dictionaries-common - en to bn translation catalogue (5 entries)

note: Type: select Choices
en: Manual symlink setting
bn: ম্যানুয়াল সিমলিঙ্ক সেটিং

note: Type: select Description
en: System default ispell dictionary:
bn: সিস্টেমের ডিফল্ট ispell অভিধান:

note: Type: select Description
en: System default wordlist:
bn: সিস্টেমের ডিফল্ট শব্দতালিকা:

note: Type: boolean Description
en: Remove obsolete /etc/dictionary link?
bn: পুরনো /etc/dictionary লিঙ্ক মুছে ফেলা হবে?

note: Type: note Description TRANSLATORS: DO NOT TRANSLATE variable names such as ${hashfile}
en: Problems rebuilding an ${xxpell} hash file (${hashfile})
bn: একটি ${xxpell} হ্যাশ ফাইল (${hashfile}) পুন:তৈরি করতে সমস্যা
