dialog-1.3.20210117 - en to nl translation catalogue (22 entries)

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Cancel
nl: Annuleren

en: EXIT
nl: Afsluiten

note: Headline "Month"
en: Month
nl: Maand

note: Headline "Year"
en: Year
nl: Jaar

en: Expected %d arguments, found only %d
nl: Verwachtte %d argumenten, maar vond er slechts %d

en: Expected %d arguments, found extra %d
nl: Verwachtte %d argumenten, maar vond %d extra

en: Rename
nl: Hernoemen

en: Directories
nl: Mappen

en: Files
nl: Bestanden

en: Succeeded
nl: Gelukt

en: Failed
nl: Mislukt

en: Passed
nl: Geslaagd

en: Completed
nl: Voltooid

en: Checked
nl: Gecontroleerd

en: Done
nl: Klaar

en: Skipped
nl: Overgeslagen

en: In Progress
nl: Bezig

en: N/A
nl: Onbeschikbaar

en: Overall Progress
nl: Voortgang

en: Search
nl: Zoeken
