KDE 4.3 - en to hu translation catalogue (3984 entries)

[ctx: @item: date keyword]
en: tomorrow
hu: holnap

[ctx: @item: date keyword]
en: today
hu: ma

[ctx: @item: date keyword]
en: yesterday
hu: tegnap

en: Next year
hu: Következő év

en: Previous year
hu: Előző év

en: Next month
hu: Következő hónap

en: Previous month
hu: Előző hónap

en: Select a week
hu: Válasszon ki egy hetet

en: Select a month
hu: Válasszon ki egy hónapot

en: Select a year
hu: Válasszon ki egy évet

en: Select the current day
hu: A mai nap kiválasztása

[ctx: @action:button]
en: Close
hu: Bezárás

en: Week %1
hu: %1. hét

[ctx: @item: date menu]
en: &Today
hu: Ma

[ctx: @item: date menu]
en: To&morrow
hu: Holnap

[ctx: @item: date menu]
en: Next &Week
hu: Következő hét

[ctx: @item: date menu]
en: Next M&onth
hu: Következő hónap

[ctx: @item: date menu]
en: Y&esterday
hu: Tegnap

[ctx: @item: date menu]
en: Last &Monday
hu: Múlt hétfő

[ctx: @item: date menu]
en: Last &Friday
hu: Múlt péntek

[ctx: @item: date menu]
en: Last &Week
hu: Múlt hét

[ctx: @item: date menu]
en: Last M&onth
hu: Elmúlt hónap

[ctx: @item: date menu]
en: No Date
hu: Nincs dátum

[ctx: @info: month-name year-string]
en: %1 %2
hu: %2 %1

en: &Move Here
hu: &Mozgatás ide

en: &Copy Here
hu: &Másolás ide

en: C&ancel
hu: &Mégsem

en: Set as Album Thumbnail
hu: Beállítás album bélyegképként

en: Download From Camera
hu: Letöltés kamerából

en: Download && Delete From Camera
hu: Letöltés és törlés a kamerából

[ctx: @action:inmenu Group images with this image]
en: Group here
hu: Csoportosítás ide

en: Exporting
hu: Exportálás

en: Upload to Camera
hu: Feltöltés a fényképezőbe

[ctx: @action:inmenu Group images with this item]
en: Group here
hu: Csoportosítás ide

[ctx: @action:inmenu Insert dragged images before this item]
en: Insert Items here
hu: Helyezze ide az elemeket

[ctx: @action:inmenu Group images with this item and move them to its album]
en: Group here and move to album
hu: Csoportosítás ide, és mozgatás az albumba

en: Assign Tag to Dropped Items
hu: Címke hozzárendelése az eldobott elemekhez

en: &Cancel
hu: &Mégsem

en: Assign Tags to &Selected Items
hu: Címkék hozzárendelé&se a kijelölt elemekhez

en: Assign Tags to &This Item
hu: Címkék hozzárendelése &ehhez az elemhez

en: Assign Tags to &All Items
hu: Címkék hozzárendelése &az összes elemhez

en: Importing
hu: Importálás

en: Set as Tag Thumbnail
hu: Beállítás címke bélyegképként

en: Assign Tag(s) '%1' to Items
hu: „%1” címkék hozzárendelése az elemekhez

en: Text Filter
hu: Szövegszűrő

en: MIME Type Filter
hu: MIME-típus szűrő

en: Geolocation Filter
hu: Helymeghatározás szűrő

en: Images Without Tags
hu: Képek címkék nélkül

en: Show images without a tag.
hu: Címke nélküli képek megjelenítése.

en: Tags Matching Condition
hu: Címkék illeszkedési feltétele

en: Defines in which way the selected tags are combined to filter the images. This also includes the '%1' check box.
hu: Megadja a képek szűréséhez használt címkék kombinálásának módját. Tartalmazza a(z) '%1' jelölőnégyzetet.

en: OR
hu: VAGY

en: AND
hu: ÉS

en: Tags Filter
hu: Címkeszűrők

en: Labels Filter
hu: Címkeszűrő

[ctx: @action: tag filter]
en: Restore Tag Filters
hu: Címkeszűrők visszaállítása

[ctx: @action: tag filter]
en: On
hu: Be

[ctx: @action: tag filter]
en: Off
hu: Ki

[ctx: @action: tag filter]
en: Tag Filter Mode
hu: Címkeszűrő mód

[ctx: @action: tag filter]
en: Ignore This Tag
hu: Címke figyelemen kívül hagyása

[ctx: @action: tag filter]
en: Must Have This Tag
hu: Ez a címke szükséges

[ctx: @action: tag filter]
en: Must Not Have This Tag
hu: Ez a címke nem szükséges

[ctx: @info:tooltip]
en: Group is open.
hu: A csoport nyitva.

[ctx: @info:tooltip]
en: Group is closed.
hu: A csoport zárva van.

[ctx: @info:tooltip]
en: This item has geolocation information.
hu: Ez az elem geolokációs információkat tartalmaz.

[ctx: @info:tooltip]
en: Show Fullscreen
hu: Teljes képernyős megjelenítés

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate Left
hu: Forgatás balra

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate Right
hu: Forgatás jobbra

[ctx: @info:tooltip]
en: Deselect Item
hu: Kijelölés törlése

[ctx: @info:tooltip]
en: Select Item
hu: Elem kijelölése

[ctx: @action: context menu]
en: Set as Album Thumbnail
hu: Beállítás album bélyegképként

[ctx: @action: context menu]
en: Set as Tag Thumbnail
hu: Beállítás címke bélyegképként

[ctx: @action:inmenu Pluralized]
en: Move to Trash | Move %1 Files to Trash
hu[0]: Áthelyezés a Kukába
hu[1]: %1 fájl áthelyezése a Kukába

[ctx: @action: context menu]
en: Reset Album Icon
hu: Album ikon visszaállítása

[ctx: @action: context menu]
en: All Albums
hu: Minden album

[ctx: @action: context menu]
en: All Tags
hu: Minden címke

[ctx: @action: select tags menu]
en: Select
hu: Kiválasztás

[ctx: @action: context menu]
en: Children
hu: Gyermek

[ctx: @action: context menu]
en: Parents
hu: Szülők

[ctx: @action: deselect tags menu]
en: Deselect
hu: Kijelölés megszűntetése

[ctx: @action: context menu]
en: Invert Selection
hu: Kijelölés megfordítása

[ctx: @action: group items]
en: Group
hu: Csoport

[ctx: @action:inmenu]
en: Open All Groups
hu: Minden csoport megnyitása

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All Groups
hu: Minden csoport bezárása

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Grouped Images
hu: Csoportosított képek megjelenítése

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide Grouped Images
hu: Csoportosított képek elrejtése

[ctx: @action:inmenu]
en: Ungroup
hu: Csoport felbontása

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove From Group
hu: Eltávolítás a csoportból

[ctx: @action:inmenu]
en: Group Selected Here
hu: Kijelöltek csoportosítása ide

[ctx: @action:inmenu]
en: Group Selected By Time
hu: Kijelöltek csoportosítása idő szerint

[ctx: @action:inmenu]
en: Group Selected By Filename
hu: A kiválasztottak fájlnév szerinti csoportosítása

[ctx: @action:inmenu]
en: Group Selected By Timelapse / Burst
hu: A kiválasztottak idővonal / sorozat szerinti csoportosítása

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove Selected From Groups
hu: Kijelöltek eltávolítása a csoportokból

[ctx: @action:inmenu]
en: Ungroup Selected
hu: Kijelöltek csoportosításának megszüntetése

[ctx: @action: context menu]
en: Open With
hu: Megnyitás ezzel...

[ctx: @action: open item with other application]
en: Other...
hu: Egyéb...

[ctx: @action: context menu]
en: Open With...
hu: Megnyitás ezzel…

[ctx: @action: context menu]
en: New Tag...
hu: Új címke...

[ctx: @action: context menu]
en: Delete Tag
hu: Címke törlése

[ctx: @action: context menu]
en: Delete Tags
hu: Címkék törlése

[ctx: @action: context menu]
en: Mark As Face Tag
hu: Megjelölés arccímkeként

[ctx: @action: context menu]
en: Mark As Face Tags
hu: Megjelölés arccímkékként

[ctx: @action: edit tag properties]
en: Properties...
hu: Tulajdonságok ...

[ctx: @info: context menu]
en: Removes the face property from the selected tag and the face region from the contained images. Can also untag the images if wished.
hu: Eltávolítja az arc tulajdonságot a kijelölt címkéből és az arc régiót a benne lévő képekből. Ezen felül megszüntetheti a képek címkéit is.

[ctx: @info: context menu]
en: Removes the face property from the selected tags and the face region from the contained images. Can also untag the images if wished.
hu: Eltávolítja az arc tulajdonságot a kijelölt címkéből és az arc régiót a benne lévő képekből. Ezen felül megszüntetheti a képek címkéit is.

[ctx: @action: context menu]
en: A&ssign Tag
hu: Címke hozzárendelése

[ctx: @action: context menu]
en: R&emove Tag
hu: Címke eltávolítása

[ctx: @action: context menu]
en: Assign Labe&ls
hu: Címke hozzárendelése

[ctx: @action: context menu]
en: Date
hu: Dátum

[ctx: @action: context menu]
en: Tag
hu: Jelöl

[ctx: @action: context menu]
en: Go To
hu: Ugrás

[ctx: @action: file open dialog]
en: Open...
hu: Megnyitás ...

[ctx: @action: context menu]
en: Open in File Manager
hu: Megnyitás Fájlkezelőben

[ctx: @action: context menu]
en: Import
hu: Importálás

[ctx: @action: context menu]
en: No import tool available
hu: Nem érhető el importáló eszköz

[ctx: @action: context menu]
en: Export
hu: Exportálás

[ctx: @action: context menu]
en: No export tool available
hu: Nem áll rendelkezésre exportáló eszköz

[ctx: @action: context menu]
en: Batch Queue Manager
hu: Kötegelt sorkezelő

[ctx: @action: context menu]
en: Add to Existing Queue
hu: Hozzáadás a meglévő várólistához

en: 1 Item | %1 Items
hu[0]: 1 elem
hu[1]: %1 elem

[ctx: %1: day of month with two digits, %2: short month name, %3: year]
en: Album Date: %2 %3 %4 - 1 Item | Album Date: %2 %3 %4 - %1 Items
hu[0]: Album dátum: %2 %3 %4 - 1 elem
hu[1]: Album dátum: %2 %3 %4 - %1 elem

[ctx: %2: a tag title; %3: number of subtags]
en: %2 including 1 subtag | %2 including %1 subtags
hu[0]: %2, beleértve 1 altagot
hu[1]: %2, beleértve %1 altagot

[ctx: %2: the previous string (e.g. 'Foo including 7 subtags'); %1: number of items in tag]
en: %2 - 1 Item | %2 - %1 Items
hu[0]: %2 - 1 elem
hu[1]: %2 - %1 elem

en: %2 - 1 Item | %2 - %1 Items
hu[0]: %2 - 1 elem
hu[1]: %2 - %1 elem

en: Keyword Search - 1 Item | Keyword Search - %1 Items
hu[0]: Kulcsszó keresése - 1 elem
hu[1]: Kulcsszó keresése - %1 elem

en: Advanced Search - 1 Item | Advanced Search - %1 Items
hu[0]: Részletes keresés - 1 elem
hu[1]: Részletes keresés - %1 elem

[ctx: Month String - Year String]
en: %1 %2
hu: %2 %1

en: <p>Please select the destination album from the digiKam library to move the selected images into.</p>
hu: <p> Kérjük, válassza ki a célalbumot a digiKam könyvtárból, ahová a kijelölt képeket áthelyezi. </p>

en: Album "%1"
hu: „%1” album

en: File Properties
hu: Fájl tulajdonságok

[ctx: filename]
en: Name:
hu: Név:

en: Date:
hu: Dátum:

en: Size:
hu: Méret:

en: Type:
hu: Típus:

[ctx: unknown / invalid image dimension]
en: Unknown
hu: Ismeretlen

[ctx: width x height (megapixels Mpx)]
en: %1x%2 (%3Mpx)
hu: %1x%2 (%3Mpixel)

en: Dimensions:
hu: Dimenziók:

[ctx: unknown / invalid image aspect ratio]
en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Aspect Ratio:
hu: Méretarány:

en: Photograph Properties
hu: Fénykép tulajdonságai

en: Make/Model:
hu: Gyártó/Modell:

[ctx: camera lens]
en: Lens:
hu: Lencse:

[ctx: creation date of the image]
en: Created:
hu: Létrehozva:

en: Aperture/Focal:
hu: Rekesz/fókusz:

en: Exposure/Sensitivity:
hu: Expozíció/érzékenység:

en: Mode/Program:
hu: Mód/program?

[ctx: camera flash settings]
en: Flash:
hu: Vaku:

en: White Balance:
hu: Fehér egyensúly:

en: Duration:
hu: Időtartam:

en: Frame Rate:
hu: Képkockaszám:

en: Video Codec:
hu: Videó kodek:

en: Audio Bit Rate:
hu: Hang bitsebessége:

en: Audio Channel Type:
hu: Hang csatorna típusa:

en: digiKam Properties
hu: digiKam tulajdonságok

[ctx: title of the file]
en: Title:
hu: Cím:

[ctx: caption of the file]
en: Caption:
hu: Felirat:

en: Tags:
hu: Címkék:

en: Labels:
hu: Feliratok:

en: Album Properties
hu: Album tulajdonságok

[ctx: @info: item properties]
en: Name:
hu: Név:

en: Items:
hu: Elemek:

en: Collection:
hu: Gyűjtemény:

en: Category:
hu: Kategória:

[ctx: @info: item properties]
en: Caption:
hu: Felirat:

en: Filter
hu: Szűrő

[ctx: Image filter reproducible: Yes]
en: Yes
hu: Igen

[ctx: Image filter reproducible: Partially]
en: Partially
hu: Részben

[ctx: Image filter reproducible: No]
en: No
hu: Nem

en: Reproducible:
hu: Reprodukálható:

[ctx: Image filter description]
en: Description:
hu: Leírás:

en: Identifier:
hu: Azonosító:

en: Technical Parameters
hu: Technikai paraméterek

en: <i>Binary Data</i>
hu: <i>Bináris adat</i>

en: Initializing...
hu: Előkészítés...

en: Checking ICC repository...
hu: ICC tároló ellenőrzése…

en: <p>The ICC profiles folder seems to be invalid.</p><p>If you want to try setting it again, choose "Yes" here, otherwise choose "No", and the "Color Management" feature will be disabled until you solve this issue.</p>
hu: <p> Úgy tűnik, hogy az ICC-profilok mappa érvénytelen. </p> <p> Ha újra megpróbálja beállítani, válassza itt az „Igen” lehetőséget, különben válassza a „Nem” lehetőséget, és a „Színkezelés” funkció le lesz tiltva. amíg meg nem oldja ezt a kérdést. </p>

en: No item selected (%1 item) | No item selected (%1 items)
hu[0]: Nincs elem kijelölve (%1 elem)
hu[1]: Nincs elem kijelölve (%1 elem)

en:  (%1 of %2)
hu:  (%2/%1)

en: Auto-Detecting Camera...
hu: Kamera automatikus felismerése…

en: Opening Download Dialog...
hu: Letöltési párbeszédablak megnyitása…

en: Cameras
hu: Kamerák

en: USB Storage Devices
hu: USB tároló eszköz

en: Card Readers
hu: Kártyaolvasók

en: Add Images...
hu: Képek hozzáadása...

en: Adds new items to an Album.
hu: Új elemek hozzáadása egy albumhoz.

en: Add Folders...
hu: Mappa hozzáadása...

en: Adds new folders to Album library.
hu: Új mappa hozzáadása egy albumhoz.

en: Images found in %1
hu: Képeket találtam itt: %1

en: You have chosen a bright color scheme. We switch to a dark icon theme. The icon theme is available after a restart of digiKam.
hu: Élénk színvilágot választott. Sötét ikon témára váltunk. Az ikon téma a digiKam újraindítása után érhető el.

en: You have chosen a dark color scheme. We switch to a bright icon theme. The icon theme is available after a restart of digiKam.
hu: Sötét színvilágot választott. Világos ikon témára váltunk. Az ikon téma a digiKam újraindítása után érhető el.

en: <p>Please select the destination album from the digiKam library to import folders into.</p>
hu: <p>Válassza ki azt a célalbumot a digiKam könyvtárból, amelybe a mappákat importálja.</p>

en: The folder %1 is part of the album path and cannot be imported recursively!
hu: A(z) %1 mappa az album elérési útjának része, és nem importálható rekurzívan!

[ctx: @info: setup]
en: Initializing Main View...
hu: A fő nézet inicializálása ...

[ctx: @action: setup]
en: &Back
hu: Vissza

[ctx: @action: setup]
en: Forward
hu: Előre

[ctx: @action: setup]
en: Refresh
hu: Frissítés

[ctx: @info: setup]
en: Refresh the current contents.
hu: Frissítse az aktuális tartalmat.

[ctx: @action: setup]
en: &New...
hu: &Új...

[ctx: @info: setup]
en: Creates a new empty Album in the collection.
hu: Új üres albumot hoz létre a gyűjteményben.

[ctx: @action: setup]
en: &Move to Album...
hu: &Áthelyezés az albumba ...

[ctx: @info: setup]
en: Move selected images into an album.
hu: A kijelölt képek áthelyezése egy albumba.

[ctx: @action: setup]
en: &Copy to...
hu: Másolás ide…

[ctx: @info: setup]
en: Copy selected images to a target folder.
hu: Másolja a kijelölt képeket egy célmappába.

[ctx: @action: setup]
en: Delete Album
hu: Album törlése

[ctx: @action: setup]
en: Rename...
hu: Átnevezés…

[ctx: @action: setup]
en: Properties
hu: Tulajdonságok

[ctx: @info: setup]
en: Edit album properties and collection information.
hu: Az album tulajdonságainak és a gyűjtemény adatainak szerkesztése.

[ctx: @action: setup]
en: Write Metadata to Files
hu: Metaadatokat fájlokba írása

[ctx: @info: setup]
en: Updates metadata of files in the current album with the contents of digiKam database (file metadata will be overwritten with data from the database).
hu: Frissíti az aktuális album fájljainak metaadatait a digiKam adatbázis tartalmával (a fájl metaadatait felülírják az adatbázis adatai).

[ctx: @action: setup]
en: Reread Metadata From Files
hu: Metaadatokat visszaolvasása a fájlokból

[ctx: @info: setup]
en: Updates the digiKam database from the metadata of the files in the current album (information in the database will be overwritten with data from the files' metadata).
hu: Frissíti a digiKam adatbázist az aktuális album fájljainak metaadatai alapján (az adatbázisban lévő információkat felülírják a fájlok metaadatainak adatai).

[ctx: @action: setup]
en: Open in File Manager
hu: Megnyitás Fájlkezelőben

[ctx: @action: setup]
en: Tag Manager
hu: Címkekezelő

[ctx: @action: new tag]
en: N&ew...
hu: &Új

[ctx: @action: setup]
en: Delete
hu: Törlés

[ctx: @action: setup]
en: Assign Tag
hu: Címke hozzárendelése

[ctx: @action: setup]
en: Views
hu: Nézetek

[ctx: @action: Go to thumbnails (icon) view]
en: Thumbnails
hu: Bélyegképek

[ctx: @action: View the selected image]
en: Preview
hu: Előnézet

[ctx: @action: Switch to map view]
en: Map
hu: Térkép

[ctx: @action: Switch to table view]
en: Table
hu: Asztal

[ctx: @action: setup]
en: Open...
hu: Megnyitás ...

[ctx: @info: setup]
en: Open the selected item.
hu: A kijelölt elem megnyitása.

[ctx: @action: setup]
en: Open With Default Application
hu: Megnyitás alapértelmezett alkalmazással

[ctx: @info: setup]
en: Open the selected item with default assigned application.
hu: A kijelölt elem megnyitása az alapértelmezett hozzárendelt alkalmazással.

[ctx: @action: setup]
en: Image Editor
hu: Kép szerkesztő

[ctx: @action: setup]
en: Open the image editor.
hu: Képszerkesztő megnyitása.

[ctx: @action: setup]
en: Light Table
hu: Átvilágító asztal

[ctx: @action: setup]
en: Place onto Light Table
hu: Átvilágító asztalra helyezés

[ctx: @action: setup]
en: Add to Light Table
hu: Átvilágító asztalhoz adás

[ctx: @action: setup]
en: Batch Queue Manager
hu: Kötegelt sorkezelő

[ctx: @action: setup]
en: Add to Current Queue
hu: Hozzáadás az aktuális várólistához

[ctx: @action: setup]
en: Add to New Queue
hu: Hozzáadás az új várólistához

[ctx: @action: Import photos from camera]
en: Import
hu: Importálás

[ctx: @action: setup]
en: Write Metadata to Selected Files
hu: Metaadatok írása a kijelölt fájlokba

[ctx: @action: setup]
en: Reread Metadata From Selected Files
hu: Metaadatokat visszaolvasása a kijelölt fájlokból

[ctx: @action: setup]
en: Scan for Faces
hu: Arcok keresése

[ctx: @action: setup]
en: Find Similar...
hu: Hasonló keresése ...

[ctx: @action: Non-pluralized]
en: Move to Trash
hu: Áthelyezés a Kukába

[ctx: @action: setup]
en: Delete Permanently
hu: Végleges törlés

[ctx: @action: setup]
en: Delete permanently without confirmation
hu: Végleges törlés megerősítés nélkül

[ctx: @action: setup]
en: Move to trash without confirmation
hu: Áthelyezés a Kukába megerősítés nélkül

[ctx: @action: setup]
en: &Sort Albums
hu: Albumok &rendezése

[ctx: @action: setup]
en: By Folder
hu: Mappa szerint

[ctx: @action: setup]
en: By Category
hu: Kategória szerint

[ctx: @action: setup]
en: By Date
hu: Dátum szerint

[ctx: @action: setup]
en: Include Album Sub-Tree
hu: Album alfa hozzáadása

[ctx: @action: setup]
en: Include Tag Sub-Tree
hu: Tartalmazza a címke alfát

[ctx: @action: setup]
en: Show All Grouped Items As Open
hu: Az összes csoportosított elem megjelenítése nyitottként

[ctx: @action: setup]
en: &Sort Items
hu: &Elemek rendezése

[ctx: @action: setup]
en: By Name
hu: Név szerint

[ctx: @action: setup]
en: By Path
hu: Útvonal szerint

[ctx: @action: setup]
en: By Creation Date
hu: Létrehozás dátuma szerint

[ctx: @action: setup]
en: By Modification Date
hu: Módosítás dátuma szerint

[ctx: @action: setup]
en: By File Size
hu: Fájlméret szerint

[ctx: @action: setup]
en: By Rating
hu: Értékelés szerint

[ctx: @action: setup]
en: By Image Size
hu: Képméret szerint

[ctx: @action: setup]
en: By Aspect Ratio
hu: Képarány szerint

[ctx: @action: setup]
en: By Face type
hu: Arc típus szerint

[ctx: @action: setup]
en: By Similarity
hu: A hasonlóság szerint

[ctx: @action: setup]
en: By Manual and Name
hu: Kézi és név szerint

[ctx: @action: setup]
en: By Manual and Date
hu: Kézi és dátum szerint

[ctx: @action: setup]
en: Item Sort &Order
hu: Elem rendezési sorrend

[ctx: @action: setup]
en: Ascending
hu: Növekvő

[ctx: @action: setup]
en: Descending
hu: Csökkenő

[ctx: @action: setup]
en: Separate Items
hu: Elemek különválasztása

[ctx: @action: setup]
en: Flat List
hu: Lapos lista

[ctx: @action: setup]
en: By Album
hu: Album szerint

[ctx: @action: setup]
en: By Format
hu: Formátum szerint

[ctx: @action: setup]
en: By Month
hu: Hónap szerint

[ctx: @action: setup]
en: By Faces
hu: Arcok szerint

[ctx: @action: setup]
en: Item Separation Order
hu: Tételelválasztási sorrend

[ctx: @action: setup]
en: Select All
hu: Minden kijelölése

[ctx: @action: setup]
en: Select None
hu: Kijelölés megszüntetése

[ctx: @action: setup]
en: Invert Selection
hu: Kijelölés megfordítása

[ctx: @action: setup]
en: Show Thumbbar
hu: Előnézeti sor megjelenítése

[ctx: @action: setup]
en: Zoom to 100%
hu: Nagyítás 100%-ra

[ctx: @action: setup]
en: Fit to &Window
hu: &Ablakhoz igazítás

[ctx: @action: setup]
en: Color-Managed View
hu: Színkezelési nézet

[ctx: @action: setup]
en: Search...
hu: Keresés...

[ctx: @action: setup]
en: Advanced Search...
hu: Részletes keresés...

[ctx: @action: setup]
en: Find Duplicates...
hu: Azonosak keresése...

[ctx: @action: setup]
en: Database Migration...
hu: Adatbázis-migráció ...

[ctx: @action: setup]
en: Maintenance...
hu: Karbantartás...

[ctx: @action: setup]
en: Scan for new Items
hu: Új elemek keresése

[ctx: @action: setup]
en: Add Camera Manually...
hu: Kamera manuális hozzáadása ...

[ctx: @action: setup]
en: Exit Preview Mode
hu: Kilépés az előnézeti módból

[ctx: @action: setup]
en: Next Image
hu: Új kép

[ctx: @action: setup]
en: Previous Image
hu: Előző kép

[ctx: @action: setup]
en: First Image
hu: Első kép

[ctx: @action: setup]
en: Last Image
hu: Utolsó kép

[ctx: @action: setup]
en: Cu&t
hu: Kivágás

[ctx: @action: setup]
en: Cut selection to clipboard
hu: Kivágás vágólapra

[ctx: @action: setup]
en: Edit Titles
hu: Címek szerkesztése

[ctx: @action: setup]
en: Edit Comments
hu: Megjegyzések szerkesztése

[ctx: @action: setup]
en: Show Assigned Tags
hu: Hozzárendelt címkék megjelenítése

[ctx: @action: setup]
en: Adjust Exif Orientation Tag
hu: Állítsa be az Exif orientációs címkét

[ctx: @action: normal exif orientation]
en: Normal
hu: Normál

[ctx: @action: setup]
en: Flipped Horizontally
hu: Vízszintesen tükrözve

[ctx: @action: setup]
en: Rotated Upside Down
hu: Forgatott fejjel lefelé

[ctx: @action: setup]
en: Flipped Vertically
hu: Függőlegesen tükrözve

[ctx: @action: setup]
en: Rotated Right / Horiz. Flipped
hu: Jobbra / vízszintesen elforgatva / megfordítva

[ctx: @action: setup]
en: Rotated Right
hu: Jobbra forgatva

[ctx: @action: setup]
en: Rotated Right / Vert. Flipped
hu: Jobbra / Függőlegesen elforgatva / megfordítva

[ctx: @action: setup]
en: Rotated Left
hu: Balra forgatva

[ctx: @action: setup]
en: Rotate
hu: Forgatás

[ctx: @action: rotate image left]
en: Left
hu: Bal

[ctx: @action: rotate image right]
en: Right
hu: Jobb

[ctx: @action: setup]
en: Flip
hu: Tükrözés

[ctx: @action: setup]
en: Horizontally
hu: Vízszintesen

[ctx: @action: setup]
en: Vertically
hu: Függőlegesen

[ctx: @action: setup]
en: Auto Rotate/Flip Using Exif Information
hu: Automatikus elforgatás / átfordítás az Exif információk használatával

[ctx: @info: setup]
en: Loading themes...
hu: Témák betöltése…

[ctx: @action: setup]
en: &Themes
hu: &Témák

en: CompactFlash Card Reader
hu: CompactFlash kártyaolvasó

en: Memory Stick Reader
hu: Memory Stick olvasó

en: SmartMedia Card Reader
hu: SmartMedia kártyaolvasó

en: SD / MMC Card Reader
hu: SD / MMC kártya olvasó

en: xD Card Reader
hu: xD kártyaolvasó

en: USB Disk
hu: USB lemez

[ctx: non-USB removable storage device]
en: Disk
hu: Lemez

[ctx: <drive type> "<device name or label>" at <mount path>]
en: %1 "%2" at %3
hu: %1 "%2" - %3

[ctx: <drive type> at <mount path>]
en: %1 at %2
hu: %1 - %2

en: Cannot access the storage device.
hu: A tárolóeszköz nem érhető el.

en: Images on %1
hu: Képek ezen: %1

en: The specified device ("%1") is not valid.
hu: A megadott eszköz („%1”) nem érvényes.

en: The specified camera ("%1") is not supported.
hu: A megadott kamera („%1”) nem támogatott.

[ctx: @title Export Tools]
en: Export
hu: Exportálás

[ctx: @title Import Tools]
en: Import
hu: Importálás

note: i18n: ectx: Menu (Browse)
en: &Browse
hu: &Böngészés

note: i18n: ectx: Menu (Tag)
en: T&ag
hu: &Címke

note: i18n: ectx: Menu (Image)
en: &Item
hu: &Elem

note: i18n: ectx: Menu (Edit)
en: &Edit
hu: &Szerkesztés

note: i18n: ectx: Menu (View)
en: &View
hu: &Nézet

note: i18n: ectx: Menu (Tools)
en: &Tools
hu: &Eszközök

note: i18n: ectx: Menu (Export)
en: &Export
hu: &Exportálás

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
hu: &Beállítások

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
hu: &Segítség

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
hu: Alap eszköztár

en: Automatically detect and open a connected gphoto2 camera
hu: A csatlakoztatott gphoto2 kamera automatikus felismerése és megnyitása

[ctx: go to previous image]
en: Back
hu: Vissza

[ctx: go to next image]
en: Forward
hu: Előre

en: Add a Face Tag
hu: Arc címke hozzáadása

en: Clear all faces on this image
hu: Minden arc törlése ezen a képen

en: Show Face Tags
hu: Arc címkék megjelenítése

en: Show Fullscreen
hu: Teljes képernyős megjelenítés

en: Albums
hu: Albumok

en: Dates
hu: Dátumok

[ctx: Fuzzy Search images, as duplicates, sketch, searches by similarities]
en: Similarity
hu: Hasonlóság

[ctx: Search images on a map]
en: Map
hu: Térkép

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Labels
hu: Címkék

en: Scan collection for faces
hu: Arcok keresése a gyűjteményben

[ctx: Browse images sorted by depicted people]
en: People
hu: Emberek

[ctx: Advanced search images, access stored searches]
en: Search
hu: Keresés

en: Open Tag Manager
hu: Címkekezelő megnyitása

en: Tags
hu: Címkék

en: Time Unit:
hu: Idő egység:

en: Day
hu: Nap

en: Week
hu: Hét

en: Month
hu: Hónap

en: Year
hu: Év

[ctx: @info: timeline sidebar]
en: Linear
hu: Elsőfokú

[ctx: @info: timeline sidebar]
en: Logarithmic
hu: Logaritmikus

en: Clear current selection
hu: Jelenlegi kijelölés megszüntetése

en: If you press this button, the current date selection on the time-line will be cleared.
hu: Ha megnyomja ezt a gombot, a jelenlegi dátum kijelölés az idővonalon törölve lesz.

en: Save current selection to a new virtual Album
hu: Jelenlegi kijelölés mentése egy új virtuális albumba

en: Timeline
hu: Idővonal

en: no item
hu: nincs elem

en: 1 item | %1 items
hu[0]: 1 elem
hu[1]: %1 elem

en: Fuzzy Sketch Search
hu: Intelligens vázlatos keresés

en: Fuzzy Image Search
hu: Intelligens képkeresés

en: Map Search
hu: Térképes keresés

en: Last Search
hu: Utolsó keresés

[ctx: @title: item icon view]
en: Tools
hu: Eszközök

en: Undo
hu: Visszavonás

en: Restore
hu: Visszaállítás

en: Confirm Deletion
hu: A törlés megerősítése

en: Selection
hu: Kijelölés

en: Delete
hu: Törlés

en: ...and much more.
hu: ... és még több.

en: About
hu: Leírás

en: Welcome to digiKam %1
hu: Üdvözli a digiKam %1!

en: Location:
hu: Hely:

en: Hide grouped items
hu: Csoportosított elemek elrejtése

en: Ignore grouping
hu: Csoportosítás mellőzése

en: Show grouping in tree
hu: Csoportosítás megjelenítése fában

en: Audio/video properties
hu: Hang/videó tulajdonságok

en: Audio bitrate
hu: Hang bitsebessége

en: Audio channel type
hu: Hangcsatorna típusa

en: Duration
hu: Időtartam

en: Frame rate
hu: Képkockaszám

en: Video codec
hu: Videó kodek

en: Configure column "%1"
hu: „%1” oszlop beállítása

[ctx: @title: tableview]
en: Rating
hu: Értékelés

[ctx: @title: tableview]
en: Pick label
hu: Címke választása

[ctx: @title: tableview]
en: Color label
hu: Szín címke

[ctx: @title: tableview]
en: Title
hu: Cím

[ctx: @title: tableview]
en: Caption
hu: Felirat

[ctx: @title: tableview]
en: Tags
hu: Címkék

[ctx: @info: tableview]
en: Rating
hu: Értékelés

[ctx: @info: tableview]
en: Pick label
hu: Címke választása

[ctx: @info: tableview]
en: Color label
hu: Szín címke

[ctx: @info: tableview]
en: Title
hu: Cím

[ctx: @info: tableview]
en: Caption
hu: Felirat

[ctx: @info: tableview]
en: Tags
hu: Címkék

[ctx: @info: tableview]
en: None
hu: Nincs

[ctx: @info: tableview]
en: Pending
hu: Függőben

[ctx: @info: tableview]
en: Red
hu: Vörös

[ctx: @info: tableview]
en: Orange
hu: Narancs

[ctx: @info: tableview]
en: Yellow
hu: Sárga

[ctx: @info: tableview]
en: Green
hu: Zöld

[ctx: @info: tableview]
en: Blue
hu: Kék

[ctx: @info: tableview]
en: Magenta
hu: Bíborvörös

[ctx: @info: tableview]
en: Gray
hu: Szürke

[ctx: @info: tableview]
en: Black
hu: Fekete

[ctx: @info: tableview]
en: White
hu: Fehér

en: File properties
hu: Fájl tulajdonságok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, m_tableWidget)
en: Filename
hu: Fájlnév

en: Path
hu: Útvonal

en: Size
hu: Méret

en: Last modified
hu: Utoljára módosítva

[ctx: @item: tableview]
en: Human readable
hu: Emberileg olvasható

[ctx: @item: tableview]
en: Plain
hu: Egyszerű

en: Display format
hu: Megjelenítési formátum

en: Geo properties
hu: Földrajzi tulajdonságok

en: Geotagged
hu: Földrajzi címkével ellátott

en: Coordinates
hu: Koordináták

en: Altitude
hu: Magasság

[ctx: @info: tableview]
en: Yes
hu: Igen

en: Metric units
hu: Metrikus mértékegységek

en: Imperial units
hu: Angolszász mértékegységek

en: Item properties
hu: Elem tulajdonságai

en: Width
hu: Szélesség

en: Height
hu: Magasság

en: Dimensions
hu: Méretek

en: Pixel count
hu: Képpontszám

en: Bit depth
hu: Bit mélység

en: Color mode
hu: Szín mód

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_currentRelations)
en: Type
hu: Típus

en: Creation date/time
hu: Létrehozási dátum/idő

en: Digitization date/time
hu: Digitalizálási dátum/idő

en: Aspect ratio
hu: Méretarány

en: Similarity
hu: Hasonlóság

[ctx: @title: tableview]
en: Lens
hu: Lencsék

[ctx: @title: tableview]
en: Aperture
hu: Rekesz

[ctx: @title: tableview]
en: Focal length
hu: Fókusztávolság

[ctx: @title: tableview]
en: Exposure
hu: Exponálás

[ctx: @title: tableview]
en: Sensitivity
hu: Érzékenyég

[ctx: @title: tableview]
en: Flash
hu: Vaku

[ctx: @info: tableview]
en: Format
hu: Formátum

en: Thumbnail
hu: Miniatűr

en: Remove this column
hu: Oszlop eltávolítása

en: Configure this column
hu: Oszlop beállítása

[ctx: @item: component info]
en: LibGphoto2 support
hu: LibGphoto2 támogatás

[ctx: @item: component info]
en: No
hu: Nincs

[ctx: @item: component info]
en: Baloo support
hu: Baloo támogatás

[ctx: @item: component info]
en: Yes
hu: Igen

[ctx: @item: component info]
en: Media player support
hu: Médialejátszó támogatás

[ctx: @item: component info]
en: DBus support
hu: DBus támogatás

[ctx: @item: component info]
en: Panorama support
hu: Panoráma támogatás

[ctx: @item: component info]
en: HTML Gallery support
hu: HTML Galéria támogatás

[ctx: @item: component info]
en: Calendar support
hu: Naptár támogatás

[ctx: @item: component info]
en: Database backend
hu: Adatbázis háttérrendszer

[ctx: @item: component info]
en: Database internal server
hu: Adatbázis belső kiszolgáló

en: Auto Levels
hu: Automatikus szintek

en: Normalize
hu: Normalizálás

en: Equalize
hu: Kiegyenlítés

en: Stretch Contrast
hu: Kontraszt nyújtása

en: Auto Exposure
hu: Automatikus expozíció

en: Filter:
hu: Szűrő:

[ctx: @title]
en: Color Auto-Correction
hu: Automatikus színjavítás

[ctx: @info]
en: A tool to fix colors automatically
hu: A színek automatikus javításának eszköze

[ctx: @title]
en: BCG Correction
hu: VKG korrekció

[ctx: @info]
en: A tool to fix Brightness / Contrast / Gamma
hu: A Fényerő / Kontraszt / Gamma javítására szolgáló eszköz

[ctx: @info]
en: A tool to convert to black and white
hu: A fekete-fehérre konvertálás eszköze

[ctx: @title]
en: Channel Mixer
hu: Színcsatorna keverő

[ctx: @info]
en: A tool to mix color channel
hu: A színcsatorna keverésére szolgáló eszköz

en: Color Balance
hu: Szín egyensúly

en: Adjust color balance.
hu: Színegyensúly beállítása.

[ctx: @title]
en: Color Balance
hu: Szín egyensúly

[ctx: @info]
en: A tool to adjust color balance
hu: A színegyensúly beállítására szolgáló eszköz

en: Convert to 8 bits
hu: Konvertálás 8 bitesre

en: Convert color depth from 16 to 8 bits.
hu: Színmélység konvertálása 16 bitesről 8 bitesre.

[ctx: @info]
en: A tool to convert color depth to 8 bits
hu: Eszköz a színmélység 8 bitre konvertálására

[ctx: @title]
en: Convert to 16 bits
hu: Konvertálás 16 bitesre

[ctx: @info]
en: A tool to convert color depth to 16 bits
hu: Eszköz a színmélység 16 bitre konvertálására

[ctx: @title]
en: Curves Adjust
hu: Görbék igazítása

[ctx: @info]
en: Perform curves adjustments.
hu: Végezze el a görbék beállítását.

[ctx: @label: colcor properties]
en: Channel:
hu: Csatorna:

[ctx: @item: colcor properties]
en: Luminosity
hu: Fényesség

[ctx: @item: colcor properties]
en: Red
hu: Vörös

[ctx: @item: colcor properties]
en: Green
hu: Zöld

[ctx: @item: colcor properties]
en: Blue
hu: Kék

[ctx: @item: colcor properties]
en: Alpha
hu: Alfa

[ctx: @action: open file dialog]
en: Load...
hu: Betöltés...

[ctx: @info]
en: A tool to adjust color curves
hu: Eszköz a színgörbék beállításához

[ctx: @title]
en: HSL Correction
hu: HSL korrekció

[ctx: @info]
en: A tool to fix Hue / Saturation / Lightness
hu: Eszköz a színárnyalat / telítettség / világosság javítására

[ctx: @title]
en: Color Profile Conversion
hu: Színtartomány átalakítás

[ctx: @title]
en: Invert Colors
hu: Színek invertálása

[ctx: @info]
en: A tool to invert image colors
hu: A kép színeinek invertálására szolgáló eszköz

[ctx: @title]
en: White Balance
hu: Fehér egyensúly

[ctx: @info]
en: A tool to adjust white balance
hu: A fehéregyensúly beállítására szolgáló eszköz

[ctx: @title]
en: Convert RAW To DNG
hu: RAW konvertálása DNG-re

[ctx: @info]
en: A tool to convert RAW images to DNG container
hu: Eszköz a RAW képek DNG-vé alakítására

en: Shell Script:
hu: Shell parancsfájl:

[ctx: @title]
en: Add Border
hu: Szegély hozzáadása

en: Image
hu: Kép

en: Text
hu: Szöveg

en: Image settings
hu: Képbeállítások

en: Click to select watermark image.
hu: Kattintson ide a vízjel képének kiválasztásához.

en: Text settings
hu: Szövegbeállítások

en: Enter your watermark string here.
hu: Adja meg itt a vízjel szövegét.

en: Set the opacity of the watermark text. 100 is fully opaque, 0 is fully transparent.
hu: Adja meg a vízjel átlátszatlanságát. 100: átlátszatlan; 0: teljesen átlátszó.

en: Use background
hu: Háttér használata

en: Set the opacity of the watermark background. 100 is fully opaque, 0 is fully transparent.
hu: Adja meg a vízjel hátterének átlátszatlanságát. 100: átlátszatlan; 0: teljesen átlátszó.

[ctx: @item: placement position]
en: Top left
hu: Bal felső

[ctx: @item: placement position]
en: Top right
hu: Jobb felső

[ctx: @item: placement position]
en: Bottom left
hu: Bal alsó

[ctx: @item: placement position]
en: Bottom right
hu: Jobb alsó

[ctx: @item: placement position]
en: Center
hu: Középre

en: 180 degrees
hu: 180 fok

en: Size of watermark, as a percentage of the marked image.
hu: Vízjel mérete, a megjelölt kép méretének százalékában.

en: Smoothness:
hu: Finomság:

[ctx: @title]
en: Hot Pixels
hu: Forró képpontok

[ctx: @info]
en: A tool to fix hot pixels
hu: A forró pixelek javítására szolgáló eszköz

en: Lens Auto-Correction
hu: Lencse automatikus korrekció

en: Fix automatically lens distortions
hu: Lencsetorzítások automatikus javítása

[ctx: @title]
en: Lens Auto-Correction
hu: Lencse automatikus korrekció

[ctx: @info]
en: A tool to fix automatically lens artifacts
hu: Eszköz az objektív leképezési hibinak automatikus javítására

[ctx: @title]
en: Local Contrast
hu: Helyi kontraszt

[ctx: @info]
en: A tool to emulate tone mapping
hu: Eszköz a tónustérkép leképezéséhez

[ctx: @title]
en: Noise Reduction
hu: Zaj csökkentés

[ctx: @info]
en: A tool to remove photograph noise using wavelets
hu: Eszköz a fényképzaj eltávolítására hullámocskák használatával

[ctx: @info]
en: A tool to automatically detect and correct red eye effect
hu: Eszköz a vörös szem hatás automatikus észlelésére és kijavítására

en: Visit CImg library website
hu: Clmg library weboldalának megtekintése

en: Reduce Uniform Noise
hu: Állandó zaj csökkentése

en: Reduce JPEG Artifacts
hu: JPEG műtermékek csökkentése

en: Reduce Texturing
hu: Mintázat csökkentése

[ctx: @title]
en: Restoration
hu: Visszaállítás

[ctx: @title]
en: Color Effects
hu: Szín hatások

[ctx: @title]
en: Film Grain
hu: Filmszemcsék

en: Pick Label:
hu: Címke választása:

en: Color Label:
hu: Címkeszín:

en: Rating:
hu: Értékelés:

[ctx: @item: exif namespace]
en: Completely
hu: Teljesen

[ctx: @item: exif namespace]
en: Date
hu: Dátum

[ctx: @item: iptc namespace]
en: Completely
hu: Teljesen

[ctx: @item: iptc namespace]
en: Date
hu: Dátum

[ctx: @item: xmp namespace]
en: Completely
hu: Teljesen

[ctx: @item: xmp namespace]
en: Date
hu: Dátum

[ctx: @info]
en: Remove Metadata: Not the last tool in the list.
hu: Metaadatok eltávolítása: nem a lista utolsó eszköze.

[ctx: @title]
en: Time Adjust
hu: Idő beállítása

en: Auto-Crop
hu: Automatikus levágás

en: Position:
hu: Pozíció:

[ctx: @item: orientation]
en: Horizontal
hu: Vízszintes

[ctx: @item: orientation]
en: Vertical
hu: Függőleges

[ctx: @label]
en: Flip:
hu: Tükrözés:

en: Preset Length:
hu: Hossz beállítása:

en: Tiny (1 pixel) | Tiny (%1 pixels)
hu[0]: Apró (1 képpont)
hu[1]: Apró (%1 képpont)

en: Small (1 pixel) | Small (%1 pixels)
hu[0]: Kicsi (1 képpont)
hu[1]: Kicsi (%1 képpont)

en: Medium (1 pixel) | Medium (%1 pixels)
hu[0]: Közepes (1 képpont)
hu[1]: Közepes (%1 képpont)

en: Big (1 pixel) | Big (%1 pixels)
hu[0]: Nagy (1 képpont)
hu[1]: Nagy (%1 képpont)

en: Large (1 pixel) | Large (%1 pixels)
hu[0]: Hatalmas (1 képpont)
hu[1]: Hatalmas (%1 képpont)

en: Huge (1 pixel) | Huge (%1 pixels)
hu[0]: Óriási (1 képpont)
hu[1]: Óriási (%1 képpont)

en: Use Custom Length
hu: Egyéni hossz használata

[ctx: @title]
en: Use Exif Orientation
hu: Használja az Exif orientációt

[ctx: @item: angle]
en: 90 degrees
hu: 90 fok

[ctx: @item: angle]
en: 180 degrees
hu: 180 fok

[ctx: @item: angle]
en: 270 degrees
hu: 270 fok

[ctx: @item: angle]
en: Custom
hu: Egyéni

[ctx: @label]
en: Angle:
hu: Szög:

en: JPEG quality:
hu: JPEG minőség:

en: Chroma subsampling:
hu: Chroma mintavétel:

en: Lossless JPEG 2000 files
hu: Veszteségmentes JPEG 2000 fájlok

en: <p>Toggle lossless compression for JPEG 2000 images.</p><p>If this option is enabled, a lossless method will be used to compress JPEG 2000 pictures.</p>
hu: <p>Veszteségmentes tömörítés átkapcsolása a JPEG 2000 képekhez.</p><p>Ha ez a lehetőség engedélyezve van, akkor veszteségmentes módszer használatával lesznek a JPEG 2000 képek tömörítve.</p>

en: JPEG 2000 quality:
hu: JPEG 2000 minőség:

en: Lossless PGF files
hu: Veszteségmentes PGF fájlok

en: <p>Toggle lossless compression for PGF images.</p><p>If this option is enabled, a lossless method will be used to compress PGF pictures.</p>
hu: <p>Veszteségmentes tömörítés átkapcsolása a PGF képekhez.</p><p>Ha ez a lehetőség engedélyezve van, akkor veszteségmentes módszer használatával lesznek a PGF képek tömörítve.</p>

en: PGF quality:
hu: PGF minőség:

en: PNG compression:
hu: PNG tömörítés:

en: Compress TIFF files
hu: TIFF fájlok tömörítése

en: Adjust Curve
hu: Görbe igazítása

[ctx: @title]
en: Adjust Curves
hu: Görbék igazítása

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can adjust the color curves from image.
hu: Ez a Képszerkesztő eszköz képes a kép színgörbéinek beállítására.

[ctx: @action]
en: Curves Adjust...
hu: Görbék beállítása ...

en: Input intensity.
hu: Bemeneti intenzitás.

en: Output intensity.
hu: Kimeneti intenzitás.

en: Minimal input intensity.
hu: Minimális bemeneti intenzitás.

en: Gamma input value.
hu: Gamma bemeneti érték.

en: Select the gamma input value here.
hu: Válassza itt ki a gamma bemeneti értékét.

en: Maximal input intensity.
hu: Maximális bemeneti intenzitás.

en: Minimal output intensity.
hu: Minimális kimeneti intenzitás.

en: Maximal output intensity.
hu: Maximális kimeneti intenzitás.

en: Adjust all levels automatically.
hu: Minden szint automatikus beállítása.

en: &Reset
hu: &Alaphelyzetbe

en: Adjust Levels
hu: Szintek igazítása

[ctx: @title]
en: Adjust Levels
hu: Szintek igazítása

[ctx: @info]
en: A tool to adjust color levels
hu: A színszint beállítására szolgáló eszköz

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can adjust the color levels from image.
hu: Ez a Képszerkesztő eszköz képes a kép színének beállítására.

[ctx: @action]
en: Levels Adjust...
hu: Szintek beállítása ...

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can adjust colors automatically from image.
hu: Ez a Képszerkesztő eszköz képes a színek automatikus beállítására a kép alapján.

[ctx: @action]
en: Color Auto-Correction...
hu: Szín automatikus javítása ...

en: Brightness / Contrast / Gamma
hu: Fényerő / Kontraszt / Gamma

[ctx: @title]
en: This Image Editor tool can adjust Brightness / Contrast / Gamma from image.
hu: Ez a Képszerkesztő eszköz képes a kép fényerejének / kontrasztjának / gammájának beállítására.

[ctx: @action]
en: Brightness/Contrast/Gamma...
hu: Fényerő / Kontraszt / Gamma ...

en: Convert to Black and White
hu: Konvertálás fekete-fehérré

[ctx: @title]
en: Black and White
hu: Fekete fehér

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can convert image to black and white.
hu: Ez a Képszerkesztő eszköz képes képet fekete-fehérré konvertálni.

[ctx: @action]
en: Black && White...
hu: Fekete-fehér...

en: Channel Mixer
hu: Színcsatorna keverő

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can mix color channels from image.
hu: Ez a Képszerkesztő eszköz a kép színes csatornáit képes keverni.

[ctx: @action]
en: Channel Mixer...
hu: Csatorna keverő...

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can adjust color balance from image.
hu: Ez a Képszerkesztő eszköz képes a kép színegyensúlyának beállítására.

[ctx: @action]
en: Color Balance...
hu: Színegyensúly...

[ctx: @title]
en: Convert to 8 bits
hu: Konvertálás 8 bitesre

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can convert image color depth to 8 bits.
hu: Ez a Képszerkesztő eszköz képes a kép színmélységét 8 bitre konvertálni.

[ctx: @action]
en: Convert to 8 bits
hu: Konvertálás 8 bitre

[ctx: @info]
en: This image is already using a depth of 8 bits / color / pixel.
hu: Ez a kép már 8 bit / szín / pixel mélységet használ.

[ctx: @info]
en: Performing this operation will reduce image color quality. Do you want to continue?
hu: Ennek a műveletnek a végrehajtása csökkenti a kép színminőségét. Folytassuk?

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can convert image color depth to 16 bits.
hu: Ez a Képszerkesztő eszköz képes a kép színmélységét 16 bitre konvertálni.

[ctx: @action]
en: Convert to 16 bits
hu: Konvertálás 16 bitre

[ctx: @info]
en: This image is already using a depth of 16 bits / color / pixel.
hu: Ez a kép már 16 bit / szín / pixel mélységet használ.

en: Color Negative Film
hu: Színes negatív film

en: Input range of red color channel.
hu: A vörös színű csatorna beviteli tartománya.

en: Input range of green color channel.
hu: Zöld színcsatorna beviteli tartománya.

en: Input range of blue color channel.
hu: A kék színű csatorna beviteli tartománya.

en: White point color picker
hu: Fehér pont színválasztó

en: Reset white point.
hu: Fehér pont visszaállítása.

en: Adjust white point automatically.
hu: Fehér pont automatikus igazítása.

en: Exposure correction.
hu: Expozíciókorrekció.

[ctx: @title]
en: Color Negative Film
hu: Színes negatív film

[ctx: @info]
en: A tool to emulate color negative film
hu: A színes negatív film utánzásának eszköze

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can emulate color negative film from image.
hu: Ez a Képszerkesztő eszköz képes a színes negatív filmeket utánozni.

[ctx: @action]
en: Color Negative...
hu: Színes negatív ...

en: HSL Adjustments
hu: HSL beállítások

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can adjust Hue / Saturation / Lightness from image.
hu: Ez a Képszerkesztő eszköz képes a képárnyalat / telítettség / világosság beállítására.

[ctx: @action]
en: Hue/Saturation/Lightness...
hu: Színárnyalat / telítettség / világosság ...

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can invert colors from image.
hu: Ez a Képszerkesztő eszköz invertálja a kép színeit.

[ctx: @action]
en: Invert
hu: Invertálás

[ctx: @title]
en: Invert
hu: Invertálás

en: Info...
hu: Infó...

en: Current Color Space:
hu: Aktuális színtér:

en: Color Profile Conversion
hu: Színtartomány átalakítás

[ctx: @info]
en: A tool to convert image to a color space
hu: Eszköz a kép másik színtérbe alakításához

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can convert image to a different color space.
hu: Ez a Képszerkesztő eszköz képes a képet egy másik színtérre átalakítani.

[ctx: @action]
en: Color Spaces
hu: Színterek

[ctx: @action]
en: Color Space Converter...
hu: Színtér-átalakító ...

[ctx: @info]
en: This image is not color managed.
hu: Ez a kép nem színkezelt.

[ctx: @action]
en: Color Management is disabled...
hu: A színkezelés le van tiltva ...

en: White Balance
hu: Fehér egyensúly

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can adjust the white balance from image.
hu: Ez a Képszerkesztő eszköz a képen beállítja a fehéregyensúlyt.

[ctx: @action]
en: White Balance...
hu: Fehér egyensúly...

en: Add Border
hu: Szegély hozzáadása

[ctx: @info]
en: A tool to add a border around image
hu: Egy eszköz a kép körüli szegély hozzáadásához

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can add decorative border around image.
hu: Ez a Képszerkesztő eszköz dekoratív szegélyt adhat a képhez.

[ctx: @action]
en: Add Border...
hu: Szegély hozzáadása ...

en: This previews the text inserted in the image. You can use the mouse to move the text to the right location.
hu: Itt tekinthető meg a képen elhelyezett szöveg előnézete. A szöveg az egér segítségével a megfelelő helyre mozgatható.

en: Here, enter the text you want to insert in your image.
hu: Adja meg itt a beilleszteni kívánt szöveget.

en: Here you can choose the font to be used.
hu: Itt választhatja ki a használni kívánt betűtípust.

en: Align text to the left
hu: Szöveg balra igazítása

en: Align text to the right
hu: Szöveg jobbra igazítása

en: Align text to center
hu: Szöveg középre igazítása

en: Align text to a block
hu: Szöveg blokkba igazítása

en: Rotation:
hu: Forgatás:

[ctx: no rotation]
en: None
hu: Nincs

en: 90 Degrees
hu: 90 fok

en: 180 Degrees
hu: 180 fok

en: 270 Degrees
hu: 270 fok

en: Select the text rotation to use here.
hu: Válassza ki a használni kívánt forgatást.

[ctx: font color]
en: Color:
hu: Szín:

en: Set here the font color to use.
hu: Válassza ki a használni kívánt szövegszínt.

en: Add border
hu: Szegély hozzáadása

en: Add a solid border around text using current text color
hu: Szegély hozzáadása a szöveghez az aktuális szövegszín használatával

en: Semi-transparent
hu: Félig átlátszó

en: Use semi-transparent text background under image
hu: Félig átlátszó szövegháttér használata a kép alatt

en: Enter your text here.
hu: Adja meg itt a szöveget.

en: Insert Text Tool
hu: Szöveg beillesztése eszköz

en: Insert Text
hu: Szöveg beillesztése

[ctx: @title]
en: Insert Text
hu: Szöveg beillesztése

[ctx: @info]
en: A tool to insert text over an image
hu: Szöveg beszúrása egy kép fölé

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can insert text over an image.
hu: Ez a Képszerkesztő eszköz képes szöveget beszúrni egy kép fölé.

[ctx: @action]
en: Insert Text...
hu: Szöveg beszúrása ...

en: Texture
hu: Minta

[ctx: @title]
en: Texture
hu: Minta

[ctx: @info]
en: A tool to apply a texture over an image
hu: Eszköz, amely textúrát helyez a képre

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can apply a texture over an image.
hu: Ez a Képszerkesztő eszköz textúrát helyez egy képre.

[ctx: @action]
en: Apply Texture...
hu: Textúra alkalmazása ...

en: Vignetting Correction
hu: Vignettahatás javítása

[ctx: @title]
en: Vignetting Correction
hu: Vignettahatás javítása

[ctx: @info]
en: A tool to correct vignetting
hu: Eszköz a vignettálás javítására

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool correct vignetting from an image.
hu: Ez a Képszerkesztő eszköz kijavítja a kép vignettálását.

[ctx: @action]
en: Vignetting Correction...
hu: Vignettálás korrekció ...

en: Gaussian Blur
hu: Gauss-féle elmosás

[ctx: @title]
en: Blur
hu: Elmosás

[ctx: @info]
en: A tool to blur an image
hu: Egy eszköz a kép elmosására

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can blur an image.
hu: Ez a Képszerkesztő eszköz elmossa a képet.

[ctx: @action]
en: Blur...
hu: Elhomályosít...

[ctx: @title]
en: Healing Clone Tool
hu: Gyógyító klón eszköz

[ctx: @info]
en: A tool to fix image artifacts
hu: Eszköz a különféle képproblémák javítására

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can fix image artifacts by cloning area.
hu: Ez a Képszerkesztő eszköz a terület klónozásával kijavíthatja a kép problémás részeit.

[ctx: @action]
en: Healing Clone...
hu: Javító klónozás ...

[ctx: @info]
en: This filter can be used to clone a part in a photo to erase unwanted region.
hu: Ez a szűrő használható a fénykép egy részének klónozására a nem kívánt régió törléséhez.

en: Hot Pixels
hu: Forró képpontok

en: Hot Pixels Correction
hu: Kiégett pixelek javítása

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can fix hot pixels from an image.
hu: Ez a Képszerkesztő eszköz képes a kiégett pixeleket javítani egy képen.

[ctx: @action]
en: Hot Pixels...
hu: Forró pixelek ...

en: Show grid
hu: Rács megjelenítése

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can fix automatically lens artifacts over an image.
hu: Ez a Képszerkesztő eszköz képes automatikusan helyrehozni a objektív hibáiból adódó problémákat.

[ctx: @action]
en: Lens Auto-Correction...
hu: Objektív automatikus javítása ...

[ctx: value for amount of distortion]
en: Main:
hu: Fő:

en: Edge:
hu: Él:

en: Zoom:
hu: Nagyítás:

en: Brighten:
hu: Derítés:

en: Lens Distortion
hu: Lencse-torzítás

[ctx: @title]
en: Lens Distortion
hu: Lencse-torzítás

[ctx: @info]
en: A tool to adjust lens distortions
hu: Eszköz az objektív torzításainak beállításához

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can adjust lens distortions from an image.
hu: Ez a Képszerkesztő eszköz beállíthatja a kép objektív torzulásait.

[ctx: @action]
en: Distortion...
hu: Torzítás...

en: Local Contrast
hu: Helyi kontraszt

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can emulate tone mapping over an image.
hu: Ez a Képszerkesztő eszköz tónustérképet emulál a képen.

[ctx: @action]
en: Local Contrast...
hu: Helyi kontraszt ...

en: Noise Reduction
hu: Zaj csökkentés

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can reduce noise in image.
hu: Ez a Képszerkesztő eszköz képes csökkenteni a kép zaját.

[ctx: @action]
en: Noise Reduction...
hu: Zajcsökkentés...

en: Red Eyes Correction
hu: Vörös szem korrekció

[ctx: @title]
en: Red Eye
hu: Vörös szem

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can reduce red eye effect on image.
hu: Ez a Képszerkesztő eszköz képes csökkenteni a kép vörös szem hatását.

[ctx: @action]
en: Red Eye...
hu: Vörös szem...

[ctx: @info]
en: This filter can be used to correct red eyes in a photo. Select a region including the eyes to use this option.
hu: Ez a szűrő használható a vörös szemek korrigálására egy fotón. Ennek az opciónak a használatához válassza ki a szemet tartalmazó régiót.

en: Preset
hu: Beállítás

en: Filtering type:
hu: Szűrés típusa:

[ctx: custom restoration settings]
en: Custom
hu: Egyéni

en: Restoration
hu: Visszaállítás

[ctx: @info]
en: A tool to restore an image using Greystoration algorithm
hu: Egy eszköz egy kép visszaállítására a Greystoration algoritmus segítségével

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can restore an image using Greystoration algorithm.
hu: Ez a Képszerkesztő eszköz visszaállíthat egy képet a Greystoration algoritmus segítségével.

[ctx: @action]
en: Restoration...
hu: Felújítás...

en: Sharpen
hu: Élesítés

en: Unsharp Mask
hu: Életlen maszk

en: Refocus
hu: Újrafókuszálás

[ctx: @title]
en: Sharpen
hu: Élesítés

[ctx: @info]
en: A tool to sharp an image
hu: Eszköz a kép élesítéséhez

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can sharp an image.
hu: Ez a Képszerkesztő eszköz képes élesíteni a képet.

[ctx: @action]
en: Sharpen...
hu: Élesítés ...

en: Settings...
hu: Beállítások...

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PrintOptionsPage)
en: Image Settings
hu: Kép beállítások

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, imagePosButtonGroup) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Image Position
hu: Kép pozíció

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Scaling
hu: Átméretezés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mNoScale)
en: &No scaling
hu: &Nincs átméretezés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mScaleToPage)
en: &Fit image to page
hu: &Kép igazítása az oldalhoz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintEnlargeSmallerImages)
en: Enlarge smaller images
hu: Kis képek nagyítása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mScaleTo)
en: &Scale to:
hu: Á&tméretezés erre:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Millimeters
hu: Milliméter

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Centimeters
hu: Centiméter

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Inches
hu: Inch

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintKeepRatio)
en: Keep ratio
hu: Méretarány megtartása

[ctx: @title]
en: Print Image
hu: Kép nyomtatása

[ctx: @info]
en: A tool to print an image
hu: Eszköz kép nyomtatásához

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can print an image.
hu: Ez a Képszerkesztő eszköz képes képet kinyomtatni.

[ctx: @action]
en: Print Image...
hu: Kép nyomtatása ...

en: Zoom Blur
hu: Nagyító elmosás

en: Radial Blur
hu: Sugaras elmosás

en: Far Blur
hu: Távoli elmosás

en: Motion Blur
hu: Mozgó elmosás

en: Softener Blur
hu: Finomító elmosás

en: Shake Blur
hu: Rázó elmosás

en: Focus Blur
hu: Fókusz elmosás

en: Smart Blur
hu: Intelligens elmosás

en: Frost Glass
hu: Fagyott üveg

en: Mosaic
hu: Mozaik

en: Distance:
hu: Távolság:

en: Set here the blur distance in pixels.
hu: Adja meg itt az elmosás távolságát képpontokban.

[ctx: level to use for the effect]
en: Level:
hu: Szint:

en: Blur Effects
hu: Elmosási effektusok

[ctx: @title]
en: Blur Effects
hu: Elmosási effektusok

[ctx: @info]
en: A tool to apply blur effects to an image
hu: Egy eszköz az elmosási effektusok alkalmazásához egy képen

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can apply blur effects to an image.
hu: Ez a Képszerkesztő eszköz melossa a képeket.

[ctx: @action]
en: Blur Effects...
hu: Blur Effects ...

en: Charcoal
hu: Szén

en: Pencil size:
hu: Ceruzaméret:

[ctx: smoothing value of the pencil]
en: Smooth:
hu: Simítás:

[ctx: @title]
en: Charcoal Drawing
hu: Szénrajz

[ctx: @info]
en: A tool to emulate charcoal drawing
hu: A szénrajz utánzásának eszköze

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can emulate charcoal drawing to an image.
hu: Ez a Képszerkesztő eszköz képes szén-rajzot utánozni.

[ctx: @action]
en: Charcoal Drawing...
hu: Szénrajz ...

[ctx: @info]
en: This is the color effects preview
hu: Ez a színhatások előnézete

[ctx: @title: filter]
en: Solarize
hu: Szolarizáció

[ctx: @title: filter]
en: Vivid
hu: Élénk

[ctx: @title: filter]
en: Find Edges
hu: Élkeresés

[ctx: @info]
en: A tool to apply color effects to an image
hu: Eszköz, amely színhatásokat alkalmaz a képre

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can apply color effects to an image.
hu: Ez a Képszerkesztő eszköz színhatásokat alkalmazhat egy képre.

[ctx: @action]
en: Color Effects...
hu: Színhatások ...

en: Fish Eyes
hu: Vörös szem

en: Twirl
hu: Pörgetés

en: Cylindrical Hor.
hu: Vízszintes cilinder

en: Cylindrical Vert.
hu: Függőleges cilinder

en: Cylindrical H/V.
hu: F/V cilinder

en: Caricature
hu: Karikatúra

en: Multiple Corners
hu: Több sarok

en: Waves Hor.
hu: Vízszintes hullámok

en: Waves Vert.
hu: Függőleges hullámok

en: Circular Waves 1
hu: Körkörös hullámok 1

en: Circular Waves 2
hu: Körkörös hullámok 2

en: Polar Coordinates
hu: Polárkoordináták

en: Tile
hu: Csempe

[ctx: level of the effect]
en: Level:
hu: Szint:

en: Set here the level of the effect.
hu: Adja meg itt az effektus szintjét.

en: Iteration:
hu: Iteráció:

en: Distortion Effects
hu: Torzítási effektusok

[ctx: @title]
en: Distortion Effects
hu: Torzítási effektusok

[ctx: @info]
en: A tool to apply distortion effects to an image
hu: Eszköz, amely torzító hatásokat alkalmaz a képre

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can apply distortion effects to an image.
hu: Ez a Képszerkesztő eszköz torzító hatásokat alkalmazhat egy képre.

[ctx: @action]
en: Distortion Effects...
hu: Torzító hatások ...

en: Depth:
hu: Mélység:

en: Emboss
hu: Domborítás

[ctx: @title]
en: Emboss
hu: Domborítás

[ctx: @info]
en: A tool to emboss an image
hu: A kép dombornyomásának eszköze

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can emboss an image.
hu: Ez a Képszerkesztő eszköz domborít egy képet.

[ctx: @action]
en: Emboss...
hu: Domborít...

en: Film Grain
hu: Filmszemcsék

[ctx: @info]
en: A tool to add film grain over an image
hu: Eszköz a film szemcsézettség hozzáadásához

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can add film grain over an image.
hu: Ez a Képszerkesztő eszköz film szemcsézetet adhat egy képhez.

[ctx: @action]
en: Add Film Grain...
hu: Film szemcsézettség hozzáadása ...

en: Brush size:
hu: Ecsetméret:

en: Set here the brush size to use for simulating the oil painting.
hu: Adja meg itt az olajfestés szimulálásához használatos ecsetméretet.

[ctx: value of smoothing effect]
en: Smooth:
hu: Simítás:

en: Oil Paint
hu: Olajfestés

[ctx: @title]
en: Oil Paint
hu: Olajfestés

[ctx: @info]
en: A tool to emulate oil painting
hu: Az olajfestés utánzásának eszköze

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can emulate oil painting over an image.
hu: Ez a Képszerkesztő eszköz olajfestményeket képes utánozni.

[ctx: @action]
en: Oil Paint...
hu: Olajfesték...

en: Drop size:
hu: Cseppméret:

en: Number:
hu: Szám:

en: Fish eyes:
hu: Vörös szem:

en: RainDrop
hu: Esőcseppek

[ctx: @title]
en: Raindrops
hu: Esőcseppek

[ctx: @info]
en: A tool to add rain drops over an image
hu: Eszköz, amely esőcseppeket ad a képhez

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can add rain drops over an image.
hu: Ez a Képszerkesztő eszköz esőcseppeket adhat egy képhez.

[ctx: @action]
en: Raindrops...
hu: Esőcseppek...

[ctx: @title]
en: Auto-Crop
hu: Automatikus levágás

[ctx: @info]
en: A tool to auto-crop an image
hu: A kép automatikus kivágásának eszköze

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can crop automatically an image by detection of inner black border, generated while panorama stitching for example.
hu: Ez a Képszerkesztő eszköz képes automatikusan kivágni egy képet a belső fekete szegély észlelésével, amely például panoráma összeillesztés közben keletkezett.

[ctx: @action]
en: &Auto-Crop
hu: &Automatikus kivágás

[ctx: @info]
en: This option can be used to crop automatically the image.
hu: Ez az opció használható a kép automatikus kivágására.

en: Maintain aspect ratio
hu: Méretarány megőrzése

en: Enable this option to maintain aspect ratio with new image sizes.
hu: Az opció engedélyezésével a méretarányok az új képméretnél is megörződnek.

en: Width (px):
hu: Szélesség (pixel):

en: Set here the new image width in pixels.
hu: Adja meg itt az új kép szélességét képpontokban.

en: Height (px):
hu: Magasság (pixel):

en: Set here the new image height in pixels.
hu: Adja meg itt az új kép magasságát képpontokban.

en: Width (%):
hu: Szélesség (%):

en: New image width, as a percentage (%).
hu: Új kép szélessége százalékban (%).

en: Height (%):
hu: Magasság (%):

en: New image height, as a percentage (%).
hu: Új kép magassága százalékban (%).

en: Specify here your desired content-aware rescaling percentage.
hu: Itt adja meg az intelligens átméretezés mértékét százalékban.

en: Erase mask:
hu: Maszk törlése:

en: Erase mask
hu: Maszk törlése

en: Click on this button to erase mask regions.
hu: Kattintson ide a maszkterületek törléséhez.

en: Specify here the size of the brush used to paint masks.
hu: Adja meg itt a maszk rajzolásához használt ecset méretét.

en: Preserve Skin Tones
hu: Bőrszín megőrzése

en: Enable this option to preserve pixels whose color is close to a skin tone.
hu: Engedélyezze ezt az opciót a bőrhöz közeli színű képpontok megőrzéséhez.

en: Maximum number of transversal steps:
hu: Átlós lépések maximális száma:

en: Resize Order:
hu: Átméretezési sorrend:

en: Horizontally first
hu: Vízszintes először

en: Vertically first
hu: Függőleges először

en: Here you can set whether to resize horizontally first or vertically first.
hu: Itt adható meg, hogy a vízszintes vagy a függőleges átméretezés történjen meg elsőként.

en: Target size
hu: Cél mérete

en: Content-aware rescale percentage
hu: Intelligens átméretezés százalék

en: Mask Settings
hu: Maszk beállítások

en: Advanced Settings
hu: További beállítások

en: Liquid Rescale
hu: Intelligens átméretezés

[ctx: @title]
en: Liquid Rescale
hu: Intelligens átméretezés

[ctx: @info]
en: A tool to resize an image with content analysis
hu: Eszköz egy kép átméretezéséhez tartalomelemzéssel

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can resize an image with content analysis.
hu: Ez a Képszerkesztő eszköz tartalomelemzéssel átméretezheti a képeket.

[ctx: @action]
en: Liquid Rescale...
hu: Folyékony átméretezés ...

en: This is the free rotation operation preview. If you move the mouse cursor on this preview, a vertical and horizontal dashed line will be drawn to guide you in adjusting the free rotation correction. Release the left mouse button to freeze the dashed line's position.
hu: Ez a szabad elforgatási művelet előnézete. A kurzor mozgatásával megjelenő vízszintes és függőleges szaggatott vonal nyújt segítséget az elforgatás során. Az igazító vonalak pozíciójának rögzítéséhez engedje fel a bal egérgombot.

en: New width:
hu: Új szélesség:

en: New height:
hu: Új magasság:

en: Select a point in the preview widget, then click this button to assign the point for auto-correction.
hu: Válasszon ki egy pontot az előnézeti területen, majd kattintson erre a gombra a pont meghatározásához automatikus korrekcióra.

[ctx: Automatic Adjustment]
en: Adjust
hu: Igazítás

en: <p>Correct the rotation of your images automatically by assigning two points in the preview widget and clicking <i>Adjust</i>.<br/>You can either adjust horizontal or vertical lines.</p>
hu: <p>Korrigálja a képei elforgatását automatikusan két pont megadásával az előnézeti területen, majd az <i>Igazítás</i> gombra kattintva.<br/>Vízszintes és függőleges vonalak igazítása is lehetséges.</p>

en: Automatic Adjustment
hu: Automatikus igazítás

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, settingsGroupBox)
en: Settings
hu: Beállítások

en: Free Rotation
hu: Szabad forgatás

en: Click to set
hu: Kattintson a beállításhoz

[ctx: point has been set and is valid]
en: Okay
hu: Rendben

[ctx: @title]
en: Free Rotation
hu: Szabad forgatás

[ctx: @info]
en: A tool to rotate an image
hu: Eszköz a kép forgatásához

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can rotate an image with an arbitrary angle.
hu: Ez a Képszerkesztő eszköz tetszőleges szöggel forgathatja el a képet.

[ctx: @action]
en: Free Rotation...
hu: Szabad elforgatás ...

[ctx: @action]
en: Free Rotation Set Point 1
hu: Szabad forgatás 1. pont

[ctx: @action]
en: Free Rotation Set Point 2
hu: Szabad forgatás 2. pont

[ctx: @action]
en: Free Rotation Auto Adjust
hu: Szabad elforgatás automatikus beállítása

en: This is the perspective transformation operation preview. You can use the mouse for dragging the corner to adjust the perspective transformation area.
hu: Ez a perspektivikus átalakítási művelet előnézete. A perspektíva a sarkok egérrel történő elmozgatásával módosítható.

en: Angles (in degrees):
hu: Szög (fokokban):

en:   Top left:
hu:  Fent balra:

en:   Top right:
hu:  Fent jobbra:

en:   Bottom left:
hu:  Alul balra:

en:   Bottom right:
hu:  Alul jobbra:

en: Draw preview while moving
hu: Előnézet rajzolás mogatáskor

en: Draw grid
hu: Rácsozás rajzolása

en: Inverse transformation
hu: Inverz átalakítás

[ctx: @title]
en: Perspective
hu: Perspektíva

[ctx: @info]
en: A tool to adjust perspective
hu: A perspektíva beállításának eszköze

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can adjust perspective from an image.
hu: Ez a Képszerkesztő eszköz beállíthatja a kép perspektíváját.

[ctx: @action]
en: Perspective Adjustment...
hu: Perspektíva kiigazítás ...

en: Perspective Adjustment Tool
hu: Perspektivikus igazítás eszköz

en: Perspective Adjustment
hu: Perspektivikus igazítás

en: Aspect Ratio Crop
hu: Méretarányos levágás

en: <p>Here you can see the aspect ratio selection preview used for cropping. You can use the mouse to move and resize the crop area.</p><p>Press and hold the <b>CTRL</b> key to move the opposite corner too.</p><p>Press and hold the <b>SHIFT</b> key to move the closest corner to the mouse pointer.</p>
hu: <p>Itt tekintheti meg a kivágásra kerülő terület előnézeti képét. Az egér segítségével a kivágandó terület mozgatható és átméretezhető.</p><p> A <b>CTRL</b> billenytű lenyomva tartásával az ellentétes sarok is szinkronban mozgatható.</p><p> A <b>SHIFT</b> billentyű lenyomva tartásával a kurzorhoz legközelebbi sarok mozgatható.</p>

en: Max. Aspect
hu: Maximális arány

en: Set selection area to the maximum size according to the current ratio.
hu: A maximálisan kijelölhető terület beállítása az aktuális méretaránynak megfelelően.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, resolutionLabel)
en: Resolution:
hu: Felbontás:

en: Crop Information
hu: Információ levágása

en: Aspect ratio:
hu: Méretarány:

[ctx: custom aspect ratio crop settings]
en: Custom
hu: Egyedi

en: Golden Ratio
hu: Aranymetszési arány

[ctx: no aspect ratio]
en: None
hu: Nincs

en: Exact aspect
hu: Pontos arány

en: Enable this option to force exact aspect ratio crop.
hu: Az opció engedélyezésével kényszerítetten pontos méretarányos vágás érhető el.

en: Orientation:
hu: Tájolás:

en: Landscape
hu: Fekvő

en: Portrait
hu: Álló

en: Select constrained aspect ratio orientation.
hu: Válassza ki a méretarány tájolását.

en: Auto
hu: Automatikus

en: Enable this option to automatically set the orientation.
hu: Az opció engedélyezésével a tájolás automatikusan kiválasztásra kerül.

en: Custom ratio:
hu: Egyéni arány:

en: Crop Settings
hu: Levágási beállítások

[ctx: no geometric form]
en: None
hu: Nincs

en: Golden sections
hu: Aranymetszés

en: Flip horizontally
hu: Vízszintes tükrözés

en: Flip vertically
hu: Függőleges tükrözés

en: Color and width:
hu: Szín és szélesség:

[ctx: custom ratio crop settings]
en: Custom
hu: Egyedi

[ctx: @title]
en: Aspect Ratio Crop
hu: Méretarányos levágás

[ctx: @info]
en: A tool to crop an image with ratio
hu: Eszköz arányos kép kivágásához

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can crop an image with ratio.
hu: Ez a Képszerkesztő eszköz képes képet vágni a megadott arányban.

[ctx: @action]
en: Aspect Ratio Crop...
hu: Képarány tartó vágás ...

en: New Size
hu: Új méret

en: Units:
hu: Egységek:

en: Pixels (px)
hu: Képpont (px)

en: Inches (in)
hu: Hüvelyk (in)

en: Centimeters (cm)
hu: Centiméter (cm)

en: Millimeters (mm)
hu: Milliméter (mm)

en: Width:
hu: Szélesség:

en: Height:
hu: Magasság:

en: New image height in pixels (px).
hu: Új képmagasság képpontban (px).

en: New image width in percent (%).
hu: Új képszélesség képpontban (px).

en: New image height in percent (%).
hu: Új képmagasság százalékban (%).

en:  Pixel/Inch
hu: Pixel / hüvelyk

en: New image resolution in pixels/inch.
hu: Új képfelbontás pixel / hüvelykben.

en: Restore photograph (slow)
hu: Fotó visszaállítása (lassú)

en: Enable this option to scale-up an image to a huge size. <b>Warning</b>: This process can take some time.
hu: Engedélyezze ezt az opciót a kép jelentős nagyításához. <b>Figyelem</b>: Ez a folyamat sok időt vehet igénybe.

en: <b>Note:</b> use Restoration Mode to scale-up an image to a huge size. This process can take some time.
hu: <b>Figyelem:</b> a visszaállító mód kerül felhasználásra a kép jelentős nagyításához. Ez a folyamat sok időt vehet igénybe.

en: Resize
hu: Átméretezés

en: "%1" is not a Photograph Resizing settings text file.
hu: "%1" nem egy átméretezési beállításokat tároló fájl.

en: Cannot load settings from the Photograph Resizing text file.
hu: A beállítások betöltése a fájlból nem sikerült.

en: Cannot save settings to the Photograph Resizing text file.
hu: A beállítások mentése a fájlba nem sikerült.

[ctx: @title]
en: Resize Image
hu: Kép átméretezése

[ctx: @action]
en: A tool to resize an image
hu: Eszköz a kép átméretezéséhez

[ctx: @action]
en: This Image Editor tool can resize an image.
hu: Ez a képszerkesztő eszköz átméretezheti a képet.

[ctx: @action]
en: &Resize...
hu: &Átméretezés ...

en: This is the shear operation preview. If you move the mouse cursor on this preview, a vertical and horizontal dashed line will be drawn to guide you in adjusting the shear correction. Release the left mouse button to freeze the dashed line's position.
hu: Ez a nyírási művelet előnézete. A kurzor mozgatásával megjelenő vízszintes és függőleges szaggatott vonal nyújt segítséget a nyírás során. Az igazító vonalak pozíciójának rögzítéséhez engedje fel a bal egérgombot.

en: Main horizontal angle:
hu: Elsődleges vízszintes szög:

en: The main horizontal shearing angle, in degrees.
hu: Az elsődleges vízszintes nyírási szög (fokban).

en: Fine horizontal angle:
hu: Finom vízszintes szög:

en: This value in degrees will be added to main horizontal angle value to set fine adjustments.
hu: Az itt megadott érték az elsődleges vízszintes szög finomhangolására szolgál.

en: Main vertical angle:
hu: Elsődleges függőleges szög:

en: The main vertical shearing angle, in degrees.
hu: Az elsődleges függőleges nyírási szög (fokban).

en: Fine vertical angle:
hu: Finom függőleges szög:

en: This value in degrees will be added to main vertical angle value to set fine adjustments.
hu: Az itt megadott érték az elsődleges függőleges szög finomhangolására szolgál.

en: Anti-Aliasing
hu: Élsimítás

en: Enable this option to apply the anti-aliasing filter to the sheared image. To smooth the target image, it will be blurred a little.
hu: Az opció engedélyezésével a nyírt képen alkalmazható az elsimító szűrő. Az eredményül kapott kép finomításához kismértékben elmosásra kerül.

en: Shear Tool
hu: Nyíró eszköz

[ctx: @title]
en: Shear Image
hu: Kép nyírása

[ctx: @info]
en: A tool to shear an image
hu: A kép nyírására szolgáló eszköz

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can shear an image.
hu: Ez a Képszerkesztő eszköz képes nyírni egy képet.

[ctx: @action]
en: &Shear...
hu: &Nyírás...

en: Digital Scanner
hu: Digitális szkenner

en: A tool to acquire images with a digital scanner
hu: A képek digitális szkennerrel történő megszerzésének eszköze

[ctx: @action]
en: Import from Scanner...
hu: Importálás a szkennerből ...

en: There is no scanner device available.
    Please check your configuration
hu: Nincs elérhető szkenner eszköz.
    Kérjük, ellenőrizze a konfigurációt

en: Scan Images
hu: Képek beolvasása

en: The target image file format "%1" is unsupported.
hu: A cél képfájl formátum („%1”) nem támogatott.

en: Failed to save file
    "%1" to
    "%2".
hu: Nem sikerült menteni a fájlt:
    „%1” ide:
    „%2”

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
hu: Már létezik "%1" nevű fájl. Felül szeretné írni?

en: Saving file %1 -
hu: %1 fájl mentése -

en: Cannot save "%1" file
hu: A(z) „%1” fájlt nem sikerült elmenteni

[ctx: @info]
en: Display bookmarked positions on the map.
hu: Könyvjelzővel ellátott pozíciók megjelenítése a térképen.

[ctx: @label]
en: Layout:
hu: Elrendezés:

[ctx: @item]
en: One map
hu: Egy térkép

[ctx: @title]
en: Sorting
hu: Rendezés

[ctx: @action]
en: Show oldest first
hu: Először a legrégebbi megjelenítése

[ctx: @action]
en: Show youngest first
hu: Mutassa először a legfiatalabbakat

[ctx: @item: map tool]
en: Details
hu: Részletek

[ctx: @item: map tool]
en: GPS Correlator
hu: GPS korrelátor

[ctx: @item: map tool]
en: Undo/Redo
hu: Visszavonás / Újra

[ctx: @item: map tool]
en: Reverse Geocoding
hu: Fordított geokódolás

[ctx: @item: map tool]
en: Search
hu: Keresés

[ctx: @item: map tool]
en: KML Export
hu: KML exportálás

[ctx: @info]
en: Loading metadata -
hu: Metaadatok betöltése -

[ctx: @info]
en: You have 1 modified image. | You have %1 modified images.
hu[0]: 1 módosított képed van.
hu[1]: %1 módosított képed van.

[ctx: @info]
en: %1 Would you like to save the changes you made to them?
hu: %1 Szeretné menteni a rajtuk végzett módosításokat?

[ctx: @info]
en: Saving changes -
hu: Változások mentése -

[ctx: @title:window]
en: Error
hu: Hiba

[ctx: @info]
en: Failed to save some information:
hu: Nem sikerült elmenteni néhány információt:

[ctx: @title]
en: Edit Geolocation
hu: Földrajzi hely szerkesztése

en: Latitude
hu: Szélesség

en: Longitude
hu: Hosszúság

en: Speed
hu: Sebesség

en: # satellites
hu: Műholdak száma

en: Fix type
hu: Típus javítása

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Details changed
hu: A részletek megváltoztak

[ctx: @title]
en: Geolocation Edit
hu: Földrajzi hely szerkesztése

[ctx: @info]
en: A tool to edit items geolocation
hu: Eszköz az elemek földrajzi helyének szerkesztésére

[ctx: @action]
en: Edit Geolocation...
hu: Földrajzi hely szerkesztése ...

en: Tracks
hu: Nyomvonalak

[ctx: @item: points over the map]
en: Points
hu: Pontok

[ctx: @item: point coordinates]
en: Point
hu: Pont

en: absolute
hu: abszolút

en: Sizes
hu: Méretek

en: Icon Size:
hu: Ikon mérete:

en: Image Size:
hu: Képméret:

en: GPX file:
hu: GPX fájl:

en: GPS Exchange Format (*.gpx)
hu: GPS csereformátum (* .gpx)

[ctx: @title:window]
en: Select GPX File to Load
hu: Válassza ki a betöltendő GPX-fájlt

en: Time Zone:
hu: Időzóna:

en: GMT-12:00
hu: GMT-12: 00

en: 1 image snapped to '%2' | %1 images snapped to '%2'
hu[0]: 1 kép illesztve ehhez: „%2”
hu[1]: %1 kép illesztve ehhez: „%2”

[ctx: Start the search]
en: Search
hu: Keresés

en: Clear the search results.
hu: A keresési eredmények törlése.

en: Keep the results of old searches when doing a new search.
hu: A korábbi keresési eredmények megtartása új keresés indításakor.

en: Toggle the visibility of the search results on the map.
hu: A keresési eredmények láthatóságának váltása a térképen.

en: Copy coordinates
hu: Koordináták másolása

en: Move selected images to this position
hu: A kijelölt képek mozgatása erre a helyre

en: Remove from results list
hu: Eltávolítás a találati listából

en: Select which service you would like to use.
hu: Válassza ki, hogy mely szolgáltatást szeretné használni.

en: Bookmarks
hu: Könyvjelzők

en: Your search failed:
    %1
hu: A keresés nem sikerült:
    %1

en: 1 image moved to '%2' | %1 images moved to '%2'
hu[0]: 1 kép áthelyezve ide: „%2”
hu[1]: %1 kép áthelyezve ide: „%2”

[ctx: @action: button]
en: Next
hu: Következő

[ctx: @action: button]
en: Previous
hu: Előző

[ctx: @item]
en: Edit EXIF
hu: EXIF szerkesztése

[ctx: @item]
en: Edit IPTC
hu: IPTC szerkesztése

[ctx: @item]
en: Edit XMP
hu: XMP szerkesztése

en: Add a new value to the list
hu: Egy új érték hozzáadása a listához

en: Remove the current selected value from the list
hu: A jelenleg kijelölt érték eltávolítása a listából

en: Replace the current selected value from the list
hu: A jelenleg kijelölt érték cseréje a listából

en:  This field is limited to:
hu:  Ez a mező korlátozva van erre:

en: <p>1 character.</p> | <p>%1 characters.</p>
hu[0]: <p>1 karakter.</p>
hu[1]: <p>%1 karakter.</p>

en: Attribute:
hu: Attribútum:

[ctx: Content type]
en: Current
hu: Jelenlegi

[ctx: Content type]
en: Analysis
hu: Elemzés

[ctx: Content type]
en: Archive material
hu: Anyag archiválása

[ctx: Content type]
en: Background
hu: Háttér

[ctx: Content type]
en: Feature
hu: Szolgáltatás

[ctx: Content type]
en: Forecast
hu: Előrejelzés

[ctx: Content type]
en: History
hu: Történelem

[ctx: Content type]
en: Obituary
hu: Gyászjelentés

[ctx: Content type]
en: Opinion
hu: Vélemény

[ctx: Content type]
en: Polls & Surveys
hu: Szavazások és felmérések

[ctx: Content type]
en: Profile
hu: Profil

[ctx: Content type]
en: Results Listings & Table
hu: Eredmények listázása és táblázat

[ctx: Content type]
en: Side bar & Supporting information
hu: Oldalsáv és támogatási információk

[ctx: Content type]
en: Summary
hu: Összegzés

[ctx: Content type]
en: Transcript & Verbatim
hu: Átirat és jegyzőkönyv

[ctx: Content type]
en: Interview
hu: Interjú

[ctx: Content type]
en: From the Scene
hu: A környezetből

[ctx: Content type]
en: Retrospective
hu: Visszatekintő

[ctx: Content type]
en: Statistics
hu: Statisztikák

[ctx: Content type]
en: Update
hu: Frissítés

[ctx: Content type]
en: Wrap-up
hu: Összecsomagolás

[ctx: Content type]
en: Press Release
hu: Sajtóközlemény

en: Brightness (APEX):
hu: Fényerő (APEX):

en: Gain Control:
hu: Erősítés vezérlés:

[ctx: gain control]
en: None
hu: Nincs

[ctx: gain control]
en: Low gain up
hu: Alacsony erősítés

[ctx: gain control]
en: High gain up
hu: Magas erősítés

[ctx: gain control]
en: Low gain down
hu: Alacsony gyengítés

[ctx: gain control]
en: High gain down
hu: Magas gyengítés

en: Contrast:
hu: Kontraszt:

[ctx: contrast mode]
en: Normal
hu: Normál

[ctx: contrast mode]
en: Soft
hu: Enyhe

[ctx: contrast mode]
en: Hard
hu: Erős

en: Saturation:
hu: Telítettség:

[ctx: saturation mode]
en: Normal
hu: Normál

[ctx: saturation mode]
en: Low
hu: Alacsony

[ctx: saturation mode]
en: High
hu: Magas

en: Sharpness:
hu: Élesség:

[ctx: sharpness mode]
en: Normal
hu: Normál

[ctx: sharpness mode]
en: Soft
hu: Enyhe

[ctx: sharpness mode]
en: Hard
hu: Erős

en: Normal process
hu: Normál folyamat

en: Custom process
hu: Egyéni folyamat

[ctx: name of the document this image has been scanned from]
en: Name (*):
hu: Név (*):

[ctx: image description]
en: Description (*):
hu: Leírás (*):

en: Artist (*):
hu: Szerző (*):

en: Copyright (*):
hu: Szerzői jog (*):

[ctx: image caption]
en: Caption:
hu: Felirat:

en: Creation date and time
hu: Létrehozási dátum és idő

en: Sync XMP creation date
hu: XMP létrehozási dátum szinkronizálása

en: Sync IPTC creation date
hu: IPTC létrehozási dátum szinkronizálása

en: Set creation date to today
hu: A létrehozás dátumának beállítása a mai napra

en: Original date and time
hu: Eredeti dátum és idő

en: Set original date to today
hu: Az eredeti dátum beállítása a mai napra

en: Digitization date and time
hu: Digitalizálási dátum és idő

en: Set digitization date to today
hu: A digitalizálás dátumának beállítása a mai napra

en: Device manufacturer (*):
hu: Eszköz gyártó (*):

en: Device model (*):
hu: Eszközmodell (*):

en: Device type:
hu: Eszköztípus:

en: Film scanner
hu: Filmolvasó

en: Exposure time (seconds):
hu: Exponálási idő (másodperc):

en: Exposure program:
hu: Exponálási program:

[ctx: exposure program]
en: Not defined
hu: Nincs megadva

[ctx: exposure program]
en: Manual
hu: Kézi

[ctx: exposure program]
en: Auto
hu: Automatikus

[ctx: exposure program]
en: Aperture priority
hu: Apertúra prioritás

[ctx: exposure program]
en: Shutter priority
hu: Zár prioritás

[ctx: exposure program]
en: Creative program
hu: Kreatív program

[ctx: exposure program]
en: Action program
hu: Művelet program

[ctx: exposure program]
en: Portrait mode
hu: Álló mód

[ctx: exposure program]
en: Landscape mode
hu: Fekvő mód

en: Exposure mode:
hu: Exponálási mód:

[ctx: exposure mode]
en: Auto
hu: Automatikus

[ctx: exposure mode]
en: Manual
hu: Kézi

[ctx: exposure mode]
en: Auto bracket
hu: Automatikus zár

en: Exposure bias (APEX):
hu: Expozíció torzítás (APEX):

en: Metering mode:
hu: Mérési mód:

[ctx: metering mode]
en: Unknown
hu: Ismeretlen

[ctx: metering mode]
en: Average
hu: Átlagos

[ctx: metering mode]
en: Center weighted average
hu: Középre súlyozott átlag

[ctx: metering mode]
en: Spot
hu: Folt

[ctx: metering mode]
en: Multi-spot
hu: Összetett folt

[ctx: metering mode]
en: Partial
hu: Részleges

[ctx: metering mode]
en: Other
hu: Egyéb

en: Sensitivity (ISO):
hu: Érzékenység (ISO):

en: Sensing method:
hu: Érzékelési módszer:

en: Not defined
hu: Nincs megadva

en: One-chip color area
hu: Egylapkás színterület

en: Two-chip color area
hu: Kétlapkás színterület

en: Three-chip color area
hu: Háromlapkás színterület

en: Color sequential area
hu: Színszekvenciális terület

en: Trilinear sensor
hu: Trilineáris érzékelő

en: Color sequential linear
hu: Színszekvenciális lineáris

[ctx: @item: scene type]
en: Landscape
hu: Fekvő

[ctx: @item: scene type]
en: Portrait
hu: Álló

[ctx: @item: subject distance]
en: Unknown
hu: Ismeretlen

[ctx: @item: subject distance]
en: Close view
hu: Nézet bezárása

[ctx: @item: subject distance]
en: Distant view
hu: Távoli nézet

[ctx: @info]
en: Select here the type of distance between the subject and the image input equipment.
hu: Itt válassza ki a téma és a képbeviteli berendezés közötti távolság típusát.

[ctx: @item: image caption]
en: Caption
hu: Felirat

[ctx: @item: date properties]
en: Date & Time
hu: Dátum és idő

[ctx: @item: lens properties]
en: Lens
hu: Lencsék

[ctx: @item: device properties]
en: Device
hu: Eszköz

[ctx: @item; light properties]
en: Light
hu: Világos

[ctx: @item: picture adjustments]
en: Adjustments
hu: Kiigazítások

en: Focal length (mm):
hu: Fókusztávolság (mm):

en: Focal length in 35mm film (mm):
hu: Fókusztávolság 35 mm-es filmen (mm):

en: Digital zoom ratio:
hu: Digitális nagyítási arány:

en: Lens aperture (f-number):
hu: Lencse apertúra (f-szám):

en: Max. lens aperture (f-number):
hu: Maximális lencse apertúra (f-szám):

en: No flash
hu: Nincs vaku

en: Fired
hu: Elsütve

en: Fired, no strobe return light
hu: Elsütve, nincs készenléti jelzőfény

en: Fired, strobe return light
hu: Elsütve, készenléti jelzőfény

en: Yes, compulsory
hu: Igen, kötelezően

en: Yes, compulsory, no return light
hu: Igen, kötelezően, nincs készenléti jelzőfény

en: Yes, compulsory, return light
hu: Igen, kötelezően, készenléti jelzőfény

en: No, compulsory
hu: Nem, kötelezően

en: No, auto
hu: Nem, automatikus

en: Yes, auto
hu: Igen, automatikus

en: Yes, auto, no return light
hu: Igen, automatikus, nincs készenléti jelzőfény

en: Yes, auto, return light
hu: Igen, automatikus, készenléti jelzőfény

en: No flash function
hu: Nincs vaku funkció

en: Yes, red-eye
hu: Igen, vörös szem

en: Yes, red-eye, no return light
hu: Igen, vörös szem, nincs készenléti jelzőfény

en: Yes, red-eye, return light
hu: Igen, vörös szem, készenléti jelzőfény

en: Yes, compulsory, red-eye
hu: Igen, kötelezően, vörös szem

en: Yes, compulsory, red-eye, no return light
hu: Igen, kötelezően, vörös szem, nincs készenléti jelzőfény

en: Yes, compulsory, red-eye, return light
hu: Igen, kötelezően, vörös szem, készenléti jelzőfény

en: Yes, auto, red-eye
hu: Igen, automatikus, vörös szem

en: Yes, auto, red-eye, no return light
hu: Igen, automatikus, vörös szem, nincs készenléti jelzőfény

en: Yes, auto, red-eye, return light
hu: Igen, automatikus, vörös szem, készenléti jelzőfény

en: Light source:
hu: Fényforrás:

[ctx: light source]
en: Unknown
hu: Ismeretlen

[ctx: light source]
en: Daylight
hu: Napfény

[ctx: light source]
en: Fluorescent
hu: Fluoreszkáló

[ctx: light source]
en: Flash
hu: Vaku

[ctx: light source]
en: Fine weather
hu: Jó idő

[ctx: light source]
en: Cloudy weather
hu: Felhős idő

[ctx: light source]
en: Shade
hu: Árnyék

[ctx: light source]
en: Daylight fluorescent (D 5700 - 7100K)
hu: Napfény fluoreszkáló (D 5700 - 7100K)

[ctx: light source]
en: Day white fluorescent (N 4600 - 5400K)
hu: Napfény fehér fluoreszkáló (N 4600 - 5400K)

[ctx: light source]
en: Cool white fluorescent (W 3900 - 4500K)
hu: Hidegfehér fluoreszkáló (W 3900 - 4500K)

[ctx: light source]
en: White fluorescent (WW 3200 - 3700K)
hu: Fehér fluoreszkáló (WW 3200 - 3700K)

[ctx: light source]
en: Standard light A
hu: Szabványos A fény

[ctx: light source]
en: Standard light B
hu: Szabványos B fény

[ctx: light source]
en: Standard light C
hu: Szabványos C fény

[ctx: light source]
en: ISO studio tungsten
hu: ISO stúdió izzólámpa

[ctx: light source]
en: Other light source
hu: Egyéb fényforrás

en: Flash mode:
hu: Vaku mód:

en: Flash energy (BCPS):
hu: Vaku energia (BCPS):

en: White balance:
hu: Fehéregyensúly:

[ctx: @item: white balance]
en: Auto
hu: Automatikus

[ctx: @item: white balance]
en: Manual
hu: Kézi

[ctx: @info]
en: Select here the white balance mode set by the camera when the picture was taken.
hu: Itt válassza ki a fényképezőgép által a kép készítésekor beállított fehéregyensúly módot.

en: Set here the category of content. This field is limited to 3 characters.
hu: Itt állíthatja be a tartalom kategóriáját. Ez a mező 3 ASCII karakterre van korlátozva.

en: &Add
hu: &Hozzáadás

en: &Delete
hu: &Törlés

en: &Replace
hu: &Csere

en: Headline:
hu: Főcím:

[ctx: content description]
en: Caption:
hu: Felirat:

en: Caption Writer:
hu: Felirat író:

en: Enter the name of the caption author.
hu: Adja meg a felirat szerzőjének nevét.

en: Copyright:
hu: Szerzői jog:

en: Credit:
hu: Köszönet:

en: Set here the content provider.
hu: Itt állíthatja be a tartalomszolgáltatót.

[ctx: original owner of content]
en: Source:
hu: Forrás:

en: Contact:
hu: Névjegy:

[ctx: @item: iptc]
en: Content
hu: Tartalom

[ctx: @item: iptc]
en: Origin
hu: Eredet

[ctx: @item: iptc]
en: Credits
hu: A közreműködők névsora

[ctx: @item: iptc]
en: Subjects
hu: Témák

[ctx: @item: iptc]
en: Keywords
hu: Kulcsszavak

[ctx: @item: iptc]
en: Categories
hu: Kategóriák

[ctx: @item: iptc]
en: Status
hu: Státusz

[ctx: @item: iptc]
en: Properties
hu: Tulajdonságok

en: Illustrator
hu: Illusztrátor

en: Microsoft Bit Mapped Graphics File [*.BMP]
hu: Microsoft bittérképes grafikai fájl [*.BMP]

en: Digital Audio File [*.WAV]
hu: Digitális hangfájl [*.WAV]

en: Audio plus Moving Video [*.AVI]
hu: Hang és mozgó videó [*.AVI]

en: PC DOS/Windows Executable Files [*.COM][*.EXE]
hu: PC DOS/Windows végrehajtható fájlok [*.COM][*.EXE]

en: Compressed Binary File [*.ZIP]
hu: Tömörített bináris fájl [*.ZIP]

en: RIFF Wave (Microsoft Corporation)
hu: RIFF hullám (Microsoft vállalat)

en: Hypertext Markup Language "HTML"
hu: Hiperszöveg jelölő nyelv „HTML”

en: MPEG 2 Audio Layer 2 (Musicom), ISO/IEC
hu: MPEG 2 hang 2. réteg (Musicom), ISO/IEC

en: MPEG 2 Audio Layer 3, ISO/IEC
hu: MPEG 2 hang 3. réteg, ISO/IEC

en: Portable Document File [*.PDF] Adobe
hu: Hordozható dokumentum fájl [*.PDF] Adobe

en: Tape Archive [*.TAR]
hu: Kazetta archívum [*.TAR]

en: Tidningarnas Telegrambyra NITF version (TTNITF DTD)
hu: Tidningarnas Telegrambyra NITF verzió (TTNITF DTD)

en: Ritzaus Bureau NITF version (RBNITF DTD)
hu: Ritzaus Bureau NITF verzió (RBNITF DTD)

en: Destination:
hu: Cél:

en: U.N.O ID:
hu: U.N.O azonosító:

en: Product ID:
hu: Termékazonosító:

en: Service ID:
hu: Szolgáltatás azonosító:

en: Envelope ID:
hu: Boríték azonosító:

en: Priority:
hu: Prioritás:

[ctx: priority for the envelope]
en: 0: None
hu: 0: Nincs

[ctx: priority for the envelope]
en: 1: High
hu: 1: Magas

[ctx: priority for the envelope]
en: 5: Normal
hu: 5: Normál

[ctx: priority for the envelope]
en: 8: Low
hu: 8: Alacsony

[ctx: editorial urgency of content]
en: 9: User-defined
hu: 9: Felhasználó által megadott

en: Select here the envelope priority.
hu: Itt választhatja ki a boríték prioritását.

en: Format:
hu: Formátum:

en: Select here envelope file format.
hu: Itt választhatja ki a boríték fájlformátumát.

en: Sent date:
hu: Küldés dátuma:

en: Sent time:
hu: Küldés ideje:

en: Set envelope sent date to today
hu: A boríték elküldési dátumának beállítása a mai napra

en: Set here the date when the service sent the material.
hu: Itt állíthatja be azt a dátumot, amikor a szolgáltatás elküldte az anyagot.

en: Set here the time when the service sent the material.
hu: Itt állíthatja be azt az időt, amikor a szolgáltatás elküldte az anyagot.

en: Digitization date
hu: Digitalizálási dátum

en: Digitization time
hu: Digitalizálási idő

en: Creation date
hu: Létrehozási dátum

en: Creation time
hu: Létrehozási idő

en: City:
hu: Város:

en: Sublocation:
hu: Régió:

en: State/Province:
hu: Állam/megye:

en: Country:
hu: Ország:

en: Release date
hu: Megjelenési dátum

en: Release time
hu: Megjelenési idő

en: Set release date to today
hu: A megjelenési dátum beállítása a mai napra

en: Expiration date
hu: Lejárati dátum

en: Expiration time
hu: Lejárati idő

en: Set expiration date to today
hu: A lejárati dátum beállítása a mai napra

en: Language:
hu: Nyelv:

en: Select here the language of content.
hu: Itt választhatja ki a tartalom nyelvét.

[ctx: editorial urgency of content]
en: 0: None
hu: 0: Nincs

[ctx: editorial urgency of content]
en: 1: High
hu: 1: Magas

[ctx: editorial urgency of content]
en: 5: Normal
hu: 5: Normál

[ctx: editorial urgency of content]
en: 8: Low
hu: 8: Alacsony

en: Cycle:
hu: Ciklus:

[ctx: @item: object cycle]
en: Morning
hu: Reggel

[ctx: @item: object cycle]
en: Afternoon
hu: Délután

[ctx: @item: object cycle]
en: Evening
hu: Este

en: News
hu: Hírek

en: Data
hu: Adatok

en: Advisory
hu: Tanácsadó

en: Reference:
hu: Hivatkozás:

[ctx: image title]
en: Title:
hu: Cím:

en: Edit Status:
hu: Állapot szerkesztése:

en: Job Identifier:
hu: Feladat azonosító:

en: Special Instructions:
hu: Speciális utasítások:

[ctx: @title]
en: Metadata Edit
hu: Metaadatok szerkesztése

[ctx: @info]
en: A tool to edit items metadata
hu: Eszköz az elemek metaadatainak szerkesztésére

[ctx: @action]
en: Edit Metadata...
hu: Metaadatok szerkesztése ...

en: Default Language Caption Options
hu: Alapértelmezett nyelv felirat beállítások

en: Contact
hu: Kapcsolat

en: Set here the contact e-mail.
hu: Itt állíthatja be a kapcsolati e-mail címet.

en: Set here the contact URL.
hu: Itt állíthatja be a kapcsolati URL-t.

en: Phone:
hu: Telefon:

en: Set here the contact 'phone number.
hu: Itt állíthatja be a kapcsolati telefonszámot.

[ctx: Street address]
en: Address:
hu: Cím:

en: Set here the contact address.
hu: Itt állíthatja be a kapcsolati címet.

en: Postal code:
hu: Irányítószám:

en: Set here the contact postal code.
hu: Itt állíthatja be a kapcsolati irányítószámot.

en: Set here the contact city.
hu: Itt állíthatja be a kapcsolati települést.

en: Set here the contact country.
hu: Itt állíthatja be a kapcsolati országot.

en: Set here the original owner of content.
hu: Itt állíthatja be a tartalom eredeti tulajdonosát.

[ctx: @item: xmp content]
en: Content
hu: Tartalom

[ctx: @item]
en: Properties
hu: Tulajdonságok

[ctx: @item: scene code]
en: Headshot
hu: Arckép

[ctx: @item: scene code]
en: Half-length
hu: Fél alakos

[ctx: @item: scene code]
en: Full-length
hu: Teljes alakos

[ctx: @item: side view of a person]
en: Profile
hu: Profil

[ctx: @item: scene code]
en: Rear view
hu: Hátsó nézet

[ctx: @item: scene code]
en: Single
hu: Egyetlen

[ctx: @item: scene code]
en: Couple
hu: Csoport

[ctx: @item: scene code]
en: Two
hu: Két

[ctx: @item: group of people]
en: Group
hu: Csoport

[ctx: @item: scene code]
en: General view
hu: Általános nézet

[ctx: @item: scene code]
en: Satellite
hu: Műhold

[ctx: @item: scene code]
en: Action
hu: Művelet

[ctx: @item: type code]
en: Advisory
hu: Tanácsadó

[ctx: @item: type code]
en: Catalog
hu: Katalógus

[ctx: @item: type code]
en: Data
hu: Adatok

[ctx: @item: type is a document]
en: Document
hu: Dokumentum

[ctx: @item: type code]
en: Maintenance
hu: Karbantartás

[ctx: @item: type code]
en: News
hu: Hírek

[ctx: @item: type code]
en: News Management Mode
hu: Hírek kezelése mód

[ctx: @item: type code]
en: Package
hu: Csomag

[ctx: @item: type code]
en: Schema
hu: Séma

[ctx: @item: type code]
en: Topic
hu: Téma

[ctx: @item: type code]
en: Topic Set
hu: Témakör

[ctx: @option]
en: Language:
hu: Nyelv:

[ctx: @info]
en: Select here the language of content.
hu: Itt választhatja ki a tartalom nyelvét.

[ctx: @option]
en: Priority:
hu: Prioritás:

[ctx: @item: editorial urgency of content]
en: 0: None
hu: 0: Nincs

[ctx: @item: editorial urgency of content]
en: 1: High
hu: 1: Magas

[ctx: @item: editorial urgency of content]
en: 5: Normal
hu: 5: Normál

[ctx: @item: editorial urgency of content]
en: 8: Low
hu: 8: Alacsony

[ctx: @item: editorial urgency of content]
en: 9: User-defined
hu: 9: Felhasználó által megadott

[ctx: @info]
en: Select here the scene type of the content.
hu: Itt válassza ki a tartalom jelenettípusát.

[ctx: @option]
en: Type:
hu: Típus:

[ctx: @info]
en: Select here the editorial type of the content.
hu: Itt válassza ki a tartalom szerkesztői típusát.

[ctx: @option]
en: Attribute:
hu: Attribútum:

[ctx: @info]
en: Set here the editorial attribute description of the content.
hu: Itt állítsa be a tartalom szerkesztői attribútumainak leírását.

[ctx: @info]
en: Select here the editorial attribute of the content.
hu: Itt válassza ki a tartalom szerkesztői attribútumát.

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Current
hu: Jelenlegi

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Analysis
hu: Elemzés

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Archive material
hu: Anyag archiválása

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Background
hu: Háttér

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Feature
hu: Szolgáltatás

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Forecast
hu: Előrejelzés

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: History
hu: Történelem

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Obituary
hu: Gyászjelentés

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Opinion
hu: Vélemény

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Polls & Surveys
hu: Szavazások és felmérések

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Profile
hu: Profil

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Results Listings & Table
hu: Eredmények listázása és táblázat

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Side bar & Supporting information
hu: Oldalsáv és támogatási információk

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Summary
hu: Összegzés

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Transcript & Verbatim
hu: Átirat és jegyzőkönyv

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Interview
hu: Interjú

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: From the Scene
hu: A környezetből

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Retrospective
hu: Visszatekintő

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Statistics
hu: Statisztikák

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Update
hu: Frissítés

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Wrap-up
hu: Összecsomagolás

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Press Release
hu: Sajtóközlemény

[ctx: @option]
en: Reference:
hu: Hivatkozás:

[ctx: @info]
en: Set here the original content transmission reference.
hu: Itt állítsa be az eredeti tartalomátviteli referenciát.

[ctx: short title for the content]
en: Title:
hu: Cím:

en: Nickname:
hu: Becenév:

en: A short informal name for the resource.
hu: Az erőforrás rövid, informális neve.

en: Identifiers:
hu: Azonosítók:

[ctx: @info:tooltip]
en: Write the corrected date and time for each image
hu: Az egyes képek javított dátumának és idejének kiírása

[ctx: @info]
en: Adjust Time and Date
hu: Idő és dátum beállítása

[ctx: @action]
en: Cancel
hu: Mégse

[ctx: @info]
en: Cancel current operation
hu: Az aktuális művelet megszakítása

[ctx: @action]
en: Close
hu: Bezárás

[ctx: @info]
en: Close window
hu: Ablak bezárása

en: Status
hu: Státusz

en: Success
hu: Siker

[ctx: @info]
en: A tool to adjust items date-time
hu: Eszköz az elemek dátum és idő beállításához

[ctx: @action]
en: Adjust Time && Date...
hu: Idő és dátum beállítása ...

[ctx: @action]
en: Create Calendar...
hu: Naptár létrehozása ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ohHeaderLabel)
en: Select an optional calendar file with the official holidays
hu: Válasszon egy opcionális naptárfájlt a hivatalos ünnepekkel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fhHeaderLabel)
en: Select an optional calendar file with your "family holidays"
hu: Válasszon egy opcionális naptárfájlt a „családi ünnepekkel”

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, previewGroupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, m_tableWidget)
en: Preview
hu: Előnézet

[ctx: Current default resolution]
note: i18n: ectx: property (currentText), widget (QComboBox, resolutionCombo)
en: High
hu: Magas

[ctx: High resolution level]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, resolutionCombo)
en: High
hu: Magas

[ctx: Low resolution level]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, resolutionCombo)
en: Low
hu: Alacsony

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, topRadio)
en: &Top
hu: &Fent

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, drawLinesCheckBox)
en: Draw lines on calendar
hu: Vonalak rajzolása a naptárra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fontLabel)
en: Font:
hu: Betűtípus:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, monthBox)
en: Select Images
hu: Képek kijelölése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Left click on a month to select an image, right click to clear an image.
hu: Kattintson a hónapra a bal egérgombbal a kép kiválasztásához, jobb gombbal a kép törléséhez.

en: Choose events to show on the Calendar
hu: Válasszon eseményeket, amelyeket megjelenít a naptárban

en: No valid images selected for months<br/>Click Back to select images
hu: Nincs érvényes kép kiválasztva a hónapokhoz<br/>Kattintson a Vissza gombra képek kiválasztásához

en: Please note that you are making a calendar for<br/>the current year or a year in the past.
hu: Felhívjuk a figyelmét, hogy a jelenlegi<br/>vagy az elmúlt évhez készít naptárt.

en: Click Next to start Printing<br/><br/>Following months will be printed for year %1:<br/>
hu: Kattintson a Következő gombra a nyomtatás elkezdéséhez<br/><br/>A következő hónapok lesznek kinyomtatva a(z) %1 évhez:<br/>

en: Printing calendar page for %1 of %2
hu: Naptároldal nyomtatása %1/%2

[ctx: @action:button]
en: &Convert
hu: &Átalakítás

en: DNG Converter
hu: DNG átalakító

en: &Abort
hu: &Megszakítás

en: Internal error
hu: Belső hiba

en: Camera
hu: Kamera

[ctx: @title]
en: DNG Converter
hu: DNG átalakító

[ctx: @info]
en: A tool to batch convert RAW camera images to DNG
hu: Eszköz RAW kameraképek DNG formátumba történő konvertálásához

[ctx: @info]
en: This Generic tool can convert RAW images data to DNG format.
    
    The Digital Negative is a lossless RAW image format created by Adobe.
    
    See details on this wikipedia entry about this format: %1
hu: Ez az általános eszköz képes a RAW képadatokat DNG formátumra konvertálni.
    
    A Digital Negative egy veszteségmentes RAW képformátum, amelyet az Adobe hozott létre.
    
    Lásd a wikipédia-bejegyzés részleteit erről a formátumról: %1

[ctx: @action]
en: DNG Converter...
hu: DNG átalakító ...

[ctx: @title:column Input file name]
en: File Name
hu: Fájl név

[ctx: @info]
en: Levels: auto
hu: Szintek: auto

[ctx: @info]
en: Levels: <numid>%1</numid>
hu: Szintek: <numid>%1</numid>

[ctx: @info]
en: Exposure: <numid>%1</numid>
hu: Expozíció: <numid>%1</numid>

[ctx: @info]
en: Saturation: <numid>%1</numid>
hu: Színtelítettség: <numid>%1</numid>

[ctx: @info]
en: Contrast: <numid>%1</numid>
hu: Kontraszt: <numid>%1</numid>

[ctx: @info:tooltip]
en: Useful only for focus stack to improve sharpness.
hu: Csak az élesség javításához használható fókuszköteghez.

[ctx: @item:inmenu]
en: Remove item
hu: Elem eltávolítása

[ctx: @action: button]
en: &Default
hu: Alapértelmezett

[ctx: @action:button]
en: Details...
hu: Részletek…

[ctx: @title]
en: Enfuse Settings
hu: Enfuse beállítások

[ctx: @title]
en: Save Result
hu: Eredmény mentése

[ctx: @label: textbox]
en: File Name Template:
hu: Fájlnév sablon:

[ctx: @info]
en: Failed to save image to %1.
hu: Nem sikerült menteni a képet a következőbe: %1.

[ctx: @info]
en: Processing preview of bracketed images...
hu: Expozíciósorozat előnézetének feldolgozása ...

[ctx: @info]
en: Processing output of bracketed images...
hu: Expozíciósorozat kimenetének feldolgozása ...

[ctx: @info]
en: Failed to load processed image.
hu: Nem sikerült betölteni a feldolgozott képet.

[ctx: @info]
en: Failed to process preview of bracketed images.
hu: Nem sikerült feldolgozni az expozíciósorozat előnézetét.

[ctx: @info]
en: Failed to process output of bracketed images.
hu: Nem sikerült feldolgozni az expozíciósorozat kimenetét.

en: Exposure Blending
hu: Expozíció összeolvasztás

[ctx: @action]
en: Blend Stacked Images...
hu: A halmozott képek összemixelése ...

[ctx: average scene luminance value unknown]
en: unknown
hu: ismeretlen

en: Cannot run %1:
    
     %2
hu: Nem futtatható: %1:
    
     %2

[ctx: @title:window]
en: Welcome to Stacked Images Tool
hu: Üdvözöljük a Halmozott képek eszközben

[ctx: @info]
en: Welcome to Stacked Images Tool
hu: Üdvözöljük a Halmozott képek eszközben

[ctx: @info]
en: For more information, please take a look at
hu: További információért kérjük, nézze meg

[ctx: @info]
en: this page
hu: ez az oldal

[ctx: @info]
en: This can take a while...
hu: Ez eltarthat egy ideig ...

[ctx: @info]
en: Pre-processing has failed.
hu: Az előfeldolgozás nem sikerült.

[ctx: @info]
en: Please check your bracketed images stack...
hu: Kérjük, ellenőrizze az expozíciósorozat képeit ...

[ctx: @info]
en: See processing messages below.
hu: Lásd az üzenetek feldolgozását alább.

en: unavailable
hu: nem elérhető

[ctx: @info]
en: Create directories
hu: Könyvtárak létrehozása

[ctx: @info]
en: Copying theme
hu: Téma másolása

[ctx: @info]
en: Could not copy theme
hu: Nem sikerült a téma másolása

[ctx: @info]
en: Generating HTML files
hu: HTML fájlok generálása

[ctx: @info]
en: Could not load XSL file '%1'
hu: Nem sikerült betölteni a(z) %1 XSL fájlt

[ctx: @info]
en: Could not load XML file '%1'
hu: Nem sikerült betölteni a(z) %1 XML fájlt

[ctx: @info]
en: Error processing XML file
hu: Hiba az XML fájl feldolgozása során

[ctx: @info]
en: Could not open '%1' for writing
hu: A(z) '%1' nem írható

[ctx: @info]
en: Could not open temporary file
hu: Nem sikerült megnyitni az ideiglenes fájlt

[ctx: @info]
en: Could not download %1
hu: Nem sikerült letölteni a(z) %1 fájlt

[ctx: @info: xslt param]
en: Previous
hu: Előző

[ctx: @info: xslt param]
en: Next
hu: Következő

[ctx: @info: Camera Model]
en: Model
hu: Modell

[ctx: @info: xslt param]
en: Image Orientation
hu: Kép tájolása

[ctx: @info: xslt param]
en: Image X Resolution
hu: A kép X felbontása

[ctx: @info: xslt param]
en: Image Y Resolution
hu: A kép Y felbontása

[ctx: @info: xslt param]
en: Image Resolution Unit
hu: Felbontási egység

[ctx: @info: xslt param]
en: Image Date Time
hu: Kép dátum és idő

[ctx: @info: xslt param]
en: YCBCR Positioning
hu: YCBCR pozicionálás

[ctx: @info: xslt param]
en: Exposure Time
hu: Expozíciós idő

[ctx: @info: xslt param]
en: F Number
hu: Rekesz

[ctx: @info: xslt param]
en: Exposure Index
hu: Expozíciós index

[ctx: @info: xslt param]
en: ISO Speed Ratings
hu: ISO érték

[ctx: @info: xslt param]
en: Shutter Speed Value
hu: Zársebesség értéke

[ctx: @info: xslt param]
en: Aperture Value
hu: Rekeszérték

[ctx: @info: xslt param]
en: Focal Length
hu: Gyújtótávolság

[ctx: @info: xslt param]
en: GPS Altitude
hu: GPS magasság

[ctx: @info: xslt param]
en: GPS Latitude
hu: GPS szélesség

[ctx: @info: xslt param]
en: GPS Longitude
hu: GPS hosszúság

[ctx: @action]
en: Create Html gallery...
hu: Html galéria létrehozása ...

en: Images
hu: Képek

[ctx: @label]
en: Gallery Title:
hu: Galéria címe:

[ctx: @label]
en: Open in Browser:
hu: Megnyitás böngészőben:

[ctx: @item: open in browser]
en: None
hu: Nincs

[ctx: @item: open in browser]
en: Internal
hu: Belső

en: Create directories
hu: Könyvtárak létrehozása

[ctx: @action]
en: Create jAlbum Gallery...
hu: JAlbum Galéria létrehozása ...

[ctx: @label]
en: Server is running
hu: A szerver fut

[ctx: @info]
en: 1 album shared | %1 albums shared
hu[0]: 1 album megosztva
hu[1]: %1 album megosztva

[ctx: @info]
en: 1 item shared | %1 items shared
hu[0]: 1 elem megosztva
hu[1]: %1 elem megosztva

[ctx: @action: button]
en: Stop
hu: Állj

[ctx: @label]
en: Server is not running
hu: A szerver nem fut

[ctx: @action: button]
en: Start
hu: Indítás

[ctx: @info]
en: Shared Items
hu: Megosztott elemek

[ctx: @action]
en: Share with DLNA...
hu: Megosztás DLNA-val ...

[ctx: @label]
en: Type:
hu: Típus:

en: Developer
hu: Fejlesztő

[ctx: @action]
en: Create panorama...
hu: Panoráma létrehozása ...

en: PTO file already created in the temporary directory.
hu: A PTO fájl már létre lett hozva az átmeneti könyvtárban.

en: PTO file cannot be created in the temporary directory.
hu: A PTO fájl létrehozása nem sikerült az átmeneti könyvtárban.

[ctx: @title: window]
en: Welcome to Panorama Tool
hu: Üdvözöljük a Panoráma eszközben

[ctx: @info]
en: Welcome to Panorama Tool
hu: Üdvözöljük a Panoráma eszközben

[ctx: @title: group]
en: File Format
hu: Fájl formátum

[ctx: @title: dialog]
en: Warning
hu: Figyelmeztetés

[ctx: @label]
en: This file already exists
hu: Ez a fájl már létezik

[ctx: @label]
en: One or more converted raw files already exists (they will be skipped during the copying process)
hu: Egy vagy több konvertált nyers fájl már létezik (a másolási folyamat során kihagyjuk őket)

[ctx: @info]
en: Congratulations. Your images are stitched into a panorama.
hu: Gratulálunk. A képek panorámaként összeosszeolvasztva.

[ctx: @info]
en: Your panorama will be created to the directory:
hu: Panorámája a könyvtárba kerül:

[ctx: @label]
en: Error
hu: Hiba

[ctx: @info]
en: Optimization is in progress, please wait.
hu: Az optimalizálás folyamatban van, várjon.

[ctx: @info]
en: Optimization has failed.
hu: Az optimalizálás nem sikerült.

en: <qt><p><h1>Panorama Post-Processing</h1></p></qt>
hu: <qt><p><h1>Panoráma utófeldolgozás</h1></p></qt>

en: Author
hu: Szerző

[ctx: @action]
en: Print Creator...
hu: Nyomtatás előkészítő...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LblPreview)
en: Page
hu: Oldal

[ctx: @title: column]
en: Caption
hu: Felirat

[ctx: @info layout page]
en: Custom
hu: Egyedi

en: Remove
hu: Eltávolítás

[ctx: @action]
en: Send by Mail...
hu: Küldés levélben ...

en: Email Settings
hu: E-mail beállítások

[ctx: @action]
en: Create video slideshow...
hu: Videó-diavetítés létrehozása ...

[ctx: @action]
en: Set as wallpaper
hu: Beállítás háttérképként

[ctx: @action]
en: OpenGL Image Viewer
hu: OpenGL képnézegető

en: If set, the soundtrack for the current album will be saved and restored automatically on the next startup.
hu: Ha be van állítva, a jelenlegi album filmzenéje el lesz mentve és automatikusan vissza lesz állítva a következő indításkor.

en: Load playlist from a file.
hu: Lejátszólista betöltése fájlból.

en: Slide time is greater than soundtrack time. Suggestion: add more sound files.
hu: A dia ideje nagyobb mint a filmzene ideje. Javaslat: adjon hozzá több hangfájlt.

en: You can only move image files up one at a time.
hu: Egyszerre csak eggyel mozgathatja fel a képfájlokat.

en: You can only move files down one at a time.
hu: Egyszerre csak eggyel mozgathatja le a fájlokat.

en: Cannot create a preview of an empty file list.
hu: Nem hozható létre az üres fájllista előnézete.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Options
hu: Opciók

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_loopCheckBox)
en: &Loop
hu: &Ismétlődés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_rememberSoundtrack)
en: Remember soundtrack
hu: Filmzene megjegyzése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Soundtrack:
hu: Filmzene:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_playButton)
en: Play
hu: Lejátszás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_stopButton)
en: Stop
hu: Állj

[ctx: Previous item to show]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_prevButton)
en: Previous
hu: Előző

[ctx: Next item to show]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_nextButton)
en: Next
hu: Következő

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Time:
hu: Idő:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_useMillisecondsCheckBox)
en: Use &milliseconds instead of seconds
hu: &Ezredmásodperc használata másodperc helyett

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_enableMouseWheelCheckBox)
en: Enable mouse wheel to move between slides.
hu: Egérgörgő engedélyezése a diák közti mozgáshoz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_enableMouseWheelCheckBox)
en: Enable mouse &wheel
hu: &Egérgörgő engedélyezése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_openGlFullScale)
en: Use full screen resolution (slower)
hu: Teljes képernyős felbontás használata (lassabb)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_kbDisableFadeCheckBox)
en: Disable &fade-in / fade-out
hu: El&halványulás / megjelenés tiltása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_kbDisableCrossfadeCheckBox)
en: Disable &cross-fade
hu: Áttű&nés tiltása

en: This is a comment sample...
hu: Ez egy megjegyzés minta…

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Colors
hu: Színek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Background opacity:
hu: Háttér átlátszatlansága:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Font color:
hu: Betűtípus színe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Background color:
hu: Háttérszín:

en: Cannot access file %1. Please check the path is correct.
hu: Nem sikerül hozzáférni a fájlhoz: %1. Ellenőrizze, hogy az elérési út helyes-e.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_label6)
en: Total number of images in the portfolio and sequence duration.
hu: A portfólióban lévő összes kép száma és a sorozat időtartama.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_printNameCheckBox)
en: P&rint filename
hu: Fájlnév nyo&mtatása

[ctx: @action: play presentation]
en: Start
hu: Indítás

[ctx: @title: caption settings for the presentation]
en: Caption
hu: Felirat

[ctx: Filter Effect: No effect]
en: None
hu: Nincs

[ctx: Filter Effect: Bend]
en: Bend
hu: Hajlítás

[ctx: Filter Effect: Cube]
en: Cube
hu: Kocka

[ctx: Filter Effect: Fade]
en: Fade
hu: Elhalványulás

[ctx: Filter Effect: Flutter]
en: Flutter
hu: Lebegtetés

[ctx: Filter Effect: In Out]
en: In Out
hu: Be Ki

[ctx: Filter Effect: Rotate]
en: Rotate
hu: Forgatás

[ctx: Filter Effect: Random effect]
en: Random
hu: Véletlenszerű

en: OpenGL support is not available on your system.
hu: Az OpenGL támogatás nem érhető el a rendszerén.

[ctx: @title]
en: Presentation
hu: Bemutató

[ctx: @action]
en: Presentation...
hu: Bemutatás...

[ctx: Filter Effect: Chess Board]
en: Chess Board
hu: Sakktábla

[ctx: Filter Effect: Sweep]
en: Sweep
hu: Söprés

[ctx: Filter Effect: Mosaic]
en: Mosaic
hu: Mozaik

[ctx: Filter Effect: Growing]
en: Growing
hu: Növekedés

[ctx: Filter Effect: Circle Out]
en: Circle Out
hu: Kör kifelé

[ctx: Filter Effect: Multi-Circle Out]
en: Multi-Circle Out
hu: Többszörös kör kifelé

[ctx: Filter Effect: Spiral In]
en: Spiral In
hu: Spirál befelé

[ctx: Filter Effect: Blobs]
en: Blobs
hu: Alakzatok

en: The delay, in seconds, between images.
hu: A képek megjelenítése közötti szünet másodpercben.

en: Start with current image
hu: Kezdje a jelenlegi képpel

en: If this option is enabled, the Slideshow will be started with the current image selected in the images list.
hu: Ha ez a lehetőség engedélyezve van, a diavetítés a képek listájában kijelölt jelenlegi képpel fog kezdődni.

en: Slideshow runs in a loop
hu: Bemutató folyamatosan fusson

en: Run the slideshow in a loop.
hu: Diavetítés végtelenítve fusson.

en: Show image file name
hu: Képfájlnév megjelenítése

en: Show the image file name at the bottom of the screen.
hu: Fájlnév megjelenítése a képernyő alján.

en: Show image creation date
hu: Kép létrehozási dátumának megjelenítése

en: Show the image creation time/date at the bottom of the screen.
hu: Fájl készítésének dátumának/idejének megjelenítése a képernyő alján.

en: Show camera aperture and focal length
hu: Mutassa a kamera rekeszállását és fókusz távolságát

en: Show the camera aperture and focal length at the bottom of the screen.
hu: Fényképező rekeszének és fúkusztávolságának megjelenítése a képernyő alján.

en: Show camera exposure and sensitivity
hu: Mutassa a kamera exponálási és érzékenységi értékét

en: Show the camera exposure and sensitivity at the bottom of the screen.
hu: Fényképező expozíciójának és érzékenységének megjelenítése a képernyő alján.

en: Show camera make and model
hu: Mutassa a kamera gyártóját és modelljét

en: Show the camera make and model at the bottom of the screen.
hu: Fényképező gyártójának és típusának megjelenítése a képernyő alján.

en: Show image caption
hu: Kép feliratának megjelenítése.

en: Show the image caption at the bottom of the screen.
hu: Kép feliratának megjelenítése a képernyő alján.

en: Show image title
hu: Kép címének megjelenítése

en: Show the image title at the bottom of the screen.
hu: Kép címének megjelenítése a képernyő alján.

en: Show the image caption at the bottom of the screen if no titles existed.
hu: Kép feliratának megjelenítése a képernyő alján, ha nincs címe.

en: Show image tags
hu: Képcímkék megjelenítése

en: Show image labels
hu: Kép-cimkék megjelenítése

[ctx: @action]
en: Slideshow
hu: Diavetítés

en: Slideshow
hu: Bemutató

[ctx: @action]
en: Export to &Box...
hu: Exportálás Boxba ...

[ctx: @info]
en: Box export
hu: Exportálás Boxba

[ctx: @action]
en: Export to &Dropbox...
hu: Exportálás a Dropboxba ...

en: Everyone
hu: Mindenki

[ctx: @action]
en: Export to &Facebook...
hu: Exportálás a Facebookra ...

en: Copy files
hu: Fájlok másolása

[ctx: @title]
en: File Copy
hu: Fájl másolása

[ctx: @action]
en: Export to local storage...
hu: Exportálás helyi tárolóba ...

[ctx: @title]
en: File Transfer
hu: Fájl átvitel

[ctx: @action]
en: Export to remote storage...
hu: Exportálás távoli tárhelyre ...

[ctx: @action]
en: Import from remote storage...
hu: Importálás távoli tárhelyről ...

[ctx: @action]
en: Export to &Flickr...
hu: Exportálás a Flickr-be ...

en: Unknown error
hu: Ismeretlen hiba

[ctx: photo permissions]
en: Public
hu: Nyilvános

[ctx: photo permissions]
en: Friends
hu: Barátok

[ctx: photo safety level]
en: Restricted
hu: Korlátozott

[ctx: photo content type]
en: Photo
hu: Fénykép

[ctx: photo content type]
en: Screenshot
hu: Képernyőkép

[ctx: photo content type]
en: Other
hu: Egyéb

en: Restricted
hu: Korlátozott

en: Failed to create folder
hu: Mappa létrehozása sikertelen

[ctx: google photos album privacy]
en: Public
hu: Nyilvános

[ctx: @action]
en: Export to &Google Photos...
hu: Exportálás a Google Fotókba ...

[ctx: @action]
en: Import from &Google Photos...
hu: Importálás a Google Fotókból ...

[ctx: @action]
en: Export to &Google Drive...
hu: Exportálás a Google Drive-ba ...

en: Replace
hu: Csere

en: Destination
hu: Cél

[ctx: @label: source file]
en: Source
hu: Forrás

[ctx: @info]
en: Google Drive export
hu: Google Drive exportálás

[ctx: @info]
en: Google Photo export
hu: Google Fotó exportálás

[ctx: @action]
en: Export to &Imageshack...
hu: Exportálás a &Imageshackbe…

[ctx: @label]
en: Tags (optional):
hu: Címkék (opcionális):

[ctx: @action]
en: Export to &Imgur...
hu: Exportálás az = Imgur fájlba ...

en: Could not open file
hu: A fájl nem nyitható meg

en: Home
hu: Saját mappa

[ctx: @action]
en: Export to &iNaturalist...
hu: Exportálás az &iNaturalistba ...

en: Login
hu: Bejelentkezés

[ctx: time]
en: hours
hu: órák

[ctx: time]
en: minute
hu: perc

[ctx: time]
en: minutes
hu: percek

[ctx: time]
en: second
hu: másodperc

[ctx: time]
en: seconds
hu: másodpercek

en: Date
hu: Dátum

en: Location
hu: Hely

en: More options
hu: Több lehetőség

[ctx: @action]
en: Export to &Ipfs...
hu: Exportálás az Ipf-fájlokba ...

[ctx: @action]
en: Export to MediaWiki...
hu: Exportálás a MediaWiki-be ...

[ctx: @info]
en: Select an image
hu: Válasszon ki egy képet

[ctx: @info]
en: This is a clickable link to open the MediaWiki home page in a web browser.
hu: Ez egy kattintható link a MediaWiki kezdőlap webböngészőben történő megnyitásához.

[ctx: @label: properties]
en: Title:
hu: Cím:

[ctx: @label: properties]
en: Date:
hu: Dátum:

[ctx: @label: properties]
en: Description:
hu: Leírás:

[ctx: @label: properties]
en: Categories:
hu: Kategóriák:

[ctx: @label: properties]
en: Latitude:
hu: Szélesség:

[ctx: @label: properties]
en: Longitude:
hu: Hosszúság:

[ctx: @option]
en: Account
hu: Fiók

[ctx: @option: button]
en: New
hu: Új

[ctx: @label: name of wiki area]
en: Name:
hu: Név:

[ctx: @action: button]
en: Add
hu: Hozzáadás

[ctx: @label]
en: Login:
hu: Belépés:

[ctx: @label]
en: Password:
hu: Jelszó:

[ctx: @action]
en: &Log in
hu: &Belépés

[ctx: @label: name of the wiki the user is currently logged on]
en: Logged on:
hu: Bejelentkezve:

[ctx: @label: username which is used to connect to the wiki]
en: Logged as:
hu: Bejelentkezve mint:

[ctx: @action: button]
en: Change Account
hu: Számla módosítása

[ctx: @option]
en: Information
hu: Információ

[ctx: @label]
en: Author:
hu: Szerző:

[ctx: @label: source file]
en: Source:
hu: Forrás:

[ctx: @label]
en: License:
hu: Engedély:

[ctx: @item]
en: Own work, Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0
hu: Saját munka, Creative Commons Nevezd meg! - Osztd meg hasonló módon 4.0

[ctx: @item]
en: Own work, multi-license with CC-BY-SA-3.0 and GFDL
hu: Saját munka, több licenc a CC-BY-SA-3.0 és a GFDL használatával

[ctx: @item]
en: Own work, multi-license with CC-BY-SA-3.0 and older
hu: Saját munka, többszörös licenc CC-BY-SA-3.0 és régebbi verziókkal

[ctx: @item]
en: Own work, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0
hu: Saját munka, Creative Commons Nevezd meg!

[ctx: @item]
en: Own work, Creative Commons Attribution 3.0
hu: Saját munka, Creative Commons Attribution 3.0

[ctx: @item]
en: Own work, release into public domain under the CC-Zero license
hu: Saját munka, nyilvánosságra hozatal a CC-Zero licenc alapján

[ctx: @item]
en: Author died more than 100 years ago
hu: A szerző több mint 100 éve halt meg

[ctx: @item]
en: Photo of a two-dimensional work whose author died more than 100 years ago
hu: Fotó egy kétdimenziós műről, amelynek szerzője több mint 100 éve halt meg

[ctx: @item]
en: First published in the United States before 1923
hu: Először az Egyesült Államokban jelent meg 1923 előtt

[ctx: @item]
en: Work of a U.S. government agency
hu: Egy amerikai kormányzati szerv munkája

[ctx: @item]
en: Simple typefaces, individual words or geometric shapes
hu: Egyszerű betűtípusok, egyes szavak vagy geometriai alakzatok

[ctx: @item]
en: Logos with only simple typefaces, individual words or geometric shapes
hu: Logók csak egyszerű betűkkel, egyedi szavakkal vagy geometriai alakzatokkal

[ctx: @item]
en: No license specified (not recommended for public wiki sites)
hu: Nincs megadva licenc (nem ajánlott nyilvános wiki oldalakhoz)

[ctx: @label]
en: Generic categories:
hu: Általános kategóriák:

[ctx: @label]
en: Generic text:
hu: Általános szöveg:

[ctx: @label]
en: Upload comments:
hu: Megjegyzések feltöltése:

[ctx: @option]
en: Options
hu: Opciók

[ctx: @label]
en: Maximum size:
hu: Maximális méret:

[ctx: @label]
en: JPEG quality:
hu: JPEG minőség:

[ctx: @item]
en: Items Properties
hu: Tételek tulajdonságai

[ctx: @item]
en: Upload Settings
hu: Feltöltési beállítások

[ctx: @action]
en: Export to &Onedrive...
hu: Exportálás az Onedrive-ba ...

[ctx: @action]
en: Export to &Pinterest...
hu: Exportálás a &Pinterestbe ...

[ctx: piwigo login settings]
en: Username:
hu: Felhasználónév:

[ctx: piwigo login settings]
en: Password:
hu: Jelszó:

[ctx: @action]
en: Export to &Piwigo...
hu: Exportálás a &Piwigoba…

[ctx: reload album list]
en: Reload
hu: Újratölt

en: Change Account
hu: Fiók módosítása

[ctx: @label: properties]
en: Public
hu: Nyilvános

[ctx: @action]
en: Export to &Rajce...
hu: Exportálás a Rajce-ba ...

[ctx: new smug album dialog]
en: Title:
hu: Cím:

[ctx: new smug album dialog]
note: i18nc("new smug album dialog", "Category:"),    d->categCoB); i18nc("new smug album dialog", "Subcategory:"), d->subCategCoB);
en: Description:
hu: Leírás:

[ctx: smug album privacy]
en: Public
hu: Nyilvános

[ctx: smug album privacy]
en: Unlisted
hu: Titkos

en: Password:
hu: Jelszó:

[ctx: @action]
en: Export to &SmugMug...
hu: Exportálás a &SmugMugba ...

[ctx: @action]
en: Import from &SmugMug...
hu: Importálás a &SmugMug alkalmazásból ...

en: Account
hu: Fiók

[ctx: smug account settings]
en: Name:
hu: Név:

en: New Album
hu: Új album

[ctx: @action]
en: Export to &Twitter...
hu: Exportálás a Twitterbe ...

[ctx: @title]
en: Unified
hu: Egységes

[ctx: @action]
en: Export to Webservices...
hu: Exportálás a webszolgáltatásokba ...

en: Import from web services
hu: Importálás a webszolgáltatásokból

en: Raw Import
hu: RAW importálás

en: Post Processing
hu: Utófeldolgozás

en: Raw Decoding
hu: RAW dekódolás

en: Cannot decode RAW image
    "%1"
hu: Nem sikerült dekódolni a RAW képet
    „%1”

en: Abort
hu: Megszakítás

[ctx: @action: refresh RAW preview]
en: Update
hu: Frissítés

en: Brightness:
hu: Világosság:

en: Exposure (E.V):
hu: Exponálás (E.V):

en: Reset
hu: Alapállapot

en: Exposure
hu: Exponálás

en: Luminosity Curve
hu: Fényesség görbe

en: Info
hu: Infó

en: Import
hu: Importálás

en: Use Default
hu: Alapértelmezett használata

en: Trash
hu: Lomtár

en: Current Timeline Search
hu: Jelenlegi idő szerinti keresés

en: Current Fuzzy Image Search
hu: Jelenlegi vázlat szerinti keresés

en: Current Fuzzy Sketch Search
hu: Jelenlegi vázlat szerinti keresés

en: Current Map Search
hu: Jelenlegi térképes keresés

en: Current Search
hu: Jelenlegi keresés

en: Current Duplicates Search
hu: Jelenlegi duplikátum-keresés

en: Enter new album name:
hu: Új album név megadása:

en: Searches
hu: Keresések

en: Album name cannot be empty.
hu: Az album neve nem lehet üres.

en: Album name cannot contain '/'.
hu: Album név nem tartalmazhat '/'-t.

en: An existing album has the same name.
hu: Egy már létező albumnak ugyanez a neve.

en: Failed to add album to database
hu: Album hozzáadása az adatbázishoz sikertelen

en: No such album
hu: Nincs ilyen album

en: Cannot rename root album
hu: Nem nevezhető át a gyökér album

en: Cannot rename album root album
hu: Nem nevezhető át a gyökér-album

en: Album name cannot contain '/'
hu: Album név nem tartalmazhat '/'-t

en: Another album with the same name already exists.
    Please choose another name.
hu: Egy másik album ugyanezzel a névvel már létezik.
    Addjon meg egy másik nevet.

en: Failed to rename Album
hu: Album átnevezése sikertelen

en: Cannot edit root album
hu: A gyökér-album nem szerkeszthető

en: Tag name cannot be empty
hu: A címkenév nem lehet üres

en: Tag name already exists
hu: Címke név már létezik

en: Failed to add tag to database
hu: Címke hozzáadása az adatbázishoz sikertelen

en: Another tag with the same name already exists.
    Please choose another name.
hu: Egy másik címke ugyanezzel a névvel már létezik.
    Válasszon egy másik nevet.

en: Cannot move root tag
hu: Nem helyezhető át a gyökér címke

en: No such tag
hu: Nincs ilyen címke

en: Context menu
hu: Környezet menü

[ctx: @info: rating label]
en: No Rating
hu: Nincs értékelés

[ctx: @info: color label name]
en: No Color
hu: Nincs szín

[ctx: @info: color label name]
en: Red
hu: Vörös

[ctx: @info: color label name]
en: Orange
hu: Narancs

[ctx: @info: color label name]
en: Yellow
hu: Sárga

[ctx: @info: color label name]
en: Green
hu: Zöld

[ctx: @info: color label name]
en: Blue
hu: Kék

[ctx: @info: color label name]
en: Magenta
hu: Bíborvörös

[ctx: @info: color label name]
en: Gray
hu: Szürke

[ctx: @info: color label name]
en: Black
hu: Fekete

[ctx: @info: color label name]
en: White
hu: Fehér

[ctx: @info: pick label name]
en: Pending
hu: Függőben

en: Expand Selected Nodes
hu: A kijelölt csomópontok kinyitása

en: Collapse Selected Recursively
hu: Kijelöltek összecsukása rekurzívan

en: Find Duplicates...
hu: Azonosak keresése...

en: Scan for Faces
hu: Arcok keresése

en: Refresh
hu: Frissítés

[ctx: @title]
en: Labels
hu: Címkék

[ctx: @item: rating tree]
en: Rating
hu: Értékelés

[ctx: @item: rating tree]
en: No Rating
hu: Nincs értékelés

[ctx: @item: pick tree]
en: Rejected Item
hu: Elutasított elem

[ctx: @item: pick tree]
en: Pending Item
hu: Függőben lévő elem

[ctx: @item: pick tree]
en: Accepted Item
hu: Elfogadott elem

[ctx: @item: color tree]
en: Color
hu: Szín

[ctx: @item: color tree]
en: No Color
hu: Nincs szín

[ctx: @item: color tree]
en: Red
hu: Vörös

[ctx: @item: color tree]
en: Orange
hu: Narancs

[ctx: @item: color tree]
en: Yellow
hu: Sárga

[ctx: @item: color tree]
en: Green
hu: Zöld

[ctx: @item: color tree]
en: Blue
hu: Kék

[ctx: @item: color tree]
en: Magenta
hu: Bíborvörös

[ctx: @item: color tree]
en: Gray
hu: Szürke

[ctx: @item: color tree]
en: Black
hu: Fekete

[ctx: @item: color tree]
en: White
hu: Fehér

[ctx: @label: album properties]
en: &Title:
hu: &Cím:

[ctx: @action: Selects the date of the oldest image]
en: &Oldest
hu: &Legrégebbi

[ctx: @action: Calculates the average date]
en: &Average
hu: &Átlagos

[ctx: @action: Selects the date of the newest image]
en: Newest
hu: Legújabb

[ctx: @label: album properties]
en: New Album
hu: Új album

[ctx: @item: album properties]
en: Selected Album (Default)
hu: Kiválasztott album (alapértelmezett)

[ctx: @item: top level folder of album]
en: Root of current collection
hu: A jelenlegi gyűjtemény gyökere

[ctx: @info: album properties]
en: Uncategorized Album
hu: Kategória nélküli album

[ctx: @info: album properties]
en: Could not calculate date average for this album.
hu: Nem sikerült kiszámítani az album dátumátlagát.

en: No Album Selected
hu: Nincs album kijelölve

en: No Tag Selected
hu: Nincs címke kijelölve

en: 1 Tag selected | %1 Tags selected
hu[0]: 1 címke kijelölve
hu[1]: %1 címke kijelölve

en: 1 Album selected | %1 Albums selected
hu[0]: 1 album kijelölve
hu[1]: %1 album kijelölve

en: 1 Tag excluded | %1 Tags excluded
hu[0]: 1 címke kizárva
hu[1]: %1 címke kizárva

en: 1 Album excluded | %1 Albums excluded
hu[0]: 1 album kizárva
hu[1]: %1 album kizárva

[ctx: @info:tooltip]
en: Select all albums that should be processed.
hu: Jelöljön ki minden olyan albumot, melyet fel kell dolgozni.

[ctx: @info]
en: No Album Selected
hu: Nincs album kijelölve

[ctx: @info:tooltip]
en: Reset selected albums
hu: Kijelölt albumok visszaállítása

[ctx: @info:tooltip]
en: Select all tags that should be processed.
hu: Jelöljön ki minden olyan címkét, melyet fel kell dolgozni.

[ctx: @info]
en: No Tag Selected
hu: Nincs címke kijelölve

[ctx: @info:tooltip]
en: Reset selected tags
hu: Kiválasztott címkék alaphelyzetbe állítása

en: Create New Album
hu: Új album létrehozása

en: &New Album
hu: &Új album

en: Create new album
hu: Új album létrehozása

en: Error while opening the source database.
hu: A forrásadatbázis megnyitása sikertelen.

en: Error while opening the target database.
hu: A céladatbázis megnyitása sikertelen.

en: Imported albums
hu: Importált albumok

en: Imported images information
hu: Importált képadatok

en: Last Search (0.9)
hu: Utolsó keresés (0.9)

en: Imported creation dates
hu: Importált készítési dátumok

en: Imported comments
hu: Importált megjegyzések

en: Imported ratings
hu: Importált értékelések

en: Dropped v3 tables
hu: Eldobott v3 táblák

en: Error while opening the database.
    digiKam will try to automatically reconnect to the database.
hu: Hiba történt az adatbázis megnyitása közben.
    A digiKam megpróbál automatikusan újrakapcsolódni az adatbázishoz.

en: <p><b>A database error occurred.</b></p>Details:
     %1
hu: <p><b>Adatbázishiba történt.</b></p>Részletek:
     %1

[ctx: @title]
en: Source Images
hu: Forrásképek

[ctx: @title]
en: Image History
hu: Képtörtének

[ctx: @title]
en: Derived Images
hu: Származtatott képek

[ctx: @title]
en: Related Images
hu: Kapcsoló képek

[ctx: @title]
en: Identical Images
hu: Azonos képek

[ctx: @item filename]
en: %1
    (Original Image)
hu: %1
    (Eredeti kép)

[ctx: @item filename]
en: %1
    (Source Image)
hu: %1
    (Forráskép)

[ctx: RAW image file (), the parentheses contain the file suffix, like MRW]
en: RAW image file (%1)
hu: RAW képfájl (%1)

[ctx: @item: filter model]
en: Confirmed
hu: Elfogadva

en: No image selected
hu: Nincs kép kijelölve

en: This is the original image
hu: Ez az eredeti kép

en: Could not start database server.
hu: Az adatbázis-kiszolgáló nem indítható el.

en: Failed to create database<p>Query error: %1</p><p>Database error: %2</p>
hu: Az adatbázis létrehozása sikertelen<p>Lekérdezéshiba: %1</p><p>Adatbázishiba: %2</p>

en: The database is not valid: the "DBSimilarityVersion" setting does not exist. The current database schema version cannot be verified. Try to start with an empty database.
hu: Hasonlóság

[ctx: People on your photos]
en: People
hu: Emberek

[ctx: The list of detected faces from the collections but not recognized]
en: Unknown
hu: Ismeretlen

[ctx: List of detected faces that need not be recognized]
en: Ignored
hu: Kihagyva

[ctx: @label]
en: Scanning collections, please wait...
hu: Gyűjtemények beolvasása, kérjük, várjon ...

[ctx: @info:status]
en: Scanning collection
hu: Gyűjtemény vizsgálata

en: Error
hu: Hiba

en: Preparing collection scan...
hu: Gyűjteményvizsgálat előkészítése…

en: Scanning for removed albums...
hu: Eltávolított albumok vizsgálata…

en: Scanning images in individual albums...
hu: Képek vizsgálata önálló albumokban…

en: Migrate ->
hu: Migrálás ->

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Progress Information
hu: Folyamat információ

en: Step Progress
hu: Lépés előrehaladása

en: Overall Progress
hu: Teljes folyamat

en: Database copied successfully.
hu: Az adatbázis másolása sikeresen megtörtént.

en: Database conversion canceled.
hu: Az adatbázis konvertálása megszakítva.

en: Database Configuration
hu: Adatbázis-beállítás

en: Documentation
hu: Dokumentáció

en: Database connection test successful.
hu: Sikeres adatbázis kapcsolati teszt

en: Database connection test was not successful. <p>Error was: %1</p>
hu: Az adatbázis kapcsolati teszt nem volt sikeres. <p>Hiba: %1</p>

en: <p>digiKam could not create the folder to host your database file.
    Please select a different location.</p><p><b>%1</b></p>
hu: <p>A digiKam nem tudja létrehozni az adatbázisfájl könyvtárát. 
    Válasszon új mappát!</p><p><b>%1</b></p>

en: <p>You do not seem to have write access for the folder to host the database file.<br/>Please select a different location.</p><p><b>%1</b></p>
hu: <p>Valószínűleg nincs jogosultsága az adatbázisfájl könyvtárának írásához.<br/>Válasszon új mappát!</p><p><b>%1</b></p>

en: Format
hu: Formátum

en: Count
hu: Darabszám

en: Videos
hu: Videók

en: Audio
hu: Hang

en: Total Items
hu: Összes elem

en: Database backend
hu: Adatbázis háttérrendszer

en: Database internal server
hu: Adatbázis belső kiszolgáló

[ctx: @info: database server]
en: Yes
hu: Igen

en: Thumb
hu: Miniatűr

en: &Delete items instead of moving them to the trash
hu: Tö&rölje az elemeket ahelyett, hogy a kukába mozgatná

en: Do not &ask again
hu: &Ne kérdezze ismét

en: If checked, this dialog will no longer be shown, and items will be directly and permanently deleted.
hu: Az opció használatával ez a párbeszédablak nem jelenik meg újra, és a fájlok közvetlenül és véglegesen törlésre kerülnek.

en: If this box is checked, this dialog will no longer be shown, and items will be directly and permanently deleted.
hu: Ha ez a doboz ki van jelölve, ez a párbeszédablak nem jelenik meg újra, és az elemek közvetlenül és véglegesen törlésre kerülnek.

en: If checked, this dialog will no longer be shown, and items will be directly moved to the Trash.
hu: Az opció használatával ez a párbeszédablak nem jelenik meg újra, és az elemek közvetlenül a kukába kerülnek átmozgatásra.

en: If this box is checked, this dialog will no longer be shown, and items will be directly moved to the Trash.
hu: Ha ez a doboz ki van jelölve, ez a párbeszédablak nem jelenik meg újra, és az elemek közvetlenül a kukába kerülnek átmozgatásra.

en: These items will be <b>permanently deleted</b> from your hard disk.
hu: Ezek az elemek <b>véglegesen törlésre</b> kerülnek a merevlemezről.

en: These items will be moved to Trash.
hu: Ezek az elemek átmozgatásra kerülnek a kukába

en: <b>1</b> item selected. | <b>%1</b> items selected.
hu[0]: <b>1</b> elem kijelölve.
hu[1]: <b>%1</b> elem kijelölve.

en: These albums will be <b>permanently deleted</b> from your hard disk.
hu: Ez az album <b>véglegesen törlése</b> kerül a merev lemezről.

en: These albums will be moved to Trash.
hu: Ez az album a Kukába lesz mozgatva.

en: <b>1</b> album selected. | <b>%1</b> albums selected.
hu[0]: <b>1</b> album kijelölve.
hu[1]: <b>%1</b> album kijelölve.

en: <p>These albums will be <b>permanently deleted</b> from your hard disk.</p><p>Note that <b>all subalbums</b> are included in this list and will be deleted permanently as well.</p>
hu: <p>Ezek az albumok <b>véglegesen törlésre</b> kerülnek a merevlemezről.</p><p>Figyelem: a benne található minden <b>további album</b> is véglegesen törlésre kerül.</p>

en: <p>These albums will be moved to Trash.</p><p>Note that <b>all subalbums</b> are included in this list and will be moved to Trash as well.</p>
hu: <p>Ezek az albumok áthelyezésre kerülnek a kukába.</p><p>Figyelem: a benne található minden <b>további album</b> is áthelyezésre kerül.</p>

en: &Move to Trash
hu: Áthelyetés a &Kukába

en: Do not show this message again
hu: Többször ne jelenjen meg ez az üzenet

en: Continue
hu: Folytatás

en: Do not ask again
hu: Ne kérdezze meg többet

en: <i>Make:</i>
hu: <i>Gyártó:</i>

en: <i>Model:</i>
hu: <i>Modell:</i>

en: <i>Created:</i>
hu: <i>Készítve:</i>

en: <i>Aperture:</i>
hu: <i>Rekesz:</i>

en: <i>Focal:</i>
hu: <i>Fókusz:</i>

en: <i>Exposure:</i>
hu: <i>Exponálás:</i>

en: <i>Sensitivity:</i>
hu: <i>Érzékenység:</i>

en: <i>AspectRatio:</i>
hu: <i>Méretarány:</i>

en: <i>AudioBitRate:</i>
hu: <i>Hang bitsebesség:</i>

en: <i>AudioChannelType:</i>
hu: <i>Hang csatorna típus:</i>

en: <i>Duration:</i>
hu: <i>Időtartam:</i>

en: <i>FrameRate:</i>
hu: <i>Képkockasebesség:</i>

en: <i>VideoCodec:</i>
hu: <i>Videó kodek:</i>

en: Copy to Clipboard
hu: Másolás vágólapra

[ctx: @item: component is supported/available]
en: Yes
hu: Igen

[ctx: @item: component is not available/supported]
en: No
hu: Nem

[ctx: @info: tri state]
en: Yes
hu: Igen

[ctx: @info: tri state]
en: Unknown
hu: Ismeretlen

[ctx: @action]
en: Refresh
hu: Frissítés

[ctx: @item: device property]
en: empty
hu: üres

[ctx: @item: device property]
en: none
hu: nincs

[ctx: @item: device name]
en: Product
hu: Termék

[ctx: @item: device description]
en: Description
hu: Leírás

[ctx: @item: device status]
en: States
hu: Államok

[ctx: @item]
en: Non-portable info
hu: Nem hordozható információ

[ctx: @item]
en: New Device Added
hu: Új eszköz hozzáadva

[ctx: @info: device property]
en: none
hu: nincs

[ctx: @info: device property]
en: empty
hu: üres

[ctx: @item]
en: Device Removed
hu: Eszköz eltávolítva

[ctx: Color Model: Grayscale]
en: Grayscale
hu: Szürkeskála

[ctx: Color Model: Monochrome]
en: Monochrome
hu: Monokróm

[ctx: Color Model: Indexed]
en: Indexed
hu: Indexelt

[ctx: Color Model: CIE L*a*b*]
en: CIE L*a*b*
hu: CIA L*a*b*

[ctx: Color Model: Uncalibrated (RAW)]
en: Uncalibrated (RAW)
hu: Kalibrálatlan (RAW)

[ctx: Color Model: Unknown]
en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Auto Equalize
hu: Automatikus kiegyenlítés

en: Auto Normalize
hu: Automatikus normalizálás

en: Brightness / Contrast / Gamma Filter
hu: Fényerő / Kontraszt / Gamma szűrő

en: Black & White / Sepia Filter
hu: Fehér és fekete / szépia szűrő

[ctx: generic black and white film]
en: Generic
hu: Általános

en: Ilford SPX 200 (Infrared)
hu: Ilford SPX 200 (infravörös)

en: Ilford SPX 400 (Infrared)
hu: Ilford SPX 400 (infravörös)

en: Ilford SPX 800 (Infrared)
hu: Ilford SPX 800 (infravörös)

en: Kodak HIE (Infrared)
hu: Kodak HIE (infravörös)

en: No Lens Filter
hu: Nincs lencseszűrő

en: Green Filter
hu: Zöld szűrő

en: Orange Filter
hu: Narancs szűrő

en: Red Filter
hu: Vörös szűrő

en: Yellow Filter
hu: Sárga szűrő

en: Yellow-Green Filter
hu: Sárga-zöld szűrő

en: Blue Filter
hu: Kék szűrő

en: Strength:
hu: Erősség:

en: Sepia Filter
hu: Szépia szűrő

en: Brown Filter
hu: Barna szűrő

en: Cold Filter
hu: Hideg szűrő:

en: Selenium Filter
hu: Szelén szűrő

en: Platinum Filter
hu: Platina szűrő

en: Lens Filters
hu: Lencseszűrők

en: Tone
hu: Árnyalat

en: Luminosity
hu: Fényesség

en: Infrared Filter
hu: Infravörös szűrő

en: Channel Mixer Tool
hu: Csatornakeverő eszköz

[ctx: @label]
en: Output Channel:
hu: Kimeneti csatorna:

[ctx: @item: color]
en: Red
hu: Vörös

[ctx: @item: color]
en: Green
hu: Zöld

[ctx: @item: color]
en: Blue
hu: Kék

[ctx: @option]
en: &Reset
hu: &Alaphelyzetbe

[ctx: @option: color]
en: Monochrome
hu: Monokróm

en: Tonality Filter
hu: Tónusszűrő

en: Color Balance Tool
hu: Színegyensúly eszköz

[ctx: @label: color]
en: Red
hu: Vörös

[ctx: @label: color]
en: Magenta
hu: Bíborvörös

[ctx: @label: color]
en: Green
hu: Zöld

[ctx: @label: color]
en: Yellow
hu: Sárga

[ctx: @label: color]
en: Blue
hu: Kék

en: Curve free mode
hu: Szabadkézi mód

en: Curve smooth mode
hu: Simított mód

en: Adjust Curves
hu: Görbék igazítása

en: Loading image...
hu: Kép betöltése...

en: Histogram calculation...
hu: Hisztogram kiszámítása...

en: Histogram
    calculation
    failed.
hu: A hisztogram
    kiszámítása
    sikertelen.

en: Border Tool
hu: Szegély eszköz

[ctx: solid border type]
en: Solid
hu: Egyszínű

[ctx: beveled border type]
en: Beveled
hu: Fazettás

en: Decorative Pine
hu: Dekoratív fenyő

en: Decorative Wood
hu: Dekoratív fa

en: Decorative Paper
hu: Dekoratív papír

en: Decorative Parquet
hu: Dekoratív parketta

en: Decorative Ice
hu: Dekoratív jég

en: Decorative Leaf
hu: Dekoratív levél

en: Decorative Marble
hu: Dekoratív márvány

en: Decorative Rain
hu: Dekoratív eső

en: Decorative Craters
hu: Dekoratív kráterek

en: Decorative Dried
hu: Dekoratív szárított

en: Decorative Pink
hu: Dekoratív rózsaszín

en: Decorative Stone
hu: Dekoratív kő

en: Decorative Chalk
hu: Dekoratív szén

en: Decorative Granite
hu: Dekoratív gránit

en: Decorative Rock
hu: Dekoratív kő

en: Decorative Wall
hu: Dekoratív fal

en: Select the border type to add around the image here.
hu: Válassza ki a képkeret típusát itt.

en: Preserve Aspect Ratio
hu: Méretarány megőrzése

en: Enable this option if you want to preserve the aspect ratio of image. If enabled, the border width will be a percentage of the image size, else the border width will be in pixels.
hu: Engedélyezze ezt az opciót a kép méretarányának megőrzéséhez. Ha engedélyezett, akkor a keret szélessége a kép méretének százalékos aránya lesz képpontokban történő megadás helyett.

en: Set here the border width as a percentage of the image size.
hu: Adja meg itt a keret szélességét a kép méretének százalékos arányában.

en: Width (pixels):
hu: Szélesség (pixel):

en: Set here the border width in pixels to add around the image.
hu: Adja meg itt a kép körül megjelenítendő keret méretét képpontban.

[ctx: first color for border effect]
en: First:
hu: Első:

[ctx: second color for border effect]
en: Second:
hu: Második:

en: Set here the foreground color of the border.
hu: Adja meg itt a keret előterének színét.

en: Set here the Background color of the border.
hu: Adja meg itt a keret hátterének színét.

en: Set here the color of the main border.
hu: Adja meg itt az elsődleges keret színét.

en: Set here the color of the line.
hu: Adja meg itt a vonal színét.

en: Set here the color of the upper left area.
hu: Adja meg itt a bal felső terület színét.

en: Set here the color of the lower right area.
hu: Adja meg itt a jobb alsó terület színét.

en: Set here the color of the first line.
hu: Adja meg itt az első vonal színét.

en: Set here the color of the second line.
hu: Adja meg itt a második vonal színét.

en: Texture Filter
hu: Textúra szűrő

[ctx: @item: texture type]
en: Paper
hu: Papír

[ctx: @item: texture type]
en: Paper 2
hu: Papír 2

[ctx: @item: texture type]
en: Fabric
hu: Szövet

[ctx: @item: texture type]
en: Burlap
hu: Zsákvászon

[ctx: @item: texture type]
en: Bricks
hu: Tégla

[ctx: @item: texture type]
en: Bricks 2
hu: Tégla 2

[ctx: @item: texture type]
en: Canvas
hu: Vászon

[ctx: @item: texture type]
en: Marble
hu: Üveggolyó

[ctx: @item: texture type]
en: Marble 2
hu: Márvány 2

[ctx: @item: texture type]
en: Blue Jean
hu: Kék farmer

[ctx: @item: texture type]
en: Metal Wire
hu: Fémhuzal

[ctx: @item: texture type]
en: Wall
hu: Fal

[ctx: @item: texture type]
en: Moss
hu: Moha

[ctx: @item: texture type]
en: Stone
hu: Kő

en: Rotate Right
hu: Forgatás jobbra

en: Rotate Left
hu: Forgatás balra

en: Flip Horizontally
hu: Tükrözés vízszintesen

en: Flip Vertically
hu: Tükrözés függőlegesen

en: Crop
hu: Levágás

en: Convert to 8 Bit
hu: Átalakítás 8 bitesre

en: Convert to 16 Bit
hu: Átalakítás 16 bitesre

[ctx: Rotate image]
en: Rotate
hu: Forgatás

[ctx: Flip image]
en: Flip
hu: Tükrözés

[ctx: Crop image]
en: Crop
hu: Levágás

[ctx: Resize image]
en: Resize
hu: Átméretezés

[ctx: Convert image bit depth]
en: Convert Depth
hu: Színmélység átalakítása

en: Unknown filter
hu: Ismeretlen szűrő

en: Blur Filter
hu: Elmosás szűrő

en: Blur FX Filter
hu: Elmosás FX szűrő

en: Charcoal Effect
hu: Szénrajz hatás

en: Color FX Filter
hu: Szín FX szűrő

[ctx: @item: color effect]
en: Solarize
hu: Szolarizáció

[ctx: @item: color effect]
en: Vivid
hu: Élénk

[ctx: @item: color effect]
en: Find Edges
hu: Élkeresés

[ctx: @label: level of the effect]
en: Level:
hu: Szint:

[ctx: @info]
en: Set here the level of the effect.
hu: Adja meg itt az effektus szintjét.

[ctx: @label]
en: Iteration:
hu: Iteráció:

[ctx: @label]
en: Intensity:
hu: Intenzitás:

[ctx: @info: effect type]
en: Bleach
hu: Fehérítő

[ctx: @info: effect type]
en: BW Contrast
hu: Fekete fehér kontraszt

[ctx: @info: effect type]
en: Original
hu: Eredeti

[ctx: @info: effect type]
en: Punch
hu: Puncs

[ctx: @info: effect type]
en: Summer
hu: Nyári

[ctx: @info: effect type]
en: Tokyo
hu: Tokió

[ctx: @info: effect type]
en: Vintage
hu: Régi

[ctx: @info: effect type]
en: Washout
hu: Fakó

[ctx: @info: effect type]
en: Washout Color
hu: Fakó színű

[ctx: @info: effect type]
en: X Process
hu: Kereszthívás

en: Distortion Effect
hu: Torzítás hatás

en: Emboss Effect
hu: Domborítás hatás

en: Film Grain Effect
hu: Filmszemcse-hatás

en: Grain Size:
hu: Szemcseméret:

en: Set here the graininess size of film.
hu: Adja meg itt a film szemcseméretét.

en: Photographic Distribution
hu: Fényképészeti eloszlás

en: Intensity:
hu: Intenzitás:

en: Set here the film ISO-sensitivity to use for simulating the film graininess.
hu: Adja meg itt a film ISO-érzékenységét a film szemcsésségének szimulálásához.

en: Shadows:
hu: Árnyékok:

en: Set how much the filter affects highlights.
hu: Állítsa be itt a szűrő hatását a világos részekre.

en: Midtones:
hu: Középtónusok:

en: Set how much the filter affects midtones.
hu: Állítsa be itt a szűrő hatását a középtónusokra.

en: Highlights:
hu: Világos részek:

en: Set how much the filter affects shadows.
hu: Állítsa be itt a szűrő hatását az árnyékokra.

en: Common Settings
hu: Alapvető beállítások

en: Luminance Noise
hu: Fényzaj

en: Chrominance Blue Noise
hu: Kromatikus kék zaj

en: Chrominance Red Noise
hu: Kromatikus vörös zaj

en: Invert Effect
hu: Invertálás-hatás

en: Oil Painter Effect
hu: Olajfestés hatás

en: Rain Drops Effect
hu: Esőcsepp hatás

en: Greycstoration Filter
hu: Greycstoration-szűrő

[ctx: @title: general settings]
en: General
hu: Általános

en: Smoothing:
hu: Simítás:

en: Iterations:
hu: Iterációk:

en: Noise:
hu: Zaj:

[ctx: @title]
en: Advanced Settings
hu: További beállítások

en: Gaussian:
hu: Gauss-féle:

en: Set here the precision of the Gaussian function.
hu: Adja meg itt a Gauss-függvény pontosságát.

en: Tile size:
hu: Csempeméret:

en: Sets the tile size.
hu: Megadja a csempe méretét.

en: Tile border:
hu: Csempeszegély:

en: Sets the size of each tile border.
hu: Megadja az egyes csempék szegélyének méretét.

en: Interpolation:
hu: Interpoláció:

[ctx: @item: interpolation]
en: Linear
hu: Elsőfokú

[ctx: This is a column which will contain the amount of HotPixels found in the black frame file]
en: Hot Pixels
hu: Forró képpontok

en: Clear List
hu: Lista törlése

[ctx: @info: creation date]
en: Created:
hu: Létrehozva:

en: Hot Pixels Tool
hu: Forró képpont-eszköz

[ctx: average filter mode]
en: Average
hu: Átlag

[ctx: linear filter mode]
en: Linear
hu: Elsőfokú

[ctx: quadratic filter mode]
en: Quadratic
hu: Másodfokú

[ctx: cubic filter mode]
en: Cubic
hu: Harmadfokú

en: Black Frame...
hu: Fekete keret...

en: Hue / Saturation / Lightness Filter
hu: Árnyalat / Telítettség / Világosság szűrő

en: Hue:
hu: Árnyalat:

en: Vibrance:
hu: Távolság:

en: Lightness:
hu: Világosság:

en: Set here the lightness adjustment of the image.
hu: Adja meg itt a kép világossági beállításait.

en: Convert to:
hu: Konvertálás:

en: Input color profile "%1" not available
hu: A(z) „%1” bemeneti színprofil nem érhető el

en: Output color profile "%1" not available
hu: A(z) „%1” kimeneti színprofil nem érhető el

en: Local Contrast Filter
hu: Helyi kontraszt szűrő

en: Function:
hu: Függvény:

[ctx: @item: function type]
en: Linear
hu: Elsőfokú

en: Stretch contrast
hu: Kontraszt nyújtása

en: Highlights saturation:
hu: Telítettség kiemelése:

en: Shadow saturation:
hu: Árnyék telítettsége:

en: Power:
hu: Intenzitás:

en: Blur:
hu: Elmosás:

en: General settings
hu: Általános beállítások

en: Stage 1
hu: 1. szint

en: Stage 2
hu: 2. szint

en: Stage 3
hu: 3. szint

en: Stage 4
hu: 4. szint

en: Anti-Vignetting Tool
hu: Vignettálás javítása

en: Add vignetting
hu: Vignettálás hozzáadása

en: Amount:
hu: Mennyiség:

en: Feather:
hu: Lágy szél:

en: Inner Radius:
hu: Belső sugár:

en: Outer Radius:
hu: Külső sugár:

en: X offset:
hu: X-eltolás:

en: X offset
hu: X-eltolás

en: Y offset:
hu: Y-eltolás:

en: Y offset
hu: Y-eltolás

en: Lens Distortion Tool
hu: Lencsetorzító eszköz

en: Use Metadata
hu: Metaadat használata

[ctx: camera make]
en: Make:
hu: Gyártó:

[ctx: camera model]
en: Model:
hu: Modell:

en: Focal Length (mm):
hu: Gyújtótávolság (mm):

en: Aperture:
hu: Rekesz:

en: Subject Distance (m):
hu: A tárgy távolsága (m):

en: (no metadata available)
hu: (nincs elérhető metaadat)

en: (no match found)
hu: (nincs találat)

en: (partial match found)
hu: (részleges találat)

en: (exact match found)
hu: (pontos találat)

[ctx: @info; XMP settings]
en: Lens: %1
hu: Objektív: %1

[ctx: @info; XMP settings]
en: Subject Distance: <numid>%1</numid>
hu: Tárgy távolság: <numid>%1</numid>

[ctx: @info; XMP settings]
en: Aperture: <numid>%1</numid>
hu: Rekesz: <numid>%1</numid>

[ctx: @info; XMP settings]
en: Focal Length: <numid>%1</numid>
hu: Gyújtótávolság: <numid>%1</numid>

[ctx: @info; XMP settings]
en: Crop Factor: <numid>%1</numid>
hu: Vágási tényező: <numid>%1</numid>

[ctx: @info: correction status]
en: enabled
hu: engedélyezett

[ctx: @info; XMP settings]
en: CCA Correction: %1
hu: CCA korrekció: %1

[ctx: @info: correction status]
en: disabled
hu: letiltva

[ctx: @info; XMP settings]
en: VIG Correction: %1
hu: VIG korrekció: %1

[ctx: @info; XMP settings]
en: DST Correction: %1
hu: DST korrekció: %1

[ctx: @info; XMP settings]
en: GEO Correction: %1
hu: GEO korrekció: %1

en: Lens Corrections to Apply:
hu: Alkalmazandó lencsekorrekció:

en: Chromatic Aberration
hu: Kromatikus aberráció

en: Vignetting
hu: Vignettálás

en: Distortion
hu: Torzítás

en: Geometry
hu: Geometria

en: Channel:
hu: Csatorna:

[ctx: linear histogram scaling mode]
en: Linear
hu: Lineáris

[ctx: logarithmic histogram scaling mode]
en: Logarithmic
hu: Logaritmikus

[ctx: The luminosity channel]
en: Luminosity
hu: Fényesség

en: <b>Luminosity</b>: display the image's luminosity values.
hu: <b>Fényesség</b>: a kép világossági értékeinek megjelenítése.

[ctx: The red channel]
en: Red
hu: Vörös

[ctx: The green channel]
en: Green
hu: Zöld

[ctx: The blue channel]
en: Blue
hu: Kék

[ctx: The colors channel]
en: Colors
hu: Színek

[ctx: The alpha channel]
en: Alpha
hu: Alfa

[ctx: @info: histogram]
en: Loading image...
hu: Kép betöltése...

[ctx: @info: histogram]
en: Histogram calculation...
hu: Hisztogram kiszámítása...

[ctx: @info: histogram]
en: Histogram
    calculation
    failed.
hu: A hisztogram
    kiszámítása
    sikertelen.

en: Noise Reduction Filter
hu: Zajcsökkentő szűrő

en: Estimate Noise
hu: Zaj becslése

en: Threshold:
hu: Küszöb:

en: Softness:
hu: Finomság:

en: Luminance
hu: Fényerő

en: Chrominance Blue
hu: Kék színvisszaadás

en: Chrominance Red
hu: Piros színvisszaadás

en: Raw Conversion
hu: Nyers átalakítás

en: Method:
hu: Módszer:

en: Simple sharp
hu: Egyszerű élesítés

en: Unsharp mask
hu: Életlen maszk

en: Select the sharpening method to apply to the image.
hu: Válassza ki a képen alkalmazandó élesítési módszert.

en: A sharpness of 0 has no effect, 1 and above determine the sharpen matrix radius that determines how much to sharpen the image.
hu: A nulla értéknek nincs eredménye, az 1 és nagyobb értékek meghatározzák az élesítési mátrix sugarát.

en: Radius:
hu: Sugár:

en: Circular sharpness:
hu: Cirkuláris élesség:

en: Correlation:
hu: Korreláció:

en: Noise filter:
hu: Zaj szűrő:

en: Gaussian sharpness:
hu: Gauss-féle élesség:

en: Matrix size:
hu: Mátrix méret:

en: Unsharp Mask Tool
hu: Életlen maszk eszköz

en: Content-Aware Filter
hu: Tartalomfüggő szűrő

en: Main angle:
hu: Elsődleges szög:

en: Fine angle:
hu: Finom szög:

en: Auto-crop:
hu: Automatikus kivágás:

[ctx: no autocrop]
en: None
hu: Nincs

en: Widest Area
hu: Legszélesebb terület

en: Largest Area
hu: Legnagyobb terület

en: Select the method to process image auto-cropping to remove black frames around a rotated image here.
hu: Állítsa be itt az automatikus kivágás módját az elforgatott kép körül található fekete részek eltávolításához.

en: White Balance Tool
hu: Fehéregyensúly eszköz

[ctx: @label: WB settings]
en: Adjustment:
hu: Beállítás:

[ctx: @label: WB settings]
en: Preset:
hu: Előzetes beállítás:

[ctx: @item: WB temperature preset]
en: Sunrise
hu: Napkelte

[ctx: @item: WB temperature preset]
en: Neutral
hu: Semleges

[ctx: @item: WB temperature preset]
en: None
hu: Nincs

[ctx: @item: WB settings]
en: candle light
hu: gyertyafény

[ctx: @item: WB settings]
en: 40 Watt incandescent lamp
hu: 40 W-os izzólámpa

[ctx: @item: WB settings]
en: 100 Watt incandescent lamp
hu: 100 wattos izzólámpa

[ctx: @item: WB settings]
en: 200 Watt incandescent lamp
hu: 200 wattos izzólámpa

[ctx: @item: WB settings]
en: sunrise or sunset light
hu: napkelte vagy napnyugta

[ctx: @item: WB settings]
en: tungsten lamp used in photo studio or light at 1 hour from dusk/dawn
hu: volfrámlámpa, amelyet fotóstúdióban használnak, vagy fény, alkonyattól vagy hajnalelótt 1 órával

[ctx: @label: WB settings]
en: Black point:
hu: Fekete pont:

[ctx: @label: WB settings]
en: Shadows:
hu: Árnyékok:

[ctx: @label: WB settings]
en: Saturation:
hu: Telítettség:

[ctx: @label: WB settings]
en: Green:
hu: Zöld:

[ctx: @label: WB settings]
en: Exposure Compensation
hu: Expozíció kompenzáció

[ctx: @label: WB settings]
en: Main:
hu: Fő:

en: Embed Original File
hu: Eredeti fájl beágyazása

en: Lossless Compression
hu: Veszteségmentes tömörítés

en: JPEG Preview:
hu: JPEG előnézet:

[ctx: embedded preview type in dng file]
en: None
hu: Nincs

[ctx: embedded preview type in dng file]
en: Medium
hu: Közepes

[ctx: embedded preview type in dng file]
en: Full size
hu: Teljes méret

[ctx: @action: dplugin]
en: Export
hu: Exportálás

[ctx: @action: dplugin]
en: Import
hu: Importálás

[ctx: @action: dplugin]
en: Tool
hu: Eszköz

[ctx: @action: dplugin]
en: Metadata
hu: Metaadatok

[ctx: @action: dplugin]
en: View
hu: Megtekintés

[ctx: @action: dplugin]
en: File
hu: Fájl

[ctx: @action: dplugin]
en: Color
hu: Szín

[ctx: @action: dplugin]
en: Enhance
hu: Javítás

[ctx: @action: dplugin]
en: Transform
hu: Átalakítás

[ctx: @action: dplugin]
en: Decorate
hu: Díszítés

[ctx: @action: dplugin]
en: Effects
hu: Hatások

[ctx: @action: dplugin]
en: Invalid
hu: Érvénytelen

[ctx: @title: DPlugin properties]
en: Extension
hu: Kiterjesztés

[ctx: @title: DPlugin properties]
en: Description
hu: Leírás

[ctx: @label]
en: Version
hu: Verzió

[ctx: @title]
en: Details
hu: Részletek

[ctx: @title]
en: Authors
hu: Szerzők

[ctx: @title: DPlugin properties]
en: Name
hu: Név

[ctx: @title: DPlugin properties]
en: Value
hu: Érték

[ctx: @item]
en: Interface ID
hu: Interfész azonosítója

[ctx: @item]
en: Tool ID
hu: Eszközazonosító

[ctx: @item]
en: Library
hu: Könyvtár

[ctx: @item]
en: File Size
hu: Fájl méret

[ctx: @item]
en: File Date
hu: Fájl dátuma

[ctx: @item]
en: File Owner
hu: Fájltulajdonos

[ctx: @item]
en: File Group
hu: Fájlcsoport

[ctx: @title]
en: Properties
hu: Tulajdonságok

[ctx: @title: Dplugin property]
en: Name
hu: Név

[ctx: @title: Dplugin property]
en: Categories
hu: Kategóriák

[ctx: @title: Dplugin property]
en: Tools
hu: Eszközök

[ctx: @title: Dplugin property]
en: Description
hu: Leírás

[ctx: @title: Dplugin property]
en: Authors
hu: Szerzők

[ctx: @action: search bar]
en: Check All
hu: Az összes ellenőrzése

[ctx: @action: search bar]
en: Clear
hu: Törlés

en: Login:
hu: Belépés:

en: Max Dimension
hu: Maximális méret

[ctx: account settings]
en: Name:
hu: Név:

[ctx: album list]
en: Reload
hu: Újratölt

en: Original Size
hu: Eredeti méret

en: Close
hu: Bezárás

en: Close window
hu: Ablak bezárása

en: Cancel current operation
hu: Az aktuális művelet megszakítása

[ctx: @title]
en: Thumbnail
hu: Miniatűr

[ctx: @title]
en: File Name
hu: Fájl név

[ctx: @action]
en: Zoom In
hu: Nagyítás

[ctx: @info]
en: Zoom In
hu: Nagyítás

[ctx: @action]
en: Zoom Out
hu: Kicsinyítés

[ctx: @info]
en: Zoom Out
hu: Kicsinyítés

[ctx: @action]
en: Zoom to Fit
hu: &Ablakhoz igazítás

[ctx: @info]
en: Zoom to Fit
hu: Ablakhoz igazítás

[ctx: @info]
en: Failed to load image
hu: Nem sikerült betölteni a képet

en: Writing metadata to files
hu: Metaadatok írása a fájlokba

en: Revising Exif Orientation tags
hu: Exif tájolási címkék felülvizsgálata

[ctx: @label]
en: Finishing tasks
hu: Feladatok befejezése

en: Assigning image tags
hu: Képcímkék hozzárendelése

en: Removing image tags
hu: Kép címkék eltávolítása

en: Assigning image ratings
hu: Képértékelések hozzárendelése

en: Editing group
hu: Csoport szerkesztése

en: Updating orientation in database
hu: Tájolás frissítése az adatbázisban

en: Applying metadata
hu: Metaadat alkalmazása

en: Rotating images
hu: Képek forgatása

en: Copying attributes
hu: Attribútumok másolása

en: Process Items
hu: Elemek feldolgozása

en: Failed to revise Exif orientation these files:
hu: Nem sikerült átvizsgálni ezen fájlok Exif tájolását:

en: Failed to transform these files:
hu: Nem sikerült átalakítani ezeket a fájlokat:

[ctx: @label]
en: Apply pending changes to metadata
hu: Függőben lévő módosítások alkalmazása a metaadatokra

en: Apply pending changes to metadata
hu: Függőben lévő módosítások alkalmazása a metaadatokra

en: Reset all active filters
hu: Minden aktív szűrő visszaállítása

en: Open filter settings panel
hu: Szűrőbeállítások panel megnyitása

en: <br/><nobr><i>Text</i></nobr>
hu: <br/><nobr><i>Szöveg</i></nobr>

en: <br/><nobr><i>Mime Type</i></nobr>
hu: <br/><nobr><i>MIME-típus</i></nobr>

en: <br/><nobr><i>Geolocation</i></nobr>
hu: <br/><nobr><i>Helymeghatározás</i></nobr>

en: <br/><nobr><i>Rating</i></nobr>
hu: <br/><nobr><i>Értékelés</i></nobr>

en: <br/><nobr><i>Tags</i></nobr>
hu: <br/><nobr><i>Címkék</i></nobr>

en: <nobr><b>Active filters:</b></nobr>
hu: <nobr><b>Aktív szűrők:</b></nobr>

en: <nobr><b>Active filter:</b></nobr>
hu: <nobr><b>Aktív szűrő:</b></nobr>

en: No active filter
hu: Nincs aktív szűrő

en: One active filter
hu: Egy aktív szűrő

en: 1 active filter | %1 active filters
hu[0]: 1 aktív szűrő
hu[1]: %1 aktív szűrő

en: No geo filtering
hu: Nincs helymeghatározó szűrés

en: Images with coordinates
hu: Képek koordinátákkal

en: Images without coordinates
hu: Képek koordináták nélkül

en: Filter by geolocation
hu: Szűrés helymeghatározás szerint

en: All Files
hu: Minden fájl

en: Image Files
hu: Képfájlok

en: No RAW Files
hu: Nem RAW-fájlok

en: JPEG Files
hu: JPEG-fájlok

en: PNG Files
hu: PNG-fájlok

en: TIFF Files
hu: TIFF-fájlok

en: DNG Files
hu: DNG-fájlok

en: RAW Files
hu: RAW-fájlok

en: Video Files
hu: Videofájlok

en: Audio Files
hu: Hangfájlok

en: Filter by file type
hu: Szűrés fájltípus szerint

en: Rating greater than or equal to %1.
hu: Értékelés nagyobb, vagy egyenlő, mint %1

en: Rating equal to %1.
hu: Értékelés pontosan %1

en: Rating less than or equal to %1.
hu: Értékelés kevesebb, vagy egyenlő, mint %1

en: Rating Filter Options
hu: Értékelés szűrő beállításai

en: Greater Than or Equals Condition
hu: Nagyobb vagy egyenlő feltétel

en: Equals Condition
hu: Egyenlő feltétel

en: Less Than or Equals Condition
hu: Kisebb vagy egyenlő feltétel

en: Text quick filter (search)
hu: Szöveg gyors szűrő (keresés)

en: Text Search Fields
hu: Szöveges keresési mezők

en: Item Name
hu: Elem neve

en: Item Title
hu: Elem címe

en: Item Comment
hu: Elem megjegyzése

en: Tag Name
hu: Címke neve

en: Album Name
hu: Album neve

en: Item Aspect Ratio
hu: Elem méretaránya

en: Item Pixel Size
hu: Elem képpontmérete

en: Clear All
hu: Minden törlése

en: Select All
hu: Minden kijelölése

[ctx: @info: rotation]
en: Unspecified
hu: Nem meghatározott

[ctx: @info: rotation of an unrotated image]
en: Normal
hu: Normál

[ctx: @info: rotation]
en: Flipped Horizontally
hu: Vízszintesen tükrözve

[ctx: @info: rotation]
en: Flipped Vertically
hu: Függőlegesen tükrözve

[ctx: @info: rotation]
en: Rotated Left
hu: Balra forgatva

[ctx: @info: rotation]
en: Rotated Right
hu: Jobbra forgatva

[ctx: @info: rotation]
en: Unknown
hu: Ismeretlen

[ctx: @info: For use in longitude coordinate]
en: West
hu: Nyugat

[ctx: @info: For use in longitude coordinate]
en: East
hu: Kelet

[ctx: @info: For use in latitude coordinate]
en: North
hu: Észak

[ctx: @info: For use in latitude coordinate]
en: South
hu: Dél

[ctx: @info: check of new online version never done yet]
en: never
hu: soha

en: Download
hu: Letöltés

[ctx: @action: open bundle file]
en: Open...
hu: Megnyitás ...

en: Visit digiKam project website
hu: A digiKam honlapjának megtekintése

en: Aborting...
hu: Félbeszakítás…

en: Cancel this operation.
hu: A művelet félbeszakítása.

en: Open detailed progress dialog
hu: Részletes állapotjelző ablak megnyitása

en: No active process
hu: Nincs aktív folyamat

en: Hide detailed progress window
hu: A részletes állapotjelző ablak elrejtése

en: Show detailed progress window
hu: Részletes állapotjelző ablak megjelenítése

en: Captions:
hu: Feliratok:

en: Enter caption author name here.
hu: Adja meg itt a felirat szerzőjének a nevét.

[ctx: @title: comment title string]
en: Title:
hu: Cím:

[ctx: @action: more actions to apply changes]
en: More
hu: Több

[ctx: @title]
en: Information
hu: Információ

en: <b>Altitude</b>:
hu: <b>Magaság</b>:

en: <b>Latitude</b>:
hu: <b>Szélesség</b>:

en: <b>Longitude</b>:
hu: <b>Hosszúság</b>:

en: <b>Date</b>:
hu: <b>Dátum</b>:

en: See more information on the Internet
hu: További információk az interneten

[ctx: @label: no GPS coordinates]
en: Undefined
hu: Meghatározatlan

en: Used filters
hu: Használt szűrők

en: Remove filter
hu: Szűrő eltávolítása

[ctx: @title]
en: Versions
hu: Verziók

[ctx: @title]
en: Used Filters
hu: Használt szűrők

[ctx: @action: open image]
en: Open
hu: Megnyitás

[ctx: @info:tooltip]
en: Open file
hu: Fájl megnyitása

[ctx: @action: go to album]
en: Go To Albums
hu: Ugrás az Albumokra

[ctx: @info:tooltip]
en: Go to the album of this image
hu: Ugrás az kép albumához

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide item permanently
hu: Kép végleges elrejtése

[ctx: @info:tooltip]
en: Show item permanently
hu: Elem végleges megjelenítése

en: Properties
hu: Tulajdonságok

en: Metadata
hu: Metaadat

en: Geolocation
hu: Geolokáció

[ctx: @label: item properties]
en: File:
hu: Fájl:

[ctx: @label: item properties]
en: Folder:
hu: Mappa:

[ctx: @label: item properties]
en: Date:
hu: Dátum:

[ctx: @label: item properties]
en: Size:
hu: Méret:

[ctx: @label: item properties]
en: Readable:
hu: Olvasható:

[ctx: @label: item properties]
en: Writable:
hu: Írható:

[ctx: @label: item properties]
en: Type:
hu: Típus:

[ctx: @label: item properties]
en: Dimensions:
hu: Méretek:

[ctx: @label: item properties]
en: Aspect Ratio:
hu: Képarány:

[ctx: @label: item properties]
en: New Name:
hu: Új név:

[ctx: @label: item properties]
en: Downloaded:
hu: Letöltve:

[ctx: @label: item properties]
en: Make:
hu: Gyártmány:

[ctx: @label: item properties]
en: Model:
hu: Modell:

[ctx: @label: item properties]
en: Created:
hu: Létrehozva:

[ctx: @label: item properties]
en: Lens:
hu: Objektív:

[ctx: @label: item properties]
en: Aperture:
hu: Rekesz:

[ctx: @label: item properties]
en: Focal:
hu: Fókusztávolság:

[ctx: @label: item properties]
en: Exposure:
hu: Expozíció:

[ctx: @label: item properties]
en: Sensitivity:
hu: Érzékenység:

[ctx: @label: item properties]
en: Mode/Program:
hu: Mód / Program:

[ctx: @label: item properties]
en: Flash:
hu: Vaku:

[ctx: @label: item properties]
en: White balance:
hu: Fehér egyensúly:

[ctx: @title]
en: Photograph Properties
hu: Fénykép tulajdonságai

[ctx: @label: item properties]
en: Audio Bit Rate:
hu: Audio bitsebesség:

[ctx: @label: item properties]
en: Audio Channel Type:
hu: Hangcsatorna típusa:

[ctx: @label: item properties]
en: Audio Codec:
hu: Audio kodek:

[ctx: @label: item properties]
en: Duration:
hu: Időtartam:

[ctx: @label: item properties]
en: Frame Rate:
hu: Filmkocka szám:

[ctx: @label: item properties]
en: Video Codec:
hu: Videokodek:

[ctx: @info: item properties]
en: unknown
hu: ismeretlen

[ctx: @info: item properties]
en: unavailable
hu: nem elérhető

[ctx: @info: item properties]
en: Yes
hu: Igen

[ctx: @label]
en: RAW Image
hu: RAW kép

[ctx: @info: item resolution]
en: %1x%2 (%3Mpx)
hu: %1x%2 (%3Mpixel)

[ctx: @info: color properties]
en: Select the minimal intensity value of the histogram selection here.
hu: Válassza ki a hisztogram minimális intenzitás értékét.

[ctx: @info: color properties]
en: Select the maximal intensity value of the histogram selection here.
hu: Válassza ki a hisztogram maximális intenzitás értékét.

[ctx: @title: color properties]
en: Statistics
hu: Statisztikák

[ctx: @label: color properties]
en: Count:
hu: Számolás:

[ctx: @label: color properties]
en: Yes
hu: Igen

[ctx: @title: item properties]
en: Properties
hu: Tulajdonságok

[ctx: @title: item properties]
en: Metadata
hu: Metaadat

[ctx: @title: item properties]
en: Colors
hu: Színek

[ctx: @title: item properties]
en: Map
hu: Térkép

[ctx: @info: item properties]
en: RAW Image
hu: RAW kép

[ctx: @info: item properties]
en: Unknown
hu: Ismeretlen

[ctx: @info: item properties]
en: %1x%2 (%3Mpx)
hu: %1x%2 (%3Mpixel)

[ctx: @title: database properties]
en: Versions
hu: Verziók

[ctx: @info: width x height (megapixels Mpx)]
en: %1x%2 (%3Mpx)
hu: %1x%2 (%3Mpixel)

[ctx: @label: item properties]
en: Owner:
hu: Tulajdonos:

[ctx: @label: item properties]
en: Permissions:
hu: Engedélyek:

[ctx: @title: item properties]
en: File Properties
hu: Fájl tulajdonságok

[ctx: @label: item properties]
en: Bit depth:
hu: Bit mélység:

[ctx: @label: item properties]
en: Color mode:
hu: Színmód:

[ctx: @label: item properties]
en: Sidecar:
hu: Metaadat fájl:

[ctx: @title: item properties]
en: Photograph Properties
hu: Fénykép tulajdonságai

[ctx: @label: item properties]
en: Caption:
hu: Felirat:

[ctx: @label: item properties]
en: Pick label:
hu: Kiválasztási címke:

[ctx: @label: item properties]
en: Color label:
hu: Színcímke:

[ctx: @label: item properties]
en: Rating:
hu: Értékelés:

[ctx: @title: item properties]
en: digiKam Properties
hu: digiKam tulajdonságok

en: Count:
hu: Számolás:

en: Size:
hu: Méret:

[ctx: @label:listbox]
en: Method:
hu: Módszer:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Camera
hu: Kamera

[ctx: @item:inlistbox set while balance automatically]
en: Automatic
hu: Automatikus

[ctx: @item:inlistbox set white balance manually]
en: Manual
hu: Kézi

[ctx: @label:slider Green component]
en: Green:
hu: Zöld:

[ctx: @label:listbox]
en: Highlights:
hu: Világos részek:

[ctx: @label:slider Highlight reconstruct level]
en: Level:
hu: Szint:

[ctx: @label:slider]
en: Brightness:
hu: Világosság:

[ctx: @label]
en: White Balance
hu: Fehér egyensúly

[ctx: @item:inlistbox Noise Reduction]
en: None
hu: Nincs

[ctx: @label]
en: Corrections
hu: Javítások

[ctx: @item:inlistbox Camera Profile]
en: None
hu: Nincs

[ctx: @item:inlistbox Camera Profile]
en: Custom
hu: Egyéni

[ctx: @item:inlistbox Workspace]
en: Custom
hu: Egyéni

[ctx: @label]
en: Color Management
hu: Szín kezelés

[ctx: @label]
en: Threshold:
hu: Küszöb:

en: Light Table
hu: Átvilágító asztal

en: Batch Queue Manager
hu: Kötegelt sorkezelő

[ctx: @item: album categories]
en: Category
hu: Kategória

[ctx: @item: album categories]
en: Travel
hu: Utazás

[ctx: @item: album categories]
en: Holidays
hu: Ünnepek

[ctx: @item: album categories]
en: Friends
hu: Barátok

[ctx: @item: album categories]
en: Nature
hu: Természet

[ctx: @item: album categories]
en: Party
hu: Parti

[ctx: @item: album categories]
en: Todo
hu: Teendő

[ctx: @item: album categories]
en: Miscellaneous
hu: Vegyes

en: Create "%1"
hu: „%1” létrehozása

en: Tag '%2' is assigned to one item. Do you want to continue? | Tag '%2' is assigned to %1 items. Do you want to continue?
hu[0]: A(z) „%2” címke hozzá van rendelve egy elemhez. Szeretné folytatni?
hu[1]: A(z) „%2” címke hozzá van rendelve %1 elemhez. Szeretné folytatni?

en: Delete '%1' tag?
hu: '%1' címke törlése?

en: Tags '%1' are assigned to one or more items. Do you want to continue?
hu: A(z) „%1” címkék hozzá vannak rendelve egy vagy több elemhez. Szeretné folytatni?

en: Delete '%1' tag(s)?
hu: „%1” címkék törlése?

en: Assign Rating "%1 Star"
hu: „%1 csillag” értékelés hozzárendelése

en: Assign Tag "%1"
hu: „%1” címke hozzárendelése

[ctx: @info]
en: All Tags
hu: Minden címke

[ctx: @action]
en: Delete Selected from List
hu: A kiválasztott elemek törlése a listából

en: Add to List
hu: Hozzáadás a listához

en: Add selected tags to Quick Access List
hu: A kijelölt címkék hozzáadása a Gyors hozzáférési listához

en: Delete Tags
hu: Címkék törlése

en: Reset Tag Icon
hu: Címkeikon alaphelyzetbe

en: Invert Selection
hu: Kijelölés megfordítása

en: Expand Tag Tree
hu: Címkefa kinyitása

en: Remove Tag from Images
hu: Címke eltávolítása a képekből

[ctx: @label]
en: Tag Properties
hu: Címke tulajdonságai

[ctx: @label: tag properties]
en: &Title:
hu: &Cím:

[ctx: @label: tag properties]
en: &Icon:
hu: &Ikon:

[ctx: @action]
en: Reset
hu: Visszaállítás

[ctx: @label: tag properties]
en: &Shortcut:
hu: Billentyű&parancs:

[ctx: @label]
en: Note
hu: Megjegyzés

[ctx: @label]
en: This shortcut can be used to assign or unassign tag to items.
hu: Ez a billentyűparancs címkék hozzárendeléséhez vagy hozzárendelésének eltávolításához használható.

[ctx: @action]
en: Save
hu: Mentés

[ctx: @action]
en: Discard
hu: Elvetés

en: This operation can take long time depending on collection size.
    Do you want to continue?
hu: Ez a művelet hosszú ideig is eltarthat a gyűjtemény méretétől függően.
    Szeretné folytatni?

[ctx: @action: button]
en: Organize
hu: Szervezés

[ctx: @action: button]
en: Sync &Export
hu: Exportálás szinkronizálása

en: Create Tag from Address Book
hu: Címke létrehozása a címjegyzékből

en: Add new tag to current tag. Current tag is last clicked tag.
hu: Új címke hozzáadása a jelenlegi címkéhez. A jelenlegi címke a legutoljára kattintott címke.

en: Reset icon to selected tags. Works with multiple selection.
hu: A kijelölt címkék ikonjának visszaállítása. Működik többszörös kijelöléssel is.

en: Invert selection. Only visible items will be selected
hu: Kijelölés megfordítása. Csak a látható elemek lesznek kiválasztva

en: Selected items will be expanded
hu: A kijelölt elemek ki lesznek nyitva

en: Delete selected tag(s) from images. Works with multiple selection.
hu: A kijelölt címkék törlése a képekből. Működik többszörös kijelöléssel is.

en: Write Tags from Database to Image
hu: Címkék írása adatbázisból a képbe

en: Read Tags from Image
hu: Címkék olvasása a képből

en: Wipe all tags from Database only
hu: Minden címke törlése az adatbázisból

en: Write Tags Metadata to Image.
hu: Címke metaadatainak írása a képbe.

en: Delete all tags from database only. Will not sync with files. Proceed with caution.
hu: Minden címke törlése az adatbázisból, de nem szinkronizálja a fájlokat. Óvatosan járjon el a folytatással.

[ctx: no auto toggle]
en: None
hu: Nincs

[ctx: toggle child tags]
en: Children
hu: Gyermek

[ctx: toggle parent tag]
en: Parents
hu: Szülők

[ctx: toggle child and parent tags]
en: Both
hu: Mindkettő

en: Enter tag name here...
hu: Címke nevének megadása itt...

en: &Icon:
hu: &Ikon:

en: &Shortcut:
hu: Billentyű&parancs:

en: <p><b>Note</b>: this shortcut can be used to assign or unassign tag to items.</p>
hu: <p><b>Megjegyzés</b>: ez a gyorsbillentyű arra használható, hogy címkéket rendeljen hozzá vagy távolítson el az elemekhez.</p>

en: <b>Create New Tag</b>
hu: <b>Új címke létrehozása</b>

en: <b>Create New Tag in<br/>"%1"</b>
hu: <b>Új címke létrehozása itt:<br/>„%1”</b>

en: <b>Properties of Tag<br/>"%1"</b>
hu: <b>Címke tulajdonságai:<br/>„%1”</b>

en: An error occurred during tag creation:
hu: Hiba keletkezett a címke létrehozása közben:

en: Tag Path
hu: Cimke útvonal

en: Expand Selected Recursively
hu: Kijelöltek kinyitása rekurzívan

en: No Recently Assigned Tags
hu: Nincsenek legutóbb hozzárendelt címkék

en: Recently Assigned Tags
hu: Legutóbb hozzárendelt címkék

en: Add New Tag...
hu: Új címke hozzáadása…

en: More Tags...
hu: További címkék…

en: Assign this Tag
hu: E címke hozzárendelése

en: Remove this Tag
hu: E címke eltávolítása

en: Go to this Tag
hu: Ugrás a cimkéhez

[ctx: @title: template properties]
en: Title
hu: Cím

[ctx: @title: template properties]
en: Authors
hu: Szerzők

en: Author Names:
hu: Szerző neve:

en: Enter the photograph credit here.
hu: Itt adja meg a fényképész köszönetét.

[ctx: @label: template properties]
en: Source:
hu: Forrás:

en: Enter the original owner of the photograph here.
hu: Adja meg itt a kép eredeti tulajdonosát.

en: Instructions:
hu: Instrukciók:

en: Rights
hu: Jogok

en: Enter the city name of the lead author here.
hu: Addja meg itt a szerző városának nevét.

[ctx: @label: template properties]
en: Address:
hu: Cím:

en: Enter the address of the lead author here.
hu: Addja meg itt a szerző címét.

en: Postal Code:
hu: Irányító szám:

en: Province:
hu: Tartomány:

en: Subjects
hu: Témák

en: Template:
hu: Sablon:

en: To remove
hu: Kerüljön eltávolításra

en: Do not change
hu: Ne változzon meg

en: Names:
hu: Nevek:

en: Usages:
hu: Használat:

en: No or invalid size specified
hu: A méret nem került megadásra vagy érvénytelen

en: Cannot create thumbnail for %1
hu: %1 előnézeti képe nem hozható létre

en: Error message: %1
hu: Hibaüzenet: %1

[ctx: add a fixed timestamp to date]
en: Add
hu: Hozzáadás

[ctx: time adjust offset, days value label]
en: days
hu: napok

[ctx: Effect: No Effect]
en: None
hu: Nincs

[ctx: Effect: Random Effect]
en: Random
hu: Véletlenszerű

[ctx: Transition: No Transition]
en: None
hu: Nincs

[ctx: Transition: Chess Board]
en: Chess Board
hu: Sakktábla

[ctx: Transition: Sweep]
en: Sweep
hu: Söprés

[ctx: Transition: Mosaic]
en: Mosaic
hu: Mozaik

[ctx: Transition: Growing]
en: Growing
hu: Növekedés

[ctx: Transition: Circle Out]
en: Circle Out
hu: Kör kifelé

[ctx: Transition: Multi-Circle Out]
en: Multi-Circle Out
hu: Többszörös kör kifelé

[ctx: Transition: Spiral In]
en: Spiral In
hu: Spirál befelé

[ctx: Transition: Blobs]
en: Blobs
hu: Alakzatok

[ctx: Transition: Fade]
en: Fade
hu: Elhalványulás

[ctx: Transition: Random Effect]
en: Random
hu: Véletlenszerű

[ctx: Video Effect NOPLAYER]
en: None
hu: Nincs

[ctx: Video Standard INTERNAL]
en: Internal
hu: Belső

[ctx: capture video frame]
en: Capture
hu: Rögzítés

[ctx: @title: binary properties]
en: Version
hu: Verzió

en: Change
hu: Módosít

en: Browse...
hu: Tallózás…

en: If Target File Exists:
hu: Ha a célfájl már létezik:

en: Store as a different name
hu: Tárolás eltérő névvel

en: Overwrite automatically
hu: Automatikus felülírás

en: No options available
hu: Nincs beállítási lehetőség

[ctx: @title: font properties]
en: Here you can choose the font to be used.
hu: Itt választhatja ki a használni kívánt betűtípust.

[ctx: @title: font properties]
en: Font
hu: Betűtípus

[ctx: @info: font properties]
en: Enable this checkbox to change the font family settings.
hu: Engedélyezze ezt a jelölőnégyzetet a betűtípuscsalád beállításainak módosításához.

[ctx: @info: font properties]
en: Change font family?
hu: Betűtípuscsalád módosítása?

[ctx: @label: font properties]
en: Font:
hu: Betűtípus:

[ctx: @title: font properties]
en: Font style
hu: Betű stílus

[ctx: @info: font properties]
en: Enable this checkbox to change the font style settings.
hu: Engedélyezze ezt a jelölőnégyzetet a betűstílus beállítások módosításához.

[ctx: @info: font properties]
en: Change font style?
hu: Betűtípus megváltoztatása?

[ctx: @title: font properties]
en: Size
hu: Méret

[ctx: @info: font properties]
en: Enable this checkbox to change the font size settings.
hu: Engedélyezze ezt a jelölőnégyzetet a betűméret beállításainak módosításához.

[ctx: @info: font properties]
en: Change font size?
hu: Betűméret megváltoztatása?

[ctx: @label:listbox Font size]
en: Size:
hu: Méret:

[ctx: @info: font properties]
en: Here you can choose the font family to be used.
hu: Itt kiválaszthatja a használni kívánt betűtípuscsaládot.

[ctx: @info: font properties]
en: Here you can choose the font style to be used.
hu: Itt kiválaszthatja a használni kívánt betűtípust.

[ctx: @item: font style]
en: Normal
hu: Normál

[ctx: @item: font style]
en: Italic
hu: Dőlt

[ctx: @item: font style]
en: Oblique
hu: Dőlt

[ctx: @item: font style]
en: Bold
hu: Vastag

[ctx: @item: font size]
en: Relative
hu: Rokon

[ctx: @info: font properties]
en: Font size "fixed" or "relative" to environment
hu: Betűméret "fix" vagy "viszonyított" a környezethez

[ctx: @info: font properties]
en: Here you can choose the font size to be used.
hu: Itt választhatja ki a használni kívánt betűméretet.

[ctx: @info: font properties]
en: The Quick Brown Fox Jumps Over The Lazy Dog
hu: Árvíztűrő tükörfúrógép

[ctx: @info: font style]
en: Normal
hu: Normál

[ctx: @info: font style]
en: Italic
hu: Dőlt

[ctx: @info: font style]
en: Oblique
hu: Dőlt

en: System Font
hu: Rendszer betűtípus

en: Custom Font
hu: Egyedi betűtípus

en: Choose...
hu: Kiválasztás...

en: Loading...
hu: Betöltés…

en: Embedded JPEG Preview
hu: Beépített JPEG előnézet

en: Half Size Raw Preview
hu: Fél méretű nyers előnézet

en: Reduced Size Preview
hu: Csökkentett méretű előnézet

en: Failed to load image
hu: Nem sikerült betölteni a képet

en: Pan the image to a region
hu: Húzza a képet egy részlethez

en: Show available versions in a list
hu: Rendelkezésre álló verziók listában

en: Show available versions as a tree
hu: Rendelkezésre álló verziók fában

en: Show available versions and the applied filters in a combined list
hu: Rendelkezésre álló verziók és az alkalmazott szűrők egy listában

en: Uncalibrated color space
hu: Nem kalibrált színtér

en: No profile available...
hu: Nincs elérhető profil...

en: Perceptual
hu: Megfigyelésen alapuló

en: Relative Colorimetric
hu: Relatív színmérték

en: Absolute Colorimetric
hu: Abszolút színmérték

en: Saturation
hu: Telítettség

[ctx: @item: icc profile properties]
en: Name
hu: Név

[ctx: @item: icc profile properties]
en: Description
hu: Leírás

[ctx: @info: icc profile properties]
en: The ICC profile product description
hu: Az ICC profil termékleírása

[ctx: @item: icc profile properties]
en: Information
hu: Információ

[ctx: @info: icc profile properties]
en: Additional ICC profile information
hu: További ICC profil információk

[ctx: @info: icc profile properties]
en: Raw information about the ICC profile manufacturer
hu: Nyers információ az ICC profil gyártóról

[ctx: @item: icc profile properties]
en: Model
hu: Modell

[ctx: @info: icc profile properties]
en: Raw information about the ICC profile model
hu: Nyers információ az ICC profil modellről

[ctx: @item: icc profile properties]
en: Copyright
hu: Szerzői jog

[ctx: @info: icc profile color space]
en: Unknown
hu: Ismeretlen

[ctx: @info: icc profile class]
en: Unknown
hu: Ismeretlen

[ctx: @info: icc profile redering]
en: Perceptual
hu: Megfigyelésen alapuló

[ctx: @info: icc profile redering]
en: Relative Colorimetric
hu: Relatív színmérték

[ctx: @info: icc profile redering]
en: Saturation
hu: Telítettség

[ctx: @info: icc profile redering]
en: Absolute Colorimetric
hu: Abszolút színmérték

[ctx: @info: icc profile redering]
en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: 1 Image | %1 Images
hu[0]: 1 kép
hu[1]: %1 kép

[ctx: %1 width, %2 height, %3 mpixels]
en: %1x%2 (%3Mpx)
hu: %1x%2 (%3Mpixel)

[ctx: unknown image resolution]
en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Drag to reposition
hu: Húzza el az újrapozícionáláshoz

en: Show Thumbbar
hu: Előnézeti sor megjelenítése

en: Coordinator, Developer, and Mentoring
hu: Koordinátor, fejlesztő és mentor

en: Developer and Mentoring
hu: Fejlesztő és mentor

en: Releases Manager
hu: Kiadás kezelő

en: Tags Manager
hu: Címkekezelő

en: Model/View Port of Image Editor Canvas
hu: A képszerkesztő vászon modell/nézet átirata

en: Image Quality Sorter
hu: Képminőség rendező

en: Face Detection
hu: Arcfelismerés

en: Non-destructive image editing
hu: Nem destruktív képszerkesztés

en: Reverse Geo-Coding
hu: Fordított geo-kódolás

en: Face Recognition
hu: Arcfelismerés

en: Multi-core Support in Batch Queue Manager and Mentoring
hu: Többmagos CPU támogatás a kötegelt sorkezelőben és mentorálás

en: UPnP / DLNA Export tool and Mentoring
hu: UPnP / DLNA exportálóeszköz és mentorálás

en: Model/View port of Import Tool and Mentoring
hu: Az importálóeszköz modell/nézet átirata és mentorálás

en: Video Metadata Support and Mentoring
hu: Videó metaadat támogatás és mentorálás

en: Panorama Tool and Mentoring
hu: Panorámaeszköz és mentorálás

en: Auto Noise Reduction
hu: Automatikus zajcsökkentés

en: Windows Port and Release Manager
hu: Windows átirat és kiadás kezelő

en: Developer and Windows port
hu: Fejlesztő és Windows port

en: LCMS2 library port
hu: LCMS2 könyvtár átirata

en: Color Management
hu: Szín kezelés

en: MySQL interface
hu: MySQL felület

en: Design, icons, logo, banner, mockup, beta tester
hu: Dizájn, ikonok, logó, banner, tervek, bétatesztelés

en: Bug reports and patches
hu: Hibajelentések és javítófoltok

en: Handbook writer, alpha tester, webmaster
hu: Kézikönyv író, alfatesztelő, webmester

en: Beta tester
hu: Bétatesztelő

en: Feedback and patches. Handbook writer
hu: Visszajelzések, javítófoltok, kézikönyv írás

en: digiKam website banner and application icons
hu: digiKam weboldal banner és alkalmazásikonok

en: Various usability fixes and general application polishing
hu: Több használhatósági fejlesztés és általános javítás

en: digiKam website, Feedback
hu: digiKam weboldal, Feedback

en: Bug reports, feedback and icons
hu: Hibajelentések, feedback és ikonok

en: Developer (2004-2005)
hu: Fejlesztő (2004-2005)

en: Developer (2004)
hu: Feljesztő (2004)

[ctx: general keyboard shortcuts]
en: General
hu: Általános

en: Components Information
hu: Komponens-információk

en: Supported RAW Cameras
hu: Támogatott RAW-kamerák

en: Donate...
hu: Támogatás...

en: Contribute...
hu: Közreműködés...

en: Database Statistics
hu: Adatbázis statisztika

en: Size: %1
hu: Méret: %1

en: Full-screen Options
hu: Teljes képernyős beállítások

en: H&ide toolbars
hu: Eszköztárak &elrejtése

en: Hide all toolbars when window switch in full-screen mode.
hu: Minden eszköztár elrejtése, amikor az ablak teljes képernyős módra vált.

en: Hide &thumbbar
hu: &Bélyegképsáv elrejtése

en: Hide thumbbar view when window switch in full-screen mode.
hu: Bélyegképsáv elrejtése, amikor az ablak teljes képernyős módra vált.

en: Hide &sidebars
hu: &Oldalsávok elrejtése

en: Hide all side-bars when window switch in full-screen mode.
hu: Minden oldalsáv elrejtése, amikor az ablak teljes képernyős módra vált.

[ctx: default theme name]
en: Default
hu: Alapértelmezett

en: EXIF viewer
hu: EXIF néző

en: Makernotes viewer
hu: Makernotes megjelenítő

en: IPTC viewer
hu: IPTC néző

en: XMP viewer
hu: XMP néző

en: ExifTool viewer
hu: ExifTool néző

[ctx: @title: metadata properties]
en: Name
hu: Név

[ctx: @title: metadata properties]
en: Description
hu: Leírás

[ctx: @action: metadata selector]
en: Select All
hu: Minden kijelölése

[ctx: @action: metadata selector]
en: Clear
hu: Törlés

[ctx: @action: metadata selector]
en: Default
hu: Alapértelmezett

[ctx: @title: column]
en: Extension
hu: Kiterjesztés

[ctx: @title: column]
en: Read
hu: Olvasás

[ctx: @title: column]
en: Write
hu: Írás

[ctx: @title: column]
en: Description
hu: Leírás

[ctx: @info: status]
en: yes
hu: igen

[ctx: @action: button]
en: Open Setup Dialog...
hu: Beállítás párbeszédpanel megnyitása ...

en: <b>Title: </b><p>%1</p><b>Value: </b><p>%2</p><b>Description: </b><p>%3</p>
hu: <b>Cím: </b><p>%1</p><b>Érték: </b><p>%2</p><b>Leírás: </b><p>%3</p>

en: Unavailable
hu: Nem elérhető

[ctx: @action: metadata view]
en: No filter
hu: Nincs szűrő

[ctx: @action: metadata view]
en: Photograph
hu: Fénykép

[ctx: @action: metadata view]
en: Custom
hu: Egyedi

[ctx: @action: metadata view]
en: Settings
hu: Beállítások

[ctx: @info: metadata view]
en: Tools
hu: Eszközök

[ctx: @action:inmenu]
en: Save in file
hu: Mentés fájlba

[ctx: @action:inmenu]
en: Print
hu: Nyomtatás

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy to Clipboard
hu: Másolás vágólapra

en: No description available
hu: Nincs elérhető leírás

en: EXIF File to Save
hu: A mentendő EXIF fájl

en: EXIF binary Files (*.exif)
hu: EXIF bináris fájlok (*.exif)

en: IPTC Records
hu: IPTC rekordok

en: IPTC File to Save
hu: A mentendő IPTC fájl

en: IPTC binary Files (*.iptc)
hu: IPTC bináris fájlok (*.iptc)

en: Interoperability
hu: Együttműködés

en: Image Information
hu: Kép információ

en: Photograph Information
hu: Fénykép információ

en: Global Positioning System
hu: Globális helymeghatározó rendszer (GPS)

en: Embedded Thumbnail
hu: Beágyazott előnézeti kép

en: IIM Envelope
hu: IIM boríték

en: IIM Application 2
hu: IIM alkalmazás 2

en: Additional Exif Properties
hu: További Exif tulajdonságok

en: digiKam schema
hu: digiKam séma

en: IPTC Core
hu: IPTC mag

en: IPTC Extension schema
hu: IPTC kiterjesztés séma

en: PLUS License Data Format Schema
hu: PLUS licencadat-formátum séma

en: TIFF Properties
hu: TIFF tulajdonságok

en: Basic Schema
hu: Alap séma

en: Basic Job Ticket
hu: Alap feladatjegy

en: Dynamic Media
hu: Dinamikus média

en: Media Management
hu: Média-kezelés

en: Rights Management
hu: Jog-kezelés

en: XMP Schema
hu: XMP séma

en: XMP File to Save
hu: A mentendő XMP fájl

en: XMP text Files (*.xmp)
hu: XMP szöveg fájlok (*.xmp)

[ctx: @info: color label name]
en: None
hu: Nincs

[ctx: @info: color label selector]
en: Color Label: %1
hu: Színcímke: %1

[ctx: @title: color label menu]
en: Color
hu: Szín

[ctx: @info: pick label name]
en: None
hu: Nincs

en: Rating
hu: Értékelés

[ctx: @info: country code]
en: Default Language
hu: Alapértelmezett nyelv

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (UAE)
hu: Arab (Egyesült Arab Emírségek)

[ctx: @info: country code]
en: Bashkir (Russia)
hu: Baskír (Oroszország)

[ctx: @info: country code]
en: Tibetan (Bhutan)
hu: Tibeti (Bután)

[ctx: @info: country code]
en: Breton (France)
hu: Breton (Franciaország)

[ctx: @info: country code]
en: Catalan (Andorra)
hu: Katalán (Andorra)

[ctx: @info: country code]
en: Catalan (France)
hu: Katalán (Franciaország)

[ctx: @info: country code]
en: Corsican (France)
hu: Korzikai (Franciaország)

[ctx: @info: country code]
en: Czech (Czechia)
hu: Cseh (Csehország)

[ctx: @info: country code]
en: English (Caribbean)
hu: Angol (karibi)

[ctx: @info: country code]
en: English (Malaysia)
hu: Angol (Malajzia)

[ctx: @info: country code]
en: English (Trinidad)
hu: Angol (Trinidad)

[ctx: @info: country code]
en: Basque (Basque Country)
hu: Baszk (Baszkföld)

[ctx: @info: country code]
en: Faeroese (Faero Islands)
hu: Feröer (Feröer-szigetek)

[ctx: @info: country code]
en: Frisian (Netherlands)
hu: Fríz (Hollandia)

[ctx: @info: country code]
en: Galician (Galicia)
hu: Galíciai (galíciai)

[ctx: @info: country code]
en: Croatian (Bosnia and Herzegovina, Latin)
hu: Horvát (Bosznia és Hercegovina, latin)

[ctx: @info: country code]
en: Kazakh (Kazakhstan)
hu: Kazah (Kazahsztán)

[ctx: @info: country code]
en: Greenlandic (Greenland)
hu: Grönlandi (grönlandi)

[ctx: @info: country code]
en: Kyrgyz (Kyrgyzstan)
hu: Kirgiz (Kirgizisztán)

[ctx: @info: country code]
en: Luxembourgish (Luxembourg)
hu: Luxemburgi (Luxemburg)

[ctx: @info: country code]
en: Lao (Lao PDR)
hu: Laoszi (Laosz)

[ctx: @info: country code]
en: Maori (New Zealand)
hu: Maori (Új-zéland)

[ctx: @info: country code]
en: Mongolian (Mongolia)
hu: Mongol (Mongólia)

[ctx: @info: country code]
en: Malay (Brunei Darussalam)
hu: Maláj (Brunei Szultanátus)

[ctx: @info: country code]
en: Sesotho sa Leboa (South Africa)
hu: Észak-Sotho (Dél-Afrika)

[ctx: @info: country code]
en: Occitan (France)
hu: Occitan (Franciaország)

[ctx: @info: country code]
en: Punjabi (India)
hu: Pandzsábi (India)

[ctx: @info: country code]
en: Sanskrit (India)
hu: Szanszkrit (India)

[ctx: @info: country code]
en: Sami (Northern, Finland)
hu: Számi (Északi Finnország)

[ctx: @info: country code]
en: Sami (Northern, Norway)
hu: Számi (Észak Norvégia)

[ctx: @info: country code]
en: Sami (Northern, Sweden)
hu: Számi (Észak Svédország)

[ctx: @info: country code]
en: Turkmen (Turkmenistan)
hu: Türkmén (Türkmenisztán)

[ctx: @info: country code]
en: Setswana Tswana (South Africa)
hu: Setswana Tswana (Dél-Afrika)

[ctx: @info: country code]
en: Tatar (Russia)
hu: Tatár (Oroszország)

[ctx: @info: country code]
en: Wolof (Senegal)
hu: Wolof (Szenegál)

[ctx: @info: country code]
en: Chinese (Macao SAR)
hu: Kínai (Makaó KKT)

[ctx: @info: country code]
en: Chinese (Singapore)
hu: Kínai (Szingapúr)

[ctx: @info: country code]
en: Chinese (Taiwan)
hu: Kínai (Tajvan)

[ctx: @info: country code]
en: isiZulu Zulu (South Africa)
hu: isiZulu Zulu (Dél-Afrika)

[ctx: @info: country code]
en: Afghanistan
hu: Afganisztán

[ctx: @info: country code]
en: Albania
hu: Albánia

[ctx: @info: country code]
en: Algeria
hu: Algéria

[ctx: @info: country code]
en: American Samoa
hu: Amerikai Szamoa

[ctx: @info: country code]
en: Antarctica
hu: Antarktisz

[ctx: @info: country code]
en: Antigua and Barbuda
hu: Antigua és Barbuda

[ctx: @info: country code]
en: Argentina
hu: Argentína

[ctx: @info: country code]
en: Armenia
hu: Örményország

[ctx: @info: country code]
en: Australia
hu: Ausztrália

[ctx: @info: country code]
en: Austria
hu: Ausztria

[ctx: @info: country code]
en: Azerbaijan
hu: Azerbajdzsán

[ctx: @info: country code]
en: Bahamas
hu: Bahamák

[ctx: @info: country code]
en: Bahrain
hu: Bahrein

[ctx: @info: country code]
en: Bangladesh
hu: Banglades

[ctx: @info: country code]
en: Barbados
hu: Barbadosz

[ctx: @info: country code]
en: Belarus
hu: Fehéroroszország

[ctx: @info: country code]
en: Belize
hu: Beliz

[ctx: @info: country code]
en: Bhutan
hu: Bhután

[ctx: @info: country code]
en: Bolivia
hu: Bolívia

[ctx: @info: country code]
en: Bosnia and Herzegovina
hu: Bosznia-Hercegovina

[ctx: @info: country code]
en: Bouvet Island
hu: Bouvet sziget

[ctx: @info: country code]
en: Brazil
hu: Brazília

[ctx: @info: country code]
en: British Indian Ocean Territory
hu: Brit tengerentúli területek

[ctx: @info: country code]
en: British Virgin Islands
hu: Brit Virgin szigetek

[ctx: @info: country code]
en: Brunei Darussalam
hu: Brunei Szultanátus

[ctx: @info: country code]
en: Bulgaria
hu: Bulgária

[ctx: @info: country code]
en: Cambodia
hu: Kambodzsa

[ctx: @info: country code]
en: Cameroon
hu: Kamerun

[ctx: @info: country code]
en: Canada
hu: Kanada

[ctx: @info: country code]
en: Cape Verde
hu: Zöld-fok

[ctx: @info: country code]
en: Cayman Islands
hu: Kajmán-szigetek

[ctx: @info: country code]
en: Central African Republic
hu: Közép-afrikai Köztársaság

[ctx: @info: country code]
en: Chad
hu: Csád

[ctx: @info: country code]
en: China
hu: Kína

[ctx: @info: country code]
en: Christmas Island
hu: Karácsony-sziget

[ctx: @info: country code]
en: Cocos Islands
hu: Kókusz-szigetek

[ctx: @info: country code]
en: Colombia
hu: Kolumbia

[ctx: @info: country code]
en: Comoros
hu: Comore

[ctx: @info: country code]
en: Congo
hu: Kongó

[ctx: @info: country code]
en: Cook Islands
hu: Cook-szigetek

[ctx: @info: country code]
en: Ivory Coast
hu: Elefántcsontpart

[ctx: @info: country code]
en: Cuba
hu: Kuba

[ctx: @info: country code]
en: Cyprus
hu: Ciprus

[ctx: @info: country code]
en: Czechia
hu: Cseh

[ctx: @info: country code]
en: Denmark
hu: Dánia

[ctx: @info: country code]
en: Djibouti
hu: Dzsibuti

[ctx: @info: country code]
en: Dominica
hu: Dominika

[ctx: @info: country code]
en: Dominican Republic
hu: Dominikai Köztársaság

[ctx: @info: country code]
en: Ecuador
hu: Ecuqdor

[ctx: @info: country code]
en: Egypt
hu: Egyiptom

[ctx: @info: country code]
en: Equatorial Guinea
hu: Egyenlítői-Guinea

[ctx: @info: country code]
en: Estonia
hu: Észtország

[ctx: @info: country code]
en: Ethiopia
hu: Etiópia

[ctx: @info: country code]
en: Faeroe Islands
hu: Faeroe Szigetek

[ctx: @info: country code]
en: Falkland Islands
hu: Falkland-szigetek

[ctx: @info: country code]
en: Fiji Islands
hu: Fidzsi-szigetek

[ctx: @info: country code]
en: Finland
hu: Finnország

[ctx: @info: country code]
en: France
hu: Franciaország

[ctx: @info: country code]
en: French Guiana
hu: Francia Guiana

[ctx: @info: country code]
en: French Polynesia
hu: Francia Polinézia

[ctx: @info: country code]
en: French Southern Territories
hu: Francia déli területek

[ctx: @info: country code]
en: Georgia
hu: Grúzia

[ctx: @info: country code]
en: Germany
hu: Németország

[ctx: @info: country code]
en: Ghana
hu: Ghána

[ctx: @info: country code]
en: Gibraltar
hu: Gibraltár

[ctx: @info: country code]
en: Greece
hu: Görögország

[ctx: @info: country code]
en: Greenland
hu: Grönland

[ctx: @info: country code]
en: Guadaloupe
hu: Guadeloupe

[ctx: @info: country code]
en: Heard and McDonald Islands
hu: Heard és McDonald-szigetek

[ctx: @info: country code]
en: Vatican
hu: Vatikán

[ctx: @info: country code]
en: Croatia
hu: Horvátország

[ctx: @info: country code]
en: Hungary
hu: Magyarország

[ctx: @info: country code]
en: Iceland
hu: Izland

[ctx: @info: country code]
en: Indonesia
hu: Indonézia

[ctx: @info: country code]
en: Iran
hu: Irán

[ctx: @info: country code]
en: Iraq
hu: Irak

[ctx: @info: country code]
en: Ireland
hu: Írország

[ctx: @info: country code]
en: Israel
hu: Izrael

[ctx: @info: country code]
en: Italy
hu: Olaszország

[ctx: @info: country code]
en: Japan
hu: Japán

[ctx: @info: country code]
en: Jordan
hu: Jordánia

[ctx: @info: country code]
en: Kazakhstan
hu: Kazahsztán

[ctx: @info: country code]
en: North-Korea
hu: Észak Kórea

[ctx: @info: country code]
en: South-Korea
hu: Dél Korea

[ctx: @info: country code]
en: Kyrgyz Republic
hu: Kirgiz Köztársaság

[ctx: @info: country code]
en: Latvia
hu: Lettország

[ctx: @info: country code]
en: Lebanon
hu: Libanon

[ctx: @info: country code]
en: Liberia
hu: Libéria

[ctx: @info: country code]
en: Libyan Arab Jamahiriya
hu: Líbiai arab Jamahiriya

[ctx: @info: country code]
en: Lithuania
hu: Litvánia

[ctx: @info: country code]
en: Luxembourg
hu: Luxemburg

[ctx: @info: country code]
en: Macao
hu: Makaó

[ctx: @info: country code]
en: Macedonia
hu: Macedónia

[ctx: @info: country code]
en: Madagascar
hu: Madagaszkár

[ctx: @info: country code]
en: Malaysia
hu: Malájzia

[ctx: @info: country code]
en: Maldives
hu: Maldív-szigetek

[ctx: @info: country code]
en: Malta
hu: Málta

[ctx: @info: country code]
en: Marshall Islands
hu: Marshall-szigetek

[ctx: @info: country code]
en: Mauritania
hu: Mauritánia

[ctx: @info: country code]
en: Mexico
hu: Mexikó

[ctx: @info: country code]
en: Micronesia
hu: Mikronézia

[ctx: @info: country code]
en: Mongolia
hu: Mongólia

[ctx: @info: country code]
en: Morocco
hu: Marokkó

[ctx: @info: country code]
en: Mozambique
hu: Mozambik

[ctx: @info: country code]
en: Myanmar
hu: Mianmar

[ctx: @info: country code]
en: Namibia
hu: Namíbia

[ctx: @info: country code]
en: Nepal
hu: Nepál

[ctx: @info: country code]
en: Netherlands Antilles
hu: Holland Antillák

[ctx: @info: country code]
en: Netherlands
hu: Hollandia

[ctx: @info: country code]
en: New Caledonia
hu: Új-Kaledónia

[ctx: @info: country code]
en: New Zealand
hu: Új-Zéland

[ctx: @info: country code]
en: Nigeria
hu: Nigéria

[ctx: @info: country code]
en: Norfolk Island
hu: Norfolk-sziget

[ctx: @info: country code]
en: Northern Mariana Islands
hu: Északi-Mariana-szigetek

[ctx: @info: country code]
en: Norway
hu: Norvégia

[ctx: @info: country code]
en: Oman
hu: Omán

[ctx: @info: country code]
en: Pakistan
hu: Pakisztán

[ctx: @info: country code]
en: Palestinian Territory
hu: Palesztin Terület

[ctx: @info: country code]
en: Papua New Guinea
hu: Pápua Új-Guinea

[ctx: @info: country code]
en: Philippines
hu: Fülöp-szigetek

[ctx: @info: country code]
en: Pitcairn Island
hu: Pitcairn-sziget

[ctx: @info: country code]
en: Poland
hu: Lengyelország

[ctx: @info: country code]
en: Portugal
hu: Portugália

[ctx: @info: country code]
en: Qatar
hu: Katar

[ctx: @info: country code]
en: Romania
hu: Románia

[ctx: @info: country code]
en: Russian Federation
hu: Oroszország

[ctx: @info: country code]
en: Rwanda
hu: Ruanda

[ctx: @info: country code]
en: St. Helena
hu: Szent Heléna

[ctx: @info: country code]
en: St. Kitts and Nevis
hu: St. Kitts és Nevis

[ctx: @info: country code]
en: St. Lucia
hu: Szent Lucia

[ctx: @info: country code]
en: St. Pierre and Miquelon
hu: St. Pierre és Miquelon

[ctx: @info: country code]
en: St. Vincent and the Grenadines
hu: St. Vincent és a Grenadine-szigetek

[ctx: @info: country code]
en: Samoa
hu: Szamoa

[ctx: @info: country code]
en: Sao Tome and Principe
hu: São Tomé és Príncipe

[ctx: @info: country code]
en: Saudi Arabia
hu: Szaúd-Arábia

[ctx: @info: country code]
en: Senegal
hu: Szenegál

[ctx: @info: country code]
en: Serbia
hu: Szerbia

[ctx: @info: country code]
en: Singapore
hu: Szingapúr

[ctx: @info: country code]
en: Slovakia
hu: Szlovákia

[ctx: @info: country code]
en: Slovenia
hu: Szlovénia

[ctx: @info: country code]
en: Solomon Islands
hu: Salamon-szigetek

[ctx: @info: country code]
en: Somalia
hu: Szomália

[ctx: @info: country code]
en: South Africa
hu: Dél-afrikai Köztársaság

[ctx: @info: country code]
en: South Georgia and the South Sandwich Islands
hu: Dél-Georgia és a Dél-Sandwich-szigetek

[ctx: @info: country code]
en: Spain
hu: Spanyolország

[ctx: @info: country code]
en: Sudan
hu: Szudán

[ctx: @info: country code]
en: Svalbard & Jan Mayen Islands
hu: Svalbard és Jan Mayen-szigetek

[ctx: @info: country code]
en: Swaziland
hu: Szváziföld

[ctx: @info: country code]
en: Sweden
hu: Svédország

[ctx: @info: country code]
en: Switzerland
hu: Svájc

[ctx: @info: country code]
en: Syrian Arab Republic
hu: Egyesült Arab Emirátusok

[ctx: @info: country code]
en: Taiwan
hu: Tajvan

[ctx: @info: country code]
en: Tajikistan
hu: Tádzsikisztán

[ctx: @info: country code]
en: Tanzania
hu: Tanzánia

[ctx: @info: country code]
en: Thailand
hu: Thaiföld

[ctx: @info: country code]
en: Timor-Leste
hu: Kelet-Timor

[ctx: @info: country code]
en: Tokelau Islands
hu: Tokelau-szigetek

[ctx: @info: country code]
en: Trinidad and Tobago
hu: Trinidad és Tobago

[ctx: @info: country code]
en: Tunisia
hu: Tunézia

[ctx: @info: country code]
en: Turkey
hu: Törökország

[ctx: @info: country code]
en: Turkmenistan
hu: Türkmenisztán

[ctx: @info: country code]
en: Turks and Caicos Islands
hu: Turks- és Caicos-szigetek

[ctx: @info: country code]
en: US Virgin Islands
hu: Amerikai Virgin-szigetek

[ctx: @info: country code]
en: Ukraine
hu: Ukranja

[ctx: @info: country code]
en: United Arab Emirates
hu: Egyesült Arab Emirátusok

[ctx: @info: country code]
en: United Kingdom
hu: Egyesült Királyság

[ctx: @info: country code]
en: United States Minor Outlying Islands
hu: Amerikai Egyesült Államok lakatlan külbirtokai

[ctx: @info: country code]
en: United States of America
hu: Egyesült Amerikai Államok

[ctx: @info: country code]
en: Uruguay, Eastern Republic of
hu: Uruguay, a Keleti Köztársaság

[ctx: @info: country code]
en: Uzbekistan
hu: Üzbegisztán

[ctx: @info: country code]
en: Viet Nam
hu: Vietnám

[ctx: @info: country code]
en: Wallis and Futuna Islands
hu: Wallis és Futuna szigetek

[ctx: @info: country code]
en: Western Sahara
hu: Nyugat-Szahara

[ctx: @info: country code]
en: Yemen
hu: Jemen

[ctx: @info: country code]
en: United Nations
hu: Egyesült Nemzetek

[ctx: @info: country code]
en: European Union
hu: Európai Únió

[ctx: @info: country code]
en: Space
hu: Űr

[ctx: @info: country code]
en: At Sea
hu: Tengeri

[ctx: @info: country code]
en: In Flight
hu: Repülésben

[ctx: @info: country code]
en: England
hu: Anglia

[ctx: @info: country code]
en: Scotland
hu: Skócia

[ctx: @info: country code]
en: Northern Ireland
hu: Észak-Írország

[ctx: @info: country code]
en: Palestine
hu: Palesztína

[ctx: @info: country code]
en: Gaza
hu: Gáza

[ctx: @info: country code]
en: Jericho
hu: Jerikó

[ctx: @item: unknown country]
en: Unknown
hu: Ismeretlen

[ctx: @label: subject widget]
en: Use standard
hu: Szabványos használata

[ctx: @label: subject widget]
en: reference code
hu: referencia kód

[ctx: @label: subject widget]
en: Use custom definition
hu: Egyéni meghatározás használata

[ctx: @label: subject properties]
en: Reference:
hu: Hivatkozás:

[ctx: @label: subject properties]
en: Name:
hu: Név:

[ctx: @label: subject properties]
en: Matter:
hu: Ügy:

[ctx: @label: subject properties]
en: Detail:
hu: Részlet:

[ctx: @action: subject properties]
en: &Add
hu: &Hozzáadás

[ctx: @action: subject properties]
en: &Delete
hu: &Törlés

[ctx: @action: subject properties]
en: &Replace
hu: &Csere

[ctx: @info: search text bar]
en: Search...
hu: Keresés...

en: Loading themes...
hu: Témák betöltése…

[ctx: unknown image dimensions]
en: Unknown
hu: Ismeretlen

[ctx: <Image file name> (<Image number> of <Images in album>)]
en: %1 (%2 of %3)
hu: %1 (%2 / %3)

en: Delete File
hu: Fájl törlése

en: Failed to save file: %1
hu: Fájl mentése sikertelen: %1

en: Image saved successfully
hu: A kép sikeresen mentve

en: About to delete file "%1"
    Are you sure?
hu: "%1" fájl törlésére készül.
    Biztos benne?

en: &Themes
hu: &Témák

en: Open folder
hu: Könyvtár megnyitása

note: i18n: ectx: Menu (File)
en: &File
hu: &Fájl

note: i18n: ectx: Menu (Color)
en: &Color
hu: &Szín

note: i18n: ectx: Menu (Enhance)
en: Enh&ance
hu: Fel&javítás

note: i18n: ectx: Menu (Transform)
en: Tra&nsform
hu: Á&talakítás

note: i18n: ectx: Menu (Decorate)
en: &Decorate
hu: &Díszítés

note: i18n: ectx: Menu (Filters)
en: Effec&ts
hu: Effek&tek

en: Editor Window
hu: Szerkesztő ablak

en: Tool Tip
hu: Eszköztipp

en: RAW Decoding
hu: RAW dekódolás

en: <qt>RAW Files Decoding Settings<br/><i>Customize default RAW decoding settings</i></qt>
hu: <qt>RAW fájlok dekódolás beállításai<br/><i>Az alapértelmezett RAW dekódolás beállítások testreszabása</i></qt>

en: <qt>Settings for Color Management<br/><i>Customize color management settings</i></qt>
hu: <qt>A színkezelő beállításai<br/><i>A színkezelő beállításainak testreszabása</i></qt>

en: Save Images
hu: Képek mentése

[ctx: @title: misc setup options page]
en: Miscellaneous
hu: Vegyes

en: <qt>Miscellaneous Settings<br/><i>Customize behavior of the other parts of Showfoto</i></qt>
hu: <qt>Egyéb beállítások<br/><i>A Showfoto további elemei működésének testreszabása</i></qt>

[ctx: @label]
en: Rotate actions
hu: Forgatási műveletek

[ctx: @title:tab]
en: Behavior
hu: Működés

en: Sort images by:
hu: Képek rendezése:

[ctx: sort images by date]
en: Date
hu: Dátum

[ctx: sort images by name]
en: Name
hu: Név

[ctx: sort images by size]
en: File Size
hu: Fájl méret

en: Reverse ordering
hu: Fordított sorrend

en: If this option is enabled, newly-loaded images will be sorted in descending order.
hu: Ha ez az opció engedélyezve van, az újonnan betöltött képek csökkenő sorrendben lesznek rendezve.

en: Set this option to show image format over image thumbnail.
hu: Válassza ki ezt a lehetőséget, hogy megjelenjen a fájl formátuma a fotó bélyegképe alatt.

en: Updates
hu: Frissítések

en: &Show splash screen at startup
hu: &Induló képernyő megjelenítése induláskor

en: Only For Active Tab
hu: Csak az aktív fülre

en: For All Tabs
hu: Minden fülre

en: Widget style:
hu: Grafikai elemstílus:

[ctx: @title:tab]
en: Appearance
hu: Megjelenés

[ctx: @title:tab]
en: System
hu: Rendszer

[ctx: @title:tab generic plugins list]
en: Generic
hu: Általános

[ctx: @title:tab editor plugins list]
en: Image Editor
hu: Kép szerkesztő

en: File/Image Information
hu: Fájl/kép információ

en: Show file name
hu: Fájlnév megjelenítése

en: Show file date
hu: Fájldátum megjelenítése

en: Show file size
hu: Fájlméret megjelenítése

en: Show image type
hu: Képtípus megjelenítése

en: Show image dimensions
hu: Képméretek megjelenítése

en: Show camera date
hu: Kameradátum megjelenítése

en: Show camera flash settings
hu: Mutassa a kamera vkau beállításokat

[ctx: @action]
en: C&ancel
hu: Mégse

[ctx: date of image creation]
en: created: %1
hu: létrehozva: %1

en: By Name
hu: Név szerint

en: By Date
hu: Dátum szerint

en: By File Size
hu: Fájlméret szerint

[ctx: @action: sort type]
en: Ascending
hu: Növekvő

[ctx: @action: sort type]
en: Descending
hu: Csökkenő

en: Current Name
hu: Jelenlegi név

en: New Name
hu: Új név

en: Rename | Rename (%1 images)
hu[0]: Átnevezés
hu[1]: Átnevezés (%1 kép)

en: Sort Images
hu: Képek rendezése

en: <b>Renaming images. Please wait...</b>
hu: <b>Képek átnevezése. Kis türelmet...</b>

en: Processing...
hu: Feldolgozás...

en: Show a list of all available options
hu: Minden elérhető opció megjelenítése

en: Modifiers
hu: Módosítók

en: Renaming Options
hu: Átnevezés beállítások

en: Change Case
hu: Kis- és nagybetűk változtatása

en: Convert to uppercase
hu: Átalakítás nagybetűsre

en: Uppercase
hu: Nagybetűs

en: Convert to lowercase
hu: Átalakítás kisbetűsre

en: Lowercase
hu: Kisbetűs

en: Convert the first letter of each word to uppercase
hu: Minden szó átalakítása nagy kezdőbetűsre

en: First Letter of Each Word Uppercase
hu: Minden szó nagy kezdőbetűs

en: Default Value
hu: Alapértelmezett érték

[ctx: default value for empty strings]
en: Default Value...
hu: Alapértelmezett érték...

en: Set a default value for empty strings
hu: Az alapértelmezett érték használata az üres karakterláncokhoz

[ctx: The length of the string]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Length:
hu: Hossz:

[ctx: Alignment of the text]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Alignment:
hu: Igazítás:

[ctx: The character the string should be filled with]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Character:
hu: Karakter:

en: Range...
hu: Tartomány...

[ctx: start of the range]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: From:
hu: Ettől:

[ctx: range goes to the end of the string]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, toTheEndCheckBox)
en: to the end
hu: végig

[ctx: end of the range]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: To:
hu: Eddig:

en: Remove Doubles
hu: Ismétlések eltávolítása

en: Remove duplicate words
hu: Kettőzött szavak eltávolítása

[ctx: Replace text]
en: Replace...
hu: Csre...

[ctx: Replace string]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Replace:
hu: Csere:

[ctx: The string to replace the text with]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: With:
hu: Új:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, caseSensitive)
en: Case Sensitive
hu: Nagybetűérzékeny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, isRegExp)
en: Regular Expression
hu: Reguláris kifejezés

[ctx: unique value for duplicate strings]
en: Unique
hu: Egyedi

en: Add the camera name
hu: Kamera név hozzáadása

en: Camera name
hu: Kamera neve

en: Keyword separator:
hu: Kulcsszó elválasztó:

en: Database...
hu: Adatbázis...

en: Add information from the database
hu: Információ hozzáadása az adatbázisból

en: Add database information
hu: Adatbázis-információ hozzáadása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_currentTagsList) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_recommendedTagsList)
en: Key
hu: Kulcs

en: Description
hu: Leírás

en: Common File Information
hu: Általános fájlinformáció

en: Default comment of the image
hu: A kép alapértelmezett megjegyzése

en: Default author of the image
hu: A kép alapértelmezett szerzője

en: Image dimension
hu: Kép dimenziók

en: Image file size
hu: Kép fájlméret

en: Format of the media file
hu: Médiafájl formátuma

en: Type of the media file
hu: Médiafájl típusa

en: Rating of the media file
hu: Médiafájl értékelése

en: Height of the media file
hu: Médiafájl magassága

en: Width of the media file
hu: Médiafájl szélessége

en: Image orientation
hu: Kép tájolása

en: Color depth (bits per channel)
hu: Színmélység (bit csatornánként)

en: Color model of the image
hu: Kép színmodellje

en: A comma separated list of all authors
hu: Az összes szerző vesszővel elválasztott listája

en: Metadata Information
hu: Metaadat információ

en: Make of the camera
hu: Kamera gyártója

en: Model of the camera
hu: Kamera típusa

en: Lens of the camera
hu: A kamera lencséje

en: Aperture
hu: Rekesz

en: Focal length
hu: Fókusztávolság

en: Focal length (35mm equivalent)
hu: Fókusztávolság (35 mm-essel egyenértékű)

en: Exposure time
hu: Exponálási idő

en: Exposure program
hu: Exponálási program

en: Exposure mode
hu: Exponálási mód

en: Sensitivity
hu: Érzékenyég

en: Flash mode
hu: Vaku mód

en: White balance
hu: Fehér egyensúly

en: White balance (color temperature)
hu: Fehéregyensúly (színhőmérséklet)

en: Metering mode
hu: Mérési mód

en: Subject distance
hu: A tárgy távolsága

en: Subject distance (category)
hu: Tárgytávolság (kategória)

en: Display Aspect Ratio
hu: Méretarány megjelenítése

en: Audio Bit Rate
hu: Hang bitsebessége

en: Audio Channel Type
hu: Hang csatorna típusa

en: Duration of File
hu: Fájl időtartama

en: Video Codec
hu: Videó kodek

en: Position Information (GPS)
hu: Helymeghatározási adatok (GPS)

en: Latitude in the format as described by the XMP specification
hu: Földrajzi szélesség az XMP specifikáció szerinti formátumban

en: Longitude in the format as described by the XMP specification
hu: Földrajzi hosszúság az XMP specifikáció szerinti formátumban

en: Latitude as double value
hu: Földrajzi szélesség dupla értékként

en: Longitude as double value
hu: Földrajzi hosszúság dupla értékként

en: Latitude in a human readable form
hu: Földrajzi szélesség közérthető formában

en: Longitude in a human readable form
hu: Földrajzi hosszúság közérthető formában

en: Altitude in meters
hu: Földrajzi magasság méterben

en: Altitude in a human readable form
hu: Földrajzi magasság közérthető formában

en: Orientation
hu: Tájolás

en: Tilt
hu: Cím

en: Accuracy
hu: Pontosság

[ctx: @item:inlistbox date format]
en: Text
hu: Szöveg

[ctx: @item:inlistbox date format]
en: Custom
hu: Egyéni

[ctx: @item: Get date information from the image]
en: Image
hu: Kép

[ctx: @item]
en: Date and time (standard format)
hu: Dátum és idő (szabványos formátum)

[ctx: @item]
en: Date and time
hu: Dátum és idő

[ctx: the source of the date (image, system etc...)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Source:
hu: Forrás:

[ctx: the format of the date]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Format:
hu: Formátum:

[ctx: renaming option for directory related information]
en: Directory
hu: Könyvtár

en: Add the directory name
hu: Könyvtár név hozzáadása

en: Directory name
hu: Könyvtár név

en: File
hu: Fájl

en: Add file properties
hu: Fájl tulajdonságok hozzáadása

[ctx: File name]
en: Name
hu: Név

[ctx: File extension]
en: Extension
hu: Kiterjesztés

en: Owner of the file
hu: A fájl tulajdonosa

[ctx: Owner of the file]
en: Owner
hu: Tulajdonos

en: Group of the file
hu: Fájlok csoportja

[ctx: Group of the file]
en: Group
hu: Csoport

en: Metadata...
hu: Metaadat

en: Add metadata information
hu: Metaadat információ hozzáadása

[ctx: Sequence Number]
en: Number...
hu: Szám...

en: Add a sequence number
hu: Sorszám hozzáadása

en: Sequence number
hu: Sorszám

[ctx: Number of digits]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Digits:
hu: Számjegyek:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Custom Range
hu: Egyedi tartomány

[ctx: Start index for custom range]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Start:
hu: Kezdés:

[ctx: stepping for custom range]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Step:
hu: Lépés:

en: Create Tag From Address Book
hu: Címke létrehozása a címjegyzékből

en: Applying face changes
hu: Arc változtatások alkalmazása

[ctx: @action]
en: Confirm
hu: Megerősítés

[ctx: @action]
en: Remove
hu: Eltávolítás

[ctx: @label]
en: Who is this?
hu: Ki ez?

[ctx: @label:listbox]
en: Skip images already scanned
hu: A korábban vizsgált képek kihagyása

[ctx: @label:listbox]
en: Scan again and merge results
hu: Vizsgálat újra és az eredmények egyesítése

[ctx: @label:listbox]
en: Clear unconfirmed results and rescan
hu: A meg nem erősített találatok törlése és vizsgálat újra

[ctx: @info]
en: Help
hu: Súgó

[ctx: @option:radio]
en: Detect faces
hu: Arcok felismerése

[ctx: @info]
en: Find all faces in your photos
hu: Minden arc megkeresése a fényképeken

[ctx: @title:tab]
en: Workflow
hu: Munkafolyamat

[ctx: @label]
en: Face Accuracy
hu: Arc pontossága

[ctx: @label left extremities of a scale]
en: Sensitivity
hu: Érzékenyég

[ctx: @option:check]
en: Work on all processor cores
hu: Munka minden processzormagon

[ctx: @title:tab]
en: Settings
hu: Beállítások

en: <b>Configure where you keep your images</b>
hu: <b>Hol tartja a képeit?</b>

[ctx: This is a path name so you should include the slash in the translation]
en: /Pictures
hu: /Képek

en: <p>Please enter a location where you keep your images.</p> <p>You can choose any local folder, even one that already contains images.<br/> More folders can be added later under the <i>Settings</i> menu. </p>
hu: <p>Kérjük, adja meg, hol tárolja a képeit.</p><p>Bármilyen helyi mappát kiválaszthat, akár olyat is, amiben már vannak képek.<br/>További mappákat is megadhat később a <i>Beállítások</i> menüben.</p>

en: <p><i>Note:</i> removable media (such as USB drives or DVDs) and remote file systems (such as NFS, or Samba mounted with cifs/smbfs) are supported.</p>
hu: <p><i>Megjegyzés:</i> eltávolítható eszközöket (például USB-meghajtók vagy DVD-k) és távoli fájlrendszereket (úgy mint NFS, vagy cifs/smbfs-sel csatolt Samba megosztás) is megadhat.</p>

en: <b>Configure where you will store databases</b>
hu: <b>Hol tárolja az adatbázisait?</b>

en: <b>Configure Metadata Storage to Files</b>
hu: <b>Hogyan tárolja a fájlok metaadatait?</b>

en: Do nothing
hu: Nem

en: Add information to files
hu: Igen

en: <qt><p><i>Note:</i> recording information to the files' metadata can slow down photo management operations.</p></qt>
hu: <qt><p><i>Megjegyzés:</i> információk rögzítése a fájlok metaadataiban lassíthatja a fényképkezelési műveleteket.</p></qt>

en: <b>Configure Open File Behavior</b>
hu: <b>Hogyan működjön a fájlmegnyitás?</b>

en: Open a preview
hu: Előnézet megnyitása

en: Open in the editor
hu: Megnyitás a szerkesztőben

en: <qt><p><i>Note:</i> using a preview is always faster than using the editor, especially when checking a series of shots. However, you cannot change or fix the image in preview mode. Note that if you want to compare images quickly, it is often better to use the light table: images can be displayed side-by-side, and synchronized zooming and panning can be performed.</p></qt>
hu: <qt><p><i>Megjegyzés:</i> az előnézet mindig gyorsabb, mint a szerkesztő használata, különösen sorozatfelvételek ellenőrzésénél. Ugyanakkor nem módosíthatja vagy javíthatja a képet előnézeti módban. Ha gyorsan szeretne képeket összehasolíltani, gyakran érdemesebb az átvilágítótáblát használni: a képek egymás mellett jeleníthetők meg, szinkronban nagyíthatók és pásztázni is lehet.</p></qt>

en: <b>Configure Preview Behavior</b>
hu: <b>Hogyan működjenek az előnézetek?</b>

en: <qt><p>Set here how images are displayed in preview mode and on the light table:</p></qt>
hu: <qt><p>Adja meg, hogyan jelenjelek meg a képek előnézeti módban és az átvilágítótáblán:</p></qt>

en: Load reduced version of image
hu: A kép egyszerűsített verziójának betöltése

en: Load image
hu: A teljes kép betöltése

en: <qt><p><i>Note:</i> loading a reduced version of an image is faster but can differ from the original, especially with Raw. In this case, a JPEG version of Raw pre-processed by camera is loaded, instead of the real image data. This JPEG image is embedded in the file metadata and is used by the camera to display a Raw image faster to a TV screen.</p></qt>
hu: <qt><p><i>Megjegyzés:</i> egy kép egyszerűsített verziója gyorsabban betöltődik, de különbözhet az eredetitől, különösen RAW esetében. Ebben az esetben a fényképezőgép által előfeldolgozott RAW-nak a JPEG verziója töltődik be, a valódi képadat helyett. Ez a JPEG beágyazódik a fájl metaadataiba is, a fényképezőgép ezt használja a RAW kép gyorsabb megjelenítésére a TV kijelzőn.</p></qt>

en: <b>Configure Raw File Handling</b>
hu: <b>Hogyan akarja kezelni a RAW fájlokat?</b>

en: <qt><p>Set here how you want to open Raw images in the editor:</p></qt>
hu: <qt><p>Adja meg, hogyan szeretné megnyitni a RAW képeket a szerkesztőben:</p></qt>

en: Open directly, with adjustments made automatically
hu: Közvetlenül, automatikus korrekcióval

en: Use the Raw import tool to adjust corrections manually
hu: A RAW importálóval, kézi korrekcióval

en: <qt><p><i>Note:</i> the Raw import tool is designed for advanced users who want to have the best control over the image. This requires more time in your workflow.</p></qt>
hu: <qt><p><i>Megjegyzés:</i> a RAW importálót haladó felhasználóknak tervezték, akik a lehető legnagyobb befolyást akarják a kép felett. Ez megnöveli a munkafolyamat idejét.</p></qt>

en: Scan Your Collection
hu: Gyűjtemény átfésülése

en: <b>Enabled Contextual Tooltips</b>
hu: <b>Legyenek-e környezetfüggő buboréksúgók?</b>

en: <qt><p>Set here if you want to show contextual tooltips in icon-view and folder-view:</p></qt>
hu: <qt><p>Adja meg, hogy szeretne-e látni környezetfüggő buboréksúgókat ikonnézetben és mappanézetben:</p></qt>

en: Do not show tooltips
hu: Nem

en: Use Tooltips
hu: Igen

en: <qt><p><i>Note:</i> tooltips show photograph and digiKam metadata on the fly, as the mouse moves over items. This can be useful when selecting items. Tooltips are displayed in the album folder view, album icon view, camera icon view, batch queue list, and thumb bar. From the digiKam configuration dialog, you can customize the contents of these tooltips and the fonts used.</p></qt>
hu: <qt><p><i>Megjegyzés:</i> a buboréksúgók a fényképet és a digiKam metaadatait jelenítik meg, amikor a kurzor az elemek fölé kerül. Ez hasznos lehet elemek kiválasztásakor. A buboréksúgók megjelennek az album mappanézetben, az album ikonnézetben, a fényképezőgép ikonnézetben, a kötegelt listában és az előnézet sávon. A digiKam beállításaiban testre szabhatja a buboréksúgók tartalmát és a megjelenítéshez használt betűkészletet.</p></qt>

en: <qt><p><h1><b>Welcome to digiKam %1</b></h1></p><p>digiKam is an advanced digital photo management application published as open-source.</p><p>This assistant will help you to configure first run settings to be able to use digiKam quickly.</p></qt>
hu: <qt><p><h1><b>Üdvözli a digiKam %1!</b></h1></p><p>A digiKam egy speciális, nyílt forráskódú fényképkezelő alkalmazás.</p><p>Ez a varázsló segít Önnek az alapvető beállítások elvégzésében, hogy minél hamarabb elkezdhesse a digiKam használatát.</p></qt>

en: Ref. images
hu: Referenciaképek

en: Items
hu: Elemek

en: Avg. similarity
hu: Átl. hasonlóság

en: This shows all found duplicate items.
hu: Itt jelenik meg minden azonos elem.

[ctx: @action]
en: Update fingerprints
hu: Ujjlenyomatok frissítése

[ctx: @action]
en: Find duplicates
hu: Ismétlődések keresése

[ctx: @label]
en: Search in:
hu: Keresés itt:

[ctx: @label]
en: Similarity range:
hu: Hasonlósági tartomány:

[ctx: @label]
en: Restriction:
hu: Korlátozás:

[ctx: @label:listbox similarity restriction]
en: None
hu: Nincs

[ctx: @label:listbox similarity album tag relation]
en: Both
hu: Mindkettő

[ctx: @action]
en: Remove Duplicates
hu: Ismétlődések eltávolítása

[ctx: Similar Image Tab]
en: Image
hu: Kép

en: <p>Drag & drop an image here<br/>to perform similar<br/>items search.</p><p>You can also use the context menu<br/> when browsing through your images.</p>
hu: <p>Húzzon ide egy képet a<br/>hasonló elemek kereséséhez.</p><p>Erre a célra használható a képek<br/> böngészése közben elérhető helyi menü is.</p>

en: <b>File</b>:
hu: <b>Fájl</b>:

en: <b>Folder</b>:
hu: <b>Könyvtár</b>:

en: Similarity range:
hu: Hasonlósági tartomány:

en: Save current similar image search to a new virtual Album
hu: A jelenlegi hasonló kép keresés mentése új virtuális albumba

en: If you press this button, the current similar image search will be saved to a new search virtual album using name set on the left side.
hu: A gomb segítségével a jelenlegi hasonló kép keresés új virtuális keresési albumba kerül elmentésre a bal oldalon megadott néven.

en: Set here the brush color used to draw sketch.
hu: Adja meg itt a vázlat rajzolásához használt ecset színét.

en: Undo last draw on sketch
hu: Vázlatrajz visszavonás

en: Use this button to undo last drawing action on sketch.
hu: Használja ezt a gombot az utolsó rajzolási művelet visszavonásához.

en: Redo last draw on sketch
hu: Vázlatrajz ismétlés

en: Use this button to redo last drawing action on sketch.
hu: Használja ezt a gombot az utolsó rajzolási művelet megismétléséhez.

en: Pen:
hu: Toll:

en: Set here the brush size in pixels used to draw sketch.
hu: Adja meg itt a vázlat rajzolásához használt ecset méretét képpontban.

en: Set here the number of items to find using sketch.
hu: Adja meg itt a vázlatrajzos módszerrel keresendő elemek számát.

en: Clear sketch
hu: Vázlat törlése

en: Use this button to clear sketch contents.
hu: Használja ezt a gombot a vázlat törléséhez.

en: Save current sketch search to a new virtual Album
hu: A jelenlegi vázlatrajzos keresés mentése új virtuális albumba

en: If you press this button, the current sketch fuzzy search will be saved to a new search virtual album using the name set on the left side.
hu: A gomb segítségével a jelenlegi vázlatrajzos keresés új virtuális keresési albumba kerül elmentésre a bal oldalon megadott néven.

en: You simply draw here a rough sketch of what you want to find and digiKam will displays the best matches in thumbnail view.
hu: Rajzoljon itt egy vázlatot a keresendő képről, majd a digiKam megjeleníti a legjobb találatok miniatűrjeit.

en: Draw a sketch here
    to perform a
    Fuzzy search
hu: Rajzoljon itt egy
    vázlatot az
    intelligens kereséshez

en: Roadmap
hu: Útiterv

en: Satellite
hu: Műhold

en: Hybrid
hu: Hibrid

en: Terrain
hu: Terep

en: Show Map Type Control
hu: Térképtípus vezérlő megjelenítése

en: Show Navigation Control
hu: Navigációvezérlő megjelenítése

en: Show Scale Control
hu: Méretezésvezérlő megjelenítése

en: Google Maps
hu: Google térkép

en: Float items
hu: Lebegő elemek

en: Marble Virtual Globe
hu: Marble virtuális földgömb

en: Atlas map
hu: Atlasz térkép

en: Satellite map
hu: Műholdtérkép

en: Equirectangular
hu: Ekvirektanguláris

en: Show compass
hu: Iránytű megjelenítése

en: Show scale bar
hu: Méretezősáv megjelenítése

en: Show overview map
hu: Áttekintő térkép megjelenítése

en: Projection
hu: Vetület

en: &Remove
hu: &Eltávolítás

en: New Folder
hu: Új mappa

[ctx: @title: bookmark header]
en: Title
hu: Cím

[ctx: @title: bookmark header]
en: Comment
hu: Hozzászólás

en: 1 image moved | %1 images moved
hu[0]: 1 kép áthelyezve
hu[1]: %1 kép áthelyezve

en: Load GPX files...
hu: GPX fájlok betöltése…

en: Camera time zone:
hu: Fényképező időzónája:

en: Interpolate
hu: Interpoláció

en: Correlate
hu: Viszonyítás

en: The following GPX file could not be loaded: | The following %1 GPX files could not be loaded:
hu[0]: A következő GPX fájl nem tölthető be:
hu[1]: A következő %1 GPX fájl nem tölthető be:

en: All images have been correlated. You can now check their position on the map.
hu: Minden kép viszonyítva lett. Ellenőrizheti a helyzetüket a térképen.

en: 1 image correlated | %1 images correlated
hu[0]: 1 kép viszonyítva
hu[1]: %1 kép viszonyítva

[ctx: @title: track list header]
en: Color
hu: Szín

[ctx: @title: track list header]
en: Filename
hu: Fájlnév

en: Not available
hu: Nem érhető el

en: Fix: %1d
hu: Javítás: %1d

en: #Sat: %1
hu: #Műh: %1

en: Modified
hu: Módosítva

en: Date and time
hu: Dátum és idő

en: Failed to open file.
hu: Nem sikerült megnyitni a fájlt.

en: Failed to add GPS info to image.
hu: Nem sikerült hozzáadni a GPS információkat a képhez.

en: Failed to remove GPS info from image
hu: Nem sikerült eltávolítani a GPS információkat a képről

en: Failed to save tags to file.
hu: Nem sikerült fájlba menteni a címkéket.

en: Unable to save changes to file
hu: Nem lehet fájlba menteni a változtatásokat

en: Paste coordinates
hu: Koordináták beillesztése

en: Remove coordinates
hu: Koordináták eltávolítása

en: Remove altitude
hu: Magasság eltávolítása

en: Remove uncertainty
hu: Bizonytalanság eltávolítása

en: Remove speed
hu: Sebesség eltávolítása

en: Look up missing altitude values
hu: Hiányzó magassági értékek keresése

en: Found more than one point on the clipboard - can only assign one point at a time.
hu: Több mint egy pont található a vágólapon - egyszerre csak egy pont rendelhető hozzá.

en: Could not find any coordinates on the clipboard.
hu: Nem található egyetlen koordináta sem a vágólapon.

en: Coordinates pasted
hu: Koordináták beillesztve

en: Bookmark selected
hu: Könyvjelző kijelölve

en: Remove coordinates information
hu: Koordináták információk eltávolítása

en: Remove altitude information
hu: Magasság információk eltávolítása

en: Remove uncertainty information
hu: Bizonytalanság információk eltávolítása

en: Looking up altitudes
hu: Magasságok keresése

en: Altitude lookup failed:
    %1
hu: Nem sikerült a magasságkeresés:
    %1

en: Altitude looked up
hu: Magasság megkeresve

en: {Country}
hu: {Ország}

[ctx: Part of a country]
en: {State}
hu: {Állam}

en: {County}
hu: {Megye}

en: {City}
hu: {Település}

en: {Town}
hu: {Város}

en: {Village}
hu: {Falu}

en: {Hamlet}
hu: {Tanya}

en: {Street}
hu: {Utca}

en: Add country tag
hu: Ország címke hozzáadása

en: Add state tag
hu: Állam címke hozzáadása

en: Add state district tag
hu: Állam körzet címke hozzáadása

en: Add county tag
hu: Megye címke hozzáadása

en: Add city tag
hu: Település címke hozzáadása

en: Add city district tag
hu: Település kerület címke hozzáadása

en: Add suburb tag
hu: Városrész címke hozzáadása

en: Add town tag
hu: Város címke hozzáadása

en: Add village tag
hu: Falu címke hozzáadása

en: Add hamlet tag
hu: Tanya címke hozzáadása

en: Add street
hu: Utca hozzáadása

en: Add house number tag
hu: Házszám címke hozzáadása

en: Add place
hu: Hely hozzáadás

en: Add Local Administrative Area 2
hu: Helyi közigazgatási terület 2 hozzáadása

en: Add Local Administrative Area 1
hu: Helyi közigazgatási terület 1 hozzáadása

en: Add new tag
hu: Új címke hozzáadása

en: Remove selected tag
hu: Kijelölt címke eltávolítása

en: Remove all control tags below this tag
hu: Minden vezérlő címke eltávolítása e címke alól

en: Add all address elements
hu: Minden címelem hozzáadása

en: Select language:
hu: Nyelv kiválasztása:

en: Select service:
hu: Szolgáltatás kiválasztása:

en: Geonames.org place name (non-US)
hu: Geonames.org helységnév (nem amerikai)

en: Geonames.org full address (US only)
hu: Geonames.org teljes cím (csak amerikai)

en: Less options
hu: Kevesebb lehetőség

en: Image tags are changed.
hu: A képcímkék megváltoztak.

en: Select a name for the new tag:
hu: Név kiválasztása az új címkéhez:

en: Could not open: %1
hu: Nem sikerült megnyitni: %1

en: File is empty.
hu: A fájl üres.

en: Map settings
hu: Térkép beállítások

en: Zoom in
hu: Nagyítás

en: Zoom out
hu: Kicsinyítés

en: Switch between markers and thumbnails.
hu: Váltás a jelölők és a bélyegképek között.

en: Preview single items
hu: Egyedüli elemek előnézete

en: Preview grouped items
hu: Csoportosított elemek előnézete

en: Show numbers
hu: Számok megjelenítése

en: Increase the thumbnail size on the map
hu: A bélyegképek méretének növelése a térképen

en: Decrease the thumbnail size on the map
hu: A bélyegképek méretének csökkentése a térképen

en: Remove the current region selection
hu: A jelenleg régiókijelölés eltávolítása

en: Select images by drawing a rectangle
hu: Képek kijelölése téglalap rajzolásával

en: Pan mode
hu: Lapos mód

en: Zoom into a group
hu: Nagyítás csoportra

en: Create a region selection from a thumbnail
hu: Régiókijelölés létrehozása bélyegképből

en: Filter images
hu: Képek szűrése

en: Remove the current filter
hu: A jelenlegi szűrő eltávolítása

en: Select images
hu: Képek kijelölése

en: Lock the map position
hu: A térkép pozíciójának zárolása

en: Sorting
hu: Rendezés

en: Show oldest first
hu: Legrégebbi először

en: Show youngest first
hu: Legújabb először

en: Sort by rating
hu: Rendezés értékelés szerint

en: Search by area:
hu: Keresés terület szerint:

en: Search name already exists.
    Please enter a new name:
hu: Ilyen néven már létezik keresés.
    Adjon meg egy új nevet:

en: Edit
hu: Szerkesztés

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Zoom
hu: Nagyítás

[ctx: @title: menu entry to undo unknown previous action]
en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Embedded Color Profile:
hu: Beágyazott színprofil:

en: Input Color Profile:
hu: Bemeneti színprofil:

en: Original Colors:
hu: Eredeti színek:

en: Uncorrected Colors:
hu: Javítatlan színek:

en: Raw Colors:
hu: Nyers színek:

en: Resulting Colors:
hu: Kapott színek:

en: Correction Applied:
hu: Javítás alkalmazva:

en: Corrected Colors:
hu: Javított színek:

en: No Profile Available
hu: Nincs elérhető profil

en: This profile:
hu: Ez a profil:

en: <b>No Profile</b>
hu: <b>Nincs profil</b>

en: Rendering intent:
hu: Renderelési szándék:

en: No profile is selected.
hu: Nincs profil kiválasztva.

[ctx: @title:window]
en: Save?
hu: Mentés?

[ctx: @action:button]
en: Save Changes
hu: Változtatások mentése

[ctx: @action:button]
en: Save Changes as a New Version
hu: A változtatások mentése új verzióként

[ctx: @action:button]
en: Discard Changes
hu: Módosítások eldobása

en: Tools
hu: Eszközök

en: Guide:
hu: Segédvonal:

[ctx: @action: load previously saved filter settings]
en: Load...
hu: Betöltés...

[ctx: @action: save current filter settings]
en: Save As...
hu: Mentés másként...

[ctx: @action: try current filter settings]
en: Try
hu: Próba

en: Try all settings.
hu: Minden beállítás kipróbálása.

[ctx: @action; go to first item]
en: &First
hu: &Első

[ctx: @action; go to last item]
en: &Last
hu: &Utolsó

[ctx: @action]
en: Open Original
hu: Eredeti megnyitása

[ctx: @action Save changes to current version]
en: Save Changes
hu: Változtatások mentése

[ctx: @action Save changes to a newly created version]
en: Save As New Version
hu: Mentés új verzióként

[ctx: @action Save changes to a newly created version, specifying the filename and format]
en: Save New Version As...
hu: Új verzió mentése másként ...

[ctx: @action Save As New Version...Save in format...]
en: Save in Format
hu: Mentés formátumban

[ctx: @action]
en: Export
hu: Exportálás

[ctx: @action]
en: Discard Changes
hu: Módosítások eldobása

[ctx: @action]
en: Open With Default Application
hu: Megnyitás alapértelmezett alkalmazással

[ctx: @action]
en: Undo
hu: Visszavonás

[ctx: @action]
en: Redo
hu: Újra

[ctx: @action: create a selection containing the full image]
en: Select All
hu: Minden kijelölése

[ctx: @action]
en: Select None
hu: Kijelölés megszüntetése

[ctx: @action]
en: Zoom to 100%
hu: Nagyítás 100%-ra

[ctx: @action]
en: Fit to &Window
hu: &Ablakhoz igazítás

[ctx: @action]
en: Fit to &Selection
hu: Kijelöléshez igazítás

[ctx: @action]
en: Under-Exposure Indicator
hu: Alulexponálás indikátor

[ctx: @action]
en: Over-Exposure Indicator
hu: Túlexponálás indikátor

[ctx: @action]
en: Color-Managed View
hu: Színkezelési nézet

[ctx: @action]
en: Soft Proofing Options...
hu: Próbanyomat opciók...

[ctx: @action]
en: Soft Proofing View
hu: Próbanyomat nézet

[ctx: @action]
en: Crop to Selection
hu: Vágás a kijelölésre

[ctx: @action]
en: Flip Horizontally
hu: Tükrözés vízszintesen

[ctx: @action]
en: Flip Vertically
hu: Tükrözés függőlegesen

[ctx: @action]
en: Rotate Left
hu: Forgatás balra

[ctx: @action]
en: Rotate Right
hu: Forgatás jobbra

[ctx: @action]
en: Previous Image
hu: Előző kép

[ctx: @label]
en: No selection
hu: Nincs kiválasztás

[ctx: @info]
en: No selection
hu: Nincs kiválasztás

[ctx: @label]
en: Loading:
hu: Betöltés:

[ctx: @label: saving progress on status bar]
en: Saving:
hu: Mentés:

[ctx: @info]
en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
hu: Már létezik "%1" nevű fájl. Felül szeretné írni?

[ctx: @title Image Transform]
en: Transform
hu: Átalakítás

[ctx: @title Image Decorate]
en: Decorate
hu: Díszítés

[ctx: @title Image Effect]
en: Effects
hu: Hatások

[ctx: @title Image Colors]
en: Colors
hu: Színek

[ctx: @title Image Enhance]
en: Enhance
hu: Javítás

[ctx: @action]
en: Open With
hu: Megnyitás ezzel

[ctx: @action: open with other application]
en: Other...
hu: Egyéb...

[ctx: @action: open with desktop application]
en: Open With...
hu: Megnyitás ezzel…

en: Image Editor - %1
hu: Kép szerkesztő - %1

en: Image Editor
hu: Kép szerkesztő

[ctx: @title: unknown image dimension]
en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: %1x%2 (%3Mpx)
hu: %1x%2 (%3Mpixel)

[ctx: @action Finish editing, close editor, back to main window]
en: Close Editor
hu: Szerkesztő bezárása

en: Delete File Permanently
hu: Fájl végleges törlése

en: Delete Permanently without Confirmation
hu: Véglegesen törölje megerősítés nélkül

en: Move to Trash without Confirmation
hu: Áthelyezés a Kukába megerősítés nélkül

en: Edit Titles
hu: Címek szerkesztése

en: Edit Comments
hu: Megjegyzések szerkesztése

en: Show Assigned Tags
hu: Hozzárendelt címkék megjelenítése

en: Assign Tag
hu: Címke hozzárendelése

en: Remove Tag
hu: Címke eltávolítása

en: Assign Labels
hu: Címkék hozzárendelése

en: Failed to load image
    "%1"
hu: A kép betöltése sikertelen
    "%1"

[ctx: Preview image (before filter has been applied)]
en: Before
hu: Előtte

[ctx: Preview image (after filter has been applied)]
en: After
hu: Utána

en: Before
hu: Előtte

en: After
hu: Utána

en: If this option is enabled, the original image will be shown.
hu: Ha ez a lehetőség engedélyezve van, az eredeti kép kerül megjelenítésre.

en: If this option is enabled, the target image will be shown.
hu: Ha ez a lehetőség engedélyezve van, a cél kép kerül megjelenítésre.

en: If this option is enabled, the original image will be shown when the mouse is over image area; otherwise, the target image will be shown.
hu: Ha ez a lehetőség engedélyezve van, az eredeti kép kerül megjelenítésre, amikor az egér a képterület fölött van. Egyébként a célkép lesz megjelenítve.

[ctx: @action Select image editor preview mode]
en: Preview Mode
hu: Előnézeti mód

en: Connecting to camera...
hu: Kapcsolódás a kamerához...

en: Connection established.
hu: A kapcsolat létrejött.

en: Connection failed.
hu: Kapcsolódás sikertelen.

[ctx: @info: gphoto backend feature]
en: yes
hu: igen

[ctx: @info: gphoto backend feature]
en: no
hu: nem

[ctx: @info: ums backend feature]
en: yes
hu: igen

[ctx: @title:window %1: name of the camera]
en: %1 - Select Camera Folder
hu: %1 - Kamera könyvtár kijelölése

[ctx: @title:window]
en: Device Information
hu: Eszközinformációk

[ctx: @title]
en: Thumb
hu: Miniatűr

[ctx: @title:window %1: name of the camera]
en: Capture from %1
hu: Rögzítés innen: %1

[ctx: @action:button]
en: Capture
hu: Rögzítés

en: Unknown Format
hu: Ismeretlen formátum

[ctx: @info:tooltip]
en: This item is locked.
hu: Ez az elem zárolt.

[ctx: @item]
en: File Renaming Options
hu: Fájl átnevezési beállítások

[ctx: @item]
en: Auto-creation of Albums
hu: Albumok automatikus létrehozása

[ctx: @item]
en: On the Fly Operations (JPEG only)
hu: Menet közbeni műveletek (csak JPEG)

[ctx: @item]
en: DNG Convert Options
hu: DNG átalakítás beállításai

[ctx: @item]
en: Scripting
hu: Szkriptelés

[ctx: @title]
en: Settings
hu: Beállítások

[ctx: @action Cancel process]
en: Cancel
hu: Mégse

[ctx: @action Information about camera]
en: Information
hu: Információ

[ctx: @action Capture photo from camera]
en: Capture
hu: Rögzítés

[ctx: @action:inmenu]
en: Select All
hu: Összes kijelölése

[ctx: @action:inmenu]
en: Select None
hu: Kijelölés megszüntetése

[ctx: @action:inmenu]
en: Invert Selection
hu: Kijelölés megfordítása

[ctx: @action:inmenu]
en: Select New Items
hu: Új elemek kijelölése

[ctx: @action:inmenu]
en: Select Locked Items
hu: Zárolt elemek kijelölése

[ctx: @title:menu]
en: Download
hu: Letöltés

[ctx: @action]
en: Download New
hu: Új letöltése

[ctx: @action]
en: Download Selected
hu: Kijelöltek letöltése

[ctx: @action]
en: Download All
hu: Minden letöltése

[ctx: @action]
en: Download && Delete New
hu: Új letöltése és törlése

[ctx: @action]
en: Download && Delete Selected
hu: Kijelöltek letöltése és törlése

[ctx: @action]
en: Download && Delete All
hu: Minden letöltése és törlése

[ctx: @action]
en: Upload...
hu: Feltöltés…

[ctx: @action]
en: Toggle Lock
hu: Zárolás/feloldás

[ctx: @action]
en: Mark as downloaded
hu: Megjelölés letöltöttként

[ctx: @title:menu]
en: Delete
hu: Törlés

[ctx: @action:inmenu delete item]
en: Delete Selected
hu: Kiválasztottak törlése

[ctx: @action:inmenu delete item]
en: Delete All
hu: Összes törlése

[ctx: @action:inmenu delete item]
en: Delete New
hu: Új törlése

[ctx: @title:group]
en: Views
hu: Nézetek

[ctx: @action Go to thumbnails (icon) view]
en: Thumbnails
hu: Bélyegképek

[ctx: @action View the selected image]
en: Preview Item
hu: Elem előnézete

[ctx: @action Switch to map view]
en: Map
hu: Térkép

[ctx: @title:menu]
en: &Sort Items
hu: &Elemek rendezése

[ctx: @info:whatsthis]
en: The value by which the items are sorted in the thumbnail view
hu: Az az érték, amely szerint az elemek rendezve lesznek a bélyegképnézetben

[ctx: @item:inmenu Sort by]
en: By Name
hu: Név szerint

[ctx: @item:inmenu Sort by]
en: By Path
hu: Útvonal szerint

[ctx: @item:inmenu Sort by]
en: By Date
hu: Dátum szerint

[ctx: @item:inmenu Sort by]
en: By Rating
hu: Értékelés szerint

[ctx: @action]
en: Item Sorting &Order
hu: Elemek sorrendje

[ctx: @info:whatsthis]
en: Defines whether items are sorted in ascending or descending manner.
hu: Meghatározza, hogy az elemek növekvő vagy csökkenő módon legyenek-e rendezve.

[ctx: @item:inmenu Sorting Order]
en: Ascending
hu: Növekvő

[ctx: @item:inmenu Sorting Order]
en: Descending
hu: Csökkenő

[ctx: @title:menu]
en: &Group Items
hu: Elemek &csoportosítása

[ctx: @info:whatsthis]
en: The categories in which the items in the thumbnail view are displayed
hu: Azok a kategóriák, amelyekben az elemek a bélyegkép nézetben meg lesznek jelenítve

[ctx: @item:inmenu Group Items]
en: Flat List
hu: Lapos lista

[ctx: @item:inmenu Group Items]
en: By Folder
hu: Mappa szerint

[ctx: @item:inmenu Group Items]
en: By Format
hu: Formátum szerint

[ctx: @item:inmenu Group Items]
en: By Date
hu: Dátum szerint

[ctx: @action:inmenu]
en: Fit to &Window
hu: &Ablakhoz igazítás

[ctx: @action:inmenu]
en: Zoom to 100%
hu: Nagyítás 100%-ra

[ctx: @option:check]
en: Show History
hu: Előzmények megjelenítése

[ctx: @option:check]
en: Show Thumbbar
hu: Bélyegképsor megjelenítése

[ctx: @action Connection failed, try again?]
en: Retry
hu: Ismét

[ctx: @action]
en: Exit Preview Mode
hu: Kilépés az előnézeti módból

[ctx: @action]
en: Next Image
hu: Új kép

[ctx: @action Go to first image]
en: First Image
hu: Első kép

[ctx: @action Go to last image]
en: Last Image
hu: Utolsó kép

[ctx: @info:status]
en: Canceling current operation, please wait...
hu: Jelenlegi művelet megszakítása, kérem várjon…

[ctx: @info]
en: Do you want to close the dialog and cancel the current operation?
hu: Be szeretné zárni a dialógust és megszakítani a jelenlegi műveletet?

[ctx: @info:status]
en: Disconnecting from camera, please wait...
hu: Kamera leválasztása, kérem várjon…

[ctx: @info:status busy state]
en: Ready
hu: Kész

[ctx: @info]
en: Failed to connect to the camera. Please make sure it is connected properly and turned on.
hu: Nem sikerült csatlakozni a fényképezőhöz. Kérem győződjön meg róla, hogy megfelelően csatlakoztatta és be van kapcsolva.

[ctx: @title:window]
en: Select Image to Upload
hu: Kép kijelölése feltöltéshez

[ctx: @info]
en: There is not enough free space on the Camera Medium to upload pictures.
    
    Space require: %1
    Available free space: %2
hu: Nincs elég szabad hely a fényképező médiáin a képek feltöltéséhez.
    
    Szükséges hely: %1
    Elérhető szabad hely: %2

[ctx: @title: confirm delete items dialog]
en: Warning
hu: Figyelmeztetés

[ctx: @title:window]
en: Insufficient Disk Space
hu: Kevés a lemezterület

[ctx: @info:status]
en: No item selected (%1 item) | No item selected (%1 items)
hu[0]: Nincs elem kijelölve (%1 elem)
hu[1]: Nincs elem kijelölve (%1 elem)

[ctx: @info:status]
en: %2/%1 item selected | %2/%1 items selected
hu[0]: %2/%1 elem kijelölve
hu[1]: %2/%1 elem kijelölve

[ctx: @info Popup notification]
en: Images download finished
hu: Képletöltés befejeződött

note: i18n: ectx: Menu (Device)
en: &Device
hu: &Eszköz

en: Camera Folders
hu: Kamera könyvtárak

[ctx: @action]
en: Escape preview
hu: Kilépés az előnézetből

[ctx: @action: go to previous image]
en: Back
hu: Vissza

[ctx: @action: go to next image]
en: Forward
hu: Előre

[ctx: @option:check]
en: Fix internal date && time
hu: Belső dátum és idő javítása

[ctx: @option:check]
en: Auto-rotate/flip image
hu: Kép automatikus forgatása/tükrözése

[ctx: @option:check]
en: Convert to lossless file format
hu: Konvertálás veszteségmentes fájlformátumba

[ctx: @label]
en: New image format:
hu: Új képformátum:

[ctx: @option:check]
en: Extension-based sub-albums
hu: Kiterjesztésalapú részalbumok

[ctx: @option:check]
en: Date-based sub-albums
hu: Dátumalapú részalbumok

[ctx: @label:listbox]
en: Date format:
hu: Dátumformátum:

[ctx: @item:inlistbox folder date format]
en: Custom
hu: Egyéni

[ctx: @info]
en: Show a list of all available options
hu: Minden elérhető opció megjelenítése

en: Cannot display camera preview
hu: A kamera előnézeti képe nem jeleníthető meg

[ctx: @label]
en: DNG container
hu: DNG konténer

[ctx: @info Storage]
en: Capacity:
hu: Kapacitás:

[ctx: @info Storage]
en: Available:
hu: Elérhető:

[ctx: @info Storage]
en: Require:
hu: Szükséges:

[ctx: @title:menu open with desktop application]
en: Open With
hu: Megnyitás ezzel...

[ctx: @item:inmenu open with other application]
en: Other...
hu: Egyéb...

[ctx: @title:menu]
en: Open With...
hu: Megnyitás ezzel…

[ctx: @title:menu]
en: Assign Labels
hu: Címkék hozzárendelése

[ctx: @item:inlistbox]
en: All Files
hu: Minden fájl

[ctx: @item:inlistbox]
en: Only New Files
hu: Csak új fájlok

[ctx: @item:inlistbox]
en: Raw Files
hu: RAW fájlok

[ctx: @item:inlistbox]
en: JPG/TIFF Files
hu: JPG/TIFF fájlok

[ctx: @item:inlistbox]
en: Video Files
hu: Videofájlok

en: Camera filenames
hu: Kamera fájlnevek

en: Change case to:
hu: Kis- és nagybetűk váltása:

[ctx: Leave filename as it is]
en: Leave as-is
hu: Jelenlegi állapot megőrzése

[ctx: Filename to uppercase]
en: Upper
hu: Nagybetűs

[ctx: Filename to lowercase]
en: Lower
hu: Kisbetűs

[ctx: Custom Image Renaming]
en: Customize
hu: Testreszabás

en: Execute script for image:
hu: Szkript futtatása a képhez:

en: No script selected
hu: Nincs szkript kiválasztva

en: Set here the script that is executed for every imported image.
hu: Adja meg azt a szkriptet, ami minden importált képre lefut.

en: Drag and drop an image here
hu: Húzzon egy képet ide

en: Show on left panel
hu: Megjelenítés a bal panelen

en: Show on right panel
hu: Megjelenítés a jobb panelen

en: Remove item
hu: Elem eltávolítása

en: Clear all
hu: Minden törlése

en: Drag and drop images here
hu: Húzzon képeket ide

en: %1 item on Light Table | %1 items on Light Table
hu[0]: %1 elem az átvilágító asztalon
hu[1]: %1 elem az átvilágító asztalon

[ctx: @action: go to first item on list]
en: &First
hu: &Első

[ctx: @action: go to last item on list]
en: &Last
hu: &Utolsó

en: On left
hu: Balra

en: Show item on left panel
hu: Elem megjelenítése a bal panelen

en: On right
hu: Jobbra

en: Show item on right panel
hu: Elem megjelenítése a jobb panelen

en: Open With Default Application
hu: Megnyitás alapértelmezett alkalmazással

[ctx: Non-pluralized]
en: Move to Trash
hu: Áthelyezés a Kukába

en: Delete immediately
hu: Törlés azonnal

en: Synchronize
hu: Szinkronizálás

en: Synchronize preview from left and right panels
hu: Előnézet szinkronizálása a panelek közt

en: By Pair
hu: Páronként

en: Navigate by pairs with all items
hu: Navigálás páronként minden elemmel

en: Clear On Close
hu: Törlés bezáráskor

en: Clear light table when it is closed
hu: Átvilágító asztal tisztítása a bezárásakor

en: Remove all images from the light table when it is closed
hu: Minden kép eltávolítása az átvilágító asztalról bezáráskor

en: Zoom to 100%
hu: Nagyítás 100%-ra

en: Fit to &Window
hu: &Ablakhoz igazítás

en: Color-Managed View
hu: Színkezelési nézet

en: Previous Image
hu: Előző lép

note: i18n: ectx: Menu (LeftPanel)
en: &Left Panel
hu: &Bal panel

note: i18n: ectx: Menu (RightPanel)
en: &Right Panel
hu: &Jobb panel

en: Find duplicates items
hu: Duplikátumok keresése

en: Finger-prints
hu: Ujjlenyomatok

[ctx: @label]
en: Process items from:
hu: Elemek feldolgozása innen:

en: Common Options
hu: Közös beállítások

en: Scan for new items
hu: Új elemek keresése

en: Scan for changed or non-cataloged items (faster)
hu: Módosított vagy nem katalogizált elemek vizsgálata (gyorsabb)

en: Rebuild Thumbnails
hu: Miniatűrők újbóli elkészítése

en: Rebuild Finger-prints
hu: Ujjlenyomatok újragenerálása

en: Faces data management:
hu: Arcadatbázis kezelése:

[ctx: @option:check]
en: Clear and rebuild all training data
hu: Minden gyakorlás adat törlése és újraépítése

en: Scan non-assigned only
hu: Csak a nem hozzárendelt vizsgálata

en: Scan Mode:
hu: Vizsgálat módja:

en: Clean all and re-scan
hu: Minden törlése és vizsgálat újra

en: Sync Direction:
hu: Szinkronizálás irány:

en: From database to image metadata
hu: Az adatbázisból a kép metaadataiba

en: From image metadata to database
hu: A kép metaadataiból az adatbázisba

en: Sync Metadata and Database
hu: Metaadatok és az adatbázis szinkronizálása

note: i18n
en: All operations are done.
    Duration: %1
hu: Minden művelet kész.
    Időtartam: %1

en: digiKam Maintenance
hu: Digikam karbantartás

en: Process is done.
    Duration: %1
hu: Feldolgozás kész.
    Időtartam: %1

en: Find new items
hu: Új elemek keresése

en: Thumbs
hu: Miniatűrök

en: Queues
hu: Várólisták

en: Queue Settings
hu: Várólista beállítások

en: Control Panel
hu: Vezérlőpult

en: Assigned Tools
hu: Hozzárendelt eszközök

en: Tool Settings
hu: Eszközbeállítások

en: Run
hu: Futtatás

en: New Queue
hu: Új sor

en: Remove Queue
hu: Várólista eltávolítása

en: Save Workflow
hu: Munkafolyamat mentése

en: Remove items
hu: Elemek eltávolítása

en: Remove processed items
hu: Feldolgozott elemek eltávolítása

en: Clear Queue
hu: Várólista törlése

en: Move up
hu: Mozgatás feljebb

en: Move down
hu: Mozgatás lejjebb

en: Remove tool
hu: Eszköz eltávolítása

en: Current Queue:
hu: Jelenlegi sor:

en: No items
hu: Nincs elem

en: No tasks
hu: Nincsenek feladatok

en: 1 task | %1 tasks
hu[0]: 1 feladat
hu[1]: %1 feladat

[ctx: batch queue manager is ready to use]
en: Ready
hu: Kész

en: Batch Queue Manager is running. Do you want to cancel current job?
hu: A kötegelt feldolgozás folyamatban van. Meg szeretné szakítani a jelenlegi műveletet?

en: There are no items to process in the queues.
hu: Nincs feldolgozható elem a várólistában.

en: Failed to process item...
hu: Elem feldolgozása sikertelen...

en: Process Cancelled...
hu: Folyamat megszakítva...

en: Item "%1" from queue "%2": %3
hu: %1 elem a %2 várólistából: %3

en: Batch queue finished
hu: Kötegelt sor feldolgozás befejeződött...

note: i18n: ectx: Menu (Queues)
en: &Queues
hu: &Sorok

[ctx: @title: tool group]
en: Custom
hu: Egyéni

[ctx: @title: tool group]
en: Colors
hu: Színek

[ctx: @title: tool group]
en: Enhance
hu: Javítás

[ctx: @title: tool group]
en: Transform
hu: Átalakítás

[ctx: @title: tool group]
en: Decorate
hu: Díszítés

[ctx: @title: tool group]
en: Metadata
hu: Metaadat

[ctx: @title: tool group]
en: Invalid
hu: Érvénytelen

[ctx: @label]
en: No setting available
hu: Nincs elérhető beállítás

en: (overwritten)
hu:  (felülírva)

en: (renamed to %1)
hu: (átnevezve erre: '%1')

en: Item processed successfully %1
hu: Elem sikeresen feldolgozva: %1

en: Failed to create file...
hu: Fájl létrehozása meghiúsult...

[ctx: @title: preview item]
en: Thumbnail
hu: Miniatűr

[ctx: @title: original item name]
en: Original
hu: Eredeti

en: Use original Album
hu: Eredeti album használata

en: Target
hu: Cél

en: Use original filenames
hu: Eredeti fájlnév használata

en: Customize filenames:
hu: Fájlnevek testreszabása:

en: File Renaming
hu: Fájl átnevezése

en: Raw Files Loading:
hu: RAW-fájlok betöltése:

en: Extract embedded preview (faster)
hu: Beágyazott előnézet kibontása (gyorsabb)

en: Behavior
hu: Viselkedés

en: Saving Images
hu: Képek mentése

[ctx: @title: color tools category]
en: Color
hu: Szín

[ctx: @title: enhance tools category]
en: Enhance
hu: Javítás

[ctx: @title: transform tools category]
en: Transform
hu: Átalakítás

[ctx: @title: decorate tools category]
en: Decorate
hu: Díszítés

[ctx: @title: metadata tools category]
en: Metadata
hu: Metaadat

[ctx: @action]
en: Assign tools
hu: Eszközök hozzárendelése

en: Base Tools
hu: Alap eszközök

en: Workflow
hu: Munkafolyamat

en: History
hu: Előzmény

[ctx: @title: batch worklow name]
en: &Title:
hu: &Cím:

en: Description:
hu: Leírás:

en: New Workflow
hu: Új munkafolyamat

[ctx: @title: batch workflow name]
en: Title
hu: Cím

[ctx: @title: batch workflow tools list]
en: Tools
hu: Eszközök

[ctx: @title: batch workflow description]
en: Description
hu: Leírás

[ctx: @action]
en: Assign Workflow to current queue
hu: Munkafolyamat hozzárendelése az aktuális sorhoz

[ctx: @action]
en: Edit Workflow
hu: Munkafolyamat szerkesztése

[ctx: @action]
en: Delete Workflow
hu: Munkafolyamat törlése

en: Rename...
hu: Átnevezés…

en: (No Value Selected)
hu: (Nincs érték kijelölve)

en: No Rating assigned
hu: Nincs hozzárendelt értékelés

en: Reset contents
hu: Tartalmak alaphelyzetbe állítása

en: any color depth
hu: bármelyik színmélység

en: 8 bits per channel
hu: 8 bit csatornánként

en: 16 bits per channel
hu: 16 bit csatornánként

en: Not Tagged
hu: Nem címkézett

en: File Name
hu: Fájl név

en: Modification
hu: Módosítás

en: File Size
hu: Fájl méret

en: Digitization
hu: Digitalizálás

en: Time
hu: Idő

en: Exif Orientation
hu: Exit orientáció

en: File Format
hu: Fájl formátum

en: Color Depth
hu: Szín mélység

en: Color Model
hu: Színmodell

en: The make of the camera
hu: Fényképezőgép gyártója

en: The model of the camera
hu: Fényképezőgép típusa

en: Lens
hu: Lencsék

en: 35mm equivalent focal length
hu: 35mm egyenértékű fókusz távolság

en: Automatic exposure program
hu: Automatikus expozíciós program

en: Automatic or manual exposure
hu: Automatikus vagy manuális expozíciós program

en: ISO film speed (linear scale, ASA)
hu: ISO film sebesség (lineáris skála, ASA)

[ctx: @label: flash is on or off]
en: Flash
hu: Vaku

[ctx: @label: flash mode used]
en: Flash mode
hu: Vaku mód

en: Automatic or manual white balance
hu: Automatikus vagy manuális fehéregyensúly

en: Color temperature used for white balance
hu: A fehéregyensúlyhoz használt színhőmérséklet

en: Metering Mode
hu: Mérési mód

en: Method to determine the exposure
hu: Expozíció meghatározás módja

en: Subject Distance
hu: A tárgy távolsága

en: Distance of the subject from the lens
hu: A tárgy és a lencse közötti távolság

en: Macro, close or distant view
hu: Makró, közeli vagy távoli nézet

[ctx: @label: item creator]
en: Creator
hu: Készítő

[ctx: @label: item comment]
en: Caption
hu: Felirat

en: Headline
hu: Főcím

[ctx: @label: item title]
en: Title
hu: Cím

[ctx: @label: search items without creator property]
en: Creator
hu: Készítő

[ctx: @label: search items without caption property]
en: Caption
hu: Felirat

[ctx: @label: search items without author property]
en: Author
hu: Szerző

[ctx: @label: search items without headline property]
en: Headline
hu: Főcím

[ctx: @label: search items without title property]
en: Title
hu: Cím

en: Aspect Ratio
hu: Méretarány

en: Pixel Size
hu: Képpontméret

en: Return video with the frame aspect ratio
hu: Videó visszaadása a képkocka méretaránnyal

en: Length of the video
hu: A videó hossza

[ctx: Find video with a length between...and...]
en: and
hu: és

[ctx: Seconds]
en: s
hu: mp

en: Frame Rate
hu: Képkockaszám

en: Return video with the frame rate
hu: Videó visszaadása a képkockaszámmal

[ctx: Find video with frame rate between...and...]
en: and
hu: és

[ctx: Frames per Second]
en: fps
hu: képkocka/s

en: Codec
hu: Kodek

en: Return video codec
hu: Videokodek visszaadása

en: Any Orientation
hu: Bármelyik tájolás

en: Landscape Orientation
hu: Fekvő orientáció

en: Portrait orientation
hu: Álló tájolás

[ctx: Create new search]
en: New...
hu: Új…

[ctx: Edit selected search]
en: Edit...
hu: Szerkesztés…

en: File, Album, Tags
hu: Fájl, album, címkék

en: Picture Properties
hu: Kép tulajdonságok

en: Caption, Comment, Title
hu: Felirat, Kommentár, Cím

en: None of these conditions are met
hu: Egyik feltétel sem teljesül

en: At least one of these conditions is not met
hu: Legalább egy feltétel teljesül

en: Remove Group
hu: Csoport eltávolítása

en: Are you sure you want to delete the selected search "%1"?
hu: Biztos, hogy törölni akarja a kijelölt "%1" keresést?

en: (Advanced Search)
hu: (Részletes keresés)

[ctx: @action:inmenu]
en: Autostart Search
hu: Keresés automatikus indítása

en: New Search
hu: Új keresés

[ctx: @label: quick search properties]
en: Search:
hu: Keresés:

en: Enter keywords here...
hu: Adja meg itt a kulcsszavakat...

en: Save Current Search
hu: Jelenlegi keresés mentése

en: Save current search to a new virtual Album
hu: Jelenlegi keresés mentése egy új virtuális Albumba

en: If you press this button, the current search will be saved to a new virtual Search Album using the name set on the left side.
hu: Ha megnyomja ezt a gombot, a jelenlegi keresés elmentésre kerül egy új virtuális Keresési Albumba a bal oldalt beállított néven.

en: Edit Stored Search
hu: Tárolt keresés szerkesztése

en: Edit...
hu: Szerkesztés…

en: Add Search Group
hu: Keresési csoport hozzáadása

en: Try
hu: Próba

en: Show file&name
hu: Fájl&név megjelenítése

en: Set this option to show the filename below the image thumbnail.
hu: Válassza ki ezt a lehetőséget, hogy megjelenjen a fájl neve a fotó bélyegképe alatt.

en: Show file si&ze
hu: Fájl&méret megjelenítése

en: Set this option to show the file size below the image thumbnail.
hu: Válassza ki ezt a lehetőséget, hogy megjelenjen a fájl mérete a fotó bélyegképe alatt.

en: Show camera creation &date
hu: Mutassa a kamera létrehozási &dátumot

en: Set this option to show the camera creation date below the image thumbnail.
hu: Válassza ki ezt a lehetőséget, hogy megjelenjen a készítés ideje a fotó bélyegképe alatt.

en: Show ima&ge dimensions
hu: &Képméretek megjelenítése

en: Set this option to show the image size in pixels below the image thumbnail.
hu: Válassza ki ezt a lehetőséget, hogy megjelenjen a fájl pixelmérete a fotó bélyegképe alatt.

en: Show image aspect ratio
hu: Kép méretarányának megjelenítése

en: Set this option to show the image aspect ratio below the image thumbnail.
hu: Válassza ki ezt a lehetőséget, hogy megjelenjen a kép méretaránya a fotó bélyegképe alatt.

en: Show digiKam tit&le
hu: Mutassa a digiKam érté&kelést

en: Set this option to show the digiKam title below the image thumbnail.
hu: Válassza ki ezt a lehetőséget, hogy megjelenjen a digiKam cím a fotó bélyegképe alatt.

en: Show digiKam &captions
hu: Mutassa a digiKam &feliratokat

en: Set this option to show the digiKam captions below the image thumbnail.
hu: Válassza ki ezt a lehetőséget, hogy megjelenjenek a digiKam feliratok a fotó bélyegképe alatt.

en: Show digiKam &tags
hu: Mutassa a digiKam &cimkéket

en: Show digiKam &rating
hu: Mutassa a &digiKam értékelést

en: Set this option to show the digiKam rating below the image thumbnail.
hu: Válassza ki ezt a lehetőséget, hogy megjelenjen az értékelés a fotó bélyegképe alatt.

en: Thumbnail click action:
hu: Bélyegképre kattintás eseménye:

en: Choose what should happen when you click on a thumbnail.
hu: Válassza ki, hogy mi történjen a bélyegképre kattintáskor.

en: Icon View font:
hu: Ikon nézet betűtípus:

[ctx: @title:tab]
en: Icons
hu: Ikonok

en: Tree View font:
hu: Fa nézet betűkészlet:

en: Show a count of items in Tree Views
hu: Fa nézet esetén mutassa az elemek számát

[ctx: @item Automatic choice of RAW image preview source]
en: Automatic
hu: Automatikus

[ctx: @item Embedded preview as RAW image preview source]
en: Embedded preview
hu: Beágyazott előnézet

[ctx: @item Original, half-size data as RAW image preview source]
en: Raw data in half size
hu: Nyers adatok fél méretben

en: Show icons and text over preview
hu: Ikonok és szövegek megjelenítése az előnézet felett

[ctx: @title:tab]
en: Preview
hu: Előnézet

[ctx: @title:tab]
en: Categories
hu: Kategóriák

en: You can add or remove Album category types here to improve how your Albums are sorted in digiKam.
hu: Itt van lehetőség az albumok rendezését segítő kategóriák létrehozására és törlésére.

en: &Add...
hu: &Hozzáadás...

en: Additional &image file extensions (<a href='image'>Currently-supported types</a>):
hu: További &kép fájl kiterjesztések (<a href='image'>Jelenleg támogatott típusok</a>):

en: Additional &audio file extensions (<a href='audio'>Currently-supported types</a>):
hu: További &audió fájl kiterjesztések (<a href='audio'>Jelenleg támogatott típusok</a>):

en: Failed to auto-detect camera; please make sure it is connected properly and is turned on. Would you like to try again?
hu: A fényképező felismerése sikertelen; kérem győződjön meg róla, hogy megfelelően csatlakoztatta és be van kapcsolva. Megpróbálja újra?

note: i18n!
en: Mounted Camera
hu: Csatolt kamera

en: Camera List
hu: Kamera lista

en: Camera Title
hu: Fényképező címe

en: Camera Port Type
hu: Kamera port típusa

en: Network
hu: Hálózat

en: Camera Mount Path
hu: Kamera mountolási útvonal

en: Note: only for USB/IEEE mass storage cameras.
hu: Megjegyzés: csak USB/IEEE háttértáróló fényképezőkhöz.

[ctx: @label: name of items filter]
en: Name:
hu: Név:

en: Mime filter:
hu: Mime szűrő:

en: File name filter:
hu: Fájlnév szűrő:

en: Path filter:
hu: Útvonal-szűrő:

en: Show only new files
hu: Csak az új fájlok megjelenítése

en: Select Mime Types
hu: Mime típusok kiválasztása

[ctx: @title: camera title]
en: Title
hu: Cím

[ctx: @title: camera model]
en: Model
hu: Modell

[ctx: @title: camera mount path]
en: Path
hu: Útvonal

en: &Edit...
hu: &Szerkesztés...

en: Auto-&Detect
hu: Automatikus &felismerés

en: Visit Gphoto project website
hu: Gphoto projekt weboldalának meglátogatása

en: Devices
hu: Eszközök

en: Always ignore
hu: Mindig hagyja figyelmen kívül

en: Ignored file names:
hu: Figyelmen kívül hagyott fájlnevek:

en: Ignored file extensions:
hu: Figyelmen kívül hagyott fájlkiterjesztések:

en: Import Filters
hu: Importszűrők

en: Icon-View Options
hu: Ikon nézet beállítások

note: i18n("Show ima&ge dimensions"), iconViewGroup); d->iconShowResolutionBox->setWhatsThis(i18n("Set this option to show the image size in pixels " "below the image thumbnail."));
en: Show image Format
hu: Képformátum megjelenítése

en: Set this option to show the digiKam tags below the image thumbnail.
hu: Válassza ki ezt a lehetőséget, hogy megjelenjenek a címkék a fotó bélyegképe alatt.

en: Show item &rating
hu: Elemek érté&kelésének megjelenítése

en: Show embedded preview
hu: Beágyazott előnézet megjelenítése

en: Start image editor
hu: Kép szerkesztő indítása

en: Preview Options
hu: Előnézet beállítása

en: Embedded preview loads full-sized images
hu: A beágyazott előnézet betölti a teljes méretű képeket

en: Device detection under progress, please wait...
hu: Eszközérzékelés folyamatban, kérem várjon...

en: Camera '%1' (%2) is already in list.
hu: A fényképező '%1' (%2) már szerepel a listában.

en: Untitled
hu: Névtelen

en: Local Collections
hu: Helyi gyűjtemények

en: Collections on Removable Media
hu: Gyűjtemények az eltávolítható médián

en: Collections on Network Shares
hu: Gyűjtemények a hálózati megosztásokon

en: Add Collection
hu: Gyűjtemény hozzáadása

en: Col. %1
hu: %1. oszlop

en: This collection is currently not available.
hu: Ez a gyűjtemény jelenleg nem érhető el.

en: No problems found, enjoy this collection.
hu: Nem található hiba. A gyűjtemény megtekinthető.

en: This collection is hidden.
hu: Ez a gyűjtemény rejtett.

en: Remove collection
hu: Gyűjtemény eltávolítása

[ctx: #title: collection name]
en: Name
hu: Név

[ctx: #title: collection mount path]
en: Path
hu: Útvonal

[ctx: #title: collection status]
en: Status
hu: Státusz

[ctx: @title:tab]
en: Editor Window
hu: Szerkesztő ablak

en: Interface Options
hu: Felületi beállítások

en: &Use theme background color
hu: &Téma háttérszín használata

en: &Background color:
hu: &Háttérszín:

en: Example:
hu: Példa:

en: Show Settings Dialog when Saving Image Files
hu: Beállítások párbeszédablak megjelenítése képfájlok mentésekor

[ctx: @label]
en: Open raw files in the image editor
hu: Raw fájlok megnyitása a képszerkesztőben

[ctx: @option:radio Open raw files...]
en: Fast and simple, as 8 bit image
hu: Gyors és egyszerű, mint egy 8 bites kép

[ctx: @option:radio Open raw files...]
en: Using the default settings, in 16 bit
hu: Alapértelmezett beállítások használata, 16 biten

[ctx: @option:radio Open raw files...]
en: Always open the Raw Import Tool to customize settings
hu: Mindig nyissa meg a Raw importálási eszközt a beállítások testreszabásához

[ctx: @item: default raw plugin]
en:  (default)
hu:  (alapértelmezett)

[ctx: @title:group]
en: Workspace File Format
hu: Munkaterület fájlformátum

[ctx: @label]
en: Save files as
hu: Fájl mentése, mint

[ctx: @info:tooltip]
en: Get information on available image file formats
hu: Információk beszerzése az elérhető képfájl formátumokról

[ctx: @label]
en: When closing the editor
hu: A szerkesztő bezárásakor

[ctx: @option:radio]
en: Always ask to save changes
hu: Mindig kérdezzen rá a módosítások mentésére

[ctx: @option:radio]
en: Save changes automatically
hu: Változások automatikus mentése

[ctx: @label]
en: Keep a snapshot of an edited image
hu: A szerkesztett kép egy pillanatképének megtartása

[ctx: @label]
en: In main view
hu: Főnézetben

[ctx: @option:check]
en: Always show original images
hu: Mindig jelenjenek meg az eredeti képek

[ctx: @option:check]
en: Always show intermediate snapshots
hu: Mindig jelenítse meg a közbülső pillanatképeket

en: Read Options
hu: Olvasási opciók

en: Write Options
hu: Írási opciók

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Move Up
hu: Mozgatás Fel

en: Move Down
hu: Mozgás lefelé

en: Revert Changes
hu: Változások visszaállítása

en: Reset to Default
hu: Visszaállítás alapértelmezettre

en: Add metadata namespace
hu: Metaadat névtér hozzáadása

en: Metadata Subspace
hu: Metaadat altér

[ctx: @label: namespace name]
en: Name:
hu: Név:

en: Special Options
hu: Speciális beállítások

en: Alternative name
hu: Alternatív név

en: Alternative special options
hu: Alternatív speciális beállítások

en: Separator:
hu: Elválasztó:

en: The namespace name is required
hu: A névtér neve kötelező

en: EXIF namespace name must start with "Exif".
hu: Az EXIF névtér nevének "Exif" -nel kell kezdődnie.

en: EXIF alternative namespace name must start with "Exif".
hu: Az EXIF alternatív névtér nevének "Exif" -nel kell kezdődnie.

en: Tag Path separator is required
hu: Címke elérési út elválasztó szükséges

[ctx: @title:tab advanced metadata config view]
en: Advanced
hu: Részletes

[ctx: @label]
en: Write This Information to the Metadata
hu: Információ hozzáírása a metaadatokhoz

[ctx: @option:check]
en: Image tags
hu: Képcímkék

[ctx: @option:check]
en: Captions and title
hu: Feliratok és címek

[ctx: @option:check]
en: Rating
hu: Értékelés

[ctx: @option:check]
en: Pick label
hu: Címke választása

[ctx: @option:check]
en: Color label
hu: Színes címke

[ctx: @option:check]
en: Timestamps
hu: Időbélyegek

[ctx: @option:check]
en: Metadata templates (Copyright etc.)
hu: Metaadat sablonok (Szerzői jog, stb.)

[ctx: @label]
en: Reading and Writing Metadata
hu: Metaadat írása és olvasása

[ctx: @title:tab]
en: Views
hu: Nézetek

[ctx: @label]
en: When rotating a file
hu: Fájl elforgatásakor

[ctx: @info:whatsthis]
en: File metadata typically contains a flag describing that a file shall be shown rotated. Enable this option to allow editing this field.
hu: A fájl metaadata általában tartalmaz egy bejegyzést arról, hogy a képet el kell forgatni. Engedélyezze ezt az opciót ezen mező szerkesztésének engedélyezéséhez.

[ctx: @title:tab]
en: Rotation
hu: Forgás

[ctx: @item]
en: Write to XMP sidecar for read-only item only
hu: Írjon az XMP fájlba, csak olvasható elemek esetén

[ctx: @item]
en: Write to XMP sidecar only
hu: Írjon csak az XMP fájlba

[ctx: @item]
en: Write to item and XMP Sidecar
hu: Írjon a elembe és az XMP fájlhoz

en: String comparison type:
hu: Karakterlánc összehasonlítás típusa:

[ctx: method to compare strings]
en: Natural
hu: Természetes

[ctx: method to compare strings]
en: Normal
hu: Normál

en: Confirm when moving items to the &trash
hu: &Megerősítés kérése az elemek Kukába helyezésekor

en: Confirm when permanently deleting items
hu: Megerősítés kérése az elemek végleges törléséhez.

en: Do not confirm when applying changes in the &right sidebar
hu: Nem szükséges megerősítés a jobb oldalsáv adatainak módosításakor

en: &Scan for new items at startup (makes startup slower)
hu: Ú&j elemek keresése induláskor (lassabb indulást eredményez)

[ctx: @label: grouped image ops]
en: Yes
hu: Igen

en: Disable hardware acceleration OpenCL
hu: Tiltsa le az OpenCL hardveres gyorsítást

en: <b>Note: All changes to these settings only take effect after the restart. Some settings are hardware dependent and may have no effect.</b>
hu: <b> Megjegyzés: Ezeknek a beállításoknak az összes módosítása csak az újraindítást követően lép életbe. Néhány beállítás hardvertől függ, és lehet, hogy nem lesz hatása.</b>

[ctx: @title:group]
en: Updates
hu: Frissítések

[ctx: @action:button]
en: Update File Hashes
hu: Fájl ellenőrzőösszegek frissítése

en: Enable Color Management
hu: Színkezelés engedélyezése

en: Working Color Space
hu: Használt színtér

en: Ask when opening the image
hu: Kérdés a kép megnyitásakor

en: When an image has no color profile information
hu: Ha a kép nem rendelkezik színprofil adatokkal

note: i18n("<p></p>"));
en: Automatic color correction
hu: Automatikus színkorrekció

en: Color Managed View
hu: Színkezelési nézet

en: Monitor profile:
hu: Monitor profil:

en: Camera and Scanner
hu: Fényképező és lapolvasó

en: Default input color profile:
hu: Alapértelmezett bemeneti színprofil:

en: Printing and Proofing
hu: Nyomtatás és kipróbálás

en: Output device profile:
hu: Kimeneti eszközprofil:

en: Use black point compensation
hu: Feketepont kompenzáció használata

en: Rendering Intents:
hu: Megjelenítési célok:

[ctx: @title: icc panel tab]
en: Behavior
hu: Működés

[ctx: @title: icc panel tab]
en: Advanced
hu: Részletes

en: Monitor Profile From System Settings
hu: Monitorprofilok a rendszerbeállításokból

en: No ICC profiles files found.
hu: Nem található ICC profil.

en: No Display Profile Available
hu: Nincs elérhető kijelzőprofil

en: No Output Profile Available
hu: Nincs elérhető kimeneti profil

[ctx: none of the paths]
en: none
hu: nincs

en: On Linux, the default search paths include <ul><li>/usr/share/color/icc</li><li>/usr/local/share/color/icc</li><li>~/.local/share/color/icc/</li><li>~/.local/share/icc/</li><li>~/.color/icc/</li></ul>On your system, currently these paths exist and are scanned:<ul><li>%1</li></ul>
hu: Linuxon az alapértelmezett keresési útvonal tartalmazza: <ul><li>/usr/share/color/icc</li><li>/usr/local/share/color/icc</li><li>~/.local/share/color/icc/</li><li>~/.local/share/icc/</li><li>~/.color/icc/</li></ul>Az ön rendszerén jelenleg ezek az útvonalak léteznek és lesznek vizsgálva:<ul><li>%1</li></ul>

en: Synchronize panels automatically
hu: Panelek szinkronizálása automatikusan

[ctx: @title:tab plugins type]
en: Generic
hu: Általános

[ctx: @title:tab plugins type]
en: Image Editor
hu: Kép szerkesztő

[ctx: @title:tab plugins type]
en: Batch Queue Manager
hu: Kötegelt sorkezelő

en: Template Title:
hu: Sablon címe:

en: Enter the metadata template title here.
hu: Adja meg a metaadat-sablon nevét itt.

en: &Replace...
hu: &Csere...

en: File/Item Information
hu: Fájl/elem információ

en: File name
hu: Fájlnév

en: File date
hu: Fájl dátum

en: File size
hu: Fájl méret

en: Image type
hu: Kép típusa

en: Image dimensions
hu: Képméretek

en: Image aspect ratio
hu: Képarány

en: Set this option to display the image aspect ratio.
hu: Válassza ki ezt a lehetőséget a kép méretarányának megjelenítéséhez.

en: Camera make and model
hu: Kamera gyártmánya és modellje

en: Camera date
hu: Fényképezőgép dátum

en: Camera aperture and focal length
hu: A kamera rekesze és fókusztávolsága

en: Camera exposure and sensitivity
hu: A fényképezőgép expozíciója és érzékenysége

en: Camera mode and program
hu: Kamera mód és program

en: Camera flash settings
hu: A kamera vaku beállításai

en: Camera white balance settings
hu: A fényképezőgép fehéregyensúly beállításai

en: digiKam Information
hu: digiKam Információ

en: Album name
hu: Album neve

en: Set this option to display the album name.
hu: Állítsa be ezt az opciót az album nevének megjelenítéséhez.

en: Image title
hu: Kép címe

en: Set this option to display the image title.
hu: Állítsa be ezt az opciót a kép címének megjelenítéséhez.

en: Image caption
hu: Képaláírás

en: Set this option to display the image captions.
hu: Állítsa be ezt a beállítást a képaláírások megjelenítéséhez.

en: Image tags
hu: Képcímkék

en: Set this option to display the image tags.
hu: Állítsa be ezt a beállítást a képcímkék megjelenítéséhez.

en: Image labels
hu: Képcímkék

en: Set this option to display the image pick, color, rating labels.
hu: Állítsa be ezt az opciót a képválasztási, szín- és osztályozási címkék megjelenítéséhez.

en: Audio/Video Information
hu: Audio / Video információk

en: Video Aspect Ratio
hu: Videó képarány

en: Set this option to display the Aspect Ratio of the Video.
hu: Állítsa be ezt a beállítást a videó képarányának megjelenítéséhez.

en: Set this option to display the Audio Bit Rate of the Video.
hu: Ezzel az opcióval jelenítheti meg a videó audio bitsebességét.

en: Set this option to display the Audio Channel Type of the Video.
hu: Állítsa be ezt a beállítást a videó audió csatornatípusának megjelenítéséhez.

en: Set this option to display the Audio Codec of the Video.
hu: Ezzel az opcióval jelenítheti meg a videó audiokodekjét.

en: Video Duration
hu: Videó időtartama

en: Set this option to display the Duration of the Video.
hu: Állítsa be ezt a lehetőséget a videó időtartamának megjelenítéséhez.

en: Video Frame Rate
hu: Video képkockaszám

en: Set this option to display the Codec of the Video.
hu: Ezzel az opcióval jelenítheti meg a videó kodekjét.

en: Show album items' tool-tips
hu: Az albumelemek eszköztippjeinek mutatása

en: Album Information
hu: Album információ

en: Set this option to display album information when the mouse hovers over a folder-view item.
hu: Állítsa be ezt az opciót az albuminformációk megjelenítéséhez, amikor egy mappanézet elem fölé viszi az egeret.

en: Album date
hu: Album dátuma

en: Set this option to display the album date.
hu: Ezzel az opcióval megjelenítheti az album dátumát.

en: Album collection
hu: Albumgyűjtemény

en: Set this option to display the album collection.
hu: Állítsa be ezt az opciót az album gyűjtemény megjelenítéséhez.

en: Album category
hu: Album kategória

en: Set this option to display the album category.
hu: Állítsa be ezt az opciót az album kategória megjelenítéséhez.

en: Album caption
hu: Album felirat

en: Set this option to display the album caption.
hu: Állítsa be ezt az opciót az album feliratának megjelenítéséhez.

en: Album preview
hu: Album előnézete

en: Set this option to display the album preview.
hu: Állítsa be ezt az opciót az album előnézetének megjelenítéséhez.

en: Show import items' tool-tips
hu: Az importálás elemeinek eszköztippjei

en: Import Information
hu: Importálás információk

en: Item name
hu: Elem név

en: Set this option to display the item name.
hu: Állítsa be ezt az opciót az elem nevének megjelenítéséhez.

en: Item date
hu: Tétel dátuma

en: Set this option to display the item date.
hu: Állítsa be ezt a lehetőséget az elem dátumának megjelenítéséhez.

en: Item size
hu: Elem mérete

en: Set this option to display the item size.
hu: Állítsa be ezt az opciót az elem méretének megjelenítéséhez.

en: Item type
hu: Elem típusa

en: Set this option to display the item type.
hu: Állítsa be ezt az opciót az elemtípus megjelenítéséhez.

en: Item dimensions
hu: A cikk méretei

en: Set this option to display the item dimensions.
hu: Állítsa be ezt a beállítást az elem méreteinek megjelenítéséhez.

en: Note: these settings require "Use File Metadata" option from Camera Setup Behavior page.
hu: MegjegyzésÉ ezekhez a beállításokhoz a "Fájl metaadatainak használata" opció szükséges a Fényképezőgép beállításának viselkedése oldalon.

en: Icon Items
hu: Ikon elemek

en: Album Items
hu: Album elemek

en: Import Items
hu: Elemek importálása
