digikam - en to gl translation catalogue (4751 entries)

en: Next year
gl: O ano que ven

en: Previous year
gl: O ano pasado

en: Next month
gl: O mes que ven

en: Previous month
gl: O mes pasado

en: Select a week
gl: Escoller una semana

en: Select a month
gl: Escoller un mes

en: Select a year
gl: Escoller un ano

en: Select the current day
gl: Escolla o día actual

[ctx: @action:button]
en: Close
gl: Pechar

en: Week %1
gl: Semana %1

en: &Move Here
gl: &Mover para aquí

en: &Copy Here
gl: &Copiar aquí

en: C&ancel
gl: C&ancelar

en: Set as Album Thumbnail
gl: Definir como miniatura de álbum

en: Download From Camera
gl: Descargar da cámara

en: Download && Delete From Camera
gl: Descargar e eliminar da cámara

[ctx: @action:inmenu Group images with this image]
en: Group here
gl: Agrupar aquí

en: Exporting
gl: Exportando

en: Upload to Camera
gl: Enviar á cámara

[ctx: @action:inmenu Group images with this item]
en: Group here
gl: Agrupar aquí

[ctx: @action:inmenu Insert dragged images before this item]
en: Insert Items here
gl: Insira os elementos aquí

[ctx: @action:inmenu Group images with this item and move them to its album]
en: Group here and move to album
gl: Agrupar aquí e mover ao álbum

en: Assign Tag to Dropped Items
gl: Asignar etiqueta aos elementos deixados

en: Change Face Tags
gl: Cambiar as etiquetas de caras

en: Change Face Tag
gl: Cambiar a etiqueta de cara

en: &Cancel
gl: &Cancelar

en: Assign Tags to &Selected Items
gl: Asignar as etiquetas aos elementos &seleccionados

en: Assign Tags to &This Item
gl: Asignar as etiquetas a es&te elemento

en: Assign Tags to &All Items
gl: Asignar as etiquetas &a todos os elementos

en: Importing
gl: Importando

en: M&erge Here
gl: M&esturar aquí

en: Set as Tag Thumbnail
gl: Definir como miniatura da etiqueta

en: Assign Tag(s) '%1' to Items
gl: Asignar a(s) etiqueta(s) «%1» aos elementos

en: Text Filter
gl: Filtro de texto

en: MIME Type Filter
gl: Tipo de filtro MIME

en: Geolocation Filter
gl: Filtro de localización xeográfica

en: Images Without Tags
gl: Imaxes sen etiqueta

en: Show images without a tag.
gl: Amosar as imaxes sen etiqueta.

en: Tags Matching Condition
gl: Etiquetas que coinciden coa condición

en: Defines in which way the selected tags are combined to filter the images. This also includes the '%1' check box.
gl: Define a maneira en que se combinan as etiquetas seleccionadas para filtrar as imaxes. Isto tamén inclúe a caixa para marcar «%1».

en: OR
gl: OU

en: AND
gl: E

en: Tags Filter
gl: Filtro de etiquetas

en: Images Without Face tags
gl: Imaxes sen etiquetas de cara

en: Show images without a face tag.
gl: Amosar as imaxes sen etiqueta de cara.

en: Face tags Matching Condition
gl: Etiquetas de cara que coinciden coa condición

en: Face Tags Filter
gl: Filtro de etiquetas de cara

en: Labels Filter
gl: Filtro de etiquetas

en: Reference Image
gl: Imaxe de referencia

[ctx: @info:tooltip]
en: 1 grouped item.
     | %1 grouped items.
gl[0]: 1 elemento agrupado.
gl[1]: %1 elementos agrupados.

[ctx: @info:tooltip]
en: This item has geolocation information.
gl: O elemento ten coordenadas.

[ctx: @info:tooltip]
en: Show Fullscreen
gl: Pantalla completa

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate Left
gl: Rotar á esquerda

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate Right
gl: Rotar á dereita

[ctx: @info:tooltip]
en: Deselect Item
gl: Anular a escolla do elemento

[ctx: @info:tooltip]
en: Select Item
gl: Escolla un elemento

[ctx: @action:inmenu Pluralized]
en: Move to Trash | Move %1 Files to Trash
gl[0]: Botar no lixo
gl[1]: Deitar %1 ficheiros no lixo

[ctx: @action:inmenu]
en: Open All Groups
gl: Abrir todos os grupos

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All Groups
gl: Pechar todos os grupos

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Grouped Images
gl: Amosar as imaxes agrupadas

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide Grouped Images
gl: Agochar as imaxes agrupadas

[ctx: @action:inmenu]
en: Ungroup
gl: Desagrupar

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove From Group
gl: Retirar do grupo

[ctx: @action:inmenu]
en: Group Selected Here
gl: Agrupar aquí as seleccionadas

[ctx: @action:inmenu]
en: Group Selected By Time
gl: Agrupar as seleccionadas pola hora

[ctx: @action:inmenu]
en: Group Selected By Filename
gl: Agrupar as seleccionadas polo nome de ficheiro

[ctx: @action:inmenu]
en: Group Selected By Timelapse / Burst
gl: Agrupar as seleccionadas por tempo ou serie

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove Selected From Groups
gl: Retirar dos grupos as seleccionadas

[ctx: @action:inmenu]
en: Ungroup Selected
gl: Desagrupar as seleccionadas

en: 1 Item | %1 Items
gl[0]: Un elemento
gl[1]: %1 elementos

[ctx: %1: day of month with two digits, %2: short month name, %3: year]
en: Album Date: %2 %3 %4 - 1 Item | Album Date: %2 %3 %4 - %1 Items
gl[0]: Data do álbum: %2 de %3 de %4 - 1 elemento
gl[1]: Data do álbum: %2 de %3 de %4 - %1 elementos

[ctx: %2: a tag title; %3: number of subtags]
en: %2 including 1 subtag | %2 including %1 subtags
gl[0]: %2 incluíndo unha subetiqueta
gl[1]: %2 incluíndo %1 subetiquetas

[ctx: %2: the previous string (e.g. 'Foo including 7 subtags'); %1: number of items in tag]
en: %2 - 1 Item | %2 - %1 Items
gl[0]: %2 - 1 elemento
gl[1]: %2 - %1 elementos

en: %2 - 1 Item | %2 - %1 Items
gl[0]: %2 - 1 elemento
gl[1]: %2 - %1 elementos

en: Keyword Search - 1 Item | Keyword Search - %1 Items
gl[0]: Busca de palabras clave - 1 elemento
gl[1]: Busca de palabras clave - %1 elementos

en: Advanced Search - 1 Item | Advanced Search - %1 Items
gl[0]: Busca avanzada - 1 elemento
gl[1]: Busca avanzada - %1 elementos

en: <p>Please select the destination album from the digiKam library to move the selected images into.</p>
gl: <p>Escolla o álbum de destino da biblioteca de digiKam ao que mover as imaxes seleccionadas.</p>

en: Album "%1"
gl: Álbum «%1»

en: File Properties
gl: Propiedades do ficheiro

[ctx: filename]
en: Name:
gl: Nome:

en: Date:
gl: Data:

en: Size:
gl: Tamaño:

en: Type:
gl: Tipo:

[ctx: unknown / invalid image dimension]
en: Unknown
gl: Descoñecidas

en: Dimensions:
gl: Dimensións:

[ctx: unknown / invalid image aspect ratio]
en: Unknown
gl: Descoñecidas

en: Aspect Ratio:
gl: Proporcións de aspecto:

en: Photograph Properties
gl: Propiedades da fotografía

en: Make/Model:
gl: Marca/Modelo:

[ctx: camera lens]
en: Lens:
gl: Lente:

[ctx: creation date of the image]
en: Created:
gl: Creación:

en: Aperture/Focal:
gl: Abertura/Focal:

en: Exposure/Sensitivity:
gl: Exposición/Sensibilidade:

en: Mode/Program:
gl: Modo/Programa:

en: White Balance:
gl: Balance de brancos:

en: Audio/Video Properties
gl: Propiedades de son e vídeo

en: Duration:
gl: Duración:

en: Frame Rate:
gl: Taxa de fotogramas:

en: Video Codec:
gl: Códec de vídeo:

en: Audio Bit Rate:
gl: Taxa de bits de son:

en: Audio Channel Type:
gl: Tipo de canle de son:

en: Audio Codec:
gl: Códec de son:

en: digiKam Properties
gl: Propiedades de digiKam

en: Album:
gl: Álbum:

[ctx: title of the file]
en: Title:
gl: Título:

[ctx: caption of the file]
en: Caption:
gl: Lenda:

en: Tags:
gl: Etiquetas:

en: Labels:
gl: Etiquetas:

en: Album Properties
gl: Propiedades do álbum

en: Items:
gl: Elementos:

en: Collection:
gl: Colección:

en: Category:
gl: Categoría:

en: Preview:
gl: Vista previa:

en: Filter
gl: Filtro

[ctx: Image filter reproducible: Yes]
en: Yes
gl: Si

[ctx: Image filter reproducible: Partially]
en: Partially
gl: Parcialmente

[ctx: Image filter reproducible: No]
en: No
gl: Non

en: Reproducible:
gl: Reproducíbel:

[ctx: Image filter description]
en: Description:
gl: Descrición:

en: Identifier:
gl: Identificador:

en: Technical Parameters
gl: Parámetros técnicos

en: <i>Binary Data</i>
gl: <i>Datos binarios</i>

en: Initializing...
gl: Inicializando…

en: Load Plugins...
gl: Cargar complementos…

en: Checking ICC repository...
gl: Comprobando o repositorio ICC…

en: <p>The ICC profiles folder seems to be invalid.</p><p>If you want to try setting it again, choose "Yes" here, otherwise choose "No", and the "Color Management" feature will be disabled until you solve this issue.</p>
gl: <p>O cartafol dos perfís ICC parece ser incorrecto.</p> <p>Se o quere axustar e novo, escolla «Si»; en caso contrario escolla «Non». Neste caso, a función de «Xestión de cores» desactivarase ata que se solucione este problema.</p>

en: No item selected (%1 item) | No item selected (%1 items)
gl[0]: Non se seleccionou ningún elemento (%1 elemento)
gl[1]: Non se seleccionou ningún elemento (%1 elementos)

en: No item selected (%1 [%2] item) | No item selected (%1 [%2] items)
gl[0]: Non se seleccionou ningún elemento (%1 [%2] elemento)
gl[1]: Non se seleccionou ningún elemento (%1 [%2] elementos)

en: No item selected (%1 item. With grouped items: %2) | No item selected (%1 items. With grouped items: %2)
gl[0]: Non se seleccionou ningún elemento (%1 elemento; cos elementos agrupados: %2)
gl[1]: Non se seleccionou ningún elemento (%1 elementos; cos elementos agrupados: %2)

en:  (%1 of %2)
gl:  (%1 de %2)

en:  (%1 of %2. Total with grouped items: %3)
gl:  (%1 de %2. Total cos elementos agrupados: %3)

en: Write Metadata to File | Write Metadata to Selected Files
gl[0]: Escribir os metadatos no ficheiro
gl[1]: Escribir os metadatos nos ficheiros seleccionados

en: Reread Metadata From File | Reread Metadata From Selected Files
gl[0]: Reler os metadatos do ficheiro
gl[1]: Reler os metadatos dos ficheiros seleccionados

en: Auto-Detecting Camera...
gl: Detectando a cámara automaticamente…

en: Opening Download Dialog...
gl: Abrindo o diálogo de descarga…

en: Cameras
gl: Cámaras

en: USB Storage Devices
gl: Dispositivos de almacenaxe USB

en: Card Readers
gl: Lectores de tarxetas

en: Add Images...
gl: Engadir imaxes…

en: Adds new items to an Album.
gl: Engade elementos novos a un álbum.

en: Add Folders...
gl: Engadir cartafoles…

en: Adds new folders to Album library.
gl: Engade cartafoles novos á biblioteca de álbums.

en: Images found in %1
gl: Imaxes atopadas en %1

en: You have chosen a bright color scheme. We switch to a dark icon theme. The icon theme is available after a restart of digiKam.
gl: Escolleu un esquema de cores claro. Cambiamos a un tema de iconas escuro. O tema de iconas está dispoñíbel tras reiniciar digiKam.

en: You have chosen a dark color scheme. We switch to a bright icon theme. The icon theme is available after a restart of digiKam.
gl: Escolleu un esquema de cores escuro. Cambiamos a un tema de iconas claro. O tema de iconas está dispoñíbel tras reiniciar digiKam.

en: <p>Please select the destination album from the digiKam library to import folders into.</p>
gl: <p>Seleccione o álbum de destino da biblioteca de digiKam ao que importar os cartafoles.</p>

en: CompactFlash Card Reader
gl: Lector de tarxeta CompactFlash

en: Memory Stick Reader
gl: Lector de lapis de memoria

en: SmartMedia Card Reader
gl: Lector de tarxetas SmartMedia

en: SD / MMC Card Reader
gl: Lector de tarxetas SD/MMC

en: xD Card Reader
gl: Lector de tarxetas xD

en: USB Disk
gl: Disco USB

[ctx: non-USB removable storage device]
en: Disk
gl: Disco

[ctx: <drive type> "<device name or label>" at <mount path>]
en: %1 "%2" at %3
gl: %1 «%2» en %3

[ctx: <drive type> "<device name or label>"]
en: %1 "%2"
gl: %1 «%2»

[ctx: <drive type> at <mount path>]
en: %1 at %2
gl: %1 en %2

en: Cannot access the storage device.
gl: Non é posíbel acceder ao dispositivo de almacenaxe.

en: Images on %1
gl: Imaxes en %1

en: The specified device ("%1") is not valid.
gl: O dispositivo especificado («%1») non é correcto.

en: The specified camera ("%1") is not supported.
gl: A cámara indicada («%1») non é compatíbel.

[ctx: @title Main Tools]
en: Main Tools
gl: Ferramentas principais

[ctx: @title Post Processing Tools]
en: Post-Processing
gl: Post-procesamento

[ctx: @title Export Tools]
en: Export
gl: Exportar

[ctx: @title Import Tools]
en: Import
gl: Importar

note: i18n: ectx: Menu (Browse)
en: &Browse
gl: E&xaminar

note: i18n: ectx: Menu (Album)
en: &Album
gl: &Álbum

note: i18n: ectx: Menu (Tag)
en: T&ag
gl: Etiquet&a

note: i18n: ectx: Menu (Image)
en: &Item
gl: &Elemento

note: i18n: ectx: Menu (Edit)
en: &Edit
gl: &Editar

note: i18n: ectx: Menu (View)
en: &View
gl: &Vista

note: i18n: ectx: Menu (Tools)
en: &Tools
gl: Ferramen&tas

note: i18n: ectx: Menu (Import)
en: I&mport
gl: I&mportar

note: i18n: ectx: Menu (Export)
en: &Export
gl: &Exportar

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
gl: &Configuración

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
gl: A&xuda

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
gl: Barra de ferramentas principal

en: Automatically detect and open a connected gphoto2 camera
gl: Detectar automaticamente e abrir unha cámara de gphoto2 conectada

en: Run-time Qt SQLite or MySQL database plugin is not available. please install it.
    There is no database plugin installed on your computer.
gl: O complemento de Qt en tempo de execución para bases de datos SQLite ou MySQL non está dispoñíbel. Instáleo.
    Non hai ningún complemento de base de datos instalado no computador.

en: Run-time Qt SQLite or MySQL database plugin are not available. Please install it.
    Database plugins installed on your computer are listed below.
gl: Os complementos de Qt para tempo de execución de bases de datos SQLite ou MySQL non están dispoñíbeis. Instáleos.
    Os complementos de base de datos instalados no computador lístanse a continuación.

en: <p>The given path for the config file is not valid. Either its parent directory does not exist, it is a directory itself or it cannot be read/written to.</p>
gl: <p>A ruta indicada para o ficheiro de configuración non é correcta. Ou o seu directorio superior non existe, ou a ruta corresponde a un directorio, ou non se pode ler ou escribir nel.</p>

en: %1 Image (%2)
gl: Imaxe %1 (%2)

en: TIFF Image (*.tiff *.tif)
gl: Imaxe TIFF (*.tiff *.tif)

en: JPEG Image (*.jpg *.jpeg *.jpe)
gl: Imaxe JPEG (*.jpg *.jpeg *.jpe)

en: JPEG2000 Image (*.jp2 *.j2k *.jpx *.pgx)
gl: Imaxe JPEG2000 (*.jp2 *.j2k *.jpx *.pgx)

en: Progressive Graphics file (*.pgf)
gl: Ficheiro de gráficos progresivos (*.pgf)

en: High Efficiency Image Coding (*.heic *.heif)
gl: Codificación de imaxe de gran eficiencia (*.heic *.heif)

en: Raw Images (%1)
gl: Imaxes RAW (%1)

en: All supported files (%1)
gl: Todos os ficheiros compatíbeis (%1)

[ctx: go to previous image]
en: Back
gl: Atrás

[ctx: go to next image]
en: Forward
gl: Adiante

en: Add a Face Tag
gl: Engadir unha etiqueta de caras…

en: Clear all faces on this image
gl: Limpar todas as caras desta imaxe

en: Show Face Tags
gl: Amosar as etiquetas de caras

en: Show Fullscreen
gl: Amosar a pantalla completa

en: Albums
gl: Álbums

en: Dates
gl: Datas

[ctx: Fuzzy Search images, as duplicates, sketch, searches by similarities]
en: Similarity
gl: Semellanza

[ctx: Search images on a map]
en: Map
gl: Mapa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Labels
gl: Etiquetas

en: Scan collection for faces
gl: Buscar caras na colección

[ctx: Browse images sorted by depicted people]
en: People
gl: Persoas

[ctx: Advanced search images, access stored searches]
en: Search
gl: Buscar

en: Open Tag Manager
gl: Abrir o xestor de etiquetas

en: No Tags
gl: Sen etiquetas

en: Existing Tags
gl: Etiquetas existentes

en: No Tags Album
gl: Álbum sen etiquetas

en: Tags
gl: Etiquetas

en: Time Unit:
gl: Unidade de tempo:

en: Day
gl: Día

en: Week
gl: Semana

en: Month
gl: Mes

en: Year
gl: Ano

en: <p>Select the histogram time unit.</p><p>You can change the graph decade to zoom in or zoom out over time.</p>
gl: <p>Indicar a unidade de tempo do histograma.</p><p>Pode cambiar a década do gráfico para ampliar ou reducir a xanela de tempo.</p>

en: <p>Select the histogram scale.</p><p>If the date's maximal counts are small, you can use the linear scale.</p><p>Logarithmic scale can be used when the maximal counts are big; if it is used, all values (small and large) will be visible on the graph.</p>
gl: <p>Escoller a escala do histograma.</p><p>Se os valores máximos dos datos son pequenos, pode usar a escala <b>lineal</b>.</p><p>A escala <b>logarítmica</b> pode usarse cando os valores totais máximos sexan altos. De usarse, todos os valores (grandes e pequenos) son visíbeis no gráfico.</p>

en: Clear current selection
gl: Limpar a selección

en: If you press this button, the current date selection on the time-line will be cleared.
gl: Se preme este botón anulará a selección de datas da liña temporal.

en: Enter the name of the current dates search to save in the "Searches" view
gl: Insira o nome da busca de datas actual por datas para gardala na vista «As miñas buscas».

en: Save current selection to a new virtual Album
gl: Gardar a selección actual nun álbum virtual novo

en: If you press this button, the dates selected on the time-line will be saved to a new search virtual Album using the name set on the left.
gl: Se preme este botón gardaranse as datas escollidas na liña temporal nun álbum virtual de buscas novo co nome indicado á esquerda.

en: Timeline
gl: Liña temporal

en: no item
gl: sen elementos

en: 1 item | %1 items
gl[0]: 1 elemento
gl[1]: %1 elementos

en: Cannot open the root album. It is not a physical location.
gl: Non é posíbel abrir o álbum raíz. Non é un lugar físico.

en: Fuzzy Sketch Search
gl: Busca de bosquexos similares

en: Fuzzy Image Search
gl: Busca de imaxes similares

en: Map Search
gl: Busca en mapas

en: Last Search
gl: Última busca

en: Undo
gl: Desfacer

en: Restore
gl: Restaurar

en: Delete...
gl: Eliminar…

en: Selected Items Permanently
gl: Os elementos seleccionados permanentemente

en: All Items Permanently
gl: Todos os elementos permanentemente

en: Confirm Undo
gl: Confirmar o desfacer

en: Are you sure you want to restore %1 item? | Are you sure you want to restore %1 items?
gl[0]: Seguro que quere restaurar %1 elemento?
gl[1]: Seguro que quere restaurar %1 elementos?

en: Confirm Restore
gl: Confirmar a restauración

en: Confirm Deletion
gl: Confirmar a eliminación

en: Are you sure you want to delete %1 item permanently? | Are you sure you want to delete %1 items permanently?
gl[0]: Seguro que quere eliminar %1 elemento permanentemente?
gl[1]: Seguro que quere eliminar %1 elementos permanentemente?

en: Are you sure you want to delete ALL items permanently?
gl: Seguro que quere eliminar todos os elementos permanentemente?

en: Selection
gl: Selección

en: Delete
gl: Eliminar

en: %1/%2 items selected
gl: Seleccionou %1 de %2 elementos

en: ...and much more.
gl: … e moito máis.

en: New Features
gl: Novas funcionalidades

en: About
gl: Sobre

en: digiKam is an open source photo management program designed to import, organize, enhance, search and export your digital images to and from your computer.
gl: digiKam é un programa libre de xestión de fotos deseñado para importar, organizar, mellorar, buscar e exportar imaxes dixitais co computador.

en: Currently, you are in the Album view mode of digiKam. Albums are the places where your files are stored, and are identical to the folders on your hard disk.
gl: Nestes momentos está no modo da vista de álbum de digiKam. Os álbumos son lugares nos que gardar os ficheiros, e equivalen aos cartafoles do disco duro.

en: The <a href="https://www.digikam.org">digiKam homepage</a> provides information about new versions of digiKam.
gl: A <a href="https://www.digikam.org">páxina web de digiKam</a> fornece información sobre novas versións de digiKam.

en: Welcome to digiKam %1
gl: Benvida/o a digiKam %1

en: Background Image Credits
gl: Recoñecementos da imaxe de fondo

en: Author:
gl: Autor:

en: Location:
gl: Localización:

en: Hide grouped items
gl: Agochar os elementos agrupados

en: Ignore grouping
gl: Ignorar o agrupamento

en: Show grouping in tree
gl: Amosar o agrupamento na árbore

en: Audio/video properties
gl: Propiedades de son e vídeo

en: Audio bitrate
gl: Taxa de bits do son

en: Audio channel type
gl: Tipo de canle de son

en: Audio Codec
gl: Códec de son

en: Duration
gl: Duración

en: Frame rate
gl: Taxa de fotogramas

en: Video codec
gl: Códec de vídeo

en: Configure column "%1"
gl: Configurar a columna «%1»

en: File properties
gl: Propiedades do ficheiro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, m_tableWidget)
en: Filename
gl: Nome do ficheiro

en: Path
gl: Ruta

en: Size
gl: Tamaño

en: Last modified
gl: Última modificación

en: Display format
gl: Formato da visualización

en: Geo properties
gl: Propiedades de lugar

en: Geotagged
gl: Etiquetada co lugar

en: Coordinates
gl: Coordenadas

en: Metric units
gl: Unidades métricas

en: Imperial units
gl: Unidades imperiais

en: Item properties
gl: Propiedades do elemento

en: Width
gl: Anchura

en: Height
gl: Altura

en: Dimensions
gl: Dimensións

en: Pixel count
gl: Número de píxeles

en: Bit depth
gl: Profundidade de bits

en: Color mode
gl: Modo de cor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_currentRelations)
en: Type
gl: Tipo

en: Creation date/time
gl: Data e hora de creación

en: Digitization date/time
gl: Data e hora de dixitalización

en: Aspect ratio
gl: Proporcións

en: Similarity
gl: Semellanza

en: Thumbnail
gl: Miniatura

en: Remove this column
gl: Retirar a columna

en: Configure this column
gl: Configurar a columna

en: Auto Levels
gl: Niveis automáticos

en: Normalize
gl: Normalizar

en: Equalize
gl: Ecualizar

en: Stretch Contrast
gl: Maximizar o contraste

en: Auto Exposure
gl: Exposición automática

en: Filter:
gl: Filtro:

en: Color Balance
gl: Equilibrio de cor

en: Adjust color balance.
gl: Axustar o balance de cores.

en: Convert to 8 bits
gl: Converter a 8 bits

en: Convert color depth from 16 to 8 bits.
gl: Converter a profundidade de cor de 16 a 8 bits.

en: <b>If conversion to PNG fails, this may be due to the color profile check. Simply insert the tool for color profile conversion before this tool and select the desired color profile.</b>
gl: <b>Se a conversión a PNG falla pode deberse á comprobación do perfil de cores. Insira a ferramenta de conversión de perfís de cores antes desta ferramenta e seleccione o perfil de cores que queira.</b>

en: Output file type:
gl: Tipo de ficheiro de saída:

en: Same as input
gl: O mesmo que a entrada

en: Shell Script:
gl: Guión de intérprete de ordes:

en: Enter script for execution. Use $INPUT and $OUTPUT for input / output filenames (with special characters escaped). These would be substituted before shell execution.
gl: Insira un guión para executalo. Use $INPUT e $OUTPUT para as rutas do ficheiro de entrada e do de saída, respectivamente. Os caracteres especiais estarán escapados nesas rutas. As variábeis substitúense polas rutas antes da execución do intérprete de ordes.

en: <b>Note:</b> Environment variables TITLE, COMMENTS, COLORLABEL, PICKLABEL, RATING and TAGSPATH (separated by ;) are available.
gl: <b>Nota:</b> as seguintes variábeis de contorno están dispoñíbeis: TITLE (título), COMMENTS (comentarios), COLORLABEL (etiqueta de cor), PICKLABEL (etiqueta de escolla), RATING (cualificación) e TAGSPATH (rutas das etiquetas, separadas por «;»).

en: User Script: No script.
gl: Guión do usuario: ningún.

en: User Script: Timeout from script.
gl: Guión de usuario: Tempo límite do guión.

en: User Script: Failed to start script.
gl: Guión do usuario: non se puido iniciar o guión.

en: User Script: Script process crashed.
gl: Guión do usuario: o proceso do guión quebrou.

en: User Script: Command not found.
gl: Guión do usuario: non se atopou unha das ordes.

en: Use Absolute Size
gl: Usar un tamaño absoluto

en: Image
gl: Imaxe

en: Text
gl: Texto

en: Image settings
gl: Configuración da imaxe

en: Click to select watermark image.
gl: Prema para escoller a imaxe para a filigrana.

en: Ignore Watermark aspect Ratio
gl: Ignorar as proporcións da marca de auga

en: Text settings
gl: Configuración do texto

en: Enter your watermark string here.
gl: Insira aquí o texto da filigrana.

en: Set the opacity of the watermark text. 100 is fully opaque, 0 is fully transparent.
gl: Indique a opacidade do texto da filigrana. 100 é completamente opaca, 0 e completamente transparente.

en: Use background
gl: Usar un fondo

en: Set the opacity of the watermark background. 100 is fully opaque, 0 is fully transparent.
gl: Indique a opacidade do fondo da filigrana. 100 é completamente opaca, 0 e completamente transparente.

en: Specific Location
gl: Lugar específico

en: Systematic Repetition
gl: Repetición sistemática

en: Random Repetition
gl: Repetición aleatoria

en: Density of watermark repetition (Disabled in "Specific Location" mode)
gl: Densidade da repetición da marca de auga (desactivada no modo de «Lugar específico»)

en: Randomize watermark orientation (Enabled in "Random Repetition" mode only)
gl: Facer a orientación das marcas de auga aleatoria (só se activa no modo de «Repetición aleatoria»)

en: Use this to get more control over the sparsity of watermark repetition. The higher the value the sparser the watermarks get. Use floating point values, typically between 1.0 and 3.0. It can also be less than 1.0
gl: Use isto para obter máis control sobre a distribución da repetición de marcas de auga. Canto máis alto sexa o valor, máis distribuídas estarán as marcas de auga. Use valores decimais, normalmente entre 1,0 e 3,0. Tamén se pode usar un valor inferior a 1,0

en: 0 degrees
gl: 0 graos

en: 90 degrees CW
gl: 90 graos horarios

en: 180 degrees
gl: 180 graos

en: 270 degrees CW
gl: 270 graos horarios

en: Size of watermark, as a percentage of the marked image.
gl: Tamaño da filigrana como porcentaxe da imaxe marcada.

en: Smoothness:
gl: Suavidade:

en: A smoothness of 0 has no effect, 1 and above determine the Gaussian blur matrix radius that determines how much to blur the image.
gl: Unha suavidade de 0 non ten efecto ningún, 1 e superiores determinan o raio da matriz de borrón gausiano que estabelece cando desenfocar a imaxe.

en: Lens Auto-Correction
gl: Corrección automática da lente

en: Fix automatically lens distortions
gl: Corrixir automaticamente as distorsións das lentes

en: <b>Use Metadata</b> option will parse images' information at queue run-time to find relevant lens features.
gl: A opción <b>Usar os metadatos</b> examina a información das imaxes no tempo de execución da fila para atopar características relevantes das lentes.

en: Cannot find all lens information to process lens auto-corrections
gl: Non é posíbel atopar toda a información da lente para procesar as correccións automáticas das lentes

en: Visit CImg library website
gl: Páxina web da biblioteca CImg

en: Reduce Uniform Noise
gl: Reducir o ruído uniforme

en: Reduce JPEG Artifacts
gl: Reducir os artefactos JPEG

en: Reduce Texturing
gl: Reducir a texturación

en: <p>Select the filter preset to use for photograph restoration here:</p><p><b>None</b>: Most common values. Puts settings to default.<br/><b>Reduce Uniform Noise</b>: reduce small image artifacts such as sensor noise.<br/><b>Reduce JPEG Artifacts</b>: reduce large image artifacts, such as a JPEG compression mosaic.<br/><b>Reduce Texturing</b>: reduce image artifacts, such as paper texture, or Moire patterns on scanned images.</p>
gl: <p>Escolla aquí a predefinición do filtro a usar para restaurar a fotografía:</p><p><b>Ningún</b>: Os valores máis comúns. Repón a configuración ao predeterminado.<br/><b>Reducir o ruído uniforme</b>: reduce os pequenos artefactos da imaxe tales como ruído do sensor.<br/><b>Reducir os artefactos JPEG</b>: reduce os grandes artefactos da imaxe como o mosaico de compresión JPEG.<br/><b>Reducir a texturación</b>: reduce os artefactos da imaxe tales como a textura do papel ou padróns de Moire nunha imaxe dixitalizada.</p>

en: Pick Label:
gl: Etiqueta de escolla:

en: Color Label:
gl: Etiqueta de cores:

en: Rating:
gl: Cualificación:

en: Auto-Crop
gl: Recorte automático

en: Compute automatically crop area settings by a parse of black hole image borders.
gl: Determinar automaticamente a configuración da zona de recorte a partir dos espazos baleiros das beiras da imaxe.

en: Position:
gl: Posto:

en: Set here the top left selection corner position for cropping.
gl: Indique aquí a posición da esquina superior esquerda da selección para recortar.

en: Set here the width selection for cropping.
gl: Indique aquí a anchura da selección para recortar.

en: Set here the height selection for cropping.
gl: Indique aquí a altura da selección para recortar.

en: Preset Length:
gl: Lonxitude da predefinición:

en: Tiny (1 pixel) | Tiny (%1 pixels)
gl[0]: Pequerrecha (1 píxel)
gl[1]: Pequerrecha (%1 píxeles)

en: Small (1 pixel) | Small (%1 pixels)
gl[0]: Pequena (1 píxel)
gl[1]: Pequena (%1 píxeles)

en: Medium (1 pixel) | Medium (%1 pixels)
gl[0]: Media (1 píxel)
gl[1]: Media (%1 píxeles)

en: Big (1 pixel) | Big (%1 pixels)
gl[0]: Grande (1 píxel)
gl[1]: Grande (%1 píxeles)

en: Large (1 pixel) | Large (%1 pixels)
gl[0]: Moi grande (1 píxel)
gl[1]: Moi grande (%1 píxeles)

en: Huge (1 pixel) | Huge (%1 pixels)
gl[0]: Enorme (1 píxel)
gl[1]: Enorme (%1 píxeles)

en: Use Custom Length
gl: Usar unha lonxitude personalizada

en: Use Percentage
gl: Usar unha porcentaxe

en:  Pixels
gl:  Píxeles

en: Lossless HEIF files
gl: Ficheiros HEIF sen perdas

en: <p>Toggle lossless compression for HEIF images.</p><p>If this option is enabled, a lossless method will be used to compress HEIF pictures.</p>
gl: <p>Conmuta a compresión sen perdas das imaxes HEIF.</p><p>Se activa esta opción, usarase un método de compresión sen perdas para comprimir as imaxes HEIF.</p>

en: HEIF quality:
gl: Calidade do HEIF:

en: JPEG quality:
gl: Calidade de JPEG:

en: <p>The JPEG quality:</p><p><b>1</b>: low quality (high compression and small file size)<br/><b>50</b>: medium quality<br/><b>75</b>: good quality (default)<br/><b>100</b>: high quality (no compression and large file size)</p><p><b>Note: JPEG always uses lossy compression.</b></p>
gl: <p>A calidade da imaxe JPEG:</p><p><b>1</b>: calidade alta (compresión alta e ficheiros pequenos)<br/><b>50</b>: calidade media<br/><b>75</b>: boa calidade (predeterminado)<br/><b>100</b>: calidade alta (sen comprimir e ficheiros de tamaño grande)</p><p><b>Lembre: JPEG sempre usa compresión con perdas.</b></p>

en: Chroma subsampling:
gl: Submostraxe da cor:

en: 4:4:4 (best quality)
gl: 4:4:4 (mellor calidade)

en: 4:2:2 (good quality)
gl: 4:2:2 (boa calidade)

en: 4:2:0 (low quality)
gl: 4:2:0 (baixa calidade)

en: 4:1:1 (low quality)
gl: 4:1:1 (baixa calidade)

en: <p>Chroma subsampling reduces file size by taking advantage of the eye's lesser sensitivity to color resolution. How perceptible the difference is depends on the image - large photos will generally show no difference, while sharp, down-scaled pixel graphics may lose fine color detail.</p><p><b>4:4:4</b> - No chroma subsampling, highest quality but lowest compression.</p><p><b>4:2:2</b> - Chroma halved horizontally, average compression, average quality.</p><p><b>4:2:0</b> - Chroma quartered in 2x2 blocks, high compression but low quality.</p><p><b>4:1:1</b> - Chroma quartered in 4x1 blocks, high compression but low quality.</p><p><b>Note: JPEG always uses lossy compression.</b></p>
gl: <p>A submostraxe cromática reduce o tamaño do ficheiro aproveitando a menor sensibilidade dos ollos á resolución das cores. O cambio pode ser máis ou menos perceptíbel dependendo da imaxe: as fotografías grandes non mostraran xeralmente diferenzas, mentres que os gráficos de píxeles con grandes contrastes e menor resolución poderían perder detalles de cor importantes.</p> <p><b>4:4:4</b>: Non se usa submostraxe cromática, a calidade é a mellor, pero a compresión é a peor.</p> <p><b>4:2:2</b>: As cores redúcense á metade horizontalmente, cunha compresión e calidade de imaxe medias.</p> <p><b>4:2:0</b>: As cores redúcense a unha cuarta parte, en bloques de 2×2, cunha boa compresión pero unha calidade baixa.</p> <p><b>4:1:1</b>: As cores redúcense a unha cuarta parte, en bloques de 4×1, cunha boa compresión pero unha calidade baixa.</p> <p><b>Nota: JPEG sempre usa compresión con perda.</b></p>

en: Lossless JPEG 2000 files
gl: Ficheiros JPEG 2000 sen perdas

en: <p>Toggle lossless compression for JPEG 2000 images.</p><p>If this option is enabled, a lossless method will be used to compress JPEG 2000 pictures.</p>
gl: <p>Conmutar a compresión sen perdas das imaxes JPEG 2000.</p><p>Se activa esta opción, usarase un método de compresión sen perdas para comprimir as imaxes JPEG 2000.</p>

en: JPEG 2000 quality:
gl: Calidade de JPEG 2000:

en: <p>The quality value for JPEG 2000 images:</p><p><b>1</b>: low quality (high compression and small file size)<br/><b>50</b>: medium quality<br/><b>75</b>: good quality (default)<br/><b>100</b>: high quality (no compression and large file size)</p><p><b>Note: JPEG 2000 is not a lossless image compression format when you use this setting.</b></p>
gl: <p>O valor de calidade das imaxes JPEG 2000:</p><p><b>1</b>: calidade baixa(compresión alta e ficheiros pequenos)<br/><b>50</b>: calidade media<br/><b>75</b>: calidade boa (predeterminado)<br/><b>100</b>: calidade alta (non se comprimirá e os ficheiros serán grandes)</p><p><b>Lembre: JPEG 2000 non é un formato de imaxe comprimida sen perdas se usa este parámetro.</b></p>

en: Lossless PGF files
gl: Ficheiros PGF sen perdas

en: <p>Toggle lossless compression for PGF images.</p><p>If this option is enabled, a lossless method will be used to compress PGF pictures.</p>
gl: <p>Conmuta a compresión sen perdas das imaxes PGF.</p><p>Se activa esta opción, usarase un método de compresión sen perdas para comprimir as imaxes PGF.</p>

en: PGF quality:
gl: Calidade do PGF:

en: <p>The quality value for PGF images:</p><p><b>1</b>: high quality (no compression and large file size)<br/><b>3</b>: good quality (default)<br/><b>6</b>: medium quality<br/><b>9</b>: low quality (high compression and small file size)</p><p><b>Note: PGF is not a lossless image compression format when you use this setting.</b></p>
gl: <p>O valor de calidade das imaxes PGF:</p><p><b>1</b>: calidade baixa (sen compresión e ficheiros de grande tamaño)<br/><b>3</b>: calidade boa (predeterminado)<br/><b>6</b>: calidade media<br/><b>9</b>: calidade baixa (compresión alta e ficheiros pequenos)</p><p><b>Nota: PGF non é un formato de imaxe comprimida sen perdas se usa este parámetro.</b></p>

en: PNG compression:
gl: Compresión PNG:

en: <p>The compression value for PNG images:</p><p><b>1</b>: low compression (large file size but short compression duration - default)<br/><b>5</b>: medium compression<br/><b>9</b>: high compression (small file size but long compression duration)</p><p><b>Note: PNG is always a lossless image compression format.</b></p>
gl: <p>O valor da compresión das imaxes PNG:</p><p><b>1</b>: compresión baixa (o tamaño do ficheiro é grande pero a compresión é rápida - predeterminado)<br/><b>5</b>: compresión media<br/><b>9</b>: compresión alta (o tamaño do ficheiro é pequeno pero a compresión tarda)</p><p><b>Lembre que PNG é sempre un formato de imaxe sen perdas.</b></p>

en: Compress TIFF files
gl: Comprimir os ficheiros TIFF

en: <p>Toggle compression for TIFF images.</p><p>If this option is enabled, the final size of the TIFF image is reduced.</p><p>A lossless compression format (Deflate) is used to save the file.</p>
gl: <p>Conmuta a compresión das imaxes TIFF.</p><p>Se activa esta opción, reducirase o tamaño final dos ficheiros de imaxe TIFF.</p><p>Úsase un formato de compresión sen perdas (Deflate) para gardar o ficheiro.</p>

en: Adjust Curve
gl: Axustar a curva

[ctx: @action]
en: Curves Adjust...
gl: Axustar as curvas…

en: This is the histogram drawing of the selected channel from the original image.
gl: Este é o gráfico do histograma da canle seleccionada da imaxe orixinal.

en: Select the input intensity of the histogram here.
gl: Escolla aquí a intensidade de entrada do histograma.

en: Input intensity.
gl: Intensidade de entrada.

en: Select the output intensity of the histogram here.
gl: Escolla aquí a intensidade de saída do histograma.

en: Output intensity.
gl: Intensidade de saída.

en: Select the minimal input intensity value of the histogram here.
gl: Escolla aquí o valor de intensidade mínima de entrada do histograma.

en: Minimal input intensity.
gl: Intensidade mínima de entrada.

en: Gamma input value.
gl: Valor de entrada de gama.

en: Select the gamma input value here.
gl: Escolla aquí o valor de entrada de gama.

en: Maximal input intensity.
gl: Intensidade máxima de entrada.

en: Select the maximal input intensity value of the histogram here.
gl: Escolla aquí o valor de intensidade máxima de entrada do histograma.

en: Minimal output intensity.
gl: Intensidade mínima de saída.

en: Select the minimal output intensity value of the histogram here.
gl: Escolla aquí o valor de intensidade mínima de saída do histograma.

en: Maximal output intensity.
gl: Intensidade máxima de saída.

en: Select the maximal output intensity value of the histogram here.
gl: Escolla aquí o valor de intensidade máxima de saída do histograma.

en: All channels shadow tone color picker
gl: Selector da cor do ton de sombra de todas as canles

en: With this button, you can pick the color from the original image used to set <b>Shadow Tone</b> input levels on the Red, Green, Blue, and Luminosity channels.
gl: Con este botón pode extraer a cor da imaxe orixinal que se usa para definir os niveis de entrada do <b>Ton de sombra</b> para as canles de Vermello, Verde, Azul e Luminosidade.

en: All channels middle tone color picker
gl: Selector da cor de tons intermedios de todas as canles

en: With this button, you can pick the color from the original image used to set <b>Middle Tone</b> input levels on the Red, Green, Blue, and Luminosity channels.
gl: Con este botón pode extraer a cor da imaxe orixinal que se usa para definir os niveis de entrada dos <b>Tons intermedios</b> para as canles de Vermello, Verde, Azul e Luminosidade.

en: All channels highlight tone color picker
gl: Selector da cor da tonalidade de realce de todas as canles

en: With this button, you can pick the color from the original image used to set <b>Highlight Tone</b> input levels on the Red, Green, Blue, and Luminosity channels.
gl: Con este botón pode extraer a cor da imaxe orixinal que se usa para definir os niveis de entrada de <b>Tonalidade de realce</b> para as canles deVermello, Verde, Azul e Luminosidade.

en: Adjust all levels automatically.
gl: Axustar todos os niveis automaticamente.

en: If you press this button, all channel levels will be adjusted automatically.
gl: Se preme este botón, todos os niveis das canles axustaranse automaticamente.

en: &Reset
gl: &Reiniciar

en: Reset current channel levels' values.
gl: Reiniciar os niveis da canle actual.

en: If you press this button, all levels' values from the currently selected channel will be reset to the default values.
gl: Se preme este botón, reporá os valores predeterminados dos niveis para a canle seleccionada.

en: Adjust Levels
gl: Axustar os niveis

en: Cannot load from the Gimp levels text file.
gl: Non é posíbel cargar os niveis desde o ficheiro de niveis do Gimp.

en: Cannot save to the Gimp levels text file.
gl: Non é posíbel gardar no ficheiro de niveis do Gimp.

[ctx: @action]
en: Levels Adjust...
gl: Axuste de niveis…

en: <b>Auto Levels</b>:<p>This option maximizes the tonal range in the Red, Green, and Blue channels. It searches the image shadow and highlight limit values and adjusts the Red, Green, and Blue channels to a full histogram range.</p>
gl: <b>Niveis automáticos</b>:<p>Esta opción maximiza a gama de tons nas canles vermella, verde e azul. Busca os valores límite de sombra e realce da imaxe e axusta as canles vermella, verde e azul para ter a gama completa do histograma.</p>

en: <b>Normalize</b>:<p>This option scales brightness values across the active image so that the darkest point becomes black, and the brightest point becomes as bright as possible without altering its hue. This is often a "magic fix" for images that are dim or washed out.</p>
gl: <b>Normalizar</b>:<p>Esta opción cambia a escala dos valores do brillo da imaxe de tal maneira que o punto máis escuro é convertido en negro e o máis claro faise tan brillante como se poida sen alterar o seu ton. Isto a miúdo é unha «corrección máxica» para imaxes escuras ou claras de máis.</p>

en: <b>Equalize</b>:<p>This option adjusts the brightness of colors across the active image so that the histogram for the value channel is as nearly as possible flat, that is, so that each possible brightness value appears at about the same number of pixels as each other value. Sometimes Equalize works wonderfully at enhancing the contrasts in an image. Other times it gives garbage. It is a very powerful operation, which can either work miracles on an image or destroy it.</p>
gl: <b>Ecualizar</b>:<p>Esta opción axusta o brillo das cores da imaxe de tal maneira que o histograma da canle de valor resulte o máis chan posíbel, é dicir, que cada posíbel valor de brillo apareza máis ou menos o mesmo número de píxeles que o resto de valores. Ás veces Ecualizar funciona marabillosamente para mellorar os contrastes nunha imaxe. Outras veces xera lavaduras. É unha operación moi poderosa que pode ou facer milagres ou destruír unha imaxe.</p>

en: <b>Stretch Contrast</b>:<p>This option enhances the contrast and brightness of the RGB values of an image by stretching the lowest and highest values to their fullest range, adjusting everything in between.</p>
gl: <b>Maximizar o contraste</b>:<p>Esta opción mellora o contraste e o brillo dos valores RGB da imaxe levando os valores máximo e mínimo á gama completa, axustando todos os intermedios.</p>

en: <b>Auto Exposure</b>:<p>This option enhances the contrast and brightness of the RGB values of an image to calculate optimal exposition and black level using image histogram properties.</p>
gl: <b>Exposición automática</b>:<p>Esta opción mellora o contraste e o brillo dos valores RGB da imaxe calculando a exposición óptima e o nivel negro usando as propiedades do histograma da imaxe.</p>

en: Brightness / Contrast / Gamma
gl: Brillo / contraste / gama

[ctx: @action]
en: Brightness/Contrast/Gamma...
gl: Brillo/Contraste/Gama…

en: Convert to Black and White
gl: Converter a branco e negro

[ctx: @action]
en: Black && White...
gl: Branco e negro…

en: Channel Mixer
gl: Mesturador de canles

[ctx: @action]
en: Channel Mixer...
gl: Mestura de canles…

[ctx: @action]
en: Color Balance...
gl: Equilibrio de cores…

[ctx: @action]
en: Convert to 8 bits
gl: Converter a 8 bits

[ctx: @action]
en: Convert to 16 bits
gl: Converter a 16 bits

en: Color Negative Film
gl: Film de negativo de cor

en: Input range of red color channel.
gl: Intervalo de entrada da canle de cor vermella.

en: Input range of green color channel.
gl: Intervalo de entrada da canle de cor verde.

en: Input range of blue color channel.
gl: Intervalo de entrada da canle de cor azul.

en: Check to apply the built-in color balance of the film profile. Un-check if you want to apply color balance yourself.
gl: Marque para aplicar o balanza de cores incorporado do perfil da película. Retire a selección se quere aplicar o balance de cores vostede mesmo.

en: White point color picker
gl: Selector de cor do punto branco

en: With this button, you can pick the color of the orange mask of the scanned color negative. It represents white point of the negative, or the darkest black tone of the positive image after inversion. It is also the reference point for applying the film profile.
gl: Con este botón pode escoller a cor da máscara laranxa do negativo de cor escaneado. Representa o punto branco do negativo ou o ton preto máis escuro da imaxe positiva despois da inversión. Tamén é o punto de referencia para aplicar o perfil da película.

en: Reset white point.
gl: Restabelecer o punto branco.

en: If you press this button, the white point is reset to pure white.
gl: Se preme este botón o punto branco restabelécese a branco puro.

en: Adjust white point automatically.
gl: Axustar o punto branco automaticamente.

en: If you press this button, the white point is calculated from the image data automatically. This function requires to have some residual orange mask around the exposed area of the negative.
gl: Se preme este botón, o punto branco calcularase a partir dos datos da imaxe, de maneira automática. Para isto é necesario ter un pouco de máscara laranxa residual arredor da zona exposta do negativo.

en: Exposure correction.
gl: Corrección da exposición.

en: Move the slider to higher values until maximum brightness is achieved without clipping any color channel. Use the output histogram to evaluate each channel.
gl: Mova a barra desprazábel para valores máis altos ata acadar o brillo máximo sen recortar ningunha canle de cor. Use o histograma de saída para avaliar cada canle.

en: Linear raw scans of film negatives require application of a gamma curve. Standard values are 1.8 or 2.2.
gl: Os escaneos crus lineais dos negativos fotográficos requiren a aplicación dunha curva de gamma. Os valores estándar son 1,8 ou 2,2.

en: Film
gl: Filme

[ctx: @action]
en: Color Negative...
gl: Negativo de cor…

en: HSL Adjustments
gl: Axustes HSL

[ctx: @action]
en: Hue/Saturation/Lightness...
gl: Ton/Saturación/Brillo…

[ctx: @action]
en: Invert
gl: Inverter

en: Info...
gl: Información…

en: Current Color Space:
gl: Espazo de cores actual:

en: Color Profile Conversion
gl: Conversión de perfil de cores

[ctx: @action]
en: Color Space Converter...
gl: Conversor de espazo de cores

en: White Balance
gl: Balance de brancos

[ctx: @action]
en: White Balance...
gl: Balance de brancos…

en: Add Border
gl: Engadir un bordo

[ctx: @action]
en: Add Border...
gl: Engadir un bordo…

en: This previews the text inserted in the image. You can use the mouse to move the text to the right location.
gl: Esta é a vista previa do texto inserido na imaxe. Pode usar o rato para mover o texto para o lugar correcto.

en: Here, enter the text you want to insert in your image.
gl: Insira aquí o texto que queira inserir na imaxe.

en: Here you can choose the font to be used.
gl: Aquí pode escoller o tipo de letra para usar.

en: Align text to the left
gl: Aliñar o texto á esquerda

en: Align text to the right
gl: Aliñar o texto á dereita

en: Align text to center
gl: Centrar o texto

en: Align text to a block
gl: Aliñar o texto a un bloque

en: Rotation:
gl: Rotación:

[ctx: no rotation]
en: None
gl: Ningunha

en: 90 Degrees
gl: 90 graos

en: 180 Degrees
gl: 180 graos

en: 270 Degrees
gl: 270 graos

en: Select the text rotation to use here.
gl: Escolla aquí a rotación do texto a usar.

[ctx: font color]
en: Color:
gl: Cor:

en: Set here the font color to use.
gl: Indique aquí a cor do tipo de letra a usar.

[ctx: text opacity]
en: Opacity:
gl: Opacidade:

en: Select the text opacity to use here.
gl: Escolla aquí a opacidade do texto a usar.

en: Add border
gl: Engadir un bordo

en: Add a solid border around text using current text color
gl: Engadir un bordo sólido arredor do texto coa cor de texto actual

en: Semi-transparent
gl: Semitransparente

en: Use semi-transparent text background under image
gl: Usar un fondo semitransparente do texto baixo a imaxe

en: Enter your text here.
gl: Insira aquí o texto.

en: Insert Text Tool
gl: Ferramenta para inserir texto

en: Insert Text
gl: Inserir texto

[ctx: @action]
en: Insert Text...
gl: Inserir un texto…

en: Texture
gl: Textura

[ctx: @action]
en: Apply Texture...
gl: Aplicar unha textura…

en: Vignetting Correction
gl: Corrección do viñeteado

[ctx: @action]
en: Vignetting Correction...
gl: Corrección de viñeteado…

en: Gaussian Blur
gl: Desenfoque gausiano

[ctx: @action]
en: Blur...
gl: Desenfocar…

en: Brush Radius:
gl: Raio do pincel:

en: A radius of 0 has no effect, 1 and above determine the brush radius that determines the size of parts copied in the image. 
    Shortcut :: [ and ]
gl: Un raio de 0 non ten efecto, 1 e superior determina o raio do pincel que determina o tamaño das partes copiadas na imaxe.
    Atallos: «[» e «]»

en: Radial Blur Percent:
gl: Porcentaxe de desenfoque radial:

en: A percent of 0 has no effect, values above 0 represent a factor for mixing the destination color with source color this is done radially i.e. the inner part of the brush radius is totally from source and mixing with destination is done gradually till the outer part of the circle.
gl: Unha porcentaxe de 0 non ten efecto, os valores superiores a 0 representan un factor para mesturar a cor de destino coa cor de orixe. Isto faise radialmente, é dicir, a parte interna do raio do pincel é totalmente da orixe e a mestura co destino faise gradualmente ata a parte externa do círculo.

en: Select Source Point.
    Shortcut: S
gl: Estabelecer o punto de orixe.
    Atallo: S

en: Polygon Selection With Lasso.
    Shortcut: L
    To Continue polygon, either press L or double click
    To Cancel, press ESC
gl: Selección poligonal con lazo.
    Atallo: L
    Para continuar o polígono prema L ou faga clic duplo
    Para cancelar, prema Esc

en: Move Image.
    Shortcut: M
gl: Mover a imaxe.
    Atallo: M

en: Undo clone operation.
    Shortcut: CTRL+Z
gl: Desfacer a operación de clonación.
    Atallo: Ctrl+Z

en: Redo clone operation.
    Shortcut: CTRL+Y
gl: Refacer a operación de clonación.
    Atallo: Ctrl+Y

en: <p>How To Use:<br/><br/>* Press <b>s</b> to switch to source-selection mode, and select source point on image.<br/>* Press <b>s</b> again and start cloning.<br/>* Press <b>[</b> and <b>]</b> to change brush size.<br/>* Press <b>CTRL+Mousewheel</b> to zoom in/out.<br/>* Press <b>m</b> to pan the image if image is larger than viewport.<br/>* Press <b>l</b> to start lasso mode. Start drawing lasso boundary either continuously or discretely, then double-click or press l again to close the boundary.<br/>* Inside lasso mode, you can clone only inside the lasso region.</p>
gl: <p>Como usar:<br/><br/>* Prema <b>S</b> para cambiar ao modo de selección de orixe e seleccione o punto de orixe nunha imaxe.<br/>* Prema <b>S</b> de novo para iniciar a clonación.<br/>* Prema <b>[</b> e <b>]</b> para cambiar o tamaño do pincel.<br/>* Prema <b>Ctrl+roda do rato</b> para cambiar o zoom.<br/>* Prema <b>M</b> para mover a imaxe se é máis grande que a vista.<br/>* Prema <b>L</b> para iniciar o modo de lazo. Comece a debuxar o límites do lazo continuamente ou por partes, e a continuación faga clic duplo ou prema L de novo para pechar o límite.<br/>* No modo de lazo só pode clonar dentro da rexión do lazo.</p>

en: healingClone
gl: restauraciónDeClon

[ctx: @action]
en: Healing Clone...
gl: Restaurando o clon…

en: Hot Pixels
gl: Píxeles queimados

en: Hot Pixels Correction
gl: Corrección de píxeles queimados

[ctx: @action]
en: Hot Pixels...
gl: Píxeles queimados…

en: Show grid
gl: Amosar a grade

en: Set this option to visualize the correction grid to be applied.
gl: Escolla esta opción para ver a grade da corrección a aplicar.

en: You can see here a thumbnail preview of the distortion correction applied to a cross pattern.
gl: Aquí pode previsualizar unha miniatura da corrección da distorsión aplicada a un padrón cruzado.

[ctx: value for amount of distortion]
en: Main:
gl: Principal:

en: This value controls the amount of distortion. Negative values correct lens barrel distortion, while positive values correct lens pincushion distortion.
gl: Este valor controla a cantidade de distorsión. Os valores negativos corrixen a distorsión por ancheamento da lente, mentres que os valores positivos corrixen a distorsión de estreitamento.

en: Edge:
gl: Marxe:

en: This value controls in the same manner as the Main control, but has more effect at the edges of the image than at the center.
gl: Este valor funciona do mesmo xeito que o control principal, pero ten máis efecto nos extremos da imaxe que no centro.

en: Zoom:
gl: Ampliación:

en: This value rescales the overall image size.
gl: Este valor cambia o tamaño total da imaxe.

en: Brighten:
gl: Iluminar:

en: This value adjusts the brightness in image corners.
gl: Este valor axusta o brillo nos cantos da imaxe.

en: Lens Distortion
gl: Distorsión de lentes

[ctx: @action]
en: Distortion...
gl: Distorsión…

en: Local Contrast
gl: Contraste local

[ctx: @action]
en: Local Contrast...
gl: Contraste local…

en: Noise Reduction
gl: Redución de ruído

[ctx: @action]
en: Noise Reduction...
gl: Redución de ruído…

en: Here you can see the image selection preview with red eye reduction applied.
gl: Aquí pode previsualizar a selección da imaxe coa redución de ollos vermellos aplicada.

en: Red Eyes Correction
gl: Corrección dos ollos vermellos

[ctx: @action]
en: Red Eye...
gl: Ollos vermellos…

en: Preset
gl: Predefinición

en: Filtering type:
gl: Tipo de filtrado:

[ctx: custom restoration settings]
en: Custom
gl: Personalizado

en: <p>Select the filter preset to use for photograph restoration here:</p><p><b>Reduce Uniform Noise</b>: reduce small image artifacts such as sensor noise.<br/><b>Reduce JPEG Artifacts</b>: reduce large image artifacts, such as a JPEG compression mosaic.<br/><b>Reduce Texturing</b>: reduce image artifacts, such as paper texture, or Moire patterns on scanned images.<br/><b>Custom</b>: Puts settings to most common values, fully customizable.</p>
gl: <p>Escolla aquí a predefinición do filtro a usar para restaurar a fotografía:</p><p><b>Reducir o ruído uniforme</b>: reduce os pequenos artefactos da imaxe tales como ruído do sensor.<br/><b>Reducir os artefactos JPEG</b>: reduce os grandes artefactos da imaxe como o mosaico de compresión JPEG.<br/><b>Reducir a texturación</b>: reduce os artefactos da imaxe tales como a textura do papel ou padróns de Moire nunha imaxe dixitalizada.<br/><b>Personalizado</b>: Ponlle opcións nos valores máis frecuentes e é completamente personalizábel.</p>

en: Restoration
gl: Restauración

en: "%1" is not a Photograph Restoration settings text file.
gl: «%1» non é un ficheiro de configuración da restauración de fotografía.

en: Cannot load settings from the Photograph Restoration text file.
gl: Non é posíbel configurar as opcións co ficheiro de restauración das fotografías.

en: Cannot save settings to the Photograph Restoration text file.
gl: Non é posíbel gardar as opcións no ficheiro de texto de restauración das fotografías.

[ctx: @action]
en: Restoration...
gl: Restauración…

en: Sharpen
gl: Focalizar

en: Unsharp Mask
gl: Máscara de desfocalización

en: Refocus
gl: Refocalizar

[ctx: @action]
en: Sharpen...
gl: Focalizar…

en: Use Color Management for Printing
gl: Usar a xestión da cor para imprimir

en: Settings...
gl: Configuración…

en: <p>Color Management is disabled.</p> <p>You can enable it now by clicking on the "Settings" button.</p>
gl: <p>A xestión da cor está desactivada.</p> <p>Pódea activar agora premendo o botón «Configuración».</p>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PrintOptionsPage)
en: Image Settings
gl: Configuración da imaxe

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, imagePosButtonGroup) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Image Position
gl: Posición da imaxe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_autorotate) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintAutoRotate)
en: Auto rotate
gl: Rotar automaticamente

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Scaling
gl: Ampliación

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mNoScale)
en: &No scaling
gl: Se&n ampliación

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mScaleToPage)
en: &Fit image to page
gl: A&xustar a imaxe á páxina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintEnlargeSmallerImages)
en: Enlarge smaller images
gl: Ampliar as imaxes máis pequenas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mScaleTo)
en: &Scale to:
gl: Cambiar de e&scala a:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Millimeters
gl: Milímetros

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Centimeters
gl: Centímetros

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Inches
gl: Polgadas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintKeepRatio)
en: Keep ratio
gl: Manter as proporcións

[ctx: @action]
en: Print Image...
gl: Imprimir a imaxe…

en: This is the preview of the blur effect applied to the photograph.
gl: Esta é a vista previa do efecto de desenfoque ao aplicarse na fotografía.

en: Zoom Blur
gl: Desenfoque por ampliación

en: Radial Blur
gl: Desenfoque radial

en: Far Blur
gl: Desenfoque distante

en: Motion Blur
gl: Desenfoque por movemento

en: Softener Blur
gl: Desenfoque suave

en: Shake Blur
gl: Desenfoque por axitación

en: Focus Blur
gl: Desenfoque por focalización

en: Smart Blur
gl: Desenfoque intelixente

en: Frost Glass
gl: Vidro xeado

en: Mosaic
gl: Mosaico

en: <p>Select the blurring effect to apply to image.</p><p><b>Zoom Blur</b>:  blurs the image along radial lines starting from a specified center point. This simulates the blur of a zooming camera.</p><p><b>Radial Blur</b>: blurs the image by rotating the pixels around the specified center point. This simulates the blur of a rotating camera.</p><p><b>Far Blur</b>: blurs the image by using far pixels. This simulates the blur of an unfocalized camera lens.</p><p><b>Motion Blur</b>: blurs the image by moving the pixels horizontally. This simulates the blur of a linear moving camera.</p><p><b>Softener Blur</b>: blurs the image softly in dark tones and hardly in light tones. This gives images a dreamy and glossy soft focus effect. It is ideal for creating romantic portraits, glamour photographs, or giving images a warm and subtle glow.</p><p><b>Shake Blur</b>: blurs the image by shaking randomly the pixels. This simulates the blur of a random moving camera.</p><p><b>Focus Blur</b>: blurs the image corners to reproduce the astigmatism distortion of a lens.</p><p><b>Smart Blur</b>: finds the edges of color in your image and blurs them without muddying the rest of the image.</p><p><b>Frost Glass</b>: blurs the image by randomly disperse light coming through a frosted glass.</p><p><b>Mosaic</b>: divides the photograph into rectangular cells and then recreates it by filling those cells with average pixel value.</p>
gl: <p>Escolla o efecto de desenfoque que aplicar á imaxe.</p><p><b>Desenfoque por ampliación</b>: borra a imaxe ao longo de liñas radiais partindo dun determinado punto central. Simula o desenfoque dunha cámara en ampliación.</p><p><b>Desenfoque radial</b>: desenfoca a imaxe, rotando os píxeles en torno do punto central indicado. Simula o desenfoque dunha cámara en rotación.</p><p><b>Desenfoque distante</b>: desenfoca a imaxe usando píxeles afastados. Isto simula o desenfoque dunha lente non focalizada.</p><p><b>Desenfoque por movemento</b>: desenfoca a imaxe, desviando os píxeles na horizontal. Simula o desenfoque dunha cámara en movemento lineal, i.e. como unha foto tirada nun coche ou tren.</p><p><b>Desenfoque suave</b>: desenfoca suavemente a imaxe nos tons máis escuros e máis forte nos tons máis claros. Dálles ás fotografías un efecto de foco brillante  e de soño. É ideal para crear retratos románticos, fotografías eróticas ou para dar un brillo quente e sutil.</p><p><b>Desenfoque por axitación</b>: desenfoca a imaxe movendo aleatoriamente os píxeles, simulando o desenfoque dunha cámara en movemento arbitrario.</p><p><b>Desenfoque por focalización</b>: desenfoca os cantos da imaxe para reproducir a distorsión por astigmatismo dunha lente.</p><p><b>Desenfoque intelixente</b>: atopa os contornos de cor na imaxe e desenfócaos sen estragar o resto da imaxe.</p><p><b>Vidro xeado</b>: borra a imaxe, simulando a dispersión da luz a través dun vidro xeado.</p><p><b>Mosaico</b>: divide a fotografía en celas rectangulares e despois volve creala, enchendo esas celas co valor medio do píxel.</p>

en: Distance:
gl: Distancia:

en: Set here the blur distance in pixels.
gl: Defina aquí a distancia do desenfoque en píxeles.

[ctx: level to use for the effect]
en: Level:
gl: Nivel:

en: This value controls the level to use with the current effect.
gl: Este valor controla o nivel a usar co efecto actual.

en: Blur Effects
gl: Efectos de desenfoque

[ctx: @action]
en: Blur Effects...
gl: Efectos de desenfoque…

en: Charcoal
gl: Carbón

en: Pencil size:
gl: Tamaño do lapis:

en: Set here the charcoal pencil size used to simulate the drawing.
gl: Escolla aquí o tamaño do carbón usado para simular o debuxo.

[ctx: smoothing value of the pencil]
en: Smooth:
gl: Suavizado:

en: This value controls the smoothing effect of the pencil under the canvas.
gl: Este valor controla o efecto de suavizado do lapis por baixo do lenzo.

[ctx: @action]
en: Charcoal Drawing...
gl: Debuxo a carbón…

[ctx: @action]
en: Color Effects...
gl: Efectos de cor…

en: This is the preview of the distortion effect applied to the photograph.
gl: Esta é a vista previa do efecto de distorsión ao aplicarse na fotografía.

en: Fish Eyes
gl: Ollo de peixe

en: Twirl
gl: Remuíño

en: Cylindrical Hor.
gl: Cilíndrico hor.

en: Cylindrical Vert.
gl: Cilíndrico vert.

en: Cylindrical H/V.
gl: Cilíndrico H/V.

en: Caricature
gl: Caricatura

en: Multiple Corners
gl: Varios cantos

en: Waves Hor.
gl: Ondas hor.

en: Waves Vert.
gl: Ondas vert.

en: Block Waves 1
gl: Ondas en bloque 1

en: Block Waves 2
gl: Ondas en bloque 2

en: Circular Waves 1
gl: Ondas circulares 1

en: Circular Waves 2
gl: Ondas circulares 2

en: Polar Coordinates
gl: Coordenadas polares

en: Unpolar Coordinates
gl: Coordenadas non polares

en: Tile
gl: Teselado

en: <p>Here, select the type of effect to apply to an image.</p><p><b>Fish Eyes</b>: warps the photograph around a 3D spherical shape to reproduce the common photograph 'Fish Eyes' effect.</p><p><b>Twirl</b>: spins the photograph to produce a Twirl pattern.</p><p><b>Cylinder Hor.</b>: warps the photograph around a horizontal cylinder.</p><p><b>Cylinder Vert.</b>: warps the photograph around a vertical cylinder.</p><p><b>Cylinder H/V.</b>: warps the photograph around 2 cylinders, vertical and horizontal.</p><p><b>Caricature</b>: distorts the photograph with the 'Fish Eyes' effect inverted.</p><p><b>Multiple Corners</b>: splits the photograph like a multiple corners pattern.</p><p><b>Waves Horizontal</b>: distorts the photograph with horizontal waves.</p><p><b>Waves Vertical</b>: distorts the photograph with vertical waves.</p><p><b>Block Waves 1</b>: divides the image into cells and makes it look as if it is being viewed through glass blocks.</p><p><b>Block Waves 2</b>: like Block Waves 1 but with another version of glass blocks distortion.</p><p><b>Circular Waves 1</b>: distorts the photograph with circular waves.</p><p><b>Circular Waves 2</b>: another variation of the Circular Waves effect.</p><p><b>Polar Coordinates</b>: converts the photograph from rectangular to polar coordinates.</p><p><b>Unpolar Coordinates</b>: the Polar Coordinate effect inverted.</p><p><b>Tile</b>: splits the photograph into square blocks and moves them randomly inside the image.</p>
gl: <p>Escolle o tipo de efecto a aplicar na imaxe.</p><p><b>Ollo de peixe</b>: proxecta a fotografía arredor dunha forma 3D para reproducir o popular efecto fotográfico de «Ollo de peixe».</p><p><b>Remuíño</b>: xira a fotografía para producir un padrón en remuíño.</p><p><b>Cilíndrico hor.</b>: proxecta a fotografía arredor dun cilindro horizontal.</p><p><b>Cilindro vert.</b>: proxecta a fotografía arredor dun cilindro vertical.</p><p><b>Cilindro H/V</b>: proxecta a fotografía arredor de dous cilindros, un vertical e o outro horizontal.</p><p><b>Caricatura</b>: distorsiona a fotografía cun efecto de «Ollo de peixe» inverso.</p><p><b>Varios cantos</b>: divide a fotografía como un padrón de varios cantos.</p><p><b>Ondas horizontais</b>: distorsiona a fotografía con ondas horizontais.</p><p><b>Ondas verticais</b>: distorsiona a fotografía con ondas verticais.</p><p><b>Ondas en bloque 1</b>: divide a imaxe en celas e fai que teña un aspecto como se fose visto a través de bloques de vidros.</p><p><b>Ondas en bloque 2</b>: como Ondas en bloque 1 pero con outra versión da distorsión dos bloques de vidro.</p><p><b>Ondas circulares 1</b>: distorsiona a fotografía con ondas circulares.</p><p><b>Ondas circulares 2</b>: unha variación do efecto de Ondas circulares.</p><p><b>Coordenadas polares</b>: converte a fotografía de coordenadas polares a rectangulares.</p><p><b>Coordenadas non polares</b>: o inverso do efecto de Coordenadas polares.</p><p><b>Teselado</b>: divide a fotografía en bloques cadrados e móveos aleatoriamente dentro da imaxe.</p>

[ctx: level of the effect]
en: Level:
gl: Nivel:

en: Set here the level of the effect.
gl: Defina aquí o nivel do efecto.

en: Iteration:
gl: Iteración:

en: This value controls the iterations to use for Waves, Tile, and Neon effects.
gl: Este valor controla as iteracións a usar para os efectos de Ondas, Tesela e Neon.

en: Distortion Effects
gl: Efectos de distorsión

[ctx: @action]
en: Distortion Effects...
gl: Efectos de distorsión…

en: Depth:
gl: Profundidade:

en: Set here the depth of the embossing image effect.
gl: Escolla aquí a profundidade do efecto de elevación da imaxe.

en: Emboss
gl: Elevar

[ctx: @action]
en: Emboss...
gl: Elevar…

en: Film Grain
gl: Granulación

[ctx: @action]
en: Add Film Grain...
gl: Granular…

en: Brush size:
gl: Tamaño do pincel:

en: Set here the brush size to use for simulating the oil painting.
gl: Escolla aquí o tamaño do pincel usado para simular a pintura ao óleo.

[ctx: value of smoothing effect]
en: Smooth:
gl: Suavizado:

en: This value controls the smoothing effect of the brush under the canvas.
gl: Este valor controla o efecto de suavizado do pincel por baixo do lenzo.

en: Oil Paint
gl: Pintura ao óleo

[ctx: @action]
en: Oil Paint...
gl: Pintura ao óleo…

en: This is the preview of the Raindrop effect.<p>Note: if you have previously selected an area in the editor, this will be unaffected by the filter. You can use this method to disable the Raindrops effect on a human face, for example.</p>
gl: Esta é a vista previa do efecto de pingas de chuvia.<p>Nota: Se tiña escollida unha área no editor, o filtro non lle afectará. Pode usar este método para desactivar o efecto nunha cara humana, por exemplo.</p>

en: Drop size:
gl: Tamaño da pinga:

en: Set here the raindrops' size.
gl: Defina aquí o tamaño da pinga de chuvia.

en: Number:
gl: Número:

en: This value controls the maximum number of raindrops.
gl: Este valor controla o número máximo de pingas de chuvia.

en: Fish eyes:
gl: Ollos de peixe:

en: This value is the fish-eye-effect optical distortion coefficient.
gl: Este valor é o coeficiente de distorsión óptica do efecto de ollo de peixe.

en: RainDrop
gl: Pinga de chuvia

[ctx: @action]
en: Raindrops...
gl: Pingas de chuvia…

[ctx: @action]
en: &Auto-Crop
gl: Recorte &automático

en: Maintain aspect ratio
gl: Manter as proporcións de tamaño

en: Enable this option to maintain aspect ratio with new image sizes.
gl: Active esta opción para manter as proporcións da imaxe coas novas dimensións.

en: Width (px):
gl: Anchura (px):

en: Set here the new image width in pixels.
gl: Escolla aquí a anchura nova da imaxe en píxeles.

en: Height (px):
gl: Altura (px):

en: Set here the new image height in pixels.
gl: Escolla aquí a altura nova da imaxe en píxeles.

en: Width (%):
gl: Anchura (%):

en: New image width, as a percentage (%).
gl: Nova anchura da imaxe, en porcentaxe (%).

en: Height (%):
gl: Altura (%):

en: New image height, as a percentage (%).
gl: Nova altura da imaxe en porcentaxe (%).

en: Specify here your desired content-aware rescaling percentage.
gl: Indique a porcentaxe de escala consciente do contido que desexe.

en: Add weight masks
gl: Engadir máscaras de peso

en: Enable this option to add suppression and preservation masks.
gl: Active esta opción para engadir máscaras de supresión e conservación.

en: Suppression weight mask:
gl: Máscara de supresión de peso:

en: Draw a suppression mask
gl: Debuxa unha máscara de supresión

en: Click on this button to draw zones marking which areas of the image are less important.  These zones will be deleted when reducing the picture, or duplicated when enlarging the picture.
gl: Prema este botón para debuxar zonas que indiquen as áreas menos importantes da imaxe. Esas zonas elimínanse cando se reduza a imaxe e duplícanse ao ampliar a imaxe.

en: Preservation weight mask:
gl: Máscara de conservación do peso:

en: Draw a preservation mask
gl: Debuxa unha máscara de conservación

en: Click on this button to draw zones marking which areas of the image you want to preserve.
gl: Prema este botón para debuxar zonas que indiquen as partes da imaxe que queira conservar.

en: Erase mask:
gl: Máscara de borrado:

en: Erase mask
gl: Máscara de borrado

en: Click on this button to erase mask regions.
gl: Prema este botón para borrar as rexións enmascaradas.

en: Specify here the size of the brush used to paint masks.
gl: Indique aquí o tamaño do pincel empregado para pintar máscaras.

en: Norm of brightness gradient
gl: Norma da gradación de brillo

en: Sum of absolute values of brightness gradients
gl: Suma dos valores absolutos das gradacións de brillo

en: Absolute value of brightness gradient
gl: Valor absoluto da gradación de brillo

en: Norm of luma gradient
gl: Norma da gradación de luma

en: Sum of absolute values of luma gradients
gl: Suma dos valores absolutos das gradacións de luma

en: Absolute value of luma gradient
gl: Valor absoluto da gradación de luma

en: This option allows you to choose a gradient function. This function is used to determine which pixels should be removed or kept.
gl: Esta opción permite escoller unha función para a gradación. Esta úsase para determinar os píxeles que se deben retirar ou conservar.

en: Preserve Skin Tones
gl: Conservar os tons da pel

en: Enable this option to preserve pixels whose color is close to a skin tone.
gl: Active esta opción para conservar os píxeles que teñan unha cor próxima ao ton da pel.

en: Overall rigidity of the seams:
gl: Rixidez global das costuras:

en: Use this value to give a negative bias to the seams which are not straight. May be useful to prevent distortions in some situations, or to avoid artifacts from pixel skipping (it is better to use low values in such case). This setting applies to the whole selected layer if no rigidity mask is used. Note: the bias is proportional to the difference in the transversal coordinate between each two successive points, elevated to the power of 1.5, and summed up for the whole seam.
gl: Use este valor para dar un sesgo negativo ás liñas que non sexan rectas. Pode ser útil para evitar distorsións nalgunhas situacións ou para evitar artefactos derivados de saltar píxeles (é mellor usar valores baixos nestes casos). Estes parámetros aplícanse a toda a capa escollida se non se usa unha máscara de rixidez. Nota: o sesgo é proporcional á diferenza na coordenada transversal entre cada dous puntos sucesivos, elevada a 1,5 e sumada para toda a liña.

en: Maximum number of transversal steps:
gl: Número máximo de pasos transversais:

en: This option lets you choose the maximum transversal step that the pixels in the seams can take. In the standard algorithm, corresponding to the default value step = 1, each pixel in a seam can be shifted by at most one pixel with respect to its neighbors. This implies that the seams can form an angle of at most 45 degrees with respect to their base line. Increasing the step value lets you overcome this limit, but may lead to the introduction of artifacts. In order to balance the situation, you can use the rigidity setting.
gl: Esta opción permite escoller o paso transversal máximo que poden ter os píxeles na costura. Co algoritmo estándar, que corresponde ao valor predeterminado de paso = 1, cada píxel pode trocarse por, como moito, un píxel respecto dos veciños. Isto implica que as costuras poden formar un ángulo de non máis de 45 graos respecto da súa liña base. Aumentar o valor do paso permite ignorar este límite, pero pode conducir á introdución de artefactos. Para corrixir a situación, pode usar o parámetro de rixidez.

en: Side switch frequency:
gl: Frecuencia do cambio de lado:

en: During the carving process, at each step the optimal seam to be carved is chosen based on the relevance value for each pixel. However, in the case where two seams are equivalent (which may happen, for instance, when large portions of the image have the same color), the algorithm always chooses the seams from one side.  In some cases, this can pose problems, e.g. an object centered in the original image might not be centered in the resulting image. In order to overcome this effect, this setting allows the favored side to be switched automatically during rescaling, at the cost of slightly worse performance.
gl: Durante o proceso de tallado, en cada paso escóllese a costura óptica que se talla baseándose no valor de relevancia de cada píxel. Porén, no caso de que dúas costuras sexan equivalentes (o que pode ocorrer, por exemplo, cando zonas grandes da imaxe teñen a mesma cor, por exemplo), o algoritmo escolle sempre as costuras dun lado. Nalgúns casos isto podería causar problemas, como que, por exemplo, un obxecto centrado na imaxe orixinal podería non estar centrado na imaxe resultante. Para solucionar este efecto, esta opción permite alternar automaticamente o lado preferido durante a ampliación, co custo dun rendemento algo peor.

en: Resize Order:
gl: Orde de cambio de tamaño:

en: Horizontally first
gl: Primeiro en horizontal

en: Vertically first
gl: Primeiro en vertical

en: Here you can set whether to resize horizontally first or vertically first.
gl: Pode indicar aquí se quere cambiar o tamaño primeiro na horizontal ou na vertical.

en: Target size
gl: Tamaño do obxectivo

en: Content-aware rescale percentage
gl: Porcentaxe de escala consciente do contido

en: Mask Settings
gl: Configuración da máscara

en: Energy function
gl: Función de enerxía

en: Advanced Settings
gl: Configuración avanzada

en: Liquid Rescale
gl: Escala líquida

[ctx: @action]
en: Liquid Rescale...
gl: Escala líquida…

en: This is the free rotation operation preview. If you move the mouse cursor on this preview, a vertical and horizontal dashed line will be drawn to guide you in adjusting the free rotation correction. Release the left mouse button to freeze the dashed line's position.
gl: Esta é a vista previa da operación de rotación libre. Se move o cursor do rato nesta vista previa amosaranse liñas descontinuas, horizontais e verticais, para guialo ao axustar o ángulo de rotación. Prema o botón esquerdo do rato para fixar a posición das liñas descontinuas.

en: New width:
gl: Nova anchura:

en:  px
gl:  píxeles

en: New height:
gl: Nova altura:

en: Select a point in the preview widget, then click this button to assign the point for auto-correction.
gl: Seleccione un punto no trebello da vista previa e despois prema este botón para asignarlle o punto á corrección automática.

[ctx: Automatic Adjustment]
en: Adjust
gl: Axustar

en: <p>Correct the rotation of your images automatically by assigning two points in the preview widget and clicking <i>Adjust</i>.<br/>You can either adjust horizontal or vertical lines.</p>
gl: <p>Corrixe automaticamente a rotación das imaxes asignando dous puntos no trebello de previsualización e premendo <i>Axustar</i>.<br/>Pode axustar tanto liñas horizontais como verticais.</p>

en: Automatic Adjustment
gl: Axuste automático

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, settingsGroupBox)
en: Settings
gl: Configuración

en: Free Rotation
gl: Rotación libre

en: Click to set
gl: Premer para configurar

[ctx: point has been set and is valid]
en: Okay
gl: Feito

[ctx: @action]
en: Free Rotation...
gl: Rotación libre…

en: This is the perspective transformation operation preview. You can use the mouse for dragging the corner to adjust the perspective transformation area.
gl: Esta é a vista previa da operación de transformación de perspectiva. Pode usar o rato para arrastrar a esquina para axustar a área de transformación da perspectiva.

en: Angles (in degrees):
gl: Ángulos (en graos):

en:   Top left:
gl:   Superior esquerdo:

en:   Top right:
gl:   Superior dereito:

en:   Bottom left:
gl:   Inferior esquerdo:

en:   Bottom right:
gl:   Inferior dereito:

en: Draw preview while moving
gl: Amosar a vista previa mentres se move

en: Draw grid
gl: Amosar a grade

en: Inverse transformation
gl: Transformación inversa

[ctx: @action]
en: Perspective Adjustment...
gl: Axuste da perspectiva…

en: Perspective Adjustment Tool
gl: Ferramenta de axuste da perspectiva

en: Perspective Adjustment
gl: Axuste da perspectiva

en: Aspect Ratio Crop
gl: Recorte proporcional

en: <p>Here you can see the aspect ratio selection preview used for cropping. You can use the mouse to move and resize the crop area.</p><p>Press and hold the <b>CTRL</b> key to move the opposite corner too.</p><p>Press and hold the <b>SHIFT</b> key to move the closest corner to the mouse pointer.</p>
gl: <p>Aquí pode previsualizar a selección proporcional usada para recortar. Pode usar o rato para mover e cambiar o tamaño da área de recorte.</p><p>Manteña premida a tecla <b>Ctrl</b> para mover tamén o canto oposto.</p><p>Manteña premida a tecla <b>Maiús</b> para mover o canto máis próximo ata o punteiro do rato.</p>

en: Max. Aspect
gl: Máx. proporcional

en: Set selection area to the maximum size according to the current ratio.
gl: Axusta a área escollida ao tamaño máximo de acordo co raio actual.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, resolutionLabel)
en: Resolution:
gl: Resolución:

en: Crop Information
gl: Recortar a información

en: Aspect ratio:
gl: Proporcións de forma:

[ctx: custom aspect ratio crop settings]
en: Custom
gl: Personalizado

en: Format DIN A
gl: Formato DIN A

en: Golden Ratio
gl: Proporción áurea

en: Current Aspect Ratio
gl: Proporcións actuais

[ctx: no aspect ratio]
en: None
gl: Ningunha

en: <p>Select your constrained aspect ratio for cropping. Aspect Ratio Crop tool uses a relative ratio. That means it is the same if you use centimeters or inches and it does not specify the physical size.</p><p>You can see below a correspondence list of traditional photographic paper sizes and aspect ratio crop:</p><p><b>2:3</b>: 10x15cm, 20x30cm, 30x45cm, 4x6", 8x12", 12x18", 16x24", 20x30"</p><p><b>3:4</b>: 6x8cm, 15x20cm, 18x24cm, 30x40cm, 3.75x5", 4.5x6", 6x8", 7.5x10", 9x12"</p><p><b>4:5</b>: 20x25cm, 40x50cm, 8x10", 16x20"</p><p><b>5:7</b>: 15x21cm, 30x42cm, 5x7"</p><p><b>7:10</b>: 21x30cm, 42x60cm, 3.5x5"</p><p><b>8:5</b>: common wide-screen monitor (as 1680x1050)</p><p><b>2:1</b>, <b>3:1</b>, <b>4:1</b>: common panoramic sizes</p><p><b>16:9</b>: common tv-screen (as HDTV or Full-HD)</p><p>The paper <b>Format DIN A</b> use the ratio 1:1.414</p><p>The <b>Golden Ratio</b> is 1:1.618. A composition following this rule is considered visually harmonious but may not be suitable to print on standard photographic paper.</p><p>The <b>Current Aspect Ratio</b> takes aspect ratio from the currently opened image.</p>
gl: <p>Escolla as proporcións de forma usadas para o recorte. A ferramenta de recorte proporcional usa unha proporción relativa. Iso significa que é o mesmo que se use centímetros ou polgadas e que non se especifique o tamaño físico.</p> <p>En baixo pódese ver unha lista de correspondencia entre tamaños de papel fotográfico tradicionais e proporcións de recorte:</p> <p><b>2:3</b>: 10×15cm, 20×30cm, 30×45cm, 4×6", 8×12", 12×18", 16×24", 20×30".</p> <p><b>3:4</b>: 6×8cm, 15×20cm, 18×24cm, 30×40cm, 3,75×5", 4,5×6", 6×8", 7,5×10", 9×12".</p> <p><b>4:5</b>: 20×25cm, 40×50cm, 8×10", 16×20".</p> <p><b>5:7</b>: 15×21cm, 30×42cm, 5×7".</p> <p><b>7:10</b>: 21×30cm, 42×60cm, 3,5×5".</p> <p><b>8:5</b>: monitor ancho común (como por exemplo 1680×1050).</p> <p><b>2:1</b>, <b>3:1</b>, <b>4:1</b>: tamaños panorámicos comúns.</p> <p><b>16:9</b>: pantallas de televisor comúns (como HDTV ou Full- HD).</p> <p>O papel <b>Formato DIN A</b> usa as proporcións 1:1.414</p><p>A <b>proporción áurea</b> é 1:1.618. Unha composición que siga esta regra é considerada harmónica desde o punto de vista visual, pero pode non ser axeitada para a impresión nun papel fotográfico estándar.</p> <p>A <b>proporción actual</b> toma a proporción da imaxe aberta.</p>

en: Exact aspect
gl: Aspecto exacto

en: Enable this option to force exact aspect ratio crop.
gl: Active esta opción para forzar a que o recorte siga as proporcións.

en: Orientation:
gl: Orientación:

en: Landscape
gl: Apaisado

en: Portrait
gl: Retrato

en: Select constrained aspect ratio orientation.
gl: Escolle a orientación da proporción de forma restrinxida.

en: Auto
gl: Automático

en: Enable this option to automatically set the orientation.
gl: Active esta opción para axustar automaticamente a orientación.

en: Custom ratio:
gl: Proporción personalizada:

en: Set here the desired custom aspect numerator value.
gl: Indique aquí o valor do numerador da proporción personalizada.

en: Set here the desired custom aspect denominator value.
gl: Indique aquí o valor do denominador da proporción personalizada.

en: Set width position to center.
gl: Pór a posición da anchura no centro.

en: Set height position to center.
gl: Pon a altura da selección ata o centro.

en: Crop Settings
gl: Opcións de recorte

en: Rules of Thirds
gl: Regras dos terzos

en: Diagonal Method
gl: Método da diagonal

en: Harmonious Triangles
gl: Triángulos harmónicos

en: Golden Mean
gl: Número áureo

[ctx: no geometric form]
en: None
gl: Ningunha

en: With this option, you can display guide lines to help compose your photograph.
gl: Con esta opción pode amosar a liñas de guía para que lle axuden a compor a fotografía.

en: Golden sections
gl: Seccións áureas

en: Enable this option to show golden sections.
gl: Active esta opción para amosar seccións áureas.

en: Golden spiral sections
gl: Seccións en espiral áurea

en: Enable this option to show golden spiral sections.
gl: Active esta opción para amosar seccións en espiral áurea.

en: Golden spiral
gl: Espiral áurea

en: Enable this option to show a golden spiral guide.
gl: Active esta opción para amosar unha guía en espiral áurea.

en: Golden triangles
gl: Triángulos áureos

en: Enable this option to show golden triangles.
gl: Active esta opción para amosar triángulos áureos.

en: Flip horizontally
gl: Inverter horizontalmente

en: Enable this option to flip the guidelines horizontally.
gl: Active esta opción para inverter horizontalmente as liñas de guía.

en: Flip vertically
gl: Inverter verticalmente

en: Enable this option to flip the guidelines vertically.
gl: Active esta opción para inverter verticalmente as liñas de guía.

en: Color and width:
gl: Cor e anchura:

en: Set here the color used to draw composition guides.
gl: Indique aquí a cor usada para debuxar as guías de composición.

en: Set here the width in pixels used to draw composition guides.
gl: Indique aquí a anchura en píxeles usado para debuxar as guías de composición.

en: Composition Guides
gl: Guías de composición

[ctx: custom ratio crop settings]
en: Custom
gl: Personalizado

[ctx: @action]
en: Aspect Ratio Crop...
gl: Recorte proporcional…

en: New Size
gl: Novo tamaño

en: Preset Resolutions:
gl: Resolucións das predefinicións:

[ctx: Original (size)]
en: Original (%1 x %2 pixels)
gl: Orixinal (%1 × %2 píxeles)

[ctx: Tiny (size)]
en: Tiny (%1 x %2 pixels)
gl: Pequerrecha (%1 × %2 píxeles)

[ctx: Small (size)]
en: Small (%1 x %2 pixels)
gl: Pequena (%1 × %2 píxeles)

[ctx: Medium (size)]
en: Medium (%1 x %2 pixels)
gl: Media (%1 × %2 píxeles)

[ctx: Big (size)]
en: Big (%1 x %2 pixels)
gl: Grande (%1 × %2 píxeles)

[ctx: Large (size)]
en: Large (%1 x %2 pixels)
gl: Moi grande (%1 × %2 píxeles)

[ctx: Huge (size)]
en: Huge (%1 x %2 pixels)
gl: Enorme (%1 × %2 píxeles)

[ctx: UHD4K (size)]
en: UHD-4K (%1 x %2 pixels)
gl: UHD-4K (%1 × %2 píxeles)

[ctx: A3 (size)]
en: A3 (297 x 420 mm)
gl: A3 (297 × 420 mm)

[ctx: A4 (size)]
en: A4 (210 x 297 mm)
gl: A4 (210 × 297 mm)

[ctx: A6 (size)]
en: A6 (105 x 148 mm)
gl: A6 (105 × 148 mm)

[ctx: Letter (size)]
en: Letter (8.5 x 11 in)
gl: Carta (8.5″ × 11″)

[ctx: Print (size)]
en: 4 x 6 in
gl: 4″ × 6″

[ctx: Print (size)]
en: 5 x 7 in
gl: 5″ × 7″

[ctx: Print (size)]
en: 8 x 10 in
gl: 8″ × 10″

[ctx: Print (size)]
en: 11 x 14 in
gl: 11″ × 14″

en: Units:
gl: Unidades:

en: Pixels (px)
gl: Píxeles (px)

en: Inches (in)
gl: Polgadas (″)

en: Centimeters (cm)
gl: Centímetros (cm)

en: Millimeters (mm)
gl: Milímetros (mm)

en: Width:
gl: Anchura:

en: Height:
gl: Altura:

en: New image height in pixels (px).
gl: Nova altura da imaxe en píxeles (px).

en: New image width in percent (%).
gl: Nova anchura da imaxe en porcentaxe.

en: New image height in percent (%).
gl: Nova altura da imaxe en porcentaxe (%).

en:  Pixel/Inch
gl:  píxel/polgada

en: New image resolution in pixels/inch.
gl: Nova resolución da imaxe en píxeles/polgada.

en: Restore photograph (slow)
gl: Restaurar a fotografía (lento)

en: Enable this option to scale-up an image to a huge size. <b>Warning</b>: This process can take some time.
gl: Active esta opción para ampliar unha imaxe a un tamaño enorme.<b>Aviso</b>: este proceso pode levar un tempo.

en: <b>Note:</b> use Restoration Mode to scale-up an image to a huge size. This process can take some time.
gl: <b>Nota:</b> use o modo de restauración para ampliar unha imaxe a un tamaño enorme. Este proceso pode levar un tempo.

[ctx: Inches]
en: in
gl: ″

en: Resize
gl: Cambiar o tamaño

en: "%1" is not a Photograph Resizing settings text file.
gl: «%1» non é un ficheiro de configuración do cambio de tamaño da foto.

en: Cannot load settings from the Photograph Resizing text file.
gl: Non é posíbel cargar a configuración do ficheiro de cambio de tamaño.

en: Cannot save settings to the Photograph Resizing text file.
gl: Non é posíbel gardar a configuración no ficheiro de cambio de tamaño.

[ctx: @action]
en: &Resize...
gl: Cambia&r o tamaño…

en: This is the shear operation preview. If you move the mouse cursor on this preview, a vertical and horizontal dashed line will be drawn to guide you in adjusting the shear correction. Release the left mouse button to freeze the dashed line's position.
gl: Esta é a vista previa da operación de inclinación da imaxe. Se move o cursor do rato nesta vista previa debuxarase unha liña descontinua vertical e horizontal para guialo no axuste da operación de inclinación. Prema o botón esquerdo do rato para fixar a posición das liñas descontinuas.

en: Main horizontal angle:
gl: Ángulo horizontal principal:

en: The main horizontal shearing angle, in degrees.
gl: O ángulo de inclinación horizontal principal, en graos.

en: Fine horizontal angle:
gl: Ángulo horizontal fino:

en: This value in degrees will be added to main horizontal angle value to set fine adjustments.
gl: Este valor en graos engádese ao ángulo horizontal principal para permitir axustes finos.

en: Main vertical angle:
gl: Ángulo vertical principal:

en: The main vertical shearing angle, in degrees.
gl: O ángulo de inclinación vertical principal, en graos.

en: Fine vertical angle:
gl: Ángulo vertical fino:

en: This value in degrees will be added to main vertical angle value to set fine adjustments.
gl: Este valor en graos engádese ao ángulo vertical principal para permitir axustes finos.

en: Anti-Aliasing
gl: Antialiasing

en: Enable this option to apply the anti-aliasing filter to the sheared image. To smooth the target image, it will be blurred a little.
gl: Active esta opción para procesar un filtro de antialiasing (suavizado) na imaxe inclinada. Cando a suavice, a imaxe quedará lixeiramente esvaída.

en: Shear Tool
gl: Utilidade de inclinación

[ctx: @action]
en: &Shear...
gl: &Inclinar…

en: Digital Scanner
gl: Escáner dixital

en: A tool to acquire images with a digital scanner
gl: Unha ferramenta para adquirir imaxes cun escáner dixital

[ctx: @action]
en: Import from Scanner...
gl: Importar dun escáner…

en: Scan Images
gl: Dixitalizar imaxes

en: The target image file format "%1" is unsupported.
gl: Non se admite o formato de ficheiro de imaxe «%1».

en: Failed to save file
    "%1" to
    "%2".
gl: Non foi posíbel gardar o ficheiro
    «%1» en
    «%2».

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
gl: Xa existe un ficheiro chamado «%1». Seguro que quere substituílo?

en: Saving file %1 -
gl: Gardando o ficheiro %1 -

en: Cannot save "%1" file
gl: Non é posíbel gardar o ficheiro «%1»

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_doneButton)
en: OK
gl: Aceptar

[ctx: @title:window]
en: Error
gl: Erro

en: Longitude
gl: Lonxitude

en: Speed
gl: Velocidade

en: # satellites
gl: número de satélites

en: Fix type
gl: Tipo de fix

en: Apply
gl: Aplicar

en: Details changed
gl: Cambiáronse os detalles

[ctx: @action]
en: Edit Geolocation...
gl: Editar a localización xeográfica…

en: Could not read image '%1'
gl: Non foi posíbel ler a imaxe «%1»

en: Format of image '%1' is unknown
gl: Non se coñece o formato da imaxe «%1»

en: Error loading image '%1'
gl: Produciuse un erro ao cargar a imaxe «%1»

en: Could not save image '%1' to '%2'
gl: Non foi posíbel gardar a imaxe «%1» en «%2»

en: Creation of picture '%1'
gl: Creación da imaxe «%1»

en: Creation of placemark '%1'
gl: Creación da marca de lugar «%1»

en: Could not save icon for image '%1' to '%2'
gl: Non foi posíbel gardar a icona da imaxe «%1» en «%2»

en: Creation of icon '%1'
gl: Creación da icona «%1»

en: No GPX file chosen.
gl: Non se escolleu ningún ficheiro GPX.

en: Cannot parse %1 GPX file.
gl: Non é posíbel interpretar o ficheiro GPX %1.

en: The %1 GPX file do not have a date-time track to use.
gl: O ficheiro GPX %1 non ten unha pista de data e hora que usar.

en: Tracks
gl: Pistas

en: No position data for '%1'
gl: Non hai datos da posición para «%1»

en: Cannot open file for writing
gl: Non é posíbel abrir o ficheiro para escribir nel.

en: Move %1 to final directory %2
gl: Mover %1 ao directorio final %2

en: Cannot move data to destination directory
gl: Non é posíbel mover os datos ao directorio de destino.

en: Report below have been generated while KML file processing:
gl: O informe de embaixo xerouse durante o procesamento do ficheiro KML:

en: Target Preferences
gl: Preferencias do destino

en: Target Type
gl: Tipo de destino

en: &Local or web target used by GoogleEarth
gl: Destino &local ou da web empregado polo GoogleEarth

en: Web target used by GoogleMaps
gl: Destino na web empregado polo GoogleMaps

en: When using GoogleMaps, all images must have complete URLs, icons are squared, and when drawing a track, only line track is exported.
gl: Cando se usa o GoogleMaps, todas as imaxes han de ter URL completos, as iconas han de cadrarse e cando se debuxa unha pista só se exporta a liña da pista.

en: Picture Altitude:
gl: Altitude da imaxe:

en: clamp to ground
gl: aferrar ao solo

en: relative to ground
gl: relativa ao solo

en: absolute
gl: absoluto

en: <p>Specifies how pictures are displayed<dl><dt>clamp to ground (default)</dt><dd>Indicates to ignore an altitude specification</dd><dt>relative to ground</dt><dd>Sets the altitude of the element relative to the actual ground elevation of a particular location.</dd><dt>absolute</dt><dd>Sets the altitude of the coordinate relative to sea level, regardless of the actual elevation of the terrain beneath the element.</dd></dl></p>
gl: <p>Indica como se amosan as imaxes<dl><dt>aferrar ao solo (predeterminado)</dt><dd>Indica que se ignore a especificación da altitude</dd><dt>relativa ao solo</dt><dd>Fixa a altitude do elemento en relación á elevación do solo nun lugar concreto.</dd><dt>absoluta</dt><dd>Fixa a altitude da coordenada en relación ao nivel do mar sen importar a elevación do terreo que hai por baixo do elemento.</dd></dl></p>

en: Destination Directory:
gl: Directorio de destino:

en: Destination Path:
gl: Ruta de destino:

en: Filename:
gl: Nome do ficheiro:

en: Sizes
gl: Tamaños

en: Icon Size:
gl: Tamaño da icona:

en: Image Size:
gl: Tamaño da imaxe:

en: GPX Tracks
gl: Pistas GPX

en: Draw GPX Track
gl: Debuxar a pista GPX

en: GPX file:
gl: Ficheiro GPX:

en: GPS Exchange Format (*.gpx)
gl: Formato de intercambio de GPS (*.gpx)

[ctx: @title:window]
en: Select GPX File to Load
gl: Escolla o ficheiro GPX que desexa cargar

en: Time Zone:
gl: Fuso horario:

en: Sets the time zone of the camera during picture shooting, so that the time stamps of the GPS can be converted to match the local time
gl: Configura o fuso horario da cámara durante a sesión fotográfica para que as marcas de tempo do GPS poidan converterse e coincidiren coa hora local.

en: Track Width:
gl: Anchura da pista:

en: Track Color:
gl: Cor da pista:

en: Opacity (%):
gl: Opacidade (%):

en: Track Altitude:
gl: Altitude da pista:

en: Generate KML file
gl: Xerar un ficheiro KML

en: 1 image snapped to '%2' | %1 images snapped to '%2'
gl[0]: Unha imaxe fixada a «%2»
gl[1]: %1 imaxes fixadas a «%2»

[ctx: Start the search]
en: Search
gl: Buscar

en: Clear the search results.
gl: Limpar os resultados da busca.

en: Keep the results of old searches when doing a new search.
gl: Conservar os resultados das buscas anteriores ao realizar unha busca nova.

en: Toggle the visibility of the search results on the map.
gl: Conmutar a visibilidade dos resultados da busca no mapa.

en: Copy coordinates
gl: Copiar as coordenadas

en: Move selected images to this position
gl: Mover as imaxes seleccionadas para esta posición

en: Remove from results list
gl: Retirar da lista de resultados

en: Select which service you would like to use.
gl: Seleccione o servizo que desexe usar.

en: Bookmarks
gl: Marcadores

en: Your search failed:
    %1
gl: Fallou a busca:
    %1

en: 1 image moved to '%2' | %1 images moved to '%2'
gl[0]: Unha imaxe movida para «%2»
gl[1]: %1 imaxes movidas para «%2»

en: Add a new value to the list
gl: Engadir un valor novo á lista

en: Remove the current selected value from the list
gl: Retira o valor escollido na lista

en: Replace the current selected value from the list
gl: Substitúe o valor escollido na lista

en:  This field is limited to:
gl:  Este campo está limitado a:

en: <p>1 character.</p> | <p>%1 characters.</p>
gl[0]: <p>1 carácter.</p>
gl[1]: <p>%1 caracteres.</p>

en: Attribute:
gl: Atributo:

en: Select here the editorial attribute of content.
gl: Escolla aquí o atributo editorial do contido.

[ctx: Content type]
en: Current
gl: Actual

[ctx: Content type]
en: Analysis
gl: Análise

[ctx: Content type]
en: Archive material
gl: Material de arquivo

[ctx: Content type]
en: Background
gl: Antecedentes

[ctx: Content type]
en: Feature
gl: Característica

[ctx: Content type]
en: Forecast
gl: Prognóstico

[ctx: Content type]
en: History
gl: Historia

[ctx: Content type]
en: Obituary
gl: Necrolóxica

[ctx: Content type]
en: Opinion
gl: Opinión

[ctx: Content type]
en: Polls & Surveys
gl: Votacións e enquisas

[ctx: Content type]
en: Profile
gl: Perfil

[ctx: Content type]
en: Results Listings & Table
gl: Listas de resultados e táboas

[ctx: Content type]
en: Side bar & Supporting information
gl: Barra lateral e información de asistencia técnica

[ctx: Content type]
en: Summary
gl: Resumo

[ctx: Content type]
en: Transcript & Verbatim
gl: Transcrición e copia literal

[ctx: Content type]
en: Interview
gl: Entrevista

[ctx: Content type]
en: From the Scene
gl: Da escena

[ctx: Content type]
en: Retrospective
gl: Retrospectiva

[ctx: Content type]
en: Statistics
gl: Estatísticas

[ctx: Content type]
en: Update
gl: Actualización

[ctx: Content type]
en: Wrap-up
gl: Conclusión

[ctx: Content type]
en: Press Release
gl: Publicación en prensa

en: Brightness (APEX):
gl: Brillo (APEX):

en: Set here the brightness adjustment value in APEX unit used by camera to take the picture.
gl: Indique aquí o axuste do brillo na unidade APEX que se usa na cámara para tomar a imaxe.

en: Gain Control:
gl: Control de ganancia:

[ctx: gain control]
en: None
gl: Ningún

[ctx: gain control]
en: Low gain up
gl: Aumento pequeno

[ctx: gain control]
en: High gain up
gl: Aumento grande

[ctx: gain control]
en: Low gain down
gl: Diminución pequena

[ctx: gain control]
en: High gain down
gl: Diminución grande

en: Set here the degree of overall image gain adjustment used by camera to take the picture.
gl: Indique aquí o axuste do grao xeral de ganancia da imaxe usado pola cámara para tomar a imaxe.

en: Contrast:
gl: Contraste:

[ctx: contrast mode]
en: Soft
gl: Brando

[ctx: contrast mode]
en: Hard
gl: Duro

en: Set here the direction of contrast processing applied by the camera to take the picture.
gl: Indique aquí a dirección de procesamento do contraste aplicado pola cámara para tomar a imaxe.

en: Saturation:
gl: Saturación:

[ctx: saturation mode]
en: Low
gl: Baixa

[ctx: saturation mode]
en: High
gl: Alta

en: Set here the direction of saturation processing applied by the camera to take the picture.
gl: Indique aquí a dirección do procesamento da saturación aplicado pola cámara para tomar a imaxe.

en: Sharpness:
gl: Focalización:

[ctx: sharpness mode]
en: Soft
gl: Brando

[ctx: sharpness mode]
en: Hard
gl: Duro

en: Set here the direction of sharpness processing applied by the camera to take the picture.
gl: Indique aquí a dirección de procesamento da focalización aplicada pola cámara para tomar a imaxe.

en: Custom rendered:
gl: Debuxado persoal:

en: Normal process
gl: Proceso normal

en: Custom process
gl: Proceso personalizado

en: Set here the use of special processing on image data, such as rendering geared to output.
gl: Indique aquí o uso de procesamento especial nos datos da imaxe, tal como debuxado orientado á saída.

[ctx: name of the document this image has been scanned from]
en: Name (*):
gl: Nome (*):

en: Enter the name of the document from which this image was been scanned. This field is limited to ASCII characters.
gl: Insira o nome do documento do que se dixitalizou esta imaxe. Este campo está limitado a caracteres ASCII.

[ctx: image description]
en: Description (*):
gl: Descrición (*):

en: Enter the image description. This field is limited to ASCII characters.
gl: Insira a descrición da imaxe. Este campo está limitado a caracteres ASCII.

en: Artist (*):
gl: Artista (*):

en: Enter the copyright owner of the image. This field is limited to ASCII characters.
gl: Insira o proprietario do copyright da imaxe. Este campo está limitado a caracteres ASCII.

[ctx: image caption]
en: Caption:
gl: Lenda:

en: Enter the image's caption. This field is not limited. UTF8 encoding will be used to save the text.
gl: Insira o título da imaxe. Este campo non está limitado. Usarase a codificación UTF8 para gardar o texto.

en: Sync JFIF Comment section
gl: Sincronizar a sección de comentarios JFIF

en: Sync XMP caption
gl: Sincronizar o título XMP

en: Creation date and time
gl: Data e hora de creación

en: Creation sub-second
gl: Subsegundo de creación

en: Sync XMP creation date
gl: Sincronizar a data de creación XMP

en: Sync IPTC creation date
gl: Sincronizar a data de creación IPTC

en: Set creation date to today
gl: Axustar a data de creación a hoxe

en: Set here the date and time of image creation. In this standard it is the date and time the file was changed.
gl: Indique aquí a data e hora de creación da imaxe. Neste estándar é a data e hora en que se cambiou o ficheiro.

en: Set here the fractions of seconds for the date and time of image creation.
gl: Indique aquí a fracción de segundo da data e hora de creación da imaxe.

en: Original date and time
gl: Data e hora orixinais

en: Original sub-second
gl: Subsegundo orixinal

en: Set original date to today
gl: Definir a data orixinal a hoxe

en: Set here the date and time when the original image data was generated. For a digital still camera the date and time the picture was taken are recorded.
gl: Estabelece a data e hora a cando se xeraron os datos orixinais da imaxe. Nas cámaras dixitais rexístranse a data e hora na que se tomou a imaxe.

en: Set here the fractions of seconds for the date and time when the original image data was generated.
gl: Indique aquí a fracción de segundo na que se xerou a data e hora da imaxe orixinal.

en: Digitization date and time
gl: Data e hora da dixitalización

en: Digitization sub-second
gl: Subsegundo da dixitalización

en: Set digitization date to today
gl: Definir a data de dixitalización a hoxe

en: Set here the date and time when the image was stored as digital data. If, for example, an image was captured by a digital still camera and at the same time the file was recorded, then Original and Digitization date and time will have the same contents.
gl: Indique aquí a data e hora na que a imaxe se gardou como datos dixitais. Se, por exemplo, a imaxe se capturou cunha cámara dixital e ao mesmo tempo gardou o ficheiro, entón as data e hora orixinais e de dixitalización terán o mesmo contido.

en: Set here the fractions of seconds for the date and time when the image was stored as digital data.
gl: Indique aquí a fracción de segundo da data e hora na que a imaxe se gardou como datos dixitais.

en: Device manufacturer (*):
gl: Fabricante do dispositivo (*):

en: Set here the manufacturer of image input equipment used to take the picture. This field is limited to ASCII characters.
gl: Indique aquí o fabricante do dispositivo de toma de imaxes usado para tomar a imaxe. Este campo está limitado a caracteres ASCII.

en: Device model (*):
gl: Modelo do dispositivo (*):

en: Set here the model of image input equipment used to take the picture. This field is limited to ASCII characters.
gl: Indique aquí o modelo do equipo de toma de imaxe tomado para tomar a imaxe. Este campo está limitado a caracteres ASCII.

en: Device type:
gl: Tipo de dispositivo:

en: Film scanner
gl: Escáner de filmes

en: Reflection print scanner
gl: Escáner de reflexión en impresos

en: Digital still camera
gl: Cámara dixital

en: Select here the image input equipment type used to take the picture.
gl: Indique aquí o dispositivo de captura de imaxe usado para tomar a imaxe.

en: Exposure time (seconds):
gl: Tempo de exposición (segundos):

en: Set on this option to set the exposure time of picture, given in seconds.
gl: Sinale esta opción para definir o tempo de exposición da imaxe, dada en segundos.

en: Exposure program:
gl: Programa de exposición:

[ctx: exposure program]
en: Not defined
gl: Non definido

[ctx: exposure program]
en: Auto
gl: Automático

[ctx: exposure program]
en: Aperture priority
gl: Prioridade da abertura

[ctx: exposure program]
en: Shutter priority
gl: Prioridade do obturador

[ctx: exposure program]
en: Creative program
gl: Programa creativo

[ctx: exposure program]
en: Action program
gl: Programa de acción

[ctx: exposure program]
en: Portrait mode
gl: Modo retrato

[ctx: exposure program]
en: Landscape mode
gl: Modo de paisaxe

en: Select here the program used by the camera to set exposure when the picture was taken.
gl: Indique aquí o programa usado pola cámara para axustar a exposición cando se tomou a imaxe.

en: Exposure mode:
gl: Modo de exposición:

[ctx: exposure mode]
en: Auto
gl: Automático

[ctx: exposure mode]
en: Auto bracket
gl: Gama de exposicións

en: Select here the mode used by the camera to set exposure when the picture was taken. In auto-bracketing mode, the camera shoots a series of frames of the same scene at different exposure settings.
gl: Escolla aquí o modo usado na cámara para axustar a exposición da foto cando se tomou. No modo de Gama de exposicións, a cámara toma varia fotos da mesma escena con distintas exposicións.

en: Exposure bias (APEX):
gl: Sesgo da exposición (APEX):

en: Set here the exposure bias value (in APEX units) used by camera to take the picture.
gl: Indique aquí o valor do sesgo da exposición (en unidades APEX) usado pola cámara para tomar a imaxe.

en: Metering mode:
gl: Modo de medición:

[ctx: metering mode]
en: Unknown
gl: Descoñecido

[ctx: metering mode]
en: Average
gl: Media

[ctx: metering mode]
en: Center weighted average
gl: Media ponderada no centro

[ctx: metering mode]
en: Spot
gl: Punto

[ctx: metering mode]
en: Multi-spot
gl: Multipunto

[ctx: metering mode]
en: Multi-segment
gl: Multisegmento

[ctx: metering mode]
en: Partial
gl: Parcial

[ctx: metering mode]
en: Other
gl: Outro

en: Select here the metering mode used by the camera to set exposure when the picture was taken.
gl: Indique aquí o método de medición usado pola cámara para axustar a exposición cando se tomou a imaxe.

en: Sensitivity (ISO):
gl: Sensibilidade (ISO):

en: Select here the ISO Speed of the camera which took the picture.
gl: Indique aquí a velocidade ISO da cámara que tomou a imaxe.

en: Sensing method:
gl: Método de medición:

en: Not defined
gl: Non definido

en: One-chip color area
gl: Área de cor dunha parte

en: Two-chip color area
gl: Área de cor de dúas partes

en: Three-chip color area
gl: Área de cor de tres partes

en: Color sequential area
gl: Área de cor secuencial

en: Trilinear sensor
gl: Sensor trilinear

en: Color sequential linear
gl: Cor lineal secuencial

en: Select here the image sensor type used by the camera to take the picture.
gl: Indique aquí o tipo de sensor de imaxe usado pola cámara para tomar a imaxe.

en: Focal length (mm):
gl: Distancia focal (mm):

en: Set here the lens focal length in millimeters used by camera to take the picture.
gl: Indique aquí a distancia focal en milímetros usada pola cámara para tomar a imaxe.

en: Focal length in 35mm film (mm):
gl: Distancia focal en filme de 35mm (mm):

en: Set here equivalent focal length assuming a 35mm film camera, in mm. A value of 0 means the focal length is unknown.
gl: Indique aquí a distancia focal equivalente asumindo unha cámara de 35mm, en mm. Un valor de 0 significa que a distancia focal é descoñecida.

en: Digital zoom ratio:
gl: Taxa de ampliación dixital:

en: Set here the digital zoom ratio used by camera to take the picture.
gl: Indique aquí a taxa de ampliación dixital usada pola cámara para tomar a imaxe.

en: Lens aperture (f-number):
gl: Abertura da lente (número f):

en: Select here the lens aperture used by camera to take the picture.
gl: Indique aquí a abertura da lente empregada pola cámara para tomar a imaxe.

en: Max. lens aperture (f-number):
gl: Abertura máxima da lente (número f):

en: Select here the smallest aperture of the lens used by camera to take the picture.
gl: Indique aquí a abertura mínima da lente empregada pola cámara para tomar a imaxe.

en: No flash
gl: Sen flash

en: Fired
gl: Disparado

en: Fired, no strobe return light
gl: Disparado, sen luz estroboscópica de retorno

en: Fired, strobe return light
gl: Disparado, con luz estroboscópica de retorno

en: Yes, compulsory
gl: Si, obrigatorio

en: Yes, compulsory, no return light
gl: Si, obrigatorio, sen luz de retorno

en: Yes, compulsory, return light
gl: Si, obrigatorio, con luz de retorno

en: No, compulsory
gl: Non, obrigatorio

en: No, auto
gl: No, automático

en: Yes, auto
gl: Si, automático

en: Yes, auto, no return light
gl: Si, automático, sen luz de retorno

en: Yes, auto, return light
gl: Si, automático, con luz de retorno

en: No flash function
gl: Sen función de flash

en: Yes, red-eye
gl: Si, ollos roxos

en: Yes, red-eye, no return light
gl: Si, ollos roxos, sen luz de retorno

en: Yes, red-eye, return light
gl: Si, con ollos roxos, con luz de retorno

en: Yes, compulsory, red-eye
gl: Si, obrigatorio, con ollos roxos

en: Yes, compulsory, red-eye, no return light
gl: Si, obrigatorio, ollos roxos, sen luz de retorno

en: Yes, compulsory, red-eye, return light
gl: Si, obrigatorio, ollos roxos, luz de retorno

en: Yes, auto, red-eye
gl: Si, automático, ollos roxos

en: Yes, auto, red-eye, no return light
gl: Si, automático, ollos roxos, sen luz de retorno

en: Yes, auto, red-eye, return light
gl: Si, automático, ollo roxo, luz de retorno

en: Light source:
gl: Fonte de luz:

[ctx: light source]
en: Unknown
gl: Descoñecido

[ctx: light source]
en: Daylight
gl: Luz diúrna

[ctx: light source]
en: Fluorescent
gl: Fluorescente

[ctx: light source]
en: Tungsten (incandescent light)
gl: Volframio (lámpada incandescente)

[ctx: light source]
en: Fine weather
gl: Bo tempo

[ctx: light source]
en: Cloudy weather
gl: Anubrado

[ctx: light source]
en: Shade
gl: Sombra

[ctx: light source]
en: Daylight fluorescent (D 5700 - 7100K)
gl: Fluorescente de luz diúrna (D 5700 - 7100K)

[ctx: light source]
en: Day white fluorescent (N 4600 - 5400K)
gl: Fluorescente branco diúrno (N 4600 - 5400K)

[ctx: light source]
en: Cool white fluorescent (W 3900 - 4500K)
gl: Fluorescente branco frío (W 3900 -4500K)

[ctx: light source]
en: White fluorescent (WW 3200 - 3700K)
gl: Fluorescente branco (WW 3200 - 3700K)

[ctx: light source]
en: Standard light A
gl: Luz estándar A

[ctx: light source]
en: Standard light B
gl: Luz estándar B

[ctx: light source]
en: Standard light C
gl: Luz estándar C

[ctx: light source]
en: ISO studio tungsten
gl: Volframio de estudio de ISO

[ctx: light source]
en: Other light source
gl: Outra fonte de luz

en: Select here the kind of light source used to take the picture.
gl: Indique aquí o tipo de fonte de luz usada para tomar a foto.

en: Flash mode:
gl: Modo do flash:

en: Select here the flash program mode used by the camera to take the picture.
gl: Indique aquí o modo do programa do flash usado na cámara para tomar a imaxe.

en: Flash energy (BCPS):
gl: Enerxía do flash (BCPS):

en: Set here the flash energy used to take the picture in BCPS units. Beam Candle Power Seconds is the measure of effective intensity of a light source when it is focused into a beam by a reflector or lens. This value is the effective intensity for a period of one second.
gl: Indique aquí a enerxía do flash usado para tomar a foto en unidades BCPS. «Beam Candle Power Seconds» é a medida de intensidade efectiva dunha fonte de luz cando é focalizada nun raio por un reflector ou lente. Este valor é a intensidade eficaz durante un período dun segundo.

en: White balance:
gl: Balance de branco:

en: Identify subject of content (3 chars max):
gl: Identifique o suxeito do contido (3 letras máx.):

en: Set here the category of content. This field is limited to 3 characters.
gl: Indique aquí a categoría do contido. Este campo está limitado a 3 caracteres.

en: Supplemental categories:
gl: Categorías suplementarias:

en: &Add
gl: &Engadir

en: &Delete
gl: &Eliminar

en: &Replace
gl: &Substituír

en: Headline:
gl: Titular:

[ctx: content description]
en: Caption:
gl: Título:

en: Caption Writer:
gl: Escritor do título:

en: Enter the name of the caption author.
gl: Insira o nome do autor do título.

en: Byline:
gl: Autoría:

en: Set here the name of content creator.
gl: Indique aquí o nome do creador do contido.

en: Byline Title:
gl: Título do autor:

en: Set here the title of content creator.
gl: Indique aquí o título do creador do contido.

en: Credit:
gl: Créditos:

en: Set here the content provider.
gl: Indique aquí o fornecedor do contido.

[ctx: original owner of content]
en: Source:
gl: Orixe:

en: Contact:
gl: Contacto:

en: Set here the person or organization to contact.
gl: Indique aquí a persoa ou organización de contacto.

en: No ObjectData
gl: Sen ObjectData

en: IPTC-NAA Digital Newsphoto Parameter Record (version 1)
gl: Rexistro de parámetro IPTC-NAA de fotografía dixital de prensa (versión 1)

en: IPTC-NAA Digital Newsphoto Parameter Record (version 2)
gl: Rexistro de parámetro IPTC-NAA de fotografía dixital de prensa (versión 2)

en: IPTC-NAA Digital Newsphoto Parameter Record (version 3)
gl: Rexistro de parámetro IPTC-NAA de fotografía dixital de prensa (versión 3)

en: IPTC-NAA Digital Newsphoto Parameter Record (version 4)
gl: Rexistro de parámetro IPTC-NAA de fotografía dixital de prensa (versión 4)

en: IPTC7901 Recommended Message Format
gl: Formato recomendado de mensaxe IPTC7901

en: Tagged Image File Format (version 5.0)
gl: Formato de ficheiro de imaxe con etiquetas (versión 5.0)

en: Tagged Image File Format (version 6.0)
gl: Formato de ficheiro de imaxe con etiquetas (versión 6.0)

en: IPTC Unstructured Character Oriented File Format
gl: Formato de ficheiro IPTC non estruturado orientado a caracteres

en: United Press International ANPA 1312 variant
gl: Variante da United Press International de ANPA 1312

en: United Press International Down-Load Message
gl: Mensaxe de baixa carga da United Press International

en: JPEG File Interchange
gl: Intercambio de ficheiro JPEG

en: Microsoft Bit Mapped Graphics File [*.BMP]
gl: Ficheiro Bit Mapped Graphics de Microsoft .BMP]

en: Digital Audio File [*.WAV]
gl: Ficheiro de son dixital [*.WAV]

en: PC DOS/Windows Executable Files [*.COM][*.EXE]
gl: Ficheiros executábeis de PC DOS/Windows [*.COM] [*.EXE]

en: Compressed Binary File [*.ZIP]
gl: Ficheiro binario comprimido [*.ZIP]

en: Audio Interchange File Format AIFF
gl: Formato de ficheiro de intercambio de son AIFF

en: Freehand (version 3.1)
gl: Freehand (versión 3.1)

en: Freehand (version 4.0)
gl: Freehand (versión 4.0)

en: Freehand (version 5.0)
gl: Freehand (versión 5.0)

en: Freehand (version 5.5)
gl: Freehand (versión 5.5)

en: Hypertext Markup Language "HTML"
gl: Linguaxe de etiquetas de hipertexto «HTML»

en: MPEG 2 Audio Layer 2 (Musicom), ISO/IEC
gl: MPEG 2 capa de son 2 (Musicom), ISO/IEC

en: MPEG 2 Audio Layer 3, ISO/IEC
gl: MPEG 2 capa de son 3, ISO/IEC

en: Portable Document File [*.PDF] Adobe
gl: Ficheiro de documento portábel [*.PDF] de Adobe

en: News Industry Text Format
gl: Formato de texto da industria de noticias

en: Tape Archive [*.TAR]
gl: Arquivo de cinta [*.TAR]

en: Tidningarnas Telegrambyra NITF version (TTNITF DTD)
gl: Tidningarnas Telegrambyra versión NITF (TTNITF DTD)

en: Ritzaus Bureau NITF version (RBNITF DTD)
gl: Ritzaus Bureau versión NITF (RBNITF DTD)

en: Destination:
gl: Destino:

en: Product ID:
gl: ID do produto:

en: Service ID:
gl: ID de servizo:

en: Envelope ID:
gl: ID de sobre:

en: Priority:
gl: Prioridade:

[ctx: priority for the envelope]
en: 0: None
gl: 0: Ningunha

[ctx: priority for the envelope]
en: 1: High
gl: 1: Alta

[ctx: priority for the envelope]
en: 8: Low
gl: 8: Baixa

[ctx: editorial urgency of content]
en: 9: User-defined
gl: 9: Definido polo usuario

en: Select here the envelope priority.
gl: Indique aquí a prioridade do sobre.

en: Format:
gl: Formato:

en: Select here envelope file format.
gl: Indique aquí o formato de ficheiro do sobre.

en: Sent date:
gl: Data de envío:

en: Sent time:
gl: Hora de envío:

en: Set envelope sent date to today
gl: Axuste a data de envío do sobre a hoxe

en: Set here the date when the service sent the material.
gl: Indique aquí a data na que o servizo enviou o material.

en: Set here the time when the service sent the material.
gl: Indique aquí a hora á que o servizo enviou o material.

en: Set here the time zone when the service sent the material.
gl: Indique aquí o fuso horario no que o servizo enviou o material.

en: Use information retrieval words:
gl: Usar palabras de recuperación de información:

en: Digitization date
gl: Data de dixitalización

en: Digitization time
gl: Hora de dixitalización

en: Set here the creation date of digital representation.
gl: Indique aquí a data de creación da representación dixital.

en: Set here the creation time of digital representation.
gl: Indique aquí a hora de creación da representación dixital.

en: Set here the time zone of digital representation.
gl: Indique aquí o fuso horario da representación dixital.

en: Creation date
gl: Data de creación

en: Creation time
gl: Hora de creación

en: Set here the creation date of intellectual content.
gl: Indique aquí a data de creación do contido intelectual.

en: Set here the creation time of intellectual content.
gl: Indique a data de creación do contido intelectual.

en: Set here the time zone of intellectual content.
gl: Indique o fuso horario do contido intelectual.

en: Set here the full country name referenced by the content.
gl: Indique aquí o nome completo do país referido polo contido.

en: City:
gl: Cidade:

en: Sublocation:
gl: Sublocalización:

en: State/Province:
gl: Estado/Provincia:

en: Country:
gl: País:

en: Select here country name of content origin.
gl: Indique aquí o nome do país da orixe do contido.

en: Release date
gl: Data de publicación

en: Release time
gl: Hora de publicación

en: Set release date to today
gl: Axustar a data de publicación a hoxe

en: Set here the earliest intended usable date of intellectual content.
gl: Indique aquí a data máis ceda na que é usábel o contido intelectual.

en: Set here the earliest intended usable time of intellectual content.
gl: Indique aquí a hora máis ceda na que é usábel o contido intelectual.

en: Set here the earliest intended usable time zone of intellectual content.
gl: Indique aquí o fuso horario máis cedo no que é usábel o contido intelectual.

en: Expiration date
gl: Data de caducidade

en: Expiration time
gl: Hora de caducidade

en: Set expiration date to today
gl: Axustar a data de caducidade a hoxe

en: Set here the latest intended usable date of intellectual content.
gl: Indique aquí a data máis tardía na que é usábel o contido intelectual.

en: Set here the latest intended usable time of intellectual content.
gl: Indique aquí a hora máis tardía na que é usábel o contido intelectual.

en: Set here the latest intended usable time zone of intellectual content.
gl: Indique aquí o fuso horario máis tardío no que é usábel o contido intelectual.

en: Language:
gl: Idioma:

en: Select here the language of content.
gl: Axuste aquí o idioma do contido.

[ctx: editorial urgency of content]
en: 0: None
gl: 0: Ningunha

[ctx: editorial urgency of content]
en: 1: High
gl: 1: Alta

[ctx: editorial urgency of content]
en: 8: Low
gl: 8: Baixa

en: Select here the editorial urgency of content.
gl: Indique a aquí a urxencia editorial do contido.

en: Cycle:
gl: Ciclo:

en: News
gl: Novas

en: Advisory
gl: Consultivo

en: Select here the editorial type of content.
gl: Escolla aquí o tipo editorial do contido.

en: Reference:
gl: Referencia:

[ctx: image title]
en: Title:
gl: Título:

en: Edit Status:
gl: Estado de edición:

en: Job Identifier:
gl: Identificador do traballo:

en: Special Instructions:
gl: Instrucións especiais:

[ctx: @action]
en: Edit Metadata...
gl: Editar os metadatos…

en: Enter here a new supplemental category of content.
gl: Insira aquí unha nova categoría suplementaria de contido.

en: Default Language Caption Options
gl: Opcións predeterminadas de idioma do título

en: Right Usage Terms:
gl: Termos de uso:

en: Contact
gl: Contacto

[ctx: contact email address]
en: E-mail:
gl: Correo electrónico:

en: Set here the contact e-mail.
gl: Indique aquí o correo do contacto.

en: Set here the contact URL.
gl: Indique aquí o URL do contacto.

en: Phone:
gl: Teléfono:

en: Set here the contact 'phone number.
gl: Indique aquí o teléfono do contacto.

[ctx: Street address]
en: Address:
gl: Enderezo:

en: Set here the contact address.
gl: Indique aquí o enderezo do contacto.

en: Postal code:
gl: Código postal:

en: Set here the contact postal code.
gl: Indique aquí o código postal do contacto.

en: Set here the contact city.
gl: Indique aquí a cidade do contacto.

en: Set here the contact country.
gl: Indique aquí o país do contacto.

en: Set here the original owner of content.
gl: Indique aquí o dono orixinal do contido.

en: Video date
gl: Data de vídeo

en: Set video date to today
gl: Definir a data de vídeo como hoxe

en: Set here the video date of intellectual content.
gl: Indique aquí a data de vídeo do contido intelectual.

en: Set here the content's city of origin.
gl: Indique aquí a cidade de orixe do contido.

en: Set here the content's location within the city.
gl: Indique aquí a localización do contido dentro da cidade.

en: Set here the content's Province or State of origin.
gl: Indique aquí a provincia ou estado de orixe do contido.

[ctx: short title for the content]
en: Title:
gl: Título:

en: Set here a shorthand reference for the content.
gl: Indique aquí unha referencia breve do contido.

en: Nickname:
gl: Alcume:

en: A short informal name for the resource.
gl: Un nome informal curto para o recurso.

en: Identifiers:
gl: Identificadores:

en: Set here the strings that identify content that recurs.
gl: Indique aquí as cadeas que identifican contidos que se repiten.

en: Enter the editorial usage instructions.
gl: Insira as instrucións de uso editorial.

en: Enter here the Informative Provider Reference. I.P.R is a name registered with the XMP/NAA, identifying the provider that provides an indicator of the content. The default value for the I.P.R is "XMP" if a standard Reference Code is used.
gl: Insira aquí a Referencia Informática do Fornecedor. I.P.R. é un nome rexistrado no XMP/NAA, que identifica o fornecedor que prové un indicador do contido. O valor predeterminado do I.P.R. é «XMP» se usa un Código de Referencia estándar.

en: Enter here the Subject Reference Number. Provides a numeric code to indicate the Subject Name plus optional Subject Matter and Subject Detail Names in the language of the service. Subject Reference is a number from the range 01000000 to 17999999 and represent a language independent international reference to a Subject. A Subject is identified by its Reference Number and corresponding Names taken from a standard lists given by XMP/NAA. If a standard reference code is used, these lists are the English language reference versions. This field is limited to 8 digit code.
gl: Insira aquí o Número de Referencia do Asunto. Forneza un código numérico para indicar o Nome do Asunto máis opcionalmente o Asunto e os Nomes de Detalle do Asunto no idioma do servizo. A referencia do Asunto é un número no intervalo de 01000000 a 17999999 e representa unha referencia internacional independente do idioma para a materia. Un asunto identifícase polo seu número de referencia e os nomes correspondentes tomados dunhas listas estándar dadas pola XMP/NAA. Se usa un código estándar de referencias, estas listas están en inglés nas versións de referencia. Este campo está limitado a un código de 8 díxitos.

en: Enter here the Subject Name. English language is used if you selected a standard XMP/NAA reference code.
gl: Insira aquí o nome do asunto. Usarase o inglés se escolle un código de referencia estándar XMP/NAA.

en: Enter here the Subject Matter Name. English language is used if you selected a standard XMP/NAA reference code.
gl: Insira aquí o Nome do Asunto. Usarase o inglés se escolle un código de referencia estándar XMP/NAA.

en: Enter here the Subject Detail Name. English language is used if you selected a standard XMP/NAA reference code.
gl: Insira aquí o Nome do detalle do asunto. Usarase o inglés se escolle un código de referencia estándar XMP/NA.

[ctx: @info:tooltip]
en: Write the corrected date and time for each image
gl: Gardar a data e hora corrixidas en cada imaxe.

en: Timestamp Used
gl: Marca temporal empregada

en: Timestamp Updated
gl: Actualizouse a marca temporal

en: Status
gl: Estado

en: Failed to update metadata timestamp
gl: Non foi posíbel actualizar os metadatos da marca temporal

en: Failed to update file timestamp
gl: Non foi posíbel actualizar a marca temporal do ficheiro

en: not valid
gl: non válido

[ctx: @action]
en: Adjust Time && Date...
gl: Axustar a data e a hora…

en: Create Calendar
gl: Crear un calendario

en: A tool to create calendar from images
gl: Unha ferramenta para crear un calendario a partir de imaxes

en: Former Author
gl: Autor anterior

en: Developer and Maintainer
gl: Desenvolvedor e mantedor

[ctx: @action]
en: Create Calendar...
gl: Crear un calendario…

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CalEvents)
en: Calendar events
gl: Eventos do calendario

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ohHeaderLabel)
en: Select an optional calendar file with the official holidays
gl: Escolla un ficheiro de calendario opcional coas vacacións oficiais

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fhHeaderLabel)
en: Select an optional calendar file with your "family holidays"
gl: Escolla un ficheiro de calendario opcional coas «vacacións familiares»

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fhExplainLabel)
en: You can create such a calendar using program which support <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/ICalendar">iCalendar format</a>.
    This is fully optional. All the events from this calendar will be printed in green.
gl: Pode crear este calendario cun programa compatíbel co <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/ICalendar">formato iCalendar</a>.
    Isto é completamente opcional. Todos os eventos deste calendario imprimiranse en verde.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CalProgress)
en: Printing
gl: Impresión

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, currentLabel)
en: Current Page
gl: Páxina actual

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, totalLabel)
en: Total Pages
gl: Páxinas totais

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CalTemplate)
en: Create Template for Calendar
gl: Crear modelo para o calendario

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, previewGroupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, m_tableWidget)
en: Preview
gl: Vista previa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, paperSizeLabel)
en: Paper Size:
gl: Tamaño do papel:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, paperSizeCombo)
en: US Letter
gl: Carta americana

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, topRadio)
en: &Top
gl: &Superior

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, leftRadio)
en: &Left
gl: &Esquerda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rightRadio)
en: &Right
gl: &Dereita

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, drawLinesCheckBox)
en: Draw lines on calendar
gl: Debuxar liñas no calendario

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ratioLabel)
en: Image to text ratio:
gl: Proporción entre a imaxe e o texto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fontLabel)
en: Font:
gl: Fonte:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, yearLabel)
en: Year:
gl: Ano:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, monthBox)
en: Select Images
gl: Escolla imaxes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Left click on a month to select an image, right click to clear an image.
gl: Faga clic esquerdo nun mes para seleccionar unha imaxe; faga clic dereito para baleirar unha imaxe.

en: Welcome to Calendar Tool
gl: Benvida á ferramenta de calendario

en: Choose events to show on the Calendar
gl: Escoller os eventos que se queren amosar no calendario

en: Print Calendar
gl: Imprimir o calendario

en: Printing in Progress
gl: Impresión en progreso

en: No valid images selected for months<br/>Click Back to select images
gl: Non se escolleron imaxes correctas para os meses<br/>Prema Atrás para seleccionar as imaxes

en: Please note that you are making a calendar for<br/>the current year or a year in the past.
gl: Lembre que está a crear un calendario para o <br/>ano actual ou un ano no pasado.

en: Click Next to start Printing<br/><br/>Following months will be printed for year %1:<br/>
gl: Prema Seguinte para comezar a imprimir<br/><br/>Imprimiranse os meses seguintes do ano %1:<br/>

en: Printing Cancelled
gl: Cancelouse a impresión

en: Create calendar
gl: Crear un calendario

en: Printing calendar page for %1 of %2
gl: Imprimindo a páxina do calendario para %1 de %2

en: Printing Complete
gl: Rematouse de imprimir

en: &Abort
gl: &Interromper

en: Camera
gl: Cámara

[ctx: @title:column Processing checkbox]
en: Include for Enfuse
gl: Incluír para Enfuse

[ctx: @title:column Input file name]
en: File Name
gl: Nome do ficheiro

[ctx: @title:column Input image exposure]
en: Exposure (EV)
gl: Exposición (EV)

[ctx: @option:check Enfuse setting]
en: Automatic Local/Global Image Features Balance (Levels)
gl: Equilibrio automático dos niveis locais e globais das características da imaxe.

[ctx: @info:tooltip]
en: Optimize image features (contrast, saturation, . . .) to be as global as possible.
gl: Optimizar as características da imaxe (contraste, saturación, etc.) para ser tan globais como sexa posíbel.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Set automatic level selection (maximized) for pyramid blending, i.e. optimize image features (contrast, saturation, . . .) to be as global as possible.
gl: Activar a selección automática dos niveis (maximizados) para unha fusión piramidal, é dicir, optimizar as características da imaxe (contraste, saturación, etc.) para ser tan globais como sexa posíbel.

[ctx: @label:slider Enfuse settings]
en: Image Features Balance:
gl: Equilibrio das características da imaxe:

[ctx: @info:tooltip]
en: Balances between local features (small number) or global features (high number).
gl: Fai equilibrio entre as características locais (número baixo) e as globais (número alto).

[ctx: @info:whatsthis]
en: Set the number of levels for pyramid blending. Balances towards local features (small number) or global features (high number). Additionally, a low number trades off quality of results for faster execution time and lower memory usage.
gl: Indique o número de niveis para a fusión piramidal. Equilibria cara características locais (número baixo) ou globais (número alto). Un número baixo compromete a calidade dos resultados en beneficio dun tempo de execución máis rápido e un uso da memoria menor.

[ctx: @option:check]
en: Hard Mask
gl: Máscara dura

[ctx: @info:tooltip]
en: Useful only for focus stack to improve sharpness.
gl: Só é útil para que a rima de foco mellore a nitidez.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Force hard blend masks without averaging on finest scale. This is only useful for focus stacks with thin and high contrast features. It improves sharpness at the expense of increased noise.
gl: Forzar máscaras de fusión duras sen nivelar na escala máis fina. Isto só é útil para rimas de foco con características de contraste alto. Mellora a nitidez a costa dun aumento do ruído.

[ctx: @label:slider Enfuse settings]
en: Well-Exposedness Contribution:
gl: Contribución a unha boa exposición:

[ctx: @info:tooltip]
en: Contribution of well exposed pixels to the blending process.
gl: Contribución de píxeles ben expostos ao proceso de fusión.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Set the well-exposedness criterion contribution for the blending process. Higher values will favor well-exposed pixels.
gl: Indique a contribución do criterio de boa exposición ao proceso de fusión. Os valores máis altos favorecen os pixeles ben expostos.

[ctx: @label:slider enfuse settings]
en: High-Saturation Contribution:
gl: Contribución a unha saturación elevada:

[ctx: @info:tooltip]
en: Contribution of highly saturated pixels to the blending process.
gl: Contribución de píxeles altamente saturados ao proceso de fusión.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Increasing this value makes pixels with high saturation contribute more to the final output.
gl: Aumentar este valor fai que os píxeles con saturación alta contribúan máis ao resultado final.

[ctx: @label:slider enfuse settings]
en: High-Contrast Contribution:
gl: Contribución a un contraste elevado:

[ctx: @info:tooltip]
en: Contribution of highly contrasted pixels to the blending process.
gl: Contribución de píxeles altamente contrastados ao proceso de fusión.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Sets the relative weight of high-contrast pixels. Increasing this weight makes pixels with neighboring differently colored pixels contribute more to the final output. Particularly useful for focus stacks.
gl: Configura o peso relativo dos píxeles de contraste alto. Aumentar este peso fai que os píxeles con píxeles veciños de cor distinta contribúan máis ao resultado final. É útil especialmente para as rimas de foco.

[ctx: @option:check]
en: Use Color Appearance Model (CIECAM02)
gl: Usar o modelo de aparencia da cor (CIECAM02).

[ctx: @info:tooltip]
en: Convert to CIECAM02 color appearance model during the blending process instead of RGB.
gl: Converter ao modelo de aparencia de cor CIECAM02 en vez de a RGB durante o proceso de fusión.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Use Color Appearance Modelling (CIECAM02) to render detailed colors. Your input files should have embedded ICC profiles. If no ICC profile is present, sRGB color space will be assumed. The difference between using this option and default color blending algorithm is very slight, and will be most noticeable when you need to blend areas of different primary colors together.
gl: Use o Modelado da aparencia da cor (CIECAM02) para xerar cores detalladas. Os ficheiros de entrada teñen que incluír perfís ICC. De non haber ningún perfil ICC asúmese o espazo de cores sRGB. A diferenza entre usar esta opción e o algoritmo de fusión de cores predeterminado é pouca e resulta máis visíbel cando hai que fusionar áreas de cores primarias distintas.

[ctx: @title:column Saving checkbox]
en: Include during Saving
gl: Incluír ao gardar.

[ctx: @title:column Output file name]
en: Output
gl: Saída

[ctx: @title:column Source file names]
en: Selected Inputs
gl: Entradas seleccionadas

[ctx: @item:inmenu]
en: Remove item
gl: Retirar o elemento

[ctx: @item:inmenu]
en: Clear all
gl: Limpar todo

[ctx: @info:tooltip]
en: Revert current settings to default values.
gl: Restabelecer os valores predeterminados.

[ctx: @action:button]
en: Details...
gl: Detalles…

en: Exposure Blending
gl: Mestura da exposición

en: A tool to blend bracketed images
gl: Unha ferramenta para mesturar imaxes de «bracketing»

en: Author and Maintainer
gl: Autor e mantedor

[ctx: @action]
en: Blend Stacked Images...
gl: Fusionar as imaxes superpostas…

[ctx: average scene luminance value unknown]
en: unknown
gl: descoñecido

en: Cannot run %1:
    
     %2
gl: Non é posíbel executar %1:
    
     %2

[ctx: @title:window]
en: Welcome to Stacked Images Tool
gl: Benvida á ferramenta de imaxes superpostas

[ctx: @title:window]
en: Pre-Processing is Complete
gl: O pre-procesamento está completado

en: Error loading RAW image '%1'
gl: Produciuse un erro ao cargar a imaxe RAW «%1»

en: Could not save thumbnail for image '%1' to '%2'
gl: Non foi posíbel gardar a miniatura de «%1» en «%2»

en: unavailable
gl: non dispoñíbel

en: Could not open file '%1' for writing
gl: Non foi posíbel abrir o ficheiro «%1» para escribir nel

en: Could not save image to file '%1'
gl: Non foi posíbel gardar a imaxe no ficheiro «%1»

en: Html Gallery
gl: Galería de HTML

en: A tool to generate HTML gallery from images
gl: Unha ferramenta para xerar unha galería de HTML de imaxes

en: Former Author and Maintainer
gl: Autor anterior e mantedor

[ctx: @action]
en: Create Html gallery...
gl: Crear unha galería HTML…

en: Internal Error
gl: Erro interno

en: Starting to generate gallery...
gl: Comezando a xerar a galería…

en: %1 albums to process:
gl: %1 álbums para procesar:

en: %1 items to process
gl: %1 elementos para procesar

en: Output directory: %1
gl: Directorio de saída: %1

en: Gallery is completed, but some warnings occurred.
gl: Completouse a galería, pero producíronse algúns avisos.

en: Gallery completed.
gl: Completouse a galería.

en: Opening gallery with default desktop browser...
gl: Abrindo a galería co navegador predeterminado do escritorio…

en: Opening gallery with internal browser...
gl: Abrindo a galería co navegador interno…

en: Full Image Properties:
gl: Propiedades completas da imaxe:

en: Save image
gl: Gardar a imaxe

en: Quality:
gl: Calidade:

en: Max size:
gl: Tamaño máximo:

en: Include full-size original images for download
gl: Incluír as imaxes co tamaño orixinal para descargalas

en: Use original image
gl: Usar a imaxe orixinal

en: Thumbnail Properties:
gl: Propiedades da miniatura:

en: Square thumbnails
gl: Miniaturas cadradas

en: <qt><p><h1><b>Welcome to HTML Gallery tool</b></h1></p><p>This assistant will guide you to export quickly</p><p></p><p>your images as a small static HTML photo gallery.</p><p>This tool is fully compliant with <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/HTML'>HTML and CSS standards</a></p><p>and the output can be customized with a nice theme.</p></qt>
gl: <qt><p><h1><b>Benvida á ferramenta de galería HTML</b></h1></p> <p>Este asistente guiarao para exportar rapidamente</p> <p></p> <p>as súas imaxes como unha pequena galería de fotos de HTML estático.</p> <p>Esta ferramenta cumpre completamente cos <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/HTML'>estándares de HTML e CSS</a></p> <p>e a saída pode personalizarse cun bo tema.</p></qt>

en: &Choose image selection method:
gl: &Escolla o método de selección de imaxes:

en: Images
gl: Imaxes

en: In this page, you can change some theme parameters. Depending on the theme, different parameters are available.
gl: Nesta páxina pódense cambiar algúns parámetros do tema. Dependendo do tema haberá dispoñíbeis diferentes parámetros.

en: can be customized
gl: pode personalizarse

en: no customization available
gl: non hai ningunha personalización dispoñíbel

en: Author: %1<br/><br/>
gl: Autor: %1<br/><br/>

en: Welcome to HTML Gallery Tool
gl: Benvida á ferramenta de galería HTML

en: Items Selection
gl: Selección de elementos

en: Theme Selection
gl: Escolla de tema

en: Theme Parameters
gl: Parámetros do tema

en: Output Settings
gl: Configuración da saída

en: Generating Gallery
gl: Xerando a galería

en: Create directories
gl: Crear directorios

en: Could not create folder '%1'
gl: Non foi posíbel crear o cartafol «%1»

en: Create jAlbum project files
gl: Crear ficheiros de proxecto de jAlbum

en: Failed to create project files
gl: Non foi posíbel crear os ficheiros de proxecto

en: Failed to create settings file
gl: Non foi posíbel crear o ficheiro de configuración

en: Launch jAlbum with new project files
gl: Iniciar jAlbum con novos ficheiros de proxecto

en: jAlbum Export
gl: Exportar a jAlbum

en: A tool to export images to jAlbum gallery generator
gl: Unha ferramenta para exportar imaxes ao xerador de galerías jAlbum

[ctx: @action]
en: Create jAlbum Gallery...
gl: Crear unha galería de jAlbum…

en: jAlbum Gallery Generator.
gl: Xerador de galerías jAlbum.

en: Starting to generate jAlbum...
gl: Comezando a xerar jAlbum…

en: Jalbum is completed, but some warnings occurred.
gl: Completouse jAlbum, pero producíronse algúns avisos.

en: Jalbum completed.
gl: Completouse jAlbum.

[ctx: @title:group]
en: jAlbum Binaries
gl: Binarios de jAlbum

en: Project Title:
gl: Título do proxecto:

en: Paths Selection
gl: Selección de rutas

en: Generating jAlbum
gl: Xerando jAlbum

en: DLNA Export
gl: Exportación mediante DLNA

en: A tool to export items to a DLNA compatible device
gl: Unha ferramenta para exportar elementos a dispositivos compatíbeis con DLNA

[ctx: @action]
en: Share with DLNA...
gl: Compartir mediante DLNA…

en: %1 Media Server
gl: Servidor multimedia %1

en: Media Server have been started
gl: Iniciouse o servidor multimedia

en: Media Server cannot be started!
gl: Non é posíbel iniciar o servidor multimedia!

en: Developer
gl: Desenvolvedor.

en: Create Panorama
gl: Crear un panorama

en: A tool to create panorama
gl: Unha ferramenta para crear un panorama

[ctx: @action]
en: Create panorama...
gl: Crear un panorama…

en: <b>Canceled</b>
gl: <b>Cancelado</b>

en: <b>Cannot run <i>%1</i>:</b><p>%2</p>
gl: <b>Non se pode executar <i>%1</i>:</b><p>%2</p>

en: Temporary panorama file does not exists.
gl: Non existe o ficheiro temporal do panorama.

en: A panorama file named <filename>%1</filename> already exists.
gl: Xa existe un ficheiro de panorama chamado <filename>%1</filename>.

en: Temporary project file does not exist.
gl: Non existe un ficheiro temporal do proxecto.

en: A project file named <filename>%1</filename> already exists.
gl: Xa existe un ficheiro de proxecto chamado <filename>%1</filename>.

en: Cannot move panorama from <filename>%1</filename> to <filename>%2</filename>.
gl: Non é posíbel mover o panorama de <filename>%1</filename> a <filename>%2</filename>.

en: Cannot move project file from <filename>%1</filename> to <filename>%2</filename>.
gl: Non é posíbel mover o ficheiro do proxecto de <filename>%1</filename> a <filename>%2</filename>.

en: Cannot copy converted image file from <filename>%1</filename> to <filename>%2</filename>.
gl: Non é posíbel copiar o ficheiro de imaxe convertida de <filename>%1</filename> a <filename>%2</filename>.

en: PTO file already created in the temporary directory.
gl: Xa está creado o ficheiro PTO no directorio temporal.

en: PTO file cannot be created in the temporary directory.
gl: Non é posíbel crear o ficheiro PTO no directorio temporal.

en: Project file parsing failed.
gl: A análise do ficheiro do proxecto fallou.

en: Unknown input file in the project file: <filename>%1</filename>
gl: Descoñécese o ficheiro de entrada no ficheiro do proxecto: <filename>%1</filename>.

en: Input image cannot be loaded for preview generation.
gl: Non é posíbel cargar a imaxe de entrada para xerar a vista previa.

en: Tiff image creation failed.
gl: Fallou a creación da imaxe TIFF.

en: Raw file conversion failed.
gl: Fallou a conversión do ficheiro RAW.

[ctx: @title:group]
en: Save Settings
gl: Gardar a configuración

[ctx: @label:textbox]
en: File name template:
gl: Modelo do nome de ficheiro:

[ctx: @info:tooltip]
en: Name of the panorama file (without its extension).
gl: Nome do ficheiro do panorama (sen a extensión).

[ctx: @option:check]
en: Save project file
gl: Gardar o ficheiro do proxecto

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the project file for further processing within Hugin GUI.
gl: Gardar o ficheiro do proxecto para procesamento adicional dentro da interface de Hugin.

[ctx: @title:window]
en: <b>Preview and Post-Processing</b>
gl: <b>Vista previa e post-procesamento</b>

en: Processing Panorama Preview...
gl: Procesando a vista previa do panorama…

en: <qt><p><h1>Panorama Post-Processing</h1></p></qt>
gl: <qt><p><h1>Post-procesamento do panorama</h1></p></qt>

[ctx: @title:group]
en: Panorama Post-Processing
gl: Post-procesamento do panorama

en: Preview Processing Cancelled.
gl: Cancelouse o procesamento da vista previa.

en: <h1><b>Error</b></h1><p>%1</p>
gl: <h1><b>Erro</b></h1><p>%1</p>

[ctx: Here a makefile is a script for GNU Make]
en: <p><b>Cannot create makefile: </b></p><p>%1</p>
gl: <p><b>Non se pode crear o makefile: </b></p><p>%1</p>

[ctx: a project file is a .pto file, as given to hugin to build a panorama]
en: <p><b>Cannot create project file: </b></p><p>%1</p>
gl: <p><b>Non se pode crear o ficheiro do proxecto: </b></p><p>%1</p>

[ctx: Error message for image file number %1 out of %2]
en: <p><b>Processing file %1 / %2: </b></p><p>%3</p>
gl: <p><b>Procesando o ficheiro %1 de %2: </b></p><p>%3</p>

[ctx: Error message for panorama compilation]
en: <p><b>Panorama compilation: </b></p><p>%1</p>
gl: <p><b>Compilación do panorama: </b></p><p>%1</p>

en: <qt><h1>Panorama Preview</h1><p>Draw a rectangle if you want to crop the image.</p><p>Pressing the <i>Next</i> button will then launch the final stitching process.</p></qt>
gl: <qt><h1>Vista previa do panorama</h1><p>Debuxe un rectángulo se quere recortar a imaxe.</p><p>Ao premer o botón <i>Seguinte</i> iniciarase o proceso final de axuste.</p> </qt>

[ctx: Success for image file number %1 out of %2]
en: Processing file %1 / %2
gl: Procesando o ficheiro %1 / %2

[ctx: Success for panorama compilation]
en: Panorama compilation
gl: Compilación do Panorama

[ctx: Compilation started for image file number %1 out of %2]
en: Processing file %1 / %2
gl: Procesando o ficheiro %1 / %2

[ctx: Panorama compilation started]
en: Panorama compilation
gl: Compilación do Panorama

[ctx: @title:window]
en: Panorama Creator Wizard
gl: Asistente Creador de Panoramas

en: Unsupported Paper Size
gl: Non se admite este tamaño de papel

[ctx: Output: FILE]
en: Print to Image File
gl: Imprimir nun ficheiro de imaxe

[ctx: Output: PDF]
en: Print to PDF
gl: Imprimir nun PDF

[ctx: Output: GIMP]
en: Print with Gimp
gl: Imprimir con Gimp

[ctx: Caption type: NONE]
en: No caption
gl: Sen lenda

[ctx: Caption type: FILENAME]
en: Image file names
gl: Nomes de ficheiro de imaxe

[ctx: Caption type: DATETIME]
en: Exif date-time
gl: Data e hora exif

[ctx: Caption type: COMMENT]
en: Item comments
gl: Comentarios do elemento

[ctx: Caption type: CUSTOM]
en: Custom format
gl: Formato personalizado

en: Printing canceled
gl: Cancelouse a impresión

en: Processing page %1
gl: Procesando a páxina %1

en: Could not save file %1
gl: Non foi posíbel gardar o ficheiro %1

en: Page %1 saved as %2
gl: A páxina %1 gardouse como %2

en: Print Creator
gl: Creador de impresión

en: A tool to create print composition from images
gl: Unha ferramenta para crear unha composición de impresión a partir de imaxes

en: Author
gl: Autor

en: Contributor
gl: Colaborador

[ctx: @action]
en: Print Creator...
gl: Creador de impresión…

en: The GNU Image Manipulation Program.
gl: O programa de manipulación de imaxes de GNU.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Caption Type:
gl: Tipo de lendas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: print file name
    print camera exposure time
    print item comment
    print ISO sensibility from camera
    print date and time from camera
gl: imprimir o nome de ficheiro
    imprimir o tempo de exposición da cámara
    imprimir o comentario de elemento
    imprimir a sensibilidade ISO da cámara
    imprimir a data e hora da cámara

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: print camera sensor resolution
    print camera aperture
    print focal length from camera
    add a new line
gl: imprimir a resolución do sensor da cámara
    imprimir a apertura da cámara
    imprimir a lonxitude focal da cámara
    engadir unha nova liña

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (Digikam::DTextEdit, m_FreeCaptionFormat)
en: Enter here your customized caption string...
gl: Escriba aquí a cadea de lenda personalizada…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_free_label)
en: The fields listed below can be used with the customization:
gl: Os campos listados poden usarse coa personalización:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_disableCrop)
en: Do not crop photos, just scale them.
gl: Non recortar as fotos, simplemente reducilas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_disableCrop)
en: Do not crop
gl: Non recortar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, BtnCropRotateLeft) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, BtnCropRotateLeft)
en: Rotate photo to the left
gl: Rotar a foto á esquerda

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, BtnCropRotateRight) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, BtnCropRotateRight)
en: Rotate photo to the right
gl: Rotar a foto á dereita

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, BtnPreviewPageDown) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, BtnPreviewPageDown) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, BtnCropPrev) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, BtnCropPrev)
en: Previous photo
gl: Foto anterior

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, BtnCropPrev)
en: << Pr&evious
gl: ← Ant&erior

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, BtnCropNext) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, BtnCropNext)
en: Next photo
gl: Foto seguinte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, BtnCropNext)
en: Ne&xt >>
gl: Se&guinte →

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LblCropPhoto)
en: Photo 0 of 0
gl: Foto 0 de 0

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AdvPrintCustomLayout)
en: Custom layout
gl: Disposición personalizada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_fitAsManyCheck)
en: Fit as many as possible:
gl: Meter as máximas posíbeis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Rows
gl: Filas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Photo size
gl: Tamaño das fotos

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_photoUnits)
en: inches
gl: polgadas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Columns
gl: Columnas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_photoGridCheck)
en: Photo grid:
gl: Grade de fotos:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_photosXPageCheck)
en: Automatic layout:
gl: Disposición automática:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Photos per page
gl: Fotos por páxina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_2)
en: Photos:
gl: Fotos:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: Sheets:
gl: Follas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: Empty slots:
gl: Espazos baleiros:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pagesetup)
en: Page settings
gl: Configuración da páxina

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Pages Preview
gl: Vista previa das páxinas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, BtnPreviewPageDown)
en: <
gl: ←

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LblPreview)
en: Page
gl: Páxina

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, BtnPreviewPageUp) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, BtnPreviewPageUp)
en: Next page
gl: Seguinte páxina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, BtnPreviewPageUp)
en: >
gl: →

en: Choose your grid size
gl: Escolla o tamaño da grade

en: Number of rows
gl: Número de filas

en: Insert number of rows
gl: Insira o número de fileiras

en: Number of columns
gl: Número de columnas

en: Insert number of columns
gl: Insira o número de columnas

en: Choose to have a custom photo size album
gl: Escolla ter un álbum de tamaño de fotos personalizado

en: Photo height
gl: Altura das fotos

en: Insert photo height
gl: Insira a altura das fotos

en: Photo width
gl: Anchura das fotos

en: Insert photo width
gl: Insira a anchura das fotos

en: Rotate photo automatically on layout accordingly with camera orientation information
gl: Rotar a foto automaticamente na disposición segundo a información de orientación da cámara

en: No page to print...
gl: Non hai ningunha páxina para imprimir…

en: Starting to pre-process files...
gl: Comezando a preprocesar os ficheiros…

en: Printing process aborted...
gl: Interrompeuse o proceso de impresión…

en: Printing process is not completed
gl: Non se completou o proceso de impresión

en: Printing process completed.
gl: Completouse o proceso de impresión.

en: Open destination directory in file-browser.
gl: Abrir o directorio de destino no navegador de ficheiro.

en: There was an error to launch the external Gimp program. Please make sure it is properly installed.
gl: Produciuse un erro para iniciar o programa Gimp externo. Asegúrese de que está correctamente instalado.

en: Could not remove the GIMP's temporary files.
gl: Non foi posíbel retirar os ficheiros temporais do GIMP.

en: Unable to create a temporary folder. Please make sure you have proper permissions to this folder and try again.
gl: Non é posíbel crear un cartafol temporal. Asegúrese de que dispón dos permisos axeitados para este cartafol e inténteo de novo.

en: <qt><p><h1><b>Welcome to Print Creator</b></h1></p><p>This assistant will guide you to assemble images to be printed following specific templates as Photo Album, Photo Collage, or Framed Photo.</p><p>An adaptive photo collection page layout can be also used, based on Atkins algorithm.</p></qt>
gl: <qt> <p><h1><b>Benvida ao creador de impresión</b></h1></p> <p>O asistente serviralle de guía para preparar imaxes para imprimir seguindo un modelo específico como «álbum de fotos», «colaxe de fotos» ou «foto enmarcada».</p> <p>Tamén se pode usar unha disposición de páxina de colección de fotos adaptativa, baseada no algoritmo de Atkins.</p></qt>

[ctx: @title:group]
en: Optional Gimp Binaries
gl: Binarios de Gimp opcionais

en: Image Format:
gl: Formato da imaxe:

en: Select your preferred format to export printing as image.
gl: Seleccione o seu formato preferido para exportar a impresión como imaxe.

en: Output Destination Path
gl: Ruta de destino de saída

en: The image output file name will be generated automatically.
gl: O nome do ficheiro de saída da imaxe xerarase automaticamente.

en: Open in File Browser
gl: Abrir no navegador de ficheiros

en: Add again
gl: Engadir de novo

en: Remove
gl: Retirar

en: The selected custom photo size can not be applied to the paper size.
gl: O tamaño de foto personalizado seleccionado non se pode aplicar ao tamaño do papel.

en: Custom
    layout
gl: Disposición
    personalizada

en: Welcome to Print Creator
gl: Benvida ao creador de impresión

en: Albums Selection
gl: Selección de álbums

en: Select Page Layout
gl: Seleccione a disposición da páxina

en: Caption Settings
gl: Configuración das lendas

en: Crop and Rotate Photos
gl: Recortar e rotar as fotos

en: Images Output Settings
gl: Configuración de saída das imaxes

en: Render Printing
gl: Renderizar a impresión

en: Photo %1 of %2
gl: Foto %1 de %2

en: Page %1 of %2
gl: Páxina %1 de %2

en: Error opening input file
gl: Produciuse un erro ao abrir o ficheiro de entrada

en: Error opening temporary folder
gl: Produciuse un erro ao abrir o cartafol temporal

en: Cannot resize image. Aborting.
gl: Non é posíbel cambiar o tamaño da imaxe. Interrómpese.

en: Cannot save resized image (JPEG). Aborting.
gl: Non é posíbel gardar a imaxe co tamaño cambiado (JPEG). Interrómpese.

en: Cannot save resized image (PNG). Aborting.
gl: Non é posíbel gardar a imaxe co tamaño cambiado (PNG). Interrómpese.

en: Cannot create a temporary directory
gl: Non é posíbel crear un directorio temporal

en: Resizing %1
gl: Cambiando o tamaño de %1

en: %1 resized successfully
gl: Cambiouse o tamaño de %1

en: Failed to resize %1: %2
gl: Non foi posíbel cambiar o tamaño de %1: %2

en: There are no files to send
gl: Non hai ficheiros para enviar.

en: Build images properties file
gl: Construír o ficheiro de propiedades da imaxe

en: no caption
gl: sen título

en: no keywords
gl: sen palabras clave

en: file "%1":
    Original images: %2
gl: ficheiro «%1»:
    Imaxes orixinais: %2

en: Comments: %1
gl: Comentarios: %1

en: Tags: %1
gl: Etiquetas: %1

en: Rating: %1
gl: Cualificación: %1

en: properties.txt
gl: propiedades.txt

en: Image properties file cannot be opened
gl: Non é posíbel abrir o ficheiro de propiedades das imaxes.

en: Image properties file done
gl: Elaborouse o ficheiro de propiedades das imaxes

en: Some images cannot be resized.
    Do you want them to be added as attachments without resizing?
gl: Non é posíbel cambiar o tamaño dalgunhas imaxes.
    Quere engadilas como anexos (sen cambiar o tamaño)?

en: The file "%1" is too big to be sent, please reduce its size or change your settings
gl: O ficheiro «%1» é demasiado grande para envialo; reduza o seu tamaño ou cambie a configuración.

en: Failed to start "%1" program. Check your system.
gl: Non foi posíbel iniciar o programa «%1». Comprobe o sistema.

en: Starting "%1" program...
gl: Iniciando o programa «%1»…

en: After having sent your images by email...
gl: Tras enviar as imaxes por correo…

en: Press 'Finish' button to clean up temporary files
gl: Prema o botón «Rematar» para limpar os ficheiros temporais

[ctx: Image format: JPEG]
en: Jpeg
gl: JPEG

[ctx: Image format: PNG]
en: Png
gl: PNG

en: Send by Email
gl: Enviar por correo electrónico

en: A tool to send images by E-mail
gl: Unha ferramenta para enviar imaxes por correo electrónico

[ctx: @action]
en: Send by Mail...
gl: Enviar por correo…

en: Gnome Mail Client.
gl: Cliente de correo de Gnome.

en: GTK based Mail Client.
gl: Cliente de correo baseado en GTK.

en: KDE Mail Client.
gl: Cliente de correo de KDE.

en: Netscape Mail Client.
gl: Cliente de correo de Netscape.

en: Outlook Mail Client.
gl: Cliente de correo Outlook.

en: Mozilla Foundation Mail Client.
gl: Cliente de correo da Fundación Mozilla.

en: Preparing file to export by mail...
gl: Preparando o ficheiro para exportalo por correo…

en: %1 input items to process
gl: %1 elementos de entrada para procesar

en: <p>This view list all items to export by mail.</p>
gl: <p>Esta vista lista todos os elementos para exportar por correo.</p>

en: <qt><p><h1><b>Welcome to Email Tool</b></h1></p><p>This assistant will guide you to send your items with a mail client application.</p><p>Before to export contents, you will be able to adjust attachments properties accordingly with your mail service capabilities.</p></qt>
gl: <qt> <p><h1><b>Benvida á ferramenta de correo electrónico</b></h1></p> <p>Este asistente serviralle de guía para enviar os seus elementos cunha aplicación de cliente de correo.</p> <p>Antes de exportar o contido, poderá axustar as propiedades dos anexos segundo as capacidades do seu servizo de correo.</p> </qt>

[ctx: @title:group]
en: Mail client application Binaries
gl: Binarios da aplicación de cliente de correo

en: Mail program:
gl: Programa de correo:

en: Select your preferred external mail client program here.
gl: Seleccione aquí o seu programa preferido de cliente de correo externo.

en: Attach a file with items properties
gl: Anexar un ficheiro coas propiedades dos elementos

en: If you enable this option, all item properties as Comments, Rating, or Tags, will be added as an attached file.
gl: Se activa esta opción, engádense como ficheiro anexado todas as propiedades do elemento como Comentarios, Cualificación ou Etiquetas.

en: Maximum email size limit:
gl: Tamaño máximo do correo electrónico:

en: Adjust image properties
gl: Axustar as propiedades da imaxe

en: If you enable this option, all images to be sent can be resized and recompressed.
gl: Se activa esta opción, poderá cambiar o tamaño e recomprimir todas as imaxes a enviar.

en: Image Properties
gl: Propiedades da imaxe

en: Select the length of the images that are to be sent. The aspect ratio is preserved.
gl: Seleccionar a lonxitude das imaxes que se enviarán. Conservaranse as proporcións.

en: Image Length:
gl: Lonxitude da imaxe:

en: Select your preferred format to convert image.
gl: Seleccione o seu formato preferido para converter a imaxe.

en: <p>The new compression value of JPEG images to be sent:</p>
gl: <p>O novo valor de compresión das imaxes JPEG que enviar:</p>

en: <p><b>1</b>: very high compression<br/><b>25</b>: high compression<br/><b>50</b>: medium compression<br/><b>75</b>: low compression (default value)<br/><b>100</b>: no compression</p>
gl: <p><b>1</b>: compresión moi alta<br/><b>25</b>: compresión alta<br/><b>50</b>: compresión media<br/><b>75</b>: compresión baixa (predeterminada)<br/><b>100</b>: sen comprimir</p>

en: Image quality:
gl: Calidade da imaxe:

en: Remove all metadata
gl: Retirar todos os metadatos

en: If you enable this option, all metadata as Exif, Iptc, and Xmp will be removed.
gl: Se activa esta opción retiraranse todos os metadatos como Exif, Iptc e Xmp.

en: Welcome to Email Tool
gl: Benvida á ferramenta de correo electrónico

en: Images List
gl: Lista de imaxes

en: Email Settings
gl: Configuración do correo electrónico

en: Export by Email
gl: Exportar por correo electrónico

en: Video Slideshow
gl: Presentación en vídeo

en: A tool to create video slideshow from images
gl: Unha ferramenta para crear unha presentación en vídeo a partir de imaxes

[ctx: @action]
en: Create video slideshow...
gl: Crear unha presentación en vídeo…

en: Starting to generate video slideshow...
gl: Comezando a xerar a presentación en vídeo…

en: %1 input images to process
gl: %1 imaxes de entrada para procesar

en: Video Slideshow is not completed
gl: Non se completou a presentación en vídeo

en: Video Slideshow completed.
gl: Completouse a presentación en vídeo.

en: Opening video stream in player...
gl: Abrindo a emisión de vídeo no reprodutor…

en: <p>This view list all items to include on video stream.</p><p>The first one is on top of the list, the last one</p><p>on the bottom. You can adjust the order of each item.</p>
gl: <p>Esta vista lista todos os elementos para incluír na emisión de vídeo.</p> <p>O primeiro está na parte superior da lista, e o último</p> <p>na parte inferior. Pode axustar a orde dos elementos.</p>

en: <qt><p><h1><b>Welcome to Video Slideshow tool</b></h1></p><p>This assistant will guide you to export</p><p>your images as a video stream.</p><p>You can generate quickly a <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Time-lapse_photography'>Time-lapse</a> movie from images</p><p>captured with a tripod mounted camera controlled with an <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Intervalometer#Photography'>intervalometer</a>.</p><p></p><p>You can also create a video presentation with transition</p><p>effects and audio tracks to show on a TV screen.</p></qt>
gl: <qt><p><h1><b>Benvida á ferramenta de presentación en vídeo</b></h1></p> <p>Este asistente serviralle de guía para exportar </p> <p>as súas imaxes como emisión de vídeo.</p> <p>Pode xerar rapidamente unha película de <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Time-lapse_photography'>serie temporal</a> a partir de imaxes</p> <p>capturadas cunha cámara montada nun trípode e controlada cun <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Intervalometer#Photography'>intervalometro</a>.</p> <p></p> <p>Tamén pode crear unha presentación en vídeo con efectos</p> <p>de transición e pistas de son para amosar nunha pantalla de televisión.</p></qt>

en: Media Container Format:
gl: Formato do contedor multimedia:

en: Open in Player:
gl: Abrir no reprodutor:

en: The video output file name will be generated automatically.
gl: O nome do ficheiro de saída do vídeo xerarase automaticamente.

en: Number of Frames by Image:
gl: Número de fotogramas por imaxe:

en: Video Standard:
gl: Estándar de vídeo:

en: Video Type:
gl: Tipo de vídeo:

en: Video Bit Rate:
gl: Taxa de bits de vídeo:

en: Effect While Displaying Images
gl: Efecto mestres se amosan as imaxes

en: Transition Between Images
gl: Transición entre imaxes

en: Duration : %1 seconds by item, total %2 seconds (without transitions)
gl: Duración: %1 segundos por elementos, un total de %2 segundos (sen transicións)

en: Welcome to Video Slideshow Tool
gl: Benvida á ferramenta de presentación en vídeo

en: Video Settings
gl: Configuración de vídeo

en: Generating Video Slideshow
gl: Xerando a presentación en vídeo

en: Export as wallpaper
gl: Exportar como fondo

en: A tool to set image as wallpaper
gl: Unha ferramenta para definir a imaxe como fondo

en: <p>This tool changes background wallpaper to selected image for all desktops.</p><p>If many images are selected, the first one will be used.</p><p>If no image is selected, the first one from current album will be used.</p>
gl: <p>Esta ferramenta cambia o fondo de escritorio á imaxe seleccionada para todos os escritorios.</p><p>Se selecciona varias imaxes, usarase a primeira.</p><p>Se non se selecciona ningunha imaxe, usarase a primeira do álbum actual.</p>

[ctx: @action]
en: Set as wallpaper
gl: Definir como fondo

en: OpenGL Viewer
gl: Visor de OpenGL

en: A tool to preview image with OpenGL
gl: Unha ferramenta para obter unha vista previa dunha imaxe con OpenGL

[ctx: @action]
en: OpenGL Image Viewer
gl: Visor de imaxes de OpenGL

en: If set, the soundtrack for the current album will be saved and restored automatically on the next startup.
gl: De seleccionarse, a banda sonora do álbum actual gárdase e restáurase automaticamente no seguinte inicio.

en: Move the selected track up in the playlist.
gl: Suba a pista seleccionada na lista de reprodución.

en: Move the selected track down in the playlist.
gl: Baixe a pista seleccionada na lista de reprodución.

en: Add new tracks to the playlist.
gl: Engadir pistas novas á lista reprodución.

en: Delete the selected track from the playlist.
gl: Eliminar a pista seleccionada da lista de reprodución.

en: Load playlist from a file.
gl: Cargar unha lista de reprodución dun ficheiro.

en: Save playlist to a file.
gl: Gardar a lista de reprodución nun ficheiro.

en: Clear the playlist.
gl: Limpar a lista de reprodución.

[ctx: number of tracks and running time]
en: 1 track [%2] | %1 tracks [%2]
gl[0]: 1 pista [%2]
gl[1]: %1 pistas [%2]

en: Slide time is greater than soundtrack time. Suggestion: add more sound files.
gl: A duración da presentación é maior que a da banda sonora. Suxestión: engadir máis ficheiros de son.

en: You can only move image files up one at a time.
gl: Só se pode subir un ficheiro de imaxe de cada vez.

en: You can only move files down one at a time.
gl: Só se pode baixar un ficheiro de cada vez.

en: Playlist (*.m3u)
gl: Lista de reprodución (*.m3u)

en: Cannot access file "%1". Please check the path is correct.
gl: Non é posíbel acceder ao ficheiro «%1». Comprobe que a ruta é correcta.

en: Cannot create a preview of an empty file list.
gl: Non é posíbel crear unha vista previa dunha lista de ficheiros baleira.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_selectionGroupBox)
en: Select audio files
gl: Escolla dos ficheiros de son

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_SoundFilesButtonUp)
en: Move the current image up in the portfolio list.
gl: Sobe a imaxe na lista do portafolios.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_SoundFilesButtonAdd)
en: Add some image files to the portfolio list.
gl: Engade ficheiros de imaxe á lista do portafolios.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_SoundFilesButtonDelete)
en: Remove some image files from the portfolio list.
gl: Retira ficheiros de imaxe da lista do portafolios.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_SoundFilesButtonDown) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_SoundFilesButtonLoad) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_SoundFilesButtonSave) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_SoundF
en: Move the current image down in the portfolio list.
gl: Baixa a imaxe na lista do portafolios.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_previewButton)
en: Preview...
gl: Vista previa…

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Options
gl: Opcións

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_loopCheckBox)
en: &Loop
gl: &Repetir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_playCheckBox)
en: &Auto play
gl: Reprodución &automática

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_rememberSoundtrack)
en: Remember soundtrack
gl: Lembrar a banda sonora

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Time comparison
gl: Comparación de duración

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Slide:
gl: Presentación:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Soundtrack:
gl: Pista de son:

en: No detail available
gl: Non hai detalles dispoñíbeis

en: %1 may not be playable.
gl: %1 pode non ser reproducíbel.

en: This file may not be playable.
gl: Este ficheiro pode non ser reproducíbel.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_playButton)
en: Play
gl: Reproducir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_stopButton)
en: Stop
gl: Deter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Time:
gl: Hora:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_useMillisecondsCheckBox)
en: Use &milliseconds instead of seconds
gl: Usar &milisegundos no canto de segundos

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: &Controls
gl: &Controis

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_enableMouseWheelCheckBox)
en: Enable mouse wheel to move between slides.
gl: Activar a roda do rato para pasar as diapostivas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_enableMouseWheelCheckBox)
en: Enable mouse &wheel
gl: Activar a &roda do rato

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: OpenGL effects
gl: Efectos de OpenGL

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_openGlFullScale)
en: Use full screen resolution (slower)
gl: Usar a resolución a pantalla completa (máis lento)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: &Ken Burns effect
gl: Efecto de &Ken Burns

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_kbDisableFadeCheckBox)
en: Disable &fade-in / fade-out
gl: Desactivar o &aparecer/esvaer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_kbDisableCrossfadeCheckBox)
en: Disable &cross-fade
gl: Desactivar o &crossfade

en: This is a comment sample...
gl: Este é un exemplo de comentario…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_fontselectBtn)
en: Select Font...
gl: Seleccionar o tipo de letra…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Line length (in characters):
gl: Lonxitude da liña (en caracteres):

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Colors
gl: Cores

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_commentsDrawOutlineCheckBox)
en: Outlined Text
gl: Texto delineado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Background opacity:
gl: Opacidade do fondo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Font color:
gl: Cor do tipo de letra:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Background color:
gl: Cor de fondo:

en: %1 image [%2] | %1 images [%2]
gl[0]: %1 imaxe [%2]
gl[1]: %1 imaxes [%2]

en: Cannot access file %1. Please check the path is correct.
gl: Non é posíbel acceder ao ficheiro %1; comprobe que a ruta é correcta.

[ctx: Image number %1]
en: Image #%1
gl: Imaxe %1

en: Delay between images (ms):
gl: Demora entre as imaxes (ms):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_delayLabel)
en: Delay between images (s):
gl: Demora entre as imaxes (s):

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, m_ImagesFilesGroup)
en: Preview the currently selected image.
gl: Fai unha vista previa da imaxe escollida.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_ImagesFilesGroup)
en: Image List
gl: Lista de imaxes

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_label6)
en: Total number of images in the portfolio and sequence duration.
gl: Número total de imaxes no portafolios e duración da secuencia.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_label7)
en: Currently selected image in the portfolio list.
gl: A imaxe escollida actualmente na lista do portafolios.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_printNameCheckBox)
en: P&rint filename
gl: Amosar o &nome do ficheiro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_printCommentsCheckBox)
en: Pr&int captions
gl: Amosar os &títulos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_printProgressCheckBox)
en: Progress indicator
gl: Indicador de progreso

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Playback
gl: Reprodución

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_shuffleCheckBox)
en: &Shuffle images
gl: &Barallar as imaxes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Effect :
gl: Efecto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_openglCheckBox)
en: Use Open&GL transitions
gl: Usar transicións Open&GL.

[ctx: @info:tooltip]
en: Start Presentation
gl: Iniciar a presentación

[ctx: Filter Effect: No effect]
en: None
gl: Ningún

[ctx: Filter Effect: Bend]
en: Bend
gl: Dobrar

[ctx: Filter Effect: Blend]
en: Blend
gl: Fusionar

[ctx: Filter Effect: Cube]
en: Cube
gl: Cubo

[ctx: Filter Effect: Fade]
en: Fade
gl: Esvaer

[ctx: Filter Effect: Flutter]
en: Flutter
gl: Aleteo

[ctx: Filter Effect: In Out]
en: In Out
gl: Dentro-fóra

[ctx: Filter Effect: Rotate]
en: Rotate
gl: Rotar

[ctx: Filter Effect: Slide]
en: Slide
gl: Deslizar

[ctx: Filter Effect: Random effect]
en: Random
gl: Aleatorio

en: Slideshow Completed
gl: Completouse a presentación

en: Click to Exit...
gl: Prema para saír…

en: SlideShow Completed
gl: Completouse a presentación

en: There are no images to show.
gl: Non hai imaxes que amosar.

en: OpenGL support is not available on your system.
gl: Non dispón de compatibilidade con OpenGL no sistema.

[ctx: @action]
en: Presentation...
gl: Presentación…

[ctx: Filter Effect: Chess Board]
en: Chess Board
gl: Taboleiro de xadrez

[ctx: Filter Effect: Melt Down]
en: Melt Down
gl: Derreter

[ctx: Filter Effect: Sweep]
en: Sweep
gl: Varrer

[ctx: Filter Effect: Mosaic]
en: Mosaic
gl: Mosaico

[ctx: Filter Effect: Cubism]
en: Cubism
gl: Cubismo

[ctx: Filter Effect: Growing]
en: Growing
gl: Crecente

[ctx: Filter Effect: Horizontal Lines]
en: Horizontal Lines
gl: Liñas horizontais

[ctx: Filter Effect: Vertical Lines]
en: Vertical Lines
gl: Liñas verticais

[ctx: Filter Effect: Circle Out]
en: Circle Out
gl: Círculo crecente

[ctx: Filter Effect: Multi-Circle Out]
en: Multi-Circle Out
gl: Círculo múltiplo crecente

[ctx: Filter Effect: Spiral In]
en: Spiral In
gl: Espiral cara dentro

[ctx: Filter Effect: Blobs]
en: Blobs
gl: Burbullas

[ctx: Reason for inhibiting the screensaver activation, when the presentation mode is active]
en: Giving a slideshow
gl: Amosando unha presentación

en: Delay between images:
gl: Demora entre imaxes:

en: The delay, in seconds, between images.
gl: A demora, en segundos, entre as imaxes.

en: Start with current image
gl: Iniciar coa imaxe actual

en: If this option is enabled, the Slideshow will be started with the current image selected in the images list.
gl: Se activa esta opción, a presentación comeza coa imaxe escollida na lista de imaxes.

en: Slideshow runs in a loop
gl: A presentación execútase unha e outra vez

en: Run the slideshow in a loop.
gl: Executa a presentación unha e outra vez.

en: Show progress indicator
gl: Amosar o indicador de progreso

en: Show a progress indicator with pending items to show and time progression.
gl: Amosar un indicador de progreso cos elementos pendentes para amosar e calcular o progreso.

en: Show image file name
gl: Amosar o nome do ficheiro de imaxe

en: Show the image file name at the bottom of the screen.
gl: Mostra o nome do ficheiro de imaxe no fondo da pantalla.

en: Show image creation date
gl: Amosar a data de creación da imaxe

en: Show the image creation time/date at the bottom of the screen.
gl: Amosar a data/hora de creación da imaxe no fondo da pantalla.

en: Show camera aperture and focal length
gl: Amosar a abertura e distancia focal da cámara

en: Show the camera aperture and focal length at the bottom of the screen.
gl: Amosar a abertura e a distancia focal da cámara no fondo da pantalla.

en: Show camera exposure and sensitivity
gl: Amosar a exposición e sensibilidade da cámara

en: Show the camera exposure and sensitivity at the bottom of the screen.
gl: Amosar a exposición e a sensibilidade da cámara no fondo da pantalla.

en: Show camera make and model
gl: Amosar o fabricante e modelo da cámara

en: Show the camera make and model at the bottom of the screen.
gl: Amosar o fabricante e o modelo no fondo da pantalla.

en: Show image caption
gl: Amosar a lenda da imaxe

en: Show the image caption at the bottom of the screen.
gl: Amosar a lenda da imaxe no fondo da pantalla.

en: Show image title
gl: Amosar o título da imaxe

en: Show the image title at the bottom of the screen.
gl: Amosar o título da imaxe no fondo da pantalla.

en: Show image caption if it has not title
gl: Amosar a lenda da imaxe de non ter título

en: Show the image caption at the bottom of the screen if no titles existed.
gl: Amosar a lenda da imaxe no fondo da pantalla de non exitiren títulos.

en: Show image tags
gl: Amosar as etiquetas da imaxe

en: Show the digiKam image tag names at the bottom of the screen.
gl: Mostra os nomes das etiquetas de imaxes de digiKam na parte inferior da pantalla.

en: Show image labels
gl: Amosar as etiquetas das imaxes

en: Show the digiKam image color label and pick label at the bottom of the screen.
gl: Amosar a marca de cores e a marca de digikam no fondo da pantalla.

en: Show image rating
gl: Amosar a puntuación da imaxe

en: Show the digiKam image rating at the bottom of the screen.
gl: Amosar a puntuación das imaxes de digiKam na parte inferior da pantalla.

en: Caption font:
gl: Tipo de letra da lenda:

en: Select here the font used to display text in the slideshow.
gl: Indique aquí o tipo de letra empregado para amosar o texto da presentación.

en: Screen placement:
gl: Situación na pantalla:

en: In case of multi-screen computer, select here the monitor to slide contents.
gl: En caso de usar un computador con varias pantallas, seleccione o monitor no que amosar as diapositivas.

[ctx: @label:listbox The current screen, for the presentation mode]
en: Current Screen
gl: Pantalla actual

[ctx: @label:listbox The default screen for the presentation mode]
en: Default Screen
gl: Pantalla predeterminada

[ctx: @label:listbox %1 is the screen number (0, 1, ...)]
en: Screen %1
gl: Pantalla %1

en: SlideShow
gl: Presentación

en: A tool to render slideshow
gl: Unha ferramenta para renderizar a presentación

[ctx: @action]
en: Slideshow
gl: Presentación

en: Slideshow
gl: Presentación

en: Slideshow Completed.
    Click To Exit
    or press ESC...
gl: Completouse a presentación.
    Prema para saír
    ou prema Esc…

en: An error has occurred to show item
    %1
gl: Produciuse un erro ao intentar amosar o elemento:
    %1

en: Switch Screen
gl: Cambiar de pantalla

[ctx: %1 is the screen number (0, 1, ...)]
en: Screen %1
gl: Pantalla %1

[ctx: @action]
en: Export to &Box...
gl: Exportar a &Box…

en: Failed to upload photo
gl: Non foi posíbel enviar a foto

en: Failed to list folders
gl: Non foi posíbel listar os cartafoles

[ctx: @action]
en: Export to &Dropbox...
gl: Exportar a &Dropbox…

en: No image selected. Please select which images should be uploaded.
gl: Non se escolleu ningunha imaxe. Escolla as imaxes para enviar.

en: Authentication failed. Do you want to try again?
gl: Fallou a autenticación. Quere intentalo de novo?

en: Dropbox export
gl: Exportación a Dropbox

en: Failed to upload photo to Dropbox.
    %1
    Do you want to continue?
gl: Non foi posíbel enviar a imaxe a Dropbox
    %1
    Quere continuar?

en: Dropbox call failed:
    %1
gl: Fallou a chamada a Dropbox:
    %1

en: Privacy setting of the album that will be created (required).
gl: A configuración da privacidade do álbum que se vai crear (requirido).

en: Only Me
gl: Só eu

en: Only Friends
gl: Só para as amizades

en: Friends of Friends
gl: Para as amizades das amizades

en: Everyone
gl: Todos

en: A tool to export to Facebook web-service
gl: Unha ferramenta para exportar ao servizo web de Facebook

[ctx: @action]
en: Export to &Facebook...
gl: Exportar a &Facebook…

en: <p>Currently, as an open source project, we are unable to meet the Facebook requirements for reactivating this plugin.</p><p>For more information look here: <a href='https://bugs.kde.org/show_bug.cgi?id=182838'>KDE Bugtracking System</a></p>
gl: <p>Actualmente, como proxecto de software libre, non podemos cumprir cos requisitos de Facebook para activar de novo este complemento.</p><p>Para máis información, consulte: <a href='https://bugs.kde.org/show_bug.cgi?id=182838'>Sistema de seguimento de incidencias de KDE</a></p>

en: Cannot open file
gl: Non é posíbel abrir o ficheiro

en: The service is not available at this time.
gl: O servizo non está dispoñíbel neste momento.

en: The application has reached the maximum number of requests allowed.
gl: A aplicación acadou a cantidade máxima de solicitudes que se permiten.

en: Invalid session key or session expired. Try to log in again.
gl: Ou a chave da sesión é incorrecta ou expirou a sesión. Probe a acceder de novo.

en: Invalid album ID.
gl: O identificador do álbum é incorrecto.

en: Album is full.
gl: O álbum está completo.

en: Missing or invalid file.
gl: Falta un ficheiro ou é incorrecto.

en: Too many unapproved photos pending.
gl: Hai pendentes demasiadas fotos non aprobadas.

en: Validate previous session...
gl: Validar a anterior sesión…

en: Continue with Facebook
gl: Continuar con Facebook

en: Log Out of Facebook
gl: Saír de Facebook

en: Facebook Call Failed: %1
gl: Fallou a chamada de Facebook: %1

en: Facebook export
gl: Exportar a Facebook

en: Failed to upload photo into Facebook: %1
    Do you want to continue?
gl: Non foi posíbel enviar a foto a Facebook: %1
    Quere continuar?

en: Facebook Call Failed: %1
gl: Fallou a chamada de Facebook: %1

en: Target location:
gl: Localización do destino:

en: Sets the target address to copy the items to.
gl: Define o enderezo de destino no que copiar os elementos.

en: Overwrite existing items in the target
gl: Sobrescribir os elementos existentes no destino

en: This is the list of items to copy to the specified target.
gl: Esta é a lista dos elementos para copiar ao destino indicado.

en: Some of the items have not been copied and are still in the list. You can retry to copy these items now.
gl: Algúns dos elementos non se copiaron e están aínda na lista. Pode intentar copiar estes elementos de novo agora.

[ctx: @action]
en: Export to local storage...
gl: Exportar a almacenamento local…

en: Sets the target address to upload the images to. This can be any address as used in Dolphin or Konqueror, e.g. ftp://my.server.org/sub/folder.
gl: Configura o enderezo de destino ao que enviar as imaxes. Isto pode ser calquera enderezo, tal e como se utilizan en Dolphin ou Konqueror, p.ex. ftp://meu.servidor.org/sub/cartafol.

en: Select export location...
gl: Seleccionar o lugar da exportación…

en: This is the list of images to upload to the specified target.
gl: Esta é a lista das imaxes que quere enviar ao destino indicado.

en: All Files (*)
gl: Todos os ficheiros (*)

en: Some of the images have not been transferred and are still in the list. You can retry to export these images now.
gl: Algunhas das imaxes non se transferiron e están aínda na lista. Pode intentar exportar de novo estas imaxes agora.

en: Select import location...
gl: Seleccionar o lugar de importación…

en: This is the list of images to import into the current album.
gl: Esta é a lista de imaxes que importar para o álbum actual.

en: Some of the images have not been transferred and are still in the list. You can retry to import these images now.
gl: Algunhas das imaxes non se transferiron e están aínda na lista. Pode intentar importar de novo estas imaxes agora.

[ctx: @action]
en: Export to remote storage...
gl: Exportar a un almacenamento remoto…

[ctx: @action]
en: Import from remote storage...
gl: Importar dun almacenamento remoto…

en: Check if photo should be publicly visible or use Upload Options tab to specify this for all images
gl: Marque se quere que a foto sexa visíbel publicamente ou use o separador «Opcións de envío» para especificar isto con todas as imaxes

en: Check if photo should be visible to family or use Upload Options tab to specify this for all images
gl: Marque se quere que a foto sexa visíbel para a familia ou use o separador «Opcións de envío» para especificar isto con todas as imaxes

en: Check if photo should be visible to friends or use Upload Options tab to specify this for all images
gl: Marque se quere que a foto sexa visíbel para as amizades ou use o separador «Opcións de envío» para especificar isto con todas as imaxes

en: Indicate the safety level for the photo or use Upload Options tab to specify this for all images
gl: Indique o nivel de seguridade para a foto ou use o separador «Opcións de envío» para especificar isto con todas as imaxes

en: Indicate what kind of image this is or use Upload Options tab to specify this for all images
gl: Indique de que tipo de imaxe se trata ou use o separador «Opcións de envío» para especificar isto con todas as imaxes

en: Add extra tags per image or use Upload Options tab to add tags for all images
gl: Engada etiquetas adicionais por imaxe ou use o separador «Opcións de envío» para engadir etiquetas para todas as imaxes

en: Enter extra tags, separated by commas.
gl: Insira as etiquetas adicionais separadas por comas.

[ctx: @action]
en: Export to &Flickr...
gl: Exportar a &Flickr…

en: Getting the maximum allowed file size.
gl: Obtendo o tamaño máximo permitido por ficheiro.

en: File Size exceeds maximum allowed file size.
gl: O tamaño do ficheiro supera o máximo permitido.

en: No photo specified
gl: Non indicou ningunha foto

en: General upload failure
gl: Fallo xeral do envío

en: Filesize was zero
gl: O tamaño do ficheiro era cero

en: Filetype was not recognized
gl: Non se recoñeceu o tipo do ficheiro

en: User exceeded upload limit
gl: O usuario superou o límite de envío

en: Invalid signature
gl: A sinatura é incorrecta

en: Missing signature
gl: Falta a sinatura

en: Login Failed / Invalid auth token
gl: Fallou o acceso / O token de autorización é incorrecto

en: Invalid API Key
gl: A chave da API é incorrecta

en: Service currently unavailable
gl: O servizo non está dispoñíbel nestes momentos

en: Invalid Frob
gl: O Frob é incorrecto

en: Format "xxx" not found
gl: Non se atopou o formato «xxx»

en: Method "xxx" not found
gl: Non se atopou o método «xxx»

en: Invalid SOAP envelope
gl: A envoltura de SOAP é incorrecta

en: Invalid XML-RPC Method Call
gl: A chamada a un método de XML-RPC é incorrecta

en: The POST method is now required for all setters
gl: Agora requírese o método POST para todos os asignadores

en: Unknown error
gl: Erro descoñecido

en: Error Occurred: %1
    Cannot proceed any further.
gl: Produciuse un erro: %1
    Non se pode continuar.

en: PhotoSet creation failed:
gl: Fallou a creación do conxunto de fotos:

en: Failed to fetch list of photo sets.
gl: Non foi posíbel obter a lista dos conxuntos de fotos.

en: Failed to query photo information
gl: Non foi posíbel consultar información da foto

en: Remove Account
gl: Retirar a conta

[ctx: photo permissions]
en: Public
gl: Pública

en: This is the list of images to upload to your Flickr account.
gl: Esta é a lista de imaxes que enviar á conta en Flickr.

en: Extra tags
gl: Etiquetas adicionais

[ctx: photo permissions]
en: Family
gl: Familia

[ctx: photo permissions]
en: Friends
gl: Amigos

en: Safety level
gl: Nivel de seguridade

en: Content type
gl: Tipo de contido

[ctx: photo safety level]
en: Safe
gl: Seguro

[ctx: photo safety level]
en: Moderate
gl: Moderado

[ctx: photo safety level]
en: Restricted
gl: Restrinxido

[ctx: photo content type]
en: Photo
gl: Foto

[ctx: photo content type]
en: Screenshot
gl: Captura de pantalla

[ctx: photo content type]
en: Other
gl: Outro

en: Tag options
gl: Opcións das etiquetas

en: Use Host Application Tags
gl: Usar as etiquetas da aplicación do servidor

en: More tag options
gl: Máis opcións das etiquetas

en: Added Tags:
gl: Etiquetas engadidas:

en: Enter new tags here, separated by commas.
gl: Insira aquí as etiquetas novas separadas por comas.

en: Add tags per image
gl: Engadir etiquetas por imaxe

en: If checked, you can set extra tags for each image in the File List tab
gl: De se marcar, pódense definir etiquetas adicionais para cada imaxe no separador «Lista de ficheiros»

en: Strip Spaces From Tags
gl: Quitar os espazos das etiquetas

en: Publication Options
gl: Opcións de publicación

[ctx: As in accessible for people]
en: Public (anyone can see them)
gl: Pública (pode ollala calquera)

en: Visible to Family
gl: Visíbel para a familia

en: Visible to Friends
gl: Visíbel para as amizades

en: More publication options
gl: Máis opcións de publicación

en: Safety level:
gl: Nivel de seguridade:

en: Safe
gl: Seguro

en: Moderate
gl: Moderado

en: Restricted
gl: Restrinxido

en: Content type:
gl: Tipo de contido:

en: Fewer publication options
gl: Menos opcións de publicación

en: Fewer tag options
gl: Menos opcións das etiquetas

en: Photostream Only
gl: Só Photostream

en: Flickr Export
gl: Exportación a Flickr

en: Failed to Fetch Photoset information from %1. %2
gl: Non foi posíbel obter información dos conxuntos de fotos de %1. %2

en: Failed to upload photo into %1. %2
    Do you want to continue?
gl: Non foi posíbel enviar a foto a %1. %2
    Quere continuar?

en: Failed to create folder
gl: Non foi posíbel crear o cartafol

en: File-size was zero
gl: O tamaño do ficheiro era cero

en: File-type was not recognized
gl: Non se recoñeceu o tipo do ficheiro

en: Login failed / Invalid auth token
gl: Fallou o acceso / O token de autorización é incorrecto

en: The POST method is now required for all setters.
gl: Agora requírese o método POST para todos os asignadores.

en: Error occurred: %1
    Unable to proceed further.
gl: Produciuse un erro: %1
    Non se pode continuar.

en: Failed to fetch photo-set list
gl: Non foi posíbel obter a lista dos conxuntos de fotos.

en: Access Level
gl: Nivel de acceso

en: These are security and privacy settings for the new Google Photos album.
gl: Esta é a configuración de seguridade e protección da privacidade para o novo álbum de Google Photos.

[ctx: google photos album privacy]
en: Public
gl: Público

en: Public album is listed on your public Google Photos page.
gl: O álbum público listarase na súa páxina pública de Google Photos.

[ctx: google photos album privacy]
en: Unlisted / Private
gl: Non listado ou privado

en: Unlisted album is only accessible via URL.
gl: Os álbums non listados só serán accesíbeis mediante URL.

[ctx: google photos album privacy]
en: Sign-In Required to View
gl: Require rexistrarse

en: Unlisted album require Sign-In to View
gl: Un álbum non listado que require rexistrarse para podelo ver.

en: Privacy:
gl: Privacidade:

[ctx: @action]
en: Export to &Google Photos...
gl: Exportar a &Google Photos…

[ctx: @action]
en: Import from &Google Photos...
gl: Importar de &Google Photos…

[ctx: @action]
en: Export to &Google Drive...
gl: Exportar a &Google Drive…

en: Add As New
gl: Engadir como novo

en: Item will be added alongside the linked version.
gl: O elemento engadirase xunto coa versión ligada.

en: Add All
gl: Engadir todo

en: Items will be added alongside the linked version. You will not be prompted again.
gl: Os elementos engadiranse xunto coa versión ligada. Non se lle preguntará máis.

en: Replace
gl: Substituír

en: Item will be replacing the linked version.
gl: O elemento substituirá a versión ligada.

en: Replace All
gl: Substituír todos

en: Items will be replacing the linked version. You will not be prompted again.
gl: Os elementos substituirán a versión ligada. Non se lle ha de preguntar de novo.

en: A linked item already exists.
gl: Xa existe un elemento ligado.

en: Destination
gl: Destino

en: Tag path behavior :
gl: Comportamento da ruta da etiqueta:

en: Leaf tags only
gl: Só as etiquetas de follas

en: Export only the leaf tags of tag hierarchies
gl: Exportar só as etiquetas de follas das xerarquías de etiquetas

en: Split tags
gl: Quebrar as etiquetas

en: Export the leaf tag and all ancestors as single tags.
gl: Exportar a etiqueta de folla e todos os ancestros como etiquetas simples.

en: Combined String
gl: Cadea combinada

en: Build a combined tag string.
gl: Construír unha cadea de etiqueta combinada.

[ctx: @action]
en: Export to &Imageshack...
gl: Exportar a &ImageShack…

en: Authenticating the user
gl: Autenticando o usuario

en: Getting galleries from server
gl: Descargando as galerías do servidor…

en: Successfully retrieved galleries
gl: As galerías descargáronse correctamente.

[ctx: @item:inlistbox]
en: Add to root folder
gl: Engadir un cartafol raíz

[ctx: @item:inlistbox]
en: Create new gallery
gl: Crear unha galería nova

en: Image Shack Export
gl: Exportación a ImageShack

en: Authenticating...
gl: Autenticando…

en: Login failed: %1
gl: O acceso fallou: %1

en: Failed to get galleries list: %1
gl: Non foi posíbel obter a lista de galerías: %1

en: Failed to upload photo into ImageShack: %1
    Do you want to continue?
gl: Non foi posíbel enviar a imaxe a ImageShack: %1
    Quere continuar?

en: Submission title
gl: Título do envío

en: Submission description
gl: Descrición do envío

en: Imgur URL
gl: URL de Imgur

en: Imgur Delete URL
gl: URL de eliminación de Imgur

[ctx: @action]
en: Export to &Imgur...
gl: Exportar a &Imgur…

en: Could not authorize
gl: Non foi posíbel autorizar.

en: Could not open file
gl: Non foi posíbel abrir o ficheiro

en: Logged in as:
gl: Identificado como:

en: Forget
gl: Esquecer

en: Upload Anonymously
gl: Enviar de maneira anónima

en: Failed to log into Imgur: %1
gl: Non foi posíbel identificar en Imgur: %1

en: Failed to upload photo to Imgur: %1
gl: Non foi posíbel enviar a imaxe a Imgur: %1

en: Failed to upload photo to Imgur: %1
    Do you want to continue?
gl: Non foi posíbel enviar a imaxe a Imgur: %1
    Quere continuar?

en: Home
gl: Inicio

en: Go back to Home page
gl: Volver á páxina de inicio

en: Date
gl: Data

en: Location
gl: Localización

en: More options
gl: Máis opcións

en: Ipfs Url
gl: URL de IPFS

[ctx: @action]
en: Export to &Ipfs...
gl: Exportar a &IPFS…

en: Failed to upload photo to IPFS: %1
gl: Non foi posíbel enviar a imaxe a IPFS: %1

en: Failed to upload photo to IPFS: %1
    Do you want to continue?
gl: Non foi posíbel enviar a imaxe a IPFS: %1
    Quere continuar?

en: You cannot query the information of an image if you do not provide the title of that image.
gl: Non pode consultar a información dunha imaxe se non fornece o seu título.

[ctx: @action]
en: Export to MediaWiki...
gl: Exportar a MediaWiki…

en: Error on file '%1'
gl: Hai un erro no ficheiro «%1»

en: Error on file '%1': %2
gl: Hai un erro no ficheiro «%1»: %2

en: Uploaded via digiKam uploader
gl: Enviado co enviador de digiKam

en: MediaWiki export
gl: Exportación MediaWiki

en: Please check your credentials and try again.
gl: Comprobe as súas credenciais e inténteo de novo.

en: Upload finished with no errors.
gl: Rematou o envío sen erros.

[ctx: @action]
en: Export to &Onedrive...
gl: Exportar a &Onedrive…

[ctx: @action]
en: Export to &Pinterest...
gl: Exportar a &Pinterest…

en: Failed to upload Pin
gl: Non foi posíbel enviar o broche

en: Failed to list boards
gl: Non foi posíbel listar os taboleiros

en: Authentication failed. Click "Continue" to authenticate.
gl: Fallou a autenticación. Prema «Continuar» para autenticarse.

en: Pinterest export
gl: Exportación a Pinterest

en: Failed to upload photo to Pinterest.
    %1
    Do you want to continue?
gl: Non foi posíbel enviar a foto a Pinterest.
    %1
    Quere continuar?

en: Pinterest call failed:
    %1
gl: Fallou a chamada a Pinterest:
    %1

[ctx: piwigo login settings]
en: Username:
gl: Nome de usuaria:

[ctx: piwigo login settings]
en: Password:
gl: Contrasinal:

[ctx: @action]
en: Export to &Piwigo...
gl: Exportar a &Piwigo…

en: Check if %1 already exists
gl: Comprobe se xa existe %1

en: Piwigo URL probably incorrect
gl: O URL de Piwigo probabelmente é incorrecto

en: Incorrect username or password specified
gl: Indicouse un nome de usuaria ou contrasinal incorrecto

en: Invalid response received from remote Piwigo
gl: Recibiuse unha resposta incorrecta do Piwigo remoto

en: Failed to list albums
gl: Non foi posíbel listar os álbums

en: Photo '%1' already exists.
gl: Xa existe a fonto «%1».

en: Photo '%1' already exists in this album.
gl: Xa existe a foto «%1» neste álbum.

en: Error : Cannot open photo: %1
gl: Erro: non se pode abrir a foto: %1

en: Upload the chunk %1/%2 of %3
gl: Enviar o fragmento %1/%2 de %3.

en: Warning : The full size photo cannot be uploaded.
gl: Advertencia: Non se pode enviar a foto a tamaño completo.

en: Upload the metadata of %1
gl: Enviar os metadatos de %1

en: Invalid response received from remote Piwigo (%1)
gl: Recibiuse unha resposta incorrecta do Piwigo remoto (%1).

en: Visit Piwigo website
gl: Visitar o sitio web de Piwigo

[ctx: reload album list]
en: Reload
gl: Cargar de novo

en: Reload album list
gl: Cargar de novo a lista de álbums

en: Change Account
gl: Cambiar de conta

en: Resize photos before uploading
gl: Cambiar o tamaño das fotos antes de envialas

en: Maximum width:
gl: Anchura máxima:

en: Maximum height:
gl: Altura máxima:

en: Resized JPEG quality:
gl: Calidade JPEG tras o cambio:

en: Edit Piwigo Data
gl: Editar os datos de Piwigo

en: Failed to login into remote piwigo.
gl: Non foi posíbel acceder ao piwigo remoto.

en: 
    Do you want to check your settings and try again?
gl: 
    Quere comprobar a configuración e intentalo de novo?

en: Album
gl: Álbum

en: Nothing to upload - please select photos to upload.
gl: Non hai nada que enviar - seleccione as fotos que queira enviar.

en: The file %1 is not a supported image or video format
gl: O formato de imaxe ou vídeo do ficheiro %1 non é compatíbel.

en: Uploading file %1
gl: Enviando o ficheiro %1

en: Failed to upload media into remote Piwigo.
gl: Non foi posíbel enviar o ficheiro ao Piwigo remoto.

en: 
    Do you want to continue?
gl: 
    Quere continuar?

[ctx: @action]
en: Export to &Rajce...
gl: Exportar a &Rajce…

en: Not logged in
gl: Non autenticado

en: Invalid command
gl: A orde é incorrecta

en: Invalid login name or password
gl: Son incorrectos o nome de usuaria ou o contrasinal

en: Session expired
gl: Caducou a sesión

en: Unknown album
gl: Álbum descoñecido

en: Failed to open album
gl: Non foi posíbel abrir o álbum

en: The album name cannot be empty
gl: O nome do álbum non pode estar baleiro

en: Failed to create album
gl: Non foi posíbel crear o álbum

en: Album does not exist
gl: O álbum non existe

en: File upload failed
gl: Fallou o envío do ficheiro

en: Unsupported file extension
gl: Non se admite esta extensión de ficheiro

en: Logging in %v%
gl: A autenticarse en %v%

en: Logging out %v%
gl: Saíndo de %v%

en: Loading albums %v%
gl: Cargando os álbums %v%

en: Creating album %v%
gl: Creando o álbum %v%

en: Opening album %v%
gl: Abrindo o álbum %v%

en: Closing album %v%
gl: Pechando o álbum %v%

en: Adding photos %v%
gl: Engadindo as fotos %v%

en: SmugMug New Album
gl: Novo álbum en SmugMug

en: These are basic settings for the new SmugMug album.
gl: Estas son opcións básicas do novo álbum en SmugMug.

en: Title of the album that will be created (required).
gl: O título do álbum que se vai crear (requirido).

en: Description of the album that will be created (optional).
gl: A descrición do álbum que se vai crear (opcional).

en: Album template for the new album (optional).
gl: Modelo para os novos álbums (opcional).

[ctx: new smug album dialog]
en: Title:
gl: Título:

[ctx: new smug album dialog]
note: i18nc("new smug album dialog", "Category:"),    d->categCoB); i18nc("new smug album dialog", "Subcategory:"), d->subCategCoB);
en: Description:
gl: Descrición:

[ctx: new smug album dialog]
en: Template:
gl: Modelo:

en: Security && Privacy
gl: Seguridade e privacidade

en: These are security and privacy settings for the new SmugMug album.
gl: Estas son as opcións de seguridade e privacidade para o novo álbum de SmugMug.

[ctx: smug album privacy]
en: Public
gl: Público

en: Public album is listed on your public SmugMug page.
gl: O álbum público listarase na súa páxina de SmugMug.

[ctx: smug album privacy]
en: Unlisted
gl: Non listado

en: Require password to access the album (optional).
gl: Requirir un contrasinal para acceder ao álbum (opcional).

en: Password hint to present to users in the password prompt (optional).
gl: Axuda do contrasinal que se lles presentará aos usuarios ao pedir o contrasinal (opcional).

en: Password:
gl: Contrasinal:

en: Password Hint:
gl: Axuda para o contrasinal:

[ctx: @action]
en: Export to &SmugMug...
gl: Exportar a &SmugMug…

[ctx: @action]
en: Import from &SmugMug...
gl: Importar de &SmugMug…

en: Logging in to SmugMug service...
gl: Accedendo ao servizo SmugMug…

en: Login failed
gl: O acceso fallou.

en: Invalid user/nick/password
gl: O usuario/alcume/contrasinal é incorrecto

en: Invalid API key
gl: A chave da API é incorrecta

en: Failed to list album template
gl: Non foi posíbel listar os modelos de álbum

en: This is the list of images to upload to your SmugMug account.
gl: Esta é a lista de imaxes que enviar á conta no SmugMug.

en: This is a clickable link to open the SmugMug home page in a web browser.
gl: Esta é unha ligazón para abrir a páxina web en SmugMug nun navegador web.

en: Account
gl: Conta

en: This is the SmugMug account that will be used to authenticate.
gl: Esta é a conta en SmugMug que se usará para autenticarse.

[ctx: smug account login]
en: Anonymous
gl: Anónimo

en: Login as anonymous to SmugMug web service.
gl: Acceder como anónimo ao servizo web SmugMug.

en: SmugMug Account
gl: Conta en SmugMug

en: Login to SmugMug web service using email and password.
gl: Acceder ao servizo web SmugMug mediante correo electrónico e contrasinal.

[ctx: smug account settings]
en: Name:
gl: Nome:

[ctx: smug account settings]
en: Email:
gl: Correo electrónico:

en: Change SmugMug Account used to authenticate
gl: Cambiar a conta de SmugMug empregada para autenticarse

en: This is the SmugMug album that will be used for transfer.
gl: Este é o álbum en SmugMug que se usará para a transferencia.

en: Nickname of SmugMug user to list albums.
gl: O alcume do usuario en SmugMug que se usa para listar os álbums.

en: Site Password:
gl: Contrasinal do sitio:

en: Site-wide password for specified SmugMug nick/user.
gl: Contrasinal do usuario/alcume especificado para todo o sitio.

en: Album Password:
gl: Contrasinal para o álbum:

en: Password for SmugMug album.
gl: O contrasinal do álbum de SmugMug.

en: New Album
gl: Novo álbum

en: Create new SmugMug album
gl: Crear un álbum novo en SmugMug

en: This is the location where SmugMug images will be downloaded.
gl: Este é o lugar no que se descargarán as imaxes desde SmugMug.

en: These are options that will be applied to images before upload.
gl: Estas son as opcións que se aplicarán ás imaxes antes de envialas.

en: Maximum dimension:
gl: Tamaño máximo:

en: &lt;none&gt;
gl: &lt;nada&gt;

en: You will be logged out of your account, click "Continue" to authenticate for another account.
gl: Sairase da súa conta, prema «Continuar» para autenticarse con outra conta.

en: SmugMug Import
gl: Importación de SmugMug

en: SmugMug Export
gl: Exportación a SmugMug

en: Failed to upload photo to SmugMug.
    %1
    Do you want to continue?
gl: Non foi posíbel enviar a foto a SmugMug.
    %1
    Quere continuar?

en: Failed to save photo: %1
    Do you want to continue?
gl: Non foi posíbel gardar a foto: %1
    Quere continuar?

en: Failed to download photo: %1
    Do you want to continue?
gl: Non foi posíbel descargar a foto: %1
    Quere continuar?

[ctx: @action]
en: Export to &Twitter...
gl: Exportar a &Twitter…

en: File too big to upload
gl: O ficheiro é grande de máis para enviar

en: Media format is not supported yet
gl: O formato multimedia aínda non se permite

en: Failed to upload photo
    Code: %1, name: %2, message: %3
gl: Non foi posíbel enviar a foto
    Código: %1; nome: %2; mensaxe: %3

en: Failed to create tweet for photo uploaded
gl: Non foi posíbel crear o chío da foto enviada

en: Twitter export
gl: Exportación a Twitter

en: Failed to upload photo to Twitter.
    %1
    Do you want to continue?
gl: Non foi posíbel enviar a foto a Twitter.
    %1
    Quere continuar?

en: Twitter call failed:
    %1
gl: Fallou a chamada a Twitter:
    %1

en: Cannot open image at %1
gl: Non é posíbel abrir a imaxe que hai en %1

en: Code: %1. %2
gl: Código: %1. %2

en: Failed to upload photo: %1
    Do you want to continue?
gl: Non foi posíbel enviar a foto: %1
    Quere continuar?

[ctx: @action]
en: Export to Webservices...
gl: Exportar a servizos web…

en: <qt><p><h1><b>Authentication done!</b></h1></p><p><h3>Account linking succeeded!</h3></p></qt>
gl: <qt><p><h1><b>Completouse a autenticación!</b></h1></p><p><h3>Completouse a ligazón de contas!</h3></p></qt>

en: <qt><p><h1><b>Authentication done!</b></h1></p><p><h3>Account linking failed!</h3></p></qt>
gl: <qt><p><h1><b>Completouse a autenticación!</b></h1></p><p><h3>A asociación de contas fallou!</h3></p></qt>

en: Preparing files...
gl: Preparando os ficheiros…

en: Start transferring process...
gl: Iniciar o proceso de transferencia…

en: <h3>This view lists all items to export.</h3>
gl: <h3>Esta vista lista os elementos para exportar.</h3>

en: <h3>This view lists user albums.</h3>
gl: <h3>Esta vista lista os álbums do usuario.</h3>

en: <qt><p><h1><b>Welcome to Web Services Tool</b></h1></p><p>This assistant will guide you step by step, to export your items to popular Internet data hosting service.</p><p>Before exporting contents, you will be able to adjust items' properties according to your remote Web service capabilities.</p></qt>
gl: <qt><p><h1><b>Benvida á ferramenta de servizos web</b></h1></p> <p>Este asistente serviralle de guía paso a paso para exportar os seus elementos a un servizo popular de almacenamento de datos en Internet.</p><p>Antes de exportar contidos poderá axustar as propiedades dos elementos segundo as capacidades do seu servizo web remoto.</p></qt>

en: &Choose operation:
gl: Es&colla unha operación:

en: Export to web services
gl: Exportar a servizos web

en: Import from web services
gl: Importar de servizos web

en: &Choose remote Web Service:
gl: Es&colla un servizo web remoto:

en: &Choose account:
gl: Es&colla unha conta:

en: Welcome to Web Services Tool
gl: Benvida á ferramenta de servizos web

en: Authentication dialog
gl: Diálogo de autenticación

en: Web Service Settings
gl: Configuración de servizos web

en: Export by Web Service
gl: Exportar mediante servizo web

en: Error to import RAW image with DarkTable
    Close this dialog to load RAW image with native import tool
gl: Erro ao importar unha imaxe en cru con DarkTable.
    Peche este diálogo para cargar a imaxe en cru coa ferramenta nativa de importación.

en: Raw Import
gl: Importar RAW

en: Post Processing
gl: Posprocesamento

en: Raw Decoding
gl: Descodificación de RAW

en: Import Raw Using Libraw
gl: Importar en cru con LibRaw

en: A tool to import Raw images using Libraw engine
gl: Unha ferramenta para importar imaxes en cru co motor LibRaw

en: <p>This Image Editor tool import Raw images using Libraw engine as decoder.</p><p>This is the <b>native</b> Raw Import tool included in core application. It does not require any external engine to work.</p><p>See Libraw web site for details: <a href='https://www.libraw.org/'>https://www.libraw.org/</a></p>
gl: <p>Esta ferramenta de editor de imaxes importa imaxes en cru co motor Libraw como descodificador.</p><p>Esta é a ferramenta de importación <b>nativa</b> que se inclúe na aplicación principal. Non require motores externos para funcionar.</p><p>Consulte o web de Libraw para máis información: <a href='https://www.libraw.org/'>https://www.libraw.org/</a></p>

en: Cannot decode RAW image
    "%1"
gl: Non é posíbel descodificar a imaxe RAW
    «%1»

en: Abort
gl: Interromper

en: Abort the current Raw image preview.
gl: Interromper a previsualización da imaxe RAW actual.

en: Generate a Raw image preview using current settings.
gl: Xerar unha vista previa da imaxe RAW coa configuración actual.

en: Brightness:
gl: Brillo:

en: Set here the brightness adjustment of the image.
gl: Indique aquí o axuste de brillo da imaxe.

en: Set here the contrast adjustment of the image.
gl: Axuste aquí o contraste da imaxe.

en: Gamma:
gl: Gama:

en: Set here the gamma adjustment of the image
gl: Indique aquí o axuste de gama da imaxe.

en: Set here the color saturation correction.
gl: Defina aquí a corrección de saturación de cor.

en: Exposure (E.V):
gl: Exposición (E.V.):

en: This value in E.V will be used to perform an exposure compensation of the image.
gl: Este valor en E.V. usarase para facer unha compensación da exposición da imaxe.

en: This is the curve adjustment of the image luminosity
gl: Este é o axuste da curva da luminosidade da imaxe

en: Reset
gl: Restabelecer

en: Reset curve to linear
gl: Reiniciar a curva a lineal

en: Exposure
gl: Exposición

en: Luminosity Curve
gl: Curva da luminosidade

en: Info
gl: Información

en: Reset all settings to default values.
gl: Reiniciar todos os parámetros aos valores predeterminados.

en: Import
gl: Importar

en: Import image to editor using current settings.
gl: Importar a imaxe no editor usando a configuración actual.

en: Use Default
gl: Usar o predeterminado

en: Use general Raw decoding settings to load this image in editor.
gl: Usar a configuración xeral de descodificación de RAW para cargar esta imaxe no editor.

en: Error to import RAW image with RawTherapee
    Close this dialog to load RAW image with native import tool
gl: Erro ao importar unha imaxe en cru con RawTherapee.
    Peche este diálogo para cargar a imaxe en cru coa ferramenta nativa de importación.

en: Error to import RAW image with UFRaw
    Close this dialog to load RAW image with native import tool
gl: Erro ao importar unha imaxe en cru con UFRaw.
    Peche este diálogo para cargar a imaxe en cru coa ferramenta nativa de importación.

en: Trash
gl: Lixo

en: Current Timeline Search
gl: Busca na liña temporal actual

en: Current Fuzzy Image Search
gl: Busca actual de imaxes similares

en: Current Fuzzy Sketch Search
gl: Busca actual de bosquexos similares

en: Current Map Search
gl: Busca no mapa actual

en: Current Search
gl: Busca actual

en: Current Duplicates Search
gl: Busca de duplicados actuais

en: Enter new album name:
gl: Insira o nome novo do álbum:

en: Searches
gl: Buscas

en: <p>Failed to open the database. Error message from database:</p><p><b>%1</b></p><p>You cannot use digiKam without a working database. digiKam will attempt to start now, but it will <b>not</b> be functional. Please check the database settings in the <b>configuration menu</b>.</p>
gl: <p>Non se puido abrir a base de datos. Recibiuse a mensaxe de erro seguinte da base de datos:</p><p><b>%1</b></p><p>Non pode usar digiKam sen unha base de datos operativa. digiKam intentará iniciarse, pero <b>non</b> será funcional. Comprobe a configuración da base de datos no <b>menú de configuración</b>.</p>

en: <p>The collection is still available, but the identifier changed.<br/>This can be caused by restoring a backup, changing the partition layout or the file system settings.<br/>The collection is now located at this place:</p>
gl: <p>A colección aínda está dispoñíbel, pero o identificador cambiou.<br/>Isto pódese deber a unha restauración dunha salvagarda, cambiando a distribución das particións ou a configuración do sistema de ficheiros.<br/>A colección está situada agora neste lugar:</p>

en: The collection is located on a storage device which is not always attached. Mark the collection as a removable collection.
gl: A colección está situada nun dispositivo de almacenamento que non está conectado sempre. Marque a colección como colección movíbel.

en: Take no action now. I would like to solve the problem later using the setup dialog
gl: Non realizar ningunha acción agora. Gostaríame resolver o problema máis tarde usando o diálogo de configuración

en: <p>You have chosen the folder "%1" as the place to store the database. A database file from an older version of digiKam is found in this folder.</p> <p>Would you like to upgrade the old database file - confirming that this database file was indeed created for the pictures located in the folder "%2" - or ignore the old file and start with a new database?</p>
gl: <p>Escolleu o cartafol «%1» como lugar no que gardar a base de datos. Atopouse un ficheiro de base de datos dunha versión vella de digiKam neste cartafol.</p><p>Desexa anovar o ficheiro antigo de base de datos - confirmar que é un ficheiro de base de datos realmente creado para as imaxes que se sitúan no cartafol «%2» - ou ignorar este ficheiro antigo e comezar cunha base de datos nova?</p>

en: <p>You have chosen the folder "%1" as the new place to store the database. A database file from an older version of digiKam is found in this folder.</p> <p>Would you like to upgrade the old database file, start with a new database, or copy the current database to this location and continue using it?</p>
gl: <p>Escolleu o cartafol «%1» como novo lugar no que gardar a base de datos. Atopouse un ficheiro de base de datos dunha versión vella de digiKam neste cartafol.</p><p>Desexa anovar ese ficheiro de base de datos antigo, comezar cunha base de datos nova, ou copiar aquí a base de datos actual e seguir a usala?</p>

en: <p>You have chosen the folder "%1" as the new place to store the database. A database file from an older version of digiKam is found in this folder.</p> <p>Would you like to upgrade the old database file or start with a new database?</p>
gl: <p>Escolleu o cartafol «%1» como novo lugar no que gardar a base de datos. Atopouse un ficheiro de base de datos dunha versión vella de digiKam neste cartafol.</p><p>Desexa anovar ese ficheiro de base de datos antigo ou comezar cunha base de datos nova?</p>

en: Failed to copy the old database file ("%1") to its new location ("%2"). Trying to upgrade old databases.
gl: Non foi posíbel copiar o ficheiro vello de base de datos («%1») para o seu novo destino («%2»). Intentando anovar as bases de datos vellas.

en: <p>You have chosen the folder "%1" as the new place to store the database.</p><p>Would you like to copy the current database to this location and continue using it, or start with a new database?</p>
gl: <p>Escolleu o cartafol «%1» como novo lugar onde gardar a base de datos. </p><p>Desexa copiar a base de datos actual neste novo lugar e continuar a usala ou iniciar unha nova?</p>

en: <p>You have chosen the folder "%1" as the new place to store the database. There is already a database file in this location.</p> <p>Would you like to use this existing file as the new database, or remove it and copy the current database to this place?</p>
gl: <p>Escolleu o cartafol «%1» como novo lugar onde gardar a base de datos. Xa hai un ficheiro de base de datos neste cartafol.</p><p>Desexa usar este ficheiro xa existente como nova base de datos ou retiralo e copiar aquí a base de datos actual?</p>

en: Failed to backup the existing database file ("%1"). Refusing to replace file without backup, using the existing file.
gl: Non foi posíbel crear unha salvagarda do ficheiro de base de datos xa existente («%1»). Rexéitase substituír o ficheiro sen facer a salvagarda, polo que se usará o ficheiro xa existente.

en: Failed to copy the old database file ("%1") to its new location ("%2"). Starting with an empty database.
gl: Non foi posíbel copiar o ficheiro vello de base de datos («%1») na nova localización («%2»). Iniciarase cunha base de datos baleira.

en: The collection location supplied is invalid or currently not available.
gl: O lugar que indicou para a colección é incorrecto ou non está dispoñíbel neste momento.

en: No album for collection location: Internal error
gl: Non hai ningún álbum para a ruta da colección: erro interno.

en: No parent found for album.
gl: Non se atopou o pai do álbum.

en: Album name cannot be empty.
gl: O nome do álbum non pode estar baleiro.

en: Album name cannot contain '/'.
gl: O nome do álbum non pode conter «/».

en: createPAlbum does not accept the root album as parent.
gl: createPAlbum non acepta como pai o álbum raíz.

en: An existing album has the same name.
gl: Xa existe un álbum con ese nome.

en: Failed to create directory '%1'
gl: Non foi posíbel crear o directorio «%1».

en: Failed to add album to database
gl: Non foi posíbel engadir o álbum á base de datos

en: No such album
gl: Non existe tal álbum

en: Cannot rename root album
gl: Non é posíbel renomear o álbum raíz

en: Cannot rename album root album
gl: Non é posíbel renomear o álbum raíz

en: Album name cannot contain '/'
gl: O nome do álbum non pode conter «/»

en: Another album with the same name already exists.
    Please choose another name.
gl: Xa existe outro álbum con ese nome.
    Escolla outro nome.

en: Failed to rename Album
gl: Non foi posíbel renomear o álbum

en: Cannot edit root album
gl: Non é posíbel editar o álbum raíz

en: No parent found for tag
gl: Non se atopou pai para a etiqueta

en: Tag name cannot be empty
gl: O nome da etiqueta non pode estar baleiro

en: Tag name cannot contain '/'
gl: O nome da etiqueta non pode conter «/»

en: Tag name already exists
gl: Xa existe ese nome de etiqueta

en: Failed to add tag to database
gl: Non foi posíbel engadir a etiqueta á base de datos

en: Cannot edit root tag
gl: Non é posíbel editar a etiqueta raíz

en: Another tag with the same name already exists.
    Please choose another name.
gl: Xa existe outra etiqueta con ese nome.
    Escolla outro nome.

en: Attempt to move TAlbum to nowhere
gl: Intento de mover TAlbum a ningures.

en: Cannot move root tag
gl: Non é posíbel mover a etiqueta raíz

en: Another tag with the same name already exists.
    Do you want to merge the tags?
gl: Xa existe outra etiqueta con ese nome.
    Quere mesturar as etiquetas?

en: Cannot merge root tag
gl: Non é posíbel mesturar a etiqueta raíz

en: Only a tag without children can be merged!
gl: Só se poden mesturar as etiquetas outras etiquetas subordinadas!

en: Do you want to merge tag '%1' into tag '%2'?
gl: Quere mesturar as etiquetas «%1» e «%2»?

en: No such tag
gl: Non existe esa etiqueta

en: This operation can take a long time in the background.
    Do you want to write the metadata to %1 files now?
gl: Esta operación pode levar moito tempo en segundo plano.
    Quere escribir os metadatos en %1 ficheiros agora?

en: Context menu
gl: Menú de contexto

en: Expand Selected Nodes
gl: Expandir os nodos escollidos

en: Collapse Selected Recursively
gl: Pregar recursivamente os escollidos

en: Find Duplicates...
gl: Atopar duplicadas…

en: Scan for Faces
gl: Buscar caras

en: Repair hidden Items
gl: Reparar os elementos agochados

en: Refresh
gl: Anovar

[ctx: @title]
en: Labels
gl: Etiquetas

en: No Album Selected
gl: Non se seleccionou ningún álbum

en: No Tag Selected
gl: Non se seleccionou ningunha etiqueta

en: 1 Tag selected | %1 Tags selected
gl[0]: Escolleuse unha etiqueta
gl[1]: Escolléronse %1 etiquetas

en: 1 Album selected | %1 Albums selected
gl[0]: Escolleuse un álbum
gl[1]: Escolléronse %1 álbums

en: 1 Tag excluded | %1 Tags excluded
gl[0]: Excluíuse unha etiqueta
gl[1]: Excluíronse %1 etiquetas

en: 1 Album excluded | %1 Albums excluded
gl[0]: Excluíuse un álbum
gl[1]: Excluíronse %1 álbums

[ctx: @info:tooltip]
en: Select all albums that should be processed.
gl: Escolle todos os álbums que se deban procesar.

[ctx: @info:tooltip]
en: Reset selected albums
gl: Restaurar os álbums escollidos

[ctx: @info:tooltip]
en: Select all tags that should be processed.
gl: Escolla todas as etiquetas que deban procesarse.

[ctx: @info:tooltip]
en: Reset selected tags
gl: Restaurar as etiquetas escollidas

en: Create New Album
gl: Crear un álbum novo

en: &New Album
gl: &Novo álbum

en: Create new album
gl: Crear un álbum novo

en: Sorry, digiKam does not support remote URLs as collections.
gl: digiKam non admite URL remotos como coleccións.

en: The selected folder does not exist or is not readable
gl: O cartafol escollido non existe ou non é lexíbel

en: There is already a collection containing the folder "%1"
gl: Xa hai unha colección que contén o cartafol «%1»

en: The storage media can be uniquely identified.
gl: Os medios de almacenaxe poden identificarse univocamente.

en: The collection is located on your harddisk
gl: A colección sitúase no disco duro

en: This is a CD/DVD, which is identified by the label that you can set in your CD burning application. There is already another entry with the same label. The two will be distinguished by the files in the top directory, so please do not append files to the CD, or it will not be recognized. In the future, please set a unique label on your CDs and DVDs if you intend to use them with digiKam.
gl: Este é un CD/DVD, que se identifica pola marca que pode indicar na súa aplicación de gravación de CD. Xa hai outra entrada coa mesma marca. As dúas distínguense polos ficheiros do directorio superior, así que non engada ficheiros ao CD, ou non se recoñecerán. No futuro, indique un nome único para os seus CD e DVD se os quere usar con digiKam.

en: This is a CD/DVD. It will be identified by the label ("%1")that you have set in your CD burning application. If you create further CDs for use with digikam in the future, please remember to give them a unique label as well.
gl: Este é un CD/DVD. Identificarase pola marca («%1») que lle deu na aplicación de gravación de CD. Se crea máis CD no futuro para usárense con digikam, lémbrese de que a marca sexa exclusiva de cada un.

en: This is a removable storage medium that will be identified by its label ("%1")
gl: Este é un medio de almacenaxe extraíbel que se identificará pola marca («%1»)

en: This entry will only be identified by the path where it is found on your system ("%1"). No more specific means of identification (UUID, label) is available.
gl: Esta entrada só se identificará pola ruta na que se atope no sistema («%1»). Non se dispón de medios máis específicos de identificación (UUID, marca).

en: It is not possible on your system to identify the storage medium of this path. It will be added using the file path as the only identifier. This will work well for your local hard disk.
gl: Non é posíbel identificar o medio de almacenamento desta ruta no sistema. Engadirase usando como identificador único a ruta ao ficheiro. Isto funcionará ben no disco duro local.

en: You need to locally mount your Samba share. Sorry, digiKam does currently not support smb:// URLs.
gl: Ten que montar localmente a compartición de Samba. Desculpe, pero digiKam non admite de momento os enderezos URL «smb://».

en: There is already a collection for a network share with the same path.
gl: Xa hai unha colección nunha compartición de rede coa mesma ruta.

en: The network share will be identified by the path you selected. If the path is empty, the share will be considered unavailable.
gl: A compartición de rede identificarase coa ruta que seleccionou. Se a ruta estiver baleira, a compartición considerarase como non dispoñíbel.

en: Error opening database backend.
    %1
gl: Produciuse un erro ao abrir a infraestrutura da base de datos.
    %1

en: Error while opening the source database.
gl: Produciuse un erro ao abrir a orixe da base de datos.

en: Error while opening the target database.
gl: Produciuse un erro ao abrir o destino da base de datos.

en: Error while preparing the target database.
gl: Produciuse un erro ao preparar a base de datos de destino.

en: Error while scrubbing the target database.
gl: Produciuse un erro ao examinar a base de datos de destino por se houber erros.

en: Create Schema...
gl: Crear un esquema…

en: Error while creating the database schema.
gl: Produciuse un erro ao crear o esquema da base de datos.

en: Error while converting the database.
     Details: %1
gl: Produciuse un erro ao converter a base de datos.
     Detalles: %1

en: You have insufficient privileges on the database.
    Following privileges are not assigned to you:
     %1
    Check your privileges on the database and restart digiKam.
gl: Os privilexios dos que dispón sobre esta base de datos son insuficientes.
    Non ten asignados os privilexios seguintes:
    %1
    Comprobe os privilexios que ten na base de datos e reinicie digiKam.

en: The database is not valid: the "DBVersion" setting does not exist. The current database schema version cannot be verified. Try to start with an empty database.
gl: A base de datos non é correcta: Non existe o parámetro «DBVersion». Non se pode verificar a versión do esquema de base de datos actual. Probe a iniciar unha base de datos baleira.

en: The database has been used with a more recent version of digiKam and has been updated to a database schema which cannot be used with this version. (This means this digiKam version is too old, or the database format is too recent.) Please use the more recent version of digiKam that you used before.
gl: A base de datos usouse cunha versión máis recente de digiKam e actualizouse a un esquema de base de datos que non se pode usar con esta versión. (Isto significa que esta versión de digiKam é vella de máis, ou que o formato da base de datos é recente de máis). Por favor, use a versión máis recente de digiKam que usase con anterioridade.

en: Failed to create tables in database.
gl: Non foi posíbel crear táboas na base de datos.

en: Failed to open a database transaction on your database file "%1". This is unusual. Please check that you can access the file and no other process has currently locked the file. If the problem persists you can get help from the digikam developers mailing list (see www.digikam.org/support). As well, please have a look at what digiKam prints on the console.
gl: Non foi posíbel abrir unha transacción de base de datos no ficheiro de base de datos «%1». Isto non é normal. Comprobe que pode acceder ao ficheiro e que non haxa ningún outro proceso que estea a trancar o ficheiro. Se o problema persiste pode obter axuda na rolda de correo dos desenvolvedores de digiKam (consulte www.digikam.org/support). Ademais, consulte o que digiKam imprime na consola.

en: The schema updating process from version 4 to 6 failed, caused by an error that we did not expect. You can try to discard your old database and start with an empty one. (In this case, please move the database files "%1" and "%2" from the directory "%3"). More probably you will want to report this error to the digikam developers mailing list (see www.digikam.org/support). As well, please have a look at what digiKam prints on the console.
gl: Fallou o proceso de actualización do esquema da versión 4 á 6 por causa dun erro non agardado. Pode probar a descartar a base de datos antiga e comezar cunha baleira. (Neste caso, mova os ficheiros da base de datos «%1» e «%2» do directorio «%3»). Tamén poida que lle interese informar desde erro na rolda de correo dos desenvolvedores de digiKam (consulte www.digikam.org/support). Ademais, consulte o que digiKam imprime na consola.

en: The database update action cannot be found. Please ensure that the dbconfig.xml file of the current version of digiKam is installed at the correct place.
gl: Non é posíbel atopar a acción de actualización da base de datos. Asegúrese de que está instalado o ficheiro dbconfig.xml da versión actual de digiKam onde ten que estar.

en: Updated schema to version %1.
gl: Actualizouse o esquema á versión %1.

en: Failed to copy the old database file ("%1") to its new location ("%2"). Error message: "%3". Please make sure that the file can be copied, or delete it.
gl: Non foi posíbel copiar o ficheiro vello da base de datos («%1») ao seu novo lugar («%2»). Mensaxe de erro: «%3». Asegúrese de que o ficheiro pode copiarse ou elimíneo.

en: Copied database file
gl: Copiouse o ficheiro da base de datos

en: The old database file ("%1") has been copied to the new location ("%2") but it cannot be opened. Please delete both files and try again, starting with an empty database.
gl: O ficheiro vello de base de datos («%1») copiouse no seu novo lugar («%2») pero non se pode abrir. Elimine ambos os dous ficheiros e probe de novo a partir dunha base de datos baleira.

en: Opened new database file
gl: Abriuse un ficheiro novo de base de datos

en: Prepared table creation
gl: Preparouse a creación das táboas

en: Created tables
gl: Creáronse as táboas

en: No album library path has been found in the configuration file. Giving up the schema updating process. Please try with an empty database, or repair your configuration.
gl: Non se atopou ningunha ruta á biblioteca de álbums no ficheiro de configuración. Cancélase o proceso de actualización da base de datos. Inténteo de novo cunha base de datos baleira ou arranxe a configuración.

en: There was an error associating your albumLibraryPath ("%1") with a storage volume of your system. This problem may indicate that there is a problem with your installation. If you are working on Linux, check that HAL is installed and running. In any case, you can seek advice from the digikam developers mailing list (see www.digikam.org/support). The database updating process will now be aborted because we do not want to create a new database based on false assumptions from a broken installation.
gl: Produciuse un erro ao asociar albumLibraryPath («%1») cun volume de almacenaxe no sistema. Este problema pode indicar que hai un problema na instalación. Se está a traballar en Linux, comprobe que HAL está instalado e a executarse. Neste caso, pode buscar axuda na rolda de correo dos desenvolvedores de digiKam (consulte www.digikam.org/support). Agora interromperase o proceso de actualización da base de datos porque non queremos crear a base de datos nova baseándonos en asuncións falsas debidas a unha instalación rota.

en: Configured one album root
gl: Configurouse un álbum raíz

en: Imported albums
gl: Importáronse os álbums

en: Imported images information
gl: Información sobre as imaxes importadas

en: Last Search (0.9)
gl: Última busca (0.9)

en: Initialized and imported file suffix filter
gl: Inicializouse e importouse o filtro de sufixos de ficheiro

en: Did the initial full scan
gl: Fíxose o exame completo inicial

en: Imported creation dates
gl: Importáronse as datas de creación

en: Imported comments
gl: Importáronse os comentarios

en: Imported ratings
gl: Importáronse as puntuacións

en: Dropped v3 tables
gl: Elimináronse as táboas da v3

en: The driver "SQLITE" for Sqlite3 databases is not available.
    digiKam depends on the drivers provided by the Qt::SQL module.
gl: Non está dispoñíbel o controlador «SQLITE» das bases de datos Sqlite3.
    digiKam depende dos controladores fornecidos polo módulo Qt::SQL.

en: The driver "MYSQL" for MySQL databases is not available.
    digiKam depends on the drivers provided by the Qt::SQL module.
gl: Non está dispoñíbel o controlador «MYSQL» das bases de datos MySQL.
    digiKam depende dos controladores fornecidos polo módulo Qt::SQL.

en: Could not open the configuration file <b>%1</b>. This file is installed with the digikam application and is absolutely required to run digikam. Please check your installation.
gl: Non foi posíbel abrir o ficheiro de configuración <b>%1</b>. Este ficheiro instálase xunto con digiKam, e resulta imprescindíbel para o funcionamento da aplicación. Comprobe a instalación.

en: Could not open configuration file <b>%1</b>
gl: Non foi posíbel abrir o ficheiro de configuración <b>%1</b>.

en: The XML in the configuration file <b>%1</b> is invalid and cannot be read.
gl: O XML do ficheiro de configuración <b>%1</b> é incorrecto e non se pode ler.

en: The XML in the configuration file <b>%1</b> is missing the required element <icode>%2</icode>
gl: Ao XML do ficheiro de configuración <b>%1</b> fáltalle o elemento imprescindíbel <icode>%2</icode>.

en: The XML in the configuration file <b>%1</b> is missing the required element <b>%2</b>
gl: Ao XML do ficheiro de configuración <b>%1</b> fáltalle o elemento imprescindíbel <b>%2</b>.

en: An old version of the configuration file <b>%1</b> is found. Please ensure that the version released with the running version of digiKam is installed.
gl: Atopouse unha versión antiga do ficheiro de configuración <b>%1</b>. Verifique que está instalada a versión publicada xunto coa versión de digiKam que se está a executar.

en: Error while opening the database.
    digiKam will try to automatically reconnect to the database.
gl: Produciuse un erro ao abrir a base de datos.
    digiKam intentarase conectar de novo automaticamente á base de datos.

en: <p><b>A database error occurred.</b></p>Details:
     %1
gl: <p><b>Produciuse un erro coa base de datos.</b></p>Detalles:
     %1

[ctx: @title]
en: Source Images
gl: Imaxes de orixe

[ctx: @title]
en: Image History
gl: Historial de imaxes

[ctx: @title]
en: Derived Images
gl: Imaxes derivadas

[ctx: @title]
en: Related Images
gl: Imaxes relacionadas

[ctx: @title]
en: Identical Images
gl: Imaxes idénticas

[ctx: @title]
en: Intermediate Steps:
gl: Pasos intermedios:

[ctx: @item filename]
en: %1
    (Original Image)
gl: %1
    (imaxe orixinal)

[ctx: @item filename]
en: %1
    (Source Image)
gl: %1
    (imaxe de orixe)

[ctx: RAW image file (), the parentheses contain the file suffix, like MRW]
en: RAW image file (%1)
gl: Ficheiro de imaxe RAW (%1)

en: No image selected
gl: Non se escolleu ningunha imaxe

en: This is the original image
gl: Esta é a imaxe orixinal

en: Database type is not supported.
gl: O tipo de base de datos non é compatíbel.

en: Cannot create directory %1
gl: Non é posíbel crear o directorio %1

en: Unable to create MySQL server configuration file.<p>This means that either the default configuration file</p><p>%1</p><p>was not readable or the target file</p><p>%2</p><p>could not be written.</p>
gl: Non é posíbel crear o ficheiro de configuración do servidor de MySQL.<p>Isto significa que ou o ficheiro de configuración predeterminado</p> <p>%1</p> <p>non se puido ler ou o ficheiro de destino</p> <p>%2</p> <p>non se puido escribir.</p>

en: Cannot find MySQL server default configuration (mysql-global.conf).
gl: Non é posíbel atopar a configuración predeterminada do servidor de MySQL (mysql-global.conf).

en: Could not start database initializer.
gl: Non foi posíbel iniciar o preparador da base de datos.

en: Could not start database server.
gl: Non foi posíbel iniciar o servidor da base de datos.

en: Invalid database object during database server startup
gl: Obxecto de base de datos incorrecto durante o inicio do servidor da base de datos

en: Database process exited unexpectedly during initial connection.
gl: O proceso da base de datos saíu inesperadamente durante a conexión inicial.

en: Could not connect to Database after trying for 60 seconds.
gl: Non foi posíbel conectar á base de datos tras intentalo durante 60 segundos.

en: Failed to create database<p>Query error: %1</p><p>Database error: %2</p>
gl: Non foi posíbel crear a base de datos<p>Erro da solicitude: %1</p><p>Erro da base de datos: %2</p>

en: %1<p>Executable: %2</p><p>Arguments: %3</p><p>Process error: %4</p>
gl: %1<p>Executábel: %2</p><p>Argumentos: %3</p><p>Erro do proceso: %4</p>

en: The database is not valid: the "DBSimilarityVersion" setting does not exist. The current database schema version cannot be verified. Try to start with an empty database.
gl: A base de datos non é correcta: Non existe o parámetro «DBSimilarityVersion». Non se pode verificar a versión do esquema de base de datos actual. Probe a iniciar unha base de datos baleira.

en: The database has been used with a more recent version of digiKam and has been updated to a database schema which cannot be used with this version. (This means this digiKam version is too old, or the database format is to recent) Please use the more recent version of digikam that you used before.
gl: A base de datos usouse cunha versión máis recente de digiKam e actualizouse a un esquema de base de datos que non se pode usar con esta versión. (Isto significa que esta versión de digiKam é vella de máis, ou que o formato da base de datos é recente de máis). Por favor, use a versión máis recente de digiKam que usase con anterioridade.

[ctx: People on your photos]
en: People
gl: Persoas

[ctx: The list of detected faces from the collections but not recognized]
en: Unknown
gl: Descoñecido

[ctx: The list of recognized faces from the collections but not confirmed]
en: Unconfirmed
gl: Sen confirmar

en: The database is not valid: the "DBThumbnailsVersion" setting does not exist. The current database schema version cannot be verified. Try to start with an empty database.
gl: A base de datos non é correcta: Non existe o parámetro «DBThumbnailsVersion». Non se pode verificar a versión do esquema de base de datos actual. Probe a iniciar cunha base de datos baleira.

en: Copy Album
gl: Copiar o álbum

en: Copy Images
gl: Copiar as imaxes

en: Copy Files
gl: Copiar os ficheiros

en: Move Album
gl: Mover o álbum

en: Move Images
gl: Mover as imaxes

en: Move Files
gl: Mover os ficheiros

[ctx: @info:status]
en: Scanning collection
gl: Examinando a colección

en: Error
gl: Erro

en: Preparing collection scan...
gl: Preparando a exploración da colección…

en: Scanning for removed albums...
gl: Buscando álbums retirados…

en: Scanning images in individual albums...
gl: Examinando as imaxes en álbums individuais…

en: Migrate ->
gl: Migrar ->

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Progress Information
gl: Información sobre a evolución

en: Step Progress
gl: Paso da evolución

en: Overall Progress
gl: Evolución total

en: Database type or location must be different!
gl: O tipo de base de datos ou o lugar deben ser distintos!

en: Internal server can only be used once!
gl: O servidor interno só de pode usar unha vez!

en: Internal server is not used and is not active!
gl: O servidor interno non se usa e non está activo!

en: Database copied successfully.
gl: A base de datos copiouse correctamente.

en: Database conversion canceled.
gl: Cancelouse a conversión da base de datos.

en: Step Progress (%1)
gl: Paso do progreso (%1)

en: Database Configuration
gl: Configuración da base de datos

en: <p>Select here the type of database backend.</p><p><b>SQlite</b> backend is for local database storage with a small or medium collection sizes. It is the default and recommended backend for collections with less than 100K items.</p>
gl: <p>Seleccione aquí o tipo de infraestrutura de base de datos.</p><p>A infraestrutura de <b>SQlite</b> é para almacenamento local de base de datos con coleccións de tamaño pequeno ou medio. É a infraestrutura predeterminada e a recomendada para coleccións con menos de 100 000 elementos.</p>

en: <p>Here you can configure locations where MySQL binary tools are located. digiKam will try to find these binaries automatically if they are already installed on your computer.</p>
gl: <p>Aquí pode configurar os lugares onde están as ferramentas binarias de MySQL. digiKam intentará atopar estes binarios automaticamente se xa están instalados no computador.</p>

[ctx: @title:group]
en: MySQL Binaries
gl: Binarios de MySQL

en: Host Name:
gl: Servidor:

en: Set the host computer name
gl: Definir o nome do computador.

en: Set the database connection options
gl: Definir as opcións de conexión da base de datos.

en: Set the MySQL server connection options.
    For advanced users only.
gl: Definir as opcións de conexión do servidor de MySQL.
    Só para usuarios avanzados.

en: User:
gl: Usuario:

en: Set the database account name
gl: Definir o nome de usuaria da conta para acceder á base de datos.

en: Set the MySQL server account password used
    by digiKam to be connected to the server.
    You can left this field empty to use an account set without password.
gl: Definir o contrasinal da conta do servidor de MySQL
    que digiKam usa para conectarse ao servidor.
    Pode deixar o campo baleiro para usar unha conta configurada sen contrasinal.

en: Host Port:
gl: Porto do servidor:

en: Set the host computer port.
    Usually, MySQL server use port number 3306 by default
gl: Definir o porto do computador servidor.
    Os servidores de MySQL adoitan usar o porto 3306 de maneira predeterminada.

en: Check Connection
gl: Comprobar a conexión

en: Run a basic database connection to see if current MySQL server settings is suitable.
gl: Realizar unha conexión básica de base de datos para ver se a configuración actual de servidor de MySQL é axeitada.

en: Core Db Name:
gl: Nome da base de datos principal:

en: Set the core database name
gl: Definir o nome da base de datos principal.

en: The core database is lead digiKam container used to store
    albums, items, and searches metadata.
gl: A base de datos principal é onde digiKam almacena álbums
    elementos, e metadatos para as buscas.

en: Thumbs Db Name:
gl: Nome da base de datos de miniaturas:

en: Face Db Name:
gl: Nome da base de datos de caras:

en: Set the face database name
gl: Definir o nome da base de datos de caras.

en: The face database is used by digiKam to host image histograms
    dedicated to faces recognition process.
    This one can use quickly a lots of space, especially
    if you a lots of image with people faces detected and tagged.
gl: A base de datos de caras é onde digiKam almacena historiogramas
    de imaxes para o proceso de recoñecemento facial.
    Esta base de datos pode chegar a ocupar moito espazo,
    especialmente se ten moitas imaxes con caras de persoas
    detectadas e etiquetadas.

en: Similarity Db Name:
gl: Nome da base de datos de semellanza:

en: Set the similarity database name
gl: Definir o nome da base de datos de semellanza.

en: Default Settings
gl: Configuración predeterminada

en: Reset database names settings to common default values.
gl: Restabelecer a configuración dos nomes das bases de datos aos valores predeterminados.

en: Remote Server Settings
gl: Configuración do servidor remoto

en: Database Server Instructions
gl: Instrucións do servidor de bases de datos

en: <p>digiKam expects that database is already created with a dedicated user account. This user name <i>digikam</i> will require full access to the database.<br/>If your database is not already set up, you can use the following SQL commands (after replacing the <b><i>password</i></b> with the correct one).</p>
gl: <p>digiKam espera que a base de datos estea xa creada cunha conta de usuario dedicada. O nome de usuaria <i>digikam</i> necesitará acceso completo á base de datos.<br> Se a base de datos aínda non está preparada, pode usar as seguintes ordes SQL (despois de substituír <b><i>password</i></b> polo contrasinal correcto).</p>

en: Requirements
gl: Requirimentos

en: Database Server Technical Details
gl: Detalles técnicos do servidor de bases de datos

en: <p>Use this configuration view to set all information to be connected to a remote <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/MySQL">Mysql database server</a> (or <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/MariaDB">MariaDB</a>) through a network. As with Sqlite or MySQL internal server, 3 databases will be stored on the remote server: one for all collections properties, one to store compressed thumbnails, and one to store faces recognition metadata.</p><p>Unlike Sqlite or MySQL internal server, you can customize the database names to simplify your backups.</p><p>Databases are digiKam core engines. To prevent performance issues, take a care to use a fast network link between the client and the server computers. It is also recommended to host database files on fast hardware (as <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Solid-state_drive">SSD</a>) with enough free space, especially for thumbnails database, even if data are compressed using wavelets image format <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Progressive_Graphics_File">PGF</a>.</p><p>The databases must be created previously on the remote server by the administrator. Look in <b>Requirements</b> tab for details.</p>
gl: <p>Use esta vista de configuración para definir toda a información para conectarse cun <a href="https://gl.wikipedia.org/wiki/MySQL">servidor remoto de bases de datos de  MySQL</a> (ou <a href="https://gl.wikipedia.org/wiki/MariaDB">MariaDB</a>) a través dunha rede. Igual que no caso de SQLite e do servidor de MySQL interno, no servidor remoto almacenaranse 3 bases de datos: unha para todas as propiedades das coleccións, outra para almacenar as miniaturas comprimidas, e outra para almacenar os metadatos de recoñecemento facial.</p> <p>A diferenza de SQLite e de MySQL interno, pode personalizar os nomes das bases de datos para simplificar as salvagardas.</p> <p>As bases de datos son o principal motor de digiKam. Para evitar problemas de rendemento, asegúrese de usar unha conexión de rede rápida entre os computadores cliente e servidor. Tamén se recomenda almacenar os ficheiros das bases de datos en soporte físico rápido (como <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Solid-state_drive">SSD</a>) con espazo libre dabondo, especialmente para a base de datos de miniaturas, aínda que estean comprimida mediante transformacións wavelet usando o formato de imaxe <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Progressive_Graphics_File">PGF</a>.</p> <p>O administrador debe crear as bases de datos previamente no servidor remoto. Para máis información, consulte o separador de <b>Requisitos</b>.</p>

en: Documentation
gl: Documentación

en: Database connection test successful.
gl: A proba de conexión coa base de datos foi satisfactoria.

en: Database connection test was not successful. <p>Error was: %1</p>
gl: A proba de conexión coa base de datos non foi satisfactoria. <p>O erro foi: %1</p>

en: The server hostname is empty
gl: O nome de máquina do servidor está baleiro.

en: The server user name is empty
gl: O nome de usuaria do servidor está baleiro.

en: The core database name is empty
gl: O nome da base de datos principal está baleiro.

en: The thumbnails database name is empty
gl: O nome da base de datos de miniaturas está baleiro.

en: The face database name is empty
gl: O nome da base de datos de caras está baleiro.

en: The similarity database name is empty
gl: O nome da base de datos de semellanza está baleiro.

en: This path was set as a command lineoption (--database-directory).
gl: Esta ruta estabeleceuse como opción da liña de ordes (--database-directory).

en: The database names configuration is not valid. Error is <br/><p>%1</p><br/>Please check your configuration.
gl: O configuración do nome da base de datos non é correcta. O erro é:<br/> <p>%1</p><br/> Revise a configuración.

en: Testing database connection has failed with error<br/><p>%1</p><br/>Please check your configuration.
gl: A proba de conexión á base de datos fallou co seguinte erro:<br/> <p>%1</p><br/> Revise a configuración.

en: You must select a folder for digiKam to store information and metadata in a database file.
gl: Debe escoller un cartafol no que gardar a información e os metadatos nun ficheiro de base de datos.

en: <p>The folder to put your database in does not seem to exist:</p><p><b>%1</b></p>Would you like digiKam to create it for you?
gl: <p>Parece que non existe o cartafol no que colocar a base de datos:</p><p><b>%1</b></p> Desexa que digiKam o cree?

en: <p>digiKam could not create the folder to host your database file.
    Please select a different location.</p><p><b>%1</b></p>
gl: <p>digiKam non puido crear o cartafol onde aloxar o ficheiro da base de datos. Escolla un lugar distinto.</p><p><b>%1</b></p>

en: <p>You do not seem to have write access for the folder to host the database file.<br/>Please select a different location.</p><p><b>%1</b></p>
gl: <p>Non parece ter acceso de escritura ao cartafol onde aloxar o ficheiro da base de datos<br/> Escolla un lugar distinto.</p><p><b>%1</b></p>

en: Format
gl: Formato

en: Count
gl: Cantidade

en: Videos
gl: Vídeos

en: Audio
gl: Son

en: Total Items
gl: Total de elementos

en: Database backend
gl: Infraestrutura da base de datos

en: Database Path
gl: Ruta da base de datos

en: Database internal server
gl: Servidor interno da base de datos

en: Database internal server Path
gl: Ruta do servidor interno da base de datos

en: Host Name
gl: Nome do servidor

en: Host Port
gl: Porto do servidor

en: User account
gl: Conta de usuario

en: Connect options
gl: Opcións da conexión

en: Core Db name
gl: Nome da base de datos principal

en: Thumbs Db name
gl: Nome da base de datos de miniaturas

en: Face Db name
gl: Nome da base de datos de caras

en: This binary file is used to initialize the MariaDB data files for the database.
gl: Este ficheiro binario úsase para preparar os ficheiros de datos de MariaDB para a base e datos.

en: This binary file is used to start a dedicated instance of MariaDB server.
gl: Este ficheiro binario úsase para iniciar unha instancia dedicada de servidor de MariaDB.

en: Thumb
gl: Miniatura

en: List of items that are about to be deleted.
gl: Lista de elementos que está a piques de eliminar.

en: This is the list of items that are about to be deleted.
gl: Esta é a lista de elementos que está a piques de eliminar.

en: If checked, files will be permanently removed instead of being placed in the Trash.
gl: Se a marca, os ficheiros retiraranse permanentemente no canto de botárense no Lixo.

en: <p>If this box is checked, items will be <b>permanently removed</b> instead of being placed in the Trash.</p><p><em>Use this option with caution</em>: most filesystems are unable to undelete deleted items reliably.</p>
gl: <p>Se marca esta opción, os elementos serán <b>retirados permanentemente</b> no canto de botárense no lixo.</p><p><em>Use esta opción con coidado</em>: a maioría dos sistemas de ficheiros non poden recuperar os elementos eliminados de maneira fiábel.</p>

en: &Delete items instead of moving them to the trash
gl: &Eliminar os elementos no canto de botalos no lixo

en: Do not &ask again
gl: &Non preguntar de novo

en: If checked, this dialog will no longer be shown, and items will be directly and permanently deleted.
gl: Se marca esta opción, este diálogo non se mostra de novo e os elementos son eliminados directamente e de maneira permanente.

en: If this box is checked, this dialog will no longer be shown, and items will be directly and permanently deleted.
gl: Se marca esta opción, este diálogo non se mostra de novo e os elementos son eliminados directamente e de maneira permanente.

en: If checked, this dialog will no longer be shown, and items will be directly moved to the Trash.
gl: Se marca esta opción, este diálogo non se mostra de novo e os elementos son deitados directamente no lixo.

en: If this box is checked, this dialog will no longer be shown, and items will be directly moved to the Trash.
gl: Se marca esta opción, este diálogo non se mostra de novo e os elementos son deitados directamente no lixo.

en: These items will be <b>permanently deleted</b> from your hard disk.
gl: Estes elementos vanse eliminar <b>permanentemente</b> do disco duro.

en: These items will be moved to Trash.
gl: Estes elementos botaranse no lixo.

en: <b>1</b> item selected. | <b>%1</b> items selected.
gl[0]: Escolleuse <b>un</b> elemento.
gl[1]: Escolléronse <b>%1</b> elementos.

en: These albums will be <b>permanently deleted</b> from your hard disk.
gl: Estes álbums vanse <b>eliminar permanentemente</b> do disco duro.

en: These albums will be moved to Trash.
gl: Estes álbums vanse botar no lixo.

en: <b>1</b> album selected. | <b>%1</b> albums selected.
gl[0]: <b>1</b> álbum escollido.
gl[1]: <b>%1</b> álbums escollidos.

en: <p>These albums will be <b>permanently deleted</b> from your hard disk.</p><p>Note that <b>all subalbums</b> are included in this list and will be deleted permanently as well.</p>
gl: <p>Estes álbums serán <b>eliminados permanentemente</b> do disco duro.</p><p>Lembre que <b>todos os subálbums</b> están incluídos nesta lista e que tamén se eliminarán permanentemente.</p>

en: <p>These albums will be moved to Trash.</p><p>Note that <b>all subalbums</b> are included in this list and will be moved to Trash as well.</p>
gl: <p>Estes álbums botaranse no lixo.</p><p>Lembre que <b>todos os subálbums</b> están incluídos nesta lista e tamén se han botar no lixo.</p>

en: &Move to Trash
gl: Deitar no &lixo

en: Do not show this message again
gl: Non amosar máis esta mensaxe

en: Continue
gl: Continuar

en: Do not ask again
gl: Non preguntar máis

en: Select an Item
gl: Seleccionar un elemento

en: Select Items
gl: Seleccionar elementos

en: <i>Make:</i>
gl: <i>Fabricante:</i>

en: <i>Model:</i>
gl: <i>Modelo:</i>

en: <i>Created:</i>
gl: <i>Creada:</i>

en: <i>Aperture:</i>
gl: <i>Abertura:</i>

en: <i>Exposure:</i>
gl: <i>Exposición:</i>

en: <i>Sensitivity:</i>
gl: <i>Sensibilidade:</i>

en: <i>AspectRatio:</i>
gl: <i>Proporción de aspecto:</i>

en: <i>AudioBitRate:</i>
gl: <i>Taxa de bits de son:</i>

en: <i>AudioChannelType:</i>
gl: <i>TipoDeCanleDeSon:</i>

en: <i>AudioCodec:</i>
gl: <i>Códec de son:</i>

en: <i>Duration:</i>
gl: <i>Duración:</i>

en: <i>FrameRate:</i>
gl: <i>Taxa de fotogramas:</i>

en: <i>VideoCodec:</i>
gl: <i>Códec de vídeo:</i>

en: Copy to Clipboard
gl: Copiar no portapapeis

en: <font size="5">%1</font><br/><b>Version %2</b><p>%3</p><p><i>%4</i></p>
gl: <font size="5">%1</font><br/><b>Versión %2</b><p>%3</p><p><i>%4</i></p>

en: Using LibRaw version %2<br/>1 model on the list | Using LibRaw version %2<br/>%1 models on the list
gl[0]: Usando a versión %2 de LibRaw<br/>Hai 1 modelo na lista.
gl[1]: Usando a versión %2 de LibRaw<br/>Hai %1 modelos na lista.

en: Using LibRaw version %2<br/>1 model on the list (found: %3) | Using LibRaw version %2<br/>%1 models on the list (found: %3)
gl[0]: Usando a versión %2 de LibRaw<br/>Hai 1 modelo na lista (atopáronse %3).
gl[1]: Usando a versión %2 de LibRaw<br/>Hai %1 modelos na lista (atopáronse %3).

en: Desktop Browser
gl: Navegador do escritorio

en: Open Home page with default desktop Web browser
gl: Abrir a páxina de inicio co navegador web predeterminado do escritorio

en: Cannot load page %1
gl: Non é posíbel cargar a páxina %1

[ctx: Color Model: Grayscale]
en: Grayscale
gl: Escala de grises

[ctx: Color Model: Monochrome]
en: Monochrome
gl: Monocromático

[ctx: Color Model: Indexed]
en: Indexed
gl: Indexado

[ctx: Color Model: Uncalibrated (RAW)]
en: Uncalibrated (RAW)
gl: Sen calibrar (RAW)

[ctx: Color Model: Unknown]
en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Auto Equalize
gl: Ecualizar automaticamente

en: Auto Normalize
gl: Normalizar automaticamente

en: Brightness / Contrast / Gamma Filter
gl: Filtro de brillo / contraste / gamma

en: Set here the gamma adjustment of the image.
gl: Indique aquí o axuste de gama da imaxe.

en: Black & White / Sepia Filter
gl: Filtro de branco e negro / Sepia

[ctx: generic black and white film]
en: Generic
gl: Xenérico

en: <b>Generic</b>:<p>Simulate a generic black and white film.</p>
gl: <b>Xenérico</b>:<p>Simula un filme branco e negro xenérico.</p>

en: <b>Agfa 200X</b>:<p>Simulate the Agfa 200X black and white film at 200 ISO.</p>
gl: <b>Agfa 200X</b>:<p>Simula o filme branco e negro Agfa 200X de 200 ISO.</p>

en: <b>Agfa Pan 25</b>:<p>Simulate the Agfa Pan black and white film at 25 ISO.</p>
gl: <b>Agfa Pan 25</b>:<p>Simula o filme branco e negro Agfa Pan de 25 ISO.</p>

en: <b>Agfa Pan 100</b>:<p>Simulate the Agfa Pan black and white film at 100 ISO.</p>
gl: <b>Agfa Pan 100</b>:<p>Simula o filme branco e negro Agfa Pan de 100 ISO.</p>

en: <b>Agfa Pan 400</b>:<p>Simulate the Agfa Pan black and white film at 400 ISO.</p>
gl: <b>Agfa Pan 400</b>:<p>Simula o filme branco e negro Agfa Pan de 400 ISO.</p>

en: <b>Ilford Delta 100</b>:<p>Simulate the Ilford Delta black and white film at 100 ISO.</p>
gl: <b>Ilford Delta 100</b>:<p>Simula o filme branco e negro Ilford Delta de 100 ISO.</p>

en: <b>Ilford Delta 400</b>:<p>Simulate the Ilford Delta black and white film at 400 ISO.</p>
gl: <b>Ilford Delta 400</b>:<p>Simula o filme branco e negro Ilford Delta de 400 ISO.</p>

en: <b>Ilford Delta 400 Pro 3200</b>:<p>Simulate the Ilford Delta 400 Pro black and white film at 3200 ISO.</p>
gl: <b>Ilford Delta 400 Pro 3200</b>:<p>Simula o filme branco e negro Ilford Delta 400 Pro de 3200 ISO.</p>

en: <b>Ilford FP4 Plus</b>:<p>Simulate the Ilford FP4 Plus black and white film at 125 ISO.</p>
gl: <b>Ilford FP4 Plus</b>:<p>Simula o filme branco e negro Ilford FP4 Plus de 125 ISO.</p>

en: <b>Ilford HP5 Plus</b>:<p>Simulate the Ilford HP5 Plus black and white film at 400 ISO.</p>
gl: <b>Ilford HP5 Plus</b>:<p>Simula o filme branco e negro Ilford HP5 Plus de 400 ISO.</p>

en: <b>Ilford PanF Plus</b>:<p>Simulate the Ilford PanF Plus black and white film at 50 ISO.</p>
gl: <b>Ilford PanF Plus</b>:<p>Simula o filme branco e negro Ilford PanF Plus de 50 ISO.</p>

en: <b>Ilford XP2 Super</b>:<p>Simulate the Ilford XP2 Super black and white film at 400 ISO.</p>
gl: <b>Ilford XP2 Super</b>:<p>Simula o filme branco e negro Ilford XP2 Super de 400 ISO.</p>

en: <b>Kodak Tmax 100</b>:<p>Simulate the Kodak Tmax black and white film at 100 ISO.</p>
gl: <b>Kodak Tmax 100</b>:<p>Simula o filme branco e negro Kodak Tmax de 100 ISO.</p>

en: <b>Kodak Tmax 400</b>:<p>Simulate the Kodak Tmax black and white film at 400 ISO.</p>
gl: <b>Kodak Tmax 400</b>:<p>Simula o filme branco e negro Kodak Tmax de 400 ISO.</p>

en: <b>Kodak TriX</b>:<p>Simulate the Kodak TriX black and white film at 400 ISO.</p>
gl: <b>Kodak TriX</b>:<p>Simula o filme branco e negro Kodak Tmax de 400 ISO.</p>

en: Ilford SPX 200 (Infrared)
gl: Ilford SPX 200 (infravermello)

en: <b>Ilford SPX 200</b>:<p>Simulate the Ilford SPX infrared film at 200 ISO.</p>
gl: <b>Ilford SPX 200</b>:<p>Simula o filme infravermello Ilford Delta de 100 ISO.</p>

en: Ilford SPX 400 (Infrared)
gl: Ilford SPX 400 (infravermello)

en: <b>Ilford SPX 400</b>:<p>Simulate the Ilford SPX infrared film at 400 ISO.</p>
gl: <b>Ilford SPX 400</b>:<p>Simula o filme infravermello Ilford Delta de 400 ISO.</p>

en: Ilford SPX 800 (Infrared)
gl: Ilford SPX 800 (infravermello)

en: <b>Ilford SPX 800</b>:<p>Simulate the Ilford SPX infrared film at 800 ISO.</p>
gl: <b>Ilford SPX 800</b>:<p>Simula o filme infravermello Ilford Delta de 800 ISO.</p>

en: Kodak HIE (Infrared)
gl: Ilford SPX 200 (infravermello)

en: <b>Kodak HIE</b>:<p>Simulate the Kodak HIE infrared film.</p>
gl: <b>Ilford SPX 200</b>:<p>Simula o filme infravermello HIE da Kodak.</p>

en: No Lens Filter
gl: Sen filtro de lente

en: <b>No Lens Filter</b>:<p>Do not apply a lens filter when rendering the image.</p>
gl: <b>Sen filtro de lente</b>:<p>Non aplica ningún filtro de lente para debuxar a imaxe.</p>

en: Green Filter
gl: Filtro verde

en: <b>Black & White with Green Filter</b>:<p>Simulate black and white film exposure using a green filter. This is useful for all scenic shoots, especially portraits photographed against the sky.</p>
gl: <b>Branco e negro con filtro verde</b>:<p>Simula a exposición dun filme de branco e negro usando un filtro de verde. Isto é útil con calquera escenario, especialmente para retratos tomados contra o ceo.</p>

en: Orange Filter
gl: Filtros laranxa

en: <b>Black & White with Orange Filter</b>:<p>Simulate black and white film exposure using an orange filter. This will enhance landscapes, marine scenes and aerial photography.</p>
gl: <b>Branco e negro con filtro laranxa</b>:<p>Simula a exposición dun filme de branco e negro usando un filtro de laranxa. Isto mellora as paisaxes, escenas mariñas e fotografía aérea.</p>

en: Red Filter
gl: Filtro vermello

en: <b>Black & White with Red Filter</b>:<p>Simulate black and white film exposure using a red filter. This creates dramatic sky effects, and simulates moonlight scenes in the daytime.</p>
gl: <b>Branco e negro con filtro vermello</b>:<p>Simula a exposición dun filme de branco e negro usando un filtro de vermello. Isto crea un efecto dramático ao ceo e simula escenas con luz de lúa de día.</p>

en: Yellow Filter
gl: Filtro amarelo

en: <b>Black & White with Yellow Filter</b>:<p>Simulate black and white film exposure using a yellow filter. This has the most natural tonal correction, and improves contrast. Ideal for landscapes.</p>
gl: <b>Branco e negro con filtro amarelo</b>:<p>Simula a exposición dun filme de branco e negro usando un filtro de amarelo. Isto ten a corrección tonal máis natural e mellora o contraste. Ideal para paisaxes.</p>

en: Yellow-Green Filter
gl: Filtro amarelo-verde

en: <b>Black & White with Yellow-Green Filter</b>:<p>Simulate black and white film exposure using a yellow-green filter. A yellow-green filter is highly effective for outdoor portraits because red is rendered dark while green appears lighter. Great for correcting skin tones, bringing out facial expressions in close-ups and emphasizing the feeling of liveliness. This filter is highly effective for indoor portraits under tungsten lighting.</p>
gl: <b>Branco e negro con filtro amarelo-verde</b>:<p>Simular unha exposición en branco e negro usando un filtro amarelo-verde. Os filtros amarelo-verde son moi efectivos nos retratos en exteriores porque o vermello aparece escuro mentres que o verde aparece máis claro. É excelente para corrixir os tons da pel, resaltar as expresións faciais nos primeiros planos e enfatizar a sensación de viveza. Este filtro é moi efectivo nos retratos en interiores cun luz de tungsteno.</p>

en: Blue Filter
gl: Filtro azul

en: <b>Black & White with Blue Filter</b>:<p>Simulate black and white film exposure using a blue filter. This accentuates haze and fog. Used for dye transfer and contrast effects.</p>
gl: <b>Branco e negro con filtro azul</b>:<p>Simula a exposición dun filme de branco e negro usando un filtro azul. Isto acentúa a brétema. Úsase nos efectos de transferencia de tintes e contraste</p>

en: Strength:
gl: Forza:

en: Here, set the strength adjustment of the lens filter.
gl: Axuste aquí a potencial do filtro da lente.

en: No Tone Filter
gl: Sen filtro de tons

en: <b>No Tone Filter</b>:<p>Do not apply a tone filter to the image.</p>
gl: <b>Sen filtro de tons</b>:<p>Non aplica ningún filtro de tons á imaxe.</p>

en: Sepia Filter
gl: Filtro sepia

en: <b>Black & White with Sepia Tone</b>:<p>Gives a warm highlight and mid-tone while adding a bit of coolness to the shadows - very similar to the process of bleaching a print and re-developing in a sepia toner.</p>
gl: <b>Branco e negro con ton sepia</b>:<p>Dá un realzado cálido e de medios tons á vez que engade un pouco de frío nas sombras, moi similar ao proceso de lixiviar unha foto e desenvolvela de novo nun tóner sepia.</p>

en: Brown Filter
gl: Filtro marrón

en: <b>Black & White with Brown Tone</b>:<p>This filter is more neutral than the Sepia Tone filter.</p>
gl: <b>Branco e negro con ton marrón</b>:<p>Este filtro é máis neutro que o filtro de ton sepia.</p>

en: Cold Filter
gl: Filtro frío

en: <b>Black & White with Cold Tone</b>:<p>Start subtly and replicate printing on a cold tone black and white paper such as a bromide enlarging paper.</p>
gl: <b>Branco e negro con ton frío</b>:<p>Fai unha réplica de impresión nun papel de branco e negro con ton frío tal como papel de ampliación ao bromuro.</p>

en: Selenium Filter
gl: Filtro de selenio

en: <b>Black & White with Selenium Tone</b>:<p>This effect replicates traditional selenium chemical toning done in the darkroom.</p>
gl: <b>Branco e negro con ton de selenio</b>:<p>Este efecto replica o ton tradicional de proceso químico ao selenio.</p>

en: Platinum Filter
gl: Filtro de platino

en: <b>Black & White with Platinum Tone</b>:<p>This effect replicates traditional platinum chemical toning done in the darkroom.</p>
gl: <b>Branco e negro con ton de platino</b>:<p>Este efecto replica o ton tradicional de proceso químico ao platino.</p>

en: <b>Black & White with greenish tint</b>:<p>This effect is also known as Verdante.</p>
gl: <b>Branco e negro con ton verde</b>:<p>Este filtro tamén é coñecido como Verdante.</p>

en: Lens Filters
gl: Filtros de lente

en: Tone
gl: Ton

en: Luminosity
gl: Luminosidade

en: "%1" is not a Black & White settings text file.
gl: «%1» non é un ficheiro de configuración de branco e negro.

en: Cannot load settings from the Black & White text file.
gl: Non é posíbel cargar a configuración desde o ficheiro.

en: Cannot save settings to the Black & White text file.
gl: Non é posíbel gardar a configuración no ficheiro de branco e negro.

en: Infrared Filter
gl: Filtro de infravermellos

en: Channel Mixer Tool
gl: Ferramenta mesturadora de canles

en: Tonality Filter
gl: Filtro de tonalidades

en: Color Balance Tool
gl: Ferramenta de balance da cor

en: Curve free mode
gl: Modo curva á mao alzada

en: With this button, you can draw your curve free-hand with the mouse.
gl: Con este botón, pode debuxar a curva á man alzada co rato.

en: Curve smooth mode
gl: Modo curva suave

en: With this button, the curve type is constrained to be a smooth line with tension.
gl: Con este botón, restrínxese o tipo da curva para que sexa unha liña suave con tensión.

en: With this button, you can pick the color from original image used to set <b>Shadow Tone</b> smooth curves point on Red, Green, Blue, and Luminosity channels.
gl: Con este botón pódese extraer a cor da imaxe orixinal que se usa para definir o punto de suavizado <b>Ton de sombra</b> da curva, para as canles de Vermello, Verde, Azul e Luminosidade.

en: With this button, you can pick the color from original image used to set <b>Middle Tone</b> smooth curves point on Red, Green, Blue, and Luminosity channels.
gl: Con este botón pódese extraer a cor da imaxe orixinal que se usa para definir o punto de suavizado <b>Ton intermedio</b> da curva, para as canles de Vermello, Verde, Azul e Luminosidade.

en: With this button, you can pick the color from original image used to set <b>Highlight Tone</b> smooth curves point on Red, Green, Blue, and Luminosity channels.
gl: Con este botón pódese extraer a cor da imaxe orixinal que se usa para definir o punto de curvas suaves da <b>Tonalidade de realce</b>, para as canles de Vermello, Verde, Azul e Luminosidade.

en: Resets channel/channels curves' values.
gl: Restabelece os valores das curvas das canles.

en: If you press this button, custom menu will appear: First option will reset current channel. Second option will reset all channels.
gl: Se preme este botón aparecerá un menú personalizado: a primeira opción restabelecerá a canle actual; a segunda opción restabelecerá todas as canles.

en: Reset &Channel
gl: Restabelecer a &canle

en: Reset &All
gl: Rest&abelecelas todas

en: Adjust Curves
gl: Axustar as curvas

en: Cannot load from the Gimp curves text file.
gl: Non é posíbel cargar o ficheiro de curvas do Gimp.

en: Cannot save to the Gimp curves text file.
gl: Non é posíbel gardar o ficheiro de curvas do Gimp.

en: Loading image...
gl: Cargando a imaxe…

en: Histogram calculation...
gl: Cálculo do histograma…

en: Histogram
    calculation
    failed.
gl: Fallou o
    cálculo do
    histograma.

en: Border Tool
gl: Ferramenta do bordo

[ctx: solid border type]
en: Solid
gl: Continuo

[ctx: beveled border type]
en: Beveled
gl: En relevo

en: Decorative Pine
gl: Piñeiro decorativo

en: Decorative Wood
gl: Madeira decorativa

en: Decorative Paper
gl: Papel decorativo

en: Decorative Parquet
gl: Parqué decorativo

en: Decorative Ice
gl: Xelo decorativo

en: Decorative Leaf
gl: Folla decorativa

en: Decorative Marble
gl: Mármore decorativo

en: Decorative Rain
gl: Chuvia decorativa

en: Decorative Craters
gl: Cráteres decorativos

en: Decorative Dried
gl: Enxoito decorativo

en: Decorative Pink
gl: Rosa decorativo

en: Decorative Stone
gl: Pedra decorativa

en: Decorative Chalk
gl: Xiz decorativo

en: Decorative Granite
gl: Granito decorativo

en: Decorative Rock
gl: Rocha decorativa

en: Decorative Wall
gl: Parede decorativa

en: Select the border type to add around the image here.
gl: Escolla aquí o tipo de bordo a engadir arredor da imaxe.

en: Preserve Aspect Ratio
gl: Conservar as proporcións

en: Enable this option if you want to preserve the aspect ratio of image. If enabled, the border width will be a percentage of the image size, else the border width will be in pixels.
gl: Active esta opción se quere conservar as proporcións da imaxe. Se se activa, a anchura do bordo será unha porcentaxe do tamaño da imaxe, en caso contrario, estará en píxeles.

en: Set here the border width as a percentage of the image size.
gl: Indique aquí a anchura do bordo en porcentaxe do tamaño da imaxe.

en: Width (pixels):
gl: Anchura (píxeles):

en: Set here the border width in pixels to add around the image.
gl: Indique aquí a anchura en píxeles do bordo a engadir á imaxe.

[ctx: first color for border effect]
en: First:
gl: Primeira:

[ctx: second color for border effect]
en: Second:
gl: Segunda:

en: Set here the foreground color of the border.
gl: Indique aquí a cor principal do bordo.

en: Set here the Background color of the border.
gl: Indique aquí a cor de fondo do bordo.

en: Set here the color of the main border.
gl: Indique aquí a cor do bordo principal.

en: Set here the color of the line.
gl: Indique aquí a cor da liña.

en: Set here the color of the upper left area.
gl: Indique aquí a cor da área superior esquerda.

en: Set here the color of the lower right area.
gl: Indique aquí a cor da área inferior dereita.

en: Set here the color of the first line.
gl: Indique aquí a cor da primeira liña.

en: Set here the color of the second line.
gl: Indique aquí a cor da segunda liña.

en: Texture Filter
gl: Filtro de texturas

en: Rotate Right
gl: Rotar á dereita

en: Rotate Left
gl: Rotar á esquerda

en: Flip Horizontally
gl: Inverter na horizontal

en: Flip Vertically
gl: Inverter na vertical

en: Crop
gl: Recortar

en: Convert to 8 Bit
gl: Converter a 8 bits

en: Convert to 16 Bit
gl: Converter a 16 bits

[ctx: Rotate image]
en: Rotate
gl: Rotar

[ctx: Flip image]
en: Flip
gl: Inverter

[ctx: Crop image]
en: Crop
gl: Recortar

[ctx: Resize image]
en: Resize
gl: Cambiar o tamaño

[ctx: Convert image bit depth]
en: Convert Depth
gl: Converter a profundidade

en: Unknown filter
gl: Filtro descoñecido

en: Color Negative Inverter
gl: Inversor de negativo de cor

en: Built-in transformation not supported
gl: Non se admite realizar a transformación incorporada

en: Filter identifier or version is not supported
gl: Non se permiten o identificador do filtro ou a versión

en: Blur Filter
gl: Filtro de desenfoque

en: Blur FX Filter
gl: Filtro de desenfoque FX

en: Charcoal Effect
gl: Filtro de carbón

en: Color FX Filter
gl: Filtro de cores FX

en: Distortion Effect
gl: Efectos de distorsión

en: Emboss Effect
gl: Efecto de elevación

en: Film Grain Effect
gl: Efecto de granulación

en: Grain Size:
gl: Tamaño do grao:

en: Set here the graininess size of film.
gl: Indique aquí o tamaño do grao da película.

en: Photographic Distribution
gl: Distribución fotográfica

en: Set on this option to render grain using a photon statistic distribution. This require more computation and can take a while.
gl: Configure esta opción para amosar o grao usando unha distribución estatísticas dos fotóns. Isto require uns cálculos longos e pode levar un bo anaco.

en: Intensity:
gl: Intensidade:

en: Set here the film ISO-sensitivity to use for simulating the film graininess.
gl: Defina aquí a sensibilidade ISO do filme para simular a granulación de filmes.

en: Shadows:
gl: Sombras:

en: Set how much the filter affects highlights.
gl: Indicar canto afecta o filtro aos realces.

en: Midtones:
gl: Tons medios:

en: Set how much the filter affects midtones.
gl: Indica canto afecta o filtro aos tons medios.

en: Highlights:
gl: Realces:

en: Set how much the filter affects shadows.
gl: Indica canto afecta o filtro ás sombras.

en: Set here the film sensitivity to use for simulating the CCD blue noise.
gl: Escolla aquí a sensibilidade que desexa usar para simular o ruído CCD azul.

en: Set here the film sensitivity to use for simulating the CCD red noise.
gl: Escolla aquí a sensibilidade que desexa usar para simular o ruído CCD vermello.

en: Common Settings
gl: Opcións comúns

en: Luminance Noise
gl: Ruído de luminancia

en: Chrominance Blue Noise
gl: Ruído azul da crominancia

en: Chrominance Red Noise
gl: Ruído vermello da crominancia

en: Invert Effect
gl: Efecto de inversión

en: Oil Painter Effect
gl: Efecto de pintura ao óleo

en: Rain Drops Effect
gl: Efecto de pingas de choiva

en: Greycstoration Filter
gl: Filtro Greycstoration

en: Detail preservation:
gl: Preservación dos detalles:

en: Preservation of details to set the sharpening level of the small features in the target image. Higher values leave details sharp.
gl: A preservación dos detalles para definir o nivel de afiamento dos pequenos detalles na imaxe de destino. Os valores máis altos deixan os detalles ben definidos.

en: Anisotropy:
gl: Anisotropía:

en: Anisotropic (directional) modifier of the details. Keep it small for Gaussian noise.
gl: Modificador anisotrópico (direccional) dos detalles. Déixeo baixo para obter un ruído gausiano.

en: Smoothing:
gl: Suavizado:

en: Total smoothing power: if the Detail Factor sets the relative smoothing and the Anisotropy Factor the direction, the Smoothing Factor sets the overall effect.
gl: Potencia total de suavizado: se o factor de detalle define o suavizado relativo e o factor de anisotropía a dirección, o de suavizado define o efecto global.

en: Regularity:
gl: Regularidade:

en: This value controls the evenness of smoothing to the image. Do not use a high value here, or the target image will be completely blurred.
gl: Este valor controla a uniformidade do suavizado da imaxe. Non use aquí un valor alto ou a imaxe obxectivo esvaecerase completamente.

en: Iterations:
gl: Iteracións:

en: Sets the number of times the filter is applied to the image.
gl: Define o número de veces que se aplica o filtro na imaxe.

en: Noise:
gl: Ruído:

en: Sets the noise scale.
gl: Define a escala de ruído.

en: Angular step:
gl: Paso angular:

en: Set here the angular integration step (in degrees) analogous to anisotropy.
gl: Defina aquí o paso de integración angular en graos, en analoxía coa anisotropía.

en: Integral step:
gl: Paso integral:

en: Set here the spatial integral step.
gl: Defina aquí o paso de integración espacial.

en: Gaussian:
gl: Gausiano:

en: Set here the precision of the Gaussian function.
gl: Defina aquí a precisión da función gausiana.

en: Tile size:
gl: Tamaño da peza de mosaico:

en: Sets the tile size.
gl: Define o tamaño da peza.

en: Tile border:
gl: Bordo da peza:

en: Sets the size of each tile border.
gl: Define o tamaño dos bordos de cada peza.

en: Interpolation:
gl: Interpolación:

en: Select the right interpolation method for the desired image quality.
gl: Escolla o método correcto de interpolación para a calidade desexada para a imaxe.

en: Fast approximation
gl: Aproximación rápida

en: Enable fast approximation when rendering images.
gl: Activa a aproximación rápida cando se debuxa a imaxe.

en: Clear List
gl: Limpar a lista

en: Hot Pixels Tool
gl: Ferramenta de píxeles queimados

[ctx: average filter mode]
en: Average
gl: Medio

[ctx: linear filter mode]
en: Linear
gl: Lineal

[ctx: quadratic filter mode]
en: Quadratic
gl: Cadrático

[ctx: cubic filter mode]
en: Cubic
gl: Cúbico

en: Black Frame...
gl: Máscara…

en: Select Black Frame Image
gl: Escolla unha imaxe completamente negra (máscara)

en: Hue / Saturation / Lightness Filter
gl: Filtro de ton / saturación / brillo

en: Select the hue and saturation adjustments of the image.
gl: Escolla os axustes de ton e saturación da imaxe.

en: You can see here a color preview of the hue and saturation adjustments.
gl: Aquí pode previsualizar os axustes de ton e saturación da cor.

en: Hue:
gl: Ton:

en: Set here the hue adjustment of the image.
gl: Escolla aquí o axuste do ton da imaxe.

en: Set here the saturation adjustment of the image.
gl: Escolla aquí o axuste da saturación da imaxe.

en: Vibrance:
gl: Vibrancia:

en: Set here the vibrance adjustment of the image.Vibrance performs selective saturation on less saturated colors and avoiding skin tones.
gl: Axuste aquí a vibrancia da imaxe. A vibrancia realiza unha saturación selectiva das cores con menor saturación evitando os tons da pel.

en: Lightness:
gl: Brillo:

en: Set here the lightness adjustment of the image.
gl: Escolla aquí o axuste do brillo da imaxe.

en: Convert to:
gl: Converter en:

en: Select the profile of the color space to convert to.
gl: Seleccione o perfil do espazo de cores no que converter.

en: Input color profile "%1" not available
gl: Non se dispón do perfil de cores de entrada «%1»

en: Output color profile "%1" not available
gl: Non se dispón do perfil de cores de saída «%1»

en: Local Contrast Filter
gl: Filtro de contraste local

en: Function:
gl: Función:

en: <b>Function</b>: This function combines the original RGB channels with the desaturated blurred image. This function is used in each of the tonemapping stages. It can be linear or power. Basically, this function increases the values where both the original and blurred image's value are low and do the opposite on high values.
gl: <b>Función</b>: Esta función combina as canles RGB orixinais coa imaxe esvaída desaturada. Esta función úsase en cada unha das etapas de asociación de tons. Pode ser lineal ou potencia. Basicamente, esta función incrementa os valores nos que os valores orixinais da imaxe, tanto orixinal como esvaída, son baixos, e fai o contrario cos valores altos.

en: Stretch contrast
gl: Maximizar o contraste

en: <b>Stretch contrast</b>: This stretches the contrast of the original image. It is applied before the tonemapping process.
gl: <b>Maximizar o contraste</b>: Isto aumenta o contraste da imaxe orixinal. Aplícase antes do proceso de mapeado de tons.

en: Highlights saturation:
gl: Realza a saturación:

en: <b>Highlights saturation</b>: Usually the (perceived) saturation is increased. The user can choose to lower the saturation on original highlight and shadows from the image with these parameters.
gl: <b>Realza a saturación</b>: Normalmente, a saturación (percibida) aumenta. Con estes parámetros o usuario pode escoller diminuír a saturación dos realces e as sombras orixinais da imaxe.

en: Shadow saturation:
gl: Saturación baixa:

en: <b>Shadow saturation</b>: Usually the (perceived) saturation is increased. The user can choose to lower the saturation on original highlight and shadows from the image with these parameters.
gl: <b>Sombrear a saturación</b>: Normalmente, a saturación (percibida) aumenta. Con estes parámetros o usuario pode escoller diminuír a saturación dos realces e as sombras orixinais da imaxe.

en: Power:
gl: Potencia:

en: <b>Power</b>: How strong the effect is applied.
gl: <b>Potencia</b>: A forza coa que se aplica o efecto.

en: Blur:
gl: Desenfoque:

en: <b>Blur</b>: How strong the image is blurred before combining with the original image and with the tonemapping function.
gl: <b>Desenfoque</b>: A forza coa que se esvae a imaxe antes de a combinar coa imaxe orixinal coa función de mapeado de tons.

en: General settings
gl: Configuración xeral

en: Stage 1
gl: Etapa 1

en: Stage 2
gl: Etapa 2

en: Stage 3
gl: Etapa 3

en: Stage 4
gl: Etapa 4

en: "%1" is not a Photograph Local Contrast settings text file.
gl: «%1» non é un ficheiro de configuración de contraste local de fotografías.

en: Cannot load settings from the Photograph Local Contrast text file.
gl: Non é posíbel cargar a configuración con este ficheiro de contraste local de fotografías.

en: Cannot save settings to the Photograph Local Contrast text file.
gl: Non é posíbel gardar a configuración no ficheiro de contraste local de fotografías.

en: Anti-Vignetting Tool
gl: Ferramenta anti-viñetas

en: Add vignetting
gl: Engadir viñeteado

en: This option adds vignetting to the image instead of removing it. Use it for creative effects.
gl: Esta opción engade viñeteado á imaxe no canto de retirala. Úsea para efectos creativos.

en: You can see here a thumbnail preview of the anti-vignetting mask applied to the image.
gl: Aquí amósase unha vista previa da máscara antiviñeta aplicada á imaxe.

en: Amount:
gl: Cantidade:

en: This value controls the degree of intensity of the filter at its point of maximum density.
gl: Este valor controla o grao de intensidade do filtro no seu punto de densidade máxima.

en: Feather:
gl: Pluma:

en: This value is used as the exponent controlling the fall-off in density from the inner circle of the filter to the outer circle.
gl: Este valor é usado como expoñente para controlar o decaemento de densidade desde o círculo interior do filtro cara o círculo exterior.

en: Inner Radius:
gl: Raio interior:

en: This value is the radius of the inner circle of the filter. In the inner circle the image is preserved. It is expressed as a multiple of the outer radius of the filter.
gl: Este valor é o raio do círculo interior do filtro. No filtro interior consérvase a imaxe. Exprésase como múltiplo do raio exterior do filtro.

en: Outer Radius:
gl: Raio exterior:

en: This value is the radius of the outer circle of the filter. Outside the outer circle the effect of the filter is at its maximum. It is expressed as a multiple of the diagonal of the image.
gl: Este valor é o raio do círculo exterior do filtro. Fóra do círculo exterior o efecto do filtro está no máximo. Exprésase como múltiplo da diagonal da imaxe.

en: X offset:
gl: Desprazamento X:

en: X offset
gl: Desprazamento X

en: Y offset:
gl: Desprazamento Y:

en: Y offset
gl: Desprazamento Y

en: Lens Distortion Tool
gl: Ferramenta de distorsión de lentes

en: Use Metadata
gl: Usar os metadatos

[ctx: camera make]
en: Make:
gl: Fabricante:

en: This is the camera maker description string found in image meta-data. This one is used to query and find relevant camera device information from Lensfun database.
gl: Este é o texto descritivo do fabricante que se atopa nos metadatos da imaxe. Úsase para solicitar e atopar información relevante sobre o dispositivo de cámara na base de datos Lensfun.

[ctx: camera model]
en: Model:
gl: Modelo:

en: This is the camera model description string found in image meta-data. This one is used to query and found relevant camera device information from Lensfun database.
gl: Este é o texto descritivo do modelo que se atopa nos metadatos da imaxe. Úsase para solicitar e atopar información relevante sobre o dispositivo de cámara na base de datos Lensfun.

en: This is the lens description string found in image meta-data. This one is used to query and found relevant lens information from Lensfun database.
gl: Este é o texto descritivo da lente que se atopa nos metadatos da imaxe. Úsase para solicitar e atopar información relevante sobre a lente na base de datos Lensfun.

en: Set this option to try to guess the right camera/lens settings from the image metadata (as Exif or XMP).
gl: Escolla esta opción para intentar adiviñar a configuración correcta de cámara/lente a partir dos metadatos da imaxe (como EXIF ou XMP).

en: Focal Length (mm):
gl: Distancia focal (mm):

en: Aperture:
gl: Abertura:

en: Subject Distance (m):
gl: Distancia do suxeito (m):

en: (no metadata available)
gl: (Non hai ningunha metadato dispoñíbel)

en: (no match found)
gl: (non se atopou ningunha coincidencia)

en: (partial match found)
gl: (atopouse unha coincidencia parcial)

en: (exact match found)
gl: (atopouse unha coincidencia exacta)

en: Lens Corrections to Apply:
gl: Corrección da lente que aplicar:

en: Chromatic Aberration
gl: Aberración cromática

en: Chromatic aberration is easily recognized as color fringes towards the image corners. CA is due to a varying lens focus for different colors.
gl: A aberración cromática recoñécese facilmente como bandas de cor cara aos cantos da imaxe. A aberración débese a que a distancia focal da lente é distinta para cores distintas.

en: Vignetting
gl: Viñeta

en: Vignetting refers to an image darkening, mostly in the corners. Optical and natural vignetting can be canceled out with this option, whereas mechanical vignetting will not be cured.
gl: O efecto de viñeteado refírese ao escurecemento da imaxe polos cantos. Este efecto óptico natural pode anularse mediante esta opción, mentres que se a orixe é mecánica non ten arranxo.

en: Distortion
gl: Distorsión

en: Distortion refers to an image deformation, which is most pronounced towards the corners. These Seidel aberrations are known as pincushion and barrel distortions.
gl: O efecto de distorsión refírese a unha deformación da imaxe, máis pronunciado cara o contorno. Estas aberracións de Seidel son coñecidas como distorsións en coxín e en bocoi.

en: Geometry
gl: Xeometría

en: Four geometries are handled here: Rectilinear (99 percent of all lenses), Fisheye, Cylindrical, Equirectangular.
gl: Aquí manéxanse catro xeometrías: Rectilínea (99% das lentes), Ollo de peixe, Cilíndrica e Equirectangular.

en: <b>Note: lens correction options depend of filters available in LensFun library. See <a href='http://lensfun.sourceforge.net'>LensFun project web site</a> for more information.</b>
gl: <b>Nota: As opcións de corrección da lente dependen dos filtros dispoñíbeis na biblioteca LensFun. Vexa o <a href='http://lensfun.sourceforge.net'>sitio web do proxecto LensFun</a> para máis información.</b>

en: Channel:
gl: Canle:

en: <p>Select the histogram scale.</p><p>If the image's maximal counts are small, you can use the <b>linear</b> scale.</p><p><b>Logarithmic</b> scale can be used when the maximal counts are big; if it is used, all values (small and large) will be visible on the graph.</p>
gl: <p>Escolla a escala do histograma.</p><p>Se os valores máximos da imaxe foren pequenos pode usar a escala <b>lineal</b>.</p><p>A escala <b>logarítmica</b> pódese usar cando os valores totais máximos foren altos. De usarse, todos os valores (grandes e pequenos) son visíbeis no gráfico.</p>

[ctx: linear histogram scaling mode]
en: Linear
gl: Lineal

[ctx: logarithmic histogram scaling mode]
en: Logarithmic
gl: Logarítmica

en: Here you can see the target preview image histogram drawing of the selected image channel. This one is re-computed at any settings changes.
gl: Aquí pode previsualizar o histograma da canle escollida da imaxe. Recalcúlase cada vez que cambiar calquera parámetro.

en: <p>Select the histogram channel to display:</p>
gl: <p>Escolla a canle que desexe amosar no histograma:</p>

[ctx: The luminosity channel]
en: Luminosity
gl: Luminosidade

en: <b>Luminosity</b>: display the image's luminosity values.
gl: <b>Luminosidade</b>: mostra os valores de luminosidade da imaxe.

[ctx: The red channel]
en: Red
gl: Vermello

en: <b>Red</b>: display the red image-channel values.
gl: <b>Vermello</b>: mostra os valores da canle vermella da imaxe.

[ctx: The green channel]
en: Green
gl: Verde

en: <b>Green</b>: display the green image-channel values.
gl: <b>Verde</b>: mostra os valores da canle verde da imaxe.

[ctx: The blue channel]
en: Blue
gl: Azul

en: <b>Blue</b>: display the blue image-channel values.
gl: <b>Azul</b>: mostra os valores da canle azul da imaxe.

[ctx: The colors channel]
en: Colors
gl: Cores

en: <b>Colors</b>: Display all color channel values at the same time.
gl: <b>Cores</b>: mostra os valores de todas as canles da imaxe á vez.

[ctx: The alpha channel]
en: Alpha
gl: Alfa

en: <b>Alpha</b>: display the alpha image-channel values. This channel corresponds to the transparency value and is supported by some image formats, such as PNG or TIF.
gl: <b>Alfa</b>: amosar os valores da canle alfa da imaxe. Esta canle correspóndese co valor da transparencia e admítena algúns formatos de imaxe, como PNG ou TIF.

en: Levels Adjust Tool
gl: Ferramenta de axuste dos niveis

en: Noise Reduction Filter
gl: Filtro de redución do ruído

en: <b>Threshold</b>: Adjusts the threshold for denoising of the image in a range from 0.0 (none) to 10.0. The threshold is the value below which everything is considered noise.
gl: <b>Limiar</b>: Axusta o limiarpara quitar o ruída da imaxe nun intervalo de 0,0 (nada) a 10,0. O limiar é o valor por baixo do cal todo se considera ruído.

en: <b>Softness</b>: This adjusts the softness of the thresholding (soft as opposed to hard thresholding). The higher the softness the more noise remains in the image.
gl: <b>Suavidade</b>: Isto axusta a suavidade do limiar (brando en oposición a duro). Canta máis suavidade, máis ruído queda na imaxe.

en: Estimate Noise
gl: Estimar o ruído

en: Compute automatically all noise reduction settings by a parse of noise contained in image.
gl: Determinar automaticamente todas as opcións de redución de ruído a partir do ruído que contén a imaxe.

en: Threshold:
gl: Limiar:

en: Softness:
gl: Suavidade:

en: Luminance
gl: Luminancia

en: Chrominance Blue
gl: Crominancia Verde

en: Chrominance Red
gl: Crominancia Vermello

en: "%1" is not a Photograph Noise Reduction settings text file.
gl: «%1» non é un ficheiro de texto de configuración da redución de ruído da imaxe.

en: Cannot load settings from the Photograph Noise Reduction text file.
gl: Non é posíbel cargar a configuración do ficheiro de texto de configuración da redución de ruído da imaxe.

en: Cannot save settings to the Photograph Noise Reduction text file.
gl: Non é posíbel gardar a configuración no ficheiro de texto de redución de ruído da imaxe.

en: Raw Conversion
gl: Conversión de RAW

en: RedEye Correction Filter
gl: Filtro de corrección de ollos vermellos

en: Red Level:
gl: Nivel vermello:

en: Set here the reducing level of red to the average of blue and green.
gl: Defina aquí o nivel de redución de vermello para a media de azul e verde.

en: Method:
gl: Método:

en: Simple sharp
gl: Focalización simple

en: Unsharp mask
gl: Máscara de desfocalización

en: Select the sharpening method to apply to the image.
gl: Escolle o método de focalización a aplicarlle á imaxe.

en: A sharpness of 0 has no effect, 1 and above determine the sharpen matrix radius that determines how much to sharpen the image.
gl: Unha focalización de 0 non ten efecto, 1 e superiores determinan o raio da matriz de focalización que determina canto focalizar a imaxe.

en: Radius:
gl: Raio:

en: Radius value is the Gaussian blur matrix radius value used to determines how much to blur the image.
gl: O valor do raio é o raio da matriz do borrón gausiano usada para determinar canto difundir a imaxe.

en: The value of the difference between the original and the blur image that is added back into the original.
gl: O valor da diferenza entre a imaxe orixinal e a imaxe difundida que é engadida de volta ao orixinal.

en: The threshold, as a fraction of the maximum luminosity value, needed to apply the difference amount.
gl: O límite, como fracción do valor de luminosidade máximo, necesario para aplicar a diferenza.

en: Suppress color noise.
gl: Suprimir o ruído de cor.

en: An option to apply filter on luminosity channel only used to suppress chroma noise amplification.
gl: Unha opción para aplicar un filtro á canle de luminosidade que só se usa para suprimir a amplificación de ruído cromático.

en: Circular sharpness:
gl: Focalización circular:

en: This is the radius of the circular convolution. It is the most important parameter for using this tool. For most images the default value of 1.0 should give good results. Select a higher value when your image is very blurred.
gl: Este é o raio da convolución circular. É o parámetro máis importante para usar esta ferramenta. Para a maioría das imaxes o valor predeterminado de 1,0 debería dar bos resultados. Seleccione un valor superior se a imaxe está moi desenfocada.

en: Correlation:
gl: Correlación:

en: Increasing the correlation may help to reduce artifacts. The correlation can range from 0-1. Useful values are 0.5 and values close to 1, e.g. 0.95 and 0.99. Using a high value for the correlation will reduce the sharpening effect of the tool.
gl: Aumentar a correlación pode axudar a reducir os artefactos. A correlación pode estar entre 0 e 1. Os valores útiles son 0,5 e os próximos a 1, p.ex. 0,95 e 0,99. Se usa un valor alto para a correlación reducirá o efecto de focalización da ferramenta.

en: Noise filter:
gl: Filtro de ruído:

en: Increasing the noise filter parameter may help to reduce artifacts. The noise filter can range from 0-1 but values higher than 0.1 are rarely helpful. When the noise filter value is too low, e.g. 0.0 the image quality will be very poor. A useful value is 0.01. Using a high value for the noise filter will reduce the sharpening effect of the tool.
gl: Aumentar o parámetro do filtro de ruído pode axudar a reducir os artefactos. O filtro de ruído pode estar entre 0 e 1 pero os valores maiores que 0.1 poucas veces son útiles. Cando o valor é baixo de máis, p.ex. 0,0 a calidade da imaxe é moi pobre. Un valor útil é 0,01. Usar un valor alto para o filtro de ruído reducirá o efecto de focalización da ferramenta.

en: Gaussian sharpness:
gl: Focalización gausiana:

en: This is the sharpness for the Gaussian convolution. Use this parameter when your blurring is of a Gaussian type. In most cases you should set this parameter to 0, because it causes nasty artifacts. When you use non-zero values, you will probably also have to increase the correlation and/or noise filter parameters.
gl: Esta é a focalización da convolución gausiana. Use este parámetro se o seu borrón é do tipo gausiano. Na maioría dos casos debe pór este parámetro a 0, porque causa artefactos molestos. Se usa valores non nulos probabelmente tamén terá que aumentar os parámetros de correlación e/ou filtro de ruído.

en: Matrix size:
gl: Tamaño da matriz:

en: This parameter determines the size of the transformation matrix. Increasing the matrix width may give better results, especially when you have chosen large values for circular or Gaussian sharpness.
gl: Este parámetro determina o tamaño da matriz de transformación. Aumentar o tamaño da matriz pode dar mellores resultados, especialmente se escolleu valores grandes para a focalización circular ou gausiana.

en: "%1" is not a Photograph Refocus settings text file.
gl: «%1» non é un ficheiro de configuración da focalización de fotografías.

en: Cannot load settings from the Photograph Refocus text file.
gl: Non é posíbel cargar a configuración con este ficheiro de refocalizado de fotografías.

en: Cannot save settings to the Photograph Refocus text file.
gl: Non é posíbel gardar a configuración no ficheiro de refocalizado de fotografías.

en: Unsharp Mask Tool
gl: Ferramenta de máscara de desfocalización

en: Content-Aware Filter
gl: Filtro consciente do contido

en: Main angle:
gl: Ángulo principal:

en: An angle in degrees by which to rotate the image. A positive angle rotates the image clockwise; a negative angle rotates it counter-clockwise.
gl: Un ángulo en graos no cal rotar a imaxe. Un ángulo positivo rota a imaxe no sentido horario, un negativo no sentido contrario.

en: Fine angle:
gl: Ángulo de detalle:

en: This value in degrees will be added to main angle value to set fine target angle.
gl: Este valor en graos engadirase ao ángulo principal para axustar ao detalle o ángulo obxectivo.

en: Enable this option to apply the anti-aliasing filter to the rotated image. In order to smooth the target image, it will be blurred a little.
gl: Active esta opción para aplicar o filtro de antialiasing na imaxe rotada. Para suavizar a imaxe obxectivo, desenfocarase un chisco.

en: Auto-crop:
gl: Recorte automático:

[ctx: no autocrop]
en: None
gl: Ningún

en: Widest Area
gl: Área máis ancha

en: Largest Area
gl: Área maior

en: Select the method to process image auto-cropping to remove black frames around a rotated image here.
gl: Escolla aquí o método para procesar o recorte automático da imaxe para retirar os contornos negros arredor dunha imaxe rotada.

en: White Balance Tool
gl: Ferramenta de balance de brancos

en: Embed Original File
gl: Incluír o ficheiro orixinal

en: Lossless Compression
gl: Compresión sen perdas

en: JPEG Preview:
gl: Vista previa JPEG:

[ctx: embedded preview type in dng file]
en: None
gl: Ningún

[ctx: embedded preview type in dng file]
en: Medium
gl: Medio

[ctx: embedded preview type in dng file]
en: Full size
gl: Tamaño completo

en: Type-Mimes
gl: Tipos MIME

en: Various
gl: Diversos

en: Login:
gl: Nome de usuaria:

en: &Login
gl: &Acceder

en: &Skip
gl: &Omitir

en: Password cannot be empty.
gl: O contrasinal non pode estar baleiro.

en: Add another account
gl: Engadir outra conta

en: Choose the %1 account to use for exporting images:
gl: Escolla a conta de %1 para exportar as imaxes:

en: Max Dimension
gl: Tamaño máximo

en: This is the list of images to upload to your %1 account.
gl: Esta é a lista de imaxes que se van enviar á súa conta de %1.

en: This is a clickable link to open %1 in a browser.
gl: Esta é unha ligazón premíbel para abrir %1 nun navegador.

en: This is the %1 account that is currently logged in.
gl: Esta é a conta de %1 na que está rexistrado.

[ctx: account settings]
en: Name:
gl: Nome:

en: Change %1 account for transfer
gl: Cambia de conta en %1 para transferir

en: This is the %1 folder to/from which selected photos will be uploaded/downloaded.
gl: Este é o cartafol de %1 co que se realizarán os envíos e descargar das fotos seleccionadas.

en: Create new %1 folder
gl: Crear un cartafol novo de %1

[ctx: album list]
en: Reload
gl: Cargar de novo

en: This is the maximum dimension of the images. Images larger than this will be scaled down.
gl: Estas son as dimensións máximas das imaxes. Reducirase o tamaño das imaxes que as superen.

en: Original Size
gl: Tamaño orixinal

en: This is the location where %1 images will be downloaded.
gl: Este é o lugar no que se descargarán as imaxes desde %1.

en: These are the options that would be applied to photos before upload.
gl: Estas son as opcións que se aplicarán ás fotos antes de as enviar.

en: Upload original image file
gl: Enviar o ficheiro orixinal da imaxe

en: Write the photo ID to the source image
gl: Escribir o identificador da foto na imaxe orixinal

en: Write the photo ID as metadata in the source image after uploading.
gl: Escribir o identificador da foto como metadato na imaxe orixinal tras enviala.

en: Maximum Dimension:
gl: Tamaño máximo:

en: JPEG Quality:
gl: Calidade de JPEG:

en: Close
gl: Pechar

en: Close window
gl: Pechar a xanela

en: Cancel current operation
gl: Cancelar esta operación

en: Online Handbook...
gl: Manual en Internet…

en: Output file format:
gl: Formato de ficheiro de saída:

en: <p>Set the output file format to use here:</p><p><b>JPEG</b>: output the processed image in JPEG format. This format will give smaller-sized files.</p><p><b>Warning: Due to the destructive compression algorithm, JPEG is a lossy quality format.</b></p><p><b>TIFF</b>: output the processed image in TIFF format. This generates large files, without losing quality. Image is compressed.</p><p><b>PNG</b>: output the processed image in PNG format. This generates large files, without losing quality. Image is compressed.</p><p><b>PPM</b>: output the processed image in PPM format. This generates the largest files, without losing quality. Image is not compressed.</p>
gl: <p>Configue aquí o formato de saída do ficheiro:</p><p><b>JPEG</b>: producir a imaxe procesada no formato JPEG. Este formato dá ficheiros de menor tamaño.</p><p><b>Aviso: Debido ao algoritmo de compresión destrutivo, JPEG é un formato de calidade con perdas.</b></p><p><b>TIFF</b>: producir a imaxe procesada no formato TIFF. Isto xera imaxes máis grandes sen perder calidade. A imaxe está comprimida.</p><p><b>PNG</b>: producir a imaxe procesada no formato PNG. Isto xera ficheiros grandes sen perder calidade. A imaxe está comprimida.</p><p><b>PPM</b>: producir a imaxe procesada no formato PPM. Isto xera as imaxes máis grandes sen perder calidade. A imaxe non está comprimida.</p>

en: Relative Path
gl: Ruta relativa

en: Deletion Time
gl: Hora de eliminación

en: The database is not valid: the "DBFaceVersion" setting does not exist. The current database schema version cannot be verified. Try to start with an empty database.
gl: A base de datos non é correcta: Non existe o parámetro «DBFaceVersion». Non se pode verificar a versión do esquema de base de datos actual. Probe a iniciar unha base de datos baleira.

en: The database has been used with a more recent version of digiKam and has been updated to a database schema which cannot be used with this version. (This means this digiKam version is too old, or the database format is to recent.) Please use the more recent version of digiKam that you used before.
gl: A base de datos usouse cunha versión máis recente de digiKam e actualizouse a un esquema de base de datos que non se pode usar con esta versión. (Isto significa que esta versión de digiKam é vella de máis, ou que o formato da base de datos é recente de máis). Por favor, use a versión máis recente de digiKam que usase con anterioridade.

en: Failed to create tables in database.
    %1
gl: Non foi posíbel crear as táboas na base de datos.
    %1

en: Writing metadata to files
gl: Escribir os metadatos en cada ficheiro

en: Revising Exif Orientation tags
gl: Revisando as etiquetas EXIF de orientación.

[ctx: @label]
en: Finishing tasks
gl: Rematando as tarefas

en: Assigning image tags
gl: Asignando as etiquetas das imaxes.

en: Removing image tags
gl: Retirando as etiquetas das imaxes

en: Assigning image pick label
gl: Asignando a etiqueta de escolla da imaxe

en: Assigning image color label
gl: Asignando a etiqueta de cores

en: Assigning image ratings
gl: Asignando as puntuacións da imaxe

en: Editing group
gl: Editando o grupo

en: Updating orientation in database
gl: Actualizando a orientación na base de datos

en: Applying metadata
gl: Aplicando os metadatos

en: Rotating images
gl: Rotando as imaxes

en: Copying attributes
gl: Copiando os atributos

en: Process Items
gl: Procesar os elementos

en: Failed to revise Exif orientation these files:
gl: Non foi posíbel revisar a orientación EXIF destes ficheiros:

en: Failed to transform these files:
gl: Non foi posíbel transformar estes ficheiros:

[ctx: @label]
en: Apply pending changes to metadata
gl: Aplicar os cambios pendenres aos metadatos

en: Apply pending changes to metadata
gl: Aplicar os cambios pendenres aos metadatos

en: No pending metadata synchronization
gl: Non hai ningunha sincronización de metadatos pendente.

en: If lazy synchronization is enabled in metadata settings, the status bar will display the number of items waiting for synchronization
gl: Se a sincronización atrasada está activada na configuración dos metadatos, a barra de estado amosará o número de elementos que están esperando para sincronizarse.

en: 1 file awaits synchronization | %1 files await synchronization
gl[0]: Hai 1 ficheiro esperando para sincronizarse
gl[1]: Hai %1 ficheiros esperando para sincronizarse

en: Background color indicates the global image filter status, encompassing all filter settings from the right sidebar.
    
    NO COLOR: no filter is active, all items are visible.
    RED: filtering is on, but no items match.
    GREEN: filter(s) match(es) at least one item.
    
    Move mouse cursor over this text to see more details about active filters.
    Press the Reset button from the right side to clear all filter settings.
    Press the Settings button from the right side to open the filters panel.
gl: A cor do fondo indica o estado do filtro de imaxes global, que abarca todas as opcións de filtrado da barra lateral dereita.
     
    SEN COR: non hai ningún filtro activo; todos os elementos son visíbeis.
    VERMELLO: hai filtrado, pero ningún elemento concorda.
    VERDE: hai filtrado, e cando menos casa cun elemento.
    
    Mova o cursor do rato por riba deste texto para ver máis detalles sobre os filtros activos.
    Prema o botón Reiniciar da parte dereita para limpar todas as opcións de filtrado.
     Prema o opción Preferencias da parte dereita para abrir o panel dos filtros.

en: Reset all active filters
gl: Restaurar todos os filtros activos

en: Open filter settings panel
gl: Abrir o panel de configuración dos filtros

en: <br/><nobr><i>Text</i></nobr>
gl: <br/><nobr><i>Texto</i></nobr>

en: <br/><nobr><i>Mime Type</i></nobr>
gl: <br/><nobr><i>Tipo MIME</i></nobr>

en: <br/><nobr><i>Geolocation</i></nobr>
gl: <br/><nobr><i>Localización xeográfica</i></nobr>

en: <br/><nobr><i>Rating</i></nobr>
gl: <br/><nobr><i>Cualificación</i></nobr>

en: <br/><nobr><i>Pick Labels</i></nobr>
gl: <br/><nobr><i>Etiquetas de escolla</i></nobr>

en: <br/><nobr><i>Color Labels</i></nobr>
gl: <br/><nobr><i>Etiquetas de cores</i></nobr>

en: <br/><nobr><i>Tags</i></nobr>
gl: <br/><nobr><i>Etiquetas</i></nobr>

en: <nobr><b>Active filters:</b></nobr>
gl: <nobr><b>Filtros activos:</b></nobr>

en: <nobr><b>Active filter:</b></nobr>
gl: <nobr><b>Filtro activo:</b></nobr>

en: No active filter
gl: Non hai ningún filtro activo

en: One active filter
gl: Hai un filtro activo

en: 1 active filter | %1 active filters
gl[0]: Un filtro activo
gl[1]: %1 filtros activos

en: No geo filtering
gl: Sen filtrado xeográfico

en: Images with coordinates
gl: Imaxes con coordenadas

en: Images without coordinates
gl: Imaxes sen coordenadas

en: Filter by geolocation
gl: Filtrar pola localización xeográfica

en: Select how geolocation should affect the images which are shown.
gl: Escoller como afecte a localización xeográfica ás imaxes amosadas.

en: All Files
gl: Todos os ficheiros

en: Image Files
gl: Ficheiros de imaxe

en: No RAW Files
gl: Non hai ficheiros RAW

en: JPEG Files
gl: Ficheiros JPEG

en: PNG Files
gl: Ficheiros PNG

en: TIFF Files
gl: Ficheiros TIFF

en: PGF Files
gl: Ficheiros PGF

en: HEIF Files
gl: Ficheiros HEIF

en: DNG Files
gl: Ficheiros DNG

en: RAW Files
gl: Ficheiros RAW

en: Video Files
gl: Ficheiros de vídeo

en: Audio Files
gl: Ficheiros de son

en: Raster Graphics
gl: Gráficos raster

en: Filter by file type
gl: Filtrar segundo o tipo do ficheiro

en: Select the file types (MIME types) that you want shown. Note: "Raster Graphics" are file formats from raster graphics editors, such as Photoshop, The Gimp, Krita, etc.
gl: Escolla os tipos de ficheiro (tipos MIME) que queira amosar. Nota: os «gráficos raster» son formatos de ficheiro de editores de imaxes de mapas de bits como Photoshop, The Gimp, Krita, etc.

en: Select the rating value used to filter albums' contents. Use the context pop-up menu to set rating filter conditions.
gl: Escolla o valor da cualificación usada para filtrar o contido dos álbums. Use o menú de contexto para indicar as condicións de filtrado da cualificación.

en: Rating greater than or equal to %1.
gl: Cualificación maior ou igual a %1.

en: Rating equal to %1.
gl: Cualificación igual a %1.

en: Rating less than or equal to %1.
gl: Cualificación menor ou igual a %1.

en: Rating Filter Options
gl: Opcións do filtro de cualificacións

en: Greater Than or Equals Condition
gl: Condición maior ou igual que

en: Equals Condition
gl: Condición igual a

en: Less Than or Equals Condition
gl: Condición menor ou igual que

en: Exclude Items Without Rating
gl: Excluír os elementos sen cualificación

en: Text quick filter (search)
gl: Filtro rápido de texto (busca)

en: Enter search patterns to quickly filter this view on item names, captions (comments), and tags
gl: Insira padróns de busca para filtrar rapidamente esta vista segundo os nomes, lendas (comentarios) e etiquetas dos elementos.

en: Text Search Fields
gl: Campos de busca de texto

en: Defines which fields to search for the text in.
gl: Define os campos nos que buscar o texto.

en: Item Name
gl: Nome do elemento

en: Item Title
gl: Título do elemento

en: Item Comment
gl: Comentario do elemento

en: Tag Name
gl: Nome da etiqueta

en: Album Name
gl: Nome do álbum

en: Item Aspect Ratio
gl: Proporcións do elemento

en: Item Pixel Size
gl: Tamaño do elemento en píxeles

en: Clear All
gl: Limpar todo

en: Select All
gl: Escoller todo

en: File/Folder %1 does not exist anymore
gl: O ficheiro ou cartafol %1 xa non existe.

en: Album %1 does not exist anymore
gl: O álbum %1 xa non existe.

en: A file or folder named %1 already exists in %2
gl: Xa existe un ficheiro ou cartafol en %2 chamado %1.

en: Could not move folder %1 to album %2
gl: Non foi posíbel mover o cartafol %1 ao álbum %2.

en: Could not move folder %1 to album %2. The folder %1 was copied as well to album %2
gl: Non foi posíbel mover o cartafol %1 ao álbum %2, así que en vez de moverse copiouse.

en: Could not move file %1 to album %2
gl: Non foi posíbel mover o ficheiro %1 ao álbum %2.

en: Could not copy folder %1 to album %2
gl: Non foi posíbel copiar o cartafol %1 ao álbum %2.

en: Could not copy file %1 to album %2
gl: Non foi posíbel copiar o ficheiro %1 ao álbum %2.

en: File/Folder %1 does not exist
gl: O ficheiro ou cartafol %1 non existe

en: Album %1 could not be removed
gl: Non foi posíbel retirar o álbum %1.

en: Image %1 could not be removed
gl: Non foi posíbel retirar a imaxe %1.

en: Could not move image %1 to collection trash
gl: Non foi posíbel mover a imaxe %1 ao lixo da colección.

en: Image with the same name %1 already there
gl: Xa hai unha imaxe aí chamada %1.

en: Image %1 could not be renamed
gl: Non foi posíbel renomear a imaxe %1.

en: &Close
gl: &Pechar

en: Close message
gl: Pechar a mensaxe

en: Visit digiKam project website
gl: Visite o sitio web do proxecto digiKam.

en: Aborting...
gl: Interrompendo…

en: Cancel this operation.
gl: Cancelar esta operación.

en: Open detailed progress dialog
gl: Abrir o diálogo de progreso detallado

en: No active process
gl: Non hai ningún proceso activo

en: Hide detailed progress window
gl: Agochar a xanela de progreso detallado

en: Show detailed progress window
gl: Amosar a xanela de progreso detallado

en: Captions:
gl: Lendas:

en: Enter caption author name here.
gl: Insira aquí o autor principal da lenda.

en: <b>Longitude</b>:
gl: <b>Lonxitude</b>:

en: <b>Date</b>:
gl: <b>Data</b>:

en: See more information on the Internet
gl: Vexa máis información en Internet

en: Used filters
gl: Filtros empregados

en: Remove filter
gl: Retirar o filtro

[ctx: @info:tooltip]
en: Go to the album of this image
gl: Ir ao álbum desta imaxe

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide item permanently
gl: Agochar o elemento permanentemente

[ctx: @info:tooltip]
en: Show item permanently
gl: Amosar o elemento permanentemente

en: Properties
gl: Propiedades

en: Metadata
gl: Metadatos

en: Geolocation
gl: Localización xeográfica

en: Count:
gl: Cantidade:

en: Size:
gl: Tamaño:

[ctx: @option:check]
en: 16 bits color depth
gl: Profundidade de cor de 16 bits.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>If enabled, all RAW files will be decoded in 16-bit color depth using a linear gamma curve. To prevent dark picture rendering in the editor, it is recommended to use Color Management in this mode.</para><para>If disabled, all RAW files will be decoded in 8-bit color depth with a BT.709 gamma curve and a 99th-percentile white point. This mode is faster than 16-bit decoding.</para>
gl: <para>Se activa esta opción, todas as imaxes RAW descodificaranse cunha profundidade de 16 cores usando unha curva de gamma lineal. Para evitar amosar unha imaxe escura no editor, recoméndase usar a xestión de cor neste modo.</para> <para>Se desactiva esta opción, todos os ficheiros RAW descodificaranse con 8 bits de profundidade de cor cunha curva gama BT.709 e un punto branco no percentil 99. Este modo é máis rápido que a descodificación de 16 bits.</para>

[ctx: @option:check]
en: Interpolate RGB as four colors
gl: Interpolar RGB como catro cores.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Interpolate RGB as four colors</title><para>The default is to assume that all green pixels are the same. If even-row green pixels are more sensitive to ultraviolet light than odd-row this difference causes a mesh pattern in the output; using this option solves this problem with minimal loss of detail.</para><para>To resume, this option blurs the image a little, but it eliminates false 2x2 mesh patterns with VNG quality method or mazes with AHD quality method.</para>
gl: <title>Interpolar RGB como catro cores</title><para>De maneira predeterminada asúmese que todos os píxeles verdes son o mesmo. Se os píxeles das filas pares son máis sensíbeis á luz ultravioleta cos das impares esta diferenza causará un padrón na saída; con esta opción arranxará este problema cunha perda mínima de detalle.</para><para>Para continuar, esta opción desenfocará a imaxe un pouco, pero eliminará padróns 2x2 falsos cun método de calidade VNG ou complicarao cun método de calidade AHD.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Visit LibRaw project website
gl: Visitar o sitio web do proxecto LibRaw.

[ctx: @option:check]
en: Do not stretch or rotate pixels
gl: Non estirar nin rotar os píxeles.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Do not stretch or rotate pixels</title><para>For Fuji Super CCD cameras, show the image tilted 45 degrees. For cameras with non-square pixels, do not stretch the image to its correct aspect ratio. In any case, this option guarantees that each output pixel corresponds to one RAW pixel.</para>
gl: <title>Non estirar nin rotar os píxeles</title> <para>Para as cámara Fuji Super CCD, mostra a imaxe inclinada 45 graos. Para cámaras con píxeles non cadrados non estira a imaxe á súa proporción correcta. En calquera caso, esta opción garante que para píxel de saída corresponde a un píxel RAW.</para>

[ctx: @label:listbox]
en: Quality:
gl: Calidade:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Quality (interpolation)</title><para>Select here the demosaicing method to use when decoding RAW images. A demosaicing algorithm is a digital image process used to interpolate a complete image from the partial raw data received from the color-filtered image sensor, internal to many digital cameras, in form of a matrix of colored pixels. Also known as CFA interpolation or color reconstruction, another common spelling is demosaicing. The following methods are available for demosaicing RAW images:</para><para><list><item><emphasis strong='true'>Bilinear</emphasis>: use high-speed but low-quality bilinear interpolation (default - for slow computers). In this method, the red value of a non-red pixel is computed as the average of the adjacent red pixels, and similarly for blue and green.</item><item><emphasis strong='true'>VNG</emphasis>: use Variable Number of Gradients interpolation. This method computes gradients near the pixel of interest and uses the lower gradients (representing smoother and more similar parts of the image) to make an estimate.</item><item><emphasis strong='true'>PPG</emphasis>: use Patterned-Pixel-Grouping interpolation. Pixel Grouping uses assumptions about natural scenery in making estimates. It has fewer color artifacts on natural images than the Variable Number of Gradients method.</item><item><emphasis strong='true'>AHD</emphasis>: use Adaptive Homogeneity-Directed interpolation. This method selects the direction of interpolation so as to maximize a homogeneity metric, thus typically minimizing color artifacts.</item><item><emphasis strong='true'>DCB</emphasis>: DCB interpolation from linuxphoto.org project.</item><item><emphasis strong='true'>DHT</emphasis>: DHT interpolation.See https://www.libraw.org/node/2306 for details.</item><item><emphasis strong='true'>AAHD</emphasis>: modified AHD interpolation.</item></list></para>
gl: <title>Calidade (interpolación)</title> <para>Escolla aquí o método de interpolación na descodificación para eliminar o mosaico das imaxes RAW. Un algoritmo de eliminación do mosaico é un proceso dixital de imaxe usado para interpolar unha imaxe completa a partir dos datos RAW parciais recibidos do sensor interno de imaxe con filtros de cores de moitas máquinas dixitais na forma dunha matriz de píxeles coloridos. Tamén coñecido como interpolación CFA ou reconstrución da cor, outro termo común é eliminación de mosaico. Hai estes métodos para eliminar o mosaico da imaxes RAW:</para><para> <list><item><emphasis strong='true'>Bilinear</emphasis>: usa unha interpolación bilinear de alta velocidade pero baixa calidade (predeterminado, para computadores lentos). Neste método, o valor do vermello dun píxel non vermello calcúlase como a media dos píxeles vermellos adxacentes, e analogamente para o azul e verde.</item> <item><emphasis strong='true'>VNG</emphasis>: usa unha interpolación de Número Variábel de Gradacións. Este método calcula as gradacións preto do píxel de interese e usa as menores gradacións (que representan partes máis suaves e similares da imaxe) para facer unha estimación.</item> <item><emphasis strong='true'>PPG</emphasis>: usa a interpolación de agrupación de píxeles con padróns. O agrupamento de píxeles asume certas cousas sobre os escenarios naturais para facer as estimacións. Ten menos artificios de cores en imaxes naturais do que o método VNG.</item> <item><emphasis strong='true'>AHD</emphasis>: usa a interpolación Adaptativa Dirixida pola Homoxeneidade. Este método escolle a dirección da interpolación de tal xeito que se maximice unha métrica de homoxeneidade, polo que xeralmente se minimizan os artefactos das cores.</item> <item><emphasis strong='true'>DCB</emphasis>: usa unha interpolación DCB do proxecto LinuxPhoto (linuxphoto.org).</item><item><emphasis strong='true'>DHT</emphasis>: Interpolación de DHT. Consulte https://www.libraw.org/node/2306 para máis información.</item><item><emphasis strong='true'>AAHD</emphasis>: Interpolación de AHD modificada.</item></list></para>

[ctx: @label:slider]
en: Pass:
gl: Paso:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Pass</title><para>Set here the passes used by the median filter applied after interpolation to Red-Green and Blue-Green channels.</para><para>This setting is only available for specific Quality options: <emphasis strong='true'>Bilinear</emphasis>, <emphasis strong='true'>VNG</emphasis>, <emphasis strong='true'>PPG</emphasis>, <emphasis strong='true'>AHD</emphasis>, <emphasis strong='true'>DCB</emphasis>, and <emphasis strong='true'>VCD & AHD</emphasis>.</para>
gl: <title>Pase</title><para>Indique aquí os pases empregados polo filtro medio aplicado despois da interpolación ás canles Vermello-Verde e Azul-Verde.</para><para>Esta opción só está dispoñíbel para determinadas opcións de Calidade:<emphasis strong='true'>Bilineal</emphasis>, <emphasis strong='true'>VNG</emphasis>, <emphasis strong='true'>PPG</emphasis>, <emphasis strong='true'>AHD</emphasis>, <emphasis strong='true'>DCB</emphasis> e<emphasis strong='true'>VCD & AHD</emphasis>.</para>

[ctx: @option:check]
en: Refine interpolation
gl: Redefinir a interpolación

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Refine interpolation</title><para>This setting is available only for few Quality options:</para><para><list><item><emphasis strong='true'>DCB</emphasis>: turn on the enhance interpolated colors filter.</item><item><emphasis strong='true'>VCD & AHD</emphasis>: turn on the enhanced effective color interpolation (EECI) refine to improve sharpness.</item></list></para>
gl: <title>Redefinir a interpolación</title><para>Esta configuración só está dispoñíbel para as opcións de Calidade:</para><para><list><item><emphasis strong='true'>DCB</emphasis>: activa o filtro de melloría da interpolación de cores.</item><item><emphasis strong='true'>VCD e AHD</emphasis>: activa a melloría por interpolación efectiva de cores (EECI) para mellorar o nivel de detalle.</item></list></para>

[ctx: @label]
en: Demosaicing
gl: Eliminación de mosaico

[ctx: @label:listbox]
en: Method:
gl: Método:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Default D65
gl: D65 predeterminado

[ctx: @item:inlistbox]
en: Camera
gl: Cámara

[ctx: @item:inlistbox set while balance automatically]
en: Automatic
gl: Automático

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>White Balance</title><para>Configure the raw white balance:</para><para><list><item><emphasis strong='true'>Default D65</emphasis>: Use a standard daylight D65 white balance.</item><item><emphasis strong='true'>Camera</emphasis>: Use the white balance specified by the camera. If not available, reverts to default neutral white balance.</item><item><emphasis strong='true'>Automatic</emphasis>: Calculates an automatic white balance averaging the entire image.</item><item><emphasis strong='true'>Manual</emphasis>: Set a custom temperature and green level values.</item></list></para>
gl: <title>Equilibrio de brancos</title> <para>Configura o equilibrio de brancos en bruto:</para> <para><list> <item><emphasis strong='true'>Predeterminado D65</emphasis>: Usa un equilibrio de brancos diúrno D65 estándar.</item> <item><emphasis strong='true'>Cámara</emphasis>: Usa o equilibrio de brancos indicado pola cámara. Se non está dispoñíbel, restabelece o equilibrio de brancos neutro predeterminado.</item> <item><emphasis strong='true'>Automático</emphasis>: Calcula un equilibrio de brancos automático facendo unha media de toda a imaxe.</item> <item><emphasis strong='true'>Manual</emphasis>: Pon valores personalizados de temperatura e nivel de verde.</item> </list></para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Temperature</title><para>Set here the color temperature in Kelvin.</para>
gl: <title>Temperatura</title><para>Axuste aquí a temperatura da cor en Kelvins.</para>

[ctx: @label:slider Green component]
en: Green:
gl: Verde:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Set here the green component to set magenta color cast removal level.</para>
gl: <para>Axuste aquí a compoñente verde para o nivel de eliminado da conversión da cor maxenta.</para>

[ctx: @label:listbox]
en: Highlights:
gl: Realces:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Solid white
gl: Branco sólido

[ctx: @item:inlistbox]
en: Unclip
gl: Retirar o recorte

[ctx: @item:inlistbox]
en: Blend
gl: Mesturar

[ctx: @item:inlistbox]
en: Rebuild
gl: Reconstruír

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Highlights</title><para>Select here the highlight clipping method:</para><para><list><item><emphasis strong='true'>Solid white</emphasis>: clip all highlights to solid white</item><item><emphasis strong='true'>Unclip</emphasis>: leave highlights unclipped in various shades of pink</item><item><emphasis strong='true'>Blend</emphasis>:Blend clipped and unclipped values together for a gradual fade to white</item><item><emphasis strong='true'>Rebuild</emphasis>: reconstruct highlights using a level value</item></list></para>
gl: <title>Realces</title> <para>Escolla aquí o método de recorte dos realces:</para> <para><list> <item><emphasis strong='true'>Branco puro</emphasis>: axusta todos os realces como branco puro.</item> <item><emphasis strong='true'>Retirar o recorte</emphasis>: deixa os realces non recortados en varias tonalidades de rosa.</item> <item><emphasis strong='true'>Fusionar</emphasis>: fusiona os valores recortados e non recortados para obter un fundido en branco gradual.</item> <item><emphasis strong='true'>Reconstruír</emphasis>: reconstrúe os realces usando un valor de nivel.</item> </list></para>

[ctx: @label:slider Highlight reconstruct level]
en: Level:
gl: Nivel:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Level</title><para>Specify the reconstruct highlight level. Low values favor whites and high values favor colors.</para>
gl: <title>Nivel</title><para>Especifica o nivel do realce da reconstrución. Os valores baixos favorecen os brancos e os altos as cores.</para>

[ctx: @option:check]
en: Exposure Correction (E.V)
gl: Corrección da exposición (E.V)

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Turn on the exposure correction before interpolation.</para>
gl: <para>Activa a corrección de exposición antes da interpolación.</para>

[ctx: @label:slider]
en: Linear Shift:
gl: Desprazamento lineal:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Shift</title><para>Linear Shift of exposure correction before interpolation in E.V</para>
gl: <title>Desprazamento</title><para>Desprazamento lineal da corrección da exposición antes da interpolación en E.V</para>

[ctx: @label:slider]
en: Highlight:
gl: Realzar:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Highlight</title><para>Amount of highlight preservation for exposure correction before interpolation in E.V. Only take effect if Shift Correction is > 1.0 E.V</para>
gl: <title>Realce</title><para>Cantidade de conservación do realce para a corrección da exposición antes da interpolación en E.V. Só ten efecto se a corrección do desprazamento for > 1.0 E.V</para>

[ctx: @option:check]
en: Correct false colors in highlights
gl: Corrixir as cores falsas ao realzar

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>If enabled, images with overblown channels are processed much more accurately, without 'pink clouds' (and blue highlights under tungsten lamps).</para>
gl: <para>Se activa esta opción as imaxes en canles sobrevalorizados procésanse moito máis eficientemente, sen «nubeiros arrosados» (nin realces azuis baixo as lámpadas de tungsteno).</para>

[ctx: @option:check]
en: Auto Brightness
gl: Brillo automático

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>If disable, use a fixed white level and ignore the image histogram to adjust brightness.</para>
gl: <para>Se desactiva esta opción usarase un nivel de branco fixo e ignorarase o histograma da imaxe á hora de axustar o brillo.</para>

[ctx: @label:slider]
en: Brightness:
gl: Brillo:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Brightness</title><para>Specify the brightness level of output image. The default value is 1.0 (works in 8-bit mode only).</para>
gl: <title>Brillo</title><para>Especifica o nivel de brillo da imaxe de saída. O valor predeterminado é 1.0 (funciona só no modo de 8 bits).</para>

[ctx: @option:check Black point]
en: Black:
gl: Negra:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Black point</title><para>Use a specific black point value to decode RAW pictures. If you set this option to off, the Black Point value will be automatically computed.</para>
gl: <title>Punto negro</title><para>Usa un valor específico de punto negro para descodificar as imaxes RAW. Se desactiva esta opción, o valor do punto negro calcularase automaticamente.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Black point value</title><para>Specify specific black point value of the output image.</para>
gl: <title>Valor do punto negro</title><para>Especifica un valor de punto negro para a imaxe de saída.</para>

[ctx: @option:check White point]
en: White:
gl: Branco:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>White point</title><para>Use a specific white point value to decode RAW pictures. If you set this option to off, the White Point value will be automatically computed.</para>
gl: <title>Punto branco</title><para>Usa un valor específico de punto branco para descodificar as imaxes RAW. Se desactiva esta opción, o valor do punto branco calcularase automaticamente.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>White point value</title><para>Specify specific white point value of the output image.</para>
gl: <title>Valor do punto branco</title><para>Especifica un valor de punto branco para a imaxe de saída.</para>

[ctx: @label]
en: White Balance
gl: Balance de brancos

[ctx: @label:listbox]
en: Noise reduction:
gl: Redución de ruído:

[ctx: @item:inlistbox Noise Reduction]
en: None
gl: Ningunha

[ctx: @item:inlistbox Noise Reduction]
en: Wavelets
gl: Onduleta

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Noise Reduction</title><para>Select here the noise reduction method to apply during RAW decoding.</para><para><list><item><emphasis strong='true'>None</emphasis>: no noise reduction.</item><item><emphasis strong='true'>Wavelets</emphasis>: wavelets correction to erase noise while preserving real detail. It is applied after interpolation.</item><item><emphasis strong='true'>FBDD</emphasis>: Fake Before Demosaicing Denoising noise reduction. It is applied before interpolation.</item></list></para>
gl: <title>Redución de ruído</title><para> Escolle o método de redución de ruído para aplicar durante a descodificación de RAW.</para><para><list><item><emphasis strong='true'>Ningunha</emphasis>: sen redución de ruído.</item><item><emphasis strong='true'>Onduleta</emphasis>: corrección de onduleta correction para borrar o ruído pero preservando o detalle real. Aplícase despois da interpolación.</item><item><emphasis strong='true'>FBDD</emphasis>: simular a redución de ruído antes por eliminación de mosaicos (Fake Before Demosaicing Denoising). Aplícase despois da interpolación.</item></list></para>

[ctx: @label]
en: Corrections
gl: Correccións

[ctx: @label:listbox]
en: Camera Profile:
gl: Perfil da cámara:

[ctx: @item:inlistbox Camera Profile]
en: None
gl: Ningún

[ctx: @item:inlistbox Camera Profile]
en: Embedded
gl: Integrado

[ctx: @item:inlistbox Camera Profile]
en: Custom
gl: Personalizado

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Camera Profile</title><para>Select here the input color space used to decode RAW data.</para><para><list><item><emphasis strong='true'>None</emphasis>: no input color profile is used during RAW decoding.</item><item><emphasis strong='true'>Embedded</emphasis>: use embedded color profile from RAW file, if it exists.</item><item><emphasis strong='true'>Custom</emphasis>: use a custom input color space profile.</item></list></para>
gl: <title>Perfil da cámara</title><para>Escolla aquí o espazo de cor de entrada empregado para descodificar os datos RAW.</para><para><list><item><emphasis strong='true'>Ningún</emphasis>: non se usa ningún perfil de cor na descodificación de RAW.</item><item><emphasis strong='true'>Integrado</emphasis>: usa o perfil de cor integrado no ficheiro RAW, se existe.</item><item><emphasis strong='true'>Personalizado</emphasis>: usa un perfil de espazo de cores personalizado.</item></list></para>

[ctx: @label:listbox]
en: Workspace:
gl: Espazo de traballo:

[ctx: @item:inlistbox Workspace]
en: Raw (no profile)
gl: Raw (sen perfil)

[ctx: @item:inlistbox Workspace]
en: Wide Gamut
gl: Espectro amplo

[ctx: @item:inlistbox Workspace]
en: Custom
gl: Personalizado

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Workspace</title><para>Select here the output color space used to decode RAW data.</para><para><list><item><emphasis strong='true'>Raw (linear)</emphasis>: in this mode, no output color space is used during RAW decoding.</item><item><emphasis strong='true'>sRGB</emphasis>: this is an RGB color space, created cooperatively by Hewlett-Packard and Microsoft. It is the best choice for images destined for the Web and portrait photography.</item><item><emphasis strong='true'>Adobe RGB</emphasis>: this color space is an extended RGB color space, developed by Adobe. It is used for photography applications such as advertising and fine art.</item><item><emphasis strong='true'>Wide Gamut</emphasis>: this color space is an expanded version of the Adobe RGB color space.</item><item><emphasis strong='true'>Pro-Photo</emphasis>: this color space is an RGB color space, developed by Kodak, that offers an especially large gamut designed for use with photographic outputs in mind.</item><item><emphasis strong='true'>Custom</emphasis>: use a custom output color space profile.</item></list></para>
gl: <title>Espazo de traballo</title><para>Escolla aquí o espazo de cores de saída empregado para descodificar os datos RAW. </para><para><list><item><emphasis strong='true'>Raw (lineal)</emphasis>: neste modo, non se usa ningún espazo de cores durante a descodificación das imaxes RAW.</item><item><emphasis strong='true'>sRGB</emphasis>:: este é un espazo de cores RGB, creado conxuntamente por Hewlett-Packard e Microsoft. É a mellor opción para imaxes destinadas á Web e para retratos.</item><item><emphasis strong='true'>Adobe RGB</emphasis>: este espazo de cores é un RGB ampliado, desenvolvido por Adobe. Úsase en aplicacións da fotografía como a publicidade ou a arte.</item><item><emphasis strong='true'>Gama ampla</emphasis>: este espazo de cor é unha versión ampliada do espazo Adobe RGB. </item><item><emphasis strong='true'>Pro-photo</emphasis>: este espazo de cores é un espazo RGB desenvolvido por Kodak, que ofrece unha gama especialmente ampla deseñada pensando no seu uso en fotografía.</item><item><emphasis strong='true'>Personalizado</emphasis>: usa un perfil de espazo de cores de saída personalizado.</item></list></para>

[ctx: @label]
en: Color Management
gl: Xestión da cor

[ctx: @label]
en: Threshold:
gl: Limiar:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Threshold</title><para>Set here the noise reduction threshold value to use.</para>
gl: <title>Límite</title><para>Defina aquí o valor do límite de redución de ruído.</para>

en: Casio Digital Camera Raw File Format
gl: Formato de ficheiro en cru de cámaras dixitais de Casio

en: NuCore Raw Image File
gl: Ficheiro de imaxe en cru de NuCore

en: Canon Digital Camera RAW Image Format version 2.0
gl: Formato de imaxe en cru de cámaras dixitais de Canon, versión 2.0

en: Canon Digital Camera RAW Image Format version 1.0
gl: Formato de imaxe en cru de cámaras dixitais de Canon, versión 1.0

en: Capture Shop Raw Image File
gl: Ficheiro de imaxe en cru de Capture Shop

en: Kodak DC25 Digital Camera File
gl: Ficheiro de cámara dixital DC25 de Kodak

en: Kodak Digital Camera Raw Image Format
gl: Formato de imaxe en cru de cámaras dixitais de Kodak

en: Adobe Digital Negative
gl: Negativo dixital de Adobe

en: Epson Digital Camera Raw Image Format
gl: Formato de imaxe en cru de cámaras dixitais de Epson

en: Imacon Digital Camera Raw Image Format
gl: Formato de imaxe en cru de cámaras dixitais de Imacon

en: Leaf Raw Image File
gl: Ficheiro de imaxe en cru de Leaf

en: Kodak DC25 Digital Camera Raw Image Format
gl: Formato de imaxe en cru de cámaras dixitais DC25 de Kodak

en: Minolta RD175 Digital Camera Raw Image Format
gl: Formato de imaxe en cru de cámaras dixitais RD175 de Minolta

en: Mamiya Digital Camera Raw Image Format
gl: Formato de imaxe en cru de cámaras dixitais de Mamiya

en: Minolta Dimage Digital Camera Raw Image Format
gl: Formato de imaxe en cru de cámaras dixitais Dimage de Minolta

en: Nikon Digital Camera Raw Image Format
gl: Formato de imaxe en cru de cámaras dixitais de Nikon

en: Olympus Digital Camera Raw Image Format
gl: Formato de imaxe en cru de cámaras dixitais de Olympus

en: Pentax Digital Camera Raw Image Format
gl: Formato de imaxe en cru de cámaras dixitais de Pentax

en: Logitech Digital Camera Raw Image Format
gl: Formato de imaxe en cru de cámaras dixitais de Logitech

en: Fuji Digital Camera Raw Image Format
gl: Formato de imaxe en cru de cámaras dixitais de Fuji

en: Panasonic Digital Camera Image Format
gl: Formato de imaxe de cámaras dixitais de Panasonic

en: Digital Foto Maker Raw Image File
gl: Ficheiro de imaxe en cru de Digital Foto Maker

en: Sony Digital Camera Raw Image Format
gl: Formato de imaxe en cru de cámaras dixitais de Sony

en: Sigma Digital Camera Raw Image Format
gl: Formato de imaxe en cru de cámaras dixitais de Sigma

en: Hasselblad Digital Camera Raw Image Format
gl: Formato de imaxe en cru de cámaras dixitais de Hasselblad

en: Phantom Software Raw Image File
gl: Ficheiro de imaxe en cru de Phantom Software

en: Sinar Raw Image File
gl: Ficheiro de imaxe en cru de Sinar

en: Kodak DCS200 Digital Camera Raw Image Format
gl: Formato de imaxe en cru de cámaras dixitais DCS200 de Kodak

en: Apple Quicktake 100/150 Digital Camera Raw Image Format
gl: Formato de imaxe en cru de cámaras dixitais de Apple Quicktake 100/150

en: Panasonic LX3 Digital Camera Raw Image Format
gl: Formato de imaxe en cru de cámaras dixitais LX3 de Panasonic

en: Sinar Capture Shop Raw Image File
gl: Ficheiro de imaxe en cru de Capture Shop de Sinar

en: Leica Digital Camera Raw Image Format
gl: Formato de imaxe en cru de cámaras dixitais de Leica

en: Do you want to do this operation on all group items?
gl: Quere realizar esta operación en todos os elementos do grupo?

en: Remember choice for this operation
gl: Lembrar a escolla para esta operación

en: Light Table
gl: Mesa de luces

en: Batch Queue Manager
gl: Xestor da fila do lote

en: Renaming
gl: Cambiando de nome

en: Import/Export tools
gl: Ferramentas de importa e exportar

en: Tools (editor, panorama, stack blending, calendar, external program)
gl: Ferramentas (editor, panorama, fusión de rima, calendario, programa externo)

en: Operations related to metadata, labels, ratings, tags, geolocation and rotation
gl: Operacións relacionadas con metadatos, etiquetas, puntuacións, localización xeográfica e rotación

en: Adding items to the Light Table
gl: Engadir elementos á mesa de luces

en: Adding items to the Batch Queue Manager
gl: Engadir elementos ao xestor da fila do lote.

en: Opening items in the Slideshow
gl: Abrir elementos na presentación

en: Renaming items
gl: Cambiar elementos de nome

en: Passing items to import/export tools
gl: Pasar elementos a ferramentas de importar e exportar

en: Several tools including the editor, panorama, stack blending, calendar, html gallery and opening with external programs
gl: Varias ferramentas como o editor, panorama, fusión de rimas, calendario, galería HTML e abrir con programas externos

[ctx: <tag name> in <tag path>]
en: %1 in %2
gl: %1 en %2

[ctx: Create New Tag <tag name> in <parent tag path>]
en: Create "%1" in %2
gl: Crear «%1» en %2

en: Create "%1"
gl: Crear «%1»

en: Tag '%2' has one subtag. Deleting this will also delete the subtag.
    Do you want to continue? | Tag '%2' has %1 subtags. Deleting this will also delete the subtags.
    Do you want to continue?
gl[0]: A etiqueta «%2» ten unha subetiqueta. Se a elimina tamén se eliminará a subetiqueta.
    Quere continuar?
gl[1]: A etiqueta «%2» ten %1 subetiquetas. Se a elimina tamén se eliminarán as subetiquetas.
    Quere continuar?

en: Tag '%2' is assigned to one item. Do you want to continue? | Tag '%2' is assigned to %1 items. Do you want to continue?
gl[0]: A etiqueta «%2» está asignada a un elemento. Quere continuar?
gl[1]: A etiqueta «%2» está asignada a %1 elementos. Quere continuar?

en: Delete '%1' tag?
gl: Desexa eliminar a etiqueta «%1»?

en: Tags '%1' have one or more subtags. Deleting them will also delete the subtags.
    Do you want to continue?
gl: As etiquetas «%1» teñen unha ou máis subetiquetas. Se as eliminas tamén se eliminarán as subetiquetas.
    Quere continuar?

en: Tags '%1' are assigned to one or more items. Do you want to continue?
gl: As etiquetas «%1» están asignadas a un ou máis elementos. Quere continuar?

en: Delete '%1' tag(s)?
gl: Desexa eliminar a(s) etiqueta(s) «%1»?

en: Face tag '%2' is assigned to at least one item. Do you want to continue? | Face tags '%2' are assigned to at least one item. Do you want to continue?
gl[0]: A etiqueta de cara «%2» está asignada polo menos a un elemento. Quere continuar?
gl[1]: As etiquetas de cara «%2» están asignada polo menos a un elemento. Quere continuar?

en: Remove face tag? | Remove face tags?
gl[0]: Retirar a etiqueta de cara?
gl[1]: Retirar as etiquetas de cara?

en: Remove the tag corresponding to this face tag from the images? | Remove the %1 tags corresponding to this face tags from the images?
gl[0]: Retirar das imaxes a etiqueta correspondente a esta etiqueta de cara?
gl[1]: Retirar das imaxes as %1 etiquetas correspondentes a estas etiquetas de cara?

en: Assign Rating "%1 Star"
gl: Asignar a puntuación «%1 estrela»

en: Assign Pick Label "%1"
gl: Asignar a etiqueta de escolla «%1»

en: Assign Color Label "%1"
gl: Asignar a etiqueta de cor «%1»

en: Assign Tag "%1"
gl: Asignar a etiqueta «%1»

en: Add to List
gl: Engadir á lista

en: Add selected tags to Quick Access List
gl: Engadir as etiquetas escollidas á lista de acceso rápido

en: Delete Tags
gl: Eliminar as etiquetas

en: Edit Tag Title
gl: Editar o título da etiqueta

en: Reset Tag Icon
gl: Restaurar a icona da etiqueta

en: Invert Selection
gl: Inverter a selección

en: Expand Tag Tree
gl: Expandir a árbore da etiqueta

en: Remove Tag from Images
gl: Retirar a etiqueta das imaxes

[ctx: %2 is a comma separated list of tags to be deleted.]
en: Tag %2 has one or more subtags. Deleting it will also delete the subtags. Do you want to continue? | Tags %2 have one or more subtags. Deleting them will also delete the subtags. Do you want to continue?
gl[0]: A etiqueta %2 ten unha ou máis subetiquetas. Se a elimina tamén se eliminarán as súas subetiquetas. Quere continuar?
gl[1]: As etiquetas %2 teñen unha ou máis subetiquetas. Se as elimina tamén se eliminarán as súas subetiquetas. Quere continuar?

[ctx: %2 is a comma separated list of tags to be deleted.]
en: Tag %2 is assigned to one or more items. Do you want to delete it? | Tags %2 are assigned to one or more items. Do you want to delete them?
gl[0]: A etiqueta %2 está asignada a un ou máis elementos. Quere eliminala?
gl[1]: As etiquetas %2 están asignadas a un ou máis elementos. Quere eliminalas?

[ctx: %2 is a comma separated list of tags to be deleted.]
en: Delete tag %2? | Delete tags %2?
gl[0]: Quere eliminar a etiqueta %2?
gl[1]: Quere eliminar as etiquetas %2?

en: <qt>digiKam will clean up tag metadata before setting tags from database.<br/> You may <b>lose tags</b> if you did not read tags before (by calling Read Tags from Image).<br/> Do you want to continue?</qt>
gl: <qt>digiKam limpará os metadatos das etiquetas antes de definir etiquetas da base de datos.<br/> Pode que <b>perda etiquetas</b> se non leu etiquetas nunca antes (usando «Ler as etiquetas da imaxe»).<br/> Quere continuar?</qt>

en: This operation can take long time depending on collection size.
    Do you want to continue?
gl: Esta operación pode levar moito tempo, segundo o tamaño da colección. Quere realmente continuar?

en: This operation will wipe all tags from database only.
    To apply changes to files, you must choose write metadata to file later.
    Do you want to continue?
gl: Esta operación só eliminará as etiquetas da base de datos.
    Para aplicar os cambios aos ficheiros, debe marcar a opción de gardar os metadatos no ficheiro máis tarde.
    Quere continuar?

en: Do you really want to remove the selected tag from all images? | Do you really want to remove the selected tags from all images?
gl[0]: Seguro que quere retirar a etiqueta seleccionada de todas as imaxes?
gl[1]: Seguro que quere retirar as etiquetas seleccionadas de todas as imaxes?

en: Create Tag from Address Book
gl: Crear unha etiqueta a partir da axenda de enderezos

en: Add new tag to current tag. Current tag is last clicked tag.
gl: Engadir unha nova etiqueta á actual. A actual é a última na que premese.

en: Delete selected items. Also work with multiple items, but will not delete the root tag.
gl: Eliminar os elementos escollidos; tamén funciona con varios elementos, pero non ha eliminar a etiqueta raíz.

en: Edit title from selected tag.
gl: Editar o título da etiqueta seleccionada.

en: Reset icon to selected tags. Works with multiple selection.
gl: Restabelecer a icona coas etiquetas escollidas. Funciona con seleccións múltiplas.

en: Invert selection. Only visible items will be selected
gl: Inverter a selección. Só se han escoller os elementos visíbeis

en: Selected items will be expanded
gl: Os elementos escollidos hanse expandir

en: Delete selected tag(s) from images. Works with multiple selection.
gl: Eliminar das imaxes as etiquetas escollidas. Funciona con seleccións múltiplas.

en: Write Tags from Database to Image
gl: Escribir as etiquetas da base de datos na imaxe

en: Read Tags from Image
gl: Ler as etiquetas da imaxe

en: Wipe all tags from Database only
gl: Eliminar todas as etiquetas só da base de datos.

en: Write Tags Metadata to Image.
gl: Escribir na imaxe os metadatos das etiquetas.

en: Read tags from Images into Database. Existing tags will not be affected
gl: Insire as etiquetas das imaxes na base de datos. As xa existentes non se han modificar

en: Delete all tags from database only. Will not sync with files. Proceed with caution.
gl: Eliminar todas as etiquetas só da base de datos. Non se sincronizará cos ficheiros. Proceda con precaución.

en: Toggle Auto
gl: Conmutar automaticamente

[ctx: no auto toggle]
en: None
gl: Ningunha

[ctx: toggle child tags]
en: Children
gl: Fillas

[ctx: toggle parent tag]
en: Parents
gl: Pais

[ctx: toggle child and parent tags]
en: Both
gl: Ambas

en: Enter tag name here...
gl: Insira aquí o nome da etiqueta…

en: <p>To create new tags, you can use the following rules:</p><p><ul><li>'/' can be used to create a tags hierarchy.<br/>Ex.: <i>"Country/City/Paris"</i></li><li>',' can be used to create more than one tags hierarchy at the same time.<br/>Ex.: <i>"City/Paris, Monument/Notre-Dame"</i></li><li>If a tag hierarchy starts with '/', root tag album is used as parent.</li></ul></p>
gl: <p>Para crear etiquetas novas pode usar as regras seguintes:</p><p><ul><li>Pode usar «/» para crear unha xerarquía de etiquetas.<br/>Ex.: <i>«País/Cidade/París»</i></li><li>Pode usar «,» para crear máis dunha xerarquía á vez.<br/>Ex.: <i>«Cidade/París, Monumento/Notre-Dame»</i></li><li>Se unha xerarquía de etiquetas comeza por «/», úsase a etiqueta do álbum raíz como pai.</li></ul></p>

en: &Icon:
gl: &Icona:

en: &Shortcut:
gl: Ata&llo:

en: <p><b>Note</b>: this shortcut can be used to assign or unassign tag to items.</p>
gl: <p><b>Nota</b>: este atallo pódese usar para asignar ou anular a asignación de etiquetas aos elementos.</p>

en: <b>Create New Tag</b>
gl: <b>Crear unha etiqueta nova</b>

en: <b>Create New Tag in<br/>"%1"</b>
gl: <b>Crear unha etiqueta nova en<br/>«%1»</b>

en: <b>Properties of Tag<br/>"%1"</b>
gl: <b>Propiedades da etiqueta<br/>«%1»</b>

en: An error occurred during tag creation:
gl: Produciuse un erro durante a creación da etiqueta:

en: Tag Path
gl: Ruta á etiqueta

en: Expand Selected Recursively
gl: Expandir recursivamente os escollidos

en: No Recently Assigned Tags
gl: Non hai etiquetas asignadas recentemente

en: Recently Assigned Tags
gl: Etiquetas asignadas recentemente

en: Add New Tag...
gl: Engadir unha etiqueta nova…

en: More Tags...
gl: Máis etiquetas…

en: Assign this Tag
gl: Asignar esta etiqueta

en: Remove this Tag
gl: Retirar esta etiqueta

en: Go to this Tag
gl: Ir a esta etiqueta

en: Enter the Informative Provider Reference here. I.P.R is a name registered with the XMP/NAA, identifying the provider that provides an indicator of the content. The default value for the I.P.R is "XMP" if a standard Reference Code is used.
gl: Insira aquí a Referencia do fornecedor informativo (IPR). Unha IPR é un nome rexistrado en XMP/NAA que identifica o fornecedor que fornece un indicador do contido. O valor predeterminado de IPR é «XMP» se se usa un Código de Referencia estándar.

en: Enter the Subject Reference Number here. Provides a numeric code to indicate the Subject Name plus optional Subject Matter and Subject Detail Names in the language of the service. Subject Reference is a number from the range 01000000 to 17999999 and represent a language independent international reference to a Subject. A Subject is identified by its Reference Number and corresponding Names taken from a standard lists given by XMP/NAA. If a standard reference code is used, these lists are the English language reference versions. This field is limited to 8 digit code.
gl: Insira aquí o Número de Referencia do Asunto. Fornece un código numérico para identificar o Nome do Asunto máis os Nomes da Materia e de Detalle do Asunto no idioma do servizo. A Referencia do Asunto é un número entre 01000000 e 17999999 que representa unha referencia internacional do Asunto independente do idioma. Un Asunto identifícase co seu Número de Referencia e os Nomes correspondentes tomados de listas estándar dadas por XMP/NAA. Se se usa un código de referencia estándar, estas listas son as versións de referencia en inglés. Este campo está limitado a un código de oito díxitos.

en: Enter the Subject Name here. English language is used if you selected a standard XMP/NAA reference code.
gl: Insira aquí o Nome do Asunto. Úsase o inglés se se selecciona un código de referencia estándar XMP/NAA.

en: Enter the Subject Matter Name here. English language is used if you selected a standard XMP/NAA reference code.
gl: Insira aquí o Nome da Materia. Úsase o inglés se se selecciona un código de referencia estándar XMP/NAA.

en: Enter the Subject Detail Name here. English language is used if you selected a standard XMP/NAA reference code.
gl: Insira aquí o Nome de Detalle do Asunto. Úsase o inglés se se selecciona un código de referencia estándar XMP/NAA.

en: Author Names:
gl: Nomes dos autores:

en: Enter the names of the photograph's creators. Use semi-colons as separator here.
gl: Insira o nome de todos os creadores da fotografía. Use puntos e comas como separadores.

en: Authors' Positions:
gl: Cargos dos autores:

en: Enter the job titles of the authors here.
gl: Insira aquí o cargo que teñen autores.

en: Enter the photograph credit here.
gl: Insira aquí os créditos da fotografía.

en: Enter the copyright notice to identify the current owner(s) of the copyright here.
gl: Insira aquí a nota de copyright para identificar o(s) propietario(s) actuais dos dereitos.

en: Enter the list of instructions on how a resource can be legally used here.
gl: Insira aquí a lista de instrucións sobre como se pode usar legalmente un recurso.

en: <p>The Right Usage Terms field should be used to list instructions on how a resource can be legally used.</p><p>With XMP, you can include more than one right usage terms string using different languages.</p><p>This field does not exist with IPTC.</p>
gl: <p>O campo dos dereitos de uso débese usar para enumerar as instrucións sobre como usar legalmente un recurso.</p><p>Con XPM pódese usar máis dunha cadea de dereitos de uso en idiomas distintos.</p><p>Este campo non existe en IPTC.</p>

en: Enter the original owner of the photograph here.
gl: Insira aquí o propietario orixinal da fotografía.

en: Instructions:
gl: Instrucións:

en: Enter the editorial notice here.
gl: Insira aquí o aviso editorial.

en: Rights
gl: Dereitos

en: Enter the city of contents here.
gl: Insira aquí a cidade do contido.

en: <p>This field should contain the name of the city where the photograph was taken.</p>
gl: <p>Este campo debería conter o nome da cidade na que se tirou a fotografía.</p>

en: Enter the city sublocation of contents here.
gl: Insira aquí o lugar de sublocalización do contido.

en: <p>This field should contain the sublocation of the city where the photograph was taken.</p>
gl: <p>Este campo debería conter a sublocación da cidade na que se tirou a fotografía.</p>

en: Enter the province or state of contents here.
gl: Insira aquí a provincia ou estado do contido.

en: <p>This field should contain the province or state where the photograph was taken.</p>
gl: <p>Este campo debería conter a provincia ou estado no se tirou a fotografía.</p>

en: <p>Select here the country where the photograph was taken.</p>
gl: <p>Escolla aquí o país no que se tirou a fotografía.</p>

en: Enter the city name of the lead author here.
gl: Insira aquí o nome do autor principal.

en: <p>This field should contain the city name where the lead author lives.</p>
gl: <p>Este campo debería conter o nome da cidade na que vive o autor principal.</p>

en: Enter the country name of the lead author here.
gl: Insira aquí o onome do país do autor principal.

en: <p>This field should contain the country name where the lead author lives.</p>
gl: <p>Este campo debería conter o nome do país no que vive o autor principal.</p>

en: Enter the address of the lead author here.
gl: Insira aquí o enderezo do autor principal.

en: <p>This field should contain the address where the lead author lives.</p>
gl: <p>Este campo debería conter o enderezo no que vive o autor principal.</p>

en: Postal Code:
gl: Código postal:

en: Enter the postal code of the lead author here.
gl: Insira aquí o código postal do autor principal.

en: <p>This field should contain the postal code where the lead author lives.</p>
gl: <p>Este campo debería conter o código postal no que vive o autor principal.</p>

en: Province:
gl: Provincia:

en: Enter the province of the lead author here.
gl: Insira aquí a provincia do autor principal.

en: <p>This field should contain the province where the lead author lives.</p>
gl: <p>Este campo debería conter a provincia na que vive o autor principal.</p>

en: Enter the email of the lead author here.
gl: Insira aquí o correo electrónico do autor principal.

en: <p>This field should contain the email of the lead author.</p>
gl: <p>Este campo debería conter o correo electrónico do autor principal.</p>

en: Enter the phone number of the lead author here.
gl: Insira aquí o número de teléfono do autor principal.

en: <p>This field should contain the phone number of the lead author.</p>
gl: <p>Este campo debería conter o número de teléfono do autor principal.</p>

en: Enter the web site URL of the lead author here.
gl: Insira aquí o URL do sitio web do autor principal.

en: <p>This field should contain the web site URL of the lead author.</p>
gl: <p>Este campo debería conter o URL do sitio web do autor principal.</p>

en: Subjects
gl: Asuntos

en: Template:
gl: Modelo:

en: Open metadata template editor
gl: Abrir o editor de modelos de metadatos

en: <p>Select here the action to perform using the metadata template.</p><p><b>To remove</b>: delete already-assigned template.</p><p><b>Do not change</b>: Do not touch template information.</p><p>All other values are template titles managed by digiKam. Selecting one will assign information as well.</p>
gl: <p>Escolla aquí a acción que realizar usando o modelo de metadatos.</p><p><b>Retirar</b>: eliminar un modelo xa asignado.</p><p><b>Non cambiar</b>: Non tocar a información do modelo.</p><p>Os demais valores son títulos de modelos xestionados por digiKam. Seleccionar un tamén asigna información.</p>

en: To remove
gl: Retirar

en: Do not change
gl: Non cambiar

en: Names:
gl: Nomes:

en: Usages:
gl: Usos:

en: No or invalid size specified
gl: Non se especificou o tamaño ou este era incorrecto

en: Thumbnail is null
gl: A miniatura é nula

en: File does not exist or is not a file
gl: O ficheiro non existe ou non é un ficheiro

en: Cannot create thumbnail for %1
gl: Non é posíbel crear a miniatura de %1

en: Error message: %1
gl: Mensaxe de erro: %1

en: Load different photo
gl: Cargar unha foto distinta

en: If you have a photo in your set with a clock or another external time source on it, you can load it here and set the indicator to the (date and) time displayed. The difference of your internal camera clock will be determined from this setting.
gl: Se ten unha foto no conxunto cun reloxo ou outra fonte horaria externa nela, pódea cargar e configurar o indicador para a (data e) hora que indica. A diferenza do reloxo interno da cámara determínase a partir desta opción.

en: <font color="red"><b>Could not load<br/>image %1.</b></font>
gl: <font color="red"><b>Non se puido cargar<br/>a imaxe %1.</b></font>

en: The clock date and time:
gl: A data e hora do reloxo:

en: Select Image to Extract Clock Photo
gl: Escolla a imaxe para extraer a foto de reloxo

en: %1 timestamp
gl: marca de tempo %1

en: File name timestamp
gl: Marca temporal do nome de ficheiro

en: File last modified
gl: Última modificación do ficheiro

en: EXIF: created
gl: EXIF: creado

en: EXIF: original
gl: EXIF: orixinal

en: EXIF: digitized
gl: EXIF: dixitalizado

en: IPTC: created
gl: IPTC: creado

en: XMP: created
gl: XMP: creado

en: Reset to current date
gl: Reiniciar para a data actual

[ctx: copy timestamp as well]
en: Copy value
gl: Copiar o valor

[ctx: add a fixed timestamp to date]
en: Add
gl: Engadir

[ctx: subtract a fixed timestamp to date]
en: Subtract
gl: Restar

[ctx: time adjust offset, days value label]
en: days
gl: días

en: Determine difference from clock photo
gl: Determinar a diferenza temporal cunha foto de reloxo

en: Either click or drag'n drop a photo on the button to choose a clock photo
gl: Prema ou arrastre e solte unha foto no botón para escoller unha foto de reloxo

en: Update only existing timestamps
gl: Actualizar só as marcas de tempo existentes

en: EXIF: Thumbnail
gl: EXIF: Miniatura

en: XMP: Video
gl: XMP: Vídeo

en: Timestamp Adjustments
gl: Axustes da marca temporal

[ctx: Effect: No Effect]
en: None
gl: Ningún

[ctx: Effect: KenBurnsZoomIn]
en: Ken Burns - Camera Zoom In
gl: Ken Burns - Ampliación de cámara

[ctx: Effect: KenBurnsZoomOut]
en: Ken Burns - Camera Zoom Out
gl: Ken Burns - Redución de cámara

[ctx: Effect: KenBurnsPanLR]
en: Ken Burns - Camera Pan Left to Right
gl: Ken Burns - Movemento de cámara de esquerda a dereita

[ctx: Effect: KenBurnsPanRL]
en: Ken Burns - Camera Pan Right to Left
gl: Ken Burns - Movemento de cámara de dereita a esquerda

[ctx: Effect: KenBurnsPanTB]
en: Ken Burns - Camera Pan Top to Bottom
gl: Ken Burns - Movemento de cámara de arriba a abaixo

[ctx: Effect: KenBurnsPanBT]
en: Ken Burns - Camera Pan Bottom to Top
gl: Ken Burns - Movemento de cámara de abaixo a arriba

[ctx: Effect: Random Effect]
en: Random
gl: Aleatorio

[ctx: Transition: No Transition]
en: None
gl: Ningunha

[ctx: Transition: Chess Board]
en: Chess Board
gl: Taboleiro de xadrez

[ctx: Transition: Melt Down]
en: Melt Down
gl: Derreter

[ctx: Transition: Sweep]
en: Sweep
gl: Varrer

[ctx: Transition: Mosaic]
en: Mosaic
gl: Mosaico

[ctx: Transition: Cubism]
en: Cubism
gl: Cubismo

[ctx: Transition: Growing]
en: Growing
gl: Crecente

[ctx: Transition: Horizontal Lines]
en: Horizontal Lines
gl: Liñas horizontais

[ctx: Transition: Vertical Lines]
en: Vertical Lines
gl: Liñas verticais

[ctx: Transition: Circle Out]
en: Circle Out
gl: Círculo crecente

[ctx: Transition: Multi-Circle Out]
en: Multi-Circle Out
gl: Círculo múltiplo crecente

[ctx: Transition: Spiral In]
en: Spiral In
gl: Espiral cara dentro

[ctx: Transition: Blobs]
en: Blobs
gl: Burbullas

[ctx: Transition: Fade]
en: Fade
gl: Esvaer

[ctx: Transition: SlideL2R]
en: Slide Left to Right
gl: Deslizar da esquerda á dereita

[ctx: Transition: SlideR2L]
en: Slide Right to Left
gl: Deslizar da dereita á esquerda

[ctx: Transition: SlideT2B]
en: Slide Top to Bottom
gl: Deslizar de arriba a abaixo

[ctx: Transition: SlideB2T]
en: Slide Bottom to Top
gl: Deslizar de abaixo a arriba

[ctx: Transition: PushL2R]
en: Push Left to Right
gl: Empurrar de esquerda a dereita

[ctx: Transition: PushR2L]
en: Push Right to Left
gl: Empurrar de dereita a esquerda

[ctx: Transition: PushT2B]
en: Push Top to Bottom
gl: Empurrar de arriba a abaixo

[ctx: Transition: PushB2T]
en: Push Bottom to Top
gl: Empurrar de abaixo a arriba

[ctx: Transition: SwapL2R]
en: Swap Left to Right
gl: Pasar da esquerda á dereita

[ctx: Transition: SwapR2L]
en: Swap Right to Left
gl: Pasar da dereita á esquerda

[ctx: Transition: SwapT2B]
en: Swap Top to Bottom
gl: Pasar de arriba a abaixo

[ctx: Transition: SwapB2T]
en: Swap Bottom to Top
gl: Pasar de abaixo a arriba

[ctx: Transition: BlurIn]
en: Blur In
gl: Enfocar

[ctx: Transition: BlurOut]
en: Blur Out
gl: Desenfocar

[ctx: Transition: Random Effect]
en: Random
gl: Aleatorio

[ctx: Video Type: QVGA]
en: QVGA - 320x180 - 16:9
gl: QVGA - 320×180 - 16:9

[ctx: Video Type: HVGA]
en: HVGA - 480x270 - 16:9
gl: HVGA - 480×270 - 16:9

[ctx: Video Type: WVGA]
en: WVGA - 800x450 - 16:9
gl: WVGA - 800×450 - 16:9

[ctx: Video Type: XVGA]
en: XVGA - 1024x576 - 16:9
gl: XVGA - 1024×576 - 16:9

[ctx: Video Type: HDTV]
en: HDTV - 1280x720 - 16:9
gl: HDTV - 1280×720 - 16:9

[ctx: Video Type: BLUERAY]
en: BLUERAY - 1920x1080 - 16:9
gl: BLUERAY - 1920×1080 - 16:9

[ctx: Video Type: UHD4K]
en: UHD4K - 3840x2160 - 16:9
gl: UHD4K - 3840×2160 - 16:9

[ctx: Video Standard NTSC]
en: NTSC - 29.97 FPS
gl: NTSC - 29,97 FPS

[ctx: Video Codec X264]
en: High Quality H.264 AVC/MPEG-4 AVC
gl: H.264 AVC/MPEG-4 AVC de alta calidade

[ctx: Video Codec MPEG2]
en: MPEG-2 Video
gl: Vídeo MPEG-2

[ctx: Video Standard AVI]
en: AVI - Audio Video Interleave
gl: AVI (siglas en inglés para «intercalación de son e vídeo»)

[ctx: Video Effect NOPLAYER]
en: None
gl: Ningún

[ctx: Video Standard INTERNAL]
en: Internal
gl: Interna

[ctx: Video Standard DESKTOP]
en: Default from Desktop
gl: Predeterminado do escritorio

[ctx: pause/play video]
en: Pause/Play
gl: Deter ou reproducir

en: An error has occurred with the media player...
gl: Produciuse un erro co reprodutor multimedia…

[ctx: @info:tooltip]
en: Reset to default value
gl: Restaurar o valor predeterminado

en: Binary not found.
gl: Non se atopou o binario.

en: Minimal version number required for this binary is %1
gl: O número de versión mínimo requirido por este binario é o %1

en: Find
gl: Atopar

en:  or <a href="%1">download</a>
gl: ou <a href="%1">descargar</a>

en: <qt><p><font color="red"><b>Warning:</b> Some necessary binaries have not been found on your system. If you have these binaries installed, please click the 'Find' button to locate them on your system, otherwise please download and install them to proceed.</font></p></qt>
gl: <qt><p><font color="red"><b>Aviso:</b>Non se atoparon determinados necesarios precisos neste sistema. De estaren instalados, prema o botón «Atopar» e localíceos no sistema ou descárgueos e instáleos para proseguir.</font></p></qt>

en: A development version has been detect. There is no guarantee on the behavior of this binary.
gl: Detectouse unha versión en desenvolvemento. Non hai garantías sobre o comportamento deste binario.

en: Change
gl: Cambiar

en: Browse...
gl: Examinar…

en: If Target File Exists:
gl: De existir o ficheiro de destino:

en: Store as a different name
gl: Gardar cun nome distinto

en: Overwrite automatically
gl: Substituír automaticamente

en: Skip automatically
gl: Omitir automaticamente

en: No options available
gl: Non hai ningunha opción dispoñíbel

[ctx: @label:listbox Font size]
en: Size:
gl: Tamaño:

en: System Font
gl: Tipo de letra do sistema

en: Custom Font
gl: Tipo de letra personalizada

en: Choose...
gl: Escoller…

en: Loading...
gl: Cargando…

en: Embedded JPEG Preview
gl: Vista previa de JPEG incluída

en: Half Size Raw Preview
gl: Vista previa RAW da metade de tamaño

en: Reduced Size Preview
gl: Vista previa de tamaño reducido

en: Failed to load image
gl: Non foi posíbel cargar a imaxe

en: Pan the image to a region
gl: Axustar a imaxe a unha rexión

en: Show available versions in a list
gl: Amosar as versións dispoñíbeis nunha lista

en: Show available versions as a tree
gl: Amosar as versións dispoñíbeis en forma de árbore

en: Show available versions and the applied filters in a combined list
gl: Amosar as versións dispoñíbeis e os filtros aplicados nunha lista combinada

en: Uncalibrated color space
gl: Espazo de cores sen calibrar

en: No profile available...
gl: Non se dispón de ningún perfil…

en: Perceptual
gl: Percibido

en: Relative Colorimetric
gl: Colorimétrico relativo

en: Absolute Colorimetric
gl: Colorimétrico absoluto

en: Saturation
gl: Saturación

en: <ul><li><p><b>Perceptual intent</b> causes the full gamut of the image to be compressed or expanded to fill the gamut of the destination device, so that gray balance is preserved but colorimetric accuracy may not be preserved.</p><p>In other words, if certain colors in an image fall outside of the range of colors that the output device can render, the image intent will cause all the colors in the image to be adjusted so that the every color in the image falls within the range that can be rendered and so that the relationship between colors is preserved as much as possible.</p><p>This intent is most suitable for display of photographs and images, and is the default intent.</p></li><li><p><b>Absolute Colorimetric intent</b> causes any colors that fall outside the range that the output device can render to be adjusted to the closest color that can be rendered, while all other colors are left unchanged.</p><p>This intent preserves the white point and is most suitable for spot colors (Pantone, TruMatch, logo colors, ....)</p></li><li><p><b>Relative Colorimetric intent</b> is defined such that any colors that fall outside the range that the output device can render are adjusted to the closest color that can be rendered, while all other colors are left unchanged. Proof intent does not preserve the white point.</p></li><li><p><b>Saturation intent</b> preserves the saturation of colors in the image at the possible expense of hue and lightness.</p><p>Implementation of this intent remains somewhat problematic, and the ICC is still working on methods to achieve the desired effects.</p><p>This intent is most suitable for business graphics such as charts, where it is more important that the colors be vivid and contrast well with each other rather than a specific color.</p></li></ul>
gl: <ul><li><p><b>Propósito perceptivo</b> fai que toda a gama da imaxe se comprima ou expanda para preencher a gama do dispositivo de destino, polo que se conserva o balance de gris, pero pode que non se conserva a exactitude colorimétrica.</p><p>Con outras palabras, se algunhas cores dunha imaxe quedan fóra da gama de cores que pode debuxar o dispositivo de saída, o propósito da imaxe fará que todas as cores da imaxe se axusten de maneira que cada cor da imaxe caia dentro da gama que pode debuxarse e que as relacións entre as cores se conserven na medida do posíbel.</p><p>Este propósito é axeitado maiormente para fotografías e imaxes, e é o predeterminado</p></li><li><p><b>Propósito colorimétrico absoluto</b> fai que calquera cor que caia fóra da gama que pode debuxar o dispositivo de saída se axuste á cor máis próxima que poida debuxarse, mentres que as outras cores non se cambian.</p><p>Este propósito conserva o punto branco e é axeitado para manchas de cor (Pantone, TruMatch, cores de logotipos, …).</p></li> <li><p><b>Propósito colorimétrico absoluto</b> defínese de tal xeito que calquera cor que caia fóra da gama que pode debuxar o dispositivo de saída se axuste á cor máis próxima que poida debuxarse, mentres que as outras cores non se cambian. Este propósito non conserva o punto branco.</p> </li><li><p><b>Propósito de saturación</b> conserva a saturación das cores da imaxe posibelmente a costa do ton e o brillo.</p><p>A realización deste propósito queda algo problemático, e o ICC aínda está a traballar en métodos para acadar os efectos desexados.</p><p>Este propósito é axeitado principalmente para gráficos empresariais tales como gráficas, onde é máis importante que as cores sexan vívidas e con bo contraste entre elas máis que as cores en si.</p></li></ul>

en: 1 Image | %1 Images
gl[0]: Unha imaxe
gl[1]: %1 imaxes

[ctx: unknown image resolution]
en: Unknown
gl: Descoñecida

en: Drag to reposition
gl: Arrastre para recolocar

en: Show Thumbbar
gl: Amosar a barra de miniaturas

[ctx: This is the slogan formatted string displayed in splashscreen. Please translate using short words else the slogan can be truncated.]
en: <qt><font color="white"><b>Professional</b> Photo <b>Management</b> with the Power of <b>Open Source</b></font><font color="gray"><br/><i>%1</i></font></qt>
gl: <qt><font color="white"><b>Xestión</b> de fotos <b>profesional</b> co poder do <b>software libre</b></font><font color="gray"><br/><i>%1</i></font></qt>

en: Professional Photo Management with the Power of Open Source
gl: Xestión profesional de fotos coa potencia do código aberto

en: A KDE Family Project
gl: Un proxecto da familia KDE

en: Coordinator, Developer, and Mentoring
gl: Coordinador, desenvolvedor e mentor.

en: Developer and Mentoring
gl: Desenvolvedor e mentor.

en: Advanced Searches Tool Improvements
gl: Melloras na ferramenta de busca avanzada

en: Releases Manager
gl: Xestión das publicacións.

en: UPNP/DLNA export tool, and Healing clone tool for image editor
gl: Ferramenta para exportar mediante UPnP e DLNA, e ferramenta de clonación «Sandación» para o editor de imaxes

en: Tags Manager
gl: Xestión de etiquetas

en: New OneDrive, Pinterrest, and Box export tools
gl: Novas ferramentas de exportación de OneDrive, Pinterrest e Box

en: Face-engine improvements and manual icon-view sort
gl: Melloras do motor de caras e ordenamento manual da vista de iconas

en: Model/View Port of Image Editor Canvas
gl: Adaptación do modelo/vista do lenzo do editor de imaxes.

en: Image Quality Sorter
gl: Ordenación segundo a calidade da imaxe.

en: Face Detection
gl: Detección de caras.

en: Non-destructive image editing
gl: Edición non destrutiva de imaxes.

en: Reverse Geo-Coding
gl: Inverter as coordenadas.

en: Face Recognition
gl: Recoñecemento facial

en: Multi-core Support in Batch Queue Manager and Mentoring
gl: Funcionalidade de uso de varios núcleos no xestor da fila de lotes, e mentor.

en: UPnP / DLNA Export tool and Mentoring
gl: Ferramenta para exportar mediante UPnP e DLNA, e mentor.

en: Model/View port of Import Tool and Mentoring
gl: Adaptación do modelo/vista da ferramenta de importar, e mentor.

en: Video Metadata Support and Mentoring
gl: Compatibilidade cos metadatos dos vídeos, e mentor.

en: Panorama Tool and Mentoring
gl: Ferramenta de panorama e mentor.

en: XML based GUI port of tools
gl: Adaptación das interfaces gráficas de ferramentas baseadas en XML.

en: Auto Noise Reduction
gl: Redución de ruído automática.

en: Windows Port and Release Manager
gl: Adaptación para Windows e xestión das publicacións.

en: Developer and Windows port
gl: Desenvolvedor e adaptación a Windows

en: LCMS2 library port
gl: Adaptación da biblioteca LCMS2.

en: Color Management
gl: Xestión da cor

en: MySQL interface
gl: Interface de MySQL.

en: Design, icons, logo, banner, mockup, beta tester
gl: Deseño, iconas, logotipo, cartaz, maqueta, probador beta.

en: Bug reports and patches
gl: Informes de fallo e correccións.

en: Webmaster
gl: Webmaster.

en: Handbook writer, alpha tester, webmaster
gl: Autor do manual, probador alfa, webmaster.

en: Beta tester
gl: Avaliador de versións beta.

en: Feedback and patches. Handbook writer
gl: Comentarios e parches. Autor do manual.

en: digiKam website banner and application icons
gl: Sitio web de digiKam e iconas da aplicación

en: Various usability fixes and general application polishing
gl: Varias correccións de ergonomía e melloras xerais da aplicación.

en: digiKam website, Feedback
gl: Sitio web de digiKam, comentarios.

en: Bug reports, feedback and icons
gl: Informes de fallo, comentarios e iconas.

en: Developer (2004-2005)
gl: Desenvolvedor (2004-2005).

en: Developer (2004)
gl: Desenvolvedor (2004).

[ctx: general keyboard shortcuts]
en: General
gl: Xeral

en: Components Information
gl: Información dos compoñentes

en: Supported RAW Cameras
gl: Lista de cámaras RAW compatíbeis

en: Donate...
gl: Doar…

en: Recipes Book...
gl: Libro de receitas…

en: Contribute...
gl: Contribuír…

en: Database Statistics
gl: Estatísticas da base de datos

en: Toggle Left Side-bar
gl: Alternar a barra lateral esquerda

en: Toggle Right Side-bar
gl: Alternar a barra lateral dereita

en: Previous Left Side-bar Tab
gl: Lapela anterior da barra lateral esquerda

en: Next Left Side-bar Tab
gl: Seguinte lapela da barra lateral esquerda

en: Previous Right Side-bar Tab
gl: Lapela anterior da barra lateral dereita

en: Next Right Side-bar Tab
gl: Seguinte lapela da barra lateral dereita

en: Show Statusbar
gl: Amosar a barra de estado

en: Size: %1
gl: Tamaño: %1

en: Full-screen Options
gl: Opcións do modo a pantalla completa

en: H&ide toolbars
gl: Agochar as barras de &ferramentas.

en: Hide all toolbars when window switch in full-screen mode.
gl: Agochar todas as barras de ferramentas cando a xanela se pon a pantalla completa.

en: Hide &thumbbar
gl: Agochar a barra de &miniaturas.

en: Hide thumbbar view when window switch in full-screen mode.
gl: Agochar a vista da barras de miniaturas cando a xanela se pon a pantalla completa.

en: Hide &sidebars
gl: Agochar as barras &laterais

en: Hide all side-bars when window switch in full-screen mode.
gl: Agochar todas as barras laterais cando a xanela se pon a pantalla completa.

en: Hide st&atusbar
gl: Agochar a barra de est&ado

en: Hide statusbar when window switch in full-screen mode.
gl: Agochar a barra de estado cando a xanela se pon a pantalla completa.

[ctx: default theme name]
en: Default
gl: Predeterminado

en: EXIF viewer
gl: Visor de EXIF

en: Makernotes viewer
gl: Visor de Makernote

en: IPTC viewer
gl: Visor de IPTC

en: XMP viewer
gl: Visor de XMP

en: <b>Title: </b><p>%1</p><b>Value: </b><p>%2</p><b>Description: </b><p>%3</p>
gl: <b>Título: </b><p>%1</p><b>Valor: </b><p>%2</p><b>Descrición: </b><p>%3</p>

en: Unavailable
gl: Non dispoñíbel

[ctx: @action:inmenu]
en: Save in file
gl: Gardar no ficheiro

[ctx: @action:inmenu]
en: Print
gl: Imprimir

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy to Clipboard
gl: Copiar no portapapeis

en: No description available
gl: Non hai ningunha descrición dispoñíbel

en: EXIF File to Save
gl: Ficheiro EXIF que gardar

en: EXIF binary Files (*.exif)
gl: Ficheiros EXIF binarios (*.exif)

en: IPTC Records
gl: Gravacións IPTC

en: IPTC File to Save
gl: Ficheiro IPTC que gardar

en: IPTC binary Files (*.iptc)
gl: Ficheiros binarios IPTC (*.iptc)

en: Interoperability
gl: Interoperabilidade

en: Image Information
gl: Información da imaxe

en: Photograph Information
gl: Información da fotografía

en: Global Positioning System
gl: Sistema de Posicionamento Global

en: Embedded Thumbnail
gl: Miniatura incluída

en: IIM Envelope
gl: Sobre IIM

en: IIM Application 2
gl: Aplicación IIM 2

en: Additional Exif Properties
gl: Propiedades adicionais de EXIF

en: Camera Raw
gl: Cámara Raw

en: Dublin Core
gl: Núcleo de Dublín

en: digiKam schema
gl: Esquema de digiKam

en: Exif-specific Properties
gl: Propiedades específicas de EXIF

en: IPTC Core
gl: Núcleo de IPTC

en: IPTC Extension schema
gl: Esquema da Extensión IPTC

en: PLUS License Data Format Schema
gl: Esquema de formato de datas de licenza PLUS

en: TIFF Properties
gl: Propiedades do TIFF

en: Basic Schema
gl: Esquema básico

en: Basic Job Ticket
gl: Ticket básico de tarefa

en: Dynamic Media
gl: Medio dinámico

en: Media Management
gl: Xestión dos recursos

en: Rights Management
gl: Xestión de dereitos

en: Paged-Text
gl: Texto paxinado

en: Metadata Working Group Regions
gl: Rexións do grupo de traballo de metadatos

en: Darwin Core
gl: Núcleo de Darwin

en: XMP Schema
gl: Esquema XMP

en: XMP File to Save
gl: Ficheiro XMP que gardar

en: XMP text Files (*.xmp)
gl: Ficheiros de texto XMP (*.xmp)

en: Rating
gl: Cualificación

en: Loading themes...
gl: Cargando os temas…

en: <p>The ICC profile path seems to be invalid.</p><p>If you want to set it now, select "Yes", otherwise select "No". In this case, "Color Management" feature will be disabled until you solve this issue</p>
gl: <p>A ruta ao perfil ICC parece ser incorrecta.</p> <p>Se a quere axustar agora, escolla «Si», en caso contrario escolla «Non». Neste caso, a función de «Xestión de cores» desactivarase ata que se arranxe este problema</p>

[ctx: unknown image dimensions]
en: Unknown
gl: Descoñecidas

[ctx: <Image file name> (<Image number> of <Images in album>)]
en: %1 (%2 of %3)
gl: %1 (%2 de %3)

en: Delete File
gl: Eliminar o ficheiro

en: Failed to save file: %1
gl: Non foi posíbel gardar o ficheiro: %1.

en: Remote file handling is not supported
gl: Non se permite manexar ficheiros remotos.

en: Image saved successfully
gl: A imaxe gardouse correctamente.

en: About to delete file "%1"
    Are you sure?
gl: Está a piques de eliminar o ficheiro «%1»
    Seguro que quere eliminalo?

en: Cannot delete "%1"
gl: Non é posíbel eliminar «%1»

en: &Themes
gl: &Temas

en: Open folder
gl: Abrir un cartafol

note: i18n: ectx: Menu (File)
en: &File
gl: &Ficheiro

note: i18n: ectx: Menu (Color)
en: &Color
gl: &Cor

note: i18n: ectx: Menu (Enhance)
en: Enh&ance
gl: Re&alzar

note: i18n: ectx: Menu (Transform)
en: Tra&nsform
gl: Tra&nsformar

note: i18n: ectx: Menu (Decorate)
en: &Decorate
gl: &Decorar

note: i18n: ectx: Menu (Filters)
en: Effec&ts
gl: Efec&tos

en: Editor Window
gl: Xanela do editor

en: <qt>Editor Window Settings<br/><i>Customize editor window behavior</i></qt>
gl: <qt>Configuración da xanela do editor<br/><i>Personalice o comportamento da xanela do editor</i></qt>

en: <qt>Embedded Image Information Management<br/><i>Setup relations between images and metadata</i></qt>
gl: <qt>Xestión da información incluída na imaxe<br/><i>Configure as relacións entre imaxes e metadatos</i></qt>

en: Tool Tip
gl: Axudiñas

en: RAW Decoding
gl: Descodificación de RAW

en: <qt>RAW Files Decoding Settings<br/><i>Customize default RAW decoding settings</i></qt>
gl: <qt>Configuración da descodificación dos ficheiros RAW<br/><i>Personalice a descodificación predeterminada do RAW</i></qt>

en: <qt>Settings for Color Management<br/><i>Customize color management settings</i></qt>
gl: <qt>Configuración da xestión da cor<br/><i>Personalice a xestión da cor</i></qt>

en: Save Images
gl: Garda das imaxes

en: <qt>Settings for Saving Image Files<br/><i>Set default configuration used to save images</i></qt>
gl: <qt>Configuración da garda dos ficheiros de imaxe<br/><i>Axuste a configuración predeterminada para gardar as imaxes</i></qt>

en: Plugins
gl: Complementos

en: <qt>Main Interface Plug-in Settings<br/><i>Set which plugins will be accessible from application</i></qt>
gl: <qt>Configuración dos complementos da interface principal<br/><i>Defina a que complementos se pode acceder desde a aplicación</i></qt>

en: <qt>Miscellaneous Settings<br/><i>Customize behavior of the other parts of Showfoto</i></qt>
gl: <qt>Configuracións diversas<br/><i>Personalice o comportamento das outras partes do Showfoto</i></qt>

[ctx: @label]
en: Rotate actions
gl: Accións de rotación

[ctx: @title:tab]
en: Behavior
gl: Comportamento

en: Sort images by:
gl: Ordenar as imaxes segundo:

[ctx: sort images by date]
en: Date
gl: Data

[ctx: sort images by name]
en: Name
gl: Nome

[ctx: sort images by size]
en: File Size
gl: Tamaño do ficheiro

en: Here, select whether newly-loaded images are sorted by their date, name, or size on disk.
gl: Escolla aquí se as imaxes que acaba de cargar deben ordenarse segundo a data, o nome ou o tamaño do ficheiro no disco.

en: Reverse ordering
gl: Orde inversa

en: If this option is enabled, newly-loaded images will be sorted in descending order.
gl: Se activa esta opción, as imaxes que se carguen irán en orde descendente.

en: &Show image Format
gl: &Amosar o formato da imaxe

en: Set this option to show image format over image thumbnail.
gl: Escolla esta opción para amosar o formato da imaxe sobre a miniatura.

en: &Show Geolocation Indicator
gl: &Amosar o indicador de coordenadas

en: Set this option to indicate if image has geolocation information.
gl: Defina esta opción para indicar se a imaxe ten coordenadas.

en: Scroll current item to center of thumbbar
gl: Desprazar o elemento actual ao centro da barra de miniaturas.

[ctx: @title:tab]
en: Behaviour
gl: Comportamento

en: &Show splash screen at startup
gl: Amosar a pantalla de &benvida ao arrancar

en: Use native file dialogs from the system
gl: Usar diálogos de ficheiros nativos do sistema

en: Sidebar tab title:
gl: Título do separador da barra lateral:

en: Only For Active Tab
gl: Só para o separador activo

en: For All Tabs
gl: Para todos os separadores

en: Set this option to configure how sidebars tab title are visible.
gl: Escolla esta opción para configurar a visibilidade dos separadores das barras laterais.

en: Widget style:
gl: Estilo dos trebellos:

en: Set this option to choose the default window decoration and looks.
gl: Escolla esta opción para amosar a decoración e a aparencia predeterminada das xanelas.

en: Icon theme (changes after restart):
gl: Tema de iconas (cambia tras reiniciar):

en: Set this option to choose the default icon theme.
gl: Defina esta opción para escoller o tema de iconas predeterminado.

en: Use Icon Theme From System
gl: Usar o tema de iconas do sistema

en: Application font:
gl: Tipo de letra da aplicación:

en: Select here the font used to display text in whole application.
gl: Indique aquí o tipo de letra empregado para amosar o texto en toda a aplicación.

[ctx: @title:tab]
en: Appearance
gl: Aparencia

en: Select here the font used to display text in tooltips.
gl: Indique aquí o tipo de letra empregado para amosar o texto das axudas.

en: File/Image Information
gl: Información da imaxe/ficheiro

en: Show file name
gl: Amosar o nome do ficheiro

en: Set this option to display the image file name.
gl: Escolla esta opción para amosar o nome do ficheiro coa imaxe.

en: Show file date
gl: Amosar a data do ficheiro

en: Set this option to display the image file date.
gl: Escolla esta opción para amosar a data do ficheiro coa imaxe.

en: Show file size
gl: Amosar o tamaño do ficheiro

en: Set this option to display the image file size.
gl: Escolla esta opción para amosar o tamaño do ficheiro coa imaxe.

en: Show image type
gl: Amosar o tipo de imaxe

en: Set this option to display the image type.
gl: Escolla esta opción para amosar o tipo de imaxe.

en: Show image dimensions
gl: Amosar as dimensións da imaxe

en: Set this option to display the image dimensions in pixels.
gl: Escolla esta opción para amosar as dimensións da imaxe en píxeles.

en: Set this option to display the make and model of the camera with which the image has been taken.
gl: Escolla esta opción para amosar o fabricante e modelo da cámara coa que se tirou a imaxe.

en: Camera lens model
gl: Modelo das lentes da cámara

en: Set this option to display the lens model with which the image was taken.
gl: Defina esta opción para amosar o modelo das lentes coas que se tirou a imaxe.

en: Show camera date
gl: Amosar a data da cámara

en: Set this option to display the date when the image was taken.
gl: Escolla esta opción para amosar a data na que se tirou a imaxe.

en: Set this option to display the camera aperture and focal settings used to take the image.
gl: Escolla esta opción para amosar a abertura e distancia focal usadas para tirar a imaxe.

en: Set this option to display the camera exposure and sensitivity used to take the image.
gl: Escolla esta opción para amosar a exposición e sensibilidade usadas para tirar a imaxe.

en: Show camera mode and program
gl: Amosar o modo e programa da cámara

en: Set this option to display the camera mode and program used to take the image.
gl: Escolla esta opción para amosar o modo da cámara e o programa usado para tirar a imaxe.

en: Show camera flash settings
gl: Amosar a configuración do flash da cámara

en: Set this option to display the camera flash settings used to take the image.
gl: Escolla esta opción para amosar a configuración do flash usado para tirar a imaxe.

en: Show camera white balance settings
gl: Amosar o balance de brancos da cámara

en: Set this option to display the camera white balance settings used to take the image.
gl: Escolla esta opción para amosar a configuración do balance de brancos da cámara usado para tirar a imaxe.

[ctx: date of image creation]
en: created: %1
gl: Creada: %1

en: By Name
gl: Segundo o nome

en: By Date
gl: Segundo a data

en: By File Size
gl: Segundo o tamaño do ficheiro

en: Current Name
gl: Nome actual

en: New Name
gl: Novo nome

en: This list shows the results for your renaming pattern. Red items indicate a name collision, either because the new name is equal to the current name, or because the name has already been assigned to another item.
gl: Esta lista mostra os resultados do padrón para renomear. Os elementos en vermello indican que hai un conflito de nomes, sexa porque o nome novo é o mesmo que o actual ou porque o nome xa se lle asignou a outro elemento.

en: Rename | Rename (%1 images)
gl[0]: Renomear
gl[1]: Renomear (%1 imaxes)

en: Sort Images
gl: Ordenar as imaxes

en: <b>Renaming images. Please wait...</b>
gl: <b>Renomeando as imaxes. Agarde…</b>

en: Processing...
gl: Procesando…

en: An error occurred while renaming %1 image.
    Do you want to rename this image again or rename this image by overwriting? | An error occurred while renaming %1 images.
    Do you want to rename these images again or rename these images by overwriting?
gl[0]: Produciuse un erro ao renomear %1 imaxe.
    Quere cambiar o nome da imaxe de novo ou cambiar o nome da imaxe sobrescribindo?
gl[1]: Produciuse un erro ao renomear %1 imaxes.
    Quere cambiar o nome das imaxes de novo ou cambiar o nome das imaxes sobrescribindo?

en: <b>Renaming images. Errors: %1</b>
gl: <b>Cambiando o nome das imaxes. Erros: %1</b>

en: <p>Enter your renaming pattern here. Use the access buttons to quickly add renaming options and modifiers. For further explanation, use the information button.</p>
gl: <p>Insira aquí o padrón para renomear. Use os botóns de acceso para engadir rapidamente opcións para renomear e modificadores. Para máis explicacións, use o botón de información.</p>

en: Show a list of all available options
gl: Amosar unha lista con todas as opcións dispoñíbeis

en: Modifiers
gl: Modificadores

en: <p>Add a modifier to a renaming option. To activate this button, place the cursor behind a renaming option or an already assigned modifier.</p>
gl: <p>Engadir un modificador a unha opción para renomear. Para activar este botón, poña o cursor detrás dunha opción para renomear ou dun modificador xa asignado.</p>

en: Renaming Options
gl: Opcións de renomeamento

en: <p>Add renaming options to the parse string.</p>
gl: <p>Engada as opcións de renomeamento á cadea.</p>

en: Modifiers can be applied to every renaming option.
gl: Pódense aplicar modificadores a todas as opcións para renomear.

en: It is possible to assign multiple modifiers to an option, they are applied in the order you assign them.
gl: É posíbel asignar varios modificadores a unha opción; aplícanse na orde na que se asignen.

en: Be sure to use the quick access buttons: They might provide additional information about renaming and modifier options.
gl: Asegúrese de usar os botóns de acceso rápido: Poden fornecer información adicional sobre o renomeamento e as opcións dos modificadores.

en: The file list can be sorted, just right-click on it to see the sort criteria (album UI only).
gl: Pódese ordenar a lista de ficheiros; simplemente faga clic dereito para ver os criterios de ordenación (só na interface de álbums).

en: Change Case
gl: Cambiar maiúsculas/minúsculas

en: change the case of a renaming option
gl: Cambiar as maiúsculas e minúsculas nunha opción para renomear

en: Convert to uppercase
gl: Converter en maiúsculas

en: Uppercase
gl: Maiúsculas

en: Convert to lowercase
gl: Converter en minúsculas

en: Lowercase
gl: Minúsculas

en: Convert the first letter of each word to uppercase
gl: Converter a primeira letra de cada palabra nunha maiúscula

en: First Letter of Each Word Uppercase
gl: A primeira letra de cada palabra en maiúsculas

en: Default Value
gl: Valor predeterminado

en: <p>Set a default value for empty strings.<br/>When applied to a renaming option, an empty string will be replaced by the value you specify here.</p>
gl: <p>Definir un valor predeterminado para as cadeas baleiras.<br/>Cando se aplicar a unha opción para renomear, as cadeas baleiras substitúense polo valor que se indique aquí.</p>

[ctx: default value for empty strings]
en: Default Value...
gl: Valor predeterminado…

en: Set a default value for empty strings
gl: Definir o valor predeterminado de WheelScrollLines

[ctx: The length of the string]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Length:
gl: Lonxitude:

[ctx: Alignment of the text]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Alignment:
gl: Aliñamento:

[ctx: The character the string should be filled with]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Character:
gl: Carácter:

en: Range...
gl: Intervalo…

en: Add only a specific range of a renaming option
gl: Engadir só un intervalo específico ou unha opción para renomear

en: Extract a specific range (if '||to||' is omitted, go to the end of string)
gl: Extraer un intervalo específico (de se omitir "||to||", ir ao final da cadea)

[ctx: start of the range]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: From:
gl: De:

[ctx: range goes to the end of the string]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, toTheEndCheckBox)
en: to the end
gl: ata o final

[ctx: end of the range]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: To:
gl: Ata:

en: Remove Doubles
gl: Retirar duplicadas

en: Remove duplicate words
gl: Retirar as palabras duplicadas

[ctx: Replace text]
en: Replace...
gl: Substituír…

en: Replace text in a renaming option
gl: Substituír as cadeas nunha opción para renomear

en: Replace text (||options||: ||r|| = regular expression, ||i|| = ignore case)
gl: Substituír o texto (||options||: ||r|| = expresión regular, ||i|| = ignorar maiúsculas e minúsculas)

[ctx: Replace string]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Replace:
gl: Substituír:

[ctx: The string to replace the text with]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: With:
gl: Por:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, caseSensitive)
en: Case Sensitive
gl: Distinguindo maiúsculas de minúsculas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, isRegExp)
en: Regular Expression
gl: Expresión regular

en: Trimmed
gl: Recortada

en: Remove leading, trailing and extra whitespace
gl: Retirar o espazo en branco inicial, final e extra

[ctx: unique value for duplicate strings]
en: Unique
gl: Único

en: Add a suffix number to have unique strings in duplicate values
gl: Engadir un número de sufixo para ter cadeas únicas nos valores duplicados

en: Add a suffix number, ||n|| specifies the number of digits to use
gl: Engadir un número de sufixo. ||n|| especifica o número de díxitos que se usan

en: Add the camera name
gl: Engadir o nome da cámara

en: Camera name
gl: Nome da cámara

en: Keyword separator:
gl: Separador das palabras clave:

en: Database...
gl: Base de datos…

en: Add information from the database
gl: Engadir a información da base de datos

en: Add database information
gl: Engadir a información da base de datos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_currentTagsList) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_recommendedTagsList)
en: Key
gl: Chave

en: Description
gl: Descrición

en: Common File Information
gl: Información común dos ficheiros

en: Default comment of the image
gl: Comentario predeterminado da imaxe

en: Default author of the image
gl: Autor predeterminado da imaxe

en: Image dimension
gl: Dimensións da imaxe

en: Image file size
gl: Tamaño de ficheiro da imaxe

en: Format of the media file
gl: Formato do ficheiro multimedia

en: Type of the media file
gl: Tipo de ficheiro multimedia

en: Rating of the media file
gl: Puntuación do ficheiro multimedia

en: Height of the media file
gl: Altura do ficheiro multimedia

en: Width of the media file
gl: Anchura do ficheiro multimedia

en: Image orientation
gl: Orientación da imaxe

en: Color depth (bits per channel)
gl: Profundidade de cor (bits por canle)

en: Color model of the image
gl: Modelo de cores da imaxe

en: A comma separated list of all authors
gl: Unha lista de todos os autores separados por comas

en: Metadata Information
gl: Información dos metadatos

en: Make of the camera
gl: Fabricante da cámara

en: Model of the camera
gl: Modelo da cámara

en: Lens of the camera
gl: Lente da cámara

en: Aperture
gl: Abertura

en: Focal length
gl: Distancia focal

en: Focal length (35mm equivalent)
gl: Distancia focal (equivalencia en 35mm)

en: Exposure time
gl: Tempo de exposición

en: Exposure program
gl: Programa de exposición

en: Exposure mode
gl: Modo de exposición

en: Sensitivity
gl: Sensibilidade

en: Flash mode
gl: Modo do flash

en: White balance
gl: Balance de brancos

en: White balance (color temperature)
gl: Balance de brancos (temperatura da cor)

en: Metering mode
gl: Modo de medición

en: Subject distance
gl: Distancia do suxeito

en: Subject distance (category)
gl: Distancia do suxeito (categoría)

en: Display Aspect Ratio
gl: Amosar a proporción de aspecto

en: Audio Bit Rate
gl: Taxa de bits de son

en: Audio Channel Type
gl: Tipo de canle de son

en: Audio Codec (Audio Codec)
gl: Códec de son (códec de son)

en: Duration of File
gl: Duración do ficheiro

en: Frame Rate of Video
gl: Taxa de fotogramas do vídeo

en: Video Codec
gl: Códec de vídeo

en: Position Information (GPS)
gl: Información sobre a posición (GPS)

en: Latitude in the format as described by the XMP specification
gl: Latitude no formato descrito na especificación XMP

en: Longitude in the format as described by the XMP specification
gl: Lonxitude no formato descrito na especificación XMP

en: Latitude as double value
gl: Latitude como valor duplo

en: Longitude as double value
gl: Lonxitude como valor duplo

en: Latitude in a human readable form
gl: Latitude en forma lexíbel por humanos

en: Longitude in a human readable form
gl: Lonxitude en forma lexíbel por humanos

en: Altitude in meters
gl: Altitude en metros

en: Altitude in a human readable form
gl: Altitude en forma lexíbel por humanos

en: Orientation
gl: Orientación

en: Roll
gl: Rolo

en: Tilt
gl: Inclinación

en: Accuracy
gl: Precisión

[ctx: @item:inlistbox date format]
en: Standard
gl: Estándar

[ctx: @item:inlistbox date format]
en: Text
gl: Texto

[ctx: @item:inlistbox date format]
en: Unix Time Stamp
gl: Marca temporal de Unix

[ctx: @item:inlistbox date format]
en: Custom
gl: Personalizado

[ctx: the source of the date (image, system etc...)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Source:
gl: Fonte:

[ctx: the format of the date]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Format:
gl: Formato:

[ctx: renaming option for directory related information]
en: Directory
gl: Directorio

en: Add the directory name
gl: Engadir o nome do directorio

en: Directory name
gl: Nome do directorio

en: Name of the parent directory, additional '.' characters move up in the directory hierarchy
gl: Nome do directorio pai. Os caracteres "." adidicionais soben na xerarquía de directorios

en: File
gl: Ficheiro

en: Add file properties
gl: Engadir as propiedades do ficheiro

[ctx: File name]
en: Name
gl: Nome

en: File extension, prepend with a '.' character, to modify the real file extension
gl: Extensión do ficheiro; antepor un carácter "." para modificar a extensión real do ficheiro

[ctx: File extension]
en: Extension
gl: Extensión

en: Owner of the file
gl: Dono do ficheiro

[ctx: Owner of the file]
en: Owner
gl: Dono

en: Group of the file
gl: Grupo do ficheiro

[ctx: Group of the file]
en: Group
gl: Grupo

en: Metadata...
gl: Metadatos…

en: Add metadata information
gl: Engadir a información dos metadatos

[ctx: Sequence Number]
en: Number...
gl: Número…

en: Add a sequence number
gl: Engadir un número de secuencia

en: Sequence number
gl: Número de secuencia

[ctx: Number of digits]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Digits:
gl: Díxitos:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Custom Range
gl: Intervalo personalizado

[ctx: Start index for custom range]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Start:
gl: Inicial:

[ctx: stepping for custom range]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Step:
gl: Paso:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, extensionAware)
en: Extension aware numbering
gl: Numeración consciente da extensión

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, folderAware)
en: Folder aware numbering
gl: Numeración consciente do cartafol

en: Create Tag From Address Book
gl: Crear unha etiqueta a partir da axenda de enderezos

en: No address book entries found
gl: Non se atoparon entradas na axenda de enderezos.

en: Applying face changes
gl: Aplicar os cambios faciais

[ctx: @label:listbox]
en: Skip images already scanned
gl: Omitir as imaxes xa examinadas

[ctx: @label:listbox]
en: Scan again and merge results
gl: Examinar de novo e fusionar os resultados

[ctx: @label:listbox]
en: Clear unconfirmed results and rescan
gl: Limpar os resultados non confirmados e examinar de novo

[ctx: @option:radio]
en: Detect faces
gl: Detectar caras

[ctx: @info]
en: Find all faces in your photos
gl: Atopar todas as caras nas fotos

[ctx: @option:check]
en: Work on all processor cores
gl: Traballador con todos os núcleos de procesador

en: <b>Configure where you keep your images</b>
gl: <b>Configurar onde gardar as imaxes</b>

[ctx: This is a path name so you should include the slash in the translation]
en: /Pictures
gl: /Imaxes

en: <p>Please enter a location where you keep your images.</p> <p>You can choose any local folder, even one that already contains images.<br/> More folders can be added later under the <i>Settings</i> menu. </p>
gl: <p>Insira o lugar no que queira gardar as imaxes.</p> <p>Pode escoller calquera cartafol local, mesmo un que xa teña imaxes.<br/>Pode engadir máis cartafoles máis tarde desde o menú <i>Configuración</i>.</p>

en: <p><i>Note:</i> removable media (such as USB drives or DVDs) and remote file systems (such as NFS, or Samba mounted with cifs/smbfs) are supported.</p>
gl: <p><i>Nota:</i> Permítense medios extraíbeis (como memorias USB e DVD) e sistemas de ficheiros remotos (como NFS ou Samba montado con cifs/smbfs).</p>

en: You must select a folder for digiKam to use as the root album. All of your images will go there.
gl: Debe escoller un cartafol para que digiKam o use como álbum raíz. Todas as súas imaxes irán aló.

en: <p>The folder to use as the root album path does not exist:</p><p><b>%1</b></p>Would you like digiKam to create it for you?
gl: <p>O cartafol a usar como ruta ao álbum raíz non existe:</p><p><b>%1</b></p> Desexa que digiKam o cree?

en: <p>digiKam could not create the folder to use as the root album.
    Please select a different location.</p><p><b>%1</b></p>
gl: <p>digiKam non puido crear o cartafol a usar como camiño ao álbum raíz. Escolla un lugar distinto.</p><p><b>%1</b></p>

en: You do not seem to have write access for the folder selected to be the root album.
    Warning: Without write access, items cannot be edited.
gl: Parece que non ten permiso de escritura no cartafol escollido como álbum raíz.
    Aviso: sen permiso de escritura non se poden editar os elementos.

en: <b>Configure where you will store databases</b>
gl: <b>Configurar onde gardar as bases de datos</b>

en: <b>Configure Metadata Storage to Files</b>
gl: <b>Configurar o almacenamento de metatados nos ficheiros</b>

en: <qt><p>Set here if you want to store the information assigned to items in digiKam in the files' metadata, to improve interoperability with other photo management programs:</p></qt>
gl: <qt><p>Indique aquí se quere gardar a información asignada por digiKam aos elementos nos metadatos dos ficheiros para mellorar a interoperabilidade con outros programas de xestión de fotos:</p></qt>

en: Do nothing
gl: Non facer nada

en: Add information to files
gl: Engadir a información aos ficheiros

en: <qt><p><i>Note:</i> recording information to the files' metadata can slow down photo management operations.</p></qt>
gl: <qt><p><i>Nota:</i> gardar a información nos metadatos dos ficheiros pode enlentecer as operacións de xestión das fotos.</p></qt>

en: Migration from digiKam 4
gl: Migración desde digiKam 4

en: <qt><p><h1><b>Migrate configuration and metadata from digiKam 4</b></h1></p><p>You can choose here if you want to use the configuration and albums from digiKam 4 in new digiKam. Please note the following warnings:</p><p>Migration is done <b>at your own risk</b>. digiKam developers do not recommend it and do not support it. On the other hand, creating a new configuration might result in loss of tags and other metadata that was not embedded inside the pictures and was only available in digiKam 4's database.</p><p>In either case you are recommended to backup the configuration files and databases before proceeding.</p></qt>
gl: <qt><p><h1><b>Migrar configuración e metadatos de digiKam 4</b></h1></p><p>Aquí pode escoller se quere usar a configuración e os álbums de digiKam 4 no novo digiKam. Teña en conta os seguintes avisos:</p><p>A migración faise <b>baixo o seu propio risco</b>. Os desenvolvedores de digiKam non o recomendan e non fornecen asistencia para facelo. Pola outra banda, crear unha nova configuración podería resultar en perda de etiquetas ou outros metadatos que non estivesen incluídos nas imaxes e só estivesen dispoñíbeis na base de datos de digiKam 4.</p><p>En calquera caso recoméndaselle facer unha salvagarda dos ficheiros de configuración e das bases de datos antes de proceder.</p></qt>

en: Migrate configuration from digiKam 4
gl: Migrar a configuración de digiKam 4

en: Create a new configuration
gl: Crear unha nova configuración

en: <b>Configure Open File Behavior</b>
gl: <b>Configurar o comportamento ao abrir un ficheiro</b>

en: <qt><p>Specify how images should be opened when left-clicked on in the icon view:</p></qt>
gl: <qt><p>Especifique cantas imaxes quere abrir ao facer clic esquerdo na vista de iconas:</p></qt>

en: Open a preview
gl: Abrir unha vista previa

en: Open in the editor
gl: Abrir no editor

en: <qt><p><i>Note:</i> using a preview is always faster than using the editor, especially when checking a series of shots. However, you cannot change or fix the image in preview mode. Note that if you want to compare images quickly, it is often better to use the light table: images can be displayed side-by-side, and synchronized zooming and panning can be performed.</p></qt>
gl: <qt><p><i>Nota:</i> usar a vista previa é sempre máis rápido que o editor, especialmente para probar unha serie de fotos, pero non pode cambiar nin corrixir as imaxes nese modo. Lembre que, se quere comparar rapidamente as imaxes, normalmente a mellor maneira é usar a mesa de luces: pódense amosar as imaxes unha a par da outra e facer ampliacións e desprazamentos sincronizados.</p></qt>

en: <b>Configure Preview Behavior</b>
gl: <b>Configurar a vista previa</b>

en: <qt><p>Set here how images are displayed in preview mode and on the light table:</p></qt>
gl: <qt><p>Indique aquí como se amosan as imaxes no modo de vista previa e na mesa de luces:</p></qt>

en: Load reduced version of image
gl: Cargar unha versión reducida da imaxe

en: Load image
gl: Cargar a imaxe

en: <qt><p><i>Note:</i> loading a reduced version of an image is faster but can differ from the original, especially with Raw. In this case, a JPEG version of Raw pre-processed by camera is loaded, instead of the real image data. This JPEG image is embedded in the file metadata and is used by the camera to display a Raw image faster to a TV screen.</p></qt>
gl: <qt><p><i>Nota:</i> cargar unha versión reducida dunha imaxe é máis rápido pero pode ser distinto do orixinal, especialmente con imaxes Raw. Neste caso cárgase unha versión JPEG do Raw preprocesado polo cámara no canto dos datos reais da imaxe. Esta imaxe JPEG está incluída nos metadatos do ficheiro a cámara úsaa para amosar rapidamente a imaxe Raw nunha pantalla de televisión.</p></qt>

en: <b>Configure Raw File Handling</b>
gl: <b>Configurar a xestión dos ficheiros Raw</b>

en: <qt><p>Set here how you want to open Raw images in the editor:</p></qt>
gl: <qt><p>Indique aquí como quere abrir as imaxes Raw no editor:</p></qt>

en: Open directly, with adjustments made automatically
gl: Abrir directamente, axustadas automaticamente

en: Use the Raw import tool to adjust corrections manually
gl: Usar a ferramenta de importación de RAW para axustar as correccións manualmente

en: <qt><p><i>Note:</i> the Raw import tool is designed for advanced users who want to have the best control over the image. This requires more time in your workflow.</p></qt>
gl: <qt><p><i>Nota:</i> A ferramenta de importación de Raw está deseñada para usuarios avanzados que queiran ter o máximo control da imaxe. Isto require máis tempo nos procedementos de traballo.</p></qt>

en: Scan Your Collection
gl: Examinar a súa colección

en: <b>Enabled Contextual Tooltips</b>
gl: <b>Activar as axudas de contexto</b>

en: <qt><p>Set here if you want to show contextual tooltips in icon-view and folder-view:</p></qt>
gl: <qt><p>Indique aquí se quere amosar axudas de contexto na vista en iconas e na vista en cartafol:</p></qt>

en: Do not show tooltips
gl: Non amosar as axudas

en: Use Tooltips
gl: Amosar as axudiñas

en: <qt><p><i>Note:</i> tooltips show photograph and digiKam metadata on the fly, as the mouse moves over items. This can be useful when selecting items. Tooltips are displayed in the album folder view, album icon view, camera icon view, batch queue list, and thumb bar. From the digiKam configuration dialog, you can customize the contents of these tooltips and the fonts used.</p></qt>
gl: <qt><p><i>Nota:</i> as axudas amosan no momento metadatos da imaxe e de digiKam, segundo se move o rato sobre dos elementos. Isto pode ser de utilidade ao escoller elementos. Estes tooltips amósanse na vista do cartafol do álbum, a vista en iconas do álbum e da cámara, a lista da fila do lote e a barra de miniaturas. No diálogo de configuración de digiKam pode personalizar o contido dos tooltips e o tipo de letra.</p></qt>

en: <qt><p><h1><b>Welcome to digiKam %1</b></h1></p><p>digiKam is an advanced digital photo management application published as open-source.</p><p>This assistant will help you to configure first run settings to be able to use digiKam quickly.</p></qt>
gl: <qt><p><h1><b>Reciba unha benvida a digiKam %1</b></h1></p> <p>digiKam é unha aplicación de xestión avanzada de fotos dixitais publicada como código aberto.</p> <p>Este asistente axuda a configurar os parámetros básicos a primeira vez para poder usar digiKam de inmediato.</p></qt>

en: <qt><br/><p>You can ignore the following if you use digiKam for the first time:</p><p><b>Transition from digiKam 4</b></p><p>Configuration files from digiKam 4 are not migrated. The old database can still be used, you just need to choose the same locations for collections and database in the following dialogs. It is recommended to create a backup of your database before proceeding.</p><p>The new location for configuration files is %1 (old %2). There are unresolved problems reported when re-using old configuration files, so it is not recommended to do it for the moment, and at your own risk.</p></qt>
gl: <qt><br/><p>Pode ignorar o seguinte se usa digiKam por vez primeira:</p> <p><b>Transición de digiKam 4</b></p><p>Os ficheiros de configuración de digiKam 4 non se migran. Aínda se pode usar a base de datos anterior, só ten que escoller os mesmos lugares para as coleccións e a base de datos nos seguintes diálogos. Recoméndase crear unha salvagarda da súa base de datos antes de proceder.</p> <p>O novo lugar dos ficheiros de configuración é %1 (antes %2). Hai problemas sen resolver dos que se informou ao usar de novo os ficheiros de configuración anteriores, así que de momento non se recomenda, e baixo o seu propio risco.</p></qt>

en: Ref. images
gl: Referencia das imaxes

en: Items
gl: Elementos

en: Avg. similarity
gl: Semellanza media

en: This shows all found duplicate items.
gl: Aquí amósanse todos os elementos duplicados atopados.

[ctx: @label]
en: Search in:
gl: Buscar en:

en: Image fingerprints have not yet been generated for your collection. The Similarity Search Tools will not be operational without pre-generated fingerprints. Please generate the fingerprints first.
gl: Aínda non se xeraron pegadas dixitais das imaxes da colección. As ferramentas de busca por semellanza non estarán operativas se as pegadas dixitais non están xeradas. Primeiro xere as pegadas dixitais.

en: <p>Drag & drop an image here<br/>to perform similar<br/>items search.</p><p>You can also use the context menu<br/> when browsing through your images.</p>
gl: <p>Arrastre e solte aquí unha imaxe<br/>para buscar<br/>elementos similares.</p> <p>Tamén pode usar o menú de contexto<br/>cando estea a navegar polas imaxes.</p>

en: <b>File</b>:
gl: <b>Ficheiro</b>:

en: <b>Folder</b>:
gl: <b>Cartafol</b>:

[ctx: @label]
en: Search in albums:
gl: Buscar en álbums:

en: Similarity range:
gl: Intervalo de semellanza:

en: Select here the approximate similarity interval as a percentage.
gl: Seleccione aquí o intervalo de semellanza aproximado como porcentaxe.

en: Enter the name of the current similar image search to save in the "Similarity Searches" view.
gl: Insira o nome da busca de imaxes similares actual para gardala na vista «Buscas por semellanza».

en: Save current similar image search to a new virtual Album
gl: Gardar esta buscas de imaxes similares nun álbum virtual novo

en: If you press this button, the current similar image search will be saved to a new search virtual album using name set on the left side.
gl: Se preme este botón, a busca actual de imaxes similares gárdase nun álbum virtual de busca novo co nome da esquerda.

en: Set here the brush color used to draw sketch.
gl: Indique aquí a cor do pincel usado para debuxar o bosquexo.

en: Undo last draw on sketch
gl: Desfacer o último debuxo do bosquexo

en: Use this button to undo last drawing action on sketch.
gl: Use este botón para desfacer a última acción de debuxo no bosquexo.

en: Redo last draw on sketch
gl: Refacer o último debuxo no bosquexo

en: Use this button to redo last drawing action on sketch.
gl: Use este botón para refacer a última acción de debuxo no bosquexo.

en: Pen:
gl: Lapis:

en: Set here the brush size in pixels used to draw sketch.
gl: Indique aquí a anchura en píxeles usada para debuxar o bosquexo.

en: Set here the number of items to find using sketch.
gl: Indique aquí a cantidade de elementos a atopar mediante o bosquexo.

en: Clear sketch
gl: Limpar o bosquexo

en: Use this button to clear sketch contents.
gl: Use este botón para baleirar o contido do bosquexo.

en: Enter the name of the current sketch search to save in the "Similarity Searches" view.
gl: Insira o nome da busca de bosquexo actual para gardala na vista «Buscas por semellanza».

en: Save current sketch search to a new virtual Album
gl: Gardar esta busca aproximada nun álbum virtual novo

en: If you press this button, the current sketch fuzzy search will be saved to a new search virtual album using the name set on the left side.
gl: Se preme este botón, a busca actual de bosquexos similares gárdase nun álbum virtual de busca novo co nome da esquerda.

en: You simply draw here a rough sketch of what you want to find and digiKam will displays the best matches in thumbnail view.
gl: Arrastre para aquí un bosquexo do que quere atopar e digiKam amosará na vista de miniaturas as mellores aproximacións.

en: Draw a sketch here
    to perform a
    Fuzzy search
gl: Debuxe aquí un bosquexo
    para facer unha
    busca aproximativa

en: Roadmap
gl: Folla de ruta

en: Satellite
gl: Satélite

en: Hybrid
gl: Híbrido

en: Terrain
gl: Físico

en: Show Map Type Control
gl: Amosar o control do tipo de mapa

en: Show Navigation Control
gl: Amosar o control de navegación

en: Show Scale Control
gl: Amosar o control da escala

en: Float items
gl: Elementos flutuantes

en: Marble Virtual Globe
gl: Globo virtual Marble

en: Atlas map
gl: Mapa Atlas

[ctx: Spherical projection]
en: Spherical
gl: Esférico

en: Equirectangular
gl: Equirrectangular

en: Show compass
gl: Amosar o compás

en: Show scale bar
gl: Amosar a barra de escala

en: Show navigation
gl: Amosar a navegación

en: Show overview map
gl: Amosar o mapa xeral

en: Projection
gl: Proxección

en: Bookmark folder
gl: Cartafol de marcadores

en: The file is not an XBEL version 1.0 file.
gl: O ficheiro non é unha versión 1.0 de ficheiro XBEL.

en: Unknown title
gl: Título descoñecido

en: Type a name and a comment for the bookmark, and choose where to keep it.
gl: Escriba un nome e un comentario para o marcador, e escolla onde mantelo.

en: Bookmark title
gl: Título de marcador

en: Bookmark comment
gl: Comentario de marcador

en: &Remove
gl: Retira&r

en: Add Folder
gl: Engadir un cartafol

en: New Folder
gl: Novo cartafol

[ctx: @info]
en: Do you want to remove "%1" from your Bookmarks collection?
gl: Quere retirar «%1» da colección de marcadores?

en: Remove Bookmark
gl: Retirar o marcador

en: Insert Bookmark
gl: Inserir un marcador

en: Title Change
gl: Cambiar o título

en: Comment Change
gl: Cambiar o comentario

en: Address Change
gl: Cambio de enderezo

en: Error when loading bookmarks on line %1, column %2:
    %3
gl: Erro ao cargar os marcadores na liña %1, columna %2:
    %3

en: Imported %1
gl: Importouse %1

en: Edit Bookmarks
gl: Editar os marcadores

en: Add Bookmark...
gl: Engadir un marcador…

en: Warning: Sidecar settings
gl: Aviso: configuración de acompañantes

en: You have enabled writing to sidecar files for metadata storage in the host application, but not for reading. This means that any metadata stored in the sidecar files will be overwritten here.
    Please enable reading of sidecar files in the host application or continue at your own risk.
gl: Activou a funcionalidade de escribir en ficheiros acompañantes para almacenar metadatos na aplicación, pero non para ler. Isto significa que se substituirán os metadatos almacenados en ficheiros acompañantes.
    Active a funcionalidade de ler ficheiros acompañantes na aplicación, ou continue baixo a súa responsabilidade.

en: 1 image moved | %1 images moved
gl[0]: Moveuse unha imaxe
gl[1]: Movéronse %1 imaxes

en: Load GPX files...
gl: Cargar ficheiros GPX…

en: Show tracks on Map
gl: Amosar as rutas no mapa

en: Set this option to show tracks on the Map
gl: Defina esta opción para amosar as rutas no mapa.

en: Camera time zone:
gl: Fuso horario da cámara:

en: <p>Sets the time zone the camera was set to during photo shooting, so that the time stamps of the images can be converted to GMT to match the GPS time reference.</p><p>Note: positive offsets count eastwards from zero longitude (GMT), they are 'ahead of time'.</p>
gl: <p>Indica a zona horaria que tiña a cámara configurada cando se tomou a foto, polo que as marcas de tempo das imaxes poden ser convertidas a GMT para usar a hora de referencia do GPS.</p><p>Nota: Os desprazamentos positivos contan ao leste da lonxitude cero (GMT); están «diante no tempo».</p>

en: Offset of pictures (hh:mm:ss):
gl: Desprazamento das imaxes (hh:mm:ss):

en: Sets the offset between picture times and track times. E.g. to correct wrong camera clock or different time zone.
gl: Define o desprazamento entre as horas das imaxes e as horas de seguimento. Por exemplo para corrixir o reloxo da cámara ou distintos fusos horarios.

en: Set whether picture time is ahead or behind the track time.
gl: Definir se a hora da imaxe está diante ou detrás da hora de seguimento.

en: Max. time gap (hh:mm:ss):
gl: Salto de tempo máximo (hh:mm:ss):

en: Sets the maximum time difference to interpolate GPX file points to image time data. If the time difference exceeds this setting, no match will be attempted.
gl: Indica a diferenza máxima para interpolar os puntos do ficheiro GPX cos datos de hora da imaxe. Se a diferencia de tempo supera esta opción, non se intentará buscar coincidencias.

en: Sets the maximum time difference from a GPS track point to the image time to be matched. If the time difference exceeds this setting, no match will be attempted.
gl: Define a diferenza máxima de tempo desde un punto de ruta do GPS á marca de tempo da imaxe a emparellar. Se a diferenza de tempos excede deste valor, non se tentará emparellar.

en: Correlate
gl: Correlacionar

en: The following GPX file could not be loaded: | The following %1 GPX files could not be loaded:
gl[0]: Non foi posíbel cargar o ficheiro GPX seguinte:
gl[1]: Non foi posíbel cargar os %1 ficheiros GPX seguintes:

en: Correlating images -
gl: Correlación de imaxes -

en: Could not correlate any image - please make sure the offset and gap settings are correct.
gl: Non foi posíbel correlacionar ningunha imaxe - asegúrese de que a configuración do desprazamento e da diferenza son correctos.

en: All images have been correlated. You can now check their position on the map.
gl: Correlacionáronse todas as imaxes. Agora pode comprobar a súa posición no mapa.

en: 1 image correlated | %1 images correlated
gl[0]: Correlacionouse unha imaxe
gl[1]: Correlacionáronse %1 imaxes

en: Not available
gl: Non dispoñíbel

en: #Sat: %1
gl: nºSat: %1

en: Modified
gl: Modificado

en: Date and time
gl: Data e hora

en: Failed to open file.
gl: Non foi posíbel abrir o ficheiro.

en: Failed to add GPS info to image.
gl: Non foi posíbel engadir a información de GPS á imaxe.

en: Failed to remove GPS info from image
gl: Non foi posíbel retirar a información de GPS da imaxe

en: Failed to save tags to file.
gl: Non foi posíbel gardar as etiquetas no ficheiro.

en: Unable to save changes to file
gl: Non é posíbel gardar os cambios no ficheiro

en: Paste coordinates
gl: Pegar as coordenadas

en: Paste coordinates swapped
gl: Pegar as coordenadas intercambiadas

en: Remove coordinates
gl: Retirar as coordenadas

en: Remove altitude
gl: Retirar a altitude

en: Remove uncertainty
gl: Retirar a incerteza

en: Remove speed
gl: Retirar a velocidade

en: Look up missing altitude values
gl: Consultar os valores de altitude que falten

en: Found more than one point on the clipboard - can only assign one point at a time.
gl: Atopouse máis dun punto no portapapeis pero só se pode asignar un punto de cada vez.

en: Could not find any coordinates on the clipboard.
gl: Non foi posíbel atopar ningunha coordenada no portapapeis.

en: Coordinates pasted
gl: Pegáronse as coordenadas

en: Bookmark selected
gl: Seleccionouse o marcador

en: Remove coordinates information
gl: Retirar a información das coordenadas

en: Remove altitude information
gl: Retirar a información da altitude

en: Remove uncertainty information
gl: Retirar a información da incerteza

en: Looking up altitudes
gl: Consultando as altitudes

en: Altitude lookup failed:
    %1
gl: Fallou a consulta da altitude:
    %1

en: Altitude looked up
gl: Consultouse a altitude

en: {Country}
gl: {País}

[ctx: Part of a country]
en: {State}
gl: {Estado/Rexión}

en: {County}
gl: {Condado}

en: {City}
gl: {Cidade}

en: {Town}
gl: {Vila}

en: {Village}
gl: {Vila pequena}

en: {Hamlet}
gl: {Aldea/Lugar}

en: {Street}
gl: {Rúa}

en: Add country tag
gl: Engadir unha etiqueta de país

en: Add state tag
gl: Engadir unha etiqueta de estado/rexión

en: Add state district tag
gl: Engadir unha etiqueta de distrito

en: Add county tag
gl: Engadir unha etiqueta

en: Add city tag
gl: Engadir unha etiqueta de cidade

en: Add city district tag
gl: Engadir unha etiqueta de distrito urbano

en: Add suburb tag
gl: Engadir unha etiqueta de barrio residencial

en: Add town tag
gl: Engadir unha etiqueta de vila

en: Add village tag
gl: Engadir unha etiqueta de vila pequena

en: Add hamlet tag
gl: Engadir unha etiqueta de lugar/aldea

en: Add street
gl: Engadir unha rúa

en: Add house number tag
gl: Engadir unha etiqueta co número da rúa

en: Add place
gl: Engadir un lugar

en: Add Local Administrative Area 2
gl: Engadir Área Administrativa Local 2

en: Add Local Administrative Area 1
gl: Engadir Área Administrativa Local 1

en: Add new tag
gl: Engadir unha etiqueta nova

en: Remove selected tag
gl: Retirar a etiqueta seleccionada

en: Remove all control tags below this tag
gl: Retirar todas as etiquetas de control por baixo desta etiqueta

en: Add all address elements
gl: Engadir todos os elementos de enderezo

en: Select language:
gl: Escoller o idioma:

en: Select service:
gl: Seleccionar o servizo:

en: Geonames.org place name (non-US)
gl: Nome de lugar de geonames.org (non dos EUA)

en: Geonames.org full address (US only)
gl: Enderezo completo de geonames.org (só EUA)

en: Less options
gl: Menos opcións

en: Image tags are changed.
gl: As etiquetas das imaxes cambiáronse.

en: Retrieving RG info -
gl: Obtendo información RG -

en: Select a name for the new tag:
gl: Escolla un nome para a nova etiqueta:

en: %1 out of %2 images have been reverse geocoded. Would you like to keep the tags which were already obtained?
gl: Codificáronse xeograficamente inversamente %1 de %2 imaxes. Desexa conservar as etiquetas xa obtidas?

en: Could not open: %1
gl: Non foi posíbel abrir: %1

en: File is empty.
gl: O ficheiro está baleiro.

en: Map settings
gl: Configuración do mapa

en: Zoom in
gl: Ampliar

en: Zoom out
gl: Reducir

en: Switch between markers and thumbnails.
gl: Alternar entre marcadores e miniaturas.

en: Preview single items
gl: Previsualización de elementos individuais

en: Preview grouped items
gl: Previsualización de elementos agrupados

en: Show numbers
gl: Amosar os números

en: Increase the thumbnail size on the map
gl: Aumentar o tamaño da miniatura no mapa

en: Decrease the thumbnail size on the map
gl: Reducir o tamaño da miniatura no mapa

en: Remove the current region selection
gl: Retirar a selección da rexión actual

en: Select images by drawing a rectangle
gl: Escoller imaxes debuxando un rectángulo

en: Pan mode
gl: Modo de desprazamento

en: Zoom into a group
gl: Achegarse a un grupo

en: Create a region selection from a thumbnail
gl: Crear unha selección dunha rexión desde unha miniatura

en: Filter images
gl: Filtrar as imaxes

en: Remove the current filter
gl: Retirar o filtro actual

en: Select images
gl: Escoller imaxes

en: Lock the map position
gl: Trancar a posición do mapa

en: Geolocation Interface
gl: Interface de localización xeográfica

en: Sorting
gl: Ordenar

en: Show oldest first
gl: Amosar primeiro a foto máis antiga

en: Show youngest first
gl: Amosar primeiro a foto máis recente

en: Sort by rating
gl: Ordenar pola puntuación

en: Enter the name of the current map search to save in the "Map Searches" view.
gl: Insira o nome da busca de mapa actual por datas para gardala na vista «Buscas de mapa».

en: Save current map search to a new virtual album.
gl: Gardar esta busca nun mapa nun novo álbum virtual.

en: If this button is pressed, the current map search will be saved to a new search virtual album using the name set on the left side.
gl: Se preme este botón, a busca no mapa actual gardarase nun álbum virtual de busca novo co nome da esquerda.

en: Search by area:
gl: Buscar por zona:

en: Show Non-Geolocated Items
gl: Amosar os elementos sen coordenadas

en: Search name already exists.
    Please enter a new name:
gl: Xa hai unha busca con ese nome.
    Insira un nome distinto:

en: Non Geo-located Items
gl: Elementos sen situación xeográfica

en: Edit
gl: Editar

en: Do not know
gl: Non sei

en: Take the safest and most appropriate action
gl: Decida a acción máis segura e axeitada

en: Color Profile Mismatch
gl: Non coinciden os perfís de cores

en: Missing Color Profile
gl: Falta o perfil de cores

en: Image with Uncalibrated Color
gl: Imaxe con cores sen calibrar

en: <p>This image has an <b>embedded color profile</b><br/> which does not match your working space color profile.<br/>How do you want to proceed?</p>
gl: <p>Esta imaxe ten un <b>perfil de cores incorporado</b><br/> que non coincide co perfil de cores do espazo de traballo.<br/>Que quere facer?</p>

en: <p>This image has <b>no information about the color space</b><br/>that was used when creating the image. <br/>How do you want to proceed?</p>
gl: <p>Esta imaxe <b>non ten información sobre o espazo de cores</b><br/> que se usou ao crear a imaxe. <br/>Que quere facer?</p>

en: <p>The color information of this image is uncalibrated.<br/>How do you want to proceed?</p>
gl: <p>A información sobre as cores desta imaxe está sen calibrar.<br/>Que quere facer?</p>

en: Embedded Color Profile:
gl: Perfil de cores incorporado:

en: Input Color Profile:
gl: Perfil de cores de entrada:

en: Working Color Space:
gl: Espazo de cores de traballo:

en: Original Colors:
gl: Cores orixinais:

en: Uncorrected Colors:
gl: Cores sen corrixir:

en: Raw Colors:
gl: Cores cruas:

en: Resulting Colors:
gl: Cores resultantes:

en: Correction Applied:
gl: Corrección aplicada:

en: Corrected Colors:
gl: Cores corrixidas:

en: Keep the embedded profile, do not convert
gl: Manter o perfil incorporado, non converter

en: Convert to working color space
gl: Converter ao espazo de cores de traballo

en: Ignore embedded profile, assign this profile:
gl: Ignorar o perfil incorporado, asignar este perfil:

en: and then convert to working space
gl: e despois converter ao espazo de traballo

en: No Profile Available
gl: Non se dispón de ningún perfil.

en: Assign profile and convert to working color space
gl: Asignar o perfil e converter ao espazo de cores de traballo

en: Assign and keep color profile
gl: Asignar e manter o perfil de cores

en: Leave the file untagged, do not color manage
gl: Deixar o ficheiro sen etiquetar, non xestionar as cores

en: Which color space shall be used to interpret the colors of this image?
gl: Que espazo de cores quere usar para interpretar as cores desta imaxe?

en: sRGB (Internet standard)
gl: sRGB (estándar de Internet)

en: Current working color space
gl: Espazo de cores de traballo actual

en: This profile:
gl: Este perfil:

en: Please select the input color profile of the device (camera) used to create this image:
gl: Seleccione o perfil de cores de entrada do dispositivo (cámera) que se usou para crear esta imaxe:

en: No Input Profile Available
gl: Non se dispón de ningún perfil de entrada

en: Assigned Color Profile:
gl: Perfil de cores asignado:

en: <b>No Profile</b>
gl: <b>Sen perfil</b>:

en: Soft Proofing On
gl: Probas de resultado activadas

en: Enable soft-proofing color managed view
gl: Activar a vista xestionada de cores das probas de resultado

en: Soft Proofing Off
gl: Probas de resultado desactivadas

en: Disable soft-proofing color managed view
gl: Desactivar a vista xestionada de cores das probas de resultado

en: <b>Configure the Soft Proofing View</b>
gl: <b>Configurar a visualización das probas de resultado</b>

en: Profile of the output device to simulate:
gl: Permil do dispositivo de saída que quere simular:

en: <p>Select the profile for your output device (usually, your printer). This profile will be used to do a soft proof, so you will be able to preview how an image will be rendered via an output device.</p>
gl: <p>Escolla o perfil do dispositivo de saída (polo xeral, a impresora). Este perfil úsase para facer unha proba de resultado, para que poida previsualizar como quedará a imaxe nun dispositivo de saída.</p>

en: <p>Press this button to get detailed information about the selected proofing profile.</p>
gl: <p>Prema este botón para obter información detallada sobre o perfil de probas seleccionado.</p>

en: Rendering intent:
gl: Propósito de debuxado:

en: Highlight out-of-gamut colors
gl: Realce das cores fóra da gama

en: Highlighting color:
gl: Cor de realce:

en: No profile is selected.
gl: Non se escolleu ningún perfil.

[ctx: @title:window]
en: Save?
gl: Gardar?

[ctx: @action:button]
en: Save Changes
gl: Gardar os cambios

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the current changes. Note: The original image will never be overwritten.
gl: Gardar os cambios. Nota: a imaxe orixinal non se substituirá.

[ctx: @action:button]
en: Save Changes as a New Version
gl: Gardar os cambios como imaxe nova

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the current changes as a new version. The loaded file will remain unchanged, a new file will be created.
gl: Gardar os cambios como unha imaxe nova. O ficheiro cargado queda sen cambiar e créase un ficheiro novo.

[ctx: @action:button]
en: Discard Changes
gl: Descartar os cambios

[ctx: @info:tooltip]
en: Discard the changes applied to the image during this editing session.
gl: Descartar os cambios aplicados á imaxe durante esta sesión de edición.

en: Tools
gl: Ferramentas

en: About this tool...
gl: Sobre esta ferramenta…

en: Guide:
gl: Guía:

en: Set here the color used to draw dashed guide lines.
gl: Escolla aquí a cor empregada para debuxar liñas de guía a trazos.

en: Set here the width in pixels used to draw dashed guide lines.
gl: Escolla aquí a anchura, en píxeles, usado para debuxar as liñas de guía a trazos.

en: Defaults
gl: Valores predeterminados

en: Reset all settings to their default values.
gl: Reiniciar todos os parámetros aos valores predeterminados.

en: Load all parameters from settings text file.
gl: Cargar todos os parámetros do ficheiro de configuración.

en: Save all parameters to settings text file.
gl: Gardar todos os parámetros nun ficheiro de configuración.

en: Try all settings.
gl: Probar todas as configuracións.

[ctx: @action]
en: Open Original
gl: Abrir o orixinal

[ctx: @action Save changes to current version]
en: Save Changes
gl: Gardar os cambios

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the modifications to the current version of the file
gl: Gardar as modificacións desta versión do ficheiro

[ctx: @action Save changes to a newly created version]
en: Save As New Version
gl: Gardar como versión nova

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the current modifications to a new version of the file
gl: Gardar as modificacións actuais nunha versión nova do ficheiro.

[ctx: @action Save changes to a newly created version, specifying the filename and format]
en: Save New Version As...
gl: Gardar a nova versión como…

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the current modifications to a new version of the file, specifying the filename and format
gl: Gardar as modificacións nunha versión nova do ficheiro, especificando o nome do ficheiro e o formato.

[ctx: @action Save As New Version...Save in format...]
en: Save in Format
gl: Gardar no formato

[ctx: @action]
en: Export
gl: Exportar

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the file in a folder outside your collection
gl: Gardar o ficheiro nun cartafol fóra da colección

[ctx: @action]
en: Discard Changes
gl: Descartar os cambios

[ctx: @info:tooltip]
en: Discard all current changes to this file
gl: Descartar todos os cambios actuais a este ficheiro

[ctx: @action]
en: Crop to Selection
gl: Recortar pola selección

[ctx: @action]
en: Previous Image
gl: Imaxe anterior

[ctx: @title Image Transform]
en: Transform
gl: Transformar

[ctx: @title Image Decorate]
en: Decorate
gl: Decorar

[ctx: @title Image Effect]
en: Effects
gl: Efectos

[ctx: @title Image Colors]
en: Colors
gl: Cores

[ctx: @title Image Enhance]
en: Enhance
gl: Mellorar

en: Image Editor - %1
gl: Editor de imaxes - %1

en: Image Editor
gl: Editor de imaxes

en: There is no image to show in the current album.
    The image editor will be closed.
gl: Non hai ningunha imaxe para amosar no álbum actual.
    Pecharase o editor de imaxes.

[ctx: @info]
en: <qt>The original file (<b>%1</b>) is currently not available</qt>
gl: <qt>O ficheiro orixinal (<b>%1</b>) non está dispoñíbel neste momento.</qt>

[ctx: @action Finish editing, close editor, back to main window]
en: Close Editor
gl: Pechar o editor

en: Delete File Permanently
gl: Eliminar o ficheiro de xeito permanente

en: Delete Permanently without Confirmation
gl: Eliminar de xeito permanente sen pedir confirmación

en: Move to Trash without Confirmation
gl: Botar no lixo sen confirmación

en: Edit Titles
gl: Editar os títulos

en: Edit Comments
gl: Editar os comentarios

en: Show Assigned Tags
gl: Amosar as etiquetas asignadas

en: Assign Tag
gl: Asignar unha etiqueta

en: Remove Tag
gl: Retirar a etiqueta

en: Assign Labels
gl: Asignar etiquetas

en: Failed to load image
    "%1"
gl: Non foi posíbel cargar a imaxe
    "%1"

[ctx: Preview image (before filter has been applied)]
en: Before
gl: Antes

[ctx: Preview image (after filter has been applied)]
en: After
gl: Despois

en: Before
gl: Antes

en: After
gl: Despois

en: <p>Here you can see the original clip image which will be used for the preview computation.</p><p>Click and drag the mouse cursor in the image to change the clip focus.</p>
gl: <p>Aquí pode ver o clip de imaxe orixinal que se usará para calcular a vista previa.</p><p>Prema e arrastre o rato sobre a imaxe para cambiar o foco do clip.</p>

en: If this option is enabled, the original image will be shown.
gl: Se activa esta opción amósase a imaxe orixinal.

en: Preview original image
gl: Vista previa da imaxe orixinal

en: If this option is enabled, the preview area will split vertically. A contiguous area of the image will be shown, with one half from the original image, the other half from the target image.
gl: Se active esta opción a área da vista previa estará dividida verticalmente. Amosarase unha área contigua da imaxe, cunha metade da imaxe orixinal, e a outra metade da imaxe obxectivo.

en: Preview vertical split with contiguous image
gl: Vista previa da división vertical coa imaxe contigua

en: If this option is enabled, the preview area will split horizontally. A contiguous area of the image will be shown, with one half from the original image, the other half from the target image.
gl: Se active esta opción a área da vista previa será estará dividida horizontalmente. Amosarase unha área contigua da imaxe, cunha metade da imaxe orixinal, e a outra metade da imaxe obxectivo.

en: Preview horizontal split with contiguous image
gl: Vista previa da división horizontal coa imaxe contigua

en: If this option is enabled, the preview area will split vertically. The same part of the original and the target image will be shown side by side.
gl: Se activa esta opción a área da vista previa estará dividida en vertical. Amosarase a mesma parte da imaxe orixinal e da obxectivo lado por lado.

en: Preview vertical split with same image region
gl: Vista previa da división vertical coa rexión da mesma imaxe

en: If this option is enabled, the preview area will split horizontally. The same part of the original and the target image will be shown side by side.
gl: Se activa esta opción a área da vista previa estará dividida en horizontal. Amosarase a mesma parte da imaxe orixinal e da obxectivo lado por lado.

en: Preview horizontal split with same image region
gl: Vista previa da división horizontal coa rexión da mesma imaxe

en: If this option is enabled, the target image will be shown.
gl: Se activa esta opción amosarase a imaxe de destino.

en: Preview target image
gl: Vista previa da imaxe de destino

en: If this option is enabled, the original image will be shown when the mouse is over image area; otherwise, the target image will be shown.
gl: Se activa esta opción amosarase a imaxe orixinal cando o rato estea sobre a área da imaxe; en caso contrario amosarase a imaxe de destino.

en: Preview on mouse-over
gl: Vista previa ao pasar o rato por riba

[ctx: @action Select image editor preview mode]
en: Preview Mode
gl: Modo de vista previa

en: Connecting to camera...
gl: Ligando coa cámara…

en: Connection established.
gl: Estabeleceuse a conexión.

en: Connection failed.
gl: Fallou a conexión.

en: Failed to get free space from camera
gl: Non foi posíbel saber o espazo libre que queda na cámara.

en: Failed to get preview from camera
gl: Non foi posíbel obter a vista previa da cámara.

en: Failed to process capture from camera
gl: Non foi posíbel procesar a captura da cámara.

en: Failed to list folder <filename>%1</filename>
gl: Non foi posíbel listar o cartafol <filename>%1</filename>.

en: Failed to list files in <filename>%1</filename>
gl: Non foi posíbel listar os ficheiros de <filename>%1</filename>.

en: Failed to get thumbnail for <filename>%1</filename>
gl: Non foi posíbel obter a miniatura de <filename>%1</filename>.

en: Failed to get Metadata for <filename>%1</filename>
gl: Non foi posíbel obter os metadatos de <filename>%1</filename>.

en: Failed to download <filename>%1</filename>
gl: Non foi posíbel descargar <filename>%1</filename>.

en: Failed to convert file <filename>%1</filename> to JPEG
gl: Non foi posíbel converter o ficheiro <filename>%1</filename> a JPEG.

en: Failed to convert file <filename>%1</filename> to DNG
gl: Non foi posíbel converter o ficheiro <filename>%1</filename> a DNG.

en: Skipped to convert file <filename>%1</filename> to DNG
gl: Saltouse a conversión do ficheiro <filename>%1</filename> a DNG

en: Timeout from script for <filename>%1</filename>
gl: Esgotouse o tempo máximo do guión para <filename>%1</filename>

en: Failed to run script for <filename>%1</filename>
gl: Non foi posíbel executar o guión para <filename>%1</filename>.

en: Failed to download file <b>%1</b>.
gl: Non foi posíbel descargar o ficheiro <b>%1</b>.

en: Failed to download file <b>%1</b>. Do you want to continue?
gl: Non foi posíbel descargar o ficheiro <b>%1</b>. Quere continuar?

en: Failed to upload <filename>%1</filename>
gl: Non foi posíbel enviar <filename>%1</filename>.

en: Failed to upload file <b>%1</b>.
gl: Non foi posíbel enviar o ficheiro <b>%1</b>.

en: Failed to upload file <b>%1</b>. Do you want to continue?
gl: Non foi posíbel enviar o ficheiro <b>%1</b>. Quere continuar?

en: Failed to delete <filename>%1</filename>
gl: Non foi posíbel eliminar <filename>%1</filename>.

en: Failed to delete file <b>%1</b>.
gl: Non foi posíbel eliminar o ficheiro <b>%1</b>.

en: Failed to delete file <b>%1</b>. Do you want to continue?
gl: Non foi posíbel eliminar o ficheiro <b>%1</b>. Quere continuar?

en: Failed to lock <filename>%1</filename>
gl: Non foi posíbel bloquear <filename>%1</filename>.

en: Failed to toggle lock file <b>%1</b>.
gl: Non foi posíbel conmutar o ficheiro de bloqueo <b>%1</b>.

en: Failed to toggle lock file <b>%1</b>. Do you want to continue?
gl: Non foi posíbel conmutar o ficheiro de bloqueo <b>%1</b>. Quere continuar?

[ctx: @title:window %1: name of the camera]
en: %1 - Select Camera Folder
gl: %1 - Escolla o cartafol da cámara

[ctx: @title:window]
en: Device Information
gl: Información do dispositivo

[ctx: @title:window %1: name of the camera]
en: Capture from %1
gl: Capturar desde %1

[ctx: @action:button]
en: Capture
gl: Capturar

en: Unknown Format
gl: Formato descoñecido

[ctx: @info:tooltip]
en: This item is locked.
gl: O elemento está bloqueado.

[ctx: @info:tooltip]
en: This item has an unknown download status
gl: Descoñécese o estado da descarga do elemento.

[ctx: @info:tooltip]
en: This item has never been downloaded
gl: O elemento nunca se descargou.

[ctx: @info:tooltip]
en: This item has already been downloaded
gl: O elemento xa se descargou.

[ctx: @action Cancel process]
en: Cancel
gl: Cancelar

[ctx: @action Information about camera]
en: Information
gl: Información

[ctx: @action Capture photo from camera]
en: Capture
gl: Capturar

[ctx: @action:inmenu]
en: Select All
gl: Seleccionalo todo

[ctx: @action:inmenu]
en: Select None
gl: Non seleccionar nada

[ctx: @action:inmenu]
en: Invert Selection
gl: Inverter a selección

[ctx: @action:inmenu]
en: Select New Items
gl: Seleccionar os elementos novos

[ctx: @action:inmenu]
en: Select Locked Items
gl: Seleccionar os elementos bloqueados

[ctx: @title:menu]
en: Download
gl: Descargar

[ctx: @action]
en: Download New
gl: Descargar os novos

[ctx: @action]
en: Download Selected
gl: Descargar os seleccionados

[ctx: @action]
en: Download All
gl: Descargalo todo

[ctx: @action]
en: Download && Delete New
gl: Descargar e eliminar os novos

[ctx: @action]
en: Download && Delete Selected
gl: Descargar e eliminar os seleccionados

[ctx: @action]
en: Download && Delete All
gl: Descargalos e eliminalos todos

[ctx: @action]
en: Upload...
gl: Enviar…

[ctx: @action]
en: Toggle Lock
gl: Conmutar o bloqueo

[ctx: @action]
en: Mark as downloaded
gl: Marcar como descargada

[ctx: @title:menu]
en: Delete
gl: Eliminar

[ctx: @title:group]
en: Views
gl: Vistas

[ctx: @action Go to thumbnails (icon) view]
en: Thumbnails
gl: Miniaturas

[ctx: @action View the selected image]
en: Preview Item
gl: Vista previa do elemento

[ctx: @title:menu]
en: &Sort Items
gl: &Ordenar os elementos

[ctx: @info:whatsthis]
en: The value by which the items are sorted in the thumbnail view
gl: O valor polo que se ordenan os elementos na vista de miniaturas.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Defines whether items are sorted in ascending or descending manner.
gl: Define se os elementos se ordenan de xeito ascendente ou descendente.

[ctx: @item:inmenu Sorting Order]
en: Ascending
gl: Ascendente

[ctx: @item:inmenu Sorting Order]
en: Descending
gl: Descendente

[ctx: @title:menu]
en: &Group Items
gl: A&grupar os elementos

[ctx: @info:whatsthis]
en: The categories in which the items in the thumbnail view are displayed
gl: As categorías nas que se amosan os elementos na vista de miniaturas.

[ctx: @item:inmenu Group Items]
en: Flat List
gl: Lista simple

[ctx: @item:inmenu Group Items]
en: By Folder
gl: Segundo o cartafol

[ctx: @item:inmenu Group Items]
en: By Format
gl: Por formato

[ctx: @item:inmenu Group Items]
en: By Date
gl: Pola data

[ctx: @action:inmenu]
en: Fit to &Window
gl: Axustar á &xanela

[ctx: @action:inmenu]
en: Zoom to 100%
gl: Ampliar ao 100%

[ctx: @option:check]
en: Show History
gl: Amosar o historial

[ctx: @option:check]
en: Show Thumbbar
gl: Amosar a barra de miniaturas

[ctx: @action Connection failed, try again?]
en: Retry
gl: Intentalo de novo

[ctx: @action]
en: Exit Preview Mode
gl: Saír do modo de previsualización

[ctx: @action]
en: Next Image
gl: Imaxe seguinte

[ctx: @action Go to first image]
en: First Image
gl: Primeira imaxe

[ctx: @action Go to last image]
en: Last Image
gl: Última imaxe

[ctx: @info:status]
en: Canceling current operation, please wait...
gl: Cancelando a operación actual…

[ctx: @info]
en: Do you want to close the dialog and cancel the current operation?
gl: Quere pechar o diálogo e cancelar a operación actual?

[ctx: @info:status]
en: Disconnecting from camera, please wait...
gl: Desconectando da cámara…

[ctx: @info]
en: Failed to connect to the camera. Please make sure it is connected properly and turned on.
gl: Non foi posíbel conectar coa cámara. Verifique que está ben conectada e acesa.

[ctx: @title:window]
en: Select Image to Upload
gl: Escolla a imaxe para enviar

[ctx: @info]
en: There is not enough free space on the Camera Medium to upload pictures.
    
    Space require: %1
    Available free space: %2
gl: Non hai espazo libre dabondo na cámara para enviar imaxes.
    
    Espazo requirido: %1
    Espazo libre dispoñíbel: %2

[ctx: @info]
en: Your custom target album date format is not valid. Please check your settings...
gl: O formato de data personalizado do álbum de destino non é correcto. Comprobe a configuración…

[ctx: @info]
en: Collection which host your default target album set to process download from camera device is not available. Please select another one from camera configuration dialog.
gl: A colección que alberga o grupo de álbums de destino predeterminado para procesar as descargas do dispositivo de cámara non está dispoñíbel. Escolla outro no diálogo de configuración da cámara.

[ctx: @info]
en: Your default target album set to process download from camera device is not available. Please select another one from camera configuration dialog.
gl: O grupo de álbums de destino predeterminado para procesar as descargas do dispositivo de cámara non está dispoñíbel. Escolla outro no diálogo de configuración da cámara.

[ctx: @info]
en: The items listed below are locked by camera (read-only). These items will not be deleted. If you really want to delete these items, please unlock them and try again.
gl: Os elementos listados a continuación están bloqueados pola cámara (só lectura). Estes elementos non se eliminarán. Se quere eliminar estes elementos, desbloquéeos e inténteo de novo.

[ctx: @title:window]
en: Insufficient Disk Space
gl: Espazo insuficiente

[ctx: @info]
en: There is not enough free space on the disk of the album you selected to download and process the selected pictures from the camera.
    
    Estimated space required: %1
    Available free space: %2
    
    Try Anyway?
gl: Non hai espazo libre dabondo no disco do álbum seleccionado para descargar e procesar as imaxes seleccionadas da cámara.
    
    Espazo requirido calculado: %1
    Espazo libre dispoñíbel: %2
    
    Quere intentalo de todos xeitos?

[ctx: @info:status]
en: No item selected (%1 item) | No item selected (%1 items)
gl[0]: Non se escolleu ningún elemento (%1 elemento)
gl[1]: Non se escolleu ningún elemento (%1 elementos)

[ctx: @info:status]
en: %2/%1 item selected | %2/%1 items selected
gl[0]: Escolleuse %2/%1 elemento
gl[1]: Escolléronse %2/%1 elementos

en: Skipped file <filename>%1</filename>
gl: Saltouse o ficheiro <filename>%1</filename>

en: Rename file to <filename>%1</filename>
gl: Renomear o ficheiro a <filename>%1</filename>

en: Failed to save sidecar file for <filename>%1</filename>
gl: Non foi posíbel gardar o ficheiro acompañante de <filename>%1</filename>

[ctx: @info Popup notification]
en: Images download finished
gl: Rematou a descarga das imaxes

note: i18n: ectx: Menu (Device)
en: &Device
gl: &Dispositivo

en: Camera Folders
gl: Cartafoles de cámara

[ctx: @option:check]
en: Write the document name to EXIF
gl: Escribir o nome do documento en EXIF.

[ctx: @option:check]
en: Fix internal date && time
gl: Corrixir a data e hora internas

[ctx: @option:check]
en: Auto-rotate/flip image
gl: Rotar e inverter automaticamente a imaxe

[ctx: @option:check]
en: Convert to lossless file format
gl: Converter a un formato de ficheiro sen perdas

[ctx: @option:check]
en: Extension-based sub-albums
gl: Subálbums baseados na extensión

[ctx: @option:check]
en: Date-based sub-albums
gl: Subálbums baseados na data

[ctx: @label:listbox]
en: Date format:
gl: Formato da data:

en: Cannot display camera preview
gl: Non é posíbel amosar a vista previa da cámara

[ctx: @option:check]
en: Convert RAW images to
gl: Converter imaxes RAW a

[ctx: @info Storage]
en: Capacity:
gl: Capacidade:

[ctx: @info Storage]
en: Available:
gl: Dispoñíbel:

[ctx: @info Storage]
en: Require:
gl: Necesario:

[ctx: @title:menu]
en: Open With...
gl: Abrir con…

[ctx: @item:inlistbox]
en: All Files
gl: Todos os ficheiros

[ctx: @item:inlistbox]
en: Only New Files
gl: Só os ficheiros novos

[ctx: @item:inlistbox]
en: Raw Files
gl: Ficheiros RAW

[ctx: @item:inlistbox]
en: JPG/TIFF Files
gl: Ficheiros JPG/TIFF

[ctx: @item:inlistbox]
en: Video Files
gl: Ficheiros de vídeo

en: Camera filenames
gl: Nomes de ficheiro da cámara

en: Turn on this option to use the camera provided image filenames without modifications.
gl: Escolla esta opción para usar os nomes de ficheiro fornecidos pola cámara sen modificacións.

en: Change case to:
gl: Cambiar as maiúsculas e minúsculas por:

[ctx: Leave filename as it is]
en: Leave as-is
gl: Deixar como está

[ctx: Filename to uppercase]
en: Upper
gl: Maiúsculas

[ctx: Filename to lowercase]
en: Lower
gl: Minúsculas

en: Set the method to use to change the case of the image filenames.
gl: Indica o método usado para cambiar as maiúsculas e minúsculas dos nomes dos ficheiros das imaxes.

[ctx: Custom Image Renaming]
en: Customize
gl: Personalizar

en: <p>These expressions may be used to customize the command line:</p><p><b>%file</b>: full path of the imported file</p><p><b>%filename</b>: file name of the imported file</p><p><b>%path</b>: path of the imported file</p><p><b>%orgfilename</b>: original file name</p><p><b>%orgpath</b>: original path</p><p>If there are no expressions full path is added to the command.</p>
gl: <p>As seguintes expresións poden usarse para personalizar a liña de ordes:</p><p><b>%file</b>: ruta completa do ficheiro importado.</p><p><b>%filename</b>: nome do ficheiro importado.</p><p><b>%path</b>: ruta do ficheiro importado.</p><p><b>%orgfilename</b>: nome orixinal do ficheiro.</p><p><b>%orgpath</b>: ruta orixinal.</p><p>Se non se usa ningunha expresión, engadirase a ruta completa á orde.</p>

en: Execute script for image:
gl: Executar o guión para a imaxe:

en: No script selected
gl: Non se seleccionou ningún script.

en: Set here the script that is executed for every imported image.
gl: Seleccione aquí o guión a executar para cada imaxe importada.

en: Drag and drop an image here
gl: Arrastre e deixe aquí unha imaxe

en: Show on left panel
gl: Amosar no panel da esquerda

en: Show on right panel
gl: Amosar no panel da dereita

en: Remove item
gl: Retirar o elemento

en: Clear all
gl: Limpar todo

en: Drag and drop images here
gl: Arrastre e deixe aquí as imaxes

en: %1 item on Light Table | %1 items on Light Table
gl[0]: %1 elemento na mesa de luces
gl[1]: %1 elementos na mesa de luces

en: On left
gl: No esquerdo

en: Show item on left panel
gl: Amosar o elemento no panel da esquerda

en: On right
gl: No dereito

en: Show item on right panel
gl: Amosar o elemento no panel da dereita

en: Open With Default Application
gl: Abrir coa aplicación predeterminada

en: Open the item with default assigned application.
gl: Abrir o elemento coa aplicación predeterminada asignada.

[ctx: Non-pluralized]
en: Move to Trash
gl: Botar no lixo

en: Delete immediately
gl: Eliminar inmediatamente

en: Synchronize
gl: Sincronizar

en: Synchronize preview from left and right panels
gl: Sincronizar a vista previa dos paneis dereito e esquerdo

en: By Pair
gl: Polo par

en: Navigate by pairs with all items
gl: Navegar polos pares con todos os elementos

en: Clear On Close
gl: Pechar ao saír

en: Clear light table when it is closed
gl: Baleirar a mesa de luces ao pechala.

en: Remove all images from the light table when it is closed
gl: Retirar todas as imaxes da mesa de luces ao pechala.

en: Zoom to 100%
gl: Ampliar ao 100%

en: Fit to &Window
gl: Axustar á &xanela

en: Color-Managed View
gl: Vista de cor xestionada

en: Previous Image
gl: Imaxe anterior

en: Edit Titles on the Right
gl: Editar os títulos da dereita

en: Edit Comments on the Right
gl: Editar os comentarios da dereita

en: Show Assigned Tags on the Right
gl: Amosar as etiquetas asignadas na dereita

en: Edit Titles on the Left
gl: Editar os títulos da esquerda

en: Edit Comments on the Left
gl: Editar os comentarios da esquerda

en: Show Assigned Tags on the Left
gl: Amosar as etiquetas asignadas na esquerda

note: i18n: ectx: Menu (LeftPanel)
en: &Left Panel
gl: Panel &esquerdo

note: i18n: ectx: Menu (RightPanel)
en: &Right Panel
gl: Panel &dereito

en: Clean up the databases :
gl: Limpar as bases de datos :

en: analysing databases
gl: analizando as bases de datos

en: cleaning core db
gl: limpando a base de datos principal

en: cleaning thumbnails db
gl: limpando a base de datos de miniaturas

en: cleaning recognition db
gl: limpando a base de datos de recoñecemento

en: cleaning similarity db
gl: limpando a base de datos de semellanzas

en: shrinking databases
gl: encollendo as bases de datos

en: <p>Database shrinking in progress.</p><p>Currently, your databases are being shrunk. This will take some time - depending on your databases size.</p><p>We have to freeze digiKam in order to prevent database corruption. This info box will vanish when the shrinking process is finished.</p>Current Status:
gl: <p>Encollemento de base de datos en progreso.</p> <p>Estanse a encoller as súas bases de datos. Levará un tempo, que dependerá do seu tamaño.</p> <p>Hai que conxelar digiKam para evitar a corrupción das bases de datos. Esta caixa de información desaparecerá cando remate o proceso de encollemento.</p>Estado actual:

en: Core DB
gl: Base de datos principal

en: Thumbnails DB
gl: Base de datos de miniaturas

en: Face Recognition DB
gl: Base de datos de recoñecemento facial

en: Similarity DB
gl: Base de datos de semellanzas

en: Find duplicates items
gl: Atopar os elementos duplicados

en: Finger-prints
gl: Pegadas dixitais

en: <qt><b>Select Maintenance Operations to Process</b></qt>
gl: <qt><b>Escolla as operacións de mantemento para procesor</b></qt>

[ctx: @label]
en: Process items from:
gl: Procesar os elementos de:

en: Common Options
gl: Opcións comúns

en: <qt>No option<br/><i>Note: only Albums Collection are processed by this tool.</i></qt>
gl: <qt>Sen opcións<br/><i>Nota: esta utilidade só procesa coleccións de álbums.</i></qt>

en: Scan for new items
gl: Examinar por novos elementos

en: <qt><i>Note: If activated, the Core DB is always cleaned. You can select additional databases for cleaning.<br/> If you select one of the options below, the process may take much time and can freeze digiKam temporarily<br/> in order to make sure that no database corruption occurs.</i></qt>
gl: <qt><i>Nota: Se se activa, a base de datos principal sempre se limpa. Pode seleccionar bases de datos adicionais para limpar.<br/> Se selecciona unha das opcións de embaixo, o proceso podería levar moito tempo e pode conxelar digiKam temporalmente<br/> para asegurarse de que non se produce ningunha corrupción de base de datos.</i></qt>

en: Also clean up the thumbnail database.
gl: Limpar tamén a base de datos de miniaturas.

en: Also clean up the faces database.
gl: Limpar tamén a base de datos de caras.

en: This option leads to the vacuuming (shrinking) of the databases. Vacuuming is supported both for SQLite and MySQL.
gl: Esta opción leva a encoller as bases de datos. Tanto SQLite como MySQL o permiten.

en: Perform database cleaning
gl: Realizar unha limpeza de base de datos

en: Scan for changed or non-cataloged items (faster)
gl: Examinar por elementos cambiados ou non cambiados (máis rápido)

en: Rebuild Thumbnails
gl: Reconstruír as miniaturas

en: Rebuild Finger-prints
gl: Reconstruír as pegadas dixitais

en: Similarity range (in percents):
gl: Intervalo de semellanza (en porcentaxe):

en: Restriction on duplicates:
gl: Restrición nos duplicados:

en: No restriction
gl: Sen restrición

en: Restrict to album of reference image
gl: Restrinxir ao álbum da imaxe de referencia

en: Exclude album of reference image
gl: Excluír o álbum da imaxe de referencia

en: Find Duplicate Items
gl: Atopar elementos duplicados

en: Faces data management:
gl: Xestión dos datos dos rostros:

[ctx: @option:check]
en: Clear and rebuild all training data
gl: Limpar e reconstruír todos os datos de adestramento

[ctx: @info:tooltip]
en: This will clear all training data for recognition and rebuild it from all available faces.
gl: Con isto límpanse todos os datos de adestramento de recoñecemento e reconstrúense a partir das caras dispoñíbeis.

en: Scan non-assigned only
gl: Examinar só o non asignado

en: Scan Mode:
gl: Modo do exame:

en: Clean all and re-scan
gl: Limpar todo e examinar de novo

en: Sync Direction:
gl: Dirección da sincronización:

en: From database to image metadata
gl: Da base de datos para os metadatos da imaxe

en: From image metadata to database
gl: Dos metadatos da imaxe para a base de datos

en: Check metadata setup panel for details:
gl: Comprobar o panel de configuración dos metadatos para os detalles:

en: Sync Metadata and Database
gl: Sincronizar os metadatos e a base de datos

note: i18n
en: All operations are done.
    Duration: %1
gl: Remataron todas as operacións.
    Duración: %1

en: digiKam Maintenance
gl: Mantemento de digiKam

en: Process is done.
    Duration: %1
gl: Realizouse o proceso.
    Duración: %1

en: Synchronizing image metadata with database
gl: Sincronizando os metadatos da imaxe coa base de datos

en: Updating database from image metadata
gl: Actualizando a base de datos a partir dos metadatos da imaxe

en: Find new items
gl: Atopar elementos novos

en: Thumbs
gl: Miniaturas

en: Queues
gl: Filas

en: Queue Settings
gl: Configuración das filas

en: Control Panel
gl: Panel de control

en: Assigned Tools
gl: Ferramentas asignadas

en: Tool Settings
gl: Configuración da ferramenta

en: Run
gl: Executar

en: Run all
gl: Executalo todo

en: New Queue
gl: Nova fila

en: Remove Queue
gl: Retirar a fila

en: Save Workflow
gl: Gardar o fluxo de traballo

en: Remove items
gl: Retirar os elementos

en: Remove processed items
gl: Retirar os elementos procesados

en: Clear Queue
gl: Limpar a fila

en: Move up
gl: Subir

en: Move down
gl: Baixar

en: Remove tool
gl: Retirar o útil

en: Current Queue:
gl: Fila actual:

en: No items
gl: Sen elementos

en: No tasks
gl: Sen tarefas

en: 1 task | %1 tasks
gl[0]: 1 tarefa
gl[1]: %1 tarefas

[ctx: batch queue manager is ready to use]
en: Ready
gl: Listo

en: Batch Queue Manager is running. Do you want to cancel current job?
gl: O xestor da fila en lote está en execución. Quere cancelar este traballo?

en: There is no queue to be run.
gl: Non hai ningunha cola para executar.

en: There is no item to process in the current queue (%1).
gl: Non hai ningún elemento para procesar na cola actual (%1).

en: Custom renaming rule is invalid for current queue (%1). Please fix it.
gl: As regras de renomeamento personalizadas son incorrectas para a cola actual (%1). Corríxaas.

en: Assigned batch tools list is empty for current queue (%1). Please assign tools.
gl: A lista de ferramentas para lotes está en branco para a cola actual (%1). Asígnelles ferramentas.

en: There are no items to process in the queues.
gl: Non hai ningún elemento para procesar nas filas.

en: Album to host processed items from queue "%1" is not set. Please select one from Queue Settings panel.
gl: Non se indicou o álbum que conterá os elementos procesados da fila «%1». Escolla un no panel de configuración da fila.

en: Album to host processed items from queue "%1" is not available or not writable. Please set another one from Queue Settings panel.
gl: O álbum que aloxará os elementos procesados da fila «%1» non se indicou ou non permite escritura. Indique outro no panel de configuración da fila.

en: Failed to process item...
gl: Non foi posíbel procesar o elemento…

en: Process Cancelled...
gl: Proceso cancelado…

en: Item "%1" from queue "%2": %3
gl: Elemento «%1» da fila «%2»: %3

en: Batch queue finished
gl: Completouse a fila en lotes

en: All batch queues finished
gl: Completáronse todas as colas de lotes

note: i18n: ectx: Menu (Queues)
en: &Queues
gl: &Filas

en: (overwritten)
gl: (substituído)

en: (renamed to %1)
gl: (renomeado %1)

en: Failed to create sidecar file...
gl: Non foi posíbel crear o ficheiro acompañante…

en: Item processed successfully %1
gl: O elemento procesouse correctamente %1

en: Failed to create file...
gl: Non foi posíbel crear o ficheiro…

en: This is the list of batch tools assigned.
gl: Esta é a lista de ferramentas para lotes asignadas.

en: There is still 1 unprocessed item in "%2".
    Do you want to close this queue? | There are still %1 unprocessed items in "%2".
    Do you want to close this queue?
gl[0]: Aínda hai 1 elemento sen procesar en «%2».
    Quere pechar a fila?
gl[1]: Aínda hai %1 elementos sen procesar en «%2».
    Quere pechar a fila?

en: Custom renaming rules are invalid for Queues listed below. Please fix them.
gl: As regras personalizadas para renomear son incorrectas para as filas na lista en baixo. Corríxaas.

en: Assigned batch tools list is empty for Queues listed below. Please assign tools.
gl: A lista de ferramentas para lotes está baleira para as filas na lista en baixo. Asígnelles ferramentas.

en: Use original Album
gl: Usar o álbum orixinal

en: Target
gl: Obxectivo

en: Use original filenames
gl: Usar nomes de ficheiro orixinais

en: Turn on this option to use original filenames without modifications.
gl: Escolla esta opción para usar os nomes de ficheiro orixinais sen modificacións.

en: Customize filenames:
gl: Personalizar os nomes de ficheiro:

en: File Renaming
gl: Renomeamento de ficheiro

en: Raw Files Loading:
gl: Cargando os ficheiros RAW:

en: Perform RAW demosaicing
gl: Realizar unha eliminación de mosaico RAW

en: Extract embedded preview (faster)
gl: Extraer a vista previa incluída (rápido)

en: Turn on this option to use all CPU core from your computer to process more than one item from a queue at the same time.
gl: Escolla esta opción para usar todos os núcleos da CPU do computador para procesar á vez máis dun elemento da fila.

en: Behavior
gl: Comportamento

en: Saving Images
gl: Garda das imaxes

en: Reset current tool settings to default values.
gl: Reiniciar os parámetros da ferramenta actual cos valores predeterminados.

en: This is the list of digiKam batch tools available.
gl: Esta é a lista de ferramentas de digiKam dispoñíbeis para lotes.

en: Base Tools
gl: Ferramentas de base

en: This is the list of your customized workflow settings.
gl: Esta é a lista de opcións do seu fluxo de traballo personalizado.

en: Workflow
gl: Fluxo de traballo

en: You can see below the history of last batch operations processed.
gl: Pódese ver embaixo o historial das últimas operacións de lotes procesadas.

en: History
gl: Historial

en: <qt><b>Create new Workflow</b></qt>
gl: <qt><b>Crear un novo fluxo de traballo</b></qt>

en: <qt><b>Workflow Properties</b></qt>
gl: <qt><b>Propiedades do fluxo de traballo</b></qt>

en: Description:
gl: Descrición:

en: New Workflow
gl: Novo fluxo de traballo

en: Rename...
gl: Renomear…

en: (No Value Selected)
gl: (Non se escolleu ningún valor)

en: No Rating assigned
gl: Non se asignou ningunha etiqueta

en: Reset contents
gl: Restabelecer o contido

[ctx: @label:listbox]
en: In All
gl: En todas

[ctx: @label:listbox]
en: In One of
gl: Nunha de

en: any color depth
gl: calquera profundidade de cor

en: 8 bits per channel
gl: 8 bits por canle

en: 16 bits per channel
gl: 16 bits por canle

en: Search items located in
gl: Buscar elementos situados en

en: The album name contains
gl: O nome do álbum contén

en: The album caption contains
gl: A lenda do álbum contén

en: The album category is
gl: A categoría do álbum é

en: Return items with tag
gl: Devolver os elementos coa etiqueta

en: A tag of the item contains
gl: Unha etiqueta do elemento contén

en: Not Tagged
gl: Sen etiquetar

en: File Name
gl: Nome do ficheiro

en: Return items whose file name contains
gl: Devolver os elementos que estean nun ficheiro que conteña

en: Modification
gl: Modificación

en: Return items modified between
gl: Devolver os elementos modificadas entre

[ctx: 'Return items modified between...and...]
en: and
gl: e

en: File Size
gl: Tamaño do ficheiro

en: Return items with labels
gl: Devolver as imaxes con etiquetas

en: Return items rated at least
gl: Devolver os elementos cualificados entre

[ctx: Return items rated at least...at most...]
en: at most
gl: como moito

en: Return items created between
gl: Devolver os elementos creados entre

[ctx: 'Return items created between...and...]
en: and
gl: e

en: Digitization
gl: Dixitalización

en: Return items digitized between
gl: Devolver os elementos dixitalizados entre

[ctx: 'Return items digitized between...and...]
en: and
gl: e

en: Time
gl: Hora

en: Exif Orientation
gl: Orientación EXIF

en: Find items with orientation flag
gl: Atopar os elementos con marca de orientación

en: Find items with a width between
gl: Atopar os elementos cunha anchura entre

[ctx: Find items with a width between...and...]
en: and
gl: e

en: Find items with a height between
gl: Atopar os elementos cunha altura entre

[ctx: Find items with a height between...and...]
en: and
gl: e

[ctx: Find items with any orientation / landscape / portrait orientation...]
en: Find items with
gl: Atopar os elementos con

en: File Format
gl: Formato de ficheiro

en: Return items with the file format
gl: Devolver os elementos co formato de ficheiro

en: Color Depth
gl: Profundidade de cor

[ctx: Find items with any color depth / 8 bits per channel...]
en: Find items with
gl: Atopar os elementos con

en: Color Model
gl: Modelo de cor

en: Find items with the color model
gl: Atopar os elementos co modelo de cor

en: The make of the camera
gl: O fabricante da cámara

en: The model of the camera
gl: O modelo da cámara

en: Lens
gl: Lente

en: The type of the lens
gl: O tipo das lentes

en: Lens aperture as f-number
gl: A abertura da lente como número f

en: Focal length of the lens
gl: A distancia focal da lente

en: 35mm equivalent focal length
gl: Distancia focal equivalente a 35mm

en: Automatic exposure program
gl: Programa de exposición automática

en: Automatic or manual exposure
gl: Exposición automática ou manual

en: ISO film speed (linear scale, ASA)
gl: Velocidade ISO do filme (escala lineal, ASA)

en: Automatic or manual white balance
gl: Balance de brancos automático ou manual

en: Color temperature used for white balance
gl: Temperatura de cor empregada para o balance de brancos

en: Metering Mode
gl: Modo de medición

en: Method to determine the exposure
gl: O método para determinar a exposición

en: Subject Distance
gl: Distancia do suxeito

en: Distance of the subject from the lens
gl: A distancia entre o suxeito e a lente

en: Macro, close or distant view
gl: Macro, preto, ou vista afastada

en: Altitude range
gl: Intervalo da altitude

en: Item has no GPS info
gl: O elemento non ten información de GPS

en: Not Geo-located
gl: Sen situación xeográfica

en: Return items created by
gl: Devolver os elementos creados por

en: Return items whose comment contains
gl: Devolver os elementos que teñan un comentario que conteña

en: Return items commented by
gl: Devolver os elementos comentados por

en: Headline
gl: Cabeceira

en: Return items with the IPTC headline
gl: Devolver os elementos coa cabeceira IPTC

en: Return items with the IPTC title
gl: Devolver os elementos co título IPTC

en: Find items that have associated all these words:
gl: Atopar os elementos que teñan asociados estas palabras:

en: Aspect Ratio
gl: Proporcións

en: Return items with the aspect ratio
gl: Devolver os elementos coas proporcións

en: Pixel Size
gl: Tamaño dos píxeles

en: Value of (Width * Height) between
gl: Valor de «anchura × altura» entre

[ctx: Value of (Width * Height) between...and...]
en: and
gl: e

en: Return video with the frame aspect ratio
gl: Devolver vídeos con fotogramas coas proporcións

en: Length of the video
gl: Duración do vídeo

[ctx: Find video with a length between...and...]
en: and
gl: e

en: Frame Rate
gl: Taxa de fotogramas

en: Return video with the frame rate
gl: Devolver vídeos coa taxa de fotogramas

[ctx: Find video with frame rate between...and...]
en: and
gl: e

en: Codec
gl: Códec

en: Return video codec
gl: Devolver o códec do vídeo

en: Return Audio Bits Rate
gl: Devolver a taxa de bits de son

[ctx: Find files with audio bit rate between...and...]
en: and
gl: e

en: Return Audio Channel Type
gl: Devolver o tipo de canle de son

en: Return Audio Codec
gl: Devolver o códec de son

en: Any Orientation
gl: Calquera orientación

en: Landscape Orientation
gl: Orientación apaisada

en: Portrait orientation
gl: Orientación vertical

[ctx: Create new search]
en: New...
gl: Nova…

[ctx: Edit selected search]
en: Edit...
gl: Editar…

en: File, Album, Tags
gl: Ficheiro, Álbum, Etiquetas

en: Picture Properties
gl: Propiedades da imaxe

en: Caption, Comment, Title
gl: Lenda, Comentario, Título

en: Geographic position
gl: Posición xeográfica

en: Find Items
gl: Atopar elementos

en: Meet All of the following conditions
gl: Satisfacer todas as condicións seguintes

en: Meet Any of the following conditions
gl: Satisfacer calquera das condicións seguintes

en: None of these conditions are met
gl: Non se satisfai ningunha destas condicións

en: At least one of these conditions is not met
gl: Non se satisfai polo menos unha desta condicións

note: i18n("Find Pictures meeting all of these conditions")); simpleLabel->setPixmap(QIcon::fromTheme(QLatin1String("edit-find")).pixmap(128));
en: <qt><p>Search your collection<br/>for Items meeting the following conditions</p></qt>
gl: <qt><p>Buscar na colección<br/>elementos que satisfagan as condicións seguintes</p></qt>

en: Remove Group
gl: Retirar o grupo

en: Are you sure you want to delete the selected search "%1"?
gl: Seguro que quere eliminar a busca escollida «%1»?

en: (Advanced Search)
gl: (Busca avanzada)

[ctx: @action:inmenu]
en: Autostart Search
gl: Iniciar automaticamente a busca

en: New Search
gl: Nova busca

en: Enter keywords here...
gl: Insira aquí as palabras clave…

en: Save Current Search
gl: Gardar a busca actual

en: Enter a name for the current search to save it in the "Searches" view
gl: Insira o nome da busca actual para gardala na vista «As miñas buscas»

en: Save current search to a new virtual Album
gl: Gardar esta busca nun álbum virtual novo

en: If you press this button, the current search will be saved to a new virtual Search Album using the name set on the left side.
gl: Se preme este botón, a busca actual gárdase nun álbum virtual de busca novo co nome da esquerda.

en: Edit Stored Search
gl: Editar a busca gardada

en: Edit...
gl: Editar…

en: Add Search Group
gl: Engadir un grupo de busca

en: Try
gl: Probar

en: Show file&name
gl: Amosar o &nome do ficheiro

en: Set this option to show the filename below the image thumbnail.
gl: Escolla esta opción para amosar o nome do ficheiro baixo a miniatura.

en: Show file si&ze
gl: Amosar o tama&ño do ficheiro

en: Set this option to show the file size below the image thumbnail.
gl: Escolla esta opción para amosar o tamaño do ficheiro baixo a miniatura.

en: Show camera creation &date
gl: Amosar a &data de creación segundo a cámara

en: Set this option to show the camera creation date below the image thumbnail.
gl: Escolla esta opción para amosar a data de creación do ficheiro na cámara baixo a miniatura.

en: Show file &modification date
gl: Amosar a data de modificación do ficheiro

en: Set this option to show the file modification date below the image thumbnail if it is different than camera creation date. This option is useful to identify quickly which items have been modified.
gl: Defina esta opción para amosar a data de modificación do ficheiro baixo a miniatura da imaxe se é distinta da data de creación da cámara. Esta opción é útil para identificar rapidamente elementos modificados.

en: Show ima&ge dimensions
gl: Amosar as &dimensións da imaxe

en: Set this option to show the image size in pixels below the image thumbnail.
gl: Escolla esta opción para amosar o tamaño da imaxe en píxeles baixo a miniatura.

en: Show image aspect ratio
gl: Amosar as proporcións da imaxe

en: Set this option to show the image aspect ratio below the image thumbnail.
gl: Escolla esta opción para amosar as proporcións da imaxe baixo a miniatura.

en: Show image format
gl: Amosar o formato da imaxe

en: Set this option to show image mime type over image thumbnail.
gl: Escolla esta opción para amosar o tipo MIME da imaxe sobre a miniatura.

en: Show digiKam tit&le
gl: Amosar o título de digiKam.

en: Set this option to show the digiKam title below the image thumbnail.
gl: Escolla esta opción para amosar o título de digiKam baixo a miniatura.

en: Show digiKam &captions
gl: Amosar as len&das de digiKam.

en: Set this option to show the digiKam captions below the image thumbnail.
gl: Escolla esta opción para amosar as lendas de digiKam baixo a miniatura.

en: Show digiKam &tags
gl: Amosar as &etiquetas de digiKam.

en: Set this option to show the digiKam tags list below the image thumbnail.
gl: Escolla esta opción para amosar a lista de etiquetas de digiKam baixo a miniatura.

en: Show digiKam &rating
gl: Amosar a &cualificación de digiKam.

en: Set this option to show the digiKam rating below the image thumbnail.
gl: Escolla esta opción para amosar a cualificación de digiKam baixo a miniatura.

en: Show rotation overlay buttons
gl: Amosar botóns de rotación sobrepostos

en: Set this option to show overlay buttons over the image thumbnail to be able to process left or right image rotation.
gl: Defina esta opción para amosar botóns sobre á miniatura para poder procesar a rotación das imaxes a esquerda ou dereita.

en: Show fullscreen overlay button
gl: Amosar un botón de pantalla completa sobreposto.

en: Set this option to show an overlay button over the image thumbnail to open it in fullscreen mode.
gl: Defina esta opción para amosar un botón sobre a miniatura da imaxe para abrila no modo a pantalla completa.

en: Show Geolocation Indicator
gl: Amosar o indicador de coordenadas.

en: Set this option to show an icon over the image thumbnail if item has geolocation information.
gl: Marque esta opción para amosar unha icona sobre a miniatura da imaxe se o elemento ten información de localización xeográfica.

en: Thumbnail click action:
gl: Acción ao premer as miniaturas:

en: Choose what should happen when you click on a thumbnail.
gl: Escolla aquí o que debe ocorrer ao premer unha miniatura.

en: Icon View font:
gl: Tipo de letra da vista de iconas:

en: Select here the font used to display text in icon views.
gl: Escolla aquí o tipo de letra empregado para os textos nas vistas de iconas.

en: Use large thumbnail size for high screen resolution
gl: Usar miniaturas de gran tamaño para gran resolución de pantalla.

en: Set this option to render icon-view with large thumbnail size, for example in case of 4K monitor is used.
    By default this option is turned off and the maximum thumbnail size is limited to 256x256 pixels. When this option is enabled, thumbnail size can be extended to 512x512 pixels.
    This option will store more data in thumbnail database and will use more system memory. digiKam needs to be restarted to take effect, and Rebuild Thumbnails option from Maintenance tool needs to be processed over whole collections.
gl: Active esta opción para renderizar a vista de iconas con miniaturas de gran tamaño, por exemplo cando use monitores 4K.
    Esta opción está desactivada de maneira predeterminada e o tamaño máximo das miniaturas está limitado a 256×256 píxeles.
    Esta opción almacenará máis datos na base de datos de miniaturas e usará máis memoria RAM. É necesario reiniciar digiKam para que xurda efecto, e debe executarse a opción de «Reconstruír as miniaturas» da ferramenta de mantemento para todas as coleccións.

[ctx: @title:tab]
en: Icons
gl: Iconas

en: Tree View icon size:
gl: Tamaño das iconas na vista en árbore:

en: Set this option to configure the size in pixels of the Tree View icons in digiKam's sidebars.
gl: Escolla esta opción para configurar o tamaño en píxeles das iconas da vista en árbore nas barras laterais de digiKam

en: Tree View font:
gl: Tipo de letra da vista en árbore:

en: Select here the font used to display text in Tree Views.
gl: Escolla aquí o tipo de letra empregado nos textos das vistas en árbore.

en: Show a count of items in Tree Views
gl: Amosar a cantidade de elementos nas vistas en árbore

en: Set this option to display along the album name the number of icon-view items inside.
gl: Escolla esta opción para amosar xunto co nome do álbum o número de elementos dentro da vista de icona.

[ctx: @title:tab]
en: Tree-Views
gl: Vistas de árbore

[ctx: @option:radio]
en: Preview shows embedded view if available (faster)
gl: A vista previa mostra a vista incrustada se está dispoñíbel (máis rápido)

[ctx: @option:radio]
en: Preview shows the full image
gl: A vista previa mostra as imaxes enteiras.

[ctx: @label:listbox Mode of RAW preview decoding:]
en: Raw images:
gl: Imaxes RAW:

en: Preview image is converted to 8 bits for a faster viewing
gl: A imaxe da vista previa se converte a 8 bits para vela máis rápido

en: Uncheck this if you do not want to convert a 16 bits preview image to 8 bits.
gl: Desmarque isto se non quere converter unha imaxe de vista previa de 16 bits a 8 bits.

en: Show icons and text over preview
gl: Amosar as iconas e o texto sobre a vista previa

en: Uncheck this if you do not want to see icons and text in the image preview.
gl: Desmarque isto se non quere ver as iconas e o texto na vista previa das imaxes.

[ctx: @title:tab]
en: Preview
gl: Vista previa

[ctx: @title:tab]
en: Full-Screen
gl: Pantalla completa

[ctx: @title:tab]
en: Mime Types
gl: Tipos MIME

[ctx: @title:tab]
en: Categories
gl: Categorías

[ctx: @info]
en: This option changes the size in which thumbnails are generated. You need to restart digiKam for this option to take effect. Furthermore, you need to regenerate all already stored thumbnails via the <interface>Tools / Maintenance</interface> menu.
gl: Esta opción cambia o tamaño co que se xeran as miniaturas. Debe reiniciar digiKam para que a opción xurda efecto. Ademais, debe xerar de novo todas as miniaturas que se xerasen previamente desde o menú <interface>Ferramentas → Mantemento</interface>.

en: Manage categories to sort and re-arrange album tree-view.
gl: Xestionar as categorías para ordenar e recolocar a vista de árbore dos álbums.

en: You can add or remove Album category types here to improve how your Albums are sorted in digiKam.
gl: Aquí pode engadir ou retirar tipos de categorías de álbum para mellorar a ordenacións dos álbums en digiKam.

en: &Add...
gl: Eng&adir…

en: <p>Add new file types to show as album items.</p><p>digiKam attempts to support all of the image formats that digital cameras produce, while being able to handle a few other important video and audio formats.</p> <p>You can add to the already-appreciable list of formats that digiKam handles by adding the extension of the type you want to add. Multiple extensions need to be separated by a semicolon or space.</p><p><b><u>Note:</u> changes done in this view will perform a database rescan in the background.</b></p>
gl: <p>Engadir novos tipos de ficheiros para amosar como elementos de álbum.</p> <p>digiKam tenta admitir todos os formatos de imaxe que producen as cámaras dixitais, ao tempo que pode tratar algúns outros formatos importantes de vídeo e son.</p> <p>Pódese aumentar a lista xa apreciábel de formatos admitidos engadindo a extensión dos ficheiros do tipo que queira engadir. Se hai varias extensións, estas sepáranse cun punto e coma (;) ou un espazo.</p> <p><b><u>Nota:</u> os cambios que se fagan nesta vista causarán que se examine de novo a base de datos en segundo plano.</b></p>

en: Additional &image file extensions (<a href='image'>Currently-supported types</a>):
gl: Extensións dos ficheiros de &imaxe adicionais (<a href='image'>Tipos admitidos actualmente</a>):

en: <p>Here you can add the extensions of image files (including RAW files) to be displayed in the Album view. Just put "xyz abc" to display files with the xyz and abc extensions in your Album view.</p><p>You can also remove file formats that are shown by default by putting a minus sign in front of the extension: e.g. "-gif" would remove all GIF files from your Album view and any trace of them in your database. They would not be deleted, just not shown in digiKam.</p><p><b>Warning:</b> Removing files from the database means losing all of their tags and ratings.</p>
gl: <p>Aquí pode engadir as extensións de ficheiros de imaxe (incluíndo ficheiros RAW) para amosalos na vista do Álbum. Poña «xyz abc» para poder tratar ficheiros coas extensións xyz e abc na vista do Álbum.</p><p>Tamén se poden retirar os formatos de ficheiro que se amosan de maneira predeterminada engadindo un signo menos. P.ex. «-gif» retira todos os ficheiros GIF da vista do álbum e calquera resto deles na base de datos. Non se eliminarían, simplemente non aparecerían en digiKam.</p> <p><b>Atención:</b> Se retira ficheiros da base de datos perderá todas as súas etiquetas e cualificacións.</p>

en: Enter additional image file extensions.
gl: Escriba extensións de ficheiro de imaxe adicionais.

en: Additional &video file extensions (<a href='video'>Currently-supported types</a>):
gl: Extensións dos ficheiros de &vídeo adicionais (<a href='video'>Tipos admitidos actualmente</a>):

en: <p>Here you can add extra extensions of video files to be displayed in your Album view. Just write "xyz abc" to support files with the *.xyz and *.abc extensions. Clicking on these files will play them in an embedded video player.</p><p>You can also remove file formats that are supported by default by putting a minus sign in front of the extension: e.g. "-avi" would remove all AVI files from your Album view and any trace of them in your database. They would not be deleted, just not shown in digiKam.</p><p><b>Warning:</b> Removing files from the database means losing all of their tags and ratings.</p>
gl: <p>Aquí pode engadir extensións adicionais de ficheiros de vídeo para amosalos na vista do Álbum. Escriba «xyz abc» para poder tratar ficheiros coas extensións *.xyz e *.abc. Se preme estes ficheiros veráns nun reprodutor de vídeo integrado.</p><p> Tamén se poden eliminar os formatos de ficheiro dos admitidos de maneira predeterminada engadindo un signo menos. Por ex. «-avi» eliminará todos os ficheiros AVI da vista do Álbum e calquera rastro deles na base de datos. Non se eliminan, simplemente non aparecen en digiKam</p><p><b>Advertencia:</b>Eliminar ficheiros da base de datos significa perder todas as súas etiquetas e cualificacións.</p>

en: Enter additional video file extensions.
gl: Escriba extensións de ficheiro de vídeo adicionais.

en: Additional &audio file extensions (<a href='audio'>Currently-supported types</a>):
gl: Extensións dos ficheiros de &son adicionais (<a href='audio'>Tipos admitidos actualmente</a>):

en: <p>Here you can add extra extensions of audio files to be displayed in your Album view. Just write "xyz abc" to support files with the *.xyz and *.abc extensions. Clicking on these files will play them in an embedded audio player.</p><p>You can also remove file formats that are supported by default by putting a minus sign in front of the extension: e.g. "-ogg" would remove all OGG files from your Album view and any trace of them in your database. They would not be deleted, just not shown in digiKam.</p><p><b>Warning:</b> Removing files from the database means losing all of their tags and ratings.</p>
gl: <p>Aquí pode engadir extensións adicionais de ficheiros de son para amosalos na vista do Álbum. Escriba «xyz abc» para poder tratar ficheiros coas extensións *.xyz e *.abc. Se preme estes ficheiros veráns nun reprodutor de son integrado.</p><p> Tamén se poden eliminar os formatos de ficheiro dos admitidos de maneira predeterminada engadindo un signo menos. Por ex. «-ogg» eliminará todos os ficheiros OGG da vista do Álbum e calquera rastro deles na base de datos. Non se eliminan, simplemente non aparecen en digiKam</p><p><b>Advertencia:</b>Eliminar ficheiros da base de datos significa perder todas as súas etiquetas e cualificacións.</p>

en: Enter additional audio file extensions.
gl: Escriba extensións de ficheiro de son adicionais.

en: <p>You have chosen to remove the following image formats from the list of supported formats: <b>%1</b>.</p><p>These are very common formats. If you have images in your collection with these formats, they will be removed from the database and you will lose all information about them, including rating and tags.</p><p>Are you sure you want to apply your changes and lose the support for these formats?</p>
gl: <p>Escolleu retirar os seguintes formatos de imaxe da lista dos formatos admitidos: <b>%1</b>.</p><p>Son formatos moi comúns. Se ten imaxes na colección con estes formatos, retiraranse da base de datos e perderá toda a información sobre elas, incluída a cualificación e as etiquetas.</p><p>Seguro que quere aplicar os cambios nos formatos de imaxe admitidos?</p>

en: <p>Files with these extensions will be recognized as images and included into the database:<br/> <code>%1</code></p>
gl: <p>Os ficheiros con estas extensións recoñeceranse como imaxes e incluiranse na base de datos:<br/> <code>%1</code></p>

en: <p>Files with these extensions will be recognized as video files and included into the database:<br/> <code>%1</code></p>
gl: <p>Os ficheiros con estas extensións serán recoñecidos como vídeo e incluídos na base de datos:<br/> <code>%1</code></p>

en: <p>Files with these extensions will be recognized as audio files and included into the database:<br/> <code>%1</code></p>
gl: <p>Os ficheiros con estas extensións recoñeceranse como sons e incluiranse na base de datos:<br/> <code>%1</code></p>

en: Failed to auto-detect camera; please make sure it is connected properly and is turned on. Would you like to try again?
gl: Non foi posíbel detectar automaticamente a cámara; asegúrese de que está ben conectada e acesa. Quere intentalo de novo?

note: i18n!
en: Mounted Camera
gl: Cámara montada

en: Camera List
gl: Lista de cámaras

en: <p>Select the camera name that you want to use here. All default settings on the right panel will be set automatically.</p><p>This list has been generated using the gphoto2 library installed on your computer.</p>
gl: <p>Escolla aquí o nome da cámara que quere usar. Estabeleceranse automaticamente todos os parámetros predeterminados no panel da dereita.</p> <p>Esta lista xerouse usando a biblioteca gphoto2 instalada no computador.</p>

en: Camera Title
gl: Nome da cámara

en: <p>Set here the name used in digiKam interface to identify this camera.</p>
gl: <p>Indique aquí o nome usado na interface de digiKam para identificar esta cámara.</p>

en: Camera Port Type
gl: Tipo de porto de comunicación da cámara

en: <p>Select this option if your camera is connected to your computer using a USB cable.</p>
gl: <p>Sinale esta alternativa se a cámara se conecta ao computador mediante un cable USB.</p>

en: <p>Select this option if your camera is connected to your computer using a serial cable.</p>
gl: <p>Escolla esta alternativa se a cámara se conecta ao computador mediante un cable serie.</p>

en: Network
gl: Rede

en: <p>Select this option if your camera is connected to your computer network.</p>
gl: <p>Seleccione esta opción se a cámara está conectada á súa rede de computadores.</p>

en: <p>Select the serial port to use on your computer here. This option is only required if you use a serial camera.</p>
gl: <p>Indique aquí o porto serie que usar no computador. Esta opción só se require se usa unha cámara no porto serie.</p>

en: <p>Enter here the network address of your camera.</p>
gl: <p>Escriba aquí o enderezo de rede da cámara.</p>

en: Camera Mount Path
gl: Ruta de montaxe da cámara

en: Note: only for USB/IEEE mass storage cameras.
gl: Nota: só para cámaras de almacenaxe masiva USB/IEEE.

en: <p>Set here the mount path to use on your computer. This option is only required if you use a <b>USB Mass Storage</b> camera.</p>
gl: <p>Indique aquí a ruta de montaxe que desexa usar no computador. Esta opción só se require se usa unha cámara de <b>almacenaxe masiva USB</b>.</p>

en: <p>To set a <b>USB Mass Storage</b> camera<br/>(which looks like a removable drive when mounted<br/>on your desktop), please use<br/><a href="umscamera">%1</a> from the camera list.</p>
gl: <p>Para indicar unha cámara de <b>Almacenaxe masiva USB</b><br/>(que aparece no escritorio como unha unidade extraíbel<br/>cando está montada),<br/>escolla <a href="umscamera">%1</a> na lista de cámaras.</p>

en: <p>To set a <b>Generic PTP USB Device</b><br/>(which uses Picture Transfer Protocol), please<br/>use <a href="ptpcamera">%1</a> from the camera list.</p>
gl: <p>Para indicar un <b>Dispositivo USB PTP xenérico</b><br/>(que usa o protocolo de transferencia de imaxes),<br/>escolla <a href="ptpcamera">%1</a> na lista de cámaras.</p>

en: <p>To set a <b>Generic PTP/IP Network Device</b><br/>(which uses Picture Transfer Protocol), please<br/>use <a href="ptpipcamera">%1</a> from the camera list.</p>
gl: <p>Para indicar un <b>Dispositivo de PTP ou rede de IP xenérico</b><br/>(que usa o protocolo de transferencia de imaxes),<br/>escolla <a href="ptpipcamera">%1</a> na lista de cámaras.</p>

en: Mime filter:
gl: Filtro MIME:

en: Select Type Mime...
gl: Escoller o tipo MIME…

en: File name filter:
gl: Filtro de nome de ficheiro:

en: Path filter:
gl: Filtro de ruta:

en: Show only new files
gl: Amosar só os ficheiros novos

en: Select the MimeTypes you want for this filter.
gl: Escolla os tipos MIME que quere para este filtro.

en: Select Mime Types
gl: Escoller os tipos MIME

en: Here you can see the digital camera list used by digiKam via the Gphoto interface.
gl: Aquí pode ver a lista de cámaras dixitais usada por digiKam mediante a interface Gphoto.

en: &Edit...
gl: &Editar…

en: Auto-&Detect
gl: &Detectar automaticamente

en: Visit Gphoto project website
gl: Visitar a web do proxecto Gphoto

en: Devices
gl: Dispositivos

en: Use file metadata (makes connection slower)
gl: Usar os metadatos do ficheiro (fai que a conexión sexa máis lenta)

en: Turn on high quality thumbnail loading (slower loading)
gl: Activar o cargado de miniaturas de calidade alta (carga máis lenta)

en: Use a default target album to download from camera
gl: Usar un álbum de destino predeterminado para descargar da cámara

en: If target file exists when downloaded from camera
gl: Se o ficheiro de destino existe cando se descarga da cámara

en: Here you can see filters that can be used to filter files in import dialog.
gl: Aquí pódense ver os filtros que se poden usar para filtrar os ficheiros no diálogo de importación.

en: Always ignore
gl: Ignorar sempre

en: Ignored file names:
gl: Nomes de ficheiro ignorados:

en: Ignored file extensions:
gl: Extensións de ficheiro ignorados:

en: Import Filters
gl: Filtros de importación

en: Icon-View Options
gl: Opcións da vista de iconas

note: i18n("Show ima&ge dimensions"), iconViewGroup); d->iconShowResolutionBox->setWhatsThis(i18n("Set this option to show the image size in pixels " "below the image thumbnail."));
en: Show image Format
gl: Amosar o formato da imaxe

en: Set this option to show the digiKam tags below the image thumbnail.
gl: Escolla esta opción para amosar as etiquetas de digiKam baixo a miniatura.

en: Show item &rating
gl: Amosar a cualificación do elemento

en: Set this option to show the item rating below the image thumbnail.
gl: Marque esta opción para amosar a cualificación do elemento baixo a vista previa.

en: Set this option to show overlay buttons on the image thumbnail for image rotation.
gl: Escolla esta opción para amosar botóns sobrepostos á miniatura para a rotación das imaxes.

en: Show embedded preview
gl: Amosar unha vista previa incluída

en: Start image editor
gl: Iniciar o editor de imaxes

en: Select here the font used to display text in Icon Views.
gl: Escolla aquí o tipo de letra empregado para os textos nas vistas de iconas.

en: Preview Options
gl: Opcións de previsualización

en: Embedded preview loads full-sized images
gl: A vista previa incluída carga as imaxes a tamaño completo.

en: <p>Set this option to load images at their full size for preview, rather than at a reduced size. As this option will make it take longer to load images, only use it if you have a fast computer.</p><p><b>Note:</b> for Raw images, a half size version of the Raw data is used instead of the embedded JPEG preview.</p>
gl: <p>Escolla esta opción para cargar a imaxe co tamaño completo no panel de previsualización no canto dunha reducida. Dado que esta opción require de máis tempo para cargar a imaxe, úsea só se ten un computador rápido.</p><p><b>Nota:</b>nas imaxes RAW úsase unha versión da metade do tamaño dos datos RAW no canto dunha vista previa JPEG incluída.</p>

en: Preview each item while downloading it
gl: Amosar unha vista previa dos elementos mentres se descargan.

en: <p>Set this option to preview each item while downloading.</p>
gl: <p>Marque esta opción para obter unha vista previa de cada elemento mentres se descarga.</p>

en: No default target album have been selected to process download from camera device. Please select one.
gl: Non se escolleu ningún álbum de destino predeterminado para procesar as descargas feitas desde o dispositivo de cámara. Seleccione un.

en: Device detection under progress, please wait...
gl: Detectando o dispositivo; agarde un anaco…

en: Failed to auto-detect camera.
    Please check if your camera is turned on and retry or try setting it manually.
gl: Non foi posíbel detectar automaticamente a cámara.
    Comprobe que ten a cámara acesa e inténteo de novo ou probe a configurala manualmente.

en: Camera '%1' (%2) is already in list.
gl: A cámara «%1» (%2) xa está na lista.

en: Found camera '%1' (%2) and added it to the list.
gl: Atopouse a cámara «%1» (%2) e engadiuse á lista.

en: Untitled
gl: Sen título

en: In order to enable this feature, the full-sized preview will be disabled.
gl: Para activar esta funcionalidade, desactivarase a vista previa a tamaño completo.

en: If the full-sized preview is enabled it will affect the speed of previewing each item while download.
gl: A vista previa a tamaño completo, se está activada, afectará á velocidade coa que se cargue a vista previa de cada elemento mentres se descarga.

en: <p>Below are the locations of your root albums used to store your images. Write access is necessary to be able to edit images in these albums.</p><p>Note: Removable media (such as USB drives or DVDs) and remote file systems (such as NFS, or Samba mounted with cifs/smbfs) are supported.</p><p>Important: You need to mount the share natively on your system before to setup a remote collection.</p><p></p>
gl: <p>Aquí están as localizacións dos álbums raíz onde se aloxan as imaxes. É preciso ter acceso de escritura para editar as imaxes.</p><p>Nota: Permítense medios extraíbeis (como memorias USB e DVD) e sistemas de ficheiros remotos (como NFS ou Samba montado con cifs/smbfs).</p> <p>Importante: Ten que montar a compartición de maneira nativa no sistema antes de preparar unha colección remota.</p><p></p>

en: <p>Below are the locations of your root albums used to store your images. Write access is necessary to be able to edit images in these albums.</p><p></p>
gl: <p>Aquí están as localizacións dos álbums raíz onde se aloxan as imaxes. É preciso ter acceso de escritura para editar as imaxes.</p><p></p>

en: Monitor the albums for external changes (requires restart)
gl: Vixiar os álbums por se houber cambios externos (require reiniciar)

en: <p>Set the names of directories that you want to ignore from your photo collections. The names are case sensitive and should be separated by a semicolon.</p><p>This is for example useful when you store your photos on a Synology NAS (Network Attached Storage). In every directory the system creates a subdirectory @eaDir to store thumbnails. To avoid digiKam inserting the original photo and its corresponding thumbnail twice, @eaDir is ignored by default.</p><p>To re-include directories that are ignored by default prefix it with a minus, e.g. -@eaDir.</p>
gl: <p>Definir os nomes dos directorios que quere ignorar das súas coleccións de fotos. Os nomes distinguen maiúsculas de minúsculas e deberían separarse por punto e coma (;).</p> <p>Isto é útil, por exemplo, cando almacena as súas fotos nun NAS (almacenamento anexado á rede) de Synology. En todos os directorios o sistema crea un subdirectorio @eaDir para almacenar as miniaturas. Para evitar que digiKam insira a foto orixinal e a súa miniatura correspondente dúas veces, @eaDir ignórase de maneira predeterminada.</p> <p>Para incluír de novo directorios que se ignoran de maneira predeterminada, prefíxeo cun guión, p. ex. -@eaDir.</p>

en: Additional directories to ignore (<a href='image'>Currently ignored directories</a>):
gl: Directorios adicionais para ignorar (<a href='image'>directorios ignorados actualmente</a>):

en: Enter directories that you want to ignore from adding to your collections.
gl: Escriba directorios que quere evitar engadir ás súas coleccións.

[ctx: @title:tab]
en: Ignored Directories
gl: Directorios ignorados

en: <p>Directories starting with a dot are ignored by default.<br/> <code>%1</code></p>
gl: <p>Os directorios que comezan por un punto ignóranse de maneira predeterminada.<br/> <code>%1</code></p>

en: It was not possible to add a collection for the following paths:
gl: Non foi posíbel engadir unha colección para as rutas seguintes:

en: Do you want to remove the collection "%1" from your list of collections?
gl: Quere retirar a colección «%1» da lista de coleccións?

en: Local Collections
gl: Coleccións locais

en: Collections on Removable Media
gl: Coleccións en medios eliminábeis

en: Collections on Network Shares
gl: Coleccións en comparticións de rede

en: Add Collection
gl: Engadir unha colección

en: This collection is currently not available.
gl: Esta colección non está dispoñíbel neste momento.

en: No problems found, enjoy this collection.
gl: Non se atoparon problemas. Goce desta colección.

en: This collection is hidden.
gl: Esta colección está agochada.

en: Update collection
gl: Actualizar a colección

en: Remove collection
gl: Retirar a colección

en: You have previously added a collection that contains the path "%1".
gl: Engadiu anteriormente unha colección que contén a ruta «%1».

en: Your new collection will be created with this name:
gl: A nova colección crearase con este nome:

en: Your collection will use this category:
gl: A colección usará esta categoría:

[ctx: @title:tab]
en: Editor Window
gl: Xanela do editor

[ctx: @title:tab]
en: Versioning
gl: Control de versións

[ctx: @title:tab]
en: Save Settings
gl: Gardar a configuración

en: Interface Options
gl: Opcións da interface

en: &Use theme background color
gl: Usar a cor de &fondo do tema

en: Enable this option to use the background theme color in the image editor area.
gl: Active esta opción para usar a cor de fondo do tema na área do editor de imaxe.

en: &Background color:
gl: Cor de &fondo:

en: Customize the background color to use in the image editor area.
gl: Personalizar a cor de fondo usada na área do editor de imaxe..

en: Exposure Indicators
gl: Indicadores de exposición

en: &Under-exposure color:
gl: Cor de s&ubexposición:

en: Customize color used in image editor to identify under-exposed pixels.
gl: Personalizar a cor usada no editor de imaxe para identificar os píxeles subexpostos.

en: Under-exposure percents:
gl: Porcentaxes de subexposición:

en: Adjust the percents of the bottom of image histogram which will be used to check under exposed pixels.
gl: Axuste as porcentaxes na parte inferior do histograma da imaxe que se utilizan para comprobar os píxeles subexpostos.

en: &Over-exposure color:
gl: Cor de s&obreexposición:

en: Customize color used in image editor to identify over-exposed pixels.
gl: Personalizar a cor usada no editor de imaxes para identificar os píxeles sobreexpostos.

en: Over-exposure percents:
gl: Porcentaxes de sobreexposición:

en: Adjust the percents of the top of image histogram which will be used to check over exposed pixels.
gl: Axuste as porcentaxes na parte superior do histograma da imaxe que se utilizan para comprobar os píxeles sobreexpostos.

en: Indicate exposure as pure color
gl: Indicar a exposición como cor pura

en: If this option is enabled, over- and under-exposure indicators will be displayed only when pure white and pure black color matches, as all color components match the condition in the same time. Otherwise, indicators are turned on when one of the color components matches the condition.
gl: Ao activar esta opción aparecen indicadores de subexposición e de sobrexposición só cando coincidan as cores branco puro e negro puro, dado que todas as compoñentes da cor coinciden ao mesmo tempo. De non ser así, os indicadores actívanse cando unha das compoñentes da cor coincida.

en: Example:
gl: Exemplo:

en: Tool Options
gl: Opcións de ferramenta

en: &Restore the settings of the Image Editor tools
gl: &Restaurar a configuración das ferramentas do editor de imaxes

en: Enable this option to restore the settings of the Image Editor tools from the last session. Otherwise, the default settings will be used.
gl: Active esta opción para restaurar a configuración das ferramentas do editor de imaxes que se usou durante a última sesión. Senón usarase a configuración predeterminada.

en: Show Settings Dialog when Saving Image Files
gl: Amosar o diálogo de configuración cando se garden ficheiros de imaxe

en: <ul><li>Checked: A dialog where settings can be changed when saving image files</li><li>Unchecked: Default settings are used when saving image files</li></ul>
gl: <ul><li>Marcado: un diálogo no que se pode cambiar a configuración ao gardar os ficheiros de imaxe</li><li>Desmarcado: úsase a configuración predeterminada ao gardar os ficheiros de imaxe</li></ul>

[ctx: @label]
en: Open raw files in the image editor
gl: Abrir os ficheiros RAW no editor de imaxes

[ctx: @option:radio Open raw files...]
en: Fast and simple, as 8 bit image
gl: Rápido e doado, como imaxe de 8 bits

[ctx: @option:radio Open raw files...]
en: Using the default settings, in 16 bit
gl: Usar a opción predeterminada, en 16 bits

[ctx: @option:radio Open raw files...]
en: Always open the Raw Import Tool to customize settings
gl: Abrir sempre a Ferramenta de importación de RAW para personalizar as opcións

[ctx: @title:tab]
en: RAW Behavior
gl: Comportamento con RAW

[ctx: @title:tab]
en: RAW Default Settings
gl: Configuración predeterminada de RAW

[ctx: @info:tooltip]
en: Enable support for non-destructive editing and image versioning
gl: Activar a funcionalidade de editar sen destruír e ter versións das imaxes

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para><interface>Non-Destructive Editing and Versioning</interface> allows different versions of an image to be created, whilst always preserving the original image.</para> <para> All steps of the editing history are recorded and can be accessed later.</para>
gl: <para><interface>Edición e versións non destrutivas</interface> permite que se creen versións diferentes dunha imaxe conservando sempre a imaxe orixinal.</para><para>Grávanse todos os pasos do historial de edición e pódese acceder a eles máis tarde.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Get information on non-destructive editing and file versioning
gl: Obter información sobre a edición non destrutiva e o control de versións de ficheiros

[ctx: @title:group]
en: Workspace File Format
gl: Formato de ficheiro do espazo de traballo

[ctx: @label]
en: Save files as
gl: Gardar os ficheiros como

[ctx: @info:tooltip]
en: Get information on available image file formats
gl: Obteña información sobre os formatos de ficheiro dispoñíbeis

[ctx: @label]
en: When closing the editor
gl: Ao pechar o editor

[ctx: @option:radio]
en: Always ask to save changes
gl: Preguntar sempre antes de gardar os cambios.

[ctx: @option:radio]
en: Save changes automatically
gl: Gardar os cambios automaticamente.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>First and foremost, the <emphasis>original image will never be overwritten.</emphasis> Instead, when an image is edited, a new file is created: The <interface>current version</interface>.</para> <para>You can also create multiple <interface>versions</interface> deriving from the same <interface>original image</interface>.</para> <para>In addition to these files representing a current version, digiKam can take and keep additional, <interface>intermediate snapshots</interface> during the editing process. This can be useful if you want to preserve the intermediate steps for later access, for example if some editing steps cannot be automatically reproduced.</para>
gl: <para>O primeiro e máis importante é que <emphasis>a imaxe orixinal non se substitúe nunca</emphasis>. No canto disto, cando se edita unha imaxe créase un ficheiro novo: A <interface>versión actual</interface>.</para><para>Tamén se poden crear varias <interface>versións</interface> derivadas da mesma <interface>imaxe orixinal</interface>.</para> <para>Alén destes ficheiros que representan unha versión actual, digiKam pode tomar e conservar <interface>instantáneas intermedias</interface> durante o proceso de edición. Isto pode resultar útil cando se desexa conservar os pasos intermedios para acceder a eles posteriormente, por exemplo, se algúns pasos de edición non se poden reproducir automaticamente.</para>

[ctx: @label]
en: Keep a snapshot of an edited image
gl: Manter unha instantánea dunha imaxe editada

[ctx: @info:tooltip]
en: Get an explanation for these options
gl: Obter unha explicación para estas opcións

[ctx: @option:check]
en: After converting from a RAW image
gl: Despois de converter desde unha imaxe RAW

[ctx: @option:check]
en: After each editing session
gl: Despois de cada sesión de edición

[ctx: @option:check]
en: After each step that is not completely reproducible
gl: Despois de cada paso que non sexa completamente reproducíbel

[ctx: @label]
en: In main view
gl: Na vista principal

[ctx: @option:check]
en: Always show original images
gl: Amosar sempre as imaxes orixinais

[ctx: @option:check]
en: Always show intermediate snapshots
gl: Amosar sempre as instantáneas intermedias

en: Advanced configuration menu allow you to manage metadata namespaces used by digiKam to store and retrieve tags, rating and comments.<br/><b>Note: </b>Order is important when reading metadata
gl: O menú de configuración avanzada permítelle xestionar espazos de nome de metadatos que digiKam usa para almacenar e obter etiquetas, cualificacións e comentarios.<br/> <b>Nota:</b> a orde é importante ao ler metadatos.

en: Read Options
gl: Opcións de lectura

en: Write Options
gl: Opcións de escritura

en: Unify read and write
gl: Unificar a lectura e a escritura.

en: Add
gl: Engadir

en: Move Up
gl: Subir

en: Move Down
gl: Baixar

en: Revert Changes
gl: Reverter os cambios

en: Reset to Default
gl: Restabelecer valores predeterminados

en: Add metadata namespace
gl: Engadir un espazo de nomes de metadatos

en: Metadata Subspace
gl: Subespazo de metadatos

en: <p>To create new namespaces, you need to specify parameters:</p><p><ul><li>Namespace name with dots.<br/>Ex.: <i>"Xmp.digiKam.TagsList"</i></li><li>Separator parameter, used by tag paths <br/>Ex.: "City/Paris" or "City|Paris"</li><li>Specify if only keyword or the whole path must be written.</li></ul></p>
gl: <p>Para crear novos espazos de nomes, debe indicar os seguintes parámetros:</p> <p><ul> <li>Nome do espazo de nomes con puntos.<br/>Por exemplo, «<i>Xmp.digiKam.ListaDeEtiquetas</i>».</li> <li>Parámetro de separación, usado polas rutas de etiquetas.<br/>Por exemplo, «Cidade/parís» ou «Cidade|París».</li> <li>Indicar se escribir só a palabra clave ou a ruta completa.</li> </ul></p>

en: <p>To create new rating namespaces, you need to specify parameters:</p><p><ul><li>Namespace name with dots.<br/>Ex.: <i>"Xmp.xmp.Rating"</i></li><li>Rating mappings, if namespace need other values than 0-5 <br/>Ex.: Microsoft uses 0 1 25 50 75 99</li><li>Select the correct namespace option from list.</li></ul></p>
gl: <p>Para crear novos espazos de nomes de cualificacións, debe indicar os seguintes parámetros:</p> <p><ul> <li>Nome do espazo de nomes con puntos.<br/>Por exemplo, «<i>Xmp.xmp.Cualificacion</i>».</li> <li>Asociacións de cualificacións, se o espazo de nomes necesita valores distintos de 0-5.<br/>Por exemplo, Microsoft usa 0 1 25 50 75 99.</li> <li>Seleccione a opción de espazo de nomes correcta da lista.</li> </ul></p>

en: Special Options
gl: Opcións especiais:

en: Alternative name
gl: Nome alternativo

en: Alternative special options
gl: Opcións especiais alternativas

en: Separator:
gl: Separador:

en: Set Tags Path:
gl: Definir a ruta das etiquetas:

en: Rating Mapping:
gl: Asociación de cualificacións:

en: This is a default namespace. Default namespaces can only be disabled
gl: Este é un espazo de nomes predeterminado. Os espazos de nomes predeterminados só poden desactivarse.

en: The namespace name is required
gl: O nome para o espazo de nomes é obrigatorio.

en: EXIF namespace name must start with "Exif".
gl: O espazo de nomes de EXIF debe comezar con «Exif».

en: EXIF alternative namespace name must start with "Exif".
gl: O nome do espazo de nomes alternativo de EXIF debe comezar con «Exif».

en: IPTC namespace name must start with "Iptc".
gl: O espazo de nomes de IPTC debe comezar con «Iptc».

en: IPTC alternative namespace name must start with "Iptc".
gl: O espazo de nomes alternativo de IPTC debe comezar con «Iptc».

en: XMP namespace name must start with "Xmp".
gl: O espazo de nomes de XMP debe comezar con «Xmp».

en: XMP alternative namespace name must start with "Xmp".
gl: O nome do espazo de nomes alternativo de XMP debe comezar con «Xmp».

en: Tag Path separator is required
gl: O separador de rutas de etiquetas é obrigatorio.

en: Only one character is now supported as tag path separator
gl: Agora só se permite usar un carácter como separador de rutas de etiquetas.

[ctx: @info]
en: Switching off exif auto rotation will most probably show your images in a wrong orientation, so only change this option if you explicitly require this.
gl: Ao desactivar o xiro automático baseado en EXIF, as imaxes veranse probabelmente nunha orientación incorrecta, así que só debería cambiar esta opción se sabe o que fai.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>In addition to the pixel content, image files usually contain a variety of metadata. A lot of the parameters you can use in digiKam to manage files, such as rating or comment, can be written to the files' metadata.</para> <para>Storing in metadata allows one to preserve this information when moving or sending the files to different systems.</para>
gl: <para>Ademais do contido dos píxeles, os ficheiros de imaxe normalmente conteñen unha variedade de metadatos. Moitos dos parámetros que se poden usar en digiKam para xestionar os ficheiros, como a puntuación ou os comentarios, poden ser escritos nos metadatos dos ficheiros.</para> <para>Almacenar nos metadatos permite conservar esta información cando se moven ou envían os ficheiros a sistemas distintos.</para>

[ctx: @label]
en: Write This Information to the Metadata
gl: Escribir esta información nos metadatos

[ctx: @option:check]
en: Image tags
gl: Etiquetas das imaxes

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn on this option to store the item tags in the XMP and IPTC tags.
gl: Escolla esta opción para gardar as etiquetas do elemento nas etiquetas XMP e IPTC.

[ctx: @option:check]
en: Captions and title
gl: Lendas e título

[ctx: @option:check]
en: Rating
gl: Cualificación

[ctx: @option:check]
en: Pick label
gl: Etiqueta de escolla

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn on this option to store the item pick label in the XMP tags.
gl: Active esta opción para almacenar a etiqueta de escolla do elemento nas etiquetas XMP.

[ctx: @option:check]
en: Color label
gl: Etiqueta de cores

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn on this option to store the item color label in the XMP tags.
gl: Active esta opción para almacenar a marca de cores do elemento nas etiquetas XMP.

[ctx: @option:check]
en: Timestamps
gl: Marcas de tempo

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn on this option to store the item date and time in the EXIF, XMP, and IPTC tags.
gl: Escolla esta opción para gardar a data e hora do elemento nas etiquetas EXIF, XMP e IPTC.

[ctx: @option:check]
en: Metadata templates (Copyright etc.)
gl: Modelos de metadatos (copyright, etc.)

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn on this option to store the metadata template in the XMP and the IPTC tags. You can set template values to Template setup page.
gl: Escolla esta opción para gardar o modelo de metadatos nas etiquetas XMP e IPTC. Pode definir os valores do modelo na páxina de configuración dos modelos.

[ctx: @option:check]
en: Face Tags (including face areas)
gl: Etiquetas faciais (incluídos os rectángulos das caras)

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn on this option to store face tags with face rectangles in the XMP tags.
gl: Active esta opción para almacenar as etiquetas de caras con rectángulos coas caras nas etiquetas XMP.

[ctx: @label]
en: Reading and Writing Metadata
gl: Lectura e escritura dos metadatos

[ctx: @option:check]
en: Use lazy synchronization
gl: Usar sincronización atrasada.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Instead of synchronizing metadata, just schedule it for synchronization.Synchronization can be done later by triggering the apply pending, or at digikam exit
gl: En vez de sincronizar os metadatos, planifique a sincronización. A sincronización pode efectuarse máis tarde mediante a opción de aplicar as sincronizacións pendentes, ou ao saír de digiKam.

[ctx: @option:check]
en: &Update file modification timestamp when files are modified
gl: &Actualizar a marca temporal de modificación dos ficheiros cando se modifiquen os ficheiros

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn off this option to not update file timestamps when files are changed as when you update metadata or image data. Note: disabling this option can introduce some dysfunctions with applications which use file timestamps properties to detect file modifications automatically.
gl: Desactive esta opción para non actualizar as marcas de hora dos ficheiros cando os modifique, é dicir, cando cambie as imaxes ou os seus metadatos. Nota: ao desactivar esta opcións pode provocar disfuncións nas aplicacións que usan as marcas de hora dos ficheiros para detectar modificacións automaticamente.

[ctx: @option:check]
en: &Rescan file when files are modified
gl: &Examinar de novo os ficheiros cando se modifique algún

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turning this option on, will force digiKam to rescan files that has been modified outside digiKam. If a file has changed it is file size or if the last modified timestamp has changed, a rescan of that file will be performed when digiKam starts.
gl: Active esta opción para obrigar a digiKam a analizar de novo os ficheiros que se modificasen fóra de digiKam. Se cambia o tamaño ou a marca de hora da última modificación dun ficheiro, digiKam volverá analizar o ficheiro ao iniciarse.

[ctx: @title:tab]
en: Views
gl: Vistas

[ctx: @label]
en: When rotating a file
gl: Ao rotar un ficheiro

[ctx: @option:radio]
en: Rotate by only setting a flag
gl: Rotar só colocando unha bandeira

[ctx: @option:radio]
en: Rotate by changing the content if possible
gl: Rotar cambiando o contido, de ser posíbel

[ctx: @option:check]
en: Even allow lossy rotation if necessary
gl: Mesmo permitir o xiro con perdas, de ser preciso

[ctx: @option:check]
en: Write flag to metadata if possible
gl: Escribir a bandeira nos metadatos, de ser posíbel

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate files only by changing a flag, not touching the pixel data
gl: Rotar os ficheiros só cambiando a bandeira e sen tocar os datos dos píxeles

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>A file can be rotated in two ways:<nl/> You can change the contents, rearranging the individual pixels of the image data.<nl/> Or you can set a flag that the file is to be rotated before it is shown.</para> <para>Select this option if you always want to set only a flag. This is less obtrusive, but requires support if the file is accessed with another software. Ensure to allow setting the flag in the metadata if you want to share your files outside digiKam.</para>
gl: <para>Os ficheiros pódense rotar de dous xeitos:<nl/>Pódese cambiar o contido redistribuíndo os píxeles individuais dos datos da imaxe.<nl/>Tamén se pode colocar unha bandeira que indique que hai que rotar o ficheiro antes de amosalo.</para> <para>Escolla esta opción se quere que sempre se coloque só unha bandeira. Isto é menos intrusivo, pero require compatibilidade para que se poida acceder ao ficheiro usando outro software. Asegúrese de que se coloca a bandeira nos metadatos se quere compartir os ficheiros desde fóra de digiKam.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: If possible rotate files by changing the pixel data
gl: De ser posíbel, rotar os ficheiros cambiando os datos dos píxeles

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>A file can be rotated in two ways:<nl/> You can change the contents, rearranging the individual pixels of the image data.<nl/> Or you can set a flag that the file is to be rotated before it is shown.</para> <para>Select this option if you want the file to be rotated by changing the content. This is a lossless operation for JPEG files. For other formats it is a lossy operation, which you need to enable explicitly. It is not support for RAW and other read-only formats, which will be rotated by flag only.</para>
gl: <para>Os ficheiros pódense rotar de dous xeitos:<nl/>Pódese cambiar o contido redistribuíndo os píxeles individuais dos datos da imaxe.<nl/>Tamén se pode colocar unha bandeira que indique que hai que rotar o ficheiro antes de amosalo.</para> <para>Escolla esta opción se quere rotar o ficheiro cambiando o seu contido. Esta é unha operación sen perdas nos ficheiros JPEG. Para outros formatos é unha operación con perdas que hai que activar explicitamente. Non se permite co formato RAW e outros, que só se rotan con bandeiras.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate files by changing the pixel data even if the operation will incur quality loss
gl: Rotar os ficheiros cambiando os datos dos píxeles mesmo se a operación causa perda de calidade

[ctx: @info:whatsthis]
en: For some file formats which apply lossy compression, data will be lost each time the content is rotated. Check this option to allow lossy rotation. If not enabled, these files will be rotated by flag.
gl: Nalgúns formatos de ficheiro que aplican compresión con perdas pérdense datos cada vez que se rota o contido. Marque esta opción para permitir o roto con perdas. Se non se activa, estes fichieros rótanse exclusivamente con bandeiras.

[ctx: @info:tooltip]
en: When rotating a file by setting a flag, also change this flag in the file's metadata
gl: Ao rotar un ficheiro colocando unha bandeira, cambiar tamén esta bandeira nos metadatos da bandeira.

[ctx: @info:whatsthis]
en: File metadata typically contains a flag describing that a file shall be shown rotated. Enable this option to allow editing this field.
gl: Os metadatos dos ficheiros conteñen normalmente unha bandeira que describe que determinado ficheiro haino que amosar rotado. Active esta opción para permitir a edición deste campo.

[ctx: @title:tab]
en: Rotation
gl: Rotación

[ctx: @label]
en: Reading and Writing to Sidecars
gl: Ler e escribir en acompañantes

[ctx: @option:check]
en: Read from sidecar files
gl: Ler de ficheiros acompañantes

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn on this option to read metadata from XMP sidecar files when reading metadata.
gl: Active esta opción para ler os metadatos dos ficheiros acompañantes de XMP ao ler os metadatos.

[ctx: @option:check]
en: Write to sidecar files
gl: Escribir en ficheiros acompañantes

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn on this option to save, as specified, metadata to XMP sidecar files.
gl: Active esta opción para gardar, como se especifiquen, os metadatos nos ficheiros acompañantes de XMP.

[ctx: @info:tooltip]
en: Specify the exact mode of XMP sidecar writing
gl: Indicar o modo exacto no que se escriben os acompañantes de XMP

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn on this option to create the XMP sidecar files with a compatible file name (BASENAME.xmp) used by many commercial programs. For Darktable do not enable this option.
gl: Active esta opción para crear os ficheiros acompañantes de XMP cun nome de ficheiro compatíbel (nome-base.xmp) que usan moitos programas comercias. Para Darktable non active esta opción.

[ctx: @title:tab]
en: Sidecars
gl: Acompañantes

en: String comparison type:
gl: Tipo de comparación de cadeas:

en: <qt>Sets the way in which strings are compared inside digiKam. This eg. influences the sorting of the tree views.<br/><b>Natural</b> tries to compare strings in a way that regards some normal conventions and will eg. result in sorting numbers naturally even if they have a different number of digits.<br/><b>Normal</b> uses a more technical approach. Use this style if you eg. want to entitle albums with ISO dates (201006 or 20090523) and the albums should be sorted according to these dates.</qt>
gl: <qt>Indica de que modo se comparan as cadeas en digiKam. Isto inflúe, por exemplo, na ordenación das vistas de árbore.<br/><b>Natural</b> intenta comparar as cadeas de xeito que se sigan certas convencións habituais, como ordenar os números naturalmente mesmo se tiveren un número de díxitos distinto.<br/><b>Normal</b> usa un enfoque máis técnico. Use este estilo se quere, por exemplo, que os títulos dos álbums sexan datas ISO (201006 ou 20090523) e quere que os álbums se ordenen segundo estas datas.</qt>

en: Confirm when moving items to the &trash
gl: Confirmar ao dei&tar elementos no lixo

en: Confirm when permanently deleting items
gl: Confirmar ao eliminar elementos permanentemente

en: Do not confirm when applying changes in the &right sidebar
gl: Non confirma&r ao aplicar os cambios na barra lateral da dereita

en: &Scan for new items at startup (makes startup slower)
gl: &Buscar elementos novos no inicio (enlentece o arranque).

en: Set this option to force digiKam to scan all collections for new items to
    register new elements in database. The scan is performed in the background through
    the progress manager available in the statusbar
     when digiKam main interface
    is loaded. If your computer is fast enough, this will have no effect on usability
    of digiKam while scanning. If your collections are huge or if you use a remote database,
    this can introduce low latency, and it is recommended to disable this option and to plan
    a manual scan through the maintenance tool at the right moment.
gl: Marque esta opción para que digiKam examine todas as coleccións en
    busca de novos elementos para rexistrar novos elementos na base de
    datos. O exame realízase en segundo plano mediante o xestor de progreso
    dispoñíbel na barra de estado cando se carga a interface principal de
    digiKam. Se o seu computador é rápido dabondo, isto non afectará ao
    uso de digiKam mentres dura o exame. Se as súas coleccións son
    xigantes ou se usa unha base de datos remota, isto pode introducir unha
    baixa latencia, e recoméndase desactivar esta opción e planificar un exame
    manual mediante a ferramenta de mantemento no momento axeitado.

en: Remove obsolete core database objects (makes startup slower)
gl: Retirar os obxectos obsoletos da base de datos principal (ralentiza o inicio)

en: Set this option to force digiKam to clean up the core database from obsolete item entries.
    Entries are only deleted if the connected image/video/audio file was already removed, i.e.
    the database object wastes space.
    This option does not clean up other databases as the thumbnails or recognition db.
    For clean up routines for other databases, please use the maintenance.
gl: Marque esta opción para que digiKam limpe a base de datos principal de entradas
    de elementos obsoletos. As entradas só se eliminan se o ficheiro de imaxe, vídeo ou
    son xa se retirara, é dicir, o obxecto da base de dato é un gasto innecesario de
    espazo. Esta opción non limpa outras bases de datos, como a de miniaturas ou a de
    recoñecemento. Use o mantemento para limpar outras bases de datos.

en: Show only face tags for assigning names in people sidebar
gl: Amosar só etiquetas de caras para asignar nomes na barra lateral de persoas

en: Lower bound for minimum similarity:
gl: Semellanza mínima:

en: Select here the lower bound of the minimum similarity threshold for fuzzy and duplicates searches. The default value is 40. Selecting a lower value than 40 can make the search <b>really</b> slow.
gl: Seleccione a semellanza mínima para a busca de parecidos e duplicados. O valor predeterminado é 40. Seleccionar un valor inferior a 40 pode facer que a busca sexa <b>moi</b> lenta.

en: Use native file dialogs from system
gl: Usar diálogos de ficheiros do sistema

en: Draw frames around grouped items
gl: Debuxar marcos arredor dos elementos agrupados

en: Set this option to configure how sidebar tab titles are visible. Use "Only For Active Tab" option if you use a small screen resolution as with a laptop computer.
gl: Escolla esta opción para configurar a visibilidade dos títulos dos separadores da barra lateral. Use a opción «Só para o separador activo» se usa unha resolución de pantalla pequena, como a dun computador portátil.

en: Perform the following operations on all group members:
gl: Realizar as seguintes operacións en todos os membros do grupo:

en: When images are grouped the following operations<br/>are performed only on the displayed item (No)<br/>or on all the hidden items in the group as well (Yes).<br/>If Ask is selected, there will be a prompt every<br/>time this operation is executed.
gl: Cando as imaxes están agrupadas as seguintes operacións<br/> só se realizan no elemento amosado (Non)<br/> ou tamén en todos os elementos agochados do grupo (Si).<br/> Se se selecciona «Preguntar», preguntarase cada vez<br/> que se execute esta operación.

[ctx: @title:tab]
en: Grouping
gl: Agrupamento

[ctx: @title:group]
en: Updates
gl: Actualizacións

[ctx: @action:button]
en: Update File Hashes
gl: Actualizar os resumos dos ficheiros

[ctx: @info:tooltip]
en: Get information about <interface>Update File Hashes</interface>
gl: Obteña información sobre a <interface>Actualización dos resumos dos ficheiros</interface>

en: Enable Color Management
gl: Activar a xestión da cor

en: <ul><li>Checked: Color Management is enabled</li><li>Unchecked: Color Management is disabled</li></ul>
gl: <ul><li>Marcado: A xestión da cor está activada</li><li>Non marcado: A xestión da cor está desactivada</li></ul>

en: Visit Little CMS project website
gl: Visitar o sitio web do proxecto CMS

en: Working Color Space
gl: Espazo de cores de traballo

en: <p>This is the color space all the images will be converted to when opened (if you choose to convert) and the profile that will be embedded when saving. Good and safe choices are <b>Adobe RGB (1998)</b> and <b>sRGB IEC61966-2.1</b></p>
gl: <p>Este é o espazo de cores ao que se converten todas as imaxes cando se abren (se escolle convertelas) e o permil que se incorpora ao gardalas. Unhas escollas boas e seguras son <b>Adobe RGB (1998)</b> e <b>sRGB IEC61966-2.1</b></p>

en: <p>You can use this button to get more detailed information about the selected workspace profile.</p>
gl: <p>Pode usar este botón para obter información máis detallada sobre o perfil escollido do espazo de traballo.</p>

en: When the profile of an image does not match the working color space
gl: Canto o perfil dunha imaxe non coincida co espazo de cores de traballo

en: Ask when opening the image
gl: Preguntar cando se abra a imaxe

en: <p>If an image has an embedded color profile not matching the working space profile, digiKam will ask if you want to convert to the working space, keep the embedded profile or discard the embedded profile and assign a different one.</p>
gl: <p>Se unha imaxe tiver un perfil de cores incorporado que non coincida co perfil do espazo de traballo, digiKam preguntará se quere converter ao espazo de traballo, manter o perfil incorporado ou descartar o perfil incorporado e asignar un distinto.</p>

en: Convert the image to the working color space
gl: Converter a imaxe ao espazo de cores de traballo

en: <p>If an image has an embedded color profile not matching the working space profile, digiKam will convert the image's color information to the working color space. This changes the pixel data, but not the appearance of the image.</p>
gl: <p>Se unha imaxe ten un perfil de cores incorporado que non coincida co perfil do espazo de traballo, digiKam converte a información sobre as cores da imaxe ao espazo de cores de traballo. Isto cambia os datos dos píxeles, pero non a aparencia da imaxe.</p>

en: When an image has no color profile information
gl: Cando unha imaxe non contén información de perfil de cores

en: <p>If an image has no embedded color profile, digiKam will ask which color space shall be used to interpret the image and to which color space it shall be transformed for editing.</p>
gl: <p>Se unha imaxe non ten un perfil de cores incorporado, digiKam pregunta polo espazo de cores que se quere usar para interpretar a imaxe e a que espazo de cores se quere transformar para editala.</p>

en: Assume it is using the sRGB color space (Internet standard)
gl: Asumir que está a usar o espazo de cores sRGB (estándar de Internet)

note: i18n("<p></p>"));
en: and convert it to the working color space
gl: e convertelo ao espazo de cores de traballo

en: Assume it is using the working color space
gl: Asumir que está a usar o espazo de cores de traballo

note: i18n("<p></p>"));
en: Convert it from default input color space to working space
gl: Convertela do espazo de cores de entrada predeterminado ao espazo de traballo

en: When loading a RAW file with uncalibrated colors
gl: Ao cargar un ficheiro RAW que teña as cores sen calibrar

en: Ask for the input profile
gl: Preguntar polo perfil de entrada

note: i18n("<p></p>"));
en: Automatic color correction
gl: Corrección automática da cor

note: i18n("<p></p>"));
en: Convert it from the default input profile
gl: Convertela desde o perfil de entrada predeterminado

en: Color Managed View
gl: Vista de cor xestionada

en: Monitor profile:
gl: Perfil do monitor:

en: <p>Select the color profile for your monitor here.</p>
gl: <p>Seleccione aquí o perfil de cores do monitor.</p>

en: <p>You can use this button to get more detailed information about the selected monitor profile.</p>
gl: <p>Pode usar este botón para obter información máis detallada sobre o perfil escollido do monitor.</p>

en: Use color managed view in editor
gl: Usar a vista coa cor xestionada no editor

en: <p>Turn on this option if you want to use your <b>Monitor Color Profile</b> to show your pictures in the Image Editor window with a color correction adapted to your monitor. You can at any time toggle this option from the Editor window. <i>Warning</i>: This can slow down rendering of the image, depending on the speed of your computer.</p>
gl: <p>Escolla esta opción se quere usar o <b>Perfil de cor do monitor</b> para amosar as imaxes na xanela do editor de imaxes cunha corrección de cor adaptada ao monitor. <i>Advertencia</i>: Isto pode tardar en debuxar as imaxes na pantalla dependendo da velocidade do computador.</p>

en: Use color managed view for previews and thumbnails
gl: Usar a vista coa cor xestionada nas vistas previas e nas miniaturas

en: Camera and Scanner
gl: Cámara e escáner

en: Default input color profile:
gl: Perfil de cores de entrada predeterminado:

en: <p>This is the default color profile for your input device (that is your camera - or your scanner). A camera input profile is recommended for correct conversion of RAW images in 16bit. Some of the options about loading behavior above refer to this profile.</p>
gl: <p>Este é o perfil de cores predeterminado do dispositivo de entrada (ou sexa, a cámara ou o escáner). Recoméndase un perfil de entrada de cámara para a conversión correcta das imaxes RAW de 16 bits. Algunhas das opcións sobre o comportamento durante a carga de enriba refírense a este perfil.</p>

en: <p>You can use this button to get more detailed information about the selected input profile.</p>
gl: <p>Pode usar este botón para obter información máis detallada sobre o perfil de entrada escollido.</p>

en: Printing and Proofing
gl: Impresión e probas

en: Output device profile:
gl: Perfil do dispositivo de saída:

en: <p>You can use this button to get more detailed information about the selected proofing profile.</p>
gl: <p>Pode usar este botón para obter información máis detallada sobre o perfil de proba de impresión escollido.</p>

en: Color Profiles Repository
gl: Repositorio dos perfís de cores

en: digiKam looks for ICC profiles in a number of <a href='default'>default locations</a>. You can specify an additional folder:
gl: digikam buscar perfís ICC en varios <a href='default'>lugares predeterminados</a>. Pódese indicar un cartafol adicional:

en: <p>digiKam searches ICC profiles in default system folders and ships itself a few selected profiles. Store all your additional color profiles in the directory set here.</p>
gl: <p>digiKam busca perfís ICC nos cartafoles predeterminados do sistema e vén con algúns perfís escollidos. Almacene os seus perfís de cores adicionais no directorio que se indica aquí.</p>

en: Use black point compensation
gl: Usar a compensación de punto negro

en: <p><b>Black Point Compensation</b> is a way to make adjustments between the maximum black levels of digital files and the black capabilities of various digital devices.</p>
gl: <p><b>Compensación de punto negro</b> é un xeito de facer axustes entre os niveis máximos de negro dos ficheiros dixitais e as posibilidades do negro de distintos dispositivos dixitais.</p>

en: Rendering Intents:
gl: Propósito de debuxado:

en: Monitor Profile From System Settings
gl: Perfil do monitor da Configuración do sistema

en: No ICC profiles files found.
gl: Non se atopou ningún ficheiro de perfil ICC.

en: No Display Profile Available
gl: Non se dispón de ningún perfil

en: No Output Profile Available
gl: Non se dispón de ningún perfil de saída

[ctx: none of the paths]
en: none
gl: ningún

en: On Linux, the default search paths include <ul><li>/usr/share/color/icc</li><li>/usr/local/share/color/icc</li><li>~/.local/share/color/icc/</li><li>~/.local/share/icc/</li><li>~/.color/icc/</li></ul>On your system, currently these paths exist and are scanned:<ul><li>%1</li></ul>
gl: En Linux, as rutas de busca predeterminadas inclúen <ul><li>/usr/share/color/icc</li><li>/usr/local/share/color/icc</li><li>~/.local/share/color/icc/</li><li>~/.local/share/icc/</li><li>~/.color/icc/</li></ul>Neste sistema existen as rutas seguintes, que se examinan:<ul><li>%1</li></ul>

en: Synchronize panels automatically
gl: Sincronizar os paneis automaticamente

en: Set this option to automatically synchronize zooming and panning between left and right panels if the images have the same size.
gl: Escolla esta opción para sincronizar automaticamente a ampliación entre os paneis esquerdo e dereito se as imaxes teñen o mesmo tamaño.

en: Selecting a thumbbar item loads the image to the right panel
gl: Escoller un elemento da barra de miniaturas carga a imaxe no panel da dereita

en: Set this option to automatically load an image into the right panel when the corresponding item is selected on the thumbbar.
gl: Escolla esta opción para cargar automaticamente unha imaxe no panel da dereita cando se escolla o elemento correspondente na barra de miniaturas.

en: Clear the light table on close
gl: Baleirar a mesa de luces ao pechala.

en: Set this option to remove all images from the light table when you close it, or unset it to preserve the images currently on the light table.
gl: Active esta opción para retirar todas as imaxes da mesa de luces cando a peche, ou desactívea para manter as imaxes que están agora na mesa de luces.

en: Template Title:
gl: Título do modelo:

en: Enter the metadata template title here.
gl: Insira aquí o título do modelo de metadatos.

en: <p>Enter the metadata template title here. This title will be used to identify a template in your collection.</p>
gl: <p>Insira aquí o título do modelo de metadatos. Este título úsase para identificar un modelo da colección.</p>

en: &Replace...
gl: Substituí&r…

en: Cannot register new metadata template without title.
gl: Non é posíbel rexistrar un modelo de datos sen título.

en: A metadata template named '%1' already exists.
gl: Xa existe un modelo de metadatos chamado "%1".

en: Tool-Tips Font:
gl: Tipo de letra das axudas:

en: Select here the font used to display text in tool-tips.
gl: Indique aquí o tipo de letra empregado para amosar o texto das axudas.

en: Show icon-view and thumb-bar items' tool-tips
gl: Amosar axudiñas nos elementos da vista de iconas e da barra de miniaturas

en: Set this option to display image information when the mouse hovers over an icon-view or thumb-bar item.
gl: Escolla esta opción para amosar información da imaxe cando o rato se pouse en riba dun elemento na barra de miniaturas ou da vista en iconas.

en: File/Item Information
gl: Información do elemento/ficheiro

en: File name
gl: Nome de ficheiro

en: File date
gl: Data do ficheiro

en: File size
gl: Tamaño do ficheiro

en: Image type
gl: Tipo de imaxe

en: Image dimensions
gl: Dimensións da imaxe

en: Image aspect ratio
gl: Proporcións da imaxe

en: Set this option to display the image aspect ratio.
gl: Escolla esta opción para amosar as proporcións das imaxes.

en: Camera make and model
gl: Fabricante e modelo da cámara

en: Camera date
gl: Data da cámara

en: Camera aperture and focal length
gl: Abertura e distancia focal da cámara

en: Camera exposure and sensitivity
gl: Exposición e sensibilidade da cámara

en: Camera mode and program
gl: Modo e programa da cámara

en: Camera flash settings
gl: Configuración do flash da cámara

en: Camera white balance settings
gl: Balance de brancos da cámara

en: digiKam Information
gl: Información de digiKam

en: Album name
gl: Nome do álbum

en: Set this option to display the album name.
gl: Escolla esta opción para amosar o nome do álbum.

en: Image title
gl: Título da imaxe

en: Set this option to display the image title.
gl: Escolla esta opción para amosar o título da imaxe.

en: Image caption
gl: Lenda da imaxe

en: Set this option to display the image captions.
gl: Escolla esta opción para amosar as lendas das imaxes.

en: Image tags
gl: Etiquetas das imaxes

en: Set this option to display the image tags.
gl: Escolla esta opción para amosar as etiquetas das imaxes.

en: Image labels
gl: Etiquetas das imaxes

en: Set this option to display the image pick, color, rating labels.
gl: Defina esta opción para amosar as etiquetas de escolla, cor e puntuación das imaxes.

en: Audio/Video Information
gl: Información de son e vídeo

en: Video Aspect Ratio
gl: Proporción de aspecto do vídeo

en: Set this option to display the Aspect Ratio of the Video.
gl: Defina esta opción para amosar a proporción de aspecto do vídeo.

en: Set this option to display the Audio Bit Rate of the Video.
gl: Defina esta opción para amosar a taxa de bits de son do vídeo.

en: Set this option to display the Audio Channel Type of the Video.
gl: Defina esta opción para amosar o tipo de canle de son do vídeo.

en: Set this option to display the Audio Codec of the Video.
gl: Defina esta opción para amosar o códec de son do vídeo.

en: Video Duration
gl: Duración do vídeo

en: Set this option to display the Duration of the Video.
gl: Defina esta opción para amosar a duración do vídeo.

en: Video Frame Rate
gl: Taxa de fotogramas do vídeo

en: Set this option to display the Codec of the Video.
gl: Defina esta opción para amosar o códec do vídeo.

en: Show album items' tool-tips
gl: Amosar as axudiñas dos elementos do álbum

en: Album Information
gl: Información sobre o álbum

en: Set this option to display album information when the mouse hovers over a folder-view item.
gl: Escolla esta opción para amosar información da imaxe cando o rato se pouse en riba dun elemento dun cartafol.

en: Album date
gl: Data do álbum

en: Set this option to display the album date.
gl: Escolla esta opción para amosar a data do álbum.

en: Album collection
gl: Colección do álbum

en: Set this option to display the album collection.
gl: Escolla esta opción para amosar a colección do álbum.

en: Album category
gl: Categoría do álbum

en: Set this option to display the album category.
gl: Escolla esta opción para amosar as categorías do álbums.

en: Album caption
gl: Lenda do álbum

en: Set this option to display the album caption.
gl: Escolla esta opción para amosar a lenda do álbum.

en: Album preview
gl: Vista previa do álbum

en: Set this option to display the album preview.
gl: Escolla esta opción para amosar a vista previa do álbum.

en: Show import items' tool-tips
gl: Amosar as axudiñas dos elementos importados.

en: Import Information
gl: Importar a información

en: Item name
gl: Nome do elemento

en: Set this option to display the item name.
gl: Marque esta opción para amosar o nome dos elementos.

en: Item date
gl: Data do elemento

en: Set this option to display the item date.
gl: Marque esta opción para amosar a data dos elementos.

en: Item size
gl: Tamaño do elemento

en: Set this option to display the item size.
gl: Marque esta opción para amosar o tamaño dos elementos.

en: Item type
gl: Tipo do elemento

en: Set this option to display the item type.
gl: Marque esta opción para amosar o tipo dos elementos.

en: Item dimensions
gl: Dimensións do elemento

en: Set this option to display the item dimensions.
gl: Marque esta opción para amosar as dimensións dos elementos.

en: Note: these settings require "Use File Metadata" option from Camera Setup Behavior page.
gl: Nota: estas opcións requiren a opción «Usar os metatados do ficheiro» da páxina de configuración do comportamento da cámara.

en: Icon Items
gl: Icona dos elementos

en: Album Items
gl: Elementos do álbum

en: Import Items
gl: Importar os elementos
