digikam - en to et translation catalogue (4649 entries)

en: Next year
et: Järgmine aasta

en: Previous year
et: Eelmine aasta

en: Next month
et: Järgmine kuu

en: Previous month
et: Eelmine kuu

en: Select a week
et: Nädala valimine

en: Select a month
et: Kuu valimine

en: Select a year
et: Aasta valimine

en: Select the current day
et: Tänase päeva valimine

[ctx: @action:button]
en: Close
et: Sulge

en: Week %1
et: %1. nädal

en: &Move Here
et: &Liiguta siia

en: &Copy Here
et: &Kopeeri siia

en: C&ancel
et: K&atkesta

en: Set as Album Thumbnail
et: Määra albumi pisipildiks

en: Download From Camera
et: Laadi kaamerast alla

en: Download && Delete From Camera
et: Laadi alla ja kustuta kaamerast

[ctx: @action:inmenu Group images with this image]
en: Group here
et: Loo siin rühm

en: Exporting
et: Eksport

en: Upload to Camera
et: Laadi kaamerasse

[ctx: @action:inmenu Group images with this item]
en: Group here
et: Loo siin rühm

[ctx: @action:inmenu Insert dragged images before this item]
en: Insert Items here
et: Lisa siia elemente

[ctx: @action:inmenu Group images with this item and move them to its album]
en: Group here and move to album
et: Loo siin rühma ja liiguta albumisse

en: Assign Tag to Dropped Items
et: Omista silt lohistatud elementidele

en: Change Face Tags
et: Muuda näosilte

en: Change Face Tag
et: Muuda näosilti

en: &Cancel
et: &Loobu

en: Assign Tags to &Selected Items
et: Omi&sta sildid valitud elementidele

en: Assign Tags to &This Item
et: Omist&a sildid sellele elemendile

en: Assign Tags to &All Items
et: Omist&a sildid kõigile elementidele

en: Importing
et: Import

en: M&erge Here
et: Ü&henda siin

en: Set as Tag Thumbnail
et: Määra sildi pisipildiks

en: Assign Tag(s) '%1' to Items
et: Omista silt '%1' elementidele

en: Text Filter
et: Tekstifilter

en: MIME Type Filter
et: MIME tüübi filter

en: Geolocation Filter
et: Geolokatsiooni filter

en: Images Without Tags
et: Siltideta pildid

en: Show images without a tag.
et: Siltideta piltide näitamine

en: Tags Matching Condition
et: Siltide sobivuse tingimus

en: Defines in which way the selected tags are combined to filter the images. This also includes the '%1' check box.
et: Määrab, mil moel kombineeritakse valitud silte piltide filtreerimiseks. Kaasatakse ka märkekast "%1".

en: OR
et: VÕI

en: AND
et: JA

en: Tags Filter
et: Sildifilter

en: Images Without Face tags
et: Pildid ilma näosildita

en: Show images without a face tag.
et: Näosildita piltide näitamine

en: Face tags Matching Condition
et: Näosiltide sobivuse tingimus

en: Face Tags Filter
et: Näosiltide filter

en: Labels Filter
et: Pealdisefilter

en: Reference Image
et: Viitepilt

[ctx: @info:tooltip]
en: 1 grouped item.
     | %1 grouped items.
et[0]: 1 rühmitatud element.
et[1]: %1 rühmitatud elementi.

[ctx: @info:tooltip]
en: This item has geolocation information.
et: Sel elemendil on geolokatsiooniteave.

[ctx: @info:tooltip]
en: Show Fullscreen
et: Täisekraanirežiim

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate Left
et: Pööra vasakule

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate Right
et: Pööra paremale

[ctx: @info:tooltip]
en: Deselect Item
et: Tühista elemendi valimine

[ctx: @info:tooltip]
en: Select Item
et: Vali element

[ctx: @action:inmenu Pluralized]
en: Move to Trash | Move %1 Files to Trash
et[0]: Viska prügikasti
et[1]: Viska %1 faili prügikasti

[ctx: @action:inmenu]
en: Open All Groups
et: AVa kõik rühmad

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All Groups
et: Sulge kõik rühmad

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Grouped Images
et: Näita rühmitatud pilte

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide Grouped Images
et: Peida rühmitatud pildid

[ctx: @action:inmenu]
en: Ungroup
et: Lõhu rühm

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove From Group
et: Eemalda rühmast

[ctx: @action:inmenu]
en: Group Selected Here
et: Loo valituist rühm

[ctx: @action:inmenu]
en: Group Selected By Time
et: Loo valituist rühm aja järgi

[ctx: @action:inmenu]
en: Group Selected By Filename
et: Loo valituist rühm failinime järgi

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove Selected From Groups
et: Eemalda valitud rühmast

[ctx: @action:inmenu]
en: Ungroup Selected
et: Jäta valitud rühmast välja

en: 1 Item | %1 Items
et[0]: 1 element
et[1]: %1 elementi

[ctx: %1: day of month with two digits, %2: short month name, %3: year]
en: Album Date: %2 %3 %4 - 1 Item | Album Date: %2 %3 %4 - %1 Items
et[0]: Loomisaeg:  %2 %3 %4 - 1 element
et[1]: Loomisaeg:  %2 %3 %4 - %1 elementi

[ctx: %2: a tag title; %3: number of subtags]
en: %2 including 1 subtag | %2 including %1 subtags
et[0]: %2 1 alamsildiga
et[1]: %2 %1 alamsildiga

[ctx: %2: the previous string (e.g. 'Foo including 7 subtags'); %1: number of items in tag]
en: %2 - 1 Item | %2 - %1 Items
et[0]: %2 - 1 element
et[1]: %2 - %1 elementi

en: %2 - 1 Item | %2 - %1 Items
et[0]: %2 - 1 element
et[1]: %2 - %1 elementi

en: Keyword Search - 1 Item | Keyword Search - %1 Items
et[0]: Võtmesõna otsing - 1 element
et[1]: Võtmesõna otsing - %1 elementi

en: Advanced Search - 1 Item | Advanced Search - %1 Items
et[0]: Täpsem otsing - 1 element
et[1]: Täpsem otsing - %1 elementi

en: <p>Please select the destination album from the digiKam library to move the selected images into.</p>
et: <p>Palun vali digiKami teegist sihtkataloog, kuhu valitud pildid liigutada.</p>

en: File Properties
et: Faili omadused

[ctx: filename]
en: Name:
et: Nimi:

en: Date:
et: Kuupäev:

en: Size:
et: Suurus:

en: Type:
et: Tüüp:

[ctx: unknown / invalid image dimension]
en: Unknown
et: Tundmatu

en: Dimensions:
et: Mõõtmed:

[ctx: unknown / invalid image aspect ratio]
en: Unknown
et: Teadmata

en: Aspect Ratio:
et: Proportsioon:

en: Photograph Properties
et: Foto omadused

en: Make/Model:
et: Valmistaja/mudel:

[ctx: camera lens]
en: Lens:
et: Objektiiv:

[ctx: creation date of the image]
en: Created:
et: Loodud:

en: Aperture/Focal:
et: Ava/fookuskaugus:

en: Exposure/Sensitivity:
et: Säritus/tundlikkus:

en: Mode/Program:
et: Režiim/programm:

[ctx: camera flash settings]
en: Flash:
et: Välk:

en: White Balance:
et: Valgetasakaal:

en: Audio/Video Properties
et: Heli/video omadused

en: Duration:
et: Kestus:

en: Frame Rate:
et: Kaadrisagedus:

en: Video Codec:
et: Videokoodek:

en: Audio Bit Rate:
et: Heli bitikiirus:

en: Audio Channel Type:
et: Helikanali tüüp:

en: Audio Codec:
et: Helikoodek:

en: digiKam Properties
et: digiKami omadused

[ctx: title of the file]
en: Title:
et: Pealkiri:

[ctx: caption of the file]
en: Caption:
et: Allkiri:

en: Tags:
et: Sildid:

en: Labels:
et: Pealdised:

en: Album Properties
et: Albumi omadused

en: Items:
et: Elemendid:

en: Collection:
et: Kogu:

en: Category:
et: Kategooria:

en: Preview:
et: Eelvaatlus:

[ctx: Image filter reproducible: Yes]
en: Yes
et: Jah

[ctx: Image filter reproducible: Partially]
en: Partially
et: Osaliselt

[ctx: Image filter reproducible: No]
en: No
et: Ei

en: Reproducible:
et: Korratav:

[ctx: Image filter description]
en: Description:
et: Kirjeldus:

en: Identifier:
et: Identifikaator:

en: Technical Parameters
et: Tehnilised parameetrid

en: <i>Binary Data</i>
et: <i>Binaarandmed</i>

en: Initializing...
et: Initsialiseerimine...

en: Load Plugins...
et: Pluginate laadimine ...

en: Checking ICC repository...
et: ICC hoidla kontrollimine...

en: <p>The ICC profiles folder seems to be invalid.</p><p>If you want to try setting it again, choose "Yes" here, otherwise choose "No", and the "Color Management" feature will be disabled until you solve this issue.</p>
et: <p>ICC profiilide asukoht paistab olevat vigane.</p><p>Kui soovid seda kohe määrata, vali "Jah", vastasel juhul "Ei". Viimasel juhul on "värvihalduse" võimalused välja lülitatud, kuni sa probleemi lahendad.</p>

en: No item selected (%1 item) | No item selected (%1 items)
et[0]: Ühtegi elementi pole valitud (%1 element)
et[1]: Ühtegi elementi pole valitud (%1 elementi)

en: No item selected (%1 [%2] item) | No item selected (%1 [%2] items)
et[0]: Ühtegi elementi pole valitud (%1 [%2] element)
et[1]: Ühtegi elementi pole valitud (%1 [%2] elementi)

en: No item selected (%1 item. With grouped items: %2) | No item selected (%1 items. With grouped items: %2)
et[0]: Ühtegi elementi pole valitud (%1 element. Koos rühmitatud elementidega: %2)
et[1]: Ühtegi elementi pole valitud (%1 elementi. Koos rühmitatud elementidega: %2)

en:  (%1 of %2)
et:  (%1 %2-st)

en:  (%1 of %2 [%3] )
et:  (%1 / %2 [%3] )

en:  (%1 of %2. Total with grouped items: %3)
et:  (%1 %2-st. Kokku koos rühmitatud elementidega: %3)

en: %1 item hidden | %1 items hidden
et[0]: %1 element peidetud
et[1]: %1 elementi peidetud

en: Write Metadata to File | Write Metadata to Selected Files
et[0]: Kirjuta metaandmed faili
et[1]: Kirjuta metaandmed valitud failidesse

en: Reread Metadata From File | Reread Metadata From Selected Files
et[0]: Loe uuesti failist metaandmed
et[1]: Loe uuesti valitud failidest metaandmed

en: Auto-Detecting Camera...
et: Kaamera automaatne tuvastus...

en: Opening Download Dialog...
et: Allalaadimisdialoogi avamine...

en: Cameras
et: Kaamerad

en: USB Storage Devices
et: USB salvestusseadmed

en: Card Readers
et: Kaardilugejad

en: Add Images...
et: Lisa pilte...

en: Adds new items to an Album.
et: Uute elementide lisamine albumisse.

en: Add Folders...
et: Lisa katalooge...

en: Adds new folders to Album library.
et: Uute kataloogide lisamine albumiteeki.

en: Images found in %1
et: Leiti pildid asukohas %1

en: You have chosen a bright color scheme. We switch to a dark icon theme. The icon theme is available after a restart of digiKam.
et: Oled valinud heleda värviskeemi. Me lülitume tumedale ikooniteemale. Ikooniteema on saadaval pärast digiKami taaskäivitamist.

en: You have chosen a dark color scheme. We switch to a bright icon theme. The icon theme is available after a restart of digiKam.
et: Oled valinud tumeda värviskeemi. Me lülitume heledale ikooniteemale. Ikooniteema on saadaval pärast digiKami taaskäivitamist.

en: <p>Please select the destination album from the digiKam library to import folders into.</p>
et: <p>Palun vali digiKami teegist õige sihtkataloog, kuhu kataloogid importida.</p>

en: CompactFlash Card Reader
et: CompactFlash kaardi lugeja

en: Memory Stick Reader
et: Mälupulga lugeja

en: SmartMedia Card Reader
et: SmartMedia kaardi lugeja

en: SD / MMC Card Reader
et: SD / MMC kaardi lugeja

en: xD Card Reader
et: xD kaardi lugeja

en: USB Disk
et: USB-ketas

[ctx: non-USB removable storage device]
en: Disk
et: Plaat

[ctx: <drive type> "<device name or label>" at <mount path>]
en: %1 "%2" at %3
et: %1 "%2" asukohas %3

[ctx: <drive type> at <mount path>]
en: %1 at %2
et: %1 asukohas %2

en: Cannot access the storage device.
et: Ligipääs salvestusseadmele puudub.

en: Images on %1
et: Pildid asukohas %1

en: The specified device ("%1") is not valid.
et: Määratud seade ("%1") ei ole korrektne.

en: The specified camera ("%1") is not supported.
et: Määratud kaamera ("%1") ei ole toetatud.

[ctx: @title Main Tools]
en: Main Tools
et: Põhitööriistad

[ctx: @title Post Processing Tools]
en: Post-Processing
et: Järeltöötlus

[ctx: @title Export Tools]
en: Export
et: Eksport

note: i18n: ectx: Menu (Browse)
en: &Browse
et: Sir&vimine

note: i18n: ectx: Menu (Album)
en: &Album
et: Al&bum

note: i18n: ectx: Menu (Tag)
en: T&ag
et: &Silt

note: i18n: ectx: Menu (Image)
en: &Item
et: &Element

note: i18n: ectx: Menu (Edit)
en: &Edit
et: &Redigeerimine

note: i18n: ectx: Menu (View)
en: &View
et: &Vaade

note: i18n: ectx: Menu (Tools)
en: &Tools
et: &Tööriistad

note: i18n: ectx: Menu (Import)
en: I&mport
et: &Import

note: i18n: ectx: Menu (Export)
en: &Export
et: &Eksport

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
et: &Seadistused

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
et: &Abi

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
et: Peamine tööriistariba

en: Automatically detect and open a connected gphoto2 camera
et: Ühendatud gphoto2 laamera automaatne tuvastamine ja avamine

en: Run-time Qt SQLite or MySQL database plugin is not available. please install it.
    There is no database plugin installed on your computer.
et: Qt SQlite'i või MySQL-i käitusaja andmebaasiplugin ei ole saadaval. Palun paigalda see.
    Sinu arvutisse pole andmebaasipluginaid paigaldatud.

en: Run-time Qt SQLite or MySQL database plugin are not available. Please install it.
    Database plugins installed on your computer are listed below.
et: Qt SQlite'i või MySQL-i käitusaja andmebaasiplugin ei ole saadaval. Palun paigalda see.
    Sinu arvutisse paigaldatud andmebaasipluginad on järgmised:

en: <p>The given path for the config file is not valid. Either its parent directory does not exist, it is a directory itself or it cannot be read/written to.</p>
et: <p>Seadistusfailile antud asukoht ei ole korrektne. Selle ülemkataloogi ei olemas, see on ise kataloog või ei saa seda lugeda ega sellesse kirjutada.</p>

en: %1 Image (%2)
et: %1 pilt (%2)

en: TIFF Image (*.tiff *.tif)
et: TIFF-pilt (*.tiff *.tif)

en: JPEG Image (*.jpg *.jpeg *.jpe)
et: JPEG-pilt (*.jpg *.jpeg *.jpe)

en: JPEG2000 Image (*.jp2 *.j2k *.jpx *.pgx)
et: JPEG2000 pilt (*.jp2 *.j2k *.jpx *.pgx)

en: Progressive Graphics file (*.pgf)
et: Progressive Graphics'i fail (*.pgf)

en: Raw Images (%1)
et: Toorpildid (%1)

en: All supported files (%1)
et: Kõik toetatud failid (%1)

[ctx: go to previous image]
en: Back
et: Tagasi

[ctx: go to next image]
en: Forward
et: Edasi

en: Add a Face Tag
et: Lisa näosilt...

en: Clear all faces on this image
et: Kõigi nägude eemaldamine pildilt

en: Show Face Tags
et: Näosiltide näitamine

en: Show Fullscreen
et: Täisekraanirežiim

en: Albums
et: Albumid

en: Dates
et: Kuupäevad

[ctx: Fuzzy Search images, as duplicates, sketch, searches by similarities]
en: Similarity
et: Sarnasus

[ctx: Search images on a map]
en: Map
et: Kaart

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Labels
et: Pealdised

en: Scan collection for faces
et: Uuri kogu nägusid

[ctx: Browse images sorted by depicted people]
en: People
et: Inimesed

[ctx: Advanced search images, access stored searches]
en: Search
et: Otsing

en: Open Tag Manager
et: Ava sildihaldur

en: No Tags
et: Silte pole

en: Existing Tags
et: Olemasolevad sildid

en: No Tags Album
et: Siltide albumit pole

en: Tags
et: Sildid

en: Time Unit:
et: Ajaühik:

en: Day
et: Päev

en: Week
et: Nädal

en: Month
et: Kuu

en: Year
et: Aasta

en: <p>Select the histogram time unit.</p><p>You can change the graph decade to zoom in or zoom out over time.</p>
et: <p>Siin saab valida histogrammi ajaühiku.</p><p>Graafi dekaadi saab muuta, suurendades või vähendades ajalist ulatust.</p>

en: <p>Select the histogram scale.</p><p>If the date's maximal counts are small, you can use the linear scale.</p><p>Logarithmic scale can be used when the maximal counts are big; if it is used, all values (small and large) will be visible on the graph.</p>
et: <p>Siin saab valida histogrammi skaala.</p><p>Kui pildi maksimaalarvud on väikesed, võib kasutada lineaarset skaalat.</p><p>Logaritmilist skaalat on mõtet kasutada pildi suurte maksimaalarvude korral. Sel juhul on kõik väärtused (suured ja väikesed) graafikul näha.</p>

en: Clear current selection
et: Puhasta aktiivne valik

en: If you press this button, the current date selection on the time-line will be cleared.
et: Sellele nupule klõpsates kõrvaldatakse ajateljelt aktiivne kuupäevavalik.

en: Enter the name of the current dates search to save in the "Searches" view
et: Kirjuta siia aktiivse kuupäevaotsingu nimi, mille all see salvestatakse vaates "Otsingud"

en: Save current selection to a new virtual Album
et: Aktiivse valiku salvestamine uude virtuaalalbumisse

en: If you press this button, the dates selected on the time-line will be saved to a new search virtual Album using the name set on the left.
et: Sellele nupule klõpsates salvestatakse ajatelje aktiivne kuupäevavalik uude virtuaalsesse otsingualbumisse, kasutades vasakul määratud nime.

en: Timeline
et: Ajatelg

en: no item
et: elemente pole

en: 1 item | %1 items
et[0]: 1 element
et[1]: %1 elementi

en: Cannot open the root album. It is not a physical location.
et: Juuralbumi avamine nurjus. See ei ole füüsiline asukoht.

en: Fuzzy Sketch Search
et: Visandiga sarnasusotsing

en: Fuzzy Image Search
et: Pildi sarnasusotsing

en: Map Search
et: Kaardiotsing

en: Last Search
et: Viimane otsing

en: Undo
et: Võta tagasi

en: Restore
et: Taasta

en: Delete...
et: Kustuta ...

en: Selected Items Permanently
et: Valitud elemendid jäädavalt

en: All Items Permanently
et: Kõik elemendid jäädavalt

en: Confirm Undo
et: Tagasivõtmise kinnitus

en: Are you sure you want to restore %1 item? | Are you sure you want to restore %1 items?
et[0]: Kas tõesti taastada %1 element?
et[1]: Kas tõesti taastada %1 elementi?

en: Confirm Restore
et: Taastamise kinnitus

en: Confirm Deletion
et: Kustutamise kinnitus

en: Are you sure you want to delete %1 item permanently? | Are you sure you want to delete %1 items permanently?
et[0]: Kas tõesti kustutada %1 element jäädavalt?
et[1]: Kas tõesti kustutada %1 elementi jäädavalt?

en: Are you sure you want to delete ALL items permanently?
et: Kas tõesti kustutada KÕIK elemendid jäädavalt?

en: %1/%2 items selected
et: %1/%2 elementi valitud

en: ...and much more.
et: ... ja veel palju muud.

en: New Features
et: Uued omadused

en: About
et: Teave

en: digiKam is an open source photo management program designed to import, organize, enhance, search and export your digital images to and from your computer.
et: digiKam on avatud lähtekoodiga fotode haldamise rakendus, mis on loodud importima, korraldama, otsima ja eksportima digitaalfotosid sinu arvutisse ja sinu arvutist.

en: Currently, you are in the Album view mode of digiKam. Albums are the places where your files are stored, and are identical to the folders on your hard disk.
et: Praegu avaneb sinu ees digiKami albumivaade. Failid salvestatakse albumitesse, sarnanedes selle poolest kataloogidega kõvakettal.

en: The <a href="https://www.digikam.org">digiKam homepage</a> provides information about new versions of digiKam.
et: <a href="https://www.digikam.org">digiKami kodulehekülg</a> pakub teavet digiKami uute versioonide kohta.

en: Welcome to digiKam %1
et: Tere tulemast kasutama digiKam %1

en: Background Image Credits
et: Taustapildi autorid

en: Location:
et: Asukoht:

en: Hide grouped items
et: Peida rühmitatud elemendid

en: Ignore grouping
et: Rühmade eiramine

en: Show grouping in tree
et: Rühmade näitamine puus

en: Audio/video properties
et: Heli/video omadused

en: Audio bitrate
et: Heli bitikiirus

en: Audio channel type
et: Helikanali tüüp

en: Audio Codec
et: Videokoodek

en: Duration
et: Kestus:

en: Frame rate
et: Kaadrisagedus

en: Video codec
et: Videokoodek

en: Configure column "%1"
et: Veeru "%1" seadistamine

en: File properties
et: Faili omadused

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, m_tableWidget)
en: Filename
et: Failinimi

en: Path
et: Asukoht

en: Size
et: Suurus

en: Last modified
et: Viimati muudetud

en: Display format
et: Vormingu näitamine

en: Geo properties
et: Geoomadused

en: Geotagged
et: Geosildistatud

en: Coordinates
et: Koordinaadid

en: Altitude
et: Kõrgus

en: Metric units
et: Meetermõõdustiku ühikud

en: Imperial units
et: Inglise mõõtühikud

en: Item properties
et: Elemendi omadused

en: Width
et: Laius

en: Height
et: Kõrgus

en: Dimensions
et: Mõõtmed

en: Pixel count
et: Pikslite arv

en: Bit depth
et: Bitisügavus

en: Color mode
et: Värvimudel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_currentRelations)
en: Type
et: Tüüp

en: Creation date/time
et: Loomise kuupäev/kellaaeg

en: Digitization date/time
et: Digiteerimise kuupäev/kellaaeg

en: Aspect ratio
et: Proportsioon

en: Similarity
et: Sarnasus

en: Thumbnail
et: Pisipilt

en: Remove this column
et: Eemalda see veerg

en: Configure this column
et: Seadista seda veergu

en: Auto Levels
et: Automaattasemed

en: Normalize
et: Normaliseerimine

en: Equalize
et: Võrdsustamine

en: Stretch Contrast
et: Kontrasti võimendamine

en: Auto Exposure
et: Automaatsäritus

en: Color Balance
et: Värvibalanss

en: Adjust color balance.
et: Värvustasakaalu kohandamine.

en: Convert to 8 bits
et: 8-bitiseks teisendamine

en: Convert color depth from 16 to 8 bits.
et: Värvisügavuse teisendamine 16-bitisest 8-bitiseks.

en: <b>If conversion to PNG fails, this may be due to the color profile check. Simply insert the tool for color profile conversion before this tool and select the desired color profile.</b>
et: <b>Kui teisendamine PNG-vormingusse nurjub, võib põhjuseks olla värviprofiili kontroll. Sel juhul lihtsalt sisesta värviprofiili teisendamise tööriist selle tööriista ette ja vali soovitud värviprofiil.</b>

en: Output file type:
et: Väljundfaili tüüp:

en: Same as input
et: Sama sisendiga

en: Shell Script:
et: Shelliskript:

en: Enter script for execution. Use $INPUT and $OUTPUT for input / output filenames (with special characters escaped). These would be substituted before shell execution.
et: Siin tuleb anda täitmisele minev skript. Sisend/väljundfaili nime asemel võib kasutada kohatäitjaid $INPUT ja $OUTPUT (erimärgid tuleb varjestada). Need asendatakse enne skripti täitmisele asumist.

en: <b>Note:</b> Environment variables TITLE, COMMENTS, COLORLABEL, PICKLABEL, RATING and TAGSPATH (separated by ;) are available.
et: <b>Märkus:</b> kasutada saab keskkonnamuutujaid TITLE, COMMENTS, COLORLABEL, PICKLABEL, RATING ja TAGSPATH (tuleb eraldada semikooloniga (;)).

en: User Script: No script.
et: Kasutajaskript: skripte pole.

en: User Script: Timeout from script.
et: Kasutaskript: skripti ajaületus.

en: User Script: Failed to start script.
et: Kasutajaskript: skripti käivitamine nurjus.

en: User Script: Script process crashed.
et: Kasutajaskript: skripti tabas krahh.

en: User Script: Command not found.
et: Kasutajaskript: käsku ei leitud.

en: Check this if you want the watermark to use the given size of the font or the image without any adjustment to the actual image.
et: Märkimisel kasutab vesimärk fondi või pildi määratud suurust, ilma et tegelikku pilti arvesse võtaks.

en: Use Absolute Size
et: Absoluutsuuruse kasutamine

en: Image
et: Pilt

en: Text
et: Tekst

en: Image settings
et: Pildi seadistused

en: Click to select watermark image.
et: Klõpsa vesimärgi pildi valimiseks

en: Check this if you want the watermark to ignore its own aspect ratio and use the image's aspect ratio instead.
et: Märkimisel eiratakse vesimärgi enda proportsioone ja kasutatakse selle asemel pildi proportsioone.

en: Ignore Watermark aspect Ratio
et: Vesimärgi proportsiooni eiramine

en: Text settings
et: Teksti seadistused

en: Enter your watermark string here.
et: Kirjuta siia vesimärgi tekst.

en: Choose the font type and style. Size is auto calculated.
et: Fondi tüübi ja stiili valimine. Suurus arvutatakse automaatselt.

en: Set the font color to use here.
et: Siin saab valida fondi värvi.

en: Set the opacity of the watermark text. 100 is fully opaque, 0 is fully transparent.
et: Vesimärgi pildi läbipaistmatuse määramine. 100 on täiesti läbipaistmatu, 0 täielikult läbipaistev.

en: Check this if you want a background fill behind the text.
et: Märkimisel täidetakse tekstitagune taust.

en: Use background
et: Tausta kasutamine

en: Choose the color of the watermark background.
et: Vesimärgi tausta värvi valimine.

en: Set the opacity of the watermark background. 100 is fully opaque, 0 is fully transparent.
et: Vesimärgi tausta läbipaistmatuse määramine. 100 on täiesti läbipaistmatu, 0 täielikult läbipaistev.

en: Specific Location
et: Konkreetne asukoht

en: Systematic Repetition
et: Süstemaatiline kordamine

en: Random Repetition
et: Juhuslik kordamine

en: Density of watermark repetition (Disabled in "Specific Location" mode)
et: Vesimärgi kordamise tihedus (keelatud "konkreetse asukoha" puhul)

en: 0 degrees
et: 0 kraadi

en: 90 degrees CW
et: 90 kraadi päripäeva

en: 180 degrees
et: 180 kraadi

en: 270 degrees CW
et: 270 kraadi päripäeva

en: Size of watermark, as a percentage of the marked image.
et: Vesimärgi suurus protsendina pildist.

en: Margin from edge in X direction, as a percentage of the marked image.
et: Veerise laius servast X-suunas protsendina pildist.

en: Margin from edge in Y direction, as a percentage of the marked image.
et: Veerise laius servast Y-suunas protsendina pildist.

en: Smoothness:
et: Mahedus:

en: A smoothness of 0 has no effect, 1 and above determine the Gaussian blur matrix radius that determines how much to blur the image.
et: Mahedus 0 tähendab puudumist, 1 ja rohkem pehmendamise maatriksi raadiust, mis määrab, mil määral pilti pehmendada.

en: Lens Auto-Correction
et: Objektiivi automaatkorrektsioon

en: Fix automatically lens distortions
et: Objektiivivigade automaatne parandamine

en: <b>Use Metadata</b> option will parse images' information at queue run-time to find relevant lens features.
et: <b>Metaandmete kasutamise</b> valik parsib pilditeavet järjekorra käitusajal, et leida asjakohased objektiivi omadused.

en: Cannot find all lens information to process lens auto-corrections
et: Ei leitud kogu objektiiviteavet objektiivivigade automaatseks parandamiseks

en: Visit CImg library website
et: Klõpsa CImg teegi veebileheküljele suundumiseks

en: Reduce Uniform Noise
et: Ühtlusmüra kahandamine

en: Reduce JPEG Artifacts
et: JPEG objektide kahandamine

en: Reduce Texturing
et: Tekstuuri kahandamine

en: <p>Select the filter preset to use for photograph restoration here:</p><p><b>None</b>: Most common values. Puts settings to default.<br/><b>Reduce Uniform Noise</b>: reduce small image artifacts such as sensor noise.<br/><b>Reduce JPEG Artifacts</b>: reduce large image artifacts, such as a JPEG compression mosaic.<br/><b>Reduce Texturing</b>: reduce image artifacts, such as paper texture, or Moire patterns on scanned images.</p>
et: <p>Siin saab valida foto restaureerimisel kasutatava filtri:</p><p><b>Puudub</b>: kõige levinumad väärtused, kõik seadistused seatakse vaikeväärtustele.<br/><b>Ühtlusmüra kahandamine</b>: väikeste pildiobjektide, näiteks sensorite müra kahandamine.<br/><b>JPEG objektide kahandamine</b>: suurte pildiobjektide, näiteks JPEG tihenduse mosaiigi kahandamine.<br/><b>Tekstuuri kahandamine</b>: selliste pildiobjektide kahandamine, nagu paberi tekstuur või skaneeritud pildi muareemuster.</p>

en: Pick Label:
et: Valikumärgis:

en: Color Label:
et: Värvimärgis:

en: Rating:
et: Hinnang:

en: Auto-Crop
et: Automaatne kärpimine

en: Position:
et: Amet:

en: Set here the top left selection corner position for cropping.
et: Määra siin kärpimisvaliku vasaku ülemise nurga asukoht.

en: Set here the width selection for cropping.
et: Määra siin kärpimisvaliku laius.

en: Set here the height selection for cropping.
et: Määra siin kärpimisvaliku kõrgus.

en: Preset Length:
et: Eelmääratud pikkus:

en: Tiny (1 pixel) | Tiny (%1 pixels)
et[0]: Tilluke (1 piksel)
et[1]: Tilluke (%1 pikslit)

en: Small (1 pixel) | Small (%1 pixels)
et[0]: Väike (1 piksel)
et[1]: Väike (%1 pikslit)

en: Medium (1 pixel) | Medium (%1 pixels)
et[0]: Keskmine (1 piksel)
et[1]: Keskmine (%1 pikslit)

en: Big (1 pixel) | Big (%1 pixels)
et[0]: Suur (1 piksel)
et[1]: Suur (%1 pikslit)

en: Large (1 pixel) | Large (%1 pixels)
et[0]: Suur (1 piksel)
et[1]: Suur (%1 pikslit)

en: Huge (1 pixel) | Huge (%1 pixels)
et[0]: Hiiglaslik (1 piksel)
et[1]: Hiiglaslik (%1 pikslit)

en: Use Custom Length
et: Kohandatud pikkuse kasutamine

en: Use Percentage
et: Protsendi kasutamine

en:  Pixels
et: Pikslid

en: Lossless HEIF files
et: Kadudeta HEIF failid

en: <p>Toggle lossless compression for HEIF images.</p><p>If this option is enabled, a lossless method will be used to compress HEIF pictures.</p>
et: <p>Lülitab HEIF vormingus piltide kadudeta tihendamist.</p><p>Sisselülitamisel saab HEIF piltide tihendamisel kasutada kadudeta meetodit.</p>

en: HEIF quality:
et: HEIF kvaliteet:

en: JPEG quality:
et: JPEG kvaliteet:

en: <p>The JPEG quality:</p><p><b>1</b>: low quality (high compression and small file size)<br/><b>50</b>: medium quality<br/><b>75</b>: good quality (default)<br/><b>100</b>: high quality (no compression and large file size)</p><p><b>Note: JPEG always uses lossy compression.</b></p>
et: <p>JPEG-piltide kvaliteet:</p><p><b>1</b>: kehv kvaliteet (suur tihendus ja väikesed failid)<br/><b>50</b>: keskmine kvaliteet<br/><b>75</b>: hea kvaliteet (vaikeväärtus)<br/><b>100</b>: väga hea kvaliteet (tihendus puudub, suured failid)</p><p><b>Märkus: JPEG ei ole kadudeta tihenduse vorming.</b></p>

en: <font color='red'><i>Warning: <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/JPEG'>JPEG</a> is a lossy image compression format.</i></font>
et: <font size='-1' color='red'><i>Hoiatus: <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/JPEG'>JPEG</a> on kadudega tihendamist kasutav pildivorming.</i></font>

en: Chroma subsampling:
et: Värvusinfo vähendamine:

en: 4:4:4 (best quality)
et: 4:4:4 (parim kvaliteet)

en: 4:2:2 (good quality)
et: 4:2:2 (hea kvaliteet)

en: 4:2:0 (low quality)
et: 4:2:0 (madal kvaliteet)

en: 4:1:1 (low quality)
et: 4:1:1 (madal kvaliteet)

en: Lossless JPEG 2000 files
et: Kadudeta JPEG 2000 failid

en: <p>Toggle lossless compression for JPEG 2000 images.</p><p>If this option is enabled, a lossless method will be used to compress JPEG 2000 pictures.</p>
et: <p>Lülitab JPEG 2000 vormingus piltide kadudeta tihendamist.</p><p>Sisselülitamisel saab JPEG 2000 piltide tihendamisel kasutada kadudeta meetodit.</p>

en: JPEG 2000 quality:
et: JPEG 2000 kvaliteet:

en: <p>The quality value for JPEG 2000 images:</p><p><b>1</b>: low quality (high compression and small file size)<br/><b>50</b>: medium quality<br/><b>75</b>: good quality (default)<br/><b>100</b>: high quality (no compression and large file size)</p><p><b>Note: JPEG 2000 is not a lossless image compression format when you use this setting.</b></p>
et: <p>JPEG 2000 piltide kvaliteet:</p><p><b>1</b>: kehv kvaliteet (suur tihendus ja väikesed failid)<br/><b>50</b>: keskmine kvaliteet<br/><b>75</b>: hea kvaliteet (vaikeväärtus)<br/><b>100</b>: väga hea kvaliteet (tihendus puudub, suured failid)</p><p><b>Märkus: JPEG 2000 ei ole kadudeta tihenduse vorming, kui kasutada seda valikut.</b></p>

en: Lossless PGF files
et: Kadudeta PGF failid

en: <p>Toggle lossless compression for PGF images.</p><p>If this option is enabled, a lossless method will be used to compress PGF pictures.</p>
et: <p>Lülitab PGF vormingus piltide kadudeta tihendamist.</p><p>Sisselülitamisel saab PGf piltide tihendamisel kasutada kadudeta meetodit.</p>

en: PGF quality:
et: PGF kvaliteet:

en: <p>The quality value for PGF images:</p><p><b>1</b>: high quality (no compression and large file size)<br/><b>3</b>: good quality (default)<br/><b>6</b>: medium quality<br/><b>9</b>: low quality (high compression and small file size)</p><p><b>Note: PGF is not a lossless image compression format when you use this setting.</b></p>
et: <p>PGF piltide kvaliteet:</p><p><b>1</b>: kõrge kvaliteet (tihendus puudub ja suured failid)<br/><b>3</b>: hea kvaliteet (vaikimisi)<br/><b>6</b>: keskmine kvaliteet<br/><b>9</b>: madal kvaliteet (suur tihendus ja väikesed failid)</p><p><b>Märkus: PGF ei ole kadudeta tihenduse vorming, kui kasutada seda valikut.</b></p>

en: PNG compression:
et: PNG tihendus:

en: <p>The compression value for PNG images:</p><p><b>1</b>: low compression (large file size but short compression duration - default)<br/><b>5</b>: medium compression<br/><b>9</b>: high compression (small file size but long compression duration)</p><p><b>Note: PNG is always a lossless image compression format.</b></p>
et: <p>PNG-piltide tihendusväärtus:</p><p><b>1</b>: väike tihendus (suured failid, aga lühike tihendusaeg - vaikeväärtus)<br/><b>5</b>: keskmine tihendus<br/><b>9</b>: suur tihendus (väikesed failid, aga kaua kestev tihendamine)</p><p><b>Märkus: PNG on alati kadudeta tihenduse vorming.</b></p>

en: Compress TIFF files
et: TIFF-failide tihendamine

en: <p>Toggle compression for TIFF images.</p><p>If this option is enabled, the final size of the TIFF image is reduced.</p><p>A lossless compression format (Deflate) is used to save the file.</p>
et: <p>Lülitab TIFF-vormingus piltide tihendamist.</p><p>Sisselülitamisel saab kahandada TIFF-piltide lõplikku failisuurust.</p><p>Faili salvestamisel kasutatakse kadudeta tihenduse vormingut (Deflate).</p>

en: Adjust Curve
et: Värvikõverate kohendamine

[ctx: @action]
en: Curves Adjust...
et: Kohenda värvikõveraid ...

en: This is the histogram drawing of the selected channel from the original image.
et: See on valitud pildi histogrammi kanali kõvera joonis.

en: Select the input intensity of the histogram here.
et: Siin saab valida histogrammi intensiivsuse sisendväärtuse.

en: Input intensity.
et: Sisendi intensiivsus.

en: Select the output intensity of the histogram here.
et: Siin saab valida histogrammi intensiivsuse väljundväärtuse.

en: Output intensity.
et: Väljundi intensiivsus.

en: Select the minimal input intensity value of the histogram here.
et: Siin saab valida histogrammi minimaalse intensiivsuse sisendväärtuse.

en: Minimal input intensity.
et: Minimaalne sisendi intensiivsus.

en: Gamma input value.
et: Gamma sisendväärtus.

en: Select the gamma input value here.
et: Siin saab valida gamma sisendväärtuse.

en: Maximal input intensity.
et: Maksimaalne sisendi intensiivsus.

en: Select the maximal input intensity value of the histogram here.
et: Siin saab valida histogrammi maksimaalse intensiivsuse sisendväärtuse.

en: Minimal output intensity.
et: Minimaalne väljundi intensiivsus.

en: Select the minimal output intensity value of the histogram here.
et: Siin saab valida histogrammi minimaalse väljundi intensiivsuse.

en: Maximal output intensity.
et: Maksimaalne väljundi intensiivsus.

en: Select the maximal output intensity value of the histogram here.
et: Siin saab valida histogrammi maksimaalse väljundi intensiivsuse.

en: All channels shadow tone color picker
et: Kõigi kanalite tumedate toonide värvivalija

en: With this button, you can pick the color from the original image used to set <b>Shadow Tone</b> input levels on the Red, Green, Blue, and Luminosity channels.
et: Selle nupuga saab valida originaalpildilt värvi, mida kasutatakse <b>tumedate toonide</b> taseme määramiseks punasel, rohelisel, sinisel ja helenduse kanalil.

en: All channels middle tone color picker
et: Kõigi kanalite keskmiste toonide värvivalija

en: With this button, you can pick the color from the original image used to set <b>Middle Tone</b> input levels on the Red, Green, Blue, and Luminosity channels.
et: Selle nupuga saab valida originaalpildilt värvi, mida kasutatakse <b>keskmiste toonide</b> taseme määramiseks punasel, rohelisel, sinisel ja helenduse kanalil.

en: All channels highlight tone color picker
et: Kõigi kanalite heledate toonide värvivalija

en: With this button, you can pick the color from the original image used to set <b>Highlight Tone</b> input levels on the Red, Green, Blue, and Luminosity channels.
et: Selle nupuga saab valida originaalpildilt värvi, mida kasutatakse <b>heledate toonide</b> taseme määramiseks punasel, rohelisel, sinisel ja helenduse kanalil.

en: Adjust all levels automatically.
et: Kohendab kõik tasemed automaatselt.

en: If you press this button, all channel levels will be adjusted automatically.
et: Sellele nupule klõpsates kohendatakse kõigi kanalite tasemed automaatselt.

en: &Reset
et: Vaikevää&rtused

en: Reset current channel levels' values.
et: Lähtestab aktiivse kanali tasemete väärtused.

en: If you press this button, all levels' values from the currently selected channel will be reset to the default values.
et: Sellele nupule klõpsates lähtestatakse kõik valitud kanali tasemete väärtused vaikeväärtustele.

en: Adjust Levels
et: Tasemete kohendamine

en: Cannot load from the Gimp levels text file.
et: Gimpi tasemete tekstifaili laadimine nurjus.

en: Cannot save to the Gimp levels text file.
et: Gimpi tasemete tekstifaili salvestamine nurjus.

[ctx: @action]
en: Levels Adjust...
et: Tasemete kohendamine...

en: <b>Auto Levels</b>:<p>This option maximizes the tonal range in the Red, Green, and Blue channels. It searches the image shadow and highlight limit values and adjusts the Red, Green, and Blue channels to a full histogram range.</p>
et: <b>Automaattasemed</b>:<p>see maksimeerib punase, rohelise ja sinise kanali toonivahemiku. Sellega otsitakse pildi varju ja valgustatuse piirangute väärtusi ning kohandatakse punase, rohelise ja sinise kanalid histogrammi täisvahemikule.</p>

en: <b>Normalize</b>:<p>This option scales brightness values across the active image so that the darkest point becomes black, and the brightest point becomes as bright as possible without altering its hue. This is often a "magic fix" for images that are dim or washed out.</p>
et: <b>Normaliseerimine</b>:<p>see skaleerib aktiivse pildi heledust, nii et tumedaim punkt muutub mustaks ja heledaim punkt nii heledaks, kui see on võimalik tooni muutmata. See kujutab endast sageli "salanippi" tuhmide või pleekunud piltide parandamiseks.</p>

en: <b>Equalize</b>:<p>This option adjusts the brightness of colors across the active image so that the histogram for the value channel is as nearly as possible flat, that is, so that each possible brightness value appears at about the same number of pixels as each other value. Sometimes Equalize works wonderfully at enhancing the contrasts in an image. Other times it gives garbage. It is a very powerful operation, which can either work miracles on an image or destroy it.</p>
et: <b>Võrdsustamine</b>:<p>see kohandab aktiivse pildi värvide heledust, et väärtuskanali histogramm oleks võimalikult ühtlane - see tähendab, et iga võimalik heledusväärtus oleks pikslites ligikaudu sama numbriga mis teised. Vahel on võrdsustamine lausa imelise toimega pildi kontrasti suurendamisel, vahel aga tekitab see prahti. See on väga võimas operatsioon, mis võib pildiga imet teha või selle lausa hävitada.</p>

en: <b>Stretch Contrast</b>:<p>This option enhances the contrast and brightness of the RGB values of an image by stretching the lowest and highest values to their fullest range, adjusting everything in between.</p>
et: <b>Kontrasti võimendamine</b>:<p>see võimendab pildi kontrasti ja heleduse RGB-väärtusi, andes neile maksimaalse madalaima ja kõrgeima väärtuse ning kohendades kõike nende vahele jäävat.</p>

en: <b>Auto Exposure</b>:<p>This option enhances the contrast and brightness of the RGB values of an image to calculate optimal exposition and black level using image histogram properties.</p>
et: <b>Automaatsäritus</b>:<p>see võimendab pildi kontrasti ja heleduse RGB-väärtusi, andes neile optimaalse särituse ja musta taseme pildi histogrammi omadusi kasutades.</p>

en: Brightness / Contrast / Gamma
et: Heledus/kontrast/gamma

[ctx: @action]
en: Brightness/Contrast/Gamma...
et: Heledus/kontrast/gamma ...

en: Convert to Black and White
et: Mustvalgeks teisendamine

[ctx: @action]
en: Black && White...
et: Mustvalge ...

en: Channel Mixer
et: Kanalite mikser

[ctx: @action]
en: Channel Mixer...
et: Kanalite mikser ...

[ctx: @action]
en: Color Balance...
et: Värvustasakaal ...

[ctx: @action]
en: Convert to 8 bits
et: 8-bitiseks teisendamine

[ctx: @action]
en: Convert to 16 bits
et: 16-bitiseks teisendamine

en: Color Negative Film
et: Värviline negatiivfilm

en: Input range of red color channel.
et: Punase värvikanali sisendvahemik.

en: Input range of green color channel.
et: Rohelise värvikanali sisendvahemik.

en: Input range of blue color channel.
et: Sinise värvikanali sisendvahemik.

en: Check to apply the built-in color balance of the film profile. Un-check if you want to apply color balance yourself.
et: Märkimise korral rakendatakse sisseehitatud filmiprofiili värvustasakaalu. Märkimata jätmisel saab seda ise rakendada.

en: White point color picker
et: Valgepunkti värvivalija

en: With this button, you can pick the color of the orange mask of the scanned color negative. It represents white point of the negative, or the darkest black tone of the positive image after inversion. It is also the reference point for applying the film profile.
et: Selle nupuga saab valida skannitud värvinegatiivi oranži maski värvi. See tähistab negatiivi valgepunkti ehk teisendamise järel positiivi tumedaimat musta tooni. Samuti on see aluseks filmi profiili rakendamisel.

en: Reset white point.
et: Valgepunkti lähtestamine

en: If you press this button, the white point is reset to pure white.
et: Sellele nupule klõpsates lähtestatakse valgepunkt puhtale valgele.

en: Adjust white point automatically.
et: Valgepunkti automaatne kohendamine.

en: If you press this button, the white point is calculated from the image data automatically. This function requires to have some residual orange mask around the exposed area of the negative.
et: Sellele nupule vajutades arvutatakse valgepunkt pildiandmete põhjal automaatselt. See funktsioon nõuab negatiivi säritatud ala ümber mõningat säilinud oranži maski.

en: Exposure correction.
et: Särikorrektsioon

en: Move the slider to higher values until maximum brightness is achieved without clipping any color channel. Use the output histogram to evaluate each channel.
et: Liiguta liugurit kõrgemate väärtuste suunas, kuni saavutad maksimaalse heleduse ilma ühtegi värvikanalit lõikamata. Histogrammi väljundiga saab hinnata kõiki kanaleid.

en: Linear raw scans of film negatives require application of a gamma curve. Standard values are 1.8 or 2.2.
et: Filminegatiivi lineaarsed toorskaneeringud nõuavad gammakõvera rakendamist. Standardsed väärtused on 1,8 või 2,2.

[ctx: @action]
en: Color Negative...
et: Värviline negatiiv ...

en: HSL Adjustments
et: HSL kohandamine

[ctx: @action]
en: Hue/Saturation/Lightness...
et: Toon/küllastus/heledus ...

[ctx: @action]
en: Invert
et: Vaheta

en: Current Color Space:
et: Aktiivne värviruum:

en: Color Profile Conversion
et: Värviprofiili teisendus

[ctx: @action]
en: Color Space Converter...
et: Värviruumi teisendus ...

en: White Balance
et: Valgetasakaal

[ctx: @action]
en: White Balance...
et: Valgetasakaal ...

en: Add Border
et: Piirde lisamine

[ctx: @action]
en: Add Border...
et: Lisa piire ...

en: This previews the text inserted in the image. You can use the mouse to move the text to the right location.
et: See on pildile lisatava teksti eelvaatlus. Teksti saab vajalikku kohta liigutada hiirega.

en: Here, enter the text you want to insert in your image.
et: Kirjuta siia pildile lisatav tekst.

en: Here you can choose the font to be used.
et: Siin saab valida kasutatava fondi.

en: Align text to the left
et: Teksti joondamine vasakule

en: Align text to the right
et: Teksti joondamine paremale

en: Align text to center
et: Teksti joondamine keskele

en: Align text to a block
et: Teksti joondamine äärest ääreni

en: Rotation:
et: Pööramine:

[ctx: no rotation]
en: None
et: Puudub

en: 90 Degrees
et: 90 kraadi

en: 180 Degrees
et: 180 kraadi

en: 270 Degrees
et: 270 kraadi

en: Select the text rotation to use here.
et: Siin saab valida teksti pööramise nurga.

[ctx: font color]
en: Color:
et: Värv:

en: Set here the font color to use.
et: Siin saab valida fondi värvi.

[ctx: text opacity]
en: Opacity:
et: Läbipaistmatus:

en: Select the text opacity to use here.
et: Siin saab valida teksti läbipaistmatuse.

en: Add border
et: Piirde lisamine

en: Add a solid border around text using current text color
et: Nähtava piirde lisamine tekstile (piire on tekstiga sama värvi)

en: Semi-transparent
et: Poolläbipaistev

en: Use semi-transparent text background under image
et: Tekstile lisatakse poolläbipaistev taust

en: Enter your text here.
et: Kirjuta siia oma tekst.

en: Insert Text Tool
et: Teksti lisamise tööriist

en: Insert Text
et: Teksti lisamine

[ctx: @action]
en: Insert Text...
et: Lisa tekst ...

en: Texture
et: Tekstuur

[ctx: @action]
en: Apply Texture...
et: Rakenda tekstuur ...

en: Vignetting Correction
et: Vinjeti kohendamine

[ctx: @action]
en: Vignetting Correction...
et: Vinjeti korrigeerimine ...

en: Gaussian Blur
et: Gaussi hägu

[ctx: @action]
en: Blur...
et: Pehmenda ...

en: Brush Radius:
et: Pintsli raadius:

en: A radius of 0 has no effect, 1 and above determine the brush radius that determines the size of parts copied in the image. 
    Shortcut :: [ and ]
et: Raadius 0 tähendab puudumist, 1 ja rohkem pintsli raadiust, mis määrab pildi kopeeritavate osade suuruse.
    Kiirklahv: :: [ ja ]

en: Radial Blur Percent:
et: Radiaalse hägu protsent:

en: Move Image.
    Shortcut: M
et: Pildi liigutamine.\ Kiirklahv: M

en: Undo clone operation.
    Shortcut: CTRL+Z
et: Kloonimise tagasivõtmine.
    Kiirklahv: Ctrl+Z

en: Redo clone operation.
    Shortcut: CTRL+Y
et: Kloonimise uuestitegemine.
    Kiirklahv: Ctrl+Y

en: Hot Pixels
et: Kuumad pikslid

en: Hot Pixels Correction
et: Kuumade pikslite korrigeerimine

[ctx: @action]
en: Hot Pixels...
et: Kuumad pikslid ...

en: Show grid
et: Võrgustiku näitamine

en: Set this option to visualize the correction grid to be applied.
et: Sisselülitamisel näidatakse eelvaatluse kohal korrektsioonivõrgustikku.

en: You can see here a thumbnail preview of the distortion correction applied to a cross pattern.
et: Siin näeb pisipildi kujul moonutuse parandamise efekti ruudustikmustrina.

[ctx: value for amount of distortion]
en: Main:
et: Peamine:

en: This value controls the amount of distortion. Negative values correct lens barrel distortion, while positive values correct lens pincushion distortion.
et: See määrab moonutuse koguse. Negatiivne väärtus vastab objektiivi tünnmoonutusele (barrel distortion), positiivne padimoonutusele (pincushion distortion).

en: Edge:
et: Serv:

en: This value controls in the same manner as the Main control, but has more effect at the edges of the image than at the center.
et: See on üldiselt samasuguse toimega nagu "Peamine", aga mõjutab rohkem pildi servi, mitte keskpaika.

en: Zoom:
et: Suurendus:

en: This value rescales the overall image size.
et: See muudab kogu pildi suurust.

en: Brighten:
et: Heledus:

en: This value adjusts the brightness in image corners.
et: Siin saab kohendada pildi nurkade heledust.

en: Lens Distortion
et: Objektiivimoonutus

[ctx: @action]
en: Distortion...
et: Moonutus ...

en: Local Contrast
et: Kohalik kontrast

[ctx: @action]
en: Local Contrast...
et: Kohalik kontrast ...

en: Noise Reduction
et: Müra vähendus

[ctx: @action]
en: Noise Reduction...
et: Müra vähendus ...

en: Here you can see the image selection preview with red eye reduction applied.
et: Siin näeb pildi valiku eelvaatlust pärast punasilmsuse vähendamise rakendamist.

en: Red Eyes Correction
et: Punasilmaefekti korrigeerimine

[ctx: @action]
en: Red Eye...
et: Punasilmsus ...

en: Preset
et: Üldhäälestus

en: Filtering type:
et: Filtri tüüp:

[ctx: custom restoration settings]
en: Custom
et: Kohandatud

en: Restoration
et: Restaureerimine

en: "%1" is not a Photograph Restoration settings text file.
et: "%1" ei ole foto restaureerimise seadistustefail.

en: Cannot load settings from the Photograph Restoration text file.
et: Foto restaureerimise seadistuste laadimine failist nurjus.

en: Cannot save settings to the Photograph Restoration text file.
et: Foto restaureerimise seadistuste salvestamine faili nurjus.

[ctx: @action]
en: Restoration...
et: Restaureerimine ...

en: Sharpen
et: Teravustamine

en: Unsharp Mask
et: Teravustamismask

en: Refocus
et: Fookuse muutmine

[ctx: @action]
en: Sharpen...
et: Teravusta ...

en: Use Color Management for Printing
et: Värvihalduse kasutamine trükkimisel

en: Settings...
et: Seadistused ...

en: <p>Color Management is disabled.</p> <p>You can enable it now by clicking on the "Settings" button.</p>
et: <p>Värvihaldus on keelatud.</p> <p>Selle saab sisse lülitada, kui klõpsad nupule "Seadistused".</p>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PrintOptionsPage)
en: Image Settings
et: Pildiseadistused

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, imagePosButtonGroup) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Image Position
et: Pildi asukoht

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_autorotate) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintAutoRotate)
en: Auto rotate
et: Automaatne pööramine

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Scaling
et: Skaleerimine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mNoScale)
en: &No scaling
et: &Ei skaleerita

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mScaleToPage)
en: &Fit image to page
et: &Pilt mahutatakse leheküljele

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintEnlargeSmallerImages)
en: Enlarge smaller images
et: Väiksemate piltide suurendamine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mScaleTo)
en: &Scale to:
et: &Skaleerimine:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Millimeters
et: mm

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Centimeters
et: cm

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Inches
et: tolli

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintKeepRatio)
en: Keep ratio
et: Proportsiooni säilitamine

[ctx: @action]
en: Print Image...
et: Trüki pilt ...

en: This is the preview of the blur effect applied to the photograph.
et: See on fotole rakendatud hägustamisefekti eelvaatlus.

en: Zoom Blur
et: Suurendushägu

en: Radial Blur
et: Radiaalne hägu

en: Far Blur
et: Servahägu

en: Motion Blur
et: Liikumishägu

en: Softener Blur
et: Pehmendushägu

en: Shake Blur
et: Raputamishägu

en: Focus Blur
et: Fookushägu

en: Smart Blur
et: Nutikas hägu

en: Frost Glass
et: Jäätunud klaas

en: Mosaic
et: Mosaiik

en: <p>Select the blurring effect to apply to image.</p><p><b>Zoom Blur</b>:  blurs the image along radial lines starting from a specified center point. This simulates the blur of a zooming camera.</p><p><b>Radial Blur</b>: blurs the image by rotating the pixels around the specified center point. This simulates the blur of a rotating camera.</p><p><b>Far Blur</b>: blurs the image by using far pixels. This simulates the blur of an unfocalized camera lens.</p><p><b>Motion Blur</b>: blurs the image by moving the pixels horizontally. This simulates the blur of a linear moving camera.</p><p><b>Softener Blur</b>: blurs the image softly in dark tones and hardly in light tones. This gives images a dreamy and glossy soft focus effect. It is ideal for creating romantic portraits, glamour photographs, or giving images a warm and subtle glow.</p><p><b>Shake Blur</b>: blurs the image by shaking randomly the pixels. This simulates the blur of a random moving camera.</p><p><b>Focus Blur</b>: blurs the image corners to reproduce the astigmatism distortion of a lens.</p><p><b>Smart Blur</b>: finds the edges of color in your image and blurs them without muddying the rest of the image.</p><p><b>Frost Glass</b>: blurs the image by randomly disperse light coming through a frosted glass.</p><p><b>Mosaic</b>: divides the photograph into rectangular cells and then recreates it by filling those cells with average pixel value.</p>
et: <p>Siin saab valida pildile rakendatava hägustamisefekti.</p><p><b>Suurendushägu</b>:  hägustab pilti radiaalselt alates teatud keskpunktist. See simuleerib kaamera suumimise hägu.</p><p><b>Radiaalne hägu</b>: hägustab pilti piksleid ümber määratud keskpunkti pöörates. See simuleerib kaamera pööramise hägu.</p><p><b>Servahägu</b>: hägustab pilti servapiksleid kasutades. See simuleerib fokuseerimata kaamera hägu. </p><p><b>Liikumishägu</b>: hägustab pilti piksleid horisontaalselt liigutades. See simuleerib lineaarselt liikuva kaamera hägu.</p><p><b>Pehmendushägu</b>: hägustab nõrgalt pildi tumedaid ja tugevalt heledaid toone. See annab pildile uneleva mati välimuse, mis sobib hästi romantiliste portreede ja klantsfotode puhul, jättes pildist õrnalt sooja mulje.</p><p><b>Raputamishägu</b>: hägustab pilti piksleid suvaliselt ümber paigutades. See simuleerib suvaliselt rappuva kaamera hägu.</p><p><b>Fookushägu</b>: hägustab pildi servi, simuleerides kaamera astigmaatilist moonutust.</p><p><b>Nutikas hägu</b>: leiab pildil värviservad ja hägustab neid ilma ülejäänud pilti muutmata.</p><p><b>Jäätunud klaas</b>: hägustab pilti sellele suvaliselt läbi jäätunud klaasi langeva valguse efekti lisades.</p><p><b>Mosaiik</b>: jagab foto ristkülikuteks ja paneb seejärel pildi uuesti kokku, täites ristkülikud nende keskmise piksliväärtusega.</p>

en: Distance:
et: Kaugus:

en: Set here the blur distance in pixels.
et: Siin saab määrata hägu kauguse pikslites.

[ctx: level to use for the effect]
en: Level:
et: Tase:

en: This value controls the level to use with the current effect.
et: Siin saab määrata valitud efekti taseme.

en: Blur Effects
et: Hägustamisefektid

[ctx: @action]
en: Blur Effects...
et: Hägustamisefektid ...

en: Charcoal
et: Söejoonistus

en: Pencil size:
et: Pliiatsi suurus:

en: Set here the charcoal pencil size used to simulate the drawing.
et: Siin saab määrata söejoonistuse matkimisel kasutatava pliiatsi suuruse.

[ctx: smoothing value of the pencil]
en: Smooth:
et: Mahedus:

en: This value controls the smoothing effect of the pencil under the canvas.
et: See väärtus määrab pliiatsi mahedusefekti.

[ctx: @action]
en: Charcoal Drawing...
et: Söejoonistus ...

[ctx: @action]
en: Color Effects...
et: Värviefektid ...

en: This is the preview of the distortion effect applied to the photograph.
et: See on fotole rakendatud moonutusefekti eelvaatlus.

en: Fish Eyes
et: Kalasilmad

en: Twirl
et: Väänutus

en: Cylindrical Hor.
et: Rõhtsilinder

en: Cylindrical Vert.
et: Püstsilinder

en: Cylindrical H/V.
et: Rõht- ja püstsilinder

en: Caricature
et: Karikatuur

en: Multiple Corners
et: Mitu nurka

en: Waves Hor.
et: Rõhtlained

en: Waves Vert.
et: Püstlained

en: Block Waves 1
et: Plokklained 1

en: Block Waves 2
et: Plokklained 2

en: Circular Waves 1
et: Ringlained 1

en: Circular Waves 2
et: Ringlained 2

en: Polar Coordinates
et: Polaarsed koordinaadid

en: Unpolar Coordinates
et: Mittepolaarsed koordinaadid

en: Tile
et: Paanid

en: <p>Here, select the type of effect to apply to an image.</p><p><b>Fish Eyes</b>: warps the photograph around a 3D spherical shape to reproduce the common photograph 'Fish Eyes' effect.</p><p><b>Twirl</b>: spins the photograph to produce a Twirl pattern.</p><p><b>Cylinder Hor.</b>: warps the photograph around a horizontal cylinder.</p><p><b>Cylinder Vert.</b>: warps the photograph around a vertical cylinder.</p><p><b>Cylinder H/V.</b>: warps the photograph around 2 cylinders, vertical and horizontal.</p><p><b>Caricature</b>: distorts the photograph with the 'Fish Eyes' effect inverted.</p><p><b>Multiple Corners</b>: splits the photograph like a multiple corners pattern.</p><p><b>Waves Horizontal</b>: distorts the photograph with horizontal waves.</p><p><b>Waves Vertical</b>: distorts the photograph with vertical waves.</p><p><b>Block Waves 1</b>: divides the image into cells and makes it look as if it is being viewed through glass blocks.</p><p><b>Block Waves 2</b>: like Block Waves 1 but with another version of glass blocks distortion.</p><p><b>Circular Waves 1</b>: distorts the photograph with circular waves.</p><p><b>Circular Waves 2</b>: another variation of the Circular Waves effect.</p><p><b>Polar Coordinates</b>: converts the photograph from rectangular to polar coordinates.</p><p><b>Unpolar Coordinates</b>: the Polar Coordinate effect inverted.</p><p><b>Tile</b>: splits the photograph into square blocks and moves them randomly inside the image.</p>
et: <p>Siin saab valida pildile rakendatava efekti tüübi.</p><p><b>Kalasilmad</b>: väänab foto ruumilise sfääri ümber, simuleerides fotograafias tuntud kalasilmaefekti.</p><p><b>Väänutus</b>: foto väänutatakse.</p><p><b>Rõhtsilinder</b>: foto väänatakse ümber rõhtsa silindri.</p><p><b>Püstsilinder</b>: foto väänatakse ümber püstise silindri.</p><p><b>Rõht- ja püstsilinder</b>: foto väänatakse nii ümber rõhtsa kui püstise silindri.</p><p><b>Karikatuur</b>: foto moonutatakse kalasilmaefekti vastandiga.</p><p><b>Mitu nurka</b>: foto jagatakse otsekui mitmest nurgast pildistatuna tekkivaks mustriks.</p><p><b>Rõhtlained</b>: foto moonutatakse rõhtsate lainetega.</p><p><b>Püstlained</b>: foto moonutatakse püstiste lainetega.</p><p><b>Plokklained 1</b>: pilt jagatakse plokkideks ja jäetakse mulje, nagu seda vaadataks läbi klaasplokkide.</p><p><b>Plokklained 2</b>: nagu plokklained 1, aga veidi teistsuguse moonutusega.</p><p><b>Ringlained 1</b>: foto moonutatakse ringlainetega.</p><p><b>Ringlained 2</b>: ringlainete efekti teine variant.</p><p><b>Polaarsed koordinaadid</b>: foto teisendatakse ristkülikulistelt koordinaatidelt polaarsetele koordinaatidele.</p><p><b>Mittepolaarsed koordinaadid</b>: polaarsete koordinaatide efekt vastupidi.</p><p><b>Paanid</b>: foto jagatakse ruutudeks ja neid liigutatakse pildil suvaliselt.</p>

[ctx: level of the effect]
en: Level:
et: Tase:

en: Set here the level of the effect.
et: Siin saab määrata efekti taseme.

en: Iteration:
et: Kordused:

en: This value controls the iterations to use for Waves, Tile, and Neon effects.
et: Siin saab määrata lainete, paanide ja neooniefekti korduste arvu.

en: Distortion Effects
et: Moonutusefektid

[ctx: @action]
en: Distortion Effects...
et: Moonutusefektid ...

en: Depth:
et: Sügavus:

en: Set here the depth of the embossing image effect.
et: Siin saab määrata kohrutuse pildiefekti sügavuse.

en: Emboss
et: Kohrutus

[ctx: @action]
en: Emboss...
et: Kohrutus ...

en: Film Grain
et: Teralisus

[ctx: @action]
en: Add Film Grain...
et: Lisa teralisus ...

en: Brush size:
et: Pintsli suurus:

en: Set here the brush size to use for simulating the oil painting.
et: Siin saab määrata õlimaali matkimisel kasutatava pintsli suuruse.

[ctx: value of smoothing effect]
en: Smooth:
et: Mahedus:

en: This value controls the smoothing effect of the brush under the canvas.
et: See väärtus määrab pintsli mahendusefekti.

en: Oil Paint
et: Õlimaal

[ctx: @action]
en: Oil Paint...
et: Õlimaal ...

en: This is the preview of the Raindrop effect.<p>Note: if you have previously selected an area in the editor, this will be unaffected by the filter. You can use this method to disable the Raindrops effect on a human face, for example.</p>
et: See on vihmapiiskade efekti eelvaatlus.<p>Märkus: kui oled eelnevalt valinud redaktoris pildi mingi osa, siis seda filter ei mõjuta. Nii on võimalik näiteks jätta nägu vihmapiisaefektist puutumata.</p>

en: Drop size:
et: Piisa suurus:

en: Set here the raindrops' size.
et: Siin saab määrata vihmapiiskade suuruse.

en: Number:
et: Arv:

en: This value controls the maximum number of raindrops.
et: Siin saab määrata vihmapiiskade maksimaalse arvu.

en: Fish eyes:
et: Kalasilm:

en: This value is the fish-eye-effect optical distortion coefficient.
et: Siin saab määrata kalasilmaefekti optilise moonutuse koefitsiendi.

en: RainDrop
et: Vihmapiisad

[ctx: @action]
en: Raindrops...
et: Vihmapiisad ...

[ctx: @action]
en: &Auto-Crop
et: &Automaatne kärpimine

en: Maintain aspect ratio
et: Proportsioonide säilitamine

en: Enable this option to maintain aspect ratio with new image sizes.
et: Sisselülitamisel säilitatakse pildil ka uute mõõtmete korral proportsioonid.

en: Width (px):
et: Laius (px):

en: Set here the new image width in pixels.
et: Siin saab määrata pildi uue laiuse pikslites.

en: Height (px):
et: Kõrgus (px):

en: Set here the new image height in pixels.
et: Siin saab määrata pildi uue kõrguse pikslites.

en: Width (%):
et: Laius (%):

en: New image width, as a percentage (%).
et: Pildi uus laius protsendina.

en: Height (%):
et: Kõrgus (%):

en: New image height, as a percentage (%).
et: Pildi uus kõrgus protsendina.

en: Specify here your desired content-aware rescaling percentage.
et: Võimaldab määrata sisuteadliku suuruse muutmise protsendi.

en: Add weight masks
et: Maskide lisamine

en: Enable this option to add suppression and preservation masks.
et: Sisselülitamisel saab lisada väljajätmise ja säilitamise maske.

en: Suppression weight mask:
et: Väljajätmise mask:

en: Draw a suppression mask
et: Joonista väljajätmismask

en: Click on this button to draw zones marking which areas of the image are less important.  These zones will be deleted when reducing the picture, or duplicated when enlarging the picture.
et: Klõpsa nupule pildi alade määratlemiseks, mis ei ole nii olulised. Need alad kustutatakse pildi suuruse vähendamisel või kloonitakse selle suurendamisel.

en: Preservation weight mask:
et: Säilitamise mask:

en: Draw a preservation mask
et: Joonista säilitamismask

en: Click on this button to draw zones marking which areas of the image you want to preserve.
et: Klõpsa nupule pildi alade määratlemiseks, mis säilitada.

en: Erase mask:
et: Kustutamise mask:

en: Erase mask
et: Kustutamise mask

en: Click on this button to erase mask regions.
et: Selle nupuga saab puhastada maski piirkondi.

en: Specify here the size of the brush used to paint masks.
et: Siin saab määrata maskide joonistamisel kasutatava pintsli suuruse.

en: Norm of brightness gradient
et: Heleduse ülemineku reegel

en: Sum of absolute values of brightness gradients
et: Heleduse üleminekute absoluutväärtuste summa

en: Absolute value of brightness gradient
et: Heleduse ülemineku absoluutväärtus

en: Norm of luma gradient
et: Luma ülemineku reegel

en: Sum of absolute values of luma gradients
et: Luma üleminekute absoluutväärtuste summa

en: Absolute value of luma gradient
et: Luma ülemineku absoluutväärtus

en: This option allows you to choose a gradient function. This function is used to determine which pixels should be removed or kept.
et: See valik võimaldab määrata ülemineku funktsiooni. Selle abil määratakse, millised pikslid eemaldada.

en: Preserve Skin Tones
et: Nahatoonide säilitamine

en: Enable this option to preserve pixels whose color is close to a skin tone.
et: Sisselülitamisel säilitatakse pikslid, mille värv sarnaneb nahatoonile.

en: Overall rigidity of the seams:
et: Viilude üldine jäikus:

en: Use this value to give a negative bias to the seams which are not straight. May be useful to prevent distortions in some situations, or to avoid artifacts from pixel skipping (it is better to use low values in such case). This setting applies to the whole selected layer if no rigidity mask is used. Note: the bias is proportional to the difference in the transversal coordinate between each two successive points, elevated to the power of 1.5, and summed up for the whole seam.
et: Selle väärtusega saab anda mittesirgetele viiludele negatiivse hälbe. See võib olla teataval juhul kasulik moonutuste vältimiseks või ka artefaktide vältimiseks pikslite vahelejätmisel (sel juhul on parem kasutada väiksemat väärtust). Määrang rakendub kogu valitud kihile, kui ei kasutata jäikusmaski. Märkus: hälve on proportsionaalne kahe järjestikuse punkti põikikoordinaadi erinevuse suhtes, astendatud 1,5-ga ning summeeritud kogu viilu peale.

en: Maximum number of transversal steps:
et: Põikisammude maksimumarv:

en: This option lets you choose the maximum transversal step that the pixels in the seams can take. In the standard algorithm, corresponding to the default value step = 1, each pixel in a seam can be shifted by at most one pixel with respect to its neighbors. This implies that the seams can form an angle of at most 45 degrees with respect to their base line. Increasing the step value lets you overcome this limit, but may lead to the introduction of artifacts. In order to balance the situation, you can use the rigidity setting.
et: See valik võimaldab määrata maksimaalse põikisammu, mida viilu pikslid võivad kasutada. Standardses algoritmis, kus vaikesamm on 1, saab iga viilu piksel nihkuda maksimaalselt ühe piksli võrra oma naabrite suhtes. Sellest järeldub, et viilub võivad jääda oma baasliini suhtes maksimaalselt 45-kraadise nurga alla. Sammu väärtuse suurendamine võimaldab sellest piirangust üle saada, kuid võib tuua kaasa artefaktide tekke. Tasakaalustamiseks tuleks kasutada jäikust.

en: Side switch frequency:
et: Poolevahetuse sagedus:

en: During the carving process, at each step the optimal seam to be carved is chosen based on the relevance value for each pixel. However, in the case where two seams are equivalent (which may happen, for instance, when large portions of the image have the same color), the algorithm always chooses the seams from one side.  In some cases, this can pose problems, e.g. an object centered in the original image might not be centered in the resulting image. In order to overcome this effect, this setting allows the favored side to be switched automatically during rescaling, at the cost of slightly worse performance.
et:  Viilutamise käigus valitakse igal sammul optimaalne viil iga piksli asjakohasuse alusel. Kui kaks voolu peaksid olema võrdsed (mis võib juhtuda näiteks siis, kui pildil leidub suuri ühevärvilisi osasid), valib algoritm viilud alati ühelt küljelt, mis võib tekitada probleeme (näiteks algsel pildil keskel asuv objekt ei pruugi tulemuspildis enam keskel asuda). Selle vältimiseks saab antud valikuga lasta suuruse muutmise ajal automaatselt vahetada eelistatud külge, mis samas mõjutab küll mõnevõrra jõudlust.

en: Resize Order:
et: Suuruse muutmise järjekord:

en: Horizontally first
et: Kõigepealt rõhtsuunas

en: Vertically first
et: Kõigepealt püstsuunas

en: Here you can set whether to resize horizontally first or vertically first.
et: Siin saab määrata, kas kõigepealt muuta suurust rõhtsuunas või püstsuunas.

en: Target size
et: Sihtmärgi suurus

en: Content-aware rescale percentage
et: Sisuteadliku suuruse muutmise protsent

en: Mask Settings
et: Maski seadistused

en: Energy function
et: Energiafunktsioon

en: Advanced Settings
et: Muud seadistused

en: Liquid Rescale
et: Sisutundlik suuruse muutmine

[ctx: @action]
en: Liquid Rescale...
et: Sisutundlik suuruse muutmine ...

en: This is the free rotation operation preview. If you move the mouse cursor on this preview, a vertical and horizontal dashed line will be drawn to guide you in adjusting the free rotation correction. Release the left mouse button to freeze the dashed line's position.
et: See on vaba pööramise eelvaatlus. Hiirekursorit eelvaatluse kohal liigutades näidatakse püstist ja rõhtsat punktiirjoont, mis aitavad pööramisnurka kohendada. Hiire vasakut nuppu vabastades saab punktiirjooned paika jätta.

en: New width:
et: Uus laius:

en:  px
et:  pikslit

en: New height:
et: Uus kõrgus:

en: Select a point in the preview widget, then click this button to assign the point for auto-correction.
et: Vali eelvaatlusevidinas mõni punkt ja seejärel klõpsa sellele nupule punkti kasutamiseks automaatkorrektsioonis.

[ctx: Automatic Adjustment]
en: Adjust
et: Kohandamine

en: <p>Correct the rotation of your images automatically by assigning two points in the preview widget and clicking <i>Adjust</i>.<br/>You can either adjust horizontal or vertical lines.</p>
et: <p>Piltide pööramise automaatseks korrigeerimiseks määra eelvaatluses kaks punkti ja klõpsa <i>Kohanda</i>.<br/>Pane tähele, et kohandada saab ridu kas rõht- või püstsuunas.</p>

en: Automatic Adjustment
et: Automaatne kohandamine

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, settingsGroupBox)
en: Settings
et: Seadistused

en: Free Rotation
et: Vaba pööramine

en: Click to set
et: Klõpsa määramiseks

[ctx: point has been set and is valid]
en: Okay
et: Korras

[ctx: @action]
en: Free Rotation...
et: Vaba pööramine ...

en: This is the perspective transformation operation preview. You can use the mouse for dragging the corner to adjust the perspective transformation area.
et: See on perspektiivi kohendamise eelvaatlus. Perspektiivi muutmiseks lohista hiirega pildi nurki.

en: Angles (in degrees):
et: Nurgad (kraadides):

en:   Top left:
et:   Ülemine vasak:

en:   Top right:
et:   Ülemine parem:

en:   Bottom left:
et:   Alumine vasak:

en:   Bottom right:
et:   Alumine parem:

en: Draw preview while moving
et: Eelvaatluse näitamine liigutamisel

en: Draw grid
et: Võrgustiku näitamine

en: Inverse transformation
et: Vastupidine teisendamine

[ctx: @action]
en: Perspective Adjustment...
et: Perspektiivi kohendamine ...

en: Perspective Adjustment Tool
et: Perspektiivi kohendamise tööriist

en: Perspective Adjustment
et: Perspektiivi kohendamine

en: Aspect Ratio Crop
et: Proportsionaalne kärpimine

en: <p>Here you can see the aspect ratio selection preview used for cropping. You can use the mouse to move and resize the crop area.</p><p>Press and hold the <b>CTRL</b> key to move the opposite corner too.</p><p>Press and hold the <b>SHIFT</b> key to move the closest corner to the mouse pointer.</p>
et: <p>Siin näeb proportsionaalsel kärpimisel tekkiva pildi eelvaatlust. Hiirega saab valikuala liigutada ja selle suurust muuta.</p><p>Klahvi <b>CTRL</b> all hoides saab liigutada ka vastasnurka.</p><p>Klahvi <b>SHIFT</b> all hoides saab liigutada hiirele lähimat nurka.</p>

en: Max. Aspect
et: Maks. proportsioon

en: Set selection area to the maximum size according to the current ratio.
et: Määrab valikualale vastavalt valitud proportsioonile maksimaalsed mõõtmed.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, resolutionLabel)
en: Resolution:
et: Lahutus:

en: Crop Information
et: Kärpimise teave

en: Aspect ratio:
et: Proportsioon:

[ctx: custom aspect ratio crop settings]
en: Custom
et: Kohandatud

en: Format DIN A
et: Vorming DIN A

en: Golden Ratio
et: Kuldlõige

en: Current Aspect Ratio
et: Aktiivne proportsioon

[ctx: no aspect ratio]
en: None
et: Puudub

en: <p>Select your constrained aspect ratio for cropping. Aspect Ratio Crop tool uses a relative ratio. That means it is the same if you use centimeters or inches and it does not specify the physical size.</p><p>You can see below a correspondence list of traditional photographic paper sizes and aspect ratio crop:</p><p><b>2:3</b>: 10x15cm, 20x30cm, 30x45cm, 4x6", 8x12", 12x18", 16x24", 20x30"</p><p><b>3:4</b>: 6x8cm, 15x20cm, 18x24cm, 30x40cm, 3.75x5", 4.5x6", 6x8", 7.5x10", 9x12"</p><p><b>4:5</b>: 20x25cm, 40x50cm, 8x10", 16x20"</p><p><b>5:7</b>: 15x21cm, 30x42cm, 5x7"</p><p><b>7:10</b>: 21x30cm, 42x60cm, 3.5x5"</p><p><b>8:5</b>: common wide-screen monitor (as 1680x1050)</p><p><b>2:1</b>, <b>3:1</b>, <b>4:1</b>: common panoramic sizes</p><p><b>16:9</b>: common tv-screen (as HDTV or Full-HD)</p><p>The paper <b>Format DIN A</b> use the ratio 1:1.414</p><p>The <b>Golden Ratio</b> is 1:1.618. A composition following this rule is considered visually harmonious but may not be suitable to print on standard photographic paper.</p><p>The <b>Current Aspect Ratio</b> takes aspect ratio from the currently opened image.</p>
et: <p>Siin saab valida kärpimise proportsiooni piirangu. Selle juures kasutatakse suhtelist proportsiooni. See tähendab, et see ei sõltu sellest, kas kasutad mõõtühikuna sentimeetreid või tolle, samuti ei määra see kindlaks füüsilist suurust.</p><p>Allpool on näha traditsiooniliste fotopaberisuuruste ja kärpimise proportsiooni piirangu vahekorrad:</p><p><b>2:3</b>: 10x15 cm, 20x30 cm, 30x45 cm, 4x6", 8x12", 12x18", 16x24", 20x30"</p><p><b>3:4</b>: 6x8 cm, 15x20 cm, 18x24 cm, 30x40 cm, 3,75x5", 4,5x6", 6x8", 7,5x10", 9x12"</p><p><b>4:5</b>: 20x25 cm, 40x50 cm, 8x10", 16x20"</p><p><b>5:7</b>: 15x21 cm, 30x42 cm, 5x7"</p><p><b>7:10</b>: 21x30 cm, 42x60 cm, 3,5x5"</p><p><b>8:5</b>: tavaline laiekraan (näiteks 1680x1050)</p><p><b>2:1</b>, <b>3:1</b>, <b>4:1</b>: tavaline panoraam</p><p><b>16:9</b>: tavaline teleekraan (nt HDTV või Full-HD)</p><p>Paberiformaat <b>Format DIN A</b>: 1:1,414</p><p>Kuldlõige</b> on 1:1,618. Seda vahekorda järgivat kompositsiooni peetakse visuaalselt harmooniliseks, kuid seda ei pruugi olla võimalik trükkida standardsel fotopaberil.</p><p><b>Aktiivne proportsioon</b> kasutab parajasti avatud pildi proportsiooni.</p>

en: Exact aspect
et: Täpne proportsioon

en: Enable this option to force exact aspect ratio crop.
et: Sisselülitamisel sunnitakse peale täpne kärpimise proportsioon.

en: Orientation:
et: Orientatsioon:

en: Landscape
et: Rõhtpaigutus

en: Portrait
et: Püstpaigutus

en: Select constrained aspect ratio orientation.
et: Siin saab valida proportsionaalse kärpe orientatsiooni.

en: Auto
et: Automaatne

en: Enable this option to automatically set the orientation.
et: Sisselülitamisel seatakse orientatsioon automaatselt.

en: Custom ratio:
et: Kohandatud porportsioon:

en: Set here the desired custom aspect numerator value.
et: Määra siin kohandatud proportsiooni lugeja väärtus.

en: Set here the desired custom aspect denominator value.
et: Määra siin kohandatud proportsiooni nimetaja väärtus.

en: Set width position to center.
et: Määra siin kärpimisvaliku laius keskmest.

en: Set height position to center.
et: Määra siin kärpimisvaliku kõrgus keskmest.

en: Crop Settings
et: Kärpimise seadistused

en: Rules of Thirds
et: Kolmeksjagamine

en: Diagonal Method
et: Diagonaalmeetod

en: Harmonious Triangles
et: Harmoonilised kolmnurgad

en: Golden Mean
et: Kuldne keskmine

[ctx: no geometric form]
en: None
et: Puudub

en: With this option, you can display guide lines to help compose your photograph.
et: Siin saab sisse lülitada abijoonte näitamise, mis aitavad fotot paremini komponeerida.

en: Golden sections
et: Kuldsed lõigud

en: Enable this option to show golden sections.
et: Sisselülitamisel näidatakse kuldseid lõike.

en: Golden spiral sections
et: Kuldsed spiraali lõigud

en: Enable this option to show golden spiral sections.
et: Sisselülitamisel näidatakse kuldseid spiraali lõike.

en: Golden spiral
et: Kuldne spiraal

en: Enable this option to show a golden spiral guide.
et: Sisselülitamisel näidatakse abijooni kuldse spiraalina.

en: Golden triangles
et: Kuldsed kolmnurgad

en: Enable this option to show golden triangles.
et: Sisselülitamisel näidatakse kuldseid kolmnurki.

en: Flip horizontally
et: Peegeldamine horisontaalselt

en: Enable this option to flip the guidelines horizontally.
et: Sisselülitamisel peegeldatakse abijooni horisontaalselt.

en: Flip vertically
et: Peegeldamine vertikaalselt

en: Enable this option to flip the guidelines vertically.
et: Sisselülitamisel peegeldatakse abijooni vertikaalselt.

en: Color and width:
et: Värv ja laius:

en: Set here the color used to draw composition guides.
et: Määra siin abijoonte värv.

en: Set here the width in pixels used to draw composition guides.
et: Määra siin abijoonte laius pikslites.

en: Composition Guides
et: Abijooned

[ctx: custom ratio crop settings]
en: Custom
et: Kohandatud

[ctx: @action]
en: Aspect Ratio Crop...
et: Proportsionaalne kärpimine ...

en: New Size
et: Uus suurus

en: Preset Resolutions:
et: Valmislahutused:

[ctx: Original (size)]
en: Original (%1 x %2 pixels)
et: Originaal (%1 x %2 pikslit)

[ctx: Tiny (size)]
en: Tiny (%1 x %2 pixels)
et: Tilluke (%1 x %2 pikslit)

[ctx: Small (size)]
en: Small (%1 x %2 pixels)
et: Väike (%1 x %2 pikslit)

[ctx: Medium (size)]
en: Medium (%1 x %2 pixels)
et: Keskmine (%1 x %2 pikslit)

[ctx: Big (size)]
en: Big (%1 x %2 pixels)
et: Suur (%1 x %2 pikslit)

[ctx: Large (size)]
en: Large (%1 x %2 pixels)
et: Tohutu (%1 x %2 pikslit)

[ctx: Huge (size)]
en: Huge (%1 x %2 pixels)
et: Hiiglaslik (%1 x %2 pikslit)

[ctx: UHD4K (size)]
en: UHD-4K (%1 x %2 pixels)
et: UHD-4K (%1 x %2 pikslit)

[ctx: Letter (size)]
en: Letter (8.5 x 11 in)
et: Letter (8,5 x 11 tolli)

[ctx: Print (size)]
en: 4 x 6 in
et: 4 x 6 tolli

[ctx: Print (size)]
en: 5 x 7 in
et: 5 x 7 tolli

[ctx: Print (size)]
en: 8 x 10 in
et: 8 x 10 tolli

[ctx: Print (size)]
en: 11 x 14 in
et: 11 x 14 tolli

en: Units:
et: Ühikud:

en: Pixels (px)
et: Pikslid (px)

en: Inches (in)
et: Tollid (in)

en: Centimeters (cm)
et: Sentimeetrid (cm)

en: Millimeters (mm)
et: Millimeetrid (mm)

en: Width:
et: Laius:

en: Height:
et: Kõrgus:

en: New image height in pixels (px).
et: Pildi uus kõrgus pikslites.

en: New image width in percent (%).
et: Pildi uus laius protsendina.

en: New image height in percent (%).
et: Pildi uus kõrgus protsendina.

en:  Pixel/Inch
et: Pikslit tolli kohta

en: New image resolution in pixels/inch.
et: Pildi uus lahutus pikslites tolli kohta.

en: Restore photograph (slow)
et: Foto restaureerimine (aeglane)

en: Enable this option to scale-up an image to a huge size. <b>Warning</b>: This process can take some time.
et: Sisselülitamisel skaleeritakse pildid väga suureks. <b>Hoiatus</b>: see võib võtta tükk aega.

en: <b>Note:</b> use Restoration Mode to scale-up an image to a huge size. This process can take some time.
et: <b>Märkus:</b> kasuta restaureerimisrežiimi ainult piltide skaleerimiseks väga suureks. See võib võtta tükk aega.

en: Resize
et: Suuruse muutmine

en: "%1" is not a Photograph Resizing settings text file.
et: "%1" ei ole suuruse muutmise seadistuste tekstifail.

en: Cannot load settings from the Photograph Resizing text file.
et: Seadistuste laadimine suuruse muutmise tekstifailist nurjus.

en: Cannot save settings to the Photograph Resizing text file.
et: Seadistuste salvestamine suuruse muutmise tekstifaili nurjus.

[ctx: @action]
en: &Resize...
et: &Muuda suurust ...

en: This is the shear operation preview. If you move the mouse cursor on this preview, a vertical and horizontal dashed line will be drawn to guide you in adjusting the shear correction. Release the left mouse button to freeze the dashed line's position.
et: See on nihkeoperatsiooni eelvaatlus. Kui liigutad eelvaatluse pildi kohal hiirt, näed püstist ja rõhtsat punktiirjoont, mis aitavad pildi nihet paremini juhtida. Hiire vasakut nuppu vabastades saab punktiirjoone paika jätta.

en: Main horizontal angle:
et: Horisontaalnurk:

en: The main horizontal shearing angle, in degrees.
et: Horisontaalse nihke nurk kraadides.

en: Fine horizontal angle:
et: Horisontaalnurga täpsustus:

en: This value in degrees will be added to main horizontal angle value to set fine adjustments.
et: See kraadides antud väärtus lisatakse horisontaalnurga väärtusele täpse sihtnurga määramiseks.

en: Main vertical angle:
et: Vertikaalnurk:

en: The main vertical shearing angle, in degrees.
et: Vertikaalse nihke nurk kraadides.

en: Fine vertical angle:
et: Vertikaalnurga täpsustus:

en: This value in degrees will be added to main vertical angle value to set fine adjustments.
et: See kraadides antud väärtus lisatakse vertikaalnurga väärtusele täpse sihtnurga määramiseks.

en: Anti-Aliasing
et: Antialias

en: Enable this option to apply the anti-aliasing filter to the sheared image. To smooth the target image, it will be blurred a little.
et: Sisselülitamisel rakendatakse nihutatud pildile antialiase filtrit. Sihtpildi pehmendamiseks hägustatakse seda veidi.

en: Shear Tool
et: Nihketööriist

[ctx: @action]
en: &Shear...
et: Ni&he ...

en: Digital Scanner
et: Digitaalskanner

en: A tool to acquire images with a digital scanner
et: Tööriist pildi hankimiseks digitaalskannerist

[ctx: @action]
en: Import from Scanner...
et: Impordi skannerist ...

en: Scan Images
et: Piltide skannimine

en: The target image file format "%1" is unsupported.
et: Sihtpildi failivorming "%1" ei ole toetatud.

en: Failed to save file
    "%1" to
    "%2".
et: Faili "%1"
    salvestamine asukohta
    "%2" nurjus.

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
et: Fail nimega "%1" on juba olemas. Kas tõesti see üle kirjutada?

en: Saving file %1 -
et: Faili %1 salvestamine -

en: Cannot save "%1" file
et: Faili "%1" salvestamine nurjus

[ctx: @title:window]
en: Error
et: Tõrge

en: Latitude
et: Laiuskraad

en: Longitude
et: Pikkuskraad

en: Speed
et: Kiirus

en: # satellites
et: Satelliitide arv

en: Fix type
et: Paranduse tüüp

en: Apply
et: Rakenda

en: Details changed
et: Muudetud üksikasjad

[ctx: @action]
en: Edit Geolocation...
et: Muuda geolokatsiooni ...

en: Could not read image '%1'
et: Pildi "%1" lugemine nurjus

en: Format of image '%1' is unknown
et: Pildi "%1" vorming on tundmatu

en: Error loading image '%1'
et: Tõrge pildi "%1" laadimisel

en: Could not save image '%1' to '%2'
et: Pildi "%1" salvestamine asukohta "%2" nurjus

en: Creation of picture '%1'
et: Pildi "%1" loomine

en: Creation of placemark '%1'
et: Kohatähise "%1" loomine

en: Could not save icon for image '%1' to '%2'
et: Pildi "%1" ikooni salvestamine asukohta "%2" nurjus

en: Creation of icon '%1'
et: Ikooni "%1" loomine

en: No GPX file chosen.
et: GPX-faili pole valitud.

en: Cannot parse %1 GPX file.
et: GPX-faili "%1" parsimine nurjus

en: The %1 GPX file do not have a date-time track to use.
et: GPX-failis "%1" ei ole kasutatavat kuupäeva-kellaaja jälitust.

en: Tracks
et: Jälitused

en: No position data for '%1'
et: "%1" positsiooniandmeid ei ole

en: Cannot open file for writing
et: Faili avamine kirjutamiseks nurjus

en: Move %1 to final directory %2
et: %1 liigutamine lõppkataloogi %2

en: Cannot move data to destination directory
et: Andmete liigutamine lõppkataloogi nurjus

en: Report below have been generated while KML file processing:
et: All esitatav aruanne genereeriti KML-faili töötlemisel:

en: Target Preferences
et: Sihtmärgi eelistused

en: Target Type
et: Sihtmärgi tüüp

en: &Local or web target used by GoogleEarth
et: Goog&leEarthi kasutatav kohalik või veebisihtmärk

en: Web target used by GoogleMaps
et: GoogleMapsi kasutatav veebisihtmärk

en: When using GoogleMaps, all images must have complete URLs, icons are squared, and when drawing a track, only line track is exported.
et: GoogleMapsi kasutamisel peab kõigil piltidel olema täielik URL, ikoonid tehakse ruudukujuliseks ja jälitust joonistades eksporditakse ainult jälitusjoon.

en: Picture Altitude:
et: Pildi kõrgus:

en: absolute
et: absoluutne

en: Destination Directory:
et: Sihtkataloog:

en: Destination Path:
et: Sihtasukoht:

en: Filename:
et: Failinimi:

en: Sizes
et: Suurused

en: Icon Size:
et: Ikooni suurus:

en: Image Size:
et: Pildi suurus:

en: GPX Tracks
et: GPX jälitused

en: Draw GPX Track
et: GPX raja näitamine

en: GPX file:
et: GPX-fail:

en: GPS Exchange Format (*.gpx)
et: GPS Exchange vorming (*.gpx)

[ctx: @title:window]
en: Select GPX File to Load
et: Laaditava GPX-faili valik

en: Time Zone:
et: Ajavöönd:

en: Sets the time zone of the camera during picture shooting, so that the time stamps of the GPS can be converted to match the local time
et: Siin saab määrata kaamera ajavööndi piltide tegemise ajal, mis võimaldab GPS-i ajatempleid teisendada nii, et sobituksid kohaliku ajaga

en: Track Width:
et: Jälituse laius:

en: Track Color:
et: Jälituse värv:

en: Opacity (%):
et: Läbipaistmatus:

en: Track Altitude:
et: Jälituse kõrgus:

en: Generate KML file
et: Genereeri KML-fail

en: 1 image snapped to '%2' | %1 images snapped to '%2'
et[0]: 1 pilt on seotud asukohaga "%2"
et[1]: %1 pilti on seotud asukohaga "%2"

[ctx: Start the search]
en: Search
et: Otsi

en: Clear the search results.
et: Otsingutulemuste puhastamine.

en: Keep the results of old searches when doing a new search.
et: Vanade otsingutulemuste säilitamine uue otsingu ajal.

en: Toggle the visibility of the search results on the map.
et: Otsingutulemuste kaardil näitamise lülitamine.

en: Copy coordinates
et: Kopeeri koordinaadid

en: Move selected images to this position
et: Liiguta valitud pildid sellesse asukohta

en: Remove from results list
et: Eemalda tulemuste seast

en: Select which service you would like to use.
et: Kasutatava teenuse valimine.

en: Bookmarks
et: Järjehoidjad

en: Your search failed:
    %1
et: Otsing nurjus:
    %1

en: 1 image moved to '%2' | %1 images moved to '%2'
et[0]: 1 pilt liigutati asukohta "%2"
et[1]: %1 pilti liigutati asukohta "%2"

en: Add a new value to the list
et: Lisa nimekirja uus väärtus

en: Remove the current selected value from the list
et: Eemalda valitud väärtus nimekirjast

en: Replace the current selected value from the list
et: Asenda nimekirjas valitud väärtus

en:  This field is limited to:
et: Välja piirangud:

en: <p>1 character.</p> | <p>%1 characters.</p>
et[0]: <p>1 märk.</p>
et[1]: <p>%1 märki.</p>

en: Attribute:
et: Atribuut:

en: Select here the editorial attribute of content.
et: Siin saab valida sisu atribuudi.

[ctx: Content type]
en: Current
et: Päevakajaline

[ctx: Content type]
en: Analysis
et: Analüütiline

[ctx: Content type]
en: Archive material
et: Arhiivimaterjal

[ctx: Content type]
en: Background
et: Taust

[ctx: Content type]
en: Feature
et: Olemuslugu

[ctx: Content type]
en: Forecast
et: Ennustus

[ctx: Content type]
en: History
et: Ajalugu

[ctx: Content type]
en: Obituary
et: Nekroloog

[ctx: Content type]
en: Opinion
et: Arvamus

[ctx: Content type]
en: Polls & Surveys
et: Uuringud

[ctx: Content type]
en: Profile
et: Profiil

[ctx: Content type]
en: Results Listings & Table
et: Tulemused ja tabelid

[ctx: Content type]
en: Side bar & Supporting information
et: Külgriba ja lisainfo

[ctx: Content type]
en: Summary
et: Ülevaade

[ctx: Content type]
en: Transcript & Verbatim
et: Transkript ja tsitaat

[ctx: Content type]
en: Interview
et: Intervjuu

[ctx: Content type]
en: From the Scene
et: Otsereportaaž

[ctx: Content type]
en: Retrospective
et: Retrospektiiv

[ctx: Content type]
en: Statistics
et: Statistika

[ctx: Content type]
en: Update
et: Uuendus

[ctx: Content type]
en: Wrap-up
et: Kokkuvõte

[ctx: Content type]
en: Press Release
et: Pressiteade

en: Brightness (APEX):
et: Heledus (APEX):

en: Set here the brightness adjustment value in APEX unit used by camera to take the picture.
et: Siin saab kohandada heleduse väärtust APEX-i ühikutes, mida kaamera on kasutanud pildi tegemisel.

en: Gain Control:
et: Signaali kohandamine:

[ctx: gain control]
en: None
et: Puudub

[ctx: gain control]
en: Low gain up
et: Väike signaali tugevdamine

[ctx: gain control]
en: High gain up
et: Suur signaali tugevdamine

[ctx: gain control]
en: Low gain down
et: Väike signaali nõrgendamine

[ctx: gain control]
en: High gain down
et: Suur signaali nõrgendamine

en: Set here the degree of overall image gain adjustment used by camera to take the picture.
et: Siin saab kohendada pildi üldist signaali (müra), mida kaamera on kasutanud pildi tegemisel.

en: Contrast:
et: Kontrast:

[ctx: contrast mode]
en: Normal
et: Normaalne

[ctx: contrast mode]
en: Soft
et: Nõrk

[ctx: contrast mode]
en: Hard
et: Tugev

en: Set here the direction of contrast processing applied by the camera to take the picture.
et: Siin saab kohandada kontrasti, mida kaamera on kasutanud pildi tegemisel.

en: Saturation:
et: Küllastus:

[ctx: saturation mode]
en: Normal
et: Normaalne

[ctx: saturation mode]
en: Low
et: Väike

[ctx: saturation mode]
en: High
et: Suur

en: Set here the direction of saturation processing applied by the camera to take the picture.
et: Siin saab kohandada küllastust, mida kaamera on kasutanud pildi tegemisel.

en: Sharpness:
et: Teravus:

[ctx: sharpness mode]
en: Normal
et: Normaalne

[ctx: sharpness mode]
en: Soft
et: Nõrk

[ctx: sharpness mode]
en: Hard
et: Tugev

en: Set here the direction of sharpness processing applied by the camera to take the picture.
et: Siin saab kohandada teravust, mida kaamera on kasutanud pildi tegemisel.

en: Custom rendered:
et: Kohandatud renderdamine:

en: Normal process
et: Normaalne töötlus

en: Custom process
et: Kohandatud töötlus

en: Set here the use of special processing on image data, such as rendering geared to output.
et: Siin saab määrata pildiandmete eritöötluse kasutamise, näiteks renderdamise väljundi jaoks.

[ctx: name of the document this image has been scanned from]
en: Name (*):
et: Nimi (*):

en: Enter the name of the document from which this image was been scanned. This field is limited to ASCII characters.
et: Siin saab määrata dokumendi nime, millest pilt on skaneeritud. Kasutada võib ainult ASCII märke.

[ctx: image description]
en: Description (*):
et: Kirjeldus (*):

en: Enter the image description. This field is limited to ASCII characters.
et: Siin saab määrata pilti kirjelduse. Kasutada võib ainult ASCII märke.

en: Artist (*):
et: Looja (*):

en: Copyright (*):
et: Autoriõigus (*):

en: Enter the copyright owner of the image. This field is limited to ASCII characters.
et: Siin saab määrata pildi autoriõiguse. Kasutada võib ainult ASCII märke.

[ctx: image caption]
en: Caption:
et: Allkiri:

en: Enter the image's caption. This field is not limited. UTF8 encoding will be used to save the text.
et: Siin saab määrata pildi allkirja. Kasutada võib kõiki märke. Teksti salvestamisel kasutatakse kodeeringut UTF-8.

en: Sync JFIF Comment section
et: JFIF kommentaaride sektsiooni sünkroniseerimine

en: Sync XMP caption
et: XMP pealdise sünkroniseerimine

en: Creation date and time
et: Loomise kuupäev ja kellaaeg

en: Creation sub-second
et: Loomisaja sekundi murdosa

en: Sync XMP creation date
et: XMP loomiskuupäeva sünkroniseerimine

en: Sync IPTC creation date
et: IPTC loomiskuupäeva sünkroniseerimine

en: Set creation date to today
et: Loomiskuupäevaks määratakse täna

en: Set here the date and time of image creation. In this standard it is the date and time the file was changed.
et: Siin saab määrata pildi loomise kuupäeva ja kellaaja. Antud standardi korral on tegemist kuupäeva ja kellaajaga, millal faili muudeti.

en: Set here the fractions of seconds for the date and time of image creation.
et: Siin saab määrata pildi loomise kuupäeva ja kellaaja sekundite murdosa.

en: Original date and time
et: Originaali kuupäev ja kellaaeg

en: Original sub-second
et: Originaali sekundi murdosa

en: Set original date to today
et: Originaali kuupäevaks määratakse täna

en: Set here the date and time when the original image data was generated. For a digital still camera the date and time the picture was taken are recorded.
et: Siin saab määrata originaalpildi loomise kuupäeva ja kellaaja. Digitaalkaamera puhul on selleks pildi tegemise kuupäev ja kellaaeg.

en: Set here the fractions of seconds for the date and time when the original image data was generated.
et: Siin saab määrata originaalpildi loomise kuupäeva ja kellaaja sekundite murdosa.

en: Digitization date and time
et: Digiteerimise kuupäev ja kellaaeg

en: Digitization sub-second
et: Digiteerimise sekundi murdosa

en: Set digitization date to today
et: Digiteerimise kuupäevaks määratakse täna

en: Set here the date and time when the image was stored as digital data. If, for example, an image was captured by a digital still camera and at the same time the file was recorded, then Original and Digitization date and time will have the same contents.
et: Siin saab määrata kuupäeva ja kellaaja, millal pilt digitaalselt salvestati. Kui näiteks pilt tehti digitaalkaameraga ja fail salvestati samal ajal, on originaali ja digiteerimise kuupäev ja kellaaeg samad.

en: Set here the fractions of seconds for the date and time when the image was stored as digital data.
et: Siin saab määrata kuupäeva ja kellaaja sekundite murdosa, millal pilt digitaalselt salvestati.

en: Device manufacturer (*):
et: Seadme tootja (*):

en: Set here the manufacturer of image input equipment used to take the picture. This field is limited to ASCII characters.
et: Siin saab määrata pildi tegemiseks kasutatud seadme tootja. Kasutada võib ainult ASCII märke.

en: Device model (*):
et: Seadme mudel (*):

en: Set here the model of image input equipment used to take the picture. This field is limited to ASCII characters.
et: Siin saab määrata pildi tegemiseks kasutatud seadme mudeli. Kasutada võib ainult ASCII märke.

en: Device type:
et: Seadme tüüp:

en: Film scanner
et: Filmiskänner

en: Reflection print scanner
et: Tavaline skänner

en: Digital still camera
et: Digitaalkaamera

en: Select here the image input equipment type used to take the picture.
et: Vali siin pildi tegemiseks kasutatud seadme tüüp.

en: Exposure time (seconds):
et: Säriaeg (sek):

en: Set on this option to set the exposure time of picture, given in seconds.
et: Siin saab määrata pildi tegemise säriaja sekundites.

en: Exposure program:
et: Säriprogramm:

[ctx: exposure program]
en: Not defined
et: Määramata

[ctx: exposure program]
en: Manual
et: Käsitsi

[ctx: exposure program]
en: Auto
et: Automaatne

[ctx: exposure program]
en: Aperture priority
et: Ava läbimõõdu prioriteet

[ctx: exposure program]
en: Shutter priority
et: Säritusaja prioriteet

[ctx: exposure program]
en: Creative program
et: Loomisprogramm

[ctx: exposure program]
en: Action program
et: Toiminguprogramm

[ctx: exposure program]
en: Portrait mode
et: Portreerežiim

[ctx: exposure program]
en: Landscape mode
et: Maastikurežiim

en: Select here the program used by the camera to set exposure when the picture was taken.
et: Siin saab valida programmi, mida kaamera kasutas pildi tegemisel särituse määramiseks.

en: Exposure mode:
et: Särirežiim:

[ctx: exposure mode]
en: Auto
et: Automaatne

[ctx: exposure mode]
en: Manual
et: Käsitsi

[ctx: exposure mode]
en: Auto bracket
et: Automaatne kahveldamine

en: Select here the mode used by the camera to set exposure when the picture was taken. In auto-bracketing mode, the camera shoots a series of frames of the same scene at different exposure settings.
et: Siin sab valida režiimi, mida kaamera kasutas pildi tegemisel särrituse määramiseks. Automaatse kahveldamise režiimis pildistab kaamera mitu ühesugust kaadrit erineva säritusega.

en: Exposure bias (APEX):
et: Särinihe (APEX):

en: Set here the exposure bias value (in APEX units) used by camera to take the picture.
et: Siin saab määrata särinihke APEX-i ühikutes, mida kaamera kasutas pildi tegemisel.

en: Metering mode:
et: Mõõterežiim:

[ctx: metering mode]
en: Unknown
et: Tundmatu

[ctx: metering mode]
en: Average
et: Keskmine

[ctx: metering mode]
en: Center weighted average
et: Kaalutud keskmine

[ctx: metering mode]
en: Spot
et: Laik

[ctx: metering mode]
en: Multi-spot
et: Multilaik

[ctx: metering mode]
en: Multi-segment
et: Mitmiklõik

[ctx: metering mode]
en: Partial
et: Osaline

[ctx: metering mode]
en: Other
et: Muu

en: Select here the metering mode used by the camera to set exposure when the picture was taken.
et: Siin saab valida mõõterežiimi, mida kaamera kasutas pildi tegemisel särituse määramiseks.

en: Sensitivity (ISO):
et: Tundlikkus (ISO):

en: Select here the ISO Speed of the camera which took the picture.
et: Siin saab valida kaamera ISO-tundlikkuse pildi tegemisel.

en: Sensing method:
et: Sensori tüüp:

en: Not defined
et: Määramata

en: One-chip color area
et: Ühekiibi-värviala

en: Two-chip color area
et: Kahekiibi-värviala

en: Three-chip color area
et: Kolmekiibi-värviala

en: Color sequential area
et: Värvijadaala

en: Trilinear sensor
et: Trilineaarsensor

en: Color sequential linear
et: Värvijadalineaar

en: Select here the image sensor type used by the camera to take the picture.
et: Siin saab valida kaamera pildi tegemisel kasutatud pildisensori tüübi.

en: Focal length (mm):
et: Fookuskaugus (mm):

en: Set here the lens focal length in millimeters used by camera to take the picture.
et: Siin saab määrata fookuskauguse millimeetrites, mida kaamera kasutas pildi tegemisel.

en: Focal length in 35mm film (mm):
et: Fookuskaugus 35 mm korral (mm):

en: Set here equivalent focal length assuming a 35mm film camera, in mm. A value of 0 means the focal length is unknown.
et: Siin saab määrata fookuskauguse millimeetrites ekvivalendina, nagu oleks tegemist 35 mm kaameraga. Väärtus 0 tähendab seda, et fookuskaugus on tundmatu.

en: Digital zoom ratio:
et: Digisuurendus:

en: Set here the digital zoom ratio used by camera to take the picture.
et: Siin saab määrata digisuurenduse taseme, mida kaamera kasutas pildi tegemisel.

en: Lens aperture (f-number):
et: Objektiivi ava (F-arv):

en: Select here the lens aperture used by camera to take the picture.
et: Siin saab valida objektiivi ava, mida kaamera kasutas pildi tegemisel.

en: Max. lens aperture (f-number):
et: Maks. objektiivi ava (F-arv):

en: Select here the smallest aperture of the lens used by camera to take the picture.
et: Siin saab valida väikseima objektiivi ava, mida kaamera kasutas pildi tegemisel.

en: No flash
et: Välku ei kasutatud

en: Fired
et: Välku kasutati

en: Fired, no strobe return light
et: Välku kasutati, strobopeegelduseta

en: Fired, strobe return light
et: Välku kasutati, strobopeegeldusega

en: Yes, compulsory
et: Jah, kohustuslik

en: Yes, compulsory, no return light
et: Jah, kohustuslik, peegelduseta

en: Yes, compulsory, return light
et: Jah, kohustuslik, peegeldusega

en: No, compulsory
et: Ei, kohustuslik

en: No, auto
et: Ei, automaatne

en: Yes, auto
et: Jah, automaatne

en: Yes, auto, no return light
et: Jah, automaatne, peegelduseta

en: Yes, auto, return light
et: Jah, automaatne, peegeldusega

en: No flash function
et: Välgu funktsioon puudub

en: Yes, red-eye
et: Jah, punasilmsus

en: Yes, red-eye, no return light
et: Jah, punasilmsus, peegelduseta

en: Yes, red-eye, return light
et: Jah, punasilmsus, peegeldusega

en: Yes, compulsory, red-eye
et: Jah, kohustuslik, punasilmsus

en: Yes, compulsory, red-eye, no return light
et: Jah, kohustuslik, punasilmsus, peegelduseta

en: Yes, compulsory, red-eye, return light
et: Jah, kohustuslik, punasilmsus, peegeldusega

en: Yes, auto, red-eye
et: Jah, automaatne, punasilmsus

en: Yes, auto, red-eye, no return light
et: Jah, automaatne, punasilmsus, peegelduseta

en: Yes, auto, red-eye, return light
et: Jah, automaatne, punasilmsus, peegeldusega

en: Light source:
et: Valgusallikas:

[ctx: light source]
en: Unknown
et: Tundmatu

[ctx: light source]
en: Daylight
et: Päevavalgus

[ctx: light source]
en: Fluorescent
et: Päevavalguslamp

[ctx: light source]
en: Tungsten (incandescent light)
et: Hõõglamp

[ctx: light source]
en: Flash
et: Välklamp

[ctx: light source]
en: Fine weather
et: Selge ilm

[ctx: light source]
en: Cloudy weather
et: Pilvine ilm

[ctx: light source]
en: Shade
et: Vari

[ctx: light source]
en: Daylight fluorescent (D 5700 - 7100K)
et: Daylight-päevavalguslamp (D 5700 - 7100K)

[ctx: light source]
en: Day white fluorescent (N 4600 - 5400K)
et: 'Day white'-päevavalguslamp (N 4600 - 5400K)

[ctx: light source]
en: Cool white fluorescent (W 3900 - 4500K)
et: 'Cool white'-päevavalguslamp (W 3900 - 4500K)

[ctx: light source]
en: White fluorescent (WW 3200 - 3700K)
et: White-päevavalguslamp (WW 3200 - 3700K)

[ctx: light source]
en: Standard light A
et: Standardvalgus A

[ctx: light source]
en: Standard light B
et: Standardvalgus B

[ctx: light source]
en: Standard light C
et: Standardvalgus C

[ctx: light source]
en: ISO studio tungsten
et: ISO-stuudiohõõglamp

[ctx: light source]
en: Other light source
et: Muu valgusallikas

en: Select here the kind of light source used to take the picture.
et: Siin saab valida valgusallika, mida kasutati pildi tegemisel.

en: Flash mode:
et: Välgurežiim:

en: Select here the flash program mode used by the camera to take the picture.
et: Siin saab valida kaamera pildi tegemisel kasutatud välgurežiimi.

en: Flash energy (BCPS):
et: Välguenergia (BCPS):

en: Set here the flash energy used to take the picture in BCPS units. Beam Candle Power Seconds is the measure of effective intensity of a light source when it is focused into a beam by a reflector or lens. This value is the effective intensity for a period of one second.
et: Siin saab määrata pildi tegemisel kasutatud välguenergia BCPS ühikutes. BCPS (Beam Candle Power Seconds ehk kiire valgustugevus sekundis) mõõdab valgusallika tugevust, kui see on reflektori või objektiiviga kiireks fokuseeritud. Väärtus näitab valgustugevust ühes sekundis.

en: White balance:
et: Valgetasakaal:

en: Identify subject of content (3 chars max):
et: Sisu identifikaator (maks. 3 märki):

en: Set here the category of content. This field is limited to 3 characters.
et: Siin saab määrata sisu kategooria. Kasutada võib kuni 3 märki.

en: Supplemental categories:
et: Lisakategooriad:

en: &Add
et: Lis&a

en: &Delete
et: &Kustuta

en: &Replace
et: A&senda

en: Headline:
et: Pealkiri:

[ctx: content description]
en: Caption:
et: Pealdis:

en: Caption Writer:
et: Pealdise kirjutaja:

en: Enter the name of the caption author.
et: Siin saab määrata pealdise autori nime.

en: Copyright:
et: Autoriõigus:

en: Byline:
et: Autor:

en: Set here the name of content creator.
et: Siin saab määrata sisu looja nime.

en: Byline Title:
et: Autori tiitel:

en: Set here the title of content creator.
et: Siin saab määrata sisu looja tiitli.

en: Credit:
et: Pakkuja:

en: Set here the content provider.
et: Siin saab määrata sisu pakkuja.

[ctx: original owner of content]
en: Source:
et: Allikas:

en: Contact:
et: Kontakt:

en: Set here the person or organization to contact.
et: Siin saab määrata isiku või organisatsiooni, kellega kontakti võtta.

en: No ObjectData
et: ObjectData puudub

en: IPTC-NAA Digital Newsphoto Parameter Record (version 1)
et: IPTC-NAA Digital Newsphoto Parameter Record (versioon 1)

en: IPTC-NAA Digital Newsphoto Parameter Record (version 2)
et: IPTC-NAA Digital Newsphoto Parameter Record (versioon 2)

en: IPTC-NAA Digital Newsphoto Parameter Record (version 3)
et: IPTC-NAA Digital Newsphoto Parameter Record (versioon 3)

en: IPTC-NAA Digital Newsphoto Parameter Record (version 4)
et: IPTC-NAA Digital Newsphoto Parameter Record (versioon 4)

en: Tagged Image File Format (version 5.0)
et: Tagged Image File Format (versioon 5.0)

en: Tagged Image File Format (version 6.0)
et: Tagged Image File Format (versioon 6.0)

en: Microsoft Bit Mapped Graphics File [*.BMP]
et: Microsofti bittrastergraafika fail [*.BMP]

en: Digital Audio File [*.WAV]
et: Digitaalhelifail [*.WAV]

en: Audio plus Moving Video [*.AVI]
et: Heli- ja videofail [*.AVI]

en: PC DOS/Windows Executable Files [*.COM][*.EXE]
et: PC DOS/Windows käivitatavad failid [*.COM][*.EXE]

en: Compressed Binary File [*.ZIP]
et: Tihendatud binaarfail [*.ZIP]

en: Freehand (version 3.1)
et: Freehand (versioon 3.1)

en: Freehand (version 4.0)
et: Freehand (versioon 4.0)

en: Freehand (version 5.0)
et: Freehand (versioon 5.0)

en: Freehand (version 5.5)
et: Freehand (versioon 5.5)

en: Destination:
et: Sihtkoht:

en: Product ID:
et: Toote ID:

en: Service ID:
et: Teenuse ID:

en: Envelope ID:
et: Ümbrise ID:

en: Priority:
et: Prioriteet:

[ctx: priority for the envelope]
en: 0: None
et: 0: puudub

[ctx: priority for the envelope]
en: 1: High
et: 1: suur

[ctx: priority for the envelope]
en: 5: Normal
et: 5: normaalne

[ctx: priority for the envelope]
en: 8: Low
et: 8: väike

[ctx: editorial urgency of content]
en: 9: User-defined
et: 9: kasutaja määratud

en: Select here the envelope priority.
et: Siin saab valida ümbrise prioriteedi.

en: Format:
et: Vorming:

en: Select here envelope file format.
et: Siin saab valida ümbrise failivormingu.

en: Sent date:
et: Saatmise kuupäev:

en: Sent time:
et: Saatmise kellaaeg:

en: Set envelope sent date to today
et: Ümbrise saatmise kuupäevaks määratakse täna

en: Set here the date when the service sent the material.
et: Siin saab määrata kuupäeva, mil teenistus saatis materjali.

en: Set here the time when the service sent the material.
et: Siin saab määrata kellaaja, mil teenistus saatis materjali.

en: Set here the time zone when the service sent the material.
et: Siin saab määrata ajavööndi, mil teenistus saatis materjali.

en: Use information retrieval words:
et: Info hankimiseks kasutatakse sõnu:

en: Digitization date
et: Digiteerimise kuupäev

en: Digitization time
et: Digiteerimise kellaaeg

en: Set here the creation date of digital representation.
et: Siin saab määrata digitaalvariandi loomise kuupäeva.

en: Set here the creation time of digital representation.
et: Siin saab määrata digitaalvariandi loomise kellaaja.

en: Set here the time zone of digital representation.
et: Siin saab määrata digitaalvariandi loomise ajavööndi.

en: Creation date
et: Loomise kuupäev

en: Creation time
et: Loomise kellaaeg

en: Set here the creation date of intellectual content.
et: Siin saab määrata intellektuaalse sisu loomise kuupäeva.

en: Set here the creation time of intellectual content.
et: Siin saab määrata intellektuaalse sisu loomise kellaaja.

en: Set here the time zone of intellectual content.
et: Siin saab määrata intellektuaalse sisu loomise ajavööndi.

en: Set here the full country name referenced by the content.
et: Siin saab määrata sisule vastava riigi täisnime.

en: City:
et: Linn:

en: Sublocation:
et: Täpsem asukoht:

en: State/Province:
et: Maakond/Provints:

en: Country:
et: Riik:

en: Select here country name of content origin.
et: Siin saab valida sisu päritoluriigi.

en: Release date
et: Avaldamise kuupäev

en: Release time
et: Avaldamise kellaaeg

en: Set release date to today
et: Avaldamise kuupäevaks määratakse täna

en: Set here the earliest intended usable date of intellectual content.
et: Siin saab määrata intellektuaalse sisu varaseima kasutamiskuupäeva.

en: Set here the earliest intended usable time of intellectual content.
et: Siin saab määrata intellektuaalse sisu varaseima kasutamiskellaaja.

en: Set here the earliest intended usable time zone of intellectual content.
et: Siin saab määrata intellektuaalse sisu varaseima kasutamise ajavööndi.

en: Expiration date
et: Aegumiskuupäev

en: Expiration time
et: Aegumiskellaaeg

en: Set expiration date to today
et: Aegumiskuupäevaks määratakse täna

en: Set here the latest intended usable date of intellectual content.
et: Siin saab määrata intellektuaalse sisu hiliseima kasutamiskuupäeva.

en: Set here the latest intended usable time of intellectual content.
et: Siin saab määrata intellektuaalse sisu hiliseima kasutamiskellaaja.

en: Set here the latest intended usable time zone of intellectual content.
et: Siin saab määrata intellektuaalse sisu hiliseima kasutamise ajavööndi.

en: Language:
et: Keel:

en: Select here the language of content.
et: Siin saab valida sisu keele.

[ctx: editorial urgency of content]
en: 0: None
et: 0: puudub

[ctx: editorial urgency of content]
en: 1: High
et: 1: suur

[ctx: editorial urgency of content]
en: 5: Normal
et: 5: normaalne

[ctx: editorial urgency of content]
en: 8: Low
et: 8: väike

en: Select here the editorial urgency of content.
et: Siin saab valida sisu olulisuse.

en: Cycle:
et: Kasutamisaeg:

en: News
et: Uudised

en: Data
et: Andmed

en: Advisory
et: Ametlik teade

en: Select here the editorial type of content.
et: Siin saab valida sisu tüübi.

en: Reference:
et: Viide:

[ctx: image title]
en: Title:
et: Pealkiri:

en: Edit Status:
et: Oleku muutmine:

en: Job Identifier:
et: Töö identifikaator:

en: Special Instructions:
et: Spetsiaalsed juhised:

[ctx: @action]
en: Edit Metadata...
et: Muuda metaandmeid ...

en: Enter here a new supplemental category of content.
et: Siin saab määrata uue sisu täiendava kategooria.

en: Default Language Caption Options
et: Vaikekeele pealdise valikud

en: Right Usage Terms:
et: Kasutamistingimused:

en: Contact
et: Kontakt

[ctx: contact email address]
en: E-mail:
et: E-post:

en: Set here the contact e-mail.
et: Siin saab määrata kontakti e-posti aadressi.

en: Set here the contact URL.
et: Siin saab määrata kontakti URL-i.

en: Phone:
et: Telefon:

en: Set here the contact 'phone number.
et: Siin saab määrata kontakti telefoni.

[ctx: Street address]
en: Address:
et: Aadress:

en: Set here the contact address.
et: Siin saab määrata kontakti aadressi.

en: Postal code:
et: Postiindeks:

en: Set here the contact postal code.
et: Siin saab määrata kontakti postiindeksi.

en: Set here the contact city.
et: Siin saab määrata kontakti linna.

en: Set here the contact country.
et: Siin saab määrata kontakti riigi.

en: Set here the original owner of content.
et: Siin saab määrata sisu algse omaniku.

en: Video date
et: Video kuupäev

en: Set video date to today
et: Video kuupäevaks määratakse täna

en: Set here the video date of intellectual content.
et: Siin saab määrata intellektuaalse sisu video kuupäeva.

en: Set here the content's city of origin.
et: Siin saab määrata sisu päritolulinna.

en: Set here the content's location within the city.
et: Siin saab määrata sisu asukoha linnas.

en: Set here the content's Province or State of origin.
et: Siin saab määrata sisu päritoluriigi provintsi või maakonna.

[ctx: short title for the content]
en: Title:
et: Pealkiri:

en: Set here a shorthand reference for the content.
et: Siin saab määrata sisu lühimäärangu.

en: Nickname:
et: Hüüdnimi:

en: A short informal name for the resource.
et: Ressursi lühike hüüdnimi.

en: Identifiers:
et: Identifikaatorid:

en: Set here the strings that identify content that recurs.
et: Siin saab sisestada sisu tuvastava stringi.

en: Enter the editorial usage instructions.
et: Siin saab määrata kasutamisjuhised.

en: Enter here the Informative Provider Reference. I.P.R is a name registered with the XMP/NAA, identifying the provider that provides an indicator of the content. The default value for the I.P.R is "XMP" if a standard Reference Code is used.
et: Siin saab sisestada infopakkuja määrangu (Informative Provider Reference). IPR on XMP/NAA juures registreeritud nimi, mis tähistab sisutähise pakkujat. IPR-i vaikeväärtus on "XMP", kui kasutatakse standardset määrangukoodi.

en: Enter here the Subject Reference Number. Provides a numeric code to indicate the Subject Name plus optional Subject Matter and Subject Detail Names in the language of the service. Subject Reference is a number from the range 01000000 to 17999999 and represent a language independent international reference to a Subject. A Subject is identified by its Reference Number and corresponding Names taken from a standard lists given by XMP/NAA. If a standard reference code is used, these lists are the English language reference versions. This field is limited to 8 digit code.
et: Siin saab sisestada teemamäärangu numbri. See on arvkood, mis tähistab teema nime ja soovi korral ka teemavaldkonda ning teema allteemade nimesid teenuse keeles. Teemamäärang on arv vahemikus 01000000 kuni 17999999 ja see tähistab teema keelest sõltumatut rahvusvahelist määrangut. Teemat identifitseerib selle määrangunumber ja vastavad nimed, mis võetakse XMP/NAA standardsest nimekirjast. Kui kasutatakse standardset määrangukoodi, on need nimekirjad inglise keeles. Kasutada võib kuni 8 arvu.

en: Enter here the Subject Name. English language is used if you selected a standard XMP/NAA reference code.
et: Siin saab sisestada teema nime. Standardse XMP/NAA määrangukoodi kasutamisel kasutatakse inglise keelt.

en: Enter here the Subject Matter Name. English language is used if you selected a standard XMP/NAA reference code.
et: Siin saab sisestada teemavaldkonna nime. Standardse XMP/NAA määrangukoodi kasutamisel kasutatakse inglise keelt.

en: Enter here the Subject Detail Name. English language is used if you selected a standard XMP/NAA reference code.
et: Siin saab sisestada teema allteema nime. Standardse XMP/NAA määrangukoodi kasutamisel kasutatakse inglise keelt.

[ctx: @info:tooltip]
en: Write the corrected date and time for each image
et: Korrigeeritud kuupäeva ja kellaaja kirjutamine kõigisse piltidesse

en: Timestamp Used
et: Kasutatud ajatempel

en: Timestamp Updated
et: Uuendatud ajatempel

en: Status
et: Olek

en: Failed to update metadata timestamp
et: Metaandmete ajatempli uuendamine nurjus

en: Failed to update file timestamp
et: Faili ajatempli uuendamine nurjus

en: not valid
et: pole kehtiv

[ctx: @action]
en: Adjust Time && Date...
et: Kohenda kuupäeva ja kellaaega ...

en: Create Calendar
et: Kalendri loomine

en: A tool to create calendar from images
et: Tööriist kalendri loomiseks piltidest

en: Former Author
et: Endine autor

en: Developer and Maintainer
et: Arendaja ja hooldaja

[ctx: @action]
en: Create Calendar...
et: Loo kalender ...

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CalEvents)
en: Calendar events
et: Kalendrisündmused

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ohHeaderLabel)
en: Select an optional calendar file with the official holidays
et: Vali lisaks ametlike pühadega kalendrifail

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fhHeaderLabel)
en: Select an optional calendar file with your "family holidays"
et: Vali lisaks "perekondlike tähtpäevadega" kalendrifail

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fhExplainLabel)
en: You can create such a calendar using program which support <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/ICalendar">iCalendar format</a>.
    This is fully optional. All the events from this calendar will be printed in green.
et: Sellise kalendri saab luua programmiga, mis toetab <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/ICalendar">iCalendari vormingut</a>.
    See on täiesti vaba valik. Kõik selle kalendri sündmused trükitakse roheliselt.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CalProgress)
en: Printing
et: Trükkimine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, currentLabel)
en: Current Page
et: Aktiivne lehekülg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, totalLabel)
en: Total Pages
et: Lehekülgi kokku

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CalTemplate)
en: Create Template for Calendar
et: Kalendrimalli loomine

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, previewGroupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, m_tableWidget)
en: Preview
et: Eelvaatlus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, paperSizeLabel)
en: Paper Size:
et: Paberi suurus:

[ctx: Current default resolution]
note: i18n: ectx: property (currentText), widget (QComboBox, resolutionCombo)
en: High
et: Praegune

[ctx: High resolution level]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, resolutionCombo)
en: High
et: Kõrge

[ctx: Low resolution level]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, resolutionCombo)
en: Low
et: Madal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, topRadio)
en: &Top
et: &Ülal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, leftRadio)
en: &Left
et: &Vasakul

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rightRadio)
en: &Right
et: &Paremal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, drawLinesCheckBox)
en: Draw lines on calendar
et: Ridade näitamine kalendris

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ratioLabel)
en: Image to text ratio:
et: Pildi ja teksti suhe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, yearLabel)
en: Year:
et: Aasta:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, monthBox)
en: Select Images
et: Piltide valimine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Left click on a month to select an image, right click to clear an image.
et: Vasakklõps kuul pildi valimiseks. Paremklõpsuga saab pildi puhastada.

en: Welcome to Calendar Tool
et: Tere tulemast kasutama kalendritööriista

en: Choose events to show on the Calendar
et: Vali kalendris näidatavad sündmused

en: Print Calendar
et: Kalendri trükkimine

en: Printing in Progress
et: Trükkimine käib

en: No valid images selected for months<br/>Click Back to select images
et: Kuudele pole sobivaid pilte valitud<br/>Klõpsa Tagasi piltide valimiseks

en: Please note that you are making a calendar for<br/>the current year or a year in the past.
et: Palun pane tähele, et lood kalendrit<br/>käesolevale või eelmisele aastale.

en: Click Next to start Printing<br/><br/>Following months will be printed for year %1:<br/>
et: Klõpsa trükkimise alustamiseks Edasi<br/><br/>Trükitakse järgmised %1. aasta kuud:<br/>

en: Printing Cancelled
et: Trükkimine katkestati

en: Create calendar
et: Kalendri loomine

en: Printing calendar page for %1 of %2
et: Kalendri lehe %1/%2 trükkimine

en: Printing Complete
et: Trükkimine on tehtud

en: &Abort
et: K&atkesta

en: Camera
et: Kaamera

[ctx: @title:column Input file name]
en: File Name
et: Failinimi

[ctx: @title:column Input image exposure]
en: Exposure (EV)
et: Säritus (E.V)

[ctx: @info:tooltip]
en: Optimize image features (contrast, saturation, . . .) to be as global as possible.
et: Pildi omaduste (kontrast, küllastus ...) optimeerimine nii globaalsena kui võimalik

[ctx: @label:slider Enfuse settings]
en: Image Features Balance:
et: Pildi omaduste vahekord:

[ctx: @info:tooltip]
en: Balances between local features (small number) or global features (high number).
et: Kohalike omaduste (väike number) ja globaalsete omaduste (suur number) vahekord.

[ctx: @option:check]
en: Hard Mask
et: Range mask

[ctx: @info:whatsthis]
en: Force hard blend masks without averaging on finest scale. This is only useful for focus stacks with thin and high contrast features. It improves sharpness at the expense of increased noise.
et: Range ühendamismaski pealesurumine, mille puhul peenskaalal ei püüta leida keskmist lahendust. See on kasulik ainult fookuse laiendamise pinude puhul, kus esineb peenet ja teravat kontrasti, ning parandab üldiselt teravust, seda küll müra suurenemise arvel.

[ctx: @label:slider enfuse settings]
en: High-Saturation Contribution:
et: Kõrgküllastuse panus:

[ctx: @info:tooltip]
en: Contribution of highly saturated pixels to the blending process.
et: Kõrge küllastusega pikslite panus sulandamisprotsessis.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Increasing this value makes pixels with high saturation contribute more to the final output.
et: Selle väärtuse suurendamine tähendab, et suurema küllastusega pikslite osakaal lõplikus väljundis on suurem.

[ctx: @label:slider enfuse settings]
en: High-Contrast Contribution:
et: Kõrgkontrasti panus:

[ctx: @info:tooltip]
en: Contribution of highly contrasted pixels to the blending process.
et: Kõrge kontrastiga pikslite panus sulandamisprotsessis.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Sets the relative weight of high-contrast pixels. Increasing this weight makes pixels with neighboring differently colored pixels contribute more to the final output. Particularly useful for focus stacks.
et: Kõrge kontrastiga pikslite suhtelise osakaalu määramine. Väärtuse suurendamisel annavad lõplikusse väljundisse suurema panuse pikslid, mille kõrval seisavad teist värvi pikslid. See on eriti tulus fookuse laiendamise pinude puhul.

[ctx: @option:check]
en: Use Color Appearance Model (CIECAM02)
et: Värvivälimuse mudeli kasutamine (CIECAM02)

[ctx: @info:whatsthis]
en: Use Color Appearance Modelling (CIECAM02) to render detailed colors. Your input files should have embedded ICC profiles. If no ICC profile is present, sRGB color space will be assumed. The difference between using this option and default color blending algorithm is very slight, and will be most noticeable when you need to blend areas of different primary colors together.
et: Värvivälimuse mudeli (CIECAM02) kasutamine spetsiifiliste värvide renderdamiseks. Sisendfailidel peavad olema põimitud ICC profiilid. Kui ICC profiili pole, kasutatakse sRGB värviruumi. Erinevus selle valiku ja vaikimisi värvide ühendamise algoritmi vahel on väga väike ning seda on kõige rohkem võimalik täheldada siis, kui tuleb ühendada eri põhivärvidega alasid.

[ctx: @title:column Saving checkbox]
en: Include during Saving
et: Kaasa arvatud salvestamisel

[ctx: @title:column Output file name]
en: Output
et: Väljund

[ctx: @title:column Source file names]
en: Selected Inputs
et: Valitud sisendid

[ctx: @item:inmenu]
en: Remove item
et: Eemalda element

[ctx: @item:inmenu]
en: Clear all
et: Puhasta kõik

[ctx: @info:tooltip]
en: Revert current settings to default values.
et: Kehtivate seadistuste lähtestamine vaikeväärtustele.

[ctx: @action:button]
en: Details...
et: Üksikasjad ...

en: A tool to blend bracketed images
et: Tööriist kahveldatud piltide liitmiseks

en: Author and Maintainer
et: Autor ja hooldaja

[ctx: @action]
en: Blend Stacked Images...
et: Liida kahveldatud pildid ...

[ctx: average scene luminance value unknown]
en: unknown
et: teadmata

en: Cannot run %1:
    
     %2
et: %1 käivitamine nurjus:
    
     %2

[ctx: @title:window]
en: Welcome to Stacked Images Tool
et: Tere tulemast kasutama pildiliitmise tööriista

en: Could not save thumbnail for image '%1' to '%2'
et: Pildi "%1" pisipildi salvestamine asukohta "%2" nurjus

en: unavailable
et: pole kättesaadav

en: Html Gallery
et: HTML-galerii

en: A tool to generate HTML gallery from images
et: Tööriist HTML-galerii loomiseks piltidest

en: Former Author and Maintainer
et: Endine autor ja hooldaja

[ctx: @action]
en: Create Html gallery...
et: Loo HTML-galerii ...

en: Internal Error
et: Sisemine tõrge

en: Starting to generate gallery...
et: Galerii genereerimise alustamine ...

en: %1 albums to process:
et: %1 albumit töödelda:

en: %1 items to process
et: %1 elementi töödelda

en: Output directory: %1
et: Väljundkataloog: %1

en: Gallery is completed, but some warnings occurred.
et: Galerii on valmis, aga anti mõned hoiatused.

en: Gallery completed.
et: Galerii on valmis.

en: Opening gallery with default desktop browser...
et: Galerii avamine vaikimisi veebilehitsejas ...

en: Opening gallery with internal browser...
et: Galerii avamine sisemises lehitsejas ...

en: Full Image Properties:
et: Täispildi omadused:

en: Save image
et: Salvesta pilt

en: Quality:
et: Kvaliteet:

en: Max size:
et: Maks. suurus:

en: Include full-size original images for download
et: Täissuuruses originaalpiltide kaasamine allalaadimisse

en: Use original image
et: Originaalpildi kasutamine

en: Thumbnail Properties:
et: Pisipildi omadused:

en: Square thumbnails
et: Kandilised pisipildid

en: <qt><p><h1><b>Welcome to HTML Gallery tool</b></h1></p><p>This assistant will guide you to export quickly</p><p></p><p>your images as a small static HTML photo gallery.</p><p>This tool is fully compliant with <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/HTML'>HTML and CSS standards</a></p><p>and the output can be customized with a nice theme.</p></qt>
et: <qt><p><h1><b>Tere tulemast kasutama HTML-galerii tööriista</b></h1></p><p>See nõustaja aitab kiiresti eksportida oma pildid</p><p></p><p>väikesesse staatilisse HTML-fotogaleriisse.</p><p>Tööriist vastab täielikult <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/HTML'>HTML-i ja CSS-i standarditele</a></p><p>ning väljundit saab kohandada kaunite teemadega.</p></qt>

en: &Choose image selection method:
et: Pildi&valiku meetod:

en: Images
et: Pildid

en: In this page, you can change some theme parameters. Depending on the theme, different parameters are available.
et: Siin saab muuta mõningaid teema parameetreid. Parameetrid erinevad teemati.

en: can be customized
et: on kohandatav

en: no customization available
et: ei ole kohandatav

en: Author: %1<br/><br/>
et: Autor: %1<br/><br/>

en: Welcome to HTML Gallery Tool
et: Tere tulemast kasutama HTML-galerii tööriista

en: Items Selection
et: Elementide valimine

en: Theme Selection
et: Teema valimine

en: Theme Parameters
et: Teema parameetrid

en: Output Settings
et: Väljundi seadistused

en: Generating Gallery
et: Galerii genereerimine

en: Create directories
et: Kataloogide loomine

en: Could not create folder '%1'
et: Kataloogi "%1" loomine nurjus

en: Create jAlbum project files
et: jAlbumi projektifailide loomine

en: Failed to create project files
et: Projektifailide loomine nurjus

en: Failed to create settings file
et: Seadistusfaili loomine nurjus

en: Launch jAlbum with new project files
et: jAlbumi käivitamine uute projektifailidega

en: jAlbum Export
et: jAlbumi eksport

en: A tool to export images to jAlbum gallery generator
et: Tööriist piltide eksportimiseks jAlbumi galerii generaatorisse

[ctx: @action]
en: Create jAlbum Gallery...
et: Loo jAlbumi galerii ...

en: jAlbum Gallery Generator.
et: jAlbumi galerii generaator.

en: Starting to generate jAlbum...
et: jAlbumi genereerimise alustamine ...

en: Jalbum is completed, but some warnings occurred.
et: jAlbum on valmis, aga anti mõned hoiatused.

en: Jalbum completed.
et: jAlbum on valmis.

[ctx: @title:group]
en: jAlbum Binaries
et: jAlbumi binaarfailid

en: Project Title:
et: Projekti nimi:

en: Paths Selection
et: Asukohtade valimine

en: Generating jAlbum
et: jAlbumi genereerimine

en: DLNA Export
et: DLNA eksport

en: A tool to export items to a DLNA compatible device
et: Tööriist elementide eksportimiseks DLNA toetusega seadmesse

[ctx: @action]
en: Share with DLNA...
et: Jaga DLNA vahendusel ...

en: %1 Media Server
et: %1 meediaserver

en: Media Server have been started
et: Meediaserver käivitati

en: Media Server cannot be started!
et: Meediaserverit ei saa käivitada!

en: Developer
et: Arendaja

en: Create Panorama
et: Panoraami loomine

en: A tool to create panorama
et: Tööriist panoraami loomiseks

[ctx: @action]
en: Create panorama...
et: Loo panoraam ...

en: <b>Canceled</b>
et: <b>Loobuti</b>

en: <b>Cannot run <i>%1</i>:</b><p>%2</p>
et: <b><i>%1</i> käivitamine nurjus:</b><p>%2</p>

en: Temporary panorama file does not exists.
et: Ajutist panoraamifaili ei ole olemas.

en: A panorama file named <filename>%1</filename> already exists.
et: Panoraamifail <filename>%1</filename> on juba olemas.

en: Temporary project file does not exist.
et: Ajutist projektifaili ei ole olemas.

en: A project file named <filename>%1</filename> already exists.
et: Projektifail <filename>%1</filename> on juba olemas.

en: Cannot move panorama from <filename>%1</filename> to <filename>%2</filename>.
et: Panoraami ei saa liigutada asukohast <filename>%1</filename> asukohta <filename>%2</filename>.

en: Cannot move project file from <filename>%1</filename> to <filename>%2</filename>.
et: Projektifaili ei saa liigutada asukohast <filename>%1</filename> asukohta <filename>%2</filename>.

en: Cannot copy converted image file from <filename>%1</filename> to <filename>%2</filename>.
et: Teisendatud pildifaili ei saa kopeerida asukohast <filename>%1</filename> asukohta <filename>%2</filename>.

en: PTO file already created in the temporary directory.
et: PTO-fail on juba ajutisse kataloogi loodud.

en: PTO file cannot be created in the temporary directory.
et: PTO-faili ei saa ajutisse kataloogi luua.

en: Project file parsing failed.
et: Projektifaili parsimine nurjus.

en: Unknown input file in the project file: <filename>%1</filename>
et: Tundmatu sisendfail projektifailis: <filename>%1</filename>

en: Input image cannot be loaded for preview generation.
et: Sisendpildi laadimine eelvaate loomiseks nurjus.

en: Tiff image creation failed.
et: TIFF-pildi loomine nurjus.

en: Raw file conversion failed.
et: Toorfaili teisendamine nurjus.

[ctx: @title:group]
en: Save Settings
et: Salvestamise seadistused

[ctx: @label:textbox]
en: File name template:
et: Failinime mall:

[ctx: @info:tooltip]
en: Name of the panorama file (without its extension).
et: Panoraamifaili nimi (ilma laiendita).

[ctx: @option:check]
en: Save project file
et: Projektifaili salvestamine

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the project file for further processing within Hugin GUI.
et: Projektifaili salvestamine edasiseks töötluseks rakenduses Hugin.

[ctx: @title:window]
en: <b>Preview and Post-Processing</b>
et: <b>Eelvaatlus ja järeltöötlus</b>

en: Processing Panorama Preview...
et: Panoraami eelvaatluse töötlemine ...

en: <qt><p><h1>Panorama Post-Processing</h1></p></qt>
et: <qt><p><h1>Panoraami järeltöötlus</h1></p></qt>

[ctx: @title:group]
en: Panorama Post-Processing
et: Panoraami järeltöötlemine

en: Preview Processing Cancelled.
et: Eelvaatluse töötlemine katkestati.

en: <h1><b>Error</b></h1><p>%1</p>
et: <h1><b>Tõrge</b></h1><p>%1</p>

[ctx: Here a makefile is a script for GNU Make]
en: <p><b>Cannot create makefile: </b></p><p>%1</p>
et: <p><b>Makefile'i loomine nurjus: </b></p><p>%1</p>

[ctx: a project file is a .pto file, as given to hugin to build a panorama]
en: <p><b>Cannot create project file: </b></p><p>%1</p>
et: <p><b>Projektifaili loomine nurjus: </b></p><p>%1</p>

[ctx: Error message for image file number %1 out of %2]
en: <p><b>Processing file %1 / %2: </b></p><p>%3</p>
et: <p><b>Faili %1 / %2 töötlemine: </b></p><p>%3</p>

[ctx: Error message for panorama compilation]
en: <p><b>Panorama compilation: </b></p><p>%1</p>
et: <p><b>Panoraami kokkupanek: </b></p><p>%1</p>

en: <qt><h1>Panorama Preview</h1><p>Draw a rectangle if you want to crop the image.</p><p>Pressing the <i>Next</i> button will then launch the final stitching process.</p></qt>
et: <qt><h1>Panoraami eelvaatlus</h1><p>Lohista ristkülik, kui soovid pilti kärpida.</p><p>Klõps nupule <i>Järgmine</i> käivitab lõpliku panoraami loomise.</p></qt>

[ctx: Success for image file number %1 out of %2]
en: Processing file %1 / %2
et: Faili %1 / %2 töötlemine

[ctx: Success for panorama compilation]
en: Panorama compilation
et: Panoraami kokkupanek

[ctx: Compilation started for image file number %1 out of %2]
en: Processing file %1 / %2
et: Faili %1 / %2 töötlemine

[ctx: Panorama compilation started]
en: Panorama compilation
et: Panoraami kokkupanek

[ctx: @title:window]
en: Panorama Creator Wizard
et: Panoraami loomise nõustaja

en: Unsupported Paper Size
et: Toetamata paberisuurus

[ctx: Output: FILE]
en: Print to Image File
et: Trükkimine pildifailina

[ctx: Output: PDF]
en: Print to PDF
et: Trükkimine PDF-ina

[ctx: Output: GIMP]
en: Print with Gimp
et: Trükkimine Gimpiga

[ctx: Caption type: NONE]
en: No caption
et: Allkiri puudub

[ctx: Caption type: FILENAME]
en: Image file names
et: Pildifaili nimed

[ctx: Caption type: DATETIME]
en: Exif date-time
et: Exifi kuupäev ja kellaaeg

[ctx: Caption type: COMMENT]
en: Item comments
et: Elemendi kommentaarid

[ctx: Caption type: CUSTOM]
en: Custom format
et: Kohandatud vorming:

en: Printing canceled
et: Trükkimine katkestati

en: Processing page %1
et: %1. lehekülje töötlemine

en: Could not save file %1
et: Faili %1 salvestamine nurjus

en: Page %1 saved as %2
et: Lehekülg %1 salvestati kui %2

en: Print Creator
et: Väljatrüki valmistaja

en: A tool to create print composition from images
et: Tööriist piltide põhjal trükikompositsiooni loomiseks

en: Author
et: Autor

en: Contributor
et: Panustaja

[ctx: @action]
en: Print Creator...
et: Väljatrüki valmistaja ...

en: The GNU Image Manipulation Program.
et: GNU pilditöötlusprogramm (GIMP).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Caption Type:
et: Allkirja tüüp:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: print file name
    print camera exposure time
    print item comment
    print ISO sensibility from camera
    print date and time from camera
et: failinime trükkimine
    kaamera säriaja trükkimine
    elemendi kommentaari trükkimine
    kaamera ISO tundlikkuse trükkimine
    kaamera kuupäeva ja kellaaja trükkimine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: print camera sensor resolution
    print camera aperture
    print focal length from camera
    add a new line
et: kaamera sensori lahutusvõime trükkimine
    kaamera ava trükkimine
    kaamera fookuskauguse trükkimine
    uue rea lisamine

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (Digikam::DTextEdit, m_FreeCaptionFormat)
en: Enter here your customized caption string...
et: Siin saab määrata kohandatud allkirjastringi ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_free_label)
en: The fields listed below can be used with the customization:
et: Kohandamiseks saab tarvitada allpool olevaid välju:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Text Color:
et: Teksti värv:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Text Size:
et: Teksti suurus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Font Family:
et: Fondipere:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_disableCrop)
en: Do not crop photos, just scale them.
et: Fotosid ei kärbita, vaid ainult skaleeritakse.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_disableCrop)
en: Do not crop
et: Ei kärbita

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, BtnCropRotateLeft) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, BtnCropRotateLeft)
en: Rotate photo to the left
et: Foto pööramine vasakule

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, BtnCropRotateLeft)
en: Rotate &left
et: Pöö&ra vasakule

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, BtnCropRotateRight) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, BtnCropRotateRight)
en: Rotate photo to the right
et: Foto pööramine paremale

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, BtnCropRotateRight)
en: Rotate &right
et: &Pööra paremale

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, BtnPreviewPageDown) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, BtnPreviewPageDown) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, BtnCropPrev) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, BtnCropPrev)
en: Previous photo
et: Eelmine foto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, BtnCropPrev)
en: << Pr&evious
et: << &Eelmine

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, BtnCropNext) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, BtnCropNext)
en: Next photo
et: Järgmine foto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, BtnCropNext)
en: Ne&xt >>
et: Jä&rgmine >>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LblCropPhoto)
en: Photo 0 of 0
et: Foto 0 / 0

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AdvPrintCustomLayout)
en: Custom layout
et: Kohandatud paigutus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_fitAsManyCheck)
en: Fit as many as possible:
et: Võimalikult paljude sobitamine:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Rows
et: Read

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Photo size
et: Foto suurus

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_photoUnits)
en: inches
et: tollid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Columns
et: Veerud

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_photoGridCheck)
en: Photo grid:
et: Foto alusvõrk:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_photosXPageCheck)
en: Automatic layout:
et: Automaatne paigutus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Photos per page
et: Fotosid leeküljel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_2)
en: Photos:
et: Fotod:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LblPhotoCount) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LblSheetsPrinted) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LblEmptySlots)
en: <p align="right">0</p>
et: Töötlemisele minevaid elemente saab valida kas ükshaaval või albumeid valides tervete rühmadena.</p><p>jAlbumi teemat saab eri mallide ja paigutustega hõlpsast muuta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pagesetup)
en: Page settings
et: Lehekülje seadistused

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Pages Preview
et: Lehekülgede eelvaatlus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LblPreview)
en: Page
et: Lehekülg

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, BtnPreviewPageUp) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, BtnPreviewPageUp)
en: Next page
et: Järgmine lehekülg

en: Choose your grid size
et: Alusvõrgu suuruse valimine

en: Number of rows
et: Ridade arv

en: Insert number of rows
et: Ridade arvu lisamine

en: Number of columns
et: Veergude arv

en: Insert number of columns
et: Veergude arvu lisamine

en: Photo height
et: Foto kõrgus

en: Insert photo height
et: Foto kõrguse lisamine

en: Photo width
et: Foto laius

en: Insert photo width
et: Foto laiuse lisamine

en: Rotate photo automatically on layout accordingly with camera orientation information
et: Foto automaatne pööramine paigutuses vastavalt kaamera orientatsiooniteabele

en: No page to print...
et: Pole ühtegi lehte trükkida ...

en: Starting to pre-process files...
et: Failide eeltöötlemise alustamine ...

en: Printing process aborted...
et: Trükkimisest loobuti ...

en: Printing process is not completed
et: Trükkimine pole lõpetatud

en: Printing process completed.
et: Trükkimine on valmis

en: Open destination directory in file-browser.
et: Sihtkataloogi avamine failisirvijas.

en: There was an error to launch the external Gimp program. Please make sure it is properly installed.
et: Välise programmi Gimp käivitamisel tekkis tõrge. Kontrolli, kas see on ikka korralikult paigaldatud.

en: Could not remove the GIMP's temporary files.
et: GIMP-i ajutiste failide eemaldamine nurjus.

en: Unable to create a temporary folder. Please make sure you have proper permissions to this folder and try again.
et: Ajutise kataloogi loomine nurjus. Palun kontrolli, kas sul sellele kataloogile vajalikud õigused, ja proovi uuesti.

[ctx: @title:group]
en: Optional Gimp Binaries
et: Lisavõimalusena Gimpi binaarfailid

en: Image Format:
et: Pildivorming:

en: Output Destination Path
et: Väljundi sihtkoht

en: The image output file name will be generated automatically.
et: Pildi väljundfaili nimi luuakse automaatselt.

en: Open in File Browser
et: Ava failisirvijas

en: Add again
et: Lisa uuesti

en: Remove
et: Eemalda

en: The selected custom photo size can not be applied to the paper size.
et: Valitud kohandatud fotosuurus ei sobi kuidagi kokku paberisuurusega.

en: Custom
    layout
et: Kohandatud
    paigutus

en: Albums Selection
et: Albumite valimine

en: Select Page Layout
et: Lehekülje paigutuse valimine

en: Caption Settings
et: Allkirja seadistused

en: Crop and Rotate Photos
et: Fotode kärpimine ja pööramine

en: Images Output Settings
et: Piltide väljundi seadistused

en: Photo %1 of %2
et: Foto %1 / %2

en: Page %1 of %2
et: Lehekülg %1 / %2

en: Error opening input file
et: Tõrge sisendfaili avamisel

en: Error opening temporary folder
et: Tõrge ajutise kataloogi avamisel

en: Cannot resize image. Aborting.
et: Pildi suuruse muutmine nurjus. Loobutakse.

en: Cannot save resized image (JPEG). Aborting.
et: Pildi (JPEG) suuruse muutmine nurjus. Loobutakse.

en: Cannot save resized image (PNG). Aborting.
et: Pildi (PNG) suuruse muutmine nurjus Loobutakse.

en: Cannot create a temporary directory
et: Ajutise kataloogi loomine nurjus

en: Resizing %1
et: %1 suuruse muutmine

en: %1 resized successfully
et: %1 suurus muudeti edukalt

en: Failed to resize %1: %2
et: %1 suuruse muutmine: %2

en: There are no files to send
et: Pole ühtegi faili saata

en: Build images properties file
et: Pildi omaduste faili loomine

en: no caption
et: allkiri puudub

en: no keywords
et: võtmesõnad puuduvad

en: file "%1":
    Original images: %2
et: fail "%1":
    Originaalpildid: %2

en: Comments: %1
et: Kommentaarid: %1

en: Tags: %1
et: Sildid: %1

en: Rating: %1
et: Hinnang: %1

en: properties.txt
et: omadused.txt

en: Image properties file cannot be opened
et: Pildi omaduste faili avamine nurjus

en: Image properties file done
et: Pildi omaduste fail on valmis

en: Some images cannot be resized.
    Do you want them to be added as attachments without resizing?
et: Mõne pildi suurust ei olnud võimalik muuta.
    Kas soovid lisada need kaasatud failidena (suurust muutmata)?

en: The file "%1" is too big to be sent, please reduce its size or change your settings
et: Fail "%1" on saatmiseks liiga suur. Palun vähenda selle suurust või muuda oma seadistusi

en: Failed to start "%1" program. Check your system.
et: Programmi "%1" käivitamine nurjus. Kontrolli oma süsteemi.

en: Starting "%1" program...
et: Programmi "%1" käivitamine ...

en: After having sent your images by email...
et: Pärast piltide saatmist e-postiga ...

en: Press 'Finish' button to clean up temporary files
et: Klõpsa nupule "Lõpeta" ajutiste failide puhastamiseks

en: Send by Email
et: E-postiga saatmine

en: A tool to send images by E-mail
et: Tööriist piltide saatmiseks e-postiga

[ctx: @action]
en: Send by Mail...
et: Saada e-postiga ...

en: Gnome Mail Client.
et: Gnome e-posti klient.

en: GTK based Mail Client.
et: GTK-põhine e-posti klient.

en: KDE Mail Client.
et: KDE e-posti klient.

en: Netscape Mail Client.
et: Netscape'i e-posti klient.

en: Outlook Mail Client.
et: Outlooki e-posti klient.

en: Mozilla Foundation Mail Client.
et: Mozilla e-posti klient.

en: Preparing file to export by mail...
et: Faili etevalmistamine eksportimiseks e-postiga ...

en: %1 input items to process
et: %1 sisendelementi töödelda

en: <p>This view list all items to export by mail.</p>
et: <p>See vaade näitab kõiki e-postiga eksporditavaid elemente.</p>

en: <qt><p><h1><b>Welcome to Email Tool</b></h1></p><p>This assistant will guide you to send your items with a mail client application.</p><p>Before to export contents, you will be able to adjust attachments properties accordingly with your mail service capabilities.</p></qt>
et: <qt><p><h1><b>Tere tulemast kasutama e-posti tööriista</b></h1></p><p>See nõustaja aitab sul saata oma elemente e-posti kliendiga.</p><p>Enne sisu eksportimist on võimalik manuste omadusi kohendada vastavalt valitud e-posti teenuse võimetele.</p></qt>

[ctx: @title:group]
en: Mail client application Binaries
et: E-posti klientrakenduse binaarfailid

en: Mail program:
et: E-posti rakendus:

en: Select your preferred external mail client program here.
et: Siin saab valida eelistatud välise e-posti klientrakenduse.

en: Attach a file with items properties
et: Elemendi omaduste faili lisamine

en: If you enable this option, all item properties as Comments, Rating, or Tags, will be added as an attached file.
et: Selle lubamisel lisatakse kõik elemendi omadused, näiteks kommentaarid, hinnangud ja sildid, omaette manusena.

en: Maximum email size limit:
et: E-kirja maks. suurus:

en: Adjust image properties
et: Pildi omaduste kohendamine

en: If you enable this option, all images to be sent can be resized and recompressed.
et: Selle lubamisel saab kõiki saadetavaid pilte tihendada ja nende suurust muuta.

en: Image Properties
et: Pildi omadused

en: Select the length of the images that are to be sent. The aspect ratio is preserved.
et: Siin saab valida saadetavate piltide pikkuse. Proportsioon säilitatakse.

en: Image Length:
et: Pildi pikkus:

en: Select your preferred format to convert image.
et: Siin saab valida eelistatud vormingu, millesse pilt teisendada.

en: <p>The new compression value of JPEG images to be sent:</p>
et: <p>Saadetavate JPEG-piltide uus tihendusväärtus:</p>

en: <p><b>1</b>: very high compression<br/><b>25</b>: high compression<br/><b>50</b>: medium compression<br/><b>75</b>: low compression (default value)<br/><b>100</b>: no compression</p>
et: <p><b>1</b>: väga suur tihendus<br/><b>25</b>: suur tihendus<br/><b>50</b>: keskmine tihendus<br/><b>75</b>: väike tihendus (vaikeväärtus)<br/><b>100</b>: tihendamata</p>

en: Image quality:
et: Pildi kvaliteet:

en: Remove all metadata
et: Kõigi metaandmete eemaldamine

en: If you enable this option, all metadata as Exif, Iptc, and Xmp will be removed.
et: Selle lubamisel eemaldatakse kõik metaandmed, näiteks Exif, Iptc ja Xmp.

en: Welcome to Email Tool
et: Tere tulemast kasutama e-posti tööriista

en: Images List
et: Pildiloend

en: Email Settings
et: E-posti seadistused

en: Export by Email
et: Ekspordi e-postiga

en: Video Slideshow
et: Video-slaidiseanss

en: A tool to create video slideshow from images
et: Tööriist video-slaidiseansi loomiseks piltidest

[ctx: @action]
en: Create video slideshow...
et: Loo video-slaidiseanss ...

en: Starting to generate video slideshow...
et: Video-slaidiseansi genereerimise alustamine ...

en: %1 input images to process
et: %1 sisendpilti töödelda

en: Video Slideshow is not completed
et: Video-slaidiseanss pole valmis

en: Video Slideshow completed.
et: Video-slaidiseanss on valmis

en: Opening video stream in player...
et: Videovoo avamine mängijas ...

en: <p>This view list all items to include on video stream.</p><p>The first one is on top of the list, the last one</p><p>on the bottom. You can adjust the order of each item.</p>
et: <p>See vaade näitab kõiki videovoogu kaasatud elemente.</p><p>Esimene on loendi tipus, viimane lõpus.</p><p>Kõigi elementide positsiooni järjekorras saab muuta.</p>

en: Media Container Format:
et: Meediakonteineri vorming:

en: Open in Player:
et: Avamine mängijas:

en: The video output file name will be generated automatically.
et: Video väljundfaili nimi luuakse automaatselt.

en: Number of Frames by Image:
et: Kaadrite arv pildi kohta:

en: Video Standard:
et: Videostandard:

en: Video Type:
et: Videotüüp:

en: Video Bit Rate:
et: Video bitikiirus:

en: Effect While Displaying Images
et: Efekt piltide esitamisel

en: Transition Between Images
et: Üleminek piltide vahel

en: Duration : %1 seconds by item, total %2 seconds (without transitions)
et: Kestus: %1 sekundit elemendile, kokku %2 sekundit (ilma üleminekuteta)

en: Welcome to Video Slideshow Tool
et: Tere tulemast kasutama video-slaidiseansi tööriista

en: Video Settings
et: Videoseadistused

en: Generating Video Slideshow
et: Video-slaidiseansi genereerimine

en: Export as wallpaper
et: Eksport taustapildina

en: A tool to set image as wallpaper
et: Tööriist pildi määramiseks taustapildiks

en: <p>This tool changes background wallpaper to selected image for all desktops.</p><p>If many images are selected, the first one will be used.</p><p>If no image is selected, the first one from current album will be used.</p>
et: <p>See tööriist võimaldab määrata valitud pildi kõigi töölaudade taustapildiks.</p><p>Kui valitud on palju pilte, kasutatakse ainult esimest.</p><p>Kui ühtegi pilti pole valitud, kasutatakse aktiivse albumi esimest pilti.</p>

[ctx: @action]
en: Set as wallpaper
et: Määra taustapildiks

en: OpenGL Viewer
et: OpenGL näitaja

en: A tool to preview image with OpenGL
et: Tööriist pildi eelvaatluseks OpenGL-i abil

[ctx: @action]
en: OpenGL Image Viewer
et: OpenGL pildinäitaja

en: If set, the soundtrack for the current album will be saved and restored automatically on the next startup.
et: Sisselülitamise korral salvestatakse aktiivse albumi heliriba ja taastatakse automaatselt järgmisel käivitamisel.

en: Move the selected track up in the playlist.
et: Valitud pala liigutamine esitusnimekirjas ülespoole.

en: Move the selected track down in the playlist.
et: Valitud pala liigutamine esitusnimekirjas allapoole.

en: Add new tracks to the playlist.
et: Uute palade lisamine esitusnimekirja.

en: Delete the selected track from the playlist.
et: Valitud pala kustutamine esitusnimekirjast.

en: Load playlist from a file.
et: Esitusnimekirja laadimine failist.

en: Save playlist to a file.
et: Esitusnimekirja salvestamine faili.

en: Clear the playlist.
et: Esitusnimekirja puhastamine.

[ctx: number of tracks and running time]
en: 1 track [%2] | %1 tracks [%2]
et[0]: 1 pala [%2]
et[1]: %1 pala [%2]

en: Slide time is greater than soundtrack time. Suggestion: add more sound files.
et: Slaidi aeg on pikem kui heliriba aeg. Soovitus: lisa veel helifaile.

en: You can only move image files up one at a time.
et: Ülespoole saab liigutada korraga ainult ühe pildifaili.

en: You can only move files down one at a time.
et: Allapoole saab liigutada korraga ainult ühe faili.

en: Playlist (*.m3u)
et: Esitusnimekiri (*.m3u)

en: Cannot access file "%1". Please check the path is correct.
et: Failile "%1" puudub ligipääs. Palun kontrolli, kas asukoht on õige.

en: Cannot create a preview of an empty file list.
et: Tühja faililoendi põhjal ei saa eelvaatlust näidata.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_selectionGroupBox)
en: Select audio files
et: Helifailide valimine

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_SoundFilesButtonUp)
en: Move the current image up in the portfolio list.
et: Aktiivse pildi liigutamine nimekirjas ülespoole.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_SoundFilesButtonAdd)
en: Add some image files to the portfolio list.
et: Mõne pildifaili lisamine nimekirja.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_SoundFilesButtonDelete)
en: Remove some image files from the portfolio list.
et: Mõne pildifaili eemaldamine niimekirjast.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_SoundFilesButtonDown) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_SoundFilesButtonLoad) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_SoundFilesButtonSave) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_SoundF
en: Move the current image down in the portfolio list.
et: Aktiivse pildi liigutamine nimekirjas allapoole.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_previewButton)
en: Preview...
et: Eelvaatlus ...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Options
et: Valikud

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_loopCheckBox)
en: &Loop
et: &Kordus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_playCheckBox)
en: &Auto play
et: &Automaatne esitus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_rememberSoundtrack)
en: Remember soundtrack
et: Heliriba jäetakse meelde

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Time comparison
et: Aja võrdlemine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Slide:
et: Slaid:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Soundtrack:
et: Heliriba:

en: No detail available
et: Ühtegi üksikasja pole saada

en: %1 may not be playable.
et: %1 ei pruugi olla esitatav.

en: This file may not be playable.
et: See fail ei pruugi olla esitatav.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_playButton)
en: Play
et: Esita

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_stopButton)
en: Stop
et: Peata

[ctx: Previous item to show]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_prevButton)
en: Previous
et: Eelmine

[ctx: Next item to show]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_nextButton)
en: Next
et: Järgmine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Time:
et: Kellaaeg:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Elapsed:
et: Kulunud:

[ctx: Total amount of time of presentation]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Total:
et: Kokku:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: &Interface
et: L&iides

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_useMillisecondsCheckBox)
en: Use &milliseconds instead of seconds
et: &Millisekundite kasutamine sekundite asemel

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: &Controls
et: &Juhtelemendid

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_enableMouseWheelCheckBox)
en: Enable mouse wheel to move between slides.
et: Hiireratta lubamine slaidide vahel liikumiseks

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_enableMouseWheelCheckBox)
en: Enable mouse &wheel
et: &Hiireratta lubamine

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: OpenGL effects
et: OpenGL efektid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_openGlFullScale)
en: Use full screen resolution (slower)
et: Täiskraanilahutuse kasutamine (aeglasem)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: &Ken Burns effect
et: &Ken Burnsi efekt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_kbDisableFadeCheckBox)
en: Disable &fade-in / fade-out
et: Tu&gevnemise/hääbumise keelamine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_kbDisableCrossfadeCheckBox)
en: Disable &cross-fade
et: Üle&mineku keelamine

en: This is a comment sample...
et: See on kommentaarinäidis...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_fontselectBtn)
en: Select Font...
et: Vali font ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Line length (in characters):
et: Rea pikkus (märkides):

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Colors
et: Värvid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_commentsDrawOutlineCheckBox)
en: Outlined Text
et: Rõhutatud tekst

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Background opacity:
et: Tausta läbipaistmatus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Font color:
et: Fondi värv:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Background color:
et: Tausta värv:

en: %1 image [%2] | %1 images [%2]
et[0]: %1 pilt [%2]
et[1]: %1 pilti [%2]

en: Cannot access file %1. Please check the path is correct.
et: Failile %1 puudub ligipääs. Palun kontrolli, kas asukoht on õige.

[ctx: Image number %1]
en: Image #%1
et: Pilt nr %1

en: Delay between images (ms):
et: Viivitus piltide vahel (ms):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_delayLabel)
en: Delay between images (s):
et: Viivitus piltide vahel (s):

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, m_ImagesFilesGroup)
en: Preview the currently selected image.
et: Parajasti valitud pildi eelvaatlus.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_ImagesFilesGroup)
en: Image List
et: Pildiloend

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_label6)
en: Total number of images in the portfolio and sequence duration.
et: Piltide koguarv nimekirjas ja seansi kestus.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_label7)
en: Currently selected image in the portfolio list.
et: Praegu valitud pilt nimekirjast.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Content Rendering
et: Sisu renderdamine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_printNameCheckBox)
en: P&rint filename
et: &Failinime näitamine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_printCommentsCheckBox)
en: Pr&int captions
et: &Allkirjade näitamine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_printProgressCheckBox)
en: Progress indicator
et: Edenemisnäidik

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Playback
et: Taasesitus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_shuffleCheckBox)
en: &Shuffle images
et: &Piltide segamine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Effect :
et: Efekt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_openglCheckBox)
en: Use Open&GL transitions
et: OpenGL üleminekute kasutamine

[ctx: @info:tooltip]
en: Start Presentation
et: Esitluse alustamine

[ctx: Filter Effect: No effect]
en: None
et: Puudub

[ctx: Filter Effect: Bend]
en: Bend
et: Painutus

[ctx: Filter Effect: Blend]
en: Blend
et: Sulandamine

[ctx: Filter Effect: Cube]
en: Cube
et: Kuup

[ctx: Filter Effect: Fade]
en: Fade
et: Hajumine

[ctx: Filter Effect: Flutter]
en: Flutter
et: Värelus

[ctx: Filter Effect: In Out]
en: In Out
et: Seest välja

[ctx: Filter Effect: Rotate]
en: Rotate
et: Pööramine

[ctx: Filter Effect: Slide]
en: Slide
et: Liuglemine

[ctx: Filter Effect: Random effect]
en: Random
et: Juhuslik

en: Slideshow Completed
et: Slaidiseanss on valmis

en: Click to Exit...
et: Klõpsa väljumiseks ...

en: SlideShow Completed
et: Slaidiseanss on valmis

en: There are no images to show.
et: Pole ühtegi pilti näidata.

en: OpenGL support is not available on your system.
et: Sinu süsteemis puudub OpenGL tugi.

[ctx: @action]
en: Presentation...
et: Esitlus ...

[ctx: Filter Effect: Chess Board]
en: Chess Board
et: Malelaud

[ctx: Filter Effect: Melt Down]
en: Melt Down
et: Allasulamine

[ctx: Filter Effect: Sweep]
en: Sweep
et: Pühkimine

[ctx: Filter Effect: Mosaic]
en: Mosaic
et: Mosaiik

[ctx: Filter Effect: Cubism]
en: Cubism
et: Kuup

[ctx: Filter Effect: Growing]
en: Growing
et: Kasvamine

[ctx: Filter Effect: Horizontal Lines]
en: Horizontal Lines
et: Rõhtjooned

[ctx: Filter Effect: Vertical Lines]
en: Vertical Lines
et: Püstjooned

[ctx: Filter Effect: Circle Out]
en: Circle Out
et: Ringina välja

[ctx: Filter Effect: Multi-Circle Out]
en: Multi-Circle Out
et: Mitme ringina välja

[ctx: Filter Effect: Spiral In]
en: Spiral In
et: Spiraalselt sisse

[ctx: Filter Effect: Blobs]
en: Blobs
et: Mullid

[ctx: Reason for inhibiting the screensaver activation, when the presentation mode is active]
en: Giving a slideshow
et: Slaidiseansi esitamine

en: Delay between images:
et: Viivitus piltide vahel:

en: The delay, in seconds, between images.
et: Viivitus piltide vahel sekundites.

en: Start with current image
et: Alustatakse aktiivse pildiga

en: If this option is enabled, the Slideshow will be started with the current image selected in the images list.
et: Sisselülitamisel alustatakse slaidiseanssi piltide nimekirjas parajasti valitud pildist.

en: Slideshow runs in a loop
et: Slaidiseanssi korratakse lõpmatult

en: Run the slideshow in a loop.
et: Slaidiseanssi korratakse lõpmatult.

en: Shuffle images
et: Piltide segamine

en: If this option is enabled, the Slideshow will run in random order
et: Selle sisselülitamisel kulgeb slaidiseanss juhuslikus järjekorras

en: Show progress indicator
et: Edenemisnäidiku näitamine

en: Show image file name
et: Pildifaili nime näitamine

en: Show the image file name at the bottom of the screen.
et: Ekraani allservas näidatakse pildi failinime.

en: Show image creation date
et: Pildi loomisaja näitamine

en: Show the image creation time/date at the bottom of the screen.
et: Ekraani allservas näidatakse pildi loomine kuupäeva ja kellaaega.

en: Show camera aperture and focal length
et: Kaamera ava ja fookuskauguse näitamine

en: Show the camera aperture and focal length at the bottom of the screen.
et: Ekraani allservas näidatakse kaamera ava ja fookuskaugust.

en: Show camera exposure and sensitivity
et: Kaamera särituse ja tundlikkuse näitamine

en: Show the camera exposure and sensitivity at the bottom of the screen.
et: Ekraani allservas näidatakse kaamera säritust ja tundlikkust.

en: Show camera make and model
et: Kaamera valmistaja ja mudeli näitamine

en: Show the camera make and model at the bottom of the screen.
et: Ekraani allservas näidatakse kaamera valmistajat ja mudelit.

en: Show image caption
et: Pildi allkirja näitamine

en: Show the image caption at the bottom of the screen.
et: Ekraani allservas näidatakse pildi allkirja.

en: Show image title
et: Pildi pealkirja näitamine

en: Show the image title at the bottom of the screen.
et: Ekraani allservas näidatakse pildi pealkirja.

en: Show image caption if it has not title
et: Pildi allkirja näitamine, kui pealkirja pole

en: Show the image caption at the bottom of the screen if no titles existed.
et: Ekraani allservas näidatakse pildi allkirja, kui pildil pole pealkirja.

en: Show image tags
et: Pildi siltide näitamine

en: Show the digiKam image tag names at the bottom of the screen.
et: digiKami pildi sildinimede näitamine ekraani allservas.

en: Show image labels
et: Pildi märgiste näitamine

en: Show the digiKam image color label and pick label at the bottom of the screen.
et: digiKami pildi värvimärgise ja valikumärgise näitamine ekraani allservas.

en: Show image rating
et: Pildi hinnangu näitamine

en: Show the digiKam image rating at the bottom of the screen.
et: digiKami pildi hinnangu näitamine ekraani allservas.

en: Caption font:
et: Allkirja font:

en: Select here the font used to display text in the slideshow.
et: Siin saab valida slaidiseansis näidatava teksti fondi.

en: Screen placement:
et: Asetus ekraanil:

en: In case of multi-screen computer, select here the monitor to slide contents.
et: Mitme ekraaniga arvuti korral saab siin valida monitori, millel näeb slaidiseanssi.

[ctx: @label:listbox The current screen, for the presentation mode]
en: Current Screen
et: Aktiivne ekraan

[ctx: @label:listbox The default screen for the presentation mode]
en: Default Screen
et: Vaikimisi ekraan

[ctx: @label:listbox %1 is the screen number (0, 1, ...)]
en: Screen %1
et: Ekraan %1

en: SlideShow
et: Slaidiseanss

en: A tool to render slideshow
et: Tööriist slaidiseansi renderdamiseks

[ctx: @action]
en: Slideshow
et: Slaidiseanss

en: Slideshow
et: Slaidiseanss

en: Slideshow Completed.
    Click To Exit
    or press ESC...
et: Slaidiseanss lõpetatud. Klõpsa Välju
    või vajuta klahvi Esc ...

en: An error has occurred to show item
    %1
et: Elemendi näitamisel tekkis tõrge
    %1

en: Switch Screen
et: Vaheta ekraani

[ctx: %1 is the screen number (0, 1, ...)]
en: Screen %1
et: Ekraan %1

[ctx: @action]
en: Export to &Box...
et: Ekspordi &Boxi ...

en: Failed to upload photo
et: Foto üleslaadimine nurjus

en: Failed to list folders
et: Kataloogide hankimine nurjus

[ctx: @action]
en: Export to &Dropbox...
et: Ekspordi &Dropboxi ...

en: No image selected. Please select which images should be uploaded.
et: Ühtegi pilti pole valitud. Palun vali pildid, mida üles laadida.

en: Authentication failed. Do you want to try again?
et: Autentimine nurjus. Kas proovida uuesti?

en: Dropbox export
et: Dropboxi eksport

en: Failed to upload photo to Dropbox.
    %1
    Do you want to continue?
et: Foto üleslaadimine Dropboxi nurjus.
    %1
    Kas jätkata?

en: Dropbox call failed:
    %1
et: Dropboxi väljakutse nurjus:
    %1

en: Privacy setting of the album that will be created (required).
et: Loodava albumi privaatsusseadistused (nõutav).

en: Only Me
et: Ainult mina

en: Only Friends
et: Ainult sõbrad

en: Friends of Friends
et: Sõprade sõbrad

en: Everyone
et: Kõik

en: A tool to export to Facebook web-service
et: Tööriist eksportimiseks Facebooki veebiteenusesse

[ctx: @action]
en: Export to &Facebook...
et: Ekspordi Facebooki ...

en: <p>Currently, as an open source project, we are unable to meet the Facebook requirements for reactivating this plugin.</p><p>For more information look here: <a href='https://bugs.kde.org/show_bug.cgi?id=182838'>KDE Bugtracking System</a></p>
et: <p>Avatud lähtekoodiga projektina ei ole me praegu suutelised vastama Facebooki nõuetele selle plugina taasaktiveerimiseks.</p><p>Täpsemat teavet leiab <a href='https://bugs.kde.org/show_bug.cgi?id=182838'>KDE veahalduse süsteemist</a></p>

en: Cannot open file
et: Faili avamine nurjus

en: The service is not available at this time.
et: Teenus ei ole praegu saadaval

en: The application has reached the maximum number of requests allowed.
et: Rakendus on jõudnud maksimaalse lubatud päringute arvuni.

en: Invalid session key or session expired. Try to log in again.
et: Vigane seansivõti või on seanss aegunud. Proovi uuesti sisse logida.

en: Invalid album ID.
et: Vigane albumi ID.

en: Album is full.
et: Album on täis.

en: Missing or invalid file.
et: Puuduv või vigane fail.

en: Too many unapproved photos pending.
et: Liiga palju heakskiitmata fotosid ootel.

en: Validate previous session...
et: Eelmise seansi valideerimine ...

en: Continue with Facebook
et: Jätka Facebookiga

en: Log Out of Facebook
et: Logi Facebookist välja

en: Facebook Call Failed: %1
et: Facebooki väljakutsumine nurjus: %1

en: Facebook export
et: Facebooki eksport

en: Failed to upload photo into Facebook: %1
    Do you want to continue?
et: Foto üleslaadimine Facebooki nurjus: %1
    Kas jätkata?

en: Facebook Call Failed: %1
et: Facebooki väljakutsumine nurjus: %1

en: Target location:
et: Sihtkoha asukoht:

en: Sets the target address to copy the items to.
et: Sihtaadressi määramine, kuhu elemendid kopeerida.

en: Copy files
et: Failide kopeerimine

en: Create symlinks
et: Nimeviitade loomine

en: Create relative symlinks
et: Suhteliste nimeviitade loomine

en: Overwrite existing items in the target
et: Olemasolevate elementide ülekirjutamine sihtkohas

en: This is the list of items to copy to the specified target.
et: See on määratud sihtkohta kopeeritavate elementide nimekiri.

en: Some of the items have not been copied and are still in the list. You can retry to copy these items now.
et: Mõningaid elemente ei kopeeritud ja need on endiselt nimekirjas. Võid proovida nüüd kohe neid uuesti kopeerida.

[ctx: @action]
en: Export to local storage...
et: Ekspordi kohalikku salvestisse ...

en: Sets the target address to upload the images to. This can be any address as used in Dolphin or Konqueror, e.g. ftp://my.server.org/sub/folder.
et: Sihtaadressi määramine, kuhu pildid üles laadida. See võib olla mis tahes aadress, mida Dolphin või Konqueror kasutab, näiteks ftp://minu.server.org/alam/kataloog.

en: Select export location...
et: Vali ekspordi asukoht ...

en: This is the list of images to upload to the specified target.
et: See on määratud sihtkohta üleslaaditavate piltide nimekiri.

en: All Files (*)
et: Kõik failid (*)

en: Some of the images have not been transferred and are still in the list. You can retry to export these images now.
et: Mõningaid pilte ei kantud üle ja need on endiselt nimekirjas. Võid proovida nüüd kohe neid pilte uuesti eksportida.

en: Select import location...
et: Vali impordi asukoht ...

en: This is the list of images to import into the current album.
et: See on aktiivsesse albumisse imporditavate piltide nimekiri.

en: Some of the images have not been transferred and are still in the list. You can retry to import these images now.
et: Mõningaid pilte ei kantud üle ja need on endiselt nimekirjas. Võid proovida nüüd kohe neid pilte uuesti importida.

[ctx: @action]
en: Export to remote storage...
et: Eksport võrguarvutisse ...

[ctx: @action]
en: Import from remote storage...
et: Import võrguarvutist ...

en: Check if photo should be publicly visible or use Upload Options tab to specify this for all images
et: Märgi, kui foto peab olema avalikult näha, või vali see võimalus kõigile piltidele üleslaadimise valikutes

en: Check if photo should be visible to family or use Upload Options tab to specify this for all images
et: Märgi, kui foto peab olema näha perekonnale, või vali see võimalus kõigile piltidele üleslaadimise valikutes

en: Check if photo should be visible to friends or use Upload Options tab to specify this for all images
et: Märgi, kui foto peab olema näha sõpradele, või vali see võimalus kõigile piltidele üleslaadimise valikutes

en: Indicate the safety level for the photo or use Upload Options tab to specify this for all images
et: Määra foto turvatase või vali see kõigile piltidele üleslaadimise valikutes

en: Indicate what kind of image this is or use Upload Options tab to specify this for all images
et: Määra, mis laadi pilt see on, või vali see kõigile piltidele üleslaadimise valikutes

en: Add extra tags per image or use Upload Options tab to add tags for all images
et: Lisa pildile täiendavaid silte või lisa need kõigile piltidele üleslaadimise valikutes

en: Enter extra tags, separated by commas.
et: Kirjuta lisasildid, eraldades need komaga.

[ctx: @action]
en: Export to &Flickr...
et: Ekspordi &Flickrisse ...

en: Getting the maximum allowed file size.
et: Maksimaalse lubatud failisuuruse hankimine.

en: File Size exceeds maximum allowed file size.
et: Failisuurus ületab maksimaalset lubatut.

en: No photo specified
et: Fotot pole määratud

en: General upload failure
et: Üldine üleslaadimise nurjumine

en: Filesize was zero
et: Failisuurus oli null

en: Filetype was not recognized
et: Failitüüpi ei tuntud ära

en: User exceeded upload limit
et: Kasutaja ületas üleslaadimise piirangu

en: Invalid signature
et: Vigane allkiri

en: Missing signature
et: Puuduv allkiri

en: Login Failed / Invalid auth token
et: Sisselogimine nurjus / Vigane autentimispääsmik

en: Invalid API Key
et: Vigane API võti

en: Service currently unavailable
et: Teenus ei ole praegu kättesaadav

en: Invalid Frob
et: Vigane frob

en: Format "xxx" not found
et: Vormingut "xxx" ei leitud

en: Method "xxx" not found
et: Meetodit "xxx" ei leitud

en: Invalid SOAP envelope
et: Vigane SOAP ümbris

en: Invalid XML-RPC Method Call
et: Vigane XML-RPC meetodi väljakutse

en: The POST method is now required for all setters
et: Kõik setterid nõuavad nüüd POST-meetodit

en: Unknown error
et: Tundmatu tõrge

en: Error Occurred: %1
    Cannot proceed any further.
et: Tekkis tõrge: %1
    Rohkem pole midagi võimalik teha.

en: PhotoSet creation failed:
et: Fotokogu loomine nurjus:

en: Failed to fetch list of photo sets.
et: Fotokogude loendi tõmbamine nurjus.

en: Failed to query photo information
et: Fototeabe päring nurjus

en: Remove Account
et: Eemalda konto

[ctx: photo permissions]
en: Public
et: Avalik

en: This is the list of images to upload to your Flickr account.
et: See on sinu Flickri kontole üleslaaditavate piltide nimekiri.

en: Extra tags
et: Lisasildid

[ctx: photo permissions]
en: Family
et: Perekond

[ctx: photo permissions]
en: Friends
et: Sõbrad

en: Safety level
et: Turbetase

en: Content type
et: Sisu tüüp

[ctx: photo safety level]
en: Safe
et: Turvaline

[ctx: photo safety level]
en: Moderate
et: Keskmine

[ctx: photo safety level]
en: Restricted
et: Piiratud

[ctx: photo content type]
en: Photo
et: Foto

[ctx: photo content type]
en: Screenshot
et: Ekraanipilt

[ctx: photo content type]
en: Other
et: Muu

en: Tag options
et: Sildivalikud

en: Use Host Application Tags
et: Kaugmasina siltide kasutamine

en: More tag options
et: Rohkem sildivalikuid

en: Added Tags:
et: Lisatud sildid:

en: Enter new tags here, separated by commas.
et: Kirjuta siia uued sildid, eraldades need komaga.

en: Add tags per image
et: Siltide lisamine igale pildile eraldi

en: If checked, you can set extra tags for each image in the File List tab
et: Märkimisel saab faililoendi kaardil lisada igale pildile eraldi lisasilte

en: Strip Spaces From Tags
et: Tühikute eemaldamine siltidest

en: Publication Options
et: Avaldamisvalikud

[ctx: As in accessible for people]
en: Public (anyone can see them)
et: Avalik (kõik võivad näha)

en: Visible to Family
et: Nähtav perekonnale

en: Visible to Friends
et: Nähtav sõpradele

en: More publication options
et: Rohkem avaldamisvalikuid

en: Safety level:
et: Turbetase:

en: Safe
et: Turvaline

en: Moderate
et: Keskmine

en: Restricted
et: Piiratud

en: Content type:
et: Sisu tüüp:

en: Fewer publication options
et: Vähem avaldamisvalikuid

en: Fewer tag options
et: Vähem sildivalikuid

en: Photostream Only
et: Ainult fotovoog

en: Flickr Export
et: Flickri eksport

en: Failed to Fetch Photoset information from %1. %2
et: Fotokogu teabe tõmbamine asukohast %1 nurjus. %2

en: Failed to upload photo into %1. %2
    Do you want to continue?
et: Foto üleslaadimine asukohta %1 nurjus. %2
    Kas jätkata?

en: Failed to create folder
et: Kataloogi loomine nurjus

en: File-size was zero
et: Failisuurus oli null

en: File-type was not recognized
et: Failitüüpi ei tuntud ära

en: Login failed / Invalid auth token
et: Sisselogimine nurjus / Vigane autentimispääsmik

en: The POST method is now required for all setters.
et: Kõik setterid nõuavad nüüd POST-meetodit.

en: Error occurred: %1
    Unable to proceed further.
et: Tekkis tõrge: %1
    Rohkem pole midagi võimalik teha.

en: Failed to fetch photo-set list
et: Fotokogude loendi tõmbamine nurjus

en: Access Level
et: Juurdepääsutase

en: These are security and privacy settings for the new Google Photos album.
et: Need on uue Google Photos albumi turbe- ja privaatsusseadistused.

[ctx: google photos album privacy]
en: Public
et: Avalik

en: Public album is listed on your public Google Photos page.
et: Avalik album on näha sinu avalikul Google Photos leheküljel.

[ctx: google photos album privacy]
en: Unlisted / Private
et: Avaldamata / privaatne

en: Unlisted album is only accessible via URL.
et: Avaldamata albumile pääseb ligi ainult URL-iga

[ctx: google photos album privacy]
en: Sign-In Required to View
et: Vaatamiseks on vajalik sisselogimine

en: Unlisted album require Sign-In to View
et: Avaldamata album nõuab nägemiseks sisselogimist

en: Privacy:
et: Privaatsus:

[ctx: @action]
en: Export to &Google Photos...
et: Ekspordi &Google Photosse ...

[ctx: @action]
en: Import from &Google Photos...
et: Impordi Google Photost ...

[ctx: @action]
en: Export to &Google Drive...
et: Ekspordi &Google Drive'i ...

en: Add As New
et: Lisa uuena

en: Item will be added alongside the linked version.
et: Element lisatakse lingitud versiooni kõrvale.

en: Add All
et: Lisa kõik

en: Items will be added alongside the linked version. You will not be prompted again.
et: Elemendid lisatakse lingitud versiooni kõrvale. Sinu käest rohkem ei küsita.

en: Replace
et: Asenda

en: Item will be replacing the linked version.
et: Element asendab lingitud versiooni.

en: Replace All
et: Asenda kõik

en: Items will be replacing the linked version. You will not be prompted again.
et: Elemendid asendavad lingitud versiooni. Sinu käest rohkem ei küsita.

en: A linked item already exists.
et: Lingitud element on juba olemas.

en: Destination
et: Sihtkoht

en: Tag path behavior :
et: Sildi asukoha käitumine:

[ctx: @action]
en: Export to &Imageshack...
et: Ekspordi &Imageshacki ...

en: Authenticating the user
et: Kasutaja autentimine

en: Getting galleries from server
et: Galeriide hankimine serverist

en: Successfully retrieved galleries
et: Galeriid hangiti edukalt

[ctx: @item:inlistbox]
en: Add to root folder
et: Lisamine juurkataloogi

[ctx: @item:inlistbox]
en: Create new gallery
et: Uue galerii loomine

en: Image Shack Export
et: ImageShacki eksport

en: Authenticating...
et: Autentimine ...

en: Login failed: %1
et: Sisselogimine nurjus: %1

en: Failed to get galleries list: %1
et: Galeriide loendi hankimine nurjus: %1

en: Failed to upload photo into ImageShack: %1
    Do you want to continue?
et: Foto üleslaadimine ImageShacki nurjus: %1
    Kas jätkata?

en: Submission title
et: Edastuse nimi

en: Submission description
et: Edastuse kirjeldus

en: Imgur URL
et: Imguri URL

en: Imgur Delete URL
et: Imguri kustutamise URL

[ctx: @action]
en: Export to &Imgur...
et: Ekspordi &Imguri ...

en: Could not authorize
et: Autentimine nurjus

en: Could not open file
et: Faili avamine nurjus

en: Logged in as:
et: Sisse logitud kasutajana:

en: Forget
et: Unusta

en: Upload Anonymously
et: Laadi üles anonüümsena

en: Failed to log into Imgur: %1
et: Imguri sisselogimine nurjus: %1

en: Failed to upload photo to Imgur: %1
et: Foto üleslaadimine Imguri nurjus: %1

en: Failed to upload photo to Imgur: %1
    Do you want to continue?
et: Foto üleslaadimine Imguri nurjus: %1
    Kas jätkata?

en: Home
et: Kodu

en: Go back to Home page
et: Tagasi koduleheküljele

en: Date
et: Kuupäev

en: Location
et: Asukoht

en: More options
et: Rohkem valikuid

en: Ipfs Url
et: IPFS URL

[ctx: @action]
en: Export to &Ipfs...
et: Ekspordi IPFS-i ...

en: Failed to upload photo to IPFS: %1
et: Foto üleslaadimine IPFS-i nurjus: %1

en: Failed to upload photo to IPFS: %1
    Do you want to continue?
et: Foto üleslaadimine IPFS-i nurjus: %1
    Kas jätkata?

en: You cannot query the information of an image if you do not provide the title of that image.
et: Pilditeabe päringut ei saa esitada, kui pildile ei ole nime antud.

[ctx: @action]
en: Export to MediaWiki...
et: Ekspordi MediaWikisse ...

en: Error on file '%1'
et: Tõrge failiga "%1"

en: Error on file '%1': %2
et: Tõrge failiga "%1": %2

en: Uploaded via digiKam uploader
et: Üles laaditud digiKami üleslaadijaga

en: MediaWiki export
et: MediaWiki eksport

en: Please check your credentials and try again.
et: Palun kontrolli oma andmeid ja proovi uuesti.

en: Upload finished with no errors.
et: Üleslaadimine lõppes tõrgeteta.

[ctx: @action]
en: Export to &Onedrive...
et: Ekspordi &OneDrive'i ...

[ctx: @action]
en: Export to &Pinterest...
et: Ekspordi &Pintresti ...

en: Authentication failed. Click "Continue" to authenticate.
et: Autentimine nurjus. Autentimiseks klõpsa "Jätka".

en: Pinterest export
et: Pinteresti eksport

en: Failed to upload photo to Pinterest.
    %1
    Do you want to continue?
et: Foto üleslaadimine Pinteresti nurjus.
    %1
    Kas jätkata?

en: Pinterest call failed:
    %1
et: Pinteresti väljakutsumine nurjus:
    %1

[ctx: piwigo login settings]
en: Username:
et: Kasutajanimi:

[ctx: piwigo login settings]
en: Password:
et: Parool:

[ctx: @action]
en: Export to &Piwigo...
et: Ekspordi &Piwigosse ...

en: Check if %1 already exists
et: Kontroll, kas %1 on juba olemas

en: Piwigo URL probably incorrect
et: Piwigo URL ei ole nähtavasti õige

en: Incorrect username or password specified
et: Anti vale kasutajanimi või parool

en: Invalid response received from remote Piwigo
et: Piwigost saadi vigane vastus

en: Failed to list albums
et: Albumiloendi hankimine nurjus

en: Photo '%1' already exists.
et: Foto "%1" on juba olemas.

en: Photo '%1' already exists in this album.
et: Foto "%1" on selles albumis juba olemas.

en: Error : Cannot open photo: %1
et: Tõrge: Foto avamine nurjus: %1

en: Upload the chunk %1/%2 of %3
et: Tüki %1/%2 (kokku %3) üleslaadimine

en: Warning : The full size photo cannot be uploaded.
et: Hoiatus: täissuuruses fotot ei saa üles laadida.

en: Upload the metadata of %1
et: %1 metaandmete uuendamine

en: Invalid response received from remote Piwigo (%1)
et: Piwigost saadi vigane vastus (%1)

en: Visit Piwigo website
et: Külasta Piwigo veebilehte

[ctx: reload album list]
en: Reload
et: Laadi uuesti

en: Reload album list
et: Albumiloendi taaslaadimine

en: Change Account
et: Muuda kontot

en: Resize photos before uploading
et: Fotode suuruse muutmine enne üleslaadimist

en: Maximum width:
et: Maks. laius:

en: Maximum height:
et: Maks. kõrgus:

en: Resized JPEG quality:
et: Muudetud suurusega JPEG kvaliteet:

en: Edit Piwigo Data
et: Piwigo andmete muutmine

en: Failed to login into remote piwigo.
et: Sisselogimine Piwigosse nurjus.

en: 
    Do you want to check your settings and try again?
et: 
    Kas soovid kontrollida oma seadistusi ja proovida uuesti?

en: Nothing to upload - please select photos to upload.
et: Pole midagi üles laadida - palun vali fotod, mida üles laadida.

en: The file %1 is not a supported image or video format
et: Fail %1 ei ole toetatud pildi- või videovormingus

en: Uploading file %1
et: Faili %1 üleslaadimine

en: Failed to upload media into remote Piwigo.
et: Meedia üleslaadimine Piwigosse nurjus.

en: 
    Do you want to continue?
et: 
    Kas jätkata?

[ctx: @action]
en: Export to &Rajce...
et: Ekspordi Rajcesse ...

en: Not logged in
et: Ei ole sisse logitud

en: Invalid command
et: Vigane käsk

en: Invalid login name or password
et: Vigane kasutajanimi või parool

en: Session expired
et: Seanss aegus

en: Unknown album
et: Tundmatu album

en: Failed to open album
et: Albumi avamine nurjus

en: The album name cannot be empty
et: Albumil peab olema nimi

en: Failed to create album
et: Albumi loomine nurjus

en: Album does not exist
et: Albumit ei ole olemas

en: File upload failed
et: Faili üleslaadimine nurjus

en: Unsupported file extension
et: Toetamata faililaiend

en: Logging in %v%
et: Sisselogimine %v%

en: Logging out %v%
et: Väljalogimine %v%

en: Loading albums %v%
et: Albumite laadimine %v%

en: Creating album %v%
et: Albumi loomine %v%

en: Opening album %v%
et: Albumi avamine %v%

en: Closing album %v%
et: Albumi sulgemine %v%

en: Adding photos %v%
et: Fotode lisamine %v%

en: SmugMug New Album
et: SmugMugi uus album

en: These are basic settings for the new SmugMug album.
et: Need on uue SmugMugi albumi põhiseadistused.

en: Title of the album that will be created (required).
et: Loodava albumi pealkiri (nõutav).

en: Description of the album that will be created (optional).
et: Loodava albumi kirjeldus (pole nõutav).

en: Album template for the new album (optional).
et: Uue albumi mall (pole nõutav).

[ctx: new smug album dialog]
en: Title:
et: Nimi:

[ctx: new smug album dialog]
note: i18nc("new smug album dialog", "Category:"),    d->categCoB); i18nc("new smug album dialog", "Subcategory:"), d->subCategCoB);
en: Description:
et: Kirjeldus:

[ctx: new smug album dialog]
en: Template:
et: Mall:

en: Security && Privacy
et: Turve ja privaatsus

en: These are security and privacy settings for the new SmugMug album.
et: Need on uue SmugMugi albumi turbe- ja privaatsusseadistused.

[ctx: smug album privacy]
en: Public
et: Avalik

en: Public album is listed on your public SmugMug page.
et: Avalik album on näha sinu avalikul SmugMugi leheküljel.

[ctx: smug album privacy]
en: Unlisted
et: Avaldamata

en: Require password to access the album (optional).
et: Parooli nõudmine juurdepääsuks albumine (pole nõutav).

en: Password hint to present to users in the password prompt (optional).
et: Paroolivihje, mida näidatakse kasutajale paroolireal (pole nõutav).

en: Password:
et: Parool:

en: Password Hint:
et: Paroolivihje:

[ctx: @action]
en: Export to &SmugMug...
et: Ekspordi &SmugMugi ...

[ctx: @action]
en: Import from &SmugMug...
et: Impordi &SmugMugist ...

en: Logging in to SmugMug service...
et: Sisselogimine SmugMugi teenusse ...

en: Login failed
et: Sisselogimine nurjus

en: Invalid user/nick/password
et: Vigane kasutajanimi/hüüdnimi/parool

en: Invalid API key
et: Vigane API võti

en: Failed to list album template
et: Albumimalli hankimine nurjus

en: This is the list of images to upload to your SmugMug account.
et: See on sinu SmugMugi kontole üleslaaditavate piltide nimekiri.

en: This is a clickable link to open the SmugMug home page in a web browser.
et: See on klõpsatav link SmugMugi kodulehekülje avamiseks veebilehitsejas.

en: Account
et: Konto

en: This is the SmugMug account that will be used to authenticate.
et: See on autentimiseks kasutatav SmugMugi konto.

[ctx: smug account login]
en: Anonymous
et: Anonüümne

en: Login as anonymous to SmugMug web service.
et: Sisselogimine SmugMugi veebiteenusse anonüümsena.

en: SmugMug Account
et: SmugMugi konto

en: Login to SmugMug web service using email and password.
et: Sisselogimine SmugMugi veebiteenusse e-posti aadressi ja parooliga.

[ctx: smug account settings]
en: Name:
et: Nimi:

[ctx: smug account settings]
en: Email:
et: E-posti aadress:

en: Change SmugMug Account used to authenticate
et: Autentimiseks kasutatava SmugMugi konto muutmine

en: This is the SmugMug album that will be used for transfer.
et: See on ülekandel kasutatav SmugMugi album.

en: Nickname of SmugMug user to list albums.
et: SmugMugi kasutaja hüüdnimi albumiloendi nägemiseks.

en: Site Password:
et: Saidi parool:

en: Site-wide password for specified SmugMug nick/user.
et: Määratud SmugMugi hüüd/kasutajanime saidiülene parool.

en: Album Password:
et: Albumi parool:

en: Password for SmugMug album.
et: SmugMugi albumi parool.

en: New Album
et: Uus album

en: Create new SmugMug album
et: Uue SmugMugi albumi loomine

en: This is the location where SmugMug images will be downloaded.
et: See on asukoht, kuhu SmugMugi pildid alla laadida.

en: These are options that will be applied to images before upload.
et: Need on valikud, mida fotodele rakendada enne üleslaadimist.

en: Maximum dimension:
et: Maks. mõõtmed:

en: &lt;none&gt;
et: &lt;puudub&gt;

en: You will be logged out of your account, click "Continue" to authenticate for another account.
et: Sind logitakse kontost välja. Klõpsa "Jätka" uue konto autentimiseks.

en: SmugMug Import
et: SmugMugi import

en: SmugMug Export
et: SmugMugi eksport

en: Failed to upload photo to SmugMug.
    %1
    Do you want to continue?
et: Foto üleslaadimine SmugMugi nurjus.
    %1
    Kas jätkata?

en: Failed to save photo: %1
    Do you want to continue?
et: Foto salvestamine nurjus: %1
    Kas jätkata?

en: Failed to download photo: %1
    Do you want to continue?
et: Foto allalaadimine nurjus: %1
    Kas jätkata?

[ctx: @action]
en: Export to &Twitter...
et: Ekspordi &Twitterisse ...

en: File too big to upload
et: Fail on üleslaadimiseks liiga suur

en: Media format is not supported yet
et: Meediavorming ei ole veel toetatud

en: Failed to upload photo
    Code: %1, name: %2, message: %3
et: Foto üleslaadimine nurjus
    Kood: %1, nimi: %2, sõnum: %3

en: Failed to create tweet for photo uploaded
et: Säutsu loomine foto üleslaadimise puhul nurjus

en: Twitter export
et: Twitteri eksport

en: Failed to upload photo to Twitter.
    %1
    Do you want to continue?
et: Foto üleslaadimine Twitterisse nurjus.
    %1
    Kas jätkata?

en: Twitter call failed:
    %1
et: Twitteri väljakutsumine nurjus:
    %1

en: Cannot open image at %1
et: Pildi avamine asukohas %1 nurjus

en: Code: %1. %2
et: Kood: %1. %2

en: Failed to upload photo: %1
    Do you want to continue?
et: Foto üleslaadimine nurjus: %1
    Kas jätkata?

[ctx: @action]
en: Export to Webservices...
et: Ekspordi veebiteenustesse ...

en: <qt><p><h1><b>Authentication done!</b></h1></p><p><h3>Account linking succeeded!</h3></p></qt>
et: <qt><p><h1><b>Autentimine tehtud!</b></h1></p><p><h3>Konto edukalt lingitud!</h3></p></qt>

en: <qt><p><h1><b>Authentication done!</b></h1></p><p><h3>Account linking failed!</h3></p></qt>
et: <qt><p><h1><b>Autentimine tehtud!</b></h1></p><p><h3>Konto linkimine nurjus!</h3></p></qt>

en: Preparing files...
et: Failide ettevalmistamine ...

en: Start transferring process...
et: Ülekande alustamine ...

en: <h3>This view lists all items to export.</h3>
et: <h3>See vaade näitab kõiki eksporditavaid elemente.</h3>

en: <h3>This view lists user albums.</h3>
et: <h3>See vaade näitab kasutaja albumeid.</h3>

en: <qt><p><h1><b>Welcome to Web Services Tool</b></h1></p><p>This assistant will guide you step by step, to export your items to popular Internet data hosting service.</p><p>Before exporting contents, you will be able to adjust items' properties according to your remote Web service capabilities.</p></qt>
et: <qt><p><h1><b>Tere tulemast kasutama veebiteenuste tööriista</b></h1></p><p>See nõustaja abistab sind oma elementide eksportimisel menukatesse interneti andmemajutusteenustesse.</p><p>Enne sisu eksportimist on võimalik ka kohendada elementide omadusi, et need vastaksid veebiteenuse võimetele.</p></qt>

en: &Choose operation:
et: &Toimingu valimine:

en: Export to web services
et: Eksport veebiteenustesse

en: Import from web services
et: Import veebiteenustest

en: &Choose remote Web Service:
et: &Veebiteenuse valimine:

en: &Choose account:
et: K&onto valimine:

en: Welcome to Web Services Tool
et: Tere tulemast kasutama veebiteenuste tööriista

en: Authentication dialog
et: Autentimisdialoog

en: Web Service Settings
et: Veebiteenuse seadistused

en: Export by Web Service
et: Veebiteenuse eksport

en: Error to import RAW image with DarkTable
    Close this dialog to load RAW image with native import tool
et: Tõrge toorpildi importimisel DarkTable'i abil
    Sulge see dialoog ja laadi toorpilt loomupärase imporditööriistaga

en: Raw Import
et: Toorfaili import

en: Post Processing
et: Järeltöötlus

en: Raw Decoding
et: Toorpiltide dekodeerimine

en: Import Raw Using Libraw
et: Toorpildi import Libraw abil

en: A tool to import Raw images using Libraw engine
et: Tööriist toorpiltide importimiseks Libraw mootori abil

en: <p>This Image Editor tool import Raw images using Libraw engine as decoder.</p><p>This is the <b>native</b> Raw Import tool included in core application. It does not require any external engine to work.</p><p>See Libraw web site for details: <a href='https://www.libraw.org/'>https://www.libraw.org/</a></p>
et: <p>See pildiredaktori tööriist impordib toorpilte Libraw mootori kui kodeerija abil.</p><p>See on <b>loomupärane</b> toorpiltide importimise tööriist, mis on juba rakenduse endaga kaasas. See ei nõua ühtegi välist mootorit.</p><p>Täpsemalt kõneleb sellest Libraw veebileht <a href='https://www.libraw.org/'>https://www.libraw.org/</a></p>

en: Cannot decode RAW image
    "%1"
et: Toorfaili "%1"
    dekodeerimine nurjus.

en: Abort
et: Katkesta

en: Abort the current Raw image preview.
et: Katkestab aktiivse toorpildi eelvaatluse.

en: Generate a Raw image preview using current settings.
et: Genereerib toorpildi eelvaatluse aktiivsete seadistustega.

en: Brightness:
et: Heledus:

en: Set here the brightness adjustment of the image.
et: Vali siin pildi heledusväärtus.

en: Set here the contrast adjustment of the image.
et: Siin saab valida pildi kontrasti väärtuse.

en: Set here the gamma adjustment of the image
et: Siin saab määrata pildi gammakorrektsiooni

en: Set here the color saturation correction.
et: Siin saab määrata küllastuse korrektsiooni.

en: Exposure (E.V):
et: Säritus (E.V):

en: This value in E.V will be used to perform an exposure compensation of the image.
et: Selle E.V-des antud väärtusega kompenseeritakse pildi säritust.

en: This is the curve adjustment of the image luminosity
et: Siin saab kohendada pildi helenduse kõverat

en: Reset
et: Lähtesta

en: Reset curve to linear
et: Lähtesta kõver sirgeks

en: Exposure
et: Säritus

en: Luminosity Curve
et: Helenduskõver

en: Info
et: Teave

en: Reset all settings to default values.
et: Lähtestab kõik seadistused vaikeväärtustele.

en: Import image to editor using current settings.
et: Pildi import redaktorisse aktiivsete seadistustega.

en: Use Default
et: Vaikeväärtuse kasutamine

en: Use general Raw decoding settings to load this image in editor.
et: Üldiste toorpildi dekodeerimise seadistuste kasutamine pildi laadimiseks redaktoris.

en: Error to import RAW image with RawTherapee
    Close this dialog to load RAW image with native import tool
et: Tõrge toorpildi importimisel RawTherapee abil
    Sulge see dialoog ja laadi toorpilt loomupärase imporditööriistaga

en: Error to import RAW image with UFRaw
    Close this dialog to load RAW image with native import tool
et: Tõrge toorpildi importimisel UFRaw abil
    Sulge see dialoog ja laadi toorpilt loomupärase imporditööriistaga

en: Trash
et: Prügikast

en: Current Timeline Search
et: Aktiivne ajateljeotsing

en: Current Fuzzy Image Search
et: Aktiivne pildi sarnasusotsing

en: Current Fuzzy Sketch Search
et: Aktiivne visandiga sarnasusotsing

en: Current Map Search
et: Aktiivne kaardiotsing

en: Current Search
et: Aktiivne otsing

en: Current Duplicates Search
et: Aktiivne topeltpiltide otsing

en: Enter new album name:
et: Uue albumi nimi:

en: Scanning albums
et: Albumite uurimine

en: Searches
et: Otsingud

en: <p>Failed to open the database. Error message from database:</p><p><b>%1</b></p><p>You cannot use digiKam without a working database. digiKam will attempt to start now, but it will <b>not</b> be functional. Please check the database settings in the <b>configuration menu</b>.</p>
et: <p>Andmebaasi avamine nurjus. Andmebaas teatas veast:</p><p><b>%1</b></p><p>DigiKami ei saa kasutada ilma töötava andmebaasita. DigiKam püüab nüüd käivituda, aga ta <b>ei hakka</b> päris korralikult tööle. Palun kontrolli andmebaasi seadistusi <b>menüüs Seadistused</b>.</p>

en: <p>The collection </p><p><b>%1</b><br/>(%2)</p><p> is currently not found on your system.<br/> Please choose the most appropriate  option to handle this situation:</p>
et: <p>Kogu </p><p><b>%1</b><br/>(%2)</p><p> sinu süsteemist ei leitud.<br/> Palun vali kõige sobivam viis olukorra lahendamiseks:</p>

en: <p>The collection is still available, but the identifier changed.<br/>This can be caused by restoring a backup, changing the partition layout or the file system settings.<br/>The collection is now located at this place:</p>
et: <p>Kogu on siiski olemas, aga selle identifikaator on muutunud.<br/>Seda võib põhjustada varukoopialt taastamine, partitsioonide või failisüsteemi seadistuste muutmine.<br/>Kogu asub nüüd järgmises asukohas:</p>

en: The collection is located on a storage device which is not always attached. Mark the collection as a removable collection.
et: Kogu asub salvestis, mis ei ole alati masinaga ühendatud. Märgi kogu eemaldatavaks koguks.

en: Take no action now. I would like to solve the problem later using the setup dialog
et: Praegu ei võeta midagi ette, probleemile leitakse lahendus hiljem seadistusdialoogi abil.

en: <p>You have chosen the folder "%1" as the place to store the database. A database file from an older version of digiKam is found in this folder.</p> <p>Would you like to upgrade the old database file - confirming that this database file was indeed created for the pictures located in the folder "%2" - or ignore the old file and start with a new database?</p>
et: <p>Oled määranud kataloogi "%1" andmebaasi salvestamise asukohaks. Seal on digiKami vanema versioon andmebaasifail juba olemas.</p><p>Kas soovid uuendada vana andmebaasifaili, kinnitades, et see andmebaasifail on tõepoolest loodud piltidele, mis paiknevad kataloogis "%2", või eirata vana faili ja alustada uue andmebaasiga?</p>

en: <p>You have chosen the folder "%1" as the new place to store the database. A database file from an older version of digiKam is found in this folder.</p> <p>Would you like to upgrade the old database file, start with a new database, or copy the current database to this location and continue using it?</p>
et: <p>Oled määranud kataloogi "%1" uueks andmebaasi salvestamise asukohaks. Seal on digiKami vanema versioon andmebaasifail juba olemas.</p><p>Kas soovid uuendada vana andmebaasifaili, alustada uue andmebaasiga või kopeerida aktiivse andmebaasi kataloogi ja jätkata selle kasutamist?</p>

en: <p>You have chosen the folder "%1" as the new place to store the database. A database file from an older version of digiKam is found in this folder.</p> <p>Would you like to upgrade the old database file or start with a new database?</p>
et: <p>Oled määranud kataloogi "%1" uueks andmebaasi salvestamise asukohaks. Seal on digiKami vanema versioon andmebaasifail juba olemas.</p><p>Kas soovid uuendada vana andmebaasifaili või alustada uue andmebaasiga?</p>

en: Failed to copy the old database file ("%1") to its new location ("%2"). Trying to upgrade old databases.
et: Vana andmebaasifaili ("%1") kopeerimine uude asukohta ("%2") nurjus. Püütakse uuendada vanad andmebaasid.

en: <p>You have chosen the folder "%1" as the new place to store the database.</p><p>Would you like to copy the current database to this location and continue using it, or start with a new database?</p>
et: <p>Oled määranud kataloogi "%1" uueks andmebaasi salvestamise asukohaks.</p><p>Kas soovid kopeerida sinna aktiivse andmebaasi ja jätkata selle kasutamist või luua uue andmebaasi?</p>

en: <p>You have chosen the folder "%1" as the new place to store the database. There is already a database file in this location.</p> <p>Would you like to use this existing file as the new database, or remove it and copy the current database to this place?</p>
et: <p>Oled määranud kataloogi "%1" uueks andmebaasi salvestamise asukohaks. Seal on andmebaasifail juba olemas.</p><p>Kas soovid kasutada olemasolevat faili uue andmebaasina või soovid selle eemaldada ja kopeerida sinna aktiivse andmebaasi?</p>

en: Failed to backup the existing database file ("%1"). Refusing to replace file without backup, using the existing file.
et: Olemasoleva andmebaasifaili ("%1") varundamine nurjus. Faili ei asendata ilma seda varundamata, jätkatakse olemasoleva faili kasutamist.

en: Failed to copy the old database file ("%1") to its new location ("%2"). Starting with an empty database.
et: Vana andmebaasifaili ("%1") kopeerimine uude asukohta ("%2") nurjus. Alustatakse tühja andmebaasiga.

en: The collection location supplied is invalid or currently not available.
et: Määratud kogu asukoht on vigane või pole praegu kättesaadav.

en: No album for collection location: Internal error
et: Kogu asukohas pole ühtegi albumit: sisemine tõrge

en: No parent found for album.
et: Albumi eellast ei leitud.

en: Album name cannot be empty.
et: Albumil peab olema nimi.

en: Album name cannot contain '/'.
et: Albumi nimes ei tohi esineda '/'.

en: createPAlbum does not accept the root album as parent.
et: Albumi eellaseks ei saa olla juuralbum.

en: An existing album has the same name.
et: Samanimeline album on olemas.

en: Failed to create directory '%1'
et: Kataloogi "%1" loomine nurjus

en: Failed to add album to database
et: Albumi lisamine andmebaasi nurjus

en: No such album
et: Pole sellist albumit

en: Cannot rename root album
et: Juuralbumit ei saa ümber nimetada

en: Cannot rename album root album
et: Albumit ei saa juuralbumiks ümber nimetada

en: Album name cannot contain '/'
et: Albumi nimes ei tohi esineda '/'

en: Another album with the same name already exists.
    Please choose another name.
et: Samanimeline album on olemas.
    Palun vali mõni muu nimi.

en: Failed to rename Album
et: Albumi ümbernimetamine nurjus

en: Cannot edit root album
et: Juuralbumit ei saa muuta

en: No parent found for tag
et: Sildi eellast ei leitud

en: Tag name cannot be empty
et: Sildil peab olema nimi

en: Tag name cannot contain '/'
et: Sildi nimes ei tohi esineda '/'

en: Tag name already exists
et: Samanimeline silt on juba olemas

en: Failed to add tag to database
et: Sildi lisamine andmebaasi nurjus

en: Cannot edit root tag
et: Juursilti ei saa muuta

en: Another tag with the same name already exists.
    Please choose another name.
et: Samanimeline silt on olemas.
    Palun vali mõni muu nimi.

en: Attempt to move TAlbum to nowhere
et: TAlbum püüti liigutada eikuskile

en: Cannot move root tag
et: Juursilti ei saa liigutada

en: Another tag with the same name already exists.
    Do you want to merge the tags?
et: Samanimeline silt on juba olemas.
    Kas ühendada sildid?

en: Cannot merge root tag
et: Juursilti ei saa ühendada

en: Only a tag without children can be merged!
et: Ühendada saab ainult järglasteta silti!

en: Do you want to merge tag '%1' into tag '%2'?
et: Kas ühendada silt "%1" sildiga "%2"?

en: No such tag
et: Pole sellist silti

en: This operation can take a long time in the background.
    Do you want to write the metadata to %1 files now?
et: See toiming võtab taustal hulk aega.
    Kas kirjutada nüüd metaandmed %1 faili?

en: Context menu
et: Kontekstimenüü

en: Empty Trash
et: Prügikasti tühjendamine

en: Expand Selected Nodes
et: Ava valitud sõlmed

en: Collapse Selected Recursively
et: Keri valitud rekursiivselt kokku

en: Find Duplicates...
et: Topeltpiltide otsimine...

en: Scan for Faces
et: Uuri nägusid

en: Repair hidden Items
et: Peidetud elementide parandamine

en: Refresh
et: Uuenda

en: Should sub-albums be scanned too?
et: Kas uurida läbi ka alamalbumid?

[ctx: @title]
en: Labels
et: Pealdised

en: No Album Selected
et: Albumit pole valitud

en: No Tag Selected
et: Silti pole valitud

en: 1 Tag selected | %1 Tags selected
et[0]: 1 silt valitud
et[1]: %1 silti valitud

en: 1 Album selected | %1 Albums selected
et[0]: 1 album valitud.
et[1]: %1 albumit valitud

en: 1 Tag excluded | %1 Tags excluded
et[0]: 1 silt välistatud
et[1]: %1 silti välistatud

en: 1 Album excluded | %1 Albums excluded
et[0]: 1 album välistatud.
et[1]: %1 albumit välistatud

[ctx: @info:tooltip]
en: Select all albums that should be processed.
et: Kõigi töödeldavate albumite valimine.

[ctx: @info:tooltip]
en: Reset selected albums
et: Valitud albumite lähtestamine

[ctx: @info:tooltip]
en: Select all tags that should be processed.
et: Kõigi töödeldavate siltide valimine.

[ctx: @info:tooltip]
en: Reset selected tags
et: Valitud siltide lähtestamine

en: Create New Album
et: Uue albumi loomine

en: &New Album
et: &Uus album

en: Create new album
et: Loo uus album

en: Sorry, digiKam does not support remote URLs as collections.
et: Vabandust, digiKam ei toeta võrgu-URL-e fotokogude asukohana.

en: The selected folder does not exist or is not readable
et: Valitud kataloogi ei ole olemas või ei ole see loetav

en: There is already a collection containing the folder "%1"
et: Kogu, mis sisaldab kataloogi "%1", on juba olemas

en: The storage media can be uniquely identified.
et: Salvesti peaks olema unikaalse identifikaatoriga.

en: The collection is located on your harddisk
et: Kogu paikneb sinu kõvakettal

en: This is a CD/DVD, which is identified by the label that you can set in your CD burning application. There is already another entry with the same label. The two will be distinguished by the files in the top directory, so please do not append files to the CD, or it will not be recognized. In the future, please set a unique label on your CDs and DVDs if you intend to use them with digiKam.
et: See on CD/DVD, mida identifitseerib pealdis, mille oled määranud oma CD kirjutamise rakenduses. Sama pealdisega kirje on juba olemas. Neid kahte saab eristada tippkataloogi failide põhjal, nii et palun ära lisa CD-le faile või muidu ei tunta seda ära. Edaspidi aga võiksid määrata oma CD-dele ja DVD-dele unikaalse pealdise, kui kavatsed neid kasutada digiKamiga.

en: This is a CD/DVD. It will be identified by the label ("%1")that you have set in your CD burning application. If you create further CDs for use with digikam in the future, please remember to give them a unique label as well.
et: See on CD/DVD, mida identifitseerib pealdis ("%1"), mille oled määranud oma CD krijutamise rakenduses. Kui lood edaspidi CD-sid, mida soovid kasutada digiKamiga, püüa neile anda unikaalne pealdis.

en: This is a removable storage medium that will be identified by its label ("%1")
et: See on eemaldatav andmekandja, mida identifitseerib pealdis ("%1")

en: This entry will only be identified by the path where it is found on your system ("%1"). No more specific means of identification (UUID, label) is available.
et: Seda kirjet identifitseerib ainult asukoht, kus see paikneb sinu süsteemis ("%1"). Täpsemat identifikaatorit (UUID, pealdis) ei ole saadaval.

en: It is not possible on your system to identify the storage medium of this path. It will be added using the file path as the only identifier. This will work well for your local hard disk.
et: Sinu süsteemist ei leitud sellise asukohaga salvestit. See lisatakse nii, et ainsa identifikaatorina kasutatakse selle asukohta. Kohaliku kõvaketta puhul peaks see edukalt toimima.

en: You need to locally mount your Samba share. Sorry, digiKam does currently not support smb:// URLs.
et: Samba jagatud ressurss tuleb käsitsi ühendada. Vabandust, digiKam ei toeta praegu protokolli smb://URL.

en: Your network storage must be set up to be accessible as files and folders through the operating system. digiKam does not support remote URLs.
et: Võrgusalvesti tuleb seadistada nii, et see oleks operatsioonisüsteemis kättesaadav failide ja kataloogidena. digiKam ei toeta võrgu-URL-e.

en: There is already a collection for a network share with the same path.
et: Sama asukohaga võrgukettal on juba kogu olemas.

en: The network share will be identified by the path you selected. If the path is empty, the share will be considered unavailable.
et: Võrguketast tuvastatakse valitud asukoha järgi. Kui asukoht on andmata, ei peeta ketast kättesaadavaks.

en: Error opening database backend.
    %1
et: Tõrge andmebaasi taustaprogrammi avamisel.
    %1

en: Error while opening the source database.
et: Tõrge lähteandmebaasi avamisel.

en: Error while opening the target database.
et: Tõrge sihtandmebaasi avamisel.

en: Error while preparing the target database.
et: Tõrge sihtandmebaasi ettevalmistamisel.

en: Error while scrubbing the target database.
et: Tõrge sihtandmebaasi puhastamisel.

en: Create Schema...
et: Skeemi loomine...

en: Error while creating the database schema.
et: Tõrge andmebaasi skeemi loomisel.

en: Error while converting the database.
     Details: %1
et: Tõrge andmebaasi teisendamisel.
     Üksikasjad: %1

en: You have insufficient privileges on the database.
    Following privileges are not assigned to you:
     %1
    Check your privileges on the database and restart digiKam.
et: Sul puuduvad andmebaasile piisavad õigused.
    Sul pole järgmisi õigusi:  %1
    Kontrolli oma õigusi ja käivita digiKam uuesti.

en: The database is not valid: the "DBVersion" setting does not exist. The current database schema version cannot be verified. Try to start with an empty database.
et: Andmebaas ei ole korrektne: seadistus "DBVersion" puudub. Aktiivset andmebaasi skeemi versiooni ei saa kontrollida. Proovi alustada tühja andmebaasiga.

en: The database has been used with a more recent version of digiKam and has been updated to a database schema which cannot be used with this version. (This means this digiKam version is too old, or the database format is too recent.) Please use the more recent version of digiKam that you used before.
et: Andmebaasi on kasutatud digiKami uuema versiooniga ja uuendatud andmebaasi skeemile, mida ei saa kasutada käesoleva versiooniga. (See tähendab, et käesolev digiKami versioon on liiga vaja või on andmebaasi vorming liiga uus.) Palun kasuta digiKami uuemat versiooni, mida oled juba varem kasutanud.

en: Failed to create tables in database.
et: Tabelite loomine andmebaasis nurjus.

en: Failed to open a database transaction on your database file "%1". This is unusual. Please check that you can access the file and no other process has currently locked the file. If the problem persists you can get help from the digikam developers mailing list (see www.digikam.org/support). As well, please have a look at what digiKam prints on the console.
et: Andmebaasi ülekande avamine sinu andmebaasifailis "%1" nurjus. See on ebatavaline. Palun kontrolli, kas sul on failile ligipääs ja kas mõni muu protsess ei ole faili lukustanud. Kui probleem ei kao, võid leida abi digiKamiarendajate postiloendist (vt www.digikam.org/support). Samuti tasuks uurida, mida digiKam teatab konsoolis.

en: The schema updating process from version 4 to 6 failed, caused by an error that we did not expect. You can try to discard your old database and start with an empty one. (In this case, please move the database files "%1" and "%2" from the directory "%3"). More probably you will want to report this error to the digikam developers mailing list (see www.digikam.org/support). As well, please have a look at what digiKam prints on the console.
et: Skeemi uuendamine versioonilt 4 versioonile 6 nurjus ootamatu vea tõttu. Võid proovida oma vana andmebaasi kõrvale visata ja alustada uue tühja andmebaasiga (sel juhul liiguta palun andmebaasifailid "%1" ja "%2" kataloogist "%3" kuhugi mujale). Väga kasulik oleks veast teada anda digiKami arendajate postiloendis (vt www.digikam.org/support). Samuti tasuks uurida, mida digiKam teatab konsoolis.

en: The database update action cannot be found. Please ensure that the dbconfig.xml file of the current version of digiKam is installed at the correct place.
et: Andmebaasi uuendamise toimingut ei leitud. Palun kontrolli, kas digiKami aktiivse versiooni fail dbconfig.xml on ikka paigaldatud õigesse kohta.

en: Updated schema to version %1.
et: Skeem uuendati versioonile %1.

en: Failed to copy the old database file ("%1") to its new location ("%2"). Error message: "%3". Please make sure that the file can be copied, or delete it.
et: Vana andmebaasifaili ("%1") kopeerimine uude asukohta ("%2") nurjus. Veateade: "%3". Palun kontrolli, kas faili saab kopeerida, või kustuta see.

en: Copied database file
et: Kopeeriti andmebaasifail

en: The old database file ("%1") has been copied to the new location ("%2") but it cannot be opened. Please delete both files and try again, starting with an empty database.
et: Vana andmebaasifail ("%1") kopeeriti uude asukohta ("%2"), aga seda ei õnnestu avada. Palun kustuta mõlemad failid ja proovi uuesti, alustades tühja andmebaasiga.

en: Opened new database file
et: Avati uus andmebaasifail

en: Prepared table creation
et: Valmistuti tabeli loomiseks

en: Created tables
et: Loodi tabelid

en: No album library path has been found in the configuration file. Giving up the schema updating process. Please try with an empty database, or repair your configuration.
et: Seadistustefailis ei leitud ühtegi albumiteegi asukohta. Skeemi uuendamisest loobuti. Palun proovi tühja andmebaasiga või paranda seadistust.

en: There was an error associating your albumLibraryPath ("%1") with a storage volume of your system. This problem may indicate that there is a problem with your installation. If you are working on Linux, check that HAL is installed and running. In any case, you can seek advice from the digikam developers mailing list (see www.digikam.org/support). The database updating process will now be aborted because we do not want to create a new database based on false assumptions from a broken installation.
et: Tekkis viga seoses albumi asukohaga ("%1") sinu süsteemi salvestil. See võib osutada probleemile paigaldusega. Kui kasutad Linuxit, tasuks kontrollida, kas HAL on paigaldatud ja töötab. Igal juhul oleks mõtet abi otsida digiKami arendajate postiloendist (vt www.digikam.org/support). Andmebaasi uuendamisest nüüd loobutakse, sest me ei soovi luua uut andmebaasi võib-olla vigase paigalduse baasil.

en: Configured one album root
et: Seadistati üks albumi juurkataloog

en: Imported albums
et: Imporditi albumid

en: Imported images information
et: Imporditi piltide info

en: Last Search (0.9)
et: Viimane otsing (0.9)

en: Initialized and imported file suffix filter
et: Initsialiseeriti ja imporditi failisufiksi filter

en: Did the initial full scan
et: Sooritati esialgne täielik läbiuurimine

en: Imported creation dates
et: Imporditi loomisajad

en: Imported comments
et: Imporditi kommentaarid

en: Imported ratings
et: Imporditi hinnangud

en: Dropped v3 tables
et: Visati ära v3 tabelid

en: The driver "SQLITE" for Sqlite3 databases is not available.
    digiKam depends on the drivers provided by the Qt::SQL module.
et: Draiverit "SQLITE" Sqlite3 andmebaasi jaoks pole saadaval.
    DigiKam sõltub draiveritest, mida palub Qt::SQL moodul.

en: The driver "MYSQL" for MySQL databases is not available.
    digiKam depends on the drivers provided by the Qt::SQL module.
et: Draiverit "MYSQL" MySQL andmebaasi jaoks pole saadaval.
    DigiKam sõltub draiveritest, mida palub Qt::SQL moodul.

en: Could not open the configuration file <b>%1</b>. This file is installed with the digikam application and is absolutely required to run digikam. Please check your installation.
et: Seadistusfaili <b>%1</b> avamine nurjus. See fail paigaldatakse koos digiKamiga ja on rakendusele absoluutselt vajalik. Palun kontrolli oma paigaldust.

en: Could not open configuration file <b>%1</b>
et: Seadistusfaili <filename>%1</filename> avamine nurjus

en: The XML in the configuration file <b>%1</b> is invalid and cannot be read.
et: XML seadistusfailis <filename>%1</filename> on vigane ja seda ei ole võimalik lugeda.

en: The XML in the configuration file <b>%1</b> is missing the required element <icode>%2</icode>
et: XML-il seadistusfailis <filename>%1</filename> puudub nõutav element <icode>%2</icode>

en: The XML in the configuration file <b>%1</b> is missing the required element <b>%2</b>
et: XML-il seadistusfailis <filename>%1</filename> puudub nõutav element <b>%2</b>

en: An old version of the configuration file <b>%1</b> is found. Please ensure that the version released with the running version of digiKam is installed.
et: Leiti seadistusfaili <b>%1</b> vana versioon. Palun kontrolli, kas on paigaldatud versioon, mis tuli kaasa digiKami töötava versiooniga.

en: Error while opening the database.
    digiKam will try to automatically reconnect to the database.
et: Viga andmebaasi avamisel.
    DigiKam püüab automaatselt andmebaasiga uuesti ühenduda.

en: <p><b>A database error occurred.</b></p>Details:
     %1
et: <p><b>Tekkis andmebaasi viga.</b></p>Üksikasjad:
     %1

[ctx: @title]
en: Source Images
et: Lähtepildid

[ctx: @title]
en: Image History
et: Pildiajalugu

[ctx: @title]
en: Derived Images
et: Muudetud pildid

[ctx: @title]
en: Related Images
et: Seotud pildid

[ctx: @title]
en: Identical Images
et: Identsed pildid

[ctx: @title]
en: Intermediate Steps:
et: Vaheversioonid:

[ctx: @item filename]
en: %1
    (Original Image)
et: %1
    (originaalpilt)

[ctx: @item filename]
en: %1
    (Source Image)
et: %1
    (lähtepilt)

[ctx: RAW image file (), the parentheses contain the file suffix, like MRW]
en: RAW image file (%1)
et: Toorpildifail (%1)

en: No image selected
et: Pilti pole valitud

en: This is the original image
et: Originaalpilt

en: Database type is not supported.
et: Andmebaasi tüüp ei ole toetatud.

en: Cannot create directory %1
et: Kataloogi %1 loomine nurjus

en: Unable to create MySQL server configuration file.<p>This means that either the default configuration file</p><p>%1</p><p>was not readable or the target file</p><p>%2</p><p>could not be written.</p>
et: MySQL-serveri seadistusfaili loomine nurjus.<p>See tähendab, et vaikeseadistustefail</p><p>%1</p><p> ei ole loetav või ei ole võimalik kirjutada sihtfaili</p><p>%2</p>.

en: Cannot find MySQL server default configuration (mysql-global.conf).
et: MySQL-serveri vaikeseadistust (mysql-global.conf) ei leitud.

en: Could not start database initializer.
et: Andmebaasiserveri initsialiseerija käivitamine nurjus.

en: Could not start database server.
et: Andmebaasiserveri käivitamine nurjus.

en: Invalid database object during database server startup
et: Vigane andmebaasiobjekt andmebaasi serveri käivitamisel

en: Database process exited unexpectedly during initial connection.
et: Andmebaasi protsess lõpetas ootamatult töö esialgse ühenduse käigus.

en: Could not connect to Database after trying for 60 seconds.
et: Ühenduse loomine andmebaasiga nurjus ka 60 sekundit kestnud proovimise järel.

en: Failed to create database<p>Query error: %1</p><p>Database error: %2</p>
et: Andmebaasi loomine nurjus<p>Päringu viga: %1</p><p>Andmebaasi viga: %2</p>

en: %1<p>Executable: %2</p><p>Arguments: %3</p><p>Process error: %4</p>
et: %1<p>Täitmisfail: %2</p><p>Argumendid: %3</p><p>Protsessi tõrge: %4</p>

en: The database is not valid: the "DBSimilarityVersion" setting does not exist. The current database schema version cannot be verified. Try to start with an empty database.
et: Andmebaas ei ole korrektne: seadistus "DBSimilarityVersion" puudub. Aktiivset andmebaasi skeemi versiooni ei saa kontrollida. Proovi alustada tühja andmebaasiga.

en: The database has been used with a more recent version of digiKam and has been updated to a database schema which cannot be used with this version. (This means this digiKam version is too old, or the database format is to recent) Please use the more recent version of digikam that you used before.
et: Andmebaasi on kasutatud digiKami uuema versiooniga ja uuendatud andmebaasi skeemile, mida ei saa kasutada käesoleva versiooniga. (See tähendab, et käesolev digiKami versioon on liiga vaja või on andmebaasi vorming liiga uus.) Palun kasuta digiKami uuemat versiooni, mida oled juba varem kasutanud.

[ctx: People on your photos]
en: People
et: Inimesed

[ctx: The list of detected faces from the collections but not recognized]
en: Unknown
et: Tundmatu

[ctx: The list of recognized faces from the collections but not confirmed]
en: Unconfirmed
et: Kinnitamata

en: The database is not valid: the "DBThumbnailsVersion" setting does not exist. The current database schema version cannot be verified. Try to start with an empty database.
et: Andmebaas ei ole korrektne: seadistus "DBThumbnailsVersion" puudub. Aktiivset andmebaasi skeemi versiooni ei saa kontrollida. Proovi alustada tühja andmebaasiga.

en: Copy Album
et: Albumi kopeerimine

en: Copy Images
et: Piltide kopeerimine

en: Copy Files
et: Failide kopeerimine

en: Move Album
et: Albumi liigutamine

en: Move Images
et: Piltide liigutamine

en: Move Files
et: Failide liigutamine

en: Delete
et: Kustuta

en: Restore Trash
et: Prügikastist taastamine

[ctx: @info:status]
en: Scanning collection
et: Kogu uurimine

en: Error
et: Tõrge

en: Preparing collection scan...
et: Ettevalmistumine kogu uurimiseks...

en: Scanning for removed albums...
et: Eemaldatud albumite uurimine...

en: Scanning images in individual albums...
et: Piltide uurimine konkreetsetes albumites...

en: Migrate ->
et: Migreeri ->

en: Cancel
et: Loobu

en: Progress Information
et: Edenemise teave

en: Step Progress
et: Sammu edenemine

en: Overall Progress
et: Üldine edenemine

en: Database type or location must be different!
et: Andmebaasi tüüp või asukoht peab olema teistsugune.

en: Internal server can only be used once!
et: Sisemist serverit saab kasutada ainult ühe korra.

en: Internal server is not used and is not active!
et: Sisemist serverit ei kasutata ja see pole aktiivne.

en: Database copied successfully.
et: Andmebaas kopeeriti edukalt.

en: Database conversion canceled.
et: Andmebaasi teisendamisest loobuti.

en: Step Progress (%1)
et: Sammu edenemine (%1)

en: Database Configuration
et: Andmebaasi seadistamine

en: <p>Select here the type of database backend.</p><p><b>SQlite</b> backend is for local database storage with a small or medium collection sizes. It is the default and recommended backend for collections with less than 100K items.</p>
et: <p>Siin saab valida andmebaasi taustaprogrammi tüübi.</p><p><b>SQLite</b>'i taustaprogramm on mõeldud väikese või keskmise suurusea kogude kohaliku andmebaasi salvestiks. See on vaikimisi valik ja soovitatav kogudele, milles on alla 100 000 elemendi.</p>

en: <p>Here you can configure locations where MySQL binary tools are located. digiKam will try to find these binaries automatically if they are already installed on your computer.</p>
et: <p>Siin saab määrata asukoha, kus paiknevad MySQL binaarfailid. Kui need on arvutisse paigaldatud, püüab digiKam neid automaatselt kasutada.</p>

[ctx: @title:group]
en: MySQL Binaries
et: MySQL binaarfailid

en: Host Name:
et: Masina nimi:

en: Set the host computer name
et: Teise poole arvuti nime määramine

en: Set the database connection options
et: Andmebaasiühenduse valikute määramine

en: Set the MySQL server connection options.
    For advanced users only.
et: MySQL serveri ühenduse valikute määramine.
    Mõeldud ainult kogenud kasutajatele.

en: User:
et: Kasutaja:

en: Set the database account name
et: Andmebaasi konto nime määramine

en: Set the MySQL server account password used
    by digiKam to be connected to the server.
    You can left this field empty to use an account set without password.
et: Siin saab määrata MySQL serveri konto parooli,
    mida digiKam tarvitab serveriga ühendumiseks.
    Välja võib ka tühjaks jätta, et kasutada paroolivaba kontot.

en: Host Port:
et: Serveri port:

en: Set the host computer port.
    Usually, MySQL server use port number 3306 by default
et: Teise poole arvuti pordi määramine.
    Enamasti kasutab MySQL server vaikimisi porti 3306.

en: Check Connection
et: Kontrolli ühendust

en: Run a basic database connection to see if current MySQL server settings is suitable.
et: Põhiandmebaasiühenduse käivitamine selgitamaks, kas parajasti kehtivad MySQL serveri seadistused on ikka sobivad.

en: Core Db Name:
et: Põhiandmebaasi nimi:

en: Set the core database name
et: Põhiandmebaasi nime määramine

en: The core database is lead digiKam container used to store
    albums, items, and searches metadata.
et: Põhiandmebaas on digiKami tähtsaim konteiner, mis
    sisaldab albumeid, elemente ja otsingute metaandmeid.

en: Thumbs Db Name:
et: Pisipildiandmebaasi nimi:

en: Face Db Name:
et: Näoandmebaasi nimi:

en: Set the face database name
et: Näoandmebaasi nime määramine

en: The face database is used by digiKam to host image histograms
    dedicated to faces recognition process.
    This one can use quickly a lots of space, especially
    if you a lots of image with people faces detected and tagged.
et: Näoandmebaasi kasutab digiKam pildihistogrammide
    majutamiseks, mille abil nägusid ära tunda.
    See kiiresti hõlmata õige palju ruumi,
    eriti kui sul on palju pilte tuvastatud ja sildistatud nägudega.

en: Similarity Db Name:
et: Sarnasusandmebaasi nimi:

en: Set the similarity database name
et: Sarnasusandmebaasi nime määramine

en: Default Settings
et: Vaikeseadistused

en: Reset database names settings to common default values.
et: Andmebaasinimede seadistuste lähtestamine vaikimisi tüüpnimedele.

en: Remote Server Settings
et: Võrguserveri seadistused

en: Database Server Instructions
et: Andmebaasiserveri instruktsioonid

en: Requirements
et: Nõuded

en: Database Server Technical Details
et: Andmebaasiserveri tehnilised üksikasjad

en: Documentation
et: Dokumentatsioon

en: Database connection test successful.
et: Andmebaasiühenduse test oli edukas.

en: Database connection test was not successful. <p>Error was: %1</p>
et: Andmebaasiühenduse test ei olnud edukas. <p>Viga oli järgmine: %1</p>

en: The server hostname is empty
et: Serveri masinanimi on andmata

en: The server user name is empty
et: Serveri kasutajanimi on andmata

en: The core database name is empty
et: Põhiandmebaasi nimi on andmata

en: The thumbnails database name is empty
et: Pisipildiandmebaasi nimi on andmata

en: The face database name is empty
et: Näoandmebaasi nimi on andmata

en: The similarity database name is empty
et: Sarnasusandmebaasi nimi on andmata

en: This path was set as a command lineoption (--database-directory).
et: See asukoht määrati käsurea võtmega (--database-directory).

en: The database names configuration is not valid. Error is <br/><p>%1</p><br/>Please check your configuration.
et: Andmebaasinimede seadistus ei ole korrektne. Tõrge on <br/><p>%1</p><br/>Palun kontrolli seadistust.

en: Testing database connection has failed with error<br/><p>%1</p><br/>Please check your configuration.
et: Andmebaasiühenduse testimine nurjus tõrkega<br/><p>%1</p><br/>Palun kontrolli seadistust.

en: You must select a folder for digiKam to store information and metadata in a database file.
et: Sul tuleb valida kataloog, kuhu digiKam salvestab andmebaasifaili teabe ja metaandmete tarbeks.

en: <p>The folder to put your database in does not seem to exist:</p><p><b>%1</b></p>Would you like digiKam to create it for you?
et: <p>Andmebaasifailiks valitud kataloogi ei ole olemas:</p><p><b>%1</b></p>Kas digiKam peaks selle kataloogi nüüd looma?

en: <p>digiKam could not create the folder to host your database file.
    Please select a different location.</p><p><b>%1</b></p>
et: <p>DigiKam ei suutnud luua andmebaasifailile alltoodud kataloogi.
    Palun vali mõni muu asukoht.</p><p><b>%1</b></p>

en: <p>You do not seem to have write access for the folder to host the database file.<br/>Please select a different location.</p><p><b>%1</b></p>
et: <p>Paistab, et sul pole andmebaasifaili asukohas kirjutamisõigust.<br/>Palun vali mõni muu asukoht.</p><p><b>%1</b></p>

en: Format
et: Vorming

en: Count
et: Arv

en: Videos
et: Videod

en: Audio
et: Heli

en: Total Items
et: Elemente kokku

en: Database backend
et: Andmebaasi taustaprogramm

en: Database Path
et: Andmebaasi asukoht

en: Database internal server
et: Andmebaasi sisemine server

en: Database internal server Path
et: Andmebaasi sisemise serveri asukoht

en: Host Name
et: Masina nimi

en: Host Port
et: Masina port

en: User account
et: Kasutajakonto

en: Connect options
et: Ühenduse valikud

en: Core Db name
et: Põhiandmebaasi nimi

en: Thumbs Db name
et: Pisipildiandmebaasi nimi

en: Face Db name
et: Näoandmebaasi nimi

en: This binary file is used to initialize the MariaDB data files for the database.
et: Seda binaarfaili tarvitatakse andmebaasi MariaDB andmefailide initsialiseerimiseks.

en: This binary file is used to start a dedicated instance of MariaDB server.
et: Seda binaarfaili tarvitatakse spetsiaalse MariaDB serveri käivitamiseks.

en: Thumb
et: Pisipilt

en: List of items that are about to be deleted.
et: Kustutatavate elementide nimekiri.

en: This is the list of items that are about to be deleted.
et: Kustutatavate elementide nimekiri.

en: If checked, files will be permanently removed instead of being placed in the Trash.
et: Märkimisel kustutatakse failid jäädavalt, mitte ei visata prügikasti.

en: <p>If this box is checked, items will be <b>permanently removed</b> instead of being placed in the Trash.</p><p><em>Use this option with caution</em>: most filesystems are unable to undelete deleted items reliably.</p>
et: <p>Kasti märkimisel elemendid <b>kustutatakse jäädavalt</b>, mitte ei visata prügikasti.</p><p><em>Kasuta seda ettevaatlikult</em>: enamik failisüsteeme ei suuda kustutatud elemente korralikult taastada.</p>

en: &Delete items instead of moving them to the trash
et: Elemendi&d kustutatakse, mitte ei visata prügikasti

en: Do not &ask again
et: &Rohkem ei küsita

en: If checked, this dialog will no longer be shown, and items will be directly and permanently deleted.
et: Märkimisel dialoogi rohkem ei näidata ning elemendid kustutatakse jäädavalt.

en: If this box is checked, this dialog will no longer be shown, and items will be directly and permanently deleted.
et: Märkimisel dialoogi rohkem ei näidata ning elemendid kustutatakse jäädavalt.

en: If checked, this dialog will no longer be shown, and items will be directly moved to the Trash.
et: Märkimisel dialoogi rohkem ei näidata ning elemendid visatakse otse prügikasti.

en: If this box is checked, this dialog will no longer be shown, and items will be directly moved to the Trash.
et: Märkimisel dialoogi rohkem ei näidata ning elemendid visatakse otse prügikasti.

en: These items will be <b>permanently deleted</b> from your hard disk.
et: Need elemendid <b>kustutatakse jäädavalt</b> sinu kõvakettalt.

en: These items will be moved to Trash.
et: Need elemendid visatakse prügikasti.

en: <b>1</b> item selected. | <b>%1</b> items selected.
et[0]: <b>1</b> element valitud.
et[1]: <b>%1</b> elementi valitud.

en: These albums will be <b>permanently deleted</b> from your hard disk.
et: Need albumid <b>kustutatakse jäädavalt</b> sinu kõvakettalt.

en: These albums will be moved to Trash.
et: Need albumid visatakse prügikasti.

en: <b>1</b> album selected. | <b>%1</b> albums selected.
et[0]: <b>1</b> album valitud.
et[1]: <b>%1</b> albumit valitud.

en: <p>These albums will be <b>permanently deleted</b> from your hard disk.</p><p>Note that <b>all subalbums</b> are included in this list and will be deleted permanently as well.</p>
et: <p>Need albumid <b>kustutatakse jäädavalt</b> sinu kõvakettalt.</p><p>Arvesta, et nimekirja arvatakse ka <b>kõik alamalbumid</b>, mis samuti kustutatakse jäädavalt.</p>

en: <p>These albums will be moved to Trash.</p><p>Note that <b>all subalbums</b> are included in this list and will be moved to Trash as well.</p>
et: <p>Need albumid visatakse prügikasti.</p><p>Arvesta, et nimekirja arvatakse ka <b>kõik alamalbumid</b>, mis samuti visatakse prügikasti.</p>

en: &Move to Trash
et: &Viska prügikasti

en: Do not show this message again
et: Seda teadet rohkem ei näidata

en: Continue
et: Jätka

en: Do not ask again
et: Rohkem ei küsita

en: Select an Item
et: Elemendi valimine

en: Select Items
et: Elementide valimine

en: <i>Make:</i>
et: <i>Valmistaja:</i>

en: <i>Model:</i>
et: <i>Mudel:</i>

en: <i>Created:</i>
et: <i>Loodud:</i>

en: <i>Aperture:</i>
et: <i>Ava:</i>

en: <i>Focal:</i>
et: <i>Fookuskaugus:</i>

en: <i>Exposure:</i>
et: <i>Säritus:</i>

en: <i>Sensitivity:</i>
et: <i>Tundlikkus:</i>

en: <i>AspectRatio:</i>
et: <i>Proportsioon:</i>

en: <i>AudioBitRate:</i>
et: <i>Heli bitikiirus:</i>

en: <i>AudioChannelType:</i>
et: <i>Helikanali tüüp:</i>

en: <i>AudioCodec:</i>
et: <i>Helikoodek:</i>

en: <i>Duration:</i>
et: <i>Kestus:</i>

en: <i>FrameRate:</i>
et: <i>Kaadrisagedus:</i>

en: <i>VideoCodec:</i>
et: <i>Videokoodek:</i>

en: Copy to Clipboard
et: Kopeeri lõikepuhvrisse

en: <font size="5">%1</font><br/><b>Version %2</b><p>%3</p><p><i>%4</i></p>
et: <font size="5">%1</font><br/><b>Versioon %2</b><p>%3</p><p><i>%4</i></p>

en: Using LibRaw version %2<br/>1 model on the list | Using LibRaw version %2<br/>%1 models on the list
et[0]: Kasutatakse LibRaw versiooni %2<br/>1 mudel nimekirjas
et[1]: Kasutatakse LibRaw versiooni %2<br/>%1 mudelit nimekirjas

en: Using LibRaw version %2<br/>1 model on the list (found: %3) | Using LibRaw version %2<br/>%1 models on the list (found: %3)
et[0]: Kasutatakse LibRaw versiooni %2<br/>1 mudel nimekirjas (leiti: %3)
et[1]: Kasutatakse LibRaw versiooni %2<br/>%1 mudelit nimekirjas (leiti: %3)

en: Desktop Browser
et: Töölauabrauser

en: Open Home page with default desktop Web browser
et: Kodulehekülje avamine vaikimisi töölaua veebilehitsejas

en: Cannot load page %1
et: Lehekülje %1 laadimine nurjus

[ctx: Color Model: Grayscale]
en: Grayscale
et: Halltoon

[ctx: Color Model: Monochrome]
en: Monochrome
et: Ühevärviline

[ctx: Color Model: Indexed]
en: Indexed
et: Indekseeritud

[ctx: Color Model: Uncalibrated (RAW)]
en: Uncalibrated (RAW)
et: Kalibreerimata (toorfail)

[ctx: Color Model: Unknown]
en: Unknown
et: Tundmatu

en: Auto Equalize
et: Automaatvõrdsustamine

en: Auto Normalize
et: Automaatnormaliseerimine

en: Brightness / Contrast / Gamma Filter
et: Heledus/kontrast/gammafilter

en: Set here the gamma adjustment of the image.
et: Siin saab määrata pildi gammakorrektsiooni.

en: Black & White / Sepia Filter
et: Mustvalge/seepiafilter

[ctx: generic black and white film]
en: Generic
et: Tavaline

en: <b>Generic</b>:<p>Simulate a generic black and white film.</p>
et: <b>Tavaline</b>:<p>simuleerib neutraalset mustvalget filmi.</p>

en: <b>Agfa 200X</b>:<p>Simulate the Agfa 200X black and white film at 200 ISO.</p>
et: <b>Agfa 200X</b>:<p>simuleerib Agfa 200X mustvalget filmi 200 ISO juures.</p>

en: <b>Agfa Pan 25</b>:<p>Simulate the Agfa Pan black and white film at 25 ISO.</p>
et: <b>Agfa Pan 25</b>:<p>simuleerib Agfa Pan mustvalget filmi 25 ISO juures.</p>

en: <b>Agfa Pan 100</b>:<p>Simulate the Agfa Pan black and white film at 100 ISO.</p>
et: <b>Agfa Pan 100</b>:<p>simuleerib Agfa Pan mustvalget filmi 100 ISO juures.</p>

en: <b>Agfa Pan 400</b>:<p>Simulate the Agfa Pan black and white film at 400 ISO.</p>
et: <b>Agfa Pan 400</b>:<p>simuleerib Agfa Pan mustvalget filmi 400 ISO juures.</p>

en: <b>Ilford Delta 100</b>:<p>Simulate the Ilford Delta black and white film at 100 ISO.</p>
et: <b>Ilford Delta 100</b>:<p>simuleerib Ilford Delta mustvalget filmi 100 ISO juures.</p>

en: <b>Ilford Delta 400</b>:<p>Simulate the Ilford Delta black and white film at 400 ISO.</p>
et: <b>Ilford Delta 400</b>:<p>simuleerib Ilford Delta mustvalget filmi 400 ISO juures.</p>

en: <b>Ilford Delta 400 Pro 3200</b>:<p>Simulate the Ilford Delta 400 Pro black and white film at 3200 ISO.</p>
et: <b>Ilford Delta 400 Pro 3200</b>:<p>simuleerib Ilford Delta 400 Pro mustvalget filmi 3200 ISO juures.</p>

en: <b>Ilford FP4 Plus</b>:<p>Simulate the Ilford FP4 Plus black and white film at 125 ISO.</p>
et: <b>Ilford FP4 Plus</b>:<p>simuleerib Ilford FP4 Plus mustvalget filmi 125 ISO juures.</p>

en: <b>Ilford HP5 Plus</b>:<p>Simulate the Ilford HP5 Plus black and white film at 400 ISO.</p>
et: <b>Ilford HP5 Plus</b>:<p>simuleerib Ilford HP5 Plus mustvalget filmi 400 ISO juures.</p>

en: <b>Ilford PanF Plus</b>:<p>Simulate the Ilford PanF Plus black and white film at 50 ISO.</p>
et: <b>Ilford PanF Plus</b>:<p>simuleerib Ilford PanF Plus mustvalget filmi 50 ISO juures.</p>

en: <b>Ilford XP2 Super</b>:<p>Simulate the Ilford XP2 Super black and white film at 400 ISO.</p>
et: <b>Ilford XP2 Super</b>:<p>simuleerib Ilford XP2 Super mustvalget filmi 400 ISO juures.</p>

en: <b>Kodak Tmax 100</b>:<p>Simulate the Kodak Tmax black and white film at 100 ISO.</p>
et: <b>Kodak Tmax 100</b>:<p>simuleerib Kodak Tmax mustvalget filmi 100 ISO juures.</p>

en: <b>Kodak Tmax 400</b>:<p>Simulate the Kodak Tmax black and white film at 400 ISO.</p>
et: <b>Kodak Tmax 400</b>:<p>simuleerib Kodak Tmax mustvalget filmi 400 ISO juures.</p>

en: <b>Kodak TriX</b>:<p>Simulate the Kodak TriX black and white film at 400 ISO.</p>
et: <b>Kodak TriX</b>:<p>simuleerib Kodak TriX mustvalget filmi 400 ISO juures.</p>

en: Ilford SPX 200 (Infrared)
et: Ilford SPX 200 (infrapuna)

en: <b>Ilford SPX 200</b>:<p>Simulate the Ilford SPX infrared film at 200 ISO.</p>
et: <b>Ilford SPX 200</b>:<p>simuleerib Ilford SPX infrapunafilmi 200 ISO juures.</p>

en: Ilford SPX 400 (Infrared)
et: Ilford SPX 400 (infrapuna)

en: <b>Ilford SPX 400</b>:<p>Simulate the Ilford SPX infrared film at 400 ISO.</p>
et: <b>Ilford SPX 400</b>:<p>simuleerib Ilford SPX infrapunafilmi 400 ISO juures.</p>

en: Ilford SPX 800 (Infrared)
et: Ilford SPX 800 (infrapuna)

en: <b>Ilford SPX 800</b>:<p>Simulate the Ilford SPX infrared film at 800 ISO.</p>
et: <b>Ilford SPX 800</b>:<p>simuleerib Ilford SPX infrapunafilmi 800 ISO juures.</p>

en: Kodak HIE (Infrared)
et: Kodak HIE (infrapuna)

en: <b>Kodak HIE</b>:<p>Simulate the Kodak HIE infrared film.</p>
et: <b>Kodak HIE</b>:<p>simuleerib Kodak HIE infrapunafilmi.</p>

en: No Lens Filter
et: Objektiivifilter puudub

en: <b>No Lens Filter</b>:<p>Do not apply a lens filter when rendering the image.</p>
et: <b>Objektiivifilter puudub</b>:<p>pildile ei rakendata objektiivifiltrit.</p>

en: Green Filter
et: Roheline filter

en: <b>Black & White with Green Filter</b>:<p>Simulate black and white film exposure using a green filter. This is useful for all scenic shoots, especially portraits photographed against the sky.</p>
et: <b>Mustvalge rohelise filtriga</b>:<p>simuleerib mustvalget fotot rohelise filtri kasutamisel. See sobib väga hästi välisvõtetele, eriti just vastu taevast tehtud piltidele.</p>

en: Orange Filter
et: Oranž filter

en: <b>Black & White with Orange Filter</b>:<p>Simulate black and white film exposure using an orange filter. This will enhance landscapes, marine scenes and aerial photography.</p>
et: <b>Mustvalge oranži filtriga</b>:<p>simuleerib mustvalget fotot oranži filtri kasutamisel. See parandab omajagu maastiku-, mere- ja õhufotosid.</p>

en: Red Filter
et: Punane filter

en: <b>Black & White with Red Filter</b>:<p>Simulate black and white film exposure using a red filter. This creates dramatic sky effects, and simulates moonlight scenes in the daytime.</p>
et: <b>Mustvalge punase filtriga</b>:<p>simuleerib mustvalget fotot punase filtri kasutamisel. See loob dramaatilisi taevaefekte ja simuleerib ka päeval tehtud piltidel kuuvalgust.</p>

en: Yellow Filter
et: Kollane filter

en: <b>Black & White with Yellow Filter</b>:<p>Simulate black and white film exposure using a yellow filter. This has the most natural tonal correction, and improves contrast. Ideal for landscapes.</p>
et: <b>Mustvalge kollase filtriga</b>:<p>simuleerib mustvalget fotot kollase filtri kasutamisel. Kõige loomulikum toonikorrektsioon, parandab kontrasti. Ideaalne maastiku korral.</p>

en: Yellow-Green Filter
et: Kollane-roheline filter

en: <b>Black & White with Yellow-Green Filter</b>:<p>Simulate black and white film exposure using a yellow-green filter. A yellow-green filter is highly effective for outdoor portraits because red is rendered dark while green appears lighter. Great for correcting skin tones, bringing out facial expressions in close-ups and emphasizing the feeling of liveliness. This filter is highly effective for indoor portraits under tungsten lighting.</p>
et: <b>Mustvalge kollase-rohelise filtriga</b>:<p>simuleerib mustvalget fotot kollase-rohelise filtri kasutamisel. Kollane-roheline filter on väga tõhus välitingimustes tehtud portreede puhul, sest punane renderdatakse tumedalt, roheline aga paistab heledamalt. See sobib suurepäraselt nahatooni korrigeerimiseks, toob ilmekalt esile lähivõtete näoilmed ning rõhutab elulähedust. Äärmiselt tõhus on selle filtri kasutamine ka siseruumides hõõglambi valguses tehtud portreedel.</p>

en: Blue Filter
et: Sinine filter

en: <b>Black & White with Blue Filter</b>:<p>Simulate black and white film exposure using a blue filter. This accentuates haze and fog. Used for dye transfer and contrast effects.</p>
et: <b>Mustvalge sinise filtriga</b>:<p>simuleerib mustvalget fotot sinise filtri kasutamisel. See rõhutab eriti udu. Kasutatakse värviüleminekute ja kontrastiefektide saavutamiseks.</p>

en: Strength:
et: Tugevus:

en: Here, set the strength adjustment of the lens filter.
et: Siin saab määrata objektiivifiltri kohendamise tugevuse.

en: No Tone Filter
et: Toonifilter puudub

en: <b>No Tone Filter</b>:<p>Do not apply a tone filter to the image.</p>
et: <b>Toonifilter puudub</b>:<p>pildile ei rakendata toonifiltrit.</p>

en: Sepia Filter
et: Seepiafilter

en: <b>Black & White with Sepia Tone</b>:<p>Gives a warm highlight and mid-tone while adding a bit of coolness to the shadows - very similar to the process of bleaching a print and re-developing in a sepia toner.</p>
et: <b>Mustvalge seepiatooniga</b>:<p>annab sooja üld- ja kesktooni, lisades samas veidi jahedust varjudele - sarnane pleegitamise ja ja seepiatooneris töötlemise tulemusele.</p>

en: Brown Filter
et: Pruun filter

en: <b>Black & White with Brown Tone</b>:<p>This filter is more neutral than the Sepia Tone filter.</p>
et: <b>Mustvalge pruuni tooniga</b>:<p>neutraalsem kui seepiatooni filter.</p>

en: Cold Filter
et: Külm filter

en: <b>Black & White with Cold Tone</b>:<p>Start subtly and replicate printing on a cold tone black and white paper such as a bromide enlarging paper.</p>
et: <b>Mustvalge külma tooniga</b>:<p>matkib kinnistamist külmas toonis mustvalgele paberile (nt. bromiidpaber).</p>

en: Selenium Filter
et: Seleenfilter

en: <b>Black & White with Selenium Tone</b>:<p>This effect replicates traditional selenium chemical toning done in the darkroom.</p>
et: <b>Mustvalge seleenitooniga</b>:<p>matkib traditsioonilist keemilist seleentoonimist pimikus.</p>

en: Platinum Filter
et: Plaatinafilter

en: <b>Black & White with Platinum Tone</b>:<p>This effect replicates traditional platinum chemical toning done in the darkroom.</p>
et: <b>Mustvalge plaatinatooniga</b>:<p>matkib traditsioonilist keemilist plaatinatoonimist pimikus.</p>

en: <b>Black & White with greenish tint</b>:<p>This effect is also known as Verdante.</p>
et: <b>Mustvalge roheka tooniga</b>:<p>see efekt kannab ka nimetust Verdante.</p>

en: Lens Filters
et: Objektiivifiltrid

en: Tone
et: Toon

en: Luminosity
et: Helendus

en: "%1" is not a Black & White settings text file.
et: "%1" ei ole mustvalge seadistuste tekstifail.

en: Cannot load settings from the Black & White text file.
et: Seadistuste laadimine mustvalge tekstifailist nurjus.

en: Cannot save settings to the Black & White text file.
et: Seadistuste salvestamine mustvalge tekstifaili nurjus.

en: Infrared Filter
et: Infrapunafilter

en: Channel Mixer Tool
et: Kanalite mikseri tööriist

en: Tonality Filter
et: Toonifilter

en: Color Balance Tool
et: Värvustasakaalu tööriist

en: Curve free mode
et: Vabakäekõver

en: With this button, you can draw your curve free-hand with the mouse.
et: Selle nupu abil saab hiirega joonistada vabakäekõvera.

en: Curve smooth mode
et: Ühtlane kõver

en: With this button, the curve type is constrained to be a smooth line with tension.
et: Selle nupu abil saab hiirega joonistada ühtlase kõvera.

en: With this button, you can pick the color from original image used to set <b>Shadow Tone</b> smooth curves point on Red, Green, Blue, and Luminosity channels.
et: Selle nupuga saab valida originaalpildilt värvi, mida kasutatakse <b>tumedate toonide</b> kõverapunkti määramiseks punasel, rohelisel, sinisel ja helenduse kanalil.

en: With this button, you can pick the color from original image used to set <b>Middle Tone</b> smooth curves point on Red, Green, Blue, and Luminosity channels.
et: Selle nupuga saab valida originaalpildilt värvi, mida kasutatakse <b>keskmiste toonide</b> kõverapunkti määramiseks punasel, rohelisel, sinisel ja helenduse kanalil.

en: With this button, you can pick the color from original image used to set <b>Highlight Tone</b> smooth curves point on Red, Green, Blue, and Luminosity channels.
et: Selle nupuga saab valida originaalpildilt värvi, mida kasutatakse <b>heledate toonide</b> kõverapunkti määramiseks punasel, rohelisel, sinisel ja helenduse kanalil.

en: Resets channel/channels curves' values.
et: Kanali/kanalite kõveraväärtuste lähtestamine.

en: If you press this button, custom menu will appear: First option will reset current channel. Second option will reset all channels.
et: Seda nuppu klõpsates ilmub kohandatud menüü: esimene võimalus lähtestab aktiivse kanali, teine võimalus kõik kanalid.

en: Reset &Channel
et: &Lähtesta kanal

en: Reset &All
et: Lähtesta &kõik

en: Adjust Curves
et: Värvikõverate kohendamine

en: Cannot load from the Gimp curves text file.
et: Gimpi kõverate tekstifaili laadimine nurjus.

en: Cannot save to the Gimp curves text file.
et: Gimpi kõverate tekstifaili salvestamine nurjus.

en: Loading image...
et: Pildi laadimine...

en: Histogram calculation...
et: Histogrammi arvutamine...

en: Histogram
    calculation
    failed.
et: Histogrammi
    arvutamine
    nurjus.

en: Border Tool
et: Piirde tööriist

[ctx: solid border type]
en: Solid
et: Ühtlane

[ctx: beveled border type]
en: Beveled
et: Süvendatud

en: Decorative Pine
et: Dekoratiivne mänd

en: Decorative Wood
et: Dekoratiivne puit

en: Decorative Paper
et: Dekoratiivne paber

en: Decorative Parquet
et: Dekoratiivne parkett

en: Decorative Ice
et: Dekoratiivne jää

en: Decorative Leaf
et: Dekoratiivne leht

en: Decorative Marble
et: Dekoratiivne marmor

en: Decorative Rain
et: Dekoratiivne vihm

en: Decorative Craters
et: Dekoratiivne kraater

en: Decorative Dried
et: Dekoratiivne kõrb

en: Decorative Pink
et: Dekoratiivne roosa

en: Decorative Stone
et: Dekoratiivne kivi

en: Decorative Chalk
et: Dekoratiivne kriit

en: Decorative Granite
et: Dekoratiivne graniit

en: Decorative Rock
et: Dekoratiivne kalju

en: Decorative Wall
et: Dekoratiivne sein

en: Select the border type to add around the image here.
et: Siin saab valida pildile lisatava piirde tüübi.

en: Preserve Aspect Ratio
et: Proportsioon säilitatakse

en: Enable this option if you want to preserve the aspect ratio of image. If enabled, the border width will be a percentage of the image size, else the border width will be in pixels.
et: Sisselülitamisel säilitatakse pildi proportsioonid. Kui see on sisse lülitatud, määratakse piirde laius protsendina pildi suurusest, vastasel juhul pikslites.

en: Set here the border width as a percentage of the image size.
et: Siin saab määrata pildile lisatava piirde laiuse protsendina pildi suurusest.

en: Width (pixels):
et: Laius (pikslites):

en: Set here the border width in pixels to add around the image.
et: Siin saab määrata pildile lisatava piirde laiuse pikslites.

[ctx: first color for border effect]
en: First:
et: Esimene:

[ctx: second color for border effect]
en: Second:
et: Teine:

en: Set here the foreground color of the border.
et: Siin saab määrata piirde esiplaani värvi.

en: Set here the Background color of the border.
et: Siin saab määrata piirde taustavärvi.

en: Set here the color of the main border.
et: Siin saab määrata peamise piirde värvi.

en: Set here the color of the line.
et: Siin saab määrata joone värvi.

en: Set here the color of the upper left area.
et: Siin saab määrata ülemise vasakpoolse ala värvi.

en: Set here the color of the lower right area.
et: Siin saab määrata alumise parempoolse ala värvi.

en: Set here the color of the first line.
et: Siin saab määrata esimese joone värvi.

en: Set here the color of the second line.
et: Siin saab määrata teise joone värvi.

en: Texture Filter
et: Tekstuurifilter

en: Rotate Right
et: Pööramine paremale

en: Rotate 180 degrees
et: Pööramine 180 kraadi

en: Rotate Left
et: Pööramine vasakule

en: Flip Horizontally
et: Peegeldamine horisontaalselt

en: Flip Vertically
et: Peegeldamine vertikaalselt

en: Crop
et: Kärpimine

en: Convert to 8 Bit
et: Teisendamine 8-bitiseks

en: Convert to 16 Bit
et: Teisendamine 16-bitiseks

[ctx: Rotate image]
en: Rotate
et: Pööramine

[ctx: Flip image]
en: Flip
et: Peegeldamine

[ctx: Crop image]
en: Crop
et: Kärpimine

[ctx: Resize image]
en: Resize
et: Suuruse muutmine

[ctx: Convert image bit depth]
en: Convert Depth
et: Sügavuse teisendamine

en: Unknown filter
et: Tundmatu filter

en: Color Negative Inverter
et: Värvilise negatiivi inverter

en: Built-in transformation not supported
et: Sisseehitatud transformatsioon pole toetatud

en: Filter identifier or version is not supported
et: Filtri identifikaator või versioon ei ole toetatud

en: Blur Filter
et: Hägufilter

en: Blur FX Filter
et: Hägustamise eriefektide filter

en: Charcoal Effect
et: Söejoonistuse efekt

en: Color FX Filter
et: Värvieriefektide filter

en: Distortion Effect
et: Moonutusefekt

en: Emboss Effect
et: Kohrutusefekt

en: Film Grain Effect
et: Teralisusefekt

en: Grain Size:
et: Tera suurus:

en: Set here the graininess size of film.
et: Siin saab määrata filmi teralisuse.

en: Photographic Distribution
et: Fotograafiline jaotus

en: Set on this option to render grain using a photon statistic distribution. This require more computation and can take a while.
et: Selle valimisel renderdatakse teralisust fotostatistilist jaotust kasutades. See nõuab rohkem arvutamist ja võib nõuda aega.

en: Intensity:
et: Intensiivsus:

en: Set here the film ISO-sensitivity to use for simulating the film graininess.
et: Siin saab määrata filmi tundlikkuse (ISO), mida teralisuse matkimisel kasutada.

en: Shadows:
et: Tumedad toonid:

en: Set how much the filter affects highlights.
et: Siin saab määrata, mil määral mõjutab filter heledaid toone.

en: Midtones:
et: Pooltoonid:

en: Set how much the filter affects midtones.
et: Siin saab määrata, mil määral mõjutab filter pooltoone.

en: Highlights:
et: Heledad toonid:

en: Set how much the filter affects shadows.
et: Siin saab määrata, mil määral mõjutab filter tumedaid toone.

en: Set here the film sensitivity to use for simulating the CCD blue noise.
et: Siin saab määrata filmi tundlikkuse, mida CCD sinise müra matkimisel kasutada.

en: Set here the film sensitivity to use for simulating the CCD red noise.
et: Siin saab määrata filmi tundlikkuse, mida CCD punase müra matkimisel kasutada.

en: Common Settings
et: Üldised seadistused

en: Luminance Noise
et: Heledusmüra

en: Chrominance Blue Noise
et: Sinise värvuse müra

en: Chrominance Red Noise
et: Punase värvuse müra

en: Invert Effect
et: Inverteerimisefekt

en: Oil Painter Effect
et: Õlimaaliefekt

en: Rain Drops Effect
et: Vihmapiiskade efekt

en: Greycstoration Filter
et: Greycstorationi filter

en: Detail preservation:
et: Detailsuse säilitamine:

en: Preservation of details to set the sharpening level of the small features in the target image. Higher values leave details sharp.
et: Detailsuse säilitamisega saab määrata sihtpildi väikeste elementide teravdustaseme. Suurema väärtuse korral on detailid teravamad.

en: Anisotropy:
et: Anisotroopia:

en: Anisotropic (directional) modifier of the details. Keep it small for Gaussian noise.
et: Detailide anisotroopsuse ehk suuna modifikaator. Gaussi müra tekkimise vältimiseks tasub jätta väikseks.

en: Smoothing:
et: Mahedus:

en: Total smoothing power: if the Detail Factor sets the relative smoothing and the Anisotropy Factor the direction, the Smoothing Factor sets the overall effect.
et: Üldine mahedus: kui detailsus määrab suhtelise maheduse ja anisotroopia suuna, siis mahedus üldise efekti.

en: Regularity:
et: Regulaarsus:

en: This value controls the evenness of smoothing to the image. Do not use a high value here, or the target image will be completely blurred.
et: See määrab sihtpildi pehmendusregulaarsuse. Suure väärtuse kasutamisel tekib sihtpildile väga suur hägu.

en: Iterations:
et: Kordused:

en: Sets the number of times the filter is applied to the image.
et: Määrab, mitu korda filtrit sihtpildile rakendatakse.

en: Noise:
et: Müra:

en: Sets the noise scale.
et: Määrab müra taseme.

en: Angular step:
et: Nurga muut:

en: Set here the angular integration step (in degrees) analogous to anisotropy.
et: Siin saab määrata anisotroopiaga seotud nurga muudu kraadides.

en: Integral step:
et: Integraali muut:

en: Set here the spatial integral step.
et: Siin saab määrata ruumilise integraali muudu.

en: Gaussian:
et: Gauss:

en: Set here the precision of the Gaussian function.
et: Siin saab määrata Gaussi funktsiooni täpsuse.

en: Tile size:
et: Klotsi suurus:

en: Sets the tile size.
et: Siin saab määrata klotsi suuruse.

en: Tile border:
et: Klotsi piire:

en: Sets the size of each tile border.
et: Siin saab määrata klotsi piirete suuruse.

en: Interpolation:
et: Interpoleerimine:

en: Select the right interpolation method for the desired image quality.
et: Siin saab valida pildi kvaliteedi määramiseks kasutatava interpolatsioonimeetodi.

en: Fast approximation
et: Kiire lähendus

en: Enable fast approximation when rendering images.
et: Kiire lähenduse kasutamine pildi renderdamiseks.

en: Clear List
et: Puhasta nimekiri

en: Hot Pixels Tool
et: Kuumade pikslite tööriist

[ctx: average filter mode]
en: Average
et: Keskmine

[ctx: linear filter mode]
en: Linear
et: Lineaarne

[ctx: quadratic filter mode]
en: Quadratic
et: Kvadraat

[ctx: cubic filter mode]
en: Cubic
et: Kuup

en: Black Frame...
et: Must kaader......

en: Select Black Frame Image
et: Musta kaadriga pildi valimine

en: Hue / Saturation / Lightness Filter
et: Tooni/küllastuse/heledusefilter

en: Select the hue and saturation adjustments of the image.
et: Siin saab kohendada pildi tooni ja värviküllastust.

en: You can see here a color preview of the hue and saturation adjustments.
et: Siin näeb tooni ja värviküllastuse kohendamise tulemust eelvaatlusena.

en: Hue:
et: Toon:

en: Set here the hue adjustment of the image.
et: Siin saab kohendada pildi tooni.

en: Set here the saturation adjustment of the image.
et: Siin saab kohendada pildi värviküllastust.

en: Vibrance:
et: Elavus:

en: Set here the vibrance adjustment of the image.Vibrance performs selective saturation on less saturated colors and avoiding skin tones.
et: Siin saab kohandada pildi elavust. Elavus tähendab vähem küllastunud värvide valikult küllastamist ning nahatoonide vältimist.

en: Lightness:
et: Heledus:

en: Set here the lightness adjustment of the image.
et: Siin saab kohendada pildi heledust.

en: Convert to:
et: Sihtvärviruum:

en: Select the profile of the color space to convert to.
et: Siin saab valida värviruumi, millesse teisendatakse.

en: Input color profile "%1" not available
et: Sisend-värviprofiil "%1" ei ole saadaval

en: Output color profile "%1" not available
et: Väljund-värviprofiil "%1" ei ole saadaval

en: Local Contrast Filter
et: Kohalik kontrasti filter

en: Function:
et: Funktsioon:

en: <b>Function</b>: This function combines the original RGB channels with the desaturated blurred image. This function is used in each of the tonemapping stages. It can be linear or power. Basically, this function increases the values where both the original and blurred image's value are low and do the opposite on high values.
et: <b>Funktsioon</b>: see funktsioon kombineerib algsed RGB kanalid küllastuseta hägustatud pildiga. Funktsiooni kasutatakse igal toonide seostamise astmel. See võib olla lineaarne või astmeline. Põhimõtteliselt suurendab funktsioon väärtusi, kui nii originaali kui ka hägustatud pildi väärtused on väikesed, ning vähendab, kui need on suured.

en: Stretch contrast
et: Kontrasti võimendamine

en: <b>Stretch contrast</b>: This stretches the contrast of the original image. It is applied before the tonemapping process.
et: <b>Kontrasti võimendamine</b>: võimendab originaalpildi kontrasti. Seda rakendatakse enne toonide seostamist.

en: Highlights saturation:
et: Heledate toonide küllastus:

en: <b>Highlights saturation</b>: Usually the (perceived) saturation is increased. The user can choose to lower the saturation on original highlight and shadows from the image with these parameters.
et: <b>Heledate toonide küllastus</b>: tavaliselt suurendatakse (tajutavat) värviküllastust. Kasutaja võib aga valida ka originaali heledate toonide ja varjude küllastuse vähendamise.

en: Shadow saturation:
et: Varjude küllastus:

en: <b>Shadow saturation</b>: Usually the (perceived) saturation is increased. The user can choose to lower the saturation on original highlight and shadows from the image with these parameters.
et: <b>Varjude küllastus</b>: tavaliselt suurendatakse (tajutavat) värviküllastust. Kasutaja võib aga valida ka originaali heledate toonide ja varjude küllastuse vähendamise.

en: Power:
et: Aste:

en: <b>Power</b>: How strong the effect is applied.
et: <b>Aste</b>: kui jõuliselt efekti rakendatakse.

en: Blur:
et: Hägustamine:

en: <b>Blur</b>: How strong the image is blurred before combining with the original image and with the tonemapping function.
et: <b>Hägustamine</b>: kui tugevalt pildi hägustatakse enne kombineerimist originaalpildi ja toonide seostamise funktsiooniga.

en: General settings
et: Üldised seadistused

en: Stage 1
et: 1. aste

en: Stage 2
et: 2. aste

en: Stage 3
et: 3. aste

en: Stage 4
et: 4. aste

en: "%1" is not a Photograph Local Contrast settings text file.
et: "%1" ei ole foto kohaliku kontrasti seadistuste tekstifail.

en: Cannot load settings from the Photograph Local Contrast text file.
et: Foto kohaliku kontrasti seadistuste laadimine tekstifailist nurjus.

en: Cannot save settings to the Photograph Local Contrast text file.
et: Foto kohaliku kontrasti seadistuste salvestamine tekstifaili nurjus.

en: Anti-Vignetting Tool
et: Vinjeti kohendamise tööriist

en: Add vignetting
et: Vinjeti lisamine

en: This option adds vignetting to the image instead of removing it. Use it for creative effects.
et: See valik lisab pildile vinjeti, mitte ei eemalda seda. Nii saab kujundada vahvaid efekte.

en: You can see here a thumbnail preview of the anti-vignetting mask applied to the image.
et: Siin näeb pisipildi kujul vinjeti kohendamise maski rakendamist pildile.

en: Amount:
et: Kogus:

en: This value controls the degree of intensity of the filter at its point of maximum density.
et: See määrab filtri intensiivsuse väärtuse maksimaalse tiheduse punktis.

en: Feather:
et: Mahedus:

en: This value is used as the exponent controlling the fall-off in density from the inner circle of the filter to the outer circle.
et: Selle eksponentväärtusega saab määrata tiheduse kahanemise filtri siseringist välisringi.

en: Inner Radius:
et: Siseraadius:

en: This value is the radius of the inner circle of the filter. In the inner circle the image is preserved. It is expressed as a multiple of the outer radius of the filter.
et: See on filtri siseringi raadius. Siseringis pilt säilitatakse. Seda väljendatakse filtri välisringi kordajana.

en: Outer Radius:
et: Välisraadius:

en: This value is the radius of the outer circle of the filter. Outside the outer circle the effect of the filter is at its maximum. It is expressed as a multiple of the diagonal of the image.
et: See on filtri välisringi raadius. Väljaspool välisringi on filtri efekt maksimaalne. Seda väljendatakse pildi diagonaali kordajana.

en: X offset:
et: X-nihe:

en: X offset
et: X-nihe

en: Y offset:
et: Y-nihe:

en: Y offset
et: Y-nihe

en: Lens Distortion Tool
et: Objektiivimoonutuse tööriist

en: Use Metadata
et: Metaandmete kasutamine

[ctx: camera make]
en: Make:
et: Valmistaja:

en: This is the camera maker description string found in image meta-data. This one is used to query and find relevant camera device information from Lensfun database.
et: See on pildi metaandmetes leiduv kaamera valmistajat kirjeldav string. Seda kasutatakse sobiva kaamerateabe otsimiseks Lensfuni andmebaasist.

[ctx: camera model]
en: Model:
et: Mudel:

en: This is the camera model description string found in image meta-data. This one is used to query and found relevant camera device information from Lensfun database.
et: See on pildi metaandmetes leiduv kaamera mudelit kirjeldav string. Seda kasutatakse sobiva kaamerateabe otsimiseks Lensfuni andmebaasist.

en: This is the lens description string found in image meta-data. This one is used to query and found relevant lens information from Lensfun database.
et: See on pildi metaandmetes leiduv objektiivi kirjeldav string. Seda kasutatakse sobiva kaamerateabe otsimiseks Lensfuni andmebaasist.

en: Set this option to try to guess the right camera/lens settings from the image metadata (as Exif or XMP).
et: Sisselülitamisel püüab tööriist hankida õiged kaamera ja objektiivi seadistused pildi tegemisel salvestatud pildi metaandmetest (EXIF või XMP).

en: Focal Length (mm):
et: Fookuskaugus (mm):

en: Aperture:
et: Ava:

en: Subject Distance (m):
et: Objekti kaugus (m):

en: (no metadata available)
et: (metaandmed puuduvad)

en: (no match found)
et: (sobivusi ei leitud)

en: (partial match found)
et: (leiti osaline vaste)

en: (exact match found)
et: (leiti täpne vaste)

en: Lens Corrections to Apply:
et: Rakendatavad objektiivivigade parandused:

en: Chromatic Aberration
et: Kromaatiline aberratsioon

en: Chromatic aberration is easily recognized as color fringes towards the image corners. CA is due to a varying lens focus for different colors.
et: Kromaatiline aberratsioon on hõlpsasti äratuntav värviliste varjudena pildi nurkades. See on tingitud objektiivi fookuse erinevusest erinevate värvide puhul.

en: Vignetting
et: Vinjett

en: Vignetting refers to an image darkening, mostly in the corners. Optical and natural vignetting can be canceled out with this option, whereas mechanical vignetting will not be cured.
et: Vinjett tähendab pildi tumenemist peamiselt nurkades. Selle valikuga saab parandada optilist ja loomulikku vinjetti, aga mitte mehaanilist.

en: Distortion
et: Moonutus

en: Distortion refers to an image deformation, which is most pronounced towards the corners. These Seidel aberrations are known as pincushion and barrel distortions.
et: Moonutus tähendab pildi moondumist, mis on kõige paremini näha nurkades. Neid tuntakse padi- ja tünnmoonutusena.

en: Geometry
et: Geomeetria

en: Four geometries are handled here: Rectilinear (99 percent of all lenses), Fisheye, Cylindrical, Equirectangular.
et: Siin tegeldakse nelja geomeetriaprobleemiga: sirgjoonelisus (99 protsenti objektiividest), kalasilm, silindrilisus, õigepindne silindrilisus.

en: <b>Note: lens correction options depend of filters available in LensFun library. See <a href='http://lensfun.sourceforge.net'>LensFun project web site</a> for more information.</b>
et: <b>Märkus: objektiivi korrigeerimisvalikud sõltuvad filtritest, mida pakub LensFuni teek. Vaata täpsemalt <a href='http://lensfun.sourceforge.net'>LensFuni projekti veebilehekülge</a>.</b>

en: Channel:
et: Kanal:

en: <p>Select the histogram scale.</p><p>If the image's maximal counts are small, you can use the <b>linear</b> scale.</p><p><b>Logarithmic</b> scale can be used when the maximal counts are big; if it is used, all values (small and large) will be visible on the graph.</p>
et: <p>Siin saab valida histogrammi skaala.</p><p>Kui pildi maksimaalarvud on väikesed, võib kasutada <b>lineaarset</b> skaalat.</p><p><b>Logaritmilist</b> skaalat on mõtet kasutada pildi suurte maksimaalarvude korral. Sel juhul on kõik väärtused (suured ja väikesed) graafikul näha.</p>

[ctx: linear histogram scaling mode]
en: Linear
et: Lineaarne

[ctx: logarithmic histogram scaling mode]
en: Logarithmic
et: Logaritmiline

en: Here you can see the target preview image histogram drawing of the selected image channel. This one is re-computed at any settings changes.
et: Siin näeb valitud pildikanali korral sihtpildi histogrammi. See arvutatakse ümber iga kord, kui muutub mõni väärtus.

en: <p>Select the histogram channel to display:</p>
et: <p>Näidatav histogrammi kanal:</p>

[ctx: The luminosity channel]
en: Luminosity
et: Helendus

en: <b>Luminosity</b>: display the image's luminosity values.
et: <b>Helendus</b>: näidatakse pildi helenduse väärtusi.

[ctx: The red channel]
en: Red
et: Punane

en: <b>Red</b>: display the red image-channel values.
et: <b>Punane</b>: näidatakse pildi punase kanali väärtusi.

[ctx: The green channel]
en: Green
et: Roheline

en: <b>Green</b>: display the green image-channel values.
et: <b>Roheline</b>: näidatakse pildi rohelise kanali väärtusi.

[ctx: The blue channel]
en: Blue
et: Sinine

en: <b>Blue</b>: display the blue image-channel values.
et: <b>Sinine</b>: näidatakse pildi sinise kanali väärtusi.

[ctx: The colors channel]
en: Colors
et: Värvid

en: <b>Colors</b>: Display all color channel values at the same time.
et: <b>Värvid</b>: näidatakse korraga kõigi värvikanalite väärtusi.

[ctx: The alpha channel]
en: Alpha
et: Alfa

en: <b>Alpha</b>: display the alpha image-channel values. This channel corresponds to the transparency value and is supported by some image formats, such as PNG or TIF.
et: <b>Alfa</b>: näidatakse pildi alfakanali väärtusi, See kanal vastab läbipaistvuse väärtusele, mida toetavad teatavad pildivormingud, näiteks PNG ja TIFF.

en: Levels Adjust Tool
et: Tasemete kohendamise tööriist

en: Noise Reduction Filter
et: Müra vähenduse tööriist

en: <b>Threshold</b>: Adjusts the threshold for denoising of the image in a range from 0.0 (none) to 10.0. The threshold is the value below which everything is considered noise.
et: <b>Lävi</b>: pildilt müra eemaldamise läve kohandamine vahemikus 0,0 (puudub) kuni 10,0. Lävi on väärtus, millest allpool koheldakse kõike mürana.

en: <b>Softness</b>: This adjusts the softness of the thresholding (soft as opposed to hard thresholding). The higher the softness the more noise remains in the image.
et: <b>Tolerants</b>: läve jäikuse kohandamine. Mida suurem tolerants, seda rohkem jääb pildile müra.

en: Estimate Noise
et: Müra hindamine

en: Threshold:
et: Lävi:

en: Softness:
et: Tolerants:

en: Luminance
et: Heledus

en: Chrominance Blue
et: Sinine värvus

en: Chrominance Red
et: Punane värvus

en: "%1" is not a Photograph Noise Reduction settings text file.
et: "%1" ei ole fotomüra vähendamise seadistuste tekstifail.

en: Cannot load settings from the Photograph Noise Reduction text file.
et: Seadistuste laadimine fotomüra vähendamise tekstifailist nurjus.

en: Cannot save settings to the Photograph Noise Reduction text file.
et: Seadistuste salvestamine fotomüra vähendamise tekstifaili nurjus.

en: Raw Conversion
et: Toorpildi teisendus

en: RedEye Correction Filter
et: Punasilmaefekti korrigeerimise filter

en: Red Level:
et: Punase tase:

en: Method:
et: Meetod:

en: Simple sharp
et: Lihtne teravustamine

en: Unsharp mask
et: Teravustamismask

en: Select the sharpening method to apply to the image.
et: Siin saab valida pildi teravustamise meetodi.

en: A sharpness of 0 has no effect, 1 and above determine the sharpen matrix radius that determines how much to sharpen the image.
et: Teravus 0 tähendab puudumist, 1 ja rohkem teravustamise maatriksi raadiust, mis määrab, mil määral pilti teravustada.

en: Radius:
et: Raadius:

en: Radius value is the Gaussian blur matrix radius value used to determines how much to blur the image.
et: Raadiuse väärtus näitab Gaussi pehmendamise maatriksi raadiust, mis määrab, mil määral pilti pehmendada.

en: The value of the difference between the original and the blur image that is added back into the original.
et: Originaali ja pehmendatud pildi erinevuse väärtus, mis lisatakse uuesti originaalile.

en: The threshold, as a fraction of the maximum luminosity value, needed to apply the difference amount.
et: Lävi ehk maksimaalse helenduse osa, mis on vaja lisada erinevuse kogusele.

en: Suppress color noise.
et: Värvimüra mahasurumine.

en: Circular sharpness:
et: Ringteravus:

en: This is the radius of the circular convolution. It is the most important parameter for using this tool. For most images the default value of 1.0 should give good results. Select a higher value when your image is very blurred.
et: See on ringkonvolutsiooni raadius. See on tööriista kõige tähtsam parameeter. Enamikul piltidel peaks andma häid tulemusi vaikeväärtus 1,0. Kui pilt on väga hägune, vali suurem väärtus.

en: Correlation:
et: Korrelatsioon:

en: Increasing the correlation may help to reduce artifacts. The correlation can range from 0-1. Useful values are 0.5 and values close to 1, e.g. 0.95 and 0.99. Using a high value for the correlation will reduce the sharpening effect of the tool.
et: Korrelatsiooni suurendamine võib vähendada artefakte. Korrelatsioon peab olema vahemikus 0 kuni 1. Mõistlikud väärtused on 0,5 ja ühele lähedased väärtused, näiteks 0,95 ja 0,99. Suurema korrelatsiooniväärtuse kasutamisel väheneb tööriista teravustamisefekt.

en: Noise filter:
et: Mürafilter:

en: Increasing the noise filter parameter may help to reduce artifacts. The noise filter can range from 0-1 but values higher than 0.1 are rarely helpful. When the noise filter value is too low, e.g. 0.0 the image quality will be very poor. A useful value is 0.01. Using a high value for the noise filter will reduce the sharpening effect of the tool.
et: Mürafiltri väärtuse suurendamine võib vähendada artefakte. Väärtused peavad olema vahemikus 0 kuni 1, kuid väärtused üle 0,1 on väga harva abiks. Kui mürafiltri väärtus on liiga väike, näiteks 0,0, võib pildi kvaliteet olla väga õudne. Mõistlik väärtus on 0,01. Mürafiltri suurema väärtuse korral väheneb tööriista teravustamisefekt.

en: Gaussian sharpness:
et: Gaussi teravus:

en: This is the sharpness for the Gaussian convolution. Use this parameter when your blurring is of a Gaussian type. In most cases you should set this parameter to 0, because it causes nasty artifacts. When you use non-zero values, you will probably also have to increase the correlation and/or noise filter parameters.
et: See on Gaussi konvolutsiooni teravus. Seda parameetrit on mõtet kasutada, kui hägu on Gaussi tüüpi. Enamasti oleks mõttekas määrata väärtuseks 0, sest see tekitab ebameeldivaid artefakte. Nullist erineva väärtuse kasutamisel on arvatavasti väga soovitatav suurendada ka korrelatsiooni ja/või mürafiltri väärtusi.

en: Matrix size:
et: Maatriksi suurus:

en: This parameter determines the size of the transformation matrix. Increasing the matrix width may give better results, especially when you have chosen large values for circular or Gaussian sharpness.
et: See määrab teisendusmaatriksi suuruse. Maatriksi suuruse suurendamine võib anda paremaid tulemusi, eriti kui oled valinud ring- või Gaussi teravusele suure väärtuse.

en: "%1" is not a Photograph Refocus settings text file.
et: "%1" ei ole foto fookuse muutmise seadistuste tekstifail.

en: Cannot load settings from the Photograph Refocus text file.
et: Foto fookuse muutmise seadistuste laadimine tekstifailist nurjus.

en: Cannot save settings to the Photograph Refocus text file.
et: Foto fookuse muutmise seadistuste salvestamine tekstifaili nurjus.

en: Unsharp Mask Tool
et: Teravustamismaski tööriist

en: Content-Aware Filter
et: Sisuteadliku suuruse muutmise filter

en: Main angle:
et: Nurk:

en: An angle in degrees by which to rotate the image. A positive angle rotates the image clockwise; a negative angle rotates it counter-clockwise.
et: Nurk kraadides, mille võrra pilti pöörata. Positiivne nurk pöörab pilti kellaosuti liikumise suunas, negatiivne vastupidi.

en: Fine angle:
et: Nurgatäpsustus:

en: This value in degrees will be added to main angle value to set fine target angle.
et: See kraadides antud väärtus lisatakse nurga väärtusele täpse sihtnurga määramiseks.

en: Enable this option to apply the anti-aliasing filter to the rotated image. In order to smooth the target image, it will be blurred a little.
et: Sisselülitamisel rakendatakse pööratud pildile antialiase filtrit. Sihtpildi pehmendamiseks hägustatakse seda veidi.

en: Auto-crop:
et: Automaatne kärpimine:

[ctx: no autocrop]
en: None
et: Puudub

en: Widest Area
et: Kõige laiem piirkond

en: Largest Area
et: Kõige suurem piirkond

en: Select the method to process image auto-cropping to remove black frames around a rotated image here.
et: Siin saab valida automaatse kärpimise viisi mustade aukude eemaldamiseks pööratud pildi ümbert.

en: White Balance Tool
et: Valgetasakaalu tööriist

en: Embed Original File
et: Põimitud originaalfail

en: Lossless Compression
et: Kadudeta tihendus

en: JPEG Preview:
et: JPEG eelvaatlus:

[ctx: embedded preview type in dng file]
en: None
et: Puudub

[ctx: embedded preview type in dng file]
en: Medium
et: Keskmine

[ctx: embedded preview type in dng file]
en: Full size
et: Täielik suurus

en: Type-Mimes
et: MIME tüübid

en: Login:
et: Kasutajatunnus:

en: &Login
et: &Logi sisse

en: &Skip
et: &Jäta vahele

en: Password cannot be empty.
et: Parooli ei saa andmata jätta.

en: Add another account
et: Lisa veel üks konto

en: Choose the %1 account to use for exporting images:
et: %1 konto piltide eksportimiseks:

en: Max Dimension
et: Maks. mõõtmed

en: This is the list of images to upload to your %1 account.
et: See on sinu %1 kontole üleslaaditavate piltide loend.

en: This is a clickable link to open %1 in a browser.
et: See on klõpsatav link %1 avamiseks brauseris.

en: This is the %1 account that is currently logged in.
et: See on %1 konto, millele oled praegu sisse logitud.

[ctx: account settings]
en: Name:
et: Nimi:

en: Change %1 account for transfer
et: %1 konto muutmine ülekandeks

en: This is the %1 folder to/from which selected photos will be uploaded/downloaded.
et: See on %1 kataloog, kust/kuhu valitud fotosid alla/üles laadida.

en: Create new %1 folder
et: Uue %1 kataloogi loomine

[ctx: album list]
en: Reload
et: Laadi uuesti

en: This is the maximum dimension of the images. Images larger than this will be scaled down.
et: See on piltide maksimaalne suurus. Suuremad pildid skaleeritakse alla.

en: Original Size
et: Algsuurus

en: This is the location where %1 images will be downloaded.
et: Asukoht, kust %1 pildid alla laadida.

en: These are the options that would be applied to photos before upload.
et: Valikud, mida fotodele rakendada enne üleslaadimist.

en: Upload original image file
et: Algse pildifaili üleslaadimine

en: Write the photo ID to the source image
et: Foto ID kirjutamine lähtepilti

en: Write the photo ID as metadata in the source image after uploading.
et: Foto ID kirjutamine metaandmetena lähtepilti pärast üleslaadimist.

en: Maximum Dimension:
et: Maks. mõõtmed:

en: JPEG Quality:
et: JPEG kvaliteet:

en: Close
et: Sulge

en: Close window
et: Akna sulgemine

en: Cancel current operation
et: Aktiivsest toimingust loobumine

en: Online Handbook...
et: Võrgukäsiraamat ...

en: Output file format:
et: Väljundfaili vorming:

en: <p>Set the output file format to use here:</p><p><b>JPEG</b>: output the processed image in JPEG format. This format will give smaller-sized files.</p><p><b>Warning: Due to the destructive compression algorithm, JPEG is a lossy quality format.</b></p><p><b>TIFF</b>: output the processed image in TIFF format. This generates large files, without losing quality. Image is compressed.</p><p><b>PNG</b>: output the processed image in PNG format. This generates large files, without losing quality. Image is compressed.</p><p><b>PPM</b>: output the processed image in PPM format. This generates the largest files, without losing quality. Image is not compressed.</p>
et: <p>Siin saab määrata väljundfaili vormingu:</p><p><b>JPEG</b>: töödeldud pildi väljund on JPEG-vormingus. Selle tulemus on kõige väiksemad failid.</p><p><b>Hoiatus: hävituslike omadustega tihendusalgoritmi tõttu on JPEG kvaliteedikadudega vorming.</b></p><p><b>TIFF</b>: töödeldud pildi väljund on TIFF-vormingus. See tekitab suured failid ilma kvaliteedis kaotamata. Pilt on tihendatud.</p><p><b>PNG</b>: töödeldud pildi väljund on PNG-vormingus. See tekitab suured failid ilma kvaliteedis kaotamata. Pilt on tihendatud.</p><p><b>PPM</b>: töödeldud pildi väljund on PPM-vormingus. See tekitab kõige suuremad failid ilma kvaliteedis kaotamata. Pilt ei ole tihendatud.</p>

en: Relative Path
et: Suhteline asukoht

en: Deletion Time
et: Kustutamisaeg

en: The database is not valid: the "DBFaceVersion" setting does not exist. The current database schema version cannot be verified. Try to start with an empty database.
et: Andmebaas ei ole korrektne: seadistus "DBFaceVersion" puudub. Aktiivset andmebaasi skeemi versiooni ei saa kontrollida. Proovi alustada tühja andmebaasiga.

en: The database has been used with a more recent version of digiKam and has been updated to a database schema which cannot be used with this version. (This means this digiKam version is too old, or the database format is to recent.) Please use the more recent version of digiKam that you used before.
et: Andmebaasi on kasutatud digiKami uuema versiooniga ja uuendatud andmebaasi skeemile, mida ei saa kasutada käesoleva versiooniga. (See tähendab, et käesolev digiKami versioon on liiga vaja või on andmebaasi vorming liiga uus.) Palun kasuta digiKami uuemat versiooni, mida oled juba varem kasutanud.

en: Failed to create tables in database.
    %1
et: Tabelite loomine andmebaasis nurjus.
    %1

[ctx: @title:tab]
en: Search in
et: Otsing asukohas

[ctx: @info:tooltip]
en: Face detection and recognition are time-consuming tasks.
    You can choose if you wish to employ all processor cores
    on your system, or work in the background only on one core.
et: Nägude tuvastamine ja äratundmine on aeganõudvad tegevused.
    Siin saab valida, kas kasutada kõiki süsteemi protsessorituumi
    või töötada taustal ainult ühe tuumaga.

[ctx: @title:tab]
en: Settings
et: Seadistused

en: Writing metadata to files
et: Metaandmete kirjutamine failidesse

en: Revising Exif Orientation tags
et: EXIF-i orientatsioonisiltide uurimine

[ctx: @label]
en: Finishing tasks
et: Ülesannete lõpetamine

en: Assigning image tags
et: Siltide omistamine piltidele

en: Removing image tags
et: Pildisiltide eemaldamine

en: Assigning image pick label
et: Valikumärgise omistamine piltidele

en: Assigning image color label
et: Värvimärgise omistamine piltidele

en: Assigning image ratings
et: Hinnangute omistamine piltidele

en: Editing group
et: Rühma redigeerimine

en: Updating orientation in database
et: Orientatsiooni uuendamine andmebaasis

en: Applying metadata
et: Metaandmete rakendamine

en: Rotating images
et: Piltide pööramine

en: Copying attributes
et: Atribuutide kopeerimine

en: Process Items
et: Elementide töötlemine

en: Failed to revise Exif orientation these files:
et: Järgmiste failide EXIF-orientatsiooni uurimine nurjus:

en: Failed to transform these files:
et: Järgmiste failide teisendamine nurjus:

[ctx: @label]
en: Apply pending changes to metadata
et: Ootel muudatuste rakendamine metaandmetele

en: Apply pending changes to metadata
et: Ootel muudatuste rakendamine metaandmetele

en: No pending metadata synchronization
et: Ootel metaandmete sünkroonimist pole

en: If lazy synchronization is enabled in metadata settings, the status bar will display the number of items waiting for synchronization
et: Kui metaandmete seadistustes on lubatud laisk sünkroonimine, näitab olekuriba sünkroonimist ootavate elementide arvu

en: 1 file awaits synchronization | %1 files await synchronization
et[0]: 1 fail ootab sünkroonimist
et[1]: %1 faili ootab sünkroonimist

en: Background color indicates the global image filter status, encompassing all filter settings from the right sidebar.
    
    NO COLOR: no filter is active, all items are visible.
    RED: filtering is on, but no items match.
    GREEN: filter(s) match(es) at least one item.
    
    Move mouse cursor over this text to see more details about active filters.
    Press the Reset button from the right side to clear all filter settings.
    Press the Settings button from the right side to open the filters panel.
et: Taustavärv annab märku globaalse pildifiltri olekust, hõlmates kõiki parempoolse külgriba sildifiltreid.
    
    VÄRVITU: ükski filter ei ole aktiivne, kõik elemendid on nähtaval.
    PUNANE: filtrid on rakendatud, aga ükski element ei sobi.
    ROHELINE: filtri(te)le vastab vähemalt üks element.
    
    Hiirekursori viimine teksti kohale näitab aktiivsete filtrite üksikasju.
    Lähtestamisnupule paremal pool klõpsates saab puhastada kõik filtrite seadistused.
    Seadistustenupule paremal pool klõpsates saab avada filtripaneeli.

en: Reset all active filters
et: Kõigi aktiivsete filtrite lähtestamine

en: Open filter settings panel
et: Filtriseadistuste paneeli avamine

en: <br/><nobr><i>Text</i></nobr>
et: <br/><nobr><i>Tekst</i></nobr>

en: <br/><nobr><i>Mime Type</i></nobr>
et: <br/><nobr><i>MIME tüüp</i></nobr>

en: <br/><nobr><i>Geolocation</i></nobr>
et: <br/><nobr><i>Geolokatsioon</i></nobr>

en: <br/><nobr><i>Rating</i></nobr>
et: <br/><nobr><i>Hinnang</i></nobr>

en: <br/><nobr><i>Pick Labels</i></nobr>
et: <br/><nobr><i>Valikumärgised</i></nobr>

en: <br/><nobr><i>Color Labels</i></nobr>
et: <br/><nobr><i>Värvimärgised</i></nobr>

en: <br/><nobr><i>Tags</i></nobr>
et: <br/><nobr><i>Sildid</i></nobr>

en: <nobr><b>Active filters:</b></nobr>
et: <nobr><b>Aktiivsed filtrid:</b></nobr>

en: <nobr><b>Active filter:</b></nobr>
et: <nobr><b>Aktiivne filter:</b></nobr>

en: No active filter
et: Aktiivne filter puudub

en: One active filter
et: Üks aktiivne filter

en: 1 active filter | %1 active filters
et[0]: 1 aktiivne filter
et[1]: %1 aktiivset filtrit

en: No geo filtering
et: Geofiltrit ei kasutata

en: Images with coordinates
et: Pildid koordinaatidega

en: Images without coordinates
et: Pildid koordinaatideta

en: Filter by geolocation
et: Filtreerimine geolokatsiooni järgi

en: Select how geolocation should affect the images which are shown.
et: Määramine, kuidas geolokatsioon mõjutab näidatavaid pilte.

en: All Files
et: Kõik failid

en: Image Files
et: Pildifailid

en: RAW Files
et: Toorfailid

en: DNG Files
et: DNG-failid

en: No RAW Files
et: Mitte-toorfailid

en: JPEG Files
et: JPEG-failid

en: PNG Files
et: PNG-failid

en: TIFF Files
et: TIFF-failid

en: PGF Files
et: PGF-failid

en: HEIF Files
et: HEIF-failid

en: Video Files
et: Videofailid

en: Audio Files
et: Helifailid

en: Raster Graphics
et: Rastergraafika

en: Filter by file type
et: Failitüübi filter

en: Select the file types (MIME types) that you want shown. Note: "Raster Graphics" are file formats from raster graphics editors, such as Photoshop, The Gimp, Krita, etc.
et: Vali failitüübid (MIME tüübid), mida näidata. Märkus: "rasterpildid" tähendab rastergraafika redaktorite, näiteks Photoshopi. Gimpi, Krita jms. vormingut.

en: Select the rating value used to filter albums' contents. Use the context pop-up menu to set rating filter conditions.
et: Vali siin albumite sisu filtreerimiseks kasutatav hinnang. Kontekstimenüü abil saab määrata hindamisfiltri kriteeriumi.

en: Rating greater than or equal to %1.
et: Hinnang suurem kui või = %1.

en: Rating equal to %1.
et: Hinnang = %1.

en: Rating less than or equal to %1.
et: Hinnang väiksem kui või = %1.

en: Rating Filter Options
et: Hinnangufiltri valikud

en: Greater Than or Equals Condition
et: Suurem või võrdne

en: Equals Condition
et: Võrdne

en: Less Than or Equals Condition
et: Väiksem või võrdne

en: Exclude Items Without Rating
et: Välja arvatud hinnanguta elemendid

en: Text quick filter (search)
et: Kiirtekstifilter (otsing)

en: Enter search patterns to quickly filter this view on item names, captions (comments), and tags
et: Siia saab sisestada otsingumustri vaate kiireks filtreerimiseks elementide nimede, allkirjade (kommentaaride) ja siltide järgi

en: Text Search Fields
et: Tekstiotsingu väljad

en: Defines which fields to search for the text in.
et: Võimaldab määrata, millistelt väljadelt teksti otsida.

en: Item Name
et: Elemendi nimi

en: Item Title
et: Elemendi pealkiri

en: Item Comment
et: Elemendi kommentaar

en: Tag Name
et: Sildi nimi

en: Album Name
et: Albumi nimi

en: Item Aspect Ratio
et: Elemendi proportsioon

en: Item Pixel Size
et: Elemendi pikslisuurus

en: Clear All
et: Puhasta kõik

en: Select All
et: Vali kõik

en: File/Folder %1 does not exist anymore
et: Faili/kataloogi %1 ei ole enam olemas

en: Album %1 does not exist anymore
et: Albumit %1 ei ole enam olemas

en: A file or folder named %1 already exists in %2
et: Fail või kataloog nimega %1 on asukohas %2 juba olemas

en: Could not move folder %1 to album %2
et: Kataloogi %1 liigutamine albumisse %2 nurjus

en: Could not move folder %1 to album %2. The folder %1 was copied as well to album %2
et: Kataloogi %1 liigutamine albumisse %2 nurjus. Kataloog %1 samal ajal kopeeriti albumisse %2

en: Could not move file %1 to album %2
et: Faili %1 liigutamine albumisse %2 nurjus

en: Could not copy folder %1 to album %2
et: Kataloogi %1 kopeerimine albumisse %2 nurjus

en: Could not copy file %1 to album %2
et: Faili %1 kopeerimine albumisse %2 nurjus

en: File/Folder %1 does not exist
et: Faili/kataloogi %1 pole olemas

en: Album %1 could not be removed
et: Albumit %1 ei saa eemaldada

en: Image %1 could not be removed
et: Pilti %1 ei saa eemaldada

en: Could not move image %1 to collection trash
et: Pildi %1 viskamine kogu prügikasti nurjus

en: Image with the same name %1 already there
et: Samanimeline pilt %1 on juba olemas

en: Image %1 could not be renamed
et: Pildi %1 nime ei saa muuta

en: Could not restore file %1 from trash
et: Faili "%1" taastamine prügikastist nurjus

en: Flip Horizontal
et: Peegelda horisontaalselt

en: Flip Vertical
et: Peegelda vertikaalselt

en: &Close
et: &Sulge

en: Close message
et: Teate sulgemine

en: Visit digiKam project website
et: digiKami projekti veebilehekülg

en: Aborting...
et: Loobumine...

en: Cancel this operation.
et: Toimingu katkestamine.

en: Open detailed progress dialog
et: Ava üksikasjalik edenemisdialoog

en: No active process
et: Aktiivseid protsesse pole

en: Hide detailed progress window
et: Peida üksikasjalik edenemisdialoog

en: Show detailed progress window
et: Näita üksikasjalikku edenemisdialoogi

en: Captions:
et: Allkirjad:

en: Enter caption author name here.
et: Siin saab määrata allkirja autori nime.

en: <b>Altitude</b>:
et: <b>Kõrgus</b>:

en: <b>Latitude</b>:
et: <b>Laiuskraad</b>:

en: <b>Longitude</b>:
et: <b>Pikkuskraad</b>:

en: <b>Date</b>:
et: <b>Kuupäev</b>:

en: See more information on the Internet
et: Rohkem teavet internetist

[ctx: @info:tooltip]
en: Go to the album of this image
et: Mine selle pildi albumisse

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide item permanently
et: Elemendi püsiv peitmine

[ctx: @info:tooltip]
en: Show item permanently
et: Elemendi püsiv näitamine

en: Properties
et: Omadused

en: Metadata
et: Metaandmed

en: Geolocation
et: Geolokatsioon

en: Makernote
et: Valmistaja märge

en: Count:
et: Arv:

en: Size:
et: Suurus:

en: Total Count:
et: Koguarv:Arv:

en: Total Size:
et: Kogusuurus:

en: Selection Properties
et: Valiku omadused

[ctx: @option:check]
en: 16 bits color depth
et: 16-bitine värvisügavus

[ctx: @option:check]
en: Interpolate RGB as four colors
et: RGB interpoleerimine nelja värvina

[ctx: @info:tooltip]
en: Visit LibRaw project website
et: LibRaw projekti veebilehekülje külastamine

[ctx: @option:check]
en: Do not stretch or rotate pixels
et: Piksleid ei venitata ega pöörata

[ctx: @label:listbox]
en: Quality:
et: Kvaliteet:

[ctx: @item:inlistbox Quality]
en: Bilinear
et: Bilineaarne

[ctx: @label:listbox]
en: Method:
et: Meetod:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Default D65
et: Vaikimisi D65

[ctx: @item:inlistbox]
en: Camera
et: Kaamera

[ctx: @item:inlistbox set while balance automatically]
en: Automatic
et: Automaatne

[ctx: @item:inlistbox set white balance manually]
en: Manual
et: Käsitsi

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Temperature</title><para>Set here the color temperature in Kelvin.</para>
et: <title>Temperatuur</title><para>Siin saab määrata värvitemperatuuri Kelvinites.</para>

[ctx: @label:slider Green component]
en: Green:
et: Roheline:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Set here the green component to set magenta color cast removal level.</para>
et: <para>Siin saab määrata rohelise komponendi magenta eemaldamise taseme määramiseks.</para>

[ctx: @label:listbox]
en: Highlights:
et: Heledad toonid:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Solid white
et: Ühtlane valge

[ctx: @label:slider Highlight reconstruct level]
en: Level:
et: Tase:

[ctx: @option:check]
en: Exposure Correction (E.V)
et: Särikorrektsioon (E.V)

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Turn on the exposure correction before interpolation.</para>
et: <para>Särikorrektsiooni lubamine enne interpoleerimist.</para>

[ctx: @label:slider]
en: Highlight:
et: Hele toon:

[ctx: @option:check]
en: Auto Brightness
et: Automaatne heledus

[ctx: @label:slider]
en: Brightness:
et: Heledus:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Brightness</title><para>Specify the brightness level of output image. The default value is 1.0 (works in 8-bit mode only).</para>
et: <title>Heledus</title><para>Väljundpildi heleduse taseme määramine. Vaikimisi väärtus on 1,0 (töötab ainult 8-bitise režiimi korral).</para>

[ctx: @option:check Black point]
en: Black:
et: Must:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Black point value</title><para>Specify specific black point value of the output image.</para>
et: <title>Mustpunkti väärtus</title><para>Väljundpildi mustpunkti väärtuse määramine.</para>

[ctx: @option:check White point]
en: White:
et: Valge:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>White point value</title><para>Specify specific white point value of the output image.</para>
et: <title>Valgepunkti väärtus</title><para>Väljundpildi valgepunkti väärtuse määramine.</para>

[ctx: @label]
en: White Balance
et: Valgetasakaal

[ctx: @label:listbox]
en: Noise reduction:
et: Müra vähendus:

[ctx: @item:inlistbox Noise Reduction]
en: None
et: Puudub

[ctx: @item:inlistbox Noise Reduction]
en: Wavelets
et: Lainikud

[ctx: @label]
en: Corrections
et: Korrigeerimised

[ctx: @label:listbox]
en: Camera Profile:
et: Kaamera profiil:

[ctx: @item:inlistbox Camera Profile]
en: None
et: Puudub

[ctx: @item:inlistbox Camera Profile]
en: Embedded
et: Põimitud

[ctx: @item:inlistbox Camera Profile]
en: Custom
et: Kohandatud

[ctx: @label:listbox]
en: Workspace:
et: Tööruum:

[ctx: @item:inlistbox Workspace]
en: Raw (no profile)
et: Toores (profiil puudub)

[ctx: @item:inlistbox Workspace]
en: Custom
et: Kohandatud

[ctx: @label]
en: Color Management
et: Värvihaldus

[ctx: @label]
en: Threshold:
et: Lävi:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Threshold</title><para>Set here the noise reduction threshold value to use.</para>
et: <title>Lävi</title><para>Siin saab määrata müra vähendamise läve väärtuse.</para>

en: Casio Digital Camera Raw File Format
et: Casio digitaalkaamera toorfailivorming

en: NuCore Raw Image File
et: NuCore toorpildifail

en: Canon Digital Camera RAW Image Format version 2.0
et: Canoni digitaalkaamera toorpildivormingu versioon 2.0

en: Canon Digital Camera RAW Image Format version 1.0
et: Canoni digitaalkaamera toorpildivormingu versioon 1.0

en: Capture Shop Raw Image File
et: Capture Shopi toorpildifail

en: Kodak DC25 Digital Camera File
et: Kodak DC25 digitaalkaamerafail

en: Kodak Digital Camera Raw Image Format
et: Kodaki digitaalkaamera toorpildivorming

en: Adobe Digital Negative
et: Adibe digitaalnegatiiv

en: Epson Digital Camera Raw Image Format
et: Epsoni digitaalkaamera toorpildivorming

en: Imacon Digital Camera Raw Image Format
et: Imaconi digitaalkaamera toorpildivorming

en: Leaf Raw Image File
et: Leafi toorpildifail

en: Kodak DC25 Digital Camera Raw Image Format
et: Kodaki DC25 digitaalkaamera toorpildivorming

en: Minolta RD175 Digital Camera Raw Image Format
et: Minolta RD175 digitaalkaamera toorpildivorming

en: Mamiya Digital Camera Raw Image Format
et: Mamiya digitaalkaamera toorpildivorming

en: Minolta Dimage Digital Camera Raw Image Format
et: Minolta Dimage digitaalkaamera toorpildivorming

en: Nikon Digital Camera Raw Image Format
et: Nikoni digitaalkaamera toorpildivorming

en: Olympus Digital Camera Raw Image Format
et: Olympuse digitaalkaamera toorpildivorming

en: Pentax Digital Camera Raw Image Format
et: Pentaxi digitaalkaamera toorpildivorming

en: Logitech Digital Camera Raw Image Format
et: Logitechi digitaalkaamera toorpildivorming

en: Fuji Digital Camera Raw Image Format
et: Fuji digitaalkaamera toorpildivorming

en: Panasonic Digital Camera Image Format
et: Panasonicu digitaalkaamera toorpildivorming

en: Digital Foto Maker Raw Image File
et: Digital Foto Makeri toorpildifail

en: Sony Digital Camera Raw Image Format
et: Sony digitaalkaamera toorpildivorming

en: Sigma Digital Camera Raw Image Format
et: Sigma digitaalkaamera toorpildivorming

en: Hasselblad Digital Camera Raw Image Format
et: Hasselbladi digitaalkaamera toorpildivorming

en: Phantom Software Raw Image File
et: Phantom Software toorpildifail

en: Sinar Raw Image File
et: Sinari toorpildifail

en: Kodak DCS200 Digital Camera Raw Image Format
et: Kodaki DCS200 digitaalkaamera toorpildivorming

en: Apple Quicktake 100/150 Digital Camera Raw Image Format
et: Apple Quicktake 100/150 digitaalkaamera toorpildivorming

en: Panasonic LX3 Digital Camera Raw Image Format
et: Panasonicu LX3 digitaalkaamera toorpildivorming

en: Sinar Capture Shop Raw Image File
et: Sinar Capture Shopi toorpildifail

en: Leica Digital Camera Raw Image Format
et: Leica digitaalkaamera toorpildivorming

en: Samsung Raw Image Format
et: Samsungi toorpildivorming

en: Canon Digital Camera RAW Image Format version 3.0
et: Canoni digitaalkaamera toorpildivormingu versioon 3.0

en: Remember choice for this operation
et: Toimingu valik jäetakse meelde

en: Light Table
et: Valguslaud

en: Batch Queue Manager
et: Hulgi-järjekorrahaldur

en: Renaming
et: Nime muutmine

en: Import/Export tools
et: Impordi-eksporditööriistad

en: Tools (editor, panorama, stack blending, calendar, external program)
et: Tööriistad (redaktor, panoraam, kalender, väline programm)

en: Operations related to metadata, labels, ratings, tags, geolocation and rotation
et: Metaandmete, pealdiste, siltide, geolokatsiooni ja pööramisega seotud toimingud

en: Adding items to the Light Table
et: Elementide lisamine valguslauale

en: Adding items to the Batch Queue Manager
et: Elementide lisamine hulgi-järjekorrahaldurisse

en: Opening items in the Slideshow
et: Elementide avamine slaidiseansis

en: Renaming items
et: Elementide nime muutmine

en: Passing items to import/export tools
et: Elementide edastamine impordi-eksporditööriistadesse

en: Several tools including the editor, panorama, stack blending, calendar, html gallery and opening with external programs
et: Mitmed tööriistad, sealhulgas redaktor, panoraam, kalender, HTML-galerii ja avamine välise rakendusega

[ctx: <tag name> in <tag path>]
en: %1 in %2
et: %1 asukohas %2

[ctx: Create New Tag <tag name> in <parent tag path>]
en: Create "%1" in %2
et: Loo "%1" sildi %2 alla

en: Create "%1"
et: Loo "%1"

en: Tag '%2' has one subtag. Deleting this will also delete the subtag.
    Do you want to continue? | Tag '%2' has %1 subtags. Deleting this will also delete the subtags.
    Do you want to continue?
et[0]: Sildil '%2' on üks alamsilt. Selle kustutamisel kustutatakse ka alamsilt.
    Kas tõesti jätkata?
et[1]: Sildil '%2' on %1 alamsilti. Selle kustutamisel kustutatakse ka alamsildid.
    Kas tõesti jätkata?

en: Tag '%2' is assigned to one item. Do you want to continue? | Tag '%2' is assigned to %1 items. Do you want to continue?
et[0]: Sildiga '%2' on üks element. Kas tõesti jätkata?
et[1]: Sildiga '%2' on %1 elementi. Kas tõesti jätkata?

en: Delete '%1' tag?
et: Kas kustutada silt '%1'?

en: Tags '%1' have one or more subtags. Deleting them will also delete the subtags.
    Do you want to continue?
et: Sildil '%1' on vähemalt üks alamsilt. Selle kustutamisel kustutatakse ka alamsildid.
    Kas tõesti jätkata?

en: Tags '%1' are assigned to one or more items. Do you want to continue?
et: Silt '%1' on omistatud vähemalt ühele elemendile. Kas tõesti jätkata?

en: Delete '%1' tag(s)?
et: Kas kustutada silt '%1'?

en: Face tag '%2' is assigned to at least one item. Do you want to continue? | Face tags '%2' are assigned to at least one item. Do you want to continue?
et[0]: Näosilt '%2' on omistatud vähemalt ühele elemendile. Kas tõesti jätkata?
et[1]: Näosildid '%2' on omistatud vähemalt ühele elemendile. Kas tõesti jätkata?

en: Remove face tag? | Remove face tags?
et[0]: Kas eemaldada näosilt?
et[1]: Kas eemaldada näosildid

en: Remove the tag corresponding to this face tag from the images? | Remove the %1 tags corresponding to this face tags from the images?
et[0]: Kas eemaldada sellele näosildile vastav silt piltidest?
et[1]: Kas eemaldada selle näosildile vastavad %1 silti piltidest?

en: Assign Rating "%1 Star"
et: Omista hinnang "%1 tärni"

en: Assign Pick Label "%1"
et: Omista valikumärgis "%1"

en: Assign Color Label "%1"
et: Omista värvimärgis "%1"

en: Assign Tag "%1"
et: Omista silt "%1"

en: Add to List
et: Lisa nimekirja

en: Delete Tags
et: Kustuta sildid

en: Edit Tag Title
et: Muuda sildi pealkirja

en: Reset Tag Icon
et: Lähtesta sildi ikoon

en: Invert Selection
et: Vaheta valik

en: Expand Tag Tree
et: Ava sildipuu

en: Remove Tag from Images
et: Eemalda silt piltidest

[ctx: %2 is a comma separated list of tags to be deleted.]
en: Tag %2 has one or more subtags. Deleting it will also delete the subtags. Do you want to continue? | Tags %2 have one or more subtags. Deleting them will also delete the subtags. Do you want to continue?
et[0]: Sildil %2 on vähemalt üks alamsilt. Selle kustutamisel kustutatakse ka alamsildid. Kas tõesti jätkata?
et[1]: Sildil %2 on vähemalt üks alamsilt. Selle kustutamisel kustutatakse ka alamsildid. Kas tõesti jätkata?

[ctx: %2 is a comma separated list of tags to be deleted.]
en: Tag %2 is assigned to one or more items. Do you want to delete it? | Tags %2 are assigned to one or more items. Do you want to delete them?
et[0]: Silt %2 on omistatud vähemalt ühele elemendile. Kas tõesti kustutada see?
et[1]: Silt %2 on omistatud vähemalt ühele elemendile. Kas tõesti kustutada need?

[ctx: %2 is a comma separated list of tags to be deleted.]
en: Delete tag %2? | Delete tags %2?
et[0]: Kas kustutada silt %2?
et[1]: Kas kustutada sildid %2?

en: <qt>digiKam will clean up tag metadata before setting tags from database.<br/> You may <b>lose tags</b> if you did not read tags before (by calling Read Tags from Image).<br/> Do you want to continue?</qt>
et: <qt>digiKam puhastab sildi metaandmed, enne kui hankida sildid andmebaasist.<br/> Nii võid <b>kaotada sildid</b>, kui sa pole neid varem sealt lugenud (menüüst Pilt käsuga Loe sildid).<br/> Kas jätkata?</qt>

en: This operation can take long time depending on collection size.
    Do you want to continue?
et: See toiming võib sõltuvalt kogu suurusest võtta palju aega.
    Kas jätkata?

en: This operation will wipe all tags from database only.
    To apply changes to files, you must choose write metadata to file later.
    Do you want to continue?
et: See toiming kustutab kõik sildid ainult andmebaasist.
    Muudatuste rakendamiseks failides tuleb hiljem metaandmed faili kirjutada.
    Kas jätkata?

en: Do you really want to remove the selected tag from all images? | Do you really want to remove the selected tags from all images?
et[0]: Kas tõesti eemaldada valitud silt kõigist piltidest?
et[1]: Kas tõesti eemaldada valitud sildid kõigist piltidest?

en: Add new tag to current tag. Current tag is last clicked tag.
et: Uue sildi lisamine aktiivsesse silti. Aktiivne silt on viimati klõpsatud silt.

en: Delete selected items. Also work with multiple items, but will not delete the root tag.
et: Valitud elementide kustutamine. Toimib ka mitme elemendi puhul, kuid juursilti siiski kustutada ei saa.

en: Edit title from selected tag.
et: Valitud sildi pealkirja muutmine.

en: Reset icon to selected tags. Works with multiple selection.
et: Valitud siltide ikooni lähtestamine, Toimib ka mitmikvaliku korral.

en: Invert selection. Only visible items will be selected
et: Valik teistpidi. Valitakse ainult nähtavaid elemente.

en: Selected items will be expanded
et: Valitud elementide avamine

en: Delete selected tag(s) from images. Works with multiple selection.
et: Valitud siltide kustutamine piltidest. Toimib ka mitmikvaliku korral.

en: Write Tags from Database to Image
et: Kirjuta sildid andmebaasist pilti

en: Read Tags from Image
et: Loe sildid pildist

en: Wipe all tags from Database only
et: Kustuta kõik sildid ainult andmebaasist

en: Write Tags Metadata to Image.
et: Siltide metaandmete kirjutamine pilti.

en: Read tags from Images into Database. Existing tags will not be affected
et: Siltide lugemine piltidest andmebaasi. Olemasolevaid silte see ei mõjuta

en: Delete all tags from database only. Will not sync with files. Proceed with caution.
et: Kõigi siltide kustutamine ainult andmebaasis. Failidega sünkroonimist ei sooritata. Kasuta seda võimalust ettevaatlikult.

en: Toggle Auto
et: Automaatne valik

[ctx: no auto toggle]
en: None
et: Puudub

[ctx: toggle child tags]
en: Children
et: Järglased

[ctx: toggle parent tag]
en: Parents
et: Eellased

[ctx: toggle child and parent tags]
en: Both
et: Mõlemad

en: Enter tag name here...
et: Kirjuta siia sildi nimi...

en: <p>To create new tags, you can use the following rules:</p><p><ul><li>'/' can be used to create a tags hierarchy.<br/>Ex.: <i>"Country/City/Paris"</i></li><li>',' can be used to create more than one tags hierarchy at the same time.<br/>Ex.: <i>"City/Paris, Monument/Notre-Dame"</i></li><li>If a tag hierarchy starts with '/', root tag album is used as parent.</li></ul></p>
et: <p>Uute siltide loomisel tasub silmas pidada järgmisi asju:</p><p><ul><li>märgiga '/' saab luua sildihierarhiat.<br/>Näide: <i>"Riik/Linn/Pariis"</i></li><li>märgiga ',' saab luua korraga mitu sildihierarhiat.<br/>Näide: <i>"Linn/Pariis, Monument/Notre-Dame"</i></li><li>Kui sildihierarhia alguses seisab '/', kasutatakse eellasena siltide juuralbumit.</li></ul></p>

en: &Icon:
et: &Ikoon:

en: &Shortcut:
et: &Kiirklahv:

en: <p><b>Note</b>: this shortcut can be used to assign or unassign tag to items.</p>
et: <p><b>Märkus</b>: seda kiirklahvi saab kasutada sildi omistamiseks elementidele või selle omistuse eemaldamiseks.</p>

en: <b>Create New Tag</b>
et: <b>Uue sildi loomine</b>

en: <b>Create New Tag in<br/>"%1"</b>
et: <b>Uue sildi loomine asukohas<br/>"%1"</b>

en: <b>Properties of Tag<br/>"%1"</b>
et: <b>Sildi "%1"<br/>omadused</b>

en: An error occurred during tag creation:
et: Sildi loomisel tekkis tõrge:

en: Tag Path
et: Sildi asukoht

en: Expand Selected Recursively
et: Keri valitud rekursiivselt lahti

en: No Recently Assigned Tags
et: Viimati omistatud silte pole

en: Recently Assigned Tags
et: Viimati omistatud sildid

en: Add New Tag...
et: Lisa uus silt...

en: More Tags...
et: Veel silte...

en: Assign this Tag
et: Omista see silt

en: Remove this Tag
et: Eemalda see silt

en: Go to this Tag
et: Liigu sellele sildile

en: Enter the Informative Provider Reference here. I.P.R is a name registered with the XMP/NAA, identifying the provider that provides an indicator of the content. The default value for the I.P.R is "XMP" if a standard Reference Code is used.
et: Siin saab sisestada infopakkuja määrangu (Informative Provider Reference) IPR on XMP/NAA juures registreeritud nimi, mis tähistab sisutähise pakkujat. IPR-i vaikeväärtus on "XMP", kui kasutatakse standardset määrangukoodi.

en: Enter the Subject Reference Number here. Provides a numeric code to indicate the Subject Name plus optional Subject Matter and Subject Detail Names in the language of the service. Subject Reference is a number from the range 01000000 to 17999999 and represent a language independent international reference to a Subject. A Subject is identified by its Reference Number and corresponding Names taken from a standard lists given by XMP/NAA. If a standard reference code is used, these lists are the English language reference versions. This field is limited to 8 digit code.
et: Siin saab sisestada teemamäärangu numbri See on arvkood, mis tähistab teema nime ja soovi korral ka teemavaldkonda ning teema allteemade nimesid teenuse keeles. Teemamäärang on arv vahemikus 01000000 kuni 17999999 ja see tähistab teema keelest sõltumatut rahvusvahelist määrangut. Teemat identifitseerib selle määrangunumber ja vastavad nimed, mis võetakse XMP/NAA standardsest nimekirjast. Kui kasutatakse standardset määrangukoodi, on need nimekirjad inglise keeles. Kasutada võib kuni 8 arvu.

en: Enter the Subject Name here. English language is used if you selected a standard XMP/NAA reference code.
et: Siin saab sisestada teema nime. Standardse XMP/NAA määrangukoodi valimisel kasutatakse inglise keelt.

en: Enter the Subject Matter Name here. English language is used if you selected a standard XMP/NAA reference code.
et: Siin saab sisestada teemavaldkonna nime. Standardse XMP/NAA määrangukoodi valimisel kasutatakse inglise keelt.

en: Enter the Subject Detail Name here. English language is used if you selected a standard XMP/NAA reference code.
et: Siin saab sisestada teema üksikasjade nime. Standardse XMP/NAA määrangukoodi valimisel kasutatakse inglise keelt.

en: Author Names:
et: Autori nimi

en: Enter the names of the photograph's creators. Use semi-colons as separator here.
et: Sisesta siia foto loojate nimed. Kasuta eraldajana semikoolonit.

en: Authors' Positions:
et: Autori amet:

en: Enter the job titles of the authors here.
et: Siin saab määrata autori ametinimetuse.

en: Enter the photograph credit here.
et: Siin saab määrata foto autoriõiguse.

en: Enter the copyright notice to identify the current owner(s) of the copyright here.
et: Siin saab kirja panna autoriõiguse märke, mis tuvastab foto kehtiva(d) omaniku(d).

en: Enter the list of instructions on how a resource can be legally used here.
et: Siin saab kirja panna juhised, kuidas ressurssi on võimalik juriidiliselt korrektselt kasutada.

en: <p>The Right Usage Terms field should be used to list instructions on how a resource can be legally used.</p><p>With XMP, you can include more than one right usage terms string using different languages.</p><p>This field does not exist with IPTC.</p>
et: <p>Kasutamistingimuste väljal peaksid kirjas olema juhised, kuidas ressurssi saab juriidiliselt korrektselt kasutada.</p><p>XMP puhul võib kirja panna mitu kasutamistingimuste stringi, vajaduse korral mitmes keeles.</p><p>IPTC sellist välja ei sisalda.</p>

en: Enter the original owner of the photograph here.
et: Siin saab määrata foto algse omaniku.

en: Instructions:
et: Juhised:

en: Enter the editorial notice here.
et: Siin saab määrata kasutamisjuhised.

en: Rights
et: Õigused

en: Enter the city of contents here.
et: Siin saab määrata sisu linna.

en: <p>This field should contain the name of the city where the photograph was taken.</p>
et: <p>See väli peaks sisaldama linna nime, kus foto on tehtud.</p>

en: Enter the city sublocation of contents here.
et: Siin saab määrata sisu linna täpsema asukoha.

en: <p>This field should contain the sublocation of the city where the photograph was taken.</p>
et: <p>See väli peaks sisaldama täpsemat asukohta linnas, kus foto on tehtud.</p>

en: Enter the province or state of contents here.
et: Siin saab määrata sisu maakonna või provintsi.

en: <p>This field should contain the province or state where the photograph was taken.</p>
et: <p>See väli peaks sisaldama maakonda või provintsi, kus foto on tehtud.</p>

en: <p>Select here the country where the photograph was taken.</p>
et: <p>Siin saab valida riigi, kus foto on tehtud.</p>

en: Enter the city name of the lead author here.
et: Siin saab määrata juhtautori linna nime.

en: <p>This field should contain the city name where the lead author lives.</p>
et: <p>See väli peab sisaldama linna nime, kus elab juhtautor.</p>

en: Enter the country name of the lead author here.
et: Siin saab määrata juhtautori riigi nime.

en: <p>This field should contain the country name where the lead author lives.</p>
et: <p>See väli peab sisaldama riigi nime, kus elab juhtautor.</p>

en: Enter the address of the lead author here.
et: Siin saab määrata juhtautori aadressi.

en: <p>This field should contain the address where the lead author lives.</p>
et: <p>See väli peab sisaldama juhtautori aadressi.</p>

en: Postal Code:
et: Postiindeks:

en: Enter the postal code of the lead author here.
et: Siin saab määrata juhtautori postiindeksi.

en: <p>This field should contain the postal code where the lead author lives.</p>
et: <p>See väli peab sisaldama juhtautori postiindeksit.</p>

en: Province:
et: Maakond/Provints:

en: Enter the province of the lead author here.
et: Siin saab määrata juhtautori maakonna või provintsi.

en: <p>This field should contain the province where the lead author lives.</p>
et: <p>See väli peab sisaldama maakonna või provintsi nime, kus elab juhtautor.</p>

en: Enter the email of the lead author here.
et: Siin saab määrata juhtautori e-posti aadressi.

en: <p>This field should contain the email of the lead author.</p>
et: <p>See väli peab sisaldama juhtautori e-posti aadressi.</p>

en: Enter the phone number of the lead author here.
et: Siin saab määrata juhtautori telefoninumbri.

en: <p>This field should contain the phone number of the lead author.</p>
et: <p>See väli peab sisaldama juhtautori telefoninumbrit.</p>

en: Enter the web site URL of the lead author here.
et: Siin saab määrata juhtautori veebilehekülje URL-i.

en: <p>This field should contain the web site URL of the lead author.</p>
et: <p>See väli peab sisaldama juhtautori veebilehekülje URL-i.</p>

en: Subjects
et: Teemad

en: Template:
et: Mall:

en: Open metadata template editor
et: Ava metaandmete malli redaktor

en: <p>Select here the action to perform using the metadata template.</p><p><b>To remove</b>: delete already-assigned template.</p><p><b>Do not change</b>: Do not touch template information.</p><p>All other values are template titles managed by digiKam. Selecting one will assign information as well.</p>
et: <p>Siin saab valida toimingu, mis sooritatakse metaandmete malli abil.</p><p><b>Eemaldatakse</b>: juba omistatud malli kustutamine.</p><p><b>Ei muudeta</b>: malli teavet ei muudeta.</p><p>Kõik muud väärtused on malli nimed, millega tegeleb digiKam. Mõne valimine omistab samuti teabe.</p>

en: To remove
et: Eemaldatakse

en: Do not change
et: Ei muudeta

en: Names:
et: Nimed:

en: Usages:
et: Kasutamine:

en: No or invalid size specified
et: Suurus pole määratud või on vigane

en: Thumbnail is null
et: Pisipilt on null

en: File does not exist or is not a file
et: Faili ei ole olemas või ei ole see fail

en: Cannot create thumbnail for %1
et: %1 pisipildi loomine nurjus

en: Error message: %1
et: Veateade: %1

en: Load different photo
et: Laadi teine foto

en: If you have a photo in your set with a clock or another external time source on it, you can load it here and set the indicator to the (date and) time displayed. The difference of your internal camera clock will be determined from this setting.
et: Kui sul peas olema foto kellast või mõnest muust välisest ajaallikast, võid selle siin laadida ja panna paika näidiku näidatava (kuupäeva ja) kellaajaga. Selle põhjal pannakse paika ajaline erinevus sinu kaamera seesmisest kellast.

en: <font color="red"><b>Could not load<br/>image %1.</b></font>
et: <font color="red"><b>Pildi %1<br/>laadimine nurjus.</b></font>

en: The clock date and time:
et: Kella kuupäev ja kellaaeg:

en: Select Image to Extract Clock Photo
et: Pildi valimine kellafoto hankimiseks

en: %1 timestamp
et: %1 ajatempel

en: File name timestamp
et: Failinime ajatempel

en: File last modified
et: Faili viimase muutmise aeg

en: EXIF: created
et: EXIF: loodud

en: EXIF: original
et: EXIF: originaal

en: EXIF: digitized
et: EXIF:digiteeritud

en: IPTC: created
et: IPTC: loodud

en: XMP: created
et: XMP: loodud

en: Reset to current date
et: Lähtesta tänasele

[ctx: copy timestamp as well]
en: Copy value
et: Kopeeri väärtus

[ctx: add a fixed timestamp to date]
en: Add
et: Liida

[ctx: subtract a fixed timestamp to date]
en: Subtract
et: Lahuta

[ctx: time adjust offset, days value label]
en: days
et: päeva

en: Determine difference from clock photo
et: Ajalise erinevuse kindlaksmääramine kellafoto põhjal

en: Either click or drag'n drop a photo on the button to choose a clock photo
et: Kellafoto valimiseks klõpsa või lohista foto nupu peale

en: Update only existing timestamps
et: Ainult olemasolevate ajatemplite uuendamine

en: EXIF: Thumbnail
et: EXIF: pisipilt

en: XMP: Video
et: XMP: video

en: Timestamp Adjustments
et: Ajatempli kohandamine

[ctx: Effect: No Effect]
en: None
et: Puudub

[ctx: Effect: KenBurnsZoomIn]
en: Ken Burns - Camera Zoom In
et: Ken Burns - kaamera suurendus

[ctx: Effect: KenBurnsZoomOut]
en: Ken Burns - Camera Zoom Out
et: Ken Burns - kaamera vähendus

[ctx: Effect: Random Effect]
en: Random
et: Juhuslik

[ctx: Transition: No Transition]
en: None
et: Puudub

[ctx: Transition: Chess Board]
en: Chess Board
et: Malelaud

[ctx: Transition: Melt Down]
en: Melt Down
et: Allasulamine

[ctx: Transition: Sweep]
en: Sweep
et: Pühkimine

[ctx: Transition: Mosaic]
en: Mosaic
et: Mosaiik

[ctx: Transition: Cubism]
en: Cubism
et: Kuup

[ctx: Transition: Growing]
en: Growing
et: Kasvamine

[ctx: Transition: Horizontal Lines]
en: Horizontal Lines
et: Rõhtjooned

[ctx: Transition: Vertical Lines]
en: Vertical Lines
et: Püstjooned

[ctx: Transition: Circle Out]
en: Circle Out
et: Ringina välja

[ctx: Transition: Multi-Circle Out]
en: Multi-Circle Out
et: Mitme ringina välja

[ctx: Transition: Spiral In]
en: Spiral In
et: Spiraalselt sisse

[ctx: Transition: Blobs]
en: Blobs
et: Mullid

[ctx: Transition: Fade]
en: Fade
et: Hajumine

[ctx: Transition: SlideL2R]
en: Slide Left to Right
et: Liuglemine vasakult paremale

[ctx: Transition: SlideR2L]
en: Slide Right to Left
et: Liuglemine paremalt vasakule

[ctx: Transition: SlideT2B]
en: Slide Top to Bottom
et: Liuglemine ülalt alla

[ctx: Transition: SlideB2T]
en: Slide Bottom to Top
et: Liuglemine alt üles

[ctx: Transition: PushL2R]
en: Push Left to Right
et: Surumine vasakult paremale

[ctx: Transition: PushR2L]
en: Push Right to Left
et: Surumine paremalt vasakule

[ctx: Transition: PushT2B]
en: Push Top to Bottom
et: Surumine ülalt alla

[ctx: Transition: PushB2T]
en: Push Bottom to Top
et: Surumine alt üles

[ctx: Transition: SwapL2R]
en: Swap Left to Right
et: Vahetamine vasakult paremale

[ctx: Transition: SwapR2L]
en: Swap Right to Left
et: Vahetamine paremalt vasakule

[ctx: Transition: SwapT2B]
en: Swap Top to Bottom
et: Vahetamine ülalt alla

[ctx: Transition: SwapB2T]
en: Swap Bottom to Top
et: Vahetamine alt üles

[ctx: Transition: BlurIn]
en: Blur In
et: Hägustamine sisse

[ctx: Transition: BlurOut]
en: Blur Out
et: Hägustamine välja

[ctx: Transition: Random Effect]
en: Random
et: Juhuslik

[ctx: Video Standard NTSC]
en: NTSC - 29.97 FPS
et: NTSC - 29,97 FPS

[ctx: Video Effect NOPLAYER]
en: None
et: Puudub

[ctx: Video Standard INTERNAL]
en: Internal
et: sisemine

[ctx: Video Standard DESKTOP]
en: Default from Desktop
et: Töökeskkonna vaikeväärtus

[ctx: pause/play video]
en: Pause/Play
et: Esita/paus

en: An error has occurred with the media player...
et: Tõrge meediamängijaga ...

[ctx: @info:tooltip]
en: Reset to default value
et: Vaikeväärtuse lähtestamine

en: Binary not found.
et: Binaarfaili ei leitud.

en: Minimal version number required for this binary is %1
et: Selle binaarfaili minimaalne versiooninumber peab olema %1

en: Find
et: Otsi

en:  or <a href="%1">download</a>
et:  või <a href="%1">laadi alla</a>

en: <qt><p><font color="red"><b>Warning:</b> Some necessary binaries have not been found on your system. If you have these binaries installed, please click the 'Find' button to locate them on your system, otherwise please download and install them to proceed.</font></p></qt>
et: <qt><p><font color="red"><b>Hoiatus:</b> Mõningaid hädavajalikke binaarfaile sinu süsteemist ei leitud. Kui need on siiski paigaldatud, klõpsa palun nupule "Otsi" nende leidmiseks süsteemist, vastasel juhul palun laadi need jätkamiseks alla ja paigalda.</font></p></qt>

en: A development version has been detect. There is no guarantee on the behavior of this binary.
et: Leiti arendusversioon. Pole mingit tagasist, et see binaarfail käitub nii, nagu tarvis.

en: Change
et: Muuda

en: Browse...
et: Sirvi ...

en: If Target File Exists:
et: Kui sihtfail on olemas:

en: Store as a different name
et: Salvestatakse teise nimega

en: Overwrite automatically
et: Kirjutatakse automaatselt üle

en: Skip automatically
et: Jäetakse automaatselt vahele

en: No options available
et: Valikud puuduvad

[ctx: @label:listbox Font size]
en: Size:
et: Suurus:

en: System Font
et: Süsteemne font

en: Custom Font
et: Kohandatud font

en: Choose...
et: Vali...

en: Loading...
et: Laadimine...

en: Embedded JPEG Preview
et: Põimitud JPEG eelvaatlus

en: Half Size Raw Preview
et: Vähendatud suurusega toorfaili eelvaatlus

en: Reduced Size Preview
et: Vähendatud suurusega eelvaatlus

en: Failed to load image
et: Pildi laadimine nurjus

en: Pan the image to a region
et: Lohista pilt piirkonnale

en: Used filters
et: Kasutatud filtrid

en: Remove filter
et: Eemalda filter

en: Show available versions in a list
et: Saadaolevate versioonide näitamine loendina

en: Show available versions as a tree
et: Saadaolevate versioonide näitamine puuna

en: Show available versions and the applied filters in a combined list
et: Saadaolevate versioonide ja rakendatud filtrite näitamine kombineeritud loendina

en: Uncalibrated color space
et: Kalibreerimata värviruum

en: No profile available...
et: Profiil puudub...

en: Perceptual
et: Pertseptuaalne

en: Relative Colorimetric
et: Suhteline kolorimeetriline

en: Absolute Colorimetric
et: Absoluutne kolorimeetriline

en: Saturation
et: Küllastus

en: <ul><li><p><b>Perceptual intent</b> causes the full gamut of the image to be compressed or expanded to fill the gamut of the destination device, so that gray balance is preserved but colorimetric accuracy may not be preserved.</p><p>In other words, if certain colors in an image fall outside of the range of colors that the output device can render, the image intent will cause all the colors in the image to be adjusted so that the every color in the image falls within the range that can be rendered and so that the relationship between colors is preserved as much as possible.</p><p>This intent is most suitable for display of photographs and images, and is the default intent.</p></li><li><p><b>Absolute Colorimetric intent</b> causes any colors that fall outside the range that the output device can render to be adjusted to the closest color that can be rendered, while all other colors are left unchanged.</p><p>This intent preserves the white point and is most suitable for spot colors (Pantone, TruMatch, logo colors, ....)</p></li><li><p><b>Relative Colorimetric intent</b> is defined such that any colors that fall outside the range that the output device can render are adjusted to the closest color that can be rendered, while all other colors are left unchanged. Proof intent does not preserve the white point.</p></li><li><p><b>Saturation intent</b> preserves the saturation of colors in the image at the possible expense of hue and lightness.</p><p>Implementation of this intent remains somewhat problematic, and the ICC is still working on methods to achieve the desired effects.</p><p>This intent is most suitable for business graphics such as charts, where it is more important that the colors be vivid and contrast well with each other rather than a specific color.</p></li></ul>
et: <ul><li><p><b>Pertseptuaalse renderdamise</b> korral surutakse kogu pildi värviulatus kokku või laiendatakse sihtseadme värviulatuse täitmiseks, mis tähendab, et halli tasakaal säilitatakse, aga kolorimeetriline täpsus tingimata mitte.</p><p>Teisisõnu: kui pildi teatud värvid langevad välja värvivahemikust, mida väljundseade suudab renderdada, siis kohandatakse renderdamisel pildi kõiki värve nii, et pildi iga värv langeks vahemikku, mida saab renderdada, ja et värvidevahelised suhted võimalikult korrektselt säiliksid.</p><p>See renderdamisviis sobib kõige paremini fotodele ja piltidele ning see ongi vaikimisi renderdamisviis.</p></li><li><p><b>Absoluutse kolorimeetrilise renderdamise</b> korral kohandatakse kõiki värve, mis ei mahu väljundseadme värvivahemikku, lähima renderdatava värvini, teisi värve aga ei muudeta.</p><p>See renderdamisviis säilitab valgepunkti ja sobib kõige paremini spot-värvidele (Pantone, TruMatch, logo värvid ...).</p></li><li><p><b>Suhtelise kolorimeetrilise renderdamise</b> korral kohandatakse kõiki värve, mis ei mahu väljundseadme värvivahemikku, lähima renderdatava värvini, teisi värve aga ei muudeta. Samas ei säilita see renderdamisviis valgepunkti.</p></li><li><p><b>Küllastuse</b> kasutamisel säilitatakse pildi värviküllastus, mis võib nõuda lõivu tooni ja heleduse arvel.</p><p>Selle renderdamisviisi teostus on siiski problemaatiline ning ICC jätkab tööd, et see annaks soovitud tulemusi.</p><p>See renderdamisviis sobib kõige paremini ärigraafikale, näiteks diagrammidele, mille puhul on kõige olulisem see, et värvid oleksid erksad ja kontrastsed, mitte aga nende konkreetne ja kindel värv.</p></li></ul>

en: 1 Image | %1 Images
et[0]: 1 pilt
et[1]: %1 pilti

[ctx: date of last image modification]
en: Mod.: %1
et: Muudetud: %1

[ctx: unknown image resolution]
en: Unknown
et: Tundmatu

en: Drag to reposition
et: Lohista asukoha muutmiseks

en: Show Thumbbar
et: Näita pisipildiriba

en: Professional Photo Management with the Power of Open Source
et: Professionaalne fotode haldamine avatud lähtekoodiga tarkvara jõudu kasutades

en: A KDE Family Project
et: KDE kogukonna projekt

en: Coordinator, Developer, and Mentoring
et: Koordinaator, arendaja ja mentor

en: Developer and Mentoring
et: Arendaja ja mentor

en: Advanced Searches Tool Improvements
et: Täiustatud otsingutööriista arendamine

en: Releases Manager
et: Väljalasete korraldaja

en: Tags Manager
et: Siltide haldus

en: New OneDrive, Pinterrest, and Box export tools
et: Uued OneDrive'i, Pinteresti ja Boxi eksporditööriistad

en: Model/View Port of Image Editor Canvas
et: Pildiredaktori lõuendi portimine mudeli/vaate raamistikku

en: Face Detection
et: Näotuvastus

en: Non-destructive image editing
et: Kadusid vältiv piltide redigeerimine

en: Reverse Geo-Coding
et: Tagurpidi geokodeerimine

en: Face Recognition
et: Näotuvastus

en: Multi-core Support in Batch Queue Manager and Mentoring
et: Mitme tuuma toetus hulgijärjekorrahalduris ja mentor

en: Model/View port of Import Tool and Mentoring
et: Imporditööriista portimine mudeli/vaate raamistikku ja mentor

en: Video Metadata Support and Mentoring
et: Video metaandmete toetus ja mentor

en: Panorama Tool and Mentoring
et: Panorama tööriist ja mentor

en: XML based GUI port of tools
et: Tööriistade graafilise kasutajaliidese XML-põhine portimine

en: Auto Noise Reduction
et: Automaatne müra vähendus

en: Windows Port and Release Manager
et: Port Windowsi peale ja väljalasete korraldaja

en: Developer and Windows port
et: Arendaja ja Windowsi port

en: LCMS2 library port
et: LCMS2 teegi port

en: Color Management
et: Värvihaldus

en: MySQL interface
et: MySQL-i liides

en: Design, icons, logo, banner, mockup, beta tester
et: Kujundus, ikoonid, logo, tiitelkuva. beetatestija

en: Bug reports and patches
et: Veateated ja paigad

en: Webmaster
et: Veebimeister

en: Handbook writer, alpha tester, webmaster
et: Käsiraamatu kirjutaja, alfatestija, veebimeister

en: Beta tester
et: Beetatestija

en: Feedback and patches. Handbook writer
et: Tagasiside ja paigad. Käsiraamatu autor

en: digiKam website banner and application icons
et: DigiKami veebilehekülje reklaam ja rakenduse ikoonid

en: digiKam website, Feedback
et: DigiKami veebilehekülg, tagasiside

en: Bug reports, feedback and icons
et: Veateated, tagasiside ja ikoonid

en: Developer (2004-2005)
et: Arendaja (2004-2005)

en: Developer (2004)
et: Arendaja (2004)

[ctx: general keyboard shortcuts]
en: General
et: Üldine

en: Components Information
et: Komponentide teave

en: Supported RAW Cameras
et: Toetatud kaamerad

en: Donate...
et: Raha annetamine...

en: Recipes Book...
et: Retseptiraamat ...

en: Contribute...
et: Annetamine...

en: Database Statistics
et: Andmenbaasi statistika

en: Toggle Left Side-bar
et: Vasaku külgriba lülitamine

en: Toggle Right Side-bar
et: Parema külgriba lülitamine

en: Previous Left Side-bar Tab
et: Eelmine vasaku külgriba kaart

en: Next Left Side-bar Tab
et: Järgmine vasaku külgriba kaart

en: Previous Right Side-bar Tab
et: Eelmine parema külgriba kaart

en: Next Right Side-bar Tab
et: Järgmine parema külgriba kaart

en: Show Statusbar
et: Näita olekuriba

en: Size: %1
et: Suurus: %1

en: Full-screen Options
et: Täisekraanivalikud

en: H&ide toolbars
et: Töör&iistaribade peitmine

en: Hide all toolbars when window switch in full-screen mode.
et: Kõigi tööriistaribade peitmine täisekraanirežiimis.

en: Hide &thumbbar
et: &Pisipildiriba peitmine

en: Hide thumbbar view when window switch in full-screen mode.
et: Pisipildivaate peitmine täisekraanirežiimis.

en: Hide &sidebars
et: &Külgribade peitmine

en: Hide all side-bars when window switch in full-screen mode.
et: Kõigi külgriba peitmine täisekraanirežiimis.

en: Hide st&atusbar
et: Ol&ekuriba peitmine

en: Hide statusbar when window switch in full-screen mode.
et: Olekuriba peitmine täisekraanirežiimis.

[ctx: default theme name]
en: Default
et: Vaikimisi

en: EXIF viewer
et: EXIF-i näitaja

en: Makernotes viewer
et: Valmistaja märkme näitaja

en: IPTC viewer
et: IPTC näitaja

en: XMP viewer
et: XMP näitaja

en: <b>Title: </b><p>%1</p><b>Value: </b><p>%2</p><b>Description: </b><p>%3</p>
et: <b>Pealkiri: </b><p>%1</p><b>Väärtus: </b><p>%2</p><b>Kirjeldus: </b><p>%3</p>

en: Unavailable
et: Pole saadaval

[ctx: @action:inmenu]
en: Save in file
et: Salvesta faili

[ctx: @action:inmenu]
en: Print
et: Trüki

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy to Clipboard
et: Kopeeri lõikepuhvrisse

en: No description available
et: Kirjeldus puudub

en: EXIF File to Save
et: Salvestatav EXIF-fail

en: EXIF binary Files (*.exif)
et: EXIF-binaarfailid (*.exif)

en: IPTC Records
et: IPTC kirjed

en: IPTC File to Save
et: Salvestatav IPTC fail

en: IPTC binary Files (*.iptc)
et: IPTC binaarfailid (*iptc)

en: Interoperability
et: Interoperatiivsus

en: Image Information
et: Pildi info

en: Photograph Information
et: Foto info

en: Global Positioning System
et: Globaalne positsioneerimissüsteem

en: Embedded Thumbnail
et: Põimitud pisipilt

en: Additional Exif Properties
et: EXIF-i lisaomadused

en: Camera Raw
et: Kaamera toorfail

en: digiKam schema
et: digiKami skeem

en: Exif-specific Properties
et: EXIF-i spetsiifilised omadused

en: IPTC Core
et: IPTC tuum

en: IPTC Extension schema
et: IPTC laienduse skeem

en: PLUS License Data Format Schema
et: PLUS litsentsi andmevormingu skeem

en: TIFF Properties
et: TIFF-i omadused

en: Basic Schema
et: Põhiskeem

en: Basic Job Ticket
et: Põhitööülesanne

en: Dynamic Media
et: Dünaamiline andmekandja

en: Media Management
et: Andmekandjate haldus

en: Rights Management
et: Õiguste haldus

en: Paged-Text
et: Tekst lehekülgedel

en: XMP Schema
et: XMP skeem

en: XMP File to Save
et: Salvestatav XMP-fail

en: XMP text Files (*.xmp)
et: XMP tekstifailid (*.xmp)

en: Rating
et: Hinnang

en: Loading themes...
et: Teemade laadimine...

en: <p>The ICC profile path seems to be invalid.</p><p>If you want to set it now, select "Yes", otherwise select "No". In this case, "Color Management" feature will be disabled until you solve this issue</p>
et: <p>ICC profiilide asukoht paistab olevat vigane.</p><p>Kui soovid seda kohe määrata, vali "Jah", vastasel juhul "Ei". Viimasel juhul on "värvihalduse" võimalused välja lülitatud, kuni sa probleemi lahendad.</p>

[ctx: unknown image dimensions]
en: Unknown
et: Tundmatu

[ctx: <Image file name> (<Image number> of <Images in album>)]
en: %1 (%2 of %3)
et: %1 (%2 / %3)

en: Delete File
et: Kustuta fail

en: Failed to save file: %1
et: Faili salvestamine nurjus: %1

en: Remote file handling is not supported
et: Kaugfailide käitlemine ei ole toetatud

en: Image saved successfully
et: Pilt salvestati edukalt

en: About to delete file "%1"
    Are you sure?
et: Kavatsed kustutada faili "%1"
    Kas oled kindel?

en: Cannot delete "%1"
et: "%1" ei saa kustutada

en: &Themes
et: &Teemad

en: Open folder
et: Ava kataloog

note: i18n: ectx: Menu (File)
en: &File
et: &Fail

note: i18n: ectx: Menu (Color)
en: &Color
et: &Värv

note: i18n: ectx: Menu (Enhance)
en: Enh&ance
et: &Parandus

note: i18n: ectx: Menu (Transform)
en: Tra&nsform
et: &Teisendus

note: i18n: ectx: Menu (Decorate)
en: &Decorate
et: &Dekoor

note: i18n: ectx: Menu (Filters)
en: Effec&ts
et: E&fektid

en: Editor Window
et: Redaktoriaken

en: <qt>Editor Window Settings<br/><i>Customize editor window behavior</i></qt>
et: <qt>Redaktori akna seadistused<br/><i>Siin saab kohandada redaktori akna käitumist</i></qt>

en: <qt>Embedded Image Information Management<br/><i>Setup relations between images and metadata</i></qt>
et: <qt>Põimitud pildiinfo haldus<br/><i>Siin saab määrata, mida tehakse metaandmetega piltide muutmisel</i></qt>

en: Tool Tip
et: Vihje

en: RAW Decoding
et: Toorpiltide dekodeerimine

en: <qt>RAW Files Decoding Settings<br/><i>Customize default RAW decoding settings</i></qt>
et: <qt>Toorfailide dekodeerimise seadistused<br/><i>Siin saab kohandada toorpiltide dekodeerimise vaikeseadistusi</i></qt>

en: <qt>Settings for Color Management<br/><i>Customize color management settings</i></qt>
et: <qt>Värvihalduse seadistused<br/><i>Siin saab kohandada värvihalduse seadistusi</i></qt>

en: Save Images
et: Piltide salvestamine

en: <qt>Settings for Saving Image Files<br/><i>Set default configuration used to save images</i></qt>
et: <qt>Pildifailide salvestamise seadistused<br/><i>Siin saab määrata piltide salvestamisel vaikimisi kasutatavad seadistused</i></qt>

en: Plugins
et: Pluginad

en: <qt>Main Interface Plug-in Settings<br/><i>Set which plugins will be accessible from application</i></qt>
et: <qt>Pluginate seadistused<br/><i>Siin saab määrata, millised pluginad on rakenduses kasutatavad</i></qt>

en: <qt>Miscellaneous Settings<br/><i>Customize behavior of the other parts of Showfoto</i></qt>
et: <qt>Muud seadistused<br/><i>Siin saab kohandada mitmesuguseid Showfoto käitumise aspekte</i></qt>

[ctx: @label]
en: Rotate actions
et: Pööramistoimingud

[ctx: @title:tab]
en: Behavior
et: Käitumine

en: Sort images by:
et: Piltide sortimise alus:

[ctx: sort images by date]
en: Date
et: Kuupäev

[ctx: sort images by name]
en: Name
et: Nimi

[ctx: sort images by size]
en: File Size
et: Faili suurus

en: Here, select whether newly-loaded images are sorted by their date, name, or size on disk.
et: Siin saab valida, kas laaditud uued pildid sorditakse faili kuupäeva, nime või suuruse järgi.

en: Reverse ordering
et: Tagurpidi järjekord

en: If this option is enabled, newly-loaded images will be sorted in descending order.
et: Sisselülitamisel sorditakse laaditud uued pildid alanevas järjekorras.

en: &Show image Format
et: Pildi &failivormingu näitamine

en: Set this option to show image format over image thumbnail.
et: Märkimisel näidatakse pisipildi kohal failivormingut.

en: &Show Geolocation Indicator
et: &Geolokatsiooni tähise näitamine

en: Set this option to indicate if image has geolocation information.
et: Sisselülitamisel näidatakse, kas pildil leidub geolokatsiooniteavet.

en: Scroll current item to center of thumbbar
et: Aktiivse elemendi kerimine pisipildiriba keskele

[ctx: @title:tab]
en: Behaviour
et: Käitumine

en: &Show splash screen at startup
et: Käivitami&sel näidatakse käivituslogo

en: Use native file dialogs from the system
et: Süsteemi loomupäraste failidialoogide kasutamine

en: Sidebar tab title:
et: Külgriba kaardi pealkiri:

en: Only For Active Tab
et: Ainult aktiivsele kaardile

en: For All Tabs
et: Kõigile kaartidele

en: Set this option to configure how sidebars tab title are visible.
et: Siin saab seadistada külgriba kaartidde pealkirju.

en: Widget style:
et: Vidina stiil:

en: Set this option to choose the default window decoration and looks.
et: Märkimisel kasutatakse vaikimisi akna dekoratsioone ja välimust.

en: Icon theme (changes after restart):
et: Ikooniteema (muutub pärast taaskäivitamist):

en: Set this option to choose the default icon theme.
et: Sellega saab valida vaikimisi ikooniteema.

[ctx: icon theme]
en: Breeze Dark
et: Breeze tume

en: Use Icon Theme From System
et: Süsteemi ikooniteema kasutamine

en: Application font:
et: Rakenduse font:

en: Select here the font used to display text in whole application.
et: Siin saab valida fondi, millega näidatakse teksti kogu rakenduses.

[ctx: @title:tab]
en: Appearance
et: Välimus

en: Select here the font used to display text in tooltips.
et: Vali siin kohtspikrite näitamisel kasutatav font.

en: File/Image Information
et: Faili/pildi info

en: Show file name
et: Faili nime näitamine

en: Set this option to display the image file name.
et: Sisselülitamisel näidatakse pildifaili nime.

en: Show file date
et: Faili kuupäeva näitamine

en: Set this option to display the image file date.
et: Sisselülitamisel näidatakse pildifaili kuupäeva.

en: Show file size
et: Faili suuruse näitamine

en: Set this option to display the image file size.
et: Sisselülitamisel näidatakse pildifaili suurust.

en: Show image type
et: Faili tüübi näitamine

en: Set this option to display the image type.
et: Sisselülitamisel näidatakse pildifaili tüüpi.

en: Show image dimensions
et: Pildi mõõtmete näitamine

en: Set this option to display the image dimensions in pixels.
et: Sisselülitamisel näidatakse pildi mõõtmeid pikslites.

en: Set this option to display the make and model of the camera with which the image has been taken.
et: Sisselülitamisel näidatakse kaamera valmistajat ja mudelit, millega pilt on tehtud.

en: Camera lens model
et: Kaamera objektiivi mudel

en: Set this option to display the lens model with which the image was taken.
et: Sisselülitamisel näidatakse objektiivi mudelit, millega pilt on tehtud.

en: Show camera date
et: Kaamera kuupäeva näitamine

en: Set this option to display the date when the image was taken.
et: Sisselülitamisel näidatakse kuupäeva, millal pilt on tehtud.

en: Set this option to display the camera aperture and focal settings used to take the image.
et: Sisselülitamisel näidatakse pildi tegemisel kasutatud kaamera ava ja fookuskaugust.

en: Set this option to display the camera exposure and sensitivity used to take the image.
et: Sisselülitamisel näidatakse pildi tegemisel kasutatud kaamera säritust ja tundlikkust.

en: Show camera mode and program
et: Kaamera režiimi ja programmi näitamine

en: Set this option to display the camera mode and program used to take the image.
et: Sisselülitamisel näidatakse pildi tegemisel kasutatud kaamera režiimi ja programmi.

en: Show camera flash settings
et: Kaamera välguseadistuste näitamine

en: Set this option to display the camera flash settings used to take the image.
et: Sisselülitamisel näidatakse pildi tegemisel kasutatud kaamera välguseadistusi.

en: Show camera white balance settings
et: Kaamera valgetasakaalu seadistuste näitamine

en: Set this option to display the camera white balance settings used to take the image.
et: Sisselülitamisel näidatakse pildi tegemisel kasutatud kaamera valgetasakaalu seadistusi.

[ctx: date of image creation]
en: created: %1
et: loodud: %1

en: By Name
et: Nime järgi

en: By Date
et: Kuupäeva järgi

en: By File Size
et: Failisuuruse järgi

en: Current Name
et: Praegune nimi

en: New Name
et: Uus nimi

en: This list shows the results for your renaming pattern. Red items indicate a name collision, either because the new name is equal to the current name, or because the name has already been assigned to another item.
et: Siin on näha ümbernimetamisvaliku tulemus. Punased kirjed näitavad nimekonflikte, mis tulevad sellest, et uus nimi on samane praegusega, või sellest, et nimi on juba olemas.

en: Rename | Rename (%1 images)
et[0]: Ümbernimetamine
et[1]: Ümbernimetamine (%1 pilti)

en: Sort Images
et: Piltide sorteerimine

en: <b>Renaming images. Please wait...</b>
et: <b>Piltide nime muudetakse, palun oota...</b>

en: Processing...
et: Töötlemine...

en: An error occurred while renaming %1 image.
    Do you want to rename this image again or rename this image by overwriting? | An error occurred while renaming %1 images.
    Do you want to rename these images again or rename these images by overwriting?
et[0]: %1 pildi nime muutmisel tekkis tõrge.
    Kas proovida veel selle pildi nime muuta või teha seda pilti üle kirjutades?
et[1]: %1 pildi nime muutmisel tekkis tõrge.
    Kas proovida veel nende piltide nime muuta või teha seda pilte üle kirjutades?

en: <b>Renaming images. Errors: %1</b>
et: <b>Piltide nime muutmine. Tõrked: %1</b>

en: <p>Enter your renaming pattern here. Use the access buttons to quickly add renaming options and modifiers. For further explanation, use the information button.</p>
et: <p>Siin saab sisestada ümbernimetamismustri. Ümbernimetamisvalikute ja modifikaatorite kiireks lisamiseks kasuta nuppe. Lisateavet saab teabenupu abil.</p>

en: Show a list of all available options
et: Kõigi saadaolevate valikute loendi näitamine

en: Modifiers
et: Modifikaatorid

en: <p>Add a modifier to a renaming option. To activate this button, place the cursor behind a renaming option or an already assigned modifier.</p>
et: <p>Modifikaatori lisamine ümbernimetamisvalikule. Nupu aktiveerimiseks vii kursor ümbernimetamisvaliku või juba omistatud modifikaatori taha.</p>

en: Renaming Options
et: Ümbernimetamise valikud

en: <p>Add renaming options to the parse string.</p>
et: <p>Ümbernimetamise valikute lisamine parsimisstringile.</p>

en: Modifiers can be applied to every renaming option.
et: Modifikaatoreid võib rakendada igale ümbernimetamisvalikule.

en: It is possible to assign multiple modifiers to an option, they are applied in the order you assign them.
et: Ühele valikule võib omistada ka mitu modifikaatorit, neid rakendatakse sisestamise järjekorras.

en: Be sure to use the quick access buttons: They might provide additional information about renaming and modifier options.
et: Kasuta kindlasti kiiriligipääsu nuppe: need pakuvad lisateavet ümbernimetamise ja modifikaatorite valikute kohta.

en: The file list can be sorted, just right-click on it to see the sort criteria (album UI only).
et: Faililoendit saab sortida, tee lihtsalt paremklõps ja näedki sortimise võimalusi (ainult albumi kasutajaliideses).

en: Change Case
et: Tähesuuruse muutmine

en: change the case of a renaming option
et: tähesuuruse muutmine ümbernimetamisvalikus

en: Convert to uppercase
et: Teisendamine suurtäheliseks

en: Uppercase
et: Suurtähed

en: Convert to lowercase
et: Teisendamine väiketäheliseks

en: Lowercase
et: Väiketähed

en: Convert the first letter of each word to uppercase
et: Iga sõna esitähe muutmine suurtäheks

en: First Letter of Each Word Uppercase
et: Iga sõna esitäht suurtähena

en: Default Value
et: Vaikeväärtus

en: <p>Set a default value for empty strings.<br/>When applied to a renaming option, an empty string will be replaced by the value you specify here.</p>
et: <p>Tühjade stringide vaikeväärtuse määramine.<br/>Ümbernimetamise korral asendatakse tühi string siin määratud väärtusega.</p>

[ctx: default value for empty strings]
en: Default Value...
et: Vaikeväärtus...

en: Set a default value for empty strings
et: Tühjade stringide vaikeväärtuse määramine

[ctx: The length of the string]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Length:
et: Pikkus:

[ctx: Alignment of the text]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Alignment:
et: Joondus:

[ctx: The character the string should be filled with]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Character:
et: Märk:

en: Range...
et: Vahemik...

en: Add only a specific range of a renaming option
et: Ainult ümbernimetamisvaliku konkreetse vahemiku lisamine

en: Extract a specific range (if '||to||' is omitted, go to the end of string)
et: Määratud vahemiku hankimine (kui '||kuni||' puudub, siis stringi lõpuni)

[ctx: start of the range]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: From:
et: Alates:

[ctx: range goes to the end of the string]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, toTheEndCheckBox)
en: to the end
et: lõpuni

[ctx: end of the range]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: To:
et: Kuni:

en: Remove Doubles
et: Duplikaatide eemaldamine

en: Remove duplicate words
et: Topeltsõnade eemaldamine

[ctx: Replace text]
en: Replace...
et: Asenda...

en: Replace text in a renaming option
et: Teksti asendamine ümbernimetamisvalikus

en: Replace text (||options||: ||r|| = regular expression, ||i|| = ignore case)
et: Teksti asendamine (||valikud||: ||r|| = regulaaravaldis, ||i|| = tõstu eiramine)

[ctx: Replace string]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Replace:
et: Asendamine:

[ctx: The string to replace the text with]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: With:
et: Tekstiga:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, caseSensitive)
en: Case Sensitive
et: Tõstutundlik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, isRegExp)
en: Regular Expression
et: Regulaaravaldis

en: Trimmed
et: Kärpimine

en: Remove leading, trailing and extra whitespace
et: Lõpu-, algus- ja ülearuste tühimärkide eemaldamine

[ctx: unique value for duplicate strings]
en: Unique
et: Unikaalne

en: Add a suffix number to have unique strings in duplicate values
et: Arvu lisamine lõppu unikaalse stringi saamiseks kattuvate väärtuste puhul

en: Add a suffix number, ||n|| specifies the number of digits to use
et: Arvu lisamine lõppu, ||n|| määrab tüvikohtade arvu

en: Add the camera name
et: Lisa kaamera nimi

en: Camera name
et: Kaamera nimi

en: Keyword separator:
et: Võtmesõnade eraldaja:

en: Database...
et: Andmebaas...

en: Add information from the database
et: Teabe lisamine andmebaasist

en: Add database information
et: Andmebaasi teabe lisamine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_currentTagsList) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_recommendedTagsList)
en: Key
et: Võti

en: Description
et: Kirjeldus

en: Common File Information
et: Üldine failiteave

en: Default comment of the image
et: Pildi vaikimisi kommentaar

en: Default author of the image
et: Pildi vaikimisi autor

en: Image dimension
et: Pildi mõõtmed

en: Image file size
et: Pildifaili suurus

en: Format of the media file
et: Meediafaili vorming

en: Type of the media file
et: Meediafaili tüüp

en: Rating of the media file
et: Meediafaili hinnang

en: Height of the media file
et: Meediafaili kõrgus

en: Width of the media file
et: Meediafaili laius

en: Image orientation
et: Pildi orientatsioon

en: Color depth (bits per channel)
et: Värvisügavus (bitti kanali kohta)

en: Color model of the image
et: Pildi värvimudel

en: A comma separated list of all authors
et: Kõigi autorite komadega eraldatud nimekiri

en: Metadata Information
et: Metaandmete teave

en: Make of the camera
et: Kaamera valmistaja

en: Model of the camera
et: Kaamera mudel

en: Lens of the camera
et: Kaamera objektiiv

en: Aperture
et: Ava

en: Focal length
et: Fookuskaugus

en: Focal length (35mm equivalent)
et: Fookuskaugus (35 mm ekvivalent)

en: Exposure time
et: Säritusaeg

en: Exposure program
et: Säriprogramm

en: Exposure mode
et: Särirežiim

en: Sensitivity
et: Tundlikkus

en: Flash mode
et: Välgurežiim

en: White balance
et: Valgetasakaal

en: White balance (color temperature)
et: Valgetasakaal (värvitemperatuur)

en: Metering mode
et: Mõõterežiim

en: Subject distance
et: Objekti kaugus

en: Subject distance (category)
et: Objekti kaugus (kategooria)

en: Display Aspect Ratio
et: Proportsiooni näitamine

en: Audio Bit Rate
et: Heli bitikiirus

en: Audio Channel Type
et: Helikanali tüüp

en: Audio Codec (Audio Codec)
et: Helikoodek

en: Duration of File
et: Faili kestus

en: Frame Rate of Video
et: Video kaadrisagedus

en: Video Codec
et: Videokoodek

en: Position Information (GPS)
et: Asukohateave (GPS)

en: Latitude in the format as described by the XMP specification
et: Laiuskraad XMP spetsifikatsioonis kirjeldatud vormingus

en: Longitude in the format as described by the XMP specification
et: Pikkuskraad XMP spetsifikatsioonis kirjeldatud vormingus

en: Latitude as double value
et: Laiuskraad reaalarvuna

en: Longitude as double value
et: Pikkuskraad reaalarvuna

en: Latitude in a human readable form
et: Laiuskraad loetaval kujul

en: Longitude in a human readable form
et: Pikkuskraad loetaval kujul

en: Altitude in meters
et: Kõrgus meetrites

en: Altitude in a human readable form
et: Kõrgus loetaval kujul

en: Orientation
et: Orientatsioon

en: Roll
et: Pikinihe

en: Tilt
et: Kalle

en: Accuracy
et: Täpsus

[ctx: @item:inlistbox date format]
en: Standard
et: Standardne

[ctx: @item:inlistbox date format]
en: Text
et: Tekst

[ctx: @item:inlistbox date format]
en: Unix Time Stamp
et: UNIX-i ajatempel

[ctx: @item:inlistbox date format]
en: Custom
et: Kohandatud

[ctx: the source of the date (image, system etc...)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Source:
et: Allikas:

[ctx: the format of the date]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Format:
et: Vorming:

[ctx: renaming option for directory related information]
en: Directory
et: Kataloog

en: Add the directory name
et: Lisa kataloogi nimi

en: Directory name
et: Kataloogi nimi

en: Name of the parent directory, additional '.' characters move up in the directory hierarchy
et: Eellaskataloogi nimi, täiendavad '.' märgid liiguvad kataloogihierarhias veel rohkem üles

en: File
et: Fail

en: Add file properties
et: Faili omaduste lisamine

[ctx: File name]
en: Name
et: Nimi

en: File extension, prepend with a '.' character, to modify the real file extension
et: Faililaiend, millele on ette lisatud märk '.', tegeliku faililaiendi muutmiseks

[ctx: File extension]
en: Extension
et: Laiend

en: Owner of the file
et: Faili omanik

[ctx: Owner of the file]
en: Owner
et: Omanik

en: Group of the file
et: Faili grupp

[ctx: Group of the file]
en: Group
et: Grupp

en: Metadata...
et: Metaandmed...

en: Add metadata information
et: Metaandmete teabe lisamine

en: Add a sequence number
et: Järjekorranumbri lisamine

en: Sequence number
et: Järjekorranumber

[ctx: Number of digits]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Digits:
et: Tüvekohad:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Custom Range
et: Kohandatud vahemik

[ctx: Start index for custom range]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Start:
et: Algus:

[ctx: stepping for custom range]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Step:
et: Samm:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, extensionAware)
en: Extension aware numbering
et: Laienduseteadlik nummerdamine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, folderAware)
en: Folder aware numbering
et: Kataloogiteadlik nummerdamine

en: Create Tag From Address Book
et: Loo silt aadressiraamatu põhjal

en: No address book entries found
et: Aadressiraamatu kirjet ei leitud

[ctx: @info:tooltip]
en: Confirm that the selected person is shown here
et: Kinnitus, et valitud isikut just siin kujutatakse

en: <b>Configure where you keep your images</b>
et: <b>Piltide asukoha määramine</b>

[ctx: This is a path name so you should include the slash in the translation]
en: /Pictures
et: /Pildid

en: <p>Please enter a location where you keep your images.</p> <p>You can choose any local folder, even one that already contains images.<br/> More folders can be added later under the <i>Settings</i> menu. </p>
et: <p>Palun vali asukoht, kuhu soovid oma pildid salvestada.</p> <p>Valida võib suvalise kohaliku kataloogi, ka selle, kus juba leidub pilte.<br/> Hiljem võib menüü <i>Seadistused</i> vahendusel katalooge juurde lisada. </p>

en: <p><i>Note:</i> removable media (such as USB drives or DVDs) and remote file systems (such as NFS, or Samba mounted with cifs/smbfs) are supported.</p>
et: <p><i>Märkus:</i> kasutada võib ka eemaldatavaid andmekandjaid (näiteks USB-pulk ja DVD) ning võrgufailisüsteeme (näiteks NFS ja cifs/smbfs vahendusel ühendatud Samba).</p>

en: You must select a folder for digiKam to use as the root album. All of your images will go there.
et: Sul tuleb valida kataloog, mida digiKam kasutab juuralbumina. Sinna lähevad kõik sinu pildid.

en: <p>The folder to use as the root album path does not exist:</p><p><b>%1</b></p>Would you like digiKam to create it for you?
et: <p>Juuralbumiks valitud kataloogi ei ole olemas:</p><p><b>%1</b></p>Kas digiKam peaks selle kataloogi nüüd looma?

en: <p>digiKam could not create the folder to use as the root album.
    Please select a different location.</p><p><b>%1</b></p>
et: <p>DigiKam ei suutnud luua juuralbumina alltoodud kataloogi. Palun vali mõni muu asukoht.</p><p><b>%1</b></p>

en: You do not seem to have write access for the folder selected to be the root album.
    Warning: Without write access, items cannot be edited.
et: Paistab, et sul pole juuralbumi asukohas kirjutamisõigust.
    Hoiatus: kirjutamisõiguseta ei saa elemente muuta.

en: <b>Configure where you will store databases</b>
et: <b>Andmebaaside salvestamiskoha määramine</b>

en: <b>Configure Metadata Storage to Files</b>
et: <b>Metaandmete salvestamine failidesse</b>

en: <qt><p>Set here if you want to store the information assigned to items in digiKam in the files' metadata, to improve interoperability with other photo management programs:</p></qt>
et: <qt><p>Siin saab määrata, kas teave, mille oled digiKamis elementidele lisanud, salvestatakse ka failide metaandmetesse, mis aitab parandada ühilduvust teiste fotohaldusrakendustega:</p></qt>

en: Do nothing
et: Ei tehta midagi

en: Add information to files
et: Lisatakse teave failidesse

en: <qt><p><i>Note:</i> recording information to the files' metadata can slow down photo management operations.</p></qt>
et: <qt><p><i>Märkus:</i> teabe salvestamine failide metaandmetesse võib aeglustada fotohalduse toiminguid.</p></qt>

en: Migration from digiKam 4
et: Migreerimine digiKam 4 pealt

en: <qt><p><h1><b>Migrate configuration and metadata from digiKam 4</b></h1></p><p>You can choose here if you want to use the configuration and albums from digiKam 4 in new digiKam. Please note the following warnings:</p><p>Migration is done <b>at your own risk</b>. digiKam developers do not recommend it and do not support it. On the other hand, creating a new configuration might result in loss of tags and other metadata that was not embedded inside the pictures and was only available in digiKam 4's database.</p><p>In either case you are recommended to backup the configuration files and databases before proceeding.</p></qt>
et: <qt><p><h1><b>Seadistuse ja metaandmete migreerimine digiKam 4 pealt</b></h1></p><p>Siin saab otsustada, kas kasutada digiKam 4 seadistust ja albumeid ka uue digiKami peal. Palun arvesta järgmiste hoiatustega:</p><p>Migreerimine käib <b>täielikult sinu vastutusel</b>. digiKami arendajad seda ei soovita ega toeta ka. Teiselt poolt võib uue seadistuse loomine tähendada siltide ja muude metaandmete kaotsiminekut, mis ei olnud põimitud piltidesse ja leiduvad ainult digiKam 4 andmebaasis.</p><p>Igal juhul on väga soovitatav enne jätkamist seadistusfailidest ja andmebaasidest varukoopia teha.</p></qt>

en: Migrate configuration from digiKam 4
et: Seadistuse migreerimine digiKam 4 pealt

en: Create a new configuration
et: Uue seadistuse loomine

en: <b>Configure Open File Behavior</b>
et: <b>Failide avamise seadistamine</b>

en: <qt><p>Specify how images should be opened when left-clicked on in the icon view:</p></qt>
et: <qt><p>Siin saab määrata, kuidas avatakse pildid, kui kasutaja teeb ikoonivaates pildil vasakklõpsu:</p></qt>

en: Open a preview
et: Avamine eelvaatlusena

en: Open in the editor
et: Avamine redaktoris

en: <qt><p><i>Note:</i> using a preview is always faster than using the editor, especially when checking a series of shots. However, you cannot change or fix the image in preview mode. Note that if you want to compare images quickly, it is often better to use the light table: images can be displayed side-by-side, and synchronized zooming and panning can be performed.</p></qt>
et: <qt><p><i>Märkus:</i> eelvaatluse kasutamine on alati kiirem kui avamine redaktoris, eriti fotoseeria läbivaatamisel. Kuid eelvaatluse korral ei saa pilti muuta ega parandada. Ja üldse, kui soovid pilte kiiresti võrrelda, oleks parem kasutada valguslauda. Selle abil saab pilte vaadata üksteise kõrval ning neid sünkroonis suurendada ja liigutada.</p></qt>

en: <b>Configure Preview Behavior</b>
et: <b>Eelvaatluse seadistamine</b>

en: <qt><p>Set here how images are displayed in preview mode and on the light table:</p></qt>
et: <qt><p>Siin saab määrata, kuidas näidatakse pilte eelvaatluse režiimis ja valguslaual:</p></qt>

en: Load reduced version of image
et: Pildi kahandatud versiooni laadimine

en: Load image
et: Pildi laadimine

en: <qt><p><i>Note:</i> loading a reduced version of an image is faster but can differ from the original, especially with Raw. In this case, a JPEG version of Raw pre-processed by camera is loaded, instead of the real image data. This JPEG image is embedded in the file metadata and is used by the camera to display a Raw image faster to a TV screen.</p></qt>
et: <qt><p><i>Märkus:</i> pildi kahandatud versiooni laadimine on kiirem, kuid tulemus võib erineda originaalist, eriti toorpiltide puhul. Sel juhul laaditakse pildi tegelike andmete asemel kaamera poolt eeltöödeldud toorfaili JPEG versioon. See JPEG-pilt on põimitud faili metaandmetesse ning kaamera kasutab seda toorpildi kiiremaks kuvamiseks ekraanil.</p></qt>

en: <b>Configure Raw File Handling</b>
et: <b>Toorfailide käitlemise seadistamine</b>

en: <qt><p>Set here how you want to open Raw images in the editor:</p></qt>
et: <qt><p>Siin saab määrata, kuidas avatakse toorfaile redaktoris:</p></qt>

en: Open directly, with adjustments made automatically
et: Avamine otse, automaatse kohandamisega

en: Use the Raw import tool to adjust corrections manually
et: Toorfailide impordi tööriista kasutamine käsitsi korrigeerimiseks

en: <qt><p><i>Note:</i> the Raw import tool is designed for advanced users who want to have the best control over the image. This requires more time in your workflow.</p></qt>
et: <qt><p><i>Märkus:</i> toorfailide impordi tööriist on mõeldud kogenumatele kasutajatele, kes soovivad täpsemalt määrata kõike pildiga seonduvat. Üldiselt kulub selle kasutamisel rohkem aega.</p></qt>

en: Scan Your Collection
et: Kogu uurimine

en: <b>Enabled Contextual Tooltips</b>
et: <b>Kontekstitundlike kohtspikrite lubamine</b>

en: <qt><p>Set here if you want to show contextual tooltips in icon-view and folder-view:</p></qt>
et: <qt><p>Siin saab määrata, kas ikoonivaates ja kataloogivaates näidatakse kontekstitundlikke kohtspikreid:</p></qt>

en: Do not show tooltips
et: Kohtspikreid ei näidata

en: Use Tooltips
et: Kohtspikrite näitamine

en: <qt><p><i>Note:</i> tooltips show photograph and digiKam metadata on the fly, as the mouse moves over items. This can be useful when selecting items. Tooltips are displayed in the album folder view, album icon view, camera icon view, batch queue list, and thumb bar. From the digiKam configuration dialog, you can customize the contents of these tooltips and the fonts used.</p></qt>
et: <qt><p><i>Märkus:</i> kohtspikrid näitavad lennult foto ja digiKami metaandmeid, kui liigud hiirega üle elementide. Sellest võib olla abi elementide valimisel. Kohtspikreid näidatakse albumi kataloogi ja ikoonivaates, kaamera ikoonivaates, hulgijärjekorra nimekirjas ning pisipildiribal. digiKami seadistustedialoogis saab määrata nii kohtspikrite sisu kui ka kasutatava fondi.</p></qt>

en: <qt><p><h1><b>Welcome to digiKam %1</b></h1></p><p>digiKam is an advanced digital photo management application published as open-source.</p><p>This assistant will help you to configure first run settings to be able to use digiKam quickly.</p></qt>
et: <qt><p><h1><b>Tere tulemast kasutama digiKam %1</b></h1></p><p>digiKam on avarate võimalustega digitaalfotode haldamise rakendus, mis toetub täielikult avatud lähtekoodile.</p><p>Käesolev nõustaja aitab paika panna kõige tähtsamad asjad, et saaksid kiiresti ja tulemuslikult asuda digiKami kasutama.</p></qt>

en: Ref. images
et: Referentspildid

en: Items
et: Elemendid

en: This shows all found duplicate items.
et: Siin näeb kõiki leitud topeltelemente.

en: Image fingerprints have not yet been generated for your collection. The Similarity Search Tools will not be operational without pre-generated fingerprints. Please generate the fingerprints first.
et: Sinu kogule ei ole piltide sõrmejälgi veel genereeritud. See tähendab, et ei saa kasutada ka sarnasusotsingu tööriistu. Palun genereeri kõigepealt sõrmejäljed.

en: <b>File</b>:
et: <b>Fail</b>:

en: <b>Folder</b>:
et: <b>Kataloog</b>:

[ctx: @label]
en: Search in albums:
et: Otsing albumites:

en: Similarity range:
et: Sarnasusvahemik:

en: Select here the approximate similarity interval as a percentage.
et: Siin saab valida ligilähedase sarnasusintervalli protsendina.

en: Enter the name of the current similar image search to save in the "Similarity Searches" view.
et: Kirjuta siia aktiivse sarnasusotsingu nimi, mille all see salvestatakse vaates "Minu sarnasusotsingud".

en: Save current similar image search to a new virtual Album
et: Salvesta aktiivne sarnasusotsing uude virtuaalalbumisse

en: If you press this button, the current similar image search will be saved to a new search virtual album using name set on the left side.
et: Sellele nupule klõpsates salvestatakse aktiivne sarnasusotsing uude virtuaalsesse otsingualbumisse, kasutades vasakul määratud nime.

en: Set here the brush color used to draw sketch.
et: Siin saab määrata visandi joonistamisel kasutatava pliiatsi värvi.

en: Undo last draw on sketch
et: Võta viimane pintslitõmme tagasi

en: Use this button to undo last drawing action on sketch.
et: Selle nupuga saab tagasi võtta visandis tehtud viimase pliiatsitõmbe.

en: Redo last draw on sketch
et: Soorita viimane pliiatsitõmme uuesti

en: Use this button to redo last drawing action on sketch.
et: Selle nupuga saab uuesti teha visandis tehtud viimase pliiatsitõmbe.

en: Pen:
et: Pliiats:

en: Set here the brush size in pixels used to draw sketch.
et: Siin saab määrata visandi joonistamisel kasutatava pliiatsi suuruse pikslites.

en: Set here the number of items to find using sketch.
et: Siin saab määrata visandi abil otsitavate elementide arvu.

en: Clear sketch
et: Puhasta visand

en: Use this button to clear sketch contents.
et: Selle nupuga saab visandi sisu puhastada.

en: Enter the name of the current sketch search to save in the "Similarity Searches" view.
et: Kirjuta siia aktiivse visandiotsingu nimi, mille all see salvestatakse vaates "Minu sarnasusotsingud".

en: Save current sketch search to a new virtual Album
et: Aktiivse sarnasusotsingu salvestamine uude virtuaalalbumisse

en: If you press this button, the current sketch fuzzy search will be saved to a new search virtual album using the name set on the left side.
et: Sellele nupule klõpsates salvestatakse aktiivne sarnasusotsing uude virtuaalsesse otsingualbumisse, kasutades vasakul määratud nime.

en: You simply draw here a rough sketch of what you want to find and digiKam will displays the best matches in thumbnail view.
et: Siia tuleb lihtsalt joonistada visand, mille sarnaseid pilte soovid leida, ning digiKam näitab parimaid vasted pisipildivaates.

en: Draw a sketch here
    to perform a
    Fuzzy search
et: Sarnasusotsinguks
    joonista siia visand

en: Terrain
et: Maastik

en: Satellite
et: Satelliit

en: Edit
et: Muuda

en: Mercator
et: Mercatori

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Zoom
et: Suurendus

en: Roadmap
et: Teekaart

en: Hybrid
et: Hübriid

en: Show Map Type Control
et: Kaarditüübi valikute näitamine

en: Show Navigation Control
et: Liikumisvalikute näitamine

en: Show Scale Control
et: Skaleerimisvalikute näitamine

en: Float items
et: Hõljuvad elemendid

en: Marble Virtual Globe
et: Marble virtuaalgloobus

en: Atlas map
et: Atlase kaart

[ctx: Spherical projection]
en: Spherical
et: Sfääriline

en: Equirectangular
et: Ekvidistantne silindriline projektsioon

en: Show compass
et: Kompassi näitamine

en: Show scale bar
et: Skaalariba näitamine

en: Show navigation
et: Liikumise näitamine

en: Show overview map
et: Ülevaatekaardi näitamine

en: Projection
et: Projektsioon

en: Bookmark folder
et: Järjehoidjate kataloog

en: The file is not an XBEL version 1.0 file.
et: See ei ole XBEL versiooni 1.0 fail.

en: Unknown title
et: Tundmatu nimi

en: Type a name and a comment for the bookmark, and choose where to keep it.
et: Kirjuta järjehoidja nimi ja kommentaar ning vali, kus seda hoida.

en: Bookmark title
et: Järjehoidja nimi

en: Bookmark comment
et: Järjehoidja kommentaar

en: &Remove
et: &Eemalda

en: Add Folder
et: Lisa kataloog

en: New Folder
et: Uus kataloog

[ctx: @info]
en: Do you want to remove "%1" from your Bookmarks collection?
et: Kas eemaldada "%1" järjehoidjate kogust?

en: Remove Bookmark
et: Järjehoidja eemaldamine

en: Insert Bookmark
et: Järjehoidja lisamine

en: Title Change
et: Nime muutmine

en: Comment Change
et: Kommentaari muutmine

en: Address Change
et: Aadressi muutmine

en: Error when loading bookmarks on line %1, column %2:
    %3
et: Tõrge järjehoidja laadimisel real %1 veerus %2:
    %3

en: Imported %1
et: Imporditi %1

en: Edit Bookmarks
et: Muuda järjehoidjaid

en: Add Bookmark...
et: Lisa järjehoidja ...

en: Warning: Sidecar settings
et: Hoiatus: kõrvalfaili seadistused

en: You have enabled writing to sidecar files for metadata storage in the host application, but not for reading. This means that any metadata stored in the sidecar files will be overwritten here.
    Please enable reading of sidecar files in the host application or continue at your own risk.
et: Oled lubanud metaandmete salvestamiseks mõeldud kõrvalfailidesse kirjutamise, aga mitte nende lugemise. See tähendab, et kõik kõrvalfailidesse salvestatud metaandmed kirjutatakse siin üle.
    Palun luba kõrvalfailide lugemine või jätka omal riisikol.

en: 1 image moved | %1 images moved
et[0]: 1 pilt liigutatud
et[1]: %1 pilti liigutatud

en: Load GPX files...
et: Laadi GPX-failid...

en: Show tracks on Map
et: Jälituse näitamine kaardil

en: Set this option to show tracks on the Map
et: See valik võimaldab näidata jälitust kaardil

en: Camera time zone:
et: Kaamera ajavöönd:

en: <p>Sets the time zone the camera was set to during photo shooting, so that the time stamps of the images can be converted to GMT to match the GPS time reference.</p><p>Note: positive offsets count eastwards from zero longitude (GMT), they are 'ahead of time'.</p>
et: <p>Siin saab määrata kaamera ajavööndi piltide tegemise ajal, mis võimaldab piltide ajatempleid teisendada GMT-aega, et sobitada need GPS-andmetega.</p><p>Märkus: positiivne erinevus tähendab asumist ida pool nullpikkuskraadi (GMT), sest see asub nii-öelda ajast ees.</p>

en: Offset of pictures (hh:mm:ss):
et: Piltide ajanihe (hh:mm:ss):

en: Sets the offset between picture times and track times. E.g. to correct wrong camera clock or different time zone.
et: Pildi aja ja jälitusaja erinevuse määramine. Sobib näiteks kaamera vale kella korrigeerimiseks või ajavööndi muutmiseks.

en: Set whether picture time is ahead or behind the track time.
et: Määramine, kas pildi aeg on jälitusajast ees või taga.

en: Interpolate
et: Interpoleerimine

en: Max. time gap (hh:mm:ss):
et: Maks. ajavahe (hh:mm:ss):

en: Correlate
et: Vii korrelatsiooni

en: The following GPX file could not be loaded: | The following %1 GPX files could not be loaded:
et[0]: Järgmist GPX-faili ei saa laadida:
et[1]: Järgmist %1 GPX-faili ei saa laadida:

en: Correlating images -
et: Piltide viimine korrelatsiooni -

en: Could not correlate any image - please make sure the offset and gap settings are correct.
et: Ühtegi pilti ei saanud korrelatsiooni viia. Palun kontrolli, kas nihke ja vahe seadistused on õiged.

en: All images have been correlated. You can now check their position on the map.
et: Kõik pildid on viidud korrelatsiooni. Nüüd võid näha nende asukohta kaardil.

en: 1 image correlated | %1 images correlated
et[0]: 1 pilt on viidud korrelatsiooni
et[1]: %1 pilti on viidud korrelatsiooni

en: Not available
et: Pole saadaval

en: Fix: %1d
et: Parandus: %1d

en: #Sat: %1
et: Sat. arv: %1

en: Modified
et: Muudetud

en: Date and time
et: Kuupäev ja kellaaeg

en: Failed to open file.
et: Faili avamine nurjus.

en: Failed to add GPS info to image.
et: GPS-teabe lisamine pildile nurjus.

en: Failed to remove GPS info from image
et: GPS-teabe eemaldamine pildilt nurjus.

en: Failed to save tags to file.
et: Siltide salvestamine faili nurjus.

en: Unable to save changes to file
et: Muudatuste salvestamine faili nurjus

en: Paste coordinates
et: Aseta koordinaadid

en: Paste coordinates swapped
et: Aseta koordinaadid vahetatuna

en: Remove coordinates
et: Eemalda koordinaadid

en: Remove altitude
et: Eemalda kõrgus

en: Remove uncertainty
et: Eemalda ebakindlus

en: Remove speed
et: Eemalda kiirus

en: Look up missing altitude values
et: Otsi puuduvaid kõrgusi

en: Found more than one point on the clipboard - can only assign one point at a time.
et: Lõikepuhvris leiti rohkem kui üks punkt. Korraga saab omistada ainult ühe punkti.

en: Could not find any coordinates on the clipboard.
et: Lõikepuhvris ei leitud mingeid koordinaate.

en: Coordinates pasted
et: Koordinaadid on asetatud

en: Bookmark selected
et: Lisa valik järjehoidjatesse

en: Remove coordinates information
et: Eemalda koordinaatide teave

en: Remove altitude information
et: Eemalda kõrguse teave

en: Remove uncertainty information
et: Eemalda ebakindluse teave

en: Looking up altitudes
et: Kõrguste otsimine

en: Altitude lookup failed:
    %1
et: Kõrguseotsing nurjus:
    %1

en: Altitude looked up
et: Kõrguseotsing

en: {Country}
et: {Riik}

[ctx: Part of a country]
en: {State}
et: {Maakond/provints}

en: {County}
et: {Vald}

en: {City}
et: {Linn}

en: {Town}
et: {Alev}

en: {Village}
et: {Alevik}

en: {Hamlet}
et: {Küla}

en: {Street}
et: {Tänav}

en: Add country tag
et: Lisa riigi silt

en: Add state tag
et: Lisa osariigi/provintsi silt

en: Add state district tag
et: Lisa ringkonna silt

en: Add county tag
et: Lisa valla silt

en: Add city tag
et: Lisa linna silt

en: Add city district tag
et: Lisa linnaosa silt

en: Add suburb tag
et: Lisa eeslinna silt

en: Add town tag
et: Lisa alevi silt

en: Add village tag
et: Lisa aleviku silt

en: Add hamlet tag
et: Lisa küla silt

en: Add street
et: Lisa tänav

en: Add house number tag
et: Lisa majanumbri silt

en: Add place
et: Lisa koht

en: Add Local Administrative Area 2
et: Lisa kohalik haldusüksus 2

en: Add Local Administrative Area 1
et: Lisa kohalik haldusüksus 1

en: Add new tag
et: Lisa uus silt

en: Remove selected tag
et: Eemalda valitud silt

en: Remove all control tags below this tag
et: Eemalda kõik sildid selle sildi alt

en: Add all address elements
et: Lisa kõik aadressielemendid

en: Select language:
et: Keele valik:

en: Select service:
et: Teenuse valik:

en: Geonames.org place name (non-US)
et: Geonames.org-i kohanimi (väljaspool USA-d)

en: Geonames.org full address (US only)
et: Geonames.org-i täielik aadress (ainult USA)

en: Less options
et: Vähem valikuid

en: Process reverse geocoding
et: Pöördgeokodeerimise läbiviimine

en: Image tags are changed.
et: Piltide sildid on muudetud.

en: Retrieving RG info -
et: PGK teabe hankimine -

en: Select a name for the new tag:
et: Uue sildi nimi:

en: %1 out of %2 images have been reverse geocoded. Would you like to keep the tags which were already obtained?
et: %2 pildist %1 on pöördgeokodeeritud. Kas hoida alles juba hangitud sildid?

en: Could not open: %1
et: %1 avamine nurjus

en: File is empty.
et: Fail on tühi.

en: Map settings
et: Kaardi seadistused

en: Zoom in
et: Suurenda

en: Zoom out
et: Vähenda

en: Switch between markers and thumbnails.
et: Lülitumine märgendite ja pisipiltide vahel.

en: Preview single items
et: Üksikelementide näitamine

en: Preview grouped items
et: Rühmitatud elementide näitamine

en: Show numbers
et: Arvude näitamine

en: Increase the thumbnail size on the map
et: Pisipildi suuruse suurendamine kaardil

en: Decrease the thumbnail size on the map
et: Pisipildi suuruse vähendamine kaardil

en: Remove the current region selection
et: Aktiivse piirkonna valiku eemaldamine

en: Select images by drawing a rectangle
et: Piltide valimine ristkülikut joonistades

en: Pan mode
et: Liigutamisrežiim

en: Zoom into a group
et: Suurendamine rühma

en: Create a region selection from a thumbnail
et: Piirkonna valiku loomine pisipildist

en: Filter images
et: Piltide filtreerimine

en: Remove the current filter
et: Aktiivse filtri eemaldamine

en: Select images
et: Piltide valimine

en: Lock the map position
et: Kaardi asukoha lukustamine

en: Geolocation Interface
et: Geolokatsiooni liides

en: Sorting
et: Sortimine

en: Show oldest first
et: Vanimate näitamine esimesena

en: Show youngest first
et: Uusimate näitamine esimesena

en: Sort by rating
et: Sordi hinnangu järgi

en: Enter the name of the current map search to save in the "Map Searches" view.
et: Kirjuta siia aktiivse kaardiotsingu nimi, mille all see salvestatakse vaates "Kaardiotsingud".

en: Save current map search to a new virtual album.
et: Salvesta aktiivne kaardiotsing uude virtuaalalbumisse.

en: If this button is pressed, the current map search will be saved to a new search virtual album using the name set on the left side.
et: Sellele nupule klõpsates salvestatakse aktiivne kaardiotsing uude virtuaalsesse otsingualbumisse, kasutades vasakul määratud nime.

en: Search by area:
et: Otsing piirkonna järgi:

en: Show Non-Geolocated Items
et: Geolokatsiooniga hõlmamata elementide näitamine

en: Search name already exists.
    Please enter a new name:
et: Samanimeline otsing on olemas.
    Palun vali mõni muu nimi:

en: Non Geo-located Items
et: Geolokatsiooniga hõlmamata elemendid

en: Do not know
et: Ei tea

en: Take the safest and most appropriate action
et: Vali kõige turvalisem ja sobivam toiming

en: Color Profile Mismatch
et: Värviprofiili sobimatus

en: Missing Color Profile
et: Puuduv värviprofiil

en: Image with Uncalibrated Color
et: Kalibreerimata värviga pilt

en: <p>This image has an <b>embedded color profile</b><br/> which does not match your working space color profile.<br/>How do you want to proceed?</p>
et: <p>Sellel pildil on <b>põimitud värviprofiil</b><br/>, mis ei kattu sinu tööruumi värviprofiiliga.<br/>Mida ette võtta?</p>

en: <p>This image has <b>no information about the color space</b><br/>that was used when creating the image. <br/>How do you want to proceed?</p>
et: <p>Sellel pildil <b>puudub teave värviruumi kohta</b>,<br/>mida kasutati pildi loomisel.<br/>Mida ette võtta?</p>

en: <p>The color information of this image is uncalibrated.<br/>How do you want to proceed?</p>
et: <p>Selle pildi värviteave on kalibreerimata.<br/>Mida ette võtta?</p>

en: Embedded Color Profile:
et: Põimitud värviprofiil:

en: Input Color Profile:
et: Sisend-värviprofiil:

en: Working Color Space:
et: Töö-värviruum:

en: Original Colors:
et: Originaalvärvid:

en: Uncorrected Colors:
et: Korrigeerimata värvid:

en: Raw Colors:
et: Toorvärvid:

en: Resulting Colors:
et: Tulemusvärvid:

en: Correction Applied:
et: Korrektsiooni rakendamine:

en: Corrected Colors:
et: Korrigeeritud värvid:

en: Keep the embedded profile, do not convert
et: Põimitud profiil säilitatakse, ei teisendata

en: Convert to working color space
et: Teisendatakse töö-värviruumi

en: Ignore embedded profile, assign this profile:
et: Eiratakse põimitud profiili, omistatakse profiil:

en: and then convert to working space
et: ja teisendatakse tööruumi

en: No Profile Available
et: Profiil puudub

en: Assign profile and convert to working color space
et: Omistatakse profiil ja teisendatakse töö-värviruumi

en: Assign and keep color profile
et: Omistatakse ja säilitatakse värviprofiil

en: Leave the file untagged, do not color manage
et: Fail jäetakse sildistamata, ei rakendata värvihaldust

en: Which color space shall be used to interpret the colors of this image?
et: Millist värviruumi kasutada selle pildi värvide tõlgendamiseks?

en: sRGB (Internet standard)
et: sRGB (internetistandard)

en: Current working color space
et: Aktiivne töö-värviruum

en: This profile:
et: Järgmine profiil:

en: Please select the input color profile of the device (camera) used to create this image:
et: Pildi loomiseks kasutatud seadme (kaamera) sisend-värviprofiil:

en: No Input Profile Available
et: Sisendprofiil puudub

en: Assigned Color Profile:
et: Omistatud värviprofiil:

en: <b>No Profile</b>
et: <b>Profiil puudub</b>

en: Soft Proofing On
et: Väljundvaate lubamine

en: Enable soft-proofing color managed view
et: Värvihalduse väljundvaate lubamine

en: Soft Proofing Off
et: Väljundvaate keelamine

en: Disable soft-proofing color managed view
et: Värvihalduse väljundvaate keelamine

en: <b>Configure the Soft Proofing View</b>
et: <b>Väljundvaate seadistamine</b>

en: Profile of the output device to simulate:
et: Matkitava väljundseadme profiil

en: <p>Select the profile for your output device (usually, your printer). This profile will be used to do a soft proof, so you will be able to preview how an image will be rendered via an output device.</p>
et: <p>Siin tuleb valida väljundseadme (tavaliselt printer) profiil. Seda kasutatakse väljundvaate loomisel, mille abil näeb, kuidas pilt hakkab välja nägema väljundseadmes.</p>

en: <p>Press this button to get detailed information about the selected proofing profile.</p>
et: <p>Sellele nupule klõpsates näeb valitud väljundvaate profiili põhjalikumat infot.</p>

en: Rendering intent:
et: Renderdamisviis:

en: Highlight out-of-gamut colors
et: Vahemikust väljas värvide esiletõstmine

en: Highlighting color:
et: Esiletõstmise värv:

en: No profile is selected.
et: Profiili pole valitud.

[ctx: @title:window]
en: Save?
et: Kas salvestada?

[ctx: @action:button]
en: Save Changes
et: Salvesta muudatused

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the current changes. Note: The original image will never be overwritten.
et: Aktiivsete muudatuste salvestamine. Märkus: originaalpilti üle ei kirjutata.

[ctx: @action:button]
en: Save Changes as a New Version
et: Salvesta muudatused uue versioonina

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the current changes as a new version. The loaded file will remain unchanged, a new file will be created.
et: Aktiivsete muudatuste salvestamine uue versioonina. Laaditud faili ei muudeta, luuakse uus fail.

[ctx: @action:button]
en: Discard Changes
et: Unusta muudatused

[ctx: @info:tooltip]
en: Discard the changes applied to the image during this editing session.
et: Pildile redigeerimise ajal rakendatud muudatuste unustamine.

en: Tools
et: Tööriistad

en: About this tool...
et: Tööriista teave ...

en: Guide:
et: Juhtjoon:

en: Set here the color used to draw dashed guide lines.
et: Määra siin juhtjoonte värv.

en: Set here the width in pixels used to draw dashed guide lines.
et: Määra siin juhtjoonte laius pikslites.

en: Defaults
et: Vaikeväärtused

en: Reset all settings to their default values.
et: Lähtestab kõik seadistused vaikeväärtustele.

en: Load all parameters from settings text file.
et: Laadib kõik parameetrid seadistustefailist.

en: Save all parameters to settings text file.
et: Salvestab kõik parameetrid seadistustefaili.

en: Try all settings.
et: Võimaldab proovida kõiki seadistusi.

[ctx: @action]
en: Open Original
et: Ava originaal

[ctx: @action Save changes to current version]
en: Save Changes
et: Salvesta muudatused

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the modifications to the current version of the file
et: Muudatuste salvestamine faili aktiivsesse versiooni

[ctx: @action Save changes to a newly created version]
en: Save As New Version
et: Salvesta uue versioonina

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the current modifications to a new version of the file
et: Aktiivsete muudatuste salvestamine faili uude versiooni

[ctx: @action Save changes to a newly created version, specifying the filename and format]
en: Save New Version As...
et: Salvesta uus versioon kui...

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the current modifications to a new version of the file, specifying the filename and format
et: Aktiivsete muudatuste salvestamine faili uude versiooni, määrates failinime ja vormingu

[ctx: @action Save As New Version...Save in format...]
en: Save in Format
et: Salvesta vormingus

[ctx: @action]
en: Export
et: Ekspordi

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the file in a folder outside your collection
et: Faili salvestamine kataloogi väljaspool kogu

[ctx: @action]
en: Discard Changes
et: Unusta muudatused

[ctx: @info:tooltip]
en: Discard all current changes to this file
et: Kõigi faili aktiivsete muudatuste unustamine

[ctx: @action]
en: Crop to Selection
et: Kärbi valikuni

[ctx: @action]
en: Previous Image
et: Eelmine pilt

[ctx: @title Image Transform]
en: Transform
et: Teisendamine

[ctx: @title Image Decorate]
en: Decorate
et: Dekoor

[ctx: @title Image Effect]
en: Effects
et: Efektid

[ctx: @title Image Colors]
en: Colors
et: Värvid

[ctx: @title Image Enhance]
en: Enhance
et: Parandamine

en: Image Editor - %1
et: Pildiredaktor - %1

en: Image Editor
et: Pildiredaktor

en: There is no image to show in the current album.
    The image editor will be closed.
et: Aktiivses albumis pole ühtki pilti näidata.
    Pildiredaktor pannakse kinni.

[ctx: @info]
en: <qt>The original file (<b>%1</b>) is currently not available</qt>
et: <qt>Originaalfail (<b>%1</b>) ei ole praegu kättesaadav</qt>

[ctx: @action Finish editing, close editor, back to main window]
en: Close Editor
et: Sulge redaktor

en: Delete File Permanently
et: Kustuta fail jäädavalt

en: Delete Permanently without Confirmation
et: Kustuta jäädavalt kinnitust küsimata

en: Move to Trash without Confirmation
et: Liiguta prügikasti kinnitust küsimata

en: Edit Titles
et: Muuda pealkirju

en: Edit Comments
et: Muuda kommentaare

en: Show Assigned Tags
et: Näita omistatud silte

en: Assign Tag
et: Omista silt

en: Remove Tag
et: Eemalda silt

en: Assign Labels
et: Siltide omistamine

en: Failed to load image
    "%1"
et: Pildi "%1" laadimine nurjus

[ctx: Preview image (before filter has been applied)]
en: Before
et: Enne

[ctx: Preview image (after filter has been applied)]
en: After
et: Pärast

en: Before
et: Enne

en: After
et: Pärast

en: <p>Here you can see the original clip image which will be used for the preview computation.</p><p>Click and drag the mouse cursor in the image to change the clip focus.</p>
et: <p>Siin näed tükikest originaalpildist, mida kasutatakse arvutuste eelvaatluseks.</p><p>Tükikese asukohta pildil saad muuta hiirega eelvaatlusel klõpsates ning lohistades.</p>

en: If this option is enabled, the original image will be shown.
et: Sisselülitamisel näidatakse originaalpilti.

en: Preview original image
et: Originaalpildi eelvaatlus

en: If this option is enabled, the preview area will split vertically. A contiguous area of the image will be shown, with one half from the original image, the other half from the target image.
et: Selle sisselülitamisel jagatakse pilt vertikaalselt kaheks. Näidatakse tervikpilti, millest pool kujutab originaali, teine pool tulemust.

en: Preview vertical split with contiguous image
et: Pildi jagamine kaheks püstiselt

en: If this option is enabled, the preview area will split horizontally. A contiguous area of the image will be shown, with one half from the original image, the other half from the target image.
et: Selle sisselülitamisel jagatakse pilt horisontaalselt kaheks. Näidatakse tervikpilti, millest pool kujutab originaali, teine pool tulemust.

en: Preview horizontal split with contiguous image
et: Pildi jagamine kaheks rõhtsalt

en: If this option is enabled, the preview area will split vertically. The same part of the original and the target image will be shown side by side.
et: Selle sisselülitamisel jagatakse pilt vertikaalselt kaheks. Ühel poolel näidatakse originaali, teisel poolel originaaliga sama piirkonna tulemust.

en: Preview vertical split with same image region
et: Sama pildipiirkonna jagamine kaheks püstiselt

en: If this option is enabled, the preview area will split horizontally. The same part of the original and the target image will be shown side by side.
et: Selle sisselülitamisel jagatakse pilt horisontaalselt kaheks. Ühel poolel näidatakse originaali, teisel poolel originaaliga sama piirkonna tulemust.

en: Preview horizontal split with same image region
et: Sama pildipiirkonna jagamine kaheks rõhtsalt

en: If this option is enabled, the target image will be shown.
et: Sisselülitamisel näidatakse tulemust.

en: Preview target image
et: Sihtpildi eelvaatlus

en: If this option is enabled, the original image will be shown when the mouse is over image area; otherwise, the target image will be shown.
et: Selle sisselülitamisel näidatakse originaalpilti, kui hiir on pildiala kohal, muidu aga tulemust.

en: Preview on mouse-over
et: Hiirealuse eelvaatlus

[ctx: @action Select image editor preview mode]
en: Preview Mode
et: Eelvaatluse režiim

en: Connecting to camera...
et: Kaameraga ühendumine...

en: Connection established.
et: Ühendus loodud.

en: Connection failed.
et: Ühenduse loomine nurjus.

en: Failed to get free space from camera
et: Vaba ruumi hankimine kaamerast nurjus

en: Failed to get preview from camera
et: Eelvaatluse hankimine kaamerast nurjus

en: Failed to list folder <filename>%1</filename>
et: Kataloogi <filename>%1</filename> loendi koostamine nurjus

en: Failed to list files in <filename>%1</filename>
et: Asukoha <filename>%1</filename> faililoendi koostamine nurjus

en: Failed to get thumbnail for <filename>%1</filename>
et: <filename>%1</filename> pisipildi hankimine nurjus

en: Failed to get Metadata for <filename>%1</filename>
et: <filename>%1</filename> metaandmete hankimine nurjus

en: Failed to download <filename>%1</filename>
et: <filename>%1</filename> allalaadimine nurjus

en: Failed to convert file <filename>%1</filename> to JPEG
et: Faili <filename>%1</filename> teisendamine JPEG-vormingusse nurjus

en: Failed to convert file <filename>%1</filename> to DNG
et: Faili <filename>%1</filename> teisendamine DNG-vormingusse nurjus

en: Skipped to convert file <filename>%1</filename> to DNG
et: Faili <filename>%1</filename> teisendamine DNG-vormingusse jäeti vahele

en: Timeout from script for <filename>%1</filename>
et: <filename>%1</filename> skripti ajaületus

en: Failed to run script for <filename>%1</filename>
et: <filename>%1</filename> skripti käivitamine nurjus

en: Failed to download file <b>%1</b>.
et: Faili <b>%1</b> allalaadimine nurjus.

en: Failed to download file <b>%1</b>. Do you want to continue?
et: Faili <b>%1</b> allalaadimine nurjus. Kas jätkata?

en: Failed to upload <filename>%1</filename>
et: <filename>%1</filename> üleslaadimine nurjus

en: Failed to upload file <b>%1</b>.
et: Faili <b>%1</b> üleslaadimine nurjus.

en: Failed to upload file <b>%1</b>. Do you want to continue?
et: Faili <b>%1</b> üleslaadimine nurjus. Kas jätkata?

en: Failed to delete <filename>%1</filename>
et: <filename>%1</filename> kustutamine nurjus

en: Failed to delete file <b>%1</b>.
et: Faili <b>%1</b> kustutamine nurjus.

en: Failed to delete file <b>%1</b>. Do you want to continue?
et: Faili <b>%1</b> kustutamine nurjus. Kas jätkata?

en: Failed to lock <filename>%1</filename>
et: <filename>%1</filename> lukustamine nurjus

en: Failed to toggle lock file <b>%1</b>.
et: Faili <b>%1</b> lukustuse lülitamine nurjus.

en: Failed to toggle lock file <b>%1</b>. Do you want to continue?
et: Faili <b>%1</b> lukustuse lülitamine nurjus. Kas jätkata?

[ctx: @title:window %1: name of the camera]
en: %1 - Select Camera Folder
et: %1 - kaamera kataloogi valik

[ctx: @title:window]
en: Device Information
et: Seadme teave

en: Unknown Format
et: Tundmatud vorming

[ctx: @info:tooltip]
en: This item is locked.
et: Element on lukustatud.

[ctx: @info:tooltip]
en: This item has an unknown download status
et: Selle elemendi allalaadimisolek on teadmata

[ctx: @info:tooltip]
en: This item has never been downloaded
et: Seda elementi pole kunagi alla laaditud

[ctx: @info:tooltip]
en: This item has already been downloaded
et: See element on juba alla laaditud

[ctx: @action Cancel process]
en: Cancel
et: Loobu

[ctx: @action Information about camera]
en: Information
et: Teave

[ctx: @action:inmenu]
en: Select All
et: Vali kõik

[ctx: @action:inmenu]
en: Select None
et: Ära vali midagi

[ctx: @action:inmenu]
en: Invert Selection
et: Vaheta valik

[ctx: @action:inmenu]
en: Select New Items
et: Vali uued elemendid

[ctx: @action:inmenu]
en: Select Locked Items
et: Vali lukustatud elemendid

[ctx: @title:menu]
en: Download
et: Allalaadimine

[ctx: @action]
en: Download New
et: Laadi alla uued

[ctx: @action]
en: Download Selected
et: Laadi valitud alla

[ctx: @action]
en: Download All
et: Laadi kõik alla

[ctx: @action]
en: Download && Delete New
et: Laadi alla ja kustuta uued

[ctx: @action]
en: Download && Delete Selected
et: Laadi valitud alla ja kustuta

[ctx: @action]
en: Download && Delete All
et: Laadi kõik alla ja kustuta

[ctx: @action]
en: Upload...
et: Laadi üles ...

[ctx: @action]
en: Toggle Lock
et: Lülita lukustust

[ctx: @action]
en: Mark as downloaded
et: Märgi allalaadituks

[ctx: @title:menu]
en: Delete
et: Kustuta

[ctx: @title:group]
en: Views
et: Vaated

[ctx: @action Go to thumbnails (icon) view]
en: Thumbnails
et: Pisipildid

[ctx: @action View the selected image]
en: Preview Item
et: Elemendi eelvaatlus

[ctx: @action Switch to map view]
en: Map
et: Kaart

[ctx: @title:menu]
en: &Sort Items
et: Elementide &sortimine

[ctx: @info:whatsthis]
en: The value by which the items are sorted in the thumbnail view
et: Väärtus, mille järgi elemente sorditakse pisipildivaates

[ctx: @info:whatsthis]
en: Defines whether items are sorted in ascending or descending manner.
et: Määrab, kas elemendid sorditakse kasvavas või kahanevas järjekorras.

[ctx: @item:inmenu Sorting Order]
en: Ascending
et: Kasvav

[ctx: @item:inmenu Sorting Order]
en: Descending
et: Kahanev

[ctx: @title:menu]
en: &Group Items
et: Elementide &rühmitamine

[ctx: @info:whatsthis]
en: The categories in which the items in the thumbnail view are displayed
et: Kategooriad, mille järgi kuvatakse pisipildivaates elemente

[ctx: @item:inmenu Group Items]
en: Flat List
et: Ühtlane nimekiri

[ctx: @item:inmenu Group Items]
en: By Folder
et: Kataloogi järgi

[ctx: @item:inmenu Group Items]
en: By Format
et: Vormingu järgi

[ctx: @item:inmenu Group Items]
en: By Date
et: Kuupäeva järgi

[ctx: @action:inmenu]
en: Fit to &Window
et: So&bita aknasse

[ctx: @action:inmenu]
en: Zoom to 100%
et: Suurendus 100%

[ctx: @option:check]
en: Show History
et: Ajaloo näitamine

[ctx: @option:check]
en: Show Thumbbar
et: Pisipildiriba näitamine

[ctx: @action Connection failed, try again?]
en: Retry
et: Proovi uuesti

[ctx: @action]
en: Exit Preview Mode
et: Välju eelvaatlusrežiimist

[ctx: @action]
en: Next Image
et: Järgmine pilt

[ctx: @action Go to first image]
en: First Image
et: Esimene pilt

[ctx: @action Go to last image]
en: Last Image
et: Viimane pilt

[ctx: @info:status]
en: Canceling current operation, please wait...
et: Aktiivne toiming katkestatakse, palun oota ...

[ctx: @info]
en: Do you want to close the dialog and cancel the current operation?
et: Kas sulgeda dialoog ja katkestada aktiivne toiming?

[ctx: @info:status]
en: Disconnecting from camera, please wait...
et: Kaamera lahutamine, palun oota ...

[ctx: @info]
en: Failed to connect to the camera. Please make sure it is connected properly and turned on.
et: Ühenduse loomine kaameraga nurjus. Palun kontrolli, kas kaamera on korralikult ühendatud ja sisse lülitatud.

[ctx: @title:window]
en: Select Image to Upload
et: Üleslaaditava pildi valik

[ctx: @info]
en: There is not enough free space on the Camera Medium to upload pictures.
    
    Space require: %1
    Available free space: %2
et: Kaamera andmekandjal pole piisavalt vaba ruumi valitud piltide üleslaadimiseks.
    
    Nõutav ruum: %1
    Saadaolev vaba ruum: %2

[ctx: @info]
en: Your custom target album date format is not valid. Please check your settings...
et: Sinu kohandatud sihtalbumi kuupäevavorming ei ole korrektne. Palun kontrolli oma seadistusi ...

[ctx: @info]
en: Collection which host your default target album set to process download from camera device is not available. Please select another one from camera configuration dialog.
et: Kogu, mis sisaldab vaikimisi sihtalbumit, millesse tuleks laadida alla kaamera pilte, ei ole kättesaadav. Palun vali kaamera seadistustedialoogis mõni muu.

[ctx: @info]
en: Your default target album set to process download from camera device is not available. Please select another one from camera configuration dialog.
et: Sinu vaikimisi sihtalbum, kuhu peaks kaamerast fotosid alla laadima, ei ole kättesaadav. Palun vali kaamera seadistustedialoogis mõni muu.

[ctx: @info]
en: The items listed below are locked by camera (read-only). These items will not be deleted. If you really want to delete these items, please unlock them and try again.
et: Allpool loetletud elemendid on kaameras lukustatud (kirjutuskaitstud). Neid ei kustutata. Kui soovid neid tõesti kustutada, eemalda kõigepealt lukustus.

[ctx: @title:window]
en: Insufficient Disk Space
et: Kettal napib ruumi

[ctx: @info]
en: There is not enough free space on the disk of the album you selected to download and process the selected pictures from the camera.
    
    Estimated space required: %1
    Available free space: %2
    
    Try Anyway?
et: Albumi kettal pole piisavalt vaba ruumi valitud piltide kaamerast allalaadimiseks ja töötlemiseks.
    
    Vajaliku ruumi hinnang: %1
    Saadaolev vaba ruum: %2
    
    Kas ikkagi proovida?

[ctx: @info:status]
en: No item selected (%1 item) | No item selected (%1 items)
et[0]: Ühtegi elementi pole valitud (%1 element)
et[1]: Ühtegi elementi pole valitud (%1 elementi)

[ctx: @info:status]
en: %2/%1 item selected | %2/%1 items selected
et[0]: %2/%1 element valitud
et[1]: %2/%1 elementi valitud

en: Skipped file <filename>%1</filename>
et: Fail <filename>%1</filename> jäeti vahele

en: Rename file to <filename>%1</filename>
et: Failile nime <filename>%1</filename> andmine nurjus

en: Failed to save sidecar file for <filename>%1</filename>
et: <filename>%1</filename> kõrvalfaili salvestamine nurjus

[ctx: @info Popup notification]
en: Images download finished
et: Piltide allalaadimine on lõpetatud

note: i18n: ectx: Menu (Device)
en: &Device
et: Sea&de

en: Camera Folders
et: Kaamera kataloogid

[ctx: @option:check]
en: Write the document name to EXIF
et: Dokumendi nime kirjutamine EXIF-andmetesse

[ctx: @option:check]
en: Fix internal date && time
et: Seesmise kuupäeva ja kellaaja parandamine

[ctx: @option:check]
en: Auto-rotate/flip image
et: Pildi automaatne pööramine/peegeldamine

[ctx: @option:check]
en: Convert to lossless file format
et: Teisendamine kadudeta failivormingusse

[ctx: @option:check]
en: Extension-based sub-albums
et: Alamalbumid laiendi järgi

[ctx: @option:check]
en: Date-based sub-albums
et: Alamalbumid kuupäeva järgi

[ctx: @label:listbox]
en: Date format:
et: Kuupäeva vorming:

en: Cannot display camera preview
et: Kaamera eelvaatluse näitamine nurjus

[ctx: @option:check]
en: Convert RAW images to
et: Toorpiltide teisendatakse

[ctx: @info Storage]
en: Capacity:
et: Maht:

[ctx: @info Storage]
en: Available:
et: Saadaval:

[ctx: @info Storage]
en: Require:
et: Nõutav:

[ctx: @item:inlistbox]
en: All Files
et: Kõik failid

[ctx: @item:inlistbox]
en: Only New Files
et: Ainult uued failid

[ctx: @item:inlistbox]
en: Raw Files
et: Toorfailid

[ctx: @item:inlistbox]
en: JPG/TIFF Files
et: JPG/TIFF-failid

[ctx: @item:inlistbox]
en: Video Files
et: Videofailid

en: Camera filenames
et: Kaamera failinimed

en: Turn on this option to use the camera provided image filenames without modifications.
et: Sisselülitamisel kasutatakse ilma muudatusteta kaamera pakutud failinimesid.

en: Change case to:
et: Tähesuuruse muutmine:

[ctx: Leave filename as it is]
en: Leave as-is
et: Jäetakse nagu on

[ctx: Filename to uppercase]
en: Upper
et: Suurtähed

[ctx: Filename to lowercase]
en: Lower
et: Väiketähed

en: Set the method to use to change the case of the image filenames.
et: Siin saab määrata piltide failinimede tähesuuruse muutmise viisi.

[ctx: Custom Image Renaming]
en: Customize
et: Kohandamine

en: <p>These expressions may be used to customize the command line:</p><p><b>%file</b>: full path of the imported file</p><p><b>%filename</b>: file name of the imported file</p><p><b>%path</b>: path of the imported file</p><p><b>%orgfilename</b>: original file name</p><p><b>%orgpath</b>: original path</p><p>If there are no expressions full path is added to the command.</p>
et: <p>Järgmiste avaldistega saab käsurida kohandada:</p><p><b>%file</b>: imporditava faili täielik asukoht</p><p><b>%filename</b>: imporditava faili failinimi</p><p><b>%path</b>: imporditava faili asukoht</p><p><b>%orgfilename</b>: algne failinimi</p><p><b>%orgpath</b>: algne asukoht</p><p>Kui avaldisi pole, lisatakse käsule täielik asukoht.</p>

en: Execute script for image:
et: Pildile rakendatav skript:

en: No script selected
et: Skripti pole valitud

en: Set here the script that is executed for every imported image.
et: Siin saab määrata skripti, mis käivitatakse iga pildi importimisel.

en: Drag and drop an image here
et: Lohista pilt siia

en: Show on left panel
et: Näita vasakul paneelil

en: Show on right panel
et: Näita paremal paneelil

en: Remove item
et: Eemalda element

en: Clear all
et: Puhasta kõik

en: Drag and drop images here
et: Lohista pildid siia

en: %1 item on Light Table | %1 items on Light Table
et[0]: %1 element valguslaual
et[1]: %1 elementi valguslaual

en: On left
et: Vasakul

en: Show item on left panel
et: Näita elementi vasakul paneelil

en: On right
et: Paremal

en: Show item on right panel
et: Näita elementi paremal paneelil

en: Open With Default Application
et: Ava vaikerakendusega

en: Open the item with default assigned application.
et: See avab valitud elemendi vaikimisi omistatud rakendusega.

[ctx: Non-pluralized]
en: Move to Trash
et: Viska prügikasti

en: Delete immediately
et: Kustuta jäädavalt

en: Synchronize
et: Sünkroniseeri

en: Synchronize preview from left and right panels
et: Vasaku ja parema paneeli eelvaate sünkroniseerimine

en: By Pair
et: Paaridena

en: Navigate by pairs with all items
et: Liikumine paaridena

en: Clear On Close
et: Puhasta sulgemisel

en: Clear light table when it is closed
et: Puhasta valguslaud sulgemisel

en: Remove all images from the light table when it is closed
et: Eemalda sulgemisel kõik pildid valguslaualt

en: Zoom to 100%
et: Suurendus 100%

en: Fit to &Window
et: So&bita aknasse

en: Color-Managed View
et: Värvihalduse vaade

en: Previous Image
et: Eelmine pilt

en: Edit Titles on the Right
et: Muuda pealkirju paremal

en: Edit Comments on the Right
et: Muuda kommentaare paremal

en: Show Assigned Tags on the Right
et: Muuda omistatud silte paremal

en: Edit Titles on the Left
et: Muuda pealkirju vasemal

en: Edit Comments on the Left
et: Muuda kommentaare vasemal

en: Show Assigned Tags on the Left
et: Muuda omistatud silte vasemal

note: i18n: ectx: Menu (LeftPanel)
en: &Left Panel
et: Vasakpanee&l

note: i18n: ectx: Menu (RightPanel)
en: &Right Panel
et: Pa&rempaneel

en: <qt><b>Select Maintenance Operations to Process</b></qt>
et: <qt><b>Hooldusoperatsioonide valimine</b></qt>

[ctx: @label]
en: Process items from:
et: Elementide töötlemine asukohas:

en: Common Options
et: Üldised valikud

en: <qt>No option<br/><i>Note: only Albums Collection are processed by this tool.</i></qt>
et: <qt>Valikuid pole sisse lülitatud<br/><i>Märkus: tööriist töötleb ainult albumikogusid.</i></qt>

en: Scan for new items
et: Uute elementide otsimine

en: Also clean up the thumbnail database.
et: Puhastatakse ka pisipildiandmebaas.

en: Also clean up the faces database.
et: Puhastatakse ka nägude andmebaas.

en: This option leads to the vacuuming (shrinking) of the databases. Vacuuming is supported both for SQLite and MySQL.
et: Sisselülitamisel surutakse andmebaasid kokku. Sellist võimalust toetab nii SQLite kui ka MySQL.

en: Perform database cleaning
et: Andmebaasipuhastuse sooritamine

en: Scan for changed or non-cataloged items (faster)
et: Muudetud või kataloogimata elementide otsimine (kiirem)

en: Rebuild Thumbnails
et: Pisipiltide taasloomine

en: Rebuild Finger-prints
et: Sõrmejälgede taasloomine

en: Similarity range (in percents):
et: Sarnasusvahemik (protsentides):

en: Restriction on duplicates:
et: Topeltpiltide piirang:

en: No restriction
et: Piirang puudub

en: Restrict to album of reference image
et: Piiratud viitealbumiga

en: Exclude album of reference image
et: Viitealbumist väljajätmine

en: Find Duplicate Items
et: Topeltelementide otsimine

en: Sync Direction:
et: Sünkroonimise suund:

en: From database to image metadata
et: Andmebaasist piltide metaandmetesse

en: From image metadata to database
et: Piltide metaandmetest andmebaasi

en: Check metadata setup panel for details:
et: Üksikasjade kontrollimine metatandmete seadistuste paneelilt:

en: Sync Metadata and Database
et: Metaandmete ja andmebaasi sünkroonimine

note: i18n
en: All operations are done.
    Duration: %1
et: Kõik toimingud on tehtud.
    Kestus: %1

en: digiKam Maintenance
et: digiKami hooldus

en: Process is done.
    Duration: %1
et: Protsess on sooritatud.
    Kestus: %1

en: Clean up the databases :
et: Andmebaaside puhastamine:

en: analysing databases
et: andmebaaside analüüsimine

en: cleaning core db
et: põhiandmebaasi puhastamine

en: cleaning thumbnails db
et: pisipildiandmebaasi puhastamine

en: cleaning recognition db
et: näotuvastusandmebaasi puhastamine

en: cleaning similarity db
et: sarnasusandmebaasi puhastamine

en: shrinking databases
et: andmebaaside kokkusurumine

en: <p>Database shrinking in progress.</p><p>Currently, your databases are being shrunk. This will take some time - depending on your databases size.</p><p>We have to freeze digiKam in order to prevent database corruption. This info box will vanish when the shrinking process is finished.</p>Current Status:
et: <p>Käib andmebaasi kokkusurumine.</p><p>Praegu surutakse sinu andmebaase kokku. Sõltuvalt andmebaaside suurusest võtab see omajagu aega.</p><p>Andmebaaside riknemise vältimiseks külmutasime selleks ajaks digiKami töö. See infokast kaob niipea, kui kokkusurumine on lõpetatud.</p>Praegune olek:

en: Core DB
et: Põhiandmebaas

en: Thumbnails DB
et: Pisipildiandmebaas

en: Face Recognition DB
et: Näotuvastusandmebaas

en: Similarity DB
et: Sarnasusandmebaas

en: Find new items
et: Uute elementide otsimine

en: Find duplicates items
et: Topeltelementide otsimine

en: Finger-prints
et: Sõrmejäljed

en: Synchronizing image metadata with database
et: Piltide metaandmete sünkroonimine andmebaasiga

en: Updating database from image metadata
et: Andmebaasi uuendamine piltide metaandmete põhjal

en: Queues
et: Järjekorrad

en: Queue Settings
et: Järjekorra seadistused

en: Control Panel
et: Juhtimispaneel

en: Assigned Tools
et: Omistatud tööriistad

en: Tool Settings
et: Tööriista seadistused

en: Run
et: Käivita

en: Run all
et: Käivita kõik

en: New Queue
et: Uus järjekord

en: Remove Queue
et: Eemalda järjekord

en: Save Workflow
et: Salvesta töövoog

en: Remove items
et: Eemalda elemendid

en: Remove processed items
et: Eemalda töödeldud elemendid

en: Clear Queue
et: Puhasta järjekord

en: Move up
et: Liiguta üles

en: Move down
et: Liiguta alla

en: Remove tool
et: Eemalda tööriist

en: Current Queue:
et: Aktiivne järjekord:

en: No items
et: Elemendid puuduvad

en: No tasks
et: Ülesandeid pole

en: 1 task | %1 tasks
et[0]: 1 ülesanne
et[1]: %1 ülesannet

[ctx: batch queue manager is ready to use]
en: Ready
et: Valmis

en: Batch Queue Manager is running. Do you want to cancel current job?
et: Hulgi-järjekorrahaldur töötab. Kas soovid lõpetada käimasoleva töö?

en: There is no queue to be run.
et: Pole ühtegi järjekorda käivitada.

en: There is no item to process in the current queue (%1).
et: Aktiivses järjekorras (%1) pole ühtegi elementi, mida töödelda.

en: Custom renaming rule is invalid for current queue (%1). Please fix it.
et: Kohandatud ümbernimetamise reeglid ei sobi aktiivsele järjekorrale (%1). Palun paranda see.

en: Assigned batch tools list is empty for current queue (%1). Please assign tools.
et: Omistatud hulgitööriistade nimekiri on aktiivse järjekorra (%1) puhul tühi. Palun omista tööriistad.

en: There are no items to process in the queues.
et: Järjekordades pole elemente, mida töödelda.

en: Album to host processed items from queue "%1" is not set. Please select one from Queue Settings panel.
et: Albumit, mis peaks hakkama sisaldama järjekorra "%1" töödeldud pilte, ei ole määratud. Palun vali see järjekorra seadistuste paneelilt.

en: Album to host processed items from queue "%1" is not available or not writable. Please set another one from Queue Settings panel.
et: Album, mis peaks hakkama sisaldama järjekorra "%1" töödeldud pilte, ei ole kättesaadav või on kirjutuskaitstud. Palun vali mõni muu järjekorra seadistuste paneelilt.

en: Failed to process item...
et: Elemendi töötlemine nurjus...

en: Process Cancelled...
et: Töötlemine on katkestatud...

en: Item "%1" from queue "%2": %3
et: Element "%1" järjekorrast "%2": %3

en: Batch queue finished
et: Hulgijärjekord on valmis

en: All batch queues finished
et: Kõik hulgijärjekorrad on valmis

note: i18n: ectx: Menu (Queues)
en: &Queues
et: &Järjekorrad

en: (overwritten)
et: (kirjutati üle)

en: (renamed to %1)
et: (sai nimeks %1)

en: Failed to create sidecar file...
et: Kõrvalfaili loomine nurjus ...

en: Item processed successfully %1
et: Element töödeldi edukalt %1

en: Failed to create file...
et: Faili loomine nurjus...

en: This is the list of batch tools assigned.
et: Omistatud hulgitööriistade nimekiri.

en: There is still 1 unprocessed item in "%2".
    Do you want to close this queue? | There are still %1 unprocessed items in "%2".
    Do you want to close this queue?
et[0]: Järjekorras "%2" on veel 1 töötlemata element.
    Kas sulgeda see järjekord?
et[1]: Järjekorras "%2" on veel %1 töötlemata elementi.
    Kas sulgeda see järjekord?

en: Custom renaming rules are invalid for Queues listed below. Please fix them.
et: Kohandatud ümbernimetamise reeglid ei sobi alltoodud järjekordade puhul. Palun paranda!

en: Assigned batch tools list is empty for Queues listed below. Please assign tools.
et: Omistatud hulgitööriistade nimekiri on alltoodud järjekordade puhul tühi. Palun omista tööriistad!

en: Use original Album
et: Originaalalbumi kasutamine

en: Target
et: Tulemus

en: Use original filenames
et: Kasutatakse algupäraseid failinimesid

en: Turn on this option to use original filenames without modifications.
et: Sisselülitamisel kasutatakse ilma muudatusteta algupäraseid failinimesid.

en: Customize filenames:
et: Failinimede kohandamine:

en: File Renaming
et: Failide ümbernimetamine

en: Raw Files Loading:
et: Toorfailide laadimine:

en: Perform RAW demosaicing
et: Toorpiltide värvirekonstruktsioon

en: Extract embedded preview (faster)
et: Põimitud eelvaatluse hankimine (kiirem)

[ctx: @option:check]
en: Save image as a newly created branch
et: Pildi salvestamine uue versioonina

en: Turn on this option to save the current modifications to a new version of the file
et: Sisselülitamisel salvestatakse aktiivsed muudatused faili uue versioonina

[ctx: @option:check]
en: Work on all processor cores
et: Kõigi protsessorituumade kasutamine

en: Turn on this option to use all CPU core from your computer to process more than one item from a queue at the same time.
et: Sisselülitamisel kasutatakse arvuti kõiki protsessorituumi järjekorra mitme elemendi töötlemiseks ühekorraga.

en: Behavior
et: Käitumine

en: Saving Images
et: Piltide salvestamine

en: Reset current tool settings to default values.
et: Lähtestab aktiivse tööriista seadistused vaikeväärtustele.

en: This is the list of digiKam batch tools available.
et: Saadaolevate digiKami hulgitööriistade nimekiri.

en: Base Tools
et: Baastööriistad

en: This is the list of your customized workflow settings.
et: See on kasutaja kohandatud töövoo seadistuste loend.

en: Workflow
et: Töövoog

en: You can see below the history of last batch operations processed.
et: Allpool näeb viimaste hulgitoimingute ajalugu.

en: History
et: Ajalugu

en: <qt><b>Create new Workflow</b></qt>
et: <qt><b>Uue töövoo loomine asukohas</b></qt>

en: <qt><b>Workflow Properties</b></qt>
et: <qt><b>Töövoo omadused</b></qt>

en: Description:
et: Kirjeldus:

en: New Workflow
et: Uus töövoog

en: Rename...
et: Nimeta ümber...

en: (No Value Selected)
et: (Väärtust pole valitud)

en: No Rating assigned
et: Hinnangut pole omistatud

en: Reset contents
et: Lähtesta sisu

[ctx: @label:listbox]
en: In All
et: Kõigis

[ctx: @label:listbox]
en: In One of
et: Ühes järgmistest

en: any color depth
et: suvaline värvisügavus

en: 8 bits per channel
et: 8-bitine kanali kohta

en: 16 bits per channel
et: 16-bitine kanali kohta

en: Search items located in
et: Elementide otsimine asukohas

en: The album name contains
et: Albumi nimes esineb

en: The album caption contains
et: Albumi allkirjas esineb

en: The album category is
et: Albumi kategooria on

en: Return items with tag
et: Tagastatakse elemendid sildiga

en: A tag of the item contains
et: Elemendi silt sisaldab

en: Not Tagged
et: Silt puudub

en: File Name
et: Faili nimi

en: Return items whose file name contains
et: Tagastatakse elemendid, mille failinimi sisaldab

en: Modification
et: Muutmine

en: Return items modified between
et: Tagastatakse elemendid, mis on muudetud ajavahemikus

[ctx: 'Return items modified between...and...]
en: and
et: ja

en: File Size
et: Faili suurus

en: Return items with labels
et: Tagastatakse elemendid pealdistega

en: Return items rated at least
et: Tagastatakse elemendid, mille hinnang on vähemalt

[ctx: Return items rated at least...at most...]
en: at most
et: kõige enam

en: Return items created between
et: Tagastatakse elemendid, mis on loodud ajavahemikus

[ctx: 'Return items created between...and...]
en: and
et: ja

en: Digitization
et: Digiteerimine

en: Return items digitized between
et: Tagastatakse elemendid, mis on digiteeritud ajavahemikus

[ctx: 'Return items digitized between...and...]
en: and
et: ja

en: Time
et: Aeg

en: Exif Orientation
et: EXIF-i orientatsioon

en: Find items with orientation flag
et: Elementide otsimine orientatsiooni järgi

en: Find items with a width between
et: Elementide otsimine laiusega vahemikus

[ctx: Find items with a width between...and...]
en: and
et: ja

en: Find items with a height between
et: Elementide otsimine kõrgusega vahemikus

[ctx: Find items with a height between...and...]
en: and
et: ja

[ctx: Find items with any orientation / landscape / portrait orientation...]
en: Find items with
et: Elementide otsimine

en: File Format
et: Failivorming

en: Return items with the file format
et: Tagastatakse elemendid järgneva failivorminguga

en: Color Depth
et: Värvisügavus

[ctx: Find items with any color depth / 8 bits per channel...]
en: Find items with
et: Elementide otsimine

en: Color Model
et: Värvimudel

en: Find items with the color model
et: Elementide otsimine värvimudeliga

en: The make of the camera
et: Kaamera valmistaja

en: The model of the camera
et: Kaamera mudel

en: Lens
et: Objektiiv

en: The type of the lens
et: Objektiivi tüüp

en: Lens aperture as f-number
et: Objektiivi ava f-numbrina

en: Focal length of the lens
et: Objektiivi fookuskaugus

en: 35mm equivalent focal length
et: 35 mm fookuskauguse ekvivalent

en: Automatic exposure program
et: Automaatne säritusprogramm

en: Automatic or manual exposure
et: Automaatne või käsitsi säritus

en: ISO film speed (linear scale, ASA)
et: ISO filmi kiirus (lineaarskaala, ASA)

en: Automatic or manual white balance
et: Automaatne või käsitsi valgetasakaal

en: Color temperature used for white balance
et: Valgetasakaalu kasutatav värvitemperatuur

en: Metering Mode
et: Mõõterežiim

en: Method to determine the exposure
et: Särituse määramise viis

en: Subject Distance
et: Objekti kaugus

en: Distance of the subject from the lens
et: Objekti kaugus objektiivist

en: Macro, close or distant view
et: Makro-, lähi- või kaugvaade

en: Altitude range
et: Kõrgusvahemik

en: Item has no GPS info
et: Elemendil pole GPS-teavet

en: Not Geo-located
et: Elemendil pole geolokatsiooni andmeid

en: Return items created by
et: Tagastatakse elemendid, mille on loonud

en: Return items whose comment contains
et: Tagastatakse elemendid, mille kommentaar sisaldab

en: Return items commented by
et: Tagastatakse elemendid, mida on kommenteerinud

en: Headline
et: Pealkiri

en: Return items with the IPTC headline
et: Tagastatakse elemendid IPTC pealkirjaga

en: Return items with the IPTC title
et: Tagastatakse elemendid IPTC tiitliga

en: Find items that have associated all these words:
et: Elementide otsimine, mis on seotud kõigi nende sõnadega:

en: Aspect Ratio
et: Proportsioon

en: Return items with the aspect ratio
et: Tagastatakse elemendid järgneva proportsiooniga

en: Pixel Size
et: Pikslisuurus

en: Value of (Width * Height) between
et: (Laiuse * kõrguse) väärtus vahemikus

[ctx: Value of (Width * Height) between...and...]
en: and
et: ja

en: Return video with the frame aspect ratio
et: Tagastatakse video kaadrisuurusega

en: Length of the video
et: Video pikkus

[ctx: Find video with a length between...and...]
en: and
et: ja

en: Frame Rate
et: Kaadrisagedus

en: Return video with the frame rate
et: Tagastatakse video kaadrisagedusega

[ctx: Find video with frame rate between...and...]
en: and
et: ja

en: Codec
et: Koodek

en: Return video codec
et: Tagastatakse videokoodek

en: Return Audio Bits Rate
et: Tagastatakse heli bitikiirus

[ctx: Find files with audio bit rate between...and...]
en: and
et: ja

[ctx: Bits per Second]
en: bps
et: fps

en: Return Audio Channel Type
et: Tagastatakse helikanali tüüp

en: Return Audio Codec
et: Tagastatakse helikoodek

en: Any Orientation
et: Suvaline orientatsioon

en: Landscape Orientation
et: Rõhtorientatsioon

en: Portrait orientation
et: Püstorientatsioon

[ctx: Create new search]
en: New...
et: Uus...

[ctx: Edit selected search]
en: Edit...
et: Muuda...

en: File, Album, Tags
et: Fail, album, sildid

en: Picture Properties
et: Pildi omadused

en: Caption, Comment, Title
et: Allkiri, kommentaar, pealkiri

en: Geographic position
et: Geograafiline asukoht

en: Find Items
et: Elementide otsimine

en: Meet All of the following conditions
et: Sobivad kõik järgnevad tingimused

en: Meet Any of the following conditions
et: Sobib vähemalt üks järgmistest tingimustest

en: None of these conditions are met
et: Ei sobi ükski järgmistest tingimustest

en: At least one of these conditions is not met
et: Ei sobi vähemalt üks järgmistest tingimustest

note: i18n("Find Pictures meeting all of these conditions")); simpleLabel->setPixmap(QIcon::fromTheme(QLatin1String("edit-find")).pixmap(128));
en: <qt><p>Search your collection<br/>for Items meeting the following conditions</p></qt>
et: <qt><p>Kogust otsimine<br/>vastavalt järgmistele tingimustele</p></qt>

en: Remove Group
et: Eemalda grupp

en: Are you sure you want to delete the selected search "%1"?
et: Kas tõesti kustutada valitud otsing "%1"?

en: (Advanced Search)
et: (Täpsem otsing)

en: New Search
et: Uus otsing

en: Enter keywords here...
et: Kirjuta siia otsingusõnad...

en: Save Current Search
et: Aktiivse otsingu salvestamine

en: Enter a name for the current search to save it in the "Searches" view
et: Kirjuta siia nimi, mille all käesolevat otsingut näidatakse vaates "Otsingud"

en: Save current search to a new virtual Album
et: Salvesta aktiivne otsing uude virtuaalalbumisse

en: If you press this button, the current search will be saved to a new virtual Search Album using the name set on the left side.
et: Sellele nupule klõpsates salvestatakse aktiivne otsing uude virtuaalsesse otsingualbumisse, kasutades vasakul määratud nime.

en: Edit Stored Search
et: Salvestatud otsingu muutmine

en: Edit...
et: Muuda...

en: Add Search Group
et: Lisa otsingugrupp

en: Try
et: Proovi

en: Show file&name
et: Faili&nime näitamine

en: Set this option to show the filename below the image thumbnail.
et: Sisselülitamisel näidatakse pisipildi all failinime.

en: Show file si&ze
et: Faili&suuruse näitamine

en: Set this option to show the file size below the image thumbnail.
et: Sisselülitamisel näidatakse pisipildi all faili suurust.

en: Show camera creation &date
et: Kaamera &loomisaja näitamine

en: Set this option to show the camera creation date below the image thumbnail.
et: Sisselülitamisel näidatakse pisipildi all kaamera loomise kuupäeva.

en: Show file &modification date
et: Faili &muutmisaja näitamine

en: Set this option to show the file modification date below the image thumbnail if it is different than camera creation date. This option is useful to identify quickly which items have been modified.
et: Sisselülitamisel näidatakse pisipildi alla faili muutmise aega, kui see peaks erinema kaamera loomisajast. Selle valikuga saab kiiresti näha, milliseid elemente on muudetud.

en: Show ima&ge dimensions
et: Pil&di mõõtmete näitamine

en: Set this option to show the image size in pixels below the image thumbnail.
et: Sisselülitamisel näidatakse pisipiltide all pildi suurust pikslites.

en: Show image aspect ratio
et: Pildi proportsiooni näitamine

en: Set this option to show the image aspect ratio below the image thumbnail.
et: Märkimisel näidatakse pisipildi all pildi proportsiooni.

en: Show image format
et: Pildivormingu näitamine

en: Set this option to show image mime type over image thumbnail.
et: Märkimisel näidatakse pisipildi kohal pildi MIME tüüpi.

en: Show digiKam tit&le
et: digiKami &pealkirja näitamine

en: Set this option to show the digiKam title below the image thumbnail.
et: Sisselülitamisel näidatakse pisipiltide all digiKami pealkirja.

en: Show digiKam &captions
et: digiKami allki&rjade näitamine

en: Set this option to show the digiKam captions below the image thumbnail.
et: Sisselülitamisel näidatakse pisipiltide all digiKami allkirju.

en: Show digiKam &tags
et: digiKami sil&tide näitamine

en: Set this option to show the digiKam tags list below the image thumbnail.
et: Sisselülitamisel näidatakse pisipiltide all digiKami silte.

en: Show digiKam &rating
et: digiKami &hinnangu näitamine

en: Set this option to show the digiKam rating below the image thumbnail.
et: Sisselülitamisel näidatakse pisipiltide all digiKami hinnangut.

en: Show rotation overlay buttons
et: Pööramise pealisnuppude näitamine

en: Set this option to show overlay buttons over the image thumbnail to be able to process left or right image rotation.
et: Sisselülitamisel näidatakse pisipildi peal nuppe, millega saab pilti paremale või vasakule pöörata.

en: Show fullscreen overlay button
et: Täisekraani pealisnupu näitamine

en: Set this option to show an overlay button over the image thumbnail to open it in fullscreen mode.
et: Sisselülitamisel näidatakse pisipildi peal nuppu pildi avamiseks täisekraanirežiimis.

en: Show Geolocation Indicator
et: Geolokatsiooni tähise näitamine

en: Set this option to show an icon over the image thumbnail if item has geolocation information.
et: Sisselülitamisel näidatakse pisipildi kohal ikooni, kui elemendil on geolokatsiooniteavet.

en: Thumbnail click action:
et: Toiming pisipildi klõpsamisel:

en: Choose what should happen when you click on a thumbnail.
et: Siin saab määrata, mis juhtub pisipildile klõpsates.

en: Icon View font:
et: Ikoonivaate font:

en: Select here the font used to display text in icon views.
et: Siin saab määrata ikoonivaates teksti näitamisel kasutatava fondi.

en: Use large thumbnail size for high screen resolution
et: Suure ekraanilahutuse korral suure pisipildi näitamine

[ctx: @title:tab]
en: Icons
et: Ikoonid

en: Tree View icon size:
et: Puuvaate ikooni suurus:

en: Set this option to configure the size in pixels of the Tree View icons in digiKam's sidebars.
et: Siin saab määrata digiKami külgribadel näidatavate puuvaate ikoonide suuruse pikslites.

en: Tree View font:
et: Puuvaate font:

en: Select here the font used to display text in Tree Views.
et: Siin saab valida puuvaates näidatava teksti fondi.

en: Show a count of items in Tree Views
et: Elementide arvu näitamine puuvaadetes

en: Set this option to display along the album name the number of icon-view items inside.
et: Sisselülitamisel näidatakse albumi nime kõrval ikoonivaate elementide arvu albumist.

[ctx: @title:tab]
en: Tree-Views
et: Puuvaated

[ctx: @option:radio]
en: Preview shows embedded view if available (faster)
et: Eelvaatluse näitamise võimaluse korral põimitud vaates (kiirem)

[ctx: @option:radio]
en: Preview shows the full image
et: Eelvaatlus pildi täissuuruses

[ctx: @label:listbox Mode of RAW preview decoding:]
en: Raw images:
et: Toorpildid:

en: Preview image is converted to 8 bits for a faster viewing
et: Eelvaatluse pit teisendatakse kiirema kuvamise huvides 8-bitiseks

en: Uncheck this if you do not want to convert a 16 bits preview image to 8 bits.
et: Märkimata jätmisel ei teisendata 16-bitise pildi eelvaatlust 8-bitiseks.

en: Show icons and text over preview
et: Ikoonide ja teksti näitamine eelvaatluse peal

en: Uncheck this if you do not want to see icons and text in the image preview.
et: Märkimata jätmisel ei näidata pildi eelvaatlusel ikoone ja teksti.

[ctx: @title:tab]
en: Preview
et: Eelvaatlus

[ctx: @title:tab]
en: Full-Screen
et: Täisekraan

[ctx: @title:tab]
en: Mime Types
et: MIME tüübid

[ctx: @title:tab]
en: Categories
et: Kategooriad

en: You can add or remove Album category types here to improve how your Albums are sorted in digiKam.
et: Siin saab lisada või eemaldada albumi kategooria tüüpe, et parandada albumite sorteerimist digikamis.

en: &Add...
et: Lis&a...

en: <p>Add new file types to show as album items.</p><p>digiKam attempts to support all of the image formats that digital cameras produce, while being able to handle a few other important video and audio formats.</p> <p>You can add to the already-appreciable list of formats that digiKam handles by adding the extension of the type you want to add. Multiple extensions need to be separated by a semicolon or space.</p><p><b><u>Note:</u> changes done in this view will perform a database rescan in the background.</b></p>
et: <p>Uut failitüüpide lisamine albumi elementide näitamiseks.<p><p>Digikam toetab pildivorminguid, mida tekitavad digitaalkaamerad, veel mõningaid tähtsamaid pildivorminguid ning ka levinumaid video- ja helivorminguid.</p> <p>Kui sul on mingeid erivajadusi, saab toetatud vormingute nimekirja ka täiendada. Lisa vajalikud faililaiendid pildi-, heli- või videofailide nimekirja.</p>

en: Additional &image file extensions (<a href='image'>Currently-supported types</a>):
et: Täiendavad p&ildifailide laiendid (<a href='image'>Praegu toetatud tüübid</a>):

en: <p>Here you can add the extensions of image files (including RAW files) to be displayed in the Album view. Just put "xyz abc" to display files with the xyz and abc extensions in your Album view.</p><p>You can also remove file formats that are shown by default by putting a minus sign in front of the extension: e.g. "-gif" would remove all GIF files from your Album view and any trace of them in your database. They would not be deleted, just not shown in digiKam.</p><p><b>Warning:</b> Removing files from the database means losing all of their tags and ratings.</p>
et: <p>Siin saab lisada faililaiendeid pildifailidele (kaasa arvatud toorfailidele), mida näidatakse albumites. Kui soovid kasutada faile laienditega *.abc ja *.xyz, kirjuta siia lihtsalt "abc xyz".</p><p>Soovi korral võid ka eemaldada vaikimisi toetatavaid faililaiendeid, lisades nende ette miinusmärgi: "-gif" eemaldab näiteks andmebaasist kõik GIF-failid.</p><p><b>Tähelepanu:</b> failide eemaldamine andmebaasist tähendab kõigi nende siltide ja hinnangute kaotamist.</p>

en: Enter additional image file extensions.
et: Pildifailide täiendavate laiendite lisamine.

en: Additional &video file extensions (<a href='video'>Currently-supported types</a>):
et: Täiendavad &videofailide laiendid (<a href='video'>Praegu toetatud tüübid</a>):

en: <p>Here you can add extra extensions of video files to be displayed in your Album view. Just write "xyz abc" to support files with the *.xyz and *.abc extensions. Clicking on these files will play them in an embedded video player.</p><p>You can also remove file formats that are supported by default by putting a minus sign in front of the extension: e.g. "-avi" would remove all AVI files from your Album view and any trace of them in your database. They would not be deleted, just not shown in digiKam.</p><p><b>Warning:</b> Removing files from the database means losing all of their tags and ratings.</p>
et: <p>Siin saab lisada faililaiendeid videofailidele, mida näidatakse albumites. Kui soovid kasutada faile laienditega *.abc ja *.xyz, kirjuta siia lihtsalt "abc xyz". Neile failidele klõpsates esitatakse need põimitud filmimängijas.</p><p>Soovi korral võid ka eemaldada vaikimisi toetatavaid faililaiendeid, lisades nende ette miinusmärgi: "-avi" eemaldab näiteks andmebaasist kõik AVI-failid.</p><p><b>Tähelepanu:</b> failide eemaldamine andmebaasist tähendab kõigi nende siltide ja hinnangute kaotamist.</p>

en: Enter additional video file extensions.
et: Videofailide täiendavate laiendite lisamine.

en: Additional &audio file extensions (<a href='audio'>Currently-supported types</a>):
et: Täiend&avad helifailide laiendid (<a href='audio'>Praegu toetatud tüübid</a>):

en: <p>Here you can add extra extensions of audio files to be displayed in your Album view. Just write "xyz abc" to support files with the *.xyz and *.abc extensions. Clicking on these files will play them in an embedded audio player.</p><p>You can also remove file formats that are supported by default by putting a minus sign in front of the extension: e.g. "-ogg" would remove all OGG files from your Album view and any trace of them in your database. They would not be deleted, just not shown in digiKam.</p><p><b>Warning:</b> Removing files from the database means losing all of their tags and ratings.</p>
et: <p>Siin saab lisada faililaiendeid helifailidele, mida näidatakse albumites. Kui soovid kasutada faile laienditega *.abc ja *.xyz, kirjuta siia lihtsalt "abc xyz". Neile failidele klõpsates esitatakse need põimitud mängijas.</p><p>Soovi korral võid ka eemaldada vaikimisi toetatavaid faililaiendeid, lisades nende ette miinusmärgi: "-ogg" eemaldab näiteks andmebaasist kõik OGG-failid.</p><p><b>Tähelepanu:</b> failide eemaldamine andmebaasist tähendab kõigi nende siltide ja hinnangute kaotamist.</p>

en: Enter additional audio file extensions.
et: Helifailide täiendavate laiendite lisamine.

en: <p>You have chosen to remove the following image formats from the list of supported formats: <b>%1</b>.</p><p>These are very common formats. If you have images in your collection with these formats, they will be removed from the database and you will lose all information about them, including rating and tags.</p><p>Are you sure you want to apply your changes and lose the support for these formats?</p>
et: <p>Oled valinud järgmise pildivormingud toetatud vormingute nimekirjast eemaldamiseks: <b>%1</b>.</p><p>Need on väga levinud vormingud. Kui sinu kogus on sellises vormingus pilte, eemaldatakse need andmebaasist ja sa kaotad kogu nende teabe, kaasa arvatud hinnangud ja sildid.</p><p>Kas tõesti rakendada toetatud pildivormingutesse tehtud muudatus?</p>

en: <p>Files with these extensions will be recognized as images and included into the database:<br/> <code>%1</code></p>
et: <p>Järgmiste laienditega faile peetakse piltideks ja need kaasatakse andmebaasi:<br/> <code>%1</code></p>

en: <p>Files with these extensions will be recognized as video files and included into the database:<br/> <code>%1</code></p>
et: <p>Järgmiste laienditega faile peetakse videofailideks ja need kaasatakse andmebaasi:<br/> <code>%1</code></p>

en: <p>Files with these extensions will be recognized as audio files and included into the database:<br/> <code>%1</code></p>
et: <p>Järgmiste laienditega faile peetakse helifailideks ja need kaasatakse andmebaasi:<br/> <code>%1</code></p>

en: Failed to auto-detect camera; please make sure it is connected properly and is turned on. Would you like to try again?
et: Kaamera automaatne tuvastamine nurjus. Palun kontrolli, kas kaamera on korralikult ühendatud ja sisse lülitatud. Kas proovida uuesti?

note: i18n!
en: Mounted Camera
et: Ühendatud kaamera

en: Camera List
et: Kaamerate nimekiri

en: <p>Select the camera name that you want to use here. All default settings on the right panel will be set automatically.</p><p>This list has been generated using the gphoto2 library installed on your computer.</p>
et: <p>Siin saab valida kaamera, mida tahad kasutada. Kõik parema paneeli vaikeseadistused rakendatakse automaatselt.</p><p>Nimekiri on genereeritud sinu arvutisse paigaldatud teegi gphoto2 abil.</p>

en: Camera Title
et: Kaamera nimetus

en: <p>Set here the name used in digiKam interface to identify this camera.</p>
et: <p>Siin saab määrata nime, mille all digiKam sinu kaamerat näitab.</p>

en: Camera Port Type
et: Kaamera pordi tüüp

en: <p>Select this option if your camera is connected to your computer using a USB cable.</p>
et: <p>Vali, kui sinu kaamera on arvutiga ühendatud USB-kaabli kaudu.</p>

en: <p>Select this option if your camera is connected to your computer using a serial cable.</p>
et: <p>Vali, kui sinu kaamera on arvutiga ühendatud jadapordi kaabli kaudu.</p>

en: Network
et: Võrk

en: <p>Select this option if your camera is connected to your computer network.</p>
et: <p>Vali, kui sinu kaamera on arvutiga ühendatud sinu arvutivõrku.</p>

en: <p>Select the serial port to use on your computer here. This option is only required if you use a serial camera.</p>
et: <p>Siin saab valida oma arvuti kasutatava jadapordi. Seda on vaja ainult siis, kui kaamera on ühendatud jadaporti.</p>

en: <p>Enter here the network address of your camera.</p>
et: <p>Siia saab kirjutada oma kaamera võrguaadressi.</p>

en: Camera Mount Path
et: Kaamera ühendamiskoht

en: Note: only for USB/IEEE mass storage cameras.
et: Märkus: ainult USB/IEEE-1394 kaameratele.

en: <p>Set here the mount path to use on your computer. This option is only required if you use a <b>USB Mass Storage</b> camera.</p>
et: <p>Siin saab määrata ühendamiskoha oma arvutis. Seda on vaja ainult siis, kui kasutad <b>USB</b>-ühendusega kaamerat.</p>

en: <p>To set a <b>USB Mass Storage</b> camera<br/>(which looks like a removable drive when mounted<br/>on your desktop), please use<br/><a href="umscamera">%1</a> from the camera list.</p>
et: <p><b>USB</b>-ühendusega kaamera jaoks<br/>(see paistab eemaldatava kettana)<br/>vali palun nimekirjas<br/><a href="umscamera">%1</a>.</p>

en: <p>To set a <b>Generic PTP USB Device</b><br/>(which uses Picture Transfer Protocol), please<br/>use <a href="ptpcamera">%1</a> from the camera list.</p>
et: <p><b>Üldise PTP USB-seadme</b> jaoks<br/>(see kasutab pildiedastusprotokolli PTP)<br/>vali palun nimekirjas <a href="ptpcamera">%1</a>.</p>

en: <p>To set a <b>Generic PTP/IP Network Device</b><br/>(which uses Picture Transfer Protocol), please<br/>use <a href="ptpipcamera">%1</a> from the camera list.</p>
et: <p><b>Üldise PTP/IP võrguseadme</b> jaoks<br/>(see kasutab pildiedastusprotokolli PTP)<br/>vali palun nimekirjas <a href="ptpipcamera">%1</a>.</p>

en: Mime filter:
et: MIME filter:

en: Select Type Mime...
et: Vali MIME tüüp ...

en: File name filter:
et: Failinime filter:

en: Path filter:
et: Asukohafilter:

en: Show only new files
et: Ainult uute failide näitamine

en: Select the MimeTypes you want for this filter.
et: Filtrile vajaliku MIME tüübi valimine.

en: Select Mime Types
et: MIME tüüpide valimine

en: Here you can see the digital camera list used by digiKam via the Gphoto interface.
et: Siin näed digitaalkaamerate nimekirja, mida digiKam Gphoto liidese vahendusel kasutab.

en: &Edit...
et: &Muuda...

en: Auto-&Detect
et: &Automaatne tuvastus

en: Visit Gphoto project website
et: Gphoto projekti veebilehekülg

en: Devices
et: Seadmed

en: Use file metadata (makes connection slower)
et: Faili metaandmete kasutamine (muudab ühenduse aeglasemaks)

en: Turn on high quality thumbnail loading (slower loading)
et: Kõrge kvaliteediga pisipiltide laadimise lubamine (aeglustab laadimist)

en: Use a default target album to download from camera
et: Kaamerast allalaadimisel kasutatakse vaikimisi sihtalbumit

en: If target file exists when downloaded from camera
et: Kui sihtfail on kaamerast allalaadimise ajal olemas

en: Here you can see filters that can be used to filter files in import dialog.
et: Siin näeb filtreid, mida saab kasutada failide filtreerimiseks importimisdialoogis.

en: Always ignore
et: Alati eiratakse

en: Ignored file names:
et: Eiratavad failinimed:

en: Ignored file extensions:
et: Eiratavad faililaiendid:

en: Import Filters
et: Impordifiltrid

en: Icon-View Options
et: Ikoonivaate valikud

note: i18n("Show ima&ge dimensions"), iconViewGroup); d->iconShowResolutionBox->setWhatsThis(i18n("Set this option to show the image size in pixels " "below the image thumbnail."));
en: Show image Format
et: Pildi failivormingu näitamine

en: Set this option to show the digiKam tags below the image thumbnail.
et: Sisselülitamisel näidatakse pisipiltide all digiKami silte.

en: Show item &rating
et: Elemendi &hinnangu näitamine

en: Set this option to show the item rating below the image thumbnail.
et: Märkimisel näidatakse pisipildi all elemendi hinnangut.

en: Set this option to show overlay buttons on the image thumbnail for image rotation.
et: Sisselülitamisel näidatakse pisipildi peal nuppe, millega saab pilti pöörata.

en: Show embedded preview
et: Näidatakse põimitud eelvaatlust

en: Start image editor
et: Pildiredaktori avamine

en: Select here the font used to display text in Icon Views.
et: Siin saab määrata ikoonivaates teksti näitamisel kasutatava fondi.

en: Preview Options
et: Eelvaatluse valikud

en: Embedded preview loads full-sized images
et: Põimitud eelvaate laadimine täissuuruses

en: <p>Set this option to load images at their full size for preview, rather than at a reduced size. As this option will make it take longer to load images, only use it if you have a fast computer.</p><p><b>Note:</b> for Raw images, a half size version of the Raw data is used instead of the embedded JPEG preview.</p>
et: <p>Sisselülitamisel laaditakse eelvaatluses pilt täielikus, mitte vähendatud suuruses. Et sel juhul kulub laadimiseks rohkem aega, on seda mõtet kasutada ainult kiire arvuti korral.</p><p><b>Märkus:</b>toorpiltide puhul kasutatakse vähendatud suuruses toorandmeid, mitte põimitud JPEG eelvaatlust.</p>

en: Preview each item while downloading it
et: Kõigi elementide eelvaatlus allalaadimisel

en: <p>Set this option to preview each item while downloading.</p>
et: <p>Märkimisel näeb kõigi elementide eelvaatlust allalaadimisel.</p>

en: No default target album have been selected to process download from camera device. Please select one.
et: Kaamerast allalaadimiseks pole valitud ühtegi vaikimisi sihtalbumit. Palun vali see.

en: Device detection under progress, please wait...
et: Seadet tuvastatakse, palun oota...

en: Failed to auto-detect camera.
    Please check if your camera is turned on and retry or try setting it manually.
et: Kaamerat automaatne tuvastamise nurjus.
    Palun kontrolli, kas kaamera on sisse lülitatud ning proovi uuesti või tee seda käsitsi.

en: Camera '%1' (%2) is already in list.
et: Kaamera '%1' (%2) on juba nimekirjas.

en: Found camera '%1' (%2) and added it to the list.
et: Leiti kaamera '%1' (%2) ja lisati nimekirja.

en: Untitled
et: Nimetu

en: In order to enable this feature, the full-sized preview will be disabled.
et: Selle võimaluse kasutamiseks keelatakse täissuuruses eelvaatlus.

en: If the full-sized preview is enabled it will affect the speed of previewing each item while download.
et: Täissuuruses eelvaatluse lubamine mõjutab elementide eelvaatluse kiirust allalaadimisel.

en: <p>Below are the locations of your root albums used to store your images. Write access is necessary to be able to edit images in these albums.</p><p>Note: Removable media (such as USB drives or DVDs) and remote file systems (such as NFS, or Samba mounted with cifs/smbfs) are supported.</p><p>Important: You need to mount the share natively on your system before to setup a remote collection.</p><p></p>
et: <p>Allpool on ära toodud piltide salvestamiseks kasutatavate juuralbumite asukohad. Piltide muutmiseks on vaja neis asukohtades kirjutamisõigust.</p><p>Märkus: kasutada võib ka eemaldatavaid andmekandjaid (näiteks USB-pulk ja DVD) ning võrgufailisüsteeme (näiteks NFS ja cifs/smbfs vahendusel ühendatud Samba).</p><p>Oluline: jagatud ressurss tuleb süsteemi vahenditega ühendada enne seda, kui kaugkogu seadistama asuda.</p><p></p>

en: <p>Below are the locations of your root albums used to store your images. Write access is necessary to be able to edit images in these albums.</p><p></p>
et: <p>Allpool on ära toodud piltide salvestamiseks kasutatavate juuralbumite asukohad. Piltide muutmiseks on vaja neis asukohtades kirjutamisõigust.</p><p></p>

en: Monitor the albums for external changes (requires restart)
et: Albumite jälgimine väliste muutuste tuvastamiseks (nõuab taaskäivitust)

en: Additional directories to ignore (<a href='image'>Currently ignored directories</a>):
et: Täiendavad eiratavad kataloogid (<a href='image'>Praegu eiratud kataloogid</a>):

en: Enter directories that you want to ignore from adding to your collections.
et: Siin saab määrata kataloogid, mida tuleks kogusse lisamisel eirata.

[ctx: @title:tab]
en: Ignored Directories
et: Eiratavad kataloogid

en: <p>Directories starting with a dot are ignored by default.<br/> <code>%1</code></p>
et: <p>Punktiga algavaid katalooge eiratakse juba vaikimisi.<br/> <code>%1</code></p>

en: It was not possible to add a collection for the following paths:
et: Järgmiste asukohtadega kogu ei ole võimalik lisada.

en: Do you want to remove the collection "%1" from your list of collections?
et: Kas eemaldada kogu "%1" sinu kogude nimekirjast?

en: Local Collections
et: Kohalikud kogud

en: Collections on Removable Media
et: Kogud eemaldatavatel andmekandjatel

en: Collections on Network Shares
et: Kogud võrguketastel

en: Add Collection
et: Kogu lisamine

en: Col. %1
et: Vrg %1

en: This collection is currently not available.
et: See kogu pole praegu kättesaadav.

en: No problems found, enjoy this collection.
et: Probleeme ei tekkinud: naudi oma kogu.

en: This collection is hidden.
et: See kogu on peidetud.

en: Update collection
et: Uuenda kogu

en: Remove collection
et: Eemalda kogu

en: You have previously added a collection that contains the path "%1".
et: Sa oled juba varem lisanud kogu, mis sisaldab asukohta "%1".

en: Your new collection will be created with this name:
et: Loodavale uuele kogule antakse järgmine nimi:

en: Your collection will use this category:
et: Kogu hakkab kasutama järgmist kategooriat:

[ctx: @title:tab]
en: Editor Window
et: Redaktoriaken

[ctx: @title:tab]
en: Versioning
et: Versioonid

[ctx: @title:tab]
en: Save Settings
et: Salvestamisseadistused

en: Interface Options
et: Liidese valikud

en: &Use theme background color
et: Teema ta&ustavärvi kasutamine

en: Enable this option to use the background theme color in the image editor area.
et: Sisselülitamisel kasutatakse pildiredaktori taustana teema taustavärvi.

en: &Background color:
et: Tausta&värv:

en: Customize the background color to use in the image editor area.
et: Siin saab kohendada pildiredaktori taustavärvi.

en: Exposure Indicators
et: Säritusindikaatorid

en: &Under-exposure color:
et: &Alasärituse värv:

en: Customize color used in image editor to identify under-exposed pixels.
et: Siin saab määrata värvi, mida kasutatakse pildiredaktoris alasäritatud pikslite tuvastamiseks.

en: Under-exposure percents:
et: Alasärituse protsent:

en: Adjust the percents of the bottom of image histogram which will be used to check under exposed pixels.
et: Siin saab kohandada pildi histogrammi alaosa protsenti, mida kasutatakse alasäritatud pikslite kontrollimiseks.

en: &Over-exposure color:
et: Ü&lesärituse värv:

en: Customize color used in image editor to identify over-exposed pixels.
et: Siin saab määrata värvi, mida kasutatakse pildiredaktoris ülesäritatud pikslite tuvastamiseks.

en: Over-exposure percents:
et: Ülesärituse protsent:

en: Adjust the percents of the top of image histogram which will be used to check over exposed pixels.
et: Siin saab kohandada pildi histogrammi ülaosa protsenti, mida kasutatakse ülesäritatud pikslite kontrollimiseks.

en: Indicate exposure as pure color
et: Särituse näitamine puhta värvna

en: If this option is enabled, over- and under-exposure indicators will be displayed only when pure white and pure black color matches, as all color components match the condition in the same time. Otherwise, indicators are turned on when one of the color components matches the condition.
et: Selle märkimisel näidatakse ala- ja ülesärituse indikaatorit ainult juhul, kui puhas valge ja puhas must värv kattuvad, et kõik värvikomponendid vastaksid tingimusele ühel ja samal ajal. Muidu lülitatakse indikaator sisse siis, kui üks värvikomponent vastab tingimusele.

en: Example:
et: Näide:

en: Tool Options
et: Tööriista valikud

en: &Restore the settings of the Image Editor tools
et: Pildi&redaktori tööriistade seadistuste taastamine

en: Enable this option to restore the settings of the Image Editor tools from the last session. Otherwise, the default settings will be used.
et: Märkimisel taastatakse viimase seansi pildiredaktori seadistused. Vastasel juhul tarvitatakse vaikeseadistusi.

en: Show Settings Dialog when Saving Image Files
et: Seadistustedialoogi näitamine pildifailide salvestamisel

en: <ul><li>Checked: A dialog where settings can be changed when saving image files</li><li>Unchecked: Default settings are used when saving image files</li></ul>
et: <ul><li>Märgitud: avatakse dialoog, kus saab piltide salvestamisel seadistusi muuta</li><li>Märkimata: piltide salvestamisel kasutatakse vaikeseadistusi</li></ul>

[ctx: @label]
en: Open raw files in the image editor
et: Toorfailide avamine pildiredaktoris

[ctx: @option:radio Open raw files...]
en: Fast and simple, as 8 bit image
et: Kiire ja lihtne, 8-bitisena

[ctx: @option:radio Open raw files...]
en: Using the default settings, in 16 bit
et: Vaikeseadistuste kasutamine, 16-bitisena

[ctx: @option:radio Open raw files...]
en: Always open the Raw Import Tool to customize settings
et: Alati avatakse toorfailide impordi tööriist seadistuse kohandamiseks

[ctx: @title:tab]
en: RAW Behavior
et: Käitumine

[ctx: @title:tab]
en: RAW Default Settings
et: Vaikeseadistused

[ctx: @info:tooltip]
en: Enable support for non-destructive editing and image versioning
et: Kadusid vältiva redigeerimise ja versioonide kasutamise toetuse lubamine

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para><interface>Non-Destructive Editing and Versioning</interface> allows different versions of an image to be created, whilst always preserving the original image.</para> <para> All steps of the editing history are recorded and can be accessed later.</para>
et: <para><interface>Kadusid vältiv redigeerimine ja versioonide kasutamine</interface> võimaldab luua pildist eri versioone, säilitades samal ajal alati originaalpildi.</para> <para> Kõik redigeerimise etapid salvestatakse ja neid saab hiljem uuesti kasutada.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Get information on non-destructive editing and file versioning
et: Teave kadusid vältiva redigeerimise ja failiversioonide kasutamise kohta

[ctx: @title:group]
en: Workspace File Format
et: Tööruumi failivorming

[ctx: @label]
en: Save files as
et: Failide salvestamine vormingus

[ctx: @info:tooltip]
en: Get information on available image file formats
et: Teave saadaolevate failivormingute kohta

[ctx: @label]
en: When closing the editor
et: Redaktori sulgemisel

[ctx: @option:radio]
en: Always ask to save changes
et: Alati küsitakse muudatuste salvestamiseks

[ctx: @option:radio]
en: Save changes automatically
et: Muudatused salvestatakse automaatselt

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>First and foremost, the <emphasis>original image will never be overwritten.</emphasis> Instead, when an image is edited, a new file is created: The <interface>current version</interface>.</para> <para>You can also create multiple <interface>versions</interface> deriving from the same <interface>original image</interface>.</para> <para>In addition to these files representing a current version, digiKam can take and keep additional, <interface>intermediate snapshots</interface> during the editing process. This can be useful if you want to preserve the intermediate steps for later access, for example if some editing steps cannot be automatically reproduced.</para>
et: <para>Kõige tähtsam on see, et <emphasis>originaalpilti ei kirjutata kunagi üle.</emphasis> Selle asemel luuakse pildi redigeerimisel uus fail, nõndanimetatud <interface>aktiivne versioon</interface>.</para> <para>Luua võib mitmeid <interface>versioone</interface>, mis lähtuvad kõik samast <interface>originaalpildist</interface>.</para> <para>Lisaks neile aktiivset versiooni tähistavatele versioonidele võib digiKam alles hoida <interface>vaheversioonid</interface>, mis tekivad redigeerimise käigus. See võib olla kasulik, kui soovid vaheversioone hilisemaks alles hoida, eriti juhul, kui mõningaid redigeerimistoiminguid ei saa automaatselt korrata.</para>

[ctx: @label]
en: Keep a snapshot of an edited image
et: Redigeeritud pildi versiooni alleshoidmine

[ctx: @info:tooltip]
en: Get an explanation for these options
et: Valikute selgitus

[ctx: @option:check]
en: After converting from a RAW image
et: Pärast toorpildi teisendamist

[ctx: @option:check]
en: After each editing session
et: Pärast iga redigeerimist

[ctx: @option:check]
en: After each step that is not completely reproducible
et: Pärast iga sammu, mis ei ole täielikult korratav

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>If an image has been edited, only the <interface>current versions</interface> will be shown in the main thumbnail view. From the <interface>right sidebar</interface>, you always have access to all hidden files.</para> <para>With the options here, you can choose to show certain files permanently.</para> <para>If you activate non-destructive editing and image versioning for the first time, it will only be work for newly saved images.</para>
et: <para>Kui pilti on redigeeritud, näeb pisipildivaates ainult <interface>aktiivseid versioone</interface>. <interface>Parempoolsel külgribal</interface> pääseb alati ligi kõigile peidetud failidele.</para> <para>Siinsete valikutega saab lasta teatavaid faile alati näidata.</para> <para>Kui lülitad kadusid vältiva redigeerimise ja versioonide kasutamise esimest korda sisse, saab seda tarvitada ainult äsja salvestatud piltide puhul.</para>

[ctx: @label]
en: In main view
et: Peavaates

[ctx: @option:check]
en: Always show original images
et: Alati näidatakse originaalpilte

[ctx: @option:check]
en: Always show intermediate snapshots
et: Alati näidatakse vaheversioone

en: Read Options
et: Lugemisvalikud

en: Write Options
et: Kirjutamisvalikud

en: Unify read and write
et: Lugemise ja kirjutamise ühtlustamine

en: Add
et: Lisa

en: Move Up
et: Liiguta üles

en: Move Down
et: Liiguta alla

en: Revert Changes
et: Tühista muudatused

en: Reset to Default
et: Lähtesta vaikeväärtustele

en: Add metadata namespace
et: Metaandmete nimeruumi lisamine

en: Metadata Subspace
et: Metaandmete alamruum

en: <p>To create new namespaces, you need to specify parameters:</p><p><ul><li>Namespace name with dots.<br/>Ex.: <i>"Xmp.digiKam.TagsList"</i></li><li>Separator parameter, used by tag paths <br/>Ex.: "City/Paris" or "City|Paris"</li><li>Specify if only keyword or the whole path must be written.</li></ul></p>
et: <p>Uue nimeruumi loomiseks tuleb määrata parameetrid:</p><p><ul><li>Nimeruumi nimi punktidega.<br/>Näide: <i>"Xmp.digiKam.TagsList"</i></li><li>Sildi asukohas tarvitatav eraldaja parameeter <br/>Näide: "City/Paris" või "City|Paris"</li><li>Siin saab ka määrata, kas kirjutada tuleb ainult võtmesõna või asukoht tervenisti.</li></ul></p>

en: <p>To create new rating namespaces, you need to specify parameters:</p><p><ul><li>Namespace name with dots.<br/>Ex.: <i>"Xmp.xmp.Rating"</i></li><li>Rating mappings, if namespace need other values than 0-5 <br/>Ex.: Microsoft uses 0 1 25 50 75 99</li><li>Select the correct namespace option from list.</li></ul></p>
et: <p>Uue hinnangu nimeruumi loomiseks tuleb määrata parameetrid:</p><p><ul><li>Nimeruumi nimi punktidega.<br/>Näide: <i>"Xmp.xmp.Rating"</i></li><li>Hinnangute seondamine, kui nimeruumil on tarvis muid väärtusi peale vahemiku 0 -5 <br/>Näide; Microsoft kasutab 0 1 25 50 75 99</li><li>Nimekirjast saab valida sobiva nimeruumi valiku.</li></ul></p>

en: Special Options
et: Erivalikud

en: Alternative name
et: Alternatiivne nimi

en: Alternative special options
et: Alternatiivsed erivalikud

en: Separator:
et: Eraldaja:

en: Set Tags Path:
et: Siltide asukoht:

en: Rating Mapping:
et: Hinnangute seondamine:

en: This is a default namespace. Default namespaces can only be disabled
et: See on vaikimisi nimeruum. Vaikimisi nimeruume saab ainult keelata

en: The namespace name is required
et: Nimeruumil peab olema nimi

en: EXIF namespace name must start with "Exif".
et: EXIF-i nimeruumi alguses peab seisma "Exif".

en: EXIF alternative namespace name must start with "Exif".
et: EXIF-i alternatiivse nimeruumi alguses peab seisma "Exif".

en: IPTC namespace name must start with "Iptc".
et: IPTC nimeruumi alguses peab seisma "Iptc".

en: IPTC alternative namespace name must start with "Iptc".
et: IPTC alternatiivse nimeruumi alguses peab seisma "Iptc".

en: XMP namespace name must start with "Xmp".
et: XMP nimeruumi alguses peab seisma "Xmp".

en: XMP alternative namespace name must start with "Xmp".
et: XMP alternatiivse nimeruumi alguses peab seisma "Xmp".

en: Tag Path separator is required
et: Sildi asukohtade eraldaja peab olema määratud

en: Only one character is now supported as tag path separator
et: Praegu on sildi asukohtade eraldajana toetatud ainult üks märk

[ctx: @info]
en: Switching off exif auto rotation will most probably show your images in a wrong orientation, so only change this option if you explicitly require this.
et: EXIF-i automaatse pööramise väljalülitamine toob tõenäoliselt kaasa piltide näitamise väära orientatsiooniga, nii et muuda seda valikut ainult siis, kui seda on tingimata tarvis.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>In addition to the pixel content, image files usually contain a variety of metadata. A lot of the parameters you can use in digiKam to manage files, such as rating or comment, can be written to the files' metadata.</para> <para>Storing in metadata allows one to preserve this information when moving or sending the files to different systems.</para>
et: <para>Lisaks pikslisisule sisaldavad pildifailid tavaliselt mitmesuguseid metaandmeid. Paljud parameetrid, mida digiKamis saab kasutada failide haldamiseks, näiteks hinnangu või kommentaari, saab kirjutada failide metaandmetesse.</para> <para>Metaandmetesse salvestamine aitab teabe säilitada, kui liigutad või saadad faile eri süsteemide vahel.</para>

[ctx: @label]
en: Write This Information to the Metadata
et: Metaandmetesse kirjutatav teave

[ctx: @option:check]
en: Image tags
et: Pildi sildid

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn on this option to store the item tags in the XMP and IPTC tags.
et: Sisselülitamisel salvestatakse elemendi sildid XMP ja IPTC siltidesse.

[ctx: @option:check]
en: Captions and title
et: Allkiri ja pealkiri

[ctx: @option:check]
en: Rating
et: Hinnang

[ctx: @option:check]
en: Pick label
et: Valikumärgis

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn on this option to store the item pick label in the XMP tags.
et: Märkimisel salvestatakse elemendi valikumärgis XMP siltidesse.

[ctx: @option:check]
en: Color label
et: Värvimärgis

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn on this option to store the item color label in the XMP tags.
et: Märkimisel salvestatakse elemendi värvimärgis XMP siltidesse.

[ctx: @option:check]
en: Timestamps
et: Ajatemplid

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn on this option to store the item date and time in the EXIF, XMP, and IPTC tags.
et: Sisselülitamisel salvestatakse elemendi kuupäev ja kellaaeg EXIF-i, XMP ja IPTC siltidesse.

[ctx: @option:check]
en: Metadata templates (Copyright etc.)
et: Metaandmete mallid (autoriõigus jne.)

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn on this option to store the metadata template in the XMP and the IPTC tags. You can set template values to Template setup page.
et: Sisselülitamisel salvestatakse metaandmete mall XMP ja IPTC siltidesse. Seda infot saab määrata malli seadistustekaardil.

[ctx: @option:check]
en: Face Tags (including face areas)
et: Näosildid (kaasa arvatud näopiirkonnad)

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn on this option to store face tags with face rectangles in the XMP tags.
et: Märkimisel salvestatakse näosildid koos ristkülikutega XMP siltidesse.

[ctx: @option:check]
en: Geolocation information (GPS)
et: Geolokatsiooniteave (GPS)

[ctx: @label]
en: Reading and Writing Metadata
et: Metaandmete lugemine ja kirjutamine

[ctx: @option:check]
en: Write metadata to DNG files
et: Metaandmete kirjutamine DNG-failidesse

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn on this option to write metadata into DNG files.
et: Sisselülitamisel saab DNG-failidesse kirjutada metaandmeid.

[ctx: @option:check]
en: Use lazy synchronization
et: Laisa sünkroonimise kasutamine

[ctx: @option:check]
en: &Update file modification timestamp when files are modified
et: Faili muutmise ajatempli &uuendamine faili muutmisel

[ctx: @option:check]
en: &Rescan file when files are modified
et: &Faili kordusuurimine failide muutmisel

[ctx: @title:tab]
en: Views
et: Vaated

[ctx: @label]
en: When rotating a file
et: Faili pööramine

[ctx: @option:radio]
en: Rotate by only setting a flag
et: Pööramine ainult lippu muutes

[ctx: @option:radio]
en: Rotate by changing the content if possible
et: Pööramine võimaluse korral sisu muutes

[ctx: @option:check]
en: Even allow lossy rotation if necessary
et: Vajaduse korral isegi kadudega pööramise lubamine

[ctx: @option:check]
en: Write flag to metadata if possible
et: Võimalusel lipu kirjutamine metaandmetesse

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate files only by changing a flag, not touching the pixel data
et: Failide pööramine ainult lippu muutes, piksliandmeid puutumata

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>A file can be rotated in two ways:<nl/> You can change the contents, rearranging the individual pixels of the image data.<nl/> Or you can set a flag that the file is to be rotated before it is shown.</para> <para>Select this option if you always want to set only a flag. This is less obtrusive, but requires support if the file is accessed with another software. Ensure to allow setting the flag in the metadata if you want to share your files outside digiKam.</para>
et: <para>Faili saab pöörata kahel moel.<nl/>Esiteks võib muuta sisu, korraldades pildiandmete üksikud pikslid ümber.<nl/>Teiseks võib määrata lipu, et faili tuleb enne näitamist pöörata.</para> <para>Vali see võimalus, kui soovid alati ainult lipu määrata. See ei tekita iseenesest probleeme, kuid faili avamisel mõne muu tarkvaraga peab ka too seda võimalust toetama. Kontrolli, et lipu määramine oleks lubatud metaandmetes, kui soovid jagada oma faile väljaspool digiKami.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: If possible rotate files by changing the pixel data
et: Võimaluse korral muudetakse faili pööramisel piksliandmeid

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>A file can be rotated in two ways:<nl/> You can change the contents, rearranging the individual pixels of the image data.<nl/> Or you can set a flag that the file is to be rotated before it is shown.</para> <para>Select this option if you want the file to be rotated by changing the content. This is a lossless operation for JPEG files. For other formats it is a lossy operation, which you need to enable explicitly. It is not support for RAW and other read-only formats, which will be rotated by flag only.</para>
et: <para>Faili saab pöörata kahel moel.<nl/>Esiteks võib muuta sisu, korraldades ümber pildiandmete üksikud pikslid.<nl/> Teiseks võib määrata lipu, et enne näitamist tuleb faili pöörata.</para> <para>Vali see võimaus, kui soovid, et faili pöörates muudetakse selle sisu. JPEG-failide korral on tegemist kadudeta toiminguga. Teiste vormingute puhul on tegemist kadudega toiminguga, mis tuleb spetsiaalselt lubada. See ei ole toetatud toor- ja teiste kirjutuskaitstud vormingute puhul, mida saab pöörata ainult vastava lipu abil.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate files by changing the pixel data even if the operation will incur quality loss
et: Failide pööramine piksliandmeid muutes, isegi kui toiming toob kaasa kvaliteedi halvenemise

[ctx: @info:whatsthis]
en: For some file formats which apply lossy compression, data will be lost each time the content is rotated. Check this option to allow lossy rotation. If not enabled, these files will be rotated by flag.
et: Mõne failivormingu puhul, mis rakendavad kadudega tihendust, läheb andmeid kaotsi igal sisu pööramisel. Selle märkimisel lubatakse kadudega pööramine. Kui see on märkimata, pööratakse neid faile vastava lipu abil.

[ctx: @info:tooltip]
en: When rotating a file by setting a flag, also change this flag in the file's metadata
et: Faili pööramisel vastavat lippu määrates muudetakse lippu ka faili metaandmetes

[ctx: @info:whatsthis]
en: File metadata typically contains a flag describing that a file shall be shown rotated. Enable this option to allow editing this field.
et: Faili metaandmed sisaldavad üldjuhul lippu, mis määrab, kas faili tuleb pöörata. Selle märkimisel saab seda välja muuta.

[ctx: @title:tab]
en: Rotation
et: Pööramine

[ctx: @label]
en: Reading and Writing to Sidecars
et: Kõrvalfailide lugemine ja kirjutamine

[ctx: @option:check]
en: Read from sidecar files
et: Lugemine kõrvalfailidest

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn on this option to read metadata from XMP sidecar files when reading metadata.
et: Sisselülitamisel saab metaandmete lugemisel lugeda neid XMP kõrvalfailist.

[ctx: @option:check]
en: Write to sidecar files
et: Kirjutamine kõrvalfailidesse

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn on this option to save, as specified, metadata to XMP sidecar files.
et: Sisselülitamisel saab määratud metaandmeid salvestada XMP kõrvalfaili.

[ctx: @info:tooltip]
en: Specify the exact mode of XMP sidecar writing
et: XMP kõrvalfaili kirjutamise täpse viisi määramine

[ctx: @option:check]
en: Sidecar file names are compatible with commercial programs
et: Kõrvalfaili nimed ühilduvad kommertsprogrammide omadega

[ctx: @title:tab]
en: Sidecars
et: Kõrvalfailid

en: Confirm when moving items to the &trash
et: Kinni&tuse küsimine elementide viskamisel prügikasti

en: Confirm when permanently deleting items
et: Kinnituse küsimine elementide jäädaval kustutamisel

en: Do not confirm when applying changes in the &right sidebar
et: Pa&rempoolse külgriba muudatuste rakendamine kinnitust küsimata

en: String comparison type:
et: Stringi võrdlemise tüüp:

[ctx: method to compare strings]
en: Natural
et: Loomulik

[ctx: method to compare strings]
en: Normal
et: Tavaline

en: <qt>Sets the way in which strings are compared inside digiKam. This eg. influences the sorting of the tree views.<br/><b>Natural</b> tries to compare strings in a way that regards some normal conventions and will eg. result in sorting numbers naturally even if they have a different number of digits.<br/><b>Normal</b> uses a more technical approach. Use this style if you eg. want to entitle albums with ISO dates (201006 or 20090523) and the albums should be sorted according to these dates.</qt>
et: <qt>Siin saab määrata, kuidas digiKamis võrreldakse stringe. See mõjutab näiteks sortimist puuvaadetes.<br/><b>Loomulik</b> püüab võrrelda stringe viisil, mis arvestab teatavaid levinuid tavasid ning sordib näiteks arvud loomulikul viisil, isegi kui neil on eri arv tüvenumbreid. <br/><b>Tavaline</b> kasutab tehnilisemat lähenemist. Seda on mõtet kasutada näiteks siis, kui soovid pealkirjasta albumeid ISO kuupäevadega (201006 või 20090523) ja lasta albumeid nende järgi sortida.</qt>

en: Lower bound for minimum similarity:
et: Minimaalse sarnasuse alamraja:

en: Use native file dialogs from system
et: Süsteemi loomupäraste failidialoogide kasutamine

en: Draw frames around grouped items
et: Raami näitamine rühmitatud elementide ümber

[ctx: @title:tab]
en: Grouping
et: Rühmitamine

[ctx: @title:group]
en: Updates
et: Uuendused

[ctx: @action:button]
en: Update File Hashes
et: Uuenda failiräsisid

en: Enable Color Management
et: Värvihalduse lubamine

en: <ul><li>Checked: Color Management is enabled</li><li>Unchecked: Color Management is disabled</li></ul>
et: <ul><li>Märgitud: värvihaldus on lubatud</li><li>Märkimata: värvihaldus pole lubatud</li></ul>

en: Visit Little CMS project website
et: Little CMS projekti veebilehekülg

en: Working Color Space
et: Töö-värviruum

en: <p>This is the color space all the images will be converted to when opened (if you choose to convert) and the profile that will be embedded when saving. Good and safe choices are <b>Adobe RGB (1998)</b> and <b>sRGB IEC61966-2.1</b></p>
et: <p>See on värviruum, millesse teisendatakse kõik avatavad pildid (kui ikka otsustad teisendada), ja profiil, mis põimitakse salvestamisel. Head ja kindlad valikud on <b>Adobe RGB (1998)</b> ja <b>sRGB IEC61966-2.1</b></p>

en: <p>You can use this button to get more detailed information about the selected workspace profile.</p>
et: <p>Selle nupule klõpsates näeb valitud tööruumi profiili põhjalikumat infot.</p>

en: When the profile of an image does not match the working color space
et: Kui pildi profiil ei sobi töö-värviruumiga

en: Ask when opening the image
et: Küsitakse pildi avamisel

en: <p>If an image has an embedded color profile not matching the working space profile, digiKam will ask if you want to convert to the working space, keep the embedded profile or discard the embedded profile and assign a different one.</p>
et: <p>Kui pildil on põimitud värviprofiil, mis ei sobi tööruumi profiiliga, küsib digiKam, kas soovid teisendada tööruumi, säilitada põimitud profiili või unustada põimitud profiili ja omistada mõne teise.</p>

en: Convert the image to the working color space
et: Pildi teisendamine töö-värviruumi

en: <p>If an image has an embedded color profile not matching the working space profile, digiKam will convert the image's color information to the working color space. This changes the pixel data, but not the appearance of the image.</p>
et: <p>Kui pildil on põimitud värviprofiil, mis ei sobi tööruumi profiiliga, teisendab digiKam pildi värviteabe töö-värviruumi. See muudab piksliandmeid, aga mitte pildi välimust.</p>

en: When an image has no color profile information
et: Kui pildil puudub värviprofiili teave

en: <p>If an image has no embedded color profile, digiKam will ask which color space shall be used to interpret the image and to which color space it shall be transformed for editing.</p>
et: <p>Kui pildil puudub põimitud värviprofiil, küsib digiKam, millist värviruumi kasutada pildi tõlgendamiseks ning millisesse värviruumi tuleb see teisendada redigeerimisel.</p>

en: Assume it is using the sRGB color space (Internet standard)
et: Eeldatakse sRGB värviruumi kasutamist (internetistandard)

note: i18n("<p></p>"));
en: and convert it to the working color space
et: ja teisendatakse töö-värviruumi

en: Assume it is using the working color space
et: Eeldatakse töö-värviruumi kasutamist

note: i18n("<p></p>"));
en: Convert it from default input color space to working space
et: Teisendatakse vaikimisi sisend-värviruumist töö-värviruumi

en: When loading a RAW file with uncalibrated colors
et: Kui laaditakse kalibreerimata värvidega toorfail

en: Ask for the input profile
et: Küsitakse sisendprofiili

note: i18n("<p></p>"));
en: Automatic color correction
et: Automaatne värvikorrektsioon

note: i18n("<p></p>"));
en: Convert it from the default input profile
et: Teisendatakse vaikimisi sisendprofiilist

en: Color Managed View
et: Värvihalduse vaade

en: Monitor profile:
et: Monitori profiil:

en: <p>Select the color profile for your monitor here.</p>
et: <p>Siin tuleb valida oma monitori värviprofiil.</p>

en: <p>You can use this button to get more detailed information about the selected monitor profile.</p>
et: <p>Selle nupule klõpsates näeb valitud monitori profiili põhjalikumat infot.</p>

en: Use color managed view in editor
et: Värvihalduse vaate kasutamine redaktoris

en: <p>Turn on this option if you want to use your <b>Monitor Color Profile</b> to show your pictures in the Image Editor window with a color correction adapted to your monitor. You can at any time toggle this option from the Editor window. <i>Warning</i>: This can slow down rendering of the image, depending on the speed of your computer.</p>
et: <p>Selle valimisel saab kasutada oma <b>monitori värviprofiili</b> piltide vaatamisel pildiredaktoris, kusjuures värviparandusel arvestatakse sinu monitoriga. Redaktoriaknas saab selle valiku soovi korral välja lülitada. <i>Hoiatus</i>: see aeglustab piltide renderdamist, eriti aeglasema arvuti korral.</p>

en: Use color managed view for previews and thumbnails
et: Värvihalduse vaate kasutamine eelvaatluste ja pisipiltide puhul

en: Camera and Scanner
et: Kaamera ja skanner

en: Default input color profile:
et: Vaikimisi sisend-värviprofiil:

en: <p>This is the default color profile for your input device (that is your camera - or your scanner). A camera input profile is recommended for correct conversion of RAW images in 16bit. Some of the options about loading behavior above refer to this profile.</p>
et: <p>See on sisendseadme (sinu kaamera või ka skanneri) vaikimisi värviprofiil. Kaamera sisendprofiil on soovitatav valida 16-bitiste toorpiltide korrektseks teisendamiseks. Seda profiili puudutavad mõningad ülal olevad laadimise käitumise valikud.</p>

en: <p>You can use this button to get more detailed information about the selected input profile.</p>
et: <p>Selle nupule klõpsates näeb valitud sisendi profiili põhjalikumat infot.</p>

en: Printing and Proofing
et: Trükkimine ja väljundvaade

en: Output device profile:
et: Väljundseadme profiil:

en: <p>You can use this button to get more detailed information about the selected proofing profile.</p>
et: <p>Selle nupule klõpsates näeb valitud väljundvaate profiili põhjalikumat infot.</p>

en: Color Profiles Repository
et: Värviprofiilide hoidla

en: digiKam looks for ICC profiles in a number of <a href='default'>default locations</a>. You can specify an additional folder:
et: DigiKam otsib ICC profiile mitmest <a href='default'>vaikimisi asukohast</a>. Soovi korral saab määrata lisakataloogi:

en: <p>digiKam searches ICC profiles in default system folders and ships itself a few selected profiles. Store all your additional color profiles in the directory set here.</p>
et: <p>DigiKam otsib ICC profiile vaikimisi süsteemsetest kataloogidest ning pakub ka ise mõne profiili. Salvesta kõik oma täiendavad värviprofiilid siin määratud kataloogi.</p>

en: Use black point compensation
et: Mustpunkti kompensatsiooni kasutamine

en: <p><b>Black Point Compensation</b> is a way to make adjustments between the maximum black levels of digital files and the black capabilities of various digital devices.</p>
et: <p><b>BPC ehk mustpunkti kompensatsioon</b> võimaldab kohandada vahet digitaalsete failide maksimaalse musta taseme ja mitmesuguste digitaalseadmete musta värvi võimaluste vahel.</p>

en: Rendering Intents:
et: Renderdamisviis:

en: Monitor Profile From System Settings
et: Monitori profiil Süsteemi seadistustest

en: No ICC profiles files found.
et: Ühtegi ICC profiili ei leitud.

en: No Display Profile Available
et: Monitori profiil puudub

en: No Output Profile Available
et: Väljundprofiil puudub

[ctx: none of the paths]
en: none
et: puudub

en: On Linux, the default search paths include <ul><li>/usr/share/color/icc</li><li>/usr/local/share/color/icc</li><li>~/.local/share/color/icc/</li><li>~/.local/share/icc/</li><li>~/.color/icc/</li></ul>On your system, currently these paths exist and are scanned:<ul><li>%1</li></ul>
et: Linuxis on vaikimisi otsitavad asukohad järgmised: <ul><li>/usr/share/color/icc</li><li>/usr/local/share/color/icc</li><li>~/.local/share/color/icc/</li><li>~/.local/share/icc/</li><li>~/.color/icc/</li></ul>Sinu süsteemis on olemas järgmised asukohad, mis uuritakse läbi:<ul><li>%1</li></ul>

en: Synchronize panels automatically
et: Paneelide automaatne sünkroniseerimine

en: Set this option to automatically synchronize zooming and panning between left and right panels if the images have the same size.
et: Sisselülitamisel sünkroniseeritakse automaatselt vasaku ja parema paneeli suurendus ja lohistamine, kui piltidel on sama suurus.

en: Selecting a thumbbar item loads the image to the right panel
et: Pisipildirea elemendi valimine laadib pildi paremal paneelil

en: Set this option to automatically load an image into the right panel when the corresponding item is selected on the thumbbar.
et: Sisselülitamisel laaditakse pilt automaatselt paremal paneelil, kui pisipildireal on valitud vastav element.

en: Clear the light table on close
et: Valguslaua puhastamine sulgemisel

en: Set this option to remove all images from the light table when you close it, or unset it to preserve the images currently on the light table.
et: Sisselülitamisel eemaldatakse valguslaualt sulgemisel kõik pildid, vastasel juhul säilitatakse parajasti valguslaual olnud pildid.

en: Template Title:
et: Malli nimi:

en: Enter the metadata template title here.
et: Kirjuta siia metaandmete malli nimi.

en: <p>Enter the metadata template title here. This title will be used to identify a template in your collection.</p>
et: <p>Kirjuta siia metaandmete malli nimi. Seda kasutatakse malli tuvastamiseks sinu kogus.</p>

en: &Replace...
et: A&senda...

en: Cannot register new metadata template without title.
et: Nimeta ei saa uut metaandmete malli registreerida.

en: A metadata template named '%1' already exists.
et: Metaandmete mall nimega "%1" on juba olemas.

en: Tool-Tips Font:
et: Vihje font:

en: Select here the font used to display text in tool-tips.
et: Siin saab valida kohtspikrite näitamisel kasutatava fondi.

en: Show icon-view and thumb-bar items' tool-tips
et: Ikoonivaate/pisipildirea elementide vihjete näitamine

en: Set this option to display image information when the mouse hovers over an icon-view or thumb-bar item.
et: Sisselülitamisel näidatakse pildiinfot, kui hiir viia albumi ikoonivaate või pisipildirea elementide kohale.

en: File/Item Information
et: Faili/elemendi teave

en: File name
et: Faili nimi

en: File date
et: Faili kuupäev

en: File size
et: Faili suurus

en: Image type
et: Pildi tüüp

en: Image dimensions
et: Pildi mõõtmed

en: Image aspect ratio
et: Pildi proportsioon

en: Set this option to display the image aspect ratio.
et: Sisselülitamisel näidatakse pildi proportsiooni.

en: Camera make and model
et: Kaamera valmistaja ja mudel

en: Camera date
et: Kaamera kuupäev

en: Camera aperture and focal length
et: Kaamera ava ja fookuskaugus

en: Camera exposure and sensitivity
et: Kaamera säritus ja tundlikkus

en: Camera mode and program
et: Kaamera režiim ja programm

en: Camera flash settings
et: Kaamera välguseadistused

en: Camera white balance settings
et: Kaamera valgetasakaalu seadistused

en: digiKam Information
et: digiKami info

en: Album name
et: Albumi nimi

en: Set this option to display the album name.
et: Sisselülitamisel näidatakse albumi nime.

en: Image title
et: Pildi pealkiri

en: Set this option to display the image title.
et: Sisselülitamisel näidatakse pildi pealkirja.

en: Image caption
et: Pildi allkiri

en: Set this option to display the image captions.
et: Sisselülitamisel näidatakse pildi allkirja.

en: Image tags
et: Pildi sildid

en: Set this option to display the image tags.
et: Sisselülitamisel näidatakse pildi silte.

en: Image labels
et: Pildi pealdised

en: Set this option to display the image pick, color, rating labels.
et: Märkimisel näidatakse pildi valiku- ja värvimärgist ning hinnangut.

en: Audio/Video Information
et: Heli/videoteave

en: Video Aspect Ratio
et: Video proportsioon

en: Set this option to display the Aspect Ratio of the Video.
et: Märkimisel näidatakse video proportsiooni.

en: Set this option to display the Audio Bit Rate of the Video.
et: Märkimisel näidatakse video heli bitikiirust.

en: Set this option to display the Audio Channel Type of the Video.
et: Märkimisel näidatakse video helikanali tüüpi.

en: Set this option to display the Audio Codec of the Video.
et: Märkimisel näidatakse video helikoodekit.

en: Video Duration
et: Video kestus

en: Set this option to display the Duration of the Video.
et: Märkimisel näidatakse video kestust.

en: Video Frame Rate
et: Video kaadrisagedus

en: Set this option to display the Codec of the Video.
et: Märkimisel näidatakse video koodekit.

en: Show album items' tool-tips
et: Albumi elementide kohtspikrite näitamine

en: Album Information
et: Albumi teave

en: Set this option to display album information when the mouse hovers over a folder-view item.
et: Sisselülitamisel näidatakse albumi infot, kui hiir viia kataloogivaate elemendi kohale.

en: Album date
et: Albumi kuupäev

en: Set this option to display the album date.
et: Sisselülitamisel näidatakse albumi kuupäeva.

en: Album collection
et: Albumikogu

en: Set this option to display the album collection.
et: Sisselülitamisel näidatakse albumikogu.

en: Album category
et: Albumi kategooria

en: Set this option to display the album category.
et: Sisselülitamisel näidatakse albumi kategooriat.

en: Album caption
et: Albumi allkiri

en: Set this option to display the album caption.
et: Sisselülitamisel näidatakse albumi allkirja.

en: Album preview
et: Albumi eelvaatlus

en: Set this option to display the album preview.
et: Sisselülitamisel näidatakse albumi eelvaatlust.

en: Show import items' tool-tips
et: Impordi elementide kohtspikrite näitamine

en: Import Information
et: Imporditeave

en: Item name
et: Elemendi nimi

en: Set this option to display the item name.
et: Märkimisel näidatakse elemendi nime.

en: Item date
et: Elemendi kuupäev

en: Set this option to display the item date.
et: Märkimisel näidatakse elemendi kuupäeva.

en: Item size
et: Elemendi suurus

en: Set this option to display the item size.
et: Märkimisel näidatakse elemendi suurust.

en: Item type
et: Elemendi tüüp

en: Set this option to display the item type.
et: Märkimisel näidatakse elemendi tüüpi.

en: Item dimensions
et: Elemendi mõõtmed

en: Set this option to display the item dimensions.
et: Märkimisel näidatakse elemendi mõõtmeid.

en: Note: these settings require "Use File Metadata" option from Camera Setup Behavior page.
et: Märkus: need seadistused vajavad, et kaamera seadistuste käitumist reguleerival lehel oleks valik "Faili metaandmete kasutamine" sisse lülitatud.

en: Icon Items
et: Ikoonielemendid

en: Album Items
et: Albumielemendid

en: Import Items
et: Impordi elemendid
