digikam - en to km translation catalogue (1229 entries)

en: &Move Here
km: ផ្លាស់ទី​នៅ​ទីនេះ

en: &Copy Here
km: ចម្លង​​នៅ​ទីនេះ

en: C&ancel
km: បោះបង់

en: Set as Album Thumbnail
km: កំណត់​ជា​រូបភាព​តូច​អាល់ប៊ុម

en: Download From Camera
km: ទាញ​យក​ពី​ម៉ាស៊ីន​ថតរូប

en: Download && Delete From Camera
km: ទាញ​យក និង​លុប​ពី​ម៉ាស៊ីន​ថត​រូប

[ctx: @action:inmenu Group images with this image]
en: Group here
km: ក្រុម​នៅ​ទីនេះ

en: Assign Tag to Dropped Items
km: កំណត់​ស្លាក​ទៅកាន់​ធាតុ​ដែល​បាន​ទម្លាក់

en: &Cancel
km: បោះបង់

en: Assign Tags to &Selected Items
km: កំណត់​ស្លាក​ទៅកាន់​ធាតុ​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: Assign Tags to &This Item
km: កំណត់​ស្លាក​ទៅកាន់​ធាតុ​នេះ

en: Assign Tags to &All Items
km: កំណត់​ស្លាក​ទៅកាន់​ធាតុ​នេះ

en: Set as Tag Thumbnail
km: កំណត់​ជា​​​រូបភាព​តូច​ស្លាក

en: Text Filter
km: តម្រង​អត្ថបទ

en: MIME Type Filter
km: តម្រង​ប្រភេទ MIME

en: Geolocation Filter
km: តម្រង​ភូមិសាស្ត្រ

en: Images Without Tags
km: រូបភាព​ដែល​គ្មាន​ស្លាក

en: Show images without a tag.
km: បង្ហាញ​រូបភាព​ដែល​គ្មាន​ស្លាក ។

en: Tags Matching Condition
km: ស្លាក​ដែល​ផ្គូផ្គង​លក្ខខណ្ឌ

en: Defines in which way the selected tags are combined to filter the images. This also includes the '%1' check box.
km: កំណត់​វិធី​ស្លាក​ដែល​​បាន​ជ្រើស​ដែល​ត្រូវ​បន្សំ​ទៅ​កាន់​​តម្រង​រូបភាព ។ រួម​នឹង​ប្រអប់​ '%1' ផងដែរ ។

en: OR
km: ឬ

en: AND
km: និង

en: Tags Filter
km: តម្រង​ស្លាក

en: Labels Filter
km: តម្រង​ស្លាក

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate Left
km: បង្វិល​ទៅ​ឆ្វេង

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate Right
km: បង្វិល​ទៅ​ស្ដាំ

[ctx: @info:tooltip]
en: Deselect Item
km: ដោះ​ជម្រើស​ធាតុ

[ctx: @info:tooltip]
en: Select Item
km: ជ្រើស​ធាតុ

[ctx: @action:inmenu Pluralized]
en: Move to Trash | Move %1 Files to Trash
km[0]: ផ្លាស់ទី​ឯកសារ​ %1 ទៅ​ធុង​សំរាម

[ctx: @action:inmenu]
en: Open All Groups
km: បើក​ក្រុម​ទាំងអស់

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All Groups
km: បិទ​ក្រុម​ទាំងអស់

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Grouped Images
km: បង្ហាញ​រូបភាព​ដែល​បាន​ដាក់​ជា​ក្រុម

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide Grouped Images
km: លាក់​រូបភាព​ដែល​បាន​ដាក់​ជា​ក្រុម

[ctx: @action:inmenu]
en: Ungroup
km: បំបែក​ក្រុម

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove From Group
km: យក​ចេញ​ពី​ក្រុម

[ctx: @action:inmenu]
en: Group Selected Here
km: ក្រុម​ដែល​បាន​ជ្រើស​​នៅ​ទីនេះ

[ctx: @action:inmenu]
en: Group Selected By Time
km: ក្រុម​ដែល​បាន​ជ្រើស​​តាម​ពេលវេលា

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove Selected From Groups
km: យក​ចេញ​ពី​​ក្រុម​​ដែល​បាន​ជ្រើស

[ctx: @action:inmenu]
en: Ungroup Selected
km: បំបែក​ក្រុម​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: 1 Item | %1 Items
km[0]: %1 ធាតុ

[ctx: %1: day of month with two digits, %2: short month name, %3: year]
en: Album Date: %2 %3 %4 - 1 Item | Album Date: %2 %3 %4 - %1 Items
km[0]: កាលបរិច្ឆេទ​អាល់ប៊ុម ៖  %2 %3 %4 - %1 ធាតុ

[ctx: %2: a tag title; %3: number of subtags]
en: %2 including 1 subtag | %2 including %1 subtags
km[0]: %2 រួម​នឹង​ %1 ស្លាក​រង

[ctx: %2: the previous string (e.g. 'Foo including 7 subtags'); %1: number of items in tag]
en: %2 - 1 Item | %2 - %1 Items
km[0]: %2 - %1 ធាតុ

en: %2 - 1 Item | %2 - %1 Items
km[0]: %2 - %1 ធាតុ

en: Keyword Search - 1 Item | Keyword Search - %1 Items
km[0]: ពាក្យ​គន្លឹះ​ស្វែងរក - %1 ធាតុ

en: Advanced Search - 1 Item | Advanced Search - %1 Items
km[0]: ស្វែងរក​កម្រិត​ខ្ពស់ - %1 ធាតុ

en: <p>Please select the destination album from the digiKam library to move the selected images into.</p>
km: <p>សូម​ជ្រើស​អាល់ប៊ុម​ពី​បណ្ណាល័យ digiKam ដើម្បី​ផ្លាស់ទី​រូបភាព​ដែល​​បាន​ជ្រើស​ទៅកាន់ ។</p>

en: Album "%1"
km: អាល់ប៊ុម "%1"

en: File Properties
km: លក្ខណ​សម្បត្តិ​ឯកសារ

[ctx: filename]
en: Name:
km: ឈ្មោះ ៖

en: Date:
km: កាលបរិច្ឆេទ ៖

en: Size:
km: ទំហំ ៖

en: Type:
km: ប្រភេទ ៖

[ctx: unknown / invalid image dimension]
en: Unknown
km: មិន​ស្គាល់

en: Dimensions:
km: វិមាត្រ ៖

en: Photograph Properties
km: លក្ខណសម្បត្តិ​រូបថត

en: Make/Model:
km: បង្កើត/​ម៉ូដែល ៖

[ctx: creation date of the image]
en: Created:
km: បាន​បង្កើត ៖

en: Aperture/Focal:
km: ទី​ចំហ/​ដែល​​ប្រសព្វ​គ្នា ៖

en: Mode/Program:
km: របៀប/​កម្មវិធី ៖

[ctx: camera flash settings]
en: Flash:
km: បញ្ចេញ​ពន្លឺ ៖

en: digiKam Properties
km: លក្ខណ​សម្បត្តិ digiKam

en: Album:
km: អាល់ប៊ុម ៖

[ctx: caption of the file]
en: Caption:
km: ចំណងជើង ៖

en: Tags:
km: ស្លាក ៖

en: Labels:
km: ស្លាក ៖

en: Album Properties
km: លក្ខណសម្បត្តិ​អាល់ប៊ុម

en: Items:
km: ធាតុ ៖

en: Collection:
km: សម្រាំង ៖

en: Category:
km: ប្រភេទ ៖

en: Filter
km: តម្រង

[ctx: Image filter reproducible: Yes]
en: Yes
km: បាទ/ចាស

[ctx: Image filter reproducible: Partially]
en: Partially
km: ជា​ចំណែក

[ctx: Image filter reproducible: No]
en: No
km: គ្មាន

en: Reproducible:
km: ដែល​អាច​ផលិត​​ឡើង​វិញ​បាន ៖

[ctx: Image filter description]
en: Description:
km: សេចក្ដី​ពិពណ៌នា ៖

en: Identifier:
km: ឧបករណ៍​សម្គាល់ ៖

en: Technical Parameters
km: ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​បច្ចេកទេស

en: <i>Binary Data</i>
km: <i>ទិន្នន័យ​គោល​ពីរ</i>

en: Initializing...
km: កំពុង​ចាប់ផ្ដើម...

en: Checking ICC repository...
km: កំពុង​ពិនិត្យមើល​ឃ្លាំង ICC ...

en: <p>The ICC profiles folder seems to be invalid.</p><p>If you want to try setting it again, choose "Yes" here, otherwise choose "No", and the "Color Management" feature will be disabled until you solve this issue.</p>
km: <p>ថត​ទម្រង់ ICC ​ដូច​ជា​មិន​ត្រឹមត្រូវ ។</p><p>ប្រសិនបើ​​អ្នក​ចង់​កំណត់​វា​ម្ដងទៀត ជ្រើស "បាទ/ចាស" នៅ​ទីនេះ បើក​មិន​ដូច្នេះ​ទេ ជ្រើស "ទេ" និង​លក្ខណ​ពិសេស "ការ​គ្រប់គ្រង​ពណ៌" នឹង​ត្រូវ​បាន​បិទ ទាល់តែ​​អ្នក​ដោះស្រាយ​បញ្ហា​សិន ។</p>

en: No item selected (%1 item) | No item selected (%1 items)
km[0]: គ្មាន​ធាតុ​ដែល​​បាន​ជ្រើស​​ឡើយ (%1 ធាតុ)

en:  (%1 of %2)
km:  (%1 នៃ %2)

en: Auto-Detecting Camera...
km: រក​ឃើញ​ម៉ាស៊ីន​ថត​រូប​ស្វ័យប្រវត្តិ...

en: Opening Download Dialog...
km: កំពុង​បើក​ប្រអប់​ទាញ​យក...

en: Cameras
km: ម៉ាស៊ីន​ថតរូប

en: USB Storage Devices
km: ឧបករណ៍​ផ្ទុក USB

en: Card Readers
km: កម្មវិធី​អាន​កាត

en: Add Images...
km: បន្ថែម​រូបភាព...

en: Adds new items to an Album.
km: បន្ថែម​ធាតុ​ថ្មី​ទៅកាន់​អាល់ប៊ុម ។

en: Add Folders...
km: បន្ថែម​ថត...

en: Adds new folders to Album library.
km: បន្ថែម​ថត​ថ្មី​ទៅកាន់​បណ្ណាល័យ​អាល់ប៊ុម ។

en: Images found in %1
km: រក​ឃើញ​រូបភាព​នៅ​ក្នុង %1

en: <p>Please select the destination album from the digiKam library to import folders into.</p>
km: <p>សូម​ជ្រើស​អាល់ប៊ុម​ពី​បណ្ណាល័យ digiKam ដើម្បី​នាំចូល​ថត​ទៅកាន់ ។</p>

en: CompactFlash Card Reader
km: កម្មវិធី​អាន​កាត CompactFlash

en: SmartMedia Card Reader
km: កម្មវិធី​អាន​កាត SmartMedia

en: SD / MMC Card Reader
km: កម្មវិធី​អាន​កាត SD / MMC

en: xD Card Reader
km: កម្មវិធី​អាន​កាត xD

en: USB Disk
km: ថាស USB

[ctx: non-USB removable storage device]
en: Disk
km: ថាស

[ctx: <drive type> "<device name or label>" at <mount path>]
en: %1 "%2" at %3
km: %1 "%2" នៅ %3

[ctx: <drive type> at <mount path>]
en: %1 at %2
km: %1 នៅ %2

en: Cannot access the storage device.
km: មិន​អាច​ចូល​ដំណើរការ​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​បាន​ទេ ។

en: Images on %1
km: រូបភាព​នៅ​លើ %1

en: The specified device ("%1") is not valid.
km: ឧបករណ៍​ដែល​បាន​បញ្ជាក់ ("%1") មិន​ត្រឹមត្រូវ ។

en: The specified camera ("%1") is not supported.
km: ម៉ាស៊ីន​ថត​រូប​ដែល​បាន​បញ្ជាក់ ("%1") មិន​ត្រូវ​បាន​គាំទ្រ​ឡើយ ។

en: Automatically detect and open a connected gphoto2 camera
km: រក​ឃើញ​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ ហើយ​បើក​ម៉ាស៊ីន​ថត​រូប gphoto2 ដែល​បាន​តភ្ជាប់

[ctx: go to previous image]
en: Back
km: ថយក្រោយ

[ctx: go to next image]
en: Forward
km: ទៅមុខ

en: Add a Face Tag
km: បន្ថែម​ស្លាក​មុខ

en: Clear all faces on this image
km: សម្អាត​មុខ​ទាំងអស់​នៅ​លើ​រូបភាព​នេះ

en: Show Face Tags
km: បង្ហាញ​ស្លាក​មុខ

en: Albums
km: អាល់ប៊ុម

en: Scan collection for faces
km: វិភាគ​រក​សម្រាំង​សម្រាប់​មុខ

[ctx: Browse images sorted by depicted people]
en: People
km: មនុស្ស

en: Tags
km: ស្លាក

en: Time Unit:
km: ពេលវេលា​រហូត​ដល់ ៖

en: Day
km: ថ្ងៃ

en: Week
km: សប្ដាហ៍

en: Month
km: ខែ

en: Year
km: ឆ្នាំ

en: <p>Select the histogram time unit.</p><p>You can change the graph decade to zoom in or zoom out over time.</p>
km: <p>ជ្រើស​​ពេលវេលា​គំនូស​តាងរបារ ។</p><p>អ្នក​អាច​ផ្លាស់ប្ដូរ​ពេលវេលា​ក្រាហ្វ ដើម្បី​ពង្រីក ឬ​បង្រួម​ពេលវេលា ។</p>

en: <p>Select the histogram scale.</p><p>If the date's maximal counts are small, you can use the linear scale.</p><p>Logarithmic scale can be used when the maximal counts are big; if it is used, all values (small and large) will be visible on the graph.</p>
km: <p>ជម្រើស​មាត្រដ្ឋាន​គំនូស​តាង​របារ ។</p><p>ប្រសិនបើ​ចំនួន​​អតិបរមា​នៃ​ការ​បរិច្ឆេទ​តូច​បំផុត អ្នក​អាច​ប្រើ​មាត្រដ្ឋាន​លីនេអ៊ែរ ។</p><p>មាត្រដ្ឋាន​ឡូការីត​អាច​ត្រូវ​បាន​ប្រើ នៅ​ពេល​ចំនួន​អតិបរមា​​ធំ ប្រសិនបើ​វា​ត្រូវ​បាន​ប្រើ តម្លៃ​ទាំងអស់ (តូច និង​ធំ) នឹង​អាច​មើល​ឃើញ​នៅ​លើ​ក្រាហ្វ ។</p>

en: Clear current selection
km: សម្អាត​ជម្រើស​បច្ចុប្បន្ន

en: If you press this button, the current date selection on the time-line will be cleared.
km: ប្រសិនបើ​អ្នក​ចុច​ប៊ូតុង​នេះ ជម្រើស​កាលបរិច្ឆេទ​បច្ចុប្បន្ន​នៅ​​លើ​បន្ទាត់​ពេលវេលា​នឹង​ត្រូវ​បាន​សម្អាត ។

en: Save current selection to a new virtual Album
km: ស្វែងរក​សម្រាំង​បច្ចុប្បន្ន​​ចំពោះ​អាល់ប៊ុម​និម្មិត​ថ្មី

en: If you press this button, the dates selected on the time-line will be saved to a new search virtual Album using the name set on the left.
km: ប្រសិនបើ​អ្នក​ចុច​ប៊ូតុង​នេះ កាលបរិច្ឆេទ​ដែល​បាន​ជ្រើស​​នៅ​លើ​បន្ទាត់​ពេល​វេលា​នឹង​ត្រូវ​បាន​រក្សាទុក ដើម្បី​​ស្វែងរក​អាល់ប៊ុម​និម្មិត​ថ្មី​ដោយ​ប្រើ​​ឈ្មោះ​ដែល​កំណត់​នៅ​ខាង​ឆ្វេង ។

en: Timeline
km: បន្ទាត់​ពេលវេលា

en: Fuzzy Sketch Search
km: ស្វែងរក​គំនូរព្រាង​ស្រពិចស្រពិល

en: Fuzzy Image Search
km: ស្វែងរក​រូបភាព​ស្រពិចស្រពិល

en: Map Search
km: ស្វែងរក​ផែនទី

en: Last Search
km: ស្វែងរក​ចុងក្រោយ

en: Delete
km: លុប

en: ...and much more.
km: ...និង​ច្រើន​ទៀត ។

en: Location:
km: ទីតាំង

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, m_tableWidget)
en: Filename
km: ឈ្មោះ​ឯកសារ​

en: Path
km: ផ្លូវ

en: Size
km: ទំហំ

en: Altitude
km: រយៈ​កម្ពស់​​​​

en: Thumbnail
km: រូបភាព​តូច

en: Auto Levels
km: កម្រិត​ស្វ័យប្រវត្តិ

en: Normalize
km: ធ្វើ​ឲ្យ​ធម្មតា

en: Equalize
km: ធ្វើ​ឲ្យ​ស្នើ​​គ្នា

en: Stretch Contrast
km: ទាញ​កម្រិត​ពណ៌​ឲ្យ​វែង

en: Auto Exposure
km: ការ​បើក​ពន្លឺ​ស្វ័យប្រវត្តិ

en: Filter:
km: តម្រង ៖

en: Color Balance
km: តុល្យភាព​ពណ៌

en: Smoothness:
km: ភាព​រលោង ៖

en: Lens Auto-Correction
km: ការ​កែ​កែវ​ម៉ាស៊ីន​ថត​រូប​ស្វ័យប្រវត្តិ

en: Visit CImg library website
km: ទស្សនា​តំបន់​បណ្ដាញ​បណ្ណាល័យ CImg

en: Reduce Uniform Noise
km: កាត់​បន្ថយ​ជ្រៀតជ្រែក

en: Reduce JPEG Artifacts
km: កាត់​បន្ថយ​វត្ថុបុរាណ JPEG

en: Reduce Texturing
km: កាត់​បន្ថយ​វាយនភាព

en: <p>Select the filter preset to use for photograph restoration here:</p><p><b>None</b>: Most common values. Puts settings to default.<br/><b>Reduce Uniform Noise</b>: reduce small image artifacts such as sensor noise.<br/><b>Reduce JPEG Artifacts</b>: reduce large image artifacts, such as a JPEG compression mosaic.<br/><b>Reduce Texturing</b>: reduce image artifacts, such as paper texture, or Moire patterns on scanned images.</p>
km: <p>ជ្រើស​ការ​កំណត់​ស្រេច​នៃ​តម្រង ដើម្បី​ប្រើ​សម្រាប់​ធ្វើ​ឲ្យ​ប្រសើរ​​នៃ​រូបថត ៖</p><p><b>គ្មាន</b> ៖ តម្លៃ​ទូទៅ ។ ដាក់​ការ​កំណត់​លំនាំដើម ។<br/><b>កាត់​បន្ថយ​​ការ​ជ្រៀតជ្រែក</b> ៖ កាត់​បន្ថយ​រូបភាព​តូច​ដែល​មាន​​ដែល​មាន​ការ​ជ្រៀតជ្រែក ។<br/><b>កាត់​បន្ថយ​វត្ថុ​បុរាណ JPEG </b> ៖ កាត់​បន្ថយ​រូបភាព​​វត្ថុ​បុរាណ​រូបភាព​ធំ ដូច​ជា​មូសាអ៊ីក JPEG ។<br/><b>កាត់​បន្ថយ​វាយនភាព</b> ៖ កាត់​បន្ថយ​រូបភាព​​វត្ថុ​បុរាណ​ ដូចជា​វាយនភាព​ក្រដាស លំនាំ​ស្រមោលរេ​នៅ​លើ​រូបភាព​ដែល​បាន​វិភាគ​រក ។</p>

en: Position:
km: ទីតាំង ៖

en: Set here the top left selection corner position for cropping.
km: កំណត់​​ទីតាំង​ជ្រុង​​​​នៅ​ឆ្វេង​ផ្នែក​ខាងលើ​សម្រាប់​កាត់​នៅ​ទីនេះ ។

en: Set here the width selection for cropping.
km: កំណត់​ជម្រើស​ទទឹង​សម្រាប់​ច្រឹប​នៅ​ទីនេះ ។

en: Set here the height selection for cropping.
km: កំណត់​ជម្រើស​កម្ពស់​សម្រាប់​ច្រឹប​នៅ​ទីនេះ ។

en: Adjust Curve
km: លៃ​តម្រូវ​ខ្សែ​កោង

en: This is the histogram drawing of the selected channel from the original image.
km: វា​ជា​គំនូស​​គំនូរ​តាង​​​របារ​នៃ​ឆានែល​ដែល​បាន​ជ្រើស​ពី​រូបភាព​ដើម ។

en: Select the input intensity of the histogram here.
km: ជ្រើស​​អាំងតង់ស៊ីតេ​​​បញ្ចូល​នៃ​គំនូសតាង​របារ​នៅ​ទីនេះ ។

en: Input intensity.
km: អាំងតង់ស៊ីតេ​បញ្ចូល ។

en: Select the output intensity of the histogram here.
km: ជ្រើស​អាំងតង់ស៊ីតេ​លទ្ធផល​​នៃ​គំនូសតាង​​​របារ​នៅ​ទីនេះ ។

en: Output intensity.
km: អាំងតង់ស៊ីតេ​លទ្ធផល ។

en: Select the minimal input intensity value of the histogram here.
km: ជ្រើស​​តម្លៃ​អាំងតង់ស៊ីតេ​បញ្ចូល​​អប្បបរមា​របស់​គំនូសតាង​របារ​នៅ​ទីនេះ ។

en: Minimal input intensity.
km: អាំងតង់ស៊ីតេ​បញ្ចូល​អប្បបរមា ។

en: Gamma input value.
km: តម្លៃ​បញ្ចូល​ហ្គាម៉ា ។

en: Select the gamma input value here.
km: ជ្រើស​តម្លៃ​បញ្ចូល​ហ្គាម៉ា​នៅ​ទីនេះ ។

en: Maximal input intensity.
km: អាំងតង់ស៊ីតេ​បញ្ចូល​អតិបរមា ។

en: Select the maximal input intensity value of the histogram here.
km: ជ្រើស​តម្លៃ​អាំងតង់ស៊ីតេ​បញ្ចូល​អតិបរមា​នៃ​គំនូសតាង​​របារ​នៅ​ទីនេះ ។

en: Minimal output intensity.
km: អាំងតង់ស៊ីតេ​លទ្ធផល​អតិបរមា ។

en: Select the minimal output intensity value of the histogram here.
km: ជ្រើស​តម្លៃ​អាំងតង់ស៊ីតេ​​​លទ្ធផល​អប្បបរមា​នៃ​គំនូស​តាង​​របារ​នៅ​ទីនេះ ។

en: Maximal output intensity.
km: អាំងតង់ស៊ីតេ​លទ្ធផល​អតិបមា ។

en: Select the maximal output intensity value of the histogram here.
km: ជ្រើស​តម្លៃ​អាំងតង់ស៊ីតេ​លទ្ធផល​អតិបរមា​នៃ​​គំនូសតាង​គំនូរ​នៅ​ទីនេះ ។

en: Adjust all levels automatically.
km: លៃ​តម្រូវ​កម្រិត​ទាំងអស់​ដោយ​​ស្វ័យប្រវត្តិ ។

en: If you press this button, all channel levels will be adjusted automatically.
km: ប្រសិនបើ​អ្នក​ចុច​ប៊ូតុង​នេះ កម្រិត​ឆានែល​ទាំងអស់​នឹង​ត្រូវ​បាន​លៃ​តម្រូវ​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ ។

en: &Reset
km: កំណត់​ឡើង​វិញ

en: Reset current channel levels' values.
km: កំណត់​តម្លៃ​របស់​កម្រិត​ឆានែល​បច្ចុប្បន្ន​ឡើងវិញ ។

en: If you press this button, all levels' values from the currently selected channel will be reset to the default values.
km: ប្រសិនបើ​អ្នក​ចុច​ប៊ូតុង​នេះ តម្លៃ​របស់​កម្រិត​ទាំងអស់​ពី​ឆានែល​ដែល​បាន​ជ្រើស​បច្ចុប្បន្ន​នឹង​ត្រូវ​បាន​កំណត់​ឡើង​​វិញ​ចំពោះ​តម្លៃ​លំនាំដើម ។

en: Adjust Levels
km: លៃ​តម្រូវ​កម្រិត

en: Cannot load from the Gimp levels text file.
km: មិន​អាច​ផ្ទុក​ពី​ឯកសារ​អត្ថបទ Gimp បាន​ទេ ។

en: Cannot save to the Gimp levels text file.
km: មិន​អាច​រក្សាទុក​ទៅកាន់​ឯកសារ​អត្ថបទ​កម្រិត Gimp បាន​ទេ ។

en: <b>Auto Levels</b>:<p>This option maximizes the tonal range in the Red, Green, and Blue channels. It searches the image shadow and highlight limit values and adjusts the Red, Green, and Blue channels to a full histogram range.</p>
km: <b>កម្រិត​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ</b> ៖<p>ជម្រើស​អតិបរមា​​នេះ​មាន​ជូរ​ជា​ពណ៌ ក្រហម បៃតង និង​ឆានែល​ខៀវ ។ ការ​ស្វែងរក​​ស្រមោល​រូបភាព និង​តម្លៃ​កំណត់​​រំលេច និង​លៃ​តម្រូវ​ពណ៌ ក្រហម បៃតង និង​ឆានែល​ខៀវ ដើម្បី​បំពេញ​ជូរ​​គំនូរ​តាង​របារ ។</p>

en: <b>Normalize</b>:<p>This option scales brightness values across the active image so that the darkest point becomes black, and the brightest point becomes as bright as possible without altering its hue. This is often a "magic fix" for images that are dim or washed out.</p>
km: <b>ធ្វើ​ឲ្យ​ធម្មតា</b> ៖<p>ពន្លឺ​មាត្រដ្ឋាន​ជម្រើស​នេះ​ឆ្លងកាត់​រូបភាព​សកម្ម​ដូច​ជា​ចំណុច​ងងឹត​បំផុត​ក្លាយ​ជា​ខ្មៅ ហើយ​ចំណុច​​ភ្លឺ​បំផុត​​ក្លាយ​ជា​ភ្លឺ​ដោយ​មិន​ចាំបាច់​កែប្រែ​ពណ៌លាំៗ​របស់​វា​ឡើង ។ វា​ជា​ញឹកញាប់ "magic fix" សម្រាប់​រូបភាព​ដែល​ដែល​ចេញ​ពណ៌ ។</p>

en: <b>Equalize</b>:<p>This option adjusts the brightness of colors across the active image so that the histogram for the value channel is as nearly as possible flat, that is, so that each possible brightness value appears at about the same number of pixels as each other value. Sometimes Equalize works wonderfully at enhancing the contrasts in an image. Other times it gives garbage. It is a very powerful operation, which can either work miracles on an image or destroy it.</p>
km: <b>ធ្វើ​ឲ្យ​ស្នើ​គ្នា</b> ៖<p>ការ​លៃ​តម្រូវ​ជម្រើស​នេះ ពន្លឺ​ពណ៌​ឆ្លងកាត់​រូប​ភាព​សកម្ម ដែល​គំនូរ​តាង​របារ​សម្រាប់​តម្លៃ​ឆានែលជិត​ស្នើ​គ្នា  ដូច្នេះ​តម្លៃ​ពន្លឺ​នីមួយៗ​​មាន​តម្លៃ​ចំនួន​​ដូច​គ្នា​នៃ​ភីកសែល​ជា​តម្លៃ​ផ្សេងៗ​ទៀត ។ ពេល​ខ្លះ​ការ​ធ្វើ​ឲ​ឲ្យ​ស្នើ​គ្នា​បង្កើន​កម្រិត​ពណ៌ ។  វា​ជា​ប្រតិបត្តិការ​ល្អ ដែល​អាច​ធ្វើ​ការ​នៅ​​លើ​រូបភាព ឬ​បំផ្លាញ​វា​បាន​ ។</p>

en: <b>Stretch Contrast</b>:<p>This option enhances the contrast and brightness of the RGB values of an image by stretching the lowest and highest values to their fullest range, adjusting everything in between.</p>
km: <b>ទាញ​កម្រិត​ពណ៌​ឲ្យ​វែង</b> ៖<p>ការ​កែសម្រួល​អ្វី​គ្រប់​យ៉ាង​រវាង ​ជម្រើស​នេះ​បង្កើន​កម្រិត​ពណ៌ និង​ពន្លឺ​របស់​តម្លៃ RGB ​នៃ​រូបភាព​តាម​ការ​ទាញ​ចេញ​​តម្លៃ​​ទាប​បំផុត និង​តម្លៃ​​ខ្ពស់​បំផុត​ទៅកាន់​ជួរ​ពេញ​​លេញ​បំផុត ។</p>

en: <b>Auto Exposure</b>:<p>This option enhances the contrast and brightness of the RGB values of an image to calculate optimal exposition and black level using image histogram properties.</p>
km: <b>ការ​​បើក​ពន្លឺ​ស្វ័យប្រវត្តិ</b> ៖<p>ការ​បង្កើន​ជម្រើស​នេះ​កម្រិត​ពណ៌ និង​ពន្លឺ​នៃ​តម្លៃ RGB របស់​រូបភាព​ដែល​​ធ្វើ​សេចក្ដី​ពន្យល់​ប្រសើរ​បំផុត និង​កម្រិត​ខ្មៅ​ដោយ​ប្រើ​រូបភាព​លក្ខណសម្បត្តិ​គំនូរ​តាង​របារ ។</p>

en: Brightness / Contrast / Gamma
km: ពន្លឺ / កម្រិត​ពណ៌ / ហ្គាម៉ា

en: Convert to Black and White
km: បម្លែង​ជា​ខ្មៅ និង​ស

en: Channel Mixer
km: ឧបករណ៍​លាយ​ឆានែល

en: Input range of red color channel.
km: បញ្ចូល​ជួរ​របស់​ឆានែល​ពណ៌​ក្រហម ។

en: Input range of green color channel.
km: បញ្ចូល​ជួរ​របស់​ឆានែល​ពណ៌​បៃតង ។

en: Input range of blue color channel.
km: បញ្ចូល​ជួរ​របស់​ឆានែល​ពណ៌​ខៀវ ។

en: Check to apply the built-in color balance of the film profile. Un-check if you want to apply color balance yourself.
km: ធីក​ដើម្បី​អនុវត្ត​តុល្យភាព​ពណ៌​ជាប់​នៃ​តម្រង់​ហ្វិល ។  ដោះ​ធីក​ប្រសិនបើ​អ្នក​មិន​ចង់​អនុវត្ត​តុល្យភាព​ពណ៌​​ទេ​នោះ ។

en: White point color picker
km: កម្មវិធី​ជ្រើស​ពណ៌​ចំណុច​ស

en: Reset white point.
km: កំណត់​ចំណុច​ស ។

en: If you press this button, the white point is reset to pure white.
km: ប្រសិនបើ​អ្នក​ចុច​ប៊ូតុង​នេះ ចំណុច​ស​ត្រូវ​បាន​កំណត់​​ឡើងវិញ​ស​សុទ្ធ ។

en: Exposure correction.
km: សម្រាំង​ការ​បើក​ពន្លឺ ។

en: Linear raw scans of film negatives require application of a gamma curve. Standard values are 1.8 or 2.2.
km: វិភាគ​រក​លីនេអ៊ែរ​ដើម​របស់​ហ្វិល​អវិជ្ជមាន​ទាមទារ​កម្មវិធី​របស់​ខ្សែ​កោង​ហ្គាម៉ា ។ តម្លៃ​​ស្តង់ដារ​គឺ ១.៨ ឬ ២.២ ។

en: Film
km: ហ្វិល

en: HSL Adjustments
km: ការ​លៃ​តម្រូវ HSL​

en: Info...
km: ព័ត៌មាន...

en: Current Color Space:
km: គំរូ​ពណ៌​បច្ចុប្បន្ន ៖

en: Color Profile Conversion
km: ការ​បម្លែង​ទម្រង់​ពណ៌

en: White Balance
km: តុល្យភាព​ស

en: Add Border
km: បន្ថែម​ស៊ុម

en: This previews the text inserted in the image. You can use the mouse to move the text to the right location.
km: ការ​មើល​ជា​មុន​នៃ​អត្ថបទ​ដែល​បាន​បញ្ចូល​នៅ​ក្នុង​រូបភាព ។ អ្នក​អាច​​ប្រើ​កណ្ដុរ ដើម្បី​ផ្លាស់ទី​អត្ថបទ​ទៅ​កាន់​ទីតាំង​ត្រឹមត្រូវ ។

en: Here, enter the text you want to insert in your image.
km: នៅ​ទីនេះ បញ្ចូល​អត្ថបទ​ដែល​អ្នក​ចង់​បញ្ចូល​នៅ​ក្នុង​រូបភាព​របស់​អ្នក ។

en: Here you can choose the font to be used.
km: នៅ​ទីនេះ​អ្នក​អាច​ជ្រើស​ពុម្ព​អក្សរ​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ ។

en: Align text to the left
km: តម្រឹម​អត្ថបទ​ទៅ​ឆ្វេង​

en: Align text to the right
km: តម្រឹម​អត្ថបទ​ទៅ​ស្ដាំ

en: Align text to center
km: តម្រឹម​អត្ថបទ​ទៅ​កណ្ដាល

en: Align text to a block
km: តម្រឹម​អត្ថបទ​ដើម្បី​ទប់ស្កាត់

en: Rotation:
km: ការ​បង្វិល ៖

[ctx: no rotation]
en: None
km: គ្មាន

en: 90 Degrees
km: ៩០ ដឺក្រេ

en: 180 Degrees
km: ១៨០ ដឺក្រេ

en: 270 Degrees
km: ២៧០ ដឺក្រេ

en: Select the text rotation to use here.
km: ជ្រើស​ការ​បង្វិល​អត្ថបទ​ដើម្បី​ប្រើ​នៅ​ទីនេះ ។

[ctx: font color]
en: Color:
km: ពណ៌ ៖

en: Set here the font color to use.
km: កំណត់​នៅ​ទីនេះ ពណ៌​ពុម្ព​អក្សរ​ត្រូវ​ប្រើ ។

en: Add border
km: បន្ថែម​ស៊ុម

en: Add a solid border around text using current text color
km: បន្ថែម​ស៊ុម​តាន់​ជុំវិញ​អត្ថបទ​ដោយ​ប្រើ​ពណ៌​អត្ថបទ​​បច្ចុប្បន្ន

en: Semi-transparent
km: ថ្លា

en: Use semi-transparent text background under image
km: ប្រើ​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ​អត្ថបទ​ថ្លា​នៅ​ក្រោម​រូបភាព

en: Enter your text here.
km: បញ្ចូល​អត្ថបទ​របស់​អ្នក​នៅ​ទីនេះ ។

en: Insert Text Tool
km: បញ្ចូល​ឧបករណ៍​អត្ថបទ

en: Insert Text
km: បញ្ចូល​អត្ថបទ

en: Texture
km: វាយនភាព

en: Vignetting Correction
km: ការ​កែ​រូបភាព​​តូចៗ

en: Hot Pixels Correction
km: ការ​កែ Hot Pixels

en: Show grid
km: បង្ហាញ​ក្រឡាចត្រង្គ

en: Set this option to visualize the correction grid to be applied.
km: កំណត់​ជម្រើស​នេះ​ចំពោះ​ការ​កែ​រូបភាព​​ត្រូវ​បាន​អនុវត្ត ។

en: You can see here a thumbnail preview of the distortion correction applied to a cross pattern.
km: អ្នក​អាច​មើល​រូបភាព​តូច​ជា​មុន​នៅ​ទីនេះ​​ការ​កែ​ទ្រង់ទ្រាយ​ដែល​ខូច​ដែល​បាន​អនុវត្ត​ឆ្លងកាត់​លំនាំ ។

[ctx: value for amount of distortion]
en: Main:
km: សំខាន់ ៖

en: Edge:
km: គែ ៖

en: Zoom:
km: ពង្រីក ៖

en: This value rescales the overall image size.
km: តម្លៃ​នេះ​ធ្វើ​មាត្រដ្ឋាន​ទំហំ​រូបភាព​ទាំង​អស់​ឡើង​វិញ ។

en: Brighten:
km: ធ្វើ​ឲ្យ​​ភ្លឺ ៖

en: This value adjusts the brightness in image corners.
km: លៃ​តម្រូវ​តម្លៃ​នេះ ពន្លឺ​នៅ​​ជ្រុង​រូបភាព

en: Local Contrast
km: កម្រិត​ពណ៌​មូលដ្ឋាន

en: Noise Reduction
km: ការ​កាត់​បន្ថយ​​សំឡេង​រំខាន

en: Here you can see the image selection preview with red eye reduction applied.
km: នៅ​ទីនេះ​អ្នក​អាច​មើល​ឃើញ​​ជម្រើស​រូបភាព​មើល​ជាមុន​ដោយ​មាន​ការ​​កាត់​បន្ថយ​ផ្នែក​ពណ៌ក្រហម​នៅ​លើ​រូបភាព ។

en: Red Eyes Correction
km: ការ​កែ​ភ្នែកក្រហម

en: Preset
km: ការ​កំណត់ស្រេច

en: Filtering type:
km: ត្រង​ប្រភេទ ៖

en: "%1" is not a Photograph Restoration settings text file.
km: "%1" វា​មិន​មែន​ឯកសារ​​អត្ថបទ​​​រូបថត​ឡើយ ។

en: Cannot load settings from the Photograph Restoration text file.
km: មិន​អាច​ផ្ទុក​ការ​កំណត់​ពី​​​ឯកសារ​អត្ថបទ​របស់​រូបថត​​បាន​ឡើយ ។

en: Cannot save settings to the Photograph Restoration text file.
km: មិន​អាច​រក្សាទុក​ការ​កំណត់​ចំពោះ​ឯកសារ​អត្ថបទ​រូបថត​បាន​ឡើយ ។

en: Sharpen
km: ច្បាស់

en: Unsharp Mask
km: របាំង​សំឡេង

en: Refocus
km: ផ្ដោត​ឡើងវិញ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, imagePosButtonGroup) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Image Position
km: ទីតាំង​រូបភាព

en: Zoom Blur
km: ពង្រីក​ព្រិល

en: Mosaic
km: មូសាអ៊ីក

en: Distance:
km: ចម្ងាយ ៖

en: Set here the blur distance in pixels.
km: កំណត់​​ចម្ងាយ​ព្រិល​នៅ​ទីនេះ​ក្នុង​ភីលសែល ។

[ctx: level to use for the effect]
en: Level:
km: កម្រិត ៖

en: This value controls the level to use with the current effect.
km: ពិនិត្យ​មើល​កម្រិត​តម្លៃ​នេះ ដើម្បី​ប្រើ​ជាមួយ​បែបផែន​បច្ចុប្បន្ន ។

en: Blur Effects
km: បែបផែន​ព្រិល

en: Pencil size:
km: ទំហំ​ខ្មៅ​ដៃ ៖

en: Set here the charcoal pencil size used to simulate the drawing.
km: កំណត់​ទំហំ​ខ្មៅ​ដៃ​​នៃ charcoal នៅ​ទីនេះ ដែល​បាន​ប្រើ​ដើម្បី​ធ្វើ​ឲ្យ​ដូច​គំនូរ ។

[ctx: smoothing value of the pencil]
en: Smooth:
km: រលូន ៖

en: This is the preview of the distortion effect applied to the photograph.
km: មើល​បែបផែន​ទ្រង់ទ្រាយ​ដែល​ខូច​​​ចំពោះ​រូបថត ។

en: Fish Eyes
km: ផ្នែក​ត្រី

en: Caricature
km: ការ​គូរ​គំនូរ

en: Multiple Corners
km: មាន​ច្រើន​ជ្រុង

en: Tile
km: ក្រឡាក្បឿង

[ctx: level of the effect]
en: Level:
km: កម្រិត ៖

en: Set here the level of the effect.
km: កំណត់​កម្រិត​បែបផែន​នៅ​ទីនេះ ។

en: Iteration:
km: ការ​ធ្វើ​សារ​ជា​ថ្មី ៖

en: Distortion Effects
km: បែបផែន​ទ្រង់ទ្រាយ​ដែល​​ខូច

en: Depth:
km: ជម្រៅ ៖

en: Set here the depth of the embossing image effect.
km: កំណត់​ជម្រៅ​បែបផែន​រូបភាព​នៅ​ទីនេះ ។

en: Brush size:
km: ទំហំ​ច្រាស ៖

[ctx: value of smoothing effect]
en: Smooth:
km: រលូន ៖

en: Oil Paint
km: ការ​លាប​ពណ៌

en: Drop size:
km: ទំហំ​ទម្លាក់ ៖

en: Set here the raindrops' size.
km: កំណត់​ទំហំ​របស់​​ដំណក់​ភ្លៀង​នៅ​ទីនេះ ។

en: Number:
km: ចំនួន ៖

en: This value controls the maximum number of raindrops.
km: ពិនិត្យមើល​​ចំនួន​អតិបរមា​នៃ​តម្លៃ​នេះ​នៃ​​ដំណក់​ភ្លៀង ។

en: Fish eyes:
km: ភ្នែក​ត្រី ៖

en: This value is the fish-eye-effect optical distortion coefficient.
km: តម្លៃ​នេះ​ជា​បែបផែន​​ភ្នែក​ត្រី​ ។

en: Maintain aspect ratio
km: រក្សាទុក​សមាមាត្រ

en: Enable this option to maintain aspect ratio with new image sizes.
km: បើក​ជម្រើស​នេះ​ ដើម្បី​រក្សាទុក​សមាមាត្រ​ដែល​មាន​ទំហំ​រូបភាព​ថ្មី ។

en: Width (px):
km: ទទឹង (ភីកសែល) ៖

en: Set here the new image width in pixels.
km: កំណត់​ទទឹង​រូបភាព​ថ្មី​នៅ​ទីនេះ​​គិត​ជា​ភីកសែល ។

en: Height (px):
km: កម្ពស់ (ភីកសែល) ៖

en: Set here the new image height in pixels.
km: កំណត់​កម្ពស់​រូបភាព​ថ្មី​នៅ​ទីនេះ​គិត​ជា​ភីកសែល ។

en: Width (%):
km: ទទឹង (%) ៖

en: New image width, as a percentage (%).
km: ទទឹង​រូបភាព​ថ្មី ជា​ភាគរយ (%) ។

en: Height (%):
km: កម្ពស់ (%) ៖

en: New image height, as a percentage (%).
km: កម្ពស់​​រូបភាព​ថ្មី ជា​ភាគ​រយ (%) ។

en: Specify here your desired content-aware rescaling percentage.
km: បញ្ជាក់​មាតិកា​ដែល​អ្នក​ចង់​បាន​នៅ​ទីនេះ ជា​ភាគរយ

en: Add weight masks
km: បន្ថែម​របាំង​ទទឹង

en: Enable this option to add suppression and preservation masks.
km: បើក​ជម្រើស​ ដើម្បី​បន្ថែម​របាំង​ការ​ពារ ។

en: Preservation weight mask:
km: របាំង​ទទឹង​ការពារ ៖

en: Draw a preservation mask
km: អូស​របាំង​ការពារ

en: Click on this button to draw zones marking which areas of the image you want to preserve.
km: ចុច​នៅ​លើ​ប៊ូតុង​ ដើម្បី​អូស​​តំបន់​​ដែល​សម្គាល់​​ផ្ទៃ​របស់​​រូបភាព​ដែល​អ្នក​ចង់​ការ​ពារ ។

en: Erase mask:
km: លុប​របាំង ៖

en: Erase mask
km: លុប​របាំង

en: Click on this button to erase mask regions.
km: ចុច​លើ​ប៊ូតុង​នេះ ដើម្បី​លុប​ផ្ទៃ​របាំង ។

en: Specify here the size of the brush used to paint masks.
km: បញ្ជាក់​ទំហំ​ច្រាស​​ដែល​បាន​ប្រើ​នៅ​ទីនេះ ដើម្បី​គូរ​របាំង ។

en: Norm of brightness gradient
km: បទដ្ឋាន​​ជម្រាល​ពន្លឺ

en: Sum of absolute values of brightness gradients
km: ផលបូក​តម្លៃ​ដាច់ខាត​នៃ​​ជម្រាល​​ពន្លឺ

en: Absolute value of brightness gradient
km: តម្លៃ​ដាច់ខាត​នៃ​ជម្រាល​ពន្លឺ

en: Norm of luma gradient
km: បទដ្ឋាន​នៃ​ជម្រាល luma

en: Sum of absolute values of luma gradients
km: ផលបូក​តម្លៃ​ដាច់ខាត​របស់​ជម្រាល​របស់ luma

en: Absolute value of luma gradient
km: តម្លៃ​ដាច់ខាត​នៃ​ជម្រាល​របស់ luma

en: This option allows you to choose a gradient function. This function is used to determine which pixels should be removed or kept.
km: ជម្រើស​នេះ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​​ជ្រើស​មុខងារ​ជម្រាល ។ មុខងារ​នេះ​ត្រូវ​បាន​ប្រើ ដើម្បី​កំណត់​ភីសែល​ដែល​គួរ​ត្រូវ​បាន​យក​ចេញ ឬ​ត្រូវ​បាន​រក្សាទុក ។

en: Preserve Skin Tones
km: ការពារ Skin Tones

en: Enable this option to preserve pixels whose color is close to a skin tone.
km: បើក​ជម្រើស​នេះ ដើម្បី​ការពារ​ភីកសែល​របស់​ពណ៌​ដែល​​បិទ​ចំពោះ skin tone ។

en: Maximum number of transversal steps:
km: ចំនួន​អតិបរមា​នៃ​ខ្សែ​កាត់​ទទឹង ៖

en: This option lets you choose the maximum transversal step that the pixels in the seams can take. In the standard algorithm, corresponding to the default value step = 1, each pixel in a seam can be shifted by at most one pixel with respect to its neighbors. This implies that the seams can form an angle of at most 45 degrees with respect to their base line. Increasing the step value lets you overcome this limit, but may lead to the introduction of artifacts. In order to balance the situation, you can use the rigidity setting.
km: ជម្រើស​នេះ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ជ្រើស​ខ្សែ​កាត់​ទទឹង​អតិបរមា​ ។ នៅ​តាម​ក្បូន​ដោះស្រាយ​​​ស្តង់ដារ ឆ្លើយ​តប​ទៅ​នឹង​ជំហាន​តម្លៃ​លំនាំដើម = ១ ភីកសែល​​នៅ​តាម​​ថ្នេរ​អាច​ត្រូវ​បាន​ប្ដូរ​ដោយ​ដោយ​​ភីកសែល​​ដែល​មាន ។ វា​ត្រូវ​បាន​បញ្ជាក់​ថា​ថ្នេរ​អាច​ជា​សំណុំ​បែបបទ​មុំ​​ ៤៥ ដឺក្រេ​ដែល​មាន​​បន្ទាត់​គោល​ ។ ការ​បង្កើត​តម្លៃ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​មាន​ភាព​ប្រសើរ​ឡើង​ការ​កំណត់​​នេះ ប៉ុន្តែ​អាច​នាំ​មាន​សេចក្ដី​ណែនាំ​​អំពី​វត្ថុ​បុរាណ ។ ដើម្បី​ធ្វើ​ឲ្យ​តុល្យភាព ​អ្នក​អាច​ប្រើ​ការ​កំណត់​​ភាព​តឹង​រឹង ។

en: Side switch frequency:
km: ប្ដូរ​ប្រេកង់ ៖

en: Resize Order:
km: ប្ដូរ​​លំដាប់​ទំហំ ៖

en: Horizontally first
km: ផ្ដេក​ដំបូង

en: Vertically first
km: បញ្ឈរ​ដំបូង

en: Here you can set whether to resize horizontally first or vertically first.
km: ទីនេះ​អ្នក​អាច​កំណត់ ថា​តើ​ត្រូវ​ប្ដូរ​ទំហំ​ផ្ដេក​ដំបូង ឬ​បញ្ឈរ​ដំបូង ។

en: Target size
km: ទំហំ​គោលដៅ

en: Content-aware rescale percentage
km: មាតិកា​​ដែល​បាន​ធ្វើ​មាត្រដ្ឋាន​ជា​ភាគរយ

en: Mask Settings
km: ការ​កំណត់​របាំង

en: Energy function
km: មុខងារ​ថាមពល

en: Advanced Settings
km: ការ​កំណត់​កម្រិតខ្ពស់

en: Liquid Rescale
km: ធ្វើ​មាត្រដ្ឋាន​ឡើង​វិញ​ច្បាស់

en: This is the free rotation operation preview. If you move the mouse cursor on this preview, a vertical and horizontal dashed line will be drawn to guide you in adjusting the free rotation correction. Release the left mouse button to freeze the dashed line's position.
km: វា​ជា​​ការ​មើល​ជា​មុន​នៃ​ប្រតិបត្តិការ​ក្នុង​ការ​បង្វិល​សេរី ។ ប្រសិនបើ​អ្នក​ផ្លាស់ទី​ទស្សន៍ទ្រនិច​កណ្ដុរ​​នៅ​ពេល​មើល​ជា​មុន​នេះ បន្ទាត់​ផ្ដេក និង​បន្ទាត់​បញ្ឈរ​នឹង​ត្រូវ​បាន​អូស ដើម្បី​ណែនាំ​អ្នក​នៅ​ក្នុង​ការ​លៃ​តម្រូវ​ការ​កែ​​ក្នុង​ការ​បង្វិល​សេរី ។  លែង​ប៊ូតុង​កណ្ដុរ​ឆ្វេង ដើម្បី​​ធ្វើ​ឲ្យ​ទីតាំង​​របស់​បន្ទាត់​នៅ​ស្ងៀម ។

en: New width:
km: ទទឹង​ថ្មី ៖

en: New height:
km: កម្ពស់​ថ្មី ៖

en: Select a point in the preview widget, then click this button to assign the point for auto-correction.
km: ជ្រើស​ចំណុច​នៅ​ក្រាហ្វិក​មើល​ជា​មុន បន្ទាប់​ចុច​ប៊ូតុង​នេះ ដើម្បី​កំណត់​ចំណុច​​ការ​កែ​ស្វ័យប្រវត្តិ ។

[ctx: Automatic Adjustment]
en: Adjust
km: លៃ​តម្រូវ

en: <p>Correct the rotation of your images automatically by assigning two points in the preview widget and clicking <i>Adjust</i>.<br/>You can either adjust horizontal or vertical lines.</p>
km: <p>កែ​ការ​បង្វិល​នៃ​រូបភាព​របស់​អ្នក​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ ដោយ​កំណត់​ចំណុច​ពីរ​នៅ​ក្នុង​​​ការ​មើល​​ធាតុ​ក្រាហ្វិក​ជា​មុន ហើយ​ចុច <i>លៃ​តម្រូវ</i> ។<br/>អ្នក​អាច​លៃ​តម្រូវ​បន្ទាត់​​ផ្ដេក ឬ​​បន្ទាត់​បញ្ឈរ ។</p>

en: Automatic Adjustment
km: ការ​លៃ​តម្រូវ​ស្វ័យប្រវត្តិ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, settingsGroupBox)
en: Settings
km: ការ​កំណត់

en: Free Rotation
km: ការ​បង្វិល​សេរី

en: Click to set
km: ចុច​ដើម្បី​កំណត់

[ctx: point has been set and is valid]
en: Okay
km: យល់ព្រម

en: This is the perspective transformation operation preview. You can use the mouse for dragging the corner to adjust the perspective transformation area.
km: នេះ​ជា​ការ​មើល​ជា​មុន​នៃ​ប្រតិបត្តិការ​ក្នុង​ការ​ប្លែង​ភាព​យថាទស្សន៍ ។ អ្នក​អាច​ប្រើ​កណ្ដុរ​សម្រាប់​អូស​ជ្រុង ដើម្បី​លៃ​តម្រូវ​ផ្ទៃ​ក្នុង​ការ​ប្លែង​ភាព​​យថាទស្សន៍ ។

en: Angles (in degrees):
km: មុំ (គិត​ជា​ដឺក្រេ) ៖

en:   Top left:
km: ឆ្វេង​​​ផ្នែក​ខាងលើ ៖

en:   Top right:
km: ស្ដាំ​ផ្នែក​ខាងលើ ៖

en:   Bottom left:
km: ឆ្វេង​ផ្នែក​ខាងក្រោម ៖

en:   Bottom right:
km: ស្ដាំ​ផ្នែក​ខាងក្រោម ៖

en: Draw preview while moving
km: អូស​មើល​ជា​មុន​ខណៈ​ពេល​ផ្លាស់ទី

en: Draw grid
km: អូស​ក្រឡាចត្រង្គ

en: Inverse transformation
km: ការ​ប្លែង​ភាព​ច្រាស

en: Perspective Adjustment Tool
km: ឧបករណ៍​លៃ​តម្រូវ​យថាទស្សន៍

en: Perspective Adjustment
km: លៃតម្រូវ​យថាទស្សន៍

en: Aspect Ratio Crop
km: សមាមាត្រ​ច្រឹប

en: <p>Here you can see the aspect ratio selection preview used for cropping. You can use the mouse to move and resize the crop area.</p><p>Press and hold the <b>CTRL</b> key to move the opposite corner too.</p><p>Press and hold the <b>SHIFT</b> key to move the closest corner to the mouse pointer.</p>
km: <p>នៅ​ទីនេះ​អ្នក​អាច មើល​​ជា​មុន​ជម្រើស​សមាមាត្រ​ដោយ​ប្រើ​ការ​ច្រឹប ។  អ្នក​អាច​ប្រើ​កណ្ដុរ ដើម្បី​ផ្លាស់​ និង​ប្ដូរ​​ផ្ទៃ​ត្រូវ​ច្រឹប ។</p><p>ចុច​គ្រាប់​ចុច <b>CTRL</b> ដើម្បី​ផ្លាស់ទី​ជ្រុង​ទីតាំង ។</p><p>ចុច​គ្រាប់​ចុច <b>SHIFT</b>  ដើម្បី​ផ្លាស់ទី​ជ្រុង​ទៅ​កាន់​ព្រួញ​កណ្ដុរ ។</p>

en: Max. Aspect
km: សមាមាត្រ​អតិបរមា

en: Set selection area to the maximum size according to the current ratio.
km: កំណត់​ផ្ទៃ​ជម្រើស​​សម្រាប់​ទំហំ​អតិបរមា​យោង​តាម​សមាមាត្រ​បច្ចុប្បន្ន ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, resolutionLabel)
en: Resolution:
km: ដោះស្រាយ ៖

en: Crop Information
km: ព័ត៌មាន​អំពី​ការ​ច្រឹប

en: Aspect ratio:
km: សមាមាត្រ ៖

[ctx: custom aspect ratio crop settings]
en: Custom
km: ផ្ទាល់ខ្លួន

[ctx: no aspect ratio]
en: None
km: គ្មាន

en: Exact aspect
km: សមាមាត្រ​

en: Enable this option to force exact aspect ratio crop.
km: បើក​ជម្រើស​នេះ ដើម្បី​បង្ខំ​កាត់​សមាមាត្រ​ ។

en: Orientation:
km: ទិស ៖

en: Landscape
km: ទេសភាព​

en: Portrait
km: គំនូរ

en: Select constrained aspect ratio orientation.
km: ជ្រើស​ទិស​សមាមាត្រ​ដែល​មាន ។

en: Auto
km: ស្វ័យប្រវត្តិ

en: Enable this option to automatically set the orientation.
km: បើក​ជម្រើស​នេះ ដើម្បី​កំណត់​ទិស​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ ។

en: Custom ratio:
km: សមាមាត្រ​ផ្ទាល់ខ្លួន ៖

en: Set here the desired custom aspect numerator value.
km: កំណត់​តម្លៃ​ភាគ​យក​​សមាមាត្រ​ផ្ទាល់ខ្លួន​ដែល​អ្នក​ចង់​បាន​នៅ​ទីនេះ ។

en: Set here the desired custom aspect denominator value.
km: កំណត់​តម្លៃ​ភាគ​បែង​សមាមាត្រ​ផ្ទាល់ខ្លួន​ដែល​អ្នក​ចង់​បាន​នៅ​ទី​នេះ ។

en: Set width position to center.
km: កំណត់​ទីតាំង​ទទឹង​ទៅ​ជ្រុង ។

en: Set height position to center.
km: កំណត់​ទីតាំង​កម្ពស់​ទៅ​ជ្រុង ។

en: Crop Settings
km: ការ​កំណត់​ច្រឹប

en: Diagonal Method
km: វិធីសាស្ត្រ​អង្កត់ទ្រូង

en: Harmonious Triangles
km: ត្រីកោណ​ស៊ីគ្នា

[ctx: no geometric form]
en: None
km: គ្មាន

en: With this option, you can display guide lines to help compose your photograph.
km: ជាមួយ​ជម្រើស​នេះ អ្នក​អាច​បង្ហាញ​បន្ទាត់​មគ្គុទ្ទេសក៍ ​​ដើម្បី​ជា​ជំនួយ​ក្នុង​ការ​​តុបតែង​រូបថត​របស់​អ្នក ។

en: Golden sections
km: ជម្រើស​ដែល​ល្អ

en: Enable this option to show golden sections.
km: បើក​ជម្រើស​នេះ ដើម្បី​បង្ហាញ​ជម្រើស​ដែល​ល្អ ។

en: Golden spiral sections
km: ជម្រើស Golden spiral

en: Enable this option to show golden spiral sections.
km: បើក​ជម្រើស​នេះ ដើម្បី​បង្ហាញ​ជម្រើស golden spiral ។

en: Enable this option to show a golden spiral guide.
km: បើក​ជម្រើស​នេះ ដើម្បី​បង្ហាញ​មគ្គុទ្ទេសក៍ golden spiral ។

en: Enable this option to show golden triangles.
km: បើក​ជម្រើស​នេះ ដើម្បី​បង្ហាញ golden triangles ។

en: Flip horizontally
km: ត្រឡប់​ដោយ​ផ្ដេក

en: Enable this option to flip the guidelines horizontally.
km: បើក​ជម្រើស​នេះ ដើម្បី​ត្រឡប់​គោលការណ៍​ណែនាំ​ដោយ​ផ្ដេក ។

en: Flip vertically
km: ត្រឡប់​ដោយ​ផ្ដេក

en: Enable this option to flip the guidelines vertically.
km: បើក​ជម្រើស​នេះ ដើម្បី​ត្រឡប់​ការ​ណែនាំ​ដោយ​បញ្ឈរ ។

en: Color and width:
km: ពណ៌ និង​ទទឹង ៖

en: Set here the color used to draw composition guides.
km: កំណត់​ពណ៌​ដែល​បាន​ប្រើ​នៅ​ទីនេះ ដើម្បី​អូស​មគ្គុទ្ទេសក៍សមាសភាគ ។

en: Set here the width in pixels used to draw composition guides.
km: កំណត់​ទទឹង​ភីកសែល​ដែល​បាន​ប្រើ ដើម្បី​អូស​មគ្គុទ្ទេសក៍​សមាសភាព​នៅ​ទីនេះ ។

en: Composition Guides
km: មគ្គុទ្ទេសក៍​សមាសភាព

[ctx: custom ratio crop settings]
en: Custom
km: ផ្លាល់ខ្លួន

en: New Size
km: ទំហំ​ថ្មី

en: Width:
km: ទទឹង ៖

en: Height:
km: កម្ពស់ ៖

en: New image height in pixels (px).
km: កម្ពស់​រូបភាព​​ថ្មី​គិត​ជា​ភីសែល (px) ។

en: New image width in percent (%).
km: ទទឹង​ស្វែងរក​ថ្មី​គិត​ជា​ភាគរយ (%) ។

en: New image height in percent (%).
km: កម្ពស់​រូបភាព​ថ្មី​គិត​ជា​​​ភាគរយ (%) ។

en: Restore photograph (slow)
km: ស្ដារ​រូបថត (យឺត)

en: Enable this option to scale-up an image to a huge size. <b>Warning</b>: This process can take some time.
km: បើក​ជម្រើស​នេះ ដើម្បី​ធ្វើ​មាត្រដ្ឋាន​រូបភាព​ទំហំ​ធំ ។ <b>ការ​ព្រមាន</b> ៖ ដំណើរការ​នេះ​អាច​ចំណាយ​ពេល​មួយ​រយៈ ។

en: <b>Note:</b> use Restoration Mode to scale-up an image to a huge size. This process can take some time.
km: <b>ចំណាំ ៖</b> ប្រើ​របៀប​ដែល​ធ្វើ​ឲ្យ​ប្រសើរ​ឡើង ដើម្បី​ធ្វើ​មាត្រដ្ឋាន​រូបភាព​ទៅកាន់​ទំហំ​ធំ ។ ដំណើរការ​នេះ​អាច​ចំណាយ​ពេល​មួយ​រយៈ ។

en: Resize
km: ប្ដូរ​ទំហំ

en: "%1" is not a Photograph Resizing settings text file.
km: "%1" មិន​មាន​ឯកសារ​អត្ថបទ​ដែល​បាន​កំណត់​ប្ដូរ​ទំហំ​រូបថត​ឡើយ ។

en: Cannot load settings from the Photograph Resizing text file.
km: មិន​អាច​ផ្ទុក​ការ​កំណត់​ពី​​​ឯកសារ​អត្ថបទ​ប្ដូរ​ទំហំ​រូបថត​​បាន​ឡើយ ។

en: Cannot save settings to the Photograph Resizing text file.
km: មិន​អាច​រក្សាទុក​ការ​កំណត់​ទៅកាន់​ឯកសារ​អត្ថបទ​ប្ដូរ​ទំហំ​រូបថត​បាន​ឡើយ ។

en: This is the shear operation preview. If you move the mouse cursor on this preview, a vertical and horizontal dashed line will be drawn to guide you in adjusting the shear correction. Release the left mouse button to freeze the dashed line's position.
km: នេះ​ជា​ការ​មើល​ជា​មុន​នៃ​ប្រតិបត្តិការ​កាត់ ។ ប្រសិនបើ​អ្នក​ផ្លាស់ទី​ទស្សន៍ទ្រនិច​កណ្ដុរ​នៅ​ទីតាំង​មើល​ជា​មុន​នេះ​បន្ទាត់​​ផ្ដេក និង​​បន្ទាត់​បញ្ឈរ​នឹង​ត្រូវ​បាន​គូរ ដើម្បី​ណែនាំ​អ្នក​នៅ​ក្នុង​ការ​កែសម្រួល​​កាត់ ។ លែង​ប៊ូតុង​កណ្ដុរ​​ឆ្វេង ទៅ​ទីតាំង​របស់​បន្ទាត់​ ។

en: Main horizontal angle:
km: មុំ​ផ្ដេក ៖

en: The main horizontal shearing angle, in degrees.
km: កាត់​មុំ​ផ្ដេក​​ គិត​ជា​ដឺក្រេ ។

en: Fine horizontal angle:
km: រក​មុំ​ផ្ដេក ៖

en: This value in degrees will be added to main horizontal angle value to set fine adjustments.
km: តម្លៃ​គិត​ជា​ដឺក្រេ​នេះ​នឹង​ត្រូវ​បាន​​បន្ថែម​ទៅ​កាន់​តម្លៃ​មុំ​ផ្ដេក ដើម្បី​កំណត់​ក្នុង​ការ​រក​ការ​​លៃ​តម្រូវ ។

en: Main vertical angle:
km: មុំ​បញ្ឈរ ៖

en: The main vertical shearing angle, in degrees.
km: កាត់​មុំ​បញ្ឈរ គិត​ជា​ដឺក្រេ ។

en: Fine vertical angle:
km: រក​មុំ​បញ្ឈរ ៖

en: This value in degrees will be added to main vertical angle value to set fine adjustments.
km: តម្លៃ​គិត​ជា​ដឺក្រេ​នេះ​នឹង​ត្រូវ​បាន​បន្ថែម​ទៅ​កាន់​តម្លៃ​មុំ​បញ្ឈរ ដើម្បី​​កំណត់​ការ​ស្វែងរក​ការ​លៃ​តម្រូវ ។

en: Anti-Aliasing
km: ប្រឆាំង​រឆេតរឆូត

en: Enable this option to apply the anti-aliasing filter to the sheared image. To smooth the target image, it will be blurred a little.
km: បើក​ជម្រើស​នេះ ដើម្បី​អនុវត្ត​តម្រង​ប្រឆាំង​​​​រឆេតរឆូត​ទៅ​​កាន់​រូបភាព​ដែល​បាន​កាត់ ។ ដើម្បី​ធ្វើ​ឲ្យ​រូបភាព​គោលដៅ​រលូន វា​នឹង​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​ឲ្យ​ព្រិល ។

en: Shear Tool
km: ឧបករណ៍​កាត់

en: The target image file format "%1" is unsupported.
km: មិនគាំទ្រ​ទ្រង់ទ្រាយ​​ឯកសារ​រូបភាព​គោលដៅ "%1" ។

en: Failed to save file
    "%1" to
    "%2".
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​កា​ររក្សា​ទុក​ឯកសារ
    "%1" ទៅ
    "%2" ។

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
km: មាន​ឯកសារ​ដែល​មាន​ឈ្មោះ "%1" រួច​ហើយ ។ តើ​អ្នក​ប្រកដ​ជា​ចង់​សរសេរ​ជាន់​លើ​វាឬ ?

en: Cannot save "%1" file
km: មិន​អាច​រក្សា​ទុក​ឯកសារ "%1"

en: Latitude
km: រយៈទទឹង​​

en: Longitude
km: រយៈបណ្ដោយ​​

en: Speed
km: ល្បឿន​

en: Fix type
km: ប្រភេទ​ថេរ

en: 2-d
km: ទ្វេមាត្រ​

en: 3-d
km: ត្រីមាត្រ

en: Apply
km: អនុវត្ត​

en: Details changed
km: បាន​ផ្លាស់ប្ដូរ​សេចក្ដី​លម្អិត​

en: 1 image snapped to '%2' | %1 images snapped to '%2'
km[0]: %1 រូបភាព​បាន​ខ្ទាស់​ទៅកាន់​ '%2'

[ctx: Start the search]
en: Search
km: ស្វែងរក​

en: Clear the search results.
km: សម្អាត​លទ្ធផល​ស្វែងរក ៖

en: Keep the results of old searches when doing a new search.
km: រក្សាទុក​លទ្ធផល​នៃ​ការ​ស្វែងរក​ចាស់​ៗ​នៅ​ពេល​កំពុង​ធ្វើ​ការ​ស្វែងរក​ថ្មី ។​

en: Toggle the visibility of the search results on the map.
km: បិទ​/​បើក​ភាព​អាច​មើល​ឃើញ​នៃ​លទ្ធផល​ស្វែងរក​លើ​ផែនទី ។

en: Copy coordinates
km: ចម្លង​កូអរដោនេ​​

en: Move selected images to this position
km: ផ្លាស់ទី​រូបភាព​ដែល​បាន​ជ្រើស​ទៅកាន់​ទីតាំង​នេះ​

en: Remove from results list
km: ផ្លាស់ទី​ពី​បញ្ជី​លទ្ធផល​

en: Select which service you would like to use.
km: ជ្រើស​សេវា​ណា​មួយ​ដែល​អ្នក​ចូលចិត្ត​ប្រើ ។​

en: Bookmarks
km: ចំណាំ​

en: Your search failed:
    %1
km: បាន​បរាជ័យ​ការ​ស្វែងរក​របស់​អ្នក​ ៖​
    %1

en: 1 image moved to '%2' | %1 images moved to '%2'
km[0]: %1 រូបភាព​បាន​ផ្លាស់ទី​ទៅកាន់ '%2'

en: Add a new value to the list
km: បន្ថែម​តម្លៃ​ថ្មី​ទៅកាន់​បញ្ជី​​

en: Remove the current selected value from the list
km: យក​តម្លៃ​ដែល​បាន​ជ្រើស​​បច្ចុប្បន្ន​ចេញ​​​ពី​បញ្ជី​

en: Replace the current selected value from the list
km: ជំនួស​តម្លៃ​ដែល​បាន​ជ្រើស​បច្ចុប្បន្ន​ពី​បញ្ជី​​

en:  This field is limited to:
km: វាល​នេះ​ត្រូវ​បាន​កំណត់​ទៅ​កាន់​ ៖

en: <p>1 character.</p> | <p>%1 characters.</p>
km[0]: <p>%1 តួ​អក្សរ​ ។</p>

en: Attribute:
km: ​គុណ​លក្ខណៈ​​​

en: Select here the editorial attribute of content.
km: ជ្រើស​គុណ​លក្ខណៈ​​វិចារណកថា​របស់​មាតិកា​នៅ​ទី​នេះ​ ។

[ctx: Content type]
en: Current
km: បច្ចុប្បន្ន​

[ctx: Content type]
en: Analysis
km: វិភាគ​

[ctx: Content type]
en: Archive material
km: សម្ភារ​ប័ណ្ណសារ

[ctx: Content type]
en: Background
km: ផ្ទៃខាងក្រោយ​

[ctx: Content type]
en: Feature
km: លក្ខណៈ​ពិសេស​​

[ctx: Content type]
en: Forecast
km: ការ​ព្យាករណ៍​​

[ctx: Content type]
en: History
km: ប្រវត្តិ​

[ctx: Content type]
en: Obituary
km: របាយការណ៍​

[ctx: Content type]
en: Opinion
km: យោបល់​

[ctx: Content type]
en: Polls & Surveys
km: ការ​បោះឆ្នោត​ស្ទង់មតិ​​

[ctx: Content type]
en: Profile
km: ទម្រង់

[ctx: Content type]
en: Results Listings & Table
km: លទ្ធផល​រាយ​តារាង​

[ctx: Content type]
en: Side bar & Supporting information
km: របារ​ចំហៀង​ និង ការ​គាំទ្រ​ព័ត៌មាន​

[ctx: Content type]
en: Summary
km: សង្ខេប

[ctx: Content type]
en: Transcript & Verbatim
km: ស្រេន​ស្គ្រីប និងវេប៉ាទីម

[ctx: Content type]
en: Interview
km: សម្ភាសន៍​

[ctx: Content type]
en: From the Scene
km: ពី​រូបភាព

[ctx: Content type]
en: Retrospective
km: នៃ​អតីតកាល​​​

[ctx: Content type]
en: Statistics
km: ស្ថិតិ

[ctx: Content type]
en: Update
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​​

[ctx: Content type]
en: Wrap-up
km: ខ្ចប់

[ctx: Content type]
en: Press Release
km: ចុច​ចេញផ្សាយ​

en: Brightness (APEX):
km: ពន្លឺ​ (APEX) ៖

en: Set here the brightness adjustment value in APEX unit used by camera to take the picture.
km: កំណត់​តម្លៃ​លៃ​តម្រូវ​ពន្លឺ​ គិត​ជា​ឯកតា​ APEX ដែល​ប្រើ​ដោយ​ម៉ាស៊ីន​ថត នៅ​ទីនេះ ​ដើម្បី​ថត​រូប​ ។

en: Gain Control:
km: វត្ថុ​បញ្ជា​កើន​ឡើង​ ៖​

[ctx: gain control]
en: None
km: គ្មាន​

[ctx: gain control]
en: Low gain up
km: ទាប​កើន​ឡើង​

[ctx: gain control]
en: High gain up
km: ខ្ពស់​កើន​ឡើង​

[ctx: gain control]
en: Low gain down
km: ទាប​ថយចុះ

[ctx: gain control]
en: High gain down
km: ខ្ពស់​ថយ​ចុះ

en: Set here the degree of overall image gain adjustment used by camera to take the picture.
km: កំណត់​កម្រិត​លៃ​តម្រូវ​កំណើន​រូបភាព​ទាំង​មូល​ដែល​ប្រើ​ដោយ​ម៉ាស៊ីន​ថត នៅ​ទី​នេះ ដើម្បី​ថត​រូប ។

en: Contrast:
km: កម្រិត​ពណ៌ ៖

[ctx: contrast mode]
en: Normal
km: ធម្មតា​

[ctx: contrast mode]
en: Soft
km: ទន់​

[ctx: contrast mode]
en: Hard
km: រឹង

en: Set here the direction of contrast processing applied by the camera to take the picture.
km: កំណត់​ទិស​នៃ​ការ​ដំណើរការ​កម្រិត​ពណ៌​ដែល​អនុវត្ត​ដោយ​ម៉ាស៊ីន​ថត នៅ​ទី​នេះ​ ដើម្បី​ថត​រូប ។

en: Saturation:
km: តិត្ថិភាព​ ៖​

[ctx: saturation mode]
en: Normal
km: ធម្មតា​

[ctx: saturation mode]
en: Low
km: ទាប​

[ctx: saturation mode]
en: High
km: ខ្ពស់​

en: Set here the direction of saturation processing applied by the camera to take the picture.
km: កំណត់​ទិស​នៃ​ការ​ដំណើរ​ការ​តិត្ថិភាព​ដែល​អនុវត្ត​ដោយ​ម៉ាស៊ីន​ថត​ នៅ​ទី​នេះ ដើម្បី​ថត​រូប ។

en: Sharpness:
km: ភាព​ច្បាស់​ ៖​

[ctx: sharpness mode]
en: Normal
km: ធម្មតា​

[ctx: sharpness mode]
en: Soft
km: ទន់​

[ctx: sharpness mode]
en: Hard
km: រឹង​

en: Set here the direction of sharpness processing applied by the camera to take the picture.
km: កំណត់​ទិស​នៃ​ការ​ដំណើរការ​ភាព​ច្បាស់​ដែល​អនុវត្ត​ដោយ​ម៉ាស៊ីន​ថត នៅ​ទី​នេះ ដើម្បី​ថត​រូប ។

en: Custom rendered:
km: បាន​បង្ហាញ​ផ្ទាល់​ខ្លួន​ ៖​​

en: Normal process
km: ដំណើរការ​ធម្មតា​

en: Custom process
km: ដំណើរការ​ផ្ទាល់ខ្លួន​

en: Set here the use of special processing on image data, such as rendering geared to output.
km: កំណត់​ការ​ប្រើ​ប្រាស់​ដំណើរ​ការ​ពិសេស​នៅ​លើ​ទិន្នន័យ​រូបភាព ដូច​ជា​ការ​បង្ហាញ​ដែល​ត្រូវ​គ្នា​នឹង​ទិន្នន័យ នៅ​ទីនេះ​ ។

[ctx: name of the document this image has been scanned from]
en: Name (*):
km: ឈ្មោះ​ (*) ៖​

en: Enter the name of the document from which this image was been scanned. This field is limited to ASCII characters.
km: បញ្ចូល​ឈ្មោះ​នៃ​ឯកសារ​ពី​រូបភាព​ដែល​ត្រូវ​បាន​ស្កេន​ ។ ​វាល​នេះ​​ត្រូវ​បាន​កំណត់​តួ​អក្សរ​ ASCII ។​

[ctx: image description]
en: Description (*):
km: សេចក្ដី​ពណ៌នា (*) ៖

en: Enter the image description. This field is limited to ASCII characters.
km: បញ្ចូល​សេចក្ដី​ពណ៌នា​រូបភាព ។ ​វាល​នេះ​ត្រូវ​បាន​កំណត់​ទៅ​តួ​អក្សរ​​ ASCII ។​

en: Artist (*):
km: សិល្បករ (*) ៖

en: Copyright (*):
km: រក្សាសិទ្ធិ​ (*) ៖

en: Enter the copyright owner of the image. This field is limited to ASCII characters.
km: បញ្ចូល​ម្ចាស់​កម្មសិទ្ធិ​រូបភាព ។ វាល​នេះ​ត្រូវ​បាន​កំណត់​ត្រឹម​តួ​អក្សរ ASCII ។

[ctx: image caption]
en: Caption:
km: ចំណងជើង ៖

en: Enter the image's caption. This field is not limited. UTF8 encoding will be used to save the text.
km: បញ្ចូល​ចំណងជើង​របស់​រូបភាព​ ។​ វាល​នេះ​មិន​ត្រូវ​បាន​កំណត់​ ។​ ការ​អ៊ិនកូដ​ UTF8 ​នឹង​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​​ ​ដើម្បី​រក្សាទុក​អត្ថបទ​ ។​

en: Sync JFIF Comment section
km: ធ្វើ​សម​កាល​កម្ម​ភាគ​អំពី​សេចក្ដី​អធិប្បាយ​របស់​ JFIF​​

en: Sync XMP caption
km: ធ្វើ​សម​កាល​កម្ម​ចំណងជើង​ XMP

en: Creation date and time
km: ពេលវេលា​ និង​កាលបរិច្ឆេទ​ការ​បង្កើត​​

en: Creation sub-second
km: ការ​បង្កើត​វិនាទី​​រង

en: Sync XMP creation date
km: ធ្វើ​សម​កាល​កម្ម​​កាលបរិច្ឆេទ​ការ​បង្កើត​ XMP ​

en: Sync IPTC creation date
km: ធ្វើ​សម​កាល​កម្ម​កាលបរិច្ឆេទ​ការ​បង្កើត​ IPTC​

en: Set creation date to today
km: កំណត់​កាលបរិច្ឆេទ​ការ​បង្កើត​ នៅ​ថ្ងៃ​នេះ​​

en: Set here the date and time of image creation. In this standard it is the date and time the file was changed.
km: កំណត់​ពេល​វេលា និង​កាល​បរិច្ឆេទ​បង្កើត​រូបភាព​នៅ​ទីនេះ ។ នៅ​ក្នុង​ស្តង់ដារ​នេះ វា​គឺ​ជា​ពេល​វេលា និង​កាល​បរិច្ឆេទ​ដែល​ឯកសារ​ត្រូវ​បាន​ផ្លាស់​ប្ដូរ ។

en: Set here the fractions of seconds for the date and time of image creation.
km: កំណត់​ប្រភាគ​នៃ​វិនាទី​ នៅ​ទីនេះ សម្រាប់​ពេលវេលា​ និង​កាល​បរិច្ឆេទ​បង្កើត​រូបភាព ។

en: Original date and time
km: ពេលវេលា​ និង​កាលបរិច្ឆេទ​ដើម​

en: Original sub-second
km: វិនាទី​រង​ដើម​

en: Set original date to today
km: កំណត់​កាលបរិច្ឆេទ​ដើម​​នៅ​ថ្ងៃ​នេះ​​

en: Set here the date and time when the original image data was generated. For a digital still camera the date and time the picture was taken are recorded.
km: កំណត់​ពេលវេលា​ និង​កាលបរិច្ឆេទ​ ពេល​ដែល​ទិន្នន័យ​រូបភាព​ដើម​ត្រូវ​បាន​បង្កើត​នៅ​ទីនេះ ។ សម្រាប់​ម៉ាស៊ីន​ថត​ទ្រឹង​ឌីជីថល​ ពេលវេលា និង​កាល​បរិច្ឆេទ​ថត​រូបភាព​ត្រូវបាន​កត់​ត្រា ។

en: Set here the fractions of seconds for the date and time when the original image data was generated.
km: កំណត់​ប្រភាគ​នៃ​វិនាទី​ នៅ​ទី​នេះ សម្រាប់​ពេលវេលា និង​កាល​បរិច្ឆេទ ពេល​ដែល​ទិន្នន័យ​រូបភាព​ដើម​ត្រូវ​បាន​បង្កើត ។

en: Digitization date and time
km: ពេលវេលា​ និង​កាល​បរិច្ឆេទ​ឌីជីថល​​

en: Digitization sub-second
km: វិនាទី​រង​ឌីជីថល​

en: Set digitization date to today
km: កំណត់​កាលបរិច្ឆេទ​ឌីជីថល​នៅ​ថ្ងៃ​នេះ​​

en: Set here the date and time when the image was stored as digital data. If, for example, an image was captured by a digital still camera and at the same time the file was recorded, then Original and Digitization date and time will have the same contents.
km: កំណត់​ពេលវេលា និង​កាល​បរិច្ឆេទ​ ពេល​ដែល​រូបភាព​ត្រូវ​បាន​រក្សា​ទុក​ជា​ទិន្នន័យ​ឌីជីថល​នៅ​ទីនេះ ។ ឧទាហរណ៍ បើ​សិន​រូបភាព​ត្រូវ​បាន​ថត​ដោយ​ម៉ាស៊ីន​ថត​ទ្រឹង​ឌីជីថល​ ហើយ​នៅ​ក្នុង​ពេល​ដដែល​នោះ ឯកសារ​ត្រូវ​បាន​ថត​ទុក នោះ​ពេលវេលា និង​កាល​បរិច្ឆេទ​ដើម ​និង​ពេលវេលា​ឌីជីថល​កម្ម ​នឹង​មាន​មាតិកា​​ដូចគ្នា ។

en: Set here the fractions of seconds for the date and time when the image was stored as digital data.
km: កំណត់​ប្រភាគ​នៃ​វិនាទី នៅ​ទីនេះ សម្រាប់​ពេលវេលា និង​កាលបរិច្ឆេទ​ ពេល​ដែល​រូបភាព​ត្រូវ​បាន​រក្សា​ទុក​ជា​ទិន្នន័យ​ឌីជីថល ។

en: Device manufacturer (*):
km: ក្រុមហ៊ុន​ផលិត​ឧបករណ៍​ (*) ៖​

en: Set here the manufacturer of image input equipment used to take the picture. This field is limited to ASCII characters.
km: កំណត់​ក្រុមហ៊ុន​ផលិត​ឧបករណ៍​បញ្ចូល​រូបភាព​ ដែល​ប្រើ​សម្រាប់​ថត​រូប នៅ​ទីនេះ ។ វាល​នេះ​កំណត់​ត្រឹម​តែ​តួ​អក្សរ ASCII ។

en: Device model (*):
km: ម៉ូដែល​ឧបករណ៍ (*) ៖

en: Set here the model of image input equipment used to take the picture. This field is limited to ASCII characters.
km: កំណត់​ម៉ូដែល​នៃ​ឧបករណ៍​បញ្ចូល​រូបភាព​ ដែល​ប្រើ​សម្រាប់​ថត​រូប​ នៅ​ទីនេះ ។ វាល​នេះ​កំណត់​ត្រឹម​តួ​អក្សរ​ ASCII ។

en: Device type:
km: ប្រភេទ​ឧបករណ៍​ ៖

en: Film scanner
km: ម៉ាស៊ីនស្កេន​ហ្វិល​

en: Reflection print scanner
km: ម៉ាស៊ីន​ស្កេន​បោះពុម្ព​​ត្រឡប់​

en: Digital still camera
km: ឌីជីថល​នៅតែ​ជា​ម៉ាស៊ីន​ថត​រូប​​

en: Select here the image input equipment type used to take the picture.
km: ជ្រើស​ប្រភេទ​ឧបករណ៍​បញ្ចូល​រូបភាព​ ដែល​ប្រើ​សម្រាប់​ថត​រូប​ នៅ​ទីនេះ ។

en: Exposure time (seconds):
km: ការ​ដាក់​ឲ្យ​ត្រូវ​ពេលវេលា​ (វិនាទី​) ៖

en: Set on this option to set the exposure time of picture, given in seconds.
km: កំណត់​នៅ​លើ​ជម្រើស​នេះ ដើម្បី​កំណត់​ពេលវេលា​បង្ហាញ​រូបភាព ដែល​គិត​ជា​វិនាទី ។

en: Exposure program:
km: ដាក់​ឲ្យ​ត្រូវ​កម្មវិធី​ ៖​

[ctx: exposure program]
en: Not defined
km: មិន​បាន​កំណត់​

[ctx: exposure program]
en: Manual
km: សៀវភៅ​ដៃ​

[ctx: exposure program]
en: Auto
km: ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​

[ctx: exposure program]
en: Aperture priority
km: អាទិភាព Aperture

[ctx: exposure program]
en: Shutter priority
km: អាទិភាព Shutter

[ctx: exposure program]
en: Creative program
km: កម្មវិធី​ដែល​បាន​បង្កើត​

[ctx: exposure program]
en: Action program
km: កម្មវិធី​សកម្ម​​

[ctx: exposure program]
en: Portrait mode
km: របៀប​គំនូរ​ ឬ​រូបភាព​

[ctx: exposure program]
en: Landscape mode
km: របៀប​ទេសភាព​

en: Select here the program used by the camera to set exposure when the picture was taken.
km: ជ្រើស​កម្មវិធី​ដែល​ប្រើ​ដោយ​ម៉ាស៊ីន​ថត​ នៅ​ទី​នេះ ដើម្បី​កំណត់​ការ​បង្ហាញ នៅ​ពេល​រូបភាព​ត្រូវ​បាន​ថត ។​

en: Exposure mode:
km: របៀប​ដាក់​ឲ្យ​ត្រូវ​ ៖

[ctx: exposure mode]
en: Auto
km: ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​

[ctx: exposure mode]
en: Manual
km: សៀវភៅ​ដៃ​

[ctx: exposure mode]
en: Auto bracket
km: តង្កៀប​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​

en: Select here the mode used by the camera to set exposure when the picture was taken. In auto-bracketing mode, the camera shoots a series of frames of the same scene at different exposure settings.
km: ជ្រើស​របៀប​ដែល​ប្រើ​ដោយ​ម៉ាស៊ីន​ថត​នៅ​ទី​នេះ ដើម្បី​កំណត់​ការ​បង្ហាញ ពេល​ដែល​រូបភាព​ត្រូវ​បាន​ថត ។ នៅ​ក្នុង​របៀប​ដាក់​ដង្កៀប​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ ម៉ាស៊ីន​ថត​នឹង​ថត​ទស្សនីយភាព​ភាព​​ដែល​មាន​លំដាប់​ស៊ុម​ដូច​គ្នា តែ​មាន​ការ​កំណត់​ការ​បង្ហាញ​ខុស​គ្នា ។

en: Exposure bias (APEX):
km: ប៊ីអាស​បង្ហាញ (APEX) ៖

en: Set here the exposure bias value (in APEX units) used by camera to take the picture.
km: កំណត់​តម្លៃ​ប៊ីអាស​បង្ហាញ​ (គិត​ជា​ឯកតា​ APEX ) ដែល​ប្រើ​ដោយ​ម៉ាស៊ីន​ថត សម្រាប់​ថត​រូប នៅ​ទី​នេះ ។

en: Metering mode:
km: របៀប​វាស់​ស្ទង់ ៖

[ctx: metering mode]
en: Unknown
km: មិន​ស្គាល់​

[ctx: metering mode]
en: Average
km: មធ្យម​

[ctx: metering mode]
en: Center weighted average
km: មធ្យម​ដាក់​ទម្ងន់​ពាក់កណ្ដាល

[ctx: metering mode]
en: Spot
km: ចំណុច​​

[ctx: metering mode]
en: Multi-spot
km: ចំណុច​ច្រើន​​

[ctx: metering mode]
en: Multi-segment
km: ចម្រៀក​ច្រើន​​

[ctx: metering mode]
en: Partial
km: ផាតស្យល

[ctx: metering mode]
en: Other
km: ផ្សេង​ៗ​

en: Select here the metering mode used by the camera to set exposure when the picture was taken.
km: ជ្រើស​របៀប​វាស់​ស្ទង់​ដែល​ប្រើ​ដោយ​ម៉ាស៊ីន​ថត​ នៅ​ទីនេះ ដើម្បី​កំណត់​ការ​បង្ហាញ​ នៅ​ពេល​រូបភាព​ត្រូវ​បាន​ថត ។

en: Sensitivity (ISO):
km: ភាព​​​ទទួលស្គាល់ (ISO) ៖​

en: Select here the ISO Speed of the camera which took the picture.
km: ជ្រើស​ល្បឿន​ ISO នៃ​ម៉ាស៊ីន​ថត​ដែល​ចាប់​យក​រូបភាព​នៅ​ទីនេះ​ ។

en: Sensing method:
km: វិធីសាស្ត្រ​ចាប់​យក​សញ្ញា​ ៖

en: Not defined
km: មិន​បាន​កំណត់​

en: One-chip color area
km: ផ្ទៃ​ពណ៌​បន្ទះ​សៀគ្វី​មួយ​

en: Two-chip color area
km: ផ្ទៃ​ពណ៌​បន្ទះ​សៀគ្វី​ពីរ​

en: Three-chip color area
km: ផ្ទៃ​ពណ៌​បន្ទះ​សៀគ្វី​បី​

en: Color sequential area
km: ផ្ទៃ​តាម​លំដាប់​ពណ៌​

en: Trilinear sensor
km: ឧបករណ៍​ចាប់​សញ្ញា​ដែល​មាន​បី​បន្ទាត់

en: Color sequential linear
km: លីនេអ៊ែរ​តាម​លំដាប់​ពណ៌​

en: Select here the image sensor type used by the camera to take the picture.
km: ជ្រើស​ប្រភេទ​ឧបករណ៍​ចាប់​យក​សញ្ញា​រូបភាព​ដែល​ប្រើ​ដោយ​ម៉ាស៊ីន​ថត​សម្រាប់​ថត​រូប​ នៅ​ទីនេះ ។

en: Focal length (mm):
km: ប្រវែង​ដែល​ប្រសព្វ​ (មិល្លីម៉ែត្រ​) ៖​

en: Set here the lens focal length in millimeters used by camera to take the picture.
km: កំណត់​ប្រវែង​ប្រសព្វ​ឡង់​ទី​ គិត​ជា​មិល្លីម៉ែត្រ​ដែល​ប្រើ​ដោយ​ម៉ាស៊ីន​ថត​សម្រាប់​ថត​រូប​ នៅ​ទីនេះ ។

en: Focal length in 35mm film (mm):
km: ប្រវែង​ប្រសព្វ​គិត​ជា​ហ្វ៊ីល​ ៣​៥​ មិល្លីម៉ែត្រ​ (មិល្លីម៉ែត្រ​) ៖

en: Set here equivalent focal length assuming a 35mm film camera, in mm. A value of 0 means the focal length is unknown.
km: កំណត់​ប្រវែង​ប្រសព្វ​សមមូល្យ​នៅ​ទីនេះ ដោយ​សន្មត​ម៉ាស៊ីន​ថត​រូប​ហ្វ៊ីល​ ៣​៥ មិល្លីម៉ែត្រ​ គិត​ជា​មិល្លីម៉ែត្រ ។ តម្លៃ​ស្មើ ០ មាន​ន័យ​ថា ប្រវែង​ប្រសព្វ​មិន​ស្គាល់ ។

en: Digital zoom ratio:
km: អនុ​បាត​ពង្រីក​ឌីជីថល​ ៖​

en: Set here the digital zoom ratio used by camera to take the picture.
km: កំណត់​សមាមាត្រ​ពង្រីក​បង្រួម​ឌីជីថល​ដែល​ប្រើ​ដោយ​ម៉ាស៊ីន​ថតសម្រាប់​ថត​រូប នៅ​ទីនេះ ។

en: Lens aperture (f-number):
km: រង្វះ​ឡង់​ទី (f-number) ៖

en: Select here the lens aperture used by camera to take the picture.
km: ជ្រើស​ទំហំ​កែវ​ម៉ាស៊ីនថតរូប​នៅ​ទី​នេះ​​ប្រើ​ម៉ាស៊ីន​ថតរូប​ ដើម្បី​ចាប់​យក​រូបភាព​ ។

en: Max. lens aperture (f-number):
km: រង្វះ​ឡង់​ទី​អតិបរមា​ (f-number) ៖

en: Select here the smallest aperture of the lens used by camera to take the picture.
km: ជ្រើស​រង្វះ​ឡង់​ទី​តូច​បំផុត​ដែល​ប្រើ​ដោយ​ម៉ាស៊ីន​ថត​សម្រាប់​ថត​រូបភាព​ នៅទីនេះ ។

en: No flash
km: មិន​បញ្ចេញ​ពន្លឺ​

en: Fired
km: ដែល​​មាន​ពន្លឺ​​

en: Fired, no strobe return light
km: ដែល​មាន​ពន្លឺ​ គ្មាន​ភ្លើង​​ពន្លឺ​ជះ​​​ត្រឡប់​​​

en: Fired, strobe return light
km: ដែល​មាន​ពន្លឺ​ ភ្លើង​ពន្លឺ​ជះ​ត្រឡប់​

en: Yes, compulsory
km: បាទ/​ចាស​ ភាព​ខានមិនបាន​

en: Yes, compulsory, no return light
km: បាទ​/ចាស ចាំបាច់​ គ្មានពន្លឺ​ជះ​ត្រឡប់​

en: Yes, compulsory, return light
km: បាទ​/ចាស​ ភាព​ខាន​មិន​បាន ពន្លឺ​ជះ​ត្រឡប់​​

en: No, compulsory
km: គ្មាន​ ភាព​ខាន​មិន​បាន​

en: No, auto
km: គ្មាន​ ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​

en: Yes, auto
km: បាទ/ចាស ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​

en: Yes, auto, no return light
km: បាទ / ​ចាស ស្វ័យ​ប្រវត្តិ គ្មាន​ពន្លឺ​ជះ​ត្រឡប់

en: Yes, auto, return light
km: បាទ​/ចាស ពន្លឺ​ជះ​ត្រឡប់​​ ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​​

en: No flash function
km: គ្មាន​មុខងារ​បញ្ចេញ​ពន្លឺ​​

en: Yes, red-eye
km: បាទ​/​ចាស​ ភ្នែក​ក្រហម​

en: Yes, red-eye, no return light
km: បាទ​/​ចាស​ ភ្នែក​ក្រហម​ គ្មាន​ពន្លឺ​ជះ​ត្រឡប់​

en: Yes, red-eye, return light
km: បាទ​/​ចាស​ ភ្នែក​ក្រហម​ ពន្លឺ​ជះ​ត្រឡប់​

en: Yes, compulsory, red-eye
km: បាទ​/​ចាស​ ចាំបាច់​ ភ្នែក​ក្រហម​

en: Yes, compulsory, red-eye, no return light
km: បាទ​/​ចាស​ ចាំ​បាច់​​​ ភ្នែក​ក្រហម​ គ្មាន​ពន្លឺ​ជះ​ត្រឡប់​

en: Yes, compulsory, red-eye, return light
km: បាទ​/​ចាស​ ចាំបាច់​​ ភ្នែក​ក្រហម​ ពន្លឺ​ជះ​ត្រឡប់​

en: Yes, auto, red-eye
km: បាទ /ចាស ស្វ័យប្រវត្តិ ភ្នែក​ក្រហម

en: Yes, auto, red-eye, no return light
km: បាទ​/​ចាស​ ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​ ភ្នែក​ក្រហម​ គ្មាន​ពន្លឺ​ជះ​ត្រឡប់​

en: Yes, auto, red-eye, return light
km: បាទ​/​ចាស​ ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​ ភ្នែក​ក្រហម​ ពន្លឺ​ជះ​ត្រឡប់​

en: Light source:
km: ប្រភព​ពន្លឺ​​ ៖​

[ctx: light source]
en: Unknown
km: មិន​ស្គាល់​

[ctx: light source]
en: Daylight
km: ពន្លឺ​ថ្ងៃ​

[ctx: light source]
en: Fluorescent
km: អំពូល​

[ctx: light source]
en: Tungsten (incandescent light)
km: តង់ស្តែន (ពន្លឺ​ដែល​មាន​កម្ដៅ)

[ctx: light source]
en: Flash
km: បញ្ចេញ​ពន្លឺ​

[ctx: light source]
en: Fine weather
km: អាកាស​ធាតុ​ល្អ​​

[ctx: light source]
en: Cloudy weather
km: អាកាស​ធាតុ​មិន​ល្អ

[ctx: light source]
en: Shade
km: ស្រមោល​

[ctx: light source]
en: Daylight fluorescent (D 5700 - 7100K)
km: អំពូល​​ពន្លឺ​ (D 5700 - 7100K)

[ctx: light source]
en: Day white fluorescent (N 4600 - 5400K)
km: អំពូល​ពន្លឺ​ពណ៌​ស​ (N 4600 - 5400K)

[ctx: light source]
en: Cool white fluorescent (W 3900 - 4500K)
km: អំពូល​​ស​ (W 3900 - 4500K)

[ctx: light source]
en: White fluorescent (WW 3200 - 3700K)
km: អំពូល​ស​ (WW 3200 - 3700K)

[ctx: light source]
en: Standard light A
km: ស្រាល​ស្តង់ដារ​ A

[ctx: light source]
en: Standard light B
km: ស្រាល​ស្តង់ដារ​​ B

[ctx: light source]
en: Standard light C
km: ស្រាល​ស្តង់ដារ​​ C

[ctx: light source]
en: ISO studio tungsten
km: តង់​ស្តែន​​ស្ទូ​ឌីយូ​ ISO ​

[ctx: light source]
en: Other light source
km: ប្រ​ភព​ស្រាល​ផ្សេង​​ៗ​ទៀត​​​​

en: Select here the kind of light source used to take the picture.
km: ជ្រើស​ប្រភេទ​នៃ​ប្រភព​ពន្លឺ​ដែល​ប្រើ​សម្រាប់​ថត​រូប​នៅ​ទីនេះ​​​​​​​​​​​​ ។

en: Flash mode:
km: របៀប​​បញ្ចេញ​ពន្លឺ​ ៖​

en: Select here the flash program mode used by the camera to take the picture.
km: ជ្រើស​របៀប​កម្មវិធី​បញ្ចេញ​ពន្លឺ​ដែល​ប្រើ​ដោយ​ម៉ាស៊ីន​ថត​សម្រាប់​ថត​រូប នៅ​ទីនេះ ។

en: Flash energy (BCPS):
km: ថាមពល​បញ្ចេញ​ពន្លឺ​ (BCPS) ៖​​

en: White balance:
km: តុល្យភាព​ពណ៌​ស​ ៖​​

en: Identify subject of content (3 chars max):
km: បង្ហាញ​ប្រធាន​បទ​របស់​មាតិកា​ (តួ​អក្សរ​ ៣ អតិ.) ៖​

en: Set here the category of content. This field is limited to 3 characters.
km: កំណត់​ប្រភេទ​របស់​មាតិកា​នៅ​ទី​នេះ​ ។​ វាល​នេះ​ត្រូវ​បាន​កំណត់​ដោយ​តួ​អក្សរ​ ៣ ។​

en: Supplemental categories:
km: ប្រភេទ​ដែល​បញ្ចូល​បន្ថែម​ ៖​​

en: &Add
km: បន្ថែម​

en: &Delete
km: លុប​

en: &Replace
km: ជំនួស​

en: Headline:
km: ចំណងជើង​ ៖​

[ctx: content description]
en: Caption:
km: ចំណងជើង​ ៖

en: Caption Writer:
km: សរសេរ​ចំណងជើង​ ៖

en: Enter the name of the caption author.
km: បញ្ចូល​ឈ្មោះ​របស់​អ្នក​និពន្ធ​ចំណងជើង​ ។​

en: Copyright:
km: រក្សាសិទ្ធិ​ ៖​

en: Byline:
km: បន្ទាត់​ឈ្មោះ​អ្នក​និពន្ធ ៖

en: Set here the name of content creator.
km: កំណត់​ឈ្មោះ​របស់​អ្នក​បង្កើត​មាតិកា​នៅ​ទី​នេះ​ ។​

en: Byline Title:
km: បន្ទាត់​ចំណងជើង​ឈ្មោះ​​​អ្នកនិពន្ធ​ ៖​​

en: Set here the title of content creator.
km: កំណត់​ចំណងជើង​របស់​អ្នក​បង្កើត​មាតិកា​នៅ​ទី​នេះ​ ។​

en: Credit:
km: បញ្ជី​អ្នក​ចូល​​​រួម​ ៖​​

en: Set here the content provider.
km: កំណត់​ក្រុម​ហ៊ុន​ផ្ដល់​ទាក់ទង​នៅ​ទី​នេះ​ ។​

[ctx: original owner of content]
en: Source:
km: ប្រភព​ ៖

en: Contact:
km: ទាក់ទង ៖​

en: No ObjectData
km: គ្មាន​ ObjectData

en: IPTC-NAA Digital Newsphoto Parameter Record (version 1)
km: កំណត់ត្រា​​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​ព័ត៌មាន​រូបថត​​ឌីជីថល​​ ​​IPTC-NAA (កំណែ ១)

en: IPTC-NAA Digital Newsphoto Parameter Record (version 2)
km: កំណត់ត្រា​​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​ព័ត៌មាន​រូបថត​ឌី​ជី​ថល​ ​IPTC-NAA (​កំណែ ២)

en: IPTC-NAA Digital Newsphoto Parameter Record (version 3)
km: កំណត់ត្រា​​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​ព័ត៌មាន​រូបថត​ឌី​ជី​ថល​ IPTC-NAA (កំណែ ៣)

en: IPTC-NAA Digital Newsphoto Parameter Record (version 4)
km: កំណត់ត្រា​​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​ព័ត៌មាន​រូបថត​ឌី​ជី​ថល​ IPTC-NAA (កំណែ ៤​)

en: IPTC7901 Recommended Message Format
km: ទ្រង់ទ្រាយ​សារ​ដែល​បាន​ផ្ដល់​អនុសាសន៍​ IPTC7901​

en: Tagged Image File Format (version 5.0)
km: ទ្រង់ទ្រាយ​ឯកសារ​រូបភាព​ដែល​បាន​ដាក់​ស្លាក (កំណែ​ ៥.០)​

en: Tagged Image File Format (version 6.0)
km: ទ្រង់ទ្រាយ​ឯកសារ​រូបភាព​ដែល​បាន​ដាក់​ស្លាក​ (កំណែ​ ៦.០)​

en: Illustrator
km: វិចិត្រករ​

en: JPEG File Interchange
km: ផ្លាស់ប្ដូរ​ឯកសារ​ JPEG ​

en: Photo-CD Image-Pac
km: រូបភាព​ស៊ីឌី​រូបថត​-Pac​

en: Digital Audio File [*.WAV]
km: ឯកសារ​អូឌីយ៉ូ​ឌី​ជី​ថល​ [*.WAV]

en: Audio plus Moving Video [*.AVI]
km: អូឌីយ៉ូ​ នឹង​វីដេអូ​ដែល​មាន​ចលនា [*.AVI]​

en: PC DOS/Windows Executable Files [*.COM][*.EXE]
km: PC DOS/ឯកសារ​ប្រតិបត្តិ​វីនដូ​  [*.COM][*.EXE]

en: Compressed Binary File [*.ZIP]
km: ឯកសារ​ទ្វេភាគ​ដែល​បាន​បង្ហាប់​​ [*.ZIP]​

en: Audio Interchange File Format AIFF
km: អូឌីយ៉ូ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ទ្រង់ទ្រាយ​ឯកសារ​ AIFF​

en: RIFF Wave (Microsoft Corporation)
km: RIFF Wave (ក្រុមហ៊ុន​ម៉ៃក្រូសូហ្វ)

en: Freehand (version 3.1)
km: ដោយដៃ​ (កំណែ ៣.១)

en: Freehand (version 4.0)
km: ដោយ​ដៃ (កំណែ ៤.០)

en: Freehand (version 5.0)
km: ដោយ​ដៃ (កំណែ ៥.០)

en: Freehand (version 5.5)
km: ដោយ​ដៃ​ (កំណែ ៥.៥)

en: MPEG 2 Audio Layer 2 (Musicom), ISO/IEC
km: MPEG ២ ស្រទាប់​អូឌីយ៉ូ ២ (Musicom), ISO/IEC​

en: MPEG 2 Audio Layer 3, ISO/IEC
km: MPEG ២ ស្រទាប់​អូឌីយ៉ូ​ ៣ ISO/IEC​

en: News Industry Text Format
km: ទ្រង់ទ្រាយ​អត្ថបទ​ព័ត៌មាន​ឧស្សាហកម្ម​​

en: Tidningarnas Telegrambyra NITF version (TTNITF DTD)
km: កំណែ Tidningarnas Telegrambyra NITF (TTNITF DTD)

en: Ritzaus Bureau NITF version (RBNITF DTD)
km: កំណែ Ritzaus Bureau NITF (RBNITF DTD)

en: Destination:
km: ទិសដៅ​ ៖

en: Product ID:
km: លេខ​សម្គាល់​ផលិតផល​ ៖

en: Service ID:
km: លេខ​សម្គាល់​សេវា ៖

en: Envelope ID:
km: លេខ​សម្គាល់​ខាងក្រៅ​ ៖​

en: Priority:
km: អាទិភាព​

[ctx: priority for the envelope]
en: 0: None
km: ០ ៖ គ្មាន​

[ctx: priority for the envelope]
en: 1: High
km: ១ ៖ ខ្ពស់​

[ctx: priority for the envelope]
en: 5: Normal
km: ៥ ៖ ធម្មតា

[ctx: priority for the envelope]
en: 8: Low
km: ៨ ៖ ទាប

en: Select here the envelope priority.
km: ជ្រើស​អាទិភាព​ខាងក្រៅ​នៅ​ទី​នេះ​ ។​

en: Format:
km: ទ្រង់ទ្រាយ​ ៖

en: Select here envelope file format.
km: ជ្រើស​ទ្រង់ទ្រាយ​ឯកសារ​ខាង​ក្រៅ​​នៅ​ទី​នេះ​ ។​

en: Sent date:
km: កាល​បរិច្ឆេទ​ផ្ញើ​ ៖

en: Sent time:
km: ពេលវេលា​ផ្ញើ​ ៖

en: Set envelope sent date to today
km: កំណត់​កាលបរិច្ឆេទ​ផ្ញើ​ខាងក្រៅ​នៅ​ថ្ងៃ​នេះ​​

en: Set here the date when the service sent the material.
km: កំណត់​កាល​បរិច្ឆេទ​នៅ​ទី​នេះ​ ពេល​ដែល​សេវា​នោះ​បាន​ផ្ញើ​សម្ភារៈ​ ។

en: Set here the time when the service sent the material.
km: កំណត់​ពេលវេលា​នៅ​ទីនេះ​ ​នៅ​ពេល​​សេវា​ផ្ញើ​សម្ភារ​ ។

en: Use information retrieval words:
km: ប្រើ​ពាក្យ​បាន​មក​ពី​ព័ត៌មាន​ ៖​

en: Digitization date
km: កាល​បរិច្ឆេទ​​​ឌីជីថល​​

en: Digitization time
km: ពេលវេលា​​​ឌីជីថល​​

en: Set here the creation date of digital representation.
km: កំណត់​​កាល​បរិច្ឆេទ​​នៃ​ការ​បង្ហាញ​ឌីជីថល​នៅ​ទី​នេះ​ ។​

en: Set here the creation time of digital representation.
km: កំណត់​ពេលវេលា​នៃ​ការ​បង្ហាញ​ឌីជីថល​នៅ​ទី​​នេះ​ ។​

en: Creation date
km: កាលបរិច្ឆេទ​​ការ​បង្កើត​​

en: Creation time
km: ពេលវេលា​ការ​បង្កើត​

en: Set here the creation date of intellectual content.
km: កំណត់​កាល​បរិច្ឆេទ​បង្កើត​ខ្លឹមសារ​បញ្ញា​នៅ​ទី​នេះ ។

en: Set here the creation time of intellectual content.
km: កំណត់​ពេល​វេលា​បង្កើត​ខ្លឹមសារ​បញ្ញា​នៅ​ទីនេះ​ ។

en: Set here the full country name referenced by the content.
km: កំណត់​ឈ្មោះ​ប្រទេស​ពេញ​ដែល​សំអាង​ដោយ​​មាតិកា ។

en: City:
km: ទីក្រុង​ ៖​

en: Sublocation:
km: ទីតាំង​រង​ ៖​

en: State/Province:
km: រដ្ឋ​​/​ខេត្ត​ ៖​

en: Country:
km: ប្រទេស​ ៖​

en: Select here country name of content origin.
km: ជ្រើស​​ឈ្មោះ​ប្រទេស​​នៃ​មាតិកា​​ដើម​នៅ​ទី​នេះ​ ។

en: Release date
km: កាល​បរិច្ឆេទ​ការ​ចេញ​ផ្សាយ​

en: Release time
km: ពេល​វេលា​ការ​ចេញ​ផ្សាយ​

en: Set release date to today
km: កំណត់​កាល​បរិច្ឆេទ​ការ​ចេញ​ផ្សាយ​នៅ​ថ្ងៃ​នេះ​​

en: Set here the earliest intended usable date of intellectual content.
km: កំណត់​កាល​បរិច្ឆេទ​នៃ​ខ្លឹមសារ​បញ្ញា​ដែល​អាច​ប្រើ​បាន​ភ្លាម​ៗ​នៅ​ទីនេះ ។

en: Set here the earliest intended usable time of intellectual content.
km: កំណត់​ពេលវេលា​នៃ​ខ្លឹមសារ​បញ្ញា​ដែល​អាច​ប្រើ​បាន​ភ្លាម​ៗ​នៅ​ទីនេះ ។

en: Expiration date
km: កាល​បរិច្ឆេទ​ការ​ផុត​កំណត់​

en: Expiration time
km: ពេលវេលា​ផុត​កំណត់​

en: Set expiration date to today
km: កំណត់​កាល​បរិច្ឆេទ​ការ​ផុត​កំណត់​នៅ​ថ្ងៃ​នេះ​​

en: Set here the latest intended usable date of intellectual content.
km: កំណត់​កាលបរិច្ឆេទ​នៃ​ខ្លឹមសារ​បញ្ញា​ដែល​អាច​ប្រើ​ជា​លើក​ចុង​ក្រោយ​នៅ​ទីនេះ ។

en: Set here the latest intended usable time of intellectual content.
km: កំណត់​ពេលវេលា​នៃ​ខ្លឹមសារ​បញ្ញា​ដែល​ប្រើ​បាន​ជា​លើក​ចុង​ក្រោយ​នៅ​ទីនេះ ។

en: Language:
km: ភាសា ៖​

en: Select here the language of content.
km: ជ្រើស​ភាសា​​​របស់​មាតិកា​នៅ​ទី​នេះ​ ។​

[ctx: editorial urgency of content]
en: 0: None
km: ០ ៖ គ្មាន​

[ctx: editorial urgency of content]
en: 1: High
km: ១ ៖ ខ្ពស់​

[ctx: editorial urgency of content]
en: 5: Normal
km: ៥ ៖ ធម្មតា

[ctx: editorial urgency of content]
en: 8: Low
km: ៨ ៖ ទាប

en: Select here the editorial urgency of content.
km: ជ្រើស​ភាព​បន្ទាន់​នៃ​វិចារណកថា​របស់​មាតិកា​​នៅ​ទីនេះ ។

en: Cycle:
km: ខួប​ ៖​​

en: News
km: ព័ត៌មាន​

en: Data
km: ទិន្នន័យ​

en: Advisory
km: ជា​ទីប្រឹក្សា​

en: Select here the editorial type of content.
km: ជ្រើស​ប្រភេទ​​​​​មាតិកា​វិចារណកថា​​នៅ​ទី​នេះ​ ។

en: Reference:
km: សេចក្ដីយោង ៖

[ctx: image title]
en: Title:
km: ចំណង​ជើង​ ៖​

en: Edit Status:
km: កែសម្រួល​ស្ថាន​ភាព​ ៖​

en: Job Identifier:
km: គ្រឿង​សម្គាល់​ការងារ​ ៖

en: Special Instructions:
km: សេចក្ដី​ណែ​នាំ​ពិសេស​ ៖​

en: Enter here a new supplemental category of content.
km: បញ្ចូល​ប្រភេទ​របស់​មាតិកា​ដែល​បញ្ចូល​បន្ថែម​ថ្មី​នៅ​ទី​នេះ​ ។​

en: Default Language Caption Options
km: ជម្រើស​​ចំណងជើង​ភាសា​លំនាំ​ដើម​

en: Contact
km: ទាក់ទង​

[ctx: contact email address]
en: E-mail:
km: សំបុត្រ​ ៖

en: Set here the contact e-mail.
km: កំណត់​អ៊ីមែល​ទាក់ទង​នៅ​ទី​នេះ​ ។​

en: URL:
km: URL ៖

en: Set here the contact URL.
km: កំណត់​​ URL ទាក់ទង​​​នៅ​ទី​នេះ​ ។​

en: Phone:
km: ទូរស័ព្ទ​ ៖​​

en: Set here the contact 'phone number.
km: កំណត់​លេខ​ទូរស័ព្ទ​ទាក់ទង​នៅ​ទី​នេះ​ ។​

[ctx: Street address]
en: Address:
km: អាសយដ្ឋាន​ ៖

en: Set here the contact address.
km: កំណត់​អាសយដ្ឋាន​ទាក់ទង​នៅ​ទី​នេះ​ ។​

en: Postal code:
km: ​លេខ​ប្រៃសណីយ៍​ ៖

en: Set here the contact postal code.
km: កំណត់​លេខ​ប្រៃសណីយ៍​ទាក់ទង​នៅ​ទី​នេះ​ ។

en: Set here the contact city.
km: កំណត់​ទីក្រុង​ទាក់ទង​នៅ​ទី​នេះ​ ។​

en: Set here the contact country.
km: កំណត់​ប្រទេស​ទាក់ទង​នៅ​ទី​នេះ​ ។​

en: Set here the original owner of content.
km: កំណត់​ម្ចាស់​កម្មសិទ្ធិ​​​របស់​​មាតិកា​ដើម​​​នៅ​ទី​នេះ​ ។​

en: Set here the content's city of origin.
km: កំណត់​មាតិកា​ទីក្រុង​ដើម​នៅ​ទី​នេះ​ ។​

en: Set here the content's location within the city.
km: កំណត់​ទីតាំង​របស់​មាតិកា​នៅ​ក្នុង​ទីក្រុង​​នៅ​ទី​នេះ​​ ។​

en: Set here the content's Province or State of origin.
km: កំណត់​​មាតិកា​​ខេត្ត​ ឬ​រដ្ឋ​ដើម​​​​នៅ​ទី​នេះ​ ។

[ctx: short title for the content]
en: Title:
km: ចំណងជើង​ ៖

en: Set here a shorthand reference for the content.
km: កំណត់​សេចក្ដី​យោង​ស្តង់ដារ​នៅ​ទី​នេះ​ ​សម្រាប់​មាតិកា​ ។​

en: Nickname:
km: សម្មតិនាម​ ៖

en: A short informal name for the resource.
km: ឈ្មោះ​​មិន​​ផ្លូវ​ការ​ខ្លីៗ​ សម្រាប់​ធនធាន​ ។​

en: Identifiers:
km: កម្មវិធី​សម្គាល់​ ៖​

en: Set here the strings that identify content that recurs.
km: កំណត់​ខ្សែ​អក្សរ​ដែល​បង្ហាញ​​​មាតិកា​ដែល​ស្ទួន​​នៅ​ទី​នេះ​​ ។

en: Enter the editorial usage instructions.
km: បញ្ចូល​​ការ​អប់រំ​​ប្រើ​វិចារណកថា​ ។​

en: Enter here the Informative Provider Reference. I.P.R is a name registered with the XMP/NAA, identifying the provider that provides an indicator of the content. The default value for the I.P.R is "XMP" if a standard Reference Code is used.
km: បញ្ចូល​សេចក្ដី​យោង​របស់​​ក្រុមហ៊ុន​ផ្ដល់​ព័ត៌មាន​នៅ​ទី​នេះ​ ។ I.P.R ជា​ឈ្មោះ​ដែល​បាន​ចុះឈ្មោះ​តាម​ XMP/NAA ដោយ​កំណត់​ក្រុមហ៊ុន​ផ្ដល់​ ដែល​ផ្ដល់​ទ្រនិច​បង្ហាញ​មាតិកា​ ។ តម្លៃ​នាំ​ដើម​ សម្រាប់​ I.P.R  នឹង​ជា​ "XMP" ប្រសិនបើ​ លេខ​កូដ​សេចក្ដី​យោង​ស្តង់ដារ​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ ។

en: Enter here the Subject Reference Number. Provides a numeric code to indicate the Subject Name plus optional Subject Matter and Subject Detail Names in the language of the service. Subject Reference is a number from the range 01000000 to 17999999 and represent a language independent international reference to a Subject. A Subject is identified by its Reference Number and corresponding Names taken from a standard lists given by XMP/NAA. If a standard reference code is used, these lists are the English language reference versions. This field is limited to 8 digit code.
km: បញ្ចូល​លេខ​យោង​ប្រធាន​បទ​នៅ​ទីនេះ ។ ផ្ដល់​លេខ​កូដ​ ដើម្បី​បង្ហាញ​ឈ្មោះ​ប្រធាន​បទ ព្រម​ទាំង​បញ្ហា​អំពី​ប្រធាន​បទ​ជា​ជម្រើស​ និង​ឈ្មោះ​ប្រធាន​បទ​លម្អិត​ជា​ភាសា​សេវា ។ សេចក្ដីយោង​ប្រធាន​បទ​ គឺ​ជា​លេខ​ដែល​រាប់​ចាប់​ពី ០​១​០​០​០​០​០​០​ ដល់​ ១​៧​៩​៩​៩​៩​៩​៩​ និង​តំណាង​ឲ្យ​សេចក្ដី​យោង​ជា​អន្តរជាតិ​មិន​អាស្រ័យ​លើ​ភាសា​សម្រាប់​ប្រធាន​បទ ។ ប្រធាន​បទ​ត្រូវ​បាន​សម្គាល់​ដោយ​លេខ​យោង​ និង​ឈ្មោះ​ត្រូវ​គ្នា​ដែល​យក​ចេញ​ពី​បញ្ជី​ស្តង់ដារ​ដែល​ផ្ដល់​ដោយ​ XMP/NAA ។ បើ​សិន​លេខ​កូដ​សេចក្ដីយោង​ស្តង់ដារ​ត្រូវ​បាន​ប្រើ បញ្ជី​នេះ​នឹង​ជា​កំណែ​យោង​ជា​ភាសា​អង់គ្លេស ។ វាល​នេះ​កំណត់​លេខ​កូដ​ត្រឹម​ ៨ ខ្ទង់ ។

en: Enter here the Subject Name. English language is used if you selected a standard XMP/NAA reference code.
km: បញ្ចូល​ឈ្មោះ​ប្រធាន​បទ​នៅ​ទី​នេះ​ ។​ ភាសា​អង់គ្លេស​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ ប្រសិនបើ​ អ្នក​​ជ្រើស​កូដ​សេចក្ដីយោង​ XMP/NAA ស្តង់ដារ​ ។ ​

en: Enter here the Subject Matter Name. English language is used if you selected a standard XMP/NAA reference code.
km: បញ្ចូល​ឈ្មោះ​អំពី​បញ្ហា​ប្រធាន​បទ​នៅ​ទីនេះ ​។ ភាសា​អង់គ្លេស​នឹង​ត្រូវ​បាន​ប្រើ បើ​អ្នក​ជ្រើស​លេខ​កូដ​យោង​ XMP/NAA ស្តង់ដារ ។

en: Enter here the Subject Detail Name. English language is used if you selected a standard XMP/NAA reference code.
km: បញ្ចូល​ឈ្មោះ​ប្រធាន​បទ​លម្អិត​នៅ​ទីនេះ ។ ភាសា​អង់គ្លេស​នឹង​ត្រូវ​បាន​ប្រើ បើ​អ្នក​ជ្រើស​លេខ​កូដ​យោង​ XMP/NAA ស្តង់ដារ ។

en: Status
km: ស្ថានភាព

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ohHeaderLabel)
en: Select an optional calendar file with the official holidays
km: ជ្រើស​​ឯកសារ​ប្រតិទិន​ជា​ជម្រើស​ជា​មួយ​នឹង​ថ្ងៃ​ឈប់​សម្រាក​ជា​ផ្លូវការ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fhHeaderLabel)
en: Select an optional calendar file with your "family holidays"
km: ជ្រើស​​ឯកសារ​ប្រតិទិន​ជា​ជម្រើស​ជា​មួយ​នឹង​ "ថ្ងៃ​ឈប់សម្រាក​គ្រួសារ​" របស់​អ្នក

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CalTemplate)
en: Create Template for Calendar
km: បង្កើត​ពុម្ព​សម្រាប់​ប្រតិទិន

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, previewGroupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, m_tableWidget)
en: Preview
km: មើល​ជាមុន

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, topRadio)
en: &Top
km: កំពូល

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, drawLinesCheckBox)
en: Draw lines on calendar
km: គូរ​បន្ទាត់​នៅ​ក្នុង​ប្រតិទិន

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fontLabel)
en: Font:
km: ពុម្ពអក្សរ ៖

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, monthBox)
en: Select Images
km: ជ្រើស​រូបភាព

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Left click on a month to select an image, right click to clear an image.
km: ចុច​ខាង​ឆ្វេង​លើ​ខែ ដើម្បី​ជ្រើស​រូបភាព ចុច​ខាង​ស្ដាំ ដើម្បី​សម្អាត​រូបភាព ។

en: Choose events to show on the Calendar
km: ជ្រើស​ព្រឹត្តិការណ៍​ដើម្បី​បង្ហាញ​នៅ​លើ​ប្រតិទិន

en: No valid images selected for months<br/>Click Back to select images
km: គ្មាន​រូបភាព​ត្រឹមត្រូវ​បាន​ជ្រើស​សម្រាប់​ខែ<br/>ចុច​ថយក្រោយ ដើម្បី​ជ្រើស​រូបភាព

en: Please note that you are making a calendar for<br/>the current year or a year in the past.
km: សូម​ចំណាំ​ថា អ្នក​កំពុង​សម្គាល់​ប្រតិទិន​សម្រាប់<br/>ឆ្នាំ​បច្ចុប្បន្ន​ ឬ​ឆ្នាំ​​មុន ។

en: Click Next to start Printing<br/><br/>Following months will be printed for year %1:<br/>
km: ចុច​ បន្ទាប់​ដើម្បី​ចាប់ផ្ដើម​បោះពុម្ព<br/><br/>ខែ​ដូច​ខាង​ក្រោម​នឹង​ត្រូវ​បាន​បោះពុម្ព​សម្រាប់​ឆ្នាំ %1 ៖<br/>

en: Printing Cancelled
km: បានបោះបង់​ការ​បោះពុម្ព

en: Printing calendar page for %1 of %2
km: បោះពុម្ព​ទំព័រ​ប្រតិទិន​សម្រាប់ %1 នៃ %2

en: &Abort
km: បោះបង់​

en: Camera
km: ម៉ាស៊ីន​ថត​រូប​​

en: Cannot run %1:
    
     %2
km: មិន​អាច​ដំណើរការ​ %1 ៖
    
     %2​

en: Images
km: រូបរាព

en: Developer
km: អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍

en: Temporary panorama file does not exists.
km: មិន​មាន​ឯកសារ​ទស្សនីយភាព​បណ្ដោះអាសន្ន​ទេ ។

en: Temporary project file does not exist.
km: មិន​ទាន់មាន​ឯកសារ​គម្រោង​បណ្ដោះអាសន្ន​ទេ ។

en: PTO file already created in the temporary directory.
km: បាន​បង្កើត​ឯកសារ ​PTO រួ​ចហើយ​នៅ​ក្នុង​ថត​បណ្ដោះអាស្ន ។

en: PTO file cannot be created in the temporary directory.
km: មិនអាច​បង្កើត​ឯកសារ PTO នៅ​ក្នុង​ថត​បណ្ដោះអាសន្ន​ទេ ។

en: Processing Panorama Preview...
km: កំពុង​ដំណើរការ​ការ​មើល​ទស្សនីយភាព​ជា​មុន...

en: <qt><p><h1>Panorama Post-Processing</h1></p></qt>
km: <qt><p><h1>ដំណើរការ​ទស្សនីយភាព​ក្រោយ</h1></p></qt>

en: Author
km: អ្នក​និពន្ធ​

en: If set, the soundtrack for the current album will be saved and restored automatically on the next startup.
km: បើ​សិន​កំណត់ soundtrack ​សម្រាប់​អាល់ប៊ុម​បច្ចុប្បន្ន​នឹង​ត្រូវ​បាន​រក្សា​ទុក​ និង​ស្តារ​ឡើង​វិញ​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​ នៅ​ពេល​ចាប់​ផ្តើម​លើក​ក្រោយ ។

en: Load playlist from a file.
km: ផ្ទុក​បញ្ជី​ចាក់​ពី​ឯកសារ ។

en: Save playlist to a file.
km: រក្សា​ទុក​បញ្ជី​ចាក់​ទៅ​ឯកសារ ។

[ctx: number of tracks and running time]
en: 1 track [%2] | %1 tracks [%2]
km[0]: %1 បទ [%2]

en: Slide time is greater than soundtrack time. Suggestion: add more sound files.
km: ពេលវេលាស្លាយ​​ធំជាង​ពេលវេលា soundtrack ។ សំណើ ៖ បន្ថែម​ឯកសារ​សំឡេង​ផ្សេង​ទៀត ។

en: You can only move image files up one at a time.
km: អ្នក​អាច​ផ្លាស់ទី​តែ​​ឯកសារ​មួយ​ឡើង​លើ​នៅពេល​តែ​មួយ ។

en: You can only move files down one at a time.
km: អ្នក​អាច​ផ្លាស់ទី​ឯកសារ​ចុះក្រោម​នៅពេល​តែ​មួយ ។

en: Cannot create a preview of an empty file list.
km: មិន​អាច​បង្កើត​ការ​មើលបញ្ជី​ឯកសារ​ទទេ​ជា​មុន ។

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Options
km: ជម្រើស

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_loopCheckBox)
en: &Loop
km: រង្វិល​ជុំ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_rememberSoundtrack)
en: Remember soundtrack
km: ចង​ចាំ​ soundtrack

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Time comparison
km: ការ​ប្រៀបធៀប​ពេលវេលា

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Soundtrack:
km: Soundtrack ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_playButton)
en: Play
km: ចាក់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_stopButton)
en: Stop
km: បញ្ឈប់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_useMillisecondsCheckBox)
en: Use &milliseconds instead of seconds
km: ប្រើ​មិល្លីវិនាទីជំនួស​ឲ្យ​វិនាទី

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_enableMouseWheelCheckBox)
en: Enable mouse wheel to move between slides.
km: អនុញ្ញាត​កង់​កណ្ដុរ​ដើម្បី​ផ្លាស់ទី​រវាង​ស្លាយ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_enableMouseWheelCheckBox)
en: Enable mouse &wheel
km: អនុញ្ញាត​កង់កណ្ដុរ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_openGlFullScale)
en: Use full screen resolution (slower)
km: ប្រើ​គុណភាព​បង្ហាញ​អេក្រង់​ពេញ​ (យឺត​ជាង)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_kbDisableFadeCheckBox)
en: Disable &fade-in / fade-out
km: បិទ​ការ​លេចកាត់/លិចកាត់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_kbDisableCrossfadeCheckBox)
en: Disable &cross-fade
km: បិទ​ការ​លេច​កាត់

en: This is a comment sample...
km: នេះ​ជា​គំរូ​​នៃ​សេចក្ដី​អធិប្បាយ​...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Colors
km: ពណ៌

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_commentsDrawOutlineCheckBox)
en: Outlined Text
km: អត្ថបទ​ដែល​បាន​គ្រោង​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Background opacity:
km: ភាព​ស្រអាប់​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ ៖​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Font color:
km: ពណ៌​ពុម្ពអក្សរ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Background color:
km: ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ ៖

en: Cannot access file %1. Please check the path is correct.
km: មិនអាច​ចូល​ដំណើរការ​ទៅ​ឯកសារ %1 បានទេ ។ សូម​ពិនិត្យ​មើល​ថាតើ​ផ្លូវ​ត្រឹមត្រូវ​ឬទេ ។

en: Ken Burns
km: ការ​ដុត​របស់ Ken

en: Delay between images (ms):
km: ពន្យារ​រវាង​រូបភាព (មិ.វិ.) ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_delayLabel)
en: Delay between images (s):
km: ពន្យារ​រវាង​រូបភាព ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_label6)
en: Total number of images in the portfolio and sequence duration.
km: ចំនួន​រូបភាព​សរុប​នៅ​ក្នុង​ថិរវេលា​លំដាប់ និង​អាល់ប៊ុម ។

[ctx: Filter Effect: Bend]
en: Bend
km: ក្រុម

[ctx: Filter Effect: Cube]
en: Cube
km: គូប

[ctx: Filter Effect: Fade]
en: Fade
km: លេច​បន្តិច​ម្ដង

[ctx: Filter Effect: Flutter]
en: Flutter
km: ញ័រ

[ctx: Filter Effect: In Out]
en: In Out
km: ចេញ ចូល

[ctx: Filter Effect: Random effect]
en: Random
km: ចៃដន្យ

en: SlideShow Completed
km: បាន​បញ្ចប់​ការ​បញ្ចាំង​ស្លាយ

en: There are no images to show.
km: គ្មាន​រូបភាព​ត្រូវ​បង្ហាញ ។

en: OpenGL support is not available on your system.
km: មិនមានការ​គាំទ្រ OpenGL នៅ​ក្នុង​ប្រព័ន្ធ​របស់​អ្នក​ទេ ។

[ctx: Filter Effect: Chess Board]
en: Chess Board
km: ក្ដារ​អុក

[ctx: Filter Effect: Melt Down]
en: Melt Down
km: រលាយបាត់

[ctx: Filter Effect: Sweep]
en: Sweep
km: បោស

[ctx: Filter Effect: Growing]
en: Growing
km: រីក

[ctx: Filter Effect: Circle Out]
en: Circle Out
km: រង្វង់​ចេញ

[ctx: Filter Effect: Multi-Circle Out]
en: Multi-Circle Out
km: រង្វង់​ចេញ​ច្រើន

[ctx: Filter Effect: Spiral In]
en: Spiral In
km: គួច​ចូល​ក្នុង

[ctx: Filter Effect: Blobs]
en: Blobs
km: ស្នាម​ប្រឡាក់

en: Slideshow
km: ការ​បញ្ចាំង​ស្លាយ

en: Date
km: កាលបរិច្ឆេទ

en: More options
km: ជម្រើស​បន្ថែម​

en: Album
km: អាល់ប៊ុម

en: New Album
km: អាល់ប៊ុម​ថ្មី

en: Reset
km: កំណត់​ឡើង​វិញ

en: Import
km: នាំចូល

en: Current Timeline Search
km: ស្វែងរក​បន្ទាត់​ពេលវេលា​បច្ចុប្បន្ន

en: Current Fuzzy Image Search
km: ស្វែងរក​រូបភាព​ស្រពិចស្រពិល​​​​បច្ចុប្បន្ន

en: Current Fuzzy Sketch Search
km: ស្វែងរក​គំនូរព្រាង​ស្រពិចស្រពិល​បច្ចុប្បន្ន

en: Current Map Search
km: ស្វែងរក​ផែនទី​បច្ចុប្បន្ន

en: Current Search
km: ស្វែងរក​បច្ចុប្បន្ន

en: Current Duplicates Search
km: ស្វែងរក​ច្បាប់​ចម្លង​បច្ចុប្បន្ន

en: Enter new album name:
km: បញ្ចូល​ឈ្មោះ​អាល់ប៊ុម​ថ្មី ៖

en: <p>The collection is still available, but the identifier changed.<br/>This can be caused by restoring a backup, changing the partition layout or the file system settings.<br/>The collection is now located at this place:</p>
km: <p>សម្រាំង​នៅ​តែ​អាច​រក​បាន ប៉ុន្តែ​បាន​ផ្លាស់ប្ដូរ​ឧបករណ៍​សម្គាល់ ។<br/>វា​អាច​បណ្ដាល​ដោយ​​ទុក​ការ​បម្រុង​ឡើង​វិញ ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​​ប្លង់​ភាគ​ថាស ឬ​ការ​កំណត់​ប្រព័ន្ធ​ឯកសារ ។<br/>ឥឡូវ​នេះ​សម្រាំង​ត្រូវ​បាន​ដាក់​​នៅ​ទីកន្លែង​នេះ ៖</p>

en: The collection is located on a storage device which is not always attached. Mark the collection as a removable collection.
km: សម្រាំង​ត្រូវ​បាន​ដាក់​នៅ​លើ​ឧបករណ៍​ផ្ទុក ដែល​​មិន​ត្រូវ​បាន​​ភ្ជាប់​ជានិច្ច ។ សម្គាល់​ការ​សម្រាំង​ជា​សម្រាំងចល័ត ។

en: Take no action now. I would like to solve the problem later using the setup dialog
km: គ្មាន​សកម្មភាព​ឡើង​ឥឡូវ​នេះ ។ ខ្ញុំ​ចង់​ដោះស្រាយ​បញ្ហា​ក្រោយពេល​ប្រើ​ប្រអប់​រៀបចំ

en: <p>You have chosen the folder "%1" as the place to store the database. A database file from an older version of digiKam is found in this folder.</p> <p>Would you like to upgrade the old database file - confirming that this database file was indeed created for the pictures located in the folder "%2" - or ignore the old file and start with a new database?</p>
km: <p>អ្នក​បាន​ជ្រើស​ថត "%1" ជា​ទីកន្លែង ដែល​ត្រូវ​ទុក​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ ។ ឯកសារ​មូលដ្ឋាន​ពី​កំណែ​ចាស់​របស់ digiKam ដែល​ត្រូវ​បាន​រក​ឃើញ​នៅ​ក្នុង​ថត​នេះ ។</p> <p>តើ​អ្នក​ចង់​ធ្វើ​ឲ្យ​ឯកសារ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ប្រើសើរ​​ឡើង - ក្នុង​ការ​អះអាង​ឯកសារ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ដូច​ដែល​បាន​បង្កើត​សម្រាប់​រូបភាព​ដែល​បាន​ដាក់​នៅ​ក្នុង​ថត "%2" ឬ​មិន​អើពើ​ឯកសារ​ចាស់ ហើយ​ចាប់ផ្ដើម​ជាមួយ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ឬ ?</p>

en: <p>You have chosen the folder "%1" as the new place to store the database. A database file from an older version of digiKam is found in this folder.</p> <p>Would you like to upgrade the old database file, start with a new database, or copy the current database to this location and continue using it?</p>
km: <p>អ្នក​បាន​ជ្រើស​ថត "%1" ជា​ទីកន្លែង​ថ្មី​ដែល​ត្រូវ​ទុក​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ ។ ឯកសារ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ពី​កំណែ​ចាស់​របស់ digiKam ដែល​ត្រូវ​បាន​រក​ឃើញ​នៅ​ក្នុង​ថត​នេះ ។</p> <p>តើ​អ្នក​ចង់​ធ្វើ​ឲ្យ​ឯកសារ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ចាស់​ប្រសើរ​ឡើង ចាប់ផ្ដើម​ជាមួយ​​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ថ្មី ឬ​ចម្លង​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​បច្ចុប្បន្ន​ទៅ​កាន់​ទីតាំង​នេះ ហើយ​បន្ត​ក្នុង​ការ​ប្រើ​វាឬ ?</p>

en: <p>You have chosen the folder "%1" as the new place to store the database. A database file from an older version of digiKam is found in this folder.</p> <p>Would you like to upgrade the old database file or start with a new database?</p>
km: <p>អ្នក​បាន​ជ្រើស​ថត "%1" ជា​ទីកន្លែង​ថ្មី​ដែល​ត្រូវ​ទុក​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ ។ ឯកសារ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ពី​កំណែ​ចាស់​របស់ digiKam ដែល​ត្រូវ​បាន​រក​ឃើញ​នៅ​ក្នុង​ថត ។</p> <p>តើ​អ្នក​ចង់​ធ្វើ​ឲ្យ​ឯកសារ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ចាស់​ប្រសើរ​ ឬ​​ចាប់ផ្ដើម​ជាមួយ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ឬ ?</p>

en: Failed to copy the old database file ("%1") to its new location ("%2"). Trying to upgrade old databases.
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ចម្លង​ឯកសារ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ចាស់ ("%1") ទៅកាន់​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ថ្មី ("%2") ។ សាកល្បង​​ធ្វើ​ឲ្យ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ចាស់​ប្រើសើរ ។

en: <p>You have chosen the folder "%1" as the new place to store the database.</p><p>Would you like to copy the current database to this location and continue using it, or start with a new database?</p>
km: <p>អ្នក​បាន​ជ្រើស​ថត "%1" ជា​ទី​កន្លែង​ថ្មី​ ដើម្បី​ទុក​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ ។</p><p>តើ​អ្នក​ចង់​ចម្លង​​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​បច្ចុប្បន្ន​ទៅកាន់​ទីតាំង​ថ្មី ហើយ​បន្ត​ប្រើ​វា ឬ​ចាប់ផ្ដើម​​មូលដ្ឋាន​ន័យ​ថ្មី​ឬ ?</p>

en: <p>You have chosen the folder "%1" as the new place to store the database. There is already a database file in this location.</p> <p>Would you like to use this existing file as the new database, or remove it and copy the current database to this place?</p>
km: <p>អ្នក​បាន​ជ្រើស​ថត "%1" ជា​​ទីកន្លែង​ថ្មី ដើម្បី​ទុក​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ ។ មាន​ឯកសារ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​រួចហើយ​នៅ​​ក្នុង​ទីតាំង​នេះ ។</p> <p>តើ​អ្នក​ចង់​ប្រើ​ឯកសារ​ដែល​មាន​ស្រាប់​នេះ​ជា​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ថ្មី​ ឬ​យក​វា​ចេញ ​ហើយ​ចម្លង​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​បច្ចុប្បន្ន​ទៅ​ទីកន្លែង​នេះ ?</p>

en: Failed to backup the existing database file ("%1"). Refusing to replace file without backup, using the existing file.
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​បម្រុងទុក​ឯកសារ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ដែល​មាន​ស្រាប់ ("%1") ។ បដិសេធ​ក្នុង​ការ​ជំនួស​ឯកសារ​ដោយ​មិន​ចាំបាច់​បម្រុងទុក ដោយ​ប្រើ​ឯកសារ​ដែល​មាន​ស្រាប់ ។

en: Failed to copy the old database file ("%1") to its new location ("%2"). Starting with an empty database.
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​​ការ​ចម្លង​ឯកសារ​មូលដ្ឋាន​​ទិន្នន័យ​ចាស់ ("%1") ទៅកាន់​ទីតាំង​ថ្មី​របស់​វា ("%2") ។ ចាប់ផ្ដើម​ដោយ​មាន​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ទទេ ។

en: The collection location supplied is invalid or currently not available.
km: ទីតាំង​សម្រាំង​ដែល​ផ្គត់ផ្គង់​មិន​ត្រឹមត្រូវ ឬ​មិន​អាច​រក​បាន​នៅ​ពេល​បច្ចុប្បន្ន ។

en: No parent found for album.
km: រក​មិន​ឃើញ​មេ​​អាប៊ុម ។

en: Album name cannot be empty.
km: ឈ្មោះ​អាល់ប៊ុម​មិន​អាច​ទទេ​ឡើយ ។

en: Album name cannot contain '/'.
km: ឈ្មោះ​អាល់ប៊ុម​មិន​អាច​មាន '/' ឡើយ ។

en: An existing album has the same name.
km: អាល់ប៊ុម​ដែល​មាន​​ស្រាប់​មាន​ឈ្មោះ​ដូច​គ្នា ។

en: Failed to add album to database
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​បន្ថែម​អាល់ប៊ុម​ទៅ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ

en: No such album
km: គ្មាន​អាល់ប៊ុម​ឡើង

en: Cannot rename root album
km: មិន​អាច​ប្ដូរ​ឈ្មោះ​អាល់ប៊ុម​ជា​ root ឡើយ

en: Album name cannot contain '/'
km: ឈ្មោះ​អាល់ប៊ុម​មិន​អាច​មាន '/' ឡើយ

en: Another album with the same name already exists.
    Please choose another name.
km: អាល់ប៊ុម​មាន​ឈ្មោះ​នេះ​រួច​ហើយ ។
    សូម​ជ្រើស​ឈ្មោះ​ផ្សេង ។

en: Failed to rename Album
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ប្ដូរ​ឈ្មោះ​អាល់ប៊ុម

en: Cannot edit root album
km: មិន​អាច​កែសម្រួល​អាល់ប៊ុម​​ជា root បាន​ទេ

en: No parent found for tag
km: រក​មិន​ឃើញ​មេ​សម្រាប់​ស្លាក​ឡើង

en: Tag name cannot be empty
km: ឈ្មោះ​ស្លាក​មិន​អាច​ទទេ​ឡើយ

en: Tag name cannot contain '/'
km: ឈ្មោះ​ស្លាក​មិន​អាច​មាន '/' ឡើយ

en: Tag name already exists
km: មាន​ឈ្មោះ​ស្លាក​រួច​​ហើយ

en: Failed to add tag to database
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​បន្ថែម​ស្លាក​ទៅកាន់​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ

en: Cannot edit root tag
km: ​មិន​អាច​កែសម្រួល​ស្លាក​ជា root បាន​ទេ

en: Another tag with the same name already exists.
    Please choose another name.
km: ស្លាក​ផ្សេងទៀត​មាន​ឈ្មោះ​នេះ​រួច​​ហើយ ។
    សូម​ជ្រើស​ឈ្មោះ​ផ្សេង ។

en: Cannot move root tag
km: មិន​អាច​ផ្លាស់ទី​ស្លាក​ជា root បាន​ទេ

en: No such tag
km: គ្មាន​ស្លាក​ឡើយ

en: Context menu
km: ម៉ឺនុយ​បរិបទ

en: Find Duplicates...
km: រក​ច្បាប់​ចម្លង...

en: Refresh
km: ធ្វើ​ឲ្យស្រស់

en: No Album Selected
km: គ្មាន​អាល់ប៊ុម​ដែល​បាន​ជ្រើស​ឡើង

en: No Tag Selected
km: គ្មាន​ស្លាក​ដែល​បាន​ជ្រើស​ឡើយ

en: 1 Tag selected | %1 Tags selected
km[0]: %1 ស្លាក​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: 1 Album selected | %1 Albums selected
km[0]: %1 អាល់ប៊ុម​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: 1 Tag excluded | %1 Tags excluded
km[0]: %1 ស្លាក​ដែល​មិន​បាន​​រាប់​បញ្ចូល

en: 1 Album excluded | %1 Albums excluded
km[0]: %1 អាល់ប៊ុម​ដែល​មិន​បាន​រាប់​បញ្ចូល

en: Create New Album
km: បង្កើត​អាល់ប៊ុម​ថ្មី

en: &New Album
km: អាល់ប៊ុម​ថ្មី

en: Create new album
km: បង្កើត​អាល់ប៊ុម​ថ្មី

en: Sorry, digiKam does not support remote URLs as collections.
km: សូមទោស digiKam មិន​គាំទ្រ URLs ពី​ចម្ងាយ​ជា​សម្រាំង​ឡើយ ។

en: The selected folder does not exist or is not readable
km: គ្មាន​ថត​ដែល​បាន​ជ្រើស ឬ​ថត​មិន​អាច​អាន​បាន

en: There is already a collection containing the folder "%1"
km: មាន​សម្រាំង​ថត​ "%1" រួចហើយ

en: The storage media can be uniquely identified.
km: មេឌៀ​ផ្ទុក​អាច​ត្រូវ​បាន​កំណត់​ដោយ​មាន​តែ​មួយ ។

en: The collection is located on your harddisk
km: សម្រាំង​ត្រូវ​បាន​ដាក់​នៅ​ក្នុង​ថាស​រឹង​របស់​អ្នក

en: This is a CD/DVD, which is identified by the label that you can set in your CD burning application. There is already another entry with the same label. The two will be distinguished by the files in the top directory, so please do not append files to the CD, or it will not be recognized. In the future, please set a unique label on your CDs and DVDs if you intend to use them with digiKam.
km: នេះ​ជា​ ស៊ីឌី/ឌីវីឌី ដែល​អ្នក​បាន​កំណត់​ដោយ​ស្លាក​ដែល​អ្នក​អាច​កំណត់​នៅ​ក្នុង​កម្មវិធី​ដុត​ស៊ីឌី​របស់​អ្នក ។ មាន​ធាតុ​ផ្សេង​ទៀត​ដែល​មាន​ស្លាក​ដូច​គ្នា ។ ធាតុ​ពីរ​នឹង​ត្រូវ​បាន​​បង្ហាញ​ភាព​ខុស​គ្នា​​ដោយ​ឯកសារ​នៅ​ក្នុង​ថត​ ដូច្នេះ​សូម​​កុំ​បន្ថែម​ខាងចុង​ឯកសារ​ចំពោះ​​ស៊ីឌី ឬ​វា​នឹង​មិន​ត្រូវ​បាន​ស្គាល់​ឡើយ ។ សូម​កំណត់​ស្លាក​តែ​មួយ​នៅ​លើ​ឌីវីឌី និង​ស៊ីឌី​របស់​អ្នក​​ ប្រសិនបើ​អ្នក​​មាន​បំណង​ប្រើ​វា​ជាមួយ digiKam ។

en: This is a CD/DVD. It will be identified by the label ("%1")that you have set in your CD burning application. If you create further CDs for use with digikam in the future, please remember to give them a unique label as well.
km: នេះ​ជា​ ស៊ីឌី/​ឌីវីឌី ។ វា​នឹង​ត្រូវ​បាន​កំណត់​ដោយ​ស្លាក ("%1") ដែល​អ្នក​បាន​កំណត់​នៅ​ក្នុង​កម្មវិធី​ដុត​ស៊ីឌី​របស់​អ្នក ។ ប្រសិនបើ​អ្នក​បង្កើត​ស៊ីឌី សម្រាប់​ប្រើ​ជាមួយ digikam នៅ​ពេល​ខាង​មុន ។ សូម​ចង់ចាំថា​ត្រូវ​ផ្ដល់​វា​ស្លាក​តែ​មួយ​ដូច​​គ្នា ។

en: This is a removable storage medium that will be identified by its label ("%1")
km: នេះ​ជា​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​ចល័ត​ដែល​នឹង​ត្រូវ​បាន​កំណត់​ដោយ​ស្លាក​របស់​វា ("%1")

en: This entry will only be identified by the path where it is found on your system ("%1"). No more specific means of identification (UUID, label) is available.
km: ធាតុ​នេះ​នឹង​ត្រូវ​បាន​កំណត់​ដោយ​ផ្លូវ​ដែល​វា​ត្រូវ​បាន​រក​ឃើញ​នៅ​លើ​ប្រព័ន្ធ​របស់​អ្នក ("%1") ។ គ្មាន​​អត្ថន័យ​​បញ្ជាក់​បន្ថែម (UUID ស្លាក) ឡើយ ។

en: It is not possible on your system to identify the storage medium of this path. It will be added using the file path as the only identifier. This will work well for your local hard disk.
km: វា​មិន​អាច​មាន​នៅ​លើ​ប្រព័ន្ធ​របស់​អ្នក​ឡើង ដើម្បី​កំណត់​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​សម្រាប់​ផ្លូវ​នេះ ។ វា​នឹង​ត្រូវ​បាន​បន្ថែម​ដោយ​ប្រើ​ផ្លូវ​ឯកសារ​ជា​ឧបករណ៍​សម្គាល់​តែ​ប៉ុណ្ណោះ ។ វា​នឹង​ដំណើរការ​បាន​យ៉ាង​ប្រសើរ​សម្រាប់​ថាស​រឹង​មូលដ្ឋាន​របស់​អ្នក ។

en: You need to locally mount your Samba share. Sorry, digiKam does currently not support smb:// URLs.
km: អ្នក​ចាំបាច់​ម៉ោន​ជា​មូលដ្ឋាន​ Samba របស់​អ្នក ។ សូមទោស digiKam មិន​គាំ​ទ្រ​ឡើយ​បច្ចុប្បន្ន smb:// URLs ។

en: There is already a collection for a network share with the same path.
km: មាន​សម្រាំង​រួច​ហើយ​សម្រាប់​ការ​ចែករំលែក​បណ្ដាញ​ដែល​មាន​ផ្លូវ​ដូច​គ្នា ។

en: The network share will be identified by the path you selected. If the path is empty, the share will be considered unavailable.
km: ការ​ចែករំលែក​បណ្ដាញ​នឹង​ត្រូវ​បាន​កំណត់​ដោយ​ផ្លូវ​​ដែល​អ្នក​បាន​ជ្រើស​ឡើយ ។ ប្រសិនបើ​ផ្លូវ​ទទេ នឹង​មិន​អាច​ត្រូវ​បាន​​ពិចារណា​​​ឡើយ ។

en: Error while opening the source database.
km: កំហុស​ខណៈ​ពេល​បើក​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ប្រភព ។

en: Error while opening the target database.
km: កំហុស​ខណៈ​ពេល​បើក​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​គោលដៅ ។

en: Error while scrubbing the target database.
km: កំហុស​ខណៈ​ពេល​ច្រោះ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​គោលដៅ ។

en: Create Schema...
km: បង្កើត​​គំនូរ​បំព្រួញ...

en: Error while creating the database schema.
km: កំហុស​ខណៈ​ពេល​បង្កើត​​គំនូរ​បំព្រួញ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ ។

en: You have insufficient privileges on the database.
    Following privileges are not assigned to you:
     %1
    Check your privileges on the database and restart digiKam.
km: អ្នក​មាន​សិទ្ធិ​នៅ​លើ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ឡើយ ។
    សិទ្ធិ​ខាងក្រោម​មិន​​ត្រូវ​បាន​កំណត់​​សម្រាប់​អ្នក​ឡើយ ៖
     %1
    ពិនិត្យ​មើល​សិទ្ធិ​លើ​​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ ហើយ​ចាប់ផ្ដើម digiKam ឡើង​វិញ ។

en: The database is not valid: the "DBVersion" setting does not exist. The current database schema version cannot be verified. Try to start with an empty database.
km: មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​មិន​ត្រឹមត្រូវ ៖ "DBVersion" គ្មាន​ការ​កំណត់​ឡើយ ។ កំណែ​គំនូរ​បំព្រួញ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​បច្ចុប្បន្ន ។ សាកល្បង​ចាប់ផ្ដើម​ជាមួយ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ទទេ ។

en: The database has been used with a more recent version of digiKam and has been updated to a database schema which cannot be used with this version. (This means this digiKam version is too old, or the database format is too recent.) Please use the more recent version of digiKam that you used before.
km: មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ដោយ​មាន​កំណែ​ថ្មី​ជា​ច្រើន​របស់ digiKam និង​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្ន​ចំពោះ​គំនូរ​បំព្រួញ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ដែល​មិន​អាច​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ជា​មួយ​កំណែ​នេះ ។ (មាន​ន័យ​ថា​កំណែ digiKam ចាស់​ពេក ឬ​ទ្រង់ទ្រាយ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ ។) សូម​ប្រើ​កំណែ​ថ្មី​ជា​ច្រើន​របស់ digiKam ដែល​អ្នក​បាន​ប្រើ​ពីមុន ។

en: Failed to create tables in database.
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​បង្កើត​តារាង​នៅ​ក្នុង​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ ។

en: The database update action cannot be found. Please ensure that the dbconfig.xml file of the current version of digiKam is installed at the correct place.
km: ​មិន​អាច​រក​ឃើញ​សកម្មភាព​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្ន​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ឡើយ ។ សូម​ប្រាកដ​ថា​ឯកសារ dbconfig.xml របស់​កំណែ​បច្ចុប្បន្ន​​នៃ digiKam ត្រូវ​បាន​ដំឡើង​នៅ​ទីតាំង​ត្រឹមត្រូវ​ហើយ ។

en: Failed to copy the old database file ("%1") to its new location ("%2"). Error message: "%3". Please make sure that the file can be copied, or delete it.
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ចម្លង​ឯកសារ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ចាស់ ("%1") ទៅកាន់​ទីតាំង​ថ្មី​របស់​វា ("%2") ។ សារ​កំហុស ៖ "%3" ។ សូម​ប្រាកដ​ថា​ឯកសារ​​អាច​ត្រូវ​បាន​ចម្លង ឬ​លុប​ ។

en: Copied database file
km: ឯកសារ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ដែល​បាន​ចម្លង

en: The old database file ("%1") has been copied to the new location ("%2") but it cannot be opened. Please delete both files and try again, starting with an empty database.
km: ឯកសារ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ចាស់ ("%1") ត្រូវ​បាន​ចម្លង​ទៅកាន់​ទីតាំង​ថ្មី ("%2") ប៉ុន្តែ​វា​មិន​អាច​ត្រូវ​បាន​បើក​ឡើយ ។ សូល​លុប​ឯកសារ​ទាំងពីរ ហើយ​សាកល្បង​ម្ដងទៀត ចាប់ផ្ដើម​ជាមួយ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ទទេ ។

en: Opened new database file
km: ឯកសារ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ថ្មី​ដែល​បាន​បើក

en: Prepared table creation
km: បាន​រៀបចំ​ការ​បង្កើត​តារាង

en: Created tables
km: បាន​បង្កើត​តារាង

en: No album library path has been found in the configuration file. Giving up the schema updating process. Please try with an empty database, or repair your configuration.
km: ​រក​មិន​ឃើញ​ផ្លូវ​​​ផ្លូវ​បណ្ណាល័យ​អាល់ប៊ុម​នៅ​ក្នុង​ឯកសារ​ការ​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ ។ ដំណើរការ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​​គំនូរ​បំព្រួញ ។ សូម​សាកល្បង​ជាមួយ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ទទេ ឬ​​​បង្កើត​ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​របស់​អ្នក​ឡើង​វិញ ។

en: Configured one album root
km: បាន​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​អាល់ប៊ុម​មួយ​ជា root

en: Imported albums
km: អាល់ប៊ុម​ដែល​បាន​នាំចូល

en: Imported images information
km: ព័ត៌មាន​រូបភាព​ដែល​បាន​នាំចូល

en: Last Search (0.9)
km: ស្វែងរក​ចុងក្រោយ (០.៩)

en: Initialized and imported file suffix filter
km: តម្រង​បច្ច័យ​ឯកសារ​ដែល​បាន​នាំចូល និង​បាន​រៀបចំ

en: Imported creation dates
km: កាលបរិច្ឆេទ​​ការ​បង្កើត​ដែល​បាន​នាំចូល

en: Imported comments
km: មតិយោបល់​ដែល​បាន​នាំចូល

en: Imported ratings
km: ការ​វាយ​តម្លៃ​ដែល​បាន​នាំចូល

en: Dropped v3 tables
km: តារាង v3 ដែល​បាន​ទម្លាក់

en: Error while opening the database.
    digiKam will try to automatically reconnect to the database.
km: កំហុស ខណៈ​ពេល​បើក​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ ។
    digiKam នឹង​សាកល្បង​តភ្ជាប់​ទៅកាន់​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ ។

en: <p><b>A database error occurred.</b></p>Details:
     %1
km: <p><b>កំហុស​មូលដ្ឋានទិន្នន័យ ។</b></p>សេចក្ដី​លម្អិត ៖
     %1

[ctx: @title]
en: Source Images
km: រូបភាព​ប្រភព

[ctx: @title]
en: Image History
km: ប្រវត្តិ​រូបភាព

[ctx: @title]
en: Related Images
km: រូបភាព​ដែល​ទាក់ទង

[ctx: @title]
en: Identical Images
km: រូបភាព​ដូចគ្នា

[ctx: @title]
en: Intermediate Steps:
km: ការ​ផ្លាស់ទី​​មធ្យម ៖

[ctx: RAW image file (), the parentheses contain the file suffix, like MRW]
en: RAW image file (%1)
km: ឯកសារ​រូបភាព​ដើម (%1)

en: Could not start database server.
km: មិន​អាច​ចាប់ផ្ដើម​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​បាន​ទេ ។

en: Failed to create database<p>Query error: %1</p><p>Database error: %2</p>
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​បង្កើត​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ<p>កំហុស​សំណួរ ៖ %1</p><p>កំហុស​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ ៖ %2</p>

en: The database has been used with a more recent version of digiKam and has been updated to a database schema which cannot be used with this version. (This means this digiKam version is too old, or the database format is to recent) Please use the more recent version of digikam that you used before.
km: មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ជា​មួយ​កំណែ​ថ្មី​ជា​ច្រើន​របស់ digiKam និង​​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្ន​ចំពោះ​គំនូរ​តាង​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ដែល​មិន​អាច​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ជា​មួយ​កំណែ​នេះ​បាន​ទេ ។ (​នេះ​មាន​ន័យ​ថា​កំណែ digiKam ចាស់​ពេក ឬ​ទ្រង់ទ្រាយ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​នៅ​ពេល​បច្ចុប្បន្ន) សូម​ប្រើ​កំណែ​ថ្មី​ជា​ច្រើន​របស់ digikam ដែល​អ្នក​បាន​ប្រើ​ពីមុន ។

[ctx: People on your photos]
en: People
km: មនុស្ស

[ctx: The list of detected faces from the collections but not recognized]
en: Unknown
km: មិនស្គាល់

en: The database is not valid: the "DBThumbnailsVersion" setting does not exist. The current database schema version cannot be verified. Try to start with an empty database.
km: មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​មិន​ត្រឹមត្រូវ ៖ "DBThumbnailsVersion" ​គ្មាន​ការ​កំណត់​ឡើង ។ កំណែ​គំនូរ​បំព្រួញ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​បច្ចុប្បន្ន​មិន​អាច​ត្រូវ​បាន​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ឡើយ ។ សាកល្បង​ចាប់ផ្ដើម​ជាមួយ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ទទេ ។

[ctx: @info:status]
en: Scanning collection
km: វិភាគ​រក​សម្រាំង

en: Error
km: កំហុស

en: Preparing collection scan...
km: កំពុង​រៀបចំ​វិភាគ​រក​សម្រាំង...

en: Scanning for removed albums...
km: កំពុង​វិភាគ​រក​អាល់ប៊ុម​ដែល​បាន​យក​ចេញ...

en: Scanning images in individual albums...
km: កំពុង​វិភាគ​រក​រូបភាព​នៅ​ក្នុង​អាល់ប៊ុម​នីមួយៗ...

en: Migrate ->
km: ផ្លាស់ទី ->

en: Cancel
km: បោះបង់

en: Progress Information
km: ព័ត៌មាន​វឌ្ឍនភាព

en: Step Progress
km: វឌ្ឍនភាព​​ការ​ផ្លាស់ទី

en: Overall Progress
km: វឌ្ឍនភាព​ទាំងស្រុង

en: Database copied successfully.
km: បាន​ចម្លង​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ដោយ​ជោគជ័យ ។

en: Database conversion canceled.
km: បាន​បោះបង់​ការ​បម្លែង​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ ។

en: Step Progress (%1)
km: វឌ្ឍនភាព​ការ​ផ្លាស់ទី (%1)

en: Format
km: ទ្រង់ទ្រាយ

en: Count
km: ចំនួន

en: Videos
km: វីដេអូ

en: Audio
km: អូឌីយ៉ូ

en: Total Items
km: ធាតុ​សរុប

en: Database backend
km: កម្មវិធី​ខាងក្រោយ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ

en: Database internal server
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​អ៊ីនធឺណិត​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ

en: Thumb
km: មេដៃ

en: Continue
km: បន្ត​

en: <i>Make:</i>
km: <i>បង្កើត ៖</i>

en: <i>Model:</i>
km: <i>ម៉ូដែល ៖</i>

en: <i>Created:</i>
km: <i>បាន​បង្កើត ៖</i>

en: <i>Focal:</i>
km: <i>ដែល​ប្រសព្វគ្មាន ៖</i>

en: <i>Exposure:</i>
km: <i>ការ​ដាក់​ឲ្យ​ត្រូវ ៖</i>

en: <i>Sensitivity:</i>
km: <i>ភាព​ប្រែប្រួល ៖</i>

en: Adjust Curves
km: លៃ​តម្រូវ​​​ខ្សែ​កោង

en: Hot Pixels Tool
km: ឧបករណ៍​ភីកសែល

[ctx: average filter mode]
en: Average
km: មធ្យម

[ctx: linear filter mode]
en: Linear
km: លីនេអ៊ែរ

[ctx: quadratic filter mode]
en: Quadratic
km: បួនជ្រុង

[ctx: cubic filter mode]
en: Cubic
km: គួប

en: Black Frame...
km: ស៊ុម​ខ្មៅ...

en: Select Black Frame Image
km: ជ្រើស​រូបភាព​ស៊ុម​ខ្មៅ

en: Embed Original File
km: បង្កប់​ឯកសារ​ដើម​

en: Lossless Compression
km: ការ​បង្ហាប់​ដែល​គ្មាន​ការ​បាត់​បង់

en: JPEG Preview:
km: មើល​ JPEG ជាមុន​ ៖

[ctx: embedded preview type in dng file]
en: None
km: គ្មាន​

[ctx: embedded preview type in dng file]
en: Medium
km: មធ្យម​​

[ctx: embedded preview type in dng file]
en: Full size
km: ទំហំ​ពេញ​

[ctx: @label]
en: Finishing tasks
km: បញ្ចប់​កិច្ចការ

en: Assigning image tags
km: កំណត់​ស្លាក​រូបភាព

en: Removing image tags
km: យក​ស្លាក​រូបភាព​ចេញ

en: Assigning image pick label
km: កំណត់​រូបភាព​ស្លាក​ដែល​ជ្រើស

en: Assigning image color label
km: កំណត់​​ស្លាក​ពណ៌​រូបភាព

en: Assigning image ratings
km: កំណត់​ការ​វាយ​តម្លៃ​រូបភាព

en: Editing group
km: កែសម្រួល​ក្រុម

en: Updating orientation in database
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ទិស​នៅ​ក្នុង​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ

en: Applying metadata
km: អនុវត្ត​​ទិន្នន័យ​មេតា

en: Rotating images
km: បង្វិល​រូបភាព

en: Copying attributes
km: ចម្លង​គុណលក្ខណៈ

en: Process Items
km: ដំណើរការ​ធាតុ

en: Background color indicates the global image filter status, encompassing all filter settings from the right sidebar.
    
    NO COLOR: no filter is active, all items are visible.
    RED: filtering is on, but no items match.
    GREEN: filter(s) match(es) at least one item.
    
    Move mouse cursor over this text to see more details about active filters.
    Press the Reset button from the right side to clear all filter settings.
    Press the Settings button from the right side to open the filters panel.
km: ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ​បង្ហាញ​ស្ថានភាព​តម្រង​រូបភាព​សកល​ ការ​ដាក់​បញ្ចូល​ការ​កំណត់​តម្រង​ទាំងអស់​ពី​របារ​ចំហៀង​ខាង​ស្ដាំ ។
    
    គ្មាន​ពណ៌ ៖ គ្មាន​តម្រង​សកម្ម ធាតុ​ទាំង​អស់​អាច​មើល​ឃើញ ។
    ក្រហម ៖ តម្រង​​បើក ប៉ុន្តែ​គ្មាន​ធាតុ​ផ្គូផ្គង ។
    បៃតង ៖ តម្រង​ផ្គូផ្គង​យ៉ាងហោចណាស់​ធាតុ​មួយ ។
    
    ផ្លាស់ទី​ទស្សន៍ទ្រនិច​​កណ្ដុរ​លើ​អត្ថបទ​នេះ ដើម្បី​មើល​សេចក្ដី​លម្អិត​បន្ថែម​អំពី​តម្រង​សកម្ម ។
    ចុច​ប៊ូតុង​កំណត់​ឡើង​វិញ​ពី​ចំហៀង​ខាងស្ដាំ ដើម្បី​សម្អាត​ការ​កំណត់​តម្រង​ទាំងអស់ ។
    ចុច​​ការ​កំណត់​ប៊ូតុង​ពី​ចំហៀង​ខាងស្ដាំ ដើម្បី​បើក​បន្ទះ​តម្រង ។

en: Reset all active filters
km: កំណត់​តម្រង​សកម្ម​ទាំងអស់

en: Open filter settings panel
km: បើក​បន្ទះ​ការ​កំណត់​តម្រង

en: <br/><nobr><i>Text</i></nobr>
km: <br/><nobr><i>អត្ថបទ</i></nobr>

en: <br/><nobr><i>Mime Type</i></nobr>
km: <br/><nobr><i>ប្រភេទ Mime </i></nobr>

en: <br/><nobr><i>Geolocation</i></nobr>
km: <br/><nobr><i>ភូមិសាស្ត្រ</i></nobr>

en: <br/><nobr><i>Rating</i></nobr>
km: <br/><nobr><i>ការ​វាយតម្លៃ</i></nobr>

en: <br/><nobr><i>Pick Labels</i></nobr>
km: <br/><nobr><i>រើស​ស្លាក</i></nobr>

en: <br/><nobr><i>Color Labels</i></nobr>
km: <br/><nobr><i>ស្លាក​ពណ៌</i></nobr>

en: <nobr><b>Active filters:</b></nobr>
km: <nobr><b>តម្រង​សកម្ម ៖</b></nobr>

en: <nobr><b>Active filter:</b></nobr>
km: <nobr><b>តម្រង​សកម្ម ៖</b></nobr>

en: No active filter
km: គ្មាន​តម្រង​សកម្ម​ឡើង

en: One active filter
km: តម្រង​សកម្ម​មួយ

en: 1 active filter | %1 active filters
km[0]: %1 តម្រង​សកម្ម

en: Images with coordinates
km: រូបភាព​ដែល​មាន​កូអរដោនេ

en: Images without coordinates
km: រូបភាព​ដែល​មាន​កូអរដោនេ

en: Filter by geolocation
km: តម្រង​តាម​ភូមិសាស្ត្រ​​

en: Select how geolocation should affect the images which are shown.
km: ជ្រើស​របៀប​ភូមិ​សាស្ត្រ​គួរ​ប៉ះពាល់​រូបភាព​ដែល​ត្រូវ​បង្ហាញ ។

en: All Files
km: ឯកសារ​ទាំងអស់

en: Image Files
km: ឯកសារ​រូបភាព

en: No RAW Files
km: គ្មាន​​ឯកសារ​ដើម​ទេ

en: JPEG Files
km: ឯកសារ JPEG

en: PNG Files
km: ឯកសារ PNG

en: TIFF Files
km: ឯកសារ TIFF

en: DNG Files
km: ឯកសារ DNG

en: RAW Files
km: ឯកសារ​ដើម

en: Audio Files
km: ឯកសារ​អូឌីយ៉ូ

en: Filter by file type
km: ត្រង​តាម​ប្រភេទ​ឯកសារ

en: Select the rating value used to filter albums' contents. Use the context pop-up menu to set rating filter conditions.
km: ជ្រើស​តម្លៃ​ដែល​បាន​ប្រើ ចំពោះ​មាតិកា​អាល់ប៊ុម​តម្រង ។ ប្រើ​ម៉ឺនុយ​លេច​ឡើង​បរិបទ ដើម្បី​កំណត់​​លក្ខខ័ណ្ឌ​តម្រង​ដែល​បាន​វាយ​តម្លៃ ។

en: Rating greater than or equal to %1.
km: ការ​វាយ​តម្លៃ​ធំជាង ឬ​ស្នើ​នឹង %1 ។

en: Rating equal to %1.
km: ការ​វាយតម្លៃ​ស្នើ​នឹង %1 ។

en: Rating less than or equal to %1.
km: ការ​វាយតម្លៃ​តូច​​ជាង ឬ​ស្មើ​នឹង %1 ។

en: Rating Filter Options
km: ការ​វាយតម្លៃ​ជម្រើស​តម្រង

en: Greater Than or Equals Condition
km: លក្ខខណ្ឌ​ស្នើ ឬ​ធំជាង

en: Equals Condition
km: លក្ខខណ្ឌ​ស្នើ

en: Less Than or Equals Condition
km: លក្ខខណ្ឌ​ស្នើ ឬ​តូច​ជាង

en: Text quick filter (search)
km: តម្រង​អត្ថបទ​រហ័ស (ស្វែងរក)

en: Text Search Fields
km: វាល​ស្វែងរក​អត្ថបទ

en: Defines which fields to search for the text in.
km: កំណត់​វាល​ត្រូវ​ស្វែងរក​អត្ថបទ​នៅ​ក្នុង ។

en: Tag Name
km: ឈ្មោះ​ស្លាក

en: Album Name
km: ឈ្មោះ​អាល់ប៊ុម

en: Select All
km: ជ្រើស​ទាំងអស់

en: Properties
km: លក្ខណ​សម្បត្តិ​

en: Geolocation
km: ទីតាំង​ភូមិសាស្ត្រ

en: Batch Queue Manager
km: កម្មវិធី​គ្រប់គ្រង​ជួរ​ក្រុម

en: Create "%1"
km: បង្កើត "%1"

en: Tag '%2' is assigned to one item. Do you want to continue? | Tag '%2' is assigned to %1 items. Do you want to continue?
km[0]: ស្លាក '%2' ត្រូវ​បាន​កំណត់​ទៅ​ធាតុ %1 ។ តើ​អ្នក​ចង់​បន្ត​ឬ ?

en: Delete '%1' tag?
km: លុប​ស្លាក '%1' ឬ ?

en: Assign Rating "%1 Star"
km: កំណត់​ការ​វាយ​តម្លៃ "%1 ផ្កាយ"

en: Assign Pick Label "%1"
km: កំណត់​ស្លាក​ជម្រើស "%1"

en: Assign Color Label "%1"
km: កំណត់​ស្លាក​ពណ៌ "%1"

en: Assign Tag "%1"
km: កំណត់​​ស្លាក "%1"

en: Reset Tag Icon
km: កំណត់​រូបតំណាង​​ស្លាក​ឡើង​វិញ

en: Invert Selection
km: ជម្រើស​ដាក់​បញ្ច្រាស​​

en: Toggle Auto
km: បិទ/បើក​ស្វ័យប្រវត្តិ

[ctx: no auto toggle]
en: None
km: គ្មាន

[ctx: toggle child tags]
en: Children
km: កូន

[ctx: toggle parent tag]
en: Parents
km: មេ

[ctx: toggle child and parent tags]
en: Both
km: ទាំងពីរ

en: Enter tag name here...
km: បញ្ចូល​​ឈ្មោះ​ស្លាក​នៅ​ទីនេះ...

en: <p>To create new tags, you can use the following rules:</p><p><ul><li>'/' can be used to create a tags hierarchy.<br/>Ex.: <i>"Country/City/Paris"</i></li><li>',' can be used to create more than one tags hierarchy at the same time.<br/>Ex.: <i>"City/Paris, Monument/Notre-Dame"</i></li><li>If a tag hierarchy starts with '/', root tag album is used as parent.</li></ul></p>
km: <p>ដើម្បី​បង្កើត​ស្លាក​ថ្មី អ្នក​អាច​ប្រើ​ក្បួន​ខាងក្រោម ៖</p><p><ul><li>'/' អាច​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ ដើម្បី​បង្កើត​ឋានានុក្រម​ស្លាក ។<br/>Ex.: <i>"Country/City/Paris"</i></li><li>',' អាច​ត្រូវ​បាន​ប្រើ ដើម្បី​បង្កើត​ច្រើន​ជាង​​ឋានានុក្រម​ស្លាក​​មួយ​នៅ​ពេល​វេលា​តែ​មួយ ។<br/>Ex.: <i>"City/Paris, Monument/Notre-Dame"</i></li><li>ប្រសិនបើ​ឋានានុក្រម​ស្លាក​ចាប់ផ្ដើម​ដោយ​មាន '/' អាល់ប៊ុម​ស្លាក​ជា root ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ជា​មេ ។</li></ul></p>

en: &Icon:
km: រូបតំណាង ៖

en: &Shortcut:
km: ផ្លូវកាត់ ៖

en: <p><b>Note</b>: this shortcut can be used to assign or unassign tag to items.</p>
km: <p><b>ចំណាំ</b> ៖ ផ្លូវកាត់​នេះ​អាច​ត្រូវ​បាន​ប្រើ ដើម្បី​កំណត់ ឬ​មិន​កំណត់​ស្លាក​ទៅ​កាន់​ធាតុ ។</p>

en: <b>Create New Tag</b>
km: <b>បង្កើត​ស្លាក​ថ្មី</b>

en: An error occurred during tag creation:
km: មាន​កំហុស​​​អំឡុង​ពេល​បង្កើត​ស្លាក ៖

en: Tag Path
km: ផ្លូវ​ស្លាក

en: No Recently Assigned Tags
km: គ្មាន​ស្លាក​ដែល​បាន​កំណត់​ពេល​ថ្មី​ៗ​នេះ​​ឡើយ

en: Recently Assigned Tags
km: គ្មាន​ដែល​បាន​កំណត់​ពេល​ថ្មីៗ​នេះ

en: Add New Tag...
km: បន្ថែម​ស្លាក​ថ្មី...

en: More Tags...
km: ស្លាក​ច្រើន...

en: Assign this Tag
km: កំណត់​ស្លាក​នេះ

en: Remove this Tag
km: យក​ស្លាក​នេះ​ចេញ

en: Go to this Tag
km: ទៅកាន់​ស្លាក​នេះ

en: Subjects
km: ប្រធានបទ​

en: If Target File Exists:
km: ប្រសិនបើ​មាន​ឯកសារ​គោលដៅ​ ៖​

en: Store as a different name
km: រក្សាទុក​ជា​ឈ្មោះ​ផ្សេង

en: Overwrite automatically
km: សរសេរ​ជាន់​លើ​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ​

en: Show Thumbbar
km: បង្ហាញ​រូបភាព​តូច

en: Developer and Windows port
km: ច្រក​វីនដូ និង​អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍

en: Design, icons, logo, banner, mockup, beta tester
km: រចនា រូបតំណាង រូបសញ្ញា banner, mockup, beta tester

en: Bug reports and patches
km: បំណះ និង​របាយការណ៍​កំហុស

en: Webmaster
km: អ្នក​គ្រប់គ្រង​បណ្ដាញ

en: digiKam website banner and application icons
km: រូបតំណាង​កម្មវិធី និង​បដា​តំបន់​បណ្ដាញ ​digiKam

en: digiKam website, Feedback
km: មតិ​អ្នក​ប្រើ​ តំបន់​បណ្ដាញ​ digiKam

en: Bug reports, feedback and icons
km: របាយការណ៍​កំហុស រូបតំណាង និង​មតិ​អ្នក​ប្រើ

en: Developer (2004-2005)
km: អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍ (២០០៤-២០០៥)

en: Developer (2004)
km: អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍ (២០០៤)

[ctx: general keyboard shortcuts]
en: General
km: ទូទៅ

en: Components Information
km: ព័ត៌មាន​សមាសភាគ

en: Supported RAW Cameras
km: បាន​គាំទ្រ​ម៉ាស៊ីន​ថតរូប​ដើម

en: Donate...
km: ផ្ដល់...

en: Contribute...
km: ចូលរួម...

en: Database Statistics
km: ស្ថិតិ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ

en: Loading themes...
km: កំពុង​ផ្ទុក​រូបរាង...

en: &Themes
km: រូបរាង

en: By Name
km: តាម​ឈ្មោះ

en: By Date
km: តាម​កាលបរិច្ឆេទ

en: By File Size
km: តាម​ទំហំ​ឯកសារ

en: Accuracy
km: សុក្រឹតភាព​

en: Create Tag From Address Book
km: បង្កើត​ស្លាក​ពី​សៀវភៅ​អាសយដ្ឋាន

en: Roadmap
km: ផែនការ​សកម្មភាព

en: Satellite
km: ផ្កាយ​រណប​

en: Hybrid
km: លាយ​គ្នា

en: Terrain
km: ផែនដី

en: Show Map Type Control
km: បង្ហាញ​ការ​ត្រួតពិនិត្យ​ប្រភេទ​ផែនទី

en: Show Navigation Control
km: បង្ហាញ​ការ​ត្រួតពិនិត្យ​ការ​រុករក

en: Show Scale Control
km: បង្ហាញ​កា​រត្រួតពិនិត្យ​មាត្រដ្ឋាន

en: Google Maps
km: ផែនទី Google

en: Float items
km: ធាតុ​អណ្ដែត

en: Atlas map
km: ផែនទី Atlas

[ctx: Spherical projection]
en: Spherical
km: ស្វ៊ែរ

en: Mercator
km: មេកាទ័រ

en: Show compass
km: បង្ហាញ​ត្រីវិស័យ

en: Show scale bar
km: បង្ហាញ​របារ​មាត្រដ្ឋាន

en: Show overview map
km: បង្ហាញ​ផែនទី​ទិដ្ឋភាព​ទូទៅ

en: Projection
km: ចំណោល

en: 1 image moved | %1 images moved
km[0]: %1 រូបភាព​បាន​ផ្លាស់ទី​

en: Load GPX files...
km: ផ្ទុក​ឯកសារ​​ GPX ​...​

en: Camera time zone:
km: តំបន់​ពេលវេលា​ម៉ាស៊ីន​ថត​រូប​ ៖​

en: Interpolate
km: ថែម​ថយ

en: Correlate
km: ទាក់ទង​

en: The following GPX file could not be loaded: | The following %1 GPX files could not be loaded:
km[0]: ឯកសារ​ %1 GPX ខាង​ក្រោម​មិន​អាច​ត្រូវ​បាន​ផ្ទុក​ឡើយ ៖

en: All images have been correlated. You can now check their position on the map.
km: រូបភាព​ទាំងអស់​ត្រូវ​បាន​​ត​ភ្ជាប់​គ្នា​​ ។ ​ឥឡូវ​នេះ អ្នក​អាច​គូស​​ធីក​ទីតាំង​របស់​ពួកវា​លើ​​ផែន​ទី​បាន​ ។

en: 1 image correlated | %1 images correlated
km[0]: %1 រូបភាព​ដែល​​ជាប់​ទាក់ទង​

en: Not available
km: ដែល​មិន​អាច​រក​បាន​

en: Fix: %1d
km: ថេរ ៖ %1d

en: Modified
km: បាន​កែប្រែ​

en: Date and time
km: កាលបរិច្ឆេទ និង​ពេលវេលា​

en: Failed to open file.
km: បាន​បរាជ័យ​ដើម្បី​បើក​ឯកសារ ។

en: Failed to add GPS info to image.
km: បាន​បរាជ័យ​ដើម្បី​បន្ថែម​ព័ត៌មាន​អំពី​ GPS ទៅ​កាន់​រូបភាព ។

en: Failed to remove GPS info from image
km: បាន​បរាជ័យ​ដើម្បី​​យក​ព័ត៌មាន​អំពី​ GPS ចេញ​ពី​រូបភាព​

en: Failed to save tags to file.
km: បាន​បរាជ័យ​ដើម្បី​រក្សាទុក​ស្លាក​ទៅកាន់​ឯកសារ ។

en: Unable to save changes to file
km: មិន​អាច​រក្សាទុក​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ទៅ​កាន់​​ឯកសារ​បាន​ឡើយ

en: Paste coordinates
km: បិទ​ភ្ជាប់​កូអរដោនេ​​

en: Remove coordinates
km: យក​កូអរដោនេ​​ចេញ​​​

en: Remove altitude
km: យក​រយៈកំពស់​ចេញ​​​

en: Remove uncertainty
km: យក​ភាព​មិន​ពិត​ប្រាកដ​ចេញ​​

en: Remove speed
km: យក​ល្បឿន​ចេញ​

en: Look up missing altitude values
km: រកមើល​តម្លៃ​រយៈកម្ពស់​ដែល​បាត់​

en: Found more than one point on the clipboard - can only assign one point at a time.
km: បាន​រក​ឃើញ​ចំណុច​ច្រើនជាង​មួយ​លើ​ក្ដារ​តម្បៀត​ខ្ទាស់​​ - អាច​​​​កំណត់​បាន​តែ​មួយ​ចំណុច​ប៉ុណ្ណោះ​​នៅ​ពេល​តែមួយ​ ។

en: Could not find any coordinates on the clipboard.
km: មិន​អាច​រក​កូអរដោនេ​​មួយ​ចំនួន​​លើ​ក្ដារ​​តម្បៀត​ខ្ទាស់​បាន​ឡើយ​ ។​

en: Coordinates pasted
km: ​បាន​បិទភ្ជាប់​កូអរដោនេ​​

en: Bookmark selected
km: បាន​ជ្រើស​ចំណាំ​

en: Remove coordinates information
km: យក​​ព័ត៌មាន​អំពី​កូអរដោនេ​​ចេញ​​

en: Remove altitude information
km: យក​ព័ត៌មាន​អំពី​រយៈកម្ពស់​ចេញ​

en: Remove uncertainty information
km: យក​ព័ត៌មាន​អំពី​ភាព​មិន​ពិត​ប្រាកដ​ចេញ​

en: Looking up altitudes
km: ស្វែងរក​រយៈ​កម្ពស់​​

en: Altitude lookup failed:
    %1
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ស្វែង​រក​រយៈ​កម្ពស់ ៖
    %1

en: Altitude looked up
km: រយៈ​កម្ពស់​ស្វែងរក​

en: {Country}
km: {ប្រទេស​}

[ctx: Part of a country]
en: {State}
km: {រដ្ឋ}

en: {County}
km: {ប្រទេស​}

en: {City}
km: {ទីក្រុង​}

en: {Town}
km: {ទីក្រុង​}

en: {Village}
km: {ភូមិ​}

en: {Hamlet}
km: {ឃុំ​}

en: {Street}
km: {ផ្លូវ​}

en: Add country tag
km: បន្ថែម​ស្លាក​ប្រទេស​

en: Add state tag
km: បន្ថែម​ស្លាក​រដ្ឋ​

en: Add state district tag
km: បន្ថែម​ស្លាក​ស្រុក​របស់​រដ្ឋ

en: Add county tag
km: បន្ថែម​ស្លាក​ប្រទេស​

en: Add city tag
km: បន្ថែម​ស្លាក​ទីក្រុង​

en: Add city district tag
km: បន្ថែម​ស្លាក​ស្រុក​របស់​ទីក្រុង

en: Add suburb tag
km: បន្ថែម​ស្លាក​ជាយ​ក្រុង​

en: Add town tag
km: បន្ថែម​ស្លាក​ទីក្រុង​

en: Add village tag
km: បន្ថែម​ស្លាក​ភូមិ​​

en: Add hamlet tag
km: បន្ថែម​ស្លាក​ភូមិ

en: Add street
km: បន្ថែម​ផ្លូវ​

en: Add house number tag
km: បន្ថែម​ស្លាក​លេខ​ផ្ទះ​

en: Add place
km: បន្ថែម​​ទី​កន្លែង​

en: Add Local Administrative Area 2
km: បន្ថែម​តំបន់​​នៃ​រដ្ឋាភិបាល​មូលដ្ឋាន​ ២

en: Add Local Administrative Area 1
km: បន្ថែម​តំបន់​នៃ​រដ្ឋាភិបាល​មូលដ្ឋាន​ ១

en: Add new tag
km: បន្ថែម​ស្លាក​ថ្មី​

en: Remove selected tag
km: យក​ស្លាក​ដែល​បាន​ជ្រើស​ចេញ​​

en: Remove all control tags below this tag
km: យក​ស្លាក​​របស់​វត្ថុ​បញ្ជា​ទាំងអស់​ខាងក្រោម​​ស្លាក​នេះ​ចេញ

en: Add all address elements
km: បន្ថែម​ធាតុ​អាសយដ្ឋាន​ទាំងអស់​

en: Select language:
km: ជ្រើស​ភាសា ៖​

en: Select service:
km: ជ្រើស​សេវា ៖

en: Open Street Map
km: បើក​ផែនទី​ផ្លូវ​

en: Geonames.org place name (non-US)
km: ឈ្មោះ​ទីកន្លែង Geonames.org  (non-US)

en: Geonames.org full address (US only)
km: អាសយដ្ឋាន​ពេញ Geonames.org f (US ប៉ុណ្ណោះ)​

en: Less options
km: ជម្រើស​តិចជាង​

en: Image tags are changed.
km: ស្លាក​រូបភាព​ត្រូវ​បាន​ផ្លាស់ប្ដូរ ។

en: Could not open: %1
km: មិន​អាច​បង្កើត​​ '%1' បាន​ឡើយ​​

en: File is empty.
km: ឯកសារ​​ទទេ ។​

en: Map settings
km: ការ​កំណត់​ផែនទី

en: Zoom in
km: ពង្រីក

en: Zoom out
km: បង្រួម

en: Switch between markers and thumbnails.
km: ប្ដូរ​រវាង​រូបភាព​តូចៗ និង​សញ្ញា​សម្គាល់ ។

en: Preview single items
km: មើល​ធាតុតែ​មួយ​ជា​មុន

en: Preview grouped items
km: មើល​ធាតុ​ដែលបានដាក់​ជា​ក្រុម​ជា​មុន

en: Show numbers
km: បង្ហាញ​លេខ

en: Increase the thumbnail size on the map
km: បង្កើន​ទំហំ​រូបភាព​តូចៗ​នៅ​លើ​ផែនទី

en: Decrease the thumbnail size on the map
km: បន្ថយ​ទំហំ​រូបភាព​តូចៗ​នៅ​លើ​ផែនទី

en: Remove the current region selection
km: យក​ការ​ជ្រើស​តំបន់​បច្ចុប្បន្ន​ចេញ

en: Select images by drawing a rectangle
km: ជ្រើស​រូមភាព​ដោយ​គួរ​រាង​ចតុកោណកែង

en: Pan mode
km: របៀប​បាតដៃ

en: Zoom into a group
km: ពង្រីក​ក្នុង​ក្រុម

en: Create a region selection from a thumbnail
km: បង្កើត​ការ​ជ្រើស​តំបន់​ពី​រូបភាព​តូចៗ

en: Filter images
km: រូបភាព​តម្រង

en: Remove the current filter
km: យក​តម្រង​បច្ចុប្បន្ន​ចេញ

en: Select images
km: ជ្រើស​រូបភាព

en: Lock the map position
km: ចាក់សោ​ទីតាំង​ផែនទី

en: Sorting
km: តម្រៀប​

en: Show oldest first
km: ដំបូង​បង្ហាញ​ចាស់​បំផុត

en: Show youngest first
km: ដំបូង​បង្ហាញ​​ថ្មី​​បំផុត

en: Search name already exists.
    Please enter a new name:
km: ឈ្មោះ​ស្វែងរក​មាន​រួច​​ហើយ ។
    សូម​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​ថ្មី ៖

en: Image Editor
km: កម្មវិធី​កែសម្រួល​រូបភាព

en: Assign Tag
km: កំណត់​ស្លាក

en: Remove Tag
km: យក​ស្លាក​ចេញ

en: Assign Labels
km: កំណត់​ស្លាក

[ctx: @action Go to thumbnails (icon) view]
en: Thumbnails
km: រូបភាព​តូច

[ctx: @action Switch to map view]
en: Map
km: ផែនទី

[ctx: Non-pluralized]
en: Move to Trash
km: ផ្លាស់ទី​ទៅកាន់​​ធុង​សំរាម

en: Zoom to 100%
km: ពង្រីក​​ ១០០​%

en: Fit to &Window
km: សម​នឹង​បង្អួច

en: Previous Image
km: រូបភាព​មុន

en: Target
km: គោលដៅ​

en: Rename...
km: ប្ដូរ​ឈ្មោះ...

en: Lens
km: កែវ​ម៉ាស៊ីន​ថត​រូប​​

en: Are you sure you want to delete the selected search "%1"?
km: តើ​អ្នក​ប្រាកដ​ជា​ចង់​លុប​ការ​ស្វែងរក "%1" ដែល​បាន​ជ្រើស​ឬ ?

en: Edit...
km: កែសម្រួល...
