dictionaries-common - en to hu translation catalogue (5 entries)

note: Type: select Choices
en: Manual symlink setting
hu: jelképes láncok kézi beállítása

note: Type: select Description
en: System default ispell dictionary:
hu: A rendszer alap ispell szótára:

note: Type: select Description
en: System default wordlist:
hu: A rendszer alap szó-listája:

note: Type: boolean Description
en: Remove obsolete /etc/dictionary link?
hu: Eltávolítod az elavult /etc/dictionary láncot?

note: Type: note Description TRANSLATORS: DO NOT TRANSLATE variable names such as ${hashfile}
en: Problems rebuilding an ${xxpell} hash file (${hashfile})
hu: ${xxpell}-hashfájl (${hashfile}) megújítása során hiba lépett fel
