dialog 1.3.20210117 - en to ru translation catalogue (24 entries)

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Cancel
ru: Отмена

en: EXIT
ru: Выход

en: Extra
ru: Дополнительно

en: Help
ru: Справка

note: Headline "Month"
en: Month
ru: Месяц

note: Headline "Year"
en: Year
ru: Год

en: Expected %d arguments, found only %d
ru: Ожидается %d аргумента, найдено только %d

en: Expected %d arguments, found extra %d
ru: Ожидается %d аргумента, дополнительно найдено %d

en: Rename
ru: Переименовать

en: Directories
ru: Каталоги

en: Files
ru: Файлы

en: Succeeded
ru: Успешно

en: Failed
ru: Неудачно

en: Passed
ru: Пройдено

en: Completed
ru: Завершено

en: Checked
ru: Проверено

en: Done
ru: Выполнено

en: Skipped
ru: Пропущено

en: In Progress
ru: Выполняется

en: N/A
ru: Н/Д

en: Overall Progress
ru: Всего выполнено

en: Search
ru: Поиск
