digikam - en to eu translation catalogue (6224 entries)

[ctx: @item: date keyword]
en: tomorrow
eu: bihar

[ctx: @item: date keyword]
en: today
eu: gaur

[ctx: @item: date keyword]
en: yesterday
eu: atzo

en: Next year
eu: Datorren urtea

en: Previous year
eu: Iragan urtea

en: Next month
eu: Datorren hilabetea

en: Previous month
eu: Iragan hilabetea

en: Select a week
eu: Hautatu aste bat

en: Select a month
eu: Hautatu hilabete bat

en: Select a year
eu: Hautatu urte bat

en: Select the current day
eu: Hautatu gaurko eguna

[ctx: @action:button]
en: Close
eu: Itxi

en: Week %1
eu: %1. astea

[ctx: @item: date menu]
en: &Today
eu: &Gaur

[ctx: @item: date menu]
en: To&morrow
eu: &Bihar

[ctx: @item: date menu]
en: Next &Week
eu: Datorren &astea

[ctx: @item: date menu]
en: Next M&onth
eu: Datorren &hilabetea

[ctx: @item: date menu]
en: Y&esterday
eu: A&tzo

[ctx: @item: date menu]
en: Last &Monday
eu: Iragan astele&hena

[ctx: @item: date menu]
en: Last &Friday
eu: Iragan ost&irala

[ctx: @item: date menu]
en: Last &Week
eu: Iragan a&stea

[ctx: @item: date menu]
en: Last M&onth
eu: Iragan hi&labetea

[ctx: @item: date menu]
en: No Date
eu: Datarik gabe

[ctx: @info: week #weeknumber - month name - year string Start: End:]
en: Week #%1 - %2 %3
    %4	%5
eu: %1. astea - %2 %3
    %4	%5

[ctx: @info: week properties]
en: Start:
eu: Hasiera:

[ctx: @info: week properties]
en: End:
eu: Bukaera:

[ctx: @info: month-name year-string]
en: %1 %2
eu: %2 %1

en: &Move Here
eu: Era&man hona

en: &Copy Here
eu: &Kopiatu hemen

en: C&ancel
eu: &Utzi

en: Set as Album Thumbnail
eu: Ezarri bildumaren koadro txiki gisa

en: Download From Camera
eu: Zama-jaitsi kameratik

en: Download && Delete From Camera
eu: Kameratik zama-jaitsi eta ezabatu

en: Exporting
eu: Esportatzea

en: Upload to Camera
eu: Zama-igo kamerara

[ctx: @action:inmenu Group images with this item]
en: Group here
eu: Taldekatu hemen

[ctx: @action:inmenu Insert dragged images before this item]
en: Insert Items here
eu: Sartu elementuak hemen

[ctx: @action:inmenu Group images with this item and move them to its album]
en: Group here and move to album
eu: Taldekatu hemen eta eraman albumera

en: Assign Tag to Dropped Items
eu: Esleitu etiketa baztertutako elementuei

en: Change Face Tags
eu: Aldatu aurpegi etiketak

en: Change Face Tag
eu: Aldatu aurpegi etiketa

en: &Cancel
eu: &Utzi

en: Assign Tags to &Selected Items
eu: Esleitu etiketak hau&tatutako elementuei

en: Assign Tags to &This Item
eu: Esleitu etiketak elementu &honi

en: Assign Tags to &All Items
eu: Esleitu etiketak elementu &guztiei

en: Importing
eu: Inportatzea

en: M&erge Here
eu: Bat&eratu hemen

en: Confirm face name '%2' to Item | Confirm face name '%2' to Items
eu[0]: Berretsi '%2' aurpegi-izena elementuari
eu[1]: Berretsi '%2' aurpegi-izena elementuei

en: Set as Tag Thumbnail
eu: Ezarri etiketaren koadro txiki gisa

en: Change face name from '%2' to '%3' | Change face names from '%2' to '%3'
eu[0]: Aldatu aurpegiaren izena '%2'(e)tik '%3'(e)ra
eu[1]: Aldatu aurpegiaren izenak '%2'(e)tik '%3'(e)ra

en: Assign Tag '%2' to Items | Assign Tag(s) '%2' to Items
eu[0]: Esleitu '%2' etiketa elementuei
eu[1]: Esleitu '%2' etiketa(k) elementuei

en: Images Without Face tags
eu: Aurpegi etiketarik gabeko irudiak

en: Show images without a face tag.
eu: Erakutsi aurpegi etiketarik gabeko irudiak.

en: Face tags Matching Condition
eu: Aurpegi etiketak bat etortzeko baldintza

en: Defines in which way the selected tags are combined to filter the images. This also includes the '%1' check box.
eu: Hautatutako etiketak irudiak iragazteko zein eratan konbinatzen diren definitzen du. Honek '%1' kontrol-laukia barnean hartzen du.

[ctx: @title]
en: People
eu: Pertsonak

en: Text Filter:
eu: Testu iragazkia:

en: MIME Type Filter:
eu: MIME-mota iragazkia:

en: Geolocation Filter:
eu: Geokokapen iragazkia:

en: Labels Filter:
eu: Etiketen iragazkia:

[ctx: @title]
en: Properties
eu: Propietateak

en: Images Without Tags
eu: Etiketarik gabeko irudiak

en: Show images without a tag.
eu: Erakutsi etiketarik gabeko irudiak.

en: Tags Matching Condition
eu: Etiketak bat etortzeko baldintza

en: OR
eu: EDO

en: AND
eu: ETA

[ctx: @title]
en: Tags
eu: Etiketak

[ctx: @action: tag filter]
en: Restore Tag Filters
eu: Leheneratu etiketen iragazkiak

[ctx: @action: tag filter]
en: On
eu: Piztuta

[ctx: @action: tag filter]
en: Off
eu: Itzalita

[ctx: @action: tag filter]
en: Tag Filter Mode
eu: Etiketen iragazte-modua

[ctx: @action: tag filter]
en: Ignore This Tag
eu: Ezikusi etiketa hau

[ctx: @action: tag filter]
en: Must Have This Tag
eu: Etiketa hau izan behar du

[ctx: @action: tag filter]
en: Must Not Have This Tag
eu: Ez du etiketa hau izan behar

en: Reference Image
eu: Erreferentzia-irudia

[ctx: @info:tooltip]
en: If this is not a face, click to delete it.
eu: Hori aurpegi bat ez bada, egin klik hori ezabatzeko.

[ctx: @info:tooltip]
en: 1 grouped item.
     | %1 grouped items.
eu[0]: Taldekatutako elementu 1.
eu[1]: Taldekatutako %1 elementu.

[ctx: @info:tooltip]
en: Group is open.
eu: Taldea irekita dago.

[ctx: @info:tooltip]
en: Group is closed.
eu: Taldea itxita dago.

[ctx: @info:tooltip]
en: This item has geolocation information.
eu: Elementu honek geokokapen informazioa du.

[ctx: @info:tooltip]
en: Show Fullscreen
eu: Erakutsi pantaila-betean

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate Left
eu: Biratu ezkerrera

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate Right
eu: Biratu eskuinera

[ctx: @info:tooltip]
en: Deselect Item
eu: Desautatu elementua

[ctx: @info:tooltip]
en: Select Item
eu: Hautatu elementua

[ctx: @action: context menu]
en: Set as Album Thumbnail
eu: Ezarri albumaren koadro txiki gisa

[ctx: @action: context menu]
en: Set as Tag Thumbnail
eu: Ezarri etiketaren koadro txiki gisa

[ctx: @action:inmenu Pluralized]
en: Move to Trash | Move %1 Files to Trash
eu[0]: Eraman zakarrontzira
eu[1]: Eraman %1 fitxategi zakarrontzira

[ctx: @action:inmenu Pluralized, to scan using IQS]
en: Image Quality Scan | Image Quality Scan
eu[0]: Irudiaren kalitatea aztertzea
eu[1]: Irudiaren kalitatea aztertzea

[ctx: @action: context menu]
en: Reset Album Icon
eu: Berrezarri albumaren ikonoa

[ctx: @action: context menu]
en: All Albums
eu: Album denak

[ctx: @action: context menu]
en: All Tags
eu: Etiketa denak

[ctx: @action: select tags menu]
en: Select
eu: Hautatu

[ctx: @action: context menu]
en: Children
eu: Umeak

[ctx: @action: context menu]
en: Parents
eu: Gurasoak

[ctx: @action: deselect tags menu]
en: Deselect
eu: Desautatu

[ctx: @action: context menu]
en: Invert Selection
eu: Alderantzikatu hautapena

[ctx: @action: group items]
en: Group
eu: Taldea

[ctx: @action:inmenu]
en: Open All Groups
eu: Ireki talde guztiak

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All Groups
eu: Itxi talde guztiak

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Grouped Images
eu: Erakutsi taldekatutako irudiak

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide Grouped Images
eu: Ezkutatu taldekatutako irudiak

[ctx: @action:inmenu]
en: Ungroup
eu: Bereizi

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove From Group
eu: Kendu taldetik

[ctx: @action:inmenu]
en: Group Selected Here
eu: Taldekatu hautatutakoak hemen

[ctx: @action:inmenu]
en: Group Selected By Time
eu: Taldekatu hautatutakoak orduaren arabera

[ctx: @action:inmenu]
en: Group Selected By Filename
eu: Taldekatu hautatutakoak fitxategi-izenaren arabera

[ctx: @action:inmenu]
en: Group Selected By Timelapse / Burst
eu: Taldekatu hautapena timelapse / kliskatze jarraituaren arabera

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove Selected From Groups
eu: Kendu hautatutakoak taldeetatik

[ctx: @action:inmenu]
en: Ungroup Selected
eu: Bereizi hautatutakoak

[ctx: @action: context menu]
en: Open With
eu: Ireki honekin

[ctx: @action: open item with other application]
en: Other...
eu: Beste...

[ctx: @action: context menu]
en: Open With...
eu: Ireki honekin...

[ctx: @action: context menu]
en: New Tag...
eu: Etiketa berria...

[ctx: @action: context menu]
en: Delete Tag
eu: Ezabatu etiketa

[ctx: @action: context menu]
en: Delete Tags
eu: Ezabatu etiketak

[ctx: @action: context menu]
en: Mark As Face Tag
eu: Markatu aurpegi etiketa gisa

[ctx: @action: context menu]
en: Mark As Face Tags
eu: Markatu aurpegi etiketa gisa

[ctx: @action: edit tag properties]
en: Properties...
eu: Propietateak...

[ctx: @action: context menu]
en: Unmark Tag As Face
eu: Kendu aurpegi marka etiketari

[ctx: @info: context menu]
en: Removes the face property from the selected tag and the face region from the contained images. Can also untag the images if wished.
eu: Hautatutako etiketatik aurpegi propietatea kentzen du eta hura duten irudietatik aurpegi-eskualdea kentzen du. Irudietatik etiketa ere ken daiteke hala nahi izanez gero.

[ctx: @action: context menu]
en: Unmark Tags As Face
eu: Kendu aurpegi marka etiketei

[ctx: @info: context menu]
en: Removes the face property from the selected tags and the face region from the contained images. Can also untag the images if wished.
eu: Hautatutako etiketetatik aurpegi propietatea kentzen du eta haiek dituzten irudietatik aurpegi-eskualdea kentzen du. Irudietatik etiketak ere ken daitezke hala nahi izanez gero.

[ctx: @action: context menu]
en: A&ssign Tag
eu: E&sleitu etiketa

[ctx: @action: context menu]
en: R&emove Tag
eu: K&endu etiketa

[ctx: @action: context menu]
en: Remove all Tags
eu: Kendu etiketa guztiak

[ctx: @action: context menu]
en: Assign Labe&ls
eu: Esleitu e&tiketak

[ctx: @action: context menu]
en: Album
eu: Albuma

[ctx: @action: context menu]
en: Date
eu: Data

[ctx: @action: context menu]
en: Tag
eu: Etiketa

[ctx: @action: context menu]
en: Go To
eu: Joan hona

[ctx: @action: file open dialog]
en: Open...
eu: Ireki...

[ctx: @action: context menu]
en: Open in File Manager
eu: Ireki fitxategi-kudeatzailean

[ctx: @action: context menu]
en: Import
eu: Inportatu

[ctx: @action: context menu]
en: No import tool available
eu: Ez dago inportatzeko tresnarik erabilgarri

[ctx: @action: context menu]
en: Export
eu: Esportatu

[ctx: @action: context menu]
en: No export tool available
eu: Ez dago esportatzeko tresnarik erabilgarri

[ctx: @action: context menu]
en: Batch Queue Manager
eu: Sorta-ilararen kudeatzailea

[ctx: @action: context menu]
en: Add to Existing Queue
eu: Gehitu dagoen ilarara

en: 1 Item | %1 Items
eu[0]: Elementu 1
eu[1]: %1 elementu

en: Invalid date
eu: Data baliogabea

[ctx: %1: day of month with two digits, %2: short month name, %3: year]
en: Album Date: %2 %3 %4 - 1 Item | Album Date: %2 %3 %4 - %1 Items
eu[0]: Albumaren data: %4 %3 %2 - elementu 1
eu[1]: Albumaren data: %4 %3 %2 - %1 elementu

[ctx: %2: a tag title; %3: number of subtags]
en: %2 including 1 subtag | %2 including %1 subtags
eu[0]: %2 azpi-etiketa 1 barne
eu[1]: %2 %1 azpi-etiketa barne

[ctx: %2: the previous string (e.g. 'Foo including 7 subtags'); %1: number of items in tag]
en: %2 - 1 Item | %2 - %1 Items
eu[0]: %2 - Elementu 1
eu[1]: %2 - %1 elementu

en: %2 - 1 Item | %2 - %1 Items
eu[0]: %2 - Elementu 1
eu[1]: %2 - %1 elementu

en: Keyword Search - 1 Item | Keyword Search - %1 Items
eu[0]: Gako-hitzen bilaketa - Elementu 1
eu[1]: Gako-hitzen bilaketa - %1 elementu

en: Advanced Search - 1 Item | Advanced Search - %1 Items
eu[0]: Bilaketa aurreratua - Elementu 1
eu[1]: Bilaketa aurreratua - %1 elementu

[ctx: Month String - Year String]
en: %1 %2
eu: %2 %1

[ctx: @title:window]
en: Select Target Folder
eu: Hautatu jomuga karpeta

en: <p>Please select the destination album from the digiKam library to move the selected images into.</p>
eu: <p>Mesedez, aukeratu hautatuko irudiak eraman beharreko digiKam liburutegiko jomuga albuma.</p>

en: Album "%1"
eu: "%1" albuma

en: File Properties
eu: Fitxategiaren propietateak

[ctx: filename]
en: Name:
eu: Izena:

en: Date:
eu: Data:

en: Size:
eu: Neurria:

en: Type:
eu: Mota:

[ctx: unknown / invalid image dimension]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Dimensions:
eu: Dimentsioak:

[ctx: unknown / invalid image aspect ratio]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Aspect Ratio:
eu: Itxura-proportzioa:

en: Photograph Properties
eu: Argazkiaren propietateak

en: Make/Model:
eu: Marka/eredua:

[ctx: camera lens]
en: Lens:
eu: Objektiboa:

[ctx: creation date of the image]
en: Created:
eu: Sorrera:

en: Aperture/Focal:
eu: Irekidura/Fokala:

en: Exposure/Sensitivity:
eu: Esposizioa/Sentikortasuna:

en: Mode/Program:
eu: Modua/Programa:

[ctx: camera flash settings]
en: Flash:
eu: Flasha:

en: White Balance:
eu: Zuri-oreka:

en: Audio/Video Properties
eu: Audio/bideo propietateak

en: Duration:
eu: Iraupena:

en: Frame Rate:
eu: Fotograma-emaria:

en: Video Codec:
eu: Bideo kodeka:

en: Audio Bit Rate:
eu: Audio bit-emaria:

en: Audio Channel Type:
eu: Audio kanal mota:

en: Audio Codec:
eu: Audio kodeka:

en: digiKam Properties
eu: digiKam-en propietateak

en: Album:
eu: Albuma:

[ctx: title of the file]
en: Title:
eu: Titulua:

[ctx: caption of the file]
en: Caption:
eu: Epigrafea:

en: Tags:
eu: Etiketak:

en: Labels:
eu: Labelak:

en: Album Properties
eu: Albumaren propietateak

[ctx: @info: item properties]
en: Name:
eu: Izena:

en: Items:
eu: Elementuak:

en: Collection:
eu: Bilduma:

en: Category:
eu: Kategoria:

[ctx: @info: item properties]
en: Caption:
eu: Epigrafea:

en: Preview:
eu: Aurreikuspegia:

en: Filter
eu: Iragazkia

[ctx: Image filter reproducible: Yes]
en: Yes
eu: Bai

[ctx: Image filter reproducible: Partially]
en: Partially
eu: Hein batean

[ctx: Image filter reproducible: No]
en: No
eu: Ez

en: Reproducible:
eu: Berregingarria:

[ctx: Image filter description]
en: Description:
eu: Deskribapena:

en: Identifier:
eu: Identifikatzailea:

en: Technical Parameters
eu: Parametro teknikoak

en: <i>Binary Data</i>
eu: <i>Datu bitarrak</i>

en: Initializing...
eu: Hasieratzen...

en: Load Plugins...
eu: Zamatu pluginak...

en: Checking ICC repository...
eu: ICC gordetegia egiaztatzen...

en: Clean up Database...
eu: Garbitu datu-basea...

en: Loading albums...
eu: Albumak zamatzen...

en: <p>The ICC profiles folder seems to be invalid.</p><p>If you want to try setting it again, choose "Yes" here, otherwise choose "No", and the "Color Management" feature will be disabled until you solve this issue.</p>
eu: <p>ICC profilen karpeta baliogabea dela ematen du.</p><p>Hura berriz ezartzen saiatu nahi baduzu, hemen "Bai" hautatu, bestela "Ez" hautatu, eta arazo hau konpontzen duzun arte, "Kolore kudeaketa" ezaugarria ezgaitu egingo da.</p>

en: ExifTool is not available in your digiKam installation or is not working correctly. Go to the digiKam settings and check the availability of the ExifTool binary file in the metadata section.
    Error message: %1
eu: «ExifTool» ez dago erabilgarri digiKamen zure instalazioan edo ez dabil behar bezala. Joan digiKamen ezarpenetara eta egiaztatu meta-datuak atalean «ExifTool»en fitxategi bitarra erabilgarri dagoen.
    Errore mezua: %1

en: No item selected (%1 item) | No item selected (%1 items)
eu[0]: Ez da elementurik hautatu (elementu %1)
eu[1]: Ez da elementurik hautatu (%1 elementu)

en: No item selected (%1 [%2] item) | No item selected (%1 [%2] items)
eu[0]: Ez da elementurik hautatu (elementu %1 [%2])
eu[1]: Ez da elementurik hautatu (%1 [%2] elementu)

en: No item selected (%1 item. With grouped items: %2) | No item selected (%1 items. With grouped items: %2)
eu[0]: Ez da elementurik hautatu (elementu %1. Taldekatutako elementuekin: %2)
eu[1]: Ez da elementurik hautatu (%1 elementu. Taldekatutako elementuekin: %2)

en: 1/%2 item selected (%3/%4) | %1/%2 items selected (%3/%4)
eu[0]: 1/%2 elementu hautatu da (%3/%4)
eu[1]: %1/%2 elementu hautatu dira (%3/%4)

en: 1/%2 [%3] item selected (%4/%5) | %1/%2 [%3] items selected (%4/%5)
eu[0]: 1/%2 [%3] elementu hautatu da (%4/%5)
eu[1]: %1/%2 [%3] elementu hautatu dira (%4/%5)

en: 1/%2 item selected. Total with grouped items: %3 | %1/%2 items selected. Total with grouped items: %3
eu[0]: 1/%2 elementu hautatu da. Guztira taldekatutako elementuekin: %3
eu[1]: %1/%2 elementu hautatu dira. Guztira taldekatutako elementuekin: %3

en: 1/%2 [%3/%4] item selected (%5/%6) | %1/%2 [%3/%4] items selected (%5/%6)
eu[0]: 1/%2 [%3/%4] elementu hautatu da (%5/%6)
eu[1]: %1/%2 [%3/%4] elementu hautatu dira (%5/%6)

en: 1/%2 item selected. With grouped items: %3/%4 | %1/%2 items selected. With grouped items: %3/%4
eu[0]: 1/%2 elementu hautatu da. Taldekatutako elementuekin: %3/%4
eu[1]: %1/%2 elementu hautatu dira. Taldekatutako elementuekin: %3/%4

en:  (%1 of %2)
eu:  (%1 / %2)

en:  (%1 of %2 [%3] )
eu: (%1 / %2 [%3] )

en:  (%1 of %2. Total with grouped items: %3)
eu:  (%1 / %2. Guztira taldekatutako elementuekin: %3)

en: %1 item hidden | %1 items hidden
eu[0]: Elementu %1 ezkutuan
eu[1]: %1 elementu ezkutuan

en: Write Metadata to File | Write Metadata to Selected Files
eu[0]: Idatzi meta-datuak fitxategian
eu[1]: Idatzi meta-datuak hautatutako fitxategietan

en: Reread Metadata From File | Reread Metadata From Selected Files
eu[0]: Berrirakurri meta-datuak fitxategitik
eu[1]: Berrirakurri meta-datuak hautatutako fitxategietatik

en: Auto-Detecting Camera...
eu: Kamera automatikoki antzematea...

en: Opening Download Dialog...
eu: Zama-jaisteko elkarrizketa-koadroa irekitzen...

en: Cameras
eu: Kamerak

en: USB Storage Devices
eu: Biltegiratzeko USB gailuak

en: Card Readers
eu: Txartel irakurleak

en: Add Images...
eu: Gehitu irudiak...

en: Adds new items to an Album.
eu: Album batean elementu berriak gehitzen ditu.

en: Add Folders...
eu: Gehitu karpetak...

en: Adds new folders to Album library.
eu: Album-liburutegian karpeta berria gehitzen du.

en: Images found in %1
eu: %1(e)n aurkitutako irudiak

en: You have chosen a bright color scheme. We switch to a dark icon theme. The icon theme is available after a restart of digiKam.
eu: Kolore-antolaera argi bat aukeratu duzu. Ikono iluneko gai batera aldatzen dugu. DigiKam berrabiatu ondoren ikono-gaia erabilgarri egongo.

en: You have chosen a dark color scheme. We switch to a bright icon theme. The icon theme is available after a restart of digiKam.
eu: Kolore-antolaera ilun bat aukeratu duzu. Ikono argiko gai batera aldatzen dugu. Digikam berrabiatu ondoren ikono-gaia erabilgarri egongo da.

[ctx: @title:window]
en: Select Folder to Parse
eu: Hautatu prozesatu beharreko karpeta

[ctx: @title:window]
en: Select Folders to Import into Album
eu: Hautatu albumetan inportatu beharreko karpetak

en: <p>Please select the destination album from the digiKam library to import folders into.</p>
eu: <p>Mesedez, hautatu karpetak digiKam liburutegiko zein albumean inportatu behar diren.</p>

en: The folder %1 is part of the album path and cannot be imported recursively!
eu: %1 karpeta albumaren bide-izenaren zati da eta ezin da modu errekurtsiboan inportatu!

[ctx: @info: setup]
en: Initializing Main View...
eu: Ikuspegi nagusia hasieratzen...

[ctx: @label]
en: Loading:
eu: Zamatzen:

[ctx: @action: setup]
en: &Back
eu: &Atzera

[ctx: @action: setup]
en: Forward
eu: Aurrera

[ctx: @action: setup]
en: Refresh
eu: Berritu

[ctx: @info: setup]
en: Refresh the current contents.
eu: Uneko edukia berritu.

[ctx: @action: setup]
en: &New...
eu: &Berria...

[ctx: @info: setup]
en: Creates a new empty Album in the collection.
eu: Bilduman album berri huts bat sortzen du.

[ctx: @action: setup]
en: &Move to Album...
eu: Era&man albumera...

[ctx: @info: setup]
en: Move selected images into an album.
eu: Hautatutako irudiak album batera eraman.

[ctx: @action: setup]
en: &Copy to...
eu: &Kopiatu hona...

[ctx: @info: setup]
en: Copy selected images to a target folder.
eu: Hautatutako irudiak helburuko karpeta batera eraman.

[ctx: @action: setup]
en: Delete Album
eu: Ezabatu albuma

[ctx: @action: setup]
en: Rename...
eu: Berrizendatu...

[ctx: @action: setup]
en: Properties
eu: Propietateak

[ctx: @info: setup]
en: Edit album properties and collection information.
eu: Albumaren propietateak eta bildumaren informazioa editatu.

[ctx: @action: setup]
en: Write Metadata to Files
eu: Idatzi meta-datuak fitxategietan

[ctx: @info: setup]
en: Updates metadata of files in the current album with the contents of digiKam database (file metadata will be overwritten with data from the database).
eu: Uneko albumeko fitxategien metadatuak digiKam datu-baseko edukiekin eguneratzen ditu (fitxategien metadatuak datu-baseko datuekin gainidatziko dira).

[ctx: @action: setup]
en: Reread Metadata From Files
eu: Berrirakurri fitxategietako meta-datuak

[ctx: @info: setup]
en: Updates the digiKam database from the metadata of the files in the current album (information in the database will be overwritten with data from the files' metadata).
eu: digiKam datu-basea, uneko albumeko fitxategietako metadatuetatik eguneratzen du (datu-baseko informazioa fitxategietako metadatuen informazioarekin gainidatziko da).

[ctx: @action: setup]
en: Open in File Manager
eu: Ireki fitxategi-kudeatzailean

[ctx: @action: setup]
en: Tag Manager
eu: Etiketa kudeatzailea

[ctx: @action: new tag]
en: N&ew...
eu: B&erria...

[ctx: @action: setup]
en: Delete
eu: Ezabatu

[ctx: @action: setup]
en: Assign Tag
eu: Esleitu etiketa

[ctx: @action: setup]
en: Views
eu: Ikuspegiak

[ctx: @action: Go to thumbnails (icon) view]
en: Thumbnails
eu: Koadro txikiak

[ctx: @action: View the selected image]
en: Preview
eu: Aurreikuspegia

[ctx: @action: Switch to map view]
en: Map
eu: Mapa

[ctx: @action: Switch to table view]
en: Table
eu: Taula

[ctx: @action: setup]
en: Open...
eu: Ireki...

[ctx: @info: setup]
en: Open the selected item.
eu: Ireki hautatutako elementua.

[ctx: @action: setup]
en: Open With Default Application
eu: Ireki lehenetsitako aplikazioarekin

[ctx: @info: setup]
en: Open the selected item with default assigned application.
eu: Ireki hautatutako elementua esleitutako aplikazio lehenetsiarekin.

[ctx: @action: setup]
en: Image Editor
eu: Irudi editorea

[ctx: @action: setup]
en: Open the image editor.
eu: Ireki irudi editorea.

[ctx: @action: setup]
en: Light Table
eu: Argi-mahaia

[ctx: @action: setup]
en: Place onto Light Table
eu: Ipini argi-mahaian

[ctx: @info: setup]
en: Place the selected items on the light table thumbbar.
eu: Ipini hautatutako elementuak argi-mahaiaren koadro txikien barran.

[ctx: @action: setup]
en: Add to Light Table
eu: Gehitu argi-mahaira

[ctx: @info: setup]
en: Add selected items to the light table thumbbar.
eu: Gehitu hautatutako elementuak argi-mahaiaren koadro txikien barrara.

[ctx: @action: setup]
en: Survey
eu: Azterketa

[ctx: @action: setup]
en: Batch Queue Manager
eu: Sorta-ilararen kudeatzailea

[ctx: @action: setup]
en: Add to Current Queue
eu: Gehitu uneko ilarara

[ctx: @info: setup]
en: Add selected items to current queue from batch manager.
eu: Gehitu hautatutako elementuak sorta-kudeatzailearen uneko ilaran.

[ctx: @action: setup]
en: Add to New Queue
eu: Gehitu ilara berrian

[ctx: @info: setup]
en: Add selected items to a new queue from batch manager.
eu: Gehitu hautatutako elementuak sorta-kudeatzailearen ilara berri batean.

[ctx: @action: Import photos from camera]
en: Import
eu: Inportatu

[ctx: @action: setup]
en: Write Metadata to Selected Files
eu: Idatzi meta-datuak hautatutako fitxategietan

[ctx: @action: setup]
en: Reread Metadata From Selected Files
eu: Berrirakurri hautatutako fitxategietako meta-datuak

[ctx: @action: setup]
en: Scan for Faces
eu: Aztertu aurpegi bila

[ctx: @action: setup]
en: Recognize Faces
eu: Aurpegiak ezagutzea

[ctx: @action: setup]
en: Remove all Faces
eu: Kendu aurpegi guztiak

[ctx: @action: setup]
en: Find Similar...
eu: Aurkitu antzekoa...

[ctx: @info: setup]
en: Find similar images using selected item as reference.
eu: Aurkitu antzeko irudiak hautatutako elementua erreferentzia gisa erabiliz.

[ctx: @info: setup]
en: Change the filename of the currently selected item.
eu: Aldatu unean hautatutako elementuaren fitxategi-izena.

[ctx: @action: Non-pluralized]
en: Move to Trash
eu: Eraman zakarrontzira

[ctx: @action: setup]
en: Delete Permanently
eu: Ezabatu betiko

[ctx: @action: setup]
en: Delete permanently without confirmation
eu: Ezabatu betiko berrespena eskatu gabe

[ctx: @action: setup]
en: Move to trash without confirmation
eu: Eraman zakarrontzira berrespena eskatu gabe

[ctx: @action: setup]
en: &Sort Albums
eu: &Sailkatu albumak

[ctx: @info: setup]
en: Sort Albums in tree-view.
eu: Sailkatu albumak zuhaitz-ikuspegian.

[ctx: @action: setup]
en: By Folder
eu: Karpetaren arabera

[ctx: @action: setup]
en: By Category
eu: Kategoriaren arabera

[ctx: @action: setup]
en: By Date
eu: Dataren arabera

[ctx: @action: setup]
en: Include Album Sub-Tree
eu: Sartu albumaren azpi-zuhaitza

[ctx: @info: setup]
en: Activate this option to show all sub-albums below the current album.
eu: Aktibatu aukera hau uneko albumaren barruko azpi-album guztiak erakusteko.

[ctx: @action: setup]
en: Include Tag Sub-Tree
eu: Sartu etiketen azpi-zuhaitza

[ctx: @info: setup]
en: Activate this option to show all images marked by the given tag and all its sub-tags.
eu: Aktibatu aukera hau emandako etiketa eta haren azpi-etiketekin markatutako irudi guztiak erakusteko.

[ctx: @action: setup]
en: Show All Grouped Items As Open
eu: Erakutsi taldekatutako elementu guztiak irekita gisa

[ctx: @info: setup]
en: Activate this option to show all grouped items as open.
eu: Aktibatu aukera hau taldekatutako elementu guztiak irekita gisa erakusteko.

[ctx: @action: setup]
en: &Sort Items
eu: &Sailkatu elementuak

[ctx: @info: setup]
en: The value by which the images in one album are sorted in the thumbnail view
eu: Album bateko irudiak koadro txikien ikuspegian sailkatzeko erabilitako balioa

[ctx: @action: setup]
en: By Name
eu: Izenaren arabera

[ctx: @action: setup]
en: By Path
eu: Bide-izenaren arabera

[ctx: @action: setup]
en: By Creation Date
eu: Sorrera-dataren arabera

[ctx: @action: setup]
en: By Modification Date
eu: Aldatze-dataren arabera

[ctx: @action: setup]
en: By File Size
eu: Fitxategi-neurriaren arabera

[ctx: @action: setup]
en: By Format
eu: Formatuaren arabera

[ctx: @action: setup]
en: By Rating
eu: Balorazioaren arabera

[ctx: @action: setup]
en: By Pick Label
eu: Hautapen-etiketaren arabera

[ctx: @action: setup]
en: By Color Label
eu: Kolore-etiketaren arabera:

[ctx: @action: setup]
en: By Image Size
eu: Irudi-neurriaren arabera

[ctx: @action: setup]
en: By Orientation
eu: Orientazioaren arabera

[ctx: @action: setup]
en: By Aspect Ratio
eu: Itxura proportzioaren arabera

[ctx: @action: setup]
en: By Gps Position
eu: GPS kokapenaren arabera

[ctx: @action: setup]
en: By Face type
eu: Aurpegi motaren arabera

[ctx: @action: setup]
en: By Similarity
eu: Antzekotasunaren arabera

[ctx: @action: setup]
en: By Manual and Name
eu: Eskuz eta izenaren arabera

[ctx: @action: setup]
en: By Manual and Date
eu: Eskuz eta dataren arabera

[ctx: @action: setup]
en: Item Sort &Order
eu: Elementua sailkatzeko &hurrenkera

[ctx: @info: setup]
en: Defines whether images are sorted in ascending or descending manner.
eu: Irudiak goranzko edo beheranzko eran sailkatuko diren zehazten du.

[ctx: @action: setup]
en: Ascending
eu: Goranzkoa

[ctx: @action: setup]
en: Descending
eu: Beheranzkoa

[ctx: @action: setup]
en: Separate Items
eu: Elementuak bereizi

[ctx: @info: setup]
en: The categories in which the images in the thumbnail view are displayed
eu: Irudiak koadro txikien ikuspegian zein kategoriatan bistaratuko diren

[ctx: @action: setup]
en: Flat List
eu: Zerrenda laua

[ctx: @action: setup]
en: By Album
eu: Albumaren arabera

[ctx: @action: setup]
en: By Faces
eu: Aurpegien arabera

[ctx: @action: setup]
en: By Month
eu: Hilabetearen arabera

[ctx: @action: setup]
en: By Day
eu: Egunaren arabera

[ctx: @action: setup]
en: Item Separation Order
eu: Elementuen bereizketa hurrenkera

[ctx: @info: setup]
en: The sort order of the groups of separated items
eu: Bereizitako elementuen taldeen sailkatze hurrenkera

[ctx: @action: setup]
en: Select All
eu: Hautatu denak

[ctx: @action: setup]
en: Select None
eu: Ez hautatu bat ere

[ctx: @action: setup]
en: Invert Selection
eu: Alderantzikatu hautapena

[ctx: @action: setup]
en: Show Thumbbar
eu: Erakutsi koadro txikien barra

[ctx: @action: setup]
en: Zoom to 100%
eu: Zoom % 100era

[ctx: @action: setup]
en: Fit to &Window
eu: Egokitu &leihora

[ctx: @action: setup]
en: Color-Managed View
eu: Kolore-kudeatuko ikuspegia

[ctx: @action: setup]
en: Search...
eu: Bilatu...

[ctx: @action: setup]
en: Advanced Search...
eu: Bilaketa aurreratua...

[ctx: @action: setup]
en: Find Duplicates...
eu: Bilatu bikoiztuak...

[ctx: @action: setup]
en: Database Migration...
eu: Datu-base migrazioa...

[ctx: @action: setup]
en: Maintenance...
eu: Mantentze-lana...

[ctx: @action: setup]
en: Scan for new Items
eu: Aztertu elementu berri bila

[ctx: @action: setup]
en: Add Camera Manually...
eu: Gehitu kamera eskuz...

[ctx: @info: setup]
en: Loading cameras...
eu: Kamerak zamatzen...

[ctx: @action: setup]
en: Exit Preview Mode
eu: Irten aurreikuspegi modutik

[ctx: @action: setup]
en: Next Image
eu: Hurrengo irudia

[ctx: @action: setup]
en: Previous Image
eu: Aurreko irudia

[ctx: @action: setup]
en: First Image
eu: Lehen irudia

[ctx: @action: setup]
en: Last Image
eu: Azken irudia

[ctx: @action: setup]
en: Cu&t
eu: Eba&ki

[ctx: @action: setup]
en: Cut selection to clipboard
eu: Ebaki hautapena arbelera

[ctx: @action: setup]
en: Edit Titles
eu: Editatu tituluak

[ctx: @action: setup]
en: Edit Comments
eu: Editatu iruzkinak

[ctx: @action: setup]
en: Show Assigned Tags
eu: Erakutsi esleitutako etiketak

[ctx: @action: setup]
en: Adjust Exif Orientation Tag
eu: Doitu Exif orientazio-etiketa

[ctx: @action: normal exif orientation]
en: Normal
eu: Arrunta

[ctx: @action: setup]
en: Flipped Horizontally
eu: Horizontalki iraulita

[ctx: @action: setup]
en: Rotated Upside Down
eu: Ahuspez biratuta

[ctx: @action: setup]
en: Flipped Vertically
eu: Bertikalki iraulita

[ctx: @action: setup]
en: Rotated Right / Horiz. Flipped
eu: Eskuinera biratuta / Horiz. iraulita

[ctx: @action: setup]
en: Rotated Right
eu: Eskuinera biratuta

[ctx: @action: setup]
en: Rotated Right / Vert. Flipped
eu: Eskuinera biratuta / Bert. iraulita

[ctx: @action: setup]
en: Rotated Left
eu: Ezkerrera biratuta

[ctx: @action: setup]
en: Rotate
eu: Biratu

[ctx: @action: auto-rotate image]
en: Auto-Rotate
eu: Biratze automatikoa

[ctx: @action: rotate image left]
en: Left
eu: Ezkerrera

[ctx: @action: rotate image right]
en: Right
eu: Eskuinera

[ctx: @action: setup]
en: Flip
eu: Irauli

[ctx: @action: setup]
en: Horizontally
eu: Horizontalki

[ctx: @action: setup]
en: Vertically
eu: Bertikalki

[ctx: @action: setup]
en: Auto Rotate/Flip Using Exif Information
eu: Automatikoki biratu/Irauli Exif informazioa erabiliz

[ctx: @info: setup]
en: Loading themes...
eu: Gaiak zamatzen...

[ctx: @action: setup]
en: &Themes
eu: &Gaiak

[ctx: @info: setup]
en: Loading tools...
eu: Tresnak zamatzen...

en: CompactFlash Card Reader
eu: CompactFlash txartel irakurgailua

en: Memory Stick Reader
eu: Memoria-makil irakurgailua

en: SmartMedia Card Reader
eu: SmartMedia-txartel irakurgailua

en: SD / MMC Card Reader
eu: SD / MMC txartel irakurgailua

en: xD Card Reader
eu: xD txartel irakurgailua

en: USB Disk
eu: USB diskoa

[ctx: non-USB removable storage device]
en: Disk
eu: Diskoa

[ctx: <drive type> "<device name or label>" at <mount path>]
en: %1 "%2" at %3
eu: %1 "%2" %3(a)n

[ctx: <drive type> at <mount path>]
en: %1 at %2
eu: %1 %2(a)n

en: Cannot access the storage device.
eu: Ezin du biltegiratze-gailua atzitu.

en: Images on %1
eu: %1(e)ko irudiak

en: The specified device ("%1") is not valid.
eu: Zehaztutako gailuak ("%1") ez du balio.

en: The specified camera ("%1") is not supported.
eu: Zehaztutako kamera ("%1") ez da onartzen.

[ctx: @title Main Tools]
en: Main Tools
eu: Tresna nagusiak

[ctx: @title Post Processing Tools]
en: Post-Processing
eu: Osteko prozesaketa

[ctx: @title Export Tools]
en: Export
eu: Esportatu

[ctx: @title Import Tools]
en: Import
eu: Inportatu

note: i18n: ectx: Menu (Browse)
en: &Browse
eu: &Arakatu

note: i18n: ectx: Menu (Album)
en: &Album
eu: &Albuma

note: i18n: ectx: Menu (Tag)
en: T&ag
eu: Eti&keta

note: i18n: ectx: Menu (Image)
en: &Item
eu: &Elementu

note: i18n: ectx: Menu (Edit)
en: &Edit
eu: &Editatu

note: i18n: ectx: Menu (View)
en: &View
eu: &Ikuspegia

note: i18n: ectx: Menu (Tools)
en: &Tools
eu: &Tresnak

note: i18n: ectx: Menu (Import)
en: I&mport
eu: I&nportatu

note: i18n: ectx: Menu (Export)
en: &Export
eu: E&sportatu

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
eu: E&zarpenak

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
eu: &Laguntza

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eu: Tresna-barra nagusia

en: Open camera dialog at "path"
eu: Ireki kameraren elkarrizketa-koadroa "bide-izenen"ean

en: Open camera dialog for the device with Solid UDI "udi"
eu: Ireki kameraren elkarrizketa-koadroa Solid UDI "udi" erabiliz

en: Automatically detect and open a connected gphoto2 camera
eu: Automatikoki antzeman eta ireki konektatutako gphoto2 kamera bat

en: Start digikam with the SQLite database file found in the directory "dir"
eu: Abiarazi digiKam "dir" direktorioan aurkitutako SQLite datu-base fitxategiarekin

en: Start digikam with the configuration file "config"
eu: Abiarazi digiKam konfiguratzeko "config" fitxategiarekin

en: Run-time Qt SQLite or MySQL database plugin is not available. please install it.
    There is no database plugin installed on your computer.
eu: Exekuzio-garaiko Qt SQLite edo MySQL datu-base plugina ez dago erabilgarri. Mesedez, instalatu ezazu.
    Zure ordenagailuan ez dago instalatuta datu-base pluginik.

en: Run-time Qt SQLite or MySQL database plugin are not available. Please install it.
    Database plugins installed on your computer are listed below.
eu: Exekuzio-garaiko Qt SQLite edo MySQL datu-base plugina ez dago erabilgarri. Mesedez, instalatu ezazu.
    Zure ordenagailuan instalatutako datu-base pluginak behean zerrendatuta daude.

en: <p>The given path for the config file is not valid. Either its parent directory does not exist, it is a directory itself or it cannot be read/written to.</p>
eu: <p>Konfiguratzeko fitxategirako emandako bide-izena ez da baliagarria. Bere guraso karpeta ez da existitzen, bera ere direktorio bat da edo ezin da irakurri/idatzi.</p>

en: %1 Image (%2)
eu: %1 irudia (%2)

en: TIFF Image (*.tiff *.tif)
eu: TIFF irudia (*.tiff *.tif)

en: JPEG Image (*.jpg *.jpeg *.jpe)
eu: JPEG irudia (*.jpg *.jpeg *.jpe)

en: JPEG2000 Image (*.jp2 *.j2k *.jpx *.pgx)
eu: JPEG2000 irudia (*.jp2 *.j2k *.jpx *.pgx)

en: Progressive Graphics file (*.pgf)
eu: Grafiko progresiboen fitxategia (*.pgf)

en: High Efficiency Image Coding (*.heic *.heif)
eu: Eraginkortasun handiko irudien kodeketa (*.heic *.heif)

en: Flexible Image Transport System (*.fts *.fit *.fits)
eu: Irudiak garraiatzeko sistema malgua (*.fts *.fit *.fit)

en: Raw Images (%1)
eu: Raw irudiak (%1)

en: All supported files (%1)
eu: Onartutako fitxategi guztiak (%1)

[ctx: @info: date format settings]
en: format settings
eu: formatuaren ezarpenak

en: Support:
eu: Sostengua:

en: Documentation:
eu: Dokumentazioa:

en: Contribute:
eu: Laguntza eman:

en: Donate:
eu: Egin dohaintza:

[ctx: @info:tooltip]
en: Show OSD Information
eu: Erakutsi OSD informazioa

[ctx: @info:tooltip Go to previous image]
en: Back
eu: Atzera

[ctx: @info:tooltip Go to next image]
en: Forward
eu: Aurrera

[ctx: @info:tooltip]
en: Add a Face Tag
eu: Gehitu aurpegi-etiketa bat

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear all faces on this image
eu: Garbitu irudi honetako aurpegi guztiak

[ctx: @info:tooltip]
en: Mark all unconfirmed faces as ignored
eu: Baieztatu gabeko aurpegi guztiak ezikusi gisa markatu

[ctx: @info:tooltip]
en: Show Face Tags
eu: Erakutsi aurpegi-etiketak

[ctx: @info:tooltip]
en: Add a focus point
eu: Gehitu foku-puntu bat

[ctx: @info:tooltip]
en: Show focus points
eu: Erakutsi foku-puntuak

[ctx: @info:tooltip]
en: Show Magnifier
eu: Erakutsi lupa

[ctx: @info:tooltip]
en: Zoom Factor
eu: Zoom-faktorea

[ctx: @info:tooltip]
en: Under-Exposure Indicator
eu: Azpiesposizio-adierazlea

[ctx: @info:tooltip]
en: Over-Exposure Indicator
eu: Gainesposizio-adierazlea

[ctx: @action: face workflow]
en: Faces
eu: Aurpegiak

en: Show Magnifier (x%1)
eu: Erakutsi lupa (x%1)

en: Albums
eu: Albumak

en: Dates
eu: Datak

[ctx: Fuzzy Search images, as duplicates, sketch, searches by similarities]
en: Similarity
eu: Antzekotasuna

[ctx: Search images on a map]
en: Map
eu: Mapa

en: Image Quality Scan
eu: Irudiaren kalitatea aztertzea

[ctx: @info]
en: Use this button to scan the selected albums for image quality parsing
eu: Erabili botoi hau, hautatutako albumak irudien kalitatea aztertzeko miatzeko

[ctx: @info]
en: Help
eu: Laguntza

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Labels
eu: Labelak

[ctx: @label short translated text about the scan for faces]
en: Scan for Faces
eu: Aztertu aurpegi bila

[ctx: @info]
en: Use this button to scan the selected albums for faces
eu: Erabili botoi hau, hautatutako albumak aurpegi bila miatzeko

[ctx: @info]
en: Face engine is disabled
eu: Aurpegi-motorra ezgaituta dago

en: Welcome to Face Management in digiKam. If this is your first time using this feature, please consider using the Help Box in the Bottom Left Side Panel.
eu: Ongi etorri digiKam-en Aurpegi-kudeaketara. Funtzio hau erabiltzen duzun lehen aldia bada, mesedez, kontuan izan alboko panelean beheko ezkerreko laguntza-kaxa erabiltzea.

en: Face scan was aborted, because there are no identities to recognize. Please add new identities.
eu: Aurpegi-azterketa bertan behera utzi da, ez baitago ezagutzeko nortasunik. Mesedez, gehitu nortasun berriak.

[ctx: Browse images sorted by depicted people]
en: People
eu: Pertsonak

[ctx: Advanced search images, access stored searches]
en: Search
eu: Bilatu

en: Open Tag Manager
eu: Ireki etiketa-kudeatzailea

en: No Tags
eu: Etiketarik ez

en: Existing Tags
eu: Dauden etiketak

en: Auto-tag Scan
eu: Etiketatze automatikorako miaketa

[ctx: @info]
en: Use this button to scan the selected albums for objects to auto-tag
eu: Erabili botoi hau hautatutako albumak automatikoki etiketatzeko objektuen bila miatzeko

en: No Tags Album
eu: Etiketarik gabeko albuma

en: Tags
eu: Etiketak

en: Time Unit:
eu: Denbora unitatea:

en: Day
eu: Eguna

en: Week
eu: Astea

en: Month
eu: Hilabetea

en: Year
eu: Urtea

en: <p>Select the histogram time unit.</p><p>You can change the graph decade to zoom in or zoom out over time.</p>
eu: <p>Hautatu histogramaren denbora unitatea.</p><p>Grafikoaren hamarkada alda dezakezu denboran zehar zooma gerturatzeko edo urruntzeko.</p>

en: <p>Select the histogram scale.</p><p>If the date's maximal counts are small, you can use the linear scale.</p><p>Logarithmic scale can be used when the maximal counts are big; if it is used, all values (small and large) will be visible on the graph.</p>
eu: <p>Hautatu histogramaren eskala.</p><p>Daten kopuru maximoa txikia bada, eskala lineala erabil dezakezu.</p><p>Kopuru maximoak handiak direnean eskala logaritmikoa erabil daiteke; erabiltzen bada, balio guztiak (txiki zein handi) grafikoan ikusgai egongo dira.</p>

[ctx: @info: timeline sidebar]
en: Linear
eu: Lineala

[ctx: @info: timeline sidebar]
en: Logarithmic
eu: Logaritmikoa

en: Clear current selection
eu: Garbitu uneko hautapena

en: If you press this button, the current date selection on the time-line will be cleared.
eu: Botoi hau sakatzen baduzu, denbora-lerroko uneko dataren hautapena garbitu egingo da.

en: Enter the name of the current dates search to save in the "Searches" view
eu: Sartu uneko daten-bilaketaren izena, "Bilaketak" ikuspegian gordetzeko

en: Save current selection to a new virtual Album
eu: Gorde uneko hautapena alegiazko album berri batean

en: If you press this button, the dates selected on the time-line will be saved to a new search virtual Album using the name set on the left.
eu: Botoi honi klik egiten badiozu, denbora-lerroan hautatutako datak alegiazko album berri batean gordeko dira, ezkerrean ezarritako izena erabiliz.

en: Timeline
eu: Denbora-lerroa

en: no item
eu: elementurik ez

en: 1 item | %1 items
eu[0]: Elementu 1
eu[1]: %1 elementu

[ctx: Filters as in Search type Filters]
en: Filters
eu: Iragazkiak

en: Cannot open the root album. It is not a physical location.
eu: Ezin du ireki erroko albuma. Ez da kokaleku fisiko bat.

en: The current query from the database returned no results. Change search settings or select an album with content.
eu: Datu-baseko uneko itaunak ez du emaitzarik itzuli. Aldatu bilaketa ezarpenak edo hautatu edukia duen album bat.

en: Fuzzy Sketch Search
eu: Zirriborroen bilaketa lausoa

en: Fuzzy Image Search
eu: Irudien bilaketa lausoa

en: Map Search
eu: Mapa bilaketa

en: Last Search
eu: Azken bilaketa

[ctx: @info: item icon view]
en: The storage location of this image
    is currently not available
eu: Irudi honen biltegi-kokalekua une honetan
    ez dago erabilgarri

[ctx: @title: item icon view]
en: Tools
eu: Tresnak

en: Help
eu: Laguntza

[ctx: @info]
en: Online help about trash-bin
eu: Zakarrontziari buruzko lerroko laguntza

en: Undo
eu: Desegin

en: Restore only the last entry in the trash-bin.
eu: Lehengoratu bakarrik zakarrontziko azken sarrera.

en: Restore
eu: Lehengoratu

en: Restore selection of files from the trash-bin.
eu: Lehengoratu zakarrontziko fitxategi-hautapena.

en: Delete...
eu: Ezabatu...

en: Remove permanently the items selection or all items from the trash-bin.
eu: Elementuen hautapena edo zakarrontziko elementu guztiak betiko ezabatu.

en: Selected Items Permanently
eu: Hautatutako elementuak betiko

en: All Items Permanently
eu: Elementu denak betiko

en: Confirm Undo
eu: Berretsi desegitea

en: Are you sure you want to restore %1 item? | Are you sure you want to restore %1 items?
eu[0]: Ziur zaude elementu %1 lehengoratu nahi duzula?
eu[1]: Ziur zaude %1 elementu lehengoratu nahi dituzula?

en: Confirm Restore
eu: Berretsi lehengoratzea

en: Confirm Deletion
eu: Berretsi ezabatzea

en: Are you sure you want to delete %1 item permanently? | Are you sure you want to delete %1 items permanently?
eu[0]: Ziur zaude elementu %1 betiko ezabatu nahi duzula?
eu[1]: Ziur zaude %1 elementu betiko ezabatu nahi dituzula?

en: Are you sure you want to delete ALL items permanently?
eu: Ziur zaude elementu GUZTIAK betiko ezabatu nahi dituzula?

[ctx: delete the selected items from trash]
en: Selection
eu: Hautapena

[ctx: delete all items from trash]
en: Delete
eu: Ezabatu

en: %1/%2 items selected
eu: %1/%2 elementu hautatuta

en: Welcome to digiKam %1
eu: Ongi etorri digiKam %1(e)ra

en: New Features
eu: Ezaugarri berriak

en: About
eu: Honi buruz

en: Background Image Credits
eu: Atzeko planoko irudiaren merituak

en: <h3>digiKam is an advanced open-source digital photo management application that runs on Linux, Windows, and MacOS.</h3><p>The application provides A comprehensive set of tools for importing, managing, editing, and sharing media taken with your camera. You can use digiKam’s import capabilities to easily transfer photos, raw files, and videos directly from your camera and external storage devices (SD cards, USB disks, etc.). The application allows you to configure import settings and rules that process and organize imported items on-the-fly.</p><p>To resume, with digiKam you can import, organize, enhance, search, export your collections of photo and video, and much more...</p><p>Currently, you are in the Album view mode of digiKam. Albums are the places where your files are stored, and are identical to the folders on your hard disk.</p><p>digiKam has many powerful features which are described in the <b><a href="https://docs.digikam.org/en/index.html">documentation</a></b></p><p>The <b><a href="https://www.digikam.org">digiKam homepage</a></b> provides information about new versions of digiKam.</p><p>To contact the digiKam users community or to support the development team, follow the links provided in the application <b>Help</b> menu entry. </p><h3>Thanks to support and use the digiKam project.</h3>
eu: <h3>digiKam argazki digitalak kudeatzeko kode irekiko aplikazio aurreratu bat da, Linux, Windows eta macOS sistemetan dabilena.</h3><p>Aplikazioak zure kamerarekin ateratako mediak inportatzeko, kudeatzeko, editatzeko eta partekatzeko tresna multzo oso bat eskaintzen du. digiKamen inportazio gaitasunak erabiliz, argazkiak, RAW fitxategiak eta bideoak erraz transferitu ditzakezu zure kameratik zuzenean edo kanpoko biltegiratze gailuetatik (SD txartelak, USB diskoak, etab.). Aplikazioak inportatutako elementuak inportatu ahala prozesatu eta antolatzeko inportazio-ezarpena eta arauak konfiguratzeko aukera ematen dizu.<p> <p>Laburbilduz, digiKam-ekin zure argazki eta bideo bildumak inportatu, antolatu, hobetu, bilatu eta esportatu ditzakezu, eta askoz gehiago…</p><p>Une honetan digiKamen albumen ikuspegian zaude. Albumak fitxategiak gordetzen diren lekuak dira, eta zure disko zurruneko karpeten baliokideak dira.</p><p>digiKamek ezaugarri ahaltsu ugari ditu, <b><a href="https://docs.digikam.org/en/index.html">dokumentazioan</a></b> azaltzen dira.</p><p><b><a href="https://www.digikam.org">digiKam webguneak</a></b> digiKam-en bertsio berriei buruzko informazioa eskaintzen du.</p><p>digiKam erabiltzaileen komunitatearekin harremanetan jartzeko edo garapen-taldeari laguntzeko, jarraitu aplikazioaren <b>Laguntza</b> menu-sarrerako estekei.</p><h3>Eskerrik asko digiKam proiektua erabiltzeagatik eta babesteagatik.</h3>

en: Author:
eu: Egilea:

en: Location:
eu: Kokalekua:

en: Camera:
eu: Kamera:

en: Lens:
eu: Objektiboa:

en: More than <a href="https://bugs.kde.org/buglist.cgi?f1=cf_versionfixedin&limit=0&o1=equals&order=bug_id&product=digikam&v1=%1">400 user-reports</a> closed on Bugzilla.
eu: Bugzillan <a href="https://bugs.kde.org/buglist.cgi?f1=cf_versionfixedin&limit=0&o1=equals&order=bug_id&product=digikam&v1=%1">erabiltzaileen 400 akats-txosten</a> baino gehiago itxi dira.

en: Add support of customizable date format to show everywhere in the program.
eu: Programan zehar data-formatu pertsonalizagarria erabiltzeko euskarria gehitu da.

en: Color label names are now customizable in the Labels tab from left sidebar by double clicking on text. Label strings size are limited to 32 characters.
eu: Kolore-etiketen izenak orain pertsonalizatu daitezke ezkerreko alboko barrako Etiketak fitxan, testuan klik bikoitza eginez. Etiketen testuen luzera 32 karakteretara mugatuta dago.

en: Add regular expression wildcard support for ignored directories settings.
eu: Ez ikusi egin beharreko direktorioen ezarpenetarako adierazpen erregularren komodin-euskarria gehitu da.

en: Split filters view into 3 separated tabs for better usability: Properties, Tags, and People.
eu: Erabilerraztasuna hobetzeko iragazkien ikuspegia 3 fitxa bereizitan banatu da: Propietateak, Etiketak eta Pertsonak.

en: Load and save Trash-view column states between sessions.
eu: Zakarrontzi-ikuspegiko zutabeen egoerak saioen artean zamatu eta gordetzen dira.

en: ...and much more.
eu: ...eta askoz gehiago.

en: Hide grouped items
eu: Ezkutatu taldekatutako elementuak

en: Ignore grouping
eu: Jaramonik ez taldekatzeari

en: Show grouping in tree
eu: Erakutsi taldekatzea zuhaitzean

en: Audio/video properties
eu: Audio/bideo propietateak

en: Audio bitrate
eu: Audioaren bit-emaria

en: Audio channel type
eu: Audio kanal mota

en: Audio Codec
eu: Audio kodeka

en: Duration
eu: Iraupena

en: Frame rate
eu: Fotograma emaria

en: Video codec
eu: Bideo kodeka

en: Configure column "%1"
eu: Konfiguratu "%1" zutabea

[ctx: @title: tableview]
en: digiKam properties
eu: digiKam-en propietateak

[ctx: @title: tableview]
en: Rating
eu: Balorazioa

[ctx: @title: tableview]
en: Pick label
eu: Hautapen etiketa

[ctx: @title: tableview]
en: Color label
eu: Kolore etiketa

[ctx: @title: tableview]
en: Title
eu: Titulua

[ctx: @title: tableview]
en: Caption
eu: Epigrafea

[ctx: @title: tableview]
en: Tags
eu: Etiketak

[ctx: @title: grouped]
en: Grouped
eu: Taldekatuta

[ctx: @title: versioned]
en: Versioned
eu: Bertsioduna

[ctx: @info: tableview]
en: Rating
eu: Balorazioa

[ctx: @info: tableview]
en: Pick label
eu: Hautapen etiketa

[ctx: @info: tableview]
en: Color label
eu: Kolore etiketa

[ctx: @info: tableview]
en: Title
eu: Titulua

[ctx: @info: tableview]
en: Caption
eu: Epigrafea

[ctx: @info: tableview]
en: Tags
eu: Etiketak

[ctx: @info: tableview]
en: Grouped
eu: Taldekatuta

[ctx: @info: tableview]
en: Versioned
eu: Bertsioduna

[ctx: @info: tableview]
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: @info: tableview]
en: Rejected
eu: Errefusatua

[ctx: @info: tableview]
en: Pending
eu: Zain

[ctx: @info: tableview]
en: Accepted
eu: Onartua

[ctx: @info: tableview]
en: Red
eu: Gorria

[ctx: @info: tableview]
en: Orange
eu: Laranja

[ctx: @info: tableview]
en: Yellow
eu: Horia

[ctx: @info: tableview]
en: Green
eu: Berdea

[ctx: @info: tableview]
en: Blue
eu: Urdina

[ctx: @info: tableview]
en: Gray
eu: Grisa

[ctx: @info: tableview]
en: Black
eu: Beltza

[ctx: @info: tableview]
en: White
eu: Zuria

[ctx: @info: item properties]
en: Yes
eu: Bai

[ctx: @info: item properties]
en: Yes (stack)
eu: Bai (pila)

[ctx: @info: item properties]
en: No
eu: Ez

en: File properties
eu: Fitxategiaren propietateak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, m_tableWidget)
en: Filename
eu: Fitxategi-izena

en: Path
eu: Bide-izena

en: Size
eu: Neurria

en: Last modified
eu: Azken aldaketa

[ctx: @item: tableview]
en: Human readable
eu: Pertsonentzako irakurgarria

[ctx: @item: tableview]
en: Plain
eu: Soila

en: Display format
eu: Azaltzeko formatua

en: Geo properties
eu: Geo propietateak

en: Geotagged
eu: Geoetiketatua

en: Coordinates
eu: Koordenatuak

en: Altitude
eu: Altitudea

[ctx: @info: tableview]
en: Yes
eu: Bai

[ctx: @info: tableview]
en: No
eu: Ez

en: Metric units
eu: Unitate metrikoak

en: Imperial units
eu: Unitate inperialak

en: Item properties
eu: Elementuaren propietateak

en: Width
eu: Zabalera

en: Height
eu: Altuera

en: Dimensions
eu: Dimentsioak

en: Pixel count
eu: Pixel kopurua

en: Bit depth
eu: Bit-sakonera

en: Color mode
eu: Kolore-modua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_currentRelations)
en: Type
eu: Mota

en: Creation date/time
eu: Sortze data/ordua

en: Digitization date/time
eu: Digitalizatze data/ordua

en: Aspect ratio
eu: Itxura-proportzioa

en: Similarity
eu: Antzekotasuna

[ctx: @info: tableview]
en: Photo properties
eu: Argazkiaren propietateak

[ctx: @title: tableview]
en: Camera maker
eu: Kamera egilea

[ctx: @title: tableview]
en: Camera model
eu: Kamera eredua

[ctx: @title: tableview]
en: Lens
eu: Objektiboa

[ctx: @title: tableview]
en: Aperture
eu: Irekidura

[ctx: @title: tableview]
en: Focal length
eu: Fokuaren luzera

[ctx: @title: tableview]
en: Exposure
eu: Esposizioa

[ctx: @title: tableview]
en: Sensitivity
eu: Sentikortasuna

[ctx: @title: tableview]
en: Mode/program
eu: Modua/programa

[ctx: @title: tableview]
en: Flash
eu: Flasha

[ctx: @title: tableview]
en: White balance
eu: Zuri-oreka

[ctx: @info: tableview]
en: Fraction
eu: Zatikia

[ctx: @info: tableview]
en: Rational
eu: Arrazionala

[ctx: @info: tableview]
en: Format
eu: Formatua

[ctx: @info: tableview]
en: Seconds
eu: Segundo

[ctx: @info: tableview]
en: Milliseconds
eu: Milisegundo

[ctx: @info: tableview]
en: Microseconds
eu: Mikrosegundo

[ctx: @info: tableview]
en: Unit
eu: Unitatea

en: Thumbnail
eu: Koadro txikia

en: Remove this column
eu: Kendu zutabe hau

en: Configure this column
eu: konfigurazioa zutabe hau

[ctx: @item: component info]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

[ctx: @item: component info]
en: LibGphoto2 support
eu: LibGphoto2 euskarria

[ctx: @item: component info]
en: No
eu: Ez

[ctx: @item: component info]
en: Baloo support
eu: Baloo euskarria

[ctx: @item: component info]
en: Yes
eu: Bai

[ctx: @item: component info]
en: AddressBook support
eu: Helbide-liburuaren euskarria

[ctx: @item: component info]
en: Media player support
eu: Euskarri jotzailearen euskarria

[ctx: @item: component info]
en: DBus support
eu: DBus euskarria

[ctx: @item: component info]
en: Panorama support
eu: Panorama euskarria

[ctx: @item: component info]
en: HTML Gallery support
eu: HTML galeria euskarria

[ctx: @item: component info]
en: Calendar support
eu: Egutegi euskarria

[ctx: @item: component info]
en: Qt Sql drivers
eu: Qt SQL gidariak

[ctx: @item: component info]
en: Database backend
eu: Datu-basearen bizkarraldekoa

[ctx: @item: component info]
en: Database internal server
eu: Datu-basearen barneko zerbitzaria

[ctx: @item: component info]
en: FFmpeg Configuration
eu: FFmpeg konfigurazioa

[ctx: @item: component info]
en: Video Decoders
eu: Bideo deskodetzaileak

en: no entry
eu: sarrerarik ez

[ctx: @item: component info]
en: Video Encoders
eu: Bideo kodetzaileak

[ctx: @item: component info]
en: Audio Decoders
eu: Audio deskodetzaileak

[ctx: @item: component info]
en: Audio Encoders
eu: Audio kodetzaileak

[ctx: @item: component info]
en: Supported Extensions
eu: Euskarria duten hedapenak

en: Auto Levels
eu: Maila automatikoak

en: Normalize
eu: Normalizatu

en: Equalize
eu: Ekualizatu

en: Stretch Contrast
eu: Luzatu kontrastea

en: Auto Exposure
eu: Esposizio automatikoa

en: Filter:
eu: Iragazkia:

[ctx: @title]
en: Color Auto-Correction
eu: Koloreen zuzenketa automatikoa

[ctx: @info]
en: A tool to fix colors automatically
eu: Koloreak automatikoki konpontzeko tresna bat

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can adjust colors automatically from images.</para>
eu: <para>Sorta-ilara kudeatzeko tresna honek irudietako koloreak automatikoki doitu ditzake.</para>

[ctx: @title]
en: BCG Correction
eu: DKG zuzenketa

[ctx: @info]
en: A tool to fix Brightness / Contrast / Gamma
eu: Distira / Kontrastea / Gamma doitzeko tresna bat

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can adjust Brightness / Contrast / Gamma from images.</para>
eu: <para>Sorta-ilara kudeatzeko tresna honek irudietako Distira / Kontrastea / Gamma doitu ditzake.</para>

[ctx: @title]
en: Black and White Convert
eu: Zuri-beltzera bihurtzea

[ctx: @info]
en: A tool to convert to black and white
eu: Zuri-beltzera bihurtzeko tresna bat

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can convert images to black and white.</para>
eu: <para>Sorta-ilara kudeatzeko tresna honek irudiak zuri-beltzera bihur ditzake.</para>

[ctx: @title]
en: Channel Mixer
eu: Kanal-nahastailea

[ctx: @info]
en: A tool to mix color channel
eu: Koloreen kanalak nahasteko tresna bat

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can mix color channels from images.</para>
eu: <para>Sorta-ilara kudeatzeko tresna honek irudietako kolore-kanalak nahastu ditzake.</para>

en: Color Balance
eu: Kolore-oreka

en: Adjust color balance.
eu: Kolore-oreka doitzea.

[ctx: @title]
en: Color Balance
eu: Kolore-oreka

[ctx: @info]
en: A tool to adjust color balance
eu: Kolore-oreka doitzeko tresna bat

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can adjust color balance from images.</para>
eu: <para>Sorta-ilara kudeatzeko tresna honek irudietako kolore-oreka doitu dezake.</para>

en: Convert to 8 bits
eu: Bihurtu 8 bitetara

en: Convert color depth from 16 to 8 bits.
eu: Kolore-sakonera 16tik 8 bitera bihurtu.

[ctx: @info]
en: Convert to 8 bits
eu: Bihurtu 8 bitetara

[ctx: @info]
en: A tool to convert color depth to 8 bits
eu: Kolorearen sakonera 8 bitera bihurtzeko tresna bat

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can convert image color depth to 8 bits.</para>
eu: <para>Sorta-ilara kudeatzeko tresna honek irudiko kolore sakonera 8 bitera bihur dezake.</para>

[ctx: @title]
en: Convert to 16 bits
eu: Bihurtu 16 bitetara

[ctx: @info]
en: A tool to convert color depth to 16 bits
eu: Kolore sakonera 16 bitera bihurtzeko tresna bat

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can convert images color depth to 16 bits.</para>
eu: <para>Sorta-ilara kudeatzeko tresna honek irudietako kolore sakonera 16 bitera bihur dezake.</para>

[ctx: @title]
en: Curves Adjust
eu: Kurbak doitzea

[ctx: @info]
en: Perform curves adjustments.
eu: Kurben doiketak egitea.

[ctx: @label: colcor properties]
en: Channel:
eu: Kanala:

[ctx: @item: colcor properties]
en: Luminosity
eu: Argitasuna

[ctx: @item: colcor properties]
en: Red
eu: Gorria

[ctx: @item: colcor properties]
en: Green
eu: Berdea

[ctx: @item: colcor properties]
en: Blue
eu: Urdina

[ctx: @item: colcor properties]
en: Alpha
eu: Alfa

[ctx: @action: open file dialog]
en: Load...
eu: Zamatu...

[ctx: @info: open file dialog]
en: Load all parameters from settings text file.
eu: ezarpenen testu-fitxategitik parametro denak zamatu.

[ctx: @info]
en: A tool to adjust color curves
eu: Kolore-kurbak doitzeko tresna bat

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can adjust the color curves from images.</para>
eu: <para>Sorta-ilara kudeatzeko tresna honek irudietako kolore-kurbak doitu ditzake.</para>

[ctx: @title]
en: HSL Correction
eu: HSL zuzenketa

[ctx: @info]
en: A tool to fix Hue / Saturation / Lightness
eu: Tonua / Asetasuna / Argitasuna doitzeko tresna bat

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can adjust Hue / Saturation / Lightness from images.</para>
eu: <para>Sorta-ilara kudeatzeko tresna honek irudietako Tonua / Asetasuna / Argitasuna doitu ditzake.</para>

[ctx: @title]
en: Color Profile Conversion
eu: Kolore-profilaren bihurketa

[ctx: @info]
en: A tool to convert images to a color space
eu: Irudiak kolore-eremu batera bihurtzeko tresna bat

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can convert images to a different color space.</para>
eu: <para>Sorta-ilara kudeatzeko tresna honek irudiak beste kolore-eremu batera bihur ditzake.</para>

[ctx: @title]
en: Invert Colors
eu: Alderantzikatu koloreak

[ctx: @info]
en: A tool to invert image colors
eu: Irudiaren koloreak alderantzikatzeko tresna bat

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can invert colors from images.</para>
eu: <para>Sorta-ilara kudeatzeko tresna honek irudietako koloreak alderantzika ditzake.</para>

[ctx: @title]
en: White Balance
eu: Zuri-oreka

[ctx: @info]
en: A tool to adjust white balance
eu: Zuri-oreka doitzeko tresna bat

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can adjust the white balance from images.</para>
eu: <para>Sorta-ilara kudeatzeko tresna honek irudietako zuri-oreka doitu dezake.</para>

[ctx: @title]
en: Convert To AVIF
eu: Bihurtu AVIFera

[ctx: @info]
en: A tool to convert images to AVIF format
eu: Irudiak AVIF formatura bihurtzeko tresna bat

[ctx: @title]
en: Convert RAW To DNG
eu: RAW DNG bihurtu

[ctx: @info]
en: A tool to convert RAW images to DNG container
eu: RAW irudiak DNG edukitzaile bihurtzeko tresna bat

[ctx: @title]
en: Convert To HEIF
eu: Bihurtu HEIFera

[ctx: @info]
en: A tool to convert images to HEIF format
eu: Irudiak HEIF formatura bihurtzeko tresna bat

[ctx: @title]
en: Convert To JP2
eu: Bihurtu JP2ra

[ctx: @info]
en: A tool to convert images to JPEG-2000 format
eu: Irudiak JPEG-2000 formatura bihurtzeko tresna bat

[ctx: @title]
en: Convert To JPEG
eu: Bihurtu JPEGra

[ctx: @info]
en: A tool to convert images to JPEG format
eu: Irudiak JPEG formatura bihurtzeko tresna bat

[ctx: @title]
en: Convert To JXL
eu: Bihurtu JXLra

[ctx: @info]
en: A tool to convert images to JXL format
eu: Irudiak JXL formatura bihurtzeko tresna bat

[ctx: @title]
en: Convert To PGF
eu: Bihurtu PGFra

[ctx: @info]
en: A tool to convert images to PGF format
eu: Irudiak PGF formatura bihurtzeko tresna bat

[ctx: @title]
en: Convert To PNG
eu: Bihurtu PNGra

[ctx: @info]
en: A tool to convert images to PNG format
eu: Irudiak PNG formatura bihurtzeko tresna bat

[ctx: @title]
en: Convert To TIFF
eu: Bihurtu TIFFera

[ctx: @info]
en: A tool to convert images to TIFF format
eu: Irudiak TIFF formatura bihurtzeko tresna bat

[ctx: @title]
en: Convert To WEBP
eu: Bihurtu WEBPra

[ctx: @info]
en: A tool to convert images to WEBP format
eu: Irudiak WEBP formatura bihurtzeko tresna bat

en: Output file type:
eu: Irteerako fitxategi mota:

en: Same as input
eu: Sarrerakoaren berdina

en: Shell Script:
eu: Oskoleko gidoia:

en: User Script: No script.
eu: Erabiltzailearen gidoia: gidoirik ez.

en: User Script: File open error.
eu: Erabiltzailearen gidoia: Fitxategia irekitzeko errorea.

en: User Script: Timeout from script.
eu: Erabiltzailearen gidoia: gidoiaren denbora-muga.

en: User Script: No error.
eu: Erabiltzailearen gidoia: Errorerik ez.

en: User Script: Failed to start script.
eu: Erabiltzailearen gidoia: gidoia abiatzea huts egin du.

en: User Script: Script process crashed.
eu: Erabiltzailearen gidoia: prozesua kraskatu egin da.

en: User Script: Command not found.
eu: Erabiltzaile gidoia: komandoa ez da aurkitu.

en: User Script: Error code returned %1.
eu: Erabiltzailearen gidoia: Errore kodea itzuli du %1.

[ctx: @title]
en: User Shell Script
eu: Erabiltzailearen oskoleko gidoia

[ctx: @info]
en: A tool to execute a custom shell script
eu: Neurrira ipinitako oskoleko gidoi bat exekutatzeko tresna bat

[ctx: @title]
en: Add Border
eu: Gehitu ertza

[ctx: @info]
en: A tool to add a border around images
eu: Irudien inguruan ertz bat gehitzeko tresna bat

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can add decorative border around images.</para>
eu: <para>Sorta-ilara kudeatzeko tresna honek irudien inguruan ertz apaingarri bat gehi dezake.</para>

[ctx: @title]
en: Add Texture
eu: Gehitu ehundura

[ctx: @info]
en: A tool to apply a texture over images
eu: Irudi gainetik ehundura bat aplikatzeko tresna bat

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can apply a texture over images.</para>
eu: <para>Sorta-ilara kudeatzeko tresna honek irudien gainean ehundura bat aplika dezake.</para>

en: Use Absolute Size
eu: Erabili neurri absolutua

en: Watermark type:
eu: Filigrana mota:

en: Image
eu: Irudia

en: Text
eu: Testua

en: Image settings
eu: Irudiaren ezarpenak

en: Click to select watermark image.
eu: Egin klik filigranaren irudia hautatzeko.

en: Watermark image:
eu: Filigrana irudia:

en: Ignore Watermark aspect Ratio
eu: Ezikusi filigranaren itxura-proportzioa

en: Check this if you want watermark to be transparent.
eu: Markatu hau filigrana gardena izatea nahi baduzu.

en: Add transparency to watermark image
eu: Gehitu gardentasuna filigrana irudiari

en: Opacity of watermark
eu: Filigranaren opakutasuna

en: Opacity (%):
eu: Opakutasuna (%):

en: Text settings
eu: Testuaren ezarpenak

en: Enter your watermark string here.
eu: Sartu zure filigranaren katea hemen.

en: Watermark text:
eu: Filigranaren testua:

en: Choose the font type and style. Size is auto calculated.
eu: Aukeratu letra-tipo mota eta estiloa. Neurria automatikoki kalkulatzen da.

en: Set the font color to use here.
eu: Ezarri hemen erabili beharreko letra-tipoaren kolorea.

en: Font color:
eu: Letra-tipoaren kolorea:

en: Text opacity:
eu: Testuaren opakutasuna:

en: Set the opacity of the watermark text. 100 is fully opaque, 0 is fully transparent.
eu: Ezarri filigranaren testuaren opakutasuna. 100 erabat opakua, 0 erabat gardena.

en: Check this if you want a background fill behind the text.
eu: Markatu hau testuaren hondoan atzeko planoko betegarri bat nahi baduzu.

en: Use background
eu: Erabili atzeko planoa

en: Choose the color of the watermark background.
eu: Aukeratu filigranaren hondoko kolorea.

en: Background color:
eu: Atzeko planoaren kolorea:

en: Background opacity:
eu: Atzeko planoaren opakutasuna:

en: Set the opacity of the watermark background. 100 is fully opaque, 0 is fully transparent.
eu: Ezarri filigranaren atzeko planoaren opakutasuna. 100 erabat opakua da, 0 erabat gardena.

en: Specific Location
eu: Kokapen zehatza

en: Systematic Repetition
eu: Errepikapen sistematikoa

en: Random Repetition
eu: Ausazko errepikapena

en: Placement Type:
eu: Kokapen mota:

en: Density of watermark repetition (Disabled in "Specific Location" mode)
eu: Filigrana errepikapenaren dentsitatea (Ezgaitua "Kokapen zehatza" moduan)

en: Randomize watermark orientation (Enabled in "Random Repetition" mode only)
eu: Filigranaren orientazioa hausazkoa egin (Gaituta "Ausazko errepikapena" moduan bakarrik)

[ctx: @item: placement position]
en: Top left
eu: Goian ezkerrean

[ctx: @item: placement position]
en: Top right
eu: Goian eskuinean

[ctx: @item: placement position]
en: Bottom left
eu: Behean ezkerrean

[ctx: @item: placement position]
en: Bottom right
eu: Behean eskuinean

[ctx: @item: placement position]
en: Center
eu: Erdian

[ctx: @item: placement position]
en: Top center
eu: Goian erdian

[ctx: @item: placement position]
en: Bottom center
eu: Behean erdian

en: Placement Position:
eu: Jartzeko kokalekua:

en: 0 degrees
eu: 0 gradu

en: 90 degrees CW
eu: 90 gradu erloju-orratzen noranzkoan

en: 180 degrees
eu: 180 gradu

en: 270 degrees CW
eu: 270 gradu erloju-orratzen noranzkoan

en: Rotation:
eu: Biraketa:

en: Size of watermark, as a percentage of the marked image.
eu: Filigranaren tamaina, markatutako irudiaren ehuneko gisa.

en: Size (%):
eu: Tamaina (%):

en: Margin from edge in X direction, as a percentage of the marked image.
eu: Marjina ertzetik X noranzkoan markatutako irudiaren ehunekotan.

en: X margin (%):
eu: X marjina (%):

en: Margin from edge in Y direction, as a percentage of the marked image.
eu: Marjina ertzetik Y noranzkoan markatutako irudiaren ehunekotan.

en: Y margin (%):
eu: Y marjina (%):

[ctx: @title]
en: Add Watermark
eu: Gehitu filigrana

[ctx: @info]
en: A tool to overlay an image or text as a visible watermark
eu: Irudi bat edo testu bat filigrana ikusgai gisa gainjartzeko tresna bat

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can add a text watermark over images.</para>
eu: <para>Sorta-ilara kudeatzeko tresna honek irudien gainean testu-filigrana bat gehi dezake.</para>

en: Smoothness:
eu: Leuntasuna:

en: A smoothness of 0 has no effect, 1 and above determine the Gaussian blur matrix radius that determines how much to blur the image.
eu: 0 balioko leuntasunak ez du efekturik, 1 eta balio handiagoek irudia zenbat lausotu behar den zehazten duen Gauss-en lausotze matrizearen erradioa zehazten du.

[ctx: @title]
en: Blur Image
eu: Lausotu irudia

[ctx: @info]
en: A tool to blur images
eu: Irudiak lausotzeko tresna bat

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can blur images.</para>
eu: <para>Sorta-ilara kudeatzeko tresna honek irudiak lausotu ditzake.</para>

[ctx: @title]
en: Hot Pixels
eu: Pixel distiratsuak

[ctx: @info]
en: A tool to fix hot pixels
eu: Pixel distiratsuak konpontzeko tresna bat

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can fix hot pixels in images.</para>
eu: <para>Sorta-ilara kudeatzeko tresna honek irudietako pixel erreak zuzen ditzake.</para>

en: Lens Auto-Correction
eu: Objektiboaren zuzenketa automatikoa

en: Fix automatically lens distortions
eu: Objektiboaren distortsioak automatikoki zuzentzea

en: Cannot find all lens information to process lens auto-corrections
eu: Ezin da objektiboaren zuzenketa automatikoa prozesatzeko objektiboari buruzko informazio dena aurkitu

[ctx: @title]
en: Lens Auto-Correction
eu: Objektiboaren zuzenketa automatikoa

[ctx: @info]
en: A tool to fix automatically lens artifacts
eu: Objektibo-akatsak automatikoki zuzentzeko tresna bat

[ctx: @title]
en: Local Contrast
eu: Kontraste lokala

[ctx: @info]
en: A tool to emulate tone mapping
eu: Tonuaren mapa sortzea emulatzeko tresna.

[ctx: @title]
en: Noise Reduction
eu: Zarata murriztea

[ctx: @info]
en: A tool to remove photograph noise using wavelets
eu: Uhinen funtzioak erabiliz argazkien zarata kentzeko tresna bat

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can reduce noise in images.</para>
eu: <para>Agindu-sorta ilara kudeatzeko tresna honek irudietako zarata murriztu dezake.</para>

[ctx: @title]
en: Red Eye Correction
eu: Begi gorriak zuzentzea

[ctx: @info]
en: A tool to automatically detect and correct red eye effect
eu: Begi gorrien efektua antzeman eta zuzentzeko tresna bat

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can reduce red eye effect on images.</para>
eu: <para>Agindu-sorta ilara kudeatzeko tresna honek irudietako begi gorrien efektua murriztu dezake.</para>

en: Visit CImg library website
eu: Bisitatu CImg liburutegiaren webgunea

en: Reduce Uniform Noise
eu: Murriztu zarata uniformea

en: Reduce JPEG Artifacts
eu: Murriztu JPEGren gauzakiak

en: Reduce Texturing
eu: Murriztu testurizazioa

en: <p>Select the filter preset to use for photograph restoration here:</p><p><b>None</b>: Most common values. Puts settings to default.<br><b>Reduce Uniform Noise</b>: reduce small image artifacts such as sensor noise.<br><b>Reduce JPEG Artifacts</b>: reduce large image artifacts, such as a JPEG compression mosaic.<br><b>Reduce Texturing</b>: reduce image artifacts, such as paper texture, or Moire patterns on scanned images.</p>
eu: <p>Hautatu iragazkiaren aurre-ezarpena argazkia zaharberritzean erabiltzeko:</p><p><b>Bat ere ez</b>: ohizko balioak. Ezarpenak lehenetsira jartzen ditu.<br><b>Murriztu zarata uniformea</b>: irudien gauzaki txikiak murrizten ditu, zarataren sentsorea bezalakoak.<br><b>Murriztu JPGEren gauzakiak</b>: irudien gauzaki handiak murrizten ditu, JPEG konpresioko mosaikoa bezalakoak.<br><b>Murriztu testurizazioa</b>: irudiaren gauzakiak murrizten ditu, paperezko testurak bezalakoak, edo Moire ereduak eskaneatutako irudietan.</p>

[ctx: @title]
en: Restoration
eu: Zaharberritzea

[ctx: @info]
en: A tool to restore images using Greystoration algorithm
eu: «Greystoration» algoritmoa erabiliz irudiak zaharberritzeko tresna bat

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can restore images using Greystoration algorithm.</para>
eu: <para>Agindu-sorta ilara kudeatzeko tresna honek irudiak zaharberritu ditzake «Greystoration» algoritmoa erabiliz.</para>

[ctx: @title]
en: Sharpen Image
eu: Enfokatu irudia

[ctx: @info]
en: A tool to sharp images
eu: Irudiak enfokatzeko tresna bat

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can sharp images.</para>
eu: <p>Agindu-sorta ilara kudeatzeko tresna honek irudiak enfokatu ditzake.</p>

[ctx: @title]
en: Color Effects
eu: Kolore-efektuak

[ctx: @info]
en: A tool to apply color effects
eu: Kolore-efektuak ezartzeko tresna bat

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can apply color effects over images.</para>
eu: <para>Agindu-sorta ilara kudeatzeko tresna honek irudien gainean kolore-efektuak ezar ditzake.</para>

[ctx: @title]
en: Film Grain
eu: Emultsio-pikorra

[ctx: @info]
en: A tool to add film grain
eu: Emultsio-pikorra gehitzeko tresna bat

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can add film grain over images.</para>
eu: <para>Agindu-sorta ilara kudeatzeko tresna honek irudien gainean emultsio-pikorra gehi dezake.</para>

[ctx: @label]
en: Select an image or JSON file supported by ExifTool to apply the file metadata to the images.
eu: Hautatu ExifTool-ek onartzen duen irudi edo JSON fitxategi bat irudiei fitxategiaren metadatuak aplikatzeko.

[ctx: @info]
en: Apply Metadata: No image or JSON file selected.
eu: Aplikatu metadatuak: Ez da irudirik edo JSON fitxategirik hautatu.

[ctx: @info]
en: Apply Metadata: ExifTool is not available.
eu: Aplikatu metadatuak: ExifTool ez dago erabilgarri.

[ctx: @info]
en: Apply Metadata: File name not exist in JSON file.
eu: Aplikatu metadatuak: Fitxategi-izena ez da JSON fitxategian existitzen.

[ctx: @info]
en: Apply Metadata: ExifTool reported an error.
eu: Aplikatu metadatuak: ExifTool-ek errore baten berri eman du.

[ctx: @title]
en: Apply Metadata
eu: Metadatuak aplikatu

[ctx: @info]
en: A tool to apply metadata from a image or JSON file with ExifTool
eu: Irudi edo JSON fitxategi bateko metadatuak ExifTool-ekin aplikatzeko tresna bat

en: Titles:
eu: Tituluak:

[ctx: @info]
en: Enter title text here.
eu: Sartu tituluaren testua hemen.

en: Captions:
eu: Epigrafeak:

[ctx: @info]
en: Enter caption text here.
eu: Sartu epigrafearen testua hemen.

en: Clean up and overwrite metadata
eu: Garbitu eta gainidatzi metadatuak

[ctx: @info]
en: If you turn on this options, titles and captions will be cleaned and replaced by the new values,
    else old values will be merged with new values.
eu: Aukera hau pizten baduzu, tituluak eta epigrafeak garbitu eta balio berriekin ordezkatutako dira,
    bestela balio zaharrak berriekin bateratuko dira.

[ctx: @title]
en: Assign Captions
eu: Esleitu epigrafeak

[ctx: @info]
en: A tool to assign captions metadata to images
eu: Epigrafeen metadatuak irudiei esleitzeko tresna bat

en: Pick Label:
eu: Hautapen etiketa:

en: Color Label:
eu: Kolore-etiketa:

en: Rating:
eu: Balorazioa:

[ctx: @title]
en: Assign Labels
eu: Esleitu etiketak

[ctx: @info]
en: A tool to assign labels metadata to images
eu: Irudiei etiketak metadatuak esleitzeko tresna bat

[ctx: @title]
en: Assign Tags
eu: Esleitu etiketak

[ctx: @info]
en: A tool to automatically assign tags to images
eu: Irudiei etiketak automatikoki esleitzeko tresna bat

[ctx: @info]
en: A tool to apply metadata template to images
eu: Irudiei metadatuen txantiloia aplikatzeko tresna bat

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can apply metadata template over images.</para>
eu: <para>Sorta-ilara kudeatzeko tresna honek irudien gainean metadatuak aplikatu ditzake.</para>

[ctx: @title]
en: Image Quality Scan
eu: Irudi-kalitatea aztertzea

[ctx: @info]
en: A tool to assign pick label metadata by image quality
eu: Irudiaren kalitatearen arabera hautapen etiketa meta-datuak esleitzeko tresna bat

[ctx: @item: exif namespace]
en: Completely
eu: Erabat

[ctx: @item: exif namespace]
en: Date
eu: Data

[ctx: @item: exif namespace]
en: Comment and description
eu: Iruzkina eta azalpena

[ctx: @title]
en: Iptc:
eu: IPTC:

[ctx: @item: iptc namespace]
en: Completely
eu: Erabat

[ctx: @item: iptc namespace]
en: Date
eu: Data

[ctx: @item: iptc namespace]
en: Caption
eu: Epigrafea

[ctx: @item: iptc namespace]
en: Preview image
eu: Aurreikusi irudia

[ctx: @title]
en: Xmp:
eu: XMP:

[ctx: @item: xmp namespace]
en: Completely
eu: Erabat

[ctx: @item: xmp namespace]
en: Date
eu: Data

[ctx: @item: xmp namespace]
en: digiKam completely
eu: digiKam erabat

[ctx: @item: xmp namespace]
en: digiKam image history
eu: digiKam-en irudi-historia

[ctx: @item: xmp namespace]
en: digiKam preview image
eu: digiKam irudi aurreikuspegia

[ctx: @item: xmp namespace]
en: Video
eu: Bideoa

[ctx: @item: xmp namespace]
en: Caption, comment and description
eu: Epigrafea, iruzkina eta deskribapena

[ctx: @info]
en: Remove Metadata: Not the last tool in the list.
eu: Metadatuak kentzea: Ez da zerrendako azken tresna.

[ctx: @title]
en: Remove Metadata
eu: Kendu metadatuak

[ctx: @info]
en: A tool to remove Exif, Iptc, or Xmp metadata from images
eu: Irudietatik Exif, Iptc, edo Xmp metadatuak kentzeko tresna bat

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can remove metadata as Exif, Iptc, or Xmp from images.</para>
eu: <para>Sorta-ilara kudeatzeko tresna honek Exif, Iptc, edo Xmp bezalako metadatuak ken ditzake irudietatik.</para>

[ctx: @title]
en: Time Adjust
eu: Ordua doitzea

[ctx: @info]
en: A tool to adjust date and time-stamp from images
eu: Irudietako data eta ordu-zigilua doitzeko tresna bat

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can adjust time in images.</para>
eu: <para>Sorta-ilara kudeatzeko tresna honek ordua doitu dezake irudietan.</para>

[ctx: @option:check metadata entry]
en: Title
eu: Titulua

[ctx: @option:check metadata entry]
en: Caption
eu: Epigrafea

[ctx: @option:check metadata entry]
en: Copyrights
eu: Egile-eskubideak - Copyright

[ctx: @option:check metadata entry]
en: Usage Terms
eu: Erabilera-baldintzak

[ctx: @label]
en: Translate to:
eu: Itzuli honetara:

[ctx: @label]
en: Entries to Translate with %1:
eu: %1(e)rekin itzultzeko sarrerak:

[ctx: @title]
en: Translate Metadata
eu: Itzuli metadatuak

[ctx: @info]
en: A tool to translate strings from image metadata
eu: Irudien metadatuetako kateak itzultzeko tresna bat

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can translate alternative language strings in Xmp metadata from images.</para>
eu: <para>Sorta-ilara kudeatzeko tresna honek irudietako XMP metadatuetan hizkuntza alternatiboetako kateak itzul ditzake.</para>

[ctx: @title]
en: Auto-Rotate
eu: Biratze automatikoa

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can automatically detect the correct orientation of an image and rotate the image.</para>
eu: <para>Agindu-sorta ilara kudeatzeko tresna honek irudi baten orientazio zuzena antzeman eta irudia biratu dezake.</para>

en: Auto-Crop
eu: Mozketa automatikoa

en: Compute automatically crop area settings by a parse of black hole image borders.
eu: Mozketa azaleraren ezarpenak automatikoki kalkulatzen ditu, zulo beltzen irudi ertz bat aztertuz.

en: Position:
eu: Posizioa:

en: Set here the top left selection corner position for cropping.
eu: Ezarri mozketaren hautapenaren ezker-goiko izkina.

en: Set here the width selection for cropping.
eu: Ezarri mozketaren hautapenaren zabalera.

en: Set here the height selection for cropping.
eu: Ezarri mozketaren hautapenaren altuera.

[ctx: @title]
en: Crop
eu: Moztu

[ctx: @info]
en: A tool to crop images to a region
eu: Irudiak eskualde batera mozteko tresna bat

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can crop images to a region.</para>
eu: <para>Sorta-ilara kudeatzeko tresna honek irudiak eskualde batera moztu ditzake.</para>

[ctx: @item: orientation]
en: Horizontal
eu: Horizontala

[ctx: @item: orientation]
en: Vertical
eu: Bertikala

[ctx: @label]
en: Flip:
eu: Irauli:

[ctx: @title]
en: Flip
eu: Irauli

[ctx: @info]
en: A tool to flip images horizontally or vertically
eu: Irudiak horizontalki edo bertikalki iraultzeko tresna bat

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can run user shell script as workflow stage.</para>
eu: <para>Sorta-ilara kudeatzeko tresna honek erabiltzaileen oskoleko gidoak exekuta ditzake lan-fluxuaren etapa gisa.</para>

en: Preset Length:
eu: Aurrez hautatutako luzera:

en: Tiny (1 pixel) | Tiny (%1 pixels)
eu[0]: Oso txikia (1 pixel)
eu[1]: Oso txikia (%1 pixel)

en: Small (1 pixel) | Small (%1 pixels)
eu[0]: Txikia (1 pixel)
eu[1]: Txikia (%1 pixel)

en: Medium (1 pixel) | Medium (%1 pixels)
eu[0]: Ertaina (1 pixel)
eu[1]: Ertaina (%1 pixel)

en: Big (1 pixel) | Big (%1 pixels)
eu[0]: Handia (1 pixel)
eu[1]: Handia (%1 pixel)

en: Large (1 pixel) | Large (%1 pixels)
eu[0]: Oso handia (1 pixel)
eu[1]: Oso handia (%1 pixel)

en: Huge (1 pixel) | Huge (%1 pixels)
eu[0]: Ikaragarria (1 pixel)
eu[1]: Ikaragarria (%1 pixel)

en: QXGA (1 pixel) | QXGA (%1 pixels)
eu[0]: QXGA (pixel 1)
eu[1]: QXGA (%1 pixel)

en: QHD (1 pixel) | QHD (%1 pixels)
eu[0]: QHD (pixel 1)
eu[1]: QHD (%1 pixel)

en: UHD (1 pixel) | UHD (%1 pixels)
eu[0]: UHD (pixel 1)
eu[1]: UHD (%1 pixel)

en: Do Not Enlarge Small Images
eu: Ez handitu irudi txikiak

en: Use Custom Length
eu: Erabili luzera pertsonalizatua

en: Use Percentage
eu: Erabili ehunekoa

en:  Pixels
eu:  Pixel

[ctx: @title]
en: Resize
eu: Neurria aldatu

[ctx: @info]
en: A tool to resize images with a customized length
eu: Irudiak neurrira ipinitako luzeran tamainaz aldatzeko tresna bat

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can resize images.</para>
eu: <para>Sorta-ilara kudeatzeko tresna honek irudien tamaina alda dezake.</para>

[ctx: @title]
en: Use Exif Orientation
eu: Erabili Exif orientazioa

[ctx: @item: angle]
en: 90 degrees
eu: 90 gradu

[ctx: @item: angle]
en: 180 degrees
eu: 180 gradu

[ctx: @item: angle]
en: 270 degrees
eu: 270 gradu

[ctx: @item: angle]
en: Custom
eu: Pertsonalizatua

[ctx: @label]
en: Angle:
eu: Angelua:

[ctx: @title]
en: Rotate
eu: Biratu

[ctx: @info]
en: A tool to rotate images
eu: Irudiak biratzeko tresna bat

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can rotate images.</para>
eu: <para>Sorta-ilara kudeatzeko tresna honek irudiak bira ditzake.</para>

en: Lossless HEIF files
eu: Galerarik gabeko HEIF fitxategiak

en: <p>Toggle lossless compression for HEIF images.</p><p>If this option is enabled, a lossless method will be used to compress HEIF pictures.</p>
eu: <p>Txandakatu HEIF irudietarako galerarik gabeko konpresioa.</p><p>Aukera hau gaituta badago, HEIF irudiak konprimatzeko galerarik gabeko metodo bat erabiliko da.</p>

en: HEIF quality:
eu: HEIF kalitatea:

en: <p>The quality value for HEIF images:</p><p><b>1</b>: low quality (high compression and small file size)<br><b>50</b>: medium quality<br><b>75</b>: good quality (default)<br><b>100</b>: high quality (no compression and large file size)</p><p><b>Note: HEIF is not a lossless image compression format when you use this setting.</b></p>
eu: <p>HEIF irudien kalitatearen balioa:</p><p><b>1</b>: kalitate baxua (konpresio altua eta fitxategi txikiak)<br><b>50</b>: kalitate ertaina<br><b>75</b>: kalitate ona (lehenetsia)<br><b>100</b>: kalitate handia (konpresiorik ez eta fitxategi handiak)</p><p><b>Oharra: HEIF ez da galerarik gabeko konpresio-formatu bat ezarpen hau erabiltzen duzunean.</b></p>

[ctx: @title]
en: HEIF loader
eu: HEIF zamatzailea

[ctx: @info]
en: An image loader based on Libheif codec
eu: Libheif kodeka oinarri duen irudi zamatzaile bat

[ctx: @info]
en: This library is not present on your system.
eu: Liburutegi hori ez dago zure sisteman.

[ctx: @info]
en: This library is available on your system with a maximum color depth support of %1 bits.
eu: Liburutegi hori zure sisteman erabilgarri dago %1 biteko gehienezko kolore-sakonera euskarriarekin.

[ctx: @info]
en: This library is available on your system but is not able to encode image with a suitable color depth.
eu: Liburutegi hori zure sisteman erabilgarri dago baina ez da kolore-sakonera egoki batekin kodetzeko gai.

[ctx: @title]
en: High efficiency image coding
eu: Eraginkortasun handiko irudi-kodeketa

[ctx: @info: can read file format]
en: yes
eu: bai

[ctx: @info: can write file format]
en: yes
eu: bai

[ctx: @info: cannot write file format]
en: no
eu: ez

en: JPEG quality:
eu: JPEG kalitatea:

en: <p>The JPEG quality:</p><p><b>1</b>: low quality (high compression and small file size)<br><b>50</b>: medium quality<br><b>75</b>: good quality (default)<br><b>100</b>: high quality (no compression and large file size)</p><p><b>Note: JPEG always uses lossy compression.</b></p>
eu: <p>JPEG irudien kalitatearen balioa:</p><p><b>1</b>: kalitate baxua (konpresio altua eta fitxategi txikiak)<br><b>50</b>: kalitate ertaina<br><b>75</b>: kalitate ona (lehenetsia)<br><b>100</b>: kalitate handia (konpresiorik ez eta fitxategi handiak)</p><p><b>Oharra: JPEG ez da galerarik gabeko konpresio-formatu bat.</b></p>

en: <font color='red'><i>Warning: <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/JPEG'>JPEG</a> is a lossy image compression format.</i></font>
eu: <font color='red'><i>Abisua: <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/JPEG'>JPEG</a> galera duen irudi konpresio-formatu bat da.</i></font>

en: Chroma subsampling:
eu: Kromaren azpilagina:

en: 4:4:4 (best quality)
eu: 4:4:4 (kalitaterik onena)

en: 4:2:2 (good quality)
eu: 4:2:2 (kalitate ona)

en: 4:2:0 (low quality)
eu: 4:2:0 (kalitate baxua)

en: 4:1:1 (low quality)
eu: 4:1:1 (kalitate baxua)

[ctx: @title]
en: JPEG loader
eu: JPEG zamatzailea

[ctx: @info]
en: An image loader based on Libjpeg codec
eu: Libjpeg kodeka oinarri duen irudi zamatzaile bat

[ctx: @title]
en: JPEG image
eu: JPEG irudia

en: Lossless JPEG 2000 files
eu: Galerarik gabeko JPEG 2000 fitxategiak

en: <p>Toggle lossless compression for JPEG 2000 images.</p><p>If this option is enabled, a lossless method will be used to compress JPEG 2000 pictures.</p>
eu: <p>Aldatu JPEG 2000 irudien galerarik gabeko konpresioa.</p><p>Aukera hau gaitzen bada, galerarik gabeko metodo bat erabiliko da JPEG 2000 irudiak konprimitzeko.</p>

en: JPEG 2000 quality:
eu: JPEG 2000-ren kalitatea:

en: <p>The quality value for JPEG 2000 images:</p><p><b>1</b>: low quality (high compression and small file size)<br><b>50</b>: medium quality<br><b>75</b>: good quality (default)<br><b>100</b>: high quality (no compression and large file size)</p><p><b>Note: JPEG 2000 is not a lossless image compression format when you use this setting.</b></p>
eu: <p>JPEG 2000 irudien kalitatearen balioa:</p><p><b>1</b>: kalitate baxua (konpresio altua eta fitxategi txikiak)<br><b>50</b>: kalitate ertaina<br><b>75</b>: kalitate ona (lehenetsia)<br><b>100</b>: kalitate handia (konpresiorik ez eta fitxategi handiak)</p><p><b>Oharra: JPEG 2000 ez da galerarik gabeko konpresio-formatu bat ezarpen hau erabiltzen duzunean.</b></p>

[ctx: @title]
en: JPEG-2000 loader
eu: JPEG-2000 zamatzailea

[ctx: @info]
en: An image loader based on Libjasper codec
eu: Libjasper kodeka oinarri duen irudi zamatzaile bat

[ctx: @title]
en: JPEG-2000 image
eu: JPEG-2000 irudia

[ctx: @title]
en: JPEG-2000 stream
eu: JPEG-2000 korrontea

[ctx: @title]
en: JPEG-2000 verification model
eu: JPEG-2000 egiaztatze eredua

[ctx: @title]
en: ImageMagick loader
eu: ImageMagick zamatzailea

[ctx: @info]
en: An image loader based on ImageMagick coders
eu: ImageMagick kodetzaileetan oinarritutako irudi zamatzaile bat

[ctx: @info: cannot read file format]
en: no
eu: ez

en: Lossless PGF files
eu: Galerarik gabeko PGF fitxategiak

en: <p>Toggle lossless compression for PGF images.</p><p>If this option is enabled, a lossless method will be used to compress PGF pictures.</p>
eu: <p>Aldatu PGF irudien galerarik gabeko konpresioa.</p><p>Aukera hau gaitzen bada, galerarik gabeko metodo bat erabiliko da PGF irudiak konprimitzeko.</p>

en: PGF quality:
eu: PGF kalitatea:

en: <p>The quality value for PGF images:</p><p><b>1</b>: high quality (no compression and large file size)<br><b>3</b>: good quality (default)<br><b>6</b>: medium quality<br><b>9</b>: low quality (high compression and small file size)</p><p><b>Note: PGF is not a lossless image compression format when you use this setting.</b></p>
eu: <p>PGF irudien kalitatearen balioa:</p><p><b>1</b>: kalitate altua (konpresio gabea eta fitxategi-tamaina handia)<br><b>3</b>: kalitate ona (lehenetsia)<br><b>6</b>: kalitate ertaina<br><b>9</b>: kalitate baxua (konpresio altua eta fitxategi-tamaina txikia)</p><p><b>Oharra: PGF ez da galerarik gabeko konpresio-formatu bat ezarpen hau erabiltzen duzunean.</b></p>

[ctx: @title]
en: PGF loader
eu: PGF zamatzailea

[ctx: @info]
en: An image loader based on Libpgf codec
eu: Libpgf kodeka oinarri duen irudi zamatzaile bat

[ctx: @title]
en: Progressive Graphics File
eu: Grafiko progresiboen fitxategia (PGF)

en: PNG compression:
eu: PNG konpresioa:

en: <p>The compression value for PNG images:</p><p><b>1</b>: low compression (large file size but short compression duration - default)<br><b>5</b>: medium compression<br><b>9</b>: high compression (small file size but long compression duration)</p><p><b>Note: PNG is always a lossless image compression format.</b></p>
eu: <p>PNG irudien konpresioaren balioa:</p><p><b>1</b>: konpresio baxua (fitxategi handia eta konpresioaren iraupen motza)<br><b>5</b>: konpresio ertaina<br><b>9</b>: konpresio handia (fitxategi txikia eta konpresioaren iraupen handia)</p><p><b>Oharra: PNG beti galerarik gabeko konpresio-formatua da.</b></p>

[ctx: @title]
en: PNG loader
eu: PNG zamatzailea

[ctx: @info]
en: An image loader based on Libpng codec
eu: Libpng kodeka oinarri duen irudi zamatzaile bat

[ctx: @title]
en: Portable Network Graphic
eu: Sareko grafiko eramangarria (PNG)

en: Lossless AVIF files
eu: Galerarik gabeko AVIF fitxategiak

en: AVIF quality:
eu: «AVIF»en kalitatea:

en: <p>The quality value for AVIF images:</p><p><b>1</b>: low quality (high compression and small file size)<br><b>50</b>: medium quality<br><b>75</b>: good quality (default)<br><b>99</b>: high quality (no compression and large file size)</p><p><b>Note: AVIF is not a lossless image compression format when you use this setting.</b></p>
eu: <p>AVIF irudien kalitatearen balioa:</p><p><b>1</b>: kalitate baxua (konpresio altua eta fitxategi txikiak)<br><b>50</b>: kalitate ertaina<br><b>75</b>: kalitate ona (lehenetsia)<br><b>99</b>: kalitate handia (konpresiorik ez eta fitxategi handiak)</p><p><b>Oharra: AVIF ez da galerarik gabeko konpresio-formatu bat ezarpen hau erabiltzen duzunean.</b></p>

en: Lossless JPEG XL files
eu: Galerarik gabeko JPEG XL fitxategiak

en: JPEG XL quality:
eu: «JPEG XL»ren kalitatea:

en: <p>The quality value for JPEG XL images:</p><p><b>1</b>: low quality (high compression and small file size)<br><b>50</b>: medium quality<br><b>75</b>: good quality (default)<br><b>99</b>: high quality (no compression and large file size)</p><p><b>Note: JPEG XL is not a lossless image compression format when you use this setting.</b></p>
eu: <p>JPEG XL irudien kalitatearen balioa:</p><p><b>1</b>: kalitate baxua (konpresio altua eta fitxategi txikiak)<br><b>50</b>: kalitate ertaina<br><b>75</b>: kalitate ona (lehenetsia)<br><b>99</b>: kalitate handia (konpresiorik ez eta fitxategi handiak)</p><p><b>Oharra: JPEG XL ez da galerarik gabeko konpresio-formatu bat ezarpen hau erabiltzen duzunean.</b></p>

[ctx: @title]
en: QImage loader
eu: QImage zamatzailea

[ctx: @info]
en: An image loader based on QImage plugins
eu: QImage pluginetan oinarritutako irudi zamatzaile bat

en: Lossless WEBP files
eu: Galerarik gabeko WEBP fitxategiak

en: WEBP quality:
eu: «WEBP»ren kalitatea:

en: <p>The quality value for WEBP images:</p><p><b>1</b>: low quality (high compression and small file size)<br><b>50</b>: medium quality<br><b>75</b>: good quality (default)<br><b>99</b>: high quality (no compression and large file size)</p><p><b>Note: WEBP is not a lossless image compression format when you use this setting.</b></p>
eu: <p>WEBP irudien kalitatearen balioa:</p><p><b>1</b>: kalitate baxua (konpresio altua eta fitxategi txikiak)<br><b>50</b>: kalitate ertaina<br><b>75</b>: kalitate ona (lehenetsia)<br><b>99</b>: kalitate handia (konpresiorik ez eta fitxategi handiak)</p><p><b>Oharra: WEBP ez da galerarik gabeko konpresio-formatu bat ezarpen hau erabiltzen duzunean.</b></p>

[ctx: @title]
en: RAW loader
eu: RAW zamatzailea

[ctx: @info]
en: An image loader based on Libraw codec
eu: Libraw kodeka oinarri duen irudi zamatzaile bat

[ctx: @info: can write file format]
en: no
eu: ez

en: Compress TIFF files
eu: Konprimatu TIFF fitxategiak

en: <p>Toggle compression for TIFF images.</p><p>If this option is enabled, the final size of the TIFF image is reduced.</p><p>A lossless compression format (Deflate) is used to save the file.</p>
eu: <p>Aldatu TIFF irudien konpresioa.</p><p>Aukera hau gaitzen bada, TIFF irudiaren amaierako fitxategiaren tamaina txikiagotu daiteke.</p><p>Galerarik gabeko konpresio mota bat (Deflate) erabiliko da fitxategia gordetzeko.</p>

[ctx: @title]
en: TIFF loader
eu: TIFF zamatzailea

[ctx: @info]
en: An image loader based on Libtiff codec
eu: Libtiff kodeka oinarri duen irudi zamatzaile bat

[ctx: @title]
en: Tagged Image Format
eu: Etiketatutako irudi-formatua

en: Adjust Curve
eu: Doitu kurba

[ctx: @title]
en: Adjust Curves
eu: Doitu kurbak

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can adjust the color curves from image.
eu: Irudiak editatzeko tresna honek irudiko kolore-kurbak doi ditzake.

[ctx: @action]
en: Curves Adjust...
eu: Kurbak doitzea...

en: This is the histogram drawing of the selected channel from the original image.
eu: Jatorrizko iruditik hautatutako kanalaren histogramaren marrazkia da.

en: Select the input intensity of the histogram here.
eu: Hautatu histogramaren sarrerako intentsitatea.

en: Input intensity.
eu: Sarrerako intentsitatea.

en: Select the output intensity of the histogram here.
eu: Hautatu histogramaren irteerako intentsitatea.

en: Output intensity.
eu: Irteerako intentsitatea.

en: Select the minimal input intensity value of the histogram here.
eu: Hautatu histogramaren sarrerako intentsitatearen gutxieneko balioa.

en: Minimal input intensity.
eu: Sarrerako gutxieneko intentsitatea.

en: Gamma input value.
eu: Gamma-ren sarreraren balioa.

en: Select the gamma input value here.
eu: Hautatu gamma-ren sarrerako balioa.

en: Maximal input intensity.
eu: Sarrerako gehienezko intentsitatea.

en: Select the maximal input intensity value of the histogram here.
eu: Hautatu histogramaren sarrerako intentsitatearen gehienezko balioa.

en: Minimal output intensity.
eu: Irteerako gutxieneko intentsitatea.

en: Select the minimal output intensity value of the histogram here.
eu: Hautatu histogramaren irteerako intentsitatearen gutxieneko balioa.

en: Maximal output intensity.
eu: Irteerako gehienezko intentsitatea.

en: Select the maximal output intensity value of the histogram here.
eu: Hautatu histogramaren irteerako intentsitatearen gehienezko balioa.

en: All channels shadow tone color picker
eu: Tonu ilunen kolore-hautatzailea kanal guztientzako

en: With this button, you can pick the color from the original image used to set <b>Shadow Tone</b> input levels on the Red, Green, Blue, and Luminosity channels.
eu: Botoi honekin jatorrizko iruditik koloreak har ditzakezu <b>Tonu iluna</b>ren sarrerako mailak ezartzeko Gorria, Berdea, Urdina eta argitasunaren kanaletan.

en: All channels middle tone color picker
eu: Tonu ertainen kolore-hautatzailea kanal guztientzako

en: With this button, you can pick the color from the original image used to set <b>Middle Tone</b> input levels on the Red, Green, Blue, and Luminosity channels.
eu: Botoi honekin jatorrizko iruditik koloreak har ditzakezu <b>Tonu ertaina</b>ren sarrerako mailak ezartzeko Gorria, Berdea, Urdina eta argitasunaren kanaletan.

en: All channels highlight tone color picker
eu: Argitasunaren tonuaren kolore-hautatzailea kanal guztientzako

en: With this button, you can pick the color from the original image used to set <b>Highlight Tone</b> input levels on the Red, Green, Blue, and Luminosity channels.
eu: Botoi honekin jatorrizko iruditik koloreak har ditzakezu <b>Argitasunaren tonua</b>ren sarrerako mailak ezartzeko Gorria, Berdea, Urdina eta argitasunaren kanaletan.

en: Adjust all levels automatically.
eu: Doitu maila guztiak automatikoki.

en: If you press this button, all channel levels will be adjusted automatically.
eu: Botoi honetan klik egiten baduzu, kanalen maila guztiak automatikoki doituko dira.

en: &Reset
eu: &Berrezarri

en: Reset current channel levels' values.
eu: Berrezarri uneko kanalaren mailen balioak.

en: If you press this button, all levels' values from the currently selected channel will be reset to the default values.
eu: Botoi honetan klik egiten baduzu, unean hautatutako kanalaren mailen balio guztiak balio lehenetsietara berrezarriko dira.

en: Adjust Levels
eu: Doitu mailak

en: Cannot load from the Gimp levels text file.
eu: Ezin da Gimp-eko mailen testu-fitxategia kargatu.

en: Cannot save to the Gimp levels text file.
eu: Ezin da Gimp-eko mailen testu-fitxategian gorde.

[ctx: @title]
en: Adjust Levels
eu: Doitu mailak

[ctx: @info]
en: A tool to adjust color levels
eu: Kolore-mailak doitzeko tresna bat

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can adjust the color levels from image.
eu: Irudi editore honek irudiko kolore-mailak doi ditzake.

[ctx: @action]
en: Levels Adjust...
eu: Mailak doitzea...

en: <b>Auto Levels</b>:<p>This option maximizes the tonal range in the Red, Green, and Blue channels. It searches the image shadow and highlight limit values and adjusts the Red, Green, and Blue channels to a full histogram range.</p>
eu: <b>Maila automatikoa</b>:<p>Aukera honek Gorria, Berdea eta Urdina kanaletako tonu-barrutia maximizatzen du. Irudiaren itzala eta argitasunaren mugako balioak bilatzen ditu eta Gorria, Berdea eta Urdina kanalak doitzen ditu histogramaren barruti osora.</p>

en: <b>Normalize</b>:<p>This option scales brightness values across the active image so that the darkest point becomes black, and the brightest point becomes as bright as possible without altering its hue. This is often a "magic fix" for images that are dim or washed out.</p>
eu: <b>Normalizatu</b>:<p>Aukera honek distiraren balioak irudi aktiboan zehar eskalatzen ditu, horrela puntu ilunak beltz bihurtzen ditu, eta puntu argienak berriz bere ñabardura aldatu gabe ahalik eta argien bihurtzen ditu. Hau askotan ilunak edo kolore gutxiko irudi baten 'finkatze-magikoa' da.</p>

en: <b>Equalize</b>:<p>This option adjusts the brightness of colors across the active image so that the histogram for the value channel is as nearly as possible flat, that is, so that each possible brightness value appears at about the same number of pixels as each other value. Sometimes Equalize works wonderfully at enhancing the contrasts in an image. Other times it gives garbage. It is a very powerful operation, which can either work miracles on an image or destroy it.</p>
eu: <b>Ekualizatu</b>:<p>Aukera honek koloreen distira doitzen du irudi aktiboan zehar, histogramaren balioaren kanala ahalik eta lauena izateko. Honela, baliteke distiraren balio bakoitza beste balio batetik pixel kopuru berdinean agertzea. Batzuetan, Ekualizatu efektua oso ongi funtzionatzen du irudi baten kontrastea hobetzean. Bestetan berriz, zakarra soilik sortzen du. Eragiketa oso ahaltsua denez, mirariak egin ditzake argazki batekin, edo suntsitzeko gai da baita ere.</p>

en: <b>Stretch Contrast</b>:<p>This option enhances the contrast and brightness of the RGB values of an image by stretching the lowest and highest values to their fullest range, adjusting everything in between.</p>
eu: <b>Tiratu kontrastea</b>:<p>Aukera honek irudi bateko GBU balioen kontrastea eta distira hobetzen du balio baxuen eta altuena haien barruti osoenera tiratuz, eta tarteko beste guztia doituz.</p>

en: <b>Auto Exposure</b>:<p>This option enhances the contrast and brightness of the RGB values of an image to calculate optimal exposition and black level using image histogram properties.</p>
eu: <b>Esposizio automatikoa</b>:<p>aukera honek irudi baten GBU balioen kontrastea eta distira hobetzen du, irudiaren histogramaren propietateak erabiliz esposizioaren eta beltzaren maila optimoa kalkulatuz.</p>

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can adjust colors automatically from image.
eu: Irudiak editatzeko tresna honek irudi bateko koloreak automatikoki doi ditzake.

[ctx: @action]
en: Color Auto-Correction...
eu: Koloreen zuzenketa automatikoa...

en: Brightness / Contrast / Gamma
eu: Distira / Kontrastea / Gamma

[ctx: @title]
en: This Image Editor tool can adjust Brightness / Contrast / Gamma from image.
eu: Irudiak editatzeko tresna honek irudiko Distira / Kontrastea / Gamma doitu dezake.

[ctx: @action]
en: Brightness/Contrast/Gamma...
eu: Distira/Kontrastea/Gamma...

en: Convert to Black and White
eu: Bihurtu zuri-beltzera

[ctx: @title]
en: Black and White
eu: Zuri-beltza

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can convert image to black and white.
eu: Irudiak editatzeko tresna honek irudiak zuri-beltzera bihur ditzake.

[ctx: @action]
en: Black && White...
eu: Zuri-beltza...

en: Channel Mixer
eu: Kanal-nahastailea

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can mix color channels from image.
eu: Irudien editore honek irudiko koloreen kanalak nahas ditzake.

[ctx: @action]
en: Channel Mixer...
eu: Kanal-nahastailea...

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can adjust color balance from image.
eu: Irudien editore honek irudiko kolore-oreka doitu dezake.

[ctx: @action]
en: Color Balance...
eu: Kolore-oreka...

[ctx: @title]
en: Convert to 8 bits
eu: Bihurtu 8 bitetara

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can convert image color depth to 8 bits.
eu: Irudien editore honek irudien kolore sakonera 8 bitera bihur dezake.

[ctx: @action]
en: Convert to 8 bits
eu: Bihurtu 8 bitetara

[ctx: @info]
en: This image is already using a depth of 8 bits / color / pixel.
eu: Irudi honek dagoeneko 8 biteko sakonera / kolorea / pixela darabil.

[ctx: @info]
en: Performing this operation will reduce image color quality. Do you want to continue?
eu: Eragiketa horrek irudiaren kolorearen kalitatea murriztuko du. Jarraitu nahi duzu?

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can convert image color depth to 16 bits.
eu: Irudien editore honek irudien kolore sakonera 16 bitera bihur dezake.

[ctx: @action]
en: Convert to 16 bits
eu: Bihurtu 16 bitetara

[ctx: @info]
en: This image is already using a depth of 16 bits / color / pixel.
eu: Irudi honek dagoeneko 16 biteko sakonera / kolorea / pixela darabil.

en: Film
eu: Filma

en: HSL Adjustments
eu: ÑSA doiketak

en: Info...
eu: Informazioa...

en: Current Color Space:
eu: Uneko kolore-eremua:

en: Color Profile Conversion
eu: Kolore-profilaren bihurketa

[ctx: @info]
en: A tool to convert image to a color space
eu: Irudia kolore-eremu batera bihurtzeko tresna bat

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can convert image to a different color space.
eu: Irudia editatzeko tresna honek irudia beste kolore-eremu batera bihur dezake.

[ctx: @action]
en: Color Spaces
eu: Kolore-eremuak

[ctx: @action]
en: Color Space Converter...
eu: Kolore-eremu bihurtzailea...

[ctx: @action]
en: Color Management is disabled...
eu: Kolore-kudeaketa ezgaituta dago...

en: White Balance
eu: Zuri-oreka

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can adjust the white balance from image.
eu: Irudi-editore tresna honek irudiaren zuri-oreka doi dezake.

[ctx: @action]
en: White Balance...
eu: Zuri-oreka...

en: Add Border
eu: Gehitu ertza

en: This previews the text inserted in the image. You can use the mouse to move the text to the right location.
eu: Irudian txertatutako testua aurreikusten du. Sagua erabil dezakezu testua leku egokira eramateko.

en: Here, enter the text you want to insert in your image.
eu: Sartu irudiari txertatzea nahi diozun testua.

en: Here you can choose the font to be used.
eu: Erabiliko den letra-tipoa aukera dezakezu.

en: Align text to the left
eu: Lerrokatu testua ezkerrean

en: Align text to the right
eu: Lerrokatu testua eskuinean

en: Align text to center
eu: Lerrokatu testua erdian

en: Align text to a block
eu: Lerrokatu testua bloke batean

en: Rotation:
eu: Biraketa:

[ctx: no rotation]
en: None
eu: Bat ere ez

en: 90 Degrees
eu: 90 gradu

en: 180 Degrees
eu: 180 gradu

en: 270 Degrees
eu: 270 gradu

en: Select the text rotation to use here.
eu: Hautatu testuaren biraketa hemen erabiltzeko.

[ctx: font color]
en: Color:
eu: Kolorea:

en: Set here the font color to use.
eu: Ezarri erabiliko den letra-tipoaren kolorea.

en: Add border
eu: Gehitu ertza

en: Add a solid border around text using current text color
eu: Gehitu ertz solidoa testuaren inguruan uneko letra-tipoaren kolorea erabiliz.

en: Semi-transparent
eu: Erdi-gardena

en: Use semi-transparent text background under image
eu: Erabili testuaren atzeko plano erdi-gardena irudiaren azpian

en: Enter your text here.
eu: Sartu testua hemen.

en: Insert Text
eu: Txertatu testua

en: Texture
eu: Ehundura

[ctx: @title]
en: Texture
eu: Ehundura

en: Vignetting Correction
eu: Binetaren zuzenketa

en: Gaussian Blur
eu: Gauss-en lausotzea

en: Hot Pixels
eu: Pixel distiratsuak

en: Hot Pixels Correction
eu: Pixel distiratsuak zuzentzea

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can fix hot pixels from an image.
eu: Irudiak editatzeko tresna honek irudiko pixel distiratsuak konpon ditzake.

[ctx: @action]
en: Hot Pixels...
eu: Pixel distiratsuak...

en: Show grid
eu: Erakutsi sareta

en: Set this option to visualize the correction grid to be applied.
eu: Ezarri aukera hau saretaren zuzenketa ikusi eta aplikatzeko.

[ctx: @action]
en: Lens Auto-Correction...
eu: Objektiboaren zuzenketa automatikoa...

en: You can see here a thumbnail preview of the distortion correction applied to a cross pattern.
eu: Eredu gurutzatu bati aplikatutako distortsioaren zuzenketaren aurrebista (koadro txikian) ikus dezakezu.

[ctx: value for amount of distortion]
en: Main:
eu: Nagusia:

en: This value controls the amount of distortion. Negative values correct lens barrel distortion, while positive values correct lens pincushion distortion.
eu: Balio honek distortsio kopurua kontrolatzen du. Balio negatiboek objektiboaren upelaren distortsioa zuzentzen dute, positiboek berriz, objektiboaren kuxinaren distortsioa zuzentzen dute.

en: Edge:
eu: Ertza:

en: This value controls in the same manner as the Main control, but has more effect at the edges of the image than at the center.
eu: Balio honek kontrol nagusiaren antzera kontrolatzen du, baina irudiaren ertzetan erdian baino eragin gehiagorekin.

en: Zoom:
eu: Zooma:

en: This value rescales the overall image size.
eu: Balio honek irudiaren tamaina orokorra berreskalatzen du.

en: Brighten:
eu: Argitu:

en: This value adjusts the brightness in image corners.
eu: Balio honek irudiko ertzen distira doitzen du.

en: Lens Distortion
eu: Objektiboaren distortsioa

[ctx: @title]
en: Lens Distortion
eu: Objektiboaren distortsioa

[ctx: @info]
en: A tool to adjust lens distortions
eu: Objektiboaren distortsioak doitzeko tresna bat

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can adjust lens distortions from an image.
eu: Irudia editatzeko tresna honek irudi bateko objektiboaren distortsioak doitu ditzake.

[ctx: @action]
en: Distortion...
eu: Distortsioa...

en: Local Contrast
eu: Lokaleko kontrastea

en: Noise Reduction
eu: Zarata murriztea

[ctx: @action]
en: Noise Reduction...
eu: Zarata murriztea...

en: Here you can see the image selection preview with red eye reduction applied.
eu: Hemen begi gorrien murrizketa aplikatuta duen irudiaren hautapenaren aurrebista ikus daiteke.

en: Red Eyes Correction
eu: Begi gorrien zuzenketa

en: Preset
eu: Aurre-ezarpena

en: Filtering type:
eu: Iragazki mota:

en: Restoration
eu: Zaharberritzea

en: "%1" is not a Photograph Restoration settings text file.
eu: "%1" ez da argazkia zaharberritzearen ezarpenak dituen fitxategia.

en: Cannot load settings from the Photograph Restoration text file.
eu: Ezin dira ezarpenik kargatu argazkia zaharberritzearen ezarpenak dituen fitxategitik.

en: Cannot save settings to the Photograph Restoration text file.
eu: Ezin dira ezarpenik gorde argazkia zaharberritzearen ezarpenen testu-fitxategian.

en: Sharpen
eu: Enfokatu

en: Unsharp Mask
eu: Desenfokatze-maskara

en: Refocus
eu: Birfokatzea

en: Use Color Management for Printing
eu: Erabili koloreen kudeaketa inprimatzean

en: Settings...
eu: Ezarpenak...

en: <p>Color Management is disabled.</p> <p>You can enable it now by clicking on the "Settings" button.</p>
eu: <p>Koloreen kudeaketa desgaituta dago.</p><p>Orain gaitu dezakezu "Ezarpenak" botoian klik eginez.</p>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PrintOptionsPage)
en: Image Settings
eu: Irudiaren ezarpenak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, imagePosButtonGroup) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Image Position
eu: Irudiaren posizioa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Scaling
eu: Eskalatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mNoScale)
en: &No scaling
eu: &Ez eskalatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mScaleToPage)
en: &Fit image to page
eu: &Doitu irudia orrialdera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintEnlargeSmallerImages)
en: Enlarge smaller images
eu: Handiagotu irudi txikiagoak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mScaleTo)
en: &Scale to:
eu: &Eskalatu:

[ctx: Dimension separator, as in: '15 x 10 centimeters']
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: x
eu: X

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Millimeters
eu: Milimetroak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Centimeters
eu: Zentimetroak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Inches
eu: Hazbeteak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintKeepRatio)
en: Keep ratio
eu: Mantendu erlazioa

en: Zoom Blur
eu: Zooma

en: Radial Blur
eu: Erradiala

en: Far Blur
eu: Urrunekoa

en: Motion Blur
eu: Mugimendua

en: Softener Blur
eu: Biguna

en: Shake Blur
eu: Astintzea

en: Focus Blur
eu: Fokua

en: Smart Blur
eu: Azkarra

en: Frost Glass
eu: Beira izoztua

en: Mosaic
eu: Mosaikoa

en: <p>Select the blurring effect to apply to image.</p><p><b>Zoom Blur</b>:  blurs the image along radial lines starting from a specified center point. This simulates the blur of a zooming camera.</p><p><b>Radial Blur</b>: blurs the image by rotating the pixels around the specified center point. This simulates the blur of a rotating camera.</p><p><b>Far Blur</b>: blurs the image by using far pixels. This simulates the blur of an unfocalized camera lens.</p><p><b>Motion Blur</b>: blurs the image by moving the pixels horizontally. This simulates the blur of a linear moving camera.</p><p><b>Softener Blur</b>: blurs the image softly in dark tones and hardly in light tones. This gives images a dreamy and glossy soft focus effect. It is ideal for creating romantic portraits, glamour photographs, or giving images a warm and subtle glow.</p><p><b>Shake Blur</b>: blurs the image by shaking randomly the pixels. This simulates the blur of a random moving camera.</p><p><b>Focus Blur</b>: blurs the image corners to reproduce the astigmatism distortion of a lens.</p><p><b>Smart Blur</b>: finds the edges of color in your image and blurs them without muddying the rest of the image.</p><p><b>Frost Glass</b>: blurs the image by randomly disperse light coming through a frosted glass.</p><p><b>Mosaic</b>: divides the photograph into rectangular cells and then recreates it by filling those cells with average pixel value.</p>
eu: <p>Hautatu lausotzeko efektu bat irudiari aplikatzeko.</p><p><b>Zooma</b>:  zehaztutako zentroko puntutik hasita marra erradialetan zehar lausotzen du irudia.Honek kamera hurbiltzearen lausoa simulatzen du.</p><p><b>Erradiala</b>: zehaztutako zentroko puntuaren inguruan pixelak biratuz lausotzen du irudia.Honek kamera biratzean sortzen den lausoa simulatzen du.</p><p><b>Urrunekoa</b>: urruneko pixelak erabiliz lausotzen du irudia.Honek enfokatu gabeko kamera batek sortzen duen lausoa simulatzen du.</p><p><b>Mugimendua</b>: pixelak horizontalki mugituz irudia lausotzen du. Honek enfokatu kamera linealki mugitzean sortzen duen lausoa simulatzen du.</p><p><b>Biguna</b>: irudiaren tonu ilunak era bigunean lausotzen ditu, argiak berriz gogorki. Honek irudiari amets eta dirdiradun foku bigunaren efektua ematen dio. Postal erromantikoak, argazki glamurosoak edo dirdira antzemanezin eta  beroko irudiak sortzeko erabili ohi da.</p><p><b>Astintzea</b>: pixelak ausaz astinduz lausotzen du irudia. Honek kamera ausaz mugitzean sortzen den lausoa simulatzen du.</p><p><b>Fokua</b>: irudiaren ertzak lausotzen ditu objektu baten astigmatismoaren distortsioa erreproduzituz.</p><p><b>Azkarra</b>: irudiaren koloreen ertzak bilatu eta lausotzen ditu irudiaren beste edukia eraldatu gabe.</p><p><b>Beira izoztua</b>: ausaz sakabanatzen du izoztutako beira batetik zehar datorren argia eta ondorioz, irudia lausotu.</p><p><b>Mosaikoa</b>: argazkia hainbat gelaxka laukizuzenetan zatitu eta eta gero pixelaren batez besteko balioarekin gelaxka horiek betetzen ditu.</p>

en: Distance:
eu: Distantzia:

en: Set here the blur distance in pixels.
eu: Ezarri lausoaren distantzia pixeletan.

[ctx: level to use for the effect]
en: Level:
eu: Maila:

en: This value controls the level to use with the current effect.
eu: Balio honek uneko efektuan erabiliko den maila kontrolatzen du .

en: Blur Effects
eu: Lausotze-efektuak

en: Charcoal
eu: Ikatza

en: Pencil size:
eu: Arkatzaren tamaina:

en: Set here the charcoal pencil size used to simulate the drawing.
eu: Ezarri arkatzaren tamaina ikatzezko marrazketa simulatzeko.

[ctx: smoothing value of the pencil]
en: Smooth:
eu: Leuntasuna:

en: This value controls the smoothing effect of the pencil under the canvas.
eu: Balio honek arkatzak oihalean duen leuntasunaren efektua kontrolatzen du.

[ctx: @action]
en: Charcoal Drawing...
eu: Ikatz-marrazkia...

[ctx: @info]
en: This is the color effects preview
eu: Kolore-efektuen aurreikuspegia da hau

[ctx: @title: filter]
en: Find Edges
eu: Aurkitu ertzak

[ctx: @info]
en: A tool to apply color effects to an image
eu: Irudi batean kolore-efektua aplikatzeko tresna bat

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can apply color effects to an image.
eu: Irudi-editore honek irudi bati kolore efektuak aplikatu diezazkioke.

[ctx: @action]
en: Color Effects...
eu: Kolore-efektuak...

en: This is the preview of the distortion effect applied to the photograph.
eu: Argazkiari aplikatutako distortsioaren efektuaren aurrebista da.

en: Fish Eyes
eu: Arrain-begiak

en: Twirl
eu: Kiribildu

en: Cylindrical Hor.
eu: Zilindro horizontala

en: Cylindrical Vert.
eu: Zilindro bertikala

en: Cylindrical H/V.
eu: Zilindro H/B.

en: Caricature
eu: Karikatura

en: Multiple Corners
eu: Hainbat ertz

en: Waves Hor.
eu: Uhin horizontalak

en: Waves Vert.
eu: Uhin bertikalak

en: Block Waves 1
eu: Uhinen blokea 1

en: Block Waves 2
eu: Uhinen blokea 2

en: Circular Waves 1
eu: Uhin zirkularra 1

en: Circular Waves 2
eu: Uhin zirkularra 2

en: Polar Coordinates
eu: Koordenatu polarrak

en: Unpolar Coordinates
eu: Koordenatu ez-polarrak

en: Tile
eu: Lauza

en: <p>Here, select the type of effect to apply to an image.</p><p><b>Fish Eyes</b>: warps the photograph around a 3D spherical shape to reproduce the common photograph 'Fish Eyes' effect.</p><p><b>Twirl</b>: spins the photograph to produce a Twirl pattern.</p><p><b>Cylinder Hor.</b>: warps the photograph around a horizontal cylinder.</p><p><b>Cylinder Vert.</b>: warps the photograph around a vertical cylinder.</p><p><b>Cylinder H/V.</b>: warps the photograph around 2 cylinders, vertical and horizontal.</p><p><b>Caricature</b>: distorts the photograph with the 'Fish Eyes' effect inverted.</p><p><b>Multiple Corners</b>: splits the photograph like a multiple corners pattern.</p><p><b>Waves Horizontal</b>: distorts the photograph with horizontal waves.</p><p><b>Waves Vertical</b>: distorts the photograph with vertical waves.</p><p><b>Block Waves 1</b>: divides the image into cells and makes it look as if it is being viewed through glass blocks.</p><p><b>Block Waves 2</b>: like Block Waves 1 but with another version of glass blocks distortion.</p><p><b>Circular Waves 1</b>: distorts the photograph with circular waves.</p><p><b>Circular Waves 2</b>: another variation of the Circular Waves effect.</p><p><b>Polar Coordinates</b>: converts the photograph from rectangular to polar coordinates.</p><p><b>Unpolar Coordinates</b>: the Polar Coordinate effect inverted.</p><p><b>Tile</b>: splits the photograph into square blocks and moves them randomly inside the image.</p>
eu: <p>Hemen, hautatu irudiari aplikatu beharreko efektu mota.</p><p><b>Arrain begiak</b>: Argazkia 3D forma esferiko baten inguruan kopatzen du, argazkigintzan oso ezaguna den 'Arrain begiak' efektua sortzeko.</p><p><b>Kiribildu</b>: Argazkia biratzen du kiribiltzearen patroi bat sortzeko.</p><p><b>Zilindro horizontala.</b>: Argazkia zilindro horizontal baten inguruan kopatzen du. </p><p><b>Zilindro bertikala</b>: Argazkia zilindro bertikal baten inguruan kopatzen du.</p><p><b>Zilindro H/B</b>: Argazkia 2 zilindroen inguruan kopatzen du, bertikala eta horizontala.</p><p><b>Karikatura</b>: Argazkia 'Arrain begiak' efektuaren alderantzizkoarekin desitxuratzen du.</p><p><b>Hainbat ertz</b>: Argazkia hainbat ertzeko patroia balitz bezala zatitzen du.</p><p><b>Uhin horizontalak</b>: Argazkia uhin horizontalekin desitsuratzen du.</p><p><b>Uhin bertikalak</b>: Argazkia uhin bertikalekin desitsuratzen du.</p><p><b>Uhinen blokea 1</b>: Irudia gelaxkatan zatitzen du eta beirazko blokeetan zehar ikusiko balitz bezalako efektua ematen dio.</p><p><b>Uhinen blokea 2</b>: 'Uhinen blokea 1' bezalakoa baina beirazko bloke desitxuraketa beste bertsio batekin.</p><p><b> Uhin biribilak 1</b>: Argazkia uhin biribilekin desitxuratzen du.</p><p><b>Uhin biribilak 2 </b>: Uhin biribilak efekturaren beste aldaera bat.</p><p><b>Koordenatu polarrak</b>: Argazkia koordenatu angeluzuzenetatik polarretara bihurtzen du. </p><p><b>Koordenatu ez polarrak</b>: Koordenatu polarrak efektua alderantzikatuta.</p><p><b>Mosaikoa</b>: Argazkia bloke karratutan zatitu eta irudiaren barruan ausaz mugitzen ditu.</p>

[ctx: level of the effect]
en: Level:
eu: Maila:

en: Set here the level of the effect.
eu: Ezarri efektuaren maila.

en: Iteration:
eu: Iterazioa:

en: This value controls the iterations to use for Waves, Tile, and Neon effects.
eu: Balio honek iterazioak kontrolatzen ditu Uhinak, Lauza eta Neon efektuetan erabiltzeko.

en: Distortion Effects
eu: Distortsioaren efektuak

[ctx: @title]
en: Distortion Effects
eu: Distortsio-efektuak

[ctx: @action]
en: Distortion Effects...
eu: Distortsio-efektuak...

en: Depth:
eu: Sakonera:

en: Set here the depth of the embossing image effect.
eu: Ezarri irudia bozeltzearen efektuaren sakonera.

en: Emboss
eu: Bozeldu

[ctx: @title]
en: Emboss
eu: Bozeldu

[ctx: @info]
en: A tool to emboss an image
eu: Irudi bat bozeltzeko tresna bat

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can emboss an image.
eu: Irudi-editore tresna honek irudi bat bozeldu dezake.

[ctx: @action]
en: Emboss...
eu: Bozeldu...

en: Film Grain
eu: Emultsio-pikorra

[ctx: @info]
en: A tool to add film grain over an image
eu: Irudi batean film-pikorra gehitzeko tresna bat

[ctx: @action]
en: Add Film Grain...
eu: Gehitu film-pikorra...

en: Brush size:
eu: Brotxaren tamaina:

en: Set here the brush size to use for simulating the oil painting.
eu: Ezarri brotxaren tamaina olioz margotzea simulatzean erabiltzeko.

[ctx: value of smoothing effect]
en: Smooth:
eu: Leuntasuna:

en: This value controls the smoothing effect of the brush under the canvas.
eu: Balio honek brotxak oihalean duen leuntasunaren efektua kontrolatzen du.

en: Oil Paint
eu: Olio margoa

[ctx: @title]
en: Oil Paint
eu: Olio margoa

[ctx: @info]
en: A tool to emulate oil painting
eu: Olio-margoa emulatzeko tresna bat

[ctx: @action]
en: Oil Paint...
eu: Olio margoa...

en: This is the preview of the Raindrop effect.<p>Note: if you have previously selected an area in the editor, this will be unaffected by the filter. You can use this method to disable the Raindrops effect on a human face, for example.</p>
eu: Euri tanten efektuaren aurrebista da.<p>Oharra: editorean aurrez hautatutako area bat egonez gero, iragazkiak ezikusi egingo dio. Metodo hau erabil dezakezu euri tanten efektua pertsona baten aurpegian desgaitzeko, adibidez.</p>

en: Drop size:
eu: Tanten tamaina:

en: Set here the raindrops' size.
eu: Ezarri euri tanten tamaina.

en: Number:
eu: Kopurua:

en: This value controls the maximum number of raindrops.
eu: Balio honek euri tanten gehienezko kopurua kontrolatzen du.

en: Fish eyes:
eu: Arrain-begiak:

en: This value is the fish-eye-effect optical distortion coefficient.
eu: Balio hau arrain-begiaren efektu optikoaren distortsioaren koefizientea da.

en: RainDrop
eu: Euri tanta

[ctx: @title]
en: Raindrops
eu: Euri tantak

[ctx: @info]
en: A tool to add rain drops over an image
eu: Irudi baten gainean euri tantak gehitzeko tresna bat

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can add rain drops over an image.
eu: Editore tresna honek irudi baten gainean euri tantak gehi ditzake.

[ctx: @action]
en: Raindrops...
eu: Euri tantak...

[ctx: @title]
en: Auto-Crop
eu: Mozketa automatikoa

[ctx: @info]
en: A tool to auto-crop an image
eu: Irudiak automatikoki mozteko tresna bat

[ctx: @action]
en: &Auto-Crop
eu: Mozketa &automatikoa

en: Maintain aspect ratio
eu: Mantendu aspektu-erlazioa

en: Enable this option to maintain aspect ratio with new image sizes.
eu: Gaitu aukera hau aspektu-erlazioa mantentzeko irudiaren tamaina berriekin.

en: Width (px):
eu: Zabalera (px):

en: Set here the new image width in pixels.
eu: Ezarri irudiaren zabalera berria pixeletan.

en: Height (px):
eu: Altuera (px):

en: Set here the new image height in pixels.
eu: Ezarri irudiaren altuera berria pixeletan.

en: Width (%):
eu: Zabalera (%):

en: New image width, as a percentage (%).
eu: Irudiaren zabalera berria, ehunekotan (%):

en: Height (%):
eu: Altuera (%):

en: New image height, as a percentage (%).
eu: Irudiaren altuera berria, ehunekotan (%):

en: Specify here your desired content-aware rescaling percentage.
eu: Zehaztu berreskalatzeko ehunekoa edukiarekiko sentikorra izateko.

en: Add weight masks
eu: Gehitu pisuaren maskarak

en: Enable this option to add suppression and preservation masks.
eu: Gaitu aukera hau kenketako eta mantentzeko maskarak gehitzeko.

en: Suppression weight mask:
eu: Pisuaren kenketako maskara:

en: Draw a suppression mask
eu: Marraztu kenketako maskara

en: Click on this button to draw zones marking which areas of the image are less important.  These zones will be deleted when reducing the picture, or duplicated when enlarging the picture.
eu: Egin klik botoi honetan zonak marrazteko garrantzi gutxiagoko irudiko areak markatzeko. Zona hauek ezabatu egingo dira irudia txikiagotzean, edo bikoiztu egingo dira handiagotzean.

en: Preservation weight mask:
eu: Pisuaren mantentzeko maskara:

en: Draw a preservation mask
eu: Marraztu mantentzeko maskara

en: Click on this button to draw zones marking which areas of the image you want to preserve.
eu: Egin klik botoi honetan zonak marrazteko mantentzea nahi dituzun irudiko areak markatzeko.

en: Erase mask:
eu: Ezabatzeko maskara:

en: Erase mask
eu: Ezabatzeko maskara

en: Click on this button to erase mask regions.
eu: Egin klik botoi honetan maskararen eskualdeak ezabatzeko.

en: Specify here the size of the brush used to paint masks.
eu: Zehaztu hemen brotxaren tamaina maskarak margotzean erabiltzeko.

en: Norm of brightness gradient
eu: Distiraren gradientearen araua

en: Sum of absolute values of brightness gradients
eu: Distiraren gradienteen balioen batura absolutua.

en: Absolute value of brightness gradient
eu: Distiraren gradientearen balio absolutua

en: Norm of luma gradient
eu: Luminantziaren gradientearen araua

en: Sum of absolute values of luma gradients
eu: Luminantziaren gradienteen balioen batura absolutua.

en: Absolute value of luma gradient
eu: Luminantziaren gradientearen balio absolutua

en: This option allows you to choose a gradient function. This function is used to determine which pixels should be removed or kept.
eu: Aukera honek gradientearen funtzioa aukeratzea baimentzen dizu. Funtzio hau zer pixel kendu edo mantenduko diren zehazteko erabiltzen da.

en: Preserve Skin Tones
eu: Mantendu azalaren tonuak

en: Enable this option to preserve pixels whose color is close to a skin tone.
eu: Gaitu aukera hau azalaren tonuaren antzekoak diren koloreko pixelak mantentzeko.

en: Overall rigidity of the seams:
eu: Josturen zurruntasun orokorra:

en: Use this value to give a negative bias to the seams which are not straight. May be useful to prevent distortions in some situations, or to avoid artifacts from pixel skipping (it is better to use low values in such case). This setting applies to the whole selected layer if no rigidity mask is used. Note: the bias is proportional to the difference in the transversal coordinate between each two successive points, elevated to the power of 1.5, and summed up for the whole seam.
eu: Erabili balio hau zuzenak ez diren josturei alborapen negatiboa emateko. Erabilgarria izan daiteke egoera batzuetan distortsioa edo pixelen jauzietatik gauzakiak saihesteko (egokiagoa da balio baxuagoak erabiltzea halako kasuetan). Zurruntasunaren maskararik ez bada erabiltzen, hautatutako geruza osoari aplikatuko zaio ezarpen hau. Oharra: jarraian dauden bi puntuen arteko zeharkako koordenatua ber 1,5 eta jostura osoaren baturaren diferentziarekiko proportzionala da alborapena.

en: Maximum number of transversal steps:
eu: Gehienezko zeharretako urrats kopurua:

en: This option lets you choose the maximum transversal step that the pixels in the seams can take. In the standard algorithm, corresponding to the default value step = 1, each pixel in a seam can be shifted by at most one pixel with respect to its neighbors. This implies that the seams can form an angle of at most 45 degrees with respect to their base line. Increasing the step value lets you overcome this limit, but may lead to the introduction of artifacts. In order to balance the situation, you can use the rigidity setting.
eu: Aukera honek jostura bateko pixelek har dezaketen gehienezko zeharretako urratsak aukeratzea baimentzen dizu. Algoritmo estandarrean, urratsaren balio lehenetsia 1 izanik, jostura bateko pixel bakoitza gehienez pixel bat desplaza daiteke haren ingurukoekiko. Horrela, haien oinarri-lerroarekiko 45 gradu arteko angelua osa dezake josturak. Urratsen balio hau handiagotzean muga hori gainditzea baimentzen dizu, baina gauzakiak sor ditzake. Egoera hau orekatzeko, zurruntasunaren ezarpena erabil dezakezu.

en: Side switch frequency:
eu: Alboko aldaketaren maiztasuna:

en: During the carving process, at each step the optimal seam to be carved is chosen based on the relevance value for each pixel. However, in the case where two seams are equivalent (which may happen, for instance, when large portions of the image have the same color), the algorithm always chooses the seams from one side.  In some cases, this can pose problems, e.g. an object centered in the original image might not be centered in the resulting image. In order to overcome this effect, this setting allows the favored side to be switched automatically during rescaling, at the cost of slightly worse performance.
eu: Zizelkatzeko prozesuan zehar, urrats bakoitzean zizelkatuko den jostura optimoa aukeratzen da pixel bakoitzaren garrantzian oinarrituta. Hala ere, bi jostura baliokideak direnean (irudi bateko zati handiek kolore berdina dutenean gerta daitekeelarik), algoritmoak alde bateko jostura aukeratuko du beti. Egoera batzuetan, honek arazoak sor ditzake, adib. jatorrizko irudian objektu bat zentratuta badago, ez da zentratuta agertuko helburukoan. Eragin hau konpontzeko, ezarpen honek gogokoa den zatia aukeratzea uzten du berreskalatzean automatikoki aldatzeko, kontutan izan errendimendua asko motelduko dela.

en: Resize Order:
eu: Tamaina aldatzeko ordena:

en: Horizontally first
eu: Horizontalki lehenbizi

en: Vertically first
eu: Bertikalki lehenbizi

en: Here you can set whether to resize horizontally first or vertically first.
eu: Tamaina aurrenik horizontalki edo bertikalki aldatuko den ezar dezakezu.

en: Target size
eu: Helburuko tamaina

en: Content-aware rescale percentage
eu: Edukiarekiko berreskalatze sentikorraren ehunekoa

en: Mask Settings
eu: Maskararen ezarpenak

en: Energy function
eu: Energiaren funtzioa

en: Advanced Settings
eu: Ezarpen aurreratuak

en: Liquid Rescale
eu: Eskala likidoa

en: This is the free rotation operation preview. If you move the mouse cursor on this preview, a vertical and horizontal dashed line will be drawn to guide you in adjusting the free rotation correction. Release the left mouse button to freeze the dashed line's position.
eu: Hau biraketa askearen eragiketaren aurrebista da. Saguaren erakuslea aurrebista honetan mugitzen baduzu, marra bertikal eta horizontalak marraztuko dira biraketa askearen zuzenketan doitzen laguntzeko. Askatu saguaren ezkerreko botoia marren posizioa finkatzeko.

en: New width:
eu: Zabalera berria:

en: New height:
eu: Altuera berria:

en: Select a point in the preview widget, then click this button to assign the point for auto-correction.
eu: Hautatu puntu bat aurrebistaren trepetan, gero egin klik botoi honetan puntua esleitzeko zuzenketa automatikoarentzako.

[ctx: Automatic Adjustment]
en: Adjust
eu: Doitu

en: Automatic Adjustment
eu: Doitze automatikoa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, settingsGroupBox)
en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Free Rotation
eu: Biraketa askea

en: Click to set
eu: Egin klik ezartzeko

[ctx: point has been set and is valid]
en: Okay
eu: Ados

en: This is the perspective transformation operation preview. You can use the mouse for dragging the corner to adjust the perspective transformation area.
eu: Hau perspektibaren eraldaketaren eragiketaren aurrebista da. Sagua erabil dezakezu izkina arrastatzeko perspektibaren eraldaketaren area doitzeko.

en: Angles (in degrees):
eu: Angeluak (gradutan):

en:   Top left:
eu:   Goi-ezkerrean:

en:   Top right:
eu:   Goi-eskuinean:

en:   Bottom left:
eu:   Behe-ezkerrean:

en:   Bottom right:
eu:   Behe-eskuinean:

en: Draw preview while moving
eu: Marraztu aurrebista mugitzen ari den bitartean

en: Draw grid
eu: Marraztu sareta

en: Inverse transformation
eu: Alderantzikatu eraldaketa

en: Perspective Adjustment
eu: Perspektibaren doiketa

en: Aspect Ratio Crop
eu: Aspektu-erlazioaren mozketa

en: <p>Here you can see the aspect ratio selection preview used for cropping. You can use the mouse to move and resize the crop area.</p><p>Press and hold the <b>CTRL</b> key to move the opposite corner too.</p><p>Press and hold the <b>SHIFT</b> key to move the closest corner to the mouse pointer.</p>
eu: <p>Hemen mozketan erabiltzeko aspektu-erlazioaren hautapenerako aurrebista ikus dezakezu. Sagua erabil dezakezu mozketaren eskualdea mugitu eta tamainaz aldatzeko.</p><p>Sakatu eta mantendu <b>Ktrl</b> tekla aurkako ertzera mugitzeko. </p><p>Sakatu eta mantendu <b>Maius</b> tekla saguaren erakuslea gertuen dagoen ertzera mugitzeko.</p>

en: Max. Aspect
eu: Gehien. aspektua

en: Set selection area to the maximum size according to the current ratio.
eu: Ezarri hautapenaren area tamaina maximora uneko erlazioaren arabera.

en: Aspect ratio:
eu: Aspektu-erlazioa:

[ctx: custom aspect ratio crop settings]
en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: Golden Ratio
eu: Urrezko erlazioa

[ctx: no aspect ratio]
en: None
eu: Bat ere ez

en: Exact aspect
eu: Aspektu zehatza

en: Enable this option to force exact aspect ratio crop.
eu: Gaitu aukera hau aspektu-erlazioaren mozketa zehatza derrigortzeko.

en: Orientation:
eu: Orientazioa:

en: Landscape
eu: Horizontala

en: Portrait
eu: Bertikala

en: Select constrained aspect ratio orientation.
eu: Hautatu murriztutako aspektu-erlazioaren orientazioa.

en: Auto
eu: Automatikoa

en: Enable this option to automatically set the orientation.
eu: Gaitu aukera hau orientazioa automatikoki ezartzeko.

en: Custom ratio:
eu: Erlazio pertsonalizatua:

en: Set here the desired custom aspect numerator value.
eu: Ezarri aspektu-zenbakitzailearen balio pertsonalizatua.

en: Set here the desired custom aspect denominator value.
eu: Ezarri aspektu-izendatzailearen balio pertsonalizatua.

en: Set width position to center.
eu: Ezarri zentrorainoko zabalera.

en: Set height position to center.
eu: Ezarri zentrorainoko altuera.

en: Crop Settings
eu: Mozketaren ezarpenak

en: Rules of Thirds
eu: Beste batzuen arauak

en: Diagonal Method
eu: Metodo diagonala

en: Harmonious Triangles
eu: Triangelu harmoniatsuak

en: Golden Mean
eu: Urrezko batez bestekoa

[ctx: no geometric form]
en: None
eu: Bat ere ez

en: With this option, you can display guide lines to help compose your photograph.
eu: Aukera honekin argazkien konposizioan laguntzeko gidalerroak bistara daitezke.

en: Golden sections
eu: Urrezko atalak

en: Enable this option to show golden sections.
eu: Gaitu aukera hau urrezko atalak erakusteko.

en: Golden spiral sections
eu: Urreko espiralen atalak

en: Enable this option to show golden spiral sections.
eu: Gaitu aukera hau urrezko espiralen atalak erakusteko.

en: Golden spiral
eu: Urrezko espirala

en: Enable this option to show a golden spiral guide.
eu: Gaitu aukera hau urrezko espiralen gida erakusteko.

en: Golden triangles
eu: Urrezko triangeluak

en: Enable this option to show golden triangles.
eu: Gaitu aukera hau urrezko triangeluak erakusteko.

en: Flip horizontally
eu: Irauli horizontalki

en: Enable this option to flip the guidelines horizontally.
eu: Gaitu aukera hau gidalerroak horizontalki iraultzeko.

en: Flip vertically
eu: Irauli bertikalki

en: Enable this option to flip the guidelines vertically.
eu: Gaitu aukera hau gidalerroak bertikalki iraultzeko.

en: Color and width:
eu: Kolorea eta zabalera:

en: Set here the color used to draw composition guides.
eu: Ezarri kolorea konposizioko gidak marraztean erabiltzeko.

en: Set here the width in pixels used to draw composition guides.
eu: Ezarri zabalera pixeletan konposizioko gidak marraztean erabiltzeko.

en: Composition Guides
eu: Konposizio-gida

[ctx: custom ratio crop settings]
en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: New Size
eu: Tamaina berria

en: Preset Resolutions:
eu: Aurrezarritako bereizmenak:

[ctx: Original (size)]
en: Original (%1 x %2 pixels)
eu: Jatorrizkoa (%1 x %2 pixel)

[ctx: Tiny (size)]
en: Tiny (%1 x %2 pixels)
eu: Ñimiñoa (%1 x %2 pixel)

[ctx: Small (size)]
en: Small (%1 x %2 pixels)
eu: Txikia (%1 x %2 pixel)

[ctx: Medium (size)]
en: Medium (%1 x %2 pixels)
eu: Ertaina (%1 x %2 pixel)

[ctx: Big (size)]
en: Big (%1 x %2 pixels)
eu: Handia (%1 x %2 pixel)

[ctx: Large (size)]
en: Large (%1 x %2 pixels)
eu: Oso handia (%1 x %2 pixel)

[ctx: Huge (size)]
en: Huge (%1 x %2 pixels)
eu: Itzela (%1 x %2 pixel)

[ctx: UHD4K (size)]
en: UHD-4K (%1 x %2 pixels)
eu: UHD-4K (%1 x %2 pixel)

[ctx: Letter (size)]
en: Letter (8.5 x 11 in)
eu: Gutuna (8.5 x 11 ″)

[ctx: Print (size)]
en: 4 x 6 in
eu: 4 x 6 ″

[ctx: Print (size)]
en: 5 x 7 in
eu: 5 x 7 ″

[ctx: Print (size)]
en: 8 x 10 in
eu: 8 x 10 ″

[ctx: Print (size)]
en: 11 x 14 in
eu: 11 x 14 ″

en: Units:
eu: Unitateak:

en: Pixels (px)
eu: Pixel (px)

en: Inches (in)
eu: Hazbete (″)

en: Centimeters (cm)
eu: Zentimetro (cm)

en: Millimeters (mm)
eu: Milimetro (mm)

en: Width:
eu: Zabalera:

en: Height:
eu: Altuera:

en: New image height in pixels (px).
eu: Irudiaren altuera berria pixeletan (px).

en: New image width in percent (%).
eu: Irudiaren zabalera berria ehunekotan (%).

en: New image height in percent (%).
eu: Irudiaren altuera berria ehunekotan (%).

en:  Pixel/Inch
eu:  Pixel/hazbete

en: New image resolution in pixels/inch.
eu: Irudiaren bereizmen berria pixeletan/hazbetetan.

en: Restore photograph (slow)
eu: Zaharberritu argazkia (motela)

en: Enable this option to scale-up an image to a huge size. <b>Warning</b>: This process can take some time.
eu: Gaitu aukera hau irudi bat tamaina itzel batera eskala-handitzeko. <b>Abisua</b>: prozesu honek denboratxo bat har dezake.

en: <b>Note:</b> use Restoration Mode to scale-up an image to a huge size. This process can take some time.
eu: <b>Oharra</b>: erabili Zaharberritze modua irudia tamaina neurri itzel batera eskala-handitzeko. Prozesu honek denboratxo bat har dezake.

[ctx: Inches]
en: in
eu: ″

en: Resize
eu: Handiera aldatzea

[ctx: @title:window]
en: Photograph Resizing Settings File to Load
eu: Zama-igo beharreko, Argazki-Handiera Aldatzeko Ezarpen fitxategia

en: "%1" is not a Photograph Resizing settings text file.
eu: "%1" ez da Argazki-Handiera Aldatzeko ezarpenen testu fitxategi bat.

en: Cannot load settings from the Photograph Resizing text file.
eu: Ezin ditu Argazki-Handiera Aldatzeko testu-fitxategiko ezarpenak zamatu.

[ctx: @title:window]
en: Photograph Resizing Settings File to Save
eu: Gorde beharreko Argazki-Handiera Aldatzeko Ezarpen fitxategia

en: Cannot save settings to the Photograph Resizing text file.
eu: Ezin ditu ezarpenak Argazki-Handiera Aldatzeko testu-fitxategian gorde.

[ctx: @title]
en: Resize Image
eu: Irudiaren handiera aldatu

[ctx: @action]
en: A tool to resize an image
eu: Irudien handiera aldatzeko tresna bat

[ctx: @action]
en: This Image Editor tool can resize an image.
eu: Editorearen tresna honek irudi baten handiera alda dezake.

[ctx: @action]
en: &Resize...
eu: Al&datu handiera...

en: This is the shear operation preview. If you move the mouse cursor on this preview, a vertical and horizontal dashed line will be drawn to guide you in adjusting the shear correction. Release the left mouse button to freeze the dashed line's position.
eu: Zizailatze eragiketaren aurreikuspegia da hau. Saguaren erakuslea aurreikuspegi honetan mugitzen baduzu, zizailatze-zuzenketa doitzen gidatzeko lerro eten bertikal bat eta horizontal bat marraztuko dira. Askatu saguaren ezkerreko botoia lerro etenaren kokalekua izozteko.

en: Main horizontal angle:
eu: Angelu horizontal nagusia:

en: The main horizontal shearing angle, in degrees.
eu: Zizailatze angelu horizontal nagusia, gradutan.

en: Fine horizontal angle:
eu: Angelu horizontal fina:

en: This value in degrees will be added to main horizontal angle value to set fine adjustments.
eu: Graduetan emandako balio hau angelu horizontal nagusiari gehituko zaio doiketa finak ezartzeko.

en: Main vertical angle:
eu: Angelu bertikal nagusia:

en: The main vertical shearing angle, in degrees.
eu: Zizailatze angelu bertikal nagusia, gradutan.

en: Fine vertical angle:
eu: Angelu bertikal fina:

en: This value in degrees will be added to main vertical angle value to set fine adjustments.
eu: Graduetan emandako balio hau angelu bertikal nagusiari gehituko zaio doiketa finak ezartzeko.

en: Anti-Aliasing
eu: Ertzak-leuntzea

en: Enable this option to apply the anti-aliasing filter to the sheared image. To smooth the target image, it will be blurred a little.
eu: Gaitu aukera hau zizailatutako irudian ertzak leuntzeko iragazkia aplikatzeko. Xede-irudia leuntzeko, pixka bat lausotuko da.

en: Shear Tool
eu: Zizaila tresna

[ctx: @title]
en: Shear Image
eu: Zizailatu irudia

[ctx: @info]
en: A tool to shear an image
eu: Irudi bat zizailatzeko tresna bat

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can shear an image.
eu: Irudi-editorearen tresna honek irudiak zizaila ditzake.

[ctx: @action]
en: &Shear...
eu: &Zizailatu...

en: Digital Scanner
eu: Eskaner digitala

en: A tool to acquire images with a digital scanner
eu: Eskaner digital batekin irudiak eskuratzeko tresna bat.

en: <p>This tool allows users to acquire new images from a digital scanner.</p><p>Plenty of scanner devices are supported through the Sane library.</p><p>Target image can be post processed as crop and rotate.</p>
eu: <p>Trena honek erabiltzaileei eskaner digital batetik irudiak eskuratzeko aukera ematen die.</p><p>Sane liburutegiaren bidez eskaner gailu ugari onartzen dira.</p><p>Xede-irudiaren osteko prozesaketa egin daiteke, moztu eta biratu.</p>

[ctx: @action]
en: Import from Scanner...
eu: Inportatu eskanerretik...

en: There is no scanner device available.
    Please check your configuration
eu: Ez dago erabilgarri eskaner-gailurik.
    Mesedez ikuskatu zure konfigurazioa

en: Cannot open scanner device "%1".
    Please check your configuration
eu: Ezin du "%1" eskaner gailua ireki.
    Mesedez ikuskatu zure konfigurazioa

[ctx: @title:window]
en: Scan Image
eu: Eskaneatu irudia

en: Scan Images
eu: Eskaneatu irudiak

[ctx: @title:window]
en: New Image File Name
eu: Irudi berriaren fitxategi-izena

[ctx: @title:window]
en: Unsupported Format
eu: Onartu gabeko formatua

en: The target image file format "%1" is unsupported.
eu: Xede-irudi formatua, "%1",  ez da onartzen.

[ctx: @title:window]
en: Cannot Save File
eu: Ezin du fitxategia gorde

en: Failed to save file
    "%1" to
    "%2".
eu: Fitxategia gordetzea huts egin du
    "%1"
    "%2"(e)an.

[ctx: @title:window]
en: Overwrite File?
eu: Fitxategia gainidatzi?

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
eu: Lehendik ere badago "%1" izeneko fitxategi bat. Ziur zaude gainidatzi nahi duzula?

en: Saving file %1 -
eu: %1 fitxategia gordetzen -

[ctx: @title:window]
en: File Not Saved
eu: Fitxategia ez da gorde

en: Cannot save "%1" file
eu: Ezin da "%1" fitxategia gorde

[ctx: @title:window]
en: Geolocation Editor
eu: Geokokapen editorea

[ctx: @info]
en: Display bookmarked positions on the map.
eu: Azaldu laster-marka ipinitako kokalekuak mapan.

[ctx: @label]
en: Layout:
eu: Antolaera:

[ctx: @item]
en: One map
eu: Mapa bat

[ctx: @item]
en: Two maps - left and right
eu: Bi mapa - ezkerrean eta eskuinean

[ctx: @item]
en: Two maps - top and bottom
eu: Bi mapa - goian eta behean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_doneButton)
en: OK
eu: Ados

[ctx: @title]
en: Sorting
eu: Sailkatzea

[ctx: @action]
en: Show oldest first
eu: Erakutsi zaharrena aurrena

[ctx: @action]
en: Show youngest first
eu: Erakutsi gazteena aurrena

[ctx: @item: map tool]
en: Details
eu: Xehetasunak

[ctx: @item: map tool]
en: GPS Correlator
eu: GPS korrelatzailea

[ctx: @item: map tool]
en: Undo/Redo
eu: Desegin/Berregin

[ctx: @item: map tool]
en: Reverse Geocoding
eu: Alderantzizko geokodeketa

[ctx: @item: map tool]
en: Search
eu: Bilatu

[ctx: @item: map tool]
en: KML Export
eu: KML Esportatu

[ctx: @info]
en: Loading metadata -
eu: Metadatuak zamatzen -

[ctx: @info]
en: You have 1 modified image. | You have %1 modified images.
eu[0]: Aldatutako irudi 1 duzu.
eu[1]: Aldatutako %1 irudi dituzu.

[ctx: @title:window]
en: Unsaved Changes
eu: Gorde gabeko aldaketak

[ctx: @info]
en: %1 Would you like to save the changes you made to them?
eu: %1 Haiei egin dizkiezun aldaketak gorde nahi dituzu?

[ctx: @info]
en: Saving changes -
eu: Aldaketak gordetzen -

[ctx: @title:window]
en: Error
eu: Errorea

[ctx: @info]
en: Failed to save some information:
eu: Informazio batzuk gordetzea huts egin du:

[ctx: @title]
en: Edit Geolocation
eu: Editatu geokokapena

en: Latitude
eu: Latitudea

en: Longitude
eu: Longitudea

en: Speed
eu: Abiadura

en: # satellites
eu: # sateliteak

en: Fix type
eu: Zuzenketa mota

en: Apply
eu: Aplikatu

en: Details changed
eu: Xehetasuna aldatu dira

[ctx: @title]
en: Geolocation Edit
eu: Geokokapena editatzea

[ctx: @info]
en: A tool to edit items geolocation
eu: Elementuaren geokokapena editatzeko tresna bat

[ctx: @action]
en: Edit Geolocation...
eu: Editatu geokokapena...

en: Could not read image '%1'
eu: Ezin izan du '%1' irudia irakurri

en: Format of image '%1' is unknown
eu: '%1' irudiaren formatua ezezaguna da

en: Error loading image '%1'
eu: Errorea '%1' irudia zamatzean

en: Could not save image '%1' to '%2'
eu: Ezin izan du '%1' irudia '%2'(e)(a)n gorde

en: Creation of picture '%1'
eu: '%1' irudiaren sorrera

en: Cannot get GPS Information from %1 file.
eu: Ezin du %1 fitxategitik GPS informaziorik lortu.

en: Creation of placemark '%1'
eu: '%1' leku-marka sortzea

en: Could not save icon for image '%1' to '%2'
eu: Ezin izan du '%1' irudiaren ikonoa '%2'(e)(a)n gorde

en: Creation of icon '%1'
eu: '%1' ikonoa sortzea

en: No GPX file chosen.
eu: Ez da GPX fitxategirik hautatu.

en: Cannot parse %1 GPX file.
eu: Ezin du %1 GPX fitxategia prozesatu.

en: The %1 GPX file do not have a date-time track to use.
eu: %1 GPX fitxategiak ez dauka erabil daitekeen data-ordu pistarik.

en: Tracks
eu: Pistak

en: No position data for '%1'
eu: '%1'(e)ren kokapen daturik ez

en: Cannot open file for writing
eu: Ezin da fitxategia idazteko ireki

en: Move %1 to final directory %2
eu: Eraman %1 bukaerako %2 direktoriora

en: Cannot move data to destination directory
eu: Ezin dira datuak jomuga direktoriora eraman

en: Report below have been generated while KML file processing:
eu: Beheko txostenak, KML fitxategia prozesatu bitartean sortu dira:

[ctx: @item: linetrack over the map]
en: Track
eu: Pista

[ctx: @item: points over the map]
en: Points
eu: Puntuak

[ctx: @item: point coordinates]
en: Point
eu: Puntua

en: Target Preferences
eu: Jomugaren hobespenak

en: Target Type
eu: Jomuga mota

en: &Local or web target used by GoogleEarth
eu: &Tokiko edo webeko jomuga, GoogleEarth-ek erabiltzen du

en: Web target used by GoogleMaps
eu: GoogleMaps-ek erabilitako web jomuga

en: When using GoogleMaps, all images must have complete URLs, icons are squared, and when drawing a track, only line track is exported.
eu: GoogleMaps erabiltzean, irudi guztiek URL osoa izan behar dute, ikonoak karratu egiten dira, eta arrasto bat marrazten denean, lerro-arrastoa esportatzen da bakarrik.

en: Picture Altitude:
eu: Argazkiaren altitudea:

en: clamp to ground
eu: Lurzoruari lotua

en: relative to ground
eu: Lurzoruarekiko erlatibo

en: absolute
eu: absolutua

en: <p>Specifies how pictures are displayed<dl><dt>clamp to ground (default)</dt><dd>Indicates to ignore an altitude specification</dd><dt>relative to ground</dt><dd>Sets the altitude of the element relative to the actual ground elevation of a particular location.</dd><dt>absolute</dt><dd>Sets the altitude of the coordinate relative to sea level, regardless of the actual elevation of the terrain beneath the element.</dd></dl></p>
eu: <p>Irudiak nola azalduko diren zehazten du<dl><dt>lurzoruari lotua (lehenetsia)</dt><dd>Altitudearen zehaztapen bati ezikusi egitea adierazten du</dd><dt>lurzoruarekiko erlatibo</dt><dd>Elementuaren altitudea ezartzen du leku jakin baten lurzoruko benetako altitudearekiko erlatibo.</dd><dt>absolutua</dt><dd>Koordenatuaren altitudea itsaso mailarekiko erlatibo ezartzen du, elementuaren azpiko lursailaren benetako altitudea kontuan hartu gabe.</dd></dl></p>

en: Destination Directory:
eu: Helburuko direktorioa:

[ctx: @title:window]
en: Select a Directory in Which to Save the KML File and Pictures
eu: Hautatu KML fitxategia eta irudiak gordetzeko direktorio bat

en: Destination Path:
eu: Helburuaren bide-izena:

en: Filename:
eu: Fitxategi-izena:

en: Sizes
eu: Tamainak

en: Icon Size:
eu: Ikonoen handiera:

en: Image Size:
eu: Irudiaren handiera:

en: GPX Tracks
eu: GPX arrastoak

en: Draw GPX Track
eu: Marraztu GPX arrastoak

en: GPX file:
eu: GPX fitxategia:

en: GPS Exchange Format (*.gpx)
eu: GPS trukatze formatua (*.gpx)

[ctx: @title:window]
en: Select GPX File to Load
eu: Hautatu zamatu beharreko GPX fitxategia

en: Time Zone:
eu: Ordu-eremua:

en: Sets the time zone of the camera during picture shooting, so that the time stamps of the GPS can be converted to match the local time
eu: Kamerak argazkiak atera bitarteko ordu-eremua ezartzen du, GPSaren denbora zigilua tokiko orduarekin bat etortzeko bihurketa egin ahal izan dadin

en: Track Width:
eu: Arrastoaren zabalera:

en: Track Color:
eu: Arrastoaren kolorea:

en: Opacity (%):
eu: Opakutasuna (%):

en: Track Altitude:
eu: Arrastoaren garaiera:

en: <p>Specifies how the points are displayed<dl><dt>clamp to ground (default)</dt><dd>Indicates to ignore an altitude specification</dd><dt>relative to ground</dt><dd>Sets the altitude of the element relative to the actual ground elevation of a particular location.</dd><dt>absolute</dt><dd>Sets the altitude of the coordinate relative to sea level, regardless of the actual elevation of the terrain beneath the element.</dd></dl></p>
eu: <p>Puntuak nola azalduko diren zehazten du<dl><dt>lurzoruari lotua (lehenetsia)</dt><dd>Garaieraren zehaztapen bati ezikusi egitea adierazten du</dd><dt>lurzoruarekiko erlatibo</dt><dd>Elementuaren altitudea ezartzen du leku jakin baten lurzoruko benetako altitudearekiko erlatibo.</dd><dt>absolutua</dt><dd>Koordenatuaren garaiera itsaso mailarekiko erlatibo ezartzen du, elementuaren azpiko lursailaren altitudea kontuan izan gabe.</dd></dl></p>

en: Generate KML file
eu: Sortu KML fitxategia

en: GeoNames
eu: Geoizenak

en: 1 image snapped to '%2' | %1 images snapped to '%2'
eu[0]: Irudi 1 "%2"(e)an atxiki da
eu[1]: %1 irudi "%2"(e)an atxiki dira

[ctx: Start the search]
en: Search
eu: Bilatu

en: Clear the search results.
eu: Garbitu bilaketaren emaitzak.

en: Keep the results of old searches when doing a new search.
eu: Bilaketa zaharren emaitzak mantendu bilaketa bat egitean.

en: Toggle the visibility of the search results on the map.
eu: Bilaketaren emaitzen ikusgaitasuna mapan txandakatu.

en: Copy coordinates
eu: Kopiatu koordenatuak

en: Move selected images to this position
eu: Hautatutako irudiak kokaleku honetara eraman

en: Remove from results list
eu: Kendu emaitza zerrendatik

en: Select which service you would like to use.
eu: Hautatu erabil nahi zenituzkeen zerbitzuak.

en: Bookmarks
eu: Laster-markak

[ctx: @title:window]
en: Search Failed
eu: Bilaketak huts egin du

en: Your search failed:
    %1
eu: Zure bilaketak huts egin du:
    %1

en: 1 image moved to '%2' | %1 images moved to '%2'
eu[0]: irudi 1 '%2'(e)ra eraman da
eu[1]: %1 irudi '%2'(e)ra eraman dira

[ctx: @title:window]
en: Metadata Editor
eu: Metadatu editorea

[ctx: @action: button]
en: Next
eu: Hurrengoa

[ctx: @action: button]
en: Previous
eu: Aurrekoa

[ctx: @item]
en: Edit EXIF
eu: Editatu EXIF

[ctx: @item]
en: Edit IPTC
eu: Editatu IPTC

[ctx: @item]
en: Edit XMP
eu: Editatu XMP

[ctx: @title:window]
en: %1 (%2/%3) - Edit Metadata
eu: %1 (%2/%3) - Editatu metadatuak

en: Add a new value to the list
eu: Gehitu balio berri bat zerrenda honetara

en: Remove the current selected value from the list
eu: Kendu unean hautatutako balioa zerrendatik

en: Replace the current selected value from the list
eu: Ordezkatu unean hautatutako balioa zerrendatik

en:  This field is limited to:
eu:  Eremu hau hauetara mugatuta dago:

en: <p>1 character.</p> | <p>%1 characters.</p>
eu[0]: <p>karaktere 1.</p>
eu[1]: <p>%1 karaktere.</p>

en: %1 character left | %1 characters left
eu[0]: karaktere %1 gelditu da
eu[1]: %1 karaktere gelditu dira

en: Attribute:
eu: Atributua:

en: Select here the editorial attribute of content.
eu: Edukiaren atributu editoriala hemen hautatu.

[ctx: Content type]
en: Current
eu: Egungoa

[ctx: Content type]
en: Analysis
eu: Analisia

[ctx: Content type]
en: Archive material
eu: Artxiboko materiala

[ctx: Content type]
en: Background
eu: Atzeko planoa

[ctx: Content type]
en: Feature
eu: Ezaugarria

[ctx: Content type]
en: Forecast
eu: Aurreikuspena

[ctx: Content type]
en: History
eu: Historia

[ctx: Content type]
en: Obituary
eu: Hilberria

[ctx: Content type]
en: Opinion
eu: Iritzia

[ctx: Content type]
en: Polls and Surveys
eu: Galdeketak eta inkestak

[ctx: Content type]
en: Profile
eu: Profila

[ctx: Content type]
en: Summary
eu: Laburpena

[ctx: Content type]
en: Transcript & Verbatim
eu: Transkripzioa eta literala

[ctx: Content type]
en: Interview
eu: Elkarrizketa

[ctx: Content type]
en: From the Scene
eu: Eszenatik

[ctx: Content type]
en: Retrospective
eu: Atzerabegirakoa

[ctx: Content type]
en: Statistics
eu: Estatistika

[ctx: Content type]
en: Update
eu: Eguneratzea

[ctx: Content type]
en: Wrap-up
eu: Laburbilduz

[ctx: Content type]
en: Press Release
eu: Prentsa-oharra

en: Set here the editorial attribute description of content.
eu: Edukiaren atributu editorialaren deskribapena hemen ezarri.

en:  This field is limited to
eu:  Eremu hau honetara mugatuta dago

en: %1 character. | %1 characters.
eu[0]: Karaktere %1.
eu[1]: %1 karaktere.

en: Set here the editorial description
eu: Deskribapen editoriala hemen ezarri

en: Brightness (APEX):
eu: Distira (APEX):

en: Set here the brightness adjustment value in APEX unit used by camera to take the picture.
eu: Kamerak argazkia ateratzeko erabili duen distira doikuntza balioa, APEX unitateetan, hemen ezarri.

en: Gain Control:
eu: Irabaziaren kontrola:

[ctx: gain control]
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: gain control]
en: Low gain up
eu: Goranzko irabazi baxua

[ctx: gain control]
en: High gain up
eu: Goranzko irabazia gora altua

[ctx: gain control]
en: Low gain down
eu: Beheranzko irabazi baxua

[ctx: gain control]
en: High gain down
eu: Beheranzko irabazi altua

en: Contrast:
eu: Kontrastea:

[ctx: contrast mode]
en: Normal
eu: Arrunta

[ctx: contrast mode]
en: Soft
eu: Biguna

[ctx: contrast mode]
en: Hard
eu: Gogorra

en: Saturation:
eu: Asetasuna:

[ctx: saturation mode]
en: Normal
eu: Arrunta

[ctx: saturation mode]
en: Low
eu: Baxua

[ctx: saturation mode]
en: High
eu: Altua

en: Sharpness:
eu: Zorroztasuna:

[ctx: sharpness mode]
en: Normal
eu: Arrunta

[ctx: sharpness mode]
en: Soft
eu: Biguna

[ctx: sharpness mode]
en: Hard
eu: Gogorra

en: Custom rendered:
eu: Neurrira errendatua:

en: Normal process
eu: Prozesu arrunta

en: Custom process
eu: Neurriko prozesua

[ctx: name of the document this image has been scanned from]
en: Name (*):
eu: Izena (*):

en: Set here the original document name.
eu: Dokumentuaren jatorrizko izena hemen ezarri.

en: Enter the name of the document from which this image was been scanned. This field is limited to ASCII characters.
eu: Irudi hau eskatu zen dokumentuaren izena hemen sartu. Eremu hau ASCII karakteretara mugatuta dago.

[ctx: image description]
en: Description (*):
eu: Deskribapena (*):

en: Set here the image description.
eu: Irudiaren deskribapena hemen ezarri.

en: Enter the image description. This field is limited to ASCII characters.
eu: Irudiaren deskribapena hemen sartu. Eremu hau ASCII karakteretara mugatuta dago.

en: Artist (*):
eu: Artista (*):

en: Set here the author's name.
eu: Egilearen izena hemen ezarri.

en: Enter the image author's name separated by semi-colons. This field is limited to ASCII characters.
eu: Irudi egilearen izena hemen puntu eta koma bidez bereizita sartu. Eremu hau ASCII karakteretara mugatuta dago.

en: Set here the copyright owner.
eu: Kopia eskubidearen jabea hemen ezarri.

en: Enter the copyright owner of the image. This field is limited to ASCII characters.
eu: Irudiaren kopia eskubidearen jabea sartu. Eremu hau ASCII karaktereetara mugatuta dago.

[ctx: image caption]
en: Caption:
eu: Epigrafea:

en: Set here the image's caption.
eu: Irudiaren epigrafea hemen ezarri.

en: Enter the image's caption. This field is not limited. UTF8 encoding will be used to save the text.
eu: Irudiaren epigrafea hemen sartu. Eremu hau ez dago mugatuta. Testua gordetzeko UTF8 kodeketa erabiliko da.

en: Sync JFIF Comment section
eu: Sinkronizatu JFIF iruzkin atala

en: Sync XMP caption
eu: Sinkronizatu XMP epigrafea

en: Sync IPTC caption (warning: limited to 2000 characters)
eu: Sinkronizatu IPTC epigrafea (abisua: 2000 karakterera mugatua)

en: <b>Note:</b> <b><a href='https://en.wikipedia.org/wiki/EXIF'>Exif</a></b> text tags marked by (*) only support printable <b><a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Ascii'>ASCII</a></b> characters.
eu: <b>Oharra:</b> (*) bidez markatutako <b><a href='http://en.wikipedia.org/wiki/EXIF'>EXIF</a></b> testu-etiketek <b><a href='http://en.wikipedia.org/wiki/ASCII'>ASCII</a></b> karaktere inprimagarriak bakarrik onartzen dituzte.

en: Creation date and time
eu: Sarrera data eta ordua

en: Creation sub-second
eu: Sorrera azpisegundoa

en: Sync XMP creation date
eu: Sinkronizatu XMP sorrera data

en: Sync IPTC creation date
eu: Sinkronizatu IPTC sorrera data

en: Set creation date to today
eu: Sorrera data gisa gaurko eguna ezarri

en: Set here the date and time of image creation. In this standard it is the date and time the file was changed.
eu: Irudiaren sorrera data eta ordua hemen ezarri. Estandar honetan fitxategia aldatu den data eta ordua dago.

en: Set here the fractions of seconds for the date and time of image creation.
eu: Irudi sorreraren data eta ordurako segundo zatikiak hemen ezarri.

en: Original date and time
eu: Jatorrizko data eta ordua

en: Original sub-second
eu: Jatorrizko azpisegundoa

en: Set original date to today
eu: Jatorrizko data gaurko egunera ezarri

en: Set here the date and time when the original image data was generated. For a digital still camera the date and time the picture was taken are recorded.
eu: Jatorrizko irudiaren datuak sortu zireneko data eta ordua hemen ezarri. Argazki kamera digital baten kasuan irudia ateratzen den data eta ordua grabatu egiten dira.

en: Set here the fractions of seconds for the date and time when the original image data was generated.
eu: Irudiaren jatorrizko datuak sortu ziren data eta ordurako segundo zatikian hemen ezarri.

en: Digitization date and time
eu: Digitalizazio data eta ordua

en: Digitization sub-second
eu: Digitalizazioaren azpisegundoa

en: Set digitization date to today
eu: Digitalizazio data gaurko egunera ezarri

en: Device manufacturer (*):
eu: Gailuaren fabrikatzailea (*):

en: Set here the manufacturer name
eu: Fabrikatzailearen izena hemen ezarri

en: Device model (*):
eu: Gailuaren eredua (*):

en: Set here the model name
eu: Ereduaren izena hemen ezarri

en: Device type:
eu: Gailu mota:

en: Film scanner
eu: Film eskanerra

en: Digital still camera
eu: Argazki kamera digitala

en: Exposure time (seconds):
eu: Esposizio denbora (segundo):

en: Exposure program:
eu: Esposizio programa:

[ctx: exposure program]
en: Not defined
eu: Definitu gabe

[ctx: exposure program]
en: Manual
eu: Eskuz

[ctx: exposure program]
en: Auto
eu: Automatikoa

[ctx: exposure program]
en: Aperture priority
eu: Irekidura lehentasuna

[ctx: exposure program]
en: Shutter priority
eu: Obturadore lehentasuna

[ctx: exposure program]
en: Creative program
eu: Sormen-programa

[ctx: exposure program]
en: Action program
eu: Ekintza-programa

[ctx: exposure program]
en: Portrait mode
eu: Erretratu modua

[ctx: exposure program]
en: Landscape mode
eu: Paisai modua

en: Exposure mode:
eu: Esposizio modua:

[ctx: exposure mode]
en: Auto
eu: Automatikoa

[ctx: exposure mode]
en: Manual
eu: Eskuz

en: Select here the mode used by the camera to set exposure when the picture was taken. In auto-bracketing mode, the camera shoots a series of frames of the same scene at different exposure settings.
eu: Sélectionnez ici le mode utilisé par l'appareil photo pour gérer l'exposition lors de la prise de vue. En mode « auto bracketing », l'appareil prend une série de photos de la même scène avec différents réglages d'exposition.

en: Exposure bias (APEX):
eu: Correction d'exposition (APEX) :

en: Set here the exposure bias value (in APEX units) used by camera to take the picture.
eu: Définissez ici la valeur de correction d'exposition (en unités APEX) utilisée par l'appareil lors de la prise de vue.

en: Metering mode:
eu: Mode de mesure :

[ctx: metering mode]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

[ctx: metering mode]
en: Average
eu: Batezbestekoa

[ctx: metering mode]
en: Center weighted average
eu: Erdigune haztatuko batezbestekoa

en: Select here the metering mode used by the camera to set exposure when the picture was taken.
eu: Sélectionnez ici la méthode de mesure utilisée par l'appareil pour régler l'exposition lors de la prise de vue.

en: Sensitivity (ISO):
eu: Sensibilité (ISO) :

en: Select here the ISO Speed of the camera which took the picture.
eu: Sélectionnez ici la valeur de la sensibilité ISO de l'appareil lors de la prise de vue.

en: Sensing method:
eu: Méthode de capture numérique :

en: Not defined
eu: Definitu gabe

en: One-chip color area
eu: Mono-CCD

en: Two-chip color area
eu: Bi-CCD

en: Three-chip color area
eu: Tri-CCD

en: Color sequential area
eu: CCD séquentiel

en: Trilinear sensor
eu: Capteur trilinéaire

en: Color sequential linear
eu: Capteur séquentiel linéaire

en: Select here the image sensor type used by the camera to take the picture.
eu: Sélectionnez ici le type de capteur utilisé par l'appareil lors de la prise de vue.

[ctx: @item: scene type]
en: Standard
eu: Estandarra

[ctx: @item: scene type]
en: Landscape
eu: Paisaia

[ctx: @item: scene type]
en: Portrait
eu: Erretratua

[ctx: @item: scene type]
en: Night scene
eu: Gaueko eszena

[ctx: @item: subject distance]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

[ctx: @item: subject distance]
en: Macro
eu: Makroa

[ctx: @item: subject distance]
en: Close view
eu: Itxi ikuspegia

[ctx: @item: subject distance]
en: Distant view
eu: Urruneko ikuspegia

[ctx: @item: image caption]
en: Caption
eu: Epigrafea

[ctx: @item: date properties]
en: Date & Time
eu: Data eta ordua

[ctx: @item: lens properties]
en: Lens
eu: Objektiboa

[ctx: @item: device properties]
en: Device
eu: Gailua

[ctx: @item; light properties]
en: Light
eu: Argia

[ctx: @item: picture adjustments]
en: Adjustments
eu: Doikuntzak

[ctx: @title]
en: Caption Information
eu: Epigrafearen informazioa

[ctx: @title]
en: Record technical descriptions
eu: Deskribapen teknikoa grabatu

[ctx: @title]
en: Date and Time Information
eu: Data eta ordu informazioa

[ctx: @title]
en: Lens Settings
eu: Objektiboaren ezarpenak

[ctx: @title]
en: Capture Device Settings
eu: Atzemateko gailuaren ezarpenak

[ctx: @title]
en: Light Source Information
eu: Argi iturburuaren informazioa

[ctx: @title]
en: Pictures Adjustments
eu: Argazkien doikuntzak

[ctx: @title]
en: Record technical details used by camera
eu: Kamerak erabilitako xehetasun teknikoa grabatu

en: Focal length (mm):
eu: Foku-luzera (mm):

en: Focal length in 35mm film (mm):
eu: 35mm-ko filmean foku luzera (mm):

en: Max. lens aperture (f-number):
eu: Lente-irekiera maximoa (f zenbakia):

en: Select here the smallest aperture of the lens used by camera to take the picture.
eu: Hautatu hemen kamarak argazkia ateratzeko erabiltzen duen lentearen irekidura txikiena.

en: No flash
eu: Flashik ez

en: Yes, compulsory
eu: Bai, derrigor

en: No, compulsory
eu: Ez, derrigor

en: No, auto
eu: Ez, automatikoa

en: Yes, auto
eu: Bai, automatikoa

en: Yes, auto, no return light
eu: Bai, automatikoa, itzulerako argirik ez

en: Yes, auto, return light
eu: Bai, automatikoa, itzulerako argia

en: No flash function
eu: Flash funtziorik ez

en: Yes, red-eye
eu: Bai, begi-gorria

en: Yes, red-eye, no return light
eu: Bai, begi-gorria, argi itzulerarik ez

en: Yes, red-eye, return light
eu: Bai, begi-gorria, itzulerako argia

en: Yes, compulsory, red-eye
eu: Bai, derrigor, begi-gorria

en: Yes, compulsory, red-eye, no return light
eu: Bai, derrigor, begi-gorria, itzulerako argirik ez

en: Yes, compulsory, red-eye, return light
eu: Bai, derrigor, begi-gorria, itzulerako argia

en: Yes, auto, red-eye
eu: Bai, automatikoa, begi-gorria

en: Yes, auto, red-eye, no return light
eu: Bai, automatikoa, begi-gorria, itzulerako argirik ez

en: Yes, auto, red-eye, return light
eu: Bai, automatikoa, begi-gorria, itzulerako argia

en: Light source:
eu: Argi iturria:

[ctx: light source]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

[ctx: light source]
en: Daylight
eu: Argi naturala

[ctx: light source]
en: Fluorescent
eu: Fluoreszentea

[ctx: light source]
en: Tungsten (incandescent light)
eu: Tungstenoa (goritasun argia)

[ctx: light source]
en: Flash
eu: Flasha

[ctx: light source]
en: Fine weather
eu: Eguraldi ona

[ctx: light source]
en: Cloudy weather
eu: Eguraldi lainotua

[ctx: light source]
en: Shade
eu: Itzala

[ctx: light source]
en: Daylight fluorescent (D 5700 - 7100K)
eu: Argi naturaleko fluoreszentea (D 5700 - 7100K)

[ctx: light source]
en: Standard light A
eu: A argi estandarra

[ctx: light source]
en: Standard light B
eu: B argi estandarra

[ctx: light source]
en: Standard light C
eu: C argi estandarra

[ctx: light source]
en: ISO studio tungsten
eu: ISO estudio tungstenoa

[ctx: light source]
en: Other light source
eu: Beste argi iturri bat

en: Flash mode:
eu: Flash modua:

en: Flash energy (BCPS):
eu: Flash energia (BPCS):

en: White balance:
eu: Zuri-oreka:

[ctx: @item: white balance]
en: Auto
eu: Automatikoa

[ctx: @item: white balance]
en: Manual
eu: Eskuz

[ctx: @info]
en: Select here the white balance mode set by the camera when the picture was taken.
eu: Kamerak argazkia hartzerakoan ezarria zuen zuri-oreka modua hemen aukeratu.

en: Supplemental categories:
eu: Kategoria osagarriak:

en: Set here the extra category
eu: Kategoria gehigarriak hemen ezarri

en: &Add
eu: &Gehitu

en: &Delete
eu: &Ezabatu

en: &Replace
eu: &Ordeztu

[ctx: content description]
en: Caption:
eu: Epigrafea:

en: Sync Exif Comment
eu: Sinkronizatu EXIF iruzkina

en: Set here the content description
eu: Edukiaren deskribapena hemen ezarri

en: Caption Writer:
eu: Epigrafe idazlea:

en: Enter the name of the caption author.
eu: Epigrafe egilearen izena sartu.

en: Set here the copyright notice.
eu: Kopia eskubidearen oharra hemen ezarri.

en: Set here the name of content creator.
eu: Eduki sortzailearen izena hemen ezarri.

en: Set here the title of content creator.
eu: Eduki sortzailearen titulua hemen ezarri.

en: Credit:
eu: Merituak:

en: Set here the content provider. This field is limited to 32 characters.
eu: Eduki hornitzailea hemen ezarri. Eremu hau 32 karakterera mugatuta dago.

[ctx: original owner of content]
en: Source:
eu: Iturburua:

en: Set here the content owner.
eu: Eduki jabea hemen sartu.

en: Set here the original owner of content. This field is limited to 32 characters.
eu: Edukiaren jatorrizko jabea hemen ezarri. Eremu hau 32 karakterera mugatuta dago.

en: Contact:
eu: Kontaktua:

en: Set here the person or organization to contact.
eu: Harremanerako pertsona edo erakundea hemen ezarri.

[ctx: @item: iptc]
en: Content
eu: Edukia

[ctx: @item: iptc]
en: Origin
eu: Jatorria

[ctx: @item: iptc]
en: Credits
eu: Merituak

[ctx: @item: iptc]
en: Subjects
eu: Gaiak

[ctx: @item: iptc]
en: Keywords
eu: Gako-hitzak

[ctx: @item: iptc]
en: Categories
eu: Kategoriak

[ctx: @item: iptc]
en: Status
eu: Egoera

[ctx: @item: iptc]
en: Properties
eu: Propietateak

[ctx: @item: iptc]
en: Envelope
eu: Gutun-azala

[ctx: @title]
en: Content Information
eu: Edukiaren informazioa

[ctx: @title]
en: Describe the visual content of the item
eu: Elementuaren ikus-edukia deskribatu

[ctx: @title]
en: Origin Information
eu: Jatorriaren informazioa

[ctx: @title]
en: Formal descriptive information about the item
eu: Elementuari buruzko informazio deskribatzaile formala

[ctx: @title]
en: Credit Information
eu: Merituei buruzko informazioa

[ctx: @title]
en: Record copyright information about the item
eu: Elementuaren kopia eskubideari buruzko informazioa grabatu

[ctx: @title]
en: Subject Information
eu: Gaiaren informazioa

[ctx: @title]
en: Record subject information about the item
eu: Elementuari buruzko gaiaren informazioa grabatu

[ctx: @title]
en: Keyword Information
eu: Gako-hitz informazioa

[ctx: @title]
en: Record keywords relevant to the item
eu: Elementurako esanguratsuak diren gako-hitzak grabatu

[ctx: @title]
en: Category Information
eu: Kategoriari buruzko informazioa

[ctx: @title]
en: Record categories relevant to the item
eu: Elementurako esanguratsuak diren kategoriak grabatu

[ctx: @title]
en: Status Information
eu: Egoera informazioa

[ctx: @title]
en: Record workflow information
eu: Lan-fluxuari buruzko informazioa grabatu

[ctx: @title]
en: Status Properties
eu: Egoera propietateak

[ctx: @title]
en: Record workflow properties
eu: Lan-fluxuaren propietateak grabatu

[ctx: @title]
en: Envelope Information
eu: Gutun-azalaren informazioa

[ctx: @title]
en: Record editorial details
eu: Editorialaren xehetasunak grabatu

en: No ObjectData
eu: ObjectData-ri ez

en: IPTC-NAA Digital Newsphoto Parameter Record (version 1)
eu: IPTC-NAA Digital Newsphoto Parameter Record (1 bertsioa)

en: IPTC-NAA Digital Newsphoto Parameter Record (version 2)
eu: IPTC-NAA Digital Newsphoto Parameter Record (2 bertsioa)

en: IPTC-NAA Digital Newsphoto Parameter Record (version 3)
eu: IPTC-NAA Digital Newsphoto Parameter Record (3 bertsioa)

en: IPTC-NAA Digital Newsphoto Parameter Record (version 4)
eu: IPTC-NAA Digital Newsphoto Parameter Record (4 bertsioa)

en: IPTC7901 Recommended Message Format
eu: IPTC7901 gomendatutako mezu-formatua

en: Tagged Image File Format (version 5.0)
eu: TIFF (Tagged Image File Format 5.0 bertsioa)

en: Tagged Image File Format (version 6.0)
eu: TIFF (Tagged Image File Format 6.0 bertsioa)

en: IPTC Unstructured Character Oriented File Format
eu: IPTC egituratu gabeko karakterera bideratutako fitxategi-formatua

en: United Press International ANPA 1312 variant
eu: United Press International ANPA 1312 aldaera

en: United Press International Down-Load Message
eu: United Press International Down-Load mezua

en: JPEG File Interchange
eu: JPEG fitxategi elkartrukea

en: Microsoft Bit Mapped Graphics File [*.BMP]
eu: Microsoft-en bit-mapa irudia [*.BMP]

en: Digital Audio File [*.WAV]
eu: Audio fitxategi digitala [*.WAV]

en: Audio plus Moving Video [*.AVI]
eu: Audioa gehi bideoa mugimenduan [*.AVI]

en: PC DOS/Windows Executable Files [*.COM][*.EXE]
eu: PC DOS/Windows fitxategi exekutagarriak [*.COM][*.EXE]

en: Compressed Binary File [*.ZIP]
eu: Konprimatutako fitxategi bitarra [*.ZIP]

en: Audio Interchange File Format AIFF
eu: AIFF (Audio Interchange File Format)

en: Hypertext Markup Language "HTML"
eu: "HTML" hipertestuko marka lengoaia

en: Portable Document File [*.PDF] Adobe
eu: Adobe PDF (Portable Document File) [*.PDF]

en: News Industry Text Format
eu: NITF (News Industry Text Format)

en: Tape Archive [*.TAR]
eu: Zinta-artxiboa [*.TAR]

en: Tidningarnas Telegrambyra NITF version (TTNITF DTD)
eu: Tidningarnas Telegrambyra NITF bertsioa (TTNITF DTD)

en: Ritzaus Bureau NITF version (RBNITF DTD)
eu: Ritzaus Bureau NITF bertsioa (RBNITF DTD)

en: Destination:
eu: Jomuga:

en: Set here the envelope destination
eu: Gutun-azalaren jomuga hemen ezarri

en: Enter the envelope destination. This field is limited to 1024 characters.
eu: Gutun-azalaren jomuga sartu. Eremu hau 1024 karakterera mugatuta dago.

en: Set here the Unique Name of Object identifier
eu: Objektu identifikatzailearen izen bakarra hemen ezarri

en: Set here the Unique Name of Object identifier. This field is limited to 80 characters.
eu: Objektu identifikatzailearen izen bakarra hemen ezarri. Eremu hau 80 karakterera mugatuta dago.

en: Product ID:
eu: Produktu ID:

en: Set here the product identifier
eu: Produktuaren identifikatzailea hemen ezarri

en: Set here the product identifier. This field is limited to 32 characters.
eu: Produktuaren identifikatzailea hemen ezarri. Eremu hau 32 karakterera mugatuta dago.

en: Service ID:
eu: Zerbitzu ID:

en: Set here the service identifier
eu: Zerbitzuaren identifikatzailea hemen ezarri

en: Set here the service identifier. This field is limited to 10 characters.
eu: Zerbitzuaren identifikatzailea hemen ezarri. Eremu hau 10 karakterera mugatuta dago.

en: Envelope ID:
eu: Gutu-azal ID:

en: Set here the envelope identifier
eu: Gutun-azalaren identifikatzailea hemen ezarri

en: Set here the envelope identifier. This field is limited to 8 characters.
eu: Gutun-azalaren identifikatzailea hemen ezarri. Eremu hau 8 karakterera mugatuta dago.

en: Priority:
eu: Lehentasuna:

[ctx: priority for the envelope]
en: 0: None
eu: 0: Bat ere ez

[ctx: priority for the envelope]
en: 1: High
eu: 1: Altua

[ctx: priority for the envelope]
en: 5: Normal
eu: 5: Arrunta

[ctx: priority for the envelope]
en: 8: Low
eu: 8: Baxua

[ctx: editorial urgency of content]
en: 9: User-defined
eu: 9: Erabiltzaileak definitua

en: Select here the envelope priority.
eu: Gutun-azalaren lehentasuna hemen hautatu.

en: Format:
eu: Formatua:

en: Select here envelope file format.
eu: Gutun-azal fitxategi-formatua hemen hautatu.

en: Sent date:
eu: Bidaltze data:

en: Sent time:
eu: Bidaltze ordua:

en: Set envelope sent date to today
eu: Gutun-azaleko bidaltze data gaurko egunera ezarri

en: Set here the date when the service sent the material.
eu: Zerbitzuak materiala bidali zuen hemen ezarri.

en: Set here the time when the service sent the material.
eu: Zerbitzuak materiala bidali zuen ordua hemen ezarri.

en: Set here the time zone when the service sent the material.
eu: Zerbitzuak materiala bidali zuen ordu-eremua hemen ezarri.

en: Use information retrieval words:
eu: Informazioa eskuratzeko hitzak erabili:

en: Set here a keyword
eu: Gako-hitz bat hemen ezarri

en: Enter here a new keyword. This field is limited to 64 characters.
eu: Gako-hitz berri bat hemen sartu. Eremu hau 64 karakterera mugatuta dago.

en: Digitization date
eu: Digitalizazio data

en: Digitization time
eu: Digitalizazio ordua

en: Creation date
eu: Sorrera data

en: Creation time
eu: Sorrera ordua

en: Sync Exif creation date
eu: Sinkronizatu EXIF sorrera data

en: Set here the creation date of intellectual content.
eu: Eduki intelektualaren sorrera data hemen ezarri.

en: Set here the creation time of intellectual content.
eu: Eduki intelektualaren sorrera ordua hemen ezarri.

en: Set here the time zone of intellectual content.
eu: Eduki intelektualaren ordu-eremua hemen ezarri.

en: Set here the full country name referenced by the content.
eu: Edukiak aipatzen duen herrialdearen izen osoa hemen ezarri.

en: City:
eu: Hiria:

en: Set here the city of the content
eu: Edukiaren hiria hemen ezarri

en: Set here the city of content origin. This field is limited to 32 characters.
eu: Edukiaren jatorri hiria hemen ezarri. Eremu hau 32 karakterera mugatuta dago.

en: Sublocation:
eu: Azpikokalekua:

en: Set here the content location
eu: Edukiaren kokalekua hemen ezarri

en: State/Province:
eu: Estatua/Probintzia:

en: Set here the Province or State of the content
eu: Edukiaren probintzia edo estatua hemen ezarri

en: Set here the Province or State of content origin. This field is limited to 32 characters.
eu: Edukiaren probintzia edo estatua hemen ezarri. Eremu hau 32 karakterera mugatuta dago.

en: Country:
eu: Herrialdea:

en: Select here country name of content origin.
eu: Eduki jatorriaren herrialde izena hemen hautatu.

en: Release date
eu: Argitaratze data

en: Release time
eu: Argitaratze ordua

en: Set release date to today
eu: Argitaratze data gaurko egunera ezarri

en: Expiration date
eu: Iraungitze data

en: Expiration time
eu: Iraungitze ordua

en: Set expiration date to today
eu: Iraungitze data gaurko egunera ezarri

en: Language:
eu: Hizkuntza:

en: Select here the language of content.
eu: Edukiaren hizkuntza hemen ezarri.

[ctx: editorial urgency of content]
en: 0: None
eu: 0: Bat ere ez

[ctx: editorial urgency of content]
en: 1: High
eu: 1: Altua

[ctx: editorial urgency of content]
en: 5: Normal
eu: 5: Arrunta

[ctx: editorial urgency of content]
en: 8: Low
eu: 8: Baxua

en: Cycle:
eu: Zikloa:

[ctx: @item: object cycle]
en: Morning
eu: Goiza

[ctx: @item: object cycle]
en: Afternoon
eu: Arratsaldea

[ctx: @item: object cycle]
en: Evening
eu: Iluntzea

en: Set here the content type
eu: Eduki mota hemen ezarri

en: News
eu: Albisteak

en: Data
eu: Datuak

en: Advisory
eu: Aholkularitza

en: Reference:
eu: Erreferentzia:

en: Set here the content reference
eu: Edukiaren erreferentzia hemen ezarri

[ctx: image title]
en: Title:
eu: Titulua:

en: Set here the content title
eu: Edukiaren titulua hemen ezarri

en: Edit Status:
eu: Edizio egoera:

en: Set here the content status
eu: Edukiaren egoera hemen ezarri

en: Set here the title of content status. This field is limited to 64 characters.
eu: Eduki egoeraren titulua hemen ezarri. Eremu hau 64 karakterera mugatuta dago.

en: Job Identifier:
eu: Lan identifikatzailea:

en: Set here the job ID
eu: Lan IDa hemen ezarri

en: Special Instructions:
eu: Jarraibide bereziak:

en: Set here the content instructions
eu: Edukiaren jarraibideak hemen ezarri

en: Enter the editorial usage instructions. This field is limited to 256 characters.
eu: Editorialaren erabilera jarraibideak hemen sartu. Eremu hau 256 karakterera mugatuta dago.

[ctx: @title]
en: Metadata Edit
eu: Metadatuak editatu

[ctx: @info]
en: A tool to edit items metadata
eu: Elementuen metadatuak editatzeko tresna bat

[ctx: @action]
en: Edit Metadata...
eu: Editatu metadatuak...

en: Set here the content synopsis.
eu: Edukiaren sinopsia hemen sartu.

[ctx: content description]
en: Captions:
eu: Epigrafeak:

en: Set here the content descriptions.
eu: Edukiaren deskribapena hemen ezarri.

en: Set here the name of the caption author.
eu: Epigrafe egilearen izena hemen ezarri.

en: Set here the necessary copyright notice.
eu: Beharrezko copyright oharra hemen ezarri.

en: Sync Exif Copyright
eu: Sinkronizatu EXIF kopia eskubidea

en: Right Usage Terms:
eu: Erabilpen eskubidearen baldintzak:

en: Set here the instructions on how a resource can be legally used here.
eu: Baliabide bat legalki nola erabiltzeko jarraibideak hemen ezarri.

[ctx: @option: name of content creator]
en: Creator:
eu: Sortzailea:

en: Sync Exif Artist
eu: Sinkronizatu EXIF artista

en: Creator Title:
eu: Sortzaile titulua:

en: Contact
eu: Kontaktua

[ctx: contact email address]
en: E-mail:
eu: E-posta:

en: Set here the contact e-mail.
eu: Kontaktuaren e-posta hemen ezarri.

en: URL:
eu: URLa:

en: Set here the contact URL.
eu: Kontaktu URLa hemen ezarri.

en: Phone:
eu: Telefonoa:

en: Set here the contact phone number.
eu: Ezarri hemen kontatuaren telefono zenbakia.

[ctx: Street address]
en: Address:
eu: Helbidea:

en: Set here the contact address.
eu: Kontaktuaren helbidea hemen ezarri.

en: Postal code:
eu: Posta-kodea:

en: Set here the contact postal code.
eu: Kontaktuaren posta-kodea hemen ezarri.

en: Set here the contact city.
eu: Ezarri hemen kontaktuko hiria.

en: Set here the contact state/province.
eu: Ezarri hemen kontaktuko estatua/probintzia.

en: Set here the contact country.
eu: Ezarri hemen kontaktuaren herrialdea.

en: Set here the original owner of content.
eu: Ezarri hemen edukiaren jatorrizko jabea.

[ctx: @item: xmp content]
en: Content
eu: Edukia

[ctx: @item]
en: Origin
eu: Jatorria

[ctx: @item]
en: Credits
eu: Merituak

[ctx: @item]
en: Subjects
eu: Gaiak

[ctx: @item]
en: Keywords
eu: Gako-hitzak

[ctx: @item]
en: Categories
eu: Kategoriak

[ctx: @item]
en: Status
eu: Egoera

[ctx: @item]
en: Properties
eu: Propietateak

en: Set here a new keyword
eu: Gako-hitz berri bat hemen ezarri

en: Video date
eu: Bideo data

en: Set video date to today
eu: Bideo data gaurko egunera ezarri

[ctx: @item: side view of a person]
en: Profile
eu: Profila

[ctx: @item: scene code]
en: Couple
eu: Bikotea

[ctx: @item: scene code]
en: Two
eu: Bi

[ctx: @item: group of people]
en: Group
eu: Taldea

[ctx: @item: scene code]
en: General view
eu: Ikuspegi orokorra

[ctx: @item: scene code]
en: Panoramic view
eu: Ikuspegi panoramikoa

[ctx: @item: scene code]
en: Under-water
eu: Ur azpian

[ctx: @item: scene code]
en: Night scene
eu: Gaueko eszena

[ctx: @item: scene code]
en: Satellite
eu: Satelitea

[ctx: @item: scene code]
en: Exterior view
eu: Kanpoko ikuspegia

[ctx: @item: scene code]
en: Interior view
eu: Barneko ikuspegia

[ctx: @item: scene code]
en: Close-up
eu: Gertukoa

[ctx: @item: scene code]
en: Action
eu: Ekintza

[ctx: @item: scene code]
en: Symbolic
eu: Sinbolikoa

[ctx: @item: scene code]
en: Movie scene
eu: Zinema eszena

[ctx: @item: type code]
en: Advisory
eu: Aholkularitza

[ctx: @item: type code]
en: Alert
eu: Alerta

[ctx: @item: type code]
en: Catalog
eu: Katalogoa

[ctx: @item: type code]
en: Data
eu: Datuak

[ctx: @item: type is a document]
en: Document
eu: Dokumentua

[ctx: @item: type code]
en: Maintenance
eu: Mantentze-lana

[ctx: @item: type code]
en: News
eu: Albisteak

[ctx: @item: type code]
en: News Management Mode
eu: Albisteak kudeatzeko modua

[ctx: @item: type code]
en: Package
eu: Paketea

[ctx: @option]
en: Language:
eu: Hizkuntza:

[ctx: @info]
en: Select here the language of content.
eu: Edukiaren hizkuntza hemen ezarri.

[ctx: @option]
en: Priority:
eu: Lehentasuna:

[ctx: @item: editorial urgency of content]
en: 0: None
eu: 0: Bat ere ez

[ctx: @item: editorial urgency of content]
en: 1: High
eu: 1: Altua

[ctx: @item: editorial urgency of content]
en: 5: Normal
eu: 5: Arrunta

[ctx: @item: editorial urgency of content]
en: 8: Low
eu: 8: Baxua

[ctx: @item: editorial urgency of content]
en: 9: User-defined
eu: 9: Erabiltzaileak definitua

[ctx: @option]
en: Scene:
eu: Eszena:

[ctx: @info]
en: Select here the scene type of the content.
eu: Edukiaren eszena mota hemen ezarri.

[ctx: @option]
en: Type:
eu: Mota:

[ctx: @option]
en: Attribute:
eu: Atributua:

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Current
eu: Unekoa

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Analysis
eu: Analisia

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Archive material
eu: Artxiboko materiala

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Background
eu: Atzeko planoa

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Feature
eu: Ezaugarria

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Forecast
eu: Aurreikuspena

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: History
eu: Historia

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Obituary
eu: Hilberria

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Opinion
eu: Iritzia

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Polls & Surveys
eu: Galdeketak eta inkestak

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Profile
eu: Profila

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Summary
eu: Laburpena

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Interview
eu: Elkarrizketa

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: From the Scene
eu: Eszenatik

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Retrospective
eu: Atzerabegirakoa

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Statistics
eu: Estatistika

en: Set here a shorthand reference for the content.
eu: Sélectionnez ici une référence abrégée pour le contenu.

en: Nickname:
eu: Pseudonyme :

en: A short informal name for the resource.
eu: Un nom court et informel pou la ressource.

en: Identifiers:
eu: Identificateurs :

en: Set here the strings that identify content that recurs.
eu: Définissez ici les chaînes qui identifient le contenu qui se répète.

en: Enter the editorial usage instructions.
eu: Saisissez les instructions d'utilisation éditoriale.

en: Enter here the Informative Provider Reference. I.P.R is a name registered with the XMP/NAA, identifying the provider that provides an indicator of the content. The default value for the I.P.R is "XMP" if a standard Reference Code is used.
eu: Saisissez ici la référence de la source d'informations, I.P.R. (Informative Provider Reference) est un nom enregistré avec le XMP/NAA qui identifie la source fournissant des indications sur le contenu. La valeur par défaut d'I.P.R. est « XMP » si un code de référence standard est utilisé.

en: Enter here the Subject Reference Number. Provides a numeric code to indicate the Subject Name plus optional Subject Matter and Subject Detail Names in the language of the service. Subject Reference is a number from the range 01000000 to 17999999 and represent a language independent international reference to a Subject. A Subject is identified by its Reference Number and corresponding Names taken from a standard lists given by XMP/NAA. If a standard reference code is used, these lists are the English language reference versions. This field is limited to 8 digit code.
eu: Saisissez ici le numéro de référence du sujet. Ceci fournit un code numérique indiquant le nom du sujet et en option les noms du thème et des détails du sujet, dans la langue du service. La référence du sujet est nu nombre compris entre 01000000 et 17999999 représentant une référence internationale, indépendante de la langue, pour un sujet. Un sujet est identifié par son nombre de référence et les noms correspondant d'après des listes standards fournies par XMP/NAA. Si un code de référence standard est utilisé, ces listes sont celles en version anglaise. Ce champ est limité à 8 chiffres.

en: Enter here the Subject Name. English language is used if you selected a standard XMP/NAA reference code.
eu: Saisissez le nom du sujet. La langue anglaise est utilisée si vous avez sélectionné un code de référence XMP/NAA standard. Ce champ est limité à 64 caractères ASCII.

en: Enter here the Subject Matter Name. English language is used if you selected a standard XMP/NAA reference code.
eu: Saisissez le nom du thème. La langue anglaise est utilisée si vous avez sélectionné un code de référence XMP/NAA standard. Ce champ est limité à 64 caractères ASCII.

en: Enter here the Subject Detail Name. English language is used if you selected a standard XMP/NAA reference code.
eu: Saisissez le nom des détails du sujet. La langue anglaise est utilisée si vous avez sélectionné un code de référence IPTC/NAA standard. Ce champ est limité à 64 caractères ASCII.

en: Status
eu: Egoera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ohHeaderLabel)
en: Select an optional calendar file with the official holidays
eu: Hautatu bestelako egutegi baten fitxategia opor ofizialekin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ohExplainLabel)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:italic;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">You can download a calendar for your country from <a href="www.icalshare.com"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">www.icalshare.com</span></a> or other sites.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">This is fully optional. All the events from this calendar will be printed in red.</p></body></html>
eu: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:italic;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Zure herrialderako egutegi bat zama-jaitsi dezakezu hemendik, <a href="www.icalshare.com"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">www.icalshare.com</span></a> edo beste gune batzuetatik.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Hau erabat aukerakoa da. Egutegi honetako gertaera guztiak kolore gorriz inprimatuko dira.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fhHeaderLabel)
en: Select an optional calendar file with your "family holidays"
eu: Hautatu aukerako egutegi baten fitxategia zure 'senideen oporrekin'

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, previewGroupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, m_tableWidget)
en: Preview
eu: Aurreikuspegia

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, paperSizeCombo)
en: US Letter
eu: AEBetako gutuna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, topRadio)
en: &Top
eu: &Goian

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, drawLinesCheckBox)
en: Draw lines on calendar
eu: Marraztu marrak egutegian

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fontLabel)
en: Font:
eu: Letra-tipoa:

en: Choose events to show on the Calendar
eu: Aukeratu gertaerak egutegian erakusteko

en: &Abort
eu: &Abortatu

en: Camera
eu: Kamera

[ctx: @action]
en: DNG Converter...
eu: DNG bihurtzailea...

en: Cannot identify Raw image
eu: Ezin du Raw irudia identifikatu

[ctx: @title:column Input file name]
en: File Name
eu: Fitxategi-izena

[ctx: @title:column Input image exposure]
en: Exposure (EV)
eu: Esposizioa (E.V)

[ctx: @info]
en: Hardmask: enabled
eu: Maskara zurruna: gaituta

[ctx: @info]
en: Hardmask: disabled
eu: Maskara zurruna: ezgaituta

[ctx: @info]
en: CIECAM02: enabled
eu: CIECAM02: gaituta

[ctx: @info]
en: CIECAM02: disabled
eu: CIECAM02: ezgaituta

[ctx: @info]
en: Levels: auto
eu: Mailak: automatikoa

[ctx: @info]
en: Levels: <numid>%1</numid>
eu: Mailak: <numid>%1</numid>

[ctx: @info]
en: Exposure: <numid>%1</numid>
eu: Esposizioa: <numid>%1</numid>

[ctx: @info]
en: Saturation: <numid>%1</numid>
eu: Asetasuna: <numid>%1</numid>

[ctx: @info]
en: Contrast: <numid>%1</numid>
eu: Kontrastea: <numid>%1</numid>

[ctx: @label:slider Enfuse settings]
en: Image Features Balance:
eu: Irudi-ezaugarrien oreka:

[ctx: @option:check]
en: Hard Mask
eu: Maskara zurruna

[ctx: @label:slider enfuse settings]
en: High-Saturation Contribution:
eu: Asetasun handiko kontribuzioa:

[ctx: @label:slider enfuse settings]
en: High-Contrast Contribution:
eu: Kontraste handiko kontribuzioa:

[ctx: @option:check]
en: Use Color Appearance Model (CIECAM02)
eu: Kolorearen itxura eredu erabili (CIECAM02)

[ctx: @title:column Output file name]
en: Output
eu: Irteera

[ctx: @title:column Source file names]
en: Selected Inputs
eu: Hautatu sarrerak

[ctx: @item:inmenu]
en: Remove item
eu: Kendu elementua

[ctx: @item:inmenu]
en: Clear all
eu: Garbitu dena

[ctx: @action:button]
en: &Save
eu: &Gorde

[ctx: @info:tooltip, button]
en: Process and save selected items.
eu: Hautatutako elementuak prozesatu eta gorde.

[ctx: @action:button]
en: &Preview
eu: &Aurreikuspegia

[ctx: @action: button]
en: &Default
eu: &Lehenetsia

[ctx: @info:tooltip]
en: Revert current settings to default values.
eu: Uneko ezarpenak lehenetsitako balioetara lehengoratu.

[ctx: @action:button]
en: Details...
eu: Xehetasunak...

[ctx: @title]
en: Save Result
eu: Gorde emaitza

[ctx: @label: textbox]
en: File Name Template:
eu: Fitxategi-izen txantiloia:

[ctx: @info]
en: Failed to save image to %1.
eu: Fitxategia %1(e)n gordetzea huts egin du.

[ctx: @info]
en: Failed to load processed image.
eu: Prozesatutako irudia zamatzea huts egin du.

en: Author and Maintainer
eu: Egilea eta mantentzailea

[ctx: average scene luminance value unknown]
en: unknown
eu: ezezaguna

en: Cannot run %1:
    
     %2
eu: Ezin du %1 exekutatu:
    
     %2

[ctx: @info]
en: For more information, please take a look at
eu: Informazio gehiago nahi izanez gero, begiratu hemen

[ctx: @info]
en: this page
eu: orri hau

[ctx: @info]
en: Do not mix images with different color depth.
eu: Ez nahastu irudi sakonera ezberdineko irudirik.

[ctx: @info]
en: All images must have the same dimensions.
eu: Irudi guztiek dimentsio berdinak izan behar dituzte.

[ctx: @title: column]
en: Exposure (EV)
eu: Esposizioa (EV)

[ctx: @title:window]
en: Pre-Processing is Complete
eu: Aurre-prozesatzea osatu da

[ctx: @info]
en: Press the "Next" button to start pre-processing.
eu: Sakatu "Hurrengoa" botoia aurre-prozesatzea hasteko.

[ctx: @info]
en: Pre-processing is in progress, please wait.
eu: Aurre-prozesatzea aurrera doa, itxoin mesedez.

[ctx: @info]
en: This can take a while...
eu: Honek denbora pixka bat har dezake...

[ctx: @info]
en: Pre-processing has failed.
eu: Aurre-prozesatzea huts egin du.

[ctx: @info]
en: See processing messages below.
eu: Begiratu beheko prozesatze mezuak.

en: Could not copy image to file '%1'
eu: Ezin izan du irudia '%1' fitxategira kopiatu

en: unavailable
eu: ez dago eskuragarri

[ctx: @info]
en: Could not find theme in '%1'
eu: '%1'(e)n ezin izan du gaia aurkitu

[ctx: @info]
en: Create directories
eu: Sortu direktorioak

[ctx: @info]
en: Could not create folder '%1'
eu: Ezin izan du '%1' karpeta sortu

[ctx: @info]
en: Copying theme
eu: Gaia kopiatzen

[ctx: @info]
en: Could not copy theme
eu: Ezin izan du gaia kopiatu

[ctx: @info]
en: Generate images and XML files
eu: Irudiak eta XML fitxategiak sortu

[ctx: @info]
en: Could not create gallery.xml
eu: Ezin izan du gallery.xml sortu

[ctx: @info]
en: Generating files for "%1"
eu: %1(e)rako fitxategiak sortzen

[ctx: @info]
en: Generating HTML files
eu: HTML fitxategiak sortzen

[ctx: @info]
en: Could not load XSL file '%1'
eu: Ezin izan du '%1' XSL fitxategia zamatu

[ctx: @info]
en: Could not load XML file '%1'
eu: Ezin izan da «%1» XML fitxategia zamatu

[ctx: @info]
en: Error processing XML file
eu: Errorea XML fitxategia prozesatzean

[ctx: @info]
en: Could not open '%1' for writing
eu: Ezin izan da «%1» idazteko ireki

[ctx: @info]
en: Downloading remote files for "%1"
eu: Zama-jaitsi «%1»(e)rako urrutiko fitxategiak

[ctx: @info]
en: Could not open temporary file
eu: Ezin izan da ireki aldi baterako fitxategia

[ctx: @info]
en: Could not download %1
eu: Ezin izan da %1 zama-jaitsi

[ctx: @info: xslt param]
en: Previous
eu: Aurrekoa

[ctx: @info: xslt param]
en: Next
eu: Hurrengoa

[ctx: @info: xslt param]
en: Album List
eu: Album zerrenda

[ctx: @info: xslt param]
en: Original Image
eu: Jatorrizko irudia

[ctx: @info: xslt param]
en: Go Up
eu: Igo

[ctx: @info: xslt param]
en: Make
eu: Marka

[ctx: @info: Camera Model]
en: Model
eu: Eredua

[ctx: @info: xslt param]
en: Image Orientation
eu: Irudiaren orientazioa

[ctx: @info: xslt param]
en: Image X Resolution
eu: Irudiaren X bereizmena

[ctx: @info: xslt param]
en: Image Y Resolution
eu: Irudiaren Y bereizmena

[ctx: @info: xslt param]
en: Image Resolution Unit
eu: Irudiaren bereizmen unitatea

[ctx: @info: xslt param]
en: Image Date Time
eu: Irudiaren data eta ordua

[ctx: @info: xslt param]
en: Exposure Time
eu: Esposizio denbora

[ctx: @info: xslt param]
en: F Number
eu: F zenbakia

[ctx: @info: xslt param]
en: Exposure Index
eu: Esposizio indizea

[ctx: @info: xslt param]
en: ISO Speed Ratings
eu: ISO abiaduraren balioak

[ctx: @info: xslt param]
en: Shutter Speed Value
eu: Itxigailu abiaduraren balioa

[ctx: @info: xslt param]
en: Aperture Value
eu: Irekiduraren balioa

[ctx: @info: xslt param]
en: Focal Length
eu: Fokuaren luzera

[ctx: @info: xslt param]
en: GPS Altitude
eu: GPS altitudea

[ctx: @info: xslt param]
en: GPS Latitude
eu: GPS latitudea

[ctx: @info: xslt param]
en: GPS Longitude
eu: GPS longitudea

en: Html Gallery
eu: HTML galeria

en: A tool to generate HTML gallery from images
eu: Irudietatik HTML galeria sortzeko tresna bat

en: Former Author and Maintainer
eu: Garai bateko egilea eta mantentzailea

[ctx: @action]
en: Create Html gallery...
eu: Sortu HTML galeria...

en: Internal Error
eu: Barneko errorea

en: Starting to generate gallery...
eu: Galeria sortzen hasten...

en: %1 albums to process:
eu: %1 album prozesatzeko:

en: %1 items to process
eu: %1 elementu prozesatzeko

en: Output directory: %1
eu: Irteerako direktorioa: %1

en: Gallery is completed, but some warnings occurred.
eu: Galeria osatuta dago, baina abisu batzuk izan dira.

en: Gallery completed.
eu: Galeri osatu da.

en: Opening gallery with default desktop browser...
eu: Galeria mahaigaineko arakatzaile lehenetsiarekin irekitzen...

en: Opening gallery with internal browser...
eu: Galeria barneko arakatzailearekin irekitzen...

en: Full Image Properties:
eu: Irudi osoaren propietateak:

en: Save image
eu: Gorde irudia

en: Quality:
eu: Kalitatea:

en: Max size:
eu: Neurri handiena:

en: Include full-size original images for download
eu: Neurri osoko jatorrizko irudiak zama-jaisteko barneratu

en: Use original image
eu: Erabili jatorrizko irudia

en: Thumbnail Properties:
eu: Koadro txikiaren propietateak:

en: Square thumbnails
eu: Koadro txiki karratuak

en: &Choose image selection method:
eu: Au&keratu irudiak hautatzeko metodoa:

en: Images
eu: Irudiak

[ctx: @label]
en: Gallery Title:
eu: Galeriaren titulua:

[ctx: @label]
en: Destination folder:
eu: Helburuko karpeta:

[ctx: @title:window]
en: Destination Folder
eu: Helburuko karpeta

[ctx: @label]
en: Open in Browser:
eu: Ireki arakatzailean:

[ctx: @item: open in browser]
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: @item: open in browser]
en: Internal
eu: Barnekoa

[ctx: @item: open in browser]
en: Default from Desktop
eu: Mahaigaineko lehenetsia

en: In this page, you can change some theme parameters. Depending on the theme, different parameters are available.
eu: Orri honetan gaiaren parametro batzuk alda ditzakezu. Gaiaren arabera parametro ezberdinak alda daitezke.

en: can be customized
eu: Neurrira egokitu daiteke

en: no customization available
eu: Neurrira egokitzea ez dago erabilgarri

[ctx: @title:window]
en: Create HTML Gallery
eu: Sortu HTML galeria

en: Welcome to HTML Gallery Tool
eu: Ongietorri HTML galeria tresnara

en: Items Selection
eu: Elementu-hautapena

en: Theme Selection
eu: Gai-hautapena

en: Theme Parameters
eu: Gaiaren parametroak

en: Output Settings
eu: Irteerako ezarpenak

en: Generating Gallery
eu: Galeria sortzea

en: Create directories
eu: Sortu direktorioak

en: Could not create folder '%1'
eu: Ezin izan du '%1' karpeta sortu

en: Create jAlbum project files
eu: Sortu jAlbum proiektu-fitxategiak

en: Failed to create project files
eu: Proiektu-fitxategiak sortzea huts egin du

en: Failed to create settings file
eu: Ezarpen-fitxategia sortzea huts egin du

en: Launch jAlbum with new project files
eu: Abiarazi jAlbum proiektu-fitxategi berri batekin

en: jAlbum Export
eu: jAlbum Esportatu

en: A tool to export images to jAlbum gallery generator
eu: Irudiak jAlbum galeria sortzaile batera irudiak esportatzeko tresna bat

en: <p>This tool allows users to export items to jAlbum html gallery generator.</p><p>Items to process can be selected one by one or by group through a selection of albums.</p><p>jAlbum is themable with different templates and layout. See the jAlbum web-site for details: https://jalbum.net/.</p>
eu: <p>Trena honek erabiltzaileei elementuak jAlbum html galeria sortzailera esportatzeko aukera ematen die.</p><p>Prozesatu beharreko elementuak banaka edo taldeka, albumen hautapen baten bidez, hauta daitezke.</p><p>jAlbum-ek gaiak onartzen ditu, txantiloi eta antolaera ezberdinekin. Begiratu jAlbum-en webgunea xehetasunetarako: https://jalbum.net/.</p>

[ctx: @action]
en: Create jAlbum Gallery...
eu: Sortu jAlbum galeria...

en: jAlbum Gallery Generator.
eu: jAlbum galeria sortzailea.

en: Starting to generate jAlbum...
eu: jAlbum sortzen hasten...

en: Jalbum is completed, but some warnings occurred.
eu: Jalbum osatuta dago, baina abisu batzuk gertatu dira.

en: Jalbum completed.
eu: Jalbum osatuta.

[ctx: @title:group]
en: jAlbum Binaries
eu: jAlbum bitarrak

en: Project Title:
eu: Proiektuaren titulua:

en: Set here the project title
eu: Proiektuaren titulua hemen ezarri

en: Projects folder:
eu: Proiektuaren karpeta:

[ctx: @title:window]
en: Projects Folder
eu: Proiektuen karpeta

[ctx: @title:window]
en: Create jAlbum Album
eu: Sortu jAlbum albuma

en: Welcome to jAlbum Export Tool
eu: Ongi etorri jAlbum esportatzeko tresnara

en: Paths Selection
eu: Bide-izenen hautapena

en: Generating jAlbum
eu: jAlbum sortzen

[ctx: @title:window]
en: Share Files With DLNA Media Server
eu: DLNA hedabide zerbitzariaren bidez fitxategiak partekatu

[ctx: @option]
en: Start Server at Startup
eu: Abioan zerbitzaria abiatzea

[ctx: @info]
en: Set this option to turn-on the DLNA server at application start-up automatically
eu: Ezarri aukera hau DLNA zerbitzaria aplikazioaren abioan automatikoki pizteko

[ctx: @title:window]
en: Media Server Contents
eu: Hedabide zerbitzariaren edukia

[ctx: @info]
en: The items list to share has changed. Do you want to start now the media server with this contents?
eu: Partekatu beharreko elementu-zerrenda aldatu egin da. Hedabide zerbitzaria eduki honekin orain abiatu nahi duzu?

[ctx: @label]
en: Server is running
eu: Zerbitzaria martxan dago

[ctx: @info]
en: 1 album shared | %1 albums shared
eu[0]: Album 1 partekatuta
eu[1]: %1 album partekatuta

[ctx: @info]
en: 1 item shared | %1 items shared
eu[0]: Elementu 1 partekatuta
eu[1]: %1 elementu partekatuta

[ctx: @action: button]
en: Stop
eu: Gelditu

[ctx: @label]
en: Server is not running
eu: Zerbitzaria ez dago martxan

[ctx: @action: button]
en: Start
eu: Hasi

[ctx: @info]
en: There is no collection to share with the current selection...
eu: Uneko hautapenarekin ez dago partekatu beharreko bildumarik...

[ctx: @info]
en: There is no item to share with the current selection...
eu: Uneko hautapenarekin ez dago partekatu beharreko elementurik...

[ctx: @info]
en: Shared Items
eu: Partekatutako elementuak

[ctx: @title:window]
en: Starting Media Server
eu: Hedabide zerbitzaria abiarazten

[ctx: @info]
en: An error occurs while to start Media Server...
eu: Errorea bat gertatu da hedabide zerbitzaria abiatu bitartean...

en: DLNA Export
eu: DLNA esportatu

en: A tool to export items to a DLNA compatible device
eu: DLNArekin bateragarria den gailu batekin elementuak esportatzeko tresna bat

[ctx: @action]
en: Share with DLNA...
eu: Partekatu DLNA erabiliz...

en: %1 Media Server
eu: %1 hedabide zerbitzaria

en: Media Server have been started
eu: Hedabide zerbitzaria abiarazi da

en: Media Server cannot be started!
eu: Hedabide zerbitzaria ezin da abiatu!

en: MJPEG Server have been started
eu: MJPEG zerbitzaria abiarazi da

en: MJPEG Server cannot be started!
eu: MJPEG zerbitzaria ezin da abiarazi!

[ctx: @title:window]
en: Share Files With MJPEG Stream Server
eu: Partekatu fitxategiak MJPEG korronte zerbitzariarekin

[ctx: @title:window]
en: MJPEG Server Contents
eu: MJPEG zerbitzariaren edukia

[ctx: @info]
en: The items list to share has changed. Do you want to start now the MJPEG server with this contents?
eu: Partekatu beharreko elementu-zerrenda aldatu egin da. MJPEG zerbitzaria eduki honekin orain abiatu nahi duzu?

[ctx: @label]
en: Server Port:
eu: Zerbitzariren atakak:

[ctx: @info]
en: The MJPEG server IP port.
eu: MJPEG zerbitzariaren IP ataka.

[ctx: @info]
en: Set this option to turn-on the MJPEG server at application start-up automatically
eu: Ezarri aukera hau, abio garaian MJPEG zerbitzari automatikoki pizteko

[ctx: @action: button]
en: Preview...
eu: Aurreikuspegia...

[ctx: @info]
en: Press this button to preview the stream on your computer with your browser.
eu: Sakatu botoi hau, korrontea zure ordenagailuan zure arakatzailearekin aurreikusteko.

[ctx: @title]
en: Server
eu: Zerbitzaria

[ctx: @label]
en: JPEG Quality:
eu: JPEG kalitatea:

[ctx: @label]
en: JPEG Size:
eu: JPEG neurria:

[ctx: @label]
en: Delay in Seconds:
eu: Atzerapena segundotan:

[ctx: @info]
en: The delay in seconds between images.
eu: Irudien arteko atzerapena segundotan.

[ctx: @label]
en: Frames by Second:
eu: Fotogramak segundoko:

[ctx: @option:check]
en: Stream in Loop
eu: Korrontea begiztan

[ctx: @title]
en: Stream
eu: Korrontea

[ctx: @label]
en: Type:
eu: Mota:

[ctx: @title]
en: Transition
eu: Trantsizio

[ctx: @title]
en: Effect
eu: Efektua

en: MJPEG Stream Server
eu: MJPEG korronte zerbitzaria

en: A tool to export items as MJPEG Stream
eu: Elementuak MJPEG korronte gisa esportatzeko tresna bat

en: Developer
eu: Garatzailea

[ctx: @action]
en: Share as MJPEG Stream...
eu: Partekatu MJPEG korronte gisa...

[ctx: @info:tooltip]
en: Orientation and script detection (OSD) only.
eu: Orientazioa eta gidoi antzematea (OSD) bakarrik.

[ctx: @info:tooltip]
en: Treat the image as a single text line.
eu: Orria testu lerro bakar gisa tratatu.

[ctx: @info:tooltip]
en: Treat the image as a single word.
eu: Irudia hitz bakar gisa tratatu.

[ctx: @info:tooltip]
en: Treat the image as a single word in a circle.
eu: Irudia zirkulu bateko hitz bakar gisa tratatu.

[ctx: @info:tooltip]
en: Treat the image as a single character.
eu: Irudia karaktere bakar gisa tratatu.

[ctx: @info:tooltip]
en: Legacy engine only.
eu: Ondare motorra bakarrik.

[ctx: @info:tooltip]
en: Neural nets LSTM engine only.
eu: LSTM sare neural motorra bakarrik.

[ctx: @info:tooltip]
en: Legacy + LSTM engines.
eu: Ondarea + LSTM motorrak.

[ctx: @info:tooltip]
en: Default, based on what is available.
eu: Lehenetsia, erabilgarri dagoen horretan oinarritua.

en: Tesseract is an optical character recognition engine for various operating systems.
eu: «Tesseract», hainbat sistema-eragiletarako karaktere ezagutza optikorako motor bat da.

[ctx: @title:window]
en: OCR Text Converter
eu: OCR testu bihurketa

[ctx: @action:button]
en: &Start OCR
eu: &Hasi OCR

[ctx: @title]
en: Text Recognition
eu: Testu-ezagutza

[ctx: @action: button]
en: Save
eu: Gorde

[ctx: @info]
en: Processing %1
eu: %1 prozesatzen

[ctx: @info]
en: Process failed
eu: Prozesuak huts egin du

[ctx: @info]
en: Process canceled
eu: Prozesua bertan behera utzi da

[ctx: @info]
en: Internal error
eu: Barneko errorea

[ctx: @info]
en: Success
eu: Arrakasta

[ctx: @title:window]
en: Text Converter
eu: Testu bihurtzailea

[ctx: @info]
en: The list does not contain any digital files to process. You need to select them.
eu: Zerrendak ez dauka prozesatu beharreko fitxategi digitalik. Haiek hautatu behar dituzu.

[ctx: @title]
en: Text Converter
eu: Testu bihurtzailea

[ctx: @action]
en: &Abort
eu: &Galarazi

[ctx: @info]
en: Abort OCR processing of Raw files.
eu: Raw fitxategien OCR prozesatzea galarazi.

[ctx: @action]
en: &Start OCR
eu: &Hasi OCR

[ctx: @info]
en: Start OCR using the current settings.
eu: Hasi OCR uneko ezarpenak erabiliz.

[ctx: @info]
en: Tesseract program or language modules
    are not installed on your system.
eu: Tesseract programa edo hizkuntza moduluak
    ez daude zure sisteman instalatuta.

[ctx: @action]
en: Process All Items
eu: Elementu guztiak prozesatu

[ctx: @action]
en: Process Selected Items
eu: Hautatutako elementuak prozesatu

en: Words
eu: Hitzak

[ctx: @title]
en: OCR Text Converter
eu: OCR testu bihurtzailea

[ctx: @info]
en: A tool to batch convert documented images to text using OCR
eu: OCR erabiliz dokumentatutako irudiak testu sortaka bihurtzeko tresna bat

[ctx: @action]
en: OCR Text Converter...
eu: OCR testu bihurtzailea...

[ctx: @label]
en: Languages:
eu: Hizkuntzak:

[ctx: @label]
en: Segmentation mode:
eu: Segmentazio-modua:

[ctx: @info]
en: Specify page segmentation mode.
eu: Zehaztu orrialdea segmentatzeko modua.

[ctx: @label]
en: Engine mode:
eu: Motorraren modua:

[ctx: @info]
en: Specify OCR engine mode.
eu: OCR motorraren modua zehaztu.

[ctx: @label]
en: Resolution Dpi:
eu: Bereizmen DPI:

[ctx: @info]
en: Specify DPI for input image.
eu: Sarrerako irudiaren DPI zehaztu.

[ctx: @label]
en: Store result in :
eu: Emaitza hemen biltegiratu:

[ctx: @option:check]
en: Text file
eu: Testu-fitxategia

[ctx: @info]
en: Store OCR result in separated text file
eu: OCR emaitza testu-fitxategi bereizian biltegiratu

[ctx: @option:check]
en: Metadata
eu: Metadatuak

[ctx: @info]
en: Store OCR result in XMP metadata
eu: OCR emaitza XMP metadatuetan biltegiratu

[ctx: @info]
en: If this option is enabled, files will be processed in parallel
eu: Aukera hau gaitzen bada, fitxategiak paraleloan prozesatuko dira

[ctx: @option: default Tesseract mode]
en: Default
eu: Lehenetsia

[ctx: @option: osd Tesseract mode]
en: Orientation and Script Detection
eu: Orientazioa eta gidoi antzematea

[ctx: @label]
en: Translate with %1:
eu: Itzuli %1 erabiliz:

en: Create Panorama
eu: Sortu panorama

en: A tool to create panorama
eu: Panorama sortzeko tresna bat

[ctx: @action]
en: Create panorama...
eu: Sortu panorama...

en: <b>Canceled</b>
eu: <b>Utzi</b>

en: <b>Cannot run <i>%1</i>:</b><p>%2</p>
eu: <b>Ezin du <i>%1</i> exekutatu:</b><p>%2</p>

en: A panorama file named <filename>%1</filename> already exists.
eu: <filename>%1</filename> izeneko panorama fitxategi bat dagoeneko existitzen da.

en: Temporary project file does not exist.
eu: Aldi baterako proiektu-fitxategia ez da existitzen.

en: Cannot move panorama from <filename>%1</filename> to <filename>%2</filename>.
eu: Ezin du panorama <filename>%1</filename>(e)tik <filename>%2</filename>(e)ra mugitu.

en: Cannot move project file from <filename>%1</filename> to <filename>%2</filename>.
eu: Ezin du proiektu-fitxategia <filename>%1</filename>(e)tik <filename>%2</filename>(e)ra mugitu.

en: Cannot copy converted image file from <filename>%1</filename> to <filename>%2</filename>.
eu: Ezin du bihurtutako irudia <filename>%1</filename>(e)tik <filename>%2</filename>(e)ra kopiatu.

en: PTO file already created in the temporary directory.
eu: PTO fitxategia dagoeneko sortu da aldi baterako direktorioan.

en: PTO file cannot be created in the temporary directory.
eu: PTO fitxategia ezin da sortu aldi baterako direktorioan.

en: Project file parsing failed.
eu: Proiektu-fitxategia prozesatzea huts egin du.

en: Unknown input file in the project file: <filename>%1</filename>
eu: Proiektu-fitxategian sarrerako fitxategi ezezaguna: <filename>%1</filename>

en: Tiff image creation failed.
eu: Tiff irudi sorrerak huts egin du.

en: Raw file conversion failed.
eu: Raw fitxategi bihurketak huts egin du.

[ctx: @title: window]
en: Welcome to Panorama Tool
eu: Ongi etorri Panorama tresnara

en: Author
eu: Egilea

en: Remove
eu: Kendu

en: <i>A transition is an visual effect applied between two images. For some effects, the duration can depend of random values and can change while the slideshow. For a timelapse, let this setting to None.</i>
eu: <i>Trantsizio bat bi irudien artean erabilitako ikus-efektu bat da. Efektu batzuetan, iraupena ausazko balioen araberakoa izan daiteke eta diapositiba emanaldian zehar alda daiteke. Timelapse baterako, utzi ezarpen hauek batere ez gisa.</i>

en: If set, the soundtrack for the current album will be saved and restored automatically on the next startup.
eu: Ezartzen bada, uneko albumeko soinu-banda gorde egingo da, eta hurrengo batean abiaraztean automatikoki leheneratuko da.

en: Load playlist from a file.
eu: Kargatu erreprodukzio-zerrenda fitxategitik.

en: Slide time is greater than soundtrack time. Suggestion: add more sound files.
eu: Aurkezpenaren denbora soinu-bandaren baino luzeagoa da. Iradokizuna: gehitu soinu-fitxategi gehiago.

en: You can only move image files up one at a time.
eu: Irudien fitxategi bakar bat soilik alda dezakezu lekuz aldi bakoitzean.

en: You can only move files down one at a time.
eu: Fitxategi bakar bat soilik alda dezakezu lekuz aldi bakoitzean.

en: Cannot create a preview of an empty file list.
eu: Ezin da fitxategien zerrenda huts baten aurrebistarik sortu.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Options
eu: Aukerak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_loopCheckBox)
en: &Loop
eu: &Begizta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_rememberSoundtrack)
en: Remember soundtrack
eu: Gogoratu soinu-banda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Soundtrack:
eu: Soinu-banda:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_playButton)
en: Play
eu: Erreproduzitu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_stopButton)
en: Stop
eu: Gelditu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Time:
eu: Ordua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_useMillisecondsCheckBox)
en: Use &milliseconds instead of seconds
eu: Erabili &milisegundoak segundoen ordez

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_enableMouseWheelCheckBox)
en: Enable mouse wheel to move between slides.
eu: Gaitu saguaren gurpila diapositiben artean mugitzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_enableMouseWheelCheckBox)
en: Enable mouse &wheel
eu: Gaitu saguaren &gurpila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_kbDisableFadeCheckBox)
en: Disable &fade-in / fade-out
eu: Desgaitu &agertzea/desagertzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_kbDisableCrossfadeCheckBox)
en: Disable &cross-fade
eu: Desgaitu &nahaste gurutzatua

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Colors
eu: Koloreak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Background opacity:
eu: Atzeko planoaren opakutasuna:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Font color:
eu: Letra-tipoaren kolorea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Background color:
eu: Atzeko planoaren kolorea:

en: Cannot access file %1. Please check the path is correct.
eu: Ezin da %1 fitxategia atzitu. Egiaztatu bide-izena zuzena dela.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_label6)
en: Total number of images in the portfolio and sequence duration.
eu: irudien guztirako kopurua zorroan eta sekuentziaren iraupena

[ctx: Filter Effect: Bend]
en: Bend
eu: Okertu

[ctx: Filter Effect: Cube]
en: Cube
eu: Kuboa

[ctx: Filter Effect: Fade]
en: Fade
eu: Iraungitu

[ctx: Filter Effect: Flutter]
en: Flutter
eu: Astindu

[ctx: Filter Effect: In Out]
en: In Out
eu: Sartu irtena

[ctx: Filter Effect: Random effect]
en: Random
eu: Ausaz

en: OpenGL support is not available on your system.
eu: OpenGL euskarria ez dago erabilgarri sisteman.

[ctx: Filter Effect: Chess Board]
en: Chess Board
eu: Xake-taula

[ctx: Filter Effect: Sweep]
en: Sweep
eu: Ekorketa

[ctx: Filter Effect: Growing]
en: Growing
eu: Handitzea

[ctx: Filter Effect: Circle Out]
en: Circle Out
eu: Zirkulua kanporantz

[ctx: Filter Effect: Multi-Circle Out]
en: Multi-Circle Out
eu: Hainbat zirkulu kanporantz

[ctx: Filter Effect: Spiral In]
en: Spiral In
eu: Espirala barrurantz

[ctx: Filter Effect: Blobs]
en: Blobs
eu: Tantak

[ctx: Reason for inhibiting the screensaver activation, when the presentation mode is active]
en: Giving a slideshow
eu: Diapositiba emanaldi bat ematea

en: Behavior
eu: Portaera

en: Slideshow runs in a loop
eu: Exekutatu diapositiba-aurkezpena begiztan

en: Run the slideshow in a loop.
eu: Exekutatu diapositiba-aurkezpena begiztan.

en: Slideshow
eu: Diapositiba emanaldia

en: Slideshow Completed.
    Click To Exit
    or press ESC...
eu: Diapositiba emanaldia bukatu da.
    Klik egin irteteko
    edo sakatu Ihes...

en: An error has occurred to show item
    %1
eu: Elementua erakusteko errore bat gertatu da
    %1

en: Switch Screen
eu: Aldatu pantaila

[ctx: %1 is the screen number (0, 1, ...)]
en: Screen %1
eu: Pantaila %1

[ctx: @info]
en: A tool to export to Box web-service
eu: Box web-zerbitzura esportatzeko tresna bat

[ctx: @action]
en: Export to &Box...
eu: Esportatu &Box-era...

en: Failed to upload photo
eu: Huts egin du argazkia zama-igotzea

[ctx: @title:window]
en: Export to Box
eu: Esportatu Box-era

[ctx: @info:tooltip, button]
en: Start upload to Box
eu: Hasi Box-era zama-igotzen

[ctx: @info]
en: No image selected. Please select which images should be uploaded.
eu: Ez da irudirik hautatu. Mesedez, hautatu zama-igo beharreko irudiak.

[ctx: @info]
en: Failed to upload photo to Box.
    %1
    Do you want to continue?
eu: Box-era zama-igotzea huts egin du.
    %1
    Jarraitu nahi duzu?

[ctx: @info]
en: Box call failed:
    %1
eu: Box deitzea huts egin du:
    %1

[ctx: @info]
en: A tool to export to Dropbox web-service
eu: Dropbox web-zerbitzura esportatzeko tresna bat

[ctx: @action]
en: Export to &Dropbox...
eu: Esportatu &Dropbox-era...

[ctx: @title:window]
en: Export to Dropbox
eu: Esportatu Dropbox-era

[ctx: @info:tooltip, button]
en: Start upload to Dropbox
eu: Hasi Dropbox-era zama-igotzen

en: No image selected. Please select which images should be uploaded.
eu: Ez da irudirik hautatu. Mesedez, hautatu zama-igo beharreko irudiak.

en: Failed to upload photo to Dropbox.
    %1
    Do you want to continue?
eu: Huts egin du argazkia Dropbox-era zama-igotzea.
    %1
    Jarraitu nahi duzu?

en: Dropbox call failed:
    %1
eu: Dropbox deitzea huts egin du:
    %1

en: A tool to export to Facebook web-service
eu: Facebook web-zerbitzura esportatzeko tresna bat

en: <p>This tool allows users to export items to Facebook web-service.</p><p>See Facebook web site for details: <a href='https://www.facebook.com/'>https://www.facebook.com/</a></p>
eu: <p>Trena honek erabiltzaileei elementuak Facebook web-zerbitzura esportatzeko aukera ematen die.</p><p>Ikusi Facebook-en webgunea xehetasunetarako: <a href='https://www.facebook.com/'>https://www.facebook.com/</a></p>

[ctx: @action]
en: Export to &Facebook...
eu: Esportatu &Facebook-era...

[ctx: @title:window]
en: Export to Facebook Web Service
eu: Esportatu Facebook web-zerbitzura

[ctx: @info:tooltip, button]
en: Start upload to Facebook web service
eu: Hasi Facebook web-zerbitzura zama-igotzen

en: Facebook Call Failed: %1
eu: Facebook deitzea huts egin du: %1

en: Failed to upload photo into Facebook: %1
    Do you want to continue?
eu: Huts egin du argazkia Facebook-era zama-igotzea: %1
    Jarraitu nahi duzu?

en: Facebook Call Failed: %1
eu: Facebook deitzea huts egin du: %1

[ctx: @title:window]
en: Export to Local Storage
eu: Esportatu biltegi lokalera

[ctx: @info:tooltip, button]
en: Start export to the specified target
eu: Hasi adierazitako jomugara esportatzen

[ctx: @info]
en: This tool allows users to export items to a local storage.
eu: Tresna honek erabiltzaileei elementuak biltegi lokal batera esportatzeko aukera ematen die.

[ctx: @action]
en: Export to local storage...
eu: Esportatu biltegi lokalera...

en: This is the list of images to upload to the specified target.
eu: Hau da adierazitako jomugara zama-igotzeko irudien zerrenda.

[ctx: @title:window]
en: Export to Remote Storage
eu: Esportatu urruneko biltegira

[ctx: @title:window]
en: Import from Remote Storage
eu: Inportatu urrutiko biltegitik

[ctx: @info]
en: A tool to export and import items with a remote location
eu: Urrutiko kokaleku batekin elementuak esportatzeko eta inportatzeko tresna bat

en: Check if photo should be publicly visible or use Upload Options tab to specify this for all images
eu: Markatu, argazkia publikoki ikusgai egon behar badu, edo erabili 'Zama-igotzeko Aukerak' fitxa, irudi guztientzako hau zehazteko

en: Check if photo should be visible to family or use Upload Options tab to specify this for all images
eu: Markatu, argazkia sendikoentzat ikusgai egon behar badu, edo erabili 'Zama-igotzeko Aukerak' fitxa, irudi guztientzako hau zehazteko

en: Check if photo should be visible to friends or use Upload Options tab to specify this for all images
eu: Markatu, argazkia lagunentzat ikusgai egon behar badu, edo erabili 'Zama-igotzeko Aukerak' fitxa, irudi guztientzako hau zehazteko

en: Indicate the safety level for the photo or use Upload Options tab to specify this for all images
eu: Adierazi argazkiarentzako segurtasun maila, edo erabili 'Zama-igotzeko Aukerak' fitxa, irudi guztientzako hau zehazteko

en: Indicate what kind of image this is or use Upload Options tab to specify this for all images
eu: Adierazi, hau, zein irudi mota den edo erabili 'Zama-igotzeko Aukerak' fitxa, irudi guztientzako hau zehazteko

en: Add extra tags per image or use Upload Options tab to add tags for all images
eu: Gehitu etiketa gehigarriak irudiko edo erabili 'Zama-igotzeko Aukerak' fitxa, irudi guztientzako etiketak gehitzeko

[ctx: @info]
en: A tool to export to Flickr web-service
eu: Flickr web-zerbitzura esportatzeko tresna bat

[ctx: @action]
en: Export to &Flickr...
eu: Esportatu &Flickr-rera...

en: General upload failure
eu: Zama-igotze hutsegite orokorra

en: User exceeded upload limit
eu: Erabiltzaileak zama-igotzeko muga gainditu du

en: This is the list of images to upload to your Flickr account.
eu: Hau da zure Flickr kontura zama-igotzeko irudien zerrenda.

[ctx: As in accessible for people]
en: Public (anyone can see them)
eu: Publikoa (edonork ikus ditzake)

[ctx: @title:window]
en: Export to %1 Web Service
eu: Esportatu %1 web-zerbitzura

en: Failed to upload photo into %1. %2
    Do you want to continue?
eu: Huts egin du argazkia %1(e)ra zama-igotzea. %2
    Jarraitu nahi duzu?

[ctx: @info]
en: A tool to export and import items with Google web-service
eu: Google web-zerbitzuarekin elementuak esportatzeko eta inportatzeko tresna bat

[ctx: @action]
en: Export to &Google Photos...
eu: Esportatu &Google Photos-era...

[ctx: @action]
en: Import from &Google Photos...
eu: Inportatu &Google Photos-etik...

[ctx: @action]
en: Export to &Google Drive...
eu: Esportatu &Google Drive-ra...

[ctx: @title:window]
en: Export to Google Drive
eu: Esportatu Google Drivera

[ctx: @info:tooltip, button]
en: Start upload to Google Drive
eu: Hasi Google Drive-ra zama-igotzen

[ctx: @title:window]
en: Export to Google Photos Service
eu: Esportatu Google Photos zerbitzura

[ctx: @info:tooltip, button]
en: Start upload to Google Photos service
eu: Hasi Google Photos zerbitzura zama-igotzen

[ctx: @title:window]
en: Import from Google Photos Service
eu: Inportatu Google Photos zerbitzutik

[ctx: @info]
en: Google Photos call failed: %1
eu: Google Photos deitzea huts egin du: %1

[ctx: @info]
en: Google Drive call failed: %1
eu: Google Drive deitzea huts egin du: %1

[ctx: @info]
en: Failed to upload photo to %1.
    %2
    Do you want to continue?
eu: Huts egin du argazkia %1-(e)ra zama-igotzea.
    %2
    Jarraitu nahi duzu?

[ctx: @info]
en: Failed to finish uploading photo to %1.
    %2
    No image uploaded to your account.
eu: Huts egin du argazkia %1-(e)ra zama-igotzen bukatzea.
    %2
    Zure kontura ez da irudirik zama-igo.

[ctx: @info]
en: Google Drive call failed:
    %1
eu: Google Drive deitzea huts egin du:
    %1

[ctx: @info]
en: Google Photos call failed:
    %1
eu: Google Photos deitzea huts egin du:
    %1

[ctx: @info]
en: A tool to export to ImageShack web-service
eu: ImageShack web-zerbitzura esportatzeko tresna bat

[ctx: @info]
en: This tool allows users to export items to ImageShack web-service.
    
    See ImageShack web site for details: %1
eu: Trena honek erabiltzaileei elementuak ImageShack web-zerbitzura esportatzeko aukera ematen die.
    
    Ikusi ImageShack-en webgunea xehetasunetarako: %1

[ctx: @action]
en: Export to &Imageshack...
eu: Esportatu &Imageshack-era...

[ctx: @title:window]
en: Export to ImageShack
eu: Esportatu &Imageshack-era

[ctx: @info:tooltip, button]
en: Start upload to ImageShack web service
eu: Hasi ImageShack web-zerbitzura zama-igotzen

en: Failed to upload photo into ImageShack: %1
    Do you want to continue?
eu: Huts egin du argazkia Imageshack-era zama-igotzea: %1
    Jarraitu nahi duzu?

[ctx: @info]
en: A tool to export to ImgUr web-service
eu: ImgUr web-zerbitzura esportatzeko tresna bat

[ctx: @action]
en: Export to &Imgur...
eu: Esportatu &Imgur-rera...

en: Upload Anonymously
eu: Zama-igo era anonimoan

[ctx: @title:window]
en: Export to imgur.com
eu: Esportatu imgur.com gunera

[ctx: @info:tooltip, button]
en: Start upload to Imgur
eu: Hasi Imgur-rera zama-igotzen

en: Failed to upload photo to Imgur: %1
eu: Huts egin du irudia Imgur-rera zama-igotzea: %1

en: Failed to upload photo to Imgur: %1
    Do you want to continue?
eu: Huts egin du irudia Imgur-rera zama-igotzea: %1
    Jarraitu nahi duzu?

en: Home
eu: Etxea

en: Go back to Home page
eu: Itzuli etxeko orrira

[ctx: @action]
en: Export to &iNaturalist...
eu: Esportatu &iNaturalist-era...

en: This is the list of images to upload to an iNaturalist observation.
eu: Hau da iNaturalist behaketa batera zama-igotzeko irudien zerrenda.

en: Date
eu: Data

en: Location
eu: Kokalekua

en: More options
eu: Aukera gehiago

en: not available
eu: ez erabilgarri

[ctx: @info]
en: A tool to export to IPFS web-service
eu: IPFS web-zerbitzura esportatzeko tresna bat

[ctx: @title:window]
en: Export to IPFS
eu: Esportatu IPFSra

[ctx: @info:tooltip, button]
en: Start upload to IPFS
eu: Hasi IPFSra zama-igotzen

en: Failed to upload photo to IPFS: %1
eu: Huts egin du irudia IPFSra zama-igotzea: %1

en: Failed to upload photo to IPFS: %1
    Do you want to continue?
eu: Huts egin du argazkia IPFSra zama-igotzea: %1
    Jarraitu nahi duzu?

[ctx: @info]
en: A tool to export to MediaWiki web-service
eu: MediaWiki web-zerbitzura esportatzeko tresna bat

[ctx: @action]
en: Export to MediaWiki...
eu: Esportatu MediaWiki-ra...

en: Uploaded via digiKam uploader
eu: digiKam zama-igotzailearen bidez zama-igoa

[ctx: @info]
en: This is the list of images to upload to the wiki.
eu: Hau da wikira zama-igotzeko irudien zerrenda.

[ctx: @label: properties]
en: Title:
eu: Titulua:

[ctx: @label: properties]
en: Date:
eu: Data:

[ctx: @label: properties]
en: Description:
eu: Deskribapena:

[ctx: @label: properties]
en: Categories:
eu: Kategoriak:

[ctx: @label: properties]
en: Latitude:
eu: Latitudea:

[ctx: @label: properties]
en: Longitude:
eu: Longitudea:

[ctx: @option]
en: Account
eu: Kontua

[ctx: @info]
en: This is the login form to your MediaWiki account.
eu: Hau da zure MediaWiki kontuan saio-hasteko inprimakia.

[ctx: @option: button]
en: New
eu: Berria

[ctx: @info]
en: Add a wiki to this list
eu: Gehitu wiki bat zerrenda honetara

[ctx: @info]
en: These are options for adding a Wiki.
eu: Hauek dira Wiki bat gehitzeko aukerak.

[ctx: @label: name of wiki area]
en: Name:
eu: Izena:

[ctx: @label]
en: API URL:
eu: APIaren URL:

[ctx: @action: button]
en: Add
eu: Gehitu

[ctx: @info]
en: Add a new wiki
eu: Gehitu wiki berri bat

[ctx: @label]
en: Login:
eu: Saio-hasi:

[ctx: @label]
en: Password:
eu: Pasahitza:

[ctx: @action]
en: &Log in
eu: &Hasi saioa

[ctx: @option]
en: Login Information
eu: Saio-hasteko informazioa

[ctx: @label: name of the wiki the user is currently logged on]
en: Logged on:
eu: Saio-hasita:

[ctx: @label: username which is used to connect to the wiki]
en: Logged as:
eu: Honela saio-hasita:

[ctx: @action: button]
en: Change Account
eu: Aldatu kontua

[ctx: @info]
en: Logout and change the account used for transfer
eu: Saio-itxi eta aldatu transferentziak egiteko erabilitako kontua

[ctx: @option]
en: Information
eu: Informazioa

[ctx: @label]
en: Author:
eu: Egilea:

[ctx: @label: source file]
en: Source:
eu: Iturburua:

[ctx: @label]
en: License:
eu: Lizentzia:

[ctx: @item]
en: Own work, Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0
eu: Lan propioa, Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0

[ctx: @item]
en: Own work, multi-license with CC-BY-SA-3.0 and GFDL
eu: Lan propioa, lizentzia-anitz CC-BY-SA-3.0 eta GFDL duena

[ctx: @item]
en: Own work, multi-license with CC-BY-SA-3.0 and older
eu: Lan propioa, lizentzia-anitz CC-BY-SA-3.0 eta zaharragoa duena

[ctx: @item]
en: Own work, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0
eu: Lan propioa, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0

[ctx: @item]
en: Own work, Creative Commons Attribution 3.0
eu: Lan propioa, Creative Commons Attribution 3.0

[ctx: @item]
en: Own work, release into public domain under the CC-Zero license
eu: Lan propioa, argitaratu jendartean CC-Zero lizentzia pean

[ctx: @item]
en: Author died more than 100 years ago
eu: Egilea duela 100 baino gehiago hil zen

[ctx: @item]
en: Photo of a two-dimensional work whose author died more than 100 years ago
eu: Bi dimentsiotako lan baten argazkia, zeinen egilea duela 100 urte baino gehiago hil zen

[ctx: @item]
en: First published in the United States before 1923
eu: Aurrenekoz AEBetan 1923 baino lehen argitaratua

[ctx: @item]
en: Work of a U.S. government agency
eu: AEBetako gobernu-agentzia baten lana

[ctx: @item]
en: Simple typefaces, individual words or geometric shapes
eu: Tipografia sinpleak, banakako hitzak edo forma geometrikoak

[ctx: @item]
en: Logos with only simple typefaces, individual words or geometric shapes
eu: Tipografia sinpleak baino ez dituzten logotipoak, banakako hitzak edo forma geometrikoak

[ctx: @item]
en: No license specified (not recommended for public wiki sites)
eu: Ez da lizentziarik zehaztu (wiki-leku publikoetarako ez da gomendatzen)

[ctx: @label]
en: Generic categories:
eu: Kategoria generikoak:

[ctx: @info]
en: This is a place to enter categories that will be added to all the files.
eu: Fitxategi guztiei gehituko zaizkien kategoriak sartzeko tokia da hau.

[ctx: @label]
en: Generic text:
eu: Testu generikoa:

[ctx: @info]
en: This is a place to enter text that will be added to all the files, below the Information template.
eu: Fitxategi guztiei, informazio-txantiloiaren azpian, gehituko zaien testua sartzeko tokia da hau.

[ctx: @label]
en: Upload comments:
eu: Zama-igo iruzkinak:

[ctx: @info]
en: This is a place to enter text that will be used as upload comments. The default of 'Uploaded via digiKam uploader' will be used if empty.
eu: Zama-igotako iruzkin gisa erabiliko den testua sartzeko toki bat da hau. Hutsik badago, lehenetsitako 'digiKam zama-igotzailearen bidez zama-igo da' erabiliko da.

[ctx: @option]
en: Options
eu: Aukerak

[ctx: @info]
en: These are options that will be applied to photos before upload.
eu: Argazkiei haiek zama-igo aurretik aplikatuko zaizkien aukera dira hauek.

[ctx: @option]
en: Resize photos before uploading
eu: Aldatu argazkien handiera zama-igo aurretik

[ctx: @label]
en: Maximum size:
eu: Gehienezko neurria:

[ctx: @label]
en: JPEG quality:
eu: JPEG kalitatea:

[ctx: @option]
en: Remove metadata from file
eu: Kendu fitxategiko metadatuak

[ctx: @option]
en: Remove coordinates from file
eu: Kendu fitxategiko koordenatuak

[ctx: @item]
en: Items Properties
eu: Elementuaren propietateak

[ctx: @item]
en: Upload Settings
eu: Zama-igotzeko ezarpenak

[ctx: @title:window]
en: Export to MediaWiki
eu: Esportatu MediaWiki-ra

[ctx: @info:tooltip, button]
en: Start upload to MediaWiki
eu: Hasi MediaWiki-ra zama-igotzen

en: MediaWiki export
eu: MediaWiki esportatu

[ctx: @title:window]
en: Login Error
eu: Saio-haste errorea

en: Please check your credentials and try again.
eu: Mesedez, aztertu zure egiaztagiriak eta berriz saiatu.

en: Upload finished with no errors.
eu: Zama-igotzea errorerik gabe bukatu da.

[ctx: @info]
en: A tool to export to OneDrive web-service
eu: OneDrive web-zerbitzura esportatzeko tresna bat

[ctx: @info]
en: Failed to upload photo to OneDrive.
    %1
    Do you want to continue?
eu: OneDrive-ra argazkia zama-igotzea huts egin du.
    %1
    Jarraitu nahi duzu?

[ctx: @info]
en: A tool to export to Pinterest web-service
eu: Pinterest web-zerbitzura esportatzeko tresna bat

[ctx: @action]
en: Export to &Pinterest...
eu: Esportatu &Pinterest-era...

en: Failed to upload Pin
eu: PINa zama-igotzea huts egin du

en: Failed to list boards
eu: Taulak zerrendatzea huts egin du

[ctx: @title:window]
en: Export to Pinterest
eu: Esportatu Pinterest-era

[ctx: @info:tooltip, button]
en: Start upload to Pinterest
eu: Hasi Pinterest-era zama-igotzen

en: Authentication failed. Click "Continue" to authenticate.
eu: Egiaztatzea huts egin du. Egin klik "Jarraitu"n egiaztatzeko.

en: Pinterest export
eu: Pinterest esportatzea

en: Failed to upload photo to Pinterest.
    %1
    Do you want to continue?
eu: Argazkia Pinterest-era zama-igotzea huts egin du.
    %1
    Jarraitu nahi duzu?

en: Pinterest call failed:
    %1
eu: Pinterest deitzea huts egin du:
    %1

[ctx: piwigo login settings]
en: URL:
eu: URLa:

[ctx: piwigo login settings]
en: Username:
eu: Erabiltzaile-izena:

[ctx: piwigo login settings]
en: Password:
eu: Pasahitza:

[ctx: @info]
en: A tool to export to Piwigo web-service
eu: Piwigo web-zerbitzura esportatzeko tresna bat

[ctx: @info]
en: This tool allows users to export items to Piwigo web-service.See Piwigo web site for details: %1
eu: Trena honek erabiltzaileei elementuak Piwigo web-zerbitzura esportatzeko aukera ematen die. Ikusi Piwigo-ren webgunea xehetasunetarako: %1

[ctx: @action]
en: Export to &Piwigo...
eu: Esportatu &Piwigo-ra...

en: Check if %1 already exists
eu: Egiaztatu %1 aurretik dagoen

en: Piwigo URL probably incorrect
eu: Piwigo-ren URLa ziur aski ez da zuzena

en: Incorrect username or password specified
eu: Erabiltzaile-izen edo pasahitz okerra zehaztu da

en: Upload to Piwigo version inferior to 2.4 is no longer supported
eu: Piwigo 2.4 baino bertsio txikiagora zama-igotzea jada ez da onartzen

en: Invalid response received from remote Piwigo
eu: Urruneko Piwigo zerbitzaritik erantzun baliogabea jaso da

en: Failed to list albums
eu: Albumak zerrendatzea huts egin du

en: Photo '%1' already exists.
eu: '%1' argazkia lehendik ere badago.

en: Photo '%1' already exists in this album.
eu: '%1' argazkia album honetan lehendik ere badago.

en: Error : Cannot open photo: %1
eu: Errorea: Ezin du argazkia ireki: %1

en: Upload the chunk %1/%2 of %3
eu: Zama-igo  %3tik  %1/%2  puska

en: Warning : The full size photo cannot be uploaded.
eu: Abisua: Neurri osoko argazkia ezin da zama-igo.

en: Upload the metadata of %1
eu: Zama-igo %1(r)(e)n metadatuak

en: Invalid response received from remote Piwigo (%1)
eu: urruneko Piwigo zerbitzaritik erantzun baliogabea jaso da (%1)

en: Visit Piwigo website
eu: Bisitatu Piwigo-ren webgunea

en: Remote Albums
eu: Urrutiko albumak

[ctx: reload album list]
en: Reload
eu: Birzamatu

en: Reload album list
eu: Birzamatu albumen zerrenda

[ctx: piwigo account settings]
en: Name:
eu: Izena:

[ctx: piwigo url settings]
en: Url:
eu: URLa:

en: Change Account
eu: Aldatu kontua

en: Resize photos before uploading
eu: Aldatu argazkien handiera zama-igo aurretik

en: Maximum width:
eu: Gehienezko zabalera:

en: Maximum height:
eu: Gehienezko altuera:

en: Resized JPEG quality:
eu: Handiera aldatutako JPEGren kalitatea:

[ctx: @title:window]
en: Piwigo Export
eu: Piwigo esportatu

en: Edit Piwigo Data
eu: Editatu Piwigo datuak

en: Failed to login into remote piwigo.
eu: Urruneko piwigo saio-hastea huts egin du.

en: 
    Do you want to check your settings and try again?
eu: 
    Zure ezarpenak ikuskatu eta berriro saiatu nahi duzu?

en: Album
eu: Albuma

en: Nothing to upload - please select photos to upload.
eu: Ez dago zama-igotzeko ezer - mesedez, hautatu zama-igo beharreko argazkiak.

en: The file %1 is not a supported image or video format
eu: %1 fitxategiak ez dauka onartutako irudi edo bideo formatu bat

en: Uploading file %1
eu: %1 fitxategia zama-igotzen

en: Failed to upload media into remote Piwigo.
eu: Hedabidea urrutiko Piwgo-n zama-igotzea huts egin du.

en: 
    Do you want to continue?
eu: 
    Jarraitu nahi duzu?

[ctx: @option]
en: Visibility
eu: Ikusgaitasuna

[ctx: @info]
en: Set the visibility of the album
eu: Ezarri albumaren ikusgaitasuna

[ctx: @label: properties]
en: Public
eu: Publikoa

[ctx: @info]
en: A tool to export to Rajce web-service
eu: Rajce web-zerbitzura esportatzeko tresna bat

[ctx: @action]
en: Export to &Rajce...
eu: Esportatu &Rajce-ra...

en: Not logged in
eu: Saioa hasteke

en: Invalid command
eu: Komando baliogabea

en: Invalid login name or password
eu: Saio-hasteko izena edo pasahitza baliogabea

en: Session expired
eu: Saioa iraungi da

en: Unknown album
eu: Album ezezaguna

en: Failed to open album
eu: Albuma irekitzea huts egin du

en: The album name cannot be empty
eu: Albumaren izena ezin da hutsik egon

en: Failed to create album
eu: Albuma sortzea huts egin du

en: Album does not exist
eu: Albuma ez da existitzen

en: File upload failed
eu: Fitxategi zama-igotzea huts egin du

en: Unsupported file extension
eu: Onartu gabeko fitxategi-luzapena

en: Logging in %v%
eu: %v%-(e)n saio-hasten

en: Logging out %v%
eu: %v%-(e)n saio-ixten

en: Loading albums %v%
eu: %v% albumak zamatzen

en: Creating album %v%
eu: %v% albuma sortzen

en: Opening album %v%
eu: %v% albuma irekitzen

en: Closing album %v%
eu: %v% albuma ixten

en: Adding photos %v%
eu: %v% argazkiak gehitzen

[ctx: @title:window]
en: Export to Rajce.net
eu: Esportatu Rajce.net gunera

[ctx: @info:tooltip, button]
en: Start upload to Rajce.net
eu: Hasi Rajce.net-era zama-igotzen

en: SmugMug New Album
eu: SmugMug-eko album berria

en: These are basic settings for the new SmugMug album.
eu: SmugMug album berrirako oinarrizko ezarpenak dira hauek.

en: Title of the album that will be created (required).
eu: Sortuko den albumaren titulua (beharrezkoa).

en: Description of the album that will be created (optional).
eu: Sortuko den albumaren deskribapena (aukerakoa).

en: Album template for the new album (optional).
eu: Album berrirako album-txantiloia (aukerakoa).

[ctx: new smug album dialog]
en: Title:
eu: Titulua:

[ctx: new smug album dialog]
note: i18nc("new smug album dialog", "Category:"),    d->categCoB); i18nc("new smug album dialog", "Subcategory:"), d->subCategCoB);
en: Description:
eu: Deskribapena:

[ctx: new smug album dialog]
en: Template:
eu: Txantiloia:

en: Security && Privacy
eu: Segurtasuna eta pribatutasuna

en: These are security and privacy settings for the new SmugMug album.
eu: SmugMug-eko album berrirako segurtasun eta pribatutasun ezarpenak dira hauek.

[ctx: smug album privacy]
en: Public
eu: Publikoa

en: Public album is listed on your public SmugMug page.
eu: Album publikoa zure SmugMug orri publikoan zerrendatzen da.

[ctx: smug album privacy]
en: Unlisted
eu: Zerrendatu gabea

en: Require password to access the album (optional).
eu: Pasahitza eskatu albumera sartzeko (aukerakoa).

en: Password hint to present to users in the password prompt (optional).
eu: Pasahitz-gonbitean erabiltzaileari aurkezteko iradokizuna (aukerakoa).

en: Password:
eu: Pasahitza:

en: Password Hint:
eu: Pasahitzaren argibidea:

[ctx: @info]
en: A tool to export and import items with SmugMug web-service
eu: SmugMug web-zerbitzuarekin elementuak esportatzeko eta inportatzeko tresna bat

[ctx: @action]
en: Export to &SmugMug...
eu: Esportatu &SmugMug-era...

[ctx: @action]
en: Import from &SmugMug...
eu: Inportatu &SmugMug-etik...

en: Logging in to SmugMug service...
eu: SmugMug zerbitzuan saio-hasten...

en: Login failed
eu: Saio-hasteak huts egin du

en: Invalid user/nick/password
eu: izen/goitizen/pasahitz baliogabea

en: Invalid API key
eu: API-gako baliogabea

en: Failed to list album template
eu: Album-txantiloia zerrendatzea huts egin du

en: This is the list of images to upload to your SmugMug account.
eu: Hau da zure SmugMug kontura zama-igo beharreko irudien zerrenda.

en: This is a clickable link to open the SmugMug home page in a web browser.
eu: SmugMug etxeko orria arakatzaile batean irekitzeko esteka klikagarria da hau.

en: Account
eu: Kontua

en: This is the SmugMug account that will be used to authenticate.
eu: Hau da egiaztatzeko erabiliko den SmugMug kontua.

[ctx: smug account login]
en: Anonymous
eu: Anonimoa

en: Login as anonymous to SmugMug web service.
eu: Hasi saioa anonimoki SmugMug web-zerbitzuan.

en: SmugMug Account
eu: SmugMug kontua

en: Login to SmugMug web service using email and password.
eu: SmugMug web-zerbitzuan erabiltzaile-izena eta pasahitza erabiliz saio-hasi.

[ctx: smug account settings]
en: Name:
eu: Izena:

[ctx: smug account settings]
en: Email:
eu: E-posta:

en: Change SmugMug Account used to authenticate
eu: Aldatu egiaztatzeko erabilitako SmugMug kontua

en: This is the SmugMug album that will be used for transfer.
eu: Hau da transferentziarako erabiliko den SmugMug albuma.

en: Nickname of SmugMug user to list albums.
eu: Albumak zerrendatzeko SmugMug-erabiltzailearen goitizena.

en: Site Password:
eu: Gunearen pasahitza:

en: Site-wide password for specified SmugMug nick/user.
eu: Zehaztutako SmugMug goitizen/erabiltzailearen sistema osorako psahitza.

en: Album Password:
eu: Albumaren pasahitza:

en: Password for SmugMug album.
eu: SmugMug albumaren pasahitza.

en: New Album
eu: Album berria

en: Create new SmugMug album
eu: Sortu SmugMug album berria

en: This is the location where SmugMug images will be downloaded.
eu: SmugMug irudiak zama-jaitsiko diren kokalekua da hau.

en: These are options that will be applied to images before upload.
eu: Horiek dira argazkiei zama-igo aurretik ezarriko zaizkien aukerak.

en: Maximum dimension:
eu: Gehienezko dimentsioa:

[ctx: @title:window]
en: Import from SmugMug Web Service
eu: Inportatu SmugMug web-zerbitzutik

[ctx: @info:tooltip, button]
en: Start download from SmugMug web service
eu: Hasi SmugMug web-zerbitzutik zama-jaisten

[ctx: @title:window]
en: Export to SmugMug Web Service
eu: Esportatu SmugMug web-zerbitzura

[ctx: @info:tooltip, button]
en: Start upload to SmugMug web service
eu: Hasi SmugMug web-zerbitzura zama-igotzen

en: SmugMug call failed: %1
eu: SmugMug deitzea huts egin du: %1

en: &lt;none&gt;
eu: &lt;bat ere ez&gt;

en: Failed to upload photo to SmugMug.
    %1
    Do you want to continue?
eu: Argazkia SmugMug-era zama-igotzea huts egin du.
    %1
    Jarraitu nahi duzu?

en: File too big to upload
eu: Zama-igotzeko irudi handiegia

en: Failed to upload photo
    Code: %1, name: %2, message: %3
eu: Irudia zama-igotzea huts egin du
    Kodea: %1, izena: %2, mezua: %3

en: Failed to create tweet for photo uploaded
eu: Zama-igotako argazkiarentzako txioa sortzea huts egin du

[ctx: @info:tooltip, button]
en: Start upload to Twitter
eu: Hasi Twitter-rera zama-igotzen

en: Failed to upload photo to Twitter.
    %1
    Do you want to continue?
eu: Twitterrera argazkia zama-igotzea huts egin du.
    %1
    Jarraitu nahi duzu?

en: Twitter call failed:
    %1
eu: Twitter deitzea huts egin du:
    %1

en: Cannot open image at %1
eu: Ezin da %1(e)ko irudia ireki

[ctx: @title:window]
en: %1 Call Failed
eu: %1 deitzea huts egin du

en: Failed to upload photo: %1
    Do you want to continue?
eu: Argazkia zama-igotzea huts egin du: %1
    Jarraitu nahi duzu?

[ctx: @action]
en: Export to Webservices...
eu: Esportatu web-zerbitzuetara...

en: Export to web services
eu: Esportatu web-zerbitzuetara

en: Import from web services
eu: Inportatu web zerbitzuetatik

[ctx: @title:window]
en: Export to Web Services
eu: Esportatu web-zerbitzuetara

en: Raw Import
eu: Inportatu Raw

en: Post Processing
eu: Osteko prozesaketa

en: Raw Decoding
eu: Raw deskodetzea

en: Abort
eu: Abortatu

en: Abort the current Raw image preview.
eu: Abortatu uneko irudi gordinaren aurrebista.

en: Generate a Raw image preview using current settings.
eu: Sortu irudi gordinaren aurrebista uneko ezarpenak erabiliz.

en: Brightness:
eu: Distira:

en: Set here the brightness adjustment of the image.
eu: Ezarri hemen irudiaren distiraren doiketa.

en: Set here the contrast adjustment of the image.
eu: Ezarri hemen irudiaren kontrastearen doiketa.

en: Set here the gamma adjustment of the image
eu: Ezarri irudiaren gamma doiketaren balioa.

en: Set here the color saturation correction.
eu: Ezarri irudiaren saturazioaren doiketa.

en: Exposure (E.V):
eu: Esposizioa (E.V):

en: This value in E.V will be used to perform an exposure compensation of the image.
eu: E.V. unitateko balio hau irudiaren esposizioaren konpentsazioa lantzeko erabiliko da.

en: This is the curve adjustment of the image luminosity
eu: Hau da irudi argitasunaren doiketa kurba

en: Reset
eu: Berrezarri

en: Reset curve to linear
eu: Berrezarri kurba linealera

en: Exposure
eu: Esposizioa

en: Luminosity Curve
eu: Argitasunaren kurba

en: Info
eu: Informazioa

en: Reset all settings to default values.
eu: Berrezarri ezarpen guztiak balio lehenetsietara.

en: Import
eu: Inportatu

en: Import image to editor using current settings.
eu: Inportatu irudia editorera uneko ezarpenak erabiliz.

en: Use Default
eu: Erabili lehenetsia

en: Use general Raw decoding settings to load this image in editor.
eu: Erabili Raw deskodeketaren ezarpen orokorrak irudia editorean kargatzeko.

en: Trash
eu: Zakarrontzia

en: Current Timeline Search
eu: Uneko denbora-lerroko bilaketa

en: Current Fuzzy Image Search
eu: Uneko irudi bilaketa lausoa

en: Current Fuzzy Sketch Search
eu: Uneko zirriborro bilaketa lausoa

en: Current Map Search
eu: Uneko mapa bilaketa

en: Current Search
eu: Uneko bilaketa

en: Current Duplicates Search
eu: Uneko bikoiztuen bilaketa

en: Enter new album name:
eu: Sartu albumaren izen berria:

en: Searches
eu: Bilaketak

en: The collection is located on a storage device which is not always attached. Mark the collection as a removable collection.
eu: Bilduma biltegiratzeko gailu batean kokatu da, baina ez da beti konektatuta egoten. Markatu bilduma bilduma aldagarri gisa.

en: Take no action now. I would like to solve the problem later using the setup dialog
eu: Ez hartu ekintzarik orain. Arazoa beranduago ebatziko dut konfigurazioaren elkarrizketa-koadroa erabiliz.

en: <p>You have chosen the folder "%1" as the place to store the database. A database file from an older version of digiKam is found in this folder.</p> <p>Would you like to upgrade the old database file - confirming that this database file was indeed created for the pictures located in the folder "%2" - or ignore the old file and start with a new database?</p>
eu: <p>"%1" karpeta hautatu duzu datu-basea gordetzeko. digiKamen bertsio zaharrago bateko datu-basearen fitxategi bat aurkitu da karpeta horretan.</p> <p>Zer nahiago duzu, datu-base zaharreko fitxategia eguneratzea (datu-basearen fitxategi hau "%2" karpetan kokatuta irudientzako sortu izana berretsiz) edo fitxategi zaharrari ezikusi eginez datu-base berri batekin hastea?</p>

en: <p>You have chosen the folder "%1" as the new place to store the database. A database file from an older version of digiKam is found in this folder.</p> <p>Would you like to upgrade the old database file, start with a new database, or copy the current database to this location and continue using it?</p>
eu: <p>"%1" karpeta hautatu duzu datu-basea gordetzeko leku berria bezala.digiKamen bertsio zaharrago bateko datu-basearen fitxategi bat aurkitu da karpeta horretan.</p><p>Zer nahiago duzu, datu-base zaharraren fitxategia eguneratzea (datu-base berri batekin hasteko) edo uneko datu-basea kokaleku horretan kopiatzea eta hura erabiltzea?</p>

en: <p>You have chosen the folder "%1" as the new place to store the database. A database file from an older version of digiKam is found in this folder.</p> <p>Would you like to upgrade the old database file or start with a new database?</p>
eu: <p>"%1" karpeta hautatu duzu datu-basea gordetzeko leku berria bezala.digiKamen bertsio zaharrago bateko datu-basearen fitxategi bat aurkitu da karpeta horretan.</p><p>Zer nahiago duzu, datu-base zaharreko fitxategia eguneratzea, edo datu-base berri batekin hastea?</p>

en: Failed to copy the old database file ("%1") to its new location ("%2"). Trying to upgrade old databases.
eu: Huts egin du datu-base zaharreko fitxategia ("%1") bere kokaleku berrian ("%2") kopiatzean. Datu-base zaharrak eguneratzen saiatzen.

en: <p>You have chosen the folder "%1" as the new place to store the database.</p><p>Would you like to copy the current database to this location and continue using it, or start with a new database?</p>
eu: <p>"%1" karpeta hautatu duzu datu-basea gordetzeko leku berria bezala.</p><p>Zer nahiago duzu, uneko datu-basea kokaleku horretan kopiatzea eta hori erabiltzea, edo datu-base berri batekin hastea?</p>

en: <p>You have chosen the folder "%1" as the new place to store the database. There is already a database file in this location.</p> <p>Would you like to use this existing file as the new database, or remove it and copy the current database to this place?</p>
eu: <p>"%1" karpeta hautatu duzu datu-basea gordetzeko leku berria bezala. Jadanik datu-basearen beste fitxategi bat dago kokaleku horretan.</p><p>Zer nahiago duzu, existitzen den fitxategia datu-base berria bezala erabiltzea, edo hura kendu eta uneko datu-basea kokaleku horretan kopiatzea?</p>

en: Failed to backup the existing database file ("%1"). Refusing to replace file without backup, using the existing file.
eu: Huts egin du existitzen den datu-basearen fitxategiaren ("%1") babeskopia egitean. Fitxategia ordeztea ukatu egin da babeskopiarik gabe, existitzen den fitxategia erabiltzen.

en: Failed to copy the old database file ("%1") to its new location ("%2"). Starting with an empty database.
eu: Huts egin du datu-base zaharreko fitxategia ("%1") bere kokaleku berrian ("%2") kopiatzean. Datu-base huts batekin hasten.

en: The collection location supplied is invalid or currently not available.
eu: Bildumaren emandako kokalekua baliogabea da, edo unean ez dago erabilgarri.

en: No album for collection location: Internal error
eu: Albumik ez bildumaren kokalekuan: Barneko errorea

en: No parent found for album.
eu: Ez da albumaren gurasorik aurkitu.

en: Album name cannot be empty.
eu: Ezin da albumaren izena hutsik utzi.

en: Album name cannot contain '/'.
eu: Albumaren izenak ezin du "/" karakterea eduki.

en: createPAlbum does not accept the root album as parent.
eu: createPAlbum ez du erroko albumik onartzen guraso gisa.

en: An existing album has the same name.
eu: Izen bereko beste album bat badago lehendik ere.

en: Failed to create directory '%1'
eu: '%1' direktorioa sortzea huts egin du

en: Failed to add album to database
eu: Huts egin du albuma datu-baseari gehitzean

en: No such album
eu: Ez dago halako albumik

en: Cannot rename root album
eu: Ezin da erroko albuma izenez aldatu

en: Cannot rename album root album
eu: Ezin da albuma erroko albuma izateko izenez aldatu

en: Album name cannot contain '/'
eu: Albumaren izenak ezin du "/" karakterea eduki

en: Another album with the same name already exists.
    Please choose another name.
eu: Izen bereko beste album bat badago lehendik ere.
    Hautatu beste izen bat.

en: Failed to rename Album
eu: Huts egin du albuma izenez aldatzean

en: Cannot edit root album
eu: Ezin da erroko albuma editatu

en: No parent found for tag
eu: Ez da etiketaren gurasorik aurkitu

en: Tag name cannot be empty
eu: Etiketaren izena ezin da hutsik utzi

en: Tag name cannot contain '/'
eu: Etiketaren izenak ezin du "/" karakterea eduki

en: Tag name already exists
eu: Jadanik badago etiketa lehendik ere

en: Failed to add tag to database
eu: Huts egin du etiketa datu-baseari gehitzean

en: Cannot edit root tag
eu: Ezin da erro-etiketa editatu

en: Another tag with the same name already exists.
    Please choose another name.
eu: Izen bereko beste etiketa bat badago lehendik ere.
    Hautatu beste izen bat.

en: Attempt to move TAlbum to nowhere
eu: «TAlbum» inora-ez eramateko saiakera

en: Cannot move root tag
eu: Ezin da erroko etiketa lekuz aldatu

en: Another tag with the same name already exists.
    Do you want to merge the tags?
eu: Izen bereko beste etiketa bat badago lehendik ere.
    Etiketak bateratu nahi dituzu?

en: Cannot merge root tag
eu: Ezin da erroko etiketa bateratu

en: Only a tag without children can be merged!
eu: Umerik gabeko etiketa baino ezin da bateratu!

en: Do you want to merge tag '%1' into tag '%2'?
eu: '%1' etiketa '%2' etiketan bateratu nahi duzu?

en: No such tag
eu: Ez dago halako etiketarik

en: This operation can take a long time in the background.
    Do you want to write the metadata to %1 files now?
eu: Eragiketa honek atzealdean denbora luzea behar izan dezake.
    Meta-datuak %1 fitxategietara idatzi nahi duzu orain?

en: Context menu
eu: Testuinguruko menua

[ctx: @info: pick label name]
en: Rejected
eu: Errefusatua

[ctx: @info: pick label name]
en: Pending
eu: Zain

[ctx: @info: pick label name]
en: Accepted
eu: Onartua

[ctx: @info: search label default title]
en: Exported Labels
eu: Esportatutako etiketak

en: Collapse Selected Recursively
eu: Tolestu hautatutako errekurtsiboki

en: Collapse all Albums
eu: Tolestu album guztiak

en: Find Duplicates...
eu: Bilatu bikoizketak...

en: Scan for Faces
eu: Aztertu irudien bila

en: Refresh
eu: Freskatu

[ctx: @title]
en: Labels
eu: Labelak

en: No Album Selected
eu: Ez da albumik hautatu

en: No Tag Selected
eu: Ez da etiketarik hautatu

en: 1 Tag selected | %1 Tags selected
eu[0]: Etiketa 1 hautatuta
eu[1]: %1 etiketa hautatuta

en: 1 Album selected | %1 Albums selected
eu[0]: Album 1 hautatuta
eu[1]: %1 album hautatuta

en: 1 Tag excluded | %1 Tags excluded
eu[0]: Etiketa 1 kanporatu da
eu[1]: %1 etiketa kanporatu dira

en: 1 Album excluded | %1 Albums excluded
eu[0]: Album 1 kanporatu da
eu[1]: %1 album kanporatu dira

[ctx: @info:tooltip]
en: Select all albums that should be processed.
eu: Hautatu prozesatu beharko liratekeen album guztiak.

[ctx: @info:tooltip]
en: Reset selected albums
eu: Berrezarri hautatutako albumak

[ctx: @info:tooltip]
en: Select all tags that should be processed.
eu: Hautatu prozesatu beharko liratekeen etiketa guztiak.

[ctx: @info:tooltip]
en: Reset selected tags
eu: Berrezarri hautatuko etiketak

en: Create New Album
eu: Sortu album berria

en: &New Album
eu: Album &berria

en: Create new album
eu: Sortu album berria

en: Sorry, digiKam does not support remote URLs as collections.
eu: digiKam-ek ez ditu urruneko URLak onartzen bilduma gisa.

en: The selected folder does not exist or is not readable
eu: Hautatutako karpeta ez da existitzen edo ez da irakurgarria

en: There is already a collection containing the folder "%1"
eu: Badago lehendik ere "%1" karpeta duen bilduma

en: The storage media can be uniquely identified.
eu: Biltegiratzeko euskarria esklusiboki identifika daiteke.

en: The collection is located on your harddisk
eu: Bilduma disko gogorrean kokatuta dago.

en: This is a CD/DVD, which is identified by the label that you can set in your CD burning application. There is already another entry with the same label. The two will be distinguished by the files in the top directory, so please do not append files to the CD, or it will not be recognized. In the future, please set a unique label on your CDs and DVDs if you intend to use them with digiKam.
eu: Hau CD/DVD bat da, CDa grabatzeko aplikazioan ezar dezakezun etiketarekin identifikatzen da. Jadanik badago etiketa berdineko beste sarrera bat. Biak direktorio goieneko fitxategien arabera desberdindu egingo direnez, CDari ez erantsi fitxategirik, bestela ezingo baita ezagutu. Etorkizunean, ezarri etiketa esklusiboak zure CD eta DVDei, hauek digiKam-ekin erabiltzeko asmoa baduzu bederen.

en: This is a CD/DVD. It will be identified by the label ("%1")that you have set in your CD burning application. If you create further CDs for use with digikam in the future, please remember to give them a unique label as well.
eu: Hau CD/DVD bat da. CDa grabatzeko aplikazioan ezarri zenuen "%1" etiketarekin identifikatu da. CD edo DVD gehiago sortzeko asmoa baduzu digiKam-ekin erabiltzeko, gogoratu hauei etiketa esklusibo bat ematea baita ere.

en: This is a removable storage medium that will be identified by its label ("%1")
eu: Biltegiratze aldagarriaren euskarri bat da, bere etiketarengatik ("%1") identifikatuko dena.

en: This entry will only be identified by the path where it is found on your system ("%1"). No more specific means of identification (UUID, label) is available.
eu: Sarrera hau sisteman aurkitutako bide-izenaren ("%1") arabera soilik identifikatuko da.Ez dago identifikatzeko (UUID, etiketa) zehaztasun gehiagorik.

en: It is not possible on your system to identify the storage medium of this path. It will be added using the file path as the only identifier. This will work well for your local hard disk.
eu: Ezinezkoa da sisteman bide-izen honi dagokion biltegiratzeko euskarria identifikatzea. Fitxategiaren bide-izena erabiliko da soilik identifikatzaile gisa. Lokaleko disko-gogorrarekin ongi funtzionatuko du.

en: You need to locally mount your Samba share. Sorry, digiKam does currently not support smb:// URLs.
eu: Samba-ren partekatzea lokalki muntatuta egon behar du. Oraingoz digiKam-ek ez du smb:// URLrik onartzen.

en: There is already a collection for a network share with the same path.
eu: Bide-izen berdinean badago lehendik ere sarean partekatutako bilduma bat.

en: The network share will be identified by the path you selected. If the path is empty, the share will be considered unavailable.
eu: Hautatu duzun bide-izenaren arabera identifikatuko da sareko partekatzea. Bide-izena hutsik egonez gero, ezin izango da partekatzea erabili.

en: Error opening database backend.
    %1
eu: Errorea datu-basearen bizkarraldekoa irekitzean.
    %1

en: Error while opening the source database.
eu: Errorea sorburu datu-basea irekitzean.

en: Error while opening the target database.
eu: Errorea helburuko datu-basea irekitzean.

en: Error while preparing the target database.
eu: Errorea jomuga datu-basea prestatzean.

en: Error while scrubbing the target database.
eu: Errorea jomuga datu-basea garbitzean.

en: Create Schema...
eu: Sortu eskema...

en: Error while creating the database schema.
eu: Errorea datu-basearen eskema sortzean.

en: Error while converting the database.
     Details: %1
eu: Errorea datu-basea bihurtzean.
     Xehetasunak: %1

en: You have insufficient privileges on the database.
    Following privileges are not assigned to you:
     %1
    Check your privileges on the database and restart digiKam.
eu: Behar baino pribilegio gutxiago duzu datu-basean.
    Ondoko pribilegioak ez zaizkizu esleitu:
     %1
    Egiaztatu zure pribilegioak datu-basean eta berrabiatu digiKam.

en: The database is not valid: the "DBVersion" setting does not exist. The current database schema version cannot be verified. Try to start with an empty database.
eu: Datu-basea ez da baliozkoa: "DBVersion" ezarpena ez da existitzen. Uneko datu-basearen eskemaren bertsioa ezin da egiaztatu. Saiatu datu-base huts batekin hasten.

en: The database has been used with a more recent version of digiKam and has been updated to a database schema which cannot be used with this version. (This means this digiKam version is too old, or the database format is too recent.) Please use the more recent version of digiKam that you used before.
eu: Datu-basea digiKamen bertsio berriago batekin erabili da eta bertsio honekin erabili ezin daitekeen datu-basearen eskema batera eguneratu da. (Honek adierazten du digiKamen bertsio hau zaharregia dela, edo datu-basearen formatua berriegia) Erabili lehen erabilia duzun digiKamen bertsio berriagoa.

en: Failed to create tables in database.
eu: Huts egin du datu-basean taulak sortzea

en: Failed to open a database transaction on your database file "%1". This is unusual. Please check that you can access the file and no other process has currently locked the file. If the problem persists you can get help from the digikam developers mailing list (see www.digikam.org/support). As well, please have a look at what digiKam prints on the console.
eu: Huts egin du zure "%1" datu-base fitxategian datu-base transakzio bat irekitzea. Hau ezohikoa da. Egiaztatu fitxategia atzi dezakezula eta ez duela une honetan beste prozesurik hura giltzatu. Arazoak jarraitzen badu, laguntza lor dezakezu digiKam garatzaileen e-posta zerrendan (begiratu www.digikam.org/support). Gainera, begiratu digiKamek kontsolan inprimatzen duena.

en: The schema updating process from version 4 to 6 failed, caused by an error that we did not expect. You can try to discard your old database and start with an empty one. (In this case, please move the database files "%1" and "%2" from the directory "%3"). More probably you will want to report this error to the digikam developers mailing list (see www.digikam.org/support). As well, please have a look at what digiKam prints on the console.
eu: Eskema 4 bertsiotik 6ra eguneratzea huts egin du, ustekabeko errore baten eraginez. Saia zaitezke datu-base zaharra baztertu eta huts batekin hasten (horrela egitekotan, eraman "%1" eta "%2" datu-base fitxategiak "%3" direktoriotik). Ziurrenik errore honen berri eman nahiko duzu digikam garatzaileen posta zerrendan (begiratu www.digikam.org/support). Horrezaz gain, begiratu digiKamek kontsolan inprimatzen duena.

en: The database update action cannot be found. Please ensure that the dbconfig.xml file of the current version of digiKam is installed at the correct place.
eu: Datu-basea eguneratu ekintza ezin da aurkitu. Ziurtatu digKamen bertsio honen dbconfig.xml fitxategia dagokion lekuan instalatua dagoela.

en: Updated schema to version %1.
eu: Eskema %1 bertsiora eguneratu da.

en: Failed to copy the old database file ("%1") to its new location ("%2"). Error message: "%3". Please make sure that the file can be copied, or delete it.
eu: Huts egin du datu-base zaharreko fitxategia ("%1") kokaleku berrira ("%2) kopiatzea. Errore-mezua: "%3". Ziurtatu fitxategiak kopia daitekeela, edo ezabatu ezazu.

en: Copied database file
eu: Datu-base fitxategia kopiatu da

en: The old database file ("%1") has been copied to the new location ("%2") but it cannot be opened. Please delete both files and try again, starting with an empty database.
eu: Datu-base zaharraren fitxategia ("%1") kokaleku berrira ("%2") kopiatu da, baina ezin da ireki. Ezabatu fitxategiak biak eta saiatu berriz, datu-base huts batekin hasiz.

en: Opened new database file
eu: Datu-base fitxategi berria ireki da

en: Prepared table creation
eu: Taula sorrera prestatu da

en: Created tables
eu: Taulak sortu dira

en: No album library path has been found in the configuration file. Giving up the schema updating process. Please try with an empty database, or repair your configuration.
eu: Ez da liburutegiaren bide-izenik aurkitu konfigurazioko fitxategian. Bertan behera utzi eskemaren eguneraketaren prozesua. Saiatu datu-base huts batekin, edo konpondu konfigurazioa.

en: There was an error associating your albumLibraryPath ("%1") with a storage volume of your system. This problem may indicate that there is a problem with your installation. If you are working on Linux, check that HAL is installed and running. In any case, you can seek advice from the digikam developers mailing list (see www.digikam.org/support). The database updating process will now be aborted because we do not want to create a new database based on false assumptions from a broken installation.
eu: Errore bat egon da zure «albumLibraryPath» ("%1") zure sistemako biltegiratze bolumen batekin elkartzean. Arazo honek adierazi dezake zure instalazioarekin arazo bat dagoela. Linux sisteman lanean ari bazara, egiaztatu HAL instalatuta eta ibiltzen ari dela. Dena den, digiKam garatzaileen posta zerrendan (begiratu www.digikam.org/support) laguntza bila dezakezu. Datu-basea eguneratzeko prozesua galarazi egingo da orain ez dugulako hondatutako instalazio baten uste faltsuetan oinarritutako datu-base berri bat sortu nahi.

en: Configured one album root
eu: Album erro bat konfiguratu da

en: Imported albums
eu: Inportatutako albumak

en: Imported images information
eu: Inportatutako irudien informazioa

en: Last Search (0.9)
eu: Azken bilaketa (0.9)

en: Initialized and imported file suffix filter
eu: Fitxategi atzizki iragazkia hasieratu eta inportatu da

en: Did the initial full scan
eu: Hasierako azterketa osoa egina

en: Imported creation dates
eu: Sortze datak inportatu dira

en: Imported comments
eu: Iruzkinak inportatu dira

en: Imported ratings
eu: Balioztatzeak inportatu dira

en: Dropped v3 tables
eu: v3 taulak laga dira

en: The driver "SQLITE" for Sqlite3 databases is not available.
    digiKam depends on the drivers provided by the Qt::SQL module.
eu: Sqlite3 datu-baseentzako "SQLITE" gidaria ez dago erabilgarri.
    digiKam Qt::SQL moduluak hornitutako gidarien mendeko da.

en: The driver "MYSQL" for MySQL databases is not available.
    digiKam depends on the drivers provided by the Qt::SQL module.
eu: MySQL datu-baseentzako "MYSQL" gidaria ez dago erabilgarri.
    digiKam Qt::SQL moduluak hornitutako gidarien mendeko da.

en: Could not open the configuration file <b>%1</b>. This file is installed with the digikam application and is absolutely required to run digikam. Please check your installation.
eu: Ezin izan da ireki <b>%1</b> konfiguratzeko fitxategia. Fitxategi hau digiKam aplikazioarekin instalatzen da eta guztiz beharrezkoa da digiKam ibiltzeko. Egiaztatu instalazioa.

en: Could not open configuration file <b>%1</b>
eu: Ezin izan da <b>%1</b> konfiguratzeko fitxategia ireki

en: The XML in the configuration file <b>%1</b> is invalid and cannot be read.
eu: <b>%1</b> konfiguratze fitxategiko XML baliogabea da eta ezin da irakurri.

en: The XML in the configuration file <b>%1</b> is missing the required element <icode>%2</icode>
eu: <b>%1</b> konfiguratze fitxategiko XML(e)k beharrezko duen <icode>%2</icode> elementua falta du

en: The XML in the configuration file <b>%1</b> is missing the required element <b>%2</b>
eu: <b>%1</b> konfiguratze fitxategiko XML(e)k beharrezko duen <b>%2</b> elementua falta du

en: An old version of the configuration file <b>%1</b> is found. Please ensure that the version released with the running version of digiKam is installed.
eu: <b>%1</b> konfiguratze fitxategiaren bertsio zahar bat aurkitu da. Ziurtatu ibiltzen ari den digiKam bertsioarekin askatu zen bertsioa instalatua dagoela.

en: Error while opening the database.
    digiKam will try to automatically reconnect to the database.
eu: Errorea datu-basea irekitzean.
    digiKam datu-basearekin automatikoki birkonektatzen saiatuko da.

[ctx: @title]
en: Source Images
eu: Sorburu irudiak

[ctx: @title]
en: Image History
eu: Irudi historia

[ctx: @title]
en: Derived Images
eu: Eratorritako irudiak

[ctx: @title]
en: Related Images
eu: Zerikusia duten irudiak

[ctx: @title]
en: Identical Images
eu: Irudi berberak

[ctx: @title]
en: Intermediate Steps:
eu: Bitarteko urratsak:

[ctx: @item filename]
en: %1
    (Original Image)
eu: %1
    (jatorrizko irudia)

[ctx: @item filename]
en: %1
    (Source Image)
eu: %1
    (sorburu irudia)

[ctx: RAW image file (), the parentheses contain the file suffix, like MRW]
en: RAW image file (%1)
eu: RAW irudi fitxategia (%1)

en: No image selected
eu: Ez da irudirik hautatu

en: This is the original image
eu: Hau da jatorrizko irudia

en: Database type is not supported.
eu: Datu-base mota ez da onartzen.

en: Cannot create directory %1
eu: Ezin da sortu %1 direktorioa

en: Unable to create MySQL server configuration file.<p>This means that either the default configuration file</p><p>%1</p><p>was not readable or the target file</p><p>%2</p><p>could not be written.</p>
eu: Ezin da MySQL zerbitzaria konfiguratzeko fitxategia sortu.<p>honek esan nahi du konfiguratzeko fitxategi lehenetsia</p><p>%1</p><p>ez dela irakurgarria edo helburu fitxategia</p><p>%2</p><p>ezin dela idatzi.</p>

en: Cannot find MySQL server default configuration (mysql-global.conf).
eu: Ezin da aurkitu MySQL zerbitzariaren konfigurazio lehenetsia (mysql-global.conf).

en: Could not start database initializer.
eu: Ezin izan da abiatu datu-base hasieratzailea.

en: Could not start database server.
eu: Ezin izan da abiarazi datu-base zerbitzaria.

en: Invalid database object during database server startup
eu: Datu-base objektu baliogabea datu-base zerbitzariaren abioan

en: Database process exited unexpectedly during initial connection.
eu: Datu-base prozesua ustekabean amaitu da hasierako konexioan.

en: Could not connect to Database after trying for 60 seconds.
eu: Ezin da konektatu datu-basera 60 segundoz saiatu ondoren.

en: Failed to create database<p>Query error: %1</p><p>Database error: %2</p>
eu: Huts egin du datu-basea sortzea<p>Itaun errorea: %1</p><p>Datu-base errorea: %2</p>

en: %1<p>Executable: %2</p><p>Arguments: %3</p><p>Process error: %4</p>
eu: %1<p>Exekutagarria: %2</p><p>Argumentuak: %3</p><p>Prozesatze errorea: %4</p>

en: The database is not valid: the "DBSimilarityVersion" setting does not exist. The current database schema version cannot be verified. Try to start with an empty database.
eu: Datu-basea ez da baliozkoa: "DBSimilarityVersion" ezarpena ez da existitzen. Uneko datu-basearen eskemaren bertsioa ezin da egiaztatu. Saiatu datu-base huts batekin hasten.

en: The database has been used with a more recent version of digiKam and has been updated to a database schema which cannot be used with this version. (This means this digiKam version is too old, or the database format is to recent) Please use the more recent version of digikam that you used before.
eu: Datu-basea digiKamen bertsio berriago batekin erabili da eta datu-basearen eskema batera eguneratu da baina ezin da bertsio honekin erabili. digiKamen bertsio hau zaharregia dela adierazten du, edo datu-basearen formatua berriegia dela. Erabili digiKamen bertsio berriagoa.

[ctx: People on your photos]
en: People
eu: Pertsonak

[ctx: The list of detected faces from the collections but not recognized]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

[ctx: The list of recognized faces from the collections but not confirmed]
en: Unconfirmed
eu: Berretsi gabea

en: The database is not valid: the "DBThumbnailsVersion" setting does not exist. The current database schema version cannot be verified. Try to start with an empty database.
eu: Datu-basea ez da baliozkoa: "DBThumbnailsVersion" ezarpenak ez dira existitzen. Uneko datu-basearen eskemaren bertsioa ezin da egiaztatu. Saiatu datu-base huts batekin.

en: Copy Album
eu: Kopiatu albuma

en: Copy Images
eu: Kopiatu irudiak

en: Copy Files
eu: Kopiatu fitxategiak

en: Move Album
eu: Mugitu albuma

en: Move Images
eu: Mugitu irudiak

en: Move Files
eu: Mugitu fitxategiak

en: Delete
eu: Ezabatu

[ctx: @info:status]
en: Scanning collection
eu: Bilduma aztertzen

en: Error
eu: Errorea

en: Preparing collection scan...
eu: Bilduma azterketa prestatzen...

en: Scanning for removed albums...
eu: Kendutako albumen bila aztertzen...

en: Scanning images in individual albums...
eu: Irudiak aztertzen banakako albumetan...

en: Cancel
eu: Utzi

en: Progress Information
eu: Aurrerapenaren informazioa

en: Database type or location must be different!
eu: Datu-base mota edo kokalekua ezberdina izan behar da!

en: Internal server can only be used once!
eu: Barneko zerbitzaria behin baino ezin da erabili!

en: Internal server is not used and is not active!
eu: Barneko zerbitzaria erabili gabe dago eta ez dago aktibo!

en: Database copied successfully.
eu: Datu-base kopiatze arrakastatsua.

en: Database conversion canceled.
eu: Datu-base bihurketa bertan behera utzi da.

en: Database Configuration
eu: Datu-basearen konfiguratzea

en: <p>Here you can configure locations where MySQL binary tools are located. digiKam will try to find these binaries automatically if they are already installed on your computer.</p>
eu: <p>Hemen konfiguratu ditzakezu MySQL tresna bitarren kokalekuak. digiKam saiatuko da bitar hauek automatikoki bilatzen dagoeneko zure ordenagailuan instalatuta badaude.</p>

[ctx: @title:group]
en: MySQL Binaries
eu: MySQL bitarrak

en: Host Name:
eu: Ostalari izena:

en: Set the host computer name
eu: Ezarri ordenagailu ostalariaren izena

en: Set the database connection options
eu: Ezarri datu-basearen konexio aukerak

en: Set the MySQL server connection options.
    For advanced users only.
eu: Ezarri MySQL zerbitzariaren konexio aukerak.
    Erabiltzaile aurreratuentzat soilik.

en: User:
eu: Erabiltzailea:

en: Set the database account name
eu: Ezarri datu-basearen kontu-izena

en: Set the MySQL server account password used
    by digiKam to be connected to the server.
    You can left this field empty to use an account set without password.
eu: Ezarri MySQL zerbitzariaren pasahitza
    digiKamek zerbitzarira konektatzeko erabiliko duena.
    Eremu hau hutsik utzi dezakezu pasahitzik gabe ezarritako kontu bat erabiltzeko.

en: Host Port:
eu: Ostalariaren ataka:

en: Set the host computer port.
    Usually, MySQL server use port number 3306 by default
eu: Ezarri ordenagailu ostalariaren ataka.
    Normalean, MySQL zerbitzariak 3306 ataka lehenetsia erabiltzen du

en: Check Connection
eu: Egiaztatu konexioa

en: Run a basic database connection to see if current MySQL server settings is suitable.
eu: Exekutatu oinarrizko datu-base konexio bat uneko MySQL zerbitzari ezarpenak egokiak diren ikusteko.

en: Core Db Name:
eu: Muineko DB izena:

en: Set the core database name
eu: Ezarri muineko datu-basearen izena

en: The core database is lead digiKam container used to store
    albums, items, and searches metadata.
eu: Muineko datu-basea da digiKamen edukitzaile nagusia albumak,
    elementuak, eta bilaketen meta-datuak gordetzeko erabilia.

en: Thumbs Db Name:
eu: Koadro txikien DB izena:

en: Face Db Name:
eu: Aurpegi DB izena:

en: Set the face database name
eu: Ezarri aurpegien datu-basearen izena

en: The face database is used by digiKam to host image histograms
    dedicated to faces recognition process.
    This one can use quickly a lots of space, especially
    if you a lots of image with people faces detected and tagged.
eu: Aurpegi datu-basea erabiltzen du digiKamek aurpegi ezagutza
    prozesura bideratutako irudi histogramak ostatzeko.
    Honek azkar erabili dezake leku mordo bat, bereziki
    pertsonen aurpegiak hautemanda eta etiketatuta duten irudi mordoa baduzu.

en: Similarity Db Name:
eu: Antzekotasun DB izena:

en: Set the similarity database name
eu: Ezarri antzekotasun datu-basearen izena

en: Default Settings
eu: Ezarpen lehenetsiak

en: Reset database names settings to common default values.
eu: Berrezarri datu-base izenen ezarpenak balio lehenetsi arruntetara.

en: Remote Server Settings
eu: Urruneko zerbitzariaren ezarpenak

en: Database Server Instructions
eu: Datu-base zerbitzariaren jarraibideak

en: Requirements
eu: Betekizunak

en: Database Server Technical Details
eu: Datu-base zerbitzariaren zehaztasun teknikoak

en: <p>Use this configuration view to set all information to be connected to a remote <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/MySQL">Mysql database server</a> (or <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/MariaDB">MariaDB</a>) through a network. As with Sqlite or MySQL internal server, 3 databases will be stored on the remote server: one for all collections properties, one to store compressed thumbnails, and one to store faces recognition metadata.</p><p>Unlike Sqlite or MySQL internal server, you can customize the database names to simplify your backups.</p><p>Databases are digiKam core engines. To prevent performance issues, take a care to use a fast network link between the client and the server computers. It is also recommended to host database files on fast hardware (as <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Solid-state_drive">SSD</a>) with enough free space, especially for thumbnails database, even if data are compressed using wavelets image format <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Progressive_Graphics_File">PGF</a>.</p><p>The databases must be created previously on the remote server by the administrator. Look in <b>Requirements</b> tab for details.</p>
eu: <p>Erabili konfiguratzeko ikuspegi hau, sare bidez urruneko <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/MySQL">Mysql datu-base zerbitzari</a> (edo <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/MariaDB">MariaDB</a>) batera konektatzeko informazio guztia ezartzeko. Sqlite edo MySQL barnekoa zerbitzariekin bezala, 3 datu-base biltegiratuko dira urruneko zerbitzarian: bilduma guztien propietateetarako bat, konprimitutako koadro txikiak biltegiratzeko bat, eta aurpegi ezagutzarako meta-datuak biltegiratzeko bat.</p><p>Sqlite edo MySQL barnekoa zerbitzariekin ez bezala, datu-base izenak egokitu ditzakezu zure babes-kopiak errazte aldera.</p><p>Datu-baseak dira digiKamen muinaren motorrak. Performantzia arazoak saihesteko, hartu bezero eta zerbitzari ordenagailuen artean sare lotura azkarra erabiltzeko ardura. Horrezaz gain, datu-base fitxategiak hardware azkarrean ostatzea gomendatzen da (<a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Solid-state_drive">SSD</a> gisakoa) behar adina leku izango duena, bereziki koadro txikien datu-basearentzat, datuak uhintxoen irudi formatua erabiliz <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Progressive_Graphics_File">PGF</a> konprimituta badaude ere.</p><p>Datu-baseak aurrez sortu behar ditu administratzaileak urruneko zerbitzarian. Begiratu <b>Betekizuna</b> fitxan zehaztasun bila.</p>

en: Documentation
eu: Dokumentazioa

en: Database connection test successful.
eu: Datu-base konexioaren proba arrakastatsua.

en: Database connection test was not successful. <p>Error was: %1</p>
eu: Datu-base konexioaren proba ez arrakastatsua. <p>Errorea izan da: %1</p>

en: The server hostname is empty
eu: Zerbitzariaren ostalari-izena hutsik dago

en: The server user name is empty
eu: Zerbitzariaren erabiltzaile-izena hutsik dago

en: The core database name is empty
eu: Muineko datu-basearen izena hutsik dago

en: The thumbnails database name is empty
eu: Koadro txikien datu-basearen izena hutsik dago

en: The face database name is empty
eu: Aurpegien datu-basearen izena hutsik dago

en: The similarity database name is empty
eu: Antzekotasun datu-basearen izena hutsik dago

en: You must select a folder for digiKam to store information and metadata in a database file.
eu: Karpeta bat hautatu behar duzu digiKamek informazioa eta meta-datuak datu-base fitxategi batean gorde ditzan.

en: <p>The folder to put your database in does not seem to exist:</p><p><b>%1</b></p>Would you like digiKam to create it for you?
eu: <p>Zure datu-basea ipintzeko karpeta ez dagoela dirudi:</p><p><b>%1</b></p>Nahi zenuke digiKamek zure ordez hura sortzea?

en: Format
eu: Formatua

en: Count
eu: Kopurua

en: Videos
eu: Bideoak

en: Audio
eu: Audioa

en: Total Items
eu: Elementuak guztira

en: Database backend
eu: Datu-basearen bizkarraldekoa

en: Database Path
eu: Datu-basearen bide-izena

en: Database internal server
eu: Datu-basearen barneko zerbitzaria

en: Database internal server Path
eu: Datu-basearen barneko zerbitzariaren bide-izena

en: Host Name
eu: Ostalari izena

en: Host Port
eu: Ostalari ataka

en: User account
eu: Erabiltzaile kontua

en: Connect options
eu: Konexio aukerak

en: Core Db name
eu: Muin Db izena

en: Thumbs Db name
eu: Koadro txikien Db izena

en: Face Db name
eu: Aurpegi DB izena

en: This binary file is used to initialize the MariaDB data files for the database.
eu: Fitxategi bitar hau erabiltzen da datu-basearentzako MariaDB datuen fitxategiak hasieratzeko.

en: This binary file is used to start a dedicated instance of MariaDB server.
eu: Fitxategi bitar hau erabiltzen da MariaDB zerbitzariaren instantzia dedikatu bat abiatzeko.

en: Thumb
eu: Koadro txikia

en: List of items that are about to be deleted.
eu: Ezabatzeko zorian dauden elementuen zerrenda.

en: This is the list of items that are about to be deleted.
eu: Ezabatzeko zorian dauden elementuen zerrenda da hau.

en: If checked, files will be permanently removed instead of being placed in the Trash.
eu: Markatua badago, fitxategiak betirako ezabatuko dira (zakarrontzira eraman ordez).

en: <p>If this box is checked, items will be <b>permanently removed</b> instead of being placed in the Trash.</p><p><em>Use this option with caution</em>: most filesystems are unable to undelete deleted items reliably.</p>
eu: <p>Koadro hau markatua badago, elementuak <b>betirako kenduko dira</b> zakarrontzira eraman ordez.</p><p><em>Erabili aukera hau kontu handiz</em>: fitxategi-sistema gehienetan ezin dira ezabatutako fitxategiak modu fidagarrian berreskuratu.</p>

en: &Delete items instead of moving them to the trash
eu: &Ezabatu elementuak zakarrontzira eraman ordez

en: Do not &ask again
eu: Ez g&aldetu berriz

en: If checked, this dialog will no longer be shown, and items will be directly and permanently deleted.
eu: Markatua badago, elkarrizketa-koadro hau ez da gehiago erakutsiko, eta elementuak zuzenean eta betirako ezabatuko dira.

en: If this box is checked, this dialog will no longer be shown, and items will be directly and permanently deleted.
eu: Koadro hau markatzen bada, elkarrizketa-koadro hau ez da gehiago erakutsiko, eta fitxategiak zuzenean eta betirako ezabatuko dira.

en: If checked, this dialog will no longer be shown, and items will be directly moved to the Trash.
eu: Markatua badago, elkarrizketa-koadro hau ez da gehiago erakutsiko, eta elementuak zuzenean zakarrontzira eramango dira.

en: If this box is checked, this dialog will no longer be shown, and items will be directly moved to the Trash.
eu: Koadro hau markatua badago, elkarrizketa-koadro hau ez da gehiago erakutsiko, eta fitxategiak zuzenean zakarrontzira eramango dira.

en: These items will be <b>permanently deleted</b> from your hard disk.
eu: Elementu hauek <b>betirako ezabatuko</b> dira zure disko zurrunetik.

en: These items will be moved to Trash.
eu: Elementu hauek zakarrontzira eramango dira.

en: <b>1</b> item selected. | <b>%1</b> items selected.
eu[0]: Elementu <b>1</b> hautatu da.
eu[1]: <b>%1</b> elementu hautatu dira.

en: These albums will be <b>permanently deleted</b> from your hard disk.
eu: Album hauek <b>betirako ezabatuko</b> dira zure disko zurrunetik.

en: These albums will be moved to Trash.
eu: Album hauek zakarrontzira botako dira.

en: <b>1</b> album selected. | <b>%1</b> albums selected.
eu[0]: Album <b>1</b> hautatu da.
eu[1]: <b>%1</b> album hautatu dira.

en: <p>These albums will be <b>permanently deleted</b> from your hard disk.</p><p>Note that <b>all subalbums</b> are included in this list and will be deleted permanently as well.</p>
eu: <p>Album hauek <b>betirako ezabatuko</b> dira zure disko zurrunetik.</p><p>Jakizu <b>azpi-album guztiak</b> zerrenda honetan sartuta daudela eta haiek ere betirako ezabatuko direla.</p>

en: <p>These albums will be moved to Trash.</p><p>Note that <b>all subalbums</b> are included in this list and will be moved to Trash as well.</p>
eu: <p>Album hauek zakarrontzira eramango dira.</p><p>Jakizu <b>azpi-album guztiak</b> zerrenda honetan sartuta daudela eta haiek ere betirako ezabatuko direla.</p>

en: &Move to Trash
eu: Era&man zakarrontzira

en: Do not show this message again
eu: Ez berriz erakutsi mezu hau

en: Continue
eu: Jarraitu

en: Do not ask again
eu: Ez berriz galdetu

en: Select an Item
eu: Hautatu elementua bat

en: Select Items
eu: Hautatu elementuak

en: <i>Make:</i>
eu: <i>Fabrikatzailea:</i>

en: <i>Model:</i>
eu: <i>Eredua:</i>

en: <i>Created:</i>
eu: <i>Sortua:</i>

en: <i>Aperture:</i>
eu: <i>Irekidura:</i>

en: <i>Focal:</i>
eu: <i>Fokua:</i>

en: <i>Exposure:</i>
eu: <i>Esposizioa:</i>

en: <i>Sensitivity:</i>
eu: <i>Sentikortasuna:</i>

en: <i>AspectRatio:</i>
eu: <i>Aspektu-erlazioa:</i>

en: <i>AudioBitRate:</i>
eu: <i>Audio bit-emaria:</i>

en: <i>AudioChannelType:</i>
eu: <i>Audio kanal mota:</i>

en: <i>AudioCodec:</i>
eu: <i>Audio kodeka:</i>

en: <i>Duration:</i>
eu: <i>Iraupena:</i>

en: <i>FrameRate:</i>
eu: <i>Bilbe-emaria:</i>

en: <i>VideoCodec:</i>
eu: <i>Bideo kodeka:</i>

en: Copy to Clipboard
eu: Kopiatu arbelera

en: Desktop Browser
eu: Mahaigaineko arakatzailea

en: Open Home page with default desktop Web browser
eu: Ireki etxeko orria mahaigaineko web arakatzaile lehenetsiarekin

en: Cannot load page %1
eu: Ezin da zamatu %1 orria

[ctx: Color Model: Grayscale]
en: Grayscale
eu: Gris-eskala

[ctx: Color Model: Monochrome]
en: Monochrome
eu: Monokromoa

[ctx: Color Model: Indexed]
en: Indexed
eu: Indexatuta

[ctx: Color Model: Uncalibrated (RAW)]
en: Uncalibrated (RAW)
eu: Kalibratu gabea (RAW)

[ctx: Color Model: Unknown]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Auto Equalize
eu: Berdintze automatikoa

en: Auto Normalize
eu: Normaltze automatikoa

en: Brightness / Contrast / Gamma Filter
eu: Distira / Kontrastea / Gamma iragazkia

en: Set here the gamma adjustment of the image.
eu: Ezarri hemen irudiaren gamma doiketaren balioa.

en: Black & White / Sepia Filter
eu: Zuri-beltza / Sepia iragazkia

[ctx: generic black and white film]
en: Generic
eu: Generikoa

en: <b>Generic</b>:<p>Simulate a generic black and white film.</p>
eu: <b>Generikoa</b>:<p>Simulatu zuri-beltzeko film generiko bat.</p>

en: <b>Agfa 200X</b>:<p>Simulate the Agfa 200X black and white film at 200 ISO.</p>
eu: <b>Agfa 200X</b>:<p>Simulatu Agfa 200X zuri-beltzeko filma ISO 200ekoa.</p>

en: <b>Agfa Pan 25</b>:<p>Simulate the Agfa Pan black and white film at 25 ISO.</p>
eu: <b>Agfa Pan 25</b>:<p>Simulatu Agfa Pan zuri-beltzeko filma ISO 25ekoa.</p>

en: <b>Agfa Pan 100</b>:<p>Simulate the Agfa Pan black and white film at 100 ISO.</p>
eu: <b>Agfa Pan 100</b>:<p>Simulatu Agfa Pan zuri-beltzeko filma ISO 100ekoa.</p>

en: <b>Agfa Pan 400</b>:<p>Simulate the Agfa Pan black and white film at 400 ISO.</p>
eu: <b>Agfa Pan 400</b>:<p>Simulatu Agfa Pan zuri-beltzeko filma bat ISO 400ekoa.</p>

en: <b>Ilford Delta 100</b>:<p>Simulate the Ilford Delta black and white film at 100 ISO.</p>
eu: <b>Ilford Delta 100</b>:<p>Simulatu Ilford Delta zuri-beltzeko filma ISO 100ekoa.</p>

en: <b>Ilford Delta 400</b>:<p>Simulate the Ilford Delta black and white film at 400 ISO.</p>
eu: <b>Ilford Delta 400</b>:<p>Simulatu Ilford Delta zuri-beltzeko filma ISO 400ekoa.</p>

en: <b>Ilford Delta 400 Pro 3200</b>:<p>Simulate the Ilford Delta 400 Pro black and white film at 3200 ISO.</p>
eu: <b>Ilford Delta 400 Pro 3200</b>:<p>Simulatu Ilford Delta 400 Pro zuri-beltzeko filma ISO 3200ekoa.</p>

en: <b>Ilford FP4 Plus</b>:<p>Simulate the Ilford FP4 Plus black and white film at 125 ISO.</p>
eu: <b>Ilford FP4 Plus</b>:<p>Simulatu Ilford FP4 Plus zuri-beltzeko filma ISO 125ekoa.</p>

en: <b>Ilford HP5 Plus</b>:<p>Simulate the Ilford HP5 Plus black and white film at 400 ISO.</p>
eu: <b>Ilford HP5 Plus</b>:<p>Simulatu Ilford HP5 Plus zuri-beltzeko filma ISO 400ekoa.</p>

en: <b>Ilford PanF Plus</b>:<p>Simulate the Ilford PanF Plus black and white film at 50 ISO.</p>
eu: <b>Ilford PanF Plus</b>:<p>Simulatu Ilford PanF Plus zuri-beltzeko filma ISO 50ekoa.</p>

en: <b>Ilford XP2 Super</b>:<p>Simulate the Ilford XP2 Super black and white film at 400 ISO.</p>
eu: <b>Ilford XP2 Super</b>:<p>simulatu Ilford XP2 Super zuri-beltzeko filma ISO 400ekoa.</p>

en: <b>Kodak Tmax 100</b>:<p>Simulate the Kodak Tmax black and white film at 100 ISO.</p>
eu: <b>Kodak Tmax 100</b>:<p>Simulatu Kodak Tmax zuri-beltzeko filma ISO 100ekoa.</p>

en: <b>Kodak Tmax 400</b>:<p>Simulate the Kodak Tmax black and white film at 400 ISO.</p>
eu: <b>Kodak Tmax 400</b>:<p>Simulatu Kodak Tmax zuri-beltzeko filma ISO 400ekoa.</p>

en: <b>Kodak TriX</b>:<p>Simulate the Kodak TriX black and white film at 400 ISO.</p>
eu: <b>Kodak TriX</b>:<p>Simulatu Kodak TriX zuri-beltzeko filma ISO 400ekoa.</p>

en: Ilford SPX 200 (Infrared)
eu: Ilford SPX 200 (infragorria)

en: <b>Ilford SPX 200</b>:<p>Simulate the Ilford SPX infrared film at 200 ISO.</p>
eu: <b>Ilford SPX 200</b>:<p>Simulatu Ilford SPX film infragorria ISO 200ekoa.</p>

en: Ilford SPX 400 (Infrared)
eu: Ilford SPX 400 (infragorria)

en: <b>Ilford SPX 400</b>:<p>Simulate the Ilford SPX infrared film at 400 ISO.</p>
eu: <b>Ilford SPX 400</b>:<p>Simulatu Ilford SPX film infragorria ISO 400ekoa.</p>

en: Ilford SPX 800 (Infrared)
eu: Ilford SPX 800 (infragorria)

en: <b>Ilford SPX 800</b>:<p>Simulate the Ilford SPX infrared film at 800 ISO.</p>
eu: <b>Ilford SPX 800</b>:<p>Simulatu Ilford SPX film infragorria ISO 800ekoa.</p>

en: Kodak HIE (Infrared)
eu: Kodak HIE (infragorria)

en: <b>Kodak HIE</b>:<p>Simulate the Kodak HIE infrared film.</p>
eu: <b>Kodak HIE</b>:<p>Simulatu Kodak HIE film infragorria.</p>

en: No Lens Filter
eu: Objektiboaren iragazkirik gabe

en: <b>No Lens Filter</b>:<p>Do not apply a lens filter when rendering the image.</p>
eu: <b>Objektiboaren iragazkirik gabe</b>:<p>Ez ezarri objektiboaren iragazki bat irudia errendatzean.</p>

en: Green Filter
eu: Iragazki berdea

en: <b>Black & White with Green Filter</b>:<p>Simulate black and white film exposure using a green filter. This is useful for all scenic shoots, especially portraits photographed against the sky.</p>
eu: <b>Zuri-beltza iragazki berdearekin</b>:<p>Simulatu zuri-beltzeko film esposizioa iragazki berde bat erabiliz. Baliagarria kliskatze eszeniko guztietarako, bereziki zeruaren aurka argazkiratutako erretratuak.</p>

en: Orange Filter
eu: Iragazki laranja

en: <b>Black & White with Orange Filter</b>:<p>Simulate black and white film exposure using an orange filter. This will enhance landscapes, marine scenes and aerial photography.</p>
eu: <b>Zuri-beltza iragazki laranjarekin</b>:<p>Simulatu zuri-beltzeko film esposizioa iragazki laranja erabiliz. Honek paisaiak, itsasoko eszenak eta aireko argazkiak hobetzen ditu.</p>

en: Red Filter
eu: Iragazki gorria

en: <b>Black & White with Red Filter</b>:<p>Simulate black and white film exposure using a red filter. This creates dramatic sky effects, and simulates moonlight scenes in the daytime.</p>
eu: <b>Zuri-beltza iragazki gorriarekin</b>:<p>Simulatu zuri-beltzeko film esposizioa iragazki gorria erabiliz. Zeruaren efektu dramatikoak sortzen ditu, eta egun argiz ilargi-argitako eszenak simulatzen ditu.</p>

en: Yellow Filter
eu: Iragazki horia

en: <b>Black & White with Yellow Filter</b>:<p>Simulate black and white film exposure using a yellow filter. This has the most natural tonal correction, and improves contrast. Ideal for landscapes.</p>
eu: <b>Zuri-beltza iragazki horiarekin</b>:<p>Simulatu zuri-beltzeko film esposizioa iragazki horia erabiliz. Honek tonuaren zuzenketa naturalena du, eta kontrastea hobetzen du. Bikaina paisaientzako .</p>

en: Yellow-Green Filter
eu: Iragazki hori-berdea

en: <b>Black & White with Yellow-Green Filter</b>:<p>Simulate black and white film exposure using a yellow-green filter. A yellow-green filter is highly effective for outdoor portraits because red is rendered dark while green appears lighter. Great for correcting skin tones, bringing out facial expressions in close-ups and emphasizing the feeling of liveliness. This filter is highly effective for indoor portraits under tungsten lighting.</p>
eu: <b>Zuri-beltza iragazki hori-berdearekin</b>:<p>Simulatu zuri-beltzeko film esposizioa iragazki hori-berdea erabiliz. Iragazki hori-berde bat oso eraginkorra da aire zabaleko erretratuetarako, gorria ilun errendatzean berdea argiago azaltzen delako. Aparta azaleko tonuak zuzentzeko, aurpegi-adierazpenak azaleratzen ditu lehen planoetan eta bizitasun sentimendua areagotzen du. Iragazki hau oso eraginkorra da etxe barruan tungsteno argitan egindako erretratuetarako.</p>

en: Blue Filter
eu: Iragazki urdina

en: <b>Black & White with Blue Filter</b>:<p>Simulate black and white film exposure using a blue filter. This accentuates haze and fog. Used for dye transfer and contrast effects.</p>
eu: <b>Zuri-beltza iragazki urdinarekin</b>:<p>Simulatu zuri-beltzeko filmesposizioa iragazki urdina erabiliz. Honek gandua eta eta behe-lainoa nabarmentzen ditu. Tindu transferentzia eta kontraste efektuetarako erabilia.</p>

en: Strength:
eu: Sendotasuna:

en: Here, set the strength adjustment of the lens filter.
eu: Hemen, ezarri objektibo iragazkiaren sendotasun doiketa.

en: No Tone Filter
eu: Tonuaren iragazkirik ez

en: <b>No Tone Filter</b>:<p>Do not apply a tone filter to the image.</p>
eu: <b>Tonuaren iragazkirik ez</b>:<p>Ez ezarri irudiari tonuaren iragazki bat.</p>

en: Sepia Filter
eu: Sepia iragazkia

en: <b>Black & White with Sepia Tone</b>:<p>Gives a warm highlight and mid-tone while adding a bit of coolness to the shadows - very similar to the process of bleaching a print and re-developing in a sepia toner.</p>
eu: <b>Zuri-beltza iragazki sepiarekin</b>:<p>Argitasun epel bat eta tonu ertaina ematen ditu, freskotasun pixka bat gehituz itzalei - Inprimatutako argazki bati tindua kendu eta sepiaren tonerrean berriro errebelatzeko prozesuaren oso antzekoa.</p>

en: Brown Filter
eu: Iragazki marroia

en: <b>Black & White with Brown Tone</b>:<p>This filter is more neutral than the Sepia Tone filter.</p>
eu: <b>Zuri-beltza iragazki marroiarekin</b>:<p>Iragazki hau sepia tonuaren iragazkia baino neutralagoa da.</p>

en: Cold Filter
eu: Iragazki hotza

en: <b>Black & White with Cold Tone</b>:<p>Start subtly and replicate printing on a cold tone black and white paper such as a bromide enlarging paper.</p>
eu: <b>Zuri-beltza tonu hotzarekin</b>:<p>Sotilki hasi eta inprimatzea erreplikatuzuri-beltzeko tonu hotzeko paper zurian, esaterako bromurozko handitzeko papera.</p>

en: Selenium Filter
eu: Selenio iragazkia

en: <b>Black & White with Selenium Tone</b>:<p>This effect replicates traditional selenium chemical toning done in the darkroom.</p>
eu: <b>Zuri-beltza selenio tonuarekin</b>:<p>Efektu honek gela ilunean egindako selenioaren tonu kimiko tradiziozkoa erreplikatzen du.</p>

en: Platinum Filter
eu: Platino iragazkia

en: <b>Black & White with Platinum Tone</b>:<p>This effect replicates traditional platinum chemical toning done in the darkroom.</p>
eu: <b>Zuri-beltza platino tonuarekin</b>:<p>Efektu honek gela ilunean egindako platinoaren tonu kimiko tradiziozkoa erreplikatzen du.</p>

en: <b>Black & White with greenish tint</b>:<p>This effect is also known as Verdante.</p>
eu: <b>Zuri-beltza tindu berdexkarekin</b>:<p>Efektu hau «Verdante» bezala ere ezaguna da.</p>

en: Lens Filters
eu: Objektiboaren iragazkiak

en: Tone
eu: Tonua

en: Luminosity
eu: Argitasuna

en: "%1" is not a Black & White settings text file.
eu: "%1" ez da zuri-beltzaren ezarpenak dituen testu fitxategia.

en: Cannot load settings from the Black & White text file.
eu: Ezin dira zamatu ezarpenak zuri-beltzaren testu fitxategitik.

en: Cannot save settings to the Black & White text file.
eu: Ezin dira gorde ezarpenak zuri-beltzaren testu fitxategira.

en: Infrared Filter
eu: Iragazki infragorria

en: Channel Mixer Tool
eu: Kanal nahasle tresna

en: Tonality Filter
eu: Tonalitate iragazkia

en: Color Balance Tool
eu: Kolore oreka tresna

en: Curve free mode
eu: Kurba aske modua

en: With this button, you can draw your curve free-hand with the mouse.
eu: Botoi honekin, zure kurba esku hutsez marraztu dezakezu sagua erabiliz.

en: Curve smooth mode
eu: Kurba leuna modua

en: With this button, the curve type is constrained to be a smooth line with tension.
eu: Botoi honekin, tentsioa duen marra leun batera murriztuko da kurba mota.

en: With this button, you can pick the color from original image used to set <b>Shadow Tone</b> smooth curves point on Red, Green, Blue, and Luminosity channels.
eu: Botoi honekin jatorrizko iruditik kolorea hauta dezakezu, <b>Tonu iluna</b>ren kurba leunaren puntua ezartzeko erabiltzen da Gorria, Berdea, Urdina eta Argitasunaren kanaletan.

en: With this button, you can pick the color from original image used to set <b>Middle Tone</b> smooth curves point on Red, Green, Blue, and Luminosity channels.
eu: Botoi honekin jatorrizko iruditik kolorea hauta dezakezu, <b>Tonu ertaina</b>ren kurba leunaren puntua ezartzeko erabiltzen da Gorria, Berdea, Urdina eta Argitasunaren kanaletan.

en: With this button, you can pick the color from original image used to set <b>Highlight Tone</b> smooth curves point on Red, Green, Blue, and Luminosity channels.
eu: Botoi honekin jatorrizko iruditik kolorea hauta dezakezu, <b>Tonu argia</b>ren kurba leunaren puntua ezartzeko erabiltzen da Gorria, Berdea, Urdina eta Argitasunaren kanaletan.

en: Adjust Curves
eu: Doitu kurbak

en: Cannot load from the Gimp curves text file.
eu: Ezin da Gimp-eko kurben testu-fitxategia kargatu.

en: Cannot save to the Gimp curves text file.
eu: Ezin da Gimp-eko kurben testu-fitxategian gorde.

en: Loading image...
eu: Irudia kargatzen...

en: Histogram calculation...
eu: Histograma kalkulatzea...

en: Histogram
    calculation
    failed.
eu: Huts egin du
    histograma
    kalkulatzean.

[ctx: solid border type]
en: Solid
eu: Solidoa

[ctx: beveled border type]
en: Beveled
eu: Alakatua

en: Decorative Pine
eu: Pinu apaingarria

en: Decorative Wood
eu: Egur apaingarria

en: Decorative Paper
eu: Paper apaingarria

en: Decorative Parquet
eu: Parket apaingarria

en: Decorative Ice
eu: Izotz apaingarria

en: Decorative Leaf
eu: Hegal apaingarria

en: Decorative Marble
eu: Marmol apaingarria

en: Decorative Rain
eu: Euri apaingarria

en: Decorative Craters
eu: Krater apaingarria

en: Decorative Dried
eu: Apaingarri lehorra

en: Decorative Pink
eu: Apaingarri arrosa

en: Decorative Stone
eu: Harri apaingarria

en: Decorative Chalk
eu: Klarion apaingarria

en: Decorative Granite
eu: Granito apaingarria

en: Decorative Rock
eu: Haitz apaingarria

en: Decorative Wall
eu: Horma apaingarria

en: Select the border type to add around the image here.
eu: Hautatu ertz mota irudiaren inguruari gehitzeko.

en: Preserve Aspect Ratio
eu: Mantendu aspektu-erlazioa

en: Enable this option if you want to preserve the aspect ratio of image. If enabled, the border width will be a percentage of the image size, else the border width will be in pixels.
eu: Gaitu aukera hau irudiaren aspektu-erlazioa mantentzea nahi baduzu. Gaitzen bada, ertzaren zabalera irudiaren tamainaren ehuneko bat izango da, bestela zabalera pixeletan egongo da.

en: Set here the border width as a percentage of the image size.
eu: Ezarri ertzaren zabalera irudiaren tamainaren ehuneko gisa.

en: Width (pixels):
eu: Zabalera (pixel):

en: Set here the border width in pixels to add around the image.
eu: Ezarri ertzaren zabalera pixeletan irudiaren inguruari gehitzeko.

[ctx: first color for border effect]
en: First:
eu: Aurrenekoa:

[ctx: second color for border effect]
en: Second:
eu: Bigarrena:

en: Set here the foreground color of the border.
eu: Ezarri ertzaren aurreko planoko kolorea.

en: Set here the Background color of the border.
eu: Ezarri ertzaren atzeko planoko kolorea.

en: Set here the color of the main border.
eu: Ezarri ertz nagusiaren kolorea.

en: Set here the color of the line.
eu: Ezarri marraren kolorea.

en: Set here the color of the upper left area.
eu: Ezarri goi-ezkerreko arearen kolorea.

en: Set here the color of the lower right area.
eu: Ezarri behe-ezkerreko arearen kolorea.

en: Set here the color of the first line.
eu: Ezarri aurreneko marraren kolorea.

en: Set here the color of the second line.
eu: Ezarri bigarren marraren kolorea.

en: Rotate Right
eu: Biratu eskuinera

en: Rotate Left
eu: Biratu ezkerrera

en: Flip Horizontally
eu: Irauli horizontalki

en: Flip Vertically
eu: Irauli bertikalki

en: Crop
eu: Moztu

en: Grain Size:
eu: Alearen tamaina:

en: Set here the graininess size of film.
eu: Ezarri filma pikortsuaren ale-tamaina.

en: Photographic Distribution
eu: Argazkiaren banaketa

en: Set on this option to render grain using a photon statistic distribution. This require more computation and can take a while.
eu: Ezarri aukera hau banaketa estatistikoko fotoia erabiliz alea errendatzeko.
    Honek kalkulu ugari eskatzen du, eta denbora luze jo lezake.

en: Intensity:
eu: Intentsitatea:

en: Set here the film ISO-sensitivity to use for simulating the film graininess.
eu: Ezarri filmaren ISO sentikortasuna filmaren pikortasuna simulatzean erabiltzeko.

en: Shadows:
eu: Itzalak:

en: Set how much the filter affects highlights.
eu: Ezarri iragazkiak zenbateraino eragingo dien tonu argiei.

en: Midtones:
eu: Tonu ertainak:

en: Set how much the filter affects midtones.
eu: Ezarri iragazkiak zenbateraino eragingo dien tonu ertainei.

en: Highlights:
eu: Tonu argiak:

en: Set how much the filter affects shadows.
eu: Ezarri iragazkiak zenbateraino eragingo dien itzalei.

en: Set here the film sensitivity to use for simulating the CCD blue noise.
eu: Ezarri filmaren sentikortasuna CCDko zarata urdina simulatzean erabiltzeko.

en: Set here the film sensitivity to use for simulating the CCD red noise.
eu: Ezarri filmaren sentikortasuna CCDko zarata gorri simulatzean erabiltzeko.

en: Common Settings
eu: Ezarpen arruntak

en: Luminance Noise
eu: Luminantziaren zarata

en: Chrominance Blue Noise
eu: Krominantzia urdinaren zarata

en: Chrominance Red Noise
eu: Krominantzia gorriaren zarata

en: Detail preservation:
eu: Xehetasunak gordetzea:

en: Preservation of details to set the sharpening level of the small features in the target image. Higher values leave details sharp.
eu: Helburuko irudiaren eginbide txikien zorroztasun-maila ezartzeko gordeko diren xehetasunak. Balio altuek xehetasun zorrotzak uzten dituzte.

en: Anisotropy:
eu: Anisotropia:

en: Anisotropic (directional) modifier of the details. Keep it small for Gaussian noise.
eu: Xehetasunen anisotropiaren (norabidekoa) aldatzailea. Mantendu txiki Gauss-en zaratarentzako.

en: Smoothing:
eu: Leuntasuna:

en: Total smoothing power: if the Detail Factor sets the relative smoothing and the Anisotropy Factor the direction, the Smoothing Factor sets the overall effect.
eu: Leuntzeko guztirako indarra: Xehetasunaren faktoreak leuntasun erlatiboa ezartzen badu, eta Anisotropiaren faktoreak norabidea, leuntasunaren faktoreak efektu orokorra ezartzen du.

en: Regularity:
eu: Uniformetasuna:

en: This value controls the evenness of smoothing to the image. Do not use a high value here, or the target image will be completely blurred.
eu: Irudiaren leuntasunaren uniformetasuna kontrolatzen du.Ez erabili balio alturik hemen, bestela helburuko irudia erabat lausotuko baita.

en: Iterations:
eu: Iterazioak:

en: Sets the number of times the filter is applied to the image.
eu: Ezarri zenbat aldiz aplikatuko den iragazkia irudiari.

en: Noise:
eu: Zarata:

en: Sets the noise scale.
eu: Ezarri zarataren eskala.

en: Angular step:
eu: Urrats angeluarra:

en: Set here the angular integration step (in degrees) analogous to anisotropy.
eu: Ezarri anisotropiari analogoa den integrazio angeluarraren urratsa (gradutan).

en: Integral step:
eu: Urrats integrala:

en: Set here the spatial integral step.
eu: Ezarri urrats integral espaziala.

en: Gaussian:
eu: Gauss:

en: Set here the precision of the Gaussian function.
eu: Ezarri Gauss-en funtzioaren zehaztasuna.

en: Tile size:
eu: Lauzaren tamaina:

en: Sets the tile size.
eu: Ezarri lauzaren tamaina.

en: Tile border:
eu: Lauzaren ertza:

en: Sets the size of each tile border.
eu: Ezarri lauzako ertz bakoitzaren tamaina.

en: Interpolation:
eu: Interpolazioa:

en: Select the right interpolation method for the desired image quality.
eu: Hautatu interpolazioaren metodo egokia irudiaren kalitatearentzako.

en: Fast approximation
eu: Hurbilketa azkarra

en: Enable fast approximation when rendering images.
eu: Gaitu hurbilketa azkarra irudiak errendatzean.

[ctx: This is a column which will contain the amount of HotPixels found in the black frame file]
en: Hot Pixels
eu: Pixel distiratsuak

en: Clear List
eu: Garbitu zerrenda

en: Hot Pixels:
eu: Pixel distiratsuak:

en: Hot Pixels Tool
eu: Pixel distiratsuak

[ctx: average filter mode]
en: Average
eu: Batez bestekoa

[ctx: linear filter mode]
en: Linear
eu: Lineala

[ctx: quadratic filter mode]
en: Quadratic
eu: Koadratikoa

[ctx: cubic filter mode]
en: Cubic
eu: Kubikoa

en: Black Frame...
eu: Marko beltza...

en: Select Black Frame Image
eu: Hautatu marko beltzaren irudia

en: Select the hue and saturation adjustments of the image.
eu: Ezarri irudiaren ñabardura eta saturazioaren doiketa.

en: You can see here a color preview of the hue and saturation adjustments.
eu: Hemen ñabardura eta saturazioaren aurrebistako kolorea ikus dezakezu.

en: Hue:
eu: Ñabardura:

en: Set here the hue adjustment of the image.
eu: Ezarri irudiaren ñabarduraren doiketa.

en: Set here the saturation adjustment of the image.
eu: Ezarri irudiaren saturazioaren doiketa.

en: Vibrance:
eu: Dardara:

en: Set here the vibrance adjustment of the image.Vibrance performs selective saturation on less saturated colors and avoiding skin tones.
eu: Ezarri irudiaren dardararen doiketa. Dardarak saturazio gutxiagoko koloreetan lantzen du saturazio selektiboa, azalaren tonuak saihestuz.

en: Lightness:
eu: Argitasuna:

en: Set here the lightness adjustment of the image.
eu: Ezarri irudiaren argitasunaren doiketa.

en: Convert to:
eu: Bihurtu hona:

en: Select the profile of the color space to convert to.
eu: Hautatu, zein kolore-eremura bihurtu nahi den, haren profila.

en: Function:
eu: Funtzioa:

en: <b>Function</b>: This function combines the original RGB channels with the desaturated blurred image. This function is used in each of the tonemapping stages. It can be linear or power. Basically, this function increases the values where both the original and blurred image's value are low and do the opposite on high values.
eu: <b>Funtzioa</b>: funtzio honek jatorrizko GBU kanalak nahasten ditu desaturatutako lausotutako irudiarekin. Tonuen mapa lantzeko urrats bakoitzean erabiltzen da funtzio hau. Funtzio honek jatorrizko eta lausotutako irudiaren bi balio baxuak handiagotzen ditu, eta balio altuak berriz txikiagotu.

en: Stretch contrast
eu: Tiratu kontrastea

en: <b>Stretch contrast</b>: This stretches the contrast of the original image. It is applied before the tonemapping process.
eu: <b>Tiratu kontrastea</b>: jatorrizko irudiaren kontrastea tiratzen du.Tonuen mapa landu aurretik aplikatzen da.

en: Highlights saturation:
eu: Tonu argien saturazioa:

en: <b>Highlights saturation</b>: Usually the (perceived) saturation is increased. The user can choose to lower the saturation on original highlight and shadows from the image with these parameters.
eu: <b>Tonu argien saturazioa</b>: normalean (atzematen den) saturazioa handiagotu egiten da. Erabiltzaileak jatorrizko irudiko itzal eta tonu argien saturazioa jaistea aukera dezake parametro hauekin.

en: Shadow saturation:
eu: Itzalen saturazioa:

en: <b>Shadow saturation</b>: Usually the (perceived) saturation is increased. The user can choose to lower the saturation on original highlight and shadows from the image with these parameters.
eu: <b>Itzalen saturazioa</b>: normalean (atzematen den) saturazioa handiagotu egiten da. Erabiltzaileak jatorrizko irudiko itzal eta tonu argien saturazioa jaistea aukera dezake parametro hauekin.

en: Power:
eu: Indarra:

en: <b>Power</b>: How strong the effect is applied.
eu: <b>Indarra</b>: aplikatuko den efektua zenbateraino indartuko den.

en: Blur:
eu: Lausoa:

en: <b>Blur</b>: How strong the image is blurred before combining with the original image and with the tonemapping function.
eu: <b>Lausoa</b>: irudia zenbateko indarrarekin lausotuko den jatorrizko irudiarekin eta tonuen mapa landu aurretik konbinatzeko.

en: General settings
eu: Ezarpen orokorrak

en: Stage 1
eu: 1. urratsa

en: Stage 2
eu: 2. urratsa

en: Stage 3
eu: 3. urratsa

en: Stage 4
eu: 4. urratsa

en: "%1" is not a Photograph Local Contrast settings text file.
eu: "%1" ez da argazkiaren kontraste lokalaren ezarpenak dituen fitxategia.

en: Cannot load settings from the Photograph Local Contrast text file.
eu: Ezin dira ezarpenik kargatu argazkiaren kontraste lokalaren ezarpenak dituen testu-fitxategitik.

en: Cannot save settings to the Photograph Local Contrast text file.
eu: Ezin dira ezarpenik gorde argazkiaren kontraste lokalaren ezarpenak dituen testu-fitxategian.

en: Add vignetting
eu: Gehitu bineta

en: This option adds vignetting to the image instead of removing it. Use it for creative effects.
eu: Aukera honek bineta gehitzen dio irudiari kendu ordez. Efektu artistikoak lantzeko erabiltzen da.

en: You can see here a thumbnail preview of the anti-vignetting mask applied to the image.
eu: Irudiari aplikatutako anti-binetaren aurrebistaren koadro txiki ikus dezakezu .

en: Amount:
eu: Kopurua:

en: This value controls the degree of intensity of the filter at its point of maximum density.
eu: Balio honek iragazkiaren intentsitatearen  gradua kontrolatzen du bere gehienezko dentsitatearen puntuan.

en: Feather:
eu: Difuminatu:

en: This value is used as the exponent controlling the fall-off in density from the inner circle of the filter to the outer circle.
eu: Balio hau iragazkiaren barrutik kanpoko zirkulura erortzen den dentsitatea kontrolatzeko berretzaile gisa erabiltzen da.

en: Inner Radius:
eu: Barruko erradioa:

en: This value is the radius of the inner circle of the filter. In the inner circle the image is preserved. It is expressed as a multiple of the outer radius of the filter.
eu: Balio hau iragazkiaren barneko zirkuluaren erradioa da. Barneko zirkuluan irudia mantendu egiten da. Iragazkiaren kanpoko erradioaren anizkoitza bezala adierazten da.

en: Outer Radius:
eu: Kanpoko erradioa:

en: This value is the radius of the outer circle of the filter. Outside the outer circle the effect of the filter is at its maximum. It is expressed as a multiple of the diagonal of the image.
eu: Balio hau iragazkiaren kanpoko zirkuluaren erradioa da. Kanpoko zirkuluaren kanpoan iragazkiak gehienezko eragina du.irudiaren diagonalaren anizkoitza bezala adierazten da.

en: X offset:
eu: X desplazamendua:

en: X offset
eu: X desplazamendua

en: Y offset:
eu: Y desplazamendua:

en: Y offset
eu: Y desplazamendua

en: Lens Distortion Tool
eu: Objektiboaren distortsio tresna

en: Use Metadata
eu: Erabili metadatuak

[ctx: camera make]
en: Make:
eu: Fabrikazailea:

[ctx: camera model]
en: Model:
eu: Modeloa:

en: Set this option to try to guess the right camera/lens settings from the image metadata (as Exif or XMP).
eu: Ezarri aukera hau irudiaren metadatuetatik (EXIF edo XMP) kamera/Objektiboaren ezarpen egokiak asmatzen saiatzeko.

en: Aperture:
eu: Irekidura:

[ctx: @title]
en: Lens Auto-Correction Tool
eu: Objektiboaren zuzenketa automatikoa

[ctx: @info; XMP settings]
en: Lens: %1
eu: Objektiboa: %1

en: Chromatic Aberration
eu: Aberrazio kromatikoa

en: Chromatic aberration is easily recognized as color fringes towards the image corners. CA is due to a varying lens focus for different colors.
eu: Aberrazio kromatikoa oso erraz antzematen da koloreak irudiaren ertzen ingurura ihes egiten baitu.

en: Vignetting
eu: Bineta

en: Vignetting refers to an image darkening, mostly in the corners. Optical and natural vignetting can be canceled out with this option, whereas mechanical vignetting will not be cured.
eu: Binetaren efektuak irudia iluntzen du, batik bat ertzak. Bineta optiko eta naturalak bertan behera utz daitezke aukera honekin, hala ere bineta mekanikoa ezin da sendatu.

en: Distortion
eu: Distortsioa

en: Distortion refers to an image deformation, which is most pronounced towards the corners. These Seidel aberrations are known as pincushion and barrel distortions.
eu: Distortsioak irudiaren deformazioari egiten dio erreferentzia, ertzen inguruan nabarmenagoa izanik. Seidel aberrazioa ezaguna da kuxin eta upelaren distortsioa bezala.

en: Geometry
eu: Geometria

en: Four geometries are handled here: Rectilinear (99 percent of all lenses), Fisheye, Cylindrical, Equirectangular.
eu: Lau geometria kudeatu dira: laukizuzena (objektibo guztien ehuneko 99a), arrain-begia, zilindrikoa eta laukizuzen berdina.

en: Channel:
eu: Kanala:

en: <p>Select the histogram scale.</p><p>If the image's maximal counts are small, you can use the <b>linear</b> scale.</p><p><b>Logarithmic</b> scale can be used when the maximal counts are big; if it is used, all values (small and large) will be visible on the graph.</p>
eu: <p>Hautatu histogramaren eskala.</p><p>Irudiaren kopuru maximoak txikiak badira, eskala <b>lineala</b> erabil dezakezu.</p><p>Kopuru maximoak handiak direnean eskala <b>logaritmikoa</b> erabil daiteke. Erabiltzen bada, balio guztiak (txikiak eta handiak) egongo dira ikusgai grafikoan.</p>

[ctx: linear histogram scaling mode]
en: Linear
eu: Lineala

[ctx: logarithmic histogram scaling mode]
en: Logarithmic
eu: Logaritmikoa

en: Here you can see the target preview image histogram drawing of the selected image channel. This one is re-computed at any settings changes.
eu: Hautatutako irudiaren kanalaren histogramaren marrazkiaren helburuko aurrebista ikus dezakezu. Edozer ezarpen aldatzean, berriro kalkulatzen da hau.

en: <p>Select the histogram channel to display:</p>
eu: <p>Hautatu histogramaren kanala bistaratzeko:</p>

[ctx: The luminosity channel]
en: Luminosity
eu: Argitasuna

en: <b>Luminosity</b>: display the image's luminosity values.
eu: <b>Argitasuna</b>: bistaratu irudiaren argitasunaren balioak.

[ctx: The red channel]
en: Red
eu: Gorria

en: <b>Red</b>: display the red image-channel values.
eu: <b>Gorria</b>: bistaratu irudiaren gorria kanalaren balioak.

[ctx: The green channel]
en: Green
eu: Berdea

en: <b>Green</b>: display the green image-channel values.
eu: <b>Berdea</b>: bistaratu irudiaren berdea kanalaren balioak.

[ctx: The blue channel]
en: Blue
eu: Urdina

en: <b>Blue</b>: display the blue image-channel values.
eu: <b>Urdina</b>: bistaratu irudiaren urdina kanalaren balioak.

[ctx: The colors channel]
en: Colors
eu: Koloreak

en: <b>Colors</b>: Display all color channel values at the same time.
eu: <b>Koloreak</b>: bistaratu koloreen kanalen balio guztiak aldi berean.

[ctx: The alpha channel]
en: Alpha
eu: Alfa

en: <b>Alpha</b>: display the alpha image-channel values. This channel corresponds to the transparency value and is supported by some image formats, such as PNG or TIF.
eu: <b>Alfa</b>: bistaratu irudiaren alfa kanalaren balioak. Kanal hau gardentasunaren balioari dagokio eta PNG edo TIF bezalako formatuetan onartuta dago.

en: Noise Reduction Filter
eu: Zarata murrizteko iragazkia

en: <b>Threshold</b>: Adjusts the threshold for denoising of the image in a range from 0.0 (none) to 10.0. The threshold is the value below which everything is considered noise.
eu: <b>Atalasea</b>: irudiaren zarata kentzeko atalasea doitzen du 0.0 (bat ere ez) baliotik 10.0 balio arteko barrutian. Zaratatzat hartzen den guztiaren azpiko balioa da atalasea.

en: <b>Softness</b>: This adjusts the softness of the thresholding (soft as opposed to hard thresholding). The higher the softness the more noise remains in the image.
eu: <b>Leuntasuna</b>: atalasearen leuntasuna doitzen du (atalase gogorraren aurkakoa bezala). Leuntasuna zenbat eta altuagoa izan, zarata gehiago geldituko da irudian.

en: Threshold:
eu: Atalasea:

en: Softness:
eu: Leuntasuna:

en: Luminance
eu: Luminantzia

en: Chrominance Blue
eu: Urdinaren krominantzia

en: Chrominance Red
eu: Gorriaren krominantzia

en: "%1" is not a Photograph Noise Reduction settings text file.
eu: "%1" ez da argazkiaren zarata murrizketaren ezarpenak dituen fitxategia.

en: Cannot load settings from the Photograph Noise Reduction text file.
eu: Ezin dira ezarpenik kargatu argazkiaren zarata murrizketaren ezarpenak dituen fitxategitik.

en: Cannot save settings to the Photograph Noise Reduction text file.
eu: Ezin dira ezarpenik gorde argazkiaren zarata murrizketaren ezarpenak dituen testu-fitxategian.

en: Method:
eu: Metodoa:

en: Simple sharp
eu: Enfokatze bakuna

en: Unsharp mask
eu: Desenfokatze-maskara

en: Select the sharpening method to apply to the image.
eu: Hautatu enfokatzeko metodoa irudiari aplikatzeko.

en: A sharpness of 0 has no effect, 1 and above determine the sharpen matrix radius that determines how much to sharpen the image.
eu: 0 balioko enfokatze-mailak leuntasunak ez du efekturik eta 1 edo balio handiagoek enfokatze matrizearen erradioa zehazten du.

en: Radius:
eu: Erradioa:

en: Radius value is the Gaussian blur matrix radius value used to determines how much to blur the image.
eu: Erradioaren balioa Gauss-en lausoaren matrizeko erradioan erabiltzen da irudia zenbateraino lausotzen den zehazteko.

en: The value of the difference between the original and the blur image that is added back into the original.
eu: Jatorrizko eta lausotutako irudien arteko desberdintasunaren balioa jatorrizkoari gehitzeko.

en: The threshold, as a fraction of the maximum luminosity value, needed to apply the difference amount.
eu: Diferentziaren kopurua aplikatzeko behar den atalasea (argitasunaren gehienezko balioaren zatiki gisa).

en: Circular sharpness:
eu: Enfokatze zirkularra:

en: Correlation:
eu: Korrelazioa:

en: Noise filter:
eu: Zarataren iragazkia:

en: Gaussian sharpness:
eu: Gauss-en zorroztasuna:

en: This is the sharpness for the Gaussian convolution. Use this parameter when your blurring is of a Gaussian type. In most cases you should set this parameter to 0, because it causes nasty artifacts. When you use non-zero values, you will probably also have to increase the correlation and/or noise filter parameters.
eu: Gauss-en konboluzioaren zorroztasuna da. Erabili parametro hau Gauss bidez lausotzeko. Egoera gehienetan, parametro hau 0 balioarekin ezarri beharko zenuke, gauzaki nazkagarriak sortzen dituelako. Zero ez den bestelako balio bat erabiltzean, ziurrenik korrelazioa edo eta zarataren iragazkiaren parametroak ere handiagotu beharko dituzu.

en: Matrix size:
eu: Matrizearen tamaina:

en: This parameter determines the size of the transformation matrix. Increasing the matrix width may give better results, especially when you have chosen large values for circular or Gaussian sharpness.
eu: Parametro honek eraldaketaren matrizearen tamaina zehazten du. Matrizearen zabalera handiagotzeak emaitza hobeagoak eman ditzake, batik bat balio handiak aukeratu badituzu Gauss-en edo zirkularra den zorroztasunean.

en: "%1" is not a Photograph Refocus settings text file.
eu: "%1" ez da argazkiak berriro enfokatzeko ezarpenak dituen fitxategia.

en: Cannot load settings from the Photograph Refocus text file.
eu: Ezin dira ezarpenik kargatu argazkiak berriro enfokatzeko ezarpenak dituen fitxategitik.

en: Cannot save settings to the Photograph Refocus text file.
eu: Ezin dira ezarpenak argazkiak berriro enfokatzeko testu-fitxategian gorde.

en: Main angle:
eu: Angelu nagusia:

en: An angle in degrees by which to rotate the image. A positive angle rotates the image clockwise; a negative angle rotates it counter-clockwise.
eu: Angelua (gradutan) irudia biratzeko. Angelu positibo batek irudia ordulariaren norabidean biratzen du; negatiboak berriz aurkako norabidean.

en: Fine angle:
eu: Angelu fina:

en: This value in degrees will be added to main angle value to set fine target angle.
eu: Balio hau (gradutan) angelu nagusiaren balioari gehituko zaio helburuko angelu fina ezartzeko.

en: Enable this option to apply the anti-aliasing filter to the rotated image. In order to smooth the target image, it will be blurred a little.
eu: Gaitu aukera hau antialias-aren iragazkia biratutako irudiari aplikatzeko. Helburuko irudia leuntzeko asmoarekin, piska bat lausotuko da.

en: Auto-crop:
eu: Mozketa automatikoa:

[ctx: no autocrop]
en: None
eu: Bat ere ez

en: Widest Area
eu: Area zabalena

en: Largest Area
eu: Area handiena

en: Select the method to process image auto-cropping to remove black frames around a rotated image here.
eu: Hautatu irudiaren mozketa automatikoa lantzeko metodoa, biratutako irudiaren inguruko marko beltzak kentzeko.

en: White Balance Tool
eu: Zuri-oreka

[ctx: @info: WB settings]
en: Set here the white balance color temperature in Kelvin.
eu: Zuri-orekaren kolore tenperatura Kelvin-etan hemen ezarri.

[ctx: @item: WB temperature preset]
en: Daylight D50
eu: Argi naturala D50

[ctx: @item: WB temperature preset]
en: Daylight D65
eu: Argi naturala D65

[ctx: @info: WB settings]
en: Select the white balance color temperature preset to use.
eu: Erabili beharreko zuri-orekaren tenperatura aurrezarpena ezarri.

[ctx: @item: WB settings]
en: candle light
eu: kandelaren argia

[ctx: @item: WB settings]
en: sunny daylight around noon
eu: eguerdi eguzkitsuko argi naturala

en: Embed Original File
eu: Kapsulatutako jatorrizko fitxategia

en: Lossless Compression
eu: Galerarik gabeko konpresioa

en: JPEG Preview:
eu: JPEGen aurrebista:

[ctx: embedded preview type in dng file]
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: embedded preview type in dng file]
en: Medium
eu: Ertaina

[ctx: embedded preview type in dng file]
en: Full size
eu: Tamaina osoa

[ctx: @title:window]
en: About %1 Plugin
eu: %1 pluginari buruz

[ctx: @label]
en: Version
eu: Bertsioa

[ctx: @title]
en: Authors
eu: Egileak

[ctx: @info]
en: These are basic settings for the new %1 album.
eu: %1 album berrirako oinarrizko ezarpenak dira hauek.

en: This is the list of images to upload to your %1 account.
eu: Hau da zure %1 kontura zama-igo beharreko irudien zerrenda.

en: This is the %1 folder to/from which selected photos will be uploaded/downloaded.
eu: Hau da %1 karpeta nora/nondik hautatutako argazkiak zama-igoko/-jaitsiko diren.

en: These are the options that would be applied to photos before upload.
eu: Hauek dira argazkiei zama-igo aurretik ezarriko litzaiekeen aukerak.

en: Upload original image file
eu: Zama-igo jatorrizko irudi-fitxategia

en: Write the photo ID as metadata in the source image after uploading.
eu: Idatzi IDa, jatorrizko irudian, metadatu gisa zama-igo ondoren.

en: Online Handbook...
eu: Lerroko eskuliburua...

[ctx: @title:tab]
en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Assigning image pick label
eu: Irudi hautapen etiketa esleitzea

[ctx: @label]
en: Apply pending changes to metadata
eu: Metadatuetan zain dauden aldaketak aplikatu

en: Apply pending changes to metadata
eu: Metadatuetan zain dauden aldaketak aplikatu

en: <nobr><b>Active filters:</b></nobr>
eu: <nobr><b>Iragazki aktiboak:</b></nobr>

en: <nobr><b>Active filter:</b></nobr>
eu: <nobr><b>Iragazki aktiboa:</b></nobr>

en: No active filter
eu: Ez dago iragazki aktiborik

en: No geo filtering
eu: Geo iragazkirik ez

en: Images with coordinates
eu: Koordenatuak dituzten irudiak

en: Images without coordinates
eu: Koordenaturik gabeko irudiak

en: Filter by geolocation
eu: Iragazi geokokapenaren arabera

en: All Files
eu: Fitxategi guztiak

en: Image Files
eu: Irudi-fitxategiak

en: RAW Files
eu: RAW fitxategiak

en: DNG Files
eu: DNG fitxategiak

en: No RAW Files
eu: RAW fitxategiak ez

en: JPEG Files
eu: JPEG fitxategiak

en: JPEG-2000 Files
eu: JPEG-2000 fitxategiak

en: JPEG-XL Files
eu: JPEG-XL fitxategiak

en: WEBP Files
eu: WEBP fitxategiak

en: PNG Files
eu: PNG fitxategiak

en: TIFF Files
eu: TIFF fitxategiak

en: PGF Files
eu: PGF fitxategiak

en: HEIF Files
eu: HEIF fitxategiak

en: AVIF Files
eu: AVIF fitxategiak

en: Video Files
eu: Bideo fitxategiak

en: Audio Files
eu: Audio fitxategiak

en: Raster Graphics
eu: Raster grafikoak

en: Filter by file type
eu: Iragazi fitxategi motaren arabera

en: Select the file types (MIME types) that you want shown. Note: "Raster Graphics" are file formats from raster graphics editors, such as Photoshop, The Gimp, Krita, etc.
eu: Hautatu erakustea nahi duzun fitxategi-motak (MIME motak). Oharra: "Raster grafikoak" raster grafiko editoreetako fitxategi-formatuak dira, hala nola Photoshop, The Gimp, Krita, etab.

en: Select the rating value used to filter albums' contents. Use the context pop-up menu to set rating filter conditions.
eu: Hautatu albumen edukia iragazteko erabilitako balorazio balioa. Erabili testuinguru-menu gainerakorra balorazio iragazkiaren baldintzak ezartzeko.

en: Rating greater than or equal to %1.
eu: Balorazioa %1 baino handiagoa edo berdina.

en: Rating equal to %1.
eu: Balorazioa %1(r)en berdina.

en: Rating less than or equal to %1.
eu: Balorazioa %1 baino gutxiago edo berdina.

en: Items Without Rating
eu: Baloraziorik gabeko elementuak

en: Rating Filter Options
eu: Balorazio iragazkiaren aukerak

en: Greater Than or Equals Condition
eu: Baldintzaren berdina edo handiagoa

en: Equals Condition
eu: Baldintzaren berdina

en: Less Than or Equals Condition
eu: Baldintzaren berdina edo gutxiago

en: Exclude Items Without Rating
eu: Kanporatu baloraziorik gabeko elementuak

en: Text quick filter (search)
eu: Testu azkarreko iragazkia (bilaketa)

en: Enter search patterns to quickly filter this view on item names, captions (comments), and tags
eu: Bilaketako ereduak sartu ikuspegi hau azkar batean fitxategi-izenen, epigrafeen (iruzkinak) eta etiketen arabera iragazteko.

en: Text Search Fields
eu: Testua bilatzeko eremuak

en: Defines which fields to search for the text in.
eu: Barruko testua zein eremutan bilatu zehazten du.

en: Item Name
eu: Elementuaren izena

en: Item Title
eu: Elementuaren titulua

en: Item Comment
eu: Elementuaren iruzkina

en: Tag Name
eu: Etiketaren izena

en: Album Name
eu: Albumaren izena

en: Item Aspect Ratio
eu: Elementuaren itxura-proportzioa

en: Item Pixel Size
eu: Elementuaren pixel-neurria

en: Clear All
eu: Garbitu dena

en: Select All
eu: Hautatu dena

[ctx: @label]
en: aesthetic image quality
eu: irudiaren kalitate estetikoa

[ctx: @label: short translated text about the image quality scan mode]
en: Scan Mode:
eu: Aztertzeko modua:

[ctx: @item: all items to scan with image quality scan]
en: All
eu: Guztia

[ctx: @info:tooltip]
en: Threshold below which all pictures are assigned Rejected Label
eu: Atalase muga zeinetatik behera irudi guztiei Errefusatua etiketa esleitzen zaien

en: File/Folder %1 does not exist anymore
eu: %1 fitxategia/karpeta dagoeneko ez da existitzen

en: Album %1 does not exist anymore
eu: %1 albuma dagoeneko ez da existitzen

en: Could not overwrite image %1
eu: Ezin izan du «%1» irudia gainidatzi

[ctx: @info: rotation]
en: Unspecified
eu: Zehaztu gabea

[ctx: @info: rotation of an unrotated image]
en: Normal
eu: Arrunta

[ctx: @info: rotation]
en: Flipped Horizontally
eu: Horizontalki iraulita

[ctx: @info: rotation]
en: Rotated by 180 Degrees
eu: 180 gradu biratuta

[ctx: @info: rotation]
en: Flipped Vertically
eu: Bertikalki iraulita

[ctx: @info: rotation]
en: Flipped Horizontally and Rotated Left
eu: Horizontalki iraulita eta ezkerrera biratuta

[ctx: @info: rotation]
en: Rotated Left
eu: Ezkerrera biratuta

[ctx: @info: rotation]
en: Flipped Vertically and Rotated Left
eu: Bertikalki iraulita eta ezkerrera biratuta

[ctx: @info: rotation]
en: Rotated Right
eu: Eskuinera biratuta

[ctx: @info: rotation]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

[ctx: @info: For use in longitude coordinate]
en: West
eu: Mendebaldea

[ctx: @info: For use in longitude coordinate]
en: East
eu: Ekialdea

[ctx: @info: For use in latitude coordinate]
en: North
eu: Iparraldea

[ctx: @info: For use in latitude coordinate]
en: South
eu: Hegoaldea

[ctx: @info: Height in meters]
en: %1m
eu: %1 m

[ctx: @info]
en: Flash has been fired
eu: Flasha jaurti da

[ctx: @info]
en: Flash with red-eye reduction mode
eu: Begi gorriak murrizteko modua duen flasha

[ctx: @info: country code]
en: Arabic
eu: Arabiera

[ctx: @info: country code]
en: Assamese
eu: Assamera

[ctx: @info: country code]
en: Azerbaijani
eu: Azerbaijanera

[ctx: @info: country code]
en: Bashkir
eu: Baxkirera

[ctx: @info: country code]
en: Bulgarian
eu: Bulgariera

[ctx: @info: country code]
en: Bengali;Bangla
eu: Bengalera

[ctx: @info: country code]
en: Tibetan
eu: Tibetera

[ctx: @info: country code]
en: Breton
eu: Bretoiera

[ctx: @info: country code]
en: Catalan
eu: Katalana

[ctx: @info: country code]
en: Corsican
eu: Korsikera

[ctx: @info: country code]
en: Czech
eu: Txekiera

[ctx: @info: country code]
en: Welsh
eu: Galesa

[ctx: @info: country code]
en: Danish
eu: Daniera

[ctx: @info: country code]
en: German
eu: Alemana

[ctx: @info: country code]
en: Greek
eu: Grekoa

[ctx: @info: country code]
en: English
eu: Ingelesa

[ctx: @info: country code]
en: Esperanto
eu: Esperantoa

[ctx: @info: country code]
en: Spanish
eu: Gaztelania

[ctx: @info: country code]
en: Estonian
eu: Estoniera

[ctx: @info: country code]
en: Basque
eu: Euskara

[ctx: @info: country code]
en: Persian(farsi)
eu: Persiera (Farsiera)

[ctx: @info: country code]
en: Finnish
eu: Finlandiera

[ctx: @info: country code]
en: Faroese
eu: Faroera

[ctx: @info: country code]
en: French
eu: Frantsesa

[ctx: @info: country code]
en: Frisian
eu: Frisiera

[ctx: @info: country code]
en: Irish
eu: Irlandera

[ctx: @info: country code]
en: Scotsgaelic
eu: Eskoziako gaelera

[ctx: @info: country code]
en: Galician
eu: Galiziera

[ctx: @info: country code]
en: Gujarati
eu: Gujaratera

[ctx: @info: country code]
en: Hebrew
eu: Hebreera

[ctx: @info: country code]
en: Croatian
eu: Kroaziera

[ctx: @info: country code]
en: Hungarian
eu: Hungariera

[ctx: @info: country code]
en: Armenian
eu: Armeniera

[ctx: @info: country code]
en: Indonesian
eu: Indonesiera

[ctx: @info: country code]
en: Icelandic
eu: Islandiera

[ctx: @info: country code]
en: Italian
eu: Italiera

[ctx: @info: country code]
en: Japanese
eu: Japoniera

[ctx: @info: country code]
en: Georgian
eu: Georgiera

[ctx: @info: country code]
en: Kazakh
eu: Kazakhera

[ctx: @info: country code]
en: Korean
eu: Koreera

[ctx: @info: country code]
en: Kurdish
eu: Kurduera

[ctx: @info: country code]
en: Latin
eu: Latina

[ctx: @info: country code]
en: Lithuanian
eu: Lituaniera

[ctx: @info: country code]
en: Latvian;Lettish
eu: Letoniera

[ctx: @info: country code]
en: Macedonian
eu: Mazedoniera

[ctx: @info: country code]
en: Malayalam
eu: Malabarera

[ctx: @info: country code]
en: Mongolian
eu: Mongoliera

[ctx: @info: country code]
en: Marathi
eu: Marathera

[ctx: @info: country code]
en: Malay
eu: Malaysiera

[ctx: @info: country code]
en: Maltese
eu: Maltera

[ctx: @info: country code]
en: Burmese
eu: Birmaniera

[ctx: @info: country code]
en: Nepali
eu: Nepalera

[ctx: @info: country code]
en: Dutch
eu: Nederlandera

[ctx: @info: country code]
en: Norwegian
eu: Norvegiera

[ctx: @info: country code]
en: Occitan
eu: Okzitaniera

[ctx: @info: country code]
en: Oromo
eu: Oromoera

[ctx: @info: country code]
en: Punjabi
eu: Punjabera

[ctx: @info: country code]
en: Polish
eu: Poloniera

[ctx: @info: country code]
en: Pashto;Pushto
eu: Paxtunera

[ctx: @info: country code]
en: Portuguese
eu: Portugesa

[ctx: @info: country code]
en: Romanian
eu: Errumaniera

[ctx: @info: country code]
en: Russian
eu: Errusiera

[ctx: @info: country code]
en: Sanskrit
eu: Sanskrito

[ctx: @info: country code]
en: Slovak
eu: Eslovakiera

[ctx: @info: country code]
en: Slovenian
eu: Esloveniera

[ctx: @info: country code]
en: Albanian
eu: Albaniera

[ctx: @info: country code]
en: Serbian
eu: Serbiera

[ctx: @info: country code]
en: Swedish
eu: Suediera

[ctx: @info: country code]
en: Tamil
eu: Tamilera

[ctx: @info: country code]
en: Telugu
eu: Teluguera

[ctx: @info: country code]
en: Tajik
eu: Tajikera

[ctx: @info: country code]
en: Thai
eu: Thaiera

[ctx: @info: country code]
en: Turkish
eu: Turkiera

[ctx: @info: country code]
en: Tatar
eu: Tatarera

[ctx: @info: country code]
en: Ukrainian
eu: Ukrainera

[ctx: @info: country code]
en: Urdu
eu: Urduera

[ctx: @info: country code]
en: Uzbek
eu: Uzbekera

[ctx: @info: country code]
en: Vietnamese
eu: Vietnamera

[ctx: @info: country code]
en: Xhosa
eu: Xhosera

[ctx: @info: country code]
en: Chinese
eu: Txinera

[ctx: @title: xmp namespace for tags container]
en: Tags
eu: Etiketak

[ctx: @title: xmp namespace for title container]
en: Title
eu: Titulua

[ctx: @title: xmp namespace for rating container]
en: Rating
eu: Balorazioa

[ctx: @title: xmp namespace for comment container]
en: Caption
eu: Epigrafea

[ctx: @title: xmp namespace for pick-label container]
en: Pick label
eu: Hautapen etiketa

[ctx: info]
en: Binary data %1 bytes
eu: Datu bitarrak %1 byte

en: Flip Horizontal
eu: Irauli horizontalki

en: Flip Vertical
eu: Irauli bertikalki

[ctx: Focus point type description]
en: In Focus
eu: Fokuan

[ctx: Focus point type description]
en: Selected
eu: Hautatuta

[ctx: Focus point type description]
en: Selected In Focus
eu: Fokuan hautatua

[ctx: Focus point type description]
en: Inactive
eu: Inaktiboa

[ctx: @info: unconfirmed faces in album]
en:  (%1 new) |  (%1 new)
eu[0]:  (berri %1)
eu[1]:  (%1 berri)

en: &Close
eu: &Itxi

en: Close message
eu: Itxi mezua

[ctx: @info: check of new online version never done yet]
en: never
eu: inoiz ez

en: Unsupported Architecture: %1
eu: Euskarririk gabeko arkitektura: %1

en: Visit digiKam project website
eu: Bisitatu digiKam proiektuaren webgunea

en: Captions:
eu: Epigrafeak:

en: Enter caption author name here.
eu: Sartu epigrafearen egilearen izena hemen.

[ctx: @info]
en: You have edited the pick label of the image.  | You have edited the pick label of %1 images.
eu[0]: Irudiaren hautapen etiketa editatu duzu.
eu[1]: %1 irudien hautapen etiketa editatu duzu.

[ctx: @info]
en: You have edited the color label of the image.  | You have edited the color label of %1 images.
eu[0]: Irudiaren kolore etiketa editatu duzu.
eu[1]: %1 irudiren kolore etiketa editatu duzu.

[ctx: @info]
en: <li>pick label</li>
eu: <li>Hautapen etiketa</li>

[ctx: @label]
en: Pick Label:
eu: Hautapen etiketa:

[ctx: @action]
en: Open Tag Manager
eu: Ireki etiketa-kudeatzailea

en: <b>Altitude</b>:
eu: <b>Altitudea</b>:

en: <b>Latitude</b>:
eu: <b>Latitudea</b>:

en: <b>Longitude</b>:
eu: <b>Longitudea</b>:

en: <b>Date</b>:
eu: <b>Data</b>:

[ctx: @action: open image]
en: Open
eu: Ireki

en: Properties
eu: Propietateak

en: Metadata
eu: Metadatuak

en: Geolocation
eu: Geolokalizazioa

[ctx: @label: item properties]
en: Lens:
eu: Objektiboa:

[ctx: @label: item properties]
en: White balance:
eu: Zuri-oreka:

[ctx: @label: item properties]
en: Pick label:
eu: Hautapen etiketa:

[ctx: @label: item properties]
en: People:
eu: Pertsonak:

en: File
eu: Fitxategia

en: Lens
eu: Objektiboa

en: Aperture
eu: Irekidura

en: Sensitivity
eu: Sentikortasuna

en: Video Aspect Ratio
eu: Bideoaren itxura-proportzioa

en: Video Duration
eu: Bideoaren iraupena

en: Video Frame Rate
eu: Bideoaren fotograma-emaria

en: Peoples
eu: Pertsonak

en: Rights
eu: Eskubideak

en: Rating
eu: Balorazioa

en: Count:
eu: Kopurua:

en: Size:
eu: Tamaina:

[ctx: @label:listbox]
en: Quality:
eu: Kalitatea:

[ctx: @item:inlistbox Quality]
en: Bilinear
eu: Bilineala

[ctx: @label:listbox]
en: Method:
eu: Metodoa:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Default D65
eu: Lehenetsia D65

[ctx: @item:inlistbox]
en: Camera
eu: Kamera

[ctx: @item:inlistbox set while balance automatically]
en: Automatic
eu: Automatikoa

[ctx: @item:inlistbox set white balance manually]
en: Manual
eu: Eskuz

[ctx: @label:slider Green component]
en: Green:
eu: Berdea:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Rebuild
eu: Berreraiki

[ctx: @label:slider Highlight reconstruct level]
en: Level:
eu: Maila:

[ctx: @option:check White point]
en: White:
eu: Zuria:

[ctx: @label]
en: White Balance
eu: Zuri-oreka

[ctx: @label:listbox]
en: Noise reduction:
eu: Zarata murrizketa:

[ctx: @item:inlistbox Noise Reduction]
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: @item:inlistbox Noise Reduction]
en: Wavelets
eu: Uhintxoak:

[ctx: @label]
en: Corrections
eu: Zuzenketak

[ctx: @label:listbox]
en: Camera Profile:
eu: Kameraren profila:

[ctx: @item:inlistbox Camera Profile]
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: @item:inlistbox Camera Profile]
en: Embedded
eu: Kapsulatua

[ctx: @item:inlistbox Camera Profile]
en: Custom
eu: Norberak finkatua

[ctx: @info: open file filters]
en: ICC Files (*.icc *.icm)
eu: ICC fitxategiak (*.icc *.icm)

[ctx: @label:listbox]
en: Workspace:
eu: Langunea:

[ctx: @item:inlistbox Workspace]
en: Raw (no profile)
eu: Gordina (profilik gabe)

[ctx: @item:inlistbox Workspace]
en: Wide Gamut
eu: Gama zabala

[ctx: @item:inlistbox Workspace]
en: Custom
eu: Norberak finkatua

[ctx: @label]
en: Color Management
eu: Kolore-kudeaketa

[ctx: @label]
en: Threshold:
eu: Atalasea:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Threshold</title><para>Set here the noise reduction threshold value to use.</para>
eu: <title>Atalasea</title><para>Ezarri hemen zarata murrizteko erabili beharreko atalase balioa.</para>

en: Casio Digital Camera Raw File Format
eu: Casio Kamera Digitalaren RAW fitxategi formatua

en: NuCore Raw Image File
eu: «NuCore» RAW irudi fitxategia

en: Canon Digital Camera RAW Image Format version 2.0
eu: Canon Kamera Digitalaren RAW irudi formatuaren 2.0 bertsioa

en: Canon Digital Camera RAW Image Format version 1.0
eu: Canon Kamera Digitalaren RAW irudi formatuaren 1.0 bertsioa

en: Capture Shop Raw Image File
eu: «Capture Shop» RAW irudi fitxategia

en: Kodak DC25 Digital Camera File
eu: Kodak DC25 Kamera Digitalaren fitxategia

en: Kodak Digital Camera Raw Image Format
eu: Kodak Kamera Digitalaren RAW irudi formatua

en: Adobe Digital Negative
eu: Adobe-ren negatibo digitala

en: Epson Digital Camera Raw Image Format
eu: Epson Kamera Digitalaren RAW irudi formatua

en: Imacon Digital Camera Raw Image Format
eu: Imacon Kamera Digitalaren RAW irudi formatua

en: Leaf Raw Image File
eu: «Leaf» RAW irudi fitxategia

en: Kodak DC25 Digital Camera Raw Image Format
eu: Kodak DC25 Kamera Digitalaren RAW irudi formatua

en: Minolta RD175 Digital Camera Raw Image Format
eu: Minolta RD175 Kamera Digitalaren RAW irudi formatua

en: Mamiya Digital Camera Raw Image Format
eu: Mamiya Kamera Digitalaren RAW irudi formatua

en: Minolta Dimage Digital Camera Raw Image Format
eu: Minolta Dimage Kamera Digitalaren RAW irudi formatua

en: Nikon Digital Camera Raw Image Format
eu: Nikon Kamera Digitalaren RAW irudi formatua

en: Olympus Digital Camera Raw Image Format
eu: Olympus Kamera Digitalaren RAW irudi formatua

en: Pentax Digital Camera Raw Image Format
eu: Pentax Kamera Digitalaren RAW irudi formatua

en: Logitech Digital Camera Raw Image Format
eu: Logitech Kamera Digitalaren RAW irudi formatua

en: Fuji Digital Camera Raw Image Format
eu: Fuji Kamera Digitalaren RAW irudi formatua

en: Panasonic Digital Camera Image Format
eu: Panasonic Kamera Digitalaren irudi formatua

en: Digital Foto Maker Raw Image File
eu: Digital Foto Maker RAW irudi fitxategia

en: Sony Digital Camera Raw Image Format
eu: Sony Kamera Digitalaren RAW irudi formatua

en: Sigma Digital Camera Raw Image Format
eu: Sigma Kamera Digitalaren RAW irudi formatua

en: Hasselblad Digital Camera Raw Image Format
eu: Hasselblad Kamera Digitalaren RAW irudi formatua

en: Phantom Software Raw Image File
eu: Phantom Software RAW irudi fitxategia

en: Sinar Raw Image File
eu: «Sinar» Raw irudi fitxategia

en: Kodak DCS200 Digital Camera Raw Image Format
eu: Kodak DCS200 Kamera Digitalaren RAW irudi formatua

en: Apple Quicktake 100/150 Digital Camera Raw Image Format
eu: Apple Quicktake 100/150 Kamera Digitalaren RAW irudi formatua

en: Panasonic LX3 Digital Camera Raw Image Format
eu: Panasonic LX3 Kamera Digitalaren RAW irudi formatua

en: Sinar Capture Shop Raw Image File
eu: «Sinar Capture Shop» RAW irudi fitxategia

en: Leica Digital Camera Raw Image Format
eu: Leica Kamera Digitalaren RAW irudi formatua

en: Samsung Raw Image Format
eu: Samsung RAW irudi formatua

en: Canon Digital Camera RAW Image Format version 3.0
eu: Canon Kamera Digitalaren RAW irudi formatuaren 3.0 bertsioa

en: Do you want to do this operation on all group items?
eu: Taldeko elementu guztietan egin nahi duzu eragiketa hori?

en: Remember choice for this operation
eu: Gogoratu eragiketa honetarako aukera

en: Light Table
eu: Argi-mahaia

en: Batch Queue Manager
eu: Sorta-ilara kudeatzailea

en: Renaming
eu: Berrizendatzea

en: Import/Export tools
eu: Inportatze-/esportatze-tresnak

en: Adding items to the Batch Queue Manager
eu: Sorta-ilara kudeatzailean elementuak gehitzen

en: Renaming items
eu: Elementuak berrizendatzea

[ctx: @item: album categories]
en: Category
eu: Kategoria

[ctx: @item: album categories]
en: Travel
eu: Bidaia

[ctx: @item: album categories]
en: Holidays
eu: Oporrak

[ctx: @item: album categories]
en: Friends
eu: Lagunak

[ctx: @item: album categories]
en: Nature
eu: Natura

[ctx: @item: album categories]
en: Party
eu: Festa

[ctx: @item: album categories]
en: Todo
eu: Zeregina

[ctx: @item: album categories]
en: Miscellaneous
eu: Hainbat

en: Tag '%2' is assigned to one item. Do you want to continue? | Tag '%2' is assigned to %1 items. Do you want to continue?
eu[0]: "%2" etiketa elementu batera esleituta dago. Jarraitu nahi duzu?
eu[1]: "%2" etiketa %1 elementura esleituta dago. Jarraitu nahi duzu?

en: Delete '%1' tag?
eu: Ezabatu "%1" etiketa?

en: Assign Pick Label "%1"
eu: "%1" hautapen etiketa esleitu

en: Delete Tags
eu: Ezabatu etiketak

en: Reset Tag Icon
eu: Berrezarri etiketaren ikonoa

en: Invert Selection
eu: Alderantzikatu hautapena

en: Collapse Tag Tree
eu: Tolestu etiketa-zuhaitza

[ctx: @label: tag properties]
en: &Title:
eu: &Titulua:

[ctx: @info]
en: Enter tag name here
eu: Sartu, hemen, etiketaren izen

[ctx: @label: tag properties]
en: &Icon:
eu: &Ikonoa:

[ctx: @action]
en: Reset
eu: Berrezarri

[ctx: @label: tag properties]
en: &Shortcut:
eu: La&sterbidea:

[ctx: @label]
en: Note
eu: Oharra

[ctx: @action]
en: Save
eu: Gorde

[ctx: @action]
en: Discard
eu: Baztertu

[ctx: @info]
en: Previous tags were changed. Save changes?
eu: Aurreko etiketak aldatu egin dira. Aldaketak gorde?

en: Collapse tag tree completely
eu: Tolestu erabat etiketa-zuhaitza

en: Toggle Auto
eu: Txandakatu automatikoa

[ctx: no auto toggle]
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: toggle child tags]
en: Children
eu: Umeak

[ctx: toggle parent tag]
en: Parents
eu: Gurasoak

[ctx: toggle child and parent tags]
en: Both
eu: Biak

en: Enter tag name here...
eu: Sartu etiketaren izen berria...

en: &Icon:
eu: &Ikonoa:

en: <b>Create New Tag</b>
eu: <b>Sortu etiketa berria</b>

en: An error occurred during tag creation:
eu: Errorea gertatu da etiketa sortzean:

en: Tag Path
eu: Etiketaren bide-izena

en: Collapse all Tags
eu: Tolestu etiketa guztiak

en: No Recently Assigned Tags
eu: Oraintsu esleitutako etiketarik ez

en: Add New Tag...
eu: Gehitu etiketa berria...

en: Assign this Tag
eu: Esleitu etiketa hau

en: Remove this Tag
eu: Kendu etiketa hau

en: Go to this Tag
eu: Joan etiketa honetara

en: Enter the Informative Provider Reference here. I.P.R is a name registered with the XMP/NAA, identifying the provider that provides an indicator of the content. The default value for the I.P.R is "XMP" if a standard Reference Code is used.
eu: Sartu I.P.R. ("Informative Provider Reference" edo Informazio-hornitzailearen erreferentzia) hemen. I.P.R. XMP/NAArekin erregistratutako izen bat da, edukiaren adierazle bat eskaintzen duen hornitzailea identifikatuz. I.P.R.ren balio lehenetsia "XMP" da erreferentziaren kode estandarra erabiltzen denean.

en: Enter the Subject Reference Number here. Provides a numeric code to indicate the Subject Name plus optional Subject Matter and Subject Detail Names in the language of the service. Subject Reference is a number from the range 01000000 to 17999999 and represent a language independent international reference to a Subject. A Subject is identified by its Reference Number and corresponding Names taken from a standard lists given by XMP/NAA. If a standard reference code is used, these lists are the English language reference versions. This field is limited to 8 digit code.
eu: Sartu gaiaren erreferentzia zenbakia ("Subject Reference Number") hemen. Zenbakizko kode bat ematen du gaiaren izena eta aukerazko gaia eta xehetasunaren izenak zerbitzuaren hizkuntzan. Gaiaren erreferentzia 01000000 eta 17999999 arteko barrutiko zenbaki bat da, eta hizkuntzatik aske dagoen nazioarteko erreferentzia eskaintzen du gaia adierazteko. Gaia identifikatzeko erreferentziaren zenbakia erabiltzen da, eta XMP/NAAk emandako zerrenda estandarretatik hartutako izenari dagokio. Erreferentziaren kode estandarra erabiltzen bada, zerrenda hauek Ingelesa hizkuntzaren erreferentzien bertsioak izango dira. Eremu hau 8 digituko kodera mugatuta dago.

en: Enter the Subject Name here. English language is used if you selected a standard XMP/NAA reference code.
eu: Sartu gaiaren izena hemen. XMP/NAAren erreferentziaren kode estandarra erabiltzean Ingelesa hizkuntza erabiliko da.

en: Enter the Subject Matter Name here. English language is used if you selected a standard XMP/NAA reference code.
eu: Sartu gaia hemen. XMP/NAAren erreferentziaren kode estandarra erabiltzean Ingelesa hizkuntza erabiliko da.

en: Enter the Subject Detail Name here. English language is used if you selected a standard XMP/NAA reference code.
eu: Sartu gaiaren xehetasunaren izena hemen. XMP/NAAren erreferentziaren kode estandarra erabiltzean Ingelesa hizkuntza erabiliko da.

en: Author Names:
eu: Egileen izenak:

en: Enter the names of the photograph's creators. Use semi-colons as separator here.
eu: Argazkiaren egileen izenak sartu. Erabili puntu eta komak bereizle gisa.

en: Authors' Positions:
eu: Egileen posizioak:

en: Enter the job titles of the authors here.
eu: Sartu egileen laneko tituluak.

en: Enter the photograph credit here.
eu: Sartu argazkiaren kreditua.

en: Enter the copyright notice to identify the current owner(s) of the copyright here.
eu: Sartu copyright-aren oharra uneko jabearen copyright-a identifikatzeko.

en: Enter the list of instructions on how a resource can be legally used here.
eu: Sartu baliabidea legalki nola erabiltzen den buruzko instrukzioen zerrenda.

en: Enter the original owner of the photograph here.
eu: Sartu argazkiaren jatorrizko egilea.

en: Instructions:
eu: Instrukzioak:

en: Enter the editorial notice here.
eu: Sartu editorialaren oharra.

en: Enter the city of contents here.
eu: Sartu edukiaren herria.

en: <p>This field should contain the name of the city where the photograph was taken.</p>
eu: <p>Eremu honek argazkia hartu zen herriaren izena eduki behar du.</p>

en: Enter the city sublocation of contents here.
eu: Sartu edukiaren herriko azpikokalekua.

en: <p>This field should contain the sublocation of the city where the photograph was taken.</p>
eu: <p>Eremu honek argazkia hartu zen herriko azpikokalekua eduki behar du.</p>

en: Enter the province or state of contents here.
eu: Sartu edukiaren probintzia edo estatua.

en: <p>This field should contain the province or state where the photograph was taken.</p>
eu: <p>Eremu honek argazkia hartu zen probintzia edo estatua eduki behar du.</p>

en: <p>Select here the country where the photograph was taken.</p>
eu: <p>Hautatu argazkia hartu zen herrialdea.</p>

en: Enter the city name of the lead author here.
eu: Sartu egile nagusiaren herriaren izena.

en: <p>This field should contain the city name where the lead author lives.</p>
eu: <p>Eremu honek argazkia hartu zuen egile nagusia bizi den herriaren izena eduki behar du.</p>

en: Enter the country name of the lead author here.
eu: Sartu egile nagusiaren herrialdearen izena.

en: <p>This field should contain the country name where the lead author lives.</p>
eu: <p>Eremu honek argazkia hartu zuen egile nagusia bizi den herrialdearen izena eduki behar du.</p>

en: Enter the address of the lead author here.
eu: Sartu egile nagusiaren helbidea.

en: <p>This field should contain the address where the lead author lives.</p>
eu: <p>Eremu honek argazkia hartu zuen egile nagusia bizi den helbidea eduki behar du.</p>

en: Postal Code:
eu: Posta-kodea:

en: Enter the postal code of the lead author here.
eu: Sartu egile nagusiaren posta-kodea.

en: <p>This field should contain the postal code where the lead author lives.</p>
eu: <p>Eremu honek argazkia hartu zuen egile nagusia bizi den posta-kodea eduki behar du.</p>

en: Province:
eu: Probintzia:

en: Enter the province of the lead author here.
eu: Sartu egile nagusiaren probintzia.

en: <p>This field should contain the province where the lead author lives.</p>
eu: <p>Eremu honek argazkia hartu zuen egile nagusia bizi den probintzia eduki behar du.</p>

en: Enter the email of the lead author here.
eu: Sartu egile nagusiaren helbide elektronikoa.

en: <p>This field should contain the email of the lead author.</p>
eu: <p>Eremu honek argazkia hartu zuen egile nagusiaren helbide elektronikoa eduki behar du.</p>

en: Enter the phone number of the lead author here.
eu: Sartu egile nagusiaren telefono zenbakia.

en: <p>This field should contain the phone number of the lead author.</p>
eu: <p>Eremu honek argazkia hartu zuen egile nagusiaren telefono zenbakia eduki behar du.</p>

en: Enter the web site URL of the lead author here.
eu: Sartu egile nagusiaren webgunearen URLa.

en: <p>This field should contain the web site URL of the lead author.</p>
eu: <p>Eremu honek argazkia hartu zuen egile nagusiaren webgunearen URLa eduki behar du.</p>

en: Subjects
eu: Gaiak

en: Template:
eu: Txantiloia:

en: Open metadata template editor
eu: Ireki metadatuen txantiloiaren editorea

en: <p>Select here the action to perform using the metadata template.</p><p><b>To remove</b>: delete already-assigned template.</p><p><b>Do not change</b>: Do not touch template information.</p><p>All other values are template titles managed by digiKam. Selecting one will assign information as well.</p>
eu: <p>Hautatu landuko den ekintza metadatuen txantiloia erabiliz.</p><p><b>Kentzeko</b>: ezabatu jadanik esleitutako txantiloia.</p><p><b>Ez aldatu</b>: ez ukitu txantiloiaren informazioa.</p><p>Beste balio guztiak digiKam-ek kudeatutako txantiloiaren tituluak dira. Bat hautatzean informazioa ere esleituko da.</p>

en: To remove
eu: Kentzeko

en: Do not change
eu: Ez aldatu

en: Names:
eu: Izenak:

en: Usages:
eu: Erabilerak:

en: Show camera aperture and focal length
eu: Erakutsi kameraren irekidura eta fokuaren luzera.

en: Show the camera aperture and focal length at the bottom of the screen.
eu: Erakutsi kameraren irekidura eta fokuaren luzera pantailaren behean.

en: Show camera exposure and sensitivity
eu: Erakutsi kameraren esposizioa eta sentikortasuna

en: Show the camera exposure and sensitivity at the bottom of the screen.
eu: Erakutsi kameraren esposizioa eta sentikortasuna pantailaren behean.

en: Show camera make and model
eu: Erakutsi kameraren fabrikatzailea edo modeloa

en: Show the camera make and model at the bottom of the screen.
eu: Erakutsi kameraren fabrikatzailea eta modeloa pantailaren behean.

en: No or invalid size specified
eu: Ez da tamainarik zehaztu, edo baliogabea da

en: Thumbnail is null
eu: Koadro txikia hutsik dago

en: Cannot create thumbnail for %1
eu: Ezin da %1(r)en koadro txikia sortu

en: File last modified
eu: Fitxategiaren azken aldaketa

en: EXIF: created
eu: EXIF: sortua

en: EXIF: original
eu: EXIF: jatorrizkoa

en: EXIF: digitized
eu: EXIF: digitalizatua

en: IPTC: created
eu: IPTC: sortua

en: XMP: created
eu: XMP: sortua

en: Reset to current date
eu: Berrezarri uneko datarekin

[ctx: copy timestamp as well]
en: Copy value
eu: Kopiatu balioa

[ctx: add a fixed timestamp to date]
en: Add
eu: Gehitu

[ctx: interval time stamp to the next image]
en: Interval
eu: Bitartea

[ctx: time adjust offset, days value label]
en: days
eu: egun

en: EXIF: Thumbnail
eu: EXIF: Koadro txikia

en: XMP: Video
eu: XMP: Bideoa

[ctx: Effect: No Effect]
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: Effect: Random Effect]
en: Random
eu: Ausaz

[ctx: Transition: No Transition]
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: Transition: Chess Board]
en: Chess Board
eu: Xake-taula

[ctx: Transition: Melt Down]
en: Melt Down
eu: Urtu

[ctx: Transition: Sweep]
en: Sweep
eu: Ekortu

[ctx: Transition: Mosaic]
en: Mosaic
eu: Mosaikoa

[ctx: Transition: Cubism]
en: Cubism
eu: Kubismoa

[ctx: Transition: Horizontal Lines]
en: Horizontal Lines
eu: Lerro horizontalak

[ctx: Transition: Vertical Lines]
en: Vertical Lines
eu: Lerro bertikalak

[ctx: Transition: Random Effect]
en: Random
eu: Ausaz

[ctx: Video Codec X264]
en: High Quality H.264 AVC/MPEG-4 AVC
eu: Kalitate handiko H.264 AVC/MPEG-4 AVC

[ctx: Video Effect NOPLAYER]
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: Video Standard INTERNAL]
en: Internal
eu: Barnekoa

[ctx: Video Standard DESKTOP]
en: Default from Desktop
eu: Mahaigaineko lehenetsia

en: An error has occurred with the media player...
eu: Errore bat gertatu da euskarri jotzailearekin...

[ctx: go to previous image]
en: Back
eu: Atzera

[ctx: go to next image]
en: Forward
eu: Aurrera

[ctx: pause/play video]
en: Pause/Play
eu: Etenaldia/Jo

[ctx: capture video frame]
en: Capture
eu: Atzeman

en: Toggle playing in a loop
eu: Txandakatu begiztan jotzea

[ctx: @info:tooltip]
en: Reset to default value
eu: Berrezarri ezarpen lehenetsira

[ctx: @title: binary properties]
en: Binary
eu: Bitarra

[ctx: @title: binary properties]
en: Version
eu: Bertsioa

en: Binary not found.
eu: Bitarra ez da aurkitu.

en: Minimal version number required for this binary is %1
eu: Bitar honetarako beharrezkoa den gutxieneko bertsio zenbakia %1 da

en: Find
eu: Aurkitu

en:  or <a href="%1">download</a>
eu:  edo <a href="%1">zama-jaitsi</a>

en: Change
eu: Aldatu

en: Browse...
eu: Arakatu...

en: If Target File Exists:
eu: Helburuko fitxategia existitzen bada:

en: Store as a different name
eu: Gorde izen ezberdin batekin

en: Overwrite automatically
eu: Gainidatzi automatikoki

en: No options available
eu: Aukera erabilgarririk gabe

[ctx: @title: font properties]
en: Requested Font
eu: Eskatutako letra-tipoa

[ctx: @title: font properties]
en: Font
eu: Letra-tipoa

[ctx: @info: font properties]
en: Change font family?
eu: Letra-tipo familia aldatu?

[ctx: @label: font properties]
en: Font:
eu: Letra-tipoa:

[ctx: @title: font properties]
en: Font style
eu: Letra-tipo estiloa

[ctx: @info: font properties]
en: Change font style?
eu: Letra-tipo estiloa aldatu?

[ctx: @label: font properties]
en: Font style:
eu: Letra-tipoaren estiloa:

[ctx: @title: font properties]
en: Size
eu: Neurria

[ctx: @info: font properties]
en: Change font size?
eu: Letra-tipoaren neurria aldatu?

[ctx: @label:listbox Font size]
en: Size:
eu: Neurria:

[ctx: @info: font properties]
en: Here you can choose the font family to be used.
eu: Erabili beharreko letra-tipoen familia aukera dezakezu hemen.

[ctx: @info: font properties]
en: Here you can choose the font style to be used.
eu: Erabili beharreko letra-tipoen estiloa aukera dezakezu hemen.

[ctx: @item: font style]
en: Normal
eu: Arrunta

[ctx: @item: font style]
en: Italic
eu: Etzana

[ctx: @item: font style]
en: Oblique
eu: Zeiharra

[ctx: @item: font style]
en: Bold
eu: Lodia

[ctx: @item: font style]
en: Bold Italic
eu: Lodi etzana

[ctx: @item: font size]
en: Relative
eu: Erlatiboa

[ctx: @info: font style]
en: Normal
eu: Arrunta

[ctx: @info: font style]
en: Italic
eu: Etzana

[ctx: @info: font style]
en: Oblique
eu: Zeiharra

en: System Font
eu: Sistemako letra-tipoak

en: Custom Font
eu: Letra-tipo pertsonalizatua

en: Choose...
eu: Aukeratu...

en: Loading...
eu: Zamatzen...

en: Embedded JPEG Preview
eu: Kapsulatutako JPEG aurrebista

en: Half Size Raw Preview
eu: Tamaina ertaineko aurrebista gordina

en: Reduced Size Preview
eu: Tamaina txikiagoko aurrebista

en: Show available versions in a list
eu: Erakutsi bertsio erabilgarriak zerrenda batean

en: Show available versions as a tree
eu: Erakutsi bertsio erabilgarriak zuhaitz batean

en: Uncalibrated color space
eu: Kalibratu gabeko kolore-eremua

en: No profile available...
eu: Ez dago profil erabilgarririk...

en: Perceptual
eu: Pertzepziokoa

en: Relative Colorimetric
eu: Kolore erlatiboaren metrika

en: Absolute Colorimetric
eu: Kolore absolutuaren metrika

en: Saturation
eu: Saturazioa

en: <ul><li><p><b>Perceptual intent</b> causes the full gamut of the image to be compressed or expanded to fill the gamut of the destination device, so that gray balance is preserved but colorimetric accuracy may not be preserved.</p><p>In other words, if certain colors in an image fall outside of the range of colors that the output device can render, the image intent will cause all the colors in the image to be adjusted so that the every color in the image falls within the range that can be rendered and so that the relationship between colors is preserved as much as possible.</p><p>This intent is most suitable for display of photographs and images, and is the default intent.</p></li><li><p><b>Absolute Colorimetric intent</b> causes any colors that fall outside the range that the output device can render to be adjusted to the closest color that can be rendered, while all other colors are left unchanged.</p><p>This intent preserves the white point and is most suitable for spot colors (Pantone, TruMatch, logo colors, ....)</p></li><li><p><b>Relative Colorimetric intent</b> is defined such that any colors that fall outside the range that the output device can render are adjusted to the closest color that can be rendered, while all other colors are left unchanged. Proof intent does not preserve the white point.</p></li><li><p><b>Saturation intent</b> preserves the saturation of colors in the image at the possible expense of hue and lightness.</p><p>Implementation of this intent remains somewhat problematic, and the ICC is still working on methods to achieve the desired effects.</p><p>This intent is most suitable for business graphics such as charts, where it is more important that the colors be vivid and contrast well with each other rather than a specific color.</p></li></ul>
eu: <ul><li><p><b>Xede pertzeptiboa</b> irudiaren gama osoa konprimitzea edo hedatzea eragiten du helburuko gailuaren gamara doitzeko, horrela grisaren balantzea mantentzen da, baina kolorearen zehaztasun metrikoa ezin da mantendu.</p><p>Bestelako hitzetan, irudi bateko kolore zehatz batzuk irteerako gailuak errenda ditzakeen koloreen barrutitik kanpo geratzen badira, irudiaren zedeak irudiaren kolore guztiak doitzea eragingo du, eta horrela, irudiko kolore bakoitza errenda daitekeen barrutiaren barrura eroriko da, koloreen arteko harremana ahalik eta gehien mantenduz.</p><p>Xede hau argazki eta irudiak bistaratzeko egokiena da, eta xede lehenetsia da.</p></li><li><p><b>Kolore absolutuaren metrikaren xedea</b> irteerako gailuak errenda dezakeen barrutitik kanpo gelditzen den edozer kolore errenda daitekeen kolore gertuenera doitzea dakar, beste kolore guztiak ukitu gabe utziz.</p><p>Honen xedea puntu zuria mantentzea da eta egokiagoa da kolore puntukatuentzako (Pantone, TruMatch, logotipoen koloreak, ...)</p></li><li><p><b>Kolore absolutuaren metrikaren xedea</b> irteerako gailuak errenda dezakeen barrutitik kanpo gelditzen den edozer kolore errenda daitekeen kolore gertuenera doitzea dakar, beste kolore guztiak aldatu gabe utziz. Xede honek ez du puntu zuria mantentzen.</p></li><li><p><b>Saturazioaren xedea</b> irudiaren koloreen saturazioa mantentzen du ñabardura eta argitasunaren kontura.</p><p>Xede honen inplementazioa nolabait arazoak sortzen ditu, eta ICC oraindik lanean diardu  nahi den efektua lortzeko.</p><p> Xede hau egokiena da negozioetako diagramak bezalako grafikoentzako, non garrantzitsuena  kolore biziak eta kontrastea diren, kolore zehatz bat lortu ordez.</p></li></ul>

[ctx: @item: icc profile properties]
en: Name
eu: Izena

[ctx: @info: icc profile properties]
en: The ICC profile product name
eu: ICC profileko produktuaren izena

[ctx: @item: icc profile properties]
en: Description
eu: Azalpena

[ctx: @info: icc profile properties]
en: The ICC profile product description
eu: ICC profileko produktuaren azalpena

[ctx: @item: icc profile properties]
en: Information
eu: Informazioa

[ctx: @info: icc profile properties]
en: Additional ICC profile information
eu: ICC profilaren informazio gehigarria

[ctx: @item: icc profile properties]
en: Manufacturer
eu: Fabrikatzailea

[ctx: @info: icc profile properties]
en: Raw information about the ICC profile manufacturer
eu: ICC profilaren fabrikatzaileari buruzko informazio gordina

[ctx: @item: icc profile properties]
en: Model
eu: Eredua

[ctx: @item: icc profile properties]
en: Profile ID
eu: Profilaren IDa

[ctx: @item: icc profile properties]
en: Color Space
eu: Kolore-eremua

[ctx: @item: icc profile properties]
en: Device Class
eu: Gailu-klasea

[ctx: @info: icc profile properties]
en: The ICC profile device class
eu: ICC profileko gailu-klasea

[ctx: @item: icc profile properties]
en: Rendering Intent
eu: Errendatzeko asmoa

[ctx: @info: icc profile properties]
en: The ICC profile rendering intent
eu: ICC profila errendatzeko asmoa

[ctx: @item: icc profile properties]
en: Profile Version
eu: Profilaren bertsioa

[ctx: @info: icc profile properties]
en: The ICC version used to record the profile
eu: Profila erregistratzeko erabilitako ICC bertsioa

[ctx: @item: icc profile properties]
en: CMM Flags
eu: CMM banderak

[ctx: @info: icc profile properties]
en: The ICC profile color management flags
eu: ICC profilaren kolorea kudeatzeko banderak

[ctx: @title: icc profile properties]
en: ICC Color Profile Information
eu: ICC kolore-profilaren informazioa

[ctx: @info: icc profile color space]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

[ctx: @info: icc profile class]
en: Input device
eu: Sarrerako gailua

[ctx: @info: icc profile class]
en: Display device
eu: Bistaratzeko gailua

[ctx: @info: icc profile class]
en: Output device
eu: Irteerako gailua

[ctx: @info: icc profile class]
en: Color space
eu: Kolore-eremua

[ctx: @info: icc profile class]
en: Link device
eu: Lotura-gailua

[ctx: @info: icc profile class]
en: Abstract
eu: Abstraktua

[ctx: @info: icc profile class]
en: Named color
eu: Izendatutako kolorea

[ctx: @info: icc profile class]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

[ctx: @info: icc profile redering]
en: Perceptual
eu: Pertzepziokoa

[ctx: @info: icc profile redering]
en: Relative Colorimetric
eu: Kolorimetria erlatiboa

[ctx: @info: icc profile redering]
en: Saturation
eu: Asetasuna

[ctx: @info: icc profile redering]
en: Absolute Colorimetric
eu: Kolorimetria absolutua

[ctx: @info: icc profile redering]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

[ctx: @title: file open dialog]
en: ICC color profile File to Save
eu: Gorde beharreko ICC kolore profil fitxategia

[ctx: @info: file open filters]
en: ICC Files (*.icc; *.icm)
eu: ICC fitxategiak (*.icc; *.icm)

en: 1 Image | %1 Images
eu[0]: Irudi 1
eu[1]: %1 irudi

[ctx: unknown image resolution]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Drag to reposition
eu: Arrastatu birkokatzeko

en: Show Thumbbar
eu: Erakutsi koadro txikien barra

en: A KDE Family Project
eu: KDE Familiaren proiektu bat

en: Coordinator, Developer, and Mentoring
eu: Koordinatzailea, garatzailea, eta tutoretza

en: Developer and Mentoring
eu: Garatzailea eta tutoretza

en: Advanced Searches Tool Improvements
eu: Bilaketa aurreratuko tresnaren hobekuntzak

en: Releases Manager
eu: Argitalpen kudeatzailea

en: Quality Test Engineer
eu: Kalitate proben ingeniaria

en: Port to Qt6
eu: Qt6ra eratortzea

en: Tags Manager
eu: Etiketa-kudeatzailea

en: New OneDrive, Pinterrest, and Box export tools
eu: OneDrive, Pinterrest, eta Box-era esportatzeko tresna berriak

en: Face-engine improvements
    and manual icon-view sort
eu: Aurpegi-motorrean hobekuntzak
    eta ikono-ikuspegia eskuz sailkatzea

en: Image Quality Scanner
eu: Irudi-kalitatearen aztertzailea

en: Face Detection
eu: Aurpegia atzematea

en: Non-destructive image editing
eu: Irudi edizio ez-suntsitzailea

en: Reverse Geo-Coding
eu: Alderantzizko geo-kodeketa

en: Face Recognition
eu: Aurpegi ezagutza

en: Multi-core Support in Batch Queue Manager and Mentoring
eu: Nukleo-anizkoitzen euskarria Sorta-ilara kudeatzailean eta Mentoretzan

en: Video Metadata Support and Mentoring
eu: Bideo metadatuen euskarria eta tutoretza

en: Panorama Tool and Mentoring
eu: Panorama tresna eta tutoretza

en: Auto Noise Reduction
eu: Zarata murrizte automatikoa

en: Developer and Windows port
eu: Garatzailea eta Windows-erako egokitzapena

en: LCMS2 library port
eu: LCMS2 liburutegiaren egokitzapena

en: Color Management
eu: Koloreen kudeaketa

en: MySQL interface
eu: MySQL interfazea

en: Design, icons, logo, banner, mockup, beta tester
eu: Diseinua, ikonoak, logotipoa, iragarkia, prototipoa, beta probatzailea

en: Bug reports and patches
eu: Erroreei buruzko berriak eta adabakiak

en: Webmaster
eu: Webaren arduraduna

en: Handbook writer, alpha tester, webmaster
eu: Eskuliburuaren idazlea, alfa probatzailea, webaren arduraduna

en: Beta tester
eu: Beta-probatzailea

en: Feedback and patches. Handbook writer
eu: Oharrak eta adabakiak. Eskuliburuaren idazlea

en: digiKam website banner and application icons
eu: digiKam web gunearen titularra eta aplikazioaren ikonoak

en: digiKam website, Feedback
eu: digiKam-en web gunea. Oharrak

en: Bug reports, feedback and icons
eu: Erroreei buruzko berriak, berrelikadura eta ikonoak

en: Developer (2001-2005)
eu: Garatzailea (2001-2005)

en: Developer (2004-2005)
eu: Garatzailea (2004-2005)

en: Developer (2004)
eu: Garatzailea (2004)

en: Developer and Mentoring (2005-2012)
eu: Garatzailea eta mentoretza (2005-2012)

en: Configure Notifications
eu: Konfiguratu jakinarazpenak

[ctx: general keyboard shortcuts]
en: General
eu: Orokorra

en: Components Information
eu: Osagaien informazioa

en: Supported RAW Cameras
eu: Onartutako RAW kamerak

en: List of Detected Hardware
eu: Antzemandako hardwarearen zerrenda

en: Donate...
eu: Eman dirua...

en: Recipes Book...
eu: Errezeta liburua...

en: Contribute...
eu: Lagundu...

en: Check for New Version...
eu: Egiaztatu bertsio berririk dagoen...

en: Database Statistics
eu: Datu-basearen estatistikak

en: Toggle Left Side-bar
eu: Txandakatu ezkerreko alboko barra

en: Toggle Right Side-bar
eu: Txandakatu eskuineko alboko barra

en: Previous Left Side-bar Tab
eu: Ezker alboko barrako aurreko fitxa

en: Next Left Side-bar Tab
eu: Ezker alboko barrako hurrengo fitxa

en: Previous Right Side-bar Tab
eu: Eskuin alboko barrako aurreko fitxa

en: Next Right Side-bar Tab
eu: Eskuin alboko barrako hurrengo fitxa

en: Show Statusbar
eu: Erakutsi egoera-barra

[ctx: %1 is the zoom percent value, % is the percent sign]
en: %1%
eu: %%1

en: Size: %1
eu: Tamaina: %1

en: Full-screen Options
eu: Pantaila osoko aukerak

en: H&ide toolbars
eu: E&zkutatu tresna-barrak

en: Hide all toolbars when window switch in full-screen mode.
eu: Ezkutatu tresna-barra denak leihoa pantaila osoko modura aldatzean.

en: Hide &thumbbar
eu: Ezkutatu koadro &txikien barra

en: Hide thumbbar view when window switch in full-screen mode.
eu: Ezkutatu koadro txikien barra leihoa pantaila osoko modura aldatzean.

en: Hide &sidebars
eu: Ezkutatu al&boko barrak

en: Hide all side-bars when window switch in full-screen mode.
eu: Ezkutatu alboko barra denak leihoa pantaila osoko modura aldatzean.

en: Hide st&atusbar
eu: Ezkutatu egoer&a-barra

en: Hide statusbar when window switch in full-screen mode.
eu: Ezkutatu egoera-barra leihoa pantaila osoko modura aldatzean.

[ctx: default theme name]
en: Default
eu: Lehenetsia

en: EXIF viewer
eu: EXIF ikustailea

en: Makernotes viewer
eu: Makernotes ikustailea

en: IPTC viewer
eu: IPTC ikustailea

en: XMP viewer
eu: XMP ikustailea

en: ExifTool viewer
eu: ExifTool erakuslea

[ctx: @title: metadata properties]
en: Name
eu: Izena

[ctx: @title: metadata properties]
en: Description
eu: Azalpena

[ctx: @action: metadata selector]
en: Select All
eu: Hautatu denak

[ctx: @action: metadata selector]
en: Clear
eu: Garbitu

[ctx: @action: metadata selector]
en: Default
eu: Lehenetsia

en: ExifTool is a platform-independent command-line application for reading, writing and editing meta information in a wide variety of files.
eu: ExifTool plataformekiko independentea den komando-lerroko aplikazio bat da, fitxategi aniztasun zabal bateko metadatuen informazioa irakurtzeko, idazteko eta editatzeko balio duena.

[ctx: @title: group]
en: Supported File Formats
eu: Fitxategi-formatu bateragarriak

[ctx: @title: column]
en: Extension
eu: Luzapena

[ctx: @title: column]
en: Read
eu: Irakurri

[ctx: @title: column]
en: Write
eu: Idatzi

[ctx: @title: column]
en: Description
eu: Azalpena

[ctx: @info: status]
en: yes
eu: bai

[ctx: @info: status]
en: no
eu: ez

[ctx: @action: button]
en: Open Setup Dialog...
eu: Ireki ezarpen elkarrizketa-koadroa...

en: <b>Title: </b><p>%1</p><b>Value: </b><p>%2</p><b>Description: </b><p>%3</p>
eu: <b>Titulua: </b><p>%1</p><b>Balioa: </b><p>%2</p><b>Deskripzioa: </b><p>%3</p>

en: AXS File Concatenation Protocol
eu: AXS fitxategiak kateatzeko protokoloa

en: Audio Interchange File Format
eu: AIFF - audio-trukerako fitxategiaren formatua (Audio Interchange File Format)

en: Monkey's Audio
eu: Monkey's Audioa

en: JPEG Meta Information Level 0
eu: JPEG meta-informazioaren  0 maila

en: JPEG Meta Information Level 1
eu: JPEG meta-informazioaren  1. maila

en: JPEG Meta Information Level 11
eu: JPEG meta-informazioaren  11. maila

en: JPEG Meta Information Level 12
eu: JPEG meta-informazioaren  12. maila

en: JPEG Meta Information Level 13
eu: JPEG meta-informazioaren  13. maila

en: JPEG Meta Information Level 14
eu: JPEG meta-informazioaren  14. maila

en: JPEG Meta Information Level 15
eu: JPEG meta-informazioaren  15. maila

en: JPEG Meta Information Level 4
eu: JPEG meta-informazioaren  4. maila

en: JPEG Meta Information Level 5
eu: JPEG meta-informazioaren  5. maila

en: JPEG Meta Information Level 6
eu: JPEG meta-informazioaren  6. maila

en: JPEG Meta Information Level 8
eu: JPEG meta-informazioaren  8. maila

en: Microsoft Advanced Systems Format
eu: Microsoft Advanced Systems Formatua

en: Audible Audiobook
eu: Audible Audio-liburua

en: Canon Camera Information
eu: Canon kamararen informazioa

en: Canon Recipe Data Information
eu: Canon errezeta-datuen informazioa

en: Digital Negative
eu: Negatibo digitala

en: Digital Video
eu: Bideo digitala

en: DjVu image
eu: DjVu irudia

en: DOS/Windows executable
eu: DOS/Windows exekutagarria

en: File System Information
eu: Fitxategi-sistemaren informazioa

en: Macromedia/Adobe Flash Information
eu: Macromedia/Adobe Flash-en informazioa

en: FlashPix Information
eu: FlashPix-en informazioa

en: Font Name Tags
eu: Letra-tipo izen etiketak

en: FotoWare FotoStation Information
eu: FotoWare FotoStation-en informazioa

en: Compuserve Graphics Interchange Format
eu: Compuserve Graphics Interchange Formatua

en: GNU Image Manipulation Program
eu: GNUren Irudiak Manipulatzeko Programa

en: GoPro Tags
eu: GoPro etiketak

en: H.264 Video Streams Information
eu: H.264 Bideo korronteen Informazioa

en: HyperText Markup Language
eu: HiperTestu Marka Lengoaia

en: ID3 And Lyrics3 information
eu: ID3 eta Lyrics3 informazioa

en: ISO 9660 Disk Image
eu: ISO 9660 disko-irudia

en: JPEG File Interchange Format
eu: JPEG fitxategi elkartrukerako formatu

en: JavaScript Object Notation
eu: JavaScript Objektuen Notazioa

en: MPEG-2 Transport Stream
eu: MPEG-2 Garraio korrontea

en: Meta Information Encapsulation
eu: Meta-informazioa kapsulatzea

en: Unavailable
eu: Ez dago erabilgarri

[ctx: @action: metadata view]
en: No filter
eu: Iragazkirik gabe

[ctx: @action: metadata view]
en: Photograph
eu: Argazkia

[ctx: @action: metadata view]
en: Custom
eu: Norberak finkatua

[ctx: @action: metadata view]
en: Settings
eu: Ezarpenak

[ctx: @info: metadata view]
en: Tools
eu: Tresnak

[ctx: @action:inmenu]
en: Save in file
eu: Gorde fitxategian

[ctx: @action:inmenu]
en: Print
eu: Inprimatu

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy to Clipboard
eu: Kopiatu arbelera

[ctx: @info: metadata to text]
en: File name: %1 (%2)
eu: Fitxategi-izena: %1 (%2)

en: No description available
eu: Ez dago deskripziorik erabilgarri

en: EXIF File to Save
eu: EXIF fitxategia gordetzeko

en: EXIF binary Files (*.exif)
eu: EXIF fitxategi bitarrak (*.exif)

en: IPTC Records
eu: IPTC erregistroak

en: IPTC File to Save
eu: IPTC fitxategia gordetzeko

en: IPTC binary Files (*.iptc)
eu: IPTC fitxategi bitarrak (*.iptc)

en: Interoperability
eu: Elkareragingarritasuna

en: Image Information
eu: Irudiaren informazioa

en: Photograph Information
eu: Argazkiaren informazioa

en: Global Positioning System
eu: Kokapen Sistema Globala

en: Embedded Thumbnail
eu: Kapsulatutako koadro txikia

en: IIM Envelope
eu: IIM gutunazala

en: IIM Application 2
eu: IIM 2. aplikazioa

en: Additional Exif Properties
eu: Exif-en propietate gehigarriak

en: Camera Raw
eu: RAW kamera

en: digiKam schema
eu: digiKam-en eskema

en: Exif-specific Properties
eu: Exif-en propietate zehatzak

en: IPTC Extension schema
eu: IPTC hedapenaren eskema

en: PLUS License Data Format Schema
eu: PLUS lizentziaren datu-formatuen eskema

en: TIFF Properties
eu: TIFFen propietateak

en: Basic Schema
eu: Oinarrizko eskema

en: Basic Job Ticket
eu: Oinarrizko atazen txartela

en: Dynamic Media
eu: Euskarri dinamikoa

en: Media Management
eu: Euskarrien kudeaketa

en: Rights Management
eu: Eskubideen kudeaketa

en: Paged-Text
eu: Orrikatutako testua

en: Adobe Lightroom Schema
eu: Adobe Lightroom eskema

en: ACDSee XMP Schema
eu: ACDSee XMP eskema

en: Microsoft Photo 1.2 Schema
eu: Microsoft Photo 1.2 eskema

en: KDE Image Program Interface schema
eu: KDE Irudi programaren interfaze eskema

en: XMP Extended Video schema
eu: XMP bideo hedatu eskema

en: Exif 2.3 metadata for XMP
eu: XMPrako Exif 2.3 metadatuak

en: Image Magick Attributes
eu: «ImageMagick»en atributuak

en: Image Magick Properties
eu: «ImageMagick»en propietateak

[ctx: @info: metadata clipboard]
en: File name: %1 (%2)
eu: Fitxategi-izena: %1 (%2)

en: XMP Schema
eu: XMP eskema

en: XMP File to Save
eu: XMP fitxategia gordetzeko

en: XMP text Files (*.xmp)
eu: XMP testu-fitxategiak (*.xmp)

[ctx: @info: color label name]
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: @title: color label menu]
en: Color
eu: Kolorea

[ctx: @title: pick label menu]
en: Pick
eu: Hautatu

[ctx: @info: language edit widget]
en: Remove entry for this language
eu: Kendu hizkuntza honetarako sarrera

[ctx: @info: language edit widget]
en: Select item language here.
eu: Hautatu elementuaren hizkuntza hemen.

[ctx: @info]
en: Switch to %1
eu: Aldatu %1(e)ra

[ctx: @title:window]
en: Failed to Translate String with %1 Web-Service
eu: "%1" web-zerbitzuarekin katea itzultzea huts egin du

[ctx: @info]
en: Error message: %1
eu: Errore-mezua: %1

[ctx: @info: country code]
en: Default Language
eu: Hizkuntza lehenetsia

[ctx: @info: country code]
en: Afrikaans (South Africa)
eu: Afrikaans (Hegoafrika)

[ctx: @info: country code]
en: Amharic (Ethiopia)
eu: Amharera (Etiopia)

[ctx: @info: country code]
en: North Levantine Arabic (Turkey)
eu: Iparraldeko arabiera levantetarra (Turkia)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (UAE)
eu: Arabiera (Arabiako Emirerri Batuak)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Bahrain)
eu: Arabiera (Bahrain)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Algeria)
eu: Arabiera (Aljeria)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Egypt)
eu: Arabiera (Egipto)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Iraq)
eu: Arabiera (Irak)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Israel)
eu: Arabiera (Israel)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Jordan)
eu: Arabiera (Jordania)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Kuwait)
eu: Arabiera (Kuwait)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Lebanon)
eu: Arabiera (Libano)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Libya)
eu: Arabiera (Libia)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Morocco)
eu: Arabiera (Maroko)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Mauritania)
eu: Arabiera (Mauritania)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Palestinian West Bank and Gaza)
eu: Arabiera (Palestinako Zisjordania eta Gaza)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Oman)
eu: Arabiera (Oman)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Qatar)
eu: Arabiera (Qatar)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Saudi Arabia)
eu: Arabiera (Saudi Arabia)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Sudan)
eu: Arabiera (Sudan)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Somalia)
eu: Arabiera (Somalia)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Syria)
eu: Arabiera (siria)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Chad)
eu: Arabiera (Txad)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Tunisia)
eu: Arabiera (Tunisia)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Yemen)
eu: Arabiera (Yemen)

[ctx: @info: country code]
en: Assamese (India)
eu: Assamera (India)

[ctx: @info: country code]
en: Azerbaijani (Republic of Azerbaijan)
eu: Azerbaijanera (Azerbaijaneko Errepublika)

[ctx: @info: country code]
en: Bashkir (Russia)
eu: Baxkirera (Errusia)

[ctx: @info: country code]
en: Bengali (Bangladesh)
eu: Bengalera (Bangladesh)

[ctx: @info: country code]
en: Bengali (India)
eu: Bengalera (India)

[ctx: @info: country code]
en: Bengali (Singapore)
eu: Bengalera (Singapur)

[ctx: @info: country code]
en: Belarusian (Belarus)
eu: Bielorrusiera (Bielorrusia)

[ctx: @info: country code]
en: Bulgarian (Bulgaria)
eu: Bulgariera (Bulgaria)

[ctx: @info: country code]
en: Tibetan (Bhutan)
eu: Tibetera (Bhutan)

[ctx: @info: country code]
en: Tibetan (People's Republic of China)
eu: Tibetera (Txinako Herri Errepublika)

[ctx: @info: country code]
en: Breton (France)
eu: Bretoiera (Frantzia)

[ctx: @info: country code]
en: Bosnian (Bosnia and Herzegovina)
eu: Bosniera (Bosnia eta Herzegovina)

[ctx: @info: country code]
en: Catalan (Andorra)
eu: Katalana (Andorra)

[ctx: @info: country code]
en: Catalan (Spain)
eu: Katalana (Espainia)

[ctx: @info: country code]
en: Catalan (France)
eu: Katalana (Frantzia)

[ctx: @info: country code]
en: Cebuano (Philippines)
eu: Cebuanoera (Filipinak)

[ctx: @info: country code]
en: Chamorro (Guam)
eu: Txamorro (Guam)

[ctx: @info: country code]
en: Chamorro (Northern Mariana Islands)
eu: Txamorro (Ipar Marianak Uhartedia)

[ctx: @info: country code]
en: Corsican (France)
eu: Korsikera (Frantzia)

[ctx: @info: country code]
en: Czech (Czechia)
eu: Txekiera (Txekia)

[ctx: @info: country code]
en: Welsh (United Kingdom)
eu: Galesa (Erresuma Batua)

[ctx: @info: country code]
en: Danish (Denmark)
eu: Daniera (Danimarka)

[ctx: @info: country code]
en: Danish (Greenland)
eu: Daniera (Groenlandia)

[ctx: @info: country code]
en: German (Austria)
eu: Alemana (Austria)

[ctx: @info: country code]
en: German (Switzerland)
eu: Alemana (Suitza)

[ctx: @info: country code]
en: German (Germany)
eu: Alemana (Alemania)

[ctx: @info: country code]
en: German (Denmark)
eu: Alemana (Danimarka)

[ctx: @info: country code]
en: German (Liechtenstein)
eu: Alemana (Liechtenstein)

[ctx: @info: country code]
en: German (Luxembourg)
eu: Alemana (Luxenburgo)

[ctx: @info: country code]
en: Greek (Cyprus)
eu: Greziera (Zipre)

[ctx: @info: country code]
en: Greek (Greece)
eu: Greziera (Grezia)

[ctx: @info: country code]
en: English (Antigua and Barbuda)
eu: Ingelesa (Antigua eta Barbuda)

[ctx: @info: country code]
en: English (Anguilla)
eu: Ingelesa (Aingira)

[ctx: @info: country code]
en: English (American Samoa)
eu: Ingelesa (Samoa Estatubatuarra)

[ctx: @info: country code]
en: English (Australia)
eu: Ingelesa (Australie)

[ctx: @info: country code]
en: English (Barbados)
eu: Ingelesa (Barbados)

[ctx: @info: country code]
en: English (Bermuda)
eu: Ingelesa (Bermuda)

[ctx: @info: country code]
en: English (Brunei)
eu: Ingelesa (Brunei)

[ctx: @info: country code]
en: English (Bahamas)
eu: Ingelesa (Bahamak)

[ctx: @info: country code]
en: English (Botswana)
eu: Ingelesa (Botswana)

[ctx: @info: country code]
en: English (Belize)
eu: Ingelesa (Belize)

[ctx: @info: country code]
en: English (Canada)
eu: Ingelesa (Kanada)

[ctx: @info: country code]
en: English (Caribbean)
eu: Ingelesa (Karibetarra)

[ctx: @info: country code]
en: English (Cook Islands)
eu: Ingelesa (Cook Uharteak)

[ctx: @info: country code]
en: English (Cameroon)
eu: Ingelesa (Kamerun)

[ctx: @info: country code]
en: English (Dominica)
eu: Ingelesa (Dominika)

[ctx: @info: country code]
en: English (Eritrea)
eu: Ingelesa (Eritrea)

[ctx: @info: country code]
en: English (Ethiopia)
eu: Ingelesa (Etiopia)

[ctx: @info: country code]
en: English (Fiji)
eu: Ingelesa (Fiji)

[ctx: @info: country code]
en: English (Falkland Islands)
eu: Ingelesa (Malvina Uharteak)

[ctx: @info: country code]
en: English (Micronesia)
eu: Ingelesa (Mikronesia)

[ctx: @info: country code]
en: English (United Kingdom)
eu: Ingelesa (Erresuma Batua)

[ctx: @info: country code]
en: English (Grenada)
eu: Ingelesa (Grenada)

[ctx: @info: country code]
en: English (Ghana)
eu: Ingelesa (Ghana)

[ctx: @info: country code]
en: English (Gibraltar)
eu: Ingelesa (Gibraltar)

[ctx: @info: country code]
en: English (Gambia)
eu: Ingelesa (Gambia)

[ctx: @info: country code]
en: English (Guam)
eu: Ingelesa (Guam)

[ctx: @info: country code]
en: English (Guyana)
eu: Ingelesa (Guyana)

[ctx: @info: country code]
en: English (Ireland)
eu: Ingelesa (Irlanda)

[ctx: @info: country code]
en: English (Israel)
eu: Ingelesa (Israel)

[ctx: @info: country code]
en: English (India)
eu: Ingelesa (India)

[ctx: @info: country code]
en: English (British Indian Ocean Territ)
eu: Ingelesa (Indiako Ozeanoko Lurralde Britainiarra)

[ctx: @info: country code]
en: English (Jamaica)
eu: Ingelesa (Jamaika)

[ctx: @info: country code]
en: English (Kenya)
eu: Ingelesa (Kenya)

[ctx: @info: country code]
en: English (Kiribati)
eu: Ingelesa (Kiribati)

[ctx: @info: country code]
en: English (St. Kitts-Nevis)
eu: Ingelesa (Saint Kitts eta Nevis)

[ctx: @info: country code]
en: English (Cayman Islands)
eu: Ingelesa (Kaiman Uharteak)

[ctx: @info: country code]
en: English (St. Lucia)
eu: Ingelesa (Santa Luzia)

[ctx: @info: country code]
en: English (Liberia)
eu: Ingelesa (Liberia)

[ctx: @info: country code]
en: English (Lesotho)
eu: Ingelesa (Lesotho)

[ctx: @info: country code]
en: English (Northern Mariana Islands)
eu: Ingelesa (Ipar Marianak Uhartedia)

[ctx: @info: country code]
en: English (Montserrat)
eu: Ingelesa (Montserrat)

[ctx: @info: country code]
en: English (Malta)
eu: Ingelesa (Malta)

[ctx: @info: country code]
en: English (Mauritius)
eu: Ingelesa (Maurizio)

[ctx: @info: country code]
en: English (Malawi)
eu: Ingelesa (Malawi)

[ctx: @info: country code]
en: English (Malaysia)
eu: Ingelesa (Malaysia)

[ctx: @info: country code]
en: English (Namibia)
eu: Ingelesa (Namibia)

[ctx: @info: country code]
en: English (Norfolk Island)
eu: Ingelesa (Norfolk Uhartea)

[ctx: @info: country code]
en: English (Nigeria)
eu: Ingelesa (Nigeria)

[ctx: @info: country code]
en: English (Nauru)
eu: Ingelesa (Nauru)

[ctx: @info: country code]
en: English (Niue)
eu: Ingelesa (Niue)

[ctx: @info: country code]
en: English (New Zealand)
eu: Ingelesa (Zeelanda Berria)

[ctx: @info: country code]
en: English (Papua New Guinea)
eu: Ingelesa (Papua Ginea Berria)

[ctx: @info: country code]
en: English (Philippines)
eu: Ingelesa (Filipinak)

[ctx: @info: country code]
en: English (Pakistan)
eu: Ingelesa (Pakistan)

[ctx: @info: country code]
en: English (Pitcairn)
eu: Ingelesa (Pitcairn)

[ctx: @info: country code]
en: English (Puerto Rico)
eu: Ingelesa (Puerto Rico)

[ctx: @info: country code]
en: English (Palau)
eu: Ingelesa (Palau)

[ctx: @info: country code]
en: English (Rwanda)
eu: Ingelesa (Ruanda)

[ctx: @info: country code]
en: English (Solomon Islands)
eu: Ingelesa (Salomon Uhartedia)

[ctx: @info: country code]
en: English (Seychelles)
eu: Ingelesa (Seychelleak)

[ctx: @info: country code]
en: English (Singapore)
eu: Ingelesa (Singapur)

[ctx: @info: country code]
en: English (St. Helena)
eu: Ingelesa (Santa Helena)

[ctx: @info: country code]
en: English (Sierra Leone)
eu: Ingelesa (Sierra Leona)

[ctx: @info: country code]
en: English (Somalia)
eu: Ingelesa (Somalia)

[ctx: @info: country code]
en: English (Swaziland)
eu: Ingelesa (Swazilandia)

[ctx: @info: country code]
en: English (Turks and Caicos Islands)
eu: Ingelesa (Turk eta Caico Uharteak)

[ctx: @info: country code]
en: English (Tokelau)
eu: Ingelesa (Tokelau)

[ctx: @info: country code]
en: English (Tonga)
eu: Ingelesa (Tonga)

[ctx: @info: country code]
en: English (Trinidad)
eu: Ingelesa (Trinidad Uhartea)

[ctx: @info: country code]
en: English (Uganda)
eu: Ingelesa (Uganda)

[ctx: @info: country code]
en: English (United States)
eu: Ingelesa (AEB)

[ctx: @info: country code]
en: English (St. Vincent and the Grenadi)
eu: Ingelesa (Saint Vincent eta Grenadinak)

[ctx: @info: country code]
en: English (British Virgin Islands)
eu: Ingelesa (Birjina Uharte britainiarrak)

[ctx: @info: country code]
en: English (U.S. Virgin Islands)
eu: Ingelesa (Birjina Uharte AEBarrak)

[ctx: @info: country code]
en: English (Vanuatu)
eu: Ingelesa (Vanuatu)

[ctx: @info: country code]
en: English (Western Samoa)
eu: Ingelesa (Mendebaldeko Samoa)

[ctx: @info: country code]
en: English (South Africa)
eu: Ingelesa (Hegoafrika)

[ctx: @info: country code]
en: English (Zambia)
eu: Ingelesa (Zambia)

[ctx: @info: country code]
en: English (Zimbabwe)
eu: Ingelesa (Zimbabwe)

[ctx: @info: country code]
en: Esperanto (France)
eu: Esperantoa (Frantzia)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Argentina)
eu: Gaztelania (Argentina)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Bolivia)
eu: Gaztelania (Bolivia)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Chile)
eu: Gaztelania (Txile)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Colombia)
eu: Gaztelania (Kolonbia)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Costa Rica)
eu: Gaztelania (Costa Rica)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Cuba)
eu: Gaztelania (Kuba)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Dominican Republic)
eu: Gaztelania (Dominikar Errepublika)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Ecuador)
eu: Gaztelania (Ekuador)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Spain)
eu: Gaztelania (Espainia)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Equatorial Guinea)
eu: Gaztelania (Ekuatore Ginea)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Guatemala)
eu: Gaztelania (Guatemala)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Honduras)
eu: Gaztelania (Honduras)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Mexico)
eu: Gaztelania (Mexiko)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Nicaragua)
eu: Gaztelania (Nikaragua)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Panama)
eu: Gaztelania (Panama)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Peru)
eu: Gaztelania (Peru)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Puerto Rico)
eu: Gaztelania (Puerto Rico)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Paraguay)
eu: Gaztelania (Paraguai)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (El Salvador)
eu: Gaztelania (El Salvador)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (United States)
eu: Gaztelania (AEB)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Uruguay)
eu: Gaztelania (Uruguai)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Venezuela)
eu: Gaztelania (Venezuela)

[ctx: @info: country code]
en: Estonian (Estonia)
eu: Estoniera (Estonia)

[ctx: @info: country code]
en: Basque (Basque Country)
eu: Euskara (Euskal Herria)

[ctx: @info: country code]
en: Persian (Iran)
eu: Persiera (Iran)

[ctx: @info: country code]
en: Finnish (Finland)
eu: Finlandiera (Finlandia)

[ctx: @info: country code]
en: Filipino (Philippines)
eu: Filipino (Filipinak)

[ctx: @info: country code]
en: Fijian (Fiji)
eu: Fijiera (Fiji)

[ctx: @info: country code]
en: Faeroese (Faero Islands)
eu: Faroera (Faroe Uharteak)

[ctx: @info: country code]
en: French (Andorra)
eu: Frantsesa (Andorra)

[ctx: @info: country code]
en: French (Belgium)
eu: Frantsesa (Belgika)

[ctx: @info: country code]
en: French (Burkina Faso)
eu: Frantsesa (Burkina Faso)

[ctx: @info: country code]
en: French (Burundi)
eu: Frantsesa (Burundi)

[ctx: @info: country code]
en: French (Benin)
eu: Frantsesa (Benin)

[ctx: @info: country code]
en: French (Canada)
eu: Frantsesa (Kanada)

[ctx: @info: country code]
en: French (Democratic Republic of Congo)
eu: Frantsesa (Kongoko Errepublika)

[ctx: @info: country code]
en: French (Central African Republic)
eu: Frantsesa (Afrika Erdiko Errepublika)

[ctx: @info: country code]
en: French (Congo)
eu: Frantsesa (Kongo)

[ctx: @info: country code]
en: French (Switzerland)
eu: Frantsesa (Suitza)

[ctx: @info: country code]
en: French (Cote d'Ivoire)
eu: Frantsesa (Boli Kosta)

[ctx: @info: country code]
en: French (Cameroon)
eu: Frantsesa (Kamerun)

[ctx: @info: country code]
en: French (Djibouti)
eu: Frantsesa (Djibuti)

[ctx: @info: country code]
en: French (France)
eu: Frantsesa (Frantzia)

[ctx: @info: country code]
en: French (Gabon)
eu: Frantsesa (Gabon)

[ctx: @info: country code]
en: French (United Kingdom)
eu: Frantsesa (Erresuma Batua)

[ctx: @info: country code]
en: French (French Guiana)
eu: Frantsesa (Guyana frantsesa)

[ctx: @info: country code]
en: French (Guinea)
eu: Frantsesa (Ginea)

[ctx: @info: country code]
en: French (Guadeloupe)
eu: Frantsesa (Guadalupe)

[ctx: @info: country code]
en: French (Haiti)
eu: Frantsesa (Haiti)

[ctx: @info: country code]
en: French (Italy)
eu: Frantsesa (Italia)

[ctx: @info: country code]
en: French (Comoros Islands)
eu: Frantsesa (Komoreak uhartedia)

[ctx: @info: country code]
en: French (Lebanon)
eu: Frantsesa (Libano)

[ctx: @info: country code]
en: French (Luxembourg)
eu: Frantsesa (Luxenburgo)

[ctx: @info: country code]
en: French (Monaco)
eu: Frantsesa (Monako)

[ctx: @info: country code]
en: French (Madagascar)
eu: Frantsesa (Madagaskar)

[ctx: @info: country code]
en: French (Mali)
eu: Frantsesa (Mali)

[ctx: @info: country code]
en: French (Martinique)
eu: Frantsesa (Martinika)

[ctx: @info: country code]
en: French (New Caledonia)
eu: Frantsesa (Kaledonia berria)

[ctx: @info: country code]
en: French (French Polynesia)
eu: Frantsesa (Polinesia frantsesa)

[ctx: @info: country code]
en: French (St. Pierre and Miquelon)
eu: Frantsesa (Saint-Pierre eta Mikelune)

[ctx: @info: country code]
en: French (Rwanda)
eu: Frantsesa (Ruanda)

[ctx: @info: country code]
en: French (Seychelles)
eu: Frantsesa (Seychelleak)

[ctx: @info: country code]
en: French (Chad)
eu: Frantsesa (Txad)

[ctx: @info: country code]
en: French (Togo)
eu: Frantsesa (Togo)

[ctx: @info: country code]
en: French (Vanuatu)
eu: Frantsesa (Vanuatu)

[ctx: @info: country code]
en: French (Wallis and Futuna)
eu: Frantsesa (Wallis eta Futuna)

[ctx: @info: country code]
en: French (Mayotte)
eu: Frantsesa (Mayotte)

[ctx: @info: country code]
en: Frisian (Netherlands)
eu: Frisiera (Herbeherak)

[ctx: @info: country code]
en: Irish (United Kingdom)
eu: Irlandera (Erresuma Batua)

[ctx: @info: country code]
en: Irish (Ireland)
eu: Irlandera (Irlanda)

[ctx: @info: country code]
en: Gaelic (United Kingdom)
eu: Gaelera (Erresuma Batua)

[ctx: @info: country code]
en: Galician (Galicia)
eu: Galiziera (Galizia)

[ctx: @info: country code]
en: Gujarati (India)
eu: Gujaratera (India)

[ctx: @info: country code]
en: Hausa (Chad)
eu: Hausa (Txad)

[ctx: @info: country code]
en: Hawaiian (US state of Hawaii)
eu: Hawaiiera (AEBetako Hawaii estatua)

[ctx: @info: country code]
en: Modern Hebrew (Israel)
eu: Hebreera modernoa (Israel)

[ctx: @info: country code]
en: Croatian (Bosnia and Herzegovina, Latin)
eu: Kroaziera (Bosnia eta Herzegovina, latina)

[ctx: @info: country code]
en: Croatian (Croatia)
eu: Kroaziera (Kroazia)

[ctx: @info: country code]
en: Haitian Creole (France)
eu: Haitiko kreolera (Frantzia)

[ctx: @info: country code]
en: Hungarian (Hungary)
eu: Hungariera (Hungaria)

[ctx: @info: country code]
en: Hungarian (Slovenia)
eu: Hungariera (Eslovenia)

[ctx: @info: country code]
en: Armenian (Armenia)
eu: Armeniera (Armenia)

[ctx: @info: country code]
en: Sichuan Yi (People's Republic of China)
eu: Sichuan Yi (Txinako Herri Errepublika)

[ctx: @info: country code]
en: Icelandic (Iceland)
eu: Islandiera (Islandia)

[ctx: @info: country code]
en: Italian (Switzerland)
eu: Italiera (Suitza)

[ctx: @info: country code]
en: Italian (Croatia)
eu: Italiera (Kroazia)

[ctx: @info: country code]
en: Italian (Italy)
eu: Italiera (Italia)

[ctx: @info: country code]
en: Italian (Slovenia)
eu: Italiera (Eslovenia)

[ctx: @info: country code]
en: Italian (San Marino)
eu: Italiera (San Marino)

[ctx: @info: country code]
en: Hebrew (Israel)
eu: Hebreera (Israel)

[ctx: @info: country code]
en: Japanese (Japan)
eu: Japoniera (Japonia)

[ctx: @info: country code]
en: Georgian (Georgia)
eu: Georgiera (Georgia)

[ctx: @info: country code]
en: Kazakh (Kazakhstan)
eu: Kazakhera (Kazakhstan)

[ctx: @info: country code]
en: Greenlandic (Greenland)
eu: Groenlandiera (Groenlandia)

[ctx: @info: country code]
en: Khmer (Cambodia)
eu: Khmerera (Kanbodia)

[ctx: @info: country code]
en: Korean (South Korea)
eu: Koreera (Hego Korea)

[ctx: @info: country code]
en: Korean (North Korea)
eu: Koreera (Ipar Korea)

[ctx: @info: country code]
en: Kyrgyz (Kyrgyzstan)
eu: Kirgizera (Kirgizistan)

[ctx: @info: country code]
en: Cornish (United Kingdom)
eu: Kornubiera (Erresuma Batua)

[ctx: @info: country code]
en: Kurdish (Iran)
eu: Kurduera (Iran)

[ctx: @info: country code]
en: Latin (Italy)
eu: Latina (Italia)

[ctx: @info: country code]
en: Luxembourgish (Luxembourg)
eu: Luxenburgera (Luxenburgo)

[ctx: @info: country code]
en: Lingala (Democratic Republic of Congo)
eu: Lingala (Kongoko Errepublika Demokratikoa)

[ctx: @info: country code]
en: Lingala (Congo)
eu: Lingala (Kongo)

[ctx: @info: country code]
en: Lithuanian (Lithuania)
eu: Lituaniera (Lituania)

[ctx: @info: country code]
en: Latvian (Latvia)
eu: Letoniera (Letonia)

[ctx: @info: country code]
en: Maori (New Zealand)
eu: Maoriera (Zeelanda Berria)

[ctx: @info: country code]
en: Macedonian (Macedonia)
eu: Mazedoniera (Mazedonia)

[ctx: @info: country code]
en: Malayalam (India)
eu: Malabarera (India)

[ctx: @info: country code]
en: Mongolian (People's Republic of China)
eu: Mongoliera (Txinako Herri Errepublika)

[ctx: @info: country code]
en: Mongolian (Mongolia)
eu: Mongoliera (Mongolia)

[ctx: @info: country code]
en: Marathi (India)
eu: Marathera (India)

[ctx: @info: country code]
en: Malay (Brunei Darussalam)
eu: Malaysiera (Brunei Darussalam)

[ctx: @info: country code]
en: Malay (Malaysia)
eu: Malaysiera (Malaysia)

[ctx: @info: country code]
en: Malay (Singapore)
eu: Malaysiera (Singapur)

[ctx: @info: country code]
en: Maltese (Malta)
eu: Maltera (Malta)

[ctx: @info: country code]
en: Burmese (Myanmar)
eu: Birmaniera (Myanmar)

[ctx: @info: country code]
en: Norwegian Bokmål (Norway)
eu: Norvegiera bokmål (Norvegia)

[ctx: @info: country code]
en: Nepali (Nepal)
eu: Nepalera (Nepal)

[ctx: @info: country code]
en: Dutch (Netherlands Antilles)
eu: Nederlandera (Herbeheretako Antillak)

[ctx: @info: country code]
en: Dutch (Aruba)
eu: Nederlandera (Aruba)

[ctx: @info: country code]
en: Dutch (Belgium)
eu: Nederlandera (Belgika)

[ctx: @info: country code]
en: Dutch (Netherlands)
eu: Nederlandera (Herbehereak)

[ctx: @info: country code]
en: Dutch (Suriname)
eu: Nederlandera (Surinam)

[ctx: @info: country code]
en: Norwegian (Norway)
eu: Norvegiera (Norvegia)

[ctx: @info: country code]
en: Norwegian Nynorsk (Norway)
eu: Norvegiera Nynorsk (Norvegia)

[ctx: @info: country code]
en: Occitan (France)
eu: Okzitaniera (Frantzia)

[ctx: @info: country code]
en: Punjabi (India)
eu: Punjabera (India)

[ctx: @info: country code]
en: Polish (Poland)
eu: Poloniera (Polonia)

[ctx: @info: country code]
en: Pashto (Afghanistan)
eu: Paxtunera (Afganistan)

[ctx: @info: country code]
en: Portuguese (Angola)
eu: Portugesa (Angola)

[ctx: @info: country code]
en: Portuguese (Brazil)
eu: Portugesa (Brasil)

[ctx: @info: country code]
en: Portuguese (Cape Verde Islands)
eu: Portugesa (Cabo Verde uhartedia)

[ctx: @info: country code]
en: Portuguese (Guinea-Bissau)
eu: Portugesa (Ginea Bissau)

[ctx: @info: country code]
en: Portuguese (Mozambique)
eu: Portugesa (Mozambike)

[ctx: @info: country code]
en: Portuguese (Portugal)
eu: Portugesa (Portugal)

[ctx: @info: country code]
en: Portuguese (São Tomé e Principe)
eu: Portugesa (Sao Tome eta Principe)

[ctx: @info: country code]
en: Romanian (Romania)
eu: Errumaniera (Errumania)

[ctx: @info: country code]
en: Russian (Russia)
eu: Errusiera (Errusia)

[ctx: @info: country code]
en: Sanskrit (India)
eu: Sanskritoa (India)

[ctx: @info: country code]
en: Sami (Northern, Finland)
eu: Samiera (Ipar Finlandia))

[ctx: @info: country code]
en: Sami (Northern, Norway)
eu: Samiera (Ipar Norvegia))

[ctx: @info: country code]
en: Sami (Northern, Sweden)
eu: Samiera (Ipar Suedia))

[ctx: @info: country code]
en: Slovak (Slovakia)
eu: Eslovakiera (Eslovakia)

[ctx: @info: country code]
en: Slovenian (Slovenia)
eu: Eslovenia (Eslovenia)

[ctx: @info: country code]
en: Samoan (Samoa)
eu: Samoera (Samoa)

[ctx: @info: country code]
en: Somali  (Somalia)
eu: Somaliera (Somalia)

[ctx: @info: country code]
en: Albanian (Albania)
eu: Albaniera (Albania)

[ctx: @info: country code]
en: Serbian (Bosnia-Herzegovina)
eu: Serbiera (Bosnia eta Herzegovina)

[ctx: @info: country code]
en: Serbian (Serbia)
eu: Serbiera (Serbia)

[ctx: @info: country code]
en: Serbian (Serbia and Montenegro)
eu: Serbiera (Serbia eta Montenegro)

[ctx: @info: country code]
en: Serbian (Yugoslavia)
eu: Serbiera (Jugoslavia)

[ctx: @info: country code]
en: Swati (South Africa)
eu: Swati (Hego Afrika)

[ctx: @info: country code]
en: Swedish (Finland)
eu: Suediera (Finlandia)

[ctx: @info: country code]
en: Swedish (Sweden)
eu: Suediera (Suedia)

[ctx: @info: country code]
en: Tamil (India)
eu: Tamilera (India)

[ctx: @info: country code]
en: Tamil (Singapore)
eu: Tamilera (Singapur)

[ctx: @info: country code]
en: Telugu (India)
eu: Teluguera (India)

[ctx: @info: country code]
en: Tajik (Tajikistan)
eu: Tajikera (Tajikistan)

[ctx: @info: country code]
en: Thai (Thailand)
eu: Thailandiera (Thailandia)

[ctx: @info: country code]
en: Turkmen (Turkmenistan)
eu: Turkmenera (Turkmenistan)

[ctx: @info: country code]
en: Klingon (US state)
eu: Klingon (AEBtako estatua)

[ctx: @info: country code]
en: Tagalog (Philippines)
eu: Tagalo (Filipinak)

[ctx: @info: country code]
en: Setswana Tswana (Botswana)
eu: Setswana tswanera (Botswana)

[ctx: @info: country code]
en: Setswana Tswana (South Africa)
eu: Setswana tswanera (Hego Afrika)

[ctx: @info: country code]
en: Tongan (Tonga)
eu: Tongera (Tonga)

[ctx: @info: country code]
en: Turkish (Bulgaria)
eu: Turkiera (Bulgaria)

[ctx: @info: country code]
en: Turkish (Cyprus)
eu: Turkiera (Zipre)

[ctx: @info: country code]
en: Turkish (Turkey)
eu: Turkiera (Turkia)

[ctx: @info: country code]
en: Tatar (Russia)
eu: Tatarera (Errusia)

[ctx: @info: country code]
en: Uighur (People's Republic of China)
eu: Uigurrera (Txinako Herri Errepublika)

[ctx: @info: country code]
en: Ukrainian (Ukraine)
eu: Ukrainera (Ukraina)

[ctx: @info: country code]
en: Urdu (India)
eu: Urduera (India)

[ctx: @info: country code]
en: Urdu (Pakistan)
eu: Urduera (Pakistan)

[ctx: @info: country code]
en: Uzbek (Uzbekistan)
eu: Uzbekera (Uzbekistan)

[ctx: @info: country code]
en: Vietnamese (Vietnam)
eu: Vietnamera (Vietnam)

[ctx: @info: country code]
en: Wolof (Senegal)
eu: Wolofera (Senegal)

[ctx: @info: country code]
en: IsiXhosa Xhosa (South Africa)
eu: isiXhosa xhosera (Hego Afrika)

[ctx: @info: country code]
en: Yiddish (Germany)
eu: Yiddish (Alemania)

[ctx: @info: country code]
en: Yucatec Maya (Mexico)
eu: Yucatec Maya (Mexiko)

[ctx: @info: country code]
en: Chinese (People's Republic of China)
eu: Txinera (Txinako Herri Errepublika)

[ctx: @info: country code]
en: Chinese (Hong Kong SAR, People's Republic of China)
eu: Txinera (Hong Kong SAR, Txinako Herri Errepublika)

[ctx: @info: country code]
en: Chinese (Macao SAR)
eu: Txinera (Macao SAR)

[ctx: @info: country code]
en: Chinese (Singapore)
eu: Txinera (Singapur)

[ctx: @info: country code]
en: Chinese (Taiwan)
eu: Txinera (Taïwan)

[ctx: @info: country code]
en: Simplified Chinese (People's Republic of China)
eu: Txinera sinplifikatua (Txinako Herri Errepublika)

[ctx: @info: country code]
en: isiZulu Zulu (South Africa)
eu: isiZulu Zulu (Hego Afrika)

[ctx: @info: country code]
en: Afghanistan
eu: Afganistan

[ctx: @info: country code]
en: Algeria
eu: Aljeria

[ctx: @info: country code]
en: American Samoa
eu: Samoa Estatubatuarra

[ctx: @info: country code]
en: Anguilla
eu: Aingira

[ctx: @info: country code]
en: Antarctica
eu: Antartika

[ctx: @info: country code]
en: Antigua and Barbuda
eu: Antigua eta Barbuda

[ctx: @info: country code]
en: Bahamas
eu: Bahamak

[ctx: @info: country code]
en: Belarus
eu: Bielorrusia

[ctx: @info: country code]
en: Belgium
eu: Belgika

[ctx: @info: country code]
en: Bosnia and Herzegovina
eu: Bosnia eta Herzegovina

[ctx: @info: country code]
en: Brazil
eu: Brasil

[ctx: @info: country code]
en: British Indian Ocean Territory
eu: Indiako Ozeanoko Lurralde Britainiarra

[ctx: @info: country code]
en: British Virgin Islands
eu: Birjina uharte britainiarrak

[ctx: @info: country code]
en: Cambodia
eu: Kanbodia

[ctx: @info: country code]
en: Cameroon
eu: Kamerun

[ctx: @info: country code]
en: Canada
eu: Kanada

[ctx: @info: country code]
en: Cape Verde
eu: Cabo Verde

[ctx: @info: country code]
en: Cayman Islands
eu: Kaiman Uharteak

[ctx: @info: country code]
en: Central African Republic
eu: Afrika Erdiko Errepublika

[ctx: @info: country code]
en: Chad
eu: Txad

[ctx: @info: country code]
en: Chile
eu: Txile

[ctx: @info: country code]
en: China
eu: Txina

[ctx: @info: country code]
en: Christmas Island
eu: Christmas Uhartea

[ctx: @info: country code]
en: Cocos Islands
eu: Cocosak Uharteak

[ctx: @info: country code]
en: Colombia
eu: Kolonbia

[ctx: @info: country code]
en: Comoros
eu: Komoreak

[ctx: @info: country code]
en: Congo
eu: Kongo

[ctx: @info: country code]
en: Cook Islands
eu: Cook Uharteak

[ctx: @info: country code]
en: Ivory Coast
eu: Boli Kosta

[ctx: @info: country code]
en: Cuba
eu: Kuba

[ctx: @info: country code]
en: Cyprus
eu: Zipre

[ctx: @info: country code]
en: Czechia
eu: Txekia

[ctx: @info: country code]
en: Denmark
eu: Danimarka

[ctx: @info: country code]
en: Djibouti
eu: Djibuti

[ctx: @info: country code]
en: Dominica
eu: Dominika

[ctx: @info: country code]
en: Dominican Republic
eu: Dominikar Errepublika

[ctx: @info: country code]
en: Ecuador
eu: Ekuador

[ctx: @info: country code]
en: Egypt
eu: Egipto

[ctx: @info: country code]
en: Equatorial Guinea
eu: Ekuatore Ginea

[ctx: @info: country code]
en: Ethiopia
eu: Etiopia

[ctx: @info: country code]
en: Faeroe Islands
eu: Faroe Uharteak

[ctx: @info: country code]
en: Falkland Islands
eu: Malvina Uharteak

[ctx: @info: country code]
en: Fiji Islands
eu: Fiji Uharteak

[ctx: @info: country code]
en: Finland
eu: Finlandia

[ctx: @info: country code]
en: France
eu: Frantzia

[ctx: @info: country code]
en: French Guiana
eu: Guyana frantsesa

[ctx: @info: country code]
en: French Polynesia
eu: Polinesia Frantsesa

[ctx: @info: country code]
en: French Southern Territories
eu: Hegoaldeko Lurralde Frantziarrak

[ctx: @info: country code]
en: Germany
eu: Alemania

[ctx: @info: country code]
en: Greece
eu: Grezia

[ctx: @info: country code]
en: Greenland
eu: Groenlandia

[ctx: @info: country code]
en: Guadaloupe
eu: Guadalupe

[ctx: @info: country code]
en: Guinea
eu: Ginea

[ctx: @info: country code]
en: Guinea-Bissau
eu: Ginea Bissau

[ctx: @info: country code]
en: Heard and McDonald Islands
eu: Heard eta McDonald uharteak

[ctx: @info: country code]
en: Vatican
eu: Vatikanoa

[ctx: @info: country code]
en: Croatia
eu: Kroazia

[ctx: @info: country code]
en: Hungary
eu: Hungaria

[ctx: @info: country code]
en: Iceland
eu: Islandia

[ctx: @info: country code]
en: Iraq
eu: Irak

[ctx: @info: country code]
en: Ireland
eu: Irlanda

[ctx: @info: country code]
en: Italy
eu: Italia

[ctx: @info: country code]
en: Jamaica
eu: Jamaika

[ctx: @info: country code]
en: Japan
eu: Japonia

[ctx: @info: country code]
en: Jordan
eu: Jordania

[ctx: @info: country code]
en: North-Korea
eu: Ipar Korea

[ctx: @info: country code]
en: South-Korea
eu: Hego Korea

[ctx: @info: country code]
en: Lao
eu: Laos

[ctx: @info: country code]
en: Latvia
eu: Letonia

[ctx: @info: country code]
en: Lebanon
eu: Libano

[ctx: @info: country code]
en: Libyan Arab Jamahiriya
eu: Libiako Arabiar Jamahiriya

[ctx: @info: country code]
en: Lithuania
eu: Lituania

[ctx: @info: country code]
en: Luxembourg
eu: Luxenburgo

[ctx: @info: country code]
en: Madagascar
eu: Madagaskar

[ctx: @info: country code]
en: Malaysia
eu: Malaisie

[ctx: @info: country code]
en: Maldives
eu: Maldivak

[ctx: @info: country code]
en: Marshall Islands
eu: Marshall Uharteak

[ctx: @info: country code]
en: Martinique
eu: Martinika

[ctx: @info: country code]
en: Mauritius
eu: Maurizio

[ctx: @info: country code]
en: Mexico
eu: Mexiko

[ctx: @info: country code]
en: Micronesia
eu: Mikronesia

[ctx: @info: country code]
en: Moldova
eu: Moldavia

[ctx: @info: country code]
en: Morocco
eu: Maroko

[ctx: @info: country code]
en: Mozambique
eu: Mozambike

[ctx: @info: country code]
en: Netherlands Antilles
eu: Antilla herbeheretarrak

[ctx: @info: country code]
en: Netherlands
eu: Herbehereak

[ctx: @info: country code]
en: New Caledonia
eu: Kaledonia Berria

[ctx: @info: country code]
en: New Zealand
eu: Zeelanda Berria

[ctx: @info: country code]
en: Nicaragua
eu: Nikaragua

[ctx: @info: country code]
en: Norfolk Island
eu: Norfolk uhartea

[ctx: @info: country code]
en: Northern Mariana Islands
eu: Ipar Marianak Uhartedia

[ctx: @info: country code]
en: Norway
eu: Norvegia

[ctx: @info: country code]
en: Palestinian Territory
eu: Palestinako Lurraldea

[ctx: @info: country code]
en: Papua New Guinea
eu: Papua Ginea Berria

[ctx: @info: country code]
en: Paraguay
eu: Paraguai

[ctx: @info: country code]
en: Philippines
eu: Filipinak

[ctx: @info: country code]
en: Pitcairn Island
eu: Pitcairn Uhartedia

[ctx: @info: country code]
en: Poland
eu: Polonia

[ctx: @info: country code]
en: Romania
eu: Errumania

[ctx: @info: country code]
en: Russian Federation
eu: Errusiar Federakundea

[ctx: @info: country code]
en: Rwanda
eu: Ruanda

[ctx: @info: country code]
en: St. Helena
eu: Santa Helena

[ctx: @info: country code]
en: St. Kitts and Nevis
eu: Saint Kitts eta Nevis

[ctx: @info: country code]
en: St. Lucia
eu: Santa Luzia

[ctx: @info: country code]
en: St. Pierre and Miquelon
eu: Saint-Pierre eta Mikelune

[ctx: @info: country code]
en: St. Vincent and the Grenadines
eu: Saint Vincent eta Grenadinak

[ctx: @info: country code]
en: Sao Tome and Principe
eu: Sao Tome eta Principe

[ctx: @info: country code]
en: Seychelles
eu: Seychelleak

[ctx: @info: country code]
en: Sierra Leone
eu: Sierra Leona

[ctx: @info: country code]
en: Singapore
eu: Singapur

[ctx: @info: country code]
en: Slovakia
eu: Eslovakia

[ctx: @info: country code]
en: Slovenia
eu: Eslovenia

[ctx: @info: country code]
en: Solomon Islands
eu: Salomon Uharteak

[ctx: @info: country code]
en: South Africa
eu: Hegoafrika

[ctx: @info: country code]
en: Spain
eu: Espainia

[ctx: @info: country code]
en: Suriname
eu: Surinam

[ctx: @info: country code]
en: Swaziland
eu: Swazilandia

[ctx: @info: country code]
en: Sweden
eu: Suedia

[ctx: @info: country code]
en: Switzerland
eu: Suitza

[ctx: @info: country code]
en: Syrian Arab Republic
eu: Siriako Arabiar Errepublika

[ctx: @info: country code]
en: Thailand
eu: Thailandia

[ctx: @info: country code]
en: Timor-Leste
eu: Ekialdeko Timor

[ctx: @info: country code]
en: Trinidad and Tobago
eu: Trinidad eta Tobago

[ctx: @info: country code]
en: Turkey
eu: Turkia

[ctx: @info: country code]
en: Turks and Caicos Islands
eu: Turkak eta Caicoak uhartedia

[ctx: @info: country code]
en: US Virgin Islands
eu: AEB Birjina uharteak

[ctx: @info: country code]
en: Ukraine
eu: Ukraina

[ctx: @info: country code]
en: United Arab Emirates
eu: Arabiar Emirerri Batuak

[ctx: @info: country code]
en: United Kingdom
eu: Erresuma Batua

[ctx: @info: country code]
en: United States Minor Outlying Islands
eu: Estatu Batuetako Urrutiko Uharte txikiak

[ctx: @info: country code]
en: United States of America
eu: Amerikako Estatu Batuak

[ctx: @info: country code]
en: Uruguay, Eastern Republic of
eu: Uruguaiko Ekialdeko Errepublika

[ctx: @info: country code]
en: Viet Nam
eu: Vietnam

[ctx: @info: country code]
en: Wallis and Futuna Islands
eu: Wallis eta Futuna uharteak

[ctx: @info: country code]
en: Western Sahara
eu: Mendebaldeko Sahara

[ctx: @info: country code]
en: United Nations
eu: Nazio Batuak

[ctx: @info: country code]
en: European Union
eu: Europar Batasuna

[ctx: @info: country code]
en: Space
eu: Espazioa

[ctx: @info: country code]
en: At Sea
eu: Itsasoan

[ctx: @info: country code]
en: In Flight
eu: Hegaldian

[ctx: @info: country code]
en: England
eu: Ingalaterra

[ctx: @info: country code]
en: Scotland
eu: Eskozia

[ctx: @info: country code]
en: Northern Ireland
eu: Ipar Irlanda

[ctx: @info: country code]
en: Wales
eu: Gales

[ctx: @info: country code]
en: Palestine
eu: Palestina

[ctx: @info: country code]
en: Jericho
eu: Jeriko

[ctx: @item: unknown country]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

[ctx: @title: subject widget]
en: Use structured definition of the subject matter:
eu: Erabili gaiaren definizio egituratua:

[ctx: @label: subject widget]
en: Use standard
eu: Erabili estandarra

[ctx: @label: subject widget]
en: reference code
eu: Erreferentzia-kodea

[ctx: @label: subject widget]
en: Use custom definition
eu: Erabili norberak finkatutako definizioa

[ctx: @label: Information Provider Reference: A name, registered with the IPTC/NAA, identifying the provider that guarantees the uniqueness of the UNO]
en: I.P.R:
eu: IPR (Internet Hornitzailearen Erreferentzia):

[ctx: @label: subject properties]
en: Reference:
eu: Aipamena:

[ctx: @label: subject properties]
en: Name:
eu: Izena:

[ctx: @action: subject properties]
en: &Add
eu: &Gehitu

[ctx: @action: subject properties]
en: &Delete
eu: &Ezabatu

[ctx: @action: subject properties]
en: &Replace
eu: &Ordeztu

[ctx: @info: language name]
en: Catalan
eu: Katalana

[ctx: @title]
en: Select Alternative Languages To Edit Text
eu: Hautatu testua editatzeko ordezko hizkuntzak

[ctx: @info: search text bar]
en: Search...
eu: Bilatu...

[ctx: @info: search text bar]
en: Case sensitive
eu: Bereizi maius/minus.

en: Loading themes...
eu: Gaiak zamatzen...

en: <p>The ICC profile path seems to be invalid.</p><p>If you want to set it now, select "Yes", otherwise select "No". In this case, "Color Management" feature will be disabled until you solve this issue</p>
eu: <p>Badirudi ICC profilen karpeta ez dela baliozkoa</p><p>Berriro ezartzea nahi baduzu, aukeratu "Bai" hemen, bestela aukeratu "Ez" eta "Koloreen kudeaketa" eginbidea desgaitu egingo da arazo hau ebatzi arte.</p>

[ctx: unknown image dimensions]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

[ctx: <Image file name> (<Image number> of <Images in album>)]
en: %1 (%2 of %3)
eu: %1 (%2 / %3)

en: Delete File
eu: Ezabatu fitxategia

en: Failed to save file: %1
eu: Huts egin du fitxategia gordetzean: %1

en: About to delete file "%1"
    Are you sure?
eu: "%1" fitxategia ezabatu egingo da.
    Ziur zaude?

[ctx: @title:window]
en: Open Images from Folder
eu: Ireki karpetako irudiak

en: &Themes
eu: &Gaiak

en: Open folder
eu: Ireki karpeta

note: i18n: ectx: Menu (File)
en: &File
eu: &Fitxategia

note: i18n: ectx: Menu (Color)
en: &Color
eu: &Kolorea

note: i18n: ectx: Menu (Enhance)
en: Enh&ance
eu: &Hobetu

note: i18n: ectx: Menu (Transform)
en: Tra&nsform
eu: Eral&datu

note: i18n: ectx: Menu (Decorate)
en: &Decorate
eu: &Apaindu

en: Tool Tip
eu: Argibidea

en: RAW Decoding
eu: RAW deskodetzea

en: Save Images
eu: Gorde irudiak

[ctx: @title: misc setup options page]
en: Miscellaneous
eu: Hainbat

en: Sort images by:
eu: Ordenatu irudiak honen arabera:

[ctx: sort images by date]
en: Date
eu: Data

[ctx: sort images by name]
en: Name
eu: Izena

[ctx: sort images by size]
en: File Size
eu: Fitxategi-tamaina

en: Here, select whether newly-loaded images are sorted by their date, name, or size on disk.
eu: Hautatu berriki kargatutako irudiak haien daten, izenen edo diskoan duten tamainen arabera ordenatuko diren.

en: Reverse ordering
eu: Alderantzizko ordenan

en: If this option is enabled, newly-loaded images will be sorted in descending order.
eu: Aukera hau gaitzen bada, berriki zamatutako irudiak beheranzko ordenan sailkatuko dira.

en: &Show splash screen at startup
eu: Erakut&si plasta pantaila abioan

en: Sidebar tab title:
eu: Alboko barrako fitxen izena:

en: Only For Active Tab
eu: Soilik fitxa aktiboan

en: For All Tabs
eu: Fitxa guztietan

en: Set this option to configure how sidebars tab title are visible.
eu: Gaitu aukera hau alboko barrako fitxen tituluak ikusgai nola egongo diren konfiguratzeko.

en: Select here the font used to display text in tooltips.
eu: Hautatu erabiliko den letra-tipoa testua argibideetan bistaratzeko.

en: File/Image Information
eu: Fitxategiaren/Irudiaren informazioa

en: Show file name
eu: Erakutsi fitxategien izenak

en: Set this option to display the image file name.
eu: Gaitu aukera hau irudiaren fitxategi-izena bistaratzeko.

en: Show file date
eu: Erakutsi fitxategien datak

en: Set this option to display the image file date.
eu: Gaitu aukera hau irudi-fitxategiaren data bistaratzeko.

en: Show file size
eu: Erakutsi fitxategien tamainak

en: Set this option to display the image file size.
eu: Gaitu aukera hau irudi-fitxategiaren tamaina bistaratzeko.

en: Show image type
eu: Erakutsi irudi mota

en: Set this option to display the image type.
eu: Gaitu aukera hau irudi mota bistaratzeko.

en: Show image dimensions
eu: Erakutsi irudiaren dimentsioak

en: Set this option to display the image dimensions in pixels.
eu: Gaitu aukera hau irudiaren dimentsioak pixeletan bistaratzeko.

en: Set this option to display the make and model of the camera with which the image has been taken.
eu: Gaitu aukera hau irudia hartu den kameraren fabrikatzailea eta modeloa bistaratzeko.

en: Show camera date
eu: Erakutsi kameraren data

en: Set this option to display the date when the image was taken.
eu: Gaitu aukera hau irudia hartu zeneko data bistaratzeko.

en: Set this option to display the camera aperture and focal settings used to take the image.
eu: Gaitu aukera hau irudia hartzean erabilitako kameraren irekiduraren eta fokuaren ezarpenak bistaratzeko.

en: Set this option to display the camera exposure and sensitivity used to take the image.
eu: Gaitu aukera hau irudia hartzean erabilitako kameraren esposizioaren eta eta sentikortasunaren ezarpenak bistaratzeko.

en: Show camera mode and program
eu: Erakutsi kameraren modua eta programa

en: Set this option to display the camera mode and program used to take the image.
eu: Gaitu aukera hau irudia hartzean erabilitako kameraren modua eta eta programa bistaratzeko.

en: Show camera flash settings
eu: Erakutsi kameraren flash-aren ezarpenak

en: Set this option to display the camera flash settings used to take the image.
eu: Gaitu aukera hau irudia hartzean erabilitako kameraren flash-aren ezarpenak bistaratzeko.

en: Show camera white balance settings
eu: Erakutsi kameraren zuri-orekarako ezarpenak

en: Set this option to display the camera white balance settings used to take the image.
eu: Gaitu aukera hau irudia hartzean erabilitako kameraren zuri-balantzearen ezarpenak bistaratzeko.

[ctx: @title]
en: My Favorites
eu: Nire gogokoak

[ctx: @title]
en: Favorite Folder Properties
eu: Gogoko karpetaren propietateak

[ctx: @info: favorite folder title property]
en: Name:
eu: Izena:

[ctx: @info: favorite folder hierarchy property]
en: Hierarchy:
eu: Hierarkia:

[ctx: @title]
en: Favorite Item Properties
eu: Gogoko elementuaren propietateak

[ctx: @info: favorite item title property]
en: Name:
eu: Izena:

[ctx: @info: favorite item date property]
en: Created:
eu: Sorrera:

[ctx: @info: favorite item hierarchy property]
en: Hierarchy:
eu: Hierarkia:

[ctx: @info; favorite item count elements property]
en: Items:
eu: Elementuak:

[ctx: @info: favorite item caption property]
en: Description:
eu: Deskribapena:

[ctx: @label: favorite item title properties]
en: &Name:
eu: Ize&na:

[ctx: @info]
en: Enter favorite entry name here...
eu: Sartu gogoko sarreraren izena hemen...

[ctx: @info]
en: The favorite item name which must be unique and not empty
eu: Elementu gogokoaren izena, bakarra eta ez hutsa izan behar duena

[ctx: @label: favorite item hierarchy properties]
en: Hierarchy:
eu: Hierarkia:

[ctx: @info]
en: The favorite entry hierarchy which must be unique in tree-view
eu: Sarrera gogokoaren hierarkia, bakarra eta zuhaitz-ikuspegia izan behar duena

[ctx: @label: favorite entry type properties]
en: Type:
eu: Mota:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Favorite Folder
eu: Gogoko karpeta

[ctx: @item:inlistbox]
en: Favorite Item
eu: Gogoko elementua

[ctx: @label: favorite item caption properties]
en: &Description:
eu: &Deskribapena:

[ctx: @info]
en: Enter favorite item description here...
eu: Sartu gogoko elementuaren deskribapena hemen...

[ctx: @label: favorite item date properties]
en: &Created:
eu: &Sorrera:

[ctx: @label: favorites item file properties]
en: &Items:
eu: &Elementuak:

[ctx: @title:column file name]
en: Name
eu: Izena

[ctx: @title:column file size]
en: Size
eu: Neurria

[ctx: @title:column file type-mime]
en: Type
eu: Mota

[ctx: @title:column file date]
en: Date
eu: Data

[ctx: @title:column file path]
en: Path
eu: Bide-izena

[ctx: @info]
en: %1 file | %1 files
eu[0]: fitxategi %1
eu[1]: %1 fitxategi

[ctx: @title:window]
en: New Favorite Item
eu: Gogoko elementu berria

[ctx: @title:window]
en: Edit Favorite Item
eu: Editatu gogoko elementua

[ctx: @title:window]
en: New Favorite Folder
eu: Gogoko karpeta berria

[ctx: @title:window]
en: Edit Favorite Folder
eu: Editatu gogoko karpeta

[ctx: @title:window, favorite item properties]
en: Could not Calculate Average
eu: Ezin izan du batezbestekoa kalkulatu

[ctx: @title]
en: Favorites
eu: Gogokoak

[ctx: @action]
en: Add Favorite
eu: Gehitu gogokoa

[ctx: @action]
en: Add Sub-Folder
eu: Gehitu azpikarpeta

[ctx: @info]
en: Add new sub-folder to the list
eu: Gehitu azpikarpeta berria zerrendara

[ctx: @action]
en: Delete Item
eu: Ezabatu elementua

[ctx: @info]
en: Remove selected item from the list
eu: Kendu hautatutako elementua zerrendatik

[ctx: @action]
en: Edit Item
eu: Editatu elementua

[ctx: @info]
en: Edit current item from the list
eu: Editatu zerrendako uneko elementua

[ctx: @info: search text bar]
en: Search in Favorites...
eu: Bilatu gogokoetan...

[ctx: @title:window]
en: Confirm Item Deletion
eu: Baieztatu elementua ezabatzea

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to remove the item "%1"
    and all nested items if any?
eu: Ziur zaude "%1" elementua eta habiaratutako
    elementu kendu nahi dituzula?

[ctx: @title]
en: Unnamed
eu: Izengabea

[ctx: @title: item file name]
en: Name
eu: Izena

[ctx: @title: item file size]
en: Size
eu: Neurria

[ctx: @title: item file type]
en: Type
eu: Mota

[ctx: @title: item date from metadata]
en: Date
eu: Data

[ctx: @action:inmenu]
en: Small (%1x%2)
eu: Txikia (%1x%2)

[ctx: @action:inmenu]
en: Medium (%1x%2)
eu: Ertaina (%1x%2)

[ctx: @action:inmenu]
en: Large (%1x%2)
eu: Handia (%1x%2)

[ctx: @action:inmenu]
en: Huge (%1x%2)
eu: Itzela (%1x%2)

[ctx: @action: context menu]
en: Add as Favorite
eu: Gehitu gogoko gisa

[ctx: @action: context menu]
en: Clear All Items
eu: Garbitu elementu denak

[ctx: @action: context menu]
en: Remove Items
eu: Kendu elementuak

[ctx: @title: stack-view list on items]
en: Stack
eu: Pila

[ctx: @action:inmenu Group images with this image]
en: Group here
eu: Taldekatu hemen

[ctx: @action]
en: C&ancel
eu: &Utzi

[ctx: date of image creation]
en: created: %1
eu: sorrera: %1

en: By Name
eu: Izenaren arabera

en: By Date
eu: Dataren arabera

en: By File Size
eu: Fitxategi-neurriaren arabera

[ctx: @action: sort type]
en: Ascending
eu: Goranzkoa

[ctx: @action: sort type]
en: Descending
eu: Beheranzkoa

en: Current Name
eu: Uneko izena

en: New Name
eu: Izen berria

en: Rename | Rename (%1 images)
eu[0]: Aldatu izena
eu[1]: Aldatu izenak (%1 irudi)

en: Sort Images
eu: Sailkatu irudiak

en: <b>Renaming images. Please wait...</b>
eu: <b>Irudiak berrizendatzen. Itxoin mesedez...</b>

[ctx: @action:button]
en: &Abort
eu: &Galarazi

en: Processing...
eu: Prozesatzen...

[ctx: @title:window]
en: Renaming Images
eu: Irudiak berrizendatzen

[ctx: @action:button]
en: Rename Again
eu: Berriz berrizendatu

[ctx: @action:button]
en: Overwrite
eu: Gainidatzi

en: <b>Renaming images. Errors: %1</b>
eu: <b>Irudiak berrizendatzen. Erroreak: %1</b>

en: Show a list of all available options
eu: Erakutsi aukera erabilgarri guztien zerrenda

en: Modifiers
eu: Aldatzaileak

en: <p>Add a modifier to a renaming option. To activate this button, place the cursor behind a renaming option or an already assigned modifier.</p>
eu: <p>Gehitu aldatzaile bat izenak aldatzeko aukerari. Botoi hau aktibatzeko, jarri kurtsorea izena aldatzeko aukeraren atzean edo jadanik esleitutako aldatzaile batean.</p>

en: Renaming Options
eu: Izena aldatzeko aukerak

[ctx: @title:window]
en: Information
eu: Informazioa

en: Change Case
eu: Aldatu maiuskulak/minuskulak

en: change the case of a renaming option
eu: aldatu maiuskulak/minuskulak izena aldatzeko aukeran

en: Convert to uppercase
eu: Bihurtu maiuskuletara

en: Uppercase
eu: Maiuskulak

en: Convert to lowercase
eu: Bihurtu minuskuletara

en: Lowercase
eu: Minuskulak

en: Convert the first letter of each word to uppercase
eu: Bihurtu hitz bakoitzaren aurreneko hizkia maiuskuletara

en: First Letter of Each Word Uppercase
eu: Hitz Bakoitzaren Aurreneko Hizkia Maiuskuletan

en: Default Value
eu: Balio lehenetsia

[ctx: default value for empty strings]
en: Default Value...
eu: Balio lehenetsia...

en: Set a default value for empty strings
eu: Ezarri balio lehenetsia kate hutsetan

[ctx: The length of the string]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Length:
eu: Luzera:

[ctx: Alignment of the text]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Alignment:
eu: Lerrokatzea:

[ctx: The character the string should be filled with]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Character:
eu: Karakterea:

en: Range...
eu: Barrutia...

en: Add only a specific range of a renaming option
eu: Gehitu izena aldatzeko aukeraren barruti zehatza soilik

en: Extract a specific range (if '||to||' is omitted, go to the end of string)
eu: Erauzi barruti zehatza ('||to||' baztertzen bada, joan katearen amaierara)

[ctx: start of the range]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: From:
eu: Nondik:

[ctx: range goes to the end of the string]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, toTheEndCheckBox)
en: to the end
eu: amaierara

[ctx: end of the range]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: To:
eu: Nora:

[ctx: Replace text]
en: Replace...
eu: Ordeztu...

en: Replace text in a renaming option
eu: Ordeztu testua izena aldatzeko aukeran

en: Replace text (||options||: ||r|| = regular expression, ||i|| = ignore case)
eu: Ordeztu testua (||aukerak||: ||r|| = adierazpen erregularra, ||i|| = ezikusi egin maiuskulei/minuskulei)

[ctx: Replace string]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Replace:
eu: Ordeztu:

[ctx: The string to replace the text with]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: With:
eu: Honekin:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, caseSensitive)
en: Case Sensitive
eu: Maiuskula/minuskula

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, isRegExp)
en: Regular Expression
eu: Adierazpen erregularra

en: Trimmed
eu: Moztuta

en: Remove leading, trailing and extra whitespace
eu: Kendu hasierako, amaierako eta gehigarriak diren zuriuneak

[ctx: unique value for duplicate strings]
en: Unique
eu: Bakarra

en: Add a suffix number to have unique strings in duplicate values
eu: Gehitu zenbakizko atzizkia bikoiztutako balioen kate bakarrak edukitzeko

en: Add a suffix number, ||n|| specifies the number of digits to use
eu: Gehitu zenbakizko atzizkia, ||n|| erabiliko den digitu kopurua zehazten du

en: Add the camera name
eu: Gehitu kameraren izena

en: Camera name
eu: Kameraren izena

en: Keyword separator:
eu: Gako-hitzen bereizlea:

en: Database...
eu: Datu-basea...

en: Add information from the database
eu: Gehitu informazioa datu-basetik

en: Add database information
eu: Gehitu datu-basearen informazioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_currentTagsList) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_recommendedTagsList)
en: Key
eu: Gakoa

en: Description
eu: Azalpena

en: Common File Information
eu: Fitxategi arrunten informazioa

en: Default comment of the image
eu: Irudiaren iruzkin lehenetsia

en: Default author of the image
eu: Irudiaren egile lehenetsia

en: Image dimension
eu: Irudiaren dimentsioak

en: Image file size
eu: Irudiaren fitxategi-tamaina

en: Format of the media file
eu: Hedabide fitxategiaren formatua

en: Type of the media file
eu: Hedabide fitxategi mota

en: Rating of the media file
eu: Hedabide fitxategiaren puntuazioa

en: Height of the media file
eu: Hedabide fitxategiaren altuera

en: Width of the media file
eu: Hedabide fitxategiaren zabalera

en: Image orientation
eu: Irudiaren orientazioa

en: Color depth (bits per channel)
eu: Kolore-sakonera (bit kanaleko)

en: Color model of the image
eu: Irudiaren kolore-eredua

en: A comma separated list of all authors
eu: Egile guztien zerrenda komaz bereiztuta

en: Metadata Information
eu: Metadatuen informazioa

en: Make of the camera
eu: Kameraren fabrikatzailea

en: Model of the camera
eu: Kameraren modeloa

en: Lens of the camera
eu: Kameraren objektiboa

en: Focal length
eu: Fokuaren luzera

en: Focal length (35mm equivalent)
eu: Fokuaren luzera (35mm-ren baliokidea)

en: Exposure time
eu: Esposizioaren denbora

en: Exposure program
eu: Esposizioaren programa

en: Exposure mode
eu: Esposizioaren modua

en: Flash mode
eu: Flash-aren modua

en: White balance
eu: Zuri-balantzea

en: White balance (color temperature)
eu: Zuri-balantzea (kolorearen tenperatura)

en: Metering mode
eu: Neurketa modua

en: Subject distance
eu: Gaiaren distantzia

en: Subject distance (category)
eu: Gaiaren distantzia (kategoria)

en: Audio Bit Rate
eu: Audio bit-emaria

en: Audio Channel Type
eu: Audio kanal mota

en: Audio Codec (Audio Codec)
eu: Audio-kodeka (Audio kodeka)

en: Duration of File
eu: Fitxategiaren iraupena

en: Video Codec
eu: Bideo-kodeka

en: Position Information (GPS)
eu: Posizioaren informazioa (GPS)

en: Latitude in the format as described by the XMP specification
eu: Latitudea XMP zehaztapenean azaldutako formatuan

en: Longitude in the format as described by the XMP specification
eu: Longitudea XMP zehaztapenean azaldutako formatuan

en: Latitude as double value
eu: Latitudea balio bikoitz bezala

en: Longitude as double value
eu: Longitudea balio bikoitz bezala

en: Latitude in a human readable form
eu: Latitudea pertsonek irakurtzeko eran

en: Longitude in a human readable form
eu: Longitudea pertsonek irakurtzeko eran

en: Altitude in meters
eu: Altitudea metrotan

en: Altitude in a human readable form
eu: Altitudea pertsonek irakurtzeko eran

en: Orientation
eu: Orientazioa

en: Roll
eu: Jaurti

en: Tilt
eu: Okerdura

en: Accuracy
eu: Zehaztasuna

[ctx: @item:inlistbox date format]
en: Standard
eu: Estandarra

[ctx: @item:inlistbox date format]
en: Text
eu: Testua

[ctx: @item:inlistbox date format]
en: Custom
eu: Norberak finkatua

[ctx: @item: Get date information from the image]
en: Image
eu: Irudia

[ctx: @item: Set a fixed date]
note: i18nc("Get date information from the current date", "Current Date"), QVariant(CurrentDateTime));
en: Fixed Date
eu: Data finkoa

[ctx: @info]
en: Enter custom format
eu: Sartu norberak finkatutako formatu

[ctx: @info]
en: example:
eu: Adibidea:

[ctx: @info]
en: Date && Time...
eu: Data eta ordua...

[ctx: @info]
en: Add date and time information
eu: Gehitu data eta orduaren gaineko informazioa

[ctx: @item]
en: Date and time (standard format)
eu: Data eta ordua (formatu estandarra)

[ctx: @item]
en: Date and time
eu: Data eta ordua

[ctx: the source of the date (image, system etc...)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Source:
eu: Iturburua:

[ctx: the format of the date]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Format:
eu: Formatua:

[ctx: renaming option for directory related information]
en: Directory
eu: Direktorioa

en: Add the directory name
eu: Gehitu direktorioaren izena

en: Directory name
eu: Direktorioaren izena

en: Name of the parent directory, additional '.' characters move up in the directory hierarchy
eu: Direktorio gurasoaren izena. '.' karaktere gehigarriak direktorioen hierarkian gora eramaten du

en: Add file properties
eu: Gehitu fitxategiaren propietateak

[ctx: File name]
en: Name
eu: Izena

en: File extension, prepend with a '.' character, to modify the real file extension
eu: Fitxategiaren luzapena, '.' karakterea aurrizki gisa jarriz, benetako fitxategiaren luzapena eraldatzeko

[ctx: File extension]
en: Extension
eu: Luzapena

en: Owner of the file
eu: Fitxategiaren jabea

[ctx: Owner of the file]
en: Owner
eu: Jabea

en: Group of the file
eu: Fitxategiaren taldea

[ctx: Group of the file]
en: Group
eu: Taldea

en: Metadata...
eu: Metadatuak...

en: Add metadata information
eu: Gehitu metadatuen informazioa

[ctx: Sequence Number]
en: Number...
eu: Zenbakia...

en: Add a sequence number
eu: Gehitu sekuentziaren zenbakia

en: Sequence number
eu: Sekuentziaren zenbakia

[ctx: Number of digits]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Digits:
eu: Digituak:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Custom Range
eu: Barruti pertsonalizatua

[ctx: Start index for custom range]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Start:
eu: Hasiera:

[ctx: stepping for custom range]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Step:
eu: Urratsa:

en: Create Tag From Address Book
eu: Sortu etiketa helbide-liburutik

en: No address book entries found
eu: Ez da helbide-liburuko sarrerarik aurkitu

[ctx: @action:button]
en: Begin
eu: Hasi

[ctx: @action:button]
en: Cancel
eu: Utzi

[ctx: @action]
en: Confirm
eu: Berretsi

[ctx: @action]
en: Remove
eu: Kendu

[ctx: @label]
en: Who is this?
eu: Nor da hau?

[ctx: @info:tooltip]
en: Reject this suggestion
eu: Errefusatu iradokizun hau

en: <b>Configure where you keep your images</b>
eu: <b>Konfiguratu zure irudiak non gordetzen dituzun</b>

[ctx: This is a path name so you should include the slash in the translation]
en: /Pictures
eu: /Argazkiak

en: You must select a folder for digiKam to use as the root album. All of your images will go there.
eu: Digikam-entzako karpeta hautatu behar duzu erroko album gisa erabiltzeko. Zure irudi guztiak horra joango dira.

[ctx: @title:window]
en: Create Root Album Folder?
eu: Erroko album-karpeta sortu?

en: <p>The folder to use as the root album path does not exist:</p><p><b>%1</b></p>Would you like digiKam to create it for you?
eu: <p>Karpeta ez da existitzen erroko albuma bezala erabiltzeko:</p><p><b>%1</b></p>Nahi duzu digiKam-ek sortzea?

en: You do not seem to have write access for the folder selected to be the root album.
    Warning: Without write access, items cannot be edited.
eu: Badirudi ez dituzula nahikoa baimen erroko albuma izateko hautatutako karpetan idazteko
    Abisua: idazteko baimenik gabe, elementuak ezin izango dira editatu.

en: <b>Configure Metadata Storage to Files</b>
eu: <b>Konfiguratu metadatuen biltegiratzea fitxategietan</b>

en: Do nothing
eu: Ez egin ezer

en: Add information to files
eu: Gehitu informazioa fitxategiei

en: <qt><p><i>Note:</i> recording information to the files' metadata can slow down photo management operations.</p></qt>
eu: <qt><p><i>Oharra:</i> informazioa fitxategien metadatuetan gordetzeak argazkien kudeaketako eragiketak motel ditzake.</p></qt>

en: <b>Configure Open File Behavior</b>
eu: <b>Konfiguratu fitxategia irekitzeko portaera</b>

en: Open a preview
eu: Ireki aurrebista

en: Open in the editor
eu: Ireki editorean

en: <qt><p><i>Note:</i> using a preview is always faster than using the editor, especially when checking a series of shots. However, you cannot change or fix the image in preview mode. Note that if you want to compare images quickly, it is often better to use the light table: images can be displayed side-by-side, and synchronized zooming and panning can be performed.</p></qt>
eu: <qt><p><i>Oharra:</i> aurrebista bat erabiltzea editorea erabiltzea baino azkarragoa da beti, argazkien serie bat begiratzean bereziki. Hala ere, ezin duzu irudia bat aldatu edo finkatu aurrebistaren moduan. Jakin ezazu irudiak azkar konparatzean nahi denean, egokiagoa dela argi-mahaia erabiltzea: irudiak bata bestearen alboan bistaratzen dira, eta gainera zooma eta panoramika sinkronizatua landu daiteke.</p></qt>

en: <b>Configure Preview Behavior</b>
eu: <b>Konfiguratu aurrebistaren portaera</b>

en: <qt><p>Set here how images are displayed in preview mode and on the light table:</p></qt>
eu: <qt><p>Ezarri irudiak aurrebistaren moduan eta argi-mahaian nola bistaratuko diren:</p></qt>

en: Load reduced version of image
eu: Kargatu irudiaren bertsio murriztua

en: Load image
eu: Kargatu irudia

en: <qt><p><i>Note:</i> loading a reduced version of an image is faster but can differ from the original, especially with Raw. In this case, a JPEG version of Raw pre-processed by camera is loaded, instead of the real image data. This JPEG image is embedded in the file metadata and is used by the camera to display a Raw image faster to a TV screen.</p></qt>
eu: <qt><p><i>Oharra:</i> irudi baten murriztutako bertsioa kargatzea azkarragoa da, baina jatorrizkoarengandik desberdintasunak eduki ditzake, bereziki Raw eran. Kasu honetan, kamerak aurrez landutako irudi gordinaren (Raw) JPEG bertsioa kargatzen da, irudiaren benetako datuen ordez. JPEG irudi hau fitxategiaren metadatuetan kapsulatuta dago eta kamerak erabiltzen du irudi gordina telebistaren pantailan azkarrago bistaratzeko.</p></qt>

en: <b>Configure Raw File Handling</b>
eu: <b>Konfiguratu Raw fitxategien kudeaketa</b>

en: <qt><p>Set here how you want to open Raw images in the editor:</p></qt>
eu: <qt><p>Ezarri irudi gordinak (raw) editorean nola irekitzea nahi dituzun:</p></qt>

en: Open directly, with adjustments made automatically
eu: Ireki zuzenean, automatikoki doituz

en: Use the Raw import tool to adjust corrections manually
eu: Erabili Raw inportatzeko tresna zuzenketak eskuz doitzeko

en: <qt><p><i>Note:</i> the Raw import tool is designed for advanced users who want to have the best control over the image. This requires more time in your workflow.</p></qt>
eu: <qt><p><i>Oharra:</i> Raw inportatzeko tresna erabiltzaile aurreratuentzako (irudien gaineko kontrol onena edukitzea nahi izaten dute) prestatuta dagoHonek zure laneko fluxuan denbora gehiago eskatzen du.</p></qt>

en: Scan Your Collection
eu: Miatu zure bilduma

en: <b>Enabled Contextual Tooltips</b>
eu: <b>Testuinguruko argibideak gaituta</b>

en: <qt><p>Set here if you want to show contextual tooltips in icon-view and folder-view:</p></qt>
eu: <qt><p>Ezarri testuinguruko argibideak ikonoen eta karpeten ikuspegian erakustea nahi duzun:</p></qt>

en: Do not show tooltips
eu: Ez erakutsi argibideak

en: Use Tooltips
eu: Erakutsi argibideak

en: <qt><p><i>Note:</i> tooltips show photograph and digiKam metadata on the fly, as the mouse moves over items. This can be useful when selecting items. Tooltips are displayed in the album folder view, album icon view, camera icon view, batch queue list, and thumb bar. From the digiKam configuration dialog, you can customize the contents of these tooltips and the fonts used.</p></qt>
eu: <qt><p><i>Oharra:</i> argibideek argazkien eta digiKam-eko metadatuak erakusten dituzte zuzenean, sagua elementuen gainean kokatu bezain laster. Oso erabilgarria izan daiteke elementuak hautatzean. Argibideak albumeko karpeten ikuspegian, albumeko ikonoen ikuspegian, kamerako ikonoen ikuspegian, batch ilararen zerrendan eta koadro txikien barran bistaratzen dira.digiKam-eko konfigurazioaren elkarrizketa-koadrotik, argibide hauen edukia eta letra-tipoa pertsonaliza ditzakezu.</p></qt>

en: <qt><p><h1><b>Welcome to digiKam %1</b></h1></p><p>digiKam is an advanced digital photo management application published as open-source.</p><p>This assistant will help you to configure first run settings to be able to use digiKam quickly.</p></qt>
eu: <qt><p><h1><b>Ongi etorri digiKam %1 bertsiora</b></h1></p> <p>digiKam argazki digitalak kudeatzeko aplikazio aurreratu bat da, eta iturburu irekia bezala argitaratua dago.</p><p>Morroi honek aurreneko konfigurazioa konfiguratzen lagunduko dizu digiKam ahalik eta azkarren erabiltzeko.</p></qt>

en: Ref. images
eu: Erref. irudiak

en: Items
eu: Elementuak

en: This shows all found duplicate items.
eu: Aurkitutako bikoiztutako elementu guztiak erakusten ditu.

[ctx: @label:listbox similarity reference selection method]
en: Older or Larger
eu: Zaharragoa edo luzeagoa

[ctx: @label:listbox similarity album tag relation]
en: Only selected tab
eu: Hautatutako fitxa bakarrik

[ctx: @label:listbox similarity album tag relation]
en: One of
eu: Bi hauetako bat

[ctx: @label:listbox similarity album tag relation]
en: Both
eu: Biak

[ctx: @label:listbox similarity album tag relation]
en: Albums but not tags
eu: Albumak, baina etiketak ez

[ctx: @label:listbox similarity album tag relation]
en: Tags but not albums
eu: Etiketak, baina albumak ez

[ctx: @info]
en: Use this button to scan the selected albums for duplicate items.
eu: Erabili botoi hau, hautatutako albumak bikoiztutako elementu bila miatzeko.

[ctx: @action]
en: Remove Duplicates
eu: Kendu bikoiztutakoak

[ctx: @info]
en: Use this button to delete all duplicate images.
eu: Botoi hau erabili bikoiztutako irudi guztiak ezabatzeko.

[ctx: Find Duplicates Tab]
en: Duplicates
eu: Bikoiztutakoak

[ctx: Similar Image Tab]
en: Image
eu: Irudia

en: <b>File</b>:
eu: <b>Fitxategia</b>:

en: <b>Folder</b>:
eu: <b>Karpeta</b>:

[ctx: @label]
en: Search in albums:
eu: Bilatu albumetan:

en: Similarity range:
eu: Antzekotasuna barrutia:

en: Save current similar image search to a new virtual Album
eu: Gorde uneko antzeko irudiaren bilaketa album birtual berrian

en: If you press this button, the current similar image search will be saved to a new search virtual album using name set on the left side.
eu: Botoi honetan klik egitean, uneko antzeko irudien bilaketa album birtual berrian gordeko da ezkerraldean ezarritako izena erabiliz.

en: Set here the brush color used to draw sketch.
eu: Ezarri brotxaren kolorea zirriborroak marrazteko.

en: Undo last draw on sketch
eu: Desegin zirriborroaren azken marrazketa

en: Use this button to undo last drawing action on sketch.
eu: Erabili botoi hau zirriborroaren azken marrazketa desegiteko.

en: Redo last draw on sketch
eu: Berregin zirriborroaren azken marrazketa

en: Use this button to redo last drawing action on sketch.
eu: Erabili botoi hau zirriborroaren azken marrazketaren ekintza berregiteko.

en: Pen:
eu: Arkatza:

en: Set here the brush size in pixels used to draw sketch.
eu: Ezarri brotxaren tamaina pixeletan zirriborroak marrazteko.

en: Set here the number of items to find using sketch.
eu: Ezarri elementu kopurua bilatzeko zirriborroa erabiliz.

en: Clear sketch
eu: Garbitu zirriborroa

en: Use this button to clear sketch contents.
eu: Erabili botoi hau zirriborroaren edukia garbitzeko.

en: Save current sketch search to a new virtual Album
eu: Gorde uneko zirriborroaren bilaketa album birtual berrian

en: If you press this button, the current sketch fuzzy search will be saved to a new search virtual album using the name set on the left side.
eu: Botoi honetan klik egitean, uneko zirriborroaren zalantzazko bilaketa album birtual berrian gordeko da ezkerraldean ezarritako izena erabiliz.

en: You simply draw here a rough sketch of what you want to find and digiKam will displays the best matches in thumbnail view.
eu: Marraztu bilatze nahi duzunaren zirriborro bat eta digiKam-ek ongien bat datoztenak bistaratuko ditu koadro txikien ikuspegian.

en: Draw a sketch here
    to perform a
    Fuzzy search
eu: Marraztu zirriborroa
    zalantzazko bilaketa
    bat lantzeko

[ctx: the planet]
en: Mercury
eu: Merkurio

[ctx: the planet]
en: Venus
eu: Artizarra

[ctx: the planet]
en: Earth
eu: Lurra

[ctx: the planet]
en: Mars
eu: Martitz

[ctx: the planet]
en: Saturn
eu: Saturno

[ctx: the planet]
en: Uranus
eu: Urano

[ctx: the planet]
en: Neptune
eu: Neptuno

[ctx: the planet]
en: Pluto
eu: Pluton

[ctx: the earth's star]
en: Sun
eu: Eguzkia

[ctx: the earth's moon]
en: Moon
eu: Ilargia

en: Sky
eu: Zerua

[ctx: a planet without data]
en: Unknown Planet
eu: Planeta ezezaguna

en: &Lock
eu: Gi&ltzatu

en: &Hide
eu: E&zkutatu

en: &Configure...
eu: &Konfiguratu...

[ctx: means inches]
en: in
eu: ″

en: Copy Coordinates
eu: Kopiatu koordenatuak

en: &Address Details
eu: &Helbidearen xehetasunak

en: No description available.
eu: Ez dago deskribapenik erabilgarri.

en: National Capital
eu: Hiriburu Politikoa

en: City
eu: Hiria

en: State Capital
eu: Estatuko hiriburua

en: County Capital
eu: Konderriko hiriburua

en: Capital
eu: Hiriburua

en: &Info Boxes
eu: &Informazio-koadroak

en: Address Details
eu: Helbidearen xehetasunak

en: W
eu: M

en: N
eu: I

en: S
eu: H

en: Valley
eu: Harana

en: Terrain
eu: Lurzorua

en: Crater
eu: Kraterra

en: Sea
eu: Itsasoa

en: Manned Landing Site
eu: Tripulatutako lurreratze gunea

en: Robotic Rover
eu: Ibilgailu robotikoa

en: Unmanned Soft Landing Site
eu: Tripulaziorik gabeko lurreratze biguna

en: Unmanned Hard Landing Site
eu: Tripulaziorik gabeko lurreratze gogorra

en: Mountain
eu: Mendia

en: Nation Capital
eu: Nazio hiriburua

en: Nation
eu: Nazioa

en: Volcano
eu: Sumendia

en: Continent
eu: Kontinentea

en: Ocean
eu: Ozeanoa

en: Geographic Pole
eu: Polo geografikoa

en: Magnetic Pole
eu: Polo magnetikoa

en: Ship Wreck
eu: Ontzi-hondarra

en: Air Port
eu: Aireportua

en: Observatory
eu: Behatokia

en: Military Danger Area
eu: Arrisku militarreko eremua

en: OSM Site
eu: OSM gunea

en: Coordinate
eu: Koordenatua

en: City Capital
eu: Hiriko hiriburua

en: Suburb
eu: Hiri inguruko auzoa

en: Town
eu: Herria

en: Water
eu: Ura

en: Reef
eu: Arrezifea

en: Wood
eu: Basoa

en: Beach
eu: Hondartza

en: Glacier
eu: Glaziarra

en: Ice Shelf
eu: Izotz geruza

en: Cliff
eu: Labarra

en: Traffic Signals
eu: Trafiko seinaleak

en: Elevator
eu: Igogailua

en: Steps
eu: Eskailera

en: Unknown Road
eu: Errepide ezezaguna

en: Footway
eu: Oinezkoen bidea

en: Track
eu: Pista

en: Cycleway
eu: Bizikleta-bidea

en: Road
eu: Errepidea

en: Residential Road
eu: Bizitegietarako errepidea

en: Unclassified Road
eu: Sailkatu gabeko errepidea

en: Tertiary Link Road
eu: Hirugarren mailakoa lotzeko errepidea

en: Tertiary Road
eu: Hirugarren mailako errepidea

en: Secondary Link Road
eu: Bigarren mailakoa lotzeko errepidea

en: Secondary Road
eu: Bigarren mailako errepidea

en: Primary Link Road
eu: Lehen mailakoa lotzeko errepidea

en: Primary Road
eu: Lehen mailako errepidea

en: Trunk Link Road
eu: Nazionalera lotzeko errepidea

en: Trunk Road
eu: Errepide nazionala

en: Motorway Link Road
eu: Autobidea lotzeko errepidea

en: Motorway
eu: Autobidea

en: Building
eu: Eraikina

en: Camping
eu: Kanpina

en: Hostel
eu: Aterpetxea

en: Hotel
eu: Hotela

en: Motel
eu: Motela

en: Youth Hostel
eu: Gazteen ostatua

en: Guest House
eu: Apopilo-etxea

en: Library
eu: Liburutegia

en: Kindergarten
eu: Haurtzaindegia

en: College
eu: Fakultatea

en: School
eu: Ikastetxea

en: University
eu: Unibertsitatea

en: Bar
eu: Taberna

en: Biergarten
eu: Garagardotegia

en: Cafe
eu: Kafea

en: Fast Food
eu: Otordu azkarra

en: Restaurant
eu: Jatetxea

en: Dentist
eu: Haginlaria

en: Doctors
eu: Sendagileak

en: Hospital
eu: Ospitalea

en: Pharmacy
eu: Farmazia

en: Veterinary
eu: Albaitaria

en: ATM
eu: Kutxazaina

en: Bank
eu: Bankua

en: Archaeological Site
eu: Gune arkeologikoa

en: Embassy
eu: Enbaxada

en: Emergency Phone
eu: Larrialdietarako telefonoa

en: Mountain Rescue
eu: Mendiko erreskatea

en: Water Park
eu: Ur-parkea

en: Community Centre
eu: Komunitate-zentroa

en: Fountain
eu: Iturria

en: Night Club
eu: Gaueko kluba

en: Bench
eu: Bankua

en: Court House
eu: Epaitegia

en: Fire Station
eu: Suhiltzaile-etxea

en: Hunting Stand
eu: Ehiza-postua

en: Police
eu: Polizia

en: Post Box
eu: Posta-kutxa

en: Post Office
eu: Posta bulegoa

en: Prison
eu: Espetxea

en: Recycling
eu: Birziklatzea

en: Shelter
eu: Aterpea

en: Telephone
eu: Telefonoa

en: Toilets
eu: Komunak

en: Town Hall
eu: Herriko etxea

en: Waste Basket
eu: Hondakin ontzia

en: Drinking Water
eu: Edateko ura

en: Graveyard
eu: Hilerria

en: Charging Station
eu: Karga-estazioa

en: Car Wash
eu: Auto garbiketa

en: Social Facility
eu: Gizarte zerbitzua

en: City Wall
eu: Hiri harresia

en: Gate
eu: Langa

en: Lift Gate
eu: Langa altxagarria

en: Wall
eu: Murrua

en: Peak
eu: Tontorra

en: Tree
eu: Zuhaitza

en: Cave Entrance
eu: Kobazulo sarrera

en: Beverages
eu: Edariak

en: Hifi
eu: Hi-Fi

en: Supermarket
eu: Supermerkatua

en: Liquor Store
eu: Likore denda

en: Bakery
eu: Okindegia

en: Butcher
eu: Harakina

en: Confectionery
eu: Gozogintza

en: Convenience Shop
eu: Auzoko janari denda

en: Greengrocer
eu: Barazki-saltzailea

en: Seafood Shop
eu: Itsaski denda

en: Department Store
eu: Saltoki handia

en: Kiosk
eu: Kioskoa

en: Bag Shop
eu: Poltsa-denda

en: Clothes Shop
eu: Arropa denda

en: Fashion Shop
eu: Moda-denda

en: Jewelry Shop
eu: Bitxi denda

en: Shoe Shop
eu: Zapata denda

en: Variety Store
eu: Askotariko-denda

en: Beauty Services
eu: Edertasun-zerbitzuak

en: Chemist
eu: Botika

en: Cosmetics
eu: Kosmetikoak

en: Hairdresser
eu: Ile-apaintzailea

en: Optician
eu: Optikaria

en: Perfumery
eu: Lurrin-denda

en: Hardware Store
eu: Burdindegi saltokia

en: Florist
eu: Lore-saltzailea

en: Furniture Store
eu: Altzari saltokia

en: Electronics Shop
eu: Elektronika denda

en: Mobile Phone Shop
eu: Telefono mugikorren denda

en: Bicycle Shop
eu: Bizikleta denda

en: Car Dealer
eu: Autoen kontzesionarioa

en: Car Repair Shop
eu: Autoak konpontzeko tailerra

en: Car Parts
eu: Autoen piezak

en: Motorcycle Shop
eu: Motozikleta denda

en: Outdoor Shop
eu: Aire zabaleko denda

en: Sports Shop
eu: Kirol denda

en: Printing Services
eu: Inprimatze zerbitzuak

en: Art Shop
eu: Arte-denda

en: Musical Instrument Shop
eu: Musika tresna denda

en: Photo Shop
eu: Argazki-denda

en: Bookshop
eu: Liburu-denda

en: Gift Shop
eu: Opari-denda

en: Laundry
eu: Arropa garbitegia

en: Pet Shop
eu: Maskota-denda

en: Toy Store
eu: Jostailu saltokia

en: Travel Agency
eu: Bidai agentzia

en: Deli
eu: Delicatessen

en: Tobacco Shop
eu: Tabako denda

en: Tea Shop
eu: Te-denda

en: Computer Shop
eu: Ordenagailu denda

en: Garden Centre
eu: Lorategi zentroa

en: Shop
eu: Denda

en: Bridge
eu: Zubia

en: Lighthouse
eu: Itsasargia

en: Pier
eu: Kaia

en: Water Tower
eu: Ur-dorrea

en: Wind Mill
eu: Haize-errota

en: Communications Tower
eu: Komunikazio dorrea

en: Tourist Attraction
eu: Erakarpen turistikoa

en: Artwork
eu: Artelana

en: Castle
eu: Gaztelua

en: Cinema
eu: Zinema

en: Information
eu: Informazioa

en: Monument
eu: Monumentua

en: Museum
eu: Museoa

en: Ruin
eu: Hondakina

en: Theatre
eu: Antzokia

en: Theme Park
eu: Parke tematikoa

en: View Point
eu: Ikuspegi panoramikoa

en: Zoo
eu: Zooa

en: Alpine Hut
eu: Mendiko aterpea

en: Wilderness Hut
eu: Basamortuko aterpea

en: Memorial
eu: Oroigarria

en: Aerodrome
eu: Aerodromoa

en: Helipad
eu: Helikoptero plataforma

en: Airport Gate
eu: Aireportuko atea

en: Airport Runway
eu: Aireportuko pasabidea

en: Airport Terminal
eu: Aireportuko terminala

en: Bus Station
eu: Autobus geltokia

en: Bus Stop
eu: Autobus geldialdia

en: Car Sharing
eu: Autoa partekatzea

en: Gas Station
eu: Gasolindegia

en: Parking
eu: Aparkalekua

en: Parking Space
eu: Aparkatzeko tokia

en: Platform
eu: Nasa

en: Bicycle Rental
eu: Bizikleta alokairua

en: Car Rental
eu: Auto alokairua

en: Ski Rental
eu: Eski alokairua

en: Train Station
eu: Tren geltokia

en: Tram Stop
eu: Tranbia geltokia

en: Bicycle Parking
eu: Bizikleta aparkalekua

en: Motorcycle Parking
eu: Motozikleta aparkalekua

en: Subway Entrance
eu: Metroko sarrera

en: Speed Camera
eu: Errepideko-radarra

en: Place Of Worship
eu: Gurtza lekua

en: Bahai
eu: Bahaista

en: Buddhist
eu: Budista

en: Christian
eu: Kristaua

en: Muslim
eu: Musulmana

en: Hindu
eu: Hindua

en: Jain
eu: Jainista

en: Jewish
eu: Judua

en: Shinto
eu: Sintoista

en: Taoist
eu: Taoista

en: Golf Course
eu: Golf zelaia

en: Marina
eu: Kirol-portu

en: Park
eu: Parkea

en: Playground
eu: Jolastokia

en: Pitch
eu: Kirol-zelaia

en: Sports Centre
eu: Kiroldegia

en: Stadium
eu: Estadioa

en: Swimming Pool
eu: Igerilekua

en: Miniature Golf Course
eu: Mini-golf zelaia

en: Allotments
eu: Lursailak

en: Basin
eu: Konketa

en: Cemetery
eu: Hilerria

en: Commercial
eu: Merkataritza

en: Construction
eu: Eraikuntza

en: Farmland
eu: Labore-lurra

en: Farmyard
eu: Eskorta

en: Garages
eu: Garajeak

en: Grass
eu: Belarra

en: Industrial
eu: Industriala

en: Landfill
eu: Hondakindegia

en: Military
eu: Militarra

en: Quarry
eu: Harrobia

en: Railway
eu: Trenbidea

en: Reservoir
eu: Urtegia

en: Retail
eu: Txikizkaria

en: Orchard
eu: Arboladia

en: Vineyard
eu: Mahastia

en: Tram
eu: Tranbia

en: Light Rail
eu: Tren arina

en: Subway
eu: Metroa

en: Snow Park
eu: Elur parketa

en: Ski Playground
eu: Eski jolastokia

en: Ski Jump
eu: Eski jauzia

en: Land Mass
eu: Lur masa

en: Canal
eu: Ubidea

en: Stream
eu: Korrontea

en: River
eu: Ibaia

en: Door
eu: Atea

en: Room
eu: Gela

en: Train
eu: Trena

en: Bus
eu: Autobusa

en: Trolley Bus
eu: Trolebusa

en: Mountainbike Route
eu: Mendiko bizikleta ibilbidea

en: Walking Route
eu: Oinezko ibilbidea

en: Bridleway
eu: Zaldun-bidea

en: This is an Invalid File
eu: Honakoa fitxategi baliogabea da

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_currentRelations)
en: Name
eu: Izena

en: Popularity
eu: Ospea

en: Playlist
eu: Jotze-zerrenda

en: No name specified
eu: Ez da izenik zehaztu

en: Edit
eu: Editatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_currentRelations)
en: Role
eu: Eginkizuna

en: value
eu: Balioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Current Tags
eu: Uneko etiketak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_currentTagsList) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_recommendedTagsList)
en: Value
eu: Balioa

en: Add custom tag...
eu: Gehitu neurrira ipinitako etiketa...

en: Configure
eu: Konfiguratu

en: Atmosphere
eu: Atmosfera

en: &Atmosphere
eu: &Atmosfera

en: A plugin to show the atmosphere around the earth.
eu: Lurraren inguruko atmosfera erakusteko plugin bat.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CompassConfigWidget)
en: Configure Compass Plugin
eu: konfiguratu Iparrorratz plugina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Theme
eu: Gaiak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, m_themeList)
en: Default
eu: Lehenetsia

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, m_themeList)
en: Arrows
eu: Geziak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, m_themeList)
en: Atom
eu: Atomoa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, m_themeList)
en: Magnet
eu: Imana

en: Compass
eu: Iparrorratza

en: &Compass
eu: I&parrorratza

en: A plugin to show a float item that provides a compass over the map.
eu: Maparen gainean iparrorratz bat hornitzen duen elementu higikor bat erakusteko plugin bat.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: C&olors
eu: K&oloreak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Grid:
eu: &Sareta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Tropics:
eu: &Tropikoak:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, tropicsPushButton)
en: Color of the tropical circles.
eu: Zirkulu tropikalen kolorea.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Equator:
eu: &Ekuatorea:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, equatorPushButton)
en: Color of the equator.
eu: Ekuatorearen kolorea.

en: Coordinate Grid
eu: Koordenatu sareta

en: Coordinate &Grid
eu: Koordenatu &sareta

en: Equator
eu: Ekuatorea

en: Arctic Circle
eu: Zirkulu Artikoa

en: Antarctic Circle
eu: Zirkulu Antartikoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_minimizeCheckBox)
en: Minimize
eu: Ikonotu

en: Original Developer
eu: Jatorrizko garatzailea

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_modeCombo) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_1)
en: Polygon
eu: Poligonoa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_modeCombo) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Circle
eu: Zirkulua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showDistanceLabelsCheckBox)
en: Distance
eu: Distantzia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showPerimeter)
en: Perimeter
eu: Perimetroa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showPolygonAreaLabelChangeCheckBox) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showCircleAreaLabelChangeCheckBox)
en: Area
eu: Azalera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showRadiusLabelsCheckBox)
en: Radius
eu: Erradioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showCircumference)
en: Circumference
eu: Zirkunferentzia

en: Area:
    %1
eu: Azalera:
    %1

en: Circumference:
    %1
eu: Zirkunferentzia:
    %1

en: Perimeter:
    %1
eu: Perimetroa:
    %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Navigation)
en: Navigation
eu: Nabigatzea

en: &Navigation
eu: &Nabigatzea

en: Current Location Button
eu: Uneko kokalekua botoia

en: Roadmap
eu: Errepide-mapa

en: Hybrid
eu: Hibridoa

en: Float items
eu: Elementu higikorrak

en: Marble Virtual Globe
eu: Marble (puxtarri) - alegiazko globoa

en: Atlas map
eu: Atlas mapa

en: Satellite map
eu: Satelite-mapa

[ctx: Spherical projection]
en: Spherical
eu: Esferikoa

en: Equirectangular
eu: Laukizuzenberdina

en: Show compass
eu: Erakutsi iparrorratza

en: Show scale bar
eu: Erakutsi eskalaren barra

en: Show navigation
eu: Erakutsi nabigazioa

en: Other Marble Themes
eu: Marble-n beste gai batzuk

en: Projection
eu: Proiekzioa

en: Bookmark folder
eu: Laster-markaren karpeta

en: The file is not an XBEL version 1.0 file.
eu: Fitxategia ez da XBEL 1.0 bertsioko fitxategi bat.

en: Unknown title
eu: Titulu ezezaguna

en: Bookmark title
eu: Laster-markaren titulua

en: Bookmark comment
eu: Laster-markaren iruzkina

en: &Remove
eu: &Kendu

en: Add Folder
eu: Gehitu karpeta

en: New Folder
eu: Karpeta berria

[ctx: @info]
en: Do you want to remove "%1" from your Bookmarks collection?
eu: «%1» zure laster-marken bildumatik kendu nahi duzu?

en: Remove Bookmark
eu: Kendu laster-marka

en: Insert Bookmark
eu: Txertatu laster-marka

en: Title Change
eu: Titulu aldaketa

en: Comment Change
eu: Iruzkin aldaketa

en: Address Change
eu: Helbide aldaketa

[ctx: @title: bookmark header]
en: Title
eu: Titulua

[ctx: @title: bookmark header]
en: Comment
eu: Iruzkina

en: Imported %1
eu: %1 inportatu da

en: Edit Bookmarks
eu: Editatu laster-markak

en: Add Bookmark...
eu: Gehitu laster-markak...

en: 1 image moved | %1 images moved
eu[0]: Irudi bat mugitu da
eu[1]: %1 irudi mugitu dira

en: Load GPX files...
eu: Zamatu GPX fitxategiak...

en: Show tracks on Map
eu: Erakutsi aztarnak mapan

en: Set this option to show tracks on the Map
eu: Ezarri aukera hau aztarnak mapan erakusteko

en: Camera time zone:
eu: Kameraren ordu-eremua:

en: Interpolate
eu: Interpolatu

en: Correlate
eu: Korrelatiboa

[ctx: @title: track list header]
en: Color
eu: Kolorea

[ctx: @title: track list header]
en: Filename
eu: Fitxategi-izena

en: Not available
eu: Ez dago erabilgarri

en: Date and time
eu: Data eta ordua

en: Paste coordinates
eu: Itsatsi koordenatuak

en: Remove coordinates
eu: Kendu koordenatuak

en: Remove altitude
eu: Kendu altitudea

en: Remove uncertainty
eu: Kendu ziurgabetasuna

en: Remove speed
eu: Kendu abiadura

en: Found more than one point on the clipboard - can only assign one point at a time.
eu: Arbelean puntu bat baino gehiago aurkitu dira. Puntu bakarra eslei daiteke aldiko.

en: Could not find any coordinates on the clipboard.
eu: Ezin izan da koordenaturik aurkitu arbelean.

en: Coordinates pasted
eu: Koordenatuak itsatsi dira

en: Bookmark selected
eu: Laster-marka hautatuta

en: Remove coordinates information
eu: Kendu koordenatuen informazioa

en: Remove altitude information
eu: Kendu altitudearen informazioa

en: Remove uncertainty information
eu: Kendu ziurgabetasun informazioa

en: {Country}
eu: {Herrialdea}

[ctx: Part of a country]
en: {State}
eu: {Estatua}

en: {State district}
eu: {Estatuko barrutia}

en: {County}
eu: {Konderria}

en: {City}
eu: {Hiria}

en: {City district}
eu: {Hiriko barrutia}

en: {Town}
eu: {Herria}

en: {Village}
eu: {Herritxoa}

en: {Hamlet}
eu: {Herrixka}

en: {Street}
eu: {Kalea}

en: {House number}
eu: {Etxearen zenbakia}

en: {Place}
eu: {tokia}

en: Add country tag
eu: Gehitu herrialdeko etiketa

en: Add state tag
eu: Gehitu estatuko etiketa

en: Add state district tag
eu: Gehitu estatuko barrutiko etiketa

en: Add county tag
eu: Gehitu konderriko etiketa

en: Add city tag
eu: Gehitu hiriko etiketa

en: Add city district tag
eu: Gehitu hiri barrutiko etiketa

en: Add town tag
eu: Gehitu herriko etiketa

en: Add village tag
eu: Gehitu herritxoko etiketa

en: Add hamlet tag
eu: Gehitu herrixkako etiketa

en: Add street
eu: Gehitu kalea

en: Add house number tag
eu: Gehitu etxeko zenbakia etiketa

en: Add place
eu: Gehitu tokia

en: Add Local Administrative Area 2
eu: Gehitu tokiko eremu administratiboa 2

en: Add Local Administrative Area 1
eu: Gehitu tokiko eremu administratiboa 1

en: Add new tag
eu: Gehitu etiketa berria

en: Remove selected tag
eu: Kendu hautatutako etiketa

en: Remove all control tags below this tag
eu: Kendu etiketa honen azpiko kontroleko etiketa denak

en: Add all address elements
eu: Gehitu helbide-elementu denak

en: Select language:
eu: Hautatu hizkuntza:

en: Select service:
eu: Hautatu zerbitzua:

en: Geonames.org place name (non-US)
eu: Geonames.org leku izena (ez AEB)

en: Geonames.org full address (US only)
eu: Geonames.org leku izena (soilik AEB)

en: Less options
eu: Aukera gutxiago

en: Process reverse geocoding
eu: Prozesatu alderantzizko geo-kodeketa

en: Image tags are changed.
eu: Irudiaren etiketak aldatuta daude.

en: Select a name for the new tag:
eu: Aukeratu etiketa berrirako izen bat:

en: Could not open: %1
eu: Ezin izan da ireki: %1

en: File is empty.
eu: Fitxategia hutsik dago.

en: Map settings
eu: Maparen ezarpenak

en: Zoom in
eu: Zooma gerturatu

en: Zoom out
eu: Zooma urrundu

en: Show numbers
eu: Erakutsi zenbakiak

en: Pan mode
eu: Modu panoramikoa

en: Zoom into a group
eu: Handiagotu taldea

en: Filter images
eu: Iragazi irudiak

en: Remove the current filter
eu: Kendu uneko iragazkia

en: Select images
eu: Hautatu irudiak

en: Lock the map position
eu: Giltzatu maparen kokapena

en: Geolocation Interface
eu: Geo-kokapen interfazea

en: Sorting
eu: Sailkatzea

en: Show oldest first
eu: Erakutsi zaharrena lehenik

en: Show youngest first
eu: Erakutsi berriena aurrenik

en: Sort by rating
eu: Sailkatu puntuazioen arabera

en: Save current map search to a new virtual album.
eu: Gorde uneko maparen bilaketa album birtual berrian.

en: If this button is pressed, the current map search will be saved to a new search virtual album using the name set on the left side.
eu: Botoi honetan klik egitean, uneko maparen bilaketa gorde egingo da bilaketako album birtual berri batean ezkerreko aldean ezarritako izena erabiliz.

en: Search name already exists.
    Please enter a new name:
eu: Izen bereko beste bilaketa bat lehendik ere badago.
    Sartu izen berria:

en: Non Geo-located Items
eu: Geo-kokatu gabeko elementuak

[ctx: @title: menu entry to undo unknown previous action]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Do not know
eu: Ez daki

en: Take the safest and most appropriate action
eu: Hartu ekintza seguru eta egokiena

en: Color Profile Mismatch
eu: Kolore-profila falta da

en: Missing Color Profile
eu: Kolore-profila falta da

en: Image with Uncalibrated Color
eu: Irudia kalibratu gabeko koloreekin

en: Embedded Color Profile:
eu: Kapsulatutako kolore-profila:

en: Input Color Profile:
eu: Sarrerako kolore-profila:

en: Working Color Space:
eu: Laneko kolore-espazioa:

en: Original Colors:
eu: Jatorrizko koloreak:

en: Uncorrected Colors:
eu: Zuzendu gabeko koloreak:

en: Raw Colors:
eu: Kolore gordinak:

en: Resulting Colors:
eu: Emaitzako koloreak:

en: Correction Applied:
eu: Aplikatutako zuzenketa:

en: Corrected Colors:
eu: Zuzendutako koloreak:

en: Keep the embedded profile, do not convert
eu: Mantendu kapsulatutako profila, ez bihurtu

en: Convert to working color space
eu: Bihurtu laneko kolore-espazioa

en: Ignore embedded profile, assign this profile:
eu: Ezikusi egin kapsulatutako profilari, esleitu profil hau:

en: and then convert to working space
eu: eta gero bihurtu laneko espaziora

en: No Profile Available
eu: Ez dago profilik erabilgarri

en: Assign profile and convert to working color space
eu: Esleitu profila eta bihurtu laneko kolore-espaziora

en: Assign and keep color profile
eu: Esleitu eta mantendu kolore-profila

en: Leave the file untagged, do not color manage
eu: Utzi fitxategia etiketarik gabe, ez kudeatu koloreak

en: Which color space shall be used to interpret the colors of this image?
eu: Zer kolore-espazio erabiliko da irudiaren koloreak interpretatzeko?

en: sRGB (Internet standard)
eu: sGBU (Interneteko estandarra)

en: Current working color space
eu: Uneko laneko kolore-espazioa

en: This profile:
eu: Profila hau:

en: Please select the input color profile of the device (camera) used to create this image:
eu: Hautatu irudia sortzeko erabili zen gailuaren (kamera) sarrerako kolore-profila:

en: No Input Profile Available
eu: Ez dago sarrerako profilik erabilgarri

en: Assigned Color Profile:
eu: Esleitutako kolore-profila:

en: <b>No Profile</b>
eu: <b>Profilik ez</b>

en: Soft Proofing On
eu: Pantailako frogapena aktibatu

en: Enable soft-proofing color managed view
eu: Gaitu pantailako frogapenaren kolore-kudeaketaren ikuspegia

en: Soft Proofing Off
eu: Pantailako frogapena desaktibatu

en: Disable soft-proofing color managed view
eu: Desgaitu pantailako frogapenaren kolore-kudeaketaren ikuspegia

en: <b>Configure the Soft Proofing View</b>
eu: <b>Konfiguratu pantailako frogapenaren ikuspegia</b>

en: Profile of the output device to simulate:
eu: Irteerako gailuaren profila simulatzeko:

en: <p>Select the profile for your output device (usually, your printer). This profile will be used to do a soft proof, so you will be able to preview how an image will be rendered via an output device.</p>
eu: <p>Hautatu irteerako gailuaren profila (inprimagailua izan ohi da). Profila hau pantailako frogapena lantzeko erabiliko da, eta irudia irteerako gailuan nola errendatuko den aurreikus dezakezu.</p>

en: Rendering intent:
eu: Errendatzearen saiakera:

en: Highlight out-of-gamut colors
eu: Nabarmendu kolore-gamatik kanpoko koloreak

en: Highlighting color:
eu: Nabarmendu kolorea:

en: No profile is selected.
eu: Ez da profilik hautatu.

[ctx: @title:window]
en: Save?
eu: Gorde?

[ctx: @action:button]
en: Save Changes
eu: Gorde aldaketak

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the current changes. Note: The original image will never be overwritten.
eu: Gorde uneko aldaketak. Oharra: Jatorrizko irudia ez da inoiz gainidatziko.

[ctx: @action:button]
en: Save Changes as a New Version
eu: Gorde aldaketak bertsio berri baten gisan

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the current changes as a new version. The loaded file will remain unchanged, a new file will be created.
eu: Gorde uneko aldaketak bertsio berri baten gisa. Zamatutako fitxategia aldatu gabe mantenduko da, fitxategi berri bat sortuko delarik.

[ctx: @action:button]
en: Discard Changes
eu: Baztertu aldaketak

[ctx: @info:tooltip]
en: Discard the changes applied to the image during this editing session.
eu: Baztertu edizio saio honetan irudiari ezarritako aldaketak.

[ctx: @label]
en: The current image has been changed.
    Do you wish to save your changes?
eu: Uneko irudia aldatu egin da.
    Zure aldaketak gorde nahi dituzu?

en: (%1,%2) RGBA:%3,%4,%5,%6
eu: (%1,%2) GBUA:%3,%4,%5,%6

en: Tools
eu: Tresnak

en: About this tool...
eu: Tresna honi buruz...

en: Tool online handbook...
eu: Tresnaren lerroko eskuliburua...

en: Guide:
eu: Gida:

en: Set here the color used to draw dashed guide lines.
eu: Ezarri kolorea giden marrak marrazteko.

en: Set here the width in pixels used to draw dashed guide lines.
eu: Ezarri zabalera pixeletan giden marrak marratzeko.

en: Defaults
eu: Lehenetsiak

en: Reset all settings to their default values.
eu: Berrezarri ezarpen guztiak balio lehenetsietara.

[ctx: @action: load previously saved filter settings]
en: Load...
eu: Zamatu...

en: Load all parameters from settings text file.
eu: Zamatu parametro guztiak ezarpenen testu-fitxategitik.

[ctx: @action: save current filter settings]
en: Save As...
eu: Gorde honela...

en: Save all parameters to settings text file.
eu: Gorde parametro guztiak ezarpenen testu-fitxategian.

[ctx: @action: try current filter settings]
en: Try
eu: Saiatu

en: Try all settings.
eu: Saiatu ezarpen guztiekin.

[ctx: @action; go to first item]
en: &First
eu: &Aurrenekoa

[ctx: @action; go to last item]
en: &Last
eu: A&zkena

[ctx: @action]
en: Open Original
eu: Ireki jatorrizkoa

[ctx: @action Save changes to current version]
en: Save Changes
eu: Gorde aldaketak

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the modifications to the current version of the file
eu: Gorde aldaketak fitxategiaren uneko bertsioan

[ctx: @action Save changes to a newly created version]
en: Save As New Version
eu: Gorde bertsio berri gisa

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the current modifications to a new version of the file
eu: Gorde uneko aldaketak fitxategiaren bertsio berri batera

[ctx: @action Save changes to a newly created version, specifying the filename and format]
en: Save New Version As...
eu: Gorde bertsio berria honela...

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the current modifications to a new version of the file, specifying the filename and format
eu: Gorde uneko aldaketa fitxategiaren bertsio berri batera, fitxategi-izena eta formatua zehaztuz

[ctx: @action Save As New Version...Save in format...]
en: Save in Format
eu: Gorde formatuan

[ctx: @action]
en: Export
eu: Esportatu

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the file in a folder outside your collection
eu: Gorde fitxategia zure bildumatik kanpoko karpeta batean

[ctx: @action]
en: Discard Changes
eu: Baztertu aldaketak

[ctx: @info:tooltip]
en: Discard all current changes to this file
eu: Baztertu fitxategi honetako uneko aldaketa guztiak

[ctx: @action]
en: Open With Default Application
eu: Ireki lehenetsitako aplikazioarekin

[ctx: @info]
en: Open the item with default assigned application.
eu: Ireki elementua esleitutako aplikazio lehenetsiarekin.

[ctx: @action]
en: Undo
eu: Desegin

[ctx: @action]
en: Redo
eu: Berregin

[ctx: @action: create a selection containing the full image]
en: Select All
eu: Hautatu denak

[ctx: @action]
en: Select None
eu: Ez hautatu bat ere

[ctx: @action]
en: Zoom to 100%
eu: Zoom % 100era

[ctx: @action]
en: Fit to &Window
eu: Doitu &leihora

[ctx: @action]
en: Fit to &Selection
eu: Doitu &hautapenera

[ctx: @info]
en: This option can be used to zoom the image to the current selection area.
eu: Aukera hau, irudiari uneko hautapen azalerara zoom egiteko erabil daiteke.

[ctx: @action]
en: Under-Exposure Indicator
eu: Azpi-esposizioaren adierazlea

en: Image Editor - %1
eu: Irudi-editorea - %1

en: Image Editor
eu: Irudi editorea

en: There is no image to show in the current album.
    The image editor will be closed.
eu: Ez dago irudirik uneko albumean erakusteko.
    Irudi-editorea itxiko da.

en: Delete File Permanently
eu: Ezabatu fitxategia behin betiko

en: Delete Permanently without Confirmation
eu: Ezabatu behin betiko berrespenik eskatu gabe

en: Move to Trash without Confirmation
eu: Bota zakarrontzira berrespenik eskatu gabe

en: Edit Titles
eu: Editatu tituluak

en: Edit Comments
eu: Editatu iruzkinak

en: Show Assigned Tags
eu: Erakutsi esleitutako etiketak

en: Assign Tag
eu: Esleitu etiketa

en: Remove Tag
eu: Kendu etiketa

en: Failed to load image
    "%1"
eu: Huts egin du irudi hau kargatzean
    "%1"

en: Before
eu: Hau baina lehen

en: After
eu: Honen ondoren

en: <p>Here you can see the original clip image which will be used for the preview computation.</p><p>Click and drag the mouse cursor in the image to change the clip focus.</p>
eu: <p>Jatorrizko irudiaren zati bat ikus dezakezu, aurrebista kalkulatzeko erabiliko dena.</p><p>Egin klik eta arrastatu saguaren kurtsorea irudian zatiaren fokua aldatzeko.</p>

en: If this option is enabled, the original image will be shown.
eu: Aukera hau gaitzen bada, jatorrizko irudia erakutsiko da.

en: If this option is enabled, the preview area will split vertically. A contiguous area of the image will be shown, with one half from the original image, the other half from the target image.
eu: Aukera hau gaitzen bada, aurrebistaren area bertikalki zatituko da. Irudiaren area jarraiak bistaratuko dira, erdi bat jatorrizko irudiarekin, beste erdia berriz helburuko irudiarekin.

en: If this option is enabled, the preview area will split horizontally. A contiguous area of the image will be shown, with one half from the original image, the other half from the target image.
eu: Aukera hau gaitzen bada, aurrebistaren area horizontalki zatituko da Irudiaren area jarraiak bistaratuko dira, erdi bat jatorrizko irudiarekin, beste erdia berriz helburuko irudiarekin.

en: If this option is enabled, the preview area will split vertically. The same part of the original and the target image will be shown side by side.
eu: Aukera hau gaitzen bada, aurrebistaren area bertikalki zatituko da. Jatorrizko eta helburuko irudien zati berdinak bata bestearen alboan erakutsiko dira.

en: If this option is enabled, the preview area will split horizontally. The same part of the original and the target image will be shown side by side.
eu: Aukera hau gaitzen bada, aurrebistaren area horizontalki zatituko da. Jatorrizko eta helburuko irudien zati berdinak bata bestearen alboan erakutsiko dira.

en: If this option is enabled, the target image will be shown.
eu: Aukera hau gaitzen bada, helburuko irudia erakutsiko da.

en: If this option is enabled, the original image will be shown when the mouse is over image area; otherwise, the target image will be shown.
eu: Aukera hau gaitzen bada, jatorrizko irudia erakutsiko da sagua irudiaren arearen gainean dagoenean; bestela, helburuko irudia erakutsiko da.

en: Connecting to camera...
eu: Kamerarekin konektatzen...

en: Connection established.
eu: Konexioa ezarri da.

en: Connection failed.
eu: Konexioak huts egin du.

en: Failed to upload <filename>%1</filename>
eu: <filename>%1</filename> zama-igotzea huts egin du

en: Failed to upload file <b>%1</b>.
eu: <b>%1</b> fitxategia zama-igotzea huts egin du.

en: Failed to upload file <b>%1</b>. Do you want to continue?
eu: <b>%1</b> fitxategia zama-igotzea huts egin du. Jarraitu nahi duzu?

[ctx: @info: ums backend feature]
en: yes
eu: bai

[ctx: @info: ums backend feature]
en: no
eu: ez

[ctx: @info]
en: Please select the camera folder where you want to upload the images.
eu: Mesedez, aukeratu irudiak kameraren zein karpetara zama-igo nahi dituzun.

[ctx: @title:window]
en: Device Information
eu: Gailuaren informazioa

[ctx: @title]
en: Device Summary
eu: Gailuaren laburpena

[ctx: @title]
en: Device Manual
eu: Gailuaren eskuliburua

[ctx: @title]
en: About Driver
eu: Gidariari buruz

[ctx: @title]
en: Thumb
eu: Koadro txikia

[ctx: @title:window %1: name of the camera]
en: Capture from %1
eu: Atzeman %1(e)tik

[ctx: @action:button]
en: Capture
eu: Atzeman

en: Unknown Format
eu: Formatu ezezaguna

[ctx: @info:tooltip]
en: This item is locked.
eu: Elementu hau giltzatuta dago.

[ctx: @info:tooltip]
en: This item has an unknown download status
eu: Elementu honek zama-jaiste egoera ezezaguna du

[ctx: @info:tooltip]
en: This item has never been downloaded
eu: Elementu hau ez da inoiz zama-jaitsi

[ctx: @info:tooltip]
en: This item has already been downloaded
eu: Elementu hau jada zama-jaitsi da

[ctx: @info]
en: Set how digiKam will rename files as they are downloaded.
eu: Zama-jaistean digiKam-ek fitxategiak nola berrizendatuko dituen ezarri.

[ctx: @item]
en: File Renaming Options
eu: Fitxategiak berrizendatzeko aukerak

[ctx: @item]
en: Auto-creation of Albums
eu: Albumen sorrera automatikoa

[ctx: @item]
en: DNG Convert Options
eu: DNG bihurtzeko aukerak

[ctx: @item]
en: Scripting
eu: Gidoigintza

[ctx: @title]
en: Settings
eu: Ezarpenak

[ctx: @action Cancel process]
en: Cancel
eu: Utzi

[ctx: @action Information about camera]
en: Information
eu: Informazioa

[ctx: @action Capture photo from camera]
en: Capture
eu: Atzeman

[ctx: @action:inmenu]
en: Select All
eu: Hautatu dena

[ctx: @action:inmenu]
en: Select None
eu: Bat ere ez hautatu

[ctx: @action:inmenu]
en: Invert Selection
eu: Alderantzikatu hautapena

[ctx: @action:inmenu]
en: Select New Items
eu: Hautatu elementu berriak

[ctx: @action:inmenu]
en: Select Locked Items
eu: Hautatu giltzatutako elementuak

[ctx: @title:menu]
en: Download
eu: Zama-jaitsi

[ctx: @action]
en: Download New
eu: Berria zama-jaitsi

[ctx: @action]
en: Download Selected
eu: Zama-jaitsi hautatutakoa

[ctx: @action]
en: Download All
eu: Zama-jaitsi dena

[ctx: @action]
en: Download && Delete New
eu: Zama-jaitsi eta berria ezabatu

[ctx: @action]
en: Download && Delete Selected
eu: Zama-jaitsi eta hautatutakoa ezabatu

[ctx: @action]
en: Download && Delete All
eu: Zama-jaitsi eta dena ezabatu

[ctx: @action]
en: Upload...
eu: Zama-igo...

[ctx: @action]
en: Toggle Lock
eu: Txandakatu giltzatzea

[ctx: @action]
en: Mark as downloaded
eu: Markatu zama-jaitsitako gisa

[ctx: @title:menu]
en: Delete
eu: Ezabatu

[ctx: @action:inmenu delete item]
en: Delete Selected
eu: Ezabatu hautatutakoa

[ctx: @action:inmenu delete item]
en: Delete All
eu: Ezabatuta dena

[ctx: @action:inmenu delete item]
en: Delete New
eu: Ezabatu berria

[ctx: @title:group]
en: Views
eu: Ikuspegiak

[ctx: @action Go to thumbnails (icon) view]
en: Thumbnails
eu: Koadro txikiak

[ctx: @action View the selected image]
en: Preview Item
eu: Aurreikusi elementua

[ctx: @action Switch to map view]
en: Map
eu: Mapa

[ctx: @title:menu]
en: &Sort Items
eu: &Sailkatu elementuak

[ctx: @info:whatsthis]
en: The value by which the items are sorted in the thumbnail view
eu: Koadro txikien ikuspegian elementuak zein balioren arabera sailkatzen diren

[ctx: @item:inmenu Sort by]
en: By Name
eu: Izenaren arabera

[ctx: @item:inmenu Sort by]
en: By Path
eu: Bide-izenaren arabera

[ctx: @item:inmenu Sort by]
en: By Date
eu: Dataren arabera

[ctx: @item:inmenu Sort by]
en: By Size
eu: Neurriaren arabera

[ctx: @item:inmenu Sort by]
en: By Rating
eu: Balorazioaren arabera

[ctx: @item:inmenu Sort by]
en: By Download State
eu: Zama-jaiste egoeraren arabera

[ctx: @action]
en: Item Sorting &Order
eu: Elementua sailkatzeko &hurrenkera

[ctx: @info:whatsthis]
en: Defines whether items are sorted in ascending or descending manner.
eu: Elementuak goranzko edo beheranzko hurrenkeran sailkatzen diren definitzen du.

[ctx: @item:inmenu Sorting Order]
en: Ascending
eu: Goranzkoa

[ctx: @item:inmenu Sorting Order]
en: Descending
eu: Beheranzkoa

[ctx: @title:menu]
en: &Group Items
eu: Elementuak &taldekatu

[ctx: @info:whatsthis]
en: The categories in which the items in the thumbnail view are displayed
eu: Koadro txikien ikuspegian elementuak zein kategoriatan azaltzen diren

[ctx: @item:inmenu Group Items]
en: Flat List
eu: Zerrenda laua

[ctx: @item:inmenu Group Items]
en: By Folder
eu: Karpetaren arabera

[ctx: @item:inmenu Group Items]
en: By Format
eu: Formatuaren arabera

[ctx: @item:inmenu Group Items]
en: By Date
eu: Dataren arabera

[ctx: @action:inmenu]
en: Fit to &Window
eu: Egokitu &leihora

[ctx: @action:inmenu]
en: Zoom to 100%
eu: Zoom % 100era

[ctx: @option:check]
en: Show History
eu: Erakutsi historia

[ctx: @option:check]
en: Show Thumbbar
eu: Erakutsi koadro txikien barra

[ctx: @action Connection failed, try again?]
en: Retry
eu: Berriz saiatu

[ctx: @action]
en: Exit Preview Mode
eu: Irten aurreikuspegi modutik

[ctx: @action]
en: Next Image
eu: Hurrengo irudia

[ctx: @action Go to first image]
en: First Image
eu: Lehen irudia

[ctx: @action Go to last image]
en: Last Image
eu: Azken irudia

[ctx: @info:status]
en: Canceling current operation, please wait...
eu: Uneko eragiketa bertan behera uzten, itxoin mesedez...

[ctx: @info]
en: Do you want to close the dialog and cancel the current operation?
eu: Elkarrizketa-koadroa itxi eta uneko eragiketa bertan behera uztea nahi duzu?

[ctx: @info:status]
en: Disconnecting from camera, please wait...
eu: Kameratik deskonektatzen, itxoin mesedez...

[ctx: @info:status busy state]
en: Ready
eu: Prest

[ctx: @info]
en: Failed to connect to the camera. Please make sure it is connected properly and turned on.
eu: Kamerarekin konektatzea huts egin du. Mesedez, ziurtatu behar bezala konektatuta eta piztuta dagoela.

[ctx: @title:window]
en: Select Image to Upload
eu: Hautatu zama-igo beharreko irudia

[ctx: @info]
en: There is not enough free space on the Camera Medium to upload pictures.
    
    Space require: %1
    Available free space: %2
eu: Kameraren euskarrian ez dago irudiak zama-igotzeko behar adina leku huts.
    
    Behar den lekua: %1
    Leku huts erabilgarria: %2

[ctx: @info]
en: Camera Folder "%1" already contains the item "%2".
    Please enter a new filename (without extension):
eu: Kamerako "%1" karpetak jada "%2" elementua du.
    Mesedez, sartu fitxategi-izen berri bat (luzapenik gabe):

[ctx: @title:window]
en: File Already Exists
eu: Fitxategia lehendik ere badago

[ctx: @info Popup notification]
en: Images download finished
eu: Irudiak zama-jaistea bukatu da

[ctx: @info]
en: A file with the same name ("%1") already exists in folder "%2".
eu: Izen bereko fitxategi bat ("%1") lehendik ere badago "%2" karpetan.

[ctx: @info]
en: Failed to find Album for path "%1".
eu: "%1" bide-izenerako albuma aurkitzea huts egin du.

note: i18n: ectx: Menu (Device)
en: &Device
eu: &Gailua

en: Camera Folders
eu: Kameraren karpetak

[ctx: in camera model string]
en: auto-detected
eu: automatikoki antzeman

[ctx: @action]
en: Escape preview
eu: Ihes aurreikuspegitik

[ctx: @action: go to previous image]
en: Back
eu: Atzera

[ctx: @action: go to next image]
en: Forward
eu: Aurrera

[ctx: @option:check]
en: Write the document name to EXIF
eu: Dokumentuaren izena EXIFen idatzi

[ctx: @option:check]
en: Fix internal date && time
eu: Konpondu barneko data eta ordua

[ctx: @option:check]
en: Auto-rotate/flip image
eu: Automatikoki biratu/irauli irudia

[ctx: @option:check]
en: Convert to lossless file format
eu: Bihurtu galerarik gabeko fitxategi-formatura

[ctx: @label]
en: New image format:
eu: Irudi-formatu berria:

en: Cannot display camera preview
eu: Ezin da kameraren aurrebista bistaratu

en: Camera filenames
eu: Kameraren fitxategi-izenak

en: Turn on this option to use the camera provided image filenames without modifications.
eu: Gaitu aukera hau kamerak eskainitako fitxategi-izenak eraldaketarik gabe erabiltzeko.

en: Change case to:
eu: Aldatu maiuskulak/minuskulak:

[ctx: Leave filename as it is]
en: Leave as-is
eu: Utzi horrela

[ctx: Filename to uppercase]
en: Upper
eu: Maiuskulak

[ctx: Filename to lowercase]
en: Lower
eu: Minuskulak

en: Set the method to use to change the case of the image filenames.
eu: Ezarri irudien fitxategi-izenen maiuskulak/minuskulak aldatzeko metodoa.

[ctx: Custom Image Renaming]
en: Customize
eu: Pertsonalizatu

en: Execute script for image:
eu: Exekutatu gidoia irudirako:

en: No script selected
eu: Ez da gidoirik hautatu

en: Set here the script that is executed for every imported image.
eu: Ezarri hemen inportatutako irudi bakoitzerako exekutatuko den gidoia.

en: Drag and drop an image here
eu: Arrastatu eta jaregin irudia hona

en: Show on left panel
eu: Erakutsi ezkerreko panelean

en: Show on right panel
eu: Erakutsi eskuineko panelean

en: Remove item
eu: Kendu elementua

en: Clear all
eu: Garbitu dena

en: Drag and drop images here
eu: Arrastatu eta jaregin irudia hona

en: %1 item on Light Table | %1 items on Light Table
eu[0]: Elementu %1 argi-mahaian
eu[1]: %1 elementu argi-mahaian

[ctx: @action: go to first item on list]
en: &First
eu: &Lehena

[ctx: @action: go to last item on list]
en: &Last
eu: A&zkena

en: On left
eu: Ezkerrean

en: Show item on left panel
eu: Erakutsi elementua ezkerreko panelean

en: On right
eu: Eskuinean

en: Show item on right panel
eu: Erakutsi elementua eskuineko panelean

en: Open With Default Application
eu: Ireki lehenetsitako aplikazioarekin

en: Open the item with default assigned application.
eu: Ireki elementua esleitutako aplikazio lehenetsiarekin.

en: Remove item from Light Table
eu: Kendu elementua argi-mahaitik

en: Remove all items from Light Table
eu: Kendu elementu guztiak argi-mahaitik

[ctx: Non-pluralized]
en: Move to Trash
eu: Eraman zakarrontzira

en: Delete immediately
eu: Ezabatu berehala

en: Synchronize
eu: Sinkronizatu

en: Synchronize preview from left and right panels
eu: Sinkronizatu ezker eta eskuineko paneletako aurrebista

en: By Pair
eu: Bikoteka

en: Navigate by pairs with all items
eu: Nabigatu bikoteka elementu guztiekin

en: Clear On Close
eu: Garbitu ixtean

en: Clear light table when it is closed
eu: Garbitu argi-mahaia ixtean

en: Remove all images from the light table when it is closed
eu: Kendu irudi guztiak argi-mahaitik ixtean

en: Zoom to 100%
eu: Zoom % 100era

en: Fit to &Window
eu: Doitu &leihora

en: Color-Managed View
eu: Kolore-kudeatuko ikuspegia

en: Previous Image
eu: Aurreko irudia

en: Edit Titles on the Right
eu: Editatu tituluak eskuinean

en: Edit Comments on the Right
eu: Editatu iruzkinak eskuinean

en: Show Assigned Tags on the Right
eu: Erakutsi esleitutako etiketak eskuinean

en: Edit Titles on the Left
eu: Editatu tituluak ezkerrean

en: Edit Comments on the Left
eu: Editatu iruzkinak eta ezkerrean

en: Show Assigned Tags on the Left
eu: Erakutsi esleitutako etiketak ezkerrean

note: i18n: ectx: Menu (LeftPanel)
en: &Left Panel
eu: E&zkerreko panela

note: i18n: ectx: Menu (RightPanel)
en: &Right Panel
eu: e&skuineko panela

[ctx: @title:window]
en: Maintenance
eu: Mantentze-lanak

en: <qt><b>Select Maintenance Operations to Process</b></qt>
eu: <qt><b>Hautatu prozesatu beharreko mantentze-eragiketak</b></qt>

[ctx: @label]
en: Process items from:
eu: Prozesatu hemengo elementuak:

[ctx: @option:check]
en: Use the last saved active tools and settings
eu: Erabili gordetako azken tresna eta ezarpen aktiboak

[ctx: @option:check]
en: Work on all processor cores (when it is possible)
eu: Lan egin prozesatzailearen nukleo guztiekin (ahal denean)

en: Common Options
eu: Aukera arruntak

en: <qt>No option<br><i>Note: only Albums Collection are processed by this tool.</i></qt>
eu: <qt>Aukerarik ez<br><i>Oharra: tresna honek albumen bildumak soilik prozesatzen ditu.</i></qt>

en: Scan for new items
eu: Miatu elementu berri bila

en: <qt><i>Note: If activated, the core database is always cleaned. You can select additional databases for cleaning.<br>If you select one of the options below, the process may take much time and can freeze digiKam temporarily in order to make sure that no database corruption occurs.</i></qt>
eu: <qt><i>Oharra: gaituta badago, oinarrizko datu-basea beti garbitzen da. Garbiketa egiteko beste datu-base batzuk ere hauta ditzakezu.<br>Beheko aukeretako bat hautatzen baduzu, prozesuak denbora luzea har dezake eta digiKam aldi baterako izoztu dezake, datu-basea hondatu ez dadin.</i></qt>

en: Also clean up the thumbnail database.
eu: Koadro txikien datu-basea ere garbitu.

en: Also clean up the faces database.
eu: Aurpegien datu-basea ere garbitu.

en: Also clean up the similarity database.
eu: Antzekotasun datu-basea ere garbitu.

en: Extended clean up and shrink all databases.
eu: Egin datu-base guztien garbiketa sakona eta haiek trinkotu.

en: This option leads to the vacuuming (shrinking) of the databases. Vacuuming is supported both for SQLite and MySQL.
eu: Aukera honek datu-baseak trinkotzera darama. Trinkotzea SQLite eta MySQL bietarako onartzen da.

en: Perform database cleaning
eu: Egin datu-baseen garbiketa

en: Scan for changed or non-cataloged items (faster)
eu: Miatu aldatutako edo katalogatu gabeko elementu bila (azkarragoa)

en: Rebuild Thumbnails
eu: Berreraiki koadro txikiak

en: Rebuild Finger-prints
eu: Berreraiki hatz-markak

en: Similarity range (in percents):
eu: Antzekotasuna barrutia (ehunekotan):

en: No restriction
eu: Murrizketarik ez

en: Sync Direction:
eu: Sinkronizazioaren noranzkoa:

en: From database to image metadata
eu: Datu-basetik irudiaren metadatuetara

en: From image metadata to database
eu: Irudiaren metadatuetatik datu-basera

en: Check metadata setup panel for details:
eu: Xehetasunetarako begiratu metadatuen konfigurazio panela:

en: Sync Metadata and Database
eu: Sinkronizatu metadatuak eta datu-basea

[ctx: @title: window reset face database]
en: Warning
eu: Abisua

en: Are you sure you want to delete all confirmed, unconfirmed, and unknown faces? You’ll need to rescan images and start tagging unknown faces again before any faces can be recognized.
eu: Ziur zaude baieztatutako, baieztatu gabeko eta ezezagunak diren aurpegi guztiak ezabatu nahi dituzula? Irudiak berriro eskaneatu eta aurpegi ezezagunak berriro etiketatzen hasi beharko duzu aurpegiak ezagutu ahal izateko.

note: i18n
en: All operations are done.
    Duration: %1
eu: Eragiketa guztiak egin dira.
    Iraupena: %1

en: digiKam Maintenance
eu: digiKamen mantentze-lanak

en: Process is done.
    Duration: %1
eu: Prozesua egin da.
    Iraupena: %1

en: Clean up the databases :
eu: Garbitu datu-baseak:

en: analysing databases
eu: datu-baseak aztertzea

en: cleaning core db
eu: Oinarrizko db garbitzen

en: cleaning thumbnails db
eu: Koadro txikien DB garbitzen

en: cleaning recognition db
eu: ezagutza DB garbitzea

en: cleaning similarity db
eu: Antzekotasun db garbitzen

en: shrinking databases
eu: datu-baseak trinkotzen

en: <p>Database shrinking in progress.</p><p>Currently, your databases are being shrunk. This will take some time - depending on your databases size.</p><p>We have to freeze digiKam in order to prevent database corruption. This info box will vanish when the shrinking process is finished.</p>Current Status:
eu: <p>Datu-baseak trinkotzen ari da.</p><p>Une honetan, zure datu-baseak trinkotzen ari dira. Horrek denbora apur bat beharko du - datu-basearen tamainaren araberakoa.</p><p>Datu-basea hondatzea saihesteko digiKam izoztu behar dugu. Trinkotzeko prozesua bukatzen denean informazio-koadro hau desagertuko da.</p>Egoera une honetan:

en: Core DB
eu: Oinarrizko DB

en: Thumbnails DB
eu: Koadro txikien DB

en: Face Recognition DB
eu: Aurpegi ezagutza DB

en: Similarity DB
eu: Antzekotasun DB

en: Find new items
eu: Aurkitu elementu berriak

en: Scanning: %1
eu: Miatzen: %1

en: Album Root: %1
eu: Albumaren erroa: %1

en: Scanned:
    %1
eu: Miatuta:
    %1

en: Items scanned for cataloging: %1
eu: Katalogatzeko miatutako elementuak: %1

en: Item scanned for cataloging: %1
eu: Katalogatzeko miatutako elementua: %1

en: Find duplicates items
eu: Aurkitu bikoiztutako elementuak

en: Finding Duplicates: %1
eu: Bikoiztuak bilatzen: %1

en: No duplicate item
eu: Ez dago bikoiztutako elementurik

en: 1 duplicate item | %1 duplicate items
eu[0]: Bikoiztutako elementu 1
eu[1]: Bikoiztutako %1 elementu

en: Items scanned for duplicates: %1
eu: Bikoiztutakoen bila miatutako elementuak: %1

en: Item scanned for duplicates: %1
eu: Bikoiztutakoen bila miatutako elementua: %1

en: Duplicates found: %1
eu: Bikoiztutakoak aurkitu dira: %1

en: Duplicate found: %1
eu: Bikoiztutakoa aurkitu da: %1

en: Scan for faces in album: %1
eu: Miatu albumetan aurpegi bila: %1

en: Scan for faces in %1 albums
eu: Miatu %1 albumetan aurpegi bila

en: Scan for faces in image: %1
eu: Miatu irudia aurpegi bila: %1

en: Scan for faces in %1 images
eu: Miatu %1 irudiak aurpegi bila

en: Updating faces database
eu: Aurpegien datu-basea eguneratzen

en: Faces found: %1
eu: Aurkitutako aurpegiak: %1

en: Face found: %1
eu: Aurkitutako aurpegia: %1

en: Face Scanning: %1
eu: Aurpegi miaketa: %1

en: Found %1 face.
eu: Aurpegi %1 aurkitu da.

en: Found %1 faces.
eu: %1 aurpegi aurkitu dira.

en: Finger-prints
eu: Hatz-markak

en: Rebuild Fingerprint: %1
eu: Berreraiki hatz-marka: %1

en: Album: %1
eu: Albuma: %1

en: Items scanned for fingerprint: %1
eu: Hatz-marka bila miatutako elementuak: %1

en: Item scanned for fingerprint: %1
eu: Hatz-marka bila miatutako elementua: %1

en: Image Quality: %1
eu: Irudiaren kalitatea: %1

en: Pick Label: %1
eu: Hautapen etiketa: %1

en: Remove all faces from image
eu: Kendu irudiko aurpegi guztiak

en: Remove all tags from image
eu: Kendu irudiko etiketa guztiak

en: All faces are removed from %1 selected images.
    Do you want to continue?
eu: Hautatutako %1 irudietatik aurpegi guztiak kendu dira.
    Jarraitu nahi duzu?

en: All tags are removed from %1 selected images.
    Do you want to continue?
eu: Hautatutako %1 irudietatik etiketa guztiak kendu dira.
    Jarraitu nahi duzu?

en: Clear Metadata: %1
eu: Garbitu metadatuak: %1

en: Items scanned to remove faces: %1
eu: Aurpegiak kentzeko miatutako elementuak: %1

en: Item scanned to remove faces: %1
eu: Aurpegiak kentzeko miatutako elementua: %1

en: Items scanned to remove tags: %1
eu: Etiketak kentzeko miatutako elementuak: %1

en: Item scanned to remove tags: %1
eu: Etiketak kentzeko miatutako elementua: %1

en: Synchronizing image metadata with database
eu: Irudiaren metadatuak datu-basearekin sinkronizatzen

en: Updating database from image metadata
eu: Datu-basea irudiaren metadatuetatik eguneratzen

en: Metadata Sync: %1
eu: Metadatuak sinkronizatzea: %1

en: Items scanned to synchronize metadata with database: %1
eu: Metadatuak datu-basearekin sinkronizatzeko miatutako elementuak: %1

en: Item scanned to synchronize metadata with database: %1
eu: Metadatuak datu-basearekin sinkronizatzeko miatutako elementua: %1

en: Items scanned to update database with metadata: %1
eu: Datu-basea metadatuekin sinkronizatzeko miatutako elementuak: %1

en: Item scanned to update database with metadata: %1
eu: Datu-basea metadatuekin sinkronizatzeko miatutako elementua: %1

en: Generate Thumbnails
eu: Sortu koadro txikiak

en: Thumbnail: %1
eu: Koadro txikia: %1

en: Queues
eu: Ilarak

en: Queue Settings
eu: Ilararen ezarpenak

en: Control Panel
eu: Aginte panela

en: Assigned Tools
eu: Esleitutako tresnak

en: Tool Settings
eu: Tresnaren ezarpenak

en: Run
eu: Exekutatu

en: Run all
eu: Exekutatu dena

en: New Queue
eu: Ilara berria

en: Remove Queue
eu: Kendu ilara

en: Save Workflow
eu: Gorde lan-fluxua

en: Remove items
eu: Kendu elementuak

en: Remove processed items
eu: Kendu prozesatutako elementuak

en: Clear Queue
eu: Garbitu ilara

en: Move up
eu: Eraman gora

en: Move down
eu: Eraman behera

en: Remove tool
eu: Kendu tresna

en: Current Queue:
eu: Uneko ilara:

en: No items
eu: Elementurik ez

en: No tasks
eu: Atazarik ez

en: 1 task | %1 tasks
eu[0]: Ataza 1
eu[1]: %1 ataza

[ctx: #info: total number of items to process]
en: Total:
eu: Guztira:

[ctx: batch queue manager is ready to use]
en: Ready
eu: Prest

[ctx: @title:window]
en: Processing Under Progress
eu: Prozesatzen ari da

en: Batch Queue Manager is running. Do you want to cancel current job?
eu: Sorta-ilara kudeatzailea ibiltzen ari da. Uneko lana bertan behera utzi nahi duzu?

en: There are no items to process in the queues.
eu: Ez dago elementurik ilaran prozesatzeko.

en: Album to host processed items from queue "%1" is not set. Please select one from Queue Settings panel.
eu:  "%1" ilaratik prozesatutako elementuak edukiko dituen helburuko albuma ez dago ezarrita.Hautatu bat ilararen ezarpenen paneletik.

en: Album to host processed items from queue "%1" is not available or not writable. Please set another one from Queue Settings panel.
eu:  "%1" ilaratik prozesatutako elementuak edukiko dituen helburuko albuma ez dago erabilgarri edo ez da idazgarria. Hautatu bat ilararen ezarpenen paneletik.

en: Failed to process item...
eu: Huts egin du elementua prozesatzean...

en: Process Cancelled...
eu: Prozesua bertan behera utzita...

note: i18n: ectx: Menu (Queues)
en: &Queues
eu: &Ilarak

en: This is the list of batch tools assigned.
eu: Batch-eko esleitutako tresnen zerrenda da.

en: Custom renaming rules are invalid for Queues listed below. Please fix them.
eu: Izenak aldatzeko arau pertsonalizatuak baliogabeak dira azpian zerrendatutako ilarentzako. Konpondu itzazu.

en: Assigned batch tools list is empty for Queues listed below. Please assign tools.
eu: Esleitutako batch tresnen zerrenda hutsik dago azpian zerrendatutako ilarentzako. Esleitu tresnak.

en: Target
eu: Helburua

en: Use original filenames
eu: Erabili jatorrizko fitxategi-izenak

en: Turn on this option to use original filenames without modifications.
eu: Aktibatu aukera hau jatorrizko fitxategi-izenak aldaketarik gabe erabiltzeko.

en: Customize filenames:
eu: Pertsonalizatu fitxategi-izenak:

en: File Renaming
eu: Fitxategiaren izena aldatzea

en: Reset current tool settings to default values.
eu: Berrezarri uneko tresnaren ezarpenak balio lehenetsietara.

en: This is the list of digiKam batch tools available.
eu: digiKam-eko batch-eko tresna erabilgarrien zerrenda da.

en: Base Tools
eu: Oinarrizko tresnak

en: This is the list of your customized workflow settings.
eu: Hau da neurrira ipinitako zure lan-fluxuen ezarpenen zerrenda.

en: Workflow
eu: Lan-fluxua

en: You can see below the history of last batch operations processed.
eu: Azpian landutako azken batch eragiketen historia ikus dezakezu.

en: History
eu: Historia

[ctx: @title:window]
en: New Workflow
eu: Lan-fluxu berria

[ctx: @title:window]
en: Edit Workflow
eu: Editatu lan-fluxua

en: <qt><b>Create new Workflow</b></qt>
eu: <qt><b>Sortu lan-fluxu berria</b></qt>

en: <qt><b>Workflow Properties</b></qt>
eu: <qt><b>Lan-fluxuaren propietateak</b></qt>

[ctx: @title: batch worklow name]
en: &Title:
eu: &Titulua:

en: Description:
eu: Deskribapena:

en: New Workflow
eu: Lan-fluxu berria

[ctx: @title: batch workflow name]
en: Title
eu: Titulua

[ctx: @title: batch workflow tools list]
en: Tools
eu: Tresnak

[ctx: @title: batch workflow description]
en: Description
eu: Deskribapena

[ctx: @title:window]
en: Batch Queue Manager
eu: Sorta-ilara kudeatzailea

en: Rename...
eu: Berrizendatu...

en: (No Value Selected)
eu: (Ez da baliorik hautatu)

en: No Rating assigned
eu: Ez da puntuaziorik esleitu

en: Reset contents
eu: Berrezarri edukia

en: any color depth
eu: edozer kolore-sakonera

en: 8 bits per channel
eu: 8 bit kanaleko

en: 16 bits per channel
eu: 16 bit kanaleko

en: The album name contains
eu: Albumaren izenak hau dauka

en: The album caption contains
eu: Albumaren epigrafeak hau dauka

en: Not Tagged
eu: Etiketarik ez

en: File Name
eu: Fitxategi-izena

en: Modification
eu: Aldatutakoak

en: File Size
eu: Fitxategi-tamaina

en: Digitization
eu: Digitalizazioa

en: Exif Orientation
eu: Exif orientazioa

en: File Format
eu: Fitxategi-formatua

en: Color Depth
eu: Kolore-sakonera

en: Color Model
eu: Kolore-eredua

[ctx: @label: color model]
en: %1 [Video]
eu: %1 [Bideoa]

en: The make of the camera
eu: Kameraren fabrikatzailea

en: The model of the camera
eu: Kameraren modeloa

en: The type of the lens
eu: Objektibo mota

en: Lens aperture as f-number
eu: Objektiboaren irekidura f-zenbaki gisa

en: Focal length of the lens
eu: Objektibo fokuaren luzera

en: 35mm equivalent focal length
eu: 35mm-ri dagokion fokuaren luzera

en: Automatic exposure program
eu: Esposizioaren programa automatikoa

en: Automatic or manual exposure
eu: Esposizio automatikoa edo eskuzkoa

en: ISO film speed (linear scale, ASA)
eu: ISO filmaren abiadura (eskala lineala, ASA)

[ctx: @label: flash is on or off]
en: Flash
eu: Flasha

[ctx: @label: flash mode used]
en: Flash mode
eu: Flash-aren modua

en: Automatic or manual white balance
eu: Zuri-balantze automatikoa edo eskuzkoa

en: Color temperature used for white balance
eu: Kolorearen tenperatura zuri-balantzean erabiltzeko

en: Metering Mode
eu: Neurtze modua

en: Method to determine the exposure
eu: Esposizioa zehazteko metodoa

en: Subject Distance
eu: Subjektuaren distantzia

en: Distance of the subject from the lens
eu: Subjektuaren objektiboarekiko distantzia

en: Macro, close or distant view
eu: Makroa, gertuko edo urruneko ikuspegia

en: Altitude range
eu: Garaiera barrutia

en: Country
eu: Herrialdea

en: Province
eu: Probintzia

[ctx: @label: item creator]
en: Creator
eu: Sortzailea

[ctx: @label: item comment]
en: Caption
eu: Epigrafea

en: Headline
eu: Goiburua

[ctx: @label: item title]
en: Title
eu: Titulua

en: Empty Text
eu: Testua hutsik

[ctx: @label: search items without creator property]
en: Creator
eu: Sortzailea

[ctx: @label: search items without caption property]
en: Caption
eu: Epigrafea

[ctx: @label: search items without author property]
en: Author
eu: Egilea

[ctx: @label: search items without title property]
en: Title
eu: Titulua

[ctx: Value of (Width * Height) between...and...]
en: and
eu: eta

en: Length of the video
eu: Bideoaren iraupena

en: Any Orientation
eu: Edozer orientazio

en: Landscape Orientation
eu: Orientazio horizontala

en: Portrait orientation
eu: Orientazio bertikala

[ctx: Create new search]
en: New...
eu: Berria...

[ctx: Edit selected search]
en: Edit...
eu: Editatu...

en: File, Album, Tags
eu: Fitxategia, albuma, etiketak

en: Caption, Comment, Title
eu: Epigrafea, iruzkina, titulua

en: Meet All of the following conditions
eu: Bete honako baldintza guztiak

en: Meet Any of the following conditions
eu: Bete honako baldintzetariko edozer

en: None of these conditions are met
eu: Ez da baldintza hauetariko ezer bete

en: At least one of these conditions is not met
eu: Gutxienez baldintzetariko bat ez da bete

en: Remove Group
eu: Kendu taldea

en: (Advanced Search)
eu: (Bilaketa aurreratua)

en: New Search
eu: Bilaketa berria

en: Enter keywords here...
eu: Sartu gako-hitzak...

en: New Advanced Search...
eu: Bilaketa aurreratu berria...

en: Save Current Search
eu: Gorde uneko bilaketa

en: Enter a name for the current search to save it in the "Searches" view
eu: Sartu uneko bilaketaren izena "Bilaketak" ikuspegian gordetzeko

en: Save current search to a new virtual Album
eu: Gorde uneko bilaketa album birtual berrian

en: If you press this button, the current search will be saved to a new virtual Search Album using the name set on the left side.
eu: Botoi honetan klik egitean, uneko bilaketa Bilaketako album birtual berrian gordeko da ezkerraldean ezarritako izena erabiliz.

en: Edit Stored Search
eu: Editatu gordetako bilaketa

en: Edit...
eu: Editatu...

en: Add Search Group
eu: Gehitu bilaketaren taldea

en: Try
eu: Saiatu

[ctx: @title:tab]
en: Full-Screen
eu: Pantaila osoa

[ctx: @title:tab]
en: Mime Types
eu: MIME motak

[ctx: @title:tab]
en: Categories
eu: Kategoriak

en: Show file&name
eu: Erakutsi fitxategien &izenak

en: Show file si&ze
eu: Erakutsi fitxategien &tamainak

en: Show camera creation &date
eu: Erakutsi kameraren &sorrera-datak

en: Show digiKam &captions
eu: Erakutsi digiKam-en &epigrafeak

en: Show digiKam &tags
eu: Erakutsi digiKam-en eti&ketak

en: Show digiKam &rating
eu: Erakutsi digiKamen balo&razioa

en: Set this option to show the digiKam rating below the thumbnail.
eu: Ezarri aukera hau, koadro txikiaren azpian digiKamen balorazioa erakusteko.

en: Show digiKam &pick label
eu: Erakutsi digiKamen hauta&pen-etiketa

en: Set this option to show the digiKam pick label below the thumbnail.
eu: Ezarri aukera hau, digiKamen hautapen-etiketa koadro txikiaren azpian erakusteko.

en: Show digiKam color &label
eu: Erakutsi digiKamen kolore-eti&keta

en: Set this option to show the digiKam color label as a line below the thumbnail.
eu: Ezarri aukera hau digiKamen kolore-etiketa koadro txikiaren azpian lerro gisa erakusteko.

en: Show rotation overlay buttons
eu: Erakutsi biraketako botoiak gainjarrita

en: Set this option to show the transformation overlay buttons over the thumbnail to process left or right rotation.
eu: Ezarri aukera hau, ezker edo eskuin biraketak prozesatzeko, koadro txikian eraldaketa botoiak gainjarrita erakusteko.

en: Show fullscreen overlay button
eu: Erakutsi pantaila osoko botoia gainjarrita

en: Set this option to show an overlay button over the thumbnail to open it in fullscreen mode.
eu: Ezarri aukera hau, koadro txikian, hura leiho osoko moduan irekitzeko, botoi bat gainjarrita erakusteko.

en: Show geolocation overlay button
eu: Erakutsi geokokapen botoia gainjarrita

en: Set this option to show an overlay button over the thumbnail to identify geolocated item and open the map tab.
eu: Ezarri aukera hau koadro txikiaren gainean geokokatutako elementua identifikatzeko eta mapa-fitxa irekitzeko botoi bat gainjarrita erakusteko.

en: Thumbnail click action:
eu: Koadro txikien klik ekintza:

en: Show Preview
eu: Erakutsi aurreikuspegia

en: Start Image Editor
eu: Abiarazi irudi-editorea

en: Show on Light Table
eu: Erakutsi argi-mahaian

en: Open with Default Application
eu: Ireki lehenetsitako aplikazioarekin

en: Choose what should happen when you click on a thumbnail.
eu: Aukeratu zer gertatuko den koadro txiki baten gainean klik egitean.

en: Icon View font:
eu: Ikono-ikuspegiaren letra-tipoa:

en: Select here the font used to display text in icon views.
eu: Hautatu hemen ikono-ikuspegietan testua azaltzeko erabilitako letra-tipoa.

en: Use large thumbnail size for high screen resolution
eu: Erabili neurri handiko koadro txikiak pantaila-bereizmen handirako

en: Set this option to render icon-view with large thumbnail size, for example in case of 4K monitor is used.
    By default this option is turned off and the maximum thumbnail size is limited to 256x256 pixels. When this option is enabled, thumbnail size can be extended to 512x512 pixels.
    This option will store more data in thumbnail database and will use more system memory. digiKam needs to be restarted to take effect, and Rebuild Thumbnails option from Maintenance tool needs to be processed over whole collections.
eu: Ezarri aukera hau ikono-ikuspegia neurri handiko koadro txikiekin errendatzeko, 4K monitore bat erabiltzen denean adibidez.
    Era lehenetsian aukera hau desaktibatuta dago eta koadro txikien gehienezko neurria 256x256 pixeletara mugatuta dago. Aukera hau gaituta dagoenean berriz, koadro txikien neurria 512x512 pixeletara hedatu daiteke.
    Aukera honek koadro txikien datu-basean datu gehiago gordeko ditu eta sistemaren memoria gehiago erabiliko du. Eragina izateko digiKam berrabiarazi beharra dago, eta Mantentze-tresnako Berreraiki koadro txikiak aukera bilduma osoen gainean prozesatu behar da.

[ctx: @title:tab]
en: Icons
eu: Ikonoak

[ctx: @option:radio]
en: Preview shows the full image
eu: Aurreikuspegiak irudi osoa erakusten du

[ctx: @item Automatic choice of RAW image preview source]
en: Automatic
eu: Automatikoa

[ctx: @item Embedded preview as RAW image preview source]
en: Embedded preview
eu: Kapsulatutako aurreikuspegia

en: Show icons and text over preview
eu: Erakutsi ikonoak eta testua aurreikuspegiaren gainean

[ctx: @title:tab]
en: Preview
eu: Aurreikuspegia

en: Tree View icon size:
eu: Zuhaitz-ikuspegiko koadro txikien tamaina:

en: Set this option to configure the size in pixels of the Tree View icons in digiKam's sidebars.
eu: Ezarri aukera hau, digiKamen alboko barretan Zuhaitz-ikuspegiko ikonoen neurria pixeletan konfiguratzeko.

en: People Tree View icon size:
eu: Pertsonak zuhaitz-ikuspegiko koadro txikien tamaina:

en: Set this option to configure the size in pixels of the Tree View icons in digiKam's people sidebar.
eu: Ezarri aukera hau, digiKamen pertsonak alboko barran Zuhaitz-ikuspegiko ikonoen neurria pixeletan konfiguratzeko.

en: Tree View font:
eu: Zuhaitz-ikuspegiaren letra-tipoa:

en: Select here the font used to display text in Tree Views.
eu: Hautatu erabiliko den letra-tipoa testua zuhaitz-ikuspegian bistaratzeko.

en: Show a count of items in Tree Views
eu: Erakutsi elementu kopuru bat zuhaitz-ikuspegian

[ctx: @title:tab]
en: Tree-Views
eu: Zuhaitz-ikuspegiak

en: Manage categories to sort and re-arrange album tree-view.
eu: Kudeatu kategoriak album zuhaitz-ikuspegia sailkatzeko eta berrantolatzeko.

en: Set here the new category
eu: Ezarri hemen kategoria berria.v

en: You can add or remove Album category types here to improve how your Albums are sorted in digiKam.
eu: Albumeko kategoria motak gehi edo ken ditzakezu zure albumak digiKam-en nola ordenatuko diren hobetzeko.

en: &Add...
eu: &Gehitu...

en: <p>You have chosen to remove the following image formats from the list of supported formats: <b>%1</b>.</p><p>These are very common formats. If you have images in your collection with these formats, they will be removed from the database and you will lose all information about them, including rating and tags.</p><p>Are you sure you want to apply your changes and lose the support for these formats?</p>
eu: <p>Honako irudi-formatua onartutako formatuen zerrendatik kentzea erabaki duzu: <b>%1</b>.</p><p>Formatu hauek oso arruntak dira. Zure bilduman formatu hauetariko irudiak badaude, haiek datu-basetik kendu egingo dira, eta haiei buruzko informazioa galduko duzu, puntuazio eta etiketak barne.</p><p>Ziur zaude aldaketak aplikatzea eta onartutako formatu horiek galtzea nahi dituzula?</p>

en: Additional &image file extensions (<a href='image'>Currently-supported types</a>):
eu: &Irudi-fitxategien luzapen gehigarriak (<a href='image'>Unean onartutako motak</a>):

en: <p>Here you can add the extensions of image files (including RAW files) to be displayed in the Album view. Just put "xyz abc" to display files with the xyz and abc extensions in your Album view.</p><p>You can also remove file formats that are shown by default by putting a minus sign in front of the extension: e.g. "-gif" would remove all GIF files from your Album view and any trace of them in your database. They would not be deleted, just not shown in digiKam.</p><p><b>Warning:</b> Removing files from the database means losing all of their tags and ratings.</p>
eu: <p>Irudi-fitxategien luzapenak gehi ditzakezu (RAW fitxategiak barne) albumaren ikuspegian bistaratzeko. Jarri "xyz abc" zure albumeko ikuspegian xyz eta abc luzapeneko fitxategiak bistaratzeko.</p><p>Gainera, fitxategi-formatuak erakusketatik ken ditzakezu lehenetsi gisa minus ikur bat luzapenaren aurrean jarriz: adib. "-gif" kateak GIF formatuko fitxategi guztiak kenduko ditu zure albumaren ikuspegitik, eta haiei dagokien datu-baseko edozein jarraipen. Hauek ez dira ezabatuko, soilik digiKam-en ez direla erakutsiko.</p><p><b>Abisua:</b> fitxategiak datu-basetik kentzeak haien etiketa eta puntuazio guztiak galtzea adierazten du.</p>

en: Enter additional image file extensions.
eu: Sartu irudi-fitxategien luzapen gehigarriak.

en: Enter additional video file extensions.
eu: Sartu bideo-fitxategien luzapen gehigarriak.

en: Additional &audio file extensions (<a href='audio'>Currently-supported types</a>):
eu: &Audio-fitxategien luzapen gehigarriak (<a href='image'>Unean onartutako motak</a>):

en: Enter additional audio file extensions.
eu: Sartu audio-fitxategien luzapen gehigarriak.

en: Failed to auto-detect camera; please make sure it is connected properly and is turned on. Would you like to try again?
eu: Huts egin du kamera automatikoki detektatzean. Ziurtatu ongi konektatuta dagoela eta piztu duzula. Berriro saiatu nahi duzu?

[ctx: @title:window]
en: Camera Configuration
eu: Kameraren konfigurazioa

note: i18n!
en: Mounted Camera
eu: Muntatutako kamera

en: Camera List
eu: Kameren zerrenda

en: <p>Select the camera name that you want to use here. All default settings on the right panel will be set automatically.</p><p>This list has been generated using the gphoto2 library installed on your computer.</p>
eu: <p>Hautatu erabiltzea nahi duzun kameraren izena. Eskuineko paneleko ezarpen lehenetsi guztiak automatikoki ezarriko dira.</p><p>Zerrenda hau sortzeko sisteman instalatutako gphoto2 liburutegia erabili da.</p>

en: Camera Title
eu: Kameraren titulua

en: <p>Set here the name used in digiKam interface to identify this camera.</p>
eu: <p>Ezarri digiKam-en interfazeak erabiliko duen izena kamera hau identifikatzeko.</p>

en: Camera Port Type
eu: Kameraren ataka-mota

en: <p>Select this option if your camera is connected to your computer using a USB cable.</p>
eu: <p>Hautatu aukera hau kamera USB kable baten bidez konektatuta badago ordenagailura.</p>

[ctx: @item: serail port based camera]
en: Serial
eu: Seriekoa

en: <p>Select this option if your camera is connected to your computer using a serial cable.</p>
eu: <p>Hautatu aukera hau kamera serieko kable baten bidez konektatuta badago ordenagailura.</p>

en: Network
eu: Sarea

en: <p>Select the serial port to use on your computer here. This option is only required if you use a serial camera.</p>
eu: <p>Hautatu ordenagailuan erabiliko den serieko ataka. Aukera hau serieko ataka duten kamerentzako soilik erabiltzen da.</p>

en: <p>Enter here the network address of your camera.</p>
eu: <p>Sartu hemen zure kameraren sareko helbidea.</p>

en: Camera Mount Path
eu: Kamera muntatzeko bide-izena

en: Note: only for USB/IEEE mass storage cameras.
eu: Oharra: USB/IEEE biltegidun kamerentzako soilik.

en: <p>Set here the mount path to use on your computer. This option is only required if you use a <b>USB Mass Storage</b> camera.</p>
eu: <p>Hautatu ordenagailuan erabiliko den muntatzeko bide-izena. Aukera hau <b>USB biltegidun</b>kamerentzako soilik erabiltzen da.</p>

en: <p>A complete list of camera settings to use is<br>available at <a href='https://www.figuiere.net/digicam/'>this URL</a>.</p>
eu: <p><a href='https://www.figuiere.net/digicam/'>URL honetan</a> erabil daitezkeen<br/> kamera-ezarpenen zerrenda oso bat erabilgarri dago.</p>

[ctx: @title:window]
en: Edit Import Filters
eu: Editatu inportatzeko iragazkiak

[ctx: @label: name of items filter]
en: Name:
eu: Izena:

en: Mime filter:
eu: MIME iragazkia:

en: Select Type Mime...
eu: Hautatu MIME mota...

en: File name filter:
eu: Fitxategi-izen iragazkiak:

en: Path filter:
eu: Bide-izen iragazkiak:

en: Show only new files
eu: Erakutsi fitxategi berriak bakarrik

en: Select the MimeTypes you want for this filter.
eu: Hautatu iragazki honetarako nahi dituzun MIME-motak.

en: Select Mime Types
eu: Hautatu MIME-motak

en: Here you can see the digital camera list used by digiKam via the Gphoto interface.
eu: digiKam-ek erabiltzen dituen kamera digitalen zerrenda ikus daiteke (Gphoto interfazea erabiliz).

[ctx: @title: camera title]
en: Title
eu: Titulua

[ctx: @title: camera model]
en: Model
eu: Eredua

[ctx: @title: camera port]
en: Port
eu: Ataka

[ctx: @title: camera mount path]
en: Path
eu: Bide-izena

en: &Edit...
eu: &Editatu...

en: Auto-&Detect
eu: Auto-&detektatu

en: Visit Gphoto project website
eu: Bisitatu Gphoto proiektuaren webgunea

en: Devices
eu: Gailuak

en: Use file metadata (makes connection slower)
eu: Erabili fitxategiaren metadatuak (konexioa moteltzen du)

en: Turn on high quality thumbnail loading (slower loading)
eu: Aktibatu kalitate handiko koadro txikiak zamatzea (zamatze motelagoa)

en: Use a default target album to download from camera
eu: Erabili helburuko album lehenetsi bat kameratik zama-jaisteko

en: If target file exists when downloaded from camera
eu: Kameratik zama-jaistean helburuko fitxategia existitzen bada

en: Here you can see filters that can be used to filter files in import dialog.
eu: Hemen ikus ditzakezu inportatzeko elkarrizketa-koadroan fitxategiak iragazteko erabil daitezkeen iragazkiak.

en: Use a space as a separator to specify multiple file names to ignore.
eu: Erabili zuriune bat bereizle gisa ezikusi beharreko fitxategi-fitxategi anitz zehazteko.

en: Use a space as a separator to specify multiple file extensions to ignore.
eu: Erabili zuriune bat bereizle gisa ezikusi beharreko fitxategi-luzapen anitz zehazteko.

en: Always ignore
eu: Ezikusi beti

en: Ignored file names:
eu: Ezikusitako fitxategi-izenak:

en: Ignored file extensions:
eu: Ezikusitako fitxategi-luzapenak:

en: &Defaults
eu: &Lehenetsiak

en: Import Filters
eu: Inportatzeko iragazkiak

en: Icon-View Options
eu: Ikonoen ikuspegiaren aukerak

en: Set this option to show the filename below the image thumbnail.
eu: Gaitu aukera hau fitxategi-izenak irudien koadro txikien azpian erakusteko.

en: Set this option to show the file size below the image thumbnail.
eu: Gaitu aukera hau fitxategien tamainak irudien koadro txikien azpian erakusteko.

en: Set this option to show the camera creation date below the image thumbnail.
eu: Gaitu aukera hau kameraren sorrera-datak irudien koadro txikien azpian erakusteko.

note: i18n("Show ima&ge dimensions"), iconViewGroup); d->iconShowResolutionBox->setWhatsThis(i18n("Set this option to show the image size in pixels " "below the image thumbnail."));
en: Show image Format
eu: Erakutsi irudiaren formatua

en: Set this option to show the digiKam tags below the image thumbnail.
eu: Gaitu aukera hau digiKam-en etiketak irudien koadro txikien azpian erakusteko.

en: Show item &rating
eu: Erakutsi elementuaren &balorazioa

en: Set this option to show the item rating below the image thumbnail.
eu: Gaitu aukera hau elementuaren balorazioa irudiaren koadro txikien azpian erakusteko.

en: Set this option to show overlay buttons on the image thumbnail for image rotation.
eu: Gaitu aukera hau irudia biratzeko botoiak irudien koadro txikietan gainjarrita erakusteko.

en: Show embedded preview
eu: Erakutsi kapsulatutako aurrebista

en: Start image editor
eu: Abiarazi irudien editorea

en: Select here the font used to display text in Icon Views.
eu: Hautatu erabiliko den letra-tipoa testua ikonoen ikuspegian bistaratzeko.

en: Preview Options
eu: Aurreikusteko aukerak

en: Embedded preview loads full-sized images
eu: Kapsulatutako aurreikuspegiak neurri osoko irudiak zamatzen ditu

en: <p>Set this option to load images at their full size for preview, rather than at a reduced size. As this option will make it take longer to load images, only use it if you have a fast computer.</p><p><b>Note:</b> for Raw images, a half size version of the Raw data is used instead of the embedded JPEG preview.</p>
eu: <p>Ezarri aukera hau irudiak haien tamaina osoan aurrebistan bistaratzeko, murriztutako tamainen ordez. Aukera honek denbora gehiago eskatzen duenez irudiak kargatzeko, ordenagailu azkarra baduzu soilik erabili.</p><p><b>Oharra:</b> irudi gordinentzako (Raw) Raw datuen tamaina erdiko bertsioa erabiltzen da kapsulatutako JPEG aurrebistaren ordez.</p>

en: Preview each item while downloading it
eu: Aurreikusi elementu bakoitza hura zama-jaitsi bitartean

en: <p>Set this option to preview each item while downloading.</p>
eu: <p>Gaitu aukera hau zama-jaitsi bitartean irudi bakoitza aurreikusteko.</p>

[ctx: @title:tab import tool GUI settings]
en: Import Window
eu: Inportatzeko leihoa

en: Device detection under progress, please wait...
eu: Gailuaren detekzioa lanean diardu. Itxaron...

en: Failed to auto-detect camera.
    Please check if your camera is turned on and retry or try setting it manually.
eu: Errorea kamera automatikoki detektatzean.
    Egiaztatu kamera martxan dagoen eta berriro saiatu  edo saiatu eskuz ezartzen.

en: Camera '%1' (%2) is already in list.
eu: "%1" kamera (%2) dagoeneko zerrendan dago.

en: Found camera '%1' (%2) and added it to the list.
eu: '%1' kamera (%2) aurkitu du eta zerrendan gehitu du.

en: Untitled
eu: Izengabea

en: In order to enable this feature, the full-sized preview will be disabled.
eu: Ezaugarri hau gaitzeko, neurri osoko aurreikuspegia ezgaituko da.

en: <p>Below are the locations of your root albums used to store your images. Write access is necessary to be able to edit images in these albums.</p><p></p>
eu: <p>Azpian zure irudiak gordetzeko erroko albumen kokalekuak daude. Idazteko baimenak beharrezkoak dira album horietako irudiak editatzeko.</p> <p></p>

en: Monitor the albums for external changes (requires restart)
eu: Gainbegiratu albumak kanpoko aldaketetarako (berrabiarazi beharra dago)

en: <b>Note: Album monitoring consumes system resources and can slow down digiKam. If you are using macOS and network collections, you should not activate album monitoring.</b>
eu: <b>Oharra: Albumak gainbegiratzea sistemaren baliabideak erabiltzen ditu eta digiKam moteldu dezake. macOS eta sareko bildumak erabiltzen badituzu, ez zenuke albumak gainbegiratzea aktibatu behar.</b>

[ctx: @title:tab]
en: Root Album Folders
eu: Erroko albumen karpetak

en: Additional directories to ignore (<a href='image'>Currently ignored directories</a>):
eu: Ezikusi egiteko direktorio gehigarriak (<a href='image'>Unean ezikusitako direktorioak</a>):

en: Enter directories that you want to ignore from adding to your collections.
eu: Sartu zure bilduman sartzeko ezikusi nahi dituzun direktorioak.

[ctx: @title:tab]
en: Ignored Directories
eu: Ezikusitako direktorioak

en: <p>Directories starting with a dot are ignored by default.<br> <code>%1</code></p>
eu: <p>Puntu batekin hasten diren direktorioei ezikusi egiten zaie era lehenetsian.<br/> <code>%1</code></p>

[ctx: @info:tooltip]
en: Append a path to the collection.
eu: Bilduman bide-izen bat eransten du.

[ctx: @info:tooltip]
en: Updates the path of the collection.
eu: Bildumaren bide-izena eguneratzen du.

[ctx: @info:tooltip]
en: Removes the collection from digiKam.
eu: Bilduma digiKametik kentzen du.

en: It was not possible to add a collection for the following paths:
eu: Ezin da bilduma bat honako bide-izenei gehitu:

[ctx: @title:window]
en: Choose the Folder Containing your Collection
eu: Aukeratu zure bilduma duen karpeta

[ctx: @title:window]
en: Problem Appending Collection
eu: Arazoa bilduma eranstean

en: A collection with the path "%1" already exists.
eu: Jada badago "%1" bide-izena duen bilduma bat.

[ctx: @title:window]
en: Remove Path from the Collection?
eu: Bide-izena bildumatik kendu nahi duzu?

en: Do you want to remove the appended path "%1" from the collection "%2"?
eu: Erantsitako "%1" bide-izena "%2" bildumatik kendu nahi duzu?

[ctx: @title:window]
en: Remove Collection?
eu: Bilduma kendu?

en: Do you want to remove the collection "%1" from your list of collections?
eu: "%1" bilduma bildumen zerrendatik kentzea nahi duzu?

en: Local Collections
eu: Bilduma lokalak

en: Collections on Removable Media
eu: Bildumak euskarri aldagarrietan

en: Collections on Network Shares
eu: Bildumak sarean partekatuta

en: Add Collection
eu: Gehitu bilduma

en: Col. %1
eu: %1 bild.

en: This collection is currently not available.
eu: Bilduma hau unean ez dago erabilgarri.

en: No problems found, enjoy this collection.
eu: Ez da arazorik aurkitu, gozatu bilduma honekin.

en: This collection is hidden.
eu: Bilduma hau ezkutatuta dago.

en: Append network path
eu: Erantsi sarearen bide-izena

en: Update collection
eu: Eguneratu bilduma

en: Remove collection
eu: Kendu bilduma

[ctx: #title: collection name]
en: Name
eu: Izena

[ctx: #title: collection mount path]
en: Path
eu: Bide-izena

[ctx: #title: collection status]
en: Status
eu: Egoera

en: You have previously added a collection that contains the path "%1".
eu: Aurretik "%1" bide-izena duen bilduma bat gehitu duzu.

[ctx: @title:window]
en: Problem Adding Collection
eu: Arazoa bilduma gehitzean

[ctx: @title:window]
en: Problem updating Collection
eu: Arazoa bilduma eguneratzean

[ctx: @title:window]
en: Adding Collection
eu: Bilduma gehitzen

[ctx: @title:window]
en: Update Collection
eu: Eguneratu bilduma

en: Your new collection will be created with this name:
eu: Zure bilduma berria izen honekin sortu da:

en: Your collection will be updated to this name:
eu: Zure bilduma izen honetara eguneratuko da:

[ctx: @title:window]
en: Select Category
eu: Hautatu kategoria

en: Your collection will use this category:
eu: Zure bildumak kategoria hau erabiliko du:

[ctx: @title:window]
en: Download Required Model Files
eu: Zama-jaitsi beharrezko eredu-fitxategiak

en: Open local directory used for the data files storage.
eu: Ireki datu-fitxategiak gordetzeko erabiltzen den direktorio lokala.

en: Use Aesthetic Detection feature
eu: Erabili estetika antzemateko funtzioa

[ctx: @title:window]
en: Download Error
eu: Zama-jaisteko errorea

en: An error occurred during the download.
    
    File: %1
    
    %2
    
    You can try again or continue the download at the next start.
eu: Zama-jaitsi bitartean errore bat gertatu da.
    
    Fitxategia: %1
    
    %2
    
    Berriz saiatu edo hurrengo abioan zama-jaisten jarrai dezakezu.

[ctx: @action:button]
en: Try Again
eu: Berriz saiatu

en: Checksum is incorrect.
eu: Egiaztapen-batura okerra da.

en: File write error.
eu: Fitxategia idazteko errorea.

en: File open error.
eu: Fitxategi irekitzeko errorea.

en: File on the server is too large.
eu: Zerbitzariko fitxategia handiegia da.

[ctx: %1: file counter, %2: disk size with unit]
en: The download requires %1 files with a size of %2.
eu: Zama-jaitsierak %2 neurriko %1 fitxategi behar ditu.

[ctx: @title:tab]
en: Editor Window
eu: Editore leihoa

[ctx: @title:tab]
en: Versioning
eu: Bertsio-kudeaketa

[ctx: @title:tab]
en: Save Settings
eu: Gorde ezarpenak

en: Interface Options
eu: Interfazearen aukerak

en: &Use theme background color
eu: &erabili gaiaren atzeko planoaren kolorea

en: Enable this option to use the background theme color in the image editor area.
eu: Gaitu aukera hau gaiaren atzeko planoaren kolorea irudien editorearen arean erabiltzeko.

en: &Background color:
eu: &Atzeko planoaren kolorea:

en: Customize the background color to use in the image editor area.
eu: Pertsonalizatu atzeko planoaren kolorea irudien editorearen arean erabiltzeko.

en: Exposure Indicators
eu: Esposizioaren adierazleak

en: &Under-exposure color:
eu: &Azpi-esposizioaren kolorea:

en: Customize color used in image editor to identify under-exposed pixels.
eu: Pertsonalizatu irudien editorean erabilik oden kolorea azpi-esposizioko pixelak identifikatzeko.

en: Under-exposure percents:
eu: Azpi-esposizioaren ehunekoak:

en: &Over-exposure color:
eu: &Gain-esposizioaren kolorea:

en: Customize color used in image editor to identify over-exposed pixels.
eu: Pertsonalizatu irudien editorean erabilik oden kolorea gain-esposizioko pixelak identifikatzeko.

en: Over-exposure percents:
eu: Gain-esposizioaren ehunekoak:

en: Example:
eu: Adibidea:

en: Tool Options
eu: Tresna-aukerak

en: &Restore the settings of the Image Editor tools
eu: &Lehengoratu Irudi Editore tresnen ezarpenak

en: Enable this option to restore the settings of the Image Editor tools from the last session. Otherwise, the default settings will be used.
eu: Gaitu aukera hau Irudi Editore tresnen azken saioko ezarpenak lehengoratzeko. Bestela, ezarpen lehenetsiak erabiliko dira.

en: Show Settings Dialog when Saving Image Files
eu: Erakutsi ezarpenen elkarrizketa-koadroa irudien fitxategiak gordetzean

en: <ul><li>Checked: A dialog where settings can be changed when saving image files</li><li>Unchecked: Default settings are used when saving image files</li></ul>
eu: <ul><li>Aktibatuta: elkarrizketa-koadro bat ezarpenak aldatzeko irudien fitxategiak gordetzean.</li><li>Aktibatu gabe: ezarpen lehenetsiak erabiliko dira irudien fitxategiak gordetzean</li></ul>

[ctx: @label]
en: Open raw files in the image editor
eu: Ireki RAW fitxategiak irudi editorean

[ctx: @option:radio Open raw files...]
en: Fast and simple, as 8 bit image
eu: Azkarra eta sinplea, 8 biteko irudi gisa

[ctx: @option:radio Open raw files...]
en: Using the default settings, in 16 bit
eu: Ezarpen lehenetsiak erabiliz, 16 bit

[ctx: @option:radio Open raw files...]
en: Always open the Raw Import Tool to customize settings
eu: Ezarpenak neurrira ipintzeko ireki beti RAW inportatzeko tresna

[ctx: @item: default raw plugin]
en:  (default)
eu:  (lehenetsia)

[ctx: @info:tooltip]
en: About this Raw Import tool...
eu: RAW inportatzeko tresna hori buruz...

[ctx: @title:tab]
en: RAW Behavior
eu: RAW jokabidea

[ctx: @title:tab]
en: RAW Default Settings
eu: RAW ezarpen lehenetsia

[ctx: @title]
en: Enable Non-Destructive Editing and Versioning
eu: Gaitu edizio ez-suntsitzailea eta bertsio-kudeaketa

[ctx: @info:tooltip]
en: Enable support for non-destructive editing and image versioning
eu: Gaitu edizio ez-suntsitzailearen eta irudi-bertsioen kudeaketa

[ctx: @info:tooltip]
en: Get information on non-destructive editing and file versioning
eu: Lortu informazioa edizio ez-suntsitzaileari buruz eta fitxategi-bertsioen kudeaketari buruz

[ctx: @title:group]
en: Workspace File Format
eu: Languneko fitxategi-formatua

[ctx: @label]
en: Save files as
eu: Gorde fitxategia honela

[ctx: @info:tooltip]
en: Get information on available image file formats
eu: Lortu irudi formatu erabilgarrien gaineko informazioa

[ctx: @label]
en: When closing the editor
eu: Editorea ixtean

[ctx: @option:radio]
en: Always ask to save changes
eu: Galdetu beti aldaketak gordetzeko

[ctx: @option:radio]
en: Save changes automatically
eu: Gorde aldaketak automatikoki

[ctx: @label]
en: Keep a snapshot of an edited image
eu: Mantendu editatu irudi baten argazkia

[ctx: @info:tooltip]
en: Get an explanation for these options
eu: Lortu aukera hautarako azalpen bat

[ctx: @option:check]
en: After converting from a RAW image
eu: RAW irudi batetik bihurtu ondoren

[ctx: @option:check]
en: After each editing session
eu: Editatzeko saio bakoitzaren ondoren

[ctx: @option:check]
en: After each step that is not completely reproducible
eu: Guztiz birsorgarria ez den urrats baten ondoren

[ctx: @label]
en: In main view
eu: Leiho nagusian

[ctx: @option:check]
en: Always show original images
eu: Erakutsi beti jatorrizko irudiak

[ctx: @option:check]
en: Always show intermediate snapshots
eu: Erakutsi beti tarteko argazkiak

en: Enable Color Management
eu: Gaitu kolore-kudeaketa

en: <ul><li>Checked: Color Management is enabled</li><li>Unchecked: Color Management is disabled</li></ul>
eu: <ul><li>Aktibatuta: kolore-kudeaketa gaituta dago.</li><li>Aktibatu gabe: kolore-kudeaketa desgaituta dago.</li></ul>

en: Visit Little CMS project website
eu: Bisitatu Little CMS proiektuaren webgunea

en: Working Color Space
eu: Laneko kolore-espazioa

en: <p>This is the color space all the images will be converted to when opened (if you choose to convert) and the profile that will be embedded when saving. Good and safe choices are <b>Adobe RGB (1998)</b> and <b>sRGB IEC61966-2.1</b></p>
eu: <p>Hau da, irudiak irekitzen direnean, guztiak bihurtuko diren kolore-eremua (bihurtzea hautatu bazenuen) eta gordetzean txertatuko den profila. Aukera on eta seguruak dira <b>Adobe RGB (1998)</b> eta <b>sRGB IEC61966-2.1</b></p>

en: <p>You can use this button to get more detailed information about the selected workspace profile.</p>
eu: <p>Botoi hau erabil dezakezu hautatutako languneko profilari buruzko informazio gehiago eskuratzeko.</p>

en: When the profile of an image does not match the working color space
eu: Irudi baten profila laneko kolore-eremuarekin bat ez datorrenean

en: Ask when opening the image
eu: Galdetu irudia irekitzean

en: <p>If an image has an embedded color profile not matching the working space profile, digiKam will ask if you want to convert to the working space, keep the embedded profile or discard the embedded profile and assign a different one.</p>
eu: <p>Irudi batek laneko-eremu profilarekin bat ez datorren kapsulatutako kolore-profil bat badu, digiKamek laneko-eremura bihurtu nahi duzun, kapsulatutako profila mantendu nahi duzun edo kapsulatutako profila baztertu eta beste bat esleitu nahi diozun galdegingo du.</p>

en: Convert the image to the working color space
eu: Bihurtu irudia laneko kolore-eremura

en: <p>If an image has an embedded color profile not matching the working space profile, digiKam will convert the image's color information to the working color space. This changes the pixel data, but not the appearance of the image.</p>
eu: <p>Irudi batek laneko-eremu profilarekin bat ez datorren kapsulatutako kolore-profil bat badu, digiKamek irudiaren kolore-informazioa laneko kolore-eremura bihurtuko du. Horrek pixelen datuak aldatzen ditu, irudiaren itxura ez ordea.</p>

en: When an image has no color profile information
eu: Irudi batek kolore-profilaren informaziorik ez duenean

en: <p>If an image has no embedded color profile, digiKam will ask which color space shall be used to interpret the image and to which color space it shall be transformed for editing.</p>
eu: <p>Irudi batek kapsulatutako irudi-profilik ez badu, digiKamek irudia interpretatzeko erabili beharreko kolore-eremuari buruz galdegingo du eta editatzeko zein kolore-eremura bihurtu beharko litzatekeen ere.</p>

en: Assume it is using the sRGB color space (Internet standard)
eu: sGBU kolore-eremua (Interneteko estandarra) darabilela suposatu

note: i18n("<p></p>"));
en: and convert it to the working color space
eu: eta bihurtu laneko kolore-eremura

en: Assume it is using the working color space
eu: Laneko kolore-eremua darabilela suposatu

note: i18n("<p></p>"));
en: Convert it from default input color space to working space
eu: Bihurtu sarrerako kolore-eremu lehenetsitik laneko-eremura

en: When loading a RAW file with uncalibrated colors
eu: Kalibratu gabeko koloreak dituen RAW fitxategi bat zamatzean

en: Ask for the input profile
eu: Sarrerako profilagatik galdetu

note: i18n("<p></p>"));
en: Automatic color correction
eu: Kolore-zuzenketa automatikoa

note: i18n("<p></p>"));
en: Convert it from the default input profile
eu: Bihurtu sarrerako profil lehenetsitik

en: Color Managed View
eu: Kudeatutako kolore profila

en: Monitor profile:
eu: Monitore profila:

en: <p>You can use this button to get more detailed information about the selected monitor profile.</p>
eu: <p>Botoi hau erabil dezakezu hautatutako monitore-profilari buruzko informazio zehatzagoa lortzeko.</p>

en: Use color managed view in editor
eu: Editorean kudeatutako kolore ikuspegia erabili

en: <p>Turn on this option if you want to use your <b>Monitor Color Profile</b> to show your pictures in the Image Editor window with a color correction adapted to your monitor. You can at any time toggle this option from the Editor window. <i>Warning</i>: This can slow down rendering of the image, depending on the speed of your computer.</p>
eu: <p>Piztu aukera hau irudi-editore leihoan zure irudiak zure monitorera egokitutako kolore-zuzenketarekin erakusteko zure <b>Monitorearen kolore-profila</b> erabili nahi baduzu. Aukera editore leihotik hau nahi duzunean txandakatu dezakezu. <i>Abisua</i>: zure ordenagailuaren abiaduraren arabera, honek irudiaren errendatzea motel dezake.</p>

en: Use color managed view for previews and thumbnails
eu: Erabili kudeatutako kolore ikuspegia aurreikuspegi eta koadro txikietarako

en: Camera and Scanner
eu: Kamera eta eskanerra

en: Default input color profile:
eu: Sarrerako kolore-profil lehenetsia:

en: <p>This is the default color profile for your input device (that is your camera - or your scanner). A camera input profile is recommended for correct conversion of RAW images in 16bit. Some of the options about loading behavior above refer to this profile.</p>
eu: <p>Zure sarrerako gailuaren (hau da, zure kamera edo eskanerra) kolore-profil lehenetsia da. Kameraren sarrerako profil bat gomendatzen da RAW irudiak 16 bitera bihurtzeko. Zamatzeko jokabideari buruzko goiko aukeretako batzuk profil honi dagozkio..</p>

en: <p>You can use this button to get more detailed information about the selected input profile.</p>
eu: <p>Botoi hau erabil dezakezu hautatutako sarrerako profilari buruzko informazio zehatzagoa lortzeko.</p>

en: Printing and Proofing
eu: Inprimatzea eta probatarako

en: Output device profile:
eu: Irteerako gailuaren profila:

en: <p>You can use this button to get more detailed information about the selected proofing profile.</p>
eu: <p>Botoi hau erabil dezakezu hautatutako probako profilari buruzko informazio gehiago eskuratzeko.</p>

en: Color Profiles Repository
eu: Kolore-profilen gordetegia

en: digiKam looks for ICC profiles in a number of <a href='default'>default locations</a>. You can specify an additional folder:
eu: digiKamek <a href='default'>kokaleku lehenetsi</a> batzuetan ICC profilak bilatzen ditu. Karpeta gehigarri bat zehaztu dezakezu:

en: <p>digiKam searches ICC profiles in default system folders and ships itself a few selected profiles. Store all your additional color profiles in the directory set here.</p>
eu: <p>digiKamek sistemaren karpeta lehenetsietan ICC profilak bilatzen ditu eta berak ere hautatuko profil batzuk ere eramaten ditu. Biltegiratu zure kolore-profil gehigarri guztiak hemen ezarritako direktorioan.</p>

en: Use black point compensation
eu: Erabili puntu beltzaren konpentsazioa

en: <p><b>Black Point Compensation</b> is a way to make adjustments between the maximum black levels of digital files and the black capabilities of various digital devices.</p>
eu: <p><b>Puntu beltzaren konpentsazioa</b> fitxategi digitalen gehienezko beltz-mailen eta hainbat gailu digitalen beltz gaitasunen artean doikuntzak egiteko era da.</p>

en: Rendering Intents:
eu: Errendatze asmoak:

[ctx: @title: icc panel tab]
en: Behavior
eu: Jokabidea

[ctx: @title: icc panel tab]
en: Profiles
eu: Profilak

[ctx: @title: icc panel tab]
en: Advanced
eu: Aurreratua

en: No ICC profiles files found.
eu: Ez da ICC profil fitxategirik aurkitu.

en: No Display Profile Available
eu: Ez dago bistaratzeko profilik erabilgarri

en: No Output Profile Available
eu: Ez dago irteerako profilik erabilgarri

en: Monitor Profile From System Settings
eu: Monitorearen profila sistemako ezarpenetatik

[ctx: none of the paths]
en: none
eu: bat ere ez

en: On Windows, the default search paths include <ul><li>%1/Windows/System32/spool/drivers/color/</li><li>%1/Windows/Spool/Drivers/Color/</li><li>%2/Windows/Color/</li></ul>On your system, currently these paths exist and are scanned:<ul><li>%3</li></ul>
eu: Windows-en, bilaketa bide-izen lehenetsiak honakoak ditu:  <ul><li>%1/Windows/System32/spool/drivers/color/</li><li>%1/Windows/Spool/Drivers/Color/</li><li> %2/Windows/Color/</li></ul>Zure sisteman egun honako bide-izenak daude eta eskaneatu dira:<ul><li>%3</li></ul>

en: On macOS, the default search paths include <ul><li>/System/Library/ColorSync/Profiles</li><li>/Library/ColorSync/Profiles</li><li>~/Library/ColorSync/Profiles</li><li>/opt/local/share/color/icc</li><li>%1/Contents/Resources/digikam/profiles/</li><li>~/.local/share/color/icc/</li><li>~/.local/share/icc/</li><li>~/.color/icc/</li></ul>On your system, currently these paths exist and are scanned:<ul><li>%2</li></ul>
eu: macOS-en, bilaketa bide-izen lehenetsiak honakoak ditu: <ul><li>/System/Library/ColorSync/Profiles</li><li>/Library/ColorSync/Profiles</li><li>~/Library/ColorSync/Profiles</li><li>/opt/local/share/color/icc</li><li>%1/Contents/Resources/digikam/profiles/</li><li>~/.local/share/color/icc/</li><li>~/.local/share/icc/</li><li>~/.color/icc/</li></ul>Zure sisteman egun honako bide-izenak daude eta eskaneatu dira:<ul><li>%2</li></ul>

en: On Linux, the default search paths include <ul><li>/usr/share/color/icc</li><li>/usr/local/share/color/icc</li><li>~/.local/share/color/icc/</li><li>~/.local/share/icc/</li><li>~/.color/icc/</li></ul>On your system, currently these paths exist and are scanned:<ul><li>%1</li></ul>
eu: Linux-en, bilaketa bide-izen lehenetsiak honakoak ditu: <ul><li>/usr/share/color/icc</li> <li>/usr/local/share/color/icc</li> <li>~/.local/share/color/icc/</li> <li>~/.local/share/icc/</li> <li>~/.color/icc/</li></ul>Zure sisteman egun honako bide-izenak daude eta eskaneatu dira:<ul><li>%1</li></ul>

[ctx: @title:window]
en: Save Advanced Metadata Profile
eu: Gorde meta-datu aurreratuen profila

[ctx: @title:window]
en: Load Advanced Metadata Profile
eu: Zamatu meta-datu aurreratuen profila

[ctx: @title:window, reset to default warning dialog]
en: Warning
eu: Abisua

[ctx: @info]
en: This option will reset configuration to default
    All your changes will be lost.
     Do you want to continue?
eu: Aukera honek konfigurazioa lehenetsian berrezarriko du
    Zure aldaketa guztiak galduko dira.
    Jarraitu nahi duzu?

en: Read Options
eu: Irakurtzeko aukerak

en: Write Options
eu: Idazteko aukerak

en: Unify read and write
eu: Bateratu irakurketa eta idazketa

en: Read all metadata for tags
eu: Irakurri metadatuak etiketa bila

en: Add
eu: Gehitu

en: Move Up
eu: Eraman gora

en: Move Down
eu: Eraman behera

en: Revert Changes
eu: Lehengoratu aldaketak

en: Save Profile
eu: Gorde profila

en: Load Profile
eu: Zamatu profila

en: Reset to Default
eu: Berrezarri lehenetsian

[ctx: @title:window]
en: New XMP Namespace
eu: XMP izen-esparru berria

[ctx: @title:window]
en: Edit XMP Namespace
eu: Editatu XMP izen-esparrua

en: Add metadata namespace
eu: Gehitu metadatuen izen-esparrua

en: Metadata Subspace
eu: Metadatuen azpi-esparrua

[ctx: @label: namespace name]
en: Name:
eu: Izena:

en: Special Options
eu: Aukera bereziak

en: Alternative name
eu: Ordezko izena

en: Alternative special options
eu: Ordezko aukera bereziak

en: Separator:
eu: Bereizlea:

en: Set Tags Path:
eu: Ezarri etiketen bide-izena:

en: This is a default namespace. Default namespaces can only be disabled
eu: Hau lehenetsitako izen-esparrua da. Lehenetsitako izen-esparruak, bakarrik, ezgaitu egin daitezke.

en: The namespace name is required
eu: Izen-esparruaren izena beharrezkoa da

en: EXIF namespace name must start with "Exif".
eu: EXIF izen-esparruaren izena "Exif"rekin hasi behar da.

en: EXIF alternative namespace name must start with "Exif".
eu: Ordezko EXIF izen-esparrua "Exif"rekin hasi behar da.

en: IPTC namespace name must start with "Iptc".
eu: IPTC izen-esparrua "Iptc"rekin hasi behar da.

en: IPTC alternative namespace name must start with "Iptc".
eu: Ordezko IPTC izen-esparrua "Iptc"rekin hasi behar da.

en: XMP namespace name must start with "Xmp".
eu: XMP izen-esparrua "Xmp"rekin hasi behar da.

en: XMP alternative namespace name must start with "Xmp".
eu: XMP ordezko izen-esparrua "Xmp"rekin hasi behar da.

en: Tag Path separator is required
eu: Etiketa-bide bereizlea beharrezkoa da

en: Only one character is now supported as tag path separator
eu: Karaktere bakarra onartzen da, orain, etiketa-bide bereizle gisa

[ctx: @title:tab advanced metadata config view]
en: Advanced
eu: Aurreratua

[ctx: @action:button]
en: Yes I Understand
eu: Bai, ulertzen dut

[ctx: @info]
en: You would rather disable writing metadata to RAW files?
eu: RAW fitxategietan metadatuak idaztea ezgaitzea nahiago duzu?

[ctx: @option]
en: Baloo Desktop Search
eu: Baloo mahaigaineko bilaketa

[ctx: @option]
en: Store metadata from digiKam in Baloo
eu: Gorde digiKam-eko metadatuak Baloo-n.

[ctx: @option]
en: Read metadata from Baloo
eu: Irakurri metadatuak Baloo-tik

[ctx: @label]
en: Write This Information to the Metadata
eu: Idatzi informazio hau metadatuetan

[ctx: @option:check]
en: Image tags
eu: Irudiaren etiketak

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn on this option to store the item tags in the XMP and IPTC tags.
eu: Piztu aukera hau elementuaren etiketak XMP eta IPTC etiketetan gordetzeko.

[ctx: @option:check]
en: Captions and title
eu: Epigrafeak eta titulua

[ctx: @option:check]
en: Rating
eu: Balorazioa

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn on this option to store the item rating in the Exif tag and the XMP tags.
eu: Gaitu aukera hau irudiaren balorazioa EXIF etiketan eta XMP etiketetan gordetzeko.

[ctx: @option:check]
en: Pick label
eu: Hautapen etiketa

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn on this option to store the item pick label in the XMP tags.
eu: Aukera hau piztu elementuaren hautapen etiketa XMP etiketetan biltegiratzeko.

[ctx: @option:check]
en: Color label
eu: Kolore-etiketa

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn on this option to store the item color label in the XMP tags.
eu: Piztu aukera hau irudien etiketak XMP eta IPTC etiketetan gordetzeko.

[ctx: @option:check]
en: Timestamps
eu: Denbora-zigilua

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn on this option to store the item date and time in the EXIF, XMP, and IPTC tags.
eu: Piztu aukera hau irudiaren data eta ordua EXIF, XMP eta IPTC etiketetan gordetzeko.

[ctx: @option:check]
en: Metadata templates (Copyright etc.)
eu: Metadatuen txantiloiak (Copyright etab.)

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn on this option to store the metadata template in the XMP and the IPTC tags. You can set template values to Template setup page.
eu: Gaitu aukera hau metadatuen txantiloia XMP eta the IPTC etiketetan gordetzeko. Txantiloiaren balioak Txantiloi ezarpen orrialdean ezar ditzakezu.

[ctx: @option:check]
en: Face Tags (including face areas)
eu: Aurpegi etiketak (aurpegi azalerak barne)

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn on this option to store face tags with face rectangles in the XMP tags.
eu: Piztu aukera hau irudien etiketak aurpegien laukizuzenekin XMP eta IPTC etiketetan gordetzeko.

[ctx: @option:check]
en: Geolocation information (GPS)
eu: Geokokatzeko informazioa (GPS)

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn on this option to store Geolocation information in the Exif tag and the XMP tags.
eu: Piztu aukera hau irudiaren geokokapen informazioa EXIF eta XMP etiketetan gordetzeko.

[ctx: @label]
en: Reading and Writing Metadata
eu: Metadatuak irakurtzea eta idaztea

[ctx: @option:check]
en: Use ExifTool backend to read metadata from files
eu: Erabili ExifTool bizkarraldekoa fitxategietatik metadatuak irakurtzeko

[ctx: @option:check]
en: Delegate to ExifTool backend all operations to write metadata to files
eu: ExifTool bizkarraldekoari eskuordetu fitxategietara metadatuak idazteko eragiketa guztiak

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn on this option to write metadata to files with ExifTool backend instead Exiv2. This will slowdown a little bit the synchronization of files metadata with database.
eu: Piztu aukera hau metadatuak fitxategietan, Exiv2 erabiliz egin ordez, ExifTool bizkarraldekoa erabiliz idazteko. Honek, fitxategien metadatuak datu-basearekin sinkronizatzea pixka bat motelduko du.

[ctx: @option:check]
en: Write metadata to DNG files
eu: Idatzi metadatuak DNG fitxategietan

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn on this option to write metadata into DNG files.
eu: Piztu aukera hau DNG fitxategietan metadatuak idazteko.

[ctx: @option:check]
en: If possible write metadata to RAW files
eu: Ahal bada RAW fitxategietan metadatuak idatzi

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn on this option to write metadata into RAW files. This feature is delegate to ExifTool backend and is disabled by default.
eu: Piztu aukera hau RAW fitxategietan metadatuak idazteko. Funtzio hori ExifTool bizkarraldekoari eskuordetzen zaio eta era lehenetsian ezgaituta dago.

[ctx: @option:check]
en: Use lazy synchronization
eu: Erabili sinkronizazio nagia

[ctx: @info:whatsthis]
en: Instead of synchronizing metadata, just schedule it for synchronization.Synchronization can be done later by triggering the apply pending, or at digikam exit
eu: Metadatuak sinkronizatu ordez, sinkronizatzeko programatzen du. Sinkronizazioa beranduago egin daiteke aplikatu zain daudenak eraginda, edo digiKam-etik irtetean

[ctx: @option:check]
en: &Update file modification timestamp when files are modified
eu: &Eguneratu fitxategi-aldatze data-zigilua fitxategiak aldatzen direnean

[ctx: @option:check]
en: &Rescan file when files are modified
eu: Be&rraztertu fitxategia fitxategiak aldatzen direnean

[ctx: @label]
en: Note: see %1 of ExifTool backend.
eu: Oharra: begiratu ExifTool bizkarraldekoaren %1.

[ctx: @label]
en: write limitations
eu: idazteko mugak

[ctx: @label]
en: Note: these options depends of %1 availability. Check in the ExifTool tab for details.
eu: Oharra: aukera hauek %1 erabilgarri egotearen menpe daude. Aztertu ExifTool fitxa xehetasunetarako.

[ctx: @label]
en: ExifTool backend
eu: ExifTool bizkarraldekoa

[ctx: @label]
en: Select Metadata Fields to be Displayed when using Custom Filters
eu: Hautatu neurriko iragazkiak erabiltzean azaldu beharreko metadatu-eremuak

[ctx: @title:tab]
en: Views
eu: Ikuspegiak

[ctx: @label]
en: When rotating a file
eu: Fitxategi bat biratzean

[ctx: @option:check]
en: Write flag to metadata if possible
eu: Idatzi bandera metadatuetan posible bada

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate files only by changing a flag, not touching the pixel data
eu: Biratu fitxategiak bandera bat aldatuz bakarrik, pixelen datuak ukitu gabe

[ctx: @info:tooltip]
en: If possible rotate files by changing the pixel data
eu: Ahal bada, biratu fitxategiak pixelen datuak aldatuz

[ctx: @option]
en: Show images/thumbnails &rotated according to orientation tag.
eu: Erakutsi irudiak/koadro txikiak bi&ratuta orientazioaren etiketaren arabera.

[ctx: @option]
en: Set orientation tag to normal after rotate/flip.
eu: Ezarri orientazioaren etiketa normalera biratu/irauli ondoren.

[ctx: @info]
en: Note: These settings affect the album view and not the image editor. The image editor always changes the image data during the rotation.
eu: Oharra: Ezarpen hauek album ikuspegiari eragiten diote, irudi editoreari ez diote eragiten. Irudi-editoreak biratu bitartean beti aldatzen ditu irudiaren datuak

[ctx: @title:tab]
en: Rotation
eu: Biraketa

[ctx: @label]
en: Reading and Writing to Sidecars
eu: Alboko fitxategietatik irakurtzea eta haietan idaztea

[ctx: @option:check]
en: Read from sidecar files
eu: Irakurri alboko fitxategietatik

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn on this option to read metadata from XMP sidecar files when reading metadata.
eu: Gaitu aukera hau metadatuak irakurtzean alboko XMP fitxategietatik metadatuak irakurtzeko.

[ctx: @option:check]
en: Write to sidecar files
eu: Idatzi alboko fitxategietan

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn on this option to save, as specified, metadata to XMP sidecar files.
eu: Gaitu aukera hau alboko XMP fitxategietan metadatuak, zehaztu bezala, gordetzeko.

[ctx: @item]
en: Write to XMP sidecar for read-only item only
eu: Idatzi alboko XMP fitxategian bakarrik irakurtzeko elementuan

[ctx: @item]
en: Write to XMP sidecar only
eu: Idatzi alboko XMP fitxategian bakarrik

[ctx: @item]
en: Write to item and XMP Sidecar
eu: Idatzi elementuan eta alboko XMP fitxategian

[ctx: @info:tooltip]
en: Specify the exact mode of XMP sidecar writing
eu: Zehaztu alboko XMP fitxategietan idazteko modu zehatza

[ctx: @option:check]
en: Sidecar file names are compatible with commercial programs
eu: Alboko fitxategien izenak programa komertzialekin bateragarriak dira

[ctx: @info]
en: Here you can add extra extensions
    of sidecars files to be processed alongside
    regular items. These files will not be visible,
    but regarded as an extension of the main file.
    Just write "xyz abc" to support files with
    the *.xyz and *.abc extensions. The internally
    used sidecars type *.xmp is always included.
eu: Hemen elementu arruntekin prozesatu
    beharreko alboko fitxategien luzapen
    gehigarriak gehi ditzakezu. Fitxategi hauek
    ez dira ikusgai egongo, baina fitxategi
    nagusiaren hedapen gisa hartuko dira.
    "xyz abc" besterik ez duzu idatzi behar
    *.xyz eta *.abc luzapena duten fitxategiak
    onartzeko. Barnean erabiltzen den *.xmp
    alboko fitxategi mota beti barne hartzen da.

[ctx: @info]
en: Enter additional sidecars file extensions.
eu: Sartu alboko fitxategien luzapen gehigarriak.

[ctx: @info]
en: Additional &sidecar file extensions
eu: &Alboko fitxategien luzapen gehigarriak

[ctx: @title:tab]
en: Sidecars
eu: Alboko fitxategiak

[ctx: @title:window]
en: AI GPU Test
eu: AA GPU proba

[ctx: @action:button start the AI GPU test]
en: Start
eu: Hasi

[ctx: @action:button start the AI GPU test]
en: Begin test
eu: Hasi proba

[ctx: @action:button start the AI GPU test]
en: Testing...
eu: Probatzen...

en: Starting OpenCV OpenCL DNN test...
eu: OpenCV OpenCL DNN proba hasten...

en: Test completed successfully! Your system can use GPU acceleration for the AI models.
eu: Proba ondo osatu da! Zure sistema AA ereduetarako GPU azelerazioa erabil dezake.

[ctx: @action:button start the AI GPU test]
en: Close
eu: Itxi

[ctx: @action:button start the AI GPU test]
en: Close the test dialog
eu: Itxi proba elkarrizketa-koadroa

en: OpenCL is available on this system.
eu: OpenCL sistema honetan erabilgarri dago.

en: OpenCL acceleration device is available.
eu: OpenCL azelerazio-gailua erabilgarri dago.

en: Using device: %1
eu: Gailua erabiltzen: %1

en: OpenCL acceleration device is not available.
eu: OpenCL azelerazio-gailua ez dago erabilgarri.

en: OpenCL is not available on this system.
eu: OpenCL ez dago erabilgarri sistema honetan.

en: Initializing face detection model...
eu: Aurpegia antzemateko eredua hasieratzen...

en: Running face detection...
eu: Aurpegia atzematea exekutatzen...

en: Initializing feature extraction model...
eu: Ezaugarriak ateratzeko eredua hasieratzen...

en: Preparing face for feature extraction...
eu: Aurpegia ezaugarriak ateratzeko prestatzen...

en: Extracting face features...
eu: Aurpegiaren ezaugarriak ateratzen...

en: Failed to extract face features.
eu: Aurpegien ezaugarriak ateratzea huts egin du.

en: All tests completed successfully!
eu: Proba guztiak ondo osatu dira!

en: OpenCV error: %1
eu: OpenCV errorea: %1

en: Error: %1
eu: Errorea: %1

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, groupBox_proxy)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Proxy settings for your local intranet. Please leave empty if there is no proxy.</p></body></html>
eu: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Zure intranet lokalerako ordezkariaren ezarpenak. Mesedez, utzi hutsik ordezkaririk ez badago.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_proxy)
en: &Network Proxy Server Settings
eu: Sa&reko zerbitzari-ordezkariaren ezarpenak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_proxyUrl)
en: &Proxy:
eu: &Ordezkaria:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_proxyPort)
en: P&ort:
eu: &Ataka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_proxyType)
en: Proxy type:
eu: Ordezkari mota:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_proxyType)
en: Http
eu: HTTP

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_proxyType)
en: Socks5
eu: SOCKS5

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_proxyAuth) i18n: ectx: property (text), widget (QGroupBox, kcfg_proxyAuth)
en: Requires authentication
eu: Autentifikazioa behar du

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_username)
en: U&sername:
eu: Erabilt&zaile-izena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_password)
en: &Password:
eu: &Pasahitza:

en: Use native file dialogs from system
eu: Erabili sistemaren berezko fitxategi-elkarrizketak

en: Draw frames around grouped items
eu: Markoak marraztu taldekatutako elementuen inguruan

en: Fast scan (detects new, deleted and renamed items)
eu: Miaketa azkarra (elementu berriak, ezabatuak eta berrizendatuak)

en: Detect faces in newly added images
eu: Irudi erantsi berrietan aurkegiak antzematea

en: Enable background face recognition scan
eu: Gaitu atzeko planoko aurpegi-ezagutza azterketa

en: Set this option to force digiKam to clean up the core database from obsolete item entries.
    Entries are only deleted if the connected image/video/audio file was already removed, i.e.
    the database object wastes space.
    This option does not clean up other databases as the thumbnails or recognition db.
    For clean up routines for other databases, please use the maintenance.
eu: Ezarri aukera hau, digiKam, muineko datu-basetik elementu zaharkituen sarrerak garbitzea behartzeko.
    sarrerak, lotutako irudi/bideo/audio fitxategia kendu bada bakarrik ezabatzen dira, hots,
    datu-base objektuak lekua alferrik erabiltzen badute.
    Aukera honek ez ditu beste datu-base batzuk garbitzen, hala nola koadro txikiena edo ezagutzarena.
    Beste datu-base batzuk garbitzeko errutinetarako, mesedez, erabili mantentze-lanak.

en: Confirm when moving items to the &trash
eu: Baieztatu elementuak &zakarrontzira botatzean

en: Confirm when permanently deleting items
eu: Baieztatu elementuak behin betiko ezabatzean

en: Do not confirm when applying changes in the &right sidebar
eu: Ez baieztatu e&skuineko alboko barran aldaketak aplikatzean

en: Show only face tags for assigning names in people sidebar
eu: Erakutsi aurpegi etiketak pertsonak alboko barran izenak esleitzeko bakarrik

en: Initially select the first item in the album
eu: Hasieran, albumeko aurreneko elementua hautatu

en: Expand current tree item with a single mouse click
eu: Zabaldu zuhaitzeko uneko elementua saguaren klik bakarrarekin

en: Get album date source:
eu: Lortu albumaren dataren sorburua:

[ctx: method to get the album date]
en: From The Newest Item Date
eu: Elementu berrienaren datatik

[ctx: method to get the album date]
en: From The Oldest Item Date
eu: Elementu zaharrenaren datatik

[ctx: method to get the album date]
en: From The Average Date
eu: Batezbesteko datatik

[ctx: method to get the album date]
en: From The Folder Date
eu: Karpetaren datatik

[ctx: method to get the album date]
en: No Change Of Date
eu: Data aldaketarik gabe

en: The album date is adjusted depending on the option set when new items are found during scanning.
eu: Albumaren data, miatu bitartean aurkitutako elementu berrietarako ezarritako aukeren arabera doitzen da.

en: String comparison type:
eu: Kateen konparazio mota:

[ctx: method to compare strings]
en: Natural
eu: Naturala

[ctx: method to compare strings]
en: Normal
eu: Arrunta

en: Lower bound for minimum similarity:
eu: Beheko muga antzekotasun minimorako:

en: Perform the following operations on all group members:
eu: Egin eragiketa hauek taldeko kide guztietan:

[ctx: @label: grouped image ops]
en: No
eu: Ez

[ctx: @label: grouped image ops]
en: Yes
eu: Bai

[ctx: @label: grouped image ops]
en: Ask
eu: Galdetu

[ctx: @title:tab]
en: Grouping
eu: Taldekatzea

en: Use high DPI scaling from the screen factor
eu: Erabili DPI handiko eskalatzea pantaila-faktoretik

en: Use pixmaps with high DPI resolution
eu: Erabili DPI bereizmen handiko pixel-mapak

en: Use software OpenGL for rendering
eu: Erabili software OpenGL errendatzeko

en: Use OpenCL hardware acceleration
eu: Erabili OpenCL hardware bidezko azelerazioa

en: This option is still experimental and requires that certain environment variables are set manually.
eu: Aukera hau oraindik esperimentala da eta ingurune aldagai jakin batzuk eskuz ezartzea beharrezkoa da.

en: Use OpenCL acceleration for AI models
eu: Erabili OpenCL azelerazioa AA ereduetarako

en: This option is still experimental and may lead to crashes if the proper drivers are not installed.
eu: Aukera hau oraindik esperimentala da eta gidari egokiak erabiltzen ez badira, kraskatzea eragin dezake.

en: Test GPU AI compatibility
eu: Probatu GPU AA bateragarritasuna

en: Download required binary data:
eu: Zama-jaitsi beharrezko datu-bitarrak:

en: Open Download Dialog...
eu: Ireki zama-jaisteko elkarrizketa-koadroa...

en: Open Local Storage...
eu: Ireki biltegiratze lokala...

en: Use video hardware acceleration
eu: Erabili bideo-hardwarearen azelerazioa

en: Use video textures conversion
eu: Erabili Bideo ehunduren bihurketa

en: FFmpeg (Default)
eu: FFmpeg (Lehenetsia)

en: GStreamer (System)
eu: GStreamer (Sistema)

en: WMF (System)
eu: WMF (Sistema)

en: AVFoundation (System)
eu: AVFoundation (Sistema)

en: Enable internal debug logging
eu: Gaitu araztearen barneko erregistroa

[ctx: @title: settings section]
en: Database
eu: Datu-basea

[ctx: @title]
en: Database Settings
    Customize database settings
eu: Datu-basearen ezarpenak
    Datu-basearen ezarpenak neurrira ipini

[ctx: @title: settings section]
en: Collections
eu: Bildumak

[ctx: @title]
en: Collections Settings
    Set root albums locations
eu: Bildumen ezarpenak
    Ezarri erroko albumen kokalekuak

[ctx: @title: settings section]
en: Views
eu: Ikuspegiak

[ctx: @title]
en: Application Views Settings
    Customize the look of the views
eu: Aplikazioaren ikuspegien ezarpenak
    Ikuspegien itxura neurrira ipini

[ctx: @title: settings section]
en: Tool-Tip
eu: Argibidea

[ctx: @title]
en: Items Tool-Tip Settings
    Customize information in item tool-tips
eu: Elementuen argibideen ezarpenak
    Elementuen argibideen informazioa neurrira ipini

[ctx: @title: settings section]
en: Metadata
eu: Metadatuak

[ctx: @title]
en: Embedded Image Information Management
    Setup relations between images and metadata
eu: Irudien kapsulatutako informazioaren kudeaketa
    Irudien eta metadatuen arteko erlazioak ezarri

[ctx: @title: settings section]
en: Templates
eu: Txantiloiak

[ctx: @title]
en: Metadata templates
    Manage your collection of metadata templates
eu: Metadatuen txantiloiak
    Metadatu txantiloien zure bilduma kudeatu

[ctx: @title: settings section]
en: Image Editor
eu: Irudi-editorea

[ctx: @title]
en: Image Editor Settings
    Customize the image editor settings
eu: Irudi-editorearen ezarpenak
    Irudi-editorearen ezarpenak neurrira ipini

[ctx: @title: settings section]
en: Color Management
eu: Kolore-kudeaketa

[ctx: @title]
en: Settings for Color Management
    Customize the color management settings
eu: Kolore-kudeaketarako ezarpenak
    Kolore-kudeaketaren ezarpenak neurrira ipini

[ctx: @title: settings section]
en: Light Table
eu: Argi-mahaia

[ctx: @title]
en: Light Table Settings
    Customize tool used to compare items
eu: Argi-mahaiaren ezarpenak
    Irudiak konparatzeko erabilitako tresna neurrira ipini

[ctx: @title: settings section]
en: Survey
eu: Azterketa

[ctx: @title]
en: Survey Settings
    Customize tool used to review items
eu: Azterketa-ezarpenak
    Elementuak aztertzeko tresna neurrira ipini

[ctx: @title: settings section]
en: Cameras
eu: Kamerak

[ctx: @title]
en: Camera Settings
    Manage your camera devices
eu: Kamera ezarpenak
    Zure kamera gailuak kudeatu

[ctx: @title: settings section]
en: Plugins
eu: Pluginak

[ctx: @title]
en: Plug-in Settings
    Set which plugins will be accessible from application
eu: Plugin ezarpenak
    Aplikaziotik atzigarri izango diren pluginak ezarri

[ctx: @title: settings section]
en: Miscellaneous
eu: Askotarikoak

[ctx: @title]
en: Miscellaneous Settings
    Customize behavior of the other parts of digiKam
eu: Askotariko ezarpenak
    DigiKam-eko beste atalen jokabidea neurrira ipini

[ctx: @info]
en: The process of updating the file hashes takes a few minutes or hours.
    Please ensure that any important collections on removable media are connected.
    After the upgrade you cannot use your database with a digiKam version prior to 8.5.0.
    Do you want to begin the update?
eu: Fitxategien hash-ak eguneratzeko prozesuak minutu edo ordu batzuk behar ditu.
    Mesedez, ziurtatu hedabide aldagarrietako bilduma garrantzitsu guztiak konektatuta daudela.
    Bertsio-berritu ondoren zure datu-basea ezingo duzu erabili digiKam 8.5.0 aurreko bertsioekin.
    Eguneratzea hasi nahi duzu?

[ctx: @action:button]
en: Update File Hashes
eu: Eguneratu fitxategien hash-ak

[ctx: @info:tooltip]
en: Get information about <b>Update File Hashes</b>
eu: Lortu <b>Eguneratu fitxategien hash-ak</b>eri buruzko informazioa

[ctx: @info:tooltip]
en: File hashes are used to identify identical files and to display thumbnails. A new, improved algorithm to create the hash is now used. The old algorithm, though, still works quite well, so it is recommended to carry out this upgrade, but not required.
    After the upgrade you cannot use your database with a digiKam version prior to 8.5.0.
eu: Fitxategien hash-ak fitxategi berdin-berdinak antzemateko eta koadro-txikiak azaltzeko erabiltzen dira. Orain, hash-a sortzeko algoritmo berri hobetu bat erabiltzen du. Algoritmo zaharra oraindik nahiko ondo dabil, eta beraz, bertsio-berritzea egitea gomendatzen da, baino ez da derrigor egin beharrekoa.
    Bertsio-berritu ondoren zure datu-basea ezingo duzu erabili digiKam 8.5.0 aurreko bertsioekin.

[ctx: @title:group]
en: Updates
eu: Eguneratzeak

en: API Key:
eu: API gakoa:

[ctx: @info]
en: To work friendly, Google Maps requires an API key that end users must buy online to gain credentials. Without this key, Google Maps is still usable but with an overlay frame annotated "For Development Only". For more information, see this <a href='https://mapsplatform.google.com/pricing/'>Google page</a> about usages, practices, and prices.
eu: Era lagunkoian lan egiteko, Google Maps-ek API gako bat behar du, azken erabiltzaileek kredentzialak lortzeko lerroan erosi behar dutena. Gako hori gabe, Google Maps erabil daiteke, baina "For Development Only" (garapenerako bakarrik) idatzia duen estalgarri batekin. Informazio gehiago lortzeko, begiratu erabilerei, praktikei eta salneurriei buruzko <a href='https://mapsplatform.google.com/pricing/'>Google-ren orrialde</a> hau.

en: Synchronize panels automatically
eu: Sinkronizatu panelak automatikoki

en: Set this option to automatically synchronize zooming and panning between left and right panels if the images have the same size.
eu: Ezarri aukera hau, ezker eta eskuineko paneletako irudiak neurri berekoak badira, zooma eta panoramika automatikoki sinkronizatzeko.

en: Selecting a thumbbar item loads the image to the right panel
eu: Koadro txikien barrako elementu bat hautatze denean, irudia eskuineko panelean zamatzen da

en: Set this option to automatically load an image into the right panel when the corresponding item is selected on the thumbbar.
eu: Ezarri aukera hau, koadro txikien barran elementua bat hautatzen denean, dagokion irudia eskuineko panelean automatikoki zamatzeko.

en: Clear the light table on close
eu: Garbitu argi-mahaia ixtean

en: Set this option to remove all images from the light table when you close it, or unset it to preserve the images currently on the light table.
eu: Ezarri aukera hau, argi-mahaia ixten duzunean han dauden irudi guztiak ixteko, edo ezarri gabe utzi argi-mahaian une honetan dauden irudiak mantentzeko.

[ctx: @title:tab plugins type]
en: Generic
eu: Generikoa

[ctx: @title:tab plugins type]
en: Image Editor
eu: Irudi editorea

[ctx: @title:tab plugins type]
en: Batch Queue Manager
eu: Sorta-ilara kudeatzailea

[ctx: @title:tab plugins type]
en: Image Loaders
eu: Irudi zamatzaileak

en: Template Title:
eu: Txantiloiaren titulua:

en: Enter the metadata template title here.
eu: Sartu hemen metadatu-txantiloiaren titulua.

en: <p>Enter the metadata template title here. This title will be used to identify a template in your collection.</p>
eu: <p>Sartu hemen metadatu-txantiloiaren titulua. Titulu hori zure bilduman txantiloi bat identifikatzeko erabiliko da.</p>

en: <b>Note: These information are used to set <b><a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Extensible_Metadata_Platform'>XMP</a></b> and <b><a href='https://en.wikipedia.org/wiki/IPTC'>IPTC</a></b> tag contents. There is no limitation with XMP, but note that IPTC text tag sizes are limited. Use contextual help for details.</b>
eu: <b>Oharra: informazio hauek <b><a href='http://en.wikipedia.org/wiki/Extensible_Metadata_Platform'>XMP</a></b> eta <b><a href='http://en.wikipedia.org/wiki/IPTC'>IPTC</a></b> etiketen edukia ezartzeko erabiltzen dira. XMPrekin ez dago mugarik, baina kontuan izan IPTC testu etiketen neurriak mugatuta daudela. Erabili testuinguru-laguntza xehetasunetarako.</b>

en: &Replace...
eu: O&rdeztu...

en: Cannot register new metadata template without title.
eu: Ezin da metadatu-txantiloi berri bat titulurik gabe erregistratu.

en: A metadata template named '%1' already exists.
eu: '%1' izeneko metadatu-txantiloi bat jada badago.

en: Tool-Tips Font:
eu: Trena-argibideen letra-tipoa:

en: Select here the font used to display text in tool-tips.
eu: Hautatu hemen tresna-argibideetan testua bistarartzeko erabilitako letra-tipoa.

en: Show album items' tool-tips
eu: Erakutsi album elementuen tresna-argibideak

en: Album Information
eu: Albumaren informazioa

en: Set this option to display album information when the mouse hovers over a folder-view item.
eu: Ezarri aukera hau sagua karpeta-ikuspegi elementu baten gainetik igarotzean albumaren informazioa bistaratzeko.

en: Album name
eu: Albumaren izena

en: Set this option to display the album name.
eu: Ezarri aukera hau albumaren izena bistaratzeko.

en: Album date
eu: Albumaren data

en: Set this option to display the album date.
eu: Ezarri  aukera hau albumaren data bistaratzeko.

en: Album collection
eu: Albumaren bilduma

en: Set this option to display the album collection.
eu: Ezarri aukera hau albumaren bilduma bistaratzeko.

en: Album category
eu: Albumaren kategoria

en: Set this option to display the album category.
eu: Ezarri aukera hau albumaren kategoria bistaratzeko.

en: Album caption
eu: Albumaren epigrafea

en: Set this option to display the album caption.
eu: Ezarri aukera hau albumaren epigrafea bistaratzeko.

en: Album preview
eu: Albumaren aurreikuspegia

en: Set this option to display the album preview.
eu: Ezarri aukera hau albumaren aurreikuspegia bistaratzeko.

en: Album Items
eu: Album elementuak

en: Show icon-view and thumb-bar items' tool-tips
eu: Erakutsi ikono-ikuspegi eta koadro txikien barrako elementuen tresna-argibideak

en: Set this option to display image information when the mouse hovers over an icon-view or thumb-bar item.
eu: Gaitu aukera hau, sagua ikono-ikuspegi baten edo koadro txikien barrako elementu baten gainetik igarotzen denean.

en: File/Item Information
eu: Fitxategi/Irudiaren informazioa

en: File name
eu: Fitxategiaren izena

en: File date
eu: Fitxategiaren data

en: File size
eu: Fitxategiaren neurri

en: Image type
eu: Irudi mota

en: Image dimensions
eu: Irudiaren dimentsioak

en: Image aspect ratio
eu: Irudiaren itxura-proportzioa

en: Set this option to display the image aspect ratio.
eu: Ezarri aukera hau irudiaren itxura-proportzioa bistaratzeko.

en: Camera make and model
eu: Kameraren marka edo eredua

en: Camera date
eu: Kameraren data

en: Camera aperture and focal length
eu: Kameraren irekidura eta fokuaren luzera

en: Camera exposure and sensitivity
eu: Kameraren esposizioa eta sentikortasuna

en: Camera mode and program
eu: Kameraren modua eta programa

en: Camera flash settings
eu: Kameraren flash-ezarpenak

en: Camera white balance settings
eu: Kameraren zuri-oreka ezarpenak

en: digiKam Information
eu: digiKamen informazioa

en: Image title
eu: Irudiaren titulua

en: Set this option to display the image title.
eu: Ezarri aukera hau irudiaren titulua bistaratzeko.

en: Image caption
eu: Irudiaren epigrafea

en: Set this option to display the image captions.
eu: Ezarri aukera hau irudien epigrafeak bistaratzeko.

en: Image tags
eu: Irudiaren etiketak

en: Set this option to display the image tags.
eu: Ezarri aukera hau irudiaren labelak bistaratzeko.

en: Image labels
eu: Irudi labelak

en: Set this option to display the image pick, color, rating labels.
eu: Ezarri aukera hau irudiaren hautua, kolorea, balorazioa labelak azaltzeko.

en: Audio/Video Information
eu: Audio/bideoaren informazioa

en: Set this option to display the Aspect Ratio of the Video.
eu: Ezarri aukera hau bideoaren itxura-proportzioa bistaratzeko.

en: Set this option to display the Audio Bit Rate of the Video.
eu: Ezarri aukera hau bideoaren audio bit-emaria bistaratzeko.

en: Set this option to display the Audio Channel Type of the Video.
eu: Ezarri aukera hau bideoaren audio kanal mota bistaratzeko.

en: Set this option to display the Audio Codec of the Video.
eu: Ezarri aukera hau audioaren kodeka bistaratzeko.

en: Set this option to display the Duration of the Video.
eu: Ezarri aukera hau bideoaren iraupena bistaratzeko.

en: Set this option to display the Codec of the Video.
eu: Ezarri aukera hau bideoaren kodeka bistaratzeko.

en: Icon Items
eu: Ikono elementuak

en: Show import items' tool-tips
eu: Erakutsi inportatutako elementuen tresna-argibideak

en: Import Information
eu: Inportatu informazioa

en: Item name
eu: Elementuaren izena

en: Set this option to display the item name.
eu: Ezarri aukera hau elementuaren izena bistaratzeko.

en: Item date
eu: Elementuaren data

en: Set this option to display the item date.
eu: Ezarri aukera hau elementuaren data bistaratzeko.

en: Item size
eu: Elementuaren neurria

en: Set this option to display the item size.
eu: Ezarri aukera hau elementuaren neurria bistaratzeko.

en: Item type
eu: Elementu mota

en: Set this option to display the item type.
eu: Ezarri aukera hau elementu-mota bistaratzeko.

en: Item dimensions
eu: Elementuaren dimentsioak

en: Set this option to display the item dimensions.
eu: Ezarri aukera hau elementuaren dimentsioak bistaratzeko.

en: Note: these settings require "Use File Metadata" option from Camera Setup Behavior page.
eu: Oharra: ezarpen hauek, Kamera ezarpen jokabidea orriko "Erabili fitxategiaren metadatuak" aukera behar dute.

en: Import Items
eu: Inportatu elementuak
