digikam - en to eo translation catalogue (9804 entries)

[ctx: @item: date keyword]
en: tomorrow
eo: morgaŭ

[ctx: @item: date keyword]
en: today
eo: hodiaŭ

[ctx: @item: date keyword]
en: yesterday
eo: hieraŭ

en: Next year
eo: Venonta jaro

en: Previous year
eo: Antaŭa jaro

en: Next month
eo: Venontmonate

en: Previous month
eo: Antaŭa monato

en: Select a week
eo: Elekti semajnon

en: Select a month
eo: Elekti monaton

en: Select a year
eo: Elekti jaron

en: Select the current day
eo: Elekti la nunan tagon

[ctx: @action:button]
en: Close
eo: Fermi

en: Week %1
eo: Semajno %1

[ctx: @item: date menu]
en: &Today
eo: &Hodiaŭ

[ctx: @item: date menu]
en: To&morrow
eo: &Morgaŭ

[ctx: @item: date menu]
en: Next &Week
eo: Venonta &Semajno

[ctx: @item: date menu]
en: Next M&onth
eo: Venonta M&onato

[ctx: @item: date menu]
en: Y&esterday
eo: Hi&eraŭ

[ctx: @item: date menu]
en: Last &Monday
eo: Pasintlu&ndo

[ctx: @item: date menu]
en: Last &Friday
eo: Pasint &Vendredo

[ctx: @item: date menu]
en: Last &Week
eo: Pasinta &Semajno

[ctx: @item: date menu]
en: Last M&onth
eo: Pasinta M&onato

[ctx: @item: date menu]
en: No Date
eo: Neniu dato

[ctx: @info: week #weeknumber - month name - year string Start: End:]
en: Week #%1 - %2 %3
    %4	%5
eo: Semajno #%1 - %2 %3
    %4	%5

[ctx: @info: week properties]
en: Start:
eo: Lanĉi:

[ctx: @info: week properties]
en: End:
eo: Fino:

en: &Move Here
eo: &Movi tien ĉi

en: &Copy Here
eo: &Kopii tien ĉi

en: C&ancel
eo: Rezi&gni

en: Set as Album Thumbnail
eo: Agordi kiel Albuma Bildeto

en: Download From Camera
eo: Elŝuti De Fotilo

en: Download && Delete From Camera
eo: Elŝuti && Forigi De Fotilo

[ctx: @action:inmenu Group images with this image]
en: Group here
eo: Grupo ĉi tie

en: Exporting
eo: Eksportante

en: Upload to Camera
eo: Alŝuti al Fotilo

[ctx: @action:inmenu Group images with this item]
en: Group here
eo: Grupo ĉi tie

[ctx: @action:inmenu Insert dragged images before this item]
en: Insert Items here
eo: Enmeti Erojn ĉi tie

[ctx: @action:inmenu Group images with this item and move them to its album]
en: Group here and move to album
eo: Grupigi ĉi tie kaj movi al albumo

en: Assign Tag to Dropped Items
eo: Asigni Etikedon al Faligitaj Eroj

en: Change Face Tags
eo: Ŝanĝi Vizaĝajn Etikedojn

en: Change Face Tag
eo: Ŝanĝi Vizaĝan Etikedon

en: &Cancel
eo: &Rezigni

en: Assign Tags to &Selected Items
eo: A&signi Etikedojn al Elektitaj Eroj

en: Assign Tags to &This Item
eo: Asigni Etikedojn al Ĉi &tiu Ero

en: Assign Tags to &All Items
eo: Asigni Etikedojn &al Ĉiuj Eroj

en: Importing
eo: Importado

en: M&erge Here
eo: Kunfandi Ĉi ti&e

en: Set as Tag Thumbnail
eo: Agordi kiel Etikedan Bildeton

en: Change face name from '%2' to '%3' | Change face names from '%2' to '%3'
eo[0]: Ŝanĝi vizaĝnomon de '%2' al '%3'
eo[1]: Ŝanĝi vizaĝonomojn de '%2' al '%3'

en: Assign Tag(s) '%1' to Items
eo: Asigni Etikedon(j)n '%1' al Eroj

en: Text Filter
eo: Teksta Filtrilo

en: MIME Type Filter
eo: MIME-Tipa Filtrilo

en: Geolocation Filter
eo: Filtrilo pri geolokigo

en: Images Without Tags
eo: Bildoj Sen Etikedoj

en: Show images without a tag.
eo: Montri bildojn sen etikedo.

en: Tags Matching Condition
eo: Etikedoj Kongruaj Kondiĉo

en: Defines in which way the selected tags are combined to filter the images. This also includes the '%1' check box.
eo: Difinas kiel la elektitaj etikedoj estas kombinitaj por filtri la bildojn. Ĉi tio ankaŭ inkluzivas la markobutonon '%1'.

en: OR
eo: AŬ

en: AND
eo: KAJ

en: Tags Filter
eo: Etikedoj Filtrilo

en: Images Without Face tags
eo: Bildoj Sen Vizaĝaj etikedoj

en: Show images without a face tag.
eo: Montri bildojn sen vizaĝa etikedo.

en: Face tags Matching Condition
eo: Vizaĝaj etikedoj Kongruaj Kondiĉo

en: Face Tags Filter
eo: Vizaĝaj Etikedoj Filtrilo

en: Labels Filter
eo: Etikedoj Filtrilo

[ctx: @action: tag filter]
en: Restore Tag Filters
eo: Restarigi Etikedajn Filtrilojn

[ctx: @action: tag filter]
en: Off
eo: Neniam

[ctx: @action: tag filter]
en: Tag Filter Mode
eo: Etiked Filtrila Reĝimo

[ctx: @action: tag filter]
en: Ignore This Tag
eo: Ignori Ĉi tiun Etikedon

[ctx: @action: tag filter]
en: Must Have This Tag
eo: Devas Havi Ĉi tiun Etikedon

[ctx: @action: tag filter]
en: Must Not Have This Tag
eo: Ne Devas Havi Ĉi tiun Etikedon

en: Reference Image
eo: Referenca Bildo

[ctx: @info:tooltip]
en: If this is not a face, click to delete it.
eo: Se ĉi tio ne estas vizaĝo, alklaku por forigi ĝin.

[ctx: @info:tooltip]
en: 1 grouped item.
     | %1 grouped items.
eo[0]: 1 grupigita ero.
eo[1]: %1 grupigitaj eroj.

[ctx: @info:tooltip]
en: Group is open.
eo: Grupo estas malfermita.

[ctx: @info:tooltip]
en: Group is closed.
eo: Grupo estas fermita.

[ctx: @info:tooltip]
en: This item has geolocation information.
eo: Ĉi tiu objekto havas informojn pri geolokigo.

[ctx: @info:tooltip]
en: Show Fullscreen
eo: Montri Plenekranon

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate Left
eo: Turni maldekstren

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate Right
eo: Turni dekstren

[ctx: @info:tooltip]
en: Deselect Item
eo: Malelekti eron

[ctx: @info:tooltip]
en: Select Item
eo: Elekti eron

[ctx: @action: context menu]
en: Set as Album Thumbnail
eo: Agordi kiel Albuma Bildeto

[ctx: @action: context menu]
en: Set as Tag Thumbnail
eo: Agordi kiel Etikedan Bildeton

[ctx: @action:inmenu Pluralized]
en: Move to Trash | Move %1 Files to Trash
eo[0]: Movi al Rubujo
eo[1]: Movi %1 Dosierojn al Rubujo

[ctx: @action:inmenu Pluralized]
en: Image Quality Sort | Image Quality Sort
eo[0]: Bildkvalita Ordigo
eo[1]: Bildkvalita Ordigo

[ctx: @action: context menu]
en: Reset Album Icon
eo: Restarigi Album-Piktogramon

[ctx: @action: context menu]
en: All Albums
eo: Ĉiuj albumoj

[ctx: @action: context menu]
en: All Tags
eo: Ĉiuj Etikedoj

[ctx: @action: select tags menu]
en: Select
eo: Elekti

[ctx: @action: context menu]
en: Children
eo: Infanoj

[ctx: @action: context menu]
en: Parents
eo: Gepatroj

[ctx: @action: deselect tags menu]
en: Deselect
eo: Malelekti

[ctx: @action: context menu]
en: Invert Selection
eo: Inversigi elekton

[ctx: @action: group items]
en: Group
eo: Grupo

[ctx: @action:inmenu]
en: Open All Groups
eo: Malfermi Ĉiujn Grupojn

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All Groups
eo: Fermi Ĉiujn Grupojn

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Grouped Images
eo: Montri Grupigitajn Bildojn

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide Grouped Images
eo: Kaŝi Grupigitajn Bildojn

[ctx: @action:inmenu]
en: Ungroup
eo: Malgrupigi

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove From Group
eo: Forigi el Grupo

[ctx: @action:inmenu]
en: Group Selected Here
eo: Grupo Elektita Ĉi tie

[ctx: @action:inmenu]
en: Group Selected By Time
eo: Grupo Elektita Laŭ Tempo

[ctx: @action:inmenu]
en: Group Selected By Filename
eo: Grupo Elektita Per Dosiernomo

[ctx: @action:inmenu]
en: Group Selected By Timelapse / Burst
eo: Grupo Elektita de Timelapse / Burst

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove Selected From Groups
eo: Forigi Elektitajn El Grupoj

[ctx: @action:inmenu]
en: Ungroup Selected
eo: Malgrupigi Elektitajn

[ctx: @action: context menu]
en: Open With
eo: Malfermi per

[ctx: @action: open item with other application]
en: Other...
eo: Alia...

[ctx: @action: context menu]
en: Open With...
eo: Malfermi per...

[ctx: @action: context menu]
en: New Tag...
eo: Nova etikedo...

[ctx: @action: context menu]
en: Delete Tag
eo: Forviŝi etikedon

[ctx: @action: context menu]
en: Delete Tags
eo: Forigi Etikedojn

[ctx: @action: context menu]
en: Mark As Face Tag
eo: Marki Kiel Vizaĝan Etikedon

[ctx: @action: context menu]
en: Mark As Face Tags
eo: Marki Kiel Vizaĝaj Etikedoj

[ctx: @action: edit tag properties]
en: Properties...
eo: Ecoj...

[ctx: @action: context menu]
en: Unmark Tag As Face
eo: Malmarki Etikedon Kiel Vizaĝon

[ctx: @info: context menu]
en: Removes the face property from the selected tag and the face region from the contained images. Can also untag the images if wished.
eo: Forigas la vizaĝproprecon de la elektita etikedo kaj la vizaĝregionon de la enhavitaj bildoj. Povas ankaŭ maletikedi la bildojn se vi volas.

[ctx: @action: context menu]
en: Unmark Tags As Face
eo: Malmarki Etikedojn Kiel Vizaĝon

[ctx: @info: context menu]
en: Removes the face property from the selected tags and the face region from the contained images. Can also untag the images if wished.
eo: Forigas la vizaĝproprecon de la elektitaj etikedoj kaj la vizaĝregionon de la enhavitaj bildoj. Povas ankaŭ maletikedi la bildojn se vi volas.

[ctx: @action: context menu]
en: A&ssign Tag
eo: A&signi Etikedon

[ctx: @action: context menu]
en: R&emove Tag
eo: R&forigi etikedon

[ctx: @action: context menu]
en: Remove all Tags
eo: Forigi ĉiujn Etikedon

[ctx: @action: context menu]
en: Assign Labe&ls
eo: Al&ligi Etikedojn

[ctx: @action: context menu]
en: Album
eo: Albumo

[ctx: @action: context menu]
en: Date
eo: Dato

[ctx: @action: context menu]
en: Tag
eo: Etikedo

[ctx: @action: context menu]
en: Go To
eo: Iri al

[ctx: @action: file open dialog]
en: Open...
eo: Malfermi...

[ctx: @action: context menu]
en: Open in File Manager
eo: Malfermi en dosieradministrilo

[ctx: @action: context menu]
en: Import
eo: Importi

[ctx: @action: context menu]
en: No import tool available
eo: Neniu importa ilo havebla

[ctx: @action: context menu]
en: Export
eo: Eksporti

[ctx: @action: context menu]
en: No export tool available
eo: Neniu eksporta ilo havebla

[ctx: @action: context menu]
en: Add to Existing Queue
eo: Aldoni al Ekzistanta Vico

en: 1 Item | %1 Items
eo[0]: 1 Ero
eo[1]: %1 Eroj

[ctx: %1: day of month with two digits, %2: short month name, %3: year]
en: Album Date: %2 %3 %4 - 1 Item | Album Date: %2 %3 %4 - %1 Items
eo[0]: Albumdato: %2 %3 %4 - 1 Ero
eo[1]: Albumdato: %2 %3 %4 - %1 Eroj

[ctx: %2: a tag title; %3: number of subtags]
en: %2 including 1 subtag | %2 including %1 subtags
eo[0]: %2 inkluzive 1 subetikedo
eo[1]: %2 inkluzive %1 subetikedoj

[ctx: %2: the previous string (e.g. 'Foo including 7 subtags'); %1: number of items in tag]
en: %2 - 1 Item | %2 - %1 Items
eo[0]: %2 - 1 Ero
eo[1]: %2 - %1 Eroj

en: %2 - 1 Item | %2 - %1 Items
eo[0]: %2 - 1 Ero
eo[1]: %2 - %1 Eroj

en: Keyword Search - 1 Item | Keyword Search - %1 Items
eo[0]: Ŝlosilvorta Serĉo - 1 Ero
eo[1]: Ŝlosilvorta Serĉo - %1 Eroj

en: Advanced Search - 1 Item | Advanced Search - %1 Items
eo[0]: Altnivela Serĉo - 1 Ero
eo[1]: Altnivela Serĉo - %1 Eroj

[ctx: @title:window]
en: Select Target Folder
eo: Elekti Celan Dosierujon

en: <p>Please select the destination album from the digiKam library to move the selected images into.</p>
eo: <p>Bonvolu elekti la celalbumon el la digiKam-biblioteko por movi la elektitajn bildojn enen.</p>

en: Album "%1"
eo: Albumo "%1"

en: File Properties
eo: Dosierecoj

[ctx: filename]
en: Name:
eo: Nomo:

en: Date:
eo: Dato:

en: Size:
eo: Grandeco:

en: Type:
eo: Tipo:

[ctx: unknown / invalid image dimension]
en: Unknown
eo: Nekonata

en: Dimensions:
eo: Dimensioj:

[ctx: unknown / invalid image aspect ratio]
en: Unknown
eo: Nekonata

en: Aspect Ratio:
eo: Proporcio:

en: Photograph Properties
eo: Foto Propraĵoj

en: Make/Model:
eo: Faro/Modelo:

[ctx: camera lens]
en: Lens:
eo: Lenso:

[ctx: creation date of the image]
en: Created:
eo: Kreita:

en: Aperture/Focal:
eo: Aperturo/Fokuso:

en: Exposure/Sensitivity:
eo: Ekspono/Sentemo:

en: Mode/Program:
eo: Reĝimo/Programo:

[ctx: camera flash settings]
en: Flash:
eo: Ekbrilo:

en: White Balance:
eo: Blanka Ekvilibro:

en: Audio/Video Properties
eo: Aŭdio/Video Propraĵoj

en: Duration:
eo: Daŭro:

en: Frame Rate:
eo: Framfrekvenco:

en: Video Codec:
eo: Videa kodeko:

en: Audio Bit Rate:
eo: Aŭdiobitrapideco:

en: Audio Channel Type:
eo: Tipo de Audio-Kanalo:

en: Audio Codec:
eo: Aŭdiokodeko:

en: digiKam Properties
eo: digiKam Propraĵoj

en: Album:
eo: Albumo:

[ctx: title of the file]
en: Title:
eo: Titolo:

[ctx: caption of the file]
en: Caption:
eo: Titolo:

en: Tags:
eo: Etikedoj:

en: Labels:
eo: Etikedoj:

en: Album Properties
eo: Albumaj Propraĵoj

[ctx: @info: item properties]
en: Name:
eo: Nomo:

en: Items:
eo: Eroj:

en: Collection:
eo: Kolekto:

en: Category:
eo: Kategorio:

[ctx: @info: item properties]
en: Caption:
eo: Titolo:

en: Preview:
eo: Antaŭrigardo:

en: Filter
eo: Filtri

[ctx: Image filter reproducible: Yes]
en: Yes
eo: Jes

[ctx: Image filter reproducible: Partially]
en: Partially
eo: Parte

[ctx: Image filter reproducible: No]
en: No
eo: Ne

en: Reproducible:
eo: Reproduktebla:

[ctx: Image filter description]
en: Description:
eo: Priskribo:

en: Identifier:
eo: Identigilo:

en: Technical Parameters
eo: Teknikaj Parametroj

en: <i>Binary Data</i>
eo: <i>Binaraj Datumoj</i>

en: Initializing...
eo: Komencante...

en: Load Plugins...
eo: Ŝargi kromaĵojn...

en: Checking ICC repository...
eo: Kontrolante ICC-deponejon...

en: Clean up Database...
eo: Purigi datumbazon...

en: Loading albums...
eo: Ŝargante albumojn...

en: <p>The ICC profiles folder seems to be invalid.</p><p>If you want to try setting it again, choose "Yes" here, otherwise choose "No", and the "Color Management" feature will be disabled until you solve this issue.</p>
eo: <p>La dosierujo de ICC-profiloj ŝajnas nevalida.</p><p>Se vi volas provi agordi ĝin denove, elektu "Jes" ĉi tie, alie elektu "Ne", kaj la "Koloradministrado " funkcio estos malŝaltita ĝis vi solvos ĉi tiun problemon.</p>

en: No item selected (%1 item) | No item selected (%1 items)
eo[0]: Neniu ero elektita (%1 ero)
eo[1]: Neniu ero elektita (%1 eroj)

en: No item selected (%1 [%2] item) | No item selected (%1 [%2] items)
eo[0]: Neniu ero elektita (%1 [%2] ero)
eo[1]: Neniu ero elektita (%1 [%2] eroj)

en: No item selected (%1 item. With grouped items: %2) | No item selected (%1 items. With grouped items: %2)
eo[0]: Neniu ero elektita (%1 ero. Kun grupigitaj eroj: %2)
eo[1]: Neniu ero elektita (%1 eroj. Kun grupigitaj eroj: %2)

en: 1/%2 item selected (%3/%4) | %1/%2 items selected (%3/%4)
eo[0]: %1/%2 ero elektita (%3/%4)
eo[1]: %1/%2 eroj elektitaj (%3/%4)

en: 1/%2 [%3] item selected (%4/%5) | %1/%2 [%3] items selected (%4/%5)
eo[0]: 1/%2 [%3] ero elektita (%4/%5)
eo[1]: %1/%2 [%3] eroj elektitaj (%4/%5)

en: 1/%2 item selected. Total with grouped items: %3 | %1/%2 items selected. Total with grouped items: %3
eo[0]: 1/%2 ero elektita. Sumo kun grupigitaj eroj: %3
eo[1]: %1/%2 eroj elektitaj. Sumo kun grupigitaj eroj: %3

en: 1/%2 [%3/%4] item selected (%5/%6) | %1/%2 [%3/%4] items selected (%5/%6)
eo[0]: 1/%2 [%3/%4] ero elektita (%5/%6)
eo[1]: %1/%2 [%3/%4] eroj elektitaj (%5/%6)

en: 1/%2 item selected. With grouped items: %3/%4 | %1/%2 items selected. With grouped items: %3/%4
eo[0]: 1/%2 ero elektita. Kun grupigitaj eroj: %3/%4
eo[1]: %1/%2 eroj elektitaj. Kun grupigitaj eroj: %3/%4

en:  (%1 of %2)
eo: (%1 el %2)

en:  (%1 of %2 [%3] )
eo: (%1 el %2 [%3] )

en:  (%1 of %2. Total with grouped items: %3)
eo: (%1 el %2. Sumo kun grupigitaj eroj: %3)

en: %1 item hidden | %1 items hidden
eo[0]: %1 ero kaŝita
eo[1]: %1 eroj kaŝitaj

en: Write Metadata to File | Write Metadata to Selected Files
eo[0]: Skribi metadatumojn al dosiero
eo[1]: Skribi metadatumojn al elektitaj dosieroj

en: Reread Metadata From File | Reread Metadata From Selected Files
eo[0]: Relegi metadatumojn el dosiero
eo[1]: Relegi metadatumojn el elektitaj dosieroj

en: Auto-Detecting Camera...
eo: Aŭtomate Detekta Fotilo...

en: Opening Download Dialog...
eo: Malfermante Elŝuta Dialogo...

en: Cameras
eo: Fotiloj

en: USB Storage Devices
eo: USB-Konservejaj Aparatoj

en: Card Readers
eo: Kartlegiloj

en: Add Images...
eo: Aldoni bildojn...

en: Adds new items to an Album.
eo: Aldonas novajn erojn al Albumo.

en: Add Folders...
eo: Aldoni dosierujojn...

en: Adds new folders to Album library.
eo: Aldonas novajn dosierujojn al Albumbiblioteko.

en: Images found in %1
eo: Bildoj trovitaj en %1

en: You have chosen a bright color scheme. We switch to a dark icon theme. The icon theme is available after a restart of digiKam.
eo: Vi elektis helan kolorskemon. Ni ŝanĝas al malhela piktograma etoso. La piktograma etoso disponeblas post rekomenco de digiKam.

en: You have chosen a dark color scheme. We switch to a bright icon theme. The icon theme is available after a restart of digiKam.
eo: Vi elektis malhelan kolorskemon. Ni ŝanĝas al hela piktograma etoso. La piktograma etoso disponeblas post rekomenco de digiKam.

[ctx: @title:window]
en: Select Folder to Parse
eo: Elekti Dosierujon por Analizi

[ctx: @title:window]
en: Select Folders to Import into Album
eo: Elekti Dosierujojn por Importi en Albumon

en: <p>Please select the destination album from the digiKam library to import folders into.</p>
eo: <p>Bonvolu elekti la celalbumon el la digiKam-biblioteko por importi dosierujojn enen.</p>

en: The folder %1 is part of the album path and cannot be imported recursively!
eo: La dosierujo %1 estas parto de la albumvojo kaj ne povas esti importita rekursie!

[ctx: @info: setup]
en: Initializing Main View...
eo: Komencante Ĉefan Vidon...

[ctx: @action: setup]
en: &Back
eo: &Malantaŭen

[ctx: @action: setup]
en: Forward
eo: Antaŭen

[ctx: @action: setup]
en: Refresh
eo: Refreŝigi

[ctx: @info: setup]
en: Refresh the current contents.
eo: Refreŝigi la aktualan enhavon.

[ctx: @action: setup]
en: &New...
eo: &Nova...

[ctx: @info: setup]
en: Creates a new empty Album in the collection.
eo: Kreas novan malplenan Albumon en la kolekto.

[ctx: @action: setup]
en: &Move to Album...
eo: &Movi al Albumo...

[ctx: @info: setup]
en: Move selected images into an album.
eo: Movi elektitajn bildojn en albumon.

[ctx: @action: setup]
en: &Copy to...
eo: &Kopii al...

[ctx: @info: setup]
en: Copy selected images to a target folder.
eo: Kopii elektitajn bildojn al cela dosierujo.

[ctx: @action: setup]
en: Delete Album
eo: Forigi Albumon

[ctx: @action: setup]
en: Rename...
eo: Renomi...

[ctx: @action: setup]
en: Properties
eo: Ecoj

[ctx: @info: setup]
en: Edit album properties and collection information.
eo: Redakti albumajn proprietojn kaj kolektajn informojn.

[ctx: @action: setup]
en: Write Metadata to Files
eo: Skribi metadatumojn al dosieroj

[ctx: @info: setup]
en: Updates metadata of files in the current album with the contents of digiKam database (file metadata will be overwritten with data from the database).
eo: Ĝisdatigas metadatenojn de dosieroj en la nuna albumo kun la enhavo de digiKam-datumbazo (dosiermetadatumoj estos anstataŭitaj per datumoj de la datumbazo).

[ctx: @action: setup]
en: Reread Metadata From Files
eo: Relegi metadatumojn el dosieroj

[ctx: @info: setup]
en: Updates the digiKam database from the metadata of the files in the current album (information in the database will be overwritten with data from the files' metadata).
eo: Ĝisdatigas la digiKam-datumbazon de la metadatenoj de la dosieroj en la nuna albumo (informoj en la datumbazo estos anstataŭigataj per datumoj de la dosieroj-metadatumoj).

[ctx: @action: setup]
en: Open in File Manager
eo: Malfermi en dosieradministrilo

[ctx: @action: new tag]
en: N&ew...
eo: Novaj...

[ctx: @action: setup]
en: Delete
eo: Forigi

[ctx: @action: setup]
en: Assign Tag
eo: Asigni Etikedon

[ctx: @action: setup]
en: Views
eo: Perspektivoj

[ctx: @action: Go to thumbnails (icon) view]
en: Thumbnails
eo: Miniaturoj

[ctx: @action: View the selected image]
en: Preview
eo: Antaŭrigardo

[ctx: @action: Switch to map view]
en: Map
eo: Mapigi

[ctx: @action: Switch to table view]
en: Table
eo: Tabelo

[ctx: @action: setup]
en: Open...
eo: Malfermi...

[ctx: @info: setup]
en: Open the selected item.
eo: Malfermi la elektitan objekton.

[ctx: @action: setup]
en: Open With Default Application
eo: Malfermi Kun Defaŭlta Apliko

[ctx: @info: setup]
en: Open the selected item with default assigned application.
eo: Malfermi la elektitan objekton kun defaŭlta asignita aplikaĵo.

[ctx: @action: setup]
en: Image Editor
eo: Bildredaktilo

[ctx: @action: setup]
en: Open the image editor.
eo: Malfermi la bildredaktilon.

[ctx: @action: setup]
en: Light Table
eo: Luma Tablo

[ctx: @action: setup]
en: Place onto Light Table
eo: Meti sur Luman Tablon

[ctx: @info: setup]
en: Place the selected items on the light table thumbbar.
eo: Meti la elektitajn erojn sur la lumtabulo bildeton.

[ctx: @action: setup]
en: Add to Light Table
eo: Aldoni al Luma Tablo

[ctx: @info: setup]
en: Add selected items to the light table thumbbar.
eo: Aldoni elektitajn erojn al la lumtabulo bildeto.

[ctx: @action: setup]
en: Add to Current Queue
eo: Aldoni al Nuna Vico

[ctx: @info: setup]
en: Add selected items to current queue from batch manager.
eo: Aldoni elektitajn erojn al nuna vico de staplomastrumilo.

[ctx: @action: setup]
en: Add to New Queue
eo: Aldoni al Nova Vico

[ctx: @info: setup]
en: Add selected items to a new queue from batch manager.
eo: Aldoni elektitajn erojn al nova vico de staplomastrumilo.

[ctx: @action: Import photos from camera]
en: Import
eo: Importi

[ctx: @action: setup]
en: Write Metadata to Selected Files
eo: Skribi metadatumojn al Elektitaj Dosieroj

[ctx: @action: setup]
en: Reread Metadata From Selected Files
eo: Relegi Metadatumojn El Elektitaj Dosieroj

[ctx: @action: setup]
en: Scan for Faces
eo: Skani por Vizaĝoj

[ctx: @action: setup]
en: Recognize Faces
eo: Rekoni Vizaĝojn

[ctx: @action: setup]
en: Remove all Faces
eo: Forigi ĉiujn Vizaĝojn

[ctx: @action: setup]
en: Find Similar...
eo: Trovi similajn...

[ctx: @info: setup]
en: Find similar images using selected item as reference.
eo: Trovi similajn bildojn uzante elektitan objekton kiel referencon.

[ctx: @info: setup]
en: Change the filename of the currently selected item.
eo: Ŝanĝi la dosiernomon de la nuntempe elektita elemento.

[ctx: @action: Non-pluralized]
en: Move to Trash
eo: Movi al Rubujo

[ctx: @action: setup]
en: Delete Permanently
eo: Forigi Konstante

[ctx: @action: setup]
en: Delete permanently without confirmation
eo: Forigi porĉiame sen konfirmo

[ctx: @action: setup]
en: Move to trash without confirmation
eo: Movi al rubujo sen konfirmo

[ctx: @action: setup]
en: &Sort Albums
eo: &Ordigi Albumojn

[ctx: @info: setup]
en: Sort Albums in tree-view.
eo: Ordigi Albumojn en arbvido.

[ctx: @action: setup]
en: By Folder
eo: Per Dosierujo

[ctx: @action: setup]
en: By Category
eo: Laŭ kategorioj

[ctx: @action: setup]
en: By Date
eo: laŭ dato

[ctx: @action: setup]
en: Include Album Sub-Tree
eo: Inkluzivi Albuman Sub-Arbon

[ctx: @info: setup]
en: Activate this option to show all sub-albums below the current album.
eo: Aktivigu ĉi tiun opcion por montri ĉiujn subalbumojn sub la nuna albumo.

[ctx: @action: setup]
en: Include Tag Sub-Tree
eo: Inkluzivi Etikedon Sub-Arbon

[ctx: @info: setup]
en: Activate this option to show all images marked by the given tag and all its sub-tags.
eo: Aktivigu ĉi tiun opcion por montri ĉiujn bildojn markitajn de la donita etikedo kaj ĉiuj ĝiaj sub-etikedoj.

[ctx: @action: setup]
en: Show All Grouped Items As Open
eo: Montri Ĉiujn Grupigitajn Erojn Kiel Malfermitaj

[ctx: @info: setup]
en: Activate this option to show all grouped items as open.
eo: Aktivigu ĉi tiun opcion por montri ĉiujn grupigitajn erojn kiel malfermitaj.

[ctx: @action: setup]
en: &Sort Items
eo: &Ordigi Erojn

[ctx: @info: setup]
en: The value by which the images in one album are sorted in the thumbnail view
eo: La valoro laŭ kiu la bildoj en unu albumo estas ordigitaj en la bildetovido

[ctx: @action: setup]
en: By Name
eo: laŭ nomo

[ctx: @action: setup]
en: By Path
eo: Laŭ Vojo

[ctx: @action: setup]
en: By Creation Date
eo: Laŭ Krea Dato

[ctx: @action: setup]
en: By Modification Date
eo: Laŭ Dato de Modifo

[ctx: @action: setup]
en: By File Size
eo: Laŭ Dosiera Grandeco

[ctx: @action: setup]
en: By Rating
eo: Per Taksado

[ctx: @action: setup]
en: By Image Size
eo: Laŭ Bilda Grandeco

[ctx: @action: setup]
en: By Aspect Ratio
eo: Laŭ Bildformato

[ctx: @action: setup]
en: By Face type
eo: Laŭ Vizaĝa tipo

[ctx: @action: setup]
en: By Similarity
eo: Per Simileco

[ctx: @action: setup]
en: By Manual and Name
eo: Per Manlibro kaj Nomo

[ctx: @action: setup]
en: By Manual and Date
eo: Laŭ Manlibro kaj Dato

[ctx: @action: setup]
en: Item Sort &Order
eo: Item Ordigi &Ordigi

[ctx: @info: setup]
en: Defines whether images are sorted in ascending or descending manner.
eo: Difinas ĉu bildoj estas ordigitaj laŭ suprena aŭ malkreska maniero.

[ctx: @action: setup]
en: Ascending
eo: Kreskante

[ctx: @action: setup]
en: Descending
eo: Malkreskante

[ctx: @action: setup]
en: Separate Items
eo: Apartaj Eroj

[ctx: @info: setup]
en: The categories in which the images in the thumbnail view are displayed
eo: La kategorioj en kiuj la bildoj en la bildeto-vido estas montrataj

[ctx: @action: setup]
en: Flat List
eo: Ebena Listo

[ctx: @action: setup]
en: By Album
eo: Per Albumo

[ctx: @action: setup]
en: By Format
eo: Laŭ Formato

[ctx: @action: setup]
en: By Month
eo: Laŭ Monato

[ctx: @action: setup]
en: By Faces
eo: Per Vizaĝoj

[ctx: @action: setup]
en: Item Separation Order
eo: Item Apartiga Ordo

[ctx: @info: setup]
en: The sort order of the groups of separated items
eo: La ordigo de la grupoj de apartaj eroj

[ctx: @action: setup]
en: Select All
eo: Elekti ĉion

[ctx: @action: setup]
en: Select None
eo: Elekti Neniun

[ctx: @action: setup]
en: Invert Selection
eo: Inversigi elekton

[ctx: @action: setup]
en: Show Thumbbar
eo: Montri Thumbbar

[ctx: @action: setup]
en: Zoom to 100%
eo: Zomi al 100%

[ctx: @action: setup]
en: Fit to &Window
eo: Kongrui al &Fenestro

[ctx: @action: setup]
en: Color-Managed View
eo: Koloro-Administrita Vido

[ctx: @action: setup]
en: Search...
eo: Serĉo...

[ctx: @action: setup]
en: Advanced Search...
eo: Altnivela Serĉo...

[ctx: @action: setup]
en: Find Duplicates...
eo: Trovi duplikatojn...

[ctx: @action: setup]
en: Database Migration...
eo: datumbaza migrado...

[ctx: @action: setup]
en: Maintenance...
eo: Prizorgado...

[ctx: @action: setup]
en: Scan for new Items
eo: Skani por novaj Eroj

[ctx: @action: setup]
en: Add Camera Manually...
eo: Aldoni fotilon permane...

[ctx: @info: setup]
en: Loading cameras...
eo: Ŝargante fotilojn...

[ctx: @action: setup]
en: Exit Preview Mode
eo: Eliri Antaŭrigardan Reĝimon

[ctx: @action: setup]
en: Next Image
eo: Sekva Bildo

[ctx: @action: setup]
en: Previous Image
eo: Antaŭa Bildo

[ctx: @action: setup]
en: First Image
eo: Unua Bildo

[ctx: @action: setup]
en: Last Image
eo: Lasta Bildo

[ctx: @action: setup]
en: Cut selection to clipboard
eo: Tranĉi elekton al tondujo

[ctx: @action: setup]
en: Edit Titles
eo: Redakti Titolojn

[ctx: @action: setup]
en: Edit Comments
eo: Redakti Komentojn

[ctx: @action: setup]
en: Show Assigned Tags
eo: Montri Asignitajn Etikedojn

[ctx: @action: setup]
en: Adjust Exif Orientation Tag
eo: Alĝustigi Exif-Orientiĝo-Etikedon

[ctx: @action: normal exif orientation]
en: Normal
eo: Normala

[ctx: @action: setup]
en: Flipped Horizontally
eo: renversita Horizontale

[ctx: @action: setup]
en: Rotated Upside Down
eo: Turnita renverse

[ctx: @action: setup]
en: Flipped Vertically
eo: Turnita Vertikale

[ctx: @action: setup]
en: Rotated Right / Horiz. Flipped
eo: Turnita Dekstre / Horiz. renversita

[ctx: @action: setup]
en: Rotated Right
eo: Turnita Dekstre

[ctx: @action: setup]
en: Rotated Right / Vert. Flipped
eo: Turnita Dekstre / Vert. renversita

[ctx: @action: setup]
en: Rotated Left
eo: Turnita Maldekstre

[ctx: @action: setup]
en: Rotate
eo: Rotacii

[ctx: @action: rotate image left]
en: Left
eo: Maldekstren

[ctx: @action: rotate image right]
en: Right
eo: Dekstren

[ctx: @action: setup]
en: Flip
eo: Renversi

[ctx: @action: setup]
en: Horizontally
eo: Horizontale

[ctx: @action: setup]
en: Vertically
eo: Vertikale

[ctx: @action: setup]
en: Auto Rotate/Flip Using Exif Information
eo: Aŭtomata Rotacio/Flip Uzante Exif-Informojn

[ctx: @info: setup]
en: Loading themes...
eo: Ŝargante etosojn...

[ctx: @action: setup]
en: &Themes
eo: &Etosoj

[ctx: @info: setup]
en: Loading tools...
eo: Ŝargante ilojn...

en: CompactFlash Card Reader
eo: Leganto de kartoj CompactFlash

en: Memory Stick Reader
eo: Memorbastona Leganto

en: SmartMedia Card Reader
eo: SmartMedia Kartoleganto

en: SD / MMC Card Reader
eo: Leganto de kartoj SD/MMC

en: xD Card Reader
eo: xD Kartolegilo

en: USB Disk
eo: USB-Disko

[ctx: non-USB removable storage device]
en: Disk
eo: Disko

[ctx: <drive type> "<device name or label>" at <mount path>]
en: %1 "%2" at %3
eo: %1 "%2" ĉe %3

[ctx: <drive type> at <mount path>]
en: %1 at %2
eo: %1 ĉe %2

en: Cannot access the storage device.
eo: Ne povas aliri la konservejan aparaton.

en: Images on %1
eo: Bildoj sur %1

en: The specified device ("%1") is not valid.
eo: La specifita aparato ("%1") ne validas.

en: The specified camera ("%1") is not supported.
eo: La specifita fotilo ("%1") ne estas subtenata.

[ctx: @title Main Tools]
en: Main Tools
eo: Ĉefaj Iloj

[ctx: @title Post Processing Tools]
en: Post-Processing
eo: Post-traktado

[ctx: @title Export Tools]
en: Export
eo: Eksporti

[ctx: @title Import Tools]
en: Import
eo: Importi

note: i18n: ectx: Menu (Browse)
en: &Browse
eo: &Foliumi

note: i18n: ectx: Menu (Album)
en: &Album
eo: &Albumo

note: i18n: ectx: Menu (Image)
en: &Item
eo: &Ero

note: i18n: ectx: Menu (Edit)
en: &Edit
eo: &Redakti

note: i18n: ectx: Menu (View)
en: &View
eo: &Rigardi

note: i18n: ectx: Menu (Tools)
en: &Tools
eo: &Iloj

note: i18n: ectx: Menu (Import)
en: I&mport
eo: Mi&importas

note: i18n: ectx: Menu (Export)
en: &Export
eo: E&ksporti

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
eo: A&gordo

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
eo: &Helpo

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eo: Ĉefa ilobreto

en: Open camera dialog at "path"
eo: Malfermi fotilan dialogon ĉe "vojo"

en: Open camera dialog for the device with Solid UDI "udi"
eo: Malfermi fotilan dialogon por la aparato kun Solid UDI "udi"

en: Automatically detect and open a connected gphoto2 camera
eo: Aŭtomate detekti kaj malfermi konektitan fotilon gphoto2

en: Start digikam with the SQLite database file found in the directory "dir"
eo: Komenci digikam per la datumbaza dosiero SQLite trovita en la dosierujo "dir"

en: Start digikam with the configuration file "config"
eo: Komenci digikam per la agorda dosiero "config"

en: <p>You are running digiKam as a 32-bit version on a 64-bit Windows.</p><p>Please install the 64-bit version of digiKam to get a better experience with digiKam.</p>
eo: <p>Vi rulas digiKam kiel 32-bita versio en 64-bita Vindozo.</p><p>Bonvolu instali la 64-bitan version de digiKam por akiri pli bonan sperton kun digiKam.</p>

en: Run-time Qt SQLite or MySQL database plugin is not available. please install it.
    There is no database plugin installed on your computer.
eo: Runtime Qt SQLite aŭ MySQL datumbaza kromaĵo ne haveblas. bonvolu instali ĝin.
    Ne estas datumbaza kromaĵo instalita en via komputilo.

en: Run-time Qt SQLite or MySQL database plugin are not available. Please install it.
    Database plugins installed on your computer are listed below.
eo: Rultempa Qt SQLite aŭ MySQL datumbaza kromaĵo ne haveblas. Bonvolu instali ĝin.
    Datumbazaj aldonaĵoj instalitaj sur via komputilo estas listigitaj malsupre.

en: <p>The given path for the config file is not valid. Either its parent directory does not exist, it is a directory itself or it cannot be read/written to.</p>
eo: <p>La donita vojo por la agorda dosiero ne validas. Aŭ ĝia gepatra dosierujo ne ekzistas, ĝi estas dosierujo mem aŭ ĝi ne povas esti legita/skribita.</p>

en: %1 Image (%2)
eo: %1 Bildo (%2)

en: TIFF Image (*.tiff *.tif)
eo: TIFF-bildo (*.tiff *.tif)

en: JPEG Image (*.jpg *.jpeg *.jpe)
eo: JPEG-bildo (*.jpg *.jpeg *.jpe)

en: JPEG2000 Image (*.jp2 *.j2k *.jpx *.pgx)
eo: JPEG2000 Bildo (*.jp2 *.j2k *.jpx *.pgx)

en: Progressive Graphics file (*.pgf)
eo: Progresema Grafika dosiero (*.pgf)

en: High Efficiency Image Coding (*.heic *.heif)
eo: Alta Efikeca Bilda Kodigo (*.heic *.heif)

en: Flexible Image Transport System (*.fts *.fit *.fits)
eo: Fleksebla Bilda Transportsistemo (*.fts *.fit *.fits)

en: Raw Images (%1)
eo: Krudaj Bildoj (%1)

en: All supported files (%1)
eo: Ĉiuj subtenataj dosieroj (%1)

en: IRC: %1 - #digikam
    Feedback: %2
    Documentation: %3
    
    Build date: %4 (target: %5)
eo: IRC: %1 - #digikam
    Reago: %2
    Dokumentado: %3
    
    Konstrua dato: %4 (celo: %5)

en: IRC: %1 - #digikam
    Feedback: %2
    Documentation: %3
    
    Build date: %4 (target: %5)
    Revision: %6
    Branch: %7
eo: IRC: %1 - #digikam
    Reago: %2
    Dokumentado: %3
    
    Konstrua dato: %4 (celo: %5)
    Revizio: %6
    Branĉo: %7

[ctx: go to previous image]
en: Back
eo: Reen

[ctx: go to next image]
en: Forward
eo: Antaŭen

en: Add a Face Tag
eo: Aldoni Vizaĝan Etikedon

en: Clear all faces on this image
eo: Forigi ĉiujn vizaĝojn sur ĉi tiu bildo

en: Mark all unconfirmed faces as ignored
eo: Marki ĉiujn nekonfirmitajn vizaĝojn kiel ignoritajn

en: Show Face Tags
eo: Montri Vizaĝajn Etikedojn

en: Add a focus point
eo: Aldoni fokuspunkton

en: Show focus points
eo: Montri fokuspunktojn

en: Show Fullscreen
eo: Montri Plenekranon

en: Albums
eo: Albumoj

en: Dates
eo: Datoj

[ctx: Fuzzy Search images, as duplicates, sketch, searches by similarities]
en: Similarity
eo: Simileco

[ctx: Search images on a map]
en: Map
eo: Mapigi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Labels
eo: Etikedoj

en: Scan collection for faces
eo: Skani kolekton por vizaĝoj

en: Welcome to Face Management in digiKam. If this is your first time using this feature, please consider using the Help Box in the Bottom Left Side Panel.
eo: Bonvenon al Vizaĝadministrado en digiKam. Se ĉi tiu estas via unua fojo, ke vi uzas ĉi tiun funkcion, bonvolu konsideri uzi la Helpkeston en la Malsupra Maldekstra Flanka Panelo.

en: Face recognition is aborted, because there are no identities to recognize. Please add new identities.
eo: Vizaĝrekono estas ĉesigita, ĉar ne ekzistas identecoj por rekoni. Bonvolu aldoni novajn identecojn.

[ctx: Browse images sorted by depicted people]
en: People
eo: Homoj

[ctx: Advanced search images, access stored searches]
en: Search
eo: Serĉo

en: Open Tag Manager
eo: Malfermi Tag Manager

en: No Tags
eo: Neniuj Etikedoj

en: Existing Tags
eo: Ekzistantaj Etikedoj

en: No Tags Album
eo: Neniu Etikedo Albumo

en: Tags
eo: Etikedoj

en: Time Unit:
eo: Tempounuo:

en: Day
eo: Tago

en: Week
eo: Semajno

en: Month
eo: Monato

en: Year
eo: Jaro

en: <p>Select the histogram time unit.</p><p>You can change the graph decade to zoom in or zoom out over time.</p>
eo: <p>Elektu la histograman tempounuon.</p><p>Vi povas ŝanĝi la grafikan jardekon por zomi aŭ malzomi laŭlonge de la tempo.</p>

en: <p>Select the histogram scale.</p><p>If the date's maximal counts are small, you can use the linear scale.</p><p>Logarithmic scale can be used when the maximal counts are big; if it is used, all values (small and large) will be visible on the graph.</p>
eo: <p>Elektu la histograman skalon.</p><p>Se la maksimumaj kalkuloj de la dato estas malgrandaj, vi povas uzi la linearan skalon.</p><p>Logaritma skalo povas esti uzata kiam la maksimumaj kalkuloj estas grandaj; se ĝi estas uzata, ĉiuj valoroj (malgrandaj kaj grandaj) estos videblaj sur la grafikaĵo.</p>

[ctx: @info: timeline sidebar]
en: Linear
eo: Lineara

[ctx: @info: timeline sidebar]
en: Logarithmic
eo: Logaritma

en: Clear current selection
eo: Klara nuna elekto

en: If you press this button, the current date selection on the time-line will be cleared.
eo: Se vi premas ĉi tiun butonon, la nuna dato-elekto sur la templinio estos forigita.

en: Enter the name of the current dates search to save in the "Searches" view
eo: Enigu la nomon de la aktuala serĉo por konservi en la vido "Serĉoj".

en: Save current selection to a new virtual Album
eo: Konservi nunan elekton al nova virtuala Albumo

en: If you press this button, the dates selected on the time-line will be saved to a new search virtual Album using the name set on the left.
eo: Se vi premas ĉi tiun butonon, la datoj elektitaj sur la templinio estos konservitaj al nova serĉa virtuala Albumo uzante la nomon fiksitan maldekstre.

en: Timeline
eo: Kronologio

en: no item
eo: neniu objekto

en: 1 item | %1 items
eo[0]: 1 objekto
eo[1]: %1 objektoj

[ctx: Filters as in Search type Filters]
en: Filters
eo: Filtriloj

en: Cannot open the root album. It is not a physical location.
eo: Ne povas malfermi la radikan albumon. Ĝi ne estas fizika loko.

en: The current query from the database returned no results. Change search settings or select an album with content.
eo: La nuna demando de la datumbazo ne donis rezultojn. Ŝanĝu serĉajn agordojn aŭ elektu albumon kun enhavo.

en: Fuzzy Sketch Search
eo: Fuzzy Sketch Serĉo

en: Fuzzy Image Search
eo: Neklara Bildo Serĉo

en: Map Search
eo: Mapo Serĉo

en: Last Search
eo: Lasta serĉo

en: FacesDetector
eo: VizaĝojDetektilo

en: A face recognition task is already running. Only one task can be running at a time. Please wait until it is finished.
eo: Tasko de rekono de vizaĝo jam funkcias. Nur unu tasko povas funkcii samtempe. Bonvolu atendi ĝis ĝi finiĝos.

[ctx: @info: item icon view]
en: The storage location of this image
    is currently not available
eo: La konserva loko de ĉi tiu bildo
    es nuntempe ne havebla

[ctx: @title: item icon view]
en: Tools
eo: Iloj

en: Help
eo: Helpo

[ctx: @info]
en: Online help about trash-bin
eo: Enreta helpo pri rubujo

en: Undo
eo: Malfari

en: Restore only the last entry in the trash-bin.
eo: Restarigi nur la lastan eniron en la rubujo.

en: Restore
eo: Restaŭri

en: Restore selection of files from the trash-bin.
eo: Restarigi elekton de dosieroj el la rubujo.

en: Delete...
eo: Forigi...

en: Remove permanently the items selection or all items from the trash-bin.
eo: Forigi porĉiame la elekton de eroj aŭ ĉiujn aĵojn el la rubujo.

en: Selected Items Permanently
eo: Elektitaj Eroj Konstante

en: All Items Permanently
eo: Ĉiuj Eroj Konstante

en: Confirm Undo
eo: Konfirmi Malfaron

en: Are you sure you want to restore %1 item? | Are you sure you want to restore %1 items?
eo[0]: Ĉu vi certas, ke vi volas restaŭri %1 eron?
eo[1]: Ĉu vi certas, ke vi volas restaŭri %1 erojn?

en: Confirm Restore
eo: Konfirmi Restarigon

en: Confirm Deletion
eo: Konfirmi Forigon

en: Are you sure you want to delete %1 item permanently? | Are you sure you want to delete %1 items permanently?
eo[0]: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi %1 eron porĉiame?
eo[1]: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi %1 erojn porĉiame?

en: Are you sure you want to delete ALL items permanently?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi ĈIUJN erojn porĉiame?

en: Selection
eo: Elekto

en: Delete
eo: Forigi

en: %1/%2 items selected
eo: %1/%2 eroj elektitaj

en: More than 650 user-reports closed on bugzilla.
eo: Pli ol 650 uzantraportoj fermiĝis sur bugzilla.

en: Port code to Qt6 framework (code still compatible with Qt5 API).
eo: Portkodo al Qt6-kadro (kodo ankoraŭ kongrua kun Qt5 API).

en: Windows Installer is now compiled natively with Microsoft VCPKG tool-chain and use Qt6 and KF6 frameworks.
eo: Windows Installer nun estas kompilita denaske kun Microsoft VCPKG-iloĉeno kaj uzas Qt6- kaj KF6-kadrojn.

en: Add JPEG-XL, WEBP, and AVIF export settings everywhere.
eo: Aldonu JPEG-XL, WEBP kaj AVIF-eksportajn agordojn ĉie.

en: Add convert to lossless JPEG-XL, WEBP, and AVIF while importing from camera.
eo: Aldonu konvertiĝon al senperda JPEG-XL, WEBP kaj AVIF dum importado de fotilo.

en: Add JPEG-XL; WEBP, and AVIF converters in Batch Queue Manager.
eo: Aldonu JPEG-XL; WEBP, kaj AVIF-transformiloj en Batch Queue Manager.

en: Versionning: add support of JPEG-XL, HEIF, WEBP, and AVIF as lossless image format to store versionned images in editor.
eo: Versiigo: aldoni subtenon de JPEG-XL, HEIF, WEBP kaj AVIF kiel senperda bildformato por konservi versiigitajn bildojn en redaktilo.

en: Usability: add hamburger menu to tool-bar if main menu is hidden.
eo: Uzebleco: aldoni hamburgan menuon al ilobreto se ĉefa menuo estas kaŝita.

en: Metadata: add new option to write metadata to files with ExifTool backend.
eo: Metadatenoj: aldoni novan opcion por skribi metadatumojn al dosieroj kun ExifTool-backend.

en: Metadata: optional write metadata operations to DNG and RAW files are now always delegated to ExifTool Backend.
eo: Metadatenoj: Laŭvolaj metadatumskribaj operacioj celataj al DNG kaj RAW-dosieroj nun ĉiam estas delegitaj al ExifTool Backend.

en: Metadata: optimize layout of Metadata Edit plugin for a better usability.
eo: Metadatenoj: optimumigi aranĝon de Metadatum-Redakta kromaĵo por pli bona uzebleco.

en: Metadata: add new options to save and load configuration profiles in Advanced Metadata Settings Panel.
eo: Metadatenoj: aldonu novajn opciojn por konservi kaj ŝargi agordajn profilojn en Altnivela Metadatum-Agorda Panelo.

en: Advanced Rename: add increment file counter to sequence numbering from with option [c] or [c,step].
eo: Altnivela Alinomado: aldoni alkrementan dosierkalkulilon al sinsekva numerado per opcio [c] aŭ [c,paŝo].

en: Advanced Rename: add random text sequence numbering with option [r].
eo: Altnivela Alinomado: aldoni hazardan tekstan sinsekvan numeradon per opcio [r].

en: Advanced Rename: add configurable first character for the unique modifier with {unique:n,c}.
eo: Altnivela Alinomado: aldoni agordeblan unuan signon por la unika modifilo per {unique:n,c}.

en: Advanced Search: add search for items by number of face regions.
eo: Altnivela Serĉo: aldoni serĉon de eroj laŭ nombro da facregionoj.

en: Advanced Search: add search for items without face regions.
eo: Altnivela Serĉo: aldoni serĉon pri eroj sen facregionoj.

en: Collections: add support for cross-platform network paths.
eo: Aroj: aldoni subtenon por transplatformaj retaj vojoj.

en: Database: add support for SQLite WAL (Write-Ahead-Logging) mode.
eo: Datumbazo: aldoni subtenon por SQLite WAL (Write-Ahead-Logging) reĝimo.

en: Add spell-checking support in caption text widget using KF5::Sonnet component.
eo: Aldonu literumigan subtenon en bildoteksto-fenestraĵo per KF5::Soneto-komponento.

en: Add Spellcheck config panel in Settings/Miscellaneous for digiKam and Showfoto.
eo: Aldoni Literumkontrolan agordpanelon en Agordo/Diversaj por digiKam kaj Showfoto.

en: Add online translations support to Alternative Language text editor widget.
eo: Aldonu retajn tradukojn al la fenestraĵo de la tekstredaktilo de Alternativa Lingvo.

en: Add Localize config panel in Settings/Miscellaneous for digiKam and Showfoto.
eo: Aldonu Lokalizan agordpanelon en Agordo/Diversaj por digiKam kaj Showfoto.

en: Add settings to list preferred alternative/translated languages in text edit widget.
eo: Aldoni agordojn por listigi preferatajn alternativajn/tradukitajn lingvojn en tekstredakta fenestraĵo.

en: Allow to use Global or Customized Image Quality Sorting settings everywhere.
eo: Permesi uzi la agordojn de Ĉiea aŭ Proprigita Bildkvalita Ordigo ĉie.

en: Add Icon-View settings to customize Labels visibility over thumbnails.
eo: Aldoni agordojn de Piktograma Vido por agordi la videblecon de Etikedoj super bildetoj.

en: Add support for float16 (half float) images in the TIFF Loader.
eo: Aldoni subtenon por float16 (duone float) bildoj en la TIFF Loader.

en: Add new maintenance tool to perform <a href="https://community.kde.org/GSoc/2022/StatusReports/PhuocKhanhLe">Aesthetic Detection to classify images using deep learning model</a>.
eo: Aldoni novan prizorgilon por efektivigi <a href="https://community.kde.org/GSoc/2022/StatusReports/PhuocKhanhLe">Estetikan Detekton por klasifiki bildojn per profunda lernado-modelo</a>.

en: Add new tool <a href="https://community.kde.org/GSoC/2022/StatusReports/QuocHungTran">to perform OCR over scanned text</a>.
eo: Aldonu novan ilon <a href="https://community.kde.org/GSoC/2022/StatusReports/QuocHungTran">por fari OCR super skanita teksto</a>.

en: Queue Manager: add new tool to assign pick label automatically by parsing image quality.
eo: Atendovica mastrumilo: aldoni novan ilon por asigni elektetikedon aŭtomate per analizado de bildkvalito.

en: Queue Manager: add new tool to assign rating, pick, and color labels in batch.
eo: Atendovica mastrumilo: aldoni novan ilon por asigni taksadon, elekton kaj kolorajn etikedojn en staplo.

en: Queue Manager: add new tool to assign titles and captions in batch.
eo: Atendovica mastrumilo: aldoni novan ilon por asigni titolojn kaj subtitolojn en staplo.

en: Documentation: <a href=" https://docs.digikam.org/en/index.html">Rewrite handbook</a> from DocBook to Sphinx/ReStructuredText framework.
eo: Dokumentaro: <a href=" https://docs.digikam.org/en/index.html">Reskribi manlibron</a> de DocBook al Sphinx/ReStructuredText kadro.

en: Update G'MIC-Qt tool to last version 3.2.2 and finalize MacOS port and improve stability of plugin.
eo: Ĝisdatigi G'MIC-Qt-ilon al lasta versio 3.2.2 kaj finpretigi MacOS-pordon kaj plibonigi stabilecon de kromaĵo.

en: Update internal RAW engine to last Libraw snapshot 2023-11-21.
eo: Ĝisdatigi internan RAW-motoron al lasta libraw-momentversio 2023-11-21.

en: New RAW features: Phase One/Leaf IIQ-S v2 support Canon CR3 filmrolls/RawBurst Canon CRM (movie) files Tiled bit-packed (and 16-bit unpacked) DNGs (non-standard) Deflate-compressed integer DNG files are allowed Canon EOS R3, R7 and R10 Fujifilm X-H2S, X-T30 II OM System OM-1 Leica M11 Sony A7-IV (ILCE-7M4) DJI Mavic 3
eo: Novaj RAW-ecoj: Phase One/Leaf IIQ-S v2-subteno Canon CR3 filmrolls/RawBurst Canon CRM (filmo) dosieroj Tiled bit-pakitaj (kaj 16-bit malpakitaj) DNG-oj (ne-normaj) Deflate-kunpremitaj entjeraj DNG-dosieroj estas permesitaj Kanono EOS R3, R7 kaj R10 Fujifilm X-H2S, X-T30 II OM System OM-1 Leica M11 Sony A7-IV (ILCE-7M4) DJI Mavic 3

en: ...and much more.
eo: ...kaj multe pli.

en: New Features
eo: Novaj Trajtoj

en: Some of the new features in this release of digiKam include (compared to digiKam 7):
eo: Kelkaj el la novaj funkcioj en ĉi tiu eldono de digiKam inkluzivas (kompare kun digiKam 7):

en: About
eo: Pri

en: digiKam is an open source photo management program designed to import, organize, enhance, search and export your digital images to and from your computer.
eo: digiKam estas malfermfonta foto-administra programo dizajnita por importi, organizi, plibonigi, serĉi kaj eksporti viajn ciferecajn bildojn al kaj de via komputilo.

en: Currently, you are in the Album view mode of digiKam. Albums are the places where your files are stored, and are identical to the folders on your hard disk.
eo: Nuntempe vi estas en la Albuma rigardreĝimo de digiKam. Albumoj estas la lokoj kie viaj dosieroj estas konservitaj, kaj estas identaj al la dosierujoj sur via malmola disko.

en: digiKam has many powerful features which are described in the <a href="https://docs.digikam.org/en/index.html">documentation</a>
eo: digiKam havas multajn potencajn funkciojn, kiuj estas priskribitaj en la <a href="https://docs.digikam.org/en/index.html">dokumentaro</a>

en: The <a href="https://www.digikam.org">digiKam homepage</a> provides information about new versions of digiKam.
eo: La <a href="https://www.digikam.org">hejmpaĝo de digiKam</a> provizas informojn pri novaj versioj de digiKam.

en: Welcome to digiKam %1
eo: Bonvenon al digiKam %1

en: Background Image Credits
eo: Fona Bildo Kreditoj

en: Author:
eo: Aŭtoro:

en: Location:
eo: Loko:

en: Camera:
eo: Fotilo:

en: Lens:
eo: Lenso:

en: Hide grouped items
eo: Kaŝi grupigitajn erojn

en: Ignore grouping
eo: Ignori grupigon

en: Show grouping in tree
eo: Montri grupigon en arbo

en: Audio/video properties
eo: Aŭdio/video propraĵoj

en: Audio channel type
eo: Tipo de sonkanalo

en: Audio Codec
eo: Aŭdiokodeko

en: Duration
eo: Daŭro

en: Frame rate
eo: Framfrekvenco

en: Video codec
eo: Videokodeko

en: Configure column "%1"
eo: Agordi kolumnon "%1"

[ctx: @title: tableview]
en: digiKam properties
eo: digiKam-ecoj

[ctx: @title: tableview]
en: Rating
eo: Noto

[ctx: @title: tableview]
en: Pick label
eo: Elekti etikedon

[ctx: @title: tableview]
en: Color label
eo: Kolora etikedo

[ctx: @title: tableview]
en: Title
eo: Titolo

[ctx: @title: tableview]
en: Caption
eo: Titolo

[ctx: @title: tableview]
en: Tags
eo: Etikedoj

[ctx: @info: tableview]
en: Rating
eo: Noto

[ctx: @info: tableview]
en: Pick label
eo: Elekti etikedon

[ctx: @info: tableview]
en: Color label
eo: Kolora etikedo

[ctx: @info: tableview]
en: Title
eo: Titolo

[ctx: @info: tableview]
en: Caption
eo: Titolo

[ctx: @info: tableview]
en: Tags
eo: Etikedoj

[ctx: @info: tableview]
en: None
eo: Neniu

[ctx: @info: tableview]
en: Rejected
eo: Malakceptita

[ctx: @info: tableview]
en: Pending
eo: Pritraktota

[ctx: @info: tableview]
en: Accepted
eo: Akceptita

[ctx: @info: tableview]
en: Red
eo: Ruĝo

[ctx: @info: tableview]
en: Orange
eo: Oranĝo

[ctx: @info: tableview]
en: Yellow
eo: Flava

[ctx: @info: tableview]
en: Green
eo: Verdo

[ctx: @info: tableview]
en: Blue
eo: Bluo

[ctx: @info: tableview]
en: Magenta
eo: Violkolora (magenta)

[ctx: @info: tableview]
en: Gray
eo: Griza

[ctx: @info: tableview]
en: Black
eo: Nigra

[ctx: @info: tableview]
en: White
eo: Blanka

en: File properties
eo: Dosieraj propraĵoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, m_tableWidget)
en: Filename
eo: Dosiernomo

en: Path
eo: Vojo

en: Size
eo: Grandeco

en: Last modified
eo: Laste modifita

[ctx: @item: tableview]
en: Human readable
eo: Homa legebla

[ctx: @item: tableview]
en: Plain
eo: Ebenaĵo

en: Display format
eo: Montra formato

en: Geo properties
eo: Geopropraĵoj

en: Geotagged
eo: Geoetikedita

en: Coordinates
eo: Koordinatoj

en: Altitude
eo: Altitudo

[ctx: @info: tableview]
en: Yes
eo: Jes

[ctx: @info: tableview]
en: No
eo: Ne

en: Metric units
eo: Metrikaj unuoj

en: Imperial units
eo: Imperiaj unuoj

en: Item properties
eo: Eroj propraĵoj

en: Width
eo: Larĝo

en: Height
eo: Alto

en: Dimensions
eo: Dimensioj

en: Pixel count
eo: Nombro de pikseloj

en: Bit depth
eo: Bitprofundo

en: Color mode
eo: Kolora reĝimo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_currentRelations)
en: Type
eo: Tipo

en: Creation date/time
eo: Krea dato/tempo

en: Digitization date/time
eo: Dato/tempo de cifereciĝo

en: Aspect ratio
eo: Bildformato

en: Similarity
eo: Simileco

[ctx: @info: tableview]
en: Photo properties
eo: Fotoj propraĵoj

[ctx: @title: tableview]
en: Camera maker
eo: Fotilo fabrikisto

[ctx: @title: tableview]
en: Camera model
eo: Fotila modelo

[ctx: @title: tableview]
en: Lens
eo: Lenso

[ctx: @title: tableview]
en: Aperture
eo: Aperturo

[ctx: @title: tableview]
en: Focal length
eo: Fokusa distanco

[ctx: @title: tableview]
en: Exposure
eo: Elmeto

[ctx: @title: tableview]
en: Sensitivity
eo: Sentemeco

[ctx: @title: tableview]
en: Mode/program
eo: Reĝimo/programo

[ctx: @title: tableview]
en: Flash
eo: Ekbrilo

[ctx: @title: tableview]
en: White balance
eo: Blanka ekvilibro

[ctx: @info: tableview]
en: Fraction
eo: Frakcio

[ctx: @info: tableview]
en: Rational
eo: Racia

[ctx: @info: tableview]
en: Format
eo: Formato

[ctx: @info: tableview]
en: Seconds
eo: Sekundoj

[ctx: @info: tableview]
en: Milliseconds
eo: Milisekundoj

[ctx: @info: tableview]
en: Microseconds
eo: Mikrosekundoj

[ctx: @info: tableview]
en: Unit
eo: Unuoj

en: Thumbnail
eo: Miniaturo

en: Remove this column
eo: Forigi ĉi tiun kolumnon

en: Configure this column
eo: Agordi ĉi tiun kolumnon

[ctx: @item: component info]
en: Unknown
eo: Nekonata

[ctx: @item: component info]
en: LibGphoto2 support
eo: LibGphoto2-subteno

[ctx: @item: component info]
en: No
eo: Ne

[ctx: @item: component info]
en: Baloo support
eo: Baloo subteno

[ctx: @item: component info]
en: Yes
eo: Jes

[ctx: @item: component info]
en: AddressBook support
eo: Subteno de Adreslibro

[ctx: @item: component info]
en: Media player support
eo: Subteno de Media Player

[ctx: @item: component info]
en: DBus support
eo: DBus-subteno

[ctx: @item: component info]
en: Panorama support
eo: Panorama subteno

[ctx: @item: component info]
en: HTML Gallery support
eo: HTML Galerio subteno

[ctx: @item: component info]
en: Calendar support
eo: Kalendaro subteno

[ctx: @item: component info]
en: Database backend
eo: Backend de datumbazo

[ctx: @item: component info]
en: Database internal server
eo: Interna servilo de datumbazo

[ctx: @item: component info]
en: FFmpeg Configuration
eo: FFmpeg Agordo

[ctx: @item: component info]
en: Video Decoders
eo: Video Malĉifriloj

[ctx: @item: component info]
en: Video Encoders
eo: Videokodiloj

[ctx: @item: component info]
en: Audio Decoders
eo: Aŭdiomalĉifriloj

[ctx: @item: component info]
en: Audio Encoders
eo: Aŭdiokodigiloj

[ctx: @item: component info]
en: Supported Extensions
eo: Subtenataj Etendaĵoj

en: Auto Levels
eo: Aŭtomataj Niveloj

en: Normalize
eo: Normaligi

en: Equalize
eo: Egaligi

en: Stretch Contrast
eo: Streĉi Kontrasto

en: Auto Exposure
eo: Aŭtomata Elmeto

en: Filter:
eo: Filtrilo:

[ctx: @title]
en: Color Auto-Correction
eo: Kolora Aŭtomata Korekto

[ctx: @info]
en: A tool to fix colors automatically
eo: Ilo por fiksi kolorojn aŭtomate

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can adjust colors automatically from images.</para>
eo: <para>Ĉi tiu ilo de Batch Queue Manager povas ĝustigi kolorojn aŭtomate de bildoj.</para>

[ctx: @title]
en: BCG Correction
eo: BCG Korekto

[ctx: @info]
en: A tool to fix Brightness / Contrast / Gamma
eo: Ilo por ripari Brilecon / Kontraston / Gamon

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can adjust Brightness / Contrast / Gamma from images.</para>
eo: <para>Ĉi tiu ilo de Batch Queue Manager povas ĝustigi Brilecon / Kontraston / Gamon de bildoj.</para>

[ctx: @title]
en: Black and White Convert
eo: Nigra kaj Blanka Konverti

[ctx: @info]
en: A tool to convert to black and white
eo: Ilo por konverti al nigra kaj blanka

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can convert images to black and white.</para>
eo: <para>Ĉi tiu ilo de Batch Queue Manager povas konverti bildojn al nigrablankaĵo.</para>

[ctx: @title]
en: Channel Mixer
eo: Kanala Miksilo

[ctx: @info]
en: A tool to mix color channel
eo: Ilo por miksi kolorkanalon

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can mix color channels from images.</para>
eo: <para>Ĉi tiu ilo de Batch Queue Manager povas miksi kolorkanalojn de bildoj.</para>

en: Color Balance
eo: Kolora Ekvilibro

en: Adjust color balance.
eo: Alĝustigi kolorekvilibron.

[ctx: @title]
en: Color Balance
eo: Kolora Ekvilibro

[ctx: @info]
en: A tool to adjust color balance
eo: Ilo por ĝustigi kolorekvilibron

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can adjust color balance from images.</para>
eo: <para>Ĉi tiu ilo de Batch Queue Manager povas ĝustigi kolorekvilibron de bildoj.</para>

en: Convert to 8 bits
eo: Konverti al 8 bitoj

en: Convert color depth from 16 to 8 bits.
eo: Konverti kolorprofundon de 16 ĝis 8 bitoj.

[ctx: @info]
en: Convert to 8 bits
eo: Konverti al 8 bitoj

[ctx: @info]
en: A tool to convert color depth to 8 bits
eo: Ilo por konverti kolorprofundon al 8 bitoj

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can convert image color depth to 8 bits.</para>
eo: <para>Ĉi tiu ilo de Batch Queue Manager povas konverti bildan kolorprofundon al 8 bitoj.</para>

[ctx: @title]
en: Convert to 16 bits
eo: Konverti al 16 bitoj

[ctx: @info]
en: A tool to convert color depth to 16 bits
eo: Ilo por konverti kolorprofundon al 16 bitoj

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can convert images color depth to 16 bits.</para>
eo: <para>Ĉi tiu ilo de Batch Queue Manager povas konverti bildojn kolorprofundon al 16 bitoj.</para>

[ctx: @title]
en: Curves Adjust
eo: Kurboj Alĝustigi

[ctx: @info]
en: Perform curves adjustments.
eo: Fari ĝustigojn de kurboj.

[ctx: @label: colcor properties]
en: Channel:
eo: Kanalo:

[ctx: @item: colcor properties]
en: Luminosity
eo: Lumeco

[ctx: @item: colcor properties]
en: Red
eo: Ruĝo

[ctx: @item: colcor properties]
en: Green
eo: Verdo

[ctx: @item: colcor properties]
en: Blue
eo: Bluo

[ctx: @item: colcor properties]
en: Alpha
eo: Alfa

[ctx: @action: open file dialog]
en: Load...
eo: Ŝargi...

[ctx: @info: open file dialog]
en: Load all parameters from settings text file.
eo: Ŝargi ĉiujn parametrojn de agorda tekstdosiero.

[ctx: @info]
en: A tool to adjust color curves
eo: Ilo por ĝustigi kolorkurbojn

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can adjust the color curves from images.</para>
eo: <para>Ĉi tiu ilo de Batch Queue Manager povas ĝustigi la kolorkurbojn de bildoj.</para>

[ctx: @title]
en: HSL Correction
eo: HSL-Korekto

[ctx: @info]
en: A tool to fix Hue / Saturation / Lightness
eo: Ilo por ripari Nuancon / Saturadon / Malpezecon

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can adjust Hue / Saturation / Lightness from images.</para>
eo: <para>Ĉi tiu ilo de Batch Queue Manager povas ĝustigi Nuancon / Saturecon / Lumecon de bildoj.</para>

[ctx: @title]
en: Color Profile Conversion
eo: Kolora Profila Konvertiĝo

[ctx: @info]
en: A tool to convert images to a color space
eo: Ilo por konverti bildojn al kolorspaco

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can convert images to a different color space.</para>
eo: <para>Ĉi tiu ilo de Batch Queue Manager povas konverti bildojn al malsama kolorspaco.</para>

[ctx: @title]
en: Invert Colors
eo: Inverti Kolorojn

[ctx: @info]
en: A tool to invert image colors
eo: Ilo por inversigi bildkolorojn

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can invert colors from images.</para>
eo: <para>Ĉi tiu ilo de Batch Queue Manager povas inversigi kolorojn de bildoj.</para>

[ctx: @title]
en: White Balance
eo: Blanka Ekvilibro

[ctx: @info]
en: A tool to adjust white balance
eo: Ilo por ĝustigi blankan ekvilibron

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can adjust the white balance from images.</para>
eo: <para>Ĉi tiu ilo de Batch Queue Manager povas ĝustigi la blankbalancon de bildoj.</para>

[ctx: @title]
en: Convert To AVIF
eo: Konverti al AVIF

[ctx: @info]
en: A tool to convert images to AVIF format
eo: Ilo por konverti bildojn al formato AVIF

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can convert images data to AVIF format.</para><para>AV1 Image File Format is an image file format specification for storing images or image sequences compressed with AV1 in the ISOBMFF container format.</para><para>See details about this format from <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/AVIF'>this page</a>.</para>
eo: <para>Ĉi tiu ilo de Batch Queue Manager povas konverti bildajn datumojn al AVIF-formato.</para><para>AV1 Image File Format estas bilddosierformatospecifo por konservi bildojn aŭ bildsekvencojn kunpremitajn per AV1 en la ISOBMFF-ujoformato.</para> para><para>Vidu detalojn pri ĉi tiu formato de <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/AVIF'>ĉi tiu paĝo</a>.</para>

[ctx: @title]
en: Convert RAW To DNG
eo: Konverti RAW Al DNG

[ctx: @info]
en: A tool to convert RAW images to DNG container
eo: Ilo por konverti RAW-bildojn al DNG-ujo

[ctx: @info]
en: <para>This Generic tool can convert RAW images data to DNG format.</para><para>The Digital Negative is a lossless RAW image format created by Adobe.</para><para>See details about this format from <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Digital_Negative'>this page</a>.</para>
eo: <para>Ĉi tiu Ĝenerala ilo povas konverti RAW-bildajn datumojn al DNG-formato.</para><para>La Cifereca Negativo estas senperda RAW-bildformato kreita de Adobe.</para><para>Vidu detalojn pri ĉi tiu formato el <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Digital_Negative'>ĉi tiu paĝo</a>.</para>

[ctx: @title]
en: Convert To HEIF
eo: Konverti al HEIF

[ctx: @info]
en: A tool to convert images to HEIF format
eo: Ilo por konverti bildojn al formato HEIF

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can convert images data to HEIF format.</para><para>High Efficiency Image File Format (HEIF), also known as High Efficiency Image Coding (HEIC), is a file format for individual images and image sequences. It was developed by the Moving Picture Experts Group (MPEG) and it claims that twice as much information can be stored in a HEIF image as in a JPEG image of the same size, resulting in a better quality image. HEIF also supports animation, and is capable of storing more information than an animated GIF at a small fraction of the size.</para><para>See <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/High_Efficiency_Image_File_Format'>High Efficiency Image File Format</a> for details.</para>
eo: <para>Ĉi tiu ilo de Batch Queue Manager povas konverti bildojn al formato HEIF.</para><para>Alta Efikeca Bilda Dosiera Formato (HEIF), ankaŭ konata kiel Alta Efikeca Bilda Kodigo (HEIC), estas dosierformato por individuaj bildoj. kaj bildsekvencoj. Ĝi estis evoluigita de la Moving Picture Experts Group (MPEG) kaj ĝi asertas, ke duoble pli da informoj povas esti konservitaj en HEIF-bildo ol en JPEG-bildo de la sama grandeco, rezultigante pli bonkvalitan bildon. HEIF ankaŭ subtenas animacion, kaj kapablas konservi pli da informoj ol vigla GIF je malgranda frakcio de la grandeco.</para><para>Vidu <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/High_Efficiency_Image_File_Format.'>Altefikeca Bilddosiera Formato</a> por detaloj.</para>

[ctx: @title]
en: Convert To JP2
eo: Konverti al JP2

[ctx: @info]
en: A tool to convert images to JPEG-2000 format
eo: Ilo por konverti bildojn al formato JPEG-2000

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can convert images data to JPEG-2000 format.</para><para>This is an image compression standard and coding system. It was created by the Joint Photographic Experts Group committee in 2000 with the intention of superseding their original discrete cosine transform-based JPEG standard (created in 1992) with a newly designed, wavelet-based method.</para><para>See details about this format from <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/JPEG_2000'>this page</a>.</para>
eo: <para>Ĉi tiu ilo de Batch Queue Manager povas konverti bildajn datumojn al JPEG-2000-formato.</para><para>Ĉi tio estas bildkunprema normo kaj kodsistemo. Ĝi estis kreita de la komitato de Joint Photographic Experts Group en 2000 kun la intenco anstataŭi ilian originan diskretan kosinusan transform-bazitan JPEG-normon (kreitan en 1992) kun lastatempe desegnita, ondet-bazita metodo.</para><para>Vidu detalojn. pri ĉi tiu formato de <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/JPEG_2000'>ĉi tiu paĝo</a>.</para>

[ctx: @title]
en: Convert To JPEG
eo: Konverti al JPEG

[ctx: @info]
en: A tool to convert images to JPEG format
eo: Ilo por konverti bildojn al JPEG-formato

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can convert images data to JPEG format.</para><para>The Joint Photographic Experts Group format is a commonly used method of lossy compression for digital images, particularly for those images produced by digital photography.</para><para>See details about this format from <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/JPEG'>this page</a>.</para>
eo: <para>Ĉi tiu ilo de Batch Queue Manager povas konverti bildojn al JPEG-formato.</para><para>La formato de Joint Photographic Experts Group estas kutime uzata metodo de perdkunpremado por ciferecaj bildoj, precipe por tiuj bildoj produktitaj per cifereca fotado. </para><para>Vidu detalojn pri ĉi tiu formato de <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/JPEG'>ĉi tiu paĝo</a>.</para>

[ctx: @title]
en: Convert To JXL
eo: Konverti al JXL

[ctx: @info]
en: A tool to convert images to JXL format
eo: Ilo por konverti bildojn al formato JXL

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can convert images data to JPEG-XL format.</para><para>JPEG-XL is a royalty-free raster-graphics file format that supports both lossy and lossless compression. It is designed to outperform existing raster formats and thus to become their universal replacement.</para><para>See details about this format from <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/JPEG_XL'>this page</a>.</para>
eo: <para>Ĉi tiu ilo de Batch Queue Manager povas konverti bildajn datumojn al JPEG-XL-formato.</para><para>JPEG-XL estas senpaga raster-grafika dosierformato kiu subtenas kaj perdan kaj senperdan kunpremadon. Ĝi estas dizajnita por superi ekzistantajn rastrumajn formatojn kaj tiel fariĝi ilia universala anstataŭaĵo.</para><para>Vidu detalojn pri ĉi tiu formato de <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/JPEG_XL'>ĉi tiu paĝo</a>.</para>

[ctx: @title]
en: Convert To PGF
eo: Konverti al PGF

[ctx: @info]
en: A tool to convert images to PGF format
eo: Ilo por konverti bildojn al formato PGF

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can convert images data to PGF format.</para><para>The Progressive Graphics File is a wavelet-based bitmapped image format that employs lossless and lossy data compression.</para><para>See details about this format from <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Progressive_Graphics_File'>this page</a>.</para>
eo: <para>Ĉi tiu ilo de Batch Queue Manager povas konverti bildajn datumojn al PGF-formato.</para><para>La Progresiva Grafika Dosiero estas ondolet-bazita bitmapa bildformato kiu uzas senperdan kaj perdan kunpremadon de datumoj.</para><para> Vidu detalojn pri ĉi tiu formato de <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Progressive_Graphics_File'>ĉi tiu paĝo</a>.</para>

en: <b>If conversion to PNG fails, this may be due to the color profile check. Simply insert the tool for color profile conversion before this tool and select the desired color profile.</b>
eo: <b>Se la konvertiĝo al PNG malsukcesas, tio povas esti pro la kolorprofila kontrolo. Simple enigu la ilon por konvertiĝo de kolorprofilo antaŭ ĉi tiu ilo kaj elektu la deziratan kolorprofilon.</b>

[ctx: @title]
en: Convert To PNG
eo: Konverti al PNG

[ctx: @info]
en: A tool to convert images to PNG format
eo: Ilo por konverti bildojn al PNG-formato

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can convert images data to PNG format.</para><para>The Portable Network Graphics is a raster-graphics file-format that supports lossless data compression.</para><para>See details about this format from <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Portable_Network_Graphics'>this page</a>.</para>
eo: <para>Ĉi tiu ilo de Batch Queue Manager povas konverti bildajn datumojn al PNG-formato.</para><para>La Portebla Reta Grafiko estas rastruma-grafika dosierformato kiu subtenas senperdan kunpremadon de datumoj.</para><para>Vidu detalojn. pri ĉi tiu formato de <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Portable_Network_Graphics'>ĉi tiu paĝo</a>.</para>

[ctx: @title]
en: Convert To TIFF
eo: Konverti al TIFF

[ctx: @info]
en: A tool to convert images to TIFF format
eo: Ilo por konverti bildojn al formato TIFF

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can convert images data to TIFF format.</para><para>The Tagged Image File Format is a computer file format for storing raster graphics images, popular among graphic artists, the publishing industry, and photographers.</para><para>See details about this format from <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/TIFF'>this page</a>.</para>
eo: <para>Ĉi tiu ilo de Batch Queue Manager povas konverti bildojn al formato TIFF.</para><para>La Tagged Image File Format estas komputila dosierformato por konservi rastrumajn grafikajn bildojn, populara inter grafikaj artistoj, la eldonindustrio kaj fotistoj. .</para><para>Vidu detalojn pri ĉi tiu formato de <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/TIFF'>ĉi tiu paĝo</a>.</para>

[ctx: @title]
en: Convert To WEBP
eo: Konverti Al WEBP

[ctx: @info]
en: A tool to convert images to WEBP format
eo: Ilo por konverti bildojn al WEBP-formato

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can convert images data to WEBP format.</para><para>WEBP is an image file format that Google has developed as a replacement for JPEG, PNG, and GIF file formats. WEBP yields files that are smaller for the same quality, or of higher quality for the same size. It supports both lossy and lossless compression, as well as animation and alpha transparency.</para><para>See details about this format from <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/WebP'>this page</a>.</para>
eo: <para>Ĉi tiu ilo de Batch Queue Manager povas konverti bildajn datumojn al WEBP-formato.</para><para>WEBP estas bilda dosierformato kiun Guglo evoluigis kiel anstataŭaĵo por JPEG, PNG, kaj GIF dosierformatoj. WEBP donas dosierojn kiuj estas pli malgrandaj por la sama kvalito, aŭ de pli alta kvalito por la sama grandeco. Ĝi subtenas kaj perdan kaj senperdan kunpremadon, same kiel animacion kaj alfa-travideblecon.</para><para>Vidu detalojn pri ĉi tiu formato de <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/WebP'>ĉi tiu paĝo</a>.</para>

en: Output file type:
eo: Eliga dosiertipo:

en: Same as input
eo: Same kiel enigo

en: Shell Script:
eo: Ŝelo-Skripto:

en: Enter script for execution. Use $INPUT and $OUTPUT for input / output filenames (with special characters escaped). These would be substituted before shell execution.
eo: Enigu skripton por plenumo. Uzu $INPUT kaj $OUTPUT por enigo/eligdosiernomoj (kun specialaj signoj eskapis). Tiuj estus anstataŭigitaj antaŭ ŝelplenumo.

en: <b>Note:</b> Environment variables TITLE, COMMENTS, COLORLABEL, PICKLABEL, RATING and TAGSPATH (separated by ;) are available.
eo: <b>Noto:</b> Mediaj variabloj TITOLO, KOMENTOJ, KOLORLABELO, PICKLABEL, RATING kaj TAGSPATH (disigitaj per ;) estas disponeblaj.

en: User Script: No script.
eo: Uzanta Skripto: Neniu skripto.

en: User Script: File open error.
eo: Uzanta Skripto: Malferma eraro de dosiero.

en: User Script: Timeout from script.
eo: Uzanta Skripto: Tempo de tempo de skripto.

en: User Script: No error.
eo: Uzanta Skripto: Neniu eraro.

en: User Script: Failed to start script.
eo: Uzanta Skripto: Malsukcesis komenci skripton.

en: User Script: Script process crashed.
eo: Uzanta Skripto: Skriptoprocezo paneis.

en: User Script: Command not found.
eo: Uzanta Skripto: Komando ne trovita.

en: User Script: Error code returned %1.
eo: Uzanta Skripto: Erarkodo redonis %1.

[ctx: @title]
en: User Shell Script
eo: Uzanta Ŝelo-Skripto

[ctx: @info]
en: A tool to execute a custom shell script
eo: Ilo por plenumi propran ŝelskripton

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can run user shell script as workflow stage.</para><para>Script variables:</para><para>Uses <b>$INPUT</b> and <b>$OUTPUT</b> for input / output filenames (with special characters escaped). These would be substituted before shell execution.</para><para>Uses <b>$TITLE</b>, <b>$COMMENTS</b>, <b>$COLORLABEL</b>, <b>$PICKLABEL</b>, <b>$RATING</b> and <b>$TAGSPATH</b> to handle digiKam properties.</para>
eo: <para>Ĉi tiu ilo de Batch Queue Manager povas ruli uzantan ŝelan skripton kiel laborfluan etapon.</para><para>Skriptovariabloj:</para><para>Uzas <b>$INPUT</b> kaj <b>$ELIGIĜO. </b> por eniga/eliga dosiernomoj (kun specialaj signoj eskapis). Ĉi tiuj estus anstataŭigitaj antaŭ ŝela plenumo.</para><para>Uzas <b>$TITLE</b>, <b>$COMMENTS</b>, <b>$COLORLABEL</b>, <b>$ PICKLABEL</b>, <b>$RATING</b> kaj <b>$TAGSPATH</b> por trakti digiKam-ecojn.</para>

[ctx: @title]
en: Add Border
eo: Aldoni Bordon

[ctx: @info]
en: A tool to add a border around images
eo: Ilo por aldoni randon ĉirkaŭ bildoj

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can add decorative border around images.</para>
eo: <para>Ĉi tiu ilo de Batch Queue Manager povas aldoni dekoracian randon ĉirkaŭ bildoj.</para>

[ctx: @title]
en: Add Texture
eo: Aldoni Teksturon

[ctx: @info]
en: A tool to apply a texture over images
eo: Ilo por apliki teksturon super bildoj

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can apply a texture over images.</para>
eo: <para>Ĉi tiu ilo de Batch Queue Manager povas apliki teksturon super bildoj.</para>

en: Check this if you want the watermark to use the given size of the font or the image without any adjustment to the actual image.
eo: Marku ĉi tion se vi volas, ke la akvomarko uzu la donitan grandecon de la tiparo aŭ la bildo sen ajna alĝustigo al la reala bildo.

en: Use Absolute Size
eo: Uzi Absolutan Grandecon

en: Watermark type:
eo: Tipo de akvomarko:

en: Image
eo: Bildo

en: Text
eo: Teksto

en: Image settings
eo: Bildaj agordoj

en: Click to select watermark image.
eo: Klaku por elekti bildon de akvomarko.

en: Watermark image:
eo: Bildo de akvomarko:

en: Check this if you want the watermark to ignore its own aspect ratio and use the image's aspect ratio instead.
eo: Marku ĉi tion se vi volas, ke la akvomarko ignoru sian propran bildformaton kaj uzu anstataŭe la bildformaton.

en: Ignore Watermark aspect Ratio
eo: Ignori Akvomarko-aspektproporcion

en: Check this if you want watermark to be transparent.
eo: Marku ĉi tion se vi volas ke akvomarko estu travidebla.

en: Add transparency to watermark image
eo: Aldoni travideblecon al akvomarka bildo

en: Opacity of watermark
eo: Opakeco de akvomarko

en: Opacity (%):
eo: Opakeco (%):

en: Text settings
eo: Tekstaj agordoj

en: Enter your watermark string here.
eo: Enigu vian filigran ĉenon ĉi tie.

en: Watermark text:
eo: Akvomarko teksto:

en: Choose the font type and style. Size is auto calculated.
eo: Elektu la tiparon kaj stilon. Grando estas aŭtomate kalkulita.

en: Set the font color to use here.
eo: Agordu la tiparkoloron por uzi ĉi tie.

en: Font color:
eo: Tiparokoloro:

en: Text opacity:
eo: Teksta opakeco:

en: Set the opacity of the watermark text. 100 is fully opaque, 0 is fully transparent.
eo: Agordu la opakecon de la akvomarkteksto. 100 estas plene maldiafana, 0 estas plene travidebla.

en: Check this if you want a background fill behind the text.
eo: Marku ĉi tion se vi volas fonplenigon malantaŭ la teksto.

en: Use background
eo: Uzi fonon

en: Choose the color of the watermark background.
eo: Elektu la koloron de la akvomarkfono.

en: Background color:
eo: Fona koloro:

en: Background opacity:
eo: Fona opakeco:

en: Set the opacity of the watermark background. 100 is fully opaque, 0 is fully transparent.
eo: Agordu la opakecon de la akvomarkfono. 100 estas plene maldiafana, 0 estas plene travidebla.

en: Specific Location
eo: Specifa Loko

en: Systematic Repetition
eo: Sistema Ripeto

en: Random Repetition
eo: Hazarda Ripeto

en: Placement Type:
eo: Lokiga Tipo:

en: When you choose to have the watermark repeated many times in the placement combo box, you can specify here whether the repetition.
eo: Kiam vi elektas ke la akvomarko ripetiĝu multfoje en la kombinaĵo de lokigo, vi povas specifi ĉi tie ĉu la ripeto.

en: Density of watermark repetition (Disabled in "Specific Location" mode)
eo: Denso de ripetado de akvomarko (Malŝaltita en reĝimo "Specifika Loko")

en: When you choose to have the watermark repeated randomly in the placement combo box, you can specify here to randomly rotate the watermark (0, 90, 180, 270 degrees).
eo: Kiam vi elektas ke la akvomarko ripetiĝu hazarde en la loka kombo, vi povas specifi ĉi tie por hazarde turni la akvomarkon (0, 90, 180, 270 gradoj).

en: Randomize watermark orientation (Enabled in "Random Repetition" mode only)
eo: Hazarda orientiĝo de akvomarko (Ebligita en reĝimo "Hazarda Ripeto" nur)

en: Use this to get more control over the sparsity of watermark repetition. The higher the value the sparser the watermarks get. Use floating point values, typically between 1.0 and 3.0. It can also be less than 1.0
eo: Uzu ĉi tion por akiri pli da kontrolo super la maldenseco de akvomarko ripetado. Ju pli alta la valoro des pli maldensa la akvomarkoj ricevas. Uzu glitkomajn valorojn, tipe inter 1.0 kaj 3.0. Ĝi ankaŭ povas esti malpli ol 1.0

en: Sparsity Factor:
eo: Malsafaktoro:

[ctx: @item: placement position]
en: Top left
eo: Supre maldekstre

[ctx: @item: placement position]
en: Top right
eo: Supre dekstre

[ctx: @item: placement position]
en: Bottom left
eo: Malsupre maldekstre

[ctx: @item: placement position]
en: Bottom right
eo: Malsupre dekstre

[ctx: @item: placement position]
en: Center
eo: Centro

[ctx: @item: placement position]
en: Top center
eo: Supra centro

[ctx: @item: placement position]
en: Bottom center
eo: Malsupra centro

en: Placement Position:
eo: Lokiga Pozicio:

en: 0 degrees
eo: 0 gradoj

en: 90 degrees CW
eo: 90 gradoj CW

en: 180 degrees
eo: 180 gradoj

en: 270 degrees CW
eo: 270 gradoj CW

en: Rotation:
eo: Rotacio:

en: Size of watermark, as a percentage of the marked image.
eo: Grando de akvomarko, kiel procento de la markita bildo.

en: Size (%):
eo: Grandeco (%):

en: Margin from edge in X direction, as a percentage of the marked image.
eo: Marĝeno de rando en X-direkto, kiel procento de la markita bildo.

en: X margin (%):
eo: X-marĝeno (%):

en: Margin from edge in Y direction, as a percentage of the marked image.
eo: Marĝeno de rando en Y-direkto, kiel procento de la markita bildo.

en: Y margin (%):
eo: Y-marĝeno (%):

[ctx: @title]
en: Add Watermark
eo: Aldoni Akvomarkon

[ctx: @info]
en: A tool to overlay an image or text as a visible watermark
eo: Ilo por supermeti bildon aŭ tekston kiel videbla akvomarko

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can add a text watermark over images.</para>
eo: <para>Ĉi tiu ilo de Batch Queue Manager povas aldoni tekstan akvomarkon super bildoj.</para>

[ctx: @title]
en: Anti-Vignetting
eo: Kontraŭ-vignetado

[ctx: @info]
en: A tool to adjust vignetting to photograph
eo: Ilo por ĝustigi vinjetadon por foti

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool remove or add vignettings to images.</para>
eo: <para>Ĉi tiu ilo de Batch Queue Manager forigas aŭ aldonas vinjetigojn al bildoj.</para>

en: Smoothness:
eo: Glateco:

en: A smoothness of 0 has no effect, 1 and above determine the Gaussian blur matrix radius that determines how much to blur the image.
eo: Glateco de 0 havas neniun efikon, 1 kaj pli supre determinas la gaŭsan malklaran matrican radiuson kiu determinas kiom malklarigi la bildon.

[ctx: @title]
en: Blur Image
eo: Malklarigi Bildon

[ctx: @info]
en: A tool to blur images
eo: Ilo por malklarigi bildojn

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can blur images.</para>
eo: <para>Ĉi tiu ilo de Batch Queue Manager povas malklarigi bildojn.</para>

[ctx: @title]
en: Hot Pixels
eo: Varmaj Pikseloj

[ctx: @info]
en: A tool to fix hot pixels
eo: Ilo por ripari varmajn pikselojn

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can fix hot pixels in images.</para>
eo: <para>Ĉi tiu ilo de Batch Queue Manager povas ripari varmajn pikselojn en bildoj.</para>

en: Lens Auto-Correction
eo: Aŭtomata korekto de lenso

en: Fix automatically lens distortions
eo: Ripari aŭtomate distordojn de lenso

en: <b>Use Metadata</b> option will parse images' information at queue run-time to find relevant lens features.
eo: La opcio <b>Uzi Metadatumojn</b> analizos informojn de bildoj ĉe la vica rultempo por trovi koncernajn lensajn funkciojn.

en: Cannot find all lens information to process lens auto-corrections
eo: Ne povas trovi ĉiujn informojn pri lenso por prilabori aŭtomatajn korektojn de lenso

[ctx: @title]
en: Lens Auto-Correction
eo: Aŭtomata korekto de lenso

[ctx: @info]
en: A tool to fix automatically lens artifacts
eo: Ilo por ripari aŭtomate lensajn artefaktojn

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can fix automatically lens artifacts over images.</para>
eo: <para>Ĉi tiu ilo de Batch Queue Manager povas aŭtomate ripari lensajn artefaktojn super bildoj.</para>

[ctx: @title]
en: Local Contrast
eo: Loka Kontrasto

[ctx: @info]
en: A tool to emulate tone mapping
eo: Ilo por kopii tonan mapadon

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can emulate tone mapping over images.</para>
eo: <para>Ĉi tiu ilo de Batch Queue Manager povas kopii tonmapadon super bildoj.</para>

[ctx: @title]
en: Noise Reduction
eo: Redukto de Bruo

[ctx: @info]
en: A tool to remove photograph noise using wavelets
eo: Ilo por forigi fotbruon uzante ondoletojn

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can reduce noise in images.</para>
eo: <para>Ĉi tiu ilo de Batch Queue Manager povas redukti bruon en bildoj.</para>

[ctx: @title]
en: Red Eye Correction
eo: Ruĝa Okula Korekto

[ctx: @info]
en: A tool to automatically detect and correct red eye effect
eo: Ilo por aŭtomate detekti kaj korekti ruĝ-okulan efikon

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can reduce red eye effect on images.</para>
eo: <para>Ĉi tiu ilo de Batch Queue Manager povas redukti ruĝ-okulan efikon sur bildoj.</para>

en: Visit CImg library website
eo: Viziti la retejon de la biblioteko de CImg

en: Reduce Uniform Noise
eo: Redukti Uniforman Bruon

en: Reduce JPEG Artifacts
eo: Redukti JPEG-artefaktojn

en: Reduce Texturing
eo: Redukti Texturing

en: <p>Select the filter preset to use for photograph restoration here:</p><p><b>None</b>: Most common values. Puts settings to default.<br/><b>Reduce Uniform Noise</b>: reduce small image artifacts such as sensor noise.<br/><b>Reduce JPEG Artifacts</b>: reduce large image artifacts, such as a JPEG compression mosaic.<br/><b>Reduce Texturing</b>: reduce image artifacts, such as paper texture, or Moire patterns on scanned images.</p>
eo: <p>Elektu ĉi tie la filtrilon antaŭdifinitan por uzi por fotorestarigo:</p><p><b>Neniu</b>: Plej oftaj valoroj. Metas agordojn al defaŭlta.<br/><b>Redukti Unuforman Bruon</b>: reduktu malgrandajn bildajn artefaktojn kiel sensilbruon.<br/><b>Reduktu JPEG-artefaktojn</b>: reduktu grandajn bildajn artefaktojn, kiel kiel JPEG-kunprema mozaiko.<br/><b>Redukti Texturing</b>: reduktu bildajn artefaktojn, kiel paperan teksturon aŭ Moire-ŝablonojn sur skanitaj bildoj.</p>

[ctx: @title]
en: Restoration
eo: Restarigo

[ctx: @info]
en: A tool to restore images using Greystoration algorithm
eo: Ilo por restarigi bildojn per Greystoration-algoritmo

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can restore images using Greystoration algorithm.</para>
eo: <para>Ĉi tiu ilo de Batch Queue Manager povas restarigi bildojn per Greystoration-algoritmo.</para>

[ctx: @title]
en: Sharpen Image
eo: Akrigi Bildon

[ctx: @info]
en: A tool to sharp images
eo: Ilo por akraj bildoj

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can sharp images.</para>
eo: <para>Ĉi tiu ilo de Batch Queue Manager povas akrigi bildojn.</para>

[ctx: @title]
en: Color Effects
eo: Koloraj Efektoj

[ctx: @info]
en: A tool to apply color effects
eo: Ilo por apliki kolorefektojn

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can apply color effects over images.</para>
eo: <para>Ĉi tiu ilo de Batch Queue Manager povas apliki kolorefektojn super bildoj.</para>

[ctx: @title]
en: Film Grain
eo: Filmo Greno

[ctx: @info]
en: A tool to add film grain
eo: Ilo por aldoni filmgrajnon

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can add film grain over images.</para>
eo: <para>Ĉi tiu ilo de Batch Queue Manager povas aldoni filmgrajnon super bildoj.</para>

[ctx: @label]
en: Select an image or JSON file supported by ExifTool to apply the file metadata to the images.
eo: Elektu bildon aŭ JSON-dosieron subtenanat de ExifTool por apliki la dosierajn metadatenojn al la bildoj.

[ctx: @info]
en: Apply Metadata: No image or JSON file selected.
eo: Apliki Metadatenojn: Neniu bild- aŭ JSON-dosiero elektita.

[ctx: @info]
en: Apply Metadata: ExifTool is not available.
eo: Apliki Metadatenojn: ExifTool ne haveblas.

[ctx: @info]
en: Apply Metadata: File name not exist in JSON file.
eo: Apliki Metadatenojn: Dosiernomo ne ekzistas en JSON-dosiero.

[ctx: @info]
en: Apply Metadata: ExifTool reported an error.
eo: Apliki Metadatumojn: ExifTool raportis eraron.

[ctx: @title]
en: Apply Metadata
eo: Apliki Metadatumojn

[ctx: @info]
en: A tool to apply metadata from a image or JSON file with ExifTool
eo: Ilo por apliki metadatumojn el bild- aŭ JSON-dosiero per ExifTool

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can apply metadata from a image or JSON file with ExifTool.</para>
eo: <para>Ĉi tiu Staplovica Administrilo povas apliki metadatumojn el bild- aŭ JSON-dosiero per ExifTool.</para>

en: Titles:
eo: Titoloj:

[ctx: @info]
en: Enter title text here.
eo: Enigu titoltekston ĉi tie.

en: Captions:
eo: Subtitoloj:

[ctx: @info]
en: Enter caption text here.
eo: Enigu la bildotekston ĉi tie.

en: Clean up and overwrite metadata
eo: Purigi kaj anstataŭigi metadatenojn

[ctx: @info]
en: If you turn on this options, titles and captions will be cleaned and replaced by the new values,
    else old values will be merged with new values.
eo: Se vi ŝaltas ĉi tiujn opciojn, titoloj kaj subtitoloj estos purigitaj kaj anstataŭigitaj per la novaj valoroj,
    el malnovaj valoroj estos kunfanditaj kun novaj valoroj.

[ctx: @title]
en: Assign Captions
eo: Asigni Subtitolojn

[ctx: @info]
en: A tool to assign captions metadata to images
eo: Ilo por atribui subtitolojn metadatenojn al bildoj

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool will assign title and description metadata alternative values to images.</para>
eo: <para>Ĉi tiu ilo de Batch Queue Manager asignos titolojn kaj priskribajn metadatumajn alternativajn valorojn al bildoj.</para>

en: Pick Label:
eo: Elektu Etikedon:

en: Color Label:
eo: Kolora Etikedo:

en: Rating:
eo: Taksado:

[ctx: @title]
en: Assign Labels
eo: Asigni Etikedojn

[ctx: @info]
en: A tool to assign labels metadata to images
eo: Ilo por atribui etikedajn metadatumojn al bildoj

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool will assign rating, or color, or pick label metadata values to images.</para>
eo: <para>Ĉi tiu ilo de Batch Queue Manager asignos taksadon aŭ koloron aŭ elektos etikedajn metadatumojn al bildoj.</para>

[ctx: @label]
en: <p><b>This tool allows to assign automatically tags to images by contents analysis using deep-learning neural network.</b></p><p>The settings below determine the deep-learning model to use while parsing image contents to determine the subjects of the photography. The neural network used in background will generate automatically a serie of tags describing the contents and store the results in the database.</p>
eo: <p><b>Ĉi tiu ilo permesas aŭtomate atribui etikedojn al bildoj per enhavanalizo uzante profundan lernan neŭralan reton.</b></p><p>La subaj agordoj determinas la profundlernan modelon por uzi dum analizado de bildo. enhavoj por determini la temojn de la foto. La neŭrala reto uzata fone generos aŭtomate serion da etikedoj priskribantaj la enhavon kaj konservos la rezultojn en la datumbazo.</p>

en: Selection model:
eo: Selekta modelo:

[ctx: @info:tooltip]
en: <p><b>YOLOv5 Nano</b>: this model is a neural network which offers exceptional speed and efficiency. It enables you to swiftly evaluate the integration of smaller-scale object detection scenarios. It's designed for objects detections, capable of recognizing and extracting the location of objects within an image. The limitation on the number of recognizable objects is set to 80.</p><p><b>YOLOv5 XLarge</b>: as the previous one, this model is a neural network dedicated for more complex object detection requirements and showcases remarkable capabilities. Despite the additional complexity introducing more time-latency and computer resources, it's must be used for larger-scale object detection scenarios as it provides more accurate predictions at the expense of speed.</p><p><b>ResNet50</b>: this model is a specific type of convolutional neural network formed by stacking residual blocks commonly used to power computer vision applications as object detections. This kind of design allows the training of very deep networks without encountering the vanishing gradient problem. Unlike YOLO, ResNet50 is primarily focused on image classification and does not provide object localization. It can recognize objects from a vast set of more than 1,000 classes, covering a wide range of objects, animals, and scenes.</p>
eo: <p><b>YOLOv5 Nano</b>: ĉi tiu modelo estas neŭrala reto kiu ofertas esceptajn rapidecon kaj efikecon. Ĝi ebligas al vi rapide taksi la integriĝon de malgrand-skalaj objekto-detektaj scenaroj. Ĝi estas desegnita por detektoj de objektoj, kapablaj rekoni kaj eltiri la lokon de objektoj ene de bildo. La limigo de la nombro da rekoneblaj objektoj estas agordita al 80.</p><p><b>YOLOv5 XLarge</b>: kiel la antaŭa, ĉi tiu modelo estas neŭrala reto dediĉita por pli kompleksaj objektaj detektaj postuloj kaj montrofenestroj. rimarkindaj kapabloj. Malgraŭ la plia komplekseco enkondukanta pli da tempo-latenteco kaj komputilaj rimedoj, ĝi devas esti uzata por pli grandskalaj objektodetektaj scenaroj ĉar ĝi disponigas pli precizajn prognozojn koste de rapideco.</p><p><b>ResNet50</b> >: ĉi tiu modelo estas specifa speco de konvolucia neŭrala reto formita per stakigado de restaj blokoj ofte uzataj por funkciigi komputilvidajn aplikojn kiel objektodetektoj. Tiu speco de dezajno permesas la trejnadon de tre profundaj retoj sen renkonti la malaperantan gradientproblemon. Male al YOLO, ResNet50 estas ĉefe temigis bildklasifikon kaj ne disponigas objektolokigon. Ĝi povas rekoni objektojn el vasta aro de pli ol 1000 klasoj, kovrante larĝan gamon de objektoj, bestoj kaj scenoj.</p>

[ctx: @title]
en: Assign Tags
eo: Asigni Etikedojn

[ctx: @info]
en: A tool to assign tags automatically to images
eo: Ilo por atribui etikedojn aŭtomate al bildoj

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool will assign keyword hierarchies metadata values to images automatically using deep-learning engine.</para>
eo: <para>Ĉi tiu ilo de Batch Queue Manager atribuos ŝlosilvort-hierarkiajn metadatumvalorojn al bildoj uzante profundlernan motoron.</para>

[ctx: @title]
en: Apply Metadata Template
eo: Apliki Metadatuman Ŝablonon

[ctx: @info]
en: A tool to apply metadata template to images
eo: Ilo por apliki metadatuman ŝablonon al bildoj

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can apply metadata template over images.</para>
eo: <para>Ĉi tiu ilo de Batch Queue Manager povas apliki metadatuman ŝablonon super bildoj.</para>

[ctx: @title]
en: Image Quality Sort
eo: Ordigo laŭ Bildkvalito

[ctx: @info]
en: A tool to assign pick label metadata by image quality
eo: Ilo por asigni elektajn metadatumojn laŭ bilda kvalito

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool will assign a pick label metadata value by parsing image and estimate the quality.</para>
eo: <para>Ĉi tiu ilo de Batch Queue Manager asignos elektan etikedan metadatuman valoron per analizado de bildo kaj taksos la kvaliton.</para>

[ctx: @title]
en: Exif:
eo: Eksif:

[ctx: @item: exif namespace]
en: Completely
eo: Tute

[ctx: @item: exif namespace]
en: Date
eo: Dato

[ctx: @item: exif namespace]
en: XPKeywords
eo: XPKlosilvortoj

[ctx: @item: exif namespace]
en: Comment and description
eo: Komento kaj priskribo

[ctx: @item: iptc namespace]
en: Completely
eo: Tute

[ctx: @item: iptc namespace]
en: Date
eo: Dato

[ctx: @item: iptc namespace]
en: Caption
eo: Titolo

[ctx: @item: iptc namespace]
en: Preview image
eo: Antaŭrigardi bildon

[ctx: @item: xmp namespace]
en: Completely
eo: Tute

[ctx: @item: xmp namespace]
en: Date
eo: Dato

[ctx: @item: xmp namespace]
en: digiKam completely
eo: digiKam komplete

[ctx: @item: xmp namespace]
en: digiKam image history
eo: Bildhistorio de DigiKam

[ctx: @item: xmp namespace]
en: digiKam preview image
eo: Antaŭrigarda bildo de DigiKam

[ctx: @item: xmp namespace]
en: Dublin Core
eo: Dublina Kerno

[ctx: @item: xmp namespace]
en: Caption, comment and description
eo: Titolo, komento kaj priskribo

[ctx: @info]
en: Remove Metadata: Not the last tool in the list.
eo: Forigi Metadatumojn: Ne la lasta ilo en la listo.

[ctx: @title]
en: Remove Metadata
eo: Forigi metadatumojn

[ctx: @info]
en: A tool to remove Exif, Iptc, or Xmp metadata from images
eo: Ilo por forigi metadatumojn Exif, Iptc aŭ Xmp de bildoj

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can remove metadata as Exif, Iptc, or Xmp from images.</para>
eo: <para>Ĉi tiu ilo de Batch Queue Manager povas forigi metadatenojn kiel Exif, Iptc aŭ Xmp de bildoj.</para>

[ctx: @title]
en: Time Adjust
eo: Tempo Alĝustigi

[ctx: @info]
en: A tool to adjust date and time-stamp from images
eo: Ilo por ĝustigi daton kaj horon de bildoj

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can adjust time in images.</para>
eo: <para>Ĉi tiu ilo de Batch Queue Manager povas ĝustigi tempon en bildoj.</para>

[ctx: @option:check metadata entry]
en: Title
eo: Titolo

[ctx: @option:check metadata entry]
en: Caption
eo: Titolo

[ctx: @option:check metadata entry]
en: Copyrights
eo: Kopirajtoj

[ctx: @option:check metadata entry]
en: Usage Terms
eo: Uzado-Kondiĉoj

[ctx: @label]
en: Translate to:
eo: Traduki al:

[ctx: @label]
en: Entries to Translate with %1:
eo: Enskriboj tradukendaj per %1:

[ctx: @title]
en: Translate Metadata
eo: Traduki metadatumojn

[ctx: @info]
en: A tool to translate strings from image metadata
eo: Ilo por traduki ĉenojn el bildaj metadatenoj

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can translate alternative language strings in Xmp metadata from images.</para>
eo: <para>Ĉi tiu ilo de Batch Queue Manager povas traduki alternativajn lingvajn ĉenojn en Xmp-metadatumoj el bildoj.</para>

en: Auto-Crop
eo: Aŭtomata-Tondado

en: Compute automatically crop area settings by a parse of black hole image borders.
eo: Kalkuli aŭtomate tranĉi areajn agordojn per analizo de nigratruaj bildbordoj.

en: Position:
eo: Pozicio:

en: Set here the top left selection corner position for cropping.
eo: Metu ĉi tie la supran maldekstran elektan angulon por tondado.

en: Set here the width selection for cropping.
eo: Metu ĉi tie la larĝ-elekton por tondado.

en: Set here the height selection for cropping.
eo: Metu ĉi tie la altelekton por tondado.

[ctx: @title]
en: Crop
eo: Stuci

[ctx: @info]
en: A tool to crop images to a region
eo: Ilo por tondi bildojn al regiono

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can crop images to a region.</para>
eo: <para>Tiu ilo de Batch Queue Manager povas tondi bildojn al regiono.</para>

[ctx: @item: orientation]
en: Horizontal
eo: Horizontala

[ctx: @item: orientation]
en: Vertical
eo: Vertikala

[ctx: @label]
en: Flip:
eo: Renversi:

[ctx: @title]
en: Flip
eo: Renversi

[ctx: @info]
en: A tool to flip images horizontally or vertically
eo: Ilo por renversi bildojn horizontale aŭ vertikale

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can run user shell script as workflow stage.</para>
eo: <para>Ĉi tiu ilo de Batch Queue Manager povas ruli uzantan ŝelan skripton kiel laborfluan stadion.</para>

en: Preset Length:
eo: Antaŭdifinita Longo:

en: Tiny (1 pixel) | Tiny (%1 pixels)
eo[0]: Eta (1 rastrumero)
eo[1]: Eta (%1 rastrumeroj)

en: Small (1 pixel) | Small (%1 pixels)
eo[0]: Malgranda (1 rastrumero)
eo[1]: Malgranda (%1 rastrumeroj)

en: Medium (1 pixel) | Medium (%1 pixels)
eo[0]: Meza (1 rastrumero)
eo[1]: Meza (%1 rastrumeroj)

en: Big (1 pixel) | Big (%1 pixels)
eo[0]: Granda (1 rastrumero)
eo[1]: Granda (%1 rastrumeroj)

en: Large (1 pixel) | Large (%1 pixels)
eo[0]: Grandega (1 rastrumero)
eo[1]: Grandega (%1 rastrumeroj)

en: Huge (1 pixel) | Huge (%1 pixels)
eo[0]: Enorma (1 rastrumero)
eo[1]: Enorma (%1 rastrumeroj)

en: Not enlarge small images
eo: Ne pligrandigi malgrandajn bildojn

en: Use Custom Length
eo: Uzi Propran Longon

en: Use Percentage
eo: Uzi Procenton

en:  Pixels
eo: Pikseloj

[ctx: @title]
en: Resize
eo: Regrandigi

[ctx: @info]
en: A tool to resize images with a customized length
eo: Ilo por regrandigi bildojn kun personecigita longo

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can resize images.</para>
eo: <para>Ĉi tiu ilo de Batch Queue Manager povas regrandigi bildojn.</para>

[ctx: @title]
en: Use Exif Orientation
eo: Uzi Exif-Orientiĝon

[ctx: @item: angle]
en: 90 degrees
eo: 90 gradoj

[ctx: @item: angle]
en: 180 degrees
eo: 180 gradoj

[ctx: @item: angle]
en: 270 degrees
eo: 270 gradoj

[ctx: @item: angle]
en: Custom
eo: Propra

[ctx: @label]
en: Angle:
eo: Angulo:

[ctx: @title]
en: Rotate
eo: Rotacii

[ctx: @info]
en: A tool to rotate images
eo: Ilo por turni bildojn

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can rotate images.</para>
eo: <para>Ĉi tiu ilo de Batch Queue Manager povas turni bildojn.</para>

en: Lossless HEIF files
eo: Senperdaj HEIF-dosieroj

en: <p>Toggle lossless compression for HEIF images.</p><p>If this option is enabled, a lossless method will be used to compress HEIF pictures.</p>
eo: <p>Ŝangi senperdan kunpremadon por HEIF-bildoj.</p><p>Se ĉi tiu opcio estas ebligita, senperda metodo estos uzata por kunpremi HEIF-bildojn.</p>

en: HEIF quality:
eo: Kvalito HEIF:

en: <p>The quality value for HEIF images:</p><p><b>1</b>: low quality (high compression and small file size)<br/><b>50</b>: medium quality<br/><b>75</b>: good quality (default)<br/><b>100</b>: high quality (no compression and large file size)</p><p><b>Note: HEIF is not a lossless image compression format when you use this setting.</b></p>
eo: <p>La kvalita valoro por HEIF-bildoj:</p><p><b>1</b>: malalta kvalito (alta kunpremo kaj malgranda dosiergrandeco)<br/><b>50</b>: meza kvalito<br/><b>75</b>: bona kvalito (defaŭlte)<br/><b>100</b>: altkvalita (neniu kunpremo kaj granda dosiergrandeco)</p><p><b>Noto: HEIF ne estas senperda bildkunprema formato kiam vi uzas ĉi tiun agordon.</b></p>

[ctx: @title]
en: HEIF loader
eo: HEIF-ŝargilo

[ctx: @info]
en: An image loader based on Libheif codec
eo: Bildŝargilo bazita sur Libheif-kodeko

[ctx: @info]
en: This library is not present on your system.
eo: Ĉi tiu biblioteko ne ĉeestas en via sistemo.

[ctx: @info]
en: This library is available on your system with a maximum color depth support of %1 bits.
eo: Ĉi tiu biblioteko disponeblas en via sistemo kun maksimuma subteno de kolorprofundeco de %1 bitoj.

[ctx: @info]
en: This library is available on your system but is not able to encode image with a suitable color depth.
eo: Ĉi tiu biblioteko disponeblas en via sistemo sed ne kapablas kodi bildon kun taŭga kolorprofundo.

[ctx: @info]
en: <para>This plugin allows users to load and save image using Libheif codec.</para><para>High Efficiency Image File Format (HEIF), also known as High Efficiency Image Coding (HEIC), is a file format for individual images and image sequences. It was developed by the Moving Picture Experts Group (MPEG) and it claims that twice as much information can be stored in a HEIF image as in a JPEG image of the same size, resulting in a better quality image. HEIF also supports animation, and is capable of storing more information than an animated GIF at a small fraction of the size.</para><para>Encoding HEIC is relevant of optional libde265 codec. %1</para><para>See <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/High_Efficiency_Image_File_Format'>High Efficiency Image File Format</a> for details.</para>
eo: <para>Tiu ĉi kromaĵo permesas al uzantoj ŝargi kaj konservi bildon per Libheif-kodeko.</para><para>Alta Efikeca Bilda Dosiera Formato (HEIF), ankaŭ konata kiel Alta Efikeca Bilda Kodigo (HEIC), estas dosierformato por individuaj bildoj kaj bildsekvencoj. Ĝi estis evoluigita de la Moving Picture Experts Group (MPEG) kaj ĝi asertas, ke duoble pli da informoj povas esti konservitaj en HEIF-bildo ol en JPEG-bildo de la sama grandeco, rezultigante pli bonan kvalitan bildon. HEIF ankaŭ subtenas animacion, kaj kapablas konservi pli da informoj ol vigla GIF je malgranda frakcio de la grandeco.</para><para>Kodigo HEIC rilatas al laŭvola libde265-kodeko. %1</para><para>Vidu <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/High_Efficiency_Image_File_Format'>Alta Efikeca Bilda Dosiera Formato</a> por detaloj.</para>

[ctx: @title]
en: High efficiency image coding
eo: Alta efikeco bilda kodigo

[ctx: @info: can read file format]
en: yes
eo: jes

[ctx: @info: can write file format]
en: yes
eo: jes

[ctx: @info: cannot write file format]
en: no
eo: ne

en: JPEG quality:
eo: JPEG-kvalito:

en: <p>The JPEG quality:</p><p><b>1</b>: low quality (high compression and small file size)<br/><b>50</b>: medium quality<br/><b>75</b>: good quality (default)<br/><b>100</b>: high quality (no compression and large file size)</p><p><b>Note: JPEG always uses lossy compression.</b></p>
eo: <p>La JPEG-kvalito:</p><p><b>1</b>: malalta kvalito (alta kunpremo kaj malgranda dosiergrandeco)<br/><b>50</b>: meza kvalito<br /><b>75</b>: bona kvalito (defaŭlte)<br/><b>100</b>: altkvalita (neniu kunpremo kaj granda dosiergrandeco)</p><p><b>Noto : JPEG ĉiam uzas perdan kunpremadon.</b></p>

en: <font color='red'><i>Warning: <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/JPEG'>JPEG</a> is a lossy image compression format.</i></font>
eo: <font color='red'><i>Averto: <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/JPEG'>JPEG</a> estas perdforma kunprema bildo.</i></font>

en: Chroma subsampling:
eo: Kroma subspecimenigo:

en: 4:4:4 (best quality)
eo: 4:4:4 (plej bona kvalito)

en: 4:2:2 (good quality)
eo: 4:2:2 (bona kvalito)

en: 4:2:0 (low quality)
eo: 4:2:0 (malalta kvalito)

en: 4:1:1 (low quality)
eo: 4:1:1 (malalta kvalito)

en: <p>Chroma subsampling reduces file size by taking advantage of the eye's lesser sensitivity to color resolution. How perceptible the difference is depends on the image - large photos will generally show no difference, while sharp, down-scaled pixel graphics may lose fine color detail.</p><p><b>4:4:4</b> - No chroma subsampling, highest quality but lowest compression.</p><p><b>4:2:2</b> - Chroma halved horizontally, average compression, average quality.</p><p><b>4:2:0</b> - Chroma quartered in 2x2 blocks, high compression but low quality.</p><p><b>4:1:1</b> - Chroma quartered in 4x1 blocks, high compression but low quality.</p><p><b>Note: JPEG always uses lossy compression.</b></p>
eo: <p>Kroma subspecimenado reduktas dosiergrandecon profitante la malpli grandan sentemon de la okulo al kolordistingivo. Kiom perceptebla estas la diferenco dependas de la bildo - grandaj fotoj ĝenerale montros neniun diferencon, dum akraj, malgrandigitaj pikselaj grafikaĵoj povas perdi bonan kolordetalon.</p><p><b>4:4:4</b> - Neniu kroma subspecimeno, plej altkvalita sed plej malalta kunpremo.</p><p><b>4:2:2</b> - Kromo duonigita horizontale, meza kunpremo, meza kvalito.</p><p><b>4:2:0</b> - Chroma kvaronigita en 2x2 blokoj, alta kunpremo sed malalta kvalito.</p><p><b>4:1:1</b> - Chroma kvaronigita en 4x1 blokoj, alta kunpremo sed malalta kvalito.</p><p><b>Noto: JPEG ĉiam uzas perdan kunpremadon.</b></p>

[ctx: @title]
en: JPEG loader
eo: JPEG-ŝargilo

[ctx: @info]
en: An image loader based on Libjpeg codec
eo: Bildŝargilo bazita sur Libjpeg-kodeko

[ctx: @info]
en: <para>This plugin allows users to load and save image using Libjpeg codec.</para><para>Joint Photographic Experts Group (JPEG) is a commonly used method of lossy compression for digital images, particularly for those images produced by digital photography. The degree of compression can be adjusted, allowing a selectable tradeoff between storage size and image quality.</para><para>See <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/JPEG'>Joint Photographic Experts Group documentation</a> for details.</para>
eo: <para>Tiu ĉi kromaĵo permesas al uzantoj ŝargi kaj konservi bildon per Libjpeg-kodeko.</para><para>Joint Photographic Experts Group (JPEG) estas ofte uzata metodo de perdkunpremo por ciferecaj bildoj, precipe por tiuj bildoj produktitaj per cifereca fotado. . La grado de kunpremado povas esti ĝustigita, permesante elekteblan kompromison inter konservadogrando kaj bildkvalito.</para><para>Vidu <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/JPEG'>Komunaj Fotografaj Fakuloj. Grupdokumentado</a> por detaloj.</para>

[ctx: @title]
en: JPEG image
eo: JPEG bildo

en: Lossless JPEG 2000 files
eo: Senperdaj JPEG 2000 dosieroj

en: <p>Toggle lossless compression for JPEG 2000 images.</p><p>If this option is enabled, a lossless method will be used to compress JPEG 2000 pictures.</p>
eo: <p>Ŝaltigi senperdan kunpremadon por JPEG 2000 bildoj.</p><p>Se ĉi tiu opcio estas ebligita, senperda metodo estos uzata por kunpremi JPEG 2000 bildojn.</p>

en: JPEG 2000 quality:
eo: JPEG 2000 kvalito:

en: <p>The quality value for JPEG 2000 images:</p><p><b>1</b>: low quality (high compression and small file size)<br/><b>50</b>: medium quality<br/><b>75</b>: good quality (default)<br/><b>100</b>: high quality (no compression and large file size)</p><p><b>Note: JPEG 2000 is not a lossless image compression format when you use this setting.</b></p>
eo: <p>La kvalita valoro por JPEG 2000 bildoj:</p><p><b>1</b>: malalta kvalito (alta kunpremo kaj malgranda dosiergrandeco)<br/><b>50</b>: meza kvalito<br/><b>75</b>: bona kvalito (defaŭlte)<br/><b>100</b>: altkvalita (neniu kunpremo kaj granda dosiergrandeco)</p><p> <b>Noto: JPEG 2000 ne estas senperda bildkunprema formato kiam vi uzas ĉi tiun agordon.</b></p>

[ctx: @title]
en: JPEG-2000 loader
eo: Ŝargilo JPEG-2000

[ctx: @info]
en: An image loader based on Libjasper codec
eo: Bildŝargilo bazita sur Libjasper-kodeko

[ctx: @info]
en: <para>This plugin allows users to load and save image using Libjasper codec</para><para>The JPEG (Joint Photographic Experts Group) 2000 standard, finalized in 2001, defines a image-coding scheme using state-of-the-art compression techniques based on wavelet technology. Its architecture is useful for many diverse applications, including image archiving, security systems, digital photography, and medical imaging.</para><para>See <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/JPEG_2000'>Joint Photographic Experts Group documentation</a> for details.</para>
eo: <para>Tiu ĉi kromaĵo permesas al uzantoj ŝargi kaj konservi bildon per Libjasper-kodeko</para><para>La normo JPEG (Joint Photographic Experts Group) 2000, finpretigita en 2001, difinas bild-kodigan skemon uzante staton de la- artaj kunpremaj teknikoj bazitaj sur ondoletteknologio. Ĝia arkitekturo estas utila por multaj diversaj aplikoj, inkluzive de bildarkivado, sekurecaj sistemoj, cifereca fotado kaj medicina bildigo.</para><para>Vidu <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/JPEG_2000' >Dokumentado pri Komuna Fotografa Ekspertgrupo</a> por detaloj.</para>

[ctx: @title]
en: JPEG-2000 image
eo: Bildo JPEG-2000

[ctx: @title]
en: JPEG-2000 stream
eo: JPEG-2000-rivereto

[ctx: @title]
en: JPEG-2000 verification model
eo: JPEG-2000-konfirmmodelo

[ctx: @title]
en: ImageMagick loader
eo: ImageMagick ŝargilo

[ctx: @info]
en: An image loader based on ImageMagick coders
eo: Bildŝargilo bazita sur ImageMagick-kodigiloj

[ctx: @info]
en: <para>This plugin allows users to load and save image using ImageMagick coders.</para><para>ImageMagick is a free and open-source software suite for converting raster image and vector image files. It can read and write over 200 image file formats.</para><para>See <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/ImageMagick'>ImageMagick documentation</a> for details.</para>
eo: <para>Tiu ĉi kromaĵo permesas al uzantoj ŝargi kaj konservi bildon per ImageMagick-kodiloj.</para><para>ImageMagick estas libera kaj malfermfonta programaro por konverti rastrumajn bildojn kaj vektorajn bildojn. Ĝi povas legi kaj skribi pli ol 200 bilddosierformatojn.</para><para>Vidu <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/ImageMagick'>dokumentaron de ImageMagick</a> por detaloj.</para>

[ctx: @info: cannot read file format]
en: no
eo: ne

en: Lossless PGF files
eo: Senperdaj PGF-dosieroj

en: <p>Toggle lossless compression for PGF images.</p><p>If this option is enabled, a lossless method will be used to compress PGF pictures.</p>
eo: <p>Ŝangi senperdan kunpremadon por PGF-bildoj.</p><p>Se ĉi tiu opcio estas ebligita, senperda metodo estos uzata por kunpremi PGF-bildojn.</p>

en: PGF quality:
eo: PGF-kvalito:

en: <p>The quality value for PGF images:</p><p><b>1</b>: high quality (no compression and large file size)<br/><b>3</b>: good quality (default)<br/><b>6</b>: medium quality<br/><b>9</b>: low quality (high compression and small file size)</p><p><b>Note: PGF is not a lossless image compression format when you use this setting.</b></p>
eo: <p>La kvalita valoro por PGF-bildoj:</p><p><b>1</b>: altkvalita (neniu kunpremo kaj granda dosiergrandeco)<br/><b>3</b>: bona kvalito (defaŭlte)<br/><b>6</b>: meza kvalito<br/><b>9</b>: malalta kvalito (alta kunpremo kaj malgranda dosiergrandeco)</p><p><b>Noto: PGF ne estas senperda bildkunprema formato kiam vi uzas ĉi tiun agordon.</b></p>

[ctx: @title]
en: PGF loader
eo: PGF-ŝargilo

[ctx: @info]
en: An image loader based on Libpgf codec
eo: Bildŝargilo bazita sur Libpgf-kodeko

[ctx: @info]
en: <para>This plugin allows users to load and save image using Libpgf codec.</para><para>The Progressive Graphics File (PGF) is an efficient image file format, that is based on a fast, discrete wavelet transform with progressive coding features. PGF can be used for lossless and lossy compression. It's most suitable for natural images. PGF can be used as a very efficient and fast replacement of JPEG-2000.</para><para>See <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Progressive_Graphics_File'>Progressive Graphics File documentation</a> for details.</para>
eo: <para>Tiu ĉi kromaĵo permesas al uzantoj ŝargi kaj konservi bildon per Libpgf-kodeko.</para><para>La Progresiva Grafika Dosiero (PGF) estas efika bilda dosierformato, kiu baziĝas sur rapida, diskreta ondeta transformo kun progresema kodado. Trajtoj. PGF povas esti uzata por senperda kaj perda kunpremado. Ĝi plej taŭgas por naturaj bildoj. PGF povas esti uzata kiel tre efika kaj rapida anstataŭaĵo de JPEG-2000.</para><para>Vidu <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Progressive_Graphics_File'>Progressive Graphics File dokumentado</a> por detaloj.</para>

[ctx: @title]
en: Progressive Graphics File
eo: Progresema Grafika Dosiero

en: PNG compression:
eo: PNG kunpremado:

en: <p>The compression value for PNG images:</p><p><b>1</b>: low compression (large file size but short compression duration - default)<br/><b>5</b>: medium compression<br/><b>9</b>: high compression (small file size but long compression duration)</p><p><b>Note: PNG is always a lossless image compression format.</b></p>
eo: <p>La kunprema valoro por PNG-bildoj:</p><p><b>1</b>: malalta kunpremado (granda dosiergrando sed mallonga kunpremdaŭro - defaŭlte)<br/><b>5</b>: meza kunpremo<br/><b>9</b>: alta kunpremo (malgranda dosiergrandeco sed longa kunpremado)</p><p><b>Noto: PNG ĉiam estas senperda bildkunprema formato.</b></p>

[ctx: @title]
en: PNG loader
eo: PNG-ŝargilo

[ctx: @info]
en: An image loader based on Libpng codec
eo: Bildŝargilo bazita sur Libpng-kodeko

[ctx: @info]
en: <para>This plugin allows users to load and save image using Libpng codec.</para><para>Portable Network Graphics (PNG) is a raster-graphics file-format that supports lossless data compression. PNG was developed as an improved, non-patented replacement for Graphics Interchange Format.</para><para>See <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Portable_Network_Graphics'>Portable Network Graphics documentation</a> for details.</para>
eo: <para>Tiu ĉi kromaĵo permesas al uzantoj ŝargi kaj konservi bildon per Libpng-kodeko.</para><para>Porteblaj Retaj Grafikoj (PNG) estas raster-grafika dosierformato kiu subtenas senperdan kunpremadon de datumoj. PNG estis evoluigita kiel plibonigita, ne-patenta anstataŭaĵo por Graphics Interchange Format.</para><para>Vidu <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Portable_Network_Graphics'>Portable Network Graphics dokumentaron</a> por detaloj.</para>

[ctx: @title]
en: Portable Network Graphic
eo: Portebla Reta Grafiko

en: Lossless AVIF files
eo: Senperdaj AVIF-dosieroj

en: <p>Toggle lossless compression for AVIF images.</p><p>If this option is enabled, a lossless method will be used to compress JPEG XL pictures.</p>
eo: <p>Ŝaltigi senperdan kunpremadon por AVIF-bildoj.</p><p>Se ĉi tiu opcio estas ebligita, senperda metodo estos uzata por kunpremi JPEG XL-bildojn.</p>

en: AVIF quality:
eo: AVIF-kvalito:

en: <p>The quality value for AVIF images:</p><p><b>1</b>: low quality (high compression and small file size)<br/><b>50</b>: medium quality<br/><b>75</b>: good quality (default)<br/><b>99</b>: high quality (no compression and large file size)</p><p><b>Note: AVIF is not a lossless image compression format when you use this setting.</b></p>
eo: <p>La kvalita valoro por AVIF-bildoj:</p><p><b>1</b>: malalta kvalito (alta kunpremo kaj malgranda dosiergrandeco)<br/><b>50</b>: meza kvalito<br/><b>75</b>: bona kvalito (defaŭlte)<br/><b>99</b>: altkvalita (neniu kunpremo kaj granda dosiergrandeco)</p><p><b>Noto: AVIF ne estas senperda bildkunprema formato kiam vi uzas ĉi tiun agordon.</b></p>

en: Lossless JPEG XL files
eo: Senperdaj dosieroj JPEG XL

en: <p>Toggle lossless compression for JPEG XL images.</p><p>If this option is enabled, a lossless method will be used to compress JPEG XL pictures.</p>
eo: <p>Ŝangi senperdan kunpremadon por JPEG XL-bildoj.</p><p>Se ĉi tiu opcio estas ebligita, senperda metodo estos uzata por kunpremi JPEG XL-bildojn.</p>

en: JPEG XL quality:
eo: JPEG XL-kvalito:

en: <p>The quality value for JPEG XL images:</p><p><b>1</b>: low quality (high compression and small file size)<br/><b>50</b>: medium quality<br/><b>75</b>: good quality (default)<br/><b>99</b>: high quality (no compression and large file size)</p><p><b>Note: JPEG XL is not a lossless image compression format when you use this setting.</b></p>
eo: <p>La kvalita valoro por JPEG XL-bildoj:</p><p><b>1</b>: malalta kvalito (alta kunpremo kaj malgranda dosiergrandeco)<br/><b>50</b>: meza kvalito<br/><b>75</b>: bona kvalito (defaŭlte)<br/><b>99</b>: altkvalita (neniu kunpremo kaj granda dosiergrandeco)</p><p> <b>Noto: JPEG XL ne estas senperda bildkunprema formato kiam vi uzas ĉi tiun agordon.</b></p>

[ctx: @title]
en: QImage loader
eo: QBilda ŝargilo

[ctx: @info]
en: An image loader based on QImage plugins
eo: Bildŝargilo bazita sur QImage-aldonaĵoj

[ctx: @info]
en: <para>This plugin allows users to load and save image using QImage plugins from Qt Framework.</para><para>See <a href='https://doc.qt.io/qt-5/qimage.html#reading-and-writing-image-files'>Qt Framework documentation</a> for main native list of format supported.</para><para>See <a href='https://invent.kde.org/frameworks/kimageformats/-/blob/master/README.md'>KDE Framework documentation</a> for extended list of formats supported.</para>
eo: <para>Tiu ĉi kromaĵo permesas al uzantoj ŝargi kaj konservi bildon per QImage-aldonaĵoj de Qt Framework.</para><para>Vidu <a href='https://doc.qt.io/qt-5/qimage.html# reading-and-writing-image-files'>dokumentado de Qt Framework</a> por ĉefa denaska listo de formato subtenataj.</para><para>Vidu <a href='https://invent.kde.org/frameworks. /kimageformats/-/blob/master/README.md'>KDE-Kadra dokumentaro</a> por plilongigita listo de formatoj subtenataj.</para>

en: Lossless WEBP files
eo: Senperdaj WEBP-dosieroj

en: <p>Toggle lossless compression for WEBP images.</p><p>If this option is enabled, a lossless method will be used to compress WEBP pictures.</p>
eo: <p>Ŝaltigi senperdan kunpremadon por WEBP-bildoj.</p><p>Se ĉi tiu opcio estas ebligita, senperda metodo estos uzata por kunpremi WEBP-bildojn.</p>

en: WEBP quality:
eo: Kvalito WEB:

en: <p>The quality value for WEB images:</p><p><b>1</b>: low quality (high compression and small file size)<br/><b>50</b>: medium quality<br/><b>75</b>: good quality (default)<br/><b>99</b>: high quality (no compression and large file size)</p><p><b>Note: WEBP is not a lossless image compression format when you use this setting.</b></p>
eo: <p>La kvalita valoro por WEB-bildoj:</p><p><b>1</b>: malalta kvalito (alta kunpremo kaj malgranda dosiergrandeco)<br/><b>50</b>: meza kvalito<br/><b>75</b>: bona kvalito (defaŭlte)<br/><b>99</b>: altkvalita (neniu kunpremo kaj granda dosiergrandeco)</p><p><b>Noto: WEBP ne estas senperda bildkunprema formato kiam vi uzas ĉi tiun agordon.</b></p>

[ctx: @title]
en: RAW loader
eo: RAW ŝargilo

[ctx: @info]
en: An image loader based on Libraw codec
eo: Bildŝargilo bazita sur Libraw-kodeko

[ctx: @info]
en: <para>This plugin allows users to load and save image using Libraw codec.</para><para>A camera raw image file contains minimally processed data from the image sensor of either a digital camera, a motion picture film scanner, or other image scanner. Raw files are not yet processed and therefore are not ready to be printed or edited with a bitmap graphics editor. RAW are processed by a raw converter in a wide-gamut internal color space where precise adjustments can be made before conversion to a TIFF or JPEG for storage, printing, or further manipulation. This often encodes the image in a device-dependent color space.</para><para>See <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Raw_image_format'>Raw Image File documentation</a> for details.</para>
eo: <para>Tiu ĉi kromaĵo permesas al uzantoj ŝargi kaj konservi bildon per Libraw-kodeko.</para><para>Fotila kruda bilddosiero enhavas minimume prilaboritajn datumojn de la bildsensilo de aŭ diĝita fotilo, filmfilma skanilo aŭ alia bildskanilo. Krudaj dosieroj ankoraŭ ne estas prilaboritaj kaj tial ne pretas esti presitaj aŭ redaktitaj per bitmapa grafikredaktilo. RAW estas prilaboritaj per kruda transformilo en larĝa gamo interna kolorspaco kie precizaj alĝustigoj povas esti faritaj antaŭ konvertiĝo al TIFF aŭ JPEG por konservado, presado, aŭ plia manipulado. Ĉi tio ofte kodas la bildon en aparato-dependa kolorspaco.</para><para>Vidu <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Raw_image_format'>dokumentado pri Kruda Bilda Dosiero</a> por detaloj.</para>

[ctx: @info: can write file format]
en: no
eo: ne

en: Compress TIFF files
eo: Kunpremi TIFF-dosierojn

en: <p>Toggle compression for TIFF images.</p><p>If this option is enabled, the final size of the TIFF image is reduced.</p><p>A lossless compression format (Deflate) is used to save the file.</p>
eo: <p>Ŝangi kunpremadon por TIFF-bildoj.</p><p>Se ĉi tiu opcio estas ebligita, la fina grandeco de la TIFF-bildo estas reduktita.</p><p>Senperda kunprema formato (Malŝveligi) estas uzata por konservi la dosiero.</p>

[ctx: @title]
en: TIFF loader
eo: TIFF-ŝargilo

[ctx: @info]
en: An image loader based on Libtiff codec
eo: Bildŝargilo bazita sur Libtiff-kodeko

[ctx: @info]
en: <para>This plugin allows users to load and save image using Libtiff codec.</para><para>Tagged Image File Format, abbreviated TIFF or TIF, is a computer file format for storing raster graphics images, popular among graphic artists, the publishing industry, and photographers. TIFF is widely supported by scanning, faxing, word processing, optical character recognition, image manipulation, desktop publishing, and page-layout applications.</para><para>See <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/TIFF'>Tagged Image File Format documentation</a> for details.</para>
eo: <para>Tiu ĉi kromaĵo permesas al uzantoj ŝargi kaj konservi bildon per Libtiff-kodeko.</para><para>Tagged Image File Format, mallongigita TIFF aŭ TIF, estas komputila dosierformato por konservi rastrumajn grafikajn bildojn, populara inter grafikaj artistoj, la eldonindustrio, kaj fotistoj. TIFF estas vaste subtenata per skanado, faksado, teksttraktado, optika signorekono, bildmanipulado, labortabla eldonado kaj paĝ-enpaĝigaj aplikaĵoj.</para><para>Vidu <a href='https://en.wikipedia.org /wiki/TIFF'>Etikedita Bilda Dosiera Formato dokumentaro</a> por detaloj.</para>

[ctx: @title]
en: Tagged Image Format
eo: Etikedita Bilda Formato

en: Adjust Curve
eo: Alĝustigi Kurbon

[ctx: @title]
en: Adjust Curves
eo: Alĝustigi Kurbojn

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can adjust the color curves from image.
eo: Ĉi tiu ilo de Bildredaktilo povas ĝustigi la kolorkurbojn de bildo.

[ctx: @action]
en: Curves Adjust...
eo: Kurboj ĝustigas...

en: This is the histogram drawing of the selected channel from the original image.
eo: Ĉi tio estas la histograma desegnaĵo de la elektita kanalo el la originala bildo.

en: Select the input intensity of the histogram here.
eo: Elektu la enigintensecon de la histogramo ĉi tie.

en: Input intensity.
eo: Eniga intenseco.

en: Select the output intensity of the histogram here.
eo: Elektu la eligan intensecon de la histogramo ĉi tie.

en: Output intensity.
eo: Eliga intenseco.

en: Select the minimal input intensity value of the histogram here.
eo: Elektu la minimuman enigintensan valoron de la histogramo ĉi tie.

en: Minimal input intensity.
eo: Minimuma eniga intenseco.

en: Gamma input value.
eo: Gama eniga valoro.

en: Select the gamma input value here.
eo: Elektu la gama-enigvaloron ĉi tie.

en: Maximal input intensity.
eo: Maksimuma eniga intenseco.

en: Select the maximal input intensity value of the histogram here.
eo: Elektu la maksimuman enigintensan valoron de la histogramo ĉi tie.

en: Minimal output intensity.
eo: Minimuma eliga intenseco.

en: Select the minimal output intensity value of the histogram here.
eo: Elektu la minimuman eligintensan valoron de la histogramo ĉi tie.

en: Maximal output intensity.
eo: Maksimuma eliga intenseco.

en: Select the maximal output intensity value of the histogram here.
eo: Elektu la maksimuman eligintensan valoron de la histogramo ĉi tie.

en: All channels shadow tone color picker
eo: Ĉiuj kanaloj ombra ton kolorelektilo

en: With this button, you can pick the color from the original image used to set <b>Shadow Tone</b> input levels on the Red, Green, Blue, and Luminosity channels.
eo: Per ĉi tiu butono, vi povas elekti la koloron el la originala bildo uzata por agordi <b>Ombro-Tonon</b> enirnivelojn sur la Ruĝa, Verda, Blua kaj Lumeca kanaloj.

en: All channels middle tone color picker
eo: Ĉiuj kanaloj meztona kolorelektilo

en: With this button, you can pick the color from the original image used to set <b>Middle Tone</b> input levels on the Red, Green, Blue, and Luminosity channels.
eo: Per ĉi tiu butono, vi povas elekti la koloron el la originala bildo uzata por agordi <b>Meztonon</b> enigonivelojn sur la Ruĝa, Verda, Blua kaj Lumeca kanaloj.

en: All channels highlight tone color picker
eo: Ĉiuj kanaloj elstarigas tonkolorigilon

en: With this button, you can pick the color from the original image used to set <b>Highlight Tone</b> input levels on the Red, Green, Blue, and Luminosity channels.
eo: Per ĉi tiu butono, vi povas elekti la koloron el la originala bildo uzata por agordi <b>Ekstrektilo</b> enignivelojn sur la Ruĝa, Verda, Blua kaj Lumeca kanaloj.

en: Adjust all levels automatically.
eo: Ĝustigu ĉiujn nivelojn aŭtomate.

en: If you press this button, all channel levels will be adjusted automatically.
eo: Se vi premas ĉi tiun butonon, ĉiuj kanalniveloj estos aŭtomate alĝustigitaj.

en: &Reset
eo: &Reagordi

en: Reset current channel levels' values.
eo: Restarigi la valorojn de la nunaj kanalniveloj.

en: If you press this button, all levels' values from the currently selected channel will be reset to the default values.
eo: Se vi premas ĉi tiun butonon, ĉiuj valoroj de niveloj de la nuntempe elektita kanalo estos restarigitaj al la defaŭltaj valoroj.

en: Adjust Levels
eo: Alĝustigi Nivelojn

[ctx: @title:window]
en: Select Gimp Levels File to Load
eo: Elekti Gimp-nivelajn dosierojn por Ŝargi

en: Cannot load from the Gimp levels text file.
eo: Ne povas ŝargi el la tekstdosiero de Gimp-niveloj.

[ctx: @title:window]
en: Gimp Levels File to Save
eo: Gimp-niveloj-dosiero por konservi

en: Cannot save to the Gimp levels text file.
eo: Ne povas konservi en la tekstdosiero de Gimp-niveloj.

[ctx: @title]
en: Adjust Levels
eo: Alĝustigi Nivelojn

[ctx: @info]
en: A tool to adjust color levels
eo: Ilo por ĝustigi kolornivelojn

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can adjust the color levels from image.
eo: Ĉi tiu Bilda Redaktilo povas ĝustigi la kolornivelojn de bildo.

[ctx: @action]
en: Levels Adjust...
eo: Alĝustigi nivelojn...

en: <b>Auto Levels</b>:<p>This option maximizes the tonal range in the Red, Green, and Blue channels. It searches the image shadow and highlight limit values and adjusts the Red, Green, and Blue channels to a full histogram range.</p>
eo: <b>Aŭtomataj Niveloj</b>:<p>Ĉi tiu opcio maksimumigas la tonan gamon en la Ruĝa, Verda kaj Blua kanaloj. Ĝi serĉas la bild-ombron kaj reliefajn limvalorojn kaj ĝustigas la Ruĝan, Verdan kaj Bluan kanalojn al plena histograma gamo.</p>

en: <b>Normalize</b>:<p>This option scales brightness values across the active image so that the darkest point becomes black, and the brightest point becomes as bright as possible without altering its hue. This is often a "magic fix" for images that are dim or washed out.</p>
eo: <b>Normigi</b>:<p>Ĉi tiu opcio skalas brilvalorojn tra la aktiva bildo tiel ke la plej malhela punkto iĝas nigra, kaj la plej hela punkto iĝas kiel eble plej hela sen ŝanĝi sian nuancon. Ĉi tio ofte estas "magia riparo" por bildoj malklaraj aŭ forlavitaj.</p>

en: <b>Equalize</b>:<p>This option adjusts the brightness of colors across the active image so that the histogram for the value channel is as nearly as possible flat, that is, so that each possible brightness value appears at about the same number of pixels as each other value. Sometimes Equalize works wonderfully at enhancing the contrasts in an image. Other times it gives garbage. It is a very powerful operation, which can either work miracles on an image or destroy it.</p>
eo: <b>Egaligi</b>:<p>Ĉi tiu opcio ĝustigas la brilecon de koloroj tra la aktiva bildo tiel ke la histogramo por la valorkanalo estu kiel eble plej ebena, tio estas, tiel ke ĉiu ebla brilvaloro aperu proksimume. la sama nombro da pikseloj kiel unu la alian valoron. Kelkfoje Equalize funkcias mirinde por plibonigi la kontrastojn en bildo. Alifoje ĝi donas rubon. Ĝi estas tre potenca operacio, kiu povas aŭ fari miraklojn sur bildo aŭ detrui ĝin.</p>

en: <b>Stretch Contrast</b>:<p>This option enhances the contrast and brightness of the RGB values of an image by stretching the lowest and highest values to their fullest range, adjusting everything in between.</p>
eo: <b>Etendu kontraston</b>:<p>Ĉi tiu opcio plibonigas la kontraston kaj brilecon de la RGB-valoroj de bildo etendante la plej malaltajn kaj plej altajn valorojn al ilia plej plena gamo, ĝustigante ĉion intere.</p>

en: <b>Auto Exposure</b>:<p>This option enhances the contrast and brightness of the RGB values of an image to calculate optimal exposition and black level using image histogram properties.</p>
eo: <b>Aŭtomata Elmeto</b>:<p>Ĉi tiu opcio plibonigas la kontraston kaj brilecon de la RGB-valoroj de bildo por kalkuli optimuman elmeton kaj nigran nivelon per bildaj histogramaj propraĵoj.</p>

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can adjust colors automatically from image.
eo: Ĉi tiu ilo de Bildredaktilo povas ĝustigi kolorojn aŭtomate de bildo.

[ctx: @action]
en: Color Auto-Correction...
eo: Kolora Aŭtomata korekto...

en: Brightness / Contrast / Gamma
eo: Brilo / Kontrasto / Gamo

[ctx: @title]
en: This Image Editor tool can adjust Brightness / Contrast / Gamma from image.
eo: Ĉi tiu Bilda Redaktilo povas ĝustigi Brilecon / Kontraston / Gamon de bildo.

[ctx: @action]
en: Brightness/Contrast/Gamma...
eo: Brilo/Kontrasto/Gamma...

en: Convert to Black and White
eo: Konverti al Nigra kaj Blanka

[ctx: @title]
en: Black and White
eo: Nigra kaj blanka

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can convert image to black and white.
eo: Ĉi tiu ilo de Bildredaktilo povas konverti bildon al nigra kaj blanka.

[ctx: @action]
en: Black && White...
eo: Nigra blanka...

en: Channel Mixer
eo: Kanala Miksilo

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can mix color channels from image.
eo: Ĉi tiu ilo de Bildredaktilo povas miksi kolorkanalojn de bildo.

[ctx: @action]
en: Channel Mixer...
eo: Kanala Miksilo...

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can adjust color balance from image.
eo: Ĉi tiu ilo de Bildredaktilo povas ĝustigi kolorekvilibron de bildo.

[ctx: @action]
en: Color Balance...
eo: Kolora Ekvilibro...

[ctx: @title]
en: Convert to 8 bits
eo: Konverti al 8 bitoj

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can convert image color depth to 8 bits.
eo: Ĉi tiu ilo de Bilda Redaktilo povas konverti la kolorprofundon de la bildo al 8 bitoj.

[ctx: @action]
en: Convert to 8 bits
eo: Konverti al 8 bitoj

[ctx: @info]
en: This image is already using a depth of 8 bits / color / pixel.
eo: Ĉi tiu bildo jam uzas profundon de 8 bitoj/koloro/pikselo.

[ctx: @info]
en: Performing this operation will reduce image color quality. Do you want to continue?
eo: Farante ĉi tiun operacion reduktos la bildan kolorkvaliton. Ĉu vi volas daŭrigi?

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can convert image color depth to 16 bits.
eo: Ĉi tiu ilo de Bilda Redaktilo povas konverti bildan kolorprofundon al 16 bitoj.

[ctx: @action]
en: Convert to 16 bits
eo: Konverti al 16 bitoj

[ctx: @info]
en: This image is already using a depth of 16 bits / color / pixel.
eo: Ĉi tiu bildo jam uzas profundon de 16 bitoj/koloro/pikselo.

en: Color Negative Film
eo: Kolora Negativa Filmo

en: Input range of red color channel.
eo: Eniga gamo de ruĝa kolorkanalo.

en: Input range of green color channel.
eo: Eniga gamo de verda kolorkanalo.

en: Input range of blue color channel.
eo: Eniga gamo de blua kolorkanalo.

en: Check to apply the built-in color balance of the film profile. Un-check if you want to apply color balance yourself.
eo: Kontrolu por apliki la enkonstruitan kolorekvilibron de la filmprofilo. Malmarku ĉu vi volas mem apliki kolorekvilibron.

en: White point color picker
eo: Blanka punkto kolorelektilo

en: With this button, you can pick the color of the orange mask of the scanned color negative. It represents white point of the negative, or the darkest black tone of the positive image after inversion. It is also the reference point for applying the film profile.
eo: Per ĉi tiu butono, vi povas elekti la koloron de la oranĝa masko de la skanita kolornegativo. Ĝi reprezentas blankan punkton de la negativo, aŭ la plej malhelan nigran tonon de la pozitiva bildo post inversio. Ĝi ankaŭ estas la referencpunkto por apliki la filmprofilon.

en: Reset white point.
eo: Restarigi blankan punkton.

en: If you press this button, the white point is reset to pure white.
eo: Se vi premas ĉi tiun butonon, la blanka punkto estas restarigita al pura blanka.

en: Adjust white point automatically.
eo: Ĝustigi blankan punkton aŭtomate.

en: If you press this button, the white point is calculated from the image data automatically. This function requires to have some residual orange mask around the exposed area of the negative.
eo: Se vi premas ĉi tiun butonon, la blanka punkto estas aŭtomate kalkulata el la bildaj datumoj. Ĉi tiu funkcio postulas havi iun restan oranĝan maskon ĉirkaŭ la senŝirma areo de la negativo.

en: Exposure correction.
eo: Korekto de elmeto.

en: Move the slider to higher values until maximum brightness is achieved without clipping any color channel. Use the output histogram to evaluate each channel.
eo: Movu la glitilon al pli altaj valoroj ĝis maksimuma brilo estas atingita sen tranĉi ajnan kolorkanalon. Uzu la eligan histogramon por taksi ĉiun kanalon.

en: Linear raw scans of film negatives require application of a gamma curve. Standard values are 1.8 or 2.2.
eo: Liniaj krudaj skanadoj de filmnegativoj postulas aplikon de gama-kurbo. Normaj valoroj estas 1.8 aŭ 2.2.

en: Film
eo: Filmo

[ctx: @title]
en: Color Negative Film
eo: Kolora Negativa Filmo

[ctx: @info]
en: A tool to emulate color negative film
eo: Ilo por imiti koloran negativan filmon

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can emulate color negative film from image.
eo: Ĉi tiu ilo de Bildredaktilo povas kopii koloran negativan filmon de bildo.

[ctx: @action]
en: Color Negative...
eo: Koloro Negativa...

en: HSL Adjustments
eo: HSL-alĝustigoj

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can adjust Hue / Saturation / Lightness from image.
eo: Ĉi tiu ilo de Bilda Redaktilo povas ĝustigi Nuancon / Saturecon / Lumecon de bildo.

[ctx: @action]
en: Hue/Saturation/Lightness...
eo: Nuanco/Saturiĝo/Lumo...

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can invert colors from image.
eo: Ĉi tiu ilo de Bildredaktilo povas inversigi kolorojn de bildo.

[ctx: @action]
en: Invert
eo: Inversigite

[ctx: @title]
en: Invert
eo: Inversigite

en: Info...
eo: Informoj...

en: Current Color Space:
eo: Nuna Kolora Spaco:

en: Color Profile Conversion
eo: Kolora Profila Konvertiĝo

[ctx: @info]
en: A tool to convert image to a color space
eo: Ilo por konverti bildon al kolorspaco

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can convert image to a different color space.
eo: Ĉi tiu ilo de Bildredaktilo povas konverti bildon al malsama kolorspaco.

[ctx: @action]
en: Color Spaces
eo: Koloraj Spacoj

[ctx: @action]
en: Color Space Converter...
eo: Kolora Spaca Konvertilo...

[ctx: @info]
en: This image is not color managed.
eo: Ĉi tiu bildo ne estas koloradministrata.

[ctx: @action]
en: Color Management is disabled...
eo: Kolora Administrado estas malŝaltita...

en: White Balance
eo: Blanka Ekvilibro

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can adjust the white balance from image.
eo: Ĉi tiu Bilda Redaktilo povas ĝustigi la blankan ekvilibron de bildo.

[ctx: @action]
en: White Balance...
eo: Blanka Bilanco...

en: Add Border
eo: Aldoni Bordon

[ctx: @info]
en: A tool to add a border around image
eo: Ilo por aldoni randon ĉirkaŭ bildo

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can add decorative border around image.
eo: Ĉi tiu ilo de Bilda Redaktilo povas aldoni dekoracian randon ĉirkaŭ bildo.

[ctx: @action]
en: Add Border...
eo: Aldoni Bordon...

en: This previews the text inserted in the image. You can use the mouse to move the text to the right location.
eo: Ĉi tio antaŭrigardas la tekston enmetitan en la bildon. Vi povas uzi la muson por movi la tekston al la ĝusta loko.

en: Here, enter the text you want to insert in your image.
eo: Ĉi tie, enigu la tekston, kiun vi volas enmeti en vian bildon.

en: Here you can choose the font to be used.
eo: Ĉi tie vi povas elekti la tiparon por esti uzata.

en: Align text to the left
eo: Vicigi tekston maldekstren

en: Align text to the right
eo: Vicigi tekston dekstren

en: Align text to center
eo: Vicigi tekston al la centro

en: Align text to a block
eo: Vicigi tekston al bloko

en: Rotation:
eo: Rotacio:

[ctx: no rotation]
en: None
eo: Neniu

en: 90 Degrees
eo: 90°

en: 180 Degrees
eo: 180 Gradoj

en: 270 Degrees
eo: 270 Gradoj

en: Select the text rotation to use here.
eo: Elektu la tekstorotacion por uzi ĉi tie.

[ctx: font color]
en: Color:
eo: Koloro:

en: Set here the font color to use.
eo: Agordu ĉi tie la tiparkoloron por uzi.

[ctx: text opacity]
en: Opacity:
eo: Opakeco:

en: Select the text opacity to use here.
eo: Elektu la tekstan opakecon por uzi ĉi tie.

en: Add border
eo: Aldoni randon

en: Add a solid border around text using current text color
eo: Aldoni solidan randon ĉirkaŭ teksto uzante nunan tekstkoloron

en: Semi-transparent
eo: Duontravidebla

en: Use semi-transparent text background under image
eo: Uzi duontravidebla tekstfono sub bildo

en: Enter your text here.
eo: Enigu vian tekston ĉi tie.

en: Insert Text Tool
eo: Enmeti Tekstan Ilon

en: Insert Text
eo: Enmeti Tekston

[ctx: @title]
en: Insert Text
eo: Enmeti Tekston

[ctx: @info]
en: A tool to insert text over an image
eo: Ilo por enmeti tekston super bildo

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can insert text over an image.
eo: Ĉi tiu ilo de Bildredaktilo povas enmeti tekston super bildo.

[ctx: @action]
en: Insert Text...
eo: Enigi tekston...

en: Texture
eo: Teksturo

[ctx: @title]
en: Texture
eo: Teksturo

[ctx: @info]
en: A tool to apply a texture over an image
eo: Ilo por apliki teksturon super bildo

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can apply a texture over an image.
eo: Ĉi tiu ilo de Bildredaktilo povas apliki teksturon super bildo.

[ctx: @action]
en: Apply Texture...
eo: Apliki Teksturon...

en: Vignetting Correction
eo: Vigneta Korekto

[ctx: @title]
en: Vignetting Correction
eo: Vigneta Korekto

[ctx: @info]
en: A tool to correct vignetting
eo: Ilo por korekti vinjetadon

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool correct vignetting from an image.
eo: Ĉi tiu ilo de Bildredaktilo korektas vinjetadon de bildo.

[ctx: @action]
en: Vignetting Correction...
eo: Vigneta Korekto...

en: Gaussian Blur
eo: Gaŭsa Malklariĝo

[ctx: @title]
en: Blur
eo: Nebuligo

[ctx: @info]
en: A tool to blur an image
eo: Ilo por malklarigi bildon

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can blur an image.
eo: Ĉi tiu ilo de Bildredaktilo povas malklarigi bildon.

[ctx: @action]
en: Blur...
eo: Nebuligo...

en: Brush Radius:
eo: Brosa Radiuso:

en: A radius of 0 has no effect, 1 and above determine the brush radius that determines the size of parts copied in the image. 
    Shortcut :: [ and ]
eo: Radiuso de 0 havas neniun efikon, 1 kaj supre determinas la brosradiuson kiu determinas la grandecon de partoj kopiitaj en la bildo. 
    Mallongigo :: [ kaj ]

en: Radial Blur Percent:
eo: Radiala Neklara Procento:

en: A percent of 0 has no effect, values above 0 represent a factor for mixing the destination color with source color this is done radially i.e. the inner part of the brush radius is totally from source and mixing with destination is done gradually till the outer part of the circle.
eo: Procento de 0 havas neniun efikon, valoroj super 0 reprezentas faktoron por miksi la celkoloron kun fontkoloro tio estas farita radiale t.e. la interna parto de la brosradiuso estas tute de fonto kaj miksado kun celloko estas farita iom post iom ĝis la ekstera parto de la cirklo.

en: Select Source Point.
    Shortcut: S
eo: Elektu Fontpunkton.
    Mallongigo: S

en: Polygon Selection With Lasso.
    Shortcut: L
    To Continue polygon, either press L or double click
    To Cancel, press ESC
eo: Plurangulo Elekto Kun Lazo.
    Mallongigo: L
    Por Daŭrigi plurlateron, aŭ premu L aŭ duoble alklaku
    Por Nuligi, premu ESC

en: Move Image.
    Shortcut: M
eo: Movu bildon.
    Mallongigo: M

en: Undo clone operation.
    Shortcut: CTRL+Z
eo: Malfari klonoperacion.
    Mallongigo: CTRL+Z

en: Redo clone operation.
    Shortcut: CTRL+Y
eo: Refari klonoperacion.
    Mallongigo: CTRL+Y

en: <p>How To Use:<br/><br/>* Press <b>s</b> to switch to source-selection mode, and select source point on image.<br/>* Press <b>s</b> again and start cloning.<br/>* Press <b>[</b> and <b>]</b> to change brush size.<br/>* Press <b>CTRL+Mousewheel</b> to zoom in/out.<br/>* Press <b>m</b> to pan the image if image is larger than viewport.<br/>* Press <b>l</b> to start lasso mode. Start drawing lasso boundary either continuously or discretely, then double-click or press l again to close the boundary.<br/>* Inside lasso mode, you can clone only inside the lasso region.</p>
eo: <p>Kiel Uzi:<br/><br/>* Premu <b>s</b> por ŝanĝi al font-elekta reĝimo, kaj elektu fontpunkton sur bildo.<br/>* Premu <b>s. </b> denove kaj komencu klonadon.<br/>* Premu <b>[</b> kaj <b>]</b> por ŝanĝi la grandecon de la peniko.<br/>* Premu <b>CTRL+Musrado</b> por zomi en/malproksimigi.<br/>* Premu <b>m</b> por panorami la bildon se bildo estas pli granda ol vidfenestro.<br/>* Premu <b>l</b> por komenci laso reĝimo. Komencu desegni la limon aŭ senĉese aŭ diskrete, poste duoble alklaku aŭ premu l denove por fermi la limon.<br/>* En lasoreĝimo, vi povas kloni nur ene de la lasoregiono.</p>

en: healingClone
eo: resanigoKlono

[ctx: @title]
en: Healing Clone Tool
eo: Resaniga Klona Ilo

[ctx: @info]
en: A tool to fix image artifacts
eo: Ilo por ripari bildajn artefaktojn

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can fix image artifacts by cloning area.
eo: Ĉi tiu ilo de Bildredaktilo povas ripari bildajn artefaktojn per klonado de areo.

[ctx: @action]
en: Healing Clone...
eo: Resaniga Klono...

[ctx: @info]
en: This filter can be used to clone a part in a photo to erase unwanted region.
eo: Ĉi tiu filtrilo povas esti uzata por kloni parton en foto por forigi nedeziratan regionon.

en: Hot Pixels
eo: Varmaj Pikseloj

en: Hot Pixels Correction
eo: Korekto de Varmaj Pikseloj

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can fix hot pixels from an image.
eo: Ĉi tiu ilo de Bildredaktilo povas ripari varmajn pikselojn de bildo.

[ctx: @action]
en: Hot Pixels...
eo: Varmaj pikseloj...

en: Show grid
eo: Montri kradon

en: Set this option to visualize the correction grid to be applied.
eo: Agordu ĉi tiun opcion por vidi la korektan kradon por esti aplikata.

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can fix automatically lens artifacts over an image.
eo: Ĉi tiu ilo de Bildredaktilo povas aŭtomate ripari lensajn artefaktojn super bildo.

[ctx: @action]
en: Lens Auto-Correction...
eo: Aŭtomata korekto de lenso...

en: You can see here a thumbnail preview of the distortion correction applied to a cross pattern.
eo: Vi povas vidi ĉi tie bildeton antaŭrigardon de la distorda korekto aplikita al krucŝablono.

[ctx: value for amount of distortion]
en: Main:
eo: Ĉefa:

en: This value controls the amount of distortion. Negative values correct lens barrel distortion, while positive values correct lens pincushion distortion.
eo: Ĉi tiu valoro kontrolas la kvanton de distordo. Negativaj valoroj korektas lensan bareldistordon, dum pozitivaj valoroj korektas lensan pinglomisformiĝon.

en: Edge:
eo: Rando:

en: This value controls in the same manner as the Main control, but has more effect at the edges of the image than at the center.
eo: Ĉi tiu valoro regas en la sama maniero kiel la Ĉefa kontrolo, sed havas pli da efiko ĉe la randoj de la bildo ol ĉe la centro.

en: Zoom:
eo: Zomo:

en: This value rescales the overall image size.
eo: Ĉi tiu valoro reskalas la totalan bildgrandecon.

en: Brighten:
eo: Heligi:

en: This value adjusts the brightness in image corners.
eo: Ĉi tiu valoro ĝustigas la brilecon en bildaj anguloj.

en: Lens Distortion
eo: Distordo de lenso

[ctx: @title]
en: Lens Distortion
eo: Distordo de lenso

[ctx: @info]
en: A tool to adjust lens distortions
eo: Ilo por ĝustigi lensajn misprezentojn

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can adjust lens distortions from an image.
eo: Ĉi tiu ilo de Bildredaktilo povas ĝustigi lensajn misprezentojn de bildo.

[ctx: @action]
en: Distortion...
eo: Distordo...

en: Local Contrast
eo: Loka Kontrasto

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can emulate tone mapping over an image.
eo: Ĉi tiu ilo de Bilda Redaktilo povas kopii tonan mapadon super bildo.

[ctx: @action]
en: Local Contrast...
eo: Loka Kontrasto...

en: Noise Reduction
eo: Redukto de Bruo

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can reduce noise in image.
eo: Ĉi tiu ilo de Bildredaktilo povas redukti bruon en bildo.

[ctx: @action]
en: Noise Reduction...
eo: Redukto de Bruo...

en: Here you can see the image selection preview with red eye reduction applied.
eo: Ĉi tie vi povas vidi la antaŭrigardon de elekta bildo kun ruĝa okuloredukto aplikita.

en: Red Eyes Correction
eo: Ruĝaj Okuloj Korekto

[ctx: @title]
en: Red Eye
eo: Ruĝa Okulo

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can reduce red eye effect on image.
eo: Ĉi tiu ilo de Bilda Redaktilo povas redukti ruĝ-okulan efikon sur bildo.

[ctx: @action]
en: Red Eye...
eo: Ruĝa Okulo...

[ctx: @info]
en: This filter can be used to correct red eyes in a photo. Select a region including the eyes to use this option.
eo: Ĉi tiu filtrilo povas esti uzata por korekti ruĝajn okulojn en foto. Elektu regionon inkluzive de la okuloj por uzi ĉi tiun opcion.

en: Preset
eo: Antaŭdifinita

en: Filtering type:
eo: Filtrita tipo:

[ctx: custom restoration settings]
en: Custom
eo: Propra

en: <p>Select the filter preset to use for photograph restoration here:</p><p><b>Reduce Uniform Noise</b>: reduce small image artifacts such as sensor noise.<br/><b>Reduce JPEG Artifacts</b>: reduce large image artifacts, such as a JPEG compression mosaic.<br/><b>Reduce Texturing</b>: reduce image artifacts, such as paper texture, or Moire patterns on scanned images.<br/><b>Custom</b>: Puts settings to most common values, fully customizable.</p>
eo: <p>Elektu ĉi tie la filtrilon antaŭdifinitan por uzi por fotrestarigo:</p><p><b>Maldukigi Uniforman Bruon</b>: reduktu malgrandajn bildajn artefaktojn kiel sensilbruon.<br/><b>Malduktu JPEG. Artefaktoj</b>: reduktu grandajn bildajn artefaktojn, kiel JPEG-kunpreman mozaikon.<br/><b>Reduki teksturigon</b>: reduktu bildajn artefaktojn, kiel paperan teksturon, aŭ Moire-ŝablonojn sur skanitaj bildoj.<br /><b>Propra</b>: Metas agordojn al plej oftaj valoroj, plene agordeblaj.</p>

en: Restoration
eo: Restarigo

[ctx: @title:window]
en: Photograph Restoration Settings File to Load
eo: Foto Restarigo Agordoj Dosiero por Ŝargi

en: "%1" is not a Photograph Restoration settings text file.
eo: "%1" ne estas tekstdosiero de agordoj de Foto-Restarigo.

en: Cannot load settings from the Photograph Restoration text file.
eo: Ne povas ŝargi agordojn el la tekstdosiero de Photo Restoration.

[ctx: @title:window]
en: Photograph Restoration Settings File to Save
eo: Dosiero por Konservi Foto-Restarigi Agordojn

en: Cannot save settings to the Photograph Restoration text file.
eo: Ne povas konservi agordojn al la tekstdosiero de Photo Restoration.

[ctx: @info]
en: A tool to restore an image using Greystoration algorithm
eo: Ilo por restarigi bildon per Greystoration-algoritmo

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can restore an image using Greystoration algorithm.
eo: Ĉi tiu ilo de Bildredaktilo povas restarigi bildon uzante la algoritmon Greystoration.

[ctx: @action]
en: Restoration...
eo: Restarigo...

en: Sharpen
eo: Akrigi

en: Unsharp Mask
eo: Malakutigi Maskon

en: Refocus
eo: Reenfokusigi

[ctx: @title]
en: Sharpen
eo: Akrigi

[ctx: @info]
en: A tool to sharp an image
eo: Ilo por akrigi bildon

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can sharp an image.
eo: Ĉi tiu ilo de Bildredaktilo povas akrigi bildon.

[ctx: @action]
en: Sharpen...
eo: Akrigi...

[ctx: @title:window]
en: No Printer Available
eo: Neniu Presilo Disponebla

[ctx: @info]
en: No printer is installed on your system. Please install one at least.
eo: Neniu presilo estas instalita en via sistemo. Bonvolu instali almenaŭ unu.

[ctx: @title:window]
en: Print Image
eo: Printi bildon

en: Use Color Management for Printing
eo: Uzi Koloran Administradon por Presado

en: Settings...
eo: Agordoj...

en: <p>Color Management is disabled.</p> <p>You can enable it now by clicking on the "Settings" button.</p>
eo: <p>Koloradministrado estas malŝaltita.</p> <p>Vi povas ebligi ĝin nun alklakante la butonon "Agordoj".</p>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PrintOptionsPage)
en: Image Settings
eo: Bilda agordo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, imagePosButtonGroup) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Image Position
eo: Bilda pozicio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_autorotate) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintAutoRotate)
en: Auto rotate
eo: Aŭtomata rotacio

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Scaling
eo: Skalado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mNoScale)
en: &No scaling
eo: &Neniu skalado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mScaleToPage)
en: &Fit image to page
eo: &Adapti la bildon laŭ paĝo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintEnlargeSmallerImages)
en: Enlarge smaller images
eo: Pligrandigi la malgrandajn bildojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mScaleTo)
en: &Scale to:
eo: &Skali al:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Millimeters
eo: Milimetroj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Centimeters
eo: Centimetroj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Inches
eo: Coloj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintKeepRatio)
en: Keep ratio
eo: Konservi la proporciojn

[ctx: @title]
en: Print Image
eo: Printi bildon

[ctx: @info]
en: A tool to print an image
eo: Ilo por presi bildon

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can print an image.
eo: Ĉi tiu ilo de Bildredaktilo povas presi bildon.

[ctx: @action]
en: Print Image...
eo: Printi bildon...

en: This is the preview of the blur effect applied to the photograph.
eo: Ĉi tio estas la antaŭrigardo de la malklara efiko aplikita al la foto.

en: Radial Blur
eo: Radiala Blur

en: Far Blur
eo: Malproksima Blur

en: Motion Blur
eo: Moviĝmalklaro

en: Softener Blur
eo: Mildiga Blur

en: Shake Blur
eo: Skui Blur

en: Focus Blur
eo: Fokuso Blur

en: Frost Glass
eo: Frosta Vitro

en: Mosaic
eo: Mozaiko

en: <p>Select the blurring effect to apply to image.</p><p><b>Zoom Blur</b>:  blurs the image along radial lines starting from a specified center point. This simulates the blur of a zooming camera.</p><p><b>Radial Blur</b>: blurs the image by rotating the pixels around the specified center point. This simulates the blur of a rotating camera.</p><p><b>Far Blur</b>: blurs the image by using far pixels. This simulates the blur of an unfocalized camera lens.</p><p><b>Motion Blur</b>: blurs the image by moving the pixels horizontally. This simulates the blur of a linear moving camera.</p><p><b>Softener Blur</b>: blurs the image softly in dark tones and hardly in light tones. This gives images a dreamy and glossy soft focus effect. It is ideal for creating romantic portraits, glamour photographs, or giving images a warm and subtle glow.</p><p><b>Shake Blur</b>: blurs the image by shaking randomly the pixels. This simulates the blur of a random moving camera.</p><p><b>Focus Blur</b>: blurs the image corners to reproduce the astigmatism distortion of a lens.</p><p><b>Smart Blur</b>: finds the edges of color in your image and blurs them without muddying the rest of the image.</p><p><b>Frost Glass</b>: blurs the image by randomly disperse light coming through a frosted glass.</p><p><b>Mosaic</b>: divides the photograph into rectangular cells and then recreates it by filling those cells with average pixel value.</p>
eo: <p>Elektu la malklaran efikon por apliki al bildo.</p><p><b>Zoom Blur</b>: malklarigas la bildon laŭ radialaj linioj komencante de specifita centra punkto. Ĉi tio simulas la malklariĝon de zoma fotilo.</p><p><b>Radiala Malklariĝo</b>: malklarigas la bildon turnante la pikselojn ĉirkaŭ la specifita centra punkto. Ĉi tio simulas la malklariĝon de turnanta fotilo.</p><p><b>Malklara malklariĝo</b>: malklarigas la bildon uzante malproksimajn pikselojn. Ĉi tio simulas la malklariĝon de nefokusita fotillenso.</p><p><b>Movmalklariĝo</b>: malklarigas la bildon movante la pikselojn horizontale. Ĉi tio simulas la malklariĝon de lineara moviĝanta fotilo.</p><p><b>Moliga Neklaro</b>: malklarigas la bildon milde en malhelaj tonoj kaj apenaŭ en helaj tonoj. Ĉi tio donas al bildoj revegan kaj brilan mildan fokusan efikon. Ĝi estas ideala por krei romantikajn portretojn, ŝikajn fotojn aŭ doni al bildoj varman kaj subtilan brilon.</p><p><b>Skui Bluron</b>: malklarigas la bildon skuante hazarde la pikselojn. Ĉi tio simulas la malklariĝon de hazarda moviĝanta fotilo.</p><p><b>Fokusa neklaro</b>: malklarigas la bildangulojn por reprodukti la astigmatisman misprezenton de lenso.</p><p><b> Smart Blur</b>: trovas la randojn de koloro en via bildo kaj malklarigas ilin sen ŝlimigi la reston de la bildo.</p><p><b>Frost Glass</b>: malklarigas la bildon per hazarde disvastigi lumon. venanta tra frosta vitro.</p><p><b>Mozaiko</b>: dividas la foton en rektangulajn ĉelojn kaj poste rekreas ĝin plenigante tiujn ĉelojn kun meza piksela valoro.</p>

en: Distance:
eo: Distanco:

en: Set here the blur distance in pixels.
eo: Fiksu ĉi tie la malklaran distancon en pikseloj.

[ctx: level to use for the effect]
en: Level:
eo: Nivelo:

en: This value controls the level to use with the current effect.
eo: Ĉi tiu valoro kontrolas la nivelon por uzi kun la nuna efiko.

en: Blur Effects
eo: Blur Efektoj

[ctx: @title]
en: Blur Effects
eo: Blur Efektoj

[ctx: @info]
en: A tool to apply blur effects to an image
eo: Ilo por apliki malklarajn efikojn al bildo

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can apply blur effects to an image.
eo: Ĉi tiu ilo de Bildredaktilo povas apliki malklarajn efikojn al bildo.

[ctx: @action]
en: Blur Effects...
eo: Malklaraj Efektoj...

en: Charcoal
eo: Lignokarbo

en: Pencil size:
eo: Grando de krajono:

en: Set here the charcoal pencil size used to simulate the drawing.
eo: Fiksu ĉi tie la grandecon de karba krajono uzata por simuli la desegnon.

[ctx: smoothing value of the pencil]
en: Smooth:
eo: Glata:

en: This value controls the smoothing effect of the pencil under the canvas.
eo: Ĉi tiu valoro kontrolas la glatigan efikon de la krajono sub la kanvaso.

[ctx: @title]
en: Charcoal Drawing
eo: Karba Desegnaĵo

[ctx: @info]
en: A tool to emulate charcoal drawing
eo: Ilo por imiti karbon desegnon

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can emulate charcoal drawing to an image.
eo: Ĉi tiu ilo de Bilda Redaktilo povas imiti karbon desegnon al bildo.

[ctx: @action]
en: Charcoal Drawing...
eo: Karba Desegnaĵo...

[ctx: @info]
en: This is the color effects preview
eo: Ĉi tio estas la antaŭrigardo de kolorefektoj

[ctx: @title: filter]
en: Solarize
eo: Sunigi

[ctx: @title: filter]
en: Vivid
eo: Viva

[ctx: @title: filter]
en: Neon
eo: Neono

[ctx: @title: filter]
en: Find Edges
eo: Trovi Randojn

[ctx: @info]
en: A tool to apply color effects to an image
eo: Ilo por apliki kolorefektojn al bildo

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can apply color effects to an image.
eo: Ĉi tiu ilo de Bildredaktilo povas apliki kolorefektojn al bildo.

[ctx: @action]
en: Color Effects...
eo: Koloraj Efektoj...

en: This is the preview of the distortion effect applied to the photograph.
eo: Ĉi tio estas la antaŭrigardo de la distorda efiko aplikita al la foto.

en: Fish Eyes
eo: Fiŝaj Okuloj

en: Twirl
eo: Turni

en: Cylindrical Hor.
eo: Cilindra Hor.

en: Cylindrical Vert.
eo: Cilindra Vert.

en: Cylindrical H/V.
eo: Cilindra H/V.

en: Caricature
eo: Karikaturo

en: Multiple Corners
eo: Multoblaj Anguloj

en: Waves Hor.
eo: Ondoj Hor.

en: Waves Vert.
eo: Ondoj Vert.

en: Block Waves 1
eo: Blokaj Ondoj 1

en: Block Waves 2
eo: Blokaj Ondoj 2

en: Circular Waves 1
eo: Cirklaj Ondoj 1

en: Circular Waves 2
eo: Cirklaj Ondoj 2

en: Polar Coordinates
eo: Polaj koordinatoj

en: Unpolar Coordinates
eo: Nepolusaj Koordinatoj

en: Tile
eo: Kahelo

en: <p>Here, select the type of effect to apply to an image.</p><p><b>Fish Eyes</b>: warps the photograph around a 3D spherical shape to reproduce the common photograph 'Fish Eyes' effect.</p><p><b>Twirl</b>: spins the photograph to produce a Twirl pattern.</p><p><b>Cylinder Hor.</b>: warps the photograph around a horizontal cylinder.</p><p><b>Cylinder Vert.</b>: warps the photograph around a vertical cylinder.</p><p><b>Cylinder H/V.</b>: warps the photograph around 2 cylinders, vertical and horizontal.</p><p><b>Caricature</b>: distorts the photograph with the 'Fish Eyes' effect inverted.</p><p><b>Multiple Corners</b>: splits the photograph like a multiple corners pattern.</p><p><b>Waves Horizontal</b>: distorts the photograph with horizontal waves.</p><p><b>Waves Vertical</b>: distorts the photograph with vertical waves.</p><p><b>Block Waves 1</b>: divides the image into cells and makes it look as if it is being viewed through glass blocks.</p><p><b>Block Waves 2</b>: like Block Waves 1 but with another version of glass blocks distortion.</p><p><b>Circular Waves 1</b>: distorts the photograph with circular waves.</p><p><b>Circular Waves 2</b>: another variation of the Circular Waves effect.</p><p><b>Polar Coordinates</b>: converts the photograph from rectangular to polar coordinates.</p><p><b>Unpolar Coordinates</b>: the Polar Coordinate effect inverted.</p><p><b>Tile</b>: splits the photograph into square blocks and moves them randomly inside the image.</p>
eo: <p>Ĉi tie, elektu la tipon de efiko por apliki al bildo.</p><p><b>Fiŝaj Okuloj</b>: tordas la foton ĉirkaŭ 3D sfera formo por reprodukti la komunan foton 'Fiŝaj Okuloj' efekto.</p><p><b>Torli</b>: turnas la foton por produkti Twirl-ŝablonon.</p><p><b>Cilindro Hor.</b>: turnas la foton ĉirkaŭ horizontala cilindro.</p><p><b>Cilindro Vert.</b>: deformas la foton ĉirkaŭ vertikala cilindro.</p><p><b>Cilindro H/V.</b>: deformas la foto ĉirkaŭ 2 cilindroj, vertikala kaj horizontala.</p><p><b>Karikaturo</b>: distordas la foton kun la efekto 'Fiŝ-Okuloj' inversigita.</p><p><b>Multoblaj Anguloj </b>: disigas la foton kiel plurangulŝablono.</p><p><b>Ondoj Horizontala</b>: distordas la foton per horizontalaj ondoj.</p><p><b>Ondoj Vertikalaj</b>: distordas la foton per vertikalaj ondoj.</p><p><b>Bloko-Ondoj 1</b>: dividas la bildon en ĉelojn kaj aspektigas ĝin kvazaŭ ĝi estas rigardata tra vitraj blokoj.</p><p><b>Bloko-Ondoj 2</b>: kiel Bloko-Ondoj 1 sed kun alia versio de vitroblokoj distordo.</p><p><b>Cirklaj Ondoj 1</b>: distordas la foton per cirklaj ondoj.</p><p><b>Cirklaj Ondoj 2</b>: alia vario de la efiko de Cirklaj Ondoj.</p><p><b>Polusaj Koordinatoj</b>: konvertas la foton de rektangulaj al polusaj koordinatoj.</p><p><b>Nepolusaj Koordinatoj</b>: la efiko de Polusa Koordinato renversita.</p><p><b>Kahelo</b>: dividas la foton en kvadratajn blokojn kaj movas ilin hazarde enen de la bildo.</p>

[ctx: level of the effect]
en: Level:
eo: Nivelo:

en: Set here the level of the effect.
eo: Fiksu ĉi tie la nivelon de la efiko.

en: Iteration:
eo: Paŝo:

en: This value controls the iterations to use for Waves, Tile, and Neon effects.
eo: Ĉi tiu valoro kontrolas la ripetojn por uzi por Ondoj, Kahelo, kaj Neon-efikoj.

en: Distortion Effects
eo: Distordado-Efikoj

[ctx: @title]
en: Distortion Effects
eo: Distordado-Efikoj

[ctx: @info]
en: A tool to apply distortion effects to an image
eo: Ilo por apliki distordajn efikojn al bildo

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can apply distortion effects to an image.
eo: Ĉi tiu ilo de Bildredaktilo povas apliki distordajn efikojn al bildo.

[ctx: @action]
en: Distortion Effects...
eo: Distordaj Efikoj...

en: Depth:
eo: Profundo:

en: Set here the depth of the embossing image effect.
eo: Fiksu ĉi tie la profundon de la reliefa bilda efiko.

en: Emboss
eo: Reliefigi

[ctx: @title]
en: Emboss
eo: Reliefigi

[ctx: @info]
en: A tool to emboss an image
eo: Ilo por reliefigi bildon

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can emboss an image.
eo: Ĉi tiu ilo de Bildredaktilo povas reliefigi bildon.

[ctx: @action]
en: Emboss...
eo: Reliefigi...

en: Film Grain
eo: Filmo Greno

[ctx: @info]
en: A tool to add film grain over an image
eo: Ilo por aldoni filmgrajnon super bildo

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can add film grain over an image.
eo: Ĉi tiu ilo de Bildredaktilo povas aldoni filmgrajnon super bildo.

[ctx: @action]
en: Add Film Grain...
eo: Aldonu Filman Grajnon...

en: Brush size:
eo: Peniko grandeco:

en: Set here the brush size to use for simulating the oil painting.
eo: Fiksu ĉi tie la penikgrandon por simuli la olean pentrarton.

[ctx: value of smoothing effect]
en: Smooth:
eo: Glata:

en: This value controls the smoothing effect of the brush under the canvas.
eo: Ĉi tiu valoro kontrolas la glatigan efikon de la peniko sub la kanvaso.

en: Oil Paint
eo: Oleo-Parbo

[ctx: @title]
en: Oil Paint
eo: Oleo-Parbo

[ctx: @info]
en: A tool to emulate oil painting
eo: Ilo por imiti oleo-pentradon

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can emulate oil painting over an image.
eo: Ĉi tiu ilo de Bildredaktilo povas imiti oleo-pentradon super bildo.

[ctx: @action]
en: Oil Paint...
eo: Oleo-farbo...

en: This is the preview of the Raindrop effect.<p>Note: if you have previously selected an area in the editor, this will be unaffected by the filter. You can use this method to disable the Raindrops effect on a human face, for example.</p>
eo: Ĉi tio estas la antaŭrigardo de la efekto Pluvoguto.<p>Noto: se vi antaŭe elektis areon en la redaktilo, ĉi tio estos netuŝita de la filtrilo. Vi povas uzi ĉi tiun metodon por malebligi la efikon de Pluvogutoj sur homa vizaĝo, ekzemple.</p>

en: Drop size:
eo: Gutograndeco:

en: Set here the raindrops' size.
eo: Fiksu ĉi tie la grandecon de la pluvogutoj.

en: Number:
eo: Nombro:

en: This value controls the maximum number of raindrops.
eo: Ĉi tiu valoro kontrolas la maksimuman nombron da pluvogutoj.

en: Fish eyes:
eo: Fiŝaj okuloj:

en: This value is the fish-eye-effect optical distortion coefficient.
eo: Ĉi tiu valoro estas la optika distordkoeficiento de fiŝ-okula efiko.

en: RainDrop
eo: Pluvo Guto

[ctx: @title]
en: Raindrops
eo: Pluvogutoj

[ctx: @info]
en: A tool to add rain drops over an image
eo: Ilo por aldoni pluvogutojn super bildo

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can add rain drops over an image.
eo: Ĉi tiu ilo de Bildredaktilo povas aldoni pluvogutojn super bildo.

[ctx: @action]
en: Raindrops...
eo: Pluvaj gutoj...

[ctx: @title]
en: Auto-Crop
eo: Aŭtomata-Tondado

[ctx: @info]
en: A tool to auto-crop an image
eo: Ilo por aŭtomate tondi bildon

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can crop automatically an image by detection of inner black border, generated while panorama stitching for example.
eo: Ĉi tiu ilo de Bildredaktilo povas aŭtomate tondi bildon per detekto de interna nigra bordo, generita dum panorama kudrado ekzemple.

[ctx: @action]
en: &Auto-Crop
eo: &Aŭtomate-Tondado

[ctx: @info]
en: This option can be used to crop automatically the image.
eo: Ĉi tiu opcio povas esti uzata por aŭtomate tondi la bildon.

en: Maintain aspect ratio
eo: Konservi aspekto-proporcion

en: Enable this option to maintain aspect ratio with new image sizes.
eo: Ebligu ĉi tiun opcion por konservi bildproporcion kun novaj bildaj grandecoj.

en: Width (px):
eo: Larĝo (px):

en: Set here the new image width in pixels.
eo: Fiksu ĉi tie la novan bildolarĝon en pikseloj.

en: Height (px):
eo: Alteco (px):

en: Set here the new image height in pixels.
eo: Fiksu ĉi tie la novan bildan altecon en pikseloj.

en: Width (%):
eo: Larĝeco (%):

en: New image width, as a percentage (%).
eo: Nova bildo-larĝo, kiel procento (%).

en: Height (%):
eo: Alteco (%):

en: New image height, as a percentage (%).
eo: Nova bildo alteco, kiel procento (%).

en: Specify here your desired content-aware rescaling percentage.
eo: Specifu ĉi tie vian deziratan enhav-konscian reskalon procenton.

en: Add weight masks
eo: Aldoni pezajn maskojn

en: Enable this option to add suppression and preservation masks.
eo: Ebligu ĉi tiun opcion por aldoni subpremajn kaj konservajn maskojn.

en: Suppression weight mask:
eo: Subprema pezomasko:

en: Draw a suppression mask
eo: Desegni subpreman maskon

en: Click on this button to draw zones marking which areas of the image are less important.  These zones will be deleted when reducing the picture, or duplicated when enlarging the picture.
eo: Alklaku ĉi tiun butonon por desegni zonojn markante kiuj areoj de la bildo estas malpli gravaj. Ĉi tiuj zonoj estos forigitaj dum redukto de la bildo, aŭ duobligitaj dum pligrandiĝo de la bildo.

en: Preservation weight mask:
eo: Konservada pezomasko:

en: Draw a preservation mask
eo: Desegni konservan maskon

en: Click on this button to draw zones marking which areas of the image you want to preserve.
eo: Alklaku ĉi tiun butonon por desegni zonojn markante kiujn areojn de la bildo vi volas konservi.

en: Erase mask:
eo: Forigi maskon:

en: Erase mask
eo: Forigi maskon

en: Click on this button to erase mask regions.
eo: Alklaku ĉi tiun butonon por forigi maskajn regionojn.

en: Specify here the size of the brush used to paint masks.
eo: Specifu ĉi tie la grandecon de la peniko uzata por pentri maskojn.

en: Norm of brightness gradient
eo: Normo de brilgradiento

en: Sum of absolute values of brightness gradients
eo: Sumo de absolutaj valoroj de brilgradientoj

en: Absolute value of brightness gradient
eo: Absoluta valoro de brilgradiento

en: Norm of luma gradient
eo: Normo de luma gradiento

en: Sum of absolute values of luma gradients
eo: Sumo de absolutaj valoroj de luma gradientoj

en: Absolute value of luma gradient
eo: Absoluta valoro de luma gradiento

en: This option allows you to choose a gradient function. This function is used to determine which pixels should be removed or kept.
eo: Ĉi tiu opcio ebligas al vi elekti gradientfunkcion. Ĉi tiu funkcio estas uzata por determini kiuj pikseloj devas esti forigitaj aŭ konservitaj.

en: Preserve Skin Tones
eo: Konservi Haŭtajn Tonojn

en: Enable this option to preserve pixels whose color is close to a skin tone.
eo: Ebligu ĉi tiun opcion por konservi pikselojn, kies koloro estas proksima al haŭta nuanco.

en: Overall rigidity of the seams:
eo: Totala rigideco de la kudroj:

en: Use this value to give a negative bias to the seams which are not straight. May be useful to prevent distortions in some situations, or to avoid artifacts from pixel skipping (it is better to use low values in such case). This setting applies to the whole selected layer if no rigidity mask is used. Note: the bias is proportional to the difference in the transversal coordinate between each two successive points, elevated to the power of 1.5, and summed up for the whole seam.
eo: Uzu ĉi tiun valoron por doni negativan antaŭjuĝon al la juntoj kiuj ne estas rektaj. Povas esti utila por malhelpi distordojn en iuj situacioj, aŭ por eviti artefaktojn de piksela saltado (estas pli bone uzi malaltajn valorojn en tia kazo). Ĉi tiu agordo validas por la tuta elektita tavolo se neniu rigida masko estas uzata. Notu: la biaso estas proporcia al la diferenco en la transversa koordinato inter ĉiu du sinsekvaj punktoj, levita al la potenco de 1.5, kaj sumigita por la tuta kudro.

en: Maximum number of transversal steps:
eo: Maksimuma nombro da transversaj paŝoj:

en: This option lets you choose the maximum transversal step that the pixels in the seams can take. In the standard algorithm, corresponding to the default value step = 1, each pixel in a seam can be shifted by at most one pixel with respect to its neighbors. This implies that the seams can form an angle of at most 45 degrees with respect to their base line. Increasing the step value lets you overcome this limit, but may lead to the introduction of artifacts. In order to balance the situation, you can use the rigidity setting.
eo: Ĉi tiu opcio permesas elekti la maksimuman transversan paŝon, kiun la pikseloj en la kudroj povas fari. En la norma algoritmo, egalrilatante al la defaŭlta valorpaŝo = 1, ĉiu pikselo en kudro povas esti ŝanĝita je maksimume unu pikselo kun respekto al siaj najbaroj. Tio implicas ke la juntoj povas formi angulon de maksimume 45 gradoj kun respekto al sia bazlinio. Pliigi la paŝovaloron ebligas vin venki ĉi tiun limon, sed povas konduki al la enkonduko de artefaktoj. Por ekvilibrigi la situacion, vi povas uzi la rigidecon.

en: Side switch frequency:
eo: Flanka ŝaltila frekvenco:

en: During the carving process, at each step the optimal seam to be carved is chosen based on the relevance value for each pixel. However, in the case where two seams are equivalent (which may happen, for instance, when large portions of the image have the same color), the algorithm always chooses the seams from one side.  In some cases, this can pose problems, e.g. an object centered in the original image might not be centered in the resulting image. In order to overcome this effect, this setting allows the favored side to be switched automatically during rescaling, at the cost of slightly worse performance.
eo: Dum la ĉizadprocezo, ĉe ĉiu paŝo la optimuma kudro por esti ĉizita estas elektita surbaze de la gravecvaloro por ĉiu pikselo. Tamen, en la kazo kie du juntoj estas ekvivalentaj (kio povas okazi, ekzemple, kiam grandaj partoj de la bildo havas la saman koloron), la algoritmo ĉiam elektas la juntojn de unu flanko. En kelkaj kazoj, tio povas kaŭzi problemojn, ekz. objekto centrita en la origina bildo eble ne estas centrita en la rezulta bildo. Por venki ĉi tiun efikon, ĉi tiu agordo permesas al la favorata flanko esti ŝanĝita aŭtomate dum reskalado, koste de iomete pli malbona agado.

en: Resize Order:
eo: Regrandigi Ordon:

en: Horizontally first
eo: Horizontale unue

en: Vertically first
eo: Vertikale unue

en: Here you can set whether to resize horizontally first or vertically first.
eo: Ĉi tie vi povas agordi ĉu unue regrandigi horizontale aŭ unue vertikale.

en: Target size
eo: Celo grandeco

en: Content-aware rescale percentage
eo: Enhavo-konscia reskalo procento

en: Mask Settings
eo: Maskaj Agordoj

en: Energy function
eo: Energia funkcio

en: Advanced Settings
eo: Plia agordo

en: Liquid Rescale
eo: Likva Reskalo

[ctx: @title]
en: Liquid Rescale
eo: Likva Reskalo

[ctx: @info]
en: A tool to resize an image with content analysis
eo: Ilo por regrandigi bildon kun enhavanalizo

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can resize an image with content analysis.
eo: Ĉi tiu ilo de Bildredaktilo povas regrandigi bildon per enhavanalizo.

[ctx: @action]
en: Liquid Rescale...
eo: Likva Reskalo...

en: This is the free rotation operation preview. If you move the mouse cursor on this preview, a vertical and horizontal dashed line will be drawn to guide you in adjusting the free rotation correction. Release the left mouse button to freeze the dashed line's position.
eo: Ĉi tio estas la antaŭrigardo pri libera rotacia operacio. Se vi movas la muskursoron sur ĉi tiun antaŭrigardon, vertikala kaj horizontala strekita linio estos desegnita por gvidi vin alĝustigi la liberan rotacian korekton. Liberigu la maldekstran musbutonon por frostigi la pozicion de la strekita linio.

en: New width:
eo: Nova larĝo:

en: New height:
eo: Nova alteco:

en: Select a point in the preview widget, then click this button to assign the point for auto-correction.
eo: Elektu punkton en la antaŭrigarda fenestraĵo, tiam alklaku ĉi tiun butonon por atribui la punkton por aŭtomata korekto.

[ctx: Automatic Adjustment]
en: Adjust
eo: Alĝustigi

en: <p>Correct the rotation of your images automatically by assigning two points in the preview widget and clicking <i>Adjust</i>.<br/>You can either adjust horizontal or vertical lines.</p>
eo: <p>Korektu la rotacion de viaj bildoj aŭtomate atribuante du punktojn en la antaŭrigarda fenestraĵo kaj alklakante <i>Alĝustigi</i>.<br/>Vi povas aŭ alĝustigi horizontalajn aŭ vertikalajn liniojn.</p>

en: Automatic Adjustment
eo: Aŭtomata Alĝustigo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, settingsGroupBox)
en: Settings
eo: Agordo

en: Free Rotation
eo: Libera Rotacio

en: Click to set
eo: Klaku por agordi

[ctx: point has been set and is valid]
en: Okay
eo: Bone

[ctx: @title]
en: Free Rotation
eo: Libera Rotacio

[ctx: @info]
en: A tool to rotate an image
eo: Ilo por turni bildon

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can rotate an image with an arbitrary angle.
eo: Ĉi tiu ilo de Bildredaktilo povas turni bildon kun arbitra angulo.

[ctx: @action]
en: Free Rotation...
eo: Libera Rotacio...

[ctx: @action]
en: Free Rotation Set Point 1
eo: Libera Rotacia Starpunkto 1

[ctx: @action]
en: Free Rotation Set Point 2
eo: Libera Rotacia Starpunkto 2

[ctx: @action]
en: Free Rotation Auto Adjust
eo: Libera Rotacio Aŭtomata Alĝustigo

en: This is the perspective transformation operation preview. You can use the mouse for dragging the corner to adjust the perspective transformation area.
eo: Ĉi tio estas la antaŭrigardo de operacio de transformo de perspektivo. Vi povas uzi la muson por treni la angulon por ĝustigi la perspektivan transformareon.

en: Angles (in degrees):
eo: Anguloj (en gradoj):

en:   Top left:
eo: Supre maldekstre:

en:   Top right:
eo: Supre dekstre:

en:   Bottom left:
eo: Malsupre maldekstre:

en:   Bottom right:
eo: Malsupre dekstre:

en: Draw preview while moving
eo: Desegni antaŭrigardon dum moviĝado

en: Draw grid
eo: Desegni kradon

en: Inverse transformation
eo: Inversa transformo

[ctx: @title]
en: Perspective
eo: Perspektivo

[ctx: @info]
en: A tool to adjust perspective
eo: Ilo por ĝustigi perspektivon

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can adjust perspective from an image.
eo: Ĉi tiu ilo de Bildredaktilo povas ĝustigi perspektivon de bildo.

[ctx: @action]
en: Perspective Adjustment...
eo: Perspektivalĝustigo...

en: Perspective Adjustment Tool
eo: Perspektiva Alĝustigo Ilo

en: Perspective Adjustment
eo: Alĝustigo de Perspektivo

en: Aspect Ratio Crop
eo: Bildforma Rikolto

en: <p>Here you can see the aspect ratio selection preview used for cropping. You can use the mouse to move and resize the crop area.</p><p>Press and hold the <b>CTRL</b> key to move the opposite corner too.</p><p>Press and hold the <b>SHIFT</b> key to move the closest corner to the mouse pointer.</p>
eo: <p>Ĉi tie vi povas vidi la antaŭprezenton de elekto de proporcio uzata por tondado. Vi povas uzi la muson por movi kaj regrandigi la tondareon.</p><p>Premu kaj tenu la klavon <b>CTRL</b> por movi ankaŭ la kontraŭan angulon.</p><p>Premu kaj tenu premu la klavo <b>SHIFT</b> por movi la plej proksiman angulon al la musmontrilo.</p>

en: Max. Aspect
eo: Maks. Aspekto

en: Set selection area to the maximum size according to the current ratio.
eo: Agordu elektan areon al la maksimuma grandeco laŭ la nuna proporcio.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, resolutionLabel)
en: Resolution:
eo: Distingivo:

en: Crop Information
eo: Rikoltaj Informoj

en: Aspect ratio:
eo: Bildformato:

[ctx: custom aspect ratio crop settings]
en: Custom
eo: Propra

en: Format DIN A
eo: Formato DIN A

en: Golden Ratio
eo: Ora Proporcio

en: Current Aspect Ratio
eo: Nuna Bildformato

[ctx: no aspect ratio]
en: None
eo: Neniu

en: <p>Select your constrained aspect ratio for cropping. Aspect Ratio Crop tool uses a relative ratio. That means it is the same if you use centimeters or inches and it does not specify the physical size.</p><p>You can see below a correspondence list of traditional photographic paper sizes and aspect ratio crop:</p><p><b>2:3</b>: 10x15cm, 20x30cm, 30x45cm, 4x6", 8x12", 12x18", 16x24", 20x30"</p><p><b>3:4</b>: 6x8cm, 15x20cm, 18x24cm, 30x40cm, 3.75x5", 4.5x6", 6x8", 7.5x10", 9x12"</p><p><b>4:5</b>: 20x25cm, 40x50cm, 8x10", 16x20"</p><p><b>5:7</b>: 15x21cm, 30x42cm, 5x7"</p><p><b>7:10</b>: 21x30cm, 42x60cm, 3.5x5"</p><p><b>8:5</b>: common wide-screen monitor (as 1680x1050)</p><p><b>2:1</b>, <b>3:1</b>, <b>4:1</b>: common panoramic sizes</p><p><b>16:9</b>: common tv-screen (as HDTV or Full-HD)</p><p>The paper <b>Format DIN A</b> use the ratio 1:1.414</p><p>The <b>Golden Ratio</b> is 1:1.618. A composition following this rule is considered visually harmonious but may not be suitable to print on standard photographic paper.</p><p>The <b>Current Aspect Ratio</b> takes aspect ratio from the currently opened image.</p>
eo: <p>Elektu vian limigitan bildformaton por tondado. Aspektoproporcio Crop-ilo uzas relativan rilatumon. Tio signifas, ke ĝi estas la sama se vi uzas centimetrojn aŭ colojn kaj ĝi ne specifas la fizikan grandecon.</p><p>Vi povas vidi ĉi-sube korespondan liston de tradiciaj fotpaperaj grandecoj kaj bildforma rikolto:</p><p> p><b>2:3</b>: 10x15cm, 20x30cm, 30x45cm, 4x6", 8x12", 12x18", 16x24", 20x30"</p><p><b>3: 4</b>: 6x8cm, 15x20cm, 18x24cm, 30x40cm, 3.75x5", 4.5x6", 6x8", 7.5x10", 9x12"</p><p><b>4:5</b>: 20x25cm, 40x50cm, 8x10", 16x20"</p><p><b>5:7</b>: 15x21cm, 30x42cm, 5x7"</p><p><b> 7:10</b>: 21x30cm, 42x60cm, 3.5x5"</p><p><b>8:5</b>: ofta larĝekrana ekrano (kiel 1680x1050)</p><p> <b>2:1</b>, <b>3:1</b>, <b>4:1</b>: oftaj panoramaj grandecoj</p><p><b>16:9</b>: ofta televidekrano (kiel HDTV aŭ Full-HD)</p><p>La papera <b>Formato DIN A</b> uzas la rilatumon 1:1.414</p><p>La <b>Ora Proporcio</b> estas 1:1.618. Kunmetaĵo sekvanta ĉi tiun regulon estas konsiderata vide harmonia sed eble ne taŭgas por presi sur norma fotografia papero.</p><p>La <b>Nuna Bildformato</b> prenas bildformaton de la aktuale malfermita bildo.</p>

en: Exact aspect
eo: Ekzakta aspekto

en: Enable this option to force exact aspect ratio crop.
eo: Ebligu ĉi tiun opcion por devigi precizan bildformaton.

en: Orientation:
eo: Orientiĝo:

en: Landscape
eo: Horizontale

en: Portrait
eo: Vertikale

en: Select constrained aspect ratio orientation.
eo: Elektu limigitan bildformatan orientiĝon.

en: Auto
eo: Aŭtomate

en: Enable this option to automatically set the orientation.
eo: Ebligu ĉi tiun opcion por aŭtomate agordi la orientiĝon.

en: Custom ratio:
eo: Propra proporcio:

en: Set here the desired custom aspect numerator value.
eo: Fiksu ĉi tie la deziratan laŭmendan aspektan numeratoran valoron.

en: Set here the desired custom aspect denominator value.
eo: Fiksu ĉi tie la deziratan laŭmendan aspektan denominatoran valoron.

en: Set width position to center.
eo: Metu larĝpozicion al la centro.

en: Set height position to center.
eo: Metu altecan pozicion al la centro.

en: Crop Settings
eo: Tondajn Agordojn

[ctx: @label: guide lines]
en: Form:
eo: Formo:

en: Rules of Thirds
eo: Reguloj de Trionoj

en: Diagonal Method
eo: Diagonala Metodo

en: Harmonious Triangles
eo: Harmoniaj Trianguloj

en: Golden Mean
eo: Ora Mezo

en: Center Lines
eo: Centraj Linioj

[ctx: no geometric form]
en: None
eo: Neniu

en: With this option, you can display guide lines to help compose your photograph.
eo: Kun ĉi tiu opcio, vi povas montri gvidliniojn por helpi komponi vian foton.

en: Golden sections
eo: Oraj sekcioj

en: Enable this option to show golden sections.
eo: Ebligu ĉi tiun opcion por montri orajn sekciojn.

en: Golden spiral sections
eo: Oraj spiralaj sekcioj

en: Enable this option to show golden spiral sections.
eo: Ebligu ĉi tiun opcion por montri orajn spiralajn sekciojn.

en: Golden spiral
eo: Ora spiralo

en: Enable this option to show a golden spiral guide.
eo: Ebligu ĉi tiun opcion por montri oran spiralan gvidilon.

en: Golden triangles
eo: Oraj trianguloj

en: Enable this option to show golden triangles.
eo: Ebligu ĉi tiun opcion por montri orajn triangulojn.

en: Flip horizontally
eo: Renversi horizontale

en: Enable this option to flip the guidelines horizontally.
eo: Ebligu ĉi tiun opcion por renversi la gvidliniojn horizontale.

en: Flip vertically
eo: Renversi vertikale

en: Enable this option to flip the guidelines vertically.
eo: Ebligu ĉi tiun opcion por renversi la gvidliniojn vertikale.

en: Color and width:
eo: Koloro kaj larĝo:

en: Set here the color used to draw composition guides.
eo: Fiksu ĉi tie la koloron uzatan por desegni komponaj gvidiloj.

en: Set here the width in pixels used to draw composition guides.
eo: Fiksu ĉi tie la larĝon en pikseloj uzataj por desegni komponajn gvidilojn.

en: Composition Guides
eo: Komponaj Gvidiloj

[ctx: custom ratio crop settings]
en: Custom
eo: Propra

[ctx: @title]
en: Aspect Ratio Crop
eo: Bildforma Rikolto

[ctx: @info]
en: A tool to crop an image with ratio
eo: Ilo por tondi bildon kun proporcio

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can crop an image with ratio.
eo: Ĉi tiu ilo de Bildredaktilo povas tondi bildon kun proporcio.

[ctx: @action]
en: Aspect Ratio Crop...
eo: Rikolto de bildformato...

en: New Size
eo: Nova Grandeco

en: Preset Resolutions:
eo: Antaŭfiksitaj Distingivoj:

[ctx: Original (size)]
en: Original (%1 x %2 pixels)
eo: Originala (%1 x %2 pikseloj)

[ctx: Tiny (size)]
en: Tiny (%1 x %2 pixels)
eo: Eta (%1 x %2 pikseloj)

[ctx: Small (size)]
en: Small (%1 x %2 pixels)
eo: Malgranda (%1 x %2 pikseloj)

[ctx: Medium (size)]
en: Medium (%1 x %2 pixels)
eo: Meza (%1 x %2 pikseloj)

[ctx: Big (size)]
en: Big (%1 x %2 pixels)
eo: Granda (%1 x %2 pikseloj)

[ctx: Large (size)]
en: Large (%1 x %2 pixels)
eo: Granda (%1 x %2 pikseloj)

[ctx: Huge (size)]
en: Huge (%1 x %2 pixels)
eo: Grandega (%1 x %2 pikseloj)

[ctx: UHD4K (size)]
en: UHD-4K (%1 x %2 pixels)
eo: UHD-4K (%1 x %2 pikseloj)

[ctx: Letter (size)]
en: Letter (8.5 x 11 in)
eo: Letero (8,5 x 11 in)

en: Units:
eo: Unuoj:

en: Pixels (px)
eo: Pikseloj (pikseloj)

en: Inches (in)
eo: Coloj (en)

en: Centimeters (cm)
eo: Centimetroj (cm)

en: Millimeters (mm)
eo: Milimetroj (mm)

en: Width:
eo: Larĝeco:

en: Height:
eo: Alteco:

en: New image height in pixels (px).
eo: Nova bilda alteco en pikseloj (px).

en: New image width in percent (%).
eo: Nova bildo-larĝo en procentoj (%).

en: New image height in percent (%).
eo: Nova bildo alteco en procentoj (%).

en:  Pixel/Inch
eo: Pikselo/Colo

en: New image resolution in pixels/inch.
eo: Nova bilda distingivo en rastrumeroj/colo.

en: Restore photograph (slow)
eo: Restarigi foton (malrapide)

en: Enable this option to scale-up an image to a huge size. <b>Warning</b>: This process can take some time.
eo: Ebligu ĉi tiun opcion por pligrandigi bildon al grandega grandeco. <b>Averto</b>: Ĉi tiu procezo povas daŭri iom da tempo.

en: <b>Note:</b> use Restoration Mode to scale-up an image to a huge size. This process can take some time.
eo: <b>Noto:</b> uzu Restarigan Reĝimon por pligrandigi bildon al grandega grandeco. Ĉi tiu procezo povas preni iom da tempo.

[ctx: Inches]
en: in
eo: en

en: Resize
eo: Regrandigi

[ctx: @title:window]
en: Photograph Resizing Settings File to Load
eo: Foto Regrandigo de Agordoj-dosiero por Ŝargi

en: "%1" is not a Photograph Resizing settings text file.
eo: "%1" ne estas tekstdosiero de agordoj de Foto-Regrandigo.

en: Cannot load settings from the Photograph Resizing text file.
eo: Ne povas ŝargi agordojn de la tekstdosiero de Foto Regrandigo.

[ctx: @title:window]
en: Photograph Resizing Settings File to Save
eo: Foto Regrandigi Agordan Dosieron por Konservi

en: Cannot save settings to the Photograph Resizing text file.
eo: Ne povas konservi agordojn al la tekstdosiero de Foto Regrandigo.

[ctx: @title]
en: Resize Image
eo: Ŝanĝi Grandecon de Ŝildo

[ctx: @action]
en: A tool to resize an image
eo: Ilo por regrandigi bildon

[ctx: @action]
en: This Image Editor tool can resize an image.
eo: Ĉi tiu ilo de Bildredaktilo povas regrandigi bildon.

[ctx: @action]
en: &Resize...
eo: &Regrandigi...

en: This is the shear operation preview. If you move the mouse cursor on this preview, a vertical and horizontal dashed line will be drawn to guide you in adjusting the shear correction. Release the left mouse button to freeze the dashed line's position.
eo: Ĉi tio estas la antaŭrigardo de tonda operacio. Se vi movas la muskursoron sur ĉi tiun antaŭrigardon, vertikala kaj horizontala strekita linio estos desegnita por gvidi vin alĝustigi la tondan korekton. Liberigu la maldekstran musbutonon por frostigi la pozicion de la strekita linio.

en: Main horizontal angle:
eo: Ĉefa horizontala angulo:

en: The main horizontal shearing angle, in degrees.
eo: La ĉefa horizontala tonda angulo, en gradoj.

en: Fine horizontal angle:
eo: Bela horizontala angulo:

en: This value in degrees will be added to main horizontal angle value to set fine adjustments.
eo: Ĉi tiu valoro en gradoj estos aldonita al ĉefa horizontala angula valoro por agordi bonajn ĝustigojn.

en: Main vertical angle:
eo: Ĉefa vertikala angulo:

en: The main vertical shearing angle, in degrees.
eo: La ĉefa vertikala tonda angulo, en gradoj.

en: Fine vertical angle:
eo: Bona vertikala angulo:

en: This value in degrees will be added to main vertical angle value to set fine adjustments.
eo: Ĉi tiu valoro en gradoj estos aldonita al ĉefa vertikala angula valoro por agordi bonajn ĝustigojn.

en: Anti-Aliasing
eo: Kontraŭalisado

en: Enable this option to apply the anti-aliasing filter to the sheared image. To smooth the target image, it will be blurred a little.
eo: Ebligu ĉi tiun opcion por apliki la kontraŭaliasan filtrilon al la tondita bildo. Por glatigi la celbildon, ĝi iom malklariĝos.

en: Shear Tool
eo: Tondilo

[ctx: @title]
en: Shear Image
eo: Tondi Bildo

[ctx: @info]
en: A tool to shear an image
eo: Ilo por tondi bildon

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can shear an image.
eo: Ĉi tiu ilo de Bildredaktilo povas tondi bildon.

[ctx: @action]
en: &Shear...
eo: &Tondi...

en: Digital Scanner
eo: Cifereca Skanilo

en: A tool to acquire images with a digital scanner
eo: Ilo por akiri bildojn per cifereca skanilo

en: <p>This tool allows users to acquire new images from a digital scanner.</p><p>Plenty of scanner devices are supported through the Sane library.</p><p>Target image can be post processed as crop and rotate.</p>
eo: <p>Ĉi tiu ilo permesas al uzantoj akiri novajn bildojn de cifereca skanilo.</p><p>Multaj skaniloj estas subtenataj per la Sane-biblioteko.</p><p>Cela bildo povas esti afiŝita kiel rikolto kaj turni.</p>

[ctx: @action]
en: Import from Scanner...
eo: Importi el Skanilo...

en: There is no scanner device available.
    Please check your configuration
eo: Ne estas disponebla skanilo.
    Bonvolu kontroli vian agordon

en: Cannot open scanner device "%1".
    Please check your configuration
eo: Ne povas malfermi skanilon "%1".
    Bonvolu kontroli vian agordon

[ctx: @title:window]
en: Scan Image
eo: Skani Bildon

en: Scan Images
eo: Skani Bildojn

[ctx: @title:window]
en: New Image File Name
eo: Nova Bilda Dosiernomo

[ctx: @title:window]
en: Unsupported Format
eo: Nesubtenata Formato

en: The target image file format "%1" is unsupported.
eo: La cela bilda dosierformato "%1" estas nesubtenata.

[ctx: @title:window]
en: Cannot Save File
eo: Ne Povas Konservi Dosieron

en: Failed to save file
    "%1" to
    "%2".
eo: Malsukcesis konservi dosieron
    "%1" al
    "%2".

[ctx: @title:window]
en: Overwrite File?
eo: Ĉu anstataŭigi la dosieron?

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
eo: Dosiero nomita "%1" jam ekzistas. Ĉu vi vere volas anstataŭigi ĝin?

en: Saving file %1 -
eo: Konservante dosieron %1 -

[ctx: @title:window]
en: File Not Saved
eo: Dosiero Ne Konservita

en: Cannot save "%1" file
eo: Ne povas konservi "%1" dosieron

[ctx: @title:window]
en: Geolocation Editor
eo: Geolokiga Redaktoro

[ctx: @info]
en: Display bookmarked positions on the map.
eo: Montri legosignitajn poziciojn sur la mapo.

[ctx: @label]
en: Layout:
eo: Aranĝo:

[ctx: @item]
en: One map
eo: Unu mapo

[ctx: @item]
en: Two maps - left and right
eo: Du mapoj - dekstre kaj maldekstre

[ctx: @item]
en: Two maps - top and bottom
eo: Du mapoj - supre kaj malsupre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_doneButton)
en: OK
eo: bone

[ctx: @title]
en: Sorting
eo: Ordigado

[ctx: @action]
en: Show oldest first
eo: Montri plej malnovan unue

[ctx: @action]
en: Show youngest first
eo: Montri plej juna unue

[ctx: @item: map tool]
en: Details
eo: Detaloj

[ctx: @item: map tool]
en: GPS Correlator
eo: GPS Korelatoro

[ctx: @item: map tool]
en: Undo/Redo
eo: Malfari/Refari

[ctx: @item: map tool]
en: Reverse Geocoding
eo: Inversa Geokodado

[ctx: @item: map tool]
en: Search
eo: Serĉo

[ctx: @item: map tool]
en: KML Export
eo: KML-eksporto

[ctx: @info]
en: Loading metadata -
eo: Ŝargante metadatenojn -

[ctx: @info]
en: You have 1 modified image. | You have %1 modified images.
eo[0]: Vi havas 1 modifitan bildon.
eo[1]: Vi havas %1 modifitajn bildojn.

[ctx: @title:window]
en: Unsaved Changes
eo: Nekonservitaj Ŝanĝoj

[ctx: @info]
en: %1 Would you like to save the changes you made to them?
eo: %1 Ĉu vi ŝatus konservi la ŝanĝojn kiujn vi faris al ili?

[ctx: @info]
en: Saving changes -
eo: Konservante ŝanĝojn -

[ctx: @title:window]
en: Error
eo: Eraro

[ctx: @info]
en: Failed to save some information:
eo: Malsukcesis konservi iujn informojn:

[ctx: @title]
en: Edit Geolocation
eo: Redakti Geolokigon

en: Latitude
eo: Latitudo

en: Longitude
eo: Longitudo

en: Speed
eo: Rapido

en: # satellites
eo: # satelitoj

en: Fix type
eo: Ripari tipon

en: Apply
eo: Apliki

en: Details changed
eo: Detaloj ŝanĝiĝis

[ctx: @title]
en: Geolocation Edit
eo: Geolokigo Redakti

[ctx: @info]
en: A tool to edit items geolocation
eo: Ilo por redakti erojn geolokigon

[ctx: @info]
en: This tool allows users to change geolocation information from items.
    
    This tool can edit GPS data, manually or over a map. Reverse geo-coding is also available through web services.
    
    This tool has also an export function to KML to store map traces in Google format.
    
    Finally, this tool is able to read a GPS trace from a device to synchronize geo-location of items if you camera do not have an embedded GPS device.
eo: Ĉi tiu ilo permesas al uzantoj ŝanĝi informojn pri geolokigo de eroj.
    
    Ĉi tiu ilo povas redakti GPSajn datumojn, permane aŭ sur mapo. Inversa geokodigo ankaŭ haveblas per retservoj.
    
    Ĉi tiu ilo ankaŭ havas eksportfunkcion al KML por konservi mapspurojn en Google-formato.
    
    Fine, ĉi tiu ilo kapablas legi GPS-spuron de aparato por sinkronigi. geo-loko de eroj se vi fotilo ne havas enigitan GPS-aparaton.

[ctx: @action]
en: Edit Geolocation...
eo: Redakti geolokigon...

en: Could not read image '%1'
eo: Ne eblis legi bildon '%1'

en: Format of image '%1' is unknown
eo: Formato de bildo '%1' estas nekonata

en: Error loading image '%1'
eo: Eraro dum ŝargo de bildo '%1'

en: Could not save image '%1' to '%2'
eo: Ne eblis konservi bildon '%1' al '%2'

en: Creation of picture '%1'
eo: Kreo de bildo '%1'

en: Creation of placemark '%1'
eo: Kreo de lokmarko '%1'

en: Could not save icon for image '%1' to '%2'
eo: Ne eblis konservi piktogramon por bildo '%1' al '%2'

en: Creation of icon '%1'
eo: Kreo de piktogramo '%1'

en: No GPX file chosen.
eo: Neniu GPX-dosiero elektita.

en: Cannot parse %1 GPX file.
eo: Ne povas analizi %1 GPX-dosieron.

en: The %1 GPX file do not have a date-time track to use.
eo: La %1 GPX-dosiero ne havas dattempan trakon por uzi.

en: Tracks
eo: Trakoj

en: No position data for '%1'
eo: Neniuj poziciodatenoj por '%1'

en: Cannot open file for writing
eo: Ne povas malfermi dosieron por skribi

en: Move %1 to final directory %2
eo: Movi %1 al fina dosierujo %2

en: Cannot move data to destination directory
eo: Ne povas movi datumojn al celdosierujo

en: Report below have been generated while KML file processing:
eo: Raporto malsupre estis kreita dum KML-dosierprocesado:

[ctx: @item: linetrack over the map]
en: Track
eo: Trako

[ctx: @item: points over the map]
en: Points
eo: Punktoj

[ctx: @item: point coordinates]
en: Point
eo: Punkto

en: Target Preferences
eo: Celaj Preferoj

en: Target Type
eo: Celo-Tipo

en: &Local or web target used by GoogleEarth
eo: Loka aŭ retejo celo uzata de Google Earth

en: Web target used by GoogleMaps
eo: Reta celo uzata de Google Maps

en: When using GoogleMaps, all images must have complete URLs, icons are squared, and when drawing a track, only line track is exported.
eo: Kiam oni uzas GoogleMaps, ĉiuj bildoj devas havi kompletajn URL-ojn, piktogramoj estas kvadrataj, kaj kiam oni desegnas trakon, nur linia trako estas eksportita.

en: Picture Altitude:
eo: Bilda Alteco:

en: clamp to ground
eo: krampo al tero

en: relative to ground
eo: relative al tero

en: absolute
eo: absoluta

en: <p>Specifies how pictures are displayed<dl><dt>clamp to ground (default)</dt><dd>Indicates to ignore an altitude specification</dd><dt>relative to ground</dt><dd>Sets the altitude of the element relative to the actual ground elevation of a particular location.</dd><dt>absolute</dt><dd>Sets the altitude of the coordinate relative to sea level, regardless of the actual elevation of the terrain beneath the element.</dd></dl></p>
eo: <p>Specifas kiel bildoj estas montrataj<dl><dt>krampo al grundo (defaŭlte)</dt><dd>Indikas ignori altecspecifon</dd><dt>rilate al grundo</dt><dd> Metas la altecon de la elemento relative al la reala grunda alteco de aparta loko.</dd><dt>absoluta</dt><dd>Metas la altecon de la koordinato relative al la marnivelo, sendepende de la reala alteco de la tereno sub la elemento.</dd></dl></p>

en: Destination Directory:
eo: Celka Adresaro:

[ctx: @title:window]
en: Select a Directory in Which to Save the KML File and Pictures
eo: Elekti Dosierujon, en kiu Konservi la KML-dosieron kaj Bildojn

en: Destination Path:
eo: Celka Vojo:

en: Filename:
eo: Dosiernomo:

en: Sizes
eo: Grandecoj

en: Icon Size:
eo: Piktograma Grandeco:

en: Image Size:
eo: Bilda Grandeco:

en: GPX Tracks
eo: GPX-Trakoj

en: Draw GPX Track
eo: Desegni GPX-Trakon

en: GPX file:
eo: GPX-dosiero:

en: GPS Exchange Format (*.gpx)
eo: GPS-interŝanĝa Formato (*.gpx)

[ctx: @title:window]
en: Select GPX File to Load
eo: Elekti GPX-dosieron ŝargandan

en: Time Zone:
eo: Horzono:

en: Sets the time zone of the camera during picture shooting, so that the time stamps of the GPS can be converted to match the local time
eo: Agordas la horzonon de la fotilo dum fotado, tiel ke la tempomarkoj de la GPS povas esti konvertitaj por kongrui kun la loka horo.

en: Track Width:
eo: Trakolarĝo:

en: Track Color:
eo: Voka Koloro:

en: Opacity (%):
eo: Opakeco (%):

en: Track Altitude:
eo: Voja Alteco:

en: <p>Specifies how the points are displayed<dl><dt>clamp to ground (default)</dt><dd>Indicates to ignore an altitude specification</dd><dt>relative to ground</dt><dd>Sets the altitude of the element relative to the actual ground elevation of a particular location.</dd><dt>absolute</dt><dd>Sets the altitude of the coordinate relative to sea level, regardless of the actual elevation of the terrain beneath the element.</dd></dl></p>
eo: <p>Specifas kiel la punktoj estas montrataj<dl><dt>krampo al grundo (defaŭlte)</dt><dd>Indikas ignori altecan specifon</dd><dt>rilate al grundo</dt><dd>Metas la altecon de la elemento relative al la reala grunda alteco de aparta loko.</dd><dt>absoluta</dt><dd>Metas la altecon de la koordinato relative al la marnivelo, sendepende de la reala alteco de la tereno sub la elemento.</dd></dl></p>

en: Generate KML file
eo: Generi KML-dosieron

en: GeoNames
eo: Geonomoj

en: 1 image snapped to '%2' | %1 images snapped to '%2'
eo[0]: 1 bildo kaptita al '%2'
eo[1]: %1 bildoj kaptitaj al '%2'

[ctx: Start the search]
en: Search
eo: Serĉo

en: Clear the search results.
eo: Forigi la serĉrezultojn.

en: Keep the results of old searches when doing a new search.
eo: Konservi la rezultojn de malnovaj serĉoj kiam vi faras novan serĉon.

en: Toggle the visibility of the search results on the map.
eo: Ŝalti la videblecon de la serĉrezultoj sur la mapo.

en: Copy coordinates
eo: Kopii koordinatojn

en: Move selected images to this position
eo: Movi elektitajn bildojn al ĉi tiu pozicio

en: Remove from results list
eo: Forigi el la listo de rezultoj

en: Select which service you would like to use.
eo: Elektu kiun servon vi ŝatus uzi.

en: Bookmarks
eo: Legosignoj

[ctx: @title:window]
en: Search Failed
eo: Serĉo Malsukcesis

en: Your search failed:
    %1
eo: Via serĉo malsukcesis:
    %1

en: 1 image moved to '%2' | %1 images moved to '%2'
eo[0]: 1 bildo movita al '%2'
eo[1]: %1 bildoj movitaj al '%2'

[ctx: @title:window]
en: Metadata Editor
eo: Metadaten-Redaktilo

[ctx: @action: button]
en: Next
eo: Poste

[ctx: @action: button]
en: Previous
eo: Antaŭa

[ctx: @item]
en: Edit EXIF
eo: Redakti EXIF

[ctx: @item]
en: Edit IPTC
eo: Redakti IPTC

[ctx: @item]
en: Edit XMP
eo: Redakti XMP

[ctx: @title:window]
en: %1 (%2/%3) - Edit Metadata
eo: %1 (%2/%3) - Redakti metadatumojn

en: Add a new value to the list
eo: Aldoni novan valoron al la listo

en: Remove the current selected value from the list
eo: Forigi la nunan elektitan valoron el la listo

en: Replace the current selected value from the list
eo: Anstataŭigi la nunan elektitan valoron el la listo

en:  This field is limited to:
eo: Ĉi tiu kampo estas limigita al:

en: <p>1 character.</p> | <p>%1 characters.</p>
eo[0]: <p>1 signo.</p>
eo[1]: <p>%1 signoj.</p>

en: %1 character left | %1 characters left
eo[0]: restas %1 signo
eo[1]: restas %1 signoj

en: Attribute:
eo: Atributo:

en: Select here the editorial attribute of content.
eo: Elektu ĉi tie la redakcian atributon de enhavo.

[ctx: Content type]
en: Current
eo: Nuna

[ctx: Content type]
en: Analysis
eo: Analizo

[ctx: Content type]
en: Archive material
eo: Arkiva materialo

[ctx: Content type]
en: Background
eo: Fono

[ctx: Content type]
en: Feature
eo: Eblo

[ctx: Content type]
en: Forecast
eo: Prognozo

[ctx: Content type]
en: History
eo: Historio

[ctx: Content type]
en: Obituary
eo: Nekrologo

[ctx: Content type]
en: Opinion
eo: Opinio

[ctx: Content type]
en: Polls & Surveys
eo: Enketoj kaj Enketoj

[ctx: Content type]
en: Profile
eo: Profilo

[ctx: Content type]
en: Results Listings & Table
eo: Rezultoj Listoj & Tabelo

[ctx: Content type]
en: Side bar & Supporting information
eo: Flankbreto & Subtenaj informoj

[ctx: Content type]
en: Summary
eo: Resumo

[ctx: Content type]
en: Transcript & Verbatim
eo: Transskribo & Laŭvorte

[ctx: Content type]
en: Interview
eo: Intervjuo

[ctx: Content type]
en: From the Scene
eo: El la Sceno

[ctx: Content type]
en: Retrospective
eo: Retrospektivo

[ctx: Content type]
en: Statistics
eo: Statistikoj

[ctx: Content type]
en: Update
eo: Ĝisdatigi

[ctx: Content type]
en: Wrap-up
eo: Envolviĝo

[ctx: Content type]
en: Press Release
eo: Gazetara Komuniko

en: Set here the editorial attribute description of content.
eo: Fiksu ĉi tie la redakcian atributan priskribon de enhavo.

en:  This field is limited to
eo: Ĉi tiu kampo estas limigita al

en: %1 character. | %1 characters.
eo[0]: %1 signo.
eo[1]: %1 signoj.

en: Set here the editorial description
eo: Fiksu ĉi tie la redakcian priskribon

en: Brightness (APEX):
eo: Brilo (APEX):

en: Set here the brightness adjustment value in APEX unit used by camera to take the picture.
eo: Fiksu ĉi tie la ĝustigvaloron de brilo en APEX-unuo uzata de fotilo por preni la foton.

en: Gain Control:
eo: Akiri Kontrolon:

[ctx: gain control]
en: None
eo: Neniu

[ctx: gain control]
en: Low gain up
eo: Malalta gajno supren

[ctx: gain control]
en: High gain up
eo: Alta gajno supren

[ctx: gain control]
en: Low gain down
eo: Malalta gajno malsupren

[ctx: gain control]
en: High gain down
eo: Alta gajno malsupren

en: Set here the degree of overall image gain adjustment used by camera to take the picture.
eo: Fiksu ĉi tie la gradon de totala bildgajno-ĝustigo uzata de fotilo por preni la bildon.

en: Contrast:
eo: Kontrasto:

[ctx: contrast mode]
en: Normal
eo: Normala

[ctx: contrast mode]
en: Soft
eo: Mola

[ctx: contrast mode]
en: Hard
eo: Malfacile

en: Set here the direction of contrast processing applied by the camera to take the picture.
eo: Fiksu ĉi tie la direkton de kontrasta prilaborado aplikata de la fotilo por preni la foton.

en: Saturation:
eo: Saturo:

[ctx: saturation mode]
en: Normal
eo: Normala

[ctx: saturation mode]
en: Low
eo: Malalta

[ctx: saturation mode]
en: High
eo: Alta

en: Set here the direction of saturation processing applied by the camera to take the picture.
eo: Fiksu ĉi tie la direkton de satura prilaborado aplikata de la fotilo por preni la foton.

en: Sharpness:
eo: Akreco:

[ctx: sharpness mode]
en: Normal
eo: Normala

[ctx: sharpness mode]
en: Soft
eo: Mola

[ctx: sharpness mode]
en: Hard
eo: Malfacile

en: Set here the direction of sharpness processing applied by the camera to take the picture.
eo: Fiksu ĉi tie la direkton de akreca prilaborado aplikata de la fotilo por preni la foton.

en: Custom rendered:
eo: Propre farita:

en: Normal process
eo: Normala procezo

en: Custom process
eo: Propra procezo

en: Set here the use of special processing on image data, such as rendering geared to output.
eo: Fiksu ĉi tie la uzon de speciala prilaborado de bildaj datumoj, kiel bildigo adaptita al eligo.

[ctx: name of the document this image has been scanned from]
en: Name (*):
eo: Nomo (*):

en: Set here the original document name.
eo: Metu ĉi tie la originan dokumentnomon.

en: Enter the name of the document from which this image was been scanned. This field is limited to ASCII characters.
eo: Enigu la nomon de la dokumento el kiu ĉi tiu bildo estis skanita. Ĉi tiu kampo estas limigita al ASCII-signoj.

[ctx: image description]
en: Description (*):
eo: Priskribo (*):

en: Set here the image description.
eo: Fiksu ĉi tie la bildopriskribon.

en: Enter the image description. This field is limited to ASCII characters.
eo: Enigu la bildopriskribon. Ĉi tiu kampo estas limigita al ASCII-signoj.

en: Artist (*):
eo: Artisto (*):

en: Set here the author's name.
eo: Metu ĉi tie la nomon de la aŭtoro.

en: Enter the image author's name separated by semi-colons. This field is limited to ASCII characters.
eo: Enigu la nomon de la aŭtoro de la bildo apartigita per punktokomoj. Ĉi tiu kampo estas limigita al ASCII-signoj.

en: Set here the copyright owner.
eo: Fiksu ĉi tie la posedanton de la kopirajto.

en: Enter the copyright owner of the image. This field is limited to ASCII characters.
eo: Enigu la posedanton de la kopirajto de la bildo. Ĉi tiu kampo estas limigita al ASCII-signoj.

[ctx: image caption]
en: Caption:
eo: Titolo:

en: Set here the image's caption.
eo: Agordu ĉi tie la bildotekston de la bildo.

en: Enter the image's caption. This field is not limited. UTF8 encoding will be used to save the text.
eo: Enigu la bildotekston de la bildo. Ĉi tiu kampo ne estas limigita. UTF8-kodigo estos uzata por konservi la tekston.

en: Sync JFIF Comment section
eo: Sinkronigi JFIF-Komentan sekcion

en: Sync XMP caption
eo: Sinkronigi XMP-titolon

en: Sync IPTC caption (warning: limited to 2000 characters)
eo: Sinkronigi IPTC-subskribon (averto: limigita al 2000 signoj)

en: <b>Note:</b> <b><a href='https://en.wikipedia.org/wiki/EXIF'>Exif</a></b> text tags marked by (*) only support printable <b><a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Ascii'>ASCII</a></b> characters.
eo: <b>Noto:</b> <b><a href='https://en.wikipedia.org/wiki/EXIF'>Exif</a></b> tekstaj etikedoj markitaj per (*) subtenas nur printeblaj <b><a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Ascii'>ASCII</a></b> signoj.

en: Creation date and time
eo: Krea dato kaj horo

en: Creation sub-second
eo: Kreado sub-sekundo

en: Sync XMP creation date
eo: Sinkronigi XMP-kreaddaton

en: Sync IPTC creation date
eo: Sinkronigi IPTC-kreaddaton

en: Set creation date to today
eo: Agordi kreodaton al hodiaŭ

en: Set here the date and time of image creation. In this standard it is the date and time the file was changed.
eo: Fiksu ĉi tie la daton kaj horon de kreado de bildoj. En ĉi tiu normo ĝi estas la dato kaj horo kiam la dosiero estis ŝanĝita.

en: Set here the fractions of seconds for the date and time of image creation.
eo: Fiksu ĉi tie la sekundojn por la dato kaj horo de kreado de bildoj.

en: Original date and time
eo: Originala dato kaj horo

en: Original sub-second
eo: Originala subsekundo

en: Set original date to today
eo: Agordi originan daton al hodiaŭ

en: Set here the date and time when the original image data was generated. For a digital still camera the date and time the picture was taken are recorded.
eo: Fiksu ĉi tie la daton kaj horon, kiam la originaj bildaj datumoj estis kreitaj. Por cifereca trankvila fotilo la dato kaj horo, kiam la bildo estis prenita, estas registritaj.

en: Set here the fractions of seconds for the date and time when the original image data was generated.
eo: Fiksu ĉi tie la frakciojn de sekundoj por la dato kaj horo kiam la originaj bildaj datumoj estis generitaj.

en: Digitization date and time
eo: Dato kaj horo de cifereciĝo

en: Digitization sub-second
eo: Ciferecigo sub-sekundo

en: Set digitization date to today
eo: Agordi ciferecigan daton al hodiaŭ

en: Set here the date and time when the image was stored as digital data. If, for example, an image was captured by a digital still camera and at the same time the file was recorded, then Original and Digitization date and time will have the same contents.
eo: Fiksu ĉi tie la daton kaj horon, kiam la bildo estis konservita kiel ciferecaj datumoj. Se, ekzemple, bildo estis kaptita de cifereca fotilo kaj samtempe la dosiero estis registrita, tiam Originala kaj Cifereciga dato kaj horo havos la saman enhavon.

en: Set here the fractions of seconds for the date and time when the image was stored as digital data.
eo: Fiksu ĉi tie la frakciojn de sekundoj por la dato kaj horo kiam la bildo estis konservita kiel ciferecaj datumoj.

en: Device manufacturer (*):
eo: Fabrikisto de aparato (*):

en: Set here the manufacturer name
eo: Fiksu ĉi tie la fabrikistan nomon

en: Set here the manufacturer of image input equipment used to take the picture. This field is limited to ASCII characters.
eo: Fiksu ĉi tie la fabrikiston de bilda eniga ekipaĵo uzata por preni la foton. Ĉi tiu kampo estas limigita al ASCII-signoj.

en: Device model (*):
eo: Aparato modelo (*):

en: Set here the model name
eo: Meti ĉi tie la modelon nomon

en: Set here the model of image input equipment used to take the picture. This field is limited to ASCII characters.
eo: Fiksu ĉi tie la modelon de bilda eniga ekipaĵo uzata por preni la foton. Ĉi tiu kampo estas limigita al ASCII-signoj.

en: Device type:
eo: Aparato tipo:

en: Film scanner
eo: Filma skanilo

en: Reflection print scanner
eo: Reflekta presa skanilo

en: Digital still camera
eo: Cifereca fotilo

en: Select here the image input equipment type used to take the picture.
eo: Elektu ĉi tie la bildan enigekipaĵon tipon uzatan por preni la bildon.

en: <b>Warning:</b> Exif<b><a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format#MakerNote_data'>Makernotes</a></b> can be unreadable if you set wrong device manufacturer/model description.
eo: <b>Averto:</b> Exif<b><a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format#MakerNote_data'>Makernotes</a></b> povas esti nelegeblaj se vi agordas malĝusta aparata fabrikanto/modela priskribo.

en: Exposure time (seconds):
eo: Ekspontempo (sekundoj):

en: Set on this option to set the exposure time of picture, given in seconds.
eo: Agordu ĉi tiun opcion por agordi la ekspontempon de bildo, donita en sekundoj.

en: Exposure program:
eo: Malkovra programo:

[ctx: exposure program]
en: Not defined
eo: Ne difinita

[ctx: exposure program]
en: Manual
eo: Manlibro

[ctx: exposure program]
en: Auto
eo: Aŭtomate

[ctx: exposure program]
en: Aperture priority
eo: Apertura prioritato

[ctx: exposure program]
en: Shutter priority
eo: Obturatoro prioritato

[ctx: exposure program]
en: Creative program
eo: Kreiva programo

[ctx: exposure program]
en: Action program
eo: Programo de agado

[ctx: exposure program]
en: Portrait mode
eo: Portreĝimo

[ctx: exposure program]
en: Landscape mode
eo: Pejzaĝa reĝimo

en: Select here the program used by the camera to set exposure when the picture was taken.
eo: Elektu ĉi tie la programon uzatan de la fotilo por agordi malkovron kiam la bildo estis prenita.

en: Exposure mode:
eo: Malkovra reĝimo:

[ctx: exposure mode]
en: Auto
eo: Aŭtomate

[ctx: exposure mode]
en: Manual
eo: Manlibro

[ctx: exposure mode]
en: Auto bracket
eo: Aŭtomata krampo

en: Select here the mode used by the camera to set exposure when the picture was taken. In auto-bracketing mode, the camera shoots a series of frames of the same scene at different exposure settings.
eo: Elektu ĉi tie la reĝimon uzatan de la fotilo por agordi malkovron kiam la bildo estis prenita. En aŭto-krampa reĝimo, la fotilo pafas serion de kadroj de la sama sceno ĉe malsamaj eksponaj agordoj.

en: Exposure bias (APEX):
eo: Malkovrobiaso (APEX):

en: Set here the exposure bias value (in APEX units) used by camera to take the picture.
eo: Fiksu ĉi tie la ekspon-biasvaloron (en APEX-unuoj) uzata de fotilo por preni la foton.

en: Metering mode:
eo: Mezura reĝimo:

[ctx: metering mode]
en: Unknown
eo: Nekonata

[ctx: metering mode]
en: Average
eo: Averaĝa

[ctx: metering mode]
en: Center weighted average
eo: Centra pezbalancita mezumo

[ctx: metering mode]
en: Spot
eo: Makulo

[ctx: metering mode]
en: Multi-spot
eo: Plurpunkto

[ctx: metering mode]
en: Multi-segment
eo: Plur-segmento

[ctx: metering mode]
en: Partial
eo: Parta

[ctx: metering mode]
en: Other
eo: Alia

en: Select here the metering mode used by the camera to set exposure when the picture was taken.
eo: Elektu ĉi tie la mezuran reĝimon uzatan de la fotilo por agordi malkovron kiam la bildo estis prenita.

en: Sensitivity (ISO):
eo: Sentemo (ISO):

en: Select here the ISO Speed of the camera which took the picture.
eo: Elektu ĉi tie la ISO-Rapidecon de la fotilo kiu prenis la foton.

en: Sensing method:
eo: Senta metodo:

en: Not defined
eo: Ne difinita

en: One-chip color area
eo: Unu-blata kolora areo

en: Two-chip color area
eo: Du-blata kolora areo

en: Three-chip color area
eo: Tri-blata kolora areo

en: Color sequential area
eo: Kolora sinsekva areo

en: Trilinear sensor
eo: Trilineara sensilo

en: Color sequential linear
eo: Koloro sinsekva lineara

en: Select here the image sensor type used by the camera to take the picture.
eo: Elektu ĉi tie la bildsensilspecon uzatan de la fotilo por preni la bildon.

[ctx: @option]
en: Scene capture type:
eo: Tipo de scenkapto:

[ctx: @item: scene type]
en: Standard
eo: Defaŭlta

[ctx: @item: scene type]
en: Landscape
eo: Horizontale

[ctx: @item: scene type]
en: Portrait
eo: Vertikale

[ctx: @item: scene type]
en: Night scene
eo: Nokta sceno

[ctx: @info]
en: Select here the type of scene used by the camera to take the picture.
eo: Elektu ĉi tie la specon de sceno uzata de la fotilo por preni la foton.

[ctx: @option]
en: Subject distance type:
eo: Subjekta distanctipo:

[ctx: @item: subject distance]
en: Unknown
eo: Nekonata

[ctx: @item: subject distance]
en: Macro
eo: Makroo

[ctx: @item: subject distance]
en: Close view
eo: Fermi vidon

[ctx: @item: subject distance]
en: Distant view
eo: Malproksima vido

[ctx: @info]
en: Select here the type of distance between the subject and the image input equipment.
eo: Elektu ĉi tie la specon de distanco inter la subjekto kaj la bilda eniga ekipaĵo.

[ctx: @item: image caption]
en: Caption
eo: Titolo

[ctx: @item: date properties]
en: Date & Time
eo: Dato kaj tempo

[ctx: @item: lens properties]
en: Lens
eo: Lenso

[ctx: @item: device properties]
en: Device
eo: Disponaĵo

[ctx: @item; light properties]
en: Light
eo: Malgrasa

[ctx: @item: picture adjustments]
en: Adjustments
eo: Alĝustigoj

[ctx: @title]
en: Caption Information
eo: Titolo Informoj

[ctx: @title]
en: Record technical descriptions
eo: Registri teknikajn priskribojn

[ctx: @title]
en: Date and Time Information
eo: Informoj pri Dato kaj Tempo

[ctx: @title]
en: Record camera time-stamp properties
eo: Registri fotila tempo-marko propraĵoj

[ctx: @title]
en: Lens Settings
eo: Agordoj de lenso

[ctx: @title]
en: Record lens details used with camera
eo: Registri lensajn detalojn uzatajn per fotilo

[ctx: @title]
en: Capture Device Settings
eo: Kapti Aparatajn Agordojn

[ctx: @title]
en: Record shot conditions used by camera
eo: Registri pafkondiĉoj uzataj de fotilo

[ctx: @title]
en: Light Source Information
eo: Informoj pri Lumo Fonto

[ctx: @title]
en: Record ambient condition captured by camera
eo: Registri ĉirkaŭan kondiĉon kaptitan de fotilo

[ctx: @title]
en: Pictures Adjustments
eo: Bildoj Alĝustigoj

[ctx: @title]
en: Record technical details used by camera
eo: Registri teknikajn detalojn uzatajn de fotilo

en: Focal length (mm):
eo: Fokusa longo (mm):

en: Set here the lens focal length in millimeters used by camera to take the picture.
eo: Fiksu ĉi tie la lensan fokusan distancon en milimetroj uzata de fotilo por preni la foton.

en: Focal length in 35mm film (mm):
eo: Fokusa longo en 35mm filmo (mm):

en: Set here equivalent focal length assuming a 35mm film camera, in mm. A value of 0 means the focal length is unknown.
eo: Fiksu ĉi tie ekvivalentan fokusan distancon supozante 35mm filmkameraon, en mm. Valoro de 0 signifas ke la fokusa distanco estas nekonata.

en: Digital zoom ratio:
eo: Cifereca zomproporcio:

en: Set here the digital zoom ratio used by camera to take the picture.
eo: Fiksu ĉi tie la ciferecan zomproporcion uzatan de fotilo por preni la foton.

en: Lens aperture (f-number):
eo: Lensa aperturo (f-nombro):

en: Select here the lens aperture used by camera to take the picture.
eo: Elektu ĉi tie la lensa aperturo uzata de fotilo por preni la foton.

en: Max. lens aperture (f-number):
eo: Maks. lensa aperturo (f-nombro):

en: Select here the smallest aperture of the lens used by camera to take the picture.
eo: Elektu ĉi tie la plej malgrandan aperturon de la lenso uzata de fotilo por preni la foton.

en: No flash
eo: Neniu ekbrilo

en: Fired
eo: Pafite

en: Fired, no strobe return light
eo: Pafita, neniu strobo-revena lumo

en: Fired, strobe return light
eo: Pafita, stroboskopa revena lumo

en: Yes, compulsory
eo: Jes, deviga

en: Yes, compulsory, no return light
eo: Jes, deviga, neniu revena lumo

en: Yes, compulsory, return light
eo: Jes, deviga, revena lumo

en: No, compulsory
eo: Ne, deviga

en: No, auto
eo: Ne, aŭtomate

en: Yes, auto
eo: Jes, aŭtomate

en: Yes, auto, no return light
eo: Jes, aŭtomate, neniu revena lumo

en: Yes, auto, return light
eo: Jes, aŭtomate, revena lumo

en: No flash function
eo: Neniu ekbrila funkcio

en: Yes, red-eye
eo: Jes, ruĝa okulo

en: Yes, red-eye, no return light
eo: Jes, ruĝa okulo, neniu revena lumo

en: Yes, red-eye, return light
eo: Jes, ruĝ-okulo, revenu lumon

en: Yes, compulsory, red-eye
eo: Jes, deviga, ruĝ-okula

en: Yes, compulsory, red-eye, no return light
eo: Jes, deviga, ruĝ-okula, ne revena lumo

en: Yes, compulsory, red-eye, return light
eo: Jes, deviga, ruĝ-okula, revena lumo

en: Yes, auto, red-eye
eo: Jes, aŭtomate, ruĝa okulo

en: Yes, auto, red-eye, no return light
eo: Jes, aŭtomate, ruĝa okulo, neniu revena lumo

en: Yes, auto, red-eye, return light
eo: Jes, aŭtomate, ruĝa okulo, revena lumo

en: Light source:
eo: Lumofonto:

[ctx: light source]
en: Unknown
eo: Nekonata

[ctx: light source]
en: Daylight
eo: Taglumo

[ctx: light source]
en: Fluorescent
eo: Fluoreska

[ctx: light source]
en: Tungsten (incandescent light)
eo: Volframo (inkandeska lumo)

[ctx: light source]
en: Flash
eo: Ekbrilo

[ctx: light source]
en: Fine weather
eo: Bela vetero

[ctx: light source]
en: Cloudy weather
eo: Nuba vetero

[ctx: light source]
en: Shade
eo: Ombrigi

[ctx: light source]
en: Daylight fluorescent (D 5700 - 7100K)
eo: Tagluma fluoreska (D 5700 - 7100K)

[ctx: light source]
en: Day white fluorescent (N 4600 - 5400K)
eo: Taga blanka fluoreska (N 4600 - 5400K)

[ctx: light source]
en: Cool white fluorescent (W 3900 - 4500K)
eo: Malvarma blanka fluoreska (W 3900 - 4500K)

[ctx: light source]
en: White fluorescent (WW 3200 - 3700K)
eo: Blanka fluoreska (WW 3200 - 3700K)

[ctx: light source]
en: Standard light A
eo: Norma lumo A

[ctx: light source]
en: Standard light B
eo: Norma lumo B

[ctx: light source]
en: Standard light C
eo: Norma lumo C

[ctx: light source]
en: ISO studio tungsten
eo: ISO-studia volframo

[ctx: light source]
en: Other light source
eo: Alia lumfonto

en: Select here the kind of light source used to take the picture.
eo: Elektu ĉi tie la specon de lumfonto uzata por preni la foton.

en: Flash mode:
eo: Ekbrila reĝimo:

en: Select here the flash program mode used by the camera to take the picture.
eo: Elektu ĉi tie la fulmprograman reĝimon uzatan de la fotilo por preni la foton.

en: Flash energy (BCPS):
eo: Ekbrila energio (BCPS):

en: Set here the flash energy used to take the picture in BCPS units. Beam Candle Power Seconds is the measure of effective intensity of a light source when it is focused into a beam by a reflector or lens. This value is the effective intensity for a period of one second.
eo: Fiksu ĉi tie la fulmenergion uzatan por preni la bildon en BCPS-unuoj. Beam Candle Power Seconds estas la mezuro de efika intenseco de lumfonto kiam ĝi estas enfokusigita en trabon per reflektoro aŭ lenso. Ĉi tiu valoro estas la efika intenseco por periodo de unu sekundo.

en: White balance:
eo: Blanka ekvilibro:

[ctx: @item: white balance]
en: Auto
eo: Aŭtomate

[ctx: @item: white balance]
en: Manual
eo: Manuma

[ctx: @info]
en: Select here the white balance mode set by the camera when the picture was taken.
eo: Elektu ĉi tie la blankbalancan reĝimon fiksitan de la fotilo kiam la bildo estis prenita.

en: Identify subject of content (3 chars max):
eo: Identigu temon de enhavo (3 signoj maksimume):

en: Set here the category ID
eo: Metu ĉi tie la kategorion ID

en: Set here the category of content. This field is limited to 3 characters.
eo: Fiksu ĉi tie la kategorion de enhavo. Ĉi tiu kampo estas limigita al 3 signoj.

en: Supplemental categories:
eo: Suplementaj kategorioj:

en: Set here the extra category
eo: Metu ĉi tie la kroman kategorion

en: Enter here a new supplemental category of content. This field is limited to 32 characters.
eo: Enigu ĉi tie novan suplementan kategorion de enhavo. Ĉi tiu kampo estas limigita al 32 signoj.

en: &Add
eo: &Aldoni

en: &Delete
eo: &Forigi

en: &Replace
eo: &Anstataŭigi

en: <b>Note: <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/IPTC_Information_Interchange_Model'>IPTC</a> text tags are limited string sizes. Use contextual help for details. Consider to use <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Extensible_Metadata_Platform'>XMP</a> instead.</b>
eo: <b>Noto: <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/IPTC_Information_Interchange_Model'>IPTC</a> tekstaj etikedoj estas limigitaj kordgrandoj. Uzu kuntekstan helpon por detaloj. Konsideru uzi <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Extensible_Metadata_Platform'>XMP</a> anstataŭe.</b>

en: Headline:
eo: Titolo:

en: Set here the content synopsis
eo: Fiksu ĉi tie la enhavan sinoptikon

en: Enter here the content synopsis. This field is limited to 256 characters.
eo: Enigu ĉi tie la enhavan sinoptikon. Ĉi tiu kampo estas limigita al 256 signoj.

[ctx: content description]
en: Caption:
eo: Titolo:

en: Sync Exif Comment
eo: Sinkronigi Exif-Komenton

en: Set here the content description
eo: Fiksu ĉi tie la enhavpriskribon

en: Enter the content description. This field is limited to 2000 characters.
eo: Enigu la enhavpriskribon. Ĉi tiu kampo estas limigita al 2000 signoj.

en: Caption Writer:
eo: Titoloverkisto:

en: Enter the name of the caption author.
eo: Enigu la nomon de la aŭtoro de la bildoteksto.

en: Copyright:
eo: Kopirajto:

en: Set here the copyright notice.
eo: Agordu ĉi tie la kopirajtan avizon.

en: Set here the necessary copyright notice. This field is limited to 128 characters.
eo: Agordu ĉi tie la necesan kopirajto-avizon. Ĉi tiu kampo estas limigita al 128 signoj.

en: Byline:
eo: Sublinio:

en: Set here the name of content creator.
eo: Agordu ĉi tie la nomon de kreinto de enhavo.

en: Byline Title:
eo: Sublinia Titolo:

en: Set here the title of content creator.
eo: Fiksu ĉi tie la titolon de kreinto de enhavo.

en: Credit:
eo: Kredito:

en: Set here the content provider.
eo: Fiksu ĉi tie la enhavprovizanton.

en: Set here the content provider. This field is limited to 32 characters.
eo: Fiksu ĉi tie la enhavprovizanton. Ĉi tiu kampo estas limigita al 32 signoj.

[ctx: original owner of content]
en: Source:
eo: Fonto:

en: Set here the content owner.
eo: Fiksu ĉi tie la posedanton de enhavo.

en: Set here the original owner of content. This field is limited to 32 characters.
eo: Fiksu ĉi tie la originan posedanton de enhavo. Ĉi tiu kampo estas limigita al 32 signoj.

en: Contact:
eo: Kontakto:

en: Set here the person or organization to contact.
eo: Fiksu ĉi tie la personon aŭ organizon por kontakti.

[ctx: @item: iptc]
en: Content
eo: Enhavo

[ctx: @item: iptc]
en: Origin
eo: Origino

[ctx: @item: iptc]
en: Credits
eo: Kreditoj

[ctx: @item: iptc]
en: Subjects
eo: Temoj

[ctx: @item: iptc]
en: Keywords
eo: Ĉefvortoj

[ctx: @item: iptc]
en: Categories
eo: Kategorioj

[ctx: @item: iptc]
en: Status
eo: Stato

[ctx: @item: iptc]
en: Properties
eo: Ecoj

[ctx: @item: iptc]
en: Envelope
eo: Koverto

[ctx: @title]
en: Content Information
eo: Enhavaj Informoj

[ctx: @title]
en: Describe the visual content of the item
eo: Priskribi la vidan enhavon de la objekto

[ctx: @title]
en: Origin Information
eo: Originaj Informoj

[ctx: @title]
en: Formal descriptive information about the item
eo: Formalaj priskribaj informoj pri la objekto

[ctx: @title]
en: Credit Information
eo: Kredita Informo

[ctx: @title]
en: Record copyright information about the item
eo: Registri kopirajtajn informojn pri la objekto

[ctx: @title]
en: Subject Information
eo: Temaj Informoj

[ctx: @title]
en: Record subject information about the item
eo: Registri temajn informojn pri la objekto

[ctx: @title]
en: Keyword Information
eo: Ŝlosilvorto-Informo

[ctx: @title]
en: Record keywords relevant to the item
eo: Registri ŝlosilvortojn rilatajn al la objekto

[ctx: @title]
en: Category Information
eo: Kategoriaj Informoj

[ctx: @title]
en: Record categories relevant to the item
eo: Registri kategoriojn rilatajn al la objekto

[ctx: @title]
en: Status Information
eo: Statusaj Informoj

[ctx: @title]
en: Record workflow information
eo: Registri informojn pri laborfluo

[ctx: @title]
en: Status Properties
eo: Statusaj Propraĵoj

[ctx: @title]
en: Record workflow properties
eo: Registri laborfluajn proprietojn

[ctx: @title]
en: Envelope Information
eo: Koverta Informo

[ctx: @title]
en: Record editorial details
eo: Registri redakciajn detalojn

en: No ObjectData
eo: Neniuj Objektdatumoj

en: IPTC-NAA Digital Newsphoto Parameter Record (version 1)
eo: IPTC-NAA Digital Newsphoto Parameter Record (versio 1)

en: IPTC-NAA Digital Newsphoto Parameter Record (version 2)
eo: IPTC-NAA Digital Newsphoto Parameter Record (versio 2)

en: IPTC-NAA Digital Newsphoto Parameter Record (version 3)
eo: IPTC-NAA Digital Newsphoto Parameter Record (versio 3)

en: IPTC-NAA Digital Newsphoto Parameter Record (version 4)
eo: IPTC-NAA Digital Newsphoto Parameter Record (versio 4)

en: IPTC7901 Recommended Message Format
eo: IPTC7901 Rekomendita Mesaĝa Formato

en: Tagged Image File Format (version 5.0)
eo: Etikedita Bilda Dosiera Formato (versio 5.0)

en: Tagged Image File Format (version 6.0)
eo: Etikedita Bilda Dosierformato (versio 6.0)

en: IPTC Unstructured Character Oriented File Format
eo: IPTC Nestrukturita Signo-Orientita Dosierformato

en: United Press International ANPA 1312 variant
eo: Unuiĝinta Gazetaro Internacia ANPA 1312 varianto

en: United Press International Down-Load Message
eo: Unuiĝinta Gazetaro Internacia Malsupren-Ŝargi Mesaĝon

en: JPEG File Interchange
eo: JPEG Dosiera Interŝanĝo

en: Photo-CD Image-Pac
eo: Foto-KD Image-Pac

en: Microsoft Bit Mapped Graphics File [*.BMP]
eo: Microsoft Bit Maped Graphics File [*.BMP]

en: Digital Audio File [*.WAV]
eo: Cifereca Sondosiero [*.WAV]

en: Audio plus Moving Video [*.AVI]
eo: Aŭdio plus Movanta Video [*.AVI]

en: PC DOS/Windows Executable Files [*.COM][*.EXE]
eo: PC DOS/Vindozo Efektiveblaj Dosieroj [*.COM][*.EXE]

en: Compressed Binary File [*.ZIP]
eo: Kunpremita Binara Dosiero [*.ZIP]

en: Audio Interchange File Format AIFF
eo: Audio Interŝanĝa Dosiera Formato AIFF

en: Freehand (version 3.1)
eo: Libermana (versio 3.1)

en: Freehand (version 4.0)
eo: Libermana (versio 4.0)

en: Freehand (version 5.0)
eo: Libermana (versio 5.0)

en: Freehand (version 5.5)
eo: Libermana (versio 5.5)

en: Hypertext Markup Language "HTML"
eo: Hiperteksta Marklingvo "HTML"

en: MPEG 2 Audio Layer 3, ISO/IEC
eo: MPEG 2 Aŭdiotavolo 3, ISO/IEC

en: Portable Document File [*.PDF] Adobe
eo: Portebla Dokumenta Dosiero [*.PDF] Adobe

en: News Industry Text Format
eo: Novaĵoj Industria Teksto Formato

en: Tape Archive [*.TAR]
eo: Bendarkivo [*.TAR]

en: Tidningarnas Telegrambyra NITF version (TTNITF DTD)
eo: Tidningarnas Telegrambyra NITF-versio (TTNITF DTD)

en: Ritzaus Bureau NITF version (RBNITF DTD)
eo: Ritzaus Bureau NITF-versio (RBNITF DTD)

en: Destination:
eo: Celo:

en: Set here the envelope destination
eo: Fiksu ĉi tie la kovertan celon

en: Enter the envelope destination. This field is limited to 1024 characters.
eo: Enigu la kovertan celon. Ĉi tiu kampo estas limigita al 1024 signoj.

en: Set here the Unique Name of Object identifier
eo: Agordu ĉi tie la identigilon de Unika Nomo de Objekto

en: Set here the Unique Name of Object identifier. This field is limited to 80 characters.
eo: Agordu ĉi tie la identigilon de Unika Nomo de Objekto. Ĉi tiu kampo estas limigita al 80 signoj.

en: Product ID:
eo: Produkta ID:

en: Set here the product identifier
eo: Agordu ĉi tie la produktan identigilon

en: Set here the product identifier. This field is limited to 32 characters.
eo: Agordu ĉi tie la produktan identigilon. Ĉi tiu kampo estas limigita al 32 signoj.

en: Service ID:
eo: Serva ID:

en: Set here the service identifier
eo: Agordu ĉi tie la servan identigilon

en: Set here the service identifier. This field is limited to 10 characters.
eo: Agordu ĉi tie la servan identigilon. Ĉi tiu kampo estas limigita al 10 signoj.

en: Envelope ID:
eo: Koverto ID:

en: Set here the envelope identifier
eo: Metu ĉi tie la kovertan identigilon

en: Set here the envelope identifier. This field is limited to 8 characters.
eo: Metu ĉi tie la kovertan identigilon. Ĉi tiu kampo estas limigita al 8 signoj.

en: Priority:
eo: Prioritato:

[ctx: priority for the envelope]
en: 0: None
eo: 0: Neniu

[ctx: priority for the envelope]
en: 1: High
eo: 1: Alta

[ctx: priority for the envelope]
en: 5: Normal
eo: 5: Normala

[ctx: priority for the envelope]
en: 8: Low
eo: 8: Malalta

[ctx: editorial urgency of content]
en: 9: User-defined
eo: 9: Uzanto-difinita

en: Select here the envelope priority.
eo: Elektu ĉi tie la kovertan prioritaton.

en: Format:
eo: Formato:

en: Select here envelope file format.
eo: Elektu ĉi tie kovertan dosierformaton.

en: Sent date:
eo: Sendita dato:

en: Sent time:
eo: Sendita tempo:

en: Set envelope sent date to today
eo: Agordu la senditan daton de la koverto al hodiaŭ

en: Set here the date when the service sent the material.
eo: Fiksu ĉi tie la daton, kiam la servo sendis la materialon.

en: Set here the time when the service sent the material.
eo: Fiksu ĉi tie la tempon, kiam la servo sendis la materialon.

en: Set here the time zone when the service sent the material.
eo: Fiksu ĉi tie la horzonon, kiam la servo sendis la materialon.

en: Use information retrieval words:
eo: Uzi informojn pri retrovovortoj:

en: Set here a keyword
eo: Agordu ĉi tie ŝlosilvorton

en: Enter here a new keyword. This field is limited to 64 characters.
eo: Enigu ĉi tie novan ŝlosilvorton. Ĉi tiu kampo estas limigita al 64 signoj.

en: Digitization date
eo: Dato de cifereciĝo

en: Digitization time
eo: Tempo de cifereciĝo

en: Set here the creation date of digital representation.
eo: Fiksu ĉi tie la kreodaton de cifereca reprezento.

en: Set here the creation time of digital representation.
eo: Fiksu ĉi tie la kreotempon de cifereca reprezento.

en: Set here the time zone of digital representation.
eo: Fiksu ĉi tie la horzonon de cifereca reprezentado.

en: Creation date
eo: Kreodato

en: Creation time
eo: Tempo de kreado

en: Sync Exif creation date
eo: Sinkronigi Exif-kreodaton

en: Set here the creation date of intellectual content.
eo: Fiksu ĉi tie la kredaton de intelekta enhavo.

en: Set here the creation time of intellectual content.
eo: Fiksu ĉi tie la kreotempon de intelekta enhavo.

en: Set here the time zone of intellectual content.
eo: Fiksu ĉi tie la horzonon de intelekta enhavo.

en: Set here the full country name referenced by the content.
eo: Agordu ĉi tie la plenan landonomon referencitan de la enhavo.

en: City:
eo: Urbo:

en: Set here the city of the content
eo: Fiksu ĉi tie la urbon de la enhavo

en: Set here the city of content origin. This field is limited to 32 characters.
eo: Fiksu ĉi tie la urbon de enhavdeveno. Ĉi tiu kampo estas limigita al 32 signoj.

en: Sublocation:
eo: Subloko:

en: Set here the content location
eo: Fiksu ĉi tie la enhavlokon

en: Set here the content location within city. This field is limited to 32 characters.
eo: Fiksu ĉi tie la enhavlokon ene de la urbo. Ĉi tiu kampo estas limigita al 32 signoj.

en: State/Province:
eo: Ŝtato/Provinco:

en: Set here the Province or State of the content
eo: Fiksu ĉi tie la Provincon aŭ Ŝtaton de la enhavo

en: Set here the Province or State of content origin. This field is limited to 32 characters.
eo: Fiksu ĉi tie la Provincon aŭ Ŝtaton de enhavdeveno. Ĉi tiu kampo estas limigita al 32 signoj.

en: Country:
eo: Lando:

en: Select here country name of content origin.
eo: Elektu ĉi tie landonomon de enhavdeveno.

en: Release date
eo: Eldondato

en: Release time
eo: Tempo de liberigo

en: Set release date to today
eo: Agordu eldondaton al hodiaŭ

en: Set here the earliest intended usable date of intellectual content.
eo: Fiksu ĉi tie la plej fruan celitan uzeblan daton de intelekta enhavo.

en: Set here the earliest intended usable time of intellectual content.
eo: Fiksu ĉi tie la plej fruan celitan uzeblan tempon de intelekta enhavo.

en: Set here the earliest intended usable time zone of intellectual content.
eo: Fiksu ĉi tie la plej fruan uzeblan horzonon de intelekta enhavo.

en: Expiration date
eo: Findato

en: Expiration time
eo: Eksvalida tempo

en: Set expiration date to today
eo: Agordu limdaton al hodiaŭ

en: Set here the latest intended usable date of intellectual content.
eo: Fiksu ĉi tie la plej lastan uzeblan daton de intelekta enhavo.

en: Set here the latest intended usable time of intellectual content.
eo: Fiksu ĉi tie la plej lastan uzeblan tempon de intelekta enhavo.

en: Set here the latest intended usable time zone of intellectual content.
eo: Fiksu ĉi tie la plej novan celitan uzeblan horzonon de intelekta enhavo.

en: Language:
eo: Lingvo:

en: Select here the language of content.
eo: Elektu ĉi tie la enhavolingvon.

[ctx: editorial urgency of content]
en: 0: None
eo: 0: Neniu

[ctx: editorial urgency of content]
en: 1: High
eo: 1: Alta

[ctx: editorial urgency of content]
en: 5: Normal
eo: 5: Normala

[ctx: editorial urgency of content]
en: 8: Low
eo: 8: Malalta

en: Select here the editorial urgency of content.
eo: Elektu ĉi tie la redakcian urĝecon de enhavo.

en: Cycle:
eo: Ciklo:

[ctx: @item: object cycle]
en: Morning
eo: Mateno

[ctx: @item: object cycle]
en: Afternoon
eo: Posttagmezo

[ctx: @item: object cycle]
en: Evening
eo: Vespero

[ctx: @info]
en: Select here the editorial cycle of content.
eo: Elektu ĉi tie la redakcian ciklon de enhavo.

en: Set here the content type
eo: Fiksu ĉi tie la enhavtipon

en: News
eo: Novaĵoj

en: Data
eo: Datumo

en: Advisory
eo: Konsila

en: Select here the editorial type of content.
eo: Elektu ĉi tie la redakcian tipon de enhavo.

en: Set here the editorial type description of content. This field is limited to 64 characters.
eo: Fiksu ĉi tie la redakcian tippriskribon de enhavo. Ĉi tiu kampo estas limigita al 64 signoj.

en: Reference:
eo: Referenco:

en: Set here the content reference
eo: Fiksu ĉi tie la enhavreferencon

en: Set here the original content transmission reference. This field is limited to 32 characters.
eo: Fiksu ĉi tie la originalan enhavo-transsendo-referencon. Ĉi tiu kampo estas limigita al 32 signoj.

[ctx: image title]
en: Title:
eo: Titolo:

en: Set here the content title
eo: Fiksu ĉi tie la enhavtitolon

en: Set here the shorthand reference of content. This field is limited to 64 characters.
eo: Fiksu ĉi tie la stenografian referencon de enhavo. Ĉi tiu kampo estas limigita al 64 signoj.

en: Edit Status:
eo: Redakti Statuson:

en: Set here the content status
eo: Agordu ĉi tie la enhavan staton

en: Set here the title of content status. This field is limited to 64 characters.
eo: Agordu ĉi tie la titolon de enhava stato. Ĉi tiu kampo estas limigita al 64 signoj.

en: Job Identifier:
eo: Laboridentigilo:

en: Set here the job ID
eo: Fiksu ĉi tie la laboridentigilon

en: Set here the string that identifies content that recurs. This field is limited to 32 characters.
eo: Fiksu ĉi tie la ĉenon, kiu identigas enhavon ripetiĝantan. Ĉi tiu kampo estas limigita al 32 signoj.

en: Special Instructions:
eo: Specialaj Instrukcioj:

en: Set here the content instructions
eo: Fiksu ĉi tie la enhavajn instrukciojn

en: Enter the editorial usage instructions. This field is limited to 256 characters.
eo: Enigu la redakciajn uzajn instrukciojn. Ĉi tiu kampo estas limigita al 256 signoj.

en: Enter here the Informative Provider Reference. I.P.R is a name registered with the IPTC/NAA, identifying the provider that provides an indicator of the content. The default value for the I.P.R is "IPTC" if a standard Reference Code is used. This field is limited to 32 characters.
eo: Enigu ĉi tie la Informan Provizan Referencon. I.P.R estas nomo registrita ĉe la IPTC/NAA, identigante la provizanton kiu disponigas indikilon de la enhavo. La defaŭlta valoro por la I.P.R estas "IPTC" se norma Referencokodo estas uzata. Ĉi tiu kampo estas limigita al 32 signoj.

en: Enter here the Subject Reference Number. Provides a numeric code to indicate the Subject Name plus optional Subject Matter and Subject Detail Names in the language of the service. Subject Reference is a number from the range 01000000 to 17999999 and represent a language independent international reference to a Subject. A Subject is identified by its Reference Number and corresponding Names taken from a standard lists given by IPTC/NAA. If a standard reference code is used, these lists are the English language reference versions. This field is limited to 8 digit code.
eo: Enigu ĉi tie la Teman Referencan Numeron. Provizas numeran kodon por indiki la Teman Nomon plus laŭvolajn Temajn kaj Temajn Detalojn en la lingvo de la servo. Subjekta Referenco estas nombro de la intervalo 01000000 ĝis 17999999 kaj reprezentas lingvosendependan internacian referencon al Subjekto. Subjekto estas identigita per sia Referenca Numero kaj ekvivalentaj Nomoj prenitaj de normaj listoj donitaj de IPTC/NAA. Se norma referenckodo estas uzata, ĉi tiuj listoj estas la anglalingvaj referencversioj. Ĉi tiu kampo estas limigita al 8-cifera kodo.

en: Enter here the Subject Name. English language is used if you selected a standard IPTC/NAA reference code. This field is limited to 64 characters.
eo: Enigu ĉi tie la Subjektan Nomon. La angla lingvo estas uzata se vi elektis norman referenckodon IPTC/NAA. Ĉi tiu kampo estas limigita al 64 signoj.

en: Enter here the Subject Matter Name. English language is used if you selected a standard IPTC/NAA reference code. This field is limited to 64 characters.
eo: Enigu ĉi tie la Teman Nomon. La angla lingvo estas uzata se vi elektis norman referenckodon IPTC/NAA. Ĉi tiu kampo estas limigita al 64 signoj.

en: Enter here the Subject Detail Name. English language is used if you selected a standard IPTC/NAA reference code. This field is limited to 64 characters.
eo: Enigu ĉi tie la Temon Detalan Nomon. La angla lingvo estas uzata se vi elektis norman referenckodon IPTC/NAA. Ĉi tiu kampo estas limigita al 64 signoj.

[ctx: @title]
en: Metadata Edit
eo: Metadatenoj Redakti

[ctx: @info]
en: A tool to edit items metadata
eo: Ilo por redakti erojn metadatenojn

[ctx: @info]
en: This tool allows users to changes plenty of metadata from items.
    
    Most common Exif, Iptc, and Xmp tags used in photography are listed for editing with standardized values.
    
    For photo agencies, pre-configured subjects can be used to describe the items contents based on Iptc reference codes.
eo: Ĉi tiu ilo permesas al uzantoj ŝanĝi multajn metadatumojn de eroj.
    
    Plej oftaj etikedoj Exif, Iptc kaj Xmp uzataj en fotado estas listigitaj por redaktado kun normigitaj valoroj.
    
    Por foto-agentejoj, antaŭ-konfiguritaj temoj povas esti uzataj por priskribu la enhavojn de eroj bazitaj sur referencaj kodoj de Iptc.

[ctx: @action]
en: Edit Metadata...
eo: Redakti metadatumojn...

en: Enter here a new supplemental category of content.
eo: Enigu ĉi tie novan suplementan kategorion de enhavo.

en: Set here the content synopsis.
eo: Fiksu ĉi tie la enhavan sinoptikon.

[ctx: content description]
en: Captions:
eo: Subtitoloj:

en: Set here the content descriptions.
eo: Fiksu ĉi tie la enhavpriskribojn.

en: Default Language Caption Options
eo: Defaŭltaj Lingvaj Subtitoloj

en: Set here the name of the caption author.
eo: Metu ĉi tie la nomon de la aŭtoro de la bildoteksto.

en: Set here the necessary copyright notice.
eo: Agordu ĉi tie la necesan kopirajto-avizon.

en: Sync Exif Copyright
eo: Sinkronigi Exif Kopirajto

en: Right Usage Terms:
eo: Ĝusta Uzado-Kondiĉoj:

en: Set here the instructions on how a resource can be legally used here.
eo: Fiksu ĉi tie la instrukciojn pri kiel rimedo povas esti laŭleĝe uzata ĉi tie.

[ctx: @option: name of content creator]
en: Creator:
eo: Kreinto:

en: Sync Exif Artist
eo: Sinkronigi Exif-Artiston

en: Creator Title:
eo: Kreinto Titolo:

en: Contact
eo: Kontaktulo

[ctx: contact email address]
en: E-mail:
eo: Retadreso:

en: Set here the contact e-mail.
eo: Agordu ĉi tie la kontaktan retpoŝton.

en: URL:
eo: Retadreso:

en: Set here the contact URL.
eo: Agordu ĉi tie la kontaktan URL.

en: Phone:
eo: Telefono:

en: Set here the contact 'phone number.
eo: Agordu ĉi tie la kontakt-telefonnumeron.

[ctx: Street address]
en: Address:
eo: Adreso:

en: Set here the contact address.
eo: Fiksu ĉi tie la kontaktadreson.

en: Postal code:
eo: Urbokodo:

en: Set here the contact postal code.
eo: Agordu ĉi tie la kontaktan poŝtkodon.

en: Set here the contact city.
eo: Fiksu ĉi tie la kontakturbon.

en: Set here the contact state/province.
eo: Fiksu ĉi tie la kontaktoŝtaton/provincon.

en: Set here the contact country.
eo: Fiksu ĉi tie la kontaktolandon.

en: Set here the original owner of content.
eo: Fiksu ĉi tie la originan posedanton de enhavo.

[ctx: @item: xmp content]
en: Content
eo: Enhavo

[ctx: @item]
en: Origin
eo: Origino

[ctx: @item]
en: Credits
eo: Kreditoj

[ctx: @item]
en: Subjects
eo: Temoj

[ctx: @item]
en: Keywords
eo: Ĉefvortoj

[ctx: @item]
en: Categories
eo: Kategorioj

[ctx: @item]
en: Status
eo: Stato

[ctx: @item]
en: Properties
eo: Ecoj

en: Set here a new keyword
eo: Agordu ĉi tie novan ŝlosilvorton

en: Video date
eo: Video dato

en: Set video date to today
eo: Agordi videodaton al hodiaŭ

en: Set here the video date of intellectual content.
eo: Fiksu ĉi tie la videodaton de intelekta enhavo.

en: Set here the content's city of origin.
eo: Fiksu ĉi tie la devenurbon de la enhavo.

en: Set here the content's location within the city.
eo: Fiksu ĉi tie la lokon de la enhavo ene de la urbo.

en: Set here the content's Province or State of origin.
eo: Fiksu ĉi tie la Provincon aŭ Devenan Ŝtaton de la enhavo.

[ctx: @item: scene code]
en: Headshot
eo: Kappafo

[ctx: @item: scene code]
en: Half-length
eo: Duonlonga

[ctx: @item: scene code]
en: Full-length
eo: Plenlonga

[ctx: @item: side view of a person]
en: Profile
eo: Profilo

[ctx: @item: scene code]
en: Rear view
eo: Malantaŭa vido

[ctx: @item: scene code]
en: Single
eo: unuopa

[ctx: @item: scene code]
en: Couple
eo: Paro

[ctx: @item: scene code]
en: Two
eo: Du

[ctx: @item: group of people]
en: Group
eo: Grupo

[ctx: @item: scene code]
en: General view
eo: Ĝenerala vido

[ctx: @item: scene code]
en: Panoramic view
eo: Panorama vido

[ctx: @item: scene code]
en: Aerial view
eo: Aera vido

[ctx: @item: scene code]
en: Under-water
eo: Subakve

[ctx: @item: scene code]
en: Night scene
eo: Nokta sceno

[ctx: @item: scene code]
en: Satellite
eo: Satelito

[ctx: @item: scene code]
en: Exterior view
eo: Ekstera vido

[ctx: @item: scene code]
en: Interior view
eo: Interna vido

[ctx: @item: scene code]
en: Close-up
eo: Proksime

[ctx: @item: scene code]
en: Action
eo: Ago

[ctx: @item: scene code]
en: Posing
eo: Pozante

[ctx: @item: scene code]
en: Symbolic
eo: Simbola

[ctx: @item: scene code]
en: Off-beat
eo: Eksterordinara

[ctx: @item: scene code]
en: Movie scene
eo: Filma sceno

[ctx: @item: type code]
en: Advisory
eo: Konsila

[ctx: @item: type code]
en: Alert
eo: Averto

[ctx: @item: type code]
en: Catalog
eo: Katalogo

[ctx: @item: type code]
en: Data
eo: Datumo

[ctx: @item: type is a document]
en: Document
eo: Dokumento

[ctx: @item: type code]
en: Maintenance
eo: Prizorgado

[ctx: @item: type code]
en: News
eo: Novaĵoj

[ctx: @item: type code]
en: News Management Mode
eo: Reĝimo pri Administrado de Novaĵoj

[ctx: @item: type code]
en: Package
eo: Pakaĵo

[ctx: @item: type code]
en: Schema
eo: Skemo

[ctx: @item: type code]
en: Topic
eo: Temo

[ctx: @item: type code]
en: Topic Set
eo: Temo Aro

[ctx: @option]
en: Language:
eo: Lingvo:

[ctx: @info]
en: Select here the language of content.
eo: Elektu ĉi tie la enhavolingvon.

[ctx: @option]
en: Priority:
eo: Prioritato:

[ctx: @item: editorial urgency of content]
en: 0: None
eo: 0: Neniu

[ctx: @item: editorial urgency of content]
en: 1: High
eo: 1: Alta

[ctx: @item: editorial urgency of content]
en: 5: Normal
eo: 5: Normala

[ctx: @item: editorial urgency of content]
en: 8: Low
eo: 8: Malalta

[ctx: @item: editorial urgency of content]
en: 9: User-defined
eo: 9: Uzanto-difinita

[ctx: @info]
en: @info: Select here the editorial urgency of content.
eo: @info: Elektu ĉi tie la redakcian urĝecon de enhavo.

[ctx: @option]
en: Scene:
eo: Sceno:

[ctx: @info]
en: Select here the scene type of the content.
eo: Elektu ĉi tie la scenospecon de la enhavo.

[ctx: @option]
en: Type:
eo: Tipo:

[ctx: @info]
en: Select here the editorial type of the content.
eo: Elektu ĉi tie la redakcian tipon de la enhavo.

[ctx: @option]
en: Attribute:
eo: Atributo:

[ctx: @info]
en: Set here the editorial attribute description
eo: Fiksu ĉi tie la priskribon de la redakcia atributo

[ctx: @info]
en: Set here the editorial attribute description of the content.
eo: Fiksu ĉi tie la redakcian atributan priskribon de la enhavo.

[ctx: @info]
en: Select here the editorial attribute of the content.
eo: Elektu ĉi tie la redakcian atributon de la enhavo.

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Current
eo: Nuna

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Analysis
eo: Analizo

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Archive material
eo: Arkiva materialo

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Background
eo: Fono

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Feature
eo: Eblo

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Forecast
eo: Prognozo

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: History
eo: Historio

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Obituary
eo: Nekrologo

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Opinion
eo: Opinio

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Polls & Surveys
eo: Enketoj kaj Enketoj

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Profile
eo: Profilo

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Results Listings & Table
eo: Rezultoj Listoj & Tabelo

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Side bar & Supporting information
eo: Flankbreto & Subtenaj informoj

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Summary
eo: Resumo

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Transcript & Verbatim
eo: Transskribo & Laŭvorte

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Interview
eo: Intervjuo

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: From the Scene
eo: El la Sceno

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Retrospective
eo: Retrospektivo

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Statistics
eo: Statistikoj

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Update
eo: Ĝisdatigi

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Wrap-up
eo: Envolviĝo

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Press Release
eo: Gazetara Komuniko

[ctx: @option]
en: Reference:
eo: Referenco:

[ctx: @info]
en: Set here the content reference
eo: Fiksu ĉi tie la enhavreferencon

[ctx: @info]
en: Set here the original content transmission reference.
eo: Fiksu ĉi tie la originalan enhavo-transsendo-referencon.

[ctx: short title for the content]
en: Title:
eo: Titolo:

en: Set here a shorthand reference for the content.
eo: Fiksu ĉi tie stenografion por la enhavo.

en: Nickname:
eo: Kromnomo:

en: Set here a short informal name
eo: Metu ĉi tie mallongan neformalan nomon

en: A short informal name for the resource.
eo: Mallonga neformala nomo por la rimedo.

en: Identifiers:
eo: Identigiloj:

en: Set here the strings that identify content that recurs.
eo: Fiksu ĉi tie la ĉenojn, kiuj identigas enhavon ripetiĝantan.

en: Set here the editorial usage instructions
eo: Fiksu ĉi tie la redakciajn uzajn instrukciojn

en: Enter the editorial usage instructions.
eo: Enigu la redakciajn uzajn instrukciojn.

en: Enter here the Informative Provider Reference. I.P.R is a name registered with the XMP/NAA, identifying the provider that provides an indicator of the content. The default value for the I.P.R is "XMP" if a standard Reference Code is used.
eo: Enigu ĉi tie la Informan Provizan Referencon. I.P.R estas nomo registrita kun la XMP/NAA, identigante la provizanton kiu disponigas indikilon de la enhavo. La defaŭlta valoro por la I.P.R estas "XMP" se norma Referencokodo estas uzata.

en: Enter here the Subject Reference Number. Provides a numeric code to indicate the Subject Name plus optional Subject Matter and Subject Detail Names in the language of the service. Subject Reference is a number from the range 01000000 to 17999999 and represent a language independent international reference to a Subject. A Subject is identified by its Reference Number and corresponding Names taken from a standard lists given by XMP/NAA. If a standard reference code is used, these lists are the English language reference versions. This field is limited to 8 digit code.
eo: Enigu ĉi tie la Teman Referencan Numeron. Provizas numeran kodon por indiki la Teman Nomon plus laŭvolajn Temajn kaj Temajn Detalojn en la lingvo de la servo. Subjekta Referenco estas nombro de la intervalo 01000000 ĝis 17999999 kaj reprezentas lingvosendependan internacian referencon al Subjekto. Subjekto estas identigita per sia Referenca Numero kaj ekvivalentaj Nomoj prenitaj de normaj listoj donitaj de XMP/NAA. Se norma referenckodo estas uzata, ĉi tiuj listoj estas la anglalingvaj referencversioj. Ĉi tiu kampo estas limigita al 8-cifera kodo.

en: Enter here the Subject Name. English language is used if you selected a standard XMP/NAA reference code.
eo: Enigu ĉi tie la Subjektan Nomon. La angla lingvo estas uzata se vi elektis norman referenckodon XMP/NAA.

en: Enter here the Subject Matter Name. English language is used if you selected a standard XMP/NAA reference code.
eo: Enigu ĉi tie la Teman Nomon. La angla lingvo estas uzata se vi elektis norman referenckodon XMP/NAA.

en: Enter here the Subject Detail Name. English language is used if you selected a standard XMP/NAA reference code.
eo: Enigu ĉi tie la Temon Detalan Nomon. La angla lingvo estas uzata se vi elektis norman referenckodon XMP/NAA.

[ctx: @title:window]
en: Adjust Time & Date
eo: Alĝustigi Tempon kaj Daton

[ctx: @info:tooltip]
en: Write the corrected date and time for each image and close dialog
eo: Skribi la korektitan daton kaj horon por ĉiu bildo kaj fermi dialogon

[ctx: @info:tooltip]
en: Write the corrected date and time for each image
eo: Skribi la korektitan daton kaj horon por ĉiu bildo

[ctx: @info]
en: Adjust Time and Date
eo: Alĝustigi Tempon kaj Daton

[ctx: @action]
en: Cancel
eo: Rezigni

[ctx: @info]
en: Cancel current operation
eo: Nuligi nunan operacion

[ctx: @action]
en: Close
eo: Fermu

[ctx: @info]
en: Close window
eo: Fermi fenestron

en: Timestamp Used
eo: Tempmarko Uzita

en: Timestamp Updated
eo: Tempostampo Ĝisdatigita

en: Status
eo: Stato

en: Failed to update metadata timestamp
eo: Malsukcesis ĝisdatigi la tempostampilon de metadatumoj

en: Failed to update file timestamp
eo: Malsukcesis ĝisdatigi la dosieran tempomarkon

en: Success
eo: Sukceso

en: not valid
eo: ne validas

en: Please wait ...
eo: Bonvolu atendi ...

[ctx: @info]
en: A tool to adjust items date-time
eo: Ilo por ĝustigi erojn dato-tempo

[ctx: @info]
en: This tool allows users to adjust date time-stamp of items in batch.
    
    Many source of original time-stamp can be selected from original items, or a from a common file.
    
    Many metadata time-stamp can be adjusted or left untouched. The adjustment can be an offset of time or a specific date.
eo: Ĉi tiu ilo ebligas al uzantoj ĝustigi daton-hormarkon de eroj en aro.
    
    Multaj fontoj de origina tempo-marko povas esti elektitaj el originalaj eroj, aŭ el komuna dosiero.
    
    Multaj metadatumaj tempomarkoj povas esti ĝustigitaj. aŭ lasita netuŝita. La alĝustigo povas esti kompenso de tempo aŭ specifa dato.

[ctx: @action]
en: Adjust Time && Date...
eo: Alĝustigi Tempon && Daton...

en: Create Calendar
eo: Krei Kalendaron

en: A tool to create calendar from images
eo: Ilo por krei kalendaron el bildoj

en: <p>This tool allows users to compose items and create a calendar with your best photos.</p><p>Different calendar layout are available and you can integrate a list of dates from ICS format to highlight holidays time.</p><p>Finally, the tool will propose to export the result to your printer or in a PDF file.</p>
eo: <p>Ĉi tiu ilo permesas al uzantoj komponi erojn kaj krei kalendaron kun viaj plej bonaj fotoj.</p><p>Malsamaj kalendara aranĝo estas disponeblaj kaj vi povas integri liston de datoj el ICS-formato por reliefigi feriajn tempojn.</p><p>Fine, la ilo proponos eksporti la rezulton al via presilo aŭ en PDF-dosiero.</p>

en: Former Author
eo: Iama Aŭtoro

en: Developer and Maintainer
eo: Ellaboranto kaj Prizorganto

[ctx: @action]
en: Create Calendar...
eo: Krei Kalendaron...

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CalEvents)
en: Calendar events
eo: Kalendaraj eventoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ohHeaderLabel)
en: Select an optional calendar file with the official holidays
eo: Elektu laŭvolan kalendaran dosieron kun la oficialaj ferioj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ohExplainLabel)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:italic;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">You can download a calendar for your country from <a href="www.icalshare.com"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">www.icalshare.com</span></a> or other sites.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">This is fully optional. All the events from this calendar will be printed in red.</p></body></html>
eo: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html> <head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:kursivo;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Vi povas elŝuti kalendaro por via lando de <a href="www.icalshare.com"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">www.icalshare.com</span></a> aŭ aliaj retejoj.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent: 0; text-indent:0px;">Ĉi tio estas tute laŭvola. Ĉiuj eventoj de ĉi tiu kalendaro estos ruĝe presitaj.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fhHeaderLabel)
en: Select an optional calendar file with your "family holidays"
eo: Elektu laŭvolan kalendaran dosieron kun viaj "familiaj ferioj"

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fhExplainLabel)
en: You can create such a calendar using program which support <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/ICalendar">iCalendar format</a>.
    This is fully optional. All the events from this calendar will be printed in green.
eo: Vi povas krei tian kalendaron uzante programon kiu subtenas <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/ICalendar">iCalendar-formaton</a>.
    Tio estas tute nedeviga. Ĉiuj eventoj de ĉi tiu kalendaro estos verde presitaj.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CalProgress)
en: Printing
eo: Presado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, currentLabel)
en: Current Page
eo: Nuna Paĝo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, totalLabel)
en: Total Pages
eo: Tutaj Paĝoj

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CalTemplate)
en: Create Template for Calendar
eo: Krei Ŝablonon por Kalendaro

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, previewGroupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, m_tableWidget)
en: Preview
eo: Antaŭrigardo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, paperSizeLabel)
en: Paper Size:
eo: Papera grandeco:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, paperSizeCombo)
en: US Letter
eo: Us Letter

[ctx: Current default resolution]
note: i18n: ectx: property (currentText), widget (QComboBox, resolutionCombo)
en: High
eo: Alta

[ctx: High resolution level]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, resolutionCombo)
en: High
eo: Alta

[ctx: Low resolution level]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, resolutionCombo)
en: Low
eo: Malalta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, topRadio)
en: &Top
eo: &Supre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, leftRadio)
en: &Left
eo: &Maldekstre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rightRadio)
en: &Right
eo: &Ĝuste

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, drawLinesCheckBox)
en: Draw lines on calendar
eo: Desegni liniojn sur kalendaro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ratioLabel)
en: Image to text ratio:
eo: Bildo al teksto-proporcio:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fontLabel)
en: Font:
eo: Tiparo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, yearLabel)
en: Year:
eo: Jaro:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, monthBox)
en: Select Images
eo: Elekti Bildojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Left click on a month to select an image, right click to clear an image.
eo: Maldekstre alklaku monaton por elekti bildon, dekstre alklaku por forigi bildon.

en: <p><h1><b>Welcome to Calendar Tool</b></h1></p><p>This assistant will guide you to create and print a calendar with a selection of images taken from your collection.</p>
eo: <p><h1><b>Bonvenon al Kalendara Ilo</b></h1></p><p>Ĉi tiu asistanto gvidos vin krei kaj presi kalendaron kun elekto de bildoj prenitaj el via kolekto.</p>

en: <p>This tool will also allow to set specific dates on your calendar using external data event files as <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/VCalendar'>vCalendar</a>, and <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Icalendar'>iCalendar</a> formats.</p>
eo: <p>Ĉi tiu ilo ankaŭ permesos agordi specifajn datojn en via kalendaro uzante eksterajn datumajn eventodosierojn kiel <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/VCalendar'>vCalendar</a>, kaj <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Icalendar'>iCalendar</a> formatoj.</p>

[ctx: @title:window]
en: Create Calendar
eo: Krei Kalendaron

en: Welcome to Calendar Tool
eo: Bonvenon al Kalendara Ilo

en: Choose events to show on the Calendar
eo: Elekti eventojn por montri en la Kalendaro

en: Print Calendar
eo: Presi Kalendaron

en: Printing in Progress
eo: Presado en Progreso

[ctx: @info: open file filters]
en: Calendar Data File (*.ics)
eo: Kalendara Datuma Dosiero (*.ics)

[ctx: @title:window]
en: Select Calendar Data File
eo: Elekti Calendar Data File

en: No valid images selected for months<br/>Click Back to select images
eo: Neniuj validaj bildoj elektitaj dum monatoj<br/>Alklaku Reen por elekti bildojn

en: Please note that you are making a calendar for<br/>the current year or a year in the past.
eo: Bonvolu noti, ke vi faras kalendaron por<br/>la kuranta jaro aŭ unu jaro en la pasinteco.

en: Click Next to start Printing<br/><br/>Following months will be printed for year %1:<br/>
eo: Klaku Poste por komenci Presadon<br/><br/>La sekvaj monatoj estos presitaj por la jaro %1:<br/>

[ctx: @title:window]
en: Print Calendar
eo: Presi Kalendaron

en: Printing Cancelled
eo: Presado Nuligita

en: Create calendar
eo: Krei kalendaron

en: Printing calendar page for %1 of %2
eo: Presanta kalendarpaĝon por %1 el %2

en: Printing Complete
eo: Presado Kompleta

[ctx: @title:window]
en: DNG Converter
eo: DNG-Konvertilo

[ctx: @action:button]
en: &Convert
eo: &Konverti

en: The list does not contain any Raw files to process.
eo: La listo ne enhavas krudajn dosierojn por prilabori.

en: DNG Converter
eo: DNG-Konvertilo

en: &Abort
eo: &Haltigu

en: Abort the conversion of Raw files.
eo: Ĉesu la konvertiĝon de Krudaj dosieroj.

en: Con&vert
eo: Konverti&konverti

en: Start converting the Raw images using the current settings.
eo: Komenci konverti la Krudajn bildojn uzante la nunajn agordojn.

en: Failed to save image
eo: Malsukcesis konservi bildon

en: Failed to move sidecar
eo: Malsukcesis movi kromĉaron

en: Failed to save image.
eo: Malsukcesis konservi bildon.

en: Process failed
eo: Procezo malsukcesis

en: Process Canceled
eo: Procezo Nuligita

en: File not supported
eo: Dosiero ne subtenata

en: Internal error
eo: Interna eraro

en: Processing %1
eo: Prilaborado de %1

en: Raw File
eo: Kruda Dosiero

en: Target File
eo: Cela Dosiero

en: Camera
eo: Fotilo

[ctx: @title]
en: DNG Converter
eo: DNG-Konvertilo

[ctx: @info]
en: A tool to batch convert RAW camera images to DNG
eo: Ilo por lok konverti RAW fotilojn al DNG

[ctx: @info]
en: This Generic tool can convert RAW images data to DNG format.
    
    The Digital Negative is a lossless RAW image format created by Adobe.
    
    See details on this wikipedia entry about this format: %1
eo: Ĉi tiu Ĝenerala ilo povas konverti RAW-bildajn datumojn al DNG-formato.
    
    La Cifereca Negativo estas senperda RAW-bildformato kreita de Adobe.
    
    Vidu detalojn en ĉi tiu vikipedia eniro pri ĉi tiu formato: %1

[ctx: @action]
en: DNG Converter...
eo: DNG-Konvertilo...

en: Cannot identify Raw image
eo: Ne povas identigi Krudan bildon

[ctx: @title:column Processing checkbox]
en: Include for Enfuse
eo: Inkluzivi por Enfuse

[ctx: @title:column Input file name]
en: File Name
eo: Dosiernomo

[ctx: @title:column Input image exposure]
en: Exposure (EV)
eo: Ekspono (EV)

[ctx: @info]
en: Hardmask: enabled
eo: Malmola masko: ebligita

[ctx: @info]
en: Hardmask: disabled
eo: Malmola masko: malfunkciigita

[ctx: @info]
en: CIECAM02: enabled
eo: CIECAM02: ebligita

[ctx: @info]
en: CIECAM02: disabled
eo: CIECAM02: malebligita

[ctx: @info]
en: Levels: auto
eo: Niveloj: aŭtomate

[ctx: @info]
en: Levels: <numid>%1</numid>
eo: Niveloj: <numid>%1</numid>

[ctx: @info]
en: Exposure: <numid>%1</numid>
eo: Elmeto: <numid>%1</numid>

[ctx: @info]
en: Saturation: <numid>%1</numid>
eo: Saturiĝo: <numid>%1</numid>

[ctx: @info]
en: Contrast: <numid>%1</numid>
eo: Kontrasto: <numid>%1</numid>

[ctx: @option:check Enfuse setting]
en: Automatic Local/Global Image Features Balance (Levels)
eo: Aŭtomata Loka/Ĉiea Bildo-Ekvilibro (Niveloj)

[ctx: @info:tooltip]
en: Optimize image features (contrast, saturation, . . .) to be as global as possible.
eo: Optimumigi bildajn funkciojn (kontrasto, saturiĝo,...) por esti kiel eble plej ĉieaj.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Set automatic level selection (maximized) for pyramid blending, i.e. optimize image features (contrast, saturation, . . .) to be as global as possible.
eo: Agordi aŭtomatan nivelelekton (maksimume) por piramida miksado, t.e. optimumigi bildfunkciojn (kontrasto, saturiĝo,. . . .) por esti kiel eble plejĉieaj.

[ctx: @label:slider Enfuse settings]
en: Image Features Balance:
eo: Bildo Trajtoj Bilanco:

[ctx: @info:tooltip]
en: Balances between local features (small number) or global features (high number).
eo: Ekvilibroj inter lokaj trajtoj (malgranda nombro) aŭ ĉieaj trajtoj (alta nombro).

[ctx: @info:whatsthis]
en: Set the number of levels for pyramid blending. Balances towards local features (small number) or global features (high number). Additionally, a low number trades off quality of results for faster execution time and lower memory usage.
eo: Fiksi la nombron da niveloj por piramida miksado. Ekvilibroj al lokaj trajtoj (malgranda nombro) aŭ ĉieaj ecoj (alta nombro). Aldone, malalta nombro kompensas kvaliton de rezultoj por pli rapida plenumtempo kaj pli malalta memoruzo.

[ctx: @option:check]
en: Hard Mask
eo: Malmola Masko

[ctx: @info:tooltip]
en: Useful only for focus stack to improve sharpness.
eo: Utila nur por fokusa stako por plibonigi akrecon.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Force hard blend masks without averaging on finest scale. This is only useful for focus stacks with thin and high contrast features. It improves sharpness at the expense of increased noise.
eo: Devigi malmolajn miksajn maskojn sen averaĝi laŭ plej bona skalo. Ĉi tio estas nur utila por fokusaj stakoj kun maldikaj kaj altaj kontrastaj trajtoj. Ĝi plibonigas akrecon koste de pliigita bruo.

[ctx: @label:slider Enfuse settings]
en: Well-Exposedness Contribution:
eo: Kontribuo al Bon-Elmeteco:

[ctx: @info:tooltip]
en: Contribution of well exposed pixels to the blending process.
eo: Kontribuo de bone elmontritaj pikseloj al la miksadprocezo.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Set the well-exposedness criterion contribution for the blending process. Higher values will favor well-exposed pixels.
eo: Fiksi la bon-elmetan kriteriokontribuon por la miksadprocezo. Pli altaj valoroj favoros bone elmontritajn pikselojn.

[ctx: @label:slider enfuse settings]
en: High-Saturation Contribution:
eo: Alt-Saturiĝa Kontribuo:

[ctx: @info:tooltip]
en: Contribution of highly saturated pixels to the blending process.
eo: Kontribuo de tre saturitaj pikseloj al la miksadprocezo.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Increasing this value makes pixels with high saturation contribute more to the final output.
eo: Pliigi ĉi tiun valoron igas pikselojn kun alta saturiĝo pli kontribuas al la fina eligo.

[ctx: @label:slider enfuse settings]
en: High-Contrast Contribution:
eo: Alt-Kontrasta Kontribuo:

[ctx: @info:tooltip]
en: Contribution of highly contrasted pixels to the blending process.
eo: Kontribuo de tre kontrastaj pikseloj al la miksadprocezo.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Sets the relative weight of high-contrast pixels. Increasing this weight makes pixels with neighboring differently colored pixels contribute more to the final output. Particularly useful for focus stacks.
eo: Agordas la relativan pezon de altkontrastaj pikseloj. Pliigi ĉi tiun pezon igas pikselojn kun najbaraj malsame koloraj pikseloj pli kontribuas al la fina eligo. Aparte utila por fokusaj stakoj.

[ctx: @option:check]
en: Use Color Appearance Model (CIECAM02)
eo: Uzi Koloran Aspektomodelon (CIECAM02)

[ctx: @info:tooltip]
en: Convert to CIECAM02 color appearance model during the blending process instead of RGB.
eo: Konverti al CIECAM02-kolora aspekto-modelo dum la miksadprocezo anstataŭ RGB.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Use Color Appearance Modelling (CIECAM02) to render detailed colors. Your input files should have embedded ICC profiles. If no ICC profile is present, sRGB color space will be assumed. The difference between using this option and default color blending algorithm is very slight, and will be most noticeable when you need to blend areas of different primary colors together.
eo: Uzi Koloran Aspektomodeladon (CIECAM02) por bildi detalajn kolorojn. Viaj enigdosieroj devus havi enkorpigitajn ICC-profilojn. Se neniu ICC-profilo ĉeestas, sRGB-kolorspaco estos supozita. La diferenco inter uzi ĉi tiun opcion kaj defaŭltan kolormiksan algoritmon estas tre eta, kaj estos plej videbla kiam vi bezonos miksi areojn de malsamaj primaraj koloroj kune.

[ctx: @title:column Saving checkbox]
en: Include during Saving
eo: Inkluzivi dum Konservado

[ctx: @title:column Output file name]
en: Output
eo: Eligo

[ctx: @title:column Source file names]
en: Selected Inputs
eo: Elektitaj Enigaĵoj

[ctx: @item:inmenu]
en: Remove item
eo: Forigi objekton

[ctx: @item:inmenu]
en: Clear all
eo: Forviŝi ĉion

[ctx: @title:window]
en: Exposure Blending
eo: Ekspona Miksado

[ctx: @action:button]
en: &Save
eo: Kon&servi

[ctx: @info:tooltip, button]
en: Process and save selected items.
eo: Prilaboru kaj konservu elektitajn erojn.

[ctx: @action:button]
en: &Preview
eo: &Antaŭrigardo

[ctx: @info:tooltip, button]
en: Process a preview of bracketed images stack with current settings.
eo: Prilaboru antaŭrigardon de krampitaj bildoj stako kun aktualaj agordoj.

[ctx: @action: button]
en: &Default
eo: &Defaŭlte

[ctx: @info:tooltip]
en: Revert current settings to default values.
eo: Reverti nunajn agordojn al defaŭltaj valoroj.

[ctx: @action:button]
en: Details...
eo: Detaloj...

[ctx: @title]
en: Enfuse Settings
eo: Enfuse Agordoj

[ctx: @title]
en: Save Result
eo: Konservi Rezulton

[ctx: @label: textbox]
en: File Name Template:
eo: Dosiera Nomo Ŝablono:

[ctx: @title:window]
en: Enfuse Processing Messages
eo: Enfuse Prilaborado de Mesaĝoj

[ctx: @info]
en: Failed to save image to %1.
eo: Malsukcesis konservi bildon al %1.

[ctx: @info]
en: Processing preview of bracketed images...
eo: Prilaboranta antaŭrigardon de enkrampitaj bildoj...

[ctx: @info]
en: Processing output of bracketed images...
eo: Prilaborado de eligo de enkrampitaj bildoj...

[ctx: @info]
en: Failed to load processed image.
eo: Malsukcesis ŝargi prilaboritan bildon.

[ctx: @info]
en: Failed to process preview of bracketed images.
eo: Malsukcesis prilabori antaŭrigardon de enkrampitaj bildoj.

[ctx: @info]
en: Failed to process output of bracketed images.
eo: Malsukcesis prilabori eliron de enkrampitaj bildoj.

en: Exposure Blending
eo: Ekspona Miksado

en: A tool to blend bracketed images
eo: Ilo por miksi enkrampitaj bildoj

en: <p>This tool allows users to blend bracketed images together to create pseudo HDR photo.</p><p>To create high definition range image, you need to use images from same subject taken with a tripod and exposed with different exposure settings.</p><p>To create image with better results, you can use RAW images instead JPEG, where colors depth is higher and are well adapted for merging pixels by pixels.</p>
eo: <p>Ĉi tiu ilo permesas al uzantoj miksi enkrampitajn bildojn kune por krei pseŭdo HDR-foton.</p><p>Por krei altdifinan intervalbildon, vi devas uzi bildojn de sama temo prenitaj per tripiedo kaj elmontritaj kun malsamaj malkovraj agordoj. .</p><p>Por krei bildon kun pli bonaj rezultoj, vi povas uzi RAW-bildojn anstataŭe JPEG, kie koloroj profundo estas pli alta kaj estas bone adaptita por kunfandi pikselojn per pikseloj.</p>

en: Author and Maintainer
eo: Aŭtoro kaj Prizorganto

[ctx: @action]
en: Blend Stacked Images...
eo: Miksi staplitajn bildojn...

[ctx: average scene luminance value unknown]
en: unknown
eo: nekonata

en: Cannot run %1:
    
     %2
eo: Ne povas ruli %1:
    
     %2

[ctx: @title:window]
en: Welcome to Stacked Images Tool
eo: Bonvenon al Stacked Images Tool

[ctx: @info]
en: Welcome to Stacked Images Tool
eo: Bonvenon al Stacked Images Tool

[ctx: @info]
en: This tool fuses bracketed images with different exposure to make pseudo HDR Image
eo: Ĉi tiu ilo kunfandas enkrampitajn bildojn kun malsama elmeto por fari pseŭdan HDR-bildon

[ctx: @info]
en: It can also be used to merge focus bracketed stack to get a single image with increased depth of field.
eo: Ĝi ankaŭ povas esti uzata por kunfandi fokusan enkrampetan stakon por akiri ununuran bildon kun pliigita kampa profundo.

[ctx: @info]
en: This assistant will help you to configure how to import images before merging them to a single one.
eo: Ĉi tiu asistanto helpos vin agordi kiel importi bildojn antaŭ kunfandi ilin al unuopa.

[ctx: @info]
en: Bracketed images must be taken with the same camera, in the same conditions, and if possible using a tripod.
eo: Enkrampitaj bildoj devas esti prenitaj per la sama fotilo, en la samaj kondiĉoj, kaj se eble uzante tripiedon.

[ctx: @info]
en: For more information, please take a look at
eo: Por pliaj informoj, bonvolu rigardi

[ctx: @info]
en: this page
eo: ĉi tiu paĝo

[ctx: @title: group]
en: Exposure Blending Binaries
eo: Elmeto-Miksaj Binaroj

[ctx: @title:window]
en: Set Bracketed Images
eo: Agordi Enkrampitajn Bildojn

[ctx: @info]
en: Set here the list of your bracketed images to fuse. Please follow these conditions
eo: Metu ĉi tie la liston de viaj enkrampitaj bildoj por kunfandi. Bonvolu sekvi ĉi tiujn kondiĉojn

[ctx: @info]
en: At least 2 images from the same subject must be added to the stack.
eo: Almenaŭ 2 bildoj de la sama temo devas esti aldonitaj al la stako.

[ctx: @info]
en: Do not mix images with different color depth.
eo: Ne miksu bildojn kun malsama kolorprofundo.

[ctx: @info]
en: All images must have the same dimensions.
eo: Ĉiuj bildoj devas havi la samajn dimensiojn.

[ctx: @title: column]
en: Exposure (EV)
eo: Ekspono (EV)

[ctx: @title:window]
en: Pre-Processing is Complete
eo: Antaŭ-traktado estas Kompleta

[ctx: @info]
en: Bracketed Images Pre-Processing is Done
eo: Enkrampitaj Bildoj Antaŭtraktado estas Farita

[ctx: @info]
en: Congratulations. Your images are ready to be fused.
eo: Gratulon. Viaj bildoj estas pretaj por esti kunfanditaj.

[ctx: @info]
en: To perform this operation, Enblend program from will be used.
eo: Por plenumi ĉi tiun operacion, Enblend programo de estos uzata.

[ctx: @info]
en: Press "Finish" button to fuse your items and make a pseudo HDR image.
eo: Premu la butonon "Fini" por kunfandi viajn aĵojn kaj fari pseŭdan HDR-bildon.

[ctx: @title: window]
en: Pre-Processing Bracketed Images
eo: Antaŭ-prilaborado Enkrampitaj Bildoj

[ctx: @option: check]
en: Align bracketed images
eo: Vicigi enkrampitaj bildoj

[ctx: @info]
en: Now, we will pre-process bracketed images before fusing them.
eo: Nun ni antaŭtraktos enkrampitajn bildojn antaŭ kunfandi ilin.

[ctx: @info]
en: Alignment must be performed if you have not used a tripod to take bracketed images. Alignment operations can take a while.
eo: Vicigo devas esti farita se vi ne uzis tripiedon por preni enkrampitajn bildojn. Alineaj operacioj povas daŭri iom da tempo.

[ctx: @info]
en: Pre-processing operations include Raw demosaicing. Raw images will be converted to 16-bit sRGB images with auto-gamma.
eo: Antaŭ-pretigaj operacioj inkludas Krudan demosaicing. Krudaj bildoj estos konvertitaj al 16-bitaj sRGB-bildoj kun aŭtomata gamma.

[ctx: @info]
en: Press the "Next" button to start pre-processing.
eo: Premu la butonon "Sekva" por komenci antaŭtraktadon.

[ctx: @info]
en: Pre-processing is in progress, please wait.
eo: Antaŭtraktado estas en progreso, bonvolu atendi.

[ctx: @info]
en: This can take a while...
eo: Ĉi tio povas daŭri iom da tempo...

[ctx: @info]
en: Pre-processing has failed.
eo: Antaŭtraktado malsukcesis.

[ctx: @info]
en: Please check your bracketed images stack...
eo: Bonvolu kontroli vian enkrampitajn bildojn-stakon...

[ctx: @info]
en: See processing messages below.
eo: Vidu prilaborajn mesaĝojn sube.

[ctx: @title:window]
en: Stacked Images Tool
eo: Stakitaj Bildoj Ilo

en: Error loading RAW image '%1'
eo: Eraro dum ŝargo de RAW-bildo '%1'

en: Could not save thumbnail for image '%1' to '%2'
eo: Ne eblis konservi bildeton por bildo '%1' al '%2'

en: unavailable
eo: neatingebla

en: Could not open file '%1' for writing
eo: Ne eblis malfermi dosieron '%1' por skribado

en: Could not save image to file '%1'
eo: Ne eblis konservi bildon al dosiero '%1'

[ctx: @info]
en: Could not find theme in '%1'
eo: Ne eblis trovi eton en '%1'

[ctx: @info]
en: Create directories
eo: Krei dosierujojn

[ctx: @info]
en: Could not create folder '%1'
eo: Ne eblis krei dosierujon '%1'

[ctx: @info]
en: Copying theme
eo: Kopiante etoson

[ctx: @info]
en: Could not copy theme
eo: Ne eblis kopii la etoson

[ctx: @info]
en: Generate images and XML files
eo: Generi bildojn kaj XML-dosierojn

[ctx: @info]
en: Could not create gallery.xml
eo: Ne eblis krei gallery.xml

[ctx: @info]
en: Generating files for "%1"
eo: Generante dosierojn por "%1"

[ctx: @info]
en: Generating HTML files
eo: Generante HTML-dosierojn

[ctx: @info]
en: Could not load XSL file '%1'
eo: Ne eblis ŝargi XSL-dosieron '%1'

[ctx: @info]
en: Could not load XML file '%1'
eo: Ne eblis ŝargi XML-dosieron '%1'

[ctx: @info]
en: Error processing XML file
eo: Eraro pri procesado de XML-dosiero

[ctx: @info]
en: Could not open '%1' for writing
eo: Ne eblis malfermi '%1' por skribado

[ctx: @info]
en: Downloading remote files for "%1"
eo: Elŝutante forajn dosierojn por "%1"

[ctx: @info]
en: Could not open temporary file
eo: Ne eblis malfermi provizoran dosieron

[ctx: @info]
en: Could not download %1
eo: Ne eblis elŝuti %1

[ctx: @info: xslt param]
en: Previous
eo: Antaŭa

[ctx: @info: xslt param]
en: Next
eo: Poste

[ctx: @info: xslt param]
en: Album List
eo: Albumlisto

[ctx: @info: xslt param]
en: Original Image
eo: Originala Bildo

[ctx: @info: xslt param]
en: Go Up
eo: Iri supren

[ctx: @info: xslt param]
en: Make
eo: Fari

[ctx: @info: Camera Model]
en: Model
eo: Modelo

[ctx: @info: xslt param]
en: Image Orientation
eo: Bilda Orientiĝo

[ctx: @info: xslt param]
en: Image X Resolution
eo: Bilda X-Distingivo

[ctx: @info: xslt param]
en: Image Y Resolution
eo: Bilda Y-Distingivo

[ctx: @info: xslt param]
en: Image Resolution Unit
eo: Bilda Distingiva Unuo

[ctx: @info: xslt param]
en: Image Date Time
eo: Bildo Dato Tempo

[ctx: @info: xslt param]
en: YCBCR Positioning
eo: YCBCR-Poziciigado

[ctx: @info: xslt param]
en: Exposure Time
eo: Elmetiĝo-tempo

[ctx: @info: xslt param]
en: F Number
eo: F Nombro

[ctx: @info: xslt param]
en: Exposure Index
eo: Ekspona Indekso

[ctx: @info: xslt param]
en: ISO Speed Ratings
eo: ISO-Rapidecaj Taksoj

[ctx: @info: xslt param]
en: Shutter Speed Value
eo: Obturatora Rapida Valoro

[ctx: @info: xslt param]
en: Aperture Value
eo: Apertura Valoro

[ctx: @info: xslt param]
en: Focal Length
eo: Foksa Longo

[ctx: @info: xslt param]
en: GPS Altitude
eo: GPS-Alteco

[ctx: @info: xslt param]
en: GPS Latitude
eo: GPS Latitudo

[ctx: @info: xslt param]
en: GPS Longitude
eo: GPS Longitudo

en: Html Gallery
eo: Html Galerio

en: A tool to generate HTML gallery from images
eo: Ilo por generi HTML-galerion el bildoj

en: <p>This tool allows users to back-process items (as resize) before to create W3C compliant html gallery.</p><p>Items to process can be selected one by one or by group through a selection of albums.</p><p>Themable HTML template with different layout can be used to assemble files on a gallery.</p>
eo: <p>Ĉi tiu ilo permesas al uzantoj retroprocezi erojn (kiel regrandigi) antaŭ krei html-galerion konforma al W3C.</p><p>Eroj por prilabori povas esti elektitaj unuope aŭ grupe per elekto de albumoj.</p><p>Etosigebla HTML-ŝablono kun malsama aranĝo povas esti uzata por kunmeti dosierojn en galerio.</p>

en: Former Author and Maintainer
eo: Iama Aŭtoro kaj Prizorganto

[ctx: @action]
en: Create Html gallery...
eo: Krei HTML-galerion...

en: Internal Error
eo: Interna Eraro

en: Starting to generate gallery...
eo: Komencante generi galerion...

en: %1 albums to process:
eo: %1 albumoj prilaborendaj:

en: %1 items to process
eo: %1 eroj por procesi

en: Output directory: %1
eo: Eliga dosierujo: %1

en: Gallery is completed, but some warnings occurred.
eo: Galerio estas finita, sed kelkaj avertoj okazis.

en: Gallery completed.
eo: Galerio finiĝis.

en: Opening gallery with default desktop browser...
eo: Malfermante galerion per defaŭlta labortabla retumilo...

en: Opening gallery with internal browser...
eo: Malfermante galerion per interna retumilo...

en: Full Image Properties:
eo: Plenaj Bildaj Propraĵoj:

en: Save image
eo: Konservi bildon

en: Quality:
eo: Kvalito:

en: Max size:
eo: Maksimuma grandeco:

en: Include full-size original images for download
eo: Enmeti plengrandajn originalajn bildojn por elŝuti

en: Use original image
eo: Uzi originalan bildon

en: Thumbnail Properties:
eo: Bildetaj Propraĵoj:

en: Square thumbnails
eo: Kvadrataj bildetoj

en: <qt><p><h1><b>Welcome to HTML Gallery tool</b></h1></p><p>This assistant will guide you to export quickly</p><p></p><p>your images as a small static HTML photo gallery.</p><p>This tool is fully compliant with <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/HTML'>HTML and CSS standards</a></p><p>and the output can be customized with a nice theme.</p></qt>
eo: <qt><p><h1><b>Bonvenon al HTML Galerio-ilo</b></h1></p><p>Ĉi tiu asistanto gvidos vin rapide eksporti</p><p></p><p>viaj bildoj kiel malgranda senmova HTML-fotogalerio.</p><p>Ĉi tiu ilo plene konformas kun <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/HTML'>HTML kaj CSS normoj</a></p><p>kaj la eligo povas esti personecigita per bela etoso.</p></qt>

en: &Choose image selection method:
eo: &Elekti bildo-elektan metodon:

en: Images
eo: Bildoj

[ctx: @label]
en: Gallery Title:
eo: Galeria Titolo:

[ctx: @label]
en: Destination folder:
eo: Cela dosierujo:

[ctx: @title:window]
en: Destination Folder
eo: Cela Dosierujo

[ctx: @label]
en: Open in Browser:
eo: Malfermi en Retumilo:

[ctx: @item: open in browser]
en: None
eo: Neniu

[ctx: @item: open in browser]
en: Internal
eo: Interna

[ctx: @item: open in browser]
en: Default from Desktop
eo: Defaŭlte de Labortablo

en: In this page, you can change some theme parameters. Depending on the theme, different parameters are available.
eo: En ĉi tiu paĝo, vi povas ŝanĝi iujn etoparametrojn. Depende de la etoso, malsamaj parametroj estas disponeblaj.

en: can be customized
eo: povas esti personecigita

en: no customization available
eo: neniu personigo disponebla

en: Author: %1<br/><br/>
eo: Aŭtoro: %1<br/><br/>

[ctx: @title:window]
en: Create HTML Gallery
eo: Krei HTML Galerio

en: Welcome to HTML Gallery Tool
eo: Bonvenon al HTML Galeria Ilo

en: Items Selection
eo: Elekto de Eroj

en: Theme Selection
eo: Elekto de Etoso

en: Theme Parameters
eo: Etosaj Parametroj

en: Output Settings
eo: Eligo-Agordoj

en: Generating Gallery
eo: Generado de Galerio

en: Create directories
eo: Krei dosierujojn

en: Could not create folder '%1'
eo: Ne eblis krei dosierujon '%1'

en: Create jAlbum project files
eo: Krei jAlbum-projektdosierojn

en: Failed to create project files
eo: Malsukcesis krei projektdosierojn

en: Failed to create settings file
eo: Malsukcesis krei agordan dosieron

en: Launch jAlbum with new project files
eo: Lanĉi jAlbum kun novaj projektodosieroj

en: jAlbum Export
eo: jAlbum-Eksporto

en: A tool to export images to jAlbum gallery generator
eo: Ilo por eksporti bildojn al jAlbum-galeria generatoro

en: <p>This tool allows users to export items to jAlbum html gallery generator.</p><p>Items to process can be selected one by one or by group through a selection of albums.</p><p>jAlbum is themable with different templates and layout. See the jAlbum web-site for details: https://jalbum.net/.</p>
eo: <p>Ĉi tiu ilo permesas al uzantoj eksporti erojn al jAlbum html-galerigeneratoro.</p><p>Eroj por prilabori povas esti elektitaj unuope aŭ grupe per elekto de albumoj.</p><p>jAlbum estas temebla kun malsamaj ŝablonoj kaj aranĝo. Vidu la retejon de jAlbum por detaloj: https://jalbum.net/.</p>

[ctx: @action]
en: Create jAlbum Gallery...
eo: Krei jAlbum-galerion...

en: jAlbum Gallery Generator.
eo: jAlbum Galerio Generatoro.

en: Starting to generate jAlbum...
eo: Komencante generi jAlbum...

en: Jalbum is completed, but some warnings occurred.
eo: Jalbum estas finita, sed kelkaj avertoj okazis.

en: Jalbum completed.
eo: Jalbum finiĝis.

en: <qt><p><h1><b>Welcome to jAlbum export tool</b></h1></p><p>This assistant will guide you to export quickly</p><p></p><p>your images as a jAlbum project.</p></qt>
eo: <qt><p><h1><b>Bonvenon al jAlbum-eksportilo</b></h1></p><p>Tiu asistanto gvidos vin rapide eksporti</p><p></p><p>viaj bildoj kiel projekto jAlbum.</p></qt>

[ctx: @title:group]
en: jAlbum Binaries
eo: jAlbumaj Binaroj

en: Project Title:
eo: Projekta Titolo:

en: Set here the project title
eo: Fiksu ĉi tie la titolon de la projekto

en: Projects folder:
eo: Dosierujo de Projektoj:

[ctx: @title:window]
en: Projects Folder
eo: Dosierujo de Projektoj

[ctx: @title:window]
en: Create jAlbum Album
eo: Krei jAlbum Albumon

en: Welcome to jAlbum Export Tool
eo: Bonvenon al jAlbum Eksporta Ilo

en: Paths Selection
eo: Elekto de Vojetoj

en: Generating jAlbum
eo: Generante jAlbum

[ctx: @title:window]
en: Share Files With DLNA Media Server
eo: Kunhavigi dosierojn kun DLNA Media Server

[ctx: @option]
en: Start Server at Startup
eo: Komenci Servilon ĉe Ekfunkciigo

[ctx: @info]
en: Set this option to turn-on the DLNA server at application start-up automatically
eo: Agordu ĉi tiun opcion por ŝalti la DLNA-servilon ĉe la ekfunkciigo de la aplikaĵo aŭtomate

[ctx: @info]
en: The media server allows to share items through the local network using %1 standard and %2 protocol. Many kind of electronic devices can support DLNA, as tablets, cellulars, TV, etc.
    
    Note: depending of the network features and the configuration, the delay to discover the server on client devices can take a while.
eo: La datumportila servilo permesas kunhavigi erojn per la loka reto uzante %1 normo kaj %2 protokolo. Multaj specoj de elektronikaj aparatoj povas subteni DLNA, kiel tablojdoj, poŝtelefonoj, televidilo, ktp.
    
    Noto: depende de la retaj funkcioj kaj la agordo, la prokrasto por malkovri la servilon sur klientaj aparatoj povas daŭri iom da tempo.

[ctx: @title:window]
en: Media Server Contents
eo: Enhavo de Media Servilo

[ctx: @info]
en: The items list to share has changed. Do you want to start now the media server with this contents?
eo: La listo de eroj por kundividi ŝanĝiĝis. Ĉu vi volas lanĉi nun la datumportilan servilon kun ĉi tiu enhavo?

[ctx: @label]
en: Server is running
eo: Servilo funkcias

[ctx: @info]
en: 1 album shared | %1 albums shared
eo[0]: 1 albumo kundividita
eo[1]: %1 albumoj kundividitaj

[ctx: @info]
en: 1 item shared | %1 items shared
eo[0]: 1 objekto kundividita
eo[1]: %1 objektoj kundividitaj

[ctx: @action: button]
en: Stop
eo: Halti

[ctx: @label]
en: Server is not running
eo: Servilo ne funkcias

[ctx: @action: button]
en: Start
eo: Lanĉi

[ctx: @info]
en: There is no collection to share with the current selection...
eo: Ne estas kolekto por dividi kun la nuna elekto...

[ctx: @info]
en: There is no item to share with the current selection...
eo: Ne estas elemento por dividi kun la nuna elekto...

[ctx: @info]
en: Shared Items
eo: Kundividitaj Eroj

[ctx: @title:window]
en: Starting Media Server
eo: Komencante Media Server

[ctx: @info]
en: An error occurs while to start Media Server...
eo: Okazas eraro dum lanĉado de Media Server...

en: DLNA Export
eo: DLNA Eksporto

en: A tool to export items to a DLNA compatible device
eo: Ilo por eksporti erojn al DLNA-kongrua aparato

en: <p>This tool allows users to share items on the local network through a DLNA server.</p><p>Items to share can be selected one by one or by group through a selection of albums.</p><p>Many kind of electronic devices can support DLNA, as tablets, cellulars, TV, etc.</p>
eo: <p>Ĉi tiu ilo permesas al uzantoj kunhavigi erojn en la loka reto per DLNA-servilo.</p><p>Iro por kunhavigi povas esti elektitaj unuope aŭ grupe per elekto de albumoj.</p><p>Multaj specoj de elektronikaj aparatoj povas subteni DLNA, kiel tablojdoj, poŝtelefonoj, televidilo, ktp.</p>

[ctx: @action]
en: Share with DLNA...
eo: Kunhavigi kun DLNA...

en: %1 Media Server
eo: %1 Media Servilo

en: Media Server have been started
eo: Media Server estis komencita

en: Media Server cannot be started!
eo: Media Servilo ne povas esti komencita!

en: MJPEG Server have been started
eo: MJPEG-Servilo estis komencita

en: MJPEG Server cannot be started!
eo: MJPEG-Servilo ne povas esti komencita!

[ctx: @title:window]
en: Share Files With MJPEG Stream Server
eo: Kunhavigi Dosieroj Kun MJPEG Stream Server

[ctx: @title:window]
en: MJPEG Server Contents
eo: Enhavo de MJPEG-Servilo

[ctx: @info]
en: The items list to share has changed. Do you want to start now the MJPEG server with this contents?
eo: La listo de eroj por kundividi ŝanĝiĝis. Ĉu vi volas komenci nun la MJPEG-servilon kun ĉi tiu enhavo?

[ctx: @label]
en: Server Port:
eo: Servila Pordo:

[ctx: @info]
en: The MJPEG server IP port.
eo: La IP-pordo de MJPEG-servilo.

[ctx: @info]
en: Set this option to turn-on the MJPEG server at application start-up automatically
eo: Agordu ĉi tiun opcion por ŝalti la MJPEG-servilon ĉe la ekfunkciigo de la aplikaĵo aŭtomate

[ctx: @info]
en: The %1 server allows to share items through the local network using a web browser. Motion JPEG is a video compression format in which each video frame is compressed separately as a JPEG image. MJPEG streams is a standard which allows network clients to be connected without additional module. Most major web browsers and players support MJPEG stream. To access to stream from your browser, just use http://address:port as url, with address the MJPEG server IP, and port the server port set in this config dialog.
eo: La servilo %1 permesas kunhavigi erojn per la loka reto per retumilo. Motion JPEG estas videokunprema formato en kiu ĉiu videokadro estas kunpremita aparte kiel JPEG-bildo. MJPEG-fluoj estas normo, kiu permesas retajn klientojn esti konektitaj sen plia modulo. Plej multaj ĉefaj retumiloj kaj ludantoj subtenas MJPEG-fluon. Por aliri al fluado de via retumilo, simple uzu http://adreso:porto kiel url, kun adreso la MJPEG-servilo IP, kaj port la servila pordo agordita en ĉi tiu agorda dialogo.

[ctx: @action: button]
en: Preview...
eo: Antaŭrigardo...

[ctx: @info]
en: Press this button to preview the stream on your computer with your browser.
eo: Premu ĉi tiun butonon por antaŭrigardi la fluon en via komputilo per via retumilo.

[ctx: @title]
en: Server
eo: Servilo

[ctx: @label]
en: JPEG Quality:
eo: JPEG Kvalito:

[ctx: @info]
en: The JPEG quality [50:lower - 100:higher]. Warning: better quality require more network bandwidth
eo: La JPEG-kvalito [50:pli malalta - 100:pli alta]. Averto: pli bona kvalito postulas pli da reta bendolarĝo

[ctx: @label]
en: JPEG Size:
eo: JPEG Grandeco:

[ctx: @info]
en: The JPEG image size in pixels, using standard screen resolutions. Warning: larger size require more network bandwidth
eo: La JPEG-bildgrandeco en pikseloj, uzante normajn ekrandistingivojn. Averto: pli granda grandeco postulas pli da reta bendolarĝo

[ctx: @label]
en: Delay in Seconds:
eo: Prokrasto en Sekundoj:

[ctx: @info]
en: The delay in seconds between images.
eo: La prokrasto en sekundoj inter bildoj.

[ctx: @label]
en: Frames by Second:
eo: Kadroj de Dua:

[ctx: @info]
en: The number of frames by second to render the stream. Warning: larger rate require more network bandwidth
eo: La nombro da kadroj je sekundo por bildigi la fluon. Averto: pli granda tarifo postulas pli da reta bendolarĝo

[ctx: @option:check]
en: Stream in Loop
eo: Fluo en Buklo

[ctx: @info]
en: The MJPEG stream will be played in loop instead once.
eo: La MJPEG-rivereto estos ludata en buklo anstataŭe unufoje.

[ctx: @title]
en: Stream
eo: Rojo

[ctx: @label]
en: Type:
eo: Tipo:

[ctx: @label]
en: A transition is an visual effect applied between two images. For some effects, the duration can depend of random values and can change while the stream.
eo: Transiro estas vida efiko aplikita inter du bildoj. Por iuj efikoj, la daŭro povas dependi de hazardaj valoroj kaj povas ŝanĝiĝi dum la fluo.

[ctx: @title]
en: Transition
eo: Transiro

[ctx: @label]
en: An effect is an visual panning or zooming applied while an image is displayed in MJPEG stream.
eo: Efekto estas vida panoramo aŭ zomado aplikata dum bildo estas montrata en MJPEG-fluo.

[ctx: @title]
en: Effect
eo: Efiko

en: MJPEG Stream Server
eo: MJPEG Flua Servilo

en: A tool to export items as MJPEG Stream
eo: Ilo por eksporti erojn kiel MJPEG Stream

en: <p>This tool allows users to share items on the local network through a MJPEG Stream server.</p><p>Items to share can be selected one by one or by group through a selection of albums.</p><p>Motion JPEG is a video compression format in which each video frame or interlaced field of a digital video sequence is compressed separately as a JPEG image. MJPEG streams is a standard which allows network clients to be connected without additional module. Most major web browsers and players support MJPEG stream.</p><p>To access to stream from your browser, use http://address:port as url, with address the MJPEG address, and port the MJPEG port set in config dialog. More than one computer can be connected to the MJPEG server at the same time.</p>
eo: <p>Ĉi tiu ilo permesas al uzantoj kunhavigi erojn en la loka reto per MJPEG Stream-servilo.</p><p>Eroj por kunhavigi povas esti elektitaj unuope aŭ grupe per elekto de albumoj.</p><p> p>Motion JPEG estas videokunprema formato en kiu ĉiu videokadro aŭ interplektita kampo de cifereca videosekvenco estas kunpremita aparte kiel JPEG-bildo. MJPEG-fluoj estas normo, kiu permesas retajn klientojn esti konektitaj sen plia modulo. La plej multaj ĉefaj retumiloj kaj ludantoj subtenas MJPEG-fluon.</p><p>Por aliri al fluado de via retumilo, uzu http://address:port kiel url, kun adreso la MJPEG-adreso, kaj port la MJPEG-pordo agordita en agordo. dialogo. Pli ol unu komputilo povas esti konektita al la MJPEG-servilo samtempe.</p>

en: Developer
eo: Kreinto

[ctx: @action]
en: Share as MJPEG Stream...
eo: Kunhavigi kiel MJPEG-fluo...

[ctx: @info:tooltip]
en: Orientation and script detection (OSD) only.
eo: Nur orientiĝo kaj skriptdetekto (OSD).

[ctx: @info:tooltip]
en: Automatic page segmentation with OSD.
eo: Aŭtomata paĝsegmentado kun OSD.

[ctx: @info:tooltip]
en: Automatic page segmentation, but no OSD, or OCR. (not implemented)
eo: Aŭtomata paĝsegmentado, sed neniu OSD aŭ OCR. (ne efektivigita)

[ctx: @info:tooltip]
en: Fully automatic page segmentation, but no OSD. (Default).
eo: Plene aŭtomata paĝsegmentado, sed neniu OSD. (Defaŭlte).

[ctx: @info:tooltip]
en: Assume a single column of text of variable sizes.
eo: Supozi ununuran kolumnon de teksto de ŝanĝeblaj grandecoj.

[ctx: @info:tooltip]
en: Assume a single uniform block of vertically aligned text.
eo: Supozi ununuran unuforman blokon de vertikale vicigita teksto.

[ctx: @info:tooltip]
en: Assume a single uniform block of text.
eo: Supozi unu unuforman blokon de teksto.

[ctx: @info:tooltip]
en: Treat the image as a single text line.
eo: Trakti la bildon kiel unu tekstlinion.

[ctx: @info:tooltip]
en: Treat the image as a single word.
eo: Trakti la bildon kiel ununuran vorton.

[ctx: @info:tooltip]
en: Treat the image as a single word in a circle.
eo: Trakti la bildon kiel ununuran vorton en cirklo.

[ctx: @info:tooltip]
en: Treat the image as a single character.
eo: Trakti la bildon kiel ununuran signon.

[ctx: @info:tooltip]
en: Sparse text. Find as much text as possible in no particular order.
eo: Maldensa teksto. Trovi kiel eble plej multe da teksto en neniu aparta ordo.

[ctx: @info:tooltip]
en: Sparse text with OSD.
eo: Maldensa teksto kun OSD.

[ctx: @info:tooltip]
en: Raw line. Treat the image as a single text line, bypassing hacks that are Tesseract-specific.
eo: Kruda linio. Trakti la bildon kiel ununuran tekstlinion, preterirante hakojn kiuj estas Tesseract-specifaj.

[ctx: @info:tooltip]
en: Legacy engine only.
eo: Heredaĵa motoro nur.

[ctx: @info:tooltip]
en: Neural nets LSTM engine only.
eo: Neŭralaj retoj LSTM-motoro nur.

[ctx: @info:tooltip]
en: Legacy + LSTM engines.
eo: Heredaĵoj + LSTM-motoroj.

[ctx: @info:tooltip]
en: Default, based on what is available.
eo: Defaŭlte, surbaze de tio, kio estas disponebla.

en: Tesseract is an optical character recognition engine for various operating systems.
eo: Tesseract estas optika signa rekonmotoro por diversaj operaciumoj.

[ctx: @title:window]
en: OCR Text Converter
eo: OCR Teksto-Konvertilo

[ctx: @action:button]
en: &Start OCR
eo: &Starti OCR

[ctx: @label]
en: This tool use the %1 open-source engine to perform Optical Characters Recognition. Tesseract program and the desired languages modules must be installed on your system.
eo: Ĉi tiu ilo uzas la %1 malfermfontan motoron por realigi Optikajn Signajn Rekonojn. Tesseract-programo kaj la dezirataj lingvomoduloj devas esti instalitaj en via sistemo.

[ctx: @title]
en: Text Recognition
eo: Teksta Rekono

[ctx: @info]
en: After to process recognition, double-click on one item to display recognized text here. You can review words and fix if necessary. Press the Save button to record your changes.
eo: Post procesi rekonon, duoble alklaku unu objekton por montri ĉi tie agnoskitan tekston. Vi povas revizii vortojn kaj ripari se necese. Premu la butonon Konservi por registri viajn ŝanĝojn.

[ctx: @action: button]
en: Save
eo: Konservi

[ctx: @title]
en: Text Review
eo: Teksta Recenzo

[ctx: @info]
en: Processing %1
eo: Prilaborado de %1

[ctx: @info]
en: Process failed
eo: Procezo malsukcesis

[ctx: @info]
en: Process canceled
eo: Procezo nuligita

[ctx: @info]
en: Internal error
eo: Interna eraro

[ctx: @info]
en: Success
eo: Sukceso

[ctx: @title:window]
en: Text Converter
eo: Teksto-Konvertilo

[ctx: @info]
en: The list does not contain any digital files to process. You need to select them.
eo: La listo ne enhavas iujn ajn ciferecajn dosierojn por prilabori. Vi devas elekti ilin.

[ctx: @title]
en: Text Converter
eo: Teksto-Konvertilo

[ctx: @action]
en: &Abort
eo: &Ĉesigi

[ctx: @info]
en: Abort OCR processing of Raw files.
eo: Ĉesi OCR-pretigon de Krudaj dosieroj.

[ctx: @action]
en: &Start OCR
eo: &Starti OCR

[ctx: @info]
en: Start OCR using the current settings.
eo: Komenci OCR uzante la nunajn agordojn.

[ctx: @info]
en: Tesseract program or language modules
    are not installed on your system.
eo: Tesseract-programo aŭ lingvaj moduloj
    e estas instalitaj en via sistemo.

[ctx: @action]
en: Process All Items
eo: Procesi Ĉiuj Eroj

[ctx: @action]
en: Process Selected Items
eo: Procesi Elektitajn Erojn

en: Words
eo: Vortoj

[ctx: @title]
en: OCR Text Converter
eo: OCR Teksto-Konvertilo

[ctx: @info]
en: A tool to batch convert documented images to text using OCR
eo: Ilo por loki konverti dokumentitajn bildojn al teksto uzante OCR

[ctx: @info]
en: This tool can convert documented images data to Text format by using Tesseract, an open-source Optical Characters Recognition engine, originally developed at HP labs and now sponsored by Google.
    
    It supports multiple languages and scripts (including right-to-left text) and page layout analysis.
    
    See details on %1 for more information on Tesseract
eo: Ĉi tiu ilo povas konverti dokumentitajn bildajn datumojn al Teksta formato uzante Tesseract, malfermfontan motoron por Optical Characters Recognition, origine evoluigita ĉe HP-laboratorioj kaj nun sponsorita de Guglo.
    
    Ĝi subtenas plurajn lingvojn kaj skriptojn (inkluzive de dekstre al maldekstre). teksto) kaj analizo pri paĝa aranĝo.
    
    Vidu detalojn pri %1 por pliaj informoj pri Tesseract

[ctx: @action]
en: OCR Text Converter...
eo: OCR-Teksto-Konvertilo...

[ctx: @label]
en: Languages:
eo: Lingvoj:

[ctx: @info]
en: Specify the language used for OCR. In the Default mode of Language settings for digital text with multiple languages, 
    Tesseract can automatically recognize languages using Latin alphabets such as English or French, 
    but is not compatible with languages using hieroglyphs such as Chinese, Japanese.
    You can use the Orientation and Script Detection mode instead or a specific languagemodule if available.
eo: Indiku la lingvon uzatan por OCR. En la Defaŭlta reĝimo de Lingvo-agordoj por cifereca teksto kun pluraj lingvoj, 
    Tesseract povas aŭtomate rekoni lingvojn uzante latinajn alfabetojn kiel la anglan aŭ la francan, 
    sed ne kongruas kun lingvoj uzantaj hieroglifojn kiel la ĉina, la japana.
    Vi povas uzi la Orientiĝon. kaj Script Detection-reĝimo anstataŭe aŭ specifa lingvomodulo se havebla.

[ctx: @label]
en: Segmentation mode:
eo: Segmenta reĝimo:

[ctx: @info]
en: Specify page segmentation mode.
eo: Specifi paĝan segmentan reĝimon.

[ctx: @label]
en: Engine mode:
eo: Motorreĝimo:

[ctx: @info]
en: Specify OCR engine mode.
eo: Specifi OCR-motorreĝimon.

[ctx: @label]
en: Resolution Dpi:
eo: Distingiva Dpi:

[ctx: @info]
en: Specify DPI for input image.
eo: Specifi DPI por eniga bildo.

[ctx: @label]
en: Store result in :
eo: Konservi rezulton en:

[ctx: @option:check]
en: Text file
eo: Teksta dosiero

[ctx: @info]
en: Store OCR result in separated text file
eo: Konservi OCR-rezulton en aparta tekstdosiero

[ctx: @option:check]
en: Metadata
eo: Metadatenoj

[ctx: @info]
en: Store OCR result in XMP metadata
eo: Konservi OCR-rezulton en XMP-metadatenoj

[ctx: @option:check]
en: Use Multi-cores
eo: Uzi Multi-kernojn

[ctx: @info]
en: If this option is enabled, files will be processed in parallel
eo: Se ĉi tiu opcio estas ebligita, dosieroj estos procesitaj paralele

[ctx: @option: default Tesseract mode]
en: Default
eo: Defaŭlta

[ctx: @option: osd Tesseract mode]
en: Orientation and Script Detection
eo: Orientiĝo kaj Skripto-Detekto

[ctx: @label]
en: Translate with %1:
eo: Traduki per %1:

en: Create Panorama
eo: Krei Panoramon

en: A tool to create panorama
eo: Ilo por krei panoramon

en: <p>This tool allows users to assemble images together to create large panorama.</p><p>To create panorama image, you need to use images taken from same point of view with a tripod and exposed with same settings.</p><p>The tool is able to assemble shot taken horizontally, vertically, or as a matrix. Take a care that target image will become huge and require a lots of memory to be processed.</p>
eo: <p>Ĉi tiu ilo permesas al uzantoj kunmeti bildojn por krei grandan panoramon.</p><p>Por krei panoraman bildon, vi devas uzi bildojn prenitajn el sama vidpunkto per tripiedo kaj elmontritaj kun samaj agordoj.</p> p><p>La ilo kapablas kunmeti pafon prenitan horizontale, vertikale aŭ kiel matrico. Zorgu, ke celbildo fariĝos grandega kaj necesos multe da memoro por esti prilaborita.</p>

[ctx: @action]
en: Create panorama...
eo: Krei panoramon...

en: <b>Canceled</b>
eo: <b>Nuligite</b>

en: <b>Cannot run <i>%1</i>:</b><p>%2</p>
eo: <b>Ne povas ruli <i>%1</i>:</b><p>%2</p>

en: Temporary panorama file does not exists.
eo: Provizora panorama dosiero ne ekzistas.

en: A panorama file named <filename>%1</filename> already exists.
eo: Panorama dosiero nomata <filename>%1</filename> jam ekzistas.

en: Temporary project file does not exist.
eo: Provizora projektdosiero ne ekzistas.

en: A project file named <filename>%1</filename> already exists.
eo: Projekta dosiero nomata <filename>%1</filename> jam ekzistas.

en: Cannot move panorama from <filename>%1</filename> to <filename>%2</filename>.
eo: Ne povas movi panoramon de <filename>%1</filename> al <filename>%2</filename>.

en: Cannot move project file from <filename>%1</filename> to <filename>%2</filename>.
eo: Ne povas movi projektdosieron de <filename>%1</filename> al <filename>%2</filename>.

en: Cannot copy converted image file from <filename>%1</filename> to <filename>%2</filename>.
eo: Ne povas kopii konvertitan bilddosieron de <filename>%1</filename> al <filename>%2</filename>.

en: PTO file already created in the temporary directory.
eo: PTO-dosiero jam kreita en la provizora dosierujo.

en: PTO file cannot be created in the temporary directory.
eo: PTO-dosiero ne povas esti kreita en la provizora dosierujo.

en: Project file parsing failed.
eo: Projektdosiero-analizado malsukcesis.

en: Unknown input file in the project file: <filename>%1</filename>
eo: Nekonata enigdosiero en la projektdosiero: <filename>%1</filename>

en: Input image cannot be loaded for preview generation.
eo: Eniga bildo ne povas esti ŝargita por antaŭprezentogenerado.

en: Tiff image creation failed.
eo: Kreado de Tiff-bildo malsukcesis.

en: Raw file conversion failed.
eo: Malsukcesa konvertiĝo de kruda dosiero.

[ctx: @title: window]
en: Welcome to Panorama Tool
eo: Bonvenon al Panorama Ilo

[ctx: @info]
en: Welcome to Panorama Tool
eo: Bonvenon al Panorama Ilo

[ctx: @info]
en: This tool stitches several images together to create a panorama, making the seam between images not visible.
eo: Ĉi tiu ilo kunigas plurajn bildojn por krei panoramon, igante la kudron inter bildoj ne videbla.

[ctx: @info]
en: This assistant will help you to configure how to import images before stitching them into a panorama.
eo: Ĉi tiu asistanto helpos vin agordi kiel importi bildojn antaŭ kudri ilin en panoramon.

[ctx: @info]
en: Images must be taken from the same point of view.
eo: Bildoj devas esti prenitaj el la sama vidpunkto.

[ctx: @info]
en: For more information, please take a look at
eo: Por pliaj informoj, bonvolu rigardi

[ctx: @title: group]
en: Panorama Binaries
eo: Panoramaj Binaroj

[ctx: @title: group]
en: File Format
eo: Dosierformato

[ctx: @option: radio]
en: JPEG output
eo: JPEG eligo

[ctx: @info: tooltip]
en: Selects a JPEG output with 90% compression rate (lossy compression, smaller size).
eo: Elektas JPEG-eligon kun 90% kunprema indico (perda kunpremo, pli malgranda grandeco).

[ctx: @info:whatsthis]
en: "JPEG output": Using JPEG output, the panorama file will be smaller at the cost of information loss during compression. This is the easiest way to share the result, or print it online or in a shop.
eo: "JPEG-eligo": Uzante JPEG-eligon, la panoramdosiero estos pli malgranda koste de informperdo dum kunpremado. Ĉi tio estas la plej facila maniero dividi la rezulton aŭ presi ĝin interrete aŭ en butiko.

[ctx: @option: radio]
en: TIFF output
eo: TIFF eligo

[ctx: @info: tooltip]
en: Selects a TIFF output compressed using the LZW algorithm (lossless compression, bigger size).
eo: Elektas TIFF-produktaĵon kunpremitan per la LZW-algoritmo (senperda kunpremo, pli granda grandeco).

[ctx: @info: whatsthis]
en: "TIFF output": Using TIFF output, you get the same color depth than your original photos using RAW images at the cost of a bigger panorama file.
eo: "TIFF-eligo": Uzante TIFF-eligon, vi ricevas la saman kolorprofundon ol viaj originalaj fotoj uzante RAW-bildojn koste de pli granda panorama dosiero.

[ctx: @title:window]
en: Set Panorama Images
eo: Agordi Panoramajn Bildojn

[ctx: @info]
en: Set here the list of your images to blend into a panorama. Please follow these conditions:
eo: Fiksu ĉi tie la liston de viaj bildoj por miksi en panoramon. Bonvolu sekvi ĉi tiujn kondiĉojn:

[ctx: @info]
en: Images are taken from the same point of view.
eo: Bildoj estas prenitaj el la sama vidpunkto.

[ctx: @info]
en: Images are taken with the same camera (and lens).
eo: Bildoj estas prenitaj per la sama fotilo (kaj lenso).

[ctx: @info]
en: Note that, in the case of a 360° panorama, the first image in the list will be the image that will be in the center of the panorama.
eo: Notu ke, en la kazo de 360° panoramo, la unua bildo en la listo estos la bildo kiu estos en la centro de la panoramo.

[ctx: @title:window]
en: Panorama Stitched
eo: Panoramo Kudrita

[ctx: @title:group]
en: Save Settings
eo: Konservi Agordojn

[ctx: @label:textbox]
en: File name template:
eo: Dosiernomo ŝablono:

[ctx: @info:tooltip]
en: Name of the panorama file (without its extension).
eo: Nomo de la panorama dosiero (sen ĝia etendaĵo).

[ctx: @info:whatsthis]
en: "File name template": Set here the base name of the files that will be saved. For example, if your template is "panorama" and if you chose a JPEG output, then your panorama will be saved with the name "panorama.jpg". If you choose to save also the project file, it will have the name "panorama.pto".
eo: "Dosiernomo ŝablono": Agordu ĉi tie la bazan nomon de la dosieroj, kiuj estos konservitaj. Ekzemple, se via ŝablono estas "panoramo" kaj se vi elektis JPEG-eligon, tiam via panoramo estos konservita kun la nomo "panoramo.jpg". Se vi elektas konservi ankaŭ la projektdosieron, ĝi havos la nomon "panorama.pto".

[ctx: @option:check]
en: Save project file
eo: Konservi projektodosieron

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the project file for further processing within Hugin GUI.
eo: Konservi la projektdosieron por plua prilaborado ene de Hugin GUI.

[ctx: @info:whatsthis]
en: "Save project file": You can keep the project file generated to stitch your panorama for further tweaking within %1 by checking this. This is useful if you want a different projection, modify the horizon or the center of the panorama, or modify the control points to get better results.
eo: "Konservi projektdosieron": Vi povas konservi la projektdosieron generitan por kudri vian panoramon por plia tajlado ene de %1 kontrolante ĉi tion. Ĉi tio estas utila se vi volas malsaman projekcion, modifi la horizonton aŭ la centron de la panoramo, aŭ modifi la kontrolpunktojn por akiri pli bonajn rezultojn.

[ctx: @title: dialog]
en: Warning
eo: Averto

[ctx: @label]
en: This file already exists
eo: Ĉi tiu dosiero jam ekzistas

[ctx: @label]
en: One or more converted raw files already exists (they will be skipped during the copying process)
eo: Unu aŭ pluraj konvertitaj krudaj dosieroj jam ekzistas (ili estos preterlasitaj dum la kopiado)

[ctx: @info]
en: Panorama Stitching is Done
eo: Panorama kudrado estas Finita

[ctx: @info]
en: Congratulations. Your images are stitched into a panorama.
eo: Gratulon. Viaj bildoj estas kunmetitaj en panoramon.

[ctx: @info]
en: Your panorama will be created to the directory:
eo: Via panoramo estos kreita al la dosierujo:

[ctx: @info]
en: once you press the "Finish" button, with the name set below.
eo: post kiam vi premas la butonon "Fini", kun la nomo fiksita sube.

[ctx: @info]
en: If you choose to save the project file, and if your images were raw images then the converted images used during the stitching process will be copied at the same time (those are TIFF files that can be big).
eo: Se vi elektas konservi la projektdosieron, kaj se viaj bildoj estis krudaj bildoj, tiam la konvertitaj bildoj uzataj dum la kudrado estos kopiitaj samtempe (tiuj estas TIFF-dosieroj kiuj povas esti grandaj).

[ctx: @label]
en: Error
eo: Eraro

[ctx: @title: window]
en: Optimization
eo: Optimumigo

[ctx: @option: check]
en: Level horizon
eo: Ebena horizonto

[ctx: @info: tooltip]
en: Detect the horizon and adapt the project to make it horizontal.
eo: Detekti la horizonton kaj adaptu la projekton por fari ĝin horizontala.

[ctx: @info: whatsthis]
en: "Level horizon": Detect the horizon and adapt the projection so that the detected horizon is an horizontal line in the final panorama
eo: "Nivelhorizonto": Detekti la horizonton kaj adaptu la projekcion tiel ke la detektita horizonto estu horizontala linio en la fina panoramo

[ctx: @info]
en: Optimization is in progress, please wait.
eo: Optimumigo estas en progreso, bonvolu atendi.

[ctx: @info]
en: The optimization step according to your settings is ready to be performed.
eo: La optimumiga paŝo laŭ viaj agordoj estas preta por esti farita.

[ctx: @info]
en: This step can include an automatic leveling of the horizon, and also an automatic projection selection and size.
eo: Ĉi tiu paŝo povas inkluzivi aŭtomatan ebenigon de la horizonto, kaj ankaŭ aŭtomatan projekcian elekton kaj grandecon.

[ctx: @info]
en: To perform this operation, the "%1" program will be used.
eo: Por plenumi ĉi tiun operacion, la programo "%1" estos uzata.

[ctx: @info]
en: Press the "Next" button to run the optimization.
eo: Premu la butonon "Sekva" por ruli la optimumigon.

[ctx: @info]
en: Optimization has failed.
eo: Optimumigo malsukcesis.

[ctx: @title: window]
en: Pre-Processing Images
eo: Antaŭ-traktado de bildoj

[ctx: @option: check]
en: Detect moving skies
eo: Detekti moviĝantajn ĉielojn

[ctx: @info: tooltip]
en: Automatic detection of clouds to prevent wrong keypoints matching between images due to moving clouds.
eo: Aŭtomata detekto de nuboj por malhelpi malĝustajn ŝlosilpunktojn kongruantajn inter bildoj pro moviĝantaj nuboj.

[ctx: @info: whatsthis]
en: "Detect moving skies": During the control points selection and matching, this option discards any points that are associated to a possible cloud. This is useful to prevent moving clouds from altering the control points matching process.
eo: "Detekti movantajn ĉielojn": Dum la elekto kaj kongruo de kontrolpunktoj, ĉi tiu opcio forĵetas iujn ajn punktojn, kiuj estas asociitaj al ebla nubo. Ĉi tio estas utila por malhelpi moviĝantajn nubojn ŝanĝante la procezon de kongruaj kontrolpunktoj.

[ctx: @info]
en: Now, we will pre-process images before stitching them.
eo: Nun ni antaŭtraktos bildojn antaŭ kudri ilin.

[ctx: @info]
en: Pre-processing also include a calculation of some control points to match overlaps between images. For that purpose, the "%1" program will be used.
eo: Antaŭ-prilaborado ankaŭ inkluzivas kalkulon de kelkaj kontrolpunktoj por egali interkovrojn inter bildoj. Por tiu celo, la programo "%1" estos uzata.

[ctx: @title:window]
en: <b>Preview and Post-Processing</b>
eo: <b>Antaŭrigardo kaj Posttraktado</b>

en: Processing Panorama Preview...
eo: Prilaborado de Panorama Antaŭrigardo...

en: <qt><p><h1>Panorama Post-Processing</h1></p></qt>
eo: <qt><p><h1>Panorama Posttraktado</h1></p></qt>

[ctx: @title:group]
en: Panorama Post-Processing
eo: Panorama Post-traktado

en: Preview Processing Cancelled.
eo: Antaŭrigarda traktado Nuligis.

en: <h1><b>Error</b></h1><p>%1</p>
eo: <h1><b>Eraro</b></h1><p>%1</p>

[ctx: Here a makefile is a script for GNU Make]
en: <p><b>Cannot create makefile: </b></p><p>%1</p>
eo: <p><b>Ne povas krei makedosieron: </b></p><p>%1</p>

[ctx: a project file is a .pto file, as given to hugin to build a panorama]
en: <p><b>Cannot create project file: </b></p><p>%1</p>
eo: <p><b>Ne povas krei projektdosieron: </b></p><p>%1</p>

[ctx: Error message for image file number %1 out of %2]
en: <p><b>Processing file %1 / %2: </b></p><p>%3</p>
eo: <p><b>Pretiganta dosieron %1 / %2: </b></p><p>%3</p>

[ctx: Error message for panorama compilation]
en: <p><b>Panorama compilation: </b></p><p>%1</p>
eo: <p><b>Kompilo de Panoramo: </b></p><p>%1</p>

en: <qt><h1>Panorama Preview</h1><p>Draw a rectangle if you want to crop the image.</p><p>Pressing the <i>Next</i> button will then launch the final stitching process.</p></qt>
eo: <qt><h1>Panorama Antaŭrigardo</h1><p>Desegnu rektangulon se vi volas tondi la bildon.</p><p>Premante la butonon <i>Sekva</i> poste lanĉos la finan kudradon. procezo.</p></qt>

[ctx: Success for image file number %1 out of %2]
en: Processing file %1 / %2
eo: Prilaborado de dosiero %1 / %2

[ctx: Success for panorama compilation]
en: Panorama compilation
eo: Panorama kompilo

[ctx: Compilation started for image file number %1 out of %2]
en: Processing file %1 / %2
eo: Prilaborado de dosiero %1 / %2

[ctx: Panorama compilation started]
en: Panorama compilation
eo: Panorama kompilo

[ctx: @title:window]
en: Panorama Creator Wizard
eo: Sorĉisto de Panorama Kreinto

en: Unsupported Paper Size
eo: Nesubtenata Papera Grandeco

[ctx: Output: FILE]
en: Print to Image File
eo: Presi al Bilda Dosiero

[ctx: Output: PDF]
en: Print to PDF
eo: Presi al PDF

[ctx: Output: GIMP]
en: Print with Gimp
eo: Presi per Gimp

[ctx: Caption type: NONE]
en: No caption
eo: Neniu bildoteksto

[ctx: Caption type: FILENAME]
en: Image file names
eo: Bildaj dosiernomoj

[ctx: Caption type: DATETIME]
en: Exif date-time
eo: Exif dato-tempo

[ctx: Caption type: COMMENT]
en: Item comments
eo: Eroj komentoj

[ctx: Caption type: CUSTOM]
en: Custom format
eo: Propra formato

en: Printing canceled
eo: Presado nuligita

en: Processing page %1
eo: Prilaboranta paĝon %1

en: Could not save file %1
eo: Ne eblis konservi dosieron %1

en: Page %1 saved as %2
eo: Paĝo %1 konservita kiel %2

en: Print Creator
eo: Presa Kreinto

en: A tool to create print composition from images
eo: Ilo por krei presan komponadon el bildoj

en: <p>This tool allows users to back-process items (as assemble) before to print.</p><p>Items to process can be selected one by one or by group through a selection of albums.</p><p>Different pre-defined paper sizes and layouts can be used to process files.</p>
eo: <p>Ĉi tiu ilo permesas al uzantoj retroprocezi erojn (kiel kunmeti) antaŭ ol presi.</p><p>Erojn por prilabori oni povas elekti unuope aŭ grupe per elekto de albumoj.</p><p> p>Malsamaj antaŭdifinitaj papergrandoj kaj aranĝoj povas esti uzataj por prilabori dosierojn.</p>

en: Author
eo: Aŭtoro

en: Contributor
eo: Kontribuanto

[ctx: @action]
en: Print Creator...
eo: Presa Kreinto...

en: The GNU Image Manipulation Program.
eo: La Programo pri Manipulado de Bildoj de GNU.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Caption Type:
eo: Tipo de bildoteksto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: print file name
    print camera exposure time
    print item comment
    print ISO sensibility from camera
    print date and time from camera
eo: presi dosiernomon
    presu fotilan ekspontempon
    presu eronkomenton
    presu ISO-sentemon de fotilo
    presu daton kaj horon de fotilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: print camera sensor resolution
    print camera aperture
    print focal length from camera
    add a new line
eo: presi fotilan sensildistingivon
    presu fotilan aperturon
    presu fokusan distancon de fotilo
    aldonu novan linion

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (Digikam::DTextEdit, m_FreeCaptionFormat)
en: Enter here your customized caption string...
eo: Enigu ĉi tie vian personigitan subtitolon...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_free_label)
en: The fields listed below can be used with the customization:
eo: La kampoj listigitaj malsupre povas esti uzataj kun la personigo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Text Color:
eo: Teksta Koloro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Text Size:
eo: Teksta Grandeco:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Font Family:
eo: Tiparfamilio:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (DigikamGenericPrintCreatorPlugin::AdvPrintCropFrame, cropFrame)
en: Move the box in order to crop photos so that they fit inside the photo sizes you have given.  
    You can crop each image differently, or just click the 'Next' button to use the default crop 
    setting for each photo.
    Enable "Do not crop" to avoid cropping all the photos.
eo: Movu la skatolon por tondi fotojn por ke ili konvenu al la fotograndoj, kiujn vi donis. 
    Vi povas tondi ĉiun bildon malsame, aŭ simple alklaki la butonon 'Sekva' por uzi la defaŭltan tondadon por ĉiu foto.
    Ebligu "Ne tondi" por eviti tondi ĉiujn fotojn.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_disableCrop)
en: Do not crop photos, just scale them.
eo: Ne tondu fotojn, nur grimpi ilin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_disableCrop)
en: Do not crop
eo: Ne tondi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, BtnCropRotateLeft) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, BtnCropRotateLeft)
en: Rotate photo to the left
eo: Rotacii foton maldekstren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, BtnCropRotateLeft)
en: Rotate &left
eo: Rotacii ma&ldekstren

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, BtnCropRotateRight) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, BtnCropRotateRight)
en: Rotate photo to the right
eo: Rotacii foton dekstren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, BtnCropRotateRight)
en: Rotate &right
eo: Rotacii dekst&ren

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, BtnPreviewPageDown) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, BtnPreviewPageDown) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, BtnCropPrev) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, BtnCropPrev)
en: Previous photo
eo: Antaŭa foto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, BtnCropPrev)
en: << Pr&evious
eo: << A&ntaŭa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, BtnCropNext) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, BtnCropNext)
en: Next photo
eo: Sekva foto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, BtnCropNext)
en: Ne&xt >>
eo: Sek&va >>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LblCropPhoto)
en: Photo 0 of 0
eo: Foto 0 de 0

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AdvPrintCustomLayout)
en: Custom layout
eo: Propra aranĝo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_fitAsManyCheck)
en: Fit as many as possible:
eo: Taŭgu kiel eble plej multajn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Rows
eo: Vicoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Photo size
eo: Fotograndeco

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_photoUnits)
en: inches
eo: colojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Columns
eo: Kolumnoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_photoGridCheck)
en: Photo grid:
eo: Fotokrado:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_photosXPageCheck)
en: Automatic layout:
eo: Aŭtomata aranĝo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Photos per page
eo: Fotoj po paĝo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_2)
en: Photos:
eo: Fotoj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: Sheets:
eo: Folikoj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: Empty slots:
eo: Malplenaj fendoj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pagesetup)
en: Page settings
eo: Paĝaj agordoj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Pages Preview
eo: Antaŭrigardo de Paĝoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LblPreview)
en: Page
eo: Paĝo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, BtnPreviewPageUp) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, BtnPreviewPageUp)
en: Next page
eo: Sekva paĝo

[ctx: @title: column]
en: Caption
eo: Titolo

en: Choose your grid size
eo: Elektu vian kradgrandecon

en: Number of rows
eo: Nombro de vicoj

en: Insert number of rows
eo: Enmeti nombron da vicoj

en: Number of columns
eo: Nombro da kolumnoj

en: Insert number of columns
eo: Enmeti nombron da kolumnoj

en: Choose to have a custom photo size album
eo: Elekti havi propran fotograndecan albumon

en: Photo height
eo: Foto alteco

en: Insert photo height
eo: Enigi foton altecon

en: Photo width
eo: Foto larĝa

en: Insert photo width
eo: Enigi foto-larĝon

en: Rotate photo automatically on layout accordingly with camera orientation information
eo: Rotacii foton aŭtomate laŭ aranĝo laŭe kun fotilaj informoj pri orientiĝo

en: No page to print...
eo: Neniu paĝo por presi...

en: Starting to pre-process files...
eo: Komencante antaŭprilabori dosierojn...

en: Printing process aborted...
eo: Presa procezo ĉesigita...

en: Printing process is not completed
eo: Presa procezo ne estas finita

en: Printing process completed.
eo: Presa procezo finiĝis.

en: Open destination directory in file-browser.
eo: Malfermi celdosierujon en dosier-retumilo.

en: There was an error to launch the external Gimp program. Please make sure it is properly installed.
eo: Okazis eraro por lanĉi la eksteran Gimp-programon. Bonvolu certigi, ke ĝi estas ĝuste instalita.

en: Could not remove the GIMP's temporary files.
eo: Ne eblis forigi la provizorajn dosierojn de GIMP.

en: Unable to create a temporary folder. Please make sure you have proper permissions to this folder and try again.
eo: Ne eblas krei provizoran dosierujon. Bonvolu certigi, ke vi havas taŭgajn permesojn al ĉi tiu dosierujo kaj provu denove.

[ctx: @title:window]
en: Print Creator
eo: Presa Kreinto

en: <qt><p><h1><b>Welcome to Print Creator</b></h1></p><p>This assistant will guide you to assemble images to be printed following specific templates as Photo Album, Photo Collage, or Framed Photo.</p><p>An adaptive photo collection page layout can be also used, based on Atkins algorithm.</p></qt>
eo: <qt><p><h1><b>Bonvenon al Print Creator</b></h1></p><p>Ĉi tiu asistanto gvidos vin kunmeti bildojn por presigi laŭ specifaj ŝablonoj kiel Fotoalbumo, Foto. Kolaĝo, aŭ Kadrita Foto.</p><p>Ankaŭ povas esti uzata adapta fotokolekta paĝa aranĝo, bazita sur Atkins-algoritmo.</p></qt>

[ctx: @title:group]
en: Optional Gimp Binaries
eo: Laŭvola Gimp Binaroj

en: Image Format:
eo: Bilda Formato:

en: Select your preferred format to export printing as image.
eo: Elektu vian preferatan formaton por eksporti presadon kiel bildon.

en: Destination folder:
eo: Cela dosierujo:

en: Output Destination Path
eo: Eligo Destinita Vojo

en: The image output file name will be generated automatically.
eo: La bildo eligo dosiernomo estos generita aŭtomate.

en: Open in File Browser
eo: Malfermi en Dosiera Retumilo

[ctx: @info layout page]
en: Custom
eo: Propra

[ctx: @info]
en: Select your preferred print output.
eo: Elektu vian preferatan presan eligon.

en: Add again
eo: Aldoni denove

en: Remove
eo: Forigi

[ctx: @title:window]
en: Custom Layout
eo: Propra Aranĝo

en: The selected custom photo size can not be applied to the paper size.
eo: La elektita propra fotograndeco ne povas esti aplikata al la papera grandeco.

en: Custom
    layout
eo: Propra
    aranĝo

en: Welcome to Print Creator
eo: Bonvenon al Print Creator

en: Albums Selection
eo: Elekto de Albumoj

en: Select Page Layout
eo: Elekti Paĝan Aranĝon

en: Caption Settings
eo: Agordoj de titoloj

en: Crop and Rotate Photos
eo: Tondi kaj Rotacii Fotojn

en: Images Output Settings
eo: Bildaj Eligo-Agordoj

en: Render Printing
eo: Bildigi Preson

en: Photo %1 of %2
eo: Foto %1 de %2

en: Page %1 of %2
eo: Paĝo %1 el %2

en: Error opening input file
eo: Eraro dum malfermo de eniga dosiero

en: Error opening temporary folder
eo: Eraro dum malfermado de provizora dosierujo

en: Cannot resize image. Aborting.
eo: Ne povas regrandigi bildon. Abortante.

en: Cannot save resized image (JPEG). Aborting.
eo: Ne povas konservi regrandigan bildon (JPEG). Abortante.

en: Cannot save resized image (PNG). Aborting.
eo: Ne povas konservi regrandigan bildon (PNG). Abortante.

en: Cannot create a temporary directory
eo: Ne povas krei provizoran dosierujon

en: Resizing %1
eo: Regrandigi %1

en: %1 resized successfully
eo: %1 sukcese regrandigita

en: Failed to resize %1: %2
eo: Malsukcesis regrandigi %1: %2

en: There are no files to send
eo: Ne estas dosieroj por sendi

en: Build images properties file
eo: Konstrui dosieron de proprietoj de bildoj

en: no caption
eo: neniu bildoteksto

en: no keywords
eo: neniuj ŝlosilvortoj

en: file "%1":
    Original images: %2
eo: dosiero "%1":
    Originalaj bildoj: %2

en: Comments: %1
eo: Komentoj: %1

en: Tags: %1
eo: Etikedoj: %1

en: Rating: %1
eo: Taksado: %1

en: properties.txt
eo: proprietoj.txt

en: Image properties file cannot be opened
eo: Dosiero de bildaj proprietoj ne povas esti malfermita

en: Image properties file done
eo: Dosiero de proprietoj de bildo farita

[ctx: @title:window]
en: Processing Failed
eo: Prilaborado Malsukcesis

en: Some images cannot be resized.
    Do you want them to be added as attachments without resizing?
eo: Kelkaj bildoj ne povas esti regrandigeblaj.
    Ĉu vi volas, ke ili estu aldonitaj kiel aldonaĵoj sen regrandigi?

en: The file "%1" is too big to be sent, please reduce its size or change your settings
eo: La dosiero "%1" estas tro granda por esti sendita, bonvolu redukti ĝian grandecon aŭ ŝanĝi viajn agordojn

en: Failed to start "%1" program. Check your system.
eo: Malsukcesis lanĉi "%1" programon. Kontrolu vian sistemon.

en: Starting "%1" program...
eo: Lanĉanta programo "%1"...

en: After having sent your images by email...
eo: Post sendi viajn bildojn retpoŝte...

en: Press 'Finish' button to clean up temporary files
eo: Premu la butonon "Fini" por purigi provizorajn dosierojn

[ctx: Mail client: CLAWSMAIL]
en: Clawsmail
eo: Ungegoj Poŝto

[ctx: Mail client: EVOLUTION]
en: Evolution
eo: Evolucio

[ctx: Mail client: OUTLOOK]
en: Outlook
eo: Perspektivo

[ctx: Mail client: SYLPHEED]
en: Sylpheed
eo: Silfedo

[ctx: Mail client: THUNDERBIRD]
en: Thunderbird
eo: Tondrobirdo

en: Send by Email
eo: Sendi per Retpoŝto

en: A tool to send images by E-mail
eo: Ilo por sendi bildojn per Retpoŝto

en: <p>This tool allows users to back-process items (as resize) before to send by e-mail.</p><p>Items to process can be selected one by one or by group through a selection of albums.</p><p>Different mail client application can be used to process files on the network.</p>
eo: <p>Ĉi tiu ilo permesas al uzantoj retroprocezi erojn (kiel regrandigi) antaŭ ol sendi retpoŝte.</p><p>Erojn por procesi oni povas elekti unuope aŭ grupe per elekto de albumoj.</p><p>Malsama retpoŝtklienta aplikaĵo povas esti uzata por prilabori dosierojn en la reto.</p>

[ctx: @action]
en: Send by Mail...
eo: Sendi per Poŝto...

en: Gnome Mail Client.
eo: Gnome Poŝtkliento.

en: GTK based Mail Client.
eo: Poŝtkliento bazita en GTK.

en: KDE Mail Client.
eo: KDE Poŝtkliento.

en: Netscape Mail Client.
eo: Netscape Poŝtkliento.

en: Outlook Mail Client.
eo: Outlook Poŝtkliento.

en: Mozilla Foundation Mail Client.
eo: Mozilla Foundation Poŝtkliento.

en: Preparing file to export by mail...
eo: Preparante dosieron por eksporti poŝte...

en: %1 input items to process
eo: %1 enigeblaj eroj prilaborendaj

en: <p>This view list all items to export by mail.</p>
eo: <p>Ĉi tiu vido listigas ĉiujn aĵojn por eksporti poŝte.</p>

en: <qt><p><h1><b>Welcome to Email Tool</b></h1></p><p>This assistant will guide you to send your items with a mail client application.</p><p>Before to export contents, you will be able to adjust attachments properties accordingly with your mail service capabilities.</p></qt>
eo: <qt><p><h1><b>Bonvenon al Retpoŝta Ilo</b></h1></p><p>Ĉi tiu asistanto gvidos vin sendi viajn aĵojn per retpoŝta klienta aplikaĵo.</p> <p>Antaŭ eksporti enhavon, vi povos ĝustigi aldonaĵajn proprietojn laŭ viaj retpoŝtaj servoj.</p></qt>

[ctx: @title:group]
en: Mail client application Binaries
eo: Poŝtklienta aplikaĵo Binaroj

en: Mail program:
eo: Poŝtprogramo:

en: Select your preferred external mail client program here.
eo: Elektu vian preferatan eksteran retpoŝtklientan programon ĉi tie.

en: Attach a file with items properties
eo: Aldoni dosieron kun elementtrajtoj

en: If you enable this option, all item properties as Comments, Rating, or Tags, will be added as an attached file.
eo: Se vi ebligas ĉi tiun opcion, ĉiuj objektoj kiel Komentoj, Taksado aŭ Etikedoj estos aldonitaj kiel kuna dosiero.

en: Maximum email size limit:
eo: Maksimuma retpoŝta grandeco limo:

en: Adjust image properties
eo: Alĝustigi bildotrajtojn

en: If you enable this option, all images to be sent can be resized and recompressed.
eo: Se vi ebligas ĉi tiun opcion, ĉiuj sendotaj bildoj povas esti regrandigitaj kaj rekunpremitaj.

en: Image Properties
eo: Bildaj Propraĵoj

en: Select the length of the images that are to be sent. The aspect ratio is preserved.
eo: Elektu la longecon de la sendotaj bildoj. La proporcio estas konservita.

en: Image Length:
eo: Longo de bildo:

en: Select your preferred format to convert image.
eo: Elektu vian preferatan formaton por konverti bildon.

en: <p>The new compression value of JPEG images to be sent:</p>
eo: <p>La nova kunprema valoro de JPEG-bildoj sendotaj:</p>

en: <p><b>1</b>: very high compression<br/><b>25</b>: high compression<br/><b>50</b>: medium compression<br/><b>75</b>: low compression (default value)<br/><b>100</b>: no compression</p>
eo: <p><b>1</b>: tre alta kunpremo<br/><b>25</b>: alta kunpremo<br/><b>50</b>: meza kunpremo<br/><b>75</b>: malalta kunpremo (defaŭlta valoro)<br/><b>100</b>: neniu kunpremo</p>

en: Image quality:
eo: Bilda kvalito:

en: Remove all metadata
eo: Forigi ĉiujn metadatumojn

en: If you enable this option, all metadata as Exif, Iptc, and Xmp will be removed.
eo: Se vi ebligas ĉi tiun opcion, ĉiuj metadatenoj kiel Exif, Iptc kaj Xmp estos forigitaj.

[ctx: @title:window]
en: Send by Email
eo: Sendi per Retpoŝto

en: Welcome to Email Tool
eo: Bonvenon al Retpoŝta Ilo

en: Images List
eo: Listo de Bildoj

en: Email Settings
eo: Retpoŝtaj Agordoj

en: Export by Email
eo: Eksporti per Retpoŝto

en: A tool to create video slideshow from images
eo: Ilo por krei videoprezenton el bildoj

en: <p>This tool allows users to back-process image as frame to create video slide-show.</p><p>Items to process can be selected one by one or by group through a selection of albums.</p><p>Different visual effects can be applied to images to make transitions while to render target video.</p>
eo: <p>Ĉi tiu ilo permesas al uzantoj retroprocezi bildon kiel kadro por krei video-bildadon.</p><p>Eroj prilaboreblaj povas esti elektitaj unuope aŭ grupe per elekto de albumoj.</p> <p>Malsamaj vidaj efikoj povas esti aplikataj al bildoj por fari transirojn dum por bildi celitan filmeton.</p>

[ctx: @action]
en: Create video slideshow...
eo: Krei videoprezenton...

en: Starting to generate video slideshow...
eo: Komencante generi vid-prezenton...

en: %1 input images to process
eo: %1 enigobildoj prilaborendaj

en: Video Slideshow is not completed
eo: Video Slideshow ne finiĝis

en: See the video encoding trace below
eo: Vidu la videokodan spuron sube

en: Video Slideshow completed.
eo: Video Slideshow finiĝis.

en: Opening video stream in player...
eo: Malferma videofluo en ludilo...

en: <p>This view list all items to include on video stream.</p><p>The first one is on top of the list, the last one</p><p>on the bottom. You can adjust the order of each item.</p>
eo: <p>Ĉi tiu vido listigas ĉiujn aĵojn por inkluzivi en videofluo.</p><p>La unua estas supre de la listo, la lasta</p><p>malsupre. Vi povas ĝustigi la ordon de ĉiu ero.</p>

en: <qt><p><h1><b>Welcome to Video Slideshow tool</b></h1></p><p>This assistant will guide you to export</p><p>your images as a video stream.</p><p>You can generate quickly a <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Time-lapse_photography'>Time-lapse</a> movie from images</p><p>captured with a tripod mounted camera controlled with an <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Intervalometer#Photography'>intervalometer</a>.</p><p></p><p>You can also create a video presentation with transition</p><p>effects and audio tracks to show on a TV screen.</p></qt>
eo: <qt><p><h1><b>Bonvenon al Video Slideshow-ilo</b></h1></p><p>Ĉi tiu asistanto gvidos vin eksporti</p><p>viajn bildojn kiel videofluo.</p><p>Vi povas rapide generi <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Time-lapse_photography'>Time-lapse</a> filmon el bildoj</p><p>kaptita per tripiedo muntita fotilo kontrolita per <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Intervalometer#Photography'>intervalometro</a>.</p><p></p><p>Vi povas ankaŭ krei videoprezenton kun transiraj</p><p>efektoj kaj sonspuroj por montri sur televida ekrano.</p></qt>

[ctx: @title:group]
en: FFmpeg Binary
eo: FFmpeg-Binarprogramo

en: Media Container Format:
eo: Formato de Media Ujo:

en: This control allows to choose the format of the media container to host video stream and soundtrack.
eo: Ĉi tiu regilo permesas elekti la formaton de la aŭdvidaĵa ujo por gastigi videofluon kaj sontrakon.

en: Open in Player:
eo: Malfermi en Ludanto:

en: Output
eo: Eligo

en: Equalize Video Luminosity
eo: Egaligi Filman Lumecon

en: Equalization Strength:
eo: Egaliga Forto:

en: This controls strength of equalization. Setting this option to zero effectively does nothing.
eo: Ĉi tio regas la fortecon de egaligo. Metante ĉi elekteblon al nulo efektive ŝanĝas nenion.

en: <i>These settings apply temporal midway video equalization effect while encoding frames as video. This adjusts the sequence of frames to have the same histograms, while maintaining their dynamics as much as possible. It’s useful for e.g. matching exposures from a timelapse sequence.</i>
eo: <i>Ĉi tiuj agordoj aplikas tempan duonvojan video-egaligan efikon dum kodado de kadroj kiel filmo. Ĉi tio ĝustigas la sekvencon de kadroj por havi la samajn histogramojn, konservante ilian dinamikon kiel eble plej. Ĝi estas utila por ekz. kongruaj ekspozicioj de fulmfilmeta sekvenco.</i>

en: Frames Normalization
eo: Normigo de Kadroj

en: Soundtrack File:
eo: Sontraka Dosiero:

[ctx: @title:window]
en: Select Audio Track
eo: Elekti Sontrakon

en: Soundtrack Duration:
eo: Daŭro de Sontrako:

en: Soundtrack Preview:
eo: Antaŭrigardo de Sontrako:

en: <i>Notes about soundtrack: if the audio length is smaller than video, it will be played in loop. If the audio length is largest than video, it will be trimmed. Leave this setting empty if you don't want a soundtrack to the media.</i>
eo: <i>Notoj pri sontrako: se la aŭdaĵo estas pli mallonga ol la filmo, ĝi estos ludita en buklo. Se la aŭdaĵo estas pli longa ol filmo, ĝi estos tondita. Lasu ĉi agordon malplena se vi ne volas sontrakon al la aŭdvidaĵo.</i>

en: Audio Track
eo: Sontrako

en: On Screen Display
eo: Surekrana Bildigo

en: The video output file name will be generated automatically.
eo: La video-produkta dosiernomo estos generita aŭtomate.

en: Number of Frames by Image:
eo: Nombro da Kadroj laŭ Bildo:

en: This value repeat one image in the sequence.
    While creating timelapse; it's usual to use 1.
    Typically, the number of frames will determine
    the time to show the same frame in the video.
    The result will depend of the number of frames
    per second used to encode the media.
eo: Ĉi tiu valoro ripetas unu bildon en la sinsekvo.
    Dum kreado de fulmfilmeto, estas kutime uzi 1.
    Tipe, la nombro da kadroj determinos
    la tempon montri la saman kadron en la filmo.
    La rezulto dependos de la nombro da kadroj
    je sekundo uzata por kodi la aŭdvidaĵon.

en: Video Standard:
eo: Filma Normo:

en: Video Type:
eo: Video Tipo:

en: Video Bit Rate:
eo: Vidbendo-rapideco:

en: Effect While Displaying Images
eo: Efekto Dum Montrado de Bildoj

en: <i>An effect is an visual panning or zooming applied while an image is displayed. The effect duration will follow the number of frames used to render the image on video stream. For a timelapse, let this setting to None.</i>
eo: <i>Efekto estas vida panoramo aŭ zomo aplikata dum bildo estas montrata. La efiko daŭro sekvos la nombron da kadroj uzataj por bildigi la bildon en videofluo. Por fulmfilmeto, lasu ĉi argordon al Neniu.</i>

en: Transition Between Images
eo: Transiro Inter Bildoj

en: <i>A transition is an visual effect applied between two images. For some effects, the duration can depend of random values and can change while the slideshow. For a timelapse, let this setting to None.</i>
eo: <i>Transiro estas vida efiko aplikata inter du bildoj. Por iuj efikoj, la daŭro povas dependi de hazardaj valoroj kaj povas ŝanĝiĝi dum la bildaro.  Por fulmfilmeto, lasu ĉi argordon al Neniu.</i>

en: Duration : %1 seconds by item, total %2 seconds (without transitions)
eo: Daŭro : %1 sekundoj laŭ elemento, entute %2 sekundoj (sen transiroj)

[ctx: @title:window]
en: Create a Video Slideshow
eo: Krei Video-prezenton

en: Welcome to Video Slideshow Tool
eo: Bonvenon al Video Slideshow Tool

en: Video Settings
eo: Video Agordoj

en: Generating Video Slideshow
eo: Generante Video Slideshow

en: Export as wallpaper
eo: Eksporti kiel tapeton

en: A tool to set image as wallpaper
eo: Ilo por agordi bildon kiel tapeton

en: <p>This tool changes background wallpaper to selected image for all desktops.</p><p>If many images are selected, the first one will be used.</p><p>If no image is selected, the first one from current album will be used.</p>
eo: <p>Ĉi tiu ilo ŝanĝas fonan tapeton al elektita bildo por ĉiuj labortabloj.</p><p>Se multaj bildoj estas elektitaj, la unua estos uzata.</p><p>Se neniu bildo estas elektita, la unua unu el nuna albumo estos uzata.</p>

[ctx: @action]
en: Set as wallpaper
eo: Agordi kiel tapeton

[ctx: @title:window]
en: Error While to Set Image as Wallpaper
eo: Eraro dum Agordi Bildon kiel Tapeto

[ctx: @info]
en: Cannot change wallpaper image from current desktop with
    %1
    
    Error: %2
eo: Ne povas ŝanĝi tapeton de la nuna labortablo kun
    %1
    
    Eraro: %2

[ctx: @info]
en: Cannot change wallpaper image from current desktop with
    %1
eo: Ne povas ŝanĝi tapetabildon de nuna labortablo kun
    %1

en: Unknown Error %1
eo: Nekonata Eraro %1

en: Cannot change wallpaper image from current desktop with
    %1
    
    Context: %2
    
    Error: %3
eo: Ne povas ŝanĝi tapetobildon de nuna labortablo kun
    %1
    
    Kunteksto: %2
    
    Eraro: %3

en: Cannot create desktop context.
eo: Ne povas krei labortablan kuntekston.

en: Cannot set wall paper image path.
eo: Ne povas agordi la vojon de bildo de murpapera.

en: Cannot set wallpaper properties.
eo: Ne povas agordi tapetajn trajtojn.

en: Cannot apply changes to desktop wallpaper.
eo: Ne povas apliki ŝanĝojn al labortablo.

[ctx: @title:window]
en: WallPaper Settings
eo: Agordoj de Murpaperoj

en: Wallpaper Layout:
eo: Tapeta Aranĝo:

en: Adjusted
eo: Alĝustigita

en: Adjusted with Aspect ratio
eo: Alĝustigita kun Bildformato

en: Adjusted and cropped
eo: Alĝustigita kaj tranĉita

en: Centered
eo: Centrita

en: OpenGL Viewer
eo: OpenGL-Vidilo

en: A tool to preview image with OpenGL
eo: Ilo por antaŭrigardi bildon kun OpenGL

en: <p>This tool preview a series of items using OpenGL effects.</p><p><u>Usage:</u></p><table><tr><td colspan="2"><nobr><center><b><h1>Item Access</h1></b></center></nobr></td></tr><tr><td>Previous Item:</td><td><i>Up</i> key</td></tr><tr><td></td><td><i>PgUp</i> key</td></tr><tr><td></td><td><i>Left</i> key</td></tr><tr><td></td><td>Mouse wheel up</td></tr><tr><td>Next Item:</td><td><i>Down</i> key</td></tr><tr><td></td><td><i>PgDown</i> key</td></tr><tr><td></td><td><i>Right</i> key</td></tr><tr><td></td><td>Mouse wheel down</td></tr><tr><td>Quit:</td><td><i>Esc</i> key</td></tr><tr><td colspan="2"><nobr><center><b><h1>Item Display</h1></b></center></nobr></td></tr><tr><td>Toggle fullscreen to normal:</td><td><i>f</i> key</td></tr><tr><td>Toggle scroll-wheel action:</td><td><i>c</i> key (either zoom or change image)</td></tr><tr><td>Rotation:</td><td><i>r</i> key</td></tr><tr><td>Reset view:</td><td>double click</td></tr><tr><td>Original size:</td><td><i>o</i> key</td></tr><tr><td>Zooming:</td><td>Move mouse in up-down-direction while pressing the right mouse button</td></tr><tr><td></td><td><i>c</i> key and use the scroll-wheel</td></tr><tr><td></td><td><i>+</i> and <i>-</i> keys</td></tr><tr><td></td><td>ctrl + scrollwheel</td></tr><tr><td>Panning:</td><td>Move mouse while pressing the left button</td></tr><tr><td colspan="2"><nobr><center><b><h1>Others</h1></b></center></nobr></td></tr><tr><td>Show this help:</td><td><i>F1</i> key</td></tr></table>
eo: <p>Ĉi tiu ilo antaŭmontru serion de eroj uzante OpenGL-efektojn.</p><p><u>Uzado:</u></p><table><tr><td colspan="2"><nobr><center><b><h1>Aliro al objekto</h1></b></center></nobr></td></tr><tr><td>Antaŭa ero:</td><td><i>>Supren</i> klavo</td></tr><tr><td></td><td><i>PgUp</i> klavo</td></tr><tr><td></td><td><i>Maldekstren</i> klavo</td></tr><tr><td></td><td> Musrado supren</td></tr><tr><td>Sekva ero:</td><td><i>Malsupren</i> klavo</td></tr><tr><td></td><td><i>PgDown</i> klavo</td></tr><tr><td></td><td><i>Dekstren</i> klavo</td></tr><tr><td></td><td>Musrado malsupren</td></tr><tr><td>Eliri:</td><td><i>Esc</i> klavo</td></tr><tr><td colspan="2"><nobr><center><b><h1>Elementvidigo</h1></b></center></nobr></td></tr><tr><td>Ŝanĝi plenekranon al normala:</td><td><i>f</i> klavo</td></tr><tr><td>Baskuli rulradan agon:</td><td><i>c</i> klavo(aŭ zomi aŭ ŝanĝi bildon)</td></tr><tr><td>Rotacio:</td><td><i>r</i> klavo</td></tr><tr><td>Restarigi vidpunkton:</td><td>duobla klako</td></tr><tr><td>Originala grandeco:</td><td><i>o</i> klavo</td></tr><tr><td>Zomado:</td><td>Movu la muson en supren-malsupren-direkton dum premado de la dekstra musbutono</td></tr><tr><td></td><td><i>c</i> klavo kaj uzu la rul-radon</td></tr><tr><td></td><td><i>+</i> kaj <i>-</i> klavoj</td></tr><tr><td></td><td>ctrl + rulrado</td></tr><tr><td>Ŝovumo:</td><td>Movu muson dum premado de la maldekstra butono</td></tr><tr><td colspan="2"><nobr><center><b><h1>Aliaj</h1></b></center></nobr></td></tr><tr><td>Montri ĉi tiun helpon:</td><td><i>F1</i> klavo</td></tr></table>

[ctx: @action]
en: OpenGL Image Viewer
eo: OpenGL Bild-Vidilo

en: OpenGL Error
eo: OpenGL-eraro

en: GL_ARB_texture_rectangle OpenGL extension is not supported on your system
eo: OpenGL-etendo GL_ARB_texture_rectangle ne estas subtenata sur via sistemo

en: No OpenGL context has been found
eo: Trovis neniun OpenGL-kuntekston

[ctx: @title:window]
en: Soundtrack Preview
eo: Antaŭrigardo de voĉa bando

en: If set, the soundtrack for the current album will be saved and restored automatically on the next startup.
eo: Se agordita, la muziko por la nuna albumo estos konservita kaj restarigita aŭtomate ĉe la sekva ekfunkciigo.

en: Move the selected track up in the playlist.
eo: Movi la elektitan trakon supren en la ludlisto.

en: Move the selected track down in the playlist.
eo: Movi la elektitan trakon malsupren en la ludlisto.

en: Add new tracks to the playlist.
eo: Aldoni novajn trakojn al la ludlisto.

en: Delete the selected track from the playlist.
eo: Forigi la elektitan trakon el la ludlisto.

en: Load playlist from a file.
eo: Ŝargi ludliston de dosiero.

en: Save playlist to a file.
eo: Konservi ludliston al dosiero.

en: Clear the playlist.
eo: Forigi la ludliston.

[ctx: number of tracks and running time]
en: 1 track [%2] | %1 tracks [%2]
eo[0]: 1 trako [%2]
eo[1]: %1 trakoj [%2]

en: Slide time is greater than soundtrack time. Suggestion: add more sound files.
eo: La tempo de lumbildoj estas pli granda ol la tempo de la muziko. Sugesto: aldonu pliajn sondosierojn.

[ctx: @title:window]
en: Select Sound Files
eo: Elekti Sondosierojn

en: You can only move image files up one at a time.
eo: Vi povas movi bilddosierojn nur unu po unu supren.

en: You can only move files down one at a time.
eo: Vi povas nur movi dosierojn malsupren unu samtempe.

[ctx: @title:window]
en: Load Playlist
eo: Ŝargi Ludliston

en: Playlist (*.m3u)
eo: Ludlisto (*.m3u)

[ctx: @title:window]
en: Save Playlist
eo: Konservi Ludliston

en: Cannot access file "%1". Please check the path is correct.
eo: Ne povas aliri dosieron "%1". Bonvolu kontroli, ke la vojo estas ĝusta.

en: Cannot create a preview of an empty file list.
eo: Ne povas krei antaŭrigardon de malplena dosierlisto.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_selectionGroupBox)
en: Select audio files
eo: Elekti sondosierojn

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_SoundFilesButtonUp)
en: Move the current image up in the portfolio list.
eo: Movi la nunan bildon supren en la biletujo-listo.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_SoundFilesButtonAdd)
en: Add some image files to the portfolio list.
eo: Aldoni kelkajn bilddosieroj al la biletujo listo.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_SoundFilesButtonDelete)
en: Remove some image files from the portfolio list.
eo: Forigi kelkajn bilddosierojn el la biletujo-listo.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_SoundFilesButtonDown) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_SoundFilesButtonLoad) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_SoundFilesButtonSave) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_SoundF
en: Move the current image down in the portfolio list.
eo: Movi la nunan bildon malsupren en la biletujo-listo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_previewButton)
en: Preview...
eo: Antaŭrigardo...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Options
eo: Opcioj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_loopCheckBox)
en: &Loop
eo: &Ripeto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_playCheckBox)
en: &Auto play
eo: &Aŭtomata ludado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_rememberSoundtrack)
en: Remember soundtrack
eo: Memori muzikon

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Time comparison
eo: Komparo de tempo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Soundtrack:
eo: Muziko:

en: No detail available
eo: Neniu detalo havebla

en: %1 may not be playable.
eo: %1 eble ne estas ludebla.

en: This file may not be playable.
eo: Ĉi tiu dosiero eble ne estas ludebla.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_playButton)
en: Play
eo: Ludi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_stopButton)
en: Stop
eo: Halti

[ctx: Previous item to show]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_prevButton)
en: Previous
eo: Antaŭa

[ctx: Next item to show]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_nextButton)
en: Next
eo: Poste

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Time:
eo: Tempo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Elapsed:
eo: Pasis:

[ctx: Total amount of time of presentation]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Total:
eo: Totalo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_soundLabel)
en: Volumes:
eo: Laŭtecoj:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: &Interface
eo: &Interfaco

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_useMillisecondsCheckBox)
en: Use &milliseconds instead of seconds
eo: Uzi &milisekundojn anstataŭ sekundojn

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: &Controls
eo: &Kontroloj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_enableMouseWheelCheckBox)
en: Enable mouse wheel to move between slides.
eo: Ebligi musradon moviĝi inter diapozitivoj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_enableMouseWheelCheckBox)
en: Enable mouse &wheel
eo: Ebligi muson &radon

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: OpenGL effects
eo: OpenGL-efikoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_openGlFullScale)
en: Use full screen resolution (slower)
eo: Uzi plenekranan distingivon (pli malrapide)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: &Ken Burns effect
eo: Ken Burns-efiko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_kbDisableFadeCheckBox)
en: Disable &fade-in / fade-out
eo: Malebligi &fade-en/fade-out

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_kbDisableCrossfadeCheckBox)
en: Disable &cross-fade
eo: Malebligi &kruc-fade

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_enableKenBurnsSameSpeed)
en: Use &same speed for visual effects
eo: Uzi &saman rapidon por vidaj efikoj

en: This is a comment sample...
eo: Ĉi tio estas komenta specimeno...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_fontselectBtn)
en: Select Font...
eo: Elekti tiparon...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Line length (in characters):
eo: Liniolongo (en signoj):

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Colors
eo: Koloroj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_commentsDrawOutlineCheckBox)
en: Outlined Text
eo: Skizita Teksto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Background opacity:
eo: Fona opakeco:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Font color:
eo: Tiparokoloro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Background color:
eo: Fona koloro:

en: %1 image [%2] | %1 images [%2]
eo[0]: %1 bildo [%2]
eo[1]: %1 bildoj [%2]

en: %1 image | %1 images
eo[0]: %1 bildo
eo[1]: %1 bildoj

en: Cannot access file %1. Please check the path is correct.
eo: Ne povas aliri dosieron %1. Bonvolu kontroli, ke la vojo estas ĝusta.

[ctx: Image number %1]
en: Image #%1
eo: Bildo #%1

en: Delay between images (ms):
eo: Prokrasto inter bildoj (ms):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_delayLabel)
en: Delay between images (s):
eo: Prokrasto inter bildoj (j):

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, m_ImagesFilesGroup)
en: Preview the currently selected image.
eo: Antaŭrigardu la nuntempe elektitan bildon.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_ImagesFilesGroup)
en: Image List
eo: Bilda Listo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_label6)
en: Total number of images in the portfolio and sequence duration.
eo: Tuta nombro da bildoj en la biletujo kaj sekvenco daŭro.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_label7)
en: Currently selected image in the portfolio list.
eo: Nuntempe elektita bildo en la biletujo listo.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Content Rendering
eo: Enhavo Reprezentado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_printNameCheckBox)
en: P&rint filename
eo: P&skribi dosiernomon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_printCommentsCheckBox)
en: Pr&int captions
eo: Pres&inti subtitolojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_printProgressCheckBox)
en: Progress indicator
eo: Progresindikilo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Playback
eo: Reproduktado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_shuffleCheckBox)
en: &Shuffle images
eo: &Miksi bildojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_offAutoDelayCheckBox)
en: &Off Auto Delay
eo: &Malŝaltita Aŭtomata Prokrasto

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_offAutoDelayCheckBox)
en: this option requires user action to switch between images
eo: ĉi tiu opcio postulas uzantan agon por ŝanĝi inter bildoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Effect :
eo: Efiko:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_openglCheckBox)
en: Use Open&GL transitions
eo: Uzi Open&GL-transirojn

[ctx: @title:window]
en: Presentation
eo: Prezento

[ctx: @action: play presentation]
en: Start
eo: Lanĉi

[ctx: @info:tooltip]
en: Start Presentation
eo: Komenci Prezentadon

[ctx: @title: main settings for the presentation]
en: Main Settings
eo: Ĉefaj Agordoj

[ctx: @title: caption settings for the presentation]
en: Caption
eo: Titolo

[ctx: @title: soundtrack settings for the presentation]
en: Soundtrack
eo: Sontrako

[ctx: @title: advanced presentation settings]
en: Advanced
eo: Plie

[ctx: Filter Effect: No effect]
en: None
eo: Neniu

[ctx: Filter Effect: Blend]
en: Blend
eo: Miksi

[ctx: Filter Effect: Cube]
en: Cube
eo: Kubo

[ctx: Filter Effect: Fade]
en: Fade
eo: Dissolvi

[ctx: Filter Effect: Flutter]
en: Flutter
eo: Fluto

[ctx: Filter Effect: In Out]
en: In Out
eo: En Ekstere

[ctx: Filter Effect: Rotate]
en: Rotate
eo: Rotacii

[ctx: Filter Effect: Slide]
en: Slide
eo: Gliti

[ctx: Filter Effect: Random effect]
en: Random
eo: Hazarda

en: Slideshow Completed
eo: Bildoprezento Finiĝis

en: Click to Exit...
eo: Klaku por Eliri...

en: SlideShow Completed
eo: Bildoprezento Finiĝis

en: There are no images to show.
eo: Ne estas bildoj por montri.

en: OpenGL support is not available on your system.
eo: OpenGL-subteno ne haveblas en via sistemo.

[ctx: @title]
en: Presentation
eo: Prezento

[ctx: @info]
en: A tool to render presentation
eo: Ilo por fari prezenton

[ctx: @info]
en: This tool render a series of items as an advanced slide-show.
    
    Plenty of transition effects are available are ones based on OpenGL and the famous Ken Burns effect.
    
    You can add a sound-track in background while your presentation.
eo: Ĉi tiu ilo prezentas serion da eroj kiel altnivelan bildaron.
    
    Multaj transiraj efikoj disponeblas estas tiuj bazitaj sur OpenGL kaj la fama Ken Burns-efekto.
    
    Vi povas aldoni voĉan muzikon fone dum via prezento. .

[ctx: @action]
en: Presentation...
eo: Prezento...

[ctx: @title:window]
en: Specify Delay for Slide Show
eo: Specifi Prokraston por Bilda prezento

en: Delay:
eo: Prokrasto:

[ctx: @title:window]
en: Delete Image
eo: Forigi Bildon

en: Do you want to move this image to the trash?
eo: Ĉu vi volas movi ĉi tiun bildon al la rubujo?

[ctx: Filter Effect: Chess Board]
en: Chess Board
eo: Ŝaktabulo

[ctx: Filter Effect: Sweep]
en: Sweep
eo: Balai

[ctx: Filter Effect: Mosaic]
en: Mosaic
eo: Mozaiko

[ctx: Filter Effect: Cubism]
en: Cubism
eo: Kubismo

[ctx: Filter Effect: Growing]
en: Growing
eo: Kreskante

[ctx: Filter Effect: Horizontal Lines]
en: Horizontal Lines
eo: Horizontalaj Linioj

[ctx: Filter Effect: Vertical Lines]
en: Vertical Lines
eo: Vertikalaj Linioj

[ctx: Filter Effect: Circle Out]
en: Circle Out
eo: Cirkligi eksteren

[ctx: Filter Effect: Spiral In]
en: Spiral In
eo: Spiralo En

[ctx: Filter Effect: Blobs]
en: Blobs
eo: Bloboj

[ctx: @title:window]
en: Slideshow
eo: Bildoprezento

[ctx: Reason for inhibiting the screensaver activation, when the presentation mode is active]
en: Giving a slideshow
eo: Donante bildoprezenton

[ctx: @title:window]
en: Slideshow Settings
eo: Agordoj de Bildaprezento

en: Delay between images:
eo: Prokrasto inter bildoj:

en: The delay, in seconds, between images.
eo: La prokrasto, en sekundoj, inter bildoj.

en: Start with current image
eo: Komenci per aktuala bildo

en: If this option is enabled, the Slideshow will be started with the current image selected in the images list.
eo: Se ĉi tiu opcio estas ebligita, la Bildaprezento estos komencita kun la nuna bildo elektita en la bildlisto.

en: Slideshow runs in a loop
eo: Bildaprezento funkcias en buklo

en: Run the slideshow in a loop.
eo: Ruli la bildaron en buklo.

en: Shuffle images
eo: Miksi bildojn

en: If this option is enabled, the Slideshow will run in random order
eo: Se ĉi tiu opcio estas ebligita, la Bildaprezento funkcios en hazarda ordo

en: Show progress indicator
eo: Montri progresindikilon

en: Show a progress indicator with pending items to show and time progression.
eo: Montri progresindikilon kun atendataj eroj por montri kaj tempoprogresadon.

en: Show image file name
eo: Montri bildodosiernomon

en: Show the image file name at the bottom of the screen.
eo: Montri la bildodosiernomon ĉe la malsupro de la ekrano.

en: Show image creation date
eo: Montri daton de kreo de bildo

en: Show the image creation time/date at the bottom of the screen.
eo: Montri la kreadtempon/daton ĉe la malsupro de la ekrano.

en: Show camera aperture and focal length
eo: Montri fotilan aperturon kaj fokusan distancon

en: Show the camera aperture and focal length at the bottom of the screen.
eo: Montri la fotilan aperturon kaj fokusan distancon ĉe la fundo de la ekrano.

en: Show camera exposure and sensitivity
eo: Montri fotilan elmeton kaj sentemon

en: Show the camera exposure and sensitivity at the bottom of the screen.
eo: Montri la fotilan elmeton kaj sentemon ĉe la fundo de la ekrano.

en: Show camera make and model
eo: Montri markon kaj modelon de fotilo

en: Show the camera make and model at the bottom of the screen.
eo: Montri la markon kaj modelon de la fotilo ĉe la fundo de la ekrano.

en: Show camera lens model
eo: Montri fotilan lensmodelon

en: Show the camera lens model at the bottom of the screen.
eo: Montri la fotillensmodelon ĉe la fundo de la ekrano.

en: Show image caption
eo: Montri bildotekston

en: Show the image caption at the bottom of the screen.
eo: Montri la bildotekston ĉe la malsupro de la ekrano.

en: Show image title
eo: Montri bildotitolon

en: Show the image title at the bottom of the screen.
eo: Montri la titolon de la bildo malsupre de la ekrano.

en: Show image caption if it has not title
eo: Montri bildotekston se ĝi ne havas titolon

en: Show the image caption at the bottom of the screen if no titles existed.
eo: Montri la bildotekston ĉe la malsupro de la ekrano se neniuj titoloj ekzistis.

en: Show image tags
eo: Montri bildajn etikedojn

en: Show the digiKam image tag names at the bottom of the screen.
eo: Montri la digiKam-bildajn etikednomojn ĉe la fundo de la ekrano.

en: Show image labels
eo: Montri bildajn etikedojn

en: Show the digiKam image color label and pick label at the bottom of the screen.
eo: Montri la digiKam-bildan koloretikedon kaj elektu etikedon ĉe la fundo de la ekrano.

en: Show image rating
eo: Montri bildan takson

en: Show the digiKam image rating at the bottom of the screen.
eo: Montri la bildrangigon de digiKam ĉe la fundo de la ekrano.

en: Caption font:
eo: Tiparo de bildoteksto:

en: Select here the font used to display text in the slideshow.
eo: Elektu ĉi tie la tiparon uzatan por montri tekston en la bildoprezento.

en: Screen placement:
eo: Ekranlokigo:

en: In case of multi-screen computer, select here the monitor to slide contents.
eo: En kazo de multi-ekrana komputilo, elektu ĉi tie la monitoron por gliti enhavon.

[ctx: @label:listbox The current screen, for the presentation mode]
en: Current Screen
eo: Nuna Ekrano

[ctx: @label:listbox The default screen for the presentation mode]
en: Default Screen
eo: Apriora Ekrano

[ctx: @label:listbox %1 is the screen number (0, 1, ...)]
en: Screen %1
eo: Ekrano %1

en: <b>Note: This dialog for the Slideshow Settings can be activated at any time with the F2 key.</b>
eo: <b>Noto: Ĉi tiu dialogo por la Agordoj de Bildaprezento povas esti aktivigita iam ajn per la F2-klavo.</b>

en: SlideShow
eo: Bildaspektaklo

en: A tool to render slideshow
eo: Ilo por bildigi bildaron

en: <p>This tool render a series of items as a simple slide-show.</p><p>Plenty of items properties can be displayed as overlay while running.</p><p>This tool can play album contents in recursive mode with children albums if any.</p><p><u>Usage:</u></p><table><tr><td colspan="2"><nobr><center><b><h1>Item Access</h1></b></center></nobr></td></tr><tr><td>Previous Item:</td><td><i>Up</i> key</td></tr><tr><td></td><td><i>PgUp</i> key</td></tr><tr><td></td><td><i>Left</i> key</td></tr><tr><td></td><td>Mouse wheel up</td></tr><tr><td></td><td>Left mouse button</td></tr><tr><td>Next Item:</td><td><i>Down</i> key</td></tr><tr><td></td><td><i>PgDown</i> key</td></tr><tr><td></td><td><i>Right</i> key</td></tr><tr><td></td><td>Mouse wheel down</td></tr><tr><td></td><td>Right mouse button</td></tr><tr><td>Pause/Start:</td><td><i>Space</i> key</td></tr><tr><td>Slideshow Settings:</td><td><i>F2</i> key</td></tr><tr><td>Hide/Show Overlays:</td><td><i>F4</i> key</td></tr><tr><td>Quit:</td><td><i>Esc</i> key</td></tr><tr><td colspan="2"><nobr><center><b><h1>Item Properties</h1></b></center></nobr></td></tr><tr><td>Change Tags:</td><td>Use Tags keyboard shortcuts</td></tr><tr><td>Change Rating:</td><td>Use Rating keyboard shortcuts</td></tr><tr><td>Change Color Label:</td><td>Use Color label keyboard shortcuts</td></tr><tr><td>Change Pick Label:</td><td>Use Pick label keyboard shortcuts</td></tr><tr><td colspan="2"><nobr><center><b><h1>Others</h1></b></center></nobr></td></tr><tr><td>Show this help:</td><td><i>F1</i> key</td></tr></table>
eo: <p>Ĉi tiu ilo prezentas serion da eroj kiel simpla bildaro.</p><p>Multe da eroj ecoj povas esti montritaj kiel supermetaĵo dum funkciado.</p><p>Ĉi tiu ilo povas ludi albumajn enhavojn en rekursiva reĝimo kun idalbumoj se ekzistas.</p><p><u>Uzo:</u></p><table><tr><td colspan="2"><nobr><center><b><h1>Aliro al eroj</h1></b></center></nobr></td></tr><tr><td>Antaŭa ero:</td><td><i>Supren</i> klavo</td></tr><tr><td></td><td><i>PgUp</i> klavo</td></tr><tr><td></td><td><i>Maldekstren</i> klavo</td></tr><tr><td></td><td>Musrado supren</td></tr><tr><td></td><td>Maldekstra musbutono</td></tr><tr><td>Sekva ero :</td><td><i>Malsupren</i> klavo</td></tr><tr><td></td><td><i>PgDown</i> klavo</td></tr><tr><td></td><td><i>Dekstren</i> klavo</td></tr><tr><td></td><td>Musrado malsupren</td></tr><tr><td></td><td>Dekstra musbutono</td></tr><tr><td>Paŭzi/Komenci:</td><td><i>Spaco</i> klavo</td></tr><tr><td>Bildprezentaj agordoj</td><td><i>F2</i> klavo</td></tr><tr><td>Kaŝi/Montri Supermetojn:</td><td><i>F4</i> klavo</td></tr><tr><td>Eliri:</td><td><i>Esc</i> klavo</td></tr><tr><td colspan="2"><nobr><center><b><h1>Eraj Trajtoj</h1></b></center></nobr></td></tr><tr><td>Ŝanĝi Etikedojn:</td><td>Uzi Etikedajn klavkombinojn</td></tr><tr><td>Ŝanĝi Taksadon:</td><td>Uzi Taksadajn fulmoklavojn</td></tr><tr><td>Ŝanĝi Koloretikedajn klavarajn ŝparvojojn</td></tr><tr><td>Ŝanĝi Elekt-Etikedon:</td><td>Uzi Etiked-elektajn klavkombinojn</td></tr><tr><td colspan="2"><nobr><center><b><h1>Aliaj</h1></b></center></nobr></td></tr><tr><td>Montri ĉi tiun helpon:</td><td><i>F1</i> klavo</td></tr></table>

[ctx: @action]
en: Slideshow
eo: Bildoprezento

en: Slideshow
eo: Bildoprezento

en: Play All
eo: Ludi Ĉion

en: Play Selection
eo: Ludi Elekton

en: Play With Sub-Albums
eo: Ludi Kun Sub-Albumoj

en: Slideshow Completed.
    Click To Exit
    or press ESC...
eo: Bildoprezento Finiĝis.
    Alklaku Por Eliri
    ek premu ESC...

en: An error has occurred to show item
    %1
eo: Okazis eraro por montri eron
    %1

en: Switch Screen
eo: Ŝalti ekranon

[ctx: %1 is the screen number (0, 1, ...)]
en: Screen %1
eo: Ekrano %1

[ctx: @title]
en: Box
eo: Skatolo

[ctx: @info]
en: A tool to export to Box web-service
eo: Ilo por eksporti al Box-retservo

[ctx: @info]
en: This tool allows users to export items to Box web-service.
    
    See Box web site for details: %1
eo: Ĉi tiu ilo permesas al uzantoj eksporti erojn al la retservo de Box.
    
    Vidu la retejon de Box por detaloj: %1

[ctx: @action]
en: Export to &Box...
eo: Eksporti al &Kesto...

en: Failed to upload photo
eo: Malsukcesis alŝuti foton

en: Failed to list folders
eo: Malsukcesis listigi dosierujojn

[ctx: @title:window]
en: Export to Box
eo: Eksporti al Skatolo

[ctx: @action:button]
en: Start Upload
eo: Komenci Alŝuton

[ctx: @info:tooltip, button]
en: Start upload to Box
eo: Komenci alŝuton al Box

[ctx: @info]
en: No image selected. Please select which images should be uploaded.
eo: Neniu bildo elektita. Bonvolu elekti kiuj bildoj devas esti alŝutitaj.

[ctx: @title:window]
en: Warning
eo: Averto

[ctx: @info]
en: Authentication failed. Click "Continue" to authenticate.
eo: Aŭtentigo malsukcesis. Alklaku "Daŭrigu" por aŭtentikigi.

[ctx: @action:button]
en: Continue
eo: Daŭrigi

[ctx: @action:button]
en: Cancel
eo: Rezigni

[ctx: @info]
en: Box export
eo: Skatolo eksporto

[ctx: @title:window]
en: Uploading Failed
eo: Malsukcesa alŝuto

[ctx: @info]
en: Failed to upload photo to Box.
    %1
    Do you want to continue?
eo: Malsukcesis alŝuti foton al Box.
    %1
    Ĉu vi volas daŭrigi?

[ctx: @title:window]
en: Login Failed
eo: Ensaluto malsukcesis

[ctx: @info]
en: Authentication failed. Do you want to try again?
eo: Aŭtentigo malsukcesis. Ĉu vi volas provi denove?

[ctx: @info]
en: Box call failed:
    %1
eo: Kestovoko malsukcesis:
    %1

[ctx: @info]
en: A tool to export to Dropbox web-service
eo: Ilo por eksporti al Dropbox retservo

[ctx: @info]
en: This tool allows users to export items to Dropbox web-service.
    
    See Dropbox web site for details: %1
eo: Ĉi tiu ilo permesas al uzantoj eksporti erojn al Dropbox-retservo.
    
    Vidu Dropbox-retejon por detaloj: %1

[ctx: @action]
en: Export to &Dropbox...
eo: Eksporti al &Dropbox...

[ctx: @title:window]
en: Export to Dropbox
eo: Eksporti al Dropbox

[ctx: @info:tooltip, button]
en: Start upload to Dropbox
eo: Komenci alŝuton al Dropbox

en: No image selected. Please select which images should be uploaded.
eo: Neniu bildo elektita. Bonvolu elekti kiuj bildoj devas esti alŝutitaj.

en: Authentication failed. Do you want to try again?
eo: Aŭtentigo malsukcesis. Ĉu vi volas provi denove?

en: Dropbox export
eo: Dropbox-eksporto

en: Failed to upload photo to Dropbox.
    %1
    Do you want to continue?
eo: Malsukcesis alŝuti foton al Dropbox.
    %1
    Ĉu vi volas daŭrigi?

en: Dropbox call failed:
    %1
eo: Dropbox-voko malsukcesis:
    %1

en: Privacy setting of the album that will be created (required).
eo: Privateca agordo de la albumo kiu estos kreita (deviga).

en: Only Me
eo: Nur mi

en: Only Friends
eo: Nur Amikoj

en: Friends of Friends
eo: Amikoj de Amikoj

en: Everyone
eo: Ĉiuj

en: Facebook
eo: Fejsbuko

en: A tool to export to Facebook web-service
eo: Ilo por eksporti al Facebook-retservo

en: <p>This tool allows users to export items to Facebook web-service.</p><p>See Facebook web site for details: <a href='https://www.facebook.com/'>https://www.facebook.com/</a></p>
eo: <p>Ĉi tiu ilo permesas al uzantoj eksporti erojn al Facebook-retservo.</p><p>Vidu Facebook-retejon por detaloj: <a href='https://www.facebook.com/'>https:/ /www.facebook.com/</a></p>

[ctx: @action]
en: Export to &Facebook...
eo: Eksporti al &Facebook...

[ctx: @title:window]
en: Facebook
eo: Fejsbuko

en: <p>Currently, as an open source project, we are unable to meet the Facebook requirements for reactivating this plugin.</p><p>For more information look here: <a href='https://bugs.kde.org/show_bug.cgi?id=182838'>KDE Bugtracking System</a></p>
eo: <p>Nuntempe, kiel malfermfonteca projekto, ni ne povas plenumi la postulojn de Facebook por reaktivigi ĉi tiun kromprogramon.</p><p>Por pliaj informoj rigardu ĉi tie: <a href='https://bugs.kde. org/show_bug.cgi?id=182838'>KDE-Spura Sistemo</a></p>

en: Cannot open file
eo: Ne povas malfermi dosieron

en: The service is not available at this time.
eo: La servo ne disponeblas nuntempe.

en: The application has reached the maximum number of requests allowed.
eo: La aplikaĵo atingis la maksimuman kvanton de petoj permesitaj.

en: Invalid session key or session expired. Try to log in again.
eo: Nevalida seancoŝlosilo aŭ seanco eksvalidiĝis. Provu denove ensaluti.

en: Invalid album ID.
eo: Nevalida albumo ID.

en: Album is full.
eo: Albumo estas plena.

en: Missing or invalid file.
eo: Mankas aŭ nevalida dosiero.

en: Too many unapproved photos pending.
eo: Tro da neaprobitaj fotoj atendas.

en: Validate previous session...
eo: Validigi la antaŭan seancon...

[ctx: @title:window]
en: Export to Facebook Web Service
eo: Eksporti al Facebook Retejo

[ctx: @info:tooltip, button]
en: Start upload to Facebook web service
eo: Komenci alŝuton al Facebook-retservo

en: Continue with Facebook
eo: Daŭrigi kun Fejsbuko

en: Log Out of Facebook
eo: Elsaluti el Facebook

en: <i>auto create</i>
eo: <i>aŭtomata kreo</i>

en: Facebook Call Failed: %1
eo: Facebook Voko Malsukcesis: %1

en: Facebook export
eo: Facebook eksporto

en: Failed to upload photo into Facebook: %1
    Do you want to continue?
eo: Malsukcesis alŝuti foton en Facebook: %1
    Ĉu vi volas daŭrigi?

en: Facebook Call Failed: %1
eo: Voko de Facebook Malsukcesis: %1

en: Target location:
eo: Cela loko:

[ctx: @title:window]
en: Target Folder
eo: Cela Dosierujo

en: Sets the target address to copy the items to.
eo: Agordas la cel-adreson al kiu kopii la erojn.

en: Target file behavior:
eo: Celdosierkonduto:

en: Copy files
eo: Kopii dosierojn

en: Create symlinks
eo: Krei simbolligilojn

en: Create relative symlinks
eo: Krei relativajn simbolligojn

en: Include the sidecar of the items
eo: Inkluzivi la kromĉaron de la eroj

en: Write sidecar metadata to the items
eo: Skribi kromĉarajn metadatenojn al la eroj

en: Overwrite existing items in the target
eo: Anstataŭigi ekzistantajn erojn en la celo

en: Use the album path of the items in the target
eo: Uzi la albuman vojon de la eroj en la celo

en: <p>The new compression value of JPEG images to be sent:</p><p><b>1</b>: very high compression<br/><b>25</b>: high compression<br/><b>50</b>: medium compression<br/><b>75</b>: low compression (default value)<br/><b>100</b>: no compression</p>
eo: <p>La nova kunprema valoro de JPEG-bildoj sendotaj:</p><p><b>1</b>: tre alta kunpremo<br/><b>25</b>: alta kunpremo<br /><b>50</b>: meza kunpremo<br/><b>75</b>: malalta kunpremo (defaŭlta valoro)<br/><b>100</b>: neniu kunpremo</p>

en: This is the list of items to copy to the specified target.
eo: Ĉi tio estas la listo de eroj por kopii al la specifita celo.

[ctx: @title:window]
en: Export to Local Storage
eo: Eksporti al Loka konservejo

[ctx: @action:button]
en: Start Export
eo: Komenci Eksporton

[ctx: @info:tooltip, button]
en: Start export to the specified target
eo: Komenci eksporton al la specifita celo

[ctx: @title:window]
en: Copy not Completed
eo: Kopio ne Kompletita

en: Some of the items have not been copied and are still in the list. You can retry to copy these items now.
eo: Kelkaj el la eroj ne estis kopiitaj kaj ankoraŭ estas en la listo. Vi povas reprovi kopii ĉi tiujn erojn nun.

[ctx: @title]
en: File Copy
eo: Dosiera Kopio

[ctx: @info]
en: A tool to export items to a local storage
eo: Ilo por eksporti erojn al loka konservejo

[ctx: @info]
en: This tool allows users to export items to a local storage.
eo: Ĉi tiu ilo permesas al uzantoj eksporti erojn al loka konservejo.

[ctx: @action]
en: Export to local storage...
eo: Eksporti al loka konservejo...

en: Sets the target address to upload the images to. This can be any address as used in Dolphin or Konqueror, e.g. ftp://my.server.org/sub/folder.
eo: Agordas la cel-adreson por alŝuti la bildojn. Ĉi tio povas esti ajna adreso kiel uzata en Dolphin aŭ Konqueror, ekz. ftp://my.server.org/sub/folder.

en: Select export location...
eo: Elekti eksportlokon...

en: This is the list of images to upload to the specified target.
eo: Jen la listo de bildoj por alŝuti al la specifita celo.

[ctx: @title:window]
en: Select Target...
eo: Elekti Celon...

en: All Files (*)
eo: Ĉiuj dosieroj (*)

en: <i>not selected</i>
eo: <i>ne elektita</i>

[ctx: @title:window]
en: Export to Remote Storage
eo: Eksporti al Fora konservejo

[ctx: @title:window]
en: Upload not Completed
eo: Alŝuto ne Finiĝis

en: Some of the images have not been transferred and are still in the list. You can retry to export these images now.
eo: Kelkaj el la bildoj ne estis translokigitaj kaj ankoraŭ estas en la listo. Vi povas reprovi eksporti ĉi tiujn bildojn nun.

en: Select import location...
eo: Elekti importlokon...

en: This is the list of images to import into the current album.
eo: Jen la listo de bildoj por importi en la nunan albumon.

[ctx: @title:window]
en: Select Items to Import...
eo: Elekti Erojn por Importi...

[ctx: @title:window]
en: Import from Remote Storage
eo: Importi el Fora konservejo

[ctx: @action:button]
en: Start Import
eo: Komenci Importon

[ctx: @info:tooltip, button]
en: Start importing the specified images into the currently selected album.
eo: Komenci importi la specifitajn bildojn en la nuntempe elektitan albumon.

[ctx: @title:window]
en: Import not Completed
eo: Importo ne Finiĝis

en: Some of the images have not been transferred and are still in the list. You can retry to import these images now.
eo: Kelkaj el la bildoj ne estis translokigitaj kaj ankoraŭ estas en la listo. Vi povas reprovi importi ĉi tiujn bildojn nun.

[ctx: @title]
en: File Transfer
eo: Dosiera Transdono

[ctx: @info]
en: A tool to export and import items with a remote location
eo: Ilo por eksporti kaj importi erojn kun malproksima loko

[ctx: @info]
en: This tool allows users to export and import items with a remote location.
    
    Many protocols can be used, as FTP, SFTP, SAMBA, etc.
eo: Ĉi tiu ilo permesas al uzantoj eksporti kaj importi erojn kun fora loko.
    
    Multaj protokoloj povas esti uzataj, kiel FTP, SFTP, SAMBA, ktp.

[ctx: @action]
en: Export to remote storage...
eo: Eksporti al fora konservejo...

[ctx: @action]
en: Import from remote storage...
eo: Importi el fora konservejo...

en: Check if photo should be publicly visible or use Upload Options tab to specify this for all images
eo: Kontrolu ĉu foto estu publike videbla aŭ uzu la langeton Alŝutaj Opcioj por specifi ĉi tion por ĉiuj bildoj

en: Check if photo should be visible to family or use Upload Options tab to specify this for all images
eo: Kontrolu ĉu foto estu videbla por familio aŭ uzu la langeton Alŝuti Opcioj por specifi ĉi tion por ĉiuj bildoj

en: Check if photo should be visible to friends or use Upload Options tab to specify this for all images
eo: Kontrolu ĉu foto estu videbla por amikoj aŭ uzu la langeton Alŝuti Opcioj por specifi ĉi tion por ĉiuj bildoj

en: Indicate the safety level for the photo or use Upload Options tab to specify this for all images
eo: Indiku la sekurecan nivelon por la foto aŭ uzu la langeton Alŝuti Opcioj por specifi ĉi tion por ĉiuj bildoj

en: Indicate what kind of image this is or use Upload Options tab to specify this for all images
eo: Indiku kian bildon ĉi tio estas aŭ uzu la langeton Alŝuti Opcioj por specifi ĉi tion por ĉiuj bildoj

en: Add extra tags per image or use Upload Options tab to add tags for all images
eo: Aldonu kromajn etikedojn per bildo aŭ uzu la langeton Alŝuti Opcioj por aldoni etikedojn por ĉiuj bildoj

en: Enter extra tags, separated by commas.
eo: Enigu kromajn etikedojn, apartigitajn per komoj.

[ctx: @info]
en: A tool to export to Flickr web-service
eo: Ilo por eksporti al Flickr-retservo

[ctx: @info]
en: This tool allows users to export items to Flickr web-service.
    
    See Flickr web site for details: %1
eo: Ĉi tiu ilo permesas al uzantoj eksporti erojn al Flickr-retservo.
    
    Vidu Flickr-retejon por detaloj: %1

[ctx: @action]
en: Export to &Flickr...
eo: Eksporti al &Flickr...

[ctx: @title:window]
en: Enter Flickr Login URL
eo: Enigi Flickr-ensalutan URL

en: Copy the full URL from the external browser that contains the "oauth_token" entry:
eo: Kopiu la plenan URL el la ekstera retumilo, kiu enhavas la enskribon "oauth_token":

en: Getting the maximum allowed file size.
eo: Akiro de la maksimuma permesita dosiergrandeco.

en: File Size exceeds maximum allowed file size.
eo: Dosiera Grandeco superas la maksimuman permesitan dosiergrandon.

en: No photo specified
eo: Neniu foto specifita

en: General upload failure
eo: Ĝenerala malsukceso de alŝuto

en: Filesize was zero
eo: Dosiergrandeco estis nulo

en: Filetype was not recognized
eo: Dosiertipo ne estis rekonita

en: User exceeded upload limit
eo: Uzanto superis alŝutan limon

en: Invalid signature
eo: Nevalida subskribo

en: Missing signature
eo: Mankas subskribo

en: Login Failed / Invalid auth token
eo: Ensaluto Malsukcesa/Nevalida aŭtsignalo

en: Invalid API Key
eo: Nevalida API-ŝlosilo

en: Service currently unavailable
eo: Servo nuntempe nedisponebla

en: Invalid Frob
eo: Nevalida Frob

en: Format "xxx" not found
eo: Formato "xxx" ne trovita

en: Method "xxx" not found
eo: Metodo "xxx" ne trovita

en: Invalid SOAP envelope
eo: Nevalida SOAP-koverto

en: Invalid XML-RPC Method Call
eo: Nevalida XML-RPC-Metoda Voko

en: The POST method is now required for all setters
eo: La POST-metodo nun estas postulata por ĉiuj agordintoj

en: Unknown error
eo: Nekonata eraro

en: Error Occurred: %1
    Cannot proceed any further.
eo: Eraro Okazis: %1
    Ne povas daŭrigi.

en: PhotoSet creation failed:
eo: Kreado de PhotoSet malsukcesis:

en: Failed to fetch list of photo sets.
eo: Malsukcesis alporti liston de foto-aroj.

en: Failed to query photo information
eo: Malsukcesis konsulti foto-informojn

en: Remove Account
eo: Forigi Konton

[ctx: photo permissions]
en: Public
eo: Publiko

en: This is the list of images to upload to your Flickr account.
eo: Jen la listo de bildoj por alŝuti al via Flickr-konto.

en: Extra tags
eo: Kromaj etikedoj

[ctx: photo permissions]
en: Family
eo: Familio

[ctx: photo permissions]
en: Friends
eo: Amikoj

en: Safety level
eo: Sekureca nivelo

en: Content type
eo: Enhavo tipo

[ctx: photo safety level]
en: Safe
eo: Sekura

[ctx: photo safety level]
en: Moderate
eo: Modera

[ctx: photo safety level]
en: Restricted
eo: Restriktita

[ctx: photo content type]
en: Photo
eo: Foto

[ctx: photo content type]
en: Screenshot
eo: Ekrankopio

[ctx: photo content type]
en: Other
eo: Alia

en: Tag options
eo: Etikedoj

en: Use Host Application Tags
eo: Uzi Etikedojn pri Gastiganta Apliko

en: More tag options
eo: Pli da etiked-opcioj

en: Added Tags:
eo: Aldonitaj Etikedoj:

en: Enter new tags here, separated by commas.
eo: Enigu novajn etikedojn ĉi tie, apartigitajn per komoj.

en: Add tags per image
eo: Aldoni etikedojn po bildo

en: If checked, you can set extra tags for each image in the File List tab
eo: Se markite, vi povas agordi kromajn etikedojn por ĉiu bildo en la langeto Dosiera Listo

en: Strip Spaces From Tags
eo: Forigi Spacojn El Etikedoj

en: Publication Options
eo: Publikigaj Opcioj

[ctx: As in accessible for people]
en: Public (anyone can see them)
eo: Publiko (ĉiu povas vidi ilin)

en: Visible to Family
eo: Videbla al Familio

en: Visible to Friends
eo: Videbla por Amikoj

en: More publication options
eo: Pli da publikigeblecoj

en: Safety level:
eo: Sekurecnivelo:

en: Safe
eo: Sekura

en: Moderate
eo: Modera

en: Restricted
eo: Restriktita

en: Content type:
eo: Enhavo tipo:

en: <b><h2><a href='https://www.flickr.com'><font color="#0065DE">flick</font><font color="#FF0084">r</font></a> Export</h2></b>
eo: <b><h2><a href='https://www.flickr.com'><font color="#0065DE">flick</font><font color="#FF0084">r </font></a> Eksporti</h2></b>

en: Fewer publication options
eo: Malpli da publikigeblecoj

en: Fewer tag options
eo: Malpli da etikedopcioj

[ctx: @title:window]
en: Export to %1 Web Service
eo: Eksporti al %1 Reta Servo

[ctx: @action:button]
en: Start Uploading
eo: Komenci Alŝuton

en: Photostream Only
eo: Nur Photostream

en: Flickr Export
eo: Flickr Eksporto

en: Failed to Fetch Photoset information from %1. %2
eo: Malsukcesis preni informojn pri fotoaro de %1. %2

en: Failed to upload photo into %1. %2
    Do you want to continue?
eo: Malsukcesis alŝuti foton en %1. %2
    Ĉu vi volas daŭrigi?

en: Failed to create folder
eo: Malsukcesis krei dosierujon

en: File-size was zero
eo: Dosiergrandeco estis nulo

en: File-type was not recognized
eo: Dosiertipo ne estis rekonita

en: Login failed / Invalid auth token
eo: Ensaluto malsukcesis/Nevalida aŭtsignalo

en: The POST method is now required for all setters.
eo: La POST-metodo nun estas postulata por ĉiuj agordintoj.

en: Error occurred: %1
    Unable to proceed further.
eo: Eraro okazis: %1
    Ne eblas daŭrigi plu.

en: Failed to fetch photo-set list
eo: Malsukcesis preni foto-aro liston

en: Access Level
eo: Alirnivelo

en: These are security and privacy settings for the new Google Photos album.
eo: Ĉi tiuj estas sekurecaj kaj privatecaj agordoj por la nova albumo de Google Fotoj.

[ctx: google photos album privacy]
en: Public
eo: Publiko

en: Public album is listed on your public Google Photos page.
eo: Publika albumo estas listigita sur via publika paĝo de Google Fotoj.

[ctx: google photos album privacy]
en: Unlisted / Private
eo: Nelistigita / Privata

en: Unlisted album is only accessible via URL.
eo: Nelistigita albumo estas nur alirebla per URL.

[ctx: google photos album privacy]
en: Sign-In Required to View
eo: Ensaluto Bezonata por Vidi

en: Unlisted album require Sign-In to View
eo: Nelistigita albumo postulas Ensaluti por Vidi

en: Privacy:
eo: Privateco:

[ctx: @title]
en: Google
eo: Guglo

[ctx: @info]
en: A tool to export and import items with Google web-service
eo: Ilo por eksporti kaj importi erojn per Gugla retservo

[ctx: @info]
en: This tool allows users to export and import items with Google web-services.
    
    Google Photo and Google Drive web services are supported.
    
    See Google web sites for details: %1
eo: Ĉi tiu ilo permesas al uzantoj eksporti kaj importi erojn per Guglo-retservoj.
    
    Google Photo kaj Google Drive retservoj estas subtenataj.
    
    Vidu Guglo-retejojn por detaloj: %1

[ctx: @action]
en: Export to &Google Photos...
eo: Eksporti al Google Fotoj...

[ctx: @action]
en: Import from &Google Photos...
eo: Importi el Google Fotoj...

[ctx: @action]
en: Export to &Google Drive...
eo: Eksporti al Google Drive...

en: Add As New
eo: Aldoni Kiel Novan

en: Item will be added alongside the linked version.
eo: Ero estos aldonita kune kun la ligita versio.

en: Add All
eo: Aldoni Ĉion

en: Items will be added alongside the linked version. You will not be prompted again.
eo: Eroj estos aldonitaj kune kun la ligita versio. Vi ne estos petita denove.

en: Replace
eo: Anstataŭigi

en: Item will be replacing the linked version.
eo: Ero anstataŭigos la ligitan version.

en: Replace All
eo: Anstataŭigi Ĉion

en: Items will be replacing the linked version. You will not be prompted again.
eo: Eroj anstataŭigos la ligitan version. Vi ne estos petita denove.

en: A linked item already exists.
eo: Ligita ero jam ekzistas.

en: Destination
eo: Celo

[ctx: @label: source file]
en: Source
eo: Fonto

en: Tag path behavior :
eo: Etikedvoja konduto:

en: Leaf tags only
eo: Nur foliaj etikedoj

en: Export only the leaf tags of tag hierarchies
eo: Eksporti nur la foliajn etikedojn de etikedhierarkioj

en: Split tags
eo: Dividi etikedojn

en: Export the leaf tag and all ancestors as single tags.
eo: Eksporti la folio-etikedon kaj ĉiujn prapatrojn kiel ununurajn etikedojn.

en: Combined String
eo: Kombinita ĉeno

en: Build a combined tag string.
eo: Konstrui kombinitan etikedĉenon.

[ctx: @title:window]
en: Export to Google Drive
eo: Eksporti al Google Drive

[ctx: @info:tooltip, button]
en: Start upload to Google Drive
eo: Komenci alŝuton al Google Drive

[ctx: @title:window]
en: Export to Google Photos Service
eo: Eksporti al Google Photo Service

[ctx: @info:tooltip, button]
en: Start upload to Google Photos service
eo: Komenci alŝuton al servo de Google Fotoj

[ctx: @title:window]
en: Import from Google Photos Service
eo: Importi de Google Foto-Servo

[ctx: @action:button]
en: Start Download
eo: Komenci Elŝuton

[ctx: @info:tooltip, button]
en: Start download from Google Photos service
eo: Komenci elŝuton de la servo de Google Fotoj

[ctx: @info]
en: Google Photos call failed: %1
eo: Voko de Google Fotoj malsukcesis: %1

[ctx: @info]
en: Google Drive call failed: %1
eo: Voko de Google Drive malsukcesis: %1

[ctx: @info]
en: Google Drive export
eo: Eksporto de Google Drive

[ctx: @info]
en: Google Photo export
eo: Eksporto de Google Foto

[ctx: @info]
en: Failed to save photo: %1
    Do you want to continue?
eo: Malsukcesis konservi foton: %1
    Ĉu vi volas daŭrigi?

[ctx: @info]
en: Failed to download photo: %1
    Do you want to continue?
eo: Malsukcesis elŝuti foton: %1
    Ĉu vi volas daŭrigi?

[ctx: @info]
en: Failed to save image to %1
eo: Malsukcesis konservi bildon al %1

[ctx: @info]
en: Failed to upload photo to %1.
    %2
    Do you want to continue?
eo: Malsukcesis alŝuti foton al %1.
    %2
    Ĉu vi volas daŭrigi?

[ctx: @info]
en: Failed to finish uploading photo to %1.
    %2
    No image uploaded to your account.
eo: Malsukcesis fini alŝuti foton al %1.
    %2
    Neniu bildo alŝutita al via konto.

[ctx: @action:button]
en: OK
eo: bone

[ctx: @info]
en: Google Drive call failed:
    %1
eo: Voko de Google Drive malsukcesis:
    %1

[ctx: @info]
en: Google Photos call failed:
    %1
eo: Voko de Google Fotoj malsukcesis:
    %1

[ctx: @info]
en: You will be logged out of your account, click "Continue" to authenticate for another account
eo: Vi estos elsalutita el via konto, alklaku "Daŭrigu" por aŭtentikigi por alia konto

[ctx: @info]
en: A tool to export to ImageShack web-service
eo: Ilo por eksporti al ImageShack retservo

[ctx: @info]
en: This tool allows users to export items to ImageShack web-service.
    
    See ImageShack web site for details: %1
eo: Ĉi tiu ilo permesas al uzantoj eksporti erojn al ImageShack-retservo.
    
    Vidu ImageShack-retejon por detaloj: %1

[ctx: @action]
en: Export to &Imageshack...
eo: Eksporti al &Imageshack...

en: Authenticating the user
eo: Aŭtentikigi la uzanton

en: Getting galleries from server
eo: Akirante galeriojn de servilo

en: Successfully retrieved galleries
eo: Sukcese prenitaj galerioj

[ctx: @option]
en: Make private
eo: Fari privata

[ctx: @label]
en: Tags (optional):
eo: Etikedoj (laŭvola):

[ctx: @option]
en: Remove information bar on thumbnails
eo: Forigi informstangon sur bildetoj

[ctx: @item:inlistbox]
en: Add to root folder
eo: Aldoni al radika dosierujo

[ctx: @item:inlistbox]
en: Create new gallery
eo: Krei novan galerion

[ctx: @title:window]
en: Export to ImageShack
eo: Eksporti al ImageShack

[ctx: @action:button]
en: Upload
eo: Alŝuti

[ctx: @info:tooltip, button]
en: Start upload to ImageShack web service
eo: Komenci alŝuton al ImageShack-retservo

en: Image Shack Export
eo: Bildo Shack Export

en: Authenticating...
eo: Aŭtentikigante...

en: Login failed: %1
eo: Ensaluto malsukcesis: %1

en: Failed to get galleries list: %1
eo: Malsukcesis ricevi liston de galerioj: %1

en: Failed to upload photo into ImageShack: %1
    Do you want to continue?
eo: Malsukcesis alŝuti foton en ImageShack: %1
    Ĉu vi volas daŭrigi?

en: Submission title
eo: Submeta titolo

en: Submission description
eo: Submeta priskribo

en: Imgur Delete URL
eo: Imgur Forigi URL

en: Copy
eo: Kopiu

[ctx: @info]
en: A tool to export to ImgUr web-service
eo: Ilo por eksporti al ImgUr-retservo

[ctx: @info]
en: This tool allows users to export items to ImgUr web-service.
    
    You can export items as anonymous or with an user account.
    
    See ImgUr web site for details: %1
eo: Ĉi tiu ilo permesas al uzantoj eksporti erojn al ImgUr retservo.
    
    Vi povas eksporti erojn kiel anonime aŭ kun uzantkonto.
    
    Vidu ImgUr retejon por detaloj: %1

[ctx: @action]
en: Export to &Imgur...
eo: Eksporti al &Imgur...

en: Could not authorize
eo: Ne eblis rajtigi

en: Could not open file
eo: Ne eblis malfermi dosieron

en: Logged in as:
eo: Ensalutinta kiel:

en: Forget
eo: Forgesi

en: Upload Anonymously
eo: Alŝuti Anonime

[ctx: @title:window]
en: Export to imgur.com
eo: Eksporti al imgur.com

[ctx: @info:tooltip, button]
en: Start upload to Imgur
eo: Komenci alŝuti al Imgur

en: <i>Not logged in</i>
eo: <i>Ne ensalutinta</i>

[ctx: @title:window]
en: Authorization Failed
eo: Rajtigo Malsukcesis

en: Failed to log into Imgur: %1
eo: Malsukcesis ensaluti en Imgur: %1

en: Failed to upload photo to Imgur: %1
eo: Malsukcesis alŝuti foton al Imgur: %1

en: Failed to upload photo to Imgur: %1
    Do you want to continue?
eo: Malsukcesis alŝuti foton al Imgur: %1
    Ĉu vi volas daŭrigi?

en: Home
eo: Hejmo

en: Go back to Home page
eo: Reiri al Hejmpaĝo

[ctx: @title]
en: iNaturalist
eo: iNaturisto

[ctx: @info]
en: A tool to export photos as iNaturalist observations.
eo: Ilo por eksporti fotojn kiel iNaturalist-observaĵojn.

[ctx: @info]
en: This tool exports photos as iNaturalist observations.
    
    See iNaturalist web site for details: %1.
eo: Ĉi tiu ilo eksportas fotojn kiel iNaturalist-observaĵojn.
    
    Vidu iNaturalist-retejon por detaloj: %1.

[ctx: @action]
en: Export to &iNaturalist...
eo: Eksporti al &iNaturalist...

en: We're pretty sure it's in this %1.
eo: Ni estas sufiĉe certaj, ke ĝi estas en ĉi tiu %1.

en: Visually Similar
eo: Vide Simila

en: Seen Nearby
eo: Vidita Proksime

en: invalid name
eo: nevalida nomo

en: iNaturalist
eo: iNaturisto

en: Login
eo: Ensaluti

[ctx: @title:window]
en: ERROR While Creating Observation
eo: ERARO Dum Kreado de Observado

[ctx: @title:window]
en: ERROR While Uploading Photo
eo: ERARO Dum Alŝuto de Foto

[ctx: @title:window]
en: ERROR While Deleting Observation
eo: ERARO Dum Forigo de Observado

en: Timeout after exceeding %1 seconds
eo: Tempo post superado de %1 sekundoj

[ctx: taxonomic rank]
en: kingdom
eo: regno

[ctx: taxonomic rank]
en: subkingdom
eo: subregno

[ctx: taxonomic rank]
en: phylum
eo: filumo

[ctx: taxonomic rank]
en: subphylum
eo: subfilumo

[ctx: taxonomic rank]
en: superorder
eo: superordo

[ctx: taxonomic rank]
en: order
eo: ordo

[ctx: taxonomic rank]
en: suborder
eo: subordo

[ctx: taxonomic rank]
en: infraorder
eo: infraordo

[ctx: taxonomic rank]
en: zoosection
eo: zoosekcio

[ctx: taxonomic rank]
en: zoosubsection
eo: zoosubsekcio

[ctx: taxonomic rank]
en: superfamily
eo: superfamilio

[ctx: taxonomic rank]
en: epifamily
eo: epifamilio

[ctx: taxonomic rank]
en: family
eo: familio

[ctx: taxonomic rank]
en: subfamily
eo: subfamilio

[ctx: taxonomic rank]
en: supertribe
eo: supertribo

[ctx: taxonomic rank]
en: tribe
eo: tribo

[ctx: taxonomic rank]
en: subtribe
eo: subtribo

[ctx: taxonomic rank]
en: genus
eo: genro

[ctx: taxonomic rank]
en: genushybrid
eo: genushibrido

[ctx: taxonomic rank]
en: subgenus
eo: subgenro

[ctx: taxonomic rank]
en: section
eo: sekcio

[ctx: taxonomic rank]
en: subsection
eo: subsekcio

[ctx: taxonomic rank]
en: complex
eo: kompleksa

[ctx: taxonomic rank]
en: species
eo: specioj

[ctx: taxonomic rank]
en: hybrid
eo: hibrido

[ctx: taxonomic rank]
en: subspecies
eo: subspecio

[ctx: taxonomic rank]
en: variety
eo: vario

[ctx: taxonomic rank]
en: form
eo: formo

[ctx: taxonomic rank]
en: infrahybrid
eo: infrahibrida

[ctx: distance]
en: meter
eo: metro

[ctx: distance]
en: meters
eo: metroj

[ctx: time]
en: hour
eo: horo

[ctx: time]
en: hours
eo: horoj

[ctx: time]
en: minute
eo: minuto

[ctx: time]
en: minutes
eo: minutoj

[ctx: time]
en: second
eo: dua

[ctx: time]
en: seconds
eo: sekundoj

en: This is the list of images to upload to an iNaturalist observation.
eo: Jen la listo de bildoj por alŝuti al iNaturalist-observo.

en: Date
eo: Dato

en: Location
eo: Loko

en: Observation
eo: Observo

en: <i>no identification</i>
eo: <i>neniu identigo</i>

en: Optionally describe your observation or explain your identification here.
eo: Laŭvole priskribu vian observon aŭ klarigu vian identigon ĉi tie.

en: Enter your identification here, popups will guide to a supported name.
eo: Enigu vian identigon ĉi tie, ŝprucfenestroj gvidos al subtenata nomo.

en: Enter your identification here; it is required.
eo: Enigu vian identigon ĉi tie; ĝi estas postulata.

en: Place:
eo: Loko:

en: More options
eo: Pli da ebloj

en: Photos should be taken within
eo: Fotoj devus esti prenitaj interne

en: minute(s) of observation.
eo: minuto(j) de observado.

en: meter(s) of observation.
eo: metro(j) de observado.

en: Known observations should be within
eo: Konataj observoj devus esti ene

en: <b><h2><a href="%1"><font color="#74ac00">iNaturalist</font></a> Export</h2></b>
eo: <b><h2><a href="%1"><font color="#74ac00">iNaturalist</font></a> Eksporto</h2></b>

[ctx: @title:window]
en: Export as %1 Observation
eo: Eksporti kiel %1 Observo

en: Fewer options
eo: Malpli da ebloj

en: <i>login <b>failed</b></i>
eo: <i>ensaluto <b>malsukcesis</b></i>

en: <i>login <b>canceled</b></i>
eo: <i>ensaluto <b>nuligita</b></i>

en: <i>no valid identification</i>
eo: <i>neniu valida identigo</i>

en: iNaturalist Export
eo: iNaturalist Eksporto

en: observation
eo: observo

[ctx: location]
en: obscured
eo: malklarigita

en: Closest %1research-grade %2 reported in %3.
eo: Plej proksima %1esplorgrada %2 raportita en %3.

en: observation time
eo: observa tempo

en: from observation
eo: de observado

en: not available
eo: ne disponebla

en: observation location
eo: observa loko

[ctx: @info]
en: A tool to export to IPFS web-service
eo: Ilo por eksporti al IPFS-retservo

[ctx: @info]
en: This tool allows users to export items to IPFS web-service.
    
    See IPFS web site for details: %1
eo: Ĉi tiu ilo permesas al uzantoj eksporti erojn al IPFS-retservo.
    
    Vidu IPFS-retejon por detaloj: %1

[ctx: @action]
en: Export to &Ipfs...
eo: Eksporti al &Ipfs...

[ctx: @title:window]
en: Export to IPFS
eo: Eksporti al IPFS

[ctx: @info:tooltip, button]
en: Start upload to IPFS
eo: Komenci alŝuton al IPFS

en: Failed to upload photo to IPFS: %1
eo: Malsukcesis alŝuti foton al IPFS: %1

en: Failed to upload photo to IPFS: %1
    Do you want to continue?
eo: Malsukcesis alŝuti foton al IPFS: %1
    Ĉu vi volas daŭrigi?

en: You cannot query the information of an image if you do not provide the title of that image.
eo: Vi ne povas demandi la informojn de bildo se vi ne provizas la titolon de tiu bildo.

[ctx: @info]
en: A tool to export to MediaWiki web-service
eo: Ilo por eksporti al MediaWiki retservo

[ctx: @info]
en: This tool allows users to export items to MediaWiki web-service.
    
    See MediaWiki web site for details: %1
eo: Ĉi tiu ilo permesas al uzantoj eksporti erojn al MediaWiki-retservo.
    
    Vidu MediaWiki-retejon por detaloj: %1

[ctx: @action]
en: Export to MediaWiki...
eo: Eksporti al MediaWiki...

en: Error on file '%1'
eo: Eraro en dosiero '%1'

en: Error on file '%1': %2
eo: Eraro en dosiero '%1': %2

en: Uploaded via digiKam uploader
eo: Alŝutite per digiKam alŝutilo

[ctx: @info]
en: Select an image
eo: Elekti bildon

[ctx: @info]
en: This is a clickable link to open the MediaWiki home page in a web browser.
eo: Ĉi tio estas klakebla ligilo por malfermi la ĉefpaĝon MediaWiki en tTT-legilo.

[ctx: @info]
en: This is the list of images to upload to the wiki.
eo: Jen la listo de bildoj alŝutendaj al la vikio.

[ctx: @info]
en: This is the login form to your account on the chosen wiki.
eo: Ĉi tiu estas la ensalutformularo al via konto en la elektita vikio.

[ctx: @label: properties]
en: Title:
eo: Titolo:

[ctx: @label: properties]
en: Date:
eo: Dato:

[ctx: @label: properties]
en: Description:
eo: Priskribo:

[ctx: @label: properties]
en: Categories:
eo: Kategorioj:

[ctx: @label: properties]
en: Latitude:
eo: Latitudo:

[ctx: @label: properties]
en: Longitude:
eo: Longitudo:

[ctx: @option]
en: Account
eo: Konto

[ctx: @info]
en: This is the login form to your MediaWiki account.
eo: Ĉi tiu estas la ensalutu formularo al via MediaWiki-konto.

[ctx: @option: button]
en: New
eo: Nova

[ctx: @info]
en: Add a wiki to this list
eo: Aldoni vikion al ĉi tiu listo

[ctx: @item]
en: Wikimedia Commons
eo: Vikimedia Komunejo

[ctx: @item]
en: Wikimedia Meta
eo: Vikimedia Meta

[ctx: @item]
en: Wikipedia
eo: Vikipedio

[ctx: @item]
en: Wikibooks
eo: Vikilibroj

[ctx: @item]
en: Wikinews
eo: Vikinovaĵoj

[ctx: @item]
en: Wikiquote
eo: Vikicitaro

[ctx: @item]
en: Wikisource
eo: Vikifontaro

[ctx: @item]
en: Wiktionary
eo: Vikivortaro

[ctx: @item]
en: Wikia Foto
eo: Vikia Foto

[ctx: @item]
en: Wikia Uncyclopedia
eo: Vikio Neciklopedio

[ctx: @label]
en: Wiki:
eo: Vikio:

[ctx: @info]
en: These are options for adding a Wiki.
eo: Ĉi tiuj estas ebloj por aldoni Vikio.

[ctx: @label: name of wiki area]
en: Name:
eo: Nomo:

[ctx: @action: button]
en: Add
eo: Aldoni

[ctx: @info]
en: Add a new wiki
eo: Aldoni novan vikion

[ctx: @label]
en: Login:
eo: Ensaluti:

[ctx: @label]
en: Password:
eo: Pasvorto:

[ctx: @action]
en: &Log in
eo: Ensaluti

[ctx: @option]
en: Login Information
eo: Ensaluta Informo

[ctx: @label: name of the wiki the user is currently logged on]
en: Logged on:
eo: Ensalutinta:

[ctx: @label: username which is used to connect to the wiki]
en: Logged as:
eo: Ensalutinta kiel:

[ctx: @action: button]
en: Change Account
eo: Ŝanĝi Konton

[ctx: @info]
en: Logout and change the account used for transfer
eo: Elsaluti kaj ŝanĝi la konton uzatan por translokigo

[ctx: @option]
en: Information
eo: Informo

[ctx: @label]
en: Author:
eo: Aŭtoro:

[ctx: @label: source file]
en: Source:
eo: Fonto:

[ctx: @label]
en: License:
eo: Permesilo:

[ctx: @item]
en: Own work, Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0
eo: Propra verko, Krea Komunaĵo Atribuite-Samkondiĉe 4.0

[ctx: @item]
en: Own work, multi-license with CC-BY-SA-3.0 and GFDL
eo: Propra laboro, plurlicenco kun CC-BY-SA-3.0 kaj GFDL

[ctx: @item]
en: Own work, multi-license with CC-BY-SA-3.0 and older
eo: Propra laboro, plurlicenco kun CC-BY-SA-3.0 kaj pli malnova

[ctx: @item]
en: Own work, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0
eo: Propra verko, Krea Komunaĵo Atribuite-Samkondiĉe 3.0

[ctx: @item]
en: Own work, Creative Commons Attribution 3.0
eo: Propra verko, Krea Komunaĵo Atribuite 3.0

[ctx: @item]
en: Own work, release into public domain under the CC-Zero license
eo: Propra laboro, eldoni en publikan domajnon sub la permesilo CC-Zero

[ctx: @item]
en: Author died more than 100 years ago
eo: Aŭtoro mortis antaŭ pli ol 100 jaroj

[ctx: @item]
en: Photo of a two-dimensional work whose author died more than 100 years ago
eo: Foto de dudimensia verko, kies aŭtoro mortis antaŭ pli ol 100 jaroj

[ctx: @item]
en: First published in the United States before 1923
eo: Unue publikigite en Usono antaŭ 1923

[ctx: @item]
en: Work of a U.S. government agency
eo: Laboro de usona registara agentejo

[ctx: @item]
en: Simple typefaces, individual words or geometric shapes
eo: Simplaj tiparoj, individuaj vortoj aŭ geometriaj formoj

[ctx: @item]
en: Logos with only simple typefaces, individual words or geometric shapes
eo: Emblemoj kun nur simplaj tiparoj, individuaj vortoj aŭ geometriaj formoj

[ctx: @item]
en: No license specified (not recommended for public wiki sites)
eo: Neniu permesilo specifita (ne rekomendita por publikaj vikiejoj)

[ctx: @label]
en: Generic categories:
eo: Ĝeneralaj kategorioj:

[ctx: @info]
en: This is a place to enter categories that will be added to all the files.
eo: Ĉi tio estas loko por eniri kategoriojn, kiuj estos aldonitaj al ĉiuj dosieroj.

[ctx: @label]
en: Generic text:
eo: Ĝenerala teksto:

[ctx: @info]
en: This is a place to enter text that will be added to all the files, below the Information template.
eo: Ĉi tio estas loko por enigi tekston, kiu estos aldonita al ĉiuj dosieroj, sub la Informo-ŝablono.

[ctx: @label]
en: Upload comments:
eo: Alŝuti komentojn:

[ctx: @info]
en: This is a place to enter text that will be used as upload comments. The default of 'Uploaded via digiKam uploader' will be used if empty.
eo: Ĉi tio estas loko por enigi tekston, kiu estos uzata kiel alŝutaj komentoj. La defaŭlta 'Alŝutita per digiKam-alŝutilo' estos uzata se malplena.

[ctx: @option]
en: Options
eo: Opcioj

[ctx: @info]
en: These are options that will be applied to photos before upload.
eo: Ĉi tiuj estas opcioj, kiuj estos aplikataj al fotoj antaŭ alŝuto.

[ctx: @option]
en: Resize photos before uploading
eo: Regrandigi fotojn antaŭ alŝuti

[ctx: @label]
en: Maximum size:
eo: Maksimuma grandeco:

[ctx: @label]
en: JPEG quality:
eo: JPEG-kvalito:

[ctx: @option]
en: Remove metadata from file
eo: Forigi metadatumojn el dosiero

[ctx: @option]
en: Remove coordinates from file
eo: Forigi koordinatojn de dosiero

[ctx: @item]
en: Items Properties
eo: Eroj Propraĵoj

[ctx: @item]
en: Upload Settings
eo: Alŝuti Agordojn

[ctx: @title:window]
en: Export to MediaWiki
eo: Eksporti al MediaWiki

[ctx: @info:tooltip, button]
en: Start upload to MediaWiki
eo: Komenci alŝuton al MediaWiki

en: MediaWiki export
eo: MediaWiki-eksporto

[ctx: @title:window]
en: Login Error
eo: Ensaluta Eraro

en: Please check your credentials and try again.
eo: Bonvolu kontroli viajn akreditaĵojn kaj provi denove.

en: Upload finished with no errors.
eo: Alŝuto finiĝis sen eraroj.

[ctx: @info]
en: A tool to export to OneDrive web-service
eo: Ilo por eksporti al OneDrive retservo

[ctx: @info]
en: This tool allows users to export items to OneDrive web-service.
    
    See OneDrive web site for details: %1
eo: Ĉi tiu ilo permesas al uzantoj eksporti erojn al OneDrive retservo.
    
    Vidu la retejon de OneDrive por detaloj: %1

[ctx: @action]
en: Export to &Onedrive...
eo: Eksporti al &Onedrive...

[ctx: @title:window]
en: Export to Onedrive
eo: Eksporti al Onedrive

[ctx: @info:tooltip, button]
en: Start upload to Onedrive
eo: Komenci alŝuton al Onedrive

[ctx: @info]
en: Onedrive export
eo: Eksportado de Onedrive

[ctx: @info]
en: Failed to upload photo to OneDrive.
    %1
    Do you want to continue?
eo: Malsukcesis alŝuti foton al OneDrive.
    %1
    Ĉu vi volas daŭrigi?

[ctx: @info]
en: Onedrive call failed:
    %1
eo: Onedrive-voko malsukcesis:
    %1

[ctx: @info]
en: A tool to export to Pinterest web-service
eo: Ilo por eksporti al Pinterest-retservo

[ctx: @info]
en: This tool allows users to export items to Pinterest web-service.
    
    See Pinterest web site for details: %1
eo: Ĉi tiu ilo permesas al uzantoj eksporti erojn al Pinterest-retservo.
    
    Vidu Pinterest-retejon por detaloj: %1

[ctx: @action]
en: Export to &Pinterest...
eo: Eksporti al &Pinterest...

en: Failed to upload Pin
eo: Malsukcesis alŝuti Pinglon

en: Failed to list boards
eo: Malsukcesis listigi tabulojn

[ctx: @title:window]
en: Export to Pinterest
eo: Eksporti al Pinterest

[ctx: @info:tooltip, button]
en: Start upload to Pinterest
eo: Komenci alŝuti al Pinterest

en: Authentication failed. Click "Continue" to authenticate.
eo: Aŭtentigo malsukcesis. Alklaku "Daŭrigu" por aŭtentikigi.

en: Pinterest export
eo: Pinterest-eksporto

en: Failed to upload photo to Pinterest.
    %1
    Do you want to continue?
eo: Malsukcesis alŝuti foton al Pinterest.
    %1
    Ĉu vi volas daŭrigi?

en: Pinterest call failed:
    %1
eo: Pinterest-voko malsukcesis:
    %1

[ctx: piwigo login settings]
en: URL:
eo: Retadreso:

[ctx: piwigo login settings]
en: Username:
eo: Uzantnomo:

[ctx: piwigo login settings]
en: Password:
eo: Pasvorto:

[ctx: @info]
en: A tool to export to Piwigo web-service
eo: Ilo por eksporti al Piwigo-retservo

[ctx: @info]
en: This tool allows users to export items to Piwigo web-service.See Piwigo web site for details: %1
eo: Ĉi tiu ilo permesas al uzantoj eksporti erojn al Piwigo-retservo. Vidu Piwigo-retejon por detaloj: %1

[ctx: @action]
en: Export to &Piwigo...
eo: Eksporti al &Piwigo...

en: Check if %1 already exists
eo: Kontrolu ĉu %1 jam ekzistas

en: Piwigo URL probably incorrect
eo: Piwigo URL verŝajne malĝusta

en: Incorrect username or password specified
eo: Malĝusta uzantnomo aŭ pasvorto specifita

en: Upload to Piwigo version inferior to 2.4 is no longer supported
eo: Alŝuto al Piwigo-versio malsupera al 2.4 ne plu estas subtenata

en: Invalid response received from remote Piwigo
eo: Nevalida respondo ricevita de fora Piwigo

en: Failed to list albums
eo: Malsukcesis listigi albumojn

en: Photo '%1' already exists.
eo: Foto '%1' jam ekzistas.

en: Photo '%1' already exists in this album.
eo: Foto '%1' jam ekzistas en ĉi tiu albumo.

en: Error : Cannot open photo: %1
eo: Eraro: Ne povas malfermi foton: %1

en: Upload the chunk %1/%2 of %3
eo: Alŝuti la pecon %1/%2 de %3

en: Warning : The full size photo cannot be uploaded.
eo: Averto : La plengranda foto ne povas esti alŝutita.

en: Upload the metadata of %1
eo: Alŝuti la metadatenojn de %1

en: Invalid response received from remote Piwigo (%1)
eo: Nevalida respondo ricevita de fora Piwigo (%1)

en: Visit Piwigo website
eo: Viziti la retejon de Piwigo

en: Remote Albums
eo: Forigi Albumojn

[ctx: reload album list]
en: Reload
eo: Reŝargi

en: Reload album list
eo: Reŝargi albumliston

[ctx: piwigo account settings]
en: Name:
eo: Nomo:

en: Change Account
eo: Ŝanĝi Konton

en: Resize photos before uploading
eo: Regrandigi fotojn antaŭ alŝuti

en: Maximum width:
eo: Maksimuma larĝo:

en: Maximum height:
eo: Maksimuma alteco:

en: Resized JPEG quality:
eo: Regrandigita JPEG-kvalito:

en: Edit Piwigo Data
eo: Redakti Piwigo-Datumojn

en: Failed to login into remote piwigo.
eo: Malsukcesis ensaluti en fora piwigo.

en: 
    Do you want to check your settings and try again?
eo: 
    Ĉu vi volas kontroli viajn agordojn kaj provi denove?

en: Album
eo: Albumo

en: Nothing to upload - please select photos to upload.
eo: Nenio por alŝuti - bonvolu elekti fotojn por alŝuti.

en: The file %1 is not a supported image or video format
eo: La dosiero %1 ne estas subtenata bildo aŭ videoformato

en: Uploading file %1
eo: Alŝutante dosieron %1

en: Failed to upload media into remote Piwigo.
eo: Malsukcesis alŝuti aŭdvidaĵaron en foran Piwigo.

en: 
    Do you want to continue?
eo: 
    Ĉu vi volas daŭrigi?

[ctx: @option]
en: Visibility
eo: Videbleco

[ctx: @info]
en: Set the visibility of the album
eo: Agordi la videblecon de la albumo

[ctx: @label: properties]
en: Public
eo: Publiko

[ctx: @info]
en: A tool to export to Rajce web-service
eo: Ilo por eksporti al Rajce-retservo

[ctx: @info]
en: This tool allows users to export items to Rajce web-service.
    
    See Rajce web site for details: %1
eo: Ĉi tiu ilo permesas al uzantoj eksporti erojn al Rajce-retservo.
    
    Vidu Rajce-retejon por detaloj: %1

[ctx: @action]
en: Export to &Rajce...
eo: Eksporti al &Rajce...

en: Not logged in
eo: Ne ensalutinta

en: Invalid command
eo: Nevalida komando

en: Invalid login name or password
eo: Nevalida ensalutnomo aŭ pasvorto

en: Session expired
eo: Seanco eksvalidiĝis

en: Unknown album
eo: Nekonata albumo

en: Failed to open album
eo: Malsukcesis malfermi albumon

en: The album name cannot be empty
eo: La nomo de la albumo ne povas esti malplena

en: Failed to create album
eo: Malsukcesis krei albumon

en: Album does not exist
eo: Albumo ne ekzistas

en: File upload failed
eo: Dosiera alŝuto malsukcesis

en: Unsupported file extension
eo: Nesubtenata dosiera etendo

en: Logging in %v%
eo: Ensalutante %v%

en: Logging out %v%
eo: Elsalutante %v%

en: Loading albums %v%
eo: Ŝargante albumojn %v%

en: Creating album %v%
eo: Kreante albumon %v%

en: Opening album %v%
eo: Malferma albumo %v%

en: Closing album %v%
eo: Fermante albumo %v%

en: Adding photos %v%
eo: Aldonante fotojn %v%

[ctx: @title:window]
en: Export to Rajce.net
eo: Eksporti al Rajce.net

[ctx: @info:tooltip, button]
en: Start upload to Rajce.net
eo: Komenci alŝuton al Rajce.net

en: SmugMug New Album
eo: SmugMug Nova Albumo

en: These are basic settings for the new SmugMug album.
eo: Ĉi tiuj estas bazaj agordoj por la nova albumo SmugMug.

en: Title of the album that will be created (required).
eo: Titolo de la albumo kiu estos kreita (postulata).

en: Description of the album that will be created (optional).
eo: Priskribo de la albumo kiu estos kreita (laŭvola).

en: Album template for the new album (optional).
eo: Albumŝablono por la nova albumo (laŭvola).

[ctx: new smug album dialog]
en: Title:
eo: Titolo:

[ctx: new smug album dialog]
note: i18nc("new smug album dialog", "Category:"),    d->categCoB); i18nc("new smug album dialog", "Subcategory:"), d->subCategCoB);
en: Description:
eo: Priskribo:

[ctx: new smug album dialog]
en: Template:
eo: Ŝablono:

en: Security && Privacy
eo: Sekureco && Privateco

en: These are security and privacy settings for the new SmugMug album.
eo: Ĉi tiuj estas sekurecaj kaj privatecaj agordoj por la nova albumo SmugMug.

[ctx: smug album privacy]
en: Public
eo: Publiko

en: Public album is listed on your public SmugMug page.
eo: Publika albumo estas listigita sur via publika paĝo SmugMug.

[ctx: smug album privacy]
en: Unlisted
eo: Nelistigita

en: Require password to access the album (optional).
eo: Postuli pasvorton por aliri la albumon (laŭvola).

en: Password hint to present to users in the password prompt (optional).
eo: Pasvorta sugesto por prezenti al uzantoj en la pasvorta prompto (laŭvola).

en: Password:
eo: Pasvorto:

en: Password Hint:
eo: Pasvorta Konsilo:

[ctx: @info]
en: A tool to export and import items with SmugMug web-service
eo: Ilo por eksporti kaj importi erojn per SmugMug-retservo

[ctx: @info]
en: This tool allows users to export and import items with SmugMug web-service.
    
    See SmugMug web site for details: %1
eo: Ĉi tiu ilo permesas al uzantoj eksporti kaj importi erojn per SmugMug retservo.
    
    Vidu retejon de SmugMug por detaloj: %1

[ctx: @action]
en: Export to &SmugMug...
eo: Eksporti al &SmugMug...

[ctx: @action]
en: Import from &SmugMug...
eo: Importi el &SmugMug...

en: Logging in to SmugMug service...
eo: Ensaluti al SmugMug-servo...

en: Login failed
eo: Ensaluto malsukcesis

en: Invalid user/nick/password
eo: Nevalida uzanto/nomnomo/pasvorto

en: Invalid API key
eo: Nevalida API-ŝlosilo

en: Failed to list album template
eo: Malsukcesis listigi albumŝablonon

en: This is the list of images to upload to your SmugMug account.
eo: Jen la listo de bildoj por alŝuti al via SmugMug-konto.

en: This is a clickable link to open the SmugMug home page in a web browser.
eo: Ĉi tio estas klakebla ligilo por malfermi la ĉefpaĝon de SmugMug en retumilo.

en: Account
eo: Konto

en: This is the SmugMug account that will be used to authenticate.
eo: Ĉi tio estas la konto SmugMug, kiu estos uzata por aŭtentikigi.

[ctx: smug account login]
en: Anonymous
eo: Anonima

en: Login as anonymous to SmugMug web service.
eo: Ensalutu kiel anonima al la retservo de SmugMug.

en: SmugMug Account
eo: SmugMug-Konto

en: Login to SmugMug web service using email and password.
eo: Ensaluti al la retservo de SmugMug uzante retpoŝton kaj pasvorton.

[ctx: smug account settings]
en: Name:
eo: Nomo:

[ctx: smug account settings]
en: Email:
eo: Retpoŝto:

en: Change SmugMug Account used to authenticate
eo: Ŝanĝi SmugMug-Konton uzatan por aŭtentikigi

en: This is the SmugMug album that will be used for transfer.
eo: Ĉi tiu estas la albumo SmugMug, kiu estos uzata por translokigo.

en: Nickname of SmugMug user to list albums.
eo: Moknomo de uzanto de SmugMug por listigi albumojn.

en: Site Password:
eo: Reteja Pasvorto:

en: Site-wide password for specified SmugMug nick/user.
eo: Tutreteja pasvorto por specifita SmugMug kromnomo/uzanto.

en: Album Password:
eo: Albuma Pasvorto:

en: Password for SmugMug album.
eo: Pasvorto por SmugMug-albumo.

en: New Album
eo: Nova Albumo

en: Create new SmugMug album
eo: Krei novan albumon SmugMug

en: This is the location where SmugMug images will be downloaded.
eo: Ĉi tiu estas la loko kie SmugMug-bildoj estos elŝutitaj.

en: These are options that will be applied to images before upload.
eo: Ĉi tiuj estas opcioj, kiuj estos aplikataj al bildoj antaŭ alŝuto.

en: Maximum dimension:
eo: Maksimuma dimensio:

[ctx: @title:window]
en: Import from SmugMug Web Service
eo: Importi de SmugMug Reta Servo

[ctx: @info:tooltip, button]
en: Start download from SmugMug web service
eo: Komenci elŝuton de la retservo de SmugMug

[ctx: @title:window]
en: Export to SmugMug Web Service
eo: Eksporti al SmugMug Web Service

[ctx: @info:tooltip, button]
en: Start upload to SmugMug web service
eo: Komenci alŝuton al la retservo de SmugMug

en: SmugMug call failed: %1
eo: SmugMug-voko malsukcesis: %1

en: &lt;none&gt;
eo: &lt;neniu&gt;

en: You will be logged out of your account, click "Continue" to authenticate for another account.
eo: Vi estos elsalutita el via konto, alklaku "Daŭrigu" por aŭtentikigi por alia konto.

en: SmugMug Import
eo: SmugMug Importo

en: SmugMug Export
eo: SmugMug Eksporto

en: Failed to upload photo to SmugMug.
    %1
    Do you want to continue?
eo: Malsukcesis alŝuti foton al SmugMug.
    %1
    Ĉu vi volas daŭrigi?

en: Failed to save photo: %1
    Do you want to continue?
eo: Malsukcesis konservi foton: %1
    Ĉu vi volas daŭrigi?

en: Failed to download photo: %1
    Do you want to continue?
eo: Malsukcesis elŝuti foton: %1
    Ĉu vi volas daŭrigi?

[ctx: @info]
en: A tool to export to Twitter web-service
eo: Ilo por eksporti al Twitter-retservo

[ctx: @info]
en: This tool allows users to export items to Twitter web-service.
    
    See Twitter web site for details: %1
eo: Ĉi tiu ilo permesas al uzantoj eksporti erojn al Twitter-retservo.
    
    Vidu Twitter-retejon por detaloj: %1

[ctx: @action]
en: Export to &Twitter...
eo: Eksporti al &Twitter...

en: File too big to upload
eo: Dosiero tro granda por alŝuti

en: Media format is not supported yet
eo: Media formato ankoraŭ ne estas subtenata

en: Failed to upload photo
    Code: %1, name: %2, message: %3
eo: Malsukcesis alŝuti foton
    Kodo: %1, nomo: %2, mesaĝo: %3

en: Failed to create tweet for photo uploaded
eo: Malsukcesis krei tweeton por foto alŝutita

[ctx: @title:window]
en: Export to Twitter
eo: Eksporti al Twitter

[ctx: @info:tooltip, button]
en: Start upload to Twitter
eo: Komenci alŝuti al Twitter

en: Twitter export
eo: Twitter eksporto

en: Failed to upload photo to Twitter.
    %1
    Do you want to continue?
eo: Malsukcesis alŝuti foton al Twitter.
    %1
    Ĉu vi volas daŭrigi?

en: Twitter call failed:
    %1
eo: Tvitervoko malsukcesis:
    %1

en: Cannot open image at %1
eo: Ne povas malfermi bildon ĉe %1

[ctx: @title:window]
en: %1 Call Failed
eo: %1 Voko Malsukcesis

en: Code: %1. %2
eo: Kodo: %1. %2

en: Failed to upload photo: %1
    Do you want to continue?
eo: Malsukcesis alŝuti foton: %1
    Ĉu vi volas daŭrigi?

[ctx: @title]
en: Unified
eo: Unuigita

[ctx: @info]
en: A tool to export items to web-services
eo: Ilo por eksporti erojn al retservoj

[ctx: @info]
en: This tool allows users to export items to many web-services.
    
    This is a unified tool, grouping many tools in one.
eo: Ĉi tiu ilo permesas al uzantoj eksporti erojn al multaj retservoj.
    
    Ĉi tio estas unuigita ilo, grupigante multajn ilojn en unu.

[ctx: @action]
en: Export to Webservices...
eo: Eksporti al retservoj...

en: <qt><p><h1><b>Authentication done!</b></h1></p><p><h3>Account linking succeeded!</h3></p></qt>
eo: <qt><p><h1><b>Aŭtentikigo farita!</b></h1></p><p><h3>Konta ligo sukcesis!</h3></p></qt>

en: <qt><p><h1><b>Authentication done!</b></h1></p><p><h3>Account linking failed!</h3></p></qt>
eo: <qt><p><h1><b>Aŭtentikigo farita!</b></h1></p><p><h3>Konto-ligilo malsukcesis!</h3></p></qt>

en: Preparing files...
eo: Preparante dosierojn...

en: Start transferring process...
eo: Komenci transdonan procezon...

en: <h3>This view lists all items to export.</h3>
eo: <h3>Ĉi tiu vido listigas ĉiujn aĵojn por eksporti.</h3>

en: <h3>This view lists user albums.</h3>
eo: <h3>Ĉi tiu vido listigas uzantalbumojn.</h3>

[ctx: @title:window]
en: %1 - Create Album Failed
eo: %1 - Krei Albumon Malsukcesis

en: <qt><p><h1><b>Welcome to Web Services Tool</b></h1></p><p>This assistant will guide you step by step, to export your items to popular Internet data hosting service.</p><p>Before exporting contents, you will be able to adjust items' properties according to your remote Web service capabilities.</p></qt>
eo: <qt><p><h1><b>Bonvenon al Reta Serva Ilo</b></h1></p><p>Ĉi tiu asistanto gvidos vin paŝon post paŝo por eksporti viajn aĵojn al populara Interreta datumgastigado servo.</p><p>Antaŭ eksporti enhavon, vi povos alĝustigi ecojn de eroj laŭ viaj foraj retservaj kapabloj.</p></qt>

en: &Choose operation:
eo: &Elektu operacion:

en: Export to web services
eo: Eksporti al retservoj

en: Import from web services
eo: Importi el retservoj

en: &Choose remote Web Service:
eo: &Elektu malproksiman Retan Servon:

en: &Choose account:
eo: &Elektu konton:

[ctx: @title:window]
en: Export to Web Services
eo: Eksporti al Retaj Servoj

en: Welcome to Web Services Tool
eo: Bonvenon al Retserva Ilo

en: Authentication dialog
eo: Aŭtentikiga dialogo

en: Web Service Settings
eo: Agordoj de Reteja Servo

en: Export by Web Service
eo: Eksporto per Reta Servo

en: Error to import RAW image with ART
    Close this dialog to load RAW image with native import tool
eo: Eraro por importi RAW-bildon per ART
    Fermu ĉi tiun dialogon por ŝargi RAW-bildon per denaska importilo

en: ART Raw Conversion
eo: ART Kruda Konvertiĝo

en: Error to import RAW image with DarkTable
    Close this dialog to load RAW image with native import tool
eo: Eraro por importi RAW-bildon per DarkTable
    Fermu ĉi tiun dialogon por ŝargi RAW-bildon per denaska importilo

en: DarkTable Raw Conversion
eo: DarkTable Kruda Konvertiĝo

en: Raw Import
eo: Kruda Importo

en: Post Processing
eo: Posttraktado

en: Raw Decoding
eo: Kruda Malkodado

en: Import Raw Using Libraw
eo: Importi Krudan Uzante Libraw

en: A tool to import Raw images using Libraw engine
eo: Ilo por importi Krudajn bildojn per Libraw-motoro

en: <p>This Image Editor tool import Raw images using Libraw engine as decoder.</p><p>This is the <b>native</b> Raw Import tool included in core application. It does not require any external engine to work.</p><p>See Libraw web site for details: <a href='https://www.libraw.org/'>https://www.libraw.org/</a></p>
eo: <p>Ĉi tiu ilo de Bildredaktilo importas Krudajn bildojn uzante Libraw-motoron kiel malĉifrilon.</p><p>Ĉi tiu estas la <b>denaska</b> ilo de Kruda Importo inkluzivita en kerna aplikaĵo. Ĝi ne postulas ajnan eksteran motoron por funkcii.</p><p>Vidu Libraw retejon por detaloj: <a href='https://www.libraw.org/'>https://www.libraw.org /</a></p>

en: Cannot decode RAW image
    "%1"
eo: Ne povas malkodi RAW-bildon
    "%1"

en: Abort
eo: Ĉesigi

en: Abort the current Raw image preview.
eo: Ĉesigi la nunan antaŭrigardon de Kruda bildo.

[ctx: @action: refresh RAW preview]
en: Update
eo: Ĝisdatigi

en: Generate a Raw image preview using current settings.
eo: Generi antaŭrigardon de Kruda bildo uzante aktualajn agordojn.

en: Brightness:
eo: Brileco:

en: Set here the brightness adjustment of the image.
eo: Fiksu ĉi tie la ĝustigon de brilo de la bildo.

en: Set here the contrast adjustment of the image.
eo: Fiksu ĉi tie la kontrastan ĝustigon de la bildo.

en: Gamma:
eo: Gamo:

en: Set here the gamma adjustment of the image
eo: Fiksu ĉi tie la gama-ĝustigon de la bildo

en: Set here the color saturation correction.
eo: Fiksu ĉi tie la korekton de kolorsaturiĝo.

en: Exposure (E.V):
eo: Eksponiĝo (E.V):

en: This value in E.V will be used to perform an exposure compensation of the image.
eo: Ĉi tiu valoro en E.V estos uzata por fari eksponkompenson de la bildo.

en: This is the curve adjustment of the image luminosity
eo: Ĉi tio estas la kurba alĝustigo de la bilda lumeco

en: Reset
eo: Restarigi

en: Reset curve to linear
eo: Restarigi kurbon al lineara

en: Exposure
eo: Elmeto

en: Luminosity Curve
eo: Lumeca Kurbo

en: Info
eo: Informo

en: Reset all settings to default values.
eo: Restarigi ĉiujn agordojn al defaŭltaj valoroj.

en: Import
eo: Importi

en: Import image to editor using current settings.
eo: Importi bildon al redaktilo uzante aktualajn agordojn.

en: Use Default
eo: Uzi Defaŭlton

en: Use general Raw decoding settings to load this image in editor.
eo: Uzu ĝeneralajn Raw-malkodajn agordojn por ŝargi ĉi tiun bildon en redaktilo.

en: Error to import RAW image with RawTherapee
    Close this dialog to load RAW image with native import tool
eo: Eraro por importi RAW-bildon per RawTherapee
    Fermu ĉi tiun dialogon por ŝargi RAW-bildon per denaska importa ilo

en: RawTherapee Raw Conversion
eo: RawTherapee Kruda Konvertiĝo

en: Error to import RAW image with UFRaw
    Close this dialog to load RAW image with native import tool
eo: Eraro por importi RAW-bildon per UFRaw
    Fermu ĉi tiun dialogon por ŝargi RAW-bildon per denaska importilo

en: UFRaw Raw Conversion
eo: UFRaw Kruda Konvertiĝo

en: Trash
eo: Rubujo

en: Current Timeline Search
eo: Aktuala Templinio Serĉo

en: Current Fuzzy Image Search
eo: Nuna Neklara Bildo Serĉo

en: Current Fuzzy Sketch Search
eo: Nuna Fuzzy Sketch Serĉo

en: Current Map Search
eo: Nuna Mapo Serĉo

en: Current Search
eo: Nuna Serĉo

en: Current Duplicates Search
eo: Serĉi aktualajn duplikatojn

en: <p>The album you want to delete contains files (%1) which are not displayed in digiKam.</p><p>Do you want to continue?</p>
eo: <p>La albumo, kiun vi volas forigi, enhavas dosierojn (%1) kiuj ne estas montrataj en digiKam.</p><p>Ĉu vi volas daŭrigi?</p>

en: <p>The album you want to delete is not empty.</p><p>Do you want to continue?</p>
eo: <p>La albumo, kiun vi volas forigi, ne estas malplena.</p><p>Ĉu vi volas daŭrigi?</p>

[ctx: @title:window]
en: Rename Album (%1)
eo: Renomi Albumon (%1)

[ctx: @title:window]
en: Rename Album Root (%1)
eo: Renomi Albuman Radikon (%1)

en: Enter new album name:
eo: Enigu la nomon de la nova albumo:

en: Scanning albums
eo: Skanado de albumoj

en: Searches
eo: Serĉoj

en: The MySQL database directory was not found.
eo: La dosierujo de MySQL-datumbazo ne estis trovita.

en: The MySQL binary tools was not found.
eo: La binarprogramiloj de MySQL ne estis trovitaj.

en: The SQLite core database was not found.
eo: La kerna datumbazo de SQLite ne estis trovita.

en: <p>If you want to start with a new configuration and with a first run wizard, delete the file:<br>%1</p>
eo: <p>Se vi volas komenci kun nova agordo kaj per unua rulasistanto, forigu la dosieron:<br>%1</p>

en: An error occurred during the internal server start.<p>Details:
    %1</p>
eo: Eraro okazis dum la interna servilostarto.<p>Detaloj:
    %1</p>

en: Failed to open the database.
eo: Malsukcesis malfermi la datumbazon.

en: <p>digiKam will attempt to start now, but it will <b>not</b> be functional.</p>
eo: <p>digiKam provos komenci nun, sed ĝi <b>ne</b> estos funkcia.</p>

en: <p>Failed to open the database.</p><p>You cannot use digiKam without a working database. digiKam will attempt to start now, but it will <b>not</b> be functional. Please check the database settings in the <b>configuration menu</b>.</p>
eo: <p>Malsukcesis malfermi la datumbazon.</p><p>Vi ne povas uzi digiKam sen funkcianta datumbazo. digiKam provos komenci nun, sed ĝi <b>ne</b> estos funkcia. Bonvolu kontroli la datumbazajn agordojn en la <b>agorda menuo</b>.</p>

en: <p>Failed to open the database. Error message from database:</p><p><b>%1</b></p><p>You cannot use digiKam without a working database. digiKam will attempt to start now, but it will <b>not</b> be functional. Please check the database settings in the <b>configuration menu</b>.</p>
eo: <p>Malsukcesis malfermi la datumbazon. Erarmesaĝo el datumbazo:</p><p><b>%1</b></p><p>Vi ne povas uzi digiKam sen funkcianta datumbazo. digiKam provos komenci nun, sed ĝi <b>ne</b> estos funkcia. Bonvolu kontroli la datumbazajn agordojn en la <b>agorda menuo</b>.</p>

en: Failed to initialize the database.
eo: Malsukcesis pravalorizi la datumbazon.

en: Your database character set has changed since this album was last opened.
    Old character set: %1, new character set: %2
    If you have recently changed your database character set, you need not be concerned.
    Please note that if you switched to a database character set that does not support some of the filenames in your collection, these files may no longer be found in the collection. If you are sure that you want to continue, click 'Yes'. Otherwise, click 'No' and correct your database character set setting before restarting digiKam.
eo: Via datumbaza signaro ŝanĝiĝis de kiam ĉi tiu albumo estis laste malfermita.
    Malnova signoaro: %1, nova signoaro: %2
    Se vi lastatempe ŝanĝis vian datumbazan signaron, vi ne bezonas zorgi.
    Bonvolu noti, ke se vi ŝanĝite al datumbaza signaro kiu ne subtenas kelkajn el la dosiernomoj en via kolekto, ĉi tiuj dosieroj eble ne plu troviĝas en la kolekto. Se vi certas, ke vi volas daŭrigi, alklaku 'Jes'. Alie, alklaku 'Ne' kaj korektu vian datumbazan signaron antaŭ rekomenci digiKam.

en: <p>The collection </p><p><b>%1</b><br/>(%2)</p><p> is currently not found on your system.<br/> Please choose the most appropriate  option to handle this situation:</p>
eo: <p>La kolekto </p><p><b>%1</b><br/>(%2)</p><p> nuntempe ne troviĝas en via sistemo.<br/> Bonvolu elekti la plej taŭga opcio por trakti ĉi tiun situacion:</p>

en: <p>The collection is still available, but the identifier changed.<br/>This can be caused by restoring a backup, changing the partition layout or the file system settings.<br/>The collection is now located at this place:</p>
eo: <p>La kolekto ankoraŭ disponeblas, sed la identigilo ŝanĝiĝis.<br/>Ĉi tio povas esti kaŭzita de restarigo de sekurkopio, ŝanĝado de la subdisko-aranĝo aŭ la agordoj de dosiersistemaj.<br/>La kolekto nun troviĝas ĉe ĉi tiu loko: </p>

en: The collection is located on a storage device which is not always attached. Mark the collection as a removable collection.
eo: La kolekto troviĝas sur konserveja aparato, kiu ne ĉiam estas ligita. Marku la kolekton kiel forprenebla kolekto.

en: Take no action now. I would like to solve the problem later using the setup dialog
eo: Ne agu nun. Mi ŝatus solvi la problemon poste uzante la agordan dialogon

[ctx: @title:window]
en: Collection not Found
eo: Kolekto ne Trovita

[ctx: @title:window]
en: Database Folder
eo: Datumbaza Dosierujo

en: <p>You have chosen the folder "%1" as the place to store the database. A database file from an older version of digiKam is found in this folder.</p> <p>Would you like to upgrade the old database file - confirming that this database file was indeed created for the pictures located in the folder "%2" - or ignore the old file and start with a new database?</p>
eo: <p>Vi elektis la dosierujon "%1" kiel la lokon por konservi la datumbazon. En ĉi tiu dosierujo troviĝas datumbaza dosiero de pli malnova versio de digiKam.</p> <p>Ĉu vi ŝatus ĝisdatigi la malnovan datumbazan dosieron - konfirmante, ke ĉi tiu datumbaza dosiero ja estis kreita por la bildoj situantaj en la dosierujo "%2" - aŭ ignori la malnovan dosieron kaj komenci per nova datumbazo?</p>

[ctx: @action:button]
en: Upgrade Database
eo: Ĝisdatigi/promocii datumbazon

[ctx: @action:button]
en: Create New Database
eo: Krei novan datumbazon

[ctx: @title:window]
en: New Database Folder
eo: Nova Datumbaza Dosierujo

en: <p>You have chosen the folder "%1" as the new place to store the database. A database file from an older version of digiKam is found in this folder.</p> <p>Would you like to upgrade the old database file, start with a new database, or copy the current database to this location and continue using it?</p>
eo: <p>Vi elektis la dosierujon "%1" kiel la novan lokon por konservi la datumbazon. Datumbaza dosiero de pli malnova versio de digiKam troviĝas en ĉi tiu dosierujo.</p> <p>Ĉu vi ŝatus ĝisdatigi la malnovan datumbazan dosieron, komenci per nova datumbazo, aŭ kopii la nunan datumbazon al ĉi tiu loko kaj daŭre uzi ĝin. ?</p>

[ctx: @action:button]
en: Copy Current Database
eo: Kopii Aktualan Datumbazon

en: <p>You have chosen the folder "%1" as the new place to store the database. A database file from an older version of digiKam is found in this folder.</p> <p>Would you like to upgrade the old database file or start with a new database?</p>
eo: <p>Vi elektis la dosierujon "%1" kiel la novan lokon por konservi la datumbazon. En ĉi tiu dosierujo troviĝas datumbaza dosiero de pli malnova versio de digiKam.</p> <p>Ĉu vi ŝatus ĝisdatigi la malnovan datumbazan dosieron aŭ komenci per nova datumbazo?</p>

en: Failed to copy the old database file ("%1") to its new location ("%2"). Trying to upgrade old databases.
eo: Malsukcesis kopii la malnovan datumbazan dosieron ("%1") al ĝia nova loko ("%2"). Provante ĝisdatigi malnovajn datumbazojn.

en: <p>You have chosen the folder "%1" as the new place to store the database.</p><p>Would you like to copy the current database to this location and continue using it, or start with a new database?</p>
eo: <p>Vi elektis la dosierujon "%1" kiel la novan lokon por konservi la datumbazon.</p><p>Ĉu vi ŝatus kopii la nunan datumbazon al ĉi tiu loko kaj daŭrigi uzi ĝin, aŭ komenci per nova datumbazo?</p>

en: <p>You have chosen the folder "%1" as the new place to store the database. There is already a database file in this location.</p> <p>Would you like to use this existing file as the new database, or remove it and copy the current database to this place?</p>
eo: <p>Vi elektis la dosierujon "%1" kiel la novan lokon por konservi la datumbazon. Jam estas datumbaza dosiero en ĉi tiu loko.</p> <p>Ĉu vi ŝatus uzi ĉi tiun ekzistantan dosieron kiel la novan datumbazon, aŭ forigi ĝin kaj kopii la nunan datumbazon al ĉi tiu loko?</p>

[ctx: @action:button]
en: Use Existing File
eo: Uzi Ekzistantan Dosieron

en: Failed to backup the existing database file ("%1"). Refusing to replace file without backup, using the existing file.
eo: Malsukcesis sekurkopii la ekzistantan datumbazan dosieron ("%1"). Rifuzo anstataŭigi dosieron sen sekurkopio, uzante la ekzistantan dosieron.

en: Failed to copy the old database file ("%1") to its new location ("%2"). Starting with an empty database.
eo: Malsukcesis kopii la malnovan datumbazan dosieron ("%1") al ĝia nova loko ("%2"). Komencante kun malplena datumbazo.

en: <p><b>Please check the database settings in this dialog.</b></p>
eo: <p><b>Bonvolu kontroli la datumbazan agordon en ĉi dialogo.</b></p>

[ctx: @action:button]
en: New database
eo: Nova datumbazo

en: The collection location supplied is invalid or currently not available.
eo: La kolekto-loko provizita estas nevalida aŭ nuntempe ne havebla.

en: No album for collection location: Internal error
eo: Neniu albumo por kolekto loko: Interna eraro

en: No parent found for album.
eo: Neniu gepatro trovita por albumo.

en: Album name cannot be empty.
eo: Albumnomo ne povas esti malplena.

en: Album name cannot contain '/'.
eo: Albumnomo ne povas enhavi '/'.

en: createPAlbum does not accept the root album as parent.
eo: createPAlbum ne akceptas la radikan albumon kiel gepatro.

en: An existing album has the same name.
eo: Ekzistanta albumo havas la saman nomon.

en: Failed to create directory '%1'
eo: Malsukcesis krei dosierujon '%1'

en: Failed to add album to database
eo: Malsukcesis aldoni albumon al datumbazo

en: No such album
eo: Ne tia albumo

en: Cannot rename root album
eo: Ne povas renomi radikan albumon

en: Cannot rename album root album
eo: Ne povas renomi albuman radikan albumon

en: Album name cannot contain '/'
eo: Albumnomo ne povas enhavi '/'

en: Another album with the same name already exists.
    Please choose another name.
eo: Alia albumo kun la sama nomo jam ekzistas.
    Bonvolu elekti alian nomon.

en: Failed to rename Album
eo: Malsukcesis renomi Albumon

en: Cannot edit root album
eo: Ne povas redakti radikan albumon

en: No parent found for tag
eo: Neniu gepatro trovita por etikedo

en: Tag name cannot be empty
eo: La nomo de la etikedo ne povas esti malplena

en: Tag name cannot contain '/'
eo: La nomo de etikedo ne povas enhavi '/'

en: Tag name already exists
eo: Etikednomo jam ekzistas

en: Failed to add tag to database
eo: Malsukcesis aldoni etikedon al datumbazo

en: Cannot delete root tag
eo: Ne povas forigi radikan etikedon

en: Cannot delete required face tag
eo: Ne povas forigi bezonatan vizaĝetikedon

en: Cannot edit root tag
eo: Ne povas redakti radikan etikedon

en: Another tag with the same name already exists.
    Please choose another name.
eo: Alia etikedo kun la sama nomo jam ekzistas.
    Bonvolu elekti alian nomon.

en: Attempt to move TAlbum to nowhere
eo: Provu movi TAlbum al nenie

en: Cannot move root tag
eo: Ne povas movi radikan etikedon

en: Another tag with the same name already exists.
    Do you want to merge the tags?
eo: Alia etikedo kun la sama nomo jam ekzistas.
    Ĉu vi volas kunfandi la etikedojn?

en: Cannot merge root tag
eo: Ne povas kunfandi radikan etikedon

en: Cannot merge required face tag
eo: Ne povas kunfandi bezonatan vizaĝetikedon

en: Only a tag without children can be merged!
eo: Nur etikedo sen infanoj povas esti kunfandita!

en: Do you want to merge tag '%1' into tag '%2'?
eo: Ĉu vi volas kunfandi etikedon '%1' en etikedon '%2'?

en: Don't ask again at this session
eo: Ne demandi denove ĉe ĉi tiu seanco

en: No such tag
eo: Ne tia etikedo

en: This operation can take a long time in the background.
    Do you want to write the metadata to %1 files now?
eo: Ĉi tiu operacio povas daŭri longan tempon en la fono.
    Ĉu vi volas skribi la metadatumojn al %1 dosieroj nun?

en: Context menu
eo: Kunteksta menuo

en: Empty Trash
eo: Malplenigi Rubujon

[ctx: @info: generate album name for exporting]
en: Rating:
eo: Taksado:

[ctx: @info: rating label]
en: No Rating
eo: Neniu Taksado

[ctx: @info: generate album name for exporting]
en: Colors:
eo: Koloroj:

[ctx: @info: color label name]
en: No Color
eo: Neniu Koloro

[ctx: @info: color label name]
en: Red
eo: Ruĝo

[ctx: @info: color label name]
en: Orange
eo: Oranĝo

[ctx: @info: color label name]
en: Yellow
eo: Flava

[ctx: @info: color label name]
en: Green
eo: Verdo

[ctx: @info: color label name]
en: Blue
eo: Bluo

[ctx: @info: color label name]
en: Magenta
eo: Violkolora (magenta)

[ctx: @info: color label name]
en: Gray
eo: Griza

[ctx: @info: color label name]
en: Black
eo: Nigra

[ctx: @info: color label name]
en: White
eo: Blanka

[ctx: @info: generate album name for exporting]
en: Picks:
eo: Elektoj:

[ctx: @info: pick label name]
en: No Pick
eo: Neniu Elekto

[ctx: @info: pick label name]
en: Rejected
eo: Malakceptita

[ctx: @info: pick label name]
en: Pending
eo: Pritraktota

[ctx: @info: pick label name]
en: Accepted
eo: Akceptita

[ctx: @info: search label default title]
en: Exported Labels
eo: Eksportitaj Etikedoj

[ctx: @info: search label default title]
en: Labels Album
eo: Etikedoj Albumo

en: Expand Selected Nodes
eo: Vastigi Elektitajn Nodojn

en: Expand all Albums
eo: Vastigi ĉiujn Albumojn

en: Collapse Selected Recursively
eo: Kolapsi Elektita Rekursie

en: Collapse all Albums
eo: Maletendi ĉiujn Albumojn

en: Find Duplicates...
eo: Trovi duplikatojn...

en: Scan for Faces
eo: Skani por Vizaĝoj

en: Repair hidden Items
eo: Ripari kaŝitajn Erojn

en: Refresh
eo: Refreŝigi

[ctx: @title:window]
en: Scan for Faces
eo: Skani por Vizaĝoj

en: Should sub-albums be scanned too?
eo: Ĉu ankaŭ subalbumoj estu skanitaj?

[ctx: @title]
en: Labels
eo: Etikedoj

[ctx: @item: rating tree]
en: Rating
eo: Noto

[ctx: @item: rating tree]
en: No Rating
eo: Neniu Taksado

[ctx: @title: pick tree]
en: Pick
eo: Elekti

[ctx: @item: pick tree]
en: No Pick
eo: Neniu Elekto

[ctx: @item: pick tree]
en: Rejected Item
eo: Malakceptita Ero

[ctx: @item: pick tree]
en: Pending Item
eo: Decidota Ero

[ctx: @item: pick tree]
en: Accepted Item
eo: Akceptita Ero

[ctx: @item: color tree]
en: Color
eo: Koloro

[ctx: @item: color tree]
en: No Color
eo: Neniu Koloro

[ctx: @item: color tree]
en: Red
eo: Ruĝo

[ctx: @item: color tree]
en: Orange
eo: Oranĝo

[ctx: @item: color tree]
en: Yellow
eo: Flava

[ctx: @item: color tree]
en: Green
eo: Verdo

[ctx: @item: color tree]
en: Blue
eo: Bluo

[ctx: @item: color tree]
en: Magenta
eo: Violkolora (magenta)

[ctx: @item: color tree]
en: Gray
eo: Griza

[ctx: @item: color tree]
en: Black
eo: Nigra

[ctx: @item: color tree]
en: White
eo: Blanka

[ctx: @title:window, album properties]
en: New Album
eo: Nova Albumo

[ctx: @title:window, album properties]
en: Edit Album
eo: Redakti Albumon

[ctx: @label: album properties]
en: "%1"
    Album Properties
eo: "%1"
    Albumaj Propraĵoj

[ctx: @label: album properties]
en: &Title:
eo: &Titolo:

[ctx: @label: album properties]
en: Set here the new album title
eo: Meti ĉi tie la titolon de la nova albumo

[ctx: @label: album properties]
en: Ca&tegory:
eo: Ka&tegorio:

[ctx: @label: album properties]
en: Ch&ild Of:
eo: Infano de:

[ctx: @label: album properties]
en: Enter album caption here...
eo: Enigu la titolon de la albumo ĉi tie...

[ctx: @label: album properties]
en: Album &date:
eo: &Dato de albumo:

[ctx: @action: Selects the date of the oldest image]
en: &Oldest
eo: &Plej malnova

[ctx: @info]
en: Use this button to select the date of the oldest image from album.
eo: Uzu ĉi tiun butonon por elekti la daton de la plej malnova bildo el albumo.

[ctx: @action: Calculates the average date]
en: &Average
eo: &Averaĝa

[ctx: @info]
en: Use this button to calculate the average date of images from album.
eo: Uzu ĉi tiun butonon por kalkuli la averaĝan daton de bildoj de albumo.

[ctx: @action: Selects the date of the newest image]
en: Newest
eo: Plej freŝa

[ctx: @info]
en: Use this button to select the date of the newest image from album.
eo: Uzu ĉi tiun butonon por elekti la daton de la plej nova bildo el albumo.

[ctx: @label: album properties]
en: New Album
eo: Nova Albumo

[ctx: @item: album properties]
en: Selected Album (Default)
eo: Elektita Albumo (Defaŭlte)

[ctx: @item: top level folder of album]
en: Root of current collection
eo: Radiko de aktuala kolekto

[ctx: @info: album properties]
en: Uncategorized Album
eo: Nekategoriita Albumo

[ctx: @label: album properties]
en: Create new Album in
    "%1"
eo: Krei novan Albumon en
    "%1"

[ctx: @title:window, album properties]
en: Could not Calculate Average
eo: Ne eblis Kalkuli Mezon

[ctx: @info: album properties]
en: Could not calculate date average for this album.
eo: Ne eblis kalkuli datan mezumon por ĉi tiu albumo.

en: No Album Selected
eo: Neniu Albumo Elektita

en: No Tag Selected
eo: Neniu Etikedo Elektita

en: 1 Tag selected | %1 Tags selected
eo[0]: 1 etikedo elektita
eo[1]: %1 etikedoj elektitaj

en: 1 Album selected | %1 Albums selected
eo[0]: 1 albumo elektita
eo[1]: %1 albumoj elektitaj

en: 1 Tag excluded | %1 Tags excluded
eo[0]: 1 etikedo ekskludita
eo[1]: %1 etikedoj ekskluditaj

en: 1 Album excluded | %1 Albums excluded
eo[0]: 1 albumo ekskludita
eo[1]: %1 albumoj ekskluditaj

[ctx: @title:window]
en: Select Album
eo: Elekti Albumon

[ctx: @title]
en: Albums (All)
eo: Albumoj (Ĉiuj)

[ctx: @title]
en: Tags (0)
eo: Etikedoj (0)

[ctx: @option]
en: All albums
eo: Ĉiuj albumoj

[ctx: @option]
en: Recursive
eo: Rikura

[ctx: @info:tooltip]
en: Recursive selection.
eo: Rikura elekto.

[ctx: @info:tooltip]
en: Select all albums that should be processed.
eo: Elektu ĉiujn albumojn, kiuj devas esti prilaboritaj.

[ctx: @info]
en: No Album Selected
eo: Neniu Albumo Elektita

[ctx: @info:tooltip]
en: Reset selected albums
eo: Restarigi elektitajn albumojn

[ctx: @option]
en: All tags
eo: Ĉiuj etikedoj

[ctx: @info:tooltip]
en: Select all tags that should be processed.
eo: Elektu ĉiujn etikedojn, kiuj devas esti prilaboritaj.

[ctx: @info]
en: No Tag Selected
eo: Neniu Etikedo Elektita

[ctx: @info:tooltip]
en: Reset selected tags
eo: Restarigi elektitajn etikedojn

[ctx: @title]
en: Albums (%1)
eo: Albumoj (%1)

[ctx: @title]
en: Tags (All)
eo: Etikedoj (Ĉiuj)

[ctx: @title]
en: Tags (%1)
eo: Etikedoj (%1)

en: Create New Album
eo: Krei novan albumon

en: &New Album
eo: &Nova Albumo

en: Create new album
eo: Krei novan albumon

en: Sorry, digiKam does not support remote URLs as collections.
eo: Pardonu, digiKam ne subtenas forajn URL-ojn kiel kolektojn.

en: The selected folder does not exist or is not readable
eo: La elektita dosierujo ne ekzistas aŭ ne estas legebla

en: There is already a collection containing the folder "%1"
eo: Jam ekzistas kolekto enhavanta la dosierujon "%1"

en: The storage media can be uniquely identified.
eo: La datumportilo povas esti unike identigitaj.

en: The collection is located on your harddisk
eo: La kolekto troviĝas sur via malmola disko

en: This is a CD/DVD, which is identified by the label that you can set in your CD burning application. There is already another entry with the same label. The two will be distinguished by the files in the top directory, so please do not append files to the CD, or it will not be recognized. In the future, please set a unique label on your CDs and DVDs if you intend to use them with digiKam.
eo: Ĉi tio estas KD/DVD, kiu estas identigita per la etikedo, kiun vi povas agordi en via KD-bruliga aplikaĵo. Jam ekzistas alia enskribo kun la sama etikedo. La du distingiĝos per la dosieroj en la supra dosierujo, do bonvolu ne almeti dosierojn al la KD, aŭ ĝi ne estos rekonita. Estonte, bonvolu agordi unikan etikedon sur viaj KD-oj kaj DVD-oj se vi intencas uzi ilin kun digiKam.

en: This is a CD/DVD. It will be identified by the label ("%1")that you have set in your CD burning application. If you create further CDs for use with digikam in the future, please remember to give them a unique label as well.
eo: Ĉi tio estas KD/DVD. Ĝi estos identigita per la etikedo ("%1"), kiun vi starigis en via KD-bruliga aplikaĵo. Se vi kreos pliajn KD-ojn por uzo kun digikam estonte, bonvolu memori doni al ili ankaŭ unikan etikedon.

en: This is a removable storage medium that will be identified by its label ("%1")
eo: Ĉi tio estas forprenebla datumportilo, kiu estos identigita per sia etikedo ("%1")

en: This entry will only be identified by the path where it is found on your system ("%1"). No more specific means of identification (UUID, label) is available.
eo: Ĉi tiu eniro estos identigita nur per la vojo, kie ĝi troviĝas en via sistemo ("%1"). Neniuj pli specifaj rimedoj de identigo (UUID, etikedo) estas haveblaj.

en: It is not possible on your system to identify the storage medium of this path. It will be added using the file path as the only identifier. This will work well for your local hard disk.
eo: Ne eblas en via sistemo identigi la konservan rimedon de ĉi tiu vojo. Ĝi estos aldonita uzante la dosiervojon kiel la solan identigilon. Ĉi tio bone funkcios por via loka malmola disko.

en: You need to locally mount your Samba share. Sorry, digiKam does currently not support smb:// URLs.
eo: Vi devas loke munti vian Samba-parton. Pardonu, digiKam nuntempe ne subtenas smb:// URL-ojn.

en: Your network storage must be set up to be accessible as files and folders through the operating system. digiKam does not support remote URLs.
eo: Via retkonservejo devas esti agordita por esti alirebla kiel dosieroj kaj dosierujoj per la operaciumo. digiKam ne subtenas forajn URL-ojn.

en: There is already a collection for a network share with the same path.
eo: Jam ekzistas kolekto por reto kun la sama vojo.

en: The network share will be identified by the path you selected. If the path is empty, the share will be considered unavailable.
eo: La retparto estos identigita per la vojo, kiun vi elektis. Se la vojo estas malplena, la parto estos konsiderata neatingebla.

[ctx: @info]
en: "relative path" on harddisk partition with "UUID"
    Folder "%1" on the volume with the id "%2"
eo: "relativa vojo" sur fiksdisko kun "UUID"
    Dosierujo "%1" sur la volumo kun la id "%2"

[ctx: @info]
en: "relative path" on harddisk partition with "label"
    Folder "%1" on the volume labeled "%2"
eo: "relativa vojo" sur diskpartigo kun "label"
    Dosierujo "%1" sur la volumo etikedita "%2"

[ctx: @info]
en: Shared directory mounted at "%1"
eo: Komuna dosierujo muntita ĉe "%1"

en: Error opening database backend.
    %1
eo: Eraro dum malfermo de datumbazo.
    %1

en: Error while opening the source database.
eo: Eraro dum malfermo de la fonta datumbazo.

en: Error while opening the target database.
eo: Eraro dum malfermo de la cela datumbazo.

en: Error while preparing the target database.
eo: Eraro dum preparado de la cela datumbazo.

en: Error while scrubbing the target database.
eo: Eraro dum frotado de la cela datumbazo.

en: Create Schema...
eo: Krei Skemon...

en: Error while creating the database schema.
eo: Eraro dum kreado de la datumbaza skemo.

en: Error while converting the database.
     Details: %1
eo: Eraro dum konvertado de la datumbazo.
     Detaloj: %1

en: You have insufficient privileges on the database.
    Following privileges are not assigned to you:
     %1
    Check your privileges on the database and restart digiKam.
eo: Vi havas nesufiĉajn privilegiojn en la datumbazo.
    Sekvaj privilegioj ne estas asignitaj al vi:
     %1
    Kontrolu viajn privilegiojn en la datumbazo kaj rekomencu digiKam.

en: The database is not valid: the "DBVersion" setting does not exist. The current database schema version cannot be verified. Try to start with an empty database.
eo: La datumbazo ne validas: la agordo "DBVersion" ne ekzistas. La nuna datumbaza skemversio ne povas esti kontrolita. Provu komenci kun malplena datumbazo.

en: The database has been used with a more recent version of digiKam and has been updated to a database schema which cannot be used with this version. (This means this digiKam version is too old, or the database format is too recent.) Please use the more recent version of digiKam that you used before.
eo: La datumbazo estis uzata kun pli lastatempa versio de digiKam kaj estis ĝisdatigita al datumbaza skemo kiu ne povas esti uzata kun ĉi tiu versio. (Ĉi tio signifas, ke ĉi tiu digiKam-versio estas tro malnova, aŭ la datumbaza formato estas tro lastatempa.) Bonvolu uzi la pli freŝan version de digiKam kiun vi uzis antaŭe.

en: Failed to create tables in database.
eo: Malsukcesis krei tabelojn en datumbazo.

en: Failed to open a database transaction on your database file "%1". This is unusual. Please check that you can access the file and no other process has currently locked the file. If the problem persists you can get help from the digikam developers mailing list (see www.digikam.org/support). As well, please have a look at what digiKam prints on the console.
eo: Malsukcesis malfermi datumbazan transakcion sur via datumbaza dosiero "%1". Ĉi tio estas nekutima. Bonvolu kontroli, ke vi povas aliri la dosieron kaj neniu alia procezo nuntempe ŝlosis la dosieron. Se la problemo daŭras, vi povas ricevi helpon de la dissendolisto de digikam-programistoj (vidu www.digikam.org/support). Ankaŭ, bonvolu rigardi kion digiKam presas sur la konzolo.

en: The schema updating process from version 4 to 6 failed, caused by an error that we did not expect. You can try to discard your old database and start with an empty one. (In this case, please move the database files "%1" and "%2" from the directory "%3"). More probably you will want to report this error to the digikam developers mailing list (see www.digikam.org/support). As well, please have a look at what digiKam prints on the console.
eo: La procezo de ĝisdatigo de skemo de versio 4 ĝis 6 malsukcesis, kaŭzita de eraro, kiun ni ne atendis. Vi povas provi forĵeti vian malnovan datumbazon kaj komenci per malplena. (En ĉi tiu kazo, bonvolu movi la datumbazdosierojn "%1" kaj "%2" el la dosierujo "%3"). Pli verŝajne vi volos raporti ĉi tiun eraron al la dissendolisto de digikam programistoj (vidu www.digikam.org/support). Ankaŭ, bonvolu rigardi kion digiKam presas sur la konzolo.

en: Failed to update the database schema from version %1 to version %2.
    The cause could be a missing upgrade of the database to the current server version. Now start digiKam again to perform a required upgrade of the database.
eo: Malsukcesis ĝisdatigi la datumbazan skemon de versio %1 al versio %2.
    La kaŭzo povus esti mankanta ĝisdatigo de la datumbazo al la aktuala servila versio. Nun rekomencu digiKam por plenumi bezonatan ĝisdatigon de la datumbazo.

en: Failed to update the database schema from version %1 to version %2.
    Please read the error messages printed on the console and report this error as a bug at bugs.kde.org.
eo: Malsukcesis ĝisdatigi la datumbazan skemon de versio %1 al versio %2.
    Bonvolu legi la erarmesaĝojn presitajn en la konzolo kaj raporti ĉi tiun eraron kiel cimon ĉe bugs.kde.org.

en: The database update action cannot be found. Please ensure that the dbconfig.xml file of the current version of digiKam is installed at the correct place.
eo: La ago de ĝisdatigo de datumbazo ne troveblas. Bonvolu certigi, ke la dbconfig.xml dosiero de la nuna versio de digiKam estas instalita en la ĝusta loko.

en: Updated schema to version %1.
eo: Ĝisdatigita skemo al versio %1.

en: Failed to copy the old database file ("%1") to its new location ("%2"). Error message: "%3". Please make sure that the file can be copied, or delete it.
eo: Malsukcesis kopii la malnovan datumbazan dosieron ("%1") al ĝia nova loko ("%2"). Erarmesaĝo: "%3". Bonvolu certigi, ke la dosiero povas esti kopiita, aŭ forigi ĝin.

en: Copied database file
eo: Kopiita datumbaza dosiero

en: The old database file ("%1") has been copied to the new location ("%2") but it cannot be opened. Please delete both files and try again, starting with an empty database.
eo: La malnova datumbaza dosiero ("%1") estis kopiita al la nova loko ("%2") sed ĝi ne povas esti malfermita. Bonvolu forigi ambaŭ dosierojn kaj provi denove, komencante per malplena datumbazo.

en: Opened new database file
eo: Malfermis novan datumbazan dosieron

en: Prepared table creation
eo: Preta kreado de tabeloj

en: Created tables
eo: Kreis tabelojn

en: No album library path has been found in the configuration file. Giving up the schema updating process. Please try with an empty database, or repair your configuration.
eo: Neniu albumbiblioteka vojo estis trovita en la agorda dosiero. Rezigni la procezon de ĝisdatigo de skemo. Bonvolu provi kun malplena datumbazo, aŭ ripari vian agordon.

en: There was an error associating your albumLibraryPath ("%1") with a storage volume of your system. This problem may indicate that there is a problem with your installation. If you are working on Linux, check that HAL is installed and running. In any case, you can seek advice from the digikam developers mailing list (see www.digikam.org/support). The database updating process will now be aborted because we do not want to create a new database based on false assumptions from a broken installation.
eo: Okazis eraro asociante vian albumLibraryPath ("%1") kun konserva volumo de via sistemo. Ĉi tiu problemo povas indiki ke estas problemo kun via instalado. Se vi laboras en Linukso, kontrolu, ke HAL estas instalita kaj funkcianta. Ĉiukaze, vi povas serĉi konsilojn de la dissendolisto de digikam-programistoj (vidu www.digikam.org/support). La procezo de ĝisdatigo de datumbazo nun estos ĉesigita ĉar ni ne volas krei novan datumbazon bazitan sur malveraj supozoj de rompita instalado.

en: Configured one album root
eo: Agordis unu albumradikon

en: Imported albums
eo: Importitaj albumoj

en: Imported images information
eo: Importitaj bildoj informoj

en: Last Search (0.9)
eo: Lasta Serĉo (0.9)

en: Initialized and imported file suffix filter
eo: Pravalorizis kaj importis dosiersufiksan filtrilon

en: Did the initial full scan
eo: Faris la komencan plenan skanadon

en: Imported creation dates
eo: Importitaj kredatoj

en: Imported comments
eo: Importitaj komentoj

en: Imported ratings
eo: Importitaj taksoj

en: Dropped v3 tables
eo: Faligis v3-tabloj

en: The driver "SQLITE" for Sqlite3 databases is not available.
    digiKam depends on the drivers provided by the Qt::SQL module.
eo: La pelilo "SQLITE" por Sqlite3-datumbazoj ne estas disponebla.
    digiKam dependas de la peliloj provizitaj de la modulo Qt::SQL.

en: The driver "MYSQL" for MySQL databases is not available.
    digiKam depends on the drivers provided by the Qt::SQL module.
eo: La pelilo "MYSQL" por MySQL-datumbazoj ne estas disponebla.
    digiKam dependas de la peliloj provizitaj de la modulo Qt::SQL.

en: Could not open the configuration file <b>%1</b>. This file is installed with the digikam application and is absolutely required to run digikam. Please check your installation.
eo: Ne eblis malfermi la agordan dosieron <b>%1</b>. Ĉi tiu dosiero estas instalita kun la aplikaĵo digikam kaj estas nepre bezonata por ruli digikam. Bonvolu kontroli vian instaladon.

en: Could not open configuration file <b>%1</b>
eo: Ne eblis malfermi agordan dosieron <b>%1</b>

en: The XML in the configuration file <b>%1</b> is invalid and cannot be read.
eo: La XML en la agorda dosiero <b>%1</b> estas nevalida kaj ne legeblas.

en: The XML in the configuration file <b>%1</b> is missing the required element <icode>%2</icode>
eo: La XML en la agorda dosiero <b>%1</b> mankas la bezonata elemento <icode>%2</icode>

en: The XML in the configuration file <b>%1</b> is missing the required element <b>%2</b>
eo: La XML en la agorda dosiero <b>%1</b> mankas la postulata elemento <b>%2</b>

en: An old version of the configuration file <b>%1</b> is found. Please ensure that the version released with the running version of digiKam is installed.
eo: Malnova versio de la agorda dosiero <b>%1</b> estas trovita. Bonvolu certigi, ke la versio publikigita kun la funkcianta versio de digiKam estas instalita.

en: Error while opening the database.
    digiKam will try to automatically reconnect to the database.
eo: Eraro dum malfermado de la datumbazo.
    digiKam provos aŭtomate rekonekti al la datumbazo.

en: <p><b>A database error occurred.</b></p>Details:
     %1
eo: <p><b>Okazis datumbaza eraro.</b></p>Detaloj:
     %1

[ctx: @title]
en: Source Images
eo: Fonto Bildoj

[ctx: @title]
en: Image History
eo: Bilda Historio

[ctx: @title]
en: Derived Images
eo: Derivitaj Bildoj

[ctx: @title]
en: Related Images
eo: Rilataj Bildoj

[ctx: @title]
en: Identical Images
eo: Identaj Bildoj

[ctx: @title]
en: Intermediate Steps:
eo: Mezaj Paŝoj:

[ctx: @item filename]
en: %1
    (Original Image)
eo: %1
    (Originala Bildo)

[ctx: @item filename]
en: %1
    (Source Image)
eo: %1
    (Fontobildo)

[ctx: RAW image file (), the parentheses contain the file suffix, like MRW]
en: RAW image file (%1)
eo: RAW bilddosiero (%1)

[ctx: @item: filter model]
en: %1 Face | %1 Faces
eo[0]: %1 vizaĝo
eo[1]: %1 vizaĝoj

[ctx: @item: filter model]
en: No face
eo: Neniu vizaĝo

[ctx: @item: filter model]
en: Confirmed
eo: Konfirmita

en: No image selected
eo: Neniu bildo elektita

en: This is the original image
eo: Ĉi tiu estas la originala bildo

en: Database type is not supported.
eo: Datumbaza tipo ne estas subtenata.

en: No path to mysql upgrade command set in configuration file.
eo: Neniu vojo al mysql-eldonpromocia komando agordita en agorddosiero.

en: No path to mysql server command set in configuration file.
eo: Neniu vojo al mysql-servila komando agordita en agorda dosiero.

en: No path to mysql administration command set in configuration file.
eo: Neniu vojo al mysql-administra komando agordita en agorda dosiero.

en: No path to mysql initialization command set in configuration file.
eo: Neniu vojo al mysql-komenciga komando agordita en agorda dosiero.

en: Cannot create directory %1
eo: Ne povas krei dosierujon %1

en: Unable to create MySQL server configuration file.<p>This means that either the default configuration file</p><p>%1</p><p>was not readable or the target file</p><p>%2</p><p>could not be written.</p>
eo: Ne eblas krei MySQL-servilan agordan dosieron.<p>Ĉi tio signifas, ke aŭ la defaŭlta agorda dosiero</p><p>%1</p><p>ne estis legebla aŭ la celdosiero</p><p>%2</p><p>ne eblis skribi.</p>

en: Cannot find MySQL server default configuration (mysql-global.conf).
eo: Ne povas trovi defaŭltan agordon de MySQL-servilo (mysql-global.conf).

en: The internal MySQL database is initializing, please wait...
eo: La interna MySQL-datumbazo estas pravalorizanta, bonvolu atendi...

en: Could not start database initializer.
eo: Ne eblis lanĉi datumbazan pravalorizilon.

en: Could not start database server.
eo: Ne eblis lanĉi datumbazan servilon.

en: Invalid database object during database server startup
eo: Nevalida datumbaza objekto dum datumbaza servilo ekfunkciigas

en: Database process exited unexpectedly during initial connection.
eo: Datumbaza procezo eliris neatendite dum komenca konekto.

en: Could not connect to Database after trying for 60 seconds.
eo: Ne eblis konektiĝi al datumbazo post provado dum 60 sekundoj.

en: Failed to create database<p>Query error: %1</p><p>Database error: %2</p>
eo: Malsukcesis krei datumbazon<p>Demanda eraro: %1</p><p>Datumbaza eraro: %2</p>

en: A MySQL database upgrade is in progress, please wait...
eo: MySQL-datumbaza eldonpromocio estas en progreso, bonvolu atendi.

en: Could not upgrade database.
eo: Ne eblis ĝisdatigi datumbazon.

en: %1<p>Executable: %2</p><p>Arguments: %3</p><p>Process error: %4</p>
eo: %1<p>Efektivigebla: %2</p><p>Argumentoj: %3</p><p>Proceza eraro: %4</p>

en: The database is not valid: the "DBSimilarityVersion" setting does not exist. The current database schema version cannot be verified. Try to start with an empty database.
eo: La datumbazo ne validas: la agordo "DBSimilarityVersion" ne ekzistas. La nuna datumbaza skemversio ne povas esti kontrolita. Provu komenci kun malplena datumbazo.

en: The database has been used with a more recent version of digiKam and has been updated to a database schema which cannot be used with this version. (This means this digiKam version is too old, or the database format is to recent) Please use the more recent version of digikam that you used before.
eo: La datumbazo estis uzata kun pli lastatempa versio de digiKam kaj estis ĝisdatigita al datumbaza skemo kiu ne povas esti uzata kun ĉi tiu versio. (Ĉi tio signifas, ke ĉi tiu digiKam-versio estas tro malnova, aŭ la datumbaza formato estas tro lastatempa) Bonvolu uzi la pli freŝan version de digikam kiun vi uzis antaŭe.

[ctx: People on your photos]
en: People
eo: Homoj

[ctx: The list of detected faces from the collections but not recognized]
en: Unknown
eo: Nekonata

[ctx: The list of recognized faces from the collections but not confirmed]
en: Unconfirmed
eo: Nekonfirmita

[ctx: List of detected faces that need not be recognized]
en: Ignored
eo: Ignorita

en: The database is not valid: the "DBThumbnailsVersion" setting does not exist. The current database schema version cannot be verified. Try to start with an empty database.
eo: La datumbazo ne validas: la agordo "DBThumbnailsVersion" ne ekzistas. La nuna datumbaza skemversio ne povas esti kontrolita. Provu komenci kun malplena datumbazo.

[ctx: @title:window]
en: File Conflict
eo: Dosiera Konflikto

en: Files or folders with the same name already exist in the target folder.
    
    What action is applied in the event of a file conflict?
    
    Available options are:
    Rename automatically: conflicting files will be renamed.
    Overwrite automatically: conflicting files will be overwritten.
    Skip automatically: conflicting files will be skipped.
eo: Dosieroj aŭ dosierujoj kun la sama nomo jam ekzistas en la cela dosierujo.
    
    Kia ago estas aplikata okaze de dosierkonflikto?
    
    Haveblaj opcioj estas:
    Alinomi aŭtomate: konfliktantaj dosieroj estos renomitaj.
    Anstataŭigu aŭtomate: konfliktantaj dosieroj estos anstataŭitaj.
    Salti aŭtomate: konfliktantaj dosieroj estos preterlasitaj.

[ctx: @action:button]
en: Rename Automatically
eo: Alinomigi Aŭtomate

[ctx: @action:button]
en: Overwrite Automatically
eo: Anstataŭigi Aŭtomate

[ctx: @action:button]
en: Skip Automatically
eo: Salti Aŭtomate

en: Copy Album
eo: Kopii Albumon

en: Copy Images
eo: Kopii Bildojn

en: Copy Files
eo: Kopii Dosierojn

en: Move Album
eo: Movi Albumon

en: Move Images
eo: Movi Bildojn

en: Move Files
eo: Movi Dosierojn

en: Restore Trash
eo: Restarigi Rubujon

[ctx: @info]
en: Initializing database...
eo: Komencante datumbazon...

[ctx: @label]
en: Scanning collections, please wait...
eo: Skanante kolektojn, bonvolu atendi...

[ctx: @info]
en: This shows the progress of the scan. During the scan, all files on disk are registered in a database. Note: this dialog can appear automatically if a previous scan of collections have not been fully completed.
eo: Ĉi tio montras la progreson de la skanado. Dum la skanado, ĉiuj dosieroj sur disko estas registritaj en datumbazo. Noto: ĉi tiu dialogo povas aperi aŭtomate se antaŭa skanado de kolektoj ne estis plene kompletigita.

[ctx: @info:status]
en: Scanning collection
eo: Skananta kolekto

en: Error
eo: Eraro

en: Preparing collection scan...
eo: Preparante kolekto-skanadon...

en: Scanning for removed albums...
eo: Skanante por forigitaj albumoj...

en: Scanning images in individual albums...
eo: Skanante bildojn en individuaj albumoj...

en: Migrate ->
eo: Migri ->

en: Cancel
eo: Rezigni

en: Progress Information
eo: Progresaj Informoj

en: Step Progress
eo: Paŝa Progreso

en: Overall Progress
eo: Ĝenerale Progreso

en: Database type or location must be different!
eo: Tipo aŭ loko de datumbazo devas esti malsama!

en: Internal server can only be used once!
eo: Interna servilo povas esti uzata nur unufoje!

en: Internal server is not used and is not active!
eo: Interna servilo ne estas uzata kaj ne aktivas!

en: Database copied successfully.
eo: Datumbazo kopiita sukcese.

en: Database conversion canceled.
eo: Datumbazkonverto nuligita.

en: Step Progress (%1)
eo: Paŝa Progreso (%1)

en: Database Configuration
eo: Datumbaza Agordo

en: Mysql Internal
eo: Mysql Interna

en: MySQL Server
eo: MySQL-Servilo

en: <p>Select here the type of database backend.</p><p><b>SQlite</b> backend is for local database storage with a small or medium collection sizes. It is the default and recommended backend for collections with less than 100K items.</p>
eo: <p>Elektu ĉi tie la tipon de datumbaza backend.</p><p><b>SQlite</b> backend estas por loka datumbaza konservejo kun malgrandaj aŭ mezaj kolektograndecoj. Ĝi estas la defaŭlta kaj rekomendita backend por kolektoj kun malpli ol 100K eroj.</p>

en: <p><b>MySQL Internal</b> backend is for local database storage with huge collection sizes. This backend is recommend for local collections with more than 100K items.</p>
eo: <p><b>MySQL Interna</b> backend estas por loka datumbaza konservejo kun grandegaj kolektograndecoj. Ĉi tiu backend estas rekomendita por lokaj kolektoj kun pli ol 100K eroj.</p>

en: <p><b>MySQL Server</b> backend is a more robust solution especially for remote and shared database storage. It is also more efficient to manage huge collection sizes with more than 100K items.</p>
eo: <p><b>MySQL-Servilo</b> backend estas pli fortika solvo precipe por fora kaj komuna datumbaza konservejo. Ankaŭ estas pli efike administri grandegajn kolektojn kun pli ol 100K eroj.</p>

en: <p>Set here the location where the database files will be stored on your system. There are four databases: one for all collections properties, one to store compressed thumbnails, one to store faces recognition metadata, and one to store similarity fingerprints.<br/>Write access is required to be able to edit image properties.</p><p>Databases are digiKam core engines. Take care to use a place hosted by fast hardware (eg. SSD or NVMe) with enough free space especially for thumbnails database.</p><p>Note: a remote file system such as NFS, cannot be used here. For performance reasons, it is also recommended not to use network storage media.</p><p></p>
eo: <p>Fiksu ĉi tie la lokon kie la datumbazaj dosieroj estos konservitaj en via sistemo. Estas kvar datumbazoj: unu por ĉiuj kolekto-propraĵoj, unu por konservi kunpremitajn bildetojn, unu por konservi vizaĝ-rekonajn metadatumojn, kaj unu por konservi similajn fingrospurojn.<br/>Skriba aliro necesas por povi redakti bildajn trajtojn.</p><p>Datumbazoj estas digiKam-kernaj motoroj. Zorgu uzi lokon gastigita de rapida aparataro (ekz. SSD aŭ NVMe) kun sufiĉe libera spaco precipe por bildetoj datumbazo.</p><p>Noto: fora dosiersistemo kiel NFS, ne povas esti uzata ĉi tie. Pro kaŭzoj de rendimento, ankaŭ rekomendas ne uzi retajn konservadojn.</p><p></p>

en: Enable WAL mode for the databases
eo: Ebligi WAL-reĝimon por la datumbazoj

en: The WAL (Write-Ahead Log) mode is significantly faster in most scenarios on supported systems.
eo: La reĝimo WAL (Write-Ahead Log) estas signife pli rapida en la plej multaj scenaroj sur subtenataj sistemoj.

en: Write-Ahead Log is a mode to use a roll-forward journal that records transactions that have been committed but not yet applied to the databases. It uses an auxiliary journalized file to host structures for recovery transactions during a crash. The changes are first recorded in the log, before the changes are written to the database. This made database requests atomic and robust in extensive and critical use cases.
eo: Write-Ahead Log estas reĝimo por uzi rul-antaŭan ĵurnalon kiu registras transakciojn kiuj estis faritaj sed ankoraŭ ne aplikitaj al la datumbazoj. Ĝi uzas helpan ĵurnaligitan dosieron por gastigi strukturojn por reakigaj transakcioj dum paneo. La ŝanĝoj unue estas registritaj en la protokolo, antaŭ ol la ŝanĝoj estas skribitaj al la datumbazo. Ĉi tio igis datumbazajn petojn atomaj kaj fortikaj en ampleksaj kaj kritikaj uzkazoj.

en: <p>Here you can configure locations where MySQL binary tools are located. digiKam will try to find these binaries automatically if they are already installed on your computer.</p>
eo: <p>Ĉi tie vi povas agordi lokojn kie troviĝas MySQL-binaraj iloj. digiKam provos trovi ĉi tiujn binarojn aŭtomate se ili jam estas instalitaj en via komputilo.</p>

[ctx: @title:group]
en: MySQL Binaries
eo: MySQL Binaroj

en: Host Name:
eo: Gastiganta Nomo:

en: Set the host computer name
eo: Agordi la gastigan komputilnomon

en: This is the computer name running MySQL server.
    This can be "localhost" for a local server, or the network computer
    name (or IP address) in case of remote computer.
eo: Ĉi tio estas la komputila nomo, kiu funkcias MySQL-servilo.
    Ĉi tio povas esti "localhost" por loka servilo, aŭ la reta komputilo
    omo (aŭ IP-adreso) en kazo de fora komputilo.

en: <a href="https://doc.qt.io/qt-5/qsqldatabase.html#setConnectOptions">Connect options:</a>
eo: <a href="https://doc.qt.io/qt-5/qsqldatabase.html#setConnectOptions">Konekti opciojn:</a>

en: Set the database connection options
eo: Agordi la opciojn pri datumbaza konekto

en: Set the MySQL server connection options.
    For advanced users only.
eo: Agordu la konekton de MySQL-servilo.
    Nur por progresintaj uzantoj.

en: User:
eo: Uzanto:

en: Set the database account name
eo: Agordi la datumbazan konton nomon

en: Set the MySQL server account name used
    by digiKam to be connected to the server.
    This account must be available on the remote
    MySQL server when database have been created.
eo: Agordu la nomon de konto de MySQL-servilo uzata
    de digiKam por esti konektita al la servilo.
    Tiu konto devas esti disponebla ĉe la fora
    MySQL-servilo kiam datumbazo estas kreita.

en: Set the MySQL server account password used
    by digiKam to be connected to the server.
    You can left this field empty to use an account set without password.
eo: Agordu la pasvorton de la konto de MySQL-servilo uzata
    de digiKam por esti konektita al la servilo.
    Vi povas lasi ĉi tiun kampon malplena por uzi konton sen pasvorto.

en: Host Port:
eo: Gastiga Pordo:

en: Set the host computer port.
    Usually, MySQL server use port number 3306 by default
eo: Agordi la gastigan komputilpordon.
    Kutime, MySQL-servilo uzas la pordon numeron 3306 defaŭlte

en: Check Connection
eo: Kontroli Konekton

en: Run a basic database connection to see if current MySQL server settings is suitable.
eo: Ruli bazan datumbazkonekton por vidi ĉu la aktualaj agordoj de MySQL-servilo taŭgas.

en: Core Db Name:
eo: Kerna Db Nomo:

en: Set the core database name
eo: Meti la kerndatumbazan nomon

en: The core database is lead digiKam container used to store
    albums, items, and searches metadata.
eo: La kerna datumbazo estas plumba digiKam-ujo uzata por konservi
    albumojn, erojn kaj serĉi metadatumojn.

en: Thumbs Db Name:
eo: Dikfingroj Db Nomo:

en: Set the thumbnails database name or folder
eo: Meti la nomon aŭ dosierujon de la bildeta datumbazo

en: The thumbnails database is used by digiKam to host
    image thumbs with wavelets compression images.
    This one can use quickly a lots of space,
    especially if you have huge collections.
    Choose a local folder to use a SQLite database.
eo: La datumbazo de bildetoj estas uzata de digiKam por gastigi
    bildajn dikfingrojn kun ondetoj kunpremaj bildoj.
    Ĉi tiu povas uzi rapide multe da spaco,
    especiale se vi havas grandegajn kolektojn.
    Elektu lokan dosierujon por uzi SQLite-datumbazon.

en: Face Db Name:
eo: Face Db Nomo:

en: Set the face database name
eo: Meti la nomon de la vizaĝdatumbazo

en: The face database is used by digiKam to host image histograms
    dedicated to faces recognition process.
    This one can use quickly a lots of space, especially
    if you a lots of image with people faces detected and tagged.
eo: La vizaĝdatumbazo estas uzata de digiKam por gastigi bildajn histogramojn
    dediĉitajn al procezo de rekono de vizaĝoj.
    Ĉi tiu povas uzi rapide multe da spaco, precipe
    se vi multe da bildo kun homoj vizaĝoj detektitaj kaj etikeditaj.

en: Similarity Db Name:
eo: Simileco Db Nomo:

en: Set the similarity database name
eo: Meti la nomon de datumbazo de simileco

en: The similarity database is used by digiKam to host
    image Haar matrix data for the similarity search.
eo: La simileca datumbazo estas uzata de digiKam por gastigi
    bildajn matricajn datumojn de Haar por la simileca serĉo.

en: Default Settings
eo: Defaŭlta agordo

en: Reset database names settings to common default values.
eo: Restarigi datumbaznomajn agordojn al oftaj defaŭltvaloroj.

en: Remote Server Settings
eo: Foraj Servilaj Agordoj

en: Database Server Instructions
eo: Instrukcioj pri Database Server

en: <p>digiKam expects that database is already created with a dedicated user account. This user name <i>digikam</i> will require full access to the database.<br/>If your database is not already set up, you can use the following SQL commands (after replacing the <b><i>password</i></b> with the correct one).</p>
eo: <p>digiKam atendas ke tiu datumbazo jam estas kreita kun dediĉita uzantkonto. Ĉi tiu uzantnomo <i>digikam</i> postulos plenan aliron al la datumbazo.<br/>Se via datumbazo ne estas jam agordita, vi povas uzi la jenajn SQL-komandojn (post anstataŭigi la <b><i>pasvorton </i></b> kun la ĝusta).</p>

en: <p>Note: with a Linux server, a database can be initialized following the commands below:</p><p># su</p><p># systemctl restart mysqld</p><p># mysql -u root</p><p>...</p><p>Enter SQL code to Mysql prompt in order to init digiKam databases with grant privileges (see behind)</p><p>...</p><p>quit</p><p>NOTE: If you have problems with a MySQL server on Ubuntu based Linux system, use the addition command in the mysql prompt to be able to create MySQL triggers.<br>SET GLOBAL log_bin_trust_function_creators=1;</p><p>NOTE: If you have an enormous collection, you should start MySQL server with mysql --max_allowed_packet=128M OR in my.ini or ~/.my.cnf, change the settings</p>
eo: <p>Noto: kun Linukso-servilo, datumbazo povas esti pravalorizita sekvante la subajn komandojn:</p><p># su</p><p># systemctl restart mysqld</p><p># mysql -u radiko</p><p>...</p><p>Enigu SQL-kodon al Mysql-instilo por lanĉi digiKam-datumbazon kun koncedaj privilegioj (vidu malantaŭe)</p><p>...</p><p>ĉesi</p><p>NOTO: Se vi havas problemojn kun MySQL-servilo sur Ubuntu-bazita Linuks-sistemo, uzu la aldonan komandon en la mysql-instigilo por povi krei MySQL-ekagilojn.<br>SET GLOBAL log_bin_trust_function_creators=1;</p><p>NOTO: Se vi havas enorman kolekton, vi devus komenci MySQL-servilon per mysql --max_allowed_packet=128M AŬ en my.ini aŭ ~/.my.cnf, ŝanĝu la agordojn</p>

en: Requirements
eo: Postuloj

en: Database Server Technical Details
eo: Teknikaj Detaloj pri Datumarservilo

en: <p>Use this configuration view to set all information to be connected to a remote <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/MySQL">Mysql database server</a> (or <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/MariaDB">MariaDB</a>) through a network. As with Sqlite or MySQL internal server, 3 databases will be stored on the remote server: one for all collections properties, one to store compressed thumbnails, and one to store faces recognition metadata.</p><p>Unlike Sqlite or MySQL internal server, you can customize the database names to simplify your backups.</p><p>Databases are digiKam core engines. To prevent performance issues, take a care to use a fast network link between the client and the server computers. It is also recommended to host database files on fast hardware (as <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Solid-state_drive">SSD</a>) with enough free space, especially for thumbnails database, even if data are compressed using wavelets image format <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Progressive_Graphics_File">PGF</a>.</p><p>The databases must be created previously on the remote server by the administrator. Look in <b>Requirements</b> tab for details.</p>
eo: <p>Uzu ĉi tiun agordan vidon por agordi ĉiujn informojn por esti konektitaj al fora <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/MySQL">Mysql-datumbaza servilo</a> (aŭ <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/MariaDB">MariaDB</a>) per reto. Kiel ĉe Sqlite aŭ MySQL interna servilo, 3 datumbazoj estos konservitaj sur la fora servilo: unu por ĉiuj kolektoj propraĵoj, unu por konservi kunpremitajn bildetojn, kaj unu por konservi vizaĝrekonajn metadatenojn.</p><p>Malkiel internaj Sqlite aŭ MySQL internservilo, vi povas agordi la datumbaznomojn por simpligi viajn sekurkopiojn.</p><p>Datumbazoj estas digiKam-kernaj motoroj. Por malhelpi rendimentajn problemojn, zorgu uzi rapidan retan ligon inter la kliento kaj la servilaj komputiloj. Oni rekomendas ankaŭ gastigi datumbazajn dosierojn sur rapida aparataro (kiel <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Solid-state_drive">SSD</a>) kun sufiĉe da libera spaco, precipe por bildetoj-datumbazo, eĉ se datumoj estas kunpremitaj per ondoforma bildformato <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Progressive_Graphics_File">PGF</a>.</p><p>Ladatumbazoj devas esti kreita antaŭe sur la fora servilo fare de la administranto. Rigardu en la langeto <b>Kondiĉoj</b> por detaloj.</p>

en: Documentation
eo: Dokumentado

en: Thumbs Db Folder:
eo: Dikfingroj Db-dosierujo:

[ctx: @title:window]
en: Database Connection Test
eo: Testo pri Konekto de datumbazo

en: Database connection test successful.
eo: Testo de konekto de datumbazo sukcesa.

en: Database connection test was not successful. <p>Error was: %1</p>
eo: Testo pri datumbaza konekto ne sukcesis. <p>Eraro estis: %1</p>

en: The server hostname is empty
eo: La servila gastiga nomo estas malplena

en: The server user name is empty
eo: La uzantnomo de la servilo estas malplena

en: The core database name is empty
eo: La kerna datumbaza nomo estas malplena

en: The thumbnails database name is empty
eo: La nomo de la datumbazo de bildetoj estas malplena

en: The face database name is empty
eo: La vizaĝdatumbaza nomo estas malplena

en: The similarity database name is empty
eo: La nomo de la datumbazo de simileco estas malplena

en: This path was set as a command lineoption (--database-directory).
eo: Ĉi tiu vojo estis agordita kiel komandliniopcio (--database-directory).

[ctx: @title:window]
en: Database Configuration
eo: Datumbaza Agordo

en: The database names configuration is not valid. Error is <br/><p>%1</p><br/>Please check your configuration.
eo: La agordo de nomoj de datumbazoj ne validas. Eraro estas <br/><p>%1</p><br/>Bonvolu kontroli vian agordon.

en: Testing database connection has failed with error<br/><p>%1</p><br/>Please check your configuration.
eo: Testado de datumbaza konekto malsukcesis kun eraro<br/><p>%1</p><br/>Bonvolu kontroli vian agordon.

en: You must select a folder for digiKam to store information and metadata in a database file.
eo: Vi devas elekti dosierujon por digiKam por konservi informojn kaj metadatenojn en datumbaza dosiero.

[ctx: @title:window]
en: Create Database Folder?
eo: Ĉu krei datumbazan dosierujon?

en: <p>The folder to put your database in does not seem to exist:</p><p><b>%1</b></p>Would you like digiKam to create it for you?
eo: <p>La dosierujo por meti vian datumbazon ŝajnas ne ekzisti:</p><p><b>%1</b></p>Ĉu vi ŝatus ke digiKam kreu ĝin por vi?

[ctx: @title:window]
en: Create Database Folder Failed
eo: Krei datumbazan dosierujon malsukcesis

en: <p>digiKam could not create the folder to host your database file.
    Please select a different location.</p><p><b>%1</b></p>
eo: <p>digiKam ne povis krei la dosierujon por gastigi vian datumbazan dosieron.
    Bonvolu elekti alian lokon.</p><p><b>%1</b></p>

[ctx: @title:window]
en: No Database Write Access
eo: Neniu datumbaza Skriba Aliro

en: <p>You do not seem to have write access for the folder to host the database file.<br/>Please select a different location.</p><p><b>%1</b></p>
eo: <p>Vi ŝajnas ne havi skriban aliron por la dosierujo por gastigi la datumbazan dosieron.<br/>Bonvolu elekti alian lokon.</p><p><b>%1</b></p>

[ctx: @title:window]
en: Database Statistics
eo: Statistikoj de Datumbazo

en: Format
eo: Formato

en: Count
eo: Nombro

en: Videos
eo: Videoj

en: Audio
eo: Aŭdio

en: Total Items
eo: Sumaj Eroj

en: Database backend
eo: Backend de datumbazo

en: Database Path
eo: Datumbaza Vojo

en: Database internal server
eo: Interna servilo de datumbazo

[ctx: @info: database server]
en: Yes
eo: Jes

en: Database internal server Path
eo: Datumbaza interna servilo Vojo

en: Host Name
eo: Gastiganta Nomo

en: Host Port
eo: Gastiga Pordo

en: User account
eo: Uzantkonto

en: Connect options
eo: Konekti opciojn

en: Core Db name
eo: Kerna Db-nomo

en: Thumbs Db name
eo: Dikfingroj Db nomo

en: Face Db name
eo: Vizaĝo Db-nomo

en: Database locale
eo: Loko de datumbazo

[ctx: @info: total number of items]
en: total
eo: entute

en: This binary file is used to manage a dedicated instance of MariaDB server.
eo: Ĉi tiu binara dosiero estas uzata por administri dediĉitan instancon de MariaDB-servilo.

en: This binary file is used to initialize the MariaDB data files for the database.
eo: Ĉi tiu binara dosiero estas uzata por pravalorigi la datumojn de MariaDB por la datumbazo.

en: This binary file is used to start a dedicated instance of MariaDB server.
eo: Ĉi tiu binara dosiero estas uzata por komenci dediĉitan instancon de MariaDB-servilo.

en: This binary file is used to upgrade the database to current server version.
eo: Ĉi tiu binara dosiero estas uzata por eldonpromocii la datumbazon al aktuala versio de servilo.

en: Thumb
eo: Dikfingro

en: List of items that are about to be deleted.
eo: Listo de eroj forigotaj.

en: This is the list of items that are about to be deleted.
eo: Ĉi tio estas la listo de aĵoj kiuj estas forigotaj.

en: If checked, files will be permanently removed instead of being placed in the Trash.
eo: Se markite, dosieroj estos porĉiame forigitaj anstataŭ esti metitaj en la Rubujon.

en: <p>If this box is checked, items will be <b>permanently removed</b> instead of being placed in the Trash.</p><p><em>Use this option with caution</em>: most filesystems are unable to undelete deleted items reliably.</p>
eo: <p>Se ĉi tiu skatolo estas markita, aĵoj estos <b>porĉiame forigitaj</b> anstataŭ esti metitaj en la Rubujon.</p><p><em>Uzu ĉi tiun opcion singarde</em>: plej multaj dosiersistemoj ne kapablas fidinde reforigi forigitajn erojn.</p>

en: &Delete items instead of moving them to the trash
eo: &Forigi erojn anstataŭ movi ilin al la rubujo

en: Do not &ask again
eo: Ne &demandi denove

en: If checked, this dialog will no longer be shown, and items will be directly and permanently deleted.
eo: Se markite, ĉi tiu dialogo ne plu estos montrita, kaj eroj estos rekte kaj porĉiame forigitaj.

en: If this box is checked, this dialog will no longer be shown, and items will be directly and permanently deleted.
eo: Se ĉi tiu skatolo estas markita, ĉi tiu dialogo ne plu estos montrita, kaj eroj estos rekte kaj porĉiame forigitaj.

en: If checked, this dialog will no longer be shown, and items will be directly moved to the Trash.
eo: Se markite, ĉi tiu dialogo ne plu estos montrita, kaj eroj estos rekte movitaj al la Rubujo.

en: If this box is checked, this dialog will no longer be shown, and items will be directly moved to the Trash.
eo: Se ĉi tiu skatolo estas markita, ĉi tiu dialogo ne plu estos montrita, kaj eroj estos rekte movitaj al la Rubujo.

en: These items will be <b>permanently deleted</b> from your hard disk.
eo: Ĉi tiuj eroj estos <b>porĉiame forigitaj</b> de via malmola disko.

en: These items will be moved to Trash.
eo: Ĉi tiuj aĵoj estos movitaj al Rubujo.

en: <b>1</b> item selected. | <b>%1</b> items selected.
eo[0]: <b>1</b> ero elektita.
eo[1]: <b>%1</b> eroj elektitaj.

en: These albums will be <b>permanently deleted</b> from your hard disk.
eo: Ĉi tiuj albumoj estos <b>porĉiame forigitaj</b> de via malmola disko.

en: These albums will be moved to Trash.
eo: Ĉi tiuj albumoj estos movitaj al Rubujo.

en: <b>1</b> album selected. | <b>%1</b> albums selected.
eo[0]: <b>1</b> albumo elektita.
eo[1]: <b>%1</b> albumoj elektitaj.

en: <p>These albums will be <b>permanently deleted</b> from your hard disk.</p><p>Note that <b>all subalbums</b> are included in this list and will be deleted permanently as well.</p>
eo: <p>Ĉi tiuj albumoj estos <b>porĉiame forigitaj</b> de via malmola disko.</p><p>Rimarku, ke <b>ĉiuj subalbumoj</b> estas inkluzivitaj en ĉi tiu listo kaj estos forigitaj porĉiame kiel nu.</p>

en: <p>These albums will be moved to Trash.</p><p>Note that <b>all subalbums</b> are included in this list and will be moved to Trash as well.</p>
eo: <p>Ĉi tiuj albumoj estos movitaj al Rubujo.</p><p>Rimarku, ke <b>ĉiuj subalbumoj</b> estas inkluzivitaj en ĉi tiu listo kaj ankaŭ estos movitaj al Rubujo.</p>

en: &Move to Trash
eo: &Movi al rubujo

[ctx: @title:window]
en: About to Delete Selected Items
eo: Pri Forigo de Elektitaj Eroj

[ctx: @title:window]
en: About to Delete Selected Albums
eo: Pri Forigo de Elektitaj Albumoj

en: Do not show this message again
eo: Ne montri ĉi tiun mesaĝon denove

en: Continue
eo: Daŭrigi

en: Do not ask again
eo: Ne demandi denove

[ctx: @title:window]
en: Settings for Saving Image File
eo: Agordoj por Konservado de Bilda Dosiero

[ctx: @title:window]
en: Color Profile Info - %1
eo: Kolora Profila Informo - %1

en: Select an Item
eo: Elekti Eron

en: Select Items
eo: Elekti Erojn

en: <i>Preview:</i>
eo: <i>Antaŭrigardo:</i>

en: <i>Make:</i>
eo: <i>Fabrikinto:</i>

en: <i>Model:</i>
eo: <i>Modelo:</i>

en: <i>Created:</i>
eo: <i>Kreita:</i>

en: <i>Aperture:</i>
eo: <i>Aperturo:</i>

en: <i>Focal:</i>
eo: <i>Fokulo:</i>

en: <i>Exposure:</i>
eo: <i>Elmeto:</i>

en: <i>Sensitivity:</i>
eo: <i>Sentemo:</i>

en: <i>AspectRatio:</i>
eo: <i>Aspektproporcio:</i>

en: <i>Duration:</i>
eo: <i>Daŭro:</i>

[ctx: @title:window]
en: Shared Libraries and Components Information
eo: Komunaj Bibliotekoj kaj Komponentoj Informoj

en: Copy to Clipboard
eo: Kopii al la poŝo

en: <font size="5">%1</font><br/><b>Version %2</b><p>%3</p><p><i>%4</i></p>
eo: <font size="5">%1</font><br/><b>Versio %2</b><p>%3</p><p><i>%4</i></p>

en: Items List
eo: Listo de Eroj

[ctx: @item: component is supported/available]
en: Yes
eo: Jes

[ctx: @item: component is not available/supported]
en: No
eo: Ne

[ctx: @title]
en: Features
eo: Trajtoj

[ctx: @title]
en: Libraries
eo: Bibliotekoj

[ctx: @info: version]
en: Unknown
eo: Nekonata

[ctx: @item: information about memory]
en: Unknown
eo: Nekonata

[ctx: @item: component info]
en: Manifests
eo: Manifestoj

[ctx: @item: opencv info]
en: OpenCV Configuration
eo: OpenCV-Agordo

[ctx: @info: tri state]
en: Yes
eo: Jes

[ctx: @info: tri state]
en: No
eo: Ne

[ctx: @info: tri state]
en: Unknown
eo: Nekonata

[ctx: @title:window]
en: List of Supported RAW Cameras
eo: Listo de Subtenataj RAW-Fotiloj

en: Using LibRaw version %2<br/>1 model on the list | Using LibRaw version %2<br/>%1 models on the list
eo[0]: Uzante LibRaw version %2<br/>1 modelo surliste
eo[1]: Uzante LibRaw version %2<br/>%1 modeloj surliste

en: Using LibRaw version %2<br/>1 model on the list (found: %3) | Using LibRaw version %2<br/>%1 models on the list (found: %3)
eo[0]: Uzante LibRaw version %2<br/>1 modelo surliste (trovis: %3)
eo[1]: Uzante LibRaw version %2<br/>%1 modeloj surliste (trovis: %3)

[ctx: @title:window]
en: List of Detected Hardware
eo: Listo de Detektita Aparataro

[ctx: @label]
en: %1 uses Solid framework version %2
    to detect and manage devices from your computer.
    Press "Refresh" to update list if you plug a removable device.
eo: %1 uzas Solid framework version %2
    por detekti kaj administri aparatojn de via komputilo.
    Premu "Refreŝigi" por ĝisdatigi liston se vi ŝtopas forpreneblan aparaton.

[ctx: @title]
en: Hotplug Device Events
eo: Hotplug Aparato Eventoj

[ctx: @title]
en: Devices List
eo: Listo de aparatoj

[ctx: @action]
en: Refresh
eo: Refreŝigi

[ctx: @item: device property]
en: empty
eo: malplena

[ctx: @item: parent device ID]
en: Parent Udi
eo: Gepatro Udi

[ctx: @item: device property]
en: none
eo: nenio

[ctx: @item; device constructor]
en: Vendor
eo: Vendisto

[ctx: @item: device name]
en: Product
eo: Produkto

[ctx: @item: device description]
en: Description
eo: Priskribo

[ctx: @item: device status]
en: States
eo: Statoj

[ctx: @item]
en: Non-portable info
eo: Ne-porteblaj informoj

[ctx: @item]
en: New Device Added
eo: Nova Aparato Aldonita

[ctx: @info: device property]
en: none
eo: nenio

[ctx: @item: device constructor]
en: Vendor
eo: Vendisto

[ctx: @info: device property]
en: empty
eo: malplena

[ctx: @item]
en: Device Removed
eo: Aparato Forigita

en: Desktop Browser
eo: Labortabla Retumilo

en: Open Home page with default desktop Web browser
eo: Malfermi Hejmpaĝon per defaŭlt-labortabla TTT-legilo

en: Cannot load page %1
eo: Ne povas ŝargi paĝon %1

[ctx: Color Model: RGB]
en: RGB
eo: RVB

[ctx: Color Model: Grayscale]
en: Grayscale
eo: Grizoskalo

[ctx: Color Model: Monochrome]
en: Monochrome
eo: Unukolora

[ctx: Color Model: Indexed]
en: Indexed
eo: Indeksita

[ctx: Color Model: CMYK]
en: CMYK
eo: BVFN

[ctx: Color Model: Uncalibrated (RAW)]
en: Uncalibrated (RAW)
eo: Nekalibrita (RAW)

[ctx: Color Model: Unknown]
en: Unknown
eo: Nekonata

en: Auto Equalize
eo: Aŭtomata Egaligo

en: Auto Normalize
eo: Aŭtomate Normaligi

en: Brightness / Contrast / Gamma Filter
eo: Brilo / Kontrasto / Gama Filtrilo

en: Set here the gamma adjustment of the image.
eo: Fiksu ĉi tie la gama-ĝustigon de la bildo.

en: Black & White / Sepia Filter
eo: Nigra kaj Blanka / Sepia Filtrilo

[ctx: generic black and white film]
en: Generic
eo: Ĝenerala

en: <b>Generic</b>:<p>Simulate a generic black and white film.</p>
eo: <b>Ĝenerala</b>:<p>Simuli ĝeneralan nigrablankan filmon.</p>

en: <b>Agfa 200X</b>:<p>Simulate the Agfa 200X black and white film at 200 ISO.</p>
eo: <b>Agfa 200X</b>:<p>Simuli la nigrablankan filmon Agfa 200X je 200 ISO.</p>

en: <b>Agfa Pan 25</b>:<p>Simulate the Agfa Pan black and white film at 25 ISO.</p>
eo: <b>Agfa Pan 25</b>:<p>Simuli la nigrablankan filmon Agfa Pan ĉe 25 ISO.</p>

en: <b>Agfa Pan 100</b>:<p>Simulate the Agfa Pan black and white film at 100 ISO.</p>
eo: <b>Agfa Pan 100</b>:<p>Simuli la nigrablankan filmon Agfa Pan ĉe 100 ISO.</p>

en: <b>Agfa Pan 400</b>:<p>Simulate the Agfa Pan black and white film at 400 ISO.</p>
eo: <b>Agfa Pan 400</b>:<p>Simuli la nigrablankan filmon Agfa Pan ĉe 400 ISO.</p>

en: <b>Ilford Delta 100</b>:<p>Simulate the Ilford Delta black and white film at 100 ISO.</p>
eo: <b>Ilford Delta 100</b>:<p>Simuli la nigrablankan filmon Ilford Delta ĉe 100 ISO.</p>

en: <b>Ilford Delta 400</b>:<p>Simulate the Ilford Delta black and white film at 400 ISO.</p>
eo: <b>Ilford Delta 400</b>:<p>Simuli la nigrablankan filmon Ilford Delta ĉe 400 ISO.</p>

en: <b>Ilford Delta 400 Pro 3200</b>:<p>Simulate the Ilford Delta 400 Pro black and white film at 3200 ISO.</p>
eo: <b>Ilford Delta 400 Pro 3200</b>:<p>Simuli la nigrablankan filmon Ilford Delta 400 Pro ĉe 3200 ISO.</p>

en: <b>Ilford FP4 Plus</b>:<p>Simulate the Ilford FP4 Plus black and white film at 125 ISO.</p>
eo: <b>Ilford FP4 Plus</b>:<p>Simuli la nigrablankan filmon Ilford FP4 Plus ĉe 125 ISO.</p>

en: <b>Ilford HP5 Plus</b>:<p>Simulate the Ilford HP5 Plus black and white film at 400 ISO.</p>
eo: <b>Ilford HP5 Plus</b>:<p>Simuli la nigrablankan filmon Ilford HP5 Plus ĉe 400 ISO.</p>

en: <b>Ilford PanF Plus</b>:<p>Simulate the Ilford PanF Plus black and white film at 50 ISO.</p>
eo: <b>Ilford PanF Plus</b>:<p>Simuli la nigrablankan filmon Ilford PanF Plus ĉe 50 ISO.</p>

en: <b>Ilford XP2 Super</b>:<p>Simulate the Ilford XP2 Super black and white film at 400 ISO.</p>
eo: <b>Ilford XP2 Super</b>:<p>Simuli la nigrablankan filmon Ilford XP2 Super je 400 ISO.</p>

en: <b>Kodak Tmax 100</b>:<p>Simulate the Kodak Tmax black and white film at 100 ISO.</p>
eo: <b>Kodak Tmax 100</b>:<p>Simuli la nigrablankan filmon Kodak Tmax je 100 ISO.</p>

en: <b>Kodak Tmax 400</b>:<p>Simulate the Kodak Tmax black and white film at 400 ISO.</p>
eo: <b>Kodak Tmax 400</b>:<p>Simuli la nigrablankan filmon Kodak Tmax ĉe 400 ISO.</p>

en: <b>Kodak TriX</b>:<p>Simulate the Kodak TriX black and white film at 400 ISO.</p>
eo: <b>Kodak TriX</b>:<p>Simuli la nigrablankan filmon Kodak TriX je 400 ISO.</p>

en: Ilford SPX 200 (Infrared)
eo: Ilford SPX 200 (infraruĝa)

en: <b>Ilford SPX 200</b>:<p>Simulate the Ilford SPX infrared film at 200 ISO.</p>
eo: <b>Ilford SPX 200</b>:<p>Simuli la infraruĝan filmon Ilford SPX ĉe 200 ISO.</p>

en: Ilford SPX 400 (Infrared)
eo: Ilford SPX 400 (infraruĝa)

en: <b>Ilford SPX 400</b>:<p>Simulate the Ilford SPX infrared film at 400 ISO.</p>
eo: <b>Ilford SPX 400</b>:<p>Simuli la infraruĝan filmon Ilford SPX ĉe 400 ISO.</p>

en: Ilford SPX 800 (Infrared)
eo: Ilford SPX 800 (infraruĝa)

en: <b>Ilford SPX 800</b>:<p>Simulate the Ilford SPX infrared film at 800 ISO.</p>
eo: <b>Ilford SPX 800</b>:<p>Simuli la infraruĝan filmon Ilford SPX ĉe 800 ISO.</p>

en: Kodak HIE (Infrared)
eo: Kodak HIE (infraruĝa)

en: <b>Kodak HIE</b>:<p>Simulate the Kodak HIE infrared film.</p>
eo: <b>Kodak HIE</b>:<p>Simuli la infraruĝan filmon Kodak HIE.</p>

en: No Lens Filter
eo: Neniu Filtrilo de lenso

en: <b>No Lens Filter</b>:<p>Do not apply a lens filter when rendering the image.</p>
eo: <b>Neniu lensfiltrilo</b>:<p>Ne apliku lensfiltrilon dum bildigo de la bildo.</p>

en: Green Filter
eo: Verda Filtrilo

en: <b>Black & White with Green Filter</b>:<p>Simulate black and white film exposure using a green filter. This is useful for all scenic shoots, especially portraits photographed against the sky.</p>
eo: <b>Nigra kaj Blanka kun Verda Filtrilo</b>:<p>Simulu nigrablankan filmon per verda filtrilo. Ĉi tio utilas por ĉiuj pitoreskaj pafoj, precipe portretoj fotitaj kontraŭ la ĉielo.</p>

en: Orange Filter
eo: Oranĝa Filtrilo

en: <b>Black & White with Orange Filter</b>:<p>Simulate black and white film exposure using an orange filter. This will enhance landscapes, marine scenes and aerial photography.</p>
eo: <b>Nigra kaj Blanka kun Oranĝa Filtrilo</b>:<p>Simulu nigrablankan filmon per oranĝa filtrilo. Ĉi tio plibonigos pejzaĝojn, marajn scenojn kaj aerfoton.</p>

en: Red Filter
eo: Ruĝa Filtrilo

en: <b>Black & White with Red Filter</b>:<p>Simulate black and white film exposure using a red filter. This creates dramatic sky effects, and simulates moonlight scenes in the daytime.</p>
eo: <b>Nigra kaj Blanka kun Ruĝa Filtrilo</b>:<p>Simuli nigrablankan filmon per ruĝa filtrilo. Ĉi tio kreas dramajn ĉielefikojn, kaj simulas lunlumajn scenojn tage.</p>

en: Yellow Filter
eo: Flava Filtrilo

en: <b>Black & White with Yellow Filter</b>:<p>Simulate black and white film exposure using a yellow filter. This has the most natural tonal correction, and improves contrast. Ideal for landscapes.</p>
eo: <b>Nigra kaj Blanka kun Flava Filtrilo</b>:<p>Simuli nigrablankan filman elmeton per flava filtrilo. Ĉi tio havas la plej naturan tonan korekton, kaj plibonigas kontraston. Ideala por pejzaĝoj.</p>

en: Yellow-Green Filter
eo: Flava-Verda Filtrilo

en: <b>Black & White with Yellow-Green Filter</b>:<p>Simulate black and white film exposure using a yellow-green filter. A yellow-green filter is highly effective for outdoor portraits because red is rendered dark while green appears lighter. Great for correcting skin tones, bringing out facial expressions in close-ups and emphasizing the feeling of liveliness. This filter is highly effective for indoor portraits under tungsten lighting.</p>
eo: <b>Nigra kaj Blanka kun Flavverda Filtrilo</b>:<p>Simuli nigrablankan filmon per flavverda filtrilo. Flavverda filtrilo estas tre efika por subĉielaj portretoj ĉar ruĝa estas malluma dum verda ŝajnas pli hela. Bonega por korekti haŭtnuancojn, elmontri vizaĝajn esprimojn en deproksimaj fotoj kaj emfazi la senton de viveco. Ĉi tiu filtrilo estas tre efika por endomaj portretoj sub volframa lumigado.</p>

en: Blue Filter
eo: Blua Filtrilo

en: <b>Black & White with Blue Filter</b>:<p>Simulate black and white film exposure using a blue filter. This accentuates haze and fog. Used for dye transfer and contrast effects.</p>
eo: <b>Nigra kaj Blanka kun Blua Filtrilo</b>:<p>Simuli nigrablankan filmon per blua filtrilo. Ĉi tio akcentas nebuleton kaj nebulon. Uzita por tinkturfarba translokigo kaj kontrastaj efikoj.</p>

en: Strength:
eo: Forteco:

en: Here, set the strength adjustment of the lens filter.
eo: Ĉi tie, agordu la fortoĝustigon de la lensa filtrilo.

en: No Tone Filter
eo: Neniu Tona Filtrilo

en: <b>No Tone Filter</b>:<p>Do not apply a tone filter to the image.</p>
eo: <b>Neniu Tonfiltrilo</b>:<p>Ne apliki tonfiltrilon al la bildo.</p>

en: Sepia Filter
eo: Sepia Filtrilo

en: <b>Black & White with Sepia Tone</b>:<p>Gives a warm highlight and mid-tone while adding a bit of coolness to the shadows - very similar to the process of bleaching a print and re-developing in a sepia toner.</p>
eo: <b>Nigra kaj Blanka kun Sepia Tono</b>:<p>Donas varman lumaĵon kaj mezan tonon aldonante iom da malvarmeto al la ombroj - tre simila al la procezo de blankigado de presaĵo kaj re-disvolviĝo en sepia toner.</p>

en: Brown Filter
eo: Bruna Filtrilo

en: <b>Black & White with Brown Tone</b>:<p>This filter is more neutral than the Sepia Tone filter.</p>
eo: <b>Nigra kaj Blanka kun Bruna Tono</b>:<p>Ĉi tiu filtrilo estas pli neŭtrala ol la Sepia Tona filtrilo.</p>

en: Cold Filter
eo: Malvarma Filtrilo

en: <b>Black & White with Cold Tone</b>:<p>Start subtly and replicate printing on a cold tone black and white paper such as a bromide enlarging paper.</p>
eo: <b>Nigra kaj Blanka kun Malvarma Tono</b>:<p>Komencu subtile kaj reproduktu presadon sur malvarma tona nigra kaj blanka papero kiel bromida pligrandiga papero.</p>

en: Selenium Filter
eo: Selena Filtrilo

en: <b>Black & White with Selenium Tone</b>:<p>This effect replicates traditional selenium chemical toning done in the darkroom.</p>
eo: <b>Nigra kaj Blanka kun Selena Tono</b>:<p>Tiu efiko reproduktas tradician selenan kemian nuancon faritan en la malluma ĉambro.</p>

en: Platinum Filter
eo: Platena Filtrilo

en: <b>Black & White with Platinum Tone</b>:<p>This effect replicates traditional platinum chemical toning done in the darkroom.</p>
eo: <b>Nigra kaj Blanka kun Platena Tono</b>:<p>Tiu efiko reproduktas tradician platenan kemian nuancon faritan en la malluma ĉambro.</p>

en: <b>Black & White with greenish tint</b>:<p>This effect is also known as Verdante.</p>
eo: <b>Nigra kaj Blanka kun verdeta nuanco</b>:<p>Tiu efiko ankaŭ estas konata kiel Verdante.</p>

en: Lens Filters
eo: Filtriloj de lenso

en: Tone
eo: Tono

en: Luminosity
eo: Lumeco

[ctx: @title:window]
en: Black & White Settings File to Load
eo: Nigra & Blanka agorddosiero ŝargenda

en: "%1" is not a Black & White settings text file.
eo: "%1" ne estas tekstdosiero de Nigra & Blanka agordoj.

en: Cannot load settings from the Black & White text file.
eo: Ne povas ŝargi agordojn de la Nigra kaj Blanka tekstdosiero.

[ctx: @title:window]
en: Black & White Settings File to Save
eo: Nigra kaj Blanka Agorda Dosiero por Konservi

en: Cannot save settings to the Black & White text file.
eo: Ne povas konservi agordojn al la Nigra kaj Blanka tekstdosiero.

en: Infrared Filter
eo: Infraruĝa Filtrilo

en: Channel Mixer Tool
eo: Kanala Miksilo Ilo

[ctx: @label]
en: Output Channel:
eo: Eliga Kanalo:

[ctx: @item: color]
en: Red
eo: Ruĝo

[ctx: @item: color]
en: Green
eo: Verdo

[ctx: @item: color]
en: Blue
eo: Bluo

[ctx: @label: color]
en: Red (%):
eo: Ruĝa (%):

[ctx: @info]
en: Select the red color gain, as a percentage, for the current channel.
eo: Elektu la ruĝan kolorgajnon, kiel procenton, por la nuna kanalo.

[ctx: @label: color]
en: Green (%):
eo: Verda (%):

[ctx: @info]
en: Select the green color gain, as a percentage, for the current channel.
eo: Elektu la verdan kolorgajnon, kiel procenton, por la nuna kanalo.

[ctx: @label: color]
en: Blue (%):
eo: Blua (%):

[ctx: @info]
en: Select the blue color gain, as a percentage, for the current channel.
eo: Elektu la bluan kolorgajnon, kiel procenton, por la nuna kanalo.

[ctx: @option]
en: &Reset
eo: &Restarigi

[ctx: @info]
en: Reset color channels' gains settings from the currently selected channel.
eo: Restarigi gajnagordojn de kolorkanaloj de la aktuale elektita kanalo.

[ctx: @option]
en: Preserve luminosity
eo: Konservi lumecon

[ctx: @info]
en: Enable this option is you want preserve the image luminosity.
eo: Ebligu ĉi tiun opcion se vi volas konservi la bildan lumecon.

[ctx: @option: color]
en: Monochrome
eo: Unukolora

[ctx: @info: help]
en: Use "Monochrome" mode to convert color picture to Black and White:
    The "red channel" modifies the contrast of photograph.
    The "green channel" enhances or reduces the details level of photograph.
    The "blue channel" affects the noise of photograph.
    Note: in this mode, the histogram will display only luminosity values.
eo: Uzu "Monokromata" reĝimo por konverti kolorbildon al Nigra kaj Blanka:
    La "ruĝa kanalo" modifas la kontraston de foto.
    La "verda kanalo" plibonigas aŭ reduktas la detalnivelon de foto.
    La "blua kanalo" influas la bruon de foto.
    Noto: en ĉi tiu reĝimo, la histogramo montros nur lumvalorojn.

[ctx: @info: progress]
en: Total: %1 (%)
eo: Totalo: %1 (%)

[ctx: @title:window]
en: Select Gimp Gains Mixer File to Load
eo: Elekti Gimp Gains Mixer File por Ŝargi

[ctx: @info]
en: Cannot load settings from the Gains Mixer text file.
eo: Ne povas ŝargi agordojn el la tekstdosiero Gain Mixer.

[ctx: @title:window]
en: Gimp Gains Mixer File to Save
eo: Gimp Gajnas Miksilan Dosieron por Konservi

[ctx: @info]
en: Cannot save settings to the Gains Mixer text file.
eo: Ne povas konservi agordojn al la tekstdosiero Gains Mixer.

en: Tonality Filter
eo: Tonala Filtrilo

en: Color Balance Tool
eo: Kolora Ekvilibro Ilo

[ctx: @label: color]
en: Cyan
eo: Ciana

[ctx: @info]
en: Set here the cyan/red color adjustment of the image.
eo: Fiksu ĉi tie la cian/ruĝan kolorĝustigon de la bildo.

[ctx: @label: color]
en: Red
eo: Ruĝo

[ctx: @label: color]
en: Magenta
eo: Violkolora (magenta)

[ctx: @info]
en: Set here the magenta/green color adjustment of the image.
eo: Fiksu ĉi tie la magenta/verda kolorĝustigo de la bildo.

[ctx: @label: color]
en: Green
eo: Verdo

[ctx: @label: color]
en: Yellow
eo: Flava

[ctx: @label: color]
en: Blue
eo: Bluo

[ctx: @info]
en: Set here the yellow/blue color adjustment of the image.
eo: Fiksu ĉi tie la flavan/bluan kolorĝustigon de la bildo.

en: Curve free mode
eo: Senkurba reĝimo

en: With this button, you can draw your curve free-hand with the mouse.
eo: Per ĉi tiu butono, vi povas desegni vian kurbon libermane per la muso.

en: Curve smooth mode
eo: Kurba glata reĝimo

en: With this button, the curve type is constrained to be a smooth line with tension.
eo: Kun ĉi tiu butono, la kurba tipo estas limigita al glata linio kun streĉiĝo.

en: With this button, you can pick the color from original image used to set <b>Shadow Tone</b> smooth curves point on Red, Green, Blue, and Luminosity channels.
eo: Per ĉi tiu butono, vi povas elekti la koloron el la originala bildo uzata por agordi <b>Ombro-Tonon</b> glatajn kurbpunktojn sur Ruĝa, Verda, Blua kaj Lumeca kanaloj.

en: With this button, you can pick the color from original image used to set <b>Middle Tone</b> smooth curves point on Red, Green, Blue, and Luminosity channels.
eo: Per ĉi tiu butono, vi povas elekti la koloron el la originala bildo uzata por agordi <b>Mez-Tonon</b> glatajn kurbpunktojn sur Ruĝa, Verda, Blua kaj Lumeca kanaloj.

en: With this button, you can pick the color from original image used to set <b>Highlight Tone</b> smooth curves point on Red, Green, Blue, and Luminosity channels.
eo: Per ĉi tiu butono, vi povas elekti la koloron el la originala bildo uzata por agordi <b>Ekstrectonon</b> glatajn kurbpunktojn sur Ruĝa, Verda, Blua kaj Lumeca kanaloj.

en: Resets channel/channels curves' values.
eo: Restarigas la valorojn de kanalo/kanalaj kurboj.

en: If you press this button, custom menu will appear: First option will reset current channel. Second option will reset all channels.
eo: Se vi premas ĉi tiun butonon, aperos propra menuo: Unua opcio restarigos la nunan kanalon. Dua opcio restarigos ĉiujn kanalojn.

en: Reset &Channel
eo: Restarigi &Kanalon

en: Reset &All
eo: Restarigi &Ĉion

en: Adjust Curves
eo: Alĝustigi Kurbojn

[ctx: @title:window]
en: Select Gimp Curves File to Load
eo: Elekti Gimp-Kurbajn dosieron ŝargendan

en: Cannot load from the Gimp curves text file.
eo: Ne povas ŝargi el la tekstdosiero de Gimp-kurboj.

[ctx: @title:window]
en: Gimp Curves File to Save
eo: Gimp-Kurba Dosiero por Konservi

en: Cannot save to the Gimp curves text file.
eo: Ne povas konservi en la tekstdosiero de Gimp-kurboj.

en: Loading image...
eo: Ŝargante bildon...

en: Histogram calculation...
eo: Histograma kalkulo...

en: Histogram
    calculation
    failed.
eo: Histogramo
    kalkulo
    malsukcesis.

en: Border Tool
eo: Lima Ilo

[ctx: solid border type]
en: Solid
eo: Solida

en: Decorative Pine
eo: Dekoracia Pino

en: Decorative Wood
eo: Dekoracia Ligno

en: Decorative Paper
eo: Dekoracia Papero

en: Decorative Parquet
eo: Dekoracia Parketo

en: Decorative Ice
eo: Dekoracia Glacio

en: Decorative Leaf
eo: Dekoracia Folio

en: Decorative Marble
eo: Dekoracia Marmoro

en: Decorative Rain
eo: Dekoracia Pluvo

en: Decorative Craters
eo: Ornamaj Krateroj

en: Decorative Dried
eo: Dekoracia Sekigita

en: Decorative Pink
eo: Dekoracia Rozo

en: Decorative Stone
eo: Dekoracia Ŝtono

en: Decorative Chalk
eo: Dekoracia Kreto

en: Decorative Granite
eo: Dekoracia Granito

en: Decorative Rock
eo: Dekoracia Roko

en: Decorative Wall
eo: Dekoracia Muro

en: Select the border type to add around the image here.
eo: Elektu la randspecon por aldoni ĉirkaŭ la bildo ĉi tie.

en: Preserve Aspect Ratio
eo: Konservi Aspektproporcion

en: Enable this option if you want to preserve the aspect ratio of image. If enabled, the border width will be a percentage of the image size, else the border width will be in pixels.
eo: Ebligu ĉi tiun opcion se vi volas konservi la proporcion de bildo. Se enŝaltite, la randlarĝo estos procento de la bildograndeco, alie la randlarĝo estos en pikseloj.

en: Set here the border width as a percentage of the image size.
eo: Fiksu ĉi tie la randan larĝon kiel procenton de la bilda grandeco.

en: Width (pixels):
eo: Larĝo (pikseloj):

en: Set here the border width in pixels to add around the image.
eo: Fiksu ĉi tie la randan larĝon en pikseloj por aldoni ĉirkaŭ la bildo.

[ctx: first color for border effect]
en: First:
eo: Unue:

[ctx: second color for border effect]
en: Second:
eo: Due:

en: Set here the foreground color of the border.
eo: Fiksu ĉi tie la malfonokoloron de la limo.

en: Set here the Background color of the border.
eo: Agordu ĉi tie la Fonkoloron de la limo.

en: Set here the color of the main border.
eo: Fiksu ĉi tie la koloron de la ĉefa rando.

en: Set here the color of the line.
eo: Fiksu ĉi tie la koloron de la linio.

en: Set here the color of the upper left area.
eo: Fiksu ĉi tie la koloron de la supra maldekstra areo.

en: Set here the color of the lower right area.
eo: Fiksu ĉi tie la koloron de la malsupra dekstra areo.

en: Set here the color of the first line.
eo: Fiksu ĉi tie la koloron de la unua linio.

en: Set here the color of the second line.
eo: Fiksu ĉi tie la koloron de la dua linio.

en: Texture Filter
eo: Tekstura Filtrilo

[ctx: @item: texture type]
en: Paper
eo: Papero

[ctx: @item: texture type]
en: Paper 2
eo: Papero 2

[ctx: @item: texture type]
en: Fabric
eo: Ŝtofo

[ctx: @item: texture type]
en: Bricks
eo: Brikoj

[ctx: @item: texture type]
en: Bricks 2
eo: Brikoj 2

[ctx: @item: texture type]
en: Canvas
eo: Kanvaso

[ctx: @item: texture type]
en: Blue Jean
eo: Blua Jean

[ctx: @item: texture type]
en: Cell Wood
eo: Ĉela Ligno

[ctx: @item: texture type]
en: Metal Wire
eo: Metala Drato

[ctx: @item: texture type]
en: Modern
eo: Modernaj

[ctx: @item: texture type]
en: Wall
eo: Muro

[ctx: @item: texture type]
en: Moss
eo: Musko

[ctx: @item: texture type]
en: Stone
eo: Ŝtono

[ctx: @info]
en: Set here the texture type to apply to image.
eo: Fiksu ĉi tie la teksturspecon por apliki al bildo.

[ctx: @label]
en: Relief:
eo: Reliefo:

[ctx: @info]
en: Set here the relief gain used to merge texture and image.
eo: Fiksu ĉi tie la reliefgajnon uzatan por kunfandi teksturon kaj bildon.

en: Rotate Right
eo: Turni dekstre

en: Rotate 180 degrees
eo: Rotacii 180 gradojn

en: Rotate Left
eo: Turni maldekstre

en: Flip Horizontally
eo: Turni Horizontale

en: Flip Vertically
eo: Turni Vertikale

en: Crop
eo: Stuci

en: Convert to 8 Bit
eo: Konverti al 8 Bitoj

en: Convert to 16 Bit
eo: Konverti al 16 Bitoj

[ctx: Rotate image]
en: Rotate
eo: Rotacii

[ctx: Flip image]
en: Flip
eo: Renversi

[ctx: Crop image]
en: Crop
eo: Stuci

[ctx: Resize image]
en: Resize
eo: Regrandigi

[ctx: Convert image bit depth]
en: Convert Depth
eo: Konverti Profundo

en: Unknown filter
eo: Nekonata filtrilo

en: Color Negative Inverter
eo: Kolora Negativa Invetilo

en: Built-in transformation not supported
eo: Enkonstruita transformo ne subtenata

en: Filter identifier or version is not supported
eo: Filtrilidentigilo aŭ versio ne estas subtenataj

en: Blur Filter
eo: Malklarigi Filtrilon

en: Blur FX Filter
eo: Malklarigi FX-Filtrilon

en: Charcoal Effect
eo: Karba Efekto

en: Color FX Filter
eo: Kolora FX Filtrilo

[ctx: @item: color effect]
en: Solarize
eo: Sunigi

[ctx: @item: color effect]
en: Vivid
eo: Viva

[ctx: @item: color effect]
en: Neon
eo: Neono

[ctx: @item: color effect]
en: Find Edges
eo: Trovi Randojn

[ctx: @info]
en: Select the effect type to apply to the image here.
    "Solarize": simulates solarization of photograph.
    "Vivid": simulates the Velvia(tm) slide film colors.
    "Neon": coloring the edges in a photograph to
    reproduce a fluorescent light effect.
    "Find Edges": detects the edges in a photograph
    and their strength.
    "Lut3D": coloring images with Lut3D filters
eo: Elektu la efektan tipon por apliki al la bildo ĉi tie.
    "Solarizi": simulas sunigon de foto.
    "Viva": simulas la Velvia(tm) glitfilmajn kolorojn.
    "Neono": kolorigo de la randoj en foto por
    reprodukti fluoreskan luman efikon.
    "Trovi randojn": detektas la randojn en foto
    kaj ilian forton.
    "Lut3D": kolorigo de bildoj per Lut3D-filtriloj

[ctx: @label: level of the effect]
en: Level:
eo: Nivelo:

[ctx: @info]
en: Set here the level of the effect.
eo: Fiksu ĉi tie la nivelon de la efiko.

[ctx: @label]
en: Iteration:
eo: Paŝo:

[ctx: @info]
en: This value controls the number of iterations to use with the Neon and Find Edges effects.
eo: Ĉi tiu valoro kontrolas la nombron da ripetoj por uzi kun la efikoj Neon kaj Find Edges.

[ctx: @label]
en: Intensity:
eo: Intenseco:

[ctx: @info]
en: Set here the intensity of the filter.
eo: Fiksu ĉi tie la intensecon de la filtrilo.

[ctx: @info: effect type]
en: Bleach
eo: Blankigi

[ctx: @info: effect type]
en: Blue Crush
eo: Blua Enamiĝo

[ctx: @info: effect type]
en: BW Contrast
eo: BW Kontrasto

[ctx: @info: effect type]
en: Instant
eo: Tuj

[ctx: @info: effect type]
en: Original
eo: Originala

[ctx: @info: effect type]
en: Punch
eo: Punĉo

[ctx: @info: effect type]
en: Summer
eo: Somero

[ctx: @info: effect type]
en: Tokyo
eo: Tokio

[ctx: @info: effect type]
en: Vintage
eo: Olda

[ctx: @info: effect type]
en: Washout
eo: Lavita

[ctx: @info: effect type]
en: Washout Color
eo: Lavita Koloro

[ctx: @info: effect type]
en: X Process
eo: X Procezo

en: Distortion Effect
eo: Distorda efiko

en: Emboss Effect
eo: Reliefo Efekto

en: Film Grain Effect
eo: Filmo Grajna Efekto

en: Grain Size:
eo: Grajna Grandeco:

en: Set here the graininess size of film.
eo: Fiksu ĉi tie la grajneca grandeco de filmo.

en: Photographic Distribution
eo: Fotografia Distribuo

en: Set on this option to render grain using a photon statistic distribution. This require more computation and can take a while.
eo: Ŝaltu ĉi tiun opcion por bildigi grenon per fotona statistika distribuo. Ĉi tio postulas pli da komputado kaj povas daŭri tempon.

en: Intensity:
eo: Intenseco:

en: Set here the film ISO-sensitivity to use for simulating the film graininess.
eo: Fiksu ĉi tie la filmon ISO-sentemon por simuli la filmgrajnecon.

en: Shadows:
eo: Ombroj:

en: Set how much the filter affects highlights.
eo: Agordi kiom multe la filtrilo influas kulminaĵojn.

en: Midtones:
eo: Meztonoj:

en: Set how much the filter affects midtones.
eo: Agordi kiom la filtrilo influas meztonojn.

en: Highlights:
eo: Ĉefaĵoj:

en: Set how much the filter affects shadows.
eo: Agordi kiom la filtrilo influas ombrojn.

en: Set here the film sensitivity to use for simulating the CCD blue noise.
eo: Fiksi ĉi tie la filmsentemon por simuli la CCD bluan bruon.

en: Set here the film sensitivity to use for simulating the CCD red noise.
eo: Fiksi ĉi tie la filmsentemon por simuli la CCD ruĝan bruon.

en: Common Settings
eo: Komunaj Agordoj

en: Luminance Noise
eo: Luma Bruo

en: Chrominance Blue Noise
eo: Chrominance Blua Bruo

en: Chrominance Red Noise
eo: Chrominance Ruĝa Bruo

en: Invert Effect
eo: Inversa Efekto

en: Oil Painter Effect
eo: Oleo Pentrista Efekto

en: Rain Drops Effect
eo: Efekto de Pluvo Gutoj

en: Greycstoration Filter
eo: Filtrilo de Greycstoration

[ctx: @title: general settings]
en: General
eo: Ĝenerala

en: Detail preservation:
eo: Detala konservado:

en: Preservation of details to set the sharpening level of the small features in the target image. Higher values leave details sharp.
eo: Konservado de detaloj por agordi la akriga nivelo de la malgrandaj trajtoj en la cela bildo. Pli altaj valoroj lasas detalojn akraj.

en: Anisotropy:
eo: Anizotropio:

en: Anisotropic (directional) modifier of the details. Keep it small for Gaussian noise.
eo: Anizotropa (direkta) modifilo de la detaloj. Tenu ĝin malgranda por gaŭsa bruo.

en: Smoothing:
eo: Glatigado:

en: Total smoothing power: if the Detail Factor sets the relative smoothing and the Anisotropy Factor the direction, the Smoothing Factor sets the overall effect.
eo: Totala glatiga potenco: se la Detala Faktoro fiksas la relativan glatigon kaj la Anizotropy Factor la direkton, la Glatiga Faktoro starigas la ĝeneralan efikon.

en: Regularity:
eo: Reguleco:

en: This value controls the evenness of smoothing to the image. Do not use a high value here, or the target image will be completely blurred.
eo: Ĉi tiu valoro kontrolas la egalecon de glatigo al la bildo. Ne uzu altan valoron ĉi tie, aŭ la cela bildo estos tute malklara.

en: Iterations:
eo: Iteracioj:

en: Sets the number of times the filter is applied to the image.
eo: Agordas la nombron da fojoj kiam la filtrilo estas aplikata al la bildo.

en: Noise:
eo: Bruo:

en: Sets the noise scale.
eo: Agordas la bruoskalon.

[ctx: @title]
en: Advanced Settings
eo: Plia agordo

en: Angular step:
eo: Angula paŝo:

en: Set here the angular integration step (in degrees) analogous to anisotropy.
eo: Fiksu ĉi tie la angulan integrigan paŝon (en gradoj) analogan al anizotropeco.

en: Integral step:
eo: Entjera paŝo:

en: Set here the spatial integral step.
eo: Fiksi ĉi tie la spacan integran paŝon.

en: Gaussian:
eo: Gaŭsa:

en: Set here the precision of the Gaussian function.
eo: Fiksi ĉi tie la precizecon de la gaŭsa funkcio.

en: Tile size:
eo: Kahelo grandeco:

en: Sets the tile size.
eo: Agordas la grandecon de kahelo.

en: Tile border:
eo: Kahela limo:

en: Sets the size of each tile border.
eo: Agordas la grandecon de ĉiu kahela bordo.

en: Interpolation:
eo: Interpolado:

[ctx: @item: interpolation]
en: Nearest Neighbor
eo: Plej Proksima Najbaro

[ctx: @item: interpolation]
en: Linear
eo: Lineara

en: Select the right interpolation method for the desired image quality.
eo: Elektu la ĝustan interpolan metodon por la dezirata bildkvalito.

en: Fast approximation
eo: Rapida proksimumado

en: Enable fast approximation when rendering images.
eo: Ebligi rapidan proksimumadon dum bildigo de bildoj.

[ctx: This is a column which will contain the amount of HotPixels found in the black frame file]
en: Hot Pixels
eo: Varmaj Pikseloj

en: Remove Black Frame
eo: Forigi Nigran Kadron

en: Clear List
eo: Forigi la liston

en: Loading Frame
eo: Ŝargante Kadron

en: Black Frame
eo: Nigra Kadro

en: File Name:
eo: Dosiernomo:

[ctx: @info: creation date]
en: Created:
eo: Kreita:

en: Serial Number:
eo: Seria Numero:

en: Hot Pixels:
eo: Varmaj Pikseloj:

en: Hot Pixels Tool
eo: Varma Pikseloj Ilo

[ctx: average filter mode]
en: Average
eo: Averaĝa

[ctx: linear filter mode]
en: Linear
eo: Lineara

[ctx: quadratic filter mode]
en: Quadratic
eo: Kvadratika

[ctx: cubic filter mode]
en: Cubic
eo: Kubo

en: Black Frame...
eo: Nigra Kadro...

en: <p>Use this button to add a new black frame file which will be used by the hot pixels removal filter.</p><p>The Black Frame subtraction method is the most accurate "Hot Pixels" and "Stuck Pixels" removal. First you have to create a "Black Frame" as a reference. This is easy to do. When you finish taking your long exposure shots, put a lens cap on the camera and take one "dark" image with the same exposure time as the images before. This image will be all dark, but with close examination you will see that it has the Hot and Stuck Pixels (colored dots). These are positioned at the same places as on your previous shots. This tool will parse black frame, detect hot pixels, and create a list of positions where image must be corrected to eliminate wrong colors in these pixels.</p>
eo: <p>Uzu ĉi tiun butonon por aldoni novan nigran kadran dosieron, kiu estos uzata de la foriga filtrilo de varmaj pikseloj.</p><p>La metodo de subtraho de Nigra Kadro estas la plej preciza "Varmaj pikseloj" kaj "Stock Forigo de pikseloj". Unue vi devas krei "Nigra Kadro" kiel referenco. Ĉi tio estas facile fari. Kiam vi finos fari viajn longajn elmetajn pafojn, metu lensĉapon sur la fotilon kaj prenu unu "malhelan" bildon kun la sama ekspontempo kiel la bildoj antaŭe. Ĉi tiu bildo estos tute malhela, sed kun proksima ekzameno vi vidos, ke ĝi havas la Varmajn kaj Ŝtelitajn Pikselojn (koloraj punktoj). Ĉi tiuj estas poziciigitaj en la samaj lokoj kiel ĉe viaj antaŭaj pafoj. Ĉi tiu ilo analizos nigran kadron, detektos varmajn pikselojn kaj kreos liston de pozicioj kie bildo devas esti korektita por forigi malĝustajn kolorojn en ĉi tiuj pikseloj.</p>

en: Select Black Frame Image
eo: Elekti Nigrakadran Bildon

[ctx: @title:window]
en: Black Frame Parser
eo: Nigrakadra Analizilo

en: This black frame image is already present in the list of parsed items.
eo: Ĉi tiu nigra kadra bildo jam ĉeestas en la listo de analizitaj eroj.

en: Hue / Saturation / Lightness Filter
eo: Nuanco / Saturiĝo / Leĝereco Filtrilo

en: Select the hue and saturation adjustments of the image.
eo: Elektu la nuancon kaj saturajn ĝustigojn de la bildo.

en: You can see here a color preview of the hue and saturation adjustments.
eo: Vi povas vidi ĉi tie kolorantaŭprezenton de la nuanco kaj saturiĝaj ĝustigoj.

en: Hue:
eo: Nuanco:

en: Set here the hue adjustment of the image.
eo: Fiksu ĉi tie la nuancon de la bildo.

en: Set here the saturation adjustment of the image.
eo: Fiksu ĉi tie la saturan ĝustigon de la bildo.

en: Vibrance:
eo: Vigleco:

en: Set here the vibrance adjustment of the image.Vibrance performs selective saturation on less saturated colors and avoiding skin tones.
eo: Fiksu ĉi tie la viglecan ĝustigon de la bildo. Vibrance plenumas selekteman saturiĝon sur malpli saturitaj koloroj kaj evitante haŭtnuancojn.

en: Lightness:
eo: Malpezeco:

en: Set here the lightness adjustment of the image.
eo: Fiksu ĉi tie la malpezan alĝustigon de la bildo.

en: Convert to:
eo: Konverti al:

en: Select the profile of the color space to convert to.
eo: Elektu la profilon de la kolorspaco al kiu konvertiĝos.

en: Input color profile "%1" not available
eo: Eniga kolorprofilo "%1" ne havebla

en: Output color profile "%1" not available
eo: Eligkolora profilo "%1" ne havebla

en: Local Contrast Filter
eo: Loka Kontrasta Filtrilo

en: Function:
eo: Funkcio:

[ctx: @item: function type]
en: Power
eo: Potenco

[ctx: @item: function type]
en: Linear
eo: Lineara

en: <b>Function</b>: This function combines the original RGB channels with the desaturated blurred image. This function is used in each of the tonemapping stages. It can be linear or power. Basically, this function increases the values where both the original and blurred image's value are low and do the opposite on high values.
eo: <b>Funkcio</b>: Ĉi tiu funkcio kombinas la originajn RGB-kanalojn kun la malsaturita neklara bildo. Ĉi tiu funkcio estas uzata en ĉiu el la tonmapaj stadioj. Ĝi povas esti lineara aŭ potenco. Esence, ĉi tiu funkcio pliigas la valorojn kie kaj la originala kaj neklara bildo valoro estas malalta kaj faras la malon sur altaj valoroj.

en: Stretch contrast
eo: Streĉi kontraston

en: <b>Stretch contrast</b>: This stretches the contrast of the original image. It is applied before the tonemapping process.
eo: <b>Etendi kontraston</b>: Ĉi tio etendas la kontraston de la originala bildo. Ĝi estas aplikata antaŭ la tonmapa procezo.

en: Highlights saturation:
eo: Elstarigas saturiĝon:

en: <b>Highlights saturation</b>: Usually the (perceived) saturation is increased. The user can choose to lower the saturation on original highlight and shadows from the image with these parameters.
eo: <b>Elstarigas saturiĝon</b>: Kutime la (perceptita) saturiĝo estas pliigita. La uzanto povas elekti malaltigi la saturiĝon sur originalaj kulminaĵoj kaj ombroj de la bildo kun ĉi tiuj parametroj.

en: Shadow saturation:
eo: Ombrosaturiĝo:

en: <b>Shadow saturation</b>: Usually the (perceived) saturation is increased. The user can choose to lower the saturation on original highlight and shadows from the image with these parameters.
eo: <b>Ombrosaturiĝo</b>: Kutime la (perceptita) saturiĝo estas pliigita. La uzanto povas elekti malaltigi la saturiĝon sur originalaj kulminaĵoj kaj ombroj de la bildo kun ĉi tiuj parametroj.

en: Power:
eo: Potenco:

en: <b>Power</b>: How strong the effect is applied.
eo: <b>Potenco</b>: Kiom forta estas aplikata la efiko.

en: Blur:
eo: Nebuligo:

en: <b>Blur</b>: How strong the image is blurred before combining with the original image and with the tonemapping function.
eo: <b>Malklariĝo</b>: Kiel forta la bildo estas malklarigita antaŭ kombini kun la originala bildo kaj kun la tonmapa funkcio.

en: General settings
eo: Ĝeneralaj Agordoj

en: Stage 1
eo: Etapo 1

en: Stage 2
eo: Etapo 2

en: Stage 3
eo: Etapo 3

en: Stage 4
eo: Etapo 4

[ctx: @title:window]
en: Photograph Local Contrast Settings File to Load
eo: Foto Loka Kontrasto Agordoj Dosiero Ŝargi

en: "%1" is not a Photograph Local Contrast settings text file.
eo: "%1" ne estas tekstdosiero de agordoj de Foto Loka Kontrasto.

en: Cannot load settings from the Photograph Local Contrast text file.
eo: Ne povas ŝargi agordojn el la tekstdosiero de Foto Loka Kontrasto.

[ctx: @title:window]
en: Photograph Local Contrast Settings File to Save
eo: Foto Loka Kontrasto Agorda Dosiero Konservi

en: Cannot save settings to the Photograph Local Contrast text file.
eo: Ne povas konservi agordojn al la tekstdosiero de Foto Loka Kontrasto.

en: Anti-Vignetting Tool
eo: Kontraŭ-Vignetting Ilo

en: Add vignetting
eo: Aldoni vinjetadon

en: This option adds vignetting to the image instead of removing it. Use it for creative effects.
eo: Ĉi tiu opcio aldonas vinjetadon al la bildo anstataŭ forigi ĝin. Uzu ĝin por kreivaj efikoj.

en: You can see here a thumbnail preview of the anti-vignetting mask applied to the image.
eo: Vi povas vidi ĉi tie bildeton antaŭrigardon de la kontraŭ-vigneta masko aplikita al la bildo.

en: Amount:
eo: Kvanto:

en: This value controls the degree of intensity of the filter at its point of maximum density.
eo: Ĉi tiu valoro kontrolas la gradon da intenseco de la filtrilo ĉe sia punkto de maksimuma denseco.

en: Feather:
eo: Plumo:

en: This value is used as the exponent controlling the fall-off in density from the inner circle of the filter to the outer circle.
eo: Tiu valoro estas utiligita kiel la eksponento kontrolanta la falon en denseco de la interna cirklo de la filtrilo ĝis la ekstera cirklo.

en: Inner Radius:
eo: Interna Radiuso:

en: This value is the radius of the inner circle of the filter. In the inner circle the image is preserved. It is expressed as a multiple of the outer radius of the filter.
eo: Ĉi tiu valoro estas la radiuso de la interna rondo de la filtrilo. En la interna rondo la bildo estas konservita. Ĝi estas esprimita kiel oblo de la ekstera radiuso de la filtrilo.

en: Outer Radius:
eo: Ekstera Radiuso:

en: This value is the radius of the outer circle of the filter. Outside the outer circle the effect of the filter is at its maximum. It is expressed as a multiple of the diagonal of the image.
eo: Ĉi tiu valoro estas la radiuso de la ekstera cirklo de la filtrilo. Ekster la ekstera cirklo la efiko de la filtrilo estas maksimume. Ĝi estas esprimita kiel oblo de la diagonalo de la bildo.

en: X offset:
eo: X-deŝovo:

en: X offset
eo: X deŝovo

en: Y offset:
eo: Y-deŝovo:

en: Y offset
eo: Y deŝovo

en: Lens Distortion Tool
eo: Ilo por Distordo de lenso

en: Use Metadata
eo: Uzi metadatumojn

[ctx: camera make]
en: Make:
eo: Fari:

en: This is the camera maker description string found in image meta-data. This one is used to query and find relevant camera device information from Lensfun database.
eo: Ĉi tiu estas la priskriba ĉeno de la fotila fabrikanto trovita en bildatumoj. Ĉi tiu estas uzata por pridemandi kaj trovi koncernajn informojn pri fotila aparato de Lensfun-datumbazo.

[ctx: camera model]
en: Model:
eo: Modelo:

en: This is the camera model description string found in image meta-data. This one is used to query and found relevant camera device information from Lensfun database.
eo: Ĉi tiu estas la fotila modelo priskriba ĉeno trovita en bildatumoj. Ĉi tiu estas uzata por pridemandi kaj trovi koncernajn informojn pri fotila aparato de Lensfun-datumbazo.

en: This is the lens description string found in image meta-data. This one is used to query and found relevant lens information from Lensfun database.
eo: Ĉi tiu estas la priskriba ĉeno de lenso trovita en bildaj metadatenoj. Ĉi tiu estas uzata por pridemandi kaj trovi koncernajn lensajn informojn el Lensfun-datumbazo.

en: Set this option to try to guess the right camera/lens settings from the image metadata (as Exif or XMP).
eo: Agordu ĉi tiun opcion por provi diveni la ĝustajn fotilojn/lensajn agordojn el la bildaj metadatenoj (kiel Exif aŭ XMP).

en: Focal Length (mm):
eo: Fokusa Longo (mm):

en: Aperture:
eo: Aperturo:

en: Subject Distance (m):
eo: Subjekta Distanco (m):

en: (no metadata available)
eo: (neniu metadatenoj haveblaj)

en: (no match found)
eo: (neniu kongruo trovita)

en: (partial match found)
eo: (Parta kongruo trovita)

en: (exact match found)
eo: (preciza kongruo trovita)

[ctx: @title]
en: Lens Auto-Correction Tool
eo: Lensa Aŭtomata Korekta Ilo

[ctx: @info; XMP settings]
en: Camera: %1-%2
eo: Fotilo: %1-%2

[ctx: @info; XMP settings]
en: Lens: %1
eo: Lenso: %1

[ctx: @info; XMP settings]
en: Subject Distance: <numid>%1</numid>
eo: Subjekta Distanco: <numid>%1</numid>

[ctx: @info; XMP settings]
en: Aperture: <numid>%1</numid>
eo: Aperturo: <numid>%1</numid>

[ctx: @info; XMP settings]
en: Focal Length: <numid>%1</numid>
eo: Fokusa distanco: <numid>%1</numid>

[ctx: @info; XMP settings]
en: Crop Factor: <numid>%1</numid>
eo: Tondfaktoro: <numid>%1</numid>

[ctx: @info: correction status]
en: enabled
eo: ebligita

[ctx: @info; XMP settings]
en: CCA Correction: %1
eo: CCA Korekto: %1

[ctx: @info: correction status]
en: disabled
eo: malfunkciigita

[ctx: @info; XMP settings]
en: VIG Correction: %1
eo: VIG Korekto: %1

[ctx: @info; XMP settings]
en: DST Correction: %1
eo: DST-Korekto: %1

[ctx: @info; XMP settings]
en: GEO Correction: %1
eo: GEO-Korekto: %1

en: Lens Corrections to Apply:
eo: Lensaj korektoj por apliki:

en: Chromatic Aberration
eo: Kromata Aberacio

en: Chromatic aberration is easily recognized as color fringes towards the image corners. CA is due to a varying lens focus for different colors.
eo: Kromata aberacio estas facile rekonita kiel koloraj franĝoj al la bildanguloj. CA ŝuldiĝas al ŝanĝiĝanta lensfokuso por malsamaj koloroj.

en: Vignetting
eo: Vignetado

en: Vignetting refers to an image darkening, mostly in the corners. Optical and natural vignetting can be canceled out with this option, whereas mechanical vignetting will not be cured.
eo: Vignetado rilatas al mallumiĝo de bildo, plejparte en la anguloj. Optika kaj natura vinjetado povas esti nuligita per ĉi tiu opcio, dum mekanika vinjetado ne estos resanigita.

en: Distortion
eo: Distordo

en: Distortion refers to an image deformation, which is most pronounced towards the corners. These Seidel aberrations are known as pincushion and barrel distortions.
eo: Misprezento rilatas al bildformado, kiu estas plej prononcita al la anguloj. Tiuj Seidel-aberacioj estas konataj kiel pinglo- kaj barelmisprezentoj.

en: Geometry
eo: Geometrio

en: Four geometries are handled here: Rectilinear (99 percent of all lenses), Fisheye, Cylindrical, Equirectangular.
eo: Kvar geometrioj estas pritraktitaj ĉi tie: Rektlinia (99 procentoj de ĉiuj lensoj), Fiŝokulo, Cilindra, Ekvirectangula.

en: <b>Note: lens correction options depend of filters available in LensFun library. See <a href='http://lensfun.sourceforge.net'>LensFun project web site</a> for more information.</b>
eo: <b>Noto: la opcioj de korekto de lensoj dependas de filtriloj disponeblaj en la biblioteko de LensFun. Vidu <a href='http://lensfun.sourceforge.net'>retejon de la projekto LensFun</a> por pliaj informoj.</b>

en: Channel:
eo: Kanalo:

en: <p>Select the histogram scale.</p><p>If the image's maximal counts are small, you can use the <b>linear</b> scale.</p><p><b>Logarithmic</b> scale can be used when the maximal counts are big; if it is used, all values (small and large) will be visible on the graph.</p>
eo: <p>Elektu la histograman skalon.</p><p>Se la maksimumaj nombroj de la bildo estas malgrandaj, vi povas uzi la <b>linian</b>-skalon.</p><p><b>Logaritman</b> skalo povas esti uzata kiam la maksimumaj kalkuloj estas grandaj; se ĝi estas uzata, ĉiuj valoroj (malgrandaj kaj grandaj) estos videblaj sur la grafikaĵo.</p>

[ctx: linear histogram scaling mode]
en: Linear
eo: Lineara

[ctx: logarithmic histogram scaling mode]
en: Logarithmic
eo: Logaritma

en: Here you can see the target preview image histogram drawing of the selected image channel. This one is re-computed at any settings changes.
eo: Ĉi tie vi povas vidi la celan antaŭrigardan bildan histograman desegnon de la elektita bildkanalo. Ĉi tiu estas rekomputita ĉe ajna agorda ŝanĝo.

en: <p>Select the histogram channel to display:</p>
eo: <p>Elektu la histograman kanalon montrendan:</p>

[ctx: The luminosity channel]
en: Luminosity
eo: Lumeco

en: <b>Luminosity</b>: display the image's luminosity values.
eo: <b>Lumeco</b>: montri la lumvalorojn de la bildo.

[ctx: The red channel]
en: Red
eo: Ruĝa

en: <b>Red</b>: display the red image-channel values.
eo: <b>Ruĝa</b>: montri la ruĝajn bild-kanalojn valorojn.

[ctx: The green channel]
en: Green
eo: Verda

en: <b>Green</b>: display the green image-channel values.
eo: <b>Verda</b>: montri la verdajn bild-kanalojn.

[ctx: The blue channel]
en: Blue
eo: Blua

en: <b>Blue</b>: display the blue image-channel values.
eo: <b>Blua</b>: montri la bluajn bild-kanalojn valorojn.

[ctx: The colors channel]
en: Colors
eo: Koloroj

en: <b>Colors</b>: Display all color channel values at the same time.
eo: <b>Koloroj</b>: Montri ĉiujn kolorajn kanalajn valorojn samtempe.

[ctx: The alpha channel]
en: Alpha
eo: Alfa

en: <b>Alpha</b>: display the alpha image-channel values. This channel corresponds to the transparency value and is supported by some image formats, such as PNG or TIF.
eo: <b>Alfa</b>: montri la alfajn bild-kanalojn valorojn. Ĉi tiu kanalo respondas al la travidebleco kaj estas subtenata de iuj bildformatoj, kiel PNG aŭ TIF.

[ctx: @info: histogram]
en: Loading image...
eo: Ŝargante bildon...

[ctx: @info: histogram]
en: Histogram calculation...
eo: Histograma kalkulo...

[ctx: @info: histogram]
en: Histogram
    calculation
    failed.
eo: Histogramo
    kalkulo
    malsukcesis.

[ctx: @info: histogram properties]
en: Mean:
eo: Mezumo:

[ctx: @info: histogram properties]
en: Pixels:
eo: Pikseloj:

[ctx: @info: histogram properties]
en: Std dev.:
eo: Std-disvolviĝo:

[ctx: @info: histogram properties]
en: Count:
eo: Nombro:

[ctx: @info: histogram properties]
en: Median:
eo: Mediano:

[ctx: @info: histogram properties]
en: Percent:
eo: Procento:

en: Levels Adjust Tool
eo: Niveloj Alĝustigi Ilon

en: Noise Reduction Filter
eo: Bruo Redukto Filtrilo

en: <b>Threshold</b>: Adjusts the threshold for denoising of the image in a range from 0.0 (none) to 10.0. The threshold is the value below which everything is considered noise.
eo: <b>Sojlo</b>: Ĝustigas la sojlon por senbruigo de la bildo en intervalo de 0.0 (neniu) ĝis 10.0. La sojlo estas la valoro sub kiu ĉio estas konsiderata bruo.

en: <b>Softness</b>: This adjusts the softness of the thresholding (soft as opposed to hard thresholding). The higher the softness the more noise remains in the image.
eo: <b>Moldeco</b>: Ĉi tio ĝustigas la molecon de la sojlado (mola kontraste al malmola sojlado). Ju pli alta la moleco des pli da bruo restas en la bildo.

en: Estimate Noise
eo: Taksi Bruon

en: Compute automatically all noise reduction settings by a parse of noise contained in image.
eo: Kalkuli aŭtomate ĉiujn bruoreduktajn agordojn per analizo de bruo enhavita en bildo.

en: Threshold:
eo: Sojlo:

en: Softness:
eo: Moleco:

en: Luminance
eo: Lumo

en: Chrominance Red
eo: Chrominance Ruĝa

[ctx: @title:window]
en: Photograph Noise Reduction Settings File to Load
eo: Foto-Redukto-Agordoj-Dosiero por Ŝargi

en: "%1" is not a Photograph Noise Reduction settings text file.
eo: "%1" ne estas tekstdosiero de agordoj de Foto-Redukto de Bruo.

en: Cannot load settings from the Photograph Noise Reduction text file.
eo: Ne povas ŝargi agordojn de la tekstdosiero de Photograph Noise Reduction.

[ctx: @title:window]
en: Photograph Noise Reduction Settings File to Save
eo: Foto-Dosiero de Agordoj pri Redukto de Bruo

en: Cannot save settings to the Photograph Noise Reduction text file.
eo: Ne povas konservi agordojn al la tekstdosiero de Photograph Noise Reduction.

en: Raw Conversion
eo: Kruda Konvertiĝo

en: RedEye Correction Filter
eo: Ruĝa Okula Korekta Filtrilo

en: Red Level:
eo: Ruĝa Nivelo:

en: Set here the reducing level of red to the average of blue and green.
eo: Fiksu ĉi tie la reduktantan nivelon de ruĝa al la mezumo de blua kaj verda.

en: Method:
eo: Metodo:

en: Simple sharp
eo: Simpla akra

en: Unsharp mask
eo: Malakra masko

en: Select the sharpening method to apply to the image.
eo: Elektu la akrigi metodon por apliki al la bildo.

en: A sharpness of 0 has no effect, 1 and above determine the sharpen matrix radius that determines how much to sharpen the image.
eo: Akreco de 0 havas neniun efikon, 1 kaj supre determinas la akrigi matrican radiuson kiu determinas kiom akrigi la bildon.

en: Radius:
eo: Radiuso:

en: Radius value is the Gaussian blur matrix radius value used to determines how much to blur the image.
eo: Radiusvaloro estas la gaŭsa malklara matrica radiusvaloro uzata por determini kiom malklarigi la bildon.

en: The value of the difference between the original and the blur image that is added back into the original.
eo: La valoro de la diferenco inter la originalo kaj la malklara bildo kiu estas aldonita reen en la originalon.

en: The threshold, as a fraction of the maximum luminosity value, needed to apply the difference amount.
eo: La sojlo, kiel frakcio de la maksimuma lumeca valoro, bezonata por apliki la diferencon.

en: Suppress color noise.
eo: Subpremi kolorbruon.

en: An option to apply filter on luminosity channel only used to suppress chroma noise amplification.
eo: Opcio por apliki filtrilon sur lumeckanalo nur uzata por subpremi kroman bruan plifortigon.

en: Circular sharpness:
eo: Cirkla akreco:

en: This is the radius of the circular convolution. It is the most important parameter for using this tool. For most images the default value of 1.0 should give good results. Select a higher value when your image is very blurred.
eo: Ĉi tiu estas la radiuso de la cirkla cirkulado. Ĝi estas la plej grava parametro por uzi ĉi tiun ilon. Por plej multaj bildoj la defaŭlta valoro de 1.0 devus doni bonajn rezultojn. Elektu pli altan valoron kiam via bildo estas tre malklara.

en: Correlation:
eo: Korelacio:

en: Increasing the correlation may help to reduce artifacts. The correlation can range from 0-1. Useful values are 0.5 and values close to 1, e.g. 0.95 and 0.99. Using a high value for the correlation will reduce the sharpening effect of the tool.
eo: Pliigi la korelacion povas helpi redukti artefaktojn. La korelacio povas varii de 0-1. Utilaj valoroj estas 0,5 kaj valoroj proksimaj al 1, ekz. 0,95 kaj 0,99. Uzi altan valoron por la korelacio reduktos la akriga efiko de la ilo.

en: Noise filter:
eo: Filtrilo de bruo:

en: Increasing the noise filter parameter may help to reduce artifacts. The noise filter can range from 0-1 but values higher than 0.1 are rarely helpful. When the noise filter value is too low, e.g. 0.0 the image quality will be very poor. A useful value is 0.01. Using a high value for the noise filter will reduce the sharpening effect of the tool.
eo: Pliigi la parametron de brua filtrilo povas helpi redukti artefaktojn. La brua filtrilo povas varii de 0-1 sed valoroj pli altaj ol 0.1 malofte estas helpemaj. Kiam la brua filtrila valoro estas tro malalta, ekz. 0.0 la bildkvalito estos tre malbona. Utila valoro estas 0,01. Uzado de alta valoro por la brua filtrilo reduktos la akran efikon de la ilo.

en: Gaussian sharpness:
eo: Gaŭsa akreco:

en: This is the sharpness for the Gaussian convolution. Use this parameter when your blurring is of a Gaussian type. In most cases you should set this parameter to 0, because it causes nasty artifacts. When you use non-zero values, you will probably also have to increase the correlation and/or noise filter parameters.
eo: Ĉi tiu estas la akreco por la gaŭsa cirkulado. Uzu ĉi tiun parametron kiam via malklariĝo estas de gaŭsa tipo. Plejofte vi devus agordi ĉi tiun parametron al 0, ĉar ĝi kaŭzas malbonajn artefaktojn. Kiam vi uzas ne-nulajn valorojn, vi verŝajne ankaŭ devos pliigi la korelaciajn kaj/aŭ bruajn filtrilparametrojn.

en: Matrix size:
eo: Matrico grandeco:

en: This parameter determines the size of the transformation matrix. Increasing the matrix width may give better results, especially when you have chosen large values for circular or Gaussian sharpness.
eo: Ĉi tiu parametro determinas la grandecon de la transforma matrico. Pliigi la matricarĝon povas doni pli bonajn rezultojn, precipe kiam vi elektis grandajn valorojn por cirkla aŭ gaŭsa akreco.

[ctx: @title:window]
en: Photograph Refocus Settings File to Load
eo: Foto Reenfokusigi Agordojn Dosiero Ŝargi

en: "%1" is not a Photograph Refocus settings text file.
eo: "%1" ne estas tekstdosiero de agordoj de Foto-Refoku.

en: Cannot load settings from the Photograph Refocus text file.
eo: Ne povas ŝargi agordojn de la tekstdosiero de Photograph Refocus.

[ctx: @title:window]
en: Photograph Refocus Settings File to Save
eo: Foto Reenfokusigi Agordojn Dosiero Konservi

en: Cannot save settings to the Photograph Refocus text file.
eo: Ne povas konservi agordojn al la tekstdosiero de Photograph Refocus.

en: Unsharp Mask Tool
eo: Malakrega Maska Ilo

en: Content-Aware Filter
eo: Enhavo-Konscia Filtrilo

en: Main angle:
eo: Ĉefa angulo:

en: An angle in degrees by which to rotate the image. A positive angle rotates the image clockwise; a negative angle rotates it counter-clockwise.
eo: Angulo en gradoj per kiu oni devas rotacii la bildon. Pozitiva angulo turnas la bildon dekstrume; negativa angulo turnas ĝin kontraŭhorloĝe.

en: Fine angle:
eo: Bela angulo:

en: This value in degrees will be added to main angle value to set fine target angle.
eo: Ĉi tiu valoro en gradoj estos aldonita al ĉefa angula valoro por agordi fajnan celan angulon.

en: Enable this option to apply the anti-aliasing filter to the rotated image. In order to smooth the target image, it will be blurred a little.
eo: Ebligu ĉi tiun opcion por apliki la kontraŭaliasan filtrilon al la turnita bildo. Por glatigi la celbildon, ĝi iom malklariĝos.

en: Auto-crop:
eo: Aŭtomata tondado:

[ctx: no autocrop]
en: None
eo: Neniu

en: Widest Area
eo: Plej larĝa Areo

en: Largest Area
eo: Plej Granda Areo

en: Select the method to process image auto-cropping to remove black frames around a rotated image here.
eo: Elektu la metodon por prilabori bildon aŭtomatan tondadon por forigi nigrajn kadrojn ĉirkaŭ turnita bildo ĉi tie.

en: White Balance Tool
eo: Ilo de Blanka Ekvilibro

[ctx: @title: WB]
en: Color Temperature
eo: Kolora Temperaturo

[ctx: @label: WB settings]
en: Adjustment:
eo: Alĝustigo:

[ctx: @info: WB settings]
en: Set here the white balance color temperature in Kelvin.
eo: Fiksu ĉi tie la blankbalancan kolortemperaturon en Kelvino.

[ctx: @label: WB settings]
en: Preset:
eo: Antaŭdifino:

[ctx: @item: WB temperature preset]
en: Candle
eo: Kandelo

[ctx: @item: WB temperature preset]
en: 40W Lamp
eo: Lampo de 40W

[ctx: @item: WB temperature preset]
en: 100W Lamp
eo: 100W Lampo

[ctx: @item: WB temperature preset]
en: 200W Lamp
eo: 200W Lampo

[ctx: @item: WB temperature preset]
en: Sunrise
eo: Sunleviĝo

[ctx: @item: WB temperature preset]
en: Studio Lamp
eo: Studio Lampo

[ctx: @item: WB temperature preset]
en: Moonlight
eo: Lunlumo

[ctx: @item: WB temperature preset]
en: Neutral
eo: Neŭtra

[ctx: @item: WB temperature preset]
en: Daylight D50
eo: Taglumo D50

[ctx: @item: WB temperature preset]
en: Photo Flash
eo: Foto Flash

[ctx: @item: WB temperature preset]
en: Sun
eo: Suno

[ctx: @item: WB temperature preset]
en: Xenon Lamp
eo: Ksenona Lampo

[ctx: @item: WB temperature preset]
en: Daylight D65
eo: Taglumo D65

[ctx: @item: WB temperature preset]
en: None
eo: Neniu

[ctx: @info: WB settings]
en: Select the white balance color temperature preset to use.
eo: Elektu la blankbalancan kolortemperaturon antaŭdifinitan por uzi.

[ctx: @item: WB settings]
en: candle light
eo: kandela lumo

[ctx: @item: WB settings]
en: 40 Watt incandescent lamp
eo: 40 Watt inkandeska lampo

[ctx: @item: WB settings]
en: 100 Watt incandescent lamp
eo: 100 Watt inkandeska lampo

[ctx: @item: WB settings]
en: 200 Watt incandescent lamp
eo: 200 Watt inkandeska lampo

[ctx: @item: WB settings]
en: sunrise or sunset light
eo: sunleviĝo aŭ sunsubiro lumo

[ctx: @item: WB settings]
en: tungsten lamp used in photo studio or light at 1 hour from dusk/dawn
eo: volframlampo uzata en fotostudio aŭ lumo je 1 horo de krepusko/tagiĝo

[ctx: @item: WB settings]
en: moon light
eo: lunlumo

[ctx: @item: WB settings]
en: neutral color temperature
eo: neŭtrala kolortemperaturo

[ctx: @item: WB settings]
en: sunny daylight around noon
eo: suna taglumo ĉirkaŭ tagmezo

[ctx: @item: WB settings]
en: electronic photo flash
eo: elektronika foto-fulmo

[ctx: @item: WB settings]
en: effective sun temperature
eo: efika suntemperaturo

[ctx: @item: WB settings]
en: xenon lamp or light arc
eo: ksenona lampo aŭ malpeza arko

[ctx: @item: WB settings]
en: overcast sky light
eo: nuba ĉiellumo

[ctx: @item: WB settings]
en: no preset value
eo: neniu antaŭfiksita valoro

[ctx: @info: WB settings]
en: Temperature tone color picker.
eo: Elektilo de temperaturo-tono.

[ctx: @info: WB settings]
en: With this button, you can pick the color from the original image used to set the white color balance temperature and green component.
eo: Per ĉi tiu butono, vi povas elekti la koloron el la originala bildo uzata por agordi la blankan kolorbalancan temperaturon kaj verdan komponanton.

[ctx: @label: WB settings]
en: Black point:
eo: Nigra punkto:

[ctx: @info: WB settings]
en: Set here the black level value.
eo: Fiksu ĉi tie la valoron de nigra nivelo.

[ctx: @label: WB settings]
en: Shadows:
eo: Ombroj:

[ctx: @info: WB settings]
en: Set here the shadow noise suppression level.
eo: Fiksu ĉi tie la nivelon de subpremado de ombrobruo.

[ctx: @label: WB settings]
en: Saturation:
eo: Saturo:

[ctx: @info: WB settings]
en: Set here the saturation value.
eo: Fiksu ĉi tie la saturigan valoron.

[ctx: @label: WB settings]
en: Gamma:
eo: Gamo:

[ctx: @info: WB settings]
en: Set here the gamma correction value.
eo: Fiksu ĉi tie la gama-korektan valoron.

[ctx: @label: WB settings]
en: Green:
eo: Verdo:

[ctx: @info: WB settings]
en: Set here the green component to control the magenta color cast removal level.
eo: Agordu ĉi tie la verdan komponanton por kontroli la nivelon de forigo de magenta koloro.

[ctx: @label: WB settings]
en: Exposure Compensation
eo: Kompenso por Elmeto

[ctx: @label: WB settings]
en: Main:
eo: Ĉefa:

[ctx: @info: WB settings]
en: Auto exposure adjustments
eo: Aŭtomataj eksponaj ĝustigoj

[ctx: @info: WB settings]
en: With this button, you can automatically adjust Exposure and Black Point values.
eo: Per ĉi tiu butono, vi povas aŭtomate ĝustigi la valorojn de Elmeto kaj Nigra Punkto.

[ctx: @info: WB settings]
en: Set here the main exposure compensation value in E.V.
eo: Fiksu ĉi tie la ĉefan eksponan kompensvaloron en E.V.

[ctx: @label: WB settings]
en: Fine:
eo: Bone:

[ctx: @info: WB settings]
en: This value in E.V will be added to main exposure compensation value to set fine exposure adjustment.
eo: Ĉi tiu valoro en E.V estos aldonita al ĉefa malkovra kompensvaloro por agordi fajnan eksponan ĝustigon.

[ctx: @title:window]
en: White Color Balance Settings File to Load
eo: Blanka Kolora Ekvilibro Agordoj Dosiero Ŝargi

[ctx: @info]
en: "%1" is not a White Color Balance settings text file.
eo: "%1" ne estas tekstdosiero de agordoj de Blanka Koloro-ekvilibro.

[ctx: @info]
en: Cannot load settings from the White Color Balance text file.
eo: Ne povas ŝargi agordojn el la tekstdosiero Blanka Koloro-Ekvilibro.

[ctx: @title:window]
en: White Color Balance Settings File to Save
eo: Blanka Kolora Ekvilibro Agordoj Dosiero Konservi

[ctx: @info]
en: Cannot save settings to the White Color Balance text file.
eo: Ne povas konservi agordojn al la tekstdosiero Blanka Koloro-Ekvilibro.

en: Embed Original File
eo: Enigi Originalan Dosieron

en: Lossless Compression
eo: Senperda Kunpremo

en: JPEG Preview:
eo: JPEG Antaŭrigardo:

[ctx: embedded preview type in dng file]
en: None
eo: Neniu

[ctx: embedded preview type in dng file]
en: Medium
eo: Ujo

[ctx: embedded preview type in dng file]
en: Full size
eo: Plena grandeco

en: Warning: ExifTool is not available to post-process metadata. Without ExifTool, DNG will not include all RAW source properties.
eo: Averto: ExifTool ne disponeblas por postprocezi metadatenojn. Sen ExifTool, DNG ne inkluzivos ĉiujn RAW-fontajn trajtojn.

[ctx: @action: dplugin]
en: Export
eo: Eksporti

[ctx: @action: dplugin]
en: Import
eo: Importi

[ctx: @action: dplugin]
en: Tool
eo: Ilo

[ctx: @action: dplugin]
en: Metadata
eo: Metadatenoj

[ctx: @action: dplugin]
en: View
eo: Vido

[ctx: @action: dplugin]
en: File
eo: Dosiero

[ctx: @action: dplugin]
en: Color
eo: Koloro

[ctx: @action: dplugin]
en: Enhance
eo: Plibonigi

[ctx: @action: dplugin]
en: Transform
eo: Transformi

[ctx: @action: dplugin]
en: Decorate
eo: Ornami

[ctx: @action: dplugin]
en: Effects
eo: Efektoj

[ctx: @action: dplugin]
en: Invalid
eo: Nevalida

[ctx: @info: type of image]
en: %1 image
eo: %1 bildo

[ctx: @title: DPlugin properties]
en: Extension
eo: Etendaĵo

[ctx: @title: DPlugin properties]
en: Description
eo: Priskribo

[ctx: @title: DPlugin properties]
en: Read
eo: Legi

[ctx: @title: DPlugin properties]
en: Write
eo: Skribi

[ctx: @title]
en: Type-Mimes
eo: Tipo-Mimoj

[ctx: @title:window]
en: About %1 Plugin
eo: Pri %1 Kromaĵo

[ctx: @label]
en: Version
eo: Versio

[ctx: @title]
en: Details
eo: Detaloj

[ctx: @title]
en: Authors
eo: Aŭtoroj

[ctx: @title: DPlugin properties]
en: Name
eo: Nomo

[ctx: @title: DPlugin properties]
en: Value
eo: Valoro

[ctx: @item]
en: Interface ID
eo: Interfaco ID

[ctx: @item]
en: Tool ID
eo: ID de ilo

[ctx: @item]
en: Library
eo: Biblioteko

[ctx: @item]
en: File Size
eo: Dosiera grandeco

[ctx: @item]
en: File Date
eo: Dosiera Dato

[ctx: @item]
en: File Owner
eo: Dosierposedanto

[ctx: @item]
en: File Group
eo: Dosiera Grupo

[ctx: @title]
en: Properties
eo: Ecoj

[ctx: @title: Dplugin property]
en: Name
eo: Nomo

[ctx: @title: Dplugin property]
en: Categories
eo: Kategorioj

[ctx: @title: Dplugin property]
en: Tools
eo: Iloj

[ctx: @title: Dplugin property]
en: Description
eo: Priskribo

[ctx: @title: Dplugin property]
en: Authors
eo: Aŭtoroj

en: Type-Mimes
eo: Tipo-Mimoj

[ctx: @action: search bar]
en: Check All
eo: Kontroli Ĉion

[ctx: @action: search bar]
en: Clear
eo: Forigi

[ctx: @info]
en: 1 plugin installed | %1 plugins installed
eo[0]: 1 kromprogramo instalita
eo[1]: %1 kromprogramoj instalitaj

[ctx: @info]
en: No plugin installed
eo: Neniu kromaĵo instalita

[ctx: @info: %1: number of plugins activated]
en: (%1 activated) | (%1 activated)
eo[0]: (%1 aktivita)
eo[1]: (%1 aktivitaj)

[ctx: @info]
en: 1 plugin found | %1 plugins found
eo[0]: 1 kromaĵo trovita
eo[1]: %1 kromaĵoj trovitaj

[ctx: @info]
en: No plugin found
eo: Neniu kromaĵo trovita

en: Various
eo: Diversaj

en: Login:
eo: Ensaluti:

en: &Login
eo: Ensa&luti

en: &Skip
eo: &Salti

en: Password cannot be empty.
eo: Pasvorto ne povas esti malplena.

[ctx: @title: album properties]
en: Album
eo: Albumo

[ctx: @label: album properties]
en: Title:
eo: Titolo:

[ctx: @label: album properties]
en: Time Stamp:
eo: Tempomarko:

[ctx: @label: album properties]
en: Description:
eo: Priskribo:

[ctx: @label: album properties]
en: Location:
eo: Loko:

[ctx: @info]
en: These are basic settings for the new %1 album.
eo: Ĉi tiuj estas bazaj agordoj por la nova %1 albumo.

[ctx: @info]
en: Title of the album that will be created (required).
eo: Titolo de la albumo kiu estos kreita (postulata).

[ctx: @info]
en: Date and Time of the album that will be created (optional).
eo: Dato kaj Tempo de la albumo kiu estos kreita (laŭvola).

[ctx: @info]
en: Description of the album that will be created (optional).
eo: Priskribo de la albumo kiu estos kreita (laŭvola).

[ctx: @info]
en: Location of the album that will be created (optional).
eo: Loko de la albumo kiu estos kreita (laŭvola).

[ctx: @title:window]
en: Account Selector
eo: Konto-Selektilo

en: Add another account
eo: Aldoni alian konton

en: Choose the %1 account to use for exporting images:
eo: Elektu la %1 konton por uzi por eksporti bildojn:

[ctx: Web Service: FACEBOOK]
en: Facebook
eo: Fejsbuko

[ctx: Web Service: SMUGMUG]
en: Smugmug
eo: Kontenta

[ctx: Web Service: GPHOTO]
en: Google Photo
eo: Google Foto

en: Max Dimension
eo: Maksimuma Dimensio

en: This is the list of images to upload to your %1 account.
eo: Jen la listo de bildoj alŝutendaj al via %1 konto.

en: This is a clickable link to open %1 in a browser.
eo: Ĉi tio estas klakebla ligilo por malfermi %1 en retumilo.

en: This is the %1 account that is currently logged in.
eo: Ĉi tiu estas la %1 konto kiu estas nuntempe ensalutinta.

[ctx: account settings]
en: Name:
eo: Nomo:

en: Change %1 account for transfer
eo: Ŝanĝi %1 konton por translokigo

en: This is the %1 folder to/from which selected photos will be uploaded/downloaded.
eo: Jen la dosierujo %1 al/el kiu elektitaj fotoj estos alŝutitaj/elŝutitaj.

en: Create new %1 folder
eo: Krei novan dosierujon %1

[ctx: album list]
en: Reload
eo: Reŝargi

en: This is the maximum dimension of the images. Images larger than this will be scaled down.
eo: Ĉi tiu estas la maksimuma dimensio de la bildoj. Bildoj pli grandaj ol ĉi estos malgrandigitaj.

en: Original Size
eo: Originala Grandeco

en: This is the location where %1 images will be downloaded.
eo: Jen la loko kie %1 bildoj estos elŝutitaj.

en: These are the options that would be applied to photos before upload.
eo: Ĉi tiuj estas la opcioj, kiuj estus aplikitaj al fotoj antaŭ alŝuto.

en: Upload original image file
eo: Alŝuti originalan bilddosieron

en: Write the photo ID to the source image
eo: Skribi la fotan ID al la fontbildo

en: Write the photo ID as metadata in the source image after uploading.
eo: Skribi la fotan identigilon kiel metadatenojn en la fontbildo post alŝuto.

en: Maximum Dimension:
eo: Maksimuma Dimensio:

en: JPEG Quality:
eo: JPEG Kvalito:

[ctx: @action:button]
en: &Start
eo: &Komenci

en: Close
eo: Fermi

en: Close window
eo: Fermi fenestron

en: Cancel current operation
eo: Nuligi nunan operacion

[ctx: @info]
en: Add new images to the list
eo: Aldoni novajn bildojn al la listo

[ctx: @info]
en: Remove selected images from the list
eo: Forigi elektitajn bildojn el la listo

[ctx: @info]
en: Move current selected image up in the list
eo: Movi la nunan elektitan bildon supren en la liston

[ctx: @info]
en: Move current selected image down in the list
eo: Movi la nunan elektitan bildon malsupren en la liston

[ctx: @info]
en: Clear the list.
eo: Forigi la liston.

[ctx: @info]
en: Load a saved list.
eo: Ŝargi konservitan liston.

[ctx: @info]
en: Save the list.
eo: Konservi la liston.

[ctx: @title:window]
en: Select the Image File List to Load
eo: Elekti la Liston de Bildaj Dosieroj por Ŝargi

[ctx: @option]
en: All Files (*)
eo: Ĉiuj dosieroj (*)

[ctx: @title:window]
en: Select the Image File List to Save
eo: Elekti la Bilddosierliston por Konservi

[ctx: @title]
en: Thumbnail
eo: Miniaturo

[ctx: @title]
en: File Name
eo: Dosiernomo

[ctx: @title]
en: User1
eo: Uzanto 1

[ctx: @title]
en: User2
eo: Uzanto 2

[ctx: @title]
en: User3
eo: Uzanto 3

[ctx: @title]
en: User4
eo: Uzanto4

[ctx: @title]
en: User5
eo: Uzanto 5

[ctx: @title]
en: User6
eo: Uzanto 6

[ctx: @action: button]
en: Help
eo: Helpo

en: Online Handbook...
eo: Enreta Manlibro...

en: About...
eo: Pri...

[ctx: @action]
en: Zoom In
eo: Zoom En

[ctx: @info]
en: Zoom In
eo: Zoom En

[ctx: @action]
en: Zoom Out
eo: Malzomi

[ctx: @info]
en: Zoom Out
eo: Malzomi

[ctx: @action]
en: Zoom to Fit
eo: Zomi al Konvena

[ctx: @info]
en: Zoom to Fit
eo: Zomi al Konvena

[ctx: @info]
en: Failed to load image
eo: Malsukcesis ŝargi bildon

en: Output file format:
eo: Formato de eligo:

en: <p>Set the output file format to use here:</p><p><b>JPEG</b>: output the processed image in JPEG format. This format will give smaller-sized files.</p><p><b>Warning: Due to the destructive compression algorithm, JPEG is a lossy quality format.</b></p><p><b>TIFF</b>: output the processed image in TIFF format. This generates large files, without losing quality. Image is compressed.</p><p><b>PNG</b>: output the processed image in PNG format. This generates large files, without losing quality. Image is compressed.</p><p><b>PPM</b>: output the processed image in PPM format. This generates the largest files, without losing quality. Image is not compressed.</p>
eo: <p>Meti la eligdosierformaton por uzi ĉi tie:</p><p><b>JPEG</b>: eligu la prilaboritan bildon en JPEG-formato. Ĉi tiu formato donos pli malgrandajn dosierojn.</p><p><b>Averto: Pro la detrua kunprema algoritmo, JPEG estas perdkvalita formato.</b></p><p><b>TIFF. </b>: eligu la prilaboritan bildon en TIFF-formato. Ĉi tio generas grandajn dosierojn, sen perdi kvaliton. Bildo estas kunpremita.</p><p><b>PNG</b>: eligu la procesitan bildon en formato PNG. Ĉi tio generas grandajn dosierojn, sen perdi kvaliton. Bildo estas kunpremita.</p><p><b>PPM</b>: eligu la prilaboritan bildon en PPM-formato. Ĉi tio generas la plej grandajn dosierojn, sen perdi kvaliton. Bildo ne estas kunpremita.</p>

[ctx: @action:button]
en: Help
eo: Helpo

en: Relative Path
eo: Relativa Vojo

en: Deletion Time
eo: Tempo de Forigo

en: The database is not valid: the "DBFaceVersion" setting does not exist. The current database schema version cannot be verified. Try to start with an empty database.
eo: La datumbazo ne validas: la agordo "DBFaceVersion" ne ekzistas. La nuna datumbaza skemversio ne povas esti kontrolita. Provu komenci kun malplena datumbazo.

en: The database has been used with a more recent version of digiKam and has been updated to a database schema which cannot be used with this version. (This means this digiKam version is too old, or the database format is to recent.) Please use the more recent version of digiKam that you used before.
eo: La datumbazo estis uzata kun pli lastatempa versio de digiKam kaj estis ĝisdatigita al datumbaza skemo kiu ne povas esti uzata kun ĉi tiu versio. (Ĉi tio signifas, ke ĉi tiu digiKam-versio estas tro malnova, aŭ la datumbaza formato estas tro lastatempa.) Bonvolu uzi la pli freŝan version de digiKam kiun vi uzis antaŭe.

en: Failed to create tables in database.
    %1
eo: Malsukcesis krei tabelojn en datumbazo.
    %1

en: Writing metadata to files
eo: Skribante metadatenojn al dosieroj

en: Revising Exif Orientation tags
eo: Reviziante Exif-Orientajn etikedojn

[ctx: @label]
en: Finishing tasks
eo: Finaj taskoj

en: Assigning image tags
eo: Asignante bildajn etikedojn

en: Removing image tags
eo: Forigante bildajn etikedojn

en: Assigning image pick label
eo: Asignante bildo-elekto-etikedon

en: Assigning image color label
eo: Asigni bildan koloran etikedon

en: Assigning image ratings
eo: Asigni bildajn taksojn

en: Editing group
eo: Redakta grupo

en: Updating orientation in database
eo: Ĝisdatigi orientiĝon en datumbazo

en: Applying metadata
eo: Aplikante metadatenojn

en: Rotating images
eo: Rotaciantaj bildoj

en: Copying attributes
eo: Kopiado de atributoj

en: Process Items
eo: Procezi Erojn

en: Failed to revise Exif orientation these files:
eo: Malsukcesis revizii Exif-orientiĝon ĉi tiujn dosierojn:

en: Failed to transform these files:
eo: Malsukcesis transformi ĉi tiujn dosierojn:

[ctx: @label]
en: Apply pending changes to metadata
eo: Apliki atendatajn ŝanĝojn al metadatumoj

en: Apply pending changes to metadata
eo: Apliki atendatajn ŝanĝojn al metadatumoj

en: No pending metadata synchronization
eo: Neniu pritraktata metadatuma sinkronigo

en: If lazy synchronization is enabled in metadata settings, the status bar will display the number of items waiting for synchronization
eo: Se maldiligenta sinkronigo estas ebligita en metadatumoj, la statusbreto montros la nombron da eroj atendantaj por sinkronigo.

en: 1 file awaits synchronization | %1 files await synchronization
eo[0]: 1 dosiero atendas sinkronigon
eo[1]: %1 dosieroj atendas sinkronigon

en: Background color indicates the global image filter status, encompassing all filter settings from the right sidebar.
    
    NO COLOR: no filter is active, all items are visible.
    RED: filtering is on, but no items match.
    GREEN: filter(s) match(es) at least one item.
    
    Move mouse cursor over this text to see more details about active filters.
    Press the Reset button from the right side to clear all filter settings.
    Press the Settings button from the right side to open the filters panel.
eo: Fonkoloro indikas la ĉiean bildfiltrilan staton, ampleksante ĉiujn filtrilajn agordojn de la dekstraflanka kolumno.
    
    NENIA KOLORO: neniu filtrilo estas aktiva, ĉiuj eroj estas videblaj.
    RUĜA: filtrado estas aktiva, sed neniuj eroj kongruas.
    VERDA: filtrilo(j) kongruas kun almenaŭ unu elemento.
    
    Movu muskursoron super ĉi tiun tekston por vidi pliajn detalojn pri aktivaj filtriloj.
    Premu la butonon Restarigi de la dekstra flanko por forigi ĉiujn filtrilajn agordojn.
    Premu la butonon Agordoj de la dekstra flanko por malfermi la filtrilpanelon.

en: Reset all active filters
eo: Restarigi ĉiujn aktivajn filtrilojn

en: Open filter settings panel
eo: Malfermi la panelon pri filtrilaj agordoj

en: <br/><nobr><i>Text</i></nobr>
eo: <br/><nobr><i>Teksto</i></nobr>

en: <br/><nobr><i>Mime Type</i></nobr>
eo: <br/><nobr><i>Mima Tipo</i></nobr>

en: <br/><nobr><i>Geolocation</i></nobr>
eo: <br/><nobr><i>Geolokigo</i></nobr>

en: <br/><nobr><i>Rating</i></nobr>
eo: <br/><nobr><i>Taksado</i></nobr>

en: <br/><nobr><i>Pick Labels</i></nobr>
eo: <br/><nobr><i>Elekti Etikedojn</i></nobr>

en: <br/><nobr><i>Color Labels</i></nobr>
eo: <br/><nobr><i>Koloraj Etikedoj</i></nobr>

en: <br/><nobr><i>Tags</i></nobr>
eo: <br/><nobr><i>Etikedoj</i></nobr>

en: <nobr><b>Active filters:</b></nobr>
eo: <nobr><b>Aktivaj filtriloj:</b></nobr>

en: <nobr><b>Active filter:</b></nobr>
eo: <nobr><b>Aktiva filtrilo:</b></nobr>

en: No active filter
eo: Neniu aktiva filtrilo

en: One active filter
eo: Unu aktiva filtrilo

en: 1 active filter | %1 active filters
eo[0]: 1 aktiva filtrilo
eo[1]: %1 aktivaj filtriloj

en: No geo filtering
eo: Neniu geo-filtrado

en: Images with coordinates
eo: Bildoj kun koordinatoj

en: Images without coordinates
eo: Bildoj sen koordinatoj

en: Filter by geolocation
eo: Filtrilo laŭ geoloko

en: Select how geolocation should affect the images which are shown.
eo: Elektu kiel geolokigo devus influi la bildojn kiuj estas montritaj.

en: All Files
eo: Ĉiuj dosieroj

en: Image Files
eo: Bildaj dosieroj

en: No RAW Files
eo: Neniuj RAW-Dosieroj

en: JPEG Files
eo: JPEG Dosieroj

en: JPEG-2000 Files
eo: JPEG-2000-dosieroj

en: JPEG-XL Files
eo: JPEG-XL-dosieroj

en: WEBP Files
eo: WEBP-dosieroj

en: PNG Files
eo: PNG Dosieroj

en: TIFF Files
eo: TIFF-dosieroj

en: PGF Files
eo: PGF-dosieroj

en: HEIF Files
eo: HEIF-dosieroj

en: AVIF Files
eo: AVIF-dosieroj

en: DNG Files
eo: DNG-dosieroj

en: RAW Files
eo: RAW Dosieroj

en: Video Files
eo: Viddosieroj

en: Audio Files
eo: Sondosieroj

en: Raster Graphics
eo: Rastrumaj Grafikoj

en: Filter by file type
eo: Filtri laŭ dosiertipo

en: Select the file types (MIME types) that you want shown. Note: "Raster Graphics" are file formats from raster graphics editors, such as Photoshop, The Gimp, Krita, etc.
eo: Elektu la dosiertipojn (MIME-tipojn) kiujn vi volas montri. Noto: "Raster Graphics" estas dosierformatoj de rastrumaj grafikaj redaktiloj, kiel Photoshop, The Gimp, Krita ktp.

en: Select the rating value used to filter albums' contents. Use the context pop-up menu to set rating filter conditions.
eo: Elektu la taksan valoron uzatan por filtri la enhavon de albumoj. Uzu la kuntekstan ŝprucmenuon por agordi taksajn filtrilkondiĉojn.

en: Rating greater than or equal to %1.
eo: Takso pli granda ol aŭ egala al %1.

en: Rating equal to %1.
eo: Takso egala al %1.

en: Rating less than or equal to %1.
eo: Takso malpli ol aŭ egala al %1.

en: Items Without Rating
eo: Eroj Sen Taksado

en: Rating Filter Options
eo: Taksaj Filtrilaj Opcioj

en: Greater Than or Equals Condition
eo: Pli granda Ol aŭ Egala Kondiĉo

en: Equals Condition
eo: Egalas Kondiĉo

en: Less Than or Equals Condition
eo: Malpli ol aŭ Egala Kondiĉo

en: Exclude Items Without Rating
eo: Ekskludi Erojn Sen Taksado

en: Text quick filter (search)
eo: Teksta rapida filtrilo (serĉo)

en: Enter search patterns to quickly filter this view on item names, captions (comments), and tags
eo: Enigu serĉajn ŝablonojn por rapide filtri ĉi tiun vidon laŭ eroj nomoj, subtitoloj (komentoj) kaj etikedoj

en: Text Search Fields
eo: Tekstaj Serĉkampoj

en: Defines which fields to search for the text in.
eo: Difinas en kiuj kampoj serĉi la tekston.

en: Item Name
eo: Item Nomo

en: Item Title
eo: Item Titolo

en: Item Comment
eo: Item Komento

en: Tag Name
eo: Etikedo Nomo

en: Album Name
eo: Albuma Nomo

en: Item Aspect Ratio
eo: Item Aspektoproporcio

en: Clear All
eo: Forigi Ĉion

en: Select All
eo: Elekti ĉion

[ctx: @option:radio]
en: Use default settings
eo: Uzi defaŭltajn agordojn

[ctx: @info:tooltip]
en: Use the default quality sorting parameters configured in Setup dialog.
eo: Uzi la defaŭltajn kvalitajn ordigajn parametrojn agorditajn en Agorda dialogo.

[ctx: @option:radio]
en: Use custom settings
eo: Uzi proprajn agordojn

[ctx: @info:tooltip]
en: Use custom parameters to perform quality sorting instead default one.
eo: Uzi proprajn parametrojn por plenumi kvalitan ordigon anstataŭ defaŭltan unu.

[ctx: @option:check]
en: Assign 'Rejected' Label to Low Quality Pictures
eo: Asigni "Malakceptitan" Etikedon al Malaltkvalitaj Bildoj

[ctx: @info:tooltip]
en: Low quality images detected by blur, noise, and compression analysis will be assigned to Rejected label.
eo: Malkvalitaj bildoj detektitaj per malklareco, bruo kaj kunprema analizo estos asignitaj al Malakceptita etikedo.

[ctx: @option:check]
en: Assign 'Pending' Label to Medium Quality Pictures
eo: Asigni 'Atendante' Etikedon al Mezkvalitaj Bildoj

[ctx: @info:tooltip]
en: Medium quality images detected by blur, noise, and compression analysis will be assigned to Pending label.
eo: Mezkvalitaj bildoj detektitaj per malklareco, bruo kaj kunprema analizo estos asignitaj al Pritraktata etikedo.

[ctx: @option:check]
en: Assign 'Accepted' Label to High Quality Pictures
eo: Asigni "Akceptitan" Etikedon al Altkvalitaj Bildoj

[ctx: @info:tooltip]
en: High quality images detected by blur, noise, and compression analysis will be assigned to Accepted label.
eo: Altkvalitaj bildoj detektitaj per malklareco, bruo kaj kunprema analizo estos asignitaj al Akceptata etikedo.

[ctx: @option:radio]
en: Detect Aesthetic Image using Deep Learning
eo: Detekti Estetikan Bildon per Profunda Lernado

[ctx: @info:tooltip]
en: Detect if the image has aesthetic value.
    The aesthetic detection engine use deep learning model to classify images
eo: Detekti ĉu la bildo havas estetikan valoron.
    La estetika detekta motoro uzas profundan lernan modelon por klasifiki bildojn.

[ctx: @option:radio]
en: Detect Quality Using Basic Factors
eo: Detekti Kvaliton Uzante Bazajn Faktorojn

[ctx: @info:tooltip]
en: Detect if the image is sabotaging by four basic factors (blur, noise, exposure, and compression).
eo: Detekti ĉu la bildo sabotas per kvar bazaj faktoroj (malklaraĵo, bruo, malkovro kaj kunpremado).

[ctx: @label]
en: Rejected threshold:
eo: Malakceptita sojlo:

[ctx: @info:tooltip]
en: Threshold below which all pictures are assigned Rejected Label
eo: Sojlo sub kiu ĉiuj bildoj estas asignitaj Malakceptita Etikedo

[ctx: @label]
en: Pending threshold:
eo: Atenda sojlo:

[ctx: @info:tooltip]
en: Threshold below which all pictures are assigned Pending Label
eo: Sojlo sub kiu ĉiuj bildoj estas asignitaj Pending Label

[ctx: @label]
en: Accepted threshold:
eo: Akceptita sojlo:

[ctx: @info:tooltip]
en: Threshold above which all pictures are assigned Accepted Label
eo: Sojlo super kiu ĉiuj bildoj estas asignitaj Akceptita Etikedo

[ctx: @option:check]
en: Detect Blur
eo: Detekti Blur

[ctx: @info:tooltip]
en: Detect the amount of blur in the images passed to it
eo: Detekti la kvanton de malklareco en la bildoj pasigitaj al ĝi

[ctx: @label]
en: Weight:
eo: Pezo:

[ctx: @info:tooltip]
en: Weight to assign to Blur Algorithm
eo: Pezo por asigni al Blur Algorithm

[ctx: @option:check]
en: Detect Noise
eo: Detekti Bruon

[ctx: @info:tooltip]
en: Detect the amount of noise in the images passed to it
eo: Detekti la kvanton de bruo en la bildoj pasigitaj al ĝi

[ctx: @info:tooltip]
en: Weight to assign to Noise Algorithm
eo: Pezo por asigni al Bruo-Algoritmo

[ctx: @option:check]
en: Detect Compression
eo: Detekti Kunpremadon

[ctx: @info:tooltip]
en: Detect the amount of compression in the images passed to it
eo: Detekti la kvanton de kunpremo en la bildoj pasigitaj al ĝi

[ctx: @info:tooltip]
en: Weight to assign to Compression Algorithm
eo: Pezo por asigni al Kunprema Algoritmo

[ctx: @option:check]
en: Detect Under and Over Exposure
eo: Detekti Sub kaj Super Elmeto

[ctx: @info:tooltip]
en: Detect if the images are under-exposed or over-exposed
eo: Detekti ĉu la bildoj estas subelmetitaj aŭ troelmetitaj

en: File/Folder %1 does not exist anymore
eo: Dosiero/Dosierujo %1 ne plu ekzistas

en: Album %1 does not exist anymore
eo: Albumo %1 ne plu ekzistas

en: Could not overwrite image %1
eo: Ne eblis anstataŭigi bildon %1

en: Could not move image %1 to collection trash.
    Check the file permission on the trash folder "%2" in the image collection.
eo: Ne eblis movi bildon %1 al kolektorubo.
    Kontroli la dosierpermeson en la rubujo "%2" en la bildkolekto.

en: A file or folder named %1 already exists in %2
eo: Dosiero aŭ dosierujo nomita %1 jam ekzistas en %2

en: Could not move folder %1 to album %2
eo: Ne eblis movi la dosierujon %1 al la albumo %2

en: Could not move folder %1 to album %2. The folder %1 was copied as well to album %2
eo: Ne eblis movi la dosierujon %1 al la albumo %2. La dosierujo %1 estis kopiita ankaŭ al albumo %2

en: Could not move sidecar from file %1 to album %2
eo: Ne eblis movi kromĉaron de dosiero %1 al albumo %2

en: Could not move file %1 to album %2
eo: Ne eblis movi dosieron %1 al albumo %2

en: Could not copy folder %1 to album %2
eo: Ne eblis kopii dosierujon %1 al albumo %2

en: Could not copy sidecar from file %1 to folder %2
eo: Ne eblis kopii kromĉaron de dosiero %1 al dosierujo %2

en: Could not copy file %1 to folder %2
eo: Ne eblis kopii dosieron %1 al dosierujo %2

en: Could not copy file %1 to album %2
eo: Ne eblis kopii dosieron %1 al albumo %2

en: File/Folder %1 does not exist
eo: Dosiero/Dosierujo %1 ne ekzistas

en: Could not move folder %1 to collection trash.
    Check the file permission on the trash folder ".dtrash" in the image collection.
eo: Ne eblis movi la dosierujon %1 al la rubujo.
    Kontroli la dosierpermeson sur la rubujo ".dtrash" en la bildkolekto.

en: Could not move image %1 to collection trash.
    Check the file permission on the trash folder ".dtrash" in the image collection.
eo: Ne eblis movi bildon %1 al kolektorubo.
    Kontroli la dosierpermeson en la rubujo ".dtrash" en la bildkolekto.

en: Album %1 could not be removed
eo: Albumo %1 ne povis esti forigita

en: Image %1 could not be removed
eo: Bildo %1 ne povis esti forigita

en: Could not move image %1 to collection trash
eo: Ne eblis movi bildon %1 al kolekta rubujo

en: Image with the same name %1 already there
eo: Bildo kun la sama nomo %1 jam tie

en: Image %1 could not be renamed
eo: Bildo %1 ne povis esti renomita

en: Could not restore file %1 from trash
eo: Ne eblis restarigi dosieron %1 el rubujo

[ctx: @info: rotation]
en: Unspecified
eo: Nespecifa

[ctx: @info: rotation of an unrotated image]
en: Normal
eo: Normala

[ctx: @info: rotation]
en: Flipped Horizontally
eo: renversita Horizontale

[ctx: @info: rotation]
en: Rotated by 180 Degrees
eo: Rotaciita je 180 Gradoj

[ctx: @info: rotation]
en: Flipped Vertically
eo: Turnita Vertikale

[ctx: @info: rotation]
en: Flipped Horizontally and Rotated Left
eo: Turnita Horizontale kaj Turnita Maldekstre

[ctx: @info: rotation]
en: Rotated Left
eo: Turnita Maldekstre

[ctx: @info: rotation]
en: Flipped Vertically and Rotated Left
eo: Turnita Vertikale kaj Turnita Maldekstre

[ctx: @info: rotation]
en: Rotated Right
eo: Turnita Dekstre

[ctx: @info: rotation]
en: Unknown
eo: Nekonata

[ctx: @info: For use in longitude coordinate]
en: West
eo: Okcidenta

[ctx: @info: For use in longitude coordinate]
en: East
eo: Oriento

[ctx: @info: For use in latitude coordinate]
en: North
eo: Nordo

[ctx: @info: For use in latitude coordinate]
en: South
eo: Sudo

[ctx: @info]
en: Flash has been fired
eo: Ekbrilo estis pafita

[ctx: @info]
en: Flash with red-eye reduction mode
eo: Ekbrilo kun ruĝ-okula redukta reĝimo

[ctx: @info: country code]
en: Afar
eo: Malproksime

[ctx: @info: country code]
en: Abkhazian
eo: abĥaza

[ctx: @info: country code]
en: Afrikaans
eo: la afrikansa

[ctx: @info: country code]
en: Amharic
eo: Amhara

[ctx: @info: country code]
en: Arabic
eo: Araba

[ctx: @info: country code]
en: Assamese
eo: Asama

[ctx: @info: country code]
en: Azerbaijani
eo: Azerbajĝana

[ctx: @info: country code]
en: Bashkir
eo: Baŝkiro

[ctx: @info: country code]
en: Byelorussian
eo: belorusa

[ctx: @info: country code]
en: Bulgarian
eo: Bulgara

[ctx: @info: country code]
en: Bengali;Bangla
eo: bengala;Bangla

[ctx: @info: country code]
en: Tibetan
eo: Tibetano

[ctx: @info: country code]
en: Breton
eo: bretona

[ctx: @info: country code]
en: Catalan
eo: kataluna

[ctx: @info: country code]
en: Corsican
eo: korsika

[ctx: @info: country code]
en: Czech
eo: Ĉeĥa

[ctx: @info: country code]
en: Welsh
eo: kimra lingvo

[ctx: @info: country code]
en: Danish
eo: dana

[ctx: @info: country code]
en: German
eo: Germana

[ctx: @info: country code]
en: Greek
eo: Greka

[ctx: @info: country code]
en: English
eo: Angla

[ctx: @info: country code]
en: Spanish
eo: Hispana

[ctx: @info: country code]
en: Estonian
eo: Estona

[ctx: @info: country code]
en: Basque
eo: eŭska

[ctx: @info: country code]
en: Persian(farsi)
eo: la persa (persa)

[ctx: @info: country code]
en: Finnish
eo: Finna

[ctx: @info: country code]
en: Faroese
eo: feroa

[ctx: @info: country code]
en: French
eo: Franca

[ctx: @info: country code]
en: Frisian
eo: frisa

[ctx: @info: country code]
en: Irish
eo: irlandano

[ctx: @info: country code]
en: Scotsgaelic
eo: La skotgaela

[ctx: @info: country code]
en: Galician
eo: galego

[ctx: @info: country code]
en: Guarani
eo: gvarania

[ctx: @info: country code]
en: Gujarati
eo: Gujaratio

[ctx: @info: country code]
en: Hebrew
eo: Hebrea

[ctx: @info: country code]
en: Hindi
eo: Barata

[ctx: @info: country code]
en: Croatian
eo: Kroata

[ctx: @info: country code]
en: Hungarian
eo: Hungara

[ctx: @info: country code]
en: Armenian
eo: la armena

[ctx: @info: country code]
en: Interlingua
eo: Interlingvo

[ctx: @info: country code]
en: Interlingue
eo: Interlingvo

[ctx: @info: country code]
en: Indonesian
eo: Indonezia

[ctx: @info: country code]
en: Icelandic
eo: Islanda

[ctx: @info: country code]
en: Italian
eo: Itala

[ctx: @info: country code]
en: Inuktitut
eo: la inuktituto

[ctx: @info: country code]
en: Japanese
eo: Japana

[ctx: @info: country code]
en: Javanese
eo: javano

[ctx: @info: country code]
en: Georgian
eo: Kartvela

[ctx: @info: country code]
en: Kazakh
eo: Kazaĥo

[ctx: @info: country code]
en: Greenlandic
eo: gronlanda

[ctx: @info: country code]
en: Cambodian
eo: kamboĝa

[ctx: @info: country code]
en: Korean
eo: Korea

[ctx: @info: country code]
en: Kashmiri
eo: Kaŝmira

[ctx: @info: country code]
en: Kurdish
eo: kurda

[ctx: @info: country code]
en: Kirghiz
eo: Kirgiz

[ctx: @info: country code]
en: Latin
eo: la latina

[ctx: @info: country code]
en: Lithuanian
eo: Litova

[ctx: @info: country code]
en: Latvian;Lettish
eo: latva;leta

[ctx: @info: country code]
en: Malagasy
eo: malagasaj

[ctx: @info: country code]
en: Maori
eo: maoria

[ctx: @info: country code]
en: Macedonian
eo: Makedona

[ctx: @info: country code]
en: Malayalam
eo: la malajala

[ctx: @info: country code]
en: Mongolian
eo: mongola

[ctx: @info: country code]
en: Marathi
eo: Maratio

[ctx: @info: country code]
en: Malay
eo: malaja

[ctx: @info: country code]
en: Maltese
eo: malta

[ctx: @info: country code]
en: Burmese
eo: birmano

[ctx: @info: country code]
en: Nauru
eo: Naŭro

[ctx: @info: country code]
en: Nepali
eo: Nepala

[ctx: @info: country code]
en: Dutch
eo: Nederlanda

[ctx: @info: country code]
en: Norwegian
eo: norvega

[ctx: @info: country code]
en: Occitan
eo: okcitana

[ctx: @info: country code]
en: Oriya
eo: Orija

[ctx: @info: country code]
en: Punjabi
eo: panĝaba

[ctx: @info: country code]
en: Polish
eo: Pola

[ctx: @info: country code]
en: Pashto;Pushto
eo: Paŝto;Puŝto

[ctx: @info: country code]
en: Portuguese
eo: Portugala

[ctx: @info: country code]
en: Quechua
eo: la keĉua

[ctx: @info: country code]
en: Rhaeto-romance
eo: Reto-romanco

[ctx: @info: country code]
en: Romanian
eo: Rumana

[ctx: @info: country code]
en: Russian
eo: Rusa

[ctx: @info: country code]
en: Sanskrit
eo: sanskrito

[ctx: @info: country code]
en: Sindhi
eo: Sinda

[ctx: @info: country code]
en: Singhalese
eo: Singalano

[ctx: @info: country code]
en: Slovak
eo: Slovaka

[ctx: @info: country code]
en: Slovenian
eo: Slovena

[ctx: @info: country code]
en: Samoan
eo: samoano

[ctx: @info: country code]
en: Shona
eo: Ŝona

[ctx: @info: country code]
en: Somali
eo: Somalo

[ctx: @info: country code]
en: Albanian
eo: albana

[ctx: @info: country code]
en: Serbian
eo: Serba

[ctx: @info: country code]
en: Siswati
eo: Sisvati

[ctx: @info: country code]
en: Sesotho
eo: Sesoto

[ctx: @info: country code]
en: Swedish
eo: Sveda

[ctx: @info: country code]
en: Swahili
eo: Svahila

[ctx: @info: country code]
en: Tamil
eo: la tamila

[ctx: @info: country code]
en: Telugu
eo: la telugua

[ctx: @info: country code]
en: Tajik
eo: taĝiko

[ctx: @info: country code]
en: Thai
eo: Taja

[ctx: @info: country code]
en: Tigrinya
eo: Tigrinjo

[ctx: @info: country code]
en: Turkmen
eo: turkmenoj

[ctx: @info: country code]
en: Tagalog
eo: la tagaloga

[ctx: @info: country code]
en: Tonga
eo: Tongo

[ctx: @info: country code]
en: Turkish
eo: Turka

[ctx: @info: country code]
en: Tatar
eo: tataro

[ctx: @info: country code]
en: Ukrainian
eo: Ukraina

[ctx: @info: country code]
en: Uzbek
eo: uzbeko

[ctx: @info: country code]
en: Vietnamese
eo: Vjetnama

[ctx: @info: country code]
en: Xhosa
eo: la kosa

[ctx: @info: country code]
en: Yiddish
eo: jida

[ctx: @info: country code]
en: Yoruba
eo: joruboj

[ctx: @info: country code]
en: Chinese
eo: ĉinoj

[ctx: @info: country code]
en: Zulu
eo: la zulua

[ctx: @title: xmp namespace for tags container]
en: Tags
eo: Etikedoj

[ctx: @title: xmp namespace for title container]
en: Title
eo: Titolo

[ctx: @title: xmp namespace for rating container]
en: Rating
eo: Noto

[ctx: @title: xmp namespace for comment container]
en: Caption
eo: Titolo

[ctx: @title: xmp namespace for pick-label container]
en: Pick label
eo: Elekti etikedon

[ctx: @title: xmp namespace for color-label container]
en: Color label
eo: Kolora etikedo

[ctx: info]
en: Binary data %1 bytes
eo: Binaraj datumoj %1 bajtoj

en: ExifTool does not exists or exec permission is missing
eo: ExifTool ne ekzistas aŭ plenuma permeso mankas

en: Perl does not exists or exec permission is missing
eo: Perl ne ekzistas aŭ plenuma permeso mankas

en: Synchronization error between the channels
eo: Eraro de sinkronigo inter la kanaloj

[ctx: Focus point type description]
en: In Focus
eo: En Fokuso

[ctx: Focus point type description]
en: Selected
eo: Elektita

[ctx: Focus point type description]
en: Selected In Focus
eo: Elektita En Fokuso

[ctx: Focus point type description]
en: Inactive
eo: Neaktiva

[ctx: @title]
en: Tags
eo: Etikedoj

[ctx: @info: unconfirmed faces in album]
en:  (%1 new) |  (%1 new)
eo[0]:  (%1 nova)
eo[1]:  (%1 novaj)

en: &Close
eo: F&ermi

en: Close message
eo: Fermi mesaĝon

[ctx: @info: check of new online version never done yet]
en: never
eo: neniam

en: No data returned from the remote connection.
eo: Neniuj datumoj revenis de la fora konekto.

en: Unsupported Architecture: %1
eo: Nesubtenata Arkitekturo: %1

en: Invalid file name format returned from the remote connection.
eo: Nevalida dosiernomo-formato revenis de la fora konekto.

en: Invalid pre-release date from the remote list.
eo: Nevalida antaŭ-eldono el la fora listo.

en: Invalid format returned from the remote connection.
eo: Nevalida formato revenis de la fora konekto.

[ctx: @info: download status]
en: Received:
eo: Ricevite:

[ctx: @info: download status]
en: Total:
eo: Totalo:

[ctx: @info: download status]
en: Rate:
eo: Prezo:

[ctx: @title:window]
en: Online Version Checker - Pre-Release
eo: Reta Versio Kontrolilo - Antaŭ-Eldonaĵo

en: Check for new pre-release version available, please wait...
eo: Kontrolanta ĉu nova antaŭ-eldona versio disponeblas, bonvolu atendi...

[ctx: @title:window]
en: Online Version Checker - Stable Version
eo: Enreta Versio Kontrolilo - Stabila Versio

en: Check for new stable version available, please wait...
eo: Kontrolanta ĉu nova stabila versio disponeblas, bonvolu atendi...

en: Configure...
eo: Agordi...

en: Open setup dialog page to configure updates.
eo: Malfermu agordan dialogpaĝon por agordi ĝisdatigojn.

en: Download
eo: Elŝuti

en: <p>Current <b>%1</b> pre-release date is <i>%2</i>.</p><p>New pre-release built on <i>%3</i> is available on this <a href='%4'>repository</a>.</p><p>Press <b>Download</b> to get the file...</p><p>Note: from Setup/Misc panel, you can switch to check for stable release only.<br/>Stable versions are safe to use in production.</p><p>Press <b>Configure</b> if you want to customize update options from setup dialog.</p>
eo: <p>Nuna <b>%1</b> antaŭ-eldono estas <i>%2</i>.</p><p>Nova antaŭ-eldono konstruita sur <i>%3</i> disponeblas en ĉi tiu <a href='%4'>deponejo</a>.</p><p>Premu <b>Elŝutu</b> por akiri la dosieron...</p><p>Noto : de Agordo/Misc-panelo, vi povas ŝanĝi por kontroli nur stabilan eldonon.<br/>Stabilaj versioj estas sekure uzeblaj en produktado.</p><p>Premu <b>Agordu</b> se vi volas agordu ĝisdatigajn opciojn de agorda dialogo.</p>

en: <p>Current <b>%1</b> stable version is <i>%2</i></p><p>New stable version <i>%3</i> is available on this <a href='%4'>repository</a>.</p><p>Press <b>Download</b> to get the file...</p><p>Note: from Setup/Misc panel, you can switch to check for weekly pre-release.<br/>Pre-release versions are dedicated to test quickly new features.<br/>It's not recommended to use pre-releases in production as bugs can remain,<br/>unless you know what you are doing.</p><p>Press <b>Configure</b> if you want to customize update options from setup dialog.</p>
eo: <p>Nuna <b>%1</b> stabila versio estas <i>%2</i></p><p>Nova stabila versio <i>%3</i> disponeblas ĉe ĉi tiu <a href='%4'>deponejo</a>.</p><p>Premu <b>Elŝutu</b> por akiri la dosieron...</p><p>Noto: el la panelo Agordo/Misc. vi povas ŝanĝi por kontroli semajnan antaŭ-eldonaĵon.<br/>Pre-eldonaj versioj estas dediĉitaj por rapide testi novajn funkciojn.<br/>Ne estas rekomendita uzi antaŭ-eldonojn en produktado ĉar cimoj povas resti,<br/>krom se vi scias, kion vi faras.</p><p>Premu <b>Agordu</b> se vi volas agordi ĝisdatigajn opciojn de agorda dialogo.</p>

en: Your software is up-to-date.
    %1 pre-release built on %2 is the most recent version available.
eo: Via programaro estas ĝisdatigita.
    %1 antaŭ-eldono konstruita sur %2 estas la plej lastatempa disponebla versio.

en: Your software is up-to-date.
    %1 stable version %2 is the most recent version available.
eo: Via programaro estas ĝisdatigita.
    %1 stabila versio %2 estas la plej lastatempa disponebla versio.

en: Error while trying to check for new %1 version:
    "%2"
eo: Eraro dum provado kontroli la novan version de %1:
    "%2"

en: built on %1 with debug symbols
eo: konstruita sur %1 kun sencimsimboloj

en: built on %1
eo: konstruita sur %1

en: Downloading new %1
    %2
    in progress, please wait...
eo: Elŝutante novan %1
    %2
    in progreson, bonvolu atendi...

en: version %1 with debug symbols
eo: versio %1 kun sencimigaj simboloj

en: version %1
eo: versio %1

en: Downloading new %1
    version %2
    in progress, please wait...
eo: Elŝutante novan %1
    version %2
    en progreso, bonvolu atendi...

en: Verify Checksum for new %1
    %2
    in progress, please wait...
eo: Kontrolu Kontrolsumon por nova %1
    %2
    in progreso, bonvolu atendi...

en: Verify checksum for %1
    version %2
    in progress, please wait...
eo: Kontrolu kontrolsumon por %1
    versio %2
    en progreso, bonvolu atendi...

[ctx: @action: open bundle file]
en: Open...
eo: Malfermi...

en: The new %1
    pre-release built on %2
    have been downloaded at:
    
    %3
    
    Press "Open" to show the bundle in file-manager...
eo: La nova %1
    antaŭeldono konstruita sur %2
    estas elŝutita ĉe:
    
    %3
    
    Premu "Malfermi" por montri la pakaĵon en dosieradministranto...

en: The new %1
    stable version %2
    have been downloaded at:
    
    %3
    
    Press "Open" to show the bundle in file-manager...
eo: La nova %1
    stabila versio %2
    estas elŝutita ĉe:
    
    %3
    
    Premu "Malfermi" por montri la pakaĵon en dosieradministranto...

en: Install...
eo: Instali...

en: The new pre-release %1
    built on %2
    have been downloaded at:
    
    %3
    
    Press "Install" to close current session and upgrade...
eo: La nova antaŭ-eldono %1
    konstruita sur %2
    estis elŝutita ĉe:
    
    %3
    
    Premu "Instali" por fermi la nunan seancon kaj ĝisdatigi...

en: The new %1
    stable version %2
    have been downloaded at:
    
    %3
    
    Press "Install" to close current session and upgrade...
eo: La nova %1
    stabila versio %2
    estas elŝutita ĉe:
    
    %3
    
    Premu "Instali" por fermi la nunan seancon kaj ĝisdatigi...

en: Error while trying to download %1
    pre-release built on %2:
    
    "%3"
eo: Eraro dum provado elŝuti %1
    antaŭ-eldonon konstruitan sur %2:
    
    "%3"

en: Error while trying to download %1
    stable version %2:
    
    "%3"
eo: Eraro dum provado elŝuti %1
    stabilan version %2:
    
    "%3"

en: Cannot start installer:
    %1
eo: Ne povas lanĉi instalilon:
    %1

en: Checksum file is empty.
eo: Kontrolsumo dosiero estas malplena.

en: Checksum is invalid.
eo: Kontrolsumo estas nevalida.

en: Downloaded file is empty.
eo: Elŝutita dosiero estas malplena.

en: Checksums error.
eo: Kontrolsumoj eraro.

en: Cannot open target file.
eo: Ne povas malfermi celdosieron.

en: Visit digiKam project website
eo: Viziti retejon de la projekto digiKam

en: Aborting...
eo: Ĉesigante...

en: Cancel this operation.
eo: Nuligi ĉi tiun operacion.

en: Open detailed progress dialog
eo: Malfermi detalan progresan dialogon

en: No active process
eo: Neniu aktiva procezo

en: Hide detailed progress window
eo: Kaŝi detalan progresfenestron

en: Show detailed progress window
eo: Montri detalan progresfenestron

en: Captions:
eo: Subtitoloj:

en: Enter caption author name here.
eo: Enigu ĉi tie la nomon de aŭtoro de la bildoteksto.

[ctx: @info]
en: You have edited the image caption.  | You have edited the captions of %1 images.
eo[0]: Vi redaktis la bildan apudskribon.
eo[1]: Vi redaktis la apudskribojn de %1 bildoj.

[ctx: @info]
en: You have edited the image title.  | You have edited the titles of %1 images.
eo[0]: Vi redaktis la bildan titolon.
eo[1]: Vi redaktis la titolojn de %1 bildoj.

[ctx: @info]
en: You have edited the date of the image.  | You have edited the date of %1 images.
eo[0]: Vi redaktis la daton de la bildo.
eo[1]: Vi redaktis la daton de %1 bildoj.

[ctx: @info]
en: You have edited the pick label of the image.  | You have edited the pick label of %1 images.
eo[0]: Vi redaktis la elekt-etikedon de la bildo.
eo[1]: Vi redaktis la elekt-etikedon de %1 bildoj.

[ctx: @info]
en: You have edited the color label of the image.  | You have edited the color label of %1 images.
eo[0]: Vi redaktis la kolor-etikedon de la bildo.
eo[1]: Vi redaktis la kolor-etikedon de %1 bildoj.

[ctx: @info]
en: You have edited the rating of the image.  | You have edited the rating of %1 images.
eo[0]: Vi redaktis la pritakson de la bildo.
eo[1]: Vi redaktis la pritakson de %1 bildoj.

[ctx: @info]
en: You have edited the tags of the image.  | You have edited the tags of %1 images.
eo[0]: Vi redaktis la etikedon de la bildo.
eo[1]: Vi redaktis la etikedon de %1 bildoj.

[ctx: @info]
en: Do you want to apply your changes?
eo: Ĉu vi volas apliki viajn ŝanĝojn?

[ctx: @info]
en: <p>You have edited the metadata of the image: </p> | <p>You have edited the metadata of %1 images: </p>
eo[0]: <p>Vi redaktis la metadatenojn de la bildo: </p>
eo[1]: <p>Vi redaktis la metadatenojn de %1 bildoj: </p>

[ctx: @info]
en: <li>title</li>
eo: <li>titolo</li>

[ctx: @info]
en: <li>caption</li>
eo: <li>bildono</li>

[ctx: @info]
en: <li>date</li>
eo: <li>dato</li>

[ctx: @info]
en: <li>pick label</li>
eo: <li>elekti etikedon</li>

[ctx: @info]
en: <li>color label</li>
eo: <li>kolora etikedo</li>

[ctx: @info]
en: <li>rating</li>
eo: <li>taksado</li>

[ctx: @info]
en: <li>tags</li>
eo: <li>etikedoj</li>

[ctx: @info]
en: <p>Do you want to apply your changes?</p>
eo: <p>Ĉu vi volas apliki viajn ŝanĝojn?</p>

[ctx: @action]
en: Always apply changes without confirmation
eo: Ĉiam apliki ŝanĝojn sen konfirmo

[ctx: @title:window]
en: Apply Changes?
eo: Ĉu apliki Ŝanĝojn?

[ctx: @info]
en: Apply changes?
eo: Ĉu apliki ŝanĝojn?

[ctx: @info]
en: Reading metadata from files. Please wait...
eo: Legante metadatumojn el dosieroj. Bonvolu atendi...

[ctx: @info]
en: Writing metadata to files. Please wait...
eo: Skribante metadatenojn al dosieroj. Bonvolu atendi...

[ctx: @action]
en: Read metadata from file to database
eo: Legi metadatenojn de dosiero al datumbazo

[ctx: @action]
en: Write metadata to each file
eo: Skribi metadatenojn al ĉiu dosiero

[ctx: @action]
en: Read metadata from each file to database
eo: Legi metadatenojn de ĉiu dosiero al datumbazo

[ctx: @action]
en: Unify tags of selected items
eo: Unuigi etikedojn de elektitaj eroj

[ctx: @title: comment title string]
en: Title:
eo: Titolo:

[ctx: @label]
en: Date:
eo: Dato:

[ctx: @label]
en: Pick Label:
eo: Elektu Etikedon:

[ctx: @label]
en: Color Label:
eo: Kolora Etikedo:

[ctx: @label]
en: Rating:
eo: Taksado:

[ctx: @action]
en: Apply
eo: Apliki

[ctx: @info]
en: Apply all changes to images
eo: Apliki ĉiujn ŝanĝojn al bildoj

[ctx: @info]
en: Revert all changes
eo: Reverti ĉiujn ŝanĝojn

[ctx: @action]
en: Apply to all versions
eo: Apliki al ĉiuj versioj

[ctx: @info]
en: Apply all changes to all versions of this image
eo: Apliki ĉiujn ŝanĝojn al ĉiuj versioj de ĉi tiu bildo

[ctx: @action: more actions to apply changes]
en: More
eo: Pli

[ctx: @title]
en: Description
eo: Priskribo

[ctx: @title]
en: Information
eo: Informo

[ctx: @info]
en: Selected items have different text here.
eo: Elektitaj elementoj havas malsaman tekston ĉi tie.

[ctx: @action]
en: Open Tag Manager
eo: Malfermi Tag Manager

[ctx: @info]
en: Enter tag here.
eo: Enigu etikedon ĉi tie.

[ctx: @info]
en: Enter the text used to create tags here. '/' can be used to create a hierarchy of tags. ',' can be used to create more than one hierarchy at the same time.
eo: Enigu ĉi tie la tekston uzatan por krei etikedojn. '/' povas esti uzata por krei hierarkion de etikedoj. ',' povas esti uzata por krei pli ol unu hierarkion samtempe.

[ctx: @info]
en: Tags already assigned
eo: Etikedoj jam asignitaj

[ctx: @info]
en: Recent Tags
eo: Lastatempaj Etikedoj

[ctx: @action]
en: No Recently Assigned Tags
eo: Neniuj Lastatempe Asignitaj Etikedoj

en: No Geolocation
    Information
    Available
eo: Neniu Geolokigo
    Informo
    Havebla

en: <b>Altitude</b>:
eo: <b>Alteco</b>:

en: <b>Latitude</b>:
eo: <b>Latitudo</b>:

en: <b>Longitude</b>:
eo: <b>Longitudo</b>:

en: <b>Date</b>:
eo: <b>Dato</b>:

en: See more information on the Internet
eo: Vidi pli da informoj en la interreto

[ctx: @label: no GPS coordinates]
en: Undefined
eo: Nedifinita

en: Used filters
eo: Uzitaj filtriloj

en: Remove filter
eo: Forigi filtrilon

[ctx: @title]
en: Versions
eo: Versioj

[ctx: @title]
en: Used Filters
eo: Uzitaj Filtriloj

[ctx: @action: open image]
en: Open
eo: Malfermi

[ctx: @info:tooltip]
en: Open file
eo: Malfermi dosieron

[ctx: @action: go to album]
en: Go To Albums
eo: Iri Al Albumoj

[ctx: @info:tooltip]
en: Go to the album of this image
eo: Iri al la albumo de ĉi tiu bildo

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide item permanently
eo: Kaŝi objekton porĉiame

[ctx: @info:tooltip]
en: Show item permanently
eo: Montri objekton porĉiame

en: Properties
eo: Ecoj

en: Metadata
eo: Metadatenoj

en: Geolocation
eo: Geolokigo

[ctx: @label: item properties]
en: File:
eo: Dosiero:

[ctx: @label: item properties]
en: Folder:
eo: Dosierujo:

[ctx: @label: item properties]
en: Date:
eo: Dato:

[ctx: @label: item properties]
en: Size:
eo: Grandeco:

[ctx: @label: item properties]
en: Readable:
eo: Legebla:

[ctx: @label: item properties]
en: Writable:
eo: Skribebla:

[ctx: @label: item properties]
en: Type:
eo: Tipo:

[ctx: @label: item properties]
en: Dimensions:
eo: Dimensioj:

[ctx: @label: item properties]
en: Aspect Ratio:
eo: Proporcio:

[ctx: @label: item properties]
en: New Name:
eo: Nova nomo:

[ctx: @label: item properties]
en: Downloaded:
eo: Elŝutis:

[ctx: @title]
en: Camera File Properties
eo: Fotilaj Dosieraj Propraĵoj

[ctx: @label: item properties]
en: Make:
eo: Fari:

[ctx: @label: item properties]
en: Model:
eo: Modelo:

[ctx: @label: item properties]
en: Created:
eo: Kreita:

[ctx: @label: item properties]
en: Lens:
eo: Lenso:

[ctx: @label: item properties]
en: Aperture:
eo: Aperturo:

[ctx: @label: item properties]
en: Focal:
eo: Fokulo:

[ctx: @label: item properties]
en: Exposure:
eo: Ekspono:

[ctx: @label: item properties]
en: Sensitivity:
eo: Sentemeco:

[ctx: @label: item properties]
en: Mode/Program:
eo: Reĝimo/Programo:

[ctx: @label: item properties]
en: Flash:
eo: Ekbrilo:

[ctx: @label: item properties]
en: White balance:
eo: Blanka ekvilibro:

[ctx: @title]
en: Photograph Properties
eo: Foto Propraĵoj

[ctx: @label: item properties]
en: Audio Bit Rate:
eo: Aŭdiobitrapideco:

[ctx: @label: item properties]
en: Audio Channel Type:
eo: Tipo de Audio-Kanalo:

[ctx: @label: item properties]
en: Audio Codec:
eo: Aŭdiokodeko:

[ctx: @label: item properties]
en: Duration:
eo: Daŭro:

[ctx: @label: item properties]
en: Frame Rate:
eo: Framfrekvenco:

[ctx: @label: item properties]
en: Video Codec:
eo: Videa kodeko:

[ctx: @title]
en: Audio/Video Properties
eo: Aŭdio/Video Propraĵoj

[ctx: @info: item properties]
en: unknown
eo: nekonata

[ctx: @info: item properties]
en: unchanged
eo: senŝanĝe

[ctx: @info: item properties]
en: unavailable
eo: neatingebla

[ctx: @info: item properties]
en: No
eo: Ne

[ctx: @info: item properties]
en: Yes
eo: Jes

[ctx: @label]
en: RAW Image
eo: KRUDA Bildo

[ctx: @label: color properties]
en: Range:
eo: Gamo:

[ctx: @info: color properties]
en: Select the minimal intensity value of the histogram selection here.
eo: Elektu la minimuman intensecvaloron de la histogramelekto ĉi tie.

[ctx: @info: color properties]
en: Select the maximal intensity value of the histogram selection here.
eo: Elektu la maksimuman intensan valoron de la histogramelekto ĉi tie.

[ctx: @title: color properties]
en: Statistics
eo: Statistikoj

[ctx: @info: color properties]
en: Here you can see the statistical results calculated from the selected histogram part. These values are available for all channels.
eo: Ĉi tie vi povas vidi la statistikajn rezultojn kalkulitajn el la elektita histograma parto. Ĉi tiuj valoroj disponeblas por ĉiuj kanaloj.

[ctx: @label: color properties]
en: Pixels:
eo: Pikseloj:

[ctx: @label: color properties]
en: Count:
eo: Nombro:

[ctx: @label: color properties]
en: Mean:
eo: Mezumo:

[ctx: @label: color properties]
en: Std. deviation:
eo: Std. devio:

[ctx: @label: color properties]
en: Median:
eo: Mediano:

[ctx: @label: color properties]
en: Percentile:
eo: Percentilo:

[ctx: @label: color properties]
en: Color depth:
eo: Kolora profundo:

[ctx: @label: color properties]
en: Alpha Channel:
eo: Alfa Kanalo:

[ctx: @label: color properties]
en: Source:
eo: Fonto:

[ctx: @title: color properties]
en: Histogram
eo: Histogramo

[ctx: @title: color properties]
en: ICC profile
eo: ICC-profilo

[ctx: @label: color properties]
en: 16 bits
eo: 16 bitoj

[ctx: @label: color properties]
en: 8 bits
eo: 8 bitoj

[ctx: @label: color properties]
en: Yes
eo: Jes

[ctx: @label: color properties]
en: No
eo: Ne

[ctx: @label: color properties]
en: Full Image
eo: Plena Bildo

[ctx: @label: color properties]
en: Image Region
eo: Bilda Regiono

[ctx: @title: item properties]
en: Properties
eo: Ecoj

[ctx: @title: item properties]
en: Metadata
eo: Metadatenoj

[ctx: @title: item properties]
en: Colors
eo: Koloroj

[ctx: @title: item properties]
en: Map
eo: Mapigi

[ctx: @info: item properties]
en: RAW Image
eo: KRUDA Bildo

[ctx: @info: item properties]
en: Uncalibrated
eo: Nekalibrita

[ctx: @info: item properties]
en: Unknown
eo: Nekonata

[ctx: @title: database properties]
en: Captions
eo: Subtitoloj

[ctx: @title: database properties]
en: Versions
eo: Versioj

[ctx: @label: item properties]
en: Symlink:
eo: Simligo:

[ctx: @label: item properties]
en: Owner:
eo: Posedanto:

[ctx: @label: item properties]
en: Permissions:
eo: Permesoj:

[ctx: @title: item properties]
en: File Properties
eo: Dosierecoj

[ctx: @label: item properties]
en: Bit depth:
eo: Bida profundo:

[ctx: @label: item properties]
en: Color mode:
eo: Kolora reĝimo:

[ctx: @label: item properties]
en: Sidecar:
eo: Kromĉaro:

[ctx: @title: item properties]
en: Item Properties
eo: Eroj Propraĵoj

[ctx: @title: item properties]
en: Photograph Properties
eo: Foto Propraĵoj

[ctx: @title: item properties]
en: Audio/Video Properties
eo: Aŭdio/Video Propraĵoj

[ctx: @label: item properties]
en: Title:
eo: Titolo:

[ctx: @label: item properties]
en: Caption:
eo: Titolo:

[ctx: @label: item properties]
en: Pick label:
eo: Elektu etikedon:

[ctx: @label: item properties]
en: Color label:
eo: Kolora etikedo:

[ctx: @label: item properties]
en: Rating:
eo: Taksado:

[ctx: @label: item properties]
en: Versionned:
eo: Versiigita:

[ctx: @label: item properties]
en: Grouped:
eo: Grupigita:

[ctx: @title: item properties]
en: digiKam Properties
eo: digiKam Proprecoj

[ctx: @label: item properties]
en: Keywords:
eo: Ŝlosilvortoj:

[ctx: @label: item properties]
en: Peoples:
eo: Popoloj:

[ctx: @title: item properties]
en: Tags
eo: Etikedoj

[ctx: @title: item properties]
en: Location
eo: Loko

[ctx: @title: item properties]
en: Rights
eo: Rajtoj

en: Count:
eo: Nombro:

en: Size:
eo: Grandeco:

en: Total Count:
eo: Totala Nombro:

en: Total Size:
eo: Tuta Grandeco:

en: Selection Properties
eo: Elektaj Propraĵoj

[ctx: @option:check]
en: 16 bits color depth
eo: 16 bitoj kolorprofundo

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>If enabled, all RAW files will be decoded in 16-bit color depth using a linear gamma curve. To prevent dark picture rendering in the editor, it is recommended to use Color Management in this mode.</para><para>If disabled, all RAW files will be decoded in 8-bit color depth with a BT.709 gamma curve and a 99th-percentile white point. This mode is faster than 16-bit decoding.</para>
eo: <para>Se ebligita, ĉiuj RAW-dosieroj estos malkoditaj en 16-bita kolorprofundo uzante linearan gama-kurbon. Por malhelpi malhelan bildigon en la redaktilo, oni rekomendas uzi Koloran Administradon en ĉi tiu reĝimo.</para><para>Se malebligita, ĉiuj RAW-dosieroj estos malkoditaj en 8-bita kolorprofundo kun gama-kurbo BT.709 kaj 99-a percentila blanka punkto. Ĉi tiu reĝimo estas pli rapida ol 16-bita malkodado.</para>

[ctx: @option:check]
en: Interpolate RGB as four colors
eo: Interpoli RGB kiel kvar koloroj

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Interpolate RGB as four colors</title><para>The default is to assume that all green pixels are the same. If even-row green pixels are more sensitive to ultraviolet light than odd-row this difference causes a mesh pattern in the output; using this option solves this problem with minimal loss of detail.</para><para>To resume, this option blurs the image a little, but it eliminates false 2x2 mesh patterns with VNG quality method or mazes with AHD quality method.</para>
eo: <title>Interpoli RGB kiel kvar kolorojn</title><para>La defaŭlto estas supozi ke ĉiuj verdaj pikseloj estas samaj. Se para-vicaj verdaj pikseloj estas pli sentemaj al ultraviola lumo ol nepara vico tiu diferenco kaŭzas maŝpadronon en la produktaĵo; uzado de ĉi tiu opcio solvas ĉi tiun problemon kun minimuma perdo de detaloj.</para><para>Por rekomenci, ĉi tiu opcio iom malklarigas la bildon, sed ĝi forigas falsajn 2x2 maŝajn ŝablonojn kun VNG-kvalita metodo aŭ labirintojn kun AHD-kvalita metodo.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Visit LibRaw project website
eo: Viziti retejon de la projekto LibRaw

[ctx: @option:check]
en: Do not stretch or rotate pixels
eo: Ne streĉi aŭ turni pikselojn

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Do not stretch or rotate pixels</title><para>For Fuji Super CCD cameras, show the image tilted 45 degrees. For cameras with non-square pixels, do not stretch the image to its correct aspect ratio. In any case, this option guarantees that each output pixel corresponds to one RAW pixel.</para>
eo: <title>Ne streĉi aŭ turni pikselojn</title><para>Por fotiloj Fuji Super CCD, montri la bildon klinitan 45 gradojn. Por fotiloj kun ne-kvadrataj pikseloj, ne etendi la bildon al ĝia ĝusta bildformato. Ĉiukaze, ĉi tiu opcio garantias, ke ĉiu eligo-pikselo respondas al unu RAW-pikselo.</para>

[ctx: @label:listbox]
en: Quality:
eo: Kvalito:

[ctx: @item:inlistbox Quality]
en: Bilinear
eo: Dulineara

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Quality (interpolation)</title><para>Select here the demosaicing method to use when decoding RAW images. A demosaicing algorithm is a digital image process used to interpolate a complete image from the partial raw data received from the color-filtered image sensor, internal to many digital cameras, in form of a matrix of colored pixels. Also known as CFA interpolation or color reconstruction, another common spelling is demosaicing. The following methods are available for demosaicing RAW images:</para><para><list><item><emphasis strong='true'>Bilinear</emphasis>: use high-speed but low-quality bilinear interpolation (default - for slow computers). In this method, the red value of a non-red pixel is computed as the average of the adjacent red pixels, and similarly for blue and green.</item><item><emphasis strong='true'>VNG</emphasis>: use Variable Number of Gradients interpolation. This method computes gradients near the pixel of interest and uses the lower gradients (representing smoother and more similar parts of the image) to make an estimate.</item><item><emphasis strong='true'>PPG</emphasis>: use Patterned-Pixel-Grouping interpolation. Pixel Grouping uses assumptions about natural scenery in making estimates. It has fewer color artifacts on natural images than the Variable Number of Gradients method.</item><item><emphasis strong='true'>AHD</emphasis>: use Adaptive Homogeneity-Directed interpolation. This method selects the direction of interpolation so as to maximize a homogeneity metric, thus typically minimizing color artifacts.</item><item><emphasis strong='true'>DCB</emphasis>: DCB interpolation from linuxphoto.org project.</item><item><emphasis strong='true'>DHT</emphasis>: DHT interpolation.See https://www.libraw.org/node/2306 for details.</item><item><emphasis strong='true'>AAHD</emphasis>: modified AHD interpolation.</item></list></para>
eo: <title>Kvalito (interpolado)</title><para>Elektu ĉi tie la demosaicing metodo por uzi dum malkodado de RAW bildoj. Demozaicing-algoritmo estas cifereca bildprocezo uzita por interpoli kompletan bildon de la partaj krudaj datenoj ricevitaj de la kolor-filtrita bildsensilo, interna al multaj diĝitkameraoj, en formo de matrico de koloraj pikseloj. Ankaŭ konata kiel CFA-interpolado aŭ kolorrekonstruo, alia ofta literumo estas demosaicing. La jenaj metodoj estas disponeblaj por montri RAW-bildojn:</para><para><list><item><emphasis strong='true'>Dulineara</emphasis>: uzu altrapidan sed malaltkvalitan dulinian interpoladon (defaŭlte - por malrapidaj komputiloj). En ĉi tiu metodo, la ruĝa valoro de neruĝa pikselo estas kalkulita kiel la mezumo de la apudaj ruĝaj pikseloj, kaj simile por blua kaj verda.</item><item><emphasis strong='true'>VNG</emphasis>: uzu la interpoladon de Variabla Nombro de Gradientoj. Ĉi tiu metodo kalkulas gradientojn proksime de la pikselo de intereso kaj uzas la pli malaltajn gradientojn (reprezentante pli glatajn kaj pli similajn partojn de la bildo) por fari takson.</item><item><emphasis strong='true'>PPG</emphasis> : uzu Patterned-Pixel-Groping interpoladon. Pixel Grouping uzas supozojn pri natura pejzaĝo por fari taksojn. Ĝi havas malpli da kolorartefaktoj sur naturaj bildoj ol la metodo de Variabla Nombro de Gradientaĵoj.</item><item><emphasis strong='true'>AHD</emphasis>: uzu Adaptive Homogeneity-Directed interpolation. Ĉi tiu metodo elektas la direkton de interpolado por maksimumigi homogenecan metrikon, tiel tipe minimumigante kolorartefaktojn.</item><item><emphasis strong='true'>DCB</emphasis>: DCB-interpolado de projekto linuxphoto.org. </item><item><emphasis strong='true'>DHT</emphasis>: DHT-interpolado.Vidu https://www.libraw.org/node/2306 por detaloj.</item><item><emphasis strong='true'>AAHD</emphasis>: modifita AHD-interpolado.</item></list></para>

[ctx: @label:slider]
en: Pass:
eo: Enirpermesilo:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Pass</title><para>Set here the passes used by the median filter applied after interpolation to Red-Green and Blue-Green channels.</para><para>This setting is only available for specific Quality options: <emphasis strong='true'>Bilinear</emphasis>, <emphasis strong='true'>VNG</emphasis>, <emphasis strong='true'>PPG</emphasis>, <emphasis strong='true'>AHD</emphasis>, <emphasis strong='true'>DCB</emphasis>, and <emphasis strong='true'>VCD & AHD</emphasis>.</para>
eo: <title>Paso</title><para>Fiksu ĉi tie la enirpermesilojn uzatajn de la meza filtrilo aplikata post interpolado al Ruĝa-Verda kaj Blua-Verda kanaloj.</para><para>Tiu ĉi agordo disponeblas nur por specifaj Kvalitaj opcioj: <emphasis strong='true'>Dulineara</emphasis>, <emphasis strong='true'>VNG</emphasis>, <emphasis strong='true'>PPG</emphasis>, <emphasis strong='true'> AHD</emphasis>, <emphasis strong='true'>DCB</emphasis>, kaj <emphasis strong='true'>VCD & AHD</emphasis>.</para>

[ctx: @option:check]
en: Refine interpolation
eo: Rafini interpoladon

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Refine interpolation</title><para>This setting is available only for few Quality options:</para><para><list><item><emphasis strong='true'>DCB</emphasis>: turn on the enhance interpolated colors filter.</item><item><emphasis strong='true'>VCD & AHD</emphasis>: turn on the enhanced effective color interpolation (EECI) refine to improve sharpness.</item></list></para>
eo: <title>Rafinu interpoladon</title><para>Ĉi tiu agordo disponeblas nur por malmultaj Kvalitaj elektoj:</para><para><list><item><emphasis strong='true'>DCB</emphasis>: turni sur la filtrilo de plibonigi interpolitaj koloroj.</item><item><emphasis strong='true'>VCD & AHD</emphasis>: ŝaltu la plibonigitan efikan kolorinterpoladon (EECI) rafini por plibonigi akrecon.</item></list></para>

[ctx: @label:listbox]
en: Method:
eo: Metodo:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Default D65
eo: Defaŭlte D65

[ctx: @item:inlistbox]
en: Camera
eo: Fotilo

[ctx: @item:inlistbox set while balance automatically]
en: Automatic
eo: Aŭtomata

[ctx: @item:inlistbox set white balance manually]
en: Manual
eo: Manlibro

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>White Balance</title><para>Configure the raw white balance:</para><para><list><item><emphasis strong='true'>Default D65</emphasis>: Use a standard daylight D65 white balance.</item><item><emphasis strong='true'>Camera</emphasis>: Use the white balance specified by the camera. If not available, reverts to default neutral white balance.</item><item><emphasis strong='true'>Automatic</emphasis>: Calculates an automatic white balance averaging the entire image.</item><item><emphasis strong='true'>Manual</emphasis>: Set a custom temperature and green level values.</item></list></para>
eo: <title>Blanka ekvilibro</title><para>Agordi la krudan ekvilibron:</para><para><list><item><emphasis strong='true'>Defaŭlta D65</emphasis>: Uzi norman taglumon D65 blankbalanco.</item><item><emphasis strong='true'>Kamerao</emphasis>: Uzi la blankbalancon specifitan de la fotilo. Se ne havebla, retroiras al defaŭlta neŭtrala blankbalanco.</item><item><emphasis strong='true'>Aŭtomata</emphasis>: Kalkulas aŭtomatan blankbalancon averaĝante la tutan bildon.</item><item><emphasis strong='true'>Manlibro</emphasis>: Agordi proprajn temperaturojn kaj verdajn nivelajn valorojn.</item></list></para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Temperature</title><para>Set here the color temperature in Kelvin.</para>
eo: <title>Temperturo</title><para>Agordu ĉi tie la kolortemperaturon en Kelvino.</para>

[ctx: @label:slider Green component]
en: Green:
eo: Verda:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Set here the green component to set magenta color cast removal level.</para>
eo: <para>Agordu ĉi tie la verdan komponanton por agordi la nivelon de forigo de magenta koloraro.</para>

[ctx: @label:listbox]
en: Highlights:
eo: Ĉefaĵoj:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Solid white
eo: Solida blanka

[ctx: @item:inlistbox]
en: Blend
eo: Miksi

[ctx: @item:inlistbox]
en: Rebuild
eo: Rekonstrui

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Highlights</title><para>Select here the highlight clipping method:</para><para><list><item><emphasis strong='true'>Solid white</emphasis>: clip all highlights to solid white</item><item><emphasis strong='true'>Unclip</emphasis>: leave highlights unclipped in various shades of pink</item><item><emphasis strong='true'>Blend</emphasis>:Blend clipped and unclipped values together for a gradual fade to white</item><item><emphasis strong='true'>Rebuild</emphasis>: reconstruct highlights using a level value</item></list></para>
eo: <title>Kulminaĵoj</title><para>Elektu ĉi tie la plej elstaran tondmetodon:</para><para><list><item><emphasis strong='true'>Fila blanka</emphasis>: tranĉu ĉiujn lumaĵojn al solida blanka</item><item><emphasis strong='true'>Unclip</emphasis>: lasi lumaĵojn netonditaj en diversaj nuancoj de rozo</item><item><emphasis strong='true'>Miksaĵo</emphasis>:Miksi tonditajn kaj netonditajn valorojn kune por laŭpaŝa fado al blanka</item><item><emphasis strong='true'>Rekonstrui</emphasis>: rekonstruu lumaĵojn uzante nivelvaloron</item></list></para>

[ctx: @label:slider Highlight reconstruct level]
en: Level:
eo: Nivelo:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Level</title><para>Specify the reconstruct highlight level. Low values favor whites and high values favor colors.</para>
eo: <title>Nivelo</title><para>Specigu la rekonstruan reliefnivelon. Malaltaj valoroj favoras blankulojn kaj altaj valoroj favoras kolorojn.</para>

[ctx: @option:check]
en: Exposure Correction (E.V)
eo: Korekto de Elmeto (E.V)

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Turn on the exposure correction before interpolation.</para>
eo: <para>Enŝaltu la ekspon-korektadon antaŭ interpolado.</para>

[ctx: @label:slider]
en: Linear Shift:
eo: Lineara Ŝanĝo:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Shift</title><para>Linear Shift of exposure correction before interpolation in E.V</para>
eo: <title>Shift</title><para>Linia Ŝanĝo de ekspon-korekto antaŭ interpolado en E.V</para>

[ctx: @label:slider]
en: Highlight:
eo: Elstarigi:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Highlight</title><para>Amount of highlight preservation for exposure correction before interpolation in E.V. Only take effect if Shift Correction is > 1.0 E.V</para>
eo: <title>Elstaraĵo</title><para>Kvanto de elstaraĵo konservado por malkovrokorekto antaŭ interpolado en E.V. Nur efiki se Shift Correction estas > 1.0 E.V</para>

[ctx: @option:check]
en: Correct false colors in highlights
eo: Korekti falsajn kolorojn en kulminaĵoj

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>If enabled, images with overblown channels are processed much more accurately, without 'pink clouds' (and blue highlights under tungsten lamps).</para>
eo: <para>Se ĝi estas ebligita, bildoj kun superfluaj kanaloj estas prilaboritaj multe pli precize, sen 'rozkoloraj nuboj' (kaj bluaj lumaĵoj sub volframaj lampoj).</para>

[ctx: @option:check]
en: Auto Brightness
eo: Aŭtomata Brilo

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>If disable, use a fixed white level and ignore the image histogram to adjust brightness.</para>
eo: <para>Se malebligita, uzi fiksan blankan nivelon kaj ignori la bildan histogramon por ĝustigi brilecon.</para>

[ctx: @label:slider]
en: Brightness:
eo: Brilo:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Brightness</title><para>Specify the brightness level of output image. The default value is 1.0 (works in 8-bit mode only).</para>
eo: <title>Brilo</title><para>Specigu la brilnivelon de eliga bildo. La defaŭlta valoro estas 1.0 (funkcias nur en 8-bita reĝimo).</para>

[ctx: @option:check Black point]
en: Black:
eo: Nigra:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Black point</title><para>Use a specific black point value to decode RAW pictures. If you set this option to off, the Black Point value will be automatically computed.</para>
eo: <title>Nigra punkto</title><para>Uzu specifan nigran punkton valoron por malkodi RAW-bildojn. Se vi malŝaltas ĉi tiun opcion, la valoro de Black Point estos aŭtomate kalkulita.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Black point value</title><para>Specify specific black point value of the output image.</para>
eo: <title>Nigra punktovaloro</title><para>Specifiku specifan nigran punktovaloron de la eliga bildo.</para>

[ctx: @option:check White point]
en: White:
eo: Blanka:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>White point</title><para>Use a specific white point value to decode RAW pictures. If you set this option to off, the White Point value will be automatically computed.</para>
eo: <title>Blankpunkto</title><para>Uzu specifan blankan punktovaloron por malkodi RAW-bildojn. Se vi malŝaltas ĉi tiun opcion, la valoro de Blanka Punkto estos aŭtomate kalkulita.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>White point value</title><para>Specify specific white point value of the output image.</para>
eo: <title>Blankpunkta valoro</title><para>Specifiku specifan blankan punktovaloron de la eliga bildo.</para>

[ctx: @label]
en: White Balance
eo: Blanka Ekvilibro

[ctx: @label:listbox]
en: Noise reduction:
eo: Bruoredukto:

[ctx: @item:inlistbox Noise Reduction]
en: None
eo: Neniu

[ctx: @item:inlistbox Noise Reduction]
en: Wavelets
eo: Ondetoj

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Noise Reduction</title><para>Select here the noise reduction method to apply during RAW decoding.</para><para><list><item><emphasis strong='true'>None</emphasis>: no noise reduction.</item><item><emphasis strong='true'>Wavelets</emphasis>: wavelets correction to erase noise while preserving real detail. It is applied after interpolation.</item><item><emphasis strong='true'>FBDD</emphasis>: Fake Before Demosaicing Denoising noise reduction. It is applied before interpolation.</item></list></para>
eo: <title>Redukto de bruo</title><para>Elektu ĉi tie la metodon por apliki dum RAW-malkodado.</para><para><list><item><emphasis strong='true'>Neniu</emphasis> : neniu bruoredukto.</item><item><emphasis strong='true'>Ondetoj</emphasis>: ondoletoj korekto por forviŝi bruon konservante realan detalon. Ĝi estas aplikata post interpolado.</item><item><emphasis strong='true'>FBDD</emphasis>: Fake Before Demosaicing Denoising bruoredukto. Ĝi estas aplikata antaŭ interpolado.</item></list></para>

[ctx: @label]
en: Corrections
eo: Korektoj

[ctx: @label:listbox]
en: Camera Profile:
eo: Fotila Profilo:

[ctx: @item:inlistbox Camera Profile]
en: None
eo: Neniu

[ctx: @item:inlistbox Camera Profile]
en: Embedded
eo: Enigita

[ctx: @item:inlistbox Camera Profile]
en: Custom
eo: Propra

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Camera Profile</title><para>Select here the input color space used to decode RAW data.</para><para><list><item><emphasis strong='true'>None</emphasis>: no input color profile is used during RAW decoding.</item><item><emphasis strong='true'>Embedded</emphasis>: use embedded color profile from RAW file, if it exists.</item><item><emphasis strong='true'>Custom</emphasis>: use a custom input color space profile.</item></list></para>
eo: <title>Profilo de fotilo</title><para>Elektu ĉi tie la enigkoloran spacon uzatan por malkodi RAW-datumojn.</para><para><list><item><emphasis strong='true'>Neniu</emphasis> : neniu eniga kolorprofilo estas uzata dum RAW-malkodado.</item><item><emphasis strong='true'>Enigita</emphasis>: uzu enigitan kolorprofilon el RAW-dosiero, se ĝi ekzistas.</item><item ><emphasis strong='true'>Propra</emphasis>: uzu propran enigokolorspacan profilon.</item></list></para>

[ctx: @info: open file filters]
en: ICC Files (*.icc *.icm)
eo: ICC-dosieroj (*.icc *.icm)

[ctx: @label:listbox]
en: Workspace:
eo: Laborspaco:

[ctx: @item:inlistbox Workspace]
en: Raw (no profile)
eo: Kruda (neniu profilo)

[ctx: @item:inlistbox Workspace]
en: Wide Gamut
eo: Larĝa Gamo

[ctx: @item:inlistbox Workspace]
en: Pro-Photo
eo: Por-Foto

[ctx: @item:inlistbox Workspace]
en: Custom
eo: Propra

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Workspace</title><para>Select here the output color space used to decode RAW data.</para><para><list><item><emphasis strong='true'>Raw (linear)</emphasis>: in this mode, no output color space is used during RAW decoding.</item><item><emphasis strong='true'>sRGB</emphasis>: this is an RGB color space, created cooperatively by Hewlett-Packard and Microsoft. It is the best choice for images destined for the Web and portrait photography.</item><item><emphasis strong='true'>Adobe RGB</emphasis>: this color space is an extended RGB color space, developed by Adobe. It is used for photography applications such as advertising and fine art.</item><item><emphasis strong='true'>Wide Gamut</emphasis>: this color space is an expanded version of the Adobe RGB color space.</item><item><emphasis strong='true'>Pro-Photo</emphasis>: this color space is an RGB color space, developed by Kodak, that offers an especially large gamut designed for use with photographic outputs in mind.</item><item><emphasis strong='true'>Custom</emphasis>: use a custom output color space profile.</item></list></para>
eo: <title>Laborspaco</title><para>Elektu ĉi tie la eligkoloran spacon uzatan por malkodi RAW-datumojn.</para><para><list><item><emphasis strong='true'>Kruda (linia)</emphasis>: en ĉi tiu reĝimo, neniu eliga kolorspaco estas uzata dum RAW-malkodado.</item><item><emphasis strong='true'>sRGB</emphasis>: ĉi tio estas RGB-kolorspaco, kreita kunlabore de Hewlett-Packard kaj Mikrosofto. Ĝi estas la plej bona elekto por bildoj destinitaj por la Reto kaj portretfotado.</item><item><emphasis strong='true'>Adobe RGB</emphasis>: ĉi tiu kolorspaco estas etendita RGB-kolorspaco, evoluigita de Adobe . Ĝi estas uzata por fotaj aplikaĵoj kiel reklamado kaj belarto.</item><item><emphasis strong='true'>Larĝa Gamo</emphasis>: ĉi tiu kolorspaco estas pligrandigita versio de la Adobe RGB-kolorspaco.</item><item><emphasis strong='true'>Por-Foto</emphasis>: ĉi tiu kolorspaco estas RGB-kolorspaco, evoluigita de Kodak, kiu ofertas speciale grandan gamon desegnitan por uzo kun fotografaj eliroj en menso. </item><item><emphasis strong='true'>Propra</emphasis>: uzu propran eligan kolorspacan profilon.</item></list></para>

[ctx: @label]
en: Color Management
eo: Kolora Administrado

[ctx: @label]
en: Threshold:
eo: Sojlo:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Threshold</title><para>Set here the noise reduction threshold value to use.</para>
eo: <title>Sojlo</title><para>Agordu ĉi tie la sojlon por redukto de bruo por uzi.</para>

en: NuCore Raw Image File
eo: NuCore Kruda Bilda Dosiero

en: Canon Digital Camera RAW Image Format version 2.0
eo: Canon Digital Camera RAW Image Format versio 2.0

en: Canon Digital Camera RAW Image Format version 1.0
eo: Canon Digital Camera RAW Image Format versio 1.0

en: Kodak DC25 Digital Camera File
eo: Kodak DC25 Cifereca Fotila Dosiero

en: Leaf Raw Image File
eo: Folio Kruda Bilda Dosiero

en: Samsung Raw Image Format
eo: Formato de Kruda Bildo de Samsung

en: Canon Digital Camera RAW Image Format version 3.0
eo: Canon Digital Camera RAW Image Format versio 3.0

en: Phase One Digital Camera Raw Image Format
eo: Phase One Cifereca Fotilo Kruda Bilda Formato

en: Do you want to do this operation on all group items?
eo: Ĉu vi volas fari ĉi tiun operacion sur ĉiuj grupaj eroj?

en: Remember choice for this operation
eo: Memori elekton por ĉi tiu operacio

en: Light Table
eo: Luma Tablo

en: Renaming
eo: Alinomado

en: Import/Export tools
eo: Importi/Eksporti ilojn

en: Tools (editor, panorama, stack blending, calendar, external program)
eo: Iloj (redaktilo, panoramo, stakmiksado, kalendaro, ekstera programo)

en: Operations related to metadata, labels, ratings, tags, geolocation and rotation
eo: Operacioj rilataj al metadatenoj, etikedoj, taksoj, etikedoj, geolokigo kaj rotacio

en: Adding items to the Light Table
eo: Aldonante erojn al la Luma Tablo

en: Adding items to the Batch Queue Manager
eo: Aldonante erojn al la Batch Queue Manager

en: Opening items in the Slideshow
eo: Malfermante erojn en la Bildaprezento

en: Renaming items
eo: Renomi aĵojn

en: Passing items to import/export tools
eo: Pasante erojn por importi/eksporti ilojn

en: Several tools including the editor, panorama, stack blending, calendar, html gallery and opening with external programs
eo: Pluraj iloj inkluzive de la redaktilo, panoramo, stakmiksado, kalendaro, html-galerio kaj malfermo kun eksteraj programoj

[ctx: @item: album categories]
en: Category
eo: Kategorio

[ctx: @item: album categories]
en: Travel
eo: Vojaĝoj

[ctx: @item: album categories]
en: Holidays
eo: Ferioj

[ctx: @item: album categories]
en: Friends
eo: Amikoj

[ctx: @item: album categories]
en: Nature
eo: Naturo

[ctx: @item: album categories]
en: Party
eo: Festo

[ctx: @item: album categories]
en: Todo
eo: Fari

[ctx: @item: album categories]
en: Miscellaneous
eo: Diversaj

[ctx: <tag name> in <tag path>]
en: %1 in %2
eo: %1 en %2

[ctx: Create New Tag <tag name> in <parent tag path>]
en: Create "%1" in %2
eo: Krei "%1" en %2

en: Create "%1"
eo: Krei "%1"

en: Tag '%2' has one subtag. Deleting this will also delete the subtag.
    Do you want to continue? | Tag '%2' has %1 subtags. Deleting this will also delete the subtags.
    Do you want to continue?
eo[0]: Etikedo '%2' havas unu subetikedon. Ĝia forigo ankaŭ forigos la subetikedon.
    Ĉu vi volas daŭrigi?
eo[1]: Etikedo '%2' havas %1 subetikedojn. Ĝia forigo ankaŭ forigos la subetikedojn.
    Ĉu vi volas daŭrigi?

en: Tag '%2' is assigned to one item. Do you want to continue? | Tag '%2' is assigned to %1 items. Do you want to continue?
eo[0]: Etikedo '%2' estas atribuita al unu ero. Ĉu vi volas daŭrigi?
eo[1]: Etikedo '%2' estas atribuita al %1 eroj. Ĉu vi volas daŭrigi?

en: Delete '%1' tag?
eo: Ĉu forigi etikedon '%1'?

[ctx: @title:window]
en: Delete Tag
eo: Forviŝi etikedon

en: Tags '%1' have one or more subtags. Deleting them will also delete the subtags.
    Do you want to continue?
eo: Etikedoj '%1' havas unu aŭ plurajn subetikedojn. Forigi ilin ankaŭ forigos la subetikedojn.
    Ĉu vi volas daŭrigi?

en: Tags '%1' are assigned to one or more items. Do you want to continue?
eo: Etikedoj '%1' estas asignitaj al unu aŭ pluraj eroj. Ĉu vi volas daŭrigi?

en: Delete '%1' tag(s)?
eo: Ĉu forigi etikedon '%1'?

en: Face tag '%2' has at least one face tag child. Removing it will also remove the children.
    Do you want to continue? | Face tags '%2' have at least one face tag child. Removing them will also remove the children.
    Do you want to continue?
eo[0]: Facetikedo '%2' havas almenaŭ unu facetikedan idon. Ĝia forigo ankaŭ forigos la idojn.
    Ĉu vi volas daŭrigi?
eo[1]: Facetikedoj '%2' havas almenaŭ unu facetikedan idon. Ilia forigo ankaŭ forigos la idojn.
    Ĉu vi volas daŭrigi?

en: Face tag '%2' is assigned to at least one item. Do you want to continue? | Face tags '%2' are assigned to at least one item. Do you want to continue?
eo[0]: Facetikedo '%2' estas atribuita al almenaŭ unu ero. Ĉu vi volas daŭrigi?
eo[1]: Facetikedoj '%2' estas atribuitaj al almenaŭ unu ero. Ĉu vi volas daŭrigi?

en: Remove face tag? | Remove face tags?
eo[0]: Ĉu forigi facetikedon?
eo[1]: Ĉu forigi facetikedojn?

en: Remove the tag corresponding to this face tag from the images? | Remove the %1 tags corresponding to this face tags from the images?
eo[0]: Ĉu forigi de la bildoj la etikedon kongruantan al ĉi vizaĝetikedo?
eo[1]: Ĉu forigi de la bildoj la %1 etikedojn kongruantajn al ĉi tiuj vizaĝetikedoj?

en: Assign Rating "%1 Star"
eo: Asigni Takson "%1 Stelo"

en: Assign Pick Label "%1"
eo: Atribui Elekt-Etikedon "%1"

en: Assign Color Label "%1"
eo: Atribui Koloran Etikedon "%1"

en: Assign Tag "%1"
eo: Atribui Etikedon "%1"

[ctx: @info]
en: All Tags
eo: Ĉiuj Etikedoj

[ctx: @info]
en: Quick Access List
eo: Listo de Rapida Aliro

[ctx: @action]
en: Delete Selected from List
eo: Forigi Elektitajn el Listo

en: Add to List
eo: Aldoni al Listo

en: Add selected tags to Quick Access List
eo: Aldoni elektitajn etikedojn al Listo de Rapida Aliro

en: Delete Tags
eo: Forigi Etikedojn

en: Edit Tag Title
eo: Redakti Etikedtitolon

en: Reset Tag Icon
eo: Restarigi Etikedan Piktogramon

en: Invert Selection
eo: Inversigi elekton

en: Expand Tag Tree
eo: Vastigi Etikedarbon

en: Collapse Tag Tree
eo: Malvastigi Etikedarbon

en: Remove Tag from Images
eo: Forigi Etikedon de Bildoj

[ctx: @label]
en: Tag Properties
eo: Etikedaj Propraĵoj

[ctx: @label: tag properties]
en: &Title:
eo: &Titolo:

[ctx: @info]
en: Enter tag name here
eo: Enigu la nomon de la etikedo ĉi tie

[ctx: @label: tag properties]
en: &Icon:
eo: P&iktogramo:

[ctx: @action]
en: Reset
eo: Restarigi

[ctx: @label: tag properties]
en: &Shortcut:
eo: &Mallongigo:

[ctx: @label]
en: Note
eo: Noto

[ctx: @label]
en: This shortcut can be used to assign or unassign tag to items.
eo: Ĉi tiu ŝparvojo povas esti uzata por asigni aŭ malasigni etikedon al eroj.

[ctx: @action]
en: Save
eo: Konservi

[ctx: @action]
en: Discard
eo: Forigi

[ctx: @info]
en: Previous tags were changed. Save changes?
eo: Antaŭaj etikedoj estis ŝanĝitaj. Ĉu konservi ŝanĝojn?

[ctx: @title:window]
en: Tags Manager
eo: Etikedmanaĝero

[ctx: %2 is a comma separated list of tags to be deleted.]
en: Tag %2 has one or more subtags. Deleting it will also delete the subtags. Do you want to continue? | Tags %2 have one or more subtags. Deleting them will also delete the subtags. Do you want to continue?
eo[0]: Etikedo %2 havas unu aŭ pliajn subetikedojn. Ĝia forigo ankaŭ forigos la subetikedojn. Ĉu vi volas daŭrigi?
eo[1]: Etikedo %2 havas unu aŭ pliajn subetikedojn. Ilia forigo ankaŭ forigos la subetikedojn. Ĉu vi volas daŭrigi?

[ctx: %2 is a comma separated list of tags to be deleted.]
en: Tag %2 is assigned to one or more items. Do you want to delete it? | Tags %2 are assigned to one or more items. Do you want to delete them?
eo[0]: Etikedo %2 estas atribuita al unu aŭ pli eroj. Ĉu vi volas forigi ĝin?
eo[1]: Etikedoj %2 estas atribuitaj al unu aŭ pli eroj. Ĉu vi volas forigi ilin?

[ctx: %2 is a comma separated list of tags to be deleted.]
en: Delete tag %2? | Delete tags %2?
eo[0]: Ĉu forigi etikedon %2?
eo[1]: Ĉu forigi etikedojn %2?

[ctx: @title:window]
en: Delete tag | Delete tags
eo[0]: Forigi etikedon
eo[1]: Forigi etikedojn

en: <qt>digiKam will clean up tag metadata before setting tags from database.<br/> You may <b>lose tags</b> if you did not read tags before (by calling Read Tags from Image).<br/> Do you want to continue?</qt>
eo: <qt>digiKam purigos etikedajn metadatumojn antaŭ ol agordi etikedojn el datumbazo.<br/> Vi povas <b>perdi etikedojn</b> se vi ne legis etikedojn antaŭe (vokante Legi Etikedojn el Bildo).<br/> Ĉu vi volas daŭrigi?</qt>

en: This operation can take long time depending on collection size.
    Do you want to continue?
eo: Ĉi operacio povas daŭri longan tempon depende de la grandeco de kolekto.
    Ĉu vi volas daŭrigi?

en: This operation will wipe all tags from database only.
    To apply changes to files, you must choose write metadata to file later.
    Do you want to continue?
eo: Ĉi tiu operacio viŝos ĉiujn etikedojn nur el datumbazo.
    Por apliki ŝanĝojn al dosieroj, vi devas elekti poste skribi metadatumojn al dosiero.
    Ĉu vi volas daŭrigi?

en: Do you really want to remove the selected tag from all images? | Do you really want to remove the selected tags from all images?
eo[0]: Ĉu vi vere volas forigi la elektitan etikedon el ĉiuj bildoj?
eo[1]: Ĉu vi vere volas forigi la elektitajn etikedojn el ĉiuj bildoj?

[ctx: @action: button]
en: Organize
eo: Organizi

[ctx: @action: button]
en: Sync &Export
eo: Sinkronigi &Eksporti

en: Create Tag from Address Book
eo: Krei Etikedon el Adreslibro

en: Mark Unassigned Tags
eo: Marki Neasignitajn Etikedojn

en: Add new tag to current tag. Current tag is last clicked tag.
eo: Aldonu novan etikedon al nuna etikedo. Nuna etikedo estas laste klakita etikedo.

en: Delete selected items. Also work with multiple items, but will not delete the root tag.
eo: Forigi elektitajn erojn. Ankaŭ funkcias kun pluraj eroj, sed ne forigos la radikan etikedon.

en: Edit title from selected tag.
eo: Redaktu titolon el elektita etikedo.

en: Reset icon to selected tags. Works with multiple selection.
eo: Restarigi piktogramon al elektitaj etikedoj. Funkcias kun multobla elekto.

en: Mark all tags that are not assigned to images.
eo: Marki ĉiujn etikedojn kiuj ne estas asignitaj al bildoj.

en: Invert selection. Only visible items will be selected
eo: Inverti elekton. Nur videblaj eroj estos elektitaj

en: Selected items will be expanded
eo: Elektitaj eroj estos vastigitaj

en: Expand tag tree completely
eo: Etendi etikedarbon tute

en: Collapse tag tree completely
eo: Maletendi etikedarbon tute

en: Delete selected tag(s) from images. Works with multiple selection.
eo: Forigi elektita(j)n etikedon(j)n de bildoj. Funkcias kun multobla elekto.

en: Write Tags from Database to Image
eo: Skribi Etikedojn de Datumaro al Bildo

en: Read Tags from Image
eo: Legi Etikedojn el Bildo

en: Wipe all tags from Database only
eo: Forviŝi ĉiujn etikedojn nur el datumbazo

en: Write Tags Metadata to Image.
eo: Skribi Etikedojn Metadatumojn al Bildo.

en: Read tags from Images into Database. Existing tags will not be affected
eo: Legi etikedojn de Bildoj en datumbazon. Ekzistantaj etikedoj ne estos tuŝitaj

en: Delete all tags from database only. Will not sync with files. Proceed with caution.
eo: Forigi ĉiujn etikedojn nur el datumbazo. Ne sinkroniĝos kun dosieroj. Sekvu singarde.

[ctx: @info]
en: Online help about tags management
eo: Enreta helpo pri mastrumado de etikedoj

en: Toggle Auto
eo: Ŝaltigi Aŭtomate

[ctx: no auto toggle]
en: None
eo: Neniu

[ctx: toggle child tags]
en: Children
eo: Infanoj

[ctx: toggle parent tag]
en: Parents
eo: Gepatroj

[ctx: toggle child and parent tags]
en: Both
eo: Ambaŭ

[ctx: @title:window]
en: New Tag
eo: Nova etikedo

[ctx: @title:window]
en: Edit Tag
eo: Redakti Etikedon

en: Enter tag name here...
eo: Enigu la nomon de la etikedo ĉi tie...

en: <p>To create new tags, you can use the following rules:</p><p><ul><li>'/' can be used to create a tags hierarchy.<br/>Ex.: <i>"Country/City/Paris"</i></li><li>',' can be used to create more than one tags hierarchy at the same time.<br/>Ex.: <i>"City/Paris, Monument/Notre-Dame"</i></li><li>If a tag hierarchy starts with '/', root tag album is used as parent.</li></ul></p>
eo: <p>Por krei novajn etikedojn, vi povas uzi la jenajn regulojn:</p><p><ul><li>'/' povas esti uzata por krei etikedhierarkion.<br/>Ekz.: <i>"Lando/Urbo/Parizo"</i></li><li>',' povas esti uzata por krei pli ol unu hierarkio de etikedoj samtempe.<br/>Ekz.: <i>"Urbo/Parizo, Monumento/Notre-Dame"</i></li><li>Se etikedhierarkio komenciĝas per '/', radika etikedalbumo estas uzata kiel gepatro.</li></ul></p>

en: &Icon:
eo: P&iktogramo:

en: &Shortcut:
eo: &Mallongigo:

en: <p><b>Note</b>: this shortcut can be used to assign or unassign tag to items.</p>
eo: <p><b>Noto</b>: ĉi tiu ŝparvojo povas esti uzata por asigni aŭ nuligi etikedon al eroj.</p>

en: <b>Create New Tag</b>
eo: <b>Krei Novan Etikedon</b>

en: <b>Create New Tag in<br/>"%1"</b>
eo: <b>Krei Novan Etikedon en<br/>"%1"</b>

en: <b>Properties of Tag<br/>"%1"</b>
eo: <b>Propertoj de Etikedo<br/>"%1"</b>

[ctx: @title:window]
en: Tag Creation Error
eo: Eraro pri Kreado de Etikedoj

en: An error occurred during tag creation:
eo: Eraro okazis dum kreado de etikedo:

en: Tag Path
eo: Etikedvojo

en: Expand all Tags
eo: Vastigi ĉiujn Etikedojn

en: Collapse all Tags
eo: Malvastigi ĉiujn Etikedojn

en: Expand Selected Recursively
eo: Vastigi Elektiton Rekursie

en: No Recently Assigned Tags
eo: Neniuj Lastatempe Asignitaj Etikedoj

en: Recently Assigned Tags
eo: Lastatempe Asignitaj Etikedoj

en: Add New Tag...
eo: Aldoni novan etikedon...

en: More Tags...
eo: Pli da Etikedoj...

en: Assign this Tag
eo: Atribui ĉi tiun Etikedon

en: Remove this Tag
eo: Forigi ĉi tiun Etikedon

en: Go to this Tag
eo: Iri al ĉi tiu Etikedo

en: Enter the Informative Provider Reference here. I.P.R is a name registered with the XMP/NAA, identifying the provider that provides an indicator of the content. The default value for the I.P.R is "XMP" if a standard Reference Code is used.
eo: Enigu la Informan Provizan Referencon ĉi tie. I.P.R estas nomo registrita kun la XMP/NAA, identigante la provizanton kiu disponigas indikilon de la enhavo. La defaŭlta valoro por la I.P.R estas "XMP" se norma Referencokodo estas uzata.

en: Enter the Subject Reference Number here. Provides a numeric code to indicate the Subject Name plus optional Subject Matter and Subject Detail Names in the language of the service. Subject Reference is a number from the range 01000000 to 17999999 and represent a language independent international reference to a Subject. A Subject is identified by its Reference Number and corresponding Names taken from a standard lists given by XMP/NAA. If a standard reference code is used, these lists are the English language reference versions. This field is limited to 8 digit code.
eo: Enigu la Tem-Referencan Numeron ĉi tie. Provizas numeran kodon por indiki la Teman Nomon plus laŭvolajn Temajn kaj Tem-Detalajn Nomojn en la lingvo de la servo. Subjekta Referenco estas nombro de la intervalo 01000000 ĝis 17999999 kaj reprezentas lingvosendependan internacian referencon al Subjekto. Subjekto estas identigita per sia Referenca Numero kaj ekvivalentaj Nomoj prenitaj de normaj listoj donitaj de XMP/NAA. Se norma referenckodo estas uzata, ĉi tiuj listoj estas la anglalingvaj referencversioj. Ĉi tiu kampo estas limigita al 8-cifera kodo.

en: Enter the Subject Name here. English language is used if you selected a standard XMP/NAA reference code.
eo: Enigu la Temo-Nomon ĉi tie. La angla lingvo estas uzata se vi elektis norman referenckodon XMP/NAA.

en: Enter the Subject Matter Name here. English language is used if you selected a standard XMP/NAA reference code.
eo: Enigu la Teman Nomon ĉi tie. La angla lingvo estas uzata se vi elektis norman referenckodon XMP/NAA.

en: Enter the Subject Detail Name here. English language is used if you selected a standard XMP/NAA reference code.
eo: Enigu la Temo-Detalan Nomon ĉi tie. La angla lingvo estas uzata se vi elektis norman referenckodon XMP/NAA.

[ctx: @info]
en: Here you can see the metadata template list managed by digiKam.
eo: Ĉi tie vi povas vidi la liston de ŝablonoj de metadatumoj administrita de digiKam.

[ctx: @title: template properties]
en: Title
eo: Titolo

[ctx: @title: template properties]
en: Authors
eo: Aŭtoroj

en: Author Names:
eo: Nomoj de Aŭtoroj:

en: Enter the names of the photograph's creators. Use semi-colons as separator here.
eo: Enigu la nomojn de la kreintoj de la foto. Uzu punktokomojn kiel apartigilon ĉi tie.

en: <p>This field should contain the names of the persons who created the photograph. If it is not appropriate to add the name of the photographer (for example, if the identity of the photographer needs to be protected) the name of a company or organization can also be used. Once saved, this field should not be changed by anyone.</p><p>To enter more than one name, use <b>semi-colons as separators</b>.</p><p>With IPTC, this field is limited to 32 characters.</p>
eo: <p>Ĉi tiu kampo devus enhavi la nomojn de la personoj kiuj kreis la foton. Se ne taŭgas aldoni la nomon de la fotisto (ekzemple, se la identeco de la fotisto devas esti protektita) la nomo de firmao aŭ organizo ankaŭ povas esti uzata. Post konservita, ĉi tiu kampo ne devus esti ŝanĝita de neniu.</p><p>Por enigi pli ol unu nomon, uzu <b>duonkolon kiel apartigilojn</b>.</p><p>Kun IPTC, ĉi tiu kampo estas limigita al 32 signoj.</p>

en: Authors' Positions:
eo: Pozicioj de aŭtoroj:

en: Enter the job titles of the authors here.
eo: Enigu la labortitolojn de la aŭtoroj ĉi tie.

en: <p>This field should contain the job titles of the authors. Examples might include titles such as: Staff Photographer, Freelance Photographer, or Independent Commercial Photographer. Since this is a qualifier for the Author field, the Author field must also be filled out.</p><p>With IPTC, this field is limited to 32 characters.</p>
eo: <p>Ĉi tiu kampo devus enhavi la labortitolojn de la aŭtoroj. Ekzemploj povus inkluzivi titolojn kiel: Kunlabora Fotisto, Sendependa Fotisto aŭ Sendependa Komerca Fotisto. Ĉar ĉi tio estas kvalifikilo por la kampo Aŭtoro, la kampo Aŭtoro ankaŭ devas esti plenigita.</p><p>Kun IPTC, ĉi tiu kampo estas limigita al 32 signoj.</p>

en: Enter the photograph credit here.
eo: Enigu la fotkrediton ĉi tie.

en: <p>(synonymous to Provider): Use the Provider field to identify who is providing the photograph. This does not necessarily have to be the author. If a photographer is working for a news agency such as Reuters or the Associated Press, these organizations could be listed here as they are "providing" the image for use by others. If the image is a stock photograph, then the group (agency) involved in supplying the image should be listed here.</p><p>With IPTC, this field is limited to 32 characters.</p>
eo: <p>(sinonime al Provizanto): Uzu la kampon Provizanto por identigi kiu provizas la foton. Ĉi tio ne nepre devas esti la aŭtoro. Se fotisto laboras por novaĵagentejo kiel Reuters aŭ Associated Press, ĉi tiuj organizoj povus esti listigitaj ĉi tie ĉar ili "provizas" la bildon por uzo de aliaj. Se la bildo estas stoka foto, tiam la grupo (agentejo) implikita en liverado de la bildo estu listigita ĉi tie.</p><p>Kun IPTC, ĉi tiu kampo estas limigita al 32 signoj.</p>

en: Enter the copyright notice to identify the current owner(s) of the copyright here.
eo: Enigu la kopirajto-avizon por identigi la nunan(j)n posedanto(j)n de la kopirajto ĉi tie.

en: <p>The Copyright Notice should contain any necessary copyright notice for claiming the intellectual property, and should identify the current owner(s) of the copyright for the photograph. Usually, this would be the photographer, but if the image was done by an employee or as work-for-hire, then the agency or company should be listed. Use the form appropriate to your country. USA: &copy; {date of first publication} name of copyright owner, as in "&copy;2005 John Doe." Note, the word "copyright" or the abbreviation "copr" may be used in place of the &copy; symbol. In some foreign countries only the copyright symbol is recognized and the abbreviation does not work. Furthermore the copyright symbol must be a full circle with a "c" inside; using something like (c) where the parentheses form a partial circle is not sufficient. For additional protection worldwide, use of the phrase, "all rights reserved" following the notice above is encouraged. 
    In Europe you would use: Copyright {Year} {Copyright owner}, all rights reserved. 
    In Japan, for maximum protection, the following three items should appear in the copyright field of the IPTC Core: (a) the word, Copyright; (b) year of the first publication; and (c) name of the author. You may also wish to include the phrase "all rights reserved".</p><p>With XMP, you can include more than one copyright string using different languages.</p><p>With IPTC, this field is limited to 128 characters.</p>
eo: <p>La Kopirajta Avizo devus enhavi ajnan necesan kopirajton por postuli la intelektan proprieton, kaj devus identigi la nunan posedanton(j)n de la kopirajto por la foto. Kutime, ĉi tio estus la fotisto, sed se la bildo estis farita de dungito aŭ kiel dungito, tiam la agentejo aŭ kompanio devus esti listigita. Uzu la formularon taŭgan al via lando. Usono: © {dato de unua publikigo} nomo de kopirajtoposedanto, kiel en "©2005 John Doe." Notu, la vorto "kopirajto" aŭ la mallongigo "copr" povas esti uzata anstataŭ la © simbolo. En kelkaj eksterlandoj nur la kopirajta simbolo estas rekonita kaj la mallongigo ne funkcias. Krome la kopirajta simbolo devas esti plena cirklo kun "c" interne; uzi ion kiel (c) kie la krampoj formas partan cirklon ne sufiĉas. Por plia protekto tutmonde, uzado de la frazo "ĉiuj rajtoj rezervitaj" sekvante la supran avizon estas kuraĝigita. 
    En Eŭropo vi uzus: Kopirajto {Jaro} {Kopirajto posedanto}, ĉiuj rajtoj rezervitaj. 
    En Japanio, por maksimuma protekto, la jenaj tri eroj aperu en la aŭtorrajtokampo de la IPTC Kerno: (a) la vorto, Kopirajto; (b) jaro de la unua publikigo; kaj (c) nomo de la aŭtoro. Vi eble ankaŭ volas inkludi la frazon "ĉiuj rajtoj rezervitaj".</p><p>Kun XMP, vi povas inkluzivi pli ol unu kopirajtan ĉenon uzante malsamajn lingvojn.</p><p>Kun IPTC, ĉi tiu kampo estas limigita al 128 signoj.</p>

en: Enter the list of instructions on how a resource can be legally used here.
eo: Enigu la liston de instrukcioj pri kiel rimedo povas esti laŭleĝe uzata ĉi tie.

en: <p>The Right Usage Terms field should be used to list instructions on how a resource can be legally used.</p><p>With XMP, you can include more than one right usage terms string using different languages.</p><p>This field does not exist with IPTC.</p>
eo: <p>La kampo Ĝusta uzado-kondiĉoj devus esti uzata por listigi instrukciojn pri kiel rimedo povas esti laŭleĝe uzata.</p><p>Kun XMP, vi povas inkluzivi pli ol unu ĝustan uzadon-ĉenon uzante malsamajn lingvojn.</p><p>Ĉi tiu kampo ne ekzistas kun IPTC.</p>

[ctx: @label: template properties]
en: Source:
eo: Fonto:

en: Enter the original owner of the photograph here.
eo: Enigu la originan posedanton de la foto ĉi tie.

en: <p>The Source field should be used to identify the original owner or copyright holder of the photograph. The value of this field should never be changed after the information is entered following the image's creation. While not yet enforced by the custom panels, you should consider this to be a "write-once" field. The source could be an individual, an agency, or a member of an agency. To aid in later searches, it is suggested to separate any slashes "/" with a blank space. Use the form "photographer / agency" rather than "photographer/agency." Source may also be different from Creator and from the names listed in the Copyright Notice.</p><p>With IPTC, this field is limited to 32 characters.</p>
eo: <p>La kampo Fonto estu uzata por identigi la originan posedanton aŭ posedanton de kopirajto de la foto. La valoro de ĉi tiu kampo neniam devus esti ŝanĝita post kiam la informo estas enigita post la kreado de la bildo. Kvankam ankoraŭ ne estas devigita de la laŭmendaj paneloj, vi devus konsideri ĉi tion kiel "skribo-unufoje" kampo. La fonto povus esti individuo, agentejo aŭ membro de agentejo. Por helpi en postaj serĉoj, oni sugestas apartigi iujn ajn oblikvojn "/" per malplena spaco. Uzu la formularon "fotisto/agentejo" prefere ol "fotisto/agentejo." Fonto ankaŭ povas esti malsama de Kreinto kaj de la nomoj listigitaj en la Kopirajto-Avizo.</p><p>Kun IPTC, ĉi tiu kampo estas limigita al 32 signoj.</p>

en: Instructions:
eo: Instrukcioj:

en: Enter the editorial notice here.
eo: Enigu la redakcian avizon ĉi tie.

en: <p>The Instructions field should be used to list editorial instructions concerning the use of photograph.</p><p>With IPTC, this field is limited to 256 characters.</p>
eo: <p>La kampo Instrukcioj estu uzata por listigi redakciajn instrukciojn pri la uzo de foto.</p><p>Kun IPTC, ĉi tiu kampo estas limigita al 256 signoj.</p>

en: Rights
eo: Rajtoj

en: Enter the city of contents here.
eo: Enigu la urbon de enhavo ĉi tie.

en: <p>This field should contain the name of the city where the photograph was taken.</p>
eo: <p>Ĉi tiu kampo devus enhavi la nomon de la urbo kie la foto estis farita.</p>

en: Enter the city sublocation of contents here.
eo: Enigu la urbon sublokon de enhavo ĉi tie.

en: <p>This field should contain the sublocation of the city where the photograph was taken.</p>
eo: <p>Ĉi tiu kampo devus enhavi la sublokon de la urbo kie la foto estis farita.</p>

en: Enter the province or state of contents here.
eo: Enigu la provincon aŭ staton de enhavo ĉi tie.

en: <p>This field should contain the province or state where the photograph was taken.</p>
eo: <p>Ĉi tiu kampo devus enhavi la provincon aŭ ŝtaton kie la foto estis farita.</p>

en: <p>Select here the country where the photograph was taken.</p>
eo: <p>Elektu ĉi tie la landon kie la foto estis farita.</p>

en: Enter the city name of the lead author here.
eo: Enigu ĉi tie la urbonomon de la ĉefa aŭtoro.

en: <p>This field should contain the city name where the lead author lives.</p>
eo: <p>Ĉi tiu kampo devus enhavi la urbonomon kie loĝas la ĉefaŭtoro.</p>

en: Enter the country name of the lead author here.
eo: Enigu ĉi tie la landonomon de la ĉefa aŭtoro.

en: <p>This field should contain the country name where the lead author lives.</p>
eo: <p>Ĉi tiu kampo devus enhavi la landonomon kie loĝas la ĉefa aŭtoro.</p>

[ctx: @label: template properties]
en: Address:
eo: Adreso:

en: Enter the address of the lead author here.
eo: Enigu la adreson de la ĉefa aŭtoro ĉi tie.

en: <p>This field should contain the address where the lead author lives.</p>
eo: <p>Ĉi tiu kampo devus enhavi la adreson kie loĝas la ĉefaŭtoro.</p>

en: Postal Code:
eo: Poŝtkodo:

en: Enter the postal code of the lead author here.
eo: Enigu ĉi tie la poŝtkodon de la ĉefa aŭtoro.

en: <p>This field should contain the postal code where the lead author lives.</p>
eo: <p>Ĉi tiu kampo devus enhavi la poŝtkodon kie loĝas la ĉefa aŭtoro.</p>

en: Province:
eo: Provinco:

en: Enter the province of the lead author here.
eo: Enigu ĉi tie la provincon de la ĉefa aŭtoro.

en: <p>This field should contain the province where the lead author lives.</p>
eo: <p>Ĉi tiu kampo devus enhavi la provincon kie loĝas la ĉefa aŭtoro.</p>

[ctx: @label: template properties]
en: Email:
eo: Retpoŝto:

en: Enter the email of the lead author here.
eo: Enigu la retpoŝton de la ĉefa aŭtoro ĉi tie.

en: <p>This field should contain the email of the lead author.</p>
eo: <p>Ĉi tiu kampo devus enhavi la retpoŝton de la ĉefa aŭtoro.</p>

en: Enter the phone number of the lead author here.
eo: Enigu ĉi tie la telefonnumeron de la ĉefa aŭtoro.

en: <p>This field should contain the phone number of the lead author.</p>
eo: <p>Ĉi tiu kampo devus enhavi la telefonnumeron de la ĉefa aŭtoro.</p>

en: Enter the web site URL of the lead author here.
eo: Enigu la retejon URL de la ĉefa aŭtoro ĉi tie.

en: <p>This field should contain the web site URL of the lead author.</p>
eo: <p>Ĉi tiu kampo devus enhavi la retretejan URL de la ĉefaŭtoro.</p>

en: Subjects
eo: Temoj

en: Template:
eo: Ŝablono:

en: Open metadata template editor
eo: Malfermi metadatuman ŝablonan redaktilon

en: <p>Select here the action to perform using the metadata template.</p><p><b>To remove</b>: delete already-assigned template.</p><p><b>Do not change</b>: Do not touch template information.</p><p>All other values are template titles managed by digiKam. Selecting one will assign information as well.</p>
eo: <p>Elekti ĉi tie la agon por plenumi uzante la metadatuman ŝablonon.</p><p><b>Por forigi</b>: forigu jam atribuitan ŝablonon.</p><p><b>Ne ŝanĝi</b>: Ne tuŝu ŝablonan informon.</p><p>Ĉiuj aliaj valoroj estas ŝablonaj titoloj administritaj de digiKam. Elektante unu atribuos informojn ankaŭ.</p>

en: To remove
eo: Forigi

en: Do not change
eo: Ne ŝanĝi

en: Names:
eo: Nomoj:

en: Usages:
eo: Uzoj:

en: No or invalid size specified
eo: Neniu aŭ nevalida grandeco specifita

en: Thumbnail is null
eo: Bildeto estas nula

en: File does not exist or is not a file
eo: Dosiero ne ekzistas aŭ ne estas dosiero

en: Cannot create thumbnail for %1
eo: Ne povas krei miniaturon por %1

[ctx: @title:window]
en: Failed to Initialize Thumbnails Database
eo: Malsukcesis Pravalorizi Datumbazon de Bildetoj

en: Error message: %1
eo: Erarmesaĝo: %1

[ctx: @title:window]
en: Determine Time Difference With Clock Photo
eo: Determini Tempo Diferencon Kun Horloĝo Foto

en: Load different photo
eo: Ŝargi malsaman foton

en: If you have a photo in your set with a clock or another external time source on it, you can load it here and set the indicator to the (date and) time displayed. The difference of your internal camera clock will be determined from this setting.
eo: Se vi havas foton en via aro kun horloĝo aŭ alia ekstera tempofonto sur ĝi, vi povas ŝargi ĝin ĉi tie kaj agordi la indikilon al la (dato kaj) horo montrita. La diferenco de via interna fotila horloĝo estos determinita laŭ ĉi tiu agordo.

en: <font color="red"><b>Could not load<br/>image %1.</b></font>
eo: <font color="red"><b>Ne eblis ŝargi<br/>bildon %1.</b></font>

en: The clock date and time:
eo: La horloĝo dato kaj horo:

en: Select Image to Extract Clock Photo
eo: Elekti Bildon por Eltiri Horloĝan Foton

en: %1 timestamp
eo: %1 tempomarko

en: File name timestamp
eo: Dosiernomo tempomarko

en: File last modified
eo: Dosiero laste modifita

en: EXIF: created
eo: EXIF: kreita

en: EXIF: original
eo: EXIF: originala

en: EXIF: digitized
eo: EXIF: ciferecigita

en: IPTC: created
eo: IPTC: kreita

en: XMP: created
eo: XMP: kreita

en: EXIF: created (fuzzy)
eo: EXIF: kreita (malklara)

en: EXIF: original (fuzzy)
eo: EXIF: originala (malklara)

en: EXIF: digitized (fuzzy)
eo: EXIF: ciferecigita (malklara)

en: Reset to current date
eo: Restarigi al nuna dato

[ctx: copy timestamp as well]
en: Copy value
eo: Kopii valoron

[ctx: add a fixed timestamp to date]
en: Add
eo: Aldoni

[ctx: subtract a fixed timestamp to date]
en: Subtract
eo: Subtrahi

[ctx: interval time stamp to the next image]
en: Interval
eo: Intervalo

[ctx: time adjust offset, days value label]
en: days
eo: tagoj

en: Determine difference from clock photo
eo: Determini diferencon de horloĝa foto

en: Either click or drag'n drop a photo on the button to choose a clock photo
eo: Aŭ alklaku aŭ trenu kaj faligu foton sur la butonon por elekti horloĝan foton

en: Update only existing timestamps
eo: Ĝisdatigi nur ekzistantajn tempomarkojn

en: EXIF: Thumbnail
eo: EXIF: Bildeto

en: Timestamp Adjustments
eo: Timestamp-alĝustigoj

[ctx: Effect: No Effect]
en: None
eo: Neniu

[ctx: Effect: KenBurnsZoomIn]
en: Ken Burns - Camera Zoom In
eo: Ken Burns - Fotilo Zoom En

[ctx: Effect: KenBurnsZoomOut]
en: Ken Burns - Camera Zoom Out
eo: Ken Burns - Fotilo Zoom Out

[ctx: Effect: KenBurnsPanLR]
en: Ken Burns - Camera Pan Left to Right
eo: Ken Burns - Fotila Pano De Maldekstre al Dekstre

[ctx: Effect: KenBurnsPanRL]
en: Ken Burns - Camera Pan Right to Left
eo: Ken Burns - Fotilo Pajno Dekstren al Maldekstre

[ctx: Effect: KenBurnsPanTB]
en: Ken Burns - Camera Pan Top to Bottom
eo: Ken Burns - Fotilo Pan Top to Fund

[ctx: Effect: KenBurnsPanBT]
en: Ken Burns - Camera Pan Bottom to Top
eo: Ken Burns - Fotilo Pan Fundo al Supre

[ctx: Effect: Random Effect]
en: Random
eo: Hazarda

[ctx: Transition: No Transition]
en: None
eo: Neniu

[ctx: Transition: Chess Board]
en: Chess Board
eo: Ŝaktabulo

[ctx: Transition: Sweep]
en: Sweep
eo: Balai

[ctx: Transition: Mosaic]
en: Mosaic
eo: Mozaiko

[ctx: Transition: Cubism]
en: Cubism
eo: Kubismo

[ctx: Transition: Growing]
en: Growing
eo: Kreskante

[ctx: Transition: Horizontal Lines]
en: Horizontal Lines
eo: Horizontalaj Linioj

[ctx: Transition: Vertical Lines]
en: Vertical Lines
eo: Vertikalaj Linioj

[ctx: Transition: Circle Out]
en: Circle Out
eo: Cirklo eksteren

[ctx: Transition: Multi-Circle Out]
en: Multi-Circle Out
eo: Mult-Circlo eksteren

[ctx: Transition: Spiral In]
en: Spiral In
eo: Spiralo Enen

[ctx: Transition: Blobs]
en: Blobs
eo: Bloboj

[ctx: Transition: Fade]
en: Fade
eo: Dissolvi

[ctx: Transition: SlideL2R]
en: Slide Left to Right
eo: Glitu de Maldekstre Dekstren

[ctx: Transition: SlideR2L]
en: Slide Right to Left
eo: Gliti de Dekstre Maldekstren

[ctx: Transition: SlideT2B]
en: Slide Top to Bottom
eo: Gliti de Supre Malsupren

[ctx: Transition: SlideB2T]
en: Slide Bottom to Top
eo: Gliti de Malsupre Supren

[ctx: Transition: PushL2R]
en: Push Left to Right
eo: Premi de Maldekstre Dekstren

[ctx: Transition: PushR2L]
en: Push Right to Left
eo: Premi de Dekstre Maldekstren

[ctx: Transition: PushT2B]
en: Push Top to Bottom
eo: Premu de Supre Malsupren

[ctx: Transition: PushB2T]
en: Push Bottom to Top
eo: Premi de Malsupre Supren

[ctx: Transition: SwapL2R]
en: Swap Left to Right
eo: Interŝanĝi de Maldekstre Dekstren

[ctx: Transition: SwapR2L]
en: Swap Right to Left
eo: Interŝanĝi Dekstren al Maldekstre

[ctx: Transition: SwapT2B]
en: Swap Top to Bottom
eo: Interŝanĝi Supre al Malsupro

[ctx: Transition: SwapB2T]
en: Swap Bottom to Top
eo: Interŝanĝi Malsupron al Supre

[ctx: Transition: BlurIn]
en: Blur In
eo: Malklarigi En

[ctx: Transition: Random Effect]
en: Random
eo: Hazarda

en: A complete, cross-platform solution to record, convert and stream audio and video.
eo: Kompleta, plurplatforma solvo por registri, konverti kaj flui audaĵojn kaj vidaĵojn.

[ctx: Video Codec X264]
en: High Quality H.264 AVC/MPEG-4 AVC
eo: Altkvalita H.264 AVC/MPEG-4 AVC

[ctx: Video Effect NOPLAYER]
en: None
eo: Neniu

[ctx: Video Standard INTERNAL]
en: Internal
eo: Interna

[ctx: Video Standard DESKTOP]
en: Default from Desktop
eo: Defaŭlte de Labortablo

en: Generating frames from %1 Done
eo: Finis generi kadrojn el "%1"

en: Error while creating temporary directory %1!
eo: Eraro kreante provizoran dosierujon %1!

en: Encoding frames...
eo: Ŝargante fotilojn...

en: Encoding done.
eo: Kodigo farita.

en: Error while encoding frames!
eo: Eraro kodigante kadrojn!

[ctx: @option:check]
en: Show image file name
eo: Montri bildodosiernomon

[ctx: @info]
en: Show the image file name at the bottom of the screen.
eo: Montri la bildodosiernomon ĉe la malsupro de la ekrano.

[ctx: @option:check]
en: Show image creation date
eo: Montri daton de kreo de bildo

[ctx: @info]
en: Show the image creation time/date at the bottom of the screen.
eo: Montru la kreadtempon/daton ĉe la malsupro de la ekrano.

[ctx: @option:check]
en: Show camera aperture and focal length
eo: Montri fotilan aperturon kaj fokusan distancon

[ctx: @info]
en: Show the camera aperture and focal length at the bottom of the screen.
eo: Montru la fotilan aperturon kaj fokusan distancon ĉe la fundo de la ekrano.

[ctx: @option:check]
en: Show camera exposure and sensitivity
eo: Montri fotilan elmeton kaj sentemon

[ctx: @info]
en: Show the camera exposure and sensitivity at the bottom of the screen.
eo: Montru la fotilan elmeton kaj sentemon ĉe la fundo de la ekrano.

[ctx: @option:check]
en: Show camera make and model
eo: Montri markon kaj modelon de fotilo

[ctx: @info]
en: Show the camera make and model at the bottom of the screen.
eo: Montri la markon kaj modelon de la fotilo ĉe la fundo de la ekrano.

[ctx: @option:check]
en: Show camera lens model
eo: Montri fotilan lensmodelon

[ctx: @info]
en: Show the camera lens model at the bottom of the screen.
eo: Montri la fotillensmodelon ĉe la fundo de la ekrano.

[ctx: @option:check]
en: Show image caption
eo: Montri bildotekston

[ctx: @info]
en: Show the image caption at the bottom of the screen.
eo: Montri la bildotekston ĉe la malsupro de la ekrano.

[ctx: @option:check]
en: Show image title
eo: Montri bildotitolon

[ctx: @info]
en: Show the image title at the bottom of the screen.
eo: Montri la titolon de la bildo malsupre de la ekrano.

[ctx: @option:check]
en: Show image caption if it has not title
eo: Montri bildotekston se ĝi ne havas titolon

[ctx: @info]
en: Show the image caption at the bottom of the screen if no titles existed.
eo: Montri la bildotekston ĉe la malsupro de la ekrano se neniuj titoloj ekzistis.

[ctx: @option:check]
en: Show image rating
eo: Montri bildan takson

[ctx: @info]
en: Show the digiKam image rating at the bottom of the screen.
eo: Montri la bildrangigon de digiKam ĉe la fundo de la ekrano.

[ctx: @option:check]
en: Show image tags
eo: Montri bildajn etikedojn

[ctx: @info]
en: Show the digiKam image tag names at the bottom of the screen.
eo: Montri la digiKam-bildajn etikednomojn ĉe la fundo de la ekrano.

[ctx: @option]
en: On Screen Display Font:
eo: Surekrana ekrantiparo:

[ctx: @info]
en: Select here the font used to display text on the screen display .
eo: Elektu ĉi tie la tiparon uzatan por montri tekston en la ekrano.

en: An error has occurred while playing: the media is not valid
eo: Okazis eraro dum ludado: la aŭdvidaĵo ne estas valida

en: An error has occurred while playing: %1
eo: Okazis eraro ludante: %1

[ctx: pause/play video]
en: Pause/Play
eo: Paŭzo/Ludo

[ctx: capture video frame]
en: Capture
eo: Kapto

en: An error has occurred with the media player...
eo: Okazis eraro ĉe la plurmedia ludilo...

en: Toggle playing in a loop
eo: Ŝalti ludadon en buklo

[ctx: @info:tooltip]
en: Reset to default value
eo: Restarigi al defaŭlta valoro

[ctx: @title:window]
en: Navigate to %1
eo: Iri al %1

[ctx: @title: binary properties]
en: Binary
eo: Binara

[ctx: @title: binary properties]
en: Version
eo: Versio

en: Binary not found.
eo: Binaro ne trovita.

en: Minimal version number required for this binary is %1
eo: Minimuma versio-numero necesa por ĉi tiu duumaro estas %1

en: Find
eo: Trovi

en:  or <a href="%1">download</a>
eo: aŭ <a href="%1">elŝuti</a>

en: <qt><p><font color="red"><b>Warning:</b> Some necessary binaries have not been found on your system. If you have these binaries installed, please click the 'Find' button to locate them on your system, otherwise please download and install them to proceed.</font></p></qt>
eo: <qt><p><font color="red"><b>Averto:</b> Kelkaj necesaj binaroj ne estis trovitaj en via sistemo. Se vi havas ĉi tiujn binarojn instalitajn, bonvolu klaki la butonon 'Trovi' por trovi ilin en via sistemo, alie bonvolu elŝuti kaj instali ilin por daŭrigi.</font></p></qt>

en: A development version has been detect. There is no guarantee on the behavior of this binary.
eo: Disvolva versio estis detektita. Ne estas garantio pri la konduto de ĉi tiu duuma.

en: Change
eo: Ŝanĝi

en: The binary file found does not appear to be working as intended.
eo: La duuma dosiero trovita ne ŝajnas funkcii kiel intencite.

en: Browse...
eo: Foliumi...

en: If Target File Exists:
eo: Se Cela Dosiero Ekzistas:

en: Store as a different name
eo: Konservi je malsama nomo

en: Overwrite automatically
eo: Anstataŭigi aŭtomate

en: Skip automatically
eo: Salti aŭtomate

en: No options available
eo: Neniuj opcioj disponeblaj

[ctx: @title: font properties]
en: Here you can choose the font to be used.
eo: Ĉi tie vi povas elekti la tiparon por esti uzata.

[ctx: @title: font properties]
en: Requested Font
eo: Petita Tiparo

[ctx: @title: font properties]
en: Font
eo: Tiparo

[ctx: @info: font properties]
en: Enable this checkbox to change the font family settings.
eo: Ebligu ĉi tiun markobutonon por ŝanĝi la agordojn de la tiparfamilio.

[ctx: @info: font properties]
en: Change font family?
eo: Ĉu ŝanĝi tiparfamilion?

[ctx: @label: font properties]
en: Font:
eo: Tiparo:

[ctx: @title: font properties]
en: Font style
eo: Tiparo stilo

[ctx: @info: font properties]
en: Enable this checkbox to change the font style settings.
eo: Ebligu ĉi tiun markobutonon por ŝanĝi la agordojn de tiparostilo.

[ctx: @info: font properties]
en: Change font style?
eo: Ĉu ŝanĝi tiparstilon?

[ctx: @label: font properties]
en: Font style:
eo: Tiparostilo:

[ctx: @title: font properties]
en: Size
eo: Grandeco

[ctx: @info: font properties]
en: Enable this checkbox to change the font size settings.
eo: Ebligu ĉi tiun markobutonon por ŝanĝi la agordojn de la grandeco de tiparo.

[ctx: @info: font properties]
en: Change font size?
eo: Ĉu ŝanĝi tipargrandon?

[ctx: @label:listbox Font size]
en: Size:
eo: Grandeco:

[ctx: @info: font properties]
en: Here you can choose the font family to be used.
eo: Ĉi tie vi povas elekti la tiparon por esti uzata.

[ctx: @info: font properties]
en: Here you can choose the font style to be used.
eo: Ĉi tie vi povas elekti la tiparostilon por esti uzata.

[ctx: @item: font style]
en: Normal
eo: Normala

[ctx: @item: font style]
en: Italic
eo: Kursivo

[ctx: @item: font style]
en: Oblique
eo: Oblikva

[ctx: @item: font style]
en: Bold
eo: Grasa

[ctx: @item: font style]
en: Bold Italic
eo: Grasa kursivo

[ctx: @item: font size]
en: Relative
eo: Parenco

[ctx: @info: font properties]
en: Font size "fixed" or "relative" to environment
eo: Tipara grandeco "fiksita" aŭ "relativa" al medio

[ctx: @info: font properties]
en: Here you can switch between fixed font size and font size to be calculated dynamically and adjusted to changing environment (e.g. widget dimensions, paper size).
eo: Ĉi tie vi povas ŝanĝi inter fiksita tiparo kaj tiparo por esti dinamike kalkulita kaj ĝustigita al ŝanĝiĝanta medio (ekz. fenestraĵgrandeco, papera grandeco).

[ctx: @info: font properties]
en: Here you can choose the font size to be used.
eo: Ĉi tie vi povas elekti la tiparograndon por esti uzata.

[ctx: @info: font properties]
en: The Quick Brown Fox Jumps Over The Lazy Dog
eo: La Rapida Bruna Vulpo Saltas Super La Maldiligenta Hundo

[ctx: @info: font properties]
en: This sample text illustrates the current settings. You may edit it to test special characters.
eo: Ĉi tiu specimena teksto ilustras la aktualajn agordojn. Vi povas redakti ĝin por testi specialajn signojn.

[ctx: @info: font style]
en: Normal
eo: Normala

[ctx: @info: font style]
en: Italic
eo: Kursivo

[ctx: @info: font style]
en: Oblique
eo: Oblikva

en: System Font
eo: Sistema Tiparo

en: Custom Font
eo: Propra Tiparo

en: Choose...
eo: Elekti...

en: Loading...
eo: Ŝargante...

en: Embedded JPEG Preview
eo: Enigita JPEG Antaŭrigardo

en: Half Size Raw Preview
eo: Duongranda Kruda Antaŭrigardo

en: Reduced Size Preview
eo: Reduktita Grandeco Antaŭrigardo

en: Failed to load image
eo: Malsukcesis ŝargi bildon

en: Pan the image to a region
eo: Pani la bildon al regiono

en: Show available versions in a list
eo: Montri disponeblajn versiojn en listo

en: Show available versions as a tree
eo: Montri disponeblajn versiojn kiel arbo

en: Show available versions and the applied filters in a combined list
eo: Montri disponeblajn versiojn kaj la aplikatajn filtrilojn en kombinita listo

en: Uncalibrated color space
eo: Nekalibrita kolorspaco

en: No profile available...
eo: Neniu profilo disponebla...

en: Perceptual
eo: Percepta

en: Relative Colorimetric
eo: Relativa Kolorimetria

en: Absolute Colorimetric
eo: Absoluta Kolorimetria

en: Saturation
eo: Satureco

en: <ul><li><p><b>Perceptual intent</b> causes the full gamut of the image to be compressed or expanded to fill the gamut of the destination device, so that gray balance is preserved but colorimetric accuracy may not be preserved.</p><p>In other words, if certain colors in an image fall outside of the range of colors that the output device can render, the image intent will cause all the colors in the image to be adjusted so that the every color in the image falls within the range that can be rendered and so that the relationship between colors is preserved as much as possible.</p><p>This intent is most suitable for display of photographs and images, and is the default intent.</p></li><li><p><b>Absolute Colorimetric intent</b> causes any colors that fall outside the range that the output device can render to be adjusted to the closest color that can be rendered, while all other colors are left unchanged.</p><p>This intent preserves the white point and is most suitable for spot colors (Pantone, TruMatch, logo colors, ....)</p></li><li><p><b>Relative Colorimetric intent</b> is defined such that any colors that fall outside the range that the output device can render are adjusted to the closest color that can be rendered, while all other colors are left unchanged. Proof intent does not preserve the white point.</p></li><li><p><b>Saturation intent</b> preserves the saturation of colors in the image at the possible expense of hue and lightness.</p><p>Implementation of this intent remains somewhat problematic, and the ICC is still working on methods to achieve the desired effects.</p><p>This intent is most suitable for business graphics such as charts, where it is more important that the colors be vivid and contrast well with each other rather than a specific color.</p></li></ul>
eo: <ul><li><p><b>Percepta intenco</b> igas la plenan gamon de la bildo esti kunpremita aŭ vastigita por plenigi la gamon de la cela aparato, tiel ke griza ekvilibro estas konservita sed kolorimetra precizeco eble ne estu konservita.</p><p>En aliaj vortoj, se certaj koloroj en bildo falas ekster la gamo de koloroj kiujn la eligo-aparato povas fari, la bilda intenco igos ĉiujn kolorojn en la bildo alĝustigi tiel ke la ĉiu koloro en la bildo falas en la intervalo kiu povas esti igita kaj tiel ke la rilato inter koloroj estas konservita kiel eble plej multe.</p><p>Tiu intenco estas plej taŭga por montrado de fotoj kaj bildoj, kaj estas la defaŭlta intenco.</p></li><li><p><b>Absoluta Kolorimetria intenco</b> igas iujn ajn kolorojn kiuj falas ekster la intervalo kiun la eliga aparato povas fari alĝustigi al la plej proksima koloro kiu povas estu bildigita, dum ĉiuj aliaj koloroj estas lasitaj senŝanĝaj.</p><p>Tiu intenco konservas la blankan punkton kaj plej taŭgas por makulkoloroj (Panto ne, TruMatch, logokoloroj, ....)</p></li><li><p><b>Relativa Kolorimetria intenco</b> estas difinita tia, ke ĉiuj koloroj kiuj falas ekster la intervalo kiun la eligo aparato povas bildi estas alĝustigitaj al la plej proksima koloro kiu povas esti igita, dum ĉiuj aliaj koloroj estas lasitaj senŝanĝaj. Pruva intenco ne konservas la blankan punkton.</p></li><li><p><b>Saturiĝa intenco</b> konservas la saturiĝon de koloroj en la bildo je la ebla kosto de nuanco kaj heleco.</p><p>Efektivigo de ĉi tiu intenco restas iom problema, kaj la ICC daŭre laboras pri metodoj por atingi la deziratajn efikojn.</p><p>Tiu intenco estas plej taŭga por komercaj grafikaĵoj kiel diagramoj, kie ĝi estas pli grave, ke la koloroj estu viglaj kaj bone kontrasti unu kun la alia prefere ol specifa koloro.</p></li></ul>

[ctx: @item: icc profile properties]
en: Name
eo: Nomo

[ctx: @info: icc profile properties]
en: The ICC profile product name
eo: La ICC-profila produktonomo

[ctx: @item: icc profile properties]
en: Description
eo: Priskribo

[ctx: @info: icc profile properties]
en: The ICC profile product description
eo: La ICC-profila produktopriskribo

[ctx: @item: icc profile properties]
en: Information
eo: Informo

[ctx: @info: icc profile properties]
en: Additional ICC profile information
eo: Pliaj ICC-profilaj informoj

[ctx: @item: icc profile properties]
en: Manufacturer
eo: Produktinto

[ctx: @info: icc profile properties]
en: Raw information about the ICC profile manufacturer
eo: Krudaj informoj pri la ICC-profilfabrikisto

[ctx: @item: icc profile properties]
en: Model
eo: Modelo

[ctx: @info: icc profile properties]
en: Raw information about the ICC profile model
eo: Krudaj informoj pri la ICC-profilmodelo

[ctx: @item: icc profile properties]
en: Copyright
eo: Kopirajto

[ctx: @info: icc profile properties]
en: Raw information about the ICC profile copyright
eo: Krudaj informoj pri la kopirajto pri la profila ICC

[ctx: @item: icc profile properties]
en: Profile ID
eo: Profila ID

[ctx: @info: icc profile properties]
en: The ICC profile ID number
eo: La ICC-profila ID-numero

[ctx: @item: icc profile properties]
en: Color Space
eo: Kolora Spaco

[ctx: @info: icc profile properties]
en: The color space used by the ICC profile
eo: La kolorspaco uzata de la ICC-profilo

[ctx: @item: icc profile properties]
en: Connection Space
eo: Konekta Spaco

[ctx: @info: icc profile properties]
en: The connection space used by the ICC profile
eo: La koneksa spaco uzata de la ICC-profilo

[ctx: @item: icc profile properties]
en: Device Class
eo: Aparata Klaso

[ctx: @info: icc profile properties]
en: The ICC profile device class
eo: La ICC-profila aparatklaso

[ctx: @item: icc profile properties]
en: Rendering Intent
eo: Reprezentanta Intenco

[ctx: @info: icc profile properties]
en: The ICC profile rendering intent
eo: La ICC-profila intenco

[ctx: @item: icc profile properties]
en: Profile Version
eo: Profila Versio

[ctx: @info: icc profile properties]
en: The ICC version used to record the profile
eo: La ICC-versio uzata por registri la profilon

[ctx: @item: icc profile properties]
en: CMM Flags
eo: CMM-Flagoj

[ctx: @info: icc profile properties]
en: The ICC profile color management flags
eo: La ICC-profilaj koloradministradaj flagoj

[ctx: @info: icc profile properties]
en: This area contains a CIE or chromaticity diagram.
    A CIE diagram is a representation of all the colors
    that a person with normal vision can see. This is represented
    by the colored sail-shaped area. In addition you will see a
    triangle that is superimposed on the diagram outlined in white.
    This triangle represents the outer boundaries of the color space
    of the device that is characterized by the inspected profile.
    This is called the device gamut.
    In addition there are black dots and yellow lines on the diagram.
    Each black dot represents one of the measurement points that were
    used to create this profile. The yellow line represents the
    amount that each point is corrected by the profile, and the
    direction of this correction.
eo: Ĉi tiu areo enhavas CIE aŭ kromatecdiagramon.
    CIE-diagramo estas reprezento de ĉiuj koloroj
    kiujn povas vidi homo kun normala vizio. Ĉi tio estas reprezentata
    per la kolora velforma areo. Krome vi vidos
    triangulon kiu estas supermetita al la diagramo skizita en blanka.
    Ĉi tiu triangulo reprezentas la eksterajn limojn de la kolorspaco
    e de la aparato kiu estas karakterizita per la inspektita profilo.
    Tio ĉi estas nomita la aparata gamo.
    Krome estas nigraj punktoj kaj flavaj linioj sur la diagramo.
    Ĉiu nigra punkto reprezentas unu el la mezurpunktoj, kiuj estis
    uzataj por krei ĉi tiun profilon. La flava linio reprezentas la
    vanton, ke ĉiu punkto estas korektita de la profilo, kaj la
    direkton de ĉi tiu korekto.

[ctx: @title: icc profile properties]
en: ICC Color Profile Information
eo: ICC-Kolorprofila Informo

[ctx: @info: icc profile color space]
en: RGB
eo: RVB

[ctx: @info: icc profile color space]
en: GRAY
eo: GRIZA

[ctx: @info: icc profile color space]
en: CMYK
eo: BVFN

[ctx: @info: icc profile color space]
en: Unknown
eo: Nekonata

[ctx: @info: icc profile class]
en: Input device
eo: Eniga aparato

[ctx: @info: icc profile class]
en: Display device
eo: Montra aparato

[ctx: @info: icc profile class]
en: Output device
eo: Eliga aparato

[ctx: @info: icc profile class]
en: Color space
eo: Kolora spaco

[ctx: @info: icc profile class]
en: Link device
eo: Ligi aparaton

[ctx: @info: icc profile class]
en: Abstract
eo: Abstraktaĵo

[ctx: @info: icc profile class]
en: Named color
eo: Nomita koloro

[ctx: @info: icc profile class]
en: Unknown
eo: Nekonata

[ctx: @info: icc profile redering]
en: Perceptual
eo: Percepta

[ctx: @info: icc profile redering]
en: Relative Colorimetric
eo: Relativa Kolorimetria

[ctx: @info: icc profile redering]
en: Saturation
eo: Satureco

[ctx: @info: icc profile redering]
en: Absolute Colorimetric
eo: Absoluta Kolorimetria

[ctx: @info: icc profile redering]
en: Unknown
eo: Nekonata

[ctx: @title: file open dialog]
en: ICC color profile File to Save
eo: ICC-kolorprofilo Dosiero por Konservi

[ctx: @info: file open filters]
en: ICC Files (*.icc; *.icm)
eo: ICC-dosieroj (*.icc; *.icm)

en: 1 Image | %1 Images
eo[0]: %1 Bildo
eo[1]: %1 Bildoj

[ctx: @info: item overlay]
en: Applying operation to
    the selected picture | Applying operation to 
    "%1" selected pictures
eo[0]: Aplikante operacion al
    la elektita bildo
eo[1]: Aplikante operacion al
    "%1" elektitaj bildoj

[ctx: unknown image resolution]
en: Unknown
eo: Nekonata

en: Drag to reposition
eo: Trenu por repoziciigi

en: Show Thumbbar
eo: Montri Dikfingrejon

[ctx: This is the slogan formatted string displayed in splashscreen. Please translate using short words else the slogan can be truncated.]
en: <qt><font color="white"><b>Professional</b> Photo <b>Management</b> with the Power of <b>Open Source</b></font><font color="gray"><br/><i>%1</i></font></qt>
eo: <qt><font color="white"><b>Profesia</b> Foto <b>Administrado</b> kun la Potenco de <b>Malferma Fonto</b></font><font color ="griza"><br/><i>%1</i></font></qt>

en: Professional Photo Management with the Power of Open Source
eo: Profesia Foto-Administrado kun la Potenco de Malferma Fonto

en: A KDE Family Project
eo: KDE Familia Projekto

en: (c) 2001-2024, digiKam developers team
eo: (c) 2001-2024, teamo de programistoj digiKam

en: Coordinator, Developer, and Mentoring
eo: Kunordiganto, Programisto, kaj Mentorado

en: Developer and Mentoring
eo: Ellaboranto kaj Mentorado

en: Mentoring, Port web-service tools to OAuth, factoring web service tools, and port faces recognition engine to OpenCV neural network
eo: Mentorado, portado de retservaj iloj al OAuth, factoring-retservajn ilojn, kaj portado de vizaĝa rekonmotoro al OpenCV-neŭrala reto

en: Advanced Searches Tool Improvements
eo: Pliboniĝoj pri Altnivelaj Serĉoj

en: Releases Manager
eo: Eldonmanaĝero

en: Port to Qt6,
eo: Portado al Qt6,

en: Rewrite Image Quality Sorter algorithms and Photo Focus Information Extraction, Aesthetic Detection to classify images using deep learning model,Slideshow and Presentation tools improvement
eo: Reverko algoritmojn de Ordigo de Kvalito de Bildo kaj Eltiro de Informoj de Fotofokuso, Estetika Detekto por klasifiki bildojn per profunda lernado-modelo, Plibonigo de Bildprezentoj kaj Prezentiloj.

en: MJPEGStream plugin, OCR text Converter plugin, auto-tags assignment engine
eo: MJPEGStream-kromaĵo, OCR-teksta kromprogramo, atribumotoro por aŭtomataj etikedoj

en: Minh Nghĩa Duong
eo: Minh Nghĩa Duong

en: Clustering support and improvement for Face Engine, Port Slideshow tool to plugins interface
eo: Clustering subteno kaj plibonigo por Face Engine, Port Slideshow ilo al kromprogramoj interfaco

en: Face management workflow improvements
eo: Pliboniĝoj de laborfluo pri administrado de vizaĝo

en: UPNP/DLNA export tool, and Healing clone tool for image editor
eo: UPNP/DLNA-eksportilo, kaj Resaniga klona ilo por bildredaktilo

en: Tags Manager
eo: Etikedmanaĝero

en: New OneDrive, Pinterrest, and Box export tools
eo: Novaj eksportiloj de OneDrive, Pinterrest kaj Box

en: Face-engine improvements and manual icon-view sort
eo: Pliboniĝoj de vizaĝmotoro kaj mana piktogramo-vida ordigo

en: Model/View Port of Image Editor Canvas
eo: Modelo/Vidoporto de Bildredaktila Kanvaso

en: Image Quality Sorter
eo: Ordigilo de Kvalito de Bildo

en: Face Detection
eo: Vizaĝa Detekto

en: Non-destructive image editing
eo: Ne-detrua redaktado de bildoj

en: Reverse Geo-Coding
eo: Inversa Geo-Kodigo

en: Face Recognition
eo: Vizaĝa Rekono

en: Multi-core Support in Batch Queue Manager and Mentoring
eo: Plurkerna Subteno en Batch Queue Manager kaj Mentorado

en: Smit Mehta
eo: Frapu Mehta

en: UPnP / DLNA Export tool and Mentoring
eo: UPnP / DLNA Eksporta ilo kaj Mentorado

en: Islam Wazery
eo: Islamo Wazery

en: Model/View port of Import Tool and Mentoring
eo: Model/Vida portado de Importilo kaj Mentorado

en: Video Metadata Support and Mentoring
eo: Subteno kaj Mentorado de Video Metadatumoj

en: Panorama Tool and Mentoring
eo: Panorama Ilo kaj Mentorado

en: Victor Dodon
eo: Viktoro Dodon

en: XML based GUI port of tools
eo: XML-bazita GUI-portado de iloj

en: Auto Noise Reduction
eo: Aŭtomata Bruo-Redukto

en: Windows Port and Release Manager
eo: Vindoz-porto kaj Release Manager

en: Developer and Windows port
eo: Programisto kaj Vindoza porto

en: LCMS2 library port
eo: LCMS2-biblioteka porto

en: Color Management
eo: Koloradministrado

en: MySQL interface
eo: MySQL-interfaco

en: Design, icons, logo, banner, mockup, beta tester
eo: Dezajno, piktogramoj, emblemo, standardo, maketo, beta-testilo

en: Bug reports and patches
eo: Cimraportoj kaj diakiloj

en: Webmaster
eo: Retejestro

en: Handbook writer, alpha tester, webmaster
eo: Manlibroverkisto, alfa-testilo, retejestro

en: Beta tester
eo: Beta-testilo

en: Feedback and patches. Handbook writer
eo: Reago kaj diakiloj. Manlibroverkisto

en: digiKam website banner and application icons
eo: digiKam-reteja standardo kaj aplikaĵpiktogramoj

en: Various usability fixes and general application polishing
eo: Diversaj uzeblaj korektoj kaj ĝenerala aplikaĵpoluro

en: digiKam website, Feedback
eo: digiKam-retejo, Reago

en: Bug reports, feedback and icons
eo: Cimraportoj, sugestoj kaj piktogramoj

en: Developer (2001-2005)
eo: Programisto (2001-2005)

en: Developer (2004-2005)
eo: Programisto (2004-2005)

en: Developer (2004)
eo: Ellaboranto (2004)

en: Configure Notifications
eo: Agordi sciigojn

[ctx: general keyboard shortcuts]
en: General
eo: Ĝenerale

en: Components Information
eo: Komponentoj Informoj

en: Supported RAW Cameras
eo: Subtenataj RAW-Fotiloj

en: List of Detected Hardware
eo: Listo de Detektita Aparataro

en: Donate...
eo: Doni...

en: Recipes Book...
eo: Libro de receptoj...

en: Contribute...
eo: Kontribuu...

en: Check for New Version...
eo: Kontroli Disponeblon de Nova Versio...

en: Database Statistics
eo: Statistikoj de Datumbazo

en: Toggle Left Side-bar
eo: Baskuligi Maldekstran Flankbreton

en: Toggle Right Side-bar
eo: Baskuligi Dekstran Flankbreton

en: Previous Left Side-bar Tab
eo: Antaŭa Maldekstra Flankbreto Tab

en: Next Left Side-bar Tab
eo: Sekva Maldekstra Flankbreto Tab

en: Previous Right Side-bar Tab
eo: Antaŭa Dekstra Flankbreto Tab

en: Next Right Side-bar Tab
eo: Sekva Dekstra Flankbreto Tab

en: Show Statusbar
eo: Montru Statusbreton

en: Size: %1
eo: Grandeco: %1

en: Full-screen Options
eo: Plenekranaj Opcioj

en: H&ide toolbars
eo: H&ide ilobretoj

en: Hide all toolbars when window switch in full-screen mode.
eo: Kaŝi ĉiujn ilbretojn kiam fenestroŝanĝo en plenekrana reĝimo.

en: Hide &thumbbar
eo: Kaŝi &dikeman stangon

en: Hide thumbbar view when window switch in full-screen mode.
eo: Kaŝu la bildecan vidon kiam fenestroŝanĝo en plenekrana reĝimo.

en: Hide &sidebars
eo: Kaŝi &flankbretojn

en: Hide all side-bars when window switch in full-screen mode.
eo: Kaŝu ĉiujn flankajn stangojn kiam fenestroŝanĝo en plenekrana reĝimo.

en: Hide st&atusbar
eo: Kaŝi st&atusbar

en: Hide statusbar when window switch in full-screen mode.
eo: Kaŝi statusbreton kiam fenestroŝanĝo en plenekrana reĝimo.

[ctx: default theme name]
en: Default
eo: Defaŭlta

en: EXIF viewer
eo: EXIF-spektanto

en: Makernotes viewer
eo: Vidilo de Makernotes

en: IPTC viewer
eo: IPTC-spektilo

en: XMP viewer
eo: XMP-spektilo

en: ExifTool viewer
eo: ExifTool-rigardilo

[ctx: @title: metadata properties]
en: Name
eo: Nomo

[ctx: @title: metadata properties]
en: Description
eo: Priskribo

[ctx: @action: metadata selector]
en: Select All
eo: Elekti ĉion

[ctx: @action: metadata selector]
en: Clear
eo: Forigi

[ctx: @action: metadata selector]
en: Default
eo: Defaŭlta

en: ExifTool is a platform-independent command-line application for reading, writing and editing meta information in a wide variety of files.
eo: ExifTool estas platform-sendependa komandlinia aplikaĵo por legi, skribi kaj redakti metainformojn en ampleksa vario de dosieroj.

[ctx: @info]
en: %1 is an open-source software program for reading, writing, and manipulating multimedia files. It is platform independent available as a command-line application. ExifTool is commonly incorporated into different types of digital workflows and supports many types of metadata including Exif, IPTC, XMP, JFIF, GeoTIFF, ICC Profile, Photoshop IRB, as well as the manufacturer-specific metadata formats of many digital cameras.
    
    Here you can configure location where ExifTool binary is located. Application will try to find this binary automatically if they are already installed on your computer.
eo: %1 estas malfermfonta programaro por legi, skribi kaj manipuli plurmediajn dosierojn. Ĝi estas platformo sendependa disponebla kiel komandlinia aplikaĵo. ExifTool estas kutime integrigita en malsamaj specoj de ciferecaj laborfluoj kaj subtenas multajn specojn de metadatenoj inkluzive de Exif, IPTC, XMP, JFIF, GeoTIFF, ICC Profile, Photoshop IRB, same kiel la fabrik-specifajn metadatumojn de multaj ciferecaj fotiloj.
    
    Ĉi tie vi povas agordi lokon kie ExifTool duuma troviĝas. Apliko provos trovi ĉi tiun binaron aŭtomate se ili jam estas instalitaj en via komputilo.

[ctx: @title: group]
en: Supported File Formats
eo: Subtenataj Dosieraj Formatoj

[ctx: @title: column]
en: Extension
eo: Etendaĵo

[ctx: @title: column]
en: Read
eo: Legi

[ctx: @title: column]
en: Write
eo: Skribi

[ctx: @title: column]
en: Description
eo: Priskribo

[ctx: @info: status]
en: yes
eo: jes

[ctx: @info: status]
en: no
eo: ne

[ctx: @action: button]
en: Open Setup Dialog...
eo: Malfermi Agordan Dialogon...

en: <b>Title: </b><p>%1</p><b>Value: </b><p>%2</p><b>Description: </b><p>%3</p>
eo: <b>Titolo: </b><p>%1</p><b>Valoro: </b><p>%2</p><b>Priskribo: </b><p>%3 </p>

en: AXS File Concatenation Protocol
eo: AXS-Protokolo pri Konkatenado de Dosieroj

en: Audio Interchange File Format
eo: Formato de Dosiero de Audio Interŝanĝo

en: JPEG Meta Information Level 0
eo: JPEG Metainformnivelo 0

en: JPEG Meta Information Level 1
eo: JPEG Meta Informo-Nivelo 1

en: JPEG Meta Information Level 11
eo: JPEG Metainformnivelo 11

en: JPEG Meta Information Level 12
eo: JPEG Metainformnivelo 12

en: JPEG Meta Information Level 13
eo: JPEG Metainformnivelo 13

en: JPEG Meta Information Level 14
eo: JPEG Metainformnivelo 14

en: JPEG Meta Information Level 15
eo: JPEG Metainformnivelo 15

en: JPEG Meta Information Level 4
eo: JPEG Metainformnivelo 4

en: JPEG Meta Information Level 5
eo: JPEG Meta-Informnivelo 5

en: JPEG Meta Information Level 6
eo: JPEG Metainformnivelo 6

en: JPEG Meta Information Level 8
eo: JPEG Metainformnivelo 8

en: Audible Audiobook
eo: Aŭdebla Aŭdlibro

en: Canon Camera Information
eo: Kanono Fotilaj Informoj

en: Canon Recipe Data Information
eo: Informoj pri Datumoj pri Kanono

en: Derived Convenience Tags
eo: Derivitaj Konvenaj Etikedoj

en: Digital Imaging and Communications in Medicine
eo: Cifereca Bildigo kaj Komunikadoj en Medicino

en: Digital Negative
eo: Cifereca Negativo

en: Digital Video
eo: Cifereca Video

en: DjVu image
eo: DjVu bildo

en: Photoshop Save for Web
eo: Photoshop Konservu por Retejo

en: DOS/Windows executable
eo: rulebla DOS/Vindozo

en: Exchangeable Image File Format metadata
eo: Interŝanĝebla Bilda Dosiera Formato metadatenoj

en: Flexible Image Transport System
eo: Fleksebla Bilda Transportsistemo

en: Free Lossless Audio Codec
eo: Libera Senperda Aŭdio-Kodeko

en: FLIR Thermal Imaging Camera Information
eo: FLIR Termika Bildiga Fotilo Informoj

en: File System Information
eo: Informoj pri Dosiera Sistemo

en: Macromedia/Adobe Flash Information
eo: Informoj pri Macromedia/Adobe Flash

en: FlashPix Information
eo: FlashPix Informoj

en: Font Name Tags
eo: Tiparo Nomo Etikedoj

en: FotoWare FotoStation Information
eo: Informoj pri FotoWare FotoStation

en: GNU Image Manipulation Program
eo: GNU-Programo pri Manipulado de Bildoj

en: Geolocated Tagged Image File Format
eo: Geolokita Etikedita Bilda Dosiera Formato

en: GoPro Tags
eo: GoPro-Etikedoj

en: H.264 Video Streams Information
eo: Informoj pri H.264 Videofluoj

en: HyperText Markup Language
eo: HiperTeksta Markada Lingvo

en: International Color Consortium Color Profile
eo: Internacia Kolora Konsorcio Kolora Profilo

en: ID3 And Lyrics3 information
eo: ID3 Kaj Lyrics3 informoj

en: International Press Telecommunications Council
eo: Internacia Gazetara Telekomunika Konsilio

en: ISO 9660 Disk Image
eo: ISO 9660 Diska Bildo

en: iTunes Cover Flow Artwork
eo: iTunes Cover Flow Artaĵo

en: JPEG File Interchange Format
eo: JPEG Dosiera Interŝanĝa Formato

en: Joint Photographic Experts Group
eo: Komuna Grupo de Fotografiaj Fakuloj

en: JavaScript Object Notation
eo: JavaScript Objekta Notacio

en: Joint Photographic Experts Group 2000
eo: Komuna Fotografia Ekspertgrupo 2000

en: Creo Leaf Capture Information
eo: Informoj pri Kapto de Kreo Folio

en: MPEG-2 Transport Stream
eo: MPEG-2 Transporta Rojo

en: Meta Information Encapsulation
eo: Enkapsuligo de Meta Informo

en: Magick Image File Format
eo: Magick Bilda Dosiera Formato

en: Multiple-image Network Graphics
eo: Plurbildaj Retaj Grafikoj

en: JVC Canon and Panasonic Camcorders Information
eo: Informoj pri JVC Canon kaj Panasonic Camcorders

en: Musepack Audio Information
eo: Musepack Aŭdiaj Informoj

en: CIPA Multi-Picture Format Specification
eo: Specifo de Multi-Bilda Formato de CIPA

en: Material Exchange Format
eo: Materiala Interŝanĝa Formato

en: Maker Notes Information
eo: Informoj pri Notoj de Faranto

en: Matroska Audio/Video/Subtitle Information
eo: Matroska Audio/Video/Subtitolaj Informoj

en: Meta Information
eo: Meta Informoj

en: Ogg Bitstream Container
eo: Ogg Bitstream Ujo

en: Open Extended Range
eo: Malfermi Etendan Gamon

en: Apple Picture Information
eo: Apple Bildaj Informoj

en: Apple Property List
eo: Listo de Proprecoj de Apple

en: Portable Network Graphics
eo: Porteblaj Retaj Grafikoj

en: Paint Shop Pro Information
eo: Paint Shop Pro Informoj

en: Palm database, Mobipocket electronic books, and Amazon Kindle Information
eo: Palmdatumbazo, Mobipocket elektronikaj libroj, kaj Amazon Kindle Information

en: Panasonic RAW 2 Information
eo: Informoj pri Panasonic RAW 2

en: Streaming Parrot Drone Video Information
eo: Streaming Parrot Drone Video Informo

en: Photo Mechanic Trailer Information
eo: Foto Mechanic Antaŭfilmo Informoj

en: Adobe Photoshop Information
eo: Informoj pri Adobe Photoshop

en: PostScript Information
eo: PostScript Informo

en: PrintIM Information
eo: PrintIM Informoj

en: Apple QuickTime Movie Information
eo: Apple QuickTime Filmaj Informoj

en: FujiFilm RAW Format Information
eo: FujiFilm RAW Formataj Informoj

en: Resource Interchange File Format Information
eo: Informoj pri Dosiera Formato de Rimedoj

en: Mac OS Resource
eo: Rimedo de Mac OS

en: Rich Text Format
eo: Riĉa Teksta Formato

en: RGBE High Dynamic-Range
eo: RGBE Alta Dinamika Gamo

en: Rawzor Image Information
eo: Rawzor Bilda Informo

en: Real Media/Video Information
eo: Reala Media/Video-Informoj

en: Redcode RAW Video Information
eo: Redcode RAW Video Informo

en: Scalable Vector Graphics
eo: Skalebla Vektora Grafiko

en: Sigma/Foveon RAW Information
eo: Sigma/Foveon RAW Informoj

en: Sony Cameras Information
eo: Informoj pri Sony Fotiloj

en: Stereo Still Image Information
eo: Stereo-Net Bildaj Informoj

en: Ogg Theora Video Specification
eo: Ogg Theora Video Specifo

en: BitTorrent Description Information
eo: Priskribaj Informoj pri BitTorento

en: Trailer Information
eo: Antaŭfilmo Informo

en: Virtual Card Information
eo: Informoj pri Virtuala Karto

en: Ogg Vorbis Specification
eo: Ogg Vorbis Specifo

en: Windows Recorded TV Show Information
eo: Vindoza Registrita Televidspektaklo Informoj

en: Extensible Markup Language
eo: Etendebla Markada Lingvo

en: Extensible Metadata Platform
eo: Etendebla Metadatuma Platformo

en: ZIP Archive Information
eo: ZIP Arkiva Informo

en: Unavailable
eo: Nehavebla

[ctx: info]
en: Loading in progress
eo: Ŝargo en progreso

[ctx: @info: metadata view]
en: Tags filter options
eo: Etikedoj filtrilaj opcioj

[ctx: @info: metadata view]
en: Apply tags filter over metadata.
eo: Apliki etiked-filtrilon super metadatumoj.

[ctx: @action: metadata view]
en: No filter
eo: Neniu filtrilo

[ctx: @action: metadata view]
en: Photograph
eo: Foto

[ctx: @action: metadata view]
en: Custom
eo: Propra

[ctx: @action: metadata view]
en: Settings
eo: Agordo

[ctx: @info: metadata view]
en: Tools
eo: Iloj

[ctx: @info: metadata view]
en: Run tool over metadata tags.
eo: Ruli ilon sur metadatumaj etikedoj.

[ctx: @action:inmenu]
en: Save in file
eo: Konservi en dosiero

[ctx: @action:inmenu]
en: Print
eo: Presi

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy to Clipboard
eo: Kopii al la poŝo

[ctx: @info: error message]
en: Cannot load data
    from %1
    with ExifTool.
    
    %2
eo: Ne povas ŝargi datumojn
    de %1
    kun ExifTool.
    
    %2

[ctx: @info: metadata to text]
en: File name: %1 (%2)
eo: Dosiernomo: %1 (%2)

[ctx: @title:window]
en: Save ExifTool Information
eo: Konservi informojn pri ExifTool

en: Standard Exif Tags
eo: Normaj Exif-Etikedoj

en: No description available
eo: Neniu priskribo uzebla

en: EXIF File to Save
eo: EXIF-dosiero por konservi

en: EXIF binary Files (*.exif)
eo: EXIF-binaraj dosieroj (*.exif)

en: IPTC Records
eo: IPTC-Rikordoj

en: IPTC File to Save
eo: IPTC-dosiero por konservi

en: IPTC binary Files (*.iptc)
eo: IPTC-binaraj dosieroj (*.iptc)

en: MakerNote Exif Tags
eo: MakerNote Exif-etikedoj

en: Interoperability
eo: Kunfunkciebleco

en: Image Information
eo: Bilda Informo

en: Photograph Information
eo: Foto Informoj

en: Global Positioning System
eo: Tutmonda Pozicia Sistemo

en: Embedded Thumbnail
eo: Enigita Bildeto

en: IIM Envelope
eo: IIM-Koverto

en: IIM Application 2
eo: Apliko de IIM 2

en: Additional Exif Properties
eo: Pliaj Exif Propraĵoj

en: Camera Raw
eo: Fotilo Raw

en: Dublin Core
eo: Dublina Kerno

en: digiKam schema
eo: digiKam-skemo

en: Exif-specific Properties
eo: Exif-specifaj Propraĵoj

en: IPTC Core
eo: IPTC Kerno

en: IPTC Extension schema
eo: IPTC-Etendaĵo-skemo

en: Microsoft Photo
eo: Microsoft Foto

en: PLUS License Data Format Schema
eo: PLUS Licenca Datuma Formato-Skemo

en: TIFF Properties
eo: TIFF Propraĵoj

en: Basic Schema
eo: Baza Skemo

en: Basic Job Ticket
eo: Baza Laborbileto

en: Dynamic Media
eo: Dinamikaj Aŭdvidaĵoj

en: Media Management
eo: Media Administrado

en: Rights Management
eo: Administrado pri Rajtoj

en: Paged-Text
eo: Paĝita-Teksto

en: Metadata Working Group Regions
eo: Metadatumoj Laborgrupo Regionoj

en: Darwin Core
eo: Darwin Kerno

en: Adobe Lightroom Schema
eo: Adobe Lightroom Skemo

en: ACDSee XMP Schema
eo: ACDSVidu XMP-Skemon

en: Microsoft Photo 1.2 Schema
eo: Microsoft Photo 1.2 Skemo

en: KDE Image Program Interface schema
eo: Skemo de la Interfaco de Bildo-Programo de KDE

en: XMP Extended Video schema
eo: XMP Etendita Video-skemo

en: Exif 2.3 metadata for XMP
eo: Metadatenoj Exif 2.3 por XMP

en: Image Magick Attributes
eo: Image Magick Atributoj

en: Image Magick Properties
eo: Image Magick Propraĵoj

[ctx: @info: metadata clipboard]
en: File name: %1 (%2)
eo: Dosiernomo: %1 (%2)

en: XMP Schema
eo: XMP-skemo

en: XMP File to Save
eo: XMP-dosiero por konservi

en: XMP text Files (*.xmp)
eo: XMP tekstaj dosieroj (*.xmp)

[ctx: @info: color label name]
en: None
eo: Neniu

[ctx: @info: color label selector]
en: Color Label: %1
eo: Kolora Etikedo: %1

[ctx: @title: color label menu]
en: Color
eo: Koloro

[ctx: @info: pick label name]
en: None
eo: Neniu

[ctx: @info: pick lablel selector]
en: Pick Label: %1
eo: Elektu Etikedon: %1

[ctx: @title: pick label menu]
en: Pick
eo: Elekti

en: Rating
eo: Noto

[ctx: @info: language edit widget]
en: Remove entry for this language
eo: Forigi eniron por ĉi tiu lingvo

[ctx: @info: language edit widget]
en: Select item language here.
eo: Elekti objektolingvon ĉi tie.

[ctx: @info]
en: Switch to %1
eo: Ŝalti al %1

[ctx: @title:window]
en: Failed to Translate String with %1 Web-Service
eo: Malsukcesis Traduki ĉenon kun %1 Retejo

[ctx: @info]
en: Error message: %1
eo: Erarmesaĝo: %1

[ctx: @info: country code]
en: Default Language
eo: Defaŭlta Lingvo

[ctx: @info: country code]
en: Afrikaans (South Africa)
eo: La afrikansa (Sudafriko)

[ctx: @info: country code]
en: Amharic (Ethiopia)
eo: Amhara (Etiopio)

[ctx: @info: country code]
en: North Levantine Arabic (Turkey)
eo: Nord-levantina araba (Turkio)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (UAE)
eo: la araba (UAE)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Bahrain)
eo: la araba (Barejno)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Algeria)
eo: la araba (Alĝerio)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Egypt)
eo: la araba (Egiptio)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Iraq)
eo: la araba (Irako)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Israel)
eo: la araba (Israelo)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Jordan)
eo: la araba (Jordanio)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Kuwait)
eo: la araba (Kuvajto)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Lebanon)
eo: la araba (Libano)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Libya)
eo: araba (Libio)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Morocco)
eo: la araba (Maroko)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Mauritania)
eo: la araba (Maŭritanio)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Palestinian West Bank and Gaza)
eo: La araba (Palestina Cisjordanio kaj Gazao)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Oman)
eo: araba (omano)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Qatar)
eo: la araba (Kataro)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Saudi Arabia)
eo: Araba (Saŭd-Arabio)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Sudan)
eo: la araba (Sudano)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Somalia)
eo: la araba (Somalio)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Syria)
eo: la araba (Sirio)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Chad)
eo: la araba (Ĉado)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Tunisia)
eo: la araba (Tunizio)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Yemen)
eo: la araba (Jemeno)

[ctx: @info: country code]
en: Assamese (India)
eo: Bengala (Hinda)

[ctx: @info: country code]
en: Azerbaijani (Republic of Azerbaijan)
eo: Azerbajĝana (Azerbajĝano)

[ctx: @info: country code]
en: Bashkir (Russia)
eo: Baŝkiro (Rusio)

[ctx: @info: country code]
en: Bengali (Bangladesh)
eo: la bengala (Bangladeŝo)

[ctx: @info: country code]
en: Bengali (India)
eo: Bengala (Hinda)

[ctx: @info: country code]
en: Bengali (Singapore)
eo: la bengala (Singapuro)

[ctx: @info: country code]
en: Belarusian (Belarus)
eo: Belorusa (Belorusio)

[ctx: @info: country code]
en: Bulgarian (Bulgaria)
eo: Bulgara (Bulgario)

[ctx: @info: country code]
en: Tibetan (Bhutan)
eo: Tibetano (Butano)

[ctx: @info: country code]
en: Tibetan (People's Republic of China)
eo: Tibetano (Ĉina Popola Respubliko)

[ctx: @info: country code]
en: Breton (France)
eo: bretona (Francio)

[ctx: @info: country code]
en: Bosnian (Bosnia and Herzegovina)
eo: Bosnia (Bosnio kaj Hercegovino)

[ctx: @info: country code]
en: Catalan (Andorra)
eo: Kataluna (Andoro)

[ctx: @info: country code]
en: Catalan (Spain)
eo: Kataluna (Hispanio)

[ctx: @info: country code]
en: Catalan (France)
eo: Kataluna (Francio)

[ctx: @info: country code]
en: Cebuano (Philippines)
eo: Cebuano (Filipinoj)

[ctx: @info: country code]
en: Chamorro (Guam)
eo: Chamorro (Gvamo)

[ctx: @info: country code]
en: Chamorro (Northern Mariana Islands)
eo: Chamorro (Nordaj Marianoj)

[ctx: @info: country code]
en: Corsican (France)
eo: Korsika (Francio)

[ctx: @info: country code]
en: Czech (Czechia)
eo: Ĉeĥio (Ĉeĥio)

[ctx: @info: country code]
en: Welsh (United Kingdom)
eo: kimra lingvo (Unuiĝinta Reĝlando)

[ctx: @info: country code]
en: Danish (Denmark)
eo: la dana (Danio)

[ctx: @info: country code]
en: Danish (Greenland)
eo: la dana (Grenlando)

[ctx: @info: country code]
en: German (Austria)
eo: Germana (Aŭstrio)

[ctx: @info: country code]
en: German (Switzerland)
eo: Germana (Svislando)

[ctx: @info: country code]
en: German (Germany)
eo: Germana (Germanio)

[ctx: @info: country code]
en: German (Denmark)
eo: Germana (Danio)

[ctx: @info: country code]
en: German (Liechtenstein)
eo: Germana (Liĥtenŝtejno)

[ctx: @info: country code]
en: German (Luxembourg)
eo: germana (Luksemburgo)

[ctx: @info: country code]
en: Greek (Cyprus)
eo: Greka (Kipro)

[ctx: @info: country code]
en: Greek (Greece)
eo: Greka (Grekio)

[ctx: @info: country code]
en: English (Antigua and Barbuda)
eo: Angla (Antigvo kaj Barbudo)

[ctx: @info: country code]
en: English (Anguilla)
eo: la angla (Anguilo)

[ctx: @info: country code]
en: English (American Samoa)
eo: Angla (Usona Samoo)

[ctx: @info: country code]
en: English (Australia)
eo: Angla (Aŭstralio)

[ctx: @info: country code]
en: English (Barbados)
eo: la angla (Barbado)

[ctx: @info: country code]
en: English (Bermuda)
eo: la angla (Bermuda)

[ctx: @info: country code]
en: English (Brunei)
eo: la angla (Brunejo)

[ctx: @info: country code]
en: English (Bahamas)
eo: la angla (Bahamoj)

[ctx: @info: country code]
en: English (Botswana)
eo: la angla (Bocvano)

[ctx: @info: country code]
en: English (Belize)
eo: la angla (Belizo)

[ctx: @info: country code]
en: English (Canada)
eo: la angla (Kanado)

[ctx: @info: country code]
en: English (Caribbean)
eo: la angla (kariba)

[ctx: @info: country code]
en: English (Cook Islands)
eo: la angla (Kuirinsuloj)

[ctx: @info: country code]
en: English (Cameroon)
eo: la angla (Kamerunio)

[ctx: @info: country code]
en: English (Dominica)
eo: la angla (Dominiko)

[ctx: @info: country code]
en: English (Eritrea)
eo: la angla (Eritreo)

[ctx: @info: country code]
en: English (Ethiopia)
eo: la angla (Etiopio)

[ctx: @info: country code]
en: English (Fiji)
eo: la angla (Fiĝioj)

[ctx: @info: country code]
en: English (Falkland Islands)
eo: la angla (Falklandinsuloj)

[ctx: @info: country code]
en: English (Micronesia)
eo: la angla (Mikronezio)

[ctx: @info: country code]
en: English (United Kingdom)
eo: Angla (Unuiĝinta Reĝlando)

[ctx: @info: country code]
en: English (Grenada)
eo: la angla (Grenado)

[ctx: @info: country code]
en: English (Ghana)
eo: la angla (Ganao)

[ctx: @info: country code]
en: English (Gibraltar)
eo: la angla (Ĝibraltaro)

[ctx: @info: country code]
en: English (Gambia)
eo: la angla (Gambio)

[ctx: @info: country code]
en: English (Guam)
eo: la angla (Gvamo)

[ctx: @info: country code]
en: English (Guyana)
eo: la angla (Gujano)

[ctx: @info: country code]
en: English (Ireland)
eo: Angla (Irlando)

[ctx: @info: country code]
en: English (Israel)
eo: la angla (Israelo)

[ctx: @info: country code]
en: English (India)
eo: la angla (Hindio)

[ctx: @info: country code]
en: English (British Indian Ocean Territ)
eo: la angla (brita Hinda Oceana Teritorio)

[ctx: @info: country code]
en: English (Jamaica)
eo: la angla (Jamajko)

[ctx: @info: country code]
en: English (Kenya)
eo: la angla (Kenjo)

[ctx: @info: country code]
en: English (Kiribati)
eo: la angla (Kiribato)

[ctx: @info: country code]
en: English (St. Kitts-Nevis)
eo: la angla (Sankt-Kito-Neviso)

[ctx: @info: country code]
en: English (Cayman Islands)
eo: Angla ( Kajmanaj Insuloj)

[ctx: @info: country code]
en: English (St. Lucia)
eo: la angla (Skt. Lucia)

[ctx: @info: country code]
en: English (Liberia)
eo: la angla (Liberio)

[ctx: @info: country code]
en: English (Lesotho)
eo: la angla (Lezoto)

[ctx: @info: country code]
en: English (Northern Mariana Islands)
eo: Angla (Norda Marianaj Insuloj)

[ctx: @info: country code]
en: English (Montserrat)
eo: la angla (Montserato)

[ctx: @info: country code]
en: English (Malta)
eo: la angla (Malto)

[ctx: @info: country code]
en: English (Mauritius)
eo: la angla (Maŭricio)

[ctx: @info: country code]
en: English (Malawi)
eo: la angla (Malavio)

[ctx: @info: country code]
en: English (Malaysia)
eo: la angla (Malajzio)

[ctx: @info: country code]
en: English (Namibia)
eo: la angla (Namibio)

[ctx: @info: country code]
en: English (Norfolk Island)
eo: la angla (Norfolkinsulo)

[ctx: @info: country code]
en: English (Nigeria)
eo: la angla (Niĝerio)

[ctx: @info: country code]
en: English (Nauru)
eo: la angla (Nauro)

[ctx: @info: country code]
en: English (Niue)
eo: la angla (Niue)

[ctx: @info: country code]
en: English (New Zealand)
eo: Angla (Nov-Zelando)

[ctx: @info: country code]
en: English (Papua New Guinea)
eo: Angla (Papu-Nov-Gvineo)

[ctx: @info: country code]
en: English (Philippines)
eo: la angla (Filipinoj)

[ctx: @info: country code]
en: English (Pakistan)
eo: la angla (Pakistano)

[ctx: @info: country code]
en: English (Pitcairn)
eo: la angla (Pitcairn)

[ctx: @info: country code]
en: English (Puerto Rico)
eo: la angla (Porto-Riko)

[ctx: @info: country code]
en: English (Palau)
eo: la angla (Palaŭo)

[ctx: @info: country code]
en: English (Rwanda)
eo: la angla (Ruando)

[ctx: @info: country code]
en: English (Solomon Islands)
eo: la angla (Salomona Insuloj)

[ctx: @info: country code]
en: English (Seychelles)
eo: la angla (Sejŝeloj)

[ctx: @info: country code]
en: English (Singapore)
eo: la angla (Singapuro)

[ctx: @info: country code]
en: English (St. Helena)
eo: la angla (Skt. Helena)

[ctx: @info: country code]
en: English (Sierra Leone)
eo: la angla (Sierra Leono)

[ctx: @info: country code]
en: English (Somalia)
eo: la angla (Somalio)

[ctx: @info: country code]
en: English (Swaziland)
eo: la angla (Svazilando)

[ctx: @info: country code]
en: English (Turks and Caicos Islands)
eo: Angla (Turkoj kaj Kajkoj)

[ctx: @info: country code]
en: English (Tokelau)
eo: la angla (Tokelau)

[ctx: @info: country code]
en: English (Tonga)
eo: la angla (Tongo)

[ctx: @info: country code]
en: English (Trinidad)
eo: la angla (Trinidado)

[ctx: @info: country code]
en: English (Uganda)
eo: la angla (Ugando)

[ctx: @info: country code]
en: English (United States)
eo: Angla (Usono)

[ctx: @info: country code]
en: English (St. Vincent and the Grenadi)
eo: la angla (Sankt Vincento kaj Grenadi)

[ctx: @info: country code]
en: English (British Virgin Islands)
eo: Angla (Britaj Virgulininsuloj)

[ctx: @info: country code]
en: English (U.S. Virgin Islands)
eo: Angla (Usonaj Virgulininsuloj)

[ctx: @info: country code]
en: English (Vanuatu)
eo: la angla (Vanuatuo)

[ctx: @info: country code]
en: English (Western Samoa)
eo: la angla (Okcidenta Samoo)

[ctx: @info: country code]
en: English (South Africa)
eo: la angla (Sudafriko)

[ctx: @info: country code]
en: English (Zambia)
eo: la angla (Zambio)

[ctx: @info: country code]
en: English (Zimbabwe)
eo: la angla (Zimbabvo)

[ctx: @info: country code]
en: Esperanto (France)
eo: Esperanto (Francio)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Argentina)
eo: Hispana (Argentino)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Bolivia)
eo: Hispana (Bolivio)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Chile)
eo: Hispana (Ĉilio)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Colombia)
eo: Hispana (Kolombio)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Costa Rica)
eo: Hispana (Kostariko)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Cuba)
eo: Hispana (Kubo)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Dominican Republic)
eo: Hispana (Dominika Respubliko)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Ecuador)
eo: Hispana (Ekvadoro)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Spain)
eo: Hispana (Hispanio)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Equatorial Guinea)
eo: Hispana (Ekvatora Gvineo)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Guatemala)
eo: Hispana (Gvatemalo)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Honduras)
eo: Hispana (Honduro)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Mexico)
eo: Hispana (Meksiko)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Nicaragua)
eo: Hispana (Nikaragvo)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Panama)
eo: Hispana (Panamo)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Peru)
eo: Hispana (Peruo)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Puerto Rico)
eo: Hispana (Porto-Riko)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Paraguay)
eo: Hispana (Paragvajo)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (El Salvador)
eo: Hispana (Salvadoro)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (United States)
eo: Hispana (Usono)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Uruguay)
eo: Hispana (Urugvajo)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Venezuela)
eo: Hispana (Venezuelo)

[ctx: @info: country code]
en: Estonian (Estonia)
eo: Estona (Estonio)

[ctx: @info: country code]
en: Basque (Basque Country)
eo: Eŭska (Eŭskio)

[ctx: @info: country code]
en: Persian (Iran)
eo: la persa (Irano)

[ctx: @info: country code]
en: Finnish (Finland)
eo: Finna (Finnlando)

[ctx: @info: country code]
en: Filipino (Philippines)
eo: Filipino (Filipinoj)

[ctx: @info: country code]
en: Fijian (Fiji)
eo: Fiĝia (Fiĝioj)

[ctx: @info: country code]
en: Faeroese (Faero Islands)
eo: Ferooj (Feroaj Insuloj)

[ctx: @info: country code]
en: French (Andorra)
eo: franca (Andoro)

[ctx: @info: country code]
en: French (Belgium)
eo: franca (Belgio)

[ctx: @info: country code]
en: French (Burkina Faso)
eo: Franca (Burkino)

[ctx: @info: country code]
en: French (Burundi)
eo: franca (Burundo)

[ctx: @info: country code]
en: French (Benin)
eo: Franca (Benino)

[ctx: @info: country code]
en: French (Canada)
eo: Franca (Kanado)

[ctx: @info: country code]
en: French (Democratic Republic of Congo)
eo: Franca (Demokratia Respubliko Kongo)

[ctx: @info: country code]
en: French (Central African Republic)
eo: Franca (Cent-Afrika Respubliko)

[ctx: @info: country code]
en: French (Congo)
eo: Franca (Kongo)

[ctx: @info: country code]
en: French (Switzerland)
eo: franca (Svislando)

[ctx: @info: country code]
en: French (Cote d'Ivoire)
eo: Franca (Ebura Bordo)

[ctx: @info: country code]
en: French (Cameroon)
eo: Franca (Kamerunio)

[ctx: @info: country code]
en: French (Djibouti)
eo: Franca (Ĝibutio)

[ctx: @info: country code]
en: French (France)
eo: franca (Francio)

[ctx: @info: country code]
en: French (Gabon)
eo: franca (Gabono)

[ctx: @info: country code]
en: French (United Kingdom)
eo: Franca (Unuiĝinta Reĝlando)

[ctx: @info: country code]
en: French (French Guiana)
eo: Franca (franca Gujano)

[ctx: @info: country code]
en: French (Guinea)
eo: Franca (Gvineo)

[ctx: @info: country code]
en: French (Guadeloupe)
eo: Franca (Gvadelupo)

[ctx: @info: country code]
en: French (Haiti)
eo: Franca (Haitio)

[ctx: @info: country code]
en: French (Italy)
eo: franca (Italio)

[ctx: @info: country code]
en: French (Comoros Islands)
eo: Franca (Komoroj)

[ctx: @info: country code]
en: French (Lebanon)
eo: franca (Libano)

[ctx: @info: country code]
en: French (Luxembourg)
eo: franca (Luksemburgo)

[ctx: @info: country code]
en: French (Monaco)
eo: Franca (Monako)

[ctx: @info: country code]
en: French (Madagascar)
eo: franca (Madagaskaro)

[ctx: @info: country code]
en: French (Mali)
eo: franca (Malio)

[ctx: @info: country code]
en: French (Martinique)
eo: Franca ( Martiniko)

[ctx: @info: country code]
en: French (New Caledonia)
eo: Franca (Nov-Kaledonio)

[ctx: @info: country code]
en: French (French Polynesia)
eo: Franca (Franca Polinezio)

[ctx: @info: country code]
en: French (St. Pierre and Miquelon)
eo: Franca (Sankt. Pierre kaj Miquelon)

[ctx: @info: country code]
en: French (Reunion)
eo: Franca (Reunuiĝo)

[ctx: @info: country code]
en: French (Rwanda)
eo: Franca (Ruando)

[ctx: @info: country code]
en: French (Seychelles)
eo: Franca (Sejŝeloj)

[ctx: @info: country code]
en: French (Chad)
eo: Franca (Ĉado)

[ctx: @info: country code]
en: French (Togo)
eo: franca (Togolando)

[ctx: @info: country code]
en: French (Vanuatu)
eo: Franca (Vanuatuo)

[ctx: @info: country code]
en: French (Wallis and Futuna)
eo: Franca (Valiso kaj Futuno)

[ctx: @info: country code]
en: French (Mayotte)
eo: franca (majoto)

[ctx: @info: country code]
en: Frisian (Netherlands)
eo: frisa (Nederlando)

[ctx: @info: country code]
en: Irish (United Kingdom)
eo: irlanda (Unuiĝinta Reĝlando)

[ctx: @info: country code]
en: Irish (Ireland)
eo: irlanda (Irlando)

[ctx: @info: country code]
en: Gaelic (United Kingdom)
eo: La gaela (Unuiĝinta Reĝlando)

[ctx: @info: country code]
en: Galician (Galicia)
eo: la galega (Galicio)

[ctx: @info: country code]
en: Gujarati (India)
eo: Gujaratio (Hindio)

[ctx: @info: country code]
en: Manx (United Kingdom)
eo: Mankso (Unuiĝinta Reĝlando)

[ctx: @info: country code]
en: Hausa (Chad)
eo: Hausa (Ĉado)

[ctx: @info: country code]
en: Hawaiian (US state of Hawaii)
eo: Havaja (usona ŝtato Havajo)

[ctx: @info: country code]
en: Modern Hebrew (Israel)
eo: Moderna hebrea (Israelo)

[ctx: @info: country code]
en: Hindi (India)
eo: Hindia (Hindio)

[ctx: @info: country code]
en: Hmong (Laos)
eo: Hmong (Laoso)

[ctx: @info: country code]
en: Croatian (Bosnia and Herzegovina, Latin)
eo: La kroata (Bosnio kaj Hercegovino, la latina)

[ctx: @info: country code]
en: Croatian (Croatia)
eo: Kroata (Kroatio)

[ctx: @info: country code]
en: Haitian Creole (France)
eo: Haitian Creole (Francio)

[ctx: @info: country code]
en: Hungarian (Hungary)
eo: Hungara (Hungario)

[ctx: @info: country code]
en: Hungarian (Slovenia)
eo: Hungara (Slovenio)

[ctx: @info: country code]
en: Armenian (Armenia)
eo: la armena (Armenio)

[ctx: @info: country code]
en: Indonesian (Bahasa Indonesia)
eo: Indonezia (Bahasa Indonesia)

[ctx: @info: country code]
en: Igbo (Nigeria)
eo: Igbo (Niĝerio)

[ctx: @info: country code]
en: Sichuan Yi (People's Republic of China)
eo: Sichuan Yi (Ĉina Popola Respubliko)

[ctx: @info: country code]
en: Icelandic (Iceland)
eo: islanda (Islando)

[ctx: @info: country code]
en: Italian (Switzerland)
eo: Itala (Svislando)

[ctx: @info: country code]
en: Italian (Croatia)
eo: Itala (Kroatio)

[ctx: @info: country code]
en: Italian (Italy)
eo: Itala (Italio)

[ctx: @info: country code]
en: Italian (Slovenia)
eo: Itala (Slovenio)

[ctx: @info: country code]
en: Italian (San Marino)
eo: Itala (San-Marino)

[ctx: @info: country code]
en: Hebrew (Israel)
eo: la hebrea (Israelo)

[ctx: @info: country code]
en: Japanese (Japan)
eo: Japana (Japanio)

[ctx: @info: country code]
en: Modern Javanese (Indonesia)
eo: Moderna java (Indonezio)

[ctx: @info: country code]
en: Javanese (Indonesia)
eo: la java (Indonezio)

[ctx: @info: country code]
en: Georgian (Georgia)
eo: Kartvela (Kartvelio)

[ctx: @info: country code]
en: Kazakh (Kazakhstan)
eo: Kazaĥio (Kazaĥstano)

[ctx: @info: country code]
en: Greenlandic (Greenland)
eo: Gronlanda (Grenlando)

[ctx: @info: country code]
en: Khmer (Cambodia)
eo: ĥmeroj (Kamboĝo)

[ctx: @info: country code]
en: Kannada (India)
eo: Kannada (Hindio)

[ctx: @info: country code]
en: Korean (South Korea)
eo: Korea (Sud-Koreio)

[ctx: @info: country code]
en: Korean (North Korea)
eo: Korea (Nord-Koreio)

[ctx: @info: country code]
en: Kyrgyz (Kyrgyzstan)
eo: Kirgizio (Kirgizio)

[ctx: @info: country code]
en: Cornish (United Kingdom)
eo: Kornvala (Unuiĝinta Reĝlando)

[ctx: @info: country code]
en: Kurdish (Iran)
eo: Kurda (Irano)

[ctx: @info: country code]
en: Latin (Italy)
eo: la latina (Italio)

[ctx: @info: country code]
en: Luxembourgish (Luxembourg)
eo: Luksemburga (Luksemburgio)

[ctx: @info: country code]
en: Lingala (Democratic Republic of Congo)
eo: Lingala (Demokratia Respubliko Kongo)

[ctx: @info: country code]
en: Lingala (Congo)
eo: Lingala (Kongo)

[ctx: @info: country code]
en: Lao (Lao PDR)
eo: Lao (Laa PDR)

[ctx: @info: country code]
en: Lithuanian (Lithuania)
eo: Litova (Litovio)

[ctx: @info: country code]
en: Latvian (Latvia)
eo: Latva (Latvio)

[ctx: @info: country code]
en: Malagasy (Madagascar)
eo: Madagaskaro (Madagaskaro)

[ctx: @info: country code]
en: Meadow Mari (Russia)
eo: Herbejo Mari (Rusio)

[ctx: @info: country code]
en: Maori (New Zealand)
eo: maora (Nov-Zelando)

[ctx: @info: country code]
en: Macedonian (Macedonia)
eo: makedona (Makedonio)

[ctx: @info: country code]
en: Malayalam (India)
eo: La malajala (Hindio)

[ctx: @info: country code]
en: Mongolian (People's Republic of China)
eo: Mongola (Ĉina Popola Respubliko)

[ctx: @info: country code]
en: Mongolian (Mongolia)
eo: Mongolo (Mongolio)

[ctx: @info: country code]
en: Marathi (India)
eo: Maratio (Hindio)

[ctx: @info: country code]
en: Hill Mari (Russia)
eo: Monteto Mari (Rusio)

[ctx: @info: country code]
en: Malay (Brunei Darussalam)
eo: Malaja (Bruneja Darussalam)

[ctx: @info: country code]
en: Malay (Malaysia)
eo: malaja (Malajzio)

[ctx: @info: country code]
en: Malay (Singapore)
eo: Malaja (Singapuro)

[ctx: @info: country code]
en: Maltese (Malta)
eo: Malta (Malto)

[ctx: @info: country code]
en: Burmese (Myanmar)
eo: birmano (Mjanmao)

[ctx: @info: country code]
en: Norwegian Bokmål (Norway)
eo: Norvega Bokmål (Norvegio)

[ctx: @info: country code]
en: Nepali (Nepal)
eo: nepala (nepalo)

[ctx: @info: country code]
en: Dutch (Netherlands Antilles)
eo: nederlanda (Nederlandaj Antiloj)

[ctx: @info: country code]
en: Dutch (Aruba)
eo: nederlanda (Arubo)

[ctx: @info: country code]
en: Dutch (Belgium)
eo: nederlanda (Belgio)

[ctx: @info: country code]
en: Dutch (Netherlands)
eo: nederlanda (Nederlando)

[ctx: @info: country code]
en: Dutch (Suriname)
eo: nederlanda (Surinamo)

[ctx: @info: country code]
en: Norwegian (Norway)
eo: Norvega (Norvegio)

[ctx: @info: country code]
en: Norwegian Nynorsk (Norway)
eo: Norvega Nynorsk (Norvegio)

[ctx: @info: country code]
en: Sesotho sa Leboa (South Africa)
eo: Sesotho sa Leboa (Sudafriko)

[ctx: @info: country code]
en: Chewa (Zambia)
eo: Chewa (Zambio)

[ctx: @info: country code]
en: Occitan (France)
eo: La okcitana (Francio)

[ctx: @info: country code]
en: Oriya (India)
eo: Oriya (Hindio)

[ctx: @info: country code]
en: Punjabi (India)
eo: La panĝaba (Hindio)

[ctx: @info: country code]
en: Papiamento (Aruba-Dutch Caribbean)
eo: Papiamento (Arubo-nederlanda Karibio)

[ctx: @info: country code]
en: Polish (Poland)
eo: Pola (Pollando)

[ctx: @info: country code]
en: Pashto (Afghanistan)
eo: Paŝto (Afganio)

[ctx: @info: country code]
en: Portuguese (Angola)
eo: Portugala (Angola)

[ctx: @info: country code]
en: Portuguese (Brazil)
eo: Portugala (Brazilo)

[ctx: @info: country code]
en: Portuguese (Cape Verde Islands)
eo: Portugala (Kabo-Verdaj Insuloj)

[ctx: @info: country code]
en: Portuguese (Guinea-Bissau)
eo: Portugala (Gvineo-Bisaŭa)

[ctx: @info: country code]
en: Portuguese (Mozambique)
eo: Portugala (Mozambiko)

[ctx: @info: country code]
en: Portuguese (Portugal)
eo: Portugala (Portugalio)

[ctx: @info: country code]
en: Portuguese (São Tomé e Principe)
eo: La portugala (São Tomé e Principe)

[ctx: @info: country code]
en: Otomi Querétaro (Mexico)
eo: Otomi Querétaro (Meksiko)

[ctx: @info: country code]
en: Romansh (Switzerland)
eo: Romanĉo (Svislando)

[ctx: @info: country code]
en: Romanian (Romania)
eo: Rumana (Rumanio)

[ctx: @info: country code]
en: Russian (Russia)
eo: Rusa (Rusio)

[ctx: @info: country code]
en: Kinyarwanda (Rwanda)
eo: Kinyarwanda (Ruando)

[ctx: @info: country code]
en: Sanskrit (India)
eo: Sanskrito (Hindio)

[ctx: @info: country code]
en: Sindhi (India)
eo: Sinda (Hindio)

[ctx: @info: country code]
en: Sindhi (Pakistan)
eo: Sinda (Pakistano)

[ctx: @info: country code]
en: Sami (Northern, Finland)
eo: Samia (Norda, Finnlando)

[ctx: @info: country code]
en: Sami (Northern, Norway)
eo: Samia (Norda, Norvegio)

[ctx: @info: country code]
en: Sami (Northern, Sweden)
eo: Samia (Norda, Svedio)

[ctx: @info: country code]
en: Sinhala (Sri Lanka)
eo: Sinhala (Sri-Lanko)

[ctx: @info: country code]
en: Slovak (Slovakia)
eo: Slovako (Slovakio)

[ctx: @info: country code]
en: Slovenian (Slovenia)
eo: Slovena (Slovenio)

[ctx: @info: country code]
en: Samoan (Samoa)
eo: Samoa (Samoo)

[ctx: @info: country code]
en: Shona (Zimbabwe)
eo: Ŝona (Zimbabvo)

[ctx: @info: country code]
en: Somali  (Somalia)
eo: Somalio (Somalio)

[ctx: @info: country code]
en: Albanian (Albania)
eo: Albana (Albanio)

[ctx: @info: country code]
en: Serbian (Bosnia-Herzegovina)
eo: Serba (Bosnio-Hercegovino)

[ctx: @info: country code]
en: Serbian (Serbia)
eo: serba (Serbio)

[ctx: @info: country code]
en: Serbian (Serbia and Montenegro)
eo: Serba (Serbio kaj Montenegro)

[ctx: @info: country code]
en: Serbian (Yugoslavia)
eo: Serba (Jugoslavio)

[ctx: @info: country code]
en: Swati (Swaziland)
eo: Svatio (Svazilando)

[ctx: @info: country code]
en: Swati (South Africa)
eo: Swatio (Sudafriko)

[ctx: @info: country code]
en: Sotho (Lesotho)
eo: Soto (Lezoto)

[ctx: @info: country code]
en: Sundanese (Indonesia)
eo: Sundanano (Indonezio)

[ctx: @info: country code]
en: Swedish (Finland)
eo: Sveda (Finnlando)

[ctx: @info: country code]
en: Swedish (Sweden)
eo: Sveda (Svedio)

[ctx: @info: country code]
en: Swahili (Kenya)
eo: Svahila (Kenjo)

[ctx: @info: country code]
en: Swahili (Tanzania)
eo: Svahila (Tanzanio)

[ctx: @info: country code]
en: Tamil (India)
eo: la tamila (Hindio)

[ctx: @info: country code]
en: Tamil (Singapore)
eo: la tamila (Singapuro)

[ctx: @info: country code]
en: Telugu (India)
eo: La telugua (Hindio)

[ctx: @info: country code]
en: Tajik (Tajikistan)
eo: Taĝiko (Taĝikio)

[ctx: @info: country code]
en: Thai (Thailand)
eo: Taja (Tajlando)

[ctx: @info: country code]
en: Turkmen (Turkmenistan)
eo: turkmeno (Turkmenio)

[ctx: @info: country code]
en: Klingon (US state)
eo: Klingona (usona ŝtato)

[ctx: @info: country code]
en: Tagalog (Philippines)
eo: La tagaloga (Filipinoj)

[ctx: @info: country code]
en: Setswana Tswana (Botswana)
eo: Setswana Tswana (Bocvano)

[ctx: @info: country code]
en: Setswana Tswana (South Africa)
eo: Setswana Tswana (Sudafriko)

[ctx: @info: country code]
en: Tongan (Tonga)
eo: Tonga (Tongo)

[ctx: @info: country code]
en: Turkish (Bulgaria)
eo: turka (Bulgario)

[ctx: @info: country code]
en: Turkish (Cyprus)
eo: turka (Kipro)

[ctx: @info: country code]
en: Turkish (Turkey)
eo: Turka (Turkio)

[ctx: @info: country code]
en: Tatar (Russia)
eo: Tataro (Rusio)

[ctx: @info: country code]
en: Tahitian (French Polynesia)
eo: Tahitiano (Franca Polinezio)

[ctx: @info: country code]
en: Udmurt (Russia)
eo: Udmurto (Rusio)

[ctx: @info: country code]
en: Uighur (People's Republic of China)
eo: Ujgura (Ĉina Popola Respubliko)

[ctx: @info: country code]
en: Ukrainian (Ukraine)
eo: Ukraina (Ukrainio)

[ctx: @info: country code]
en: Urdu (India)
eo: Urdua (Hindio)

[ctx: @info: country code]
en: Urdu (Pakistan)
eo: la urdua (Pakistano)

[ctx: @info: country code]
en: Uzbek (Uzbekistan)
eo: Uzbeko (Uzbekio)

[ctx: @info: country code]
en: Vietnamese (Vietnam)
eo: Vjetnama (Vjetnamio)

[ctx: @info: country code]
en: IsiXhosa Xhosa (South Africa)
eo: IsiXhosa Xhosa (Sudafriko)

[ctx: @info: country code]
en: Yiddish (Germany)
eo: la jida (Germanio)

[ctx: @info: country code]
en: Yoruba (Nigeria)
eo: Jorubo (Niĝerio)

[ctx: @info: country code]
en: Yucatec Maya (Mexico)
eo: Jukateka Maya (Meksiko)

[ctx: @info: country code]
en: Chinese (People's Republic of China)
eo: Ĉina (Ĉina Popola Respubliko)

[ctx: @info: country code]
en: Chinese (Hong Kong SAR, People's Republic of China)
eo: Ĉina (Honkonga SAR, Ĉina Popola Respubliko)

[ctx: @info: country code]
en: Chinese (Macao SAR)
eo: Ĉina (Makao SAR)

[ctx: @info: country code]
en: Chinese (Singapore)
eo: Ĉina (Singapuro)

[ctx: @info: country code]
en: Chinese (Taiwan)
eo: Ĉina (Tajvano)

[ctx: @info: country code]
en: Simplified Chinese (People's Republic of China)
eo: Simpligita Ĉina (Ĉina Popola Respubliko)

[ctx: @info: country code]
en: isiZulu Zulu (South Africa)
eo: isiZulu Zulu (Sudafriko)

[ctx: @info: country code]
en: Afghanistan
eo: Afganujo

[ctx: @info: country code]
en: Albania
eo: Albanujo

[ctx: @info: country code]
en: Algeria
eo: Alĝerio

[ctx: @info: country code]
en: American Samoa
eo: Amerika Samoa

[ctx: @info: country code]
en: Andorra
eo: Andoro

[ctx: @info: country code]
en: Angola
eo: Angolo

[ctx: @info: country code]
en: Anguilla
eo: Angvilo

[ctx: @info: country code]
en: Antarctica
eo: Antarktiko

[ctx: @info: country code]
en: Antigua and Barbuda
eo: Antigvo kaj Barbudo

[ctx: @info: country code]
en: Argentina
eo: Argentino

[ctx: @info: country code]
en: Armenia
eo: Armenio

[ctx: @info: country code]
en: Aruba
eo: Arubo

[ctx: @info: country code]
en: Australia
eo: Aŭstralio

[ctx: @info: country code]
en: Austria
eo: Aŭstrio

[ctx: @info: country code]
en: Azerbaijan
eo: Azerbajĝano

[ctx: @info: country code]
en: Bahamas
eo: Bahamoj

[ctx: @info: country code]
en: Bahrain
eo: Barajno

[ctx: @info: country code]
en: Bangladesh
eo: Bangladeŝo

[ctx: @info: country code]
en: Barbados
eo: Babadoso

[ctx: @info: country code]
en: Belarus
eo: Belorusio

[ctx: @info: country code]
en: Belgium
eo: Belgio

[ctx: @info: country code]
en: Belize
eo: Belizo

[ctx: @info: country code]
en: Benin
eo: Benino

[ctx: @info: country code]
en: Bermuda
eo: Bermudoj

[ctx: @info: country code]
en: Bhutan
eo: Butano

[ctx: @info: country code]
en: Bolivia
eo: Bolivio

[ctx: @info: country code]
en: Bosnia and Herzegovina
eo: Bosnio kaj Hercegovino

[ctx: @info: country code]
en: Botswana
eo: Botsvano

[ctx: @info: country code]
en: Bouvet Island
eo: Bouvet-insuloj

[ctx: @info: country code]
en: Brazil
eo: Brazilo

[ctx: @info: country code]
en: British Indian Ocean Territory
eo: Brita Hinda Oceana Teritorio

[ctx: @info: country code]
en: British Virgin Islands
eo: Britaj Virgulininsuloj

[ctx: @info: country code]
en: Brunei Darussalam
eo: Brunejo Darussalam

[ctx: @info: country code]
en: Bulgaria
eo: Bulgarujo

[ctx: @info: country code]
en: Burkina Faso
eo: Burkina-Faso

[ctx: @info: country code]
en: Burundi
eo: Burundio

[ctx: @info: country code]
en: Cambodia
eo: Kamboĝo

[ctx: @info: country code]
en: Cameroon
eo: Kameruno

[ctx: @info: country code]
en: Canada
eo: Kanado

[ctx: @info: country code]
en: Cape Verde
eo: Kabo-Verda

[ctx: @info: country code]
en: Cayman Islands
eo: Kajmanaj insuloj

[ctx: @info: country code]
en: Central African Republic
eo: Centra Afrika Respubliko

[ctx: @info: country code]
en: Chad
eo: Ĉado

[ctx: @info: country code]
en: Chile
eo: Ĉilio

[ctx: @info: country code]
en: China
eo: Ĉinujo

[ctx: @info: country code]
en: Christmas Island
eo: Kristnaskinsulo

[ctx: @info: country code]
en: Cocos Islands
eo: Kokosaj Insuloj

[ctx: @info: country code]
en: Colombia
eo: Kolombio

[ctx: @info: country code]
en: Comoros
eo: Komoroso

[ctx: @info: country code]
en: Zaire
eo: Zairo

[ctx: @info: country code]
en: Congo
eo: Kongo

[ctx: @info: country code]
en: Cook Islands
eo: Cook-Insuloj

[ctx: @info: country code]
en: Costa Rica
eo: Kostariko

[ctx: @info: country code]
en: Ivory Coast
eo: Ebura-Bordo

[ctx: @info: country code]
en: Cuba
eo: Kubo

[ctx: @info: country code]
en: Cyprus
eo: Cipro

[ctx: @info: country code]
en: Czechia
eo: Ĉeĥio

[ctx: @info: country code]
en: Denmark
eo: Danlando

[ctx: @info: country code]
en: Djibouti
eo: Ĝibutio

[ctx: @info: country code]
en: Dominica
eo: Dominikio

[ctx: @info: country code]
en: Dominican Republic
eo: Dominika Respubliko

[ctx: @info: country code]
en: Ecuador
eo: Ekvadoro

[ctx: @info: country code]
en: Egypt
eo: Egipto

[ctx: @info: country code]
en: El Salvador
eo: Elsalvadoro

[ctx: @info: country code]
en: Equatorial Guinea
eo: Ekvatora Gineo

[ctx: @info: country code]
en: Eritrea
eo: Eritreo

[ctx: @info: country code]
en: Estonia
eo: Estlando

[ctx: @info: country code]
en: Ethiopia
eo: Etiopio

[ctx: @info: country code]
en: Faeroe Islands
eo: Faroaj insuloj

[ctx: @info: country code]
en: Falkland Islands
eo: Falklandinsuloj

[ctx: @info: country code]
en: Fiji Islands
eo: Fiĝioj

[ctx: @info: country code]
en: Finland
eo: Finlando

[ctx: @info: country code]
en: France
eo: Francio

[ctx: @info: country code]
en: French Guiana
eo: Franca Gineo

[ctx: @info: country code]
en: French Polynesia
eo: Franca Polinezio

[ctx: @info: country code]
en: French Southern Territories
eo: Francaj Sudaj Teritorioj

[ctx: @info: country code]
en: Gabon
eo: Gabono

[ctx: @info: country code]
en: Gambia
eo: Gambio

[ctx: @info: country code]
en: Georgia
eo: Georgio

[ctx: @info: country code]
en: Germany
eo: Germanio

[ctx: @info: country code]
en: Ghana
eo: Gano

[ctx: @info: country code]
en: Gibraltar
eo: Gibraltaro

[ctx: @info: country code]
en: Greece
eo: Grekujo

[ctx: @info: country code]
en: Greenland
eo: Grenlando

[ctx: @info: country code]
en: Grenada
eo: Grenado

[ctx: @info: country code]
en: Guadaloupe
eo: Gvadelupo

[ctx: @info: country code]
en: Guam
eo: Guamo

[ctx: @info: country code]
en: Guatemala
eo: Gvatemalo

[ctx: @info: country code]
en: Guinea
eo: Gineo

[ctx: @info: country code]
en: Guinea-Bissau
eo: Gineo-Bisao

[ctx: @info: country code]
en: Guyana
eo: Gujano

[ctx: @info: country code]
en: Haiti
eo: Haitio

[ctx: @info: country code]
en: Heard and McDonald Islands
eo: Insuloj Heard kaj McDonald

[ctx: @info: country code]
en: Vatican
eo: Vatikano

[ctx: @info: country code]
en: Honduras
eo: Honduraso

[ctx: @info: country code]
en: Hong Kong
eo: Honkongo

[ctx: @info: country code]
en: Croatia
eo: Kroatujo

[ctx: @info: country code]
en: Hungary
eo: Hungarujo

[ctx: @info: country code]
en: Iceland
eo: Islando

[ctx: @info: country code]
en: India
eo: Hindujo

[ctx: @info: country code]
en: Indonesia
eo: Indonezio

[ctx: @info: country code]
en: Iran
eo: Irano

[ctx: @info: country code]
en: Iraq
eo: Irako

[ctx: @info: country code]
en: Ireland
eo: Irlando

[ctx: @info: country code]
en: Israel
eo: Israelo

[ctx: @info: country code]
en: Italy
eo: Italujo

[ctx: @info: country code]
en: Jamaica
eo: Ĵamajko

[ctx: @info: country code]
en: Japan
eo: Japanio

[ctx: @info: country code]
en: Jordan
eo: Jordano

[ctx: @info: country code]
en: Kazakhstan
eo: Kazaĥujo

[ctx: @info: country code]
en: Kenya
eo: Kenio

[ctx: @info: country code]
en: Kiribati
eo: Kiribato

[ctx: @info: country code]
en: North-Korea
eo: Norda Koreio

[ctx: @info: country code]
en: South-Korea
eo: Sudkoreio

[ctx: @info: country code]
en: Kuwait
eo: Kuvajto

[ctx: @info: country code]
en: Kyrgyz Republic
eo: Kirgiza Respubliko

[ctx: @info: country code]
en: Lao
eo: Laoa

[ctx: @info: country code]
en: Latvia
eo: Latvujo

[ctx: @info: country code]
en: Lebanon
eo: Libanono

[ctx: @info: country code]
en: Lesotho
eo: Lesoto

[ctx: @info: country code]
en: Liberia
eo: Liberio

[ctx: @info: country code]
en: Libyan Arab Jamahiriya
eo: Libio, Araba jamahirija

[ctx: @info: country code]
en: Liechtenstein
eo: Liĥtenŝtejno

[ctx: @info: country code]
en: Lithuania
eo: Litovujo

[ctx: @info: country code]
en: Luxembourg
eo: Luksemburgo

[ctx: @info: country code]
en: Macedonia
eo: Makedonio

[ctx: @info: country code]
en: Madagascar
eo: Madagaskaro

[ctx: @info: country code]
en: Malawi
eo: Malavo

[ctx: @info: country code]
en: Malaysia
eo: Malajsio

[ctx: @info: country code]
en: Maldives
eo: Maledivoj

[ctx: @info: country code]
en: Mali
eo: Malio

[ctx: @info: country code]
en: Malta
eo: Malto

[ctx: @info: country code]
en: Marshall Islands
eo: Marŝalinsuloj

[ctx: @info: country code]
en: Martinique
eo: Martiniko

[ctx: @info: country code]
en: Mauritania
eo: Maŭritanio

[ctx: @info: country code]
en: Mauritius
eo: Maŭricio

[ctx: @info: country code]
en: Mayotte
eo: Majotio

[ctx: @info: country code]
en: Mexico
eo: Meksikio

[ctx: @info: country code]
en: Micronesia
eo: Mikronezio

[ctx: @info: country code]
en: Moldova
eo: Moldovo

[ctx: @info: country code]
en: Monaco
eo: Monako

[ctx: @info: country code]
en: Mongolia
eo: Mongolio

[ctx: @info: country code]
en: Montserrat
eo: Montserato

[ctx: @info: country code]
en: Morocco
eo: Moroko

[ctx: @info: country code]
en: Mozambique
eo: Mozambiko

[ctx: @info: country code]
en: Myanmar
eo: Mjanmao

[ctx: @info: country code]
en: Namibia
eo: Namibio

[ctx: @info: country code]
en: Nepal
eo: Nepalo

[ctx: @info: country code]
en: Netherlands Antilles
eo: Nederlandaj antiloj

[ctx: @info: country code]
en: Netherlands
eo: Nederlando

[ctx: @info: country code]
en: New Caledonia
eo: Novkaledonio

[ctx: @info: country code]
en: New Zealand
eo: Novzelando

[ctx: @info: country code]
en: Nicaragua
eo: Nikaragvo

[ctx: @info: country code]
en: Niger
eo: Nigero

[ctx: @info: country code]
en: Nigeria
eo: Nigerio

[ctx: @info: country code]
en: Niue
eo: Niuo

[ctx: @info: country code]
en: Norfolk Island
eo: Norfolkinsulo

[ctx: @info: country code]
en: Northern Mariana Islands
eo: Nordaj Marianaj Insuloj

[ctx: @info: country code]
en: Norway
eo: Norvegujo

[ctx: @info: country code]
en: Oman
eo: Omano

[ctx: @info: country code]
en: Pakistan
eo: Pakistano

[ctx: @info: country code]
en: Palau
eo: Palao

[ctx: @info: country code]
en: Palestinian Territory
eo: Palestina Teritorio

[ctx: @info: country code]
en: Panama
eo: Panamo

[ctx: @info: country code]
en: Papua New Guinea
eo: Papuagineo

[ctx: @info: country code]
en: Paraguay
eo: Paragvajo

[ctx: @info: country code]
en: Peru
eo: Peruo

[ctx: @info: country code]
en: Philippines
eo: Filipinoj

[ctx: @info: country code]
en: Pitcairn Island
eo: Pitkarna Insulo

[ctx: @info: country code]
en: Poland
eo: Pollando

[ctx: @info: country code]
en: Portugal
eo: Portugalo

[ctx: @info: country code]
en: Puerto Rico
eo: Puertoriko

[ctx: @info: country code]
en: Qatar
eo: Kataro

[ctx: @info: country code]
en: Reunion
eo: Reunuiĝo

[ctx: @info: country code]
en: Romania
eo: Rumanujo

[ctx: @info: country code]
en: Russian Federation
eo: Rusio

[ctx: @info: country code]
en: Rwanda
eo: Ruando

[ctx: @info: country code]
en: St. Helena
eo: Sankta Heleno

[ctx: @info: country code]
en: St. Kitts and Nevis
eo: St. Kitso kaj Neviso

[ctx: @info: country code]
en: St. Lucia
eo: St. Lucio

[ctx: @info: country code]
en: St. Pierre and Miquelon
eo: Sanktaj Petro kaj Mikelono

[ctx: @info: country code]
en: St. Vincent and the Grenadines
eo: St. Vincento kaj la Grenadinoj

[ctx: @info: country code]
en: Samoa
eo: Samoo

[ctx: @info: country code]
en: San Marino
eo: Sanmarino

[ctx: @info: country code]
en: Sao Tome and Principe
eo: Sao-Tomeo kaj Principo

[ctx: @info: country code]
en: Saudi Arabia
eo: Saŭdarabio

[ctx: @info: country code]
en: Senegal
eo: Senegalo

[ctx: @info: country code]
en: Serbia
eo: Serbio

[ctx: @info: country code]
en: Seychelles
eo: Sejĉeloj

[ctx: @info: country code]
en: Sierra Leone
eo: Siera-Leono

[ctx: @info: country code]
en: Singapore
eo: Singapuro

[ctx: @info: country code]
en: Slovakia
eo: Slovakujo

[ctx: @info: country code]
en: Slovenia
eo: Slovenujo

[ctx: @info: country code]
en: Solomon Islands
eo: Solomoninsuloj

[ctx: @info: country code]
en: Somalia
eo: Somalio

[ctx: @info: country code]
en: South Africa
eo: Sudafriko

[ctx: @info: country code]
en: South Georgia and the South Sandwich Islands
eo: Suda Kartvelio kaj la Suda Sandviĉo-Insuloj

[ctx: @info: country code]
en: Spain
eo: Hispanujo

[ctx: @info: country code]
en: Sri Lanka
eo: Srilanko

[ctx: @info: country code]
en: Sudan
eo: Sudano

[ctx: @info: country code]
en: Suriname
eo: Surinamo

[ctx: @info: country code]
en: Svalbard & Jan Mayen Islands
eo: Insuloj Svalbardo kaj Jan Mayen

[ctx: @info: country code]
en: Swaziland
eo: Svazilando

[ctx: @info: country code]
en: Sweden
eo: Svedujo

[ctx: @info: country code]
en: Switzerland
eo: Svislando

[ctx: @info: country code]
en: Syrian Arab Republic
eo: Sirio, Araba Respubliko

[ctx: @info: country code]
en: Taiwan
eo: Tajvano

[ctx: @info: country code]
en: Tajikistan
eo: Taĝikujo

[ctx: @info: country code]
en: Tanzania
eo: Tanzanio

[ctx: @info: country code]
en: Thailand
eo: Tajlando

[ctx: @info: country code]
en: Tokelau Islands
eo: Tokelaŭaj Insuloj

[ctx: @info: country code]
en: Trinidad and Tobago
eo: Trinidado kaj Tobago

[ctx: @info: country code]
en: Tunisia
eo: Tunizio

[ctx: @info: country code]
en: Turkey
eo: Turkujo

[ctx: @info: country code]
en: Turkmenistan
eo: Turkmenistano

[ctx: @info: country code]
en: Turks and Caicos Islands
eo: Turkaj kaj Kajkaj Insuloj

[ctx: @info: country code]
en: Tuvalu
eo: Tuvaluo

[ctx: @info: country code]
en: US Virgin Islands
eo: Usonaj Virgulininsuloj

[ctx: @info: country code]
en: Uganda
eo: Ugando

[ctx: @info: country code]
en: Ukraine
eo: Ukrainio

[ctx: @info: country code]
en: United Arab Emirates
eo: Unuiĝintaj Arabaj Emiratoj

[ctx: @info: country code]
en: United Kingdom
eo: Britio

[ctx: @info: country code]
en: United States Minor Outlying Islands
eo: Usono Malgrandaj Eksteraj Insuloj

[ctx: @info: country code]
en: United States of America
eo: Usono

[ctx: @info: country code]
en: Uruguay, Eastern Republic of
eo: Urugvajo, Orienta Respubliko de

[ctx: @info: country code]
en: Uzbekistan
eo: Uzbekistano

[ctx: @info: country code]
en: Vanuatu
eo: Vanuatuo

[ctx: @info: country code]
en: Venezuela
eo: Venezuelo

[ctx: @info: country code]
en: Viet Nam
eo: Vietnamo

[ctx: @info: country code]
en: Wallis and Futuna Islands
eo: Insuloj Valiso kaj Futuno

[ctx: @info: country code]
en: Western Sahara
eo: Okcident-Saĥaro

[ctx: @info: country code]
en: Yemen
eo: Jemeno

[ctx: @info: country code]
en: Zambia
eo: Zambio

[ctx: @info: country code]
en: Zimbabwe
eo: Zimbabvo

[ctx: @info: country code]
en: United Nations
eo: Unuiĝintaj Nacioj

[ctx: @info: country code]
en: European Union
eo: Eŭropa Unio

[ctx: @info: country code]
en: Space
eo: Spaco

[ctx: @info: country code]
en: At Sea
eo: Ĉe Maro

[ctx: @info: country code]
en: In Flight
eo: En Flugo

[ctx: @info: country code]
en: England
eo: Anglujo

[ctx: @info: country code]
en: Scotland
eo: Skotlando

[ctx: @info: country code]
en: Northern Ireland
eo: Nordirlando

[ctx: @info: country code]
en: Wales
eo: Kimrio

[ctx: @info: country code]
en: Palestine
eo: Palestino

[ctx: @info: country code]
en: Jericho
eo: Jeriĥo

[ctx: @item: unknown country]
en: Unknown
eo: Nekonata

[ctx: @title: subject widget]
en: Use structured definition of the subject matter:
eo: Uzi strukturitan difinon de la temo:

[ctx: @label: subject widget]
en: Use standard
eo: Uzi normon

[ctx: @label: subject widget]
en: reference code
eo: referenca kodo

[ctx: @label: subject widget]
en: Use custom definition
eo: Uzi propran difinon

[ctx: @info]
en: Set here the Informative Provider Reference
eo: Agordu ĉi tie la Informan Provizan Referencon

[ctx: @info]
en: Set here the Subject Reference Number
eo: Fiksu ĉi tie la Temon-Referenco-Numero

[ctx: @info]
en: Set here the Subject Name
eo: Agordu ĉi tie la Subjektan Nomon

[ctx: @info]
en: Set here the Subject Matter Name
eo: Metu ĉi tie la Teman Nomon

[ctx: @info]
en: Set here the Subject Detail Name
eo: Fiksu ĉi tie la Temon Detalan Nomon

[ctx: @label: subject properties]
en: Reference:
eo: Referenco:

[ctx: @label: subject properties]
en: Name:
eo: Nomo:

[ctx: @label: subject properties]
en: Matter:
eo: Materio:

[ctx: @label: subject properties]
en: Detail:
eo: Detalo:

[ctx: @action: subject properties]
en: &Add
eo: &Aldoni

[ctx: @action: subject properties]
en: &Delete
eo: &Forigi

[ctx: @action: subject properties]
en: &Replace
eo: &Anstataŭigi

en: Selected source language %1 is not supported for %2
eo: Elektita fontlingvo %1 ne estas subtenata por %2

en: Selected translation language %1 is not supported for %2
eo: Elektita traduklingvo %1 ne estas subtenata por %2

en: Selected ui language %1 is not supported for %2
eo: Elektita ui-lingvo %1 ne estas subtenata por %2

en: %1 URL can't be empty.
eo: %1 URL ne povas esti malplena.

en: Error: Unable to find Bing credentials in web version.
eo: Eraro: Ne eblas trovi Bing-akreditaĵojn en TTT-versio.

en: Error: Unable to extract Bing key from web version.
eo: Eraro: Ne eblas eltiri Bing-ŝlosilon el TTT-versio.

en: Error: Unable to extract Bing token from web version.
eo: Eraro: Ne eblas ĉerpi Bing-ĵetonon el TTT-versio.

en: Error: Unable to extract additional Bing information from web version.
eo: Eraro: Ne eblas ĉerpi pliajn informojn de Bing el TTT-versio.

en: Error: Unable to parse autodetected language
eo: Eraro: Ne eblas analizi aŭtodetektitan lingvon

en: Error: Engine systems have detected suspicious traffic from your computer network. Please try your request again later.
eo: Eraro: Motoraj sistemoj detektis suspektindan trafikon de via komputila reto. Bonvolu provi vian peton denove poste.

[ctx: @info: language name]
en: Automatically detect
eo: Aŭtomate detekti

[ctx: @info: language name]
en: Afrikaans
eo: la afrikansa

[ctx: @info: language name]
en: Albanian
eo: albana

[ctx: @info: language name]
en: Amharic
eo: Amhara

[ctx: @info: language name]
en: Arabic
eo: Araba

[ctx: @info: language name]
en: Armenian
eo: la armena

[ctx: @info: language name]
en: Azeerbaijani
eo: Azerbajĝana

[ctx: @info: language name]
en: Basque
eo: eŭska

[ctx: @info: language name]
en: Bashkir
eo: Baŝkiro

[ctx: @info: language name]
en: Bengali
eo: bengala

[ctx: @info: language name]
en: Bosnian
eo: bosnia

[ctx: @info: language name]
en: Bulgarian
eo: Bulgara

[ctx: @info: language name]
en: Catalan
eo: kataluna

[ctx: @info: language name]
en: Cantonese
eo: la kantona

[ctx: @info: language name]
en: Chinese (Simplified)
eo: Ĉina (simpligita)

[ctx: @info: language name]
en: Chinese (Traditional)
eo: Ĉina (Tradicia)

[ctx: @info: language name]
en: Corsican
eo: korsika

[ctx: @info: language name]
en: Croatian
eo: Kroata

[ctx: @info: language name]
en: Czech
eo: Ĉeĥa

[ctx: @info: language name]
en: Danish
eo: dana

[ctx: @info: language name]
en: Dutch
eo: Nederlanda

[ctx: @info: language name]
en: English
eo: Angla

[ctx: @info: language name]
en: Estonian
eo: Estona

[ctx: @info: language name]
en: Fijian
eo: fiĝiano

[ctx: @info: language name]
en: Filipino
eo: filipinano

[ctx: @info: language name]
en: Finnish
eo: Finna

[ctx: @info: language name]
en: French
eo: Franca

[ctx: @info: language name]
en: Frisian
eo: frisa

[ctx: @info: language name]
en: Galician
eo: galego

[ctx: @info: language name]
en: Georgian
eo: Kartvela

[ctx: @info: language name]
en: German
eo: Germana

[ctx: @info: language name]
en: Greek
eo: Greka

[ctx: @info: language name]
en: Gujarati
eo: Gujaratio

[ctx: @info: language name]
en: Hawaiian
eo: havajano

[ctx: @info: language name]
en: Hebrew
eo: Hebrea

[ctx: @info: language name]
en: Hill Mari
eo: Monteto Mari

[ctx: @info: language name]
en: Hindi
eo: Barata

[ctx: @info: language name]
en: Hungarian
eo: Hungara

[ctx: @info: language name]
en: Icelandic
eo: Islanda

[ctx: @info: language name]
en: Indonesian
eo: Indonezia

[ctx: @info: language name]
en: Irish
eo: irlandano

[ctx: @info: language name]
en: Italian
eo: Itala

[ctx: @info: language name]
en: Japanese
eo: Japana

[ctx: @info: language name]
en: Javanese
eo: javano

[ctx: @info: language name]
en: Kazakh
eo: Kazaĥo

[ctx: @info: language name]
en: Khmer
eo: ĥmeroj

[ctx: @info: language name]
en: Klingon
eo: klingono

[ctx: @info: language name]
en: Klingon (PlqaD)
eo: Klingona (PlqaD)

[ctx: @info: language name]
en: Korean
eo: Korea

[ctx: @info: language name]
en: Kurdish
eo: kurda

[ctx: @info: language name]
en: Kyrgyz
eo: Kirgizoj

[ctx: @info: language name]
en: Lao
eo: Laoa

[ctx: @info: language name]
en: Latin
eo: la latina

[ctx: @info: language name]
en: Latvian
eo: latva

[ctx: @info: language name]
en: Levantine Arabic
eo: Levantina araba

[ctx: @info: language name]
en: Lithuanian
eo: Litova

[ctx: @info: language name]
en: Luxembourgish
eo: luksemburga

[ctx: @info: language name]
en: Macedonian
eo: Makedona

[ctx: @info: language name]
en: Malagasy
eo: malagasaj

[ctx: @info: language name]
en: Malay
eo: malaja

[ctx: @info: language name]
en: Malayalam
eo: la malajala

[ctx: @info: language name]
en: Maltese
eo: malta

[ctx: @info: language name]
en: Maori
eo: maoria

[ctx: @info: language name]
en: Marathi
eo: Maratio

[ctx: @info: language name]
en: Mongolian
eo: mongola

[ctx: @info: language name]
en: Myanmar
eo: Mjanmao

[ctx: @info: language name]
en: Nepali
eo: Nepala

[ctx: @info: language name]
en: Norwegian
eo: norvega

[ctx: @info: language name]
en: Oriya
eo: Orija

[ctx: @info: language name]
en: Chichewa
eo: Ĉiĉeva

[ctx: @info: language name]
en: Pashto
eo: Paŝto

[ctx: @info: language name]
en: Persian
eo: la persa

[ctx: @info: language name]
en: Polish
eo: Pola

[ctx: @info: language name]
en: Portuguese
eo: Portugala

[ctx: @info: language name]
en: Punjabi
eo: panĝaba

[ctx: @info: language name]
en: Romanian
eo: Rumana

[ctx: @info: language name]
en: Russian
eo: Rusa

[ctx: @info: language name]
en: Samoan
eo: samoano

[ctx: @info: language name]
en: Scots Gaelic
eo: La skotgaela

[ctx: @info: language name]
en: Serbian (Cyrillic)
eo: serba (cirila)

[ctx: @info: language name]
en: Serbian (Latin)
eo: serba (latina)

[ctx: @info: language name]
en: Sesotho
eo: Sesoto

[ctx: @info: language name]
en: Shona
eo: Ŝona

[ctx: @info: language name]
en: Sindhi
eo: Sinda

[ctx: @info: language name]
en: Slovak
eo: Slovaka

[ctx: @info: language name]
en: Slovenian
eo: Slovena

[ctx: @info: language name]
en: Somali
eo: Somalo

[ctx: @info: language name]
en: Spanish
eo: Hispana

[ctx: @info: language name]
en: Swahili
eo: Svahila

[ctx: @info: language name]
en: Swedish
eo: Sveda

[ctx: @info: language name]
en: Tagalog
eo: la tagaloga

[ctx: @info: language name]
en: Tahitian
eo: tahitiano

[ctx: @info: language name]
en: Tajik
eo: taĝiko

[ctx: @info: language name]
en: Tamil
eo: la tamila

[ctx: @info: language name]
en: Tatar
eo: tataro

[ctx: @info: language name]
en: Telugu
eo: la telugua

[ctx: @info: language name]
en: Thai
eo: Taja

[ctx: @info: language name]
en: Tongan
eo: Tongano

[ctx: @info: language name]
en: Turkish
eo: Turka

[ctx: @info: language name]
en: Turkmen
eo: turkmenoj

[ctx: @info: language name]
en: Udmurt
eo: udmurta

[ctx: @info: language name]
en: Uighur
eo: ujgura

[ctx: @info: language name]
en: Ukrainian
eo: Ukraina

[ctx: @info: language name]
en: Uzbek
eo: uzbeko

[ctx: @info: language name]
en: Vietnamese
eo: Vjetnama

[ctx: @info: language name]
en: Welsh
eo: kimra lingvo

[ctx: @info: language name]
en: Xhosa
eo: la kosa

[ctx: @info: language name]
en: Yiddish
eo: jida

[ctx: @info: language name]
en: Yoruba
eo: joruboj

[ctx: @info: language name]
en: Yucatec Maya
eo: Jukateka majao

[ctx: @info: language name]
en: Zulu
eo: la zulua

[ctx: @info]
en: Selected engine %1 does not support voice settings
eo: Elektita motoro %1 ne subtenas voĉajn agordojn

[ctx: @info]
en: Selected engine %1 does not support emotion settings
eo: Elektita motoro %1 ne subtenas emociajn agordojn

[ctx: @info]
en: %1 engine does not support TTS
eo: %1 motoro ne subtenas TTS

[ctx: @info]
en: Selected language %1 is not supported for %2
eo: Elektita lingvo %1 ne estas subtenata por %2

[ctx: @info]
en: Selected voice %1 is not supported for %2
eo: Elektita voĉo %1 ne estas subtenata por %2

[ctx: @info]
en: Selected emotion %1 is not supported for %2
eo: Elektita emocio %1 ne estas subtenata por %2

en: Error: Unable to find Yandex SID in web version.
eo: Eraro: Ne eblas trovi Yandex SID en TTT-versio.

en: Error: Unable to extract Yandex SID from web version.
eo: Eraro: Ne eblas ĉerpi Yandex SID el TTT-versio.

[ctx: @title: translator language code]
en: Code (Language-Country)
eo: Kodo (Lingvo-Lando)

[ctx: @title: translator language name]
en: Name
eo: Nomo

[ctx: @info]
en: Enter here a string to search in languages list...
eo: Enigu ĉi tie ĉenon por serĉi en lingvolisto...

[ctx: @info]
en: Show only selected items (%1/%2)
eo: Montri nur elektitajn erojn (%1/%2)

[ctx: @title]
en: Select Alternative Languages To Edit Text
eo: Elekti Alternativajn Lingvojn Por Redakti Tekston

[ctx: @label]
en: Online Translator:
eo: Enreta Tradukisto:

[ctx: @option]
en: Select here the online engine to translate text
eo: Elektu ĉi tie la retan motoron por traduki tekston

[ctx: @info]
en: <para>The translator engine is an online Web-service used to translate text from one language to another one. This feature is available on metadata option where alternative language is supported, as Title, Caption, etc. The translation process is fully automatized but it requires an Internet connection to work.</para><para>User can select the more appropriate translator engine depending of desired target language, as not all world-wide languages are supported by online Web-services.</para>
eo: <para>La tradukmotoro estas reta TTT-servo uzata por traduki tekston de unu lingvo al alia. Ĉi tiu funkcio estas disponebla en opcio de metadatumoj kie alternativa lingvo estas subtenata, kiel Titolo, Titolo, ktp. La tradukprocezo estas plene aŭtomatigita sed ĝi postulas interretan konekton por funkcii.</para><para>Uzanto povas elekti la pli taŭgan tradukilon. depende de dezirata cellingvo, ĉar ne ĉiuj tutmondaj lingvoj estas subtenataj de interretaj retservoj.</para>

[ctx: @title]
en: Available Translator Languages (%1/%2)
eo: Disponeblaj traduklingvoj (%1/%2)

[ctx: @info]
en: Open localize setup
eo: Malfermi lokalize-agordon

[ctx: @info]
en: Translate to %1
eo: Traduki al %1

[ctx: @info: language edit widget]
en: Select language to translate with %1
eo: Elekti lingvon por traduki per %1

[ctx: @action]
en: Remove this entry
eo: Forigi ĉi tiun eniron

[ctx: @action]
en: Clear List
eo: Forigi la liston

[ctx: @info: search text bar]
en: Search...
eo: Serĉo...

[ctx: @info: search text bar]
en: Case sensitive
eo: Usklecodistinga

[ctx: @option:check]
en: Activate spellcheck in background when entering text
eo: Aktivigi literumkontrolon en la fono dum enigo de teksto

[ctx: @info]
en: <para>Turn on this option to activate the background spellcheck feature on captions, titles, and other text-edit widgets. Spellcheck is able to auto-detect the current language used in text and will propose alternative with miss-spelled words.</para><para>With entries where alternative language can be specified, the contextual language will be used to parse text. Spellcheck depends of open-source backends, including necessary dictionaries, to operate sentence analysis in desired languages.</para>
eo: <para>Enŝaltu ĉi tiun opcion por aktivigi la fonan literumkontrolon ĉe subtitoloj, titoloj kaj aliaj tekst-redaktaj fenestraĵoj. Literumkontrolo kapablas aŭtomate detekti la nunan lingvon uzatan en teksto kaj proponos alternativon kun misliterumitaj vortoj.</para><para>Kun enskriboj kie alternativa lingvo povas esti specifita, la kunteksta lingvo estos uzata por analizi tekston. Literumkontrolo dependas de malfermfontaj backends, inkluzive de necesaj vortaroj, por funkciigi frazanalizon en dezirataj lingvoj.</para>

[ctx: @label]
en: Default Language:
eo: Defaŭlta Lingvo:

[ctx: @info: edit widget default language]
en: Select the default language here to use with "x-default"value for the alternative language strings.
eo: Elektu la defaŭltan lingvon ĉi tie por uzo kun valoro "x-default" por la ĉenoj de la alternativa lingvo.

en: Auto-detect
eo: Aŭtomate detekti

[ctx: @info]
en: Detect automatically the language by parsing string content
eo: Detekti aŭtomate la lingvon per analizo de ĉenenhavo

[ctx: @title]
en: Available Language Dictionaries
eo: Disponeblaj Lingvaj Vortaroj

[ctx: @title: dictionary language code]
en: Code
eo: Kodo

[ctx: @title: dictionary language name]
en: Name
eo: Nomo

[ctx: @title]
en: Available Backends
eo: Disponeblaj Backends

[ctx: @title]
en: Ignored Words
eo: Ignoritaj Vortoj

[ctx: @info]
en: Set here a new word to ignore during spellcheck
eo: Agordu ĉi tie novan vorton por ignori dum literumkontrolo

[ctx: @info]
en: You can add or remove words to ignore while spell-checking operations.
eo: Vi povas aldoni aŭ forigi vortojn por ignori dum literumkontrolaj operacioj.

[ctx: @action]
en: &Add...
eo: &Aldoni...

[ctx: @action]
en: &Remove
eo: Fo&rigi

[ctx: @action]
en: &Replace
eo: &Anstataŭigi

[ctx: @action]
en: Go to Previous
eo: Iri al Antaŭa

[ctx: @info]
en: Go to previous place in folder-view hierarchy
eo: Iri al antaŭa loko en dosierujo-vido-hierarkio

[ctx: @action]
en: Go to Next
eo: Iri al Sekva

[ctx: @info]
en: Go to next place in folder-view hierarchy
eo: Iri al la sekva loko en dosierujo-vido-hierarkio

[ctx: @action]
en: Go Up
eo: Iri supren

[ctx: @info]
en: Go up in folder-view hierarchy
eo: Supren en dosierujo-vido-hierarkio

[ctx: @action]
en: Go Home
eo: Hejmeniri

[ctx: @info]
en: Go to home directory
eo: Iri al hejma dosierujo

[ctx: @info: folder-view]
en: View Options
eo: Vidi Opciojn

[ctx: @info: folder-view]
en: Selection options to render folder-view.
eo: Elektaj opcioj por bildigi dosierujon.

[ctx: @action:inmenu]
en: Short View
eo: Mallonga Vido

[ctx: @info]
en: Switch Folder-View to Short Mode
eo: Ŝalti Dosierujo-Vidon al Mallonga Reĝimo

[ctx: @action:inmenu]
en: Detailed View
eo: Detala Vido

[ctx: @info]
en: Switch Folder-View to Detailed Mode
eo: Ŝalti Dosierujo-Vidon al Detala Reĝimo

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Bookmarks
eo: Montri legosignojn

[ctx: @info]
en: Show or Hide the Bookmarked places
eo: Montri aŭ Kaŝi la legosignitajn lokojn

[ctx: @action:inmenu]
en: More Settings...
eo: Pli da agordoj...

[ctx: @info]
en: Open configure dialog with more settings options
eo: Malfermi agordan dialogon kun pli da agordaj opcioj

[ctx: @info: folder-view]
en: Stack Options
eo: Stakaj Opcioj

[ctx: @info: folder-view]
en: Stack options to handle folder-view contents.
eo: Staki opciojn por manipuli dosierujo-vidan enhavon.

[ctx: @action:inmenu]
en: Load Contents
eo: Ŝargi Enhavon

[ctx: @action]
en: Load Contents
eo: Ŝargi Enhavon

[ctx: @info]
en: Load contents to editor stack
eo: Ŝargi enhavon al redaktilo

[ctx: @action:inmenu]
en: Append Contents
eo: Aldoni Enhavon

[ctx: @action]
en: Append Contents
eo: Aldoni Enhavon

[ctx: @info]
en: Append contents to editor stack
eo: Aldoni enhavon al redaktilo

[ctx: @info]
en: Enter the customized folder-view path or select from history
eo: Enigu la personecigitan dosieruj-vidan vojon aŭ elektu el la historio

[ctx: @info: folder-view path edit]
en: Enter local path here...
eo: Enigu ĉi tie lokan vojon...

[ctx: @item: filter type mime]
en: JPEG images
eo: JPEG bildoj

[ctx: @item: filter type mime]
en: TIFF images
eo: TIFF-bildoj

[ctx: @item: filter type mime]
en: PNG images
eo: PNG bildoj

[ctx: @item: filter type mime]
en: PGF images
eo: PGF-bildoj

[ctx: @item: filter type mime]
en: HEIF images
eo: HEIF-bildoj

[ctx: @item: filter type mime]
en: AVIF images
eo: AVIF-bildoj

[ctx: @item: filter type mime]
en: JPEG-XL images
eo: JPEG-XL bildoj

[ctx: @item: filter type mime]
en: WEBP images
eo: WEB-bildoj

[ctx: @item: filter type mime]
en: DNG images
eo: DNG-bildoj

[ctx: @item: filter type mime]
en: RAW images
eo: RAW-bildoj

[ctx: @item: filter type mime]
en: No RAW images
eo: Neniuj RAW-bildoj

[ctx: @item: filter type mime]
en: All supported files
eo: Ĉiuj subtenataj dosieroj

[ctx: @info]
en: Icon Size: %1
eo: Piktogram-Grandeco: %1

[ctx: @title:window]
en: New Bookmark
eo: Nova Legomarko

[ctx: @title:window]
en: Edit Bookmark
eo: Redakti legomarkon

[ctx: @label: bookmark properties]
en: &Title:
eo: &Titolo:

[ctx: @info]
en: Enter bookmark title here...
eo: Enigu la titolon ĉi tie...

[ctx: @info]
en: The bookmark title which must be unique and not empty
eo: La legosigno titolo kiu devas esti unika kaj ne malplena

[ctx: @label]
en: &Icon:
eo: P&iktogramo:

[ctx: @action:button]
en: Reset
eo: Restarigi

[ctx: @label: bookmark properties]
en: &Path:
eo: &Pado:

[ctx: @info]
en: Enter bookmark path here...
eo: Enigu la vojon ĉi tie...

[ctx: @info]
en: You can add or remove bookmarked places here.
eo: Vi povas aldoni aŭ forigi legosignitajn lokojn ĉi tie.

[ctx: @title]
en: Bookmarks
eo: Legosignoj

[ctx: @action: context menu]
en: Load Contents
eo: Ŝargi Enhavon

[ctx: @title]
en: Places
eo: Lokoj

[ctx: @action]
en: Add Bookmark
eo: Aldoni legosignon

[ctx: @info]
en: Add new bookmark to the list
eo: Aldoni novan legosignon al la listo

[ctx: @info]
en: Remove selected bookmark from the list
eo: Forigi elektitan legosignon el la listo

[ctx: @action]
en: Edit Bookmark
eo: Redakti legomarkon

[ctx: @info]
en: Edit current bookmark from the list
eo: Redakti nunan legosignon el la listo

[ctx: @title:window]
en: Add New Bookmark
eo: Aldoni Novan Legomarkon

[ctx: @info]
en: This bookmark referencing
    %1
    already exists in the list with name "%2".
eo: Ĉi tiu legosigno referencanta
    %1
    ja ekzistas en la listo kun nomo "%2".

[ctx: @title:window]
en: Confirm Bookmark Deletion
eo: Konfirmi Forigon de Legosignoj

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to remove the bookmark "%1"?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi la legosignon "%1"?

[ctx: @title]
en: My Bookmarks
eo: Miaj Legosignoj

[ctx: @title]
en: Usual Places
eo: Kutimaj Lokoj

[ctx: @title]
en: Folder-View
eo: Dosierujo-Vido

[ctx: @title]
en: Stack
eo: Pilo

[ctx: @action: context menu]
en: Add Bookmark
eo: Aldoni legosignon

[ctx: @title: file system tree]
en: Folders
eo: Dosierujoj

[ctx: command line option]
en: File(s) or folder(s) to open
eo: Dosiero(j) aŭ dosierujo(j) por malfermi

[ctx: #info]
en: <p>You are running Showfoto as a 32-bit version on a 64-bit Windows.</p><p>Please install the 64-bit version of Showfoto to get a better experience with Showfoto.</p>
eo: <p>Vi funkcias Showfoto kiel 32-bita versio sur 64-bita Vindozo.</p><p>Bonvolu instali la 64-bita versio de Showfoto por akiri pli bonan sperton kun Showfoto.</p>

en: Loading themes...
eo: Ŝargante temojn...

en: <p>The ICC profile path seems to be invalid.</p><p>If you want to set it now, select "Yes", otherwise select "No". In this case, "Color Management" feature will be disabled until you solve this issue</p>
eo: <p>La ICC-profilvojo ŝajnas nevalida.</p><p>Se vi volas agordi ĝin nun, elektu "Jes", alie elektu "Ne". En ĉi tiu kazo, "Koloradministrado" funkcio estos malŝaltita ĝis vi solvos ĉi tiun problemon</p>

[ctx: unknown image dimensions]
en: Unknown
eo: Nekonata

[ctx: <Image file name> (<Image number> of <Images in album>)]
en: %1 (%2 of %3)
eo: %1 (%2 el %3)

en: Delete File
eo: Forigi dosieron

[ctx: @title:window]
en: Error Saving File
eo: Eraro dum Konservado de Dosiero

en: Failed to save file: %1
eo: Malsukcesis konservi dosieron: %1

en: Remote file handling is not supported
eo: Fora dosiertraktado ne estas subtenata

en: Image saved successfully
eo: Bildo sukcese konservita

en: About to delete file "%1"
    Are you sure?
eo: Forigota dosiero "%1"
    Ĉu vi certas?

en: Cannot delete "%1"
eo: Ne povas forigi "%1"

[ctx: @title:window]
en: Open Images from Folder
eo: Malfermi Bildojn el Dosierujo

en: There is no item to process.
eo: Ne estas aĵo por procesi.

[ctx: @title:window]
en: Error Loading File
eo: Eraro dum Ŝargo de Dosiero

en: Failed to load file: "%1"
    Remote file handling is not supported
eo: Malsukcesis ŝargi dosieron: "%1"
    Fora dosiertraktado ne estas subtenata

en: &Themes
eo: E&tosoj

en: Open folder
eo: Malfermi dosierujon

note: i18n: ectx: Menu (File)
en: &File
eo: &Dosiero

note: i18n: ectx: Menu (Color)
en: &Color
eo: &Koloro

note: i18n: ectx: Menu (Enhance)
en: Enh&ance
eo: Pli&bonigi

note: i18n: ectx: Menu (Transform)
en: Tra&nsform
eo: Tra&nsformi

note: i18n: ectx: Menu (Decorate)
en: &Decorate
eo: &Ornami

note: i18n: ectx: Menu (Filters)
en: Effec&ts
eo: Efek&toj

[ctx: @title:window]
en: Configure
eo: Agordi

en: Editor Window
eo: Redaktora Fenestro

en: <qt>Editor Window Settings<br/><i>Customize editor window behavior</i></qt>
eo: <qt>Agordoj de la fenestro de la redaktilo<br/><i>Agordu la konduton de la fenestro de la redaktilo</i></qt>

en: <qt>Embedded Image Information Management<br/><i>Setup relations between images and metadata</i></qt>
eo: <qt>Enkonstruita Bilda Informa Administrado<br/><i>Agordu rilatojn inter bildoj kaj metadatenoj</i></qt>

en: Tool Tip
eo: Ila Konsilo

en: <qt>Thumbbar and Folder-View Items Tool-Tip Settings<br/><i>Customize information in tool-tips</i></qt>
eo: <qt>Agordoj de ilo-konsiletoj por bildeto kaj dosierujo-Vidi Erojn<br/><i>Agordi informojn en konsiletoj</i></qt>

en: RAW Decoding
eo: RAW Malkodado

en: <qt>RAW Files Decoding Settings<br/><i>Customize default RAW decoding settings</i></qt>
eo: <qt>Agordoj pri malkodado de RAW-dosieroj<br/><i>Agordi defaŭltajn agordojn pri RAW-malkodado</i></qt>

en: <qt>Settings for Color Management<br/><i>Customize color management settings</i></qt>
eo: <qt>Agordoj por Koloro-Administrado<br/><i>Agordi koloradministrado-agordojn</i></qt>

en: Save Images
eo: Konservi Bildojn

en: <qt>Settings for Saving Image Files<br/><i>Set default configuration used to save images</i></qt>
eo: <qt>Agordoj por Konservado de Bildaj Dosieroj<br/><i>Agordu defaŭltan agordon uzatan por konservi bildojn</i></qt>

[ctx: @title: settings section]
en: Geolocation
eo: Geolokigo

[ctx: @title]
en: Geolocation Settings
    Customize view to geolocalize items
eo: Agordoj de Geolokigo
    Agordi vidon al geolokigaj eroj

en: Plugins
eo: Kromaĵoj

en: <qt>Main Interface Plug-in Settings<br/><i>Set which plugins will be accessible from application</i></qt>
eo: <qt>Agordoj de la Krominterfaco de Ĉefa Interfaco<br/><i>Agordu kiuj kromaĵoj estos alireblaj de aplikaĵo</i></qt>

[ctx: @title: misc setup options page]
en: Miscellaneous
eo: Diversaj

en: <qt>Miscellaneous Settings<br/><i>Customize behavior of the other parts of Showfoto</i></qt>
eo: <qt>Diversaj agordoj<br/><i>Agordu konduton de la aliaj partoj de Showfoto</i></qt>

[ctx: @label]
en: Rotate actions
eo: Rotacii agojn

[ctx: @option:check]
en: Show images/thumbnails &rotated according to orientation tag.
eo: Montri bildojn/bildetojn &rotaciitajn laŭ orientiĝa etikedo.

[ctx: @option:check]
en: Set orientation tag to normal after rotate/flip.
eo: Meti orientigan etikedon al normala post turnado/flipiĝo.

[ctx: @info]
en: a standard used by most digital cameras today to store technical information (like aperture and shutter speed) about an image.
eo: normo uzata de la plej multaj diĝitkameraoj hodiaŭ por konservi teknikajn informojn (kiel aperturo kaj obturatoro) pri bildo.

[ctx: @info]
en: an older standard used in digital photography to store photographer information in images.
eo: pli malnova normo uzita en cifereca fotarto por konservi fotistinformojn en bildoj.

[ctx: @info]
en: a new standard used in digital photography, designed to replace IPTC.
eo: nova normo uzita en cifereca fotarto, dizajnita por anstataŭigi IPTC.

[ctx: @title:tab]
en: Behavior
eo: Konduto

en: Thumbbar, Folder-View, and Stack-View Items Sort Order
eo: Thumbbar, Dosierujo-Vido, kaj Stack-Vidi Erojn Ordo Ordo

en: Sort images by:
eo: Ordigi bildojn per:

[ctx: sort images by date]
en: Date
eo: Dato

[ctx: sort images by name]
en: Name
eo: Nomo

[ctx: sort images by size]
en: File Size
eo: Dosiera grandeco

en: Here, select whether newly-loaded images are sorted by their date, name, or size on disk.
eo: Ĉi tie, elektu ĉu lastatempe ŝargitaj bildoj estas ordigitaj laŭ sia dato, nomo aŭ grandeco sur disko.

en: Reverse ordering
eo: Inversa ordo

en: If this option is enabled, newly-loaded images will be sorted in descending order.
eo: Se ĉi tiu opcio estas ebligita, lastatempe ŝargitaj bildoj estos ordigitaj en malkreskanta ordo.

en: Thumbbar Items
eo: Thumbbar Eroj

en: &Show image Format
eo: &Montri bildoformaton

en: Set this option to show image format over image thumbnail.
eo: Agordu ĉi tiun opcion por montri bildformaton super bildeto.

en: &Show Geolocation Indicator
eo: &Montri Geolokigan Indikilon

en: Set this option to indicate if image has geolocation information.
eo: Agordu ĉi tiun opcion por indiki ĉu bildo havas geolokigan informon.

en: Scroll current item to center of thumbbar
eo: Rulumi nunan eron al la centro de la dikfingrostango

en: Updates
eo: Ĝisdatigoj

en: Check for new version:
eo: Kontrolu disponeblon de nova versio:

en: Only For Stable Releases
eo: Nur Por Stabilaj Eldonoj

en: Weekly Pre-Releases
eo: Semajnaj Antaŭ-Eldonoj

en: Set this option to configure which kind of new versions must be check for updates.
    "Stable" releases are official versions safe to use in production.
    "Pre-releases" are proposed weekly to tests quickly new features
    and are not recommended to use in production as bugs can remain.
eo: Agordu ĉi tiun opcion por agordi kiajn novajn versiojn oni devas kontroli por ĝisdatigoj.
    "Stabilaj" eldonoj estas oficialaj versioj sekuraj por uzi en produktado.
    "Antaŭ-eldonoj" estas proponitaj ĉiusemajne por rapide testi novajn funkciojn. 
    kaj ne rekomendas uzi en produktado ĉar cimoj povas resti.

en: Use Version With Debug Symbols
eo: Uzi Version Kun Sencimigaj Simboloj

en: If this option is enabled, a version including debug symbols will be used for updates.
    This version is more heavy but can help developers to trace dysfunctions in debugger.
eo: Se ĉi tiu opcio estas ebligita, versio inkluzive de sencimsimboloj estos uzata por ĝisdatigoj.
    Ĉi tiu versio estas pli peza sed povas helpi programistojn spuri misfunkciojn en erarserĉilo.

en: Last check: %1
eo: Lasta kontrolo: %1

en: Check now...
eo: Kontroli nun...

[ctx: @title:tab]
en: Behaviour
eo: Konduto

en: &Show splash screen at startup
eo: &Montri fulmekranon ĉe ekfunkciigo

en: Use native file dialogs from the system
eo: Uzi denaskajn dosierajn dialogojn de la sistemo

en: Sidebar tab title:
eo: Flankmenuklapeta titolo:

en: Only For Active Tab
eo: Nur Por Aktiva Tab

en: For All Tabs
eo: Por Ĉiuj Langetoj

en: Set this option to configure how sidebars tab title are visible.
eo: Agordu ĉi tiun opcion por agordi kiel videblas la titolo de la langeto flankaj.

en: Widget style:
eo: Stilo de fenestraĵo:

en: Set this option to choose the default window decoration and looks.
eo: Agordu ĉi tiun opcion por elekti la defaŭltajn fenestran dekoracion kaj aspekton.

en: Icon theme (changes after restart):
eo: Piktogrametoso (ŝanĝoj post rekomenco):

en: Set this option to choose the default icon theme.
eo: Agordu ĉi tiun opcion por elekti la defaŭltan piktogrametoson.

[ctx: icon theme]
en: Breeze
eo: Vento

[ctx: icon theme]
en: Breeze Dark
eo: Vento Malhela

[ctx: icon theme]
en: Humanity
eo: Homaro

[ctx: icon theme]
en: Oxygen
eo: Oksigeno

en: Use Icon Theme From System
eo: Uzi Piktograman Etoson de Sistemo

en: Application font:
eo: Tiparo de aplikaĵo:

en: Select here the font used to display text in whole application.
eo: Elektu ĉi tie la tiparon uzatan por montri tekston en la tuta aplikaĵo.

[ctx: @title:tab]
en: Appearance
eo: Aspekto

[ctx: @title:tab]
en: Spellcheck
eo: Literumkontrolo

[ctx: @title:tab]
en: Localize
eo: Lokalizi

[ctx: @title:tab]
en: System
eo: Sistemo

en: Check for new version option will verify the pre-releases.
    "Pre-releases" are proposed weekly to tests quickly new features.
    It's not recommended to use pre-release in production as bugs can remain,
    unless you know what you are doing.
    Do you want to continue?
eo: Kontroli novan version-opcion kontrolos la antaŭ-eldonojn.
    "Antaŭ-eldonaĵoj" estas proponitaj ĉiusemajne por rapide testi novajn funkciojn.
    Ne rekomendas uzi antaŭ-eldonon en produktado ĉar cimoj povas resti,
    krom se vi scias kion vi faras.
    Ĉu vi volas daŭrigi?

[ctx: @title:tab generic plugins list]
en: Generic
eo: Ĝenerala

[ctx: @title:tab editor plugins list]
en: Image Editor
eo: Bildredaktilo

[ctx: @title:tab loader plugins list]
en: Image Loaders
eo: Bildaj Ŝargiloj

en: Show Items' Toolti&ps With Thumbbar and Folder-View
eo: Montri Ŝpruckonsiletojn de Objektoj Kun Dikfingrejo kaj Dosieruj-Vido

en: Set this option to display the image information when the mouse hovers over a thumbbar or folder-view item.
eo: Agordu ĉi tiun opcion por montri la bildajn informojn kiam la muso ŝvebas super bildeto aŭ dosierujo-vido objekto.

en: Select here the font used to display text in tooltips.
eo: Elektu ĉi tie la tiparon uzatan por montri tekston en konsiletoj.

en: File/Image Information
eo: Dosiero/Bilda Informo

en: Show file name
eo: Montri dosiernomon

en: Set this option to display the image file name.
eo: Agordu ĉi tiun opcion por montri la bildodosiernomon.

en: Show file date
eo: Montri dosierdaton

en: Set this option to display the image file date.
eo: Agordu ĉi tiun opcion por montri la bilddosierdaton.

en: Show file size
eo: Montri dosiergrandecon

en: Set this option to display the image file size.
eo: Agordu ĉi tiun opcion por montri la grandecon de bilda dosiero.

en: Show image type
eo: Montri bildotipon

en: Set this option to display the image type.
eo: Agordu ĉi tiun opcion por montri la bildspecon.

en: Show image dimensions
eo: Montri bildajn dimensiojn

en: Set this option to display the image dimensions in pixels.
eo: Agordu ĉi tiun opcion por montri la bildajn dimensiojn en pikseloj.

en: Set this option to display the make and model of the camera with which the image has been taken.
eo: Agordu ĉi tiun opcion por montri la markon kaj modelon de la fotilo per kiu la bildo estis prenita.

en: Camera lens model
eo: Fotillenso modelo

en: Set this option to display the lens model with which the image was taken.
eo: Agordu ĉi tiun opcion por montri la lensmodelon per kiu la bildo estis prenita.

en: Show camera date
eo: Montri fotilan daton

en: Set this option to display the date when the image was taken.
eo: Agordu ĉi tiun opcion por montri la daton, kiam la bildo estis prenita.

en: Set this option to display the camera aperture and focal settings used to take the image.
eo: Agordu ĉi tiun opcion por montri la fotilan aperturon kaj fokusajn agordojn uzatajn por preni la bildon.

en: Set this option to display the camera exposure and sensitivity used to take the image.
eo: Agordu ĉi tiun opcion por montri la fotilan elmeton kaj sentivecon uzatajn por preni la bildon.

en: Show camera mode and program
eo: Montri fotilan reĝimon kaj programon

en: Set this option to display the camera mode and program used to take the image.
eo: Agordu ĉi tiun opcion por montri la fotilreĝimon kaj programon uzatan por preni la bildon.

en: Show camera flash settings
eo: Montri fotila fulmo agordojn

en: Set this option to display the camera flash settings used to take the image.
eo: Agordu ĉi tiun opcion por montri la fotilajn fulm-agordojn uzatajn por preni la bildon.

en: Show camera white balance settings
eo: Montri agordojn de blankbalanco de fotiloj

en: Set this option to display the camera white balance settings used to take the image.
eo: Agordu ĉi tiun opcion por montri la agordojn de la blankbalanco de fotiloj uzataj por preni la bildon.

[ctx: @title]
en: My Favorites
eo: Miaj Favoritoj

[ctx: @title]
en: Favorite Folder Properties
eo: Plej ŝatataj Dosierujoj

[ctx: @info: favorite folder title property]
en: Name:
eo: Nomo:

[ctx: @info: favorite folder hierarchy property]
en: Hierarchy:
eo: Hierarkio:

[ctx: @title]
en: Favorite Item Properties
eo: Plej ŝatataj Item Propraĵoj

[ctx: @info: favorite item title property]
en: Name:
eo: Nomo:

[ctx: @info: favorite item date property]
en: Created:
eo: Kreita:

[ctx: @info: favorite item hierarchy property]
en: Hierarchy:
eo: Hierarkio:

[ctx: @info; favorite item count elements property]
en: Items:
eo: Eroj:

[ctx: @info: favorite item caption property]
en: Description:
eo: Priskribo:

[ctx: @label: favorite item title properties]
en: &Name:
eo: &Nomo:

[ctx: @info]
en: Enter favorite entry name here...
eo: Enigu ĉi tie preferatan enigan nomon...

[ctx: @info]
en: The favorite item name which must be unique and not empty
eo: La plej ŝatata objektonomo, kiu devas esti unika kaj ne malplena

[ctx: @label: favorite item hierarchy properties]
en: Hierarchy:
eo: Hierarkio:

[ctx: @info]
en: The favorite entry hierarchy which must be unique in tree-view
eo: La plej ŝatata enira hierarkio, kiu devas esti unika en arbvido

[ctx: @label: favorite entry type properties]
en: Type:
eo: Tipo:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Favorite Folder
eo: Plej ŝatata dosierujo

[ctx: @item:inlistbox]
en: Favorite Item
eo: Ŝatata Ero

[ctx: @info]
en: A "Favorite Item" is a hierarchy entry hosting advanced properties as date, icon, description, and images list. A "Favorite Folder" is a simple entry in the hierarchy without extra property.
eo: "Preferata Ero" estas hierarkia eniro gastiganta altnivelajn trajtojn kiel dato, piktogramo, priskribo kaj bildlisto. "Preferata Dosierujo" estas simpla eniro en la hierarkio sen kroma propreco.

[ctx: @label: favorite item caption properties]
en: &Description:
eo: &Priskribo:

[ctx: @info]
en: Enter favorite item description here...
eo: Enigu ĉi tie priskribon pri ŝatata objekto...

[ctx: @label: favorite item date properties]
en: &Created:
eo: &Kreita:

[ctx: @info]
en: Select favorite item date. By default, day of item creation is assigned.
eo: Elektu plej ŝatatan eron-daton. Defaŭlte, tago de kreado de objektoj estas asignita.

[ctx: @info]
en: Use this button to select the date of the oldest image from the list.
eo: Uzu ĉi tiun butonon por elekti la daton de la plej malnova bildo el la listo.

[ctx: @info]
en: Use this button to calculate the average date of images from the list.
eo: Uzu ĉi tiun butonon por kalkuli la averaĝan daton de bildoj el la listo.

[ctx: @info]
en: Use this button to select the date of the newest image from the list.
eo: Uzu ĉi tiun butonon por elekti la daton de la plej nova bildo el la listo.

[ctx: @info]
en: Select here the icon to use for this favorite item in tree-view.
eo: Elektu ĉi tie la piktogramon por uzi por ĉi tiu ŝatata objekto en arbvido.

[ctx: @info]
en: Assign favorite item icon to default in tree-view.
eo: Atribuu plej ŝatatan piktogramon kiel defaŭltan en arbvido.

[ctx: @label: favorites item file properties]
en: &Items:
eo: &Eroj:

[ctx: @title:column file name]
en: Name
eo: Nomo

[ctx: @title:column file size]
en: Size
eo: Grandeco

[ctx: @title:column file type-mime]
en: Type
eo: Tipo

[ctx: @title:column file date]
en: Date
eo: Dato

[ctx: @title:column file path]
en: Path
eo: Vojo

[ctx: @info]
en: This is the list of files hosted by this favorite item. The current selected file from this list will be automatically shown in editor when favorite is open. If none is selected, first one from the list will be displayed.
eo: Jen la listo de dosieroj gastigitaj de ĉi tiu ŝatata ero. La nuna elektita dosiero el ĉi tiu listo estos aŭtomate montrita en redaktilo kiam favorato estas malfermita. Se neniu estas elektita, la unua el la listo aperos.

[ctx: @label]
en: Note: favorite item name cannot be empty!
eo: Notu: la nomo de la plej ŝatata objekto ne povas esti malplena!

[ctx: @label]
en: Note: favorite item files list cannot be empty!
eo: Noto: listo de plej ŝatataj eroj ne povas esti malplena!

[ctx: @label]
en: Note: favorite item name already exists in hierarchy!
eo: Notu: la nomo de plej ŝatata objekto jam ekzistas en hierarkio!

[ctx: @label]
en: Note: favorite folder name cannot be empty!
eo: Noto: la nomo de plej ŝatata dosierujo ne povas esti malplena!

[ctx: @label]
en: Note: favorite folder name already exists in hierarchy!
eo: Noto: plej ŝatata dosierujo jam ekzistas en hierarkio!

[ctx: @info]
en: %1 file | %1 files
eo[0]: %1 dosiero
eo[1]: %1 dosieroj

[ctx: @title:window]
en: New Favorite Item
eo: Nova Ŝatata Ero

[ctx: @title:window]
en: Edit Favorite Item
eo: Redakti Ŝatatan Eron

[ctx: @title:window]
en: New Favorite Folder
eo: Nova Ŝatata Dosierujo

[ctx: @title:window]
en: Edit Favorite Folder
eo: Redakti Ŝatatan Dosierujon

[ctx: @title:window, favorite item properties]
en: Could not Calculate Average
eo: Ne eblis Kalkuli Mezon

[ctx: @info: favorite item properties]
en: Could not calculate date average for this favorite item.
eo: Ne eblis kalkuli datan mezumon por ĉi tiu ŝatata objekto.

[ctx: @info]
en: You can add or remove favorite stacks here.
eo: Vi povas aldoni aŭ forigi ŝatatajn stakojn ĉi tie.

[ctx: @title]
en: Favorites
eo: Plej ŝatataj

[ctx: @action]
en: Add Favorite
eo: Aldoni Favorito

[ctx: @action]
en: Add Sub-Folder
eo: Aldoni Subdosierujon

[ctx: @info]
en: Add new sub-folder to the list
eo: Aldoni novan subdosierujon al la listo

[ctx: @action]
en: Delete Item
eo: Forigi Eron

[ctx: @info]
en: Remove selected item from the list
eo: Forigi elektitan eron el la listo

[ctx: @action]
en: Edit Item
eo: Redakti Eron

[ctx: @info]
en: Edit current item from the list
eo: Redakti nunan eron el la listo

[ctx: @info: search text bar]
en: Search in Favorites...
eo: Serĉi en Favoritoj...

[ctx: @title:window]
en: Confirm Item Deletion
eo: Konfirmi Forigon de Ero

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to remove the item "%1"
    and all nested items if any?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi la eron "%1"
    kaj ĉiujn nestitajn aĵojn se ekzistas?

[ctx: @title]
en: Unnamed
eo: Nenomita

[ctx: @title: item file name]
en: Name
eo: Nomo

[ctx: @title: item file size]
en: Size
eo: Grandeco

[ctx: @title: item file type]
en: Type
eo: Tipo

[ctx: @title: item date from metadata]
en: Date
eo: Dato

[ctx: @title]
en: Stack-View
eo: Stako-Vido

[ctx: @title:menu]
en: Icon Size
eo: Piktograma Grandeco

[ctx: @action:inmenu]
en: Small (%1x%2)
eo: Malgranda (%1x%2)

[ctx: @action:inmenu]
en: Medium (%1x%2)
eo: Meza (%1x%2)

[ctx: @action:inmenu]
en: Large (%1x%2)
eo: Granda (%1x%2)

[ctx: @action:inmenu]
en: Huge (%1x%2)
eo: Grandega (%1x%2)

[ctx: @action: context menu]
en: Add as Favorite
eo: Aldoni kiel ŝatatan

[ctx: @action: context menu]
en: Clear All Items
eo: Forigi Ĉiujn Erojn

[ctx: @action: context menu]
en: Remove Items
eo: Forigi Erojn

[ctx: @title: stack-view list on items]
en: Stack
eo: Pilo

[ctx: @action]
en: C&ancel
eo: Rezi&gni

[ctx: date of image creation]
en: created: %1
eo: kreita: %1

en: By Name
eo: laŭ nomo

en: By Date
eo: laŭ dato

en: By File Size
eo: Laŭ Dosiera Grandeco

[ctx: @action: sort type]
en: Ascending
eo: Kreskante

[ctx: @action: sort type]
en: Descending
eo: Malkreskante

en: Current Name
eo: Nuna Nomo

en: New Name
eo: Nova nomo

en: This list shows the results for your renaming pattern. Red items indicate a name collision, either because the new name is equal to the current name, or because the name has already been assigned to another item.
eo: Ĉi tiu listo montras la rezultojn por via alinoma ŝablono. Ruĝaj eroj indikas nomkolizion, aŭ ĉar la nova nomo estas egala al la nuna nomo, aŭ ĉar la nomo jam estis asignita al alia ero.

en: Rename | Rename (%1 images)
eo[0]: Alinomi
eo[1]: Alinomi (%1 bildojn)

en: Sort Images
eo: Ordigi Bildojn

en: <b>Renaming images. Please wait...</b>
eo: <b>Alinomado de bildoj. Bonvolu atendi...</b>

[ctx: @action:button]
en: &Abort
eo: &Haltigi

en: Processing...
eo: Laborante...

[ctx: @title:window]
en: Renaming Images
eo: Alinomado de Bildoj

en: An error occurred while renaming %1 image.
    Do you want to rename this image again or rename this image by overwriting? | An error occurred while renaming %1 images.
    Do you want to rename these images again or rename these images by overwriting?
eo[0]: Eraro okazis dum alinomado de %1 bildo.
    Ĉu vi volas alinomi tiun bildon refoje aŭ alinomi tiun bildon per superskribado?
eo[1]: Eraro okazis dum alinomado de %1 bildoj.
    Ĉu vi volas alinomi tiujn bildojn refoje aŭ alinomi tiujn bildojn per superskribado?

[ctx: @action:button]
en: Rename Again
eo: Alinomigi Denove

[ctx: @action:button]
en: Overwrite
eo: Anstataŭigi

en: <b>Renaming images. Errors: %1</b>
eo: <b>Alinomado de bildoj. Eraroj: %1</b>

en: <p>Enter your renaming pattern here. Use the access buttons to quickly add renaming options and modifiers. For further explanation, use the information button.</p>
eo: <p>Enigu vian alinoman ŝablonon ĉi tie. Uzu la alirbutonojn por rapide aldoni renomajn opciojn kaj modifilojn. Por plia klarigo, uzu la informbutonon.</p>

en: Show a list of all available options
eo: Montri liston de ĉiuj disponeblaj opcioj

en: Modifiers
eo: Modifiloj

en: <p>Add a modifier to a renaming option. To activate this button, place the cursor behind a renaming option or an already assigned modifier.</p>
eo: <p>Aldonu modifilon al alinoma opcio. Por aktivigi ĉi tiun butonon, metu la kursoron malantaŭ alinoma opcio aŭ jam asignita modifilo.</p>

en: Renaming Options
eo: Alinomaj Opcioj

en: <p>Add renaming options to the parse string.</p>
eo: <p>Aldonu alinomajn elektojn al la analiza ĉeno.</p>

en: To apply a modifier, append it to the option, for instance: [file]{upper}
eo: Por apliki modifilon, aldonu ĝin al la opcio, ekzemple: [file]{upper}

en: Modifiers can be applied to every renaming option.
eo: Modifiloj povas esti aplikitaj al ĉiu renoma opcio.

en: It is possible to assign multiple modifiers to an option, they are applied in the order you assign them.
eo: Eblas asigni plurajn modifilojn al opcio, ili estas aplikataj en la ordo, kiun vi atribuas ilin.

en: Be sure to use the quick access buttons: They might provide additional information about renaming and modifier options.
eo: Nepre uzu la butonojn de rapida aliro: Ili povus provizi pliajn informojn pri renomado kaj modifeblaj opcioj.

en: The file list can be sorted, just right-click on it to see the sort criteria (album UI only).
eo: La dosierlisto povas esti ordigita, nur dekstre alklaku ĝin por vidi la ordigkriteriojn (nur albumo UI).

[ctx: @title:window]
en: Information
eo: Informo

en: Change Case
eo: Ŝanĝi Kazon

en: change the case of a renaming option
eo: ŝanĝi la kazon de alinoma opcio

en: Convert to uppercase
eo: Konverti al majuskla

en: Uppercase
eo: Majuskla

en: Convert to lowercase
eo: Konverti al minuskla

en: Lowercase
eo: Minuskla

en: Convert the first letter of each word to uppercase
eo: Konverti la unuan literon de ĉiu vorto al majuskla

en: First Letter of Each Word Uppercase
eo: Unua Litero de Ĉiu Vorto Majuskla

en: Default Value
eo: Defaŭlta Valoro

en: <p>Set a default value for empty strings.<br/>When applied to a renaming option, an empty string will be replaced by the value you specify here.</p>
eo: <p>Agordu defaŭltan valoron por malplenaj ĉenoj.<br/>Se aplikite al alinoma opcio, malplena ĉeno estos anstataŭigita per la valoro, kiun vi specifigas ĉi tie.</p>

[ctx: default value for empty strings]
en: Default Value...
eo: Defaŭlta valoro...

en: Set a default value for empty strings
eo: Agordi defaŭltan valoron por malplenaj ĉenoj

[ctx: The length of the string]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Length:
eo: Longo:

[ctx: Alignment of the text]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Alignment:
eo: Alineado:

[ctx: The character the string should be filled with]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Character:
eo: Tekstosigno:

en: Range...
eo: Gamo...

en: Add only a specific range of a renaming option
eo: Aldoni nur specifan gamon de alinoma opcio

en: Extract a specific range (if '||to||' is omitted, go to the end of string)
eo: Eltiru specifan gamon (se '||to||' estas preterlasita, iru al la fino de ĉeno)

[ctx: start of the range]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: From:
eo: De:

[ctx: range goes to the end of the string]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, toTheEndCheckBox)
en: to the end
eo: ĝis la fino

[ctx: end of the range]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: To:
eo: Al:

en: Remove Doubles
eo: Forigi duoblojn

en: Remove duplicate words
eo: Forigi duplikatajn vortojn

[ctx: Replace text]
en: Replace...
eo: Anstataŭigi...

en: Replace text in a renaming option
eo: Anstataŭigi tekston en alinoma opcio

en: Replace text (||options||: ||r|| = regular expression, ||i|| = ignore case)
eo: Anstataŭigi tekston (||opcioj||: ||r|| = regula esprimo, ||i|| = ignori minusklecon)

[ctx: Replace string]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Replace:
eo: Anstataŭigi:

[ctx: The string to replace the text with]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: With:
eo: Kun:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, caseSensitive)
en: Case Sensitive
eo: Usklecodistinga

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, isRegExp)
en: Regular Expression
eo: Regulesprimo

en: Trimmed
eo: Tondita

en: Remove leading, trailing and extra whitespace
eo: Forigi ĉefan, malantaŭan kaj kroman blankspacon

[ctx: unique value for duplicate strings]
en: Unique
eo: Unika

en: Add a suffix number to have unique strings in duplicate values
eo: Aldonu sufiksan nombron por havi unikajn ĉenojn en duobligitaj valoroj

en: Add a suffix number, ||n|| specifies the number of digits to use
eo: Aldonu sufikson nombron, ||n|| specifas la nombron da ciferoj por uzi

en: Add a suffix number, ||n|| specifies the number of digits to use, ||c|| specifies the separator char before the numbers, ||a|| optional to include all options for uniqueness, ||0|| optional to always pad with ||n|| zero digits
eo: Aldoni sufiksnombron, ||n|| specifas la nombron da ciferoj uzendaj, ||c|| specifas la apartigilon antaŭ la nombroj, ||a|| laŭvolaĵo por inkluzivi ĉiujn opciojn por unusenceco, ||0|| nedeviga por ĉiam ŝtopi kun ||n|| nulciferoj

en: Add the camera name
eo: Aldonu la nomon de la fotilo

en: Camera name
eo: Fotila nomo

en: Keyword separator:
eo: Ŝlosilvorto apartigilo:

en: Database...
eo: Datumbazo...

en: Add information from the database
eo: Aldonu informojn el la datumbazo

en: Add database information
eo: Aldonu datumbazajn informojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_currentTagsList) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_recommendedTagsList)
en: Key
eo: Ŝlosilo

en: Description
eo: Priskribo

en: Common File Information
eo: Komuna Dosiera Informo

en: Default comment of the image
eo: Defaŭlta komento de la bildo

en: Default author of the image
eo: Defaŭlta aŭtoro de la bildo

en: Image dimension
eo: Bilda dimensio

en: Image file size
eo: Grandeco de bildo de dosiero

en: Format of the media file
eo: Formato de la datumportila dosiero

en: Type of the media file
eo: Tipo de la datumportila dosiero

en: Rating of the media file
eo: Taksado de la datumportila dosiero

en: Height of the media file
eo: Alteco de la datumportila dosiero

en: Width of the media file
eo: Larĝo de la datumportila dosiero

en: Image orientation
eo: Bilda orientiĝo

en: Color depth (bits per channel)
eo: Kolora profundo (bitoj per kanalo)

en: Color model of the image
eo: Kolora modelo de la bildo

en: A comma separated list of all authors
eo: Komo apartigita listo de ĉiuj aŭtoroj

en: Title of the image
eo: Titolo de la bildo

en: A comma separated list of all tags
eo: Komo apartigita listo de ĉiuj etikedoj

en: A comma separated list of all tags with path
eo: Komo apartigita listo de ĉiuj etikedoj kun vojo

en: Metadata Information
eo: Metadatumaj Informoj

en: Make of the camera
eo: Fabrikinto de la fotilo

en: Model of the camera
eo: Modelo de la fotilo

en: Lens of the camera
eo: Objektivo de la fotilo

en: Aperture
eo: Aperturo

en: Focal length
eo: Fokusa distanco

en: Focal length (35mm equivalent)
eo: Fokusa longo (35mm ekvivalento)

en: Exposure time
eo: Elmetiĝo-tempo

en: Exposure program
eo: Malkovra programo

en: Exposure mode
eo: Ekspona reĝimo

en: Sensitivity
eo: Sentemeco

en: Flash mode
eo: Ekbrila reĝimo

en: White balance
eo: Blanka ekvilibro

en: White balance (color temperature)
eo: Blanka ekvilibro (kolortemperaturo)

en: Metering mode
eo: Mezura reĝimo

en: Subject distance
eo: Subjekta distanco

en: Subject distance (category)
eo: Subjekta distanco (kategorio)

en: Display Aspect Ratio
eo: Montri Aspektproporcion

en: Audio Bit Rate
eo: Aŭdio-Bitrapideco

en: Audio Channel Type
eo: Audio-Kana Tipo

en: Audio Codec (Audio Codec)
eo: Aŭdiokodeko (Audiokodeko)

en: Duration of File
eo: Daŭro de Dosiero

en: Frame Rate of Video
eo: Kadra Frekvenco de Video

en: Position Information (GPS)
eo: Pozicia Informo (GPS)

en: Latitude in the format as described by the XMP specification
eo: Latitudo en la formato kiel priskribite per la XMP-specifo

en: Longitude in the format as described by the XMP specification
eo: Longitudo en la formato kiel priskribite per la XMP-specifo

en: Latitude as double value
eo: Latitudo kiel duobla valoro

en: Longitude as double value
eo: Longitudo kiel duobla valoro

en: Latitude in a human readable form
eo: Latitudo en homa legebla formo

en: Longitude in a human readable form
eo: Longitudo en homa legebla formo

en: Altitude in meters
eo: Alteco en metroj

en: Altitude in a human readable form
eo: Alteco en homa legebla formo

en: Orientation
eo: Orientiĝo

en: Roll
eo: Rulo

en: Tilt
eo: Klinu

en: Accuracy
eo: Akurateco

[ctx: @info: date format settings]
en: format settings
eo: formataj agordoj

[ctx: @item:inlistbox date format]
en: Standard
eo: Defaŭlta

[ctx: @item:inlistbox date format]
en: Text
eo: Teksto

[ctx: @item:inlistbox date format]
en: Unix Time Stamp
eo: Unikso Tempostampo

[ctx: @item:inlistbox date format]
en: Custom
eo: Propra

[ctx: @item: Get date information from the image]
en: Image
eo: Bildo

[ctx: @item: Set a fixed date]
note: i18nc("Get date information from the current date", "Current Date"), QVariant(CurrentDateTime));
en: Fixed Date
eo: Fiksa Dato

[ctx: @info]
en: Enter custom format
eo: Enigi propran formaton

[ctx: @info]
en: example:
eo: ekzemplo:

[ctx: @info]
en: Date && Time...
eo: Dato && Tempo...

[ctx: @info]
en: Add date and time information
eo: Aldoni daton kaj horon

[ctx: @item]
en: Date and time (standard format)
eo: Dato kaj horo (norma formato)

[ctx: @item]
en: Date and time
eo: Dato kaj horo

[ctx: the source of the date (image, system etc...)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Source:
eo: Fonto:

[ctx: the format of the date]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Format:
eo: Formato:

[ctx: renaming option for directory related information]
en: Directory
eo: Dosierujo

en: Add the directory name
eo: Aldoni la dosierujon

en: Directory name
eo: Dosierujo nomo

en: Name of the parent directory, additional '.' characters move up in the directory hierarchy
eo: Nomo de la gepatra dosierujo, plia '.' signoj supreniras en la dosierujo-hierarkio

en: File
eo: Dosiero

en: Add file properties
eo: Aldoni dosierajn proprietojn

[ctx: File name]
en: Name
eo: Nomo

en: File extension, prepend with a '.' character, to modify the real file extension
eo: Dosiera etendo, antaŭmeti per '.' signo, por modifi la veran dosier-etendon

[ctx: File extension]
en: Extension
eo: Etendaĵo

en: Owner of the file
eo: Posedanto de la dosiero

[ctx: Owner of the file]
en: Owner
eo: Posedanto

en: Group of the file
eo: Grupo de la dosiero

[ctx: Group of the file]
en: Group
eo: Grupo

en: Metadata...
eo: Metadatenoj...

en: Add metadata information
eo: Aldoni informojn pri metadatumoj

[ctx: Sequence Number]
en: Number...
eo: Nombro...

en: Add a sequence number
eo: Aldoni sinsekvon

en: Sequence number
eo: Sekvenca numero

en: Sequence number (||options||: ||c|| = file counter aware, ||e|| = extension aware, ||f|| = folder aware, ||r|| = random aware, ||ce|| = counter and extension aware, ||re|| = random and extension aware)
eo: Sekvencnumero (||opcioj||: ||c|| = dosierkalkulil-konscia, ||e|| = finaĵokonscia, ||f|| = dosieruj-konscia, ||r|| = hazardokonscia ||ce|| = nombril- kaj finaĵ-konscia, ||re|| = hazard- kaj finaĵ-konscia)

en: Sequence number (custom start) ||options||: ||e||, ||f||
eo: Sekvencnumero (propra komenco) ||opcioj||: ||e||, ||f||

en: Sequence number (custom step) ||options||: ||c||
eo: Sekvencnumero (propra paŝo) ||opcioj||: ||c||

en: Sequence number (custom start + step) ||options||: ||e||, ||f||
eo: Sekvencnumero (propra komenco + paŝo) ||opcioj||: ||e||, ||f||

[ctx: Number of digits]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Digits:
eo: Ciferoj:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Custom Range
eo: Propra Gamo

[ctx: Start index for custom range]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Start:
eo: Lanĉi:

[ctx: stepping for custom range]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Step:
eo: Paŝo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, extensionAware)
en: Extension aware numbering
eo: Etendo konscia numerado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, folderAware)
en: Folder aware numbering
eo: Dosierujo konscia numerado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, counterAware)
en: File counter aware numbering
eo: Dosiera nombrilo konscia numerado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, randomAware)
en: Random text aware numbering
eo: Hazarda teksto konscia numerado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, counterAndExtAware)
en: File counter and extensions aware numbering
eo: Dosiernombril- kaj finaĵ-konscia numerado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, randomAndExtAware)
en: Random text and extensions aware numbering
eo: Hazardotekst- kaj finaĵ-konscia numerado

en: Create Tag From Address Book
eo: Krei Etikedon El Adreslibro

en: No address book entries found
eo: Neniuj enskriboj de adreslibro trovitaj

en: Applying face changes
eo: Aplikante vizaĝoŝanĝojn

[ctx: @action]
en: OK
eo: bone

[ctx: @info:tooltip]
en: Confirm that the selected person is shown here
eo: Konfirmi, ke la elektita persono estas montrita ĉi tie

[ctx: @action]
en: Confirm
eo: Konfirmi

[ctx: @action]
en: Remove
eo: Forigi

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove this face region
eo: Forigi ĉi tiun vizaĝregionon

[ctx: @info:tooltip]
en: Unmark this face as Ignored
eo: Malmarki ĉi tiun vizaĝon kiel Ignorita

[ctx: @label]
en: Who is this?
eo: Kiu estas ĉi tiu?

[ctx: @action]
en: Ignore
eo: Ignori

[ctx: @info:tooltip]
en: Ignore this face
eo: Ignori ĉi tiun vizaĝon

[ctx: @info:tooltip]
en: Mark this face as Ignored
eo: Marki ĉi tiun vizaĝon kiel Ignorita

[ctx: @info:tooltip]
en: Reject this suggestion
eo: Malakcepti ĉi tiun sugeston

[ctx: @info:tooltip]
en: digiKam can search for faces in your photos.
    When you have identified your friends on a number of photos,
    it can also recognize the people shown on your photos.
eo: digiKam povas serĉi vizaĝojn en viaj fotoj.
    Kiam vi identigis viajn amikojn sur kelkaj fotoj,
    ĝi povas ankaŭ rekoni la homojn montritajn sur viaj fotoj.

[ctx: @label:listbox]
en: Skip images already scanned
eo: Preterpasi bildojn jam skanitajn

[ctx: @label:listbox]
en: Scan again and merge results
eo: Skani denove kaj kunfandi rezultojn

[ctx: @label:listbox]
en: Clear unconfirmed results and rescan
eo: Malplenigi nekonfirmitajn rezultojn kaj reskanu

[ctx: @label:listbox]
en: Clear all previous results and rescan
eo: Malplenigi ĉiujn antaŭajn rezultojn kaj reskani

[ctx: @info]
en: Help
eo: Helpo

[ctx: @option:radio]
en: Detect faces
eo: Detekti vizaĝojn

[ctx: @info]
en: Find all faces in your photos
eo: Trovi ĉiujn vizaĝojn en viaj fotoj

[ctx: @option:radio]
en: Detect and recognize faces
eo: Detekti kaj rekoni vizaĝojn

[ctx: @info]
en: Find all faces in your photos and
    try to recognize which person is depicted
eo: Trovi ĉiujn vizaĝojn en viaj fotoj kaj
    eniro por rekoni kiu persono estas prezentita

[ctx: @option:radio]
en: Recognize faces
eo: Rekoni vizaĝojn

[ctx: @info]
en: Try again to recognize the people depicted
    on marked but yet unconfirmed faces.
eo: Provu denove rekoni la personojn prezentitajn
    ĉe markitaj sed tamen nekonfirmitaj vizaĝoj.

[ctx: @title:tab]
en: Workflow
eo: Laborfluo

[ctx: @title:tab]
en: Search in
eo: Serĉi en

[ctx: @label]
en: Face Accuracy
eo: Vizaĝo Precizeco

[ctx: @label left extremities of a scale]
en: Sensitivity
eo: Sentemeco

[ctx: @label right extremities of a scale]
en: Specificity
eo: Specifeco

[ctx: @info:tooltip]
en: Adjust sensitivity versus specificity: the higher the value, the more accurately faces will
    be recognized, but less faces will be recognized
    (only faces that are very similar to pre-tagged faces are recognized).
eo: Alĝustigu sentemon kontraŭ specifeco: ju pli alta estas la valoro, des pli precize vizaĝoj estos rekonitaj, sed malpli da vizaĝoj estos rekonitaj
    (nur vizaĝoj kiuj estas tre similaj al antaŭmarkitaj vizaĝoj estas rekonitaj).

[ctx: @option:check]
en: Use YOLO v3 detection model
eo: Uzi modelon de detekto YOLO v3

[ctx: @info:tooltip]
en: Face detection with YOLO v3 data model. Better results but slower.
eo: Vizaĝdetekto kun YOLO v3 datummodelo. Pli bonaj rezultoj sed pli malrapidaj.

[ctx: @option:check]
en: Work on all processor cores
eo: Labori sur ĉiuj procesoraj kernoj

[ctx: @info:tooltip]
en: Face detection and recognition are time-consuming tasks.
    You can choose if you wish to employ all processor cores
    on your system, or work in the background only on one core.
eo: Vizaĝdetekto kaj rekono estas tempopostulaj taskoj.
    Vi povas elekti ĉu vi volas uzi ĉiujn procesorajn kernojn
    e via sistemo, aŭ labori en la fono nur sur unu kerno.

[ctx: @title:tab]
en: Settings
eo: Agordo

en: <b>Configure where you keep your images</b>
eo: <b>Agordu kie vi konservas viajn bildojn</b>

[ctx: This is a path name so you should include the slash in the translation]
en: /Pictures
eo: /Bildoj

en: <p>Please enter a location where you keep your images.</p> <p>You can choose any local folder, even one that already contains images.<br/> More folders can be added later under the <i>Settings</i> menu. </p>
eo: <p>Bonvolu enigi lokon kie vi konservas viajn bildojn.</p> <p>Vi povas elekti ajnan lokan dosierujon, eĉ unu kiu jam enhavas bildojn.<br/> Pli da dosierujoj povas esti aldonitaj poste sub la <i>Agordoj. </i> menuo. </p>

en: <p><i>Note:</i> removable media (such as USB drives or DVDs) and remote file systems (such as NFS, or Samba mounted with cifs/smbfs) are supported.</p>
eo: <p><i>Noto:</i> forpreneblaj komunikiloj (kiel USB-diskoj aŭ DVD-oj) kaj foraj dosiersistemoj (kiel NFS aŭ Samba muntita per cifs/smbfs) estas subtenataj.</p>

en: You must select a folder for digiKam to use as the root album. All of your images will go there.
eo: Vi devas elekti dosierujon por digiKam por uzi kiel radikan albumon. Ĉiuj viaj bildoj iros tien.

[ctx: @title:window]
en: Create Root Album Folder?
eo: Ĉu krei dosierujon de Radika Albumo?

en: <p>The folder to use as the root album path does not exist:</p><p><b>%1</b></p>Would you like digiKam to create it for you?
eo: <p>La dosierujo por uzi kiel la radika albumvojo ne ekzistas:</p><p><b>%1</b></p>Ĉu vi ŝatus ke digiKam kreu ĝin por vi?

[ctx: @title:window]
en: Create Root Album Folder Failed
eo: Krei Radikan Albuman Dosierujon Malsukcesis

en: <p>digiKam could not create the folder to use as the root album.
    Please select a different location.</p><p><b>%1</b></p>
eo: <p>digiKam ne povis krei la dosierujon por uzi kiel radikan albumon.
    Bonvolu elekti alian lokon.</p><p><b>%1</b></p>

en: You do not seem to have write access for the folder selected to be the root album.
    Warning: Without write access, items cannot be edited.
eo: Vi ŝajnas ne havi skriban aliron por la dosierujo elektita por esti la radika albumo.
    Averto: Sen skribaliro, eroj ne povas esti redaktitaj.

en: <b>Configure where you will store databases</b>
eo: <b>Agordu kie vi konservos datumbazojn</b>

en: <b>Configure Metadata Storage to Files</b>
eo: <b>Agordu Metadatuman konservadon al Dosieroj</b>

en: <qt><p>Set here if you want to store the information assigned to items in digiKam in the files' metadata, to improve interoperability with other photo management programs:</p></qt>
eo: <qt><p>Agordu ĉi tie se vi volas konservi la informojn asignitajn al eroj en digiKam en la metadatumoj de la dosieroj, por plibonigi kunfunkcieblecon kun aliaj programoj pri foto-administrado:</p></qt>

en: Do nothing
eo: Fari nenion

en: Add information to files
eo: Aldoni informojn al dosieroj

en: <qt><p><i>Note:</i> recording information to the files' metadata can slow down photo management operations.</p></qt>
eo: <qt><p><i>Noto:</i> registri informojn al la metadatumoj de la dosieroj povas malrapidigi foto-administrajn operaciojn.</p></qt>

en: Migration from digiKam 4
eo: Migrado de digiKam 4

en: <qt><p><h1><b>Migrate configuration and metadata from digiKam 4</b></h1></p><p>You can choose here if you want to use the configuration and albums from digiKam 4 in new digiKam. Please note the following warnings:</p><p>Migration is done <b>at your own risk</b>. digiKam developers do not recommend it and do not support it. On the other hand, creating a new configuration might result in loss of tags and other metadata that was not embedded inside the pictures and was only available in digiKam 4's database.</p><p>In either case you are recommended to backup the configuration files and databases before proceeding.</p></qt>
eo: <qt><p><h1><b>Migri agordon kaj metadatenojn de digiKam 4</b></h1></p><p>Vi povas elekti ĉi tie se vi volas uzi la agordon kaj albumojn de digiKam 4 en nova digiKam. Bonvolu noti la jenajn avertojn:</p><p>Migrado estas farita <b>je via propra risko</b>. digiKam-programistoj ne rekomendas ĝin kaj ne subtenas ĝin. Aliflanke, kreado de nova agordo povus rezultigi perdon de etikedoj kaj aliaj metadatenoj kiuj ne estis enigitaj en la bildoj kaj estis nur haveblaj en la datumbazo de digiKam 4.</p><p>En ambaŭ kazoj oni rekomendas al vi sekurkopii la agordaj dosieroj kaj datumbazoj antaŭ ol daŭrigi.</p></qt>

en: Migrate configuration from digiKam 4
eo: Migri agordon de digiKam 4

en: Create a new configuration
eo: Krei novan agordon

en: <b>Configure Open File Behavior</b>
eo: <b>Agordu Malferman Dosieran Konduton</b>

en: <qt><p>Specify how images should be opened when left-clicked on in the icon view:</p></qt>
eo: <qt><p>Difinu kiel bildoj estu malfermitaj kiam maldekstre alklaku en la piktograma vido:</p></qt>

en: Open a preview
eo: Malfermi antaŭrigardon

en: Open in the editor
eo: Malfermi en la redaktilo

en: <qt><p><i>Note:</i> using a preview is always faster than using the editor, especially when checking a series of shots. However, you cannot change or fix the image in preview mode. Note that if you want to compare images quickly, it is often better to use the light table: images can be displayed side-by-side, and synchronized zooming and panning can be performed.</p></qt>
eo: <qt><p><i>Noto:</i> uzi antaŭrigardon estas ĉiam pli rapida ol uzi la redaktilon, precipe kiam oni kontrolas serion da pafoj. Tamen, vi ne povas ŝanĝi aŭ ripari la bildon en antaŭrigarda reĝimo. Rimarku, ke se vi volas kompari bildojn rapide, estas ofte pli bone uzi la luman tablon: bildoj povas esti montrataj flank-al-flanke, kaj sinkronigita zomado kaj panorado povas esti faritaj.</p></qt>

en: <b>Configure Preview Behavior</b>
eo: <b>Agordi Antaŭrigardan Konduton</b>

en: <qt><p>Set here how images are displayed in preview mode and on the light table:</p></qt>
eo: <qt><p>Agordu ĉi tie kiel bildoj estas montrataj en antaŭrigarda reĝimo kaj sur la luma tablo:</p></qt>

en: Load reduced version of image
eo: Ŝargi reduktitan version de bildo

en: Load image
eo: Ŝargi bildon

en: <qt><p><i>Note:</i> loading a reduced version of an image is faster but can differ from the original, especially with Raw. In this case, a JPEG version of Raw pre-processed by camera is loaded, instead of the real image data. This JPEG image is embedded in the file metadata and is used by the camera to display a Raw image faster to a TV screen.</p></qt>
eo: <qt><p><i>Noto:</i> ŝargi reduktitan version de bildo estas pli rapida sed povas diferenci de la originalo, precipe kun Raw. En ĉi tiu kazo, JPEG-versio de Raw antaŭ-prilaborita per fotilo estas ŝargita, anstataŭe de la realaj bildaj datumoj. Ĉi tiu JPEG-bildo estas enigita en la dosiermetadatenoj kaj estas uzata de la fotilo por montri Krudan bildon pli rapide al televida ekrano.</p></qt>

en: <b>Configure Raw File Handling</b>
eo: <b>Agordi Krudan Dosiertraktadon</b>

en: <qt><p>Set here how you want to open Raw images in the editor:</p></qt>
eo: <qt><p>Agordu ĉi tie kiel vi volas malfermi Krudajn bildojn en la redaktilo:</p></qt>

en: Open directly, with adjustments made automatically
eo: Malfermi rekte, kun alĝustigoj faritaj aŭtomate

en: Use the Raw import tool to adjust corrections manually
eo: Uzi la Krudan importilon por ĝustigi korektojn permane

en: <qt><p><i>Note:</i> the Raw import tool is designed for advanced users who want to have the best control over the image. This requires more time in your workflow.</p></qt>
eo: <qt><p><i>Noto:</i> la Kruda importa ilo estas desegnita por progresintaj uzantoj, kiuj volas havi la plej bonan kontrolon de la bildo. Ĉi tio postulas pli da tempo en via laborfluo.</p></qt>

en: Scan Your Collection
eo: Skanu Vian Kolekton

en: <qt><p>Congratulations. Your minimal setup is done.</p><p>Remember, you can customize more settings using the digiKam configuration panel. To learn more about the digiKam world, we recommend reading the <b>digiKam handbook</b> using the <b>Help/Handbook</b> menu entry (you need to install the separate digiKam documentation package.) You can also read the manual online from the <a href='https://docs.digikam.org/en/index.html'>dedicated website</a>.</p><p>Press <b>Finish</b> to close this assistant. digiKam will scan your collection to register all albums in the database. Items including in albums are collected after startup stage in background.</p><p><i>Note:</i> depending on your collection size, this operation can take a while. If you cancel the scanning operation, it will start again in the next digiKam session.</p><p>When scanning has completed, at next start-up, digiKam will only check your collection to identify new albums - which is much faster. You can force digiKam to scan for new items manually using the <b>Tools->Maintenance->Scan for new items</b> menu entry.</p></qt>
eo: <qt><p>Gratulon. Via minimuma agordo estas farita.</p><p>Memoru, vi povas agordi pliajn agordojn per la agorda panelo digiKam. Por lerni pli pri la digiKam-mondo, ni rekomendas legi la <b>digiKam-manlibron</b> per la menuo <b>Helpo/Manlibro</b> (vi devas instali la apartan digiKam-dokumentan pakon.) Vi ankaŭ povas legu la manlibron rete de la <a href='https://docs.digikam.org/en/index.html'>diligenta retejo</a>.</p><p>Premu <b>Fini</b> fermi tiun ĉi asistanton. digiKam skanos vian kolekton por registri ĉiujn albumojn en la datumbazo. Eroj inkluzivitaj en albumoj estas kolektitaj post startetapo en fono.</p><p><i>Noto:</i> depende de via kolektograndeco, ĉi tiu operacio povas daŭri iom da tempo. Se vi nuligas la skanadon, ĝi komenciĝos denove en la sekva digiKam-seanco.</p><p>Kiam skanado finiĝos, ĉe la venonta ekfunkciigo, digiKam nur kontrolos vian kolekton por identigi novajn albumojn - kio estas multe pli rapida . Vi povas devigi digiKam skani novajn erojn permane uzante la menuenon <b>Iloj->Prizorgado->Skani novajn erojn</b>.</p></qt>

en: <b>Enabled Contextual Tooltips</b>
eo: <b>Ebligitaj Kuntekstaj Konsiletoj</b>

en: <qt><p>Set here if you want to show contextual tooltips in icon-view and folder-view:</p></qt>
eo: <qt><p>Agordu ĉi tie, se vi volas montri kuntekstajn konsiletojn en piktogram-vido kaj dosierujo-vido:</p></qt>

en: Do not show tooltips
eo: Ne montri konsiletojn

en: Use Tooltips
eo: Uzi konsiletojn

en: <qt><p><i>Note:</i> tooltips show photograph and digiKam metadata on the fly, as the mouse moves over items. This can be useful when selecting items. Tooltips are displayed in the album folder view, album icon view, camera icon view, batch queue list, and thumb bar. From the digiKam configuration dialog, you can customize the contents of these tooltips and the fonts used.</p></qt>
eo: <qt><p><i>Noto:</i> konsiletoj montras fotojn kaj digiKam-metadatenojn sur la flugo, dum la muso moviĝas super eroj. Ĉi tio povas esti utila dum elektado de eroj. Konsiletoj estas montrataj en la vido de albumaj dosierujoj, vido de album-piktogramo, vido de fotila piktogramo, listo de stapla vico kaj dikfingrobreto. El la dialogo de agordo de digiKam, vi povas agordi la enhavon de ĉi tiuj konsiletoj kaj la uzataj tiparoj.</p></qt>

en: <qt><p><h1><b>Welcome to digiKam %1</b></h1></p><p>digiKam is an advanced digital photo management application published as open-source.</p><p>This assistant will help you to configure first run settings to be able to use digiKam quickly.</p></qt>
eo: <qt><p><h1><b>Bonvenon al digiKam %1</b></h1></p><p>digiKam estas altnivela aplikaĵo pri cifereca administrado de fotoj publikigita kiel malfermfonte.</p> <p>Ĉi tiu asistanto helpos vin agordi la unuajn agordojn por povi uzi digiKam rapide.</p></qt>

en: <qt><br/><p>You can ignore the following if you use digiKam for the first time:</p><p><b>Transition from digiKam 4</b></p><p>Configuration files from digiKam 4 are not migrated. The old database can still be used, you just need to choose the same locations for collections and database in the following dialogs. It is recommended to create a backup of your database before proceeding.</p><p>The new location for configuration files is %1 (old %2). There are unresolved problems reported when re-using old configuration files, so it is not recommended to do it for the moment, and at your own risk.</p></qt>
eo: <qt><br/><p>Vi povas ignori la jenajn se vi uzas digiKam por la unua fojo:</p><p><b>Transiro de digiKam 4</b></p><p>Agordo dosieroj de digiKam 4 ne estas migritaj. La malnova datumbazo ankoraŭ povas esti uzata, vi nur bezonas elekti la samajn lokojn por kolektoj kaj datumbazo en la sekvaj dialogoj. Oni rekomendas krei sekurkopion de via datumbazo antaŭ ol daŭrigi.</p><p>La nova loko por agordaj dosieroj estas %1 (malnova %2). Estas nesolvitaj problemoj raportitaj kiam oni reuzas malnovajn agordajn dosierojn, do ne rekomendas fari tion por la momento, kaj je via propra risko.</p></qt>

en: Ref. images
eo: Ref. bildoj

en: Ref. dates
eo: Ref. datoj

en: Ref. albums
eo: Ref. albumoj

en: Items
eo: Eroj

en: Avg. similarity
eo: Avg. simileco

en: This shows all found duplicate items.
eo: Ĉi tio montras ĉiujn trovitajn duplikatajn erojn.

[ctx: @action]
en: Update fingerprints
eo: Ĝisdatigi fingrospurojn

[ctx: @info]
en: Use this button to update all image fingerprints.
eo: Uzi ĉi tiun butonon por ĝisdatigi ĉiujn bildajn fingrospurojn.

[ctx: @action]
en: Find duplicates
eo: Trovi duplikatojn

[ctx: @info]
en: Use this button to scan the selected albums for duplicate items.
eo: Uzu ĉi tiun butonon por skani la elektitajn albumojn por duplikataj eroj.

[ctx: @label]
en: Search in:
eo: Serĉi en:

[ctx: @label]
en: Similarity range:
eo: Simileca gamo:

[ctx: @label]
en: Restriction:
eo: Limigo:

[ctx: @label:listbox similarity restriction]
en: None
eo: Neniu

[ctx: @label:listbox similarity restriction]
en: Restrict to reference album
eo: Limigi al referenca albumo

[ctx: @label:listbox similarity restriction]
en: Exclude reference album
eo: Ekskludi referencan albumon

[ctx: @info]
en: Use this option to restrict the duplicate search with some criteria, as to limit search to the album of reference image, or to exclude the album of reference image of the search.
eo: Uzu ĉi tiun opcion por limigi la duplikatan serĉon kun iuj kriterioj, kiel por limigi serĉon al la albumo de referenca bildo, aŭ por ekskludi la albumon de referenca bildo de la serĉo.

[ctx: @label]
en: Restrict to:
eo: Limigi al:

[ctx: @label:listbox similarity album tag relation]
en: Only selected tab
eo: Nur elektita langeto

[ctx: @label:listbox similarity album tag relation]
en: One of
eo: Unu el

[ctx: @label:listbox similarity album tag relation]
en: Both
eo: Ambaŭ

[ctx: @label:listbox similarity album tag relation]
en: Albums but not tags
eo: Albumoj sed ne etikedoj

[ctx: @label:listbox similarity album tag relation]
en: Tags but not albums
eo: Etikedoj sed ne albumoj

[ctx: @label:listbox similarity reference selection method]
en: Older or Larger
eo: Pli malnova aŭ pli granda

[ctx: @label:listbox similarity reference selection method]
en: Prefer selected folder as reference
eo: Preferi elektitan dosierujon kiel referenco

[ctx: @label:listbox similarity reference selection method]
en: Prefer other than selected folder as reference
eo: Preferi alian ol elektita dosierujo kiel referencon

[ctx: @label:listbox similarity reference selection method]
en: Prefer Newer Creation Date
eo: Preferi pli novan kreodaton

[ctx: @label:listbox similarity reference selection method]
en: Prefer Newer Modification Date
eo: Preferi pli novan modifodaton

[ctx: @label:listbox similarity reference selection method]
en: Select method for reference image selection
eo: Elekti metodon por referencbilda elekto

[ctx: @label]
en: Reference
eo: Referenco

[ctx: @group]
en: Reference Image Selection Method
eo: Referencbilda elektmetodo

[ctx: @info]
en: Use this option to decide about the relation of the selected albums and tags.
    "One of" means that the images are either in the selected albums or tags.
    "Both" means that the images are both in the selected albums and tags.
    "Albums but not tags" means that images must be in the selected albums but not tags.
    "Tags but not albums" means that images must be in the selected tags but not albums.
    "Only selected tab" means that only the selected tab is used.
eo: Uzu ĉi tiun opcion por decidi pri la rilato de la elektitaj albumoj kaj etikedoj.
    "Unu el" signifas, ke la bildoj estas aŭ en la elektitaj albumoj aŭ etikedoj.
    "Ambaŭ" signifas, ke la bildoj estas ambaŭ en la elektitaj albumoj kaj etikedoj.
    "Albumoj sed ne etikedoj" signifas ke bildoj devas esti en la elektitaj albumoj sed ne etikedoj.
    "Etikedoj sed ne albumoj" signifas ke bildoj devas esti en la elektitaj etikedoj sed ne. albumoj.
    "Nur elektita langeto" signifas, ke nur la elektita langeto estas uzata.

[ctx: @action]
en: Remove Duplicates
eo: Forigi Duplikatojn

[ctx: @info]
en: Use this button to delete all duplicate images.
eo: Uzu ĉi tiun butonon por forigi ĉiujn duobligitajn bildojn.

[ctx: Find Duplicates Tab]
en: Duplicates
eo: Duplikatoj

[ctx: Similar Image Tab]
en: Image
eo: Bildo

[ctx: Sketch Search Tab]
en: Sketch
eo: Skizo

en: Image fingerprints have not yet been generated for your collection. The Similarity Search Tools will not be operational without pre-generated fingerprints. Please generate the fingerprints first.
eo: Bildaj fingrospuroj ankoraŭ ne estas kreitaj por via kolekto. La Similecaj Serĉaj Iloj ne funkcios sen antaŭgeneritaj fingrospuroj. Bonvolu unue generi la fingrospurojn.

en: <p>Drag & drop an image here<br/>to perform similar<br/>items search.</p><p>You can also use the context menu<br/> when browsing through your images.</p>
eo: <p>Trenu kaj faligi bildon ĉi tie<br/>por fari similan<br/>serĉon.</p><p>Vi povas ankaŭ uzi la kuntekstan menuon<br/> dum foliumado tra viaj bildoj.</p>

en: <b>File</b>:
eo: <b>Dosiero</b>:

en: <b>Folder</b>:
eo: <b>Dosierujo</b>:

[ctx: @label]
en: Search in albums:
eo: Serĉi en albumoj:

en: Similarity range:
eo: Simileca gamo:

en: Select here the approximate similarity interval as a percentage.
eo: Elektu ĉi tie la proksimuman similecintervalon kiel procenton.

en: Enter the name of the current similar image search to save in the "Similarity Searches" view.
eo: Enigu la nomon de la nuna simila bildserĉo por konservi en la vido "Similaj serĉoj".

en: Save current similar image search to a new virtual Album
eo: Konservi nunan similan bildserĉon al nova virtuala Albumo

en: If you press this button, the current similar image search will be saved to a new search virtual album using name set on the left side.
eo: Se vi premas ĉi tiun butonon, la nuna simila bildserĉo estos konservita al nova serĉa virtuala albumo uzante nomon fiksitan maldekstre.

en: Set here the brush color used to draw sketch.
eo: Fiksu ĉi tie la penikkoloron uzatan por desegni skizon.

en: Undo last draw on sketch
eo: Malfari la lastan desegnon sur skizo

en: Use this button to undo last drawing action on sketch.
eo: Uzu ĉi tiun butonon por malfari la lastan desegnan agon sur skizo.

en: Redo last draw on sketch
eo: Refari la lastan desegnaĵon sur skizo

en: Use this button to redo last drawing action on sketch.
eo: Uzu ĉi tiun butonon por refari la lastan desegnan agon sur skizo.

en: Pen:
eo: Plumo:

en: Set here the brush size in pixels used to draw sketch.
eo: Fiksu ĉi tie la penikgrandon en pikseloj uzataj por desegni skizon.

en: Set here the number of items to find using sketch.
eo: Fiksu ĉi tie la nombron da eroj por trovi per skizo.

en: Clear sketch
eo: Klara skizo

en: Use this button to clear sketch contents.
eo: Uzu ĉi tiun butonon por forigi skizenhavon.

en: Enter the name of the current sketch search to save in the "Similarity Searches" view.
eo: Enigu la nomon de la nuna skizserĉo por konservi en la vido "Similaj serĉoj".

en: Save current sketch search to a new virtual Album
eo: Konservi nunan skizserĉon al nova virtuala Albumo

en: If you press this button, the current sketch fuzzy search will be saved to a new search virtual album using the name set on the left side.
eo: Se vi premas ĉi tiun butonon, la nuna skiza neklara serĉo estos konservita al nova serĉa virtuala albumo uzante la nomon fiksitan maldekstre.

en: You simply draw here a rough sketch of what you want to find and digiKam will displays the best matches in thumbnail view.
eo: Vi simple desegnu ĉi tie malglatan skizon de tio, kion vi volas trovi kaj digiKam montros la plej bonajn kongruojn en bildeto.

en: Draw a sketch here
    to perform a
    Fuzzy search
eo: Desegni skizon ĉi tie
    por fari
    Neklaran serĉon

en: Roadmap
eo: Vojmapo

en: Satellite
eo: Satelito

en: Hybrid
eo: Hibrido

en: Terrain
eo: Tereno

en: Show Map Type Control
eo: Montri Kontrolon de Tipo de Mapo

en: Show Navigation Control
eo: Montri Navigada Kontrolo

en: Show Scale Control
eo: Montri Skalan Kontrolon

en: Google Maps
eo: Google-Mapoj

en: Float items
eo: Flosigi erojn

en: Marble Virtual Globe
eo: Marble Virtuala Globo

en: Atlas map
eo: Mapo de Atlaso

en: Satellite map
eo: Satelita mapo

en: OpenStreetMap (Vector)
eo: OpenStreetMap (Vektora)

[ctx: Spherical projection]
en: Spherical
eo: Sfera

en: Equirectangular
eo: Ekvirektangula

en: Show compass
eo: Montri kompason

en: Show scale bar
eo: Montri skalon

en: Show navigation
eo: Montri navigadon

en: Show overview map
eo: Montri superrigardan mapon

en: Other Marble Themes
eo: Aliaj Marble-Etosoj

en: Projection
eo: Projekcio

en: Export as...
eo: Eksporti kiel...

en: Bookmark folder
eo: Legosigna dosierujo

en: The file is not an XBEL version 1.0 file.
eo: La dosiero ne estas XBEL versio 1.0 dosiero.

en: Unknown title
eo: Nekonata titolo

[ctx: @title:window]
en: Add Bookmark
eo: Aldoni Legosignon

en: Type a name and a comment for the bookmark, and choose where to keep it.
eo: Tajpu nomon kaj komenton por la legosigno, kaj elektu kie konservi ĝin.

en: Bookmark title
eo: Legomarktitolo

en: Bookmark comment
eo: Legomarko komento

[ctx: @title:window]
en: Edit Geolocation Bookmarks
eo: Redakti Geolokajn Legosignojn

en: &Remove
eo: Fo&rigi

en: Add Folder
eo: Aldoni Dosierujon

en: New Folder
eo: Nova Dosierujo

[ctx: @title:window]
en: Bookmarks Management
eo: Administrado de Legomarkoj

[ctx: @info]
en: Do you want to remove "%1" from your Bookmarks collection?
eo: Ĉu vi volas forigi "%1" de via Legosignoj-kolekto?

en: Remove Bookmark
eo: Forigi legosignon

en: Insert Bookmark
eo: Enigi Legosignon

en: Title Change
eo: Titolo Ŝanĝo

en: Comment Change
eo: Komento Ŝanĝo

en: Address Change
eo: Ŝanĝo de Adreso

[ctx: @title: bookmark header]
en: Title
eo: Titolo

[ctx: @title: bookmark header]
en: Comment
eo: Komento

[ctx: @title:window]
en: Loading Bookmark
eo: Ŝargante legomarkon

en: Error when loading bookmarks on line %1, column %2:
    %3
eo: Eraro dum ŝargo de legosignoj sur linio %1, kolumno %2:
    %3

[ctx: @title:window]
en: Open File
eo: Malfermi Dosieron

en: Imported %1
eo: Importita %1

[ctx: @title:window]
en: Save File
eo: Konservi Dosieron

[ctx: @title:window]
en: Export Bookmark
eo: Redakti Legomarkon

en: Error saving bookmarks
eo: Eraro dum konservado de legosignoj

en: Edit Bookmarks
eo: Redakti legosignojn

en: Add Bookmark...
eo: Aldoni legosignon...

en: <p>Copyright %1</p>
eo: <p>Kopirajto %1</p>

en: Warning: Sidecar settings
eo: Averto: Sidecar-agordoj

en: You have enabled writing to sidecar files for metadata storage in the host application, but not for reading. This means that any metadata stored in the sidecar files will be overwritten here.
    Please enable reading of sidecar files in the host application or continue at your own risk.
eo: Vi ebligis skribadon al kromdosieroj por metadatumoj en la gastiga aplikaĵo, sed ne por legado. Ĉi tio signifas, ke ĉiuj metadatenoj konservitaj en la kromdosieroj estos anstataŭitaj ĉi tie.
    Bonvolu ebligi legadon de kromdosieroj en la gastiga aplikaĵo aŭ daŭrigu je via propra risko.

en: 1 image moved | %1 images moved
eo[0]: movis 1 bildon
eo[1]: movis %1 bildojn

en: Load GPX files...
eo: Ŝargi GPX-dosierojn...

en: Show tracks on Map
eo: Montri spurojn sur Mapo

en: Set this option to show tracks on the Map
eo: Agordi ĉi tiun opcion por montri spurojn sur la Mapo

en: Only use selected images
eo: Uzi nur elektitajn bildojn

en: Set this option to correlate selected images only
eo: Agordi ĉi tiun opcion por korelacii nur elektitajn bildojn

en: Camera time zone:
eo: Fotila horzono:

en: <p>Sets the time zone the camera was set to during photo shooting, so that the time stamps of the images can be converted to GMT to match the GPS time reference.</p><p>Note: positive offsets count eastwards from zero longitude (GMT), they are 'ahead of time'.</p>
eo: <p>Metas la horzonon, laŭ kiu la fotilo estis agordita dum fotado, tiel ke la tempomarkoj de la bildoj povas esti konvertitaj al GMT por kongrui kun la GPSa temporeferenco.</p><p>Noto: pozitivaj kompensoj kalkulas orienten de nula longitudo (GMT), ili estas 'antaŭtempe'.</p>

en: Offset of pictures (hh:mm:ss):
eo: Ofseco de bildoj (hh:mm:ss):

en: Sets the offset between picture times and track times. E.g. to correct wrong camera clock or different time zone.
eo: Agordas la deŝovon inter bildaj tempoj kaj trakotempoj. ekz. korekti malĝustan fotilan horloĝon aŭ malsaman horzonon.

en: Set whether picture time is ahead or behind the track time.
eo: Agordu ĉu bildotempo estas antaŭ aŭ malantaŭ la trakotempo.

en: Interpolate
eo: Interpoli

en: Max. time gap (hh:mm:ss):
eo: Maks. tempointerspaco (hh:mm:ss):

en: Sets the maximum time difference to interpolate GPX file points to image time data. If the time difference exceeds this setting, no match will be attempted.
eo: Agordas la maksimuman tempodiferencon por interpoli GPX-dosierpunktojn al bildaj tempodatenoj. Se la tempodiferenco superas ĉi tiun agordon, neniu kongruo estos provita.

en: Match directly
eo: Kongrui rekte

en: Sets the maximum time difference from a GPS track point to the image time to be matched. If the time difference exceeds this setting, no match will be attempted.
eo: Agordas la maksimuman tempodiferencon de GPS-vojpunkto al la bilda tempo por esti egalita. Se la tempodiferenco superas ĉi tiun agordon, neniu kongruo estos provita.

en: Correlate
eo: Korelacii

en: The following GPX file could not be loaded: | The following %1 GPX files could not be loaded:
eo[0]: La sekvanta GPX-dosiero ne povis esti ŝargata:
eo[1]: La sekvantaj %1 GPX-dosieroj ne povis esti ŝargataj:

[ctx: @title:window]
en: Error Loading GPX File | Error Loading GPX Files
eo[0]: Eraro ŝargante GPX-dosieron
eo[1]: Eraro ŝargante GPX-dosierojn

en: Correlating images -
eo: Korelaciaj bildoj -

[ctx: @title:window]
en: Correlation Failed
eo: Korelacio Malsukcesis

en: Could not correlate any image - please make sure the offset and gap settings are correct.
eo: Ne eblis korelacii ajnan bildon - bonvolu certigi, ke la agordoj de deŝovo kaj interspaco estas ĝustaj.

[ctx: @title:window]
en: Correlation Succeeded
eo: Korelacio Sukcesita

en: All images have been correlated. You can now check their position on the map.
eo: Ĉiuj bildoj estis korelaciitaj. Vi nun povas kontroli ilian pozicion sur la mapo.

[ctx: @title:window]
note: i18np. See bug #376438 for details.
en: Correlation Finished
eo: Korelacio Finita

en: One image out of %2 images have been correlated. Please check the offset and gap settings if you think that more images should have been correlated. | %1 out of %2 images have been correlated. Please check the offset and gap settings if you think that more images should have been correlated.
eo[0]: Unu bildo el %2 bildoj estis korelaciita. Bonvolu kontroli la deŝovajn kaj truajn agordojn se vi opinias ke pli da bildoj devu esti korelaciitaj.
eo[1]: %1 el %2 bildoj estis korelaciitaj. Bonvolu kontroli la deŝovajn kaj truajn agordojn se vi opinias ke pli da bildoj devu esti korelaciitaj.

en: 1 image correlated | %1 images correlated
eo[0]: 1 bildo korelaciita
eo[1]: %1 bildoj korelaciitaj

[ctx: @title: track list header]
en: Color
eo: Koloro

[ctx: @title: track list header]
en: Filename
eo: Dosiernomo

[ctx: @title: track list header]
en: #points
eo: #punktoj

en: Not available
eo: Ne haviĝebla

en: Fix: %1d
eo: Riparo: %1d

en: Modified
eo: Ŝanĝita

en: Date and time
eo: Dato kaj horo

en: Failed to open file.
eo: Malsukcesis malfermi dosieron.

en: Failed to add GPS info to image.
eo: Malsukcesis aldoni GPS-informojn al bildo.

en: Failed to remove GPS info from image
eo: Malsukcesis forigi GPS-informojn de bildo

en: Failed to save tags to file.
eo: Malsukcesis konservi etikedojn al dosiero.

en: Unable to save changes to file
eo: Ne eblas konservi ŝanĝojn al dosiero

en: Paste coordinates
eo: Alglui koordinatojn

en: Paste coordinates swapped
eo: Alglui koordinatojn interŝanĝitajn

en: Remove coordinates
eo: Forigi koordinatojn

en: Remove altitude
eo: Forigi altecon

en: Remove uncertainty
eo: Forigi necertecon

en: Remove speed
eo: Forigi rapidecon

en: Look up missing altitude values
eo: Kontroli mankantajn altitudajn valorojn

en: Found more than one point on the clipboard - can only assign one point at a time.
eo: Trovis pli ol unu punkton sur la tondujo - povas asigni nur unu punkton samtempe.

en: Could not find any coordinates on the clipboard.
eo: Ne eblis trovi koordinatojn sur la tondujo.

en: Coordinates pasted
eo: Koordinatoj algluitaj

en: Bookmark selected
eo: Legomarko elektita

en: Remove coordinates information
eo: Forigi informojn pri koordinatoj

en: Remove altitude information
eo: Forigi informojn pri alteco

en: Remove uncertainty information
eo: Forigi informojn pri necerteco

en: Looking up altitudes
eo: Rigardante altecojn

en: Altitude lookup failed:
    %1
eo: Serĉo de alteco malsukcesis:
    %1

en: Altitude looked up
eo: Alteco rigardis supren

en: {Country}
eo: {Lando}

[ctx: Part of a country]
en: {State}
eo: {Ŝtato}

en: {State district}
eo: {Ŝtata distrikto}

en: {County}
eo: {Gubernio}

en: {City}
eo: {Urbo}

en: {City district}
eo: {Urba distrikto}

en: {Suburb}
eo: {Antaŭurbo}

en: {Town}
eo: {Urbo}

en: {Village}
eo: {Vilaĝo}

en: {Hamlet}
eo: {Hamleto}

en: {Street}
eo: {Strato}

en: {House number}
eo: {domnumero}

en: {Place}
eo: {Loko}

en: Add country tag
eo: Aldoni lando-etikedon

en: Add state tag
eo: Aldoni ŝtatetikedon

en: Add state district tag
eo: Aldoni ŝtatdistriktan etikedon

en: Add county tag
eo: Aldoni graflando-etikedon

en: Add city tag
eo: Aldoni urbo-etikedon

en: Add city district tag
eo: Aldoni etikedon de urbodistrikto

en: Add suburb tag
eo: Aldoni antaŭurbo-etikedon

en: Add town tag
eo: Aldoni urbo-etikedon

en: Add village tag
eo: Aldoni vilaĝan etikedon

en: Add hamlet tag
eo: Aldoni vilaĝeto-etikedon

en: Add street
eo: Aldoni straton

en: Add house number tag
eo: Aldoni domnumero-etikedon

en: Add place
eo: Aldoni lokon

en: Add Local Administrative Area 2
eo: Aldoni Lokan Administran Areon 2

en: Add Local Administrative Area 1
eo: Aldoni Lokan Administran Areon 1

en: Add new tag
eo: Aldoni novan etikedon

en: Remove selected tag
eo: Forigi elektitan etikedon

en: Remove all control tags below this tag
eo: Forigi ĉiujn kontroletikedojn sub ĉi tiu etikedo

en: Add all address elements
eo: Aldoni ĉiujn adreselementojn

en: Select language:
eo: Elektu lingvon:

en: Select service:
eo: Elektu servon:

en: Open Street Map
eo: Openstreetmap

en: Geonames.org place name (non-US)
eo: Geonames.org loknomo (ne-Usono)

en: Geonames.org full address (US only)
eo: Geonames.org plena adreso (nur Usono)

en: Less options
eo: Malpli da ebloj

en: Write locations as tags
eo: Skribi lokojn kiel etikedojn

en: Write locations metadata
eo: Skribi metadatumojn pri lokoj

en: Process reverse geocoding
eo: Procezi inversan geokodigon

en: Image tags are changed.
eo: Bildaj etikedoj estas ŝanĝitaj.

en: Retrieving RG info -
eo: Prenante RG-informojn -

[ctx: @title:window]
en: Reverse Geo-coding Error
eo: Eraro pri Inversa Geokodado

[ctx: @title:window]
en: Add New Tag
eo: Aldoni Novan Etikedon

en: Select a name for the new tag:
eo: Elekti nomon por la nova etikedo:

en: %1 out of %2 images have been reverse geocoded. Would you like to keep the tags which were already obtained?
eo: %1 el %2 bildoj estas inverse geokodigitaj. Ĉu vi ŝatus konservi la etikedojn kiuj jam estis akiritaj?

en: 1 image have been reverse geocoded. Would you like to keep the tags which were already obtained?
eo: 1 bildo estis inversa geokodita. Ĉu vi ŝatus konservi la etikedojn kiuj jam estis akiritaj?

[ctx: @title:window]
en: Abort reverse geocoding?
eo: Ĉu ĉesigi inversan geokodigon?

en: Could not open: %1
eo: Ne eblis malfermi: %1

en: File is empty.
eo: Dosiero estas malplena.

en: Probably not a GPX file.
eo: Verŝajne ne GPX-dosiero.

en: File is a GPX file, but no track points with valid timestamps were found.
eo: Dosiero estas GPX-dosiero, sed neniuj spurpunktoj kun validaj tempomarkoj estis trovitaj.

en: Map settings
eo: Map-agordoj

en: Zoom in
eo: Zoom en

en: Zoom out
eo: Malzomi

en: Switch between markers and thumbnails.
eo: Ŝanĝi inter markiloj kaj bildetoj.

en: Preview single items
eo: Antaŭrigardi ununurajn erojn

en: Preview grouped items
eo: Antaŭrigardi grupigitajn erojn

en: Show numbers
eo: Montri nombrojn

en: Increase the thumbnail size on the map
eo: Pliigi la grandecon de bildetoj sur la mapo

en: Decrease the thumbnail size on the map
eo: Malpliigi la grandecon de bildetoj sur la mapo

en: Remove the current region selection
eo: Forigi la nunan regionan elekton

en: Select images by drawing a rectangle
eo: Elekti bildojn desegnante rektangulon

en: Pan mode
eo: Pan-reĝimo

en: Zoom into a group
eo: Zomi en grupon

en: Create a region selection from a thumbnail
eo: Krei regionan elekton el bildeto

en: Filter images
eo: Filtri bildojn

en: Remove the current filter
eo: Forigi la nunan filtrilon

en: Select images
eo: Elekti bildojn

en: Lock the map position
eo: Ŝlosi la mappozicion

en: Load tracks from albums
eo: Ŝargi trakojn de albumoj

en: Geolocation Interface
eo: Geolokiga Interfaco

en: Sorting
eo: Ordigado

en: Show oldest first
eo: Montri plej malnovan unue

en: Show youngest first
eo: Montri plej junan unue

en: Sort by rating
eo: Ordigi laŭ takso

en: Enter the name of the current map search to save in the "Map Searches" view.
eo: Enigu la nomon de la nuna mapo-serĉo por konservi en la vido "Map-serĉoj".

en: Save current map search to a new virtual album.
eo: Konservi nunan mapserĉon al nova virtuala albumo.

en: If this button is pressed, the current map search will be saved to a new search virtual album using the name set on the left side.
eo: Se ĉi tiu butono estas premata, la nuna mapo-serĉo estos konservita al nova serĉa virtuala albumo uzante la nomon fiksitan maldekstre.

en: Search by area:
eo: Serĉi laŭ areo:

en: Show Non-Geolocated Items
eo: Montri Ne-Geolokitajn Erojn

en: Search name already exists.
    Please enter a new name:
eo: Serĉnomo jam ekzistas.
    Bonvolu enigi novan nomon:

[ctx: @title:window]
en: Name Exists
eo: Nomo Ekzistas

en: Non Geo-located Items
eo: Ne Geo-lokigitaj Eroj

[ctx: the planet]
en: Mercury
eo: Merkuro

[ctx: the planet]
en: Venus
eo: Venuso

[ctx: the planet]
en: Earth
eo: Tero

[ctx: the planet]
en: Mars
eo: Marso

[ctx: the planet]
en: Jupiter
eo: Jupitero

[ctx: the planet]
en: Saturn
eo: Saturno

[ctx: the planet]
en: Uranus
eo: Urano

[ctx: the planet]
en: Neptune
eo: Neptuno

[ctx: the planet]
en: Pluto
eo: Plutono

[ctx: the earth's star]
en: Sun
eo: Suno

[ctx: the earth's moon]
en: Moon
eo: Luno

en: Sky
eo: Ĉielo

[ctx: a planet without data]
en: Unknown Planet
eo: Nekonata Planedo

en: &Lock
eo: Ŝ&losi

en: &Hide
eo: &Kaŝi

en: &Configure...
eo: &Agordi...

[ctx: means inches]
en: in
eo: co

en: Copy Coordinates
eo: Kopii Koordinatojn

en: Copy geo: URL
eo: Kopii geo: URL

en: &Address Details
eo: &Adresaj Detaloj

en: No description available.
eo: Neniu priskribo havebla.

en: National Capital
eo: Nacia Ĉefurbo

en: City
eo: Urbo

en: State Capital
eo: Ŝtata Ĉefurbo

en: County Capital
eo: Distrikta ĉefurbo

en: Capital
eo: Ĉefurbo

en: Village
eo: Vilaĝo

en: &Info Boxes
eo: &Informkestoj

en: Address Details
eo: Detaloj de Adreso

en: Valley
eo: Valo

en: Crater
eo: Kratero

en: Sea
eo: Maro

en: Manned Landing Site
eo: Homekipita Surteriĝejo

en: Robotic Rover
eo: Robota Esplorveturilo

en: Unmanned Soft Landing Site
eo: Senpilota Mola Alteriĝejo

en: Unmanned Hard Landing Site
eo: Senpilota Malmola Alteriĝoejo

en: Mountain
eo: Monto

en: Nation Capital
eo: Nacia Ĉefurbo

en: Nation
eo: Nacio

en: Volcano
eo: Vulkano

en: Continent
eo: Kontinento

en: Ocean
eo: Oceano

en: Geographic Pole
eo: Geografia Poluso

en: Magnetic Pole
eo: Magneta Poluso

en: Ship Wreck
eo: Ŝipa Vrako

en: Air Port
eo: Flughaveno

en: Observatory
eo: Observejo

en: Military Danger Area
eo: Armea Danĝera Areo

en: OSM Site
eo: OSM-ejo

en: Coordinate
eo: Koordinato

en: City Capital
eo: Ĉefurbo

en: Suburb
eo: Antaŭurbo

en: Hamlet
eo: Hamleto

en: Locality
eo: Loko

en: Town
eo: Urbo

en: Town Capital
eo: Urbeta Ĉefurbo

en: Village Capital
eo: Vilaĝa Ĉefurbo

en: Water
eo: Akvo

en: Reef
eo: Rifo

en: Wood
eo: Ligno

en: Beach
eo: Strando

en: Wetland
eo: Malsekregiono

en: Glacier
eo: Glaĉero

en: Ice Shelf
eo: Glacia Breto

en: Cliff
eo: Klifo

en: Traffic Signals
eo: Trafikaj Signaloj

en: Elevator
eo: Lifto

en: Steps
eo: Paŝoj

en: Unknown Road
eo: Nekonata Vojo

en: Footway
eo: Piediro

en: Track
eo: Trako

en: Cycleway
eo: Bicikla vojo

en: Service Road
eo: Servovojo

en: Road
eo: Vojo

en: Residential Road
eo: Loĝvojo

en: Living Street
eo: Vivanta Strato

en: Unclassified Road
eo: Neklasigita Vojo

en: Tertiary Link Road
eo: Terciara Ligo-Vojo

en: Tertiary Road
eo: Terciara Vojo

en: Secondary Link Road
eo: Sekundara Ligo-Vojo

en: Secondary Road
eo: Malĉefa Vojo

en: Primary Link Road
eo: Primara Ligo-Vojo

en: Primary Road
eo: Primara Vojo

en: Motorway Link Road
eo: Aŭtovojo Link Road

en: Motorway
eo: Aŭtovojo

en: Corridor
eo: Koridoro

en: Building
eo: Konstruaĵo

en: Camping
eo: Tendado

en: Hostel
eo: Gastejo

en: Hotel
eo: Hotelo

en: Motel
eo: Motelo

en: Youth Hostel
eo: Junulargastejo

en: Guest House
eo: Gastejo

en: Library
eo: Biblioteko

en: Kindergarten
eo: Infanĝardeno

en: College
eo: Kolegio

en: School
eo: Lernejo

en: University
eo: Universitato

en: Bar
eo: Trinkejo

en: Biergarten
eo: Bierĝardeno

en: Cafe
eo: Kafejo

en: Fast Food
eo: Rapida Manĝaĵo

en: Pub
eo: Drinkejo

en: Restaurant
eo: Restoracio

en: Dentist
eo: Dentisto

en: Doctors
eo: Kuracistoj

en: Hospital
eo: Hospitalo

en: Pharmacy
eo: Apoteko

en: Veterinary
eo: Bestkuracisto

en: Bank
eo: Banko

en: Archaeological Site
eo: Arkeologia Ejo

en: Embassy
eo: Ambasado

en: Emergency Phone
eo: Kriza Telefono

en: Mountain Rescue
eo: Monta Savado

en: Water Park
eo: Akva Parko

en: Community Centre
eo: Komunuma Centro

en: Fountain
eo: Fontano

en: Night Club
eo: Nokta Klubo

en: Bench
eo: Benko

en: Court House
eo: Juĝejo

en: Fire Station
eo: Fajrostacio

en: Hunting Stand
eo: Ĉasa Stando

en: Post Box
eo: Poŝtujo

en: Post Office
eo: Poŝtoficejo

en: Prison
eo: Malliberejo

en: Recycling
eo: Reciklado

en: Shelter
eo: Ŝirmejo

en: Telephone
eo: Telefono

en: Toilets
eo: Necesejoj

en: Town Hall
eo: Urbodomo

en: Waste Basket
eo: Rubkorbo

en: Drinking Water
eo: Trinkakvo

en: Graveyard
eo: Tombejo

en: Charging Station
eo: Ŝarga Stacio

en: Car Wash
eo: Aŭtolavo

en: Social Facility
eo: Socia Instalaĵo

en: City Wall
eo: Urbomuro

en: Gate
eo: Pordego

en: Lift Gate
eo: Levpordego

en: Wall
eo: Muro

en: Peak
eo: Pinto

en: Tree
eo: Arbo

en: Cave Entrance
eo: Kaverna Enirejo

en: Beverages
eo: Trinkaĵoj

en: Hifi
eo: Hifio

en: Supermarket
eo: Superbazaro

en: Liquor Store
eo: Likvora Vendejo

en: Bakery
eo: Bakejo

en: Butcher
eo: Buĉisto

en: Confectionery
eo: Sukeraĵejo

en: Convenience Shop
eo: Konvena Butiko

en: Greengrocer
eo: Legomvendisto

en: Seafood Shop
eo: Butiko de Mariskoj

en: Department Store
eo: Grandmagazeno

en: Kiosk
eo: Kiosko

en: Bag Shop
eo: Sako Butiko

en: Clothes Shop
eo: Vestaĵbutiko

en: Fashion Shop
eo: Moda Butiko

en: Jewelry Shop
eo: Juvelejo

en: Shoe Shop
eo: Ŝubutiko

en: Variety Store
eo: Varieta Vendejo

en: Beauty Services
eo: Belecoservoj

en: Chemist
eo: Kemiisto

en: Cosmetics
eo: Kosmetikaĵoj

en: Hairdresser
eo: Frizisto

en: Optician
eo: Optikisto

en: Perfumery
eo: Parfumejo

en: Hardware Store
eo: Aparataro Vendejo

en: Florist
eo: Floristo

en: Furniture Store
eo: Meblobutiko

en: Electronics Shop
eo: Elektronika Butiko

en: Mobile Phone Shop
eo: Poŝtelefona Butiko

en: Bicycle Shop
eo: Biciklobutiko

en: Car Dealer
eo: Aŭtokomercisto

en: Car Repair Shop
eo: Aŭto-Riparejo

en: Car Parts
eo: Aŭtopartoj

en: Motorcycle Shop
eo: Motorciklo Butiko

en: Outdoor Shop
eo: Subĉiela Butiko

en: Sports Shop
eo: Sporta Butiko

en: Printing Services
eo: Presaj Servoj

en: Art Shop
eo: Arta Butiko

en: Musical Instrument Shop
eo: Muzika Instrumenta Butiko

en: Photo Shop
eo: Fotobutiko

en: Bookshop
eo: Librejo

en: Gift Shop
eo: Donacbutiko

en: Stationery
eo: Paperbutikaĵoj

en: Laundry
eo: Lavejo

en: Pet Shop
eo: Dombesta butiko

en: Toy Store
eo: Ludilvendejo

en: Travel Agency
eo: Vojaĝagentejo

en: Tobacco Shop
eo: Tabakejo

en: Tea Shop
eo: Tebutiko

en: Computer Shop
eo: Komputila Butiko

en: Garden Centre
eo: Ĝardencentro

en: Shop
eo: Butiko

en: Bridge
eo: Ponto

en: Lighthouse
eo: Lumturo

en: Pier
eo: Piero

en: Water Tower
eo: Akvoturo

en: Wind Mill
eo: Ventomuelejo

en: Communications Tower
eo: Komunika Turo

en: Tourist Attraction
eo: Turisma Allogaĵo

en: Artwork
eo: Artaĵo

en: Castle
eo: Kastelo

en: Cinema
eo: Kino

en: Information
eo: Informoj

en: Monument
eo: Monumento

en: Museum
eo: Muzeo

en: Ruin
eo: Ruino

en: Theatre
eo: Teatro

en: Theme Park
eo: Temoparko

en: View Point
eo: Vidpunkto

en: Zoo
eo: Zooparko

en: Alpine Hut
eo: Alpa Kabano

en: Wilderness Hut
eo: Sovaĝeja Kabano

en: Memorial
eo: Monumento

en: Aerodrome
eo: Aerodromo

en: Airport Gate
eo: Pordego de Flughaveno

en: Airport Runway
eo: Flughavena Rulvojo

en: Airport Apron
eo: Flughavena Alteriĝejo

en: Airport Taxiway
eo: Flughavena Manovrovojo

en: Airport Terminal
eo: Flughavena Terminalo

en: Bus Station
eo: Busstacidomo

en: Bus Stop
eo: Bushaltejo

en: Car Sharing
eo: Aŭtokundivido

en: Gas Station
eo: Benzinstacio

en: Parking
eo: Parkejo

en: Parking Space
eo: Parkejo

en: Platform
eo: Platformo

en: Bicycle Rental
eo: Biciklo-Luado

en: Car Rental
eo: Aŭto-Luado

en: Ski Rental
eo: Luo de Skio

en: Taxi Rank
eo: Taksiejo

en: Train Station
eo: Trajnstacio

en: Tram Stop
eo: Tramhaltejo

en: Bicycle Parking
eo: Biciklo-Parkado

en: Motorcycle Parking
eo: Parkado de Motorcikloj

en: Subway Entrance
eo: Subtera Enirejo

en: Speed Camera
eo: Rapida Fotilo

en: Place Of Worship
eo: Didomo

en: Buddhist
eo: Budhano

en: Christian
eo: Kristano

en: Muslim
eo: Islamano

en: Hindu
eo: Hinduo

en: Jewish
eo: Juda

en: Shinto
eo: Ŝinto

en: Taoist
eo: Taoisto

en: Golf Course
eo: Golfejo

en: Park
eo: Parko

en: Playground
eo: Ludejo

en: Pitch
eo: Tonalto

en: Sports Centre
eo: Sporta Centro

en: Stadium
eo: Stadiono

en: Swimming Pool
eo: Naĝejo

en: Miniature Golf Course
eo: Miniatura Golfejo

en: Allotments
eo: Donoj

en: Basin
eo: Baseno

en: Cemetery
eo: Tombejo

en: Commercial
eo: Komerca

en: Construction
eo: Konstruaĵo

en: Farmland
eo: Kampareo

en: Farmyard
eo: Farmkorto

en: Garages
eo: Garaĝoj

en: Grass
eo: Herbo

en: Industrial
eo: Industria

en: Landfill
eo: Rubodeponejo

en: Meadow
eo: Herbejo

en: Military
eo: Milita

en: Quarry
eo: Ŝtonminejo

en: Railway
eo: Fervojo

en: Reservoir
eo: Baseno

en: Residential
eo: Loĝdoma

en: Retail
eo: Podetala komerco

en: Orchard
eo: Fruktoplantejo

en: Vineyard
eo: Vitejo

en: Rail
eo: Relo

en: Narrow Gauge
eo: Mallarĝa Mezurilo

en: Tram
eo: Tramo

en: Light Rail
eo: Malpeza Relo

en: Abandoned Railway
eo: Forlasita Fervojo

en: Subway
eo: Metroo

en: Preserved Railway
eo: Konservita Fervojo

en: Miniature Railway
eo: Miniatura Fervojo

en: Railway Construction
eo: Fervoja Konstruo

en: Monorail
eo: Monorelo

en: Funicular Railway
eo: Funikulara Fervojo

en: Power Tower
eo: Potenca Turo

en: Aerialway Station
eo: Aervoja Stacio

[ctx: A pylon supporting the aerialway cable e.g. on a ski lift]
en: Pylon
eo: Pilono

en: Cable Car
eo: Funikularo

en: Gondola
eo: Gondolo

en: Chair Lift
eo: Telfero

en: Mixed Lift
eo: Miksita Levo

en: Drag Lift
eo: Trenlevo

en: Platter
eo: Plado

en: Rope Tow
eo: Ŝnurstupo

en: Magic Carpet
eo: Magia Tapiŝo

en: Zip Line
eo: Ziplinio

en: Goods
eo: Varoj

en: Downhill Piste
eo: Dekliva Pisto

en: Nordic Piste
eo: Nordia Pisto

en: Winter Hike
eo: Vintra Promenado

en: Sleigh Piste
eo: Sleda Pisto

en: Ice Skate
eo: Glacia glitilo

en: Snow Park
eo: Neĝa Parko

en: Ski Playground
eo: Skia Ludejo

en: Ski Jump
eo: Skisalto

en: Admin Boundary (Level 1)
eo: Administra Limo (Nivelo 1)

en: Admin Boundary (Level 2)
eo: Administra Limo (Nivelo 2)

en: Admin Boundary (Level 3)
eo: Administra Limo (Nivelo 3)

en: Admin Boundary (Level 4)
eo: Administra Limo (Nivelo 4)

en: Admin Boundary (Level 5)
eo: Administra Limo (Nivelo 5)

en: Admin Boundary (Level 6)
eo: Administra Limo (Nivelo 6)

en: Admin Boundary (Level 7)
eo: Administra Limo (Nivelo 7)

en: Admin Boundary (Level 8)
eo: Administra Limo (Nivelo 8)

en: Admin Boundary (Level 9)
eo: Administra Limo (Nivelo 9)

en: Admin Boundary (Level 10)
eo: Administra Limo (Nivelo 10)

en: Admin Boundary (Level 11)
eo: Administra Limo (Nivelo 11)

en: Boundary (Maritime)
eo: Limo (mara)

en: Land Mass
eo: Teramaso

en: Urban Area
eo: Urba Areo

en: International Date Line
eo: Internacia Datlinio

en: Bathymetry
eo: Batimetrio

en: Canal
eo: Kanalo

en: Drain
eo: Drenejo

en: Ditch
eo: Fosaĵo

en: Stream
eo: Rojo

en: River
eo: Rivero

en: Weir
eo: Digo

en: Crosswalk
eo: Krucvojo

en: Railway Crossing
eo: Fervoja Transirejo

en: Door
eo: Pordo

en: Room
eo: Ĉambro

en: Detour
eo: Deturniĝo

en: Ferry Route
eo: Pramvojo

en: Train
eo: Trajno

en: Bus
eo: Buso

en: Trolley Bus
eo: Trolebuso

en: Bicycle Route
eo: Bicikla vojo

en: Mountainbike Route
eo: Montbiciklo-Itinero

en: Walking Route
eo: Promenada Itinero

en: Hiking Route
eo: Migranta Itinero

en: Bridleway
eo: Bridvojo

en: Inline Skates Route
eo: Vojo por Enliniaj Glitiloj

en: Nordic Ski Trail
eo: Nordia Skivojo

en: Sled Trail
eo: Sledvojo

en: Could not convert <maximum> child text content to integer. Was: '%1'
eo: Ne eblis konverti <maksimuma> idan tekstenhavon al entjero. Estis: '%1'

en: Could not convert <minimum> child text content to integer. Was: '%1'
eo: Ne eblis konverti <minimum> idan tekstenhavon al entjero. Estis: '%1'

en: Parsing failed line %1. Still %2 unclosed tag(s) after document end.
eo: Malsukcesis analizo de linio %1. Ankoraŭ %2 nefermita(j) etikedo(j) post fino de la dokumento.

en: Error parsing file at line: %1 and column %2 .
eo: Eraro dum analizo de dosiero ĉe linio: %1 kaj kolumno %2 .

en: This is an Invalid File
eo: Ĉi tio estas Nevalida Dosiero

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_currentRelations)
en: Name
eo: Nomo

en: Popularity
eo: Populareco

[ctx: Popularity index]
en: PopIndex
eo: PopIndekso

en: Playlist
eo: Ludlisto

en: No name specified
eo: Neniu nomo specifita

en: Please specify a name for this relation.
eo: Bonvolu specifi nomon por ĉi tiu rilato.

en: No type tag specified
eo: Neniu tipo-etikedo specifita

en: Please add a type tag for this relation.
eo: Bonvolu aldoni tipetikedon por ĉi tiu rilato.

en: New Relation
eo: Nova Rilato

en: Edit
eo: Redakti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Current Relations
eo: Nunaj Rilatoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_currentRelations)
en: Role
eo: Rolo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addRelation)
en: Add Relation
eo: Aldoni Rilaton

en: value
eo: valoro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Current Tags
eo: Nunaj Etikedoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_currentTagsList) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_recommendedTagsList)
en: Value
eo: Valoro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Related Tags
eo: Rilataj Etikedoj

en: Add custom tag...
eo: Aldoni propran etikedon...

en: Configure
eo: Agordi

en: Atmosphere
eo: Atmosfero

en: &Atmosphere
eo: &Atmosfero

en: A plugin to show the atmosphere around the earth.
eo: Kromprogramo por montri la atmosferon ĉirkaŭ la tero.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CompassConfigWidget)
en: Configure Compass Plugin
eo: Agordi Kompas-Kromaĵon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Theme
eo: Etoso

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, m_themeList)
en: Default
eo: Defaŭlta

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, m_themeList)
en: Arrows
eo: Sagoj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, m_themeList)
en: Atom
eo: Atomo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, m_themeList)
en: Magnet
eo: Magneto

en: Compass
eo: Kompaso

en: &Compass
eo: &Kompaso

en: A plugin to show a float item that provides a compass over the map.
eo: Kromprogramo por montri glitan objekton, kiu provizas kompason.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CrosshairsConfigWidget)
en: Configure Crosshairs Plugin
eo: Agordi Kromprogramon de Krucharoj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, m_themeList)
en: Gun 1
eo: Pistolo 1

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, m_themeList)
en: Gun 2
eo: Pistolo 2

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, m_themeList)
en: Circled
eo: Cirklita

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, m_themeList)
en: German
eo: Germana

en: Crosshairs
eo: Krucharoj

en: Cross&hairs
eo: Kruc&haroj

en: A plugin that shows crosshairs over the map.
eo: Kromprogramo kiu montras krucharojn super la mapo.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, GraticuleConfigWidget)
en: Coordinate Grid Plugin
eo: Koordinatkrada Kromprogramo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: C&olors
eo: K&oloroj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Grid:
eo: &Krado:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, gridPushButton)
en: Color of the coordinate grid.
eo: Koloro de la koordinata krado.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Tropics:
eo: &Tropikoj:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, tropicsPushButton)
en: Color of the tropical circles.
eo: Koloro de la tropikaj cirkloj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Equator:
eo: &Ekvatoro:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, equatorPushButton)
en: Color of the equator.
eo: Koloro de la ekvatoro.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Named Labels
eo: &Nomitaj Etikedoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, primaryCheckBox)
en: Show Labels for Prime meridian, Equator, Tropics.
eo: Montri Etikedojn por Ĉefmeridiano, Ekvatoro, Tropikoj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: &Numerical Labels
eo: &Nombraj Etikedoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, secondaryCheckBox)
en: Show numerical Labels.
eo: Montri nombrajn etikedojn.

en: Coordinate Grid
eo: Koordinata Krado

en: Coordinate &Grid
eo: Koordinata &Krado

en: A plugin that shows a coordinate grid over the map.
eo: Kromprogramo kiu montras koordinatan kradon super la mapo.

en: Please choose the color for the coordinate grid.
eo: Bonvolu elekti la koloron por la koordinata krado.

en: Please choose the color for the tropic circles.
eo: Bonvolu elekti la koloron por la tropikaj cirkloj.

en: Please choose the color for the equator.
eo: Bonvolu elekti la koloron por la ekvatoro.

en: Equator
eo: Ekvatoro

en: Prime Meridian
eo: Ĉefa Meridiano

en: Antimeridian
eo: Antimeridiano

en: Tropic of Cancer
eo: Tropiko de Kankro

en: Tropic of Capricorn
eo: Tropiko de Kaprikorno

en: Arctic Circle
eo: Arkta Cirklo

en: Antarctic Circle
eo: Antarkta Cirklo

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, MapScaleConfigWidget)
en: Configure Scale Bar Plugin
eo: <b>Agordi Skalbretan Kromprogramon</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showRatioScaleCheckBox)
en: Show Ratio Scale
eo: Montri Proprocioskalon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_minimizeCheckBox)
en: Minimize
eo: Minimumigi

en: Scale Bar
eo: Skalobreto

en: &Scale Bar
eo: &Skalbreto

en: A plugin to show a float item that provides a map scale.
eo: Kromprogramo por montri glitan objekton, kiu provizas mapskalon.

en: Original Developer
eo: Origina Evoluisto

en: &Ratio Scale
eo: P&roporcia Skalo

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, MeasureConfigDialog)
en: Measure Tool Configuration
eo: Agordo de Mezura Ilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modeLabel)
en: Ruler Type
eo: Tipo de Mezurilo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_modeCombo) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_1)
en: Polygon
eo: Plurangulo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_modeCombo) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Circle
eo: Cirklo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Segment labels
eo: Segmentaj etikedoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showDistanceLabelsCheckBox)
en: Distance
eo: Distanco

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showBearingLabelsCheckBox)
en: Bearing
eo: Inklinangulo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showBearingLabelChangeCheckBox)
en: Bearing Change
eo: Ŝanĝo de Inklinangulo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showPerimeter)
en: Perimeter
eo: Perimetro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showPolygonAreaLabelChangeCheckBox) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showCircleAreaLabelChangeCheckBox)
en: Area
eo: Areo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showRadiusLabelsCheckBox)
en: Radius
eo: Radiuso

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showCircumference)
en: Circumference
eo: Cirkonferenco

en: Measure Tool
eo: Mezura Ilo

en: &Measure Tool
eo: &Mezura Ilo

en: Measure distances between two or more points.
eo: Mezuru distancojn inter du aŭ pliaj punktoj.

en: Area:
    %1
eo: Areo:
    %1

en: Circumference:
    %1
eo: Cirkonferenco:
    %1

en: Perimeter:
    %1
eo: Perimetro:
    %1

en: Polygon Ruler
eo: Mezurilo por Plurangulo

en: Circle Ruler
eo: Cirkla Mezurilo

en: Total Distance: %1<br/>
eo: Suma Distanco: %1<br/>

en: Area: %1<br/>
eo: Areo: %1<br/>

en: Perimeter: %1<br/>
eo: Perimetro: %1<br/>

en: Radius: %1<br/>
eo: Radiuso: %1<br/>

en: Circumference: %1<br/>
eo: Cirkonferenco: %1<br/>

en: Add &Measure Point
eo: Aldoni &Mezurilpunkton

en: Remove &Last Measure Point
eo: Forigi &Lastan Mezurilpunkton

en: &Remove Measure Points
eo: Fo&rigi Mezurilpunktojn

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Navigation)
en: Navigation
eo: Navigado

en: &Navigation
eo: &Navigado

en: A plugin to add mouse control to zoom and move the map
eo: Kromprogramo por aldoni musregon pri mapa zomado kaj movado

en: Current Location Button
eo: Aktuala Lokbutono

en: Home Button
eo: Hejmbutono

en: Overview Map
eo: Superrigarda Mapo

en: &Overview Map
eo: Superrigarda Map&o

en: A plugin to add a float item that provides an overview map.
eo: Kromprogramo por aldoni glitan objekton, kiu provizas superrigardan mapon.

en: Choose Overview Map
eo: Elekti Superrigardan Mapon

en: Please choose the color for the position indicator
eo: Bonvolu elekti la koloron por la pozicia indikilo.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, OverviewMapConfigWidget)
en: Configure Overview Map
eo: Agordi Superrigardan Mapon

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Map &Image
eo: Mapa B&ildo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Planet:
eo: &Planedo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Size:
eo: Grande&co:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Position I&ndicator:
eo: Pozicia I&ndikilo:

en: Download Progress Indicator
eo: Progresindikilo de Elŝuto

en: &Download Progress
eo: &Elŝuta Progreso

en: A plugin to show a pie chart download progress indicator over the map
eo: Kromprogramo por montri tortodiagraman progresindikilon super la mapo

en: Cache File Parser
eo: Kaŝmemor-Dosiera Analizilo

en: A plugin to load Geolocation Data from the binary Cache files.
eo: Kromprogramo por ŝargi Geolokajn Datenojn el la duumaj Kaŝmemor-dosieroj

en: Marble Cache Files
eo: Kaŝmemor-Dosieroj de Marble

en: GPSBabel NMEA File Parser
eo: Analizilo por GPSBabel NMEA-Dosieroj

en: A plugin to load Geolocation Data from NMEA files through GPSBabel command line tool.
eo: Kromprogramo por ŝargi Geolokajn Datenojn el NMEA-dosieroj per komando GPSBabel.

en: GPSBabel files
eo: GPSBabel-dosieroj

en: Gpx File Parser
eo: Pgx-Dosiera Analizilo

en: A plugin to load Geolocation Data from the Gpx data File format.
eo: Kromprogramo por ŝargi Geolokajn Datenojn el la Gpx-datena dosierformato.

en: GPS Data
eo: GPS-Datumoj

en: GeoJSON File Parser
eo: Analizilo por GeoJSON-Dosieroj

en: A plugin to load Geolocation Data from the GeoJSON data file format.
eo: Kromprogramo por ŝargi Geolokajn Datenojn el la GeoJSON-datena dosierformato.

en: KML File Parser
eo: KML-Dosiera Analizilo

en: A plugin to load Geolocation Data from the KML and KMZ data file format.
eo: Kromprogramo por ŝargi Geolokajn Datenojn el KML- kaj KMZ-datena dosierformato.

en: OpenStreetMap Nominatim Reverse Geocoding
eo: OpenStreetMap Nominatim Inversa Geokodigo

en: A plugin to process Online reverse geocoding using the OpenStreetMap Nominatim web-service
eo: Kromprogramo por procezi Enretan inversan geokodadon uzante la TTT-servon OpenStreetMap Nominatim

en: Osm File Parser
eo: Osm-Dosiera Analizilo

en: A plugin to load Geolocation Data from the OpenStreetMap data file format.
eo: Kromprogramo por ŝargi Geolokajn Datenojn el la OpenStreetMap-datena dosierformato.

en: OpenStreetMap Data
eo: OpenStreetMap-Datenoj

en: Pn2 File Parser
eo: Pn2-Dosiera Analizilo

en: A plugin to load Geolocation Data from the compressed Pnt data files format
eo: Kromprogramo por ŝargi Geolokajn Datenojn el la kunpremita Pn2-datena dosierformato

en: Compressed Pnt
eo: Kunpremita Pnt

en: Pnt File Parser
eo: Pnt-Dosiera Analizilo

en: A plugin to load Geolocation Data from the Micro World Database II Files format
eo: Kromprogramo por ŝargi Geolokajn Datenojn el la dosierformato Micro World Database II

en: Azimuthal Equidistant
eo: Azimuta Samdistanca

en: <p><b>Azimuthal Equidistant Projection</b> ("fish eye")</p><p>Applications: Display of seismic and radio data and for use in digital planetariums.</p>
eo: <p><b>Azimuta Reguldistanca Projekcio</b> ("fiŝokulo")</p><p>Aplikoj: Montrado de sismaj kaj radio-datenoj kaj por uzo en ciferecaj planetarioj.</p>

en: Flat Map
eo: Plata Mapo

en: <p><b>Equirectangular Projection</b> ("Plate carrée")</p><p>Applications: De facto standard for global texture data sets for computer software.</p>
eo: <p><b>Ekvirektangula Projekcio</b> ("Plate carrée")</p><p>Aplikoj: Fakta normo por ĉieaj teksturaj datumaroj por komputila programaro.</p>

en: <p><b>Gnomonic Projection</b> ("rectilinear")</p><p>Applications: Used for displaying panorama photography. Also used for navigation, radio and seismic work.</p>
eo: <p><b>Gnomona Projekcio</b> ("rektlinia")</p><p>Aplikoj: Uzata por montri panoramfotadon. Ankaŭ uzata por navigado, radio kaj sisma laboro.</p>

en: Lambert Azimuthal Equal-Area
eo: Lambert Azimutala Egal-Areo

en: <p><b>Lambert Azimuthal Equal-Area Projection</b></p><p>Applications: Used in structural geology to plot directional data.</p>
eo: <p><b>Lambert Azimutala Egala-Area Projekcio</b></p><p>Aplikoj: Uzite en struktura geologio por grafiki direktajn datumojn.</p>

en: <p><b>Mercator Projection</b></p><p>Applications: popular standard map projection for navigation.</p>
eo: <p><b>Merkator-Projekcio</b></p><p>Aplikoj: populara norma mapprojekcio por navigado.</p>

en: Globe
eo: Globo

en: <p><b>Orthographic Projection</b> ("orthogonal")</p><p>Applications: A perspective projection that is used to display the hemisphere of a globe as it appears from outer space.</p>
eo: <p><b>Ortografia Projekcio</b> ("ortogonala")</p><p>Aplikoj: perspektiva projekcio, kiu estas uzata por montri la hemisferon de globo kiel ĝi aperas el la kosma spaco.</p> p>

en: Stereographic
eo: Stereografia

en: <p><b>Stereographic Projection</b> ("orthogonal")</p><p>Applications: Used for planetary cartography, geology and panorama photography.</p>
eo: <p><b>Stereografia Projekcio</b> ("ortogonala")</p><p>Aplikoj: Uzite por planeda kartografio, geologio kaj panorama fotado.</p>

en: Vertical Perspective Projection
eo: Vertikala Perspektiva Projekcio

en: <p><b>Vertical Perspective Projection</b> ("orthogonal")</p><p> Shows the earth as it appears from a relatively short distance above the surface. Applications: Used for Virtual Globes.</p>
eo: <p><b>Vertikala Perspektiva Projekcio</b> ("orta")</p><p> Montras la teron kiel ĝi aperas de relative mallonga distanco super la surfaco. Aplikoj: Uzata por Virtualaj Globoj.</p>

en: Units
eo: Unuoj

en: Kilometer, Meter
eo: Kilometro, Metro

en: Miles, Feet
eo: Mejloj, Futoj

en: Nautical miles, Knots
eo: Marmejloj, Nodoj

en: The unit that gets used to measure altitude, lengths and distances (e.g. km, mi, ft).
eo: La unuo, kiu astas uzata por mezuri altecon, longojn kaj distancojn (ekz. km, mi, ft).

en: Angle:
eo: Angulo:

en: Degree (DMS)
eo: Grado (DMS)

en: Degree (Decimal)
eo: Grado (decimala)

en: Universal Transverse Mercator (UTM)
eo: Universala Transversa Mercator (UTM)

en: Specifies the notation of angles in coordinates.
    By default the Degree-Minute-Second notation (e.g. 54°30'00" ) gets used.
    As an alternative you can choose decimal degrees (e.g. 54.5°).
eo: Specifas la notacion de anguloj en koordinatoj.
    Defaŭlte la Grado-Minuto-Sekunda skribmaniero (ekz. 54°30'00" ) estas uzata.
    Kiel alternativo vi povas elekti dekumajn gradojn (ekz. 54.5°).

en: Map Quality
eo: Mapa Kvalito

en: Still Image:
eo: Senmova Bildo:

en: Outline Quality
eo: Skiza Kvalito

en: Low Quality
eo: Malalta Kvalito

en: Normal
eo: Normala

en: High Quality
eo: Alta Kvalito

en: Print Quality
eo: Presa Kvalito

en: Specifies the map quality that gets displayed while there is no user input.
    Usually this allows for high map quality as speed is no concern.
eo: Specifas la mapkvaliton kiu montriĝas dum ne ekzistas uzanta enigo.
    Kutime ĉi tio permesas altan mapkvaliton ĉar rapideco ne gravas.

en: During Animations:
eo: Dum Animacioj:

en: Specifies the map quality that gets displayed during map animations
    (e.g. while dragging the globe). Especially on slow machines it is
    advisable to set this option to "low quality" as this will give better speed.
eo: Difinas la mapkvaliton kiu montriĝas dum mapaj animacioj
    (ekz. dum trenado de la globo). Specife sur malrapidaj maŝinoj estas
    konsilinda meti ĉi elekteblon al "malalta kvalito" ĉar tio donos pli bonan rapidecon.

en: Mouse Behavior
eo: Konduto de Muso

en: Inertial Globe Rotation
eo: Inercia Globrotacio

en: Use kinetic spinning when dragging the map
eo: Uzi kinetan turnadon dum trenado de la mapo

en: Mouse View Rotation
eo: Musvida Rotacio

en: Use right mouse button to rotate the camera around
eo: Uzu dekstran musbutonon por turni la fotilon ĉirkaŭe

en: Cache
eo: Kaŝmemoro

en: There are two caches being used:
    The "physical memory" which is needed to keep map data in the computer's memory.
    Increasing the value will make the application more responsive.
    The "hard disc memory" cache is used by download map data from the Internet.
    Decrease this value if you want to save space on the hard disc
    and if high usage of the Internet is not an issue.
eo: Estas du kaŝmemoroj uzataj:
    La "fizika memoro" kiu estas bezonata por konservi mapdatenojn en la memoro de la komputilo.
    Pliigi la valoron faros la aplikaĵon pli respondema.
    La kaŝmemoro "diska memoro" estas uzata per elŝuto de mapdatenoj de la Interreto.
    Malpliigu ĉi tiun valoron se vi volas ŝpari spacon sur la malmola disko
    kaj se alta uzado de la Interreto ne estas problemo.

en: Physical Memory:
eo: Fizika memoro:

en: Clear
eo: Forviŝi

en: Hard Disc:
eo: Malmola disko:

en: Map Contents
eo: Enhavo de Mapo

en: Default Font:
eo: Defaŭlta Tiparo:

en: The default font that gets used on the map.
    This setting take effect only with the Atlas and Satellite Maps
    not the Open-Street Map.
eo: La defaŭlta tiparo, kiu estas uzata sur la mapo.
    Ĉi tiu agordo efektiviĝas nur kun la Atlasaj kaj Satelitaj Mapoj,
    ne la OpenStreet-Mapo.

en: Show Coordinate Grid
eo: Montri Koordinatan Kradon

en: Show the world-map coordinate grid overlay.
    This setting take effect only with the Atlas,
    the Satellite, and the Open-Street Maps.
eo: Montri la mondmapan koordinatan kradkovraĵon
    Ĉi tiu agordo efektiviĝas nur kun la Atlasaj,
    la Satelitaj, kaj la OpenStreet-Mapoj.

en: Show Cross-Hair
eo: Montri Krucharon

en: Show cross-hair on a center of the map.
    This setting take effect only with the Atlas,
    the Satellite, and the Open-Street Maps.
eo: Montri krucharon sur centro de la mapo
    Ĉi tiu agordo efektiviĝas nur kun la Atlasaj,
    la Satelitaj, kaj la OpenStreet-Mapoj.

en: Show Atmospheric Glow
eo: Montri Atmosferan Brilon

en: Show the world-map atmospheric glow overlay.
    This setting take effect only with the Atlas,
    the Satellite, and the Open-Street Maps.
eo: Montri la mondmapan atmosferan brilkovraĵon
    Ĉi tiu agordo efektiviĝas nur kun la Atlasaj,
    la Satelitaj, kaj la OpenStreet-Mapoj.

en: Show Night Shadow
eo: Montri Noktan Ombron

en: Show the world-map night shadow overlay.
    This setting take effect only with the Atlas,
    the Satellite, and the Open-Street Maps.
eo: Montri la mondmapan nokt-ombran supermeton
    Ĉi tiu agordo efektiviĝas nur kun la Atlasaj,
    la Satelitaj, kaj la OpenStreet-Mapoj.

en: Show City Place Mark
eo: Montri Urban Lokmarkon

en: Show the world-map city place mark overlay.
    This setting take effect only with the Atlas and Satellite Maps
    not the Open-Street Map.
eo: Montri la mondmapan urban lokmark-supermeton
    Ĉi tiu agordo efektiviĝas nur kun la Atlasaj,
    la Satelitaj, kaj la OpenStreet-Mapoj.

en: Show Relief
eo: Montri Reliefon

en: Show the world-map relief overlay.
    This setting take effect only with the Atlas and Satellite Maps
    not the Open-Street Map.
eo: Montri la mondmapan relief-supermeton
    Ĉi tiu agordo efektiviĝas nur kun la Atlasaj,
    la Satelitaj, kaj la OpenStreet-Mapoj.

en: Map View
eo: Mapa Vido

en: Map Plugins
eo: Mapaj Kromprogramoj

en: Render Tools
eo: Bildigaj Iloj

en: Runner Tools
eo: Ruliloj

en: Unable to insert data into cache
eo: Ne eblas enigi datumojn en kaŝmemoron

en: Visible region
eo: Videbla regiono

en: Specify region
eo: Indiki regionon

en: Download Route
eo: Elŝuti Itineron

en: Enabled when a route exists
eo: Ebligita kiam itinero ekzistas

en: Offset from route:
eo: Deŝovo de itinero:

en: Selection Method
eo: Elekta Metodo

en: Number of tiles to download:
eo: Nombro da kaheloj por elŝuti:

en: Download Region
eo: Elŝuti Regionon

en: Tile type to be downloaded:
eo: Kahela tipo elŝutenda:

en: Texture tiles
eo: Teksturaj kaheloj

en: Vector tiles
eo: Vektoraj kaheloj

en: Allows selection between layer types that are visibly being rendered.
eo: Permesas elekton inter tavolspecoj, kiuj estas videble prezentitaj.

en: There is a limit of %1 tile(s) to download.
eo: Estas limo de %1 kahelo(j) por elŝuti.

en: Approximate size of the tiles to be downloaded
eo: Proksimuma grandeco de la kaheloj elŝutotaj

en: Estimated download size: %1 MB
eo: Laŭtaksa elŝuta grandeco: %1 MB

en: Estimated download size: %1 kB
eo: Laŭtaksa elŝuta grandeco: %1 kB

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, LatLonBoxWidget)
en: Select a geographic region
eo: Elekti geografian regionon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, northSpinBox)
en: Northern Latitude
eo: Norda Latitudo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, westSpinBox)
en: Western Longitude
eo: Okcidenta Longitudo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, eastSpinBox)
en: Eastern Longitude
eo: Orienta Longitudo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, southSpinBox)
en: Southern Latitude
eo: Suda Latitudo

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, TileCreatorDialog)
en: Creating Map
eo: Kreante Mapon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Satellite View</span></p><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Earth as seen from Space. The map is based on NASA's beautiful "Blue Marble Next Generation" pictures. Credits: NASA's Earth Observatory</p></body></html>
eo: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" blanka-spaco: antaŭ-envolvi; font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normala; text-decoration:neniu;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Satelita Vido</span></p><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Tero kiel vidita el Spaco. La mapo baziĝas sur la belaj bildoj de la "Blue Marble Next Generation" de NASA. Kreditoj: Observatorio de la Tero de NASA</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, messageLabel)
en: Marble needs to create this map. This only needs to be done once and may take a few seconds.
eo: Marble bezonas krei ĉi tiun mapon. Ĉi tio nur devas esti farita unufoje kaj povas daŭri kelkajn sekundojn.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Zoom
eo: Zomi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tileLevelLabel)
en: &Tile level range:
eo: &Kahela nivela gamo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, topSpinBox)
en: Minimum Tile Level
eo: Minimuma Kahela Nivelo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, toLabel)
en: to
eo: al

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, bottomSpinBox)
en: Maximum Tile Level
eo: Maksimuma Kahela Nivelo

[ctx: @title: menu entry to undo unknown previous action]
en: Unknown
eo: Nekonata

en: The free disk space in the path "%1" for the undo cache file is less than to 2 GiB! Undo cache is now disabled!
eo: La libera diskospaco en la vojo "%1" por la malfari kaŝmemordosiero estas malpli ol 2 GiB! Malfari kaŝmemoro nun estas malŝaltita!

en: Do not know
eo: Ne scias

en: Take the safest and most appropriate action
eo: Fari la plej sekuran kaj taŭgan agon

en: Color Profile Mismatch
eo: Miskongruo de Kolora Profilo

en: Missing Color Profile
eo: Mankas Kolora Profilo

en: Image with Uncalibrated Color
eo: Bildo kun Nekalibrita Koloro

en: <p>This image has an <b>embedded color profile</b><br/> which does not match your working space color profile.<br/>How do you want to proceed?</p>
eo: <p>Ĉi tiu bildo havas <b>enkorpigitan kolorprofilon</b><br/> kiu ne kongruas kun via laborspaca kolorprofilo.<br/>Kiel vi volas procedi?</p>

en: <p>This image has <b>no information about the color space</b><br/>that was used when creating the image. <br/>How do you want to proceed?</p>
eo: <p>Ĉi tiu bildo havas <b>neniajn informojn pri la kolorspaco</b><br/>kiu estis uzata dum kreado de la bildo. <br/>Kiel vi volas procedi?</p>

en: <p>The color information of this image is uncalibrated.<br/>How do you want to proceed?</p>
eo: <p>La kolorinformoj de ĉi tiu bildo estas nekalibritaj.<br/>Kiel vi volas daŭrigi?</p>

en: Embedded Color Profile:
eo: Enigita Kolora Profilo:

en: Input Color Profile:
eo: Eniga Kolora Profilo:

en: Working Color Space:
eo: Labora Kolora Spaco:

en: Original Colors:
eo: Originalaj Koloroj:

en: Uncorrected Colors:
eo: Nekorektitaj Koloroj:

en: Raw Colors:
eo: Krudaj Koloroj:

en: Resulting Colors:
eo: Rezultaj Koloroj:

en: Correction Applied:
eo: Korekto Aplikata:

en: Corrected Colors:
eo: Korektitaj Koloroj:

en: Keep the embedded profile, do not convert
eo: Konservi la enigitan profilon, ne konvertu

en: Convert to working color space
eo: Konverti al funkcia kolorspaco

en: Ignore embedded profile, assign this profile:
eo: Ignori enigitan profilon, atribui ĉi tiun profilon:

en: and then convert to working space
eo: kaj poste konverti al laborspaco

en: No Profile Available
eo: Neniu Profilo Disponebla

en: Assign profile and convert to working color space
eo: Atribui profilon kaj konverti al funkcia kolorspaco

en: Assign and keep color profile
eo: Atribui kaj konservi koloran profilon

en: Leave the file untagged, do not color manage
eo: Lasi la dosieron neetikedita, ne koloradministri

en: Which color space shall be used to interpret the colors of this image?
eo: Kiu kolorspaco estos uzata por interpreti la kolorojn de ĉi tiu bildo?

en: sRGB (Internet standard)
eo: sRGB (Interreta normo)

en: Current working color space
eo: Nuna laborkolorspaco

en: This profile:
eo: Ĉi tiu profilo:

en: Please select the input color profile of the device (camera) used to create this image:
eo: Bonvolu elekti la enigkoloran profilon de la aparato (fotilo) uzata por krei ĉi tiun bildon:

en: No Input Profile Available
eo: Neniu Eniga Profilo Disponebla

en: Assigned Color Profile:
eo: Atribuita Kolorprofilo:

en: <b>No Profile</b>
eo: <b>Neniu Profilo</b>

[ctx: @title:window]
en: Soft Proofing Options
eo: Soft Proofing Opcioj

en: Enable soft-proofing color managed view
eo: Ebligi molpruvan koloradministritan vidon

en: Soft Proofing Off
eo: Mola Pruvo Malŝaltita

en: Disable soft-proofing color managed view
eo: Malebligi mallaŭdan kolor-administritan vidon

en: <b>Configure the Soft Proofing View</b>
eo: <b>Agordi la Molpruvan Vidon</b>

en: Profile of the output device to simulate:
eo: Profilo de la eliga aparato por simuli:

en: <p>Select the profile for your output device (usually, your printer). This profile will be used to do a soft proof, so you will be able to preview how an image will be rendered via an output device.</p>
eo: <p>Elektu la profilon por via eliga aparato (kutime, via presilo). Ĉi tiu profilo estos uzata por fari molan pruvon, do vi povos antaŭrigardi kiel bildo estos bildita per eliga aparato.</p>

en: <p>Press this button to get detailed information about the selected proofing profile.</p>
eo: <p>Premu ĉi tiun butonon por akiri detalajn informojn pri la elektita pruva profilo.</p>

en: Rendering intent:
eo: Reprezentanta intenco:

en: Highlight out-of-gamut colors
eo: Emfazi ekster-gamutajn kolorojn

en: Highlighting color:
eo: Emfazkoloro:

[ctx: @title:window]
en: Profile Error
eo: Profila Eraro

en: No profile is selected.
eo: Neniu profilo estas elektita.

[ctx: @title:window]
en: Save?
eo: Ĉu konservi?

[ctx: @action:button]
en: Save Changes
eo: Konservi Ŝanĝojn

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the current changes. Note: The original image will never be overwritten.
eo: Konservi la nunajn ŝanĝojn. Noto: La originala bildo neniam estos anstataŭita.

[ctx: @action:button]
en: Save Changes as a New Version
eo: Konservi Ŝanĝojn kiel Nova Versio

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the current changes as a new version. The loaded file will remain unchanged, a new file will be created.
eo: Konservi la nunajn ŝanĝojn kiel novan version. La ŝargita dosiero restos senŝanĝa, nova dosiero estos kreita.

[ctx: @action:button]
en: Discard Changes
eo: Forĵeti Ŝanĝojn

[ctx: @info:tooltip]
en: Discard the changes applied to the image during this editing session.
eo: Forĵeti la ŝanĝojn aplikitajn al la bildo dum ĉi tiu redakta sesio.

[ctx: @label]
en: The current image has been changed.
    Do you wish to save your changes?
eo: La nuna bildo estas ŝanĝita.
    Ĉu vi volas konservi viajn ŝanĝojn?

en: Tools
eo: Iloj

en: About this tool...
eo: Pri ĉi tiu ilo...

en: Tool online handbook...
eo: Interreta manlibro de iloj...

en: Guide:
eo: Gvidilo:

en: Set here the color used to draw dashed guide lines.
eo: Fiksu ĉi tie la koloron uzatan por desegni strekitajn gvidliniojn.

en: Set here the width in pixels used to draw dashed guide lines.
eo: Fiksu ĉi tie la larĝon en pikseloj uzataj por desegni strekitajn gvidliniojn.

en: Defaults
eo: Defaŭltoj

en: Reset all settings to their default values.
eo: Restarigi ĉiujn agordojn al siaj defaŭltaj valoroj.

[ctx: @action: load previously saved filter settings]
en: Load...
eo: Ŝargi...

en: Load all parameters from settings text file.
eo: Ŝargi ĉiujn parametrojn de agorda tekstdosiero.

[ctx: @action: save current filter settings]
en: Save As...
eo: Konservi kiel...

en: Save all parameters to settings text file.
eo: Konservi ĉiujn parametrojn en tekstdosieron de agordoj.

[ctx: @action: try current filter settings]
en: Try
eo: Provi

en: Try all settings.
eo: Provi ĉiujn agordojn.

[ctx: @action; go to first item]
en: &First
eo: &Unua

[ctx: @action; go to last item]
en: &Last
eo: &Lasta

[ctx: @action]
en: Open Original
eo: Malfermi Originalon

[ctx: @action Save changes to current version]
en: Save Changes
eo: Konservi Ŝanĝojn

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the modifications to the current version of the file
eo: Konservi la modifojn al la aktuala versio de la dosiero

[ctx: @action Save changes to a newly created version]
en: Save As New Version
eo: Konservi Kiel Nova Versio

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the current modifications to a new version of the file
eo: Konservi la nunajn modifojn al nova versio de la dosiero

[ctx: @action Save changes to a newly created version, specifying the filename and format]
en: Save New Version As...
eo: Konservi novan version kiel...

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the current modifications to a new version of the file, specifying the filename and format
eo: Konservi la nunajn modifojn al nova versio de la dosiero, specifante la dosiernomon kaj formaton

[ctx: @action Save As New Version...Save in format...]
en: Save in Format
eo: Konservi en Formato

[ctx: @action]
en: Export
eo: Eksporto

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the file in a folder outside your collection
eo: Konservi la dosieron en dosierujo ekster via kolekto

[ctx: @action]
en: Discard Changes
eo: Forĵeti ŝanĝojn

[ctx: @info:tooltip]
en: Discard all current changes to this file
eo: Forĵeti ĉiujn aktualajn ŝanĝojn al ĉi tiu dosiero

[ctx: @action]
en: Open With Default Application
eo: Malfermi Kun Defaŭlta Apliko

[ctx: @info]
en: Open the item with default assigned application.
eo: Malfermi la objekton kun defaŭlta atribuita aplikaĵo.

[ctx: @action]
en: Undo
eo: Malfari

[ctx: @action]
en: Redo
eo: Refari

[ctx: @action: create a selection containing the full image]
en: Select All
eo: Elekti ĉion

[ctx: @action]
en: Select None
eo: Elekti Neniun

[ctx: @action]
en: Zoom to 100%
eo: Elzomi

[ctx: @action]
en: Fit to &Window
eo: Kongrui al &Fenestro

[ctx: @action]
en: Fit to &Selection
eo: Kongrui al &Selektado

[ctx: @info]
en: This option can be used to zoom the image to the current selection area.
eo: Ĉi tiu opcio povas esti uzata por zomi la bildon al la nuna elekta areo.

[ctx: @action]
en: Under-Exposure Indicator
eo: Sub-Elmeta Indikilo

[ctx: @info]
en: Set this option to display black overlaid on the image. This will help you to avoid under-exposing the image.
eo: Agordu ĉi tiun opcion por montri nigran supermetitan sur la bildo. Ĉi tio helpos vin eviti subelmeton de la bildo.

[ctx: @action]
en: Over-Exposure Indicator
eo: Super-Elmeta Indikilo

[ctx: @info]
en: Set this option to display white overlaid on the image. This will help you to avoid over-exposing the image.
eo: Agordu ĉi tiun opcion por montri blankan supermetitan sur la bildo. Ĉi tio helpos vin eviti troeksponadon de la bildo.

[ctx: @action]
en: Color-Managed View
eo: Koloro-Administrita Vido

[ctx: @action]
en: Soft Proofing Options...
eo: Ebloj pri molaj pruvoj...

[ctx: @action]
en: Soft Proofing View
eo: Mola Pruvo Vido

[ctx: @action]
en: Crop to Selection
eo: Tondi al Elekto

[ctx: @info]
en: This option can be used to crop the image. Select a region of the image to enable this action.
eo: Ĉi tiu opcio povas esti uzata por tondi la bildon. Elektu regionon de la bildo por ebligi ĉi tiun agon.

[ctx: @action]
en: Flip Horizontally
eo: Turni Horizontale

[ctx: @action]
en: Flip Vertically
eo: Turni Vertikale

[ctx: @action]
en: Rotate Left
eo: Turni maldekstre

[ctx: @action]
en: Rotate Right
eo: Turni dekstre

[ctx: @action]
en: Previous Image
eo: Antaŭa Bildo

[ctx: @label]
en: No selection
eo: Neniu elekto

[ctx: @info]
en: Information about current image selection
eo: Informoj pri aktuala elekto de bildoj

[ctx: @info]
en: Information about image size
eo: Informoj pri bilda grandeco

[ctx: @title:window]
en: Saving Image...
eo: Konservante bildon...

[ctx: @label]
en: Please wait for the image to be saved...
eo: Bonvolu atendi ke la bildo estos konservita...

[ctx: @info]
en: About to overwrite file "%1"
    Are you sure?
eo: Anstataŭigos dosieron "%1"
    Ĉu vi certas?

[ctx: @title:window, warning while saving progress]
en: Warning
eo: Averto

[ctx: @info]
en: The image "%1" has been modified.
    Do you want to save it?
eo: La bildo "%1" estas modifita.
    Ĉu vi volas konservi ĝin?

[ctx: @info]
en: The image "%1" has been modified.
    All changes will be lost.
eo: La bildo "%1" estas modifita.
    Ĉiuj ŝanĝoj estos perditaj.

[ctx: @info]
en: No selection
eo: Neniu elekto

[ctx: @label]
en: Loading:
eo: Ŝargante:

[ctx: @info]
en: Cannot load "%1"
eo: Ne povas ŝargi "%1"

[ctx: @info]
en: Cannot open the specified working space profile ("%1"). No color transformation will be applied. Please check the color management configuration in digiKam's setup.
eo: Ne povas malfermi la specifitan laborspacan profilon ("%1"). Neniu kolora transformo estos aplikata. Bonvolu kontroli la agordon de koloradministrado en la agordo de digiKam.

[ctx: @label: saving progress on status bar]
en: Saving:
eo: Konservado:

[ctx: @info]
en: Failed to save file
    "%1"
    to
    "%2".
eo: Malsukcesis konservi dosieron
    "%1"
    to
    "%2".

[ctx: @info]
en: Could not open a temporary file in the folder "%1": %2 (%3)
eo: Ne eblis malfermi provizoran dosieron en la dosierujo "%1": %2 (%3)

[ctx: @info]
en: Unable to determine the format to save the target image with.
eo: Ne eblas determini la formaton kun kiu konservi la celbildon.

[ctx: @info]
en: Cannot Save: Found file path "%1" is invalid.
eo: Ne Povas Konservi: Trovita dosiervojo "%1" estas nevalida.

[ctx: @info]
en: Cannot save file "%1" to the suggested version file name "%2"
eo: Ne povas konservi dosieron "%1" al la proponita versio dosiernomo "%2"

[ctx: @info]
en: You do not have write permissions for the file named "%1". Are you sure you want to overwrite it?
eo: Vi ne havas skribpermesojn por la dosiero nomita "%1". Ĉu vi certas, ke vi volas anstataŭigi ĝin?

[ctx: @info]
en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
eo: Dosiero nomita "%1" jam ekzistas. Ĉu vi certas, ke vi volas anstataŭigi ĝin?

[ctx: @info]
en: Failed to overwrite original file
eo: Malsukcesis anstataŭigi originalan dosieron

[ctx: @info]
en: Color-Managed View is enabled.
eo: Kolor-Administrita Vido estas ebligita.

[ctx: @info]
en: Color-Managed View is disabled.
eo: Kolor-Administrita Vido estas malŝaltita.

[ctx: @info]
en: Color Management is not configured, so the Color-Managed View is not available.
eo: Kolora Administrado ne estas agordita, do la Kolor-Administrita Vido ne disponeblas.

[ctx: @info]
en: Under-Exposure indicator is enabled
eo: Indikilo de Subelmeto estas ebligita

[ctx: @info]
en: Under-Exposure indicator is disabled
eo: Indikilo de Subelmeto estas malŝaltita

[ctx: @info]
en: Over-Exposure indicator is enabled
eo: Super-ekspona indikilo estas ebligita

[ctx: @info]
en: Over-Exposure indicator is disabled
eo: Indikilo de Superelmeto estas malŝaltita

[ctx: @title Image Transform]
en: Transform
eo: Transformi

[ctx: @title Image Decorate]
en: Decorate
eo: Ornami

[ctx: @title Image Effect]
en: Effects
eo: Efektoj

[ctx: @title Image Colors]
en: Colors
eo: Koloroj

[ctx: @title Image Enhance]
en: Enhance
eo: Plibonigi

[ctx: @action]
en: Open With
eo: Malfermi per

[ctx: @action: open with other application]
en: Other...
eo: Alia...

[ctx: @action: open with desktop application]
en: Open With...
eo: Malfermi per...

en: Image Editor - %1
eo: Bildredaktilo - %1

en: Image Editor
eo: Bildredaktilo

[ctx: @title: unknown image dimension]
en: Unknown
eo: Nekonata

[ctx: @title:window]
en: No Image in Current Album
eo: Neniu Bildo en Nuna Albumo

en: There is no image to show in the current album.
    The image editor will be closed.
eo: Ne estas bildo por montri en la nuna albumo.
    La bildredaktilo estos fermita.

[ctx: @title:window]
en: File Not Available
eo: Dosiero Ne Disponebla

[ctx: @info]
en: <qt>The original file (<b>%1</b>) is currently not available</qt>
eo: <qt>La originala dosiero (<b>%1</b>) nuntempe ne disponeblas</qt>

[ctx: @action Finish editing, close editor, back to main window]
en: Close Editor
eo: Fermi Redaktoron

en: Delete File Permanently
eo: Forigi Dosieron Konstante

en: Delete Permanently without Confirmation
eo: Forigi Konstante sen Konfirmo

en: Move to Trash without Confirmation
eo: Movi al Rubujo sen Konfirmo

en: Edit Titles
eo: Redakti Titolojn

en: Edit Comments
eo: Redakti Komentojn

en: Show Assigned Tags
eo: Montri Atribuitajn Etikedojn

en: Assign Tag
eo: Atribui Etikedon

en: Remove Tag
eo: Forigi Etikedon

en: Assign Labels
eo: Atribui Etikedojn

en: Failed to load image
    "%1"
eo: Malsukcesis ŝargi bildon
    "%1"

[ctx: Preview image (before filter has been applied)]
en: Before
eo: Antaŭ

[ctx: Preview image (after filter has been applied)]
en: After
eo: Post

en: Before
eo: Antaŭ

en: After
eo: Post

en: <p>Here you can see the original clip image which will be used for the preview computation.</p><p>Click and drag the mouse cursor in the image to change the clip focus.</p>
eo: <p>Ĉi tie vi povas vidi la originalan klipobildon kiu estos uzata por la antaŭrigarda komputado.</p><p>Alklaku kaj trenu la muskursoron en la bildon por ŝanĝi la klipan fokuson.</p>

en: If this option is enabled, the original image will be shown.
eo: Se ĉi tiu opcio estas ebligita, la originala bildo estos montrata.

en: Preview original image
eo: Antaŭrigardi originalan bildon

en: If this option is enabled, the preview area will split vertically. A contiguous area of the image will be shown, with one half from the original image, the other half from the target image.
eo: Se ĉi tiu opcio estas ebligita, la antaŭrigarda areo disiĝos vertikale. Apuda areo de la bildo estos montrita, kun duono de la originala bildo, la alia duono de la celbildo.

en: Preview vertical split with contiguous image
eo: Antaŭrigardi vertikalan disigon kun apuda bildo

en: If this option is enabled, the preview area will split horizontally. A contiguous area of the image will be shown, with one half from the original image, the other half from the target image.
eo: Se ĉi tiu opcio estas ebligita, la antaŭrigarda areo disiĝos horizontale. Apuda areo de la bildo estos montrita, kun duono de la originala bildo, la alia duono de la celbildo.

en: Preview horizontal split with contiguous image
eo: Antaŭrigardo horizontala disigo kun apuda bildo

en: If this option is enabled, the preview area will split vertically. The same part of the original and the target image will be shown side by side.
eo: Se ĉi tiu opcio estas ebligita, la antaŭrigarda areo disiĝos vertikale. La sama parto de la originalo kaj la cela bildo estos montritaj unu apud la alia.

en: Preview vertical split with same image region
eo: Antaŭrigardo vertikala disigo kun sama bildo regiono

en: If this option is enabled, the preview area will split horizontally. The same part of the original and the target image will be shown side by side.
eo: Se ĉi tiu opcio estas ebligita, la antaŭrigarda areo disiĝos horizontale. La sama parto de la originalo kaj la cela bildo estos montritaj unu apud la alia.

en: Preview horizontal split with same image region
eo: Antaŭrigardo horizontala disigo kun sama bilda regiono

en: If this option is enabled, the target image will be shown.
eo: Se ĉi tiu opcio estas ebligita, la cela bildo montriĝos.

en: Preview target image
eo: Antaŭrigardi celbildon

en: If this option is enabled, the original image will be shown when the mouse is over image area; otherwise, the target image will be shown.
eo: Se ĉi tiu opcio estas ebligita, la originala bildo montriĝos kiam la muso estas super bilda areo; alie, la cela bildo estos montrita.

en: Preview on mouse-over
eo: Antaŭrigardo sur mus-super

[ctx: @action Select image editor preview mode]
en: Preview Mode
eo: Antaŭrigarda Reĝimo

en: Connecting to camera...
eo: Konektante al fotilo...

en: Connection established.
eo: Konekto establita.

en: Connection failed.
eo: La konekto fiaskis.

en: Failed to get free space from camera
eo: Malsukcesis akiri liberan spacon de fotilo

en: Failed to get preview from camera
eo: Malsukcesis ricevi antaŭrigardon de fotilo

en: Failed to process capture from camera
eo: Malsukcesis prilabori kapton de fotilo

en: Failed to list folder <filename>%1</filename>
eo: Malsukcesis listigi dosierujon <filename>%1</filename>

en: Failed to list files in <filename>%1</filename>
eo: Malsukcesis listigi dosierojn en <filename>%1</filename>

en: Failed to get thumbnail for <filename>%1</filename>
eo: Malsukcesis akiri bildeton por <filename>%1</filename>

en: Failed to get Metadata for <filename>%1</filename>
eo: Malsukcesis akiri metadatumojn por <filename>%1</filename>

en: Failed to download <filename>%1</filename>
eo: Malsukcesis elŝuti <filename>%1</filename>

en: Failed to convert file <filename>%1</filename> to JPEG
eo: Malsukcesis konverti dosieron <filename>%1</filename> al JPEG

en: Failed to convert file <filename>%1</filename> to DNG
eo: Malsukcesis konverti dosieron <filename>%1</filename> al DNG

en: Skipped to convert file <filename>%1</filename> to DNG
eo: Preterpasita por konverti dosieron <filename>%1</filename> al DNG

en: Failed to open script for <filename>%1</filename>
eo: Malsukcesis malfermi skripton por <filename>%1</filename>

en: Timeout from script for <filename>%1</filename>
eo: Tempo de skripto por <filename>%1</filename>

en: Failed to run script for <filename>%1</filename>
eo: Malsukcesis ruli skripton por <filename>%1</filename>

en: Failed to download file <b>%1</b>.
eo: Malsukcesis elŝuti dosieron <b>%1</b>.

en: Failed to download file <b>%1</b>. Do you want to continue?
eo: Malsukcesis elŝuti dosieron <b>%1</b>. Ĉu vi volas daŭrigi?

en: Failed to upload <filename>%1</filename>
eo: Malsukcesis alŝuti <filename>%1</filename>

en: Failed to upload file <b>%1</b>.
eo: Malsukcesis alŝuti dosieron <b>%1</b>.

en: Failed to upload file <b>%1</b>. Do you want to continue?
eo: Malsukcesis alŝuti dosieron <b>%1</b>. Ĉu vi volas daŭrigi?

en: Failed to delete <filename>%1</filename>
eo: Malsukcesis forigi <filename>%1</filename>

en: Failed to delete file <b>%1</b>.
eo: Malsukcesis forigi dosieron <b>%1</b>.

en: Failed to delete file <b>%1</b>. Do you want to continue?
eo: Malsukcesis forigi dosieron <b>%1</b>. Ĉu vi volas daŭrigi?

en: Failed to lock <filename>%1</filename>
eo: Malsukcesis ŝlosi <filename>%1</filename>

en: Failed to toggle lock file <b>%1</b>.
eo: Malsukcesis ŝanĝi ŝlosildosieron <b>%1</b>.

en: Failed to toggle lock file <b>%1</b>. Do you want to continue?
eo: Malsukcesis ŝanĝi ŝlosildosieron <b>%1</b>. Ĉu vi volas daŭrigi?

[ctx: @info List of device properties]
en: Title: "%1"
    Model: "%2"
    Port: "%3"
    Path: "%4"
eo: Titolo: "%1"
    Modelo: "%2"
    Porto: "%3"
    Pado: "%4"

[ctx: @info List of supported device operations]
en: Thumbnails: "%1"
    Capture image: "%2"
    Delete items: "%3"
    Upload items: "%4"
    Create directories: "%5"
    Delete Directories: "%6"
eo: Bildetojn: "%1"
    Kapti bildon: "%2"
    Forigi erojn: "%3"
    Alŝuti erojn: "%4"
    Krei dosierujojn: "%5"
    Forigi dosierujojn: "%6"

[ctx: @info: gphoto backend feature]
en: yes
eo: jes

[ctx: @info: gphoto backend feature]
en: no
eo: ne

[ctx: @info]
en: "Mounted Camera" driver for USB/IEEE1394 mass storage cameras and Flash disk card readers.
eo: Pelilo "Muntita Fotilo" por USB/IEEE1394 amaskonservejaj fotiloj kaj Flash-diskaj kartlegiloj.

[ctx: @info List of device properties]
en: Title: "%1"
    Model: "%2"
    Port: "%3"
    Path: "%4"
    UUID: "%5"
eo: Titolo: "%1"
    Modelo: "%2"
    Porto: "%3"
    Pado: "%4"
    UUID: "%5"

[ctx: @info List of supported device operations]
en: Thumbnails: "%1"
    Capture image: "%2"
    Delete items: "%3"
    Upload items: "%4"
    Create directories: "%5"
    Delete directories: "%6"
eo: Bildetojn: "%1"
    Kapti bildon: "%2"
    Forigi erojn: "%3"
    Alŝuti erojn: "%4"
    Krei dosierujojn: "%5"
    Forigi dosierujojn: "%6"

[ctx: @info: ums backend feature]
en: yes
eo: jes

[ctx: @info: ums backend feature]
en: no
eo: ne

[ctx: @info]
en: For more information about the "Mounted Camera" driver, please read the "Supported Digital Still Cameras" section in the digiKam manual.
eo: Por pliaj informoj pri la pelilo "Muntita Fotilo" bonvolu legi la sekcion "Subtenitaj Ciferecaj Fotiloj" en la manlibro de digiKam.

[ctx: @info]
en: The "Mounted Camera" driver is a simple interface to a camera disk mounted locally on your system.
    
    It does not use libgphoto2 drivers.
    
    To report any problems with this driver, please contact the digiKam team at:
    
    https://www.digikam.org/?q=contact
eo: La pelilo "Muntita Fotilo" estas simpla interfaco al fotildisko muntita loke en via sistemo.
    
    Ĝi ne uzas libgphoto2-pelilojn.
    
    Por raporti ajnajn problemojn kun ĉi tiu pelilo, bonvolu kontakti la digiKam-teamon ĉe: 
    
    https://www.digikam.org/?q=kontakto

[ctx: @title:window %1: name of the camera]
en: %1 - Select Camera Folder
eo: %1 - Elekti Fotilan Dosierujon

[ctx: @info]
en: Please select the camera folder where you want to upload the images.
eo: Bonvolu elekti la fotilan dosierujon, kie vi volas alŝuti la bildojn.

[ctx: @title:window]
en: Device Information
eo: Aparatoinformo

[ctx: @title]
en: Device Summary
eo: Aparato Resumo

[ctx: @title]
en: Device Manual
eo: Manlibro pri Aparato

[ctx: @title]
en: About Driver
eo: Pri Pelilo

[ctx: @title]
en: Thumb
eo: Dikfingro

[ctx: @title:window %1: name of the camera]
en: Capture from %1
eo: Kapti el %1

[ctx: @action:button]
en: Capture
eo: Kapto

en: Unknown Format
eo: Nekonata Formato

[ctx: @info:tooltip]
en: This item is locked.
eo: Ĉi tiu objekto estas ŝlosita.

[ctx: @info:tooltip]
en: This item has an unknown download status
eo: Ĉi tiu ero havas nekonatan elŝutan staton

[ctx: @info:tooltip]
en: This item has never been downloaded
eo: Ĉi tiu aĵo neniam estis elŝutita

[ctx: @info:tooltip]
en: This item has already been downloaded
eo: Ĉi tiu aĵo jam estis elŝutita

[ctx: @info]
en: Set how digiKam will rename files as they are downloaded.
eo: Agordu kiel digiKam renomos dosierojn dum ili estas elŝutitaj.

[ctx: @item]
en: File Renaming Options
eo: Dosieraj Alinomaj Opcioj

[ctx: @item]
en: Auto-creation of Albums
eo: Aŭtomata kreado de Albumoj

[ctx: @item]
en: On the Fly Operations (JPEG only)
eo: On the Fly Operations (JPEG nur)

[ctx: @item]
en: DNG Convert Options
eo: DNG-Konverti Opcioj

[ctx: @item]
en: Scripting
eo: Skripto

[ctx: @title]
en: Settings
eo: Agordo

[ctx: @action Cancel process]
en: Cancel
eo: Rezigni

[ctx: @action Information about camera]
en: Information
eo: Informo

[ctx: @action Capture photo from camera]
en: Capture
eo: Kapto

[ctx: @action:inmenu]
en: Select All
eo: Elekti ĉion

[ctx: @action:inmenu]
en: Select None
eo: Elekti Neniun

[ctx: @action:inmenu]
en: Invert Selection
eo: Inversigi elekton

[ctx: @action:inmenu]
en: Select New Items
eo: Elekti Novajn Erojn

[ctx: @action:inmenu]
en: Select Locked Items
eo: Elekti Ŝlositajn Erojn

[ctx: @title:menu]
en: Download
eo: Elŝuti

[ctx: @action]
en: Download New
eo: Elŝuti

[ctx: @action]
en: Download Selected
eo: Elŝuti Elektitan

[ctx: @action]
en: Download All
eo: Elŝuti Ĉion

[ctx: @action]
en: Download && Delete New
eo: Elŝuti && Forigi Novan

[ctx: @action]
en: Download && Delete Selected
eo: Elŝuti && Forigi Elektitajn

[ctx: @action]
en: Download && Delete All
eo: Elŝuti && Forigi ĉion

[ctx: @action]
en: Upload...
eo: Alŝuti...

[ctx: @action]
en: Toggle Lock
eo: Baskuligi Ŝlosilon

[ctx: @action]
en: Mark as downloaded
eo: Marki kiel elŝutita

[ctx: @title:menu]
en: Delete
eo: Forigi

[ctx: @action:inmenu delete item]
en: Delete Selected
eo: Forigi Elektitajn

[ctx: @action:inmenu delete item]
en: Delete All
eo: Forigi Ĉion

[ctx: @action:inmenu delete item]
en: Delete New
eo: Forigi Novan

[ctx: @title:group]
en: Views
eo: Vidoj

[ctx: @action Go to thumbnails (icon) view]
en: Thumbnails
eo: Miniaturoj

[ctx: @action View the selected image]
en: Preview Item
eo: Antaŭrigardo Ero

[ctx: @action Switch to map view]
en: Map
eo: Mapigi

[ctx: @title:menu]
en: &Sort Items
eo: &Ordigi Erojn

[ctx: @info:whatsthis]
en: The value by which the items are sorted in the thumbnail view
eo: La valoro laŭ kiu la eroj estas ordigitaj en la bildetovido

[ctx: @item:inmenu Sort by]
en: By Name
eo: laŭ nomo

[ctx: @item:inmenu Sort by]
en: By Path
eo: Laŭ Vojo

[ctx: @item:inmenu Sort by]
en: By Date
eo: laŭ dato

[ctx: @item:inmenu Sort by]
en: By Size
eo: Laŭ  Grandeco

[ctx: @item:inmenu Sort by]
en: By Rating
eo: Per Taksado

[ctx: @item:inmenu Sort by]
en: By Download State
eo: De Elŝuta Stato

[ctx: @action]
en: Item Sorting &Order
eo: Erviciga &Ordo

[ctx: @info:whatsthis]
en: Defines whether items are sorted in ascending or descending manner.
eo: Difinas ĉu eroj estas ordigitaj laŭ ascenda aŭ malkreska maniero.

[ctx: @item:inmenu Sorting Order]
en: Ascending
eo: Kreskante

[ctx: @item:inmenu Sorting Order]
en: Descending
eo: Malkreskante

[ctx: @title:menu]
en: &Group Items
eo: &Grupigi Erojn

[ctx: @info:whatsthis]
en: The categories in which the items in the thumbnail view are displayed
eo: La kategorioj en kiuj la eroj en la bildeto-vido estas montrataj

[ctx: @item:inmenu Group Items]
en: Flat List
eo: Ebena Listo

[ctx: @item:inmenu Group Items]
en: By Folder
eo: Per Dosierujo

[ctx: @item:inmenu Group Items]
en: By Format
eo: Laŭ Formato

[ctx: @item:inmenu Group Items]
en: By Date
eo: laŭ dato

[ctx: @action:inmenu]
en: Fit to &Window
eo: Kongrui al &Fenestro

[ctx: @action:inmenu]
en: Zoom to 100%
eo: Zomi al 100%

[ctx: @option:check]
en: Show History
eo: Montri Historion

[ctx: @option:check]
en: Show Thumbbar
eo: Montri Dikfingrejon

[ctx: @action Connection failed, try again?]
en: Retry
eo: Reprovi

[ctx: @action]
en: Exit Preview Mode
eo: Eliri Antaŭrigardan Reĝimon

[ctx: @action]
en: Next Image
eo: Sekva Bildo

[ctx: @action Go to first image]
en: First Image
eo: Unua Bildo

[ctx: @action Go to last image]
en: Last Image
eo: Lasta Bildo

[ctx: @info:status]
en: Canceling current operation, please wait...
eo: Nuligante nunan operacion, bonvolu atendi...

[ctx: @info]
en: Do you want to close the dialog and cancel the current operation?
eo: Ĉu vi volas fermi la dialogon kaj nuligi la nunan operacion?

[ctx: @info:status]
en: Disconnecting from camera, please wait...
eo: Malkonekti de fotilo, bonvolu atendi...

[ctx: @info:status busy state]
en: Ready
eo: Preta

[ctx: @info]
en: Failed to connect to the camera. Please make sure it is connected properly and turned on.
eo: Malsukcesis konekti al la fotilo. Bonvolu certigi, ke ĝi estas konvene konektita kaj ŝaltita.

[ctx: @title:window]
en: Select Image to Upload
eo: Elekti Bildon por Alŝuti

[ctx: @info]
en: There is not enough free space on the Camera Medium to upload pictures.
    
    Space require: %1
    Available free space: %2
eo: Ne estas sufiĉe da libera spaco sur la Fotila Rimedo por alŝuti bildojn.
    Spaco postulita: %1
    Havebla libera spaco: %2

[ctx: @info]
en: Camera Folder "%1" already contains the item "%2".
    Please enter a new filename (without extension):
eo: Fotila dosierujo "%1" jam enhavas la eron "%2".
    Bonvolu enigi novan dosiernomon (sen etendo):

[ctx: @title:window]
en: File Already Exists
eo: Dosiero Jam Ekzistas

[ctx: @info]
en: Your custom target album date format is not valid. Please check your settings...
eo: Via propra celita albuma datoformato ne validas. Bonvolu kontroli viajn agordojn...

[ctx: @info]
en: Collection which host your default target album set to process download from camera device is not available. Please select another one from camera configuration dialog.
eo: Kolekto, kiu gastigas vian defaŭltan celalbumon por procesi elŝuton de fotila aparato, ne haveblas. Bonvolu elekti alian el fotila agorda dialogo.

[ctx: @info]
en: Your default target album set to process download from camera device is not available. Please select another one from camera configuration dialog.
eo: Via defaŭlta celalbumo agordita por procesi elŝuton de fotila aparato ne estas disponebla. Bonvolu elekti alian el fotila agorda dialogo.

[ctx: @info]
en: Please select the destination album from the digiKam library to import the camera pictures into.
eo: Bonvolu elekti la celalbumon el la digiKam-biblioteko por importi la fotilbildojn enen.

[ctx: @info]
en: Collection selected as the destination album to download from the camera device is not available. Please select another destination album.
eo: Kolekto elektita kiel celalbumo por elŝuto el fotila aparato, ne haveblas. Bonvolu elekti alian celalbumon.

en: Failed to move sidecar file for <filename>%1</filename>
eo: Malsukcesis movi kroman dosieron por <filename>%1</filename>

en: Failed to move file for <filename>%1</filename>
eo: Malsukcesis movi dosieron por <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: The items listed below are locked by camera (read-only). These items will not be deleted. If you really want to delete these items, please unlock them and try again.
eo: La aĵoj listigitaj malsupre estas ŝlositaj per fotilo (nurlegebla). Ĉi tiuj eroj ne estos forigitaj. Se vi vere volas forigi ĉi tiujn erojn, bonvolu malŝlosi ilin kaj provi denove.

[ctx: @info]
en: About to delete this image.
    Deleted file is unrecoverable.
    Are you sure? | About to delete these %1 images.
    Deleted files are unrecoverable.
    Are you sure?
eo[0]: Estas forigonta tiun bildon.
    Forigita dosiero estas nerestaŭrebla.
    Ĉu vi certas?
eo[1]: Estas forigonta tiujn %1 bildojn.
    Forigitaj dosieroj estas nerestaŭreblaj.
    Ĉu vi certas?

[ctx: @title: confirm delete items dialog]
en: Warning
eo: Averto

[ctx: @title:window]
en: Insufficient Disk Space
eo: Nesufiĉa Diskospaco

[ctx: @info]
en: There is not enough free space on the disk of the album you selected to download and process the selected pictures from the camera.
    
    Estimated space required: %1
    Available free space: %2
    
    Try Anyway?
eo: Ne estas sufiĉe da libera spaco sur la disko de la albumo, kiun vi elektis por elŝuti kaj prilabori la elektitajn bildojn de la fotilo.
    
    Taksita spaco bezonata: %1
    Havebla libera spaco: %2
    
    Ĉu klopodi tamen?

[ctx: @info:status]
en: No item selected (%1 item) | No item selected (%1 items)
eo[0]: Neniu ero elektita (%1 ero)
eo[1]: Neniu ero elektita (%1 eroj)

[ctx: @info:status Filename of first selected item of number of items]
en: "%1" (%2 of %3)
eo: "%1" (%2 el %3)

[ctx: @info:status]
en: %2/%1 item selected | %2/%1 items selected
eo[0]: %2/%1 ero elektita
eo[1]: %2/%1 eroj elektitaj

en: Skipped file <filename>%1</filename>
eo: Preterpasita dosiero <filename>%1</filename>

en: Rename file to <filename>%1</filename>
eo: Alinomi dosieron al <filename>%1</filename>

en: Failed to save sidecar file for <filename>%1</filename>
eo: Malsukcesis konservi kroman dosieron por <filename>%1</filename>

[ctx: @info Popup notification]
en: Images download finished, you can now detach your camera while the images are auto-rotated
eo: Elŝuto de bildoj finiĝis, vi nun povas dekroĉi vian fotilon dum la bildoj aŭtomate turniĝas

[ctx: @info Popup notification]
en: Images download finished
eo: Elŝuto de bildoj finiĝis

[ctx: @info]
en: A file with the same name ("%1") already exists in folder "%2".
eo: Dosiero kun la sama nomo ("%1") jam ekzistas en dosierujo "%2".

[ctx: @info]
en: Failed to find Album for path "%1".
eo: Malsukcesis trovi Albumon por vojo "%1".

note: i18n: ectx: Menu (Device)
en: &Device
eo: &Disponaĵo

en: Camera Folders
eo: Fotilaj Dosierujoj

[ctx: in camera model string]
en: auto-detected
eo: aŭtomate detektita

[ctx: @action]
en: Escape preview
eo: Eskapi antaŭrigardon

[ctx: @action: go to previous image]
en: Back
eo: Reen

[ctx: @action: go to next image]
en: Forward
eo: Antaŭen

[ctx: @option:check]
en: Write the document name to EXIF
eo: Skribi la dokumentnomon al EXIF

[ctx: @option:check]
en: Fix internal date && time
eo: Ripari internan daton && tempon

[ctx: @option:check]
en: Auto-rotate/flip image
eo: Aŭtomate turni/faldi bildon

[ctx: @option:check]
en: Convert to lossless file format
eo: Konverti al senperda dosierformato

[ctx: @label]
en: New image format:
eo: Nova bildformato:

[ctx: @info]
en: Set here all options to fix/transform JPEG files automatically as they are downloaded.
eo: Agordu ĉi tie ĉiujn eblojn por ripari/transformi JPEG-dosierojn aŭtomate dum kiam ili estas elŝutataj.

[ctx: @info]
en: Enable this option if you want images automatically rotated or flipped using Exif information provided by the camera.
eo: Ebligu ĉi tiun opcion se vi volas bildojn aŭtomate turnitaj aŭ renversitaj uzante Exif-informojn provizitajn de la fotilo.

[ctx: @info]
en: Select here which metadata template you want to apply to images.
eo: Elektu ĉi tie kiun metadatuman ŝablonon vi volas apliki al bildoj.

[ctx: @info]
en: Enable this option to write the document name to the Exif metadata. The document name is the original file name of the imported file.
eo: Ebligu ĉi tiun opcion por skribi la dokumentnomon al la Exif-metadatumoj. La dokumentnomo estas la origina dosiernomo de la importita dosiero.

[ctx: @info]
en: Enable this option to set date and time metadata tags to the right values if your camera does not set these tags correctly when pictures are taken. The values will be saved in the DateTimeDigitized and DateTimeCreated EXIF, XMP, and IPTC tags.
eo: Ebligu ĉi tiun opcion por agordi datajn kaj horajn metadatumajn etikedojn al la ĝustaj valoroj se via fotilo ne agordas tiujn etikedojn ĝuste kiam bildoj estas prenitaj. La valoroj estos konservitaj en la etikedoj DateTimeDigitized kaj DateTimeCreated EXIF, XMP kaj IPTC.

[ctx: @info]
en: Enable this option to automatically convert all JPEG files to a lossless image format. Note: Image conversion can take a while on a slow computer.
eo: Ebligu ĉi tiun opcion por aŭtomate konverti ĉiujn JPEG-dosierojn al senperda bildformato. Noto: Bilda konvertiĝo povas daŭri tempon sur malrapida komputilo.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Preferred Lossless Image File Format</title><para>Select the file format in which JPEG image will be converted to a lossless container with metadata support.</para>
eo: <title>Preferata Senperda Dosierformato</title><para>Elektu la dosierformaton en kiu JPEG-bildo estos konvertita al senperda ujo kun metadatuma subteno.</para>

[ctx: @info]
en: <p>These expressions may be used to customize date format:</p><p><b>d</b>: The day as a number without a leading zero (1 to 31)</p><p><b>dd</b>: The day as a number with a leading zero (01 to 31)</p><p><b>ddd</b>: The abbreviated localized day name (e.g. 'Mon' to 'Sun')</p><p><b>dddd</b>: The long localized day name (e.g. 'Monday' to 'Sunday').</p><p><b>M</b>: The month as a number without a leading zero (1 to 12)</p><p><b>MM</b>: The month as a number with a leading zero (01 to 12)</p><p><b>MMM</b>: The abbreviated localized month name (e.g. 'Jan' to 'Dec')</p><p><b>MMMM</b>: The long localized month name (e.g. 'January' to 'December')</p><p><b>yy</b>: The year as two digit number (eg. 00 to 99)</p><p><b>yyyy</b>: The year as four digit number (eg. 2012)</p><p>All other input characters will be treated as text. Any sequence of characters that are enclosed in singlequotes will be treated as text and not be used as an expression. Examples, if date is 20 July 1969:</p><p><b>dd.MM.yyyy</b> : 20.07.1969</p><p><b>ddd MMMM d yy</b> : Sun July 20 69</p><p><b>'Photo shot on ' dddd</b> : Photo shot on Sunday</p>
eo: <p>Ĉi tiuj esprimoj povas esti uzataj por personecigi datformaton:</p><p><b>d</b>: La tago kiel nombro sen unua nulo (1 ĝis 31)</p><p> <b>dd</b>: La tago kiel nombro kun unua nulo (01 ĝis 31)</p><p><b>ddd</b>: La mallongigita lokalizita tagnomo (ekz. 'Lun' ĝis 'Suno')</p><p><b>dddd</b>: La longa lokalizita taga nomo (ekz. 'lundo' ĝis 'dimanĉo').</p><p><b>M</b> >: La monato kiel nombro sen unua nulo (1 ĝis 12)</p><p><b>MM</b>: La monato kiel nombro kun unua nulo (01 ĝis 12)</p> <p><b>MMM</b>: La mallongigita lokalizita monata nomo (ekz. 'Jan' ĝis 'Dec')</p><p><b>MMMM</b>: La longa lokalizita monata nomo (ekz. 'januaro' ĝis 'decembro')</p><p><b>jj</b>: La jaro kiel ducifera nombro (ekz. 00 ĝis 99)</p><p><b>jjj</b> b>: La jaro kiel kvarcifera nombro (ekz. 2012)</p><p>Ĉiuj aliaj enigosignoj estos traktataj kiel teksto. Ajna sinsekvo de signoj enfermitaj en unucitoj estos traktata kiel teksto kaj ne uzata kiel esprimo. Ekzemploj, se dato estas 20 julio 1969:</p><p><b>jj.MM.jjjj</b> : 20.07.1969</p><p><b>jj MMMM jj</b> : Suno la 20-an de julio 69</p><p><b>'Foto je ' dddd</b> : Foto dimanĉe</p>

[ctx: @option:check]
en: Extension-based sub-albums
eo: Etend-bazitaj subalbumoj

[ctx: @option:check]
en: Date-based sub-albums
eo: Datbazitaj subalbumoj

[ctx: @label:listbox]
en: Date format:
eo: Datformato:

[ctx: @item:inlistbox folder date format]
en: Full Text
eo: Plena Teksto

[ctx: @item:inlistbox folder date format]
en: Local Settings
eo: Lokaj Agordoj

[ctx: @item:inlistbox folder date format]
en: Custom
eo: Propra

[ctx: @info]
en: Show a list of all available options
eo: Montri liston de ĉiuj disponeblaj opcioj

[ctx: @info]
en: Set how digiKam creates albums automatically when downloading.
eo: Agordu kiel digiKam kreas albumojn aŭtomate dum elŝuto.

[ctx: @info]
en: Enable this option if you want to download your pictures into automatically created file extension-based sub-albums of the destination album. This way, you can separate JPEG and RAW files as they are downloaded from your camera.
eo: Ebligu ĉi tiun opcion se vi volas elŝuti viajn bildojn en aŭtomate kreitajn dosier-etendaĵo-bazitajn subalbumojn de la celalbumo. Tiel vi povas apartigi JPEG kaj RAW-dosierojn dum ili estas elŝutitaj de via fotilo.

[ctx: @info]
en: Enable this option if you want to download your pictures into automatically created file date-based sub-albums of the destination album.
eo: Ebligu ĉi tiun opcion se vi volas elŝuti viajn bildojn en aŭtomate kreitajn dosierdatajn subalbumojn de la celalbumo.

[ctx: @info]
en: Select your preferred date format used to
    create new albums. The options available are:
    "ISO": the date format is in accordance with ISO 8601
    (YYYY-MM-DD). E.g.: 2006-08-24
    "Full Text": the date format is in a user-readable string.
    E.g.: Thu Aug 24 2006
    "Local Settings": the date format depending on KDE control panel settings.
    "Custom": use a customized format for date.
eo: Elektu vian preferatan datformaton uzatan por
    krei novajn albumojn. La disponeblaj opcioj estas:
    "ISO": la data formato konformas al ISO 8601
    (JJAA-MM-JJ). Ekz.: 2006-08-24
    "Plena Teksto": la datformato estas en uzantlegebla ĉeno.
    Ekz.: ĵaŭ la 24-an de aŭgusto 2006
    "Lokaj Agordoj": la datformato dependas pri KDE-kontrolpanelo-agordoj.
    "Propra": uzu personigitan formaton por dato.

[ctx: @info]
en: Show the result of converted date 1968-12-26 using your customized format.
eo: Montri la rezulton de konvertita dato 1968-12-26 uzante vian personigitan formaton.

[ctx: @info Example of custom date format for album naming]
en: Ex.: %1
eo: Ekz.: %1

[ctx: @info Custom date format]
en: Format is not valid...
eo: Formato ne validas...

en: Cannot display camera preview
eo: Ne povas montri fotilan antaŭrigardon

[ctx: @option:check]
en: Convert RAW images to
eo: Konverti RAW-bildojn al

[ctx: @label]
en: DNG container
eo: DNG-ujo

[ctx: @info]
en: Set here all options to convert RAW images to DNG container automatically as they are downloaded.
eo: Fiksu ĉi tie ĉiujn eblojn por konverti RAW-bildojn al DNG-ujo aŭtomate dum ili estas elŝutitaj.

[ctx: @info]
en: Enable this option to convert RAW images to DNG container automatically.
eo: Ebligu ĉi tiun opcion por konverti RAW-bildojn al DNG-ujo aŭtomate.

[ctx: @title]
en: Camera Media
eo: Fotilo Media

[ctx: @title]
en: Album Library
eo: Albumbiblioteko

[ctx: @info Storage]
en: Capacity:
eo: Kapacito:

[ctx: @info Storage]
en: Available:
eo: Disponebla:

[ctx: @info Storage]
en: Require:
eo: Postuli:

[ctx: @title:menu open with desktop application]
en: Open With
eo: Malfermi per

[ctx: @item:inmenu open with other application]
en: Other...
eo: Alia...

[ctx: @title:menu]
en: Open With...
eo: Malfermi per...

[ctx: @title:menu]
en: Assign Labels
eo: Atribui Etikedojn

[ctx: @item:inlistbox]
en: All Files
eo: Ĉiuj dosieroj

[ctx: @item:inlistbox]
en: Only New Files
eo: Nur Novaj Dosieroj

[ctx: @item:inlistbox]
en: Raw Files
eo: Krudaj Dosieroj

[ctx: @item:inlistbox]
en: JPG/TIFF Files
eo: JPG/TIFF-dosieroj

[ctx: @item:inlistbox]
en: Video Files
eo: Viddosieroj

en: Camera filenames
eo: Fotilaj dosiernomoj

en: Turn on this option to use the camera provided image filenames without modifications.
eo: Enŝaltu ĉi tiun opcion por uzi la fotilon provizitajn bilddosiernomojn sen modifoj.

en: Change case to:
eo: Ŝanĝi minusklecon al:

[ctx: Leave filename as it is]
en: Leave as-is
eo: Lasi kiel-estas

[ctx: Filename to uppercase]
en: Upper
eo: Supra

[ctx: Filename to lowercase]
en: Lower
eo: Fonigi

en: Set the method to use to change the case of the image filenames.
eo: Agordu la metodon por ŝanĝi la majuskon de la bildaj dosiernomoj.

[ctx: Custom Image Renaming]
en: Customize
eo: Agordi

en: <p>These expressions may be used to customize the command line:</p><p><b>%file</b>: full path of the imported file</p><p><b>%filename</b>: file name of the imported file</p><p><b>%path</b>: path of the imported file</p><p><b>%orgfilename</b>: original file name</p><p><b>%orgpath</b>: original path</p><p>If there are no expressions full path is added to the command.</p>
eo: <p>Ĉi tiuj esprimoj povas esti uzataj por personecigi la komandlinion:</p><p><b>%file</b>: plena vojo de la importita dosiero</p><p><b>%filename</b>: dosiernomo de la importita dosiero</p><p><b>%path</b>: vojo de la importita dosiero</p><p><b>%orgfilename</b>: originalo dosiernomo</p><p><b>%orgpath</b>: originala vojo</p><p>Se ne estas esprimoj plena vojo estas aldonita al la komando.</p>

en: Execute script for image:
eo: Efektivigi skripton por bildo:

en: No script selected
eo: Neniu skripto elektita

en: Set here the script that is executed for every imported image.
eo: Fiksu ĉi tie la skripton kiu estas efektivigita por ĉiu importita bildo.

en: Drag and drop an image here
eo: Treni kaj faligi bildon ĉi tie

en: Show on left panel
eo: Montri sur maldekstra panelo

en: Show on right panel
eo: Montri sur dekstra panelo

en: Remove item
eo: Forigi objekton

en: Clear all
eo: Forviŝi ĉion

en: Drag and drop images here
eo: Treni kaj faligi bildojn ĉi tie

en: %1 item on Light Table | %1 items on Light Table
eo[0]: %1 ero sur Luma Tablo
eo[1]: %1 eroj sur Luma Tablo

[ctx: @action: go to first item on list]
en: &First
eo: &Unua

[ctx: @action: go to last item on list]
en: &Last
eo: &Lasta

en: On left
eo: Maldekstre

en: Show item on left panel
eo: Montri objekton sur maldekstra panelo

en: On right
eo: Dekstre

en: Show item on right panel
eo: Montri objekton sur dekstra panelo

en: Open With Default Application
eo: Malfermi Kun Defaŭlta Apliko

en: Open the item with default assigned application.
eo: Malfermi la objekton kun defaŭlta atribuita aplikaĵo.

en: Remove item from Light Table
eo: Forigi objekton de Luma Tablo

en: Remove all items from Light Table
eo: Forigi ĉiujn erojn de Luma Tablo

[ctx: Non-pluralized]
en: Move to Trash
eo: Movi rubujen

en: Delete immediately
eo: Forigi tuj

en: Synchronize
eo: Sinkronigi

en: Synchronize preview from left and right panels
eo: Sinkronigi antaŭrigardon de maldekstraj kaj dekstraj paneloj

en: By Pair
eo: Per Paro

en: Navigate by pairs with all items
eo: Navigi per paroj kun ĉiuj eroj

en: Clear On Close
eo: Klarigi Ĉe Fermo

en: Clear light table when it is closed
eo: Klara luma tablo kiam ĝi estas fermita

en: Remove all images from the light table when it is closed
eo: Forigi ĉiujn bildojn de la luma tablo kiam ĝi estas fermita

en: Zoom to 100%
eo: Zomi al 100%

en: Fit to &Window
eo: Kongrui al &Fenestro

en: Color-Managed View
eo: Koloro-Administrita Vido

en: Previous Image
eo: Antaŭa Bildo

en: Edit Titles on the Right
eo: Redakti Titolojn Dekstre

en: Edit Comments on the Right
eo: Redakti Komentojn dekstre

en: Show Assigned Tags on the Right
eo: Montri Atribuitajn Etikedojn Dekstre

en: Edit Titles on the Left
eo: Redakti Titolojn Maldekstre

en: Edit Comments on the Left
eo: Redakti Komentojn Maldekstre

en: Show Assigned Tags on the Left
eo: Montri Atribuitajn Etikedojn Maldekstre

note: i18n: ectx: Menu (LeftPanel)
en: &Left Panel
eo: &Maldekstra Panelo

note: i18n: ectx: Menu (RightPanel)
en: &Right Panel
eo: &Dekstra Panelo

en: Autotags Assignment
eo: Aŭtomat-etikeda Atribuado

en: Clean up the databases :
eo: Purigi la datumbazojn :

en: analysing databases
eo: analizante datumbazojn

en: cleaning core db
eo: purigado de kerno db

en: cleaning thumbnails db
eo: purigado de bildetoj db

en: cleaning recognition db
eo: purigado de rekono db

en: cleaning similarity db
eo: purigado simileco db

en: shrinking databases
eo: ŝrumpantaj datumbazoj

en: <p>Database shrinking in progress.</p><p>Currently, your databases are being shrunk. This will take some time - depending on your databases size.</p><p>We have to freeze digiKam in order to prevent database corruption. This info box will vanish when the shrinking process is finished.</p>Current Status:
eo: <p>Datumbazo ŝrumpas en progreso.</p><p>Nuntempe, viaj datumbazoj estas ŝrumpitaj. Ĉi tio daŭros iom da tempo - depende de la grandeco de via datumbazo.</p><p>Ni devas frostigi digiKam por malhelpi datumbazan korupton. Ĉi tiu informkesto malaperos kiam la ŝrumpa procezo finiĝos.</p>Nuna Statuso:

en: Core DB
eo: Kerna DB

en: Thumbnails DB
eo: Bildetoj DB

en: Face Recognition DB
eo: Vizaĝa Rekono DB

en: Similarity DB
eo: Simileco DB

en: Find duplicates items
eo: Trovi duplikatajn erojn

en: Scan for faces in album: %1
eo: Skani por vizaĝoj en albumo: %1

en: Scan for faces in %1 albums
eo: Skani por vizaĝoj en %1 albumoj

en: Scan for faces in image: %1
eo: Skani por vizaĝoj en bildo: %1

en: Scan for faces in %1 images
eo: Skani por vizaĝoj en %1 bildoj

en: Updating faces database
eo: Ĝisdatigi datumbazon de vizaĝoj

en: Finger-prints
eo: Fingrospuroj

[ctx: @title:window]
en: Maintenance
eo: Prizorgado

en: <qt><b>Select Maintenance Operations to Process</b></qt>
eo: <qt><b>Elekti Prizorgajn Operaciojn por Procesi</b></qt>

[ctx: @label]
en: Process items from:
eo: Prilabori erojn de:

[ctx: @option:check]
en: Use the last saved active tools and settings
eo: Uzi la lastajn konservitajn aktivajn ilojn kaj agordojn

[ctx: @option:check]
en: Work on all processor cores (when it's possible)
eo: Labori sur ĉiuj procesoraj kernoj (kiam ĝi eblas)

en: Common Options
eo: Komunaj Opcioj

en: <qt>No option<br/><i>Note: only Albums Collection are processed by this tool.</i></qt>
eo: <qt>Neniu opcio<br/><i>Noto: nur Kolekto de Albumoj estas prilaboritaj de ĉi tiu ilo.</i></qt>

en: Scan for new items
eo: Skani por novaj eroj

en: <qt><i>Note: If activated, the Core DB is always cleaned. You can select additional databases for cleaning.<br/> If you select one of the options below, the process may take much time and can freeze digiKam temporarily<br/> in order to make sure that no database corruption occurs.</i></qt>
eo: <qt><i>Noto: Se aktivigita, la Kerna DB ĉiam estas purigita. Vi povas elekti pliajn datumbazojn por purigado.<br/> Se vi elektas unu el la subaj elektoj, la procezo povas daŭri multe da tempo kaj povas provizore frostigi digiKam<br/> por certigi, ke neniu datumbaza korupto okazas.</i></qt>

en: Also clean up the thumbnail database.
eo: Ankaŭ purigi la bildetan datumbazon.

en: Also clean up the faces database.
eo: Ankaŭ purigi la datumbazon de vizaĝoj.

en: Also clean up the similarity database.
eo: Ankaŭ purigi la simileca datumbazo.

en: Extended clean up and shrink all databases.
eo: Plilongigita purigi kaj malgrandigi ĉiujn datumbazojn.

en: This option leads to the vacuuming (shrinking) of the databases. Vacuuming is supported both for SQLite and MySQL.
eo: Ĉi tiu opcio kondukas al la vakuado (malgrandiĝo) de la datumbazoj. Vakuado estas subtenata kaj por SQLite kaj MySQL.

en: Perform database cleaning
eo: Fari datumbazan purigadon

en: Scan for changed or non-cataloged items (faster)
eo: Skani por ŝanĝitaj aŭ ne-katalogitaj eroj (pli rapide)

en: Rebuild Thumbnails
eo: Rekonstrui Bildetojn

en: Rebuild Finger-prints
eo: Rekonstrui fingrospurojn

en: Similarity range (in percents):
eo: Similintervalo (en procento):

en: Restriction on duplicates:
eo: Limigo pri duplikatoj:

en: No restriction
eo: Neniu limigo

en: Restrict to album of reference image
eo: Limigi al albumo de referenca bildo

en: Exclude album of reference image
eo: Ekskludi albumon de referenca bildo

en: Find Duplicate Items
eo: Trovi Duplikatajn Erojn

en: Faces data management:
eo: Administrado de datumoj de vizaĝoj:

[ctx: @option:check]
en: Clear and rebuild all training data
eo: Malplenigi kaj rekonstrui ĉiujn trejnajn datumojn

[ctx: @info:tooltip]
en: This will clear all training data for recognition and rebuild it from all available faces.
eo: Ĉi tio forigos ĉiujn trejnajn datumojn por rekono kaj rekonstruos ĝin el ĉiuj disponeblaj vizaĝoj.

en: Detect and recognize Faces
eo: Detekti kaj rekoni Vizaĝojn

[ctx: @label]
en: <p><b>This tool allows to assign automatically tags to images by contents analysis using deep-learning neural network.</b></p><p>The settings below determines the deep-learning model to use while parsing image contents to determine the subjects of the photography. The neural network used in background will generate automatically a serie of tags describing the contents and store the results in the database.</p>
eo: <p><b>Ĉi tiu ilo permesas aŭtomate asigni etikedojn al bildoj per enhavanalizo uzante profundan lernan neŭralan reton.</b></p><p>La subaj agordoj determinas la profundan lernan modelon por uzi dum analizado de bildo. enhavoj por determini la temojn de la foto. La neŭrala reto uzata fone generos aŭtomate serion da etikedoj priskribantaj la enhavon kaj konservos la rezultojn en la datumbazo.</p>

en: Auto-tagging mode:
eo: Aŭtomat-etikeda reĝimo:

en: Clean all and re-assign
eo: Purigi ĉion kaj reatribui

en: Scan non-assigned only
eo: Skani nur ne-atribuitajn

[ctx: @info:tooltip]
en: <p><b>Clean all and re-assign</b>: clean all tags already assigned and re-scan all items from scratch.</p><p><b>Scan non-assigned only</b>: scan only the items with no assigned tag.</p>
eo: <p><b>Purigi ĉion kaj reatribui</b>: purigi ĉiujn etikedojn jam asignitajn kaj reskani ĉiujn erojn de nulo.</p><p><b>Skani nur neatribuitajn</b> : skani nur la erojn kun neniu asignita etikedo</p>.

[ctx: @info:tooltip]
en: <p><b>YOLOv5 Nano</b>: this model is a neural network which offers exceptional speed and efficiency. It enables you to swiftly evaluate the integration of smaller-scale object detection scenarios. It's designed for objects detections, capable of recognizing and extracting the location of objects within an image. The limitation on the number of recognizable objects is set to 80.</p><p><b>YOLOv5 XLarge</b>: as the previous one, this model is a neural network dedicated for more complex object detection requirements and showcases remarkable capabilities. Despite the additional complexity introducing more time-latency and computer resources, it's must be used for larger-scale object detection scenarios as it provides more accurate predictions at the expense of speed.</p><p><b>ResNet50</b>: this model is a specific type of convolutional neural network formed by stacking residual blocks commonly used to power computer vision applications as object detections. This king of design allows the training of very deep networks without encountering the vanishing gradient problem. Unlike YOLO, ResNet50 is primarily focused on image classification and does not provide object localization. It can recognize objects from a vast set of more than 1,000 classes, covering a wide range of objects, animals, and scenes.</p>
eo: <p><b>YOLOv5 Nano</b>: ĉi tiu modelo estas neŭrala reto kiu ofertas esceptajn rapidecon kaj efikecon. Ĝi ebligas al vi rapide taksi la integriĝon de malgrand-skalaj objekto-detektaj scenaroj. Ĝi estas desegnita por detektoj de objektoj, kapablaj rekoni kaj eltiri la lokon de objektoj ene de bildo. La limigo de la nombro da rekoneblaj objektoj estas agordita al 80.</p><p><b>YOLOv5 XLarge</b>: kiel la antaŭa, ĉi tiu modelo estas neŭrala reto dediĉita por pli kompleksaj objektaj detektaj postuloj kaj montrofenestroj. rimarkindaj kapabloj. Malgraŭ la plia komplekseco enkondukanta pli da tempo-latenteco kaj komputilaj rimedoj, ĝi devas esti uzata por pli grandskalaj objektodetektaj scenaroj ĉar ĝi disponigas pli precizajn prognozojn koste de rapideco.</p><p><b>ResNet50</b> >: ĉi tiu modelo estas specifa speco de konvolucia neŭrala reto formita per stakigado de restaj blokoj ofte uzataj por funkciigi komputilvidajn aplikojn kiel objektodetektoj. Ĉi tiu reĝo de dezajno permesas la trejnadon de tre profundaj retoj sen renkonti la malaperantan gradientproblemon. Male al YOLO, ResNet50 estas ĉefe temigis bildklasifikon kaj ne disponigas objektolokigon. Ĝi povas rekoni objektojn el vasta aro de pli ol 1000 klasoj, kovrante larĝan gamon de objektoj, bestoj kaj scenoj.</p>

en: Auto-tags Assignment
eo: Aŭtomat-etikeda Atribuado

en: Scan Mode:
eo: Skana reĝimo:

en: Clean all and re-scan
eo: Purigi ĉion kaj re-skanu

en: Sync Direction:
eo: Sinkroniga Direkto:

en: From database to image metadata
eo: De datumbazo al bildatumoj

en: From image metadata to database
eo: De bildatumoj ĝis datumbazo

en: Check metadata setup panel for details:
eo: Kontroli metadatuman agordpanelon por detaloj:

en: Sync Metadata and Database
eo: Sinkronigi metadatumojn kaj datumbazon

note: i18n
en: All operations are done.
    Duration: %1
eo: Ĉiuj operacioj estas faritaj.
    Daŭro: %1

en: digiKam Maintenance
eo: digiKam Prizorgado

en: Process is done.
    Duration: %1
eo: Procezo estas farita.
    Daŭro: %1

en: Remove all faces from image
eo: Forigi ĉiujn vizaĝojn el bildo

en: Remove all tags from image
eo: Forigi ĉiujn etikedojn de bildo

en: All faces are removed from %1 selected images.
    Do you want to continue?
eo: Ĉiuj vizaĝoj estas forigitaj el %1 elektitaj bildoj.
    Ĉu vi volas daŭrigi?

en: All tags are removed from %1 selected images.
    Do you want to continue?
eo: Ĉiuj etikedoj estas forigitaj el %1 elektitaj bildoj.
    Ĉu volas daŭrigi?

en: Synchronizing image metadata with database
eo: Sinkronigante bildajn metadatumojn kun datumbazo

en: Updating database from image metadata
eo: Ĝisdatigi datumbazon de bildaj metadatenoj

en: Find new items
eo: Trovi novajn erojn

en: Thumbs
eo: Dikfingroj

en: Queues
eo: Vicoj

en: Queue Settings
eo: Agordoj de atendovico

en: Control Panel
eo: Kontrola Panelo

en: Assigned Tools
eo: Atribuitaj Iloj

en: Tool Settings
eo: Ilaj Agordoj

en: Run
eo: Lanĉi

en: Run all
eo: Lanĉi ĉiujn

en: New Queue
eo: Nova Vico

en: Remove Queue
eo: Forigi Vicon

en: Save Workflow
eo: Konservi Laborfluon

en: Remove items
eo: Forigi erojn

en: Remove processed items
eo: Forigi procesitajn erojn

en: Clear Queue
eo: Klarigi Vicon

en: Move up
eo: Movi supren

en: Move down
eo: Movi malsupren

en: Remove tool
eo: Forigi ilon

en: Current Queue:
eo: Nuna Vico:

en: No items
eo: Neniuj eroj

en: No tasks
eo: Neniuj taskoj

en: 1 task | %1 tasks
eo[0]: 1 tasko
eo[1]: %1 taskoj

[ctx: #info: total number of items to process]
en: Total:
eo: Totalo:

[ctx: batch queue manager is ready to use]
en: Ready
eo: Preta

[ctx: @title:window]
en: Processing Under Progress
eo: Pretigo Sub Progreso

en: Batch Queue Manager is running. Do you want to cancel current job?
eo: Batch Queue Manager funkcias. Ĉu vi volas nuligi nunan laboron?

en: There is no queue to be run.
eo: Ne estas vico kurenda.

en: There is no item to process in the current queue (%1).
eo: Ne estas procesenda elemento en la nuna vico (%1).

en: Custom renaming rule is invalid for current queue (%1). Please fix it.
eo: Propra alinoma regulo estas nevalida por nuna atendovico (%1). Bonvolu ripari ĝin.

en: Assigned batch tools list is empty for current queue (%1). Please assign tools.
eo: Listo de asignitaj staplaj iloj estas malplena por nuna vico (%1). Bonvolu atribui ilojn.

en: There are no items to process in the queues.
eo: Ne estas aĵoj por procesi en la atendovicoj.

[ctx: @title:window]
en: Processed Items Album Settings
eo: Prilaboritaj Eroj Albumaj Agordoj

en: Album to host processed items from queue "%1" is not set. Please select one from Queue Settings panel.
eo: Albumo por gastigi procesitajn erojn el la vico "%1" ne estas agordita. Bonvolu elekti unu el la panelo de Queue Settings.

en: Album to host processed items from queue "%1" is not available or not writable. Please set another one from Queue Settings panel.
eo: Albumo por gastigi procesitajn erojn el la vico "%1" ne estas disponebla aŭ ne estas skribebla. Bonvolu agordi alian el la panelo de Queue Settings.

en: Failed to process item...
eo: Malsukcesis prilabori eron...

en: Process Cancelled...
eo: Procezo Nuligita...

en: Item "%1" from queue "%2": %3
eo: Ero "%1" el la vico "%2": %3

en: Batch queue finished
eo: Stapla vico finiĝis

en: All batch queues finished
eo: Ĉiuj staplaj vicoj finiĝis

note: i18n: ectx: Menu (Queues)
en: &Queues
eo: Atendo&vicoj

[ctx: @title: tool group]
en: Base
eo: Bazo

[ctx: @title: tool group]
en: Custom
eo: Propra

[ctx: @title: tool group]
en: Colors
eo: Koloroj

[ctx: @title: tool group]
en: Enhance
eo: Plibonigi

[ctx: @title: tool group]
en: Transform
eo: Transformi

[ctx: @title: tool group]
en: Decorate
eo: Ornami

[ctx: @title: tool group]
en: Filters
eo: Filtriloj

[ctx: @title: tool group]
en: Convert
eo: Konverti

[ctx: @title: tool group]
en: Metadata
eo: Metadatenoj

[ctx: @title: tool group]
en: Invalid
eo: Nevalida

[ctx: @label]
en: No setting available
eo: Neniu agordo disponebla

en: Failed to find tool...
eo: Malsukcesis trovi ilon...

en: (overwritten)
eo: (anstataŭskribita)

en: (renamed to %1)
eo: (renomite al %1)

en: Item exists and was skipped
eo: Ero ekzistas kaj estis preterlasita

en: Failed to create sidecar file...
eo: Malsukcesis krei kromdosieron...

en: Item processed successfully %1
eo: Ero procesita sukcese %1

en: Failed to create file...
eo: Malsukcesis krei dosieron...

en: This is the list of batch tools assigned.
eo: Ĉi tiu estas la listo de staplaj iloj asignitaj.

[ctx: @info]
en: This is the list of images to batch process.
eo: Ĉi tiu estas la listo de bildoj por grupprocezo.

[ctx: @title: preview item]
en: Thumbnail
eo: Miniaturo

[ctx: @title: original item name]
en: Original
eo: Originala

[ctx: @title: target item name]
en: Target
eo: Celo

en: There is still 1 unprocessed item in "%2".
    Do you want to close this queue? | There are still %1 unprocessed items in "%2".
    Do you want to close this queue?
eo[0]: Estas ankoraŭ 1 netraktita ero en "%2".
    Ĉu vi volas fermi ĉi atendovicon?
eo[1]: Estas ankoraŭ %1 netraktitaj eroj en "%2".
    Ĉu vi volas fermi ĉi atendovicon?

en: Custom renaming rules are invalid for Queues listed below. Please fix them.
eo: Propraj renomaj reguloj estas nevalidaj por atendvicoj listigitaj malsupre. Bonvolu ripari ilin.

en: Assigned batch tools list is empty for Queues listed below. Please assign tools.
eo: Listo de asignitaj staplaj iloj estas malplena por Queues listigitaj sube. Bonvolu atribui ilojn.

en: Use original Album
eo: Uzi originalan Albumon

en: Target
eo: Celo

en: Use original filenames
eo: Uzi originalajn dosiernomojn

en: Turn on this option to use original filenames without modifications.
eo: Enŝaltu ĉi tiun opcion por uzi originalajn dosiernomojn sen modifoj.

en: Customize filenames:
eo: Agordi dosiernomojn:

en: File Renaming
eo: Dosiera Alinomado

en: Raw Files Loading:
eo: Ŝargado de Krudaj Dosieroj:

en: Perform RAW demosaicing
eo: Fari RAW demosaicing

en: Extract embedded preview (faster)
eo: Eltiri enigitan antaŭrigardon (pli rapide)

[ctx: @option:check]
en: Save image as a newly created branch
eo: Konservi bildon kiel nove kreita branĉo

en: Turn on this option to save the current modifications to a new version of the file
eo: Enŝaltu ĉi tiun opcion por konservi la nunajn modifojn al nova versio de la dosiero

en: Turn on this option to use all CPU core from your computer to process more than one item from a queue at the same time.
eo: Enŝaltu ĉi tiun opcion por uzi la tutan CPU-kernon de via komputilo por prilabori pli ol unu objekton el atendovico samtempe.

en: Behavior
eo: Konduto

en: Saving Images
eo: Konservado de Bildoj

en: Reset current tool settings to default values.
eo: Restarigu nunajn ilajn agordojn al defaŭltaj valoroj.

[ctx: @title: color tools category]
en: Color
eo: Koloro

[ctx: @title: enhance tools category]
en: Enhance
eo: Plibonigi

[ctx: @title: transform tools category]
en: Transform
eo: Transformi

[ctx: @title: decorate tools category]
en: Decorate
eo: Ornami

[ctx: @title: filters tools category]
en: Filters
eo: Filtriloj

[ctx: @title: convert tools category]
en: Convert
eo: Konverti

[ctx: @title: metadata tools category]
en: Metadata
eo: Metadatenoj

[ctx: @title: custom tools category]
en: Custom Tools
eo: Propraj Iloj

[ctx: @action]
en: Assign tools
eo: Atribui ilojn

en: This is the list of digiKam batch tools available.
eo: Ĉi tiu estas la listo de digiKam staplaj iloj disponeblaj.

en: Base Tools
eo: Bazaj Iloj

en: This is the list of your customized workflow settings.
eo: Jen la listo de viaj personigitaj laborfluaj agordoj.

en: Workflow
eo: Laborfluo

en: You can see below the history of last batch operations processed.
eo: Vi povas vidi ĉi-sube la historion de la lastaj staplaj operacioj prilaboritaj.

en: History
eo: Historio

[ctx: @title:window]
en: New Workflow
eo: Nova Laborfluo

[ctx: @title:window]
en: Edit Workflow
eo: Redakti Laborfluon

en: <qt><b>Create new Workflow</b></qt>
eo: <qt><b>Krei novan Laborfluon</b></qt>

en: <qt><b>Workflow Properties</b></qt>
eo: <qt><b>Propertoj de Laborfluo</b></qt>

[ctx: @title: batch worklow name]
en: &Title:
eo: &Titolo:

en: Description:
eo: Priskribo:

en: New Workflow
eo: Nova Laborfluo

[ctx: @title: batch workflow name]
en: Title
eo: Titolo

[ctx: @title: batch workflow tools list]
en: Tools
eo: Iloj

[ctx: @title: batch workflow description]
en: Description
eo: Priskribo

[ctx: @info]
en: Some Workflows cannot be loaded from your config file due to an incompatible version of a tool.
eo: Kelkaj Laborfluoj ne povas esti ŝargitaj de via agorda dosiero pro nekongrua versio de ilo.

[ctx: @action]
en: Assign Workflow to current queue
eo: Atribui Laborfluon al nuna atendovico

[ctx: @action]
en: Edit Workflow
eo: Redakti Laborfluon

[ctx: @action]
en: Update Workflow
eo: Ĝisdatigi Laborfluon

[ctx: @action]
en: Delete Workflow
eo: Forigi Laborfluon

[ctx: @title:window]
en: Delete Workflow?
eo: Ĉu forigi Laborfluon?

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to delete the selected workflow "%1"?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi la elektitan laborfluon "%1"?

en: Rename...
eo: Renomi...

en: (No Value Selected)
eo: (Neniu Valoro Elektita)

en: No Rating assigned
eo: Neniu Taksado asignita

en: Reset contents
eo: Restarigi enhavon

[ctx: @item]
en: Any Album
eo: Ajna Albumo

[ctx: @label:listbox]
en: In All
eo: En Ĉio

[ctx: @label:listbox]
en: In One of
eo: En Unu el

[ctx: @label:listbox]
en: In Tree
eo: En Arbo

[ctx: @item]
en: Any Tag
eo: Ajna Etikedo

[ctx: @option: default kind of search options combined]
en: Any
eo: Iu

[ctx: @label: search field choice combo-box description]
en: Any of: %1
eo: Iu el: %1

en: any color depth
eo: ajna kolorprofundo

en: 8 bits per channel
eo: 8 bitoj por kanalo

en: 16 bits per channel
eo: 16 bitoj por kanalo

en: Search items located in
eo: Serĉi erojn situantajn en

en: The album name contains
eo: La nomo de la albumo enhavas

en: The album caption contains
eo: La bildoteksto enhavas

en: The album category is
eo: La albumo kategorio estas

en: Return items with tag
eo: Resendi erojn kun etikedo

en: A tag of the item contains
eo: Etikedo de la ero enhavas

en: Return items without tags
eo: Resendi erojn sen etikedoj

en: Not Tagged
eo: Ne Etikedita

en: File Name
eo: Dosiernomo

en: Return items whose file name contains
eo: Resendi erojn, kies dosiernomo enhavas

en: Modification
eo: Modifo

en: Return items modified between
eo: Redoni erojn modifitajn inter

[ctx: 'Return items modified between...and...]
en: and
eo: kaj

en: File Size
eo: Dosiera grandeco

en: Size of the file in megabytes
eo: Grandeco de la dosiero en megabajtoj

en: Size of the file in bytes
eo: Grandeco de la dosiero en bajtoj

en: Month/Day
eo: Monato/Tago

en: Return items from a month or a day of the month
eo: Resendi erojn de monato aŭ tago de la monato

en: Return items with labels
eo: Resendi erojn kun etikedoj

en: Return items rated at least
eo: Redoni erojn taksitajn almenaŭ

[ctx: Return items rated at least...at most...]
en: at most
eo: maksimume

en: Return items created between
eo: Redoni erojn kreitajn inter

[ctx: 'Return items created between...and...]
en: and
eo: kaj

en: Digitization
eo: Cifereciĝo

en: Return items digitized between
eo: Redoni erojn ciferecigitajn inter

[ctx: 'Return items digitized between...and...]
en: and
eo: kaj

en: Time
eo: Tempo

en: Return items with created time between
eo: Redoni erojn kun kreotempo inter

[ctx: 'Return items with created time between...and...]
en: and
eo: kaj

en: Exif Orientation
eo: Exif-Orientiĝo

en: Find items with orientation flag
eo: Trovi erojn kun orientiga flago

en: Find items with a width between
eo: Trovi erojn kun larĝo inter

[ctx: Find items with a width between...and...]
en: and
eo: kaj

en: Find items with a height between
eo: Trovi erojn kun alteco inter

[ctx: Find items with a height between...and...]
en: and
eo: kaj

[ctx: Find items with any orientation / landscape / portrait orientation...]
en: Find items with
eo: Trovi erojn kun

en: File Format
eo: Dosierformato

en: Return items with the file format
eo: Resendi erojn kun la dosierformato

[ctx: @label: file format]
en: %1 [Image]
eo: %1 [Bildo]

en: Color Depth
eo: Kolora Profundo

[ctx: Find items with any color depth / 8 bits per channel...]
en: Find items with
eo: Trovi erojn kun

en: Color Model
eo: Kolora Modelo

en: Find items with the color model
eo: Trovi erojn kun la kolormodelo

[ctx: @label: color model]
en: %1 [Image]
eo: %1 [Bildo]

en: The make of the camera
eo: La marko de la fotilo

en: The model of the camera
eo: La modelo de la fotilo

en: Lens
eo: Lenso

en: The type of the lens
eo: La tipo de la lenso

en: Lens aperture as f-number
eo: Lensa aperturo kiel f-numero

en: Focal length of the lens
eo: Fokusa distanco de la lenso

en: 35mm equivalent focal length
eo: 35mm ekvivalenta fokusa distanco

en: Automatic exposure program
eo: Aŭtomata elmetoprogramo

en: Automatic or manual exposure
eo: Aŭtomata aŭ mana malkovro

en: ISO film speed (linear scale, ASA)
eo: ISO-filmrapideco (linia skalo, ASA)

[ctx: @label: flash is on or off]
en: Flash
eo: Ekbrilo

[ctx: @label: flash mode used]
en: Flash mode
eo: Ekbrila reĝimo

en: Automatic or manual white balance
eo: Aŭtomata aŭ mana blankbalanco

en: Color temperature used for white balance
eo: Kolora temperaturo uzata por blankbalanco

en: Metering Mode
eo: Mezura Reĝimo

en: Method to determine the exposure
eo: Metodo por determini la elmeton

en: Subject Distance
eo: Subjekta Distanco

en: Distance of the subject from the lens
eo: Distanco de la subjekto de la lenso

en: Macro, close or distant view
eo: Makroo, proksima aŭ malproksima vido

en: Altitude range
eo: Altitudo

en: Item has no GPS info
eo: Ero ne havas GPS-informojn

en: Not Geo-located
eo: Ne Geo-lokita

en: Country
eo: Lando

en: Country shown in the item
eo: Lando montrita en la ero

en: Province
eo: Provinco

en: Province shown in the item
eo: Provinco montrita en la ero

en: City shown in the item
eo: Urbo montrata en la ero

en: Sublocation
eo: Subloko

en: Sublocation shown in the item
eo: Subloko montrita en la ero

[ctx: @label: item creator]
en: Creator
eo: Kreinto

en: Return items created by
eo: Redoni erojn kreitajn de

[ctx: @label: item comment]
en: Caption
eo: Titolo

en: Return items whose comment contains
eo: Resendi erojn, kies komento enhavas

en: Return items commented by
eo: Resendi erojn komentajn de

en: Headline
eo: Titolo

en: Return items with the IPTC headline
eo: Resendi erojn kun la titolo de IPTC

[ctx: @label: item title]
en: Title
eo: Titolo

en: Return items with the IPTC title
eo: Resendi erojn kun la titolo IPTC

en: Find items that have associated all these words:
eo: Trovi erojn kiuj asociis ĉiujn ĉi tiujn vortojn:

en: Empty Text
eo: Malplena Teksto

en: Return items without text in:
eo: Resendi erojn sen teksto en:

[ctx: @label: search items without creator property]
en: Creator
eo: Kreinto

[ctx: @label: search items without caption property]
en: Caption
eo: Titolo

[ctx: @label: search items without author property]
en: Author
eo: Aŭtoro

[ctx: @label: search items without headline property]
en: Headline
eo: Titolo

[ctx: @label: search items without title property]
en: Title
eo: Titolo

en: Aspect Ratio
eo: Bildformato

en: Return items with the aspect ratio
eo: Redoni erojn kun la proporcio

en: Pixel Size
eo: Pixel Grandeco

en: Value of (Width * Height) between
eo: Valoro de (Larĝo * Alto) inter

[ctx: Value of (Width * Height) between...and...]
en: and
eo: kaj

en: Return video with the frame aspect ratio
eo: Redoni video kun la kadra bildformato

en: Length of the video
eo: Daŭro de la video

[ctx: Find video with a length between...and...]
en: and
eo: kaj

en: Frame Rate
eo: Framfrekvenco

en: Return video with the frame rate
eo: Redoni videon kun la framfrekvenco

[ctx: Find video with frame rate between...and...]
en: and
eo: kaj

en: Codec
eo: Kodeko

en: Return video codec
eo: Redoni videokodekon

en: Return Audio Bits Rate
eo: Redoni Audio-Bitrapidecon

[ctx: Find files with audio bit rate between...and...]
en: and
eo: kaj

en: Return Audio Channel Type
eo: Redoni Audio-Kanaltipon

[ctx: @label: audio channel type]
en: Mono
eo: Unuflanka

[ctx: @label: audio channel type]
en: 5.1 Surround Sound
eo: 5.1 Ĉirkaŭa Sono

[ctx: @label: audio channel type]
en: 7.1 Surround Sound
eo: 7.1 Ĉirkaŭa Sono

[ctx: @label: audio channel type]
en: 16 Channels Sequence
eo: 16 Kanaloj Sekvenco

[ctx: @label: audio channel type]
en: Other Channel Type
eo: Alia Kanala Tipo

en: Return Audio Codec
eo: Redoni Aŭdkodekon

en: Faces
eo: Vizaĝoj

en: Return items by number of face regions
eo: Redoni erojn laŭ nombro da vizaĝregionoj

[ctx: Return items by number of face regions between...and...]
en: and
eo: kaj

en: Return items without face regions
eo: Resendi erojn sen vizaĝaj regionoj

en: No Face Regions
eo: Neniuj Vizaĝaj Regionoj

en: Day:
eo: Tago:

en: Every Month
eo: Ĉiu Monato

en: Every Day
eo: Ĉiutage

en: Any Orientation
eo: Ajna Orientiĝo

en: Landscape Orientation
eo: Pejzaĝa Orientiĝo

en: Portrait orientation
eo: Portreta orientiĝo

[ctx: Create new search]
en: New...
eo: Nova...

[ctx: Edit selected search]
en: Edit...
eo: Redakti...

en: File, Album, Tags
eo: Dosiero, Albumo, Etikedoj

en: Picture Properties
eo: Bildaj Propraĵoj

en: Caption, Comment, Title
eo: Titolo, Komento, Titolo

en: Geographic position
eo: Geografia pozicio

en: Face regions
eo: Vizaĝaj regionoj

en: Find Items
eo: Trovi Erojn

en: Meet All of the following conditions
eo: Plenumi ĉiujn jenajn kondiĉojn

en: Meet Any of the following conditions
eo: Plenumi Iun el la sekvaj kondiĉoj

en: None of these conditions are met
eo: Neniu el ĉi tiuj kondiĉoj estas plenumita

en: At least one of these conditions is not met
eo: Almenaŭ unu el ĉi tiuj kondiĉoj ne estas plenumita

note: i18n("Find Pictures meeting all of these conditions")); simpleLabel->setPixmap(QIcon::fromTheme(QLatin1String("edit-find")).pixmap(128));
en: <qt><p>Search your collection<br/>for Items meeting the following conditions</p></qt>
eo: <qt><p>Priserĉi vian kolekton<br/>por eroj plenumantaj la sekvajn kondiĉojn</p></qt>

en: Remove Group
eo: Elpreni grupon

en: Hide Options
eo: Kaŝi Opciojn

[ctx: @title:window]
en: Delete Search?
eo: Ĉu forigi Serĉon?

en: Are you sure you want to delete the selected search "%1"?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi la elektitan serĉon "%1"?

en: (Advanced Search)
eo: (Altnivela Serĉo)

[ctx: @action:inmenu]
en: Autostart Search
eo: Aŭtomata Serĉo

en: New Search
eo: Nova Serĉo

[ctx: @label: quick search properties]
en: Search:
eo: Serĉi:

en: Enter keywords here...
eo: Enigu ŝlosilvortojn ĉi tie...

en: New Advanced Search...
eo: Nova Altnivela Serĉo...

en: Edit Current Search...
eo: Redakti Nunan Serĉon...

en: Save Current Search
eo: Konservi Nunan Serĉon

en: Enter a name for the current search to save it in the "Searches" view
eo: Enigu nomon por la nuna serĉo por konservi ĝin en la vido "Serĉoj".

en: Save current search to a new virtual Album
eo: Konservi nunan serĉon al nova virtuala Albumo

en: If you press this button, the current search will be saved to a new virtual Search Album using the name set on the left side.
eo: Se vi premas ĉi tiun butonon, la nuna serĉo estos konservita al nova virtuala Serĉalbumo uzante la nomon fiksitan maldekstre.

en: Edit Stored Search
eo: Redakti konservitan Serĉon

en: Edit...
eo: Redakti...

en: Add Search Group
eo: Aldoni Serĉgrupon

en: Try
eo: Provi

[ctx: @title:window]
en: Advanced Search
eo: Altnivela Serĉo

en: Show file&name
eo: Montri dosier&nomon

en: Set this option to show the filename below the image thumbnail.
eo: Agordu ĉi tiun opcion por montri la dosiernomon sub la bildeto.

en: Show file si&ze
eo: Montri dosiergrandecon

en: Set this option to show the file size below the image thumbnail.
eo: Agordu ĉi tiun opcion por montri la dosiergrandecon sub la bildeto.

en: Show camera creation &date
eo: Montri fotilan kreo&daton

en: Set this option to show the camera creation date below the image thumbnail.
eo: Agordu ĉi tiun opcion por montri la fotilan kredaton sub la bildeto.

en: Show file &modification date
eo: Montri dosieran &modifodaton

en: Set this option to show the file modification date below the image thumbnail if it is different than camera creation date. This option is useful to identify quickly which items have been modified.
eo: Agordu ĉi tiun opcion por montri la dosieran modifdaton sub la bildeto se ĝi estas malsama ol fotila krea dato. Ĉi tiu opcio estas utila por identigi rapide kiuj eroj estis modifitaj.

en: Show ima&ge dimensions
eo: Montri bildajn &dimensiojn

en: Set this option to show the image size in pixels below the image thumbnail.
eo: Agordu ĉi tiun opcion por montri la grandecon de bildo en pikseloj sub la bildeto.

en: Show image aspect ratio
eo: Montri bildan proporcion

en: Set this option to show the image aspect ratio below the image thumbnail.
eo: Agordu ĉi tiun opcion por montri la bildan bildformaton sub la bildeto.

en: Show image format
eo: Montri bildformaton

en: Set this option to show image mime type over image thumbnail.
eo: Agordu ĉi tiun opcion por montri bildmimspecon super bildeto.

en: Show digiKam tit&le
eo: Montri digiKam tito&lon

en: Set this option to show the digiKam title below the image thumbnail.
eo: Agordu ĉi tiun opcion por montri la titolon de digiKam sub la bildeto.

en: Show digiKam &captions
eo: Montri digiKam &subtitolojn

en: Set this option to show the digiKam captions below the image thumbnail.
eo: Agordu ĉi tiun opcion por montri la subtitolojn de digiKam sub la bildeto.

en: Show digiKam &tags
eo: Montri digiKam e&tikedojn

en: Set this option to show the digiKam tags list below the image thumbnail.
eo: Agordu ĉi tiun opcion por montri la liston de digiKam-etikedoj sub la bildeto.

en: Show digiKam &rating
eo: Mont&ri digiKam taksadon

en: Set this option to show the digiKam rating below the image thumbnail.
eo: Agordu ĉi tiun opcion por montri la digiKam-takson sub la bildeto.

en: Show digiKam &pick label
eo: Montri digiKam &elekt-etikedon

en: Set this option to show the digiKam pick label below the image thumbnail.
eo: Agordu ĉi tiun opcion por montri la digiKam-elektidon sub la bildeto.

en: Show digiKam color &label
eo: Montri digiKam-kolor&etikedon

en: Set this option to show the digiKam color label as a border around the thumbnail.
eo: Agordu ĉi tiun opcion por montri la digiKam-koloretikedon kiel randon ĉirkaŭ la bildeto.

en: Show rotation overlay buttons
eo: Montri rotaciajn tegmentajn butonojn

en: Set this option to show overlay buttons over the image thumbnail to be able to process left or right image rotation.
eo: Agordu ĉi tiun opcion por montri supermetitajn butonojn super la bildeto por povi prilabori maldekstren aŭ dekstran rotacion de bildo.

en: Show fullscreen overlay button
eo: Montri plenekranan tegmentbutonon

en: Set this option to show an overlay button over the image thumbnail to open it in fullscreen mode.
eo: Agordu ĉi tiun opcion por montri supermetitan butonon super la bildeto por malfermi ĝin en plenekrana reĝimo.

en: Show Geolocation Indicator
eo: Montri Geolokigan Indikilon

en: Set this option to show an icon over the image thumbnail if item has geolocation information.
eo: Agordu ĉi tiun opcion por montri piktogramon super la bildeto se objekto havas informojn pri geolokigo.

en: Thumbnail click action:
eo: Bildetklaka ago:

en: Show Preview
eo: Montri Antaŭrigardon

en: Start Image Editor
eo: Komenci Bildredaktilon

en: Show on Light Table
eo: Montri sur Luma Tablo

en: Open with Default Application
eo: Malfermi kun Defaŭlta Apliko

en: Choose what should happen when you click on a thumbnail.
eo: Elektu kio devus okazi kiam vi alklakas bildeton.

en: Icon View font:
eo: Piktogramvida tiparo:

en: Select here the font used to display text in icon views.
eo: Elektu ĉi tie la tiparon uzatan por montri tekston en piktogramaj vidoj.

en: Use large thumbnail size for high screen resolution
eo: Uzi grandan bildeton por alta ekrana distingivo

en: Set this option to render icon-view with large thumbnail size, for example in case of 4K monitor is used.
    By default this option is turned off and the maximum thumbnail size is limited to 256x256 pixels. When this option is enabled, thumbnail size can be extended to 512x512 pixels.
    This option will store more data in thumbnail database and will use more system memory. digiKam needs to be restarted to take effect, and Rebuild Thumbnails option from Maintenance tool needs to be processed over whole collections.
eo: Agordu ĉi tiun opcion por bildigi bildeton kun granda grandeco de bildeto, ekzemple se estas uzata 4K-ekrano.
    Defaŭlte ĉi tiu opcio estas malŝaltita kaj la maksimuma grandeco de bildeto estas limigita al 256x256 pikseloj. Kiam ĉi tiu opcio estas ebligita, bildetogrando povas esti etendita ĝis 512x512 pikseloj.
    Ĉi tiu opcio konservos pli da datumoj en bildetuma datumbazo kaj uzos pli da sistemmemoro. digiKam devas esti rekomencita por ekvalidi, kaj la opcio Rekonstrui Bildetojn de Prizorga ilo devas esti prilaborita en tutaj kolektoj.

[ctx: @title:tab]
en: Icons
eo: Piktogramoj

en: Tree View icon size:
eo: Grando de piktogramo de Arba Vido:

en: Set this option to configure the size in pixels of the Tree View icons in digiKam's sidebars.
eo: Agordu ĉi tiun opcion por agordi la grandecon en pikseloj de la piktogramoj de Arbo-Vido en la flankaj bretoj de digiKam.

en: People Tree View icon size:
eo: Grandeco de la piktogramo de Homoj Arbo:

en: Set this option to configure the size in pixels of the Tree View icons in digiKam's people sidebar.
eo: Agordu ĉi tiun opcion por agordi la grandecon en pikseloj de la piktogramoj de Arbo-Vido en la flanka kolumno de homoj de digiKam.

en: Tree View font:
eo: Tiparo de Arbovido:

en: Select here the font used to display text in Tree Views.
eo: Elekti ĉi tie la tiparon uzatan por montri tekston en Arbaj Vidoj.

en: Show a count of items in Tree Views
eo: Montri nombron de eroj en Arbaj Vidoj

en: Set this option to display along the album name the number of icon-view items inside.
eo: Agordu ĉi tiun opcion por montri laŭ la nomo de la albumo la nombron da piktogram-videblaj eroj ene.

[ctx: @title:tab]
en: Tree-Views
eo: Arbaj Vidoj

[ctx: @option:radio]
en: Preview shows embedded view if available (faster)
eo: Antaŭrigardo montras enigitan vidon se disponebla (pli rapide)

[ctx: @option:radio]
en: Preview shows the full image
eo: Antaŭrigardo montras la plenan bildon

[ctx: @label:listbox Mode of RAW preview decoding:]
en: Raw images:
eo: Krudaj bildoj:

[ctx: @item Automatic choice of RAW image preview source]
en: Automatic
eo: Aŭtomata

[ctx: @item Embedded preview as RAW image preview source]
en: Embedded preview
eo: Enigita antaŭrigardo

[ctx: @item Original, half-size data as RAW image preview source]
en: Raw data in half size
eo: Krudaj datumoj en duona grandeco

[ctx: @item Original, full-size data as RAW image preview source]
en: Raw data in full size (high quality)
eo: Krudaj datumoj en plena grandeco (alta kvalito)

en: Preview image is converted to 8 bits for a faster viewing
eo: Antaŭrigarda bildo estas konvertita al 8 bitoj por pli rapida spektado

en: Uncheck this if you do not want to convert a 16 bits preview image to 8 bits.
eo: Malmarku ĉi tion se vi ne volas konverti antaŭrigardan bildon de 16 bitoj al 8 bitoj.

en: Preview image is always scaled to fit to window
eo: Antaŭrigarda bildo estas ĉiam skalata por kongrui al fenestro

en: Uncheck this if you do not want to scale small images to fit to window.
eo: Malmarku ĉi tion se vi ne volas skali malgrandajn bildojn por kongrui al fenestro.

en: Show icons and text over preview
eo: Montri piktogramojn kaj tekston super antaŭrigardo

en: Uncheck this if you do not want to see icons and text in the image preview.
eo: Malmarku ĉi tion se vi ne volas vidi piktogramojn kaj tekston en la bilda antaŭprezento.

[ctx: @title:tab]
en: Preview
eo: Antaŭrigardo

[ctx: @title:tab]
en: Full-Screen
eo: Plenekrane

[ctx: @title:tab]
en: Mime Types
eo: Mimaj Tipoj

[ctx: @title:tab]
en: Categories
eo: Kategorioj

[ctx: @info]
en: This option changes the size in which thumbnails are generated. You need to restart digiKam for this option to take effect. Furthermore, you need to regenerate all already stored thumbnails via the <interface>Tools / Maintenance</interface> menu.
eo: Ĉi tiu opcio ŝanĝas la grandecon en kiu estas generitaj bildetoj. Vi devas rekomenci digiKam por ke ĉi tiu opcio ekvalidu. Krome, vi devas regeneri ĉiujn jam konservitajn bildetojn per la menuo <interface>Iloj/Prizorgado</interface>.

en: Manage categories to sort and re-arrange album tree-view.
eo: Administri kategoriojn por ordigi kaj reordigi albuman arbvidon.

en: Set here the new category
eo: Meti ĉi tie la novan kategorion

en: You can add or remove Album category types here to improve how your Albums are sorted in digiKam.
eo: Vi povas aldoni aŭ forigi Albumkategoriotipojn ĉi tie por plibonigi kiel viaj Albumoj estas ordigitaj en digiKam.

en: &Add...
eo: &Aldoni...

en: <p>Add new file types to show as album items.</p><p>digiKam attempts to support all of the image formats that digital cameras produce, while being able to handle a few other important video and audio formats.</p> <p>You can add to the already-appreciable list of formats that digiKam handles by adding the extension of the type you want to add. Multiple extensions need to be separated by a semicolon or space.</p><p><b><u>Note:</u> changes done in this view will perform a database rescan in the background.</b></p>
eo: <p>Aldonu novajn dosiertipojn por montri kiel albumerojn.</p><p>digiKam provas subteni ĉiujn bildformatojn kiujn produktas ciferecaj fotiloj, samtempe povante pritrakti kelkajn aliajn gravajn video- kaj aŭdformatojn.</p> <p>Vi povas aldoni al la jam aprezinda listo de formatoj, kiujn digiKam traktas, aldonante la etendon de la tipo, kiun vi volas aldoni. Multoblaj etendaĵoj devas esti apartigitaj per punktokomo aŭ spaco.</p><p><b><u>Noto:</u> ŝanĝoj faritaj en ĉi tiu vido faros datumbazan resanadon en la fono.</b></p>

en: Additional &image file extensions (<a href='image'>Currently-supported types</a>):
eo: Pliaj b&ilddosieraj etendoj (<a href='image'>Aktuale subtenataj tipoj</a>):

en: <p>Here you can add the extensions of image files (including RAW files) to be displayed in the Album view. Just put "xyz abc" to display files with the xyz and abc extensions in your Album view.</p><p>You can also remove file formats that are shown by default by putting a minus sign in front of the extension: e.g. "-gif" would remove all GIF files from your Album view and any trace of them in your database. They would not be deleted, just not shown in digiKam.</p><p><b>Warning:</b> Removing files from the database means losing all of their tags and ratings.</p>
eo: <p>Ĉi tie vi povas aldoni la etendaĵojn de bilddosieroj (inkluzive de RAW-dosieroj) por montriĝi en la Album-vido. Nur metu "xyz abc" por montri dosierojn kun la etendoj xyz kaj abc en via Album-vido.</p><p>Vi ankaŭ povas forigi dosierformatojn, kiuj estas montritaj defaŭlte, metante minus-signon antaŭ la etendaĵo. : ekz. "-gif" forigus ĉiujn GIF-dosierojn de via Album-vido kaj ajnan spuron de ili en via datumbazo. Ili ne estus forigitaj, simple ne montritaj en digiKam.</p><p><b>Averto:</b> Forigi dosierojn el la datumbazo signifas perdi ĉiujn iliajn etikedojn kaj taksojn.</p>

en: Enter additional image file extensions.
eo: Enigu pliajn bildajn etendojn.

en: Additional &video file extensions (<a href='video'>Currently-supported types</a>):
eo: Pliaj &video-dosieretendoj (<a href='video'>Aktuale subtenataj tipoj</a>):

en: <p>Here you can add extra extensions of video files to be displayed in your Album view. Just write "xyz abc" to support files with the *.xyz and *.abc extensions. Clicking on these files will play them in an embedded video player.</p><p>You can also remove file formats that are supported by default by putting a minus sign in front of the extension: e.g. "-avi" would remove all AVI files from your Album view and any trace of them in your database. They would not be deleted, just not shown in digiKam.</p><p><b>Warning:</b> Removing files from the database means losing all of their tags and ratings.</p>
eo: <p>Ĉi tie vi povas aldoni kromajn etendaĵojn de videodosieroj por montriĝi en via Album-vido. Nur skribu "xyz abc" por subteni dosierojn kun la etendoj *.xyz kaj *.abc. Klako sur ĉi tiuj dosieroj ludos ilin en enigita videoludilo.</p><p>Vi ankaŭ povas forigi dosierformatojn kiuj estas subtenataj defaŭlte metante minusignon antaŭ la etendaĵo: ekz. "-avi" forigus ĉiujn AVI-dosierojn el via Album-vido kaj ajnan spuron de ili en via datumbazo. Ili ne estus forigitaj, simple ne montritaj en digiKam.</p><p><b>Averto:</b> Forigi dosierojn el la datumbazo signifas perdi ĉiujn iliajn etikedojn kaj taksojn.</p>

en: Enter additional video file extensions.
eo: Enigu pliajn videodosierajn etendojn.

en: Additional &audio file extensions (<a href='audio'>Currently-supported types</a>):
eo: Pliaj &sondosieraj etendoj (<a href='audio'>Nuntempe subtenataj tipoj</a>):

en: <p>Here you can add extra extensions of audio files to be displayed in your Album view. Just write "xyz abc" to support files with the *.xyz and *.abc extensions. Clicking on these files will play them in an embedded audio player.</p><p>You can also remove file formats that are supported by default by putting a minus sign in front of the extension: e.g. "-ogg" would remove all OGG files from your Album view and any trace of them in your database. They would not be deleted, just not shown in digiKam.</p><p><b>Warning:</b> Removing files from the database means losing all of their tags and ratings.</p>
eo: <p>Ĉi tie vi povas aldoni kromajn etendaĵojn de sondosieroj por montriĝi en via Album-vido. Nur skribu "xyz abc" por subteni dosierojn kun la etendoj *.xyz kaj *.abc. Alklakante ĉi tiujn dosierojn reproduktos ilin en enigita aŭdludilo.</p><p>Vi ankaŭ povas forigi dosierformatojn kiuj estas subtenataj defaŭlte, metante minuson antaŭ la etendaĵo: ekz. "-ogg" forigus ĉiujn OGG-dosierojn el via Album-vido kaj ajnan spuron de ili en via datumbazo. Ili ne estus forigitaj, simple ne montritaj en digiKam.</p><p><b>Averto:</b> Forigi dosierojn el la datumbazo signifas perdi ĉiujn iliajn etikedojn kaj taksojn.</p>

en: Enter additional audio file extensions.
eo: Enigu pliajn sondosierajn etendaĵojn.

en: <p>You have chosen to remove the following image formats from the list of supported formats: <b>%1</b>.</p><p>These are very common formats. If you have images in your collection with these formats, they will be removed from the database and you will lose all information about them, including rating and tags.</p><p>Are you sure you want to apply your changes and lose the support for these formats?</p>
eo: <p>Vi elektis forigi la jenajn bildformatojn el la listo de subtenataj formatoj: <b>%1</b>.</p><p>Ĉi tiuj estas tre oftaj formatoj. Se vi havas bildojn en via kolekto kun ĉi tiuj formatoj, ili estos forigitaj el la datumbazo kaj vi perdos ĉiujn informojn pri ili, inkluzive de taksado kaj etikedoj.</p><p>Ĉu vi certas, ke vi volas apliki viajn ŝanĝojn kaj perdos. la subteno por ĉi tiuj formatoj?</p>

en: <p>Files with these extensions will be recognized as images and included into the database:<br/> <code>%1</code></p>
eo: <p>Dosieroj kun ĉi tiuj etendaĵoj estos rekonitaj kiel bildoj kaj inkluzivitaj en la datumbazon:<br/> <code>%1</code></p>

en: <p>Files with these extensions will be recognized as video files and included into the database:<br/> <code>%1</code></p>
eo: <p>Dosieroj kun ĉi tiuj etendaĵoj estos rekonitaj kiel videodosieroj kaj inkluzivitaj en la datumbazon:<br/> <code>%1</code></p>

en: <p>Files with these extensions will be recognized as audio files and included into the database:<br/> <code>%1</code></p>
eo: <p>Dosieroj kun ĉi tiuj etendaĵoj estos rekonitaj kiel sondosieroj kaj inkluzivitaj en la datumbazon:<br/> <code>%1</code></p>

en: Failed to auto-detect camera; please make sure it is connected properly and is turned on. Would you like to try again?
eo: Malsukcesis aŭtomate detekti fotilon; bonvolu certigi, ke ĝi estas konvene konektita kaj ŝaltita. Ĉu vi ŝatus provi denove?

[ctx: @title:window]
en: Camera Configuration
eo: Fotila Agordo

note: i18n!
en: Mounted Camera
eo: Muntita Fotilo

en: Camera List
eo: Fotila Listo

en: <p>Select the camera name that you want to use here. All default settings on the right panel will be set automatically.</p><p>This list has been generated using the gphoto2 library installed on your computer.</p>
eo: <p>Elektu la fotilnomon, kiun vi volas uzi ĉi tie. Ĉiuj defaŭltaj agordoj sur la dekstra panelo estos aŭtomate fiksitaj.</p><p>Ĉi tiu listo estis kreita per la biblioteko gphoto2 instalita en via komputilo.</p>

en: Camera Title
eo: Ĉambro Titolo

en: <p>Set here the name used in digiKam interface to identify this camera.</p>
eo: <p>Agordu ĉi tie la nomon uzatan en digiKam-interfaco por identigi ĉi tiun fotilon.</p>

en: Camera Port Type
eo: Fotila Pordotipo

en: <p>Select this option if your camera is connected to your computer using a USB cable.</p>
eo: <p>Elektu ĉi tiun opcion se via fotilo estas konektita al via komputilo per USB-kablo.</p>

[ctx: @item: serail port based camera]
en: Serial
eo: Seria

en: <p>Select this option if your camera is connected to your computer using a serial cable.</p>
eo: <p>Elektu ĉi tiun opcion se via fotilo estas konektita al via komputilo per seria kablo.</p>

en: Network
eo: Reto

en: <p>Select this option if your camera is connected to your computer network.</p>
eo: <p>Elektu ĉi tiun opcion se via fotilo estas konektita al via komputila reto.</p>

en: <p>Select the serial port to use on your computer here. This option is only required if you use a serial camera.</p>
eo: <p>Elektu ĉi tie la serian pordon por uzi en via komputilo. Ĉi tiu opcio estas bezonata nur se vi uzas serian fotilon.</p>

en: <p>Enter here the network address of your camera.</p>
eo: <p>Enigu ĉi tie la retadreson de via fotilo.</p>

en: Camera Mount Path
eo: Fotila Muntovojo

en: Note: only for USB/IEEE mass storage cameras.
eo: Noto: nur por USB/IEEE amaskonservaj fotiloj.

en: <p>Set here the mount path to use on your computer. This option is only required if you use a <b>USB Mass Storage</b> camera.</p>
eo: <p>Fiksu ĉi tie la muntan vojon por uzi en via komputilo. Ĉi tiu opcio estas bezonata nur se vi uzas <b>USB Mass Storage</b> fotilon.</p>

en: <p>To set a <b>USB Mass Storage</b> camera<br/>(which looks like a removable drive when mounted<br/>on your desktop), please use<br/><a href="umscamera">%1</a> from the camera list.</p>
eo: <p>Por agordi <b>USB-Amaskonservan</b> fotilon<br/>(kiu aspektas kiel forprenebla disko kiam muntita<br/>sur via labortablo), bonvolu uzi<br/><a href="umscamera">%1</a> el la fotillisto.</p>

en: <p>To set a <b>Generic PTP USB Device</b><br/>(which uses Picture Transfer Protocol), please<br/>use <a href="ptpcamera">%1</a> from the camera list.</p>
eo: <p>Por agordi <b>Ĝeneralan PTP USB-Aparaton</b><br/>(kiu uzas Picture Transfer Protocol), bonvolu<br/>uzi <a href="ptpcamera">%1</a> el la fotillisto.</p>

en: <p>To set a <b>Generic PTP/IP Network Device</b><br/>(which uses Picture Transfer Protocol), please<br/>use <a href="ptpipcamera">%1</a> from the camera list.</p>
eo: <p>Por agordi <b>Ĝeneralan PTP/IP-Reton-Aparaton</b><br/>(kiu uzas Picture Transfer Protocol), bonvolu<br/>uzi <a href="ptpipcamera">%1</a> el la fotillisto.</p>

en: <p>A complete list of camera settings to use is<br/>available at <a href='https://www.figuiere.net/digicam/'>this URL</a>.</p>
eo: <p>Kompleta listo de fotilaj agordoj por uzi estas<br/>disponebla ĉe <a href='https://www.figuiere.net/digicam/'>ĉi tiu URL</a>.</p>

[ctx: @title:window]
en: Edit Import Filters
eo: Redakti Importfiltrilojn

[ctx: @label: name of items filter]
en: Name:
eo: Nomo:

en: Mime filter:
eo: Mima filtrilo:

en: Select Type Mime...
eo: Elekti Tipon Mime...

en: File name filter:
eo: Dosiernoma filtrilo:

en: Path filter:
eo: Voja filtrilo:

en: Show only new files
eo: Montri nur novajn dosierojn

en: Select the MimeTypes you want for this filter.
eo: Elektu la MimeTypes, kiujn vi volas por ĉi tiu filtrilo.

en: Select Mime Types
eo: Elekti Mime-Tipojn

en: Here you can see the digital camera list used by digiKam via the Gphoto interface.
eo: Ĉi tie vi povas vidi la liston de cifereca fotilo uzata de digiKam per la interfaco de Gphoto.

[ctx: @title: camera title]
en: Title
eo: Titolo

[ctx: @title: camera model]
en: Model
eo: Modelo

[ctx: @title: camera port]
en: Port
eo: Pordo

[ctx: @title: camera mount path]
en: Path
eo: Vojo

en: &Edit...
eo: R&edakti...

en: Auto-&Detect
eo: Aŭtomate-&Detekti

en: Visit Gphoto project website
eo: Viziti retejon de la projekto Gphoto

en: Devices
eo: Disponaĵoj

en: Use file metadata (makes connection slower)
eo: Uzi dosiermetadatenojn (malrapidigas konekton)

en: Turn on high quality thumbnail loading (slower loading)
eo: Ŝalti ŝargon de altkvalitaj bildetoj (pli malrapida ŝargo)

en: Use a default target album to download from camera
eo: Uzi defaŭltan celalbumon por elŝuti de fotilo

en: If target file exists when downloaded from camera
eo: Se celdosiero ekzistas kiam elŝutite de fotilo

en: Here you can see filters that can be used to filter files in import dialog.
eo: Ĉi tie vi povas vidi filtrilojn uzeblajn por filtri dosierojn en importa dialogo.

en: Use a space as a separator to specify multiple file names to ignore.
eo: Uzu spacon kiel apartigilon por specifi plurajn dosiernomojn por ignori.

en: Use a space as a separator to specify multiple file extensions to ignore.
eo: Uzu spacon kiel apartigilon por specifi plurajn dosierajn etendojn por ignori.

en: Always ignore
eo: Ĉiam ignori

en: Ignored file names:
eo: Ignoritaj dosiernomoj:

en: Ignored file extensions:
eo: Ignoritaj dosieraj etendoj:

en: Import Filters
eo: Importi Filtrilojn

en: Icon-View Options
eo: Piktogram-Vidaj Opcioj

note: i18n("Show ima&ge dimensions"), iconViewGroup); d->iconShowResolutionBox->setWhatsThis(i18n("Set this option to show the image size in pixels " "below the image thumbnail."));
en: Show image Format
eo: Montri bildan Formaton

en: Set this option to show the digiKam tags below the image thumbnail.
eo: Agordu ĉi tiun opcion por montri la digiKam-etikedojn sub la bildeto.

en: Show item &rating
eo: Mont&ri elementan takson

en: Set this option to show the item rating below the image thumbnail.
eo: Agordu ĉi tiun opcion por montri la eron-takson sub la bildeto.

en: Set this option to show overlay buttons on the image thumbnail for image rotation.
eo: Agordu ĉi tiun opcion por montri supermetitajn butonojn sur la bildeto por bilda rotacio.

en: Show embedded preview
eo: Montri enigitan antaŭrigardon

en: Start image editor
eo: Komenci bildredaktilon

en: Select here the font used to display text in Icon Views.
eo: Elektu ĉi tie la tiparon uzatan por montri tekston en Piktogram-Vidoj.

en: Preview Options
eo: Antaŭrigardaj Opcioj

en: Embedded preview loads full-sized images
eo: Enigita antaŭrigardo ŝargas plengrandajn bildojn

en: <p>Set this option to load images at their full size for preview, rather than at a reduced size. As this option will make it take longer to load images, only use it if you have a fast computer.</p><p><b>Note:</b> for Raw images, a half size version of the Raw data is used instead of the embedded JPEG preview.</p>
eo: <p>Agordu ĉi tiun opcion por ŝargi bildojn je ilia plena grandeco por antaŭrigardo, prefere ol je reduktita grandeco. Ĉar ĉi tiu opcio daŭros pli longe por ŝargi bildojn, uzu ĝin nur se vi havas rapidan komputilon.</p><p><b>Noto:</b> por Krudaj bildoj, duongranda versio de la Krudaj datumoj. estas uzata anstataŭ la enigita JPEG antaŭrigardo.</p>

en: Preview each item while downloading it
eo: Antaŭrigardi ĉiun eron dum elŝuto de ĝi

en: <p>Set this option to preview each item while downloading.</p>
eo: <p>Agordu ĉi tiun opcion por antaŭrigardi ĉiun eron dum elŝuto.</p>

[ctx: @title:tab import tool GUI settings]
en: Import Window
eo: Importa Fenestro

en: No default target album have been selected to process download from camera device. Please select one.
eo: Neniu defaŭlta celalbumo estis elektita por procesi elŝuton de fotila aparato. Bonvolu elekti unu.

en: Device detection under progress, please wait...
eo: Aparato-detekto estas en progreso, bonvolu atendi...

en: Failed to auto-detect camera.
    Please check if your camera is turned on and retry or try setting it manually.
eo: Malsukcesis aŭtomate detekti fotilon.
    Bonvolu kontroli ĉu via fotilo estas ŝaltita kaj reprovu aŭ provu agordi ĝin permane.

en: Camera '%1' (%2) is already in list.
eo: Fotilo '%1' (%2) jam estas en listo.

en: Found camera '%1' (%2) and added it to the list.
eo: Trovis fotilon '%1' (%2) kaj aldonis ĝin al la listo.

en: Untitled
eo: Sentitola

en: In order to enable this feature, the full-sized preview will be disabled.
eo: Por ebligi ĉi tiun funkcion, la plengranda antaŭvido estos malŝaltita.

en: If the full-sized preview is enabled it will affect the speed of previewing each item while download.
eo: Se la plengranda antaŭrigardo estas ebligita, ĝi influos la rapidecon de antaŭrigardo de ĉiu objekto dum elŝuto.

en: <p>Below are the locations of your root albums used to store your images. Write access is necessary to be able to edit images in these albums.</p><p>Note: Removable media (such as USB drives or DVDs) and remote file systems (such as NFS, or Samba mounted with cifs/smbfs) are supported.</p><p>Important: You need to mount the share natively on your system before to setup a remote collection.</p><p></p>
eo: <p>Malsupre estas la lokoj de viaj radikalbumoj uzataj por konservi viajn bildojn. Skriba aliro estas necesa por povi redakti bildojn en ĉi tiuj albumoj.</p><p>Noto: Forprenebla medio (kiel USB-diskoj aŭ DVD-oj) kaj foraj dosiersistemoj (kiel NFS aŭ Samba muntita kun cifs/smbfs) estas subtenataj.</p><p>Grave: Vi devas munti la kunhavon denaske en via sistemo antaŭ ol agordi foran kolekton.</p><p></p>

en: <p>Below are the locations of your root albums used to store your images. Write access is necessary to be able to edit images in these albums.</p><p></p>
eo: <p>Malsupre estas la lokoj de viaj radikalbumoj uzataj por konservi viajn bildojn. Skriba aliro estas necesa por povi redakti bildojn en ĉi tiuj albumoj.</p><p></p>

en: Monitor the albums for external changes (requires restart)
eo: Monitori la albumojn por eksteraj ŝanĝoj (postulas rekomencon)

en: <b>Note: Album monitoring consumes system resources and can slow down digiKam. If you are using MacOS and network collections, you should not activate album monitoring.</b>
eo: <b>Noto: Monitorado de albumoj konsumas sistemajn rimedojn kaj povas malrapidigi digiKam. Se vi uzas MacOS kaj retajn kolektojn, vi ne devas aktivigi la monitoradon de la albumo.</b>

[ctx: @title:tab]
en: Root Album Folders
eo: Radikaj Albumaj Dosierujoj

en: <p>Set the names of directories that you want to ignore from your photo collections. The names are case sensitive and should be separated by a semicolon.</p><p>This is for example useful when you store your photos on a Synology NAS (Network Attached Storage). In every directory the system creates a subdirectory @eaDir to store thumbnails. To avoid digiKam inserting the original photo and its corresponding thumbnail twice, @eaDir is ignored by default.</p><p>To re-include directories that are ignored by default prefix it with a minus, e.g. -@eaDir.</p>
eo: <p>Agordu la nomojn de dosierujoj, kiujn vi volas ignori el viaj fotokolektoj. La nomoj distingas minusklecon kaj devas esti apartigitaj per punktokomo.</p><p>Tio estas ekzemple utila kiam vi konservas viajn fotojn en Synology NAS (Reto Attached Storage). En ĉiu dosierujo la sistemo kreas subdosierujon @eaDir por konservi bildetojn. Por eviti ke digiKam enmetu la originalan foton kaj ĝian respondan bildeton dufoje, @eaDir estas defaŭlte ignorita.</p><p>Por re-inkluzivi dosierujojn kiuj estas defaŭlte ignoritaj prefikso ĝin per minuso, ekz. -@eaDir.</p>

en: Additional directories to ignore (<a href='image'>Currently ignored directories</a>):
eo: Pliaj dosierujoj por ignori (<a href='image'>Nuntempe ignoritaj dosierujoj</a>):

en: Enter directories that you want to ignore from adding to your collections.
eo: Enigu dosierujojn, kiujn vi volas ignori de aldonado al viaj kolektoj.

[ctx: @title:tab]
en: Ignored Directories
eo: Ignoritaj Dosierujoj

en: <p>Directories starting with a dot are ignored by default.<br/> <code>%1</code></p>
eo: <p> Dosierujoj komenciĝantaj per punkto estas defaŭlte ignorataj.<br/> <code>%1</code></p>

[ctx: @info:tooltip]
en: Append a path to the collection.
eo: Aldonu vojon al la kolekto.

[ctx: @info:tooltip]
en: Updates the path of the collection.
eo: Ĝisdatigas la vojon de la kolekto.

[ctx: @info:tooltip]
en: Removes the collection from digiKam.
eo: Forigas la kolekton de digiKam.

en: It was not possible to add a collection for the following paths:
eo: Ne eblis aldoni kolekton por la sekvaj vojoj:

[ctx: @title:window]
en: Choose the Folder Containing your Collection
eo: Elekti la Dosierujon Enhavanta vian Kolekton

[ctx: @title:window]
en: Problem Appending Collection
eo: Problemo Aldonante Kolekton

en: A collection with the path "%1" already exists.
eo: Kolekto kun la vojo "%1" jam ekzistas.

[ctx: @title:window]
en: Remove Path from the Collection?
eo: Ĉu forigi Padon de la Kolekto?

en: Do you want to remove the appended path "%1" from the collection "%2"?
eo: Ĉu vi volas forigi la aldonitan vojon "%1" el la kolekto "%2"?

[ctx: @title:window]
en: Remove Collection?
eo: Ĉu forigi kolekton?

en: Do you want to remove the collection "%1" from your list of collections?
eo: Ĉu vi volas forigi la kolekton "%1" el via listo de kolektoj?

en: Local Collections
eo: Lokaj Kolektoj

en: Collections on Removable Media
eo: Kolektoj sur Forpreneblaj datumportiloj

en: Collections on Network Shares
eo: Kolektoj sur Retaj Kunhavaĵoj

en: Add Collection
eo: Aldoni Kolekton

en: Col. %1
eo: Kol. %1

en: This collection is currently not available.
eo: Ĉi tiu kolekto nuntempe ne haveblas.

en: No problems found, enjoy this collection.
eo: Neniuj problemoj trovitaj, ĝuu ĉi tiun kolekton.

en: This collection is hidden.
eo: Ĉi tiu kolekto estas kaŝita.

en: Append network path
eo: Aldoni retan vojon

en: Update collection
eo: Ĝisdatigi kolekton

en: Remove collection
eo: Forigi kolekton

[ctx: #title: collection name]
en: Name
eo: Nomo

[ctx: #title: collection mount path]
en: Path
eo: Vojo

[ctx: #title: collection status]
en: Status
eo: Stato

en: You have previously added a collection that contains the path "%1".
eo: Vi antaŭe aldonis kolekton, kiu enhavas la vojon "%1".

[ctx: @title:window]
en: Problem Adding Collection
eo: Problemo Aldonante Kolekton

[ctx: @title:window]
en: Problem updating Collection
eo: Problemo ĝisdatigante Kolekton

[ctx: @title:window]
en: Adding Collection
eo: Aldonante Kolekton

[ctx: @title:window]
en: Update Collection
eo: Ĝisdatigi Kolekton

en: Your new collection will be created with this name:
eo: Via nova kolekto estos kreata kun ĉi tiu nomo:

en: Your collection will be updated to this name:
eo: Via kolekto estos ĝisdatigata kun ĉi tiu nomo:

[ctx: @title:window]
en: Select Category
eo: Elekti Kategorion

en: Your collection will use this category:
eo: Via kolekto uzos ĉi tiun kategorion:

[ctx: @title:window]
en: Download Required Files
eo: Elŝuti Bezonatajn Dosierojn

en: Use Face Detection feature
eo: Uzi Vizaĝ-Detektan kapablon

en: Use Aesthetic Detection feature
eo: Uzi Estetik-Detektan kapablon

en: Use Auto Tags Assignment feature
eo: Uzi Aŭtomatan Etiked-Atribuan kapablon

en: All files were downloaded successfully.
eo: Ĉiuj dosieroj estis elŝutitaj sukcese.

[ctx: @title:window]
en: Download Error
eo: Elŝuta Eraro

en: An error occurred during the download.
    
    File: %1
    
    %2
    
    You can try again or continue the download at the next start.
eo: Eraro okazis dum la elŝuto.
    
    Dosiero: %1
    
    %2
    
    Vi povas provi denove aŭ daŭrigi la elŝuton ĉe la sekva komenco.

[ctx: @action:button]
en: Try Again
eo: Provi denove

en: Checksum is incorrect.
eo: Kontrolsumo estas malĝusta.

en: File write error.
eo: Dosiera skriberaro.

en: File open error.
eo: Dosiero-malferma eraro.

en: File on the server is too large.
eo: Dosiero sur la servilo estas tro granda.

[ctx: %1: folder path]
en: <p>For face detection, the red-eye removal tool, the classification of images according to aesthetics or the automatic assignment of tags to images, digiKam requires some large binary files. You can choose which feature you want to use.</p><p>Some of these files were not found. Click “Download” to begin downloading the files you need. You can close this dialog, you will be asked again the next time you start digiKam. Without these files the selected features will not work.</p><p>The files will be downloaded to %1.</p><p><b>After the successful download you have to restart digiKam.</b></p>
eo: <p>Por detekto de vizaĝoj, la ilo por forigo de ruĝaj okuloj, la klasifiko de bildoj laŭ estetiko aŭ la aŭtomata atribuo de etikedoj al bildoj, digiKam postulas kelkajn grandajn binarajn dosierojn. Vi povas elekti kiun funkcion vi volas uzi.</p><p>Kelkaj el ĉi tiuj dosieroj ne estis trovitaj. Alklaku "Elŝuti" por komenci elŝuti la dosierojn, kiujn vi bezonas. Vi povas fermi ĉi tiun dialogon, oni demandos vin denove la venontan fojon kiam vi komencos digiKam. Sen ĉi tiuj dosieroj la elektitaj funkcioj ne funkcios.</p><p>La dosieroj estos elŝutitaj al %1.</p><p><b>Post la sukcesa elŝuto vi devas rekomenci digiKam.</b></p>

[ctx: %1: file counter, %2: disk size with unit]
en: The download requires %1 files with a size of %2.
eo: La elŝuto postulas %1 dosierojn kun grandeco de %2.

en: All files of the selected features were found.
eo: Ĉiuj dosieroj de la elektitaj funkcioj estis trovitaj.

[ctx: @title:tab]
en: Editor Window
eo: Redaktora Fenestro

[ctx: @title:tab]
en: Versioning
eo: Versiado

[ctx: @title:tab]
en: Save Settings
eo: Konservi Agordojn

en: Interface Options
eo: Interfac-Opcioj

en: &Use theme background color
eo: &Uzi etosan fonkoloron

en: Enable this option to use the background theme color in the image editor area.
eo: Ebligu ĉi tiun opcion por uzi la fonan etoskoloron en la bildredaktila areo.

en: &Background color:
eo: &Fonkoloro:

en: Customize the background color to use in the image editor area.
eo: Agordu la fonkoloron por uzi en la areo de bildredaktilo.

en: Exposure Indicators
eo: Elmetaj Indikiloj

en: &Under-exposure color:
eo: S&ubelmeta koloro:

en: Customize color used in image editor to identify under-exposed pixels.
eo: Agordu koloron uzatan en bildredaktilo por identigi subelmetitajn rastrumerojn.

en: Under-exposure percents:
eo: Subeksponaj procentoj:

en: Adjust the percents of the bottom of image histogram which will be used to check under exposed pixels.
eo: Alĝustigu la procentojn de la fundo de bilda histogramo, kiu estos uzata por kontroli subelmetitajn rastrumerojn.

en: &Over-exposure color:
eo: Tr&omalkovra koloro:

en: Customize color used in image editor to identify over-exposed pixels.
eo: Agordu koloron uzatan en bildredaktilo por identigi troelmetitajn rastrumerojn.

en: Over-exposure percents:
eo: Procentoj de troeksponado:

en: Adjust the percents of the top of image histogram which will be used to check over exposed pixels.
eo: Alĝustigu la procentojn de la supro de bilda histogramo, kiu estos uzata por kontroli troelmetitajn rastrumerojn.

en: Indicate exposure as pure color
eo: Indiki eksponon kiel pura koloro

en: If this option is enabled, over- and under-exposure indicators will be displayed only when pure white and pure black color matches, as all color components match the condition in the same time. Otherwise, indicators are turned on when one of the color components matches the condition.
eo: Se ĉi tiu opcio estas ebligita, super- kaj sub-eksponaj indikiloj montriĝos nur kiam pura blanka kaj pura nigra koloro kongruas, ĉar ĉiuj kolorkomponentoj kongruas kun la kondiĉo en la sama tempo. Alie, indikiloj estas ŝaltitaj kiam unu el la koloraj komponantoj kongruas kun la kondiĉo.

en: Example:
eo: Ekzemplo:

en: Tool Options
eo: Ilaj Opcioj

en: &Restore the settings of the Image Editor tools
eo: &Restarigi la agordojn de la iloj de Bildredaktilo

en: Enable this option to restore the settings of the Image Editor tools from the last session. Otherwise, the default settings will be used.
eo: Ebligu ĉi tiun opcion por restarigi la agordojn de la iloj de Bildredaktilo de la lasta seanco. Alie, la defaŭltaj agordoj estos uzataj.

en: Show Settings Dialog when Saving Image Files
eo: Montri Agordan Dialogon dum Konservado de Bildaj Dosieroj

en: <ul><li>Checked: A dialog where settings can be changed when saving image files</li><li>Unchecked: Default settings are used when saving image files</li></ul>
eo: <ul><li>Markigita: dialogo kie agordoj povas esti ŝanĝitaj dum konservado de bilddosieroj</li><li>Nemarkita: defaŭltaj agordoj estas uzataj dum konservado de bilddosieroj</li></ul>

[ctx: @info]
en: A raw image file contains minimally processed data from the image sensor of a digital camera.
    Opening a raw file requires extensive data interpretation and processing.
eo: Kruda bilddosiero enhavas minimume prilaboritajn datumojn de la bildsensilo de cifereca fotilo.
    Malfermi krudan dosieron postulas ampleksan interpreton kaj prilaboradon de datumoj.

[ctx: @label]
en: Open raw files in the image editor
eo: Malfermi krudajn dosierojn en la bildredaktilo

[ctx: @option:radio Open raw files...]
en: Fast and simple, as 8 bit image
eo: Rapida kaj simpla, kiel 8-bita bildo

[ctx: @option:radio Open raw files...]
en: Using the default settings, in 16 bit
eo: Uzante la defaŭltajn agordojn, en 16 bitoj

[ctx: @option:radio Open raw files...]
en: Always open the Raw Import Tool to customize settings
eo: Ĉiam malfermi la Krudan Importilon por personecigi agordojn

[ctx: @item: default raw plugin]
en:  (default)
eo: (defaŭlte)

[ctx: @info:tooltip]
en: About this Raw Import tool...
eo: Pri ĉi tiu ilo de Kruda Importo...

[ctx: @title:tab]
en: RAW Behavior
eo: RAW Konduto

[ctx: @title:tab]
en: RAW Default Settings
eo: RAW Defaŭltaj Agordoj

[ctx: @title]
en: Enable Non-Destructive Editing and Versioning
eo: Ebligi Ne-Detruan Redakton kaj Versiadon

[ctx: @info:tooltip]
en: Enable support for non-destructive editing and image versioning
eo: Ebligi subtenon por nedetrua redaktado kaj bildversiado

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para><interface>Non-Destructive Editing and Versioning</interface> allows different versions of an image to be created, whilst always preserving the original image.</para> <para> All steps of the editing history are recorded and can be accessed later.</para>
eo: <para><interface>Nedetrua Redaktado kaj Versiado</interface> permesas krei malsamajn versiojn de bildo, dum ĉiam konservante la originalan bildon.</para> <para> Ĉiuj paŝoj de la redakta historio estas registritaj kaj povas alireblas poste.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Get information on non-destructive editing and file versioning
eo: Akiri informojn pri nedetrua redaktado kaj dosierversiado

[ctx: @title:group]
en: Workspace File Format
eo: Laborspaca Dosiera Formato

[ctx: @label]
en: Save files as
eo: Konservi dosierojn kiel

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Default File Format for Saving Versionned Images</title><para>Select the file format in which edited images are saved automatically. Format-specific options, like compression settings, can be configured on the <interface>Format Options</interface> tab.</para>
eo: <title>Defaŭlta Dosierformato por Konservado de Versionitaj Bildoj</title><para>Elektu la dosierformaton en kiu redaktitaj bildoj estas aŭtomate konservitaj. Specifaj opcioj por formato, kiel kunpremaj agordoj, povas esti agorditaj en la langeto <interface>Formatopcioj</interface>.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Get information on available image file formats
eo: Akiri informojn pri disponeblaj bildaj dosierformatoj

[ctx: @label]
en: When closing the editor
eo: Fermante la redaktilon

[ctx: @option:radio]
en: Always ask to save changes
eo: Ĉiam demandi por konservi ŝanĝojn

[ctx: @option:radio]
en: Save changes automatically
eo: Konservi ŝanĝojn aŭtomate

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>First and foremost, the <emphasis>original image will never be overwritten.</emphasis> Instead, when an image is edited, a new file is created: The <interface>current version</interface>.</para> <para>You can also create multiple <interface>versions</interface> deriving from the same <interface>original image</interface>.</para> <para>In addition to these files representing a current version, digiKam can take and keep additional, <interface>intermediate snapshots</interface> during the editing process. This can be useful if you want to preserve the intermediate steps for later access, for example if some editing steps cannot be automatically reproduced.</para>
eo: <para>Antaŭ ĉio, la <emphasis>originala bildo neniam estos anstataŭita.</emphasis> Anstataŭe, kiam bildo estas redaktata, nova dosiero estas kreita: La <interface>nuna versio</interface>.</para> <para>Vi povas ankaŭ krei plurajn <interface>versiojn</interface> devenantajn el la sama <interface>origina bildo</interface>.</para> <para>Krom ĉi tiuj dosieroj reprezentantaj aktualan version, digiKam povas prenu kaj konservu pliajn, <interface>mezajn momentfotojn</interface> dum la redakta procezo. Tio povas esti utila se vi volas konservi la mezajn paŝojn por posta aliro, ekzemple se iuj redaktaj paŝoj ne povas aŭtomate reprodukteblaj.</para>

[ctx: @label]
en: Keep a snapshot of an edited image
eo: Konservi momentfoton de redaktita bildo

[ctx: @info:tooltip]
en: Get an explanation for these options
eo: Ricevi klarigon pri ĉi tiuj opcioj

[ctx: @option:check]
en: After converting from a RAW image
eo: Post konvertado de RAW-bildo

[ctx: @option:check]
en: After each editing session
eo: Post ĉiu redakta seanco

[ctx: @option:check]
en: After each step that is not completely reproducible
eo: Post ĉiu paŝo tio ne estas tute reproduktebla

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>If an image has been edited, only the <interface>current versions</interface> will be shown in the main thumbnail view. From the <interface>right sidebar</interface>, you always have access to all hidden files.</para> <para>With the options here, you can choose to show certain files permanently.</para> <para>If you activate non-destructive editing and image versioning for the first time, it will only be work for newly saved images.</para>
eo: <para>Se bildo estis redaktita, nur la <interface>aktualaj versioj</interface> estos montritaj en la ĉefa bildeto-vido. De la <interface>dekstra flanka kolumno</interface>, vi ĉiam havas aliron al ĉiuj kaŝitaj dosieroj.</para> <para>Per la ĉi tieaj opcioj, vi povas elekti por ĉiam montri iujn dosierojn.</para> <para>Se vi aktivigas nedetruan redaktadon kaj bildversiadon unuafoje, ĝi funkcios nur por ĵus konservitaj bildoj.</para>

[ctx: @label]
en: In main view
eo: En ĉefa vido

[ctx: @option:check]
en: Always show original images
eo: Ĉiam montri originalajn bildojn

[ctx: @option:check]
en: Always show intermediate snapshots
eo: Ĉiam montri mezajn momentfotojn

[ctx: @info:whatsthis]
en: <item><emphasis strong='true'>JPEG</emphasis>: It's the most commonly used file format, but it employs lossy compression, which means that with each saving operation some image information will be irreversibly lost. JPEG offers a good compression rate, resulting in smaller files. </item><item><emphasis strong='true'>PNG</emphasis>: A widely used format employing lossless compression. The files, though, will be larger because PNG does not achieve very good compression rates.</item><item><emphasis strong='true'>TIFF</emphasis>: A commonly used format, usually uncompressed or with modest lossless compression. Resulting files will be large, but without quality loss due to compression. </item><item><emphasis strong='true'>PGF</emphasis>: This is a technically superior file format offering good compression rates with either lossy or lossless compression. But it is not yet widely used and supported, so your friends may not directly be able to open these files, and you may not be able to directly publish them on the web. </item>
eo: <item><emphasis strong='true'>JPEG</emphasis>: Ĝi estas la plej ofte uzata dosierformato, sed ĝi uzas perdan kunpremadon, kio signifas, ke kun ĉiu konserva operacio iuj bildaj informoj estos nemaligeble perditaj. JPEG ofertas bonan kunpremadon, rezultigante pli malgrandajn dosierojn. </item><item><emphasis strong='true'>PNG</emphasis>: vaste uzata formato utiliganta senperdan kunpremadon. La dosieroj tamen estos pli grandaj ĉar PNG ne atingas tre bonajn kunpremajn indicojn.</item><item><emphasis strong='true'>TIFF</emphasis>: Ofte uzata formato, kutime nekunpremita aŭ kun modesta senperdo. kunpremado. Rezultaj dosieroj estos grandaj, sed sen kvalita perdo pro kunpremado. </item><item><emphasis strong='true'>PGF</emphasis>: Ĉi tio estas teknike supera dosierformato ofertanta bonajn kunpremadon kun aŭ perda aŭ senperda kunpremo. Sed ĝi ankoraŭ ne estas vaste uzata kaj subtenata, do viaj amikoj eble ne rekte povas malfermi ĉi tiujn dosierojn, kaj vi eble ne povos rekte publikigi ilin en la reto. </item>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <item><emphasis strong='true'>JPEG-2000</emphasis>: It's similar to PGF. Loading or saving is slower, the compression rate is better, and the format more widely supported, though still not comparable to the tradition formats JPEG, PNG or TIFF. </item>
eo: <item><emphasis strong='true'>JPEG-2000</emphasis>: Ĝi similas al PGF. Ŝargado aŭ konservado estas pli malrapida, la kunprema indico estas pli bona, kaj la formato pli vaste subtenata, kvankam ankoraŭ ne komparebla al la tradiciaj formatoj JPEG, PNG aŭ TIFF. </item>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <item><emphasis strong='true'>HEIF</emphasis>: High Efficiency Image File Format is a container format for storing individual images. A HEIF image using HEVC codec (H.265) requires less storage space than the equivalent quality JPEG. </item>
eo: <item><emphasis strong='true'>HEIF</emphasis>: Alta Efikeca Bilda Dosierformato estas ujoformato por konservi individuajn bildojn. HEIF-bildo uzanta HEVC-kodekon (H.265) postulas malpli konservan spacon ol la ekvivalenta kvalita JPEG. </item>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <item><emphasis strong='true'>JPEG-XL</emphasis>: It's a royalty-free raster-graphics file format that supports lossless compression. It is designed to outperform existing raster formats and thus to become their universal replacement. </item>
eo: <item><emphasis strong='true'>JPEG-XL</emphasis>: Ĝi estas senpaga raster-grafika dosierformato kiu subtenas senperdan kunpremadon. Ĝi estas dizajnita por superi ekzistantajn rastrumformatojn kaj tiel iĝi ilia universala anstataŭaĵo. </item>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <item><emphasis strong='true'>WEBP</emphasis>: It's an image file format that Google has developed as a replacement for JPEG, PNG, and GIF file formats. Files are smaller for the same quality, or of higher quality for the same size. It supports both lossy and lossless compression</item>
eo: <item><emphasis strong='true'>WEBP</emphasis>: Ĝi estas bilddosierformato kiun Guglo evoluigis kiel anstataŭaĵo por JPEG, PNG, kaj GIF dosierformatoj. Dosieroj estas pli malgrandaj por la sama kvalito, aŭ de pli alta kvalito por la sama grandeco. Ĝi subtenas ambaŭ perdan kaj senperdan kunpremadon</item>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <item><emphasis strong='true'>AVIF</emphasis>: AV1 Image File Format is a specification for storing images in the ISOBMFF container (as HEIF) compressed with AOMedia Video 1 (AV1) codec, an open and royalty-free encoding format. </item>
eo: <item><emphasis strong='true'>AVIF</emphasis>: AV1 Image File Format estas specifo por konservi bildojn en la ISOBMFF-ujo (kiel HEIF) kunpremita per AOMedia Video 1 (AV1) kodeko, malfermita kaj reĝeca kodeko. libera koda formato. </item>

[ctx: @title:window]
en: Save Advanced Metadata Profile
eo: Konservi Altnivelan Metadatum-Profilon

[ctx: @title:window]
en: Load Advanced Metadata Profile
eo: Ŝargi Altnivelan Metadatum-Profilon

[ctx: @title:window, reset to default warning dialog]
en: Warning
eo: Averto

[ctx: @info]
en: This option will reset configuration to default
    All your changes will be lost.
     Do you want to continue?
eo: Ĉi tiu opcio restarigos la agordon al defaŭlta
    Ĉiuj viaj ŝanĝoj estos perditaj.
     Ĉu vi volas daŭrigi?

en: Advanced configuration menu allow you to manage metadata namespaces used by digiKam to store and retrieve tags, rating and comments.<br/><b>Note: </b>Order is important when reading metadata
eo: Altnivela agorda menuo ebligas al vi administri metadatumajn nomspacojn uzatajn de digiKam por konservi kaj preni etikedojn, taksadon kaj komentojn.<br/><b>Noto: </b>Ordo estas grava dum legado de metadatumoj.

en: Read Options
eo: Legi Opciojn

en: Write Options
eo: Skribi Opciojn

en: Unify read and write
eo: Unuigi legon kaj skribon

en: Read all metadata for tags
eo: Legi ĉiujn metadatumojn por etikedoj

en: Add
eo: Aldoni

en: Move Up
eo: Supreniĝi

en: Move Down
eo: Movi Malsupren

en: Revert Changes
eo: Reverti Ŝanĝojn

en: Save Profile
eo: Konservi Profilon

en: Load Profile
eo: Ŝargi Profilon

en: Reset to Default
eo: Restarigi al Defaŭlta

[ctx: @title:window]
en: New XMP Namespace
eo: Nova XMP Nomspaco

[ctx: @title:window]
en: Edit XMP Namespace
eo: Redakti XMP-Nomspacon

en: Add metadata namespace
eo: Aldoni metadatuman nomspacon

en: Metadata Subspace
eo: Metadatena Subspaco

[ctx: @label: namespace name]
en: Name:
eo: Nomo:

en: <p>To create new namespaces, you need to specify parameters:</p><p><ul><li>Namespace name with dots.<br/>Ex.: <i>"Xmp.digiKam.TagsList"</i></li><li>Separator parameter, used by tag paths <br/>Ex.: "City/Paris" or "City|Paris"</li><li>Specify if only keyword or the whole path must be written.</li></ul></p>
eo: <p>Por krei novajn nomspacojn, vi devas specifi parametrojn:</p><p><ul><li>Nomspacnomon kun punktoj.<br/>Ekz.: <i>"Xmp.digiKam.TagsList"</i></li><li>Apartiga parametro, uzata de etikedvojoj <br/>Ekz.: "Urbo/Parizo" aŭ "Urbo|Parizo"</li><li>Specigu ĉu oni devas skribi nur ŝlosilvorton aŭ la tutan vojon.</li></ul></p>

en: <p>To create new rating namespaces, you need to specify parameters:</p><p><ul><li>Namespace name with dots.<br/>Ex.: <i>"Xmp.xmp.Rating"</i></li><li>Rating mappings, if namespace need other values than 0-5 <br/>Ex.: Microsoft uses 0 1 25 50 75 99</li><li>Select the correct namespace option from list.</li></ul></p>
eo: <p>Por krei novajn taksajn nomspacojn, vi devas specifi parametrojn:</p><p><ul><li>Nomspacan nomon kun punktoj.<br/>Ekz.: <i>"Xmp.xmp.Rating "</i></li><li>Tagmapoj, se nomspaco bezonas aliajn valorojn ol 0-5 <br/>Ekz.: Microsoft uzas 0 1 25 50 75 99</li><li>Elektu la ĝustan opcio de nomspaco el listo.</li></ul></p>

en: <p>To create new comment namespaces, you need to specify parameters:</p><p><ul><li>Namespace name with dots.<br/>Ex.: <i>"Xmp.xmp.Comment"</i></li><li>Select the correct namespace option from list.</li></ul></p>
eo: <p>Por krei novajn komentajn nomspacojn, vi devas specifi parametrojn:</p><p><ul><li>Nomspacnomon kun punktoj.<br/>Ekz.: <i>"Xmp.xmp.Comment "</i></li><li>Elektu la ĝustan nomspacan opcion el listo.</li></ul></p>

en: Special Options
eo: Specialaj Opcioj

en: Alternative name
eo: Alternativa nomo

en: Alternative special options
eo: Alternativaj specialaj opcioj

en: Separator:
eo: Apartigilo:

en: Set Tags Path:
eo: Metu Vojon por Etikedoj:

en: Rating Mapping:
eo: Mapado de taksado:

en: This is a default namespace. Default namespaces can only be disabled
eo: Ĉi tio estas defaŭlta nomspaco. Defaŭltaj nomspacoj nur povas esti malŝaltitaj

en: The namespace name is required
eo: La nomspaca nomo estas postulata

en: EXIF namespace name must start with "Exif".
eo: EXIF nomspaco nomo devas komenci per "Exif".

en: EXIF alternative namespace name must start with "Exif".
eo: EXIF-alternativa nomspaco nomo devas komenciĝi per "Exif".

en: IPTC namespace name must start with "Iptc".
eo: IPTC-nomspaco nomo devas komenciĝi per "Iptc".

en: IPTC alternative namespace name must start with "Iptc".
eo: IPTC-alternativa nomspaco nomo devas komenciĝi per "Iptc".

en: XMP namespace name must start with "Xmp".
eo: XMP nomspaco nomo devas komenci per "Xmp".

en: XMP alternative namespace name must start with "Xmp".
eo: XMP alternativa nomspaco nomo devas komenci per "Xmp".

en: Tag Path separator is required
eo: Etikedvoja apartigilo estas bezonata

en: Only one character is now supported as tag path separator
eo: Nur unu signo nun estas subtenata kiel etikedvojapartigilo

[ctx: @title:tab advanced metadata config view]
en: Advanced
eo: Plie

[ctx: @info]
en: You should only activate this option if you are exchanging image metadata with programs that use the sidecar format BASENAME.xmp. If you have images with the same base name (e.g. Image.CR2 and Image.JPG) then the sidecar can no longer be uniquely assigned and will be used for both images, which can lead to metadata problems.
eo: Vi devas aktivigi ĉi tiun opcion nur se vi interŝanĝas bildajn metadatumojn kun programoj, kiuj uzas la sidecar-formaton BASENAME.xmp. Se vi havas bildojn kun la sama baznomo (ekz. Image.CR2 kaj Image.JPG) tiam la kromĉaro ne plu povas esti unike asignita kaj estos uzata por ambaŭ bildoj, kio povas konduki al metadatenoj problemoj.

[ctx: @info]
en: Switching off exif auto rotation will most probably show your images in a wrong orientation, so only change this option if you explicitly require this.
eo: Malŝalti exif aŭtomata rotacio plej verŝajne montros viajn bildojn en malĝusta orientiĝo, do nur ŝanĝu ĉi tiun opcion se vi eksplicite postulas tion.

[ctx: @info]
en: Do you really want to enable metadata writing to RAW files? digiKam delegates this task to the ExifTool backend.
    With different RAW formats, problems are known which can lead to the corrupt of RAW files.
    If you decide to do so, make a backup of your RAW files. We strongly recommend not to enable this option.
eo: Ĉu vi vere volas ebligi metadatumojn skribon al RAW-dosieroj? digiKam delegas ĉi tiun taskon al la backend de ExifTool.
    Kun malsamaj RAW-formatoj, problemoj estas konataj, kiuj povas kaŭzi difekton de RAW-dosieroj.
    Se vi decidas fari tion, faru sekurkopion de viaj RAW-dosieroj. Ni forte rekomendas ne ebligi ĉi tiun opcion.

[ctx: @action:button]
en: Yes I Understand
eo: Jes mi komprenas

[ctx: @info]
en: You would rather disable writing metadata to RAW files?
eo: Ĉu vi preferus malebligi skribon de metadatumoj al RAW-dosieroj?

[ctx: @option]
en: Baloo Desktop Search
eo: Baloo Labortablo Serĉo

[ctx: @option]
en: Store metadata from digiKam in Baloo
eo: Konservi metadatenojn de digiKam en Baloo

[ctx: @info]
en: Turn on this option to push rating, comments and tags from digiKam into the Baloo storage
eo: Enŝaltu ĉi tiun opcion por puŝi taksadon, komentojn kaj etikedojn de digiKam en la Baloo-konservejon

[ctx: @option]
en: Read metadata from Baloo
eo: Legi metadatenojn de Baloo

[ctx: @info]
en: Turn on this option if you want to apply changes to rating, comments and tags made in Baloo to digiKam's metadata storage. Please note that image metadata will not be edited automatically.
eo: Enŝaltu ĉi tiun opcion se vi volas apliki ŝanĝojn al taksado, komentoj kaj etikedoj faritaj en Baloo al la metadatuma konservado de digiKam. Bonvolu rimarki, ke bildaj metadatenoj ne estos redaktataj aŭtomate.

[ctx: @info]
en: provides the basis to handle all kinds of metadata on the KDE desktop in a generic fashion. It allows you to tag, rate and comment your files in KDE applications like Dolphin. Please set here if you want to synchronize the metadata stored by digiKam desktop-wide with the Baloo Desktop Search.
eo: provizas la bazon por pritrakti ĉiajn metadatenojn sur la KDE-labortablo en ĝenerala maniero. Ĝi permesas vin etikedi, taksi kaj komenti viajn dosierojn en KDE-aplikoj kiel Dolphin. Bonvolu agordi ĉi tie se vi volas sinkronigi la metadatenojn konservitajn de digiKam tutlabore kun la Baloo Desktop Search.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>In addition to the pixel content, image files usually contain a variety of metadata. A lot of the parameters you can use in digiKam to manage files, such as rating or comment, can be written to the files' metadata.</para> <para>Storing in metadata allows one to preserve this information when moving or sending the files to different systems.</para>
eo: <para>Krom la piksela enhavo, bilddosieroj kutime enhavas diversajn metadatenojn. Multaj el la parametroj, kiujn vi povas uzi en digiKam por administri dosierojn, kiel taksadon aŭ komenton, povas esti skribitaj al la metadatumoj de la dosieroj.</para> <para>Konservado en metadatumoj permesas konservi ĉi tiun informon kiam oni movas aŭ sendas la dosierojn. dosierojn al malsamaj sistemoj.</para>

[ctx: @label]
en: Write This Information to the Metadata
eo: Skribi Ĉi Informon al la Metadatumoj

[ctx: @option:check]
en: Image tags
eo: Bildaj etikedoj

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn on this option to store the item tags in the XMP and IPTC tags.
eo: Enŝaltu ĉi tiun opcion por konservi la etikedojn en la etikedoj XMP kaj IPTC.

[ctx: @option:check]
en: Captions and title
eo: Subtitoloj kaj titolo

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn on this option to store item caption and title in the JFIF Comment section, the Exif tag, the XMP tag, and the IPTC tag.
eo: Enŝaltu ĉi tiun opcion por konservi skribotablon kaj titolon en la sekcio de JFIF-Komento, la Exif-etikedo, la XMP-etikedo kaj la IPTC-etikedo.

[ctx: @option:check]
en: Rating
eo: Taksado

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn on this option to store the item rating in the Exif tag and the XMP tags.
eo: Enŝaltu ĉi tiun opcion por konservi la etikedon en la Exif-etikedo kaj la XMP-etikedoj.

[ctx: @option:check]
en: Pick label
eo: Elekti etikedon

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn on this option to store the item pick label in the XMP tags.
eo: Enŝaltu ĉi tiun opcion por konservi la etikedon de elekta objekto en la XMP-etikedoj.

[ctx: @option:check]
en: Color label
eo: Kolora etikedo

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn on this option to store the item color label in the XMP tags.
eo: Enŝaltu ĉi tiun opcion por konservi la koloretikedon de la objekto en la XMP-etikedoj.

[ctx: @option:check]
en: Timestamps
eo: Tempomarkoj

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn on this option to store the item date and time in the EXIF, XMP, and IPTC tags.
eo: Enŝaltu ĉi tiun opcion por konservi la eron-daton kaj horon en la etikedoj EXIF, XMP kaj IPTC.

[ctx: @option:check]
en: Metadata templates (Copyright etc.)
eo: Metadatumaj ŝablonoj (Kopirajto ktp.)

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn on this option to store the metadata template in the XMP and the IPTC tags. You can set template values to Template setup page.
eo: Enŝaltu ĉi tiun opcion por konservi la metadatuman ŝablonon en la XMP kaj la IPTC-etikedoj. Vi povas agordi ŝablonajn valorojn al Ŝablona agorda paĝo.

[ctx: @option:check]
en: Face Tags (including face areas)
eo: Vizaĝaj Etikedoj (inkluzive de vizaĝaj areoj)

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn on this option to store face tags with face rectangles in the XMP tags.
eo: Enŝaltu ĉi tiun opcion por konservi vizaĝajn etikedojn kun vizaĝaj rektanguloj en la XMP-etikedoj.

[ctx: @option:check]
en: Geolocation information (GPS)
eo: Informoj pri geolokigo (GPS)

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn on this option to store Geolocation information in the Exif tag and the XMP tags.
eo: Ŝaltu tiun opcion por konservi Geolokan informon en la Exif-etikedo kaj en la XMP-etikedoj.

[ctx: @label]
en: Reading and Writing Metadata
eo: Legado kaj Skribo de Metadatumoj

[ctx: @option:check]
en: Delegate to ExifTool backend all operations to write metadata to files
eo: Delegi al ExifTool-backend ĉiujn operaciojn por skribi metadatenojn al dosieroj

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn on this option to write metadata to files with ExifTool backend instead Exiv2. This will slowdown a little bit the synchronization of files metadata with database.
eo: Enŝaltu ĉi tiun opcion por skribi metadatumojn al dosieroj kun ExifTool backend anstataŭ Exiv2. Ĉi tio malrapidigos iomete la sinkronigon de dosieroj metadatenoj kun datumbazo.

[ctx: @option:check]
en: Write metadata to DNG files
eo: Skribi metadatenojn al DNG-dosieroj

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn on this option to write metadata into DNG files.
eo: Enŝaltu ĉi tiun opcion por skribi metadatumojn en DNG-dosierojn.

[ctx: @option:check]
en: If possible write metadata to RAW files
eo: Se eble skribi metadatenojn al RAW-dosieroj

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn on this option to write metadata into RAW files. This feature is delegate to ExifTool backend and is disabled by default.
eo: Enŝaltu ĉi tiun opcion por skribi metadatumojn en RAW-dosierojn. Ĉi tiu funkcio estas delegita al ExifTool backend kaj estas malŝaltita defaŭlte.

[ctx: @option:check]
en: Use lazy synchronization
eo: Uzi maldiligentan sinkronigon

[ctx: @info:whatsthis]
en: Instead of synchronizing metadata, just schedule it for synchronization.Synchronization can be done later by triggering the apply pending, or at digikam exit
eo: Anstataŭ sinkronigi metadatenojn, simple planu ĝin por sinkronigo. Sinkronigo povas esti farita poste per ekfunkciigo de la aplikaĵo pritraktata, aŭ ĉe digikam-eliro.

[ctx: @option:check]
en: &Update file modification timestamp when files are modified
eo: &Ĝisdatigi la tempostampilon de dosierŝanĝo kiam dosieroj estas modifitaj

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn off this option to not update file timestamps when files are changed as when you update metadata or image data. Note: disabling this option can introduce some dysfunctions with applications which use file timestamps properties to detect file modifications automatically.
eo: Malŝaltu ĉi tiun opcion por ne ĝisdatigi dosierojn tempomarkojn kiam dosieroj estas ŝanĝitaj kiel kiam vi ĝisdatigas metadatumojn aŭ bildajn datumojn. Noto: malŝalti ĉi tiun opcion povas enkonduki iujn misfunkciojn kun aplikaĵoj, kiuj uzas dosierajn tempomarkojn por aŭtomate detekti dosierŝanĝojn.

[ctx: @option:check]
en: &Rescan file when files are modified
eo: &Reskani dosieron kiam dosieroj estas modifitaj

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turning this option on, will force digiKam to rescan files that has been modified outside digiKam. If a file has changed it is file size or if the last modified timestamp has changed, a rescan of that file will be performed when digiKam starts.
eo: Ŝalti ĉi tiun opcion, devigos digiKam resanigi dosierojn kiuj estis modifitaj ekster digiKam. Se dosiero ŝanĝiĝis, ĝi estas dosiergrandeco aŭ se la lasta modifita tempomarko ŝanĝiĝis, reskanado de tiu dosiero estos farita kiam digiKam komenciĝas.

[ctx: @label]
en: Note: see %1 of ExifTool backend.
eo: Noto: vidu %1 de ExifTool backend.

[ctx: @label]
en: write limitations
eo: skribi limojn

[ctx: @label]
en: Note: these options depends of %1 availability. Check in the ExifTool tab for details.
eo: Noto: ĉi tiuj opcioj dependas de %1 havebleco. Kontrolu la langeton ExifTool por detaloj.

[ctx: @label]
en: Select Metadata Fields to be Displayed when using Custom Filters
eo: Elektu Metadatumajn Kampojn por montriĝi kiam vi uzas Proprajn Filtrilojn

[ctx: @title:tab]
en: Views
eo: Perspektivoj

[ctx: @label]
en: When rotating a file
eo: Kiam oni turnas dosieron

[ctx: @option:radio]
en: Rotate by only setting a flag
eo: Rotacii nur metante flagon

[ctx: @option:radio]
en: Rotate by changing the content if possible
eo: Rotacii ŝanĝante la enhavon se eble

[ctx: @option:check]
en: Even allow lossy rotation if necessary
eo: Eĉ permesi perdan rotacion se necese

[ctx: @option:check]
en: Write flag to metadata if possible
eo: Skribi flagon al metadatumoj se eble

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate files only by changing a flag, not touching the pixel data
eo: Rotacii dosierojn nur ŝanĝante flagon, ne tuŝante la pikselojn

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>A file can be rotated in two ways:<nl/> You can change the contents, rearranging the individual pixels of the image data.<nl/> Or you can set a flag that the file is to be rotated before it is shown.</para> <para>Select this option if you always want to set only a flag. This is less obtrusive, but requires support if the file is accessed with another software. Ensure to allow setting the flag in the metadata if you want to share your files outside digiKam.</para>
eo: <para>Dosiero povas esti rotaciita en du manieroj:<nl/> Vi povas ŝanĝi la enhavon, rearanĝante la individuajn pikselojn de la bildaj datumoj.<nl/> Aŭ vi povas agordi flagon, ke la dosiero devas esti turnita antaŭ ĝi. montriĝas.</para> <para>Elektu ĉi tiun opcion se vi ĉiam volas agordi nur flagon. Ĉi tio estas malpli trudema, sed postulas subtenon se la dosiero estas alirita per alia programaro. Certigu permesi agordi la flagon en la metadatumoj se vi volas kunhavigi viajn dosierojn ekster digiKam.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: If possible rotate files by changing the pixel data
eo: Se eble turnu dosierojn ŝanĝante la pikselajn datumojn

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>A file can be rotated in two ways:<nl/> You can change the contents, rearranging the individual pixels of the image data.<nl/> Or you can set a flag that the file is to be rotated before it is shown.</para> <para>Select this option if you want the file to be rotated by changing the content. This is a lossless operation for JPEG files. For other formats it is a lossy operation, which you need to enable explicitly. It is not support for RAW and other read-only formats, which will be rotated by flag only.</para>
eo: <para>Dosiero povas esti rotaciita en du manieroj:<nl/> Vi povas ŝanĝi la enhavon, rearanĝante la individuajn pikselojn de la bildaj datumoj.<nl/> Aŭ vi povas agordi flagon, ke la dosiero devas esti turnita antaŭ ĝi. montriĝas.</para> <para>Elektu ĉi tiun opcion se vi volas, ke la dosiero estu turnita ŝanĝante la enhavon. Ĉi tio estas senperda operacio por JPEG-dosieroj. Por aliaj formatoj ĝi estas perda operacio, kiun vi devas eksplicite ebligi. Ĝi ne estas subtena por RAW kaj aliaj nurlegeblaj formatoj, kiuj estos rotaciitaj nur per flago.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate files by changing the pixel data even if the operation will incur quality loss
eo: Rotaciu dosierojn ŝanĝante la pikselojn eĉ se la operacio provos perdon de kvalito

[ctx: @info:whatsthis]
en: For some file formats which apply lossy compression, data will be lost each time the content is rotated. Check this option to allow lossy rotation. If not enabled, these files will be rotated by flag.
eo: Por iuj dosierformatoj, kiuj aplikas perdan kunpremadon, datumoj perdiĝos ĉiufoje kiam la enhavo estas turnita. Kontrolu ĉi tiun opcion por permesi perdan rotacion. Se ne estas ebligita, ĉi tiuj dosieroj estos turnitaj per flago.

[ctx: @info:tooltip]
en: When rotating a file by setting a flag, also change this flag in the file's metadata
eo: Kiam oni turnas dosieron per agordo de flago, ankaŭ ŝanĝu ĉi tiun flagon en la metadatumoj de la dosiero

[ctx: @info:whatsthis]
en: File metadata typically contains a flag describing that a file shall be shown rotated. Enable this option to allow editing this field.
eo: Dosierometadatenoj tipe enhavas flagon priskribante ke dosiero estos montrita turnita. Ebligu ĉi tiun opcion por permesi redaktadon de ĉi tiu kampo.

[ctx: @option]
en: Show images/thumbnails &rotated according to orientation tag.
eo: Montru bildojn/bildetojn &rotaciitajn laŭ orienta etikedo.

[ctx: @option]
en: Set orientation tag to normal after rotate/flip.
eo: Agordu orientigan etikedon al normala post turnado/flipiĝo.

[ctx: @info]
en: Note: These settings affect the album view and not the image editor. The image editor always changes the image data during the rotation.
eo: Noto: Ĉi tiuj agordoj influas la albuman vidon kaj ne la bildredaktilon. La bildredaktilo ĉiam ŝanĝas la bildajn datumojn dum la rotacio.

[ctx: @title:tab]
en: Rotation
eo: Rotacio

[ctx: @label]
en: Reading and Writing to Sidecars
eo: Legado kaj Skribo al Sidecars

[ctx: @option:check]
en: Read from sidecar files
eo: Legi el kromdosieroj

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn on this option to read metadata from XMP sidecar files when reading metadata.
eo: Enŝaltu ĉi tiun opcion por legi metadatumojn de XMP-flankaj dosieroj dum legado de metadatumoj.

[ctx: @option:check]
en: Write to sidecar files
eo: Skribi al kromdosieroj

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn on this option to save, as specified, metadata to XMP sidecar files.
eo: Enŝaltu ĉi tiun opcion por konservi, kiel specifite, metadatumojn al XMP-kromdosieroj.

[ctx: @item]
en: Write to XMP sidecar for read-only item only
eo: Skribi al XMP kromĉaro nur por nurlegebla objekto

[ctx: @item]
en: Write to XMP sidecar only
eo: Skribi nur al XMP kromĉaro

[ctx: @item]
en: Write to item and XMP Sidecar
eo: Skribi al objekto kaj XMP Sidecar

[ctx: @info:tooltip]
en: Specify the exact mode of XMP sidecar writing
eo: Difini la ĝustan reĝimon de XMP-flanka skribo

[ctx: @option:check]
en: Sidecar file names are compatible with commercial programs
eo: Sidecar-dosiernomoj estas kongruaj kun komercaj programoj

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn on this option to create the XMP sidecar files with a compatible file name (BASENAME.xmp) used by many commercial programs. For Darktable do not enable this option.
eo: Enŝaltu ĉi tiun opcion por krei la XMP-flankajn dosierojn kun kongrua dosiernomo (BASENAME.xmp) uzata de multaj komercaj programoj. Por Darktable ne ebligu ĉi tiun opcion.

[ctx: @info]
en: Add file types to be recognised as sidecars.
    digiKam (optionally) writes metadata to *.xmp sidecar files. Other programs might use different types, which can be specified below. digiKam will neither display these nor read from or write to them. But whenever a matching album item (e.g. "image.dng" for "image.dng.pp3") is renamed, moved, copied or deleted, the same operation will be done on these sidecar files.
    Multiple extensions must be separated by a semicolon or a space.
eo: Aldonu dosiertipojn por esti rekonitaj kiel kromĉaroj.
    digiKam (laŭvole) skribas metadatumojn al *.xmp kromĉar-dosieroj. Aliaj programoj povus uzi malsamajn tipojn, kiuj povas esti specifitaj sube. digiKam nek montros ĉi tiujn nek legos aŭ skribos al ili. Sed kiam ajn kongrua albumo ero (ekz. "image.dng" por "image.dng.pp3") estas renomita, movita, kopiita aŭ forigita, la sama operacio estos farita de ĉi tiuj kromdosieroj.
    Multoblaj finaĵoj devas esti apartigitaj per punktokomo aŭ spaco.

[ctx: @info]
en: Here you can add extra extensions
    of sidecars files to be processed alongside
    regular items. These files will not be visible,
    but regarded as an extension of the main file.
    Just write "xyz abc" to support files with
    the *.xyz and *.abc extensions. The internally
    used sidecars type *.xmp is always included.
eo: Ĉi tie vi povas aldoni kromajn etendaĵojn
    de kromdosieroj por esti prilaboritaj kune kun
    regulaj eroj. Ĉi tiuj dosieroj ne estos videblaj,
    sed rigardataj kiel etendo de la ĉefa dosiero.
    Nur skribu "xyz abc" por subteni dosierojn kun
    la etendaĵoj *.xyz kaj *.abc. La interne
    uzataj kromĉaroj tipo *.xmp ĉiam estas inkluzivita.

[ctx: @info]
en: Enter additional sidecars file extensions.
eo: Enigu pliajn kromĉarojn-dosierajn etendojn.

[ctx: @info]
en: Additional &sidecar file extensions
eo: Pliaj &akompanaj dosieraj etendoj

[ctx: @title:tab]
en: Sidecars
eo: Kromĉaroj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, groupBox_proxy)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Proxy settings for your local intranet. Please leave empty if there is no proxy.</p></body></html>
eo: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Prokurilaj agordoj por via loka intrareto. Bonvolu lasi malplena se ne ekzistas prokurilo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_proxy)
en: &Network Proxy Server Settings
eo: Agordo&j de Retprokurila Servilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_proxyUrl)
en: &Proxy:
eo: &Prokurilo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_proxyPort)
en: P&ort:
eo: P&ordo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_proxyType)
en: Proxy type:
eo: Prokurila tipo:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_proxyAuth) i18n: ectx: property (text), widget (QGroupBox, kcfg_proxyAuth)
en: Requires authentication
eo: Postulas aŭtentikigon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_username)
en: U&sername:
eo: U&zantnomo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_password)
en: &Password:
eo: &Pasvorto:

en: Get album date source:
eo: Akiri la datfonton de la albumo:

[ctx: method to get the album date]
en: From The Newest Item Date
eo: De La Plej Nova Item Dato

[ctx: method to get the album date]
en: From The Oldest Item Date
eo: El La Plej Malnova Item Dato

[ctx: method to get the album date]
en: From The Average Date
eo: De La Meza Dato

[ctx: method to get the album date]
en: From The Folder Date
eo: El La Dosieruja Dato

[ctx: method to get the album date]
en: No Change Of Date
eo: Neniu Ŝanĝo De Dato

en: The album date is adjusted depending on the option set when new items are found during scanning.
eo: La albuma dato estas ĝustigita depende de la opcio aro kiam novaj eroj estas trovitaj dum skanado.

en: String comparison type:
eo: Ĉenkompara tipo:

[ctx: method to compare strings]
en: Natural
eo: Natura

[ctx: method to compare strings]
en: Normal
eo: Normala

en: <qt>Sets the way in which strings are compared inside digiKam. This eg. influences the sorting of the tree views.<br/><b>Natural</b> tries to compare strings in a way that regards some normal conventions and will eg. result in sorting numbers naturally even if they have a different number of digits.<br/><b>Normal</b> uses a more technical approach. Use this style if you eg. want to entitle albums with ISO dates (201006 or 20090523) and the albums should be sorted according to these dates.</qt>
eo: <qt>Metas la manieron kiel kordoj estas komparitaj ene de digiKam. Ĉi tio ekz. influas la ordigon de la arbaj vidoj.<br/><b>Natura</b> provas kompari ĉenojn en maniero kiu konsideru iujn normalajn konvenciojn kaj ekz. rezultigas ordigi nombrojn nature eĉ se ili havas malsaman nombron da ciferoj.<br/><b>Normala</b> uzas pli teknikan aliron. Uzu ĉi tiun stilon se vi ekz. volas rajtigi albumojn kun ISO-datoj (201006 aŭ 20090523) kaj la albumoj estu ordigitaj laŭ ĉi tiuj datoj.</qt>

en: Confirm when moving items to the &trash
eo: Konfirmi kiam oni movas erojn al la &rubujo

en: Confirm when permanently deleting items
eo: Konfirmi kiam porĉiame foriganta erojn

en: Do not confirm when applying changes in the &right sidebar
eo: Ne konfirmi kiam vi aplikas ŝanĝojn en la dekst&ra flankbreto

en: &Scan for new items at startup (makes startup slower)
eo: &Skani novajn erojn ĉe ekfunkciigo (malrapidigas ekfunkciigon)

en: Set this option to force digiKam to scan all collections for new items to
    register new elements in database. The scan is performed in the background through
    the progress manager available in the statusbar
     when digiKam main interface
    is loaded. If your computer is fast enough, this will have no effect on usability
    of digiKam while scanning. If your collections are huge or if you use a remote database,
    this can introduce low latency, and it is recommended to disable this option and to plan
    a manual scan through the maintenance tool at the right moment.
eo: Agordu ĉi tiun opcion por devigi digiKam skani ĉiujn kolektojn por novaj eroj por
    registri novajn elementojn en datumbazo. La skanado estas farita en la fono per
    la progresadministrilo disponebla en la statusbreto
    kiam digiKam-ĉefinterfaco
    estas ŝargita. Se via komputilo estas sufiĉe rapida, tio ne efikos al uzebleco
    o de digiKam dum skanado. Se viaj kolektoj estas grandegaj aŭ se vi uzas foran datumbazon,
    ĉi tio povas enkonduki malaltan latentecon, kaj rekomendas malŝalti ĉi tiun opcion kaj plani
    manan skanadon per la prizorga ilo en la ĝusta momento.

en: Fast scan (detects new, deleted and renamed items)
eo: Rapida skanado (detektas novajn, forigitajn kaj renomitajn erojn)

en: Set this option to significantly speed up the scan. New items, deleted and also
    renamed items are found. In order to find items that have been changed, this
    option must be deactivated.
eo: Agordu ĉi tiun opcion por signife akceli la skanadon. Novaj eroj, forigitaj kaj ankaŭ
    nomitaj eroj estas trovitaj. Por trovi erojn kiuj estis ŝanĝitaj, ĉi tiu
    opcio devas esti malaktivigita.

en: Detect faces in newly added images
eo: Detekti vizaĝojn en lastatempe aldonitaj bildoj

en: Remove obsolete core database objects (makes startup slower)
eo: Forigi malnoviĝintajn kernajn datumbazobjektojn (malrapidigas lanĉon)

en: Set this option to force digiKam to clean up the core database from obsolete item entries.
    Entries are only deleted if the connected image/video/audio file was already removed, i.e.
    the database object wastes space.
    This option does not clean up other databases as the thumbnails or recognition db.
    For clean up routines for other databases, please use the maintenance.
eo: Agordu ĉi tiun opcion por devigi digiKam purigi la kernan datumbazon de malnoviĝintaj eroj enskriboj.
    Enskriboj estas nur forigitaj se la ligita bildo/video/aŭddosiero jam estis forigita, t.e.
    la datumbaza objekto malŝparas spacon.
    Ĉi tiu opcio ne purigas aliaj datumbazoj kiel la bildetoj aŭ rekono db.
    Por purigi rutinojn por aliaj datumbazoj, bonvolu uzi la prizorgado.

en: Expand current tree item with a single mouse click
eo: Pligrandigi la nunan arbelementon per unu musklako

en: Show only face tags for assigning names in people sidebar
eo: Montri nur vizaĝajn etikedojn por atribui nomojn en la flankbreto de homoj

en: Lower bound for minimum similarity:
eo: Malsupra limo por minimuma simileco:

en: Select here the lower bound of the minimum similarity threshold for fuzzy and duplicates searches. The default value is 40. Selecting a lower value than 40 can make the search <b>really</b> slow.
eo: Elektu ĉi tie la malsupran limon de la minimuma simileca sojlo por neklaraj kaj duplikataj serĉoj. La defaŭlta valoro estas 40. Elektante pli malaltan valoron ol 40 povas malrapidigi la serĉon <b>vere</b>.

en: Use native file dialogs from system
eo: Uzi denaskajn dosierdialogojn de sistemo

en: Draw frames around grouped items
eo: Desegni kadrojn ĉirkaŭ grupigitaj eroj

en: Set this option to configure how sidebar tab titles are visible. Use "Only For Active Tab" option if you use a small screen resolution as with a laptop computer.
eo: Agordu ĉi tiun opcion por agordi, kiel la flankaj klapetaj titoloj estas videblaj. Uzu la opcion "Nur Por Aktiva Tab" se vi uzas malgrandan ekrandistingivon kiel kun tekkomputilo.

en: Perform the following operations on all group members:
eo: Fari la sekvajn operaciojn ĉe ĉiuj grupanoj:

en: When images are grouped the following operations<br/>are performed only on the displayed item (No)<br/>or on all the hidden items in the group as well (Yes).<br/>If Ask is selected, there will be a prompt every<br/>time this operation is executed.
eo: Kiam bildoj estas grupigitaj, la sekvaj operacioj<br/>estas faritaj nur sur la montrata elemento (Ne)<br/>aŭ ankaŭ ĉe ĉiuj kaŝitaj eroj en la grupo (Jes).<br/>Se Petu estas elektita, tie estos prompto ĉiu<br/>foje kiam ĉi tiu operacio estas efektivigita.

[ctx: @label: grouped image ops]
en: No
eo: Ne

[ctx: @label: grouped image ops]
en: Yes
eo: Jes

[ctx: @label: grouped image ops]
en: Ask
eo: Demandi

[ctx: @title:tab]
en: Grouping
eo: Grupiĝo

en: Use high DPI scaling from the screen factor
eo: Uzi altan DPI-skalon de la ekranfaktoro

en: Use pixmaps with high DPI resolution
eo: Uzi bildmapojn kun alta DPI-distingivo

en: Force use of software OpenGL rendering
eo: Devigi uzon de programara OpenGL-bildigo

en: Disable hardware acceleration OpenCL
eo: Malebligi aparatan akcelon OpenCL

en: Enable internal debug logging
eo: Ebligi internan sencimigan registradon

en: Download required binary data...
eo: Elŝutu bezonatajn binarajn datumojn...

en: <b>Note: All changes to these settings only take effect after the restart. Some settings are hardware dependent and may have no effect.</b>
eo: <b>Noto: Ĉiuj ŝanĝoj al ĉi tiuj agordoj efektiviĝas nur post la rekomenco. Iuj agordoj dependas de aparataro kaj eble ne efikas.</b>

[ctx: @title: settings section]
en: Database
eo: Datumbazo

[ctx: @title]
en: Database Settings
    Customize database settings
eo: Datumbazaj agordoj
    Agordi datumbazajn metojn

[ctx: @title: settings section]
en: Collections
eo: Kolektoj

[ctx: @title]
en: Collections Settings
    Set root albums locations
eo: Agordoj de kolektoj
    Agordi lokojn de radikaj albumoj

[ctx: @title: settings section]
en: Views
eo: Perspektivoj

[ctx: @title]
en: Application Views Settings
    Customize the look of the views
eo: Agordoj de Aplikaj Vidoj
    Agordi la aspekton de la vidoj

[ctx: @title: settings section]
en: Tool-Tip
eo: Ilo-Konsileto

[ctx: @title]
en: Items Tool-Tip Settings
    Customize information in item tool-tips
eo: Eroj Konsiletoj Agordoj
    Agordi informojn en eraj konsiletoj

[ctx: @title: settings section]
en: Metadata
eo: Metadatenoj

[ctx: @title]
en: Embedded Image Information Management
    Setup relations between images and metadata
eo: Enkorpigita Bilda Informa Administrado
    Agordi rilatojn inter bildoj kaj metadatenoj

[ctx: @title: settings section]
en: Templates
eo: Ŝablonoj:

[ctx: @title]
en: Metadata templates
    Manage your collection of metadata templates
eo: Metadatumaj ŝablonoj
    Administru vian kolekton de metadatumaj ŝablonoj

[ctx: @title: settings section]
en: Image Editor
eo: Bildredaktilo

[ctx: @title]
en: Image Editor Settings
    Customize the image editor settings
eo: Agordoj de la bildoredaktilo
    Agordi la metojn de la bildoredaktilo

[ctx: @title: settings section]
en: Color Management
eo: Koloradministrado

[ctx: @title]
en: Settings for Color Management
    Customize the color management settings
eo: Agordoj por Koloro-Administrado
    Agordi la kolor-administrajn metojn

[ctx: @title: settings section]
en: Light Table
eo: Luma Tablo

[ctx: @title]
en: Light Table Settings
    Customize tool used to compare items
eo: Agordoj de Lumaj Tabeloj
    Agordi ilon uzatan por kompari objektojn

[ctx: @title: settings section]
en: Image Quality Sorter
eo: Ordigilo de Kvalito de Bildo

[ctx: @title]
en: Image Quality Sorter Settings
    Customize default settings to perform image triaging by quality
eo: Agordoj de Ordigilo de Bilda Kvalito
    Agordi defaŭltajn metojn por fari bildotaksadon laŭ kvalito

[ctx: @title: settings section]
en: Cameras
eo: Fotiloj

[ctx: @title]
en: Camera Settings
    Manage your camera devices
eo: Agordoj de fotiloj
    Administru viajn fotilajn aparatojn

[ctx: @title: settings section]
en: Plugins
eo: Kromaĵoj

[ctx: @title]
en: Plug-in Settings
    Set which plugins will be accessible from application
eo: Agordoj de aldonaĵoj
    Agordu kiuj kromprogramoj estos alireblaj de la aplikaĵo

[ctx: @title: settings section]
en: Miscellaneous
eo: Diversaj

[ctx: @title]
en: Miscellaneous Settings
    Customize behavior of the other parts of digiKam
eo: Diversaj Agordoj
    Agordu konduton de la aliaj partoj de digiKam

[ctx: @info]
en: The process of updating the file hashes takes a few minutes.
    Please ensure that any important collections on removable media are connected.
    After the upgrade you cannot use your database with a digiKam version prior to 2.0.
    Do you want to begin the update?
eo: La procezo de ĝisdatigo de la dosieraj haketkodoj daŭras kelkajn minutojn.
    Bonvolu certigi, ke iuj gravaj kolektoj sur forpreneblaj medioj estas konektitaj.
    Post la ĝisdatigo vi ne povas uzi vian datumbazon kun digiKam-versio antaŭ 2.0.
    Ĉu vi volas komenci la ĝisdatigon. ?

[ctx: @title:group]
en: Updates
eo: Ĝisdatigoj

[ctx: @action:button]
en: Update File Hashes
eo: Ĝisdatigi Dosierajn Haketojn

[ctx: @info:tooltip]
en: File hashes are used to identify identical files and to display thumbnails. A new, improved algorithm to create the hash is now used. The old algorithm, though, still works quite well, so it is recommended to carry out this upgrade, but not required.
    After the upgrade you cannot use your database with a digiKam version prior to 2.0.
eo: Dosieroj estas uzataj por identigi identajn dosierojn kaj por montri bildetojn. Nova, plibonigita algoritmo por krei la haketkodon nun estas uzata. La malnova algoritmo tamen ankoraŭ sufiĉe bone funkcias, do rekomendas efektivigi ĉi tiun ĝisdatigon, sed ne bezonata.
    Post la ĝisdatigo vi ne povas uzi vian datumbazon kun digiKam-versio antaŭ 2.0.

[ctx: @info:tooltip]
en: Get information about <interface>Update File Hashes</interface>
eo: Akiri informojn pri <interface>Ĝisdatigi Dosierajn Haketojn</interface>

en: API Key:
eo: API-Ŝlosilo:

[ctx: @info]
en: To work friendly, Google Maps requires an API key that end users must buy online to gain credentials. Without this key, Google Maps is still usable but with an overlay frame annotated "For Development Only". For more information, see this <a href='https://mapsplatform.google.com/pricing/'>Google page</a> about usages, practices, and prices.
eo: Por labori afable, Google Maps postulas API-ŝlosilon, kiun finuzantoj devas aĉeti rete por akiri akreditaĵojn. Sen tiu ŝlosilo, Google Maps ankoraŭ estas uzebla sed kun supermetita kadro komentita "For Development Only". Por pli da informoj, vidu ĉi tiun <a href='https://mapsplatform.google.com/pricing/'>Google-paĝon</a> pri uzadoj, praktikoj kaj prezoj.

en: Enable Color Management
eo: Ebligi Koloradministradon

en: <ul><li>Checked: Color Management is enabled</li><li>Unchecked: Color Management is disabled</li></ul>
eo: <ul><li>Markigita: Kolora Administrado estas ebligita</li><li>Nemarkita: Kolora Administrado estas malŝaltita</li></ul>

en: Visit Little CMS project website
eo: Viziti retejon de Little CMS-projekto

en: Working Color Space
eo: Labora Kolora Spaco

en: <p>This is the color space all the images will be converted to when opened (if you choose to convert) and the profile that will be embedded when saving. Good and safe choices are <b>Adobe RGB (1998)</b> and <b>sRGB IEC61966-2.1</b></p>
eo: <p>Jen la kolorspaco al kiu ĉiuj bildoj estos konvertitaj kiam malfermiĝas (se vi elektas konverti) kaj la profilo, kiu estos enigita dum konservado. Bonaj kaj sekuraj elektoj estas <b>Adobe RGB (1998)</b> kaj <b>sRGB IEC61966-2.1</b></p>

en: <p>You can use this button to get more detailed information about the selected workspace profile.</p>
eo: <p>Vi povas uzi ĉi tiun butonon por akiri pli detalajn informojn pri la elektita laborspaca profilo.</p>

en: When the profile of an image does not match the working color space
eo: Kiam la profilo de bildo ne kongruas kun la laborkolorspaco

en: Ask when opening the image
eo: Demandi kiam vi malfermas la bildon

en: <p>If an image has an embedded color profile not matching the working space profile, digiKam will ask if you want to convert to the working space, keep the embedded profile or discard the embedded profile and assign a different one.</p>
eo: <p>Se bildo havas enigitan kolorprofilon ne kongruan kun la laborspaca profilo, digiKam demandos ĉu vi volas konvertiĝi al la laborspaco, konservi la enigitan profilon aŭ forĵeti la enigitan profilon kaj asigni alian.</p>

en: Convert the image to the working color space
eo: Konverti la bildon al la laborkolorspaco

en: <p>If an image has an embedded color profile not matching the working space profile, digiKam will convert the image's color information to the working color space. This changes the pixel data, but not the appearance of the image.</p>
eo: <p>Se bildo havas enigitan kolorprofilon ne kongruan kun la laborspaca profilo, digiKam konvertos la kolorinformojn de la bildo al la laborkolorspaco. Ĉi tio ŝanĝas la pikselojn, sed ne la aspekton de la bildo.</p>

en: When an image has no color profile information
eo: Kiam bildo ne havas kolorprofilajn informojn

en: <p>If an image has no embedded color profile, digiKam will ask which color space shall be used to interpret the image and to which color space it shall be transformed for editing.</p>
eo: <p>Se bildo ne havas enigitan kolorprofilon, digiKam demandos, kiun kolorspacon estos uzata por interpreti la bildon kaj al kiu kolorspaco ĝi estos transformita por redaktado.</p>

en: Assume it is using the sRGB color space (Internet standard)
eo: Supozu, ke ĝi uzas la sRGB-kolorspacon (Interreta normo)

note: i18n("<p></p>"));
en: and convert it to the working color space
eo: kaj konverti ĝin al la laborkolorspaco

en: Assume it is using the working color space
eo: Supozu, ke ĝi uzas la laborkolorspacon

note: i18n("<p></p>"));
en: Convert it from default input color space to working space
eo: Konverti ĝin de defaŭlta eniga kolorspaco al laborspaco

en: When loading a RAW file with uncalibrated colors
eo: Kiam vi ŝargas RAW-dosieron kun nekalibritaj koloroj

en: Ask for the input profile
eo: Demandi pri la enigprofilo

note: i18n("<p></p>"));
en: Automatic color correction
eo: Aŭtomata kolorkorekto

note: i18n("<p></p>"));
en: Convert it from the default input profile
eo: Konverti ĝin de la defaŭlta eniga profilo

en: Color Managed View
eo: Koloro Administrita Vido

en: Monitor profile:
eo: Monitora profilo:

en: <p>Select the color profile for your monitor here.</p>
eo: <p>Elekti ĉi tie la kolorprofilon por via ekrano.</p>

en: <p>You can use this button to get more detailed information about the selected monitor profile.</p>
eo: <p>Vi povas uzi ĉi tiun butonon por akiri pli detalajn informojn pri la elektita monitora profilo.</p>

en: Use color managed view in editor
eo: Uzi kolor-administritan vidon en redaktilo

en: <p>Turn on this option if you want to use your <b>Monitor Color Profile</b> to show your pictures in the Image Editor window with a color correction adapted to your monitor. You can at any time toggle this option from the Editor window. <i>Warning</i>: This can slow down rendering of the image, depending on the speed of your computer.</p>
eo: <p>Enŝaltu ĉi tiun opcion se vi volas uzi vian <b>Koloran Profilon de Monitoro</b> por montri viajn bildojn en la fenestro de Bildredaktilo kun kolorkorekto adaptita al via ekrano. Vi povas iam ajn ŝanĝi ĉi tiun opcion el la fenestro de Redaktoro. <i>Averto</i>: Ĉi tio povas malrapidigi bildigon de la bildo, depende de la rapideco de via komputilo.</p>

en: Use color managed view for previews and thumbnails
eo: Uzi koloran administritan vidon por antaŭrigardoj kaj bildetoj

en: Camera and Scanner
eo: Fotilo kaj Skanilo

en: Default input color profile:
eo: Defaŭlta eniga kolorprofilo:

en: <p>This is the default color profile for your input device (that is your camera - or your scanner). A camera input profile is recommended for correct conversion of RAW images in 16bit. Some of the options about loading behavior above refer to this profile.</p>
eo: <p>Ĉi tio estas la defaŭlta kolora profilo por via eniga aparato (tio estas via fotilo - aŭ via skanilo). Fotila eniga profilo estas rekomendita por ĝusta konvertiĝo de RAW-bildoj en 16 bitoj. Kelkaj el la elektoj pri ŝargado de konduto supre rilatas al ĉi tiu profilo.</p>

en: <p>You can use this button to get more detailed information about the selected input profile.</p>
eo: <p>Vi povas uzi ĉi tiun butonon por akiri pli detalajn informojn pri la elektita eniga profilo.</p>

en: Printing and Proofing
eo: Presado kaj Pruvo

en: Output device profile:
eo: Profilo de eliga aparato:

en: <p>You can use this button to get more detailed information about the selected proofing profile.</p>
eo: <p>Vi povas uzi ĉi tiun butonon por akiri pli detalajn informojn pri la elektita pruva profilo.</p>

en: Color Profiles Repository
eo: Koloraj Profiloj Deponejo

en: digiKam looks for ICC profiles in a number of <a href='default'>default locations</a>. You can specify an additional folder:
eo: digiKam serĉas ICC-profilojn en kelkaj <a href='default'>defaŭltaj lokoj</a>. Vi povas specifi plian dosierujon:

en: <p>digiKam searches ICC profiles in default system folders and ships itself a few selected profiles. Store all your additional color profiles in the directory set here.</p>
eo: <p>digiKam serĉas ICC-profilojn en defaŭltaj sistemaj dosierujoj kaj sendas al si kelkajn elektitajn profilojn. Konservu ĉiujn viajn kromajn kolorprofilojn en la dosierujo fiksita ĉi tie.</p>

en: Use black point compensation
eo: Uzi nigropunktan kompenson

en: <p><b>Black Point Compensation</b> is a way to make adjustments between the maximum black levels of digital files and the black capabilities of various digital devices.</p>
eo: <p><b>Kompenso de nigra punkto</b> estas maniero fari ĝustigojn inter la maksimumaj nigraj niveloj de ciferecaj dosieroj kaj la nigraj kapabloj de diversaj ciferecaj aparatoj.</p>

en: Rendering Intents:
eo: Reprezentaj Intencoj:

[ctx: @title: icc panel tab]
en: Behavior
eo: Konduto

[ctx: @title: icc panel tab]
en: Profiles
eo: Profiloj

[ctx: @title: icc panel tab]
en: Advanced
eo: Plie

en: Monitor Profile From System Settings
eo: Monitora Profilo De Sistemaj Agordoj

en: No ICC profiles files found.
eo: Neniuj dosieroj de profiloj de ICC trovitaj.

en: No Display Profile Available
eo: Neniu Montra Profilo Disponebla

en: No Output Profile Available
eo: Neniu Eligo Profilo Havebla

[ctx: none of the paths]
en: none
eo: nenio

en: On Windows, the default search paths include <ul><li>%1/Windows/System32/spool/drivers/color/</li><li>%1/Windows/Spool/Drivers/Color/</li><li>%2/Windows/Color/</li></ul>On your system, currently these paths exist and are scanned:<ul><li>%3</li></ul>
eo: En Vindozo, la defaŭltaj serĉvojoj inkluzivas <ul><li>%1/Windows/System32/spool/drivers/color/</li><li>%1/Windows/Spool/Drivers/Color/</li><li>%2/Windows/Color/</li></ul>En via sistemo, nuntempe ĉi tiuj vojoj ekzistas kaj estas skanitaj:<ul><li>%3</li></ul>

en: On macOS, the default search paths include <ul><li>/System/Library/ColorSync/Profiles</li><li>/Library/ColorSync/Profiles</li><li>~/Library/ColorSync/Profiles</li><li>/opt/local/share/color/icc</li><li>%1/Contents/Resources/digikam/profiles/</li><li>~/.local/share/color/icc/</li><li>~/.local/share/icc/</li><li>~/.color/icc/</li></ul>On your system, currently these paths exist and are scanned:<ul><li>%2</li></ul>
eo: En macOS, la defaŭltaj serĉvojoj inkluzivas <ul><li>/System/Library/ColorSync/Profiles</li><li>/Library/ColorSync/Profiles</li><li>~/Library/ColorSync/Profiles</li><li>/opt/local/share/color/icc</li><li>%1/Contents/Resources/digikam/profiles/</li><li>~/.local/share/color/icc/</li><li>~/.local/share/icc/</li><li>~/.color/icc/</li></ul>En via sistemo, nuntempe ĉi tiuj vojoj ekzistas kaj estas skanita:<ul><li>%2</li></ul>

en: On Linux, the default search paths include <ul><li>/usr/share/color/icc</li><li>/usr/local/share/color/icc</li><li>~/.local/share/color/icc/</li><li>~/.local/share/icc/</li><li>~/.color/icc/</li></ul>On your system, currently these paths exist and are scanned:<ul><li>%1</li></ul>
eo: En Linukso, la defaŭltaj serĉvojoj inkluzivas <ul><li>/usr/share/color/icc</li><li>/usr/local/share/color/icc</li><li>~/.local/share/color/icc/</li><li>~/.local/share/icc/</li><li>~/.color/icc/</li></ul>En via sistemo, aktuale ĉi tiuj vojoj ekzistas kaj estas skanitaj:<ul><li>%1</li></ul>

[ctx: @label]
en: These settings determines the quality of an image and convert it into a score, stored in database as Pick Label property. This information can be evaluated by two ways: using four basic factors sabotaging the images (blur, noise, exposure, and compression), or using a deep learning neural network engine. The first one helps to determine whether images are distorted by the basic factors, however it demands some drawbacks as fine-tuning from the user’s side and it cannot work along the aesthetic image processing. The second one uses an IA approach based on %1 model to predict the score. As deep learning is an end-to-end solution, it doesn’t require hyper-parameter settings, and make this feature easier to use.
eo: Ĉi tiuj agordoj determinas la kvaliton de bildo kaj konvertas ĝin en poentaron, konservitan en datumbazo kiel propreco de Pick Label. Ĉi tiuj informoj povas esti taksitaj per du manieroj: uzante kvar bazajn faktorojn sabotantajn la bildojn (malklaraĵo, bruo, malkovro kaj kunpremado), aŭ uzante profundan lernan neŭralan retan motoron. La unua helpas determini ĉu bildoj estas distorditaj de la bazaj faktoroj, tamen ĝi postulas kelkajn malavantaĝojn kiel fajnagordado de la flanko de la uzanto kaj ĝi ne povas funkcii laŭ la estetika bildprilaborado. La dua uzas IA-aliron bazitan sur %1 modelo por antaŭdiri la poentaron. Ĉar profunda lernado estas fin-al-fina solvo, ĝi ne postulas hiper-parametrajn agordojn, kaj faciligas ĉi tiun funkcion.

[ctx: @label]
en: aesthetic image quality
eo: estetika bildkvalito

en: Synchronize panels automatically
eo: Sinkronigi panelojn aŭtomate

en: Set this option to automatically synchronize zooming and panning between left and right panels if the images have the same size.
eo: Agordu ĉi tiun opcion por aŭtomate sinkronigi zomi kaj panoramo inter maldekstraj kaj dekstraj paneloj se la bildoj havas la saman grandecon.

en: Selecting a thumbbar item loads the image to the right panel
eo: Elektante bildeton ŝargas la bildon al la dekstra panelo

en: Set this option to automatically load an image into the right panel when the corresponding item is selected on the thumbbar.
eo: Agordu ĉi tiun opcion por aŭtomate ŝargi bildon en la dekstran panelon kiam la responda ero estas elektita sur la bildeto.

en: Clear the light table on close
eo: Malplenigi la lumtablon ĉe fermo

en: Set this option to remove all images from the light table when you close it, or unset it to preserve the images currently on the light table.
eo: Agordu ĉi tiun opcion por forigi ĉiujn bildojn de la luma tablo kiam vi fermas ĝin, aŭ malŝalti ĝin por konservi la bildojn nuntempe sur la luma tablo.

[ctx: @title:tab plugins type]
en: Generic
eo: Ĝenerala

[ctx: @title:tab plugins type]
en: Image Editor
eo: Bildredaktilo

[ctx: @title:tab plugins type]
en: Image Loaders
eo: Bildaj Ŝargiloj

en: Template Title:
eo: Ŝablona Titolo:

en: Enter the metadata template title here.
eo: Enigu la titolon de la metadatuma ŝablono ĉi tie.

en: <p>Enter the metadata template title here. This title will be used to identify a template in your collection.</p>
eo: <p>Enigu la titolon de la ŝablono de metadatumoj ĉi tie. Ĉi tiu titolo estos uzata por identigi ŝablonon en via kolekto.</p>

en: <b>Note: These information are used to set <b><a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Extensible_Metadata_Platform'>XMP</a></b> and <b><a href='https://en.wikipedia.org/wiki/IPTC'>IPTC</a></b> tag contents. There is no limitation with XMP, but note that IPTC text tag sizes are limited. Use contextual help for details.</b>
eo: <b>Noto: Ĉi tiuj informoj estas uzataj por agordi <b><a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Extensible_Metadata_Platform'>XMP</a></b> kaj <b><a href='https://en.wikipedia.org/wiki/IPTC'>IPTC</a></b>-etikedenhavon. Ne estas limigo kun XMP, sed notu, ke IPTC-teksta etikedo grandecoj estas limigitaj. Uzu kuntekstan helpon por detaloj.</b>

en: &Replace...
eo: &Anstataŭigi...

en: Cannot register new metadata template without title.
eo: Ne povas registri novan metadatuman ŝablonon sen titolo.

en: A metadata template named '%1' already exists.
eo: Metadatuma ŝablono nomita '%1' jam ekzistas.

en: Tool-Tips Font:
eo: Ilo-Konsiletoj Tiparo:

en: Select here the font used to display text in tool-tips.
eo: Elektu ĉi tie la tiparon uzatan por montri tekston en konsiletoj.

en: Show icon-view and thumb-bar items' tool-tips
eo: Montri ilo-konsiletojn de eroj de piktogram-vido kaj dikfingro-breto

en: Set this option to display image information when the mouse hovers over an icon-view or thumb-bar item.
eo: Agordu ĉi tiun opcion por montri bildajn informojn kiam la muso ŝvebas super piktogramo-vido aŭ dikfingro-breto.

en: File/Item Information
eo: Dosiero/Ero Informoj

en: File name
eo: Dosiernomo

en: File date
eo: Dosiera dato

en: File size
eo: Dosiera grandeco

en: Image type
eo: Bilda tipo

en: Image dimensions
eo: Bildaj dimensioj

en: Image aspect ratio
eo: Bilda bildforma proporcio

en: Set this option to display the image aspect ratio.
eo: Agordu ĉi tiun opcion por montri la bildan bildformaton.

en: Camera make and model
eo: Kamila marko kaj modelo

en: Camera date
eo: Fotila dato

en: Camera aperture and focal length
eo: Fotila aperturo kaj fokusa distanco

en: Camera exposure and sensitivity
eo: Fotila elmeto kaj sentemo

en: Camera mode and program
eo: Fotila reĝimo kaj programo

en: Camera flash settings
eo: Agordoj de fotila fulmo

en: Camera white balance settings
eo: Fotilaj blankbalancaj agordoj

en: digiKam Information
eo: digiKam Informoj

en: Album name
eo: Albumnomo

en: Set this option to display the album name.
eo: Agordu ĉi tiun opcion por montri la nomon de la albumo.

en: Image title
eo: Bilda titolo

en: Set this option to display the image title.
eo: Agordu ĉi tiun opcion por montri la bildotitolon.

en: Image caption
eo: Bildoteksto

en: Set this option to display the image captions.
eo: Agordu ĉi tiun opcion por montri la bildotekstojn.

en: Image tags
eo: Bildaj etikedoj

en: Set this option to display the image tags.
eo: Agordu ĉi tiun opcion por montri la bildajn etikedojn.

en: Image labels
eo: Bildaj etikedoj

en: Set this option to display the image pick, color, rating labels.
eo: Agordu ĉi tiun opcion por montri la bildajn elektojn, kolorojn, taksajn etikedojn.

en: Audio/Video Information
eo: Aŭdio/Video Informoj

en: Video Aspect Ratio
eo: Video Bildformato

en: Set this option to display the Aspect Ratio of the Video.
eo: Agordu ĉi tiun opcion por montri la Proporcion de la Video.

en: Set this option to display the Audio Bit Rate of the Video.
eo: Agordu ĉi tiun opcion por montri la Aŭdian Biton de la Video.

en: Set this option to display the Audio Channel Type of the Video.
eo: Agordu ĉi tiun opcion por montri la Audio-Kanalo-Tipon de la Video.

en: Set this option to display the Audio Codec of the Video.
eo: Agordu ĉi tiun opcion por montri la Aŭdkodekon de la Video.

en: Video Duration
eo: Video Daŭro

en: Set this option to display the Duration of the Video.
eo: Agordu ĉi tiun opcion por montri la Daŭron de la Video.

en: Set this option to display the Codec of the Video.
eo: Agordu ĉi tiun opcion por montri la Kodekon de la Video.

en: Show album items' tool-tips
eo: Montri la konsiletojn de albumeroj

en: Album Information
eo: Albumaj Informoj

en: Set this option to display album information when the mouse hovers over a folder-view item.
eo: Agordu ĉi tiun opcion por montri albumajn informojn kiam la muso ŝvebas super dosierujo-rigarda objekto.

en: Album date
eo: Albuma dato

en: Set this option to display the album date.
eo: Agordu ĉi tiun opcion por montri la albuman daton.

en: Album collection
eo: Albumkolekto

en: Set this option to display the album collection.
eo: Agordu ĉi tiun opcion por montri la albumkolekton.

en: Album category
eo: Albumkategorio

en: Set this option to display the album category.
eo: Agordu ĉi tiun opcion por montri la kategorion de la albumo.

en: Album caption
eo: Albuma bildoteksto

en: Set this option to display the album caption.
eo: Agordu ĉi tiun opcion por montri la bildotekston de la albumo.

en: Album preview
eo: Antaŭprezento de la albumo

en: Set this option to display the album preview.
eo: Agordu ĉi tiun opcion por montri la antaŭrigardon de la albumo.

en: Show import items' tool-tips
eo: Montri la konsiletojn de importaĵoj

en: Import Information
eo: Importi Informojn

en: Item name
eo: Objektnomo

en: Set this option to display the item name.
eo: Agordu ĉi tiun opcion por montri la nomon de la objekto.

en: Item date
eo: Objektdato

en: Set this option to display the item date.
eo: Agordu ĉi tiun opcion por montri la eron-daton.

en: Item size
eo: Objekta grandeco

en: Set this option to display the item size.
eo: Agordu ĉi tiun opcion por montri la grandecon de la objekto.

en: Item type
eo: Objekttipo

en: Set this option to display the item type.
eo: Agordu ĉi tiun opcion por montri la tipon de objekto.

en: Item dimensions
eo: Objektdimensioj

en: Set this option to display the item dimensions.
eo: Agordu ĉi tiun opcion por montri la dimensiojn de la objekto.

en: Note: these settings require "Use File Metadata" option from Camera Setup Behavior page.
eo: Notu: ĉi tiuj agordoj postulas opcion "Uzu Dosiajn Metadatumojn" de paĝo de Fotila Agorda Konduto.

en: Icon Items
eo: Piktogramaj Objektoj

en: Album Items
eo: Albumaj Objektoj

en: Import Items
eo: Importi Objektojn
