digikam - en to fa translation catalogue (659 entries)

en: &Move Here
fa: به اینجا &حرکت داده شود‌

en: &Copy Here
fa: &رونوشت به اینجا‌

en: C&ancel
fa: &لغو‌

en: Set as Album Thumbnail
fa: تنظیم به عنوان ریزنقش آلبوم

en: &Cancel
fa: &لغو‌

en: Assign Tags to &Selected Items
fa: انتساب برچسبها به فقره‌های &برگزیده‌

en: Assign Tags to &This Item
fa: انتساب برچسبها به &این فقره‌

en: Assign Tags to &All Items
fa: انتساب برچسبها به &همه فقره‌ها‌

en: Set as Tag Thumbnail
fa: تنظیم به عنوان ریزنقش برچسب

en: OR
fa: یا

en: AND
fa: و

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate Left
fa: چرخش چپ

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate Right
fa: چرخش راست

[ctx: @info:tooltip]
en: Deselect Item
fa: عدم گزینش مورد

[ctx: @info:tooltip]
en: Select Item
fa: انتخاب مورد

en: Album "%1"
fa: آلبوم »%1«

en: File Properties
fa: ویژگیهای پرونده

[ctx: filename]
en: Name:
fa: نام:

en: Date:
fa: تاریخ:

en: Size:
fa: اندازه:

en: Type:
fa: نوع:

[ctx: unknown / invalid image dimension]
en: Unknown
fa: ناشناخته

en: Dimensions:
fa: ابعاد:

en: Photograph Properties
fa: ویژگیهای عکس

en: Make/Model:
fa: ساختن/مدل:

[ctx: creation date of the image]
en: Created:
fa: ایجادشده:

en: Aperture/Focal:
fa: روزنه/کانونی:

en: Exposure/Sensitivity:
fa: آشکارسازی/حساسیت:

en: Mode/Program:
fa: حالت/برنامه:

[ctx: camera flash settings]
en: Flash:
fa: فلاش:

en: White Balance:
fa: توازن سفید:

en: digiKam Properties
fa: ویژگیهای digiKam

en: Album:
fa: آلبوم:

[ctx: caption of the file]
en: Caption:
fa: عنوان:

en: Tags:
fa: برچسبها:

en: Collection:
fa: مجموعه:

en: Category:
fa: دسته:

[ctx: Image filter reproducible: Yes]
en: Yes
fa: بله

[ctx: Image filter reproducible: No]
en: No
fa: نه

[ctx: Image filter description]
en: Description:
fa: توصیف:

en: Identifier:
fa: شناسه:

en: Cameras
fa: دوربینها

en: Add Images...
fa: افزودن تصاویر...

en: Images found in %1
fa: تصاویر در %1 یافت شدند

en: Cannot access the storage device.
fa: نمی‌توان به دستگاه ذخیره‌گاه دستیابی داشت.

note: i18n: ectx: Menu (Browse)
en: &Browse
fa: &مرور‌

note: i18n: ectx: Menu (Album)
en: &Album
fa: &آلبوم‌

note: i18n: ectx: Menu (Tag)
en: T&ag
fa: &برچسب‌

note: i18n: ectx: Menu (Edit)
en: &Edit
fa: &ویرایش‌

note: i18n: ectx: Menu (View)
en: &View
fa: &نما‌

note: i18n: ectx: Menu (Tools)
en: &Tools
fa: &ابزارها‌

note: i18n: ectx: Menu (Export)
en: &Export
fa: &صادرات‌

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
fa: &تنظیمات‌

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
fa: &کمک‌

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
fa: میله ابزار اصلی

[ctx: go to next image]
en: Forward
fa: پیش‌سو

en: Albums
fa: آلبومها

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Labels
fa: برچسبها

en: Tags
fa: برچسبها

en: Day
fa: روز

en: Year
fa: سال

en: Last Search
fa: آخرین جستجو

en: Undo
fa: واگرد

en: Selection
fa: گزینش

en: Delete
fa: حذف

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, m_tableWidget)
en: Filename
fa: نام پرونده

en: Path
fa: مسیر

en: Size
fa: اندازه

en: Width
fa: عرض

en: Height
fa: ارتفاع

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_currentRelations)
en: Type
fa: نوع

en: Thumbnail
fa: ریزنقش

en: Auto Levels
fa: سطوح خودکار

en: Normalize
fa: عادی کردن

en: Equalize
fa: برابرسازی

en: Stretch Contrast
fa: کشش سایه روشن

en: Filter:
fa: پالایه:

en: Color Balance
fa: توازن رنگ

en: Image
fa: تصویر

en: Text
fa: متن

en: Smoothness:
fa: همواری:

en: Visit CImg library website
fa: ملاقات وب‌گاه کتابخانه CImg

en: Reduce Uniform Noise
fa: کاهش نوفه یکنواخت

en: Reduce Texturing
fa: کاهش بافت

en: Position:
fa: موقعیت:

en: JPEG quality:
fa: کیفیت JPEG:

en: JPEG 2000 quality:
fa: کیفیت JPEG 2000:

en: PNG compression:
fa: فشرده‌سازی PNG:

en: Compress TIFF files
fa: فشرده‌سازی پرونده‌های TIFF

en: Adjust Curve
fa: میزان کردن منحنی

en: Gamma input value.
fa: مقدار ورودی Gamma.

en: All channels shadow tone color picker
fa: بردارنده رنگ تون سایه همه مجراها

en: All channels middle tone color picker
fa: بردارنده رنگ تون میانی همه مجراها

en: All channels highlight tone color picker
fa: بردارنده رنگ تون مشخص کردن همه مجراها

en: Adjust all levels automatically.
fa: میزان کردن خودکار همه سطوح.

en: &Reset
fa: &بازنشانی‌

en: Reset current channel levels' values.
fa: بازنشانی مقادیر سطوح مجرای جاری.

en: Cannot load from the Gimp levels text file.
fa: از پرونده متن سطوح Gimp نمی‌توان بار کرد.

en: Cannot save to the Gimp levels text file.
fa: در پرونده متن سطوح Gimp نمی‌توان ذخیره کرد.

en: <b>Auto Levels</b>:<p>This option maximizes the tonal range in the Red, Green, and Blue channels. It searches the image shadow and highlight limit values and adjusts the Red, Green, and Blue channels to a full histogram range.</p>
fa: <b>سطوح خودکار </b>:<p>این گزینه، گستره تونی را در مجراهای قرمز، سبز، و آبی بیشینه می‌کند. سایه تصویر را جستجو می‌کند و مقادیر حد را مشخص می‌کند و مجراهای قرمز، سبز، و آبی را به گستره کامل سابقه‌نما میزان می‌کند.</p>

en: <b>Normalize</b>:<p>This option scales brightness values across the active image so that the darkest point becomes black, and the brightest point becomes as bright as possible without altering its hue. This is often a "magic fix" for images that are dim or washed out.</p>
fa: <b>عادی کردن </b>:<p>این گزینه مقادیر روشنایی را در سراسر تصویر فعال مقیاس می‌کند به طوری که تیره‌ترین نقطه، سیاه می‌شود و روشن‌ترین نقطه، تا جای ممکن بدون تغییر رنگش روشن می‌شود. این اغلب یک »تثبیت جادویی« برای تصاویری است که مبهم و تار هستند و شسته می‌شوند.</p>

en: <b>Equalize</b>:<p>This option adjusts the brightness of colors across the active image so that the histogram for the value channel is as nearly as possible flat, that is, so that each possible brightness value appears at about the same number of pixels as each other value. Sometimes Equalize works wonderfully at enhancing the contrasts in an image. Other times it gives garbage. It is a very powerful operation, which can either work miracles on an image or destroy it.</p>
fa: <b>برابرسازی</b>:<p>این گزینه روشنایی رنگها را در سراسر تصویر فعال میزان می‌کند به طوری که سابقه‌نما برای مجرای مقدار به نزدیکی همواری ممکن است، یعنی، به طوری که هر مقدار روشنایی ممکن در حدود تعداد مشابه تصویرهای دانه‌ای نظیر هر مقدار دیگر ظاهر می‌شود. گاهی اوقات برابرسازی به طور عجیبی بر حسب افزایش سایه روشنی در یک تصویر کار می‌کند. مواقع دیگر زباله می‌دهد. یک عمل بسیار قوی است که می‌تواند هم به طور معجزه‌آسایی در یک تصویر کار کند هم می‌تواند آن را از بین ببرد.</p>

en: <b>Stretch Contrast</b>:<p>This option enhances the contrast and brightness of the RGB values of an image by stretching the lowest and highest values to their fullest range, adjusting everything in between.</p>
fa: <b>کشش سایه روشن </b>:<p>این گزینه، سایه روشن و روشنایی مقادیر RGB یک تصویر را با کشش پایین‌ترین و بالاترین مقادیر به کامل‌ترین گستره‌شان، و با میزان کردن همه چیز بین آنها افزایش می‌دهد.</p>

en: <b>Auto Exposure</b>:<p>This option enhances the contrast and brightness of the RGB values of an image to calculate optimal exposition and black level using image histogram properties.</p>
fa: <b>کشش سایه روشن </b>:<p>این گزینه، سایه روشن و روشنایی مقادیر RGB یک تصویر را با کشش پایین‌ترین و بالاترین مقادیر به کامل‌ترین گستره‌شان، و با میزان کردن همه چیز بین آنها افزایش می‌دهد.</p>

en: Channel Mixer
fa: مخلوط‌کن مجرا

en: Film
fa: فیلم

en: HSL Adjustments
fa: تنظیمات HSL

en: Info...
fa: اطلاعات...

en: White Balance
fa: توازن سفید

en: Add Border
fa: افزودن لبه

en: Here you can choose the font to be used.
fa: در اینجا می‌توانید قلمی که باید استفاده شود را انتخاب کنید.

en: Align text to the left
fa: هم‌تراز کردن متن به چپ

en: Align text to the right
fa: هم‌تراز کردن متن به راست

en: Align text to center
fa: هم‌تراز کردن متن به مرکز

en: Align text to a block
fa: هم‌تراز کردن متن به یک بلوک

en: Rotation:
fa: چرخش:

en: 90 Degrees
fa: ۹۰ درجه

en: 180 Degrees
fa: ۱۸۰ درجه

en: 270 Degrees
fa: ۲۷۰ درجه

[ctx: font color]
en: Color:
fa: رنگ:

en: Add border
fa: افزودن لبه

en: Add a solid border around text using current text color
fa: افزودن یک لبه توپر دور متن با استفاده از رنگ متن جاری

en: Semi-transparent
fa: نیمه‌شفاف

en: Use semi-transparent text background under image
fa: استفاده از زمینه متن نیمه‌شفاف زیر تصویر

en: Insert Text
fa: درج متن

en: Texture
fa: بافت

en: Vignetting Correction
fa: اصلاح Vignetting

en: Gaussian Blur
fa: محوی گاوسی

en: Hot Pixels Correction
fa: اصلاح تصویردانه‌های Hot

en: Show grid
fa: نمایش توری

[ctx: value for amount of distortion]
en: Main:
fa: اصلی:

en: Edge:
fa: لبه:

en: Zoom:
fa: بزرگ‌نمایی:

en: Brighten:
fa: روشنایی:

en: Lens Distortion
fa: اعوجاج لنز

en: Noise Reduction
fa: کاهش نوفه

en: Red Eyes Correction
fa: اصلاح چشمهای قرمز

en: Preset
fa: پیش‌تنظیم

en: Filtering type:
fa: نوع پالایش:

en: Restoration
fa: بازگردانی

en: "%1" is not a Photograph Restoration settings text file.
fa: »%1« یک پرونده متن تنظیمات بازگردانی عکس نیست.

en: Cannot load settings from the Photograph Restoration text file.
fa: تنظیمات را نمی‌توان از پرونده متن بازگردانی عکس بار کرد.

en: Cannot save settings to the Photograph Restoration text file.
fa: تنظیمات را نمی‌توان برای پرونده متن بازگردانی عکس ذخیره کرد.

en: Sharpen
fa: تیز کردن

en: Unsharp Mask
fa: نقاب غیرتیز

en: Refocus
fa: کانون‌دهی مجدد

en: Use Color Management for Printing
fa: استفاده از مدیریت رنگ برای چاپ

en: Settings...
fa: تنظیمات...

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PrintOptionsPage)
en: Image Settings
fa: تنظیمات تصویر

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, imagePosButtonGroup) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Image Position
fa: موقعیت تصویر

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Scaling
fa: مقیاس‌بندی

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Millimeters
fa: میلی‌متر

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Centimeters
fa: سانتی‌متر

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Inches
fa: اینچ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintKeepRatio)
en: Keep ratio
fa: حفظ نسبت

en: Zoom Blur
fa: بزرگ‌نمایی محو

en: Radial Blur
fa: محو شعاعی

en: Far Blur
fa: محو Far

en: Motion Blur
fa: محو حرکت

en: Focus Blur
fa: محو کانون

en: Smart Blur
fa: محو هوشمند

en: Mosaic
fa: موزائیک

en: Distance:
fa: فاصله:

[ctx: level to use for the effect]
en: Level:
fa: سطح:

en: Blur Effects
fa: محو جلوه‌ها

en: Pencil size:
fa: اندازه مداد:

en: Fish Eyes
fa: چشمهای ماهی

en: Twirl
fa: چرخش

en: Cylindrical Hor.
fa: استوانه‌ای افقی.

en: Cylindrical Vert.
fa: استوانه‌ای عمودی.

en: Cylindrical H/V.
fa: استوانه‌ای افقی/عمودی.

en: Caricature
fa: کاریکاتور

en: Multiple Corners
fa: گوشه‌های چندگانه

en: Waves Hor.
fa: امواج افقی

en: Waves Vert.
fa: امواج عمودی

en: Block Waves 1
fa: امواج بلوک ۱

en: Block Waves 2
fa: امواج بلوک ۲

en: Circular Waves 1
fa: امواج دایره‌ای ۱

en: Circular Waves 2
fa: امواج دایره‌ای ۲

en: Polar Coordinates
fa: مختصات قطبی

en: Unpolar Coordinates
fa: مختصات غیرقطبی

en: Tile
fa: کاشی

[ctx: level of the effect]
en: Level:
fa: سطح:

en: Iteration:
fa: تکرار:

en: Distortion Effects
fa: جلوه‌های اعوجاج

en: Depth:
fa: عمق:

en: Emboss
fa: برجسته کردن

en: Film Grain
fa: دانه فیلم

en: Brush size:
fa: اندازه قلم‌مو:

en: Oil Paint
fa: رنگ روغن

en: Drop size:
fa: اندازه قطره:

en: Number:
fa: تعداد:

en: Fish eyes:
fa: چشمهای ماهی:

en: RainDrop
fa: قطره باران

en: Maintain aspect ratio
fa: حفظ ضریب نسبت

en: Width (%):
fa: عرض )٪(:

en: Height (%):
fa: ارتفاع )٪(:

en: Advanced Settings
fa: تنظیمات پیشرفته

en: New width:
fa: عرض جدید:

en:  px
fa:  تصویردانه

en: New height:
fa: ارتفاع جدید:

[ctx: Automatic Adjustment]
en: Adjust
fa: میزان کردن

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, settingsGroupBox)
en: Settings
fa: تنظیمات

en: Free Rotation
fa: چرخش آزاد

en: Angles (in degrees):
fa: زاویه )به درجه(:

en:   Top left:
fa:   چپ بالا:

en:   Top right:
fa:   راست بالا:

en:   Bottom left:
fa:   چپ پایین:

en:   Bottom right:
fa:   راست پایین:

en: Draw preview while moving
fa: ترسیم پیش‌نمایش هنگام حرکت

en: Perspective Adjustment
fa: تنظیم بعدنما

en: Aspect Ratio Crop
fa: خط برش ضریب نسبت

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, resolutionLabel)
en: Resolution:
fa: دقت:

en: Aspect ratio:
fa: ضریب نسبت:

[ctx: custom aspect ratio crop settings]
en: Custom
fa: سفارشی

en: Golden Ratio
fa: نسبت طلایی

en: Orientation:
fa: جهت:

en: Portrait
fa: عرضی

en: Auto
fa: خودکار

en: Custom ratio:
fa: نسبت سفارشی:

en: Rules of Thirds
fa: قواعد Thirds

en: Harmonious Triangles
fa: مثلثهای هماهنگ

en: Golden Mean
fa: میانگین طلایی

en: Golden sections
fa: بخشهای طلایی

en: Golden spiral sections
fa: بخشهای مارپیچ طلایی

en: Golden spiral
fa: مارپیچ طلایی

en: Golden triangles
fa: مثلثهای طلایی

en: Flip horizontally
fa: قرینه‌سازی افقی

en: Flip vertically
fa: قرینه‌سازی عمودی

en: Color and width:
fa: رنگ و عرض:

[ctx: custom ratio crop settings]
en: Custom
fa: سفارشی

en: New Size
fa: اندازه جدید

en: Width:
fa: عرض:

en: Height:
fa: ارتفاع:

en: Restore photograph (slow)
fa: بازگردانی عکس )کند(

en: Resize
fa: تغییر اندازه

en: "%1" is not a Photograph Resizing settings text file.
fa: »%1« یک پرونده متن تنظیمات تغییر اندازه عکس نیست.

en: Cannot load settings from the Photograph Resizing text file.
fa: تنظیمات را نمی‌توان از پرونده متن تغییر اندازه عکس بار کرد.

en: Cannot save settings to the Photograph Resizing text file.
fa: تنظیمات را نمی‌توان برای پرونده متن تغییر اندازه عکس ذخیره کرد.

en: Main horizontal angle:
fa: زاویه افقی اصلی:

en: Fine horizontal angle:
fa: زاویه افقی خوب:

en: Main vertical angle:
fa: زاویه عمودی اصلی:

en: Fine vertical angle:
fa: زاویه عمودی خوب:

en: Anti-Aliasing
fa: حذف لبه ناصاف

en: Shear Tool
fa: ابزار چیدن

en: Failed to save file
    "%1" to
    "%2".
fa: خرابی در ذخیره پرونده
    »%1« در
    »%2«.

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
fa: یک پروندهد با نام »%1« از قبل موجود است. مطمئن هستید که می‌خواهید آن را جای‌نوشت کنید؟

en: Apply
fa: اعمال

en: Contrast:
fa: سایه روشن:

en: Saturation:
fa: اشباع:

en: Sharpness:
fa: تیزی:

en: Sensitivity (ISO):
fa: حساسیت )ISO(:

en: &Add
fa: &افزودن‌

en: &Delete
fa: &حذف‌

en: &Replace
fa: &جایگزینی‌

en: Copyright:
fa: حق چاپ:

en: Credit:
fa: اعتبار:

en: City:
fa: شهر:

en: Country:
fa: کشور:

en: Contact
fa: تماس

en: URL:
fa: نشانی وب:

en: Phone:
fa: تلفن:

en: Status
fa: وضعیت

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, previewGroupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, m_tableWidget)
en: Preview
fa: پیش‌نمایش

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fontLabel)
en: Font:
fa: قلم:

en: &Abort
fa: &ساقط کردن‌

en: Camera
fa: دوربین

en: unavailable
fa: ناموجود

en: Images
fa: تصاویر

en: Developer
fa: توسعه‌دهنده

en: Author
fa: نویسنده

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_stopButton)
en: Stop
fa: ایست

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Time:
fa: زمان:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Colors
fa: رنگها

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Background color:
fa: رنگ زمینه:

en: Start with current image
fa: آغاز با تصویر جاری

en: Show camera exposure and sensitivity
fa: نمایش آشکارسازی و حساسیت دوربین

en: Show camera make and model
fa: نمایش ساخت و مدل دوربین

en: Date
fa: تاریخ

en: Location
fa: محل

en: Album
fa: آلبوم

en: New Album
fa: آلبوم جدید

en: Abort
fa: ساقط کردن

en: Brightness:
fa: روشنایی:

en: Gamma:
fa: گاما:

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Exposure
fa: آشکارسازی

en: Info
fa: اطلاعات

en: Import
fa: واردات

en: Enter new album name:
fa: نام آلبوم جدید را وارد کنید:

en: Searches
fa: جستجوها

en: No parent found for album.
fa: والدی برای آلبوم یافت نشد.

en: Album name cannot be empty.
fa: نام آلبوم نمی‌تواند خالی باشد.

en: Album name cannot contain '/'.
fa: نام البوم نمی‌تواند حاوی »/« باشد.

en: An existing album has the same name.
fa: آلبوم موجود، همین نام را دارد.

en: Failed to add album to database
fa: خرابی در افزودن آلبوم به دادگان

en: No such album
fa: چنین آلبومی نیست

en: Cannot rename root album
fa: نمی‌توان آلبوم ریشه را تغییر نام داد

en: Album name cannot contain '/'
fa: نام آلبوم نمی‌تواند حاوی »/« باشد

en: Failed to rename Album
fa: خرابی در تغییر نام آلبوم

en: Cannot edit root album
fa: آلبوم ریشه را نمی‌توان ویرایش کرد

en: No parent found for tag
fa: والدی برای برچسب یافت نشد

en: Tag name cannot be empty
fa: نام برچسب را نمی‌تواند خالی باشد

en: Tag name cannot contain '/'
fa: نام برچسب نمی‌تواند حاوی »/« باشد

en: Tag name already exists
fa: نام برچسب از قبل موجود است

en: Failed to add tag to database
fa: خرابی در افزودن برچسب به دادگان

en: Cannot edit root tag
fa: برچسب ریشه را نمی‌توان ویرایش کرد

en: Cannot move root tag
fa: برچسب ریشه را نمی‌توان حرکت داد

en: No such tag
fa: چنین برچسبی نیست

en: Context menu
fa: منوی راست‌کلیک

en: Find Duplicates...
fa: جستجو برای تکراری‌ها...

en: Refresh
fa: بازآوری

en: No Album Selected
fa: هیچ آلبومی انتخاب نشده

en: No Tag Selected
fa: هیچ برچسبی انتخاب نشده

en: Create New Album
fa: ایجاد آلبوم جدید

en: &New Album
fa: آلبوم &جدید‌

[ctx: The list of detected faces from the collections but not recognized]
en: Unknown
fa: ناشناخته

en: Error
fa: خطا

en: Format
fa: قالب

en: Count
fa: شمارش

en: Audio
fa: صوتی

en: This is the list of items that are about to be deleted.
fa: این فهرست فقره‌هایی است که در شرف حذف هستند.

en: Do not &ask again
fa: دوباره &سؤال نکن‌

en: &Move to Trash
fa: &حرکت به زباله‌

en: Do not show this message again
fa: دوباره این پیام را نشان نده

en: Copy to Clipboard
fa: رونوشت در تخته یادداشت

[ctx: Color Model: Grayscale]
en: Grayscale
fa: مقیاس خاکستری

[ctx: Color Model: Monochrome]
en: Monochrome
fa: تک‌رنگ

[ctx: Color Model: Indexed]
en: Indexed
fa: نمایه‌گذاری‌شده

[ctx: Color Model: Unknown]
en: Unknown
fa: ناشناخته

[ctx: generic black and white film]
en: Generic
fa: عمومی

en: No Lens Filter
fa: بدون پالایه لنز

en: Green Filter
fa: پالایه سبز

en: Orange Filter
fa: پالایه نارنجی

en: Red Filter
fa: پالایه قرمز

en: Yellow Filter
fa: پالایه زرد

en: Strength:
fa: استحکام:

en: No Tone Filter
fa: بدون پالایه تون

en: <b>No Tone Filter</b>:<p>Do not apply a tone filter to the image.</p>
fa: <b>بدون پالایه تون </b>:<p>یک پالایه تونی برای تصویر اعمال نشود.</p>

en: Lens Filters
fa: پالایه‌های لنز

en: Tone
fa: تون

en: "%1" is not a Black & White settings text file.
fa: »%1«، یک پرونده متن تنظیمات سیاه و سفید نیست.

en: Cannot load settings from the Black & White text file.
fa: تنظیمات را نمی‌توان از پرونده متن سیاه و سفید بار کرد.

en: Cannot save settings to the Black & White text file.
fa: تنظیمات را نمی‌توان در پرونده متن سیاه و سفید ذخیره کرد.

en: Curve free mode
fa: حالت آزاد منحنی

en: Curve smooth mode
fa: حالت هموار منحنی

en: Cannot load from the Gimp curves text file.
fa: از پرونده متن منحنیهای Gimp نمی‌توان بار کرد.

en: Cannot save to the Gimp curves text file.
fa: نمی‌توان در پرونده متن منحنیهای Gimp ذخیره کرد.

en: Loading image...
fa: بارگذاری تصویر...

en: Histogram
    calculation
    failed.
fa: خرابی
    در محاسبه
    سابقه‌نما.

en: Decorative Pine
fa: کاج تزئینی

en: Decorative Wood
fa: چوب تزئینی

en: Decorative Paper
fa: کاغذ تزئینی

en: Decorative Parquet
fa: Parquet تزئینی

en: Decorative Ice
fa: یخ تزئینی

en: Decorative Leaf
fa: برگ تزئینی

en: Decorative Marble
fa: گلوله تزئینی

en: Decorative Rain
fa: باران تزئینی

en: Decorative Craters
fa: آتشفشانهای تزئینی

en: Decorative Dried
fa: خشکبار تزئینی

en: Decorative Pink
fa: صورتی تزئینی

en: Decorative Stone
fa: سنگ تزئینی

en: Decorative Chalk
fa: گچ تزئینی

en: Decorative Granite
fa: گرانیت تزئینی

en: Decorative Rock
fa: صخره تزئینی

en: Decorative Wall
fa: دیوار تزئینی

en: Width (pixels):
fa: عرض )تصویردانه(:

[ctx: first color for border effect]
en: First:
fa: اول:

en: Rotate Right
fa: چرخش راست

en: Rotate Left
fa: چرخش چپ

en: Flip Horizontally
fa: قرینه‌سازی افقی

en: Flip Vertically
fa: قرینه‌سازی عمودی

en: Crop
fa: خط برش

[ctx: Rotate image]
en: Rotate
fa: چرخش

[ctx: Flip image]
en: Flip
fa: قرینه‌سازی

[ctx: Resize image]
en: Resize
fa: تغییر اندازه

en: Intensity:
fa: شدت:

en: Shadows:
fa: سایه‌ها:

en: Detail preservation:
fa: حفظ جزئیات:

en: Anisotropy:
fa: ناهمسانگردی:

en: Smoothing:
fa: هموارسازی:

en: Regularity:
fa: نظم:

en: Iterations:
fa: تکرارها:

en: Noise:
fa: نوفه:

en: Angular step:
fa: گام زاویه‌ای:

en: Integral step:
fa: گام انتگرال:

en: Gaussian:
fa: گاوسی:

en: Tile size:
fa: اندازه کاشی:

en: Tile border:
fa: لبه کاشی:

en: Interpolation:
fa: درون‌یابی:

[ctx: average filter mode]
en: Average
fa: ميانگین

[ctx: linear filter mode]
en: Linear
fa: خطی

[ctx: cubic filter mode]
en: Cubic
fa: مکعبی

en: Black Frame...
fa: قابک سیاه...

en: Select Black Frame Image
fa: برگزیدن تصویر قابک سیاه

en: Hue:
fa: رنگ:

en: Lightness:
fa: روشنایی:

en: Function:
fa: تابع:

en: Power:
fa: توان:

en: General settings
fa: تنظیمات عمومی

en: Amount:
fa: مقدار:

[ctx: camera model]
en: Model:
fa: مدل:

en: Aperture:
fa: روزنه:

en: Channel:
fa: مجرا:

[ctx: linear histogram scaling mode]
en: Linear
fa: خطی

[ctx: logarithmic histogram scaling mode]
en: Logarithmic
fa: لگاریتمی

[ctx: The red channel]
en: Red
fa: قرمز

[ctx: The green channel]
en: Green
fa: سبز

[ctx: The blue channel]
en: Blue
fa: آبی

[ctx: The colors channel]
en: Colors
fa: رنگها

[ctx: The alpha channel]
en: Alpha
fa: آلفا

en: Threshold:
fa: آستانه:

en: "%1" is not a Photograph Noise Reduction settings text file.
fa: »%1« یک پرونده متن تنظیمات کاهش نوفه عکس نیست.

en: Cannot load settings from the Photograph Noise Reduction text file.
fa: تنظیمات را نمی‌توان از پرونده متن کاهش نوفه عکس بار کرد.

en: Cannot save settings to the Photograph Noise Reduction text file.
fa: تنظیمات را نمی‌توان در پرونده متن کاهش نوفه عکس ذخیره کرد.

en: Method:
fa: روش:

en: Unsharp mask
fa: نقاب غیرتیز

en: Radius:
fa: شعاع:

en: Circular sharpness:
fa: تیزی دایره‌ای:

en: Correlation:
fa: همبستگی:

en: Noise filter:
fa: پالایه نوفه:

en: Gaussian sharpness:
fa: تیزی گاوسی:

en: Matrix size:
fa: اندازه ماتریس:

en: "%1" is not a Photograph Refocus settings text file.
fa: »%1« پرونده متن تنظیمات کانون‌دهی مجدد عکس نیست.

en: Cannot load settings from the Photograph Refocus text file.
fa: تنظیمات از پرونده متن کانون‌دهی مجدد عکس را نمی‌توان بار کرد.

en: Cannot save settings to the Photograph Refocus text file.
fa: تنظیمات را نمی‌توان در پرونده متن کانون‌دهی مجدد عکس ذخیره کرد.

en: Main angle:
fa: زاویه اصلی:

en: Fine angle:
fa: زاویه خوب:

en: Auto-crop:
fa: خط برش خودکار:

en: Widest Area
fa: پهن‌ترین ناحیه

en: Largest Area
fa: بزرگ‌ترین ناحیه

en: All Files
fa: همه پرونده‌ها

en: Image Files
fa: پرونده تصاویر

en: RAW Files
fa: پرونده‌های RAW

en: Audio Files
fa: پرونده‌های صوتی

en: Tag Name
fa: نام برچسب

en: Album Name
fa: نام آلبوم

en: Select All
fa: برگزیدن همه

en: Visit digiKam project website
fa: مشاهده وب‌گاه پروژه digiKam

en: <b>Date</b>:
fa: <b>تاریخ </b>:

en: Remove filter
fa: حذف پالایه

en: Properties
fa: ویژگیها

en: Metadata
fa: فراداده

en: Makernote
fa: یادداشت سازنده

en: Count:
fa: شمارش:

en: Light Table
fa: جدول نور

en: Delete '%1' tag?
fa: برچسب »%1« حذف شود؟

en: Reset Tag Icon
fa: بازنشانی شمایل برچسب

en: Invert Selection
fa: وارونه کردن گزینش

[ctx: toggle child tags]
en: Children
fa: بچه‌ها

[ctx: toggle parent tag]
en: Parents
fa: والدین

en: &Icon:
fa: &شمایل:‌

en: No Recently Assigned Tags
fa: اخیراً هیچ برچسبی انتساب نشده است

en: Add New Tag...
fa: افزودن برچسب جدید...

en: Province:
fa: استان:

en: Do not change
fa: تغییر داده نشود

en: Names:
fa: نامها:

en: No or invalid size specified
fa: هیچ اندازه یا اندازه نامعتبری مشخص نشد

en: Thumbnail is null
fa: ریزنقش خالی است

en: Cannot create thumbnail for %1
fa: نمی‌توان ریزنقش را برای %1 ایجاد کرد

en: System Font
fa: قلم سیستم

en: Custom Font
fa: قلم سفارشی

en: Choose...
fa: انتخاب...

en: Failed to load image
fa: خرابی در بارگذاری تصویر

en: Pan the image to a region
fa: جور کردن تصویر به یک منطقه

en: No profile available...
fa: هیچ profile موجود نیست...

en: Perceptual
fa: ادراکی

en: Relative Colorimetric
fa: سنجش رنگ نسبی

en: Absolute Colorimetric
fa: سنجش رنگ مطلق

en: Saturation
fa: اشباع

[ctx: unknown image resolution]
en: Unknown
fa: ناشناخته

en: Color Management
fa: مدیریت رنگ

en: Bug reports and patches
fa: گزارش اشکالها و کژنه‌ها

en: Webmaster
fa: وب‌دار

en: Beta tester
fa: آزماینده بتا

en: Feedback and patches. Handbook writer
fa: بازخورد و کژنه‌ها. نویسنده کتاب مرجع

en: digiKam website banner and application icons
fa: علامت وب‌گاه digiKam و شمایل کاربردها

en: Various usability fixes and general application polishing
fa: ثابتهای مختلف قابلیت استفاده و پرداخت کاربرد عمومی

en: digiKam website, Feedback
fa: وب‌گاه digiKam، بازخورد

en: Bug reports, feedback and icons
fa: گزارش اشکالها، بازخورد و شمایلها

[ctx: general keyboard shortcuts]
en: General
fa: عمومی

en: Database Statistics
fa: آمار پایگاه داده

en: Size: %1
fa: اندازه: %1

[ctx: default theme name]
en: Default
fa: پیش‌فرض

en: No description available
fa: توصیفی موجود نیست

en: EXIF File to Save
fa: پرونده EXIF برای ذخیره

en: IPTC Records
fa: ضبطهای IPTC

en: IPTC File to Save
fa: پرونده IPTC برای ذخیره

en: Image Information
fa: اطلاعات تصویر

en: Photograph Information
fa: اطلاعات عکس

en: Global Positioning System
fa: سیستم موقعیت سراسری

en: Embedded Thumbnail
fa: ریزنقش نهفته

en: IIM Envelope
fa: پاکت IIM

en: IIM Application 2
fa: کاربرد IIM ۲

en: Rating
fa: ارزیابی

[ctx: unknown image dimensions]
en: Unknown
fa: ناشناخته

[ctx: <Image file name> (<Image number> of <Images in album>)]
en: %1 (%2 of %3)
fa: %1 )%2 از %3(

en: Delete File
fa: حذف پرونده

en: About to delete file "%1"
    Are you sure?
fa: درباره حذف پرونده »%1«
    مطمئن هستید؟

en: &Themes
fa: &چهره‌ها‌

en: Open folder
fa: باز کردن پوشه

note: i18n: ectx: Menu (File)
en: &File
fa: &پرونده‌

note: i18n: ectx: Menu (Color)
en: &Color
fa: &رنگ‌

note: i18n: ectx: Menu (Enhance)
en: Enh&ance
fa: &زیاد کردن‌

note: i18n: ectx: Menu (Transform)
en: Tra&nsform
fa: &تبدیل‌

note: i18n: ectx: Menu (Decorate)
en: &Decorate
fa: &تزئین‌

en: Tool Tip
fa: نکته ابزار

en: Save Images
fa: ذخیره کردن تصاویر

[ctx: @title:tab]
en: Behavior
fa: رفتار

[ctx: sort images by date]
en: Date
fa: تاریخ

[ctx: sort images by name]
en: Name
fa: نام

en: &Show splash screen at startup
fa: &نمایش رنگ‌پاشی پرده هنگام راه‌اندازی‌

en: File/Image Information
fa: اطلاعات پرونده/تصویر

en: Show file name
fa: نمایش نام پرونده

en: Show file date
fa: نمایش تاریخ پرونده

en: Show file size
fa: نمایش اندازه پرونده

en: Show image type
fa: نمایش نوع تصویر

en: Show image dimensions
fa: نمایش ابعاد تصویر

en: Show camera date
fa: نمایش تاریخ دوربین

en: Show camera mode and program
fa: نمایش برنامه و حالت دوربین

en: Show camera flash settings
fa: نمایش تنظیمات فلاش دوربین

en: Show camera white balance settings
fa: نمایش تنظیمات توازن سفید دوربین

en: By Name
fa: بر اساس نام

en: By Date
fa: بر اساس تاریخ

en: By File Size
fa: بر اساس اندازه پرونده

en: New Name
fa: نام جدید

en: Processing...
fa: در حال پردازش...

en: Change Case
fa: تغيير حالت

en: Default Value
fa: مقدار پیش‌فرض

[ctx: The length of the string]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Length:
fa: طول:

[ctx: The character the string should be filled with]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Character:
fa: نویسه:

[ctx: start of the range]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: From:
fa: از:

[ctx: Replace string]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Replace:
fa: جایگزینی:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, isRegExp)
en: Regular Expression
fa: عبارت منظم

[ctx: unique value for duplicate strings]
en: Unique
fa: یکتا

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_currentTagsList) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_recommendedTagsList)
en: Key
fa: کلید

en: Description
fa: توصیف

en: Aperture
fa: روزنه

en: Exposure time
fa: زمان آشکارسازی

en: Orientation
fa: جهت

en: Accuracy
fa: دقت

[ctx: the source of the date (image, system etc...)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Source:
fa: مبدا:

[ctx: the format of the date]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Format:
fa: قالب:

[ctx: renaming option for directory related information]
en: Directory
fa: فهرست راهنما

en: File
fa: پرونده

[ctx: File name]
en: Name
fa: نام

[ctx: Owner of the file]
en: Owner
fa: مالک

[ctx: Group of the file]
en: Group
fa: گروه

en: Do nothing
fa: هیچ کاری نکن

[ctx: @label]
en: Search in:
fa: جستجو در:

en: <b>File</b>:
fa: <b>پرونده</b>:

en: <b>Folder</b>:
fa: <b>پوشه </b>:

en: &Remove
fa: &حذف‌

en: Date and time
fa: تاریخ و زمان

en: Zoom in
fa: بزرگ‌نمایی

en: Zoom out
fa: کوچک‌نمایی

en: Sorting
fa: مرتب کردن

en: Search name already exists.
    Please enter a new name:
fa: جستجوی نام از قبل موجود است.
    لطفاً، نام جدیدی وارد کنید:

en: Edit
fa: ویرایش

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Zoom
fa: بزرگ‌نمایی

[ctx: @action:button]
en: Save Changes
fa: ذخیره تغییرات

[ctx: @action:button]
en: Discard Changes
fa: دور انداختن تغییرات

[ctx: @action Save changes to current version]
en: Save Changes
fa: ذخیره تغییرات

[ctx: @action]
en: Export
fa: صادرات

[ctx: @action]
en: Discard Changes
fa: دور انداختن تغییرات

en: Image Editor - %1
fa: ویرایشگر تصویر - %1

en: Image Editor
fa: ویرایشگر تصویر

en: There is no image to show in the current album.
    The image editor will be closed.
fa: برای نمایش در آلبوم جاری هیچ تصویری وجود ندارد.
    ویرایشگر تصویر بسته می‌شود.

en: Delete File Permanently
fa: حذف دائمی پرونده

en: Delete Permanently without Confirmation
fa: حذف دائمی بدون تأیید

en: Move to Trash without Confirmation
fa: حرکت به زباله بدون تأیید

en: Assign Tag
fa: انتساب برچسب

en: Remove Tag
fa: حذف برچسب

[ctx: Preview image (before filter has been applied)]
en: Before
fa: قبل

[ctx: Preview image (after filter has been applied)]
en: After
fa: بعد

en: Before
fa: قبل از

en: After
fa: بعد از

en: Connecting to camera...
fa: در حال اتصال به دوربین...

[ctx: @action Go to thumbnails (icon) view]
en: Thumbnails
fa: ریزنقش

note: i18n: ectx: Menu (Device)
en: &Device
fa: &دستگاه‌

en: Camera Folders
fa: پوشه‌های دوربین

en: Camera filenames
fa: نام پرونده‌های دوربین

en: Change case to:
fa: تغییر حالت به:

[ctx: Filename to uppercase]
en: Upper
fa: بالایی

[ctx: Custom Image Renaming]
en: Customize
fa: سفارشی کردن

en: Drag and drop an image here
fa: کشیدن و انداختن تصویر در اینجا

en: Show on left panel
fa: نمایش در تابلوی چپ

en: Show on right panel
fa: نمایش روی تابلوی راست

en: Remove item
fa: حذف فقره

en: Clear all
fa: پاک کردن همه

en: Drag and drop images here
fa: کشیدن و انداختن تصاویر در اینجا

en: Show item on left panel
fa: نمایش فقره روی تابلوی چپ

en: Show item on right panel
fa: نمایش فقره روی تابلوی راست

[ctx: Non-pluralized]
en: Move to Trash
fa: حرکت به زباله

en: Synchronize
fa: همگام‌سازی

en: Fit to &Window
fa: متناسب با &پنجره‌

en: Previous Image
fa: تصویر قبلی

en: Run
fa: اجرا

en: Move up
fa: حرکت به بالا

en: Move down
fa: حرکت به پایین

en: Target
fa: هدف

en: Behavior
fa: رفتار

en: History
fa: تاریخچه

en: Rename...
fa: تغییر نام...

en: Not Tagged
fa: برچسب زده نشود

en: File Name
fa: نام پرونده

en: File Format
fa: قالب پرونده

en: Color Depth
fa: عمق رنگ

en: Color Model
fa: مدل رنگ

[ctx: Create new search]
en: New...
fa: جدید...

[ctx: Edit selected search]
en: Edit...
fa: ویرایش...

en: Remove Group
fa: حذف گروه

en: New Search
fa: جستجوی جدید

en: New Advanced Search...
fa: جستجوی پیشرفته جدید...

en: Edit...
fa: ویرایش...

en: Try
fa: امتحان شود

en: Show file si&ze
fa: نمایش &اندازه پرونده‌

en: Show digiKam &tags
fa: نمایش &برچسبهای digiKam‌

en: Show digiKam &rating
fa: نمایش &ارزیابی digiKam‌

en: Thumbnail click action:
fa: کنش فشار ریزنقش:

en: &Add...
fa: &افزودن...‌

en: Failed to auto-detect camera; please make sure it is connected properly and is turned on. Would you like to try again?
fa: خرابی در آشکارسازی خودکار دوربین؛ لطفاً، مطمئن شوید که درست متصل شود و روشن شود. می‌خواهید دوباره سعی کنید؟

note: i18n!
en: Mounted Camera
fa: دوربین سوارشده

en: Camera List
fa: فهرست دوربین

en: Camera Title
fa: عنوان دوربین

en: <p>Set here the name used in digiKam interface to identify this camera.</p>
fa: <p>در اینجا نام استفاده‌شده در واسط digiKam برای مشخص کردن این دوربین را تنظیم کنید.</p>

en: Camera Port Type
fa: نوع درگاه دوربین

en: USB
fa: گذرگاه سریال جهانی

en: <p>Select this option if your camera is connected to your computer using a serial cable.</p>
fa: <p>اگر دوربینتان با استفاده از یک کابل متوالی به رایانه‌تان متصل می‌شود، این گزینه را برگزینید.</p>

en: Camera Mount Path
fa: مسیر سوار کردن دوربین

en: Select Mime Types
fa: برگزیدن انواع مایم

en: &Edit...
fa: &ویرایش...‌

en: Auto-&Detect
fa: &آشکارسازی خودکار‌

en: Visit Gphoto project website
fa: مشاهده وب‌گاه پروژه Gphoto

en: Devices
fa: دستگاهها

en: Show embedded preview
fa: نمایش پیش‌نمایش نهفته

en: Start image editor
fa: آغاز ویرایشگر تصویر

en: Failed to auto-detect camera.
    Please check if your camera is turned on and retry or try setting it manually.
fa: خرابی در دوربین آشکارسازی خودکار.
    اگر دوربینتان روشن شود، لطفاً بررسی کنید و برای تنظیم آن سعی و سعی مجدد کنید.

en: Camera '%1' (%2) is already in list.
fa: دوربین »%1« )%2( از قبل در فهرست وجود دارد.

en: Found camera '%1' (%2) and added it to the list.
fa: دوربین »%1« )%2( یافت شد و به فهرست افزوده شد.

en: Untitled
fa: بدون عنوان

en: Interface Options
fa: گزینه‌های واسط

en: &Use theme background color
fa: &استفاده از رنگ زمینه چهره‌

en: &Background color:
fa: رنگ &زمینه:‌

en: Exposure Indicators
fa: آشکارسازی شاخصها

[ctx: method to compare strings]
en: Normal
fa: عادی

[ctx: @title:group]
en: Updates
fa: به‌هنگام‌سازی‌ها

en: Enable Color Management
fa: فعال‌سازی مدیریت رنگ

en: <ul><li>Checked: Color Management is enabled</li><li>Unchecked: Color Management is disabled</li></ul>
fa: <ul> <li>علامت‌دار: مدیریت رنگ فعال است</li> <li>بدون علامت: مدیریت رنگ غیرفعال است </li></ul>

en: Visit Little CMS project website
fa: دیدن وب‌گاه پروژه کوچک CMS

en: <p>You can use this button to get more detailed information about the selected workspace profile.</p>
fa: <p>می‌توانید از این دکمه برای به دست آوردن اطلاعات مفصل‌تر درباره profile فضای کار برگزیده را استفاده کنید.</p>

en: <p>You can use this button to get more detailed information about the selected monitor profile.</p>
fa: <p>می‌توانید از این دکمه برای به دست آوردن اطلاعات مفصل درباره profile نمایشگر برگزیده استفاده کنید.</p>

en: <p>You can use this button to get more detailed information about the selected input profile.</p>
fa: <p>می‌توانید از این دکمه برای به دست آوردن اطلاعات مفصل‌تر درباره profile ورودی برگزیده استفاده کنید.</p>

en: Use black point compensation
fa: استفاده از جبران نقطه سیاه

en: <p><b>Black Point Compensation</b> is a way to make adjustments between the maximum black levels of digital files and the black capabilities of various digital devices.</p>
fa: <p><b>جبران نقطه سیاه </b>، راهی برای تنظیم بین سطوح سیاه بیشینه پرونده‌های رقمی و قابلیتهای سیاه دستگاههای رقمی مختلف می‌باشد.</p>

en: Rendering Intents:
fa: پرداخت مقاصد:

[ctx: none of the paths]
en: none
fa: هیچ‌کدام

en: &Replace...
fa: &جایگزینی...‌

en: digiKam Information
fa: اطلاعات digiKam
