diffuse - en to ka translation catalogue (216 entries)

en: Graphical tool for merging and comparing text files
ka: გრაფიკული პროგრამა ტექსტური ფაილების შედარებისა და შერწყმისთვის

en: Diffuse is a graphical tool for comparing and merging text files. It can retrieve files for comparison from Bazaar, CVS, Darcs, Git, Mercurial, Monotone, RCS, and Subversion repositories.
ka: Diffuse გრაფიკული პროგრამაა ტექსტური ფაილების შესადარებლად და შერწყმისთვის. მას შეუძლია შესადარებელი ფაილები Bazaar, CVS, Darcs, Git, Mercurial, Monotones, RCS, და Subversion რეპოზიტორიებიდან გამოითხოვოს.

en: Main window
ka: მთავარი ფანჯარა

en: Copyright
ka: საავტორო უფლებები

en: Encoding:
ka: კოდირება:

en: Revision:
ka: რევიზია:

en: Find...
ka: მოძებნა…

en: Search For:
ka: ძებნა:

en: Match Case
ka: რეგისტრის დამთხვევა

en: Search Backwards
ka: უკან ძებნა

en: Do not read any resource files
ka: რესურსის ფაილები წაკითხული არ იქნება

en: Specify explicit resource file
ka: რესურსის ფაილის მითითება

en: File revisions <rev-1> and <rev>
ka: ფაილის რევიზიები <rev-1> და <rev>

en: Close all tabs with no differences
ka: სხვაობების არმქონე ჩანართების დახურვა

en: Use <codec> to read and write files
ka: ფაილების წასაკითხად და ჩასაწერად <codec>-ის გამოყენება

en: Display <label> instead of the file name
ka: ფაილის სახელის მაგიერ <label>-ის ჩვენება

en: Create a new tab for each modified file
ka: თითოეული შეცვლილი ფაილისთვის ცალკე ჩანართის შექმნა

en: File revision <rev>
ka: ფაილის რევიზია <rev>

en: Create a new tab for each file
ka: თითოეული ფაილისთვის ცალკე ჩანართის შექმნა

en: Start a new tab
ka: ახალი ცანართის გაშვება

en: Version control system search order
ka: ვერსიის კონტროლის სისტემის ძებნის მიმდევრობა

en: Start with line <line> selected
ka: <line>-ე ხაზით გაშვება

en: Create a blank file comparison pane
ka: შედარების პანელის მქონე ცარიელი ფაილის შექმნა

en: Ignore changes to white space
ka: გამოტოვებების ცვლილებების იგნორი

en: Ignore changes in blank lines
ka: ცარიელი ხაზების ცვლილების გამოტოვება

en: Ignore end of line differences
ka: ხაზის დაბოლოების სიმბოლოების სხვაობის იგნორი

en: Ignore case differences
ka: რეგისტრის სხვაობის იგნორი

en: Ignore white space differences
ka: გამოტოვებების სხვაობის იგნორი

en: Diffuse is a graphical tool for merging and comparing text files. Diffuse is
    able to compare an arbitrary number of files side-by-side and gives users the
    ability to manually adjust line matching and directly edit files. Diffuse can
    also retrieve revisions of files from several VCSs for comparison and merging.
ka: Diffuse ტექსტური ფაილების შედარებისა და შერწყმის გრაფიკული აპლიკაციაა.
    მას აქვს საშუალება შეადაროს საკმაოდ დიდი რაოდენობის ფაილები გვერდიგვერდ და მომხმარებელს
    მისცეს საშუალება, ხაზები პირდაპირ შეადაროს და ჩაასწოროს ისინი.
    Diffuse-ს ასევე შეუძლია ფაილების რევიზიები რამდენიმე VCS-დან გამოითხოვოს.

en: Error reading %s.
ka: შეცდომა '%s'-ის კითხვისას.

en: Error parsing line number.
ka: ხაზის ნომრის დამუშავების შეცდომა.

en: Error processing argument "%s".  Directory not expected.
ka: არგუმენტის "%s" დამუშავების შეცდომა.  საქაღალდე გატანილი არაა.

en: Display
ka: დროის ჩვენება

en: Font
ka: ფონტი

en: Tab width
ka: ტაბულაციის სიგანე

en: Show right margin
ka: მარჯვენა ზღვრის ჩვენება

en: Right margin
ka: მარჯვენა კიდე

en: Show line numbers
ka: ხაზის ნომრების ჩვენება

en: Show white space characters
ka: გამოტოვების სიმბოლოს ჩვენება

en: Ignore blank line differences
ka: ცარიელი ხაზის სხვაობის იგნორი

en: Alignment
ka: სწორება

en: Ignore case
ka: რეგისტრის იგნორი

en: Ignore white space
ka: გამოტოვების იგნორი

en: Ignore blank lines
ka: ცარიელი ხაზების იგნორი

en: Ignore end of line characters
ka: ხაზის დაბოლოების სიმბოლოების იგნორი

en: Editor
ka: რედაქტორი

en: Auto indent
ka: ავტომატური სწორება

en: Expand tabs to spaces
ka: ტაბულაციის გამოტოვებებით შეცვლა

en: Soft tab width
ka: რბილი ტაბულაციის სიგანე

en: Tabs
ka: დაფები

en: Default panes
ka: ნაგულისხმები პანელები

en: Always show the tab bar
ka: ჩანართების ზოლის ყოველთვის ჩვენება

en: Warn me when closing a tab will quit %s
ka: გამაფრთხილე, როცა ჩანართის დახურვა %s-საც დახურავს

en: Regional Settings
ka: რეგიონის მორგება

en: Default codec
ka: ნაგულისხმები კოდეკი

en: Order of codecs used to identify encoding
ka: კოდეკების მიმდევრობა, რომელიც კოდირების იდენტიფიკაციისთვის გამოიყენება

en: Root directory
ka: Root საქაღალდე

en: Cygdrive prefix
ka: Cygdrive-ის პრეფიქსი

en: "co" command
ka: "co" ბრძანება

en: "rlog" command
ka: "rlog" ბრძანება

en: Command
ka: ბრძანება

en: Launch from a Bash login shell
ka: Bash-ის შესვლის გარემოდან გაშვება

en: Update paths for Cygwin
ka: ბილიკების განახლება Cygwin-სთვის

en: Version Control
ka: ვერსიის კონტროლი

en: Preferences
ka: გამართვა

en: Error writing %s.
ka: შეცდომა '%s'-ის ჩაწერისას.

en: The key binding "{key}" is invalid
ka: ღილაკების მიბმა "{key}" არასწორია

en: Imports must have one argument
ka: შემოტანებს ერთი არგუმენტი უნდა ჰქონდეს

en: Key bindings must have three arguments
ka: ღილაკის მიბმებს სამი არგუმენტი უნდა ჰქონდეთ

en: Colors must have four arguments
ka: ფერებს ოთხი არგუმენტი უნდა ჰქონდეთ

en: Floats must have two arguments
ka: მცურავს ორი არგუმენტი უნდა ჰქონდეს

en: Options must have two arguments
ka: პარამეტრებს ორი არგუმენტი უნდა ჰქონდეთ

en: Option "{option}" is unknown
ka: პარამეტრი "{option}" უცნობია

en: Strings must have two arguments
ka: სტრიქონებს ორი არგუმენტი უნდა ჰქონდეთ

en: Syntaxes must have two or three arguments
ka: სინტაქსებს ორი ან სამი არგუმენტი უნდა ჰქონდეთ

en: Syntax patterns must have at least four arguments
ka: სინტაქსის ნიმუშებს ოთხი არგუმენტი მაინც სჭირდებათ

en: Value "{value}" is unknown
ka: მნიშვნელობა "{value}" უცნობია

en: Syntax files must have one or two arguments
ka: სინტაქსის ფაილებს ერთი ან ორი არგუმენტი სჭირდებათ

en: Syntax magics must have at least one argument
ka: სინტაქსის მაგიას ერთი არგუმენტი მაინც უნდა ჰქონდეს

en: Keyword "{keyword}" is unknown
ka: საკვანძო სიტყვა "{keyword}" უცნობია

en: Syntax error at line {line} of {file}
ka: სინტაქსის შეცდომა ხაზზე {line} ფაილისთვის {file}

en: Value error at line {line} of {file}
ka: მნიშვნელობის შეცდომა ხაზზე {line} ფაილისთვის {file}

en: Regex error at line {line} of {file}.
ka: რეგგამოს-ის შეცდომა ხაზზე {line} ფაილისთვის {file}.

en: Unhandled error at line {line} of {file}.
ka: დაუმუშავებელი შეცდომა ხაზზე {line} ფაილისთვის {file}.

en: Auto Detect
ka: ავტომატური გამოცნობა

en: Error parsing revision %s.
ka: %s რევიზიის დამუშავების შეცდომა.

en: Align with Selection
ka: მონიშნულთან სწორება

en: Isolate
ka: იზოლირება

en: Merge Selection
ka: მონიშნულის შერწყმა

en: Cut
ka: ამოჭრა

en: Copy
ka: კოპირება

en: Paste
ka: ჩასმა

en: Select All
ka: ყველას მონიშვნა

en: Clear Edits
ka: ჩასწორებების გასუფთავება

en: Swap with Selected Pane
ka: მონიშნულ პანელთან გაცვლა

en: Close Tab
ka: ჩანართის დახურვა

en: Open File...
ka: ფაილის გახსნა...

en: Reload File
ka: ფაილის თავიდან ჩატვირთვა

en: Save File
ka: ფაილის შენახვა

en: Save File As...
ka: ფაილის შენახვა როგორც...

en: Column %d
ka: სვეტი %d

en: Save changes before loading the new file?
ka: შევინახო ცვლილებები ახალი ფაილის ჩატვირთვამდე?

en: Error reading revision %(rev)s of %(file)s.
ka: ფაილის %(file)s %(rev)s რევიზიის წაკითხვის შეცდომა.

en: Open File
ka: ფაილის გახსნა

en: Save %(title)s Pane %(pane)d
ka: შენახვა %(title)s პანელი %(pane)d

en: A file named %s already exists. Do you want to overwrite it?
ka: ფაილი სახელით %s უკვე არსებობს. გნებავთ, გადააწეროთ?

en: The file %s has been modified by another process since reading it. If you save, all the external changes could be lost. Save anyways?
ka: ფაილი %s წაკითხვის შემდეგ სხვა პროცესის მიერ შეიცვალა. თუ შეინახავთ, ყველა გარე ცვლილება დაიკარგება. შევინახო მაინც?

en: Error encoding to %s.
ka: %s-ში დაშიფვრის შეცდომა.

en: Go To Line...
ka: ხაზზე გადასვლა...

en: Line Number:
ka: ხაზის ნომერი:

en: Press the enter key or double click to edit. Press the space bar or use the RMB menu to manually align.
ka: ჩასასწორებლად დააწექით ღილაკს Enter ან ორჯერ დააწკაპუნეთ. ხელით გასასწორებლად დააწექით გამოტოვების ღილაკს ან RMB მენიუ გამოიყენეთ.

en: Press the escape key to finish editing.
ka: ჩასწორების დასასრულებლად Escape ღილაკს დააწექით.

en: Select target line and press the space bar to align. Press the escape key to cancel.
ka: აირჩიეთ სამიზნე ხაზის და გასასწორებლად გამოტოვებას დააწექით. გასაუქმებლად დააწექით ღილაკს Escape.

en: _File
ka: _ფაილი

en: _Open File...
ka: _ფაილის გახსნა...

en: Open File In New _Tab...
ka: ფაილის ახალ _ჩანართში გახსნა...

en: Open _Modified Files...
ka: _შეცვლილი ფაილების გახსნა...

en: Open Commi_t...
ka: _კომიტის გასსნა...

en: _Reload File
ka: ფაილის თავიდან _ჩატვირთვა

en: _Save File
ka: _ფაილის შენახვა

en: Save File _As...
ka: ფაილის შენახვა, _როგორც...

en: Save A_ll
ka: _ყველას შენახვა

en: New _2-Way File Merge
ka: ახალი _2-მხრივი ფაილების შერწყმა

en: New _3-Way File Merge
ka: ახალი _3-მხრივი ფაილების შერწყმა

en: New _N-Way File Merge...
ka: ახალი _N-მხრივი ფაილების შერწყმა...

en: _Close Tab
ka: დაფის დ_ახურვა

en: _Undo Close Tab
ka: _ჩანართის დახურვის გაუქმება

en: _Quit
ka: _დამთავრება

en: _Edit
ka: _ჩასწორება

en: _Undo
ka: გა_უქმება

en: _Redo
ka: _გამეორება

en: Cu_t
ka: ამო_ჭრა

en: _Copy
ka: _კოპირება

en: _Paste
ka: _ჩასმა

en: Select _All
ka: _ყველას მონიშვნა

en: C_lear Edits
ka: ჩასწორებების _გასუფთავება

en: _Dismiss All Edits
ka: _ყველა ჩასწორების გაუქმება

en: _Find...
ka: _ძიება...

en: Find _Next
ka: შემდეგის _პოვნა

en: Find Pre_vious
ka: წ_ინას მოძებნა

en: _Go To Line...
ka: _ხაზზე გადასვლა...

en: Pr_eferences...
ka: _მორგება…

en: None
ka: არაფერი

en: _View
ka: _ხედი

en: _Syntax Highlighting
ka: სინტაქსის _გამოკვეთა

en: Re_align All
ka: ყველას თავიდან _სწორება

en: _Isolate
ka: _იზოლირება

en: _First Difference
ka: პირველი _სხვაობა

en: _Previous Difference
ka: _წინა სხვაობა

en: _Next Difference
ka: _შემდეგ სხვაობა

en: _Last Difference
ka: _ბოლო სხვაობა

en: Fir_st Tab
ka: _პირველი ჩანართი

en: Pre_vious Tab
ka: _წინა ჩანართი

en: Next _Tab
ka: _შემდეგი ჩანართი

en: Las_t Tab
ka: _ბოლო ჩანართი

en: Shift Pane _Right
ka: პანელის _მარჯვნივ წანაცვლება

en: Shift Pane _Left
ka: პანელის მ_არცხნივ წანაცვლება

en: F_ormat
ka: _ფორმატი

en: Convert To _Upper Case
ka: _მაღალ რეგისტრში გადაყვანა

en: Convert To _Lower Case
ka: _დაბალ რეგისტრში გადაყვანა

en: Sort Lines In _Ascending Order
ka: ხაზების დალაგება _აღმავალი წყობით

en: Sort Lines In D_escending Order
ka: ხაზების დალაგება _დაღმავალი წყობით

en: Remove Trailing _White Space
ka: ბოლოში მოყოლილი გამოტოვების _მოცილება

en: Convert Tabs To _Spaces
ka: გამოტოვებების _ტაბულაციებად გარდაქმნა

en: Convert Leading Spaces To _Tabs
ka: პრეფიქსული გამოტოვებების _ტაბულაციებად გარდაქმნა

en: _Increase Indenting
ka: _შეწევის გაზრდა

en: De_crease Indenting
ka: შეწევის _შემცირება

en: Convert To _DOS Format
ka: DOS ფორმატში _გადაყვანა

en: Convert To _Mac Format
ka: MAC ფორმატში გ_ადაყვანა

en: Convert To Uni_x Format
ka: Unix ფორმატში გა_დაყვანა

en: _Merge
ka: _შერწყმა

en: Copy Selection _Right
ka: მონიშნულის _მარჯვნივ კოპირება

en: Copy Selection _Left
ka: მონიშნულის მა_რცხნივ კოპირება

en: Copy Left _Into Selection
ka: _მარცხნივ კოპირება მონიშნულში

en: Copy Right I_nto Selection
ka: მ_არჯვნივ კოპირება მონიშნულში

en: _Merge From Left Then Right
ka: _ჯერ მარცხნიდან შერწყმა, შემდეგ მარჯვნიდან

en: M_erge From Right Then Left
ka: ჯ_ერ მარჯვნიდან შერწყმა, შემდეგ მარცხნიდან

en: _Help
ka: _დახმარება

en: _Help Contents...
ka: _დახმარების შემცველობა...

en: _About %s...
ka: %s-ის _შესახებ...

en: New 2-Way File Merge
ka: ახალი _2-მხრივი ფაილების შერწყმა

en: New 3-Way File Merge
ka: ახალი _3-მხრივი ფაილების შერწყმა

en: Realign All
ka: თავიდან სწორება

en: First Difference
ka: პირველი სხვაობა

en: Previous Difference
ka: წინა სხვაობა

en: Next Difference
ka: შემდეგ სხვაობა

en: Last Difference
ka: ბოლო სხვაობა

en: Copy Selection Right
ka: მონიშნულის მარჯვნივ კოპირება

en: Copy Selection Left
ka: მონიშნულის მარცხნივ კოპირება

en: Copy Left Into Selection
ka: მარცხნივ კოპირება მონიშნულში

en: Copy Right Into Selection
ka: მარჯვნივ კოპირება მონიშნულში

en: Merge From Left Then Right
ka: ჯერ მარცხნიდან შერწყმა, შემდეგ მარჯვნიდან

en: Merge From Right Then Left
ka: ჯერ მარჯვნიდან შერწყმა, შემდეგ მარცხნიდან

en: Undo
ka: დაბრუნება

en: Redo
ka: თავიდან

en: Changes detected
ka: აღმოცენილია ცვლილებები

en: The file "%s" changed on disk.
    
    Do you want to reload the file?
ka: ფაილი "%s" დისკზე შეიცვალა.
    
    გნებავთ, ფაილი თავიდან ჩატვირთოთ?

en: The following files changed on disk:
    %s
    
    Do you want to reload these files?
ka: აღმოჩენილია შემდეგი ფაილების ცვლილება დასკზე:
    %s
    
    გნებავთ, ეს ფაილები თავიდან ჩავტვირთო?

en: Some files have unsaved changes. Select the files to save before closing.
ka: ზოგიერთ ფაილს შეუნახავი ცვლილებები გააჩნია. აირჩიეთ ფაილები და შეინახეთ, სანამ დახურავთ.

en: Tab
ka: ჩანართი

en: Pane
ka: პანელი

en: Close _Without Saving
ka: დახურვა _შენახვის გარეშე

en: Closing this tab will quit %s.
ka: ამ ჩანართის დახურვა %s-ს დახურავს.

en: File Merge %d
ka: ფაილების შერწყმა %d

en: Error retrieving commits for %s.
ka: %s-ის კომიტების მიღების შეცდომა.

en: Error retrieving modifications for %s.
ka: შეცდომა %s-ის ცვლილებების მიღებისას.

en: Open File In New Tab
ka: ფაილის ახალ ჩანართში გახსნა

en: Choose Folder With Modified Files
ka: აირჩიეთ შეცვლილი ფაილების შემცველი საქაღალდე

en: No modified files found.
ka: Secvlili failebi ver vipove.

en: Choose Folder With Commit
ka: აირჩიეთ კომიტის შემცელი საქაღალდე

en: No committed files found.
ka: დაკომიტებული ფაილები ვერ ვიპოვე.

en: New N-Way File Merge...
ka: ახალი N-მხრივი ფაილების შერწყმა...

en: Number of panes:
ka: პანელების რაოდენობა:

en: Phrase not found.  Continue from the end of the file?
ka: ფრაზა ვერ ვიპოვე.  გავაგრძელო ფაილის ბოლოდან?

en: Phrase not found.  Continue from the start of the file?
ka: ფრაზა ვერ ვიპოვე.  გავაგრძელო ფაილის დასაწყისიდან?

en: Diffuse is a graphical tool for merging and comparing text files.
ka: გრაფიკული პროგრამა ტექსტური ფაილების შედარებისა და შერწყმისთვის.
