dialog - en to hi translation catalogue (23 entries)

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: OK
hi: ठीक

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: EXIT
hi: निर्गम

en: Extra
hi: अतिरिक्त

en: Help
hi: मदद

note: Headline "Month"
en: Month
hi: महीना

note: Headline "Year"
en: Year
hi: वर्ष

en: Rename
hi: पुनःनामकरण

en: Directories
hi: निर्देशिका

en: Files
hi: संचिका

en: Succeeded
hi: सफल

en: Failed
hi: सफल

en: Passed
hi: पास

en: Completed
hi: सम्पूरित

en: Checked
hi: अवरुद्ध

en: Done
hi: सफल

en: Skipped
hi: छोड़ दिया

en: In Progress
hi: प्रगति में है

en: N/A
hi: लागू नहीं

en: Overall Progress
hi: समग्र प्रगति

en: Search
hi: अनुसन्धान
