dialog-1.3.20210117 - en to tr translation catalogue (25 entries)

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: OK
tr: Tamam

en: Cancel
tr: İptal

en: EXIT
tr: ÇIKIŞ

en: Extra
tr: Ek

en: Help
tr: Yardım

note: Headline "Month"
en: Month
tr: Ay

note: Headline "Year"
en: Year
tr: Yıl

en: Expected %d arguments, found only %d
tr: %d argüman bekleniyordu, %d bulundu

en: Expected %d arguments, found extra %d
tr: %d argüman bekleniyordu, ek %d bulundu

en: Rename
tr: Yeniden adlandır

en: Directories
tr: Dizinler

en: Files
tr: Dosyalar

en: Succeeded
tr: Başarılı

en: Failed
tr: Başarısız

en: Passed
tr: Geçti

en: Completed
tr: Tamamlandı

en: Checked
tr: Denetlendi

en: Done
tr: Bitti

en: Skipped
tr: Atlandı

en: In Progress
tr: Sürüyor

en: N/A
tr: Yok

en: Overall Progress
tr: Genel İlerleme

en: Search
tr: Arama
