dialog-1.3.20210117 - en to ro translation catalogue (22 entries)

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Cancel
ro: Renunță

en: EXIT
ro: Ieșire

en: Help
ro: Ajutor

note: Headline "Month"
en: Month
ro: Lună

note: Headline "Year"
en: Year
ro: An

en: Expected %d arguments, found only %d
ro: Se așteptau %d argumente, s-au găsit doar %d

en: Expected %d arguments, found extra %d
ro: Se așteptau %d argumente, s-au găsit %d în plus

en: Rename
ro: Redenumește

en: Directories
ro: Directoare

en: Files
ro: Fișiere

en: Succeeded
ro: A reușit

en: Failed
ro: A eșuat

en: Passed
ro: A trecut

en: Completed
ro: Efectuat

en: Checked
ro: Verificat

en: Done
ro: Gata

en: Skipped
ro: Omis

en: In Progress
ro: În curs

en: Overall Progress
ro: Progres global

en: Search
ro: Căutare
