digikam - en to nds translation catalogue (1973 entries)

en: &Move Here
nds: Hierhen &verschuven

en: &Copy Here
nds: Hierhen &koperen

en: C&ancel
nds: &Afbreken

en: Set as Album Thumbnail
nds: As Albumvöransicht fastleggen

en: Download From Camera
nds: Vun Kamera daalladen

en: Download && Delete From Camera
nds: Vun Kamera daalladen un wegmaken

en: &Cancel
nds: &Afbreken

en: Assign Tags to &Selected Items
nds: Slötelwöör na &utsöcht Biller towiesen

en: Assign Tags to &This Item
nds: Slötelwöör na &dit Bild towiesen

en: Assign Tags to &All Items
nds: Slötelwöör na &all Biller towiesen

en: Set as Tag Thumbnail
nds: As Slötelwoort-Vöransicht fastleggen

en: Images Without Tags
nds: Biller ahn Slötelwöör

en: Show images without a tag.
nds: Biller ahn Slötelwöör wiesen

en: OR
nds: ODER

en: AND
nds: UN

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate Left
nds: Na links dreihen

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate Right
nds: Na rechts dreihen

[ctx: @info:tooltip]
en: Deselect Item
nds: Indrag afkören

[ctx: @info:tooltip]
en: Select Item
nds: Indrag utsöken

[ctx: @action:inmenu Pluralized]
en: Move to Trash | Move %1 Files to Trash
nds[0]: Na de Affalltünn verschuven
nds[1]: %1 Dateien na de Affalltünn verschuven

[ctx: @action:inmenu]
en: Open All Groups
nds: All Koppeln opmaken

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All Groups
nds: All Koppeln tomaken

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Grouped Images
nds: Tohoopstellt Biller wiesen

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide Grouped Images
nds: Tohoopstellt Biller versteken

[ctx: @action:inmenu]
en: Ungroup
nds: Koppel oplösen

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove From Group
nds: Ut Koppel wegmaken

en: 1 Item | %1 Items
nds[0]: 1 Indrag
nds[1]: %1 Indrääg

[ctx: %1: day of month with two digits, %2: short month name, %3: year]
en: Album Date: %2 %3 %4 - 1 Item | Album Date: %2 %3 %4 - %1 Items
nds[0]: Album-Datum: %2 %3 %4 - 1 Indrag
nds[1]: Album-Datum: %2 %3 %4 - %1 Indrääg

[ctx: %2: the previous string (e.g. 'Foo including 7 subtags'); %1: number of items in tag]
en: %2 - 1 Item | %2 - %1 Items
nds[0]: %2 - 1 Indrag
nds[1]: %2 - %1 Indrääg

en: %2 - 1 Item | %2 - %1 Items
nds[0]: %2 - 1 Indrag
nds[1]: %2 - %1 Indrääg

en: Keyword Search - 1 Item | Keyword Search - %1 Items
nds[0]: Slötelwoort-Söök - 1 Indrag
nds[1]: Slötelwoort-Söök - %1 Indrääg

en: Advanced Search - 1 Item | Advanced Search - %1 Items
nds[0]: Verwiedert Söök - 1 Indrag
nds[1]: Verwiedert Söök - %1 Indrääg

en: <p>Please select the destination album from the digiKam library to move the selected images into.</p>
nds: <p>Söök bitte dat Teelalbum ut de Albensammeln vun digiKam ut, na dat Du de utsöcht Biller verschuven wullt.</p>

en: File Properties
nds: Datei-Egenschappen

[ctx: filename]
en: Name:
nds: Naam:

en: Date:
nds: Datum:

en: Size:
nds: Grött:

en: Type:
nds: Typ:

[ctx: unknown / invalid image dimension]
en: Unknown
nds: Nich begäng

[ctx: width x height (megapixels Mpx)]
en: %1x%2 (%3Mpx)
nds: %1x%2 (%3 MPx)

en: Dimensions:
nds: Afmeten:

en: Photograph Properties
nds: Foto-Egenschappen

en: Make/Model:
nds: Maker/Modell:

[ctx: camera lens]
en: Lens:
nds: Lins:

[ctx: creation date of the image]
en: Created:
nds: Opstellt:

en: Aperture/Focal:
nds: Blenn/Brennwiet:

en: Exposure/Sensitivity:
nds: Belichten/Föhlsamkeit:

en: Mode/Program:
nds: Bedriefoort/Programm:

[ctx: camera flash settings]
en: Flash:
nds: Blix:

en: White Balance:
nds: Wittbalangs:

en: digiKam Properties
nds: digiKam-Egenschappen

[ctx: caption of the file]
en: Caption:
nds: Titel:

en: Tags:
nds: Slötelwöör:

en: Album Properties
nds: Album-Egenschappen

en: Items:
nds: Indrääg:

en: Collection:
nds: Sammeln:

en: Category:
nds: Kategorie:

[ctx: Image filter reproducible: Yes]
en: Yes
nds: Jo

[ctx: Image filter reproducible: Partially]
en: Partially
nds: Deelwies

[ctx: Image filter reproducible: No]
en: No
nds: Nee

en: Reproducible:
nds: Lett sik wedderhalen:

[ctx: Image filter description]
en: Description:
nds: Beschrieven:

en: <i>Binary Data</i>
nds: <i>Bineerdaten</i>

en: Initializing...
nds: Torechtmaken...

en: Checking ICC repository...
nds: ICC-Archiv warrt pröövt...

en: <p>The ICC profiles folder seems to be invalid.</p><p>If you want to try setting it again, choose "Yes" here, otherwise choose "No", and the "Color Management" feature will be disabled until you solve this issue.</p>
nds: <p>As't lett is de Padd na de ICC-Profilen leeg.</p><p>Wenn Du dat nochmaal versöken un em nu fastleggen wullt, klick op "Jo", sünst op "Nee" - denn blifft de Funkschoon "Klöörpleeg" utmaakt, bet Du disse Saak richt hest.</p>

en:  (%1 of %2)
nds:  (%1 vun %2)

en: Auto-Detecting Camera...
nds: Kamera warrt automaatsch opdeckt…

en: Opening Download Dialog...
nds: Daalladen-Dialoog warrt opmaakt...

en: Cameras
nds: Kameras

en: USB Storage Devices
nds: USB-Spiekerreedschappen

en: Card Readers
nds: Koortenlesers

en: Add Images...
nds: Biller tofögen...

en: Adds new items to an Album.
nds: Föögt en Album niege Biller to

en: Add Folders...
nds: Ornern tofögen...

en: Adds new folders to Album library.
nds: Föögt de Albensammeln niege Ornern to

en: Images found in %1
nds: Biller binnen "%1" funnen

en: <p>Please select the destination album from the digiKam library to import folders into.</p>
nds: <p>Söök bitte dat Teelalbum ut de Albensammeln vun digiKam ut, na dat Du de Ornern importeren wullt.</p>

en: CompactFlash Card Reader
nds: Leser för CompactFlash-Koorten

en: Memory Stick Reader
nds: Leser för Spiekersticks

en: SmartMedia Card Reader
nds: Leser för SmartMedia-Koorten

en: SD / MMC Card Reader
nds: Leser för SD-/MMC-Koorten

en: xD Card Reader
nds: Leser för xD-Koorten

en: USB Disk
nds: USB-Fastplaat

[ctx: <drive type> "<device name or label>" at <mount path>]
en: %1 "%2" at %3
nds: %1 "%2" op %3

[ctx: <drive type> at <mount path>]
en: %1 at %2
nds: %1 op %2

en: Cannot access the storage device.
nds: Keen Togriep op de Spiekerreedschap.

en: Images on %1
nds: Biller op %1

en: The specified device ("%1") is not valid.
nds: De angeven Reedschap ("%1") gellt nich.

en: The specified camera ("%1") is not supported.
nds: De angeven Kamera  ("%1") warrt nich ünnerstütt.

note: i18n: ectx: Menu (Browse)
en: &Browse
nds: &Dörkieken

note: i18n: ectx: Menu (Tag)
en: T&ag
nds: &Slötelwoort

note: i18n: ectx: Menu (Edit)
en: &Edit
nds: &Bewerken

note: i18n: ectx: Menu (View)
en: &View
nds: &Ansicht

note: i18n: ectx: Menu (Tools)
en: &Tools
nds: &Warktüüch

note: i18n: ectx: Menu (Import)
en: I&mport
nds: &Importeren

note: i18n: ectx: Menu (Export)
en: &Export
nds: &Exporteren

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
nds: &Instellen

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
nds: &Hülp

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nds: Hööft-Warktüüchbalken

en: Automatically detect and open a connected gphoto2 camera
nds: En tokoppelt gphoto2-Kamera automaatsch opdecken un opmaken

en: Albums
nds: Alben

[ctx: Browse images sorted by depicted people]
en: People
nds: Lüüd

en: Tags
nds: Slötelwöör

en: Time Unit:
nds: Tieteenheit:

en: Day
nds: Dag

en: Month
nds: Maand

en: Year
nds: Johr

en: <p>Select the histogram time unit.</p><p>You can change the graph decade to zoom in or zoom out over time.</p>
nds: <p>Hier kannst Du de Tieteenheit för't Histogramm utsöken.</p><p>Du kannst de Ansichtgrött över de Tiet ännern.</p>

en: <p>Select the histogram scale.</p><p>If the date's maximal counts are small, you can use the linear scale.</p><p>Logarithmic scale can be used when the maximal counts are big; if it is used, all values (small and large) will be visible on the graph.</p>
nds: <p>Hier kannst Du de Histogramm-Skala utsöken.</p><p>Wenn de Hööchstweert vun dat Bild siet is, kannst Du de lineare Skala bruken.</p><p>De logaritmische Skala lett sik bi grote Hööchstweerten bruken. So warrt all Weerten (siete un hoge) in de Grafik wiest.</p>

en: Clear current selection
nds: Afkören

en: If you press this button, the current date selection on the time-line will be cleared.
nds: Wenn Du op dissen Knoop klickst, warrt de Datumköör vun de Tietlien leddig maakt.

en: Save current selection to a new virtual Album
nds: Aktuell Köör as nieg virtuell Album sekern

en: If you press this button, the dates selected on the time-line will be saved to a new search virtual Album using the name set on the left.
nds: Klickst Du op dissen Knoop, warrt de aktuelle Datenköör vun de Tietlien mit den Naam links as en nieg virtuell Söökalbum sekert.

en: Timeline
nds: Tietreeg

en: 1 item | %1 items
nds[0]: 1 Indrag
nds[1]: %1 Indrääg

en: Fuzzy Sketch Search
nds: Skizzenliekheit-Söök

en: Fuzzy Image Search
nds: Bildliekheit-Söök

en: Map Search
nds: Koort-Söök

en: Last Search
nds: Verleden Söök

en: Undo
nds: Torüchnehmen

en: Welcome to digiKam %1
nds: Willkamen bi digiKam %1

en: Location:
nds: Oort:

en: ...and much more.
nds: ... un veel anner Saken mehr.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, m_tableWidget)
en: Filename
nds: Dateinaam

en: Path
nds: Padd

en: Size
nds: Grött

en: Width
nds: Breed

en: Height
nds: Hööchde

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_currentRelations)
en: Type
nds: Typ

en: Thumbnail
nds: Vöransichtbild

en: Auto Levels
nds: Kanaaltopassen

en: Normalize
nds: Normaliseren

en: Equalize
nds: Liekmaken

en: Stretch Contrast
nds: Kontrast utdehnen

en: Auto Exposure
nds: Automaatsch Belichten

en: Color Balance
nds: Klöörbalangs

en: Image
nds: Bild

en: Use background
nds: Achtergrund bruken

en: 180 degrees
nds: 180 Graad

en: Smoothness:
nds: Weekheit:

en: A smoothness of 0 has no effect, 1 and above determine the Gaussian blur matrix radius that determines how much to blur the image.
nds: En Weekheit vun "0" hatt keen Effekt, "1" un höger gifft dat Halfmaat för de Gauß'sche Weekteekmatrix an, de fastleggt, wo dull dat Bild verwischt warrt.

en: Lens Auto-Correction
nds: Lins automaatsch richten

en: Visit CImg library website
nds: Na de Nettsiet vun de CImg-Bibliotheek gahn

en: Reduce Uniform Noise
nds: Eenheitlich Rusen minnern

en: Reduce JPEG Artifacts
nds: JPEG-Artefakten minnern

en: Reduce Texturing
nds: Texturen minnern

en: Position:
nds: Steed:

en: Set here the top left selection corner position for cropping.
nds: Hier kannst Du de Höörn links baven vun de Köör för't Tosnieden fastleggen.

en: Set here the width selection for cropping.
nds: Hier kannst Du de Köör-Breed för't Tosnieden fastleggen.

en: Set here the height selection for cropping.
nds: Hier kannst Du de Köör-Hööchde för't Tosnieden fastleggen.

en: Preset Length:
nds: Vörinstellt Längde:

en: Tiny (1 pixel) | Tiny (%1 pixels)
nds[0]: Lierlütt (1 Pixel)
nds[1]: Lierlütt (%1 Pixels)

en: Small (1 pixel) | Small (%1 pixels)
nds[0]: Lütt (1 Pixel)
nds[1]: Lütt (%1 Pixels)

en: Medium (1 pixel) | Medium (%1 pixels)
nds[0]: Middelgroot (1 Pixel)
nds[1]: Middelgroot (%1 Pixels)

en: Big (1 pixel) | Big (%1 pixels)
nds[0]: Groot (1 Pixel)
nds[1]: Groot (%1 Pixels)

en: Large (1 pixel) | Large (%1 pixels)
nds[0]: Bannig groot (1 Pixel)
nds[1]: Bannig groot (%1 Pixels)

en: Huge (1 pixel) | Huge (%1 pixels)
nds[0]: Övergroot (1 Pixel)
nds[1]: Övergroot (%1 Pixels)

en: Use Custom Length
nds: Egen Breed bruken

en: JPEG quality:
nds: JPEG-Gööd:

en: Chroma subsampling:
nds: Klören sieter aftasten:

en: Lossless JPEG 2000 files
nds: JPEG2000-Dateien ahn Verlust

en: <p>Toggle lossless compression for JPEG 2000 images.</p><p>If this option is enabled, a lossless method will be used to compress JPEG 2000 pictures.</p>
nds: <p>Verlustfree Komprimeren för JPEG2000-Biller an- oder utmaken</p><p>Is dit anmaakt, warrt en verlustfree Metood för't Komprimeren vun JPEG2000-Biller bruukt.</p>

en: JPEG 2000 quality:
nds: JPEG2000-Gööd:

en: Lossless PGF files
nds: PGF-Dateien ahn Verlust

en: <p>Toggle lossless compression for PGF images.</p><p>If this option is enabled, a lossless method will be used to compress PGF pictures.</p>
nds: <p>Verlustfree Komprimeren för PGF-Biller an- oder utmaken</p><p>Is dit anmaakt, warrt en verlustfree Metood för't Komprimeren vun PGF-Biller bruukt.</p>

en: PGF quality:
nds: PGF-Gööd:

en: PNG compression:
nds: PNG-Komprimeren:

en: Compress TIFF files
nds: TIFF-Dateien komprimeren

en: <p>Toggle compression for TIFF images.</p><p>If this option is enabled, the final size of the TIFF image is reduced.</p><p>A lossless compression format (Deflate) is used to save the file.</p>
nds: <p>Komprimeren för TIFF-Biller an-/utmaken.</p><p>Wenn Du disse Optschoon anmaakst, kannst Du de Enngrött vun dat TIFF-Bild minnern.</p><p>För't Sekern vun de Datei warrt en Komprimeermetood ahn Verlusten (Adobe Deflate) bruukt.</p>

en: Adjust Curve
nds: Bagen topassen

en: This is the histogram drawing of the selected channel from the original image.
nds: Dit is dat Histogramm vun den utsöchten Orginaalbild-Kanaal.

en: Select the input intensity of the histogram here.
nds: Hier kannst Du den Ingaav-Toonweert vun't Histogramm utsöken.

en: Input intensity.
nds: Ingaav-Toonweert

en: Select the output intensity of the histogram here.
nds: Hier kannst Du den Utgaav-Toonweert vun't Histogramm utsöken.

en: Output intensity.
nds: Utgaav-Toonweert

en: Select the minimal input intensity value of the histogram here.
nds: Hier kannst Du den sietsten Ingaav-Toonweert vun't Histogramm utsöken.

en: Minimal input intensity.
nds: Sietst Ingaav-Toonweert

en: Gamma input value.
nds: Ingaav-Gammaweert

en: Select the gamma input value here.
nds: Hier kannst Du den Ingaav-Gammaweert utsöken.

en: Maximal input intensity.
nds: Hööchst Ingaav-Toonweert

en: Select the maximal input intensity value of the histogram here.
nds: Hier kannst Du den hööchsten Ingaav-Toonweert vun't Histogramm utsöken.

en: Minimal output intensity.
nds: Sietst Utgaav-Toonweert

en: Select the minimal output intensity value of the histogram here.
nds: Hier kannst Du den sietsten Utgaav-Toonweert vun't Histogramm utsöken.

en: Maximal output intensity.
nds: Hööchst Utgaav-Toonweert

en: Select the maximal output intensity value of the histogram here.
nds: Hier kannst Du den hööchsten Utgaav-Toonweert vun't Histogramm utsöken.

en: All channels shadow tone color picker
nds: Schaddentoon-Klöörköör för all Kanaals

en: With this button, you can pick the color from the original image used to set <b>Shadow Tone</b> input levels on the Red, Green, Blue, and Luminosity channels.
nds: Mit dissen Knoop kannst Du de Klöör ut dat Orginaalbild utsöken, de Du för't Fastleggen vun den Ingaav-<b>Schaddentoon</b> för den roden, grönen, blagen un den Helligkeit-Kanaal bruken wullt.

en: All channels middle tone color picker
nds: Middeltoon-Klöörköör för all Kanaals

en: With this button, you can pick the color from the original image used to set <b>Middle Tone</b> input levels on the Red, Green, Blue, and Luminosity channels.
nds: Mit dissen Knoop kannst Du de Klöör ut dat Orginaalbild utsöken, de Du för't Fastleggen vun den Ingaav-<b>Middeltoon</b> för den roden, grönen, blagen un den Helligkeit-Kanaal bruken wullt.

en: All channels highlight tone color picker
nds: Gleemlicht-Klöörköör för all Kanaals

en: With this button, you can pick the color from the original image used to set <b>Highlight Tone</b> input levels on the Red, Green, Blue, and Luminosity channels.
nds: Mit dissen Knoop kannst Du de Klöör ut dat Orginaalbild utsöken, de Du för't Fastleggen vun den Ingaav-<b>Gleemlichttoon</b> för den roden, grönen, blagen un den Helligkeit-Kanaal bruken wullt.

en: Adjust all levels automatically.
nds: All Toonweerten automaatsch topassen

en: If you press this button, all channel levels will be adjusted automatically.
nds: Wenn Du op dissen Knoop klickst, warrt all Toonweerten automaatsch topasst.

en: &Reset
nds: &Torüchsetten

en: Reset current channel levels' values.
nds: Toonweerten vun aktuell Kanaal torüchsetten

en: If you press this button, all levels' values from the currently selected channel will be reset to the default values.
nds: Wenn Du op dissen Knoop klickst, warrt all Toonweerten vun den opstunns utsöchten Kanaal op ehr Standardweerten torüchsett.

en: Adjust Levels
nds: Klöörrebeden topassen

en: Cannot load from the Gimp levels text file.
nds: Gimp-Textdatei mit Klöörrebeden lett sik nich laden.

en: Cannot save to the Gimp levels text file.
nds: Gimp-Textdatei mit Klöörrebeden lett sik nich sekern.

en: <b>Auto Levels</b>:<p>This option maximizes the tonal range in the Red, Green, and Blue channels. It searches the image shadow and highlight limit values and adjusts the Red, Green, and Blue channels to a full histogram range.</p>
nds: <b>Kanaaltopassen</b>:<p>Disse Optschoon maximeert dat Toonrebeet vun den Root-, Gröön- un Blaagkanaal. Dor warrt de düüsterst un de hellst Bildpunkt för söcht un de Klöörkanaals so topasst, dat se dat hele Histogrammrebeet bruukt.</p>

en: <b>Normalize</b>:<p>This option scales brightness values across the active image so that the darkest point becomes black, and the brightest point becomes as bright as possible without altering its hue. This is often a "magic fix" for images that are dim or washed out.</p>
nds: <b>Normaliseren</b>:<p>Disse Optschoon passt de Helligkeitweerten vun dat aktive Bild so to, dat de düüsterst Punkt swatt warrt, un de hellste Punkt so hell, as dat geiht, ahn dat sik sien Klöörtoon ännert. Dit is faken "Töveree" bi Biller, de wat schummerig oder utbleekt sünd.</p>

en: <b>Equalize</b>:<p>This option adjusts the brightness of colors across the active image so that the histogram for the value channel is as nearly as possible flat, that is, so that each possible brightness value appears at about the same number of pixels as each other value. Sometimes Equalize works wonderfully at enhancing the contrasts in an image. Other times it gives garbage. It is a very powerful operation, which can either work miracles on an image or destroy it.</p>
nds: <b>Liekmaken</b>:<p>Disse Optschoon passt de Klöörhelligkeit över dat aktive Bild so to, dat de Histogrammweerten för den Kanaal as flach as mööglich warrt. Dat Resultaat hett denn för elk Helligkeitweert so wat de sülve Tall vun Pixels. Mennigmaal warkt dat Liekmaken en Wunner bi't Verbetern vun den Bildkontrast, en anner Maal mag dat man ok nix warrn. Dat is en deegt Akschoon, de en Bild bannig verbetern, man ok toschann maken kann.</p>

en: <b>Stretch Contrast</b>:<p>This option enhances the contrast and brightness of the RGB values of an image by stretching the lowest and highest values to their fullest range, adjusting everything in between.</p>
nds: <b>Kontrast utdehnen</b>:<p>Disse Optschoon verbetert Kontrast un Helligkeit vun de RGB-Weerten vun en Bild. De Sietst- un Hööchstweerten warrt tosamen mit all ehr Twischenweerten över ehr heel Rebeet utdehnt.</p>

en: <b>Auto Exposure</b>:<p>This option enhances the contrast and brightness of the RGB values of an image to calculate optimal exposition and black level using image histogram properties.</p>
nds: <b>Automaatsch Belichten</b>:<p>Disse Optschoon verbetert Kontrast un Helligkeit vun de RGB-Weerten vun en Bild un reekt de best Belichten un de Swattstoop över de Histogramm-Egenschappen ut.</p>

en: Brightness / Contrast / Gamma
nds: Helligkeit / Kontrast / Gamma

en: Convert to Black and White
nds: Na Swattwitt ümwanneln

en: Channel Mixer
nds: Kanaal-Mischer

en: HSL Adjustments
nds: TSH-Topassen

en: Current Color Space:
nds: Aktuell Klöörruum

en: Color Profile Conversion
nds: Klöörprofil wanneln

en: White Balance
nds: Wittbalangs

en: Add Border
nds: Rahmen tofögen

en: This previews the text inserted in the image. You can use the mouse to move the text to the right location.
nds: Dit is de Vöransicht vun dat Bild mit den inföögten Text. Du kannst den Text mit de Muus na de richtige Steed trecken.

en: Here, enter the text you want to insert in your image.
nds: Giff hier den Text in, den Du op Dien Bild infögen wullt.

en: Here you can choose the font to be used.
nds: Hier kannst Du de Schriftoort utsöken.

en: Align text to the left
nds: Text links utrichten

en: Align text to the right
nds: Text rechts utrichten

en: Align text to center
nds: Text in de Merrn utrichten

en: Align text to a block
nds: Text as Block utrichten

en: Rotation:
nds: Dreihen:

[ctx: no rotation]
en: None
nds: Keen

en: 90 Degrees
nds: 90 Graad

en: 180 Degrees
nds: 180 Graad

en: 270 Degrees
nds: 270 Graad

en: Select the text rotation to use here.
nds: Hier kannst Du de Textdreihen utsöken.

[ctx: font color]
en: Color:
nds: Klöör:

en: Set here the font color to use.
nds: Leggt de Schriftklöör fast.

en: Add border
nds: Rahmen tofögen

en: Add a solid border around text using current text color
nds: Föögt en fasten Rahmen mit de aktuelle Textklöör rund den Text to.

en: Semi-transparent
nds: Halfdörsichtig

en: Use semi-transparent text background under image
nds: Halfdörsichtig Textachtergrund bruken

en: Enter your text here.
nds: Hier schall Dien Text rin.

en: Insert Text Tool
nds: Textwarktüüch infögen

en: Insert Text
nds: Text infögen

en: Texture
nds: Textuur

en: Vignetting Correction
nds: Randschadden richten

en: Gaussian Blur
nds: Gauß'sch Weekteken

en: Hot Pixels
nds: Hitt Pixels

en: Hot Pixels Correction
nds: Richten vun hitte Pixels

en: Show grid
nds: Gadder wiesen

en: Set this option to visualize the correction grid to be applied.
nds: Maak dit an, wenn Du dat Korrektuurgadder tofögen wullt.

en: You can see here a thumbnail preview of the distortion correction applied to a cross pattern.
nds: Dit is en Lüttbild-Vöransicht vun de Vertarren-Korrektuur, anwendt op en Gadder.

[ctx: value for amount of distortion]
en: Main:
nds: Hööft:

en: This value controls the amount of distortion. Negative values correct lens barrel distortion, while positive values correct lens pincushion distortion.
nds: Disse Weert stüert de Vertarrenstärk. Negative Weerten richt Tünn-Vertarren, un positive Weerten Küssen-Vertarren.

en: Edge:
nds: Kant:

en: This value controls in the same manner as the Main control, but has more effect at the edges of the image than at the center.
nds: Disse Weert stüert dat sülve Bedregen as de allgemeen Kuntrull, man hett mehr Effekt op de Bildkanten as op de Merrn.

en: Zoom:
nds: Ansichtgrött:

en: This value rescales the overall image size.
nds: Disse Weert passt de Bildgrött nieg to.

en: Brighten:
nds: Ophellen:

en: This value adjusts the brightness in image corners.
nds: Disse Weert passt de Helligkeit in de Bildecken to.

en: Lens Distortion
nds: Linsvertarren

en: Local Contrast
nds: Lokaal Kontrast

en: Noise Reduction
nds: Ruusminnern

en: Here you can see the image selection preview with red eye reduction applied.
nds: Dit is de Vöransicht vun de Köör na't Minnern vun den Rootoog-Effekt.

en: Red Eyes Correction
nds: Rode Ogen richten

en: Preset
nds: Vörinstellen

en: Filtering type:
nds: Filter-Typ:

en: Restoration
nds: Wedderherstellen

en: "%1" is not a Photograph Restoration settings text file.
nds: "%1" is keen Text-Instellendatei för't Wedderherstellen.

en: Cannot load settings from the Photograph Restoration text file.
nds: Instellen laat sik nich ut de Textdatei för't Wedderherstellen laden.

en: Cannot save settings to the Photograph Restoration text file.
nds: Instellen laat sik nich na de Textdatei för't Wedderherstellen sekern.

en: Sharpen
nds: Scharpen

en: Unsharp Mask
nds: Weekteek-Mask

en: Refocus
nds: Brennpunkt-Verschuven

en: Use Color Management for Printing
nds: Klöörpleeg för't Drucken bruken

en: Settings...
nds: Instellen...

en: <p>Color Management is disabled.</p> <p>You can enable it now by clicking on the "Settings" button.</p>
nds: <p>De Klöörpleeg is utmaakt.</p> <p>Se lett sik mit den "Instellen"-Knoop anmaken.</p>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PrintOptionsPage)
en: Image Settings
nds: Bildinstellen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, imagePosButtonGroup) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Image Position
nds: Bildpositschoon

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Scaling
nds: Topassen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mNoScale)
en: &No scaling
nds: &Keen Topassen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mScaleToPage)
en: &Fit image to page
nds: Bild op Siedengrött &topassen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintEnlargeSmallerImages)
en: Enlarge smaller images
nds: Lütte Biller grötter maken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mScaleTo)
en: &Scale to:
nds: Topassen &op:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Centimeters
nds: Zentimeters

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Inches
nds: Toll

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintKeepRatio)
en: Keep ratio
nds: Proportschoon wohren

en: Zoom Blur
nds: Floog-Verwischen

en: Radial Blur
nds: Rund-Verwischen

en: Far Blur
nds: Wieden-Verwischen

en: Motion Blur
nds: Bewegen-Verwischen

en: Softener Blur
nds: Weekteken-Verwischen

en: Focus Blur
nds: Fokus-Verwischen

en: Smart Blur
nds: Plietsch Verwischen

en: Frost Glass
nds: Frost-Glas

en: Mosaic
nds: Mosaik

en: Distance:
nds: Afstand:

en: Set here the blur distance in pixels.
nds: Leggt den Verwischen-Afstand in Pixels fast.

[ctx: level to use for the effect]
en: Level:
nds: Stoop:

en: This value controls the level to use with the current effect.
nds: Disse Weert stüert de Stoop för den aktuellen Effekt.

en: Blur Effects
nds: Verwischen-Effekten

en: Charcoal
nds: Tekenkahl

en: Pencil size:
nds: Stiftgrött:

en: Set here the charcoal pencil size used to simulate the drawing.
nds: Leggt de Stiftgrött vun de Tekenkahl för de Simuleren vun de Teken fast.

[ctx: smoothing value of the pencil]
en: Smooth:
nds: Weekheit:

en: This value controls the smoothing effect of the pencil under the canvas.
nds: Disse Weert stüert den Weekmaak-Effekt vun den Stift op de Lienwand.

en: This is the preview of the distortion effect applied to the photograph.
nds: Dit is de Vöransicht för dat vertarrte Foto.

en: Fish Eyes
nds: Fischogen

en: Twirl
nds: Küsel

en: Cylindrical Hor.
nds: Waagr. Zylinner

en: Cylindrical Vert.
nds: Pielr. Zylinner

en: Cylindrical H/V.
nds: Wgr./Pielr. Zylinners

en: Caricature
nds: Karikatuur

en: Multiple Corners
nds: Mehr Ecken

en: Waves Hor.
nds: Kimmrecht Bülgen

en: Waves Vert.
nds: Pielrecht Bülgen

en: Block Waves 1
nds: Bülgenblöck 1

en: Block Waves 2
nds: Bülgenblöck 2

en: Circular Waves 1
nds: Rund Bülgen 1

en: Circular Waves 2
nds: Rund Bülgen 2

en: Polar Coordinates
nds: Poolkoordinaten

en: Unpolar Coordinates
nds: Gegenpool-Koordinaten

en: Tile
nds: Kacheln

en: <p>Here, select the type of effect to apply to an image.</p><p><b>Fish Eyes</b>: warps the photograph around a 3D spherical shape to reproduce the common photograph 'Fish Eyes' effect.</p><p><b>Twirl</b>: spins the photograph to produce a Twirl pattern.</p><p><b>Cylinder Hor.</b>: warps the photograph around a horizontal cylinder.</p><p><b>Cylinder Vert.</b>: warps the photograph around a vertical cylinder.</p><p><b>Cylinder H/V.</b>: warps the photograph around 2 cylinders, vertical and horizontal.</p><p><b>Caricature</b>: distorts the photograph with the 'Fish Eyes' effect inverted.</p><p><b>Multiple Corners</b>: splits the photograph like a multiple corners pattern.</p><p><b>Waves Horizontal</b>: distorts the photograph with horizontal waves.</p><p><b>Waves Vertical</b>: distorts the photograph with vertical waves.</p><p><b>Block Waves 1</b>: divides the image into cells and makes it look as if it is being viewed through glass blocks.</p><p><b>Block Waves 2</b>: like Block Waves 1 but with another version of glass blocks distortion.</p><p><b>Circular Waves 1</b>: distorts the photograph with circular waves.</p><p><b>Circular Waves 2</b>: another variation of the Circular Waves effect.</p><p><b>Polar Coordinates</b>: converts the photograph from rectangular to polar coordinates.</p><p><b>Unpolar Coordinates</b>: the Polar Coordinate effect inverted.</p><p><b>Tile</b>: splits the photograph into square blocks and moves them randomly inside the image.</p>
nds: <p>Hier kannst Du den Effekt-Typ för dat Bild utsöken.</p><p><b>Fischogen</b>: vertarrt dat Foto rund en 3D-Kugel un simuleert so en "Fischogen"-Effekt.</p><p><b>Küsel</b>: dreiht dat Foto för't Opstellen vun en Küselwind-Muster.</p><p><b>Waagr. Zylinner</b>: vertarrt dat Foto rund en kimmrecht Zylinner.</p><p><b>Pielr. Zylinner</b>: vertarrt dat Foto rund en kimmrecht Zylinner.</p><p><b>Wgr./pielr. Zylinner</b>: vertarrt dat Foto rund twee Zylinners, kimmrecht un pielrecht.</p><p><b>Karikatuur</b>: vertarrt dat Foto mit en ümdreiht Fischogen-Effekt.</p><p><b>Mehr Ecken</b>: deelt dat Foto na en Muster mit mehr Ecken.</p><p><b>Kimmrecht Bülgen</b>: vertarrt dat Foto mit kimmrecht Bülgen.</p><p><b>Pielrecht Bülgen</b>: vertarrt dat Foto mit pielrecht Bülgen.</p><p><b>Bülgenblöck 1</b>: deelt dat Bild in Zellen, dat lett denn as dör Glasblöck ankeken.</p><p><b>Bülgenblöck 2</b>: liek "Bülgenblöck 1", man mit en anner Oort vun Glasblock-Vertarren.</p><p><b>Rund Bülgen 1</b>: vertarrt dat Bild mit runne Bülgen.</p><p><b>Rund Bülgen 2</b>: en anner Oort vun den Rundbülgen-Effekt.</p><p><b>Poolkoordinaten</b>: wannelt dat Foto vun normale na Poolkoordinaten üm.</p><p><b>Gegenpool-Koordinaten</b>: Ümdreiht Poolkoordinaten-Effekt.</p><p><b>Kacheln</b>: deelt dat Foto to rechteckig Blöck un verschufft se tofällig binnen dat Bild.</p>

[ctx: level of the effect]
en: Level:
nds: Stoop:

en: Set here the level of the effect.
nds: Leggt de Effektstoop fast.

en: Iteration:
nds: Wedderhalen:

en: This value controls the iterations to use for Waves, Tile, and Neon effects.
nds: Disse Weert stüert de Wedderhalen för Bülgen, Kacheln, un Neoneffekten.

en: Distortion Effects
nds: Vertarren-Effekten

en: Depth:
nds: Deepde:

en: Set here the depth of the embossing image effect.
nds: Leggt de Deepde vun den Ingraav-Effekt fast.

en: Emboss
nds: Ingraven

en: Film Grain
nds: Filmköörn

en: Brush size:
nds: Pinselgrött:

en: Set here the brush size to use for simulating the oil painting.
nds: Leggt de Pinselgrött för de Öölbild-Simuleren fast.

[ctx: value of smoothing effect]
en: Smooth:
nds: Weekheit:

en: This value controls the smoothing effect of the brush under the canvas.
nds: Disse Weert stüert den Weekmaak-Effekt vun den Pinsel op de Lienwand.

en: Oil Paint
nds: Öölbild

en: This is the preview of the Raindrop effect.<p>Note: if you have previously selected an area in the editor, this will be unaffected by the filter. You can use this method to disable the Raindrops effect on a human face, for example.</p>
nds: Dit is de Vöransicht för den Regendrüppen-Effekt.<p>Beacht: Wenn Du vördem in den Editor en Rebeet utsöcht hest, warrt dat vun den Filter övergahn. Du kannst disse Metood bruken, wenn Du a.B. op en Gesicht keen Regendrüppens hebben wullt.</p>

en: Drop size:
nds: Drüppengrött:

en: Set here the raindrops' size.
nds: Leggt de Grött vun de Regendrüppens fast.

en: Number:
nds: Tall:

en: This value controls the maximum number of raindrops.
nds: Disse Weert stüert de Hööchsttall vun Regendrüppens.

en: Fish eyes:
nds: Fischogen:

en: This value is the fish-eye-effect optical distortion coefficient.
nds: Disse Weert stüert den Koeffizient för den Fischogen-Vertarreneffekt.

en: RainDrop
nds: Regendrüppen

en: Maintain aspect ratio
nds: Bildproportschoon wohren

en: Enable this option to maintain aspect ratio with new image sizes.
nds: Maak dit an, wenn Du de Proportschoon vun de Bildsieden för niege Biller övernehmen wullt.

en: Width (px):
nds: Breed (px):

en: Set here the new image width in pixels.
nds: Leggt de niege Bildbreed in Pixels fast.

en: Height (px):
nds: Hööchde (px):

en: Set here the new image height in pixels.
nds: Leggt de niege Bildhööchde in Pixels fast.

en: Width (%):
nds: Breed (%):

en: New image width, as a percentage (%).
nds: Nieg Bildbreed in Perzent (%).

en: Height (%):
nds: Hööchde (%):

en: New image height, as a percentage (%).
nds: Nieg Bildhööchde in Perzent (%).

en: Click on this button to draw zones marking which areas of the image you want to preserve.
nds: Bruuk dissen Knoop för't Markeren vun schuult Bildrebeden, de Du wohren wullt.

en: Horizontally first
nds: Kimmrecht toeerst

en: Vertically first
nds: Pielrecht toeerst

en: Here you can set whether to resize horizontally first or vertically first.
nds: Hier kannst Du fasleggen wat de Grött toeerst kimmrecht oder pielrecht ännert warrt.

en: Target size
nds: Teelgrött

en: Mask Settings
nds: Mask instellen

en: Advanced Settings
nds: Verwiedert Instellen

en: Liquid Rescale
nds: Week Gröttännern

en: This is the free rotation operation preview. If you move the mouse cursor on this preview, a vertical and horizontal dashed line will be drawn to guide you in adjusting the free rotation correction. Release the left mouse button to freeze the dashed line's position.
nds: Dit is de Vöransicht för de fre'e Dreihen-Akschoon. Wenn Du den Muuswieser över de Vöransicht schuffst, warrt en punkteert Fadenkrüüz wiest, dat Di bi't Topassen vun de Dreihen hölpen schall. Laat de linke Muustast loos, wenn Du de Positschoon vun de punkteerte Lien fastleggen wullt.

en: New width:
nds: Nieg Breed:

en: New height:
nds: Nieg Hööchde:

en: Select a point in the preview widget, then click this button to assign the point for auto-correction.
nds: Söök en Punkt binnen de Vöransicht ut, un klick denn op dissen Knoop, wenn Du em automaatsch richten wullt.

[ctx: Automatic Adjustment]
en: Adjust
nds: Topassen:

en: Automatic Adjustment
nds: Automaatsch topassen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, settingsGroupBox)
en: Settings
nds: Instellen

en: Free Rotation
nds: Free Dreihen

en: Click to set
nds: För't Fastleggen hier klicken

[ctx: point has been set and is valid]
en: Okay
nds: OK

en: This is the perspective transformation operation preview. You can use the mouse for dragging the corner to adjust the perspective transformation area.
nds: Dit is de Vöransicht för de Kiekwinkel-Ümwanneln. Du kannst mit de Muus an de Ecken trecken, wenn Du den Kiekwinkel topassen wullt.

en: Angles (in degrees):
nds: Winkel (in Graad):

en:   Top left:
nds:   Baven links:

en:   Top right:
nds:   Baven rechts:

en:   Bottom left:
nds:   Nerrn links:

en:   Bottom right:
nds:   Nerrn rechts:

en: Draw preview while moving
nds: Vöransicht bi't Trecken wiesen

en: Draw grid
nds: Gadder wiesen

en: Inverse transformation
nds: Ümdreiht Ümwanneln

en: Perspective Adjustment
nds: Kiekwinkel topassen

en: Aspect Ratio Crop
nds: Proportschonaal Tosnieden

en: <p>Here you can see the aspect ratio selection preview used for cropping. You can use the mouse to move and resize the crop area.</p><p>Press and hold the <b>CTRL</b> key to move the opposite corner too.</p><p>Press and hold the <b>SHIFT</b> key to move the closest corner to the mouse pointer.</p>
nds: <p>Dit is de Utsöökvöransicht för't Tosnieden na Proportschoon. Dat Tosniedrebeet lett sik mit de Muus in de Grött ännern un bewegen.</p><p>Holl de <b>Strg</b>-Tast daal, wenn Du ok de Höörn  op de Güntsiet bewegen wullt.</p><p>Mit de <b>Ümschalt</b>-Tast kannst Du de neegste Höörn na den Muuswieser bewegen.</p>

en: Max. Aspect
nds: Gröttst Proportschoon

en: Set selection area to the maximum size according to the current ratio.
nds: Utsöökrebeet op Hööchstgrött för de aktuelle Proportschoon fastleggen.

en: Aspect ratio:
nds: Bildproportschoon:

[ctx: custom aspect ratio crop settings]
en: Custom
nds: Egen

en: Golden Ratio
nds: Gollen Snitt

[ctx: no aspect ratio]
en: None
nds: Keen

en: Exact aspect
nds: Akkraat Proportschoon

en: Enable this option to force exact aspect ratio crop.
nds: Bruuk disse Optschoon, wenn Du akkraat na Proportschoon tosnieden wullt.

en: Orientation:
nds: Utrichten:

en: Landscape
nds: Dwars

en: Portrait
nds: Hoochkant

en: Select constrained aspect ratio orientation.
nds: Hier kannst Du de Utrichten för de Proportschonen utsöken.

en: Auto
nds: Automaatsch

en: Enable this option to automatically set the orientation.
nds: Bruuk disse Optschoon, wenn Du de Utrichten automaatsch fastleggen wullt.

en: Custom ratio:
nds: Egen Proportschoon:

en: Set here the desired custom aspect numerator value.
nds: Hier kannst Du den Teller för de Proportschoon fastleggen.

en: Set here the desired custom aspect denominator value.
nds: Hier kannst Du den Nenner för de Proportschonen fastleggen.

en: Set width position to center.
nds: Breedpositschoon in de Merrn utrichten

en: Set height position to center.
nds: Hööchdpositschoon in de Merrn utrichten

en: Crop Settings
nds: Instellen för't Tosnieden

en: Rules of Thirds
nds: Dreeparten-Regel

en: Diagonal Method
nds: Dwars-Metood

en: Harmonious Triangles
nds: Harmoonsch Dre'ecks

en: Golden Mean
nds: Gollen Merrn

[ctx: no geometric form]
en: None
nds: Keen

en: With this option, you can display guide lines to help compose your photograph.
nds: Mit disse Optschoon kannst Du Hölpstreek wiesen, mit de Du Dien Foto beter opbuen kannst.

en: Golden sections
nds: Gollen Sneed

en: Enable this option to show golden sections.
nds: Bruuk disse Optschoon, wenn Du de gollen Sneed wiest hebben wullt.

en: Golden spiral sections
nds: Gollen Spiraal-Sneed

en: Enable this option to show golden spiral sections.
nds: Bruuk disse Optschoon, wenn Du de gollen Spiraal-Sneed wiest hebben wullt.

en: Golden spiral
nds: Gollen Spiraal

en: Enable this option to show a golden spiral guide.
nds: Bruuk disse Optschoon, wenn Du en gollen Spiraal wiest hebben wullt.

en: Golden triangles
nds: Gollen Dre'ecks

en: Enable this option to show golden triangles.
nds: Maak disse Optschoon an, wenn Du de gollen Dre'ecks wiest hebben wullt.

en: Flip horizontally
nds: Kimmrecht ümdreihen

en: Enable this option to flip the guidelines horizontally.
nds: Maak disse Optschoon an, wenn Du de Hülplienen kimmrecht ümdreihen wullt.

en: Flip vertically
nds: Pielrecht ümdreihen

en: Enable this option to flip the guidelines vertically.
nds: Maak disse Optschoon an, wenn Du de Hülplienen pielrecht ümdreihen wullt.

en: Color and width:
nds: Klöör un Breed:

en: Set here the color used to draw composition guides.
nds: Hier kannst Du de Klöör för de Hölplienen fastleggen.

en: Set here the width in pixels used to draw composition guides.
nds: Hier kannst Du de Breed vun de Hölplienen in Pixels fastleggen.

en: Composition Guides
nds: Tosamensett-Hülp

[ctx: custom ratio crop settings]
en: Custom
nds: Egen

en: New Size
nds: Nieg Grött

en: Width:
nds: Breed:

en: Height:
nds: Hööchde:

en: New image height in pixels (px).
nds: Nieg Bildhööchde in Pixels.

en: New image width in percent (%).
nds: Nieg Bildbreed in Perzent.

en: New image height in percent (%).
nds: Nieg Bildhööchde in Perzent.

en: Restore photograph (slow)
nds: Foto wedderherstellen (langsam)

en: Enable this option to scale-up an image to a huge size. <b>Warning</b>: This process can take some time.
nds: Bruuk dit, wenn Du dat Bild op resiggroot ümreken wullt. <b>Wohrschoen</b>: Disse Perzess mag wat duern.

en: <b>Note:</b> use Restoration Mode to scale-up an image to a huge size. This process can take some time.
nds: <b>Beacht bitte</b>: Bruuk den Wedderherstell-Bedrief bloots, wenn Du dat Bild op resiggroot ümreken wullt. Disse Perzess mag wat duern.

en: Resize
nds: Grött ännern

en: "%1" is not a Photograph Resizing settings text file.
nds: "%1" is keen Gröttännerinstellen-Textdatei.

en: Cannot load settings from the Photograph Resizing text file.
nds: Instellen laat sik nich ut de Gröttänner-Textdatei laden.

en: Cannot save settings to the Photograph Resizing text file.
nds: Instellen laat sik nich na Gröttänner-Textdatei sekern.

en: This is the shear operation preview. If you move the mouse cursor on this preview, a vertical and horizontal dashed line will be drawn to guide you in adjusting the shear correction. Release the left mouse button to freeze the dashed line's position.
nds: Dit is de Vöransicht för dat Scheer-Warktüüch. Wenn Du den Muuswieser över de Vöransicht schuffst, warrt en punkteert Fadenkrüüz wiest, dat Di bi't Topassen vun de Scheren hölpen schall. Laat de linke Muustast loos, wenn Du de Positschoon vun de punkteerte Lienen fastleggen wullt.

en: Main horizontal angle:
nds: Kimmrecht Hööftwinkel:

en: The main horizontal shearing angle, in degrees.
nds: De kimmrecht Hööft-Scheerwinkel, in Graad

en: Fine horizontal angle:
nds: Kimmrecht Todoon-Winkel:

en: This value in degrees will be added to main horizontal angle value to set fine adjustments.
nds: Disse Weert, angeven in Graad, warrt den kimmrecht Hööftwinkel as Fieninstellen toföögt.

en: Main vertical angle:
nds: Pielrecht Hööftwinkel:

en: The main vertical shearing angle, in degrees.
nds: De pielrecht Hööft-Scheerwinkel, in Graad.

en: Fine vertical angle:
nds: Pielrecht Todoon-Winkel:

en: This value in degrees will be added to main vertical angle value to set fine adjustments.
nds: Disse Weert, angeven in Graad, warrt den pielrechten Hööftwinkel as Fieninstellen toföögt.

en: Anti-Aliasing
nds: Kantstreken

en: Enable this option to apply the anti-aliasing filter to the sheared image. To smooth the target image, it will be blurred a little.
nds: Maak dit an, wenn Du för dat scheerte Bild en Kantstreken-Filter bruken wullt. Dat Teelbild warrt denn weker, man ok en beten wat verwischt.

en: Shear Tool
nds: Scheer-Warktüüch

en: The target image file format "%1" is unsupported.
nds: Teelbild-Dateiformaat "%1" nich ünnerstütt.

en: Failed to save file
    "%1" to
    "%2".
nds: Sekern fehlslaan:
    Datei "%1"
    na "%2".

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
nds: Dat gifft al en Datei mit den Naam "%1". Wullt Du ehr redig överschrieven?

en: Cannot save "%1" file
nds: Datei "%1" lett sik nich sekern.

en: Latitude
nds: Breed

en: Longitude
nds: Längde

en: Speed
nds: Gauigkeit

en: # satellites
nds: # Satelliten

en: 2-d
nds: 2D

en: 3-d
nds: 3D

en: Apply
nds: Bruken

en: Details changed
nds: Enkelheiten ännert

[ctx: Start the search]
en: Search
nds: Söken

en: Copy coordinates
nds: Koordinaten koperen

en: Bookmarks
nds: Leestekens

en: Add a new value to the list
nds: Nieg Weert de List tofögen

en: Remove the current selected value from the list
nds: Opstunns utsöcht Weert vun de List wegmaken

en: Replace the current selected value from the list
nds: Den opstunns op de List utsöchten Weert utwesseln

en:  This field is limited to:
nds: Dit Feld verdriggt:

en: <p>1 character.</p> | <p>%1 characters.</p>
nds[0]: <p>1 Teken.</p>
nds[1]: <p>%1 Tekens.</p>

en: Attribute:
nds: Egenschap:

en: Select here the editorial attribute of content.
nds: Hier kannst Du en redaktschonell Attribut vun den Inholt angeven.

[ctx: Content type]
en: Current
nds: Aktuell

[ctx: Content type]
en: Analysis
nds: Dörkiek

[ctx: Content type]
en: Archive material
nds: Archivmateriaal

[ctx: Content type]
en: Background
nds: Achtergrund

[ctx: Content type]
en: Feature
nds: Funkschoon

[ctx: Content type]
en: Forecast
nds: Utblick

[ctx: Content type]
en: History
nds: Geschicht

[ctx: Content type]
en: Obituary
nds: Naroop

[ctx: Content type]
en: Opinion
nds: Menen

[ctx: Content type]
en: Profile
nds: Profil

[ctx: Content type]
en: Summary
nds: Tosamenfaten

[ctx: Content type]
en: Transcript & Verbatim
nds: Afschrift un Akraatzitaat

[ctx: Content type]
en: Interview
nds: Befragen

[ctx: Content type]
en: From the Scene
nds: Ut de Szeen

[ctx: Content type]
en: Retrospective
nds: Torüchblick

[ctx: Content type]
en: Statistics
nds: Statistik

[ctx: Content type]
en: Update
nds: Opfrischen

[ctx: Content type]
en: Wrap-up
nds: Nabewerken

[ctx: Content type]
en: Press Release
nds: Press-Bericht

en: Brightness (APEX):
nds: Helligkeit (Apex):

en: Set here the brightness adjustment value in APEX unit used by camera to take the picture.
nds: Hier kannst Du den Topassweert för de Helligkeit in Apex-Eenheiten angeven, den de Kamera bi't Opnehmen vun't Bild bruukt hett.

en: Gain Control:
nds: Verstärken:

[ctx: gain control]
en: None
nds: Keen

[ctx: gain control]
en: Low gain up
nds: Siet Verstärken

[ctx: gain control]
en: High gain up
nds: Stark Verstärken

[ctx: gain control]
en: Low gain down
nds: Siet Afswachen

[ctx: gain control]
en: High gain down
nds: Stark Afswachen

en: Set here the degree of overall image gain adjustment used by camera to take the picture.
nds: Hier kannst Du de allgemeen Bildverstärken angeven, wat de Kamera bi't Opnehmen vun't Bild bruukt hett.

en: Contrast:
nds: Kontrast:

[ctx: contrast mode]
en: Normal
nds: Normaal

[ctx: contrast mode]
en: Soft
nds: Week

[ctx: contrast mode]
en: Hard
nds: Hart

en: Set here the direction of contrast processing applied by the camera to take the picture.
nds: Hier kannst Du de Richt angeven, na de de Kamera dat Bild sien Kontrast bi't Opnehmen ännert hett.

en: Saturation:
nds: Sattheit:

[ctx: saturation mode]
en: Normal
nds: Normaal

[ctx: saturation mode]
en: Low
nds: Daal

[ctx: saturation mode]
en: High
nds: Hooch

en: Set here the direction of saturation processing applied by the camera to take the picture.
nds: Hier kannst Du de Richt angeven, na de de Kamera dat Sattheit vun't Bild bi't Opnehmen ännert hett.

en: Sharpness:
nds: Scharpde:

[ctx: sharpness mode]
en: Normal
nds: Normaal

[ctx: sharpness mode]
en: Soft
nds: Week

[ctx: sharpness mode]
en: Hard
nds: Hart

en: Set here the direction of sharpness processing applied by the camera to take the picture.
nds: Hier kannst Du de Richt angeven, na de de Kamera dat Scharpde vun't Bild bi't Opnehmen ännert hett.

en: Custom rendered:
nds: Topasst dorstellt:

en: Normal process
nds: Normaal Perzess

en: Custom process
nds: Topasst Perzess

en: Set here the use of special processing on image data, such as rendering geared to output.
nds: Hier kannst Du de besünner Verarbeiden vun de Bilddaten angeven, so as op de Utgaav topasste Dorstellen.

[ctx: name of the document this image has been scanned from]
en: Name (*):
nds: Naam (*):

en: Enter the name of the document from which this image was been scanned. This field is limited to ASCII characters.
nds: Hier kannst Du den Naam vun't Dokment ingeven, ut dat dat Bild inleest wöör. Dit Feld verdriggt bloots ASCII-Tekens.

[ctx: image description]
en: Description (*):
nds: Beschrieven (*):

en: Enter the image description. This field is limited to ASCII characters.
nds: Hier kannst Du de Bildbeschrieven ingeven. Dit Feld verdriggt bloots ASCII-Tekens.

en: Artist (*):
nds: Künstler (*):

en: Enter the copyright owner of the image. This field is limited to ASCII characters.
nds: Hier kannst Du den Minschen ingeven, de dat Copyright vun't Bild hett. Dit Feld verdriggt bloots ASCII-Tekens.

[ctx: image caption]
en: Caption:
nds: Titel:

en: Enter the image's caption. This field is not limited. UTF8 encoding will be used to save the text.
nds: Hier kannst Du den Bildtitel ingeven. Dit Feld is nich begrenzt. De Text warrt mit UTF8-Koderen sekert.

en: Sync JFIF Comment section
nds: JFIF-Kommentarafsnitt synkroniseren

en: Sync XMP caption
nds: XMP-Titel synkroniseren

en: Creation date and time
nds: Opstelltdatum un -tiet

en: Creation sub-second
nds: Opstell-Sekunnenbrook

en: Sync XMP creation date
nds: XMP-Opstelldatum synkroniseren

en: Sync IPTC creation date
nds: IPTC-Opstelldatum synkroniseren

en: Set creation date to today
nds: Fastleggen vun't Opstelldatum op vundaag

en: Set here the date and time of image creation. In this standard it is the date and time the file was changed.
nds: Hier kannst Du dat Datum un de Tiet fastleggen, wannehr dat Bild maakt wöör. In dissen Standard is dat dat Datum un de Tiet, op de de Datei ännert wöör.

en: Set here the fractions of seconds for the date and time of image creation.
nds: Hier kannst Du den Sekunnenbrookdeel vun de Tiet fastleggen, to de dat Bild maakt wöör.

en: Original date and time
nds: Orginaaldatum un Tiet

en: Original sub-second
nds: Orginaal-Sekunnenbrook

en: Set original date to today
nds: Orginaaldatum op Vundaag setten

en: Set here the date and time when the original image data was generated. For a digital still camera the date and time the picture was taken are recorded.
nds: Hier kannst Du dat Datum un de Tiet fastleggen, to de dat Bild maakt wöör. Bi digitaal Fotokameras warrt Datum un Tiet tosamen mit dat Bild sekert.

en: Set here the fractions of seconds for the date and time when the original image data was generated.
nds: Hier kannst Du den Sekunnenbrook vun de Tiet fastleggen, to de dat Bild maakt wöör. Bi digitaal Fotokameras warrt Datum un Tiet tosamen mit dat Bild sekert.

en: Digitization date and time
nds: Digitaliseerdatum un -tiet

en: Digitization sub-second
nds: Digitaliseer-Sekunnenbrook

en: Set digitization date to today
nds: Digitaliseerdatum op Vundaag setten

en: Set here the date and time when the image was stored as digital data. If, for example, an image was captured by a digital still camera and at the same time the file was recorded, then Original and Digitization date and time will have the same contents.
nds: Hier kannst Du dat Datum un de Tiet fastleggen, to de dat Bild digitaal sekert wöör. Hett a.B. en digitaal Fotokamera dat Bild opnahmen un fuurts de Datei schreven, sünd Orginaal- un Digitaliseerdatum un -tiet liek.

en: Set here the fractions of seconds for the date and time when the image was stored as digital data.
nds: Hier kannst Du den Sekunnenbrook vun de Tiet fastleggen, to de dat Bild digitaal sekert wöör.

en: Device manufacturer (*):
nds: Reedschap-Maker (*):

en: Set here the manufacturer of image input equipment used to take the picture. This field is limited to ASCII characters.
nds: Hier kannst Du den Maker vun de Bildreedschap angeven, de dat Bild maakt hett. Dit Feld verdriggt bloots ASCII-Tekens.

en: Device model (*):
nds: Reedschap-Modell (*):

en: Set here the model of image input equipment used to take the picture. This field is limited to ASCII characters.
nds: Hier kannst Du dat Modell vun de Bildreedschap ingeven, de dat Bild maakt hett. Dit Feld verdriggt bloots ASCII-Tekens.

en: Device type:
nds: Reedschap-Typ:

en: Film scanner
nds: Film-Inleser

en: Reflection print scanner
nds: Torüchstrahl-Druckinleser

en: Digital still camera
nds: Digitaal Fotokamera

en: Select here the image input equipment type used to take the picture.
nds: Hier kannst Du de Bildreedschap utsöken, de dat Bild maakt hett.

en: Exposure time (seconds):
nds: Belichtentiet (Sekunnen):

en: Set on this option to set the exposure time of picture, given in seconds.
nds: Hier kannst Du de Belichtentiet vun dat Bild in Sekunnen fastleggen.

en: Exposure program:
nds: Belichtenprogramm:

[ctx: exposure program]
en: Not defined
nds: Nich angeven

[ctx: exposure program]
en: Manual
nds: Vun Hand

[ctx: exposure program]
en: Auto
nds: Automaatsch

[ctx: exposure program]
en: Aperture priority
nds: Na de Blenn

[ctx: exposure program]
en: Shutter priority
nds: Na de Opmaaktiet

[ctx: exposure program]
en: Creative program
nds: Kreatiev-Programm

[ctx: exposure program]
en: Action program
nds: Akschoon-Programm

[ctx: exposure program]
en: Portrait mode
nds: Persoon-Bedrief

[ctx: exposure program]
en: Landscape mode
nds: Rebeet-Bedrief

en: Select here the program used by the camera to set exposure when the picture was taken.
nds: Hier kannst Du dat Programm utsöken, dat de Kamera för de Belichten bruukt hett, as dat Bild maakt wöör.

en: Exposure mode:
nds: Belichtenbedrief:

[ctx: exposure mode]
en: Auto
nds: Automaatsch

[ctx: exposure mode]
en: Manual
nds: Vun Hand

[ctx: exposure mode]
en: Auto bracket
nds: Autom. Belichtenreeg

en: Select here the mode used by the camera to set exposure when the picture was taken. In auto-bracketing mode, the camera shoots a series of frames of the same scene at different exposure settings.
nds: Hier kannst Du de Bedriefoort utsöken, de de Kamera för de Belichten bruukt hett, as dat Bild maakt wöör. Bi en automaatsch Belichtenreeg maakt de Kamera en Reeg Biller vun de sülve Szeen mit verscheden Belichten-Instellen.

en: Exposure bias (APEX):
nds: Belichten-Afwieken (APEX):

en: Set here the exposure bias value (in APEX units) used by camera to take the picture.
nds: Hier kannst Du den Weert för de Belichten-Afwieken in APEX-Eenheiten angeven, den de Kamera för dat Bild bruukt hett.

en: Metering mode:
nds: Meetmetood:

[ctx: metering mode]
en: Unknown
nds: Nich begäng

[ctx: metering mode]
en: Average
nds: Dörsnitt

[ctx: metering mode]
en: Center weighted average
nds: Merrnlastig Dörsnitt

[ctx: metering mode]
en: Spot
nds: Punkt

[ctx: metering mode]
en: Multi-spot
nds: Mehrpünkt

[ctx: metering mode]
en: Multi-segment
nds: Mehrstreken

[ctx: metering mode]
en: Partial
nds: Deelwies

[ctx: metering mode]
en: Other
nds: Annerswat

en: Select here the metering mode used by the camera to set exposure when the picture was taken.
nds: Hier kannst Du de Meetmetood instellen, de de Kamera bruukt hett, as dat Bild maakt wöör.

en: Sensitivity (ISO):
nds: Föhlsamkeit (ISO):

en: Select here the ISO Speed of the camera which took the picture.
nds: Hier kannst Du de ISO-Lichtföhlsamkeit angeven, de de Kamera bi't Opnehmen vun't Bild bruukt hett.

en: Sensing method:
nds: Aftastmetood:

en: Not defined
nds: Nich angeven

en: One-chip color area
nds: Eenchip-Klörenrebeet

en: Two-chip color area
nds: Tweechip-Klörenrebeet

en: Three-chip color area
nds: Dreechip-Klörenrebeet

en: Color sequential area
nds: Klörenregen Rebeet

en: Trilinear sensor
nds: Trilineaar Sensor

en: Color sequential linear
nds: Klörenregen lineaar

en: Select here the image sensor type used by the camera to take the picture.
nds: Hier kannst Du den Bildsensortyp angeven, den de Kamera bi't Opnehmen vun't Bild bruukt hett.

en: Focal length (mm):
nds: Brennwiet (mm):

en: Set here the lens focal length in millimeters used by camera to take the picture.
nds: Hier kannst Du de Brennwiet vun de Kamera fastleggen, de dat Bild maakt hett.

en: Focal length in 35mm film (mm):
nds: Brennwiet in 35mm-Film (mm):

en: Set here equivalent focal length assuming a 35mm film camera, in mm. A value of 0 means the focal length is unknown.
nds: Hier kannst Du de lieke Brennwiet för en vermoodt 35mm-Film fastleggen. En Weert "0" bedüüdt en nich begäng Brennwiet.

en: Digital zoom ratio:
nds: Digitaalvergröttern:

en: Set here the digital zoom ratio used by camera to take the picture.
nds: Hier kannst Du de Digitaalvergröttern angeven, wat de Kamera bi't Opnehmen vun't Bild bruukt hett.

en: Lens aperture (f-number):
nds: Blenn (f):

en: Select here the lens aperture used by camera to take the picture.
nds: Hier kannst Du de Blenn angeven, wat de Kamera bi't Opnehmen vun't Bild bruukt hett.

en: Max. lens aperture (f-number):
nds: Hööchst Blenn (f-Tall):

en: Select here the smallest aperture of the lens used by camera to take the picture.
nds: Hier kannst Du de lüttste Blenn angeven, wat de Kamera bi't Opnehmen vun't Bild bruukt hett.

en: No flash
nds: Keen Blix

en: Fired
nds: Blix bruukt

en: Fired, no strobe return light
nds: Blix bruukt, keen Blixreflekschoon-Licht

en: Fired, strobe return light
nds: Blix bruukt, Blixreflekschoon-Licht

en: Yes, compulsory
nds: Jo, verdwungen

en: Yes, compulsory, no return light
nds: Jo, verdwungen, keen Reflekschoon-Licht

en: Yes, compulsory, return light
nds: Jo, verdwungen, Reflekschoon-Licht

en: No, compulsory
nds: Nee, verdwungen

en: No, auto
nds: Nee, automaatsch

en: Yes, auto
nds: Jo, automaatsch

en: Yes, auto, no return light
nds: Jo, automaatsch, keen Reflekschoon-Licht

en: Yes, auto, return light
nds: Jo, automaatsch, Reflekschoon-Licht

en: No flash function
nds: Keen Blix-Funkschoon

en: Yes, red-eye
nds: Jo, rode Ogen

en: Yes, red-eye, no return light
nds: Jo, rode Ogen, keen Reflekschoon-Licht

en: Yes, red-eye, return light
nds: Jo, rode Ogen, Reflekschoon-Licht

en: Yes, compulsory, red-eye
nds: Jo, verdwungen, rode Ogen

en: Yes, compulsory, red-eye, no return light
nds: Jo, verdwungen, rode Ogen, keen Reflekschoon-Licht

en: Yes, compulsory, red-eye, return light
nds: Jo, verdwungen, rode Ogen, Reflekschoon-Licht

en: Yes, auto, red-eye
nds: Jo, automaatsch, rode Ogen

en: Yes, auto, red-eye, no return light
nds: Jo, automaatsch, rode Ogen, keen Reflekschoon-Licht

en: Yes, auto, red-eye, return light
nds: Jo, automaatsch, rode Ogen, Reflekschoon-Licht

en: Light source:
nds: Lichtborn:

[ctx: light source]
en: Unknown
nds: Nich begäng

[ctx: light source]
en: Daylight
nds: Daaglicht

[ctx: light source]
en: Fluorescent
nds: Lüchtstofflamp

[ctx: light source]
en: Tungsten (incandescent light)
nds: Kunstlicht (Glöhlamp)

[ctx: light source]
en: Flash
nds: Blix

[ctx: light source]
en: Fine weather
nds: Sünnig

[ctx: light source]
en: Cloudy weather
nds: Wulkig

[ctx: light source]
en: Shade
nds: Schadden

[ctx: light source]
en: Daylight fluorescent (D 5700 - 7100K)
nds: Daaglicht-Lüchtstofflamp (D5700 - 7100K)

[ctx: light source]
en: Day white fluorescent (N 4600 - 5400K)
nds: Daaglichtwitt Lüchtstofflamp (N4600 - 5400K)

[ctx: light source]
en: Cool white fluorescent (W 3900 - 4500K)
nds: Kooltwitt Lüchtstofflamp (W3900 - 4500K)

[ctx: light source]
en: White fluorescent (WW 3200 - 3700K)
nds: Witt Lüchtstofflamp (WW 3200 - 3700K)

[ctx: light source]
en: Standard light A
nds: Standardlicht A

[ctx: light source]
en: Standard light B
nds: Standardlicht B

[ctx: light source]
en: Standard light C
nds: Standardlicht C

[ctx: light source]
en: ISO studio tungsten
nds: ISO-Studiolamp

[ctx: light source]
en: Other light source
nds: Anner Lichtborn

en: Select here the kind of light source used to take the picture.
nds: Hier kannst Du den Lichtborn angeven, de bi't Opnehmen vun't Bild bruukt wöör.

en: Flash mode:
nds: Blixbedrief:

en: Select here the flash program mode used by the camera to take the picture.
nds: Hier kannst Du de Blixmetood angeven, de de Kamera bi't Opnehmen vun't Bild bruukt hett.

en: Flash energy (BCPS):
nds: Blixstärk (BCPS):

en: White balance:
nds: Wittbalangs:

en: Identify subject of content (3 chars max):
nds: Inholt-Objekt künnig maken (max. dree Tekens):

en: Set here the category of content. This field is limited to 3 characters.
nds: Hier kannst Du de Inholt-Kategorie angeven. Dit Feld verdriggt bet to dree Tekens.

en: Supplemental categories:
nds: Verwiedert Kategorien:

en: &Add
nds: &Tofögen

en: &Delete
nds: &Wegdoon

en: &Replace
nds: &Utwesseln

en: Headline:
nds: Överschrift:

[ctx: content description]
en: Caption:
nds: Titel:

en: Caption Writer:
nds: Titeltext-Schriever:

en: Enter the name of the caption author.
nds: Hier kannst Du den Autor angeven, de den Titeltext schreven hett.

en: Byline:
nds: Opsteller-Naam:

en: Set here the name of content creator.
nds: Hier kannst Du den Inholt-Opsteller sien Naam angeven.

en: Byline Title:
nds: Opsteller-Titel:

en: Set here the title of content creator.
nds: Hier kannst Du den Opsteller sien Titel (a.B. "Fotograaf") angeven.

en: Credit:
nds: Dank:

en: Set here the content provider.
nds: Hier kannst Du den Anbeder vun den Inholt angeven.

[ctx: original owner of content]
en: Source:
nds: Born:

en: Contact:
nds: Kontakt:

en: No ObjectData
nds: Keen Objektdaten

en: IPTC-NAA Digital Newsphoto Parameter Record (version 1)
nds: IPTC-NAA Digital Newsphoto Parameter Record (Verschoon 1)

en: IPTC-NAA Digital Newsphoto Parameter Record (version 2)
nds: IPTC-NAA Digital Newsphoto Parameter Record (Verschoon 2)

en: IPTC-NAA Digital Newsphoto Parameter Record (version 3)
nds: IPTC-NAA Digital Newsphoto Parameter Record (Verschoon 3)

en: IPTC-NAA Digital Newsphoto Parameter Record (version 4)
nds: IPTC-NAA Digital Newsphoto Parameter Record (Verschoon 4)

en: IPTC7901 Recommended Message Format
nds: Na IPTC 7901 anraadt Narichtenformaat

en: Tagged Image File Format (version 5.0)
nds: TIFF-Formaat (Verschoon 5.0)

en: Tagged Image File Format (version 6.0)
nds: TIFF-Formaat (Verschoon 6.0)

en: IPTC Unstructured Character Oriented File Format
nds: IPTC tekenutricht Dateiformaat ahn Struktuur

en: United Press International ANPA 1312 variant
nds: United Press International "ANPA 1312"-Ünneroort

en: United Press International Down-Load Message
nds: United Press International Daallaad-Text

en: JPEG File Interchange
nds: JPEG-Dateiuttuusch

en: Photo-CD Image-Pac
nds: Foto-CD Image-Pac

en: Microsoft Bit Mapped Graphics File [*.BMP]
nds: Microsoft Bitmap-Bilddatei [*.BMP]

en: Digital Audio File [*.WAV]
nds: Digitaal Klangdatei [*.WAV]

en: Audio plus Moving Video [*.AVI]
nds: Klang mit Video [*.AVI]

en: PC DOS/Windows Executable Files [*.COM][*.EXE]
nds: DOS/Windows-Programmdateien för PC [*.COM][*.EXE]

en: Compressed Binary File [*.ZIP]
nds: Komprimeert Bineerdatei [*.ZIP]

en: Audio Interchange File Format AIFF
nds: Klanguttuusch-Dateiformaat AIFF

en: RIFF Wave (Microsoft Corporation)
nds: RIFF-Wave (Microsoft Corporation)

en: Freehand (version 3.1)
nds: Freehand (Verschoon 3.1)

en: Freehand (version 4.0)
nds: Freehand (Verschoon 4.0)

en: Freehand (version 5.0)
nds: Freehand (Verschoon 5.0)

en: Freehand (version 5.5)
nds: Freehand (Verschoon 5.5)

en: Hypertext Markup Language "HTML"
nds: Hypertext-Schriftsatzspraak "HTML"

en: MPEG 2 Audio Layer 2 (Musicom), ISO/IEC
nds: MPEG 2 Klang Layer2 (Musicom), ISO/IEC

en: MPEG 2 Audio Layer 3, ISO/IEC
nds: MPEG 2 Klang Layer3, ISO/IEC

en: Portable Document File [*.PDF] Adobe
nds: Porteerbor Dokmentdatei [*.PDF] Adobe

en: News Industry Text Format
nds: "News Industry"-Textformaat

en: Tape Archive [*.TAR]
nds: Bandarchiv [*.TAR]

en: Tidningarnas Telegrambyra NITF version (TTNITF DTD)
nds: Tidningarnas Telegrambyra NITF Verschoon (TTNITF DTD)

en: Ritzaus Bureau NITF version (RBNITF DTD)
nds: Ritzaus Bureau NITF Verschoon (RBNITF DTD)

en: Destination:
nds: Teel:

en: U.N.O ID:
nds: "U.N.O."-ID:

en: Product ID:
nds: Produkt-ID:

en: Service ID:
nds: Deenst-ID:

en: Envelope ID:
nds: "Envelope"-ID:

en: Priority:
nds: Prioriteet:

[ctx: priority for the envelope]
en: 0: None
nds: 0: Keen

[ctx: priority for the envelope]
en: 1: High
nds: 1: Hooch

[ctx: priority for the envelope]
en: 5: Normal
nds: 5: Normaal

[ctx: priority for the envelope]
en: 8: Low
nds: 8: Siet

en: Select here the envelope priority.
nds: Hier kannst Du de "Envelope"-Prioriteet utsöken.

en: Format:
nds: Formaat:

en: Select here envelope file format.
nds: Hier kannst Du dat "Envelope"-Dateiformaat utsöken.

en: Sent date:
nds: Loosstüerdatum:

en: Sent time:
nds: Loosstüertiet:

en: Set envelope sent date to today
nds: "Envelope"-Loosstüerdatum op "vundaag" fastleggen

en: Set here the date when the service sent the material.
nds: Hier kannst Du dat Datum fastleggen, wannehr de Deenst dat Materiaal loosstüert hett.

en: Set here the time when the service sent the material.
nds: Hier kannst Du de Tiet angeven, wannehr de Deenst dat Materiaal loosstüert hett.

en: Use information retrieval words:
nds: Informatschoon-Söökwöör bruken:

en: Digitization date
nds: Digitaliseerdatum

en: Digitization time
nds: Digitaliseertiet

en: Set here the creation date of digital representation.
nds: Hier kannst Du de Digitaaldorstellen ehr Opstelldatum angeven.

en: Set here the creation time of digital representation.
nds: Hier kannst Du de Digitaaldorstellen ehr Opstelltiet angeven.

en: Creation date
nds: Opstelldatum

en: Creation time
nds: Opstelltiet

en: Set here the creation date of intellectual content.
nds: Hier kannst Du den intellektuellen Inholt sien Opstelldatum angeven.

en: Set here the creation time of intellectual content.
nds: Hier kannst Du den intellektuellen Inholt sien Opstelltiet angeven.

en: Set here the full country name referenced by the content.
nds: Hier kannst Du den helen Naam vun't Land angeven, mit dat de Inholt to doon hett.

en: City:
nds: Oort:

en: Sublocation:
nds: Stadtdeel:

en: State/Province:
nds: Staat/Rebeet:

en: Country:
nds: Land:

en: Select here country name of content origin.
nds: Hier kannst Du den Inholt sien Naam vun't Land utsöken.

en: Release date
nds: Utgaavdatum

en: Release time
nds: Utgaavtiet

en: Set release date to today
nds: Utgaavdatum op Vundaag setten

en: Set here the earliest intended usable date of intellectual content.
nds: Hier kannst Du den intellektuellen Inholt sien fröhst Bruukdatum angeven.

en: Set here the earliest intended usable time of intellectual content.
nds: Hier kannst Du den intellektuellen Inholt sien fröhste Bruuktiet angeven.

en: Expiration date
nds: Afloopdatum

en: Expiration time
nds: Aflooptiet

en: Set expiration date to today
nds: Afloopdatum op Vundaag setten

en: Set here the latest intended usable date of intellectual content.
nds: Hier kannst Du den intellektuellen Inholt sien laatst Bruukdatum angeven.

en: Set here the latest intended usable time of intellectual content.
nds: Hier kannst Du den intellektuellen Inholt sien laatste Bruuktiet angeven.

en: Language:
nds: Spraak:

en: Select here the language of content.
nds: Hier kannst Du de Spraak vun den Inholt angeven.

[ctx: editorial urgency of content]
en: 0: None
nds: 0: Keen

[ctx: editorial urgency of content]
en: 1: High
nds: 1: Hooch

[ctx: editorial urgency of content]
en: 5: Normal
nds: 5: Normaal

[ctx: editorial urgency of content]
en: 8: Low
nds: 8: Siet

en: Select here the editorial urgency of content.
nds: Hier kannst Du den Inholt sien redaktschonell Hiltheit angeven.

en: Cycle:
nds: Loop:

en: News
nds: Narichten

en: Data
nds: Daten

en: Advisory
nds: Raatslaan

en: Select here the editorial type of content.
nds: Hier kannst Du den Inholt sien Bewerkentyp angeven.

en: Reference:
nds: Betog:

[ctx: image title]
en: Title:
nds: Titel:

en: Edit Status:
nds: Bewerkenstatus:

en: Job Identifier:
nds: Opgavenbeteker:

en: Special Instructions:
nds: Besünner Anwiesen:

en: Enter here a new supplemental category of content.
nds: Hier kannst Du en nieg verwiedern Kategorie vun den Inholt ingeven.

en: Default Language Caption Options
nds: Standardspraak-Titeloptschonen

en: Contact
nds: Kontakt

[ctx: contact email address]
en: E-mail:
nds: Nettpost:

en: Set here the contact e-mail.
nds: Hier kannst Du den Kontakt sien Nettpostadress angeven.

en: Set here the contact URL.
nds: Hier kannst Du den Kontakt sien URL angeven.

en: Phone:
nds: Telefoon:

[ctx: Street address]
en: Address:
nds: Adress:

en: Set here the contact address.
nds: Hier kannst Du den Kontakt sien Adress angeven.

en: Postal code:
nds: Postleddtall:

en: Set here the contact postal code.
nds: Hier kannst Du den Kontakt sien Postleddtall angeven.

en: Set here the contact city.
nds: Hier kannst Du den Kontakt sien Stadt angeven.

en: Set here the contact country.
nds: Hier kannst Du den Kontakt sien Land angeven.

en: Set here the original owner of content.
nds: Hier kannst Du den Orginaal-Eegner vun den Inholt angeven.

en: Set here the content's city of origin.
nds: Hier kannst Du den Inholt sien Herkomst-Stadt angeven.

en: Set here the content's location within the city.
nds: Hier kannst Du den Inholt sien Steed binnen de Stadt angeven.

en: Set here the content's Province or State of origin.
nds: Hier kannst Du den Inholt sien Herkomst-Rebeet oder -Bunnsland angeven.

[ctx: short title for the content]
en: Title:
nds: Titel:

en: Set here a shorthand reference for the content.
nds: Hier kannst Du den Inholt sien Kortbetog fastleggen.

en: Nickname:
nds: Ökelnaam:

en: A short informal name for the resource.
nds: En kort, formloos Naam för de Ressource

en: Identifiers:
nds: Betekers:

en: Set here the strings that identify content that recurs.
nds: Hier kannst Du de Tekenkeden för de Kennen vun sik wedderhalen Inholt angeven.

en: Enter the editorial usage instructions.
nds: Hier kannst Du de redaktschonell Bruukanwiesen ingeven.

en: Enter here the Informative Provider Reference. I.P.R is a name registered with the XMP/NAA, identifying the provider that provides an indicator of the content. The default value for the I.P.R is "XMP" if a standard Reference Code is used.
nds: Giff hier de "Informative Provider Reference" in. "I.P.R." is en Naam, de tosamen mit XMP/NAA indragen is, un deckt den Anbeder op, de en Henwies vun den Inholt praatstellt. De Standardweert för de "I.P.R." is "XMP", wenn en Standard-Referenzkode bruukt wöör.

en: Enter here the Subject Reference Number. Provides a numeric code to indicate the Subject Name plus optional Subject Matter and Subject Detail Names in the language of the service. Subject Reference is a number from the range 01000000 to 17999999 and represent a language independent international reference to a Subject. A Subject is identified by its Reference Number and corresponding Names taken from a standard lists given by XMP/NAA. If a standard reference code is used, these lists are the English language reference versions. This field is limited to 8 digit code.
nds: Giff hier de Objektbetognummer in. Dit stellt en numeersch Kode praat, de den Objektnaam mit optschonaal Objektinholt un Objektenkelheiten in den Deenst sien Spraak angifft. De Objektbetog is en Tall twischen 01000000 un 17999999, un gifft en nich-spraakafhängig internatschonaal Betog för en Objekt wedder. En Objekt warrt dör sien Referenznummer un tohören Naams ut en Standardlist na XMP/NAA opdeckt. Wenn en Standardreferenzkode bruukt warrt, sünd disse Listen de engelsch Referenzverschonen. Dit Feld verdriggt bloots en Kode mit acht Tallen.

en: Enter here the Subject Name. English language is used if you selected a standard XMP/NAA reference code.
nds: Giff hier den Objektnaam in. Wenn Du en Standard-Referenzkode na XMP/NAA köört hest, warrt Engelsch bruukt.

en: Enter here the Subject Matter Name. English language is used if you selected a standard XMP/NAA reference code.
nds: Giff hier den Objektinholtnaam in. Wenn Du en Standard-Referenzkode na XMP/NAA köört hest, warrt Engelsch bruukt.

en: Enter here the Subject Detail Name. English language is used if you selected a standard XMP/NAA reference code.
nds: Giff hier den Objektdetailnaam in. Wenn Du en Standard-Referenzkode na XMP/NAA köört hest, warrt Engelsch bruukt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ohHeaderLabel)
en: Select an optional calendar file with the official holidays
nds: Köörwies en anner Kalennerdatei mit de normalen Fierdaag utsöken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fhHeaderLabel)
en: Select an optional calendar file with your "family holidays"
nds: Köörwies en Kalennerdatei mit Dien "Familien-Fierdaag" utsöken

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, previewGroupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, m_tableWidget)
en: Preview
nds: Vöransicht

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, topRadio)
en: &Top
nds: &Baven

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, leftRadio)
en: &Left
nds: &Links

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, drawLinesCheckBox)
en: Draw lines on calendar
nds: Streken binnen Kalenner wiesen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fontLabel)
en: Font:
nds: Schriftoort:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, monthBox)
en: Select Images
nds: Biller utsöken

en: Choose events to show on the Calendar
nds: Begeefnissen utsöken, de Du binnen den Kalenner wiesen wullt

en: Printing calendar page for %1 of %2
nds: De Kalennersiet för %1 vun %2 warrt druckt

en: &Abort
nds: &Afbreken

en: Camera
nds: Kamera

en: Cannot run %1:
    
     %2
nds: %1 lett sik nich utföhren:
    
     %2

en: unavailable
nds: nich verföögbor

en: Images
nds: Bilddateien

en: Developer
nds: Programmschriever

en: <qt><p><h1>Panorama Post-Processing</h1></p></qt>
nds: <qt><p><h1>Rundblick warrt nabearbeidt</h1></p></qt>

en: Author
nds: Maker

en: If set, the soundtrack for the current album will be saved and restored automatically on the next startup.
nds: Wenn anmaakt, warrt de Toonspoor för dat aktuelle Album sekert un bi en nakamen Start automaatsch wedderherstellt.

en: Load playlist from a file.
nds: Afspeellist ut Datei laden.

en: Slide time is greater than soundtrack time. Suggestion: add more sound files.
nds: De Tiet mit Dias is länger as de Toonspoor. Föög man mehr Klangdateien to.

en: You can only move image files up one at a time.
nds: Du kannst bloots een Bilddatei op eenmaal na baven verschuven.

en: You can only move files down one at a time.
nds: Du kannst bloots een Bilddatei op eenmaal na nerrn verschuven.

en: Cannot create a preview of an empty file list.
nds: Bi en leddig Dateilist lett sik keen Vöransicht opstellen.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Options
nds: Optschonen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_loopCheckBox)
en: &Loop
nds: &Wedderhalen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_rememberSoundtrack)
en: Remember soundtrack
nds: Toonspoor wohren

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Time comparison
nds: Tiet afglieken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Soundtrack:
nds: Toonspoor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_playButton)
en: Play
nds: Afspelen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_stopButton)
en: Stop
nds: Anhollen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Time:
nds: Tiet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_elapsedTimeLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_totalTimeLabel)
en: 0:00:00
nds: 0.00:00

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_useMillisecondsCheckBox)
en: Use &milliseconds instead of seconds
nds: &Millisekunnen ansteed vun Sekunnen bruken

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_enableMouseWheelCheckBox)
en: Enable mouse wheel to move between slides.
nds: Muusraad för de Bildnavigatschoon anmaken.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_enableMouseWheelCheckBox)
en: Enable mouse &wheel
nds: Muus&rad anmaken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_openGlFullScale)
en: Use full screen resolution (slower)
nds: Heel Schirmoplösen bruken (langsamer)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_kbDisableFadeCheckBox)
en: Disable &fade-in / fade-out
nds: &In- oder Utblennen utmaken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_kbDisableCrossfadeCheckBox)
en: Disable &cross-fade
nds: Ö&verblennen utmaken

en: This is a comment sample...
nds: Dit is en Bispillkommentar…

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Colors
nds: Klören

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Background opacity:
nds: Achtergrund-Deckstärk:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Background color:
nds: Achtergrundklöör:

en: Cannot access file %1. Please check the path is correct.
nds: Keen Togriep op Datei %1, bitte prööv de Paddangaav.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_label6)
en: Total number of images in the portfolio and sequence duration.
nds: Tall vun Biller binnen de Bildsammeln tosamen un Afspeelduer

[ctx: Filter Effect: Bend]
en: Bend
nds: Bögen

[ctx: Filter Effect: Cube]
en: Cube
nds: Wörpel

[ctx: Filter Effect: Fade]
en: Fade
nds: Naglöhen

[ctx: Filter Effect: Flutter]
en: Flutter
nds: Fladdern

[ctx: Filter Effect: In Out]
en: In Out
nds: Rin-Rut

[ctx: Filter Effect: Random effect]
en: Random
nds: Tofällig

en: OpenGL support is not available on your system.
nds: Dien Systeem stellt keen OpenGL praat.

[ctx: Filter Effect: Chess Board]
en: Chess Board
nds: Schachbrett

[ctx: Filter Effect: Sweep]
en: Sweep
nds: Dörloop

[ctx: Filter Effect: Growing]
en: Growing
nds: Towass

[ctx: Filter Effect: Circle Out]
en: Circle Out
nds: Krink rut

[ctx: Filter Effect: Multi-Circle Out]
en: Multi-Circle Out
nds: Krinken rut

[ctx: Filter Effect: Spiral In]
en: Spiral In
nds: Spiraal rin

[ctx: Filter Effect: Blobs]
en: Blobs
nds: Amöben

en: Behavior
nds: Bedregen

en: Slideshow runs in a loop
nds: De Diaschau in en Slööp wiesen.

en: Run the slideshow in a loop.
nds: De Diaschau in en Slööp wiesen.

en: Slideshow
nds: Diaschau

en: Date
nds: Datum

en: Location
nds: Steed

en: More options
nds: Mehr Optschonen

en: New Album
nds: Nieg Album

en: Raw Import
nds: Rohbild importeren

en: Post Processing
nds: Nabearbeiden

en: Raw Decoding
nds: Rohbild dekoderen

en: Abort
nds: Afbreken

en: Abort the current Raw image preview.
nds: Aktuelle Rohbild-Vöransicht afbreken.

en: Generate a Raw image preview using current settings.
nds: Rohbild-Vöransicht mit de aktuelle Instellen opstellen.

en: Brightness:
nds: Helligkeit:

en: Set here the brightness adjustment of the image.
nds: Hier kannst Du de Helligkeit vun't Bild topassen.

en: Set here the contrast adjustment of the image.
nds: Hier kannst Du den Kontrast vun't Bild topassen.

en: Set here the gamma adjustment of the image
nds: Hier kannst Du den Gammaweert vun't Bild topassen.

en: Set here the color saturation correction.
nds: Hier kannst Du de Klöörsattheit-Korrektuur fastleggen.

en: Exposure (E.V):
nds: Lichtweert (LW):

en: This value in E.V will be used to perform an exposure compensation of the image.
nds: Disse Weert, angeven in LW-Eenheiten, warrt för't Topassen vun den Lichtweert bruukt.

en: This is the curve adjustment of the image luminosity
nds: Dit is de Topassen vun de Bildhelligkeit

en: Reset
nds: Torüchsetten

en: Reset curve to linear
nds: Bagen op lineaar torüchsetten

en: Exposure
nds: Belichten

en: Luminosity Curve
nds: Bildhelligkeit-Bagen

en: Reset all settings to default values.
nds: All Instellen op ehr Standardweerten torüchsetten.

en: Import
nds: Importeren

en: Import image to editor using current settings.
nds: Bild mit de aktuelle Instellen na Editor importeren.

en: Use Default
nds: Standard bruken

en: Use general Raw decoding settings to load this image in editor.
nds: Allgemeen Instellen för Rohbild-Dekoderen för't Laden vun't Bild na den Editor bruken

en: Current Timeline Search
nds: Disse Tietlien-Söök

en: Current Fuzzy Image Search
nds: Disse Bildliekheit-Söök

en: Current Fuzzy Sketch Search
nds: Disse Skizzenliekheit-Söök

en: Current Map Search
nds: Disse Koort-Söök

en: Current Search
nds: Disse Söök

en: Current Duplicates Search
nds: Disse Söök na Dubbels

en: Enter new album name:
nds: Nieg Albumnaam ingeven:

en: Searches
nds: Söken

en: The collection is located on a storage device which is not always attached. Mark the collection as a removable collection.
nds: De Sammeln liggt op en nich jümmers tokoppelt Spiekerreedschap. Bitte markeer de Sammeln as tuuschbor Sammeln.

en: Take no action now. I would like to solve the problem later using the setup dialog
nds: Maak nu eerstmaal Nix. Dat Problem warrt later noch mit den Inrichtdialoog lööst.

en: <p>You have chosen the folder "%1" as the place to store the database. A database file from an older version of digiKam is found in this folder.</p> <p>Would you like to upgrade the old database file - confirming that this database file was indeed created for the pictures located in the folder "%2" - or ignore the old file and start with a new database?</p>
nds: <p>Du hest den Orner "%1" as Steed för de Datenbank utsöcht, man dat gifft dor binnen al en öller Datenbankdatei.</p> <p>Wullt Du disse ole Datenbankdatei opfrischen - un beglöven, dat se redig för de Biller binnen Orner "%2" opstellt wöör - oder ehr övergahn un en nieg Datenbank opstellen?</p>

en: <p>You have chosen the folder "%1" as the new place to store the database. A database file from an older version of digiKam is found in this folder.</p> <p>Would you like to upgrade the old database file, start with a new database, or copy the current database to this location and continue using it?</p>
nds: <p>Du hest den Orner "%1" as de niege Steed för de Datenbank utsöcht, man dat gifft dor binnen al en öller Datenbankdatei.</p> <p>Wullt Du disse ole Datenbankdatei opfrischen, en nieg Datenbank opstellen, oder de aktuelle Datenbank na disse Steed henkoperen un ehr wiederbruken?</p>

en: <p>You have chosen the folder "%1" as the new place to store the database. A database file from an older version of digiKam is found in this folder.</p> <p>Would you like to upgrade the old database file or start with a new database?</p>
nds: <p>Du hest den Orner "%1" as de niege Steed för de Datenbank utsöcht, man dat gifft dor binnen al en öller Datenbankdatei.</p> <p>Wullt Du disse ole Datenbankdatei opfrischen, en nieg Datenbank opstellen?</p>

en: Failed to copy the old database file ("%1") to its new location ("%2"). Trying to upgrade old databases.
nds: Dat Koperen vun de ole Datenbankdatei ("%1") na ehr niege Steed ("%2") is fehlslaan. Ole Datenbanken warrt opfrischt.

en: <p>You have chosen the folder "%1" as the new place to store the database.</p><p>Would you like to copy the current database to this location and continue using it, or start with a new database?</p>
nds: <p>Du hest den Orner "%1" as de niege Steed för de Datenbank utsöcht.</p><p>Wullt Du de aktuelle Datenbank na disse Steed koperen un wiederbruken, oder dor en nieg Datenbank opstellen?</p>

en: <p>You have chosen the folder "%1" as the new place to store the database. There is already a database file in this location.</p> <p>Would you like to use this existing file as the new database, or remove it and copy the current database to this place?</p>
nds: <p>Du hest den Orner "%1" as de niege Steed för de Datenbank utsöcht, man dat gifft dor binnen al en Datenbankdatei.</p><p>Wullt Du disse Datei, de al dor is, as nieg Datenbank bruken, oder wullt Du ehr wegdoon un de aktuelle Datenbank dor henkoperen?</p>

en: Failed to backup the existing database file ("%1"). Refusing to replace file without backup, using the existing file.
nds: För de vörhannen Datenbankdatei ("%1") lett sik keen Sekerheitkopie opstellen. De Datei warrt nich utwesselt, wenn dat keen Sekerheitkopie gifft; se warrt wiederbruukt.

en: Failed to copy the old database file ("%1") to its new location ("%2"). Starting with an empty database.
nds: Dat Koperen vun de ole Datenbankdatei ("%1") na ehr niege Steed ("%2") is fehlslaan. DigiKam fangt mit en leddig Datenbank an.

en: The collection location supplied is invalid or currently not available.
nds: De Sammeln ehr angeven Steed is leeg oder opstunns nich verföögbor.

en: No parent found for album.
nds: För dit Album lett sik keen överornt Orner finnen.

en: Album name cannot be empty.
nds: De Albumnaam mutt nich leddig wesen.

en: Album name cannot contain '/'.
nds: De Albumnaam mutt keen »/« (Dwarsstreek) bargen.

en: createPAlbum does not accept the root album as parent.
nds: "createPAlbum" kann dat Wörtelalbum nich as Böverelement bruken.

en: An existing album has the same name.
nds: Dat gifft al en Album mit dissen Naam.

en: Failed to add album to database
nds: Fehler bi't Tofögen vun't Album na de Datenbank

en: No such album
nds: Album lett sik nich finnen

en: Cannot rename root album
nds: Wörtel-Album lett sik nich ümnömen

en: Cannot rename album root album
nds: Album lett sik nich na "Wörtel-Album" ümnömen

en: Album name cannot contain '/'
nds: De Albumnaam mutt keen "/" (Dwarsstreek) bargen

en: Another album with the same name already exists.
    Please choose another name.
nds: Dat gifft al en Album mit dissen Naam.
    Bitte söök en anner Naam ut.

en: Failed to rename Album
nds: Ümnömen vun't Album fehlslaan

en: Cannot edit root album
nds: Wörtel-Album lett sik nich bewerken

en: No parent found for tag
nds: För dat Slötelwoort lett sik keen överornt Slötelwoort finnen

en: Tag name cannot be empty
nds: Slötelwoortnaam mutt nich leddig wesen

en: Tag name cannot contain '/'
nds: Slötelwoortnaam mutt keen Dwarsstreek "/" bargen

en: Tag name already exists
nds: Gifft Slötelwoortnaam al

en: Failed to add tag to database
nds: Fehler bi't Tofögen vun dat Slötelwoort na de Datenbank

en: Cannot edit root tag
nds: Wörtel-Slötelwoort lett sik nich bewerken

en: Another tag with the same name already exists.
    Please choose another name.
nds: Dat gifft al en Slötelwoort mit dissen Naam.
    Bitte söök en anner Naam ut.

en: Cannot move root tag
nds: Wörtel-Slötelwoort lett sik nich verschuven

en: No such tag
nds: Slötelwoort lett sik nich finnen

en: Context menu
nds: Rechtsklickmenü

en: Find Duplicates...
nds: Dubbels söken...

en: Refresh
nds: Opfrischen

en: No Album Selected
nds: Keen Album utsöcht

en: No Tag Selected
nds: Keen Slötelwoort utsöcht

en: 1 Tag selected | %1 Tags selected
nds[0]: 1 Slötelwoort utsöcht
nds[1]: %1 Slötelwöör utsöcht

en: 1 Album selected | %1 Albums selected
nds[0]: 1 Album utsöcht
nds[1]: %1 Alben utsöcht

en: 1 Tag excluded | %1 Tags excluded
nds[0]: 1 Slötelwoort utslaten
nds[1]: %1 Slötelwöör utslaten

en: 1 Album excluded | %1 Albums excluded
nds[0]: 1 Album utslaten
nds[1]: %1 Alben utslaten

en: Create New Album
nds: Nieg Album opstellen

en: &New Album
nds: &Nieg Album

en: Create new album
nds: Nieg Album opstellen

en: The selected folder does not exist or is not readable
nds: Den utsöchten Orner gifft dat nich, oder he lett sik nich lesen

en: There is already a collection containing the folder "%1"
nds: Dat gifft al en Sammeln, de den Orner "%1" bargt

en: The storage media can be uniquely identified.
nds: Dat Spiekermedium is eenkennig.

en: The collection is located on your harddisk
nds: De Sammeln liggt op Dien Fastplaat

en: This is a CD/DVD, which is identified by the label that you can set in your CD burning application. There is already another entry with the same label. The two will be distinguished by the files in the top directory, so please do not append files to the CD, or it will not be recognized. In the future, please set a unique label on your CDs and DVDs if you intend to use them with digiKam.
nds: Disse Schiev warrt över den Beteker kennt, den Du bi't Brennen fastleggen kannst. Dat gifft al en anner Indrag mit den sülven Beteker. De twee warrt över de Dateien binnen den böverst Orner uteneenkennt. Föögst Du een nu Dateien to, kann digiKam de Schiev nich wedderkennen. Bruuk in de Tokunft bitte eenkennig Betekers för Dien CDs un DVDs, wenn Du dor digiKam för bruken wullt.

en: This is a CD/DVD. It will be identified by the label ("%1")that you have set in your CD burning application. If you create further CDs for use with digikam in the future, please remember to give them a unique label as well.
nds: Disse Schiev warrt över den Beteker ("%1") kennt, den Du bi't Brennen fastleggt hest. Bruuk bitte eenkennig Betekers för Dien CDs un DVDs in de Tokunft, wenn Du dor digiKam för bruken wullt.

en: This is a removable storage medium that will be identified by its label ("%1")
nds: Dit is en tuuschbor Spiekermedium, dat över sien Beteker ("%1") kennt warrt.

en: This entry will only be identified by the path where it is found on your system ("%1"). No more specific means of identification (UUID, label) is available.
nds: Disse Indrag warrt bloots över sien Padd op Dien Systeem ("%1") kennt. Dat gifft keen anner, nauer Kennen (UUID, Beteker).

en: It is not possible on your system to identify the storage medium of this path. It will be added using the file path as the only identifier. This will work well for your local hard disk.
nds: Op Dien Systeem lett sik dat Spiekermedium vun dissen Padd nich kennen. Dat warrt bloots mit sien Padd as enkel Kennen toföögt, wat för en lokaal Fastplaat goot funkscheneert.

en: There is already a collection for a network share with the same path.
nds: Dat gifft al en Sammeln för en Nettwark-Freegaav mit dissen Padd.

en: The network share will be identified by the path you selected. If the path is empty, the share will be considered unavailable.
nds: De Nettwark-Freegaav lett sik över den Padd kennen, den Du utsöcht hest. Söchst Du keen Padd ut, gellt de Freegaav as nich verföögbor.

en: Error while opening the source database.
nds: Fehler bi't Opmaken vun de Born-Datenbank

en: Error while opening the target database.
nds: Fehler bi't Opmaken vun de Teel-Datenbank

en: Create Schema...
nds: Schema opstellen…

en: The database is not valid: the "DBVersion" setting does not exist. The current database schema version cannot be verified. Try to start with an empty database.
nds: De Datenbank is leeg: Dat gifft den Weert "DBVersion" nich. De aktuelle Verschoon vun't Datenbankschema lett sik nich pröven. Versöök dat bitte un fang nochmaal mit en leddig Datenbank an.

en: Failed to create tables in database.
nds: Fehler bi't Opstellen vun Tabellen binnen de Datenbank.

en: Failed to copy the old database file ("%1") to its new location ("%2"). Error message: "%3". Please make sure that the file can be copied, or delete it.
nds: Dat Koperen vun de ole Datenbankdatei ("%1") na ehr niege Steed ("%2") is fehlslaan. Fehlermellen: "%3". Beseker bitte, wat sik de Datei koperen lett, oder do ehr weg.

en: Copied database file
nds: Datenbankdatei kopeert

en: The old database file ("%1") has been copied to the new location ("%2") but it cannot be opened. Please delete both files and try again, starting with an empty database.
nds: De ole Datenbankdatei ("%1") wöör na de niege Steed ("%2") kopeert, man lett sik nich opmaken. Do disse twee Dateien bitte all beed weg un fang nochmaal mit en leddig Datenbank an.

en: Opened new database file
nds: Nieg Datenbankdatei opmaakt

en: Prepared table creation
nds: Opstellen vun en Tabell praatmaakt

en: Created tables
nds: Tabellen opstellt

en: No album library path has been found in the configuration file. Giving up the schema updating process. Please try with an empty database, or repair your configuration.
nds: Binnen Dien Instellendatei lett sik keen Padd na en Albensammeln finnen. Dat Opfrischen vun't Schema warrt nu opgeven. Versöök dat mit en leddig Datenbank nochmaal, oder richt Dien Instellendatei.

en: Configured one album root
nds: Een Album-Wörtelorner fastleggt

en: Imported albums
nds: Alben importeert

en: Imported images information
nds: Bild-Informatschonen importeert

en: Last Search (0.9)
nds: Verleden Söök (0.9)

en: Initialized and imported file suffix filter
nds: Dateiennen-Filter torechtmaakt un importeert

en: Did the initial full scan
nds: Eerst Heel-Dörkiek afslaten

en: Imported creation dates
nds: Opstelldaten importeert

en: Imported comments
nds: Kommentaren importeert

en: Imported ratings
nds: Beweerten importeert

en: Dropped v3 tables
nds: V3-Tabellen utsünnert

en: Error while opening the database.
    digiKam will try to automatically reconnect to the database.
nds: Fehler bi't Opmaken vun de Datenbank.
    DigiKam buut de Verbinnen na de Datenbank wedder automaatsch op.

[ctx: RAW image file (), the parentheses contain the file suffix, like MRW]
en: RAW image file (%1)
nds: Rohbild-Datei (%1)

en: Could not start database server.
nds: Datenbankserver lett sik nich starten.

en: Failed to create database<p>Query error: %1</p><p>Database error: %2</p>
nds: Datenbank lett sik nich opstellen.<p>Söökfehler: %1</p><p>Datenbankfehler: %2</p>

en: The database has been used with a more recent version of digiKam and has been updated to a database schema which cannot be used with this version. (This means this digiKam version is too old, or the database format is to recent) Please use the more recent version of digikam that you used before.
nds: De Datenbank wöör mit en nieger Verschoon vun digiKam bruukt, disse hett de Datenbank op en Schema opfrischt, mit dat disse Verschoon nix anfangen kann. (Dat bedüüdt: Disse Verschoon is to oolt, oder dat Datenbankformaat is to nieg. Bruuk bitte de nieger digiKam-Verschoon, de Du al bruukt hest.

en: The database is not valid: the "DBThumbnailsVersion" setting does not exist. The current database schema version cannot be verified. Try to start with an empty database.
nds: De Datenbank is leeg: Dat gifft den Weert "DBThumbnailsVersion"" nich. De aktuelle Verschoon vun't Datenbankschema lett sik nich pröven. Versöök dat bitte un fang nochmaal mit en leddig Datenbank an.

en: Delete
nds: Wegdoon

[ctx: @info:status]
en: Scanning collection
nds: Sammeln warrt dörkeken

en: Error
nds: Fehler

en: Cancel
nds: Afbreken

en: Progress Information
nds: Vörankamen-Informatschonen

en: Database copied successfully.
nds: Datenbank mit Spood kopeert…

en: Database conversion canceled.
nds: Ümwanneln vun de Datenbank afbraken

en: <p>The folder to put your database in does not seem to exist:</p><p><b>%1</b></p>Would you like digiKam to create it for you?
nds: <p>Den Orner, binnen den digiKam sien Datenbankdatei wohren schall, gifft dat nich:</p><p><b>%1</b></p>Schall digiKam em nu för Di opstellen?

en: Format
nds: Formaat

en: Count
nds: Tall

en: Videos
nds: Videodateien

en: Audio
nds: Klangdateien

en: Total Items
nds: Indrääg tosamen

en: Database backend
nds: Datenbank-Hülpprogramm

en: This is the list of items that are about to be deleted.
nds: Dit is de List vun Dateien, de wegdaan warrn schöölt.

en: If checked, files will be permanently removed instead of being placed in the Trash.
nds: Wenn dit anmaakt is, warrt Dateien duerhaftig wegdaan un nich na de Affalltünn verschaven.

en: Do not &ask again
nds: Nich nochmaal &fragen

en: These items will be <b>permanently deleted</b> from your hard disk.
nds: Disse Indrääg warrt <b>duerhaftig</b> vun Dien Fastplaat <b>wegdaan</b>.

en: These items will be moved to Trash.
nds: Disse Indrääg warrt na de Affalltünn verschaven.

en: These albums will be <b>permanently deleted</b> from your hard disk.
nds: Disse Alben warrt <b>duerhaftig</b> vun Dien Fastplaat <b>wegdaan</b>.

en: These albums will be moved to Trash.
nds: Disse Alben warrt na den Affalltünn verschaven.

en: <b>1</b> album selected. | <b>%1</b> albums selected.
nds[0]: <b>1</b> Album utsöcht.
nds[1]: <b>%1</b> Alben utsöcht.

en: <p>These albums will be <b>permanently deleted</b> from your hard disk.</p><p>Note that <b>all subalbums</b> are included in this list and will be deleted permanently as well.</p>
nds: <p>Disse Alben warrt <b>duerhaftig</b> vun Dien Fastplaat <b>wegdaan</b>.</p><p>Beacht bitte, dat <b>all Ünneralben</b> dor mit tohöört un ok duerhaftig wegdaan warrt.</p>

en: <p>These albums will be moved to Trash.</p><p>Note that <b>all subalbums</b> are included in this list and will be moved to Trash as well.</p>
nds: <p>Disse Alben warrt na den Affalltünn verschaven.</p><p>Beacht bitte, <b>all Ünneralben</b> höört dor mit to, se warrt ok na de Affalltünn verschaven.</p>

en: &Move to Trash
nds: Na &Affalltünn verschuven

en: Continue
nds: Wiedermaken

en: <i>Make:</i>
nds: <i>Maker</i>:

en: <i>Model:</i>
nds: <i>Modell</i>:

en: <i>Created:</i>
nds: <i>Opstellt</i>:

en: <i>Aperture:</i>
nds: <i>Blenn</i>:

en: <i>Focal:</i>
nds: <i>Brennwiet</i>:

en: <i>Exposure:</i>
nds: <i>Belichten</i>:

en: <i>Sensitivity:</i>
nds: <i>Föhlsamkeit</i>:

en: Copy to Clipboard
nds: Na Twischenaflaag koperen

[ctx: Color Model: Grayscale]
en: Grayscale
nds: Griestöön

[ctx: Color Model: Monochrome]
en: Monochrome
nds: Swattwitt

[ctx: Color Model: Indexed]
en: Indexed
nds: Indizeert

[ctx: Color Model: Uncalibrated (RAW)]
en: Uncalibrated (RAW)
nds: Nich afstimmt (Roh)

[ctx: Color Model: Unknown]
en: Unknown
nds: Nich begäng

en: Auto Equalize
nds: Automaatsch liekmaken

en: Auto Normalize
nds: Automaatsch normaliseren

en: Brightness / Contrast / Gamma Filter
nds: Helligkeit / Kontrast / Gammafilter

en: Set here the gamma adjustment of the image.
nds: Hier kannst Du den Gammaweert vun't Bild topassen.

en: Black & White / Sepia Filter
nds: Swattwitt / Sepiafilter

[ctx: generic black and white film]
en: Generic
nds: Normaal

en: <b>Generic</b>:<p>Simulate a generic black and white film.</p>
nds: <b>Normaal</b>:<p>En normaal Swattwittfilm simuleren</p>

en: <b>Agfa 200X</b>:<p>Simulate the Agfa 200X black and white film at 200 ISO.</p>
nds: <b>Agfa 200X</b>:<p>Den Swattwittfilm Agfa 200X mit 200 ISO simuleren</p>

en: <b>Agfa Pan 25</b>:<p>Simulate the Agfa Pan black and white film at 25 ISO.</p>
nds: <b>Agfa Pan 25</b>:<p>Den Swattwittfilm Agfa Pan mit 25 ISO simuleren</p>

en: <b>Agfa Pan 100</b>:<p>Simulate the Agfa Pan black and white film at 100 ISO.</p>
nds: <b>Agfa Pan 100</b>:<p>Den Swattwittfilm Agfa Pan mit 100 ISO simuleren</p>

en: <b>Agfa Pan 400</b>:<p>Simulate the Agfa Pan black and white film at 400 ISO.</p>
nds: <b>Agfa Pan 400</b>:<p>Den Swattwittfilm Agfa Pan mit 400 ISO simuleren</p>

en: <b>Ilford Delta 100</b>:<p>Simulate the Ilford Delta black and white film at 100 ISO.</p>
nds: <b>Ilford Delta 100</b>:<p>Den Swattwittfilm Ilford Delta mit 100 ISO simuleren</p>

en: <b>Ilford Delta 400</b>:<p>Simulate the Ilford Delta black and white film at 400 ISO.</p>
nds: <b>Ilford Delta 400</b>:<p>Den Swattwittfilm Ilford Delta mit 400 ISO simuleren</p>

en: <b>Ilford Delta 400 Pro 3200</b>:<p>Simulate the Ilford Delta 400 Pro black and white film at 3200 ISO.</p>
nds: <b>Ilford Delta 400 Pro 3200</b>:<p>Den Swattwittfilm Ilford Delta 400 Pro mit 3200 ISO simuleren</p>

en: <b>Ilford FP4 Plus</b>:<p>Simulate the Ilford FP4 Plus black and white film at 125 ISO.</p>
nds: <b>Ilford FP4 Plus</b>:<p>Den Swattwittfilm Ilford FP4 mit 125 ISO simuleren</p>

en: <b>Ilford HP5 Plus</b>:<p>Simulate the Ilford HP5 Plus black and white film at 400 ISO.</p>
nds: <b>Ilford HP5 Plus</b>:<p>Den Swattwittfilm Ilford HP5 Plus mit 400 ISO simuleren</p>

en: <b>Ilford PanF Plus</b>:<p>Simulate the Ilford PanF Plus black and white film at 50 ISO.</p>
nds: <b>Ilford PanF Plus</b>:<p>Den Swattwittfilm Ilford PanF Plus mit 50 ISO simuleren</p>

en: <b>Ilford XP2 Super</b>:<p>Simulate the Ilford XP2 Super black and white film at 400 ISO.</p>
nds: <b>Ilford XP2 Super</b>:<p>Den Swattwittfilm Ilford XP2 Super mit 400 ISO simuleren</p>

en: <b>Kodak Tmax 100</b>:<p>Simulate the Kodak Tmax black and white film at 100 ISO.</p>
nds: <b>Kodak Tmax 100</b>:<p>Den Swattwittfilm Kodak Tmax mit 100 ISO simuleren</p>

en: <b>Kodak Tmax 400</b>:<p>Simulate the Kodak Tmax black and white film at 400 ISO.</p>
nds: <b>Kodak Tmax 400</b>:<p>Den Swattwittfilm Kodak Tmax mit 400 ISO simuleren</p>

en: <b>Kodak TriX</b>:<p>Simulate the Kodak TriX black and white film at 400 ISO.</p>
nds: <b>Kodak TriX</b>:<p>Den Swattwittfilm Kodak TriX mit 400 ISO simuleren</p>

en: <b>Ilford SPX 200</b>:<p>Simulate the Ilford SPX infrared film at 200 ISO.</p>
nds: <b>Ilford SPX 200</b>:<p>Den Infrarootfilm Ilford SPX mit 200 ISO simuleren</p>

en: <b>Ilford SPX 400</b>:<p>Simulate the Ilford SPX infrared film at 400 ISO.</p>
nds: <b>Ilford SPX 400</b>:<p>Den Infrarootfilm Ilford SPX mit 400 ISO simuleren</p>

en: <b>Ilford SPX 800</b>:<p>Simulate the Ilford SPX infrared film at 800 ISO.</p>
nds: <b>Ilford SPX 800</b>:<p>Den Infrarootfilm Ilford SPX mit 800 ISO simuleren</p>

en: No Lens Filter
nds: Keen Glasfilter

en: <b>No Lens Filter</b>:<p>Do not apply a lens filter when rendering the image.</p>
nds: <b>Keen Glasfilter</b>:<p>Keen Glasfilter bi't Wiesen vun't Bild bruken.</p>

en: Green Filter
nds: Gröönfilter

en: <b>Black & White with Green Filter</b>:<p>Simulate black and white film exposure using a green filter. This is useful for all scenic shoots, especially portraits photographed against the sky.</p>
nds: <b>Swattwitt mit Gröönfilter</b>:<p>Simuleert en Swattwittopnahm mit Gröönfilter. Dit beedt allgemeen Verbetern för all Opnahmen, sünnerlich för Porträts, de gegen den Heven maakt wöörn.</p>

en: Orange Filter
nds: Orangefilter

en: <b>Black & White with Orange Filter</b>:<p>Simulate black and white film exposure using an orange filter. This will enhance landscapes, marine scenes and aerial photography.</p>
nds: <b>Swattwitt mit Orangefilter</b>:<p>Simuleert en Swattwittopnahm mit Orangefilter. Dit verbetert Landschap-, Water- un Luftopnahmen.</p>

en: Red Filter
nds: Rootfilter

en: <b>Black & White with Red Filter</b>:<p>Simulate black and white film exposure using a red filter. This creates dramatic sky effects, and simulates moonlight scenes in the daytime.</p>
nds: <b>Swattwitt mit Rootfilter</b>:<p>Simuleert en Swattwittopnahm mit Rootfilter. De Bruuk vun dissen Filter stellt dramaatsche Heven-Effekten op un simuleert Maandlicht över Dag.</p>

en: Yellow Filter
nds: Geelfilter

en: <b>Black & White with Yellow Filter</b>:<p>Simulate black and white film exposure using a yellow filter. This has the most natural tonal correction, and improves contrast. Ideal for landscapes.</p>
nds: <b>Swattwitt mit Geelfilter</b>:<p>Simuleert en Swattwittopnahm mit Geelfilter. Gifft natuur-lieke Töön un Kontrastverbetern. Ideaal för Landschapbiller.</p>

en: Yellow-Green Filter
nds: Geel-Gröönfilter

en: Blue Filter
nds: Blaagfilter

en: Strength:
nds: Stärk:

en: Here, set the strength adjustment of the lens filter.
nds: Hier kannst Du de Stärk vun den Glasfilter topassen.

en: No Tone Filter
nds: Keen Toonfilter

en: <b>No Tone Filter</b>:<p>Do not apply a tone filter to the image.</p>
nds: <b>Keen Toonfilter</b>:<p>Keen Toonfilter op dat Bild anwennen</p>

en: Sepia Filter
nds: Sepiafilter

en: <b>Black & White with Sepia Tone</b>:<p>Gives a warm highlight and mid-tone while adding a bit of coolness to the shadows - very similar to the process of bleaching a print and re-developing in a sepia toner.</p>
nds: <b>Swattwitt mit Sepia-Klöörtoon</b>:<p>Föögt Gleemlichters un Middeltöön wat Warms to, un en beten Küll na de Schaddens. Dat is meist as dat Utbleken un niege Utwickeln in en Sepia-Toner.</p>

en: Brown Filter
nds: Bruunfilter

en: <b>Black & White with Brown Tone</b>:<p>This filter is more neutral than the Sepia Tone filter.</p>
nds: <b>Swattwitt mit bruun Klöörtoon</b>:<p>Wat neutraler as de Sepia-Klöörtoonfilter.</p>

en: <b>Black & White with Cold Tone</b>:<p>Start subtly and replicate printing on a cold tone black and white paper such as a bromide enlarging paper.</p>
nds: <b>Swattwitt mit koolt Klöörtoon</b>:<p>Mit de Fieneheiten anfangen un den Utdruck vun en koolt Swattwitt-Papeer namaken, so as bi Bromid-Fotopapeer.</p>

en: <b>Black & White with Selenium Tone</b>:<p>This effect replicates traditional selenium chemical toning done in the darkroom.</p>
nds: <b>Swattwitt mit Seleen-Klöörtoon</b>:<p>Effekt, de dat traditschonelle cheemsche Tofögen vun en Seleen-Toon in de Dusterkamer nabillen deit.</p>

en: <b>Black & White with Platinum Tone</b>:<p>This effect replicates traditional platinum chemical toning done in the darkroom.</p>
nds: <b>Swattwitt mit Platin-Klöörtoon</b>:<p>Effekt, de dat traditschonelle cheemsche Tofögen vun en Platin-Toon in de Dusterkamer nabillen deit.</p>

en: <b>Black & White with greenish tint</b>:<p>This effect is also known as Verdante.</p>
nds: <b>Swattwitt mit gröön Klöörtoon</b>:<p>Disse Effekt warrt ok »Verdante« nöömt.</p>

en: Lens Filters
nds: Glasfiltern

en: Tone
nds: Toon

en: Luminosity
nds: Bildhelligkeit

en: "%1" is not a Black & White settings text file.
nds: "%1" is keen Swattwittinstellen-Textdatei.

en: Cannot load settings from the Black & White text file.
nds: Instellen laat sik nich ut de Swattwitt-Textdatei laden.

en: Cannot save settings to the Black & White text file.
nds: Instellen laat sik nich na Swattwitt-Textdatei sekern.

en: Infrared Filter
nds: Infrarootfilter

en: Channel Mixer Tool
nds: Kanaal-Mischer

en: Color Balance Tool
nds: Klöörbalangs

en: Curve free mode
nds: Bagen free teken

en: With this button, you can draw your curve free-hand with the mouse.
nds: Mit dissen Knoop kannst Du den Bagen freehannig mit de Muus teken.

en: Curve smooth mode
nds: Bagen week teken

en: With this button, the curve type is constrained to be a smooth line with tension.
nds: Mit dissen Knoop kannst Du den Bagen week un mit Spannen teken.

en: With this button, you can pick the color from original image used to set <b>Shadow Tone</b> smooth curves point on Red, Green, Blue, and Luminosity channels.
nds: Mit dissen Knoop kannst Du de Klöör ut dat Orginaalbild utsöken, de Du för't Fastleggen vun den <b>Schaddentoon</b>-Bagenpunkt för den roden, grönen, blagen un den Helligkeit-Kanaal bruken wullt.

en: With this button, you can pick the color from original image used to set <b>Middle Tone</b> smooth curves point on Red, Green, Blue, and Luminosity channels.
nds: Mit dissen Knoop kannst Du de Klöör ut dat Orginaalbild utsöken, de Du för't Fastleggen vun den <b>Middeltoon</b>-Bagenpunkt för den roden, grönen, blagen un den Helligkeit-Kanaal bruken wullt.

en: With this button, you can pick the color from original image used to set <b>Highlight Tone</b> smooth curves point on Red, Green, Blue, and Luminosity channels.
nds: Mit dissen Knoop kannst Du de Klöör ut dat Orginaalbild utsöken, de Du för't Fastleggen vun den <b>Gleemlichttoon</b>-Bagenpunkt för den roden, grönen, blagen un den Helligkeit-Kanaal bruken wullt.

en: Adjust Curves
nds: Bagens topassen

en: Cannot load from the Gimp curves text file.
nds: Gimp-Textdatei mit Bagens lett sik nich laden.

en: Cannot save to the Gimp curves text file.
nds: Gimp-Textdatei mit Bagens lett sik nich sekern.

en: Loading image...
nds: Bild warrt laadt...

en: Histogram calculation...
nds: Histogramm utreken...

en: Histogram
    calculation
    failed.
nds: Histogramm-
    Utreken
    fehlslaan.

[ctx: solid border type]
en: Solid
nds: Vull

[ctx: beveled border type]
en: Beveled
nds: Afschraadt

en: Decorative Pine
nds: Smuck Föhr

en: Decorative Wood
nds: Smuck Holt

en: Decorative Paper
nds: Smuck Papeer

en: Decorative Parquet
nds: Smuck Parkett

en: Decorative Ice
nds: Smuck Ies

en: Decorative Leaf
nds: Smuck Blatt

en: Decorative Marble
nds: Smuck Abalster

en: Decorative Rain
nds: Smuck Regen

en: Decorative Craters
nds: Smuck Dellen

en: Decorative Dried
nds: Smuck Dröögde

en: Decorative Pink
nds: Smuck Rosa

en: Decorative Stone
nds: Smuck Steen

en: Decorative Chalk
nds: Smuck Kalksandsteen

en: Decorative Granite
nds: Smuck Granit

en: Decorative Rock
nds: Smuck Felsen

en: Decorative Wall
nds: Smuck Muur

en: Select the border type to add around the image here.
nds: Leggt den Typ vun den Rahmen fast, den Du rund dat Bild tofögen wullt.

en: Preserve Aspect Ratio
nds: Bildproportschoon wohren

en: Enable this option if you want to preserve the aspect ratio of image. If enabled, the border width will be a percentage of the image size, else the border width will be in pixels.
nds: Maak dit an, wenn Du de Bildproportschoon wohren wullt. Wenn anmaakt, warrt de Rahmenbreed as Perzentweert vun de Bildgrött angeven, anners as Pixeltall.

en: Set here the border width as a percentage of the image size.
nds: Leggt de Rahmenbreed fast, angeven in Perzent vun de Bildbreed.

en: Width (pixels):
nds: Breed (Pixels):

en: Set here the border width in pixels to add around the image.
nds: Leggt de Breed in Pixels för den Rahmen fast, den Du rund dat Bild tofögen wullt.

[ctx: first color for border effect]
en: First:
nds: Eerst:

[ctx: second color for border effect]
en: Second:
nds: Tweet:

en: Set here the foreground color of the border.
nds: Leggt de Vörgrundklöör vun den Rahmen fast.

en: Set here the Background color of the border.
nds: Leggt de Achtergrundklöör vun den Rahmen fast.

en: Set here the color of the main border.
nds: Leggt de Klöör vun den Hööftrahmen fast.

en: Set here the color of the line.
nds: Leggt de Klöör vun den Streek fast.

en: Set here the color of the upper left area.
nds: Leggt de Klöör vun dat Rebeet baven links fast.

en: Set here the color of the lower right area.
nds: Leggt de Klöör vun dat Rebeet nerrn rechts fast.

en: Set here the color of the first line.
nds: Leggt de Klöör vun den eersten Streek fast.

en: Set here the color of the second line.
nds: Leggt de Klöör vun den tweten Streek fast.

en: Texture Filter
nds: Textuurfilter

en: Rotate Right
nds: Na rechts dreihen

en: Rotate Left
nds: Na links dreihen

en: Flip Horizontally
nds: Kimmrecht ümdreihen

en: Flip Vertically
nds: Pielrecht ümdreihen

en: Crop
nds: Tosnieden

en: Convert to 8 Bit
nds: Na 8 Bit wanneln

en: Convert to 16 Bit
nds: Na 16 Bit wanneln

[ctx: Rotate image]
en: Rotate
nds: Dreihen

[ctx: Flip image]
en: Flip
nds: Ümdreihen

[ctx: Crop image]
en: Crop
nds: Tosnieden

[ctx: Resize image]
en: Resize
nds: Grött ännern

[ctx: Convert image bit depth]
en: Convert Depth
nds: Deepde wanneln

en: Unknown filter
nds: Nich begäng Filter

en: Charcoal Effect
nds: Tekenkahl-Effekt

en: Distortion Effect
nds: Vertarren-Effekt

en: Emboss Effect
nds: Ingraven-Effekt

en: Film Grain Effect
nds: Filmköörn-Effekt

en: Grain Size:
nds: Köörngrött:

en: Set here the film ISO-sensitivity to use for simulating the film graininess.
nds: Leggt de ISO-Stoop för't Simuleren vun de Filmköörn fast.

en: Shadows:
nds: Schaddens:

en: Midtones:
nds: Middeltöön:

en: Highlights:
nds: Gleemrebeden:

en: Common Settings
nds: Gemeen Instellen

en: Invert Effect
nds: Effekt ümdreihen

en: Rain Drops Effect
nds: Regendrüppen-Effekt

en: Detail preservation:
nds: Enkelheiten wohren:

en: Preservation of details to set the sharpening level of the small features in the target image. Higher values leave details sharp.
nds: "Enkelheiten wohren" leggt de Scharpteek-Stoop för lütte Objekten binnen dat Teelbild fast. Grötter Weerten maakt disse Enkelheiten scharp.

en: Anisotropy:
nds: Richtenafhangigkeit:

en: Anisotropic (directional) modifier of the details. Keep it small for Gaussian noise.
nds: Richtenafhangen Modifikator för Enkelheiten. Laat em lütt, vun wegen dat Gauß'sche Rusen.

en: Smoothing:
nds: Weekheit:

en: Total smoothing power: if the Detail Factor sets the relative smoothing and the Anisotropy Factor the direction, the Smoothing Factor sets the overall effect.
nds: Heel Weekmaak-Stärk: De Enkelheiten-Fakter leggt dat relative Weekmaken fast, de Richtafhangigkeit de Richt, un de Weekmaak-Faktor den Heeleffekt.

en: Regularity:
nds: Evenheit:

en: This value controls the evenness of smoothing to the image. Do not use a high value here, or the target image will be completely blurred.
nds: Disse Weert stüert de Weekmaak-Evenheit vun dat Bild. Bruuk hier keen hogen Weert, anners warrt dat Teelbild heel verwischt.

en: Iterations:
nds: Wedderhalen:

en: Sets the number of times the filter is applied to the image.
nds: Leggt fast, wo faken de Filter för dat Bild bruukt warrt.

en: Noise:
nds: Rusen:

en: Sets the noise scale.
nds: Leggt den Ruusweert fast.

en: Angular step:
nds: Winkelschritt:

en: Set here the angular integration step (in degrees) analogous to anisotropy.
nds: Leggt den Integreer-Winkelschritt in Graad fast, liek as bi de Richtafhangigkeit.

en: Integral step:
nds: Integraalschritt:

en: Set here the spatial integral step.
nds: Leggt den Ruum-Integraalschritt fast.

en: Gaussian:
nds: Gauß-Weert:

en: Set here the precision of the Gaussian function.
nds: Leggt de Nauigkeit vun de Gauss'sche Funkschoon fast.

en: Tile size:
nds: Kachelgrött:

en: Sets the tile size.
nds: Leggt de Kachelgrött fast.

en: Tile border:
nds: Kachelrand:

en: Sets the size of each tile border.
nds: Leggt de Grött vun de Kachelrahmens fast.

en: Interpolation:
nds: Estemeren:

en: Select the right interpolation method for the desired image quality.
nds: Hier kannst Du de Estemeermetood utsöken, se leggt de Bildgööd fast.

en: Fast approximation
nds: Gau annegern

en: Enable fast approximation when rendering images.
nds: Is dit anmaakt, negert sik de Dorstellen gau na't Bild an.

en: Clear List
nds: List leddig maken

[ctx: average filter mode]
en: Average
nds: Dörsnitt

[ctx: linear filter mode]
en: Linear
nds: Lineaar

[ctx: quadratic filter mode]
en: Quadratic
nds: Quadraatsch

[ctx: cubic filter mode]
en: Cubic
nds: Kubsch

en: Black Frame...
nds: Swattbild...

en: Select Black Frame Image
nds: Swattbild utsöken

en: Hue / Saturation / Lightness Filter
nds: Toon / Sattheit / Helligkeitfilter

en: Select the hue and saturation adjustments of the image.
nds: Hier kannst Du den Klöörtoon un de Sattheit för dat Bild topassen.

en: You can see here a color preview of the hue and saturation adjustments.
nds: Dit is de Vöransicht vun Dien Klöörtoon- un Sattheit-Topassen.

en: Hue:
nds: Toon:

en: Set here the hue adjustment of the image.
nds: Hier kannst Du den Klöörtoon för dat Bild topassen.

en: Set here the saturation adjustment of the image.
nds: Hier kannst Du de Sattheit för dat Bild topassen.

en: Lightness:
nds: Helligkeit:

en: Set here the lightness adjustment of the image.
nds: Hier kannst Du de Helligkeit för dat Bild topassen.

en: Convert to:
nds: Wanneln na:

en: Select the profile of the color space to convert to.
nds: Hier kannst Du dat Klöörruumprofil fastleggen, na dat Du wanneln wullt.

en: Input color profile "%1" not available
nds: Ingaav-Klöörprofil "%1" nich verföögbor

en: Output color profile "%1" not available
nds: Utgaav-Klöörprofil "%1" nich verföögbor

en: Local Contrast Filter
nds: Lokaal Kontrastfilter

en: Function:
nds: Funkschoon:

en: Stretch contrast
nds: Kontrast utdehnen

en: Power:
nds: Övergang:

en: <b>Power</b>: How strong the effect is applied.
nds: <b>Knööv</b>: Wo dannig de Effekt bruukt warrt

en: Blur:
nds: Weekteken:

en: General settings
nds: Allmeen Instellen

en: Stage 1
nds: Stoop 1

en: Stage 2
nds: Stoop 2

en: Stage 3
nds: Stoop 3

en: Stage 4
nds: Stoop 4

en: Add vignetting
nds: Randschadden tofögen

en: You can see here a thumbnail preview of the anti-vignetting mask applied to the image.
nds: Dit is en Lüttbild-Vöransicht vun de Mask för't Randschadden-Minnern, de op dat Bild anwendt warrt.

en: Amount:
nds: Mengde:

en: Inner Radius:
nds: Binnenhalfmaat:

en: Outer Radius:
nds: Butenhalfmaat:

en: X offset:
nds: X-Verschuven:

en: X offset
nds: X-Verschuven

en: Y offset:
nds: Y-Verschuven:

en: Y offset
nds: Y-Verschuven

en: Lens Distortion Tool
nds: Linsvertarren

en: Use Metadata
nds: Metadaten bruken

[ctx: camera make]
en: Make:
nds: Maker:

[ctx: camera model]
en: Model:
nds: Modell:

en: Set this option to try to guess the right camera/lens settings from the image metadata (as Exif or XMP).
nds: Maak dit an, wenn Du de richtigen Instellen för de Kamera/Lins ut de Bild-Metadaten (a.B. Exif oder Xmp) raden wullt.

en: Focal Length (mm):
nds: Brennwiet (mm):

en: Aperture:
nds: Blenn:

en: Subject Distance (m):
nds: Objekt-Afstand (m):

en: (no metadata available)
nds: (Keen Metadaten to finnen)

en: (no match found)
nds: (keen Övereenstimmen funnen)

en: (exact match found)
nds: (nau Övereenstimmen funnen)

en: Chromatic Aberration
nds: Klöörafwieken

en: Chromatic aberration is easily recognized as color fringes towards the image corners. CA is due to a varying lens focus for different colors.
nds: Klöörafwieken lett sik eenfach kennen, dat gifft Klöörränners na't Bild sien Huken hen. De Lins hett denn verscheden Brennwieden för de Klören.

en: Vignetting
nds: Randschadden

en: Vignetting refers to an image darkening, mostly in the corners. Optical and natural vignetting can be canceled out with this option, whereas mechanical vignetting will not be cured.
nds: Randschadden bedüüdt, dat Bild warrt tomehrst na de Huken hen düüsterer. Optisch un natüürlich Randschaddens laat sik mit disse Funkschoon wegmaken, mechaansche nich.

en: Distortion
nds: Vertarren

en: Distortion refers to an image deformation, which is most pronounced towards the corners. These Seidel aberrations are known as pincushion and barrel distortions.
nds: Vertarren is en leeg Weddergaav vun de Formen op't Bild un warrt na de Huken hen stärker. Disse Afbildfehlers sünd as »Küssen-« un »Tünnvertarren« begäng.

en: Geometry
nds: Geometrie

en: Four geometries are handled here: Rectilinear (99 percent of all lenses), Fisheye, Cylindrical, Equirectangular.
nds: Hier sünd veer Buuformen mööglich: Liekut (99% Perzent vun all Linsen), Fischoog, Zylinnersch un Längdenliek Zylinnersch.

en: Channel:
nds: Kanaal:

en: <p>Select the histogram scale.</p><p>If the image's maximal counts are small, you can use the <b>linear</b> scale.</p><p><b>Logarithmic</b> scale can be used when the maximal counts are big; if it is used, all values (small and large) will be visible on the graph.</p>
nds: <p>Hier kannst Du de Histogramm-Skala utsöken.</p><p>Wenn de Hööchstweert vun dat Bild siet is, kannst Du de <b>lineare</b> Skala bruken.</p><p>De <b>logaritmische</b> Skala lett sik bi grote Hööchstweerten bruken. So warrt all Weerten (siete un hoge) in de Grafik wiest.</p>

[ctx: linear histogram scaling mode]
en: Linear
nds: Lineaar

[ctx: logarithmic histogram scaling mode]
en: Logarithmic
nds: Logaritmisch

en: Here you can see the target preview image histogram drawing of the selected image channel. This one is re-computed at any settings changes.
nds: Dit is de Vöransicht vun dat Teelbild sien Histogramm för den utsöchten Bildkanaal. Se warrt nieg utreekt, wenn Du de Instellen ännerst.

en: <p>Select the histogram channel to display:</p>
nds: <p>Bitte den Histogrammkanaal utsöken, den Du ankieken wullt:</p>

[ctx: The luminosity channel]
en: Luminosity
nds: Bildhelligkeit

en: <b>Luminosity</b>: display the image's luminosity values.
nds: <b>Bildhelligkeit</b>: Wiest de Bildhelligkeit-Weerten.

[ctx: The red channel]
en: Red
nds: Root

en: <b>Red</b>: display the red image-channel values.
nds: <b>Root</b>: wiest de Rootkanaal-Weerten vun dat Bild.

[ctx: The green channel]
en: Green
nds: Gröön

en: <b>Green</b>: display the green image-channel values.
nds: <b>Gröön</b>: wiest de Gröönkanaal-Weerten vun dat Bild.

[ctx: The blue channel]
en: Blue
nds: Blaag

en: <b>Blue</b>: display the blue image-channel values.
nds: <b>Blaag</b>: wiest de Blaagkanaal-Weerten vun dat Bild.

[ctx: The colors channel]
en: Colors
nds: Klören

en: <b>Colors</b>: Display all color channel values at the same time.
nds: <b>Klören</b>: wiest all Klöörkanaalweerten tosamen.

en: <b>Alpha</b>: display the alpha image-channel values. This channel corresponds to the transparency value and is supported by some image formats, such as PNG or TIF.
nds: <b>Alpha</b>: wiest de Alphakanaal-Weerten vun dat Bild. Dit is de Transparenz-Weert un warrt vun en Reeg vun Bildformaten ünnerstütt, a.B. "PNG" oder "TIF".

en: Threshold:
nds: Grenzweert:

en: Softness:
nds: Weekheit:

en: "%1" is not a Photograph Noise Reduction settings text file.
nds: "%1" is keen Ruusminnerinstellen-Textdatei.

en: Cannot load settings from the Photograph Noise Reduction text file.
nds: Instellen laat sik nich ut de Ruusminner-Textdatei laden.

en: Cannot save settings to the Photograph Noise Reduction text file.
nds: Instellen laat sik nich na Ruusminner-Textdatei sekern.

en: Method:
nds: Metood:

en: Simple sharp
nds: Eenfach scharpen

en: Unsharp mask
nds: Weekteek-Mask

en: Select the sharpening method to apply to the image.
nds: Hier kannst Du de Scharpmetood för't Bild topassen.

en: A sharpness of 0 has no effect, 1 and above determine the sharpen matrix radius that determines how much to sharpen the image.
nds: En Scharpde vun "0" hatt keen Effekt, "1" un höger gifft dat Halfmaat för de Scharpde-Matrix an, de fastleggt, wo stark dat Bild scharpt warrt.

en: Radius:
nds: Halfmaat:

en: Radius value is the Gaussian blur matrix radius value used to determines how much to blur the image.
nds: Gifft dat Halfmaat vun de Gauß'sche Verwischenmatrix an, de fastleggt, wo stark dat Bild verwischt warrt.

en: The value of the difference between the original and the blur image that is added back into the original.
nds: De Weert vun den Verscheel twischen Orginaal- un weekteekt Bild, de wedder na't Orginaal inföögt warrt.

en: The threshold, as a fraction of the maximum luminosity value, needed to apply the difference amount.
nds: De Grenzweert, as Brookdeel vun de hööchste Bildhelligkeit, de för't Anwennen vun den Verscheel bruukt warrt.

en: Circular sharpness:
nds: Krinkscharpde:

en: Correlation:
nds: Korrelatschoon:

en: Noise filter:
nds: Ruusfilter:

en: Gaussian sharpness:
nds: Gauß'sch Scharpde:

en: This is the sharpness for the Gaussian convolution. Use this parameter when your blurring is of a Gaussian type. In most cases you should set this parameter to 0, because it causes nasty artifacts. When you use non-zero values, you will probably also have to increase the correlation and/or noise filter parameters.
nds: Dit is de Scharpde vun de Gauß'sche Foolden. Bruuk dissen Parameter, wenn Du en Gauß'sch Verwischen hest. Mehrstendeels schullst Du dissen Parameter op 0 setten, wiel dat gresige Artefakten gifft. Wenn Du anner Weerten as 0 bruukst, muttst Du wohrschienlich ok de Weerten vun de Korrelatschoon un/oder den Ruusfilter höger instellen.

en: Matrix size:
nds: Matrixgrött:

en: This parameter determines the size of the transformation matrix. Increasing the matrix width may give better results, especially when you have chosen large values for circular or Gaussian sharpness.
nds: Disse Parameter leggt de Grött vun de Ümwannel-Matrix fast. En grötter Matrixbreed levert villicht beter Resultaten, sünnerlich wenn Du grote Weerten för de Krink- oder Gauß'sche Scharpde fastleggt hest.

en: "%1" is not a Photograph Refocus settings text file.
nds: "%1" is keen Text-Instellendatei för de Brennpunkt-Verschuven.

en: Cannot load settings from the Photograph Refocus text file.
nds: Instellen laat sik nich ut de Instellendatei för de Brennpunkt-Verschuven laden.

en: Cannot save settings to the Photograph Refocus text file.
nds: Instellen laat sik nich na de Instellendatei för de Brennpunkt-Verschuven sekern.

en: Main angle:
nds: Hööftwinkel:

en: An angle in degrees by which to rotate the image. A positive angle rotates the image clockwise; a negative angle rotates it counter-clockwise.
nds: En in Graad angeven Winkel, üm den dat Bild dreiht warrt. En positiv Winkel dreiht dat Bild na rechts, en negativ Winkel na links.

en: Fine angle:
nds: Lüttwinkel:

en: This value in degrees will be added to main angle value to set fine target angle.
nds: Disse Weert, angeven in Graad, warrt den Hööftwinkel as Fieninstellen toföögt.

en: Enable this option to apply the anti-aliasing filter to the rotated image. In order to smooth the target image, it will be blurred a little.
nds: Maak dit an, wenn Du för dat dreihte Bild en Kantstreken-Filter bruken wullt. Dat Teelbild warrt denn weker, man ok en beten wat verwischt.

en: Auto-crop:
nds: Automaatsch tosnieden:

[ctx: no autocrop]
en: None
nds: Keen

en: Widest Area
nds: Breedst Rebeet

en: Largest Area
nds: Gröttst Rebeet

en: Select the method to process image auto-cropping to remove black frames around a rotated image here.
nds: Hier kannst Du de Metood för't automaatsche Tosnieden utsöken, wenn Du keen swatte Ränners rund dat Bild hebben wullt.

en: Embed Original File
nds: Orginaaldatei inbetten

en: Lossless Compression
nds: Komprimeren ahn Verlusten

en: JPEG Preview:
nds: JPEG-Vöransicht:

[ctx: embedded preview type in dng file]
en: None
nds: Keen

[ctx: embedded preview type in dng file]
en: Medium
nds: Normaal

[ctx: embedded preview type in dng file]
en: Full size
nds: Heel Grött

en: Failed to revise Exif orientation these files:
nds: Fehler bi't Nakieken vun de EXIF-Utrichten för disse Dateien:

en: Reset all active filters
nds: All anmaakt Filtern torüchsetten

en: Open filter settings panel
nds: Filter-Instellenpaneel opmaken

en: <nobr><b>Active filters:</b></nobr>
nds: <nobr><b>Anmaakt Filtern:</b></nobr>

en: <nobr><b>Active filter:</b></nobr>
nds: <nobr><b>Anmaakt Filter:</b></nobr>

en: No active filter
nds: Keen Filter anmaakt

en: One active filter
nds: Een Filter anmaakt

en: 1 active filter | %1 active filters
nds[0]: Een Filter anmaakt
nds[1]: %1 Filtern anmaakt

en: Images with coordinates
nds: Biller mit Koordinaten

en: Images without coordinates
nds: Biller ahn Koordinaten

en: All Files
nds: All Dateien

en: Image Files
nds: Bild-Dateien

en: RAW Files
nds: Roh-Dateien

en: DNG Files
nds: DNG-Dateien

en: No RAW Files
nds: Keen Roh-Dateien

en: JPEG Files
nds: JPEG-Dateien

en: PNG Files
nds: PNG-Dateien

en: TIFF Files
nds: TIFF-Dateien

en: Audio Files
nds: Klangdateien

en: Filter by file type
nds: Na Dateityp filtern

en: Select the rating value used to filter albums' contents. Use the context pop-up menu to set rating filter conditions.
nds: Hier kannst Du de Beweerten utsöken, mit de Du de Alben filtern wullt. Över dat Rechtsklickmenü kannst Du de Bedingen för den Beweertenfilter fastleggen.

en: Rating greater than or equal to %1.
nds: Beweerten grötter as oder liek mit %1

en: Rating equal to %1.
nds: Beweerten liek mit %1

en: Rating less than or equal to %1.
nds: Beweerten lütter as oder liek mit %1

en: Greater Than or Equals Condition
nds: Grötter- oder Liek-Beding

en: Equals Condition
nds: Liek-Beding

en: Less Than or Equals Condition
nds: Lütter- oder Liek-Beding

en: Text quick filter (search)
nds: Gau Textfilter (Söök)

en: Tag Name
nds: Slötelwoortnaam

en: Album Name
nds: Albumnaam

en: Select All
nds: All utsöken

en: Flip Horizontal
nds: Kimmrecht ümdreihen

en: Flip Vertical
nds: Pielrecht ümdreihen

en: Visit digiKam project website
nds: Na digiKam-Projektnettsiet gahn

en: Captions:
nds: Bildtiteln:

en: Enter caption author name here.
nds: Hier kannst Du den Autor angeven, de den Titeltext schreven hett.

en: <b>Altitude</b>:
nds: <b>Hööchde</b>:

en: <b>Latitude</b>:
nds: <b>Breed</b>:

en: <b>Longitude</b>:
nds: <b>Längde</b>:

en: <b>Date</b>:
nds: <b>Datum</b>:

en: Properties
nds: Egenschappen

en: Metadata
nds: Metadaten

en: Geolocation
nds: Steed

en: Makernote
nds: Makernotiz

en: File
nds: Datei

en: Aperture
nds: Blenn

en: Sensitivity
nds: Föhlsamkeit

en: Rights
nds: Verlöven

en: Rating
nds: Beweerten

en: Count:
nds: Tall:

en: Size:
nds: Grött:

en: Light Table
nds: Lichtdisch

en: Batch Queue Manager
nds: Bültopgavenreegpleger

en: Create "%1"
nds: "%1" opstellen

en: Tag '%2' is assigned to one item. Do you want to continue? | Tag '%2' is assigned to %1 items. Do you want to continue?
nds[0]: Dat Slötelwoort "%2" is een Indrag towiest. Wullt Du redig wiedermaken?
nds[1]: Dat Slötelwoort "%2" is %1 Indrääg towiest. Wullt Du redig wiedermaken?

en: Delete '%1' tag?
nds: Slötelwoort "%1" wegdoon?

en: Assign Tag "%1"
nds: Slötelwoort "%1" towiesen

en: Reset Tag Icon
nds: Slötelwöör-Lüttbild torüchsetten

en: Invert Selection
nds: Köör ümdreihen

en: Toggle Auto
nds: Automaatsch an-/utmaken

[ctx: no auto toggle]
en: None
nds: Keen

[ctx: toggle child tags]
en: Children
nds: Kinners

[ctx: toggle parent tag]
en: Parents
nds: Öllern

[ctx: toggle child and parent tags]
en: Both
nds: Beed

en: Enter tag name here...
nds: Slötelwoort ingeven...

en: &Icon:
nds: &Lüttbild:

en: &Shortcut:
nds: &Tastkombinatschoon:

en: <b>Create New Tag</b>
nds: <b>Nieg Slötelwoort opstellen</b>

en: An error occurred during tag creation:
nds: Bi't Opstellen vun en Slötelwoort geev dat en Fehler:

en: Tag Path
nds: Slötelwoort-Padd

en: No Recently Assigned Tags
nds: Keen nieg towieste Slötelwöör

en: Recently Assigned Tags
nds: Nieg towieste Slötelwöör

en: Add New Tag...
nds: Nieg Slötelwoort tofögen...

en: More Tags...
nds: Nieg Slötelwöör…

en: Assign this Tag
nds: Dit Slötelwoort towiesen

en: Remove this Tag
nds: Dit Slötelwoort wegmaken

en: Go to this Tag
nds: Na dit Slötelwoort gahn

en: Enter the Informative Provider Reference here. I.P.R is a name registered with the XMP/NAA, identifying the provider that provides an indicator of the content. The default value for the I.P.R is "XMP" if a standard Reference Code is used.
nds: Giff hier de "Informative Provider Reference" in. "I.P.R." is en Naam, de tosamen mit XMP/NAA indragen is, un deckt den Anbeder op, de en Henwies vun den Inholt praatstellt. De Standardweert för de "I.P.R." is "XMP", wenn en Standard-Referenzkode bruukt wöör.

en: Enter the Subject Reference Number here. Provides a numeric code to indicate the Subject Name plus optional Subject Matter and Subject Detail Names in the language of the service. Subject Reference is a number from the range 01000000 to 17999999 and represent a language independent international reference to a Subject. A Subject is identified by its Reference Number and corresponding Names taken from a standard lists given by XMP/NAA. If a standard reference code is used, these lists are the English language reference versions. This field is limited to 8 digit code.
nds: Giff hier de Objektbetognummer in. Dit stellt en numeersch Kode praat, de den Objektnaam mit optschonaal Objektinholt un Objektenkelheiten in den Deenst sien Spraak angifft. De Objektbetog is en Tall twischen 01000000 un 17999999, un gifft en nich-spraakafhängig internatschonaal Betog för en Objekt wedder. En Objekt warrt dör sien Referenznummer un tohören Naams ut en Standardlist na XMP/NAA opdeckt. Warrt en Standardreferenzkode bruukt, sünd disse Listen de engelsch Referenzverschonen. Dit Feld verdriggt bloots en Kode mit acht Tallen.

en: Enter the Subject Name here. English language is used if you selected a standard XMP/NAA reference code.
nds: Giff hier den Objektnaam in. Wenn Du en Standard-Referenzkode na XMP/NAA köört hest, warrt Engelsch bruukt.

en: Enter the Subject Matter Name here. English language is used if you selected a standard XMP/NAA reference code.
nds: Giff hier den Objektinholtnaam in. Wenn Du en Standard-Referenzkode na XMP/NAA köört hest, warrt Engelsch bruukt.

en: Enter the Subject Detail Name here. English language is used if you selected a standard XMP/NAA reference code.
nds: Giff hier den Objektdetailnaam in. Wenn Du en Standard-Referenzkode na XMP/NAA köört hest, warrt Engelsch bruukt.

en: Author Names:
nds: De Makers ehr Naams:

en: Enter the original owner of the photograph here.
nds: Hier kannst Du den Orginaal-Eegner vun dat Bild angeven.

en: Instructions:
nds: Anwiesen:

en: Enter the editorial notice here.
nds: Hier redaktschonell Bruukanwiesen ingeven.

en: Postal Code:
nds: Postleddtall:

en: Province:
nds: Rebeet:

en: Subjects
nds: Objekten

en: Template:
nds: Vörlaag:

en: Open metadata template editor
nds: Metadaten-Vörlaageditor opmaken

en: To remove
nds: Wegmaken

en: Do not change
nds: So laten

en: Names:
nds: Naams:

en: Usages:
nds: Bruuk:

en: Show camera aperture and focal length
nds: Blenn un Brennwiet wiesen

en: Show the camera aperture and focal length at the bottom of the screen.
nds: Blenn un Brennwiet nerrn op den Schirm utgeven

en: Show camera exposure and sensitivity
nds: Belichten un Föhlsamkeit

en: Show the camera exposure and sensitivity at the bottom of the screen.
nds: Belichten un Föhlsamkeit nerrn op den Schirm utgeven

en: Show camera make and model
nds: Kameramaker un -Modell wiesen

en: Show the camera make and model at the bottom of the screen.
nds: Kameramaker un -Modell nerrn op den Schirm utgeven

en: No or invalid size specified
nds: Keen oder leeg Grött angeven

en: Thumbnail is null
nds: Vöransicht is leddig

en: Cannot create thumbnail for %1
nds: Vöransicht för "%1" lett sik nich opstellen

en: Error message: %1
nds: Fehlermellen: %1

[ctx: go to previous image]
en: Back
nds: Torüch

[ctx: go to next image]
en: Forward
nds: Wieder

en: If Target File Exists:
nds: Wenn dat de Teeldatei al gifft:

en: Overwrite automatically
nds: Automaatsch överschrieven

en: No options available
nds: Keen Optschonen verföögbor

en: System Font
nds: Systeem-Schriftoort

en: Custom Font
nds: Egen Schriftoort

en: Choose...
nds: Utsöken...

en: Embedded JPEG Preview
nds: Inbett JPEG-Vöransicht

en: Used filters
nds: Bruukt Filtern

en: Remove filter
nds: Filter wegmaken

en: No profile available...
nds: Keen Profil verföögbor...

en: Perceptual
nds: Opfaat-Ümreken

en: Relative Colorimetric
nds: Relativ-klöörmetersch

en: Absolute Colorimetric
nds: Afsoluut-klöörmetersch

en: Saturation
nds: Sattheit-Ümreken

en: <ul><li><p><b>Perceptual intent</b> causes the full gamut of the image to be compressed or expanded to fill the gamut of the destination device, so that gray balance is preserved but colorimetric accuracy may not be preserved.</p><p>In other words, if certain colors in an image fall outside of the range of colors that the output device can render, the image intent will cause all the colors in the image to be adjusted so that the every color in the image falls within the range that can be rendered and so that the relationship between colors is preserved as much as possible.</p><p>This intent is most suitable for display of photographs and images, and is the default intent.</p></li><li><p><b>Absolute Colorimetric intent</b> causes any colors that fall outside the range that the output device can render to be adjusted to the closest color that can be rendered, while all other colors are left unchanged.</p><p>This intent preserves the white point and is most suitable for spot colors (Pantone, TruMatch, logo colors, ....)</p></li><li><p><b>Relative Colorimetric intent</b> is defined such that any colors that fall outside the range that the output device can render are adjusted to the closest color that can be rendered, while all other colors are left unchanged. Proof intent does not preserve the white point.</p></li><li><p><b>Saturation intent</b> preserves the saturation of colors in the image at the possible expense of hue and lightness.</p><p>Implementation of this intent remains somewhat problematic, and the ICC is still working on methods to achieve the desired effects.</p><p>This intent is most suitable for business graphics such as charts, where it is more important that the colors be vivid and contrast well with each other rather than a specific color.</p></li></ul>
nds: <ul><li><p>Bi de <b>Opfaat-Ümreken</b> warrt de Klöörruum vun't Bild so ümreekt, dat de hele Klöörruum vun de Teelreedschap utfüllt is - dat wohrt de Griesbalangs, man de klöörmetersche Akraatheit villicht nich.</p><p>Mit anner Wöör: Dat Bild warrt so topasst, dat all sien Klören binnen den dorstellboren Klöörruum vun de Teelreedschap liggt un dat de Klöörweerten toenanner so wiet as mööglich ehr Proportschonen wohrt.</p><p>Mit disse Ümreken laat sik Fotos un Biller op't Best dorstellen un is dorüm de Standardmetood.</p></li><li><p>Bi de <b>Afsoluut-klöörmetersche Ümreken</b> warrt all Bildklören, de buten den dorstellboren Klöörruum vun de Teelreedschap liggt, na de Klöör ümreekt, de op't Dichtst dorbi liggt, all anner Klören blievt as in't Orginaal.</p><p>Disse Ümreken wohrt den Wittpunkt un is de beste för Enkelklören (RAL, Pantone, TruMatch, ...).</p></li><li><p>De <b>Relativ-klöörmetersche Ümreken</b> arbeidt liek as de afsoluut-klöörmetersche, bloots de Wittpunkt warrt nich wohrt.</p></li><li><p>De <b>Sattheit-Ümreken</b> wohrt de Sattheit vun de Bildklören, wat op de Kösten vun akraat Toon- un Helligkeitweerten gahn mag.</p><p>De Ümsetten vun disse Ümreekmetood is man noch wat problemaatsch, un dat ICC arbeidt noch an Metoden, de to de anstreevten Resultaten föhrt.</p><p>Warflich Grafiken un Diagrammen laat sik op't Best mit disse Ümreken wiesen, bi de dat mehr op quicke Klören un goden Kontrast as op de nauen Klöörweerten ankummt.</p></li></ul>

[ctx: %1 width, %2 height, %3 mpixels]
en: %1x%2 (%3Mpx)
nds: %1x%2 (%3MPx)

[ctx: unknown image resolution]
en: Unknown
nds: Nich begäng

en: Drag to reposition
nds: Treck, wenn Du de Positschoon ännern wullt.

en: Show Thumbbar
nds: Vöransichtbalken wiesen

en: Developer and Windows port
nds: Schriever, Porteren na Windows

en: Color Management
nds: Klöörpleeg

en: Design, icons, logo, banner, mockup, beta tester
nds: Utsehn, Lüttbiller, Logo, Kennbild, Modell, Betatest

en: Bug reports and patches
nds: Fehlerberichten un Kodeplasters

en: Webmaster
nds: Nettpleger

en: Handbook writer, alpha tester, webmaster
nds: Handbookschriever, Alphatest, Nettpleger

en: Beta tester
nds: Betatester

en: Feedback and patches. Handbook writer
nds: Torüchmellen un Kodeplasters. Handbookschriever

en: digiKam website banner and application icons
nds: digiKam-Nettsietbanner un Programmlüttbiller

en: digiKam website, Feedback
nds: digiKam-Nettsiet, Torüchmellen

en: Bug reports, feedback and icons
nds: Fehlerberichten, Torüchmellen un Lüttbiller

en: Developer (2004-2005)
nds: Programmschriever (2004-2005)

en: Developer (2004)
nds: Programmschriever (2004)

[ctx: general keyboard shortcuts]
en: General
nds: Allmeen

en: Components Information
nds: Komponenten-Info

en: Supported RAW Cameras
nds: Ünnerstütt Rohbild-Kameras

en: Donate...
nds: Wat bistüern...

en: Contribute...
nds: Mitmaken...

en: Database Statistics
nds: Datenbankstatistik

en: Size: %1
nds: Grött: %1

[ctx: default theme name]
en: Default
nds: Standard

en: EXIF viewer
nds: EXIF-Kieker

en: Makernotes viewer
nds: Makernotiz-Kieker

en: IPTC viewer
nds: IPTC-Kieker

en: XMP viewer
nds: XMP-Kieker

en: <b>Title: </b><p>%1</p><b>Value: </b><p>%2</p><b>Description: </b><p>%3</p>
nds: <b>Titel: </b><p>%1</p><b>Weert: </b><p>%2</p><b>Beschrieven: </b><p>%3</p>

en: Unavailable
nds: Nich verföögbor

en: No description available
nds: Keen Beschrieven verföögbor

en: EXIF File to Save
nds: EXIF-Datei, de sekert warrn schall

en: EXIF binary Files (*.exif)
nds: EXIF-Bineerdateien (*.exif)

en: IPTC Records
nds: IPTC-Daten

en: IPTC File to Save
nds: IPTC-Datei, de sekert warrn schall

en: IPTC binary Files (*.iptc)
nds: IPTC-Bineerdateien (*.iptc)

en: Interoperability
nds: Wesselwark-Mööglichkeiten

en: Image Information
nds: Bild-Informatschonen

en: Photograph Information
nds: Foto-Informatschonen

en: Global Positioning System
nds: Globaal Positschoonsysteem

en: Embedded Thumbnail
nds: Inbett Vöransicht

en: IIM Envelope
nds: IIM-Ümslag

en: IIM Application 2
nds: IIM-Anwennen 2

en: Additional Exif Properties
nds: Exif-Egenschappen bito

en: Camera Raw
nds: Roh-Kamera

en: digiKam schema
nds: digiKam-Schema

en: Exif-specific Properties
nds: Besünner Exif-Egenschappen

en: IPTC Core
nds: IPTC-Karn

en: IPTC Extension schema
nds: IPTC-Verwiedernschema

en: TIFF Properties
nds: TIFF-Egenschappen

en: Basic Schema
nds: Basis-Schema

en: Basic Job Ticket
nds: Eenfach Opgaav

en: Dynamic Media
nds: Dünaamsch Medien

en: Media Management
nds: Medienpleeg

en: Rights Management
nds: Verlööfnispleeg

en: Paged-Text
nds: Siettext

en: XMP Schema
nds: XMP-Schema

en: XMP File to Save
nds: XMP-Datei, de Du sekern wullt

en: XMP text Files (*.xmp)
nds: XMP-Textdateien (*.xmp)

en: Loading themes...
nds: Mustern warrt laadt...

en: <p>The ICC profile path seems to be invalid.</p><p>If you want to set it now, select "Yes", otherwise select "No". In this case, "Color Management" feature will be disabled until you solve this issue</p>
nds: <p>As't lett is de Padd na de ICC-Profilen leeg.</p><p>Wenn Du em nu fastleggen wullt, klick op "Jo", sünst op "Nee". Klickst Du op "Nee", blifft de Funkschoon "Klöörpleeg" utmaakt, bet Du disse Saak richt hest.</p>

[ctx: unknown image dimensions]
en: Unknown
nds: Nich begäng

[ctx: <Image file name> (<Image number> of <Images in album>)]
en: %1 (%2 of %3)
nds: %1 (%2 vun %3)

en: Delete File
nds: Datei wegdoon

en: About to delete file "%1"
    Are you sure?
nds: Du wullt de Datei "%1" wegdoon.
    Büst Du seker?

en: &Themes
nds: &Mustern

en: Open folder
nds: Orner opmaken

note: i18n: ectx: Menu (File)
en: &File
nds: &Datei

note: i18n: ectx: Menu (Color)
en: &Color
nds: &Klöör

note: i18n: ectx: Menu (Enhance)
en: Enh&ance
nds: &Verbetern

note: i18n: ectx: Menu (Transform)
en: Tra&nsform
nds: Ü&mwanneln

note: i18n: ectx: Menu (Decorate)
en: &Decorate
nds: &Opfladusen

note: i18n: ectx: Menu (Filters)
en: Effec&ts
nds: Effek&ten

en: Tool Tip
nds: Kortinformatschoon

en: RAW Decoding
nds: Rohbild dekoderen

en: Save Images
nds: Biller sekern

en: Sort images by:
nds: Biller sorteren na:

[ctx: sort images by date]
en: Date
nds: Datum

[ctx: sort images by name]
en: Name
nds: Naam

[ctx: sort images by size]
en: File Size
nds: Dateigrött

en: Here, select whether newly-loaded images are sorted by their date, name, or size on disk.
nds: Hier kannst Du fastleggen, wat nieg laadt Biller na't Datum, den Naam oder de Grött vun de Dateien sorteert warrt.

en: Reverse ordering
nds: Reeg ümdreihen

en: If this option is enabled, newly-loaded images will be sorted in descending order.
nds: Is dit anmaakt, warrt nieg laadt Biller daalwarts sorteert.

en: &Show splash screen at startup
nds: &Startschirm wiesen

en: Sidebar tab title:
nds: Sietpaneeltitel:

en: Only For Active Tab
nds: Bloots för't anmaakte Paneel

en: For All Tabs
nds: För all Paneels

en: Set this option to configure how sidebars tab title are visible.
nds: Maak dit an, wenn Du Sietpaneeltitelsichtborkeit instellen wullt.

en: Select here the font used to display text in tooltips.
nds: Hier kannst Du de Schriftoort för de Kortinfo-Texten fastleggen.

en: File/Image Information
nds: Datei-/Bildinformatschonen

en: Show file name
nds: Dateinaam wiesen

en: Set this option to display the image file name.
nds: Maak dit an, wenn Du den Naam vun de Bilddatei wiesen wullt.

en: Show file date
nds: Dateidatum wiesen

en: Set this option to display the image file date.
nds: Maak dit an, wenn Du dat Datum vun de Bilddatei wiesen wullt.

en: Show file size
nds: Dateigrött wiesen

en: Set this option to display the image file size.
nds: Maak dit an, wenn Du de Grött vun de Bilddatei wiesen wullt.

en: Show image type
nds: Bildtyp wiesen

en: Set this option to display the image type.
nds: Maak dit an, wenn Du den Typ vun dat Bild wiesen wullt.

en: Show image dimensions
nds: Bildafmeten wiesen

en: Set this option to display the image dimensions in pixels.
nds: Maak dit an, wenn Du de Afmeten vun dat Bild in Pixels wiesen wullt.

en: Set this option to display the make and model of the camera with which the image has been taken.
nds: Maak dit an, wenn Du den Maker un dat Modell vun de Kamera wiesen wullt, mit de dat Bild maakt wöör.

en: Show camera date
nds: Bilddatum wiesen

en: Set this option to display the date when the image was taken.
nds: Maak dit an, wenn Du dat Datum wiesen wullt, op dat dit Bild maakt wöör.

en: Set this option to display the camera aperture and focal settings used to take the image.
nds: Maak dit an, wenn Du de Blenn un Brennwiet wiesen wullt, mit de dat Bild maakt wöör.

en: Set this option to display the camera exposure and sensitivity used to take the image.
nds: Maak dit an, wenn Du de Belichten un Licht-Föhlsamkeit wiesen wullt, mit de dat Bild maakt wöör.

en: Show camera mode and program
nds: Kamera-Bedriefoort un -Programm wiesen

en: Set this option to display the camera mode and program used to take the image.
nds: Maak dit an, wenn Du de Bedriefoort un dat Programm vun de Kamera wiesen wullt, mit de dat Bild maakt wöör.

en: Show camera flash settings
nds: Blix-Instellen wiesen

en: Set this option to display the camera flash settings used to take the image.
nds: Maak dit an, wenn Du de Instellen vun den Kamerablix wiesen wullt, mit de dat Bild maakt wöör.

en: Show camera white balance settings
nds: Wittbalangs-Instellen wiesen

en: Set this option to display the camera white balance settings used to take the image.
nds: Maak dit an, wenn Du de Wittbalangs-Instellen vun de Kamera wiesen wullt, mit de dat Bild maakt wöör.

[ctx: date of image creation]
en: created: %1
nds: Opstellt: %1

en: By Name
nds: Na Naam

en: By Date
nds: Na Datum

en: By File Size
nds: Na Dateigrött

en: Current Name
nds: Aktuell Naam

en: New Name
nds: Nieg Naam

en: Rename | Rename (%1 images)
nds[0]: Ümnömen
nds[1]: Ümnömen (%1 Biller)

en: <b>Renaming images. Please wait...</b>
nds: <b>Biller warrt ümnöömt, bitte töven…</b>

en: Processing...
nds: Bi to arbeiden...

en: Show a list of all available options
nds: En List vun all verföögbor Optschonen wiesen

en: Renaming Options
nds: Ümnööm-Optschonen

en: Change Case
nds: Groot-/Lüttschrieven ännern

en: Convert to uppercase
nds: Na Grootschrieven ümwanneln

en: Uppercase
nds: Grootbookstaven

en: Convert to lowercase
nds: Na Lüttschrieven ümwanneln

en: Lowercase
nds: Lüttschrieven

en: Convert the first letter of each word to uppercase
nds: Eerst Bookstaav vun elkeen Woort na Grootschrift ümwanneln

en: Default Value
nds: Standardweert

[ctx: default value for empty strings]
en: Default Value...
nds: Standardweert...

[ctx: The length of the string]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Length:
nds: Längde:

[ctx: Alignment of the text]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Alignment:
nds: Utrichten:

[ctx: The character the string should be filled with]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Character:
nds: Teken:

en: Range...
nds: Rebeet...

[ctx: start of the range]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: From:
nds: Vun:

[ctx: range goes to the end of the string]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, toTheEndCheckBox)
en: to the end
nds: bet na't Enn

[ctx: end of the range]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: To:
nds: Bet:

en: Remove Doubles
nds: Dubbels wegmaken

en: Remove duplicate words
nds: Dubbelte Wöör wegmaken

[ctx: Replace text]
en: Replace...
nds: Utwesseln...

[ctx: Replace string]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Replace:
nds: Utwesseln:

[ctx: The string to replace the text with]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: With:
nds: Mit:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, caseSensitive)
en: Case Sensitive
nds: Op Groot- un Lüttschrieven kieken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, isRegExp)
en: Regular Expression
nds: Reguleer Utdruck

[ctx: unique value for duplicate strings]
en: Unique
nds: Eensoortet

en: Add the camera name
nds: Kameranaam tofögen

en: Camera name
nds: Kameranaam

en: Database...
nds: Datenbank…

en: Add information from the database
nds: Informatschonen ut de Datenbank tofögen

en: Add database information
nds: Datenbank-Informatschonen tofögen

en: Description
nds: Beschrieven

en: Common File Information
nds: Allmeen Datei-Informatschonen

en: Image dimension
nds: Bildafmeten

en: Image file size
nds: Bilddatei-Grött

en: Format of the media file
nds: Grött vun de Mediendatei

en: Type of the media file
nds: Typ vun de Mediendatei

en: Rating of the media file
nds: Beweerten vun de Mediendatei

en: Height of the media file
nds: Hööchd vun de Mediendatei

en: Width of the media file
nds: Breed vun de Mediendatei

en: Image orientation
nds: Bildutrichten

en: Color depth (bits per channel)
nds: Klörendeepde (Bits per Kanaal)

en: A comma separated list of all authors
nds: Mit Kommas scheedt List vun all Autoren

en: Metadata Information
nds: Metadaten

en: Make of the camera
nds: De Kameramaker

en: Model of the camera
nds: Dat Kameramodell

en: Lens of the camera
nds: De Kameralins

en: Focal length
nds: Brennwiet

en: Focal length (35mm equivalent)
nds: Brennwiet (liek 35mm)

en: Exposure time
nds: Belichtentiet

en: Exposure program
nds: Belichtenprogramm

en: Exposure mode
nds: Belichtenmetood

en: Flash mode
nds: Blixbedrief

en: White balance
nds: Wittbalangs

en: White balance (color temperature)
nds: Wittbalangs (Klöörtemperatuur)

en: Metering mode
nds: Meetmetood

en: Subject distance
nds: Objekt-Afstand

en: Subject distance (category)
nds: Objekt-Afstand (Kategorie)

en: Position Information (GPS)
nds: Steed-Informatschoon (GPS)

en: Orientation
nds: Utrichten

en: Accuracy
nds: Nauigkeit

[ctx: the source of the date (image, system etc...)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Source:
nds: Born:

[ctx: the format of the date]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Format:
nds: Formaat:

[ctx: renaming option for directory related information]
en: Directory
nds: Orner

en: Add the directory name
nds: Ornernaam tofögen

en: Directory name
nds: Ornernaam

en: Add file properties
nds: Dateiegenschappen tofögen

[ctx: File name]
en: Name
nds: Naam

[ctx: File extension]
en: Extension
nds: Verwiedern

[ctx: Owner of the file]
en: Owner
nds: Eegner

[ctx: Group of the file]
en: Group
nds: Koppel

en: Metadata...
nds: Metadaten...

en: Add metadata information
nds: Metadaten tofögen

[ctx: Sequence Number]
en: Number...
nds: Nummer...

en: Add a sequence number
nds: En Reegnummer tofögen

en: Sequence number
nds: Reegnummer

[ctx: Number of digits]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Digits:
nds: Steden:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Custom Range
nds: Egen Rebeet

[ctx: stepping for custom range]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Step:
nds: Schritt:

en: Create Tag From Address Book
nds: Slötelwoort ut Adressbook opstellen

en: No address book entries found
nds: Keen Adressbook-Indrääg funnen

[ctx: This is a path name so you should include the slash in the translation]
en: /Pictures
nds: /Biller

en: You must select a folder for digiKam to use as the root album. All of your images will go there.
nds: Du muttst en Orner utsöken, den digiKam as Wörtelalbum bruken schall. All Dien Biller kaamt dor rin.

en: <p>The folder to use as the root album path does not exist:</p><p><b>%1</b></p>Would you like digiKam to create it for you?
nds: <p>Den Orner, den digiKam as Wörtelalbum bruken schall, gifft dat nich:</p><p><b>%1</b></p>Schall digiKam em nu för Di opstellen?

en: You do not seem to have write access for the folder selected to be the root album.
    Warning: Without write access, items cannot be edited.
nds: As't lett hest Du keen Schriefverlöven för den utsöchten Wörtelalbum-Orner.
    Wohrschoen: De Indrääg laat sik ahn Schriefverlöven nich bewerken.

en: Do nothing
nds: Nix doon

en: Open a preview
nds: Vöransicht opmaken

en: Open in the editor
nds: In Editor opmaken

en: <b>Configure Preview Behavior</b>
nds: <b>Vöransicht-Bedregen instellen</b>

en: Load reduced version of image
nds: Lütter Bildverschoon laden

en: Load image
nds: Bild laden

en: Open directly, with adjustments made automatically
nds: Direktemang automaatsch topasst opmaken

en: Scan Your Collection
nds: Dien Sammeln dörkieken

en: Do not show tooltips
nds: Keen Kortinformatschonen wiesen

en: Use Tooltips
nds: Kortinformatschonen wiesen

en: Ref. images
nds: Vergliekbiller

en: Items
nds: Indrääg

en: This shows all found duplicate items.
nds: Dit wiest all dubbelt Indrääg, de funnen wöörn.

en: <b>File</b>:
nds: <b>Datei</b>:

en: <b>Folder</b>:
nds: <b>Orner</b>:

en: Save current similar image search to a new virtual Album
nds: Aktuell Söök na lieke Biller as nieg virtuell Album sekern

en: If you press this button, the current similar image search will be saved to a new search virtual album using name set on the left side.
nds: Klickst Du op dissen Knoop, warrt de aktuelle Söök na lieke Biller mit den Naam links as en nieg virtuell Söökalbum sekert.

en: Set here the brush color used to draw sketch.
nds: Leggt de Pinselklöör för't Teken vun Skizzen fast.

en: Undo last draw on sketch
nds: Verleden Tekenakschoon torüchnehmen

en: Use this button to undo last drawing action on sketch.
nds: Maak dit an, wenn Du de verleden Tekenakschoon torüchnehmen wullt.

en: Redo last draw on sketch
nds: VerledenTekenakschoon op de Skizz wedderhalen

en: Use this button to redo last drawing action on sketch.
nds: Maak dit an, wenn Du de verleden Tekenakschoon wedderhalen wullt.

en: Pen:
nds: Stift:

en: Set here the brush size in pixels used to draw sketch.
nds: Leggt de Pinselbreed in Pixels för't Teken vun Skizzen fast.

en: Set here the number of items to find using sketch.
nds: Leggt de Tall vun Indrääg för de Skizzensöök fast.

en: Clear sketch
nds: Skizz wegdoon

en: Use this button to clear sketch contents.
nds: Bruuk dissen Knoop, wenn Du de Skizz wegdoon wullt.

en: Save current sketch search to a new virtual Album
nds: Aktuell Söök na Skizzenvörlaag as nieg virtuell Album sekern

en: If you press this button, the current sketch fuzzy search will be saved to a new search virtual album using the name set on the left side.
nds: Klickst Du op dissen Knoop, warrt de aktuelle Liekheit-Söök na Skizzen mit den Naam links as en nieg virtuell Söökalbum sekert.

en: You simply draw here a rough sketch of what you want to find and digiKam will displays the best matches in thumbnail view.
nds: Maal hier eenfach en Rohskizz vun Dien Söökbild hen, un digiKam wiest de best passen Biller as Vöransichten.

en: Draw a sketch here
    to perform a
    Fuzzy search
nds: Maal hier en Skizz hen,
    as Vörlaag för de
    Liekheit-Söök

en: Terrain
nds: Landschap

en: Satellite
nds: Satellitenbild

en: Edit
nds: Bewerken

en: Roadmap
nds: Stratenkoort

en: Hybrid
nds: Misch-Ansicht

en: Show Map Type Control
nds: Koortentyp-Kuntrull wiesen

en: Show Navigation Control
nds: Navigatschoonkuntrull wiesen

en: Show Scale Control
nds: Maatkuntrull wiesen

en: Google Maps
nds: Google-Koorten

en: Float items
nds: Sweevelementen

en: Marble Virtual Globe
nds: Marble, de virtuelle Globus

en: Atlas map
nds: Atlaskoort

[ctx: Spherical projection]
en: Spherical
nds: Kugel

en: Equirectangular
nds: Längdenliek Zylinnerprojizeren

en: Show compass
nds: Kompass wiesen

en: Show scale bar
nds: Maatbalken wiesen

en: Show overview map
nds: Översichtkoort wiesen

en: Projection
nds: Projizeren

en: &Remove
nds: &Wegmaken

en: Load GPX files...
nds: GPX-Dateien laden…

en: Camera time zone:
nds: Kamera-Tietrebeet:

en: Interpolate
nds: Estemeren

en: Correlate
nds: Korreleren

en: The following GPX file could not be loaded: | The following %1 GPX files could not be loaded:
nds[0]: Disse GPX-Datei lett sik nich laden:
nds[1]: Disse %1 GPX-Dateien laat sik nich laden:

en: Not available
nds: Nich verföögbor

en: Modified
nds: Ännert

en: Date and time
nds: Datum un Tiet

en: Failed to open file.
nds: Datei lett sik nich opmaken.

en: Paste coordinates
nds: Koordinaten infögen

en: Remove coordinates
nds: Koordinaten wegmaken

en: Found more than one point on the clipboard - can only assign one point at a time.
nds: De Twischenaflaag bargt mehr as een Punkt, man Een kann bloots een Punkt to de sülve Tiet towiesen.

en: Could not find any coordinates on the clipboard.
nds: De Twischenaflaag bargt keen Koordinaten.

en: Coordinates pasted
nds: Koordinaten inföögt

en: Remove coordinates information
nds: Koordinateninformatschonen wegmaken

en: Add street
nds: Straat tofögen

en: Add place
nds: Steed tofögen

en: Select language:
nds: Spraak utsöken:

en: Select service:
nds: Deenst utsöken:

en: Open Street Map
nds: Open-Street-Map

en: Less options
nds: Weniger Optschonen

en: Could not open: %1
nds: "%1" lett sik nich opmaken

en: File is empty.
nds: Datei is leddig.

en: Map settings
nds: Koort instellen

en: Zoom in
nds: Grötter maken

en: Zoom out
nds: Lütter maken

en: Switch between markers and thumbnails.
nds: Twischen Markeren un Vöransichten wesseln

en: Preview single items
nds: Enkelelementen as Vöransichten wiesen

en: Preview grouped items
nds: Koppelelementen as Vöransichten wiesen

en: Increase the thumbnail size on the map
nds: Grött vun de Vöransichten op de Koort ropsetten

en: Decrease the thumbnail size on the map
nds: Grött vun de Vöransichten op de Koort minnern

en: Remove the current region selection
nds: De aktuelle Rebeetköör wegmaken

en: Select images by drawing a rectangle
nds: Biller mit Hülp vun Rechteck-Köör utsöken

en: Zoom into a group
nds: Koppel grötter maken

en: Create a region selection from a thumbnail
nds: Rebeetköör ut Vöransicht opstellen

en: Filter images
nds: Biller filtern

en: Remove the current filter
nds: Den aktuellen Filter wegmaken

en: Select images
nds: Biller utsöken

en: Lock the map position
nds: Oort op de Koort fastsetten

en: Show oldest first
nds: Öllst toeerst wiesen

en: Show youngest first
nds: Niegst toeerst wiesen

en: Save current map search to a new virtual album.
nds: Aktuell Koort-Söök as nieg virtuell Album sekern

en: If this button is pressed, the current map search will be saved to a new search virtual album using the name set on the left side.
nds: Klickst Du op dissen Knoop, warrt de aktuelle Koort-Söök mit den Naam links as en nieg virtuell Söökalbum sekert.

en: Search name already exists.
    Please enter a new name:
nds: Dat gifft al en Söök mit dissen Naam.
    Bitte giff en anner Naam in:

en: Embedded Color Profile:
nds: Inbett Klöörprofil:

en: Keep the embedded profile, do not convert
nds: Inbett Profil wohren, nich wanneln

en: Ignore embedded profile, assign this profile:
nds: Inbett Profil övergahn, dit Profil towiesen:

en: No Profile Available
nds: Keen Profil verföögbor

en: sRGB (Internet standard)
nds: sRGB (Internet-Standard)

en: <b>No Profile</b>
nds: <b>Keen Profil</b>

en: Soft Proofing On
nds: Week-Proov an

en: Soft Proofing Off
nds: Week-Proov ut

en: No profile is selected.
nds: Keen Profil utsöcht

en: Guide:
nds: Hülplienen:

en: Set here the color used to draw dashed guide lines.
nds: Hier kannst Du de Klöör för de Hölplienen fastleggen.

en: Set here the width in pixels used to draw dashed guide lines.
nds: Hier kannst Du de Breed vun de Hölplienen in Pixels fastleggen.

en: Reset all settings to their default values.
nds: All Instellen op ehr Standardweerten torüchsetten.

en: Load all parameters from settings text file.
nds: All Parameters ut en Instellen-Textdatei laden

en: Save all parameters to settings text file.
nds: All Parameters na en Instellen-Textdatei sekern

en: Try all settings.
nds: All Instellen utproberen

en: Image Editor - %1
nds: Bildeditor - %1

en: Image Editor
nds: Bildeditor

en: %1x%2 (%3Mpx)
nds: %1x%2 (%3MPx)

en: There is no image to show in the current album.
    The image editor will be closed.
nds: Binnen dat aktuelle Album gifft dat keen Bild to wiesen.
    De Bildeditor warrt tomaakt.

en: Delete File Permanently
nds: Datei duerhaftig wegdoon

en: Delete Permanently without Confirmation
nds: Ahn Nafraag duerhaftig wegdoon

en: Move to Trash without Confirmation
nds: Ahn Nafraag na de Affalltünn verschuven

en: Assign Tag
nds: Slötelwoort towiesen

en: Remove Tag
nds: Slötelwoort wegdoon

en: <p>Here you can see the original clip image which will be used for the preview computation.</p><p>Click and drag the mouse cursor in the image to change the clip focus.</p>
nds: <p>Hier kannst Du den Orginaalbild-Utsnitt sehn, de för't Utreken vun de Vöransicht bruukt warrt.</p><p>Du kannst den Utsnitt mit de Muus na en anner Steed trecken.</p>

en: If this option is enabled, the original image will be shown.
nds: Is dit anmaakt, warrt dat Orginaalbild wiest.

en: If this option is enabled, the preview area will split vertically. A contiguous area of the image will be shown, with one half from the original image, the other half from the target image.
nds: Is dit anmaakt, warrt dat Vöransicht-Rebeet pielrecht deelt. Een Half wiest dat Orginaal-, de annere dat Teelbild.

en: If this option is enabled, the preview area will split horizontally. A contiguous area of the image will be shown, with one half from the original image, the other half from the target image.
nds: Is dit anmaakt, warrt dat Vöransicht-Rebeet kimmrecht deelt. Een Half wiest dat Orginaal-, de annere dat Teelbild.

en: If this option is enabled, the preview area will split vertically. The same part of the original and the target image will be shown side by side.
nds: Is dit anmaakt, warrt dat Vöransicht-Rebeet pielrecht deelt. De sülve Deel vun dat Orginaal- un dat Teelbild warrt blangenanner wiest.

en: If this option is enabled, the preview area will split horizontally. The same part of the original and the target image will be shown side by side.
nds: Is dit anmaakt, warrt dat Vöransicht-Rebeet kimmrecht deelt. De sülve Deel vun dat Orginaal- un dat Teelbild warrt blangenanner wiest.

en: If this option is enabled, the target image will be shown.
nds: Is dit anmaakt, warrt dat Teelbild wiest.

en: If this option is enabled, the original image will be shown when the mouse is over image area; otherwise, the target image will be shown.
nds: Is dit anmaakt, warrt dat Orginaalbild wiest, wielt de Muuswieser över dat Bildrebeet is, sünst dat Teelbild.

en: Connecting to camera...
nds: An't Tokoppeln na Kamera...

en: Connection established.
nds: Tokoppelt

en: Connection failed.
nds: Tokoppeln fehlslaan

[ctx: @action Go to thumbnails (icon) view]
en: Thumbnails
nds: Vöransichten

[ctx: @action Switch to map view]
en: Map
nds: Koort

note: i18n: ectx: Menu (Device)
en: &Device
nds: &Reedschap

en: Camera Folders
nds: Kamera-Ornern

en: Cannot display camera preview
nds: Kamera-Vöransicht lett sik nich wiesen.

en: Camera filenames
nds: Kamera-Dateinaams

en: Turn on this option to use the camera provided image filenames without modifications.
nds: Maak dit an, wenn Du de Dateinaams vun de Kamera ahn Ännern övernehmen wullt.

en: Change case to:
nds: Groot-/Lüttschrieven ännern:

[ctx: Leave filename as it is]
en: Leave as-is
nds: So laten

[ctx: Filename to uppercase]
en: Upper
nds: Grootschrieven

[ctx: Filename to lowercase]
en: Lower
nds: Lüttschrieven

en: Set the method to use to change the case of the image filenames.
nds: Hier kannst Du de Schriefwies för de Bilddateinaams fastleggen.

[ctx: Custom Image Renaming]
en: Customize
nds: Topassen

en: Drag and drop an image here
nds: Hier en Bild hentrecken

en: Show on left panel
nds: Binnen Paneel links wiesen

en: Show on right panel
nds: Binnen Paneel rechts wiesen

en: Remove item
nds: Indrag wegmaken

en: Clear all
nds: All leddig maken

en: Drag and drop images here
nds: Hier Biller hentrecken

en: %1 item on Light Table | %1 items on Light Table
nds[0]: %1 Bild op den Lichtdisch
nds[1]: %1 Biller op den Lichtdisch

en: On left
nds: Links

en: Show item on left panel
nds: Bild op Paneel links wiesen

en: On right
nds: Rechts

en: Show item on right panel
nds: Bild op Paneel rechts wiesen

[ctx: Non-pluralized]
en: Move to Trash
nds: Na Affalltünn

en: Synchronize
nds: Synkroniseren

en: Synchronize preview from left and right panels
nds: Vöransicht vun Paneel linker- un rechterhand synkroniseren

en: By Pair
nds: Na Poor

en: Navigate by pairs with all items
nds: Na Poren dör de Indrääg stüern

en: Zoom to 100%
nds: Ansichtgrött op 100%

en: Fit to &Window
nds: Na &Finster topassen

en: Color-Managed View
nds: Klöörpleegt Ansicht

en: Previous Image
nds: Verleden Bild

en: Queues
nds: Opgavenregen

en: Queue Settings
nds: Opgavenreeg instellen

en: Assigned Tools
nds: Towiest Warktüüch

en: Tool Settings
nds: Warktüüchinstellen

en: Run
nds: Utföhren

en: New Queue
nds: Nieg Opgavenreeg

en: Remove Queue
nds: Opgavenreeg wegmaken

en: Remove items
nds: Indrääg wegmaken

en: Remove processed items
nds: Verarbeidt Indrääg wegmaken

en: Clear Queue
nds: Opgavenreeg leddig maken

en: Move up
nds: Na baven

en: Move down
nds: Na nerrn

en: Remove tool
nds: Warktüüch wegmaken

en: Current Queue:
nds: Aktuell Opgavenreeg:

en: No items
nds: Keen Indrääg

en: No tasks
nds: Keen Opgaav

en: 1 task | %1 tasks
nds[0]: 1 Opgaav
nds[1]: %1 Opgaven

en: There are no items to process in the queues.
nds: De Opgavenregen bargt keen Indrääg för't Verarbeiden.

en: Failed to process item...
nds: Indrag lett sik nich verarbeiden...

en: Process Cancelled...
nds: Verarbeiden afbraken...

note: i18n: ectx: Menu (Queues)
en: &Queues
nds: &Opgavenregen

en: Target
nds: Teel

en: Use original filenames
nds: Orginaal-Dateinaams bruken

en: Turn on this option to use original filenames without modifications.
nds: Maak dit an, wenn Du de Orginaal-Dateinaams ahn Ännern övernehmen wullt.

en: Customize filenames:
nds: Egen Dateinaams:

en: File Renaming
nds: Dateien ümnömen

en: Reset current tool settings to default values.
nds: Aktuell Instellen op ehr Standardweerten torüchsetten.

en: Base Tools
nds: Basiswarktüüch

en: You can see below the history of last batch operations processed.
nds: Nerrn warrt de Vörgeschicht vun de tolest verarbeidt Stapelperzessen wiest.

en: History
nds: Vörgeschicht

en: Rename...
nds: Ümnömen...

en: (No Value Selected)
nds: (Nix utsöcht)

en: No Rating assigned
nds: Keen Beweerten towiest

en: Reset contents
nds: Inholt torüchsetten

en: any color depth
nds: All Klöördeepden

en: 8 bits per channel
nds: 8 Bits per Kanaal

en: 16 bits per channel
nds: 16 Bits per Kanaal

en: The album name contains
nds: De Albumnaam bargt

en: The album caption contains
nds: De Albumtitel bargt

en: Not Tagged
nds: Keen Slötelwoort

en: File Name
nds: Dateinaam

en: Modification
nds: Ännern

en: File Size
nds: Dateigrött

en: Digitization
nds: Digitaliseren

en: Exif Orientation
nds: EXIF-Utrichten

en: File Format
nds: Dateiformaat

en: Color Depth
nds: Klöördeepde

en: Color Model
nds: Klöörmodell

en: The make of the camera
nds: De Kameramaker

en: The model of the camera
nds: Dat Kameramodell

en: Lens aperture as f-number
nds: Blenn as f-Tall

en: Focal length of the lens
nds: Brennwiet vun de Lins

en: 35mm equivalent focal length
nds: Liek-35mm-Brennwiet

en: Automatic exposure program
nds: Automaatsch Belichtenprogramm

en: Automatic or manual exposure
nds: Belichten automaatsch oder vun Hand

en: ISO film speed (linear scale, ASA)
nds: ISO-Filmföhlsamkeit (lineaar, ASA)

en: Automatic or manual white balance
nds: Wittbalangs automaatsch oder vun Hand

en: Color temperature used for white balance
nds: Klöörtemperatuur för de Wittbalangs

en: Metering Mode
nds: Meetmetood

en: Method to determine the exposure
nds: Meetmetood för't Belichten

en: Subject Distance
nds: Afstand

en: Distance of the subject from the lens
nds: Afstand twischen Lins un Motiev

en: Macro, close or distant view
nds: Makro-, Neeg- oder Feernbild

en: Headline
nds: Överschrift

en: Landscape Orientation
nds: Dwars utricht

en: Portrait orientation
nds: Hoochkant utricht

[ctx: Create new search]
en: New...
nds: Nieg...

[ctx: Edit selected search]
en: Edit...
nds: Bewerken...

en: File, Album, Tags
nds: Datei, Album, Slötelwöör

en: Caption, Comment, Title
nds: Titel, Kommentar, Naam

en: Meet All of the following conditions
nds: All disse Bedingen mööt passen

en: Meet Any of the following conditions
nds: Tominnst een Beding mutt passen

en: None of these conditions are met
nds: Disse Bedingen mööt nich passen

en: At least one of these conditions is not met
nds: Tominnst een vun disse Bedingen mutt nich passen

en: Remove Group
nds: Koppel wegmaken

en: Are you sure you want to delete the selected search "%1"?
nds: Büst Du seker, wat Du de utsöchte Söök "%1" wegdoon wullt?

en: (Advanced Search)
nds: (Verwiedert Söök)

en: New Search
nds: Nieg Söök

en: Enter keywords here...
nds: Slötelwöör ingeven...

en: New Advanced Search...
nds: Nieg verwiedert Söök...

en: Save Current Search
nds: Disse Söök sekern

en: Enter a name for the current search to save it in the "Searches" view
nds: Giff den Naam in, mit den Du de aktuelle Söök binnen "De Sööklist" sekern wullt

en: Save current search to a new virtual Album
nds: Aktuell Söök as nieg virtuell Album sekern

en: If you press this button, the current search will be saved to a new virtual Search Album using the name set on the left side.
nds: Klickst Du op dissen Knoop, warrt de aktuelle Söök mit den Naam links as en nieg virtuell Söökalbum sekert.

en: Edit Stored Search
nds: Sekert Söök bewerken

en: Edit...
nds: Bewerken...

en: Add Search Group
nds: Söökkoppel tofögen

en: Try
nds: Utproberen

en: Show file&name
nds: Datei&naam wiesen

en: Show file si&ze
nds: Datei&grött wiesen

en: Show camera creation &date
nds: Kamera-&Opstelldatum wiesen

en: Show digiKam &captions
nds: DigiKam-&Titeln wiesen

en: Show digiKam &tags
nds: DigiKam-&Betekers wiesen

en: Show digiKam &rating
nds: DigiKam-Be&weerten wiesen

en: Thumbnail click action:
nds: Vöransicht-Klickakschoon:

en: Choose what should happen when you click on a thumbnail.
nds: Hier kannst Du utsöken, wat na en Klick op en Vöransichtbild passeert.

en: Icon View font:
nds: Lüttbildansicht-Schriftoort:

en: Tree View font:
nds: Boomansicht-Schriftoort:

en: Select here the font used to display text in Tree Views.
nds: Hier kannst Du de Schriftoord fastleggen, de binnen de Boomansichten bruukt warrt.

en: Show a count of items in Tree Views
nds: Indräägtall in Boomansicht wiesen

en: You can add or remove Album category types here to improve how your Albums are sorted in digiKam.
nds: Hier kannst Du Album-Kategorien tofögen oder wegdoon, wenn Du dat Sorteren vun Alben in digiKam verbetern wullt.

en: &Add...
nds: &Tofögen...

en: <p>You have chosen to remove the following image formats from the list of supported formats: <b>%1</b>.</p><p>These are very common formats. If you have images in your collection with these formats, they will be removed from the database and you will lose all information about them, including rating and tags.</p><p>Are you sure you want to apply your changes and lose the support for these formats?</p>
nds: <p>Du wullt de nakamen Bildformaten ut de List vun ünnerstütt Formaten wegdoon: <b>%1</b>.</p><p>Disse Formaten sünd bannig begäng. Wenn Dien Sammeln Biller mit disse Formaten bargt, warrt se tosamen mit all ehr Informatschonen ut de Datenbank wegdaan. Ok ehr Beweerten un Slötelwöör kaamt weg.</p><p> Wullt Du Dien Ännern för ünnerstütt Dateiformaten redig bruken?</p>

en: Additional &image file extensions (<a href='image'>Currently-supported types</a>):
nds: &Bilddatei-Verwiedern bito (<a href='image'>Opstunns ünnerstütt Typen</a>):

en: <p>Here you can add the extensions of image files (including RAW files) to be displayed in the Album view. Just put "xyz abc" to display files with the xyz and abc extensions in your Album view.</p><p>You can also remove file formats that are shown by default by putting a minus sign in front of the extension: e.g. "-gif" would remove all GIF files from your Album view and any trace of them in your database. They would not be deleted, just not shown in digiKam.</p><p><b>Warning:</b> Removing files from the database means losing all of their tags and ratings.</p>
nds: <p>Hier kannst Du de Albenansicht mehr Bilddatei-Verwiedern (ok Rohdateien) tofögen. Giff eenfach "xyz abc" in, wenn Du Dateien mit de Ennen *.xyz un *.abc bruken wullt.</p><p>Ok standardwies ünnerstütt Dateien laat sik mit en vöransett Minus-Teken ut de List wegdoon: "-gif" deit a.B. all GIF-Dateien ut de Datenbank weg, man nich vun de Fastplaat.</p><p><b>Wohrschoen:</b> Wenn Dateien ut de Datenbank wegdaan warrt, kaamt ok all ehr Slötelwöör un Beweerten weg!</p>

en: Additional &audio file extensions (<a href='audio'>Currently-supported types</a>):
nds: &Klangdatei-Verwiedern bito (<a href='audio'>Opstunns ünnerstütt Typen</a>):

en: Failed to auto-detect camera; please make sure it is connected properly and is turned on. Would you like to try again?
nds: Automaatsch Rutfinnen vun de Kamera fehlslaan. Bitte prööv, wat se propper anslaten un anmaakt is. Wullt Du dat nochmaal versöken?

note: i18n!
en: Mounted Camera
nds: Inhangt Kamera

en: Camera List
nds: Kameralist

en: <p>Select the camera name that you want to use here. All default settings on the right panel will be set automatically.</p><p>This list has been generated using the gphoto2 library installed on your computer.</p>
nds: <p>Söök hier de Kamera ut, de Du bruken wullt. All Optschonen op de List rechterhand warrt automaatsch instellt.</p><p>Disse List wöör mit de Bibliotheek "gphoto2" opstellt, de op Dien Reekner installeert is.</p>

en: Camera Title
nds: Kamera-Naam

en: <p>Set here the name used in digiKam interface to identify this camera.</p>
nds: <p>Giff hier den Naam in, de vun de digiKam-Böversiet för de Kamera bruukt warrn schall.</p>

en: Camera Port Type
nds: Koppelsteed-Typ vun de Kamera

en: <p>Select this option if your camera is connected to your computer using a USB cable.</p>
nds: <p>Maak dit an, wenn Dien Kamera över en USB-Koppelsteed na Dien Reekner tokoppelt is.</p>

en: <p>Select this option if your camera is connected to your computer using a serial cable.</p>
nds: <p>Maak dit an, wenn Dien Kamera över en seriell Koppelsteed na Dien Reekner tokoppelt is.</p>

en: <p>Select the serial port to use on your computer here. This option is only required if you use a serial camera.</p>
nds: <p>Söök hier de serielle Koppelsteed ut, de bruukt warrn schall. Dat deit bloots noot, wenn Du Dien Kamera seriell tokoppelst.</p>

en: Camera Mount Path
nds: Kamera-Inhangpadd

en: Note: only for USB/IEEE mass storage cameras.
nds: Beacht: Bloots för USB-/IEEE-Bültspiekerkameras

en: <p>Set here the mount path to use on your computer. This option is only required if you use a <b>USB Mass Storage</b> camera.</p>
nds: <p>Giff hier den Inhangoort op Dien Reekner an. Dat deit bloots noot, wenn Du en <b>USB-Bültspieker</b>kamera bruukst.</p>

en: Here you can see the digital camera list used by digiKam via the Gphoto interface.
nds: Dit is de List mit Digitaalkameras, de "digiKam" över de Gphoto-Koppelsteed bruukt.

en: &Edit...
nds: &Bewerken...

en: Auto-&Detect
nds: Automaatsch &opdecken

en: Visit Gphoto project website
nds: Na GPhoto-Projektnettsiet gahn

en: Icon-View Options
nds: Lüttbildansicht-Optschonen

en: Set this option to show the filename below the image thumbnail.
nds: Maak disse Optschoon an, wenn Du den Dateinaam nerrn de Vöransicht wiest hebben wullt.

en: Set this option to show the file size below the image thumbnail.
nds: Maak disse Optschoon an, wenn Du de Dateigrött nerrn de Vöransicht wiest hebben wullt.

en: Set this option to show the camera creation date below the image thumbnail.
nds: Maak disse Optschoon an, wenn Du dat Kamera-Opstelldatum nerrn de Vöransicht wiest hebben wullt.

en: Set this option to show the digiKam tags below the image thumbnail.
nds: Maak disse Optschoon an, wenn Du de digiKam-Betekers nerrn de Vöransicht wiest hebben wullt.

en: Show embedded preview
nds: Inbett Vöransicht wiesen

en: Start image editor
nds: Bildeditor starten

en: Select here the font used to display text in Icon Views.
nds: Hier kannst Du de Schriftoort för de Lüttbildansicht fastleggen.

en: Failed to auto-detect camera.
    Please check if your camera is turned on and retry or try setting it manually.
nds: Automaatsch Opdecken vun de Kamera fehlslaan.
    Bitte prööv, wat Dien Kamera anmaakt is un versöök dat nochmaal, oder versöök, dat Du ehr Daten vun Hand ingiffst.

en: Camera '%1' (%2) is already in list.
nds: Kamera "%1" (%2) is al op de List.

en: Found camera '%1' (%2) and added it to the list.
nds: Kamera "%1" (%2) funnen un na de List toföögt.

en: It was not possible to add a collection for the following paths:
nds: För de nakamen Padden lett sik keen Sammeln tofögen:

en: Do you want to remove the collection "%1" from your list of collections?
nds: Wullt Du de Sammeln "%1" vun Dien Sammelnlist wegmaken?

en: Local Collections
nds: Lokaal Sammeln

en: Collections on Removable Media
nds: Sammeln op tuuschbor Medien

en: Collections on Network Shares
nds: Sammeln op Nettwark-Freegaven

en: Add Collection
nds: Sammeln tofögen

en: Col. %1
nds: Sam. %1

en: This collection is currently not available.
nds: Disse Sammeln is opstunns nich verföögbor.

en: No problems found, enjoy this collection.
nds: Keen Problemen funnen. Veel Spaaß mit de Sammeln.

en: This collection is hidden.
nds: Disse Sammeln is versteken.

en: Remove collection
nds: Sammeln wegmaken

en: You have previously added a collection that contains the path "%1".
nds: Du hest jüst vördem en Sammeln toföögt, de al den Padd "%1" bargt.

en: Your new collection will be created with this name:
nds: Dien niege Sammeln warrt mit dissen Naam opstellt:

en: Interface Options
nds: Böversiet-Optschonen

en: &Use theme background color
nds: &Muster-Achtergrundklöör bruken

en: Enable this option to use the background theme color in the image editor area.
nds: Maak dit an, wenn Du de Achtergrundklöör vun't Muster binnen den Bildeditor bruken wullt.

en: &Background color:
nds: &Achtergrundklöör:

en: Customize the background color to use in the image editor area.
nds: Hier kannst Du de Achtergrundklöör för den Bildeditor utsöken.

en: Exposure Indicators
nds: Belichten-Wiesers

en: Customize color used in image editor to identify under-exposed pixels.
nds: De Klöör fastleggen, mit de de Bildeditor ünnerbelicht Pixels wiest

en: Customize color used in image editor to identify over-exposed pixels.
nds: De Klöör fastleggen, mit de de Bildeditor överbelicht Pixels wiest

en: Enable Color Management
nds: Klöörpleeg anmaken

en: <ul><li>Checked: Color Management is enabled</li><li>Unchecked: Color Management is disabled</li></ul>
nds: <ul><li>Ankrüüzt: Klöörpleeg is anmaakt</li><li>Leddig: Klöörpleeg is utmaakt</li></ul>

en: Visit Little CMS project website
nds: Na "Little CMS"-Nettsiet gahn

en: <p>You can use this button to get more detailed information about the selected workspace profile.</p>
nds: <p>Mit dissen Knoop kannst Du mehr Informatschonen över dat utsöchte Arbeitrebeet-Klöörprofil opropen.</p>

note: i18n("<p></p>"));
en: Automatic color correction
nds: Automaatsch Klöörrichten

en: Color Managed View
nds: Klöörpleegt Ansicht

en: Monitor profile:
nds: Monitorprofil:

en: <p>You can use this button to get more detailed information about the selected monitor profile.</p>
nds: <p>Mit dissen Knoop kannst Du mehr Informatschonen över dat utsöchte Monitor-Klöörprofil opropen.</p>

en: Use color managed view for previews and thumbnails
nds: Klöörpleegt Ansicht för Vöransichten bruken

en: Camera and Scanner
nds: Kamera un Bildinleser

en: <p>You can use this button to get more detailed information about the selected input profile.</p>
nds: <p>Mit dissen Knoop kannst Du mehr Informatschonen över dat utsöchte Ingaav-Klöörprofil opropen.</p>

en: Printing and Proofing
nds: Drucken un Pröven

en: Use black point compensation
nds: Swattpunkt-Korrektuur bruken

en: <p><b>Black Point Compensation</b> is a way to make adjustments between the maximum black levels of digital files and the black capabilities of various digital devices.</p>
nds: <p>Mit de <b>Swattpunkt-Korrektuur</b> laat sik de hööchsten Swattstopen vun Digitaalbiller na dat Könen bi de Swatt-Weddergaav vun digitaal Reedschappen topassen.</p>

en: Rendering Intents:
nds: Klöörruum-Ümreken:

en: No ICC profiles files found.
nds: Keen ICC-Profildateien funnen.

en: No Display Profile Available
nds: Keen Dorstellprofil verföögbor

en: No Output Profile Available
nds: Keen Utgaavprofil verföögbor

[ctx: none of the paths]
en: none
nds: keen

en: On Linux, the default search paths include <ul><li>/usr/share/color/icc</li><li>/usr/local/share/color/icc</li><li>~/.local/share/color/icc/</li><li>~/.local/share/icc/</li><li>~/.color/icc/</li></ul>On your system, currently these paths exist and are scanned:<ul><li>%1</li></ul>
nds: Op Linuxreekners sünd dit de Standard-Söökpadden:<ul><li>/usr/share/color/icc</li><li>/usr/local/share/color/icc</li><li>~/.local/share/color/icc/</li><li>~/.local/share/icc/</li><li>~/.color/icc/</li></ul>Op Dien Reekner wöörn disse Padden opdeckt un dörkeken:<ul><li>%1</li></ul>

en: Do not confirm when applying changes in the &right sidebar
nds: Ännern binnen dat Sietpaneel &rechterhand ahn Beglöven bruken

[ctx: method to compare strings]
en: Natural
nds: Normaal

[ctx: method to compare strings]
en: Normal
nds: Normaal

en: Synchronize panels automatically
nds: Paneels automaatsch synkroniseren

en: Set this option to automatically synchronize zooming and panning between left and right panels if the images have the same size.
nds: Maak disse Optschoon an, wenn de twee Biller de sülve Grött hebbt un Du wullt, dat Ännern an de Ansichtgrött un Verschuuvakschonen op beed Biller warkt.

en: Selecting a thumbbar item loads the image to the right panel
nds: Utsöken vun en Bild op den Vöransichtbalken laadt dat na't rechte Paneel

en: Set this option to automatically load an image into the right panel when the corresponding item is selected on the thumbbar.
nds: Maak disse Optschoon an, wenn Du en Bild dör Köör vun den tohören Indrag op den Vöransichtbalken automaatsch na't rechte Paneel laden wullt.

en: Clear the light table on close
nds: Lichtdisch bi't Tomaken leddig maken

en: Template Title:
nds: Vörlaagtitel:

en: Enter the metadata template title here.
nds: Hier den Titel vun de Metadaten-Vörlaag ingeven.

en: &Replace...
nds: &Utwesseln...

en: Cannot register new metadata template without title.
nds: Nieg Metadatenvörlaag lett sik ahn Titel nich inmellen.

en: A metadata template named '%1' already exists.
nds: Dat gifft al en Metadatenvörlaag mit den Naam "%1".

en: Tool-Tips Font:
nds: Schriftoort för Kortinformatschoon:

en: Select here the font used to display text in tool-tips.
nds: Hier kannst Du de Schriftoort för de Kortinfo-Texten fastleggen.

en: Show album items' tool-tips
nds: Kortinformatschonen för Albumindrääg wiesen

en: Album Information
nds: Album-Informatschonen

en: Set this option to display album information when the mouse hovers over a folder-view item.
nds: Maak dit an, wenn Du Albuminformatschonen wiest hebben wullt, bides de Muuswieser över en Orneransicht-Indrag steiht.

en: Set this option to display the album name.
nds: Maak dit an, wenn Du den Naam vun dat Album wiesen wullt.

en: Set this option to display the album date.
nds: Maak dit an, wenn Du dat Datum vun't Album wiesen wullt.

en: Set this option to display the album collection.
nds: Maak dit an, wenn Du de Albumsammeln wiesen wullt.

en: Set this option to display the album category.
nds: Maak dit an, wenn Du de Albumkategorie wiesen wullt.

en: Set this option to display the album caption.
nds: Maak dit an, wenn Du den Albumtitel wiesen wullt.

en: Album Items
nds: Albenindrääg

en: Show icon-view and thumb-bar items' tool-tips
nds: Kortinformatschonen för Vöransichtbalken/Lüttbildansicht wiesen

en: Set this option to display image information when the mouse hovers over an icon-view or thumb-bar item.
nds: Maak dit an, wenn Du de Bildinformatschonen wiest hebben wullt, bides de Muuswieser över en Lüttbildansicht oder Vöransichtbalken-Bild steiht.

en: File size
nds: Dateigrött

en: digiKam Information
nds: digiKam-Informatschonen

en: Set this option to display the image captions.
nds: Maak dit an, wenn Du de Bildtiteln wiesen wullt.

en: Set this option to display the image tags.
nds: Maak dit an, wenn Du de Bild-Slötelwöör wiesen wullt.

en: Icon Items
nds: Lüttbiller
