dialog 1.3.20210117 - en to pt translation catalogue (24 entries)

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: OK
pt: Aceitar

en: Cancel
pt: Cancelar

en: EXIT
pt: SAIR

en: Help
pt: Ajuda

note: Headline "Month"
en: Month
pt: Mês

note: Headline "Year"
en: Year
pt: Ano

en: Expected %d arguments, found only %d
pt: Esperados %d argumentos, encontrados %d

en: Expected %d arguments, found extra %d
pt: Esperados %d argumentos, encontrados %d

en: Rename
pt: Renomear

en: Directories
pt: Pastas

en: Files
pt: Ficheiros

en: Succeeded
pt: Sucesso

en: Failed
pt: Falha

en: Passed
pt: Passou

en: Completed
pt: Concluído

en: Checked
pt: Verificado

en: Done
pt: Feito

en: Skipped
pt: Ignorado

en: In Progress
pt: Em Curso

en: N/A
pt: N/D

en: Overall Progress
pt: Progresso geral

en: Search
pt: Procurar
