dictionaries-common - en to gl translation catalogue (5 entries)

note: Type: select Choices
en: Manual symlink setting
gl: Configuración manual

note: Type: select Description
en: System default ispell dictionary:
gl: ¿Que dicionario de ispell debe ser o dicionario por defecto do sistema?

note: Type: select Description
en: System default wordlist:
gl: ¿Que lista de palabras debe ser a lista por defecto do sistema?

note: Type: boolean Description
en: Remove obsolete /etc/dictionary link?
gl: ¿Eliminar a ligazón obsoleta /etc/dictionary?

note: Type: note Description TRANSLATORS: DO NOT TRANSLATE variable names such as ${hashfile}
en: Problems rebuilding an ${xxpell} hash file (${hashfile})
gl: Houbo problemas ao reconstruír un ficheiro de hash de ${xxpell} (${hashfile})
