digikam - en to pl translation catalogue (9593 entries)

[ctx: @item: date keyword]
en: tomorrow
pl: jutro

[ctx: @item: date keyword]
en: today
pl: dziś

[ctx: @item: date keyword]
en: yesterday
pl: wczoraj

en: Next year
pl: Następny rok

en: Previous year
pl: Poprzedni rok

en: Next month
pl: Następny miesiąc

en: Previous month
pl: Poprzedni miesiąc

en: Select a week
pl: Wybierz tydzień

en: Select a month
pl: Wybierz miesiąc

en: Select a year
pl: Wybierz rok

en: Select the current day
pl: Wybierz bieżący dzień

[ctx: @action:button]
en: Close
pl: Zamknij

en: Week %1
pl: Tydzień %1

[ctx: @item: date menu]
en: &Today
pl: &Dziś

[ctx: @item: date menu]
en: To&morrow
pl: &Jutro

[ctx: @item: date menu]
en: Next &Week
pl: Następny &tydzień

[ctx: @item: date menu]
en: Next M&onth
pl: Następny &miesiąc

[ctx: @item: date menu]
en: Y&esterday
pl: &Wczoraj

[ctx: @item: date menu]
en: Last &Monday
pl: Ostatni p&oniedziałek

[ctx: @item: date menu]
en: Last &Friday
pl: Ostatni &piątek

[ctx: @item: date menu]
en: Last &Week
pl: Ostatni &tydzień

[ctx: @item: date menu]
en: Last M&onth
pl: Ostatni &miesiąc

[ctx: @item: date menu]
en: No Date
pl: Bez daty

[ctx: @info: week #weeknumber - month name - year string Start: End:]
en: Week #%1 - %2 %3
    %4	%5
pl: Tydzień#%1 - %2 %3
    %4	%5

[ctx: @info: week properties]
en: Start:
pl: Początek:

[ctx: @info: week properties]
en: End:
pl: Koniec:

en: &Move Here
pl: &Przenieś tutaj

en: &Copy Here
pl: S&kopiuj tutaj

en: C&ancel
pl: &Anuluj

en: Set as Album Thumbnail
pl: Ustaw jako miniaturę albumu

en: Download From Camera
pl: Pobierz z aparatu

en: Download && Delete From Camera
pl: Pobierz i usuń z aparatu

[ctx: @action:inmenu Group images with this image]
en: Group here
pl: Grupuj tutaj

en: Exporting
pl: Eksportowanie

en: Upload to Camera
pl: Wyślij do aparatu

[ctx: @action:inmenu Group images with this item]
en: Group here
pl: Grupuj tutaj

[ctx: @action:inmenu Insert dragged images before this item]
en: Insert Items here
pl: Wstaw rzeczy tutaj

[ctx: @action:inmenu Group images with this item and move them to its album]
en: Group here and move to album
pl: Zgrupuj tutaj i przenieś do albumu

en: Assign Tag to Dropped Items
pl: Przypisz znacznik do upuszczonych rzeczy

en: Change Face Tags
pl: Zmień znaczniki twarzy

en: Change Face Tag
pl: Zmień znacznik twarzy

en: &Cancel
pl: &Anuluj

en: Assign Tags to &Selected Items
pl: Przypisz &znaczniki do wybranych zdjęć

en: Assign Tags to &This Item
pl: Przypisz &znaczniki do tego rzeczy

en: Assign Tags to &All Items
pl: Przypisz &znaczniki do wszystkich zdjęć

en: Importing
pl: Importowanie

en: M&erge Here
pl: &Scal tutaj

en: Set as Tag Thumbnail
pl: Ustaw jako miniaturę znacznika

en: Change face name from '%2' to '%3' | Change face names from '%2' to '%3'
pl[0]: Zmień nazwę twarzy z '%2' na '%3'
pl[1]: Zmień nazwy twarzy z '%2' na '%3'
pl[2]: Zmień nazwy twarzy z '%2' na '%3'

en: Assign Tag(s) '%1' to Items
pl: Przypisz znacznik(i) '%1' do rzeczy

en: Text Filter
pl: Filtr tekstu

en: MIME Type Filter
pl: Filtr typu MIME

en: Geolocation Filter
pl: Filtr geopołożenia

en: Images Without Tags
pl: Obrazy bez znaczników

en: Show images without a tag.
pl: Pokaż obrazy bez znaczników.

en: Tags Matching Condition
pl: Warunek dopasowania znacznika

en: Defines in which way the selected tags are combined to filter the images. This also includes the '%1' check box.
pl: Określa w jaki sposób wybrane znaczniki są składane po to, aby odfiltrować obrazy. Uwzględnia to także pole odhaczane '%1'.

en: Tags Filter
pl: Filtr znaczników

en: Images Without Face tags
pl: Obrazy bez znaczników twarzy

en: Show images without a face tag.
pl: Pokaż obrazy bez znaczników twarzy.

en: Face tags Matching Condition
pl: Warunek dopasowania znaczników twarzy

en: Face Tags Filter
pl: Filtr znaczników twarzy

en: Labels Filter
pl: Filtr etykiet

[ctx: @action: tag filter]
en: Restore Tag Filters
pl: Przywróć filtry znaczników

[ctx: @action: tag filter]
en: On
pl: Włącz

[ctx: @action: tag filter]
en: Off
pl: Wyłącz

[ctx: @action: tag filter]
en: Tag Filter Mode
pl: Tryb filtracji znaczników

[ctx: @action: tag filter]
en: Ignore This Tag
pl: Pomijaj ten znacznik

[ctx: @action: tag filter]
en: Must Have This Tag
pl: Musi mieć ten znacznik

[ctx: @action: tag filter]
en: Must Not Have This Tag
pl: Nie musi mieć tego znacznika

en: Reference Image
pl: Odnieś się do obrazu

[ctx: @info:tooltip]
en: If this is not a face, click to delete it.
pl: Jeżeli nie jest to twarz, kliknij aby usunąć.

[ctx: @info:tooltip]
en: 1 grouped item.
     | %1 grouped items.
pl[0]: 1 zgrupowana rzecz.
pl[1]: %1 zgrupowane rzeczy.
pl[2]: %1 zgrupowanych rzeczy.

[ctx: @info:tooltip]
en: Group is open.
pl: Grupa jest otwarta.

[ctx: @info:tooltip]
en: Group is closed.
pl: Grupa jest zamknięta.

[ctx: @info:tooltip]
en: This item has geolocation information.
pl: Ta rzecz ma szczegóły dotyczące geopołożenia.

[ctx: @info:tooltip]
en: Show Fullscreen
pl: Wyświetl na całym ekranie

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate Left
pl: Obróć w lewo

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate Right
pl: Obróć w prawo

[ctx: @info:tooltip]
en: Deselect Item
pl: Odznacz rzecz

[ctx: @info:tooltip]
en: Select Item
pl: Zaznacz rzecz

[ctx: @action: context menu]
en: Set as Album Thumbnail
pl: Ustaw jako miniaturę albumu

[ctx: @action: context menu]
en: Set as Tag Thumbnail
pl: Ustaw jako miniaturę znacznika

[ctx: @action:inmenu Pluralized]
en: Move to Trash | Move %1 Files to Trash
pl[0]: Wyrzuć do kosza
pl[1]: Wyrzuć %1 pliki do kosza
pl[2]: Wyrzuć %1 plików do kosza

[ctx: @action:inmenu Pluralized]
en: Image Quality Sort | Image Quality Sort
pl[0]: Sortownik jakości obrazów
pl[1]: Sortownik jakości obrazów
pl[2]: Sortownik jakości obrazów

[ctx: @action: context menu]
en: Reset Album Icon
pl: Nowa ikona albumu

[ctx: @action: context menu]
en: All Albums
pl: Wszystkie albumy

[ctx: @action: context menu]
en: All Tags
pl: Wszystkie znaczniki

[ctx: @action: select tags menu]
en: Select
pl: Zaznacz

[ctx: @action: context menu]
en: Children
pl: Dzieci

[ctx: @action: context menu]
en: Parents
pl: Rodzice

[ctx: @action: deselect tags menu]
en: Deselect
pl: Odznacz

[ctx: @action: context menu]
en: Invert Selection
pl: Odwróć zaznaczenie

[ctx: @action: group items]
en: Group
pl: Pogrupuj

[ctx: @action:inmenu]
en: Open All Groups
pl: Otwórz wszystkie grupy

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All Groups
pl: Zamknij wszystkie grupy

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Grouped Images
pl: Pokaż zgrupowane obrazy

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide Grouped Images
pl: Ukryj zgrupowane obrazy

[ctx: @action:inmenu]
en: Ungroup
pl: Rozgrupuj

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove From Group
pl: Usuń z grupy

[ctx: @action:inmenu]
en: Group Selected Here
pl: Tutaj zgrupuj wybrane

[ctx: @action:inmenu]
en: Group Selected By Time
pl: Pogrupuj wybrane wg. czasu

[ctx: @action:inmenu]
en: Group Selected By Filename
pl: Pogrupuj wybrane wg. nazwy

[ctx: @action:inmenu]
en: Group Selected By Timelapse / Burst
pl: Pogrupuj po filmie poklatkowym / szeregu zdjęć

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove Selected From Groups
pl: Usuń wybrane z grup

[ctx: @action:inmenu]
en: Ungroup Selected
pl: Rozgrupuj wybrane

[ctx: @action: context menu]
en: Open With
pl: Otwórz w

[ctx: @action: open item with other application]
en: Other...
pl: Inne...

[ctx: @action: context menu]
en: Open With...
pl: Otwórz w...

[ctx: @action: context menu]
en: New Tag...
pl: Nowy znacznik...

[ctx: @action: context menu]
en: Delete Tag
pl: Usuń znacznik

[ctx: @action: context menu]
en: Delete Tags
pl: Usuń znaczniki

[ctx: @action: context menu]
en: Mark As Face Tag
pl: Oznacz znacznikiem twarzy

[ctx: @action: context menu]
en: Mark As Face Tags
pl: Oznacz znacznikami twarzy

[ctx: @action: edit tag properties]
en: Properties...
pl: Właściwości...

[ctx: @action: context menu]
en: Unmark Tag As Face
pl: Odznacz znacznik twarzy

[ctx: @info: context menu]
en: Removes the face property from the selected tag and the face region from the contained images. Can also untag the images if wished.
pl: Usuwa właściwość twarzy z wybranego znacznika i obszar twarzy z podległych obrazów. Można także usunąć znacznik z obrazów.

[ctx: @action: context menu]
en: Unmark Tags As Face
pl: Odznacz znaczniki twarzy

[ctx: @info: context menu]
en: Removes the face property from the selected tags and the face region from the contained images. Can also untag the images if wished.
pl: Usuwa właściwość twarzy z wybranych znaczników i obszar twarzy z podległych obrazów. Można także usunąć znacznik z obrazów.

[ctx: @action: context menu]
en: A&ssign Tag
pl: Przypi&sz znacznik

[ctx: @action: context menu]
en: R&emove Tag
pl: Usuń zn&acznik

[ctx: @action: context menu]
en: Remove all Tags
pl: Usuń wszystkie znaczniki

[ctx: @action: context menu]
en: Assign Labe&ls
pl: &Przypisz etykiety

[ctx: @action: context menu]
en: Date
pl: Data

[ctx: @action: context menu]
en: Tag
pl: Znacznik

[ctx: @action: context menu]
en: Go To
pl: Przejdź do

[ctx: @action: file open dialog]
en: Open...
pl: Otwórz...

[ctx: @action: context menu]
en: Open in File Manager
pl: Otwórz w przeglądarce plików

[ctx: @action: context menu]
en: Import
pl: Zaimportuj

[ctx: @action: context menu]
en: No import tool available
pl: Brak narzędzi importu

[ctx: @action: context menu]
en: Export
pl: Wyeksportuj

[ctx: @action: context menu]
en: No export tool available
pl: Brak narzędzi eksportu

[ctx: @action: context menu]
en: Batch Queue Manager
pl: Zarządzanie kolejką wsadową

[ctx: @action: context menu]
en: Add to Existing Queue
pl: Dodaj do istniejącej kolejki

en: 1 Item | %1 Items
pl[0]: %1 rzecz
pl[1]: %1 rzeczy
pl[2]: %1 rzeczy

[ctx: %1: day of month with two digits, %2: short month name, %3: year]
en: Album Date: %2 %3 %4 - 1 Item | Album Date: %2 %3 %4 - %1 Items
pl[0]: Data albumu: %2 %3 %4 - %1 rzecz
pl[1]: Data albumu: %2 %3 %4 - %1 rzeczy
pl[2]: Data albumu: %2 %3 %4 - %1 rzeczy

[ctx: %2: a tag title; %3: number of subtags]
en: %2 including 1 subtag | %2 including %1 subtags
pl[0]: %2 włączając %1 pod-znacznik
pl[1]: %2 włączając %1 pod-znaczniki
pl[2]: %2 włączając %1 pod-znaczników

[ctx: %2: the previous string (e.g. 'Foo including 7 subtags'); %1: number of items in tag]
en: %2 - 1 Item | %2 - %1 Items
pl[0]: %2 - %1 rzecz
pl[1]: %2 - %1 rzeczy
pl[2]: %2 - %1 rzeczy

en: %2 - 1 Item | %2 - %1 Items
pl[0]: %2 - %1 rzecz
pl[1]: %2 - %1 rzeczy
pl[2]: %2 - %1 rzeczy

en: Keyword Search - 1 Item | Keyword Search - %1 Items
pl[0]: Wyszukiwanie słów kluczowych - %1 rzecz
pl[1]: Wyszukiwanie słów kluczowych - %1 rzeczy
pl[2]: Wyszukiwanie słów kluczowych - %1 rzeczy

en: Advanced Search - 1 Item | Advanced Search - %1 Items
pl[0]: Rozszerzone wyszukiwanie - %1 rzecz
pl[1]: Rozszerzone wyszukiwanie - %1 rzeczy
pl[2]: Rozszerzone wyszukiwanie - %1 rzeczy

[ctx: @title:window]
en: Select Target Folder
pl: Wybierz katalog docelowy

en: <p>Please select the destination album from the digiKam library to move the selected images into.</p>
pl: <p>Wybierz album docelowy z biblioteki digiKam, aby przenieść do niego zdjęcia z aparatu.</p>

en: File Properties
pl: Właściwości pliku

[ctx: filename]
en: Name:
pl: Nazwa:

en: Date:
pl: Data:

en: Size:
pl: Rozmiar:

en: Type:
pl: Rodzaj:

[ctx: unknown / invalid image dimension]
en: Unknown
pl: Nieznany

[ctx: width x height (megapixels Mpx)]
en: %1x%2 (%3Mpx)
pl: %1x%2 (%3 megapikseli)

en: Dimensions:
pl: Wymiary:

[ctx: unknown / invalid image aspect ratio]
en: Unknown
pl: Nieznany

en: Aspect Ratio:
pl: Współczynnik kształtu:

en: Photograph Properties
pl: Właściwości zdjęcia

en: Make/Model:
pl: Wytwórca/Model:

[ctx: camera lens]
en: Lens:
pl: Obiektyw:

[ctx: creation date of the image]
en: Created:
pl: Utworzony:

en: Aperture/Focal:
pl: Przysłona/Ogniskowa:

en: Exposure/Sensitivity:
pl: Naświetlenie/Czułość:

en: Mode/Program:
pl: Tryb/Program:

[ctx: camera flash settings]
en: Flash:
pl: Lampa:

en: White Balance:
pl: Stosunek bieli:

en: Audio/Video Properties
pl: Właściwości obrazu/dźwięku

en: Duration:
pl: Czas trwania:

en: Frame Rate:
pl: Klatek na sekundę:

en:  fps
pl:  kl./s

en: Video Codec:
pl: Kodek obrazu:

en: Audio Bit Rate:
pl: Szybkość transmisji dźwięku:

en: Audio Channel Type:
pl: Rodzaj kanałów dźwięku:

en: Audio Codec:
pl: Kodek dźwięku:

en: digiKam Properties
pl: Właściwości digiKam

[ctx: title of the file]
en: Title:
pl: Tytuł:

[ctx: caption of the file]
en: Caption:
pl: Komentarz:

en: Tags:
pl: Znaczniki:

en: Labels:
pl: Etykiety:

en: Album Properties
pl: Właściwości albumu

[ctx: @info: item properties]
en: Name:
pl: Nazwa:

en: Items:
pl: Rzeczy:

en: Collection:
pl: Zbiór:

en: Category:
pl: Kategoria:

[ctx: @info: item properties]
en: Caption:
pl: Podpis:

en: Preview:
pl: Podgląd:

en: Filter
pl: Filtr

[ctx: Image filter reproducible: Yes]
en: Yes
pl: Tak

[ctx: Image filter reproducible: Partially]
en: Partially
pl: Częściowo

[ctx: Image filter reproducible: No]
en: No
pl: Nie

en: Reproducible:
pl: Odtwarzalne:

[ctx: Image filter description]
en: Description:
pl: Opis:

en: Identifier:
pl: Identyfikator:

en: Technical Parameters
pl: Parametry techniczne

en: <i>Binary Data</i>
pl: <i>Dane dwójkowe</i>

en: Initializing...
pl: Inicjowanie...

en: Load Plugins...
pl: Wczytywanie wtyczek...

en: Checking ICC repository...
pl: Sprawdzanie repozytorium ICC...

en: Clean up Database...
pl: Oczyść bazę danych...

en: Loading albums...
pl: Wczytywanie albumów...

en: <p>The ICC profiles folder seems to be invalid.</p><p>If you want to try setting it again, choose "Yes" here, otherwise choose "No", and the "Color Management" feature will be disabled until you solve this issue.</p>
pl: <p>Ścieżka do profili ICC jest nieprawidłowa.</p><p>Jeśli chcesz ją poprawić, wybierz "Tak", w innym wypadku wybierz "Nie". W takim wypadku "Zarządzanie barwami" zostanie wyłączone do czasu rozwiązania problemu.</p>

en: No item selected (%1 item) | No item selected (%1 items)
pl[0]: Nie wybrano rzeczy (%1 element)
pl[1]: Nie wybrano rzeczy (%1 rzeczy)
pl[2]: Nie wybrano rzeczy (%1 rzeczy)

en: No item selected (%1 [%2] item) | No item selected (%1 [%2] items)
pl[0]: Nie wybrano rzeczy (%1 [%2] rzecz)
pl[1]: Nie wybrano rzeczy (%1 [%2] rzeczy)
pl[2]: Nie wybrano rzeczy (%1 [%2] rzeczy)

en: No item selected (%1 item. With grouped items: %2) | No item selected (%1 items. With grouped items: %2)
pl[0]: Nie wybrano rzeczy (%1 rzecz. Wraz ze zgrupowanymi rzeczami: %2)
pl[1]: Nie wybrano rzeczy (%1 rzeczy. Wraz ze zgrupowanymi rzeczami: %2)
pl[2]: Nie wybrano rzeczy (%1 rzeczy. Wraz ze zgrupowanymi rzeczami: %2)

en: 1/%2 item selected (%3/%4) | %1/%2 items selected (%3/%4)
pl[0]: 1/%2 zaznaczonych rzeczy (%3/%4)
pl[1]: %1/%2 zaznaczonych rzeczy (%3/%4)
pl[2]: %1/%2 zaznaczonych rzeczy (%3/%4)

en: 1/%2 [%3] item selected (%4/%5) | %1/%2 [%3] items selected (%4/%5)
pl[0]: 1/%2 [%3] zaznaczonych rzeczy (%4/%5)
pl[1]: %1/%2 [%3] zaznaczonych rzeczy (%4/%5)
pl[2]: %1/%2 [%3] zaznaczonych rzeczy (%4/%5)

en: 1/%2 item selected. Total with grouped items: %3 | %1/%2 items selected. Total with grouped items: %3
pl[0]: Zaznaczono 1 rzecz z %2. Łącznie ze zgrupowanymi rzeczami: %3
pl[1]: Zaznaczono %1 rzeczy z %2. Łącznie ze zgrupowanymi rzeczami: %3
pl[2]: Zaznaczono %1 rzeczy z %2. Łącznie ze zgrupowanymi rzeczami: %3

en: 1/%2 [%3/%4] item selected (%5/%6) | %1/%2 [%3/%4] items selected (%5/%6)
pl[0]: 1/%2 [%3/%4] zaznaczonych rzeczy (%5/%6)
pl[1]: %1/%2 [%3/%4] zaznaczonych rzeczy (%5/%6)
pl[2]: %1/%2 [%3/%4] zaznaczonych rzeczy (%5/%6)

en: 1/%2 item selected. With grouped items: %3/%4 | %1/%2 items selected. With grouped items: %3/%4
pl[0]: Zaznaczono 1 rzecz z %2. Ze zgrupowanymi rzeczami: %3/%4
pl[1]: Zaznaczono %1 rzeczy z %2. Ze zgrupowanymi rzeczami: %3/%4
pl[2]: Zaznaczono %1 rzeczy z %2. Ze zgrupowanymi rzeczami: %3/%4

en:  (%1 of %2)
pl:  (%1 z %2)

en:  (%1 of %2 [%3] )
pl:  (%1 z %2 [%3] )

en:  (%1 of %2. Total with grouped items: %3)
pl:  (%1 z %2. Razem ze zgrupowanymi rzeczami: %3)

en: %1 item hidden | %1 items hidden
pl[0]: %1 rzecz ukryta
pl[1]: %1 rzeczy ukryte
pl[2]: %1 rzeczy ukrytych

en: Write Metadata to File | Write Metadata to Selected Files
pl[0]: Zapisz metadane do pliku
pl[1]: Zapisz metadane do wybranych plików
pl[2]: Zapisz metadane do wybranych plików

en: Reread Metadata From File | Reread Metadata From Selected Files
pl[0]: Wczytaj metadane ponownie z pliku
pl[1]: Wczytaj metadane ponownie z wybranych plików
pl[2]: Wczytaj metadane ponownie z wybranych plików

en: Auto-Detecting Camera...
pl: Samoczynne wykrywanie aparatu...

en: Opening Download Dialog...
pl: Otwieranie okna pobierania...

en: Cameras
pl: Aparaty

en: USB Storage Devices
pl: Pamięci wymienne USB

en: Card Readers
pl: Czytniki kart

en: Add Images...
pl: Dodaj obrazy...

en: Adds new items to an Album.
pl: Opcja ta dodaje nowe rzeczy do bieżącego albumu.

en: Add Folders...
pl: Dodaj katalogi...

en: Adds new folders to Album library.
pl: Opcja ta dodaje katalogi do biblioteki albumów.

en: Images found in %1
pl: Znaleziono obrazy w %1

en: You have chosen a bright color scheme. We switch to a dark icon theme. The icon theme is available after a restart of digiKam.
pl: Wybrano jasny zestaw barw. Wybieramy ciemny zestaw ikon. Zestaw ikon będzie dostępny po ponownym uruchomieniu digiKam.

en: You have chosen a dark color scheme. We switch to a bright icon theme. The icon theme is available after a restart of digiKam.
pl: Wybrano ciemny zestaw barw. Wybieramy jasny zestaw ikon. Zestaw ikon będzie dostępny po ponownym uruchomieniu digiKam.

[ctx: @title:window]
en: Select Folder to Parse
pl: Wybierz katalog do przetworzenia

[ctx: @title:window]
en: Select Folders to Import into Album
pl: Wybierz katalogi do zaimportowania do albumu

en: <p>Please select the destination album from the digiKam library to import folders into.</p>
pl: <p>Wybierz album docelowy z biblioteki digiKam, aby zaimportować do niego zdjęcia z aparatu.</p>

en: The folder %1 is part of the album path and cannot be imported recursively!
pl: Katalog %1 jest częścią ścieżki albumu i nie może być importowany wgłąb!

[ctx: @info: setup]
en: Initializing Main View...
pl: Rysowanie głównego widoku...

[ctx: @action: setup]
en: &Back
pl: &Wstecz

[ctx: @action: setup]
en: Forward
pl: Naprzód

[ctx: @action: setup]
en: Refresh
pl: Odśwież

[ctx: @info: setup]
en: Refresh the current contents.
pl: Odśwież bieżącą zawartość.

[ctx: @action: setup]
en: &New...
pl: &Nowy...

[ctx: @info: setup]
en: Creates a new empty Album in the collection.
pl: Tworzy nowy pusty album w zbiorze.

[ctx: @action: setup]
en: &Move to Album...
pl: Przenieś do albu&mu...

[ctx: @info: setup]
en: Move selected images into an album.
pl: Przenieś wybrane obrazy do albumu.

[ctx: @action: setup]
en: &Copy to...
pl: &Skopiuj do...

[ctx: @info: setup]
en: Copy selected images to a target folder.
pl: Skopiuj wybrane obrazy do katalogu docelowego.

[ctx: @action: setup]
en: Delete Album
pl: Usuń album

[ctx: @action: setup]
en: Rename...
pl: Przemianuj...

[ctx: @action: setup]
en: Properties
pl: Właściwości

[ctx: @info: setup]
en: Edit album properties and collection information.
pl: Edytuj właściwości albumu i informację o zbiorze.

[ctx: @action: setup]
en: Write Metadata to Files
pl: Zapisz metadane do plików

[ctx: @info: setup]
en: Updates metadata of files in the current album with the contents of digiKam database (file metadata will be overwritten with data from the database).
pl: Uaktualnia wszystkie metadane plików w bieżącym albumie przy pomocy bazy danych digiKam (metadane plików zostaną zastąpione danymi z bazy digiKam).

[ctx: @action: setup]
en: Reread Metadata From Files
pl: Ponownie wczytaj metadane z plików

[ctx: @info: setup]
en: Updates the digiKam database from the metadata of the files in the current album (information in the database will be overwritten with data from the files' metadata).
pl: Uaktualnia bazę danych digiKam przy pomocy metadanych obrazów w bieżącym albumie  (informacja w bazie zostanie zastąpiona przez metadane obrazów).

[ctx: @action: setup]
en: Open in File Manager
pl: Otwórz w przeglądarce plików

[ctx: @action: setup]
en: Tag Manager
pl: Zarządzanie znacznikami

[ctx: @action: new tag]
en: N&ew...
pl: &Nowy...

[ctx: @action: setup]
en: Delete
pl: Usuń

[ctx: @action: setup]
en: Assign Tag
pl: Przypisz znacznik

[ctx: @action: setup]
en: Views
pl: Widoki

[ctx: @action: Go to thumbnails (icon) view]
en: Thumbnails
pl: Miniatury

[ctx: @action: View the selected image]
en: Preview
pl: Podgląd

[ctx: @action: Switch to map view]
en: Map
pl: Mapa

[ctx: @action: Switch to table view]
en: Table
pl: Tabela

[ctx: @action: setup]
en: Open...
pl: Otwórz...

[ctx: @info: setup]
en: Open the selected item.
pl: Otwórz wybraną rzecz.

[ctx: @action: setup]
en: Open With Default Application
pl: Otwórz w domyślnym programie

[ctx: @info: setup]
en: Open the selected item with default assigned application.
pl: Otwórz wybraną rzecz w domyślnie przypisanym programie.

[ctx: @action: setup]
en: Image Editor
pl: Edytor obrazów

[ctx: @action: setup]
en: Open the image editor.
pl: Otwórz edytor obrazów.

[ctx: @action: setup]
en: Light Table
pl: Podświetlarka

[ctx: @action: setup]
en: Place onto Light Table
pl: Umieść w podświetlarce

[ctx: @info: setup]
en: Place the selected items on the light table thumbbar.
pl: Umieść wybrane rzeczy na pasku miniatur podświetlarki.

[ctx: @action: setup]
en: Add to Light Table
pl: Dodaj do podświetlarki

[ctx: @info: setup]
en: Add selected items to the light table thumbbar.
pl: Umieść wybrane rzeczy na pasku miniatur podświetlarki.

[ctx: @action: setup]
en: Batch Queue Manager
pl: Zarządzaj kolejką wsadową...

[ctx: @action: setup]
en: Add to Current Queue
pl: Dodaj do bieżącej kolejki

[ctx: @info: setup]
en: Add selected items to current queue from batch manager.
pl: Dodaj wybrane rzeczy do bieżącej kolejki przez zarządzanie zadań.

[ctx: @action: setup]
en: Add to New Queue
pl: Dodaj do nowej kolejki

[ctx: @info: setup]
en: Add selected items to a new queue from batch manager.
pl: Dodaj wybrane rzeczy w nowej kolejce zarządzania zadaniami.

[ctx: @action: Import photos from camera]
en: Import
pl: Zaimportuj

[ctx: @action: setup]
en: Write Metadata to Selected Files
pl: Zapisz metadane do wybranych plików

[ctx: @action: setup]
en: Reread Metadata From Selected Files
pl: Wczytaj metadane ponownie z zaznaczonych plików

[ctx: @action: setup]
en: Scan for Faces
pl: Poszukaj twarzy

[ctx: @action: setup]
en: Recognize Faces
pl: Rozpoznaj twarze

[ctx: @action: setup]
en: Remove all Faces
pl: Usuń wszystkie twarze

[ctx: @action: setup]
en: Find Similar...
pl: Poszukaj podobnych...

[ctx: @info: setup]
en: Find similar images using selected item as reference.
pl: Poszukaj podobnych obrazów, używając wybranego jako odniesienia.

[ctx: @info: setup]
en: Change the filename of the currently selected item.
pl: Zmień nazwę aktualnie wybranego rzeczy.

[ctx: @action: Non-pluralized]
en: Move to Trash
pl: Wyrzuć do kosza

[ctx: @action: setup]
en: Delete Permanently
pl: Usuń trwale

[ctx: @action: setup]
en: Delete permanently without confirmation
pl: Usuń trwale bez potwierdzenia

[ctx: @action: setup]
en: Move to trash without confirmation
pl: Wyrzuć do Kosza bez potwierdzenia

[ctx: @action: setup]
en: &Sort Albums
pl: U&szereguj albumy

[ctx: @info: setup]
en: Sort Albums in tree-view.
pl: Uszereguj albumy w widoku drzewa.

[ctx: @action: setup]
en: By Folder
pl: Według katalogu

[ctx: @action: setup]
en: By Category
pl: Według kategorii

[ctx: @action: setup]
en: By Date
pl: Według daty

[ctx: @action: setup]
en: Include Album Sub-Tree
pl: Pokaż podalbumy

[ctx: @info: setup]
en: Activate this option to show all sub-albums below the current album.
pl: Zaznacz to pole by wgłąb pokazać wszystkie podalbumy zawarte w bieżącym albumie.

[ctx: @action: setup]
en: Include Tag Sub-Tree
pl: Pokaż podznaczniki

[ctx: @info: setup]
en: Activate this option to show all images marked by the given tag and all its sub-tags.
pl: Zaznacz to pole by wgłąb pokazać wszystkie zdjęcia z danym znacznikiem i wszystkimi jego podznacznikami.

[ctx: @action: setup]
en: Show All Grouped Items As Open
pl: Pokaż wszystkie zgrupowane rzeczy jako otwarte

[ctx: @info: setup]
en: Activate this option to show all grouped items as open.
pl: Zaznacz to pole, aby pokazać wszystkie zgrupowane rzeczy jako otwarte.

[ctx: @action: setup]
en: &Sort Items
pl: U&szereguj rzeczy

[ctx: @info: setup]
en: The value by which the images in one album are sorted in the thumbnail view
pl: Wartość według której obrazy w albumie są szeregowane w widoku miniatur

[ctx: @action: setup]
en: By Name
pl: Wg nazwy

[ctx: @action: setup]
en: By Path
pl: Wg ścieżki

[ctx: @action: setup]
en: By Creation Date
pl: Wg daty utworzenia

[ctx: @action: setup]
en: By Modification Date
pl: Wg daty zmiany

[ctx: @action: setup]
en: By File Size
pl: Wg rozmiaru pliku

[ctx: @action: setup]
en: By Rating
pl: Wg oceny

[ctx: @action: setup]
en: By Image Size
pl: Wg rozmiaru obrazu

[ctx: @action: setup]
en: By Aspect Ratio
pl: Wg współczynnika kształtu

[ctx: @action: setup]
en: By Face type
pl: Wg rodzaju twarzy

[ctx: @action: setup]
en: By Similarity
pl: Wg podobieństwa

[ctx: @action: setup]
en: By Manual and Name
pl: Ręcznie i wg nazwy

[ctx: @action: setup]
en: By Manual and Date
pl: Ręcznie i wg daty

[ctx: @action: setup]
en: Item Sort &Order
pl: Kolejn&ość szeregowania rzeczy

[ctx: @info: setup]
en: Defines whether images are sorted in ascending or descending manner.
pl: Określa czy obrazy są szeregowane w kolejności rosnącej czy malejącej.

[ctx: @action: setup]
en: Ascending
pl: Rosnąco

[ctx: @action: setup]
en: Descending
pl: Malejąco

[ctx: @action: setup]
en: Separate Items
pl: Oddziel rzeczy

[ctx: @info: setup]
en: The categories in which the images in the thumbnail view are displayed
pl: Kategorie w jakich pokazywane są obrazy w widoku miniatur

[ctx: @action: setup]
en: Flat List
pl: Płaska lista

[ctx: @action: setup]
en: By Album
pl: Albumami

[ctx: @action: setup]
en: By Format
pl: Wg formatu

[ctx: @action: setup]
en: By Month
pl: Wg miesiąca

[ctx: @action: setup]
en: By Faces
pl: Wg twarzy

[ctx: @action: setup]
en: Item Separation Order
pl: Kolejność oddzielania rzeczy

[ctx: @info: setup]
en: The sort order of the groups of separated items
pl: Kolejność szeregowania grup oddzielonych rzeczy

[ctx: @action: setup]
en: Select All
pl: Zaznacz wszystko

[ctx: @action: setup]
en: Select None
pl: Odznacz wszystko

[ctx: @action: setup]
en: Invert Selection
pl: Odwróć zaznaczenie

[ctx: @action: setup]
en: Show Thumbbar
pl: Pokaż pasek miniatur

[ctx: @action: setup]
en: Zoom to 100%
pl: Powiększ do 100%

[ctx: @action: setup]
en: Fit to &Window
pl: Dopasuj do &okna

[ctx: @action: setup]
en: Color-Managed View
pl: Widok z zarządzaniem barwami

[ctx: @action: setup]
en: Search...
pl: Poszukaj prosto...

[ctx: @action: setup]
en: Advanced Search...
pl: Poszukaj rozbudowanie...

[ctx: @action: setup]
en: Find Duplicates...
pl: Poszukaj powieleń...

[ctx: @action: setup]
en: Database Migration...
pl: Przenoszenie bazy danych...

[ctx: @action: setup]
en: Maintenance...
pl: Uporządkuj...

[ctx: @action: setup]
en: Scan for new Items
pl: Poszukaj nowych rzeczy

[ctx: @action: setup]
en: Add Camera Manually...
pl: Dodaj aparat ręcznie...

[ctx: @info: setup]
en: Loading cameras...
pl: Wczytywanie aparatów...

[ctx: @action: setup]
en: Exit Preview Mode
pl: Wyjdź z trybu podglądu

[ctx: @action: setup]
en: Next Image
pl: Następny obraz

[ctx: @action: setup]
en: Previous Image
pl: Poprzedni obraz

[ctx: @action: setup]
en: First Image
pl: Pierwszy obraz

[ctx: @action: setup]
en: Last Image
pl: Ostatni obraz

[ctx: @action: setup]
en: Cu&t
pl: Wy&tnij

[ctx: @action: setup]
en: Cut selection to clipboard
pl: Wytnij zaznaczenie do schowka

[ctx: @action: setup]
en: Edit Titles
pl: Edytuj tytuły

[ctx: @action: setup]
en: Edit Comments
pl: Edytuj komentarze

[ctx: @action: setup]
en: Show Assigned Tags
pl: Pokaż przypisane znaczniki

[ctx: @action: setup]
en: Adjust Exif Orientation Tag
pl: Popraw znacznik kierunku EXIF

[ctx: @action: normal exif orientation]
en: Normal
pl: Normalny

[ctx: @action: setup]
en: Flipped Horizontally
pl: Odbity poziomo

[ctx: @action: setup]
en: Rotated Upside Down
pl: Obrócony do góry nogami

[ctx: @action: setup]
en: Flipped Vertically
pl: Odbity pionowo

[ctx: @action: setup]
en: Rotated Right / Horiz. Flipped
pl: Obrócony w prawo / odbity poziomo

[ctx: @action: setup]
en: Rotated Right
pl: Obrócony w prawo

[ctx: @action: setup]
en: Rotated Right / Vert. Flipped
pl: Obrócony w prawo / odbity pionowo

[ctx: @action: setup]
en: Rotated Left
pl: Obrócony w lewo

[ctx: @action: setup]
en: Rotate
pl: Obróć

[ctx: @action: rotate image left]
en: Left
pl: W lewo

[ctx: @action: rotate image right]
en: Right
pl: W prawo

[ctx: @action: setup]
en: Flip
pl: Odbij

[ctx: @action: setup]
en: Horizontally
pl: Poziomo

[ctx: @action: setup]
en: Vertically
pl: Pionowo

[ctx: @action: setup]
en: Auto Rotate/Flip Using Exif Information
pl: Samoobrót/odbicie z informacji Exif

[ctx: @info: setup]
en: Loading themes...
pl: Wczytywanie motywów...

[ctx: @action: setup]
en: &Themes
pl: &Wygląd

[ctx: @info: setup]
en: Loading tools...
pl: Wczytywanie narzędzi...

en: CompactFlash Card Reader
pl: Czytnik kart CompactFlash

en: Memory Stick Reader
pl: Czytnik Memory Stick

en: SmartMedia Card Reader
pl: Czytnik kart SmartMedia

en: SD / MMC Card Reader
pl: Czytnik kart SD / MMC

en: xD Card Reader
pl: Czytnik kart xD

en: USB Disk
pl: Dysk USB

[ctx: non-USB removable storage device]
en: Disk
pl: Dysk

[ctx: <drive type> "<device name or label>" at <mount path>]
en: %1 "%2" at %3
pl: %1 "%2" w %3

[ctx: <drive type> at <mount path>]
en: %1 at %2
pl: %1 w %2

en: Cannot access the storage device.
pl: Brak dostępu do urządzenia przechowywania danych.

en: Images on %1
pl: Obrazy na %1

en: The specified device ("%1") is not valid.
pl: Określone urządzenie ("%1") nie jest prawidłowe.

en: The specified camera ("%1") is not supported.
pl: Określony aparat ("%1") nie jest obsługiwany.

[ctx: @title Main Tools]
en: Main Tools
pl: Główne narzędzia

[ctx: @title Post Processing Tools]
en: Post-Processing
pl: Przetwarzanie końcowe

[ctx: @title Export Tools]
en: Export
pl: Wyeksportuj

[ctx: @title Import Tools]
en: Import
pl: Zaimportuj

note: i18n: ectx: Menu (Browse)
en: &Browse
pl: &Przeglądaj

note: i18n: ectx: Menu (Tag)
en: T&ag
pl: Zn&acznik

note: i18n: ectx: Menu (Image)
en: &Item
pl: &Rzecz

note: i18n: ectx: Menu (Edit)
en: &Edit
pl: &Edycja

note: i18n: ectx: Menu (View)
en: &View
pl: &Widok

note: i18n: ectx: Menu (Tools)
en: &Tools
pl: &Narzędzia

note: i18n: ectx: Menu (Import)
en: I&mport
pl: I&mportowanie

note: i18n: ectx: Menu (Export)
en: &Export
pl: &Eksportowanie

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
pl: U&stawienia

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
pl: Pomo&c

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
pl: Główny pasek narzędzi

en: Open camera dialog at "path"
pl: Otwórz okno dialogowe aparatu w "ścieżce"

en: Open camera dialog for the device with Solid UDI "udi"
pl: Otwórz okno dialogowe aparatu dla urządzenia z Solid UDI "udi"

en: Automatically detect and open a connected gphoto2 camera
pl: Samoczynnie wykryj i otwórz podłączony aparat gphoto2

en: Start digikam with the SQLite database file found in the directory "dir"
pl: Uruchom digikam z plikiem bazy danych SQLite znalezionym w katalogu "dir"

en: Start digikam with the configuration file "config"
pl: Uruchom digikam z plikiem ustawień "config"

en: <p>You are running digiKam as a 32-bit version on a 64-bit Windows.</p><p>Please install the 64-bit version of digiKam to get a better experience with digiKam.</p>
pl: <p>Używasz 32-bitowej wersji digiKam na 64-bitowym Windowsie.</p><p>Zainstaluj 64-bitową wersję digiKam dla lepszego doświadczenia.</p>

en: Run-time Qt SQLite or MySQL database plugin is not available. please install it.
    There is no database plugin installed on your computer.
pl: Biblioteka uruchomieniowa Qt SQLite lub wtyczka bazy danych MySQL jest niedostępna - proszę je zainstalować.
    Brak wtyczki bazy danych na twoim komputerze.

en: Run-time Qt SQLite or MySQL database plugin are not available. Please install it.
    Database plugins installed on your computer are listed below.
pl: Biblioteka uruchomieniowa Qt SQLite lub wtyczka bazy danych MySQL jest niedostępna - proszę je zainstalować.
    Wtyczki baz danych na twoim komputerze wymieniono poniżej:

en: <p>The given path for the config file is not valid. Either its parent directory does not exist, it is a directory itself or it cannot be read/written to.</p>
pl: <p>Podana ścieżka do pliku ustawień nie jest prawidłowa. Albo katalog nadrzędny nie istnieje, albo sam katalog nie istnieje lub może nie być możliwości odczytu/zapisu do niego.</p>

en: %1 Image (%2)
pl: %1 Obraz (%2)

en: TIFF Image (*.tiff *.tif)
pl: Obraz TIFF (*.tiff *.tif)

en: JPEG Image (*.jpg *.jpeg *.jpe)
pl: Obraz JPEG (*.jpg *.jpeg *.jpe)

en: JPEG2000 Image (*.jp2 *.j2k *.jpx *.pgx)
pl: Obraz JPEG2000 (*.jp2 *.j2k *.jpx *.pgx)

en: Progressive Graphics file (*.pgf)
pl: Plik Progressive Graphics (*.pgf)

en: High Efficiency Image Coding (*.heic *.heif)
pl: Wysokosprawne kodowanie obrazu (*.heic *.heif)

en: Raw Images (%1)
pl: Surowe obrazy (%1)

en: All supported files (%1)
pl: Wszystkie obsługiwane pliki (%1)

en: IRC: %1 - #digikam
    Feedback: %2
    Documentation: %3
    
    Build date: %4 (target: %5)
pl: IRC: %1 - #digikam
    Opinie: %2
    Dokumentacja: %3
    Data zbudowania: %4 (cel: %5)

en: IRC: %1 - #digikam
    Feedback: %2
    Documentation: %3
    
    Build date: %4 (target: %5)
    Revision: %6
    Branch: %7
pl: IRC: %1 - #digikam
    Opinie: %2
    Dokumentacja: %3
    
    Data zbudowania: %4 (cel: %5)
    Wydanie: %6
    Gałąź: %7

[ctx: go to previous image]
en: Back
pl: Wstecz

[ctx: go to next image]
en: Forward
pl: Naprzód

en: Add a Face Tag
pl: Dodaj znacznik twarzy

en: Clear all faces on this image
pl: Wyczyść wszystkie twarze na tym obrazie

en: Mark all unconfirmed faces as ignored
pl: Oznacz wszystkie niepotwierdzone twarze jako pomijane

en: Show Face Tags
pl: Pokaż znaczniki twarzy

en: Add a focus point
pl: Dodaj punkt ogniskujący

en: Show focus points
pl: Pokaż punkty ogniskujące

en: Show Fullscreen
pl: Wyświetl na całym ekranie

en: Albums
pl: Albumy

en: Dates
pl: Daty

[ctx: Fuzzy Search images, as duplicates, sketch, searches by similarities]
en: Similarity
pl: Podobieństwo

[ctx: Search images on a map]
en: Map
pl: Mapa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Labels
pl: Etykiety

en: Scan collection for faces
pl: Poszukaj twarzy w zbiorze

en: Welcome to Face Management in digiKam. If this is your first time using this feature, please consider using the Help Box in the Bottom Left Side Panel.
pl: Witaj w Zarządzaniu Twarzami w digiKam. Jeśli po raz pierwszy używasz tej opcji, rozważ skorzystanie z Pomocy na dole lewego panelu.

en: Face recognition is aborted, because there are no identities to recognize. Please add new identities.
pl: Przerwano rozpoznawanie twarzy, bo nie ma znaczników do rozpoznania. Dodaj nowe znaczniki.

[ctx: Browse images sorted by depicted people]
en: People
pl: Ludzie

[ctx: Advanced search images, access stored searches]
en: Search
pl: Znajdź

en: Open Tag Manager
pl: Zarządzaj znacznikami

en: No Tags
pl: Bez znaczników

en: Existing Tags
pl: Istniejące znaczniki

en: No Tags Album
pl: Brak albumu znaczników

en: Tags
pl: Znaczniki

en: Time Unit:
pl: Jednostka czasu:

en: Day
pl: Dzień

en: Week
pl: Tydzień

en: Month
pl: Miesiąc

en: Year
pl: Rok

en: <p>Select the histogram time unit.</p><p>You can change the graph decade to zoom in or zoom out over time.</p>
pl: <p>Wybierz jednostkę czasu dla histogramu.</p><p>Możesz zmienić gradację czasu by zmienić skalę.</p>

en: <p>Select the histogram scale.</p><p>If the date's maximal counts are small, you can use the linear scale.</p><p>Logarithmic scale can be used when the maximal counts are big; if it is used, all values (small and large) will be visible on the graph.</p>
pl: <p>Wybierz skalę histogramu.</p><p>Jeśli maksymalne wartości są małe, możesz użyć skali liniowej.</p><p>Skala logarytmiczna przydaje się w przypadkach kiedy maksymalne wartości są duże. Dzięki temu wszystkie wartości (duże i małe) będą widoczne na wykresie.</p>

[ctx: @info: timeline sidebar]
en: Linear
pl: Liniowy

[ctx: @info: timeline sidebar]
en: Logarithmic
pl: Logarytmiczna

en: Clear current selection
pl: Wyczyść bieżące zaznaczenie

en: If you press this button, the current date selection on the time-line will be cleared.
pl: Jeśli wciśniesz ten przycisk bieżące zaznaczenie z osi czasu zostanie wyczyszczone.

en: Enter the name of the current dates search to save in the "Searches" view
pl: Wprowadź nazwę bieżących wyszukiwań dat, aby zapisać ją w widoku "Moje wyszukiwania"

en: Save current selection to a new virtual Album
pl: Zapisz bieżące zaznaczenie do nowego wirtualnego Albumu

en: If you press this button, the dates selected on the time-line will be saved to a new search virtual Album using the name set on the left.
pl: Jeśli przyciśniesz ten przycisk, bieżące zaznaczenie na osi czasu zostanie zapisane jako nowy wirtualny Album nazwany tak jak jest to określone po lewej stronie.

en: Timeline
pl: Oś czasu

en: no item
pl: brak rzeczy

en: 1 item | %1 items
pl[0]: %1 rzecz
pl[1]: %1 rzeczy
pl[2]: %1 rzeczy

[ctx: Filters as in Search type Filters]
en: Filters
pl: Filtry

en: Cannot open the root album. It is not a physical location.
pl: Nie można otworzyć albumu głównego. To miejsce fizycznie nie istnieje.

en: The current query from the database returned no results. Change search settings or select an album with content.
pl: Bieżące zapytanie bazy danych nie zwróciło żadnych wyników. Zmień ustawienia wyszukiwani lub wybierz album, zawierający cokolwiek.

en: Fuzzy Sketch Search
pl: Wyszukiwanie rozmyte wg szkicu

en: Fuzzy Image Search
pl: Wyszukiwanie rozmyte

en: Map Search
pl: Wyszukiwanie na mapie

en: Last Search
pl: Ostatnie wyszukiwanie

en: FacesDetector
pl: Rozpoznawanie twarzy

en: A face recognition task is already running. Only one task can be running at a time. Please wait until it is finished.
pl: Zadanie rozpoznawania twarzy jest już wykonywane. Możliwe jest wykonywanie tylko jednego zadania na raz. Zalecamy zaczekanie na zakończenie poprzedniego.

[ctx: @info: item icon view]
en: The storage location of this image
    is currently not available
pl: Miejsce przechowywania tego obrazu
    jest obecnie niedostępne

[ctx: @title: item icon view]
en: Tools
pl: Narzędzia

en: Help
pl: Pomoc

[ctx: @info]
en: Online help about trash-bin
pl: Pomoc w sieci nt. kosza

en: Undo
pl: Cofnij

en: Restore only the last entry in the trash-bin.
pl: Przywróć tylko ostatni wpis w koszu.

en: Restore
pl: Przywróć

en: Restore selection of files from the trash-bin.
pl: Przywróć zaznaczone pliki z kosza

en: Delete...
pl: Usuń...

en: Remove permanently the items selection or all items from the trash-bin.
pl: Usuń trwale zaznaczone rzeczy lub wszystkie rzeczy z kosza.

en: Selected Items Permanently
pl: Trwale zaznaczone rzeczy

en: All Items Permanently
pl: Trwale wszystkie rzeczy

en: Confirm Undo
pl: Potwierdzenie cofnięcia

en: Are you sure you want to restore %1 item? | Are you sure you want to restore %1 items?
pl[0]: Czy na pewno chcesz przywrócić %1 rzecz?
pl[1]: Czy na pewno chcesz przywrócić %1 rzeczy?
pl[2]: Czy na pewno chcesz przywrócić %1 rzeczy?

en: Confirm Restore
pl: Potwierdź przywrócenia

en: Confirm Deletion
pl: Potwierdź usunięcie

en: Are you sure you want to delete %1 item permanently? | Are you sure you want to delete %1 items permanently?
pl[0]: Czy na pewno chcesz trwale usunąć %1 rzecz?
pl[1]: Czy na pewno chcesz trwale usunąć %1 rzeczy?
pl[2]: Czy na pewno chcesz trwale usunąć %1 rzeczy?

en: Are you sure you want to delete ALL items permanently?
pl: Czy na pewno chcesz trwale usunąć WSZYSTKIE rzeczy?

en: Selection
pl: Zaznaczenie

en: Delete
pl: Usuń

en: %1/%2 items selected
pl: Wybrano %1/%2 rzeczy

en: More than 650 user-reports closed on bugzilla.
pl: Ponad 650 zgłoszeń użytkowników zamkniętych na bugzilli.

en: Port code to Qt6 framework (code still compatible with Qt5 API).
pl: Przeniesiono kod na szkielety Qt6 (kod nadal zgodny z API Qt5).

en: Windows Installer is now compiled natively with Microsoft VCPKG tool-chain and use Qt6 and KF6 frameworks.
pl: Instalator na Windowsie jest teraz budowany z na zestawie narzędzi VCPKG od Microsoftu i używa Qt6 oraz Szkieletów KF6.

en: Add JPEG-XL, WEBP, and AVIF export settings everywhere.
pl: Dodano wszędzie ustawienia eksportowania JPEG-XL, WEBP oraz AVIF.

en: Add convert to lossless JPEG-XL, WEBP, and AVIF while importing from camera.
pl: Dodano przekształcanie na bezstratne obrazy JPEG-XL, WEBP oraz AVIF przy importowaniu z aparatu.

en: Add JPEG-XL; WEBP, and AVIF converters in Batch Queue Manager.
pl: Dodano przekształcanie na JPEG-XL; WEBP, oraz AVIF w zarządzaniu kolejką wsadową.

en: Versionning: add support of JPEG-XL, HEIF, WEBP, and AVIF as lossless image format to store versionned images in editor.
pl: Wersjonowanie: dodano obsługę JPEG-XL, HEIF, WEBP oraz AVIF jako obrazy bezstratne do zapisu w trybie wersjonowania w edytorze.

en: Usability: add hamburger menu to tool-bar if main menu is hidden.
pl: Użyteczność: dodano menu hamburger do paska narzędzi, gdy główne menu jest ukryte.

en: Metadata: add new option to write metadata to files with ExifTool backend.
pl: Metadane: dodano nowe ustawienie do zapisywania metadanych do pliku przy użyciu narzędzia ExifTool.

en: Metadata: optional write metadata operations to DNG and RAW files are now always delegated to ExifTool Backend.
pl: Metadane: dobrowolny zapis metadanych do plików DNG oraz RAW jest od teraz zawsze delegowany do narzędzia ExifTool.

en: Metadata: optimize layout of Metadata Edit plugin for a better usability.
pl: Metadane: optymalizacja układu wtyczki edytowania metadanych dla lepszej używalności.

en: Metadata: add new options to save and load configuration profiles in Advanced Metadata Settings Panel.
pl: Metadane: dodano nowe ustawienia do zapisywania i wczytywania profili ustawień na pasku ustawień rozszerzonych metadanych.

en: Advanced Rename: add increment file counter to sequence numbering from with option [c] or [c,step].
pl: Rozbudowane przemianowywanie: dodano przyrostowy licznik plików do numerowania szeregowego "od" z ustawieniem [c] lub [c,krok]

en: Advanced Rename: add random text sequence numbering with option [r].
pl: Rozbudowane przemianowywanie: dodano numerowanie w ciągu przy losowym tekście z ustawieniem [r]

en: Advanced Rename: add configurable first character for the unique modifier with {unique:n,c}.
pl: Rozbudowane przemianowywanie: dodano ustawialny pierwszy zna dla słowa kluczowego unique przy użyciu {unique:n,c}.

en: Advanced Search: add search for items by number of face regions.
pl: Rozbudowane wyszukiwanie: dodano możliwość wyszukiwania rzeczy po numerze i obszarach twarzy.

en: Advanced Search: add search for items without face regions.
pl: Rozbudowane wyszukiwanie: dodano wyszukiwanie rzeczy po obszarach twarzy.

en: Collections: add support for cross-platform network paths.
pl: Zbiory: dodanie obsługi dla ścieżek sieciowych na różnych systemach.

en: Database: add support for SQLite WAL (Write-Ahead-Logging) mode.
pl: Baza danych: dodano obsługę trybu SQLite WAL (Write-Ahead-Logging z ang. Dziennik Pisany z Wyprzedzeniem).

en: Add spell-checking support in caption text widget using KF5::Sonnet component.
pl: Dodaj obsługę sprawdzania pisowni w oknie edytowania podpisu przy użyciu składnika KF5::Sonnet.

en: Add Spellcheck config panel in Settings/Miscellaneous for digiKam and Showfoto.
pl: Dodaj pasek sprawdzania pisowni w Ustawienia/Różne dla digiKama oraz Showfoto.

en: Add online translations support to Alternative Language text editor widget.
pl: Dodano tłumaczenie z sieci na języki zamienne w oknie edytora tekstu.

en: Add Localize config panel in Settings/Miscellaneous for digiKam and Showfoto.
pl: Dodaj pasek tłumaczenia w Ustawienia/Różne dla digiKama oraz Showfoto.

en: Add settings to list preferred alternative/translated languages in text edit widget.
pl: Dodaj ustawienia do spisu domyślnych zamiennych/tłumaczonych języków w oknie do edytowania tekstu.

en: Allow to use Global or Customized Image Quality Sorting settings everywhere.
pl: Zezwolono na używanie globalnych lub dostosowanych ustawień sortowania jakości obrazu w każdym miejscu.

en: Add Icon-View settings to customize Labels visibility over thumbnails.
pl: Dodano ustawienia ikona-widok, aby dostosować widoczność etykiet na miniaturach.

en: Add support for float16 (half float) images in the TIFF Loader.
pl: Dodano obsługę obrazów float16 (pół liczba rzeczywista) we wczytywaniu TIFF.

en: Add new maintenance tool to perform <a href="https://community.kde.org/GSoc/2022/StatusReports/PhuocKhanhLe">Aesthetic Detection to classify images using deep learning model</a>.
pl: Dodano nowe narzędzie porządkujące do wykonywania <a href="https://community.kde.org/GSoc/2022/StatusReports/PhuocKhanhLe">Wykrywania estetyki do klasyfikowania obrazów przy użyciu modelu głębokiego uczenia</a>.

en: Add new tool <a href="https://community.kde.org/GSoC/2022/StatusReports/QuocHungTran">to perform OCR over scanned text</a>.
pl: Dodano nowe narzędzie <a href="https://community.kde.org/GSoC/2022/StatusReports/QuocHungTran">do wykonywania OCR na zeskanowanym tekście</a>.

en: Queue Manager: add new tool to assign pick label automatically by parsing image quality.
pl: Zarządzanie kolejką: dodano nowe narzędzie do samoczynnego przypisywania etykiet wyboru na podstawie ustalania jakości obrazu.

en: Queue Manager: add new tool to assign rating, pick, and color labels in batch.
pl: Zarządzanie kolejką: dodano nowe narzędzie do przypisywania etykiety oceny, wyboru, barwy we wsadzie.

en: Queue Manager: add new tool to assign titles and captions in batch.
pl: Zarządzanie kolejką: dodano nowe narzędzie do przypisywania tytułów i podpisów we wsadzie.

en: Documentation: <a href=" https://docs.digikam.org/en/index.html">Rewrite handbook</a> from DocBook to Sphinx/ReStructuredText framework.
pl: Dokumentacja: <a href=" https://docs.digikam.org/en/index.html">Przepisano podręcznik</a> z DocBook na szkielet Sphinx/ReStructuredText.

en: Update G'MIC-Qt tool to last version 3.2.2 and finalize MacOS port and improve stability of plugin.
pl: Uaktualniono narzędzie G'MIC-Qt do najświeższej wersji 3.2.2, ukończono port na MacOSa oraz poprawiono stabilność wtyczki.

en: Update internal RAW engine to last Libraw snapshot 2023-11-21.
pl: Uaktualniono wewnętrzny silnik RAW Libraw do wydania 2023-11-21.

en: New RAW features: Phase One/Leaf IIQ-S v2 support Canon CR3 filmrolls/RawBurst Canon CRM (movie) files Tiled bit-packed (and 16-bit unpacked) DNGs (non-standard) Deflate-compressed integer DNG files are allowed Canon EOS R3, R7 and R10 Fujifilm X-H2S, X-T30 II OM System OM-1 Leica M11 Sony A7-IV (ILCE-7M4) DJI Mavic 3
pl: Nowe możliwości RAW : Phase One/Leaf IIQ-S v2 obsługuje rolki filmu Canon CR3/pliki RawBurst Canon CRM (film) spakowane algorytmem tiled bitowo (oraz 16-bitowe wypakowane) DNG (nie-standard) Pliki DNG spakowane algorytmem deflate są dozwolone dla Canon EOS R3, R7 and R10 Fujifilm X-H2S, X-T30 II OM System OM-1 Leica M11 Sony A7-IV (ILCE-7M4) DJI Mavic 3

en: ...and much more.
pl: ... i wiele więcej.

en: New Features
pl: Nowe możliwości

en: Some of the new features in this release of digiKam include (compared to digiKam 7):
pl: Niektóre z nowych funkcji w tym wydaniu programu digiKam to (w porównaniu do wersji digiKam 7):

en: About
pl: O programie

en: digiKam is an open source photo management program designed to import, organize, enhance, search and export your digital images to and from your computer.
pl: digiKam jest programem otwarto-źródłowym do zarządzania zdjęciami. Stworzono go do importowania, porządkowania, polepszania, szukania i eksportowania cyfrowych obrazów z i na twój komputer.

en: Currently, you are in the Album view mode of digiKam. Albums are the places where your files are stored, and are identical to the folders on your hard disk.
pl: Obecnie znajdujesz się w trybie widoku albumów digiKam. Albumy są miejscem, gdzie przechowywane są twoje pliki i są tożsame z katalogami na twoim dysku twardym.

en: digiKam has many powerful features which are described in the <a href="https://docs.digikam.org/en/index.html">documentation</a>
pl: digiKam ma wiele rozbudowanych możliwości, które są opisane w <a href="https://docs.digikam.org/en/index.html">dokumentacji</a>

en: The <a href="https://www.digikam.org">digiKam homepage</a> provides information about new versions of digiKam.
pl: <a href="https://www.digikam.org">Strona domowa digiKam</a> zawiera informacje o nowych wydaniach digiKama.

en: Welcome to digiKam %1
pl: Witaj w digiKam %1

en: Background Image Credits
pl: Zasługi za obraz w tle

en: Author:
pl: Autor:

en: Location:
pl: Położenie:

en: Camera:
pl: Aparat:

en: Lens:
pl: Obiektyw:

en: Hide grouped items
pl: Ukryj zgrupowane rzeczy

en: Ignore grouping
pl: Pomijaj grupowanie

en: Show grouping in tree
pl: Pokaż grupowanie w drzewie

en: Audio/video properties
pl: Właściwości obrazu/dźwięku

en: Audio bitrate
pl: Szybkość transmisji dźwięku

en: Audio channel type
pl: Rodzaj kanałów dźwięku

en: Audio Codec
pl: Kodek dźwięku

en: Duration
pl: Czas trwania

en: Frame rate
pl: Liczba klatek na sekundę

en: Video codec
pl: Kodek obrazu

en: Configure column "%1"
pl: Ustaw kolumnę "%1"

[ctx: @title: tableview]
en: digiKam properties
pl: Właściwości digiKam

[ctx: @title: tableview]
en: Rating
pl: Ocena

[ctx: @title: tableview]
en: Pick label
pl: Etykieta wyboru

[ctx: @title: tableview]
en: Color label
pl: Etykieta koloru

[ctx: @title: tableview]
en: Title
pl: Tytuł

[ctx: @title: tableview]
en: Caption
pl: Podpis

[ctx: @title: tableview]
en: Tags
pl: Znaczniki

[ctx: @info: tableview]
en: Rating
pl: Ocena

[ctx: @info: tableview]
en: Pick label
pl: Etykieta wyboru

[ctx: @info: tableview]
en: Color label
pl: Etykieta koloru

[ctx: @info: tableview]
en: Title
pl: Tytuł

[ctx: @info: tableview]
en: Caption
pl: Podpis

[ctx: @info: tableview]
en: Tags
pl: Znaczniki

[ctx: @info: tableview]
en: None
pl: Brak

[ctx: @info: tableview]
en: Rejected
pl: Odrzucone

[ctx: @info: tableview]
en: Pending
pl: Oczekujące

[ctx: @info: tableview]
en: Accepted
pl: Zatwierdzone

[ctx: @info: tableview]
en: Red
pl: Czerwony

[ctx: @info: tableview]
en: Orange
pl: Pomarańczowy

[ctx: @info: tableview]
en: Yellow
pl: Żółty

[ctx: @info: tableview]
en: Green
pl: Zielony

[ctx: @info: tableview]
en: Blue
pl: Niebieski

[ctx: @info: tableview]
en: Magenta
pl: Purpurowy

[ctx: @info: tableview]
en: Gray
pl: Szary

[ctx: @info: tableview]
en: Black
pl: Czarny

[ctx: @info: tableview]
en: White
pl: Biały

en: File properties
pl: Właściwości pliku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, m_tableWidget)
en: Filename
pl: Nazwa pliku

en: Path
pl: Ścieżka

en: Size
pl: Rozmiar

en: Last modified
pl: Ostatnia zmiana

[ctx: @item: tableview]
en: Human readable
pl: Czytelna dla człowieka

[ctx: @item: tableview]
en: Plain
pl: Zwykły

en: Display format
pl: Format wyświetlania

en: Geo properties
pl: Właściwości geograficzne

en: Geotagged
pl: Oznaczony geograficznie

en: Coordinates
pl: Współrzędne

en: Altitude
pl: Wysokość

[ctx: @info: tableview]
en: Yes
pl: Tak

[ctx: @info: tableview]
en: No
pl: Nie

en: Metric units
pl: Jednostki metryczne

en: Imperial units
pl: Jednostki imperialne

en: Item properties
pl: Właściwości rzeczy

en: Width
pl: Szerokość

en: Height
pl: Wysokość

en: Dimensions
pl: Wymiary

en: Pixel count
pl: Liczba pikseli

en: Bit depth
pl: Głębia bitowa

en: Color mode
pl: Tryb koloru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_currentRelations)
en: Type
pl: Rodzaj

en: Creation date/time
pl: Data/czas utworzenia

en: Digitization date/time
pl: Data/czas postaci cyfrowej

en: Aspect ratio
pl: Współczynnik kształtu

en: Similarity
pl: Podobieństwo

[ctx: @info: tableview]
en: Photo properties
pl: Właściwości zdjęcia

[ctx: @title: tableview]
en: Camera maker
pl: Wytwórca aparatu

[ctx: @title: tableview]
en: Camera model
pl: Model aparatu

[ctx: @title: tableview]
en: Lens
pl: Soczewki

[ctx: @title: tableview]
en: Aperture
pl: Przysłona

[ctx: @title: tableview]
en: Focal length
pl: Ogniskowa

[ctx: @title: tableview]
en: Exposure
pl: Naświetlenie

[ctx: @title: tableview]
en: Sensitivity
pl: Czułość

[ctx: @title: tableview]
en: Mode/program
pl: Tryb/program

[ctx: @title: tableview]
en: Flash
pl: Lampa błyskowa

[ctx: @title: tableview]
en: White balance
pl: Stosunek bieli

[ctx: @info: tableview]
en: Fraction
pl: Ułamek

[ctx: @info: tableview]
en: Rational
pl: Racjonalna

[ctx: @info: tableview]
en: Seconds
pl: Sekundy

[ctx: @info: tableview]
en: Milliseconds
pl: Milisekundy

[ctx: @info: tableview]
en: Microseconds
pl: Mikrosekundy

[ctx: @info: tableview]
en: Unit
pl: Jednostka

en: Thumbnail
pl: Miniatura

en: Remove this column
pl: Usuń tę kolumnę

en: Configure this column
pl: Ustaw tę kolumnę

[ctx: @item: component info]
en: Unknown
pl: Nieznany

[ctx: @item: component info]
en: LibGphoto2 support
pl: Obsługa LibGphoto2

[ctx: @item: component info]
en: No
pl: Nie

[ctx: @item: component info]
en: Baloo support
pl: Obsługa Baloo

[ctx: @item: component info]
en: Yes
pl: Tak

[ctx: @item: component info]
en: AddressBook support
pl: Obsługa książki adresowej

[ctx: @item: component info]
en: Media player support
pl: Obsługa odtwarzacza multimedialnego

[ctx: @item: component info]
en: DBus support
pl: Obsługa DBus

[ctx: @item: component info]
en: Panorama support
pl: Obsługa panoramy

[ctx: @item: component info]
en: HTML Gallery support
pl: Obsługa galerii HTML

[ctx: @item: component info]
en: Calendar support
pl: Obsługa kalendarza

[ctx: @item: component info]
en: Database backend
pl: Silnik bazy danych

[ctx: @item: component info]
en: Database internal server
pl: Wewnętrzny serwer bazy danych

[ctx: @item: component info]
en: FFmpeg Configuration
pl: Ustawienia FFmpeg

[ctx: @item: component info]
en: Video Decoders
pl: Dekodery filmów

[ctx: @item: component info]
en: Video Encoders
pl: Kodery filmów

[ctx: @item: component info]
en: Audio Decoders
pl: Dekodery dźwięku

[ctx: @item: component info]
en: Audio Encoders
pl: Kodery dźwięku

[ctx: @item: component info]
en: Supported Extensions
pl: Obsługiwane rozszerzenia

en: Auto Levels
pl: Sam popraw poziomy

en: Normalize
pl: Normalizacja

en: Equalize
pl: Wyrównaj

en: Stretch Contrast
pl: Rozciągnij kontrast

en: Auto Exposure
pl: Sam popraw naświetlenie

en: Filter:
pl: Filtr:

[ctx: @title]
en: Color Auto-Correction
pl: Sam popraw barwy

[ctx: @info]
en: A tool to fix colors automatically
pl: Narzędzie do naprawiania barw

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can adjust colors automatically from images.</para>
pl: <para>To narzędzie do zarządzania wsadem może samoczynnie dostosować barwy na obrazie.</para>

[ctx: @title]
en: BCG Correction
pl: Popraw JKG (BCG)

[ctx: @info]
en: A tool to fix Brightness / Contrast / Gamma
pl: Narzędzie naprawiania jasności / kontrastu / gammy

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can adjust Brightness / Contrast / Gamma from images.</para>
pl: <para>To narzędzie do zarządzania wsadem może dostosować jasność, kontrast oraz gamę obrazów.</para>

[ctx: @title]
en: Black and White Convert
pl: Przekształć na czarno-białe

[ctx: @info]
en: A tool to convert to black and white
pl: Narzędzie do przekształcania obrazu na czarno-biały

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can convert images to black and white.</para>
pl: <para>To narzędzie do zarządzania kolejką wsadu może przekształcać obrazy na czarno-białe.</para>

[ctx: @title]
en: Channel Mixer
pl: Wymieszaj kanały

[ctx: @info]
en: A tool to mix color channel
pl: Narzędzie do mieszania kanałów barw

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can mix color channels from images.</para>
pl: <para>To narzędzie do zarządzania wsadem może wymieszać kanały barw na obrazie.</para>

en: Color Balance
pl: Stosunek barw

en: Adjust color balance.
pl: Dostosuj równowagę barw.

[ctx: @title]
en: Color Balance
pl: Stosunek barw

[ctx: @info]
en: A tool to adjust color balance
pl: Narzędzie do dostosowywania stosunku barw

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can adjust color balance from images.</para>
pl: <para>To narzędzie do zarządzania wsadem może dostosować równowagę barw na obrazie.</para>

en: Convert to 8 bits
pl: Przekształć na 8 bitów

en: Convert color depth from 16 to 8 bits.
pl: Przekształć głębię barw z 16 do 8 bitów.

[ctx: @info]
en: Convert to 8 bits
pl: Przekształć na 8 bitów

[ctx: @info]
en: A tool to convert color depth to 8 bits
pl: Narzędzie do przekształcania głębi barw do 8 bitowej

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can convert image color depth to 8 bits.</para>
pl: <para>To narzędzie do zarządzania wsadem może przekształcić głębię barw obrazu na 8 bitową.</para>

[ctx: @title]
en: Convert to 16 bits
pl: Przekształć na 16 bitów

[ctx: @info]
en: A tool to convert color depth to 16 bits
pl: Narzędzie do przekształcania głębi barw do 16 bitowej

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can convert images color depth to 16 bits.</para>
pl: <para>To narzędzie do zarządzania wsadem może przekształcić głębię barw obrazu na 16 bitową.</para>

[ctx: @title]
en: Curves Adjust
pl: Dostosuj krzywe

[ctx: @info]
en: Perform curves adjustments.
pl: Wykonaj dostosowywanie krzywych.

[ctx: @label: colcor properties]
en: Channel:
pl: Kanał:

[ctx: @item: colcor properties]
en: Luminosity
pl: Jasność bezwzględna

[ctx: @item: colcor properties]
en: Red
pl: Czerwony

[ctx: @item: colcor properties]
en: Green
pl: Zielony

[ctx: @item: colcor properties]
en: Blue
pl: Niebieski

[ctx: @item: colcor properties]
en: Alpha
pl: Alfa

[ctx: @action: open file dialog]
en: Load...
pl: Wczytaj...

[ctx: @info: open file dialog]
en: Load all parameters from settings text file.
pl: Wczytaj wszystkie parametry z tekstowego pliku ustawień.

[ctx: @info]
en: A tool to adjust color curves
pl: Narzędzie do dostosowywania krzywych barw

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can adjust the color curves from images.</para>
pl: <para>To narzędzie do zarządzania wsadem może dostosować krzywe barw na obrazie.</para>

[ctx: @title]
en: HSL Correction
pl: Popraw ONJ (HSL)

[ctx: @info]
en: A tool to fix Hue / Saturation / Lightness
pl: Narzędzie do naprawiania odcienia / nasycenia / jasności

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can adjust Hue / Saturation / Lightness from images.</para>
pl: <para>To narzędzie do zarządzania wsadem może dostosować odcień, nasycenie oraz światłość (z ang. HSL) obrazów.</para>

[ctx: @title]
en: Color Profile Conversion
pl: Przekształć profil barw

[ctx: @info]
en: A tool to convert images to a color space
pl: Narzędzie do przekształcania obrazów na przestrzeń barw

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can convert images to a different color space.</para>
pl: <para>To narzędzie do zarządzania wsadem może przekształcić obraz do innej przestrzeni barw.</para>

[ctx: @title]
en: Invert Colors
pl: Odwróć barwy

[ctx: @info]
en: A tool to invert image colors
pl: Narzędzie do odwracania barw obrazu

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can invert colors from images.</para>
pl: <para>To narzędzie do zarządzania wsadem może odwrócić barwy na obrazie.</para>

[ctx: @title]
en: White Balance
pl: Stosunek bieli

[ctx: @info]
en: A tool to adjust white balance
pl: Narzędzie do dostosowywania stosunku bieli

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can adjust the white balance from images.</para>
pl: <para>To narzędzie do zarządzania wsadem może dostosować równowagę bieli na obrazie.</para>

[ctx: @title]
en: Convert To AVIF
pl: Przekształć na AVIF

[ctx: @info]
en: A tool to convert images to AVIF format
pl: Narzędzie do przekształcania obrazów na format AVIF

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can convert images data to AVIF format.</para><para>AV1 Image File Format is an image file format specification for storing images or image sequences compressed with AV1 in the ISOBMFF container format.</para><para>See details about this format from <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/AVIF'>this page</a>.</para>
pl: <para>To narzędzie do zarządzania wsadem może przekształcić obraz na format TIFF.</para><para>TIFF jest formatem obrazów rastrowych, powszechnym wśród artystów, w przemyśle wydawniczym, a także wśród fotografów.</para><para>Szczegóły na temat formatu znajdują się na <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/TIFF'>tej stronie</a>.</para>

[ctx: @title]
en: Convert RAW To DNG
pl: Przekształć RAW na DNG

[ctx: @info]
en: A tool to convert RAW images to DNG container
pl: Narzędzie do przekształcania obrazów RAW na kontenery DNG

[ctx: @info]
en: <para>This Generic tool can convert RAW images data to DNG format.</para><para>The Digital Negative is a lossless RAW image format created by Adobe.</para><para>See details about this format from <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Digital_Negative'>this page</a>.</para>
pl: <para>To ogólne narzędzie może przekształcić obrazy RAW na obrazy DNG.</para><para>DNG jest bezstratnym formatem obrazu RAW stworzonym przez Adobe.</para><para>Szczegóły są dostępne na <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Digital_Negative'>tej stronie</a>.</para>

[ctx: @title]
en: Convert To HEIF
pl: Przekształć na HEIF

[ctx: @info]
en: A tool to convert images to HEIF format
pl: Narzędzie do przekształcania obrazów na format HEIF

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can convert images data to HEIF format.</para><para>High Efficiency Image File Format (HEIF), also known as High Efficiency Image Coding (HEIC), is a file format for individual images and image sequences. It was developed by the Moving Picture Experts Group (MPEG) and it claims that twice as much information can be stored in a HEIF image as in a JPEG image of the same size, resulting in a better quality image. HEIF also supports animation, and is capable of storing more information than an animated GIF at a small fraction of the size.</para><para>See <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/High_Efficiency_Image_File_Format'>High Efficiency Image File Format</a> for details.</para>
pl: <para>To narzędzie kolejki może przekształcać obrazy na format HEIF.</para><para>Format pliku High Efficiency Image File (HEIF), znany również jako High Efficiency Image Coding (HEIC), jest plikiem formatu zarówno dla pojedynczych obrazów jak i szeregu obrazów. Został opracowany przez Moving Picture Experts Group (MPEG) oraz zakłada się, że można w nim przechować dwa razy tyle danych niż w obrazie JPEG o tym samym rozmiarze, co skutkuje obrazem o lepszej jakości. HEIF obsługuje także animacje oraz może przechowywać więcej danych niż animowany GIF przy ułamku jego rozmiaru.</para><para>Więcej można dowiedzieć się na <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/High_Efficiency_Image_File_Format'>High Efficiency Image File Format</a>.</para>

[ctx: @title]
en: Convert To JP2
pl: Przekształć na JP2

[ctx: @info]
en: A tool to convert images to JPEG-2000 format
pl: Narzędzie do przekształcania obrazów na format JPEG-2000

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can convert images data to JPEG-2000 format.</para><para>This is an image compression standard and coding system. It was created by the Joint Photographic Experts Group committee in 2000 with the intention of superseding their original discrete cosine transform-based JPEG standard (created in 1992) with a newly designed, wavelet-based method.</para><para>See details about this format from <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/JPEG_2000'>this page</a>.</para>
pl: <para>To narzędzie do zarządzania wsadem może przekształcić obraz na format JPEG-2000.</para><para>Jest to standard kompresji i system kodowania. Został stworzony przez radę JPEG w 2000 roku z zamiarem zastąpienie pierwotnego formatu JPEG (stworzonego w 1992) opartego na przekształceniach kosinusa na format oparty na falkach aparatów.</para><para>Szczegóły na temat formatu znajdują się na <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/JPEG_2000'>tej stronie</a>.</para>

[ctx: @title]
en: Convert To JPEG
pl: Przekształć na JPEG

[ctx: @info]
en: A tool to convert images to JPEG format
pl: Narzędzie do przekształcania obrazów na format JPEG

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can convert images data to JPEG format.</para><para>The Joint Photographic Experts Group format is a commonly used method of lossy compression for digital images, particularly for those images produced by digital photography.</para><para>See details about this format from <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/JPEG'>this page</a>.</para>
pl: <para>To narzędzie do zarządzania wsadem może przekształcić obraz na format JPEG.</para><para>JPEG jest powszechnie używanym formatem do stratnego zapisu obrazów cyfrowych, szczególnie tych stworzonych przez aparaty.</para><para>Po więcej szczegółów zajrzyj na <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/JPEG'>tę stronę</a>.</para>

[ctx: @title]
en: Convert To JXL
pl: Przekształć na JXL

[ctx: @info]
en: A tool to convert images to JXL format
pl: Narzędzie do przekształcania obrazów na format JXL

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can convert images data to JPEG-XL format.</para><para>JPEG-XL is a royalty-free raster-graphics file format that supports both lossy and lossless compression. It is designed to outperform existing raster formats and thus to become their universal replacement.</para><para>See details about this format from <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/JPEG_XL'>this page</a>.</para>
pl: <para>To narzędzie do zarządzania wsadem może przekształcić obraz na format JPEG-XL.</para><para>JPEG-XL jest wolnym formatem obrazów rastrowych, który umożliwia zarówno stratny jak i bezstratny zapis obrazów. Został opracowany, aby przewyższyć istniejące formaty rastrowe i przez to stać się ich wszechobecnym zamiennikiem.</para><para>Po więcej szczegółów zajrzyj na <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/JPEG_XL'>tę stronę</a>.</para>

[ctx: @title]
en: Convert To PGF
pl: Przekształć na PGF

[ctx: @info]
en: A tool to convert images to PGF format
pl: Narzędzie do przekształcania obrazów na format PGF

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can convert images data to PGF format.</para><para>The Progressive Graphics File is a wavelet-based bitmapped image format that employs lossless and lossy data compression.</para><para>See details about this format from <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Progressive_Graphics_File'>this page</a>.</para>
pl: <para>To narzędzie do zarządzania wsadem może przekształcić obraz na format PGF.</para><para>PGF jest formatem obrazu opartym na zbitmapowanych falkach, który stosuje zarówno bezstratną jak i stratną kompresję danych.</para><para>Szczegóły na temat formatu znajdują się na <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Progressive_Graphics_File'>tej stronie</a>.</para>

en: <b>If conversion to PNG fails, this may be due to the color profile check. Simply insert the tool for color profile conversion before this tool and select the desired color profile.</b>
pl: <b>Jeśli przekształcenie na PNG nie uda się, to może to być spowodowane sprawdzeniem profilu barw. Wystarczy wstawić narzędzie do przekształcania profilu barw przed tym narzędziem i wybrać żądanych profil barw.</b>

[ctx: @title]
en: Convert To PNG
pl: Przekształć na PNG

[ctx: @info]
en: A tool to convert images to PNG format
pl: Narzędzie do przekształcania obrazów na format PNG

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can convert images data to PNG format.</para><para>The Portable Network Graphics is a raster-graphics file-format that supports lossless data compression.</para><para>See details about this format from <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Portable_Network_Graphics'>this page</a>.</para>
pl: <para>To narzędzie do zarządzania wsadem może przekształcić obraz na format PNG.</para><para>PNG jest formatem obrazów rastrowych, który stosuje bezstratną kompresję danych.</para><para>Szczegóły na temat formatu znajdują się na <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Portable_Network_Graphics'>tej stronie</a>.</para>

[ctx: @title]
en: Convert To TIFF
pl: Przekształć na TIFF

[ctx: @info]
en: A tool to convert images to TIFF format
pl: Narzędzie do przekształcania obrazów na format TIFF

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can convert images data to TIFF format.</para><para>The Tagged Image File Format is a computer file format for storing raster graphics images, popular among graphic artists, the publishing industry, and photographers.</para><para>See details about this format from <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/TIFF'>this page</a>.</para>
pl: <para>To narzędzie do zarządzania wsadem może przekształcić obraz na format TIFF.</para><para>TIFF jest formatem obrazów rastrowych, powszechnym wśród artystów, w przemyśle wydawniczym, a także wśród fotografów.</para><para>Szczegóły na temat formatu znajdują się na <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/TIFF'>tej stronie</a>.</para>

[ctx: @title]
en: Convert To WEBP
pl: Przekształć na WEBP

[ctx: @info]
en: A tool to convert images to WEBP format
pl: Narzędzie do przekształcania obrazów na format WEBP

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can convert images data to WEBP format.</para><para>WEBP is an image file format that Google has developed as a replacement for JPEG, PNG, and GIF file formats. WEBP yields files that are smaller for the same quality, or of higher quality for the same size. It supports both lossy and lossless compression, as well as animation and alpha transparency.</para><para>See details about this format from <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/WebP'>this page</a>.</para>
pl: <para>To narzędzie do zarządzania wsadem może przekształcić obraz na format PNG.</para><para>PNG jest formatem obrazów rastrowych, który stosuje bezstratną kompresję danych.</para><para>Szczegóły na temat formatu znajdują się na <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Portable_Network_Graphics'>tej stronie</a>.</para>

en: Output file type:
pl: Rodzaj pliku wyjściowego:

en: Same as input
pl: Taki sam jak wejściowego

en: Shell Script:
pl: Skrypt powłoki:

en: Enter script for execution. Use $INPUT and $OUTPUT for input / output filenames (with special characters escaped). These would be substituted before shell execution.
pl: Podaj skrypt do wykonania. Użyj $INPUT oraz $OUTPUT dla określenia nazw plików wejściowych / wyjściowych (z oznaczonymi znakami specjalnymi). Zmienne te zostaną zastąpione przed wykonaniem w powłoce.

en: <b>Note:</b> Environment variables TITLE, COMMENTS, COLORLABEL, PICKLABEL, RATING and TAGSPATH (separated by ;) are available.
pl: <b>Uwaga:</b> Dostępne są zmienne środowiskowe TITLE, COMMENTS, COLORLABEL, PICKLABEL, RATING oraz TAGSPATH (oddzielone ;).

en: User Script: No script.
pl: Skrypt użytkownika: brak skryptu.

en: User Script: File open error.
pl: Skrypt użytkownika: Błąd otwierania pliku.

en: User Script: Timeout from script.
pl: Skrypt użytkownika: przekroczono czas w skrypcie.

en: User Script: No error.
pl: Skrypt użytkownika: Bez błędu.

en: User Script: Failed to start script.
pl: Skrypt użytkownika: nie udało się uruchomić skryptu.

en: User Script: Script process crashed.
pl: Skrypt użytkownika: usterka przetwarzania skryptu.

en: User Script: Command not found.
pl: Skrypt użytkownika: nie znaleziono polecenia.

en: User Script: Error code returned %1.
pl: Skrypt użytkownika: Zwrócony kod błędu %1.

[ctx: @title]
en: User Shell Script
pl: Skrypt powłoki użytkownika

[ctx: @info]
en: A tool to execute a custom shell script
pl: Narzędzie do wykonywania własnych skryptów powłoki

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can run user shell script as workflow stage.</para><para>Script variables:</para><para>Uses <b>$INPUT</b> and <b>$OUTPUT</b> for input / output filenames (with special characters escaped). These would be substituted before shell execution.</para><para>Uses <b>$TITLE</b>, <b>$COMMENTS</b>, <b>$COLORLABEL</b>, <b>$PICKLABEL</b>, <b>$RATING</b> and <b>$TAGSPATH</b> to handle digiKam properties.</para>
pl: <para>To narzędzie do zarządzania kolejką wsadową może uruchamiać skrypty powłoki użytkownika jako etap w przebiegu pracy.</para><para>Zmienne skryptu:</para><para>Używa <b>$INPUT</b> oraz <b>$OUTPUT</b> jako nazwy plików wejściowych i wyjściowych (ze znakami szczególnymi poprzedzonymi znakami sterującymi). Zostaną one zastąpione przed wykonaniem w powłoce.</para><para>Używa <b>$TITLE</b>, <b>$COMMENTS</b>, <b>$COLORLABEL</b>, <b>$PICKLABEL</b>, <b>$RATING</b> oraz <b>$TAGSPATH</b> do obsługi właściwości digiKam.</para>

[ctx: @title]
en: Add Border
pl: Dodaj ramkę

[ctx: @info]
en: A tool to add a border around images
pl: Narzędzie do dodawania obramowania wokół obrazów

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can add decorative border around images.</para>
pl: <para>To narzędzie do zarządzania wsadem może dodać ozdobne obramowanie wokół obrazów.</para>

[ctx: @title]
en: Add Texture
pl: Dodaj teksturę

[ctx: @info]
en: A tool to apply a texture over images
pl: Narzędzie do nakładania tekstury na obraz

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can apply a texture over images.</para>
pl: <para>To narzędzie do zarządzania wsadem może nałożyć teksturę na obraz.</para>

en: Check this if you want the watermark to use the given size of the font or the image without any adjustment to the actual image.
pl: Zaznacz, jeśli chcesz, aby znak wodny używał danego rozmiaru czcionki lub obrazu bez jakiegokolwiek dostosowania do bieżącego obrazu.

en: Use Absolute Size
pl: Użyj rozmiaru bezwzględnego

en: Watermark type:
pl: Rodzaj znaku wodnego:

en: Image
pl: Obraz

en: Text
pl: Tekst

en: Image settings
pl: Ustawienia obrazu

en: Click to select watermark image.
pl: Kliknij, aby wybrać obraz znaku wodnego.

en: Watermark image:
pl: Obraz znaku wodnego:

en: Check this if you want the watermark to ignore its own aspect ratio and use the image's aspect ratio instead.
pl: Zaznacz, jeśli chcesz, aby znak wodny pomijał swój własny współczynnik kształtu i używał współczynnika kształtu obrazu.

en: Ignore Watermark aspect Ratio
pl: Pomiń współczynnik kształtu znaku wodnego

en: Check this if you want watermark to be transparent.
pl: Zaznacz to, jeśli chcesz, aby znak wodny był przezroczysty.

en: Add transparency to watermark image
pl: Dodaj przezroczystość do obrazu znaku wodnego.

en: Opacity of watermark
pl: Nieprzezroczystość znaku wodnego

en: Opacity (%):
pl: Nieprzezroczystość (%):

en: Text settings
pl: Ustawienia tekstu

en: Enter your watermark string here.
pl: Tutaj wpisz ciąg znaków znaku wodnego.

en: Watermark text:
pl: Tekst znaku wodnego:

en: Choose the font type and style. Size is auto calculated.
pl: Wybierz rodzaj i krój czcionki. Rozmiar jest obliczany samoczynnie.

en: Set the font color to use here.
pl: Tutaj ustaw barwę wykorzystywanej czcionki.

en: Font color:
pl: Barwa czcionki:

en: Text opacity:
pl: Nieprzezroczystość tekstu:

en: Set the opacity of the watermark text. 100 is fully opaque, 0 is fully transparent.
pl: Ustaw nieprzezroczystość tekstu znaku wodnego. 100 oznacza w pełni nieprzezroczysty, 0 oznacza w pełni przezroczysty.

en: Check this if you want a background fill behind the text.
pl: Zaznacz to, jeśli chcesz wypełnienia tła za tekstem.

en: Use background
pl: Użyj tła

en: Choose the color of the watermark background.
pl: Wybierz barwę tła znaku wodnego.

en: Background color:
pl: Kolor tła:

en: Background opacity:
pl: Nieprzezroczystość tła:

en: Set the opacity of the watermark background. 100 is fully opaque, 0 is fully transparent.
pl: Ustaw nieprzezroczystość tła znaku wodnego. 100 oznacza w pełni nieprzezroczyste, 0 oznacza w pełni przezroczyste.

en: Specific Location
pl: Określone położenie

en: Systematic Repetition
pl: Systematyczne powtarzanie

en: Random Repetition
pl: Losowe powtarzanie

en: Placement Type:
pl: Rodzaj umieszczenia:

en: When you choose to have the watermark repeated many times in the placement combo box, you can specify here whether the repetition.
pl: Gdy wybierzesz wielokrotne powtórzenie znaku wodnego w polu rozwijanym rodzaju umieszczenie, to tutaj możesz określić czy w ogóle go powtarzać.

en: Density of watermark repetition (Disabled in "Specific Location" mode)
pl: Gęstość powtórzeń znaków wodnych (Wyłączone w trybie "Określone położenie")

en: When you choose to have the watermark repeated randomly in the placement combo box, you can specify here to randomly rotate the watermark (0, 90, 180, 270 degrees).
pl: Gdy wybierzesz losowe powtórzenie znaku wodnego w polu rozwijanym umieszczenia, to tutaj możesz określić losowy obrót znaku wodnego (0, 90, 180, 270 stopni).

en: Randomize watermark orientation (Enabled in "Random Repetition" mode only)
pl: Losowość kierunku znaku wodnego (Włączony tylko w trybie "Losowego powtórzenia")

en: Use this to get more control over the sparsity of watermark repetition. The higher the value the sparser the watermarks get. Use floating point values, typically between 1.0 and 3.0. It can also be less than 1.0
pl: Użyj tego do sterowania przestrzennością powtarzalności znaku wodnego. Im wyższa wartość, tym rzadzsza stają się znaki wodne. Wpisuj liczby zmiennoprzecinkowe, zazwyczaj pomiędzy 1.0 i 3.0. Możesz także wpisać wartość mniejszą niż 1.0

en: Sparsity Factor:
pl: Współczynnik rzadkości:

[ctx: @item: placement position]
en: Top left
pl: Lewy górny

[ctx: @item: placement position]
en: Top right
pl: Prawy górny

[ctx: @item: placement position]
en: Bottom left
pl: Lewy dolny

[ctx: @item: placement position]
en: Bottom right
pl: Prawy dolny

[ctx: @item: placement position]
en: Center
pl: Środek

[ctx: @item: placement position]
en: Top center
pl: Górny środkowy

[ctx: @item: placement position]
en: Bottom center
pl: Na dole na środku

en: Placement Position:
pl: Umieszczenie:

en: 0 degrees
pl: 0 stopni

en: 90 degrees CW
pl: 90 stopni w prawo

en: 180 degrees
pl: 180 stopni

en: 270 degrees CW
pl: 270 stopni w prawo

en: Rotation:
pl: Obrót:

en: Size of watermark, as a percentage of the marked image.
pl: Rozmiar znaku wodnego, jako procent znaczonego obrazu.

en: Size (%):
pl: Rozmiar (%):

en: Margin from edge in X direction, as a percentage of the marked image.
pl: Margines od krawędzi w kierunku X, jako procent znaczonego obrazu.

en: X margin (%):
pl: Margines X (%):

en: Margin from edge in Y direction, as a percentage of the marked image.
pl: Margines od krawędzi w kierunku Y, jako procent znaczonego obrazu.

en: Y margin (%):
pl: Margines Y (%):

[ctx: @title]
en: Add Watermark
pl: Dodaj znak wodny

[ctx: @info]
en: A tool to overlay an image or text as a visible watermark
pl: Narzędzie nakładania obrazu lub tekstu jako widocznego znaku wodnego

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can add a text watermark over images.</para>
pl: <para>To narzędzie do zarządzania wsadem może nałożyć znak wodny na obrazie.</para>

[ctx: @title]
en: Anti-Vignetting
pl: Anty-winietowanie

[ctx: @info]
en: A tool to adjust vignetting to photograph
pl: Narzędzie do dostosowywania winietowania na zdjęciu

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool remove or add vignettings to images.</para>
pl: <para>To narzędzie do zarządzania wsadem może usunąć lub dodać winietowanie do obrazu.</para>

en: Smoothness:
pl: Wygładzanie:

en: A smoothness of 0 has no effect, 1 and above determine the Gaussian blur matrix radius that determines how much to blur the image.
pl: Ustawienie 0 nie daje efektu, wartości 1 i wyższe określają promień matrycy rozmywania Gaussa, która decyduje o tym, jak bardzo rozmyć obraz.

[ctx: @title]
en: Blur Image
pl: Rozmyj obraz

[ctx: @info]
en: A tool to blur images
pl: Narzędzie do rozmywania obrazów

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can blur images.</para>
pl: <para>To narzędzie do zarządzania wsadem może rozmyć obraz.</para>

[ctx: @title]
en: Hot Pixels
pl: Usuń gorące piksele

[ctx: @info]
en: A tool to fix hot pixels
pl: Narzędzie do naprawiania gorących pikseli

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can fix hot pixels in images.</para>
pl: <para>To narzędzie do zarządzania wsadem może naprawić gorące piksele na obrazach.</para>

en: Lens Auto-Correction
pl: Samoczynna poprawka obiektywu

en: Fix automatically lens distortions
pl: Samoczynnie popraw zniekształcenia soczewki

en: <b>Use Metadata</b> option will parse images' information at queue run-time to find relevant lens features.
pl: <b>Opcja użyj meta-danych</b> przetworzy informacje obrazów w bibliotece uruchomienowej kolejki, aby znaleźć odpowiednie funkcje obiektywu.

en: Cannot find all lens information to process lens auto-corrections
pl: Nie można znaleźć wszystkich informacje o obiektywie, aby dokonać samoczynnie poprawek obiektywu

[ctx: @title]
en: Lens Auto-Correction
pl: Sam popraw obiektyw

[ctx: @info]
en: A tool to fix automatically lens artifacts
pl: Narzędzie do naprawiania zniekształceń soczewki

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can fix automatically lens artifacts over images.</para>
pl: <para>To narzędzie do zarządzania wsadem może samoczynnie naprawić zniekształcenia na obrazie spowodowane soczewką.</para>

[ctx: @title]
en: Local Contrast
pl: Kontrast lokalny

[ctx: @info]
en: A tool to emulate tone mapping
pl: Narzędzie do naśladowania mapy tonów

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can emulate tone mapping over images.</para>
pl: <para>To narzędzie do zarządzania wsadem może naśladować mapowanie odcieni na obrazie.</para>

[ctx: @title]
en: Noise Reduction
pl: Usuń szum

[ctx: @info]
en: A tool to remove photograph noise using wavelets
pl: Narzędzie do usuwania szumu na zdjęciu przy pomocy falek

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can reduce noise in images.</para>
pl: <para>To narzędzie do zarządzania wsadem może zmniejszyć szum na obrazie.</para>

[ctx: @title]
en: Red Eye Correction
pl: Usuń czerwone oczy

[ctx: @info]
en: A tool to automatically detect and correct red eye effect
pl: Narzędzie do wykrywania i naprawy efektu czerwonych oczu

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can reduce red eye effect on images.</para>
pl: <para>To narzędzie do zarządzania wsadem może usunąć czerwone oczy na obrazie.</para>

en: Visit CImg library website
pl: Odwiedź stronę domową biblioteki CImg

en: Reduce Uniform Noise
pl: Zmniejsz jednolity szum

en: Reduce JPEG Artifacts
pl: Zmniejsz artefakty JPEG

en: Reduce Texturing
pl: Zmniejsz teksturowanie

en: <p>Select the filter preset to use for photograph restoration here:</p><p><b>None</b>: Most common values. Puts settings to default.<br/><b>Reduce Uniform Noise</b>: reduce small image artifacts such as sensor noise.<br/><b>Reduce JPEG Artifacts</b>: reduce large image artifacts, such as a JPEG compression mosaic.<br/><b>Reduce Texturing</b>: reduce image artifacts, such as paper texture, or Moire patterns on scanned images.</p>
pl: <p>Wybierz tu ustawienia wstępne filtra do użycia przy odrestaurowaniu zdjęcia:</p><p><b>Żaden</b>: Najczęściej używane wartości. Używa ustawień domyślnych.</p><p><b>Zmniejsz jednolity szum</b>: zmniejsz niewielkie artefakty na obrazie, takie, jak szum matrycy światłoczułej.</p><p><b>Zmniejsz artefakty JPEG</b>: zmniejsz duże artefakty na obrazie, takie, jak mozaika powstała na skutek kompresji JPEG.</p><p><b>Zmniejsz teksturowanie</b>: zmniejsz artefakty na obrazie, takie, jak tekstura papieru, lub efekt mory na zeskanowanym obrazie.</p>

[ctx: @title]
en: Restoration
pl: Odrestauruj

[ctx: @info]
en: A tool to restore images using Greystoration algorithm
pl: Narzędzie do odrestaurowywania obrazów przy użyciu algorytmu Greystoration

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can restore images using Greystoration algorithm.</para>
pl: <para>To narzędzie do zarządzania wsadem może odrestaurować obraz przy użyciu algorytmu Greystoration.</para>

[ctx: @title]
en: Sharpen Image
pl: Wyostrz obraz

[ctx: @info]
en: A tool to sharp images
pl: Narzędzie do wyostrzania obrazów

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can sharp images.</para>
pl: <para>To narzędzie do zarządzania wsadem może wyostrzyć obraz.</para>

[ctx: @title]
en: Color Effects
pl: Barwne efekty

[ctx: @info]
en: A tool to apply color effects
pl: Narzędzie do nakładania efektów barw

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can apply color effects over images.</para>
pl: <para>To narzędzie do zarządzania wsadem może nałożyć efekty barwne na obrazie.</para>

[ctx: @title]
en: Film Grain
pl: Ziarno kliszy

[ctx: @info]
en: A tool to add film grain
pl: Narzędzie do dodania ziarnistości kliszy

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can add film grain over images.</para>
pl: <para>To narzędzie do zarządzania wsadem może dodać ziarno na obrazie.</para>

en: Titles:
pl: Tytuły:

[ctx: @info]
en: Enter title text here.
pl: Tutaj wpisz tytuł.

en: Captions:
pl: Podpisy:

[ctx: @info]
en: Enter caption text here.
pl: Tutaj wpisz tekst podpisu.

en: Clean up and overwrite metadata
pl: Wyczyść i zastąp metadane

[ctx: @info]
en: If you turn on this options, titles and captions will be cleaned and replaced by the new values,
    else old values will be merged with new values.
pl: Po zaznaczeniu tego pola, tytuły i podpisy zostaną wyczyszczone i zastąpione nowymi wartościami,
    w przeciwnym przypadku stare wartości zostaną scalone z nowymi.

[ctx: @title]
en: Assign Captions
pl: Przypisz napisy

[ctx: @info]
en: A tool to assign captions metadata to images
pl: Narzędzie do przypisywania metadanych podpisów do obrazów

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool will assign title and description metadata alternative values to images.</para>
pl: <para>To narzędzie do zarządzania wsadem przypisze obrazom zamienne metadane tytułu i opisu.</para>

en: Pick Label:
pl: Etykieta wyboru:

en: Color Label:
pl: Etykieta koloru:

en: Rating:
pl: Ocena:

[ctx: @title]
en: Assign Labels
pl: Przypisz etykiety

[ctx: @info]
en: A tool to assign labels metadata to images
pl: Narzędzie do przypisywania metadanych etykiet do obrazów

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool will assign rating, or color, or pick label metadata values to images.</para>
pl: <para>To narzędzie do zarządzania wsadem przypisze obrazom metadane oceny, barwy i etykiety wyboru.</para>

[ctx: @label]
en: <p><b>This tool allows to assign automatically tags to images by contents analysis using deep-learning neural network.</b></p><p>The settings below determine the deep-learning model to use while parsing image contents to determine the subjects of the photography. The neural network used in background will generate automatically a serie of tags describing the contents and store the results in the database.</p>
pl: <p><b>To narzędzie samo przypisuje znaczniki do obrazów na podstawie analizy ich treści przy wykorzystaniu sieci neuronowych do głębokiego uczenia.</b></p><p> Ustawienia poniżej określają model głębokiego uczenia używany do przetwarzania treści obrazu, aby określić podmioty na zdjęciu. Użyta w tle sieć neuronowasama utworzy szereg znaczników, opisujących treść i zachowa je w bazie danych.</p>

en: Selection model:
pl: Model zaznaczania:

[ctx: @info:tooltip]
en: <p><b>YOLOv5 Nano</b>: this model is a neural network which offers exceptional speed and efficiency. It enables you to swiftly evaluate the integration of smaller-scale object detection scenarios. It's designed for objects detections, capable of recognizing and extracting the location of objects within an image. The limitation on the number of recognizable objects is set to 80.</p><p><b>YOLOv5 XLarge</b>: as the previous one, this model is a neural network dedicated for more complex object detection requirements and showcases remarkable capabilities. Despite the additional complexity introducing more time-latency and computer resources, it's must be used for larger-scale object detection scenarios as it provides more accurate predictions at the expense of speed.</p><p><b>ResNet50</b>: this model is a specific type of convolutional neural network formed by stacking residual blocks commonly used to power computer vision applications as object detections. This kind of design allows the training of very deep networks without encountering the vanishing gradient problem. Unlike YOLO, ResNet50 is primarily focused on image classification and does not provide object localization. It can recognize objects from a vast set of more than 1,000 classes, covering a wide range of objects, animals, and scenes.</p>
pl: <p><b>YOLOv5 Nano</b>: ten model jest siecią neuronową odznaczającą się ponadprzeciętną szybkością i sprawnością. Umożliwia szybkie oszacowanie integracji scenariuszy z wykrywaniem obiektów o mniejszej sakli. Model ten został opracowany do wykrywania obiektów i jest zdolny do rozpoznawania i wydobywania położenia obiektów na obrazie. Ustawiono ograniczenie na liczbę rozpoznawanych obiektów równe 80.</p><p><b>YOLOv5 XLarge</b>: jak poprzedni, ten model jest siecią neuronową przeznaczoną do bardziej złożonego wykrywania obiektów i odznacza się godnymi zwrócenia uwagi możliwościami. Mimo dodatkowej złożoności, która wprowadza większe opóźnienie czasowe i wymaga większych zasobów komputera, to jest to konieczność przy scenariuszach wykrywania obiektów o dużej skali. Dzięki temu możliwe są dokładniejsze przewidywania kosztem szybkości.</p><p><b>ResNet50</b>: ten model jest szczególnym rodzajem konwolucyjnej sieci neuronowej powstałej poprzez nakładanie resztkowych bloków powszechnie używanych do napędzania aplikacji do grafiki do tego aby wykrywać obiekty. Ten rodzaj modelu umożliwia tworzenie bardzo głębokich sieci bez napotykania kłopotu z zanikającym gradientem. W odróżnieniu od YOLO, ResNet50 skupia się głównie na klasyfikacji obrazu i nie daje możliwości określenia położenia obiektu. Może rozpoznawać obiekty z wielkiego zbioru więcej niż 1000 klas, które odznaczają się szerokim zakresem obiektów, zwierząt i scen.</p>

[ctx: @title]
en: Assign Tags
pl: Przypisz znaczniki

[ctx: @info]
en: A tool to assign tags automatically to images
pl: Narzędzie do samoprzypisywania znaczników do obrazów

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool will assign keyword hierarchies metadata values to images automatically using deep-learning engine.</para>
pl: <para>To narzędzie do zarządzania wsadem samo przypisze metadane hierarchi słów kluczowych, używając silnika głębokiego uczenia.</para>

[ctx: @title]
en: Apply Metadata Template
pl: Zastosuj wzorzec metadanych

[ctx: @info]
en: A tool to apply metadata template to images
pl: Narzędzie do stosowania wzorców metadanych do obrazów

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can apply metadata template over images.</para>
pl: <para>To narzędzie do zarządzania wsadem może zastosować wzorzec metadanych na obrazie.</para>

[ctx: @title]
en: Image Quality Sort
pl: Posortuj obrazy po ich jakości

[ctx: @info]
en: A tool to assign pick label metadata by image quality
pl: Narzędzie do przypisywania metadanych etykiety wyboru po jakości obrazu

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool will assign a pick label metadata value by parsing image and estimate the quality.</para>
pl: <para>To narzędzie do zarządzania wsadem przypisze obrazom etykiety wyboru na podstawie szacunkowej jakości obrazu.</para>

[ctx: @item: exif namespace]
en: Completely
pl: Całkowicie

[ctx: @item: exif namespace]
en: Date
pl: Data

[ctx: @item: exif namespace]
en: XPKeywords
pl: Słowa kluczowe XP

[ctx: @item: exif namespace]
en: Comment and description
pl: Opis i uwagi

[ctx: @item: iptc namespace]
en: Completely
pl: Całkowicie

[ctx: @item: iptc namespace]
en: Date
pl: Data

[ctx: @item: iptc namespace]
en: Caption
pl: Podpis

[ctx: @item: xmp namespace]
en: Completely
pl: Całkowicie

[ctx: @item: xmp namespace]
en: Date
pl: Data

[ctx: @item: xmp namespace]
en: Video
pl: Film

[ctx: @info]
en: Remove Metadata: Not the last tool in the list.
pl: Usuwanie metadanych: To nie jest ostatnie narzędzie na liście.

[ctx: @title]
en: Remove Metadata
pl: Usuń metadane

[ctx: @info]
en: A tool to remove Exif, Iptc, or Xmp metadata from images
pl: Narzędzie do usuwania metadanych Exif, Iptc, lub Xmp z obrazów

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can remove metadata as Exif, Iptc, or Xmp from images.</para>
pl: <para>To narzędzie do zarządzania wsadem może usunąć metadane takie jak Exif, Iptc lub Xmp z obrazów.</para>

[ctx: @title]
en: Time Adjust
pl: Dostosuj czas

[ctx: @info]
en: A tool to adjust date and time-stamp from images
pl: Narzędzie do dostosowywania daty i znacznika czasu na obrazach

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can adjust time in images.</para>
pl: <para>To narzędzie do zarządzania wsadem może dostosować czas na obrazach.</para>

[ctx: @option:check metadata entry]
en: Title
pl: Tytuł

[ctx: @option:check metadata entry]
en: Caption
pl: Podpis

[ctx: @option:check metadata entry]
en: Copyrights
pl: Prawa autorskie

[ctx: @option:check metadata entry]
en: Usage Terms
pl: Warunki korzystania

[ctx: @label]
en: Translate to:
pl: Przetłumacz na:

[ctx: @label]
en: Entries to Translate with %1:
pl: Wpisy do przetłumaczenia %1:

[ctx: @title]
en: Translate Metadata
pl: Przetłumacz metadane

[ctx: @info]
en: A tool to translate strings from image metadata
pl: Narzędzie do tłumaczenia ciągu znaków z metadanych obrazu

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can translate alternative language strings in Xmp metadata from images.</para>
pl: <para>To narzędzie do zarządzania wsadem może przetłumaczyć zamienne ciągi znaków języka w metadanych Xmp z obrazów.</para>

en: Auto-Crop
pl: Samoczynne obcięcie

en: Compute automatically crop area settings by a parse of black hole image borders.
pl: Samoczynnie oblicz ustawienia obcięcia obszaru poprzez analizę obramowań obrazu w postaci czarnych dziur.

en: Position:
pl: Położenie:

en: Set here the top left selection corner position for cropping.
pl: Ustaw tutaj współrzędne lewego górnego rogu zaznaczenia dla przycięcia.

en: Set here the width selection for cropping.
pl: Ustaw tutaj szerokość zaznaczenia dla przycięcia.

en: Set here the height selection for cropping.
pl: Ustaw tutaj wysokość zaznaczenia dla przycięcia.

[ctx: @title]
en: Crop
pl: Przytnij

[ctx: @info]
en: A tool to crop images to a region
pl: Narzędzie do docinania obrazu do obszaru

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can crop images to a region.</para>
pl: <para>To narzędzie do zarządzania wsadem może przyciąć obraz do obszaru.</para>

[ctx: @item: orientation]
en: Horizontal
pl: Poziomo

[ctx: @item: orientation]
en: Vertical
pl: Pionowo

[ctx: @label]
en: Flip:
pl: Odbij:

[ctx: @title]
en: Flip
pl: Odbij

[ctx: @info]
en: A tool to flip images horizontally or vertically
pl: Narzędzie do odbijania obrazu w poziomie i pionie

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can run user shell script as workflow stage.</para>
pl: <para>To narzędzie do zarządzania wsadem może wykonać skrypt powłoki w toku swoich zadań.</para>

en: Preset Length:
pl: Długość z nastawy:

en: Tiny (1 pixel) | Tiny (%1 pixels)
pl[0]: Drobny (%1 piksel)
pl[1]: Drobny (%1 piksele)
pl[2]: Drobny (%1 pikseli)

en: Small (1 pixel) | Small (%1 pixels)
pl[0]: Mały (%1 piksel)
pl[1]: Mały (%1 piksele)
pl[2]: Mały (%1 pikseli)

en: Medium (1 pixel) | Medium (%1 pixels)
pl[0]: Średni (%1 piksel)
pl[1]: Średni (%1 piksele)
pl[2]: Średni (%1 pikseli)

en: Big (1 pixel) | Big (%1 pixels)
pl[0]: Duży (%1 piksel)
pl[1]: Duży (%1 piksele)
pl[2]: Duży (%1 pikseli)

en: Large (1 pixel) | Large (%1 pixels)
pl[0]: Bardzo duży (%1 piksel)
pl[1]: Bardzo duży (%1 piksele)
pl[2]: Bardzo duży (%1 pikseli)

en: Huge (1 pixel) | Huge (%1 pixels)
pl[0]: Ogromny (%1 piksel)
pl[1]: Ogromny (%1 piksele)
pl[2]: Ogromny (%1 pikseli)

en: Not enlarge small images
pl: Nie powiększaj małych obrazów

en: Use Custom Length
pl: Użyj własnej długości

en: Use Percentage
pl: Użyj procentu

en:  Pixels
pl:  Piksele

[ctx: @title]
en: Resize
pl: Zmień rozmiar

[ctx: @info]
en: A tool to resize images with a customized length
pl: Narzędzie do zmiany rozmiaru obrazów na własną długość

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can resize images.</para>
pl: <para>To narzędzie do zarządzania wsadem może zmienić rozmiar obrazu.</para>

[ctx: @title]
en: Use Exif Orientation
pl: Użyj kierunku EXIF

[ctx: @item: angle]
en: 90 degrees
pl: 90 stopni

[ctx: @item: angle]
en: 180 degrees
pl: 180 stopni

[ctx: @item: angle]
en: 270 degrees
pl: 270 stopni

[ctx: @item: angle]
en: Custom
pl: Własny

[ctx: @label]
en: Angle:
pl: Kąt:

[ctx: @title]
en: Rotate
pl: Obróć

[ctx: @info]
en: A tool to rotate images
pl: Narzędzie do obracania obrazów

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can rotate images.</para>
pl: <para>To narzędzie do zarządzania wsadem może obrócić obraz.</para>

en: Lossless HEIF files
pl: Bezstratne pliki HEIF

en: <p>Toggle lossless compression for HEIF images.</p><p>If this option is enabled, a lossless method will be used to compress HEIF pictures.</p>
pl: <p>Przełącza bezstratną kompresję w obrazach HEIF.</p><p>Jeśli włączysz tę opcję będziesz używać bezstratnej metody kompresji w obrazach HEIF.</p>

en: HEIF quality:
pl: Jakość HEIF:

en: <p>The quality value for HEIF images:</p><p><b>1</b>: low quality (high compression and small file size)<br/><b>50</b>: medium quality<br/><b>75</b>: good quality (default)<br/><b>100</b>: high quality (no compression and large file size)</p><p><b>Note: HEIF is not a lossless image compression format when you use this setting.</b></p>
pl: <p>Jakość obrazów HEIF:</p><p><b>1</b>: niska jakość (wysoka kompresja przy małym rozmiarze pliku)<br/><b>50</b>: średnia jakość<br/><b>75</b>: dobra jakość (domyślnie)<br/><b>100</b>: wysoka jakość (brak kompresji, duży rozmiar pliku)</p><p><b>Uwaga: przy zastosowaniu tej opcji HEIF nie kompresuje obrazów bezstratnie.</b></p>

[ctx: @title]
en: HEIF loader
pl: Czytnik HEIF

[ctx: @info]
en: An image loader based on Libheif codec
pl: Czytnik obrazów wykorzystujący kodek Libheif

[ctx: @info]
en: This library is not present on your system.
pl: Ta biblioteka nie jest dostępna na twoim systemie.

[ctx: @info]
en: This library is available on your system with a maximum color depth support of %1 bits.
pl: Ta biblioteka jest dostępna na twoim systemie z największą głębią barw równą %1.

[ctx: @info]
en: This library is available on your system but is not able to encode image with a suitable color depth.
pl: Ta biblioteka jest dostępna na twoim systemie lecz nie jest w stanie zakodować obrazu z potrzebną głębią barw.

[ctx: @info]
en: <para>This plugin allows users to load and save image using Libheif codec.</para><para>High Efficiency Image File Format (HEIF), also known as High Efficiency Image Coding (HEIC), is a file format for individual images and image sequences. It was developed by the Moving Picture Experts Group (MPEG) and it claims that twice as much information can be stored in a HEIF image as in a JPEG image of the same size, resulting in a better quality image. HEIF also supports animation, and is capable of storing more information than an animated GIF at a small fraction of the size.</para><para>Encoding HEIC is relevant of optional libde265 codec. %1</para><para>See <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/High_Efficiency_Image_File_Format'>High Efficiency Image File Format</a> for details.</para>
pl: <para>Ta wtyczka umożliwia użytkownikom wczytywanie i zapisywanie obrazów przy użyciu kodeka Libheif.</para><para>High Efficiency Image File Format (HEIF), znany również jako High Efficiency Image Coding (HEIC), jest formatem pliku zarówno do pojedynczych, jak i szeregu obrazów. Został opracowany przez Moving Picture Experts Group (MPEG) i przyjmuje się, że może przechowywać dwa razy tyle danych co obraz JPEG o tym samym rozmiarze, co daje lepszą jakość obrazu. HEIF obsługuje także animacje oraz może przechowywać więcej danych niż animowany GIF przy ułamku jego rozmiaru.</para><para>Kodowanie w HEIC odpowiada opcjonalnemu kodekowi libde265. %1</para><para>Więcej można się dowiedzieć na <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/High_Efficiency_Image_File_Format'>High Efficiency Image File Format</a>.</para>

[ctx: @title]
en: High efficiency image coding
pl: Wysokosprawne kodowanie obrazu (HEIC)

[ctx: @info: can read file format]
en: yes
pl: tak

[ctx: @info: can write file format]
en: yes
pl: tak

[ctx: @info: cannot write file format]
en: no
pl: nie

en: JPEG quality:
pl: Jakość JPEG:

en: <p>The JPEG quality:</p><p><b>1</b>: low quality (high compression and small file size)<br/><b>50</b>: medium quality<br/><b>75</b>: good quality (default)<br/><b>100</b>: high quality (no compression and large file size)</p><p><b>Note: JPEG always uses lossy compression.</b></p>
pl: <p>Jakość obrazów JPEG:</p><p><b>1</b>: niska jakość (wysoka strata przy małym rozmiarze pliku)<br/><b>50</b>: średnia jakość<br/><b>75</b>: dobra jakość (domyślnie)<br/><b>100</b>: wysoka jakość (brak starty, duży rozmiar pliku)</p><p><b>Uwaga: JPEG zawsze zapisuje obraz ze stratą jakości.</b></p>

en: <font color='red'><i>Warning: <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/JPEG'>JPEG</a> is a lossy image compression format.</i></font>
pl: <font color='red'><i>Uwaga: <a href='http://en.wikipedia.org/wiki/JPEG'>JPEG</a> to stratny format zapisu obrazów.</i></font>

en: Chroma subsampling:
pl: Pod-próbkowanie chrominancji:

en: 4:4:4 (best quality)
pl: 4:4:4 (najlepsza jakość)

en: 4:2:2 (good quality)
pl: 4:2:2 (dobra jakość)

en: 4:2:0 (low quality)
pl: 4:2:0 (niska jakość)

en: 4:1:1 (low quality)
pl: 4:1:1 (niska jakość)

en: <p>Chroma subsampling reduces file size by taking advantage of the eye's lesser sensitivity to color resolution. How perceptible the difference is depends on the image - large photos will generally show no difference, while sharp, down-scaled pixel graphics may lose fine color detail.</p><p><b>4:4:4</b> - No chroma subsampling, highest quality but lowest compression.</p><p><b>4:2:2</b> - Chroma halved horizontally, average compression, average quality.</p><p><b>4:2:0</b> - Chroma quartered in 2x2 blocks, high compression but low quality.</p><p><b>4:1:1</b> - Chroma quartered in 4x1 blocks, high compression but low quality.</p><p><b>Note: JPEG always uses lossy compression.</b></p>
pl: <p>Podpróbkowanie chroma zmniejsza rozmiar pliku wykorzystując mniejszą wrażliwość oka na rozdzielczość kolorystyczną. To jak bardzo zauważalna jest zmiana zależy od obrazu - na dużych obrazach zazwyczaj tego nie widać, podczas gdy ostre, pomniejszone obrazy mogą utracić dokładność swoich kolorów.</p><p><b>4:4:4</b> - Bez podpróbkowania  chroma, najwyższa jakość, lecz najwolniejsza kompresja.</p><p><b>4:2:2</b> - Chroma podzielona w poziomie, przeciętna kompresja, przeciętna jakość.</p><p><b>4:2:0</b> - Chroma poćwiartowana na bloki 2x2 wysoka kompresja, lecz niska jakość.</p><p><b>4:1:1</b> - Chroma poćwiartowana na bloki 4x1, wysoka kompresja, lecz niska jakość.</p><p><b>Uwaga: JPEG zawsze używa stratnej kompresji.</b></p>

[ctx: @title]
en: JPEG loader
pl: Czytnik JPEG

[ctx: @info]
en: An image loader based on Libjpeg codec
pl: Czytnik obrazów wykorzystujący kodek Libjpeg

[ctx: @info]
en: <para>This plugin allows users to load and save image using Libjpeg codec.</para><para>Joint Photographic Experts Group (JPEG) is a commonly used method of lossy compression for digital images, particularly for those images produced by digital photography. The degree of compression can be adjusted, allowing a selectable tradeoff between storage size and image quality.</para><para>See <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/JPEG'>Joint Photographic Experts Group documentation</a> for details.</para>
pl: <para>Ta wtyczka umożliwia użytkownikom wczytywanie i zapisywanie obrazów przy użyciu kodeka Libjpeg.</para><para>Joint Photographic Experts Group (JPEG) jest powszechnie stosowanym sposobem na stratną kompresję cyfrowych obrazów, szczególnie tych stworzonych przez cyfrowe aparaty. Stopień kompresji można dostosowywać mając zarazem wpływ na równowagę pomiędzy rozmiarem obrazu, a jego jakością.</para><para>Więcej można się dowiedzieć z <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/JPEG'>dokumentacji Joint Photographic Experts Group</a>.</para>

[ctx: @title]
en: JPEG image
pl: Obraz JPEG

en: Lossless JPEG 2000 files
pl: Bezstratne pliki JPEG 2000

en: <p>Toggle lossless compression for JPEG 2000 images.</p><p>If this option is enabled, a lossless method will be used to compress JPEG 2000 pictures.</p>
pl: <p>Przełącza bezstratną kompresję w obrazach JPEG 2000.</p><p>Jeśli włączysz tę opcję będziesz używać bezstratnej metody kompresji w obrazach JPEG 2000.</p>

en: JPEG 2000 quality:
pl: Jakość JPEG 2000:

en: <p>The quality value for JPEG 2000 images:</p><p><b>1</b>: low quality (high compression and small file size)<br/><b>50</b>: medium quality<br/><b>75</b>: good quality (default)<br/><b>100</b>: high quality (no compression and large file size)</p><p><b>Note: JPEG 2000 is not a lossless image compression format when you use this setting.</b></p>
pl: <p>Jakość obrazów JPEG 2000:</p><p><b>1</b>: niska jakość (wysoka kompresja przy małym rozmiarze pliku)<br/><b>50</b>: średnia jakość<br/><b>75</b>: dobra jakość (domyślnie)<br/><b>100</b>: wysoka jakość (brak kompresji, duży rozmiar pliku)</p><p><b>Uwaga: przy zastosowaniu tej opcji JPEG 2000 nie kompresuje obrazów bezstratnie.</b></p>

[ctx: @title]
en: JPEG-2000 loader
pl: Czytnik JPEG-2000

[ctx: @info]
en: An image loader based on Libjasper codec
pl: Czytnik obrazów wykorzystujący kodek Libjasper

[ctx: @info]
en: <para>This plugin allows users to load and save image using Libjasper codec</para><para>The JPEG (Joint Photographic Experts Group) 2000 standard, finalized in 2001, defines a image-coding scheme using state-of-the-art compression techniques based on wavelet technology. Its architecture is useful for many diverse applications, including image archiving, security systems, digital photography, and medical imaging.</para><para>See <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/JPEG_2000'>Joint Photographic Experts Group documentation</a> for details.</para>
pl: <para>Ta wtyczka umożliwia użytkownikom wczytywanie i zapisywanie obrazów przy użyciu kodeka Libjasper</para><para>Standard JPEG (Joint Photographic Experts Group) 2000, ukończony w 2001, określa schemat kodowania obrazu przy użyciu najlepszych technik kompresji opartych na technologi falkowej. Jego architektura jest użyteczna w rozmaitych zastosowaniach, takich jak przechowywanie obrazu, systemy bezpieczeństwa, fotografia cyfrowa oraz obrazy medyczne.</para><para>Więcej można się dowiedzieć z <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/JPEG_2000'>dokumentacji Joint Photographic Experts Group documentation</a>.</para>

[ctx: @title]
en: JPEG-2000 image
pl: Obraz JPEG-2000

[ctx: @title]
en: JPEG-2000 stream
pl: Strumień JPEG-2000

[ctx: @title]
en: JPEG-2000 verification model
pl: Model sprawdzania JPEG-2000

[ctx: @title]
en: ImageMagick loader
pl: Czytnik ImageMagick

[ctx: @info]
en: An image loader based on ImageMagick coders
pl: Czytnik obrazów wykorzystujący kodek ImageMagick

[ctx: @info]
en: <para>This plugin allows users to load and save image using ImageMagick coders.</para><para>ImageMagick is a free and open-source software suite for converting raster image and vector image files. It can read and write over 200 image file formats.</para><para>See <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/ImageMagick'>ImageMagick documentation</a> for details.</para>
pl: <para>Ta wtyczka umożliwia użytkownikom wczytywanie i zapisywanie obrazów przy użyciu kodeków ImageMagick.</para><para>ImageMagick jest darmowym i otwarto-źródłowym oprogramowaniem odpowiednim do przekształcania plików obrazów zarówno rastrowych, jak i wektorowych. Ma możliwość odczytu i zapisu ponad 200 formatów plików.</para><para>Więcej można się dowiedzieć z <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/ImageMagick'>dokumentacji ImageMagick</a>.</para>

[ctx: @info: cannot read file format]
en: no
pl: nie

en: Lossless PGF files
pl: Bezstratne pliki PGF

en: <p>Toggle lossless compression for PGF images.</p><p>If this option is enabled, a lossless method will be used to compress PGF pictures.</p>
pl: <p>Przełącza bezstratną kompresję w obrazach PGF.</p><p>Jeśli włączysz tę opcję będziesz używać bezstratnej metody kompresji w obrazach PGF.</p>

en: PGF quality:
pl: Jakość PGF:

en: <p>The quality value for PGF images:</p><p><b>1</b>: high quality (no compression and large file size)<br/><b>3</b>: good quality (default)<br/><b>6</b>: medium quality<br/><b>9</b>: low quality (high compression and small file size)</p><p><b>Note: PGF is not a lossless image compression format when you use this setting.</b></p>
pl: <p>Jakość obrazów PGF:</p><p><b>1</b>: wysoka jakość (brak kompresji przy dużym rozmiarze pliku)<br/><b>3</b>: dobra jakość (domyśle)<br/><b>6</b>: średnia jakość<br/><b>9</b>: niska jakość (duża kompresja i mały rozmiar pliku)</p><p><b>Uwaga: przy zastosowaniu tej opcji PGF nie kompresuje obrazów bezstratnie.</b></p>

[ctx: @title]
en: PGF loader
pl: Czytnik PGF

[ctx: @info]
en: An image loader based on Libpgf codec
pl: Czytnik obrazów wykorzystujący kodek Libpgf

[ctx: @info]
en: <para>This plugin allows users to load and save image using Libpgf codec.</para><para>The Progressive Graphics File (PGF) is an efficient image file format, that is based on a fast, discrete wavelet transform with progressive coding features. PGF can be used for lossless and lossy compression. It's most suitable for natural images. PGF can be used as a very efficient and fast replacement of JPEG-2000.</para><para>See <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Progressive_Graphics_File'>Progressive Graphics File documentation</a> for details.</para>
pl: <para>Ta wtyczka umożliwia użytkownikom wczytywanie i zapisywanie obrazów przy użyciu kodeka Libpgf.</para><para>Progressive Graphics File (PGF) jest sprawnym formatem pliku obrazu, który jest oparty na szybkim, krokowym przekształceniu falkowym z możliwościami kodowania progresywnego. PGF możne być wykorzystywane do zarówno do stratnej jak i bezstratnej kompresji. Najlepiej nadaje się do naturalnych obrazów. PGF możne być użyty jako bardzo szybki i sprawny zamiennik JPEG-2000.</para><para>Więcej można się dowiedzieć z <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Progressive_Graphics_File'>dokumentacji Progressive Graphics File</a>.</para>

[ctx: @title]
en: Progressive Graphics File
pl: Plik Grafiki Progresywnej

en: PNG compression:
pl: Stopień spakowania PNG:

en: <p>The compression value for PNG images:</p><p><b>1</b>: low compression (large file size but short compression duration - default)<br/><b>5</b>: medium compression<br/><b>9</b>: high compression (small file size but long compression duration)</p><p><b>Note: PNG is always a lossless image compression format.</b></p>
pl: <p>Wartość kompresji dla obrazów PNG:</p><p><b>1</b>: niska kompresja (duży rozmiar pliku, ale krótki czas kompresowania - domyślnie)<br/><b>5</b>: średnia kompresja<br/><b>9</b>: wysoka kompresja (mały rozmiar pliku, ale długi czas kompresowania)</p><p><b>Uwaga: PNG jest zawsze bezstratnym formatem zapisu obrazów.</b></p>

[ctx: @title]
en: PNG loader
pl: Czytnik PNG

[ctx: @info]
en: An image loader based on Libpng codec
pl: Czytnik obrazów wykorzystujący kodek Libpng

[ctx: @info]
en: <para>This plugin allows users to load and save image using Libpng codec.</para><para>Portable Network Graphics (PNG) is a raster-graphics file-format that supports lossless data compression. PNG was developed as an improved, non-patented replacement for Graphics Interchange Format.</para><para>See <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Portable_Network_Graphics'>Portable Network Graphics documentation</a> for details.</para>
pl: <para>Ta wtyczka umożliwia użytkownikom wczytywanie i zapisywanie obrazów przy użyciu kodeka Libpng.</para><para>Portable Network Graphics (PNG) jest formatem plików zawierającym grafikę rastrową oraz obsługującym bezstratną kompresję danych. PNG został opracowany jako format plików bez patentów i lepszy niż Graphics Interchange Format.</para><para>Więcej można się dowiedzieć z <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Portable_Network_Graphics'>dokumentacji Portable Network Graphics</a>.</para>

[ctx: @title]
en: Portable Network Graphic
pl: Przenośna Grafika Sieciowa (PNG)

en: Lossless AVIF files
pl: Bezstratne pliki AVIF

en: <p>Toggle lossless compression for AVIF images.</p><p>If this option is enabled, a lossless method will be used to compress JPEG XL pictures.</p>
pl: <p>Przełącza bezstratną kompresję w obrazach AVIF.</p><p>Jeśli włączysz tę opcję będziesz używać bezstratnej metody kompresji w obrazach AVIF.</p>

en: AVIF quality:
pl: Jakość AVIF:

en: <p>The quality value for AVIF images:</p><p><b>1</b>: low quality (high compression and small file size)<br/><b>50</b>: medium quality<br/><b>75</b>: good quality (default)<br/><b>99</b>: high quality (no compression and large file size)</p><p><b>Note: AVIF is not a lossless image compression format when you use this setting.</b></p>
pl: <p>Jakość obrazów AVIF:</p><p><b>1</b>: niska jakość (wysoka kompresja przy małym rozmiarze pliku)<br/><b>50</b>: średnia jakość<br/><b>75</b>: dobra jakość (domyślnie)<br/><b>99</b>: wysoka jakość (brak kompresji, duży rozmiar pliku)</p><p><b>Uwaga: przy zastosowaniu tej opcji AVIF nie kompresuje obrazów bezstratnie.</b></p>

en: Lossless JPEG XL files
pl: Bezstratne pliki JPEG XL

en: <p>Toggle lossless compression for JPEG XL images.</p><p>If this option is enabled, a lossless method will be used to compress JPEG XL pictures.</p>
pl: <p>Przełącza bezstratną kompresję w obrazach JPEG XL.</p><p>Jeśli włączysz tę opcję będziesz używać bezstratnej metody kompresji w obrazach JPEG XL.</p>

en: JPEG XL quality:
pl: Jakość JPEG XL:

en: <p>The quality value for JPEG XL images:</p><p><b>1</b>: low quality (high compression and small file size)<br/><b>50</b>: medium quality<br/><b>75</b>: good quality (default)<br/><b>99</b>: high quality (no compression and large file size)</p><p><b>Note: JPEG XL is not a lossless image compression format when you use this setting.</b></p>
pl: <p>Jakość obrazów JPEG XL:</p><p><b>1</b>: niska jakość (wysoka kompresja przy małym rozmiarze pliku)<br/><b>50</b>: średnia jakość<br/><b>75</b>: dobra jakość (domyślnie)<br/><b>99</b>: wysoka jakość (brak kompresji, duży rozmiar pliku)</p><p><b>Uwaga: przy zastosowaniu tej opcji JPEG XL nie kompresuje obrazów bezstratnie.</b></p>

[ctx: @title]
en: QImage loader
pl: Czytnik QImage

[ctx: @info]
en: An image loader based on QImage plugins
pl: Czytnik obrazów wykorzystujący wtyczki QImage

[ctx: @info]
en: <para>This plugin allows users to load and save image using QImage plugins from Qt Framework.</para><para>See <a href='https://doc.qt.io/qt-5/qimage.html#reading-and-writing-image-files'>Qt Framework documentation</a> for main native list of format supported.</para><para>See <a href='https://invent.kde.org/frameworks/kimageformats/-/blob/master/README.md'>KDE Framework documentation</a> for extended list of formats supported.</para>
pl: <para>Ta wtyczka umożliwia użytkownikom wczytywanie i zapisywanie obrazów przy użyciu QImage ze Szkieletów Qt.</para><para>Główny wykaz obsługiwanych formatów znajduje się w <a href='https://doc.qt.io/qt-5/qimage.html#reading-and-writing-image-files'>dokumentacji Szkieletów Qt</a>  main native list of format supported.</para><para>Rozszerzony wykaz obsługiwanych formatów znajduje się w <a href='https://invent.kde.org/frameworks/kimageformats/-/blob/master/README.md'>dokumentacji Szkieletów KDE</a>.</para>

en: Lossless WEBP files
pl: Bezstratne pliki WEBP

en: <p>Toggle lossless compression for WEBP images.</p><p>If this option is enabled, a lossless method will be used to compress WEBP pictures.</p>
pl: <p>Przełącza bezstratną kompresję w obrazach WEBP.</p><p>Jeśli włączysz tę opcję będziesz używać bezstratnej metody kompresji w obrazach WEBP.</p>

en: WEBP quality:
pl: Jakość WEBP:

en: <p>The quality value for WEB images:</p><p><b>1</b>: low quality (high compression and small file size)<br/><b>50</b>: medium quality<br/><b>75</b>: good quality (default)<br/><b>99</b>: high quality (no compression and large file size)</p><p><b>Note: WEBP is not a lossless image compression format when you use this setting.</b></p>
pl: <p>Jakość obrazów WEB:</p><p><b>1</b>: niska jakość (wysoka kompresja przy małym rozmiarze pliku)<br/><b>50</b>: średnia jakość<br/><b>75</b>: dobra jakość (domyślnie)<br/><b>99</b>: wysoka jakość (brak kompresji, duży rozmiar pliku)</p><p><b>Uwaga: przy zastosowaniu tej opcji WEB nie kompresuje obrazów bezstratnie.</b></p>

[ctx: @title]
en: RAW loader
pl: Czytnik RAW

[ctx: @info]
en: An image loader based on Libraw codec
pl: Czytnik obrazów wykorzystujący kodek Libraw

[ctx: @info]
en: <para>This plugin allows users to load and save image using Libraw codec.</para><para>A camera raw image file contains minimally processed data from the image sensor of either a digital camera, a motion picture film scanner, or other image scanner. Raw files are not yet processed and therefore are not ready to be printed or edited with a bitmap graphics editor. RAW are processed by a raw converter in a wide-gamut internal color space where precise adjustments can be made before conversion to a TIFF or JPEG for storage, printing, or further manipulation. This often encodes the image in a device-dependent color space.</para><para>See <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Raw_image_format'>Raw Image File documentation</a> for details.</para>
pl: <para>Ta wtyczka umożliwia użytkownikom wczytywanie i zapisywanie obrazów przy użyciu kodeka Libraw.</para><para>Plik raw aparatu zawiera w minimalnym stopniu przetworzone dane z przetwornika obrazu aparatu cyfrowego, skanera ruchomych obrazów lub innego skanera. Pliki raw nie są przetworzone, więc nie są gotowe do wydruku lub edycji w edytorze graficznym bitmap. Obrazy RAW są przetwarzane przez program do przekształcania raw w wewnętrznej przestrzeni barw o szerokiej gamie, w której można dokonać dokładnych poprawek przed przekształceniem na format TIFF czy JPEG do przechowywania, drukowania, czy dalszej obróbki. Obraz zazwyczaj jest zapisywany w przestrzeni barw zależnej od urządzenia.</para><para>Więcej można się dowiedzieć z <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Raw_image_format'>dokumentacji plików obrazu Raw</a>.</para>

[ctx: @info: can write file format]
en: no
pl: nie

en: Compress TIFF files
pl: Pakuj pliki TIFF

en: <p>Toggle compression for TIFF images.</p><p>If this option is enabled, the final size of the TIFF image is reduced.</p><p>A lossless compression format (Deflate) is used to save the file.</p>
pl: <p>Przełącz kompresję dla obrazów TIFF.</p><p>Włączenie tej opcji może zmniejszyć wynikowy rozmiar pliku obrazu TIFF.</p><p>Do zapisu obrazu jest używany bezstratny format kompresji (Deflate).</p>

[ctx: @title]
en: TIFF loader
pl: Czytnik TIFF

[ctx: @info]
en: An image loader based on Libtiff codec
pl: Czytnik obrazów wykorzystujący kodek Libtiff

[ctx: @info]
en: <para>This plugin allows users to load and save image using Libtiff codec.</para><para>Tagged Image File Format, abbreviated TIFF or TIF, is a computer file format for storing raster graphics images, popular among graphic artists, the publishing industry, and photographers. TIFF is widely supported by scanning, faxing, word processing, optical character recognition, image manipulation, desktop publishing, and page-layout applications.</para><para>See <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/TIFF'>Tagged Image File Format documentation</a> for details.</para>
pl: <para>Ta wtyczka umożliwia użytkownikom wczytywanie i zapisywanie obrazów przy użyciu kodeka Libtiff.</para><para>Tagged Image File Format, w skrócie TIFF lub TIF, jest komputerowym formatem pliku do przechowania grafiki w postaci obrazów rastrowych, powszechnych wśród artystów, przemysłu wydawniczego oraz fotografów. TIFF jest szeroko obsługiwany przez oprogramowanie skanerów, faksów, edytorów tekstu, do graficznego rozpoznawanie znaków, przetwarzania obrazów, do publikowania oraz  do układów stron.</para><para>Więcej można się dowiedzieć na <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/TIFF'>Tagged Image File Format documentation</a>.</para>

[ctx: @title]
en: Tagged Image Format
pl: Format znaczonego obrazu

en: Adjust Curve
pl: Dostosuj krzywą

[ctx: @title]
en: Adjust Curves
pl: Dostosuj krzywe

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can adjust the color curves from image.
pl: To narzędzie do edycji obrazów może dostosować krzywe barw z obrazu.

[ctx: @action]
en: Curves Adjust...
pl: Dostosowywanie krzywych...

en: This is the histogram drawing of the selected channel from the original image.
pl: Wykres histogramu dla wybranego kanału źródłowego obrazu.

en: Select the input intensity of the histogram here.
pl: Tutaj wybierz natężenie wejściowe histogramu.

en: Input intensity.
pl: Wartość wejściowa natężeń.

en: Select the output intensity of the histogram here.
pl: Tutaj wybierz natężenie wyjściowe histogramu.

en: Output intensity.
pl: Natężenie wyjściowe.

en: Select the minimal input intensity value of the histogram here.
pl: Tutaj wybierz minimalną wartość natężenia wejściowego histogramu.

en: Minimal input intensity.
pl: Minimalna wartość wejściowa natężenia.

en: Gamma input value.
pl: Wartość wejściowa gamma.

en: Select the gamma input value here.
pl: Tutaj wybierz wartość wejściową gamma.

en: Maximal input intensity.
pl: Maksymalna wartość wejściowa natężenia.

en: Select the maximal input intensity value of the histogram here.
pl: Tutaj wybierz maksymalną wartość natężenia wejściowego histogramu.

en: Minimal output intensity.
pl: Minimalna wartość wyjściowa natężenia.

en: Select the minimal output intensity value of the histogram here.
pl: Tutaj wybierz minimalną wartość natężenia wyjściowego histogramu.

en: Maximal output intensity.
pl: Maksymalna wartość wyjściowa natężenia.

en: Select the maximal output intensity value of the histogram here.
pl: Tutaj wybierz maksymalną wartość natężenia wyjściowego histogramu.

en: All channels shadow tone color picker
pl: Wybór koloru cieni dla wszystkich kanałów

en: With this button, you can pick the color from the original image used to set <b>Shadow Tone</b> input levels on the Red, Green, Blue, and Luminosity channels.
pl: Przy pomocy tego przycisku można wybrać kolor z źródłowego obrazu, używany do ustawienia wejściowych poziomów <b>cieni</b> dla kanałów czerwonego, zielonego, niebieskiego i jasności.

en: All channels middle tone color picker
pl: Wybór koloru pośredniego dla wszystkich kanałów

en: With this button, you can pick the color from the original image used to set <b>Middle Tone</b> input levels on the Red, Green, Blue, and Luminosity channels.
pl: Przy pomocy tego przycisku można wybrać kolor z źródłowego obrazu, używany do ustawienia wejściowych poziomów <b>pośrodku czerni i bieli</b> dla kanałów czerwonego, zielonego, niebieskiego i jasności.

en: All channels highlight tone color picker
pl: Wybór koloru świateł dla wszystkich kanałów

en: With this button, you can pick the color from the original image used to set <b>Highlight Tone</b> input levels on the Red, Green, Blue, and Luminosity channels.
pl: Przy pomocy tego przycisku można wybrać kolor z źródłowego obrazu, używany do ustawienia wejściowych poziomów <b>świateł</b> dla kanałów czerwonego, zielonego, niebieskiego i jasności.

en: Adjust all levels automatically.
pl: Samoczynnie dostosuj wszystkie poziomy.

en: If you press this button, all channel levels will be adjusted automatically.
pl: Jeśli wciśniesz ten przycisk wszystkie poziomy kanałów zostaną poprawione samoczynnie.

en: &Reset
pl: Wyze&ruj

en: Reset current channel levels' values.
pl: Przywróć wartości poziomów obecnego kanału.

en: If you press this button, all levels' values from the currently selected channel will be reset to the default values.
pl: Kiedy wciśniesz ten przycisk, wszystkie wartości poziomów z obecnie wybranego kanału zostaną przywrócone do domyślnych wartości.

en: Adjust Levels
pl: Dostosuj poziomy

[ctx: @title:window]
en: Select Gimp Levels File to Load
pl: Wybierz plik poziomów programu Gimp do wczytania

en: Cannot load from the Gimp levels text file.
pl: Nie można wczytać tekstowego pliku poziomów programu Gimp.

[ctx: @title:window]
en: Gimp Levels File to Save
pl: Plik poziomów programu Gimp do zapisania

en: Cannot save to the Gimp levels text file.
pl: Nie można zapisać tekstowego pliku poziomów programu Gimp.

[ctx: @title]
en: Adjust Levels
pl: Dostosuj poziomy

[ctx: @info]
en: A tool to adjust color levels
pl: Narzędzie do dostosowywania poziomów barw

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can adjust the color levels from image.
pl: To narzędzie do edycji obrazów może dostosować poziomy barw z obrazu.

[ctx: @action]
en: Levels Adjust...
pl: Dostosowywanie poziomów...

en: <b>Auto Levels</b>:<p>This option maximizes the tonal range in the Red, Green, and Blue channels. It searches the image shadow and highlight limit values and adjusts the Red, Green, and Blue channels to a full histogram range.</p>
pl: <b>Auto-Poziomy</b><p>Opcja maksymalizuje tonalny zakres kanału czerwonego, zielonego i niebieskiego. Szuka granic cieni i jasności i dostosowuje kanały czerwony, zielony i niebieski do pełnego zakresu histogramu.</p>

en: <b>Normalize</b>:<p>This option scales brightness values across the active image so that the darkest point becomes black, and the brightest point becomes as bright as possible without altering its hue. This is often a "magic fix" for images that are dim or washed out.</p>
pl: <b>Normalizacja</b>:<p>Opcja ta skaluje wartość jasności, tak że najciemniejszy punkt staje się czarny a najjaśniejszy staje się tak jasny jak barwa pozwala. To częsta "magiczna sztuczka" dla obrazów ciemnych lub prześwietlonych.</p>

en: <b>Equalize</b>:<p>This option adjusts the brightness of colors across the active image so that the histogram for the value channel is as nearly as possible flat, that is, so that each possible brightness value appears at about the same number of pixels as each other value. Sometimes Equalize works wonderfully at enhancing the contrasts in an image. Other times it gives garbage. It is a very powerful operation, which can either work miracles on an image or destroy it.</p>
pl: <b>Wyrównaj</b>:<p>Opcja ta dostosowuje jasność barw w obrazie tak, że histogram dla kanału wartości jest jak najbardziej płaski to znaczy, że każda możliwa wartość jasności pojawia się w takiej samej ilości pikseli jak każda inna wartość. Czasami wyrównywanie działa cudownie na poprawę kontrastu obrazu. Czasami zaś w rezultacie powstają śmieci. Istotna operacja, która może zdziałać cuda albo zniszczyć obraz.</p>

en: <b>Stretch Contrast</b>:<p>This option enhances the contrast and brightness of the RGB values of an image by stretching the lowest and highest values to their fullest range, adjusting everything in between.</p>
pl: <b>Rozciągnij kontrast</b>:<p>Opcja ta zwiększa kontrast i jasność wartości RGB obrazu przez rozciągnięcie najniższych i najwyższych wartości do pełnego zakresu dostosowując wszystko pomiędzy.</p>

en: <b>Auto Exposure</b>:<p>This option enhances the contrast and brightness of the RGB values of an image to calculate optimal exposition and black level using image histogram properties.</p>
pl: <b>Samoczynne naświetlenie</b>:<p>Opcja ta poprawia kontrast i jasność wartości RGB obrazu, aby obliczyć najlepsze poziomy czerni i naświetlenie używając histogramu.</p>

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can adjust colors automatically from image.
pl: To narzędzie do edycji obrazów może samoczynnie dostosować barwy z obrazu.

[ctx: @action]
en: Color Auto-Correction...
pl: Samoczynna poprawka barw...

en: Brightness / Contrast / Gamma
pl: Jasność / Kontrast / Gamma

[ctx: @title]
en: This Image Editor tool can adjust Brightness / Contrast / Gamma from image.
pl: To narzędzie do edycji obrazów może dostosować jasność / kontrast /gammę z obrazu.

[ctx: @action]
en: Brightness/Contrast/Gamma...
pl: jasność / kontrast / gamma...

en: Convert to Black and White
pl: Przekształć na czarno-białe

[ctx: @title]
en: Black and White
pl: Czarno-białe

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can convert image to black and white.
pl: To narzędzie do edycji obrazów może przekształcać obraz na czarno-biały.

[ctx: @action]
en: Black && White...
pl: Czarno-biały...

en: Channel Mixer
pl: Mikser kanałów

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can mix color channels from image.
pl: To narzędzie do edycji obrazów może wymieszać kanały barw z obrazu.

[ctx: @action]
en: Channel Mixer...
pl: Mieszalnik kanałów...

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can adjust color balance from image.
pl: To narzędzie do edycji obrazów dostosować równowagę barw z obrazu.

[ctx: @action]
en: Color Balance...
pl: Stosunek barw...

[ctx: @title]
en: Convert to 8 bits
pl: Przekształć na 8 bitów

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can convert image color depth to 8 bits.
pl: To narzędzie do edycji obrazów może przekształcić głębię barw obrazu na 16 bitową.

[ctx: @action]
en: Convert to 8 bits
pl: Przekształć na 8 bitów

[ctx: @info]
en: This image is already using a depth of 8 bits / color / pixel.
pl: Ten obraz już używa głębi 8 bitów / kolor / piksel.

[ctx: @info]
en: Performing this operation will reduce image color quality. Do you want to continue?
pl: Ta operacja spowoduje zmniejszenie jakości koloru obrazu. Czy chcesz kontynuować?

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can convert image color depth to 16 bits.
pl: To narzędzie do edycji obrazów może przekształcić głębię barw obrazu na 16 bitową.

[ctx: @action]
en: Convert to 16 bits
pl: Przekształć na 16 bitów

[ctx: @info]
en: This image is already using a depth of 16 bits / color / pixel.
pl: Ten obraz już używa głębi 16 bitów / kolor / piksel.

en: Color Negative Film
pl: Kolorowy negatyw

en: Input range of red color channel.
pl: Zakres wejściowy kanału czerwonego koloru.

en: Input range of green color channel.
pl: Zakres wejściowy kanału zielonego koloru.

en: Input range of blue color channel.
pl: Zakres wejściowy kanału niebieskiego koloru.

en: Check to apply the built-in color balance of the film profile. Un-check if you want to apply color balance yourself.
pl: Zaznacz, aby zastosować wbudowany balans profilu filmu. Usuń zaznaczenie, jeśli chcesz zastosować swój własny balans.

en: White point color picker
pl: Wybierak punktu o białym kolorze

en: With this button, you can pick the color of the orange mask of the scanned color negative. It represents white point of the negative, or the darkest black tone of the positive image after inversion. It is also the reference point for applying the film profile.
pl: Przy pomocy tego przycisku, możesz wybrać kolor pomarańczowej maski zeskanowanego, kolorowego negatywu. Reprezentuje on biały punkt negatywu, lub najciemniejszy odcień czerni pozytywnego obrazu po jego inwersji. Jest to również punkt odniesienia przy stosowaniu profilu filmu.

en: Reset white point.
pl: Wyzeruj biały punkt.

en: If you press this button, the white point is reset to pure white.
pl: Jeśli naciśniesz ten przycisk, to biały punkt zostaje wyzerowany do czystej bieli.

en: Adjust white point automatically.
pl: Samoczynnie dostosuj punkt bieli.

en: If you press this button, the white point is calculated from the image data automatically. This function requires to have some residual orange mask around the exposed area of the negative.
pl: Jeśli naciśniesz ten przycisk, to biały punkt zostanie samoczynnie obliczony w oparciu o dane obrazów. Funkcja ta wymaga resztkowej pomarańczowej maski wokół naświetlonego obszaru negatywu.

en: Exposure correction.
pl: Poprawka naświetlenia.

en: Move the slider to higher values until maximum brightness is achieved without clipping any color channel. Use the output histogram to evaluate each channel.
pl: Przesuń suwak do wyższych wartości, do czasu osiągnięcia maksymalnej jasności, bez przycinania żadnego z kanałów barw. Użyj histogramu wyjścia, aby ocenić każdy kanał.

en: Linear raw scans of film negatives require application of a gamma curve. Standard values are 1.8 or 2.2.
pl: Liniowe, surowe skany negatywów wymagają zastosowania krzywej gammy. Standardowe wartości to 1,8 lub 2,2.

[ctx: @title]
en: Color Negative Film
pl: Kolorowy negatyw

[ctx: @info]
en: A tool to emulate color negative film
pl: Narzędzie do naśladowania negatywu barw kliszy

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can emulate color negative film from image.
pl: To narzędzie do edycji obrazów może naśladować negatyw barw kliszy z obrazu.

[ctx: @action]
en: Color Negative...
pl: Negatyw barw...

en: HSL Adjustments
pl: Dostosowanie HSL

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can adjust Hue / Saturation / Lightness from image.
pl: To narzędzie do edycji obrazów dostosować odcień / nasycenie / jasność z obrazu.

[ctx: @action]
en: Hue/Saturation/Lightness...
pl: Odcień/Nasycenie/Jasność...

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can invert colors from image.
pl: To narzędzie do edycji obrazów może przekształcać barwy z obrazu.

[ctx: @action]
en: Invert
pl: Odwróć

[ctx: @title]
en: Invert
pl: Odwróć

en: Info...
pl: Informacje...

en: Current Color Space:
pl: Bieżąca przestrzeń barw:

en: Color Profile Conversion
pl: Przekształcenie profilu barw

[ctx: @info]
en: A tool to convert image to a color space
pl: Narzędzie do przekształcania obrazów na przestrzeń barw

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can convert image to a different color space.
pl: To narzędzie do edycji obrazów może przekształcić obraz do innej przestrzeni barw.

[ctx: @action]
en: Color Spaces
pl: Przestrzenie barw

[ctx: @action]
en: Color Space Converter...
pl: Przekształcanie przestrzeni barw...

[ctx: @info]
en: This image is not color managed.
pl: Ten obraz nie ma zarządzania barwami.

[ctx: @action]
en: Color Management is disabled...
pl: Zarządzanie barwami jest wyłączone...

en: White Balance
pl: Stosunek bieli

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can adjust the white balance from image.
pl: To narzędzie do edycji obrazów może dostosować równowagę bieli z obrazu.

[ctx: @action]
en: White Balance...
pl: Stosunek bieli...

en: Add Border
pl: Dodaj ramkę

[ctx: @info]
en: A tool to add a border around image
pl: Narzędzie do dodawania obramowania wokół obrazu

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can add decorative border around image.
pl: To narzędzie do edycji obrazów może dodać ozdobną ramkę wokół obrazu.

[ctx: @action]
en: Add Border...
pl: Dodaj obramowanie...

en: This previews the text inserted in the image. You can use the mouse to move the text to the right location.
pl: Podgląd tekstu umieszczonego na obrazie. Możesz użyć myszki do przesunięcia tekstu w docelowe miejsce.

en: Here, enter the text you want to insert in your image.
pl: Tutaj możesz wprowadzić tekst do umieszczenia na obrazu.

en: Here you can choose the font to be used.
pl: Tutaj możesz wybrać używaną czcionkę.

en: Align text to the left
pl: Wyrównaj tekst do lewej

en: Align text to the right
pl: Wyrównaj tekst do prawej

en: Align text to center
pl: Wyśrodkuj tekst

en: Align text to a block
pl: Wyrównaj tekst do bloku

en: Rotation:
pl: Obrót:

[ctx: no rotation]
en: None
pl: Brak

en: 90 Degrees
pl: 90 stopni

en: 180 Degrees
pl: 180 stopni

en: 270 Degrees
pl: 270 stopni

en: Select the text rotation to use here.
pl: Tutaj wybierz używany kąt obrotu tekstu.

[ctx: font color]
en: Color:
pl: Kolor:

en: Set here the font color to use.
pl: Tutaj ustaw kolor czcionki do użycia.

[ctx: text opacity]
en: Opacity:
pl: Nieprzezroczystość:

en: Select the text opacity to use here.
pl: Tutaj wybierz używaną nieprzezroczystość tekstu.

en: Add border
pl: Dodaj ramkę

en: Add a solid border around text using current text color
pl: Dodaj pełną ramkę wokół tekstu używając jego koloru

en: Semi-transparent
pl: Półprzezroczyste

en: Use semi-transparent text background under image
pl: Użyj półprzezroczystego tła pod obrazem

en: Enter your text here.
pl: Tutaj wpisz swój tekst.

en: Insert Text Tool
pl: Wstaw narzędzie tekstowe

en: Insert Text
pl: Wstaw tekst

[ctx: @title]
en: Insert Text
pl: Wstaw tekst

[ctx: @info]
en: A tool to insert text over an image
pl: Narzędzie do dodawania tekstu na obrazie

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can insert text over an image.
pl: To narzędzie do edycji obrazów może nałożyć tekst na obraz.

[ctx: @action]
en: Insert Text...
pl: Wstaw tekst...

en: Texture
pl: Tekstura

[ctx: @title]
en: Texture
pl: Tekstura

[ctx: @info]
en: A tool to apply a texture over an image
pl: Narzędzie do nakładania tekstury na obraz

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can apply a texture over an image.
pl: To narzędzie do edycji obrazów może nałożyć teksturę na obraz.

[ctx: @action]
en: Apply Texture...
pl: Nałóż teksturę...

en: Vignetting Correction
pl: Poprawka winietowania

[ctx: @title]
en: Vignetting Correction
pl: Poprawka winietowania

[ctx: @info]
en: A tool to correct vignetting
pl: Narzędzie do poprawy winietowania

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool correct vignetting from an image.
pl: To narzędzie do edycji obrazów może poprawić winietowanie z obrazu.

[ctx: @action]
en: Vignetting Correction...
pl: Poprawianie winietowania...

en: Gaussian Blur
pl: Rozmycie Gaussa

[ctx: @title]
en: Blur
pl: Rozmycie

[ctx: @info]
en: A tool to blur an image
pl: Narzędzie do rozmywania obrazu

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can blur an image.
pl: To narzędzie do edycji obrazów może rozmyć obraz.

[ctx: @action]
en: Blur...
pl: Rozmyj...

en: Brush Radius:
pl: Promień pędzla:

en: A radius of 0 has no effect, 1 and above determine the brush radius that determines the size of parts copied in the image. 
    Shortcut :: [ and ]
pl: Promień 0 nie powoduje żadnych efektów, 1 i wyższe wartości określają promień pędzla, który określa rozmiar części kopiowanych w obrazie. 
    Skrót :: [ oraz ]

en: Radial Blur Percent:
pl: Procent rozmycia promieniowego:

en: A percent of 0 has no effect, values above 0 represent a factor for mixing the destination color with source color this is done radially i.e. the inner part of the brush radius is totally from source and mixing with destination is done gradually till the outer part of the circle.
pl: 0 procent nie ma działania, wartości powyżej 0 przedstawiają współczynnik zmieszania barwy docelowej z barwą źródłową. Następuje to promieniowo, tj. wewnętrzna część promienia pędzla pochodzi całkowicie ze źródła i stopniowo miesza się z barwą docelową im dalej od środka promienia.

en: Select Source Point.
    Shortcut: S
pl: Wybierz punkt źródłowy. 
    Skrót: S

en: Polygon Selection With Lasso.
    Shortcut: L
    To Continue polygon, either press L or double click
    To Cancel, press ESC
pl: Zaznaczanie wielokątem przy użyciu lasso. 
    Skrót: L
    Aby kontynuować wielokąt, naciśnij albo klawisz L albo dwukrotnie kliknij
    Aby Zaniechać, naciśnij ESC

en: Move Image.
    Shortcut: M
pl: Przesuń obraz. 
    Skrót: M

en: Undo clone operation.
    Shortcut: CTRL+Z
pl: Cofnij działanie powielenia.
    Skrót: CTRL+Z

en: Redo clone operation.
    Shortcut: CTRL+Y
pl: Ponów działanie powielenia.
    Skrót: CTRL+Y

en: <p>How To Use:<br/><br/>* Press <b>s</b> to switch to source-selection mode, and select source point on image.<br/>* Press <b>s</b> again and start cloning.<br/>* Press <b>[</b> and <b>]</b> to change brush size.<br/>* Press <b>CTRL+Mousewheel</b> to zoom in/out.<br/>* Press <b>m</b> to pan the image if image is larger than viewport.<br/>* Press <b>l</b> to start lasso mode. Start drawing lasso boundary either continuously or discretely, then double-click or press l again to close the boundary.<br/>* Inside lasso mode, you can clone only inside the lasso region.</p>
pl: <p>Jak używać:<br/><br/>* Naciśnij <b>s</b> aby przełączyć się do trybu zaznaczania źródła i zaznacz punkt na obrazie.<br/>* Naciśnij ponownie <b>s</b> i rozpocznij powielanie.<br/>* Naciśnij <b>[</b> oraz <b>]</b> aby zmienić rozmiar pędzla.<br/>* Naciśnij <b>CTRL+rolka myszy</b>, aby powiększyć/pomniejszyć.<br/>* Naciśnij <b>m</b> aby przesunąć obraz, jeśli jest on większy niż wyświetlacz.<br/>* Naciśnij <b>l</b> aby rozpocząć tryb lassa. Zacznij rysować granicę lasso albo ciągle, albo w krokach, a następnie dwukrotnie kliknij lub naciśnij ponownie <b>l</b> aby domknąć granicę.<br/>* W trybie lasso, można powielać tylko wewnątrz obszaru lassa.</p>

en: healingClone
pl: Powielanie zasklepiające

[ctx: @title]
en: Healing Clone Tool
pl: Narzędzie powielania zasklepiającego

[ctx: @info]
en: A tool to fix image artifacts
pl: Narzędzie do naprawiania zniekształceń na obrazie

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can fix image artifacts by cloning area.
pl: To narzędzie do edycji obrazów może naprawić zniekształcenie poprzez powielanie obszaru.

[ctx: @action]
en: Healing Clone...
pl: Powielanie z zasklepianiem...

[ctx: @info]
en: This filter can be used to clone a part in a photo to erase unwanted region.
pl: Tego filtra można użyć do sklonowania części zdjęcia celem wymazania niechcianego obszaru.

en: Hot Pixels
pl: Gorące piksele

en: Hot Pixels Correction
pl: Zmniejszenie gorących pikseli

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can fix hot pixels from an image.
pl: To narzędzie do edycji obrazów może naprawić gorące piksele z obrazu.

[ctx: @action]
en: Hot Pixels...
pl: Gorące piksele...

en: Show grid
pl: Pokaż siatkę

en: Set this option to visualize the correction grid to be applied.
pl: Zaznacz to pole by pokazać siatkę poprawki, która będzie zastosowana.

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can fix automatically lens artifacts over an image.
pl: To narzędzie do edycji obrazów może samoczynnie naprawić zniekształcenia soczewki na obrazie.

[ctx: @action]
en: Lens Auto-Correction...
pl: Samoczynna poprawka obiektywu...

en: You can see here a thumbnail preview of the distortion correction applied to a cross pattern.
pl: Można tutaj zobaczyć miniaturowy podgląd poprawki zniekształcenia w stosunku do wzorca w kratkę.

[ctx: value for amount of distortion]
en: Main:
pl: Główny:

en: This value controls the amount of distortion. Negative values correct lens barrel distortion, while positive values correct lens pincushion distortion.
pl: Wartość kontrolująca wielkość zniekształcenia. Wartości ujemne korygują zniekształcenie beczkowe, podczas gdy wartości dodatnie korygują zniekształceniepoduszkowe.

en: Edge:
pl: Krawędź:

en: This value controls in the same manner as the Main control, but has more effect at the edges of the image than at the center.
pl: Wartość, której ustawienie ma taki sam skutek, jak pole "Centrum", ale wywołuje większy skutek na krawędziach obrazu, niż w jego centrum.

en: Zoom:
pl: Powiększenie:

en: This value rescales the overall image size.
pl: Wielkość przeskalowania całkowitego rozmiaru obrazu.

en: Brighten:
pl: Rozjaśnienie:

en: This value adjusts the brightness in image corners.
pl: Wartość dostosowania jasności w rogach obrazu.

en: Lens Distortion
pl: Zniekształcenie obiektywu

[ctx: @title]
en: Lens Distortion
pl: Zniekształcenie obiektywu

[ctx: @info]
en: A tool to adjust lens distortions
pl: Narzędzie do dostosowywania zniekształceń soczewki

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can adjust lens distortions from an image.
pl: To narzędzie do edycji obrazów może dostosować zniekształcenia soczewki z obrazu.

[ctx: @action]
en: Distortion...
pl: Zniekształcenie...

en: Local Contrast
pl: Kontrast lokalny

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can emulate tone mapping over an image.
pl: To narzędzie do edycji obrazów może naśladować mapowanie odcieni na obrazie.

[ctx: @action]
en: Local Contrast...
pl: Kontrast lokalny...

en: Noise Reduction
pl: Usuń szum

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can reduce noise in image.
pl: To narzędzie do edycji obrazów może zmniejszyć szum na obrazie.

[ctx: @action]
en: Noise Reduction...
pl: Zmniejszenie szumu...

en: Here you can see the image selection preview with red eye reduction applied.
pl: Możesz tutaj zobaczyć podgląd zastosowania redukcji efektu czerwonych oczu.

en: Red Eyes Correction
pl: Redukcja efektu czerwonych oczu

[ctx: @title]
en: Red Eye
pl: Redukcja efektu czerwonych oczu

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can reduce red eye effect on image.
pl: To narzędzie do edycji obrazów może usunąć czerwone oczy na obrazie.

[ctx: @action]
en: Red Eye...
pl: Czerwone oczy...

[ctx: @info]
en: This filter can be used to correct red eyes in a photo. Select a region including the eyes to use this option.
pl: Filtr służący do zmniejszenia efektu czerwonych oczu na fotografii. Wybierz rejon zawierający oczy aby uaktywnić ten filtr.

en: Preset
pl: Nastawa

en: Filtering type:
pl: Typ filtrowania:

[ctx: custom restoration settings]
en: Custom
pl: Własny

en: <p>Select the filter preset to use for photograph restoration here:</p><p><b>Reduce Uniform Noise</b>: reduce small image artifacts such as sensor noise.<br/><b>Reduce JPEG Artifacts</b>: reduce large image artifacts, such as a JPEG compression mosaic.<br/><b>Reduce Texturing</b>: reduce image artifacts, such as paper texture, or Moire patterns on scanned images.<br/><b>Custom</b>: Puts settings to most common values, fully customizable.</p>
pl: <p>Wybierz tu ustawienia wstępne filtra do użycia przy odrestaurowaniu zdjęcia:</p><p><b>Zmniejsz jednolity szum</b>: zmniejsz niewielkie artefakty na obrazie, takie, jak szum matrycy światłoczułej.</p><p><b>Zmniejsz artefakty JPEG</b>: zmniejsz duże artefakty na obrazie, takie, jak mozaika powstała na skutek kompresji JPEG.</p><p><b>Zmniejsz teksturowanie</b>: zmniejsz artefakty na obrazie, takie, jak tekstura papieru, lub efekt mory na zeskanowanym obrazie.</p>

en: Restoration
pl: Odrestauruj

[ctx: @title:window]
en: Photograph Restoration Settings File to Load
pl: Plik ustawień odrestaurowania zdjęcia do wczytania

en: "%1" is not a Photograph Restoration settings text file.
pl: "%1" nie jest tekstowym plikiem ustawień odrestaurowania zdjęcia.

en: Cannot load settings from the Photograph Restoration text file.
pl: Nie można wczytać ustawień z tekstowego pliku ustawień odrestaurowania zdjęcia.

[ctx: @title:window]
en: Photograph Restoration Settings File to Save
pl: Plik ustawień odrestaurowania zdjęcia do zapisania

en: Cannot save settings to the Photograph Restoration text file.
pl: Nie można zapisać ustawień do tekstowego pliku ustawień odrestaurowania zdjęcia.

[ctx: @info]
en: A tool to restore an image using Greystoration algorithm
pl: Narzędzie do odrestaurowywania obrazów przy użyciu algorytmu Greystoration

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can restore an image using Greystoration algorithm.
pl: To narzędzie do edycji obrazów może przywrócić obraz przy użyciu algorytmu Greystoration.

[ctx: @action]
en: Restoration...
pl: Odrestaurowywanie...

en: Sharpen
pl: Wyostrz

en: Unsharp Mask
pl: Maskowanie nieostrości

en: Refocus
pl: Ponownie ogniskuj

[ctx: @title]
en: Sharpen
pl: Wyostrz

[ctx: @info]
en: A tool to sharp an image
pl: Narzędzie do wyostrzania obrazów

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can sharp an image.
pl: To narzędzie do edycji obrazów może wyostrzyć obraz.

[ctx: @action]
en: Sharpen...
pl: Wyostrz...

[ctx: @title:window]
en: No Printer Available
pl: Nie jest dostępna żadna drukarka

[ctx: @info]
en: No printer is installed on your system. Please install one at least.
pl: Na swoim systemie nie masz wgranej żadnej drukarki. Wgraj co najmniej jedną.

[ctx: @title:window]
en: Print Image
pl: Wydruk obrazu

en: Use Color Management for Printing
pl: Użyj zarządzania barwami dla drukowania

en: Settings...
pl: Ustawienia...

en: <p>Color Management is disabled.</p> <p>You can enable it now by clicking on the "Settings" button.</p>
pl: <p>Zarządzanie barwami jest wyłączone.</p><p>Możesz je włączyć przez kliknięcie przycisku "Ustawienia".</p>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PrintOptionsPage)
en: Image Settings
pl: Ustawienia obrazów

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, imagePosButtonGroup) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Image Position
pl: Położenie obrazu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_autorotate) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintAutoRotate)
en: Auto rotate
pl: Samoobracanie

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Scaling
pl: Skalowanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mNoScale)
en: &No scaling
pl: &Bez skalowania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mScaleToPage)
en: &Fit image to page
pl: &Dopasuj obraz do strony

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintEnlargeSmallerImages)
en: Enlarge smaller images
pl: Powiększ mniejsze obrazy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mScaleTo)
en: &Scale to:
pl: &Skaluj do:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Millimeters
pl: Milimetry

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Centimeters
pl: Centymetry

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Inches
pl: Cale

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintKeepRatio)
en: Keep ratio
pl: Zachowaj kształt

[ctx: @title]
en: Print Image
pl: Wydrukuj obraz

[ctx: @info]
en: A tool to print an image
pl: Narzędzie do drukowania obrazu

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can print an image.
pl: To narzędzie do edycji obrazów może wydrukować obraz.

[ctx: @action]
en: Print Image...
pl: Drukuj obraz...

en: This is the preview of the blur effect applied to the photograph.
pl: Oto podgląd efektu rozmycia zastosowanego do zdjęcia.

en: Zoom Blur
pl: Rozmycie powiększające

en: Radial Blur
pl: Rozmycie promieniowe

en: Far Blur
pl: Dalekie rozmycie

en: Motion Blur
pl: Rozmycie ruchem

en: Softener Blur
pl: Rozmycie zmiękczające

en: Shake Blur
pl: Rozmycie potrząsające

en: Focus Blur
pl: Rozmycie ogniska

en: Smart Blur
pl: Sprytne rozmycie

en: Frost Glass
pl: Lodowe szkło

en: Mosaic
pl: Mozaika

en: <p>Select the blurring effect to apply to image.</p><p><b>Zoom Blur</b>:  blurs the image along radial lines starting from a specified center point. This simulates the blur of a zooming camera.</p><p><b>Radial Blur</b>: blurs the image by rotating the pixels around the specified center point. This simulates the blur of a rotating camera.</p><p><b>Far Blur</b>: blurs the image by using far pixels. This simulates the blur of an unfocalized camera lens.</p><p><b>Motion Blur</b>: blurs the image by moving the pixels horizontally. This simulates the blur of a linear moving camera.</p><p><b>Softener Blur</b>: blurs the image softly in dark tones and hardly in light tones. This gives images a dreamy and glossy soft focus effect. It is ideal for creating romantic portraits, glamour photographs, or giving images a warm and subtle glow.</p><p><b>Shake Blur</b>: blurs the image by shaking randomly the pixels. This simulates the blur of a random moving camera.</p><p><b>Focus Blur</b>: blurs the image corners to reproduce the astigmatism distortion of a lens.</p><p><b>Smart Blur</b>: finds the edges of color in your image and blurs them without muddying the rest of the image.</p><p><b>Frost Glass</b>: blurs the image by randomly disperse light coming through a frosted glass.</p><p><b>Mosaic</b>: divides the photograph into rectangular cells and then recreates it by filling those cells with average pixel value.</p>
pl: <p>Wybierz efekt rozmycia do zastosowania względem obrazu.</p><p><b>Rozmycie powiększające</b>: rozmywa obraz wzdłuż promieniowych linii zaczynających się od określonego punktu środkowego. Naśladuje to efekt powiększania obrazu w powiększającym obraz aparacie.</p><p><b>Rozmycie promieniowe</b>: rozmywa obraz obracając piksele względem określonego punktu środkowego. Naśladuje to efekt obracającego się aparatu.</p><p><b>Dalekie rozmycie</b>: rozmywa obraz z użyciem odległych pikseli. Naśladuje to efekt rozmycia z niewyostrzonego aparatu.</p><p><b>Rozmycie ruchem</b>: rozmywa obraz przesuwając piksele w poziomie. Naśladuje to efekt liniowego ruchu aparatu.</p><p><b>Rozmycie zmiękczające</b>: rozmywa obraz miękko w ciemnych odcieniach, a ostro w jasnych. Daje to zdjęciu marzycielski i lśniący efekt miękkiego wyostrzenia. Idealny dla tworzenia romantycznych portretów, urokliwych zdjęć, lub też dla nadania obrazom ciepłego i subtelnego blasku.</p><p><b>Rozmycie potrząsające</b>: rozmywa obraz zamieniając losowo piksele. Naśladuje to efekt rozmycia losowo poruszającego się aparatu.</p><p><b>Rozmycie ogniska</b>: rozmywa rogi obrazu dla zreprodukowania zniekształceń astygmatycznych soczewek.</p><p><b>Sprytne rozmycie</b>: odnajduje krawędzie płaszczyzn barw w obrazie i rozmywa je bez naruszania reszty obrazu.</p><p><b>Lodowe szkło</b>: rozmywa obraz losowo rozpraszając światło przechodzące przez zmrożone szkło.</p><p><b>Mozaika</b>: dzieli zdjęcie na prostokątne kawałki, a następnie tworzy je na nowo wypełniając te prostokąty uśrednioną wartością barw pikseli.</p>

en: Distance:
pl: Odległość:

en: Set here the blur distance in pixels.
pl: Ustaw tutaj odległość rozmycia w pikselach.

[ctx: level to use for the effect]
en: Level:
pl: Poziom:

en: This value controls the level to use with the current effect.
pl: Wartość kontrolująca poziom używany z bieżącym efektem.

en: Blur Effects
pl: Efekty rozmycia

[ctx: @title]
en: Blur Effects
pl: Efekty rozmycia

[ctx: @info]
en: A tool to apply blur effects to an image
pl: Narzędzie do nakładania efektu rozmycia na obraz

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can apply blur effects to an image.
pl: To narzędzie do edycji obrazów może rozmyć obraz.

[ctx: @action]
en: Blur Effects...
pl: Efekty rozmycia...

en: Charcoal
pl: Węgiel drzewny

en: Pencil size:
pl: Rozmiar ołówka:

en: Set here the charcoal pencil size used to simulate the drawing.
pl: Ustaw tutaj rozmiar ołówka z węgla użytego do symulacji szkicowania.

[ctx: smoothing value of the pencil]
en: Smooth:
pl: Wygładzanie:

en: This value controls the smoothing effect of the pencil under the canvas.
pl: Wartość kontrolująca efekt wygładzania ołówka na płótnie.

[ctx: @title]
en: Charcoal Drawing
pl: Szkicowanie węglem

[ctx: @info]
en: A tool to emulate charcoal drawing
pl: Narzędzie do naśladowania szkicowania węglem

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can emulate charcoal drawing to an image.
pl: To narzędzie do edycji obrazów może naśladować szkicowanie węglem na obrazie.

[ctx: @action]
en: Charcoal Drawing...
pl: Szkicowanie węglem...

[ctx: @info]
en: This is the color effects preview
pl: Podgląd efektu barw

[ctx: @title: filter]
en: Solarize
pl: Solaryzacja

[ctx: @title: filter]
en: Vivid
pl: Żywy

[ctx: @title: filter]
en: Find Edges
pl: Znajdź krawędzie

[ctx: @info]
en: A tool to apply color effects to an image
pl: Narzędzie do nakładania efektów barw na obraz

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can apply color effects to an image.
pl: To narzędzie do edycji obrazów może nałożyć efekty barw na obraz.

[ctx: @action]
en: Color Effects...
pl: Efekty barw...

en: This is the preview of the distortion effect applied to the photograph.
pl: Podgląd efektu zniekształcenia zastosowanego do zdjęcia.

en: Fish Eyes
pl: Rybie oko

en: Twirl
pl: Zawirowanie

en: Cylindrical Hor.
pl: Cylindryczny poz.

en: Cylindrical Vert.
pl: Cylindryczny pion.

en: Cylindrical H/V.
pl: Cylindryczny pion./poz.

en: Caricature
pl: Karykatura

en: Multiple Corners
pl: Wielokrotne narożników

en: Waves Hor.
pl: Fale poz.

en: Waves Vert.
pl: Fale pion.

en: Block Waves 1
pl: Bloki fal 1

en: Block Waves 2
pl: Bloki fal 2

en: Circular Waves 1
pl: Kołowe fale 1

en: Circular Waves 2
pl: Kołowe fale 2

en: Polar Coordinates
pl: Współrzędne biegunowe

en: Unpolar Coordinates
pl: Odwrócone współrzędne biegunowe

en: Tile
pl: Kafelki

en: <p>Here, select the type of effect to apply to an image.</p><p><b>Fish Eyes</b>: warps the photograph around a 3D spherical shape to reproduce the common photograph 'Fish Eyes' effect.</p><p><b>Twirl</b>: spins the photograph to produce a Twirl pattern.</p><p><b>Cylinder Hor.</b>: warps the photograph around a horizontal cylinder.</p><p><b>Cylinder Vert.</b>: warps the photograph around a vertical cylinder.</p><p><b>Cylinder H/V.</b>: warps the photograph around 2 cylinders, vertical and horizontal.</p><p><b>Caricature</b>: distorts the photograph with the 'Fish Eyes' effect inverted.</p><p><b>Multiple Corners</b>: splits the photograph like a multiple corners pattern.</p><p><b>Waves Horizontal</b>: distorts the photograph with horizontal waves.</p><p><b>Waves Vertical</b>: distorts the photograph with vertical waves.</p><p><b>Block Waves 1</b>: divides the image into cells and makes it look as if it is being viewed through glass blocks.</p><p><b>Block Waves 2</b>: like Block Waves 1 but with another version of glass blocks distortion.</p><p><b>Circular Waves 1</b>: distorts the photograph with circular waves.</p><p><b>Circular Waves 2</b>: another variation of the Circular Waves effect.</p><p><b>Polar Coordinates</b>: converts the photograph from rectangular to polar coordinates.</p><p><b>Unpolar Coordinates</b>: the Polar Coordinate effect inverted.</p><p><b>Tile</b>: splits the photograph into square blocks and moves them randomly inside the image.</p>
pl: <p>Wybierz typ efektu do użycia w stosunku do obrazu.</p><p><b>Rybie oko</b>: zawija zdjęcie wokół okrągłej bryły w celu zreprodukowania popularnego efektu fotograficznego "Rybie oko".</p><p><b>Zawirowanie</b>: okręca zdjęcie w celu uzyskania wzorca zawirowania.</p><p><b>Cylindryczny poz.</b>: zawija zdjęcie wokół poziomego walca.</p><p><b>Cylindryczny pion.</b>: zawija zdjęcie wokół pionowego walca.</p><p><b>Cylindryczny pion./poz.</b>: zawija zdjęcie wokół dwóch walców - poziomego i pionowego.</p><p><b>Karykatura</b>: Zniekształca zdjęcie przy użyciu odwrotnego efektu do "Rybiego oka".</p><p><b>Wielokrotne narożniki</b>: rozdziela zdjęcie jak w szablonie z wieloma narożnikami.</p><p><b>Poziome fale</b>: zniekształca zdjęcie przy użyciu poziomych fal.</p><p><b>Pionowe fale</b>: zniekształca zdjęcie przy użyciu pionowych fal.</p><p><b>Bloki fal 1</b>: dzieli obraz na komórki i sprawia, że wygląda jak oglądany przez szklane bloki.</p><p><b>Bloki fal 2</b>: jak bloki fal 1, ale z inną wersją zniekształcenia szklanych bloków.</p><p><b>Kołowe fale 1</b>: zniekształca zdjęcie przy użyciu kołowych fal.</p><p><b>Kołowe fale 2</b>: inny wariant efektu kołowych fal.</p><p><b>Współrzędne biegunowe</b>: zmienia współrzędne obrazu z prostokątnych na biegunowe.</p><p><b>Odwrócone współrzędne biegunowe</b>: odwrócony efekt współrzędnych biegunowych.</p><p><b>Kafelki</b>: dzieli zdjęcie na kwadratowe bloki i przesuwa je losowo wewnątrz obrazu.</p>

[ctx: level of the effect]
en: Level:
pl: Poziom:

en: Set here the level of the effect.
pl: Ustaw tutaj poziom efektu.

en: Iteration:
pl: Powtórzenia:

en: This value controls the iterations to use for Waves, Tile, and Neon effects.
pl: Wartość kontrolująca liczbę powtórzeń przy efektach Fale, Kafelki i Neon.

en: Distortion Effects
pl: Efekty zniekształcenia

[ctx: @title]
en: Distortion Effects
pl: Efekty zniekształcenia

[ctx: @info]
en: A tool to apply distortion effects to an image
pl: Narzędzie do nakładania zniekształcenia na obraz

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can apply distortion effects to an image.
pl: To narzędzie do edycji obrazów może nałożyć efekty zniekształcenia na obraz.

[ctx: @action]
en: Distortion Effects...
pl: Efekty zniekształcenia...

en: Depth:
pl: Głębokość:

en: Set here the depth of the embossing image effect.
pl: Ustaw tutaj głębokość efektu wytłaczania obrazu.

en: Emboss
pl: Wytłoczenie

[ctx: @title]
en: Emboss
pl: Wytłoczenie

[ctx: @info]
en: A tool to emboss an image
pl: Narzędzie do wytłaczania obrazu

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can emboss an image.
pl: To narzędzie do edycji obrazów może wytłoczyć obraz.

[ctx: @action]
en: Emboss...
pl: Wytłaczanie...

en: Film Grain
pl: Ziarno kliszy

[ctx: @info]
en: A tool to add film grain over an image
pl: Narzędzie do nakładania ziarna na obraz

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can add film grain over an image.
pl: To narzędzie do edycji obrazów może nałożyć ziarno kliszy na obraz.

[ctx: @action]
en: Add Film Grain...
pl: Nałóż ziarno kliszy...

en: Brush size:
pl: Rozmiar pędzla:

en: Set here the brush size to use for simulating the oil painting.
pl: Ustaw tutaj rozmiar pędzla użytego w symulacji malowania farbą olejną.

[ctx: value of smoothing effect]
en: Smooth:
pl: Wygładzanie:

en: This value controls the smoothing effect of the brush under the canvas.
pl: Wartość kontrolująca efekt wygładzania pędzla na płótnie.

en: Oil Paint
pl: Farba olejna

[ctx: @title]
en: Oil Paint
pl: Farba olejna

[ctx: @info]
en: A tool to emulate oil painting
pl: Narzędzie do naśladowania obrazu olejnego

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can emulate oil painting over an image.
pl: To narzędzie do edycji obrazów może naśladować obraz olejny.

[ctx: @action]
en: Oil Paint...
pl: Obraz olejny...

en: This is the preview of the Raindrop effect.<p>Note: if you have previously selected an area in the editor, this will be unaffected by the filter. You can use this method to disable the Raindrops effect on a human face, for example.</p>
pl: Podgląd efektu kropel deszczu.<p>Uwaga: jeśli poprzednio zaznaczono część obrazu w edytorze obrazów digiKam, wtedy ten obszar nie zostanie objęty działaniem filtra. Można wykorzystać ten sposób dla wyłączenia efektu kropel na przykład na ludzkiej twarzy.</p>

en: Drop size:
pl: Rozmiar kropli:

en: Set here the raindrops' size.
pl: Ustaw tutaj rozmiar kropli.

en: Number:
pl: Liczba:

en: This value controls the maximum number of raindrops.
pl: Wartość kontrolująca maksymalną liczbę kropel.

en: Fish eyes:
pl: Rybie oczy:

en: This value is the fish-eye-effect optical distortion coefficient.
pl: Wartość współczynnika zniekształcenia optycznego (dystorsji) efektu rybich oczu.

en: RainDrop
pl: Krople deszczu

[ctx: @title]
en: Raindrops
pl: Krople deszczu

[ctx: @info]
en: A tool to add rain drops over an image
pl: Narzędzie do nakładania kropel deszczu na obraz

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can add rain drops over an image.
pl: To narzędzie do edycji obrazów może nałożyć krople deszczu na obraz.

[ctx: @action]
en: Raindrops...
pl: Krople deszczu...

[ctx: @title]
en: Auto-Crop
pl: Samoczynne obcięcie

[ctx: @info]
en: A tool to auto-crop an image
pl: Narzędzie do samo-przycinania obrazu

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can crop automatically an image by detection of inner black border, generated while panorama stitching for example.
pl: To narzędzie do edycji obrazów może samoczynnie przyciąć obraz po wykryciu wewnętrznego czarnego obramowania, utworzonego na przykład podczas zszywania panoramy.

[ctx: @action]
en: &Auto-Crop
pl: S&amo-przycinanie

[ctx: @info]
en: This option can be used to crop automatically the image.
pl: Opcja ta może zostać użyta do samoczynnego przycinania obrazu.

en: Maintain aspect ratio
pl: Zachowanie proporcji obrazu

en: Enable this option to maintain aspect ratio with new image sizes.
pl: Zaznacz to pole, żeby zachować kształt dla nowych rozmiarów obrazu.

en: Width (px):
pl: Szerokość (piks.):

en: Set here the new image width in pixels.
pl: Ustaw tutaj nową szerokość obrazu w pikselach.

en: Height (px):
pl: Wysokość (piks.):

en: Set here the new image height in pixels.
pl: Ustaw tutaj nową wysokość obrazu w pikselach.

en: Width (%):
pl: Szerokość (%):

en: New image width, as a percentage (%).
pl: Ustaw nową szerokość obrazu w procentach (%).

en: Height (%):
pl: Wysokość (%):

en: New image height, as a percentage (%).
pl: Ustaw nową wysokość obrazu w procentach (%).

en: Specify here your desired content-aware rescaling percentage.
pl: Podaj tutaj pożądany procent przeskalowania świadomego treści.

en: Add weight masks
pl: Dodaj maski ważenia

en: Enable this option to add suppression and preservation masks.
pl: Zaznacz to pole, aby dodać maskę wytłumienia i zachowania.

en: Suppression weight mask:
pl: Maska wagi wytłumienia:

en: Draw a suppression mask
pl: Rysuj maskę wytłumienia

en: Click on this button to draw zones marking which areas of the image are less important.  These zones will be deleted when reducing the picture, or duplicated when enlarging the picture.
pl: Kliknij na przycisku, aby narysować obszary oznaczające mniej ważne miejsca obrazu.  Obszary te zostaną usunięte podczas redukowania zdjęcia, lub powielone podczas powiększania zdjęcia.

en: Preservation weight mask:
pl: Maska wagi zachowania:

en: Draw a preservation mask
pl: Rysuj maskę zachowania

en: Click on this button to draw zones marking which areas of the image you want to preserve.
pl: Kliknij na ten przycisk, aby narysować obszary oznaczające miejsca obrazu, które chcesz zachować.

en: Erase mask:
pl: Wymaż maskę:

en: Erase mask
pl: Usuń maskę

en: Click on this button to erase mask regions.
pl: Użyj tego przycisku by usunąć maski.

en: Specify here the size of the brush used to paint masks.
pl: Podaj tutaj rozmiar pędzla używanego do malowania masek.

en: Norm of brightness gradient
pl: Norma gradientu jasności

en: Sum of absolute values of brightness gradients
pl: Suma bezwzględnych wartości gradientów jasności

en: Absolute value of brightness gradient
pl: Bezwzględna wartość gradientu jasności

en: Norm of luma gradient
pl: Norma gradientu luma

en: Sum of absolute values of luma gradients
pl: Suma bezwzględnych wartości gradientów luma

en: Absolute value of luma gradient
pl: Bezwzględna wartość gradientu luma

en: This option allows you to choose a gradient function. This function is used to determine which pixels should be removed or kept.
pl: Opcja ta pozwala tobie na wybór funkcji gradientu. Funkcja ta jest wykorzystywana do określenia, które piksele powinny zostać usunięte, a które zachowane.

en: Preserve Skin Tones
pl: Zachowaj odcienie skóry

en: Enable this option to preserve pixels whose color is close to a skin tone.
pl: Zaznacz to pole, aby zachować piksele, których kolor jest bliski do odcieniowi skóry.

en: Overall rigidity of the seams:
pl: Całkowita sztywność rys:

en: Use this value to give a negative bias to the seams which are not straight. May be useful to prevent distortions in some situations, or to avoid artifacts from pixel skipping (it is better to use low values in such case). This setting applies to the whole selected layer if no rigidity mask is used. Note: the bias is proportional to the difference in the transversal coordinate between each two successive points, elevated to the power of 1.5, and summed up for the whole seam.
pl: Użyj tej wartości, aby nadać ujemne niekierunkowanie dla rys, które nie są proste. Może się to przydać przy zapobieganiu zniekształceń w pewnych sytuacjach, lub przy unikaniu artefaktów wynikających z pomijania pikseli (lepiej jest użyć niskich wartości w takich przypadkach). Ustawienie to stosuje się do całej wybranej warstwy, jeśli nie użyto maski sztywności. Zauważ: ukierunkowanie jest proporcjonalne do różnicy we współrzędnej poprzecznej pomiędzy dwoma sukcesywnymi punktami, podniesionymi do potęgi 1,5 i zsumowanymi dla całej rysy.

en: Maximum number of transversal steps:
pl: Maksymalna liczba poprzecznych kroków:

en: This option lets you choose the maximum transversal step that the pixels in the seams can take. In the standard algorithm, corresponding to the default value step = 1, each pixel in a seam can be shifted by at most one pixel with respect to its neighbors. This implies that the seams can form an angle of at most 45 degrees with respect to their base line. Increasing the step value lets you overcome this limit, but may lead to the introduction of artifacts. In order to balance the situation, you can use the rigidity setting.
pl: Opcja ta pozwala tobie wybrać maksymalny krok poprzeczny, który mogą wykonać piksele w rysie. W standardowym algorytmie, odpowiadającym domyślnej wartości kroku = 1, każdy piksel w rysie może zostać przesunięty o co najwyżej jedne piksel w względem swoich sąsiadów. Wynika z tego, że rysa może tworzyć kąt, co najwyżej o mierze 45 stopni względem jej linii bazowej. Zwiększanie tego kroku pozwala tobie na przekroczenie tego ograniczenia, ale zarazem może wprowadzić artefakty. Aby wyrównoważyć sytuację, możesz użyć ustawienia sztywności.

en: Side switch frequency:
pl: Częstotliwość zmiany strony:

en: During the carving process, at each step the optimal seam to be carved is chosen based on the relevance value for each pixel. However, in the case where two seams are equivalent (which may happen, for instance, when large portions of the image have the same color), the algorithm always chooses the seams from one side.  In some cases, this can pose problems, e.g. an object centered in the original image might not be centered in the resulting image. In order to overcome this effect, this setting allows the favored side to be switched automatically during rescaling, at the cost of slightly worse performance.
pl: Podczas procesu rzeźbienia, przy każdym kroku wybierana jest optymalna rysa w oparciu o wartość odpowiedniości dla każdego piksela. Jednakże w przypadku, gdzie dwie rysy są równoważne (co może się wydarzyć, na przykład, gdy duże części obrazów mają ten sam kolor), to algorytm zawsze wybiera rysy z jednej strony.  W pewnych przypadkach, może to powodować problemy, np. obiekt wyśrodkowany na obrazie źródłowym może nie być wyśrodkowany na obrazie docelowym. Aby zapobiec temu efektowi, ustawienie to pozwala na samoczynne przełączenie na faworyzowaną stronę podczas przeskalowywania, przy koszcie nieznacznie gorszej wydajności.

en: Resize Order:
pl: Kolejność zmiany wielkości:

en: Horizontally first
pl: Najpierw poziomo

en: Vertically first
pl: Najpierw pionowo

en: Here you can set whether to resize horizontally first or vertically first.
pl: Tutaj możesz wybrać czy zmienić rozmiar najpierw w poziomie czy w pionie.

en: Target size
pl: Wielkość docelowa

en: Content-aware rescale percentage
pl: Procent przeskalowania świadomego treści

en: Mask Settings
pl: Ustawienia maski

en: Energy function
pl: Funkcja energii

en: Advanced Settings
pl: Ustawienia rozszerzone

en: Liquid Rescale
pl: Płynne skalowanie

[ctx: @title]
en: Liquid Rescale
pl: Płynne skalowanie

[ctx: @info]
en: A tool to resize an image with content analysis
pl: Narzędzie do zmiany rozmiaru obrazu z analizą zawartości

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can resize an image with content analysis.
pl: To narzędzie do edycji obrazów może zmienić rozmiar obrazu na podstawie analizy zawartości.

[ctx: @action]
en: Liquid Rescale...
pl: Płynne przeskalowywanie...

en: This is the free rotation operation preview. If you move the mouse cursor on this preview, a vertical and horizontal dashed line will be drawn to guide you in adjusting the free rotation correction. Release the left mouse button to freeze the dashed line's position.
pl: Podgląd operacji swobodnego obracania. Jeśli przesuniesz wskaźnik myszy na tym podglądzie, zostaną narysowane pionowa i pozioma linia przerywana, pomagające w dostosowaniu kąta obrotu. Zwolnienie lewego przycisku myszy spowoduje zamrożenie pozycji przerywanych linii.

en: New width:
pl: Nowa szerokość:

en:  px
pl:  piks.

en: New height:
pl: Nowa wysokość:

en: Select a point in the preview widget, then click this button to assign the point for auto-correction.
pl: Wybierz punkt w podglądzie, potem naciśnij na ten przycisk by określić punkt dla samoczynnej poprawki.

[ctx: Automatic Adjustment]
en: Adjust
pl: Poprawka

en: <p>Correct the rotation of your images automatically by assigning two points in the preview widget and clicking <i>Adjust</i>.<br/>You can either adjust horizontal or vertical lines.</p>
pl: <p>Samoczynnie popraw obrót swoich obrazów przez przypisanie dwóch punktów na elemencie interfejsu podglądu i kliknięciu <i>Dopasuj</i>.<br/> Możesz dopasować zarówno poziome jak i pionowe linie.</p>

en: Automatic Adjustment
pl: Samoczynna poprawka

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, settingsGroupBox)
en: Settings
pl: Ustawienia

en: Free Rotation
pl: Swobodne obracanie

en: Click to set
pl: Naciśnij, aby ustawić

[ctx: point has been set and is valid]
en: Okay
pl: OK

[ctx: @title]
en: Free Rotation
pl: Swobodne obracanie

[ctx: @info]
en: A tool to rotate an image
pl: Narzędzie do obracania obrazu

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can rotate an image with an arbitrary angle.
pl: To narzędzie do edycji obrazów może obrócić obraz o dowolny kąt.

[ctx: @action]
en: Free Rotation...
pl: Dowolne obracanie...

[ctx: @action]
en: Free Rotation Set Point 1
pl: 1 ustawiony punkt dowolnego obracania

[ctx: @action]
en: Free Rotation Set Point 2
pl: 2 ustawiony punkt dowolnego obracania

[ctx: @action]
en: Free Rotation Auto Adjust
pl: Samo-dostosowywanie dowolnego obracania

en: This is the perspective transformation operation preview. You can use the mouse for dragging the corner to adjust the perspective transformation area.
pl: Podgląd operacji przekształcenia perspektywy. Można użyć myszki w celu przeciągnięcia rogu, aby dostosować obszar przekształcenia.

en: Angles (in degrees):
pl: Kąty (w stopniach):

en:   Top left:
pl:   Lewy górny:

en:   Top right:
pl:   Prawy górny:

en:   Bottom left:
pl:   Lewy dolny:

en:   Bottom right:
pl:   Prawy dolny:

en: Draw preview while moving
pl: Rysuj podgląd w czasie ruchu

en: Draw grid
pl: Narysuj siatkę

en: Inverse transformation
pl: Odwrócona transformacja

[ctx: @title]
en: Perspective
pl: Perspektywa

[ctx: @info]
en: A tool to adjust perspective
pl: Narzędzie do dostosowywania perspektywy

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can adjust perspective from an image.
pl: To narzędzie do edycji obrazów może dostosować perspektywę obrazu.

[ctx: @action]
en: Perspective Adjustment...
pl: Dostosowywanie perspektywy...

en: Perspective Adjustment Tool
pl: Narzędzie dostrajania perspektywy

en: Perspective Adjustment
pl: Poprawka perspektywy

en: Aspect Ratio Crop
pl: Współczynnik kształtu obrazu przy kadrowaniu

en: <p>Here you can see the aspect ratio selection preview used for cropping. You can use the mouse to move and resize the crop area.</p><p>Press and hold the <b>CTRL</b> key to move the opposite corner too.</p><p>Press and hold the <b>SHIFT</b> key to move the closest corner to the mouse pointer.</p>
pl: <p>Można tu podejrzeć wpływ wyboru współczynnika kształtu obrazu na kadrowanie. Myszka może być użyta do przesuwania i zmiany rozmiaru kadrowanego obszaru.</p><p>Przytrzymaj klawisz <b>CTRL</b> by równocześnie przesunąć przeciwny narożnik.</p><p>Przytrzymaj klawisz <b>SHIFT</b> by przesunąć narożnik najbliższy wskaźnikowi myszy.</p>

en: Max. Aspect
pl: Maksymalna wartość współczynnika

en: Set selection area to the maximum size according to the current ratio.
pl: Ustaw zaznaczenie na maksymalny rozmiar zgodnie z bieżącym współczynnikiem.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, resolutionLabel)
en: Resolution:
pl: Rozdzielczość:

en: Crop Information
pl: Informacje przycięcia

en: Aspect ratio:
pl: Współczynnik kształtu:

[ctx: custom aspect ratio crop settings]
en: Custom
pl: Własny

en: Golden Ratio
pl: Złoty podział

en: Current Aspect Ratio
pl: Obecny współczynnik kształtu

[ctx: no aspect ratio]
en: None
pl: Brak

en: <p>Select your constrained aspect ratio for cropping. Aspect Ratio Crop tool uses a relative ratio. That means it is the same if you use centimeters or inches and it does not specify the physical size.</p><p>You can see below a correspondence list of traditional photographic paper sizes and aspect ratio crop:</p><p><b>2:3</b>: 10x15cm, 20x30cm, 30x45cm, 4x6", 8x12", 12x18", 16x24", 20x30"</p><p><b>3:4</b>: 6x8cm, 15x20cm, 18x24cm, 30x40cm, 3.75x5", 4.5x6", 6x8", 7.5x10", 9x12"</p><p><b>4:5</b>: 20x25cm, 40x50cm, 8x10", 16x20"</p><p><b>5:7</b>: 15x21cm, 30x42cm, 5x7"</p><p><b>7:10</b>: 21x30cm, 42x60cm, 3.5x5"</p><p><b>8:5</b>: common wide-screen monitor (as 1680x1050)</p><p><b>2:1</b>, <b>3:1</b>, <b>4:1</b>: common panoramic sizes</p><p><b>16:9</b>: common tv-screen (as HDTV or Full-HD)</p><p>The paper <b>Format DIN A</b> use the ratio 1:1.414</p><p>The <b>Golden Ratio</b> is 1:1.618. A composition following this rule is considered visually harmonious but may not be suitable to print on standard photographic paper.</p><p>The <b>Current Aspect Ratio</b> takes aspect ratio from the currently opened image.</p>
pl: <p>Wybierz wymiary proporcjonalnego kadrowania. Narzędzie proporcjonalnego kadrowania używa proporcji względnych. Oznacza to, że nie ma znaczenia czy używasz centymetrów czy cali - nie to określa rozmiary fizyczne.</p><p>Poniżej lista odpowiadających tradycyjnych rozmiarów papieru i proporcji kadrowania:</p><p><b>2:3</b>: 10x15cm, 20x30cm, 30x45cm, 4x6", 8x12", 12x18", 16x24", 20x30"</p><p><b>3:4</b>: 6x8cm, 15x20cm, 18x24cm, 30x40cm, 3.75x5", 4.5x6", 6x8", 7.5x10", 9x12"</p><p><b>4:5</b>: 20x25cm, 40x50cm, 8x10", 16x20"</p><p><b>5:7</b>: 15x21cm, 30x42cm, 5x7"</p><p><b>7:10</b>: 21x30cm, 42x60cm, 3.5x5"</p><p><b>8:5</b>: powszechny monitor szeroko-ekranowy (1680x1050)</p><p><b>2:1</b>, <b>3:1</b>, <b>4:1</b>: common panoramic sizes</p><p><b>16:9</b>: powszechne ekrany telewizyjne (takie jak HDTV czy Full-HD)</p><p>Papier <b>formatu DIN A</b> używa stosunku  1:1.414</p><p>Złoty podział</b> to 1:1.618. Kompozycja według tego stosunku jest uważana za harmonijną wizualnie, lecz może nie nadawać się do wydruku na papierze fotograficznym.</p><p><b>Obecne proporcje kształtu</b> pobierają proporcje kształtu z obecnie otwartego obrazu.</p>

en: Exact aspect
pl: Dokładny kształt

en: Enable this option to force exact aspect ratio crop.
pl: Zaznacz to pole by wymusić stosowanie precyzyjnego kadrowania proporcjonalnego.

en: Orientation:
pl: Kierunek:

en: Landscape
pl: Pejzaż

en: Portrait
pl: Portret

en: Select constrained aspect ratio orientation.
pl: Wybierz tutaj ograniczenie kierunku współczynnika kształtu obrazu.

en: Auto
pl: Automatycznie

en: Enable this option to automatically set the orientation.
pl: Zaznacz to pole, aby samoczynnie ustawić kierunek.

en: Custom ratio:
pl: Własna proporcja:

en: Set here the desired custom aspect numerator value.
pl: Ustaw tutaj pożądaną, własną wartość licznika proporcji kształtu.

en: Set here the desired custom aspect denominator value.
pl: Ustaw tutaj pożądaną, własną wartość mianownika proporcji kształtu.

en: Set width position to center.
pl: Ustaw pozycję szerokości na środek.

en: Set height position to center.
pl: Ustaw pozycję wysokości na środek.

en: Crop Settings
pl: Ustawienia przycięcia

[ctx: @label: guide lines]
en: Form:
pl: Formularz:

en: Rules of Thirds
pl: Reguła trzech

en: Diagonal Method
pl: Metoda przekątnych

en: Harmonious Triangles
pl: Harmonijne trójkąty

en: Golden Mean
pl: Złoty podział

[ctx: no geometric form]
en: None
pl: Brak

en: With this option, you can display guide lines to help compose your photograph.
pl: Włączenie tej opcji powoduje wyświetlenie pomocniczych linii, które ułatwią skomponować zdjęcie.

en: Golden sections
pl: Złote sekcje

en: Enable this option to show golden sections.
pl: Po włączeniu tej opcji, będą wyświetlane złote sekcje.

en: Golden spiral sections
pl: Sekcje złotych spiral

en: Enable this option to show golden spiral sections.
pl: Po włączeniu tej opcji, będą pokazywane sekcje złotych spiral.

en: Golden spiral
pl: Złota spirala

en: Enable this option to show a golden spiral guide.
pl: Po włączeniu tej opcji, będzie pokazywana złota spirala.

en: Golden triangles
pl: Złote trójkąty

en: Enable this option to show golden triangles.
pl: Po włączeniu tej opcji, będą pokazywane złote trójkąty.

en: Flip horizontally
pl: Odbij w poziomie

en: Enable this option to flip the guidelines horizontally.
pl: Po włączeniu tej opcji, linie pomocnicze zostaną odbite w poziomie.

en: Flip vertically
pl: Odbij w pionie

en: Enable this option to flip the guidelines vertically.
pl: Po włączeniu tej opcji, linie pomocnicze zostaną odbite w pionie.

en: Color and width:
pl: Barwa i szerokość:

en: Set here the color used to draw composition guides.
pl: Ustaw tutaj kolor używany przy rysowaniu linii pomocniczych kompozycji.

en: Set here the width in pixels used to draw composition guides.
pl: Ustaw tutaj szerokość (w pikselach) pomocniczych linii kompozycji.

en: Composition Guides
pl: Linie pomocnicze

[ctx: custom ratio crop settings]
en: Custom
pl: Własna

[ctx: @title]
en: Aspect Ratio Crop
pl: Współczynnik kształtu obrazu przy kadrowaniu

[ctx: @info]
en: A tool to crop an image with ratio
pl: Narzędzie do przycinania obrazu przy użyciu współczynnika

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can crop an image with ratio.
pl: To narzędzie do edycji obrazów może dociąć obraz na podstawie współczynnika.

[ctx: @action]
en: Aspect Ratio Crop...
pl: Przycinanie wg współczynnika...

en: New Size
pl: Nowy rozmiar

en: Preset Resolutions:
pl: Obecne rozdzielczości:

[ctx: Original (size)]
en: Original (%1 x %2 pixels)
pl: Pierwotna (%1 x %2 piksele)

[ctx: Tiny (size)]
en: Tiny (%1 x %2 pixels)
pl: Drobna (%1 x %2 piksele)

[ctx: Small (size)]
en: Small (%1 x %2 pixels)
pl: Mała (%1 x %2 piksele)

[ctx: Medium (size)]
en: Medium (%1 x %2 pixels)
pl: Średnia (%1 x %2 piksele)

[ctx: Big (size)]
en: Big (%1 x %2 pixels)
pl: Duża (%1 x %2 piksele)

[ctx: Large (size)]
en: Large (%1 x %2 pixels)
pl: Bardzo duża (%1 x %2 piksele)

[ctx: Huge (size)]
en: Huge (%1 x %2 pixels)
pl: Ogromna (%1 x %2 piksele)

[ctx: UHD4K (size)]
en: UHD-4K (%1 x %2 pixels)
pl: UHD-4K (%1 x %2 pikseli)

[ctx: Letter (size)]
en: Letter (8.5 x 11 in)
pl: List (8.5 x 11 in)

[ctx: Print (size)]
en: 4 x 6 in
pl: 4 x 6 cali

[ctx: Print (size)]
en: 5 x 7 in
pl: 5 x 7 cali

[ctx: Print (size)]
en: 8 x 10 in
pl: 8 x 10 cali

[ctx: Print (size)]
en: 11 x 14 in
pl: 11 x 14 cali

en: Units:
pl: Jednostki:

en: Pixels (px)
pl: Piksele (piks.)

en: Inches (in)
pl: Cale (in)

en: Centimeters (cm)
pl: Centymetry (cm)

en: Millimeters (mm)
pl: Milimetry (mm)

en: Width:
pl: Szerokość:

en: px
pl: piks

en: Height:
pl: Wysokość:

en: New image height in pixels (px).
pl: Ustaw nową wysokość obrazu w pikselach.

en: New image width in percent (%).
pl: Ustaw nową szerokość obrazu w procentach (%).

en: New image height in percent (%).
pl: Ustaw nową wysokość obrazu w procentach (%).

en:  Pixel/Inch
pl:  Piksele/cal

en: New image resolution in pixels/inch.
pl: Nowa rozdzielczość obrazu w pikselach/cal.

en: Restore photograph (slow)
pl: Odtwórz zdjęcie (powolne)

en: Enable this option to scale-up an image to a huge size. <b>Warning</b>: This process can take some time.
pl: Używaj trybu odtwarzania tylko do skalowania obrazów (powiększania) do dużych wielkości. <b>Uwaga</b>: proces może potrwać dłuższą chwilę.

en: <b>Note:</b> use Restoration Mode to scale-up an image to a huge size. This process can take some time.
pl: <b>Uwaga</b>:Używaj trybu odtwarzania tylko do skalowania obrazów (powiększania) do dużych wielkości. Proces może potrwać dłuższą chwilę.

[ctx: Pixels]
en: px
pl: piks.

[ctx: Inches]
en: in
pl: cal

en: Resize
pl: Zmień rozmiar

[ctx: @title:window]
en: Photograph Resizing Settings File to Load
pl: Plik zmiany wielkości do wczytania

en: "%1" is not a Photograph Resizing settings text file.
pl: "%1" nie jest tekstowym plikiem ustawień zmiany wielkości.

en: Cannot load settings from the Photograph Resizing text file.
pl: Nie można wczytać ustawień z tekstowego pliku ustawień zmiany wielkości.

[ctx: @title:window]
en: Photograph Resizing Settings File to Save
pl: Plik ustawień zmiany wielkości do zapisu

en: Cannot save settings to the Photograph Resizing text file.
pl: Nie można zapisać ustawień do tekstowego pliku ustawień zmiany wielkości.

[ctx: @title]
en: Resize Image
pl: Zmień rozmiar obrazu

[ctx: @action]
en: A tool to resize an image
pl: Narzędzie do zmieniania rozmiaru obrazu

[ctx: @action]
en: This Image Editor tool can resize an image.
pl: To narzędzie do edycji obrazów może zmienić rozmiar obrazu.

[ctx: @action]
en: &Resize...
pl: Zmień &rozmiar...

en: This is the shear operation preview. If you move the mouse cursor on this preview, a vertical and horizontal dashed line will be drawn to guide you in adjusting the shear correction. Release the left mouse button to freeze the dashed line's position.
pl: Podgląd operacji pochylania. Kiedy przesuniesz kursorem myszy nad tym podglądem, zostaną narysowane przerywane pionowa i pozioma linia, aby pomóc w dostosowaniu pochylenia. Zwolnij lewy guzik myszy w celu zamrożenia pozycji przerywanych linii.

en: Main horizontal angle:
pl: Główny kąt względem poziomu:

en: The main horizontal shearing angle, in degrees.
pl: Główny kąt pochylenia względem poziomu, w stopniach.

en: Fine horizontal angle:
pl: Mniejszy kąt względem poziomu:

en: This value in degrees will be added to main horizontal angle value to set fine adjustments.
pl: Ta wartość w stopniach zostanie dodana do głównego kąta pochylenia pionowego aby uzyskać dokładne pochylenie.

en: Main vertical angle:
pl: Główny kąt względem pionu:

en: The main vertical shearing angle, in degrees.
pl: Główny kąt pochylenia względem pionu, w stopniach.

en: Fine vertical angle:
pl: Mniejszy kąt względem pionu:

en: This value in degrees will be added to main vertical angle value to set fine adjustments.
pl: Ta wartość w stopniach zostanie dodana do głównego kąta pochylenia pionowego aby uzyskać dokładne pochylenie.

en: Anti-Aliasing
pl: Wygładzanie

en: Enable this option to apply the anti-aliasing filter to the sheared image. To smooth the target image, it will be blurred a little.
pl: Po załączeniu tej opcji pochylony obraz zostanie poddany działaniu filtra wygładzającego. Aby wygładzić docelowy obraz zostanie on nieco rozmyty.

en: Shear Tool
pl: Narzędzie pochylania

[ctx: @title]
en: Shear Image
pl: Pochyl obraz

[ctx: @info]
en: A tool to shear an image
pl: Narzędzie do pochylania obrazu

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can shear an image.
pl: To narzędzie do edycji obrazów może pochylić obraz.

[ctx: @action]
en: &Shear...
pl: &Pochyl...

en: Digital Scanner
pl: Skaner cyfrowy

en: A tool to acquire images with a digital scanner
pl: Narzędzie do pobierania obrazów ze skanerów cyfrowych

en: <p>This tool allows users to acquire new images from a digital scanner.</p><p>Plenty of scanner devices are supported through the Sane library.</p><p>Target image can be post processed as crop and rotate.</p>
pl: <p>To narzędzie umożliwia użytkownikom pobieranie nowych obrazów ze skanera cyfrowego.</p><p>Wiele urządzeń skanujących jest dostępnych poprzez bibliotekę Sane</p><p>Docelowy obraz można przetworzyć poprzez przycięcie i obrót.</p>

[ctx: @action]
en: Import from Scanner...
pl: Zaimportuj ze skanera...

en: There is no scanner device available.
    Please check your configuration
pl: Nie ma dostępnego urządzenia skanera.
    Sprawdź swoje ustawienia

en: Cannot open scanner device "%1".
    Please check your configuration
pl: Nie można otworzyć urządzenia skanera "%1".
    Sprawdź swoje ustawienia

[ctx: @title:window]
en: Scan Image
pl: Skanuj obraz

en: Scan Images
pl: Skanuj obraz

[ctx: @title:window]
en: New Image File Name
pl: Nazwa nowego pliku obrazu

[ctx: @title:window]
en: Unsupported Format
pl: Nieobsługiwany format

en: The target image file format "%1" is unsupported.
pl: Żądany format pliku "%1" nie jest wspierany.

[ctx: @title:window]
en: Cannot Save File
pl: Nie można zapisać pliku

en: Failed to save file
    "%1" to
    "%2".
pl: Nie można zapisać pliku
    "%1" do
    "%2".

[ctx: @title:window]
en: Overwrite File?
pl: Czy zastąpić plik?

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
pl: Plik o nazwie "%1" już istnieje. Czy chcesz zastąpić jego aktualną zawartość?

en: Saving file %1 -
pl: Zapisywanie pliku %1 -

[ctx: @title:window]
en: File Not Saved
pl: Nie zapisano pliku

en: Cannot save "%1" file
pl: Nie można zapisać pliku "%1"

[ctx: @title:window]
en: Geolocation Editor
pl: Edytor geopołożenia

[ctx: @info]
en: Display bookmarked positions on the map.
pl: Wyświetl na mapie pozycje z przypisanymi zakładkami

[ctx: @label]
en: Layout:
pl: Układ:

[ctx: @item]
en: One map
pl: Jedna mapa

[ctx: @item]
en: Two maps - left and right
pl: Dwie mapy - po lewej i prawej

[ctx: @item]
en: Two maps - top and bottom
pl: Dwie mapy - na górze i dole

[ctx: @title]
en: Sorting
pl: Szeregowanie

[ctx: @action]
en: Show oldest first
pl: Najpierw pokaż najstarsze

[ctx: @action]
en: Show youngest first
pl: Najpierw pokaż najmłodsze

[ctx: @item: map tool]
en: Details
pl: Szczegóły

[ctx: @item: map tool]
en: GPS Correlator
pl: Korelator GPS

[ctx: @item: map tool]
en: Undo/Redo
pl: Cofnij/Powtórz

[ctx: @item: map tool]
en: Reverse Geocoding
pl: Odwrotne geo-kodowanie

[ctx: @item: map tool]
en: Search
pl: Poszukaj

[ctx: @item: map tool]
en: KML Export
pl: Eksport KML

[ctx: @info]
en: Loading metadata -
pl: Wczytywanie meta-danych -

[ctx: @info]
en: You have 1 modified image. | You have %1 modified images.
pl[0]: Posiadasz 1 zmieniony obraz.
pl[1]: Posiadasz %1 zmienione obrazy.
pl[2]: Posiadasz %1 zmienionych obrazów.

[ctx: @title:window]
en: Unsaved Changes
pl: Niezapisane zmiany

[ctx: @info]
en: %1 Would you like to save the changes you made to them?
pl: %1 Czy chcesz zapisać zmiany, które w nich dokonano?

[ctx: @info]
en: Saving changes -
pl: Zapisywanie zmian -

[ctx: @title:window]
en: Error
pl: Błąd

[ctx: @info]
en: Failed to save some information:
pl: Nieudane zapisanie pewnych informacji:

[ctx: @title]
en: Edit Geolocation
pl: Edytuj geo-położenie

en: Latitude
pl: Szerokość geograficzna

en: Longitude
pl: Długość geograficzna

en: Speed
pl: Szybkość

en: # satellites
pl: # satelity

en: Fix type
pl: Typ utwierdzenia

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Details changed
pl: Zmieniono szczegóły

[ctx: @title]
en: Geolocation Edit
pl: Edytuj geo-położenie

[ctx: @info]
en: A tool to edit items geolocation
pl: Narzędzie do edytowania rzeczy geo-położenia

[ctx: @info]
en: This tool allows users to change geolocation information from items.
    
    This tool can edit GPS data, manually or over a map. Reverse geo-coding is also available through web services.
    
    This tool has also an export function to KML to store map traces in Google format.
    
    Finally, this tool is able to read a GPS trace from a device to synchronize geo-location of items if you camera do not have an embedded GPS device.
pl: To narzędzie umożliwia użytkownikom zmianę danych o położeniu z rzeczy.
    
    To narzędzie może zmienić dane GPS, ręcznie lub poprzez mapę. Odwrotne geokodowanie jest dostępne poprzez usługi sieciowe.
    
    To narzędzie ma także możliwość eksportu jako KML do zapisu ścieżek na mapie w formacie Google.
    
    Narzędzie to jest także w stanie odczytać ścieżkę GPS z urządzenia do synchronizacji geopołożenia rzeczy, jeśli aparat nie ma wbudowanego urządzenia GPS.

[ctx: @action]
en: Edit Geolocation...
pl: Edytuj geo-położenie...

en: Could not read image '%1'
pl: Nie można odczytać obrazu '%1'

en: Format of image '%1' is unknown
pl: Nieznany format obrazu '%1'

en: Error loading image '%1'
pl: Błąd wczytywania obrazu '%1'

en: Could not save image '%1' to '%2'
pl: Nie można zapisać obrazu '%1' w '%2'

en: Creation of picture '%1'
pl: Tworzenie obrazu '%1'

en: Creation of placemark '%1'
pl: Tworzenie znacznika miejsca '%1'

en: Could not save icon for image '%1' to '%2'
pl: Nie można zapisać ikony dla obrazu '%1' w '%2'

en: Creation of icon '%1'
pl: Tworzenie ikony '%1'

en: No GPX file chosen.
pl: Nie wybrano pliku GPX.

en: Cannot parse %1 GPX file.
pl: Nie można przetworzyć pliku %1 GPX.

en: The %1 GPX file do not have a date-time track to use.
pl: Plik %1 GPX nie ma do użycia trasy data-czas.

en: Tracks
pl: Ścieżki

en: No position data for '%1'
pl: Brak danych położenia dla '%1'

en: Cannot open file for writing
pl: Nie można otworzyć pliku do zapisu

en: Move %1 to final directory %2
pl: Przenieś %1 do końcowego katalogu %2

en: Cannot move data to destination directory
pl: Nie można przenieść danych do katalogu docelowego

en: Report below have been generated while KML file processing:
pl: Stworzono sprawozdanie poniżej podczas przetwarzania pliku KML:

[ctx: @item: linetrack over the map]
en: Track
pl: Ścieżka

[ctx: @item: points over the map]
en: Points
pl: Punkty

[ctx: @item: point coordinates]
en: Point
pl: Punkt

en: Target Preferences
pl: Ustawienia celu

en: Target Type
pl: Typ celu

en: &Local or web target used by GoogleEarth
pl: Cel &lokalny lub sieciowy wykorzystywany przez GoogleEarth

en: Web target used by GoogleMaps
pl: Cel sieciowy wykorzystywany przez GoogleMaps

en: When using GoogleMaps, all images must have complete URLs, icons are squared, and when drawing a track, only line track is exported.
pl: Przy używaniu GoogleMaps, wszystkie obrazy muszą mieć kompletne adresy URL, ikony są przekształcane do kwadratów, a podczas rysowania trasy, tylko trasa liniowa zostaje wyeksportowana.

en: Picture Altitude:
pl: Wysokość zdjęcia:

en: clamp to ground
pl: przytwierdź do ziemi

en: relative to ground
pl: względem ziemi

en: absolute
pl: bezwzględnie

en: <p>Specifies how pictures are displayed<dl><dt>clamp to ground (default)</dt><dd>Indicates to ignore an altitude specification</dd><dt>relative to ground</dt><dd>Sets the altitude of the element relative to the actual ground elevation of a particular location.</dd><dt>absolute</dt><dd>Sets the altitude of the coordinate relative to sea level, regardless of the actual elevation of the terrain beneath the element.</dd></dl></p>
pl: <p>Określa sposób wyświetlania zdjęć<dl><dt>przytwierdź do ziemi (domyślnie)</dt><dd>Wskazuje na ignorowanie określenia wysokości</dd><dt>względem ziemi</dt><dd>Ustawia wysokość rzeczy względem poziomu ziemi poszczególnego miejsca.</dd><dt>bezwzględnie</dt><dd>Ustawia wysokość współrzędnej względem poziomu morza, bez względu na rzeczywisty poziom ziemi pod rzeczą.</dd></dl></p>

en: Destination Directory:
pl: Katalog docelowy:

[ctx: @title:window]
en: Select a Directory in Which to Save the KML File and Pictures
pl: Wybierz katalog, w którym zapisywać pliki KML i zdjęcia

en: Destination Path:
pl: Ścieżka docelowa:

en: Filename:
pl: Nazwa pliku:

en: Sizes
pl: Rozmiary

en: Icon Size:
pl: Rozmiar ikony:

en: Image Size:
pl: Rozmiar obrazu:

en: GPX Tracks
pl: Trasy GPX

en: Draw GPX Track
pl: Rysuj trasę GPX

en: GPX file:
pl: Plik GPX:

en: GPS Exchange Format (*.gpx)
pl: Format wymiany GPS (*.gpx)

[ctx: @title:window]
en: Select GPX File to Load
pl: Wybór pliku GPX do wczytania

en: Time Zone:
pl: Strefa czasowa:

en: Sets the time zone of the camera during picture shooting, so that the time stamps of the GPS can be converted to match the local time
pl: Ustawia strefę czasową aparatu podczas robienia zdjęcia, żeby znaczniki czasu GPS-u mogły zostać przekształcone tak, aby były zgodne z czasem lokalnym

en: Track Width:
pl: Szerokość trasy:

en: Track Color:
pl: Kolor trasy:

en: Opacity (%):
pl: Nieprzezroczystość (%):

en: Track Altitude:
pl: Wysokość trasy:

en: <p>Specifies how the points are displayed<dl><dt>clamp to ground (default)</dt><dd>Indicates to ignore an altitude specification</dd><dt>relative to ground</dt><dd>Sets the altitude of the element relative to the actual ground elevation of a particular location.</dd><dt>absolute</dt><dd>Sets the altitude of the coordinate relative to sea level, regardless of the actual elevation of the terrain beneath the element.</dd></dl></p>
pl: <p>Określa sposób wyświetlania punktów<dl><dt>przytwierdź do ziemi (domyślnie)</dt><dd>Wskazuje na ignorowanie określenia wysokości</dd><dt>względem ziemi</dt><dd>Ustawia wysokość rzeczy względem poziomu ziemi poszczególnego miejsca.</dd><dt>bezwzględnie</dt><dd>Ustawia wysokość współrzędnej względem poziomu morza, bez względu na rzeczywisty poziom ziemi pod rzeczą.</dd></dl></p>

en: Generate KML file
pl: Tworzenie pliku KML

en: GeoNames
pl: Geo-nazwy

en: 1 image snapped to '%2' | %1 images snapped to '%2'
pl[0]: 1 obraz przyciągnięty do '%2'
pl[1]: %1 obrazy przyciągnięte do '%2'
pl[2]: %1 obrazów przyciągniętych do '%2'

[ctx: Start the search]
en: Search
pl: Znajdź

en: Clear the search results.
pl: Wyczyść wyniki wyszukiwania.

en: Keep the results of old searches when doing a new search.
pl: Zachowaj wyniki starych wyszukiwań, podczas robienia nowych.

en: Toggle the visibility of the search results on the map.
pl: Przełącz widoczność wyników wyszukiwań na mapie.

en: Copy coordinates
pl: Skopiuj współrzędne

en: Move selected images to this position
pl: Przenieś wybrane obrazy do tej pozycji

en: Remove from results list
pl: Usuń z listy wyników

en: Select which service you would like to use.
pl: Wybierz usługę, z której chcesz skorzystać.

en: Bookmarks
pl: Zakładki

[ctx: @title:window]
en: Search Failed
pl: Nie udało się wyszukać

en: Your search failed:
    %1
pl: Twoje wyszukiwanie zawiodło:
    %1

en: 1 image moved to '%2' | %1 images moved to '%2'
pl[0]: 1 obraz przeniesiono do '%2'
pl[1]: %1 obrazy przeniesiono do '%2'
pl[2]: %1 obrazów przeniesiono do '%2'

[ctx: @title:window]
en: Metadata Editor
pl: Edytor metadanych

[ctx: @action: button]
en: Next
pl: Następny

[ctx: @action: button]
en: Previous
pl: Poprzedni

[ctx: @item]
en: Edit EXIF
pl: Edytuj EXIF

[ctx: @item]
en: Edit IPTC
pl: Edytuj IPTC

[ctx: @item]
en: Edit XMP
pl: Edytuj XMP

[ctx: @title:window]
en: %1 (%2/%3) - Edit Metadata
pl: %1 (%2/%3) - Edytuj metadane

en: Add a new value to the list
pl: Dodaj nową wartość do listy

en: Remove the current selected value from the list
pl: Usuń obecnie wybraną wartość z listy

en: Replace the current selected value from the list
pl: Zamień obecnie wybraną wartość z listy

en:  This field is limited to:
pl:  To pole jest ograniczone do:

en: <p>1 character.</p> | <p>%1 characters.</p>
pl[0]: <p>1 znak.</p>
pl[1]: <p>%1 znaki.</p>
pl[2]: <p>%1 znaków.</p>

en: %1 character left | %1 characters left
pl[0]: %1 znak został
pl[1]: %1 znaki zostały
pl[2]: %1 znaków zostało

en: Attribute:
pl: Atrybut:

en: Select here the editorial attribute of content.
pl: Tutaj wybierz atrybut redakcyjny treści.

[ctx: Content type]
en: Current
pl: Bieżący

[ctx: Content type]
en: Analysis
pl: Analiza

[ctx: Content type]
en: Archive material
pl: Materiał archiwalny

[ctx: Content type]
en: Background
pl: Tło

[ctx: Content type]
en: Feature
pl: Funkcja

[ctx: Content type]
en: Forecast
pl: Prognoza

[ctx: Content type]
en: History
pl: Historia

[ctx: Content type]
en: Obituary
pl: Nekrolog

[ctx: Content type]
en: Opinion
pl: Opinia

[ctx: Content type]
en: Polls & Surveys
pl: Sondaże i ankiety

[ctx: Content type]
en: Profile
pl: Profil

[ctx: Content type]
en: Results Listings & Table
pl: Tabele i listy wyników

[ctx: Content type]
en: Side bar & Supporting information
pl: Pasek oraz informacje poboczne

[ctx: Content type]
en: Summary
pl: Podsumowanie

[ctx: Content type]
en: Transcript & Verbatim
pl: Transkrypcja i cytowanie

[ctx: Content type]
en: Interview
pl: Wywiad

[ctx: Content type]
en: From the Scene
pl: Ze sceny

[ctx: Content type]
en: Retrospective
pl: Retrospekcja

[ctx: Content type]
en: Statistics
pl: Statystyki

[ctx: Content type]
en: Update
pl: Uaktualnij

[ctx: Content type]
en: Wrap-up
pl: W skrócie

[ctx: Content type]
en: Press Release
pl: Komunikat prasowy

en: Set here the editorial attribute description of content.
pl: Tutaj ustaw redakcyjny opis atrybutu treści.

en:  This field is limited to
pl:  To pole jest ograniczone do

en: %1 character. | %1 characters.
pl[0]: %1 znak.
pl[1]: %1 znaki.
pl[2]: %1 znaków.

en: Set here the editorial description
pl: Tutaj umieść opis wydawcy

en: Brightness (APEX):
pl: Jasność (APEX):

en: Set here the brightness adjustment value in APEX unit used by camera to take the picture.
pl: Tutaj ustaw jasności wybraną w aparacie, w jednostkach APEX, której użyto przy robieniu zdjęcia.

en: Gain Control:
pl: Sterowanie wzmocnieniem:

[ctx: gain control]
en: None
pl: Brak

[ctx: gain control]
en: Low gain up
pl: Niskie wzmocnienie

[ctx: gain control]
en: High gain up
pl: Wysokie wzmocnienie

[ctx: gain control]
en: Low gain down
pl: Niskie osłabienie

[ctx: gain control]
en: High gain down
pl: Wysokie osłabienie

en: Set here the degree of overall image gain adjustment used by camera to take the picture.
pl: Tutaj ustaw ogólny poziom wzmocnienia zdjęcia użyty przez aparat przy robieniu zdjęcia.

en: Contrast:
pl: Kontrast:

[ctx: contrast mode]
en: Normal
pl: Normalny

[ctx: contrast mode]
en: Soft
pl: Miękki

[ctx: contrast mode]
en: Hard
pl: Twardy

en: Set here the direction of contrast processing applied by the camera to take the picture.
pl: Tutaj ustaw rodzaj przetwarzania kontrastu użyty przez aparat przy robieniu zdjęcia.

en: Saturation:
pl: Nasycenie:

[ctx: saturation mode]
en: Normal
pl: Normalne

[ctx: saturation mode]
en: Low
pl: Niskie

[ctx: saturation mode]
en: High
pl: Wysokie

en: Set here the direction of saturation processing applied by the camera to take the picture.
pl: Tutaj ustaw rodzaj przetwarzania nasycenia użyty przez aparat przy robieniu zdjęcia.

en: Sharpness:
pl: Ostrość:

[ctx: sharpness mode]
en: Normal
pl: Normalna

[ctx: sharpness mode]
en: Soft
pl: Miękka

[ctx: sharpness mode]
en: Hard
pl: Twarda

en: Set here the direction of sharpness processing applied by the camera to take the picture.
pl: Tutaj ustaw rodzaj przetwarzania ostrości użyty przez aparat przy robieniu zdjęcia.

en: Custom rendered:
pl: Rodzaj przetwarzania:

en: Normal process
pl: Normalne

en: Custom process
pl: Użytkownika

en: Set here the use of special processing on image data, such as rendering geared to output.
pl: Tutaj ustaw użycie specjalnego przetwarzania obrazu, na przykład, poprzez zastosowanie efektu specjalnego na wyjściu.

[ctx: name of the document this image has been scanned from]
en: Name (*):
pl: Nazwa (*):

en: Set here the original document name.
pl: Tutaj umieść pierwotną nazwę dokumentu.

en: Enter the name of the document from which this image was been scanned. This field is limited to ASCII characters.
pl: Wpisz tutaj nazwę dokumentu, z którego to zdjęcie zostało zeskanowane. To pole jest ograniczone do znaków ASCII.

[ctx: image description]
en: Description (*):
pl: Opis (*):

en: Set here the image description.
pl: Tutaj umieść opis obrazu.

en: Enter the image description. This field is limited to ASCII characters.
pl: Tutaj wpisz opis obrazu. Pole to jest ograniczone do znaków ASCII.

en: Artist (*):
pl: Artysta (*):

en: Set here the author's name.
pl: Tutaj umieść nazwę autora.

en: Enter the image author's name separated by semi-colons. This field is limited to ASCII characters.
pl: Wpisz tutaj nazwiska autorów oddzielone średnikami. To pole jest ograniczone do znaków ASCII.

en: Copyright (*):
pl: Prawa autorskie (*):

en: Set here the copyright owner.
pl: Tutaj umieść właściciela praw autorskich.

en: Enter the copyright owner of the image. This field is limited to ASCII characters.
pl: Wpisz tutaj właściciela praw autorskich do tego zdjęcia. To pole jest ograniczone do znaków ASCII.

[ctx: image caption]
en: Caption:
pl: Podpis:

en: Set here the image's caption.
pl: Tutaj umieść podpis obrazu.

en: Enter the image's caption. This field is not limited. UTF8 encoding will be used to save the text.
pl: Podaj podpis obrazu. Pole to jest nieograniczone. Do zapisania tekstu zostanie użyte kodowanie UTF-8.

en: Sync JFIF Comment section
pl: Synchronizuj sekcję komentarza JFIF

en: Sync XMP caption
pl: Synchronizuj podpis XMP

en: Sync IPTC caption (warning: limited to 2000 characters)
pl: Synchronizuj podpisy IPTC (uwaga: ograniczone do 2000 znaków)

en: <b>Note:</b> <b><a href='https://en.wikipedia.org/wiki/EXIF'>Exif</a></b> text tags marked by (*) only support printable <b><a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Ascii'>ASCII</a></b> characters.
pl: <b>Uwaga:</b> <b><a href='https://en.wikipedia.org/wiki/EXIF'>EXIF</a></b> ,oznaczone (*), obsługują jedynie drukowalne znaki <b><a href='http://en.wikipedia.org/wiki/Ascii'>ASCII</a></b>.</b>

en: Creation date and time
pl: Data i czas utworzenia

en: Creation sub-second
pl: Pod-sekunda utworzenia

en: Sync XMP creation date
pl: Synchronizuj datę utworzenia XMP

en: Sync IPTC creation date
pl: Synchronizuj datę utworzenia IPTC

en: Set creation date to today
pl: Ustaw datę utworzenia na dziś

en: Set here the date and time of image creation. In this standard it is the date and time the file was changed.
pl: Tutaj ustaw datę i czas utworzenia zdjęcia. W tym standardzie jest to data i czas ostatniej modyfikacji pliku.

en: Set here the fractions of seconds for the date and time of image creation.
pl: Tutaj ustaw tysiączną część sekundy dla czasu i daty utworzenia zdjęcia.

en: Original date and time
pl: Data i czas początku

en: Original sub-second
pl: Pod-sekunda początku

en: Set original date to today
pl: Ustaw datę początkową na dziś

en: Set here the date and time when the original image data was generated. For a digital still camera the date and time the picture was taken are recorded.
pl: Tutaj ustaw datę i czas utworzenia zdjęcia źródłowego. Dla aparatu cyfrowego, data i czas zrobienia zdjęcia zapisywana jest tutaj.

en: Set here the fractions of seconds for the date and time when the original image data was generated.
pl: Tutaj ustaw tysiączną część sekundy dla daty i czasu utworzenia zdjęcia źródłowego.

en: Digitization date and time
pl: Data i czas cyfrowej postaci

en: Digitization sub-second
pl: Pod-sekunda cyfrowej postaci

en: Set digitization date to today
pl: Ustaw datę cyfryzacji na dziś

en: Set here the date and time when the image was stored as digital data. If, for example, an image was captured by a digital still camera and at the same time the file was recorded, then Original and Digitization date and time will have the same contents.
pl: Tutaj ustaw datę i czas zapisania obrazu w postaci cyfrowej. Na przykład, jeśli zdjęcie zostało zrobione aparatem cyfrowym i w tym samym czasie został zapisany plik, data i czas obrazu źródłowego i postaci cyfrowej będą takie same.

en: Set here the fractions of seconds for the date and time when the image was stored as digital data.
pl: Tutaj ustaw tysiączną część sekundy dla daty i czasu zapisania obrazu w postaci cyfrowej.

en: Device manufacturer (*):
pl: Wytwórca urządzenia (*):

en: Set here the manufacturer name
pl: Tutaj umieść nazwę wytwórcy

en: Set here the manufacturer of image input equipment used to take the picture. This field is limited to ASCII characters.
pl: Tutaj ustaw wytwórcę urządzenia służącego do stworzenia obrazu. To pole jest ograniczone do znaków ASCII.

en: Device model (*):
pl: Model urządzenia (*):

en: Set here the model name
pl: Tutaj umieść nazwę modelu

en: Set here the model of image input equipment used to take the picture. This field is limited to ASCII characters.
pl: Tutaj ustaw model urządzenia użytego do stworzenia obrazu. To pole jest ograniczone do znaków ASCII.

en: Device type:
pl: Typ urządzenia:

en: Film scanner
pl: Skaner kliszy fotograficznej

en: Reflection print scanner
pl: Skaner druku odblaskowego

en: Digital still camera
pl: Aparat cyfrowy

en: Select here the image input equipment type used to take the picture.
pl: Tutaj wybierz sprzęt robiący obrazy użyty do zrobienia zdjęcia.

en: <b>Warning:</b> Exif<b><a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format#MakerNote_data'>Makernotes</a></b> can be unreadable if you set wrong device manufacturer/model description.
pl: <b>Uwaga:</b> Exif<b><a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format#MakerNote_data'>Uwagi wytwórcy</a> w EXIF</b> mogą stać się niemożliwe do odczytu, jeśli zostanie wybrany zły wytwórca urządzenia/opis modelu.</b>

en: Exposure time (seconds):
pl: Czas naświetlenia (w sekundach):

en: Set on this option to set the exposure time of picture, given in seconds.
pl: Wybierz tę opcję, aby ustawić czas naświetlenia zdjęcia, w sekundach.

en: Exposure program:
pl: Program naświetlenia:

[ctx: exposure program]
en: Not defined
pl: Nieokreślony

[ctx: exposure program]
en: Manual
pl: Ręczny

[ctx: exposure program]
en: Auto
pl: Automatyczny

[ctx: exposure program]
en: Aperture priority
pl: Priorytet przysłony

[ctx: exposure program]
en: Shutter priority
pl: Priorytet migawki

[ctx: exposure program]
en: Creative program
pl: Kreatywny program

[ctx: exposure program]
en: Action program
pl: Program działania

[ctx: exposure program]
en: Portrait mode
pl: Tryb portretu

[ctx: exposure program]
en: Landscape mode
pl: Tryb pejzażu

en: Select here the program used by the camera to set exposure when the picture was taken.
pl: Tutaj wybierz program, użyty przez aparat, do ustawienia naświetlenia, podczas robienia zdjęcia.

en: Exposure mode:
pl: Tryb naświetlenia:

[ctx: exposure mode]
en: Auto
pl: Automatyczny

[ctx: exposure mode]
en: Manual
pl: Ręczny

[ctx: exposure mode]
en: Auto bracket
pl: Auto naświetlanie

en: Select here the mode used by the camera to set exposure when the picture was taken. In auto-bracketing mode, the camera shoots a series of frames of the same scene at different exposure settings.
pl: Tutaj wybierz tryb, użyty przez aparat, aby ustawić naświetlenie, podczas robienia zdjęcia. W trybie szeregu naświetleń, aparat robi szereg zdjęć tej samej sceny przy różnych ustawieniach naświetlenia.

en: Exposure bias (APEX):
pl: Poprawka naświetlenia (APEX):

en: Set here the exposure bias value (in APEX units) used by camera to take the picture.
pl: Tutaj ustaw wartość skłonności naświetlenia (w jednostkach APEX) użytą przez aparat do zrobienia zdjęcia.

en: Metering mode:
pl: Tryb pomiaru:

[ctx: metering mode]
en: Unknown
pl: Nieznany

[ctx: metering mode]
en: Average
pl: Średnia

[ctx: metering mode]
en: Center weighted average
pl: Wyśrodkowana średnia ważona

[ctx: metering mode]
en: Spot
pl: Punktowy

[ctx: metering mode]
en: Multi-spot
pl: Wielo-punktowy

[ctx: metering mode]
en: Multi-segment
pl: Wielo-odcinkowy

[ctx: metering mode]
en: Partial
pl: Częściowy

[ctx: metering mode]
en: Other
pl: Inny

en: Select here the metering mode used by the camera to set exposure when the picture was taken.
pl: Tutaj wybierz tryb mierzenia, użyty przez aparat, do ustawienia naświetlenia, podczas robienia zdjęcia.

en: Sensitivity (ISO):
pl: Czułość (ISO):

en: Select here the ISO Speed of the camera which took the picture.
pl: Tutaj wybierz czułość ISO aparatu, którym zrobił zdjęcie.

en: Sensing method:
pl: Metoda wykrywania:

en: Not defined
pl: Nieokreślona

en: One-chip color area
pl: Pojedynczy obszar koloru

en: Two-chip color area
pl: Podwójny obszar koloru

en: Three-chip color area
pl: Potrójny obszar koloru

en: Color sequential area
pl: Sekwencyjny obszar koloru

en: Trilinear sensor
pl: Czujnik trójliniowy

en: Color sequential linear
pl: Liniowa sekwencja koloru

en: Select here the image sensor type used by the camera to take the picture.
pl: Tutaj wybierz czujnik obrazu użyty przez aparat podczas robienia zdjęcia.

[ctx: @option]
en: Scene capture type:
pl: Typ zapisu sceny:

[ctx: @item: scene type]
en: Standard
pl: Standardowy

[ctx: @item: scene type]
en: Landscape
pl: W poziomie

[ctx: @item: scene type]
en: Portrait
pl: Portret

[ctx: @item: scene type]
en: Night scene
pl: Scena nocna

[ctx: @info]
en: Select here the type of scene used by the camera to take the picture.
pl: Tutaj wybierz typ sceny użyty przez aparat podczas robienia zdjęcia.

[ctx: @option]
en: Subject distance type:
pl: Typ odległości od obiektu:

[ctx: @item: subject distance]
en: Unknown
pl: Nieznany

[ctx: @item: subject distance]
en: Macro
pl: Makro

[ctx: @item: subject distance]
en: Close view
pl: Bliski widok

[ctx: @item: subject distance]
en: Distant view
pl: Daleki widok

[ctx: @info]
en: Select here the type of distance between the subject and the image input equipment.
pl: Tutaj wybierz typ odległości między obiektem a urządzeniem do przechwytywania obrazów.

[ctx: @item: image caption]
en: Caption
pl: Podpis

[ctx: @item: date properties]
en: Date & Time
pl: Data i czas

[ctx: @item: lens properties]
en: Lens
pl: Soczewki

[ctx: @item: device properties]
en: Device
pl: Urządzenie

[ctx: @item; light properties]
en: Light
pl: Światło

[ctx: @item: picture adjustments]
en: Adjustments
pl: Dostosowania

[ctx: @title]
en: Caption Information
pl: Szczegóły o podpisie

[ctx: @title]
en: Record technical descriptions
pl: Przechowaj opisy techniczne

[ctx: @title]
en: Date and Time Information
pl: Szczegóły o dacie i czasie

[ctx: @title]
en: Record camera time-stamp properties
pl: Przechowaj właściwości znacznika czasu aparatu

[ctx: @title]
en: Lens Settings
pl: Ustawienia obiektywu

[ctx: @title]
en: Record lens details used with camera
pl: Zapisz szczegóły obiektywu używanego przez aparat

[ctx: @title]
en: Capture Device Settings
pl: Ustawienia urządzenie przechwytującego

[ctx: @title]
en: Record shot conditions used by camera
pl: Przechowaj warunki, w których wykonano zdjęcie

[ctx: @title]
en: Light Source Information
pl: Szczegóły o źródle światła

[ctx: @title]
en: Record ambient condition captured by camera
pl: Przechowaj dane o warunkach otoczenia z aparatu

[ctx: @title]
en: Pictures Adjustments
pl: Nastawienia zdjęć

[ctx: @title]
en: Record technical details used by camera
pl: Zapisz szczegóły techniczne używane przez aparat

en: Focal length (mm):
pl: Ogniskowa (mm):

en: Set here the lens focal length in millimeters used by camera to take the picture.
pl: Tutaj ustaw odległość ogniskową soczewek (w milimetrach) użytą przez aparat podczas robienia zdjęcia.

en: Focal length in 35mm film (mm):
pl: Ekwiwalent ogniskowej dla filmu 35 mm (mm):

en: Set here equivalent focal length assuming a 35mm film camera, in mm. A value of 0 means the focal length is unknown.
pl: Tutaj ustaw ekwiwalent ogniskowej dla filmu 35 mm, w milimetrach. Wartość 0 oznacza, że długość ogniskowej jest nieznana.

en: Digital zoom ratio:
pl: Współczynnik cyfrowego zoomu:

en: Set here the digital zoom ratio used by camera to take the picture.
pl: Tutaj ustaw współczynnik cyfrowego zoomu użyty przez aparat podczas robienia zdjęcia.

en: Lens aperture (f-number):
pl: Przysłona (f-liczba):

en: Select here the lens aperture used by camera to take the picture.
pl: Tutaj wybierz przysłonę użytą przez aparat podczas robienia zdjęcia.

en: Max. lens aperture (f-number):
pl: Maksymalna przysłona (f-liczba):

en: Select here the smallest aperture of the lens used by camera to take the picture.
pl: Tutaj wybierz najmniejszą przysłonę użytą przez aparat podczas robienia zdjęcia.

en: No flash
pl: Bez lampy błyskowej

en: Fired
pl: Z lampą

en: Fired, no strobe return light
pl: Z lampą, bez powrotnego światła stroboskopowego

en: Fired, strobe return light
pl: Z lampą, z powrotnym światłem stroboskopowym

en: Yes, compulsory
pl: Tak, wymuszone

en: Yes, compulsory, no return light
pl: Tak, wymuszone, bez światła powrotnego

en: Yes, compulsory, return light
pl: Tak, wymuszone, ze światłem powrotnym

en: No, compulsory
pl: Nie, wymuszone

en: No, auto
pl: Nie, automatycznie

en: Yes, auto
pl: Tak, automatycznie

en: Yes, auto, no return light
pl: Tak, automatycznie, bez światła powrotnego

en: Yes, auto, return light
pl: Tak, automatycznie, ze światłem powrotnym

en: No flash function
pl: Brak lampy błyskowej

en: Yes, red-eye
pl: Tak, usuwanie czerwonych oczu

en: Yes, red-eye, no return light
pl: Tak, usuwanie czerwonych oczu, bez światła powrotnego

en: Yes, red-eye, return light
pl: Tak, usuwanie czerwonych oczu, ze światłem powrotnym

en: Yes, compulsory, red-eye
pl: Tak, wymuszone, usuwanie czerwonych oczu

en: Yes, compulsory, red-eye, no return light
pl: Tak, wymuszone, usuwanie czerwonych oczu, bez światła powrotnego

en: Yes, compulsory, red-eye, return light
pl: Tak, wymuszone, usuwanie czerwonych oczu

en: Yes, auto, red-eye
pl: Tak, automatycznie, usuwanie czerwonych oczu

en: Yes, auto, red-eye, no return light
pl: Tak, automatycznie, usuwanie czerwonych oczu, bez światła powrotnego

en: Yes, auto, red-eye, return light
pl: Tak, automatycznie, usuwanie czerwonych oczu, ze światłem powrotnym

en: Light source:
pl: Źródło światła:

[ctx: light source]
en: Unknown
pl: Nieznane

[ctx: light source]
en: Daylight
pl: Światło dzienne

[ctx: light source]
en: Fluorescent
pl: Fluorescencyjne

[ctx: light source]
en: Tungsten (incandescent light)
pl: Światło żarowe

[ctx: light source]
en: Flash
pl: Lampa błyskowa

[ctx: light source]
en: Fine weather
pl: Dobra pogoda

[ctx: light source]
en: Cloudy weather
pl: Zachmurzenie

[ctx: light source]
en: Shade
pl: Cień

[ctx: light source]
en: Daylight fluorescent (D 5700 - 7100K)
pl: Światło dzienne fluorescencyjne (D5700 - 7100K)

[ctx: light source]
en: Day white fluorescent (N 4600 - 5400K)
pl: Światło dzienne, białe, fluorescencyjne (N 4600 - 5400K)

[ctx: light source]
en: Cool white fluorescent (W 3900 - 4500K)
pl: Zimne białe fluorescencyjne (W 3900 - 4500K)

[ctx: light source]
en: White fluorescent (WW 3200 - 3700K)
pl: Białe fluorescencyjne (WW 3200 - 3700K)

[ctx: light source]
en: Standard light A
pl: Standardowe światło A

[ctx: light source]
en: Standard light B
pl: Standardowe światło B

[ctx: light source]
en: Standard light C
pl: Standardowe światło C

[ctx: light source]
en: ISO studio tungsten
pl: ISO studio wolfram

[ctx: light source]
en: Other light source
pl: Inne źródło światła

en: Select here the kind of light source used to take the picture.
pl: Tutaj wybierz rodzaj źródła światła użytego przy robieniu zdjęcia.

en: Flash mode:
pl: Tryb lampy błyskowej:

en: Select here the flash program mode used by the camera to take the picture.
pl: Tutaj wybierz tryb programu lampy błyskowej, użyty przez aparat, podczas robienia zdjęcia.

en: Flash energy (BCPS):
pl: Energia lampy błyskowej (BCPS):

en: Set here the flash energy used to take the picture in BCPS units. Beam Candle Power Seconds is the measure of effective intensity of a light source when it is focused into a beam by a reflector or lens. This value is the effective intensity for a period of one second.
pl: Tutaj ustaw energię błysku, w jednostkach BCPS, użytą do zrobienia zdjęcia.  Beam Candle Power Seconds jest miarą efektywnego natężenia źródła światła, gdy zostanie ono skupione w wiązkę przez reflektor lub obiektyw. Wartość ta to efektywne natężenie dla okresu jednej sekundy.

en: White balance:
pl: Stosunek bieli:

[ctx: @item: white balance]
en: Manual
pl: Ręcznie

[ctx: @info]
en: Select here the white balance mode set by the camera when the picture was taken.
pl: Tutaj wybierz tryb równowagi bieli, ustawiony przez aparat, podczas robienia zdjęcia.

en: Identify subject of content (3 chars max):
pl: Identyfikacja kategorii treści (maks. 3 znaki):

en: Set here the category ID
pl: Tutaj umieść ID kategorii

en: Set here the category of content. This field is limited to 3 characters.
pl: Tutaj ustaw kategorię treści. To pole jest ograniczone do 3 znaków ASCII.

en: Supplemental categories:
pl: Dodatkowe kategorie:

en: Set here the extra category
pl: Tutaj umieść dodatkową kategorię

en: Enter here a new supplemental category of content. This field is limited to 32 characters.
pl: Tutaj wpisz nową dodatkową kategorię treści. To pole jest ograniczone do 32 znaków.

en: &Add
pl: &Dodaj

en: &Delete
pl: &Usuń

en: &Replace
pl: &Zamień

en: <b>Note: <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/IPTC_Information_Interchange_Model'>IPTC</a> text tags are limited string sizes. Use contextual help for details. Consider to use <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Extensible_Metadata_Platform'>XMP</a> instead.</b>
pl: <b>Zauważ: Znaczniki tekstowe <b><a href='https://en.wikipedia.org/wiki/IPTC_Information_Interchange_Model'>IPTC</a> znaczniki tekstowe mają ograniczone rozmiary ciągów znaków. Użyj pomocy kontekstowej, aby uzyskać szczegółowe informacje. Rozważ użycie <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Extensible_Metadata_Platform'>XMP</a> zamiast tego.</b>

en: Headline:
pl: Nagłówek:

en: Set here the content synopsis
pl: Tutaj umieść streszczenie treści

en: Enter here the content synopsis. This field is limited to 256 characters.
pl: Tutaj wpisz streszczenie treści. To pole jest ograniczone do 256 znaków.

[ctx: content description]
en: Caption:
pl: Podpis:

en: Sync Exif Comment
pl: Synchronizuj komentarz Exif

en: Set here the content description
pl: Tutaj umieść opis treści

en: Enter the content description. This field is limited to 2000 characters.
pl: Wpisz tutaj opis treści. To pole jest ograniczone do 2000 znaków.

en: Caption Writer:
pl: Autor podpisu:

en: Enter the name of the caption author.
pl: Podaj nazwę autora podpisu.

en: Copyright:
pl: Prawa:

en: Set here the copyright notice.
pl: Tutaj umieść wspomnienie o prawach autorskich

en: Set here the necessary copyright notice. This field is limited to 128 characters.
pl: Tutaj ustaw niezbędne informacje dotyczące praw autorskich. To pole jest ograniczone do 128 znaków.

en: Byline:
pl: Twórca:

en: Set here the name of content creator.
pl: Tutaj ustaw nazwę twórcy treści.

en: Byline Title:
pl: Tytuł twórcy:

en: Set here the title of content creator.
pl: Tutaj ustaw tytuł twórcy treści.

en: Credit:
pl: Wyraz uznania:

en: Set here the content provider.
pl: Tutaj ustaw wytwórcę treści.

en: Set here the content provider. This field is limited to 32 characters.
pl: Tutaj ustaw osobę, która dostarczyła treść. To pole jest ograniczone do 32 znaków.

[ctx: original owner of content]
en: Source:
pl: Źródło:

en: Set here the content owner.
pl: Tutaj umieść właściciela treści.

en: Set here the original owner of content. This field is limited to 32 characters.
pl: Tutaj ustaw właściciela źródłowego treści. To pole jest ograniczone do 32 znaków.

en: Contact:
pl: Kontakt:

en: Set here the person or organization to contact.
pl: Tutaj wpisz dane kontaktowe osoby lub organizacji.

[ctx: @item: iptc]
en: Content
pl: Treść

[ctx: @item: iptc]
en: Origin
pl: Miejsce utworzenia

[ctx: @item: iptc]
en: Credits
pl: Zasługi

[ctx: @item: iptc]
en: Subjects
pl: Przedmioty

[ctx: @item: iptc]
en: Keywords
pl: Słowa kluczowe

[ctx: @item: iptc]
en: Categories
pl: Kategorie

[ctx: @item: iptc]
en: Status
pl: Stan

[ctx: @item: iptc]
en: Properties
pl: Właściwości

[ctx: @item: iptc]
en: Envelope
pl: Koperta

[ctx: @title]
en: Content Information
pl: Szczegóły o treści

[ctx: @title]
en: Describe the visual content of the item
pl: Opisz co przedstawia obraz

[ctx: @title]
en: Origin Information
pl: Szczegóły o pochodzeniu

[ctx: @title]
en: Formal descriptive information about the item
pl: Formalny opisu rzeczy

[ctx: @title]
en: Credit Information
pl: Szczegóły o autorstwie

[ctx: @title]
en: Record copyright information about the item
pl: Przechowaj szczegóły o prawach autorskich do rzeczy

[ctx: @title]
en: Subject Information
pl: Szczegóły o podmiocie

[ctx: @title]
en: Record subject information about the item
pl: Przechowaj szczegóły o przedmiocie rzeczy

[ctx: @title]
en: Keyword Information
pl: Szczegóły o słowach kluczowych

[ctx: @title]
en: Record keywords relevant to the item
pl: Przechowaj słowa kluczowe właściwe rzeczy

[ctx: @title]
en: Category Information
pl: Szczegóły o kategorii

[ctx: @title]
en: Record categories relevant to the item
pl: Przechowaj kategorie właściwe rzeczy

[ctx: @title]
en: Status Information
pl: Szczegóły o stanie

[ctx: @title]
en: Record workflow information
pl: Przechowaj szczegóły przebiegu pracy

[ctx: @title]
en: Status Properties
pl: Właściwości stanu

[ctx: @title]
en: Record workflow properties
pl: Przechowaj właściwości przebiegu pracy

[ctx: @title]
en: Envelope Information
pl: Szczegóły o kopercie

[ctx: @title]
en: Record editorial details
pl: Przechowaj szczegóły wydawcy

en: No ObjectData
pl: Brak ObjectData

en: IPTC-NAA Digital Newsphoto Parameter Record (version 1)
pl: IPTC-NAA Digital Newsphoto Parameter Record (wersja 2)

en: IPTC-NAA Digital Newsphoto Parameter Record (version 2)
pl: IPTC-NAA Digital Newsphoto Parameter Record (wersja 2)

en: IPTC-NAA Digital Newsphoto Parameter Record (version 3)
pl: IPTC-NAA Digital Newsphoto Parameter Record (wersja 3)

en: IPTC-NAA Digital Newsphoto Parameter Record (version 4)
pl: IPTC-NAA Digital Newsphoto Parameter Record (wersja 4)

en: Tagged Image File Format (version 5.0)
pl: Tagged Image File Format (TIFF, wersja 5.0)

en: Tagged Image File Format (version 6.0)
pl: Tagged Image File Format (TIFF, wersja 6.0)

en: Freehand (version 3.1)
pl: Freehand (wersja 3.1)

en: Freehand (version 4.0)
pl: Freehand (wersja 4.0)

en: Freehand (version 5.0)
pl: Freehand (wersja 5.0)

en: Freehand (version 5.5)
pl: Freehand (wersja 5.5)

en: Destination:
pl: Przeznaczenie:

en: Set here the envelope destination
pl: Tutaj umieść przeznaczenie koperty

en: Enter the envelope destination. This field is limited to 1024 characters.
pl: Podaj przeznaczenie koperty. Pole jest ograniczone do 1024 znaków.

en: U.N.O ID:
pl: ID U.N.O.:

en: Set here the Unique Name of Object identifier
pl: Ustaw niepowtarzalną nazwę identyfikatora obiektu

en: Set here the Unique Name of Object identifier. This field is limited to 80 characters.
pl: Tutaj ustaw Unikalną Nazwę Identyfikatora Obiektu. Pole jest ograniczone do 80 znaków.

en: Product ID:
pl: ID produktu:

en: Set here the product identifier
pl: Tutaj umieść identyfikator wytwórcy

en: Set here the product identifier. This field is limited to 32 characters.
pl: Tutaj ustaw identyfikator produktu. To pole jest ograniczone do 32 znaków.

en: Service ID:
pl: ID usługi:

en: Set here the service identifier
pl: Tutaj umieść identyfikator usługi

en: Set here the service identifier. This field is limited to 10 characters.
pl: Tutaj ustaw identyfikator usługi. To pole jest ograniczone do 10 znaków.

en: Envelope ID:
pl: ID koperty:

en: Set here the envelope identifier
pl: Tutaj umieść identyfikator koperty

en: Set here the envelope identifier. This field is limited to 8 characters.
pl: Tutaj ustaw identyfikator koperty. Pole jest ograniczone do 8 znaków.

en: Priority:
pl: Priorytet:

[ctx: priority for the envelope]
en: 0: None
pl: 0: Żaden

[ctx: priority for the envelope]
en: 1: High
pl: 1: Wysoki

[ctx: priority for the envelope]
en: 5: Normal
pl: 5: Normalny

[ctx: priority for the envelope]
en: 8: Low
pl: 8: Niski

[ctx: editorial urgency of content]
en: 9: User-defined
pl: 9: Określony przez użytkownika

en: Select here the envelope priority.
pl: Tutaj wybierz priorytet koperty.

en: Select here envelope file format.
pl: Tutaj wybierz format koperty.

en: Sent date:
pl: Data wysłania:

en: Sent time:
pl: Czas wysłania:

en: Set envelope sent date to today
pl: Ustaw datę wysłania koperty na dzisiaj

en: Set here the date when the service sent the material.
pl: Tutaj ustaw datę kiedy wysłano ten materiał.

en: Set here the time when the service sent the material.
pl: Tutaj ustaw czas kiedy wysłano ten materiał.

en: Set here the time zone when the service sent the material.
pl: Tutaj ustaw strefę czasową, gdy usługa wysłała materiał.

en: Use information retrieval words:
pl: Użyj słów kluczowych wspomagających wyszukiwanie:

en: Set here a keyword
pl: Tutaj umieść słowo kluczowe

en: Enter here a new keyword. This field is limited to 64 characters.
pl: Tutaj wpisz nowe słowo kluczowe. To pole jest ograniczone do 64 znaków.

en: Digitization date
pl: Data utworzenia postaci cyfrowej

en: Digitization time
pl: Czas utworzenia postaci cyfrowej

en: Set here the creation date of digital representation.
pl: Tutaj ustaw datę utworzenia postaci cyfrowej.

en: Set here the creation time of digital representation.
pl: Tutaj ustaw czas utworzenia postaci cyfrowej.

en: Set here the time zone of digital representation.
pl: Tutaj ustaw strefę czasową dla postaci cyfrowej.

en: Creation date
pl: Data utworzenia

en: Creation time
pl: Czas utworzenia

en: Sync Exif creation date
pl: Synchronizuj datę utworzenia Exif

en: Set here the creation date of intellectual content.
pl: Tutaj ustaw datę utworzenia treści intelektualnej.

en: Set here the creation time of intellectual content.
pl: Tutaj ustaw czas utworzenia treści intelektualnej.

en: Set here the time zone of intellectual content.
pl: Tutaj ustaw strefę czasową dla treści intelektualnej.

en: Set here the full country name referenced by the content.
pl: Tutaj ustaw pełną nazwę kraju, do którego odnosi się treść.

en: City:
pl: Miasto:

en: Set here the city of the content
pl: Tutaj umieść miasto treści

en: Set here the city of content origin. This field is limited to 32 characters.
pl: Tutaj ustaw miasto, w którym została utworzona treść. To pole jest ograniczone do 32 znaków.

en: Sublocation:
pl: Pod-położenie:

en: Set here the content location
pl: Tutaj umieść miejsce powstania treści

en: Set here the content location within city. This field is limited to 32 characters.
pl: Tutaj ustaw położenie treści w obrębie miasta. To pole jest ograniczone do 32 znaków.

en: State/Province:
pl: Stan/prowincja:

en: Set here the Province or State of the content
pl: Tutaj ustaw prowincję lub stan, w którym powstała treść

en: Set here the Province or State of content origin. This field is limited to 32 characters.
pl: Tutaj ustaw prowincję lub stan, w którym została utworzona treść. To pole jest ograniczone do 32 znaków.

en: Country:
pl: Kraj:

en: Select here country name of content origin.
pl: Tutaj wybierz państwo, w którym została utworzona treść.

en: Release date
pl: Data udostępnienia

en: Release time
pl: Czas udostępnienia

en: Set release date to today
pl: Ustaw datę ogłoszenia na dzisiaj

en: Set here the earliest intended usable date of intellectual content.
pl: Tutaj ustaw najwcześniejszą zamierzoną datę użycia treści intelektualnej.

en: Set here the earliest intended usable time of intellectual content.
pl: Tutaj ustaw najwcześniejszy zamierzony czas użycia treści intelektualnej.

en: Set here the earliest intended usable time zone of intellectual content.
pl: Tutaj ustaw najwcześniejszą zamierzoną strefę czasową dla treści intelektualnej.

en: Expiration date
pl: Data ważności

en: Expiration time
pl: Czas ważności

en: Set expiration date to today
pl: Ustaw datę ważności na dzisiaj

en: Set here the latest intended usable date of intellectual content.
pl: Tutaj ustaw najpóźniejszą zamierzoną datę użycia treści intelektualnej.

en: Set here the latest intended usable time of intellectual content.
pl: Tutaj ustaw najpóźniejszy zamierzony czas użycia treści intelektualnej.

en: Set here the latest intended usable time zone of intellectual content.
pl: Tutaj ustaw najpóźniejszą zamierzoną strefę czasową dla treści intelektualnej.

en: Language:
pl: Język:

en: Select here the language of content.
pl: Tutaj wybierz język treści.

[ctx: editorial urgency of content]
en: 0: None
pl: 0: Żaden

[ctx: editorial urgency of content]
en: 1: High
pl: 1: Wysoki

[ctx: editorial urgency of content]
en: 5: Normal
pl: 5: Normalny

[ctx: editorial urgency of content]
en: 8: Low
pl: 8: Niski

en: Select here the editorial urgency of content.
pl: Tutaj wybierz pilność redakcyjną treści.

en: Cycle:
pl: Cykl obiektu:

[ctx: @item: object cycle]
en: Morning
pl: Poranek

[ctx: @item: object cycle]
en: Afternoon
pl: Popołudnie

[ctx: @item: object cycle]
en: Evening
pl: Wieczór

[ctx: @info]
en: Select here the editorial cycle of content.
pl: Tutaj wybierz cykl redakcyjny treści.

en: Set here the content type
pl: Tutaj umieść rodzaj treści

en: News
pl: Wiadomości

en: Data
pl: Dane

en: Advisory
pl: Pomocniczy

en: Select here the editorial type of content.
pl: Tutaj wybierz typ redakcyjny treści.

en: Set here the editorial type description of content. This field is limited to 64 characters.
pl: Tutaj ustaw redakcyjny typ opisu treści. Pole to jest ograniczone do 64 znaków.

en: Reference:
pl: Odniesienie:

en: Set here the content reference
pl: Tutaj umieść odniesienie do treści

en: Set here the original content transmission reference. This field is limited to 32 characters.
pl: Tutaj ustaw opis transmisji źródłowej treści. Pole to jest ograniczone do 32 znaków.

[ctx: image title]
en: Title:
pl: Tytuł:

en: Set here the content title
pl: Tutaj umieść tytuł treści

en: Set here the shorthand reference of content. This field is limited to 64 characters.
pl: Tutaj ustaw krótki opis treści. To pole jest ograniczone do 64 znaków.

en: Edit Status:
pl: Stan edycji:

en: Set here the content status
pl: Tutaj umieść stan treści

en: Set here the title of content status. This field is limited to 64 characters.
pl: Tutaj ustaw tytuł stanu treści. To pole jest ograniczone do 64 znaków.

en: Job Identifier:
pl: Identyfikacja zadania:

en: Set here the job ID
pl: Tutaj umieść ID zadania

en: Set here the string that identifies content that recurs. This field is limited to 32 characters.
pl: Tutaj ustaw ciąg znaków identyfikujący treść, która się powtarza. To pole jest ograniczone do 32 znaków.

en: Special Instructions:
pl: Specjalne instrukcje:

en: Set here the content instructions
pl: Tutaj umieść szczegóły do treści

en: Enter the editorial usage instructions. This field is limited to 256 characters.
pl: Tutaj wpisz redakcyjne instrukcje wykorzystania. Pole to jest ograniczone do 256 znaków.

en: Enter here the Informative Provider Reference. I.P.R is a name registered with the IPTC/NAA, identifying the provider that provides an indicator of the content. The default value for the I.P.R is "IPTC" if a standard Reference Code is used. This field is limited to 32 characters.
pl: Podaj tutaj Informative Provider Reference. I.P.R. jest nazwą zarejestrowaną w IPTC/NAA identyfikującą dostarczyciela opisu treści. Domyślną wartością I.P.R. jest "IPTC", jeśli użyto Kodu Odniesienia. Pole jest ograniczone do 32 znaków.

en: Enter here the Subject Reference Number. Provides a numeric code to indicate the Subject Name plus optional Subject Matter and Subject Detail Names in the language of the service. Subject Reference is a number from the range 01000000 to 17999999 and represent a language independent international reference to a Subject. A Subject is identified by its Reference Number and corresponding Names taken from a standard lists given by IPTC/NAA. If a standard reference code is used, these lists are the English language reference versions. This field is limited to 8 digit code.
pl: Tutaj wpisz numer sygnatury tematu. Jest to kod numeryczny wskazujący na określony temat, opcjonalnie szczegóły w języku usługodawcy. Sygnatura jest numerem z zakresu 01000000 - 17999999 i reprezentuje, niezależnie od języka, określony temat. Temat identyfikuje się przez numer sygnatury i odpowiednie nazwy podane w standardowych listach XMP/NAA. Jeśli użyto standardowego kodu sygnatury listy te są w języku angielskim. Pole ograniczone do 8 cyfr.

en: Enter here the Subject Name. English language is used if you selected a standard IPTC/NAA reference code. This field is limited to 64 characters.
pl: Tutaj wpisz nazwę tematu. Stosuje się język angielski, jeśli wybrałeś standardową sygnaturę IPTC/NAA. To pole jest ograniczone do 64 znaków.

en: Enter here the Subject Matter Name. English language is used if you selected a standard IPTC/NAA reference code. This field is limited to 64 characters.
pl: Tutaj wpisz nazwę zagadnienia. Stosuje się język angielski, jeśli wybrałeś standardową sygnaturę IPTC/NAA. To pole jest ograniczone do 64 znaków.

en: Enter here the Subject Detail Name. English language is used if you selected a standard IPTC/NAA reference code. This field is limited to 64 characters.
pl: Tutaj wpisz szczegółowe określenie tematu. Stosuje się język angielski, jeśli wybrałeś standardową sygnaturę IPTC/NAA. To pole jest ograniczone do 64 znaków.

[ctx: @title]
en: Metadata Edit
pl: Edycja metadanych

[ctx: @info]
en: A tool to edit items metadata
pl: Narzędzie do edytowania metadanych rzeczy

[ctx: @info]
en: This tool allows users to changes plenty of metadata from items.
    
    Most common Exif, Iptc, and Xmp tags used in photography are listed for editing with standardized values.
    
    For photo agencies, pre-configured subjects can be used to describe the items contents based on Iptc reference codes.
pl: To narzędzie umożliwia użytkownikom zmianę wielu metadanych rzeczy.
    
    Najpowszechniejsze znaczniki wykorzystywane w fotografii, tj. Exif, Iptc oraz Xmp są wyszczególnione do zmiany przy użyciu standardowych wartości.
    
    Dla agencji fotograficznych, można stosować uprzednio ustawione tematy, tak aby opisać zawartość rzeczy w oparciu o kody odniesienia Iptc.

[ctx: @action]
en: Edit Metadata...
pl: Edytuj metadane...

en: Enter here a new supplemental category of content.
pl: Tutaj wpisz nową dodatkową kategorię treści.

en: Set here the content synopsis.
pl: Tutaj umieść streszczenie treści.

[ctx: content description]
en: Captions:
pl: Podpisy:

en: Set here the content descriptions.
pl: Tutaj umieść opisy zawartości.

en: Default Language Caption Options
pl: Ustawienia domyślnego języka podpisów

en: Set here the name of the caption author.
pl: Tutaj umieść nazwę autora podpisu.

en: Set here the necessary copyright notice.
pl: Tutaj umieść niezbędne wspomnienie o prawach autorskich.

en: Sync Exif Copyright
pl: Synchronizacja praw autorskich Exif

en: Right Usage Terms:
pl: Warunki korzystania:

en: Set here the instructions on how a resource can be legally used here.
pl: Tutaj umieść wytyczne, co do możliwości używania zasobu zgodnie z prawem.

[ctx: @option: name of content creator]
en: Creator:
pl: Twórca:

en: Sync Exif Artist
pl: Synchronizacja wykonawcy Exif

en: Creator Title:
pl: Tytuł twórcy:

en: Contact
pl: Kontakt

en: Set here the contact e-mail.
pl: Tutaj ustaw e-maila kontaktowego.

en: Set here the contact URL.
pl: Tutaj ustaw kontaktowy adres URL.

en: Phone:
pl: Telefon:

en: Set here the contact 'phone number.
pl: Tutaj ustaw numer telefonu kontaktowego.

[ctx: Street address]
en: Address:
pl: Adres:

en: Set here the contact address.
pl: Tutaj ustaw adres kontaktowy.

en: Postal code:
pl: Kod pocztowy:

en: Set here the contact postal code.
pl: Tutaj ustaw kontaktowy kod pocztowy.

en: Set here the contact city.
pl: Tutaj ustaw miasto kontaktowe.

en: Set here the contact state/province.
pl: Tutaj ustaw województwo kontaktu.

en: Set here the contact country.
pl: Tutaj ustaw kraj kontaktowy.

en: Set here the original owner of content.
pl: Tutaj ustaw początkowego właściciela treści.

[ctx: @item: xmp content]
en: Content
pl: Treść

[ctx: @item]
en: Origin
pl: Pochodzenie

[ctx: @item]
en: Credits
pl: Zasługi

[ctx: @item]
en: Subjects
pl: Przedmioty

[ctx: @item]
en: Keywords
pl: Słowa kluczowe

[ctx: @item]
en: Categories
pl: Kategorie

[ctx: @item]
en: Status
pl: Stan

[ctx: @item]
en: Properties
pl: Właściwości

en: Set here a new keyword
pl: Tutaj umieść nowe słowo kluczowe

en: Video date
pl: Data obrazu

en: Set video date to today
pl: Ustaw datę obrazu na dzisiejszą

en: Set here the video date of intellectual content.
pl: Tutaj ustaw datę obrazu treści intelektualnej.

en: Set here the content's city of origin.
pl: Tutaj ustaw miasto utworzenia treści.

en: Set here the content's location within the city.
pl: Tutaj ustaw miejsce utworzenia treści w mieście.

en: Set here the content's Province or State of origin.
pl: Tutaj ustaw okręg administracyjny utworzenia treści.

[ctx: @item: scene code]
en: Headshot
pl: Głowa

[ctx: @item: scene code]
en: Half-length
pl: Pół postaci

[ctx: @item: scene code]
en: Full-length
pl: Cała postać

[ctx: @item: side view of a person]
en: Profile
pl: Profil

[ctx: @item: scene code]
en: Rear view
pl: Widok od tyłu

[ctx: @item: scene code]
en: Single
pl: Pojedyncza

[ctx: @item: scene code]
en: Couple
pl: Para

[ctx: @item: scene code]
en: Two
pl: Dwa

[ctx: @item: group of people]
en: Group
pl: Grupa

[ctx: @item: scene code]
en: General view
pl: Widok ogólny

[ctx: @item: scene code]
en: Panoramic view
pl: Panorama

[ctx: @item: scene code]
en: Aerial view
pl: Widok z powietrza

[ctx: @item: scene code]
en: Under-water
pl: Pod wodą

[ctx: @item: scene code]
en: Night scene
pl: Scena nocna

[ctx: @item: scene code]
en: Satellite
pl: Satelita

[ctx: @item: scene code]
en: Exterior view
pl: Widok z zewnątrz

[ctx: @item: scene code]
en: Interior view
pl: Widok wnętrza

[ctx: @item: scene code]
en: Close-up
pl: Powiększenie

[ctx: @item: scene code]
en: Action
pl: Działanie

[ctx: @item: scene code]
en: Performing
pl: Wykonuje

[ctx: @item: scene code]
en: Posing
pl: Pozowanie

[ctx: @item: scene code]
en: Symbolic
pl: Symboliczne

[ctx: @item: scene code]
en: Off-beat
pl: Nieoficjalny

[ctx: @item: scene code]
en: Movie scene
pl: Scena filmowa

[ctx: @item: type code]
en: Advisory
pl: Pomocniczy

[ctx: @item: type code]
en: Alert
pl: Alarm

[ctx: @item: type code]
en: Catalog
pl: Katalog

[ctx: @item: type code]
en: Data
pl: Dane

[ctx: @item: type is a document]
en: Document
pl: Dokument

[ctx: @item: type code]
en: Maintenance
pl: Porządki

[ctx: @item: type code]
en: News
pl: Wieści

[ctx: @item: type code]
en: News Management Mode
pl: Tryb zarządzania wiadomościami

[ctx: @item: type code]
en: Package
pl: Pakiet

[ctx: @item: type code]
en: Schema
pl: Schemat

[ctx: @item: type code]
en: Topic
pl: Temat

[ctx: @item: type code]
en: Topic Set
pl: Zestaw tematów

[ctx: @option]
en: Language:
pl: Język:

[ctx: @info]
en: Select here the language of content.
pl: Tutaj wybierz język treści.

[ctx: @option]
en: Priority:
pl: Priorytet:

[ctx: @item: editorial urgency of content]
en: 0: None
pl: 0: Żaden

[ctx: @item: editorial urgency of content]
en: 1: High
pl: 1: Wysoki

[ctx: @item: editorial urgency of content]
en: 5: Normal
pl: 5: Normalny

[ctx: @item: editorial urgency of content]
en: 8: Low
pl: 8: Niski

[ctx: @item: editorial urgency of content]
en: 9: User-defined
pl: 9: Określony przez użytkownika

[ctx: @info]
en: @info: Select here the editorial urgency of content.
pl: @info: Tutaj wybierz pilność redakcyjną treści.

[ctx: @option]
en: Scene:
pl: Scena:

[ctx: @info]
en: Select here the scene type of the content.
pl: Tutaj wybierz typ sceny treści.

[ctx: @option]
en: Type:
pl: Rodzaj:

[ctx: @info]
en: Select here the editorial type of the content.
pl: Tutaj wybierz redakcyjny typ treści.

[ctx: @option]
en: Attribute:
pl: Atrybut:

[ctx: @info]
en: Set here the editorial attribute description
pl: Tutaj ustaw redakcyjny opis atrybutu

[ctx: @info]
en: Set here the editorial attribute description of the content.
pl: Tutaj ustaw redakcyjny opis atrybutu treści.

[ctx: @info]
en: Select here the editorial attribute of the content.
pl: Tutaj wybierz redakcyjny atrybut treści.

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Current
pl: Bieżący

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Analysis
pl: Analiza

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Archive material
pl: Materiał archiwalny

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Background
pl: Tło

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Feature
pl: Funkcja

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Forecast
pl: Prognoza

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: History
pl: Historia

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Obituary
pl: Nekrolog

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Opinion
pl: Opinia

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Polls & Surveys
pl: Sondaże i ankiety

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Profile
pl: Profil

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Results Listings & Table
pl: Tabele i listy wyników

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Side bar & Supporting information
pl: Pasek oraz informacje poboczne

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Summary
pl: Podsumowanie

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Transcript & Verbatim
pl: Transkrypcja i cytowanie

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Interview
pl: Wywiad

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: From the Scene
pl: Ze sceny

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Retrospective
pl: Retrospekcja

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Statistics
pl: Statystyki

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Update
pl: Uaktualnij

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Wrap-up
pl: W skrócie

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Press Release
pl: Komunikat prasowy

[ctx: @option]
en: Reference:
pl: Odniesienie:

[ctx: @info]
en: Set here the content reference
pl: Tutaj umieść odniesienie do treści.

[ctx: @info]
en: Set here the original content transmission reference.
pl: Tutaj ustaw opis transmisji źródłowej treści.

[ctx: short title for the content]
en: Title:
pl: Tytuł:

en: Set here a shorthand reference for the content.
pl: Tutaj ustaw skrócony opis treści.

en: Nickname:
pl: Pseudonim:

en: Set here a short informal name
pl: Tutaj umieść krótką, nieformalną nazwę

en: A short informal name for the resource.
pl: Krótka, nieformalna nazwa zasobu.

en: Identifiers:
pl: Identyfikatory:

en: Set here the strings that identify content that recurs.
pl: Tutaj ustaw ciągi znaków identyfikujące treść, która się powtarza.

en: Set here the editorial usage instructions
pl: Tutaj umieść szczegóły odnośnie możliwego wykorzystania

en: Enter the editorial usage instructions.
pl: Podaj redakcyjne instrukcje wykorzystania.

en: Enter here the Informative Provider Reference. I.P.R is a name registered with the XMP/NAA, identifying the provider that provides an indicator of the content. The default value for the I.P.R is "XMP" if a standard Reference Code is used.
pl: Tutaj wpisz Informative Provider Reference. I.P.R. jest nazwą zarejstrowaną w XMP/NAA określającą dostarczyciela opisów treści. Domyślną wartością I.P.R. jest "XMP" jeśli użyto standardowego zestawu sygnatur.

en: Enter here the Subject Reference Number. Provides a numeric code to indicate the Subject Name plus optional Subject Matter and Subject Detail Names in the language of the service. Subject Reference is a number from the range 01000000 to 17999999 and represent a language independent international reference to a Subject. A Subject is identified by its Reference Number and corresponding Names taken from a standard lists given by XMP/NAA. If a standard reference code is used, these lists are the English language reference versions. This field is limited to 8 digit code.
pl: Tutaj wpisz numer sygnatury tematu. Jest to kod numeryczny wskazujący na określony temat, opcjonalnie szczegóły w języku usługodawcy. Sygnatura jest numerem z zakresu 01000000 - 17999999 i reprezentuje, niezależnie od języka, określony temat. Temat identyfikuje się przez numer sygnatury i odpowiednie nazwy podane w standardowych listach XMP/NAA. Jeśli użyto standardowego kodu sygnatury listy te są w języku angielskim. Pole ograniczone do 8 cyfr ASCII.

en: Enter here the Subject Name. English language is used if you selected a standard XMP/NAA reference code.
pl: Tutaj wpisz nazwę tematu. Stosuje się język angielski jeśli wybrałeś standardową sygnaturę XMP/NAA.

en: Enter here the Subject Matter Name. English language is used if you selected a standard XMP/NAA reference code.
pl: Tutaj wpisz nazwę zagadnienia. Stosuje się język angielski jeśli wybrałeś standardową sygnaturę XMP/NAA.

en: Enter here the Subject Detail Name. English language is used if you selected a standard XMP/NAA reference code.
pl: Tutaj wpisz szczegółowe określenie tematu. Stosuje się język angielski jeśli wybrałeś standardową sygnaturę XMP/NAA.

[ctx: @title:window]
en: Adjust Time & Date
pl: Dopasuj czas i datę

[ctx: @info:tooltip]
en: Write the corrected date and time for each image and close dialog
pl: Zapisz poprawioną datę i czas dla każdego obrazu i zamknij okno

[ctx: @info:tooltip]
en: Write the corrected date and time for each image
pl: Zapisuj poprawione daty i czasy dla każdego obrazu

[ctx: @info]
en: Adjust Time and Date
pl: Dopasuj czas i datę

[ctx: @action]
en: Cancel
pl: Anuluj

[ctx: @info]
en: Cancel current operation
pl: Porzuć bieżące działanie

[ctx: @action]
en: Close
pl: Zamknij

[ctx: @info]
en: Close window
pl: Zamknij okno

en: Timestamp Used
pl: Użyj znacznika czasu

en: Timestamp Updated
pl: Uaktualnij znacznik czasu

en: Status
pl: Stan

en: Failed to update metadata timestamp
pl: Nie można uaktualnić metadanych znacznika czasowego

en: Failed to update file timestamp
pl: Nie można uaktualnić znacznika czasowego pliku

en: Success
pl: Powodzenie

en: not valid
pl: nieprawidłowe

en: Please wait ...
pl: Proszę czekać ...

[ctx: @info]
en: A tool to adjust items date-time
pl: Narzędzie do dostosowywania daty i czasu

[ctx: @info]
en: This tool allows users to adjust date time-stamp of items in batch.
    
    Many source of original time-stamp can be selected from original items, or a from a common file.
    
    Many metadata time-stamp can be adjusted or left untouched. The adjustment can be an offset of time or a specific date.
pl: To narzędzie umożliwia użytkownikom dostosowanie znacznika daty i czasu na elementach z kolejki.
    
    Wiele źródeł pierwotnego znacznika czasu można wybrać z pierwotnych rzeczy lub ze wspólnego pliku.
    
    Wiele znaczników czasu metadanych można dostosować lub pozostawić takimi jakie są. Dostosowane może polegać na dodaniu przesunięcia czasu lub danego czasu bezwzględnego.

[ctx: @action]
en: Adjust Time && Date...
pl: Dostosuj czas i datę...

en: Create Calendar
pl: Tworzenie kalendarza

en: A tool to create calendar from images
pl: Narzędzie do tworzenia kalendarza z obrazów

en: <p>This tool allows users to compose items and create a calendar with your best photos.</p><p>Different calendar layout are available and you can integrate a list of dates from ICS format to highlight holidays time.</p><p>Finally, the tool will propose to export the result to your printer or in a PDF file.</p>
pl: <p>To narzędzie umożliwia użytkownikom zestawianie rzeczy i tworzenie z nich kalendarze.</p><p>Dostępne są różne układy kalendarzy. Można także pobrać daty świąt w formacie ICS.</p><p>Na końcu, narzędzie wyśle wynik na drukarkę lub do pliku PDF.</p>

en: Former Author
pl: Poprzedni autor

en: Developer and Maintainer
pl: Programista i opiekun

[ctx: @action]
en: Create Calendar...
pl: Utwórz kalendarz...

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CalEvents)
en: Calendar events
pl: Zdarzenia kalendarza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ohHeaderLabel)
en: Select an optional calendar file with the official holidays
pl: Jeśli chcesz, to wskaż tu plik kalendarza ze świętami urzędowymi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ohExplainLabel)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:italic;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">You can download a calendar for your country from <a href="www.icalshare.com"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">www.icalshare.com</span></a> or other sites.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">This is fully optional. All the events from this calendar will be printed in red.</p></body></html>
pl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:italic;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Kalendarz dla swojego kraju możesz pobrać z <a href="www.icalshare.com"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">www.icalshare.com</span></a> lub innych stron.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Wskazanie tego kalendarza jest zupełnie dowolne. Wszystkie zdarzenia z tego kalendarza zostaną wydrukowane na czerwono.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fhHeaderLabel)
en: Select an optional calendar file with your "family holidays"
pl: Jeśli chcesz, to wskaż tu plik kalendarza ze świętami rodzinnymi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fhExplainLabel)
en: You can create such a calendar using program which support <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/ICalendar">iCalendar format</a>.
    This is fully optional. All the events from this calendar will be printed in green.
pl: Możesz utworzyć taki kalendarz przy użyciu programu, który obsługuje <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/ICalendar">format iCalendar</a>.
    Wskazanie tego kalendarza jest zupełnie dowolne. Wszystkie wydarzenia z tego kalendarza zostaną wydrukowane na zielono.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CalProgress)
en: Printing
pl: Drukowanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, currentLabel)
en: Current Page
pl: Bieżąca strona

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, totalLabel)
en: Total Pages
pl: Łącznie stron

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CalTemplate)
en: Create Template for Calendar
pl: Tworzenie wzorca kalendarza

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, previewGroupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, m_tableWidget)
en: Preview
pl: Podgląd

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, paperSizeLabel)
en: Paper Size:
pl: Rozmiar papieru:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, paperSizeCombo)
en: US Letter
pl: US listowy

[ctx: Current default resolution]
note: i18n: ectx: property (currentText), widget (QComboBox, resolutionCombo)
en: High
pl: Wysoka

[ctx: High resolution level]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, resolutionCombo)
en: High
pl: Wysoka

[ctx: Low resolution level]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, resolutionCombo)
en: Low
pl: Niska

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, topRadio)
en: &Top
pl: Na &górze

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, leftRadio)
en: &Left
pl: Po &lewej

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rightRadio)
en: &Right
pl: Po p&rawej

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, drawLinesCheckBox)
en: Draw lines on calendar
pl: Rysuj linie na kalendarzu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ratioLabel)
en: Image to text ratio:
pl: Stosunek obrazu do tekstu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fontLabel)
en: Font:
pl: Czcionka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, yearLabel)
en: Year:
pl: Rok:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, monthBox)
en: Select Images
pl: Wybierz obrazy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Left click on a month to select an image, right click to clear an image.
pl: Naciśnij lewym klawiszem na miesiącu, aby wybrać obraz, naciśnij prawym, aby wyczyścić obraz.

en: <p><h1><b>Welcome to Calendar Tool</b></h1></p><p>This assistant will guide you to create and print a calendar with a selection of images taken from your collection.</p>
pl: <p><h1><b>Witaj w narzędziu kalendarza</b></h1></p><p>Zadaniem tego pomocnika jest przeprowadzenie przez czynność tworzenia i drukowania kalendarza z zestawu obrazów z twojego zbioru.</p>

en: <p>This tool will also allow to set specific dates on your calendar using external data event files as <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/VCalendar'>vCalendar</a>, and <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Icalendar'>iCalendar</a> formats.</p>
pl: <p>Narzędzie to umożliwia także ustawienie ważnych dat na kalendarzu przy użyciu zewnętrznych plików wydarzeń w postaci <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/VCalendar'>vCalendar</a> oraz <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Icalendar'>iCalendar</a>.</p>

[ctx: @title:window]
en: Create Calendar
pl: Tworzenie kalendarza

en: Welcome to Calendar Tool
pl: Witaj w narzędziu kalendarza

en: Choose events to show on the Calendar
pl: Wybierz wydarzenia do pokazania w kalendarzu

en: Print Calendar
pl: Wydrukuj kalendarz

en: Printing in Progress
pl: Drukowanie w trakcie

[ctx: @info: open file filters]
en: Calendar Data File (*.ics)
pl: Plik danych kalendarza (*.ics)

[ctx: @title:window]
en: Select Calendar Data File
pl: Wybierz plik danych kalendarza

en: No valid images selected for months<br/>Click Back to select images
pl: Nie wybrano prawidłowych obrazów dla miesięcy<br/>Naciśnij wstecz, aby wybrać obrazy

en: Please note that you are making a calendar for<br/>the current year or a year in the past.
pl: Proszę zauważyć, że tworzysz kalendarz dla<br/>bieżącego roku lub roku wstecz.

en: Click Next to start Printing<br/><br/>Following months will be printed for year %1:<br/>
pl: Naciśnij dalej, aby rozpocząć drukowanie<br/><br/>Dla roku %1 zostaną wydrukowane następujące miesiące:<br/>

[ctx: @title:window]
en: Print Calendar
pl: Wydrukuj kalendarz

en: Printing Cancelled
pl: Przerwano drukowanie

en: Create calendar
pl: Utwórz kalendarz

en: Printing calendar page for %1 of %2
pl: Drukowanie strony kalendarza dla %1 z %2

en: Printing Complete
pl: Drukowanie zakończone

[ctx: @title:window]
en: DNG Converter
pl: Przekształcanie DNG

[ctx: @action:button]
en: &Convert
pl: &Przekształć

en: The list does not contain any Raw files to process.
pl: Lista nie zawiera żadnych plików RAW do przetworzenia.

en: DNG Converter
pl: Przekształcanie DNG

en: &Abort
pl: &Porzuć

en: Abort the conversion of Raw files.
pl: Przerwij przekształcenie plików Raw.

en: Con&vert
pl: &Przekształć

en: Start converting the Raw images using the current settings.
pl: Rozpocznij przekształcanie nieprzetworzonych obrazów przy użyciu bieżących ustawień.

en: Failed to save image
pl: Nie udało się zapisać obrazu

en: Failed to move sidecar
pl: Nie udało się przenieść pliku przybocznego

en: Failed to save image.
pl: Nie udało się zapisać obrazu.

en: Process failed
pl: Czynność nie udała się

en: Process Canceled
pl: Anulowano czynność

en: File not supported
pl: Plik jest nieobsługiwany

en: Internal error
pl: Błąd wewnętrzny

en: Processing %1
pl: Przetwarzanie %1

en: Raw File
pl: Pliki RAW

en: Target File
pl: Plik docelowy

en: Camera
pl: Aparat

[ctx: @title]
en: DNG Converter
pl: Przekształcanie DNG

[ctx: @info]
en: A tool to batch convert RAW camera images to DNG
pl: Narzędzie do wsadowego przekształcania obrazów RAW na DNG

[ctx: @info]
en: This Generic tool can convert RAW images data to DNG format.
    
    The Digital Negative is a lossless RAW image format created by Adobe.
    
    See details on this wikipedia entry about this format: %1
pl: To narzędzie przekształca obrazy RAW na format DNG.
    
    Cyfrowy Negatyw (DNG) jest bezstratnym formatem RAW stworzonym przez Adobe.
    
    Po szczegóły zajrzyj na Wikipedię: %1

[ctx: @action]
en: DNG Converter...
pl: Przekształcanie DNG...

en: Cannot identify Raw image
pl: Nie można rozpoznać obrazu RAW

[ctx: @title:column Processing checkbox]
en: Include for Enfuse
pl: Dołącz do Enfuse

[ctx: @title:column Input file name]
en: File Name
pl: Nazwa pliku

[ctx: @title:column Input image exposure]
en: Exposure (EV)
pl: Naświetlenie(EV)

[ctx: @info]
en: Hardmask: enabled
pl: Twarda maska: włączona

[ctx: @info]
en: Hardmask: disabled
pl: Twarda maska: wyłączona

[ctx: @info]
en: CIECAM02: enabled
pl: CIECAM02: włączony

[ctx: @info]
en: CIECAM02: disabled
pl: CIECAM02: włączony

[ctx: @info]
en: Levels: auto
pl: Poziomy: auto

[ctx: @info]
en: Levels: <numid>%1</numid>
pl: Poziomy: <numid>%1</numid>

[ctx: @info]
en: Exposure: <numid>%1</numid>
pl: Naświetlenie: <numid>%1</numid>

[ctx: @info]
en: Saturation: <numid>%1</numid>
pl: Nasycenie: <numid>%1</numid>

[ctx: @info]
en: Contrast: <numid>%1</numid>
pl: Kontrast: <numid>%1</numid>

[ctx: @option:check Enfuse setting]
en: Automatic Local/Global Image Features Balance (Levels)
pl: Samoczynna równowaga lokalnych/globalnych cech obrazu (poziomy)

[ctx: @info:tooltip]
en: Optimize image features (contrast, saturation, . . .) to be as global as possible.
pl: Optymalizuj cechy obrazu (kontrast, nasycenie, . . .), aby były tak globalne jak to tylko możliwe.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Set automatic level selection (maximized) for pyramid blending, i.e. optimize image features (contrast, saturation, . . .) to be as global as possible.
pl: Ustaw wybór poziomu na samoczynny (zmaksymalizowany) dla nakładania piramidalnego, tj. zoptymalizuj cechy obrazu (kontrast, nasycenie, . . .) by były tak globalne jak to tylko możliwe.

[ctx: @label:slider Enfuse settings]
en: Image Features Balance:
pl: Równowaga cech obrazu:

[ctx: @info:tooltip]
en: Balances between local features (small number) or global features (high number).
pl: Równowaga pomiędzy lokalnymi cechami (niska liczba) lub globalnymi cechami (wysoka liczba).

[ctx: @info:whatsthis]
en: Set the number of levels for pyramid blending. Balances towards local features (small number) or global features (high number). Additionally, a low number trades off quality of results for faster execution time and lower memory usage.
pl: Ustaw liczbę poziomów dla nakładania piramidalnego. Równowaga pomiędzy lokalnymi cechami (niska liczba) lub globalnymi cechami (wysoka liczba). Dodatkowo niska liczba oznacza niższą jakość, ale przy szybszym wykonaniu i mniejszym użyciu pamięci.

[ctx: @option:check]
en: Hard Mask
pl: Twarda maska

[ctx: @info:tooltip]
en: Useful only for focus stack to improve sharpness.
pl: Użyteczne tylko dla stosu ogniskowych do poprawy ostrości.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Force hard blend masks without averaging on finest scale. This is only useful for focus stacks with thin and high contrast features. It improves sharpness at the expense of increased noise.
pl: Wymuś twardą maskę nakładania i bez uśredniania na najdrobniejszej skali. Jest to użyteczne tylko dla stosów ogniskowych z funkcjami niskiego i wysokiego kontrastu, poprawia ostrość kosztem zwiększonego szumu.

[ctx: @label:slider Enfuse settings]
en: Well-Exposedness Contribution:
pl: Udział dobrego naświetlenia:

[ctx: @info:tooltip]
en: Contribution of well exposed pixels to the blending process.
pl: Udział dobrze naświetlonych pikseli przy czynności nakładania.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Set the well-exposedness criterion contribution for the blending process. Higher values will favor well-exposed pixels.
pl: Ustaw kryteria udziału dobrego naświetlenia dla procesu nakładania. Wyższe wartości będą faworyzowały dobrze naświetlone piksele.

[ctx: @label:slider enfuse settings]
en: High-Saturation Contribution:
pl: Udział wysokiego naświetlenia:

[ctx: @info:tooltip]
en: Contribution of highly saturated pixels to the blending process.
pl: Udział wysoko naświetlonych pikseli przy czynności nakładania.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Increasing this value makes pixels with high saturation contribute more to the final output.
pl: Zwiększanie tej wartości sprawia, że piksele z wyższym nasyceniem przyczyniają się bardziej do wyniku końcowego.

[ctx: @label:slider enfuse settings]
en: High-Contrast Contribution:
pl: Udział wysokiego kontrastu:

[ctx: @info:tooltip]
en: Contribution of highly contrasted pixels to the blending process.
pl: Udział wysoko kontrastowych pikseli przy czynności nakładania.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Sets the relative weight of high-contrast pixels. Increasing this weight makes pixels with neighboring differently colored pixels contribute more to the final output. Particularly useful for focus stacks.
pl: Ustawia względną wagę pikseli o wysokim kontraście. Zwiększanie tej wagi sprawia, że piksele z pikselami o innym kolorze na granicy przyczyniają się bardziej do wyniku końcowego. Szczególnie użyteczne dla stosów o różnej ogniskowej.

[ctx: @option:check]
en: Use Color Appearance Model (CIECAM02)
pl: Użyj modelu wyglądu koloru (CIECAM02)

[ctx: @info:tooltip]
en: Convert to CIECAM02 color appearance model during the blending process instead of RGB.
pl: Przekształć na model wyglądu koloru CIECAM02 zamiast RGB w procesie nakładania.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Use Color Appearance Modelling (CIECAM02) to render detailed colors. Your input files should have embedded ICC profiles. If no ICC profile is present, sRGB color space will be assumed. The difference between using this option and default color blending algorithm is very slight, and will be most noticeable when you need to blend areas of different primary colors together.
pl: Użyj modelowania wyglądu koloru (CIECAM02) do wyświetlenia szczegółowych kolorów. Twoje pliki wejściowe powinny mieć osadzone profile ICC. Jeżeli profil ICC jest nieobecny, zostanie przyjęta przestrzeń kolorów sRGB. Różnica pomiędzy używaniem tej opcji i domyślnym algorytmem przenikania kolorów jest bardzo subtelna i będzie najbardziej zauważalna, gdy zajdzie potrzeba wzajemnego przenikania się obszarów o różnych głównych kolorach.

[ctx: @title:column Saving checkbox]
en: Include during Saving
pl: Dołącz przy zapisie

[ctx: @title:column Output file name]
en: Output
pl: Wynik

[ctx: @title:column Source file names]
en: Selected Inputs
pl: Wybrane wejścia

[ctx: @item:inmenu]
en: Remove item
pl: Usuń rzecz

[ctx: @item:inmenu]
en: Clear all
pl: Wyczyść wszystko

[ctx: @title:window]
en: Exposure Blending
pl: Nakładanie naświetleń

[ctx: @action:button]
en: &Save
pl: Zapi&sz

[ctx: @info:tooltip, button]
en: Process and save selected items.
pl: Przetwórz i zapisz wybrane rzeczy.

[ctx: @action:button]
en: &Preview
pl: &Podgląd

[ctx: @info:tooltip, button]
en: Process a preview of bracketed images stack with current settings.
pl: Przetwórz podgląd stos szeregu naświetleń z bieżącymi ustawieniami.

[ctx: @action: button]
en: &Default
pl: &Domyślnie

[ctx: @info:tooltip]
en: Revert current settings to default values.
pl: Przywróć bieżące ustawienia do domyślnych wartości.

[ctx: @action:button]
en: Details...
pl: Szczegóły...

[ctx: @title]
en: Enfuse Settings
pl: Ustawienia Enfuse

[ctx: @title]
en: Save Result
pl: Zapisz wynik

[ctx: @label: textbox]
en: File Name Template:
pl: Wzorzec nazwy pliku:

[ctx: @title:window]
en: Enfuse Processing Messages
pl: Wiadomości przetwarzania Enfuse

[ctx: @info]
en: Failed to save image to %1.
pl: Nie można zapisać obrazu w %1.

[ctx: @info]
en: Processing preview of bracketed images...
pl: Przetwarzanie podglądu szeregu naświetleń...

[ctx: @info]
en: Processing output of bracketed images...
pl: Przetwarzanie wyjścia szeregu naświetleń...

[ctx: @info]
en: Failed to load processed image.
pl: Nieudane wczytywanie przetworzonego obrazu.

[ctx: @info]
en: Failed to process preview of bracketed images.
pl: Nieudane przetwarzanie podglądu szeregu naświetleń.

[ctx: @info]
en: Failed to process output of bracketed images.
pl: Nieudane przetwarzanie wyniku szeregu naświetleń

en: Exposure Blending
pl: Nakładanie naświetleń

en: A tool to blend bracketed images
pl: Narzędzie do mieszania obrazów z wykonanych w ciągu

en: <p>This tool allows users to blend bracketed images together to create pseudo HDR photo.</p><p>To create high definition range image, you need to use images from same subject taken with a tripod and exposed with different exposure settings.</p><p>To create image with better results, you can use RAW images instead JPEG, where colors depth is higher and are well adapted for merging pixels by pixels.</p>
pl: <p>To narzędzie umożliwia użytkownikom nakładanie obrazów wykonanych w szeregu po to, aby utworzyć zdjęcie pseudo HDR.</p><p>Aby utworzyć obraz HDR, potrzeba obrazów tego samego obiektu wykonanych przy użyciu statywu i przy różnych ustawieniach naświetlenia.</p><p>Aby uzyskać lepsze wyniki, można użyć obrazów RAW zamiast JPEG, gdzie głębia barw jest wyższa i są one lepiej przystosowane do scalania piksel po pikselu.</p>

en: Author and Maintainer
pl: Autor i opiekun

[ctx: @action]
en: Blend Stacked Images...
pl: Nałóż obrazy ze stosu...

[ctx: average scene luminance value unknown]
en: unknown
pl: nieznany

en: Cannot run %1:
    
     %2
pl: Nie można uruchomić %1:
    
     %2

[ctx: @title:window]
en: Welcome to Stacked Images Tool
pl: Witaj w narzędziu nakładania obrazów

[ctx: @info]
en: Welcome to Stacked Images Tool
pl: Witaj w narzędziu nakładania obrazów

[ctx: @info]
en: This tool fuses bracketed images with different exposure to make pseudo HDR Image
pl: To narzędzie łączy zdjęcia o innym naświetleniu wykonane w szeregu , aby stworzyć obraz pseudo HDR

[ctx: @info]
en: It can also be used to merge focus bracketed stack to get a single image with increased depth of field.
pl: Może być także użyte do scalenia stosu zdjęć z różną ogniskową wykonanych w szeregu, w celu otrzymania pojedynczego obrazu ze zwiększoną głębią pola.

[ctx: @info]
en: This assistant will help you to configure how to import images before merging them to a single one.
pl: Ten pomocnik pomoże ustawić sposób importowania obrazów przed scaleniem ich w jeden obraz.

[ctx: @info]
en: Bracketed images must be taken with the same camera, in the same conditions, and if possible using a tripod.
pl: Zdjęcia w szeregu muszą być wykonane tym samy aparatem, w tych samych warunkach i jeśli to możliwe z użyciem statywu.

[ctx: @info]
en: For more information, please take a look at
pl: Po więcej szczegółów, zajrzyj na

[ctx: @info]
en: this page
pl: tę stronę

[ctx: @title: group]
en: Exposure Blending Binaries
pl: Narzędzia nakładania naświetleń

[ctx: @title:window]
en: Set Bracketed Images
pl: Ustaw szereg zdjęć

[ctx: @info]
en: Set here the list of your bracketed images to fuse. Please follow these conditions
pl: Tutaj stwórz listę swoich obrazów do połączenia. Nie zapomnij spełnić poniższych warunków

[ctx: @info]
en: At least 2 images from the same subject must be added to the stack.
pl: Do stosu należy dodać co najmniej 2 obrazy tego samego przedmiotu.

[ctx: @info]
en: Do not mix images with different color depth.
pl: Nie mieszaj obrazów z różną głębią barw.

[ctx: @info]
en: All images must have the same dimensions.
pl: Wszystkie obrazy muszą mieć te same rozmiary.

[ctx: @title: column]
en: Exposure (EV)
pl: Naświetlenie (EV)

[ctx: @title:window]
en: Pre-Processing is Complete
pl: Wstępne przetwarzanie zakończone

[ctx: @info]
en: Bracketed Images Pre-Processing is Done
pl: Zakończono wstępne przetwarzanie obrazów w szeregu

[ctx: @info]
en: Congratulations. Your images are ready to be fused.
pl: Gratulacje. Twoje obrazy są gotowe do połączenia.

[ctx: @info]
en: To perform this operation, Enblend program from will be used.
pl: Aby wykonać to działanie, zostanie użyty program Enblend.

[ctx: @info]
en: Press "Finish" button to fuse your items and make a pseudo HDR image.
pl: Naciśnij przycisk "Ukończ", aby połączyć obrazy i stworzyć obraz pseudo HDR.

[ctx: @title: window]
en: Pre-Processing Bracketed Images
pl: Wstępne przetwarzanie obrazów w szeregu

[ctx: @option: check]
en: Align bracketed images
pl: Wyrównaj szereg naświetleń

[ctx: @info]
en: Now, we will pre-process bracketed images before fusing them.
pl: Teraz, przetworzymy wstępnie zdjęcia wykonane w szeregu, przed ich połączeniem.

[ctx: @info]
en: Alignment must be performed if you have not used a tripod to take bracketed images. Alignment operations can take a while.
pl: Należy przeprowadzić wyrównywanie, jeśli do wykonania zdjęć w szeregu nie użyłeś statywu. Działanie wyrównywania może trochę zająć.

[ctx: @info]
en: Pre-processing operations include Raw demosaicing. Raw images will be converted to 16-bit sRGB images with auto-gamma.
pl: Wstępne przetwarzanie uwzględnia usunięcie mozaiki RAW. Obrazy RAW zostaną przetworzone na 16 bitowe obrazy sRGB z auto-gammą.

[ctx: @info]
en: Press the "Next" button to start pre-processing.
pl: Naciśnij przycisk "Dalej", aby rozpocząć przetwarzanie wstępne.

[ctx: @info]
en: Pre-processing is in progress, please wait.
pl: Wstępne przetwarzanie jest w trakcie. Proszę czekać.

[ctx: @info]
en: This can take a while...
pl: Może to trochę potrwać...

[ctx: @info]
en: Pre-processing has failed.
pl: Nie udało się wstępnie przetworzyć.

[ctx: @info]
en: Please check your bracketed images stack...
pl: Sprawdź swój stos zdjęć wykonanych w szeregu...

[ctx: @info]
en: See processing messages below.
pl: Pokaż opisowo, co jest przetwarzane poniżej.

[ctx: @title:window]
en: Stacked Images Tool
pl: Narzędzia nakładania obrazów

en: Error loading RAW image '%1'
pl: Błąd wczytywania obrazu RAW '%1'

en: Could not save thumbnail for image '%1' to '%2'
pl: Nie można zapisać miniatury dla obrazu '%1' w '%2'

en: unavailable
pl: niedostępne

en: Could not open file '%1' for writing
pl: Nie można otworzyć pliku '%1' do zapisu

en: Could not save image to file '%1'
pl: Nie można zapisać obrazu do pliku '%1'

[ctx: @info]
en: Could not find theme in '%1'
pl: Nie można znaleźć wyglądu w '%1'

[ctx: @info]
en: Create directories
pl: Utwórz katalogi

[ctx: @info]
en: Could not create folder '%1'
pl: Nie można utworzyć katalogu '%1'

[ctx: @info]
en: Copying theme
pl: Kopiowanie wyglądu

[ctx: @info]
en: Could not copy theme
pl: Nie można skopiować wyglądu

[ctx: @info]
en: Generate images and XML files
pl: Utwórz obrazy i pliki XML

[ctx: @info]
en: Could not create gallery.xml
pl: Nie można utworzyć gallery.xml

[ctx: @info]
en: Generating files for "%1"
pl: Tworzenie plików dla "%1"

[ctx: @info]
en: Generating HTML files
pl: Tworzenie plików HTML

[ctx: @info]
en: Could not load XSL file '%1'
pl: Nie można wczytać pliku XSL '%1'

[ctx: @info]
en: Could not load XML file '%1'
pl: Nie można wczytać pliku XML '%1'

[ctx: @info]
en: Error processing XML file
pl: Błąd przetwarzania pliku XML

[ctx: @info]
en: Could not open '%1' for writing
pl: Nie można otworzyć pliku '%1' do zapisu

[ctx: @info]
en: Downloading remote files for "%1"
pl: Pobieranie zdalnych plików dla "%1"

[ctx: @info]
en: Could not open temporary file
pl: Nie można otworzyć pliku tymczasowego

[ctx: @info]
en: Could not download %1
pl: Nie można pobrać %1

[ctx: @info: xslt param]
en: Previous
pl: Poprzedni

[ctx: @info: xslt param]
en: Next
pl: Następny

[ctx: @info: xslt param]
en: Album List
pl: Lista albumów

[ctx: @info: xslt param]
en: Original Image
pl: Pierwotny obraz

[ctx: @info: xslt param]
en: Go Up
pl: Do góry

[ctx: @info: xslt param]
en: Make
pl: Wytwórca

[ctx: @info: xslt param]
en: Image Orientation
pl: Kierunek obrazu

[ctx: @info: xslt param]
en: Image X Resolution
pl: Rozdzielczość X obrazu

[ctx: @info: xslt param]
en: Image Y Resolution
pl: Rozdzielczość Y obrazu

[ctx: @info: xslt param]
en: Image Resolution Unit
pl: Jednostka rozdzielczości obrazu

[ctx: @info: xslt param]
en: Image Date Time
pl: Data i czas obrazu

[ctx: @info: xslt param]
en: YCBCR Positioning
pl: Położenie YCBCR

[ctx: @info: xslt param]
en: Exposure Time
pl: Czas naświetlenia

[ctx: @info: xslt param]
en: F Number
pl: Liczba F

[ctx: @info: xslt param]
en: Exposure Index
pl: Indeks naświetlania

[ctx: @info: xslt param]
en: ISO Speed Ratings
pl: Prędkości ISO

[ctx: @info: xslt param]
en: Shutter Speed Value
pl: Wartość szybkości migawki

[ctx: @info: xslt param]
en: Aperture Value
pl: Wartość przysłony

[ctx: @info: xslt param]
en: Focal Length
pl: Ogniskowa

[ctx: @info: xslt param]
en: GPS Altitude
pl: Wysokość GPS

[ctx: @info: xslt param]
en: GPS Latitude
pl: Szerokość geograficzna GPS

[ctx: @info: xslt param]
en: GPS Longitude
pl: Długość geograficzna GPS

en: Html Gallery
pl: Galeria Html

en: A tool to generate HTML gallery from images
pl: Narzędzie do tworzenia galerii HTML z obrazów

en: <p>This tool allows users to back-process items (as resize) before to create W3C compliant html gallery.</p><p>Items to process can be selected one by one or by group through a selection of albums.</p><p>Themable HTML template with different layout can be used to assemble files on a gallery.</p>
pl: <p>To narzędzie umożliwia użytkownikom wsteczne przetwarzanie rzeczy (polegające na zmianie rozmiaru) przed utworzeniem galerii html zgodnej z W3C.</p><p>Rzeczy do przetworzenia można wybrać jeden po drugim lub grupowo poprzez wybór albumów.</p><p>Można użyć wzorca HTML z wystrojem i innym układem do zestawiania plików w galerię.</p>

en: Former Author and Maintainer
pl: Pierwotny autor i opiekun

[ctx: @action]
en: Create Html gallery...
pl: Utwórz galerię HTML...

en: Internal Error
pl: Błąd wewnętrzny

en: Starting to generate gallery...
pl: Rozpoczęto tworzene galerii...

en: %1 albums to process:
pl: %1 albumów do przetworzenia:

en: %1 items to process
pl: %1 rzeczy do przetworzenia

en: Output directory: %1
pl: Katalog wynikowy: %1

en: Gallery is completed, but some warnings occurred.
pl: Ukończono galerię, lecz wystapiły pewne błędy.

en: Gallery completed.
pl: Ukończono galerię.

en: Opening gallery with default desktop browser...
pl: Otwieranie galerii w domyśnlnej przeglądarce...

en: Opening gallery with internal browser...
pl: Otwieranie galerii w wewnętrznej przeglądarce...

en: Full Image Properties:
pl: Właściwości pełnego obrazu:

en: Save image
pl: Zapisz obraz

en: Quality:
pl: Jakość:

en: Max size:
pl: Maks. rozmiar:

en: Include full-size original images for download
pl: Dołącz pełnowymiarowe obrazy źródłowe do pobrania

en: Use original image
pl: Użyj obrazu źródłowego

en: Thumbnail Properties:
pl: Właściwości miniatur:

en: Square thumbnails
pl: Kwadratowe miniatury

en: <qt><p><h1><b>Welcome to HTML Gallery tool</b></h1></p><p>This assistant will guide you to export quickly</p><p></p><p>your images as a small static HTML photo gallery.</p><p>This tool is fully compliant with <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/HTML'>HTML and CSS standards</a></p><p>and the output can be customized with a nice theme.</p></qt>
pl: <qt><p><h1><b>Witaj w narzędziu galerii HTML</b></h1></p><p>Ten pomocnik przeprowadzi cię szybko po eksportowaniu</p><p></p><p>twoich obrazów jako małej statycznej galeri zdjęć HTML.</p><p>Narzędzie to jest w pełni zgodne z <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/HTML'>Standardami HTML oraz CSS</a></p><p>a wynik można dostosować przy użyciu ładnego wyglądu.</p></qt>

en: &Choose image selection method:
pl: Wybierz sposób zazna&czania obrazów:

en: Images
pl: Obrazy

[ctx: @label]
en: Gallery Title:
pl: Tytuł galerii:

[ctx: @label]
en: Destination folder:
pl: Katalog docelowy:

[ctx: @title:window]
en: Destination Folder
pl: Katalog docelowy

[ctx: @label]
en: Open in Browser:
pl: Otwórz w przeglądarce:

[ctx: @item: open in browser]
en: None
pl: Brak

[ctx: @item: open in browser]
en: Internal
pl: Wewnętrzny

[ctx: @item: open in browser]
en: Default from Desktop
pl: Domyślnie z pulpitu

en: In this page, you can change some theme parameters. Depending on the theme, different parameters are available.
pl: Na tej stronie możesz zmienić niektóre z parametrów wyglądu. W zależności od wyglądu, dostępne są różne parametry.

en: can be customized
pl: można dostosować

en: no customization available
pl: brak możliwości dostosowania

en: Author: %1<br/><br/>
pl: Autor: %1<br/><br/>

[ctx: @title:window]
en: Create HTML Gallery
pl: Tworzenie galerii HTML

en: Welcome to HTML Gallery Tool
pl: Witaj w narzędziu galerii HTML

en: Items Selection
pl: Wybór rzeczy

en: Theme Selection
pl: Wybór wyglądu

en: Theme Parameters
pl: Parametry wyglądu

en: Output Settings
pl: Ustawienia wyniku

en: Generating Gallery
pl: Tworzenie galerii

en: Create directories
pl: Utwórz katalogi

en: Could not create folder '%1'
pl: Nie można utworzyć katalogu '%1'

en: Create jAlbum project files
pl: Utwórz pliki projektu jAlbum

en: Failed to create project files
pl: Nie udało się utworzyć plików projektu

en: Failed to create settings file
pl: Nie udało się utworzyć pliku ustawień

en: Launch jAlbum with new project files
pl: Uruchom jAlbum z plikiem nowego projektu

en: jAlbum Export
pl: Wyeksportuj jAlbum

en: A tool to export images to jAlbum gallery generator
pl: Narzędzie do eksportu obrazów do galerii jAlbum

en: <p>This tool allows users to export items to jAlbum html gallery generator.</p><p>Items to process can be selected one by one or by group through a selection of albums.</p><p>jAlbum is themable with different templates and layout. See the jAlbum web-site for details: https://jalbum.net/.</p>
pl: <p>To narzędzie umożliwia użytkownikom eksport rzeczy do stworzenia galerii html jAlbum.</p><p>Elementy do przetworzenia może wybrać jeden po drugim lub grupowo poprzez wybór albumów.</p><p>Można użyć wzorca HTML z wystrojem i innym układem. Zajrzyj na stronę jAlbum w sieci po więcej szczegółów: https://jalbum.net/.</p>

[ctx: @action]
en: Create jAlbum Gallery...
pl: Utwórz galerię jAlbum...

en: jAlbum Gallery Generator.
pl: Tworzenie galerii jAlbum.

en: Starting to generate jAlbum...
pl: Rozpoczęto tworzenie jAlbum...

en: Jalbum is completed, but some warnings occurred.
pl: Ukończono tworzenie jAlbum, lecz wystąpiły pewne błędy.

en: Jalbum completed.
pl: Ukończono tworzenie jAlbum.

en: <qt><p><h1><b>Welcome to jAlbum export tool</b></h1></p><p>This assistant will guide you to export quickly</p><p></p><p>your images as a jAlbum project.</p></qt>
pl: <qt><p><h1><b>Witaj w narzędziu eksportowania jAlbum</b></h1></p><p>Ten pomocnik przeprowadzi cię szybko po eksportowaniu </p><p></p><p>twoich obrazów jako projektu jAlbum.</p></qt>

[ctx: @title:group]
en: jAlbum Binaries
pl: Pliki wykonywalne jAlbum

en: Project Title:
pl: Tytuł projektu:

en: Set here the project title
pl: Tutaj umieść tytuł projektu

en: Projects folder:
pl: Katalog projektu:

[ctx: @title:window]
en: Projects Folder
pl: Katalog projektu

[ctx: @title:window]
en: Create jAlbum Album
pl: Utwórz album jAlbum

en: Welcome to jAlbum Export Tool
pl: Witaj w narzędziu eksportowania albumów jAlbum

en: Paths Selection
pl: Wybór ścieżek

en: Generating jAlbum
pl: Tworzenie jAlbumu

[ctx: @title:window]
en: Share Files With DLNA Media Server
pl: Udostępnij pliki na serwerze multimedialnym DLNA

[ctx: @option]
en: Start Server at Startup
pl: Uruchom serwer na początku

[ctx: @info]
en: Set this option to turn-on the DLNA server at application start-up automatically
pl: Zaznacz to pole, aby uruchamiać serwer DLNA przy uruchamianiu programu

[ctx: @info]
en: The media server allows to share items through the local network using %1 standard and %2 protocol. Many kind of electronic devices can support DLNA, as tablets, cellulars, TV, etc.
    
    Note: depending of the network features and the configuration, the delay to discover the server on client devices can take a while.
pl: Serwer mediów umożliwia współdzielenie rzeczy w lokalnej sieci przy użyciu standardu %1 oraz protokołu %2. Wiele rodzajów urządzeń elektronicznych jak np. tablety, telefony, TV, itp. obsługuje DLNA
    
    Uwaga: w zależności od możliwości i ustawień sieci, opóźnienie w wyryciu serwera przez klientów może chwilę zająć.

[ctx: @title:window]
en: Media Server Contents
pl: Treści serwera mediów

[ctx: @info]
en: The items list to share has changed. Do you want to start now the media server with this contents?
pl: Lista współdzielonych rzeczy uległa zmianie. Czy chcesz teraz uruchomić serwer mediów wraz z jego treściami?

[ctx: @label]
en: Server is running
pl: Serwer jest uruchomiony

[ctx: @info]
en: 1 album shared | %1 albums shared
pl[0]: udostępniono 1 album
pl[1]: udostępniono %1 albumy
pl[2]: udostępniono %1 albumów

[ctx: @info]
en: 1 item shared | %1 items shared
pl[0]: udostępniono 1 rzecz
pl[1]: udostępniono %1 rzeczy
pl[2]: udostępniono %1 rzeczy

[ctx: @action: button]
en: Stop
pl: Zatrzymaj

[ctx: @label]
en: Server is not running
pl: Serwer nie jest uruchomiony

[ctx: @action: button]
en: Start
pl: Uruchom

[ctx: @info]
en: There is no collection to share with the current selection...
pl: Nie ma zbioru do udostępnienia w bieżącym zaznaczeniu...

[ctx: @info]
en: There is no item to share with the current selection...
pl: Nie ma rzeczy do udostępnienia w bieżącym zaznaczeniu...

[ctx: @info]
en: Shared Items
pl: Udostępnione rzeczy

[ctx: @title:window]
en: Starting Media Server
pl: Uruchamianie serwera multimediów

[ctx: @info]
en: An error occurs while to start Media Server...
pl: Wystąpił błąd podczas uruchamiania serewera multimediów...

en: DLNA Export
pl: Eksport DLNA

en: A tool to export items to a DLNA compatible device
pl: Narzędzie do eksportowania rzeczy na urządzenia zgodne z DLNA

en: <p>This tool allows users to share items on the local network through a DLNA server.</p><p>Items to share can be selected one by one or by group through a selection of albums.</p><p>Many kind of electronic devices can support DLNA, as tablets, cellulars, TV, etc.</p>
pl: <p>To narzędzie umożliwia użytkownikom udostępnianie rzeczy w sieci lokalnej poprzez serwer DLNA.</p><p>Elementy do przetworzenia może wybrać jeden po drugim lub grupowo poprzez wybór albumów.</p><p>Wiele urządzeń elektronicznych takich jak tablety, telefony komórkowe, TV, obsługuje DLNA.

[ctx: @action]
en: Share with DLNA...
pl: Udostępnij przez DLNA...

en: %1 Media Server
pl: Serwer mediów %1

en: Media Server have been started
pl: Uruchomiono serwer multimediów

en: Media Server cannot be started!
pl: Nie można uruchomić serwera multimediów!

en: MJPEG Server have been started
pl: Uruchomiono serwer MJPEG

en: MJPEG Server cannot be started!
pl: Nie można uruchomić serwera MJPEG!

[ctx: @title:window]
en: Share Files With MJPEG Stream Server
pl: Udostępnij pliki na serwerze strumieniującym MJPEG

[ctx: @title:window]
en: MJPEG Server Contents
pl: Treści serwera MJPEG

[ctx: @info]
en: The items list to share has changed. Do you want to start now the MJPEG server with this contents?
pl: Lista współdzielonych rzeczy uległa zmianie. Czy chcesz teraz uruchomić serwer MJPEG wraz z jego treściami?

[ctx: @label]
en: Server Port:
pl: Port serwera:

[ctx: @info]
en: The MJPEG server IP port.
pl: Port IP serwera MJPEG.

[ctx: @info]
en: Set this option to turn-on the MJPEG server at application start-up automatically
pl: Zaznacz to pole, aby uruchamiać serwer MJPEG przy uruchamianiu programu

[ctx: @info]
en: The %1 server allows to share items through the local network using a web browser. Motion JPEG is a video compression format in which each video frame is compressed separately as a JPEG image. MJPEG streams is a standard which allows network clients to be connected without additional module. Most major web browsers and players support MJPEG stream. To access to stream from your browser, just use http://address:port as url, with address the MJPEG server IP, and port the server port set in this config dialog.
pl: Serwer %1 umożliwia udostępnianie rzeczy w sieci lokalnej przy użyciu przeglądarki sieciowej. Motion JPEG jest formatem zapisu filmów, w którym każda klatka obrazu lub przeplatane pole spakowane osobno jako obraz JPEG. Strumienie MJPEG są standardem, który umożliwia programom sieciowym podłączenie się bez dodatkowych modułów. Większość głównych przeglądarek sieciowych  i odtwarzaczy obsługuje strumienie MJPEG. Aby uzyskać dostęp do strumienia z twojej przeglądarki, przejdź do adresu http://addres:port, gdzie adresem jest adres MJPEG, a portem port MJPEG ustawiony w oknie ustawień. Do serwera MJPEG jednocześnie może być podłączony więcej niż jeden komputer.

[ctx: @action: button]
en: Preview...
pl: Podgląd...

[ctx: @info]
en: Press this button to preview the stream on your computer with your browser.
pl: Naciśnij ten przycisk, aby podejrzeć strumień na swoim komputerze w swojej przeglądarce.

[ctx: @title]
en: Server
pl: Serwer

[ctx: @label]
en: JPEG Quality:
pl: Jakość JPEG:

[ctx: @info]
en: The JPEG quality [50:lower - 100:higher]. Warning: better quality require more network bandwidth
pl: Jakość JPEG [50:niższa - 100:wyższa]. Uwaga: lepsza jakość wymaga większej przepustowości sieci

[ctx: @label]
en: JPEG Size:
pl: Rozmiar JPEG:

[ctx: @info]
en: The JPEG image size in pixels, using standard screen resolutions. Warning: larger size require more network bandwidth
pl: Rozmiar obrazu JPEG w pikselach, przy użyciu standardowych rozdzielczości ekranu. Uwaga: większy rozmiar wymaga większej przepustowości sieci

[ctx: @label]
en: Delay in Seconds:
pl: Opóźnienie w sekundach:

[ctx: @info]
en: The delay in seconds between images.
pl: Opóźnienie w sekundach pomiędzy obrazami.

[ctx: @label]
en: Frames by Second:
pl: Liczba klatek na sekundę:

[ctx: @info]
en: The number of frames by second to render the stream. Warning: larger rate require more network bandwidth
pl: Liczba klatek na sekundę w wyświetlanym strumieniu. Uwaga: większa liczba klatek wymaga większej przepustowości sieci

[ctx: @option:check]
en: Stream in Loop
pl: Strumieniuj w pętli

[ctx: @info]
en: The MJPEG stream will be played in loop instead once.
pl: Strumień MJPEG zostanie odtworzony w pętli zamiast tylko raz.

[ctx: @title]
en: Stream
pl: Strumień

[ctx: @label]
en: Type:
pl: Rodzaj:

[ctx: @label]
en: A transition is an visual effect applied between two images. For some effects, the duration can depend of random values and can change while the stream.
pl: Przejście jest graficznym efektem stosowanym pomiędzy dwoma obrazami. Dla niektórych efektów, czas trwania może zależeć od losowych wartości i może się zmieniać podczas trwania strumienia.

[ctx: @title]
en: Transition
pl: Przejście

[ctx: @label]
en: An effect is an visual panning or zooming applied while an image is displayed in MJPEG stream.
pl: Efektem jest graficzne przesuwanie lub przybliżanie stosowane podczas wyświetlania obrazu w strumieniu MJPEG.

[ctx: @title]
en: Effect
pl: Efekt

en: MJPEG Stream Server
pl: Serwer strumienia MJPEG

en: A tool to export items as MJPEG Stream
pl: Narzędzie do eksportowania rzeczy jako strumieni MJPEG

en: <p>This tool allows users to share items on the local network through a MJPEG Stream server.</p><p>Items to share can be selected one by one or by group through a selection of albums.</p><p>Motion JPEG is a video compression format in which each video frame or interlaced field of a digital video sequence is compressed separately as a JPEG image. MJPEG streams is a standard which allows network clients to be connected without additional module. Most major web browsers and players support MJPEG stream.</p><p>To access to stream from your browser, use http://address:port as url, with address the MJPEG address, and port the MJPEG port set in config dialog. More than one computer can be connected to the MJPEG server at the same time.</p>
pl: <p>To narzędzie umożliwia użytkownikom udostępnianie rzeczy w sieci lokalnej poprzez serwer MJPEG.</p><p>Rzeczy do udostępnienia można wybrać jedną po drugiej lub poprzez grupę w wyborze albumów.</p><p>Motion JPEG jest formatem zapisu filmów, w którym każda klatka obrazu lub przeplatane pole spakowane osobno jako obraz JPEG. Strumienie MJPEG są standardem, który umożliwia programom sieciowym podłączenie się bez dodatkowych modułów. Większość głównych przeglądarek sieciowych  i odtwarzaczy obsługuje strumienie MJPEG. </p><p>Aby uzyskać dostęp do strumienia z twojej przeglądarki, przejdź do adresu http://addres:port, gdzie adresem jest adres MJPEG, a portem port MJPEG ustawiony w oknie ustawień. Do serwera MJPEG jednocześnie może być podłączony więcej niż jeden komputer.

en: Developer
pl: Programista

[ctx: @action]
en: Share as MJPEG Stream...
pl: Udostępnij jako strumień MJPEG...

[ctx: @info:tooltip]
en: Orientation and script detection (OSD) only.
pl: Tylko kierunek i wykrywanie skryptów (OSD).

[ctx: @info:tooltip]
en: Automatic page segmentation with OSD.
pl: Zautomatyzowany podział strony z OSD.

[ctx: @info:tooltip]
en: Automatic page segmentation, but no OSD, or OCR. (not implemented)
pl: Samoustalany podział strony, lecz nie OSD, czy OCR. (niezaimplementowane)

[ctx: @info:tooltip]
en: Fully automatic page segmentation, but no OSD. (Default).
pl: W pełni zautomatyzowany podział strony, lecz nie OSD. (domyślne).

[ctx: @info:tooltip]
en: Assume a single column of text of variable sizes.
pl: Przyjmij pojedynczą kolumnę tekstu o zmiennym rozmiarze.

[ctx: @info:tooltip]
en: Assume a single uniform block of vertically aligned text.
pl: Przyjmij pojedynczy, jednolity blok tekstu wyrównanego w pionie.

[ctx: @info:tooltip]
en: Assume a single uniform block of text.
pl: Przyjmij pojedynczy, jednolity blok tekstu.

[ctx: @info:tooltip]
en: Treat the image as a single text line.
pl: Traktuj obraz jako pojedynczy wiersz tekstu.

[ctx: @info:tooltip]
en: Treat the image as a single word.
pl: Traktuj obraz jako pojedyncze słowo.

[ctx: @info:tooltip]
en: Treat the image as a single word in a circle.
pl: Traktuj obraz jako pojedyncze słowo w okręgu.

[ctx: @info:tooltip]
en: Treat the image as a single character.
pl: Traktuj obraz jako pojedynczy znak.

[ctx: @info:tooltip]
en: Sparse text. Find as much text as possible in no particular order.
pl: Rzadki tekst. Znajdź tyle tekstu ile to możliwe bez określonej kolejności.

[ctx: @info:tooltip]
en: Sparse text with OSD.
pl: Rozstrzelony tekst z OSD.

[ctx: @info:tooltip]
en: Raw line. Treat the image as a single text line, bypassing hacks that are Tesseract-specific.
pl: Nieprzetworzony wiersz. Traktuj obraz jako pojedynczy wiersz tekstu, pomijając stosowanie obejść, które są szczególne dla Tesseract.

[ctx: @info:tooltip]
en: Legacy engine only.
pl: Tylko dawniejszy silnik.

[ctx: @info:tooltip]
en: Neural nets LSTM engine only.
pl: Tylko silnik sieci neuronowych LSTM.

[ctx: @info:tooltip]
en: Legacy + LSTM engines.
pl: Dawniejszy silnik + LSTM.

[ctx: @info:tooltip]
en: Default, based on what is available.
pl: Domyślny, oparty na tym, co jest dostępne.

en: Tesseract is an optical character recognition engine for various operating systems.
pl: Tesseract jest silnikiem do optycznego rozpoznawania znaków, działającym na różnych systemach operacyjnych.

[ctx: @title:window]
en: OCR Text Converter
pl: Przekształcanie na tekst OCR

[ctx: @action:button]
en: &Start OCR
pl: &Uruchom OCR

[ctx: @label]
en: This tool use the %1 open-source engine to perform Optical Characters Recognition. Tesseract program and the desired languages modules must be installed on your system.
pl: To narzędzie używa %1 silnika o otwartym kodzie do optycznego rozpoznawania znaków. Program Tesseract oraz żądane człony językowe muszą być wgrane na twoim systemie.

[ctx: @title]
en: Text Recognition
pl: Rozpoznawanie tekstu

[ctx: @info]
en: After to process recognition, double-click on one item to display recognized text here. You can review words and fix if necessary. Press the Save button to record your changes.
pl: Po czynności rozpoznawania, naciśnij dwukrotnie na jednej rzeczy, aby wyświetlić tutaj rozpoznany tekst. Możesz sprawdzić poprawność rozpoznanych słów i poprawić je, gdy zajdzie taka potrzeba. Naciśnij przycisk Zapisz, aby zapisać swoje zmiany.

[ctx: @action: button]
en: Save
pl: Zapisz

[ctx: @title]
en: Text Review
pl: Przegląd tekstu

[ctx: @info]
en: Processing %1
pl: Przetwarzanie %1

[ctx: @info]
en: Process failed
pl: Czynność nie udała się

[ctx: @info]
en: Process canceled
pl: Anulowano czynność

[ctx: @info]
en: Internal error
pl: Błąd wewnętrzny

[ctx: @info]
en: Success
pl: Powodzenie

[ctx: @title:window]
en: Text Converter
pl: Przekształcanie tekstu

[ctx: @info]
en: The list does not contain any digital files to process. You need to select them.
pl: Lista nie zawiera żadnych plików cyfrowych do przetworzenia. Musisz je wybrać.

[ctx: @title]
en: Text Converter
pl: Przekształcanie tekstu

[ctx: @action]
en: &Abort
pl: &Przerwij

[ctx: @info]
en: Abort OCR processing of Raw files.
pl: Przerwij przetwarzanie OCR nieprzetworzonych plików.

[ctx: @action]
en: &Start OCR
pl: &Uruchom OCR

[ctx: @info]
en: Start OCR using the current settings.
pl: Rozpocznij OCR przy użyciu bieżących ustawień.

[ctx: @info]
en: Tesseract program or language modules
    are not installed on your system.
pl: Program Tesseract lub człony językowe
    nie zostały wgrane na twoim systemie.

[ctx: @action]
en: Process All Items
pl: Przetwórz wszystkie rzeczy

[ctx: @action]
en: Process Selected Items
pl: Przetwórz zaznaczone rzeczy

en: Words
pl: Słowa

[ctx: @title]
en: OCR Text Converter
pl: Przekształcanie na tekst OCR

[ctx: @info]
en: A tool to batch convert documented images to text using OCR
pl: Narzędzie do wsadowego przekształcania dokumentów na tekst przy użyciu OCR

[ctx: @info]
en: This tool can convert documented images data to Text format by using Tesseract, an open-source Optical Characters Recognition engine, originally developed at HP labs and now sponsored by Google.
    
    It supports multiple languages and scripts (including right-to-left text) and page layout analysis.
    
    See details on %1 for more information on Tesseract
pl: To narzędzie ma możliwość przekształcania dokumentów na obrazach na postać tekstową przy użyciu Tesseract, silnika rozpoznawania znaków o otwartym kodzie, zapoczątkowanym w laboratoriach HP, a obecnie sponsorowanym przez Google.
    
    Obsługuje wiele języków i sposobów ich zapisu (uwzględniając w tym zapis od prawej do lewej), a także analizę układu strony.
    
    Po szczegóły nt. Tesseract zajrzyj na stronę %1

[ctx: @action]
en: OCR Text Converter...
pl: Przekształcanie tekstu OCR...

[ctx: @label]
en: Languages:
pl: Języki:

[ctx: @info]
en: Specify the language used for OCR. In the Default mode of Language settings for digital text with multiple languages, 
    Tesseract can automatically recognize languages using Latin alphabets such as English or French, 
    but is not compatible with languages using hieroglyphs such as Chinese, Japanese.
    You can use the Orientation and Script Detection mode instead or a specific languagemodule if available.
pl: Określ język używany do OCR. Domyślny tryb ustawień językowych dla tekstu cyfrowego w wielu językach,
    Tesseract może sam rozpoznać języki, używające alfabetu łacińskiego, takie jak angielski, czy francuski, 
    lecz nie działa on z językami, używającymi hieroglifów, takimi jak chiński, czy japoński.
    Zamiast tego możesz użyć trybu wykrywania kierunku, czy zapisu lub szczególnego członu językowego, jeśli taki jest dostępny.

[ctx: @label]
en: Segmentation mode:
pl: Tryb odcinków:

[ctx: @info]
en: Specify page segmentation mode.
pl: Określ tryb podziału strony.

[ctx: @label]
en: Engine mode:
pl: Tryb silnika:

[ctx: @info]
en: Specify OCR engine mode.
pl: Określ tryb silnika OCR.

[ctx: @label]
en: Resolution Dpi:
pl: DPI rozdzielczości:

[ctx: @info]
en: Specify DPI for input image.
pl: Określ DPI dla obrazu wejściowego.

[ctx: @label]
en: Store result in :
pl: Zapisz wyniki w :

[ctx: @option:check]
en: Text file
pl: Plik tekstowy

[ctx: @info]
en: Store OCR result in separated text file
pl: Zapisz wynik OCR w osobnym pliku tekstowym

[ctx: @option:check]
en: Metadata
pl: Metadane

[ctx: @info]
en: Store OCR result in XMP metadata
pl: Zapisz metadane XMP wyniku OCR

[ctx: @option:check]
en: Use Multi-cores
pl: Użyj wielu rdzeni

[ctx: @info]
en: If this option is enabled, files will be processed in parallel
pl: Po zaznaczeniu tego pola, pliki będą przetwarzane równolegle

[ctx: @option: default Tesseract mode]
en: Default
pl: Domyślnie

[ctx: @option: osd Tesseract mode]
en: Orientation and Script Detection
pl: Kierunek i wykrywanie skryptów

[ctx: @label]
en: Translate with %1:
pl: Przetłumacz przy użyciu %1:

en: Create Panorama
pl: Utwórz panoramę

en: A tool to create panorama
pl: Narzędzie do tworzenia panoramy

en: <p>This tool allows users to assemble images together to create large panorama.</p><p>To create panorama image, you need to use images taken from same point of view with a tripod and exposed with same settings.</p><p>The tool is able to assemble shot taken horizontally, vertically, or as a matrix. Take a care that target image will become huge and require a lots of memory to be processed.</p>
pl: <p>To narzędzie umożliwia użytkownikom zestawianie obrazów do stworzenia dużej panoramy.</p><p>Aby utworzyć panoramę, należy posiadać obrazy wykonane z tego samego punktu widzenia przy użyciu statywu i tych samych ustawień naświetlania.</p><p>Narzędzie jest w stanie zestawić zdjęcia wykonane w poziomie, pionie lub jako macierz. Miej na uwadze, że wynikowy obraz będzie ogromy i wymagał dużo pamięci do przetworzenia.</p>

[ctx: @action]
en: Create panorama...
pl: Utwórz panoramę...

en: <b>Canceled</b>
pl: <b>Porzucono</b>

en: <b>Cannot run <i>%1</i>:</b><p>%2</p>
pl: <b>Nie można uruchomić <i>%1</i>:</b><p>%2</p>

en: Temporary panorama file does not exists.
pl: Tymczasowy plik panoramy nie istnieje.

en: A panorama file named <filename>%1</filename> already exists.
pl: Plik panoramy o nazwie <filename>%1</filename> już istnieje.

en: Temporary project file does not exist.
pl: Tymczasowy plik projektu nie istnieje.

en: A project file named <filename>%1</filename> already exists.
pl: Plik projektu o nazwie <filename>%1</filename> już istnieje.

en: Cannot move panorama from <filename>%1</filename> to <filename>%2</filename>.
pl: Nie można przenieść panoramy z <filename>%1</filename> do <filename>%2</filename>.

en: Cannot move project file from <filename>%1</filename> to <filename>%2</filename>.
pl: Nie można przenieść pliku projektu z <filename>%1</filename> do <filename>%2</filename>.

en: Cannot copy converted image file from <filename>%1</filename> to <filename>%2</filename>.
pl: Nie można skopiować przekształconego pliku zdjęcia z <filename>%1</filename> do <filename>%2</filename>.

en: PTO file already created in the temporary directory.
pl: Plik PTO został już utworzony w katalogu tymczasowym.

en: PTO file cannot be created in the temporary directory.
pl: Nie można utworzyć pliku PTO w katalogu tymczasowym.

en: Project file parsing failed.
pl: Nieudane przetwarzanie pliku projektu.

en: Unknown input file in the project file: <filename>%1</filename>
pl: Nieznany plik wejściowy w pliku projektu: <filename>%1</filename>

en: Input image cannot be loaded for preview generation.
pl: Nie można wczytać obrazu wejściowego do generowania podglądu.

en: Tiff image creation failed.
pl: Nieudane tworzenie obrazu Tiff.

en: Raw file conversion failed.
pl: Nieudane przekształcenie pliku Raw.

[ctx: @title: window]
en: Welcome to Panorama Tool
pl: Witaj w narzędziu panoramy

[ctx: @info]
en: Welcome to Panorama Tool
pl: Witaj w narzędziu panoramy

[ctx: @info]
en: This tool stitches several images together to create a panorama, making the seam between images not visible.
pl: To narzędzie zszywa ze sobą kilka obrazów, aby utworzyć panoramę, czyniąc szew pomiędzy nimi niewidocznym.

[ctx: @info]
en: This assistant will help you to configure how to import images before stitching them into a panorama.
pl: Ten pomocnik pomoże ustawić sposób importowania obrazów przed zszyciem ich w panoramę.

[ctx: @info]
en: Images must be taken from the same point of view.
pl: Zdjęcia muszą być wykonane z tego samego punktu widokowego.

[ctx: @info]
en: For more information, please take a look at
pl: Po więcej szczegółów, zajrzyj na

[ctx: @title: group]
en: Panorama Binaries
pl: Narzędzia panoramy

[ctx: @title: group]
en: File Format
pl: Format pliku

[ctx: @option: radio]
en: JPEG output
pl: Wynik jako JPEG

[ctx: @info: tooltip]
en: Selects a JPEG output with 90% compression rate (lossy compression, smaller size).
pl: Wybiera wynik jako JPEG z 90% stopniem kompresji (stratna kompresja, mniejszy rozmiar).

[ctx: @info:whatsthis]
en: "JPEG output": Using JPEG output, the panorama file will be smaller at the cost of information loss during compression. This is the easiest way to share the result, or print it online or in a shop.
pl: "Wynik jako JPEG": Używając wyniku jako JPEG, plik panoramy będzie mniejszy kosztem utraty informacji przy kompresji. Jest to najprostszy sposób na udostępnianie wyniku lub wydrukowanie go w internecie lub w sklepie.

[ctx: @option: radio]
en: TIFF output
pl: Wynik jako TIFF

[ctx: @info: tooltip]
en: Selects a TIFF output compressed using the LZW algorithm (lossless compression, bigger size).
pl: Wybiera wynik jako TIFF skompresowane przy użyciu algorytmu LZW (bezstratna kompresja, większy rozmiar).

[ctx: @info: whatsthis]
en: "TIFF output": Using TIFF output, you get the same color depth than your original photos using RAW images at the cost of a bigger panorama file.
pl: "Wynik jako TIFF": Używając wyniku jako TIFF, dostajesz tę samą głębię kolorów jaką masz na źródłowych zdjęciach używając surowych zdjęć kosztem większego pliku panoramy.

[ctx: @title:window]
en: Set Panorama Images
pl: Ustaw zdjęcia panoramy

[ctx: @info]
en: Set here the list of your images to blend into a panorama. Please follow these conditions:
pl: Tutaj stwórz listę swoich obrazów do połączenia w panoramę. Nie zapomnij spełnić poniższych warunków:

[ctx: @info]
en: Images are taken from the same point of view.
pl: Zdjęcia są wykonane z tego samego punktu widokowego.

[ctx: @info]
en: Images are taken with the same camera (and lens).
pl: Obrazy zostały zrobione tym samym aparatem (i obiektywem).

[ctx: @info]
en: Note that, in the case of a 360° panorama, the first image in the list will be the image that will be in the center of the panorama.
pl: Pamiętaj, że w przypadku panoramy 360°, pierwszy obraz na liście będzie obrazem w środku panoramy.

[ctx: @title:window]
en: Panorama Stitched
pl: Zszyta panorama

[ctx: @title:group]
en: Save Settings
pl: Ustawienia zapisu

[ctx: @label:textbox]
en: File name template:
pl: Wzorzec nazwy pliku:

[ctx: @info:tooltip]
en: Name of the panorama file (without its extension).
pl: Nazwa pliku panoramy (bez rozszerzenia).

[ctx: @info:whatsthis]
en: "File name template": Set here the base name of the files that will be saved. For example, if your template is "panorama" and if you chose a JPEG output, then your panorama will be saved with the name "panorama.jpg". If you choose to save also the project file, it will have the name "panorama.pto".
pl: "Wzorzec nazwy pliku": Tutaj ustaw nazwę bazową plików, które zostaną zapisane. Na przykład, jeśli twój wzorzec to "panorama" i jeśli wybierzesz wynik JPEG, to twoja panorama zostanie zapisana z nazwą "panorama.jpg". Jeżeli wybierzesz zapisanie również pliku projektu, to będzie się on nazywał "panorama.pto".

[ctx: @option:check]
en: Save project file
pl: Zapisz plik projektu

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the project file for further processing within Hugin GUI.
pl: Zapisz plik projektu dla dalszego przetwarzania z Hugin GUI.

[ctx: @info:whatsthis]
en: "Save project file": You can keep the project file generated to stitch your panorama for further tweaking within %1 by checking this. This is useful if you want a different projection, modify the horizon or the center of the panorama, or modify the control points to get better results.
pl: "Zapisz plik projektu": Możesz zachować plik projektu wygenerowany do zszycia twojej panoramy dla późniejszego jej dostrajania w %1 poprzez zaznaczenie tego pola. Jest to użyteczne jeśli chcesz innych projekcji, zmodyfikować horyzont lub wyśrodkować panoramę lub zmodyfikować punkty kontrolne do uzyskania lepszych wyników.

[ctx: @title: dialog]
en: Warning
pl: Ostrzeżenie

[ctx: @label]
en: This file already exists
pl: Plik już istnieje

[ctx: @label]
en: One or more converted raw files already exists (they will be skipped during the copying process)
pl: Jeden lub więcej przekształconych, surowych plików już istnieje (zostaną one pominięte przy kopiowaniu).

[ctx: @info]
en: Panorama Stitching is Done
pl: Ukończono zszywanie panoramy

[ctx: @info]
en: Congratulations. Your images are stitched into a panorama.
pl: Gratulacje. Twoje obrazy zostały zszyte w panoramę.

[ctx: @info]
en: Your panorama will be created to the directory:
pl: Twoja panorama zostanie utworzona w katalogu:

[ctx: @info]
en: once you press the "Finish" button, with the name set below.
pl: gdy naciśniesz przycisk "Ukończ" z nazwą nadaną poniżej.

[ctx: @info]
en: If you choose to save the project file, and if your images were raw images then the converted images used during the stitching process will be copied at the same time (those are TIFF files that can be big).
pl: Jeżeli wybierzesz zapis pliku projektu i jeśli twoje zdjęcia były surowymi zdjęciami, to przekształcone zdjęcia, wykorzystane podczas procesu zszywania, zostaną przekopiowane w tym samym czasie (są to pliki TIFF, które mogą być duże).

[ctx: @label]
en: Error
pl: Błąd

[ctx: @title: window]
en: Optimization
pl: Optymalizacja

[ctx: @option: check]
en: Level horizon
pl: Poziomuj horyzont

[ctx: @info: tooltip]
en: Detect the horizon and adapt the project to make it horizontal.
pl: Wykryj horyzont i dostosuj projekt, tak aby wyrównać go w poziomie.

[ctx: @info: whatsthis]
en: "Level horizon": Detect the horizon and adapt the projection so that the detected horizon is an horizontal line in the final panorama
pl: "Poziomuj horyzont": Wykryj horyzont i dostosuj projekcję, tak aby wykryty horyzont był poziomą linią na końcowej panoramie

[ctx: @info]
en: Optimization is in progress, please wait.
pl: Optymalizacja w trakcie, proszę czekać.

[ctx: @info]
en: The optimization step according to your settings is ready to be performed.
pl: Krok optymalizacji wg twoich ustawień jest gotowy do przeprowadzenia.

[ctx: @info]
en: This step can include an automatic leveling of the horizon, and also an automatic projection selection and size.
pl: Ten krok może wziąć pod uwagę samoczynne wyrównywanie horyzontu, a także samoczynne rzutowanie zaznaczenia i rozmiaru.

[ctx: @info]
en: To perform this operation, the "%1" program will be used.
pl: Aby wykonać to działanie, zostanie użyty program "%1".

[ctx: @info]
en: Press the "Next" button to run the optimization.
pl: Naciśnij przycisk "Dalej", aby rozpocząć optymalizację.

[ctx: @info]
en: Optimization has failed.
pl: Nie udało się zoptymalizować.

[ctx: @title: window]
en: Pre-Processing Images
pl: Wstępne przetwarzanie zdjęć

[ctx: @option: check]
en: Detect moving skies
pl: Wykryj ruchome niebo

[ctx: @info: tooltip]
en: Automatic detection of clouds to prevent wrong keypoints matching between images due to moving clouds.
pl: Samoczynne wykrywanie chmur, co zapobiega zgodności złych punktów kluczowych pomiędzy zdjęciami ze względu na przemieszczające się chmury.

[ctx: @info: whatsthis]
en: "Detect moving skies": During the control points selection and matching, this option discards any points that are associated to a possible cloud. This is useful to prevent moving clouds from altering the control points matching process.
pl: "Wykryj ruszające się niebo": Podczas wybierania punktów kontrolnych i ich dopasowywania, opcja ta porzuca wszystkie punkty, które są skojarzone z prawdopodobnymi chmurami. Jest to użyteczne przy zapobieganiu zmiany procesu dopasowywania punktów kontrolnych przez chmury.

[ctx: @info]
en: Now, we will pre-process images before stitching them.
pl: Teraz, przetworzymy wstępnie zdjęcia przed ich zszyciem.

[ctx: @info]
en: Pre-processing also include a calculation of some control points to match overlaps between images. For that purpose, the "%1" program will be used.
pl: Wstępne przetwarzanie uwzględnia obliczenie kilku punktów kontrolnych, aby sprawdzić nachodzenie pomiędzy obrazami. Do tego celu zostanie użyty program "%1".

[ctx: @title:window]
en: <b>Preview and Post-Processing</b>
pl: <b>Podgląd i dalsze przetwarzanie</b>

en: Processing Panorama Preview...
pl: Przetwarzanie podglądu panoramy...

en: <qt><p><h1>Panorama Post-Processing</h1></p></qt>
pl: <qt><p><h1>Dalsze przetwarzanie panoramy</h1></p></qt>

[ctx: @title:group]
en: Panorama Post-Processing
pl: Końcowe przetwarzanie panoramy

en: Preview Processing Cancelled.
pl: Porzucono podgląd przetwarzania

en: <h1><b>Error</b></h1><p>%1</p>
pl: <h1><b>Błąd</b></h1><p>%1</p>

[ctx: Here a makefile is a script for GNU Make]
en: <p><b>Cannot create makefile: </b></p><p>%1</p>
pl: <p><b>Nie można utworzyć pliku makefile: </b></p><p>%1</p>

[ctx: a project file is a .pto file, as given to hugin to build a panorama]
en: <p><b>Cannot create project file: </b></p><p>%1</p>
pl: <p><b>Nie można utworzyć pliku projektu: </b></p><p>%1</p>

[ctx: Error message for image file number %1 out of %2]
en: <p><b>Processing file %1 / %2: </b></p><p>%3</p>
pl: <p><b>Przetwarzanie pliku %1 / %2: </b></p><p>%3</p>

[ctx: Error message for panorama compilation]
en: <p><b>Panorama compilation: </b></p><p>%1</p>
pl: <p><b>Kompilacja panoramy: </b></p><p>%1</p>

en: <qt><h1>Panorama Preview</h1><p>Draw a rectangle if you want to crop the image.</p><p>Pressing the <i>Next</i> button will then launch the final stitching process.</p></qt>
pl: <qt><h1>Podgląd panoramy</h1><p>Narysuj prostokąt, jeśli chcesz przyciąć obraz. </p><p>Naciśnięcie przycisku <i>Dalej</i> uruchamia końcowy proces zszywania.</p></qt>

[ctx: Success for image file number %1 out of %2]
en: Processing file %1 / %2
pl: Przetwarzanie pliku %1 / %2

[ctx: Success for panorama compilation]
en: Panorama compilation
pl: Kompilacja panoramy

[ctx: Compilation started for image file number %1 out of %2]
en: Processing file %1 / %2
pl: Przetwarzanie pliku %1 / %2

[ctx: Panorama compilation started]
en: Panorama compilation
pl: Kompilacja panoramy

[ctx: @title:window]
en: Panorama Creator Wizard
pl: Pomocnik tworzenia panoramy

en: Unsupported Paper Size
pl: Nieobsługiwany rozmiar papieru

[ctx: Output: FILE]
en: Print to Image File
pl: Drukuj do pliku obrazu

[ctx: Output: PDF]
en: Print to PDF
pl: Drukuj do PDF

[ctx: Output: GIMP]
en: Print with Gimp
pl: Drukuj z Gimpem

[ctx: Caption type: NONE]
en: No caption
pl: Brak podpisu

[ctx: Caption type: FILENAME]
en: Image file names
pl: Nazwy plików obrazów

[ctx: Caption type: DATETIME]
en: Exif date-time
pl: Data-czas Exif

[ctx: Caption type: COMMENT]
en: Item comments
pl: Uwagi do rzeczy

[ctx: Caption type: CUSTOM]
en: Custom format
pl: Własny format

en: Printing canceled
pl: Przerwano drukowanie

en: Processing page %1
pl: Przetwarzanie strony %1

en: Could not save file %1
pl: Nie można zapisać pliku %1

en: Page %1 saved as %2
pl: Zapisano stronę %1 jako %2

en: Print Creator
pl: Pomocnik drukowania

en: A tool to create print composition from images
pl: Narzędzie do tworzenia drukowanego zestawienia z obrazów

en: <p>This tool allows users to back-process items (as assemble) before to print.</p><p>Items to process can be selected one by one or by group through a selection of albums.</p><p>Different pre-defined paper sizes and layouts can be used to process files.</p>
pl: <p>To narzędzie umożliwia użytkownikom wsteczne przetwarzanie rzeczy (polegające na ich zestawianiu) przed ich wydrukowaniem.</p><p>Elementy do przetworzenia można wybrać jeden po drugim lub grupowo poprzez wybór albumów.</p><p>Można użyć uprzednio określonych rozmiarów papierów, a także układów.</p>

en: Author
pl: Autor

en: Contributor
pl: Współtwórca

[ctx: @action]
en: Print Creator...
pl: Wydrukuj z pomocą...

en: The GNU Image Manipulation Program.
pl: Program do edycji obrazów GNU.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Caption Type:
pl: Rodzaj podpisów:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: print file name
    print camera exposure time
    print item comment
    print ISO sensibility from camera
    print date and time from camera
pl: wyświetl nazwę pliku
    wyświetl czas naświetlenia aparatu
    wyświetl komentarz rzeczy
    wyświetl czułość ISO aparatu
    wyświetl datę i czas aparatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: print camera sensor resolution
    print camera aperture
    print focal length from camera
    add a new line
pl: wyświetl rozdzielczość czujnika aparatu
    wyświetl przesłonę aparatu
    wyświetl ogniskową aparatu
    dodaj nowy wiersz

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (Digikam::DTextEdit, m_FreeCaptionFormat)
en: Enter here your customized caption string...
pl: Tutaj wpisz swój własny podpis...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_free_label)
en: The fields listed below can be used with the customization:
pl: Poniższych pól można użyć według własnych wzorców:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Text Color:
pl: Barwa tekstu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Text Size:
pl: Rozmiar tekstu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Font Family:
pl: Rodzina czcionek:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (DigikamGenericPrintCreatorPlugin::AdvPrintCropFrame, cropFrame)
en: Move the box in order to crop photos so that they fit inside the photo sizes you have given.  
    You can crop each image differently, or just click the 'Next' button to use the default crop 
    setting for each photo.
    Enable "Do not crop" to avoid cropping all the photos.
pl: Przesuń pole w celu obcięcia zdjęć tak, aby zmieściły się wewnątrz podanych przez ciebie rozmiarów zdjęć.  
    Możesz przyciąć każdy obraz inaczej, lub po prostu kliknąć na przycisku 'Dalej', aby użyć ustawienia domyślnego 
    przycinania dla każdego zdjęcia.
    Włącz "Nie przycinaj", aby uniknąć przycinania wszystkich zdjęć.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_disableCrop)
en: Do not crop photos, just scale them.
pl: Nie przycinaj zdjęć, przeskaluj je tylko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_disableCrop)
en: Do not crop
pl: Nie przycinaj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, BtnCropRotateLeft) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, BtnCropRotateLeft)
en: Rotate photo to the left
pl: Obróć zdjęcie na lewo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, BtnCropRotateLeft)
en: Rotate &left
pl: Obróć w &lewo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, BtnCropRotateRight) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, BtnCropRotateRight)
en: Rotate photo to the right
pl: Obróć zdjęcie w prawo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, BtnCropRotateRight)
en: Rotate &right
pl: Obróć w p&rawo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, BtnPreviewPageDown) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, BtnPreviewPageDown) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, BtnCropPrev) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, BtnCropPrev)
en: Previous photo
pl: Poprzednie zdjęcie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, BtnCropPrev)
en: << Pr&evious
pl: <<Poprz&ednie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, BtnCropNext) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, BtnCropNext)
en: Next photo
pl: Następne zdjęcie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, BtnCropNext)
en: Ne&xt >>
pl: &Następne>>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LblCropPhoto)
en: Photo 0 of 0
pl: Zdjęcie 0 z 0

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AdvPrintCustomLayout)
en: Custom layout
pl: Własny układ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_fitAsManyCheck)
en: Fit as many as possible:
pl: Zmieść tyle ile to tylko możliwe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Rows
pl: Wiersze

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Photo size
pl: Rozmiary zdjęcia

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_photoUnits)
en: inches
pl: cale

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Columns
pl: Kolumny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_photoGridCheck)
en: Photo grid:
pl: Siatka zdjęć:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_photosXPageCheck)
en: Automatic layout:
pl: Auto-układ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Photos per page
pl: Zdjęć na stronę

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_2)
en: Photos:
pl: Zdjęć:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: Sheets:
pl: Kartek:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: Empty slots:
pl: Pustych miejsc:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pagesetup)
en: Page settings
pl: Ustawienia strony

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Pages Preview
pl: Podgląd stron

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LblPreview)
en: Page
pl: Strona

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, BtnPreviewPageUp) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, BtnPreviewPageUp)
en: Next page
pl: Następna strona

[ctx: @title: column]
en: Caption
pl: Podpis

en: Choose your grid size
pl: Wybierz rozmiar swojej siatki

en: Number of rows
pl: Liczba wierszy

en: Insert number of rows
pl: Wstaw liczbę wierszy

en: Number of columns
pl: Liczba kolumn

en: Insert number of columns
pl: Wstaw liczbę kolumn

en: Choose to have a custom photo size album
pl: Wybierz, aby mieć album zdjęć o własnym rozmiarze

en: Photo height
pl: Wysokość zdjęcia

en: Insert photo height
pl: Wstaw wysokość zdjęcia

en: Photo width
pl: Szerokość zdjęcia

en: Insert photo width
pl: Wstaw szerokość zdjęcia

en: Rotate photo automatically on layout accordingly with camera orientation information
pl: Sam obracaj zdjęcia na układzie zgodnie z danymi o kierunku obrotu aparatu

en: No page to print...
pl: Brak stron do wydruku...

en: Starting to pre-process files...
pl: Rozpoczęto wstępne przetwarzanie plików...

en: Printing process aborted...
pl: Przerwano drukowanie...

en: Printing process is not completed
pl: Nie ukończono drukowania

en: Printing process completed.
pl: Ukończono drukowanie.

en: Open destination directory in file-browser.
pl: Otwórz katalog docelowy w przeglądarce plików.

en: There was an error to launch the external Gimp program. Please make sure it is properly installed.
pl: Wystąpił błąd podczas uruchamiania zewnętrznego programu Gimp. Upewnij się, że został on poprawnie wgrany.

en: Could not remove the GIMP's temporary files.
pl: Nie można usuną tymczasowych plików GIMP-a.

en: Unable to create a temporary folder. Please make sure you have proper permissions to this folder and try again.
pl: Nie można utworzyć katalogu tymczasowego. Proszę sprawdzić czy posiadasz odpowiednie uprawnienia do tego katalogu i spróbować ponownie.

[ctx: @title:window]
en: Print Creator
pl: Pomocnik drukowania

en: <qt><p><h1><b>Welcome to Print Creator</b></h1></p><p>This assistant will guide you to assemble images to be printed following specific templates as Photo Album, Photo Collage, or Framed Photo.</p><p>An adaptive photo collection page layout can be also used, based on Atkins algorithm.</p></qt>
pl: <qt><p><h1><b>Witaj w narzędziu drukowania</b></h1></p><p>Zadaniem tego pomocnika jest przeprowadzenie przez złożenie obrazów tak, aby można je wydrukować według danego wzorca takiego jak album zdjęć, kolaż zdjeć, zdjęcie w ramce.</p><p>Na podstawie algorytmu Atkins można stworzyć układ strony z adaptacyjnym zbiorem zdjęć.</p></qt>

[ctx: @title:group]
en: Optional Gimp Binaries
pl: Dodatkowe narzędzia Gimpa

en: Image Format:
pl: Format obrazu:

en: Select your preferred format to export printing as image.
pl: Wybierz swój ulubiony format obrazu, aby wyeksportować wydruk jako obraz.

en: Destination folder:
pl: Katalog docelowy:

en: Output Destination Path
pl: Ścieżka docelowa wyniku

en: The image output file name will be generated automatically.
pl: Nazwa pliku wyjściowego obrazu zostanie nadana samoczynnie.

en: Open in File Browser
pl: Otwórz w przeglądarce plików

[ctx: @info layout page]
en: Custom
pl: Własny

[ctx: @info]
en: Select your preferred print output.
pl: Wybierz swój ulubiony wynik drukowania.

en: Add again
pl: Dodaj ponownie

en: Remove
pl: Usuń

[ctx: @title:window]
en: Custom Layout
pl: Własny układ

en: The selected custom photo size can not be applied to the paper size.
pl: Wybrany własny rozmiar zdjęcia nie mógł zostać zastosowany do rozmiaru papieru.

en: Custom
    layout
pl: Własny
    układ

en: Welcome to Print Creator
pl: Witaj w pomocniku drukowania

en: Albums Selection
pl: Wybór albumów

en: Select Page Layout
pl: Wybierz układ strony

en: Caption Settings
pl: Ustawienia podpisów

en: Crop and Rotate Photos
pl: Przytnij i obróć zdjęcia

en: Images Output Settings
pl: Ustawienia obrazów wynikowych

en: Render Printing
pl: Przygotuj druk

en: Photo %1 of %2
pl: Zdjęcie %1 z %2

en: Page %1 of %2
pl: Strona %1 z %2

en: Error opening input file
pl: Błąd otwierania pliku wejściowego

en: Error opening temporary folder
pl: Błąd otwierania katalogu tymczasowego

en: Cannot resize image. Aborting.
pl: Nie można zmienić rozmiaru obrazu. Przerywanie.

en: Cannot save resized image (JPEG). Aborting.
pl: Nie można zapisać obrazów o zmienionym rozmiarze (JPEG). Przerywanie.

en: Cannot save resized image (PNG). Aborting.
pl: Nie można zapisać obrazów o zmienionym rozmiarze (PNG). Przerywanie.

en: Cannot create a temporary directory
pl: Nie można utworzyć tymczasoego katalogu

en: Resizing %1
pl: Zmieniam rozmiar %1

en: %1 resized successfully
pl: Pomyślnie zmieniono rozmiar %1

en: Failed to resize %1: %2
pl: Nieudana zmiana rozmiaru %1: %2

en: There are no files to send
pl: Nie ma plików do wysłania

en: Build images properties file
pl: Utwórz plik właściwości obrazu

en: no caption
pl: brak podpisu

en: no keywords
pl: brak słów kluczowych

en: file "%1":
    Original images: %2
pl: plik "%1":
    Oryginalne obrazy: %2

en: Comments: %1
pl: Komentarze: %1

en: Tags: %1
pl: Znaczniki: %1

en: Rating: %1
pl: Ocena: %1

en: properties.txt
pl: wlasciwosci.txt

en: Image properties file cannot be opened
pl: Nie można otworzyć pliku właściwości obrazu

en: Image properties file done
pl: Utworzono plik właściwości obrazu

[ctx: @title:window]
en: Processing Failed
pl: Przetwarzanie nieudane

en: Some images cannot be resized.
    Do you want them to be added as attachments without resizing?
pl: Nie można zmienić rozmiaru niektórych obrazów.
    Czy chcesz mimo to dodać je jako załączniki bez zmiany rozmiaru?

en: The file "%1" is too big to be sent, please reduce its size or change your settings
pl: Plik "%1" jest zbyt duży, aby można go było wysłać, proszę zredukować jego rozmiar lub zmienić swoje ustawienia

en: Failed to start "%1" program. Check your system.
pl: Nie można uruchomić programu "%1". Sprawdź system.

en: Starting "%1" program...
pl: Uruchamianie programu "%1"...

en: After having sent your images by email...
pl: Po wysłaniu moich obrazów pocztą...

en: Press 'Finish' button to clean up temporary files
pl: Naciśnij 'Ukończ', aby usunąć pliki tymczasowe.

en: Send by Email
pl: Wyślij pocztą elektroniczną

en: A tool to send images by E-mail
pl: Narzędzie do wysyłania obrazów pocztą elektroniczną

en: <p>This tool allows users to back-process items (as resize) before to send by e-mail.</p><p>Items to process can be selected one by one or by group through a selection of albums.</p><p>Different mail client application can be used to process files on the network.</p>
pl: <p>To narzędzie umożliwia użytkownikom wsteczne przetwarzanie rzeczy (polegające na zmianie rozmiaru) przed wysłaniem ich pocztą elektroniczną.</p><p>Elementy do przetworzenia można wybrać jeden po drugim lub grupowo poprzez wybór albumów.</p><p>Można użyć różnych klientów pocztowych.</p>

[ctx: @action]
en: Send by Mail...
pl: Wyślij pocztą...

en: Gnome Mail Client.
pl: Program pocztowy Gnome.

en: GTK based Mail Client.
pl: Program pocztowy oparty na GTK.

en: KDE Mail Client.
pl: Program pocztowy KDE.

en: Netscape Mail Client.
pl: Program pocztowy Netscape.

en: Outlook Mail Client.
pl: Program pocztowy Outlook.

en: Mozilla Foundation Mail Client.
pl: Program pocztowy Fundacji Mozilla.

en: Preparing file to export by mail...
pl: Przygotowywanie pliku do eksportowania pocztą...

en: %1 input items to process
pl: %1 rzeczy wejściowych do przetworzenia

en: <p>This view list all items to export by mail.</p>
pl: <p>Ten widok wyszczególnia wszystkie rzeczy do eksportowania pocztą.</p>

en: <qt><p><h1><b>Welcome to Email Tool</b></h1></p><p>This assistant will guide you to send your items with a mail client application.</p><p>Before to export contents, you will be able to adjust attachments properties accordingly with your mail service capabilities.</p></qt>
pl: <qt><p><h1><b>Witaj w narzędziu poczty</b></h1></p><p>Zadaniem tego pomocnika jest przeprowadzenie przez czynność wysłania swoich rzeczy programem pocztowym.</p><p>Przed wyeksportowaniem treści, będzie można dopasować właściwości załączników zgodnie z możliwościami twojej usługi pocztowej.</p></qt>

[ctx: @title:group]
en: Mail client application Binaries
pl: Programy pocztowe

en: Mail program:
pl: Program pocztowy:

en: Select your preferred external mail client program here.
pl: Tutaj wybierz swój ulubiony, zewnętrzny program pocztowy.

en: Attach a file with items properties
pl: Dołącz plik z właściwościami rzeczy

en: If you enable this option, all item properties as Comments, Rating, or Tags, will be added as an attached file.
pl: Jeśli ta opcja zostanie włączona, wszystkie właściwości takje jak komentarze, oceny czy znaczniki zostaną dodane jako załączniki.

en: Maximum email size limit:
pl: Maksymalny rozmiar e-maila:

en: Adjust image properties
pl: Dopasuj właściwości obrazu

en: If you enable this option, all images to be sent can be resized and recompressed.
pl: Jeżeli włączysz tą opcję, to wszystkie obrazy do wysłania mogą być poddane operacjom zmiany rozmiaru oraz ponownej kompresji.

en: Image Properties
pl: Właściwości obrazu

en: Select the length of the images that are to be sent. The aspect ratio is preserved.
pl: Wybierz długośc obrazów do wysłania. Ich kształt zostanie zachowany.

en: Image Length:
pl: Długość obrazu:

en: Select your preferred format to convert image.
pl: Wybierz swój ulubiony format do przekształcania obrazów.

en: <p>The new compression value of JPEG images to be sent:</p>
pl: <p>Nowa wartość kompresji obrazów JPEG do wysłania:</p>

en: <p><b>1</b>: very high compression<br/><b>25</b>: high compression<br/><b>50</b>: medium compression<br/><b>75</b>: low compression (default value)<br/><b>100</b>: no compression</p>
pl: <p><b>1</b>: bardzo wysoka kompresja<br/><b>25</b>: wysoka kompresja<br/><b>50</b>: średnia kompresja<br/><b>75</b>: niska kompresja (domyślnie)<br/><b>100</b>: bez kompresji</p>

en: Image quality:
pl: Jakość obrazu:

en: Remove all metadata
pl: Usuń wszystkie metadane

en: If you enable this option, all metadata as Exif, Iptc, and Xmp will be removed.
pl: Po włączeniu tej opcji, wszystkie metadane takie jak Exif, Iptc oraz Xmp zostaną usunięte.

[ctx: @title:window]
en: Send by Email
pl: Wyślij pocztą elektroniczną

en: Welcome to Email Tool
pl: Witaj w narzędziu poczty

en: Images List
pl: Lista obrazów

en: Email Settings
pl: Ustawienia poczty

en: Export by Email
pl: Wyeksportuj pocztą

en: Video Slideshow
pl: Nagranie z pokazu obrazów

en: A tool to create video slideshow from images
pl: Narzędzie do tworzenia nagrania z pokazu obrazów

en: <p>This tool allows users to back-process image as frame to create video slide-show.</p><p>Items to process can be selected one by one or by group through a selection of albums.</p><p>Different visual effects can be applied to images to make transitions while to render target video.</p>
pl: <p>To narzędzie umożliwia użytkownikom wsteczne przetwarzanie obrazów do utworzenia pokazu obrazów.</p><p>Obrazy do przetworzenia można wybrać jeden po drugim lub grupowo poprzez wybór albumów.</p><p>Można nałożyć różne efekty, aby stworzyć przejścia przed stworzeniem nagrania końcowego.</p>

[ctx: @action]
en: Create video slideshow...
pl: Utwórz nagranie z pokazu obrazów...

en: Starting to generate video slideshow...
pl: Rozpoczęto tworzenie nagrania z pokazu obrazów...

en: %1 input images to process
pl: %1 obrazów na wejściu do przetworzenia

en: Video Slideshow is not completed
pl: Nagranie z pokazu obrazów wideo nie jest ukończone

en: Video Slideshow completed.
pl: Ukończono nagranie z pokazu obrazów.

en: Opening video stream in player...
pl: Otwieranie nagrania w odtwarzaczu...

en: <p>This view list all items to include on video stream.</p><p>The first one is on top of the list, the last one</p><p>on the bottom. You can adjust the order of each item.</p>
pl: <p>Na tym widoku znajdują się wszystkie obrazy, wchodzące do nagrania.</p><p>Pierwszy znajduje się na górze listy, a ostatni na jej dole.</p><p>Możesz je wszystkie dowolnie zamieniać kolejnością.</p>

en: <qt><p><h1><b>Welcome to Video Slideshow tool</b></h1></p><p>This assistant will guide you to export</p><p>your images as a video stream.</p><p>You can generate quickly a <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Time-lapse_photography'>Time-lapse</a> movie from images</p><p>captured with a tripod mounted camera controlled with an <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Intervalometer#Photography'>intervalometer</a>.</p><p></p><p>You can also create a video presentation with transition</p><p>effects and audio tracks to show on a TV screen.</p></qt>
pl: <qt><p><h1><b>Witaj w narzędziu do nagrań z pokazów obrazów</b></h1></p><p>Ten pomocnik przeprowadzi cię szybko po eksportowaniu</p><p></p><p>twoich obrazów jako strumienia obrazów.</p><p>Narzędzie umożliwia szybkie tworzenie <a href='https://pl.wikipedia.org/wiki/Film_poklatkowy'>Filmów poklatkowych</a> ze zdjęć</p><p>wykonanych aparatem na statywie i sterowanym <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Intervalometer#Photography'>interwałometrem</a>.</p><p></p><p>Narzędzie umożliwia stworzenie prezentacji wideo z przejściami </p><p>graficznymi i dźwiękowymi do wyświetlenia na ekranach telewizorów.</p></qt>

en: Media Container Format:
pl: Rodzaj pojemnika nagrania:

en: Open in Player:
pl: Otwórz w odtwarzaczu:

en: The video output file name will be generated automatically.
pl: Nazwa pliku wyjściowego zostanie nadana samoczynnie.

en: Number of Frames by Image:
pl: Czas trwania obrazu, w klatkach:

en: Video Standard:
pl: Standard nagrania:

en: Video Type:
pl: Rodzaj nagrania:

en: Video Bit Rate:
pl: Szybkość bitowa nagrania:

en: Effect While Displaying Images
pl: Efekt podczas wyświetlania obrazu

en: Transition Between Images
pl: Przejście pomiędzy obrazami

en: Duration : %1 seconds by item, total %2 seconds (without transitions)
pl: Czas trwania : %1 sekund na obraz, łącznie %2 sekund (bez przejść)

[ctx: @title:window]
en: Create a Video Slideshow
pl: Tworzenie nagrania z pokazu obrazów

en: Welcome to Video Slideshow Tool
pl: Witaj w narzędziu do nagrywania pokazów obrazów

en: Video Settings
pl: Ustawienia nagrania

en: Generating Video Slideshow
pl: Tworzenie nagrania z pokazu obrazów

en: Export as wallpaper
pl: Wyeksportuj jako tapetę

en: A tool to set image as wallpaper
pl: Narzędzie do ustawiania obrazu jako tapety

en: <p>This tool changes background wallpaper to selected image for all desktops.</p><p>If many images are selected, the first one will be used.</p><p>If no image is selected, the first one from current album will be used.</p>
pl: <p>Narzędzie to zmienia tapetę tła na wybrany obraz ze wszystkich pulpitów.</p><p>Jeśli wybrano wiele obrazów, to zostanie użyty pierwszy.</p><p>Jeśli nie wybrano obrazu, to zostanie użyty pierwszy z bieżącego albumu.</p>

[ctx: @action]
en: Set as wallpaper
pl: Ustaw jako tapetę

[ctx: @title:window]
en: Error While to Set Image as Wallpaper
pl: Błąd przy ustawianiu obrazu jako tapety

[ctx: @info]
en: Cannot change wallpaper image from current desktop with
    %1
    
    Error: %2
pl: Nie można zmienić obrazu tapety z bieżącego pulpitu przy użyciu opcji
    %1
    Błąd: %2

[ctx: @info]
en: Cannot change wallpaper image from current desktop with
    %1
pl: Nie można zmienić obrazu tapety z bieżącego pulpitu przy użyciu opcji
    %1

en: Unknown Error %1
pl: Nieznany błąd %1

en: Cannot change wallpaper image from current desktop with
    %1
    
    Context: %2
    
    Error: %3
pl: Nie można zmienić obrazu tapety z bieżącego pulpitu przy użyciu opcji
    %1
    
    Kontekst: %2
    
    Błąd: %3

en: Cannot create desktop context.
pl: Nie można utworzyć kontekstu pulpitu.

en: Cannot set wall paper image path.
pl: Nie można wybrać ścieżki tapety.

en: Cannot set wallpaper properties.
pl: Nie można ustawić właściwości tapet.

en: Cannot apply changes to desktop wallpaper.
pl: Nie można zastosować zmian do tapety pulpitu.

[ctx: @title:window]
en: WallPaper Settings
pl: Ustawienia tapety

en: Wallpaper Layout:
pl: Układ tapet:

en: Adjusted
pl: Dostosowano

en: Adjusted with Aspect ratio
pl: Dostosowane za pomocą współczynnika kształtu

en: Adjusted and cropped
pl: Wyrównane i przycięte

en: Centered
pl: Wyśrodkowany

en: OpenGL Viewer
pl: Przeglądarka OpenGL

en: A tool to preview image with OpenGL
pl: Narzędzie do przeglądania obrazu przy użyciu OpenGL

en: <p>This tool preview a series of items using OpenGL effects.</p><p><u>Usage:</u></p><table><tr><td colspan="2"><nobr><center><b><h1>Item Access</h1></b></center></nobr></td></tr><tr><td>Previous Item:</td><td><i>Up</i> key</td></tr><tr><td></td><td><i>PgUp</i> key</td></tr><tr><td></td><td><i>Left</i> key</td></tr><tr><td></td><td>Mouse wheel up</td></tr><tr><td>Next Item:</td><td><i>Down</i> key</td></tr><tr><td></td><td><i>PgDown</i> key</td></tr><tr><td></td><td><i>Right</i> key</td></tr><tr><td></td><td>Mouse wheel down</td></tr><tr><td>Quit:</td><td><i>Esc</i> key</td></tr><tr><td colspan="2"><nobr><center><b><h1>Item Display</h1></b></center></nobr></td></tr><tr><td>Toggle fullscreen to normal:</td><td><i>f</i> key</td></tr><tr><td>Toggle scroll-wheel action:</td><td><i>c</i> key (either zoom or change image)</td></tr><tr><td>Rotation:</td><td><i>r</i> key</td></tr><tr><td>Reset view:</td><td>double click</td></tr><tr><td>Original size:</td><td><i>o</i> key</td></tr><tr><td>Zooming:</td><td>Move mouse in up-down-direction while pressing the right mouse button</td></tr><tr><td></td><td><i>c</i> key and use the scroll-wheel</td></tr><tr><td></td><td><i>+</i> and <i>-</i> keys</td></tr><tr><td></td><td>ctrl + scrollwheel</td></tr><tr><td>Panning:</td><td>Move mouse while pressing the left button</td></tr><tr><td colspan="2"><nobr><center><b><h1>Others</h1></b></center></nobr></td></tr><tr><td>Show this help:</td><td><i>F1</i> key</td></tr></table>
pl: <p>Narzędzie to może podejrzeć szereg rzeczy przy użyciu efektów OpenGL.</p><p><u>Sposób użycia:</u></p><table><tr><td colspan="2"><nobr><center><b><h1>Dostęp do rzeczy</h1></b></center></nobr></td></tr><tr><td>Poprzednia rzecz:</td><td>Klawisz <i>w górę</i></td></tr><tr><td></td><td>Klawisz <i>PgUp</i></td></tr><tr><td></td><td>Klawisz <i>w lewo</i></td></tr><tr><td></td><td>Kółko myszy w górę</td></tr><tr><td>Next Item:</td><td>Klawisz <i>w dół</i></td></tr><tr><td></td><td>Klawisz <i>PgDown</i></td></tr><tr><td></td><td>Klawisz <i>w prawo</i></td></tr><tr><td></td><td>Kółko myszy w dół</td></tr><tr><td>Zakończ:</td><td>Klawisz <i>Esc</i></td></tr><tr><td colspan="2"><nobr><center><b><h1>Wyświetlanie rzeczy</h1></b></center></nobr></td></tr><tr><td>Przełącz pomiędzy trybem pełnoekranowym, a zwyczajnym:</td><td>Klawisz <i>f</i></td></tr><tr><td>Przełącz działanie kółka myszy:</td><td>Klawisz <i>c</i> (albo powiększenie albo zmiana obrazu)</td></tr><tr><td>Obrót:</td><td>Klawisz <i>r</i></td></tr><tr><td>Zerowanie widoku:</td><td>dwukrotne naciśnięcie</td></tr><tr><td>Pierwotny rozmiar:</td><td>Klawisz <i>o</i></td></tr><tr><td>Powiększanie:</td><td>Przesuwaj myszy w górę/dół, mając naciśnięty prawy przycisk myszy</td></tr><tr><td></td><td>Klawisz <i>c</i> i kółko myszy</td></tr><tr><td></td><td>Klawisze <i>+</i> oraz <i>-</i></td></tr><tr><td></td><td>ctrl + kółko myszy</td></tr><tr><td>Przesuwanie:</td><td>Przesuwaj myszą, mając naciśnięty lewy przycisk myszy</td></tr><tr><td colspan="2"><nobr><center><b><h1>Inne</h1></b></center></nobr></td></tr><tr><td>Pokaż tę pomoc:</td><td>Klawisz <i>F1</i></td></tr></table>

[ctx: @action]
en: OpenGL Image Viewer
pl: Przeglądarka obrazów OpenGL

en: OpenGL Error
pl: Błąd OpenGL

en: GL_ARB_texture_rectangle OpenGL extension is not supported on your system
pl: Rozszerzenie OpenGL GL_ARB_texture_rectangle nie jest obsługiwane na twoim systemie

en: No OpenGL context has been found
pl: Nie znaleziono żadnego kontekstu OpenGL

[ctx: @title:window]
en: Soundtrack Preview
pl: Podgląd ścieżki dźwiękowej

en: If set, the soundtrack for the current album will be saved and restored automatically on the next startup.
pl: Jeżeli ustawiono, to ścieżka dźwiękowa dla bieżącego albumu zostanie zapisana i automatycznie przywrócona przy następnym starcie.

en: Move the selected track up in the playlist.
pl: Przesuń wybrany utwór w górę na liście odtwarzania.

en: Move the selected track down in the playlist.
pl: Przesuń wybrany utwór w dół na liście odtwarzania.

en: Add new tracks to the playlist.
pl: Dodaj nowe utwory do listy odtwarzania.

en: Delete the selected track from the playlist.
pl: Usuń wybrany utwór z listy odtwarzania.

en: Load playlist from a file.
pl: Wczytaj listę odtwarzania z pliku.

en: Save playlist to a file.
pl: Zapisz listę odtwarzania do pliku.

en: Clear the playlist.
pl: Wyczyść listę odtwarzania.

[ctx: number of tracks and running time]
en: 1 track [%2] | %1 tracks [%2]
pl[0]: 1 utwór [%2]
pl[1]: %1 utwory [%2]
pl[2]: %1 utworów [%2]

en: Slide time is greater than soundtrack time. Suggestion: add more sound files.
pl: Czas pokazu obrazów jest dłuższy niż czas ścieżki dźwiękowej. Rada: dodaj więcej plików dźwiękowych.

[ctx: @title:window]
en: Select Sound Files
pl: Wybierz pliki dźwiękowe

en: You can only move image files up one at a time.
pl: Możesz za jednym razem przesunąć w górę tylko jeden obraz.

en: You can only move files down one at a time.
pl: Możesz za jednym razem przesunąć w dół tylko jeden plik.

[ctx: @title:window]
en: Load Playlist
pl: Wczytaj listę odtwarzania

en: Playlist (*.m3u)
pl: Lista odtwarzania (*.m3u)

[ctx: @title:window]
en: Save Playlist
pl: Zapisz listę odtwarzania

en: Cannot access file "%1". Please check the path is correct.
pl: Nie można uzyskać dostępu do pliku "%1". Sprawdź czy ścieżka jest poprawna.

en: Cannot create a preview of an empty file list.
pl: Nie można utworzyć podglądu dla pustej listy plików.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_selectionGroupBox)
en: Select audio files
pl: Wybierz pliki dźwiękowe

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_SoundFilesButtonUp)
en: Move the current image up in the portfolio list.
pl: Przesuń obecny obraz w górę na liście portfolio.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_SoundFilesButtonAdd)
en: Add some image files to the portfolio list.
pl: Dodaj pewne pliki obrazów do listy portfolio.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_SoundFilesButtonDelete)
en: Remove some image files from the portfolio list.
pl: Usuń pewne pliki obrazów do listy portfolio.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_SoundFilesButtonDown) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_SoundFilesButtonLoad) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_SoundFilesButtonSave) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_SoundF
en: Move the current image down in the portfolio list.
pl: Przesuń obecny obraz w dół na liście portfolio.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_previewButton)
en: Preview...
pl: Podgląd...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Options
pl: Ustawienia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_loopCheckBox)
en: &Loop
pl: Zapęt&lij

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_playCheckBox)
en: &Auto play
pl: &Auto-odtwarzanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_rememberSoundtrack)
en: Remember soundtrack
pl: Zapamiętaj ścieżkę dźwiękową

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Time comparison
pl: Porównanie czasowe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Slide:
pl: Slajd:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Soundtrack:
pl: Ścieżka dźwiękowa:

en: No detail available
pl: Szczegóły niedostępne

en: %1 may not be playable.
pl: Odtworzenie %1 może być niemożliwe.

en: This file may not be playable.
pl: Odtworzenie tego pliku może być niemożliwe.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_playButton)
en: Play
pl: Odtwórz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_stopButton)
en: Stop
pl: Zatrzymaj

[ctx: Previous item to show]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_prevButton)
en: Previous
pl: Poprzedni

[ctx: Next item to show]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_nextButton)
en: Next
pl: Następny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Time:
pl: Czas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Elapsed:
pl: Upłynęło:

[ctx: Total amount of time of presentation]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Total:
pl: Łącznie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_soundLabel)
en: Volumes:
pl: Objętości:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: &Interface
pl: &Interfejs

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_useMillisecondsCheckBox)
en: Use &milliseconds instead of seconds
pl: Użyj &milisekund zamiast sekund

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: &Controls
pl: &Nawigacja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_enableMouseWheelCheckBox)
en: Enable mouse wheel to move between slides.
pl: Umożliwia przewijanie slajdów za pomocą kółka myszy.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_enableMouseWheelCheckBox)
en: Enable mouse &wheel
pl: Włącz kółko &myszy

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: OpenGL effects
pl: Efekty OpenGL

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_openGlFullScale)
en: Use full screen resolution (slower)
pl: Użyj rozdzielczości pełnoekranowej (wolniej)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: &Ken Burns effect
pl: Efekt &Ken Burns

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_kbDisableFadeCheckBox)
en: Disable &fade-in / fade-out
pl: Wyłącz &wyłanianie/znikanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_kbDisableCrossfadeCheckBox)
en: Disable &cross-fade
pl: Wyłą&cz przenikanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_enableKenBurnsSameSpeed)
en: Use &same speed for visual effects
pl: Użyj tej &samej szybkości dla efektów wzrokowych

en: This is a comment sample...
pl: Jest to próbka komentarza...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_fontselectBtn)
en: Select Font...
pl: Wybór czcionki...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Line length (in characters):
pl: Długość wiersza (w znakach):

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Colors
pl: Barwy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_commentsDrawOutlineCheckBox)
en: Outlined Text
pl: Tekst konturowy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Background opacity:
pl: Nieprzezroczystość tła:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Font color:
pl: Kolor czcionki:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Background color:
pl: Kolor tła:

en: %1 image [%2] | %1 images [%2]
pl[0]: %1 obraz [%2]
pl[1]: %1 obrazy [%2]
pl[2]: %1 obrazów [%2]

en: %1 image | %1 images
pl[0]: %1 obraz
pl[1]: %1 obrazy
pl[2]: %1 obrazów

en: Cannot access file %1. Please check the path is correct.
pl: Nie można uzyskać dostępu do pliku %1. Sprawdź czy ścieżka jest poprawna.

[ctx: Image number %1]
en: Image #%1
pl: Obraz #%1

en: Delay between images (ms):
pl: Opóźnienie między obrazami (ms):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_delayLabel)
en: Delay between images (s):
pl: Opóźnienie między obrazami (s):

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, m_ImagesFilesGroup)
en: Preview the currently selected image.
pl: Podgląd obecnie wybranego obrazu.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_ImagesFilesGroup)
en: Image List
pl: Lista obrazów

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_label6)
en: Total number of images in the portfolio and sequence duration.
pl: Całkowita liczba obrazów w portfolio i czas trwania sekwencji.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_label7)
en: Currently selected image in the portfolio list.
pl: Obecnie wybrany obraz na liście portfolio.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Content Rendering
pl: Wyświetlanie zawartości

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_printNameCheckBox)
en: P&rint filename
pl: Wyświetl &nazwę pliku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_printCommentsCheckBox)
en: Pr&int captions
pl: Wyświetl &podpisy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_printProgressCheckBox)
en: Progress indicator
pl: Wskaźnik postępu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Playback
pl: Odtwarzanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_shuffleCheckBox)
en: &Shuffle images
pl: &Losowa kolejność obrazów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_offAutoDelayCheckBox)
en: &Off Auto Delay
pl: &Wyłącz automatyczne opóźnienie

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_offAutoDelayCheckBox)
en: this option requires user action to switch between images
pl: ta opcja wymaga działania użytkownika, aby przełączać się między obrazami

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Effect :
pl: Efekt :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_openglCheckBox)
en: Use Open&GL transitions
pl: Używaj przejść Open&GL

[ctx: @title:window]
en: Presentation
pl: Prezentacja

[ctx: @action: play presentation]
en: Start
pl: Uruchom

[ctx: @info:tooltip]
en: Start Presentation
pl: Rozpocznij prezentację

[ctx: @title: main settings for the presentation]
en: Main Settings
pl: Ustawienia główne

[ctx: @title: caption settings for the presentation]
en: Caption
pl: Podpis

[ctx: @title: soundtrack settings for the presentation]
en: Soundtrack
pl: Ścieżka dźwiękowa

[ctx: @title: advanced presentation settings]
en: Advanced
pl: Rozszerzone

[ctx: Filter Effect: No effect]
en: None
pl: Brak

[ctx: Filter Effect: Bend]
en: Bend
pl: Zagięcie

[ctx: Filter Effect: Blend]
en: Blend
pl: Zmieszanie

[ctx: Filter Effect: Cube]
en: Cube
pl: Sześcian

[ctx: Filter Effect: Fade]
en: Fade
pl: Zanikanie

[ctx: Filter Effect: Flutter]
en: Flutter
pl: Falowanie

[ctx: Filter Effect: In Out]
en: In Out
pl: Wciąganie

[ctx: Filter Effect: Rotate]
en: Rotate
pl: Obrót

[ctx: Filter Effect: Slide]
en: Slide
pl: Slajd

[ctx: Filter Effect: Random effect]
en: Random
pl: Losowo

en: Slideshow Completed
pl: Ukończono pokaz obrazów

en: Click to Exit...
pl: Kliknij, aby wyjść...

en: SlideShow Completed
pl: Pokaz obrazów zakończony.

en: There are no images to show.
pl: Nie ma żadnych obrazów do pokazania.

en: OpenGL support is not available on your system.
pl: Wsparcie OpenGL jest niedostępne na twoim systemie.

[ctx: @title]
en: Presentation
pl: Prezentacja

[ctx: @info]
en: A tool to render presentation
pl: Narzędzie do renderowania prezentacji

[ctx: @info]
en: This tool render a series of items as an advanced slide-show.
    
    Plenty of transition effects are available are ones based on OpenGL and the famous Ken Burns effect.
    
    You can add a sound-track in background while your presentation.
pl: Narzędzie to wyświetla szereg rzeczy jako rozbudowany pokaz obrazów.
    
    Dostępnych jest wiele efektów przejścia opartych na OpenGL i dobrze znanych efektach Ken Burns.
    
    Narzędzie to może dodać ścieżkę dźwiękową jako tło do prezentacji.

[ctx: @action]
en: Presentation...
pl: Prezentacja...

[ctx: @title:window]
en: Specify Delay for Slide Show
pl: Określ opóźnienie dla pokazu obrazów

en: Delay:
pl: Opóźnienie:

[ctx: @title:window]
en: Delete Image
pl: Usuń obraz

en: Do you want to move this image to the trash?
pl: Czy przenieść ten obraz do kosza?

[ctx: Filter Effect: Chess Board]
en: Chess Board
pl: Szachownica

[ctx: Filter Effect: Melt Down]
en: Melt Down
pl: Rozpuszczanie w dół

[ctx: Filter Effect: Sweep]
en: Sweep
pl: Przeciągnięcie

[ctx: Filter Effect: Mosaic]
en: Mosaic
pl: Mozaika

[ctx: Filter Effect: Cubism]
en: Cubism
pl: Kubizm

[ctx: Filter Effect: Growing]
en: Growing
pl: Wzrastanie

[ctx: Filter Effect: Horizontal Lines]
en: Horizontal Lines
pl: Poziome linie

[ctx: Filter Effect: Vertical Lines]
en: Vertical Lines
pl: Pionowe linie

[ctx: Filter Effect: Circle Out]
en: Circle Out
pl: Zegar

[ctx: Filter Effect: Multi-Circle Out]
en: Multi-Circle Out
pl: Kalejdoskop

[ctx: Filter Effect: Spiral In]
en: Spiral In
pl: Spirala do środka

[ctx: Filter Effect: Blobs]
en: Blobs
pl: Bąble

[ctx: @title:window]
en: Slideshow
pl: Pokaz obrazów

[ctx: Reason for inhibiting the screensaver activation, when the presentation mode is active]
en: Giving a slideshow
pl: Wyświetlanie pokazu obrazów

[ctx: @title:window]
en: Slideshow Settings
pl: Ustawienia pokazu obrazów

en: Delay between images:
pl: Opóźnienie pomiędzy obrazami:

en: The delay, in seconds, between images.
pl: Opóźnienie w sekundach pomiędzy obrazami.

en: Start with current image
pl: Rozpocznij od bieżącego obrazu

en: If this option is enabled, the Slideshow will be started with the current image selected in the images list.
pl: Kiedy ta opcja jest zaznaczona, pokaz obrazów rozpoczyna się od obrazu aktualnie wybranego z listy obrazów.

en: Slideshow runs in a loop
pl: Rozpocznij pokaz obrazów w pętli

en: Run the slideshow in a loop.
pl: Rozpocznij zapętlony pokaz obrazów.

en: Shuffle images
pl: Tasuj obrazy

en: If this option is enabled, the Slideshow will run in random order
pl: Jeśli ta opcja jest włączona, pokaz obrazów będzie uruchamiany w losowej kolejności.

en: Show progress indicator
pl: Pokaż pasek postępu

en: Show a progress indicator with pending items to show and time progression.
pl: Pokaż pasek postępu z oczekującymi rzeczami, aby przedstawić postępujący czas.

en: Show image file name
pl: Pokaż nazwę pliku obrazu

en: Show the image file name at the bottom of the screen.
pl: Pokaż nazwę pliku obrazu na dole ekranu.

en: Show image creation date
pl: Pokaż datę utworzenia pliku

en: Show the image creation time/date at the bottom of the screen.
pl: Pokaż datę/czas utworzenia pliku na dole ekranu.

en: Show camera aperture and focal length
pl: Pokaż przysłonę i ogniskową

en: Show the camera aperture and focal length at the bottom of the screen.
pl: Pokaż przesłonę i ogniskową aparatu na dole ekranu.

en: Show camera exposure and sensitivity
pl: Pokaż naświetlenie i czułość aparatu

en: Show the camera exposure and sensitivity at the bottom of the screen.
pl: Pokaż naświetlenie i czułość na dole ekranu.

en: Show camera make and model
pl: Pokaż wytwórcę i model aparatu

en: Show the camera make and model at the bottom of the screen.
pl: Pokaż wytwórcę i model aparatu na dole ekranu.

en: Show camera lens model
pl: Pokaż model obiektywu

en: Show the camera lens model at the bottom of the screen.
pl: Pokaż wytwórcę i model aparatu na środku ekranu

en: Show image caption
pl: Pokaż podpis obrazu

en: Show the image caption at the bottom of the screen.
pl: Pokaż podpis obrazu na dole ekranu.

en: Show image title
pl: Pokaż tytuł obrazu

en: Show the image title at the bottom of the screen.
pl: Pokaż tytuł obrazu na dole ekranu.

en: Show image caption if it has not title
pl: Pokaż podpis obrazu, jeśli nie ma on tytułu

en: Show the image caption at the bottom of the screen if no titles existed.
pl: Pokaż podpis obrazu na dole ekranu, jeśli nie istnieją żadne tytuły.

en: Show image tags
pl: Pokaż znaczniki obrazu

en: Show the digiKam image tag names at the bottom of the screen.
pl: Pokaż obraz nazwy znaczników obrazów digiKam na dole ekranu.

en: Show image labels
pl: Pokaż etykiety obrazu

en: Show the digiKam image color label and pick label at the bottom of the screen.
pl: Pokaż kolorową etykietę wyboru i etykietę wyboru digiKam. na dole ekranu.

en: Show image rating
pl: Pokaż ocenę obrazu

en: Show the digiKam image rating at the bottom of the screen.
pl: Pokaż ocenę obrazu digiKam na dole ekranu.

en: Caption font:
pl: Czcionka podpisu:

en: Select here the font used to display text in the slideshow.
pl: Tutaj wybierz czcionkę używaną do wyświetlania tekstu w pokazie slajdów.

en: Screen placement:
pl: Umieszczenie ekranu:

en: In case of multi-screen computer, select here the monitor to slide contents.
pl: W przypadku komputerów z wieloma ekranami, wybierz monitor, który będzie zawierał slajdy.

[ctx: @label:listbox The current screen, for the presentation mode]
en: Current Screen
pl: Bieżący ekran

[ctx: @label:listbox The default screen for the presentation mode]
en: Default Screen
pl: Domyślny ekran

[ctx: @label:listbox %1 is the screen number (0, 1, ...)]
en: Screen %1
pl: Ekran %1

en: <b>Note: This dialog for the Slideshow Settings can be activated at any time with the F2 key.</b>
pl: <b>Uwaga: To okno dialogowe ustawień pokazu obrazów można w każdej chwili przywołać za pomocą klawisza F2.</b>

en: SlideShow
pl: Pokaz obrazów

en: A tool to render slideshow
pl: Narzędzie do nagrywania pokazu obrazów

en: <p>This tool render a series of items as a simple slide-show.</p><p>Plenty of items properties can be displayed as overlay while running.</p><p>This tool can play album contents in recursive mode with children albums if any.</p><p><u>Usage:</u></p><table><tr><td colspan="2"><nobr><center><b><h1>Item Access</h1></b></center></nobr></td></tr><tr><td>Previous Item:</td><td><i>Up</i> key</td></tr><tr><td></td><td><i>PgUp</i> key</td></tr><tr><td></td><td><i>Left</i> key</td></tr><tr><td></td><td>Mouse wheel up</td></tr><tr><td></td><td>Left mouse button</td></tr><tr><td>Next Item:</td><td><i>Down</i> key</td></tr><tr><td></td><td><i>PgDown</i> key</td></tr><tr><td></td><td><i>Right</i> key</td></tr><tr><td></td><td>Mouse wheel down</td></tr><tr><td></td><td>Right mouse button</td></tr><tr><td>Pause/Start:</td><td><i>Space</i> key</td></tr><tr><td>Slideshow Settings:</td><td><i>F2</i> key</td></tr><tr><td>Hide/Show Overlays:</td><td><i>F4</i> key</td></tr><tr><td>Quit:</td><td><i>Esc</i> key</td></tr><tr><td colspan="2"><nobr><center><b><h1>Item Properties</h1></b></center></nobr></td></tr><tr><td>Change Tags:</td><td>Use Tags keyboard shortcuts</td></tr><tr><td>Change Rating:</td><td>Use Rating keyboard shortcuts</td></tr><tr><td>Change Color Label:</td><td>Use Color label keyboard shortcuts</td></tr><tr><td>Change Pick Label:</td><td>Use Pick label keyboard shortcuts</td></tr><tr><td colspan="2"><nobr><center><b><h1>Others</h1></b></center></nobr></td></tr><tr><td>Show this help:</td><td><i>F1</i> key</td></tr></table>
pl: <p>Narzędzie to wyświetla szereg obrazów jako prosty pokaz obrazów.</p><p>Można wyświetlać wiele właściwości obrazu na zasadzie nakładania tych informacji na obraz podczas trwania pokazu .</p><p>Narzędzie to może odtwarzać zawartość albumu w trybie rekursywnym wraz z albumami podrzędnymi, jeśli istnieją.</p><p><u>Sposób użycia:</u></p><table><tr><td colspan="2"><nobr><center><b><h1>Dostęp do rzeczy</h1></b></center></nobr></td></tr><tr><td>Poprzednia rzecz:</td><td>Klawisz <i>w górę</i></td></tr><tr><td></td><td>Klawisz <i>PgUp</i></td></tr><tr><td></td><td>Klawisz <i>w lewo</i></td></tr><tr><td></td><td>Kółko myszy w górę</td></tr><tr><td></td><td>Lewy przycisk myszy</td></tr><tr><td>Następna rzecz:</td><td>Klawisz <i>w dół</i></td></tr><tr><td></td><td>Klawisz <i>PgDown</i></td></tr><tr><td></td><td>Klawisz <i>w prawo</i></td></tr><tr><td></td><td>Kółko myszy w dół</td></tr><tr><td></td><td>Prawy przycisk myszy</td></tr><tr><td>Wstrzymaj/Wznów:</td><td>Klawisz <i>spacji</i></td></tr><tr><td>Ustawienia pokazu slajdów:</td><td>Klawisz <i>F2</i></td></tr><tr><td>Ukryj/pokaż nakładki:</td><td>Klawisz <i>F4</i></td></tr><tr><td>Wyjdź:</td><td>Klawisz <i>Esc</i></td></tr><tr><td colspan="2"><nobr><center><b><h1>Właściwości rzeczy</h1></b></center></nobr></td></tr><tr><td>Zmiana znaczników:</td><td>Użyj skrótów klawiszowych znaczników</td></tr><tr><td>Zmiana oceny:</td><td>Użyj skrótów klawiszowych oceny</td></tr><tr><td>Zmiana barwnej etykiety:</td><td>Użyj skrótów klawiszowych barwnej etykiety</td></tr><tr><td>Zmiana etykiety wyboru:</td><td>Użyj skrótów klawiszowych etykiety wyboru</td></tr><tr><td colspan="2"><nobr><center><b><h1>Inne</h1></b></center></nobr></td></tr><tr><td>Pokaż tę pomoc:</td><td>Klawisz <i>F1</i></td></tr></table>

[ctx: @action]
en: Slideshow
pl: Pokaz obrazów

en: Slideshow
pl: Pokaz obrazów

en: Play All
pl: Odtwórz wszystko

en: Play Selection
pl: Odtwórz zaznaczenie

en: Play With Sub-Albums
pl: Odtwórz z podalbumami

en: Slideshow Completed.
    Click To Exit
    or press ESC...
pl: Ukończono pokaz obrazów.
    Aby wyjść, naciśnij gdziekolwiek
    lub klawisz ESC...

en: An error has occurred to show item
    %1
pl: Wystąpił błąd przy pokazywaniu rzeczy
    %1

en: Switch Screen
pl: Przełącz ekran

[ctx: %1 is the screen number (0, 1, ...)]
en: Screen %1
pl: Ekran %1

[ctx: @title]
en: Box
pl: Pole

[ctx: @info]
en: A tool to export to Box web-service
pl: Narzędzie do eksportowania do usługi sieciowej Box

[ctx: @info]
en: This tool allows users to export items to Box web-service.
    
    See Box web site for details: %1
pl: To narzędzie umożliwia użytkownikom eksport rzeczy do usługi sieciowej Box
    
    Więcej szczegółów znajduje się na stronie Box: %1

[ctx: @action]
en: Export to &Box...
pl: Wyeksportuj na &Boksa...

en: Failed to upload photo
pl: Nie udało się przesłać zdjęcia

en: Failed to list folders
pl: Nie udało się wyszczególnić katalogów

[ctx: @title:window]
en: Export to Box
pl: Wyeksportuj na Boksa

[ctx: @action:button]
en: Start Upload
pl: Rozpocznij wysyłanie

[ctx: @info:tooltip, button]
en: Start upload to Box
pl: Rozpocznij wysyłanie do Boksa

[ctx: @info]
en: No image selected. Please select which images should be uploaded.
pl: Nie wybrano obrazu. Wybierz jakie obrazy wysłać.

[ctx: @title:window]
en: Warning
pl: Uwaga

[ctx: @info]
en: Authentication failed. Click "Continue" to authenticate.
pl: Nieudane uwierzytelnianie. Naciśnij "Kontynuuj" aby uwierzytelnić.

[ctx: @action:button]
en: Continue
pl: Kontynuuj

[ctx: @action:button]
en: Cancel
pl: Anuluj

[ctx: @info]
en: Box export
pl: Eksport Box

[ctx: @title:window]
en: Uploading Failed
pl: Nie udało się wysłać

[ctx: @info]
en: Failed to upload photo to Box.
    %1
    Do you want to continue?
pl: Wysyłanie zdjęcia na Box zakończone niepowodzeniem.
    %1
    Czy chcesz kontynuować?

[ctx: @title:window]
en: Login Failed
pl: Nie udało się zalogować

[ctx: @info]
en: Authentication failed. Do you want to try again?
pl: Nieudane uwierzytelnianie. Czy chcesz ponowić próbę?

[ctx: @info]
en: Box call failed:
    %1
pl: Wywołanie Boksa zakończone niepowodzeniem:
    %1

[ctx: @info]
en: A tool to export to Dropbox web-service
pl: Narzędzie do eksportowania do usługi sieciowej Dropbox

[ctx: @info]
en: This tool allows users to export items to Dropbox web-service.
    
    See Dropbox web site for details: %1
pl: To narzędzie umożliwia użytkownikom eksport rzeczy do usługi sieciowej Dropbox
    
    Więcej szczegółów znajduje się na stronie Dropbox: %1

[ctx: @action]
en: Export to &Dropbox...
pl: Wyeksportuj na &Dropboksa...

[ctx: @title:window]
en: Export to Dropbox
pl: Wyeksportuj do Dropboksa

[ctx: @info:tooltip, button]
en: Start upload to Dropbox
pl: Rozpocznij wysyłanie do Dropboksa

en: No image selected. Please select which images should be uploaded.
pl: Nie wybrano obrazu. Wybierz jakie obrazy wysłać.

en: Authentication failed. Do you want to try again?
pl: Nieudane uwierzytelnianie. Czy chcesz ponowić próbę?

en: Dropbox export
pl: Wyeksportuj do Dropboksa

en: Failed to upload photo to Dropbox.
    %1
    Do you want to continue?
pl: Wysyłanie zdjęcia na Dropboksa zakończone niepowodzeniem.
    %1
    Czy chcesz kontynuować?

en: Dropbox call failed:
    %1
pl: Nieudane wywołanie Dropboksa:
    %1

en: Privacy setting of the album that will be created (required).
pl: Ustawienia prywatności albumu (wymagane).

en: Only Me
pl: Tylko ja

en: Only Friends
pl: Tylko znajomi

en: Friends of Friends
pl: Znajomi moich znajomych

en: Everyone
pl: Wszyscy

en: A tool to export to Facebook web-service
pl: Narzędzie do eksportowania do usługi sieciowej Facebook

en: <p>This tool allows users to export items to Facebook web-service.</p><p>See Facebook web site for details: <a href='https://www.facebook.com/'>https://www.facebook.com/</a></p>
pl: <p>To narzędzie umożliwia użytkownikom eksport rzeczy do usługi sieciowej Facebook</p><p>Więcej szczegółów znajduje się na stronie <a href='https://www.facebook.com/'>https://www.facebook.com/</a></p>

[ctx: @action]
en: Export to &Facebook...
pl: &Eksportuj do Facebook'a...

en: <p>Currently, as an open source project, we are unable to meet the Facebook requirements for reactivating this plugin.</p><p>For more information look here: <a href='https://bugs.kde.org/show_bug.cgi?id=182838'>KDE Bugtracking System</a></p>
pl: <p>Obecnie, jako projekt o otwartym źródle, nie jesteśmy w stanie spełnić wymagań Facebooka do ponownego włączenia tej wtyczki.</p><p>Więcej można się dowiedzieć tutaj: <a href='https://bugs.kde.org/show_bug.cgi?id=182838'>System obsługi błędów KDE</a></p>

en: Cannot open file
pl: Nie można otworzyć pliku

en: The service is not available at this time.
pl: Usługa nie jest teraz dostępna.

en: The application has reached the maximum number of requests allowed.
pl: Aplikacja osiągnęła górny limit zapytań do serwera.

en: Invalid session key or session expired. Try to log in again.
pl: Nieprawidłowy lub nieważny klucz sesji. Proszę zalogować się ponownie.

en: Invalid album ID.
pl: Nieprawidłowe ID albumu.

en: Album is full.
pl: Album jest pełny.

en: Missing or invalid file.
pl: Brakujący lub nieprawidłowy plik.

en: Too many unapproved photos pending.
pl: Zbyt wiele nie zatwierdzonych zdjęć.

en: Validate previous session...
pl: Sprawdź poprzednią sesję...

[ctx: @title:window]
en: Export to Facebook Web Service
pl: Wyeksportuj do usług sieciowej Facebook'a

[ctx: @info:tooltip, button]
en: Start upload to Facebook web service
pl: Rozpocznij wysyłanie do Facebook'a

en: Continue with Facebook
pl: Kontynuuj przy użyciu Facebooka

en: Log Out of Facebook
pl: Wyloguj się z Facebook'a

en: <i>auto create</i>
pl: <i>samoczynnie utwórz</i>

en: Facebook Call Failed: %1
pl: Wywołanie Facebook'a nie udało się: %1

en: Facebook export
pl: Eksport do Facebook'a

en: Failed to upload photo into Facebook: %1
    Do you want to continue?
pl: Wysyłanie zdjęcia na Facebooka zakończone niepowodzeniem.
    %1
    Czy chcesz kontynuować?

en: Facebook Call Failed: %1
pl: Nieudane wywołanie Facebook'a: %1

en: Target location:
pl: Miejsce docelowe:

[ctx: @title:window]
en: Target Folder
pl: Katalog docelowy

en: Sets the target address to copy the items to.
pl: Ustawia adres docelowy, do którego skopiować rzeczy.

en: Target file behavior:
pl: Zachowanie pliku docelowego:

en: Copy files
pl: Skopiuj pliki

en: Create symlinks
pl: Utwórz dowiązania symboliczne

en: Create relative symlinks
pl: Utwórz względne dowiązania symboliczne

en: Include the sidecar of the items
pl: Uwzględniaj piliki przyboczne do rzeczy

en: Write sidecar metadata to the items
pl: Zapisz metadane w pliku przybocznym dla każdej rzeczy

en: Overwrite existing items in the target
pl: Zastąp istniejące rzeczy w miejscu docelowym

en: Use the album path of the items in the target
pl: Użyj ścieżki albumu rzeczy w miejscu docelowym

en: <p>The new compression value of JPEG images to be sent:</p><p><b>1</b>: very high compression<br/><b>25</b>: high compression<br/><b>50</b>: medium compression<br/><b>75</b>: low compression (default value)<br/><b>100</b>: no compression</p>
pl: <p>Nowa wartość kompresji obrazów JPEG, które mają być wysłane:<p><b>1</b>: bardzo wysoka kompresja<br/><b>25</b>: wysoka kompresja<br/><b>50</b>: średnia kompresja<br/><b>75</b>: niska kompresja (domyślnie)<br/><b>100</b>: bez kompresji</p>

en: This is the list of items to copy to the specified target.
pl: Oto lista rzeczy do skopiowania do wskazanego celu.

[ctx: @title:window]
en: Export to Local Storage
pl: Wyeksportuj do pamięci miejscowej

[ctx: @action:button]
en: Start Export
pl: Rozpocznij eksportowanie

[ctx: @info:tooltip, button]
en: Start export to the specified target
pl: Rozpocznij eksportowanie do wybranego miejsca

[ctx: @title:window]
en: Copy not Completed
pl: Nie ukończono kopiowania

en: Some of the items have not been copied and are still in the list. You can retry to copy these items now.
pl: Niektóre z rzeczy nie zostały skopiowane i nadal znajdują się na liście. Możesz wznowić kopiowanie tych rzeczy teraz.

[ctx: @title]
en: File Copy
pl: Kopia pliku

[ctx: @info]
en: A tool to export items to a local storage
pl: Narzędzie do eksportowania rzeczy do wewnętrznej pamięci

[ctx: @info]
en: This tool allows users to export items to a local storage.
pl: To narzędzie umożliwia użytkownikom eksport rzeczy do wewnętrznej pamięci.

[ctx: @action]
en: Export to local storage...
pl: Wyeksportuj do pamięci lokalnej...

en: Sets the target address to upload the images to. This can be any address as used in Dolphin or Konqueror, e.g. ftp://my.server.org/sub/folder.
pl: Ustaw adresy docelowe by wysłać obrazy. Mogą być to dowolne adresy  używane w Dolphinie lub Konquerorze, np. ftp://my.server.org/pod/katalog.

en: Select export location...
pl: Wybierz miejsce eksportu...

en: This is the list of images to upload to the specified target.
pl: Lista obrazów do wysłania do wybranego miejsca.

[ctx: @title:window]
en: Select Target...
pl: Wybierz cel...

en: All Files (*)
pl: Wszystkie pliki (*)

en: <i>not selected</i>
pl: <i>niezaznaczony</i>

[ctx: @title:window]
en: Export to Remote Storage
pl: Wyeksportuj do pamięci zdalnej

[ctx: @title:window]
en: Upload not Completed
pl: Nie ukończono wysyłania

en: Some of the images have not been transferred and are still in the list. You can retry to export these images now.
pl: Niektóre obrazy nie zostały przeniesione i ciągle znajdują się na liście. Możesz powtórzyć teraz eksportowanie tych obrazów.

en: Select import location...
pl: Wybierz miejsce importu...

en: This is the list of images to import into the current album.
pl: Lista obrazów do zaimportowania do obecnego albumu.

[ctx: @title:window]
en: Select Items to Import...
pl: Wybierz rzeczy do zaimportowania...

[ctx: @title:window]
en: Import from Remote Storage
pl: Zaimportuj ze zdalnej pamięci

[ctx: @action:button]
en: Start Import
pl: Rozpocznij importowanie

[ctx: @info:tooltip, button]
en: Start importing the specified images into the currently selected album.
pl: Rozpocznij importowanie wybranych obrazów do wybranego albumu.

[ctx: @title:window]
en: Import not Completed
pl: Nie ukończono importowania

en: Some of the images have not been transferred and are still in the list. You can retry to import these images now.
pl: Niektóre obrazy nie zostały przeniesione i znajdują się ciągle na liście. Możesz powtórzyć teraz importowanie tych obrazów.

[ctx: @title]
en: File Transfer
pl: Przesyłane plików

[ctx: @info]
en: A tool to export and import items with a remote location
pl: Narzędzie do eksportowania i importowania rzeczy do miejsc zdalnych

[ctx: @info]
en: This tool allows users to export and import items with a remote location.
    
    Many protocols can be used, as FTP, SFTP, SAMBA, etc.
pl: To narzędzie umożliwia użytkownikom eksport i import rzeczy z miejsca zdalnego.
    
    Można używać wielu protokołów, takich jak FTP, SFTP, SAMBA, itp.

[ctx: @action]
en: Export to remote storage...
pl: Wyeksportuj do zdalnej pamięci...

[ctx: @action]
en: Import from remote storage...
pl: Zaimportuj ze zdalnej pamięci...

en: Check if photo should be publicly visible or use Upload Options tab to specify this for all images
pl: Zaznacz, jeśli zdjęcie powinno być widoczne publicznie lub użyj opcji przesyłania, aby to określić w odniesieniu do wszystkich zdjęć

en: Check if photo should be visible to family or use Upload Options tab to specify this for all images
pl: Zaznacz, jeśli zdjęcie powinno być widoczne dla rodziny lub użyj opcji przesyłania, aby to określić w odniesieniu do wszystkich zdjęć

en: Check if photo should be visible to friends or use Upload Options tab to specify this for all images
pl: Zaznacz, jeśli zdjęcie powinno być widoczne dla przyjaciół lub użyj opcji przesyłania, aby to określić w odniesieniu do wszystkich zdjęć

en: Indicate the safety level for the photo or use Upload Options tab to specify this for all images
pl: Wskaż poziom bezpieczeństwa w zakresie wykorzystania zdjęcia lub użyj opcji przesyłania, aby określić to dla wszystkich obrazów

en: Indicate what kind of image this is or use Upload Options tab to specify this for all images
pl: Wskaż  jakiego rodzaju jest to obraz lub użyj opcji przesyłania, aby określić to dla wszystkich obrazów

en: Add extra tags per image or use Upload Options tab to add tags for all images
pl: Dodaj dodatkowe znaczniki dla zdjęcia lub użyj opcji przesyłania, aby dodać znaczniki dla wszystkich obrazów

en: Enter extra tags, separated by commas.
pl: Wprowadź dodatkowe znaczniki, oddzielone przecinkami.

[ctx: @info]
en: A tool to export to Flickr web-service
pl: Narzędzie do eksportowania do usługi sieciowej Flickr

[ctx: @info]
en: This tool allows users to export items to Flickr web-service.
    
    See Flickr web site for details: %1
pl: To narzędzie umożliwia użytkownikom eksport rzeczy do usługi sieciowej Flickr
    
    Więcej szczegółów znajduje się na stronie Flickr: %1

[ctx: @action]
en: Export to &Flickr...
pl: Wyeksportuj do &Flickr...

[ctx: @title:window]
en: Enter Flickr Login URL
pl: Wpisz adres URL logowania na Flickr

en: Copy the full URL from the external browser that contains the "oauth_token" entry:
pl: Skopiuj cały adres URL z zewnętrznej przeglądarki, który zawiera wpis "oauth_token":

en: Getting the maximum allowed file size.
pl: Uzyskiwanie największego dopuszczalnego rozmiaru pliku.

en: File Size exceeds maximum allowed file size.
pl: Rozmiar pliku przekracza dopuszczalny rozmiar.

en: No photo specified
pl: Nie podano zdjęć

en: General upload failure
pl: Ogólny błąd wysyłania

en: Filesize was zero
pl: Rozmiar pliku wynosi zero

en: Filetype was not recognized
pl: Nierozpoznany typ pliku

en: User exceeded upload limit
pl: Użytkownik przekroczył limit wysyłania

en: Invalid signature
pl: Nieprawidłowy podpis

en: Missing signature
pl: Brak podpisu

en: Login Failed / Invalid auth token
pl: Logowanie nieudane / Nieprawidłowy znacznik autoryzacji

en: Invalid API Key
pl: Nieprawidłowy klucz API

en: Service currently unavailable
pl: Usługa aktualnie niedostępna

en: Invalid Frob
pl: Nieprawidłowy Frob

en: Format "xxx" not found
pl: Nie znaleziono formatu "xxx"

en: Method "xxx" not found
pl: Nie znaleziono metody "xxx"

en: Invalid SOAP envelope
pl: Nieprawidłowa otoczka SOAP

en: Invalid XML-RPC Method Call
pl: Nieprawidłowa metoda wywołania XML-RPC

en: The POST method is now required for all setters
pl: Metoda POST jest teraz wymagana dla wszystkich użytkowników

en: Unknown error
pl: Nieznany błąd

en: Error Occurred: %1
    Cannot proceed any further.
pl: Wystąpił błąd: %1
    Nie można kontynuować.

en: PhotoSet creation failed:
pl: Tworzenie zbioru zdjęć nie powiodło się:

en: Failed to fetch list of photo sets.
pl: Nie udało się pobrać listy zbiorów zdjęć.

en: Failed to query photo information
pl: Błąd podczas sprawdzania informacji o zdjęciu

en: Remove Account
pl: Usuń konto

[ctx: photo permissions]
en: Public
pl: Publiczne

en: This is the list of images to upload to your Flickr account.
pl: To jest lista zdjęć do przesyłki na Twoje konto Flickera.

en: Extra tags
pl: Dodatkowe znaczniki

[ctx: photo permissions]
en: Family
pl: Rodzina

[ctx: photo permissions]
en: Friends
pl: Przyjaciele

en: Safety level
pl: Poziom bezpieczeństwa

en: Content type
pl: Rodzaj zawartości

[ctx: photo safety level]
en: Safe
pl: Bezpieczne

[ctx: photo safety level]
en: Moderate
pl: Umiarkowane

[ctx: photo safety level]
en: Restricted
pl: Ograniczone

[ctx: photo content type]
en: Photo
pl: Zdjęcie

[ctx: photo content type]
en: Screenshot
pl: Zrzut ekranu

[ctx: photo content type]
en: Other
pl: Inne

en: Tag options
pl: Ustawienia znaczników

en: Use Host Application Tags
pl: Zastosuj znaczniki rodzimej aplikacji

en: More tag options
pl: Więcej opcji znaczników

en: Added Tags:
pl: Dodano znaczniki:

en: Enter new tags here, separated by commas.
pl: Wprowadź tutaj nowe znaczniki, oddzielone przecinkami.

en: Add tags per image
pl: Dodawanie znaczników do zdjęcia.

en: If checked, you can set extra tags for each image in the File List tab
pl: Jeśli zaznaczone, można ustawić dodatkowe tagi dla każdego obrazu w zakładce Lista plików

en: Strip Spaces From Tags
pl: Usuń odstępy ze znaczników

en: Publication Options
pl: Ustawienia publikacji

[ctx: As in accessible for people]
en: Public (anyone can see them)
pl: Publiczne (każdy może zobaczyć)

en: Visible to Family
pl: Widoczne dla rodziny

en: Visible to Friends
pl: Widoczne dla przyjaciół

en: More publication options
pl: Więcej opcji publikacji

en: Safety level:
pl: Poziom bezpieczeństwa:

en: Safe
pl: Bezpieczne

en: Moderate
pl: Umiarkowane

en: Restricted
pl: Ograniczone

en: Content type:
pl: Typ zawartości:

en: <b><h2><a href='https://www.flickr.com'><font color="#0065DE">flick</font><font color="#FF0084">r</font></a> Export</h2></b>
pl: <b><h2><a href='https://www.flickr.com'><font color="#0065DE">flick</font><font color="#FF0084">r</font></a> Eksport</h2></b>

en: Fewer publication options
pl: Mniej opcji publikacji

en: Fewer tag options
pl: Mniej opcji znaczników

[ctx: @title:window]
en: Export to %1 Web Service
pl: Wyeksportuj do usługi sieciowej %1

[ctx: @action:button]
en: Start Uploading
pl: Rozpocznij wysyłanie

en: Photostream Only
pl: Tylko strumień zdjęć

en: Flickr Export
pl: Eksport do Flickr

en: Failed to Fetch Photoset information from %1. %2
pl: Nie można pobrać informacji ze zbioru zdjęć %1. %2

en: Failed to upload photo into %1. %2
    Do you want to continue?
pl: Nie można wysłać zdjęcia do %1. %2
    Czy chcesz kontynuować?

en: Failed to create folder
pl: Nieudane tworzenie katalogu

en: File-size was zero
pl: Rozmiar pliku wynosi zero

en: File-type was not recognized
pl: Nierozpoznany typ pliku

en: Login failed / Invalid auth token
pl: Logowanie nieudane / nieprawidłowy znacznik uwierzytelnienia

en: The POST method is now required for all setters.
pl: Metoda POST jest teraz wymagana dla wszystkich użytkowników

en: Error occurred: %1
    Unable to proceed further.
pl: Wystąpił błąd: %1
    Nie można kontynuować

en: Failed to fetch photo-set list
pl: Nie można pobrać listy albumów zdjęć

en: Access Level
pl: Poziom dostępu

en: These are security and privacy settings for the new Google Photos album.
pl: Oto ustawienia zabezpieczeń i prywatności dla nowego albumu Zdjęć Google.

[ctx: google photos album privacy]
en: Public
pl: Publiczny

en: Public album is listed on your public Google Photos page.
pl: Publiczny album jest wyświetlany na twojej publicznej stronie Zdjęć Google.

[ctx: google photos album privacy]
en: Unlisted / Private
pl: Niewyszczególniany / prywatny

en: Unlisted album is only accessible via URL.
pl: Ukryty album dostępny jest tylko przez URL.

[ctx: google photos album privacy]
en: Sign-In Required to View
pl: Aby obejrzeć musisz się zalogować

en: Unlisted album require Sign-In to View
pl: Aby obejrzeć ukryte albumy musisz się zalogować

en: Privacy:
pl: Prywatność:

[ctx: @info]
en: A tool to export and import items with Google web-service
pl: Narzędzie do eksportowania i importowania rzeczy przy użyciu usługi sieciowej Google

[ctx: @info]
en: This tool allows users to export and import items with Google web-services.
    
    Google Photo and Google Drive web services are supported.
    
    See Google web sites for details: %1
pl: To narzędzie umożliwia użytkownikom eksport i import rzeczy do usługi sieciowej Google
    
    Obsługiwane są usługi Zdjęcia Google oraz Dysk Google.
    
    Więcej szczegółów znajduje się się na stronie Google: %1

[ctx: @action]
en: Export to &Google Photos...
pl: Wyeksportuj do Zdjęć &Google...

[ctx: @action]
en: Import from &Google Photos...
pl: Zaimportuj ze Zdjęć &Google...

[ctx: @action]
en: Export to &Google Drive...
pl: Wyeksportuj do Dysku &Google...

en: Add As New
pl: Dodaj jako nowy

en: Item will be added alongside the linked version.
pl: Rzecz zostanie dodana obok powiązanej wersji.

en: Add All
pl: Dodaj wszystkie

en: Items will be added alongside the linked version. You will not be prompted again.
pl: Rzecz zostanie dodana obok powiązanej wersji. Nie będziesz pytany ponownie.

en: Replace
pl: Zastąp

en: Item will be replacing the linked version.
pl: Rzecz zastąpi powiązaną wersję

en: Replace All
pl: Zastąp wszystkie

en: Items will be replacing the linked version. You will not be prompted again.
pl: Rzeczy będą zastępować powiązane wersje. Nie będzie więcej pytań.

en: A linked item already exists.
pl: Rzecz powiązana już istnieje.

en: Destination
pl: Miejsce docelowe

[ctx: @label: source file]
en: Source
pl: Źródło

en: Tag path behavior :
pl: Zachowanie ścieżki znaczników :

en: Leaf tags only
pl: Tylko znaczniki ostatniego poziomu

en: Export only the leaf tags of tag hierarchies
pl: Wyeksportuj tylko znaczniki ostatniego poziomu ze struktury znaczników

en: Split tags
pl: Rozdziel znaczniki

en: Export the leaf tag and all ancestors as single tags.
pl: Wyeksportuj znacznik ostatniego poziomu i wszystkich poprzedników jako pojedyncze znaczniki.

en: Combined String
pl: Połączone ciągi

en: Build a combined tag string.
pl: Zbuduj znacznik z połączonych ciągów.

[ctx: @title:window]
en: Export to Google Drive
pl: Wyeksportuj do Dysku Google

[ctx: @info:tooltip, button]
en: Start upload to Google Drive
pl: Rozpocznij wysyłanie do Dysku Google

[ctx: @title:window]
en: Export to Google Photos Service
pl: Wyeksportuj do usługi Zdjęcia Google

[ctx: @info:tooltip, button]
en: Start upload to Google Photos service
pl: Rozpocznij wysyłanie do usługi sieciowej Zdjęcia Google

[ctx: @title:window]
en: Import from Google Photos Service
pl: Zaimportuj z usługi sieciowej Zdjęcia Google

[ctx: @action:button]
en: Start Download
pl: Rozpocznij pobieranie

[ctx: @info:tooltip, button]
en: Start download from Google Photos service
pl: Rozpocznij pobieranie z usługi Zdjęcia Google

[ctx: @info]
en: Google Photos call failed: %1
pl: Nie udało się wywołanie Zdjęć Google: %1

[ctx: @info]
en: Google Drive call failed: %1
pl: Nie udało się wywołanie Dysku Google: %1

[ctx: @info]
en: Google Drive export
pl: Wyeksportuj do Dysku Google

[ctx: @info]
en: Google Photo export
pl: Eksport do Zdjęć Google

[ctx: @info]
en: Failed to save photo: %1
    Do you want to continue?
pl: Nie można zapisać zdjęcia: %1
    Czy chcesz kontynuować?

[ctx: @info]
en: Failed to download photo: %1
    Do you want to continue?
pl: Nie można pobrać zdjęcia: %1
    Czy chcesz kontynuować?

[ctx: @info]
en: Failed to save image to %1
pl: Nie można zapisać obrazu w %1

[ctx: @info]
en: Failed to upload photo to %1.
    %2
    Do you want to continue?
pl: Nie można wysłać zdjęcia do %1
    %2
    Czy chcesz kontynuować?

[ctx: @info]
en: Failed to finish uploading photo to %1.
    %2
    No image uploaded to your account.
pl: Nie udało się zakończyć wysyłania zdjęcia na %1.
    %2
    Nie wysłano żadnego zdjęcia na twoje konto.

[ctx: @info]
en: Google Drive call failed:
    %1
pl: Nieudane wywołanie Dysku Google:
    %1

[ctx: @info]
en: Google Photos call failed:
    %1
pl: Nie udało się wywołanie Zdjęć Google:
    %1

[ctx: @info]
en: You will be logged out of your account, click "Continue" to authenticate for another account
pl: Zostaniesz wylogowany ze swojego konta, kliknij "Kontynuuj", aby uwierzytelnić się na innym koncie

[ctx: @info]
en: A tool to export to ImageShack web-service
pl: Narzędzie do eksportowania do usługi sieciowej ImageShack

[ctx: @info]
en: This tool allows users to export items to ImageShack web-service.
    
    See ImageShack web site for details: %1
pl: To narzędzie umożliwia użytkownikom eksport rzeczy do usługi sieciowej ImageShack
    
    Więcej szczegółów znajduje się na stronie ImageShack: %1

[ctx: @action]
en: Export to &Imageshack...
pl: Wyeksportuj do &Imageshack...

en: Authenticating the user
pl: Uwierzytelnianie użytkownika

en: Getting galleries from server
pl: Pobieranie galerii z serwera

en: Successfully retrieved galleries
pl: Galerie zostały pobrane pomyślnie

[ctx: @option]
en: Make private
pl: Uczyń prywatną

[ctx: @label]
en: Tags (optional):
pl: Znaczniki (opcjonalnie):

[ctx: @option]
en: Remove information bar on thumbnails
pl: Usuń pasek informacji na miniaturach

[ctx: @item:inlistbox]
en: Add to root folder
pl: Dodaj do głównego katalogu

[ctx: @item:inlistbox]
en: Create new gallery
pl: Utwórz nową galerię

[ctx: @title:window]
en: Export to ImageShack
pl: Wyeksportuj do ImageShack

[ctx: @action:button]
en: Upload
pl: Wyślij

[ctx: @info:tooltip, button]
en: Start upload to ImageShack web service
pl: Rozpocznij wysyłanie do usługi sieciowej ImageShack

en: Image Shack Export
pl: Eksport Image Shack

en: Authenticating...
pl: Uwierzytelnianie...

en: Login failed: %1
pl: Nieudane logowanie: %1

en: Failed to get galleries list: %1
pl: Nieudane pobieranie listy galerii: %1

en: Failed to upload photo into ImageShack: %1
    Do you want to continue?
pl: Wysyłanie zdjęcia na ImageShack zakończone niepowodzeniem.
    %1
    Czy chcesz kontynuować?

en: Submission title
pl: Tytuł zgłoszenia

en: Submission description
pl: Opis zgłoszenia

en: Imgur URL
pl: Adres URL Imgur

en: Imgur Delete URL
pl: Adres usunięcia z Imgur

en: Copy
pl: Kopiuj

[ctx: @info]
en: A tool to export to ImgUr web-service
pl: Narzędzie do eksportowania do usługi sieciowej ImgUr

[ctx: @info]
en: This tool allows users to export items to ImgUr web-service.
    
    You can export items as anonymous or with an user account.
    
    See ImgUr web site for details: %1
pl: To narzędzie umożliwia użytkownikom eksport rzeczy do usługi sieciowej ImgUr
    
    Więcej szczegółów znajduje się na stronie ImgUr: %1

[ctx: @action]
en: Export to &Imgur...
pl: Wyeksportuj do &Imgur...

en: Could not authorize
pl: Nie można uwierzytelnić

en: Could not open file
pl: Nie można otworzyć pliku

en: Logged in as:
pl: Zalogowano jako:

en: Forget
pl: Zapomnij

en: Upload Anonymously
pl: Wyślij anonimowo

[ctx: @title:window]
en: Export to imgur.com
pl: Wyeksportuj do imgur.com

[ctx: @info:tooltip, button]
en: Start upload to Imgur
pl: Rozpocznij wysyłanie do Imgur

en: <i>Not logged in</i>
pl: <i>Niezalogowany</i>

[ctx: @title:window]
en: Authorization Failed
pl: Niepowodzenie uwierzytelniania

en: Failed to log into Imgur: %1
pl: Nie udało się zalogować do Imgur: %1

en: Failed to upload photo to Imgur: %1
pl: Nie można wysłać zdjęcia do Imgur: %1

en: Failed to upload photo to Imgur: %1
    Do you want to continue?
pl: Wysyłanie zdjęcia na Imgur zakończone niepowodzeniem.
    %1
    Czy chcesz kontynuować?

en: Home
pl: Strona domowa

en: Go back to Home page
pl: Wróć do strony domowej

[ctx: @info]
en: A tool to export photos as iNaturalist observations.
pl: Narzędzie do eksportowania zdjęć jako obserwacji iNaturalist

[ctx: @info]
en: This tool exports photos as iNaturalist observations.
    
    See iNaturalist web site for details: %1.
pl: To narzędzie eksportuje zdjęcia jako obserwacje iNaturalist
    
    Więcej szczegółów znajduje się na stronie iNaturalist: %1

[ctx: @action]
en: Export to &iNaturalist...
pl: Wyeksportuj do &iNaturalist...

en: We're pretty sure it's in this %1.
pl: Jesteśmy całkiem pewni, że jest to w tym %1.

en: Visually Similar
pl: Wzrokowo podobne

en: Seen Nearby
pl: Widziane w pobliżu

en: invalid name
pl: nieprawidłowa nazwa

en: Login
pl: Zaloguj

[ctx: @title:window]
en: ERROR While Creating Observation
pl: Nie udało się utworzyć obserwacji

[ctx: @title:window]
en: ERROR While Uploading Photo
pl: BŁĄD przy wysyłaniu zdjęcia

[ctx: @title:window]
en: ERROR While Deleting Observation
pl: Nie udało się usunąć obserwacji

en: Timeout after exceeding %1 seconds
pl: Zaniechaj po przekroczeniu %1 sekund

[ctx: taxonomic rank]
en: kingdom
pl: królestwo

[ctx: taxonomic rank]
en: subkingdom
pl: podkrólestwo

[ctx: taxonomic rank]
en: superorder
pl: superporządek

[ctx: taxonomic rank]
en: order
pl: porządek

[ctx: taxonomic rank]
en: suborder
pl: podporządek

[ctx: taxonomic rank]
en: infraorder
pl: infraporządek

[ctx: taxonomic rank]
en: parvorder
pl: parvporządek

[ctx: taxonomic rank]
en: zoosection
pl: dział zoo

[ctx: taxonomic rank]
en: zoosubsection
pl: poddział zoo

[ctx: taxonomic rank]
en: superfamily
pl: superrodzina

[ctx: taxonomic rank]
en: epifamily
pl: epirodzina

[ctx: taxonomic rank]
en: family
pl: rodzina

[ctx: taxonomic rank]
en: subfamily
pl: podrodzina

[ctx: taxonomic rank]
en: supertribe
pl: superplemie

[ctx: taxonomic rank]
en: tribe
pl: plemie

[ctx: taxonomic rank]
en: subtribe
pl: podplemie

[ctx: taxonomic rank]
en: section
pl: dział

[ctx: taxonomic rank]
en: subsection
pl: podrozdział

[ctx: taxonomic rank]
en: complex
pl: złożony

[ctx: taxonomic rank]
en: species
pl: gatunki

[ctx: taxonomic rank]
en: hybrid
pl: hybryda

[ctx: taxonomic rank]
en: subspecies
pl: podgatunek

[ctx: taxonomic rank]
en: variety
pl: rozmaitości

[ctx: taxonomic rank]
en: form
pl: formularz

[ctx: distance]
en: meter
pl: licznik

[ctx: distance]
en: meters
pl: metry

[ctx: time]
en: hour
pl: godzina

[ctx: time]
en: hours
pl: godziny

[ctx: time]
en: minute
pl: minuta

[ctx: time]
en: minutes
pl: minuty

[ctx: time]
en: second
pl: sekunda

[ctx: time]
en: seconds
pl: sekundy

en: This is the list of images to upload to an iNaturalist observation.
pl: To jest lista zdjęć do przesłania jako obserwacje iNaturalist.

en: Date
pl: Data

en: Location
pl: Położenie

en: Observation
pl: Ubserwacja

en: <i>no identification</i>
pl: <i>bez rozpoznawania</i>

en: Optionally describe your observation or explain your identification here.
pl: Jeśli chcesz opisz swoją obserwację tutaj lub wyjaśnij, co rozpoznałeś.

en: Enter your identification here, popups will guide to a supported name.
pl: Tutaj wpisz, co rozpoznałeś, okna wysuwne poprowadzą do obsługiwanej nazwy.

en: Enter your identification here; it is required.
pl: Tutaj wpisz, co rozpoznałeś; jest to wymagane.

en: Place:
pl: Miejsce:

en: More options
pl: Więcej opcji

en: Photos should be taken within
pl: Zdjęcia powinny być wykonane z

en: minute(s) of observation.
pl: minut obserwacji.

en: meter(s) of observation.
pl: metry obserwacji.

en: Known observations should be within
pl: Znane obserwacje powinny być pomiędzy

en: <b><h2><a href="%1"><font color="#74ac00">iNaturalist</font></a> Export</h2></b>
pl: <b><h2><a href="%1"><font color="#74ac00">iNaturalist</font></a> Eksportuj</h2></b>

[ctx: @title:window]
en: Export as %1 Observation
pl: Wyeksportuj jako obserwację %1

en: Fewer options
pl: Mniej ustawień

en: <i>login <b>failed</b></i>
pl: <i><b>nie udało się</b> zalogować</i>

en: <i>login <b>canceled</b></i>
pl: <i><b>zaniechano</b> logowania</i>

en: <i>no valid identification</i>
pl: <i>brak prawidłowego rozpoznania</i>

en: iNaturalist Export
pl: Eksport iNaturalist

en: observation
pl: obserwacja

[ctx: location]
en: obscured
pl: zakryte

en: Closest %1research-grade %2 reported in %3.
pl: Najbliższy stopień wyszukiwania %1 %2 zgłoszony w %3.

en: observation time
pl: czas obserwacji

en: from observation
pl: z obserwacji

en: not available
pl: niedostępny

en: observation location
pl: miejsce obserwacji

en: Ipfs Url
pl: Adres Url Ipfs

[ctx: @info]
en: A tool to export to IPFS web-service
pl: Narzędzie do eksportowania do usługi sieciowej IPFS

[ctx: @info]
en: This tool allows users to export items to IPFS web-service.
    
    See IPFS web site for details: %1
pl: To narzędzie umożliwia użytkownikom eksport rzeczy do usługi sieciowej IPFS
    
    Więcej szczegółów znajduje się na stronie IPFS: %1

[ctx: @action]
en: Export to &Ipfs...
pl: Wyeksportuj do &Ipfs...

[ctx: @title:window]
en: Export to IPFS
pl: Wyeksportuj na IPFS

[ctx: @info:tooltip, button]
en: Start upload to IPFS
pl: Rozpocznij wysyłanie na IPFS

en: Failed to upload photo to IPFS: %1
pl: Nie można wysłać zdjęcia do IPFS: %1

en: Failed to upload photo to IPFS: %1
    Do you want to continue?
pl: Nie można wysłać zdjęcia do IPFS: %1
    Czy chcesz kontynuować?

en: You cannot query the information of an image if you do not provide the title of that image.
pl: Nie możesz odpytać o dane obrazu bez podania jego tytułu.

[ctx: @info]
en: A tool to export to MediaWiki web-service
pl: Narzędzie do eksportowania do usługi sieciowej MediaWiki

[ctx: @info]
en: This tool allows users to export items to MediaWiki web-service.
    
    See MediaWiki web site for details: %1
pl: To narzędzie umożliwia użytkownikom eksport rzeczy do usługi sieciowej MediaWiki
    
    Więcej szczegółów znajduje się na stronie MediaWiki: %1

[ctx: @action]
en: Export to MediaWiki...
pl: Wyeksportuj do MediaWiki...

en: Error on file '%1'
pl: Błąd w pliku '%1'

en: Error on file '%1': %2
pl: Błąd w pliku '%1': %2

en: Uploaded via digiKam uploader
pl: Wysłano przy użyciu digiKam

[ctx: @info]
en: Select an image
pl: Wybierz obraz

[ctx: @info]
en: This is a clickable link to open the MediaWiki home page in a web browser.
pl: Jest to odnośnik do kliknięcia otwierający stronę domową MediaWiki w przeglądarce internetowej.

[ctx: @info]
en: This is the list of images to upload to the wiki.
pl: To jest lista obrazów do wysłania na twoje konto wiki.

[ctx: @info]
en: This is the login form to your account on the chosen wiki.
pl: To jest formularz logowania do twojego konta na wybranej wiki.

[ctx: @label: properties]
en: Title:
pl: Tytuł:

[ctx: @label: properties]
en: Date:
pl: Data:

[ctx: @label: properties]
en: Description:
pl: Opis:

[ctx: @label: properties]
en: Categories:
pl: Kategorie:

[ctx: @label: properties]
en: Latitude:
pl: Szerokość geograficzna:

[ctx: @label: properties]
en: Longitude:
pl: Długość geograficzna:

[ctx: @option]
en: Account
pl: Konto

[ctx: @info]
en: This is the login form to your MediaWiki account.
pl: To jest login do twojego konta na MediaWiki.

[ctx: @option: button]
en: New
pl: Nowy

[ctx: @info]
en: Add a wiki to this list
pl: Dodaj wiki do tej listy

[ctx: @info]
en: These are options for adding a Wiki.
pl: Są to ustawienia dodawania Wiki.

[ctx: @label: name of wiki area]
en: Name:
pl: Nazwa:

[ctx: @label]
en: API URL:
pl: Adres URL API:

[ctx: @action: button]
en: Add
pl: Dodaj

[ctx: @info]
en: Add a new wiki
pl: Dodaj nową wiki

[ctx: @label]
en: Login:
pl: Nazwa użytkownika:

[ctx: @label]
en: Password:
pl: Hasło:

[ctx: @action]
en: &Log in
pl: Za&loguj

[ctx: @option]
en: Login Information
pl: Informacje logowania

[ctx: @label: name of the wiki the user is currently logged on]
en: Logged on:
pl: Zalogowano na:

[ctx: @label: username which is used to connect to the wiki]
en: Logged as:
pl: Zalogowano jako:

[ctx: @action: button]
en: Change Account
pl: Zmień konto

[ctx: @info]
en: Logout and change the account used for transfer
pl: Wyloguj i zmień konto wykorzystywane do przesyłania

[ctx: @option]
en: Information
pl: Szczegóły

[ctx: @label]
en: Author:
pl: Autor:

[ctx: @label: source file]
en: Source:
pl: Źródło:

[ctx: @label]
en: License:
pl: Licencja:

[ctx: @item]
en: Own work, Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0
pl: Własna praca, Creative Commons Attribution-Udostępnianie podobne do 4.0

[ctx: @item]
en: Own work, multi-license with CC-BY-SA-3.0 and GFDL
pl: Własne dzieło, wiele licencji  z CC-BY-SA-3.0 i GFDL

[ctx: @item]
en: Own work, multi-license with CC-BY-SA-3.0 and older
pl: Własne dzieło, wiele licencji  z CC-BY-SA-3.0 i starsze

[ctx: @item]
en: Own work, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0
pl: Własna praca, Creative Commons Attribution-Udostępnianie podobne do 3.0

[ctx: @item]
en: Own work, Creative Commons Attribution 3.0
pl: Własne dzieło, Creative Commons Attribution 3.0

[ctx: @item]
en: Own work, release into public domain under the CC-Zero license
pl: Własne dzieło, wydane na publicznej domenie na licencji CC-Zero

[ctx: @item]
en: Author died more than 100 years ago
pl: Autor umarł dawniej niż 100 lat temu

[ctx: @item]
en: Photo of a two-dimensional work whose author died more than 100 years ago
pl: Zdjęcie dwuwymiarowego dzieła, którego autor umarł dawniej niż 100 lat temu

[ctx: @item]
en: First published in the United States before 1923
pl: Po raz pierwszy opublikowano w Stanach Zjednoczonych przez 1923

[ctx: @item]
en: Work of a U.S. government agency
pl: Dzieło agencji rządowej Stanów Zjednoczonych

[ctx: @item]
en: Simple typefaces, individual words or geometric shapes
pl: Proste kroje pisma, własne słowa lub kształty geometryczne

[ctx: @item]
en: Logos with only simple typefaces, individual words or geometric shapes
pl: Loga o prostym kroju pisma, własne słowa lub kształty geometryczne

[ctx: @item]
en: No license specified (not recommended for public wiki sites)
pl: Nie podano licencji (niezalecane dla publicznych stron wiki)

[ctx: @label]
en: Generic categories:
pl: Zwykłe kategorie:

[ctx: @info]
en: This is a place to enter categories that will be added to all the files.
pl: Jest to miejsce do wpisywania kategorii, które zostaną dodane do wszystkich plików.

[ctx: @label]
en: Generic text:
pl: Zwykły tekst:

[ctx: @info]
en: This is a place to enter text that will be added to all the files, below the Information template.
pl: Jest to miejsce do wpisywania tekstu, który zostanie dodany do wszystkich plików poniżej wzorca z informacjami.

[ctx: @label]
en: Upload comments:
pl: Komentarze do wysyłki:

[ctx: @info]
en: This is a place to enter text that will be used as upload comments. The default of 'Uploaded via digiKam uploader' will be used if empty.
pl: Jest to miejsce do wprowadzenia tekstu, który zostanie użyty jako komentarz do wysyłki. Jeśli pozostanie puste, to zostanie użyty domyślny 'Wysłano przy użyciu digiKam'.

[ctx: @option]
en: Options
pl: Ustawienia

[ctx: @info]
en: These are options that will be applied to photos before upload.
pl: Te ustawienia zostaną zastosowane do zdjęć przed ich wysłaniem.

[ctx: @option]
en: Resize photos before uploading
pl: Zmień rozmiar zdjęć przed wysłaniem

[ctx: @label]
en: Maximum size:
pl: Największy rozmiar:

[ctx: @label]
en: JPEG quality:
pl: Jakość JPEG:

[ctx: @option]
en: Remove metadata from file
pl: Usuń metadane z pliku

[ctx: @option]
en: Remove coordinates from file
pl: Usuń współrzędne z pliku

[ctx: @item]
en: Items Properties
pl: Właściwości rzeczy

[ctx: @item]
en: Upload Settings
pl: Ustawienia wysyłania

[ctx: @title:window]
en: Export to MediaWiki
pl: Wyeksportuj do MediaWiki

[ctx: @info:tooltip, button]
en: Start upload to MediaWiki
pl: Rozpocznij wysyłanie do MediaWiki

en: MediaWiki export
pl: Eksport do MediaWiki

[ctx: @title:window]
en: Login Error
pl: Błąd logowania

en: Please check your credentials and try again.
pl: Sprawdź swoje dane logowania i spróbować ponownie.

en: Upload finished with no errors.
pl: Wysyłanie ukończone bez błędów.

[ctx: @info]
en: A tool to export to OneDrive web-service
pl: Narzędzie do eksportowania do usługi sieciowej OneDrive

[ctx: @info]
en: This tool allows users to export items to OneDrive web-service.
    
    See OneDrive web site for details: %1
pl: To narzędzie umożliwia użytkownikom eksport rzeczy do usługi sieciowej OneDrive
    
    Więcej szczegółów znajduje się na stronie OneDrive: %1

[ctx: @action]
en: Export to &Onedrive...
pl: Wyeksportuj do &Onedrive...

[ctx: @title:window]
en: Export to Onedrive
pl: Wyeksportuj na Onedrive

[ctx: @info:tooltip, button]
en: Start upload to Onedrive
pl: Rozpocznij wysyłanie na Onedrive

[ctx: @info]
en: Onedrive export
pl: Eksport Onedrive

[ctx: @info]
en: Failed to upload photo to OneDrive.
    %1
    Do you want to continue?
pl: Wysyłanie zdjęcia na OneDrive zakończone niepowodzeniem.
    %1
    Czy chcesz kontynuować?

[ctx: @info]
en: Onedrive call failed:
    %1
pl: Wywołanie  Onedrive zakończone niepowodzeniem:
    %1

[ctx: @info]
en: A tool to export to Pinterest web-service
pl: Narzędzie do eksportowania do usługi sieciowej Pinterest

[ctx: @info]
en: This tool allows users to export items to Pinterest web-service.
    
    See Pinterest web site for details: %1
pl: To narzędzie umożliwia użytkownikom eksport rzeczy do usługi sieciowej Pinterest
    
    Więcej szczegółów znajduje się na stronie Pinterest: %1

[ctx: @action]
en: Export to &Pinterest...
pl: Wyeksportuj do &Pinterest...

en: Failed to upload Pin
pl: Nie udało wysłać Pina

en: Failed to list boards
pl: Nie udało się wyszczególnić tablic

[ctx: @title:window]
en: Export to Pinterest
pl: Wyeksportuj Pinterest

[ctx: @info:tooltip, button]
en: Start upload to Pinterest
pl: Rozpocznij wysyłanie na Pinterest

en: Authentication failed. Click "Continue" to authenticate.
pl: Nieudane uwierzytelnianie. Naciśnij "Kontynuuj" aby uwierzytelnić.

en: Pinterest export
pl: Eksport Pinterest

en: Failed to upload photo to Pinterest.
    %1
    Do you want to continue?
pl: Wysyłanie zdjęcia na Pinterest zakończone niepowodzeniem.
    %1
    Czy chcesz kontynuować?

en: Pinterest call failed:
    %1
pl: Wywołanie Pinterest zakończone niepowodzeniem:
    %1

[ctx: piwigo login settings]
en: URL:
pl: Adres URL:

[ctx: piwigo login settings]
en: Username:
pl: Nazwa użytkownika:

[ctx: piwigo login settings]
en: Password:
pl: Hasło:

[ctx: @info]
en: A tool to export to Piwigo web-service
pl: Narzędzie do eksportowania do usługi sieciowej Piwigo

[ctx: @info]
en: This tool allows users to export items to Piwigo web-service.See Piwigo web site for details: %1
pl: To narzędzie umożliwia użytkownikom eksport rzeczy do usługi sieciowej Piwigo
    
    Więcej szczegółów znajduje się na stronie Piwigo: %1

[ctx: @action]
en: Export to &Piwigo...
pl: Wyeksportuj do &Piwigo...

en: Check if %1 already exists
pl: Sprawdź czy %1 już istnieje

en: Piwigo URL probably incorrect
pl: Adres URL Piwigo prawdopodobnie niepoprawny

en: Incorrect username or password specified
pl: Podano nieprawidłową nazwę użytkownika lub hasło

en: Upload to Piwigo version inferior to 2.4 is no longer supported
pl: Wysyłanie do Piwigo w wersji mniejszej niż 2.4 nie jest już obsługiwane

en: Invalid response received from remote Piwigo
pl: Otrzymano nieprawidłowa odpowiedź ze zdalnego Piwigo

en: Failed to list albums
pl: Nieudane sporządzenie listy albumów

en: Photo '%1' already exists.
pl: Zdjęcie '%1' już istnieje.

en: Photo '%1' already exists in this album.
pl: Zdjęcie '%1' już istnieje w tym albumie.

en: Error : Cannot open photo: %1
pl: Błąd : Nie można otworzyć zdjęcia: %1

en: Upload the chunk %1/%2 of %3
pl: Wyślij kawałek %1/%2 z %3

en: Warning : The full size photo cannot be uploaded.
pl: Ostrzeżenie : Nie można wysłać zdjęcia pełnowymiarowego.

en: Upload the metadata of %1
pl: Wyślij metadane %1

en: Invalid response received from remote Piwigo (%1)
pl: Otrzymano nieprawidłowa odpowiedź ze zdalnego Piwigo (%1)

en: Visit Piwigo website
pl: Odwiedź stronę Piwigo

en: Remote Albums
pl: Zdalne albumy

[ctx: reload album list]
en: Reload
pl: Wczytaj ponownie

en: Reload album list
pl: Wczytaj ponownie listę albumów

[ctx: piwigo account settings]
en: Name:
pl: Nazwa:

en: Change Account
pl: Zmień konto

en: Resize photos before uploading
pl: Zmień rozmiar zdjęć przed wysłaniem

en: Maximum width:
pl: Największa szerokość:

en: Maximum height:
pl: Największa wysokość:

en: Resized JPEG quality:
pl: Jakość przeskalowanego JPEG:

[ctx: @title:window]
en: Piwigo Export
pl: Eksportowanie na Piwigo

en: Edit Piwigo Data
pl: Edytuj dane Piwigo

en: Failed to login into remote piwigo.
pl: Nieudane logowanie do zdalnego piwigo.

en: 
    Do you want to check your settings and try again?
pl: 
    Czy chcesz sprawdzić swoje ustawienia i spróbować ponownie?

en: Nothing to upload - please select photos to upload.
pl: Nic do wysłania - proszę wybrać zdjęcia do wysłania.

en: The file %1 is not a supported image or video format
pl: Plik %1 nie jest obsługiwanym formatem obrazu lub filmu

en: Uploading file %1
pl: Wysyłanie pliku %1

en: Failed to upload media into remote Piwigo.
pl: Nieudane wysłanie pliku multimedialnego do zdalnego Piwigo.

en: 
    Do you want to continue?
pl: 
    Czy chcesz kontynuować?

[ctx: @option]
en: Visibility
pl: Widoczność

[ctx: @info]
en: Set the visibility of the album
pl: Ustaw widoczność albumu

[ctx: @label: properties]
en: Public
pl: Publiczne

[ctx: @info]
en: A tool to export to Rajce web-service
pl: Narzędzie do eksportowania do usługi sieciowej Rajce

[ctx: @info]
en: This tool allows users to export items to Rajce web-service.
    
    See Rajce web site for details: %1
pl: To narzędzie umożliwia użytkownikom eksport rzeczy do usługi sieciowej Rajce
    
    Więcej szczegółów znajduje się na stronie: %1

[ctx: @action]
en: Export to &Rajce...
pl: Wyeksportuj do &Rajce...

en: Not logged in
pl: Niezalogowany

en: Invalid command
pl: Nieprawidłowe polecenie

en: Invalid login name or password
pl: Nieprawidłowy login lub hasło

en: Session expired
pl: Sesja wygasła

en: Unknown album
pl: Nieznany album

en: Failed to open album
pl: Nieudane otwarcie albumu

en: The album name cannot be empty
pl: Nazwa albumu nie może być pusta

en: Failed to create album
pl: Nieudane tworzenie albumu

en: Album does not exist
pl: Album nie istnieje

en: File upload failed
pl: Nieudane wysyłanie pliku

en: Unsupported file extension
pl: Nieobsługiwane rozszerzenie pliku

en: Logging in %v%
pl: Zaloguj do %v%

en: Logging out %v%
pl: Wyloguj z %v%

en: Loading albums %v%
pl: Wczytywanie albumów %v%

en: Creating album %v%
pl: Tworzenie albumu %v%

en: Opening album %v%
pl: Otwieranie albumu %v%

en: Closing album %v%
pl: Zamykanie albumu %v%

en: Adding photos %v%
pl: Dodawania zdjęć %v%

[ctx: @title:window]
en: Export to Rajce.net
pl: Wyeksportuj do Rajce.net

[ctx: @info:tooltip, button]
en: Start upload to Rajce.net
pl: Rozpocznij wysyłanie do Rajce.net

en: SmugMug New Album
pl: Nowy album SmugMug

en: These are basic settings for the new SmugMug album.
pl: To są podstawowe ustawienia dla nowego albumu SmugMug.

en: Title of the album that will be created (required).
pl: Nazwa nowo tworzonego albumu (wymagane).

en: Description of the album that will be created (optional).
pl: Opis nowo tworzonego albumu (opcjonalne).

en: Album template for the new album (optional).
pl: Wzorzec albumu dla nowego albumu (opcjonalne).

[ctx: new smug album dialog]
en: Title:
pl: Tytuł:

[ctx: new smug album dialog]
note: i18nc("new smug album dialog", "Category:"),    d->categCoB); i18nc("new smug album dialog", "Subcategory:"), d->subCategCoB);
en: Description:
pl: Opis:

[ctx: new smug album dialog]
en: Template:
pl: Wzorzec:

en: Security && Privacy
pl: Bezpieczeństwo i prywatność

en: These are security and privacy settings for the new SmugMug album.
pl: To są ustawienia bezpieczeństwa i prywatności dla nowego albumu SmugMug.

[ctx: smug album privacy]
en: Public
pl: Publiczne

en: Public album is listed on your public SmugMug page.
pl: Publiczny album jest na liście na twojej publicznej stronie SmugMug.

[ctx: smug album privacy]
en: Unlisted
pl: Ukryty

en: Require password to access the album (optional).
pl: Wymagaj hasła do dostępu do albumu (opcjonalne).

en: Password hint to present to users in the password prompt (optional).
pl: Podpowiedź do hasła ukazywana użytkownikom w polu zapytania o hasło (opcjonalne).

en: Password:
pl: Hasło:

en: Password Hint:
pl: Podpowiedź do hasła:

[ctx: @info]
en: A tool to export and import items with SmugMug web-service
pl: Narzędzie do eksportowania do usługi sieciowej SugMug

[ctx: @info]
en: This tool allows users to export and import items with SmugMug web-service.
    
    See SmugMug web site for details: %1
pl: To narzędzie umożliwia użytkownikom eksport rzeczy do usługi sieciowej SmugMug
    Więcej szczegółów znajduje się na stronie SmugMug: %1

[ctx: @action]
en: Export to &SmugMug...
pl: Wyeksportuj do &SmugMug...

[ctx: @action]
en: Import from &SmugMug...
pl: Zaimportuj z &SmugMug...

en: Logging in to SmugMug service...
pl: Logowanie do usługi SmugMug...

en: Login failed
pl: Nie udało się zalogować

en: Invalid user/nick/password
pl: Nieprawidłowy użytkownik/pseudonim/hasło

en: Invalid API key
pl: Nieprawidłowy klucz API

en: Failed to list album template
pl: Nie udało się wypisać wzorca albumu

en: This is the list of images to upload to your SmugMug account.
pl: Jest to lista obrazów do wysłania na konto SmugMug.

en: This is a clickable link to open the SmugMug home page in a web browser.
pl: Jest to odnośnik do kliknięcia, który otwiera stronę domową SmugMug w przeglądarce internetowej.

en: Account
pl: Konto

en: This is the SmugMug account that will be used to authenticate.
pl: Jest to konto SmugMug wykorzystywane do uwierzytelnienia.

[ctx: smug account login]
en: Anonymous
pl: Anonimowy

en: Login as anonymous to SmugMug web service.
pl: Zaloguj jako anonimowy do usługi sieciowej SmugMug.

en: SmugMug Account
pl: Konto SmugMug

en: Login to SmugMug web service using email and password.
pl: Zaloguj do usługi sieciowej SmugMug używając e-maila i hasła.

[ctx: smug account settings]
en: Name:
pl: Nazwa:

[ctx: smug account settings]
en: Email:
pl: E-mail:

en: Change SmugMug Account used to authenticate
pl: Zmień konto SmugMug wykorzystywane do uwierzytelnienia

en: This is the SmugMug album that will be used for transfer.
pl: Jest to album SmugMug, który zostanie wykorzystany do przesyłania.

en: Nickname of SmugMug user to list albums.
pl: Pseudonim użytkownika SmugMug, dla którego sporządzić listę albumów.

en: Site Password:
pl: Hasło strony:

en: Site-wide password for specified SmugMug nick/user.
pl: Ogólne hasło strony dla danego pseudonimu/użytkownika SmugMug.

en: Album Password:
pl: Hasło albumu:

en: Password for SmugMug album.
pl: Hasło dla albumu SmugMug.

en: New Album
pl: Nowy album

en: Create new SmugMug album
pl: Utwórz nowy album SmugMug

en: This is the location where SmugMug images will be downloaded.
pl: Jest to położenie, do którego będą pobierane obrazy ze SmugMug.

en: These are options that will be applied to images before upload.
pl: Te ustawienia zostaną zastosowane do zdjęć przed ich wysłaniem.

en: Maximum dimension:
pl: Maksymalny rozmiar:

[ctx: @title:window]
en: Import from SmugMug Web Service
pl: Zaimportuj z usługi sieciowej SmugMug

[ctx: @info:tooltip, button]
en: Start download from SmugMug web service
pl: Rozpocznij pobieranie z usługi sieciowej SmugMug

[ctx: @title:window]
en: Export to SmugMug Web Service
pl: Wyeksportuj do usługi sieciowej SmugMug

[ctx: @info:tooltip, button]
en: Start upload to SmugMug web service
pl: Rozpocznij wysyłanie do usługi sieciowej SmugMug

en: SmugMug call failed: %1
pl: Nie udało się wywołać SmugMug: %1

en: &lt;none&gt;
pl: &lt;brak&gt;

en: You will be logged out of your account, click "Continue" to authenticate for another account.
pl: Zostaniesz wylogowany ze swojego konta, kliknij "Kontynuuj", aby uwierzytelnić się na innym koncie.

en: SmugMug Import
pl: Zaimportuj ze SmugMug

en: SmugMug Export
pl: Wyeksportuj do SmugMug

en: Failed to upload photo to SmugMug.
    %1
    Do you want to continue?
pl: Wysyłanie zdjęcia na SmugMug zakończone niepowodzeniem.
    %1
    Czy chcesz kontynuować?

en: Failed to save photo: %1
    Do you want to continue?
pl: Nie można zapisać zdjęcia: %1
    Czy chcesz kontynuować?

en: Failed to download photo: %1
    Do you want to continue?
pl: Nie można pobrać zdjęcia: %1
    Czy chcesz kontynuować?

[ctx: @info]
en: A tool to export to Twitter web-service
pl: Narzędzie do eksportowania do usługi sieciowej Twitter

[ctx: @info]
en: This tool allows users to export items to Twitter web-service.
    
    See Twitter web site for details: %1
pl: To narzędzie umożliwia użytkownikom eksport rzeczy do usługi sieciowej Twitter
    
    Więcej szczegółów znajduje się na stronie Twittera: %1

[ctx: @action]
en: Export to &Twitter...
pl: Wyeksportuj do &Twittera...

en: File too big to upload
pl: Plik zbyt duży do wysłania

en: Media format is not supported yet
pl: Rodzaj pliku jest jeszcze nieobsługiwany

en: Failed to upload photo
    Code: %1, name: %2, message: %3
pl: Nie udało się wysłać zdjęcia
    Kod: %1, nazwa: %2, wiadomość: %3

en: Failed to create tweet for photo uploaded
pl: Nie udało się utworzyć tweeta dla wysłanego zdjęcia

[ctx: @title:window]
en: Export to Twitter
pl: Wyeksportuj do Twittera

[ctx: @info:tooltip, button]
en: Start upload to Twitter
pl: Rozpocznij wysyłanie do Twittera

en: Twitter export
pl: Eksport z Twittera

en: Failed to upload photo to Twitter.
    %1
    Do you want to continue?
pl: Wysyłanie zdjęcia na Twittera zakończone niepowodzeniem.
    %1
    Czy chcesz kontynuować?

en: Twitter call failed:
    %1
pl: Wywołanie Twittera zakończone niepowodzeniem:
    %1

en: Cannot open image at %1
pl: Nie można otworzyć obrazu z %1

[ctx: @title:window]
en: %1 Call Failed
pl: Wywołanie %1 zakończone niepowodzeniem

en: Code: %1. %2
pl: Kod: %1. %2

en: Failed to upload photo: %1
    Do you want to continue?
pl: Wysyłanie zdjęcia zakończone niepowodzeniem: %1
    Czy chcesz kontynuować?

[ctx: @title]
en: Unified
pl: Połączony

[ctx: @info]
en: A tool to export items to web-services
pl: Narzędzie do eksportowania rzeczy do usługi sieciowej

[ctx: @info]
en: This tool allows users to export items to many web-services.
    
    This is a unified tool, grouping many tools in one.
pl: To narzędzie umożliwia użytkownikom eksport rzeczy do wielu usług sieciowych.
    
    Jest narzędzie, grupujące wiele narzędzi w jednym.

[ctx: @action]
en: Export to Webservices...
pl: Wyeksportuj do usług sieciowych...

en: <qt><p><h1><b>Authentication done!</b></h1></p><p><h3>Account linking succeeded!</h3></p></qt>
pl: <qt><p><h1><b>Udało się uwierzytelnić!</b></h1></p><p><h3>Udało się powiązać konto!</h3></p></qt>

en: <qt><p><h1><b>Authentication done!</b></h1></p><p><h3>Account linking failed!</h3></p></qt>
pl: <qt><p><h1><b>Udało się uwierzytelnić!</b></h1></p><p><h3>Nie udało się powiązać konta!</h3></p></qt>

en: Preparing files...
pl: Przygotowywanie plików...

en: Start transferring process...
pl: Rozpocznij przesyłanie...

en: <h3>This view lists all items to export.</h3>
pl: <h3>Widok ten zestawia wszystkie rzeczy do eksportu.</h3>

en: <h3>This view lists user albums.</h3>
pl: <h3>Widok ten zestawia albumy użytkownika.</h3>

[ctx: @title:window]
en: %1 - Create Album Failed
pl: %1- Nie udało się utworzyć albumu

en: <qt><p><h1><b>Welcome to Web Services Tool</b></h1></p><p>This assistant will guide you step by step, to export your items to popular Internet data hosting service.</p><p>Before exporting contents, you will be able to adjust items' properties according to your remote Web service capabilities.</p></qt>
pl: <qt><p><h1><b>Witaj w narzędziu poczty</b></h1></p><p>Zadaniem tego pomocnika jest pomóc ci umieścić swoje rzeczy na powszechnych serwerach do przechowywania danych .</p><p>Przed wyeksportowaniem treści, będzie można dopasować właściwości załączników zgodnie z możliwościami twojej zdalnej usługi sieciowej.</p></qt>

en: &Choose operation:
pl: &Wybierz działanie:

en: Export to web services
pl: Wyeksportuj do usług sieciowych

en: Import from web services
pl: Zaimportuj z usług sieciowych

en: &Choose remote Web Service:
pl: &Wybierz zdalną usługę sieciową:

en: &Choose account:
pl: &Wybierz konto:

[ctx: @title:window]
en: Export to Web Services
pl: Wyeksportuj do usług sieciowych

en: Welcome to Web Services Tool
pl: Witaj w narzędziu usług sieciowych

en: Authentication dialog
pl: Okno dialogowe uwierzytelniania

en: Web Service Settings
pl: Ustawienia usług sieciowych

en: Export by Web Service
pl: Wyeksportuj poprzez usługi sieciowe

en: Error to import RAW image with ART
    Close this dialog to load RAW image with native import tool
pl: Błąd importowania obrazu RAW z ART
    Zamknij to okno dialogowe i wczytaj obraz RAW przy użyciu natywnego narzędzia do importu

en: ART Raw Conversion
pl: Przekształcenie Raw ART

en: Error to import RAW image with DarkTable
    Close this dialog to load RAW image with native import tool
pl: Błąd importowania obrazu RAW z DarkTable
    Zamknij to okno dialogowe i wczytaj obraz RAW przy użyciu natywnego narzędzia do importu

en: DarkTable Raw Conversion
pl: Przekształcenie Raw DarkTable

en: Raw Import
pl: Import RAW

en: Post Processing
pl: Przetwarzanie końcowe

en: Raw Decoding
pl: Dekodowanie RAW

en: Import Raw Using Libraw
pl: Zaimportuj Raw przy użyciu Libraw

en: A tool to import Raw images using Libraw engine
pl: Narzędzie do importowania obrazów Raw przy użyciu silnika Libraw

en: <p>This Image Editor tool import Raw images using Libraw engine as decoder.</p><p>This is the <b>native</b> Raw Import tool included in core application. It does not require any external engine to work.</p><p>See Libraw web site for details: <a href='https://www.libraw.org/'>https://www.libraw.org/</a></p>
pl: <p>Ten edytor obrazu importuje obrazy Raw za pomocą silnika Libraw jako dekodera.</p><p>Jest to <b>natywne</b> narzędzie importu Raw załączone do głównej aplikacji. Nie wymaga żadnego zewnętrznego silnika do działania.</p><p>Więcej szczegółów można znaleźć na: <a href='https://www.libraw.org/'>https://www.libraw.org/</a></p>

en: Cannot decode RAW image
    "%1"
pl: Nie można odkodować obrazu RAW
    "%1"

en: Abort
pl: Przerwij

en: Abort the current Raw image preview.
pl: Przerywa bieżące generowanie podglądu obrazu RAW.

[ctx: @action: refresh RAW preview]
en: Update
pl: Uaktualnij

en: Generate a Raw image preview using current settings.
pl: Generuje podgląd obrazu RAW z użyciem aktualnych ustawień.

en: Brightness:
pl: Jaskrawość:

en: Set here the brightness adjustment of the image.
pl: Ustaw tutaj wartość jaskrawości obrazu.

en: Set here the contrast adjustment of the image.
pl: Ustaw tutaj wartość kontrastu obrazu.

en: Set here the gamma adjustment of the image
pl: Ustaw tutaj wartość poprawki gamma dla obrazu

en: Set here the color saturation correction.
pl: Ustaw tutaj wartość poprawki nasycenia barw.

en: Exposure (E.V):
pl: Naświetlenie (EV):

en: This value in E.V will be used to perform an exposure compensation of the image.
pl: Ta wartość w EV zostanie użyta do dokonania kompensacji naświetlenia obrazu.

en: This is the curve adjustment of the image luminosity
pl: To jest krzywa dopasowania jasności obrazu

en: Reset
pl: Od nowa

en: Reset curve to linear
pl: Przywróć liniową krzywą

en: Exposure
pl: Naświetlenie

en: Luminosity Curve
pl: Krzywa luminancji

en: Info
pl: Informacja

en: Reset all settings to default values.
pl: Przywraca domyślne wartości dla wszystkich parametrów.

en: Import
pl: Zaimportuj

en: Import image to editor using current settings.
pl: Wczytuje obraz do edytora przy pomocy aktualnych ustawień.

en: Use Default
pl: Użyj domyślnych

en: Use general Raw decoding settings to load this image in editor.
pl: Używa domyślnych ustawień dekodowania RAW przy wczytywaniu obrazu do edytora.

en: Error to import RAW image with RawTherapee
    Close this dialog to load RAW image with native import tool
pl: Błąd importowania obrazu RAW z RawTherapee
    Zamknij to okno dialogowe i wczytaj obraz RAW przy użyciu natywnego narzędzia do importu

en: RawTherapee Raw Conversion
pl: Przekształcenie Raw RawTherapee

en: Error to import RAW image with UFRaw
    Close this dialog to load RAW image with native import tool
pl: Błąd importowania obrazu RAW z UFRaw
    Zamknij to okno dialogowe i wczytaj obraz RAW przy użyciu natywnego narzędzia do importu

en: UFRaw Raw Conversion
pl: Przekształcenie Raw UFRaw

en: Trash
pl: Kosz

en: Current Timeline Search
pl: Bieżące wyszukiwanie osi czasu

en: Current Fuzzy Image Search
pl: Bieżące wyszukiwanie rozmyte

en: Current Fuzzy Sketch Search
pl: Bieżące wyszukiwanie rozmyte wg szkicu

en: Current Map Search
pl: Bieżące wyszukiwanie geograficzne

en: Current Search
pl: Bieżące wyszukiwanie

en: Current Duplicates Search
pl: Bieżące wyszukiwanie powieleń

en: <p>The album you want to delete contains files (%1) which are not displayed in digiKam.</p><p>Do you want to continue?</p>
pl: <p>Album, który chcesz usunąć zawiera pliki (%1), które nie są wyświetlone w digiKam.</p><p>Czy chcesz kontynuować?</p>

en: <p>The album you want to delete is not empty.</p><p>Do you want to continue?</p>
pl: <p>Album, który chcesz usunąć, nie jest pusty.</p><p>Czy kontynuować?</p>

[ctx: @title:window]
en: Rename Album (%1)
pl: Zmień nazwę albumu (%1)

[ctx: @title:window]
en: Rename Album Root (%1)
pl: Przemianuj katalog główny albumu (%1)

en: Enter new album name:
pl: Podaj nazwę nowego albumu:

en: Scanning albums
pl: Skanowanie albumów

en: Searches
pl: Wyszukiwania

en: <p>digiKam will attempt to start now, but it will <b>not</b> be functional.</p>
pl: <p>digiKam spróbuje się uruchomić, ale <b>nie</b> będzie prawidłowo działał.</p>

en: <p>Failed to open the database.</p><p>You cannot use digiKam without a working database. digiKam will attempt to start now, but it will <b>not</b> be functional. Please check the database settings in the <b>configuration menu</b>.</p>
pl: <p>Nie można otworzyć bazy danych.</p><p>Używanie digiKam bez działającej bazy danych jest niemożliwe. digiKam spróbuje się uruchomić, ale <b>nie będzie prawidłowo działał.</b> Sprawdź ustawienia bazy danych w <b>menu ustawień</b>.</p>

en: <p>Failed to open the database. Error message from database:</p><p><b>%1</b></p><p>You cannot use digiKam without a working database. digiKam will attempt to start now, but it will <b>not</b> be functional. Please check the database settings in the <b>configuration menu</b>.</p>
pl: <p>Nie można otworzyć bazy danych. Zwrócony błąd:</p><p><b>%1</b></p><p>Używanie digiKam bez działającej bazy danych jest niemożliwe. digiKam spróbuje się uruchomić, ale <b>nie będzie prawidłowo działał.</b> Proszę sprawdzić ustawienia bazy danych w <b>menu ustawień</b>.</p>

en: Your database character set has changed since this album was last opened.
    Old character set: %1, new character set: %2
    If you have recently changed your database character set, you need not be concerned.
    Please note that if you switched to a database character set that does not support some of the filenames in your collection, these files may no longer be found in the collection. If you are sure that you want to continue, click 'Yes'. Otherwise, click 'No' and correct your database character set setting before restarting digiKam.
pl: Zestaw znaków twojej bazy danych uległ zmianie od czasu ostatniego otwarcia albumu.
    Stary zestaw znaków: %1, nowy zestaw znaków: %2
    Jeżeli ostatnio zmieniałeś zestaw znaków swojej bazie danych, to bez obaw.
    Zwróć uwagę, że jeśli zmieniłeś zestaw znaków na taki, który nie obsługuje niektórych nazw plików w twoim zbiorze, to te pliki mogą nie być już dostępne w tym zbiorze. Jeżeli na pewno chcesz kontynuować, kliknij 'Tak'. W przeciwnym wypadku, kliknij 'Nie' i popraw swój zestaw znaków przed ponownym uruchomieniem digiKam.

en: <p>The collection </p><p><b>%1</b><br/>(%2)</p><p> is currently not found on your system.<br/> Please choose the most appropriate  option to handle this situation:</p>
pl: <p>Zbioru </p><p><b>%1</b><br/>(%2)</p><p>nie można obecnie znaleźć w twoim systemie.<br/>Wybierz najlepszą opcję dla obecnej sytuacji:</p>

en: <p>The collection is still available, but the identifier changed.<br/>This can be caused by restoring a backup, changing the partition layout or the file system settings.<br/>The collection is now located at this place:</p>
pl: <p>Zbiór jest dostępny, ale zmienił się identyfikator.<br/>Może to być spowodowane odzyskiwaniem z kopii zapasowej, zmianą rozkładu partycji lub ustawieniami systemowymi.<br/>Zbiór jest przechowywany w tym miejscu:</p>

en: The collection is located on a storage device which is not always attached. Mark the collection as a removable collection.
pl: Zbiór jest przechowywany na nośniku, który nie zawsze jest podłączony. Zaznacz zbiór jako wymienny zbiór.

en: Take no action now. I would like to solve the problem later using the setup dialog
pl: Nie podejmuj teraz żadnych działań. Rozwiążę problem później korzystając z ustawień.

[ctx: @title:window]
en: Collection not Found
pl: Nie znaleziono zbioru

[ctx: @title:window]
en: Database Folder
pl: Katalog bazy danych

en: <p>You have chosen the folder "%1" as the place to store the database. A database file from an older version of digiKam is found in this folder.</p> <p>Would you like to upgrade the old database file - confirming that this database file was indeed created for the pictures located in the folder "%2" - or ignore the old file and start with a new database?</p>
pl: <p>Wybrano katalog "%1" jako nowe położenie przechowywania bazy danych. W tym miejscu już istnieje plik bazy danych ze starszej wersji digiKam.</p><p>Czy chcesz uaktualnić stary plik bazy danych - potwierdzając że ten plik został stworzony dla obrazów przechowywanych w katalogu "%2" - lub pominąć go i utworzyć nową bazę danych?</p>

[ctx: @action:button]
en: Upgrade Database
pl: Uaktualnij bazę danych

[ctx: @action:button]
en: Create New Database
pl: Utwórz nową bazę danych

[ctx: @title:window]
en: New Database Folder
pl: Katalog nowej bazy danych

en: <p>You have chosen the folder "%1" as the new place to store the database. A database file from an older version of digiKam is found in this folder.</p> <p>Would you like to upgrade the old database file, start with a new database, or copy the current database to this location and continue using it?</p>
pl: <p>Wybrano katalog "%1" jako nowe położenie przechowywania bazy danych. W tym miejscu już istnieje plik bazy danych ze starszej wersji digiKam.</p><p>Chcesz uaktualnić stary plik bazy danych, utworzyć nową, czy skopiować tu bieżącą bazę danych i dalej z niej korzystać?</p>

[ctx: @action:button]
en: Copy Current Database
pl: Skopiuj bieżącą bazę danych

en: <p>You have chosen the folder "%1" as the new place to store the database. A database file from an older version of digiKam is found in this folder.</p> <p>Would you like to upgrade the old database file or start with a new database?</p>
pl: <p>Wybrano katalog "%1" jako nowe położenie przechowywania bazy danych. W tym miejscu już istnieje plik bazy danych ze starszej wersji digiKam.</p><p>Czy chcesz uaktualnić stary plik bazy danych, czy może rozpocząć z nową bazą danych?</p>

en: Failed to copy the old database file ("%1") to its new location ("%2"). Trying to upgrade old databases.
pl: Skopiowanie pliku starej bazy danych ("%1") do nowego położenia ("%2") nie powiodło się. Próbuję uaktualniać stare bazy danych.

en: <p>You have chosen the folder "%1" as the new place to store the database.</p><p>Would you like to copy the current database to this location and continue using it, or start with a new database?</p>
pl: <p>Wybrano katalog "%1" jako nowe położenie przechowywania bazy danych.</p><p>Czy chcesz skopiować bieżącą bazę danych w to miejsce i jej nadal używać czy zacząć z nową bazę danych?</p>

en: <p>You have chosen the folder "%1" as the new place to store the database. There is already a database file in this location.</p> <p>Would you like to use this existing file as the new database, or remove it and copy the current database to this place?</p>
pl: <p>Wybrano katalog "%1" jako nowe położenie przechowywania bazy danych. W tym miejscu już istnieje plik bazy danych.</p><p>Czy chcesz użyć istniejącego pliku jako nowej bazy danych czy usunąć go i skopiować bieżącą bazę danych na jego miejsce?</p>

[ctx: @action:button]
en: Use Existing File
pl: Użyj istniejącego pliku

en: Failed to backup the existing database file ("%1"). Refusing to replace file without backup, using the existing file.
pl: Nieudane utworzenie kopi zapasowej istniejącego pliku bazy danych ("%1"). Odmowa zastąpienia pliku bez kopi zapasowej, użyto istniejącego pliku.

en: Failed to copy the old database file ("%1") to its new location ("%2"). Starting with an empty database.
pl: Skopiowanie pliku starej bazy danych ("%1") do nowego położenia ("%2") nie powiodło się. Uruchamiam z pustą bazą danych.

[ctx: @action:button]
en: New database
pl: Nowa baza danych

en: The collection location supplied is invalid or currently not available.
pl: Podane położenie zbioru jest nieprawidłowe lub obecnie niedostępne.

en: No album for collection location: Internal error
pl: Brak albumu w miejscu zbioru: Błąd wewnętrzny

en: No parent found for album.
pl: Brak rodzica dla albumu.

en: Album name cannot be empty.
pl: Nazwa albumu nie może być pusta.

en: Album name cannot contain '/'.
pl: Nazwa albumu nie może zawierać "/".

en: createPAlbum does not accept the root album as parent.
pl: createPAlbum nie akceptuje albumu źródłowego jako rodzica.

en: An existing album has the same name.
pl: Album z tą samą nazwą już istnieje.

en: Failed to create directory '%1'
pl: Nieudane tworzenie katalogu '%1'

en: Failed to add album to database
pl: Nieudana próba dodania albumu do bazy

en: No such album
pl: Album nie istnieje

en: Cannot rename root album
pl: Nie można zmienić nazwy albumu podstawowego

en: Cannot rename album root album
pl: Nie można zmienić nazwy albumu podstawowego

en: Album name cannot contain '/'
pl: Nazwa albumu nie może zawierać "/"

en: Another album with the same name already exists.
    Please choose another name.
pl: Istnieje już album o tej nazwie.
    Podaj inną nazwę.

en: Failed to rename Album
pl: Nie powiodła się zmiana nazwy albumu

en: Cannot edit root album
pl: Nie można edytować albumu podstawowego

en: No parent found for tag
pl: Brak rodzica dla znacznika

en: Tag name cannot be empty
pl: Nazwa znacznika nie może być pusta

en: Tag name cannot contain '/'
pl: Nazwa znacznika nie może zawierać "/"

en: Tag name already exists
pl: Znacznik o tej nazwie już istnieje

en: Failed to add tag to database
pl: Nie powiodło się dodanie znacznika do bazy

en: Cannot delete root tag
pl: Nie można usunąć znacznika podstawowego

en: Cannot delete required face tag
pl: Nie można usunąć wymaganego znacznika twarzy

en: Cannot edit root tag
pl: Nie można edytować znacznika podstawowego

en: Another tag with the same name already exists.
    Please choose another name.
pl: Inny znacznik o tej samej nazwie już istnieje.
    Podaj inną nazwę.

en: Attempt to move TAlbum to nowhere
pl: Próba przeniesienia albumu donikąd

en: Cannot move root tag
pl: Nie można przenieść znacznika podstawowego

en: Another tag with the same name already exists.
    Do you want to merge the tags?
pl: Inny znacznik o tej samej nazwie już istnieje.
    Czy chcesz scalić znaczniki?

en: Cannot merge root tag
pl: Nie można scalić głównego znacznika

en: Cannot merge required face tag
pl: Nie można scalić wymaganego znacznika twarzy

en: Only a tag without children can be merged!
pl: Scalić można tylko znaczniki bez rzeczy podrzędnych!

en: Do you want to merge tag '%1' into tag '%2'?
pl: Czy chcesz scalić znacznik '%1' ze znacznikiem '%2'?

en: Don't ask again at this session
pl: Nie pytaj do zamknięcia programu

en: No such tag
pl: Brak podanego znacznika

en: This operation can take a long time in the background.
    Do you want to write the metadata to %1 files now?
pl: To działanie może zająć dużo czasu w tle.
    Czy chcesz zapisać metadane do %1 plików teraz?

en: Context menu
pl: Menu podręczne

en: Empty Trash
pl: Opróżnij kosz

[ctx: @info: generate album name for exporting]
en: Rating:
pl: Ocena:

[ctx: @info: rating label]
en: No Rating
pl: Brak oceny

[ctx: @info: generate album name for exporting]
en: Colors:
pl: Barwy:

[ctx: @info: color label name]
en: No Color
pl: Brak barwy

[ctx: @info: color label name]
en: Red
pl: Czerwony

[ctx: @info: color label name]
en: Orange
pl: Pomarańczowy

[ctx: @info: color label name]
en: Yellow
pl: Żółty

[ctx: @info: color label name]
en: Green
pl: Zielony

[ctx: @info: color label name]
en: Blue
pl: Niebieski

[ctx: @info: color label name]
en: Magenta
pl: Purpurowy

[ctx: @info: color label name]
en: Gray
pl: Szary

[ctx: @info: color label name]
en: Black
pl: Czarny

[ctx: @info: color label name]
en: White
pl: Biały

[ctx: @info: generate album name for exporting]
en: Picks:
pl: Wybory:

[ctx: @info: pick label name]
en: No Pick
pl: Brak wyboru

[ctx: @info: pick label name]
en: Rejected
pl: Odrzucone

[ctx: @info: pick label name]
en: Pending
pl: Oczekujące

[ctx: @info: pick label name]
en: Accepted
pl: Zatwierdzone

[ctx: @info: search label default title]
en: Exported Labels
pl: Etykiety eksportowanych

[ctx: @info: search label default title]
en: Labels Album
pl: Album etykiet

en: Expand Selected Nodes
pl: Rozwiń wybrane węzły

en: Expand all Albums
pl: Rozwiń wszystkie albumy

en: Collapse Selected Recursively
pl: Zwiń wybrane wgłąb

en: Collapse all Albums
pl: Zwiń wszystkie albumy

en: Find Duplicates...
pl: Poszukaj powieleń...

en: Scan for Faces
pl: Poszukaj twarzy

en: Repair hidden Items
pl: Napraw ukryte rzeczy

en: Refresh
pl: Odśwież

[ctx: @title:window]
en: Scan for Faces
pl: Poszukaj twarzy

en: Should sub-albums be scanned too?
pl: Czy zeskanować również podalbumy?

[ctx: @title]
en: Labels
pl: Etykiety

[ctx: @item: rating tree]
en: Rating
pl: Ocena

[ctx: @item: rating tree]
en: No Rating
pl: Brak oceny

[ctx: @title: pick tree]
en: Pick
pl: Wybór

[ctx: @item: pick tree]
en: No Pick
pl: Brak wyboru

[ctx: @item: pick tree]
en: Rejected Item
pl: Odrzucona rzecz

[ctx: @item: pick tree]
en: Pending Item
pl: Oczekująca rzecz

[ctx: @item: pick tree]
en: Accepted Item
pl: Zatwierdzona rzecz

[ctx: @item: color tree]
en: Color
pl: Barwa

[ctx: @item: color tree]
en: No Color
pl: Brak barwy

[ctx: @item: color tree]
en: Red
pl: Czerwony

[ctx: @item: color tree]
en: Orange
pl: Pomarańczowy

[ctx: @item: color tree]
en: Yellow
pl: Żółty

[ctx: @item: color tree]
en: Green
pl: Zielony

[ctx: @item: color tree]
en: Blue
pl: Niebieski

[ctx: @item: color tree]
en: Magenta
pl: Purpurowy

[ctx: @item: color tree]
en: Gray
pl: Szary

[ctx: @item: color tree]
en: Black
pl: Czarny

[ctx: @item: color tree]
en: White
pl: Biały

[ctx: @title:window, album properties]
en: New Album
pl: Nowy album

[ctx: @title:window, album properties]
en: Edit Album
pl: Edytuj album

[ctx: @label: album properties]
en: "%1"
    Album Properties
pl: "%1"
    Właściwości albumu

[ctx: @label: album properties]
en: &Title:
pl: &Tytuł:

[ctx: @label: album properties]
en: Set here the new album title
pl: Tutaj umieść nowy tytuł albumu

[ctx: @label: album properties]
en: Ca&tegory:
pl: Ka&tegoria:

[ctx: @label: album properties]
en: Ch&ild Of:
pl: Dz&iecko:

[ctx: @label: album properties]
en: Ca&ption:
pl: &Podpis:

[ctx: @label: album properties]
en: Enter album caption here...
pl: Tutaj wpisz tekst podpisu albumu...

[ctx: @label: album properties]
en: Album &date:
pl: &Data albumu:

[ctx: @action: Selects the date of the oldest image]
en: &Oldest
pl: &Najstarsza

[ctx: @info]
en: Use this button to select the date of the oldest image from album.
pl: Użyj tego przycisku do wybrania daty najstarszego obrazu z albumu.

[ctx: @action: Calculates the average date]
en: &Average
pl: Przeciętn&a

[ctx: @info]
en: Use this button to calculate the average date of images from album.
pl: Użyj tego przycisku do obliczenia średniej daty obrazów z albumu.

[ctx: @action: Selects the date of the newest image]
en: Newest
pl: Najnowsze

[ctx: @info]
en: Use this button to select the date of the newest image from album.
pl: Użyj tego przycisku do wybrania daty najnowszego obrazu z albumu.

[ctx: @label: album properties]
en: New Album
pl: Nowy album

[ctx: @item: album properties]
en: Selected Album (Default)
pl: Wybierz album (domyślny)

[ctx: @item: top level folder of album]
en: Root of current collection
pl: Katalog główny bieżącego zbioru

[ctx: @info: album properties]
en: Uncategorized Album
pl: Album nie sklasyfikowany

[ctx: @label: album properties]
en: Create new Album in
    "%1"
pl: Utwórz nowy album w
    "%1"

[ctx: @title:window, album properties]
en: Could not Calculate Average
pl: Nie można wyliczyć średniej

[ctx: @info: album properties]
en: Could not calculate date average for this album.
pl: Nie można wyliczyć średniej daty dla tego albumu.

en: No Album Selected
pl: Nie wybrano albumu

en: No Tag Selected
pl: Nie wybrano znacznika

en: 1 Tag selected | %1 Tags selected
pl[0]: Wybrano %1 znacznik
pl[1]: Wybrano %1 znaczniki
pl[2]: Wybrano %1 znaczników

en: 1 Album selected | %1 Albums selected
pl[0]: Wybrano %1 album
pl[1]: Wybrano %1 albumy
pl[2]: Wybrano %1 albumów

en: 1 Tag excluded | %1 Tags excluded
pl[0]: Wykluczono 1 znacznik
pl[1]: Wykluczono %1 znaczniki
pl[2]: Wykluczono %1 znaczników

en: 1 Album excluded | %1 Albums excluded
pl[0]: Wykluczono 1 album
pl[1]: Wykluczono %1 albumy
pl[2]: Wykluczono %1 albumów

[ctx: @title:window]
en: Select Album
pl: Wybierz album

[ctx: @title]
en: Albums (All)
pl: Albumy (wszystkie)

[ctx: @title]
en: Tags (0)
pl: Znaczniki (0)

[ctx: @info:tooltip]
en: Select all albums that should be processed.
pl: Wybierz wszystkie albumy, które mają zostać przetworzone.

[ctx: @info]
en: No Album Selected
pl: Nie wybrano albumu

[ctx: @info:tooltip]
en: Reset selected albums
pl: Wyzeruj wybrane albumy

[ctx: @info:tooltip]
en: Select all tags that should be processed.
pl: Wybierz wszystkie znaczniki, które mają zostać przetworzone.

[ctx: @info]
en: No Tag Selected
pl: Nie wybrano znacznika

[ctx: @info:tooltip]
en: Reset selected tags
pl: Wyzeruj wybrane znaczniki

[ctx: @title]
en: Albums (%1)
pl: Albumy (%1)

[ctx: @title]
en: Tags (All)
pl: Znaczniki (wszystkie)

[ctx: @title]
en: Tags (%1)
pl: Znaczniki (%1)

en: Create New Album
pl: Utwórz nowy album

en: &New Album
pl: &Nowy album

en: Create new album
pl: Utwórz nowy album

en: Sorry, digiKam does not support remote URLs as collections.
pl: Przepraszamy, digiKam nie obsługuje zdalnych adresów URL jako zbiorów.

en: The selected folder does not exist or is not readable
pl: Wybrany katalog nie istnieje lub nie jest do odczytu

en: There is already a collection containing the folder "%1"
pl: Zbiór zawierający katalog "%1" już istnieje

en: The storage media can be uniquely identified.
pl: Urządzenie przechowywania może być niepowtarzalnie zidentyfikowane.

en: The collection is located on your harddisk
pl: Zbiór znajduje się na twoim twardym dysku

en: This is a CD/DVD, which is identified by the label that you can set in your CD burning application. There is already another entry with the same label. The two will be distinguished by the files in the top directory, so please do not append files to the CD, or it will not be recognized. In the future, please set a unique label on your CDs and DVDs if you intend to use them with digiKam.
pl: To jest płyta CD/DVD, która jest identyfikowana za pomocą etykiety, którą ustawia się w programie do wypalania płyt. Inna pozycja z taką samą etykietą już istnieje, więc będą one rozróżniane na podstawie plików w ich głównym katalogu. Nie dołączaj proszę żadnych plików więcej do CD, w przeciwnym razie nie będzie ona rozpoznawana. W przyszłości nadawaj proszę unikalne etykiety swoim płytom CD/DVD jeśli zamierzasz używać je w programie digiKam.

en: This is a CD/DVD. It will be identified by the label ("%1")that you have set in your CD burning application. If you create further CDs for use with digikam in the future, please remember to give them a unique label as well.
pl: To jest płyta CD/DVD, która jest identyfikowana za pomocą etykiety ("%1"), którą została ustawiona w programie do wypalania płyt. Jeśli będziesz tworzyć płyty CD/DVD i zamierzasz używać je później z programem digiKam, pamiętaj proszę żeby nadawać im unikalne etykiety.

en: This is a removable storage medium that will be identified by its label ("%1")
pl: To jest nośnik wymienny, który będzie identyfikowany przez swoją etykietę ("%1")

en: This entry will only be identified by the path where it is found on your system ("%1"). No more specific means of identification (UUID, label) is available.
pl: Ten wpis będzie identyfikowany tylko za pomocą ścieżki w twoim systemie plików ("%1"). Nie są dostępne żadne inne specyficzne identyfikacje (UUID, etykieta).

en: It is not possible on your system to identify the storage medium of this path. It will be added using the file path as the only identifier. This will work well for your local hard disk.
pl: Zaistniał problem z identyfikacją urządzenia przechowywania danych z tą ścieżką. Będzie ono dodane z użyciem ścieżki plików jako jedynego identyfikatora. Działać będzie w porządku tylko z lokalnym dyskiem.

en: You need to locally mount your Samba share. Sorry, digiKam does currently not support smb:// URLs.
pl: Musisz lokalnie podpiąć swój udział Samby. Przepraszamy, digiKam obecnie nie obsługuje adresów URL smb://.

en: Your network storage must be set up to be accessible as files and folders through the operating system. digiKam does not support remote URLs.
pl: Twój magazyn sieciowy musi zostać ustawiony przez system operacyjny jako dostępny jako pliki i katalogi. digiKam nie obsługuje zdalnych adresów URL.

en: There is already a collection for a network share with the same path.
pl: Zbiór dla udziału sieciowego z tą samą ścieżką już istnieje.

en: The network share will be identified by the path you selected. If the path is empty, the share will be considered unavailable.
pl: Udział sieciowy będzie identyfikowany za pomocą wybranej ścieżki. Jeśli ścieżka jest pusta, udział będzie uznany za niedostępny.

[ctx: @info]
en: "relative path" on harddisk partition with "UUID"
    Folder "%1" on the volume with the id "%2"
pl: "względna ścieżka" partycji dysku twardego o "UUID"
    Katalog "%1" na wolumenie o identyfikatorze "%2"

[ctx: @info]
en: "relative path" on harddisk partition with "label"
    Folder "%1" on the volume labeled "%2"
pl: "ścieżka względna" na partycji dysku twardego o "etykiecie"
    Katalog "%1" na dysku o etykiecie "%2"

[ctx: @info]
en: Shared directory mounted at "%1"
pl: Współdzielony katalog podpięto w "%1"

en: Error opening database backend.
    %1
pl: Nieudane otwieranie silnika bazy danych.
    %1

en: Error while opening the source database.
pl: Błąd podczas otwierania źródłowej bazy danych.

en: Error while opening the target database.
pl: Błąd podczas otwierania docelowej bazy danych.

en: Error while preparing the target database.
pl: Błąd podczas przygotowywania docelowej bazy danych.

en: Error while scrubbing the target database.
pl: Błąd podczas czyszczenia docelowej bazy danych.

en: Create Schema...
pl: Utwórz schemat...

en: Error while creating the database schema.
pl: Błąd podczas tworzenia schematu bazy danych.

en: Error while converting the database.
     Details: %1
pl: Błąd podczas przekształcania bazy danych.
     Szczegóły: %1

en: You have insufficient privileges on the database.
    Following privileges are not assigned to you:
     %1
    Check your privileges on the database and restart digiKam.
pl: Nie masz wystarczających uprawnień do bazy danych.
    Następujące uprawnienia nie są tobie przypisane:
     %1
    Sprawdź swoje uprawnienia do bazy danych i uruchom ponownie digiKam.

en: The database is not valid: the "DBVersion" setting does not exist. The current database schema version cannot be verified. Try to start with an empty database.
pl: Baza danych jest nieprawidłowa: parametr "DBVersion" nie istnieje. Bieżący schemat bazy danych nie może być zweryfikowany. Spróbuj ponownie z pustą bazą danych.

en: The database has been used with a more recent version of digiKam and has been updated to a database schema which cannot be used with this version. (This means this digiKam version is too old, or the database format is too recent.) Please use the more recent version of digiKam that you used before.
pl: Baza danych była używana z nowszą wersją digiKam i została uaktualniona do schematu, który nie może być użyty z tą wersją (oznacza to że wersja digiKam jest zbyt stara, lub format bazy danych jest zbyt nowy). Użyj nowszej wersji digiKam niż teraz.

en: Failed to create tables in database.
pl: Nie powiodło się utworzenie tabel w bazie danych.

en: Failed to open a database transaction on your database file "%1". This is unusual. Please check that you can access the file and no other process has currently locked the file. If the problem persists you can get help from the digikam developers mailing list (see www.digikam.org/support). As well, please have a look at what digiKam prints on the console.
pl: Nie można nawiązać połączenia z twoją bazą danych "%1". Nie jest to normalne. Sprawdź czy masz dostęp do pliku i żaden inny proces nie blokuje do niego dostępu. Jeśli problem będzie się powtarzał możesz uzyskać pomoc na liście mailingowej programistów digikam (odwiedź www.digikam.org/support). Sprawdź co digiKam wypisuje na konsoli.

en: The schema updating process from version 4 to 6 failed, caused by an error that we did not expect. You can try to discard your old database and start with an empty one. (In this case, please move the database files "%1" and "%2" from the directory "%3"). More probably you will want to report this error to the digikam developers mailing list (see www.digikam.org/support). As well, please have a look at what digiKam prints on the console.
pl: Proces uaktualnienia schematu z wersji 4 do 5 nie powiódł się, spowodowane jest to nieoczekiwanym błędem. Możesz porzucić swoją starą bazę danych i rozpocząć z nową pustą. (W tym przypadku, przenieś proszę pliki "%1" i "%2" z katalogu "%3"). Możesz powiadomić o tym błędzie, wysyłając e-mail na listę mailingową programistów digikam (odwiedź www.digikam.org/support). Obejrzyj także komunikaty wyjściowe digiKam na konsoli.

en: Failed to update the database schema from version %1 to version %2.
    The cause could be a missing upgrade of the database to the current server version. Now start digiKam again to perform a required upgrade of the database.
pl: Nie udało się uaktualnić układu bazy danych z wersji %1 do wersji %2.
    Powodem może być brak uaktulanienia bazy danych do bieżącej wersji serwera. Uruchom digiKam ponownie, aby wykonać wymagane uaktulanienie bazy danych.

en: Failed to update the database schema from version %1 to version %2.
    Please read the error messages printed on the console and report this error as a bug at bugs.kde.org.
pl: Nie udało się uaktualnić schematu bazy danych z wersji %1 do wersji %2.
    Odczytaj wiadomości błędów wyświetlone w konsoli i zgłosić ten błąd na bugs.kde.org.

en: The database update action cannot be found. Please ensure that the dbconfig.xml file of the current version of digiKam is installed at the correct place.
pl: Nie można znaleźć działania uaktualniającego. Upewnij się, że plik dbconfig.xml bieżącej wersji digiKam jest zainstalowany w poprawnym miejscu.

en: Updated schema to version %1.
pl: Uaktualniono schemat do wersji %1.

en: Failed to copy the old database file ("%1") to its new location ("%2"). Error message: "%3". Please make sure that the file can be copied, or delete it.
pl: Skopiowanie pliku starej bazy danych ("%1") do nowego położenia ("%2") nie powiodło się. Opis błędu: "%3". Upewnij się, że plik może być skopiowany lub usuń go.

en: Copied database file
pl: Skopiowano plik bazy danych

en: The old database file ("%1") has been copied to the new location ("%2") but it cannot be opened. Please delete both files and try again, starting with an empty database.
pl: Stary plik bazy danych ("%1") został skopiowany do nowego położenia ("%2"), ale nie może zostać otwarty. Usuń oba pliki i spróbuj ponownie, rozpoczynając od pustej bazy danych.

en: Opened new database file
pl: Otwarto nowy plik bazy danych

en: Prepared table creation
pl: Przygotowano tabele do utworzenia

en: Created tables
pl: Utworzono tabele

en: No album library path has been found in the configuration file. Giving up the schema updating process. Please try with an empty database, or repair your configuration.
pl: Nie znaleziono ścieżki do biblioteki albumów w pliku ustawień. Zaprzestano procesu uaktualnienia schematu bazy danych. Spróbuj ponownie z pustą bazą danych lub napraw swoje ustawienia.

en: There was an error associating your albumLibraryPath ("%1") with a storage volume of your system. This problem may indicate that there is a problem with your installation. If you are working on Linux, check that HAL is installed and running. In any case, you can seek advice from the digikam developers mailing list (see www.digikam.org/support). The database updating process will now be aborted because we do not want to create a new database based on false assumptions from a broken installation.
pl: Zaistniał błąd podczas przypisywania twojej ścieżki biblioteki albumów ("%1") do woluminu przechowywania danych w twoim systemie. Może to oznaczać problem z twoją instalacją. Jeśli twoim systemem jest Linuks, sprawdź czy HAL jest zainstalowany i uruchomiony. Możesz też zasięgnąć porady na liście mailingowej programistów digikam (odwiedź www.digikam.org/support). Proces uaktualnienia bazy danych będzie teraz przerwany, ponieważ chcemy uniknąć tworzenia nowej bazy danych polegającej na złych założeniach z niepoprawnej istalacji.

en: Configured one album root
pl: Ustawiono jeden główny album

en: Imported albums
pl: Zaimportowano albumy

en: Imported images information
pl: Zaimportowano informacje o obrazach

en: Last Search (0.9)
pl: Ostatnie wyszukiwanie (0.9)

en: Initialized and imported file suffix filter
pl: Zainicjowano i zaimportowano filtr przyrostków plików

en: Did the initial full scan
pl: Przeprowadzono początkowe pełne skanowanie

en: Imported creation dates
pl: Zaimportowano daty utworzenia

en: Imported comments
pl: Zaimportowano komentarze

en: Imported ratings
pl: Zaimportowano oceny

en: Dropped v3 tables
pl: Usunięto tabele v3

en: The driver "SQLITE" for Sqlite3 databases is not available.
    digiKam depends on the drivers provided by the Qt::SQL module.
pl: Sterownik "SQLITE" dla dla baz danych Sqlite3 jest niedostępny.
    digiKam wymaga sterowników dostarczonych przed moduł Qt::SQL.

en: The driver "MYSQL" for MySQL databases is not available.
    digiKam depends on the drivers provided by the Qt::SQL module.
pl: Sterownik "MYSQL" dla dla baz danych MySQL jest niedostępny.
    digiKam wymaga sterowników dostarczonych przed moduł Qt::SQL.

en: Could not open the configuration file <b>%1</b>. This file is installed with the digikam application and is absolutely required to run digikam. Please check your installation.
pl: Nie można otworzyć pliku ustawień <b>%1</b>. Plik ten został zainstalowany z programem digikam i jest bezwzględnie potrzebny do uruchomienia digikam. Sprawdź swoją instalację.

en: Could not open configuration file <b>%1</b>
pl: Nie można otworzyć pliku ustawień <b>%1</b>

en: The XML in the configuration file <b>%1</b> is invalid and cannot be read.
pl: XML w pliku ustawień <b>%1</b> jest nieprawidłowy i nie można go odczytać.

en: The XML in the configuration file <b>%1</b> is missing the required element <icode>%2</icode>
pl: XML w pliku ustawień <b>%1</b> nie posiada wymaganego rzeczy <icode>%2</icode>

en: The XML in the configuration file <b>%1</b> is missing the required element <b>%2</b>
pl: XML w pliku ustawień <b>%1</b> nie posiada wymaganego rzeczy <icode>%2</icode>

en: An old version of the configuration file <b>%1</b> is found. Please ensure that the version released with the running version of digiKam is installed.
pl: Znaleziono starą wersję pliku ustawień <b>%1</b>. Upewnij się, że zainstalowana jest wersja wydana z obecnie uruchomioną wersją digiKam.

en: Error while opening the database.
    digiKam will try to automatically reconnect to the database.
pl: Błąd podczas otwierania bazy danych.
    digiKam spróbuje samoczynnie połączyć się ponownie do bazy danych.

en: <p><b>A database error occurred.</b></p>Details:
     %1
pl: <p><b>Wystąpił błąd bazy danych.</b></p>Szczegóły:
     %1

[ctx: @title]
en: Source Images
pl: Obrazy źródłowe

[ctx: @title]
en: Image History
pl: Historia obrazu

[ctx: @title]
en: Derived Images
pl: Odziedziczone obrazy

[ctx: @title]
en: Related Images
pl: Powiązane obrazy

[ctx: @title]
en: Identical Images
pl: Identyczne obrazy

[ctx: @title]
en: Intermediate Steps:
pl: Kroki pośrednie:

[ctx: @item filename]
en: %1
    (Original Image)
pl: %1
    (Źródłowy obraz)

[ctx: @item filename]
en: %1
    (Source Image)
pl: %1
    (Obraz źródłowy)

[ctx: RAW image file (), the parentheses contain the file suffix, like MRW]
en: RAW image file (%1)
pl: Plik obrazu RAW (%1)

[ctx: @item: filter model]
en: %1 Face | %1 Faces
pl[0]: %1 twarz
pl[1]: %1 twarze
pl[2]: %1 twarzy

[ctx: @item: filter model]
en: No face
pl: Bez twarzy

[ctx: @item: filter model]
en: Confirmed
pl: Potwierdzone

en: No image selected
pl: Nie wybrano żadnego obrazu

en: This is the original image
pl: To jest obraz źródłowy

en: Database type is not supported.
pl: Rodzaj bazy danych jest nieobsługiwany.

en: No path to mysql upgrade command set in configuration file.
pl: Nie ma żadnej ścieżki do polecenia serwera mysql w pliku ustawień.

en: No path to mysql server command set in configuration file.
pl: Nie ma żadnej ścieżki do polecenia serwera mysql w pliku ustawień.

en: No path to mysql administration command set in configuration file.
pl: W pliku ustawień, nie ustawiono ścieżki do polecenia administracyjnego mysql.

en: No path to mysql initialization command set in configuration file.
pl: Nie ma żadnej ścieżki do polecenia uruchamiającego mysql w pliku ustawień.

en: Cannot create directory %1
pl: Nie można utworzyć katalogu %1

en: Unable to create MySQL server configuration file.<p>This means that either the default configuration file</p><p>%1</p><p>was not readable or the target file</p><p>%2</p><p>could not be written.</p>
pl: Nie można utworzyć pliku ustawień serwera MySQL.<p>Oznacza to, że albo plik domyślnych ustawień </p><p>%1</p><p> jest nie do odczytualbo plik docelowy </p><p>%2</p><p> jest nie do zapisu.</p>

en: Cannot find MySQL server default configuration (mysql-global.conf).
pl: Nie można znaleźć domyślnych ustawień serwera MySQL (mysql-global.conf).

en: The internal MySQL database is initializing, please wait...
pl: Przygotowywanie wewnętrznej bazy danych MySQL, proszę czekać...

en: Could not start database initializer.
pl: Nie można rozpocząć inicjowania bazy danych.

en: Could not start database server.
pl: Nie można rozpocząć serwera bazy danych.

en: Invalid database object during database server startup
pl: Nieprawidłowy obiekt bazy dany przy uruchamianiu bazy danych

en: Database process exited unexpectedly during initial connection.
pl: Proces bazy danych wyszedł nieoczekiwanie podczas wstępnego łączenia.

en: Could not connect to Database after trying for 60 seconds.
pl: Nie można połączyć się z bazą danych po próbie trwającej 60 sekund.

en: Failed to create database<p>Query error: %1</p><p>Database error: %2</p>
pl: Nieudane tworzenie bazy danych<p>Błąd zapytania: %1</p><p>Błąd bazy danych: %2</p>

en: A MySQL database upgrade is in progress, please wait...
pl: Uaktualnianie bazy danych MySQL jest w trakcie, proszę czekać...

en: Could not upgrade database.
pl: Nie można uaktualnić bazy danych.

en: %1<p>Executable: %2</p><p>Arguments: %3</p><p>Process error: %4</p>
pl: %1<p>Plik wykonywalny: %2</p>”<p>Argumenty: %3</p>”<p>Błąd procesu: %4</p>

en: The database is not valid: the "DBSimilarityVersion" setting does not exist. The current database schema version cannot be verified. Try to start with an empty database.
pl: Baza danych jest nieprawidłowa: parametr "DBSimilarityVersion" nie istnieje. Bieżący schemat bazy danych nie może być zweryfikowany. Spróbuj ponownie z pustą bazą danych.

en: The database has been used with a more recent version of digiKam and has been updated to a database schema which cannot be used with this version. (This means this digiKam version is too old, or the database format is to recent) Please use the more recent version of digikam that you used before.
pl: Baza danych była używana z nowszą wersją digiKam i została uaktualniona do schematu, który nie może być użyty z tą wersją (oznacza to że wersja digiKam jest zbyt stara, lub format bazy danych jest zbyt nowy). Zainstaluj  najnowszą wersję digiKam, której używałeś(aś) wcześniej.

[ctx: People on your photos]
en: People
pl: Ludzie

[ctx: The list of detected faces from the collections but not recognized]
en: Unknown
pl: Nieznane

[ctx: The list of recognized faces from the collections but not confirmed]
en: Unconfirmed
pl: Niepotwierdzone

[ctx: List of detected faces that need not be recognized]
en: Ignored
pl: Pomijane

en: The database is not valid: the "DBThumbnailsVersion" setting does not exist. The current database schema version cannot be verified. Try to start with an empty database.
pl: Baza danych jest nieprawidłowa: ustawienie "DBThumbnailsVersion" nie istnieje. Bieżący schemat bazy danych nie może zostać zweryfikowany. Spróbuj ponownie z pustą bazą danych.

[ctx: @title:window]
en: File Conflict
pl: Sprzeczne pliki

en: Files or folders with the same name already exist in the target folder.
    
    What action is applied in the event of a file conflict?
    
    Available options are:
    Rename automatically: conflicting files will be renamed.
    Overwrite automatically: conflicting files will be overwritten.
    Skip automatically: conflicting files will be skipped.
pl: Pliki lub katalogi o tych samych nazwach już istnieją w katalogu docelowym.
    
    Jakie działanie jest podejmowane w przypadku sprzeczności nazw?
    
    Dostępne wyjścia to:
    Przemianuj samoczynnie: plik o sprzecznej nazwie zostanie przemianowany.
    Zastąp samoczynnie: plik o sprzecznej nazwie zastąpi. 
    Pomiń samoczynnie: plik o sprzecznej nazwie zostanie pominięty.

[ctx: @action:button]
en: Rename Automatically
pl: Sam przemianuj

[ctx: @action:button]
en: Overwrite Automatically
pl: Zastąp samoczynnie

[ctx: @action:button]
en: Skip Automatically
pl: Sam pomiń

en: Copy Album
pl: Skopiuj albumy

en: Copy Images
pl: Skopiuj obrazy

en: Copy Files
pl: Skopiuj pliki

en: Move Album
pl: Przenieś albumy

en: Move Images
pl: Przenieś obrazy

en: Move Files
pl: Przenieś pliki

en: Restore Trash
pl: Przywróć kosz

[ctx: @info]
en: Initializing database...
pl: Zakładanie bazy danych...

[ctx: @label]
en: Scanning collections, please wait...
pl: Przeszukiwanie zbioru, zaczekaj chwilę...

[ctx: @info]
en: This shows the progress of the scan. During the scan, all files on disk are registered in a database. Note: this dialog can appear automatically if a previous scan of collections have not been fully completed.
pl: Pokazuje postęp skanowania. Podczas skanowania wszystkie pliki na dysku są rejestrowane w bazie danych. Pamiętaj, że to okno może się samo pojawić, jeśli poprzednie przeszukiwanie zbiorów nie zostało ukończone w pełni.

[ctx: @info:status]
en: Scanning collection
pl: Skanowanie zbioru

en: Error
pl: Błąd

en: Preparing collection scan...
pl: Przygotowywanie skanowania zbioru...

en: Scanning for removed albums...
pl: Skanowanie w poszukiwaniu usuniętych albumów...

en: Scanning images in individual albums...
pl: Skanowanie zdjęć w poszczególnych albumach...

en: Migrate ->
pl: Przenieś ->

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Progress Information
pl: Szczegóły o postępie

en: Step Progress
pl: Krok postępu

en: Overall Progress
pl: Całkowity postęp

en: Database type or location must be different!
pl: Rodzaj bazy danych lub położenie musi być inne!

en: Internal server can only be used once!
pl: Wewnętrznego serwera można użyć tylko raz!

en: Internal server is not used and is not active!
pl: Wewnętrzny serwer nie jest używany i nie jest aktywny!

en: Database copied successfully.
pl: Pomyślnie skopiowano bazę danych.

en: Database conversion canceled.
pl: Porzucono przekształcanie bazy danych.

en: Step Progress (%1)
pl: Krok postępu (%1)

en: Database Configuration
pl: Ustawienia bazy danych

en: Mysql Internal
pl: Wbudowane MySQL

en: MySQL Server
pl: Serwerowe MySQL

en: <p>Select here the type of database backend.</p><p><b>SQlite</b> backend is for local database storage with a small or medium collection sizes. It is the default and recommended backend for collections with less than 100K items.</p>
pl: <p>Tutaj wybierz rodzaj silnika bazy danych.</p><p>Silnik <b>SQlite</b> jest dla lokalnych baz danych o małej lub średniej wielkości. Jest to domyślny i zalecany silnik dla zbiorów liczących 100 tysięcy i mniej rzeczy.</p>

en: <p><b>MySQL Internal</b> backend is for local database storage with huge collection sizes. This backend is recommend for local collections with more than 100K items.</p>
pl: <p>Silnik <b>wewnętrzny MySQL</b> jest przeznaczony na lokalną bazę danych ze zbiorem przekraczającym 100 tysięcy rzeczy.</p>

en: <p><b>MySQL Server</b> backend is a more robust solution especially for remote and shared database storage. It is also more efficient to manage huge collection sizes with more than 100K items.</p>
pl: <p>Silnik <b>serwera MySQL</b> jest bardziej stabilnym rozwiązaniem. szczególnie dla zdalnych i współdzielonych baz danych. Jest także bardziej wydajny przy zarządzaniu zbiorami liczącymi więcej niż 100 tysięcy rzeczy.</p>

en: <p>Set here the location where the database files will be stored on your system. There are four databases: one for all collections properties, one to store compressed thumbnails, one to store faces recognition metadata, and one to store similarity fingerprints.<br/>Write access is required to be able to edit image properties.</p><p>Databases are digiKam core engines. Take care to use a place hosted by fast hardware (eg. SSD or NVMe) with enough free space especially for thumbnails database.</p><p>Note: a remote file system such as NFS, cannot be used here. For performance reasons, it is also recommended not to use network storage media.</p><p></p>
pl: <p>Tutaj wskaż miejsce przechowywania plików bazy danych na twoim systemie. Istnieją cztery bazy danych: jedna dla właściwości wszystkich zbiorów, jedna do przechowywania spakowanych miniatur, jedna do przechowywania metadanych rozpoznanych twarzy oraz jedna do przechowywania podobnych odcisków palców.<br/>Potrzebne są uprawnienia zapisu, aby móc edytować właściwości obrazów.</p><p>Bazy danych są głównymi silnikami digiKam. Zadbaj o wskazanie miejsca na szybkim sprzęcie (takim jak SSD czy NVMe) z wystarczającą przestrzenią wolną na bazę danych miniatur.</p><p>Uwaga: w tym miejscu nie można używać zdalnych systemów plików takich jak NFS. Ze względu na wydajność nie jest też zalecane używanie pamięci znajdującej się w sieci.</p><p></p>

en: Enable WAL mode for the databases
pl: Włącz tryb WAL dla baz danych

en: The WAL (Write-Ahead Log) mode is significantly faster in most scenarios on supported systems.
pl: Tryb WAL (Write-Ahead Log, z ang. Dziennik Zapisu Wprzód) jest znacznie szybszy w większości przypadków na obsługiwanych systemach.

en: Write-Ahead Log is a mode to use a roll-forward journal that records transactions that have been committed but not yet applied to the databases. It uses an auxiliary journalized file to host structures for recovery transactions during a crash. The changes are first recorded in the log, before the changes are written to the database. This made database requests atomic and robust in extensive and critical use cases.
pl: Tryb Write-Ahead Log (z ang. dziennik zapisu z wyprzedzeniem) daje dziennik, który biegnie wprzód i zapisuje transakcje, które zostały zlecone, lecz jeszcze niewdrożone w bazach danych. Używa zewnętrznego pliku z dziennikiem do przechowywania struktur do przywracania transakcji w przypadku wysypania się programu. Zmiany najpierw są zapisywane w dzienniku, zanim zostaną zapisane do bazy danych. Czyni to żądania do baz danych atomowymi i niezawodnymi w zastosowaniach, które tego wymagają.

en: <p>Here you can configure locations where MySQL binary tools are located. digiKam will try to find these binaries automatically if they are already installed on your computer.</p>
pl: <p>Tutaj możesz podać miejsca przechowywania plików binarnych MySQL. digiKam spróbuje odnaleźć te pliki sam, jeśli wgrano je na tym komputerze.</p>

[ctx: @title:group]
en: MySQL Binaries
pl: Narzędzia MySQL

en: Host Name:
pl: Nazwa gospodarza:

en: Set the host computer name
pl: Nadaj nazwę komputerowi gospodarza

en: This is the computer name running MySQL server.
    This can be "localhost" for a local server, or the network computer
    name (or IP address) in case of remote computer.
pl: Jest to nazwa komputera, na którym uruchomiono serwer MySQL.
    Może to być "localhost" dla lokalnego serwera lub nazwa komputera w sieci
    (lub adres IP) w przypadku komputera zdalnego.

en: <a href="https://doc.qt.io/qt-5/qsqldatabase.html#setConnectOptions">Connect options:</a>
pl: <a href="https://doc.qt.io/qt-5/qsqldatabase.html#setConnectOptions">Ustawienia połączenia:</a>

en: Set the database connection options
pl: Ustawianie opcji połączenia z bazą danych

en: Set the MySQL server connection options.
    For advanced users only.
pl: Określ ustawienia połączenia z serwerem MySQL.
    Tylko dla doświadczonych użytkowników.

en: User:
pl: Użytkownik:

en: Set the database account name
pl: Nadaj nazwę kontu bazy danych

en: Set the MySQL server account name used
    by digiKam to be connected to the server.
    This account must be available on the remote
    MySQL server when database have been created.
pl: Nadaj nazwę kontu serwera MySQL używanego
    przez digiKam do łączenia z serwerem.
    Konto musi być dostępne na zdalnym serwerze
    MySQL przy tworzeniu bazy danych.

en: Set the MySQL server account password used
    by digiKam to be connected to the server.
    You can left this field empty to use an account set without password.
pl: Ustaw hasło konta serwera MySQL używanego
    przez digiKam do łączenia z serwerem.

en: Host Port:
pl: Port gospodarza

en: Set the host computer port.
    Usually, MySQL server use port number 3306 by default
pl: Ustaw port komputera gospodarza.
    Serwer MySQL używa zazwyczaj portu 3306

en: Check Connection
pl: Sprawdź połączenie

en: Run a basic database connection to see if current MySQL server settings is suitable.
pl: Wykonaj podstawowe połączenie do bazy danych, aby sprawdzić czy bieżące ustawienia serwera MySQL są odpowiednie.

en: Core Db Name:
pl: Nazwa głównej bazy danych:

en: Set the core database name
pl: Nadaj nazwę głównej bazie danych

en: The core database is lead digiKam container used to store
    albums, items, and searches metadata.
pl: Główna baza danych jest wiodącą przechowalnią digiKama
    do przechowywania albumów, rzeczy i metadanych z wyszukiwań.

en: Thumbs Db Name:
pl: Nazwa bazy danych miniatur:

en: Set the thumbnails database name or folder
pl: Ustaw nazwę lub katalog bazy danych miniatur

en: The thumbnails database is used by digiKam to host
    image thumbs with wavelets compression images.
    This one can use quickly a lots of space,
    especially if you have huge collections.
    Choose a local folder to use a SQLite database.
pl: Baza danych miniatur jest używana przez digiKam do
    przechowywania miniatur obrazów przy użyciu kompresji
    falkowej. Może ona szybko zająć dużo miejsca,
    szczególnie wtedy, gdy masz duży zbiór.
    Wybierz katalog lokalny, aby użyć bazy danych SQLite.

en: Face Db Name:
pl: Nazwa bazy danych twarzy:

en: Set the face database name
pl: Nadaj nazwę bazie danych twarzy

en: The face database is used by digiKam to host image histograms
    dedicated to faces recognition process.
    This one can use quickly a lots of space, especially
    if you a lots of image with people faces detected and tagged.
pl: Baza danych twarzy jest używana przez digiKama do przechowywania histogramów
    obrazów wykorzystywanych w czynnościach
    rozpoznawania.  Może ona szybko zająć dużo miejsca,
    szczególnie wtedy, gdy masz wiele zdjęć z wykrytymi i oznaczonymi twarzami.

en: Similarity Db Name:
pl: Nazwa BD podobieństw:

en: Set the similarity database name
pl: Ustawa nazwę bazy danych podobieństw

en: The similarity database is used by digiKam to host
    image Haar matrix data for the similarity search.
pl: Baza danych podobieństw jest używana
    przez digiKam do przechowywania danych macierzy Haar do wyszukiwania podobieństw.

en: Default Settings
pl: Ustawienia domyślne

en: Reset database names settings to common default values.
pl: Przywraca nazwy baz danych do domyślnych.

en: Remote Server Settings
pl: Ustawienia serwera zdalnego

en: Database Server Instructions
pl: Instrukcje serwera bazy danych danych

en: <p>digiKam expects that database is already created with a dedicated user account. This user name <i>digikam</i> will require full access to the database.<br/>If your database is not already set up, you can use the following SQL commands (after replacing the <b><i>password</i></b> with the correct one).</p>
pl: <p>digiKam oczekuje, że baza danych istnieje na koncie danego użytkownika. Od użytkownika wymagany jest także pełen dostęp do bazy danych.<br/>Jeśli twoja baza danych nie jest jeszcze gotowa, możesz użyć następujących poleceń S&QL (po zastąpieniu <b><i>hasła</i></b> tym prawidłowym).</p>

en: <p>Note: with a Linux server, a database can be initialized following the commands below:</p><p># su</p><p># systemctl restart mysqld</p><p># mysql -u root</p><p>...</p><p>Enter SQL code to Mysql prompt in order to init digiKam databases with grant privileges (see behind)</p><p>...</p><p>quit</p><p>NOTE: If you have problems with a MySQL server on Ubuntu based Linux system, use the addition command in the mysql prompt to be able to create MySQL triggers.<br>SET GLOBAL log_bin_trust_function_creators=1;</p><p>NOTE: If you have an enormous collection, you should start MySQL server with mysql --max_allowed_packet=128M OR in my.ini or ~/.my.cnf, change the settings</p>
pl: <p>Uwaga: na serwerze Linuksa, bazę danych można założyć na podstawie poniższych poleceń:</p><p># su</p><p># systemctl restart mysqld</p><p># mysql -u root</p><p>...</p><p>Podaj kod SQL w oknie Mysql. aby założyć bazę danych digiKam z przydzielonymi uprawnieniami (zobacz dalej)</p><p>...</p><p>quit</p><p>UWAGA: Jeśli masz kłopoty z serwerem MySQL na Ubuntu to użyj dodatkowego polecenia w wierszu poleceń mysql, aby móc utworzyć wyzwalacze MySQL.<br>SET GLOBAL log_bin_trust_function_creators=1;</p><p>UWAGA: Jeśli masz duży zbiór, powinieneś utworzyć serwer MySQL przy pomocy polecenia mysql --max_allowed_packet=128M LUB zmienić ustawienia w my.ini lub ~/.my.cnf</p>

en: Requirements
pl: Wymagania

en: Database Server Technical Details
pl: Szczegóły techniczne serwera bazy danych

en: <p>Use this configuration view to set all information to be connected to a remote <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/MySQL">Mysql database server</a> (or <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/MariaDB">MariaDB</a>) through a network. As with Sqlite or MySQL internal server, 3 databases will be stored on the remote server: one for all collections properties, one to store compressed thumbnails, and one to store faces recognition metadata.</p><p>Unlike Sqlite or MySQL internal server, you can customize the database names to simplify your backups.</p><p>Databases are digiKam core engines. To prevent performance issues, take a care to use a fast network link between the client and the server computers. It is also recommended to host database files on fast hardware (as <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Solid-state_drive">SSD</a>) with enough free space, especially for thumbnails database, even if data are compressed using wavelets image format <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Progressive_Graphics_File">PGF</a>.</p><p>The databases must be created previously on the remote server by the administrator. Look in <b>Requirements</b> tab for details.</p>
pl: <p>Użyj tego widoku do podania wszystkich danych niezbędnych do połączenia się z serwerem zdalnej bazy danych MySQL. Tak jak w przypadku Sqlite lub wewnętrznego serwera MySQL, 3 bazy danych będą przechowywane na serwerze zdalnym: jedna dla właściwości wszystkich zbiorów, jedna dla skompresowanych miniatur i jedna dla metadanych rozpoznanych twarzy.</p><p>W przeciwieństwie do Sqlite lub wewnętrznego serwera Mysql możesz dostosować nazwy baz danych, aby uprościć sobie robienie kopii zapasowych.</p><p>Bazy danych są głównymi silnikami digiKam. Aby uniknąć kłopotów z wydajnością, zapewnij szybkie połączenie sieciowe pomiędzy komputerami klienta i serwera. Zaleca się także przechowywanie plików baz danych na szybkim sprzęcie (takim jak SSD) z wystarczającą przestrzenią wolną, w szczególności dla bazy danych miniatur.</p><p>Na zdalnym serwerze, bazy danych musi stworzyć administrator. Zajrzyj na kartę <b>Wymagania</b> po szczegóły.</p>

en: Documentation
pl: Dokumentacja

en: Thumbs Db Folder:
pl: Katalog bazy danych miniatur:

[ctx: @title:window]
en: Database Connection Test
pl: Próba połączenia z bazą danych

en: Database connection test successful.
pl: Pomyślnie przeprowadzono próbę połączenia z bazą danych.

en: Database connection test was not successful. <p>Error was: %1</p>
pl: Próba połączenia bazy danych nie przebiegł pomyślnie. <p>Błąd to: %1</p>

en: The server hostname is empty
pl: Nazwa gospodarza serwera jest pusta

en: The server user name is empty
pl: Nazwa użytkownika serwera jest pusta

en: The core database name is empty
pl: Nazwa głównej bazy danych jest pusta

en: The thumbnails database name is empty
pl: Nazwa bazy danych miniatur jest pusta

en: The face database name is empty
pl: Nazwa bazy danych twarzy jest pusta

en: The similarity database name is empty
pl: Nazwa bazy danych podobieństw jest pusta

en: This path was set as a command lineoption (--database-directory).
pl: Ta ścieżka została ustawiona jako opcja polecenia (--database-directory).

[ctx: @title:window]
en: Database Configuration
pl: Ustawienia bazy danych

en: The database names configuration is not valid. Error is <br/><p>%1</p><br/>Please check your configuration.
pl: Nazwy baz danych nie są prawidłowe. Błąd to <br/><p>%1</p><br/>Sprawdź swoje ustawienia.

en: Testing database connection has failed with error<br/><p>%1</p><br/>Please check your configuration.
pl: Sprawdzanie połączenia z bazą danych zakończyło się błędem <br/><p>%1</p><br/>Sprawdź swoje ustawienia.

en: You must select a folder for digiKam to store information and metadata in a database file.
pl: Musisz wybrać katalog aby digiKam użył go do przechowywania metadanych i innych informacji w pliku bazy danych.

[ctx: @title:window]
en: Create Database Folder?
pl: Utworzyć katalog bazy danych?

en: <p>The folder to put your database in does not seem to exist:</p><p><b>%1</b></p>Would you like digiKam to create it for you?
pl: <p>Wybrany katalog nie istnieje:</p><p><b>%1</b></p>Czy chcesz by digiKam go utworzył?

[ctx: @title:window]
en: Create Database Folder Failed
pl: Utworzenie katalogu bazy danych nie powiodło się

en: <p>digiKam could not create the folder to host your database file.
    Please select a different location.</p><p><b>%1</b></p>
pl: <p>digiKam nie może utworzyć pokazanego niżej katalogu dla przechowywania pliku bazy danych.
    Wybierz inny.</p><p><b>%1</b></p>

[ctx: @title:window]
en: No Database Write Access
pl: Brak praw do zapisu bazy danych

en: <p>You do not seem to have write access for the folder to host the database file.<br/>Please select a different location.</p><p><b>%1</b></p>
pl: <p>Brak prawa zapisu dla tej ścieżki, digiKam nie może utworzyć w niej katalogu do przechowywania pliku bazy danych.<br/>Wybierz inny katalog.</p><p><b>%1</b></p>

[ctx: @title:window]
en: Database Statistics
pl: Statystyki bazy danych

en: Count
pl: Liczba

en: Videos
pl: Filmy

en: Audio
pl: Dźwięk

en: Total Items
pl: Łącznie rzeczy

en: Database backend
pl: Silnik bazy danych

en: Database Path
pl: Ścieżka bazy danych

en: Database internal server
pl: Wewnętrzny serwer bazy danych

[ctx: @info: database server]
en: Yes
pl: Tak

en: Database internal server Path
pl: Ścieżka wewnętrznego serwera bazy danych

en: Host Name
pl: Nazwa gospodarza

en: Host Port
pl: Port gospodarza

en: User account
pl: Konto użytkownika

en: Connect options
pl: Ustawienia połączenia

en: Core Db name
pl: Nazwa głównej BD

en: Thumbs Db name
pl: Nazwa BD miniatur

en: Face Db name
pl: Nazwa BD twarzy

en: Database locale
pl: Język bazy danych

[ctx: @info: total number of items]
en: total
pl: razem

en: This binary file is used to manage a dedicated instance of MariaDB server.
pl: Ten plik wykonywalny jest używany zarządzania serwerem MariaDB.

en: This binary file is used to initialize the MariaDB data files for the database.
pl: Ten plik binarny będzie wykorzystywany do utworzenia plików MariaDB dla bazy danych.

en: This binary file is used to start a dedicated instance of MariaDB server.
pl: Ten plik binarny będzie wykorzystywany do uruchomienia  serwera MariaDB.

en: This binary file is used to upgrade the database to current server version.
pl: Ten plik binarny zostanie wykorzystywany do uaktualnienia bazy danych do bieżącej wersji serwera.

en: Thumb
pl: Miniatura

en: List of items that are about to be deleted.
pl: Lista rzeczy do usunięcia.

en: This is the list of items that are about to be deleted.
pl: Jest to lista plików, które zostaną usunięte.

en: If checked, files will be permanently removed instead of being placed in the Trash.
pl: Jeśli zaznaczone, pliki zostaną trwale usunięte a nie przeniesione do Kosza.

en: <p>If this box is checked, items will be <b>permanently removed</b> instead of being placed in the Trash.</p><p><em>Use this option with caution</em>: most filesystems are unable to undelete deleted items reliably.</p>
pl: <p>Jeśli została wybrana ta opcja, rzeczy zostaną <b>trwale usunięte</b> zamiast umieszczone w Koszu.</p><p><em>Używaj tej opcji z rozwagą</em>: większość systemów plików nie jest w stanie odzyskać usuniętych rzeczy.</p>

en: &Delete items instead of moving them to the trash
pl: &Usuń rzeczy zamiast przenoszenia ich do kosza

en: Do not &ask again
pl: Nie pyt&aj ponownie

en: If checked, this dialog will no longer be shown, and items will be directly and permanently deleted.
pl: Jeśli zaznaczone, to okno dialogowe nie będzie ponownie pokazane a rzeczy będą od razu i trwale usuwane.

en: If this box is checked, this dialog will no longer be shown, and items will be directly and permanently deleted.
pl: Jeśli zaznaczone, to okno dialogowe nie będzie ponownie pokazywane a rzeczy będą od razu i trwale usuwane.

en: If checked, this dialog will no longer be shown, and items will be directly moved to the Trash.
pl: Jeśli zaznaczone, to okno dialogowe nie będzie ponownie pokazane i rzeczy będą bezpośrednio przenoszone do Kosza.

en: If this box is checked, this dialog will no longer be shown, and items will be directly moved to the Trash.
pl: Jeśli zaznaczone, to okno dialogowe nie będzie ponownie pokazywane i rzeczy będą bezpośrednio przenoszone do Kosza.

en: These items will be <b>permanently deleted</b> from your hard disk.
pl: Te rzeczy zostaną <b>trwale usunięte</b> z twardego dysku.

en: These items will be moved to Trash.
pl: Te rzeczy zostaną przeniesione do Kosza.

en: <b>1</b> item selected. | <b>%1</b> items selected.
pl[0]: Wybrano <b>1</b> rzecz.
pl[1]: Wybrano <b>%1</b> rzeczy.
pl[2]: Wybrano <b>%1</b> rzeczy.

en: These albums will be <b>permanently deleted</b> from your hard disk.
pl: Te albumy zostaną <b>trwale usunięte</b> z twardego dysku.

en: These albums will be moved to Trash.
pl: Te albumy zostaną przeniesione do Kosza.

en: <b>1</b> album selected. | <b>%1</b> albums selected.
pl[0]: Wybrano <b>1</b> album.
pl[1]: Wybrano <b>%1</b> albumy.
pl[2]: Wybrano <b>%1</b> albumów.

en: <p>These albums will be <b>permanently deleted</b> from your hard disk.</p><p>Note that <b>all subalbums</b> are included in this list and will be deleted permanently as well.</p>
pl: <p>Te albumy zostaną <b>trwale usunięte</b> z twardego dysku.</p><p>Pamiętaj, że <b>wszystkie podalbumy</b> włączone do tej listy także zostaną usunięte.</p>

en: <p>These albums will be moved to Trash.</p><p>Note that <b>all subalbums</b> are included in this list and will be moved to Trash as well.</p>
pl: <p>Te albumy zostaną przeniesione do Kosza.</p><p>Pamiętaj że <b>wszystkie podalbumy</b> włączone do tej listy także zostaną przeniesione do Kosza.</p>

en: &Move to Trash
pl: &Przenieś do kosza

[ctx: @title:window]
en: About to Delete Selected Items
pl: Zamierzasz usunąć zaznaczone rzeczy

[ctx: @title:window]
en: About to Delete Selected Albums
pl: Zamierzasz usunąć zaznaczone albumy

en: Do not show this message again
pl: Nie wyświetlaj więcej tej wiadomości

en: Continue
pl: Kontynuuj

en: Do not ask again
pl: Nie pytaj ponownie

[ctx: @title:window]
en: Settings for Saving Image File
pl: Ustawienia do zapisywania plików obrazów

[ctx: @title:window]
en: Color Profile Info - %1
pl: Informacja o profilu barw - %1

en: Select an Item
pl: Zaznacz rzecz

en: Select Items
pl: Wybierz rzeczy

en: <i>Preview:</i>
pl: <i>Podgląd:</i>

en: <i>Make:</i>
pl: <i>Wytwórca:</i>

en: <i>Created:</i>
pl: <i>Utworzono:</i>

en: <i>Aperture:</i>
pl: <i>Przysłona:</i>

en: <i>Focal:</i>
pl: <i>Ogniskowa:</i>

en: <i>Exposure:</i>
pl: <i>Naświetlenie:</i>

en: <i>Sensitivity:</i>
pl: <i>Czułość:</i>

en: <i>AspectRatio:</i>
pl: <i>Współczynnik kształtu:</i>

en: <i>AudioBitRate:</i>
pl: <i>Szybkość transmisji dźwięku:</i>

en: <i>AudioChannelType:</i>
pl: <i>Rodzaj kanałów dźwięku:</i>

en: <i>AudioCodec:</i>
pl: <i>Kodek dźwięku:</i>

en: <i>Duration:</i>
pl: <i>Czas trwania:</i>

en: <i>FrameRate:</i>
pl: <i>Liczba klatek:</i>

en: <i>VideoCodec:</i>
pl: <i>Kodek obrazu</i>

[ctx: @title:window]
en: Shared Libraries and Components Information
pl: Szczegóły o bibliotekach współdzielonych i składnikach

en: Copy to Clipboard
pl: Skopiuj do schowka

en: <font size="5">%1</font><br/><b>Version %2</b><p>%3</p><p><i>%4</i></p>
pl: <font size="5">%1</font><br/><b>Wersja %2</b><p>%3</p><p><i>%4</i></p>

en: Items List
pl: Lista rzeczy

[ctx: @item: component is supported/available]
en: Yes
pl: Tak

[ctx: @item: component is not available/supported]
en: No
pl: Nie

[ctx: @title]
en: Features
pl: Funkcje

[ctx: @title]
en: Libraries
pl: Biblioteki

[ctx: @info: version]
en: Unknown
pl: Nieznana

[ctx: @item: information about memory]
en: Unknown
pl: Nieznana

[ctx: @item: component info]
en: Manifests
pl: Manifesty

[ctx: @item: opencv info]
en: OpenCV Configuration
pl: Ustawienia OpenCV

[ctx: @info: tri state]
en: Yes
pl: Tak

[ctx: @info: tri state]
en: No
pl: Nie

[ctx: @info: tri state]
en: Unknown
pl: Nieznany

[ctx: @title:window]
en: List of Supported RAW Cameras
pl: Lista obsługiwanych aparatów RAW

en: Using LibRaw version %2<br/>1 model on the list | Using LibRaw version %2<br/>%1 models on the list
pl[0]: Używana wersja LibRaw %2<br/>1 model na liście
pl[1]: Używana wersja LibRaw %2<br/>%1 modele na liście
pl[2]: Używana wersja LibRaw %2<br/>%1 modeli na liście

en: Using LibRaw version %2<br/>1 model on the list (found: %3) | Using LibRaw version %2<br/>%1 models on the list (found: %3)
pl[0]: Używana wersja LibRaw %2<br/>1 model na liście (znaleziono: %3)
pl[1]: Używana wersja LibRaw %2<br/>%1 modele na liście (znaleziono: %3)
pl[2]: Używana wersja LibRaw %2<br/>%1 modeli na liście (znaleziono: %3)

[ctx: @title:window]
en: List of Detected Hardware
pl: Lista wykrytego sprzętu

[ctx: @label]
en: %1 uses Solid framework version %2
    to detect and manage devices from your computer.
    Press "Refresh" to update list if you plug a removable device.
pl: %1 używa oprogramowania Solid framework w wersji %2
    do wykrywania i zarządzania urządzeniami z Twojego komputera.
    Naciśnij "Odśwież", aby uaktualnić listę, jeżeli podłączyłeś urządzenie wymienne.

[ctx: @title]
en: Hotplug Device Events
pl: Zdarzenia urządzeń Hotplug

[ctx: @title]
en: Devices List
pl: Lista urządzeń

[ctx: @action]
en: Refresh
pl: Odśwież

[ctx: @item: device property]
en: empty
pl: pusty

[ctx: @item: parent device ID]
en: Parent Udi
pl: Nadrzędny Udi

[ctx: @item: device property]
en: none
pl: brak

[ctx: @item; device constructor]
en: Vendor
pl: Wytwórca

[ctx: @item: device name]
en: Product
pl: Produkt

[ctx: @item: device description]
en: Description
pl: Opis

[ctx: @item: device status]
en: States
pl: Stany

[ctx: @item]
en: Non-portable info
pl: Informacje nieprzenośne

[ctx: @item]
en: New Device Added
pl: Dodano nowe urządzenie

[ctx: @info: device property]
en: none
pl: brak

[ctx: @item: device constructor]
en: Vendor
pl: Wytwórca

[ctx: @info: device property]
en: empty
pl: puste

[ctx: @item]
en: Device Removed
pl: Urządzenie usunięte

[ctx: @item]
en: Udi
pl: Unikalna identyfikacja urządzenia (Udi)

en: Desktop Browser
pl: Przeglądarka pulpitu

en: Open Home page with default desktop Web browser
pl: Otwórz stronę domową domyślnej przeglądarce sieciowej

en: Cannot load page %1
pl: Nie można wczytać strony %1

[ctx: Color Model: Grayscale]
en: Grayscale
pl: Skala szarości

[ctx: Color Model: Monochrome]
en: Monochrome
pl: Monochromatyczny

[ctx: Color Model: Indexed]
en: Indexed
pl: Indeksowany

[ctx: Color Model: Uncalibrated (RAW)]
en: Uncalibrated (RAW)
pl: Nieskalibrowany (RAW)

[ctx: Color Model: Unknown]
en: Unknown
pl: Nieznany

en: Auto Equalize
pl: Samoczynna poprawka

en: Auto Normalize
pl: Auto-normalizacja

en: Brightness / Contrast / Gamma Filter
pl: Filtr Jasności / Kontrastu / Gammy

en: Set here the gamma adjustment of the image.
pl: Ustaw tutaj wartość poprawki gamma obrazu.

en: Black & White / Sepia Filter
pl: Filtra Czarno-biały / Sepia

[ctx: generic black and white film]
en: Generic
pl: Ogólne

en: <b>Generic</b>:<p>Simulate a generic black and white film.</p>
pl: <b>Ogólne</b>:<p>Symuluje neutralne naświetlenie filmu czarno-białego.</p>

en: <b>Agfa 200X</b>:<p>Simulate the Agfa 200X black and white film at 200 ISO.</p>
pl: <b>Agfa 200X</b>:<p>Symuluje negatywową kliszę czarno-białą Agfa 200X o czułości ISO 200.</p>

en: <b>Agfa Pan 25</b>:<p>Simulate the Agfa Pan black and white film at 25 ISO.</p>
pl: <b>Agfa Pan 25</b>:<p>Symuluje negatywową kliszę Agfa Pan o czułości ISO 25</p>

en: <b>Agfa Pan 100</b>:<p>Simulate the Agfa Pan black and white film at 100 ISO.</p>
pl: <b>Agfa Pan 100</b>:<p>Symuluje negatywową kliszę Agfa Pan o czułości ISO 100</p>

en: <b>Agfa Pan 400</b>:<p>Simulate the Agfa Pan black and white film at 400 ISO.</p>
pl: <b>Agfa Pan 400</b>:<p>Symuluje negatywową kliszę Agfa Pan o czułości ISO 400</p>

en: <b>Ilford Delta 100</b>:<p>Simulate the Ilford Delta black and white film at 100 ISO.</p>
pl: <b>Ilford Delta 100</b>:<p>Symuluje negatywową kliszę Ilford Delta o czułości ISO 100</p>

en: <b>Ilford Delta 400</b>:<p>Simulate the Ilford Delta black and white film at 400 ISO.</p>
pl: <b>Ilford Delta 400</b>:<p>Symuluje negatywową kliszę Ilford Delta o czułości ISO 400</p>

en: <b>Ilford Delta 400 Pro 3200</b>:<p>Simulate the Ilford Delta 400 Pro black and white film at 3200 ISO.</p>
pl: <b>Ilford Delta 400 Pro 3200</b>:<p>Symuluje negatywową kliszę Ilford Delta 400 Pro o czułości ISO 3200</p>

en: <b>Ilford FP4 Plus</b>:<p>Simulate the Ilford FP4 Plus black and white film at 125 ISO.</p>
pl: <b>Ilford FP4 Plus</b>:<p>Symuluje negatywową kliszę Ilford FP4 Plus o czułości ISO 125</p>

en: <b>Ilford HP5 Plus</b>:<p>Simulate the Ilford HP5 Plus black and white film at 400 ISO.</p>
pl: <b>Ilford HP5 Plus</b>:<p>Symuluje negatywową kliszę Ilford HP5 Plus o czułości ISO 400</p>

en: <b>Ilford PanF Plus</b>:<p>Simulate the Ilford PanF Plus black and white film at 50 ISO.</p>
pl: <b>Ilford PanF Plus</b>:<p>Symuluje negatywową kliszę Ilford PanF Plus o czułości ISO 50</p>

en: <b>Ilford XP2 Super</b>:<p>Simulate the Ilford XP2 Super black and white film at 400 ISO.</p>
pl: <b>Ilford XP2 Super</b>:<p>Symuluje negatywową kliszę Ilford XP2 o czułości ISO 400</p>

en: <b>Kodak Tmax 100</b>:<p>Simulate the Kodak Tmax black and white film at 100 ISO.</p>
pl: <b>Kodak Tmax 100</b>:<p>Symuluje negatywową kliszę Kodak Tmax o czułości ISO 100</p>

en: <b>Kodak Tmax 400</b>:<p>Simulate the Kodak Tmax black and white film at 400 ISO.</p>
pl: <b>Kodak Tmax 400</b>:<p>Symuluje negatywową kliszę Kodak Tmax o czułości ISO 400</p>

en: <b>Kodak TriX</b>:<p>Simulate the Kodak TriX black and white film at 400 ISO.</p>
pl: <b>Kodak TriX</b>:<p>Symuluje negatywową kliszę Kodak TriX o czułości ISO 400</p>

en: Ilford SPX 200 (Infrared)
pl: Ilford SPX 200 (Podczerwony)

en: <b>Ilford SPX 200</b>:<p>Simulate the Ilford SPX infrared film at 200 ISO.</p>
pl: <b>Ilford SPX 200</b>:<p>Symuluj film podczerwony Ilford SPX przy 200 ISO.</p>

en: Ilford SPX 400 (Infrared)
pl: Ilford SPX 400 (Podczerwony)

en: <b>Ilford SPX 400</b>:<p>Simulate the Ilford SPX infrared film at 400 ISO.</p>
pl: <b>Ilford SPX 400</b>:<p>Symuluj film podczerwony Ilford SPX przy 400 ISO.</p>

en: Ilford SPX 800 (Infrared)
pl: Ilford SPX 800 (Podczerwony)

en: <b>Ilford SPX 800</b>:<p>Simulate the Ilford SPX infrared film at 800 ISO.</p>
pl: <b>Ilford SPX 800</b>:<p>Symuluj film podczerwony Ilford SPX przy 800 ISO.</p>

en: Kodak HIE (Infrared)
pl: Kodak HIE (Podczerwony)

en: <b>Kodak HIE</b>:<p>Simulate the Kodak HIE infrared film.</p>
pl: <b>Kodak HIE</b>:<p>Symuluj film podczerwony Kodak HIE.</p>

en: No Lens Filter
pl: Brak filtru soczewki

en: <b>No Lens Filter</b>:<p>Do not apply a lens filter when rendering the image.</p>
pl: <b>Brak filtru soczewki</b>: <p>Nie stosuj filtru soczewki przy wyświetlaniu obrazu.</p>

en: Green Filter
pl: Filtr zielony

en: <b>Black & White with Green Filter</b>:<p>Simulate black and white film exposure using a green filter. This is useful for all scenic shoots, especially portraits photographed against the sky.</p>
pl: <b>Czarno-biały z zielonym filtrem</b>:<p>Symuluje naświetlenie filmu czarno-białego za pomocą zielonego filtra. Uniwersalny dla wszystkich planów, przydatny zwłaszcza przy portretach na tle nieba.</p>

en: Orange Filter
pl: Filtr pomarańczowy

en: <b>Black & White with Orange Filter</b>:<p>Simulate black and white film exposure using an orange filter. This will enhance landscapes, marine scenes and aerial photography.</p>
pl: <b>Czarno-biały z filtrem pomarańczowym</b>:<p>Symuluje naświetlenie filmu czarno-białego za pomocą filtra pomarańczowego. Poprawi pejzaże, sceny morskie i zdjęcie powietrzną (np. lotniczą).</p>

en: Red Filter
pl: Filtr czerwony

en: <b>Black & White with Red Filter</b>:<p>Simulate black and white film exposure using a red filter. This creates dramatic sky effects, and simulates moonlight scenes in the daytime.</p>
pl: <b>Czarno-biały z filtrem czerwonym</b>:<p>Symuluje naświetlenie filmu czarno-białego za pomocą czerwonego filtra. Da to dramatyczne efekty dla nieba i symulację scen przy świetle księżyca w czasie dnia.</p>

en: Yellow Filter
pl: Filtr żółty

en: <b>Black & White with Yellow Filter</b>:<p>Simulate black and white film exposure using a yellow filter. This has the most natural tonal correction, and improves contrast. Ideal for landscapes.</p>
pl: <b>Czarno-biały z żółtym filtrem</b>: <p>Symuluje naświetlenie filmu czarno-białego za pomocą filtra żółtego. Najbardziej naturalna poprawa tonów i poprawa kontrastu. Idealne dla pejzaży.</p>

en: Yellow-Green Filter
pl: Filtr żółto-zielony

en: <b>Black & White with Yellow-Green Filter</b>:<p>Simulate black and white film exposure using a yellow-green filter. A yellow-green filter is highly effective for outdoor portraits because red is rendered dark while green appears lighter. Great for correcting skin tones, bringing out facial expressions in close-ups and emphasizing the feeling of liveliness. This filter is highly effective for indoor portraits under tungsten lighting.</p>
pl: <b>Czarno-białe z żółto-zielonym filtrem</b>:<p>Symuluj czarno-białe  naświetlenie filmu używając żółto-zielonego filtru. Żółto-zielony filtr jest wysoko wydajny dla portretów zrobionych na zewnątrz, ponieważ czerwony jest wyświetlany jako czarny, podczas gdy zielony jest jest trochę jaśniejszy. Wspaniałe do poprawiania odcieni skóry, uwydatniania wyrazów twarzy w zbliżeniach i podkreślania uczucia żywotności. Filtr ten jest wysoce efektywny dla portretów wewnątrz, zrobionych przy oświetleniu żarowym.</p>

en: Blue Filter
pl: Filtr niebieski

en: <b>Black & White with Blue Filter</b>:<p>Simulate black and white film exposure using a blue filter. This accentuates haze and fog. Used for dye transfer and contrast effects.</p>
pl: <b>Czarno-biały z filtrem niebieskim</b>:<p>Symuluje naświetlenie filmu czarno-białego za pomocą filtra niebieskiego. Podkreśla to mgłę, podkreśla kontrasty.</p>

en: Strength:
pl: Siła:

en: Here, set the strength adjustment of the lens filter.
pl: Wybierz tutaj wartość poprawki dla mocy filtru.

en: No Tone Filter
pl: Brak filtru odcienia

en: <b>No Tone Filter</b>:<p>Do not apply a tone filter to the image.</p>
pl: <b>Brak filtru odcienia</b>:<p>Nie stosuj filtru odcienia do obrazu.</p>

en: Sepia Filter
pl: Filtr sepii

en: <b>Black & White with Sepia Tone</b>:<p>Gives a warm highlight and mid-tone while adding a bit of coolness to the shadows - very similar to the process of bleaching a print and re-developing in a sepia toner.</p>
pl: <b>Czarno-biały w tonacji sepii</b>:<p>Daje ciepłe jasne tony i półtony podczas gdy cienie stają się chłodniejsze. Podobne do wybielania odbitki i ponownego wywołania w tonerze sepiowym.</p>

en: Brown Filter
pl: Filtr brązowy

en: <b>Black & White with Brown Tone</b>:<p>This filter is more neutral than the Sepia Tone filter.</p>
pl: <b>Czarno-biały w tonacji brązu</b>:<p>Ten filtr jest bardziej neutralny niż sepia.</p>

en: Cold Filter
pl: Filtr zimny

en: <b>Black & White with Cold Tone</b>:<p>Start subtly and replicate printing on a cold tone black and white paper such as a bromide enlarging paper.</p>
pl: <b>Czarno-biały w zimnej tonacji</b>:<p>Symuluje powielenie na czarno-białym papierze w zimnej tonacji, takim jak papier bromidowy.</p>

en: Selenium Filter
pl: Filtr selenu

en: <b>Black & White with Selenium Tone</b>:<p>This effect replicates traditional selenium chemical toning done in the darkroom.</p>
pl: <b>Czarno-biały w tonacji selenowej</b>:<p>Ten efekt jest odpowiednikiem tradycyjnego tonowania selenowego dokonywanego w ciemni fotograficznej.</p>

en: Platinum Filter
pl: Filtr platyny

en: <b>Black & White with Platinum Tone</b>:<p>This effect replicates traditional platinum chemical toning done in the darkroom.</p>
pl: <b>Czarno-biały w tonacji platynowej</b>:<p>Ten efekt jest odpowiednikiem tradycyjnego tonowania platynowego dokonywanego w ciemni fotograficznej.</p>

en: <b>Black & White with greenish tint</b>:<p>This effect is also known as Verdante.</p>
pl: <b>Czarno-biały w tonacji zielonej</b>:<p>Efekt znany również jako Verdante.</p>

en: Lens Filters
pl: Filtry obiektywu

en: Tone
pl: Odcień

en: Luminosity
pl: Jasność

[ctx: @title:window]
en: Black & White Settings File to Load
pl: Plik ustawień czarno-białych do wczytania

en: "%1" is not a Black & White settings text file.
pl: "%1" nie jest tekstowym plikiem ustawień czarno-białych.

en: Cannot load settings from the Black & White text file.
pl: Nie można wczytać ustawień z tekstowego pliku ustawień czarno-białych.

[ctx: @title:window]
en: Black & White Settings File to Save
pl: Plik ustawień czarno-białych do zapisania

en: Cannot save settings to the Black & White text file.
pl: Nie można zapisać ustawień do tekstowego pliku ustawień czarno-białych.

en: Infrared Filter
pl: Filtr podczerwieni

en: Channel Mixer Tool
pl: Narzędzie mieszani kanałów

[ctx: @label]
en: Output Channel:
pl: Kanał wyjściowy:

[ctx: @item: color]
en: Red
pl: Czerwony

[ctx: @item: color]
en: Green
pl: Zielony

[ctx: @item: color]
en: Blue
pl: Niebieski

[ctx: @label: color]
en: Red (%):
pl: Czerwony (%):

[ctx: @info]
en: Select the red color gain, as a percentage, for the current channel.
pl: Wybierz procentowe wzmocnienie koloru czerwonego dla bieżącego kanału.

[ctx: @label: color]
en: Green (%):
pl: Zielony (%):

[ctx: @info]
en: Select the green color gain, as a percentage, for the current channel.
pl: Wybierz procentowe wzmocnienie koloru zielonego dla bieżącego kanału.

[ctx: @label: color]
en: Blue (%):
pl: Niebieski (%):

[ctx: @info]
en: Select the blue color gain, as a percentage, for the current channel.
pl: Wybierz procentowe wzmocnienie koloru niebieskiego dla bieżącego kanału.

[ctx: @option]
en: &Reset
pl: Wyze&ruj

[ctx: @info]
en: Reset color channels' gains settings from the currently selected channel.
pl: Przywraca wartości domyślne ustawień wzmocnienia kanałów barw na podstawie aktualnie wybranego kanału.

[ctx: @option]
en: Preserve luminosity
pl: Zachowaj jasność

[ctx: @info]
en: Enable this option is you want preserve the image luminosity.
pl: Zaznacz to pole jeżeli chcesz zachować jasność obrazu.

[ctx: @option: color]
en: Monochrome
pl: Monochromatyczny

[ctx: @info: help]
en: Use "Monochrome" mode to convert color picture to Black and White:
    The "red channel" modifies the contrast of photograph.
    The "green channel" enhances or reduces the details level of photograph.
    The "blue channel" affects the noise of photograph.
    Note: in this mode, the histogram will display only luminosity values.
pl: Użyj trybu "Monochromatycznego", aby przekształcić kolorowe zdjęcie w czarno-białe:
    "Czerwony kanał" zmienia kontrast zdjęcia.
    "Zielony kanał" polepsza lub redukuje poziom szczegółów zdjęcia.
    "Niebieski kanał" wpływa na szum zdjęcia.
    Zauważ: w tym trybie, histogram wyświetli tylko wartości jasności.

[ctx: @info: progress]
en: Total: %1 (%)
pl: Łącznie: %1 (%)

[ctx: @title:window]
en: Select Gimp Gains Mixer File to Load
pl: Wybierz plik wzmocnień miksera programu Gimp do wczytania

[ctx: @info]
en: Cannot load settings from the Gains Mixer text file.
pl: Nie można wczytać ustawień z tekstowego pliku wzmocnień miksera.

[ctx: @title:window]
en: Gimp Gains Mixer File to Save
pl: Plik wzmocnień miksera programu Gimp do zapisania

[ctx: @info]
en: Cannot save settings to the Gains Mixer text file.
pl: Nie można zapisać ustawień do tekstowego pliku wzmocnień miksera.

en: Tonality Filter
pl: Filtr odcienia

en: Color Balance Tool
pl: Narzędzie stosunku barw

[ctx: @label: color]
en: Cyan
pl: Niebieskozielony

[ctx: @info]
en: Set here the cyan/red color adjustment of the image.
pl: Ustaw tutaj wartość poprawki niebieskozielony/czerwony.

[ctx: @label: color]
en: Red
pl: Czerwony

[ctx: @label: color]
en: Magenta
pl: Purpurowy

[ctx: @info]
en: Set here the magenta/green color adjustment of the image.
pl: Ustaw tutaj wartość poprawki purpurowy/zielony.

[ctx: @label: color]
en: Green
pl: Zielony

[ctx: @label: color]
en: Yellow
pl: Żółty

[ctx: @label: color]
en: Blue
pl: Niebieski

[ctx: @info]
en: Set here the yellow/blue color adjustment of the image.
pl: Ustaw tutaj wartość poprawki żółty/niebieski.

en: Curve free mode
pl: Tryb wolnej krzywej

en: With this button, you can draw your curve free-hand with the mouse.
pl: Dzięki temu przyciskowi możesz rysować za pomocą myszki swobodną krzywą.

en: Curve smooth mode
pl: Tryb gładkiej krzywej

en: With this button, the curve type is constrained to be a smooth line with tension.
pl: Ten przycisk ogranicza typ krzywej do gładkiej, napiętej linii.

en: With this button, you can pick the color from original image used to set <b>Shadow Tone</b> smooth curves point on Red, Green, Blue, and Luminosity channels.
pl: Przy pomocy tego przycisku można wybrać kolor z obrazu źródłowego, używany do ustawienia punktu krzywej <b>cieni</b> dla kanałów czerwonego, zielonego, niebieskiego i jasności.

en: With this button, you can pick the color from original image used to set <b>Middle Tone</b> smooth curves point on Red, Green, Blue, and Luminosity channels.
pl: Przy pomocy tego przycisku można wybrać kolor z obrazu źródłowego, używany do ustawienia punktu krzywej <b>koloru pośredniego</b> dla kanałów czerwonego, zielonego, niebieskiego i jasności.

en: With this button, you can pick the color from original image used to set <b>Highlight Tone</b> smooth curves point on Red, Green, Blue, and Luminosity channels.
pl: Przy pomocy tego przycisku można wybrać kolor z obrazu źródłowego, używany do ustawienia punktu krzywej <b>świateł</b> dla kanałów czerwonego, zielonego, niebieskiego i jasności.

en: Resets channel/channels curves' values.
pl: Zeruje wartości krzywych kanału/kanałów.

en: If you press this button, custom menu will appear: First option will reset current channel. Second option will reset all channels.
pl: Po naciśnięciu tego przycisku, pojawi się własne menu: Pierwsza opcja wyzeruje bieżący kanał. Druga opcja wyzeruje wszystkie kanały.

en: Reset &Channel
pl: Wyzeruj &kanał

en: Reset &All
pl: &Wyzeruj wszystkie

en: Adjust Curves
pl: Dostosuj krzywe

[ctx: @title:window]
en: Select Gimp Curves File to Load
pl: Wybierz plik krzywych programu Gimp do wczytania

en: Cannot load from the Gimp curves text file.
pl: Nie można wczytać danych z tekstowego pliku krzywych programu Gimp.

[ctx: @title:window]
en: Gimp Curves File to Save
pl: Plik krzywych programu Gimp do zapisania

en: Cannot save to the Gimp curves text file.
pl: Nie można zapisać danych do tekstowego pliku krzywych programu Gimp.

en: Loading image...
pl: Wczytywanie obrazu...

en: Histogram calculation...
pl: Wyliczanie histogramu...

en: Histogram
    calculation
    failed.
pl: Wyliczanie
    histogramu
    nieudane.

en: Border Tool
pl: Narzędzie obramowania

[ctx: solid border type]
en: Solid
pl: Pełny

[ctx: beveled border type]
en: Beveled
pl: Ukośny

en: Decorative Pine
pl: Sosna ozdobna

en: Decorative Wood
pl: Ozdobne drewno

en: Decorative Paper
pl: Ozdobny papier

en: Decorative Parquet
pl: Parkiet ozdobny

en: Decorative Ice
pl: Ozdobny lód

en: Decorative Leaf
pl: Ozdobny liść

en: Decorative Marble
pl: Ozdobny marmur

en: Decorative Rain
pl: Ozdobny deszcz

en: Decorative Craters
pl: Ozdobne kratery

en: Decorative Dried
pl: Ozdobnie zasuszony

en: Decorative Pink
pl: Ozdobny róż

en: Decorative Stone
pl: Ozdobny kamień

en: Decorative Chalk
pl: Ozdobna kreda

en: Decorative Granite
pl: Ozdobny granit

en: Decorative Rock
pl: Ozdobna skała

en: Decorative Wall
pl: Ozdobna ściana

en: Select the border type to add around the image here.
pl: Tutaj wybierz typ ramki do dodania wokół obrazu.

en: Preserve Aspect Ratio
pl: Zachowaj kształt

en: Enable this option if you want to preserve the aspect ratio of image. If enabled, the border width will be a percentage of the image size, else the border width will be in pixels.
pl: Zaznacz to pole jeśli chcesz zachować współczynnik kształtu obrazu. Jeśli opcja jest włączona, szerokość ramki będzie w procentach wielkości obrazu, w innym wypadku szerokość będzie w pikselach.

en: Set here the border width as a percentage of the image size.
pl: Ustaw tutaj szerokość ramki w procentach rozmiaru obrazu.

en: Width (pixels):
pl: Szerokość (piksele):

en: Set here the border width in pixels to add around the image.
pl: Ustaw tutaj szerokość ramki w pikselach do dodania wokół obrazu.

[ctx: first color for border effect]
en: First:
pl: Pierwszy:

[ctx: second color for border effect]
en: Second:
pl: Drugi:

en: Set here the foreground color of the border.
pl: Ustaw tutaj pierwszoplanowy kolor ramki.

en: Set here the Background color of the border.
pl: Ustaw tutaj kolor tła ramki.

en: Set here the color of the main border.
pl: Ustaw tutaj kolor głównego obramowania.

en: Set here the color of the line.
pl: Ustaw tutaj kolor linii.

en: Set here the color of the upper left area.
pl: Ustaw tutaj kolor lewego górnego obszaru.

en: Set here the color of the lower right area.
pl: Ustaw tutaj kolor prawego dolnego obszaru.

en: Set here the color of the first line.
pl: Ustaw tutaj kolor pierwszej linii.

en: Set here the color of the second line.
pl: Ustaw tutaj kolor drugiej linii.

en: Texture Filter
pl: Filtr tekstury

[ctx: @item: texture type]
en: Paper
pl: Papier

[ctx: @item: texture type]
en: Paper 2
pl: Papier 2

[ctx: @item: texture type]
en: Fabric
pl: Tkanina

[ctx: @item: texture type]
en: Burlap
pl: Konopia

[ctx: @item: texture type]
en: Bricks
pl: Cegły

[ctx: @item: texture type]
en: Bricks 2
pl: Cegły 2

[ctx: @item: texture type]
en: Canvas
pl: Płótno

[ctx: @item: texture type]
en: Marble
pl: Marmur

[ctx: @item: texture type]
en: Marble 2
pl: Marmur 2

[ctx: @item: texture type]
en: Blue Jean
pl: Niebieski drelich

[ctx: @item: texture type]
en: Cell Wood
pl: Drewno

[ctx: @item: texture type]
en: Metal Wire
pl: Metalowy przewód

[ctx: @item: texture type]
en: Modern
pl: Nowoczesny

[ctx: @item: texture type]
en: Wall
pl: Ściana

[ctx: @item: texture type]
en: Moss
pl: Mech

[ctx: @item: texture type]
en: Stone
pl: Kamień

[ctx: @info]
en: Set here the texture type to apply to image.
pl: Ustaw typ tekstury do nałożenia na obraz.

[ctx: @label]
en: Relief:
pl: Wypukłość:

[ctx: @info]
en: Set here the relief gain used to merge texture and image.
pl: Ustaw wzmocnienie wypukłości użyte przy łączeniu tekstury i obrazu.

en: Rotate Right
pl: Obróć w prawo

en: Rotate 180 degrees
pl: Obróć o 180 stopni

en: Rotate Left
pl: Obróć w lewo

en: Flip Horizontally
pl: Odbij w poziomie

en: Flip Vertically
pl: Odbij w pionie

en: Crop
pl: Przytnij

en: Convert to 8 Bit
pl: Przekształć na 8 bitów

en: Convert to 16 Bit
pl: Przekształć na 16 bitów

[ctx: Rotate image]
en: Rotate
pl: Obróć

[ctx: Flip image]
en: Flip
pl: Odbij

[ctx: Crop image]
en: Crop
pl: Przytnij

[ctx: Resize image]
en: Resize
pl: Zmień rozmiar

[ctx: Convert image bit depth]
en: Convert Depth
pl: Przekształć głębię

en: Unknown filter
pl: Nieznany filtr

en: Color Negative Inverter
pl: Inwerter kolorowych negatywów

en: Built-in transformation not supported
pl: Wbudowane przekształcenie nieobsługiwane

en: Filter identifier or version is not supported
pl: Identyfikator filtra lub wersja nieobsługiwana

en: Blur Filter
pl: Filtr rozmycia

en: Blur FX Filter
pl: Filtr FX rozmycia

en: Charcoal Effect
pl: Efekt węgla drzewnego

en: Color FX Filter
pl: Filtr FX koloru

[ctx: @item: color effect]
en: Solarize
pl: Solaryzacja

[ctx: @item: color effect]
en: Vivid
pl: Żywy

[ctx: @item: color effect]
en: Find Edges
pl: Znajdź krawędzie

[ctx: @info]
en: Select the effect type to apply to the image here.
    "Solarize": simulates solarization of photograph.
    "Vivid": simulates the Velvia(tm) slide film colors.
    "Neon": coloring the edges in a photograph to
    reproduce a fluorescent light effect.
    "Find Edges": detects the edges in a photograph
    and their strength.
    "Lut3D": coloring images with Lut3D filters
pl: Wybierz typ efektu do zastosowania.
    "Solaryzacja": symuluje solaryzację fotografii.
    "Żywy": symuluje kolory kliszy diapozytywowej Velvia(tm).
    "Neon": koloruje krawędzie na fotografii by utworzyć efekt fluorescencyjnego neonu.
    "Znajdź krawędzie": wykrywa krawędzie i ich siłę na fotografii.
    "Lut3D": kolorowanie obrazów filtrami Lut3D

[ctx: @label: level of the effect]
en: Level:
pl: Poziom:

[ctx: @info]
en: Set here the level of the effect.
pl: Ustaw tutaj poziom efektu.

[ctx: @label]
en: Iteration:
pl: Powtórzenia:

[ctx: @info]
en: This value controls the number of iterations to use with the Neon and Find Edges effects.
pl: Ta wartość określa liczbę powtórzeń użytych przy efektach Neon i Znajdź krawędzie.

[ctx: @label]
en: Intensity:
pl: Natężenie:

[ctx: @info]
en: Set here the intensity of the filter.
pl: Ustaw tutaj natężenie filtra.

[ctx: @info: effect type]
en: Bleach
pl: Wybierlanie

[ctx: @info: effect type]
en: Blue Crush
pl: Niebieskie zduszenie

[ctx: @info: effect type]
en: BW Contrast
pl: Kontrast CB

[ctx: @info: effect type]
en: Instant
pl: Natychmiastowo

[ctx: @info: effect type]
en: Original
pl: Źródłowy

[ctx: @info: effect type]
en: Punch
pl: Dziurkacz

[ctx: @info: effect type]
en: Summer
pl: Lato

[ctx: @info: effect type]
en: Tokyo
pl: Tokio

[ctx: @info: effect type]
en: Washout
pl: Spranie

[ctx: @info: effect type]
en: Washout Color
pl: Kolor sprania

[ctx: @info: effect type]
en: X Process
pl: Proces X

en: Distortion Effect
pl: Efekty zniekształcenia

en: Emboss Effect
pl: Efekt wytłoczenia

en: Film Grain Effect
pl: Efekt ziarna kliszy

en: Grain Size:
pl: Rozmiar ziarna:

en: Set here the graininess size of film.
pl: Ustaw tutaj rozmiar ziarnistości filmu.

en: Photographic Distribution
pl: Rozkład fotograficzny

en: Set on this option to render grain using a photon statistic distribution. This require more computation and can take a while.
pl: Usta tę opcję, aby wygenerować ziarno używając statystycznego rozkładu fononów. Wymaga to większych obliczeń i może zająć dłuższą chwilę.

en: Intensity:
pl: Natężenie:

en: Set here the film ISO-sensitivity to use for simulating the film graininess.
pl: Ustaw tutaj czułość ISO kliszy, używaną przy symulowaniu ziarnistości błony fotograficznej.

en: Shadows:
pl: Cienie:

en: Set how much the filter affects highlights.
pl: Pokaż jak bardzo filtr wpływa na podświetlenia.

en: Midtones:
pl: Tony średnie:

en: Set how much the filter affects midtones.
pl: Pokaż jak bardzo filtr wpływa na odcienie pośrednie.

en: Highlights:
pl: Prześwietlenia:

en: Set how much the filter affects shadows.
pl: Pokaż jak bardzo filtr wpływa na cienie.

en: Set here the film sensitivity to use for simulating the CCD blue noise.
pl: Ustaw tutaj czułość filmu wykorzystywaną do symulacji niebieskiego szumu CCD.

en: Set here the film sensitivity to use for simulating the CCD red noise.
pl: Ustaw tutaj czułość filmu wykorzystywaną do symulacji czerwonego szumu CCD.

en: Common Settings
pl: Ustawienia wspólne

en: Luminance Noise
pl: Szum luminancji

en: Chrominance Blue Noise
pl: Niebieski szum chrominancji

en: Chrominance Red Noise
pl: Czerwony szum chrominancji

en: Invert Effect
pl: Efekt odwrócenia

en: Oil Painter Effect
pl: Efekt malowidła olejnego

en: Rain Drops Effect
pl: Efekt kropli deszczu

en: Greycstoration Filter
pl: Filtr Greycstoration

[ctx: @title: general settings]
en: General
pl: Ogólne

en: Detail preservation:
pl: Zachowanie szczegółów:

en: Preservation of details to set the sharpening level of the small features in the target image. Higher values leave details sharp.
pl: Zachowywanie szczegółów ustawiające poziom wyostrzania małych detali w docelowym obrazie. Wyższe wartości zachowują detale ostrymi.

en: Anisotropy:
pl: Anizotropia:

en: Anisotropic (directional) modifier of the details. Keep it small for Gaussian noise.
pl: Anizotropiczny (kierunkowy) modyfikator szczegółów. Utrzymuj małe wartości dla szumu Gaussa.

en: Smoothing:
pl: Wygładzanie:

en: Total smoothing power: if the Detail Factor sets the relative smoothing and the Anisotropy Factor the direction, the Smoothing Factor sets the overall effect.
pl: Całkowita siła wygładzania: kiedy współczynnik detalu ustala kierunek relatywnego wygładzania i współczynnika anizotropicznego, współczynnik wygładzania decyduje o ostatecznym efekcie.

en: Regularity:
pl: Regularność:

en: This value controls the evenness of smoothing to the image. Do not use a high value here, or the target image will be completely blurred.
pl: Ta wartość kontroluje regularność wygładzania obrazu. Nie należy używać wysokich wartości, bo obraz docelowy będzie całkowicie rozmyty.

en: Iterations:
pl: Powtórzenia:

en: Sets the number of times the filter is applied to the image.
pl: Ustawia ile razy filtr zostanie zastosowany do obrazu.

en: Noise:
pl: Szum:

en: Sets the noise scale.
pl: Ustawia skalę szumu.

[ctx: @title]
en: Advanced Settings
pl: Ustawienia rozszerzone

en: Angular step:
pl: Krok kątowy:

en: Set here the angular integration step (in degrees) analogous to anisotropy.
pl: Ustaw tutaj kątowy krok całkowania (w stopniach) analogicznie do anizotropii.

en: Integral step:
pl: Krok całkowania:

en: Set here the spatial integral step.
pl: Ustaw tutaj wartość kroku całkowania.

en: Gaussian:
pl: Gauss:

en: Set here the precision of the Gaussian function.
pl: Ustaw tutaj dokładność funkcji Gaussa.

en: Tile size:
pl: Wielkość kafelka:

en: Sets the tile size.
pl: Ustawia wielkość kafelka.

en: Tile border:
pl: Granica kafelka:

en: Sets the size of each tile border.
pl: Ustawia szerokość granic kafelka.

en: Interpolation:
pl: Interpolacja:

[ctx: @item: interpolation]
en: Nearest Neighbor
pl: Najbliższy sąsiad

[ctx: @item: interpolation]
en: Linear
pl: Liniowy

en: Select the right interpolation method for the desired image quality.
pl: Wybierz właściwą metodę interpolacji dla żądanej jakości obrazu.

en: Fast approximation
pl: Szybkie przybliżenie

en: Enable fast approximation when rendering images.
pl: Włącz szybkie przybliżenie przy rysowaniu obrazu.

[ctx: This is a column which will contain the amount of HotPixels found in the black frame file]
en: Hot Pixels
pl: Gorące piksele

en: Remove Black Frame
pl: Usuń czarną ramkę

en: Clear List
pl: Wyczyść listę

en: Loading Frame
pl: Wczytywanie ramki

en: Black Frame
pl: Czarna ramka

en: File Name:
pl: Nazwa pliku:

[ctx: @info: creation date]
en: Created:
pl: Utworzony:

en: Serial Number:
pl: Numer seryjny:

en: Hot Pixels:
pl: Gorące piksele:

en: Hot Pixels Tool
pl: Narzędzie gorących pikseli

[ctx: average filter mode]
en: Average
pl: Przeciętny

[ctx: linear filter mode]
en: Linear
pl: Liniowy

[ctx: quadratic filter mode]
en: Quadratic
pl: Kwadratowy

[ctx: cubic filter mode]
en: Cubic
pl: Sześcienny

en: Black Frame...
pl: Czarna ramka...

en: <p>Use this button to add a new black frame file which will be used by the hot pixels removal filter.</p><p>The Black Frame subtraction method is the most accurate "Hot Pixels" and "Stuck Pixels" removal. First you have to create a "Black Frame" as a reference. This is easy to do. When you finish taking your long exposure shots, put a lens cap on the camera and take one "dark" image with the same exposure time as the images before. This image will be all dark, but with close examination you will see that it has the Hot and Stuck Pixels (colored dots). These are positioned at the same places as on your previous shots. This tool will parse black frame, detect hot pixels, and create a list of positions where image must be corrected to eliminate wrong colors in these pixels.</p>
pl: <p>Użyj tego przycisku, aby dodać nowy plik czarnej ramki, który zostanie użyty przez filtr usuwający gorące piksele.</p><p>Metoda odejmowania czarnej ramki jest najdokładniejszą metodą usuwania "gorących pikseli" i "przyklejonych pikseli". Najpierw należy utworzyć "czarną ramkę" jako punkt odniesienia. Jest to łatwe do zrobienia. Po zakończeniu robienia zdjęć z długim czasem naświetlania załóż na aparat osłonę obiektywu i zrób jedno "ciemne" zdjęcie z takim samym czasem naświetlania jak poprzednie. Ten obraz będzie cały ciemny, ale po dokładnym przyjrzeniu się można zauważyć, że znajdują się na nim piksele gorące i przyklejone (kolorowe kropki). Są one rozmieszczone w tych samych miejscach, co na poprzednich zdjęciach. To narzędzie przetworzy czarną ramkę, wykryje gorące piksele i stworzy listę pozycji, w których obraz musi zostać poprawiony, aby wyeliminować niewłaściwe kolory w tych pikselach.</p>

en: Select Black Frame Image
pl: Wybierz obraz czarnego kadru

[ctx: @title:window]
en: Black Frame Parser
pl: Analizator składni czarnej ramki

en: This black frame image is already present in the list of parsed items.
pl: Ten obrazek z czarną ramką jest już obecny na liście przetworzonych obiektów.

en: Hue / Saturation / Lightness Filter
pl: Filtr Odcień / Nasycenie / Jasność

en: Select the hue and saturation adjustments of the image.
pl: Wybierz tutaj poprawki nasycenia i barwy dla zdjęcia.

en: You can see here a color preview of the hue and saturation adjustments.
pl: Możesz tu zobaczyć podgląd poprawek nasycenia i barwy.

en: Hue:
pl: Odcień:

en: Set here the hue adjustment of the image.
pl: Ustaw tutaj wartość poprawki odcienia obrazu.

en: Set here the saturation adjustment of the image.
pl: Ustaw tutaj wartość poprawki nasycenia obrazu.

en: Vibrance:
pl: Wibrancja:

en: Set here the vibrance adjustment of the image.Vibrance performs selective saturation on less saturated colors and avoiding skin tones.
pl: Ustaw tutaj poprawkę wibrancji obrazu. Wibrancja wykonuje wybiórcze nasycenie dla mniej nasyconych barw i pomija odcienie skóry.

en: Lightness:
pl: Jasność:

en: Set here the lightness adjustment of the image.
pl: Ustaw tutaj wartość poprawki jasności obrazu.

en: Convert to:
pl: Przekształć do:

en: Select the profile of the color space to convert to.
pl: Wybierz profil przestrzeni barw, na który przekształcić.

en: Input color profile "%1" not available
pl: Wejściowy profil barw "%1" jest niedostępny

en: Output color profile "%1" not available
pl: Wyjściowy profil barw "%1" jest niedostępny

en: Local Contrast Filter
pl: Filtr lokalnego kontrastu

en: Function:
pl: Funkcja:

[ctx: @item: function type]
en: Power
pl: Potęga

[ctx: @item: function type]
en: Linear
pl: Liniowy

en: <b>Function</b>: This function combines the original RGB channels with the desaturated blurred image. This function is used in each of the tonemapping stages. It can be linear or power. Basically, this function increases the values where both the original and blurred image's value are low and do the opposite on high values.
pl: <b>Funkcja</b>: Funkcja ta łączy źródłowe kanały RGB z rozmytymi obrazami o pomniejszony, nasyceniu. Funkcja ta jest wykorzystywana na każdym etapie mapowania odcieni. Może być liniowa lub potęgowa. Najprościej mówiąc, funkcja ta zwiększa wartości tam, gdzie wartości obydwu obrazów, źródłowego i rozmytego, są niskie i robi odwrotnie dla wysokich wartości.

en: Stretch contrast
pl: Rozciągnij kontrast

en: <b>Stretch contrast</b>: This stretches the contrast of the original image. It is applied before the tonemapping process.
pl: <b>Rozciągnij kontrast</b>: Rozciąga to kontrast obrazu źródłowego. Jest to stosowane przed procesem mapowania odcieni.

en: Highlights saturation:
pl: Nasycenie świateł:

en: <b>Highlights saturation</b>: Usually the (perceived) saturation is increased. The user can choose to lower the saturation on original highlight and shadows from the image with these parameters.
pl: <b>Nasycenie podświetleń</b>: Zazwyczaj (postrzegane) nasycenie zostaje zwiększone. Użytkownik, z tymi parametrami, może wybrać obniżenie nasycenia na źródłowych podświetleniach i cieniach obrazu.

en: Shadow saturation:
pl: Nasycenie cieni:

en: <b>Shadow saturation</b>: Usually the (perceived) saturation is increased. The user can choose to lower the saturation on original highlight and shadows from the image with these parameters.
pl: <b>Nasycenie cieni</b>: Zazwyczaj (postrzegane) nasycenie zostaje zwiększone. Użytkownik, z tymi parametrami, może wybrać obniżenie nasycenia na źródłowych podświetleniach i cieniach obrazu.

en: Power:
pl: Moc:

en: <b>Power</b>: How strong the effect is applied.
pl: <b>Moc</b>: Jak silnie zostaje zastosowany efekt.

en: Blur:
pl: Rozmycie:

en: <b>Blur</b>: How strong the image is blurred before combining with the original image and with the tonemapping function.
pl: <b>Rozmycie</b>: Jak silnie obraz zostaje rozmyty przed łączeniem go ze źródłowym obrazem i funkcją mapowania odcieni.

en: General settings
pl: Ustawienia ogólne

en: Stage 1
pl: Etap 1

en: Stage 2
pl: Etap 2

en: Stage 3
pl: Etap 3

en: Stage 4
pl: Etap 4

[ctx: @title:window]
en: Photograph Local Contrast Settings File to Load
pl: Plik ustawień lokalnego kontrastu do wczytania

en: "%1" is not a Photograph Local Contrast settings text file.
pl: "%1" nie jest tekstowym plikiem ustawień lokalnego kontrastu.

en: Cannot load settings from the Photograph Local Contrast text file.
pl: Nie można wczytać ustawień z tekstowego pliku ustawień lokalnego kontrastu.

[ctx: @title:window]
en: Photograph Local Contrast Settings File to Save
pl: Plik ustawień lokalnego kontrastu do zapisu

en: Cannot save settings to the Photograph Local Contrast text file.
pl: Nie można zapisać ustawień do tekstowego pliku ustawień lokalnego kontrastu.

en: Anti-Vignetting Tool
pl: Narzędzie anty-winietowania

en: Add vignetting
pl: Dodaj winietowanie

en: This option adds vignetting to the image instead of removing it. Use it for creative effects.
pl: Opcja ta dodaje winietowanie obrazu zamiast jego usuwania. Użyj tego do twórczych efektów.

en: You can see here a thumbnail preview of the anti-vignetting mask applied to the image.
pl: Można tutaj podejrzeć miniaturkę zdjęcia z zastosowaną maską antywinietującą.

en: Amount:
pl: Ilość:

en: This value controls the degree of intensity of the filter at its point of maximum density.
pl: Wartość ta steruje stopniem natężenia filtra w punkcie jego maksymalnej gęstości.

en: Feather:
pl: Wtapianie:

en: This value is used as the exponent controlling the fall-off in density from the inner circle of the filter to the outer circle.
pl: Wartość ta jest wykorzystywana jako eksponencjalne kontrolwanie spadku gęstości z wewnętrznego okręgu filtra do zewnętrznego.

en: Inner Radius:
pl: Wewnętrzny promień:

en: This value is the radius of the inner circle of the filter. In the inner circle the image is preserved. It is expressed as a multiple of the outer radius of the filter.
pl: Wartość ta jest promieniem wewnętrznego promienia filtra. W wewnętrznym promieniu obraz jest zachowany. Zostaje on wyrażony jako wielokrotność zewnętrznego promienia filtra.

en: Outer Radius:
pl: Zewnętrzny promień:

en: This value is the radius of the outer circle of the filter. Outside the outer circle the effect of the filter is at its maximum. It is expressed as a multiple of the diagonal of the image.
pl: Wartość ta jest promieniem zewnętrznego promienia filtra. Poza zewnętrznym promieniem efekt filtra jest maksymalny. Zostaje on wyrażony jako wielokrotność przekątnej obrazu.

en: X offset:
pl: Przesunięcie X:

en: X offset
pl: Przesunięcie X

en: Y offset:
pl: Przesunięcie Y:

en: Y offset
pl: Przesunięcie Y

en: Lens Distortion Tool
pl: Narzędzie zniekształcenia obiektywu

en: Use Metadata
pl: Użyj metadanych

[ctx: camera make]
en: Make:
pl: Wytwórca:

en: This is the camera maker description string found in image meta-data. This one is used to query and find relevant camera device information from Lensfun database.
pl: Jest to opisowy ciąg znaków wytwórcy aparatu, znaleziony w meta-danych obrazu. Ciąg ten jest wykorzystywany do odpytania i znalezienia odpowiadających informacji o aparacie w bazie danych Lensfun.

en: This is the camera model description string found in image meta-data. This one is used to query and found relevant camera device information from Lensfun database.
pl: Jest to opisowy ciąg znaków modelu aparatu, znaleziony w meta-danych obrazu. Ciąg ten jest wykorzystywany do odpytania i znalezienia odpowiadających informacji o aparacie w bazie danych Lensfun.

en: This is the lens description string found in image meta-data. This one is used to query and found relevant lens information from Lensfun database.
pl: Jest to opisowy ciąg znaków obiektywu, znaleziony w meta-danych obrazu. Ciąg ten jest wykorzystywany do odpytania i znalezienia odpowiadających informacji o obiektywie w bazie danych Lensfun.

en: Set this option to try to guess the right camera/lens settings from the image metadata (as Exif or XMP).
pl: Włącz opcję, aby spróbować odgadnąć poprawne ustawienia aparatu/obiektywu z metadanych zdjęcia (np. EXIF lub XMP).

en: Focal Length (mm):
pl: Długość ogniskowa (mm):

en: Aperture:
pl: Przysłona:

en: Subject Distance (m):
pl: Odległość przedmiotu (m):

en: (no metadata available)
pl: (brak meta-danych)

en: (no match found)
pl: (nie znaleziono dopasowania)

en: (partial match found)
pl: (znaleziono częściowe dopasowanie)

en: (exact match found)
pl: (znaleziono dokładne dopasowanie)

[ctx: @title]
en: Lens Auto-Correction Tool
pl: Narzędzie samoczynnej poprawki obiektywu

[ctx: @info; XMP settings]
en: Camera: %1-%2
pl: Aparat: %1-%2

[ctx: @info; XMP settings]
en: Lens: %1
pl: Obiektyw: %1

[ctx: @info; XMP settings]
en: Subject Distance: <numid>%1</numid>
pl: Odległość przedmiotu: <numid>%1</numid>

[ctx: @info; XMP settings]
en: Aperture: <numid>%1</numid>
pl: Przysłona: <numid>%1</numid>

[ctx: @info; XMP settings]
en: Focal Length: <numid>%1</numid>
pl: Ogniskowa: <numid>%1</numid>

[ctx: @info; XMP settings]
en: Crop Factor: <numid>%1</numid>
pl: Współczynnik przycięcia: <numid>%1</numid>

[ctx: @info: correction status]
en: enabled
pl: włączone

[ctx: @info; XMP settings]
en: CCA Correction: %1
pl: Poprawka CCA: %1

[ctx: @info: correction status]
en: disabled
pl: wyłączone

[ctx: @info; XMP settings]
en: VIG Correction: %1
pl: Poprawka VIG: %1

[ctx: @info; XMP settings]
en: DST Correction: %1
pl: Poprawka DST: %1

[ctx: @info; XMP settings]
en: GEO Correction: %1
pl: Poprawka GEO: %1

en: Lens Corrections to Apply:
pl: Poprawki obiektywu do zastosowania:

en: Chromatic Aberration
pl: Aberracja chromatyczna

en: Chromatic aberration is easily recognized as color fringes towards the image corners. CA is due to a varying lens focus for different colors.
pl: Aberrację chromatyczną można łatwo rozpoznać po kolorowych obwódkach na krawędziach kontrastowych obszarów. Zjawisko to jest spowodowane różnymi odległościami ogniskowania dla różnych barw (różnych długości fal świetlnych).

en: Vignetting
pl: Winietowanie

en: Vignetting refers to an image darkening, mostly in the corners. Optical and natural vignetting can be canceled out with this option, whereas mechanical vignetting will not be cured.
pl: Winietowanie jest to wada obrazu (najczęściej wynikająca z niedoskonałości obiektywu) przejawiająca się niedoświetleniem (pociemnieniem) rogów zdjęcia. Za pomocą tej opcji można usunąć winietowanie optyczne i naturalne, natomiast winietowanie mechaniczne nie może być usunięte.

en: Distortion
pl: Zniekształcenie

en: Distortion refers to an image deformation, which is most pronounced towards the corners. These Seidel aberrations are known as pincushion and barrel distortions.
pl: Dystorsja to zniekształcenie obrazu w zależności od odległości od jego środka (różny stopień powiększenia partii obrazu), najczęściej jest widoczne w narożnikach obrazu. W zależności od kształtu zniekształcenia wyróżnia się dystorsję poduszkową i beczkową, w których prostokąt zmienia kształt w poduszkę lub beczkę.

en: Geometry
pl: Geometria

en: Four geometries are handled here: Rectilinear (99 percent of all lenses), Fisheye, Cylindrical, Equirectangular.
pl: Obsługiwane są cztery geometrie obiektywów: prostoliniowy (99% wszystkich obiektywów), rybie oko (fisheye), cylindryczny, równoodległościowy.

en: <b>Note: lens correction options depend of filters available in LensFun library. See <a href='http://lensfun.sourceforge.net'>LensFun project web site</a> for more information.</b>
pl: <b>Zauważ: ustawienia poprawy obiektywu zależą od filtrów dostępnych w bibliotece LensFun. Zajrzyj na <a href='http://lensfun.sourceforge.net'>stronę internetową projektu LensFun</a> po więcej informacji.</b>

en: Channel:
pl: Kanał:

en: <p>Select the histogram scale.</p><p>If the image's maximal counts are small, you can use the <b>linear</b> scale.</p><p><b>Logarithmic</b> scale can be used when the maximal counts are big; if it is used, all values (small and large) will be visible on the graph.</p>
pl: <p>Wybierz skalę histogramu.</p><p>Jeśli maksymalne wartości zdjęcia są małe, możesz użyć skali <b>liniowej</b>.</p><p>Skala <b>logarytmiczna</b> przydaje się w przypadkach kiedy maksymalne wartości są duże. Dzięki temu wszystkie wartości (duże i małe) będą widoczne na wykresie.</p>

[ctx: linear histogram scaling mode]
en: Linear
pl: Liniowa

[ctx: logarithmic histogram scaling mode]
en: Logarithmic
pl: Logarytmiczna

en: Here you can see the target preview image histogram drawing of the selected image channel. This one is re-computed at any settings changes.
pl: Tutaj możesz zobaczyć podgląd histogramu obrazu docelowego dla wybranego kanału. Obliczany jest on od nowa jeśli zmieni się jakiekolwiek ustawienia.

en: <p>Select the histogram channel to display:</p>
pl: <p>Wybierz kanał histogramu do wyświetlenia:</p>

[ctx: The luminosity channel]
en: Luminosity
pl: Jasność

en: <b>Luminosity</b>: display the image's luminosity values.
pl: <b>Jasność</b>: pokazuje wartości jasności zdjęcia.

[ctx: The red channel]
en: Red
pl: Czerwony

en: <b>Red</b>: display the red image-channel values.
pl: <b>Czerwony</b>: pokazuje wartości kanału czerwonego zdjęcia.

[ctx: The green channel]
en: Green
pl: Zielony

en: <b>Green</b>: display the green image-channel values.
pl: <b>Zielony</b>: pokazuje wartości kanału zielonego zdjęcia.

[ctx: The blue channel]
en: Blue
pl: Niebieski

en: <b>Blue</b>: display the blue image-channel values.
pl: <b>Niebieski</b>: pokazuje wartości kanału niebieskiego zdjęcia.

[ctx: The colors channel]
en: Colors
pl: Barwy

en: <b>Colors</b>: Display all color channel values at the same time.
pl: <b>Barwy</b>: pokazuje wartości wszystkich kanałów w tym samym czasie.

[ctx: The alpha channel]
en: Alpha
pl: Alfa

en: <b>Alpha</b>: display the alpha image-channel values. This channel corresponds to the transparency value and is supported by some image formats, such as PNG or TIF.
pl: <b>Alfa</b>: wyświetla wartości kanału alfa obrazu. Ten kanał odpowiada wartości przezroczystości i jest obsługiwany przez niektóre formaty obrazów, takie jak PNG lub TIFF.

[ctx: @info: histogram]
en: Loading image...
pl: Wczytywanie obrazu...

[ctx: @info: histogram]
en: Histogram calculation...
pl: Wyliczanie histogramu...

[ctx: @info: histogram]
en: Histogram
    calculation
    failed.
pl: Wyliczanie
    histogramu
    nieudane.

[ctx: @info: histogram properties]
en: Mean:
pl: Średnia:

[ctx: @info: histogram properties]
en: Pixels:
pl: Piksele:

[ctx: @info: histogram properties]
en: Std dev.:
pl: Odch. stand.:

[ctx: @info: histogram properties]
en: Count:
pl: Liczność:

[ctx: @info: histogram properties]
en: Median:
pl: Mediana:

[ctx: @info: histogram properties]
en: Percent:
pl: Procent:

en: Levels Adjust Tool
pl: Narzędzie dostrajania poziomów

en: Noise Reduction Filter
pl: Filtr redukcji szumu

en: <b>Threshold</b>: Adjusts the threshold for denoising of the image in a range from 0.0 (none) to 10.0. The threshold is the value below which everything is considered noise.
pl: <b>Próg</b>: Dostosuj próg odszumiania obrazu w zakresie od 0.0 (żaden) do 10.0. Próg jest wartością, poniżej której wszystko jest uważane za szum.

en: <b>Softness</b>: This adjusts the softness of the thresholding (soft as opposed to hard thresholding). The higher the softness the more noise remains in the image.
pl: <b>Miękkość</b>: Dostosowuj to miękkość stopniowania (miękkie w przeciwieństwie do twardego stopniowania). Im wyższa miękkość tym więcej szumu pozostaje w obrazie.

en: Estimate Noise
pl: Oszacuj szum

en: Compute automatically all noise reduction settings by a parse of noise contained in image.
pl: Samoczynnie oblicz wszystkie ustawienia redukcji szumu poprzez analizę szumu zawartego na obrazie.

en: Threshold:
pl: Próg:

en: Softness:
pl: Miękkość:

en: Luminance
pl: Jaskrawość

en: Chrominance Blue
pl: Niebieski chrominancji

en: Chrominance Red
pl: Czerwony chrominancji

[ctx: @title:window]
en: Photograph Noise Reduction Settings File to Load
pl: Plik ustawień redukcji szumów do wczytania

en: "%1" is not a Photograph Noise Reduction settings text file.
pl: "%1" nie jest tekstowym plikiem ustawień redukcji szumów z fotografii.

en: Cannot load settings from the Photograph Noise Reduction text file.
pl: Nie można wczytać ustawień z tekstowego pliku redukcji szumów.

[ctx: @title:window]
en: Photograph Noise Reduction Settings File to Save
pl: Plik ustawień redukcji szumów do zapisu

en: Cannot save settings to the Photograph Noise Reduction text file.
pl: Nie mogę zapisać ustawień do tekstowego pliku redukcji szumów.

en: Raw Conversion
pl: Przekształcenie Raw

en: RedEye Correction Filter
pl: Filtr usuwający czerwone oczy

en: Red Level:
pl: Poziom czerwoności:

en: Set here the reducing level of red to the average of blue and green.
pl: Tutaj ustaw poziom ograniczania poziomu czerwonego do średniej niebieskiego i zielonego.

en: Method:
pl: Metoda:

en: Simple sharp
pl: Proste wyostrzanie

en: Unsharp mask
pl: Maska wyostrzania

en: Select the sharpening method to apply to the image.
pl: Wybierz tutaj metodę wyostrzania jaką chcesz zastosować dla fotografii.

en: A sharpness of 0 has no effect, 1 and above determine the sharpen matrix radius that determines how much to sharpen the image.
pl: Wartość 0 nie powoduje żadnych efektów, 1 i wyższe wartości określają promień matrycy wyostrzania, która decyduje jak bardzo obraz będzie wyostrzony.

en: Radius:
pl: Promień:

en: Radius value is the Gaussian blur matrix radius value used to determines how much to blur the image.
pl: Promień jest wartością promienia rozmycia gaussowskiego używaną do określenia jak bardzo należy rozmyć obraz.

en: The value of the difference between the original and the blur image that is added back into the original.
pl: Różnica pomiędzy obrazem źródłowym i rozmytym, która jest ponownie dodawana do obrazu źródłowego.

en: The threshold, as a fraction of the maximum luminosity value, needed to apply the difference amount.
pl: Próg (jako ułamek maksymalnej jasności) potrzebny, żeby nałożyć różnicę.

en: Suppress color noise.
pl: Zmniejsz szum koloru.

en: An option to apply filter on luminosity channel only used to suppress chroma noise amplification.
pl: Opcja nałożenia filtra na kanał luminancji używany tyko do słumienia wzmocnienia szumu chromy.

en: Circular sharpness:
pl: Ostrość kołowa:

en: This is the radius of the circular convolution. It is the most important parameter for using this tool. For most images the default value of 1.0 should give good results. Select a higher value when your image is very blurred.
pl: Promień rozplatania kołowego. Najważniejszy parametr przy używaniu narzędzia. Dla większości obrazów domyślna wartość 1.0 powinna dać dobre rezultaty. Wybierz większą wartość gdy obraz jest bardzo rozmyty.

en: Correlation:
pl: Korelacja:

en: Increasing the correlation may help to reduce artifacts. The correlation can range from 0-1. Useful values are 0.5 and values close to 1, e.g. 0.95 and 0.99. Using a high value for the correlation will reduce the sharpening effect of the tool.
pl: Zwiększanie korelacji może pomóc w usunięciu artefaktów. Jej wartość może się zmieniać w zakresie 0-1. Wartości użyteczne to 0,5 i wartości zbliżone do 1, np. 0,95 i 0,99. Użycie dużej wartości korelacji zmniejszy efekt wyostrzania narzędzia.

en: Noise filter:
pl: Filtr szumu:

en: Increasing the noise filter parameter may help to reduce artifacts. The noise filter can range from 0-1 but values higher than 0.1 are rarely helpful. When the noise filter value is too low, e.g. 0.0 the image quality will be very poor. A useful value is 0.01. Using a high value for the noise filter will reduce the sharpening effect of the tool.
pl: Zwiększanie parametru filtra szumu może pomóc w redukcji artefaktów. Wartość filtra może się zmieniać w zakresie 0-1, ale wartości większe od 0,1 rzadko bywają użyteczne. Kiedy wartość jest zbyt mała, np. 0,0, jakość obrazu będzie bardzo zła. Użyteczną wartość stanowi 0,01. Użycie dużej wartości filtra szumu zmniejszy efekt wyostrzania narzędzia.

en: Gaussian sharpness:
pl: Ostrość Gaussa:

en: This is the sharpness for the Gaussian convolution. Use this parameter when your blurring is of a Gaussian type. In most cases you should set this parameter to 0, because it causes nasty artifacts. When you use non-zero values, you will probably also have to increase the correlation and/or noise filter parameters.
pl: Ostrość dla splatania Gaussa. Użyj tego parametru kiedy Twoje rozmazanie jest typu Gaussa. W większości wypadków ustaw go na 0, ponieważ powoduje występowanie brzydkich artefaktów. Gdy będziesz używać niezerowych wartości, będziesz prawdopodobnie musiał również zwiększyć korelację i/lub filtr szumu.

en: Matrix size:
pl: Rozmiar macierzy:

en: This parameter determines the size of the transformation matrix. Increasing the matrix width may give better results, especially when you have chosen large values for circular or Gaussian sharpness.
pl: Parametr określający rozmiar macierzy transformacji. Jego zwiększanie może dać lepsze rezultaty, zwłaszcza gdy jednocześnie wybrane zostały duże wartości dla ostrości kołowej lub Gaussa.

[ctx: @title:window]
en: Photograph Refocus Settings File to Load
pl: Plik ustawień ogniskowania zdjęcia do wczytania

en: "%1" is not a Photograph Refocus settings text file.
pl: "%1" nie jest tekstowym plikiem ustawień ogniskowania zdjęcia.

en: Cannot load settings from the Photograph Refocus text file.
pl: Nie można wczytać ustawień z tekstowego pliku ustawień ogniskowania zdjęcia.

[ctx: @title:window]
en: Photograph Refocus Settings File to Save
pl: Plik ustawień ogniskowania zdjęcia do zapisu

en: Cannot save settings to the Photograph Refocus text file.
pl: Nie można zapisać ustawień do tekstowego pliku ustawień ogniskowania zdjęcia.

en: Unsharp Mask Tool
pl: Narzędzie maski wyostrzania

en: Content-Aware Filter
pl: Filtr świadomy treści

en: Main angle:
pl: Kąt główny:

en: An angle in degrees by which to rotate the image. A positive angle rotates the image clockwise; a negative angle rotates it counter-clockwise.
pl: Kąt obrotu (w stopniach), o który należy obrócić obraz. Wartości dodatnie powodują obrócenie zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek zegara, wartości ujemne - przeciwnie do ruchu wskazówek zegara.

en: Fine angle:
pl: Kąt precyzyjny:

en: This value in degrees will be added to main angle value to set fine target angle.
pl: Wartość, która zostanie dodana do głównego kąta w celu precyzyjnego ustawienia docelowej wartości kąta.

en: Enable this option to apply the anti-aliasing filter to the rotated image. In order to smooth the target image, it will be blurred a little.
pl: Włączenie tej opcji spowoduje poddanie obróconego obrazu procesowi przetwarzania filtrem wygładzającym. Aby wygładzić docelowy obraz, musi on zostać nieco rozmyty.

en: Auto-crop:
pl: Samoczynne obcięcie:

[ctx: no autocrop]
en: None
pl: Brak

en: Widest Area
pl: Najszerszy obszar

en: Largest Area
pl: Największy obszar

en: Select the method to process image auto-cropping to remove black frames around a rotated image here.
pl: Wybierz tu sposób samoczynnego obcinania obrazu w celu usunięcia czarnych ramek wokół obróconego obrazu.

en: White Balance Tool
pl: Narzędzie równowagi bieli

[ctx: @title: WB]
en: Color Temperature
pl: Temperatura kolorów

[ctx: @label: WB settings]
en: Adjustment:
pl: Poprawka:

[ctx: @info: WB settings]
en: Set here the white balance color temperature in Kelvin.
pl: Ustaw tutaj temperaturę bazową równowagi bieli w Kelwinach.

[ctx: @label: WB settings]
en: Preset:
pl: Nastawy:

[ctx: @item: WB temperature preset]
en: Candle
pl: Świeca

[ctx: @item: WB temperature preset]
en: 40W Lamp
pl: Lampa 40-watowa

[ctx: @item: WB temperature preset]
en: 100W Lamp
pl: Lampa 100W

[ctx: @item: WB temperature preset]
en: 200W Lamp
pl: Lampa 200-watowa

[ctx: @item: WB temperature preset]
en: Sunrise
pl: Wschód słońca

[ctx: @item: WB temperature preset]
en: Studio Lamp
pl: Lampa studyjna

[ctx: @item: WB temperature preset]
en: Moonlight
pl: Światło księżyca

[ctx: @item: WB temperature preset]
en: Neutral
pl: Neutralny

[ctx: @item: WB temperature preset]
en: Daylight D50
pl: Światło dzienne D50

[ctx: @item: WB temperature preset]
en: Photo Flash
pl: Lampa błyskowa

[ctx: @item: WB temperature preset]
en: Sun
pl: Słońce

[ctx: @item: WB temperature preset]
en: Xenon Lamp
pl: Lampa ksenonowa

[ctx: @item: WB temperature preset]
en: Daylight D65
pl: Światło dzienne D65

[ctx: @item: WB temperature preset]
en: None
pl: Brak

[ctx: @info: WB settings]
en: Select the white balance color temperature preset to use.
pl: Wybierz predefiniowane temperatury równowagi bieli.

[ctx: @item: WB settings]
en: candle light
pl: świeca

[ctx: @item: WB settings]
en: 40 Watt incandescent lamp
pl: 40-watowa lampa żarowa

[ctx: @item: WB settings]
en: 100 Watt incandescent lamp
pl: 100-watowa lampa żarowa

[ctx: @item: WB settings]
en: 200 Watt incandescent lamp
pl: 200-watowa lampa żarowa

[ctx: @item: WB settings]
en: sunrise or sunset light
pl: światło wschodu lub zachodu słońca

[ctx: @item: WB settings]
en: tungsten lamp used in photo studio or light at 1 hour from dusk/dawn
pl: studyjna lampa wolframowa lub światło godzinę od zmierzchu/świtu

[ctx: @item: WB settings]
en: moon light
pl: światło księżyca

[ctx: @item: WB settings]
en: neutral color temperature
pl: neutralna temperatura barwna

[ctx: @item: WB settings]
en: sunny daylight around noon
pl: słoneczny dzień koło południa

[ctx: @item: WB settings]
en: electronic photo flash
pl: elektroniczna lampa błyskowa

[ctx: @item: WB settings]
en: effective sun temperature
pl: efektywna temperatura światła słońca

[ctx: @item: WB settings]
en: xenon lamp or light arc
pl: lampa ksenonowa lub łuk świetlny

[ctx: @item: WB settings]
en: overcast sky light
pl: niebo zachmurzone

[ctx: @item: WB settings]
en: no preset value
pl: brak predefiniowanej wartości

[ctx: @info: WB settings]
en: Temperature tone color picker.
pl: Pobranie koloru odcienia temperatury.

[ctx: @info: WB settings]
en: With this button, you can pick the color from the original image used to set the white color balance temperature and green component.
pl: Używając tego przycisku, można pobrać kolor punktu z obrazu źródłowego, a następnie użyć go do ustawienia temperatury bazowej równowagi bieli i składowej zielonej.

[ctx: @label: WB settings]
en: Black point:
pl: Najciemniejszy punkt:

[ctx: @info: WB settings]
en: Set here the black level value.
pl: Ustaw tutaj wartość poziomu czerni.

[ctx: @label: WB settings]
en: Shadows:
pl: Cienie:

[ctx: @info: WB settings]
en: Set here the shadow noise suppression level.
pl: Ustaw tutaj poziom likwidacji szumów w cieniach.

[ctx: @label: WB settings]
en: Saturation:
pl: Nasycenie:

[ctx: @info: WB settings]
en: Set here the saturation value.
pl: Ustaw tutaj wartość nasycenia.

[ctx: @info: WB settings]
en: Set here the gamma correction value.
pl: Ustaw tutaj wartość poprawki gamma.

[ctx: @label: WB settings]
en: Green:
pl: Zielony:

[ctx: @info: WB settings]
en: Set here the green component to control the magenta color cast removal level.
pl: Ustaw tutaj zieloną składową, aby kontrolować poziom usuwania purpury.

[ctx: @label: WB settings]
en: Exposure Compensation
pl: Poprawka naświetlenia

[ctx: @label: WB settings]
en: Main:
pl: Zgrubna:

[ctx: @info: WB settings]
en: Auto exposure adjustments
pl: Samoczynne dostosowanie naświetlenia

[ctx: @info: WB settings]
en: With this button, you can automatically adjust Exposure and Black Point values.
pl: Używając tego przycisku, można samoczynnie dostosować wartości naświetlenia i koloru najciemniejszego punktu.

[ctx: @info: WB settings]
en: Set here the main exposure compensation value in E.V.
pl: Ustaw tutaj główną wartość kompensacji naświetlenia w EV.

[ctx: @label: WB settings]
en: Fine:
pl: Dokładna:

[ctx: @info: WB settings]
en: This value in E.V will be added to main exposure compensation value to set fine exposure adjustment.
pl: Ta wartość w EV zostanie dodana do głównej wartości kompensacji naświetlenia dla dokładniejszej poprawki.

[ctx: @title:window]
en: White Color Balance Settings File to Load
pl: Plik do odczytania ustawień równowagi bieli

[ctx: @info]
en: "%1" is not a White Color Balance settings text file.
pl: "%1" nie jest plikiem tekstowym z ustawieniami równowagi bieli.

[ctx: @info]
en: Cannot load settings from the White Color Balance text file.
pl: Nie można odczytać ustawień z pliku tekstowego z ustawieniami równowagi bieli.

[ctx: @title:window]
en: White Color Balance Settings File to Save
pl: Plik do zapisu ustawień równowagi bieli

[ctx: @info]
en: Cannot save settings to the White Color Balance text file.
pl: Nie można zapisać ustawień do pliku tekstowego z ustawieniami równowagi bieli.

en: Embed Original File
pl: Osadź plik źródłowy

en: Lossless Compression
pl: Bezstratna kompresja

en: JPEG Preview:
pl: Podgląd JPEG:

[ctx: embedded preview type in dng file]
en: None
pl: Brak

[ctx: embedded preview type in dng file]
en: Medium
pl: Średni

[ctx: embedded preview type in dng file]
en: Full size
pl: Pełny rozmiar

en: Warning: ExifTool is not available to post-process metadata. Without ExifTool, DNG will not include all RAW source properties.
pl: Uwaga: ExifTool jest niedostępny, aby przetworzyć metadane. Bez ExifTool, DNG nie będzie zawierać wszystkich właściwości źródłowego obrazu RAW.

[ctx: @action: dplugin]
en: Export
pl: Eksportowanie

[ctx: @action: dplugin]
en: Import
pl: Importowanie

[ctx: @action: dplugin]
en: Tool
pl: Narzędzie

[ctx: @action: dplugin]
en: Metadata
pl: Metadane

[ctx: @action: dplugin]
en: View
pl: Widok

[ctx: @action: dplugin]
en: File
pl: Plik

[ctx: @action: dplugin]
en: Color
pl: Barwa

[ctx: @action: dplugin]
en: Enhance
pl: Polepszanie

[ctx: @action: dplugin]
en: Transform
pl: Przekształcanie

[ctx: @action: dplugin]
en: Decorate
pl: Ozdabianie

[ctx: @action: dplugin]
en: Effects
pl: Efekty

[ctx: @action: dplugin]
en: Invalid
pl: Nieprawidłowe

[ctx: @info: type of image]
en: %1 image
pl: Obraz %1

[ctx: @title: DPlugin properties]
en: Extension
pl: Rozszerzenie

[ctx: @title: DPlugin properties]
en: Description
pl: Opis

[ctx: @title: DPlugin properties]
en: Read
pl: Odczyt

[ctx: @title: DPlugin properties]
en: Write
pl: Zapis

[ctx: @title]
en: Type-Mimes
pl: Typy-mime

[ctx: @title:window]
en: About %1 Plugin
pl: O wtyczce %1

[ctx: @label]
en: Version
pl: Wersja

[ctx: @title]
en: Details
pl: Szczegóły

[ctx: @title]
en: Authors
pl: Autorzy

[ctx: @title: DPlugin properties]
en: Name
pl: Nazwa

[ctx: @title: DPlugin properties]
en: Value
pl: Wartość

[ctx: @item]
en: Interface ID
pl: ID interfejsu

[ctx: @item]
en: Tool ID
pl: ID narzędzia

[ctx: @item]
en: Library
pl: Biblioteka

[ctx: @item]
en: File Size
pl: Rozmiar pliku

[ctx: @item]
en: File Date
pl: Data pliku

[ctx: @item]
en: File Owner
pl: Właściciel pliku

[ctx: @item]
en: File Group
pl: Grupa pliku

[ctx: @title]
en: Properties
pl: Właściwości

[ctx: @title: Dplugin property]
en: Name
pl: Nazwa

[ctx: @title: Dplugin property]
en: Categories
pl: Kategorie

[ctx: @title: Dplugin property]
en: Tools
pl: Narzędzia

[ctx: @title: Dplugin property]
en: Description
pl: Opis

[ctx: @title: Dplugin property]
en: Authors
pl: Autorzy

en: Type-Mimes
pl: Typy-mime

[ctx: @action: search bar]
en: Check All
pl: Zaznacz wszystkie

[ctx: @action: search bar]
en: Clear
pl: Wyczyść

[ctx: @info]
en: 1 plugin installed | %1 plugins installed
pl[0]: Wgrano 1 wtyczkę
pl[1]: Wgrano %1 wtyczki
pl[2]: Wgrano %1 wtyczek

[ctx: @info]
en: No plugin installed
pl: Nie wgrano żadnej wtyczki

[ctx: @info: %1: number of plugins activated]
en: (%1 activated) | (%1 activated)
pl[0]: (%1 włączona)
pl[1]: (%1 włączone)
pl[2]: (%1 włączonych)

[ctx: @info]
en: 1 plugin found | %1 plugins found
pl[0]: Znaleziono 1 wtyczkę
pl[1]: Znaleziono %1 wtyczki
pl[2]: Znaleziono %1 wtyczek

[ctx: @info]
en: No plugin found
pl: Nie znaleziono żadnej wtyczki

en: Various
pl: Rozmaite

en: Login:
pl: Nazwa użytkownika:

en: &Login
pl: Za&loguj

en: &Skip
pl: &Pomiń

en: Password cannot be empty.
pl: Hasło nie może być puste.

[ctx: @label: album properties]
en: Title:
pl: Tytuł:

[ctx: @label: album properties]
en: Time Stamp:
pl: Znacznik czasu:

[ctx: @label: album properties]
en: Description:
pl: Opis:

[ctx: @label: album properties]
en: Location:
pl: Położenie:

[ctx: @info]
en: These are basic settings for the new %1 album.
pl: To są podstawowe ustawienia dla nowego albumu %1.

[ctx: @info]
en: Title of the album that will be created (required).
pl: Nazwa nowo tworzonego albumu (wymagane).

[ctx: @info]
en: Date and Time of the album that will be created (optional).
pl: Data i czas nowo tworzonego albumu (opcjonalnie).

[ctx: @info]
en: Description of the album that will be created (optional).
pl: Opis nowo tworzonego albumu (opcjonalne).

[ctx: @info]
en: Location of the album that will be created (optional).
pl: Miejsce nowo tworzonego albumu (opcjonalne).

[ctx: @title:window]
en: Account Selector
pl: Wybierak konta

en: Add another account
pl: Dodaj kolejne konto

en: Choose the %1 account to use for exporting images:
pl: Wybierz konto %1 używane do eksportu obrazów:

[ctx: Web Service: GDRIVE]
en: Google Drive
pl: Dysk Google

[ctx: Web Service: GPHOTO]
en: Google Photo
pl: Zdjęcia Google

en: Max Dimension
pl: Maksymalny wymiar

en: This is the list of images to upload to your %1 account.
pl: Jest to spis obrazów do wysłania na twoje konto %1.

en: This is a clickable link to open %1 in a browser.
pl: Jest to łącze do otwarcia %1 w twojej przeglądarce.

en: This is the %1 account that is currently logged in.
pl: Jest to konto %1, do którego jesteś obecnie zalogowany.

[ctx: account settings]
en: Name:
pl: Nazwa:

en: Change %1 account for transfer
pl: Zmień konto %1 do przesyłania

en: This is the %1 folder to/from which selected photos will be uploaded/downloaded.
pl: Jest to katalog %1, z/do którego wybrane zdjęcia zostaną wysyłane/pobrane.

en: Create new %1 folder
pl: Utwórz nowy katalog %1

[ctx: album list]
en: Reload
pl: Wczytaj ponownie

en: This is the maximum dimension of the images. Images larger than this will be scaled down.
pl: Jest maksymalny wymiar obrazów. Obrazy większe niż on będę przeskalowane w dół.

en: Original Size
pl: Rozmiar pierwotny

en: 1600 px
pl: 1600 piks.

en: 1440 px
pl: 1440 piks.

en: 1280 px
pl: 1280 piks.

en: 1152 px
pl: 1152 piks.

en: 1024 px
pl: 1024 piks.

en: This is the location where %1 images will be downloaded.
pl: Jest to położenie, do którego zostaną pobrane obrazy %1.

en: These are the options that would be applied to photos before upload.
pl: Ustawienia te zostaną zastosowane do zdjęć przed ich wysłaniem.

en: Upload original image file
pl: Wyślij plik pierwotnego obrazu

en: Write the photo ID to the source image
pl: Zapisz ID zdjęcia do obrazu źródłowego

en: Write the photo ID as metadata in the source image after uploading.
pl: Zapisz ID zdjęcia jako metadane w obrazie źródłowym po wysłaniu.

en: Maximum Dimension:
pl: Największy wymiar:

en: JPEG Quality:
pl: Jakość JPEG:

[ctx: @action:button]
en: &Start
pl: &Początek:

en: Close
pl: Zamknij

en: Close window
pl: Zamknij okno

en: Cancel current operation
pl: Porzuć bieżące działanie

[ctx: @info]
en: Add new images to the list
pl: Dodaj nowy obraz do listy

[ctx: @info]
en: Remove selected images from the list
pl: Usuń wybrane obrazy z listy

[ctx: @info]
en: Move current selected image up in the list
pl: Przesuń aktualnie wybrany obraz w górę listy

[ctx: @info]
en: Move current selected image down in the list
pl: Przesuń wybrany obraz w dół listy

[ctx: @info]
en: Clear the list.
pl: Wyczyść listę.

[ctx: @info]
en: Load a saved list.
pl: Wczytaj zapisaną listę.

[ctx: @info]
en: Save the list.
pl: Zapisz listę.

[ctx: @title:window]
en: Select the Image File List to Load
pl: Wybierz listę plików obrazów do wczytania

[ctx: @option]
en: All Files (*)
pl: Wszystkie pliki (*)

[ctx: @title:window]
en: Select the Image File List to Save
pl: Wybierz listę plików obrazów do zapisania

[ctx: @title]
en: Thumbnail
pl: Miniatura

[ctx: @title]
en: File Name
pl: Nazwa pliku

[ctx: @title]
en: User1
pl: Użytkownik1

[ctx: @title]
en: User2
pl: Użytkownik2

[ctx: @title]
en: User3
pl: Użytkownik3

[ctx: @title]
en: User4
pl: Użytkownik4

[ctx: @title]
en: User5
pl: Użytkownik5

[ctx: @title]
en: User6
pl: Użytkownik6

[ctx: @action: button]
en: Help
pl: Pomoc

en: Online Handbook...
pl: Podręczniki w sieci...

en: About...
pl: O programie...

[ctx: @action]
en: Zoom In
pl: Powiększ

[ctx: @info]
en: Zoom In
pl: Powiększ

[ctx: @action]
en: Zoom Out
pl: Pomniejsz

[ctx: @info]
en: Zoom Out
pl: Pomniejsz

[ctx: @action]
en: Zoom to Fit
pl: Powiększ, aby wypełnić

[ctx: @info]
en: Zoom to Fit
pl: Powiększ, aby wypełnić

[ctx: @info]
en: Failed to load image
pl: Nie udało się wczytać obrazu

en: Output file format:
pl: Format pliku wyjściowego:

en: <p>Set the output file format to use here:</p><p><b>JPEG</b>: output the processed image in JPEG format. This format will give smaller-sized files.</p><p><b>Warning: Due to the destructive compression algorithm, JPEG is a lossy quality format.</b></p><p><b>TIFF</b>: output the processed image in TIFF format. This generates large files, without losing quality. Image is compressed.</p><p><b>PNG</b>: output the processed image in PNG format. This generates large files, without losing quality. Image is compressed.</p><p><b>PPM</b>: output the processed image in PPM format. This generates the largest files, without losing quality. Image is not compressed.</p>
pl: <p>Wybierz tutaj format wyjściowy pliku:</p><p><b>JPEG</b>: wyjściowy format przetwarzanego obrazu to JPEG. Ten format da pliki o mniejszym rozmiarze.</p><p><b>Ostrzeżenie: Ze względu na silny algorytm kompresji, JPEG jest formatem stratnym.</b></p><p><b>TIFF</b>: wyjściowy format przetwarzanego obrazu to TIFF. Generuje on duże pliki, bez utraty jakości. Obraz jest skompresowany.</p><p><b>PNG</b>:  wyjściowy format przetwarzanego obrazu to PNG. Generuje większe pliki, bez utraty jakości. Obraz jest skompresowany.</p><p><b>PPM</b>: format wyjściowy przetwarzanego obrazu to PPM.  Generuje większe pliki, bez utraty jakości. Obraz nie jest skompresowany.</p>

[ctx: @action:button]
en: Help
pl: Pomoc

en: Relative Path
pl: Ścieżka względna

en: Deletion Time
pl: Czas usunięcia

en: The database is not valid: the "DBFaceVersion" setting does not exist. The current database schema version cannot be verified. Try to start with an empty database.
pl: Baza danych jest nieprawidłowa: parametr "DBFaceVersion" nie istnieje. Bieżący schemat bazy danych nie może być zweryfikowany. Spróbuj ponownie z pustą bazą danych.

en: The database has been used with a more recent version of digiKam and has been updated to a database schema which cannot be used with this version. (This means this digiKam version is too old, or the database format is to recent.) Please use the more recent version of digiKam that you used before.
pl: Baza danych była używana z nowszą wersją digiKam i została uaktualniona do schematu, który nie może być użyty z tą wersją (oznacza to że wersja digiKam jest zbyt stara, lub format bazy danych jest zbyt nowy). Użyj nowszej wersji digiKam niż teraz.

en: Failed to create tables in database.
    %1
pl: Nieudane tworzenie tabeli w bazie danych.
    %1

en: Writing metadata to files
pl: Zapisywanie metadanych do plików

en: Revising Exif Orientation tags
pl: Poprawianie znaczników kierunku EXIF

[ctx: @label]
en: Finishing tasks
pl: Kończenie zadań

en: Assigning image tags
pl: Przypisywanie znaczników obrazom

en: Removing image tags
pl: Usuwanie znaczników obrazów

en: Assigning image pick label
pl: Przypisywanie etykiety wyboru obrazu

en: Assigning image color label
pl: Przypisywanie etykiety koloru obrazu

en: Assigning image ratings
pl: Przypisywanie ocen zdjęć

en: Editing group
pl: Edytowanie grupy

en: Updating orientation in database
pl: Uaktualnianie kierunku w bazie danych

en: Applying metadata
pl: Stosowanie metadanych

en: Rotating images
pl: Obracanie obrazów

en: Copying attributes
pl: Kopiowanie atrybutów

en: Process Items
pl: Przetwórz rzeczy

en: Failed to revise Exif orientation these files:
pl: Nie można poprawić kierunku EXIF w tych plikach:

en: Failed to transform these files:
pl: Nieudane przekształcenie tych plików:

[ctx: @label]
en: Apply pending changes to metadata
pl: Stosowanie oczekujących zmian do metadanych

en: Apply pending changes to metadata
pl: Stosowanie oczekujących zmian do metadanych

en: No pending metadata synchronization
pl: Brak oczekujących synchronizacji metadanych

en: If lazy synchronization is enabled in metadata settings, the status bar will display the number of items waiting for synchronization
pl: Jeśli w ustawieniach metadanych ustawiono leniwą synchronizację, to pasek stanu wyświetli liczbę rzeczy oczekujących na synchronizację

en: 1 file awaits synchronization | %1 files await synchronization
pl[0]: 1 plik oczekuje na synchronizację
pl[1]: %1 pliki oczekują na synchronizację
pl[2]: %1 plików oczekuje na synchronizację

en: Background color indicates the global image filter status, encompassing all filter settings from the right sidebar.
    
    NO COLOR: no filter is active, all items are visible.
    RED: filtering is on, but no items match.
    GREEN: filter(s) match(es) at least one item.
    
    Move mouse cursor over this text to see more details about active filters.
    Press the Reset button from the right side to clear all filter settings.
    Press the Settings button from the right side to open the filters panel.
pl: Kolor tła wskazuje na stan globalnego filtra obrazu, obejmując wszystkie ustawienia filtra z prawego paska bocznego.
    
    BRAK KOLORU: żaden filtr nie jest aktywny, wszystkie rzeczy są widoczne.
    CZERWONY: filtrowanie jest włączone, ale nic nie odfiltrowano.
    ZIELONY: filtr(y) odfiltrował(y) co najmniej jeden element.
    
    Przesuń wskaźnik myszy nad tekstem, aby zobaczyć więcej szczegółów o aktywnych filtrach.
    Naciśnij przycisk wyzeruj z prawej strony, aby wyczyścić wszystkie ustawienia filtrów.
    Naciśnij przycisk ustawienia z prawej strony, aby otworzyć panel filtrów.

en: Reset all active filters
pl: Wyzeruj wszystkie włączone filtry

en: Open filter settings panel
pl: Otwórz panel ustawień filtra

en: <br/><nobr><i>Text</i></nobr>
pl: <br/><nobr><i>Tekst</i></nobr>

en: <br/><nobr><i>Mime Type</i></nobr>
pl: <br/><nobr><i>Typ Mime</i></nobr>

en: <br/><nobr><i>Geolocation</i></nobr>
pl: <br/><nobr><i>Geopołożenie</i></nobr>

en: <br/><nobr><i>Rating</i></nobr>
pl: <br/><nobr><i>Ocena</i></nobr>

en: <br/><nobr><i>Pick Labels</i></nobr>
pl: <br/><nobr><i>Etykiety wyboru</i></nobr>

en: <br/><nobr><i>Color Labels</i></nobr>
pl: <br/><nobr><i>Etykiety kolorowe</i></nobr>

en: <br/><nobr><i>Tags</i></nobr>
pl: <br/><nobr><i>Znaczniki</i></nobr>

en: <nobr><b>Active filters:</b></nobr>
pl: <nobr><b>Używane filtry:</b></nobr>

en: <nobr><b>Active filter:</b></nobr>
pl: <nobr><b>Używany filtr:</b></nobr>

en: No active filter
pl: Nie używasz filtrów

en: One active filter
pl: Jeden włączony filtr

en: 1 active filter | %1 active filters
pl[0]: 1 włączony filtr
pl[1]: %1 włączone filtry
pl[2]: %1 włączonych filtrów

en: No geo filtering
pl: Brak geo filtrowania

en: Images with coordinates
pl: Obrazy ze współrzędnymi

en: Images without coordinates
pl: Obrazy bez współrzędnych

en: Filter by geolocation
pl: Filtruj wg. geopołożenia

en: Select how geolocation should affect the images which are shown.
pl: Wybierz sposób w jaki geopołożenie ma wpływać na wyświetlane obrazy.

en: All Files
pl: Wszystkie pliki

en: Image Files
pl: Pliki obrazów

en: No RAW Files
pl: Brak plików RAW

en: JPEG Files
pl: Pliki JPEG

en: JPEG-2000 Files
pl: Pliki JPEG-2000

en: JPEG-XL Files
pl: Pliki JPEG-XL

en: WEBP Files
pl: Pliki WEBP

en: PNG Files
pl: Pliki PNG

en: TIFF Files
pl: Pliki TIFF

en: PGF Files
pl: Pliki PGF

en: HEIF Files
pl: Pliki HEIF

en: AVIF Files
pl: Pliki AVIF

en: DNG Files
pl: Pliki DNG

en: RAW Files
pl: Pliki RAW

en: Video Files
pl: Pliki wideo

en: Audio Files
pl: Pliki dźwięków

en: Raster Graphics
pl: Grafika rastrowa

en: Filter by file type
pl: Filtruj wg typu pliku

en: Select the file types (MIME types) that you want shown. Note: "Raster Graphics" are file formats from raster graphics editors, such as Photoshop, The Gimp, Krita, etc.
pl: Wybierz typy plików (typy MIME), które chcesz pokazać. Zauważ: "Grafika rastrowa" są formatami plików edytorów grafiki rastrowej, takich jak Photoshop, The Gimp, Krita, itp.

en: Select the rating value used to filter albums' contents. Use the context pop-up menu to set rating filter conditions.
pl: Wybierz wartość oceny używanej do odfiltrowania treści albumów. Użyj menu podręcznego, aby ustawić warunki filtra ocen.

en: Rating greater than or equal to %1.
pl: Ocena większa lub równa %1.

en: Rating equal to %1.
pl: Ocena równa %1.

en: Rating less than or equal to %1.
pl: Ocenia mniejsza lub równa %1.

en: Items Without Rating
pl: Rzeczy bez oceny

en: Rating Filter Options
pl: Ustawienia filtra ocen

en: Greater Than or Equals Condition
pl: Więcej lub równe

en: Equals Condition
pl: Równe

en: Less Than or Equals Condition
pl: Mniej lub równe

en: Exclude Items Without Rating
pl: Wyklucz rzeczy bez oceny

en: Text quick filter (search)
pl: Szybki filtr tekstowy (szukaj)

en: Enter search patterns to quickly filter this view on item names, captions (comments), and tags
pl: Wprowadź wzorce znajdywania, aby szybko odfiltrować ten widok pod kątem nazw plików, podpisów (komentarzy) i znaczników

en: Text Search Fields
pl: Pola wyszukiwania tekstu

en: Defines which fields to search for the text in.
pl: Określa, które pola wyszukiwać pod kątem tekstu w nim.

en: Item Name
pl: Nazwa rzeczy

en: Item Title
pl: Tytuł rzeczy

en: Item Comment
pl: Uwagi do rzeczy

en: Tag Name
pl: Nazwa znacznika

en: Album Name
pl: Nazwa albumu

en: Item Aspect Ratio
pl: Współczynnik kształtu rzeczy

en: Item Pixel Size
pl: Rozmiar piksela rzeczy

en: Clear All
pl: Wyczyść wszystko

en: Select All
pl: Zaznacz wszystko

[ctx: @option:radio]
en: Use default settings
pl: Użyj ustawień domyślnych

[ctx: @info:tooltip]
en: Use the default quality sorting parameters configured in Setup dialog.
pl: Użyj domyślnych parametrów szeregowania po jakości ustawionych w oknie ustawień.

[ctx: @option:radio]
en: Use custom settings
pl: Użyj własnych ustawień

[ctx: @info:tooltip]
en: Use custom parameters to perform quality sorting instead default one.
pl: Używaj własnych parametrów do szeregowania po jakości, zamiast tych domyślnych.

[ctx: @option:check]
en: Assign 'Rejected' Label to Low Quality Pictures
pl: Przypisz etykietę 'Odrzucone' dla zdjęć o niskiej jakości

[ctx: @info:tooltip]
en: Low quality images detected by blur, noise, and compression analysis will be assigned to Rejected label.
pl: Obrazy o niskiej jakości wykryte przez analizę rozmycia, szumu i kompresji będą miały przypisaną etykietę 'odrzucone'.

[ctx: @option:check]
en: Assign 'Pending' Label to Medium Quality Pictures
pl: Przypisz etykietę 'Oczekujące' dla zdjęć o średniej jakości

[ctx: @info:tooltip]
en: Medium quality images detected by blur, noise, and compression analysis will be assigned to Pending label.
pl: Obrazy o średniej jakości wykryte przez analizę rozmycia, szumu i kompresji będą miały przypisaną etykietę 'oczekujące'.

[ctx: @option:check]
en: Assign 'Accepted' Label to High Quality Pictures
pl: Przypisz etykietę 'Przyjęte' dla zdjęć o wysokiej jakości

[ctx: @info:tooltip]
en: High quality images detected by blur, noise, and compression analysis will be assigned to Accepted label.
pl: Obrazy o wysokiej jakości wykryte przez analizę rozmycia, szumu i kompresji będą miały przypisaną etykietę 'przyjęte'.

[ctx: @option:radio]
en: Detect Aesthetic Image using Deep Learning
pl: Wykryj estetykę obrazu, używając głębokiego uczenia się

[ctx: @info:tooltip]
en: Detect if the image has aesthetic value.
    The aesthetic detection engine use deep learning model to classify images
pl: Wykryj czy obraz ma estetyczną wartość.
    Silnik wykrywania estetyki używa modelu głębokiego uczenia do klasyfikowania obrazów

[ctx: @option:radio]
en: Detect Quality Using Basic Factors
pl: Wykryj jakość przy użyciu podstawowych współczynników

[ctx: @info:tooltip]
en: Detect if the image is sabotaging by four basic factors (blur, noise, exposure, and compression).
pl: Wykryj, czy obraz sabotuje na podstawie czterech podstawowych czynników (rozmycie, szum, naświetlenie i poziom spakowania).

[ctx: @label]
en: Rejected threshold:
pl: Próg odrzucenia:

[ctx: @info:tooltip]
en: Threshold below which all pictures are assigned Rejected Label
pl: Próg, poniżej którego wszystkie zdjęcia będą miały przypisaną etykietę 'odrzucone'

[ctx: @label]
en: Pending threshold:
pl: Próg oczekiwania:

[ctx: @info:tooltip]
en: Threshold below which all pictures are assigned Pending Label
pl: Próg, poniżej którego wszystkie zdjęcia będą miały przypisaną etykietę 'oczekujące'

[ctx: @label]
en: Accepted threshold:
pl: Próg przyjęcia:

[ctx: @info:tooltip]
en: Threshold above which all pictures are assigned Accepted Label
pl: Próg, powyżej którego wszystkie zdjęcia będą miały przypisaną etykietę 'przyjęte'

[ctx: @option:check]
en: Detect Blur
pl: Wykryj rozmycie

[ctx: @info:tooltip]
en: Detect the amount of blur in the images passed to it
pl: Wykryj ilość rozmycia w przekazywanych obrazach

[ctx: @label]
en: Weight:
pl: Waga:

[ctx: @info:tooltip]
en: Weight to assign to Blur Algorithm
pl: Waga przypisana do algorytmu rozmycia

[ctx: @option:check]
en: Detect Noise
pl: Wykryj szum

[ctx: @info:tooltip]
en: Detect the amount of noise in the images passed to it
pl: Wykryj ilość szumu w przekazywanych obrazach

[ctx: @info:tooltip]
en: Weight to assign to Noise Algorithm
pl: Waga przypisana do algorytmu szumu

[ctx: @option:check]
en: Detect Compression
pl: Wykryj kompresję

[ctx: @info:tooltip]
en: Detect the amount of compression in the images passed to it
pl: Wykryj ilość kompresji w przekazywanych obrazach

[ctx: @info:tooltip]
en: Weight to assign to Compression Algorithm
pl: Waga przypisana do algorytmu kompresji

[ctx: @option:check]
en: Detect Under and Over Exposure
pl: Wykryj niedoświetlenie i prześwietlenie

[ctx: @info:tooltip]
en: Detect if the images are under-exposed or over-exposed
pl: Wykryj czy obrazy są niedoświetlony czy prześwietlone

en: File/Folder %1 does not exist anymore
pl: Plik/Katalog %1 już nie istnieje

en: Album %1 does not exist anymore
pl: Album %1 już nie istnieje

en: Could not overwrite image %1
pl: Nie można zastąpić obrazu '%1'

en: Could not move image %1 to collection trash.
    Check the file permission on the trash folder "%2" in the image collection.
pl: Nie można przenieść obrazu %1 do kosza zbioru%2
    Sprawdź uprawnienia do pliku na katalogu kosza "%2" w zbiorze obrazów.

en: A file or folder named %1 already exists in %2
pl: W %2 istnieje już plik lub katalog o nazwie %1

en: Could not move folder %1 to album %2
pl: Nie można przenieść katalogu %1 do albumu %2

en: Could not move folder %1 to album %2. The folder %1 was copied as well to album %2
pl: Nie można przenieść katalogu %1 do albumu %2, więc katalog %1 skopiowano do albumu %2

en: Could not move sidecar from file %1 to album %2
pl: Nie można przenieść pliku przybocznego z pliku %1 do albumu %2

en: Could not move file %1 to album %2
pl: Nie można przenieść pliku %1 do albumu %2

en: Could not copy folder %1 to album %2
pl: Nie można skopiować katalogu %1 do albumu %2

en: Could not copy sidecar from file %1 to folder %2
pl: Nie można skopiować pliku przybocznego z pliku %1 do katalogu %2

en: Could not copy file %1 to folder %2
pl: Nie można skopiować pliku %1 do katalogu %2

en: Could not copy file %1 to album %2
pl: Nie można skopiować pliku %1 do albumu %2

en: File/Folder %1 does not exist
pl: Plik/Katalog %1 nie istnieje

en: Could not move folder %1 to collection trash.
    Check the file permission on the trash folder ".dtrash" in the image collection.
pl: Nie można przenieść katalogu %1 do kosza zbioru.
    Sprawdź uprawnienia do pliku na katalogu kosza ".dtrash" w zbiorze obrazów.

en: Could not move image %1 to collection trash.
    Check the file permission on the trash folder ".dtrash" in the image collection.
pl: Nie można przenieść obrazu %1 do kosza zbioru.
    Sprawdź uprawnienia do pliku na katalogu kosza ".dtrash" w zbiorze obrazów.

en: Album %1 could not be removed
pl: Nie można usunąć albumu %1

en: Image %1 could not be removed
pl: Nie można usunąć obrazu %1

en: Could not move image %1 to collection trash
pl: Nie można przenieść obrazu %1 do kosza zbioru

en: Image with the same name %1 already there
pl: W tym miejscu jest już obraz o nazwie %1

en: Image %1 could not be renamed
pl: Nie można zmienić nazwy obrazu %1

en: Could not restore file %1 from trash
pl: Nie można przywrócić pliku %1 z kosza

[ctx: @info: rotation]
en: Unspecified
pl: Nieokreślony

[ctx: @info: rotation of an unrotated image]
en: Normal
pl: Normalny

[ctx: @info: rotation]
en: Flipped Horizontally
pl: Odbity poziomo

[ctx: @info: rotation]
en: Rotated by 180 Degrees
pl: Obrócony o 180 stopni

[ctx: @info: rotation]
en: Flipped Vertically
pl: Odbity pionowo

[ctx: @info: rotation]
en: Flipped Horizontally and Rotated Left
pl: Odbity poziomo i obrócony w lewo

[ctx: @info: rotation]
en: Rotated Left
pl: Obrócony w lewo

[ctx: @info: rotation]
en: Flipped Vertically and Rotated Left
pl: Odbity pionowo i obrócony w lewo

[ctx: @info: rotation]
en: Rotated Right
pl: Obrócony w prawo

[ctx: @info: rotation]
en: Unknown
pl: Nieznany

[ctx: @info: For use in longitude coordinate]
en: West
pl: Zachód

[ctx: @info: For use in longitude coordinate]
en: East
pl: Wschód

[ctx: @info: For use in latitude coordinate]
en: North
pl: Północ

[ctx: @info: For use in latitude coordinate]
en: South
pl: Południe

[ctx: @info]
en: Flash has been fired
pl: Z lampą

[ctx: @info]
en: Flash with red-eye reduction mode
pl: Z lampą w trybie redukcji czerwonych oczu

[ctx: @info: country code]
en: Afar
pl: Afarski

[ctx: @info: country code]
en: Abkhazian
pl: Abchaski

[ctx: @info: country code]
en: Afrikaans
pl: Afrykanerski

[ctx: @info: country code]
en: Amharic
pl: Etiopski

[ctx: @info: country code]
en: Arabic
pl: Arabski

[ctx: @info: country code]
en: Assamese
pl: Asamski

[ctx: @info: country code]
en: Azerbaijani
pl: Azerbejdżański

[ctx: @info: country code]
en: Bashkir
pl: Baszkirski

[ctx: @info: country code]
en: Byelorussian
pl: Białoruski

[ctx: @info: country code]
en: Bulgarian
pl: Bułgarski

[ctx: @info: country code]
en: Bengali;Bangla
pl: Bengalski;Bangla

[ctx: @info: country code]
en: Tibetan
pl: Tybetański

[ctx: @info: country code]
en: Breton
pl: Bretoński

[ctx: @info: country code]
en: Catalan
pl: Kataloński

[ctx: @info: country code]
en: Corsican
pl: Korsykański

[ctx: @info: country code]
en: Czech
pl: Czeski

[ctx: @info: country code]
en: Welsh
pl: Walijski

[ctx: @info: country code]
en: Danish
pl: Duński

[ctx: @info: country code]
en: German
pl: Niemiecki

[ctx: @info: country code]
en: Greek
pl: Grecki

[ctx: @info: country code]
en: English
pl: Angielski

[ctx: @info: country code]
en: Spanish
pl: Hiszpański

[ctx: @info: country code]
en: Estonian
pl: Estoński

[ctx: @info: country code]
en: Basque
pl: Baskijski

[ctx: @info: country code]
en: Persian(farsi)
pl: Perski(farsi)

[ctx: @info: country code]
en: Finnish
pl: Fiński

[ctx: @info: country code]
en: Faroese
pl: z Wysp Owczych

[ctx: @info: country code]
en: French
pl: Francuski

[ctx: @info: country code]
en: Frisian
pl: Fryzyjski

[ctx: @info: country code]
en: Irish
pl: Irlandzki

[ctx: @info: country code]
en: Scotsgaelic
pl: Szkockogalicyjski

[ctx: @info: country code]
en: Galician
pl: Galicyjski

[ctx: @info: country code]
en: Hebrew
pl: Hebrajski

[ctx: @info: country code]
en: Croatian
pl: Chorwacki

[ctx: @info: country code]
en: Hungarian
pl: Węgierski

[ctx: @info: country code]
en: Armenian
pl: Armeński

[ctx: @info: country code]
en: Indonesian
pl: Indonezyjski

[ctx: @info: country code]
en: Icelandic
pl: Islandzki

[ctx: @info: country code]
en: Italian
pl: Włoski

[ctx: @info: country code]
en: Japanese
pl: Japoński

[ctx: @info: country code]
en: Javanese
pl: Jawański

[ctx: @info: country code]
en: Georgian
pl: Gruziński

[ctx: @info: country code]
en: Kazakh
pl: Kazachski

[ctx: @info: country code]
en: Greenlandic
pl: Grenlandzki

[ctx: @info: country code]
en: Cambodian
pl: Kambodżański

[ctx: @info: country code]
en: Kannada
pl: Kanadyjski

[ctx: @info: country code]
en: Korean
pl: Koreański

[ctx: @info: country code]
en: Kashmiri
pl: Kaszmirski

[ctx: @info: country code]
en: Kurdish
pl: Kurdyjski

[ctx: @info: country code]
en: Kirghiz
pl: Kirgiski

[ctx: @info: country code]
en: Latin
pl: Łaciński

[ctx: @info: country code]
en: Lithuanian
pl: Litewski

[ctx: @info: country code]
en: Latvian;Lettish
pl: Łotewski;Lettish

[ctx: @info: country code]
en: Malagasy
pl: Madagaskarski

[ctx: @info: country code]
en: Maori
pl: Maoryjski

[ctx: @info: country code]
en: Macedonian
pl: Macedoński

[ctx: @info: country code]
en: Malayalam
pl: Malajalam

[ctx: @info: country code]
en: Mongolian
pl: Mongolski

[ctx: @info: country code]
en: Malay
pl: Malajski

[ctx: @info: country code]
en: Maltese
pl: Maltański

[ctx: @info: country code]
en: Burmese
pl: Birmański

[ctx: @info: country code]
en: Nepali
pl: Nepalski

[ctx: @info: country code]
en: Dutch
pl: Holenderski

[ctx: @info: country code]
en: Norwegian
pl: Norweski

[ctx: @info: country code]
en: Occitan
pl: Okcytański

[ctx: @info: country code]
en: Punjabi
pl: Pundżabi

[ctx: @info: country code]
en: Polish
pl: Polski

[ctx: @info: country code]
en: Portuguese
pl: Portugalski

[ctx: @info: country code]
en: Romanian
pl: Rumuński

[ctx: @info: country code]
en: Russian
pl: Rosyjski

[ctx: @info: country code]
en: Sanskrit
pl: Sanskryt

[ctx: @info: country code]
en: Slovak
pl: Słowacki

[ctx: @info: country code]
en: Slovenian
pl: Słoweński

[ctx: @info: country code]
en: Samoan
pl: Samoański

[ctx: @info: country code]
en: Somali
pl: Somalijski

[ctx: @info: country code]
en: Albanian
pl: Albański

[ctx: @info: country code]
en: Serbian
pl: Serbski

[ctx: @info: country code]
en: Sundanese
pl: Sudański

[ctx: @info: country code]
en: Swedish
pl: Szwedzki

[ctx: @info: country code]
en: Swahili
pl: Suahili

[ctx: @info: country code]
en: Tamil
pl: Tamilski

[ctx: @info: country code]
en: Tajik
pl: Tadżycki

[ctx: @info: country code]
en: Thai
pl: Tajski

[ctx: @info: country code]
en: Turkmen
pl: Turkmeński

[ctx: @info: country code]
en: Tagalog
pl: Tagalski

[ctx: @info: country code]
en: Setswana
pl: Setswański

[ctx: @info: country code]
en: Turkish
pl: Turecki

[ctx: @info: country code]
en: Tatar
pl: Tatarski

[ctx: @info: country code]
en: Ukrainian
pl: Ukraiński

[ctx: @info: country code]
en: Uzbek
pl: Uzbecki

[ctx: @info: country code]
en: Vietnamese
pl: Wietnamski

[ctx: @info: country code]
en: Yiddish
pl: Jidysz

[ctx: @info: country code]
en: Chinese
pl: Chiński

[ctx: @info: country code]
en: Zulu
pl: Zuluski

[ctx: @title: xmp namespace for tags container]
en: Tags
pl: Znaczniki

[ctx: @title: xmp namespace for title container]
en: Title
pl: Tytuł

[ctx: @title: xmp namespace for rating container]
en: Rating
pl: Ocena

[ctx: @title: xmp namespace for comment container]
en: Caption
pl: Podpis

[ctx: @title: xmp namespace for pick-label container]
en: Pick label
pl: Etykieta wyboru

[ctx: @title: xmp namespace for color-label container]
en: Color label
pl: Etykieta koloru

[ctx: info]
en: Binary data %1 bytes
pl: %1 bajtów danych dwójkowych

en: ExifTool does not exists or exec permission is missing
pl: ExifTool nie istnieje lub brakuje uprawnień do jego wykonywania

en: Perl does not exists or exec permission is missing
pl: Perl nie istnieje lub brakuje uprawnień do jego wykonywania

en: Synchronization error between the channels
pl: Błąd synchronizacji pomiędzy kanałami

[ctx: Focus point type description]
en: In Focus
pl: W ognisku

[ctx: Focus point type description]
en: Selected
pl: Zaznaczone

[ctx: Focus point type description]
en: Selected In Focus
pl: Uaktywnij zaznaczone

[ctx: Focus point type description]
en: Inactive
pl: Nieaktywny

[ctx: @title]
en: Tags
pl: Znaczniki

[ctx: @info: unconfirmed faces in album]
en:  (%1 new) |  (%1 new)
pl[0]:  (%1 nowy)
pl[1]:  (%1 nowe)
pl[2]:  (%1 nowych)

en: &Close
pl: &Zamknij

en: Close message
pl: Zamknij wiadomość

[ctx: @info: check of new online version never done yet]
en: never
pl: nigdy

en: No data returned from the remote connection.
pl: Brak danych zwróconych z połączenia zdalnego.

en: Unsupported Architecture: %1
pl: Nieobsługiwana architektura: %1

en: Invalid file name format returned from the remote connection.
pl: Nieprawidłowy format nazwy pliku zwrócony przez zdalne połączenie.

en: Invalid pre-release date from the remote list.
pl: Nieprawidłowa data przedpremierowego wydania z listy zdalnej.

en: Invalid format returned from the remote connection.
pl: Nieprawidłowy format zwrócony z połączenia zdalnego.

[ctx: @info: download status]
en: Received:
pl: Pobrane:

[ctx: @info: download status]
en: Total:
pl: Łącznie:

[ctx: @info: download status]
en: Rate:
pl: Ocena:

[ctx: @info: download status]
en: ETA:
pl: Czas do zakończenia:

[ctx: @title:window]
en: Online Version Checker - Pre-Release
pl: Sprawdzanie wersji online - wydanie przedpremierowe

en: Check for new pre-release version available, please wait...
pl: Poszukiwanie nowych wydań przedpremierowych zaczekaj chwilę...

[ctx: @title:window]
en: Online Version Checker - Stable Version
pl: Sprawdzanie wersji online - wydanie stabilne

en: Check for new stable version available, please wait...
pl: Poszukiwanie nowego wydania wersji stabilnej, zaczekaj chwilę...

en: Configure...
pl: Ustawienia...

en: Open setup dialog page to configure updates.
pl: Otwórz okno ustawiania uaktualnień.

en: Download
pl: Pobierz

en: <p>Current <b>%1</b> pre-release date is <i>%2</i>.</p><p>New pre-release built on <i>%3</i> is available on this <a href='%4'>repository</a>.</p><p>Press <b>Download</b> to get the file...</p><p>Note: from Setup/Misc panel, you can switch to check for stable release only.<br/>Stable versions are safe to use in production.</p><p>Press <b>Configure</b> if you want to customize update options from setup dialog.</p>
pl: <p>Obecna <b>%1</b> data wydania przedpremierowego to <i>%2</i>.</p><p>wydanie przedpremierowe, oparte na <i>%3</i> jest dostępne w tym <a href='%4'>repozytorium</a>.</p><p>Naciśnij <b>Pobierz</b>, aby pobrać plik...</p><p>Uwaga: z panelu Ustawienia/Różne, możesz przełączyć na sprawdzanie tylko stabilnych wersji.<br/>Stabilne wersje są bezpieczne do tworzenia produkcji.</p><p>Naciśnij <b>Ustawienia</b>, jeśli chcesz dostosować ustawienia uaktualniania z okna dialogowego ustawień.</p>.

en: <p>Current <b>%1</b> stable version is <i>%2</i></p><p>New stable version <i>%3</i> is available on this <a href='%4'>repository</a>.</p><p>Press <b>Download</b> to get the file...</p><p>Note: from Setup/Misc panel, you can switch to check for weekly pre-release.<br/>Pre-release versions are dedicated to test quickly new features.<br/>It's not recommended to use pre-releases in production as bugs can remain,<br/>unless you know what you are doing.</p><p>Press <b>Configure</b> if you want to customize update options from setup dialog.</p>
pl: <p>Obecną <b>wersją stabilną jest%1</b>  <i>%2</i></p><p>Nowa wersja stabilna <i>%3</i> jest dostępna w tym <a href='%4'>repozytorium</a>.</p><p>Naciśnij <b>Pobierz</b>, aby pobrać plik...</p><p>Uwaga: w panelu Ustawienia/Różne, możesz zmienić na co tygodniowe wydania przedpremierowe.<br/>Wydania przedpremierowe są tworzone do szybkiego testowania nowych funkcji.<br/>Nie zalecamy używania tej wersji do codziennej pracy, ponieważ mogą wystąpić błędy,<br/>chyba że wiesz, co robisz.</p><p>Naciśnij <b>Ustawienia</b>, jeśli chcesz dostosować ustawienia uaktualniania z okna dialogowego ustawień.</p>

en: Your software is up-to-date.
    %1 pre-release built on %2 is the most recent version available.
pl: Twoje oprogramowanie jest aktualne.
    %1 wydanie przedpremierowe, oparte na %2, jest najnowszą dostępną wersją.

en: Your software is up-to-date.
    %1 stable version %2 is the most recent version available.
pl: Twoje oprogramowanie jest aktualne.
    %1 wersja stabilna %2 jest najbardziej aktualną wersją.

en: Error while trying to check for new %1 version:
    "%2"
pl: Błąd podczas próby sprawdzenia nowej wersji %1:
    "%2"

en: built on %1 with debug symbols
pl: zbudowany na %1 z symbolami diagnostycznymi

en: built on %1
pl: zbudowany na %1

en: Downloading new %1
    %2
    in progress, please wait...
pl: Pobieranie %1
    %2
    w trakcie, zaczekaj chwilę...

en: version %1 with debug symbols
pl: wersja %1 z symbolami diagnostycznymi

en: version %1
pl: wersja %1

en: Downloading new %1
    version %2
    in progress, please wait...
pl: Pobieranie nowej %1
    wersji %2
    w trakcie, zaczekaj chwilę...

en: Verify Checksum for new %1
    %2
    in progress, please wait...
pl: Porównywanie sum sprawdzających dla %1
    %2
    w trakcie, zaczekaj chwilę...

en: Verify checksum for %1
    version %2
    in progress, please wait...
pl: Porównywanie sum sprawdzających dla %1
    wersji %2
    w trakcie, zaczekaj chwilę...

[ctx: @action: open bundle file]
en: Open...
pl: Otwórz...

en: The new %1
    pre-release built on %2
    have been downloaded at:
    
    %3
    
    Press "Open" to show the bundle in file-manager...
pl: Nowe %1
    wydanie przedpremierowe, oparte na %2
    zostało pobrane o:
    %3
    Naciśnij "Otwórz", aby wyświetlić pakiet w przeglądarce plików...

en: The new %1
    stable version %2
    have been downloaded at:
    
    %3
    
    Press "Open" to show the bundle in file-manager...
pl: Nowa %1
    stabilna wersja %2
    została pobrana o:
    
    %3
    
    Kliknij "Otwórz", aby aby pokazać pakiet w przeglądarce plików...

en: Install...
pl: Instaluj...

en: The new pre-release %1
    built on %2
    have been downloaded at:
    
    %3
    
    Press "Install" to close current session and upgrade...
pl: Nowe wydanie przedpremierowe %1
    oparte na %2
    zostało pobrane o:
    
    %3
    
    Naciśnij "Wgraj", aby zamknąć obecną sesję i uaktualnić...

en: The new %1
    stable version %2
    have been downloaded at:
    
    %3
    
    Press "Install" to close current session and upgrade...
pl: Nowa %1
    Stabilna wersja %2
    została pobrana o:
    
    %3
    
    Kliknij "Wgraj", aby zakończyć obecną sesję i uaktualnić...

en: Error while trying to download %1
    pre-release built on %2:
    
    "%3"
pl: Błąd podczas pobierania %1
    wydania przedpremierowego, opartego na %2:
    
    "%3"

en: Error while trying to download %1
    stable version %2:
    
    "%3"
pl: Błąd podczas pobierania %1
    wersji stabilnej %2:
    
    "%3"

en: Cannot start installer:
    %1
pl: Nie można zacząć wgrywania:
    %1

en: Checksum file is empty.
pl: Plik sumy sprawdzającej jest pusty.

en: Checksum is invalid.
pl: Suma sprawdzająca jest błędna.

en: Downloaded file is empty.
pl: Pobrany plik jest pusty.

en: Checksums error.
pl: Błąd sum sprawdzajacych.

en: Cannot open target file.
pl: Nie można otworzyć pliku docelowego.

en: Visit digiKam project website
pl: Odwiedź stronę projektu digiKam

en: Aborting...
pl: Przerywanie...

en: Cancel this operation.
pl: Porzuć to działanie.

en: Open detailed progress dialog
pl: Otwórz szczegółowe okno postępu

en: No active process
pl: Brak uruchomionego procesu

en: Hide detailed progress window
pl: Ukryj szczegółowe okno postępu

en: Show detailed progress window
pl: Pokaż szczegółowe okno postępu

en: Captions:
pl: Podpisy:

en: Enter caption author name here.
pl: Tutaj wpisz autora podpisu.

[ctx: @info]
en: You have edited the image caption.  | You have edited the captions of %1 images.
pl[0]: Zmieniono podpis zdjęcia.
pl[1]: Zmieniono podpisy do %1 zdjęć.
pl[2]: Zmieniono podpisy do %1 zdjęć.

[ctx: @info]
en: You have edited the image title.  | You have edited the titles of %1 images.
pl[0]: Edytowałeś tytuł obrazu.
pl[1]: Edytowałeś %1 tytuły obrazów.
pl[2]: Edytowałeś %1 tytułów obrazów.

[ctx: @info]
en: You have edited the date of the image.  | You have edited the date of %1 images.
pl[0]: Edytowałeś datę obrazu.
pl[1]: Edytowałeś %1 daty obrazów.
pl[2]: Edytowałeś %1 dat obrazów.

[ctx: @info]
en: You have edited the pick label of the image.  | You have edited the pick label of %1 images.
pl[0]: Edytowałeś etykietę wyboru obrazu.
pl[1]: Edytowałeś etykietę wyboru %1 obrazów.
pl[2]: Edytowałeś etykietę wyboru %1 obrazów.

[ctx: @info]
en: You have edited the color label of the image.  | You have edited the color label of %1 images.
pl[0]: Edytowałeś etykietę koloru obrazu.
pl[1]: Edytowałeś etykietę koloru %1 obrazów.
pl[2]: Edytowałeś etykietę koloru %1 obrazów.

[ctx: @info]
en: You have edited the rating of the image.  | You have edited the rating of %1 images.
pl[0]: Edytowałeś ocenę zdjęcia.
pl[1]: Edytowałeś ocenę %1 obrazów.
pl[2]: Edytowałeś ocenę %1 obrazów.

[ctx: @info]
en: You have edited the tags of the image.  | You have edited the tags of %1 images.
pl[0]: Edytowałeś znaczniki obrazu.
pl[1]: Edytowałeś znaczniki %1 obrazów.
pl[2]: Edytowałeś znaczniki %1 obrazów.

[ctx: @info]
en: Do you want to apply your changes?
pl: Czy zastosować zmiany?

[ctx: @info]
en: <p>You have edited the metadata of the image: </p> | <p>You have edited the metadata of %1 images: </p>
pl[0]: <p>Zmieniono metadane zdjęcia: </p>
pl[1]: <p>Zmieniono metadane %1 zdjęć: </p>
pl[2]: <p>Zmieniono metadane %1 zdjęć: </p>

[ctx: @info]
en: <li>title</li>
pl: <li>tytuł</li>

[ctx: @info]
en: <li>caption</li>
pl: <i>podpis</i>

[ctx: @info]
en: <li>date</li>
pl: <li>data</li>

[ctx: @info]
en: <li>pick label</li>
pl: <li>etykieta wyboru</li>

[ctx: @info]
en: <li>color label</li>
pl: <li>etykieta koloru</li>

[ctx: @info]
en: <li>rating</li>
pl: <i>ocena</i>

[ctx: @info]
en: <li>tags</li>
pl: <li>znaczniki</li>

[ctx: @info]
en: <p>Do you want to apply your changes?</p>
pl: <p>Czy chcesz zastosować zmiany?</p>

[ctx: @action]
en: Always apply changes without confirmation
pl: Zawsze stosuj zmiany bez potwierdzenia

[ctx: @title:window]
en: Apply Changes?
pl: Czy zastosować zmiany?

[ctx: @info]
en: Apply changes?
pl: Zastosować zmiany?

[ctx: @info]
en: Reading metadata from files. Please wait...
pl: Odczytywanie metadanych z plików. Zaczekaj chwilę...

[ctx: @info]
en: Writing metadata to files. Please wait...
pl: Zapisywanie metadanych do plików. Zaczekaj chwilę...

[ctx: @action]
en: Read metadata from file to database
pl: Zapisz metadane z pliku do bazy danych

[ctx: @action]
en: Write metadata to each file
pl: Zapisz metadane do każdego pliku

[ctx: @action]
en: Read metadata from each file to database
pl: Zapisz metadane z każdego pliku do bazy danych

[ctx: @action]
en: Unify tags of selected items
pl: Scal znaczniki dla zaznaczonych rzeczy

[ctx: @title: comment title string]
en: Title:
pl: Tytuł:

[ctx: @label]
en: Date:
pl: Data:

[ctx: @label]
en: Pick Label:
pl: Etykieta wyboru:

[ctx: @label]
en: Color Label:
pl: Etykieta koloru:

[ctx: @label]
en: Rating:
pl: Ocena:

[ctx: @action]
en: Apply
pl: Zastosuj

[ctx: @info]
en: Apply all changes to images
pl: Zastosuj wszystkie zmiany do zdjęć

[ctx: @info]
en: Revert all changes
pl: Porzuć wszystkie zmiany

[ctx: @action]
en: Apply to all versions
pl: Zastosuj do wszystkich wersji

[ctx: @info]
en: Apply all changes to all versions of this image
pl: Zastosuj wszystkie zmiany do wszystkich wersji tego obrazu

[ctx: @action: more actions to apply changes]
en: More
pl: Więcej

[ctx: @title]
en: Description
pl: Opis

[ctx: @title]
en: Information
pl: Informacje

[ctx: @info]
en: Selected items have different text here.
pl: Wybrane rzeczy mają tutaj różny tekst.

[ctx: @action]
en: Open Tag Manager
pl: Zarządzaj znacznikami

[ctx: @info]
en: Enter tag here.
pl: Podaj tutaj znacznik.

[ctx: @info]
en: Enter the text used to create tags here. '/' can be used to create a hierarchy of tags. ',' can be used to create more than one hierarchy at the same time.
pl: Wpisz tu nazwy nowych znaczników. Możesz użyć '/' do określenia ich hierarchii oraz ',' do utworzenia więcej niż jednej hierarchii za jednym razem.

[ctx: @info]
en: Tags already assigned
pl: Już przypisane znaczniki

[ctx: @info]
en: Recent Tags
pl: Ostatnio używane znaczniki

[ctx: @action]
en: No Recently Assigned Tags
pl: Brak ostatnio przypisanych znaczników

en: No Geolocation
    Information
    Available
pl: Dane o
    geopołożeniu
    niedostępne

en: <b>Altitude</b>:
pl: <b>Wysokość</b>:

en: <b>Latitude</b>:
pl: <b>Szerokość geograficzna</b>:

en: <b>Longitude</b>:
pl: <b>Długość geograficzna</b>:

en: <b>Date</b>:
pl: <b>Data</b>:

en: See more information on the Internet
pl: Zobacz więcej informacji w internecie

[ctx: @label: no GPS coordinates]
en: Undefined
pl: Nieokreślony

en: Used filters
pl: Użyte filtry

en: Remove filter
pl: Usuń filtr

[ctx: @title]
en: Versions
pl: Wersje

[ctx: @title]
en: Used Filters
pl: Użyte filtry

[ctx: @action: open image]
en: Open
pl: Otwórz

[ctx: @info:tooltip]
en: Open file
pl: Otwórz plik

[ctx: @action: go to album]
en: Go To Albums
pl: Idź do albumów

[ctx: @info:tooltip]
en: Go to the album of this image
pl: Idź do albumu tego obrazu

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide item permanently
pl: Trwale ukryj rzecz

[ctx: @info:tooltip]
en: Show item permanently
pl: Trwale pokaż rzecz

en: Properties
pl: Właściwości

en: Metadata
pl: Metadane

en: Geolocation
pl: Geopołożenie

[ctx: @label: item properties]
en: File:
pl: Plik:

[ctx: @label: item properties]
en: Folder:
pl: Katalog:

[ctx: @label: item properties]
en: Date:
pl: Data:

[ctx: @label: item properties]
en: Size:
pl: Rozmiar:

[ctx: @label: item properties]
en: Readable:
pl: Do odczytu:

[ctx: @label: item properties]
en: Writable:
pl: Do zapisu:

[ctx: @label: item properties]
en: Type:
pl: Rodzaj:

[ctx: @label: item properties]
en: Dimensions:
pl: Wymiary:

[ctx: @label: item properties]
en: Aspect Ratio:
pl: Współczynnik kształtu:

[ctx: @label: item properties]
en: New Name:
pl: Nowa nazwa:

[ctx: @label: item properties]
en: Downloaded:
pl: Pobrany:

[ctx: @title]
en: Camera File Properties
pl: Właściwości pliku aparatu

[ctx: @label: item properties]
en: Make:
pl: Wytwórca:

[ctx: @label: item properties]
en: Created:
pl: Utworzony:

[ctx: @label: item properties]
en: Lens:
pl: Obiektyw:

[ctx: @label: item properties]
en: Aperture:
pl: Przysłona:

[ctx: @label: item properties]
en: Focal:
pl: Ogniskowa:

[ctx: @label: item properties]
en: Exposure:
pl: Naświetlenie:

[ctx: @label: item properties]
en: Sensitivity:
pl: Czułość:

[ctx: @label: item properties]
en: Mode/Program:
pl: Tryb/Program:

[ctx: @label: item properties]
en: Flash:
pl: Lampa:

[ctx: @label: item properties]
en: White balance:
pl: Stosunek bieli:

[ctx: @title]
en: Photograph Properties
pl: Właściwości zdjęcia

[ctx: @label: item properties]
en: Audio Bit Rate:
pl: Szybkość transmisji dźwięku:

[ctx: @label: item properties]
en: Audio Channel Type:
pl: Rodzaj kanałów dźwięku:

[ctx: @label: item properties]
en: Audio Codec:
pl: Kodek dźwięku:

[ctx: @label: item properties]
en: Duration:
pl: Czas trwania:

[ctx: @label: item properties]
en: Frame Rate:
pl: Klatek na sekundę:

[ctx: @label: item properties]
en: Video Codec:
pl: Kodek obrazu:

[ctx: @title]
en: Audio/Video Properties
pl: Właściwości obrazu/dźwięku

[ctx: @info: item properties]
en: unknown
pl: nieznany

[ctx: @info: item properties]
en: unchanged
pl: niezmienny

[ctx: @info: item properties]
en: unavailable
pl: niedostępne

[ctx: @info: item properties]
en: No
pl: Nie

[ctx: @info: item properties]
en: Yes
pl: Tak

[ctx: @label]
en: RAW Image
pl: Obraz RAW

[ctx: @info: item resolution]
en: %1x%2 (%3Mpx)
pl: %1x%2 (%3 megapikseli)

[ctx: @label: color properties]
en: Range:
pl: Zakres:

[ctx: @info: color properties]
en: Select the minimal intensity value of the histogram selection here.
pl: Wybierz tutaj minimalną wartość natężenia zaznaczenia histogramu.

[ctx: @info: color properties]
en: Select the maximal intensity value of the histogram selection here.
pl: Wybierz tutaj maksymalną wartość natężenia zaznaczenia histogramu.

[ctx: @title: color properties]
en: Statistics
pl: Statystyki

[ctx: @info: color properties]
en: Here you can see the statistical results calculated from the selected histogram part. These values are available for all channels.
pl: Statystyki dla wybranej części histogramu. Wartości są dostępne dla wszystkich kanałów.

[ctx: @label: color properties]
en: Pixels:
pl: Piksele:

[ctx: @label: color properties]
en: Count:
pl: Liczność:

[ctx: @label: color properties]
en: Mean:
pl: Średnia:

[ctx: @label: color properties]
en: Std. deviation:
pl: Odchylenie std.:

[ctx: @label: color properties]
en: Median:
pl: Mediana:

[ctx: @label: color properties]
en: Percentile:
pl: Percentyl:

[ctx: @label: color properties]
en: Color depth:
pl: Głębia koloru:

[ctx: @label: color properties]
en: Alpha Channel:
pl: Kanał alfa:

[ctx: @label: color properties]
en: Source:
pl: Źródło:

[ctx: @title: color properties]
en: ICC profile
pl: Profil ICC

[ctx: @label: color properties]
en: 16 bits
pl: 16 bitów

[ctx: @label: color properties]
en: 8 bits
pl: 8 bitów

[ctx: @label: color properties]
en: Yes
pl: Tak

[ctx: @label: color properties]
en: No
pl: Nie

[ctx: @label: color properties]
en: Full Image
pl: Cały obraz

[ctx: @label: color properties]
en: Image Region
pl: Region obrazu

en: Makernote
pl: Notatki twórcy

[ctx: @title: item properties]
en: Properties
pl: Właściwości

[ctx: @title: item properties]
en: Metadata
pl: Metadane

[ctx: @title: item properties]
en: Colors
pl: Barwy

[ctx: @title: item properties]
en: Map
pl: Mapa

[ctx: @info: item properties]
en: RAW Image
pl: Obraz RAW

[ctx: @info: item properties]
en: Uncalibrated
pl: Nieskalibrowany

[ctx: @info: item properties]
en: Unknown
pl: Nieznany

[ctx: @info: item properties]
en: %1x%2 (%3Mpx)
pl: %1x%2 (%3 megapikseli)

[ctx: @title: database properties]
en: Captions
pl: Podpisy

[ctx: @title: database properties]
en: Versions
pl: Wersje

[ctx: @info: width x height (megapixels Mpx)]
en: %1x%2 (%3Mpx)
pl: %1x%2 (%3 megapikseli)

[ctx: @label: item properties]
en: Symlink:
pl: Dowiązanie symboliczne:

[ctx: @label: item properties]
en: Owner:
pl: Właściciel:

[ctx: @label: item properties]
en: Permissions:
pl: Uprawnienia:

[ctx: @title: item properties]
en: File Properties
pl: Właściwości pliku

[ctx: @label: item properties]
en: Bit depth:
pl: Głębia bitowa:

[ctx: @label: item properties]
en: Color mode:
pl: Tryb barw:

[ctx: @label: item properties]
en: Sidecar:
pl: Plik przyboczny:

[ctx: @title: item properties]
en: Item Properties
pl: Właściwości rzeczy

[ctx: @title: item properties]
en: Photograph Properties
pl: Właściwości zdjęcia

[ctx: @title: item properties]
en: Audio/Video Properties
pl: Właściwości obrazu/dźwięku

[ctx: @label: item properties]
en: Title:
pl: Tytuł:

[ctx: @label: item properties]
en: Caption:
pl: Podpis:

[ctx: @label: item properties]
en: Pick label:
pl: Etykieta wyboru:

[ctx: @label: item properties]
en: Color label:
pl: Etykieta koloru:

[ctx: @label: item properties]
en: Rating:
pl: Ocena:

[ctx: @label: item properties]
en: Versionned:
pl: Wersja:

[ctx: @label: item properties]
en: Grouped:
pl: Zgrupowane:

[ctx: @title: item properties]
en: digiKam Properties
pl: Właściwości digiKam

[ctx: @label: item properties]
en: Keywords:
pl: Słowa kluczowe:

[ctx: @label: item properties]
en: Peoples:
pl: Ludzie:

[ctx: @title: item properties]
en: Tags
pl: Znaczniki

[ctx: @title: item properties]
en: Location
pl: Położenie

[ctx: @title: item properties]
en: Rights
pl: Prawa

[ctx: @info: item properties]
en:  fps
pl:  kl./s

en: Count:
pl: Liczność:

en: Size:
pl: Rozmiar:

en: Total Count:
pl: Całkowita liczba:

en: Total Size:
pl: Całkowity rozmiar:

en: Selection Properties
pl: Właściwości wyboru

[ctx: @option:check]
en: 16 bits color depth
pl: 16-bitowa głębia kolorów

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>If enabled, all RAW files will be decoded in 16-bit color depth using a linear gamma curve. To prevent dark picture rendering in the editor, it is recommended to use Color Management in this mode.</para><para>If disabled, all RAW files will be decoded in 8-bit color depth with a BT.709 gamma curve and a 99th-percentile white point. This mode is faster than 16-bit decoding.</para>
pl: <para>Jeśli ta opcja jest włączona, wszystkie zdjęcia RAW będą dekodowane w 16-bitowej głębi barw używając liniowej krzywizny gamma. By zapobiec renderowaniu ciemnych obrazów w edytorze, w tym trybie zaleca się użycie opcji Zarządzanie barwami.</para><para>Jeśli ta opcja jest wyłączona, wszystkie zdjęcia RAW będą dekodowane w 8-bitowej głębi barw z użyciem krzywizny gamma BT.709 i 99 procentową białą plamką. Ten tryb jest szybszy niż dekodowanie 16-bitową głębią barw.</para>

[ctx: @option:check]
en: Interpolate RGB as four colors
pl: Interpoluj RGB jako cztery kolory

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Interpolate RGB as four colors</title><para>The default is to assume that all green pixels are the same. If even-row green pixels are more sensitive to ultraviolet light than odd-row this difference causes a mesh pattern in the output; using this option solves this problem with minimal loss of detail.</para><para>To resume, this option blurs the image a little, but it eliminates false 2x2 mesh patterns with VNG quality method or mazes with AHD quality method.</para>
pl: <title>Interpoluj RGB jako cztery kolory</title><para>Domyślnie zakłada się, że wszystkie zielone piksele są takie same. Jeżeli nieparzysty rząd zielonych pikseli jest bardziej wrażliwy na ultrafiolet niż rząd parzysty, różnica ta powoduje pojawienie się wzoru siatki na wyjściu. Użycie tej opcji rozwiązuje problem z minimalną stratą jakości.</para><para>Podsumowując, ta opcja lekko zamazuje obraz, ale eliminuje błędne wzory siatki 2x2 stosując metodę jakości VNG lub mieszania metodą jakości AHD.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Visit LibRaw project website
pl: Odwiedź stronę internetową projektu LibRaw

[ctx: @option:check]
en: Do not stretch or rotate pixels
pl: Nie rozciągaj ani nie obracaj pikseli

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Do not stretch or rotate pixels</title><para>For Fuji Super CCD cameras, show the image tilted 45 degrees. For cameras with non-square pixels, do not stretch the image to its correct aspect ratio. In any case, this option guarantees that each output pixel corresponds to one RAW pixel.</para>
pl: <title>Nie rozciągaj ani nie obracaj pikseli</title><para>Dla aparatów Fuji Super CCD pokaż obraz pochylony o 45 stopni. Dla aparatów z obsługą niekwadratowych pikseli, nie rozciągaj obrazu do poprawnego formatu. W każdym przypadku ta opcja gwarantuje, że każdy piksel wyjściowy odpowiada jednemu pikselowi RAW.</para>

[ctx: @label:listbox]
en: Quality:
pl: Jakość:

[ctx: @item:inlistbox Quality]
en: Bilinear
pl: Dwuliniowa

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Quality (interpolation)</title><para>Select here the demosaicing method to use when decoding RAW images. A demosaicing algorithm is a digital image process used to interpolate a complete image from the partial raw data received from the color-filtered image sensor, internal to many digital cameras, in form of a matrix of colored pixels. Also known as CFA interpolation or color reconstruction, another common spelling is demosaicing. The following methods are available for demosaicing RAW images:</para><para><list><item><emphasis strong='true'>Bilinear</emphasis>: use high-speed but low-quality bilinear interpolation (default - for slow computers). In this method, the red value of a non-red pixel is computed as the average of the adjacent red pixels, and similarly for blue and green.</item><item><emphasis strong='true'>VNG</emphasis>: use Variable Number of Gradients interpolation. This method computes gradients near the pixel of interest and uses the lower gradients (representing smoother and more similar parts of the image) to make an estimate.</item><item><emphasis strong='true'>PPG</emphasis>: use Patterned-Pixel-Grouping interpolation. Pixel Grouping uses assumptions about natural scenery in making estimates. It has fewer color artifacts on natural images than the Variable Number of Gradients method.</item><item><emphasis strong='true'>AHD</emphasis>: use Adaptive Homogeneity-Directed interpolation. This method selects the direction of interpolation so as to maximize a homogeneity metric, thus typically minimizing color artifacts.</item><item><emphasis strong='true'>DCB</emphasis>: DCB interpolation from linuxphoto.org project.</item><item><emphasis strong='true'>DHT</emphasis>: DHT interpolation.See https://www.libraw.org/node/2306 for details.</item><item><emphasis strong='true'>AAHD</emphasis>: modified AHD interpolation.</item></list></para>
pl: <title>Jakość (interpolacja)</title><para>Tutaj wybierz metodę demozaikowania wykorzystywaną podczas dekodowania obrazów RAW. Algorytm demozaikowania jest cyfrowym procesem obrazu wykorzystywanym do interpolacji całkowitego obrazu z częściowych danych surowych otrzymanych z czujnika obrazu filtrującego kolor, wewnętrznego dla wielu cyfrowych aparatów, w formie macierzy kolorowych pikseli. Znane również pod nazwą interpolacja CFA lub rekonstrukcja barwy, inną popularnym określeniem jest demozaikowanie. Dostępne są następujące metody demozaikowania obrazów RAW:</para><para><list><item><emphasis strong='true'>Dwuliniowy</emphasis>: użyj szybkiej, lecz o niskiej jakości dwuliniowej interpolacji (domyślna - dla wolnych komputerów). W tej metodzie, czerwona wartość nieczerwonego piksela jest obliczana jako średnia sąsiadujących czerwonych pikseli i w podobny sposób dla niebieskiego i zielonego.</item><item><emphasis strong='true'>VNG</emphasis>: użyj Zmiennej Liczby interpolacji Gradientu (z ang. VNG). Metoda ta oblicza gradienty w pobliżu interesującego piksela i używa niższych gradientów (przedstawiając gładsza i bardziej podobne części obrazu), aby dokonać oszacowania.</item><item><emphasis strong='true'>PPG</emphasis>: użyj interpolacji Grupowania-Wzorcowego-Pikseli (z ang. PPG). Grupowanie pikseli wykorzystuje przypuszczenia, co do naturalnej scenerii podczas szacowania. Odznacza się mniejszą ilością artefaktów kolorów na naturalnych obrazach niż metoda VNG.</item><item><emphasis strong='true'>AHD</emphasis>: użyj interpolacji Adaptacyjnej Skierowanej-Homogeniczności (z. ang. AHD). Metoda ta wybiera kierunek interpolacji, tak aby zmaksymalizować metrykę homogeniczności, minimalizując przez to artefakty kolorów.</item><item><emphasis strong='true'>DCB</emphasis>: Interpolacja DCB z projektu linuxphoto.org.</item><item><emphasis strong='true'>DHT</emphasis>: Interpolacja DHT. Zajrzyj na https://www.libraw.org/node/2306 po więcej szczegółów.</item><item><emphasis strong='true'>AAHD</emphasis>: interpolacja AHD ze zmianami.</item></list></para>

[ctx: @label:slider]
en: Pass:
pl: Przejścia:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Pass</title><para>Set here the passes used by the median filter applied after interpolation to Red-Green and Blue-Green channels.</para><para>This setting is only available for specific Quality options: <emphasis strong='true'>Bilinear</emphasis>, <emphasis strong='true'>VNG</emphasis>, <emphasis strong='true'>PPG</emphasis>, <emphasis strong='true'>AHD</emphasis>, <emphasis strong='true'>DCB</emphasis>, and <emphasis strong='true'>VCD & AHD</emphasis>.</para>
pl: <title>Przejścia</title><para>Tutaj ustaw przejścia wykorzystywany przez filtr median stosowany po interpolacji do kanału Czerwonego-Zielonego i Niebieskiego-Zielonego.</para><para>Ustawienie to jest dostępne tylko dla określonych opcji jakości: <emphasis strong='true'>Dwuliniowa</emphasis>, <emphasis strong='true'>VNG</emphasis>, <emphasis strong='true'>PPG</emphasis>, <emphasis strong='true'>AHD</emphasis>, <emphasis strong='true'>DCB</emphasis>, oraz <emphasis strong='true'>VCD i AHD</emphasis>.</para>

[ctx: @option:check]
en: Refine interpolation
pl: Udoskonalenie interpolacji

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Refine interpolation</title><para>This setting is available only for few Quality options:</para><para><list><item><emphasis strong='true'>DCB</emphasis>: turn on the enhance interpolated colors filter.</item><item><emphasis strong='true'>VCD & AHD</emphasis>: turn on the enhanced effective color interpolation (EECI) refine to improve sharpness.</item></list></para>
pl: <title>Udoskonalenie interpolacji</title><para>Ustawienie to jest dostępne tylko dla określonych opcji jakości:</para><para><list><item><emphasis strong='true'>DCB</emphasis>: włącz ulepszony filt interpolowanych kolorów.</item><item><emphasis strong='true'>VCD i AHD</emphasis>: włącz udoskonalenie enhanced effective color interpolation (EECI), aby polepszyć ostrość.</item></list></para>

[ctx: @label]
en: Demosaicing
pl: Demozaikowanie

[ctx: @label:listbox]
en: Method:
pl: Sposób:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Default D65
pl: Domyślny D65

[ctx: @item:inlistbox]
en: Camera
pl: Aparat

[ctx: @item:inlistbox set while balance automatically]
en: Automatic
pl: Samoczynnie

[ctx: @item:inlistbox set white balance manually]
en: Manual
pl: Ręcznie

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>White Balance</title><para>Configure the raw white balance:</para><para><list><item><emphasis strong='true'>Default D65</emphasis>: Use a standard daylight D65 white balance.</item><item><emphasis strong='true'>Camera</emphasis>: Use the white balance specified by the camera. If not available, reverts to default neutral white balance.</item><item><emphasis strong='true'>Automatic</emphasis>: Calculates an automatic white balance averaging the entire image.</item><item><emphasis strong='true'>Manual</emphasis>: Set a custom temperature and green level values.</item></list></para>
pl: <title>Stosunek bieli</title><para>Ustaw stosunek bieli dla surowego obrazu:</para><para><list><item><emphasis strong='true'>Domyślny D65</emphasis>: Użyj standardowego stosunku bieli światła dziennego D65.</item><item><emphasis strong='true'>Aparat</emphasis>: Użyj stosunku bieli określonego przez aparat. Jeżeli niedostępny, powróć do domyślnej neutralnego stosunku bieli.</item><item><emphasis strong='true'>Samoczynnie</emphasis>: Samoczynnie oblicza stosunek bieli, tworząc przeciętną całego obrazu.</item><item><emphasis strong='true'>Ręcznie</emphasis>: Ustaw własne poziomy temperatury i koloru zielonego.</item></list></para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Temperature</title><para>Set here the color temperature in Kelvin.</para>
pl: <title>Temperatura</title><para>Ustaw temperaturę koloru w Kelwinach.</para>

[ctx: @label:slider Green component]
en: Green:
pl: Zielony:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Set here the green component to set magenta color cast removal level.</para>
pl: <para>Ustaw zieloną składową czyli poziom usuwania koloru purpurowego.</para>

[ctx: @label:listbox]
en: Highlights:
pl: Prześwietlenia:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Solid white
pl: Czysty biały

[ctx: @item:inlistbox]
en: Unclip
pl: Nie obcinaj

[ctx: @item:inlistbox]
en: Blend
pl: Mieszaj

[ctx: @item:inlistbox]
en: Rebuild
pl: Przebuduj

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Highlights</title><para>Select here the highlight clipping method:</para><para><list><item><emphasis strong='true'>Solid white</emphasis>: clip all highlights to solid white</item><item><emphasis strong='true'>Unclip</emphasis>: leave highlights unclipped in various shades of pink</item><item><emphasis strong='true'>Blend</emphasis>:Blend clipped and unclipped values together for a gradual fade to white</item><item><emphasis strong='true'>Rebuild</emphasis>: reconstruct highlights using a level value</item></list></para>
pl: <title>Prześwietlenia</title><para>Wybierz tutaj metodę obcinania prześwietleń</para><para><list><item><emphasis strong='true'>Czysty biały</emphasis>: obcina wszystkie prześwietlenia do czystej bieli</item><item><emphasis strong='true'>Nie obcinaj</emphasis>: pozostaw prześwietlenia nieobcięte w różnych odcieniach różowego</item><item><emphasis strong='true'>Mieszaj</emphasis>: Wymieszaj obcięte i nieobcięte wartości ze sobą narastająco do bieli</item><item><emphasis strong='true'>Przebuduj</emphasis>: zrekonstruuj prześwietlenia używając wartości poziomu</item></list></para>

[ctx: @label:slider Highlight reconstruct level]
en: Level:
pl: Poziom:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Level</title><para>Specify the reconstruct highlight level. Low values favor whites and high values favor colors.</para>
pl: <title>Poziom</title><para>Określ poziom rekonstrukcji prześwietlenia. Małe wartości sprzyjają bieli, wysokie wartości sprzyjają barwom.</para>

[ctx: @option:check]
en: Exposure Correction (E.V)
pl: Poprawka naświetlenia (E.V)

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Turn on the exposure correction before interpolation.</para>
pl: <para>Włącz poprawkę naświetlenia przed interpolacją.</para>

[ctx: @label:slider]
en: Linear Shift:
pl: Przesunięcie liniowe:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Shift</title><para>Linear Shift of exposure correction before interpolation in E.V</para>
pl: <title>Przesunięcie</title><para>Przesunięcie liniowe poprawki naświetlenia przed interpolacją w E.V</para>

[ctx: @label:slider]
en: Highlight:
pl: Podświetlenie:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Highlight</title><para>Amount of highlight preservation for exposure correction before interpolation in E.V. Only take effect if Shift Correction is > 1.0 E.V</para>
pl: <title>Podświetlenie</title><para>Ilość zachowanego podświetlenia do  poprawki naświetlenia przed interpolacją E.V. Ma wpływ tylko wtedy gdy przesunięcie korekcji jest > 1.0 E.V</para>

[ctx: @option:check]
en: Correct false colors in highlights
pl: Popraw fałszywe kolory w prześwietleniach

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>If enabled, images with overblown channels are processed much more accurately, without 'pink clouds' (and blue highlights under tungsten lamps).</para>
pl: <para>Jeżeli włączone, to obrazy z  przesadzonymi kanałami zostają przetworzone bardziej dokładnie, bez 'różowych chmur' (i niebieskich prześwietleń w wolframowych lampach).</para>

[ctx: @option:check]
en: Auto Brightness
pl: Samoczynna jasność

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>If disable, use a fixed white level and ignore the image histogram to adjust brightness.</para>
pl: <para>Jeśli wyłączone, użyj samoczynnie poprawionego poziomu bieli i pomijaj histogram obrazu, aby dopasować jasność.</para>

[ctx: @label:slider]
en: Brightness:
pl: Jasność:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Brightness</title><para>Specify the brightness level of output image. The default value is 1.0 (works in 8-bit mode only).</para>
pl: <title>Jasność</title><para>Określ poziom jasności dla obrazu wynikowego. Wartością domyślną jest 1.0 (działa tylko z trybem 8-bitowym).</para>

[ctx: @option:check Black point]
en: Black:
pl: Czarny:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Black point</title><para>Use a specific black point value to decode RAW pictures. If you set this option to off, the Black Point value will be automatically computed.</para>
pl: <title>Punkt czerni</title><para>Użyj określonej wartości punktu czerni, aby odkodować zdjęcia RAW. Jeśli wyłączysz tę opcję, wartość punktu czerni będzie obliczona automatycznie.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Black point value</title><para>Specify specific black point value of the output image.</para>
pl: <title>Wartość punktu czerni</title><para>Określ wartość punktu czerni dla obrazu wynikowego.</para>

[ctx: @option:check White point]
en: White:
pl: Biały:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>White point</title><para>Use a specific white point value to decode RAW pictures. If you set this option to off, the White Point value will be automatically computed.</para>
pl: <title>Punkt bieli</title><para>Użyj określonej wartości punktu bieli aby odkodować zdjęcia RAW. Jeśli wyłączysz tę opcję, wartość punktu bieli będzie obliczona automatycznie.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>White point value</title><para>Specify specific white point value of the output image.</para>
pl: <title>Wartość punktu bieli</title><para>Określ wartość punktu bieli dla obrazu wynikowego.</para>

[ctx: @label]
en: White Balance
pl: Stosunek bieli

[ctx: @label:listbox]
en: Noise reduction:
pl: Ograniczenie szumu:

[ctx: @item:inlistbox Noise Reduction]
en: None
pl: Brak

[ctx: @item:inlistbox Noise Reduction]
en: Wavelets
pl: Fale elementarne

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Noise Reduction</title><para>Select here the noise reduction method to apply during RAW decoding.</para><para><list><item><emphasis strong='true'>None</emphasis>: no noise reduction.</item><item><emphasis strong='true'>Wavelets</emphasis>: wavelets correction to erase noise while preserving real detail. It is applied after interpolation.</item><item><emphasis strong='true'>FBDD</emphasis>: Fake Before Demosaicing Denoising noise reduction. It is applied before interpolation.</item></list></para>
pl: <title>Ograniczenie szumu</title><para>Tutaj wybierz metodę odszumiania stosowaną podczas dekodowania RAW.</para><para><list><item><emphasis strong='true'>Brak</emphasis>: brak ograniczania szumów.</item><item><emphasis strong='true'>Podstawowe fale</emphasis>: poprawka podstawowych fal, aby wymazać szum, przy zachowaniu rzeczywistych szczegółów. Jest stosowana po interpolacji.</item><item><emphasis strong='true'>FBDD</emphasis>: Ograniczenie szumu Fake Before Demosaicing Denoising. Jest stosowane przed interpolacją.</item></list></para>

[ctx: @label]
en: Corrections
pl: Poprawki

[ctx: @label:listbox]
en: Camera Profile:
pl: Profil aparatu:

[ctx: @item:inlistbox Camera Profile]
en: None
pl: Brak

[ctx: @item:inlistbox Camera Profile]
en: Embedded
pl: Osadzony

[ctx: @item:inlistbox Camera Profile]
en: Custom
pl: Własny

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Camera Profile</title><para>Select here the input color space used to decode RAW data.</para><para><list><item><emphasis strong='true'>None</emphasis>: no input color profile is used during RAW decoding.</item><item><emphasis strong='true'>Embedded</emphasis>: use embedded color profile from RAW file, if it exists.</item><item><emphasis strong='true'>Custom</emphasis>: use a custom input color space profile.</item></list></para>
pl: <title>Profil aparatu</title><para>Wybierz tutaj wejściową przestrzeń koloru wykorzystywaną do dekodowania danych RAW.</para><para><list><item><emphasis strong='true'>Brak</emphasis>: nie jest używany żaden wejściowy profil kolorów podczas dekodowania RAW.</item><item><emphasis strong='true'>Osadzony </emphasis>: użyj osadzonego profilu kolorów z pliku RAW, jeśli istnieje.</item><item><emphasis strong='true'>Własny</emphasis>: użyj własnego profilu wejściowej przestrzeni koloru.</item></list></para>

[ctx: @info: open file filters]
en: ICC Files (*.icc *.icm)
pl: Pliki ICC (*.icc *.icm)

[ctx: @label:listbox]
en: Workspace:
pl: Przestrzeń pracy:

[ctx: @item:inlistbox Workspace]
en: Raw (no profile)
pl: Raw (bez profilu)

[ctx: @item:inlistbox Workspace]
en: Wide Gamut
pl: Szeroka Gama

[ctx: @item:inlistbox Workspace]
en: Custom
pl: Własna

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Workspace</title><para>Select here the output color space used to decode RAW data.</para><para><list><item><emphasis strong='true'>Raw (linear)</emphasis>: in this mode, no output color space is used during RAW decoding.</item><item><emphasis strong='true'>sRGB</emphasis>: this is an RGB color space, created cooperatively by Hewlett-Packard and Microsoft. It is the best choice for images destined for the Web and portrait photography.</item><item><emphasis strong='true'>Adobe RGB</emphasis>: this color space is an extended RGB color space, developed by Adobe. It is used for photography applications such as advertising and fine art.</item><item><emphasis strong='true'>Wide Gamut</emphasis>: this color space is an expanded version of the Adobe RGB color space.</item><item><emphasis strong='true'>Pro-Photo</emphasis>: this color space is an RGB color space, developed by Kodak, that offers an especially large gamut designed for use with photographic outputs in mind.</item><item><emphasis strong='true'>Custom</emphasis>: use a custom output color space profile.</item></list></para>
pl: <title>Przestrzeń robocza</title><para>Wybierz tutaj wyjściową przestrzeń kolorów do dekodowania plików RAW.</para><para><list><item><emphasis strong='true'> Surowa (liniowa)</emphasis>: w tym trybie wyjściowa przestrzeń kolorów nie jest wykorzystywana podczas procesu dekodowania plików RAW. </item><item><emphasis strong='true'>sRGB</emphasis>: to jest przestrzeń kolorów RGB, stworzona we współpracy firm Hewlett-Packard i Microsoft. Jest to najlepszy wybór dla obrazów przeznaczonych docelowo do sieci lub fotografii portretowej.</item><item><emphasis strong='true'>Adobe RGB</emphasis>: ta przestrzeń kolorów jest rozszerzeniem przestrzeni RGB i została stworzona przez firmę Adobe. Używa się jej głównie w reklamie i sztukach pięknych. </item><item><emphasis strong='true'>Szeroka gama</emphasis>: ta przestrzeń kolorów jest rozszerzeniem przestrzeni RGB firmy Adobe. </item><item><emphasis strong='true'>Pro-Photo</emphasis>: ta przestrzeń kolorów jest przestrzenią RGB stworzoną przez firmę Kodak, oferuje bardzo dużą gamę i została zaprojektowana do użycia z rzeczami zestawów fotograficznych.</item><item><emphasis strong='true'>Własna</emphasis>: używa własnego profilu wyjściowego przestrzeni kolorów.</item></list></para>

[ctx: @label]
en: Color Management
pl: Zarządzanie barwami

[ctx: @label]
en: Threshold:
pl: Próg:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Threshold</title><para>Set here the noise reduction threshold value to use.</para>
pl: <title>Próg</title><para>Tutaj ustaw używaną wartość progu redukcji szumu.</para>

en: Casio Digital Camera Raw File Format
pl: Format nieprzetworzonego obrazu z aparatu cyfrowego Casio

en: NuCore Raw Image File
pl: Pliki NuCore Raw

en: Canon Digital Camera RAW Image Format version 2.0
pl: Format nieprzetworzonego obrazu z aparatu cyfrowego Canon w wersji 2.0

en: Canon Digital Camera RAW Image Format version 1.0
pl: Format nieprzetworzonego obrazu z aparatu cyfrowego Canon w wersji 1.0

en: Capture Shop Raw Image File
pl: Plik obrazu Capture Shop Raw

en: Kodak DC25 Digital Camera File
pl: Plik aparatu cyfrowego Kodak DC25

en: Kodak Digital Camera Raw Image Format
pl: Format nieprzetworzonego obrazu z aparatu cyfrowego Kodak

en: Adobe Digital Negative
pl: Negatyw cyfrowy Adobe

en: Epson Digital Camera Raw Image Format
pl: Format nieprzetworzonego obrazu z aparatu cyfrowego Epson

en: Imacon Digital Camera Raw Image Format
pl: Format nieprzetworzonego obrazu z aparatu cyfrowego Imacon

en: Leaf Raw Image File
pl: Plik obrazu Leaf Raw

en: Kodak DC25 Digital Camera Raw Image Format
pl: Format nieprzetworzonego obrazu z aparatu cyfrowego Kodak

en: Minolta RD175 Digital Camera Raw Image Format
pl: Format nieprzetworzonego obrazu z aparatu cyfrowego Minolta RD175

en: Mamiya Digital Camera Raw Image Format
pl: Format nieprzetworzonego obrazu z aparatu cyfrowego Mamiya

en: Minolta Dimage Digital Camera Raw Image Format
pl: Format nieprzetworzonego obrazu z aparatu cyfrowego Minolta Dimage

en: Nikon Digital Camera Raw Image Format
pl: Format nieprzetworzonego obrazu z aparatu cyfrowego Nikon

en: Olympus Digital Camera Raw Image Format
pl: Format nieprzetworzonego obrazu z aparatu cyfrowego Olympus

en: Pentax Digital Camera Raw Image Format
pl: Format nieprzetworzonego obrazu z aparatu cyfrowego Pentax

en: Logitech Digital Camera Raw Image Format
pl: Format nieprzetworzonego obrazu z aparatu cyfrowego Logitech

en: Fuji Digital Camera Raw Image Format
pl: Format nieprzetworzonego obrazu z aparatu cyfrowego Fuji

en: Panasonic Digital Camera Image Format
pl: Format nieprzetworzonego obrazu z aparatu cyfrowego Panasonic

en: Digital Foto Maker Raw Image File
pl: Plik obrazu Raw Digital Foto Maker

en: Sony Digital Camera Raw Image Format
pl: Format nieprzetworzonego obrazu z aparatu cyfrowego Sony

en: Sigma Digital Camera Raw Image Format
pl: Format nieprzetworzonego obrazu z aparatu cyfrowego Sigma

en: Hasselblad Digital Camera Raw Image Format
pl: Format nieprzetworzonego obrazu z aparatu cyfrowego Hasselblad

en: Phantom Software Raw Image File
pl: Plik obrazu Raw Phantom Software

en: Sinar Raw Image File
pl: Plik obrazu Raw Sinar

en: Kodak DCS200 Digital Camera Raw Image Format
pl: Format nieprzetworzonego obrazu z aparatu cyfrowego Kodak DCS200

en: Apple Quicktake 100/150 Digital Camera Raw Image Format
pl: Format nieprzetworzonego obrazu z aparatu cyfrowego Apple Quicktake 100/150

en: Panasonic LX3 Digital Camera Raw Image Format
pl: Format nieprzetworzonego obrazu z aparatu cyfrowego Panasonic LX3

en: Sinar Capture Shop Raw Image File
pl: Plik obrazu Raw Sinar Capture Shop

en: Leica Digital Camera Raw Image Format
pl: Format nieprzetworzonego obrazu z aparatu cyfrowego Leica

en: Samsung Raw Image Format
pl: Plik obrazu nieprzetworzonego Samsung

en: Canon Digital Camera RAW Image Format version 3.0
pl: Format nieprzetworzonego obrazu z aparatu cyfrowego Canon w wersji 3.0

en: Phase One Digital Camera Raw Image Format
pl: Format nieprzetworzonego obrazu z aparatu cyfrowego Phase One

en: Arriflex Camera Raw Image Format
pl: Format nieprzetworzonego obrazu z aparatu Arriflex

en: Do you want to do this operation on all group items?
pl: Czy chcesz wykonać tę operację na wszystkich rzeczach grupy?

en: Remember choice for this operation
pl: Zapamiętaj wybór dla tego działania

en: Light Table
pl: Podświetlarka

en: Batch Queue Manager
pl: Zarządzanie kolejką wsadową

en: Renaming
pl: Zmiana nazwy

en: Import/Export tools
pl: Narzędzia importowania/eksportowania

en: Tools (editor, panorama, stack blending, calendar, external program)
pl: Narzędzia (edytor, panorama, przenikanie stosu, kalendarz, zewnętrzny program)

en: Operations related to metadata, labels, ratings, tags, geolocation and rotation
pl: Działanie związane z metadanymi, etykietami, oceanami, znacznikami, geopołożeniem i obrotem

en: Adding items to the Light Table
pl: Dodawanie rzeczy do podświetlarki

en: Adding items to the Batch Queue Manager
pl: Dodawanie rzeczy do zarządzania kolejką wsadową

en: Opening items in the Slideshow
pl: Otwieranie rzeczy w pokazie slajdów

en: Renaming items
pl: Zmiana nazw rzeczy

en: Passing items to import/export tools
pl: Przekazywanie rzeczy do narzędzi importu/eksportu

en: Several tools including the editor, panorama, stack blending, calendar, html gallery and opening with external programs
pl: Kilka narzędzi takich jak, edytor, panorama, przenikanie stosu, kalendarz, galeria html oraz otwieranie przy użyciu zewnętrznych programów

[ctx: @item: album categories]
en: Category
pl: Kategoria

[ctx: @item: album categories]
en: Travel
pl: Podróże

[ctx: @item: album categories]
en: Holidays
pl: Wakacje

[ctx: @item: album categories]
en: Friends
pl: Przyjaciele

[ctx: @item: album categories]
en: Nature
pl: Natura

[ctx: @item: album categories]
en: Party
pl: Imprezy

[ctx: @item: album categories]
en: Todo
pl: Zadanie

[ctx: @item: album categories]
en: Miscellaneous
pl: Różne

[ctx: <tag name> in <tag path>]
en: %1 in %2
pl: %1 w %2

[ctx: Create New Tag <tag name> in <parent tag path>]
en: Create "%1" in %2
pl: Utwórz "%1" w %2

en: Create "%1"
pl: Utwórz "%1"

en: Tag '%2' has one subtag. Deleting this will also delete the subtag.
    Do you want to continue? | Tag '%2' has %1 subtags. Deleting this will also delete the subtags.
    Do you want to continue?
pl[0]: Znacznik '%2' ma jeden podznacznik. Usunięcie go usunie również ten podznacznik.
    Czy chcesz kontynuować?
pl[1]: Znacznik '%2' ma %1 podznaczniki. Usunięcie go usunie również te podznaczniki.
    Czy chcesz kontynuować?
pl[2]: Znacznik '%2' ma %1 podznaczników. Usunięcie go usunie również te podznaczniki.
    Czy chcesz kontynuować?

en: Tag '%2' is assigned to one item. Do you want to continue? | Tag '%2' is assigned to %1 items. Do you want to continue?
pl[0]: Znacznik "%2" jest przypisany do jednego rzeczy. Czy chcesz kontynuować?
pl[1]: Znacznik "%2" jest przypisany do %1 rzeczy. Czy chcesz kontynuować?
pl[2]: Znacznik "%2" jest przypisany do %1 rzeczy. Czy chcesz kontynuować?

en: Delete '%1' tag?
pl: Usunąć znacznik "%1"?

[ctx: @title:window]
en: Delete Tag
pl: Usuń znacznik

en: Tags '%1' have one or more subtags. Deleting them will also delete the subtags.
    Do you want to continue?
pl: Znaczniki '%1' mają jeden lub więcej podznaczników. Usunięcie ich usunie również te podznacznik.
    Czy chcesz kontynuować?

en: Tags '%1' are assigned to one or more items. Do you want to continue?
pl: Znaczniki '%1' są przypisane do jednego lub więcej rzeczy. Czy chcesz kontynuować?

en: Delete '%1' tag(s)?
pl: Czy usunąć '%1' znacznik(i)?

en: Face tag '%2' has at least one face tag child. Removing it will also remove the children.
    Do you want to continue? | Face tags '%2' have at least one face tag child. Removing them will also remove the children.
    Do you want to continue?
pl[0]: Znacznik twarzy '%2' ma co najmniej jeden podznacznik twarzy. Usunięcie go usunie również ten podznacznik.
    Czy chcesz kontynuować?
pl[1]: Znaczniki twarzy '%2' mają co najmniej jeden podznacznik twarzy. Usunięcie ich usunie również te podznaczniki.
    Czy chcesz kontynuować?
pl[2]: Znaczniki twarzy '%2' mają co najmniej jeden podznacznik twarzy. Usunięcie ich usunie również te podznaczniki.
    Czy chcesz kontynuować?

en: Face tag '%2' is assigned to at least one item. Do you want to continue? | Face tags '%2' are assigned to at least one item. Do you want to continue?
pl[0]: Znacznik twarzy '%2' jest przypisany do co najmniej jednego rzeczy. Czy chcesz kontynuować?
pl[1]: Znaczniki twarzy '%2' są przypisane do co najmniej jedengo rzeczy. Czy chcesz kontynuować?
pl[2]: Znaczniki twarzy '%2' są przypisane do co najmniej jednego  rzeczy. Czy chcesz kontynuować?

en: Remove face tag? | Remove face tags?
pl[0]: Usunąć znacznik twarzy?
pl[1]: Usunąć znaczniki twarzy?
pl[2]: Usunąć znaczniki twarzy?

en: Remove the tag corresponding to this face tag from the images? | Remove the %1 tags corresponding to this face tags from the images?
pl[0]: Usunąć znacznik odpowiadający temu znacznikowi twarzy z obrazów?
pl[1]: Usunąć %1 znaczniki odpowiadające tym znacznikom twarzy z obrazów?
pl[2]: Usunąć %1 znaczników odpowiadających tym znacznikom twarzy z obrazów?

en: Assign Rating "%1 Star"
pl: Przypisz ocenę "%1 gwiazda"

en: Assign Pick Label "%1"
pl: Przypisz etykietę wyboru "%1"

en: Assign Color Label "%1"
pl: Przypisz etykietę koloru "%1"

en: Assign Tag "%1"
pl: Przypisz znacznik "%1"

[ctx: @info]
en: All Tags
pl: Wszystkie znaczniki

[ctx: @info]
en: Quick Access List
pl: Lista szybkiego dostępu

[ctx: @action]
en: Delete Selected from List
pl: Usuń wybrane z listy

en: Add to List
pl: Dodaj do listy

en: Add selected tags to Quick Access List
pl: Dodaj wybrane znaczniki do listy szybkiego dostępu

en: Delete Tags
pl: Usuń znaczniki

en: Edit Tag Title
pl: Edytuj tytuł znacznika

en: Reset Tag Icon
pl: Wyzeruj ikonę znacznika

en: Invert Selection
pl: Odwróć zaznaczenie

en: Expand Tag Tree
pl: Rozwiń drzewo znaczników

en: Collapse Tag Tree
pl: Zwiń drzewo znaczników

en: Remove Tag from Images
pl: Usuń znacznik z obrazów

[ctx: @label]
en: Tag Properties
pl: Właściwości znacznika

[ctx: @label: tag properties]
en: &Title:
pl: &Tytuł:

[ctx: @info]
en: Enter tag name here
pl: Tutaj wpisz nazwę znacznika

[ctx: @label: tag properties]
en: &Icon:
pl: &Ikona:

[ctx: @action]
en: Reset
pl: Wyzeruj

[ctx: @label: tag properties]
en: &Shortcut:
pl: &Skrót:

[ctx: @label]
en: Note
pl: Uwaga

[ctx: @label]
en: This shortcut can be used to assign or unassign tag to items.
pl: Skrót ten może zostać użyty do przypisania lub usunięcia przypisania znacznika do rzeczy.

[ctx: @action]
en: Save
pl: Zapisz

[ctx: @action]
en: Discard
pl: Porzuć

[ctx: @info]
en: Previous tags were changed. Save changes?
pl: Poprzednie znaczniki uległy zmianie. Czy zapisać zmiany?

[ctx: @title:window]
en: Tags Manager
pl: Zarządzanie znacznikami

[ctx: %2 is a comma separated list of tags to be deleted.]
en: Tag %2 has one or more subtags. Deleting it will also delete the subtags. Do you want to continue? | Tags %2 have one or more subtags. Deleting them will also delete the subtags. Do you want to continue?
pl[0]: Znacznik %2 ma jeden lub więcej podznaczników. Usunięcie go usunie również te podznaczniki. Czy kontynuować?
pl[1]: Znaczniki %2 mają jeden lub więcej podznaczników. Usunięcie ich usunie również te podznaczniki. Czy kontynuować?
pl[2]: Znaczniki %2 mają jeden lub więcej podznaczników. Usunięcie ich usunie również te podznaczniki. Czy kontynuować?

[ctx: %2 is a comma separated list of tags to be deleted.]
en: Tag %2 is assigned to one or more items. Do you want to delete it? | Tags %2 are assigned to one or more items. Do you want to delete them?
pl[0]: Znacznik %2 jest przypisany do jednego lub więcej rzeczy. Czy chcesz je usunąć?
pl[1]: Znaczniki %2 są przypisane do jednego lub więcej rzeczy. Czy chcesz je usunąć?
pl[2]: Znaczniki %2 są przypisane do jednego lub więcej rzeczy. Czy chcesz je usunąć?

[ctx: %2 is a comma separated list of tags to be deleted.]
en: Delete tag %2? | Delete tags %2?
pl[0]: Czy usunąć znacznik %2?
pl[1]: Czy usunąć znaczniki %2?
pl[2]: Czy usunąć znaczniki %2?

[ctx: @title:window]
en: Delete tag | Delete tags
pl[0]: Usuń znacznik
pl[1]: Usuń znaczniki
pl[2]: Usuń znaczniki

en: <qt>digiKam will clean up tag metadata before setting tags from database.<br/> You may <b>lose tags</b> if you did not read tags before (by calling Read Tags from Image).<br/> Do you want to continue?</qt>
pl: <qt>digiKam oczyści metadane znaczników przed ustawieniem znaczników z bazy danych.<br/> Możliwa jest <b>utrata znaczników</b>, jeśli nie odczytano znaczników wcześniej (poprzez wywołanie polecenia Odczytaj znaczniki z obrazu).<br/> Czy chcesz kontynuować?</qt>

en: This operation can take long time depending on collection size.
    Do you want to continue?
pl: To działanie, w zależności od rozmiaru zbioru, może zająć dużo czasu.
    Czy chcesz kontynuować?

en: This operation will wipe all tags from database only.
    To apply changes to files, you must choose write metadata to file later.
    Do you want to continue?
pl: To działanie wymaże wszystkie znaczniki jedynie z bazy danych.
    Aby zastosować zmiany do plików musisz później zapisać metadane do plików
    Czy chcesz kontynuować?

en: Do you really want to remove the selected tag from all images? | Do you really want to remove the selected tags from all images?
pl[0]: Czy na pewno chcesz usunąć wybrany znacznik ze wszystkich obrazów?
pl[1]: Czy na pewno chcesz usunąć wybrane znaczniki ze wszystkich obrazów?
pl[2]: Czy na pewno chcesz usunąć wybrane znaczniki ze wszystkich obrazów?

[ctx: @action: button]
en: Organize
pl: Uporządkuj

[ctx: @action: button]
en: Sync &Export
pl: Synchronizuj &eksport

en: Create Tag from Address Book
pl: Utwórz znacznik z książki adresowej

en: Mark Unassigned Tags
pl: Zaznacz nieprzypisane znaczniki

en: Add new tag to current tag. Current tag is last clicked tag.
pl: Dodaj nowy znacznik do bieżącego znacznika. Bieżący znacznik jest ostatnio naciśniętym znacznikiem.

en: Delete selected items. Also work with multiple items, but will not delete the root tag.
pl: Usuń wybrane rzeczy. Działa także z wieloma rzeczami, lecz nie usunie głównego znacznika.

en: Edit title from selected tag.
pl: Edytuj tytuł z wybranego znacznika.

en: Reset icon to selected tags. Works with multiple selection.
pl: Wyzeruj ikonę do wybranych znaczników. Działa także z wielokrotnym zaznaczeniem.

en: Mark all tags that are not assigned to images.
pl: Zaznacz wszystkie znaczniki, które nie są przypisane do obrazów.

en: Invert selection. Only visible items will be selected
pl: Odwróć zaznaczenie. Tylko widoczne rzeczy zostaną zaznaczone

en: Selected items will be expanded
pl: Wybrane rzeczy zostaną rozwinięte

en: Expand tag tree completely
pl: Całkowicie rozwiń drzewo znaczników

en: Collapse tag tree completely
pl: Całkowicie zwiń drzewo znaczników

en: Delete selected tag(s) from images. Works with multiple selection.
pl: Usuń wybrany znacznik(i) z obrazów. Działa także z wielokrotnym zaznaczeniem.

en: Write Tags from Database to Image
pl: Zapisz znaczniki z bazy danych do obrazu

en: Read Tags from Image
pl: Odczytaj znaczniki z obrazu

en: Wipe all tags from Database only
pl: Wymaż wszystkie znaczniki jedynie z bazy danych

en: Write Tags Metadata to Image.
pl: Zapisz metadane znaczników do obrazu.

en: Read tags from Images into Database. Existing tags will not be affected
pl: Wczytaj znaczniki z obrazów do bazy danych. Nie będzie miało to wpływu na obecne znaczniki.

en: Delete all tags from database only. Will not sync with files. Proceed with caution.
pl: Usuń wszystkie znaczniki jedynie z bazy danych. Nie nastąpi synchronizacja z plikami. Zachowaj ostrożność.

[ctx: @info]
en: Online help about tags management
pl: Pomoc w sieci nt. zarządzania znacznikami

en: Toggle Auto
pl: Przełącz auto

[ctx: no auto toggle]
en: None
pl: Brak

[ctx: toggle child tags]
en: Children
pl: Dzieci

[ctx: toggle parent tag]
en: Parents
pl: Rodzice

[ctx: toggle child and parent tags]
en: Both
pl: Oba

[ctx: @title:window]
en: New Tag
pl: Nowy znacznik

[ctx: @title:window]
en: Edit Tag
pl: Edytuj znacznik

en: Enter tag name here...
pl: Tutaj wpisz nazwę znacznika...

en: <p>To create new tags, you can use the following rules:</p><p><ul><li>'/' can be used to create a tags hierarchy.<br/>Ex.: <i>"Country/City/Paris"</i></li><li>',' can be used to create more than one tags hierarchy at the same time.<br/>Ex.: <i>"City/Paris, Monument/Notre-Dame"</i></li><li>If a tag hierarchy starts with '/', root tag album is used as parent.</li></ul></p>
pl: <p>Przy tworzeniu nowych znaczników możesz stosować następujące zasady:</p><p><ul><li>"/" służy do tworzenia hierarchii.<br/>Np.: <i>"Kraj/Miasto/Warszawa"</i></li> <li>"," służy do utworzenia więcej niż jednej hierarchii za jednym razem.<br/>Np.: <i>"Miasto/Warszawa, Zabytek/Wilanów"</i></li><li>Jeśli hierarchia zaczyna się od "/", jako rodzic zostanie użyty katalog podstawowy.</li></ul></p>

en: &Icon:
pl: &Ikona:

en: &Shortcut:
pl: &Skrót:

en: <p><b>Note</b>: this shortcut can be used to assign or unassign tag to items.</p>
pl: <p><b>Uwaga</b>: skrót ten może zostać użyty do przypisania lub usunięcia przypisania znacznika do rzeczy.</p>

en: <b>Create New Tag</b>
pl: <b>Tworzenie nowego znacznika</b>

en: <b>Create New Tag in<br/>"%1"</b>
pl: <b>Tworzenie nowego znacznika w<br/>"%1"</b>

en: <b>Properties of Tag<br/>"%1"</b>
pl: <b>Właściwości znacznika<br/>"%1"</b>

[ctx: @title:window]
en: Tag Creation Error
pl: Błąd tworzenia znacznika

en: An error occurred during tag creation:
pl: Wystąpił błąd przy tworzeniu znacznika:

en: Tag Path
pl: Ścieżka znacznika

en: Expand all Tags
pl: Rozwiń wszystkie znaczniki

en: Collapse all Tags
pl: Zwiń wszystkie znaczniki

en: Expand Selected Recursively
pl: Rozwiń wybrane wgłąb

en: No Recently Assigned Tags
pl: Brak ostatnio przypisanych znaczników

en: Recently Assigned Tags
pl: Ostatnio przypisane znaczniki

en: Add New Tag...
pl: Dodaj nowy znacznik...

en: More Tags...
pl: Więcej znaczników...

en: Assign this Tag
pl: Przypisz ten znacznik

en: Remove this Tag
pl: Usuń ten znacznik

en: Go to this Tag
pl: Idź do tego znacznika

en: Enter the Informative Provider Reference here. I.P.R is a name registered with the XMP/NAA, identifying the provider that provides an indicator of the content. The default value for the I.P.R is "XMP" if a standard Reference Code is used.
pl: Tutaj wpisz Informative Provider Reference. I.P.R jest nazwą zarejestrowaną w XMP/NAA, identyfikującą dostawcę, który dostarcza wskazanie treści. Domyślną wartością I.P.R jest "XMP", jeśli używany jest standardowy kod opisu.

en: Enter the Subject Reference Number here. Provides a numeric code to indicate the Subject Name plus optional Subject Matter and Subject Detail Names in the language of the service. Subject Reference is a number from the range 01000000 to 17999999 and represent a language independent international reference to a Subject. A Subject is identified by its Reference Number and corresponding Names taken from a standard lists given by XMP/NAA. If a standard reference code is used, these lists are the English language reference versions. This field is limited to 8 digit code.
pl: Tutaj wpisz numer opisowy przedmiotu. Zapewnia kod numeryczny, aby wskazać nazwę przedmiotu plus opcjonalne znaczenie przedmiotu i nazwy szczegółowe przedmiotu w języku usługi. Opis obiektu jest numerem z zakresu od01000000 do 17999999 i reprezentuje niezależny od języka międzynarodowy opis przedmiotu. Przedmiot jest identyfikowany przez numer opisowy i odpowiadające nazwy, pobrane z list standardowych danych przez XMP/NAA. Jeżeli używany jest standardowy kod opisu, listy te są angielsko-języcznymi wersjami opisu. Pole jest ograniczone do kodu 8-cyfrowego.

en: Enter the Subject Name here. English language is used if you selected a standard XMP/NAA reference code.
pl: Tutaj wpisz nazwę przedmiotu. Jeżeli wybrano standardowy kod opisu XMP/NAA, to zostanie użyty język angielski.

en: Enter the Subject Matter Name here. English language is used if you selected a standard XMP/NAA reference code.
pl: Tutaj wpisz nazwę znaczenia przedmiotu. Jeżeli wybrano standardowy kod opisu XMP/NAA, to zostanie użyty język angielski.

en: Enter the Subject Detail Name here. English language is used if you selected a standard XMP/NAA reference code.
pl: Tutaj wpisz nazwę szczegółową przedmiotu. Jeżeli wybrano standardowy kod opisu XMP/NAA, to zostanie użyty język angielski.

[ctx: @info]
en: Here you can see the metadata template list managed by digiKam.
pl: Tutaj możesz zobaczyć listę wzorców metadanych programu digiKam.

[ctx: @title: template properties]
en: Title
pl: Tytuł

[ctx: @title: template properties]
en: Authors
pl: Autorzy

en: Author Names:
pl: Nazwiska autorów:

en: Enter the names of the photograph's creators. Use semi-colons as separator here.
pl: Wpisz nazwiska autorów zdjęcia. Użyj średnika jako znaku oddzielającego.

en: <p>This field should contain the names of the persons who created the photograph. If it is not appropriate to add the name of the photographer (for example, if the identity of the photographer needs to be protected) the name of a company or organization can also be used. Once saved, this field should not be changed by anyone.</p><p>To enter more than one name, use <b>semi-colons as separators</b>.</p><p>With IPTC, this field is limited to 32 characters.</p>
pl: <p>To pole powinno zawierać twoje nazwiska twórców fotografii. Jeśli nie jest to możliwe (np. tożsamość fotografa musi być chroniona) należy użyć nazwy firmy lub organizacji. To pole raz wypełnione nie powinno być już zmieniane. </p><p>By wprowadzić więcej niż jedno nazwisko użyj <b>średnika jako separatora</b>.</p><p>IPTC obsługuje tu tylko 32 znaki.</p>

en: Authors' Positions:
pl: Tytuł autora:

en: Enter the job titles of the authors here.
pl: Tutaj wpisz stanowisko autora.

en: <p>This field should contain the job titles of the authors. Examples might include titles such as: Staff Photographer, Freelance Photographer, or Independent Commercial Photographer. Since this is a qualifier for the Author field, the Author field must also be filled out.</p><p>With IPTC, this field is limited to 32 characters.</p>
pl: <p>To pole powinno zawierać nazwę stanowiska fotografa. Przykładowe nazwy: fotograf ekipy, wolny strzelec, niezależny fotograf zawodowy. Ponieważ jest to określenie pola Autor, pole Autor też musi być wypełnione.
    W IPTC pole to jest ograniczone do 32 znaków.</p>

en: Enter the photograph credit here.
pl: Tutaj wpisz wykonującego zdjęcie.

en: <p>(synonymous to Provider): Use the Provider field to identify who is providing the photograph. This does not necessarily have to be the author. If a photographer is working for a news agency such as Reuters or the Associated Press, these organizations could be listed here as they are "providing" the image for use by others. If the image is a stock photograph, then the group (agency) involved in supplying the image should be listed here.</p><p>With IPTC, this field is limited to 32 characters.</p>
pl: <p>(jednoznaczne z Dostawcą): użyj pola Dostawca do określenia kto dostarcza zdjęcie. Nie musi to być autor. Jeśli fotograf pracuje dla agencji takiej jak Reuters lub PAP, to one powinny być tu wymienione jako, że to one "dostarczają" zdjęcie do użycia przez innych. Jeśli zdjęcie pochodzi z banku fotografii wtedy w polu powinna znaleźć się grupa (agencja), które wstawiła zdjęcie.</p><p>Z IPTC pole to jest ograniczone do 32 znaków.</p>

en: Enter the copyright notice to identify the current owner(s) of the copyright here.
pl: Tutaj wpisz notkę o prawach identyfikującą bieżącego właściciela praw autorskich.

en: <p>The Copyright Notice should contain any necessary copyright notice for claiming the intellectual property, and should identify the current owner(s) of the copyright for the photograph. Usually, this would be the photographer, but if the image was done by an employee or as work-for-hire, then the agency or company should be listed. Use the form appropriate to your country. USA: &copy; {date of first publication} name of copyright owner, as in "&copy;2005 John Doe." Note, the word "copyright" or the abbreviation "copr" may be used in place of the &copy; symbol. In some foreign countries only the copyright symbol is recognized and the abbreviation does not work. Furthermore the copyright symbol must be a full circle with a "c" inside; using something like (c) where the parentheses form a partial circle is not sufficient. For additional protection worldwide, use of the phrase, "all rights reserved" following the notice above is encouraged. 
    In Europe you would use: Copyright {Year} {Copyright owner}, all rights reserved. 
    In Japan, for maximum protection, the following three items should appear in the copyright field of the IPTC Core: (a) the word, Copyright; (b) year of the first publication; and (c) name of the author. You may also wish to include the phrase "all rights reserved".</p><p>With XMP, you can include more than one copyright string using different languages.</p><p>With IPTC, this field is limited to 128 characters.</p>
pl: <p>Nota o prawach powinna zawierać wszelkie niezbędne uwagi o prawach autorskich wystarczające by zastrzec własność intelektualną oraz powinna identyfikować bieżącego właściciela praw autorskich. Zazwyczaj będzie to fotograf, ale jeśli zdjęcie zostało zrobione przez pracownika lub na umowę/zlecenie wtedy powinna tu się znaleźć nazwa firmy lub agencji. Należy użyć formułki właściwej dla kraju pochodzenia. W USA to będzie: &copy; {data pierwszej publikacji} {nazwa właściciela praw}, na przykład "&copy; 2005 John Doe". Uwaga: słówko "copyright" lub skrót "copr" również mogą być użyte zamiast symbolu &copy;. W niektórych krajach działa tylko symbol praw autorskich a skróty nie są honorowane. W dodatku symbol musi być pełnym kółkiem z "c" w środku, użycie czegoś w rodzaju (c) gdzie nawiasy nie tworzą pełnego koła nie jest wystarczające. Dla dodatkowej ochrony użyj frazy "all rights reserved".
    W Europie można użyć: Copyright {Rok} {Właściciel praw}, all rights reserved.
    W Japonii, w celu maksymalnej ochrony następujące trzy rzeczy powinny się znaleźć w polu praw autorskich IPTC Core: (a) słowo Copyright; (b) rok pierwszej publikacji; (c) nazwisko autora. Można też użyć frazy "all rights reserved".</p><p>W XMP można użyć więcej niż jednej frazy o prawach autorskich w różnych językach.</p><p>W IPTC to pole jest ograniczone do 128 znaków.</p>

en: Enter the list of instructions on how a resource can be legally used here.
pl: Tutaj wpisz jak można użyć tego zasobu zgodnie z prawem.

en: <p>The Right Usage Terms field should be used to list instructions on how a resource can be legally used.</p><p>With XMP, you can include more than one right usage terms string using different languages.</p><p>This field does not exist with IPTC.</p>
pl: <p>Pole prawnych warunków wykorzystania powinno być użyte do wymienienia instrukcji umożliwiających legalne wykorzystanie zasobu.</p><p> W XMP można dołączyć więcej niż jeden ciąg znaków warunków wykorzystania, używając różnych języków.</p><p>Pole to nie istnieje w IPTC.</p>

[ctx: @label: template properties]
en: Source:
pl: Źródło:

en: Enter the original owner of the photograph here.
pl: Tutaj wpisz pierwszego właściciela zdjęcia.

en: <p>The Source field should be used to identify the original owner or copyright holder of the photograph. The value of this field should never be changed after the information is entered following the image's creation. While not yet enforced by the custom panels, you should consider this to be a "write-once" field. The source could be an individual, an agency, or a member of an agency. To aid in later searches, it is suggested to separate any slashes "/" with a blank space. Use the form "photographer / agency" rather than "photographer/agency." Source may also be different from Creator and from the names listed in the Copyright Notice.</p><p>With IPTC, this field is limited to 32 characters.</p>
pl: <p>Pole Źródło powinno być używane do określenia źródłowego właściciela praw autorskich do fotografii. Wartość tego pola nie powinno być już nigdy potem zmienione. Choć nie jest to wymuszane przez oprogramowanie uważa się to za pole jednokrotnego zapisu. Źródłem mogą być jednostka, agencja, członek agencji. Aby pomóc w późniejszych przeszukiwaniach sugeruje się oddzielenie "/" spacjami od reszty tekstu. Lepiej użyć formy "fotograf / agencja" niż "fotograf/agencja". Źródło może być inne niż Twórca lub nazwiska/nazwy użyte w notce o prawach autorskich.</p><p>W IPTC pole ograniczone do 32 znaków.</p>

en: Instructions:
pl: Instrukcje:

en: Enter the editorial notice here.
pl: Tutaj wpisz notkę redakcyjną.

en: <p>The Instructions field should be used to list editorial instructions concerning the use of photograph.</p><p>With IPTC, this field is limited to 256 characters.</p>
pl: <p>Pole Instrukcje powinno służyć do listy poleceń związanych z wykorzystaniem fotografii.</p><p>W przypadku IPTC to pole jest ograniczone do 256 znaków.</p>

en: Rights
pl: Prawa

en: Enter the city of contents here.
pl: Tutaj wpisz nazwę miasta z treści.

en: <p>This field should contain the name of the city where the photograph was taken.</p>
pl: <p>To pole powinno zawierać nazwę miasta gdzie wykonano zdjęcie.</p>

en: Enter the city sublocation of contents here.
pl: Tutaj wpisz dzielnicę z treści.

en: <p>This field should contain the sublocation of the city where the photograph was taken.</p>
pl: <p>To pole powinno zawierać nazwę dzielnicy miasta gdzie wykonano zdjęcie</p>

en: Enter the province or state of contents here.
pl: Tutaj wpisz prowincję lub stan z treści zdjęcia.

en: <p>This field should contain the province or state where the photograph was taken.</p>
pl: <p>To pole powinno zawierać nazwę prowincji lub stanu gdzie zrobiono zdjęcie.</p>

en: <p>Select here the country where the photograph was taken.</p>
pl: <p>Tutaj wybierz kraj, w którym zostało wykonane to zdjęcie.</p>

en: Enter the city name of the lead author here.
pl: Tutaj wpisz nazwę miasta, w którym mieszka główny autor.

en: <p>This field should contain the city name where the lead author lives.</p>
pl: <p>To pole powinno zawierać nazwę miasta gdzie mieszka główny autor.</p>

en: Enter the country name of the lead author here.
pl: Tutaj wpisz nazwę kraju gdzie mieszka główny autor.

en: <p>This field should contain the country name where the lead author lives.</p>
pl: <p>To pole powinno zawierać nazwę kraju gdzie mieszka główny autor.</p>

[ctx: @label: template properties]
en: Address:
pl: Adres:

en: Enter the address of the lead author here.
pl: Tutaj wpisz adres głównego autora.

en: <p>This field should contain the address where the lead author lives.</p>
pl: <p>To pole powinno zawierać adres głównego autora.</p>

en: Postal Code:
pl: Kod pocztowy:

en: Enter the postal code of the lead author here.
pl: Tutaj wpisz kod pocztowy głównego autora.

en: <p>This field should contain the postal code where the lead author lives.</p>
pl: <p>To pole powinno zawierać kod pocztowy głównego autora.</p>

en: Province:
pl: Prowincja:

en: Enter the province of the lead author here.
pl: Tutaj wpisz prowincję gdzie mieszka główny autor.

en: <p>This field should contain the province where the lead author lives.</p>
pl: <p>To pole powinno zawierać nazwę prowincji gdzie mieszka główny autor.</p>

[ctx: @label: template properties]
en: Email:
pl: E-mail:

en: Enter the email of the lead author here.
pl: Tutaj wpisz e-mail głównego autora.

en: <p>This field should contain the email of the lead author.</p>
pl: <p>To pole powinno zawierać e-mail głównego autora.</p>

en: Enter the phone number of the lead author here.
pl: Tutaj wpisz numer telefonu głównego autora.

en: <p>This field should contain the phone number of the lead author.</p>
pl: <p>To pole powinno zawierać numer telefonu głównego autora.</p>

en: Enter the web site URL of the lead author here.
pl: Tutaj wpisz adres strony WWW głównego autora.

en: <p>This field should contain the web site URL of the lead author.</p>
pl: <p>To pole powinno zawierać adres strony WWW głównego autora.</p>

en: Subjects
pl: Przedmioty

en: Template:
pl: Wzorzec:

en: Open metadata template editor
pl: Otwórz edytor wzorców metadanych

en: <p>Select here the action to perform using the metadata template.</p><p><b>To remove</b>: delete already-assigned template.</p><p><b>Do not change</b>: Do not touch template information.</p><p>All other values are template titles managed by digiKam. Selecting one will assign information as well.</p>
pl: <p>Tutaj wybierz działanie wykonywane przy wykorzystaniu wzorca meta-danych.</p><p><b>Do usunięcia</b>: usuń już przypisany wzorzec. </p><p><b>Nie zmieniaj</b>: Nie ruszaj informacji o szablonie.</p><p> Wszystkie pozostałe wartości, są tytułami wzorca obsługiwanymi przez digiKam. Wybranie jednego z nich przypisze zarówno informacje.</p>

en: To remove
pl: Do usunięcia

en: Do not change
pl: Nie zmieniaj

en: Names:
pl: Nazwiska:

en: Usages:
pl: Wykorzystanie:

en: No or invalid size specified
pl: Brak lub nieprawidłowe określenie rozmiaru

en: Thumbnail is null
pl: Miniatura jest pusta

en: File does not exist or is not a file
pl: Plik nie istnieje lub nie jest plikiem

en: Cannot create thumbnail for %1
pl: Nie można utworzyć miniatury dla %1

[ctx: @title:window]
en: Failed to Initialize Thumbnails Database
pl: Nie udało się przygotować bazy danych miniatur

en: Error message: %1
pl: Opis błędu: %1

[ctx: @title:window]
en: Determine Time Difference With Clock Photo
pl: Określ różnicę czasu na podstawie czasu na zdjęciu

en: Load different photo
pl: Wczytaj inne zdjęcie

en: If you have a photo in your set with a clock or another external time source on it, you can load it here and set the indicator to the (date and) time displayed. The difference of your internal camera clock will be determined from this setting.
pl: Jeżeli masz, w swoim zestawie, zdjęcie z zegarem lub innym zewnętrznym źródłem czasu na nim, to możesz je tutaj wczytać i ustawić wskaźnik do wyświetlanego (daty i) czasu. Różnica twojego wewnętrznego zegara aparatu zostanie określona z tego ustawienia.

en: <font color="red"><b>Could not load<br/>image %1.</b></font>
pl: <font color="red"><b>Nie można wczytać <br/>obrazu %1.</b></font>

en: The clock date and time:
pl: Data i czas zegara:

en: Select Image to Extract Clock Photo
pl: Wybierz obraz do wydobycia czasu zdjęcia

en: %1 timestamp
pl: %1 znacznik czasu

en: File name timestamp
pl: Znacznik czasowy nazwy pliku

en: File last modified
pl: Plik ostatnio zmieniony

en: EXIF: created
pl: EXIF: utworzony

en: EXIF: original
pl: EXIF: początkowo

en: EXIF: digitized
pl: EXIF: scyfryzowany

en: IPTC: created
pl: IPTC: utworzony

en: XMP: created
pl: XMP: utworzony

en: EXIF: created (fuzzy)
pl: EXIF: utworzony (rozmyty)

en: EXIF: original (fuzzy)
pl: EXIF: pierwotny (rozmyty)

en: EXIF: digitized (fuzzy)
pl: EXIF: scyfryzowany (rozmyty)

en: Reset to current date
pl: Wyzeruj do bieżącej daty

[ctx: copy timestamp as well]
en: Copy value
pl: Skopiuj wartość

[ctx: add a fixed timestamp to date]
en: Add
pl: Dodaj

[ctx: subtract a fixed timestamp to date]
en: Subtract
pl: Odejmij

[ctx: interval time stamp to the next image]
en: Interval
pl: Odstęp

[ctx: time adjust offset, days value label]
en: days
pl: dni

en: Determine difference from clock photo
pl: Określ różnicę czasu na podstawie czasu na zdjęciu

en: Either click or drag'n drop a photo on the button to choose a clock photo
pl: Albo kliknij albo przeciągnij i upuść zdjecie na przycisku, aby wybrać obraz zegara

en: Update only existing timestamps
pl: Uaktualnij tylko istniejące znaczniki czasu

en: EXIF: Thumbnail
pl: EXIF: miniatura

en: XMP: Video
pl: XMP: Wideo

en: Timestamp Adjustments
pl: Dopasowanie znacznika czasu

[ctx: Effect: No Effect]
en: None
pl: Brak

[ctx: Effect: KenBurnsZoomIn]
en: Ken Burns - Camera Zoom In
pl: Ken Burns - Najazd kamery

[ctx: Effect: KenBurnsZoomOut]
en: Ken Burns - Camera Zoom Out
pl: Ken Burns - Odjazd kamery

[ctx: Effect: KenBurnsPanLR]
en: Ken Burns - Camera Pan Left to Right
pl: Ken Burns - Przesunięcie kamery z lewej na prawo

[ctx: Effect: KenBurnsPanRL]
en: Ken Burns - Camera Pan Right to Left
pl: Ken Burns - Przesunięcie kamery z prawej na lewo

[ctx: Effect: KenBurnsPanTB]
en: Ken Burns - Camera Pan Top to Bottom
pl: Ken Burns - Przesunięcie kamery z góry na dół

[ctx: Effect: KenBurnsPanBT]
en: Ken Burns - Camera Pan Bottom to Top
pl: Ken Burns - Przesunięcie kamery z dołu do góry

[ctx: Effect: Random Effect]
en: Random
pl: Losowo

[ctx: Transition: No Transition]
en: None
pl: Brak

[ctx: Transition: Chess Board]
en: Chess Board
pl: Szachownica

[ctx: Transition: Melt Down]
en: Melt Down
pl: Rozpuszczanie w dół

[ctx: Transition: Sweep]
en: Sweep
pl: Przeciągnięcie

[ctx: Transition: Mosaic]
en: Mosaic
pl: Mozaika

[ctx: Transition: Cubism]
en: Cubism
pl: Kubizm

[ctx: Transition: Growing]
en: Growing
pl: Rozrastanie

[ctx: Transition: Horizontal Lines]
en: Horizontal Lines
pl: Poziome linie

[ctx: Transition: Vertical Lines]
en: Vertical Lines
pl: Pionowe linie

[ctx: Transition: Circle Out]
en: Circle Out
pl: Zegar

[ctx: Transition: Multi-Circle Out]
en: Multi-Circle Out
pl: Kalejdoskop

[ctx: Transition: Spiral In]
en: Spiral In
pl: Spirala do środka

[ctx: Transition: Blobs]
en: Blobs
pl: Bąble

[ctx: Transition: Fade]
en: Fade
pl: Zanikanie

[ctx: Transition: SlideL2R]
en: Slide Left to Right
pl: Wślizg z lewej do prawej

[ctx: Transition: SlideR2L]
en: Slide Right to Left
pl: Wślizg z prawej do lewej

[ctx: Transition: SlideT2B]
en: Slide Top to Bottom
pl: Wślizg z góry na dół

[ctx: Transition: SlideB2T]
en: Slide Bottom to Top
pl: Wślizg z dołu do góry

[ctx: Transition: PushL2R]
en: Push Left to Right
pl: Pchnięcie z lewej do prawej

[ctx: Transition: PushR2L]
en: Push Right to Left
pl: Pchnięcie z prawej do lewej

[ctx: Transition: PushT2B]
en: Push Top to Bottom
pl: Pchnięcie z góry na dół

[ctx: Transition: PushB2T]
en: Push Bottom to Top
pl: Pchnięcie z dołu do góry

[ctx: Transition: SwapL2R]
en: Swap Left to Right
pl: Zamiana z lewej do prawej

[ctx: Transition: SwapR2L]
en: Swap Right to Left
pl: Zamiana z prawej do lewej

[ctx: Transition: SwapT2B]
en: Swap Top to Bottom
pl: Zamiana z góry na dół

[ctx: Transition: SwapB2T]
en: Swap Bottom to Top
pl: Zamiana z dołu do góry

[ctx: Transition: BlurIn]
en: Blur In
pl: Rozmycie do wewnątrz

[ctx: Transition: BlurOut]
en: Blur Out
pl: Rozmycie na zewnątrz

[ctx: Transition: Random Effect]
en: Random
pl: Losowy

[ctx: Video Codec X264]
en: High Quality H.264 AVC/MPEG-4 AVC
pl: Wysoka Jakość H.264 AVC/MPEG-4 AVC

[ctx: Video Effect NOPLAYER]
en: None
pl: Nie odtwarzaj

[ctx: Video Standard INTERNAL]
en: Internal
pl: Wewnętrznym

[ctx: Video Standard DESKTOP]
en: Default from Desktop
pl: Domyślnym dla systemu

[ctx: @option:check]
en: Show image file name
pl: Pokaż nazwę pliku obrazu

[ctx: @info]
en: Show the image file name at the bottom of the screen.
pl: Pokaż nazwę pliku obrazu na dole ekranu.

[ctx: @option:check]
en: Show image creation date
pl: Pokaż datę utworzenia pliku

[ctx: @info]
en: Show the image creation time/date at the bottom of the screen.
pl: Pokaż datę/czas utworzenia pliku na dole ekranu.

[ctx: @option:check]
en: Show camera aperture and focal length
pl: Pokaż przysłonę i ogniskową

[ctx: @info]
en: Show the camera aperture and focal length at the bottom of the screen.
pl: Pokaż przesłonę i ogniskową aparatu na dole ekranu.

[ctx: @option:check]
en: Show camera exposure and sensitivity
pl: Pokaż naświetlenie i czułość aparatu

[ctx: @info]
en: Show the camera exposure and sensitivity at the bottom of the screen.
pl: Pokaż naświetlenie i czułość na dole ekranu.

[ctx: @option:check]
en: Show camera make and model
pl: Pokaż wytwórcę i model aparatu

[ctx: @info]
en: Show the camera make and model at the bottom of the screen.
pl: Pokaż wytwórcę i model aparatu na dole ekranu.

[ctx: @option:check]
en: Show camera lens model
pl: Pokaż model obiektywu

[ctx: @info]
en: Show the camera lens model at the bottom of the screen.
pl: Pokaż wytwórcę i model aparatu na środku ekranu

[ctx: @option:check]
en: Show image caption
pl: Pokaż podpis obrazu

[ctx: @info]
en: Show the image caption at the bottom of the screen.
pl: Pokaż podpis obrazu na dole ekranu.

[ctx: @option:check]
en: Show image title
pl: Pokaż tytuł obrazu

[ctx: @info]
en: Show the image title at the bottom of the screen.
pl: Pokaż tytuł obrazu na dole ekranu.

[ctx: @option:check]
en: Show image caption if it has not title
pl: Pokaż podpis obrazu, jeśli nie ma on tytułu

[ctx: @info]
en: Show the image caption at the bottom of the screen if no titles existed.
pl: Pokaż podpis obrazu na dole ekranu, jeśli nie istnieją żadne tytuły.

[ctx: @option:check]
en: Show image rating
pl: Pokaż ocenę obrazu

[ctx: @info]
en: Show the digiKam image rating at the bottom of the screen.
pl: Pokaż ocenę obrazu digiKam na dole ekranu.

[ctx: @option:check]
en: Show image tags
pl: Pokaż znaczniki obrazu

[ctx: @info]
en: Show the digiKam image tag names at the bottom of the screen.
pl: Pokaż obraz nazwy znaczników obrazów digiKam na dole ekranu.

[ctx: @option]
en: On Screen Display Font:
pl: Czcionka do wyświetlania na ekranie:

[ctx: pause/play video]
en: Pause/Play
pl: Wstrzymaj/Odtwórz

[ctx: capture video frame]
en: Capture
pl: Przechwyć

en: An error has occurred with the media player...
pl: Wystąpił błąd odtwarzacza multimediów...

en: Toggle playing in a loop
pl: Przełącz odtwarzanie w pętli

[ctx: @info:tooltip]
en: Reset to default value
pl: Wyzeruj do domyślnej wartości

[ctx: @title:window]
en: Navigate to %1
pl: Przejdź do %1

[ctx: @title: binary properties]
en: Binary
pl: Narzędzie

[ctx: @title: binary properties]
en: Version
pl: Wersja

en: Binary not found.
pl: Nie znaleziono pliku binarnego.

en: Minimal version number required for this binary is %1
pl: Minimalny numer wersji wymagany dla tego pliku binarnego to %1

en: Find
pl: Znajdź

en:  or <a href="%1">download</a>
pl:  lub <a href="%1">pobierz</a>

en: <qt><p><font color="red"><b>Warning:</b> Some necessary binaries have not been found on your system. If you have these binaries installed, please click the 'Find' button to locate them on your system, otherwise please download and install them to proceed.</font></p></qt>
pl: <qt><p><font color="red"><b>Ostrzeżenie:</b> W twoim systemie nie znaleziono pewnych potrzebnych plików binarnych. Jeżeli te pliki binarne są zainstalowane, to proszę kliknąć na przycisk 'Znajdź', aby wskazać ich położenie w twoim systemie, w przeciwnym przypadku proszę je zainstalować, aby kontynuować.</font></p></qt>

en: A development version has been detect. There is no guarantee on the behavior of this binary.
pl: Została wykryta wersja rozwojowa. Nie ma gwarancji co do zachowania się tego pliku binarnego.

en: Change
pl: Zmień

en: The binary file found does not appear to be working as intended.
pl: Narzędzie nie działa tak jak powinno.

en: Browse...
pl: Przeglądaj...

en: If Target File Exists:
pl: Jeśli istnieje plik docelowy:

en: Store as a different name
pl: Zapisz pod inną nazwą

en: Overwrite automatically
pl: Zastąp bez pytania

en: Skip automatically
pl: Pomiń bez pytania

en: No options available
pl: Nie ma dostępnych żadnych ustawień

[ctx: @title: font properties]
en: Here you can choose the font to be used.
pl: Tutaj możesz wybrać używaną czcionkę.

[ctx: @title: font properties]
en: Requested Font
pl: Żądana czcionka

[ctx: @title: font properties]
en: Font
pl: Czcionka

[ctx: @info: font properties]
en: Enable this checkbox to change the font family settings.
pl: Zaznacz to pole, aby zmienić rodzinę czcionek.

[ctx: @info: font properties]
en: Change font family?
pl: Zmienić rodzinę czcionek?

[ctx: @label: font properties]
en: Font:
pl: Czcionka:

[ctx: @title: font properties]
en: Font style
pl: Krój czcionki

[ctx: @info: font properties]
en: Enable this checkbox to change the font style settings.
pl: Zaznacz to pole, aby zmienić krój czcionki.

[ctx: @info: font properties]
en: Change font style?
pl: Zmienić krój czcionki?

[ctx: @label: font properties]
en: Font style:
pl: Krój czcionki:

[ctx: @title: font properties]
en: Size
pl: Rozmiar

[ctx: @info: font properties]
en: Enable this checkbox to change the font size settings.
pl: Zaznacz to pole, aby zmienić rozmiar czcionki.

[ctx: @info: font properties]
en: Change font size?
pl: Zmienić rozmiar czcionki?

[ctx: @label:listbox Font size]
en: Size:
pl: Rozmiar:

[ctx: @info: font properties]
en: Here you can choose the font family to be used.
pl: Tutaj można wybrać używaną rodzinę czcionek.

[ctx: @info: font properties]
en: Here you can choose the font style to be used.
pl: Tutaj można wybrać używany styl czcionki.

[ctx: @item: font style]
en: Normal
pl: Normalna

[ctx: @item: font style]
en: Italic
pl: Kursywa

[ctx: @item: font style]
en: Oblique
pl: Pochylona

[ctx: @item: font style]
en: Bold
pl: Pogrubiona

[ctx: @item: font style]
en: Bold Italic
pl: Pogrubiona kursywa

[ctx: @item: font size]
en: Relative
pl: Względny

[ctx: @info: font properties]
en: Font size "fixed" or "relative" to environment
pl: Rozmiar czcionki "stały" lub "względny" względem otoczenia

[ctx: @info: font properties]
en: Here you can switch between fixed font size and font size to be calculated dynamically and adjusted to changing environment (e.g. widget dimensions, paper size).
pl: Tu możesz wybrać między stałym rozmiarem czcionki i rozmiarem, obliczanym dynamicznie i dostosowywanym do środowiska (wymiarów rzeczy interfejsu, rozmiaru papieru itd.).

[ctx: @info: font properties]
en: Here you can choose the font size to be used.
pl: Tutaj możesz wybrać używany rozmiar czcionki.

[ctx: @info: font properties]
en: The Quick Brown Fox Jumps Over The Lazy Dog
pl: Pójdź, kińże tę chmurność w głąb flaszy

[ctx: @info: font properties]
en: This sample text illustrates the current settings. You may edit it to test special characters.
pl: Tekst przykładowy pokazuje bieżące ustawienia. Możesz go zmienić, by sprawdzić wygląd znaków specjalnych.

[ctx: @info: font style]
en: Normal
pl: Normalna

[ctx: @info: font style]
en: Italic
pl: Kursywa

[ctx: @info: font style]
en: Oblique
pl: Pochylona

en: System Font
pl: Czcionka systemowa

en: Custom Font
pl: Własna czcionka

en: Choose...
pl: Wybierz...

en: Loading...
pl: Wczytywanie...

en: Embedded JPEG Preview
pl: Osadzony podgląd JPEG

en: Half Size Raw Preview
pl: Połowiczny podgląd Raw

en: Reduced Size Preview
pl: Zmniejszony podgląd

en: Failed to load image
pl: Nieudane wczytanie obrazu

en: Pan the image to a region
pl: Przesuń obraz do regionu

en: Show available versions in a list
pl: Pokaż dostępne wersje na liście

en: Show available versions as a tree
pl: Pokaż dostępne wersje jako drzewo

en: Show available versions and the applied filters in a combined list
pl: Pokaż dostępne wersje i zastosowane filtry na kombinowanej liście

en: Uncalibrated color space
pl: Nieskalibrowana przestrzeń barw

en: No profile available...
pl: Brak profilu...

en: Perceptual
pl: Percepcyjny

en: Relative Colorimetric
pl: Relatywny kolorymetryczny

en: Absolute Colorimetric
pl: Bezwzględny kolorymetryczny

en: Saturation
pl: Nasycenie

en: <ul><li><p><b>Perceptual intent</b> causes the full gamut of the image to be compressed or expanded to fill the gamut of the destination device, so that gray balance is preserved but colorimetric accuracy may not be preserved.</p><p>In other words, if certain colors in an image fall outside of the range of colors that the output device can render, the image intent will cause all the colors in the image to be adjusted so that the every color in the image falls within the range that can be rendered and so that the relationship between colors is preserved as much as possible.</p><p>This intent is most suitable for display of photographs and images, and is the default intent.</p></li><li><p><b>Absolute Colorimetric intent</b> causes any colors that fall outside the range that the output device can render to be adjusted to the closest color that can be rendered, while all other colors are left unchanged.</p><p>This intent preserves the white point and is most suitable for spot colors (Pantone, TruMatch, logo colors, ....)</p></li><li><p><b>Relative Colorimetric intent</b> is defined such that any colors that fall outside the range that the output device can render are adjusted to the closest color that can be rendered, while all other colors are left unchanged. Proof intent does not preserve the white point.</p></li><li><p><b>Saturation intent</b> preserves the saturation of colors in the image at the possible expense of hue and lightness.</p><p>Implementation of this intent remains somewhat problematic, and the ICC is still working on methods to achieve the desired effects.</p><p>This intent is most suitable for business graphics such as charts, where it is more important that the colors be vivid and contrast well with each other rather than a specific color.</p></li></ul>
pl: <ul> <li><p><b>Metoda percepcyjna</b> powoduje, że pełen gamut obrazu jest skompresowany lub rozszerzony aby wypełnić gamut ostatecznego medium, tak że balans szarości jest zachowany ale dokładność kolorymetryczna może nie zostać zachowana. </p><p>Innymi słowy, jeśli pewne barwy obrazu nie zmieszczą się w zakresie barw jakie może pokazać urządzenie wyjściowe, metoda spowoduje, że wszystkie kolory w obrazie zostaną poprawione tak by każdy kolor wypadł w zakresie, który może zostać pokazany i relacje między kolorami zostaną zachowane na tyle ile to możliwe. </p><p>Ta metoda jest najlepsza przy pokazywaniu fotografii i obrazów i jest metodą domyślną.</p></li> <li><p><b>Metoda absolutna kolorymetryczna</b> powoduje, że wszystkie kolory nie mieszczące się w zakresie urządzenia wyjściowego zostaną zamienione na najbliższy możliwy do pokazania kolor, inne kolory nie zostaną zmienione. </p><p>Ta metoda zachowuje punkt bieli i jest najlepsza dla spotów (Pantone, TruMatch, kolory logo, ...).</p></li> <li><p><b>Metoda relatywna kolorymetryczna</b> powoduje, że wszystkie barwy nie mieszczące się w zakresie urządzenia wyjściowego zostaną zamienione na najbliższą możliwa do pokazania barwę, inne barwy nie zostaną zmienione. Nie zostaje zachowany punkt bieli.</p></li> <li><p><b>Metoda nasycenia</b> zachowuje nasycenie barw kosztem odcienia i jasności. </p><p>Implementacja tej metody jest problematyczna i ICC cały czas pracuje nad tym jak osiągnąć najlepsze efekty. </p><p>Ta metoda jest najlepsza dla grafik biznesowych takich jak wykresy, gdzie ważniejsze jest by barwy były żywe i kontrastowe z każdym innym niż wierność poszczególnym barwom.</p></li></ul>

[ctx: @item: icc profile properties]
en: Name
pl: Nazwa

[ctx: @info: icc profile properties]
en: The ICC profile product name
pl: Nazwa profilu ICC

[ctx: @item: icc profile properties]
en: Description
pl: Opis

[ctx: @info: icc profile properties]
en: The ICC profile product description
pl: Opis profilu ICC

[ctx: @item: icc profile properties]
en: Information
pl: Informacje

[ctx: @info: icc profile properties]
en: Additional ICC profile information
pl: Dodatkowe informacje o profilu ICC

[ctx: @item: icc profile properties]
en: Manufacturer
pl: Wytwórca

[ctx: @info: icc profile properties]
en: Raw information about the ICC profile manufacturer
pl: Surowe informacje o wytwórcy profilu ICC

[ctx: @info: icc profile properties]
en: Raw information about the ICC profile model
pl: Surowe informacje o modelu profilu ICC

[ctx: @item: icc profile properties]
en: Copyright
pl: Prawa autorskie

[ctx: @info: icc profile properties]
en: Raw information about the ICC profile copyright
pl: Surowe informacje o prawach autorskich profilu ICC

[ctx: @item: icc profile properties]
en: Profile ID
pl: ID profilu

[ctx: @info: icc profile properties]
en: The ICC profile ID number
pl: Numer ID profilu ICC

[ctx: @item: icc profile properties]
en: Color Space
pl: Przestrzeń barw

[ctx: @info: icc profile properties]
en: The color space used by the ICC profile
pl: Przestrzeń barw używana przez profil ICC

[ctx: @item: icc profile properties]
en: Connection Space
pl: Przestrzeń niezależna

[ctx: @info: icc profile properties]
en: The connection space used by the ICC profile
pl: Przestrzeń niezależna używana przez profil ICC

[ctx: @item: icc profile properties]
en: Device Class
pl: Klasa urządzenia

[ctx: @info: icc profile properties]
en: The ICC profile device class
pl: Klasa urządzenia profilu ICC

[ctx: @item: icc profile properties]
en: Rendering Intent
pl: Zamiar wyświetlania

[ctx: @info: icc profile properties]
en: The ICC profile rendering intent
pl: Sposób renderowania profilu ICC

[ctx: @item: icc profile properties]
en: Profile Version
pl: Wersja profilu

[ctx: @info: icc profile properties]
en: The ICC version used to record the profile
pl: Wersja ICC używana do nagrania profilu

[ctx: @item: icc profile properties]
en: CMM Flags
pl: Flagi CMM

[ctx: @info: icc profile properties]
en: The ICC profile color management flags
pl: Flagi zarządzania barwami profilu ICC

[ctx: @info: icc profile properties]
en: This area contains a CIE or chromaticity diagram.
    A CIE diagram is a representation of all the colors
    that a person with normal vision can see. This is represented
    by the colored sail-shaped area. In addition you will see a
    triangle that is superimposed on the diagram outlined in white.
    This triangle represents the outer boundaries of the color space
    of the device that is characterized by the inspected profile.
    This is called the device gamut.
    In addition there are black dots and yellow lines on the diagram.
    Each black dot represents one of the measurement points that were
    used to create this profile. The yellow line represents the
    amount that each point is corrected by the profile, and the
    direction of this correction.
pl: Ten obszar zawiera wykres CIE lub chromatyczny.
    Wykres CIE jest reprezentacją wszystkich barw
    jakie może zobaczyć osoba z normalnym wzrokiem.
    Jest on pokazany jako kolorowany obszar w kształcie żagla.
    Jako dodatek zobaczysz nałożony na to biały trójkąt.
    Trójkąt ten pokazuje zewnętrzne granice przestrzeni barw
    urządzenia jakie jest reprezentowane przez profil.
    Nazywa się to gamutem urządzenia.Poza tym są jeszcze
    czarne kropki i żółte linie. Każda czarna kropka reprezentuje
    jeden z punktów pomiarowych, który został użyty do stworzenia
    tego profilu. Żółte linie pokazują o ile każdy punkt jest
    poprawiony przez profil i kierunek tej poprawki.

[ctx: @title: icc profile properties]
en: ICC Color Profile Information
pl: Szczegóły o profilu barw ICC

[ctx: @info: icc profile color space]
en: Unknown
pl: Nieznany

[ctx: @info: icc profile class]
en: Input device
pl: Urządzenie wejściowe

[ctx: @info: icc profile class]
en: Display device
pl: Urządzenie wyświetlające

[ctx: @info: icc profile class]
en: Output device
pl: Urządzenie wyjściowe

[ctx: @info: icc profile class]
en: Color space
pl: Przestrzeń barw

[ctx: @info: icc profile class]
en: Link device
pl: Urządzenie łączące

[ctx: @info: icc profile class]
en: Abstract
pl: Abstrakt

[ctx: @info: icc profile class]
en: Named color
pl: Nazwany kolor

[ctx: @info: icc profile class]
en: Unknown
pl: Nieznany

[ctx: @info: icc profile redering]
en: Perceptual
pl: Percepcyjny

[ctx: @info: icc profile redering]
en: Relative Colorimetric
pl: Względny kolorymetryczny

[ctx: @info: icc profile redering]
en: Saturation
pl: Nasycenie

[ctx: @info: icc profile redering]
en: Absolute Colorimetric
pl: Bezwzględny kolorymetryczny

[ctx: @info: icc profile redering]
en: Unknown
pl: Nieznany

[ctx: @title: file open dialog]
en: ICC color profile File to Save
pl: Plik do zapisu profilu koloru ICC

[ctx: @info: file open filters]
en: ICC Files (*.icc; *.icm)
pl: Pliki ICC (*.icc; *.icm)

en: 1 Image | %1 Images
pl[0]: 1 obraz
pl[1]: %1 obrazy
pl[2]: %1 obrazów

[ctx: @info: item overlay]
en: Applying operation to
    the selected picture | Applying operation to 
    "%1" selected pictures
pl[0]: Stosowanie działania na
    zaznaczonym zdjęciu
pl[1]: Stosowanie działania na
    "%1" zaznaczonych zdjęciach
pl[2]: Stosowanie działania na
    "%1" zaznaczonych zdjęciach

[ctx: %1 width, %2 height, %3 mpixels]
en: %1x%2 (%3Mpx)
pl: %1x%2 (%3 Mpx)

[ctx: unknown image resolution]
en: Unknown
pl: Nieznany

en: Drag to reposition
pl: Przeciągnij by zmienić położenie

en: Show Thumbbar
pl: Pokaż pasek miniatur

[ctx: This is the slogan formatted string displayed in splashscreen. Please translate using short words else the slogan can be truncated.]
en: <qt><font color="white"><b>Professional</b> Photo <b>Management</b> with the Power of <b>Open Source</b></font><font color="gray"><br/><i>%1</i></font></qt>
pl: <qt><font color="white"><b>Zawodowe</b> <b>Zarządzanie</b> zdjęciami dzięki mocy <b>otwartego kodu</b></font><font color="gray"><br/><i>%1</i></font></qt>

en: Professional Photo Management with the Power of Open Source
pl: Zawodowe zarządzanie zdjęciami dzięki mocy otwartego kodu

en: A KDE Family Project
pl: Projekt rodziny KDE

en: (c) 2001-2024, digiKam developers team
pl: (c) 2001-2024, Zespół programistów digiKam

en: Coordinator, Developer, and Mentoring
pl: Koordynator, programista i mentor

en: Developer and Mentoring
pl: Programista i mentor

en: Mentoring, Port web-service tools to OAuth, factoring web service tools, and port faces recognition engine to OpenCV neural network
pl: Przeniósł narzędzia usług sieciowych do OAuth, przepisał narzędzia usług sieciowych, przeniósł silnik rozpoznawania twarzy do sieci neutralnej OpenCV

en: Advanced Searches Tool Improvements
pl: Ulepszenia do narzędzia rozszerzonego wyszukiwania

en: Releases Manager
pl: Kierownik wydań

en: Port to Qt6,
pl: Przeniesienie na Qt6,

en: Rewrite Image Quality Sorter algorithms and Photo Focus Information Extraction, Aesthetic Detection to classify images using deep learning model,Slideshow and Presentation tools improvement
pl: Ponowne przepisanie algorytmów sortownika po jakości obrazu oraz szczegółów o ogniskowej Wydobywanie, wykrywanie estetyki do klasyfikowania obrazów przy użyciu modelu głębokiego uczenia, Ulepszenia do narzędzi pokazu obrazów i prezentacji

en: MJPEGStream plugin, OCR text Converter plugin, auto-tags assignment engine
pl: Wtyczka MJPEGStream, wtyczka OCR przekształcania na tekst, silnik sam przypisujący znaczniki

en: Clustering support and improvement for Face Engine, Port Slideshow tool to plugins interface
pl: Obsługa klastrowania i ulepszenia do silnika twarzy, przeniesienie narzędzi pokazu obrazów do interfejsu wtyczek

en: Face management workflow improvements
pl: Usprawnienia procesu zarządzania twarzą

en: UPNP/DLNA export tool, and Healing clone tool for image editor
pl: Narzędzie eksportu UPNP/DLNA oraz narzędzie zasklepiania i powielania dla edytora obrazów

en: Tags Manager
pl: Zarządzanie znacznikami

en: New OneDrive, Pinterrest, and Box export tools
pl: Nowe narzędzia eksportu na OneDrive, Pinterrest, oraz Box

en: Face-engine improvements and manual icon-view sort
pl: Usprawnienia w silniku rozpoznawania twarzy i ręczne sortowanie ikona-widok

en: Model/View Port of Image Editor Canvas
pl: Przystosowanie do Model/Widok płótna edytora obrazu

en: Image Quality Sorter
pl: Sortownik jakości obrazów

en: Face Detection
pl: Rozpoznawanie twarzy

en: Non-destructive image editing
pl: Nieniszczące edytowanie obrazów

en: Reverse Geo-Coding
pl: Odwrotne geo-kodowanie

en: Face Recognition
pl: Rozpoznawanie twarzy

en: Multi-core Support in Batch Queue Manager and Mentoring
pl: Obsługa wielu rdzeni procesora w zarządzaniu kolejką wsadową i mentorowanie

en: UPnP / DLNA Export tool and Mentoring
pl: Narzędzie eksportu UPnP / DLNA i mentorowanie

en: Model/View port of Import Tool and Mentoring
pl: Przystosowanie do Model/Widok narzędzia importu i mentorowanie

en: Video Metadata Support and Mentoring
pl: Obsługa meta-danych obrazu wideo i mentorowanie

en: Panorama Tool and Mentoring
pl: Narzędzie panoramy i mentorowanie

en: XML based GUI port of tools
pl: Przystosowanie graficznego interfejsu użytkownika opartego na XML

en: Auto Noise Reduction
pl: Samoczynne usuwanie szumu

en: Windows Port and Release Manager
pl: Przystosowanie do Windowsa i kierownik wydań

en: Developer and Windows port
pl: Programista i port na MS-Windows

en: LCMS2 library port
pl: Przystosowanie biblioteki LCMS2

en: Color Management
pl: Zarządzanie barwami

en: MySQL interface
pl: Interfejs MySQL

en: Design, icons, logo, banner, mockup, beta tester
pl: Wygląd, ikony, logo, baner, projekty, tester

en: Mikolaj Machowski
pl: Mikołaj Machowski

en: Bug reports and patches
pl: Raporty o błędach i łaty

en: Webmaster
pl: Opiekun strony WWW

en: Handbook writer, alpha tester, webmaster
pl: Współautor podręcznika, tester, opiekun strony WWW

en: Beta tester
pl: Tester

en: Feedback and patches. Handbook writer
pl: Uwagi i łaty. Współautor podręcznika

en: digiKam website banner and application icons
pl: Baner na stronie digiKam i ikony

en: Various usability fixes and general application polishing
pl: Różnorodne poprawki używalności, doszlifowywanie programu

en: digiKam website, Feedback
pl: strona digiKam, zgłaszanie uwag

en: Bug reports, feedback and icons
pl: Raporty o błędach, opinie i ikony

en: Developer (2001-2005)
pl: Programista (2001-2005)

en: Developer (2004-2005)
pl: Twórca (2004-2005)

en: Developer (2004)
pl: Twórca (2004)

en: Configure Notifications
pl: Ustawienia powiadomień

[ctx: general keyboard shortcuts]
en: General
pl: Ogólne

en: Components Information
pl: Informacja o składnikach

en: Supported RAW Cameras
pl: Obsługiwane aparaty RAW

en: List of Detected Hardware
pl: Lista wykrytego sprzętu

en: Donate...
pl: Wpłać darowiznę...

en: Recipes Book...
pl: Książka kucharska...

en: Contribute...
pl: Pomóż...

en: Check for New Version...
pl: Sprawdź, czy jest nowa wersja...

en: Database Statistics
pl: Statystyki bazy danych

en: Toggle Left Side-bar
pl: Przełącz lewy pasek boczny

en: Toggle Right Side-bar
pl: Przełącz prawy pasek boczny

en: Previous Left Side-bar Tab
pl: Poprzednia karta lewego paska bocznego

en: Next Left Side-bar Tab
pl: Następna karta lewego paska bocznego

en: Previous Right Side-bar Tab
pl: Poprzednia karta prawego paska bocznego

en: Next Right Side-bar Tab
pl: Następna karta prawego paska bocznego

en: Show Statusbar
pl: Pokaż pasek stanu

en: Size: %1
pl: Rozmiar: %1

en: Full-screen Options
pl: Ustawienia pełnego ekranu

en: H&ide toolbars
pl: Ukryj pask&i narzędziowe

en: Hide all toolbars when window switch in full-screen mode.
pl: Ukryj wszystkie paski narzędziowe, gdy okno przełączy się do trybu pełnego ekranu.

en: Hide &thumbbar
pl: Ukryj pasek minia&tur

en: Hide thumbbar view when window switch in full-screen mode.
pl: Ukryj widok paska miniatur, gdy okno przełączy się do trybu pełnego ekranu.

en: Hide &sidebars
pl: Ukryj pa&ski boczne

en: Hide all side-bars when window switch in full-screen mode.
pl: Ukryj wszystkie paski boczne, gdy okno przełączy się do trybu pełnego ekranu.

en: Hide st&atusbar
pl: Ukryj pasek st&anu

en: Hide statusbar when window switch in full-screen mode.
pl: Ukryj pasek stanu w trybie pełnego ekranu.

[ctx: default theme name]
en: Default
pl: Domyślnie

en: EXIF viewer
pl: Przeglądarka EXIF

en: Makernotes viewer
pl: Przeglądarka uwag twórcy

en: IPTC viewer
pl: Przeglądarka IPTC

en: XMP viewer
pl: Przeglądarka XMP

en: ExifTool viewer
pl: Przeglądarka ExifTool

[ctx: @title: metadata properties]
en: Name
pl: Nazwa

[ctx: @title: metadata properties]
en: Description
pl: Opis

[ctx: @action: metadata selector]
en: Select All
pl: Zaznacz wszystko

[ctx: @action: metadata selector]
en: Clear
pl: Wyczyść

[ctx: @action: metadata selector]
en: Default
pl: Domyślnie

en: ExifTool is a platform-independent command-line application for reading, writing and editing meta information in a wide variety of files.
pl: ExifTool jet niezależnym od platformy programem wiersza poleceń do odczytywania, zapisywania oraz zmiany metadanych w wielu rodzajach plików.

[ctx: @info]
en: %1 is an open-source software program for reading, writing, and manipulating multimedia files. It is platform independent available as a command-line application. ExifTool is commonly incorporated into different types of digital workflows and supports many types of metadata including Exif, IPTC, XMP, JFIF, GeoTIFF, ICC Profile, Photoshop IRB, as well as the manufacturer-specific metadata formats of many digital cameras.
    
    Here you can configure location where ExifTool binary is located. Application will try to find this binary automatically if they are already installed on your computer.
pl: %1 jest programem o otwartym kodzie do odczytywania, zapisywania oraz zmiany plików multimedialnych. Jest niezależny od platformy i dostępny w wierszu poleceń. ExifTool jest wplatany w różne rodzaje prac cyfrowych i obsługuje wiele rodzajów metadanych, takich jak Exif, IPTC, XMP, JFIF, GeoTIFF, ICC Profile, Photoshop IRB, a także wiele formatów metadanych wytwórców aparatów cyfrowych.
    
    Tutaj można podać miejsce programu ExifTool. digiKam znajdzie ten program samodzielnie, jeśli jest już wgrany na twoim komputerze.

[ctx: @title: group]
en: Supported File Formats
pl: Obsługiwane formaty plików

[ctx: @title: column]
en: Extension
pl: Rozszerzenie

[ctx: @title: column]
en: Read
pl: Odczyt

[ctx: @title: column]
en: Write
pl: Zapis

[ctx: @title: column]
en: Description
pl: Opis

[ctx: @info: status]
en: yes
pl: tak

[ctx: @info: status]
en: no
pl: nie

[ctx: @action: button]
en: Open Setup Dialog...
pl: Otwórz okna ustawień...

en: <b>Title: </b><p>%1</p><b>Value: </b><p>%2</p><b>Description: </b><p>%3</p>
pl: <b>Tytuł: </b><p>%1</p><b>Wartość: </b><p>%2</p><b>Opis: </b><p>%3</p>

en: AXS File Concatenation Protocol
pl: Protokół sklejania plików AXS

en: Audio Interchange File Format
pl: Format pliku wymiany dźwięku

en: Monkey's Audio
pl: Dźwięk Monkey

en: JPEG Meta Information Level 0
pl: JPEG meta dane poziom 0

en: JPEG Meta Information Level 1
pl: JPEG meta dane poziom 1

en: JPEG Meta Information Level 11
pl: JPEG meta dane poziom 11

en: JPEG Meta Information Level 12
pl: JPEG meta dane poziom 12

en: JPEG Meta Information Level 13
pl: JPEG meta dane poziom 13

en: JPEG Meta Information Level 14
pl: JPEG meta dane poziom 14

en: JPEG Meta Information Level 15
pl: JPEG meta dane poziom 15

en: JPEG Meta Information Level 4
pl: JPEG meta dane poziom 4

en: JPEG Meta Information Level 5
pl: JPEG meta dane poziom 5

en: JPEG Meta Information Level 6
pl: JPEG meta dane poziom 6

en: JPEG Meta Information Level 8
pl: JPEG meta dane poziom 8

en: Microsoft Advanced Systems Format
pl: Format rozbudowanych systemów Microsoft

en: Audible Audiobook
pl: Słyszalne książka czytana

en: Canon Camera Information
pl: Dan aparatu Canon

en: Canon Recipe Data Information
pl: Dane recepty Canon

en: Derived Convenience Tags
pl: Pochodne wygodne znaczniki

en: Digital Imaging and Communications in Medicine
pl: Porozumiewanie i obrazowanie cyfrowe w medycynie

en: Digital Negative
pl: Negatyw cyfrowy

en: Digital Video
pl: Film cyfrowy

en: DjVu image
pl: Obraz DjVu

en: Photoshop Save for Web
pl: Zapis Photoshop dla sieci

en: DOS/Windows executable
pl: Plik wykonywalny DOS/Windows

en: Exchangeable Image File Format metadata
pl: Metadane wymiennego formatu plików obrazów

en: Flexible Image Transport System
pl: Elastyczny system przesyłania obrazów

en: Free Lossless Audio Codec
pl: Darmowy bezstratny kodek dźwięku

en: FLIR Thermal Imaging Camera Information
pl: Dane aparatu do obrazowania temperatury FLIR

en: File System Information
pl: Dane systemu plików

en: Macromedia/Adobe Flash Information
pl: Dane Macromedia/Adobe Flash

en: FlashPix Information
pl: Dane FlashPix

en: Font Name Tags
pl: Znaczniki nazw czcionek

en: FotoWare FotoStation Information
pl: Dane FotoWare FotoStation

en: Compuserve Graphics Interchange Format
pl: Format wymiany grafiki Compuserve

en: GNU Image Manipulation Program
pl: Program do edycji obrazów GNU

en: Geolocated Tagged Image File Format
pl: Format pliku obrazu z oznaczeniem miejsca wykonania

en: GoPro Tags
pl: Znaczniki GoPro

en: H.264 Video Streams Information
pl: Dane strumieni obrazu H.264

en: HyperText Markup Language
pl: Język znaczników HyperText

en: International Color Consortium Color Profile
pl: Profil kolorów międzynarodowego konsorcjum kolorów

en: ID3 And Lyrics3 information
pl: Dane ID3 oraz Lyrics3

en: International Press Telecommunications Council
pl: Międzynarodowa rada telekomunikacji prasowej

en: ISO 9660 Disk Image
pl: Obraz dysku ISO 9660

en: iTunes Cover Flow Artwork
pl: Okładka iTunes

en: JPEG File Interchange Format
pl: Format pliku wymiany JPEG

en: JavaScript Object Notation
pl: Zapis obiektów JavaScript

en: Microsoft Shell Link
pl: Łącze powłoki Microsoft

en: Creo Leaf Capture Information
pl: Dane przechwytywanie Creo Leaf

en: Lytro Light Field Picture Info
pl: Dane pola światła na zdjęciu Lytro

en: MPEG-2 Transport Stream
pl: Strumień przesyłania MPEG-2

en: Meta Information Encapsulation
pl: Osadzenie meta-danych

en: Magick Image File Format
pl: Format pliku obrazu Magick

en: Multiple-image Network Graphics
pl: Grafika sieciowa wieloobrazowa

en: JVC Canon and Panasonic Camcorders Information
pl: Dane aparatów JVC Canon oraz Panasonic

en: Musepack Audio Information
pl: Dane dźwięku Musepack

en: CIPA Multi-Picture Format Specification
pl: Specyfikacja formatu wieloobrazowego CIPA

en: Material Exchange Format
pl: Format wymiany materiału

en: Maker Notes Information
pl: Uwagi twórcy

en: Matroska Audio/Video/Subtitle Information
pl: Dane dźwięku/obrazu/napisów Matroska

en: Meta Information
pl: Metadane

en: Ogg Bitstream Container
pl: Pojemnik strumienia bitowego Ogg

en: Open Extended Range
pl: Otwórz rozszerzony zakres

en: Ogg Opus Audio
pl: Dźwięk Ogg Opus

en: Adobe Portable Document Format
pl: Format przenośnych dokumentów Adobe

en: Apple Picture Information
pl: Dane zdjęć Apple

en: Apple Property List
pl: Lista właściwości Apple

en: Portable Network Graphics
pl: Przenośna grafika sieciowa

en: Paint Shop Pro Information
pl: Dane Paint Shop Pro

en: Palm database, Mobipocket electronic books, and Amazon Kindle Information
pl: Baza danych Palm, elektroniczne książki Mobipocket oraz dane Amazon Kindle

en: Panasonic RAW 2 Information
pl: Dane Panasonic RAW 2

en: Streaming Parrot Drone Video Information
pl: Dane obrazu strumieniowanego z drona Parrot

en: Kodak Photo CD Image Pac
pl: Płyta z obrazami Kodaka

en: Photo Mechanic Trailer Information
pl: Dane Photo Mechanic Trailer

en: Adobe Photoshop Information
pl: Dane Adobe Photoshop

en: PostScript Information
pl: Dane PostScript

en: PrintIM Information
pl: Dane PrintIM

en: Apple QuickTime Movie Information
pl: Dane filmu Apple QuickTime

en: FujiFilm RAW Format Information
pl: Dane formatu RAW FujiFilm

en: Resource Interchange File Format Information
pl: Dane formatu pliku wymiany zasobów

en: Mac OS Resource
pl: Zasób MacOS

en: Rich Text Format
pl: RTF

en: Rawzor Image Information
pl: Dane obrazu Rawzor

en: Real Media/Video Information
pl: Dane treści/obrazu Real

en: Redcode RAW Video Information
pl: Dane obrazu RAW Redcode

en: Scalable Vector Graphics
pl: Zapisz bieżace płótno jako plik SVG

en: Sigma/Foveon RAW Information
pl: Dane RAW Sigma/Foveon

en: Sony Cameras Information
pl: Dane aparatów Sony

en: Stereo Still Image Information
pl: Dane obrazu nieruchomego stereo

en: Ogg Theora Video Specification
pl: Specyfikacja obrazu Ogg Theora

en: BitTorrent Description Information
pl: Dane opisu BitTorrent

en: Trailer Information
pl: Dane Trailer

en: Virtual Card Information
pl: Dane karty wirtualnej

en: Ogg Vorbis Specification
pl: Specyfikacja Vorbis Ogg

en: Windows Recorded TV Show Information
pl: Dane o programach telewizyjnych nagranych przy użyciu Windowsa

en: Extensible Markup Language
pl: Rozszerzalny język znaczników

en: Extensible Metadata Platform
pl: Platforma rozszerzalnych metadanych

en: ZIP Archive Information
pl: Dane archiwum ZIP

en: Unavailable
pl: Niedostępny

[ctx: info]
en: Loading in progress
pl: Wczytywanie w trakcie

[ctx: @info: metadata view]
en: Tags filter options
pl: Ustawienia filtra znaczników

[ctx: @info: metadata view]
en: Apply tags filter over metadata.
pl: Zastosuj filtr znaczników na metadanych.

[ctx: @action: metadata view]
en: No filter
pl: Brak filtra

[ctx: @action: metadata view]
en: Photograph
pl: Zdjęcie

[ctx: @action: metadata view]
en: Custom
pl: Własny

[ctx: @action: metadata view]
en: Settings
pl: Ustawienia

[ctx: @info: metadata view]
en: Tools
pl: Narzędzia

[ctx: @info: metadata view]
en: Run tool over metadata tags.
pl: Uruchom narzędzie na znacznikach metadanych.

[ctx: @action:inmenu]
en: Save in file
pl: Zapisz w pliku

[ctx: @action:inmenu]
en: Print
pl: Drukuj

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy to Clipboard
pl: Skopiuj do schowka

[ctx: @info: error message]
en: Cannot load data
    from %1
    with ExifTool.
    
    %2
pl: Nie można wczytać danych
    z %1
    przy użyciu ExifTool.
    
    %2

[ctx: @info: metadata to text]
en: File name: %1 (%2)
pl: Nazwa pliku: %1 (%2)

[ctx: @title:window]
en: Save ExifTool Information
pl: Zapisz dane ExifTool

en: Standard Exif Tags
pl: Standardowe znaczniki Exif

en: No description available
pl: Opis niedostępny

en: EXIF File to Save
pl: Plik EXIF do zapisu

en: EXIF binary Files (*.exif)
pl: Binarne pliki EXIF (*.exif)

en: IPTC Records
pl: Wpisy IPTC

en: IPTC File to Save
pl: Plik IPTC do zapisu

en: IPTC binary Files (*.iptc)
pl: Pliki binarne IPTC (*.iptc)

en: MakerNote Exif Tags
pl: Znaczniki Exif notatki twórcy

en: Interoperability
pl: Współpraca

en: Image Information
pl: Szczegóły o obrazie

en: Photograph Information
pl: Szczegóły o zdjęciu

en: Global Positioning System
pl: Globalny System Pozycjonowania (GPS)

en: Embedded Thumbnail
pl: Osadzona miniatura

en: Additional Exif Properties
pl: Dodatkowe właściwości Exif

en: Camera Raw
pl: Aparat RAW

en: digiKam schema
pl: Schemat digiKam

en: Exif-specific Properties
pl: Właściwości Exif

en: IPTC Extension schema
pl: Schemat IPTC Extension

en: PLUS License Data Format Schema
pl: Schemat licencjonowania danych PLUS

en: TIFF Properties
pl: Właściwości TIFF

en: Dynamic Media
pl: Media dynamiczne

en: Media Management
pl: Zarządzanie mediami

en: Rights Management
pl: Zarządzanie prawami

en: Paged-Text
pl: Tekst stronicowany

en: Metadata Working Group Regions
pl: Regiony grup roboczych metadanych

en: Darwin Core
pl: Jądro Darwina

en: Adobe Lightroom Schema
pl: Schemat Adobe Lightroom

en: ACDSee XMP Schema
pl: Schemat XMP ACDSee

en: Microsoft Photo 1.2 Schema
pl: Schemat Microsoft Photo 1.2

en: KDE Image Program Interface schema
pl: Schemat interfejsu Programu Graficznego KDE

en: XMP Extended Video schema
pl: Schemat XMP Extended Video

en: Exif 2.3 metadata for XMP
pl: Metadane Exif 2.3 dla XMP

en: Image Magick Attributes
pl: Atrybuty Image Magick

en: Image Magick Properties
pl: Właściwości Image Magick

[ctx: @info: metadata clipboard]
en: File name: %1 (%2)
pl: Nazwa pliku: %1 (%2)

en: XMP Schema
pl: Schemat XMP

en: XMP File to Save
pl: Plik XMP do zapisu

en: XMP text Files (*.xmp)
pl: Tekstowe pliki XMP (*.xmp)

[ctx: @info: color label name]
en: None
pl: Brak

[ctx: @info: color label selector]
en: Color Label: %1
pl: Etykieta koloru: %1

[ctx: @title: color label menu]
en: Color
pl: Barwa

[ctx: @info: pick label name]
en: None
pl: Brak

[ctx: @info: pick lablel selector]
en: Pick Label: %1
pl: Etykieta wyboru: %1

[ctx: @title: pick label menu]
en: Pick
pl: Wybór

en: Rating
pl: Ocena

[ctx: @info: language edit widget]
en: Remove entry for this language
pl: Usuń wpis dla tego języka

[ctx: @info: language edit widget]
en: Select item language here.
pl: Wybierz tutaj język rzeczy.

[ctx: @info]
en: Switch to %1
pl: Przełącz do %1

[ctx: @title:window]
en: Failed to Translate String with %1 Web-Service
pl: Nie udało się przetłumaczyć ciągu znaków przy użyciu usługi sieciowej %1

[ctx: @info]
en: Error message: %1
pl: Opis błędu: %1

[ctx: @info: country code]
en: Default Language
pl: Domyślny język

[ctx: @info: country code]
en: Afrikaans (South Africa)
pl: Afrikaans (Republika Południowej Afryki)

[ctx: @info: country code]
en: Amharic (Ethiopia)
pl: Amharski (Etiopia)

[ctx: @info: country code]
en: North Levantine Arabic (Turkey)
pl: Arabski z północnej Levantine (Turcja)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (UAE)
pl: Arabski (ZEA)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Bahrain)
pl: Arabski (Bahrajn)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Algeria)
pl: Arabski (Algieria)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Egypt)
pl: Arabski (Egipt)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Iraq)
pl: Arabski (Irak)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Israel)
pl: Arabski (Izrael)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Jordan)
pl: Arabski (Jordania)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Kuwait)
pl: Arabski (Kuwejt)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Lebanon)
pl: Arabski (Liban)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Libya)
pl: Arabski (Libia)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Morocco)
pl: Arabski (Maroko)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Mauritania)
pl: Arabski (Mauretania)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Palestinian West Bank and Gaza)
pl: Arabski (Palestyńskie zachodnie wybrzeże i strefa gazy)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Oman)
pl: Arabski (Oman)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Qatar)
pl: Arabski (Katar)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Saudi Arabia)
pl: Arabski (Arabia Saudyjska)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Sudan)
pl: Arabski (Sudan)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Somalia)
pl: Arabski (Somalia)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Syria)
pl: Arabski (Syria)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Chad)
pl: Arabski (Czad)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Tunisia)
pl: Arabski (Tunezja)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Yemen)
pl: Arabski (Jemen)

[ctx: @info: country code]
en: Assamese (India)
pl: Assamski (Indie)

[ctx: @info: country code]
en: Azerbaijani (Republic of Azerbaijan)
pl: Azerbejdżański (Republika Azerbejdżanu)

[ctx: @info: country code]
en: Bashkir (Russia)
pl: Baszkirski (Rosja)

[ctx: @info: country code]
en: Bengali (Bangladesh)
pl: Bengalski (Bangladesz)

[ctx: @info: country code]
en: Bengali (India)
pl: Bengalski (Indie)

[ctx: @info: country code]
en: Bengali (Singapore)
pl: Bengalski (Singapur)

[ctx: @info: country code]
en: Belarusian (Belarus)
pl: Białoruski (Białoruś)

[ctx: @info: country code]
en: Bulgarian (Bulgaria)
pl: Bułgarski (Bułgaria)

[ctx: @info: country code]
en: Tibetan (Bhutan)
pl: Tybetański (Bhutan)

[ctx: @info: country code]
en: Tibetan (People's Republic of China)
pl: Tybetański (Republika Ludowa Chin)

[ctx: @info: country code]
en: Breton (France)
pl: Bretoński (Francja)

[ctx: @info: country code]
en: Bosnian (Bosnia and Herzegovina)
pl: Bośniacki (Bośnia i Hercegowina)

[ctx: @info: country code]
en: Catalan (Andorra)
pl: Kataloński (Andora)

[ctx: @info: country code]
en: Catalan (Spain)
pl: Kataloński (Hiszpania)

[ctx: @info: country code]
en: Catalan (France)
pl: Kataloński (Francja)

[ctx: @info: country code]
en: Cebuano (Philippines)
pl: Cebuano (Filipiny)

[ctx: @info: country code]
en: Chamorro (Northern Mariana Islands)
pl: Chamorro (Północne Wyspy Mariany)

[ctx: @info: country code]
en: Corsican (France)
pl: Korsykański (Francja)

[ctx: @info: country code]
en: Czech (Czechia)
pl: Czeski (Czechy)

[ctx: @info: country code]
en: Welsh (United Kingdom)
pl: Walijski (Wielka Brytania)

[ctx: @info: country code]
en: Danish (Denmark)
pl: Duński (Dania)

[ctx: @info: country code]
en: Danish (Greenland)
pl: Duński (Grenlandia)

[ctx: @info: country code]
en: German (Austria)
pl: Niemiecki (Austria)

[ctx: @info: country code]
en: German (Switzerland)
pl: Niemiecki (Szwajcaria)

[ctx: @info: country code]
en: German (Germany)
pl: Niemiecki (Niemcy)

[ctx: @info: country code]
en: German (Denmark)
pl: Niemiecki (Dania)

[ctx: @info: country code]
en: German (Liechtenstein)
pl: Niemiecki (Liechtenstein)

[ctx: @info: country code]
en: German (Luxembourg)
pl: Niemiecki (Luksemburg)

[ctx: @info: country code]
en: Greek (Cyprus)
pl: Grecki (Cypr)

[ctx: @info: country code]
en: Greek (Greece)
pl: Grecki (Grecja)

[ctx: @info: country code]
en: English (Antigua and Barbuda)
pl: Angielski (Antigua i Barbuda)

[ctx: @info: country code]
en: English (Anguilla)
pl: Angielski (Anguilla)

[ctx: @info: country code]
en: English (American Samoa)
pl: Angielski (Amerykańskie Samoa)

[ctx: @info: country code]
en: English (Australia)
pl: Angielski (Australia)

[ctx: @info: country code]
en: English (Barbados)
pl: Angielski (Barbados)

[ctx: @info: country code]
en: English (Bermuda)
pl: Angielski (Bermudy)

[ctx: @info: country code]
en: English (Brunei)
pl: Angielski (Brunei)

[ctx: @info: country code]
en: English (Bahamas)
pl: Angielski (Bahamy)

[ctx: @info: country code]
en: English (Botswana)
pl: Angielski (Botswana)

[ctx: @info: country code]
en: English (Belize)
pl: Angielski (Belize)

[ctx: @info: country code]
en: English (Canada)
pl: Angielski (Kanada)

[ctx: @info: country code]
en: English (Caribbean)
pl: Angielski (Karaiby)

[ctx: @info: country code]
en: English (Cook Islands)
pl: Angielski (Wyspy Cook'a)

[ctx: @info: country code]
en: English (Cameroon)
pl: Angielski (Kamerun)

[ctx: @info: country code]
en: English (Dominica)
pl: Angielski (Dominika)

[ctx: @info: country code]
en: English (Eritrea)
pl: Angielski (Erytrea)

[ctx: @info: country code]
en: English (Ethiopia)
pl: Angielski (Etiopia)

[ctx: @info: country code]
en: English (Fiji)
pl: Angielski (Fidżi)

[ctx: @info: country code]
en: English (Falkland Islands)
pl: Angielski (Falklandy)

[ctx: @info: country code]
en: English (Micronesia)
pl: Angielski (Mikronezja)

[ctx: @info: country code]
en: English (United Kingdom)
pl: Angielski (Wielka Brytania)

[ctx: @info: country code]
en: English (Grenada)
pl: Angielski (Grenada)

[ctx: @info: country code]
en: English (Ghana)
pl: Angielski (Ghana)

[ctx: @info: country code]
en: English (Gibraltar)
pl: Angielski (Gibraltar)

[ctx: @info: country code]
en: English (Gambia)
pl: Angielski (Gambia)

[ctx: @info: country code]
en: English (Guam)
pl: Angielski (Guam)

[ctx: @info: country code]
en: English (Guyana)
pl: Angielski (Gujana)

[ctx: @info: country code]
en: English (Ireland)
pl: Angielski (Irlandia)

[ctx: @info: country code]
en: English (Israel)
pl: Angielski (Izrael)

[ctx: @info: country code]
en: English (India)
pl: Angielski (Indie)

[ctx: @info: country code]
en: English (British Indian Ocean Territ)
pl: Angielski (Brytyjskie Terytorium Oceanu Indyjskiego)

[ctx: @info: country code]
en: English (Jamaica)
pl: Angielski (Jamajka)

[ctx: @info: country code]
en: English (Kenya)
pl: Angielski (Kenya)

[ctx: @info: country code]
en: English (Kiribati)
pl: Angielski (Kiribati)

[ctx: @info: country code]
en: English (St. Kitts-Nevis)
pl: Angielski (St. Kitts-Nevis)

[ctx: @info: country code]
en: English (Cayman Islands)
pl: Angielski (Wyspy Cayman)

[ctx: @info: country code]
en: English (St. Lucia)
pl: Angielski (St. Lucia)

[ctx: @info: country code]
en: English (Liberia)
pl: Angielski (Liberia)

[ctx: @info: country code]
en: English (Lesotho)
pl: Angielski (Lesotho)

[ctx: @info: country code]
en: English (Northern Mariana Islands)
pl: Angielski (Północne Wyspy Mariany)

[ctx: @info: country code]
en: English (Montserrat)
pl: Angielski (Montserrat)

[ctx: @info: country code]
en: English (Malta)
pl: Angielski (Malta)

[ctx: @info: country code]
en: English (Mauritius)
pl: Angielski (Mauritius)

[ctx: @info: country code]
en: English (Malawi)
pl: Angielski (Malawi)

[ctx: @info: country code]
en: English (Malaysia)
pl: Angielski (Malezja)

[ctx: @info: country code]
en: English (Namibia)
pl: Angielski (Namibia)

[ctx: @info: country code]
en: English (Norfolk Island)
pl: Angielski (Wyspy Norfolk)

[ctx: @info: country code]
en: English (Nigeria)
pl: Angielski (Nigeria)

[ctx: @info: country code]
en: English (Nauru)
pl: Angielski (Nauru)

[ctx: @info: country code]
en: English (Niue)
pl: Angielski (Niue)

[ctx: @info: country code]
en: English (New Zealand)
pl: Angielski (Nowa Zelandia)

[ctx: @info: country code]
en: English (Papua New Guinea)
pl: Angielski (Papua Nowa Gwinea)

[ctx: @info: country code]
en: English (Philippines)
pl: Angielski (Filipiny)

[ctx: @info: country code]
en: English (Pakistan)
pl: Angielski (Pakistan)

[ctx: @info: country code]
en: English (Pitcairn)
pl: Angielski (Pitcairn)

[ctx: @info: country code]
en: English (Puerto Rico)
pl: Angielski (Puerto Rico)

[ctx: @info: country code]
en: English (Palau)
pl: Angielski (Palau)

[ctx: @info: country code]
en: English (Rwanda)
pl: Angielski (Rwanda)

[ctx: @info: country code]
en: English (Solomon Islands)
pl: Angielski (Wyspy Salomona)

[ctx: @info: country code]
en: English (Seychelles)
pl: Angielski (Seszele)

[ctx: @info: country code]
en: English (Singapore)
pl: Angielski (Singapur)

[ctx: @info: country code]
en: English (St. Helena)
pl: Angielski (Św. Helena)

[ctx: @info: country code]
en: English (Sierra Leone)
pl: Angielski (Sierra Leone)

[ctx: @info: country code]
en: English (Somalia)
pl: Angielski (Somalia)

[ctx: @info: country code]
en: English (Swaziland)
pl: Angielski (Swaziland)

[ctx: @info: country code]
en: English (Turks and Caicos Islands)
pl: Angielski (Wyspy Turks i Caicos)

[ctx: @info: country code]
en: English (Tokelau)
pl: Angielski (Tokelau)

[ctx: @info: country code]
en: English (Tonga)
pl: Angielski (Tonga)

[ctx: @info: country code]
en: English (Trinidad)
pl: Angielski (Trynidad)

[ctx: @info: country code]
en: English (Uganda)
pl: Angielski (Uganda)

[ctx: @info: country code]
en: English (United States)
pl: Angielski (Stany Zjednoczone)

[ctx: @info: country code]
en: English (St. Vincent and the Grenadi)
pl: Angielski (St. Vincent i Grenadyny)

[ctx: @info: country code]
en: English (British Virgin Islands)
pl: Angielski (Brytyjskie Wyspy Dziewicze)

[ctx: @info: country code]
en: English (U.S. Virgin Islands)
pl: Angielski (Amerykańskie Wyspy Dziewicze)

[ctx: @info: country code]
en: English (Vanuatu)
pl: Angielski (Vanuatu)

[ctx: @info: country code]
en: English (Western Samoa)
pl: Angielski (Zachodnia Samoa)

[ctx: @info: country code]
en: English (South Africa)
pl: Angielski (Republika Południowej Afryki)

[ctx: @info: country code]
en: English (Zambia)
pl: Angielski (Zambia)

[ctx: @info: country code]
en: English (Zimbabwe)
pl: Angielski (Zimbabwe)

[ctx: @info: country code]
en: Esperanto (France)
pl: Esperanto (Francja)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Argentina)
pl: Hiszpański (Argentyna)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Bolivia)
pl: Hiszpański (Boliwia)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Chile)
pl: Hiszpański (Chile)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Colombia)
pl: Hiszpański (Kolumbia)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Costa Rica)
pl: Hiszpański (Kostaryka)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Cuba)
pl: Hiszpański (Kuba)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Dominican Republic)
pl: Hiszpański (Dominikana)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Ecuador)
pl: Hiszpański (Ekwador)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Spain)
pl: Hiszpański (Hiszpania)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Equatorial Guinea)
pl: Hiszpański (Gwinea Równikowa)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Guatemala)
pl: Hiszpański (Gwatemala)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Honduras)
pl: Hiszpański (Honduras)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Mexico)
pl: Hiszpański (Meksyk)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Nicaragua)
pl: Hiszpański (Nikaragua)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Panama)
pl: Hiszpański (Panama)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Peru)
pl: Hiszpański (Peru)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Puerto Rico)
pl: Hiszpański (Puerto Rico)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Paraguay)
pl: Hiszpański (Paragwaj)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (El Salvador)
pl: Hiszpański (Salwador)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (United States)
pl: Hiszpański (Stany Zjednoczone)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Uruguay)
pl: Hiszpański (Urugwaj)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Venezuela)
pl: Hiszpański (Wenezuela)

[ctx: @info: country code]
en: Estonian (Estonia)
pl: Estoński (Estonia)

[ctx: @info: country code]
en: Basque (Basque Country)
pl: Baskijski (Kraj Basków)

[ctx: @info: country code]
en: Persian (Iran)
pl: Perski (Iran)

[ctx: @info: country code]
en: Finnish (Finland)
pl: Fiński (Finlandia)

[ctx: @info: country code]
en: Filipino (Philippines)
pl: Filipiński (Filipiny)

[ctx: @info: country code]
en: Fijian (Fiji)
pl: Fijian (Fidżi)

[ctx: @info: country code]
en: Faeroese (Faero Islands)
pl: Farerski (Wyspy Owcze)

[ctx: @info: country code]
en: French (Andorra)
pl: Francuski (Andorra)

[ctx: @info: country code]
en: French (Belgium)
pl: Francuski (Belgia)

[ctx: @info: country code]
en: French (Burkina Faso)
pl: Francuski (Burkina Faso)

[ctx: @info: country code]
en: French (Burundi)
pl: Francuski (Burundi)

[ctx: @info: country code]
en: French (Benin)
pl: Francuski (Benin)

[ctx: @info: country code]
en: French (Canada)
pl: Francuski (Kanada)

[ctx: @info: country code]
en: French (Democratic Republic of Congo)
pl: Francuski (Demokratyczna Republika Konga)

[ctx: @info: country code]
en: French (Central African Republic)
pl: Francuski (Republika Środkowo-Afrykańska)

[ctx: @info: country code]
en: French (Congo)
pl: Francuski (Kongo)

[ctx: @info: country code]
en: French (Switzerland)
pl: Francuski (Szwajcaria)

[ctx: @info: country code]
en: French (Cote d'Ivoire)
pl: Francuski (Cote d'Ivoire)

[ctx: @info: country code]
en: French (Cameroon)
pl: Francuski (Kamerun)

[ctx: @info: country code]
en: French (Djibouti)
pl: Francuski (Dżibuti)

[ctx: @info: country code]
en: French (France)
pl: Francuski (Francja)

[ctx: @info: country code]
en: French (Gabon)
pl: Francuski (Gabon)

[ctx: @info: country code]
en: French (United Kingdom)
pl: Francuski (Wielka Brytania)

[ctx: @info: country code]
en: French (French Guiana)
pl: Francuski (Gujana Francuska)

[ctx: @info: country code]
en: French (Guinea)
pl: Francuski (Gwinea)

[ctx: @info: country code]
en: French (Guadeloupe)
pl: Francuski (Guadeloupe)

[ctx: @info: country code]
en: French (Haiti)
pl: Francuski (Haiti)

[ctx: @info: country code]
en: French (Italy)
pl: Francuski (Włochy)

[ctx: @info: country code]
en: French (Comoros Islands)
pl: Francuski (Wyspy Comoros)

[ctx: @info: country code]
en: French (Lebanon)
pl: Francuski (Liban)

[ctx: @info: country code]
en: French (Luxembourg)
pl: Francuski (Luksemburg)

[ctx: @info: country code]
en: French (Monaco)
pl: Francuski (Monako)

[ctx: @info: country code]
en: French (Madagascar)
pl: Francuski (Madagaskar)

[ctx: @info: country code]
en: French (Mali)
pl: Francuski (Mali)

[ctx: @info: country code]
en: French (Martinique)
pl: Francuski (Martinika)

[ctx: @info: country code]
en: French (New Caledonia)
pl: Francuski (Nowa Kaledonia)

[ctx: @info: country code]
en: French (French Polynesia)
pl: Francuski (Polinezja Francuska)

[ctx: @info: country code]
en: French (St. Pierre and Miquelon)
pl: Francuski (St. Pierre i Miquelon)

[ctx: @info: country code]
en: French (Reunion)
pl: Francuski (Reunion)

[ctx: @info: country code]
en: French (Rwanda)
pl: Francuski (Rwanda)

[ctx: @info: country code]
en: French (Seychelles)
pl: Francuski (Seszele)

[ctx: @info: country code]
en: French (Chad)
pl: Francuski (Chad)

[ctx: @info: country code]
en: French (Togo)
pl: Francuski (Togo)

[ctx: @info: country code]
en: French (Vanuatu)
pl: Francuski (Vanuatu)

[ctx: @info: country code]
en: French (Wallis and Futuna)
pl: Francuski (Wallis i Futuna)

[ctx: @info: country code]
en: French (Mayotte)
pl: Francuski (Mayotte)

[ctx: @info: country code]
en: Frisian (Netherlands)
pl: Fryzyjski (Holandia)

[ctx: @info: country code]
en: Irish (United Kingdom)
pl: Irlandzki (Wielka Brytania)

[ctx: @info: country code]
en: Irish (Ireland)
pl: Irlandzki (Irlandia)

[ctx: @info: country code]
en: Gaelic (United Kingdom)
pl: Gaelicki (Wielka Brytania)

[ctx: @info: country code]
en: Galician (Galicia)
pl: Galicyjski (Galicja)

[ctx: @info: country code]
en: Gujarati (India)
pl: Gudźarati (Indie)

[ctx: @info: country code]
en: Manx (United Kingdom)
pl: Manx (Wielka Brytania)

[ctx: @info: country code]
en: Hausa (Chad)
pl: Hausa (Czad)

[ctx: @info: country code]
en: Hawaiian (US state of Hawaii)
pl: Hawajski (Stan Hawaje w USA)

[ctx: @info: country code]
en: Modern Hebrew (Israel)
pl: Nowoczesny Hebrajski (Izrael)

[ctx: @info: country code]
en: Hindi (India)
pl: Hindi (Indie)

[ctx: @info: country code]
en: Croatian (Bosnia and Herzegovina, Latin)
pl: Chorwacki (Bośnia i Hercegowina, łaciński)

[ctx: @info: country code]
en: Croatian (Croatia)
pl: Chorwacki (Chorwacja)

[ctx: @info: country code]
en: Haitian Creole (France)
pl: Creole z Haiti (Francja)

[ctx: @info: country code]
en: Hungarian (Hungary)
pl: Węgierski (Węgry)

[ctx: @info: country code]
en: Hungarian (Slovenia)
pl: Węgierski (Słowenia)

[ctx: @info: country code]
en: Armenian (Armenia)
pl: Ormiański (Armenia)

[ctx: @info: country code]
en: Indonesian (Bahasa Indonesia)
pl: Indonezyjski (Indonezja Bahasa)

[ctx: @info: country code]
en: Sichuan Yi (People's Republic of China)
pl: Sichuan Yi (Republika Ludowa Chin)

[ctx: @info: country code]
en: Icelandic (Iceland)
pl: Islandzki (Islandia)

[ctx: @info: country code]
en: Italian (Switzerland)
pl: Włoski (Szwajcaria)

[ctx: @info: country code]
en: Italian (Croatia)
pl: Włoski (Chorwacja)

[ctx: @info: country code]
en: Italian (Italy)
pl: Włoski (Włochy)

[ctx: @info: country code]
en: Italian (Slovenia)
pl: Włoski (Słowenia)

[ctx: @info: country code]
en: Italian (San Marino)
pl: Włoski (San Marino)

[ctx: @info: country code]
en: Hebrew (Israel)
pl: Hebrajski (Izrael)

[ctx: @info: country code]
en: Japanese (Japan)
pl: Japoński (Japonia)

[ctx: @info: country code]
en: Modern Javanese (Indonesia)
pl: Nowoczesny jawajski (Indonezja)

[ctx: @info: country code]
en: Javanese (Indonesia)
pl: Jawajski (Indonezja)

[ctx: @info: country code]
en: Georgian (Georgia)
pl: Gruziński (Gruzja)

[ctx: @info: country code]
en: Kazakh (Kazakhstan)
pl: Kazachski (Kazachstan)

[ctx: @info: country code]
en: Greenlandic (Greenland)
pl: Grenlandzki (Grenlandia)

[ctx: @info: country code]
en: Khmer (Cambodia)
pl: Khmerski (Kambodża)

[ctx: @info: country code]
en: Kannada (India)
pl: Kannada (Indie)

[ctx: @info: country code]
en: Korean (South Korea)
pl: Koreański (Południowa Korea)

[ctx: @info: country code]
en: Korean (North Korea)
pl: Koreański (Korea Północna)

[ctx: @info: country code]
en: Kyrgyz (Kyrgyzstan)
pl: Kirgiski (Kirgistan)

[ctx: @info: country code]
en: Cornish (United Kingdom)
pl: Cornish (Wielka Brytania)

[ctx: @info: country code]
en: Kurdish (Iran)
pl: Kurdyjski (Iran)

[ctx: @info: country code]
en: Latin (Italy)
pl: Łaciński (Włochy)

[ctx: @info: country code]
en: Luxembourgish (Luxembourg)
pl: Luksemburski (Luksemburg)

[ctx: @info: country code]
en: Lingala (Democratic Republic of Congo)
pl: Lingala (Demokratyczna Republika Kongo)

[ctx: @info: country code]
en: Lingala (Congo)
pl: Lingala (Kongo)

[ctx: @info: country code]
en: Lao (Lao PDR)
pl: Laotański (Laos)

[ctx: @info: country code]
en: Lithuanian (Lithuania)
pl: Litewski (Litwa)

[ctx: @info: country code]
en: Latvian (Latvia)
pl: Łotewski (Łotwa)

[ctx: @info: country code]
en: Malagasy (Madagascar)
pl: Malagasy (Madagaskar)

[ctx: @info: country code]
en: Meadow Mari (Russia)
pl: Meadow Mari (Rosja)

[ctx: @info: country code]
en: Maori (New Zealand)
pl: Maoryski (Nowa Zelandia)

[ctx: @info: country code]
en: Macedonian (Macedonia)
pl: Macedoński (Macedonia)

[ctx: @info: country code]
en: Malayalam (India)
pl: Malajalam (Indie)

[ctx: @info: country code]
en: Mongolian (People's Republic of China)
pl: Mongolski (Republika Ludowa Chin)

[ctx: @info: country code]
en: Mongolian (Mongolia)
pl: Mongolski (Mongolia)

[ctx: @info: country code]
en: Marathi (India)
pl: Marathi (Indie)

[ctx: @info: country code]
en: Hill Mari (Russia)
pl: Hill Mari (Rosja)

[ctx: @info: country code]
en: Malay (Brunei Darussalam)
pl: Malajski (Brunei)

[ctx: @info: country code]
en: Malay (Malaysia)
pl: Malajski (Malezja)

[ctx: @info: country code]
en: Malay (Singapore)
pl: Malajski (Singapur)

[ctx: @info: country code]
en: Maltese (Malta)
pl: Maltański (Malta)

[ctx: @info: country code]
en: Burmese (Myanmar)
pl: Birmański (Myanmar)

[ctx: @info: country code]
en: Norwegian Bokmål (Norway)
pl: Norweski Bokmål (Norwegia)

[ctx: @info: country code]
en: Nepali (Nepal)
pl: Nepalski (Nepal)

[ctx: @info: country code]
en: Dutch (Netherlands Antilles)
pl: Holenderski (Antyle Holenderskie)

[ctx: @info: country code]
en: Dutch (Aruba)
pl: Holenderski (Aruba)

[ctx: @info: country code]
en: Dutch (Belgium)
pl: Holenderski (Belgia)

[ctx: @info: country code]
en: Dutch (Netherlands)
pl: Holenderski (Holandia)

[ctx: @info: country code]
en: Dutch (Suriname)
pl: Holenderski (Surinam)

[ctx: @info: country code]
en: Norwegian (Norway)
pl: Norweski (Norwegia)

[ctx: @info: country code]
en: Norwegian Nynorsk (Norway)
pl: Norweski Nynorsk (Norwegia)

[ctx: @info: country code]
en: Sesotho sa Leboa (South Africa)
pl: Sesotho sa Leboa (Republika Południowej Afryki)

[ctx: @info: country code]
en: Occitan (France)
pl: Okcytański (Francja)

[ctx: @info: country code]
en: Oriya (India)
pl: Orija (Indie)

[ctx: @info: country code]
en: Punjabi (India)
pl: Pendżabski (Indie)

[ctx: @info: country code]
en: Papiamento (Aruba-Dutch Caribbean)
pl: Papiamento (Karaiby Holenderskie Aruba)

[ctx: @info: country code]
en: Polish (Poland)
pl: Polski (Polska)

[ctx: @info: country code]
en: Pashto (Afghanistan)
pl: Pasztuński (Afganistan)

[ctx: @info: country code]
en: Portuguese (Angola)
pl: Portugalski (Angola)

[ctx: @info: country code]
en: Portuguese (Brazil)
pl: Porgugalski (Brazylia)

[ctx: @info: country code]
en: Portuguese (Cape Verde Islands)
pl: Portugalski (Wyspy Zielonego Przylądka)

[ctx: @info: country code]
en: Portuguese (Guinea-Bissau)
pl: Portugalski (Gwinea-Bissau)

[ctx: @info: country code]
en: Portuguese (Mozambique)
pl: Portugalski (Mozambik)

[ctx: @info: country code]
en: Portuguese (Portugal)
pl: Portugalski (Portugalia)

[ctx: @info: country code]
en: Portuguese (São Tomé e Principe)
pl: Portugalski (São Tomé e Principe)

[ctx: @info: country code]
en: Otomi Querétaro (Mexico)
pl: Otomi Querétaro (Meksyk)

[ctx: @info: country code]
en: Romansh (Switzerland)
pl: Romansz (Szwajacaria)

[ctx: @info: country code]
en: Romanian (Romania)
pl: Rumuński (Rumunia)

[ctx: @info: country code]
en: Russian (Russia)
pl: Rosyjski (Rosja)

[ctx: @info: country code]
en: Kinyarwanda (Rwanda)
pl: Ruanda-rundi (Rwanda)

[ctx: @info: country code]
en: Sanskrit (India)
pl: Sanskryt (Indie)

[ctx: @info: country code]
en: Sindhi (India)
pl: Sindhi (Indie)

[ctx: @info: country code]
en: Sami (Northern, Finland)
pl: Lapoński (Północna Finlandia)

[ctx: @info: country code]
en: Sami (Northern, Norway)
pl: Lapoński (Północna Norwegia)

[ctx: @info: country code]
en: Sami (Northern, Sweden)
pl: Lapoński (Północna Szwecja)

[ctx: @info: country code]
en: Sinhala (Sri Lanka)
pl: Syngalezki (Sri Lanka)

[ctx: @info: country code]
en: Slovak (Slovakia)
pl: Słowacki (Słowacja)

[ctx: @info: country code]
en: Slovenian (Slovenia)
pl: Słoweński (Słowenia)

[ctx: @info: country code]
en: Samoan (Samoa)
pl: Samoański (Samoa)

[ctx: @info: country code]
en: Somali  (Somalia)
pl: Somalijski (Somalia)

[ctx: @info: country code]
en: Albanian (Albania)
pl: Albański (Albania)

[ctx: @info: country code]
en: Serbian (Bosnia-Herzegovina)
pl: Serbski (Bośnia i Hercegowina)

[ctx: @info: country code]
en: Serbian (Serbia)
pl: Serbski (Serbia)

[ctx: @info: country code]
en: Serbian (Serbia and Montenegro)
pl: Serbski (Serbia i Czarnogóra)

[ctx: @info: country code]
en: Serbian (Yugoslavia)
pl: Serbski (Jugosławia)

[ctx: @info: country code]
en: Swati (Swaziland)
pl: Suazi (Suaziland)

[ctx: @info: country code]
en: Swati (South Africa)
pl: Swati (Afryka południowa)

[ctx: @info: country code]
en: Sundanese (Indonesia)
pl: Sudański (Indonezyja)

[ctx: @info: country code]
en: Swedish (Finland)
pl: Szwedzki (Finlandia)

[ctx: @info: country code]
en: Swedish (Sweden)
pl: Szwedzki (Szwecja)

[ctx: @info: country code]
en: Swahili (Kenya)
pl: Suahili (Kenia)

[ctx: @info: country code]
en: Swahili (Tanzania)
pl: Suahili (Tanzania)

[ctx: @info: country code]
en: Tamil (India)
pl: Tamilski (Indie)

[ctx: @info: country code]
en: Tamil (Singapore)
pl: Tamilski (Singapur)

[ctx: @info: country code]
en: Telugu (India)
pl: Telugu (Indie)

[ctx: @info: country code]
en: Tajik (Tajikistan)
pl: Tajik (Tadżykistan)

[ctx: @info: country code]
en: Thai (Thailand)
pl: Tajski (Tajlandia)

[ctx: @info: country code]
en: Turkmen (Turkmenistan)
pl: Turkmeński (Turkmenistan)

[ctx: @info: country code]
en: Klingon (US state)
pl: Klingoński (Stan USA)

[ctx: @info: country code]
en: Tagalog (Philippines)
pl: Tagalog (Filipiny)

[ctx: @info: country code]
en: Setswana Tswana (South Africa)
pl: Setswana Tswana (Republika Południowej Afryki)

[ctx: @info: country code]
en: Tongan (Tonga)
pl: Tongański (Tonga)

[ctx: @info: country code]
en: Turkish (Bulgaria)
pl: Turecki (Bułgaria)

[ctx: @info: country code]
en: Turkish (Cyprus)
pl: Turecki (Cypr)

[ctx: @info: country code]
en: Turkish (Turkey)
pl: Turecki (Turcja)

[ctx: @info: country code]
en: Tatar (Russia)
pl: Tatarski (Rosja)

[ctx: @info: country code]
en: Tahitian (French Polynesia)
pl: Francuski (Polinezja Francuska)

[ctx: @info: country code]
en: Udmurt (Russia)
pl: Udmurt (Rosja)

[ctx: @info: country code]
en: Uighur (People's Republic of China)
pl: Uighur (Republika Ludowa Chin)

[ctx: @info: country code]
en: Ukrainian (Ukraine)
pl: Ukraiński (Ukraina)

[ctx: @info: country code]
en: Urdu (India)
pl: Urdu (Indie)

[ctx: @info: country code]
en: Uzbek (Uzbekistan)
pl: Uzbecki (Uzbekistan)

[ctx: @info: country code]
en: Vietnamese (Vietnam)
pl: Wietnamski (Wietnam)

[ctx: @info: country code]
en: IsiXhosa Xhosa (South Africa)
pl: IsiXhosa Xhosa (Afryka południowa)

[ctx: @info: country code]
en: Yiddish (Germany)
pl: Jidisz (Niemcy)

[ctx: @info: country code]
en: Yoruba (Nigeria)
pl: Joruba (Nigeria)

[ctx: @info: country code]
en: Yucatec Maya (Mexico)
pl: Yucatec Maya (Meksyk)

[ctx: @info: country code]
en: Chinese (People's Republic of China)
pl: Chiński (Republika Ludowa Chin)

[ctx: @info: country code]
en: Chinese (Hong Kong SAR, People's Republic of China)
pl: Chiński (Hong Kong, Chińska Republika Ludowa)

[ctx: @info: country code]
en: Chinese (Macao SAR)
pl: Chiński (Makao)

[ctx: @info: country code]
en: Chinese (Singapore)
pl: Chiński (Singapur)

[ctx: @info: country code]
en: Chinese (Taiwan)
pl: Chiński (Tajwan)

[ctx: @info: country code]
en: Simplified Chinese (People's Republic of China)
pl: Chiński uproszczony (Chińska Republika Ludowa)

[ctx: @info: country code]
en: isiZulu Zulu (South Africa)
pl: Zuluski (Republika Południowej Afryki)

[ctx: @info: country code]
en: Afghanistan
pl: Afganistan

[ctx: @info: country code]
en: Algeria
pl: Algieria

[ctx: @info: country code]
en: American Samoa
pl: Amerykańskie Samoa

[ctx: @info: country code]
en: Andorra
pl: Andora

[ctx: @info: country code]
en: Antarctica
pl: Antarktyka

[ctx: @info: country code]
en: Antigua and Barbuda
pl: Antigua i Barbuda

[ctx: @info: country code]
en: Argentina
pl: Argentyna

[ctx: @info: country code]
en: Azerbaijan
pl: Azerbejdżan

[ctx: @info: country code]
en: Bahamas
pl: Bahamy

[ctx: @info: country code]
en: Bahrain
pl: Bahrajn

[ctx: @info: country code]
en: Bangladesh
pl: Bangladesz

[ctx: @info: country code]
en: Belarus
pl: Białoruś

[ctx: @info: country code]
en: Belgium
pl: Belgia

[ctx: @info: country code]
en: Bermuda
pl: Bermudy

[ctx: @info: country code]
en: Bolivia
pl: Boliwia

[ctx: @info: country code]
en: Bosnia and Herzegovina
pl: Bośnia i Hercegowina

[ctx: @info: country code]
en: Bouvet Island
pl: Wyspa Bouvet

[ctx: @info: country code]
en: Brazil
pl: Brazylia

[ctx: @info: country code]
en: British Indian Ocean Territory
pl: Brytyjskie Terytorium Oceanu Indyjskiego

[ctx: @info: country code]
en: British Virgin Islands
pl: Brytyjskie Wyspy Dziewicze

[ctx: @info: country code]
en: Bulgaria
pl: Bułgaria

[ctx: @info: country code]
en: Cambodia
pl: Kambodża

[ctx: @info: country code]
en: Cameroon
pl: Kamerun

[ctx: @info: country code]
en: Canada
pl: Kanada

[ctx: @info: country code]
en: Cape Verde
pl: Wyspy Zielonego Przylądka

[ctx: @info: country code]
en: Cayman Islands
pl: Wyspy Kajman

[ctx: @info: country code]
en: Central African Republic
pl: Republika Środkowo-Afrykańska

[ctx: @info: country code]
en: Chad
pl: Czad

[ctx: @info: country code]
en: China
pl: Chiny

[ctx: @info: country code]
en: Christmas Island
pl: Wyspy Bożego Narodzenia

[ctx: @info: country code]
en: Cocos Islands
pl: Wyspy Kokosowe

[ctx: @info: country code]
en: Colombia
pl: Kolumbia

[ctx: @info: country code]
en: Comoros
pl: Komory

[ctx: @info: country code]
en: Zaire
pl: Zair

[ctx: @info: country code]
en: Congo
pl: Kongo

[ctx: @info: country code]
en: Cook Islands
pl: Wyspy Cooka

[ctx: @info: country code]
en: Costa Rica
pl: Kostaryka

[ctx: @info: country code]
en: Ivory Coast
pl: Wybrzeże Kości Słoniowej

[ctx: @info: country code]
en: Cuba
pl: Kuba

[ctx: @info: country code]
en: Cyprus
pl: Cypr

[ctx: @info: country code]
en: Czechia
pl: Czechy

[ctx: @info: country code]
en: Denmark
pl: Dania

[ctx: @info: country code]
en: Djibouti
pl: Dżibuti

[ctx: @info: country code]
en: Dominica
pl: Dominika

[ctx: @info: country code]
en: Dominican Republic
pl: Republika Dominikany

[ctx: @info: country code]
en: Ecuador
pl: Ekwador

[ctx: @info: country code]
en: Egypt
pl: Egipt

[ctx: @info: country code]
en: El Salvador
pl: Salwador

[ctx: @info: country code]
en: Equatorial Guinea
pl: Gwinea Równikowa

[ctx: @info: country code]
en: Eritrea
pl: Erytrea

[ctx: @info: country code]
en: Ethiopia
pl: Etiopia

[ctx: @info: country code]
en: Faeroe Islands
pl: Wyspy Owcze

[ctx: @info: country code]
en: Falkland Islands
pl: Falklandy

[ctx: @info: country code]
en: Fiji Islands
pl: Fidżi

[ctx: @info: country code]
en: Finland
pl: Finlandia

[ctx: @info: country code]
en: France
pl: Francja

[ctx: @info: country code]
en: French Guiana
pl: Gujana Francuska

[ctx: @info: country code]
en: French Polynesia
pl: Polinezja Francuska

[ctx: @info: country code]
en: French Southern Territories
pl: Francuskie Terytoria Południowe

[ctx: @info: country code]
en: Georgia
pl: Gruzja

[ctx: @info: country code]
en: Germany
pl: Niemcy

[ctx: @info: country code]
en: Greece
pl: Grecja

[ctx: @info: country code]
en: Greenland
pl: Grenlandia

[ctx: @info: country code]
en: Guadaloupe
pl: Guadalupa

[ctx: @info: country code]
en: Guatemala
pl: Gwatemala

[ctx: @info: country code]
en: Guinea
pl: Gwinea

[ctx: @info: country code]
en: Guinea-Bissau
pl: Gwinea-Bissau

[ctx: @info: country code]
en: Guyana
pl: Gujana

[ctx: @info: country code]
en: Heard and McDonald Islands
pl: Wyspy Heard i McDonald

[ctx: @info: country code]
en: Vatican
pl: Watykan

[ctx: @info: country code]
en: Croatia
pl: Chorwacja

[ctx: @info: country code]
en: Hungary
pl: Węgry

[ctx: @info: country code]
en: Iceland
pl: Islandia

[ctx: @info: country code]
en: India
pl: Indie

[ctx: @info: country code]
en: Indonesia
pl: Indonezja

[ctx: @info: country code]
en: Iraq
pl: Irak

[ctx: @info: country code]
en: Ireland
pl: Irlandia

[ctx: @info: country code]
en: Israel
pl: Izrael

[ctx: @info: country code]
en: Italy
pl: Włochy

[ctx: @info: country code]
en: Jamaica
pl: Jamajka

[ctx: @info: country code]
en: Japan
pl: Japonia

[ctx: @info: country code]
en: Jordan
pl: Jordania

[ctx: @info: country code]
en: Kazakhstan
pl: Kazachstan

[ctx: @info: country code]
en: Kenya
pl: Kenia

[ctx: @info: country code]
en: North-Korea
pl: Korea Północna

[ctx: @info: country code]
en: South-Korea
pl: Korea Południowa

[ctx: @info: country code]
en: Kuwait
pl: Kuwejt

[ctx: @info: country code]
en: Kyrgyz Republic
pl: Kirgistan

[ctx: @info: country code]
en: Lao
pl: Laos

[ctx: @info: country code]
en: Latvia
pl: Łotwa

[ctx: @info: country code]
en: Lebanon
pl: Liban

[ctx: @info: country code]
en: Lithuania
pl: Litwa

[ctx: @info: country code]
en: Luxembourg
pl: Luksemburg

[ctx: @info: country code]
en: Macao
pl: Makao

[ctx: @info: country code]
en: Madagascar
pl: Madagaskar

[ctx: @info: country code]
en: Malaysia
pl: Malezja

[ctx: @info: country code]
en: Maldives
pl: Malediwy

[ctx: @info: country code]
en: Marshall Islands
pl: Wyspy Marshalla

[ctx: @info: country code]
en: Martinique
pl: Martynika

[ctx: @info: country code]
en: Mauritania
pl: Mauretania

[ctx: @info: country code]
en: Mexico
pl: Meksyk

[ctx: @info: country code]
en: Micronesia
pl: Mikronezja

[ctx: @info: country code]
en: Moldova
pl: Mołdawia

[ctx: @info: country code]
en: Monaco
pl: Monako

[ctx: @info: country code]
en: Morocco
pl: Maroko

[ctx: @info: country code]
en: Mozambique
pl: Mozambik

[ctx: @info: country code]
en: Netherlands Antilles
pl: Antyle Holenderskie

[ctx: @info: country code]
en: Netherlands
pl: Holandia

[ctx: @info: country code]
en: New Caledonia
pl: Nowa Kaledonia

[ctx: @info: country code]
en: New Zealand
pl: Nowa Zelandia

[ctx: @info: country code]
en: Nicaragua
pl: Nikaragua

[ctx: @info: country code]
en: Norfolk Island
pl: Wyspy Norfolk

[ctx: @info: country code]
en: Northern Mariana Islands
pl: Północne Wyspy Mariany

[ctx: @info: country code]
en: Norway
pl: Norwegia

[ctx: @info: country code]
en: Palestinian Territory
pl: Terytorium Palestyńskie

[ctx: @info: country code]
en: Papua New Guinea
pl: Papua Nowa Gwinea

[ctx: @info: country code]
en: Paraguay
pl: Paragwaj

[ctx: @info: country code]
en: Philippines
pl: Filipiny

[ctx: @info: country code]
en: Pitcairn Island
pl: Wyspa Pitcairn

[ctx: @info: country code]
en: Poland
pl: Polska

[ctx: @info: country code]
en: Portugal
pl: Portugalia

[ctx: @info: country code]
en: Qatar
pl: Katar

[ctx: @info: country code]
en: Romania
pl: Rumunia

[ctx: @info: country code]
en: Russian Federation
pl: Federacja Rosyjska

[ctx: @info: country code]
en: St. Helena
pl: Św. Helena

[ctx: @info: country code]
en: St. Kitts and Nevis
pl: St. Kitts i Nevis

[ctx: @info: country code]
en: St. Pierre and Miquelon
pl: St. Pierre i Miquelon

[ctx: @info: country code]
en: St. Vincent and the Grenadines
pl: St. Vincent i Grenadyny

[ctx: @info: country code]
en: Sao Tome and Principe
pl: Sao Tome i Principe

[ctx: @info: country code]
en: Saudi Arabia
pl: Arabia Saudyjska

[ctx: @info: country code]
en: Seychelles
pl: Seszele

[ctx: @info: country code]
en: Singapore
pl: Singapur

[ctx: @info: country code]
en: Slovakia
pl: Słowacja

[ctx: @info: country code]
en: Slovenia
pl: Słowenia

[ctx: @info: country code]
en: Solomon Islands
pl: Wyspy Salomona

[ctx: @info: country code]
en: South Africa
pl: Afryka Południowa

[ctx: @info: country code]
en: South Georgia and the South Sandwich Islands
pl: Georgia Południowa i Południowy Sandwich

[ctx: @info: country code]
en: Spain
pl: Hiszpania

[ctx: @info: country code]
en: Suriname
pl: Surinam

[ctx: @info: country code]
en: Svalbard & Jan Mayen Islands
pl: Spitsbergen i Jan Mayen

[ctx: @info: country code]
en: Swaziland
pl: Suazi

[ctx: @info: country code]
en: Sweden
pl: Szwecja

[ctx: @info: country code]
en: Switzerland
pl: Szwajcaria

[ctx: @info: country code]
en: Syrian Arab Republic
pl: Syryjska Republika Arabska

[ctx: @info: country code]
en: Taiwan
pl: Tajwan

[ctx: @info: country code]
en: Tajikistan
pl: Tadżykistan

[ctx: @info: country code]
en: Thailand
pl: Tajlandia

[ctx: @info: country code]
en: Timor-Leste
pl: Timor Wschodni

[ctx: @info: country code]
en: Tokelau Islands
pl: Tokelau

[ctx: @info: country code]
en: Trinidad and Tobago
pl: Trynidad i Tobago

[ctx: @info: country code]
en: Tunisia
pl: Tunezja

[ctx: @info: country code]
en: Turkey
pl: Turcja

[ctx: @info: country code]
en: Turks and Caicos Islands
pl: Wyspy Turks i Caicos

[ctx: @info: country code]
en: US Virgin Islands
pl: Amerykańskie Wyspy Dziewicze

[ctx: @info: country code]
en: Ukraine
pl: Ukraina

[ctx: @info: country code]
en: United Arab Emirates
pl: Zjednoczone Emiraty Arabskie

[ctx: @info: country code]
en: United Kingdom
pl: Zjednoczone Królestwo

[ctx: @info: country code]
en: United States Minor Outlying Islands
pl: Dalekie Wyspy Mniejsze Stanów Zjednoczonych

[ctx: @info: country code]
en: United States of America
pl: Stany Zjednoczone Ameryki

[ctx: @info: country code]
en: Uruguay, Eastern Republic of
pl: Urugwaj, Wschodnia Republika

[ctx: @info: country code]
en: Venezuela
pl: Wenezuela

[ctx: @info: country code]
en: Viet Nam
pl: Wietnam

[ctx: @info: country code]
en: Wallis and Futuna Islands
pl: Wallis i Futuna

[ctx: @info: country code]
en: Western Sahara
pl: Sahara Zachodnia

[ctx: @info: country code]
en: Yemen
pl: Jemen

[ctx: @info: country code]
en: United Nations
pl: Organizacja Narodów Zjednoczonych

[ctx: @info: country code]
en: European Union
pl: Unia Europejska

[ctx: @info: country code]
en: Space
pl: Kosmos

[ctx: @info: country code]
en: At Sea
pl: Na morzu

[ctx: @info: country code]
en: In Flight
pl: W powietrzu

[ctx: @info: country code]
en: England
pl: Anglia

[ctx: @info: country code]
en: Scotland
pl: Szkocja

[ctx: @info: country code]
en: Northern Ireland
pl: Irlandia Północna

[ctx: @info: country code]
en: Wales
pl: Walia

[ctx: @info: country code]
en: Palestine
pl: Palestyna

[ctx: @info: country code]
en: Jericho
pl: Jerycho

[ctx: @item: unknown country]
en: Unknown
pl: Nieznany

[ctx: @title: subject widget]
en: Use structured definition of the subject matter:
pl: Użyj strukturowej definicji tematu:

[ctx: @label: subject widget]
en: Use standard
pl: Użyj standardowego

[ctx: @label: subject widget]
en: reference code
pl: kod odniesienia

[ctx: @label: subject widget]
en: Use custom definition
pl: Definicja użytkownika

[ctx: @info]
en: Set here the Informative Provider Reference
pl: Tutaj umieść szczegółowy opis dostawcy

[ctx: @info]
en: Set here the Subject Reference Number
pl: Tutaj umieść numer odniesienia do tematu.

[ctx: @info]
en: Set here the Subject Name
pl: Tutaj umieść nazwę przedmiotu

[ctx: @info]
en: Set here the Subject Matter Name
pl: Tutaj umieść nazwę rzeczową przedmiotu

[ctx: @info]
en: Set here the Subject Detail Name
pl: Tutaj umieść nazwę szczegółową przedmiotu

[ctx: @label: subject properties]
en: Reference:
pl: Odniesienie:

[ctx: @label: subject properties]
en: Name:
pl: Nazwa:

[ctx: @label: subject properties]
en: Matter:
pl: Temat:

[ctx: @label: subject properties]
en: Detail:
pl: Szczegół:

[ctx: @action: subject properties]
en: &Add
pl: Dod&aj

[ctx: @action: subject properties]
en: &Delete
pl: &Usuń

[ctx: @action: subject properties]
en: &Replace
pl: &Zastąp

en: Selected source language %1 is not supported for %2
pl: Wybrany język źródłowy %1 nie jest obsługiwany dla %2

en: Selected translation language %1 is not supported for %2
pl: Wybrany język tłumaczenia %1 nie jest obsługiwany dla %2

en: Selected ui language %1 is not supported for %2
pl: Wybrany język interfejsu %1 nie jest obsługiwany dla %2

en: %1 URL can't be empty.
pl: Adres URL %1 nie może być pusty.

en: Error: Unable to find Bing credentials in web version.
pl: Błąd: Nie można znaleźć danych dostępowych Bing w wersji sieciowej.

en: Error: Unable to extract Bing key from web version.
pl: Błąd: Nie można wydobyć klucza Bing z wersji sieciowej.

en: Error: Unable to extract Bing token from web version.
pl: Błąd: Nie można wydobyć tokena Bing z wersji sieciowej.

en: Error: Unable to extract additional Bing information from web version.
pl: Błąd: Nie można wydobyć dodatkowych danych Bing z wersji sieciowej.

en: Error: Unable to parse autodetected language
pl: Błąd: Nie można przetworzyć samowykrytego języka

en: Error: Engine systems have detected suspicious traffic from your computer network. Please try your request again later.
pl: Błąd: Systemy silników wykryły podejrzany ruch z twojej sieci twojego komputera. Spróbuj ponownie później.

[ctx: @info: language name]
en: Automatically detect
pl: Sam wykryj

[ctx: @info: language name]
en: Afrikaans
pl: Afrykanerski

[ctx: @info: language name]
en: Albanian
pl: Albański

[ctx: @info: language name]
en: Amharic
pl: Etiopski

[ctx: @info: language name]
en: Arabic
pl: Arabski

[ctx: @info: language name]
en: Armenian
pl: Armeński

[ctx: @info: language name]
en: Azeerbaijani
pl: Azerbejdżański

[ctx: @info: language name]
en: Basque
pl: Baskijski

[ctx: @info: language name]
en: Bashkir
pl: Baszkirski

[ctx: @info: language name]
en: Belarusian
pl: Białoruski

[ctx: @info: language name]
en: Bengali
pl: Bengalski

[ctx: @info: language name]
en: Bosnian
pl: Bośniacki

[ctx: @info: language name]
en: Bulgarian
pl: Bułgarski

[ctx: @info: language name]
en: Catalan
pl: Kataloński

[ctx: @info: language name]
en: Cantonese
pl: Kantoński

[ctx: @info: language name]
en: Chinese (Simplified)
pl: Chiński (uproszczony)

[ctx: @info: language name]
en: Chinese (Traditional)
pl: Chiński (tradycyjny)

[ctx: @info: language name]
en: Corsican
pl: Korsykański

[ctx: @info: language name]
en: Croatian
pl: Chorwacki

[ctx: @info: language name]
en: Czech
pl: Czeski

[ctx: @info: language name]
en: Danish
pl: Duński

[ctx: @info: language name]
en: Dutch
pl: Holenderski

[ctx: @info: language name]
en: English
pl: Angielski

[ctx: @info: language name]
en: Estonian
pl: Estoński

[ctx: @info: language name]
en: Fijian
pl: z Fiji

[ctx: @info: language name]
en: Filipino
pl: Filipiński

[ctx: @info: language name]
en: Finnish
pl: Fiński

[ctx: @info: language name]
en: French
pl: Francuski

[ctx: @info: language name]
en: Frisian
pl: Fryzyjski

[ctx: @info: language name]
en: Galician
pl: Galicyjski

[ctx: @info: language name]
en: Georgian
pl: Gruziński

[ctx: @info: language name]
en: German
pl: Niemiecki

[ctx: @info: language name]
en: Greek
pl: Grecki

[ctx: @info: language name]
en: Haitian Creole
pl: Haitański Creole

[ctx: @info: language name]
en: Hawaiian
pl: Hawajski

[ctx: @info: language name]
en: Hebrew
pl: Hebrajski

[ctx: @info: language name]
en: Hungarian
pl: Węgierski

[ctx: @info: language name]
en: Icelandic
pl: Islandzki

[ctx: @info: language name]
en: Indonesian
pl: Indonezyjski

[ctx: @info: language name]
en: Irish
pl: Irlandzki

[ctx: @info: language name]
en: Italian
pl: Włoski

[ctx: @info: language name]
en: Japanese
pl: Japoński

[ctx: @info: language name]
en: Javanese
pl: Jawański

[ctx: @info: language name]
en: Kazakh
pl: Kazachski

[ctx: @info: language name]
en: Khmer
pl: Khmerski

[ctx: @info: language name]
en: Klingon
pl: Klingoński

[ctx: @info: language name]
en: Korean
pl: Koreański

[ctx: @info: language name]
en: Kurdish
pl: Kurdyjski

[ctx: @info: language name]
en: Latin
pl: Łaciński

[ctx: @info: language name]
en: Latvian
pl: Łotewski

[ctx: @info: language name]
en: Levantine Arabic
pl: Arabski Levantine

[ctx: @info: language name]
en: Lithuanian
pl: Litewski

[ctx: @info: language name]
en: Luxembourgish
pl: Luksemburski

[ctx: @info: language name]
en: Macedonian
pl: Macedoński

[ctx: @info: language name]
en: Malagasy
pl: Madagaskarski

[ctx: @info: language name]
en: Malay
pl: Malajski

[ctx: @info: language name]
en: Malayalam
pl: Malajalam

[ctx: @info: language name]
en: Maltese
pl: Maltański

[ctx: @info: language name]
en: Maori
pl: Maoryjski

[ctx: @info: language name]
en: Mongolian
pl: Mongolski

[ctx: @info: language name]
en: Nepali
pl: Nepalski

[ctx: @info: language name]
en: Norwegian
pl: Norweski

[ctx: @info: language name]
en: Pashto
pl: Paszto

[ctx: @info: language name]
en: Persian
pl: Perski

[ctx: @info: language name]
en: Polish
pl: Polski

[ctx: @info: language name]
en: Portuguese
pl: Portugalski

[ctx: @info: language name]
en: Punjabi
pl: Pundżabi

[ctx: @info: language name]
en: Romanian
pl: Rumuński

[ctx: @info: language name]
en: Russian
pl: Rosyjski

[ctx: @info: language name]
en: Samoan
pl: Samoański

[ctx: @info: language name]
en: Scots Gaelic
pl: Szkocki galicyjski

[ctx: @info: language name]
en: Serbian (Cyrillic)
pl: Serbski (Cyrylica)

[ctx: @info: language name]
en: Serbian (Latin)
pl: Serbski (zapis łaciński)

[ctx: @info: language name]
en: Slovak
pl: Słowacki

[ctx: @info: language name]
en: Slovenian
pl: Słoweński

[ctx: @info: language name]
en: Somali
pl: Somalijski

[ctx: @info: language name]
en: Spanish
pl: Hiszpański

[ctx: @info: language name]
en: Sundanese
pl: Sudański

[ctx: @info: language name]
en: Swahili
pl: Suahili

[ctx: @info: language name]
en: Swedish
pl: Szwedzki

[ctx: @info: language name]
en: Tagalog
pl: Tagalski

[ctx: @info: language name]
en: Tahitian
pl: Tahitański

[ctx: @info: language name]
en: Tajik
pl: Tadżycki

[ctx: @info: language name]
en: Tamil
pl: Tamilski

[ctx: @info: language name]
en: Tatar
pl: Tatarski

[ctx: @info: language name]
en: Thai
pl: Tajski

[ctx: @info: language name]
en: Turkish
pl: Turecki

[ctx: @info: language name]
en: Turkmen
pl: Turkmeński

[ctx: @info: language name]
en: Uighur
pl: Ujgurski

[ctx: @info: language name]
en: Ukrainian
pl: Ukraiński

[ctx: @info: language name]
en: Uzbek
pl: Uzbecki

[ctx: @info: language name]
en: Vietnamese
pl: Wietnamski

[ctx: @info: language name]
en: Welsh
pl: Walijski

[ctx: @info: language name]
en: Yiddish
pl: Jidysz

[ctx: @info: language name]
en: Zulu
pl: Zuluski

[ctx: @info]
en: Selected engine %1 does not support voice settings
pl: Wybrany silnik %1 nie obsługuje ustawień głosu

[ctx: @info]
en: Selected engine %1 does not support emotion settings
pl: Wybrany silnik %1 nie obsługuje ustawień emotikon

[ctx: @info]
en: %1 engine does not support TTS
pl: Silnik %1 nie obsługuje TTS

[ctx: @info]
en: Selected language %1 is not supported for %2
pl: Wybrany język %1 jest nieobsługiwany dla %2

[ctx: @info]
en: Selected voice %1 is not supported for %2
pl: Wybrany głos %1 nie jest obsługiwany dla %2

[ctx: @info]
en: Selected emotion %1 is not supported for %2
pl: Wybrana emocja %1 jest nieobsługiwana dla %2

en: Error: Unable to find Yandex SID in web version.
pl: Błąd: Nie można znaleźć Yandex SID w wersji sieciowej.

en: Error: Unable to extract Yandex SID from web version.
pl: Błąd: Nie można wydobyć tokena Yandex SID z wersji sieciowej.

[ctx: @title: translator language code]
en: Code (Language-Country)
pl: Kod (Język kraju)

[ctx: @title: translator language name]
en: Name
pl: Nazwa

[ctx: @info]
en: Enter here a string to search in languages list...
pl: Tutaj wpisz łańcuch do poszukania w wykazie języków...

[ctx: @info]
en: Show only selected items (%1/%2)
pl: Pokaż tylko zaznaczone rzeczy (%1/%2)

[ctx: @title]
en: Select Alternative Languages To Edit Text
pl: Wybierz zamienne języki do edytowania tekstu

[ctx: @label]
en: Online Translator:
pl: Tłumacz z sieci:

[ctx: @option]
en: Select here the online engine to translate text
pl: Tutaj wybierz silnik sieciowy do przetłumaczenia tekstu

[ctx: @info]
en: <para>The translator engine is an online Web-service used to translate text from one language to another one. This feature is available on metadata option where alternative language is supported, as Title, Caption, etc. The translation process is fully automatized but it requires an Internet connection to work.</para><para>User can select the more appropriate translator engine depending of desired target language, as not all world-wide languages are supported by online Web-services.</para>
pl: <para>Silnik tłumaczący jest usługą sieciową używaną do tłumaczenia z jednego na inny język. Możliwość ta jest dostępna dla metadanych takich jak tytuły, napisy, w których obsługiwany jest język zamienny. Tłumaczenie jest w pełni zautomatyzowane, lecz wymaga połączenia internetowego.</para><para>Użytkownik może wybrać bardziej odpowiedni silnik tłumaczący w zależności od żądanego języka docelowego, gdyż nie wszystkie języki są obsługiwane przez usługi sieciowe.</para>

[ctx: @title]
en: Available Translator Languages (%1/%2)
pl: Dostępne języki tłumacza (%1/%2)

[ctx: @info]
en: Open localize setup
pl: Otwórz ustawienia tłumaczenia

[ctx: @info]
en: Translate to %1
pl: Przetłumacz na %1

[ctx: @info: language edit widget]
en: Select language to translate with %1
pl: Wybierz język, na który przetłumaczyć %1

[ctx: @action]
en: Remove this entry
pl: Usuń ten wpis

[ctx: @action]
en: Clear List
pl: Wyczyść listę

[ctx: @info: search text bar]
en: Search...
pl: Poszukaj...

[ctx: @info: search text bar]
en: Case sensitive
pl: Rozróżniaj wielkość liter

[ctx: @option:check]
en: Activate spellcheck in background when entering text
pl: Sprawdzaj pisownię w tle, podczas wprowadzania tekstu

[ctx: @info]
en: <para>Turn on this option to activate the background spellcheck feature on captions, titles, and other text-edit widgets. Spellcheck is able to auto-detect the current language used in text and will propose alternative with miss-spelled words.</para><para>With entries where alternative language can be specified, the contextual language will be used to parse text. Spellcheck depends of open-source backends, including necessary dictionaries, to operate sentence analysis in desired languages.</para>
pl: <para>Zaznacz to pole, aby włączyć sprawdzenie w tle pisowni: napisów, tytułów i innych tekstowych rzeczy interfejsu. Sprawdzenie pisowni jest w stanie sam wykryć używany język i podpowiedzieć poprawkę w przypadku źle zapisanego słowa.</para><para>W przypadkach, w których można podać zamienny język, język kontekstowy będzie używany do przetwarzania tekstu. Sprawdzanie pisowni opiera się na silnikach o otwartym kodzie, uwzględniając w tym wymagane słowniki, aby analizować zdania w danym języku.</para>

[ctx: @label]
en: Default Language:
pl: Domyślny język:

[ctx: @info: edit widget default language]
en: Select the default language here to use with "x-default"value for the alternative language strings.
pl: Wybierz tutaj domyślny język do użycia z wartością "x-default" do łańcuchów zamiennych języków.

en: Auto-detect
pl: Samowykryte

[ctx: @info]
en: Detect automatically the language by parsing string content
pl: Samoczynne wykrywanie języka poprzez przetwarzanie treści łańcuchów

[ctx: @title]
en: Available Language Dictionaries
pl: Dostępne słowniki językowe

[ctx: @title: dictionary language code]
en: Code
pl: Kod

[ctx: @title: dictionary language name]
en: Name
pl: Nazwa

[ctx: @title]
en: Available Backends
pl: Dostępne silniki

[ctx: @title]
en: Ignored Words
pl: Pomijane słowa

[ctx: @info]
en: Set here a new word to ignore during spellcheck
pl: Tutaj ustaw nowe słowo do pomijania przy sprawdzaniu pisowni

[ctx: @info]
en: You can add or remove words to ignore while spell-checking operations.
pl: Możesz dodać lub usunąć słowo, aby pomijać je przy sprawdzaniu pisowni.

[ctx: @action]
en: &Add...
pl: Dod&aj...

[ctx: @action]
en: &Remove
pl: &Usuń

[ctx: @action]
en: &Replace
pl: &Zastąp

[ctx: @action]
en: Go to Previous
pl: Przejdź do poprzedniego

[ctx: @info]
en: Go to previous place in folder-view hierarchy
pl: Przejdź do poprzedniego miejsca w hierarchii widoku katalogu

[ctx: @action]
en: Go to Next
pl: Przejdź do następnego

[ctx: @info]
en: Go to next place in folder-view hierarchy
pl: Przejdź do następnego miejsca w hierarchii widoku katalogu

[ctx: @action]
en: Go Up
pl: Do góry

[ctx: @info]
en: Go up in folder-view hierarchy
pl: Przejdź wyżej w hierarchii widoku katalogu

[ctx: @action]
en: Go Home
pl: Strona domowa

[ctx: @info]
en: Go to home directory
pl: Przejdź do katalogu domowego

[ctx: @info: folder-view]
en: View Options
pl: Ustawienia widoku

[ctx: @info: folder-view]
en: Selection options to render folder-view.
pl: Ustawienia zaznaczania do wyświetlenia widoku katalogu.

[ctx: @action:inmenu]
en: Short View
pl: Widok skrócony

[ctx: @info]
en: Switch Folder-View to Short Mode
pl: Przełącz widok katalogu na tryb krótki

[ctx: @action:inmenu]
en: Detailed View
pl: Widok szczegółowy

[ctx: @info]
en: Switch Folder-View to Detailed Mode
pl: Przełącz widok katalogu na tryb szczegółowy

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Bookmarks
pl: Pokaż zakładki

[ctx: @info]
en: Show or Hide the Bookmarked places
pl: Pokaż lub ukryj miejsca z zakładek

[ctx: @action:inmenu]
en: More Settings...
pl: Więcej ustawień...

[ctx: @info]
en: Open configure dialog with more settings options
pl: Otwórz okno ustawień z większą możliwością wyboru

[ctx: @info: folder-view]
en: Stack Options
pl: Ustawienia stosu

[ctx: @info: folder-view]
en: Stack options to handle folder-view contents.
pl: Ustawienia stosu do obsługi treści widoku katalogu.

[ctx: @action:inmenu]
en: Load Contents
pl: Wczytaj zawartość

[ctx: @action]
en: Load Contents
pl: Wczytaj zawartość

[ctx: @info]
en: Load contents to editor stack
pl: Wczytaj treść na stos edytora

[ctx: @action:inmenu]
en: Append Contents
pl: Dołącz treść

[ctx: @action]
en: Append Contents
pl: Dołącz treść

[ctx: @info]
en: Append contents to editor stack
pl: Dodaje treść do stosu edytora

[ctx: @info]
en: Enter the customized folder-view path or select from history
pl: Wpisz własną ścieżkę widoku katalogów lub wybierz z historii

[ctx: @info: folder-view path edit]
en: Enter local path here...
pl: Tutaj wpisz ścieżkę lokalną...

[ctx: @item: filter type mime]
en: JPEG images
pl: Obrazy JPEG

[ctx: @item: filter type mime]
en: TIFF images
pl: Obrazy TIFF

[ctx: @item: filter type mime]
en: PNG images
pl: Obrazy PNG

[ctx: @item: filter type mime]
en: PGF images
pl: Pliki PGF

[ctx: @item: filter type mime]
en: HEIF images
pl: Obrazy HEIF

[ctx: @item: filter type mime]
en: AVIF images
pl: Obrazy AVIF

[ctx: @item: filter type mime]
en: JPEG-XL images
pl: Obrazy JPEG-XL

[ctx: @item: filter type mime]
en: WEBP images
pl: Obrazy WEBP

[ctx: @item: filter type mime]
en: DNG images
pl: Obrazy DNG

[ctx: @item: filter type mime]
en: RAW images
pl: Nieprzetworzone obrazy

[ctx: @item: filter type mime]
en: No RAW images
pl: Bez obrazów RAW

[ctx: @item: filter type mime]
en: All supported files
pl: Wszystkie obsługiwane pliki

[ctx: @info]
en: Icon Size: %1
pl: Rozmiar ikony: %1

[ctx: @title:window]
en: New Bookmark
pl: Nowa zakładka

[ctx: @title:window]
en: Edit Bookmark
pl: Edytuj zakładkę

[ctx: @label: bookmark properties]
en: &Title:
pl: &Tytuł:

[ctx: @info]
en: Enter bookmark title here...
pl: Tutaj wpisz nazwę zakładki...

[ctx: @info]
en: The bookmark title which must be unique and not empty
pl: Nazwa zakładki, która musi być niepowtarzalna i niepusta

[ctx: @label]
en: &Icon:
pl: &Ikona:

[ctx: @action:button]
en: Reset
pl: Wyzeruj

[ctx: @label: bookmark properties]
en: &Path:
pl: &Ścieżka:

[ctx: @info]
en: Enter bookmark path here...
pl: Tutaj wpisz ścieżkę zakładki...

[ctx: @info]
en: You can add or remove bookmarked places here.
pl: Tutaj możesz dodawać lub usuwać miejsca z zakładek.

[ctx: @title]
en: Bookmarks
pl: Zakładki

[ctx: @action: context menu]
en: Load Contents
pl: Wczytaj zawartość

[ctx: @title]
en: Places
pl: Miejsca

[ctx: @action]
en: Add Bookmark
pl: Dodaj zakładkę

[ctx: @info]
en: Add new bookmark to the list
pl: Dodaj nową zakładkę do spisu

[ctx: @action]
en: Del Bookmark
pl: Usuń zakładkę

[ctx: @info]
en: Remove selected bookmark from the list
pl: Usuń zaznaczoną zakładkę ze spisu

[ctx: @action]
en: Edit Bookmark
pl: Edytuj zakładkę

[ctx: @info]
en: Edit current bookmark from the list
pl: Edytuj bieżącą zakładkę ze spisu

[ctx: @title:window]
en: Add New Bookmark
pl: Dodaj nową zakładkę

[ctx: @info]
en: This bookmark referencing
    %1
    already exists in the list with name "%2".
pl: Ta zakłada donosząca się do
    %1
    już istnieje w spisie pod nazwą "%2".

[ctx: @title:window]
en: Confirm Bookmark Deletion
pl: Potwierdź usunięcie zakładki

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to remove the bookmark "%1"?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć zakładkę "%1"?

[ctx: @title]
en: My Bookmarks
pl: Moje zakładki

[ctx: @title]
en: Usual Places
pl: Zwyczajowe miejsca

[ctx: @title]
en: Folder-View
pl: Widok katalogu

[ctx: @title]
en: Stack
pl: Stos

[ctx: @action: context menu]
en: Add Bookmark
pl: Dodaj zakładkę

[ctx: @title: file system tree]
en: Folders
pl: Katalogi

[ctx: command line option]
en: File(s) or folder(s) to open
pl: Plik(i) lub katalog(i) do otwarcia

[ctx: #info]
en: <p>You are running Showfoto as a 32-bit version on a 64-bit Windows.</p><p>Please install the 64-bit version of Showfoto to get a better experience with Showfoto.</p>
pl: <p>Używasz 32 bitowej wersji Showfoto na 64 bitowej wersji Windowsa.</p><p>Wgraj 64 bitową wersję Showfoto dla lepszego działania aplikacji.</p>

en: Loading themes...
pl: Wczytywanie motywów...

en: <p>The ICC profile path seems to be invalid.</p><p>If you want to set it now, select "Yes", otherwise select "No". In this case, "Color Management" feature will be disabled until you solve this issue</p>
pl: <p>Ścieżka do profili ICC jest nieprawidłowa.</p> <p>Jeśli chcesz ją poprawić, wybierz "Tak", w innym wypadku wybierz "Nie". W takim wypadku funkcja "Zarządzanie barwami" zostanie wyłączona do czasu rozwiązania tego problemu.</p>

[ctx: unknown image dimensions]
en: Unknown
pl: Nieznany

[ctx: <Image file name> (<Image number> of <Images in album>)]
en: %1 (%2 of %3)
pl: %1 (%2 z %3)

en: Delete File
pl: Usuń plik

[ctx: @title:window]
en: Error Saving File
pl: Błąd podczas zapisu pliku

en: Failed to save file: %1
pl: Nie można zapisać pliku: %1

en: Remote file handling is not supported
pl: Brak obsługi plików zdalnych

en: Image saved successfully
pl: Obraz został pomyślnie zapisany

en: About to delete file "%1"
    Are you sure?
pl: Zamierzasz usunąć plik "%1"
    Czy na pewno?

en: Cannot delete "%1"
pl: Nie można usunąć "%1"

[ctx: @title:window]
en: Open Images from Folder
pl: Otwórz obrazy z katalogu

en: There is no item to process.
pl: Nie ma żadnych rzeczy do przetworzenia.

[ctx: @title:window]
en: Error Loading File
pl: Błąd wczytywania pliku

en: Failed to load file: "%1"
    Remote file handling is not supported
pl: Nie udało się wczytać pliku: "%1"
    Brak obsługi plików zdalnych

en: &Themes
pl: Mo&tywy

en: Open folder
pl: Otwórz katalog

note: i18n: ectx: Menu (File)
en: &File
pl: &Plik

note: i18n: ectx: Menu (Color)
en: &Color
pl: &Kolor

note: i18n: ectx: Menu (Enhance)
en: Enh&ance
pl: Popr&awki

note: i18n: ectx: Menu (Transform)
en: Tra&nsform
pl: &Przekształcenia

note: i18n: ectx: Menu (Decorate)
en: &Decorate
pl: Oz&doby

note: i18n: ectx: Menu (Filters)
en: Effec&ts
pl: Efek&ty

[ctx: @title:window]
en: Configure
pl: Ustawienia

en: Editor Window
pl: Okno edytora

en: <qt>Editor Window Settings<br/><i>Customize editor window behavior</i></qt>
pl: <qt>Ustawienia okna edytora<br/><i>Dostosuj zachowanie okno edytora </i></qt>

en: <qt>Embedded Image Information Management<br/><i>Setup relations between images and metadata</i></qt>
pl: <qt>Zarządzanie informacją zagnieżdżoną<br/><i>Ustaw relacje między obrazami i metadanymi</i></qt>

en: Tool Tip
pl: Podpowiedzi

en: <qt>Thumbbar and Folder-View Items Tool-Tip Settings<br/><i>Customize information in tool-tips</i></qt>
pl: <qt>Ustawienia podpowiedzi paska miniatur oraz widoku katalogu<br/><i>Dostosowywanie informacji widocznych w podpowiedziach</i></qt>

en: RAW Decoding
pl: Dekodowanie RAW

en: <qt>RAW Files Decoding Settings<br/><i>Customize default RAW decoding settings</i></qt>
pl: <qt>Ustawienia dekodowania plików RAW<br/><i>Dostosuj domyślne ustawienia dekodowania plików RAW</i></qt>

en: <qt>Settings for Color Management<br/><i>Customize color management settings</i></qt>
pl: <qt>Ustawienia dla zarządzania barwami<br/><i>Dostosowywanie ustawień zarządzania barwami</i></qt>

en: Save Images
pl: Zapis obrazów

en: <qt>Settings for Saving Image Files<br/><i>Set default configuration used to save images</i></qt>
pl: <qt>Ustawienia zapisu plików graficznych<br/><i>Ustaw domyślną ustawienia użytą przy zapisie obrazów</i></qt>

[ctx: @title: settings section]
en: Geolocation
pl: Geopołożenie

[ctx: @title]
en: Geolocation Settings
    Customize view to geolocalize items
pl: Ustawienia geopołożenia
    Dostosuj widok do określania położenia rzeczy

en: Plugins
pl: Wtyczki

en: <qt>Main Interface Plug-in Settings<br/><i>Set which plugins will be accessible from application</i></qt>
pl: <qt>Ustawienia wtyczek głównego interfejsu<br/><i>Ustaw, które wtyczki będą dostępne z aplikacji</i></qt>

[ctx: @title: misc setup options page]
en: Miscellaneous
pl: Różne

en: <qt>Miscellaneous Settings<br/><i>Customize behavior of the other parts of Showfoto</i></qt>
pl: <qt>Różne ustawienia<br/><i>Dostosuj zachowanie innych części pokazywania zdjęć</i></qt>

[ctx: @label]
en: Rotate actions
pl: Działania obracania

[ctx: @option:check]
en: Show images/thumbnails &rotated according to orientation tag.
pl: Pokaż obrazy i miniatury ob&rócone według znacznika kierunku.

[ctx: @option:check]
en: Set orientation tag to normal after rotate/flip.
pl: Ustaw znacznik kierunku na normalny po obróceniu/odbiciu.

[ctx: @info]
en: a standard used by most digital cameras today to store technical information (like aperture and shutter speed) about an image.
pl: standard używany dzisiaj przez większość aparatów cyfrowych do przechowywania szczegółów technicznych o fotografii (np. przysłony, naświetlenia, ustawień).

[ctx: @info]
en: an older standard used in digital photography to store photographer information in images.
pl: starszy standard używany w fotografii cyfrowej by przechować informację w obrazie.

[ctx: @info]
en: a new standard used in digital photography, designed to replace IPTC.
pl: nowy standard używany w fotografii cyfrowej, zaprojektowany by zastąpić IPTC.

[ctx: @title:tab]
en: Behavior
pl: Zachowanie

en: Thumbbar, Folder-View, and Stack-View Items Sort Order
pl: Porządek szeregowania paska miniatur, widoku katalogów, widoku rzeczy na stosie

en: Sort images by:
pl: Uszereguj obrazy według:

[ctx: sort images by date]
en: Date
pl: Data

[ctx: sort images by name]
en: Name
pl: Nazwa

[ctx: sort images by size]
en: File Size
pl: Wielkość pliku

en: Here, select whether newly-loaded images are sorted by their date, name, or size on disk.
pl: Tutaj wybierasz czy nowo wczytane obrazy będą szeregowane wg daty wykonania, nazwy pliku czy jego wielkości na dysku.

en: Reverse ordering
pl: Odwróć kolejność szeregowania

en: If this option is enabled, newly-loaded images will be sorted in descending order.
pl: Kiedy ta opcja jest zaznaczona, nowo wczytane obrazy będą szeregowane w kolejności malejącej.

en: Thumbbar Items
pl: Rzeczy paska miniatur

en: &Show image Format
pl: &Pokaż format obrazu

en: Set this option to show image format over image thumbnail.
pl: Zaznacz to pole, aby pokazać format obrazu na miniaturze obrazu.

en: &Show Geolocation Indicator
pl: Pokaż w&skaźnik geopołożenia

en: Set this option to indicate if image has geolocation information.
pl: Zaznacz to pole, aby wskazać czy obraz zawiera szczegóły o geopołożeniu.

en: Scroll current item to center of thumbbar
pl: Przewiń bieżącą rzecz do środka paska miniatur

en: Updates
pl: Uaktualnienia

en: Check for new version:
pl: Sprawdź, czy jest nowa wersja:

en: Only For Stable Releases
pl: Tylko dla wydań stabilnych

en: Weekly Pre-Releases
pl: Cotygodniowe przedpremierowe wydania

en: Set this option to configure which kind of new versions must be check for updates.
    "Stable" releases are official versions safe to use in production.
    "Pre-releases" are proposed weekly to tests quickly new features
    and are not recommended to use in production as bugs can remain.
pl: Ustaw tę opcję, aby skonfigurować rodzaj nowych wersji, które mają być sprawdzane pod kątem aktualizacji.
    "Stabilne" wydania są oficjalnymi wersjami bezpiecznymi do tworzenia produkcji.
    "Wydania przedpremierowe" są proponowane co tydzień w celu szybkiego przetestowania nowych funkcjonalności
    i nie są zalecane do tworzenia, ponieważ mogą występować w nich błędy.

en: Use Version With Debug Symbols
pl: Użyj wersji z symbolami diagnostycznymi

en: If this option is enabled, a version including debug symbols will be used for updates.
    This version is more heavy but can help developers to trace dysfunctions in debugger.
pl: Jeśli ta opcja jest włączona, do aktualizacji będzie używana wersja zawierająca symbole debugowania.
    Ta wersja jest bardziej obciążająca, ale może pomóc programistom w śledzeniu zaburzeń w debugerze.

en: Last check: %1
pl: Ostatnio sprawdzono: %1

en: Check now...
pl: Sprawdź teraz...

[ctx: @title:tab]
en: Behaviour
pl: Zachowanie

en: &Show splash screen at startup
pl: &Pokaż ekran powitalny przy starcie

en: Use native file dialogs from the system
pl: Użyj okien dialogowych systemu

en: Sidebar tab title:
pl: Nazwa panelu bocznego:

en: Only For Active Tab
pl: Tylko dla używanego panelu

en: For All Tabs
pl: Dla wszystkich paneli

en: Set this option to configure how sidebars tab title are visible.
pl: Zaznacz to pole, aby ustawić widoczność nazw bocznych paneli.

en: Widget style:
pl: Wygląd rzeczy interfejsu:

en: Set this option to choose the default window decoration and looks.
pl: Zaznacz to pole, aby wybrać domyślne ozdoby i wyglądy okien.

en: Icon theme (changes after restart):
pl: Zestaw ikon (zmieni się po ponownym uruchomieniu):

en: Set this option to choose the default icon theme.
pl: Ustaw tę opcję, aby wybrać domyślny zestaw ikon.

[ctx: icon theme]
en: Breeze
pl: Bryza

[ctx: icon theme]
en: Breeze Dark
pl: Ciemna Bryza

[ctx: icon theme]
en: Oxygen
pl: Tlen

en: Use Icon Theme From System
pl: Użyj zestawu ikon z systemu plików

en: Application font:
pl: Czcionka aplikacji:

en: Select here the font used to display text in whole application.
pl: Tutaj wybierz czcionkę używaną do wyświetlania tekstu w całej aplikacji.

[ctx: @title:tab]
en: Appearance
pl: Wygląd

[ctx: @title:tab]
en: Spellcheck
pl: Sprawdzanie pisowni

[ctx: @title:tab]
en: Localize
pl: Tłumaczenie

en: Check for new version option will verify the pre-releases.
    "Pre-releases" are proposed weekly to tests quickly new features.
    It's not recommended to use pre-release in production as bugs can remain,
    unless you know what you are doing.
    Do you want to continue?
pl: Opcja Sprawdź nowe wersje pozwoli zweryfikować wersje przedpremierowe.
    "Wersje przedpremierowe są wydawane co tydzień w celu szybkiego przetestowania nowych funkcjonalności.
    Nie jest zalecane używanie wersji przedpremierowych do codziennej pracy, ponieważ mogą pojawić się błędy,
    chyba, że wiesz co robisz.
    Czy chcesz kontynuować?

[ctx: @title:tab generic plugins list]
en: Generic
pl: Ogólne

[ctx: @title:tab editor plugins list]
en: Image Editor
pl: Edytor obrazów

[ctx: @title:tab loader plugins list]
en: Image Loaders
pl: Czytniki obrazów

en: Show Items' Toolti&ps With Thumbbar and Folder-View
pl: Pokaż podpowiedzi do rzeczy na pasku miniatur i w widoku katalogu

en: Set this option to display the image information when the mouse hovers over a thumbbar or folder-view item.
pl: Po włączeniu tej opcji, informacja o obrazie zostanie pokazana po przytrzymaniu wskaźnika myszy nad rzeczą w pasku miniatur lub widoku katalogów.

en: Select here the font used to display text in tooltips.
pl: Wybierz tutaj czcionkę używaną we wskazówkach.

en: File/Image Information
pl: Szczegóły o obrazie/pliku

en: Show file name
pl: Pokaż nazwę pliku

en: Set this option to display the image file name.
pl: Zaznacz to pole by pokazać nazwę pliku.

en: Show file date
pl: Pokaż datę pliku

en: Set this option to display the image file date.
pl: Zaznacz to pole by pokazać datę pliku.

en: Show file size
pl: Pokaż wielkość pliku

en: Set this option to display the image file size.
pl: Zaznacz to pole by pokazać wielkość pliku.

en: Show image type
pl: Pokaż typ obrazu

en: Set this option to display the image type.
pl: Zaznacz to pole by pokazać typ obrazu.

en: Show image dimensions
pl: Pokaż wymiary obrazu

en: Set this option to display the image dimensions in pixels.
pl: Zaznacz to pole by pokazać wymiary obrazu w pikselach.

en: Set this option to display the make and model of the camera with which the image has been taken.
pl: Zaznacz to pole by pokazać wytwórcę i model aparatu, którym zrobiono zdjęcie.

en: Camera lens model
pl: Model soczewki aparatu

en: Set this option to display the lens model with which the image was taken.
pl: Zaznacz to pole, aby wyświetlić model soczewki, przy użyciu której zostało zrobione zdjęcie.

en: Show camera date
pl: Pokaż datę aparatu

en: Set this option to display the date when the image was taken.
pl: Zaznacz to pole by pokazać datę, kiedy zrobiono zdjęcie.

en: Set this option to display the camera aperture and focal settings used to take the image.
pl: Zaznacz to pole by pokazać przysłonę i ogniskową użyte przy robieniu zdjęcia.

en: Set this option to display the camera exposure and sensitivity used to take the image.
pl: Zaznacz to pole by pokazać czas naświetlania i czułość użyte przy robieniu zdjęcia.

en: Show camera mode and program
pl: Pokaż tryb aparatu i program

en: Set this option to display the camera mode and program used to take the image.
pl: Zaznacz to pole by pokazać tryb i program aparatu użyte przy robieniu zdjęcia.

en: Show camera flash settings
pl: Pokaż ustawienia lampy

en: Set this option to display the camera flash settings used to take the image.
pl: Zaznacz to pole by pokazać ustawienia lampy błyskowej użyte przy robieniu zdjęcia.

en: Show camera white balance settings
pl: Pokaż ustawienia równowagi bieli

en: Set this option to display the camera white balance settings used to take the image.
pl: Zaznacz to pole by pokazać ustawienia równowagi bieli użyte przy robieniu zdjęcia.

[ctx: @title]
en: My Favorites
pl: Moje ulubione

[ctx: @title]
en: Favorite Folder Properties
pl: Właściwości ulubionego katalogu

[ctx: @info: favorite folder title property]
en: Name:
pl: Nazwa:

[ctx: @info: favorite folder hierarchy property]
en: Hierarchy:
pl: Hierarchia:

[ctx: @title]
en: Favorite Item Properties
pl: Właściwości ulubionej rzeczy

[ctx: @info: favorite item title property]
en: Name:
pl: Nazwa:

[ctx: @info: favorite item date property]
en: Created:
pl: Utworzony:

[ctx: @info: favorite item hierarchy property]
en: Hierarchy:
pl: Hierarchia:

[ctx: @info; favorite item count elements property]
en: Items:
pl: Rzeczy:

[ctx: @info: favorite item caption property]
en: Description:
pl: Opis:

[ctx: @label: favorite item title properties]
en: &Name:
pl: &Nazwa:

[ctx: @info]
en: Enter favorite entry name here...
pl: Tutaj wpisz nazwę wpisu ulubionej rzeczy...

[ctx: @info]
en: The favorite item name which must be unique and not empty
pl: Nazwa ulubionego wpisu, która musi być niepowtarzalna i niepusta

[ctx: @label: favorite item hierarchy properties]
en: Hierarchy:
pl: Hierarchia:

[ctx: @info]
en: The favorite entry hierarchy which must be unique in tree-view
pl: Hierarchia ulubionego wpisu, która musi być niepowtarzalna w widoku drzewa

[ctx: @label: favorite entry type properties]
en: Type:
pl: Rodzaj:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Favorite Folder
pl: Ulubiony katalog

[ctx: @item:inlistbox]
en: Favorite Item
pl: Ulubiona rzecz

[ctx: @info]
en: A "Favorite Item" is a hierarchy entry hosting advanced properties as date, icon, description, and images list. A "Favorite Folder" is a simple entry in the hierarchy without extra property.
pl: "Ulubiona rzecz" jest wpisem w hierarchii przechowującym rozszerzone właściwości takie jak: data, ikona, opis oraz spis obrazów. "Ulubiony katalog" jest prostym wpisem w hierarchii bez dodatkowych właściwości.

[ctx: @label: favorite item caption properties]
en: &Description:
pl: &Opis:

[ctx: @info]
en: Enter favorite item description here...
pl: Tutaj wpisz opis ulubionej rzeczy...

[ctx: @label: favorite item date properties]
en: &Created:
pl: &Utworzony:

[ctx: @info]
en: Select favorite item date. By default, day of item creation is assigned.
pl: Wybierz ulubioną datę rzeczy. Domyślnie, dzień utworzenia rzeczy jest przypisywany.

[ctx: @info]
en: Use this button to select the date of the oldest image from the list.
pl: Użyj tego przycisku do wybrania daty najstarszego obrazu ze spisu.

[ctx: @info]
en: Use this button to calculate the average date of images from the list.
pl: Użyj tego przycisku do obliczenia średniej daty obrazów ze spisu.

[ctx: @info]
en: Use this button to select the date of the newest image from the list.
pl: Użyj tego przycisku do wybrania daty najnowszego obrazu ze spisu.

[ctx: @info]
en: Select here the icon to use for this favorite item in tree-view.
pl: Tutaj wybierz ikonę używaną w widoku drzewa dla tej ulubionej rzeczy.

[ctx: @info]
en: Assign favorite item icon to default in tree-view.
pl: Przypisz ikonę ulubionej rzeczy do domyślnej w widoku drzewa.

[ctx: @label: favorites item file properties]
en: &Items:
pl: &Rzeczy:

[ctx: @title:column file name]
en: Name
pl: Nazwa

[ctx: @title:column file size]
en: Size
pl: Rozmiar

[ctx: @title:column file type-mime]
en: Type
pl: Rodzaj

[ctx: @title:column file date]
en: Date
pl: Data

[ctx: @title:column file path]
en: Path
pl: Ścieżka

[ctx: @info]
en: This is the list of files hosted by this favorite item. The current selected file from this list will be automatically shown in editor when favorite is open. If none is selected, first one from the list will be displayed.
pl: Jest to spis plików przechowywanych przez tę ulubioną rzecz. Obecnie zaznaczony plik ze spisu zostanie samoczynnie pokazany w edytorze, gdy ta ulubiona rzecz zostanie otwarta. Jeśli nic nie zostanie wybrane, to zostanie pokazana pierwsza rzecz ze spisu.

[ctx: @label]
en: Note: favorite item name cannot be empty!
pl: Uwaga: nazwa ulubionej rzeczy nie może być pusta!

[ctx: @label]
en: Note: favorite item files list cannot be empty!
pl: Uwaga: spis plików ulubionych rzeczy nie może być pusty!

[ctx: @label]
en: Note: favorite item name already exists in hierarchy!
pl: Uwaga: ulubiona nazwa rzeczy już istnieje w hierarchii!

[ctx: @label]
en: Note: favorite folder name cannot be empty!
pl: Uwaga: katalog ulubionej rzeczy nie może być pusty!

[ctx: @label]
en: Note: favorite folder name already exists in hierarchy!
pl: Uwaga: ulubiona nazwa katalogu już istnieje w hierarchii!

[ctx: @info]
en: %1 file | %1 files
pl[0]: %1 plik
pl[1]: %1 pliki
pl[2]: %1 plików

[ctx: @title:window]
en: New Favorite Item
pl: Nowa ulubiona rzecz

[ctx: @title:window]
en: Edit Favorite Item
pl: Zmień ulubione rzeczy

[ctx: @title:window]
en: New Favorite Folder
pl: Nowe katalog ulubionych

[ctx: @title:window]
en: Edit Favorite Folder
pl: Zmień katalog ulubionych

[ctx: @title:window, favorite item properties]
en: Could not Calculate Average
pl: Nie można wyliczyć średniej

[ctx: @info: favorite item properties]
en: Could not calculate date average for this favorite item.
pl: Nie można wyliczyć średniego czasu dla tej ulubionej rzeczy.

[ctx: @info]
en: You can add or remove favorite stacks here.
pl: Tutaj możesz dodawać i usuwać ulubione stosy.

[ctx: @title]
en: Favorites
pl: Ulubione

[ctx: @action]
en: Add Favorite
pl: Dodaj do ulubionych

[ctx: @action]
en: Add Sub-Folder
pl: Dodaj podkatalog

[ctx: @info]
en: Add new sub-folder to the list
pl: Dodaj nowy podobraz do spisu

[ctx: @action]
en: Delete Item
pl: Usuń rzecz

[ctx: @info]
en: Remove selected item from the list
pl: Usuń zaznaczoną rzecz ze spisu

[ctx: @action]
en: Edit Item
pl: Edytuj rzecz

[ctx: @info]
en: Edit current item from the list
pl: Edytuj bieżącą rzecz ze spisu

[ctx: @info: search text bar]
en: Search in Favorites...
pl: Poszukaj w ulubionych...

[ctx: @title:window]
en: Confirm Item Deletion
pl: Potwierdź usunięcie rzeczy

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to remove the item "%1"
    and all nested items if any?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć rzecz "%1"
    i wszystkie zagnieżdżone rzeczy, jeśli takie istnieją?

[ctx: @title]
en: Unnamed
pl: Nienazwany

[ctx: @title: item file name]
en: Name
pl: Nazwa

[ctx: @title: item file size]
en: Size
pl: Rozmiar

[ctx: @title: item file type]
en: Type
pl: Rodzaj

[ctx: @title: item date from metadata]
en: Date
pl: Data

[ctx: @title]
en: Stack-View
pl: Widok stosu

[ctx: @title:menu]
en: Icon Size
pl: Rozmiar ikon

[ctx: @action:inmenu]
en: Small (%1x%2)
pl: Małe (%1x%2)

[ctx: @action:inmenu]
en: Medium (%1x%2)
pl: Średnie (%1x%2)

[ctx: @action:inmenu]
en: Large (%1x%2)
pl: Duże (%1x%2)

[ctx: @action:inmenu]
en: Huge (%1x%2)
pl: Wielkie (%1x%2)

[ctx: @action: context menu]
en: Add as Favorite
pl: Dodaj do ulubionych

[ctx: @action: context menu]
en: Clear All Items
pl: Wyczyść wszystkie rzeczy

[ctx: @action: context menu]
en: Remove Items
pl: Usuń rzeczy

[ctx: @title: stack-view list on items]
en: Stack
pl: Stos

[ctx: @action]
en: C&ancel
pl: &Anuluj

[ctx: date of image creation]
en: created: %1
pl: utw.: %1

en: By Name
pl: Wg nazwy

en: By Date
pl: Według daty

en: By File Size
pl: Wg rozmiaru pliku

[ctx: @action: sort type]
en: Ascending
pl: Rosnąco

[ctx: @action: sort type]
en: Descending
pl: Malejąco

en: Current Name
pl: Bieżąca nazwa

en: New Name
pl: Nowa nazwa

en: This list shows the results for your renaming pattern. Red items indicate a name collision, either because the new name is equal to the current name, or because the name has already been assigned to another item.
pl: Ta lista pokazuje wyniki wzorca zmiany nazw. Czerwone rzeczy pokazują konflikt w nazwie mogący wystąpić z powodu tego, że nowa nazwa jest taka sama jak stara lub została ona już przypisana do innego rzeczy.

en: Rename | Rename (%1 images)
pl[0]: Zmień nazwę (%1 plik)
pl[1]: Zmień nazwę (%1 pliki)
pl[2]: Zmień nazwę (%1 plików)

en: Sort Images
pl: Uszereguj obrazy

en: <b>Renaming images. Please wait...</b>
pl: <b>Zmienianie nazwy obrazów. Zaczekaj chwilę...</b>

[ctx: @action:button]
en: &Abort
pl: &Przerwij

en: Processing...
pl: Przetwarzanie...

[ctx: @title:window]
en: Renaming Images
pl: Przemianowywanie obrazów

en: An error occurred while renaming %1 image.
    Do you want to rename this image again or rename this image by overwriting? | An error occurred while renaming %1 images.
    Do you want to rename these images again or rename these images by overwriting?
pl[0]: Wystąpił błąd przy zmianie nazwy %1 obrazu.
    Czy chcesz ponownie spróbować zmienić jego nazwę, czy wykonać zastąpienie?
pl[1]: Wystąpił błąd przy zmianie nazwy %1 obrazów.
    Czy chcesz ponownie spróbować zmienić ich nazwę, czy wykonać zastąpienie?
pl[2]: Wystąpił błądy przy zmianie nazwy %1 obrazów.
    Czy chcesz ponownie spróbować zmienić ich nazwę, czy wykonać zastąpienie?

[ctx: @action:button]
en: Rename Again
pl: Ponowna próba

[ctx: @action:button]
en: Overwrite
pl: Zastąp

en: <b>Renaming images. Errors: %1</b>
pl: <b>Zmienianie nazwy obrazów. Błędy: %1</b>

en: <p>Enter your renaming pattern here. Use the access buttons to quickly add renaming options and modifiers. For further explanation, use the information button.</p>
pl: <p>Tutaj wpisz swój wzorzec zmiany nazwy. Użyj przycisków dostępu, aby szybko dodawać ustawienia i modyfikatory zmiany nazwy. Pod dalsze wyjaśnienia, użyj przycisku narzędzia informacji.</p>

en: Show a list of all available options
pl: Pokaż listę wszystkich dostępnych opcji

en: Modifiers
pl: Modyfikatory

en: <p>Add a modifier to a renaming option. To activate this button, place the cursor behind a renaming option or an already assigned modifier.</p>
pl: <p>Dodaj modyfikator do opcji zmiany nazwy. Aby aktywować ten przycisk, umieść kursor za opcją zmiany nazwy lub za już przypisanym modyfikatorem.</p>

en: Renaming Options
pl: Możliwości zmiany nazwy

en: <p>Add renaming options to the parse string.</p>
pl: <p>Dodaj możliwość zmiany nazwy do przetwarzającego ciągu znaków.</p>

en: To apply a modifier, append it to the option, for instance: [file]{upper}
pl: Aby zastosować modyfikator, dołącz go do ustawień, na przykład: [plik]{upper}

en: Modifiers can be applied to every renaming option.
pl: Do każdej opcji zmiany nazwy mogą zostać zastosowane modyfikatory.

en: It is possible to assign multiple modifiers to an option, they are applied in the order you assign them.
pl: Możliwym jest przypisanie wielu modyfikatorów do opcji, zostają one zastosowane w kolejności ich przypisania.

en: Be sure to use the quick access buttons: They might provide additional information about renaming and modifier options.
pl: Upewnij się, że używasz przycisków szybkiego dostępu: Mogą one dostarczyć dodatkowej informacji o opcjach zmiany nazwy i modyfikatorach.

en: The file list can be sorted, just right-click on it to see the sort criteria (album UI only).
pl: Lista plików może zostać przechowana, wystarczy, że klikniesz na nią prawym przyciskiem, aby zobaczyć kryteria szeregowania (tylko interfejs użytkownika albumu).

[ctx: @title:window]
en: Information
pl: Informacje

en: Change Case
pl: Zmień wielkość liter

en: change the case of a renaming option
pl: opcja zmiany wielości liter przy zmienianiu nazw

en: Convert to uppercase
pl: Zamień na wielkie litery

en: Uppercase
pl: Wielkie litery

en: Convert to lowercase
pl: Zamień na małe litery

en: Lowercase
pl: Małe litery

en: Convert the first letter of each word to uppercase
pl: Zamień pierwszą literę każdego wyrazu na wielką

en: First Letter of Each Word Uppercase
pl: Pierwsza litera każdego wyrazu wielką literą

en: Default Value
pl: Domyślna wartość

en: <p>Set a default value for empty strings.<br/>When applied to a renaming option, an empty string will be replaced by the value you specify here.</p>
pl: <p>Ustaw domyślną wartość dla pustych ciągów znaków.<br/>Gdy zastosowane do opcji zmieniania nazwy, to pusty ciąg znaków zostanie zastąpiony przez wartość tutaj określoną.</p>

[ctx: default value for empty strings]
en: Default Value...
pl: Domyślna wartość...

en: Set a default value for empty strings
pl: Ustawienia domyślne dla pustych fraz

[ctx: The length of the string]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Length:
pl: Długość:

[ctx: Alignment of the text]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Alignment:
pl: Wyrównanie:

[ctx: The character the string should be filled with]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Character:
pl: Znak:

en: Range...
pl: Zakres...

en: Add only a specific range of a renaming option
pl: Dodaj tylko określony zakres opcji zmiany nazw

en: Extract a specific range (if '||to||' is omitted, go to the end of string)
pl: Wyciągnij określony zakres (jeżeli pominięto '||to||', to przejdź na koniec ciągu znaku)

[ctx: start of the range]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: From:
pl: Z:

[ctx: range goes to the end of the string]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, toTheEndCheckBox)
en: to the end
pl: do końca

[ctx: end of the range]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: To:
pl: Do:

en: Remove Doubles
pl: Usuń powielenia

en: Remove duplicate words
pl: Usuń powielone słowa

[ctx: Replace text]
en: Replace...
pl: Zamień...

en: Replace text in a renaming option
pl: Zamień tekst w opcji zmiany nazw

en: Replace text (||options||: ||r|| = regular expression, ||i|| = ignore case)
pl: Zastąp tekst (||opcje||: ||r|| = wyrażenie regularne, ||i|| = nie rozróżniaj wielkości liter)

[ctx: Replace string]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Replace:
pl: Zastąp:

[ctx: The string to replace the text with]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: With:
pl: Z:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, caseSensitive)
en: Case Sensitive
pl: Rozróżniaj wielkość liter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, isRegExp)
en: Regular Expression
pl: Wyrażenie regularne

en: Trimmed
pl: Obcięte

en: Remove leading, trailing and extra whitespace
pl: Usuń zbędne białe znaki z przodu i tyłu

[ctx: unique value for duplicate strings]
en: Unique
pl: Unikatowy

en: Add a suffix number to have unique strings in duplicate values
pl: Dodaj numer przyrostka, aby mieć niepowtarzalne ciągi znaków w powielonych wartościach

en: Add a suffix number, ||n|| specifies the number of digits to use
pl: Dodaj numer przyrostka, ||n|| określa liczbę używanych cyfr

en: Add a suffix number, ||n|| specifies the number of digits to use, ||c|| specifies the separator char before the numbers, ||a|| optional to include all options for uniqueness, ||0|| optional to always pad with ||n|| zero digits
pl: Dodaj numer przyrostka, ||n|| określa liczbę używanych cyfr, ||c|| określa znak rozdzielający przed numerami, niewymagane ||a|| aby uwzględnić ustawienia dla niepowtarzalności, niewymagane ||0|| aby zawsze wypełniać ||n||-krotnie cyframi zero

en: Add the camera name
pl: Dodaj nazwę aparatu

en: Camera name
pl: Nazwa aparatu

en: Keyword separator:
pl: Separator słów kluczowych:

en: Database...
pl: Baza danych...

en: Add information from the database
pl: Dodaj informację z bazy danych

en: Add database information
pl: Dodaj informacje bazy danych

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_currentTagsList) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_recommendedTagsList)
en: Key
pl: Klucz

en: Description
pl: Opis

en: Common File Information
pl: Wspólne szczegóły o pliku

en: Default comment of the image
pl: Domyślny komentarz obrazu

en: Default author of the image
pl: Domyślny autor obrazu

en: Image dimension
pl: Wymiary obrazu

en: Image file size
pl: Rozmiar pliku obrazu

en: Format of the media file
pl: Format pliku multimedialnego

en: Type of the media file
pl: Rodzaj pliku multimedialnego

en: Rating of the media file
pl: Ocena pliku multimedialnego

en: Height of the media file
pl: Wysokość pliku multimedialnego

en: Width of the media file
pl: Szerokość pliku multimedialnego

en: Image orientation
pl: Kierunek obrazu

en: Color depth (bits per channel)
pl: Głębia barw (bity na kanał)

en: Color model of the image
pl: Model koloru obrazu

en: A comma separated list of all authors
pl: Lista autorów oddzielonych przecinkiem

en: Title of the image
pl: Tytuł obrazu

en: A comma separated list of all tags
pl: Lista znaczników oddzielonych przecinkiem

en: A comma separated list of all tags with path
pl: Lista znaczników oddzielonych przecinkiem ze ścieżką

en: Metadata Information
pl: Informacje meta-danych

en: Make of the camera
pl: Wytwórca aparatu

en: Model of the camera
pl: Model aparatu

en: Lens of the camera
pl: Obiektyw aparatu

en: Aperture
pl: Przysłona

en: Focal length
pl: Ogniskowa

en: Focal length (35mm equivalent)
pl: Ogniskowa (odpowiednik 35mm):

en: Exposure time
pl: Czas naświetlenia

en: Exposure program
pl: Program naświetlenia

en: Exposure mode
pl: Tryb naświetlenia

en: Sensitivity
pl: Czułość

en: Flash mode
pl: Tryb lampy błyskowej

en: White balance
pl: Stosunek bieli

en: White balance (color temperature)
pl: Stosunek bieli (temperatura koloru)

en: Metering mode
pl: Tryb pomiaru

en: Subject distance
pl: Odległość przedmiotu

en: Subject distance (category)
pl: Odległość przedmiotu (kategoria)

en: Display Aspect Ratio
pl: Współczynnik kształtu wyświetlania (DAR):

en: Audio Bit Rate
pl: Szybkość transmisji dźwięku

en: Audio Channel Type
pl: Rodzaj kanałów dźwięku

en: Audio Codec (Audio Codec)
pl: Kodek dźwięku (Kodek dźwięku)

en: Duration of File
pl: Czas trwania pliku

en: Frame Rate of Video
pl: Liczba klatek na sekundę filmu

en: Video Codec
pl: Kodek obrazu

en: Position Information (GPS)
pl: Szczegóły o położeniu (GPS)

en: Latitude in the format as described by the XMP specification
pl: Szerokość geograficzna w formacie opisanym przez specyfikację XMP

en: Longitude in the format as described by the XMP specification
pl: Długość geograficzna w formacie opisanym przez specyfikację XMP

en: Latitude as double value
pl: Szerokość geograficzna jako wartość double

en: Longitude as double value
pl: Długość geograficzna jako wartość double

en: Latitude in a human readable form
pl: Szerokość geograficzna w postaci odczytywalnej dla człowieka

en: Longitude in a human readable form
pl: Długość geograficzna w postaci odczytywalnej dla człowieka

en: Altitude in meters
pl: Wysokość w metrach

en: Altitude in a human readable form
pl: Wysokość w postaci odczytywalnej dla człowieka

en: Orientation
pl: Kierunek

en: Roll
pl: Przechyl

en: Tilt
pl: Pochyl

en: Accuracy
pl: Dokładność

[ctx: @info: date format settings]
en: format settings
pl: ustawienia formatu

[ctx: @item:inlistbox date format]
en: Standard
pl: Standardowy

[ctx: @item:inlistbox date format]
en: Text
pl: Tekst

[ctx: @item:inlistbox date format]
en: Unix Time Stamp
pl: Znaczniki czasu Uniksa

[ctx: @item:inlistbox date format]
en: Custom
pl: Własny

[ctx: @item: Get date information from the image]
en: Image
pl: Obraz

[ctx: @item: Set a fixed date]
note: i18nc("Get date information from the current date", "Current Date"), QVariant(CurrentDateTime));
en: Fixed Date
pl: Ustalona data

[ctx: @info]
en: Enter custom format
pl: Wpisz własny format

[ctx: @info]
en: example:
pl: przykład:

[ctx: @info]
en: Date && Time...
pl: Data i czas...

[ctx: @info]
en: Add date and time information
pl: Dodaj informację o dacie i czasie

[ctx: @item]
en: Date and time (standard format)
pl: Data i czas (format standardowy)

[ctx: @item]
en: Date and time
pl: Data i czas

[ctx: the source of the date (image, system etc...)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Source:
pl: Źródło:

[ctx: renaming option for directory related information]
en: Directory
pl: Katalog

en: Add the directory name
pl: Dodaj nazwę katalogu

en: Directory name
pl: Nazwa katalogu

en: Name of the parent directory, additional '.' characters move up in the directory hierarchy
pl: Nazwa nadrzędnego katalogu, dodatkowe znaki '.' przesuwają w górę w hierarchii katalogów

en: File
pl: Plik

en: Add file properties
pl: Dodaj właściwości pliku

[ctx: File name]
en: Name
pl: Nazwa

en: File extension, prepend with a '.' character, to modify the real file extension
pl: Rozszerzenie pliku, poprzedź znakiem '.', aby zmienić rzeczywiste rozszerzenie pliku

[ctx: File extension]
en: Extension
pl: Rozszerzenie

en: Owner of the file
pl: Właściciel pliku

[ctx: Owner of the file]
en: Owner
pl: Właściciel

en: Group of the file
pl: Grupa pliku

[ctx: Group of the file]
en: Group
pl: Grupa

en: Metadata...
pl: Metadane...

en: Add metadata information
pl: Dodaj informacje meta-danych

[ctx: Sequence Number]
en: Number...
pl: Liczba...

en: Add a sequence number
pl: Dodaj numer w szeregu

en: Sequence number
pl: Numer w szeregu

en: Sequence number (||options||: ||c|| = file counter aware, ||e|| = extension aware, ||f|| = folder aware, ||r|| = random aware, ||ce|| = counter and extension aware, ||re|| = random and extension aware)
pl: Numer w ciągu (||ustawienia||: ||c|| = świadomy licznika plików, ||e|| = świadomy rozszerzenia, ||f|| = świadomy katalogu, ||r|| = świadomy losowości, ||ce|| = świadomy licznika i rozszerzenia, ||re|| = świadomy losowości i rozszerzenia)

en: Sequence number (custom start) ||options||: ||e||, ||f||
pl: Numer w ciągu (własny początek)||ustawienia||: ||e||, ||f||

en: Sequence number (custom step) ||options||: ||c||
pl: Numer w ciągu (własny krok) ||ustawienia||: ||c||

en: Sequence number (custom start + step) ||options||: ||e||, ||f||
pl: Numer w ciągu (własny początek + krok) ||ustawienia||: ||e||, ||f||

[ctx: Number of digits]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Digits:
pl: Cyfry:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Custom Range
pl: Własny zakres

[ctx: Start index for custom range]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Start:
pl: Początek:

[ctx: stepping for custom range]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Step:
pl: Krok:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, extensionAware)
en: Extension aware numbering
pl: Numerowanie według rozszerzeń

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, folderAware)
en: Folder aware numbering
pl: Numerowanie według katalogów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, counterAware)
en: File counter aware numbering
pl: Numerowanie świadome licznika plików

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, randomAware)
en: Random text aware numbering
pl: Numerowanie świadome losowego tekstu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, counterAndExtAware)
en: File counter and extensions aware numbering
pl: Numerowanie świadome licznika plików i ich rozszerzeń

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, randomAndExtAware)
en: Random text and extensions aware numbering
pl: Numerowanie świadome losowego tekstu i rozszerzeń

en: Create Tag From Address Book
pl: Utwórz znacznik z książki adresowej

en: No address book entries found
pl: Nie znaleziono wpisów w książce adresowej

en: Applying face changes
pl: Stosowanie zmian twarzy

[ctx: @info:tooltip]
en: Confirm that the selected person is shown here
pl: Potwierdź, że wybrana osoba jest pokazana tutaj

[ctx: @action]
en: Confirm
pl: Potwierdź

[ctx: @action]
en: Remove
pl: Usuń

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove this face region
pl: Usuń ten obszar twarzy

[ctx: @info:tooltip]
en: Unmark this face as Ignored
pl: Odznacz tę twarz jako pomijaną

[ctx: @label]
en: Who is this?
pl: Kto to jest?

[ctx: @action]
en: Ignore
pl: Pomiń

[ctx: @info:tooltip]
en: Ignore this face
pl: Pomiń tę twarz

[ctx: @info:tooltip]
en: Mark this face as Ignored
pl: Oznacz twarz jako pomijaną

[ctx: @info:tooltip]
en: Reject this suggestion
pl: Odrzuć tę sugestię

[ctx: @info:tooltip]
en: digiKam can search for faces in your photos.
    When you have identified your friends on a number of photos,
    it can also recognize the people shown on your photos.
pl: digiKam może wyszukać twarze na twoich zdjęciach.
    Gdy wcześniej rozpoznałeś przyjaciół na kilku zdjęciach,
     to program również ich rozpozna.

[ctx: @label:listbox]
en: Skip images already scanned
pl: Pomiń już przeszukane obrazy

[ctx: @label:listbox]
en: Scan again and merge results
pl: Przeszukaj ponownie i scal wyniki

[ctx: @label:listbox]
en: Clear unconfirmed results and rescan
pl: Wyczyść niepotwierdzone wyniki i przeszukaj ponownie

[ctx: @label:listbox]
en: Clear all previous results and rescan
pl: Wyczyść wszystkie poprzednie wyniki i przeszukaj ponownie

[ctx: @info]
en: Help
pl: Pomoc

[ctx: @option:radio]
en: Detect faces
pl: Wykryj twarze

[ctx: @info]
en: Find all faces in your photos
pl: Znajdź wszystkie twarze na swoich zdjęciach

[ctx: @option:radio]
en: Detect and recognize faces
pl: Wykryj i rozpoznaj twarze

[ctx: @info]
en: Find all faces in your photos and
    try to recognize which person is depicted
pl: Znajdź wszystkie twarze na twoich zdjęciach i 
    spróbuj rozpoznać przedstawioną osobę

[ctx: @option:radio]
en: Recognize faces
pl: Rozpoznaj twarze

[ctx: @info]
en: Try again to recognize the people depicted
    on marked but yet unconfirmed faces.
pl: Spróbuj rozpoznać przedstawione osoby na oznaczonych,
     ale niepotwierdzonych twarzach.

[ctx: @title:tab]
en: Workflow
pl: Obieg pracy

[ctx: @title:tab]
en: Search in
pl: Poszukaj w

[ctx: @label]
en: Face Accuracy
pl: Dokładność twarzy

[ctx: @label left extremities of a scale]
en: Sensitivity
pl: Czułość

[ctx: @label right extremities of a scale]
en: Specificity
pl: Szczegółowość

[ctx: @info:tooltip]
en: Adjust sensitivity versus specificity: the higher the value, the more accurately faces will
    be recognized, but less faces will be recognized
    (only faces that are very similar to pre-tagged faces are recognized).
pl: Dostosuj czułość oraz szczegółowość: Im wyższa wartość tym twarze będą dokładniej rozpoznawane,
    lecz mniej twarzy będzie rozpoznanych
    (tylko twarze, które są bardzo podobne do wstępnie oznaczonych twarzy zostaną rozpoznane)

[ctx: @option:check]
en: Use YOLO v3 detection model
pl: Użyj modelu wykrywania YOLO v3

[ctx: @info:tooltip]
en: Face detection with YOLO v3 data model. Better results but slower.
pl: Wykrywanie twarzy przy użyciu modelu YOLO v3. Lepsze wyniki, ale wolniejsze.

[ctx: @option:check]
en: Work on all processor cores
pl: Pracuj na wszystkich rdzeniach

[ctx: @info:tooltip]
en: Face detection and recognition are time-consuming tasks.
    You can choose if you wish to employ all processor cores
    on your system, or work in the background only on one core.
pl: Wykrywanie twarzy jest czasochłonnym zadaniem.
    Jeżeli chcesz, to możesz przydzielić wszystkie rdzenie procesora na twoim systemie,
    lub zlecić pracę w tle tylko na jednym rdzeniu.

[ctx: @title:tab]
en: Settings
pl: Ustawienia

en: <b>Configure where you keep your images</b>
pl: <b>Wskaż miejsce przechowywania obrazów</b>

[ctx: This is a path name so you should include the slash in the translation]
en: /Pictures
pl: /Obrazy

en: <p>Please enter a location where you keep your images.</p> <p>You can choose any local folder, even one that already contains images.<br/> More folders can be added later under the <i>Settings</i> menu. </p>
pl: <p>Wskaż miejsce do przechowywania swoich obrazów.</p> <p>Możesz wybrać dowolny katalog lokalny, nawet taki który już zawiera obrazy.<br/>W późniejszym czasie możesz dodać więcej katalogów z menu <i>Ustawienia</i>.</p>

en: <p><i>Note:</i> removable media (such as USB drives or DVDs) and remote file systems (such as NFS, or Samba mounted with cifs/smbfs) are supported.</p>
pl: <p><i>Uwaga:</i> obsługiwane są także napędy USB, DVD i zdalne systemy plików (takie jak NFS czy Samba podpięte przez cifs/smbfs).</p>

en: You must select a folder for digiKam to use as the root album. All of your images will go there.
pl: Musisz wybrać katalog aby digiKam użył go jako biblioteki albumów. Znajdą się tam wszystkie twoje obrazy.

[ctx: @title:window]
en: Create Root Album Folder?
pl: Utworzyć katalog biblioteki albumów?

en: <p>The folder to use as the root album path does not exist:</p><p><b>%1</b></p>Would you like digiKam to create it for you?
pl: <p>Wybrany katalog dla biblioteki albumów nie istnieje:</p><p><b>%1</b></p>Czy chcesz by digiKam go utworzył?

[ctx: @title:window]
en: Create Root Album Folder Failed
pl: Utworzenie katalogu dla biblioteki albumów nie powiodło się

en: <p>digiKam could not create the folder to use as the root album.
    Please select a different location.</p><p><b>%1</b></p>
pl: <p>digiKam nie może utworzyć pokazanego niżej katalogu dla biblioteki albumów.
    Wybierz inny.</p><p><b>%1</b></p>

en: You do not seem to have write access for the folder selected to be the root album.
    Warning: Without write access, items cannot be edited.
pl: Brak prawa zapisu do katalogu wybranego jako podstawowy.
    Ostrzeżenie: Bez prawa zapisu rzeczy nie mogą być zmienione.

en: <b>Configure where you will store databases</b>
pl: <b>Wskaż miejsce przechowywania baz danych</b>

en: <b>Configure Metadata Storage to Files</b>
pl: <b>Ustaw przechowywanie metadanych w plikach</b>

en: <qt><p>Set here if you want to store the information assigned to items in digiKam in the files' metadata, to improve interoperability with other photo management programs:</p></qt>
pl: <qt><p>Tutaj określ, czy przypisane w digiKam szczegóły dla plików przechowywać w metadanych tych plików, aby poprawić współpracę z innymi programami do zarządzania zdjęciami:</p></qt>

en: Do nothing
pl: Nic nie rób

en: Add information to files
pl: Dodawaj szczegóły do plików

en: <qt><p><i>Note:</i> recording information to the files' metadata can slow down photo management operations.</p></qt>
pl: <qt><p><i>Uwaga:</i> zapisywanie szczegółów w metadanych plików może spowolnić działania związane z zarządzaniem zdjęciami.</p></qt>

en: Migration from digiKam 4
pl: Przenosiny z digiKam 4

en: <qt><p><h1><b>Migrate configuration and metadata from digiKam 4</b></h1></p><p>You can choose here if you want to use the configuration and albums from digiKam 4 in new digiKam. Please note the following warnings:</p><p>Migration is done <b>at your own risk</b>. digiKam developers do not recommend it and do not support it. On the other hand, creating a new configuration might result in loss of tags and other metadata that was not embedded inside the pictures and was only available in digiKam 4's database.</p><p>In either case you are recommended to backup the configuration files and databases before proceeding.</p></qt>
pl: <qt><p><h1><b>Przenieś ustawienia i metadane z digiKam 4</b></h1></p><p>Tutaj możesz wybrać, czy chcesz użyć ustawień i albumów z digiKam 4 w digiKam 5. Please note the following warnings:</p><p>Przenosin dokonujesz <b>na własne ryzyko</b>. Programiści digiKam ani nie zalecają, ani nie zalecają tej ścieżki. Z drugiej strony tworzenie nowych ustawień może skutkować w utracie znaczników i innych metadanych, który nie zostały osadzone w zdjęciach i były dostępne tylko z poziomu bazy danych digiKama 4.</p><p>W obu przypadkach zaleca się dokonanie kopii zapasowej plików ustawień i bazy danych przed kontynuowaniem.</p></qt>

en: Migrate configuration from digiKam 4
pl: Przenieś ustawienia z digiKam 4

en: Create a new configuration
pl: Utwórz nowe ustawienia

en: <b>Configure Open File Behavior</b>
pl: <b>Ustaw zachowanie przy otwieraniu pliku</b>

en: <qt><p>Specify how images should be opened when left-clicked on in the icon view:</p></qt>
pl: <qt><p>Określ sposób otwierania obrazu w momencie kliknięcia na nim lewym przyciskiem myszy w widoku ikon:</p></qt>

en: Open a preview
pl: Otwórz podgląd

en: Open in the editor
pl: Otwórz w edytorze plików

en: <qt><p><i>Note:</i> using a preview is always faster than using the editor, especially when checking a series of shots. However, you cannot change or fix the image in preview mode. Note that if you want to compare images quickly, it is often better to use the light table: images can be displayed side-by-side, and synchronized zooming and panning can be performed.</p></qt>
pl: <qt><p><i>Uwaga:</i> użycie podglądu jest zawsze szybsze od edytora, zwłaszcza przy oglądaniu szeregu zdjęć. Jednak w tym trybie nie możesz zmienić lub poprawić zdjęcia. Pamiętaj że jeśli chcesz szybko porównać obrazy lepiej użyć podświetlarki: obrazy mogą być pokazane obok siebie z zsynchronizowaną skalą i panoramowaniem.</p></qt>

en: <b>Configure Preview Behavior</b>
pl: <b>Ustaw zachowanie podglądu</b>

en: <qt><p>Set here how images are displayed in preview mode and on the light table:</p></qt>
pl: <qt><p>Tutaj określ sposób wyświetlania obrazów zarówno w trybie podglądu jak i na podświetlarce:</p></qt>

en: Load reduced version of image
pl: Wczytuj zmniejszoną postać obrazu

en: Load image
pl: Wczytuj obraz

en: <qt><p><i>Note:</i> loading a reduced version of an image is faster but can differ from the original, especially with Raw. In this case, a JPEG version of Raw pre-processed by camera is loaded, instead of the real image data. This JPEG image is embedded in the file metadata and is used by the camera to display a Raw image faster to a TV screen.</p></qt>
pl: <qt><p><i>Uwaga:</i> wczytanie zmniejszonej postaci obrazu jest szybsze, ale może się ono różnić od obrazu źródłowego, zwłaszcza w przypadku plików RAW. W takich przypadkach, zamiast prawdziwego zdjęcia, pokazywana jest wersja JPEG przygotowana przez aparat. Ten obraz JPEG jest zagnieżdżony w metadanych pliku i używany przez aparat do szybszego wyświetlania obrazów RAW na ekranie telewizora.</p></qt>

en: <b>Configure Raw File Handling</b>
pl: <b>Ustaw postępowanie z plikami RAW</b>

en: <qt><p>Set here how you want to open Raw images in the editor:</p></qt>
pl: <qt><p>Tutaj ustaw określ otwierania obrazów RAW w edytorze:</p></qt>

en: Open directly, with adjustments made automatically
pl: Otwieraj bezpośrednio, z samoczynnie wprowadzonymi poprawkami

en: Use the Raw import tool to adjust corrections manually
pl: Używaj narzędzia do importowania plików RAW, aby poprawki nanosić ręcznie

en: <qt><p><i>Note:</i> the Raw import tool is designed for advanced users who want to have the best control over the image. This requires more time in your workflow.</p></qt>
pl: <qt><p><i>Uwaga:</i> narzędzie importu plików RAW zostało stworzone dla doświadczonych użytkowników, którzy chcą mieć największy wpływ na importowany obraz. Wymaga to poświęcenia większej ilości czasu na przetwarzanie.</p></qt>

en: Scan Your Collection
pl: Przeszukiwanie twojego zbioru

en: <qt><p>Congratulations. Your minimal setup is done.</p><p>Remember, you can customize more settings using the digiKam configuration panel. To learn more about the digiKam world, we recommend reading the <b>digiKam handbook</b> using the <b>Help/Handbook</b> menu entry (you need to install the separate digiKam documentation package.) You can also read the manual online from the <a href='https://docs.digikam.org/en/index.html'>dedicated website</a>.</p><p>Press <b>Finish</b> to close this assistant. digiKam will scan your collection to register all albums in the database. Items including in albums are collected after startup stage in background.</p><p><i>Note:</i> depending on your collection size, this operation can take a while. If you cancel the scanning operation, it will start again in the next digiKam session.</p><p>When scanning has completed, at next start-up, digiKam will only check your collection to identify new albums - which is much faster. You can force digiKam to scan for new items manually using the <b>Tools->Maintenance->Scan for new items</b> menu entry.</p></qt>
pl: <qt><p>Gratulacje. Dokonano niezbędnych ustawień.</p><p>Pamiętaj, że możesz pozmieniać więcej ustawień w oknie ustawień digiKam. Aby dowiedzieć się więcej o świecie digiKam przeczytaj jego <b>podręcznik</b>, który znajduje się w menu <b>Pomoc/Podręcznik</b> (musisz wgrać osobny pakiet z dokumentacją). Podręcznik znajduje się też w sieci na <a href='https://docs.digikam.org/en/index.html'>stronie digikam.org</a>.</p><p>Naciśnij <b>Zakończ</b>, aby zamknąć tego pomocnika, digiKam przeszuka twój zbiór, aby zarejestrować w bazie danych wszystkie albumy. Rzeczy zawarte w albumach będą zbierane w tle, po etapie uruchomienia.</p><p><i>Uwaga:</i> w zależności od rozmiaru zbioru, działanie to może zająć dużo czasu. Jeśli zaniechasz przeszukiwania, wznowi się ono samoczynnie przy następnym uruchomieniu programu.</p><p>Po ukończeniu przeszukiwania i przy kolejnym uruchomieniu digiKam, twój zbiór zostanie sprawdzony tylko w poszukiwaniu nowych rzeczy, co jest o wiele szybsze. Przeszukiwanie można uruchomić ręcznie poprzez menu <b>Narzędzia->Obsługa->Przeszukaj</b>.</p></qt>

en: <b>Enabled Contextual Tooltips</b>
pl: <b>Włącz podręczne podpowiedzi</b>

en: <qt><p>Set here if you want to show contextual tooltips in icon-view and folder-view:</p></qt>
pl: <qt><p>Tutaj ustaw czy chcesz widzieć podręczne podpowiedzi w widoku ikon i katalogów:</p></qt>

en: Do not show tooltips
pl: Nie pokazuj podpowiedzi

en: Use Tooltips
pl: Używaj podpowiedzi

en: <qt><p><i>Note:</i> tooltips show photograph and digiKam metadata on the fly, as the mouse moves over items. This can be useful when selecting items. Tooltips are displayed in the album folder view, album icon view, camera icon view, batch queue list, and thumb bar. From the digiKam configuration dialog, you can customize the contents of these tooltips and the fonts used.</p></qt>
pl: <qt><p><i>Uwaga:</i> podpowiedzi pokazują zdjęcie i metadane z digiKam w momencie najechania wskaźnikiem myszy na element. Zachowanie może się przydać przy wybieraniu plików. Podpowiedzi  są wyświetlane w widoku katalogów, ikon, ikon aparatu, liście zadań i pasku miniatur. W ustawieniach digiKam można określić zawartość podpowiedzi oraz rodzaj czcionki.</p></qt>

en: <qt><p><h1><b>Welcome to digiKam %1</b></h1></p><p>digiKam is an advanced digital photo management application published as open-source.</p><p>This assistant will help you to configure first run settings to be able to use digiKam quickly.</p></qt>
pl: <qt><p><h1><b>Witaj w digiKam %1</b></h1></p><p>digiKam to rozbudowany program do zarządzania zdjęciami cyfrowymi wydany wraz z jego kodem źródłowym.</p><p>Ten pomocnik pomoże ci dokonać ustawień przed pierwszym uruchomieniem digiKam, aby móc go później szybko używać.</p></qt>

en: <qt><br/><p>You can ignore the following if you use digiKam for the first time:</p><p><b>Transition from digiKam 4</b></p><p>Configuration files from digiKam 4 are not migrated. The old database can still be used, you just need to choose the same locations for collections and database in the following dialogs. It is recommended to create a backup of your database before proceeding.</p><p>The new location for configuration files is %1 (old %2). There are unresolved problems reported when re-using old configuration files, so it is not recommended to do it for the moment, and at your own risk.</p></qt>
pl: <qt><br/><b>Możesz pominąć poniższe, jeśli używasz digiKama po raz pierwszy:</p><p><b>Przejście z digiKama 4</b></p><p>Pliki ustawień z digiKama 4 nie zostaną przeniesione. Nadal można używać starej bazy danych. Wystarczy, że wybierzesz te same położenia dla zbiorów i bazy danych w dalszych oknach dialogowych. Zalecane jest wykonanie kopii zapasowej bazy danych przed przejściem dalej.</p><p>Nowe położenie plików ustawień to %1 (stare %2). Istnieją nierozwiązane problemy związane z wykorzystaniem starych plików ustawień, więc robisz to w tej chwili na własne ryzyko.</p></qt>

en: Ref. images
pl: Obrazy odniesienia

en: Ref. dates
pl: Daty odniesienia

en: Ref. albums
pl: Albumy odniesienia

en: Items
pl: Rzeczy

en: Avg. similarity
pl: Śr. podobieństwo

en: This shows all found duplicate items.
pl: W tym miejscu pokazane są wszystkie znalezione pliki z powieleniami.

[ctx: @action]
en: Update fingerprints
pl: Uaktualnij odciski

[ctx: @info]
en: Use this button to update all image fingerprints.
pl: Użyj tego przycisku by uaktualnić odciski dla wszystkich obrazów.

[ctx: @action]
en: Find duplicates
pl: Poszukaj powieleń

[ctx: @info]
en: Use this button to scan the selected albums for duplicate items.
pl: Użyj tego przycisku, aby przeskanować wybrane albumy w poszukiwaniu powieleń.

[ctx: @label]
en: Search in:
pl: Wyszukaj w:

[ctx: @label]
en: Similarity range:
pl: Stopień podobieństwa:

[ctx: @label]
en: Restriction:
pl: Ograniczenie:

[ctx: @label:listbox similarity restriction]
en: None
pl: Brak

[ctx: @label:listbox similarity restriction]
en: Restrict to reference album
pl: Ogranicz do odwołanego albumu

[ctx: @label:listbox similarity restriction]
en: Exclude reference album
pl: Wyklucz odwołany album

[ctx: @info]
en: Use this option to restrict the duplicate search with some criteria, as to limit search to the album of reference image, or to exclude the album of reference image of the search.
pl: Użyj tej opcji, aby ograniczyć wyszukiwanie powieleń przy użyciu kilku dodatkowych kryteriów, takich jak ograniczenie wyszukiwania do albumu odwołanego obrazu lub wykluczenie albumu odwołanego obrazu w wyszukiwaniu.

[ctx: @label]
en: Restrict to:
pl: Ogranicz do:

[ctx: @label:listbox similarity album tag relation]
en: Only selected tab
pl: Tylko wybranej karty

[ctx: @label:listbox similarity album tag relation]
en: One of
pl: Jednego z

[ctx: @label:listbox similarity album tag relation]
en: Both
pl: Obu

[ctx: @label:listbox similarity album tag relation]
en: Albums but not tags
pl: Albumów, lecz nie znaczników

[ctx: @label:listbox similarity album tag relation]
en: Tags but not albums
pl: Znaczników, lecz nie albumów

[ctx: @label:listbox similarity reference selection method]
en: Older or Larger
pl: Starsze lub większe

[ctx: @label:listbox similarity reference selection method]
en: Prefer selected folder as reference
pl: Do odniesienia, skłaniaj się ku zaznaczonemu katalogowi

[ctx: @label:listbox similarity reference selection method]
en: Prefer other than selected folder as reference
pl: Do odniesienia, skłaniaj się ku innym katalogom niż zaznaczony

[ctx: @label:listbox similarity reference selection method]
en: Prefer Newer Creation Date
pl: Skłaniaj się ku nowszym datom utworzenia

[ctx: @label:listbox similarity reference selection method]
en: Prefer Newer Modification Date
pl: Skłaniaj się ku tym z nowszą datą zmiany

[ctx: @label:listbox similarity reference selection method]
en: Select method for reference image selection
pl: Wybierz sposób zaznaczenia obrazu wzorcowego

[ctx: @label]
en: Reference
pl: Odwołanie

[ctx: @group]
en: Reference Image Selection Method
pl: Sposób zaznaczania obrazu odniesienia

[ctx: @info]
en: Use this option to decide about the relation of the selected albums and tags.
    "One of" means that the images are either in the selected albums or tags.
    "Both" means that the images are both in the selected albums and tags.
    "Albums but not tags" means that images must be in the selected albums but not tags.
    "Tags but not albums" means that images must be in the selected tags but not albums.
    "Only selected tab" means that only the selected tab is used.
pl: Użyj tej opcji do określenia związku pomiędzy albumami i znacznikami.
    "Jedno z" oznacza, że obrazy są albo w wybranych albumach lub znacznikach.
    "Oba" znaczy, że obrazy są zarówno w wybranych albumach jak i znacznikach.
    "Albumy lecz nie znaczniki" oznacza, że obrazy muszą być w wybranych albumach lecz nie znacznikach.
    "Znaczniki lecz nie albumy" oznacza, że obrazy muszą być w wybranych znacznikach lecz nie albumach.
    "Tylko wybrana karta" oznacza, że tylko wybrana karta jest używana.

[ctx: @action]
en: Remove Duplicates
pl: Usuń powielenia

[ctx: @info]
en: Use this button to delete all duplicate images.
pl: Użyj tego przycisku, aby usunąć wszystkie powielone obrazy.

[ctx: Find Duplicates Tab]
en: Duplicates
pl: Powielenia

[ctx: Similar Image Tab]
en: Image
pl: Obraz

[ctx: Sketch Search Tab]
en: Sketch
pl: Szkic

en: Image fingerprints have not yet been generated for your collection. The Similarity Search Tools will not be operational without pre-generated fingerprints. Please generate the fingerprints first.
pl: Odciski obrazów nie zostały jeszcze utworzone dla twojego zbioru. Narzędzia wyszukiwania podobieństw nie będą działać bez utworzonych odcisków obrazów. Utwórz te odciski najpierw.

en: <p>Drag & drop an image here<br/>to perform similar<br/>items search.</p><p>You can also use the context menu<br/> when browsing through your images.</p>
pl: <p>Przeciągnij i upuść obraz tutaj,<br/>aby dokonać wyszukiwania podobnych<br/>rzeczy.</p> <p>Możesz także użyć menu podręcznego<br/> podczas przeglądania obrazów.</p>

en: <b>File</b>:
pl: <b>Plik</b>:

en: <b>Folder</b>:
pl: <b>Katalog</b>:

[ctx: @label]
en: Search in albums:
pl: Wyszukaj w albumach:

en: Similarity range:
pl: Stopień podobieństwa:

en: Select here the approximate similarity interval as a percentage.
pl: Ustaw tutaj przedział przybliżonego podobieństwa jako procent.

en: Enter the name of the current similar image search to save in the "Similarity Searches" view.
pl: Wprowadź nazwę bieżącego wyszukiwania podobnych obrazów do zapisania w widoku "Wyszukiwaniach podobieństw"

en: Save current similar image search to a new virtual Album
pl: Zapisz bieżące wyszukiwanie powieleń do nowego wirtualnego Albumu

en: If you press this button, the current similar image search will be saved to a new search virtual album using name set on the left side.
pl: Jeśli przyciśniesz ten przycisk, bieżące wyszukiwanie podobnych obrazów zostanie zapisane jako nowy wirtualny Album nazwany tak jak jest to określone po lewej stronie.

en: Set here the brush color used to draw sketch.
pl: Ustaw tutaj kolor pędzla do robienia szkicu.

en: Undo last draw on sketch
pl: Cofnij ostatnie zmiany w szkicu

en: Use this button to undo last drawing action on sketch.
pl: Użyj tego przycisku by cofnąć ostatnie zmiany w szkicu.

en: Redo last draw on sketch
pl: Przywróć ostatnie rysowanie na szkicu

en: Use this button to redo last drawing action on sketch.
pl: Użyj tego przycisku, by przywrócić ostatnie działanie na szkicu.

en: Pen:
pl: Pióro:

en: Set here the brush size in pixels used to draw sketch.
pl: Ustaw tutaj wielkość pędzla w pikselach.

en: Set here the number of items to find using sketch.
pl: Ustaw tutaj liczbę rzeczy do znalezienia przy pomocy szkicu.

en: Clear sketch
pl: Wyczyść szkic

en: Use this button to clear sketch contents.
pl: Użyj tego przycisku by wyczyścić szkic.

en: Enter the name of the current sketch search to save in the "Similarity Searches" view.
pl: Podaj tu nazwę bieżącego wyszukiwania wg szkicu by zachować je w "Wyszukiwaniach podobieństw".

en: Save current sketch search to a new virtual Album
pl: Zapisz bieżący szkic do nowego Albumu wirtualnego

en: If you press this button, the current sketch fuzzy search will be saved to a new search virtual album using the name set on the left side.
pl: Jeśli przyciśniesz ten przycisk, bieżące wyszukiwanie wg szkicu zostanie zapisane do nowego albumu wirtualnego pod nazwą widoczną po lewej stronie.

en: You simply draw here a rough sketch of what you want to find and digiKam will displays the best matches in thumbnail view.
pl: Po prostu narysuj tu coś, a digiKam pokaże zbliżone zdjęcia w widoku miniatur.

en: Draw a sketch here
    to perform a
    Fuzzy search
pl: Narysuj tutaj szkic,
    aby dokonać
    wyszukiwania rozmytego

en: Roadmap
pl: Mapa drogowa

en: Satellite
pl: Satelita

en: Hybrid
pl: Hybryda

en: Terrain
pl: Teren

en: Show Map Type Control
pl: Pokaż kontrolę typu mapy

en: Show Navigation Control
pl: Pokaż kontrolę nawigacji

en: Show Scale Control
pl: Pokaż kontrolę skali

en: Google Maps
pl: Mapy Google

en: Float items
pl: Pływające rzeczy

en: Marble Virtual Globe
pl: Wirtualny globus Marble

en: Atlas map
pl: Mapa atlasu

en: Satellite map
pl: Mapa satelitarna

en: OpenStreetMap (Vector)
pl: OpenStreetMap (Wektor)

[ctx: Spherical projection]
en: Spherical
pl: Sferyczne

en: Mercator
pl: Merkator

en: Equirectangular
pl: Walcowe równoodległościowe

en: Show compass
pl: Pokaż kompas

en: Show scale bar
pl: Pokaż pasek skali

en: Show navigation
pl: Pokaż sterowanie

en: Show overview map
pl: Pokaż przegląd mapy

en: Other Marble Themes
pl: Inne wyglądy Marble

en: Projection
pl: Odwzorowanie

en: Bookmark folder
pl: Katalog zakładek

en: The file is not an XBEL version 1.0 file.
pl: Plik nie jest plikiem XBEL w wersji 1.0.

en: Unknown title
pl: Nieznany tytuł

[ctx: @title:window]
en: Add Bookmark
pl: Dodaj zakładkę

en: Type a name and a comment for the bookmark, and choose where to keep it.
pl: Wprowadź nazwę i komentarz dla zakładki i wybierz miejsce jego zapisania.

en: Bookmark title
pl: Zakładka na tytule

en: Bookmark comment
pl: Zakładka na komentarzu

[ctx: @title:window]
en: Edit Geolocation Bookmarks
pl: Edytuj zakładki geo-położenia

en: &Remove
pl: &Usuń

en: Add Folder
pl: Dodaj katalog

en: New Folder
pl: Nowy katalog

[ctx: @title:window]
en: Bookmarks Management
pl: Zarządzanie zakładkami

[ctx: @info]
en: Do you want to remove "%1" from your Bookmarks collection?
pl: Czy chcesz usunąć zbiór "%1" z twojego zbioru zakładek?

en: Remove Bookmark
pl: Usuń zakładkę

en: Insert Bookmark
pl: Wstaw zakładkę

en: Title Change
pl: Zmiana tytułu

en: Comment Change
pl: Zmiana komentarza

en: Address Change
pl: Zmiana adresu

[ctx: @title: bookmark header]
en: Title
pl: Tytuł

[ctx: @title: bookmark header]
en: Comment
pl: Komentarz

[ctx: @title:window]
en: Loading Bookmark
pl: Wczytywanie zakładki

en: Error when loading bookmarks on line %1, column %2:
    %3
pl: Błąd wczytywania zakładek w wierszu %1, kolumna %2:
    %3

[ctx: @title:window]
en: Open File
pl: Otwórz plik

en: Imported %1
pl: Importowana %1

[ctx: @title:window]
en: Save File
pl: Zapisz plik

[ctx: @title:window]
en: Export Bookmark
pl: Wyeksportuj zakładkę

en: Error saving bookmarks
pl: Błąd przy zapisie zakładek

en: Edit Bookmarks
pl: Edytuj zakładki

en: Add Bookmark...
pl: Dodaj zakładkę...

en: Warning: Sidecar settings
pl: Ostrzeżenie: Ustawienia plików przybocznych

en: You have enabled writing to sidecar files for metadata storage in the host application, but not for reading. This means that any metadata stored in the sidecar files will be overwritten here.
    Please enable reading of sidecar files in the host application or continue at your own risk.
pl: Włączono zapisywanie do pliku przybocznego jako rodzaju przechowalni metadanych w programie gospodarza, lecz nie do odczytywania. Oznacza to, że metadane przechowywane w plikach przybocznych zostaną tutaj zastąpione.
    Proszę włączyć odczytywanie plików przybocznych w aplikacji gospodarza lub kontynuuj na własne ryzyko.

en: 1 image moved | %1 images moved
pl[0]: Przeniesiono 1 obraz
pl[1]: Przeniesiono %1 obrazy
pl[2]: Przeniesiono %1 obrazów

en: Load GPX files...
pl: Wczytaj plik GPX...

en: Show tracks on Map
pl: Pokaż ścieżki na mapie

en: Set this option to show tracks on the Map
pl: Ustaw tę opcję, aby pokazać ścieżki na mapie

en: Only use selected images
pl: Użyj tylko zaznaczonych obrazów

en: Set this option to correlate selected images only
pl: Zaznacz to pole, aby skorelować tylko zaznaczone obrazy

en: Camera time zone:
pl: Strefa czasowa aparatu:

en: <p>Sets the time zone the camera was set to during photo shooting, so that the time stamps of the images can be converted to GMT to match the GPS time reference.</p><p>Note: positive offsets count eastwards from zero longitude (GMT), they are 'ahead of time'.</p>
pl: <p>Ustawia strefę czasową, na którą został ustawiony aparat, podczas robienia zdjęcia tak, aby znaczniki czasowe obrazów mogły zostać przekształcone na czas GMT tak, aby były zgodne z czasem odniesienia GPS. </p><p>Zauważ: dodatnie przesunięcia liczą się na wschód od zerowej długości (GMT) i określa się je jako 'wyprzedzające w czasie'.</p>

en: Offset of pictures (hh:mm:ss):
pl: Przesunięcie zdjęć (hh:mm:ss):

en: Sets the offset between picture times and track times. E.g. to correct wrong camera clock or different time zone.
pl: Ustawia przesunięcie pomiędzy czasami na zdjęciach i czasem z trasy po to, aby np. poprawić zły czas aparatu lub uwzględnić inną strefę czasową.

en: Set whether picture time is ahead or behind the track time.
pl: Ustaw czy zdjęcie jest za czy przed czasem z trasy.

en: Interpolate
pl: Interpoluj

en: Max. time gap (hh:mm:ss):
pl: Maks. przerwa czasu (hh:mm:ss):

en: Sets the maximum time difference to interpolate GPX file points to image time data. If the time difference exceeds this setting, no match will be attempted.
pl: Ustawia maksymalną różnicę czasu do interpolacji punktów z pliku GPX na danych czasowych obrazu. Jeśli różnica tych czasów przekroczy tę wartość, nie zostaną one dopasowane.

en: Match directly
pl: Dopasuj bezpośrednio

en: Sets the maximum time difference from a GPS track point to the image time to be matched. If the time difference exceeds this setting, no match will be attempted.
pl: Ustawia maksymalną różnicę czasu między czasem podanym przez GPS a datą zrobienia obrazu. Jeśli różnica tych czasów przekroczy tą wartość, nie zostaną one dopasowane.

en: Correlate
pl: Koreluj

en: The following GPX file could not be loaded: | The following %1 GPX files could not be loaded:
pl[0]: Nie można wczytać następującego pliku GPX:
pl[1]: Nie można wczytać następujących %1 plików GPX:
pl[2]: Nie można wczytać następujących %1 plików GPX:

[ctx: @title:window]
en: Error Loading GPX File | Error Loading GPX Files
pl[0]: Nie udało się wczytać pliku GPX
pl[1]: Nie udało się wczytać plików GPX
pl[2]: Nie udało się wczytać plików GPX

en: Correlating images -
pl: Korelowanie obrazów -

[ctx: @title:window]
en: Correlation Failed
pl: Nie udało się skorelować

en: Could not correlate any image - please make sure the offset and gap settings are correct.
pl: Nie można skorelować żadnego obrazu - upewnij się, że przesunięcie i ustawienia przerwy są poprawne.

[ctx: @title:window]
en: Correlation Succeeded
pl: Pomyślna korelacja

en: All images have been correlated. You can now check their position on the map.
pl: Wszystkie obrazy zostały skorelowane. Teraz możesz sprawdzić ich pozycje na mapie.

[ctx: @title:window]
note: i18np. See bug #376438 for details.
en: Correlation Finished
pl: Ukończono korelację

en: One image out of %2 images have been correlated. Please check the offset and gap settings if you think that more images should have been correlated. | %1 out of %2 images have been correlated. Please check the offset and gap settings if you think that more images should have been correlated.
pl[0]: %1 z %2 obrazów zostały skorelowane. Sprawdź ustawienia przesunięcia i przerwy, jeśli uważasz, że powinno być skorelowanych więcej obrazów.
pl[1]: %1 z %2 obrazów zostały skorelowane. Sprawdź ustawienia przesunięcia i przerwy, jeśli uważasz, że powinno być skorelowanych więcej obrazów.
pl[2]: %1 z %2 obrazów zostały skorelowane. Sprawdź ustawienia przesunięcia i przerwy, jeśli uważasz, że powinno być skorelowanych więcej obrazów.

en: 1 image correlated | %1 images correlated
pl[0]: skorelowano 1 obraz
pl[1]: skorelowano %1 obrazy
pl[2]: skorelowano %1 obrazów

[ctx: @title: track list header]
en: Color
pl: Barwa

[ctx: @title: track list header]
en: Filename
pl: Nazwa pliku

[ctx: @title: track list header]
en: #points
pl: #punkty

en: Not available
pl: Niedostępna

en: Fix: %1d
pl: Utwierdzenie: %1d

en: Modified
pl: Zmodyfikowana

en: Date and time
pl: Data i czas

en: Failed to open file.
pl: Nieudane otwarcie pliku.

en: Failed to add GPS info to image.
pl: Nieudane dodanie informacji GPS do obrazu.

en: Failed to remove GPS info from image
pl: Nieudane usunięcie informacji GPS z obrazu

en: Failed to save tags to file.
pl: Nieudany zapis znaczników do pliku.

en: Unable to save changes to file
pl: Ni można zapisać zmian do pliku

en: Paste coordinates
pl: Wklej współrzędne

en: Paste coordinates swapped
pl: Zamieniono współrzędne wklejania

en: Remove coordinates
pl: Usuń współrzędne

en: Remove altitude
pl: Usuń wysokość

en: Remove uncertainty
pl: Usuń niepewność

en: Remove speed
pl: Usuń szybkość

en: Look up missing altitude values
pl: Wyszukaj brakujących wartości wysokości

en: Found more than one point on the clipboard - can only assign one point at a time.
pl: W schowku znaleziono więcej niż jeden punkt - można przypisać tylko jeden punkt na raz.

en: Could not find any coordinates on the clipboard.
pl: Nie można znaleźć żadnych współrzędnych w schowku.

en: Coordinates pasted
pl: Wklejono współrzędne

en: Bookmark selected
pl: Wybrano zakładkę

en: Remove coordinates information
pl: Usuń informacje o współrzędnych

en: Remove altitude information
pl: Usuń informacje o wysokości

en: Remove uncertainty information
pl: Usuń informacje o niepewności

en: Looking up altitudes
pl: Wyszukiwanie wysokości

en: Altitude lookup failed:
    %1
pl: Nieudane wyszukiwanie wysokości:
    %1

en: Altitude looked up
pl: Wyszukano wysokość

en: {Country}
pl: {Kraj}

[ctx: Part of a country]
en: {State}
pl: {Stan}

en: {State district}
pl: {Dzielnica państwa}

en: {County}
pl: {Kraj}

en: {City}
pl: {Miasto (duże)}

en: {City district}
pl: {Dzielnica miasta}

en: {Suburb}
pl: {Przedmieścia}

en: {Town}
pl: {Miasto (małe)}

en: {Village}
pl: {Wieś}

en: {Hamlet}
pl: {Wioska}

en: {Street}
pl: {Ulica}

en: {House number}
pl: {Numeru domu}

en: {Place}
pl: {Miejsce}

en: Add country tag
pl: Dodaj znacznik kraju

en: Add state tag
pl: Dodaj znacznik stanu

en: Add state district tag
pl: Dodaj znacznik dzielnicy państwa

en: Add county tag
pl: Dodaj znacznik kraju

en: Add city tag
pl: Dodaj znacznika miasta (dużego)

en: Add city district tag
pl: Dodaj znacznik dzielnicy miasta (dużego)

en: Add suburb tag
pl: Dodaj znacznik przedmieścia

en: Add town tag
pl: Dodaj znacznik miasta (małego)

en: Add village tag
pl: Dodaj znacznik wsi

en: Add hamlet tag
pl: Dodaj znacznik wioski

en: Add street
pl: Dodaj ulicę

en: Add house number tag
pl: Dodaj znacznik numeru domu

en: Add place
pl: Dodaj miejsce

en: Add Local Administrative Area 2
pl: Dodaj lokalny obszar administracyjny 2

en: Add Local Administrative Area 1
pl: Dodaj lokalny obszar administracyjny 1

en: Add new tag
pl: Dodaj nowy znacznik

en: Remove selected tag
pl: Usuń wybrany znacznik

en: Remove all control tags below this tag
pl: Usuń wszystkie znaczniki kontrolne poniżej tego znacznika

en: Add all address elements
pl: Dodaj wszystkie rzeczy adresu

en: Select language:
pl: Wybierz język:

en: Select service:
pl: Wybierz usługę:

en: Open Street Map
pl: Otwórz Street Map

en: Geonames.org place name (non-US)
pl: Nazwa miejsca Geonames.org (nie-US)

en: Geonames.org full address (US only)
pl: Pełen adres Geonames.org (tylko US)

en: Less options
pl: Mniej opcji

en: Write locations as tags
pl: Zapisz miejsca jako znaczniki

en: Write locations metadata
pl: Zapisz metadane miejsca

en: Process reverse geocoding
pl: Odwrotne przetwarzanie geokodowania

en: Image tags are changed.
pl: Znaczniki obrazu został zmienione.

en: Retrieving RG info -
pl: Pobieranie informacji RG -

[ctx: @title:window]
en: Reverse Geo-coding Error
pl: Błąd odwrotnego geo-kodowania

[ctx: @title:window]
en: Add New Tag
pl: Dodaj nowy znacznik

en: Select a name for the new tag:
pl: Wybierz nazwę dla nowego znacznika:

en: %1 out of %2 images have been reverse geocoded. Would you like to keep the tags which were already obtained?
pl: %1 z %2 obrazów został poddany odwrotnemu geo-kodowaniu. Czy chcesz zachować znaczniki, które zostały już pobrane?

en: 1 image have been reverse geocoded. Would you like to keep the tags which were already obtained?
pl: 1 obraz został poddany odwrotnemu geo-kodowaniu. Czy chcesz zachować znaczniki, które zostały już pobrane?

[ctx: @title:window]
en: Abort reverse geocoding?
pl: Przerwać odwrotne geo-kodowanie?

en: Could not open: %1
pl: Nie można otworzyć: %1

en: File is empty.
pl: Plik jest pusty.

en: Probably not a GPX file.
pl: Prawdopodobnie to nie jest plik GPX.

en: File is a GPX file, but no track points with valid timestamps were found.
pl: Plik jest plikiem GPX, ale nie znaleziono punktów trasy z ważnymi znacznikami czasu.

en: Map settings
pl: Ustawienia mapy

en: Zoom in
pl: Powiększ

en: Zoom out
pl: Pomniejsz

en: Switch between markers and thumbnails.
pl: Przełącz pomiędzy znacznikami i miniaturkami.

en: Preview single items
pl: Podgląd pojedynczych rzeczy

en: Preview grouped items
pl: Podgląd grupowych rzeczy

en: Show numbers
pl: Pokaż liczby

en: Increase the thumbnail size on the map
pl: Zwiększ rozmiar miniaturki na mapie

en: Decrease the thumbnail size on the map
pl: Zmniejsz rozmiar miniaturki na mapie

en: Remove the current region selection
pl: Usuń obecne zaznaczenie regionu

en: Select images by drawing a rectangle
pl: Zaznacz obrazy poprzez rysowanie prostokąta

en: Pan mode
pl: Tryb przesuwania

en: Zoom into a group
pl: Przybliż do grupy

en: Create a region selection from a thumbnail
pl: Utwórz zaznaczenie regionu z miniaturki

en: Filter images
pl: Filtruj obrazy

en: Remove the current filter
pl: Usuń obecny filtr

en: Select images
pl: Zaznacz obrazy

en: Lock the map position
pl: Zablokuj pozycję mapy

en: Load tracks from albums
pl: Wczytuj ścieżki z albumów

en: Geolocation Interface
pl: Interfejs geopołożenia

en: Sorting
pl: Szeregowanie

en: Show oldest first
pl: Najpierw pokaż najstarsze

en: Show youngest first
pl: Najpierw pokaż najmłodsze

en: Sort by rating
pl: Uszereguj według oceny

en: Enter the name of the current map search to save in the "Map Searches" view.
pl: Wprowadź nazwę bieżącego wyszukiwania do zapisania w widoku "Moje wyszukiwania geograficzne".

en: Save current map search to a new virtual album.
pl: Zapisz bieżące wyszukiwanie geograficzne do nowego albumu wirtualnego.

en: If this button is pressed, the current map search will be saved to a new search virtual album using the name set on the left side.
pl: Jeśli przyciśniesz ten przycisk, bieżące wyszukiwanie geograficzne zostanie zapisane jako nowy wirtualny Album nazwany tak jak jest to określone po lewej stronie.

en: Search by area:
pl: Wyszukaj wg. obszaru:

en: Show Non-Geolocated Items
pl: Pokaż rzeczy o nieustalonym położeniu

en: Search name already exists.
    Please enter a new name:
pl: Istnieje już wyszukiwanie o tej nazwie.
    Podaj nową nazwę:

[ctx: @title:window]
en: Name Exists
pl: Nazwa już istnieje

en: Non Geo-located Items
pl: Rzecz o nieustalonym położeniu

[ctx: the planet]
en: Mercury
pl: Merkury

[ctx: the planet]
en: Venus
pl: Wenus

[ctx: the planet]
en: Earth
pl: Ziemia

[ctx: the planet]
en: Jupiter
pl: Jowisz

[ctx: the planet]
en: Uranus
pl: Uran

[ctx: the planet]
en: Neptune
pl: Neptun

[ctx: the planet]
en: Pluto
pl: Pluton

[ctx: the earth's star]
en: Sun
pl: Słońce

[ctx: the earth's moon]
en: Moon
pl: Księżyc

en: Sky
pl: Niebo

[ctx: a planet without data]
en: Unknown Planet
pl: Nieznana planeta

en: &Lock
pl: Zab&lokuj

en: &Hide
pl: &Ukryj

en: &Configure...
pl: &Ustawienia...

[ctx: means feet]
en: ft
pl: stopy

[ctx: means inches]
en: in
pl: cal

[ctx: means yards]
en: yd
pl: jr

en: Copy Coordinates
pl: Skopiuj współrzędne

en: Copy geo: URL
pl: Skopiuj geo: URL

en: &Address Details
pl: Szczegóły &adresu

en: No description available.
pl: Nie ma żadnego opisu.

en: National Capital
pl: Stolica narodowa

en: City
pl: Miasto

en: State Capital
pl: Stolica stanu

en: County Capital
pl: Stolica Kraju

en: Capital
pl: Stolica

en: Village
pl: Wieś

en: &Info Boxes
pl: Pola &informacyjne

en: Address Details
pl: Szczegóły adresu

en: W
pl: Zach.

en: E
pl: Wsch.

en: S
pl: Pd.

en: Valley
pl: Dolina

en: Crater
pl: Krater

en: Sea
pl: Morze

en: Manned Landing Site
pl: Miejsce lądowania ludzi

en: Robotic Rover
pl: Zrobotyzowany łazik

en: Unmanned Soft Landing Site
pl: Miejsce miękkiego bezzałogowego lądowania

en: Unmanned Hard Landing Site
pl: Miejsce twardego bezzałogowego lądowania

en: Mountain
pl: Góra

en: Nation Capital
pl: Stolica państwa

en: Nation
pl: Naród

en: Volcano
pl: Wulkan

en: Continent
pl: Kontynent

en: Geographic Pole
pl: Biegun geograficzny

en: Magnetic Pole
pl: Biegun magnetyczny

en: Ship Wreck
pl: Wrak statku

en: Air Port
pl: Port lotniczy

en: Observatory
pl: Obserwatorium

en: Military Danger Area
pl: Obszar zagrożony wojskowo

en: OSM Site
pl: Miejsce OSM

en: Coordinate
pl: Współrzędna

en: City Capital
pl: Ratusz dużego miasta

en: Suburb
pl: Przedmieścia

en: Hamlet
pl: Wioska

en: Locality
pl: Lokalność

en: Town
pl: Miasto

en: Town Capital
pl: Ratusz małego miasta

en: Village Capital
pl: Główna wieś

en: Water
pl: Woda

en: Reef
pl: Rafa

en: Wood
pl: Drewno

en: Beach
pl: Plaża

en: Wetland
pl: Mokradła

en: Glacier
pl: Lodowce

en: Ice Shelf
pl: Lodowce szelfowe

en: Scrub
pl: Dziura

en: Cliff
pl: Klif

en: Heath
pl: Wrzosowisko

en: Traffic Signals
pl: Sygnalizacja uliczna

en: Elevator
pl: Schody ruchome

en: Steps
pl: Kroki

en: Unknown Road
pl: Nieznana droga

en: Footway
pl: Ścieżka dla pieszych

en: Track
pl: Ścieżka

en: Cycleway
pl: Ścieżka rowerowa

en: Service Road
pl: Droga obsługi

en: Road
pl: Droga

en: Residential Road
pl: Droga osiedlowa

en: Living Street
pl: Deptak

en: Unclassified Road
pl: Droga niesklasyfikowana

en: Tertiary Link Road
pl: Trzeciorzędna droga łącząca

en: Tertiary Road
pl: Trzeciorzędna droga

en: Secondary Link Road
pl: Drugorzędna droga łącząca

en: Secondary Road
pl: Droga podporządkowana

en: Primary Link Road
pl: Główna droga łącząca

en: Primary Road
pl: Droga główna

en: Raceway
pl: Tor wyścigowy

en: Trunk Link Road
pl: Arteria łącząca

en: Trunk Road
pl: Droga główna

en: Motorway Link Road
pl: Droga do autostrady

en: Motorway
pl: Autostrada

en: Corridor
pl: Korytarz

en: Building
pl: Budynek

en: Camping
pl: Kemping

en: Youth Hostel
pl: Schronisko młodzieżowe

en: Guest House
pl: Dom gościnny

en: Library
pl: Biblioteka

en: Kindergarten
pl: Przedszkole

en: College
pl: Szkoła wyższa

en: School
pl: Szkoła

en: University
pl: Uniwersytet

en: Biergarten
pl: Ogródek piwny

en: Cafe
pl: Kawiarnia

en: Fast Food
pl: Szybkie jedzenie

en: Restaurant
pl: Restauracja

en: Dentist
pl: Dentysta

en: Doctors
pl: Lekarze

en: Hospital
pl: Szpital

en: Pharmacy
pl: Apteka

en: Veterinary
pl: Weterynaria

en: Archaeological Site
pl: Miejsce archeologiczne

en: Embassy
pl: Ambasada

en: Emergency Phone
pl: Telefon alarmowy

en: Mountain Rescue
pl: Ratownicy górscy

en: Water Park
pl: Park wodny

en: Community Centre
pl: Centrum społecznościowe

en: Fountain
pl: Fontanna

en: Night Club
pl: Klub nocny

en: Bench
pl: Ławka

en: Court House
pl: Budynek sądu

en: Fire Station
pl: Straż pożarna

en: Hunting Stand
pl: Ambona

en: Police
pl: Policja

en: Post Box
pl: Skrzynka pocztowa

en: Post Office
pl: Budynek poczty

en: Prison
pl: Więzienie

en: Shelter
pl: Schronisko

en: Telephone
pl: Telefon

en: Toilets
pl: Toalety

en: Town Hall
pl: Ratusz

en: Waste Basket
pl: Kosz na odpady

en: Drinking Water
pl: Woda pitna

en: Graveyard
pl: Cmentarz

en: Charging Station
pl: Stacja ładowania

en: Car Wash
pl: Myjnia samochodowa

en: Social Facility
pl: Budynek społeczny

en: City Wall
pl: Mury miejskie

en: Gate
pl: Brama

en: Lift Gate
pl: Podnoszona brama

en: Wall
pl: Ściana

en: Peak
pl: Szczyt

en: Tree
pl: Drzewo

en: Cave Entrance
pl: Wejście do jaskinii

en: Beverages
pl: Napoje

en: Liquor Store
pl: Monopolowy

en: Bakery
pl: Piekarnia

en: Butcher
pl: Rzeźnik

en: Confectionery
pl: Słodkości

en: Convenience Shop
pl: Sklepik osiedlowy

en: Greengrocer
pl: Warzywniak

en: Seafood Shop
pl: Sklep rybny

en: Department Store
pl: Dom towarowy

en: Bag Shop
pl: Sklep z torebkami

en: Clothes Shop
pl: Sklep z ubraniami

en: Fashion Shop
pl: Sklep modowy

en: Jewelry Shop
pl: Jubiler

en: Shoe Shop
pl: Sklep z butami

en: Variety Store
pl: Sklep z różnościami

en: Beauty Services
pl: Salon piękności

en: Chemist
pl: Chemia

en: Cosmetics
pl: Kosmetyczny

en: Hairdresser
pl: Fryzjer

en: Optician
pl: Optyk

en: Perfumery
pl: Perfumeria

en: Hardware Store
pl: Sklep żelazny

en: Florist
pl: Florysta

en: Furniture Store
pl: Sklep z meblami

en: Electronics Shop
pl: Sklep z elektroniką

en: Mobile Phone Shop
pl: Sklep z telefonami komórkowymi

en: Bicycle Shop
pl: Sklep z rowerami

en: Car Dealer
pl: Salon samochodowy

en: Car Repair Shop
pl: Warsztat samochodowy

en: Car Parts
pl: Części do aut

en: Motorcycle Shop
pl: Salon motocyklowy

en: Outdoor Shop
pl: Sklep z odzieżą podróżniczą

en: Sports Shop
pl: Sklep sportowy

en: Printing Services
pl: Usługi wydruku

en: Art Shop
pl: Sklep dla artystów

en: Musical Instrument Shop
pl: Sklep z instrumentami muzycznymi

en: Photo Shop
pl: Sklep dla fotografów

en: Bookshop
pl: Sklep z książkami

en: Gift Shop
pl: Sklep z upominkami

en: Stationery
pl: Papierniczy

en: Laundry
pl: Pralnia

en: Pet Shop
pl: Sklep dla zwierząt

en: Toy Store
pl: Sklep z zabawkami

en: Travel Agency
pl: Agencja podróżnicza

en: Deli
pl: Delikatesy

en: Tobacco Shop
pl: Sklep z tytoniem

en: Tea Shop
pl: Sklep z herbatą

en: Computer Shop
pl: Sklep komputerowy

en: Garden Centre
pl: Centrum ogrodowe

en: Shop
pl: Sklep

en: Bridge
pl: Most

en: Lighthouse
pl: Latarnia

en: Pier
pl: Molo

en: Water Tower
pl: Wieża ciśnień

en: Wind Mill
pl: Młyn

en: Communications Tower
pl: Wieże komunikacyjne

en: Tourist Attraction
pl: Atrakcja turystyczna

en: Artwork
pl: Sztuka

en: Castle
pl: Zamek

en: Cinema
pl: Kino

en: Information
pl: Informacja

en: Monument
pl: Pomnik

en: Museum
pl: Muzeum

en: Ruin
pl: Ruiny

en: Theatre
pl: Teatr

en: Theme Park
pl: Wesołe miasteczko

en: View Point
pl: Punkt widokowy

en: Alpine Hut
pl: Chata alpejska

en: Wilderness Hut
pl: Chata w dziczy

en: Memorial
pl: Memoriał

en: Aerodrome
pl: Aerodrom

en: Helipad
pl: Lądowisko helikopterów

en: Airport Gate
pl: Brama lotniska

en: Airport Runway
pl: Pas startowy lotniska

en: Airport Apron
pl: Fartuch na lotnisku

en: Airport Taxiway
pl: Postój taksówek na lotnisku

en: Airport Terminal
pl: Terminal lotniczy

en: Bus Station
pl: Dworzec autobusowy

en: Bus Stop
pl: Przystanek autobusowy

en: Car Sharing
pl: Udostępnianie aut

en: Gas Station
pl: Stacja paliw

en: Parking Space
pl: Przestrzeń do parkowania

en: Platform
pl: Platforma

en: Bicycle Rental
pl: Wypożyczalnia rowerów

en: Car Rental
pl: Wypożyczalnia samochodów

en: Ski Rental
pl: Wypożyczalnia nart

en: Taxi Rank
pl: Taxi

en: Train Station
pl: Dworzec kolejowy

en: Tram Stop
pl: Przystanek tramwajowy

en: Bicycle Parking
pl: Parking dla rowerów

en: Motorcycle Parking
pl: Parking dla motocykli

en: Subway Entrance
pl: Wejście do metra

en: Speed Camera
pl: Radar prędkości

en: Place Of Worship
pl: Miejsce święte

en: Buddhist
pl: Buddyjskie

en: Christian
pl: Chrześcijańskie

en: Muslim
pl: Islamskie

en: Jewish
pl: Żydowskie

en: Taoist
pl: Taoistyczne

en: Golf Course
pl: Pole golfowe

en: Playground
pl: Plac zabaw

en: Pitch
pl: Boisko

en: Sports Centre
pl: Ośrodek sportowy

en: Stadium
pl: Stadion

en: Swimming Pool
pl: Pływalnia

en: Miniature Golf Course
pl: Miniaturowe pole golfowe

en: Allotments
pl: Działki

en: Basin
pl: Akwen

en: Cemetery
pl: Cmentarz

en: Commercial
pl: Działalność handlowa

en: Construction
pl: W budowie

en: Farmland
pl: Pole uprawne

en: Farmyard
pl: Folwark

en: Garages
pl: Garaże

en: Grass
pl: Trawa

en: Industrial
pl: Przemysłowe

en: Landfill
pl: Wysypisko

en: Meadow
pl: Łąka

en: Military
pl: Wojskowe

en: Quarry
pl: Kamieniołom

en: Railway
pl: Tory kolejowe

en: Reservoir
pl: Zbiornik wodny

en: Residential
pl: Obszar mieszkalny

en: Retail
pl: Handel detaliczny

en: Orchard
pl: Sad

en: Vineyard
pl: Winnica

en: Rail
pl: Kolej

en: Narrow Gauge
pl: Wąskotorowe

en: Tram
pl: Tramwaj

en: Light Rail
pl: Lekka kolej

en: Abandoned Railway
pl: Opuszczone tory

en: Subway
pl: Metro

en: Preserved Railway
pl: Kolej historyczna

en: Miniature Railway
pl: Kolej miniaturowowa

en: Railway Construction
pl: Budowa sieci kolejowej

en: Monorail
pl: Kolej jednoszynowa

en: Funicular Railway
pl: Kolej linowa

en: Power Tower
pl: Słup elektryczny

en: Aerialway Station
pl: Stacja lotnicza

[ctx: A pylon supporting the aerialway cable e.g. on a ski lift]
en: Pylon
pl: Słup

en: Cable Car
pl: Kolejka linowa

en: Chair Lift
pl: Wyciąg siodełkowy

en: Mixed Lift
pl: Mieszany wyciąg

en: Drag Lift
pl: Wyciąg orczykowy

en: T-Bar
pl: Belka T

en: J-Bar
pl: Belka J

en: Platter
pl: Półmisek

en: Rope Tow
pl: Holownik linowy

en: Magic Carpet
pl: Magiczny dywan

en: Zip Line
pl: Tyrolka

en: Goods
pl: Dobra

en: Downhill Piste
pl: Trasa zjazdowa

en: Nordic Piste
pl: Nordycka trasa zjazdowa

en: Skitour
pl: Turnus narciarski

en: Sled Piste
pl: Saneczkowa trasa zjazdowa

en: Winter Hike
pl: Wędrówki zimowe

en: Sleigh Piste
pl: Trasa zjazdowa sani

en: Ice Skate
pl: Łyżwy

en: Snow Park
pl: Park śnieżny

en: Ski Playground
pl: Narciarski plac zabaw

en: Ski Jump
pl: Skocznia narciarska

en: Admin Boundary (Level 1)
pl: Granica administracyjna (poziom 1)

en: Admin Boundary (Level 2)
pl: Granica administracyjna (poziom 2)

en: Admin Boundary (Level 3)
pl: Granica administracyjna (poziom 3)

en: Admin Boundary (Level 4)
pl: Granica administracyjna (poziom 4)

en: Admin Boundary (Level 5)
pl: Granica administracyjna (poziom 5)

en: Admin Boundary (Level 6)
pl: Granica administracyjna (poziom 6)

en: Admin Boundary (Level 7)
pl: Granica administracyjna (poziom 7)

en: Admin Boundary (Level 8)
pl: Granica administracyjna (poziom 8)

en: Admin Boundary (Level 9)
pl: Granica administracyjna (poziom 9)

en: Admin Boundary (Level 10)
pl: Granica administracyjna (poziom 10)

en: Admin Boundary (Level 11)
pl: Granica administracyjna (poziom 11)

en: Boundary (Maritime)
pl: Granica (morska)

en: Land Mass
pl: Ląd

en: Urban Area
pl: Obszar miejski

en: International Date Line
pl: Międzynarodowa linia daty

en: Bathymetry
pl: Batymetria

en: Canal
pl: Kanał

en: Drain
pl: Odpływ

en: Ditch
pl: Rów

en: Stream
pl: Strumień

en: River
pl: Rzeka

en: Weir
pl: Tama

en: Crosswalk
pl: Pasy dla pieszych

en: Railway Crossing
pl: Przejazd kolejowy

en: Door
pl: Drzwi

en: Room
pl: Pokój

en: Detour
pl: Droga okrężna

en: Ferry Route
pl: Trasa promu

en: Train
pl: Pociąg

en: Trolley Bus
pl: Trolejbus

en: Bicycle Route
pl: Trasa rowerowa

en: Mountainbike Route
pl: Górska trasa rowerowa

en: Walking Route
pl: Trasa pieszych wycieczek

en: Hiking Route
pl: Trasa wędrówek

en: Bridleway
pl: Ścieżka do jazdy konnej

en: Inline Skates Route
pl: Trasa jeżdżących na rolkach

en: Nordic Ski Trail
pl: Nordycki szklak narciarski

en: Sled Trail
pl: Szklak saneczkowy

en: Could not convert <maximum> child text content to integer. Was: '%1'
pl: Nie można przekształcić treści tekstu potomnego <maximum> na liczbę całkowitą. Powód: '%1'

en: Could not convert <minimum> child text content to integer. Was: '%1'
pl: Nie można przekształcić treści tekstu potomnego <minimum> na liczbę całkowitą. Powód: '%1'

en: Parsing failed line %1. Still %2 unclosed tag(s) after document end.
pl: Przetwarzanie nie powiodło się dla wiersza %1. Wciąż %2 niezamknięte znaczniki za końcem dokumentu.

en: Error parsing file at line: %1 and column %2 .
pl: Błąd analizy pliku w wierszu %1 i kolumnie %2.

en: This is an Invalid File
pl: Ten plik jest nieprawidłowy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_currentRelations)
en: Name
pl: Nazwa

en: Popularity
pl: Popularność

en: Playlist
pl: Lista odtwarzania

en: No name specified
pl: Nie podano nazwy

en: Please specify a name for this relation.
pl: Podaj nazwę dla tego związku.

en: No type tag specified
pl: Nie podano znacznika rodzaju

en: Please add a type tag for this relation.
pl: Dodaj znacznik rodzaju dla tego związku.

en: New Relation
pl: Nowy związek

en: Edit
pl: Edytuj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Current Relations
pl: Obecne związki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_currentRelations)
en: Role
pl: Rola

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addRelation)
en: Add Relation
pl: Dodaj związek

en: value
pl: wartość

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Current Tags
pl: Bieżące znaczniki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_currentTagsList) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_recommendedTagsList)
en: Value
pl: Wartość

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Related Tags
pl: Powiązane znaczniki

en: Add custom tag...
pl: Dodaj własny znacznik...

en: Configure
pl: Ustawienia

en: Atmosphere
pl: Atmosfera

en: &Atmosphere
pl: &Atmosfera

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CompassConfigWidget)
en: Configure Compass Plugin
pl: Ustawienia wtyczki kompasu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Theme
pl: Wystrój

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, m_themeList)
en: Default
pl: Domyślnie

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, m_themeList)
en: Arrows
pl: Strzałki

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, m_themeList)
en: Magnet
pl: Magnes

en: Compass
pl: Kompas

en: &Compass
pl: Komp&as

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CrosshairsConfigWidget)
en: Configure Crosshairs Plugin
pl: Ustaw wtyczkę Crosshairs

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, m_themeList)
en: Gun 1
pl: Broń 1

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, m_themeList)
en: Gun 2
pl: Broń 2

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, m_themeList)
en: Circled
pl: Okrążone

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, m_themeList)
en: German
pl: Niemiecki

en: Crosshairs
pl: Krzyżyki

en: Cross&hairs
pl: Kr&zyżyki

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, GraticuleConfigWidget)
en: Coordinate Grid Plugin
pl: Wtyczka siatki współrzędnych

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: C&olors
pl: &Barwy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Grid:
pl: &Siatka:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, gridPushButton)
en: Color of the coordinate grid.
pl: Barwa siatki współrzędnych.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Tropics:
pl: Zwro&tniki:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, tropicsPushButton)
en: Color of the tropical circles.
pl: Barwa okręgów zwrotników.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Equator:
pl: &Równik:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, equatorPushButton)
en: Color of the equator.
pl: Barwa równika.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Named Labels
pl: Etykiety &tekstowe

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, primaryCheckBox)
en: Show Labels for Prime meridian, Equator, Tropics.
pl: Pokazuje etykiety dla Południka zerowego, Równika, Zwrotników.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: &Numerical Labels
pl: Etykiety &numeryczne

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, secondaryCheckBox)
en: Show numerical Labels.
pl: Pokaż etykiety numeryczne.

en: Coordinate Grid
pl: Siatka współrzędnych

en: Coordinate &Grid
pl: &Siatka współrzędnych

en: Please choose the color for the coordinate grid.
pl: Wybierz barwę dla siatki współrzędnych.

en: Please choose the color for the tropic circles.
pl: Wybierz barwę dla okręgów zwrotników.

en: Please choose the color for the equator.
pl: Wybierz barwę równika.

en: Equator
pl: Równik

en: Prime Meridian
pl: Południk 0°

en: Antimeridian
pl: Południk 180°

en: Tropic of Cancer
pl: Zwrotnik Raka

en: Tropic of Capricorn
pl: Zwrotnik Koziorożca

en: Arctic Circle
pl: Koło arktyczne

en: Antarctic Circle
pl: Koło antarktyczne

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, MapScaleConfigWidget)
en: Configure Scale Bar Plugin
pl: Ustaw wtyczkę paska skali

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showRatioScaleCheckBox)
en: Show Ratio Scale
pl: Pokaż skalę relacji

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_minimizeCheckBox)
en: Minimize
pl: Zminimalizuj

en: Scale Bar
pl: Pasek skali

en: &Scale Bar
pl: Pasek &skali

en: Original Developer
pl: Programista pierwszej wersji

en: &Ratio Scale
pl: Skala &stosunku

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, MeasureConfigDialog)
en: Measure Tool Configuration
pl: Ustawienia narzędzia pomiarowego

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modeLabel)
en: Ruler Type
pl: Rodzaj linijki

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_modeCombo) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_1)
en: Polygon
pl: Wielokąt

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_modeCombo) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Circle
pl: Okrąg

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Segment labels
pl: Etykiety segmentu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showDistanceLabelsCheckBox)
en: Distance
pl: Odległość

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showBearingLabelsCheckBox)
en: Bearing
pl: Łożysko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showBearingLabelChangeCheckBox)
en: Bearing Change
pl: Zmiana namiaru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showPerimeter)
en: Perimeter
pl: Obwód

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showPolygonAreaLabelChangeCheckBox) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showCircleAreaLabelChangeCheckBox)
en: Area
pl: Obszar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showRadiusLabelsCheckBox)
en: Radius
pl: Promień

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showCircumference)
en: Circumference
pl: Obwód

en: Measure Tool
pl: Narzędzie pomiarowe

en: &Measure Tool
pl: Narzędzie po&miarowe

en: Measure distances between two or more points.
pl: Zmierz odległości pomiędzy dwoma lub więcej punktami.

en: Area:
    %1
pl: Obszar:
    %1

en: Circumference:
    %1
pl: Obwód:
    %1

en: Perimeter:
    %1
pl: Granica:
    %1

en: Polygon Ruler
pl: Linijka wielokątna

en: Circle Ruler
pl: Linijka okrągła

en: Total Distance: %1<br/>
pl: Całkowita odległość: %1<br/>

en: Area: %1<br/>
pl: Obszar: %1<br/>

en: Perimeter: %1<br/>
pl: Granica: %1<br/>

en: Radius: %1<br/>
pl: Promień: %1<br/>

en: Circumference: %1<br/>
pl: Obwód: %1<br/>

en: Add &Measure Point
pl: Dodaj punkt po&miarowy

en: Remove &Last Measure Point
pl: &Usuń ostatni punkt pomiarowy

en: &Remove Measure Points
pl: Usuń punkty pomia&rowe

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Navigation)
en: Navigation
pl: Nawigacja

en: &Navigation
pl: &Nawigacja

en: Current Location Button
pl: Przycisk obecnego położenia

en: Home Button
pl: Przycisk położenia domu

en: Overview Map
pl: Podgląd mapy

en: &Overview Map
pl: &Podgląd mapy

en: Choose Overview Map
pl: Pokaż mapę podglądu

en: Please choose the color for the position indicator
pl: Wybierz barwę dla wskaźnika położenia

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, OverviewMapConfigWidget)
en: Configure Overview Map
pl: Ustawienia mapy podglądu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Map &Image
pl: &Obraz mapy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Planet:
pl: &Planeta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Size:
pl: &Rozmiar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Position I&ndicator:
pl: Wskaźn&ik położenia:

en: Download Progress Indicator
pl: Pasek postępu pobierania

en: &Download Progress
pl: &Postęp pobierania

en: OpenStreetMap Nominatim Reverse Geocoding
pl: Odwrotne geokodowanie OpenStreetMap Nominatim

en: Osm File Parser
pl: Przetwarzanie plików osm

en: OpenStreetMap Data
pl: Dane OpenStreetMap

en: Azimuthal Equidistant
pl: Azymutalne równoodległościowe

en: <p><b>Azimuthal Equidistant Projection</b> ("fish eye")</p><p>Applications: Display of seismic and radio data and for use in digital planetariums.</p>
pl: <p><b>Odwzorowanie azymutalne równoodległościowe</b> ("rybie oko")</p><p>Zastosowania: Wyświetlanie danych sejsmicznych i radiowych w cyfrowych planetariach.</p>

en: Flat Map
pl: Płaska mapa

en: <p><b>Equirectangular Projection</b> ("Plate carrée")</p><p>Applications: De facto standard for global texture data sets for computer software.</p>
pl: <p><b>Odwzorowanie równoprostokątne</b> ("Plate carrée")</p><p>Zastosowania: De facto standard dla danych teksturowych dla oprogramowania komputerowego.</p>

en: Gnomonic
pl: Gnomoniczne

en: <p><b>Gnomonic Projection</b> ("rectilinear")</p><p>Applications: Used for displaying panorama photography. Also used for navigation, radio and seismic work.</p>
pl: <p><b>Odwzorowanie gnomoniczne</b> ("prostoliniowa")</p><p>Zastosowania: Używana do wyświetlania zdjęcia panoramicznego. Używana także do nawigacji, dzieł radiowych i sejsmicznych.</p>

en: Lambert Azimuthal Equal-Area
pl: Azymutalne równopowierzchniowe Lamberta

en: <p><b>Lambert Azimuthal Equal-Area Projection</b></p><p>Applications: Used in structural geology to plot directional data.</p>
pl: <p><b>Odwzorowanie azymutalne równopowierzchniowe Lamberta</b></p><p>Zastosowania: Używane w geologi strukturalnej do rysowania danych kierunkowych.</p>

en: <p><b>Mercator Projection</b></p><p>Applications: popular standard map projection for navigation.</p>
pl: <p><b>Odwzorowanie merkatora</b></p><p>Zastosowania: popularne odwzorowanie standardowej mapy dla nawigacji.</p>

en: Globe
pl: Kula ziemska

en: <p><b>Orthographic Projection</b> ("orthogonal")</p><p>Applications: A perspective projection that is used to display the hemisphere of a globe as it appears from outer space.</p>
pl: <p><b>Odwzorowanie ortograficzne</b> ("prostokątna")</p><p>Zastosowania: Odwzorowanie perspektywiczne, które jest używane do wyświetlania półkuli jako globu w ten sam sposób w jaki jest widziany w przestrzeni kosmicznej.</p>

en: Stereographic
pl: Stereograficzne

en: <p><b>Stereographic Projection</b> ("orthogonal")</p><p>Applications: Used for planetary cartography, geology and panorama photography.</p>
pl: <p><b>Odwzorowanie stereograficzne</b> ("prostokątne")</p><p>Zastosowania: Używane dla kartografii planetarnej, geologii i zdjęć panoramicznych.</p>

en: Vertical Perspective Projection
pl: Odwzorowanie pionowej perspektywy

en: <p><b>Vertical Perspective Projection</b> ("orthogonal")</p><p> Shows the earth as it appears from a relatively short distance above the surface. Applications: Used for Virtual Globes.</p>
pl: <p><b>Odwzorowanie pionowej perspektywy</b> ("prostokątne")</p><p> Pokazuje Ziemię w sposób w jaki wygląda z małej odległości ponad jej powierzchnią. Zastosowania: Używane dla wirtualnych globów.</p>

en: Units
pl: Jednostki

en: Kilometer, Meter
pl: Kilometr, metr

en: Miles, Feet
pl: Mile, stopa

en: Nautical miles, Knots
pl: Mile morskie, Węzły

en: The unit that gets used to measure altitude, lengths and distances (e.g. km, mi, ft).
pl: Jednostka do mierzenia wysokości, długości oraz odległości (np. km, mi, ft).

en: Angle:
pl: Kąt:

en: Degree (DMS)
pl: Stopień (DMS)

en: Degree (Decimal)
pl: Stopień (dziesiętne)

en: Universal Transverse Mercator (UTM)
pl: Uniwersalny Poprzeczny Mercator (UTM)

en: Specifies the notation of angles in coordinates.
    By default the Degree-Minute-Second notation (e.g. 54°30'00" ) gets used.
    As an alternative you can choose decimal degrees (e.g. 54.5°).
pl: Określa zapis kątów we współrzędnych.
    Domyślny zapis to Stopień-Minuta-Sekunda (np. 54°30'00" )
    Zamiennie możesz wybrać zapis w stopniach dziesiętnych (np. 54.5°).

en: Map Quality
pl: Jakość mapy

en: Still Image:
pl: Nieruchomy obraz:

en: Outline Quality
pl: Jakość szkicu

en: Low Quality
pl: Niska jakość

en: Normal
pl: Normalny

en: High Quality
pl: Wysoka jakość

en: Print Quality
pl: Jakość wydruku

en: Specifies the map quality that gets displayed while there is no user input.
    Usually this allows for high map quality as speed is no concern.
pl: Określa jakość mapy wyświetlanej, gdy nie użytkownik nic nie robi.
    Zazwyczaj możliwa jest wysoka jakość, bo szybkość nie jest tu kłopotem.

en: During Animations:
pl: Podczas animacji:

en: Specifies the map quality that gets displayed during map animations
    (e.g. while dragging the globe). Especially on slow machines it is
    advisable to set this option to "low quality" as this will give better speed.
pl: Określa jakość mapy wyświetlanej podczas animacji mapy
    (np podczas przeciągania globu). Na słabych komputerach
    zalecamy ustawienie tego na "niską jakość", bo da to więcej szybkości.

en: Mouse Behavior
pl: Zachowanie myszy

en: Inertial Globe Rotation
pl: Bezwładny obrót globem

en: Use kinetic spinning when dragging the map
pl: Użyj obrotu kinetycznego przy przeciąganiu mapy

en: Mouse View Rotation
pl: Obrót widoku myszą

en: Use right mouse button to rotate the camera around
pl: Aby obracać kamerą wokół, użyj prawego przycisku myszy

en: Cache
pl: Pamięć podręczna

en: There are two caches being used:
    The "physical memory" which is needed to keep map data in the computer's memory.
    Increasing the value will make the application more responsive.
    The "hard disc memory" cache is used by download map data from the Internet.
    Decrease this value if you want to save space on the hard disc
    and if high usage of the Internet is not an issue.
pl: Używane są dwa rodzaje pamięci podręcznej:
    "Pamięć fizyczna", która jest potrzebna do przechowywania danych mapy w pamięci komputera.
    Zwiększenie tej wartości sprawi, że program będzie szybciej odpowiadał.
    "Pamięć dysku twardego" jest używana do pobierania treści z internetu.
    Zmniejsz tę wartość, jeśli chcesz zaoszczędzić trochę miejsca na dysku twardym
    i jeśli częste korzystanie z internetu to nie kłopot.

en: Physical Memory:
pl: Pamięć fizyczna:

en: Clear
pl: Wyczyść

en: Hard Disc:
pl: Dysk twardy:

en: Map Contents
pl: Zawartość mapy

en: Default Font:
pl: Domyślna czcionka:

en: Show Cross-Hair
pl: Pokaż krzyżyk

en: Unable to insert data into cache
pl: Nie można zapisać wstawić danych do pamięci podręcznej

en: Visible region
pl: Widoczny region

en: Specify region
pl: Określ region

en: Download Route
pl: Pobierz trasę

en: Enabled when a route exists
pl: Włączone, jeśli droga istnieje

en: Offset from route:
pl: Odsunięcie od trasy:

en: Selection Method
pl: Metoda wyboru

en: Number of tiles to download:
pl: Liczba pól do pobrania:

en: Download Region
pl: Pobierz region

en: Tile type to be downloaded:
pl: Rodzaj kafelki do pobrania:

en: Texture tiles
pl: Pola teksturowane

en: Vector tiles
pl: Pola wektorowe

en: Allows selection between layer types that are visibly being rendered.
pl: Zezwala na zaznaczanie pomiędzy rodzajami warstw, które widać, że są w trakcie wyświetlania.

en: There is a limit of %1 tile(s) to download.
pl: Ograniczono pobieranie do %1 pól.

en: Approximate size of the tiles to be downloaded
pl: Przybliżony rozmiar pól do pobrania

en: Estimated download size: %1 MB
pl: Szacowany rozmiar do pobrania: %1 MB

en: Estimated download size: %1 kB
pl: Szacowany rozmiar do pobrania: %1 kB

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, LatLonBoxWidget)
en: Select a geographic region
pl: Wybierz region geograficzny

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, northSpinBox)
en: Northern Latitude
pl: Szerokość geograficzna północna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, northLabel)
en: &N
pl: &Pn.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, westSpinBox)
en: Western Longitude
pl: Długość geograficzna zachodnia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, westLabel)
en: &W
pl: &Zach.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, eastSpinBox)
en: Eastern Longitude
pl: Długość geograficzna wschodnia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, eastLabel)
en: &E
pl: &Wsch.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, southSpinBox)
en: Southern Latitude
pl: Szerokość geograficzna południowa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, southLabel)
en: &S
pl: P&d.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, TileCreatorDialog)
en: Creating Map
pl: Tworzenie mapy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Satellite View</span></p><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Earth as seen from Space. The map is based on NASA's beautiful "Blue Marble Next Generation" pictures. Credits: NASA's Earth Observatory</p></body></html>
pl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Widok z satelity</span></p><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Ziemia widziana z kosmosu. Ta mapa jest stworzona na podstawie pięknych obrazów NASA "Blue Marble Next Generation". Źródło: Obserwatorium Ziemskie NASA</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, messageLabel)
en: Marble needs to create this map. This only needs to be done once and may take a few seconds.
pl: Marble musi stworzyć tę mapę. Ta akcja musi być wykonana tylko raz i zajmie kilka sekund.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Zoom
pl: Powiększenie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tileLevelLabel)
en: &Tile level range:
pl: &Zakres poziomu pola:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, topSpinBox)
en: Minimum Tile Level
pl: Minimalny poziom pola

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, toLabel)
en: to
pl: do

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, bottomSpinBox)
en: Maximum Tile Level
pl: Maksymalny poziom pola

[ctx: @title: menu entry to undo unknown previous action]
en: Unknown
pl: Nieznany

en: The free disk space in the path "%1" for the undo cache file is less than to 2 GiB! Undo cache is now disabled!
pl: Wolna przestrzeń dyskowa w miejscu "%1" na pamięć podręczną cofania jest mniejsza niż 2 GiB! Pamięć podręczna cofania została z tego powodu wyłączona!

en: Do not know
pl: Nie wiem

en: Take the safest and most appropriate action
pl: Wykonaj najbezpieczniejsze i najbardziej pasujące działanie

en: Color Profile Mismatch
pl: Nie pasujący profil barw

en: Missing Color Profile
pl: Brakujący profil barwny

en: Image with Uncalibrated Color
pl: Obraz z nieskalibrowanymi barwami

en: <p>This image has an <b>embedded color profile</b><br/> which does not match your working space color profile.<br/>How do you want to proceed?</p>
pl: <p>Temu obrazowi został przypisany <b>zagnieżdżony profil koloru</b>, który nie pasuje do twojego profilu roboczego.<br/>Jak chcesz dalej postępować?</p>

en: <p>This image has <b>no information about the color space</b><br/>that was used when creating the image. <br/>How do you want to proceed?</p>
pl: <p>Obraz ten <b>nie zawiera szczegółów o przestrzeni barw</b><br/>, która była wykorzystano podczas tworzenia obrazu. <br/>Jak chcesz postąpić?</p>

en: <p>The color information of this image is uncalibrated.<br/>How do you want to proceed?</p>
pl: <p>Informacja o kolorze tego obrazu jest nieskalibrowana.<br/>Jak chcesz postąpić?</p>

en: Embedded Color Profile:
pl: Osadzony profil koloru:

en: Input Color Profile:
pl: Wejściowy profil koloru:

en: Working Color Space:
pl: Robocza przestrzeń koloru:

en: Original Colors:
pl: Barwy źródłowe:

en: Uncorrected Colors:
pl: Niepoprawione barwy:

en: Raw Colors:
pl: Barwy Raw:

en: Resulting Colors:
pl: Barwy wynikowe:

en: Correction Applied:
pl: Zastosowana poprawka:

en: Corrected Colors:
pl: Poprawione barwy:

en: Keep the embedded profile, do not convert
pl: Zachowaj osadzony profil, nie przekształcaj

en: Convert to working color space
pl: Przekształć na roboczą przestrzeń barw

en: Ignore embedded profile, assign this profile:
pl: Pomijaj osadzony profil i przypisz ten:

en: and then convert to working space
pl: a potem przekształć na roboczą przestrzeń

en: No Profile Available
pl: Brak profilu

en: Assign profile and convert to working color space
pl: Przypisz profil i przekształć na roboczą przestrzeń barw

en: Assign and keep color profile
pl: Przypisz i zachowaj profil barw

en: Leave the file untagged, do not color manage
pl: Nie doczepiaj do pliku, nie zarządzaj barwami

en: Which color space shall be used to interpret the colors of this image?
pl: Która przestrzeń barw powinna być zastosowana do interpretacji barw w tym obrazie?

en: sRGB (Internet standard)
pl: sRGB (standard Internetu)

en: Current working color space
pl: Bieżący roboczy profil barw

en: This profile:
pl: Ten profil:

en: Please select the input color profile of the device (camera) used to create this image:
pl: Wybierz wejściowy profil barw urządzenia (aparatu) zastosowany przy stworzeniu obrazu:

en: No Input Profile Available
pl: Brak profilu wejściowego

en: Assigned Color Profile:
pl: Przypisany profil barw:

en: <b>No Profile</b>
pl: <b>Brak profilu</b>

[ctx: @title:window]
en: Soft Proofing Options
pl: Ustawienia sprawdzania na komputerze

en: Soft Proofing On
pl: Renderowania programowe włączone

en: Enable soft-proofing color managed view
pl: Włącz renderowanie programowe zarządzania barwami

en: Soft Proofing Off
pl: Renderowania programowe wyłączone

en: Disable soft-proofing color managed view
pl: Wyłącz renderowanie programowe zarządzania barwami

en: <b>Configure the Soft Proofing View</b>
pl: <b>Ustaw widok renderowania programowego</b>

en: Profile of the output device to simulate:
pl: Symuluj profil urządzenia wyjściowego:

en: <p>Select the profile for your output device (usually, your printer). This profile will be used to do a soft proof, so you will be able to preview how an image will be rendered via an output device.</p>
pl: <p>Musisz wybrać profil dla urządzenia wyjściowego (zazwyczaj twojej drukarki). Ten profil będzie użyty jako próbny tak, by można było podejrzeć jak obraz wyjdzie na urządzeniu wyjściowym.</p>

en: <p>Press this button to get detailed information about the selected proofing profile.</p>
pl: <p>Użyj tego przycisku by uzyskać dokładną informację o wybranym profilu próbnym.</p>

en: Rendering intent:
pl: Metoda renderowania:

en: Highlight out-of-gamut colors
pl: Podświetl barwy poza-gamutem

en: Highlighting color:
pl: Kolor podświetlania:

[ctx: @title:window]
en: Profile Error
pl: Błąd profilu

en: No profile is selected.
pl: Nie wybrano profilu.

[ctx: @title:window]
en: Save?
pl: Czy zapisać?

[ctx: @action:button]
en: Save Changes
pl: Zapisz zmiany

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the current changes. Note: The original image will never be overwritten.
pl: Zapisz bieżące zmiany. Zauważ: Źródłowy obraz nigdy nie zostanie zastąpiony.

[ctx: @action:button]
en: Save Changes as a New Version
pl: Zapisz zmiany jako nowa wersja

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the current changes as a new version. The loaded file will remain unchanged, a new file will be created.
pl: Zapisz bieżące zmiany jako nowa wersja. Wczytany plik zostanie niezmieniony, nowy plik zostanie utworzony.

[ctx: @action:button]
en: Discard Changes
pl: Porzuć zmiany

[ctx: @info:tooltip]
en: Discard the changes applied to the image during this editing session.
pl: Porzuć zmiany wprowadzone na obrazie w tej sesji edycyjnej.

[ctx: @label]
en: The current image has been changed.
    Do you wish to save your changes?
pl: Bieżący obraz został zmieniony.
    Czy chcesz zapisać swoje zmiany?

en: Tools
pl: Narzędzia

en: About this tool...
pl: O tym narzędziu...

en: Tool online handbook...
pl: Podręczniki sieciowy do narzędzia...

en: Guide:
pl: Linia pomocnicza:

en: Set here the color used to draw dashed guide lines.
pl: Ustaw tutaj kolor używany przy rysowaniu linii pomocniczych.

en: Set here the width in pixels used to draw dashed guide lines.
pl: Ustaw tutaj szerokość (w pikselach) linii pomocniczych.

en: Defaults
pl: Domyślne

en: Reset all settings to their default values.
pl: Przywraca domyślne wartości dla wszystkich parametrów.

[ctx: @action: load previously saved filter settings]
en: Load...
pl: Wczytaj...

en: Load all parameters from settings text file.
pl: Wczytaj wszystkie parametry z tekstowego pliku ustawień.

[ctx: @action: save current filter settings]
en: Save As...
pl: Zapisz jako...

en: Save all parameters to settings text file.
pl: Zapisz wszystkie parametry do tekstowego pliku ustawień.

[ctx: @action: try current filter settings]
en: Try
pl: Wypróbuj

en: Try all settings.
pl: Wypróbuj wszystkie ustawienia.

[ctx: @action; go to first item]
en: &First
pl: &Pierwszy

[ctx: @action; go to last item]
en: &Last
pl: &Ostatni

[ctx: @action]
en: Open Original
pl: Otwórz obraz źródłowy

[ctx: @action Save changes to current version]
en: Save Changes
pl: Zapisz zmiany

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the modifications to the current version of the file
pl: Zapisz zmiany do bieżącej wersji pliku

[ctx: @action Save changes to a newly created version]
en: Save As New Version
pl: Zapisz jako nową wersję

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the current modifications to a new version of the file
pl: Zapisz bieżące zmiany do nowej wersji pliku

[ctx: @action Save changes to a newly created version, specifying the filename and format]
en: Save New Version As...
pl: Zapisz nową wersję jako...

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the current modifications to a new version of the file, specifying the filename and format
pl: Zapisz bieżące zmiany do nowej wersji pliku, podają nazwę pliku i jego format

[ctx: @action Save As New Version...Save in format...]
en: Save in Format
pl: Zapisz w formacie

[ctx: @action]
en: Export
pl: Wyeksportuj

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the file in a folder outside your collection
pl: Zapisz plik w katalogu poza twoim zbiorem

[ctx: @action]
en: Discard Changes
pl: Porzuć zmiany

[ctx: @info:tooltip]
en: Discard all current changes to this file
pl: Porzuć wszystkie bieżące zmiany w tym pliku

[ctx: @action]
en: Open With Default Application
pl: Otwórz w domyślnym programie

[ctx: @info]
en: Open the item with default assigned application.
pl: Otwórz rzecz w domyślnie przypisanym programie.

[ctx: @action]
en: Undo
pl: Cofnij

[ctx: @action]
en: Redo
pl: Ponów

[ctx: @action: create a selection containing the full image]
en: Select All
pl: Zaznacz wszystko

[ctx: @action]
en: Select None
pl: Odznacz wszystko

[ctx: @action]
en: Zoom to 100%
pl: Powiększ do 100%

[ctx: @action]
en: Fit to &Window
pl: Dopasuj do &okna

[ctx: @action]
en: Fit to &Selection
pl: Dopa&suj do zaznaczenia

[ctx: @info]
en: This option can be used to zoom the image to the current selection area.
pl: Opcja, która może być wykorzystana do powiększenia obrazu do obecnie zaznaczonego obszaru.

[ctx: @action]
en: Under-Exposure Indicator
pl: Wskaźnik niedoświetlenia

[ctx: @info]
en: Set this option to display black overlaid on the image. This will help you to avoid under-exposing the image.
pl: Zaznacz to pole, aby wyświetlić czarną nakładkę na obrazie. Pomoże tobie to uniknąć niedoświetlonych obrazów.

[ctx: @action]
en: Over-Exposure Indicator
pl: Wskaźnik prześwietlenia

[ctx: @info]
en: Set this option to display white overlaid on the image. This will help you to avoid over-exposing the image.
pl: Zaznacz to pole, aby wyświetlić białą nakładkę na obrazie. Pomoże tobie to uniknąć prześwietlonych obrazów.

[ctx: @action]
en: Color-Managed View
pl: Widok z zarządzaniem barwami

[ctx: @action]
en: Soft Proofing Options...
pl: Ustawienia sprawdzania na komputerze...

[ctx: @action]
en: Soft Proofing View
pl: Widok renderowania programowego

[ctx: @action]
en: Crop to Selection
pl: Przytnij do zaznaczenia

[ctx: @info]
en: This option can be used to crop the image. Select a region of the image to enable this action.
pl: Opcja, która może być wykorzystana do przycinania obrazu. Wybierz kawałek obrazu, żeby uaktywnić to działanie.

[ctx: @action]
en: Flip Horizontally
pl: Odbij w poziomie

[ctx: @action]
en: Flip Vertically
pl: Odbij w pionie

[ctx: @action]
en: Rotate Left
pl: Obróć w lewo

[ctx: @action]
en: Rotate Right
pl: Obróć w prawo

[ctx: @action]
en: Previous Image
pl: Poprzedni obraz

[ctx: @label]
en: No selection
pl: Brak zaznaczenia

[ctx: @info]
en: Information about current image selection
pl: Informacja o obecnym zaznaczeniu obrazu

[ctx: @info]
en: Information about image size
pl: Informacja o rozmiarze obrazu

[ctx: @title:window]
en: Saving Image...
pl: Zapisywanie obrazu...

[ctx: @label]
en: Please wait for the image to be saved...
pl: Proszę zaczekać, aż obraz zostanie zapisany...

[ctx: @info]
en: About to overwrite file "%1"
    Are you sure?
pl: Zamierzasz zastąpić plik "%1"
    Czy na pewno chcesz to zrobić?

[ctx: @title:window, warning while saving progress]
en: Warning
pl: Ostrzeżenie

[ctx: @info]
en: The image "%1" has been modified.
    Do you want to save it?
pl: Obraz "%1" uległ zmianie.
    Czy go zapisać?

[ctx: @info]
en: The image "%1" has been modified.
    All changes will be lost.
pl: Obraz "%1" uległ zmianie.
    Wszystkie zamiany zostaną utracone.

[ctx: @info]
en: No selection
pl: Brak zaznaczenia

[ctx: @label]
en: Loading:
pl: Wczytywanie:

[ctx: @info]
en: Cannot load "%1"
pl: Nie można wczytać "%1"

[ctx: @info]
en: Cannot open the specified working space profile ("%1"). No color transformation will be applied. Please check the color management configuration in digiKam's setup.
pl: Nie można otworzyć roboczego profilu ("%1"). Przekształcenie barw nie zostanie wykonane. Sprawdź ustawienia zarządzania barwami w ustawieniach digiKam.

[ctx: @label: saving progress on status bar]
en: Saving:
pl: Zapisywanie:

[ctx: @info]
en: Failed to save file
    "%1"
    to
    "%2".
pl: Nie udało się zapisać pliku
    "%1"
    do
    "%2".

[ctx: @info]
en: Could not open a temporary file in the folder "%1": %2 (%3)
pl: Nie mogę otworzyć pliku tymczasowego w katalogu "%1": %2 (%3)

[ctx: @info]
en: Unable to determine the format to save the target image with.
pl: Nie można określić formatu do jakiego zapisać obraz.

[ctx: @info]
en: Cannot Save: Found file path "%1" is invalid.
pl: Nie można zapisać: Znaleziona ścieżka pliku "%1 jest nieprawidłowa.

[ctx: @info]
en: Cannot save file "%1" to the suggested version file name "%2"
pl: Nie można zapisać pliku "%1 pod zasugerowaną nazwą wersji pliku "%2"

[ctx: @info]
en: You do not have write permissions for the file named "%1". Are you sure you want to overwrite it?
pl: Nie masz praw zapisu do pliku o nazwie "%1". Jesteś pewien, że chcesz go zastąpić?

[ctx: @info]
en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
pl: Plik o nazwie "%1" już istnieje. Czy na pewno chcesz go zastąpić?

[ctx: @info]
en: Failed to overwrite original file
pl: Nie można zastąpić źródłowego pliku

[ctx: @info]
en: Color-Managed View is enabled.
pl: Widok z zarządzaniem barwami jest włączony.

[ctx: @info]
en: Color-Managed View is disabled.
pl: Widok z zarządzaniem barwami jest wyłączony.

[ctx: @info]
en: Color Management is not configured, so the Color-Managed View is not available.
pl: Zarządzanie barwami nie jest ustawione, więc widok z zarządzaniem barwami nie jest dostępny.

[ctx: @info]
en: Under-Exposure indicator is enabled
pl: Wskaźnik niedoświetlenia jest włączony

[ctx: @info]
en: Under-Exposure indicator is disabled
pl: Wskaźnik niedoświetlenia jest wyłączony

[ctx: @info]
en: Over-Exposure indicator is enabled
pl: Wskaźnik prześwietlenia jest włączony

[ctx: @info]
en: Over-Exposure indicator is disabled
pl: Wskaźnik prześwietlenia jest wyłączony

[ctx: @title Image Transform]
en: Transform
pl: Przekształć

[ctx: @title Image Decorate]
en: Decorate
pl: Ozdób

[ctx: @title Image Effect]
en: Effects
pl: Efekty

[ctx: @title Image Colors]
en: Colors
pl: Barwy

[ctx: @title Image Enhance]
en: Enhance
pl: Polepsz

[ctx: @action]
en: Open With
pl: Otwórz w

[ctx: @action: open with other application]
en: Other...
pl: Inne...

[ctx: @action: open with desktop application]
en: Open With...
pl: Otwórz w...

en: Image Editor - %1
pl: Edytor obrazów - %1

en: Image Editor
pl: Edytor obrazów

[ctx: @title: unknown image dimension]
en: Unknown
pl: Nieznany

en: %1x%2 (%3Mpx)
pl: %1x%2 (%3 megapikseli)

[ctx: @title:window]
en: No Image in Current Album
pl: Brak obrazów w bieżącym albumie

en: There is no image to show in the current album.
    The image editor will be closed.
pl: Brak obrazów do wyświetlenia w bieżącym albumie.
    Przeglądarka obrazów zostanie zamknięta.

[ctx: @title:window]
en: File Not Available
pl: Plik jest niedostępny

[ctx: @info]
en: <qt>The original file (<b>%1</b>) is currently not available</qt>
pl: <qt>Źródłowy plik (<b>%1</b>) jest obecnie niedostępny</qt>

[ctx: @action Finish editing, close editor, back to main window]
en: Close Editor
pl: Zamknij edytor

en: Delete File Permanently
pl: Trwale usuń plik

en: Delete Permanently without Confirmation
pl: Usuń trwale bez potwierdzenia

en: Move to Trash without Confirmation
pl: Przenieś do kosza bez potwierdzenia

en: Edit Titles
pl: Edytuj tytuły

en: Edit Comments
pl: Edytuj komentarze

en: Show Assigned Tags
pl: Pokaż przypisane znaczniki

en: Assign Tag
pl: Przypisz znacznik

en: Remove Tag
pl: Usuń znacznik

en: Assign Labels
pl: Przypisz etykiety

en: Failed to load image
    "%1"
pl: Nie można wczytać pliku
    "%1"

[ctx: Preview image (before filter has been applied)]
en: Before
pl: Przed

[ctx: Preview image (after filter has been applied)]
en: After
pl: Po

en: Before
pl: Przed

en: After
pl: Po

en: <p>Here you can see the original clip image which will be used for the preview computation.</p><p>Click and drag the mouse cursor in the image to change the clip focus.</p>
pl: <p>Widać tu wycinek źródłowego obrazu, który zostanie użyty do wyliczenia podglądu.</p><p>Kliknij i przeciągnij kursor myszy w obrazie, żeby zmienić położenie wycinka.</p>

en: If this option is enabled, the original image will be shown.
pl: Kiedy ta opcja jest zaznaczona, zostanie pokazany obraz źródłowy.

en: Preview original image
pl: Podejrzyj obraz źródłowy

en: If this option is enabled, the preview area will split vertically. A contiguous area of the image will be shown, with one half from the original image, the other half from the target image.
pl: Po włączeniu tej opcji, obszar podglądu zostanie podzielony pionowo. Jedna połowa będzie z obrazu źródłowego, druga z obrazu docelowego.

en: Preview vertical split with contiguous image
pl: Podgląd pionowego podziału z sąsiadującym obrazem

en: If this option is enabled, the preview area will split horizontally. A contiguous area of the image will be shown, with one half from the original image, the other half from the target image.
pl: Po włączeniu tej opcji, obszar podglądu zostanie podzielony poziomo. Jedna połowa będzie z obrazu źródłowego, druga z obrazu docelowego.

en: Preview horizontal split with contiguous image
pl: Podgląd poziomego podziału z sąsiadującym obrazem

en: If this option is enabled, the preview area will split vertically. The same part of the original and the target image will be shown side by side.
pl: Po włączeniu tej opcji, obszar podglądu zostanie podzielony pionowo. Ta sama część obrazu źródłowego i docelowego zostaną pokazane obok siebie.

en: Preview vertical split with same image region
pl: Podgląd pionowego podziału z tym samym regionem obrazu

en: If this option is enabled, the preview area will split horizontally. The same part of the original and the target image will be shown side by side.
pl: Po włączeniu tej opcji, obszar podglądu zostanie podzielony poziomo. Ta sama część obrazu źródłowego i docelowego zostaną pokazane obok siebie.

en: Preview horizontal split with same image region
pl: Podgląd poziomego podziału z tym samym regionem obrazu

en: If this option is enabled, the target image will be shown.
pl: Kiedy ta opcja jest zaznaczona, zostanie pokazany obraz docelowy.

en: Preview target image
pl: Podgląd docelowego obrazu

en: If this option is enabled, the original image will be shown when the mouse is over image area; otherwise, the target image will be shown.
pl: Po włączeniu tej opcji, w obszarze podglądu zobaczysz obraz źródłowy kiedy wskaźnik myszy jest nad obszarem podglądu, w innym wypadku obraz docelowy.

en: Preview on mouse-over
pl: Podgląd po najechaniu myszą

[ctx: @action Select image editor preview mode]
en: Preview Mode
pl: Tryb podglądu

en: Connecting to camera...
pl: Łączenie z aparatem...

en: Connection established.
pl: Nawiązano połączenie.

en: Connection failed.
pl: Połączenie nie powiodło się.

en: Failed to get free space from camera
pl: Nie można uzyskać wolnej przestrzeni z aparatu

en: Failed to get preview from camera
pl: Nie można uzyskać podglądu z aparatu

en: Failed to process capture from camera
pl: Nie można przechwycić z aparatu

en: Failed to list folder <filename>%1</filename>
pl: Nieudane wyszczególnianie katalogu <b>%1</b>

en: Failed to list files in <filename>%1</filename>
pl: Nieudane wyszczególnianie plików w <filename>%1</filename>

en: Failed to get thumbnail for <filename>%1</filename>
pl: Nieudane pobieranie miniatury dla <b>%1</b>

en: Failed to get Metadata for <filename>%1</filename>
pl: Nieudane pobieranie metadanych dla <b>%1</b>

en: Failed to download <filename>%1</filename>
pl: Nieudane pobieranie <filename>%1</filename>

en: Failed to convert file <filename>%1</filename> to JPEG
pl: Nie udało się przekształcić <filename>%1</filename> na JPEG

en: Failed to convert file <filename>%1</filename> to DNG
pl: Nie udało się przekształcić <filename>%1</filename> na DNG

en: Skipped to convert file <filename>%1</filename> to DNG
pl: Pominięto przekształacanie pliku <filename>%1</filename> na DNG

en: Failed to open script for <filename>%1</filename>
pl: Nie udało się otworzyć skryptu dla <filename>%1</filename>

en: Timeout from script for <filename>%1</filename>
pl: Przekroczono czas w skrypcie <filename>%1</filename>

en: Failed to run script for <filename>%1</filename>
pl: Nie udało się uruchomić skryptu <filename>%1</filename>

en: Failed to download file <b>%1</b>.
pl: Nieudane pobieranie pliku <b>%1</b>.

en: Failed to download file <b>%1</b>. Do you want to continue?
pl: Nie udało się pobrać pliku <b>%1</b>. Czy chcesz kontynuować?

en: Failed to upload <filename>%1</filename>
pl: Nieudane wysyłanie <filename>%1</filename>

en: Failed to upload file <b>%1</b>.
pl: Nieudane wysyłanie pliku <b>%1</b>.

en: Failed to upload file <b>%1</b>. Do you want to continue?
pl: Wysyłanie pliku <b>%1</b> zakończone niepowodzeniem. Czy chcesz kontynuować?

en: Failed to delete <filename>%1</filename>
pl: Nieudane usunięcie <filename>%1</filename>

en: Failed to delete file <b>%1</b>.
pl: Nieudane usunięcie pliku <b>%1</b>.

en: Failed to delete file <b>%1</b>. Do you want to continue?
pl: Nie udało się usunąć pliku <b>%1</b>. Czy chcesz kontynuować?

en: Failed to lock <filename>%1</filename>
pl: Nieudane zablokowanie <filename>%1</filename>

en: Failed to toggle lock file <b>%1</b>.
pl: Nieudane zablokowanie pliku <b>%1</b>.

en: Failed to toggle lock file <b>%1</b>. Do you want to continue?
pl: Nie udało się zblokować pliku <b>%1</b>. Czy chcesz kontynuować?

[ctx: @info List of device properties]
en: Title: "%1"
    Model: "%2"
    Port: "%3"
    Path: "%4"
pl: Tytuł: "%1"
    Model: "%2"
    Port: "%3"
    Ścieżka: "%4"

[ctx: @info List of supported device operations]
en: Thumbnails: "%1"
    Capture image: "%2"
    Delete items: "%3"
    Upload items: "%4"
    Create directories: "%5"
    Delete Directories: "%6"
pl: Miniatury: %1"
    Przechwytywanie obrazu: "%2"
    Usuwanie rzeczy: "%3"
    Wysyłanie rzeczy: "%4"
    Tworzenie katalogów: "%5"
    Usuwanie katalogów: "%6"

[ctx: @info: gphoto backend feature]
en: yes
pl: tak

[ctx: @info: gphoto backend feature]
en: no
pl: nie

[ctx: @info]
en: "Mounted Camera" driver for USB/IEEE1394 mass storage cameras and Flash disk card readers.
pl: "Podpięty aparat", sterownik dla aparatów pamięci masowej USB/IEEE1394 i czytników kart Flash.

[ctx: @info List of device properties]
en: Title: "%1"
    Model: "%2"
    Port: "%3"
    Path: "%4"
    UUID: "%5"
pl: Tytuł: "%1"
    Model: "%2"
    Port: "%3"
    Ścieżka: "%4"
    UUID: "%5"

[ctx: @info List of supported device operations]
en: Thumbnails: "%1"
    Capture image: "%2"
    Delete items: "%3"
    Upload items: "%4"
    Create directories: "%5"
    Delete directories: "%6"
pl: Miniatury: %1"
    Przechwytywanie obrazu: "%2"
    Usuwanie rzeczy: "%3"
    Wysyłanie rzeczy: "%4"
    Tworzenie katalogów: "%5"
    Usuwanie katalogów: "%6"

[ctx: @info: ums backend feature]
en: yes
pl: tak

[ctx: @info: ums backend feature]
en: no
pl: nie

[ctx: @info]
en: For more information about the "Mounted Camera" driver, please read the "Supported Digital Still Cameras" section in the digiKam manual.
pl: Więcej informacji o sterowniku podpięty aparat znajdziesz w dokumentacji digiKam, w rozdziale Obsługiwane aparaty cyfrowe.

[ctx: @info]
en: The "Mounted Camera" driver is a simple interface to a camera disk mounted locally on your system.
    
    It does not use libgphoto2 drivers.
    
    To report any problems with this driver, please contact the digiKam team at:
    
    https://www.digikam.org/?q=contact
pl: Sterownik Podpięty aparat jest prostym interfejsem do aparatu podpiętego lokalnie w systemie.
    
    Nie używa sterowników libgphoto2.
    
    Problemy z tym sterownikiem należy zgłaszać zespołowi digiKam:
    
    https://www.digikam.org/?q=contact

[ctx: @title:window %1: name of the camera]
en: %1 - Select Camera Folder
pl: %1 - Wybierz katalog aparatu

[ctx: @info]
en: Please select the camera folder where you want to upload the images.
pl: Wybierz odpowiedni katalog aparatu gdzie chcesz wysłać obrazy.

[ctx: @title:window]
en: Device Information
pl: Szczegóły o urządzeniu

[ctx: @title]
en: Device Summary
pl: Podsumowanie urządzenia

[ctx: @title]
en: Device Manual
pl: Podręcznik urządzenia

[ctx: @title]
en: About Driver
pl: O sterowniku

[ctx: @title]
en: Thumb
pl: Miniatura

[ctx: @title:window %1: name of the camera]
en: Capture from %1
pl: Przechwyć z %1

[ctx: @action:button]
en: Capture
pl: Przechwyć

en: Unknown Format
pl: Nieznany format

[ctx: @info:tooltip]
en: This item is locked.
pl: Ta rzecz jest zablokowana.

[ctx: @info:tooltip]
en: This item has an unknown download status
pl: Stan pobierania tego rzeczy jest nieznany

[ctx: @info:tooltip]
en: This item has never been downloaded
pl: Ta rzecz nigdy nie została pobrana

[ctx: @info:tooltip]
en: This item has already been downloaded
pl: Ta rzecz już została pobrana

[ctx: @info]
en: Set how digiKam will rename files as they are downloaded.
pl: Ustaw w jaki sposób digiKam ma zmieniać nazwy plików w czasie pobierania.

[ctx: @item]
en: File Renaming Options
pl: Możliwości zmiany nazwy

[ctx: @item]
en: Auto-creation of Albums
pl: Samoczynne tworzenie albumów

[ctx: @item]
en: On the Fly Operations (JPEG only)
pl: Operacje w locie (tylko JPEG)

[ctx: @item]
en: DNG Convert Options
pl: Ustawienia przekształceń DNG

[ctx: @item]
en: Scripting
pl: Skrypty

[ctx: @title]
en: Settings
pl: Ustawienia

[ctx: @action Cancel process]
en: Cancel
pl: Anuluj

[ctx: @action Information about camera]
en: Information
pl: Informacje

[ctx: @action Capture photo from camera]
en: Capture
pl: Przechwyć

[ctx: @action:inmenu]
en: Select All
pl: Zaznacz wszystko

[ctx: @action:inmenu]
en: Select None
pl: Odznacz wszystko

[ctx: @action:inmenu]
en: Invert Selection
pl: Odwróć zaznaczenie

[ctx: @action:inmenu]
en: Select New Items
pl: Wybierz nowe rzeczy

[ctx: @action:inmenu]
en: Select Locked Items
pl: Wybierz zablokowane rzeczy

[ctx: @title:menu]
en: Download
pl: Pobierz

[ctx: @action]
en: Download New
pl: Pobierz nowe

[ctx: @action]
en: Download Selected
pl: Pobierz wybrane

[ctx: @action]
en: Download All
pl: Pobierz wszystkie

[ctx: @action]
en: Download && Delete New
pl: Pobierz i usuń nowe

[ctx: @action]
en: Download && Delete Selected
pl: Pobierz i usuń wybrane

[ctx: @action]
en: Download && Delete All
pl: Pobierz i usuń wszystkie

[ctx: @action]
en: Upload...
pl: Wyślij...

[ctx: @action]
en: Toggle Lock
pl: Przełącz blokadę

[ctx: @action]
en: Mark as downloaded
pl: Oznacz jako pobrany

[ctx: @title:menu]
en: Delete
pl: Usuń

[ctx: @action:inmenu delete item]
en: Delete Selected
pl: Usuń zaznaczone

[ctx: @action:inmenu delete item]
en: Delete All
pl: Usuń wszystkie

[ctx: @action:inmenu delete item]
en: Delete New
pl: Usuń nowe

[ctx: @title:group]
en: Views
pl: Widoki

[ctx: @action Go to thumbnails (icon) view]
en: Thumbnails
pl: Miniatury

[ctx: @action View the selected image]
en: Preview Item
pl: Podgląd rzeczy

[ctx: @action Switch to map view]
en: Map
pl: Mapa

[ctx: @title:menu]
en: &Sort Items
pl: U&szereguj rzeczy

[ctx: @info:whatsthis]
en: The value by which the items are sorted in the thumbnail view
pl: Wartość, według której rzeczy są szeregowane w widoku miniatur

[ctx: @item:inmenu Sort by]
en: By Name
pl: Wg nazwy

[ctx: @item:inmenu Sort by]
en: By Path
pl: Wg ścieżki

[ctx: @item:inmenu Sort by]
en: By Date
pl: Według daty

[ctx: @item:inmenu Sort by]
en: By Size
pl: Według rozmiaru

[ctx: @item:inmenu Sort by]
en: By Rating
pl: Wg oceny

[ctx: @item:inmenu Sort by]
en: By Download State
pl: Według stanu pobrania

[ctx: @action]
en: Item Sorting &Order
pl: Kolejn&ość szeregowania rzeczy

[ctx: @info:whatsthis]
en: Defines whether items are sorted in ascending or descending manner.
pl: Określa czy rzeczy są szeregowane w kolejności rosnącej czy malejącej.

[ctx: @item:inmenu Sorting Order]
en: Ascending
pl: Rosnąco

[ctx: @item:inmenu Sorting Order]
en: Descending
pl: Malejąco

[ctx: @title:menu]
en: &Group Items
pl: &Grupuj rzeczy

[ctx: @info:whatsthis]
en: The categories in which the items in the thumbnail view are displayed
pl: Kategorie w jakich pokazywane są obrazy w widoku miniatur

[ctx: @item:inmenu Group Items]
en: Flat List
pl: Płaska lista

[ctx: @item:inmenu Group Items]
en: By Folder
pl: Według katalogu

[ctx: @item:inmenu Group Items]
en: By Format
pl: Według formatu

[ctx: @item:inmenu Group Items]
en: By Date
pl: Według daty

[ctx: @action:inmenu]
en: Fit to &Window
pl: Dopasuj do &okna

[ctx: @action:inmenu]
en: Zoom to 100%
pl: Powiększ do 100%

[ctx: @option:check]
en: Show History
pl: Pokaż historię

[ctx: @option:check]
en: Show Thumbbar
pl: Pokaż pasek miniatur

[ctx: @action Connection failed, try again?]
en: Retry
pl: Ponów

[ctx: @action]
en: Exit Preview Mode
pl: Wyjdź z trybu podglądu

[ctx: @action]
en: Next Image
pl: Następny obraz

[ctx: @action Go to first image]
en: First Image
pl: Pierwszy obraz

[ctx: @action Go to last image]
en: Last Image
pl: Ostatni obraz

[ctx: @info:status]
en: Canceling current operation, please wait...
pl: Porzucanie bieżącego działania, zaczekaj chwilę...

[ctx: @info]
en: Do you want to close the dialog and cancel the current operation?
pl: Czy chcesz zamknąć to okno dialogowe i zaniechać bieżące działanie?

[ctx: @info:status]
en: Disconnecting from camera, please wait...
pl: Rozłączanie od aparatu, zaczekaj chwilę...

[ctx: @info:status busy state]
en: Ready
pl: Gotowe

[ctx: @info]
en: Failed to connect to the camera. Please make sure it is connected properly and turned on.
pl: Nieudana próba połączenia z aparatem. Upewnij się, że jest prawidłowo podłączony i włączony.

[ctx: @title:window]
en: Select Image to Upload
pl: Wybierz obrazy do wysłania

[ctx: @info]
en: There is not enough free space on the Camera Medium to upload pictures.
    
    Space require: %1
    Available free space: %2
pl: Niewystarczająco miejsc na nośniku aparatu, aby wysłać zdjęcia.
    
    Wymagana przestrzeń: %1
    Dostępna wolna przestrzeń: %2

[ctx: @info]
en: Camera Folder "%1" already contains the item "%2".
    Please enter a new filename (without extension):
pl: Katalog aparatu "%1 już zawiera rzecz "%2".
    Podaj nową nazwę pliku (bez rozszerzenia):

[ctx: @title:window]
en: File Already Exists
pl: Plik już istnieje

[ctx: @info]
en: Your custom target album date format is not valid. Please check your settings...
pl: Twój własny format daty albumu docelowego jest nieprawidłowy. Sprawdź swoje ustawienia...

[ctx: @info]
en: Collection which host your default target album set to process download from camera device is not available. Please select another one from camera configuration dialog.
pl: Zbiór, który przechowuje twój domyślny album docelowy ustawiony na pobieranie z urządzenia kamery jest niedostępny. Wybierz inny album z okna dialogowego ustawień kamery

[ctx: @info]
en: Your default target album set to process download from camera device is not available. Please select another one from camera configuration dialog.
pl: Twój domyślny album docelowy ustawiony na pobieranie z urządzenia kamery jest niedostępny. Wybierz inny album z okna dialogowego ustawień kamery

[ctx: @info]
en: Please select the destination album from the digiKam library to import the camera pictures into.
pl: Wybierz album docelowy, z biblioteki digiKam, do którego zaimportować zdjęcia z aparatu.

[ctx: @info]
en: Collection selected as the destination album to download from the camera device is not available. Please select another destination album.
pl: Zbiór, który przechowuje twój domyślny album docelowy ustawiony na pobieranie z urządzenia kamery jest niedostępny. Wybierz inny album docelowy.

en: Failed to move sidecar file for <filename>%1</filename>
pl: Nie udało się przenieść pliku przybocznego dla <filename>%1</filename>

en: Failed to move file for <filename>%1</filename>
pl: Nie udało się przenieść pliku dla <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: The items listed below are locked by camera (read-only). These items will not be deleted. If you really want to delete these items, please unlock them and try again.
pl: Elementy wyliczone poniżej są zablokowane przez aparat (są tylko do odczytu). Nie zostaną one usunięte. Jeśli naprawdę chcesz je usunąć, należy je przedtem odblokować i spróbować ponownie.

[ctx: @info]
en: About to delete this image.
    Deleted file is unrecoverable.
    Are you sure? | About to delete these %1 images.
    Deleted files are unrecoverable.
    Are you sure?
pl[0]: Zamierzasz usunąć ten obraz.
    Usunięty plik będzie nie do odzyskania.
    Czy na pewno chcesz kontynuować?
pl[1]: Zamierzasz usunąć ten %1 obrazy.
    Usunięte plik będą nie do odzyskania.
    Czy na pewno chcesz kontynuować?
pl[2]: Zamierzasz usunąć ten %1 obrazów.
    Usunięte plik będą nie do odzyskania.
    Czy na pewno chcesz kontynuować?

[ctx: @title: confirm delete items dialog]
en: Warning
pl: Ostrzeżenie

[ctx: @title:window]
en: Insufficient Disk Space
pl: Brak wystarczającej przestrzeni na dysku

[ctx: @info]
en: There is not enough free space on the disk of the album you selected to download and process the selected pictures from the camera.
    
    Estimated space required: %1
    Available free space: %2
    
    Try Anyway?
pl: Niewystarczająco wolnej przestrzeni na dysku wybranego albumu, aby pobrać i przetworzyć wybrane zdjęcia z aparatu.
    
    Szacowana wymagana przestrzeń: %1
    Dostępna wolna przestrzeń: %2 
    Czy mimo tego spróbować?

[ctx: @info:status]
en: No item selected (%1 item) | No item selected (%1 items)
pl[0]: Nie wybrano rzeczy (%1 rzecz)
pl[1]: Nie wybrano rzeczy (%1 rzeczy)
pl[2]: Nie wybrano rzeczy (%1 rzeczy)

[ctx: @info:status Filename of first selected item of number of items]
en: "%1" (%2 of %3)
pl: "%1" (%2 z %3)

[ctx: @info:status]
en: %2/%1 item selected | %2/%1 items selected
pl[0]: wybrano rzeczy: %2/%1
pl[1]: wybrano rzeczy: %1/%2
pl[2]: wybrano rzeczy: %1/%2

en: Skipped file <filename>%1</filename>
pl: Pominięto plik <filename>%1</filename>

en: Rename file to <filename>%1</filename>
pl: Zmień nazwę pliku na <filename>%1</filename>

en: Failed to save sidecar file for <filename>%1</filename>
pl: Nieudane zapisywanie pliku przybocznego dla <filename>%1</filename>

[ctx: @info Popup notification]
en: Images download finished, you can now detach your camera while the images are auto-rotated
pl: Pobieranie obrazów zostało ukończone, teraz możesz odłączyć swój aparat, podczas gdy zdjęcia zostaną samoczynnie obrócone

[ctx: @info Popup notification]
en: Images download finished
pl: Pobieranie obrazów zostało ukończone

[ctx: @info]
en: A file with the same name ("%1") already exists in folder "%2".
pl: Plik o tej samej nazwie ("%1) już istnieje w katalogu "%2".

[ctx: @info]
en: Failed to find Album for path "%1".
pl: Nie udało się znaleźć albumu dla ścieżki "%1".

note: i18n: ectx: Menu (Device)
en: &Device
pl: &Urządzenie

en: Camera Folders
pl: Katalogi aparatu

[ctx: in camera model string]
en: auto-detected
pl: auto-wykryte

[ctx: @action]
en: Escape preview
pl: Wyjdź z podglądu

[ctx: @action: go to previous image]
en: Back
pl: Wstecz

[ctx: @action: go to next image]
en: Forward
pl: Naprzód

[ctx: @option:check]
en: Write the document name to EXIF
pl: Zapisz nazwę dokumentu do EXIF

[ctx: @option:check]
en: Fix internal date && time
pl: Popraw wewnętrzną datę i czas

[ctx: @option:check]
en: Auto-rotate/flip image
pl: Samoczynnie obróć/odbij obraz

[ctx: @option:check]
en: Convert to lossless file format
pl: Przekształć na bezstratny format pliku

[ctx: @label]
en: New image format:
pl: Nowy format obrazu:

[ctx: @info]
en: Set here all options to fix/transform JPEG files automatically as they are downloaded.
pl: Określ tutaj wszystkie ustawienia do naprawy lub przekształcania plików JPEG samoczynnie w czasie pobierania.

[ctx: @info]
en: Enable this option if you want images automatically rotated or flipped using Exif information provided by the camera.
pl: Zaznacz opcję jeśli chcesz by obraz był samoczynnie obrócony lub odwrócony na podstawie informacji Exif z aparatu.

[ctx: @info]
en: Select here which metadata template you want to apply to images.
pl: Wybierz tutaj wzorzec metadanych jaki chcesz zastosować.

[ctx: @info]
en: Enable this option to write the document name to the Exif metadata. The document name is the original file name of the imported file.
pl: Zaznacz to pole, aby zapisać nazwę dokumentu w metadanych Exif. Nazwa dokumentu jest nazwą źródłową pliku zaimportowanego.

[ctx: @info]
en: Enable this option to set date and time metadata tags to the right values if your camera does not set these tags correctly when pictures are taken. The values will be saved in the DateTimeDigitized and DateTimeCreated EXIF, XMP, and IPTC tags.
pl: Zaznacz tę opcję aby ustawić znaczniki daty i czasu na prawidłowe wartości, jeśli nie potrafił tego zrobić aparat w czasie robienia zdjęcia. Wartości będą zapisane w polach DateTimeDigitized i DateTimeCreated znaczników EXIF, XMP i IPTC.

[ctx: @info]
en: Enable this option to automatically convert all JPEG files to a lossless image format. Note: Image conversion can take a while on a slow computer.
pl: Zaznacz tę opcję, aby samoczynnie przekształcić wszystkie pliki JPEG do bezstratnego formatu pliku. Uwaga: przekształcanie obrazu może zająć jakiś czas na wolnym komputerze.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Preferred Lossless Image File Format</title><para>Select the file format in which JPEG image will be converted to a lossless container with metadata support.</para>
pl: <title>Domyślny format pliku obrazu do zapisu bezstratnego</title><para>Wybierz format pliku, do którego obraz JPEG zostanie przekształcony jako bezstratny z obsługą metadanych.</para>

[ctx: @info]
en: <p>These expressions may be used to customize date format:</p><p><b>d</b>: The day as a number without a leading zero (1 to 31)</p><p><b>dd</b>: The day as a number with a leading zero (01 to 31)</p><p><b>ddd</b>: The abbreviated localized day name (e.g. 'Mon' to 'Sun')</p><p><b>dddd</b>: The long localized day name (e.g. 'Monday' to 'Sunday').</p><p><b>M</b>: The month as a number without a leading zero (1 to 12)</p><p><b>MM</b>: The month as a number with a leading zero (01 to 12)</p><p><b>MMM</b>: The abbreviated localized month name (e.g. 'Jan' to 'Dec')</p><p><b>MMMM</b>: The long localized month name (e.g. 'January' to 'December')</p><p><b>yy</b>: The year as two digit number (eg. 00 to 99)</p><p><b>yyyy</b>: The year as four digit number (eg. 2012)</p><p>All other input characters will be treated as text. Any sequence of characters that are enclosed in singlequotes will be treated as text and not be used as an expression. Examples, if date is 20 July 1969:</p><p><b>dd.MM.yyyy</b> : 20.07.1969</p><p><b>ddd MMMM d yy</b> : Sun July 20 69</p><p><b>'Photo shot on ' dddd</b> : Photo shot on Sunday</p>
pl: <p>Wyrażenia te mogą zostać wykorzystane do dostosowania zapisu daty:</p><p><b>d</b>: Dzień jako numer bez poprzedzającego zera (1 do 31)</p><p><b>dd</b>: Dzień jako numer z poprzedzającym zerem (01 do 31)</p><p><b>ddd</b>: Skrócona lokalna nazwa dnia (np. 'Pon' do 'Nd')</p><p><b>dddd</b>: Długa lokalna nazwa dnia  (np. 'Poniedziałek' do 'Niedziela').</p><p><b>M</b>: Miesiąc jako numer bez poprzedzającego zera (1 do 12)</p><p><b>MM</b>: Miesiąc jako numer z poprzedzającym zerem (01 do 12)</p><p><b>MMM</b>: Skrócona lokalna nazwa miesiąca (np. 'Sty' do 'Gru')</p><p><b>MMMM</b>: Długa lokalna nazwa miesiąca  (np. 'Styczeń' do 'Grudzień')</p><p><b>yy</b>: Rok jako dwucyfrowy numer (np. 00 do 99)</p><p><b>yyyy</b>: Rok jako czterocyfrowy numer (np. 2012)</p><p>Wszystkie inne znaki zostaną potraktowane jako tekst. Każda sekwencja znaków zamknięta w pojedynczych cudzysłowach zostanie potraktowana jako tekst i nie zostanie użyta jako wyrażenie. Przykłady, jeżeli data to 20 Lipiec  1969:</p><p><b>dd.MM.yyyy</b> : 20.07.1969</p><p><b>ddd MMMM d yy</b> : Nd Lipiec 20 69</p><p><b>'Zdjęcie zrobiono' dddd</b> : Zdjęcie zrobiono w Niedzielę</p>

[ctx: @option:check]
en: Extension-based sub-albums
pl: Podalbumy na podstawie rozszerzeń

[ctx: @option:check]
en: Date-based sub-albums
pl: Podalbumy na podstawie daty

[ctx: @label:listbox]
en: Date format:
pl: Format daty:

[ctx: @item:inlistbox folder date format]
en: Full Text
pl: Pełen tekst

[ctx: @item:inlistbox folder date format]
en: Local Settings
pl: Ustawienia lokalne

[ctx: @item:inlistbox folder date format]
en: Custom
pl: Własny

[ctx: @info]
en: Show a list of all available options
pl: Pokaż listę wszystkich dostępnych opcji

[ctx: @info]
en: Set how digiKam creates albums automatically when downloading.
pl: Ustaw sposób w jaki digiKam ma samoczynnie tworzyć albumy w czasie pobierania.

[ctx: @info]
en: Enable this option if you want to download your pictures into automatically created file extension-based sub-albums of the destination album. This way, you can separate JPEG and RAW files as they are downloaded from your camera.
pl: Zaznacz to pole jeśli chcesz pobierać obrazy do samoczynnie utworzonych podalbumów na podstawie rozszerzeń. W ten sposób można łatwo podzielić pliki JPEG i RAW pobierane z aparatu.

[ctx: @info]
en: Enable this option if you want to download your pictures into automatically created file date-based sub-albums of the destination album.
pl: Zaznacz to pole jeśli chcesz pobierać obrazy do samoczynnie utworzonych podalbumów na podstawie daty.

[ctx: @info]
en: Select your preferred date format used to
    create new albums. The options available are:
    "ISO": the date format is in accordance with ISO 8601
    (YYYY-MM-DD). E.g.: 2006-08-24
    "Full Text": the date format is in a user-readable string.
    E.g.: Thu Aug 24 2006
    "Local Settings": the date format depending on KDE control panel settings.
    "Custom": use a customized format for date.
pl: Wybierz domyślny zapis daty używany
    przy tworzeniu nowych albumów. Dostępne ustawienia to:
    "ISO": zapis daty jest zgodny z ISO 8601 (YYYY-MM-DD). Np.: 2006-08-24
    "Pełen tekst": zapis daty to tekst czytelny dla użytkownika.
    Np.: Czw Sie 24 2006
    "Ustawienia lokalne": zapis daty zależy od ustawień w centrum sterowania KDE.
    "Własny": użyj własnego formatu daty.

[ctx: @info]
en: Show the result of converted date 1968-12-26 using your customized format.
pl: Pokaż wyniki przekształconej daty 1968-12-26 wykorzystując twój spersonalizowany format.

[ctx: @info Custom date format]
en: Format is not valid...
pl: Format jest nieprawidłowy...

en: Cannot display camera preview
pl: Nie można wyświetlić podglądu aparatu

[ctx: @option:check]
en: Convert RAW images to
pl: Przekształć obraz RAW na

[ctx: @label]
en: DNG container
pl: Pojemnik DNG

[ctx: @info]
en: Set here all options to convert RAW images to DNG container automatically as they are downloaded.
pl: Określ tutaj wszystkie ustawienia do przekształcenia obrazów RAW na DNG samoczynnie w czasie ich pobierania.

[ctx: @info]
en: Enable this option to convert RAW images to DNG container automatically.
pl: Zaznacz tę opcję, aby samoczynnie przekształcać obrazy RAW na DNG.

[ctx: @title]
en: Camera Media
pl: Aparat

[ctx: @title]
en: Album Library
pl: Biblioteka albumów

[ctx: @info Storage]
en: Capacity:
pl: Pojemność:

[ctx: @info Storage]
en: Available:
pl: Dostępny:

[ctx: @info Storage]
en: Require:
pl: Wymaga:

[ctx: @title:menu open with desktop application]
en: Open With
pl: Otwórz w

[ctx: @item:inmenu open with other application]
en: Other...
pl: Inne...

[ctx: @title:menu]
en: Open With...
pl: Otwórz w...

[ctx: @title:menu]
en: Assign Labels
pl: Przypisz etykiety

[ctx: @item:inlistbox]
en: All Files
pl: Wszystkie pliki

[ctx: @item:inlistbox]
en: Only New Files
pl: Tylko nowe pliki

[ctx: @item:inlistbox]
en: Raw Files
pl: Pliki RAW

[ctx: @item:inlistbox]
en: JPG/TIFF Files
pl: Pliki JPG/TIFF

[ctx: @item:inlistbox]
en: Video Files
pl: Pliki wideo

en: Camera filenames
pl: Nazwy plików z aparatu

en: Turn on this option to use the camera provided image filenames without modifications.
pl: Zaznacz to pole, aby użyć nazw plików nadanych w aparacie bez zmiany.

en: Change case to:
pl: Zmień wielkość znaków na:

[ctx: Leave filename as it is]
en: Leave as-is
pl: Bez zmiany

[ctx: Filename to uppercase]
en: Upper
pl: Duże litery

[ctx: Filename to lowercase]
en: Lower
pl: Małe litery

en: Set the method to use to change the case of the image filenames.
pl: Ustaw tutaj metodę zmiany wielkości znaków w nazwach plików.

[ctx: Custom Image Renaming]
en: Customize
pl: Dostosuj

en: <p>These expressions may be used to customize the command line:</p><p><b>%file</b>: full path of the imported file</p><p><b>%filename</b>: file name of the imported file</p><p><b>%path</b>: path of the imported file</p><p><b>%orgfilename</b>: original file name</p><p><b>%orgpath</b>: original path</p><p>If there are no expressions full path is added to the command.</p>
pl: <p>Wyrażenia te mogą zostać użyte do dostosowania wiersza poleceń:</p><p><b>%file</b>: pełna ścieżka importowanego pliku</p><p><b>%filename</b>: nazwa pliku importowanego pliku</p><p><b>%path</b>: ścieżka importowanego pliku</p><p><b>%orgfilename</b>: nazwa pierwotnego pliku</p><p><b>%orgpath</b>: pierwotna ścieżka </p><p>Jeśli nie ma żadnych wyrażeń, to do polecenia dodawana jest pełna ścieżka.</p>

en: Execute script for image:
pl: Wykonaj skrypt dla obrazu:

en: No script selected
pl: Nie wybrano żadnego skryptu

en: Set here the script that is executed for every imported image.
pl: Ustaw skrypt, który ma być wykonany dla każdego zaimportowanego obrazu.

en: Drag and drop an image here
pl: Przeciągnij i upuść obraz tutaj

en: Show on left panel
pl: Pokaż w lewym panelu

en: Show on right panel
pl: Pokaż w prawym panelu

en: Remove item
pl: Usuń rzecz

en: Clear all
pl: Wyczyść wszystko

en: Drag and drop images here
pl: Przeciągnij i upuść obrazy tutaj

en: %1 item on Light Table | %1 items on Light Table
pl[0]: %1 rzecz w podświetlarce
pl[1]: %1 rzeczy w podświetlarce
pl[2]: %1 rzeczy w podświetlarce

[ctx: @action: go to first item on list]
en: &First
pl: &Pierwszy

[ctx: @action: go to last item on list]
en: &Last
pl: &Ostatni

en: On left
pl: Po lewej

en: Show item on left panel
pl: Pokaż rzecz w lewym panelu

en: On right
pl: Po prawej

en: Show item on right panel
pl: Pokaż rzecz w prawym panelu

en: Open With Default Application
pl: Otwórz w domyślnym programie

en: Open the item with default assigned application.
pl: Otwórz rzecz w domyślnie przypisanym programie.

en: Remove item from Light Table
pl: Usuń rzecz z podświetlarki

en: Remove all items from Light Table
pl: Usuń wszystkie rzeczy z podświetlarki

[ctx: Non-pluralized]
en: Move to Trash
pl: Przenieś do kosza

en: Delete immediately
pl: Usuń trwale

en: Synchronize
pl: Synchronizuj

en: Synchronize preview from left and right panels
pl: Synchronizuj podgląd w lewym i prawym panelu

en: By Pair
pl: Parami

en: Navigate by pairs with all items
pl: Nawiguj rzeczy parami

en: Clear On Close
pl: Wyczyść przy zamykaniu

en: Clear light table when it is closed
pl: Wyczyść podświetlarkę po jej zamknięciu

en: Remove all images from the light table when it is closed
pl: Usuń wszystkie rzeczy z podświetlarki po jej zamknięciu

en: Zoom to 100%
pl: Skala 1:1

en: Fit to &Window
pl: Dopasuj do &okna

en: Color-Managed View
pl: Widok z zarządzaniem barwami

en: Previous Image
pl: Poprzedni obraz

en: Edit Titles on the Right
pl: Edytuj tytuły po prawej

en: Edit Comments on the Right
pl: Edytuj komentarze po prawej

en: Show Assigned Tags on the Right
pl: Pokaż przypisane znaczniki po prawej

en: Edit Titles on the Left
pl: Edytuj tytuły po lewej

en: Edit Comments on the Left
pl: Edytuj komentarze po lewej

en: Show Assigned Tags on the Left
pl: Pokaż przypisane znaczniki po lewej

note: i18n: ectx: Menu (LeftPanel)
en: &Left Panel
pl: &Lewy panel

note: i18n: ectx: Menu (RightPanel)
en: &Right Panel
pl: P&rawy panel

en: Autotags Assignment
pl: Samoprzypisywanie znaczników

en: Clean up the databases :
pl: Oczyśc bazy danych :

en: analysing databases
pl: analizowanie baz danych

en: cleaning core db
pl: czyszczenie głównej bd

en: cleaning thumbnails db
pl: czyszczenie bd miniatur

en: cleaning recognition db
pl: czyszczenie bd rozpoznawania

en: cleaning similarity db
pl: czyszczenie bd podobieństw

en: shrinking databases
pl: kurczenie baz danych

en: <p>Database shrinking in progress.</p><p>Currently, your databases are being shrunk. This will take some time - depending on your databases size.</p><p>We have to freeze digiKam in order to prevent database corruption. This info box will vanish when the shrinking process is finished.</p>Current Status:
pl: <p>Obecnie twoja baza danych jest kurczona.</p><p>Czas na to potrzebny zależy od rozmiaru twojej bazy danych.</p><p>digiKam został zamrożony, aby uniknąć uszkodzenia bazy danych. To pole informacyjne zniknie po zakończeniu procesu kurczenia.</p>Postęp:

en: Core DB
pl: Główna BD

en: Thumbnails DB
pl: BD miniatur

en: Face Recognition DB
pl: BD rozpoznawania twarzy

en: Similarity DB
pl: BD podobieństw

en: Find duplicates items
pl: Poszukaj powielonych rzeczy

en: Scan for faces in album: %1
pl: Poszukaj twarzy w albumie: %1

en: Scan for faces in %1 albums
pl: Poszukaj twarzy w %1 albumach

en: Scan for faces in image: %1
pl: Poszukaj twarzy na obrazie: %1

en: Scan for faces in %1 images
pl: Poszukaj twarzy w %1 obrazach

en: Updating faces database
pl: Uaktualnianie bazy danych twarzy

en: Finger-prints
pl: Odciski palców

[ctx: @title:window]
en: Maintenance
pl: Porządki

en: <qt><b>Select Maintenance Operations to Process</b></qt>
pl: <qt><b>Wybór działań porządkowych</b></qt>

[ctx: @label]
en: Process items from:
pl: Przetwórz rzeczy z:

[ctx: @option:check]
en: Use the last saved active tools and settings
pl: Użyj ostatnio używanych narzędzi i ustawień

[ctx: @option:check]
en: Work on all processor cores (when it's possible)
pl: Pracuj na wszystkich rdzeniach (gdy to możliwe)

en: Common Options
pl: Ustawienia wspólne

en: <qt>No option<br/><i>Note: only Albums Collection are processed by this tool.</i></qt>
pl: <qt>Nie ma żadnych ustawień<br/><i>Uwaga: to narzędzie przetwarza tylko zbiory albumów.</i></qt>

en: Scan for new items
pl: Poszukaj nowych rzeczy

en: <qt><i>Note: If activated, the Core DB is always cleaned. You can select additional databases for cleaning.<br/> If you select one of the options below, the process may take much time and can freeze digiKam temporarily<br/> in order to make sure that no database corruption occurs.</i></qt>
pl: <qt><i>Uwaga: Po zaznaczeniu, główna baza danych zawsze będzie czyszczona. Możesz wybrać dodatkowe bazy danych do czyszczenia.<br/> Zaznaczenie dowolnego z poniższych pól może spowodować wydłużenie czasu pracy digiKama, a także jego tymczasowe zamrożenie tak,<br/>aby nie doszło do uszkodzenia bazy danych.</i></qt>

en: Also clean up the thumbnail database.
pl: Oczyść także bazę danych miniatur.

en: Also clean up the faces database.
pl: Oczyść także bazę danych twarzy.

en: Also clean up the similarity database.
pl: Oczyść także bazę danych podobieństw.

en: Extended clean up and shrink all databases.
pl: Rozszerzone czyszczenie i kurczenie wszystkich baz danych.

en: This option leads to the vacuuming (shrinking) of the databases. Vacuuming is supported both for SQLite and MySQL.
pl: Opcja ta prowadzi od odkurzenia (skurczenia) baz danych. Odkurzanie jest obsługiwane dla SQLite oraz MySQL.

en: Perform database cleaning
pl: Oczyść bazę danych

en: Scan for changed or non-cataloged items (faster)
pl: Poszukaj zmienionych lub nieskatalogowanych rzeczy (szybsze)

en: Rebuild Thumbnails
pl: Przebuduj miniatury

en: Rebuild Finger-prints
pl: Przebuduj odciski palców

en: Similarity range (in percents):
pl: Stopień podobieństwa (w procentach):

en: Restriction on duplicates:
pl: Ograniczenia na powielenia:

en: No restriction
pl: Brak ograniczeń

en: Restrict to album of reference image
pl: Ogranicz do albumu odwołanego obrazu

en: Exclude album of reference image
pl: Wyklucz album odwołanego obrazu

en: Find Duplicate Items
pl: Poszukaj powielonych rzeczy

en: Faces data management:
pl: Zarządzanie danymi twarzy:

[ctx: @option:check]
en: Clear and rebuild all training data
pl: Wyczyść i przebuduj wszystkie dane treningowe

[ctx: @info:tooltip]
en: This will clear all training data for recognition and rebuild it from all available faces.
pl: Wyczyści to wszystkie dane treningowe rozpoznawania i przebuduje je z wszystkich dostępnych twarzy.

en: Detect and recognize Faces
pl: Wykryj i rozpoznaj twarze

[ctx: @label]
en: <p><b>This tool allows to assign automatically tags to images by contents analysis using deep-learning neural network.</b></p><p>The settings below determines the deep-learning model to use while parsing image contents to determine the subjects of the photography. The neural network used in background will generate automatically a serie of tags describing the contents and store the results in the database.</p>
pl: <p><b>To narzędzie samo przypisuje znaczniki do obrazów na podstawie analizy ich treści przy wykorzystaniu sieci neuronowych do głębokiego uczenia.</b></p><p> Ustawienia poniżej określają model głębokiego uczenia używany do przetwarzania treści obrazu, aby określić podmioty na zdjęciu. Użyta w tle sieć neuronowasama utworzy szereg znaczników, opisujących treść i zachowa je w bazie danych.</p>

en: Auto-tagging mode:
pl: Tryb samoprzypisywania znaczników:

en: Clean all and re-assign
pl: Wyczyść wszystkie i przypisz ponownie

en: Scan non-assigned only
pl: Przeszukaj tylko nieprzypisane

[ctx: @info:tooltip]
en: <p><b>Clean all and re-assign</b>: clean all tags already assigned and re-scan all items from scratch.</p><p><b>Scan non-assigned only</b>: scan only the items with no assigned tag.</p>
pl: <p><b>Wyczyść wszystkie i przypisz ponownie</b>: wyczyść wszystkie już przypisane znaczniki i przeszukaj wszystkie rzeczy od zera.</p><p><b>Przeszukaj tylko te bez przypisania</b>: przeszukaj tylko te rzeczy, które nie mają przypisanego żadnego znacznika.</p>

[ctx: @info:tooltip]
en: <p><b>YOLOv5 Nano</b>: this model is a neural network which offers exceptional speed and efficiency. It enables you to swiftly evaluate the integration of smaller-scale object detection scenarios. It's designed for objects detections, capable of recognizing and extracting the location of objects within an image. The limitation on the number of recognizable objects is set to 80.</p><p><b>YOLOv5 XLarge</b>: as the previous one, this model is a neural network dedicated for more complex object detection requirements and showcases remarkable capabilities. Despite the additional complexity introducing more time-latency and computer resources, it's must be used for larger-scale object detection scenarios as it provides more accurate predictions at the expense of speed.</p><p><b>ResNet50</b>: this model is a specific type of convolutional neural network formed by stacking residual blocks commonly used to power computer vision applications as object detections. This king of design allows the training of very deep networks without encountering the vanishing gradient problem. Unlike YOLO, ResNet50 is primarily focused on image classification and does not provide object localization. It can recognize objects from a vast set of more than 1,000 classes, covering a wide range of objects, animals, and scenes.</p>
pl: <p><b>YOLOv5 Nano</b>: ten model jest siecią neuronową odznaczającą się ponadprzeciętną szybkością i sprawnością. Umożliwia szybkie oszacowanie integracji scenariuszy z wykrywaniem obiektów o mniejszej sakli. Model ten został opracowany do wykrywania obiektów i jest zdolny do rozpoznawania i wydobywania położenia obiektów na obrazie. Ustawiono ograniczenie na liczbę rozpoznawanych obiektów równe 80.</p><p><b>YOLOv5 XLarge</b>: jak poprzedni, ten model jest siecią neuronową przeznaczoną do bardziej złożonego wykrywania obiektów i odznacza się godnymi zwrócenia uwagi możliwościami. Mimo dodatkowej złożoności, która wprowadza większe opóźnienie czasowe i wymaga większych zasobów komputera, to jest to konieczność przy scenariuszach wykrywania obiektów o dużej skali. Dzięki temu możliwe są dokładniejsze przewidywania kosztem szybkości.</p><p><b>ResNet50</b>: ten model jest szczególnym rodzajem konwolucyjnej sieci neuronowej powstałej poprzez nakładanie resztkowych bloków powszechnie używanych do napędzania aplikacji do grafiki do tego aby wykrywać obiekty. Ten rodzaj modelu umożliwia tworzenie bardzo głębokich sieci bez napotykania kłopotu z zanikającym gradientem. W odróżnieniu od YOLO, ResNet50 skupia się głównie na klasyfikacji obrazu i nie daje możliwości określenia położenia obiektu. Może rozpoznawać obiekty z wielkiego zbioru więcej niż 1000 klas, które odznaczają się szerokim zakresem obiektów, zwierząt i scen.</p>

en: Auto-tags Assignment
pl: Samoprzypisywanie znaczników

en: Scan Mode:
pl: Tryb przeszukiwania:

en: Clean all and re-scan
pl: Wyczyść wszystko i przeszukaj ponownie

en: Sync Direction:
pl: Kierunek synchronizacji:

en: From database to image metadata
pl: Z bazy danych do metadanych obrazu

en: From image metadata to database
pl: Z metadanych obrazu do bazy danych

en: Check metadata setup panel for details:
pl: Po więcej szczegółów, zajrzyj do okna ustawień metadanych:

en: Sync Metadata and Database
pl: Zsynchronizuj metadane i bazę danych

note: i18n
en: All operations are done.
    Duration: %1
pl: Ukończono wszystkie operacje.
    Czas trwania: %1

en: digiKam Maintenance
pl: Porządki w digiKam

en: Process is done.
    Duration: %1
pl: Przetwarzanie ukończone.
    Czas trwania: %1

en: Remove all faces from image
pl: Usuń wszystkie twarze z obrazu

en: Remove all tags from image
pl: Usuń wszystkie znaczniki z obrazu

en: All faces are removed from %1 selected images.
    Do you want to continue?
pl: Usunięto wszystkie twarze z %1 zaznaczonych obrazów.
    Czy chcesz kontynuować?

en: All tags are removed from %1 selected images.
    Do you want to continue?
pl: Usunięto wszystkie znaczniki z %1 zaznaczonych obrazów.
    Czy chcesz kontynuować?

en: Synchronizing image metadata with database
pl: Synchronizacja metadanych obrazu z bazą danych

en: Updating database from image metadata
pl: Uaktualnianie bazy danych z metadanych obrazu

en: Find new items
pl: Znajdowanie nowych rzeczy

en: Thumbs
pl: Miniatury

en: Queues
pl: Kolejki

en: Queue Settings
pl: Ustawienia kolejki

en: Control Panel
pl: Panel sterowania

en: Assigned Tools
pl: Przypisane narzędzia

en: Tool Settings
pl: Ustawienia narzędzia

en: Run
pl: Wykonaj

en: Run all
pl: Wykonaj wszystkie

en: New Queue
pl: Nowa kolejka

en: Remove Queue
pl: Usuń kolejkę

en: Save Workflow
pl: Zapisz obieg pracy

en: Remove items
pl: Usuń rzeczy

en: Remove processed items
pl: Usuń obrobione rzeczy

en: Clear Queue
pl: Wyczyść kolejkę

en: Move up
pl: Przesuń w górę

en: Move down
pl: Przesuń w dół

en: Remove tool
pl: Usuń narzędzie

en: Current Queue:
pl: Bieżąca kolejka:

en: No items
pl: Brak rzeczy

en: No tasks
pl: Brak zadań

en: 1 task | %1 tasks
pl[0]: %1 zadanie
pl[1]: %1 zadania
pl[2]: %1 zadań

[ctx: #info: total number of items to process]
en: Total:
pl: Łącznie:

[ctx: batch queue manager is ready to use]
en: Ready
pl: Gotowe

[ctx: @title:window]
en: Processing Under Progress
pl: Przetwarzanie w trakcie

en: Batch Queue Manager is running. Do you want to cancel current job?
pl: Zarządzanie kolejką wsadową jest uruchomione. Czy chcesz zaniechać obecne zadanie?

en: There is no queue to be run.
pl: Nie ma kolejki do wykonania.

en: There is no item to process in the current queue (%1).
pl: Nie ma rzeczy do przetworzenia w bieżącej kolejce (%1).

en: Custom renaming rule is invalid for current queue (%1). Please fix it.
pl: Własne zasady zmiany nazw są nieprawidłowe dla bieżącej kolejki (%1). Napraw je.

en: Assigned batch tools list is empty for current queue (%1). Please assign tools.
pl: Lista przypisanych narzędzi wsadowych jest pusta dla bieżącej kolejki (%1). Przydziel narzędzia.

en: There are no items to process in the queues.
pl: Nie ma rzeczy do obróbki w kolejkach.

[ctx: @title:window]
en: Processed Items Album Settings
pl: Ustawienia albumu przetworzonych rzeczy

en: Album to host processed items from queue "%1" is not set. Please select one from Queue Settings panel.
pl: Album do hostowania przetworzonych rzeczy z kolejki "%1" jest nieustawiony. Wybierz jakiś z panelu ustawień kolejki.

en: Album to host processed items from queue "%1" is not available or not writable. Please set another one from Queue Settings panel.
pl: Album do hostowania przetworzonych rzeczy z kolejki "%1" jest niedostępny lub nie do odczytu. Wybierz inny z panelu ustawień kolejki.

en: Failed to process item...
pl: Nie powiodło się przetworzenie rzeczy...

en: Process Cancelled...
pl: Porzucono przetwarzanie...

en: Item "%1" from queue "%2": %3
pl: Rzecz "%1" z kolejki "%2": %3

en: Batch queue finished
pl: Ukończono kolejkę wsadową

en: All batch queues finished
pl: Ukończono wszystkie kolejki wsadowe

note: i18n: ectx: Menu (Queues)
en: &Queues
pl: &Kolejki

[ctx: @title: tool group]
en: Base
pl: Podstawa

[ctx: @title: tool group]
en: Custom
pl: Własny

[ctx: @title: tool group]
en: Colors
pl: Barwy

[ctx: @title: tool group]
en: Enhance
pl: Polepsz

[ctx: @title: tool group]
en: Transform
pl: Przekształć

[ctx: @title: tool group]
en: Decorate
pl: Ozdabianie

[ctx: @title: tool group]
en: Filters
pl: Filtry

[ctx: @title: tool group]
en: Convert
pl: Przekształcanie

[ctx: @title: tool group]
en: Metadata
pl: Metadane

[ctx: @title: tool group]
en: Invalid
pl: Nieprawidłowe

[ctx: @label]
en: No setting available
pl: Nie ma dostępnego żadnego ustawienia

en: Failed to find tool...
pl: Nie udało się znaleźć narzędzia...

en: (overwritten)
pl: (zastąpiony)

en: (renamed to %1)
pl: (zmieniono nazwę na %1)

en: Item exists and was skipped
pl: Rzecz istnieje i została pominięta

en: Failed to create sidecar file...
pl: Nieudane utworzenie pliku przybocznego...

en: Item processed successfully %1
pl: Rzecz przetworzona pomyślnie %1

en: Failed to create file...
pl: Nieudane utworzenie pliku...

en: This is the list of batch tools assigned.
pl: Lista przydzielonych narzędzi wsadowych.

[ctx: @info]
en: This is the list of images to batch process.
pl: Lista obrazów do przetwarzania wsadowego.

[ctx: @title: preview item]
en: Thumbnail
pl: Miniatura

[ctx: @title: original item name]
en: Original
pl: Źródłowy

[ctx: @title: target item name]
en: Target
pl: Docelowy

en: There is still 1 unprocessed item in "%2".
    Do you want to close this queue? | There are still %1 unprocessed items in "%2".
    Do you want to close this queue?
pl[0]: Nadal istnieje 1 nieprzetworzony element w "%2".
    Czy chcesz zamknąć tę kolejkę?
pl[1]: Nadal istnieją %1 nieprzetworzone rzeczy w "%2".
    Czy chcesz zamknąć tę kolejkę?
pl[2]: Nadal istnieje %1 nieprzetworzonych rzeczy w "%2".
    Czy chcesz zamknąć tę kolejkę?

en: Custom renaming rules are invalid for Queues listed below. Please fix them.
pl: Własne zasady zmiany nazw są nieprawidłowe dla kolejek wymienionych poniżej. Proszę je poprawić.

en: Assigned batch tools list is empty for Queues listed below. Please assign tools.
pl: Dla Kolejek poniżej listy narzędzi są puste. Przydziel narzędzia.

en: Use original Album
pl: Użyj albumu źródłowego

en: Target
pl: Docelowy

en: Use original filenames
pl: Użyj nazw źródłowych plików

en: Turn on this option to use original filenames without modifications.
pl: Zaznacz to pole, aby użyć nazw źródłowych plików bez zmiany.

en: Customize filenames:
pl: Dostosuj nazwy plików:

en: File Renaming
pl: Zmiana nazwy pliku

en: Raw Files Loading:
pl: Wczytywanie plików Raw:

en: Perform RAW demosaicing
pl: Wykonaj demozaikowanie RAW

en: Extract embedded preview (faster)
pl: Wydobądź osadzony podgląd (szybciej)

[ctx: @option:check]
en: Save image as a newly created branch
pl: Zapisz obraz jako nowo utworzoną gałąź

en: Turn on this option to save the current modifications to a new version of the file
pl: Zaznacz to pole, aby zapisać bieżące zmiany do nowej wersji pliku

en: Turn on this option to use all CPU core from your computer to process more than one item from a queue at the same time.
pl: Zaznacz to pole, aby wykorzystać wszystkie rdzenie procesora twojego komputera do przetwarzania więcej niż jednego rzeczy z kolejki na raz.

en: Behavior
pl: Zachowanie

en: Saving Images
pl: Zapisywanie obrazów

en: Reset current tool settings to default values.
pl: Przywraca domyślne parametry bieżącego narzędzia.

[ctx: @title: color tools category]
en: Color
pl: Barwa

[ctx: @title: enhance tools category]
en: Enhance
pl: Polepszanie

[ctx: @title: transform tools category]
en: Transform
pl: Przekształcanie

[ctx: @title: decorate tools category]
en: Decorate
pl: Ozdabianie

[ctx: @title: filters tools category]
en: Filters
pl: Filtry

[ctx: @title: convert tools category]
en: Convert
pl: Przekształcanie do pliku

[ctx: @title: metadata tools category]
en: Metadata
pl: Metadane

[ctx: @title: custom tools category]
en: Custom Tools
pl: Własne narzędzia

[ctx: @action]
en: Assign tools
pl: Przypisz narzędzia

en: This is the list of digiKam batch tools available.
pl: Lista dostępnych w digiKam narzędzi wsadowych.

en: Base Tools
pl: Narzędzia podstawowe

en: This is the list of your customized workflow settings.
pl: Jest to lista twoich własnych ustawień strumienia pracy.

en: Workflow
pl: Obieg pracy

en: You can see below the history of last batch operations processed.
pl: Poniżej historia ostatnio wykonanych zadań.

en: History
pl: Historia

[ctx: @title:window]
en: New Workflow
pl: Nowy obieg pracy

[ctx: @title:window]
en: Edit Workflow
pl: Edytuj obieg pracy

en: <qt><b>Create new Workflow</b></qt>
pl: <qt><b>Utwórz nowy obieg pracy</b></qt>

en: <qt><b>Workflow Properties</b></qt>
pl: <qt><b>Właściwości strumienia pracy</b></qt>

[ctx: @title: batch worklow name]
en: &Title:
pl: &Tytuł:

en: Description:
pl: Opis:

en: New Workflow
pl: Nowy obieg pracy

[ctx: @title: batch workflow name]
en: Title
pl: Tytuł

[ctx: @title: batch workflow tools list]
en: Tools
pl: Narzędzia

[ctx: @title: batch workflow description]
en: Description
pl: Opis

[ctx: @title:window]
en: Batch Queue Manager
pl: Zarządzanie kolejką wsadową

[ctx: @info]
en: Some Workflows cannot be loaded from your config file due to an incompatible version of a tool.
pl: Pewne strumienie pracy nie mogą zostać wczytane z twojego pliku ustawień ze względu na niezgodną wersję narzędzia.

[ctx: @action]
en: Assign Workflow to current queue
pl: Przypisz obieg pracy do bieżącej kolejki

[ctx: @action]
en: Edit Workflow
pl: Edytuj obieg pracy

[ctx: @action]
en: Update Workflow
pl: Uaktualnij obieg pracy

[ctx: @action]
en: Delete Workflow
pl: Usuń obieg pracy

[ctx: @title:window]
en: Delete Workflow?
pl: Czy usunąć obieg pracy?

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to delete the selected workflow "%1"?
pl: Czy na pewno usunąć wybrany obieg pracy "%1"?

en: Rename...
pl: Zmień nazwę...

en: (No Value Selected)
pl: (Nie wybrano rzeczy)

en: No Rating assigned
pl: Brak przypisanych znaczników

en: Reset contents
pl: Przywróć zawartość

[ctx: @item]
en: Any Album
pl: Dowolny album

[ctx: @label:listbox]
en: In All
pl: We wszystkich

[ctx: @label:listbox]
en: In One of
pl: W jednym z

[ctx: @label:listbox]
en: In Tree
pl: W drzewie

[ctx: @item]
en: Any Tag
pl: Dowolny znacznik

[ctx: @option: default kind of search options combined]
en: Any
pl: Dowolny

[ctx: @label: search field choice combo-box description]
en: Any of: %1
pl: Dowolny z: %1

en: any color depth
pl: dowolną głębią barw

en: 8 bits per channel
pl: 8 bitów na kanał

en: 16 bits per channel
pl: 16 bitów na kanał

en: Search items located in
pl: Poszukaj obrazów położonych w

en: The album name contains
pl: Nazwa albumu zawiera

en: The album caption contains
pl: Podpis albumu zawiera

en: The album category is
pl: Kategorią albumu jest

en: Return items with tag
pl: Zwróć rzeczy ze znacznikiem

en: A tag of the item contains
pl: Znacznik obrazu zawiera

en: Return items without tags
pl: Zwróć rzeczy bez znaczników

en: Not Tagged
pl: Nieoznaczony

en: File Name
pl: Nazwa pliku

en: Return items whose file name contains
pl: Zwróć rzeczy, który nazwa zawiera

en: Modification
pl: Zmiana

en: Return items modified between
pl: Zwróć rzeczy zmienione między

[ctx: 'Return items modified between...and...]
en: and
pl: a

en: File Size
pl: Wielkość pliku

en: Size of the file in megabytes
pl: Rozmiar pliku w megabajtach

en: Size of the file in bytes
pl: Rozmiar pliku w bajtach

en: Month/Day
pl: Miesiąc/Dzień

en: Return items from a month or a day of the month
pl: Zwróć rzeczy z miesiąca lub dnia miesiąca

en: Return items with labels
pl: Zwróć rzeczy z etykietami

en: Return items rated at least
pl: Zwróć obrazy ocenione na co najmniej

[ctx: Return items rated at least...at most...]
en: at most
pl: co najwyżej

en: Return items created between
pl: Zwróć rzeczy utworzone między

[ctx: 'Return items created between...and...]
en: and
pl: a

en: Digitization
pl: Cyfryzacja

en: Return items digitized between
pl: Zwróć rzeczy zcyfryzowane między

[ctx: 'Return items digitized between...and...]
en: and
pl: a

en: Time
pl: Czas

en: Return items with created time between
pl: Zwróć rzeczy utworzone między

[ctx: 'Return items with created time between...and...]
en: and
pl: a

en: Exif Orientation
pl: Kierunek EXIF

en: Find items with orientation flag
pl: Znajdź rzeczy z flagą kierunku

en: Find items with a width between
pl: Znajdź rzeczy z szerokością między

[ctx: Find items with a width between...and...]
en: and
pl: a

en: Find items with a height between
pl: Znajdź rzeczy z wysokością między

[ctx: Find items with a height between...and...]
en: and
pl: a

[ctx: Find items with any orientation / landscape / portrait orientation...]
en: Find items with
pl: Znajdź rzeczy z

en: File Format
pl: Format pliku

en: Return items with the file format
pl: Zwróć rzeczy o formacie pliku

[ctx: @label: file format]
en: %1 [Image]
pl: %1 [Obraz]

[ctx: @label: file format]
en: %1 [Video]
pl: %1 [Film]

[ctx: @label: file format]
en: %1 [Audio]
pl: %1 [Dźwięk]

en: Color Depth
pl: Głębia barw

[ctx: Find items with any color depth / 8 bits per channel...]
en: Find items with
pl: Znajdź rzeczy z

en: Color Model
pl: Model barw

en: Find items with the color model
pl: Znajdź rzeczy z modelem barw

[ctx: @label: color model]
en: %1 [Image]
pl: %1 [Obraz]

[ctx: @label: color model]
en: %1 [Video]
pl: %1 [Wideo]

en: The make of the camera
pl: Wytwórca aparatu

en: The model of the camera
pl: Model aparatu

en: Lens
pl: Obiektywy

en: The type of the lens
pl: Rodzaj obiektywów

en: Lens aperture as f-number
pl: Przysłona obiektywu jako liczba f

en: Focal length of the lens
pl: Długość ogniskowej obiektywu

en: 35mm equivalent focal length
pl: Równoważnik ogniskowej dla 35 mm

en: Automatic exposure program
pl: Program samoczynnego naświetlenia

en: Automatic or manual exposure
pl: Naświetlenie samoczynne czy ręczne

en: ISO film speed (linear scale, ASA)
pl: Czułość błony ISO (skala liniowa, ASA)

[ctx: @label: flash is on or off]
en: Flash
pl: Lampa błyskowa

[ctx: @label: flash mode used]
en: Flash mode
pl: Tryb lampy błyskowej

en: Automatic or manual white balance
pl: Stosunek bieli samoustalany czy ręcznie

en: Color temperature used for white balance
pl: Temperatura barwowa użyta do równowagi bieli

en: Metering Mode
pl: Pomiar światła

en: Method to determine the exposure
pl: Metoda pomiaru światła

en: Subject Distance
pl: Odległość przedmiotu

en: Distance of the subject from the lens
pl: Odległość fotografowanego przedmiotu od obiektywu

en: Macro, close or distant view
pl: Makrofotografia, bliski lub daleki widok

en: Altitude range
pl: Przedział wysokości

en: Item has no GPS info
pl: Rzecz nie zawiera szczegółów o położeniu GPS

en: Not Geo-located
pl: O nieustalonym położeniu

en: Country
pl: Kraj

en: Country shown in the item
pl: Kraj pokazany dla rzeczy

en: Province
pl: Prowincja

en: Province shown in the item
pl: Prowincja pokazywana dla rzeczy

en: City shown in the item
pl: Miasto pokazane dla rzeczy

en: Sublocation
pl: Pod-położenie

en: Sublocation shown in the item
pl: Podmiejsca pokazywane w rzeczy

[ctx: @label: item creator]
en: Creator
pl: Twórca

en: Return items created by
pl: Zwróć rzeczy stworzone przez

[ctx: @label: item comment]
en: Caption
pl: Podpis

en: Return items whose comment contains
pl: Zwróć rzeczy z komentarzem zawierającym

en: Return items commented by
pl: Zwróć rzeczy skomentowane przez

en: Headline
pl: Nagłówek

en: Return items with the IPTC headline
pl: Zwróć rzeczy z nagłówkiem IPTC

[ctx: @label: item title]
en: Title
pl: Tytuł

en: Return items with the IPTC title
pl: Zwróć rzeczy z tytułem IPTC

en: Find items that have associated all these words:
pl: Poszukaj rzeczy, które mają coś wspólnego ze wszystkimi tymi słowami:

en: Empty Text
pl: Pusty tekst

en: Return items without text in:
pl: Zwróć rzeczy bez tekstu w:

[ctx: @label: search items without creator property]
en: Creator
pl: Twórca

[ctx: @label: search items without caption property]
en: Caption
pl: Podpis

[ctx: @label: search items without author property]
en: Author
pl: Autor

[ctx: @label: search items without headline property]
en: Headline
pl: Nagłówek

[ctx: @label: search items without title property]
en: Title
pl: Tytuł

en: Aspect Ratio
pl: Współczynnik kształtu

en: Return items with the aspect ratio
pl: Zwróć rzeczy ze współczynnikiem kształtu

en: Pixel Size
pl: Rozmiar piksela

en: Value of (Width * Height) between
pl: Wartość (szerokość * wysokość) między

[ctx: Value of (Width * Height) between...and...]
en: and
pl: oraz

en: Return video with the frame aspect ratio
pl: Zwróć obraz z współczynnikiem kształtu

en: Length of the video
pl: Długość filmu

[ctx: Find video with a length between...and...]
en: and
pl: a

en: Frame Rate
pl: Klatek na sekundę

en: Return video with the frame rate
pl: Zwróć obraz z liczbą klatek na sekundę

[ctx: Find video with frame rate between...and...]
en: and
pl: a

[ctx: Frames per Second]
en: fps
pl: kl/s

en: Codec
pl: Kodek

en: Return video codec
pl: Zwróć kodek obrazu

en: Return Audio Bits Rate
pl: Zwróć szybkość transmisji dźwięku

[ctx: Find files with audio bit rate between...and...]
en: and
pl: a

en: Return Audio Channel Type
pl: Zwróć liczbę kanałów dźwięku

[ctx: @label: audio channel type]
en: 5.1 Surround Sound
pl: Dźwięk przestrzenny 5.1

[ctx: @label: audio channel type]
en: 7.1 Surround Sound
pl: Dźwięk przestrzenny 7.1

[ctx: @label: audio channel type]
en: 16 Channels Sequence
pl: 16 kanałowa sekwencja

[ctx: @label: audio channel type]
en: Other Channel Type
pl: Inna liczba kanałów dźwięku

en: Return Audio Codec
pl: Zwróć kodek dźwięku

en: Faces
pl: Twarze

en: Return items by number of face regions
pl: Zwróć rzeczy wg liczby obszarów twarzy

[ctx: Return items by number of face regions between...and...]
en: and
pl: oraz

en: Return items without face regions
pl: Zwróć rzeczy bez obszarów twarzy

en: No Face Regions
pl: Bez obszarów twarzy

en: Day:
pl: Dzień:

en: Every Month
pl: Co miesiąc

en: Every Day
pl: Codziennie

en: Any Orientation
pl: Dowolnym kierunkiem

en: Landscape Orientation
pl: Pejzaż

en: Portrait orientation
pl: Portret

[ctx: Create new search]
en: New...
pl: Nowe...

[ctx: Edit selected search]
en: Edit...
pl: Edytuj...

en: File, Album, Tags
pl: Plik, Album, Znaczniki

en: Picture Properties
pl: Właściwości obrazu

en: Caption, Comment, Title
pl: Podpis, Komentarz, Tytuł

en: Geographic position
pl: Położenie geograficzne

en: Face regions
pl: Obszary twarzy

en: Find Items
pl: Poszukaj rzeczy

en: Meet All of the following conditions
pl: Spełnij wszystkie z następujących warunków

en: Meet Any of the following conditions
pl: Spełnij jakikolwiek z następujących warunków

en: None of these conditions are met
pl: Żaden z tych warunków nie jest spełniony

en: At least one of these conditions is not met
pl: Co najmniej jeden z tych warunków nie jest spełniony

note: i18n("Find Pictures meeting all of these conditions")); simpleLabel->setPixmap(QIcon::fromTheme(QLatin1String("edit-find")).pixmap(128));
en: <qt><p>Search your collection<br/>for Items meeting the following conditions</p></qt>
pl: <qt><p>Przeszukaj swój zbiór<br/> w celu znalezienia rzeczy spełniających następujące warunki</p></qt>

en: Remove Group
pl: Usuń grupę

en: Hide Options
pl: Ukryj ustawienia

[ctx: @title:window]
en: Delete Search?
pl: Usunąć wyszukiwanie?

en: Are you sure you want to delete the selected search "%1"?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć wybrane wyszukiwanie "%1"?

en: (Advanced Search)
pl: (Rozszerzone wyszukiwanie)

[ctx: @action:inmenu]
en: Autostart Search
pl: Sam rozpocznij wyszukiwanie

en: New Search
pl: Nowe wyszukiwanie

[ctx: @label: quick search properties]
en: Search:
pl: Poszukaj:

en: Enter keywords here...
pl: Tutaj wpisz słowa kluczowe...

en: New Advanced Search...
pl: Nowe rozszerzone wyszukiwanie...

en: Edit Current Search...
pl: Zmień bieżące wyszukiwanie...

en: Save Current Search
pl: Zapisz bieżące wyszukiwanie

en: Enter a name for the current search to save it in the "Searches" view
pl: Wprowadź nazwę użytą do zapisania bieżącego wyszukiwania w widoku "Wyszukiwania"

en: Save current search to a new virtual Album
pl: Zapisz bieżące wyszukiwanie do nowego wirtualnego Albumu

en: If you press this button, the current search will be saved to a new virtual Search Album using the name set on the left side.
pl: Jeśli przyciśniesz ten przycisk, bieżące zaznaczenie zostanie zapisane jako nowy wirtualny Album nazwany tak, jak jest to określone po lewej stronie.

en: Edit Stored Search
pl: Edytuj przechowane wyszukiwania

en: Edit...
pl: Edytuj...

en: Add Search Group
pl: Dodaj grupę wyszukiwania

en: Try
pl: Wypróbuj

[ctx: @title:window]
en: Advanced Search
pl: Rozszerzone wyszukiwanie

en: Show file&name
pl: Pokaż &nazwę pliku

en: Set this option to show the filename below the image thumbnail.
pl: Po włączeniu tej opcji, nazwa pliku zostanie pokazana poniżej miniatury.

en: Show file si&ze
pl: Pokaż &wielkość pliku

en: Set this option to show the file size below the image thumbnail.
pl: Po włączeniu tej opcji, wielkość pliku zostanie pokazana poniżej miniatury obrazu.

en: Show camera creation &date
pl: Pokaż datę &utworzenia pliku wg aparatu

en: Set this option to show the camera creation date below the image thumbnail.
pl: Po włączeniu tej opcji, data wykonania zdjęcia zostanie pokazana poniżej miniatury obrazu.

en: Show file &modification date
pl: Pokaż datę z&miany pliku

en: Set this option to show the file modification date below the image thumbnail if it is different than camera creation date. This option is useful to identify quickly which items have been modified.
pl: Ustaw opcję by pokazać datę zmiany pliku poniżej miniatury obrazu, jeśli jest różna od daty utworzenia przez aparat. Opcja ta jest użyteczna do szybkiego rozpoznawania czy rzeczy zostały zmienione.

en: Show ima&ge dimensions
pl: Pokaż wymiary &obrazu

en: Set this option to show the image size in pixels below the image thumbnail.
pl: Po włączeniu tej opcji, rozmiar obrazu w pikselach zostanie pokazany poniżej miniatury obrazu.

en: Show image aspect ratio
pl: Pokaż współczynnik kształtu obrazu

en: Set this option to show the image aspect ratio below the image thumbnail.
pl: Zaznacz to pole, aby pokazać współczynnik kształtu obrazu poniżej miniatury obrazu.

en: Show image format
pl: Pokaż format obrazu

en: Set this option to show image mime type over image thumbnail.
pl: Zaznacz to pole, aby pokazać typ mime obrazu na miniaturze obrazu.

en: Show digiKam tit&le
pl: Pokaż tyt&uł digiKam

en: Set this option to show the digiKam title below the image thumbnail.
pl: Zaznacz to pole, aby pokazać tytuł digiKam poniżej miniatury obrazu.

en: Show digiKam &captions
pl: Pokaż &podpisy digiKam

en: Set this option to show the digiKam captions below the image thumbnail.
pl: Po włączeniu tej opcji, podpisy digiKam zostaną pokazane poniżej miniatury obrazu.

en: Show digiKam &tags
pl: Pokaż &znaczniki digiKam

en: Set this option to show the digiKam tags list below the image thumbnail.
pl: Po włączeniu tej opcji, lista znaczników digiKam zostanie pokazana poniżej miniatury obrazu.

en: Show digiKam &rating
pl: Pokaż &ocenę digiKam

en: Set this option to show the digiKam rating below the image thumbnail.
pl: Po włączeniu tej opcji, ocena digiKam zostanie pokazana poniżej miniatury obrazu.

en: Show digiKam &pick label
pl: &Pokaż etykietę wyboru digiKam

en: Set this option to show the digiKam pick label below the image thumbnail.
pl: Zaznacz to pole, aby pokazać etykiety wyboru poniżej miniatury obrazu.

en: Show digiKam color &label
pl: &Pokaż barwne etykiety digiKam

en: Set this option to show the digiKam color label as a border around the thumbnail.
pl: Zaznacz to pole, aby pokazać barwną etykietę jako obramowanie wokół miniatury.

en: Show rotation overlay buttons
pl: Pokaż przyciski obracania

en: Set this option to show overlay buttons over the image thumbnail to be able to process left or right image rotation.
pl: Po włączeniu tej opcji, przyciski obracania będą widoczne po najechaniu kursorem na miniaturę, aby można było obrócić obraz w lewo lub prawo.

en: Show fullscreen overlay button
pl: Pokaż przycisk wyświetlenia na całym ekranie

en: Set this option to show an overlay button over the image thumbnail to open it in fullscreen mode.
pl: Po włączeniu tej opcji, na miniaturach obrazów pokazywać przyciski wyświetlenia w trybie pełnego ekranu.

en: Show Geolocation Indicator
pl: Pokaż wskaźnik geopołożenia

en: Set this option to show an icon over the image thumbnail if item has geolocation information.
pl: Po włączeniu tej opcji, zostanie pokazana ikona na miniaturze obrazu, jeśli zawiera on informacje o geopołożeniu.

en: Thumbnail click action:
pl: Działanie po kliknięciu:

en: Show Preview
pl: Pokaż podgląd

en: Start Image Editor
pl: Otwórz edytor obrazów

en: Show on Light Table
pl: Pokaż na podświetlarce

en: Open with Default Application
pl: Otwórz w domyślnym programie

en: Choose what should happen when you click on a thumbnail.
pl: Tutaj wybierasz co się stanie jak klikniesz na miniaturę.

en: Icon View font:
pl: Czcionka w widoku ikon:

en: Select here the font used to display text in icon views.
pl: Wybierz tutaj czcionkę używaną w tekście w widoku ikon.

en: Use large thumbnail size for high screen resolution
pl: Użyj dużych rozmiarów miniatur dla wysokich rozdzielczości ekranu

en: Set this option to render icon-view with large thumbnail size, for example in case of 4K monitor is used.
    By default this option is turned off and the maximum thumbnail size is limited to 256x256 pixels. When this option is enabled, thumbnail size can be extended to 512x512 pixels.
    This option will store more data in thumbnail database and will use more system memory. digiKam needs to be restarted to take effect, and Rebuild Thumbnails option from Maintenance tool needs to be processed over whole collections.
pl: Zaznacz to pole, aby wyświetlać widok ikon przy użyciu dużych rozmiarów miniatur, na przykład w przypadku użycia monitora 4K.
    Domyślnie opcja ta jest wyłączona i największy rozmiar miniatury jest ograniczony do 256x256 pikseli. Gdy opcja ta jest włączona, rozmiar miniatur może zostać zwiększony do 512x512 pikseli.
    Opcja ta przechowa więcej danych w bazie danych miniatur i użyje więcej pamięci systemowej. Konieczne będzie ponowne uruchomienie digiKam, aby opcja wywołała skutek oraz wykonanie przebudowania miniatur na całym zbiorze przy użyciu narzędzia obsługi.

[ctx: @title:tab]
en: Icons
pl: Ikony

en: Tree View icon size:
pl: Rozmiar ikon w drzewie:

en: Set this option to configure the size in pixels of the Tree View icons in digiKam's sidebars.
pl: Zaznacz to pole, aby ustawić rozmiar ikon w panelach bocznych digiKam.

en: People Tree View icon size:
pl: Rozmiar ikon ludzi w drzewie:

en: Set this option to configure the size in pixels of the Tree View icons in digiKam's people sidebar.
pl: Zaznacz to pole, aby ustawić rozmiar w pikselach ikon widoku drzewa na pasku bocznym osób w programie digiKam.

en: Tree View font:
pl: Czcionka w widoku drzewa:

en: Select here the font used to display text in Tree Views.
pl: Wybierz tutaj czcionkę używaną do pokazania tekstu w widoku drzewa.

en: Show a count of items in Tree Views
pl: Pokaż liczbę rzeczy w widokach drzewa

en: Set this option to display along the album name the number of icon-view items inside.
pl: Po włączeniu tej opcji, obok nazwy albumu będzie wyświetlana liczba rzeczy w środku.

[ctx: @title:tab]
en: Tree-Views
pl: Widoki Drzew

[ctx: @option:radio]
en: Preview shows embedded view if available (faster)
pl: Podgląd pokazuje osadzony widok, jeśli jest dostępny (szybsze)

[ctx: @option:radio]
en: Preview shows the full image
pl: Podgląd pokazuje pełny obraz

[ctx: @label:listbox Mode of RAW preview decoding:]
en: Raw images:
pl: Nieprzetworzone obrazy:

[ctx: @item Automatic choice of RAW image preview source]
en: Automatic
pl: Samoczynnie

[ctx: @item Embedded preview as RAW image preview source]
en: Embedded preview
pl: Osadzony podgląd

[ctx: @item Original, half-size data as RAW image preview source]
en: Raw data in half size
pl: Nieprzetworzone dane w połowie rozmiaru

[ctx: @item Original, full-size data as RAW image preview source]
en: Raw data in full size (high quality)
pl: Nieprzetworzone dane w pełnym rozmiarze (wysoka jakość)

en: Preview image is converted to 8 bits for a faster viewing
pl: Obraz podglądu został przekształcony do 8 bitów do szybszego oglądania

en: Uncheck this if you do not want to convert a 16 bits preview image to 8 bits.
pl: Odznacz to, jeśli nie chcesz przekształcać 16 bitowych obrazów podglądu na 8 bitowe.

en: Preview image is always scaled to fit to window
pl: Obraz podglądu jest zawsze przekształcany tak, aby zmieścił się w oknie

en: Uncheck this if you do not want to scale small images to fit to window.
pl: Odznacz to, jeśli nie chcesz przeskalowywać małych obrazów tak, aby wypełniły okno.

en: Show icons and text over preview
pl: Pokaż ikony i tekst na podglądzie

en: Uncheck this if you do not want to see icons and text in the image preview.
pl: Odznacz to, jeśli nie chcesz zobaczyć ikon i tekstu na podglądzie obrazu.

[ctx: @title:tab]
en: Preview
pl: Podgląd

[ctx: @title:tab]
en: Full-Screen
pl: Pełny ekran

[ctx: @title:tab]
en: Mime Types
pl: Typy MIME

[ctx: @title:tab]
en: Categories
pl: Kategorie

[ctx: @info]
en: This option changes the size in which thumbnails are generated. You need to restart digiKam for this option to take effect. Furthermore, you need to regenerate all already stored thumbnails via the <interface>Tools / Maintenance</interface> menu.
pl: Ta opcja zmienia rozmiar w jakim są tworzone miniatury. Należy ponownie uruchomić digiKam, aby zmiany zostały uwzględnione. Ponadto zaleca się przebudowanie wszystkich utworzonych miniatur, przy użyciu menu <interface>Narzędzia/Obsługa</interface>.

en: Manage categories to sort and re-arrange album tree-view.
pl: Zarządzanie kategoriami do szeregowania i zmiany ułożenia albumu w widoku drzewa.

en: Set here the new category
pl: Tutaj umieść nową kategorię

en: You can add or remove Album category types here to improve how your Albums are sorted in digiKam.
pl: Tutaj możesz dodać lub usunąć kategorie albumów, aby usprawnić szeregowanie albumów w digiKam.

en: &Add...
pl: Dod&aj...

en: <p>Add new file types to show as album items.</p><p>digiKam attempts to support all of the image formats that digital cameras produce, while being able to handle a few other important video and audio formats.</p> <p>You can add to the already-appreciable list of formats that digiKam handles by adding the extension of the type you want to add. Multiple extensions need to be separated by a semicolon or space.</p><p><b><u>Note:</u> changes done in this view will perform a database rescan in the background.</b></p>
pl: <p>Dodaj nowe rodzaje plików od wyświetlenia jako rzeczy albumu. <p><p>digiKam ma na celu obsługę wszystkich formatów obrazów, które są używane przez aparaty cyfrowe, a także jest w stanie obsłużyć kilka innych ważnych formatów dźwięku i obrazu ruchomego.</p><p>Możesz dodać nowe formaty do już imponującej listy. W przypadku wielu rozszerzeń należy je oddzielić pojedynczym odstępem lub średnikiem.</p><p><b><u>Uwaga:</u> wszystkie zmiany dokonane w tym widoku spowodują ponowne przeszukanie bazy danych w tle.</b></p>

en: Additional &image file extensions (<a href='image'>Currently-supported types</a>):
pl: Dodatkowe &rozszerzenia plików graficznych (<a href='image'>Obecnie obsługiwane rodzaje</a>):

en: <p>Here you can add the extensions of image files (including RAW files) to be displayed in the Album view. Just put "xyz abc" to display files with the xyz and abc extensions in your Album view.</p><p>You can also remove file formats that are shown by default by putting a minus sign in front of the extension: e.g. "-gif" would remove all GIF files from your Album view and any trace of them in your database. They would not be deleted, just not shown in digiKam.</p><p><b>Warning:</b> Removing files from the database means losing all of their tags and ratings.</p>
pl: <p>Możesz tu dodać rozszerzenia plików obrazów (włączając pliki RAW) by pokazać je w widoku Albumów. Po prostu dodaj "xyz abc" by pokazać pliki z rozszerzeniami xyz i abc w widoku Albumów.</p><p>Możez także usunąć znane formaty plików poprzez dodanie minusa przed rozszerzeniem: "-gif", to usunie wszystkie GIFy z widoku Albumów i ich dane z bazy danych. Nie zostaną usunięte tylko przestaną być widoczne w digiKam.</p><p><b>Uwaga:</b>Usunięcie plików z bazy danych oznacza utratę wszystkich znaczników i ocen.</p>

en: Enter additional image file extensions.
pl: Wpisz dodatkowe rozszerzenia plików obrazów.

en: Additional &video file extensions (<a href='video'>Currently-supported types</a>):
pl: Dodatkowe &rozszerzenia plików filmów (<a href='video'>Obecnie obsługiwane rozszerzenia</a>):

en: <p>Here you can add extra extensions of video files to be displayed in your Album view. Just write "xyz abc" to support files with the *.xyz and *.abc extensions. Clicking on these files will play them in an embedded video player.</p><p>You can also remove file formats that are supported by default by putting a minus sign in front of the extension: e.g. "-avi" would remove all AVI files from your Album view and any trace of them in your database. They would not be deleted, just not shown in digiKam.</p><p><b>Warning:</b> Removing files from the database means losing all of their tags and ratings.</p>
pl: <p>Możesz tu dodać rozszerzenia plików filmow by pokazać je w widoku Albumów. Po prostu dodaj "xyz abc" by pokazać pliki z rozszerzeniami xyz i abc w widoku Albumów. Kliknięcie na nie odtworzy je we wbudowanym odtwarzaczu filmów.</p><p>Możesz także usunąć znane formaty plików poprzez dodanie minusa przed rozszerzeniem: "-avi", to usunie wszystkie pliki AVI z widoku Albumów i ich dane z bazy danych. Nie zostaną usunięte tylko przestaną być widoczne w digiKam.</p><p><b>Uwaga:</b>Usunięcie plików z bazy danych oznacza utratę wszystkich znaczników i ocen.</p>

en: Enter additional video file extensions.
pl: Wpisz dodatkowe rozszerzenia plików filmów.

en: Additional &audio file extensions (<a href='audio'>Currently-supported types</a>):
pl: Dodatkowe &rozszerzenia plików dźwiękowych (<a href='image'>Obecnie obsługiwane rodzaje</a>):

en: <p>Here you can add extra extensions of audio files to be displayed in your Album view. Just write "xyz abc" to support files with the *.xyz and *.abc extensions. Clicking on these files will play them in an embedded audio player.</p><p>You can also remove file formats that are supported by default by putting a minus sign in front of the extension: e.g. "-ogg" would remove all OGG files from your Album view and any trace of them in your database. They would not be deleted, just not shown in digiKam.</p><p><b>Warning:</b> Removing files from the database means losing all of their tags and ratings.</p>
pl: <p>Możesz tu dodać rozszerzenia plików dźwiękowych by pokazać je w widoku Albumów. Po prostu dodaj "xyz abc" by pokazać pliki z rozszerzeniami xyz i abc w widoku Albumów. Kliknięcie na nie odtworzy je we wbudowanym odtwarzaczu dźwięku.</p><p>Możesz także usunąć znane formaty plików poprzez dodanie minusa przed rozszerzeniem: "-ogg", to usunie wszystkie pliki OGG z widoku Albumów i ich dane z bazy danych. Nie zostaną usunięte tylko przestaną być widoczne w digiKam.</p><p><b>Uwaga:</b>Usunięcie plików z bazy danych oznacza utratę wszystkich znaczników i ocen.</p>

en: Enter additional audio file extensions.
pl: Wpisz dodatkowe rozszerzenia plików dźwiękowych.

en: <p>You have chosen to remove the following image formats from the list of supported formats: <b>%1</b>.</p><p>These are very common formats. If you have images in your collection with these formats, they will be removed from the database and you will lose all information about them, including rating and tags.</p><p>Are you sure you want to apply your changes and lose the support for these formats?</p>
pl: <p>Zdecydowałeś się na usunięcie następujących formatów obrazów z listy wspieranych formatów: <b>%1</b>.</p><p>To są bardzo popularne formaty. Jeśli masz w swoim zbiorze obrazy w takich formatach zostaną one usunięte z bazy danych i stracisz wszelkie dane ich dotyczące, włączając znaczniki i oceny.</p><p>Jesteś pewien, że chcesz zachować zmiany i usunąć wsparcie dla tych formatów?</p>

en: <p>Files with these extensions will be recognized as images and included into the database:<br/> <code>%1</code></p>
pl: <p>Pliki z tymi rozszerzeniami będą rozpoznawane jako obrazy i włączone do bazy danych:<br/> <code>%1</code></p>

en: <p>Files with these extensions will be recognized as video files and included into the database:<br/> <code>%1</code></p>
pl: <p>Pliki z tymi rozszerzeniami będą rozpoznawane jako filmy i włączone do bazy danych:<br/> <code>%1</code></p>

en: <p>Files with these extensions will be recognized as audio files and included into the database:<br/> <code>%1</code></p>
pl: <p>Pliki z tymi rozszerzeniami będą rozpoznawane jako pliki dźwiękowe i włączone do bazy danych:<br/> <code>%1</code></p>

en: Failed to auto-detect camera; please make sure it is connected properly and is turned on. Would you like to try again?
pl: Nieudana próba wykrycia aparatu; upewnij się, że jest poprawnie podłączony oraz załączony. Czy spróbować ponownie?

[ctx: @title:window]
en: Camera Configuration
pl: Ustawienia aparatu

note: i18n!
en: Mounted Camera
pl: Podpięty aparat

en: Camera List
pl: Lista aparatów

en: <p>Select the camera name that you want to use here. All default settings on the right panel will be set automatically.</p><p>This list has been generated using the gphoto2 library installed on your computer.</p>
pl: <p>Tutaj wybierz nazwę aparatu jakiego chcesz używać. Wszystkie domyślne ustawienia na prawym panelu zostaną ustawione samoczynnie.</p> <p>Lista została utworzona przy pomocy biblioteki gphoto2 zainstalowanej na twoim komputerze.</p>

en: Camera Title
pl: Nazwa aparatu

en: <p>Set here the name used in digiKam interface to identify this camera.</p>
pl: <p>Ustaw tutaj nazwę jakiej będzie używać digiKam do identyfikacji aparatu.</p>

en: Camera Port Type
pl: Rodzaj portu aparatu

en: <p>Select this option if your camera is connected to your computer using a USB cable.</p>
pl: <p>Wybierz tę opcję jeśli twój aparat będzie podłączony do komputera przy użyciu kabla USB.</p>

[ctx: @item: serail port based camera]
en: Serial
pl: Szeregowy

en: <p>Select this option if your camera is connected to your computer using a serial cable.</p>
pl: <p>Wybierz tę opcję jeśli twój aparat będzie podłączony do komputera przy użyciu kabla szeregowego.</p>

en: Network
pl: Sieciowy

en: <p>Select this option if your camera is connected to your computer network.</p>
pl: <p>Wybierz tę opcję jeśli twój aparat jest podłączony do sieci twojego komputera.</p>

en: <p>Select the serial port to use on your computer here. This option is only required if you use a serial camera.</p>
pl: <p>Tutaj wybierz port szeregowy, który ma zostać użyty. Opcja ta jest wymagana tylko wtedy, jeśli używasz aparatu podłączonego przez port szeregowy.</p>

en: <p>Enter here the network address of your camera.</p>
pl: <p>Tutaj wpisz adres sieciowy twojej kamery.</p>

en: Camera Mount Path
pl: Ścieżka podpięcia aparatu

en: Note: only for USB/IEEE mass storage cameras.
pl: Uwaga: tylko dla aparatów obsługiwanych jako pamięć masowa USB/IEEE.

en: <p>Set here the mount path to use on your computer. This option is only required if you use a <b>USB Mass Storage</b> camera.</p>
pl: <p>Ustaw tutaj ścieżkę podpięcia aparatu na twoim komputerze. Opcja ta jest wymagana tylko wtedy, jeśli używasz aparatu obsługiwanego jako <b>pamięć masowa USB</b>.</p>

en: <p>To set a <b>USB Mass Storage</b> camera<br/>(which looks like a removable drive when mounted<br/>on your desktop), please use<br/><a href="umscamera">%1</a> from the camera list.</p>
pl: <p>By ustawić aparat jako <b>pamięć masowa USB</b><br/>(który pojawi się jako napęd wymienny), <br/>użyj <a href="umscamera">%1</a> z listy aparatów.</p>

en: <p>To set a <b>Generic PTP USB Device</b><br/>(which uses Picture Transfer Protocol), please<br/>use <a href="ptpcamera">%1</a> from the camera list.</p>
pl: <p>By ustawić <b>Zwykłe urządzenie PTP USB</b> <br/>(które używa Protokołu Przenoszenia Zdjęć), <br/> użyj <a href="ptpcamera">%1</a> z listy aparatów.</p>

en: <p>To set a <b>Generic PTP/IP Network Device</b><br/>(which uses Picture Transfer Protocol), please<br/>use <a href="ptpipcamera">%1</a> from the camera list.</p>
pl: <p>By ustawić <b>Zwykłe urządzenie sieciowe PTP/IP</b> <br/>(które używa Protokołu Przenoszenia Zdjęć), <br/> użyj <a href="ptpcamera">%1</a> z listy aparatów.</p>

en: <p>A complete list of camera settings to use is<br/>available at <a href='https://www.figuiere.net/digicam/'>this URL</a>.</p>
pl: <p>Pełna lista ustawień aparatów dostępna <br/>jest pod <a href='https://www.teaser.fr/~hfiguiere/linux/digicam.html'>tym adresem</a>.</p>

[ctx: @title:window]
en: Edit Import Filters
pl: Edytuj filtry importu

[ctx: @label: name of items filter]
en: Name:
pl: Nazwa:

en: Mime filter:
pl: Filtr mime:

en: Select Type Mime...
pl: Wybierz typ Mime...

en: File name filter:
pl: Filtr nazwy pliku:

en: Path filter:
pl: Filtr ścieżki:

en: Show only new files
pl: Pokaż tylko nowe pliki

en: Select the MimeTypes you want for this filter.
pl: Wybierz typy mime, które chcesz dla tego filtra.

en: Select Mime Types
pl: Wybierz typy mime

en: Here you can see the digital camera list used by digiKam via the Gphoto interface.
pl: Tutaj możesz zobaczyć spis aparatów cyfrowych używanych przez digiKam poprzez interfejs Gphoto.

[ctx: @title: camera title]
en: Title
pl: Tytuł

[ctx: @title: camera mount path]
en: Path
pl: Ścieżka

en: &Edit...
pl: &Edytuj...

en: Auto-&Detect
pl: Wykryj &samoczynnie

en: Visit Gphoto project website
pl: Odwiedź stronę projektu Gphoto

en: Devices
pl: Urządzenia

en: Use file metadata (makes connection slower)
pl: Użyj meta-danych pliku (spowalnia połączenie)

en: Turn on high quality thumbnail loading (slower loading)
pl: Włącz wczytywanie miniatur o wysokiej jakości (wolniejsze wczytywanie)

en: Use a default target album to download from camera
pl: Użyj domyślnego albumu docelowego do pobierania z kamery

en: If target file exists when downloaded from camera
pl: Jeśli plik docelowy istnieje po pobraniu z aparatu

en: Here you can see filters that can be used to filter files in import dialog.
pl: Tutaj możesz obejrzeć filtry, które mogą zostać użyte do odfiltrowania w oknie dialogowym importu.

en: Use a space as a separator to specify multiple file names to ignore.
pl: Użyj odstępu jako znaku rozdzielającego do podania wielu plików do pominięcia.

en: Use a space as a separator to specify multiple file extensions to ignore.
pl: Użyj odstępu jako znaku rozdzielającego do podania wielu rozszerzeń plików do pominięcia.

en: Always ignore
pl: Zawsze pomijaj

en: Ignored file names:
pl: Pomijane nazwy plików:

en: Ignored file extensions:
pl: Pomijane rozszerzenia plików:

en: Import Filters
pl: Filtry importu

en: Icon-View Options
pl: Ustawienia widoku ikon

note: i18n("Show ima&ge dimensions"), iconViewGroup); d->iconShowResolutionBox->setWhatsThis(i18n("Set this option to show the image size in pixels " "below the image thumbnail."));
en: Show image Format
pl: Pokaż format obrazu

en: Set this option to show the digiKam tags below the image thumbnail.
pl: Po włączeniu tej opcji, znaczniki digiKam zostaną pokazane poniżej miniatury obrazu.

en: Show item &rating
pl: Pokaż &ocenę rzeczy

en: Set this option to show the item rating below the image thumbnail.
pl: Po włączeniu tej opcji, ocena rzeczy zostanie pokazana poniżej miniatury obrazu.

en: Set this option to show overlay buttons on the image thumbnail for image rotation.
pl: Po włączeniu tej opcji, przyciski obracania będą widoczne po najechaniu kursorem na miniaturę.

en: Show embedded preview
pl: Pokaż osadzony podgląd

en: Start image editor
pl: Otwórz edytor obrazów

en: Select here the font used to display text in Icon Views.
pl: Wybierz tutaj czcionkę używaną w tekście w widoku ikon.

en: Preview Options
pl: Ustawienia podglądu

en: Embedded preview loads full-sized images
pl: Wczytuj pełnowymiarowe obrazy we wbudowanym podglądzie

en: <p>Set this option to load images at their full size for preview, rather than at a reduced size. As this option will make it take longer to load images, only use it if you have a fast computer.</p><p><b>Note:</b> for Raw images, a half size version of the Raw data is used instead of the embedded JPEG preview.</p>
pl: <p>Zaznacz to pole do wczytania obrazów do podglądu w ich pełnym wymiarze, niż raczej w zredukowanym rozmiarze. Jako że opcja ta wydłuży wczytywanie obrazów, używaj jej tylko gdy masz szybki komputer.</p><p><b>Zauważ:</b> dla obrazów Raw, jest używana wersja połówkowa danych Raw, zamiast podglądu JPEG.</p>

en: Preview each item while downloading it
pl: Podgląd każdej rzeczy podczas jej pobierania

en: <p>Set this option to preview each item while downloading.</p>
pl: <p>Zaznacz to pole, aby móc podglądać każdą rzecz, podczas jej pobierania.</p>

[ctx: @title:tab import tool GUI settings]
en: Import Window
pl: Okno importu

en: No default target album have been selected to process download from camera device. Please select one.
pl: Nie wybrano domyślnego albumu docelowego do pobierania z urządzenia kamery. Wybierz jakiś album.

en: Device detection under progress, please wait...
pl: Trwa wykrywanie urządzenia, zaczekaj chwilę...

en: Failed to auto-detect camera.
    Please check if your camera is turned on and retry or try setting it manually.
pl: Samoczynne wykrycie aparatu nie powiodło się.
    Sprawdź czy aparat jest włączony i spróbuj ponownie lub ustaw ręcznie.

en: Camera '%1' (%2) is already in list.
pl: Aparat "%1" (%2) jest już na liście.

en: Found camera '%1' (%2) and added it to the list.
pl: Znaleziono aparat "%1" (%2) i dodano do listy.

en: Untitled
pl: Bez tytułu

en: In order to enable this feature, the full-sized preview will be disabled.
pl: Aby włączyć tę funkcję, podgląd pełnowymiarowy zostanie wyłączony.

en: If the full-sized preview is enabled it will affect the speed of previewing each item while download.
pl: Jeśli pełnowymiarowy podgląd jest włączony, to wpłynie to na szybkość przeglądania każdej rzeczy podczas jej pobierania.

en: <p>Below are the locations of your root albums used to store your images. Write access is necessary to be able to edit images in these albums.</p><p>Note: Removable media (such as USB drives or DVDs) and remote file systems (such as NFS, or Samba mounted with cifs/smbfs) are supported.</p><p>Important: You need to mount the share natively on your system before to setup a remote collection.</p><p></p>
pl: <p>Poniżej wymieniono położenia głównych albumów wykorzystywanych do przechowywania twoich obrazów. Niezbędne są uprawnienia do zapisu, aby móc edytować znajdujące się tam obrazy.</p><p>Uwaga: obsługiwane są także nośniki takie jak napędy USB lub DVD i zdalne systemy plików (NFS, Samba).</p><p>Ważne: Musisz podpiąć zasób osobno na swoim systemie przed ustawieniem zdalnego zbioru.</p><p></p>

en: <p>Below are the locations of your root albums used to store your images. Write access is necessary to be able to edit images in these albums.</p><p></p>
pl: <p>Poniżej wymieniono położenia głównych albumów wykorzystywanych do przechowywania twoich obrazów. Niezbędne są uprawnienia do zapisu, aby móc edytować znajdujące się tam obrazy.</p><p></p>

en: Monitor the albums for external changes (requires restart)
pl: Monitoruj albumy na zewnętrzne zmiany (wymaga ponownego uruchomienia)

en: <b>Note: Album monitoring consumes system resources and can slow down digiKam. If you are using MacOS and network collections, you should not activate album monitoring.</b>
pl: <b>Uwaga: Monitorowanie albumów używa zasobów systemowych i może spowolnić digiKam. Jeżeli używasz MacOS i zbiorów sieciowych, nie powinieneś włączać tej funkcji.</b>

[ctx: @title:tab]
en: Root Album Folders
pl: Katalogi albumu głównego

en: <p>Set the names of directories that you want to ignore from your photo collections. The names are case sensitive and should be separated by a semicolon.</p><p>This is for example useful when you store your photos on a Synology NAS (Network Attached Storage). In every directory the system creates a subdirectory @eaDir to store thumbnails. To avoid digiKam inserting the original photo and its corresponding thumbnail twice, @eaDir is ignored by default.</p><p>To re-include directories that are ignored by default prefix it with a minus, e.g. -@eaDir.</p>
pl: <p>Tutaj ustaw nazwy katalogów (z rozróżnieniem wielkości liter o oddzielone średnikiem), które chcesz pomijać w twoim zbiorze zdjęć.</p><p>Jest to użyteczne w przypadku, gdy przechowujesz swoje zdjęcia na Synology NAS (Network Attached Storage). System tworzy w każdym katalogu podkatalog  @eaDir do przechowywania miniatur. Aby tego uniknąć wstawiwania przez digiKam źródłowego zdjęcia i odpowiadającej mu miniatury dwukrotnie, katalog @eaDir jest domyślnie pomijany.</p><p>Aby ponownie włączyć katalogi, które zostały domyślnie pominięte poprzedź je znakiem minusa, np. -@eaDir.</p>

en: Additional directories to ignore (<a href='image'>Currently ignored directories</a>):
pl: Dodatkowe katalogi do pomijania (<a href='image'>Obecnie pomijane katalogi</a>):

en: Enter directories that you want to ignore from adding to your collections.
pl: Wpisz katalogi, które chcesz pominąć przy dodawaniu do swoich zbiorów.

[ctx: @title:tab]
en: Ignored Directories
pl: Pomijaj katalogi

en: <p>Directories starting with a dot are ignored by default.<br/> <code>%1</code></p>
pl: <p>Katalogi zaczynające się od kropki będą domyślnie pomijane.<br/> <code>%1</code></p>

[ctx: @info:tooltip]
en: Append a path to the collection.
pl: Dołącz ścieżkę do zbioru.

[ctx: @info:tooltip]
en: Updates the path of the collection.
pl: Uaktualnia ścieżkę zbioru.

[ctx: @info:tooltip]
en: Removes the collection from digiKam.
pl: Usuwa zbiór z digiKam.

en: It was not possible to add a collection for the following paths:
pl: Dodanie zbioru dla tych ścieżek nie było możliwe:

[ctx: @title:window]
en: Choose the Folder Containing your Collection
pl: Wybierz katalog zawierający twój zbiór

[ctx: @title:window]
en: Problem Appending Collection
pl: Kłopot przy dołączaniu do zbioru

en: A collection with the path "%1" already exists.
pl: Zbiór o ścieżce "%1" już istnieje.

[ctx: @title:window]
en: Remove Path from the Collection?
pl: Czy usunąć ścieżkę ze zbioru?

en: Do you want to remove the appended path "%1" from the collection "%2"?
pl: Czy usunąć dołączoną ścieżkę "%1" ze zbioru "%2"?

[ctx: @title:window]
en: Remove Collection?
pl: Usunąć zbiór?

en: Do you want to remove the collection "%1" from your list of collections?
pl: Czy chcesz usunąć zbiór "%1" z twojej listy zbiorów?

en: Local Collections
pl: Zbiory lokalne

en: Collections on Removable Media
pl: Zbiory na nośnikach wymiennych

en: Collections on Network Shares
pl: Zbiory na udziałach sieciowych

en: Add Collection
pl: Dodaj zbiór

en: Col. %1
pl: Kol. %1

en: This collection is currently not available.
pl: Ten zbiór jest obecnie niedostępny.

en: No problems found, enjoy this collection.
pl: Nie znaleziono problemów: ciesz się tym zbiorem.

en: This collection is hidden.
pl: Ten zbiór jest ukryty.

en: Append network path
pl: Dołącz ścieżkę sieciową

en: Update collection
pl: Uaktualnij zbiór

en: Remove collection
pl: Usuń zbiór

[ctx: #title: collection name]
en: Name
pl: Nazwa

[ctx: #title: collection mount path]
en: Path
pl: Ścieżka

[ctx: #title: collection status]
en: Status
pl: Stan

en: You have previously added a collection that contains the path "%1".
pl: Już dodano zbiór, który zawiera ścieżkę "%1".

[ctx: @title:window]
en: Problem Adding Collection
pl: Problem z dodaniem zbioru

[ctx: @title:window]
en: Problem updating Collection
pl: Kłopot z uaktualnieniem zbioru

[ctx: @title:window]
en: Adding Collection
pl: Dodawanie zbioru

[ctx: @title:window]
en: Update Collection
pl: Uaktualnij zbiór

en: Your new collection will be created with this name:
pl: Twój nowy zbiór zostanie utworzony pod tą nazwą:

en: Your collection will be updated to this name:
pl: Twój zbiór zostanie uaktualniony do tej nazwy:

[ctx: @title:window]
en: Select Category
pl: Wybierz kategorię

en: Your collection will use this category:
pl: Twój zbiór zostanie przypisany do tej kategorii:

[ctx: @title:window]
en: Download Required Files
pl: Pobierz wymagane pliki

en: Use Face Detection feature
pl: Skorzystaj z rozpoznawania twarzy

en: Use Aesthetic Detection feature
pl: Skorzystaj z wykrywania estetyki

en: Use Auto Tags Assignment feature
pl: Skorzystaj z samoprzypisywania znaczników

en: All files were downloaded successfully.
pl: Wszystkie pliki zostały pomyślnie pobrane.

[ctx: @title:window]
en: Download Error
pl: Błąd pobierania

en: An error occurred during the download.
    
    File: %1
    
    %2
    
    You can try again or continue the download at the next start.
pl: Podczas pobierania wystąpił błąd.
    
    Plik: %1
    
    %2
    
    Możesz spróbować ponownie lub wznowić pobieranie po następnym uruchomieniu programu.

[ctx: @action:button]
en: Try Again
pl: Spróbuj ponownie

en: Checksum is incorrect.
pl: Suma sprawdzająca jest niepoprawna.

en: File write error.
pl: Błąd zapisu pliku.

en: File open error.
pl: Błąd otwarcia pliku.

en: File on the server is too large.
pl: Plik na serwerze jest za duży.

[ctx: %1: folder path]
en: <p>For face detection, the red-eye removal tool, the classification of images according to aesthetics or the automatic assignment of tags to images, digiKam requires some large binary files. You can choose which feature you want to use.</p><p>Some of these files were not found. Click “Download” to begin downloading the files you need. You can close this dialog, you will be asked again the next time you start digiKam. Without these files the selected features will not work.</p><p>The files will be downloaded to %1.</p><p><b>After the successful download you have to restart digiKam.</b></p>
pl: <p>Do rozpoznawania twarzy, usuwania czerwonych oczu, klasyfikowania obrazów ze względu na estetykę, czy samoczynne przypisywanie im znaczników, digiKam potrzebuje kilku dużych plików binarnych. Możesz wybrać, które z tych funkcjonalności chcesz użyć.</p><p>Nie znaleziono niektóre z tych plików. Naciśnij 'Pobierz', aby zacząć pobierać potrzebne pliki. Możesz zamknąć to okno. Przy następnym uruchomieniu digiKam to okno zostanie wyświetlone ponownie. Bez tych plików niektóre możliwości będę niedostępne.</p><p>Pliki zostaną pobrane do %1. </p><p><b>Po pomyślnym pobraniu plików należy ponownie uruchomić digiKam.</b></p> <p>

[ctx: %1: file counter, %2: disk size with unit]
en: The download requires %1 files with a size of %2.
pl: Wymagane jest pobranie %1 plików o łącznym rozmiarze %2.

en: All files of the selected features were found.
pl: Nie znaleziono wszystkich plików wybranych funkcjonalności.

[ctx: @title:tab]
en: Editor Window
pl: Okno edytora

[ctx: @title:tab]
en: Versioning
pl: Wersjonowanie

[ctx: @title:tab]
en: Save Settings
pl: Ustawienia zapisu

en: Interface Options
pl: Ustawienia interfejsu

en: &Use theme background color
pl: &Użyj koloru tła wyglądu

en: Enable this option to use the background theme color in the image editor area.
pl: Zaznacz to pole aby użyć koloru tła motywu w edytorze obrazów.

en: &Background color:
pl: Kolor &tła:

en: Customize the background color to use in the image editor area.
pl: Dostosuj kolor tła wykorzystywanego na obszarze edytora obrazów.

en: Exposure Indicators
pl: Wskaźnik prześwietlenia

en: &Under-exposure color:
pl: Barwa &niedoświetlenia:

en: Customize color used in image editor to identify under-exposed pixels.
pl: Dostosuj kolor wykorzystywany w edytorze obrazów do indetyfikacji niedoświetlonych pikseli.

en: Under-exposure percents:
pl: Procenty niedoświetlenia:

en: Adjust the percents of the bottom of image histogram which will be used to check under exposed pixels.
pl: Dostrój procenty na dole histogramu obrazu, które zostaną użyte do sprawdzenie niedoświetlonych pikseli.

en: &Over-exposure color:
pl: Barwa &prześwietlenia:

en: Customize color used in image editor to identify over-exposed pixels.
pl: Dostosuj kolor wykorzystywany w edytorze obrazów do indetyfikacji prześwietlonych pikseli.

en: Over-exposure percents:
pl: Procenty prześwietlenia:

en: Adjust the percents of the top of image histogram which will be used to check over exposed pixels.
pl: Dostrój procenty na górze histogramu obrazu, które zostaną użyte do sprawdzenie prześwietlonych pikseli.

en: Indicate exposure as pure color
pl: Wskaż naświetlenie jako czysty kolor

en: If this option is enabled, over- and under-exposure indicators will be displayed only when pure white and pure black color matches, as all color components match the condition in the same time. Otherwise, indicators are turned on when one of the color components matches the condition.
pl: Jeżeli ta opcja jest włączona, to wskaźniki prze- i niedoświetlenia zostaną wyświetlone tylko, gdy barwy czystego białego i czystego czarnego uzyskają zgodność, jako że zapewnia to zgodność wszystkich składników barw. W przeciwnym przypadku, wskaźniki zostaną włączone, gdy jeden ze składników barw spełnia warunek.

en: Example:
pl: Przykład:

en: Tool Options
pl: Ustawienia narzędzia

en: &Restore the settings of the Image Editor tools
pl: P&rzywróć ustawienia narzędzi edytora obrazów

en: Enable this option to restore the settings of the Image Editor tools from the last session. Otherwise, the default settings will be used.
pl: Zaznacz to pole, aby przywrócić ustawienia narzędzi edytora obrazu z poprzedniej sesji. W przeciwnym przypadku zostaną użyte domyślne ustawienia.

en: Show Settings Dialog when Saving Image Files
pl: Pokaż okno dialogowe ustawień przy zapisywaniu plików obrazów

en: <ul><li>Checked: A dialog where settings can be changed when saving image files</li><li>Unchecked: Default settings are used when saving image files</li></ul>
pl: <ul><li>Odhaczone: Okno dialogowe, gdzie można zmieniać ustawienia podczas zapisywania pliku</li><li>Puste: Podczas zapisywania zostaną użyte domyślne ustawienia</li></ul>

[ctx: @info]
en: A raw image file contains minimally processed data from the image sensor of a digital camera.
    Opening a raw file requires extensive data interpretation and processing.
pl: Plik obrazu raw zawiera minimalnie przetworzone dane z czujnika obrazu cyfrowego aparatu.
    Otwieranie pliku raw wymaga zasobochłonnej interpretacji i przetwarzania danych.

[ctx: @label]
en: Open raw files in the image editor
pl: Otwieraj pliki raw w oknie edytora

[ctx: @option:radio Open raw files...]
en: Fast and simple, as 8 bit image
pl: Szybko i prosto, jako 8 bitowy obraz

[ctx: @option:radio Open raw files...]
en: Using the default settings, in 16 bit
pl: Używanie ustawień domyślnych, w 16 bitach

[ctx: @option:radio Open raw files...]
en: Always open the Raw Import Tool to customize settings
pl: Zawsze otwieraj narzędzie importu Raw, aby dostosować ustawienia

[ctx: @item: default raw plugin]
en:  (default)
pl:  (domyślnie)

[ctx: @info:tooltip]
en: About this Raw Import tool...
pl: O tym narzędziu do importu Raw...

[ctx: @title:tab]
en: RAW Behavior
pl: Postępowanie z RAW

[ctx: @title:tab]
en: RAW Default Settings
pl: Ustawienia domyślne RAW

[ctx: @title]
en: Enable Non-Destructive Editing and Versioning
pl: Włącz nieniszczące edytowanie i wersjonowanie

[ctx: @info:tooltip]
en: Enable support for non-destructive editing and image versioning
pl: Włącz obsługę dla nieniszczącego edytowania i wersjonowania

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para><interface>Non-Destructive Editing and Versioning</interface> allows different versions of an image to be created, whilst always preserving the original image.</para> <para> All steps of the editing history are recorded and can be accessed later.</para>
pl: <para><interface>Nieniszczące edytowanie i wersjonowanie</interface> pozwala na tworzenie różnych wersji obrazu, zachowując przy tym cały czas obraz źródłowy.</para> <para> Wszystkie kroki historii edycji zostają zapisane i można do nich zajrzeć później.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Get information on non-destructive editing and file versioning
pl: Dowiedz się więcej o nieniszczącym edytowaniu i wersjonowaniu

[ctx: @title:group]
en: Workspace File Format
pl: Format pliku przestrzeni roboczej

[ctx: @label]
en: Save files as
pl: Zapisz plik jako

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Default File Format for Saving Versionned Images</title><para>Select the file format in which edited images are saved automatically. Format-specific options, like compression settings, can be configured on the <interface>Format Options</interface> tab.</para>
pl: <title>Domyślny format pliku do zapisu wersjonowanych obrazów</title><para> Zaznacz format pliku, w którym edytowane obrazy są domyślnie zapisywane. Ustawienia zależne od formatu takie jak, poziom spakowania, można dostosować na karcie <interface>Ustawienia formatu</interface>.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Get information on available image file formats
pl: Dowiedz się więcej na temat dostępnych formatów plików obrazów

[ctx: @label]
en: When closing the editor
pl: Przed zamknięciem edytora

[ctx: @option:radio]
en: Always ask to save changes
pl: Zawsze pytaj o zapisanie zmian

[ctx: @option:radio]
en: Save changes automatically
pl: Zapisuj zmiany samoczynnie

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>First and foremost, the <emphasis>original image will never be overwritten.</emphasis> Instead, when an image is edited, a new file is created: The <interface>current version</interface>.</para> <para>You can also create multiple <interface>versions</interface> deriving from the same <interface>original image</interface>.</para> <para>In addition to these files representing a current version, digiKam can take and keep additional, <interface>intermediate snapshots</interface> during the editing process. This can be useful if you want to preserve the intermediate steps for later access, for example if some editing steps cannot be automatically reproduced.</para>
pl: <para>Pierwsze i najważniejsze, <emphasis>obraz źródłowy nigdy nie zostanie zastąpiony.</emphasis> Zamiast tego, podczas edycji obrazu, zostanie utworzony nowy plik: <interface>Bieżąca wersja</interface>.</para> <para> Możesz także utworzyć wiele <interface>wersji</interface> pochodzących z tego samego <interface>źródłowego obrazu</interface>.</para> <para>W dodatku do plików reprezentujących bieżącą wersję, digiKam może zrobić i zachować dodatkowe, <interface>pośrednie zrzuty wersji</interface> podczas procesu edytowania. Może się to przydać, gdy chcesz zachować pośrednie kroki do późniejszego przejrzenia, na przykład, gdy pewne kroki edytowania nie mogą zostać samoczynnie odtworzone.</para>

[ctx: @label]
en: Keep a snapshot of an edited image
pl: Zachowaj zrzut wersji edytowanego obrazu

[ctx: @info:tooltip]
en: Get an explanation for these options
pl: Uzyskaj wyjaśnienie dla tych opcji

[ctx: @option:check]
en: After converting from a RAW image
pl: Po przekształceniu z obrazu RAW

[ctx: @option:check]
en: After each editing session
pl: Po każdej sesji edytowania

[ctx: @option:check]
en: After each step that is not completely reproducible
pl: Po każdym kroku, który nie jest w pełni odtwarzalny

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>If an image has been edited, only the <interface>current versions</interface> will be shown in the main thumbnail view. From the <interface>right sidebar</interface>, you always have access to all hidden files.</para> <para>With the options here, you can choose to show certain files permanently.</para> <para>If you activate non-destructive editing and image versioning for the first time, it will only be work for newly saved images.</para>
pl: <para>Jeżeli obraz został edytowany, to tylko <interface>bieżąca wersja</interface> zostanie pokazana w głównym widoku miniaturek. W <interface> prawym pasku bocznym</interface>, możesz zawsze uzyskać dostęp do wszystkich ukrytych plików.</para> <para>Z opcjami tutaj, możesz wybrać trwałe pokazywanie pewnych plików.</para>.<para>Jeśli po raz pierwszy aktywujesz funkcję nieniszczącej edycji i tworzenia wersji obrazu, będzie ona działać tylko dla nowo zapisanych obrazów.</para>

[ctx: @label]
en: In main view
pl: W głównym widoku

[ctx: @option:check]
en: Always show original images
pl: Zawsze pokazuj obrazy źródłowe

[ctx: @option:check]
en: Always show intermediate snapshots
pl: Zawsze pokazuj przejściowe zrzuty wersji

[ctx: @info:whatsthis]
en: <item><emphasis strong='true'>JPEG</emphasis>: It's the most commonly used file format, but it employs lossy compression, which means that with each saving operation some image information will be irreversibly lost. JPEG offers a good compression rate, resulting in smaller files. </item><item><emphasis strong='true'>PNG</emphasis>: A widely used format employing lossless compression. The files, though, will be larger because PNG does not achieve very good compression rates.</item><item><emphasis strong='true'>TIFF</emphasis>: A commonly used format, usually uncompressed or with modest lossless compression. Resulting files will be large, but without quality loss due to compression. </item><item><emphasis strong='true'>PGF</emphasis>: This is a technically superior file format offering good compression rates with either lossy or lossless compression. But it is not yet widely used and supported, so your friends may not directly be able to open these files, and you may not be able to directly publish them on the web. </item>
pl: <item> <emphasis strong='true'>JPEG</emphasis>: JPEG jest najpowszechniej wykorzystywanym formatem pliku, ale stosuje on stratną kompresję, co oznacza, że przy każdej operacji zapisywania pewne informacje o obrazie zostają nieodwracalnie tracone. JPEG oferuje dobry stopień kompresji, dając w efekcie mniejsze pliki. </item><item><emphasis strong='true'>PNG</emphasis>: Szeroko wykorzystywany format stosujący bezstratną kompresję. Tak otrzymane pliki są jednak większe, bo PNG nie osiąga zbyt wysokich stopni kompresji.</item><item><emphasis strong='true'>TIFF</emphasis>: Powszechnie wykorzystywany format, zazwyczaj nieskompresowany lub z najskromniejszą kompresją. Pliki wynikowe są duże, ale bez utraty jakości ze względu na kompresję. </item><item><b>PGF</b>: Jest to technicznie lepszy format pliku oferujący dobre stopnie kompresji ze stratną lub bezstratną kompresją, ale nie jest jeszcze szeroko używany i obsługiwany, więc twoi przyjaciele mogą nie otworzyć ich tak od razu i możesz nie być w stanie bezpośrednio opublikować ich w sieci.</item>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <item><emphasis strong='true'>JPEG-2000</emphasis>: It's similar to PGF. Loading or saving is slower, the compression rate is better, and the format more widely supported, though still not comparable to the tradition formats JPEG, PNG or TIFF. </item>
pl: <item><emphasis strong='true'>JPEG-2000</emphasis>: Jest podobny do PGF. Wczytywanie i zapisywanie jest wolniejsze, poziom spakowania jest lepszy, a sam format powszechniej obsługiwany, mimo to nadal nieporównywalny do zwyczajowych formatów takich jak: JPEG, PNG czy TIFF. </item>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <item><emphasis strong='true'>HEIF</emphasis>: High Efficiency Image File Format is a container format for storing individual images. A HEIF image using HEVC codec (H.265) requires less storage space than the equivalent quality JPEG. </item>
pl: <item><emphasis strong='true'>HEIF</emphasis>: High Efficiency Image File Format (z ang. Wysokosprawny Format Pliku Obrazu) jest formatem kontenera do przechowywania obrazów osobno. Obraz HEIF, używający kodeka HEVC (H.265) wymaga mniej miejsca niż obraz JPEG o równoważnej jakości. </item>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <item><emphasis strong='true'>JPEG-XL</emphasis>: It's a royalty-free raster-graphics file format that supports lossless compression. It is designed to outperform existing raster formats and thus to become their universal replacement. </item>
pl: <item><emphasis strong='true'>JPEG-XL</emphasis>: JPEG-XL jest wolnym formatem obrazów rastrowych, który umożliwia zarówno stratny jak i bezstratny zapis obrazów. Został opracowany, aby przewyższyć istniejące formaty rastrowe i przez to stać się ich wszechobecnym zamiennikiem. </item>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <item><emphasis strong='true'>WEBP</emphasis>: It's an image file format that Google has developed as a replacement for JPEG, PNG, and GIF file formats. Files are smaller for the same quality, or of higher quality for the same size. It supports both lossy and lossless compression</item>
pl: <item><emphasis strong='true'>WEBP</emphasis>: Jest to format obrazu, który Google opracowało jako zamiennik formatów JPEG, PNG oraz GIF. Pliki są mniejsze przy tej samej jakości lub o wyższej jakości dla tego samego rozmiaru pliku. Obsługuje zarówno tryb zapis stratny jak i bezstratny</item>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <item><emphasis strong='true'>AVIF</emphasis>: AV1 Image File Format is a specification for storing images in the ISOBMFF container (as HEIF) compressed with AOMedia Video 1 (AV1) codec, an open and royalty-free encoding format. </item>
pl: <item><emphasis strong='true'>AVIF</emphasis>: Format pliku obrazu AV1 jest zbiorem wytycznych do przechowywania obrazów w kontenerach ISOBMFF (tak jak HEIF) spakowanych kodekiem AOMedia Video 1 (AV1), formatem kodowania o otwartym kodzie i niewymagającym opłat licencyjnych. </item>

[ctx: @title:window]
en: Save Advanced Metadata Profile
pl: Zapisz rozbudowany profil metadanych

[ctx: @title:window]
en: Load Advanced Metadata Profile
pl: Wczytaj rozbudowany profil metadanych

[ctx: @title:window, reset to default warning dialog]
en: Warning
pl: Ostrzeżenie

[ctx: @info]
en: This option will reset configuration to default
    All your changes will be lost.
     Do you want to continue?
pl: Ta opcja wyzeruje ustawienia do domyślnych
    Wszystkie twoje zmiany zostaną utracone.
     Czy chcesz kontynuować?

en: Advanced configuration menu allow you to manage metadata namespaces used by digiKam to store and retrieve tags, rating and comments.<br/><b>Note: </b>Order is important when reading metadata
pl: Menu rozszerzonych ustawień umożliwia zarządzanie przestrzenią nazw metadanych używanych przez digiKam do przechowywania i pobierania znaczników, ocen i komentarzy.<br/><b>Uwaga: </b>Przy odczycie metadanych kolejność ma znaczenie

en: Read Options
pl: Ustawienia odczytu

en: Write Options
pl: Ustawienia zapisu

en: Unify read and write
pl: Jednolity odczyt i zapis

en: Read all metadata for tags
pl: Wczytaj wszystkie metadane ze znaczników

en: Add
pl: Dodaj

en: Move Up
pl: Przesuń w górę

en: Move Down
pl: Przesuń w dół

en: Revert Changes
pl: Wycofaj zmiany

en: Save Profile
pl: Zapisz profil

en: Load Profile
pl: Wczytaj profil

en: Reset to Default
pl: Wyzeruj do domyślnych

[ctx: @title:window]
en: New XMP Namespace
pl: Nowa przestrzeń nazw XMP

[ctx: @title:window]
en: Edit XMP Namespace
pl: Zmień przestrzeń nazw XMP

en: Add metadata namespace
pl: Dodaj przestrzeń nazw metadanych

en: Metadata Subspace
pl: Podprzestrzeń metadanych

[ctx: @label: namespace name]
en: Name:
pl: Nazwa:

en: <p>To create new namespaces, you need to specify parameters:</p><p><ul><li>Namespace name with dots.<br/>Ex.: <i>"Xmp.digiKam.TagsList"</i></li><li>Separator parameter, used by tag paths <br/>Ex.: "City/Paris" or "City|Paris"</li><li>Specify if only keyword or the whole path must be written.</li></ul></p>
pl: <p>Aby utworzyć nowe przestrzenie nazw, musisz podać parametry:</p><p><ul><li>Przestrzeń nazw z kropkami.<br/>np.: <i>"Xmp.digiKam.TagsList"</i></li><li>Parametr rozdzielacza używany w ścieżkach znaczników<br/>np.: "Miasto/Paryż" lub "Miasto|Paryż"</li><li>Podaj tylko wtedy, gdy zapisana musi być słowo kluczowe lub cała ścieżka.</li></ul></p>

en: <p>To create new rating namespaces, you need to specify parameters:</p><p><ul><li>Namespace name with dots.<br/>Ex.: <i>"Xmp.xmp.Rating"</i></li><li>Rating mappings, if namespace need other values than 0-5 <br/>Ex.: Microsoft uses 0 1 25 50 75 99</li><li>Select the correct namespace option from list.</li></ul></p>
pl: <p>Aby utworzyć nowe przestrzenie nazw ocen, musisz podać parametry:</p><p><ul><li>Przestrzeń nazw z kropkami.<br/>np.: <i>"Xmp.xmp.Ocena"</i></li><li>Mapowanie ocen, jeśli przestrzeń nazw potrzebuje wartości innych niż 0-5 <br/>np.: Microsoft używa 0 1 25 50 75 99</li><li>Wybierz poprawną opcję przestrzeni nazw z listy.</li></ul></p>

en: <p>To create new comment namespaces, you need to specify parameters:</p><p><ul><li>Namespace name with dots.<br/>Ex.: <i>"Xmp.xmp.Comment"</i></li><li>Select the correct namespace option from list.</li></ul></p>
pl: <p>Aby utworzyć nowe przestrzenie nazw komentarzy, musisz podać parametry:</p><p><ul><li>Przestrzeń nazw z kropkami.<br/>np.: <i>"Xmp.xmp.Komentarz"</i><li>Wybierz poprawną opcję przestrzeni nazw z listy.</li></ul></p>

en: Special Options
pl: Ustawienia szczególne

en: Alternative name
pl: Nazwa alternatywna

en: Alternative special options
pl: Zamienne ustawienia szczególne

en: Set Tags Path:
pl: Ustaw ścieżkę znaczników:

en: Rating Mapping:
pl: Mapowanie ocen:

en: This is a default namespace. Default namespaces can only be disabled
pl: To jest domyślna przestrzeń nazw. Domyślne przestrzenie nazw można jedynie wyłączyć

en: The namespace name is required
pl: Należy podać nazwę przestrzeni nazw

en: EXIF namespace name must start with "Exif".
pl: Nazwa przestrzeni nazw EXIF musi zaczynać się od "Exif".

en: EXIF alternative namespace name must start with "Exif".
pl: Nazwa alternatywnej przestrzeni nazw EXIF musi zaczynać się od "Exif".

en: IPTC namespace name must start with "Iptc".
pl: Nazwa przestrzeni nazw IPTC musi zaczynać się od "Iptc".

en: IPTC alternative namespace name must start with "Iptc".
pl: Nazwa przestrzeni alternatywnej nazw IPTC musi zaczynać się od "Iptc".

en: XMP namespace name must start with "Xmp".
pl: Nazwa przestrzeni nazw XMP musi zaczynać się od "Xmp".

en: XMP alternative namespace name must start with "Xmp".
pl: Nazwa alternatywnej przestrzeni nazw XMP musi zaczynać się od "Xmp".

en: Tag Path separator is required
pl: Należy podać rozdzielacz w ścieżce znacznika

en: Only one character is now supported as tag path separator
pl: Obecnie można podać tylko jeden znak rozdzielający, jako rozdzielacz w ścieżce znacznika

[ctx: @title:tab advanced metadata config view]
en: Advanced
pl: Rozszerzone

[ctx: @info]
en: You should only activate this option if you are exchanging image metadata with programs that use the sidecar format BASENAME.xmp. If you have images with the same base name (e.g. Image.CR2 and Image.JPG) then the sidecar can no longer be uniquely assigned and will be used for both images, which can lead to metadata problems.
pl: To pole należy włączyć jedynie wtedy, gdy wymieniasz metadane obrazu z programami, które używają pliku przybocznego BASENAME.xmp. Jeśli posiadasz obrazy o tej samej nazwie podstawy (np. Obraz.CR2 oraz Obraz.JPG) to wtedy plik przyboczny nie może już być niepowtarzalnie przypisany i zostanie użyty do obu obrazów, co może prowadzić do kłopotów z metadanymi,

[ctx: @info]
en: Switching off exif auto rotation will most probably show your images in a wrong orientation, so only change this option if you explicitly require this.
pl: Wyłączenie samo-obracania exif z pewnością wyświetli twoje obrazy w złym kierunku, więc wyłącz tę opcję tylko wtedy, gdy na pewno tego potrzebujesz.

[ctx: @info]
en: Do you really want to enable metadata writing to RAW files? digiKam delegates this task to the ExifTool backend.
    With different RAW formats, problems are known which can lead to the corrupt of RAW files.
    If you decide to do so, make a backup of your RAW files. We strongly recommend not to enable this option.
pl: Czy na pewno chcesz włączyć zapisywanie metadanych do plików RAW? digiKam zleca to zadanie narzędziu ExifTool
    Przy obecności różnych formatów RAW, znane są problemy, które mogą prowadzić do uszkodzenia plików RAW.
    Jeśli tak postanowisz, to upewnij się, że masz kopie zapasowe swoich plików RAW.Zalecamy, aby nie włączać tej opcji.

[ctx: @action:button]
en: Yes I Understand
pl: Tak, rozumiem

[ctx: @info]
en: You would rather disable writing metadata to RAW files?
pl: Czy chcesz wyłączyć zapisywanie metadanych do plików RAW?

[ctx: @option]
en: Baloo Desktop Search
pl: Wyszukiwanie na pulpicie Baloo

[ctx: @option]
en: Store metadata from digiKam in Baloo
pl: Zapisz metadane z digiKam w Baloo

[ctx: @info]
en: Turn on this option to push rating, comments and tags from digiKam into the Baloo storage
pl: Zaznacz to pole, aby przerzucić ocenę, komentarze i znaczniki z digiKam do przechowalni Baloo

[ctx: @option]
en: Read metadata from Baloo
pl: Wczytaj metadane z Baloo

[ctx: @info]
en: Turn on this option if you want to apply changes to rating, comments and tags made in Baloo to digiKam's metadata storage. Please note that image metadata will not be edited automatically.
pl: Zaznacz to pole, jeśli chcesz zastosować zmiany do oceny, komentarzy i znaczników utworzonych w Baloo do przechowalni meta-danych digiKama. Zauważ, że metadane obrazu nie zostaną samoczynnie edytowane.

[ctx: @info]
en: provides the basis to handle all kinds of metadata on the KDE desktop in a generic fashion. It allows you to tag, rate and comment your files in KDE applications like Dolphin. Please set here if you want to synchronize the metadata stored by digiKam desktop-wide with the Baloo Desktop Search.
pl: zapewnia podstawy do obsługi wszystkich rodzajów meta-danych na pulpicie KDE w zwyczajny sposób. Pozwala tobie na dodawanie znaczników, ocen i komentarzy do twoich plików w programach KDE takich jak Dolphin. Ustaw to tutaj, jeśli chcesz zsynchronizować meta-dane przechowywane przez digiKam z ogólnie dostępnym Wyszukiwaniem na pulpicie Baloo.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>In addition to the pixel content, image files usually contain a variety of metadata. A lot of the parameters you can use in digiKam to manage files, such as rating or comment, can be written to the files' metadata.</para> <para>Storing in metadata allows one to preserve this information when moving or sending the files to different systems.</para>
pl: <para>W dodatku do pikseli, pliki obrazu zazwyczaj zawierają rozmaite metadane. Wiele parametrów, które możesz użyć w digiKam do zarządzania plikami, takie jak ocena czy komentarz, mogą zostać zapisane do metadanych plików.</para> <para>Przechowywanie w metadanych pozwala na zachowanie tych informacji przy przenoszeniu lub wysyłaniu plików do innych systemów.</para>

[ctx: @label]
en: Write This Information to the Metadata
pl: Zapisz te szczegóły do metadanych

[ctx: @option:check]
en: Image tags
pl: Znaczniki obrazu

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn on this option to store the item tags in the XMP and IPTC tags.
pl: Zaznacz to pole, aby przechować znaczniki rzeczy w znacznikach XMP i IPTC.

[ctx: @option:check]
en: Captions and title
pl: Podpis i tytuł

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn on this option to store item caption and title in the JFIF Comment section, the Exif tag, the XMP tag, and the IPTC tag.
pl: Zaznacz to pole, aby przechowywać podpisy rzeczy i tytuł w sekcji komentarza JFIF i w znacznikach Exif, XMP oraz IPTC.

[ctx: @option:check]
en: Rating
pl: Ocena

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn on this option to store the item rating in the Exif tag and the XMP tags.
pl: Zaznacz to pole, aby przechować ocenę rzeczy jako znaczniki Exif i XMP.

[ctx: @option:check]
en: Pick label
pl: Etykieta wyboru

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn on this option to store the item pick label in the XMP tags.
pl: Zaznacz to pole, aby przechować etykiety wyboru rzeczy w znacznikach XMP.

[ctx: @option:check]
en: Color label
pl: Etykieta koloru

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn on this option to store the item color label in the XMP tags.
pl: Zaznacz to pole, aby przechować etykiety koloru rzeczy w znacznikach XMP.

[ctx: @option:check]
en: Timestamps
pl: Znaczniki czasu

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn on this option to store the item date and time in the EXIF, XMP, and IPTC tags.
pl: Zaznacz to pole jeśli chcesz przechować datę i czas utworzenia rzeczy jako znaczniki EXIF, XMP i IPTC.

[ctx: @option:check]
en: Metadata templates (Copyright etc.)
pl: Wzorce metadanych (Prawo autorskie itp.)

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn on this option to store the metadata template in the XMP and the IPTC tags. You can set template values to Template setup page.
pl: Zaznacz to pole, aby przechować wzorzec meta-danych w znacznikach XMP i IPTC. Możesz ustawić wartości wzorców na stronie ustawień wzorców.

[ctx: @option:check]
en: Face Tags (including face areas)
pl: Znaczniki twarzy (uwzględniając obszary twarzy)

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn on this option to store face tags with face rectangles in the XMP tags.
pl: Zaznacz to pole, aby przechować znaczniki twarzy przy pomocy prostokątów twarzy w znacznikach XMP.

[ctx: @option:check]
en: Geolocation information (GPS)
pl: Geopołożenie (GPS)

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn on this option to store Geolocation information in the Exif tag and the XMP tags.
pl: Zaznacz to pole, aby przechować ocenę rzeczy jako znaczniki Exif i XMP.

[ctx: @label]
en: Reading and Writing Metadata
pl: Odczyt i zapis metadanych

[ctx: @option:check]
en: Delegate to ExifTool backend all operations to write metadata to files
pl: Zleć narzędziu ExifTool wszystkie działania zapisu metadanych do plików

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn on this option to write metadata to files with ExifTool backend instead Exiv2. This will slowdown a little bit the synchronization of files metadata with database.
pl: Zaznacz to pole, aby metadane do plików zapisywać przy użyciu narzędzia ExifTool zamiast Exiv2. Skutkiem będzie nieznaczne spowolnienie synchronizacji metadanych plików w bazie danych.

[ctx: @option:check]
en: Write metadata to DNG files
pl: Zapisz metadane do plików DNG

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn on this option to write metadata into DNG files.
pl: Zaznacz to pole, aby zapisać metadane do plików DNG.

[ctx: @option:check]
en: If possible write metadata to RAW files
pl: Zapisz metadane do plików RAW (jeśli to możliwe)

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn on this option to write metadata into RAW files. This feature is delegate to ExifTool backend and is disabled by default.
pl: Włącz to ustawienie, aby zapisywać metadane w plikach RAW . Ta funkcja oddelegowuje zadania do silnika ExifTool i jest domyślnie jest wyłączona.

[ctx: @option:check]
en: Use lazy synchronization
pl: Użyj leniwej synchronizacji

[ctx: @info:whatsthis]
en: Instead of synchronizing metadata, just schedule it for synchronization.Synchronization can be done later by triggering the apply pending, or at digikam exit
pl: Zamiast synchronizowania metadanych, po prostu zaplanuj ich synchronizację. Synchronizację można przeprowadzić później, np. po naciśnięciu zastosuj dla oczekujących lub przy wyjściu z digiKam

[ctx: @option:check]
en: &Update file modification timestamp when files are modified
pl: &Uaktualnij znacznik czasu zmiany pliku przy zmianie pliku

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn off this option to not update file timestamps when files are changed as when you update metadata or image data. Note: disabling this option can introduce some dysfunctions with applications which use file timestamps properties to detect file modifications automatically.
pl: Wyłącz tę opcję, aby nie uaktualniać znaczników czasu plików, gdy w plikach zostaną uaktualnione metadane lub dane o obrazie. Uwaga: wyłączenie tej opcji może wprowadzić pewną dysfunkcję dla aplikacji, które używają właściwości czasu znacznika do samoczynnego wykrywania zmiany plików.

[ctx: @option:check]
en: &Rescan file when files are modified
pl: P&rzeszukaj plik, gdy pliki uległy zmianie

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turning this option on, will force digiKam to rescan files that has been modified outside digiKam. If a file has changed it is file size or if the last modified timestamp has changed, a rescan of that file will be performed when digiKam starts.
pl: Włączenie tej opcji, wymusi na digiKamie przeszukanie plików, które zostały zmienione poza digiKamem. Jeśli plik rozmiar pliku lub znacznik czasowy ostatniej zmiany uległ zmianie, to przeszukanie tego pliku odbędzie się po uruchomieniu digiKama.

[ctx: @label]
en: Note: see %1 of ExifTool backend.
pl: Uwaga: zobacz %1 narzędzia ExifTool.

[ctx: @label]
en: write limitations
pl: ograniczenia zapisu

[ctx: @label]
en: Note: these options depends of %1 availability. Check in the ExifTool tab for details.
pl: Uwaga: te ustawienia polegają na dostępności %1. Po szczegóły zajrzyj na kartę ExifTool.

[ctx: @label]
en: ExifTool backend
pl: Narzędzie ExifTool

[ctx: @label]
en: Select Metadata Fields to be Displayed when using Custom Filters
pl: Wybierz pola metadanych do wyświetlenia podczas używania domyślnych filtrów.

[ctx: @title:tab]
en: Views
pl: Widoki

[ctx: @label]
en: When rotating a file
pl: Gdy plik jest obracany

[ctx: @option:radio]
en: Rotate by only setting a flag
pl: Obróć ustawiając tylko flagę

[ctx: @option:radio]
en: Rotate by changing the content if possible
pl: Obróć zmieniając treść, jeśli to możliwe

[ctx: @option:check]
en: Even allow lossy rotation if necessary
pl: Zezwól nawet na stratne obracanie, gdy potrzeba

[ctx: @option:check]
en: Write flag to metadata if possible
pl: Zapisz flagę do metadanych, jeśli to możliwe

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate files only by changing a flag, not touching the pixel data
pl: Obróć pliki tylko poprzez zmianę flagi, nie dotykając danych pikseli

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>A file can be rotated in two ways:<nl/> You can change the contents, rearranging the individual pixels of the image data.<nl/> Or you can set a flag that the file is to be rotated before it is shown.</para> <para>Select this option if you always want to set only a flag. This is less obtrusive, but requires support if the file is accessed with another software. Ensure to allow setting the flag in the metadata if you want to share your files outside digiKam.</para>
pl: <para>Plik może zostać obrócony na dwa sposoby:<nl/> Możesz zmienić treść, zmieniając ustawienie indywidualnych pikseli danych obrazu.<nl/> Lub możesz ustawić flagę informującą, że plik ma być obrócony przed jego pokazaniem. </para> <para>Wybierz tę opcję, jeśli zawsze chcesz ustawić tylko flagę. Jest to mniej natrętne, ale wymaga obsługi, jeśli plik ma być otwierany przez inne oprogramowanie. Upewnij się, że zezwoliłeś na ustawianie flagi w metadanych, jeśli chcesz współdzielić swoje pliko poza digiKam.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: If possible rotate files by changing the pixel data
pl: Jeśli możliwe obróć plik przez zmianę danych pikseli

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>A file can be rotated in two ways:<nl/> You can change the contents, rearranging the individual pixels of the image data.<nl/> Or you can set a flag that the file is to be rotated before it is shown.</para> <para>Select this option if you want the file to be rotated by changing the content. This is a lossless operation for JPEG files. For other formats it is a lossy operation, which you need to enable explicitly. It is not support for RAW and other read-only formats, which will be rotated by flag only.</para>
pl: <para>Plik może zostać obrócony na dwa sposoby:<nl/> Możesz zmienić treść, zmieniając ustawienie indywidualnych pikseli danych obrazu.<nl/> Lub możesz ustawić flagę informującą, że plik ma być obrócony przed jego pokazaniem. </para> <para>Wybierz tę opcję, jeśli chcesz, aby plik był obracany przez zmianę jego treści. Jest to bezstratna operacja dla plików JPEG. Dla innych formatów jest to operacja stratna, którą musisz wyraźnie włączyć. Nie jest to obsługiwany format RAW i inne formaty tylko-do-odczytu, które zostaną obrócone tylko przez flagę.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate files by changing the pixel data even if the operation will incur quality loss
pl: Obróć pliki przez zmianę danych pikseli nawet, gdy operacja wywoła stratę jakości

[ctx: @info:whatsthis]
en: For some file formats which apply lossy compression, data will be lost each time the content is rotated. Check this option to allow lossy rotation. If not enabled, these files will be rotated by flag.
pl: Dla niektórych formatów plików, które stosują stratną kompresję, dane zostaną utracone za każdym razem, gdy ich treść jest obracana. Odhacz tę opcję, aby zezwolić na stratne obracanie. Jeśli niewłączone, pliki te zostaną obrócone przez flagę.

[ctx: @info:tooltip]
en: When rotating a file by setting a flag, also change this flag in the file's metadata
pl: Przy obracaniu pliku przez ustawienie flagi, zmień również tą flagę w metadanych pliku

[ctx: @info:whatsthis]
en: File metadata typically contains a flag describing that a file shall be shown rotated. Enable this option to allow editing this field.
pl: Metadane pliku typowo zawierają flagę opisującą czy plik powinien zostać pokazany po obróceniu. Zaznacz to pole, aby pozwolić na edytowanie tego pola.

[ctx: @option]
en: Show images/thumbnails &rotated according to orientation tag.
pl: Pokaż obrazy i miniatury ob&rócone według znacznika kierunku.

[ctx: @option]
en: Set orientation tag to normal after rotate/flip.
pl: Ustaw znacznik kierunku na normalny po obróceniu/odbiciu.

[ctx: @info]
en: Note: These settings affect the album view and not the image editor. The image editor always changes the image data during the rotation.
pl: Uwaga: Ustawienia te wpływają na wygląd albumu, a nie na edytor obrazów. Edytor obrazów zawsze zmienia dane obrazu podczas obracania.

[ctx: @title:tab]
en: Rotation
pl: Obracanie

[ctx: @label]
en: Reading and Writing to Sidecars
pl: Odczyt i zapis do plików przybocznych

[ctx: @option:check]
en: Read from sidecar files
pl: Czytaj z plików przybocznych

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn on this option to read metadata from XMP sidecar files when reading metadata.
pl: Zaznacz to pole, aby preferować meta-dane z plików będących przy XMP, podczas odczytywania meta-danych.

[ctx: @option:check]
en: Write to sidecar files
pl: Zapisz do plików przybocznych

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn on this option to save, as specified, metadata to XMP sidecar files.
pl: Zaznacz to pole, aby preferować meta-dane z plików będących przy XMP, podczas odczytywania meta-danych.

[ctx: @item]
en: Write to XMP sidecar for read-only item only
pl: Zapisz do pliku przybocznego XMP, dla rzeczy tylko do odczytu

[ctx: @item]
en: Write to XMP sidecar only
pl: Zapisz tylko do pliku będącego przy XMP

[ctx: @item]
en: Write to item and XMP Sidecar
pl: Zapisz do rzeczy plik przyboczny XMP

[ctx: @info:tooltip]
en: Specify the exact mode of XMP sidecar writing
pl: Podaj dokładny tryb zapisywania przybocznego XMP

[ctx: @option:check]
en: Sidecar file names are compatible with commercial programs
pl: Nazwy plików powiązanych są zgodne z programami komercyjnymi.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn on this option to create the XMP sidecar files with a compatible file name (BASENAME.xmp) used by many commercial programs. For Darktable do not enable this option.
pl: Zaznacz to pole, aby tworzyć pliki przyboczne XMP o zgodnej nazwie (NAZWAPODSTAWOWWA.xmp), które są używane przez wiele płatnych programów. Nie włączaj tej opcji dla CiemnegoStołu.

[ctx: @info]
en: Add file types to be recognised as sidecars.
    digiKam (optionally) writes metadata to *.xmp sidecar files. Other programs might use different types, which can be specified below. digiKam will neither display these nor read from or write to them. But whenever a matching album item (e.g. "image.dng" for "image.dng.pp3") is renamed, moved, copied or deleted, the same operation will be done on these sidecar files.
    Multiple extensions must be separated by a semicolon or a space.
pl: Dodaj rodzaje plików rozpoznawanych jako pliki przyboczne.
    digiKam (opcjonalnie) zapisuje metadane do plików przybocznych *.xmp.Inne programy mogą używać innych rodzajów, które można podać poniżej.digiKam nie będzie wyświetlał tych plików, ani z nich czytał lub do nich zapisywał.Przy każdej zmianie, przeniesieniu, skopiowaniu, usunięciu pasującegoelementu albumu (np. "obraz.dng" na "obraz.dng.pp3") to samo działaniezostanie zastosowane na piku przybocznym.
    Wiele rozszerzeń należy rozdzielićśrednikiem lub pojedynczym odstępem.

[ctx: @info]
en: Here you can add extra extensions
    of sidecars files to be processed alongside
    regular items. These files will not be visible,
    but regarded as an extension of the main file.
    Just write "xyz abc" to support files with
    the *.xyz and *.abc extensions. The internally
    used sidecars type *.xmp is always included.
pl: Tutaj możesz dodać dodatkowe rozszerzenia
    plików przybocznych, które mają być przetwarzanie wraz
    z rzeczami, przy których zostały umieszczone. Pliki te nie będą widoczne,
    lecz będą traktowane jako rozszerzenie głównego pliku.
    Wystarczy, że napiszesz "xyz abc", aby obsłużyć pliki o rozszerzeniach 
    *.xyz oraz *.abc. Wewnętrznie
    wykorzystywany rodzaj pliku przybocznego *.xmp jest zawsze uwzględniany.

[ctx: @info]
en: Enter additional sidecars file extensions.
pl: Wpisz dodatkowe rozszerzenia plików przybocznych

[ctx: @info]
en: Additional &sidecar file extensions
pl: Dodatkowe roz&szerzenia plików przybocznych

[ctx: @title:tab]
en: Sidecars
pl: Pliki przyboczne

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, groupBox_proxy)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Proxy settings for your local intranet. Please leave empty if there is no proxy.</p></body></html>
pl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Ustawienia pośrednika dla lokalnej sieci. Proszę zostawić puste, jeśli nie używasz pośrednika.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_proxy)
en: &Network Proxy Server Settings
pl: Ustawie&nia serwera pośredniczącego

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_proxyUrl)
en: &Proxy:
pl: &Pośrednik sieciowy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_proxyType)
en: Proxy type:
pl: Rodzaj pośrednika:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_proxyAuth) i18n: ectx: property (text), widget (QGroupBox, kcfg_proxyAuth)
en: Requires authentication
pl: Wymaga uwierzytelnienia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_username)
en: U&sername:
pl: &Nazwa użytkownika:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_password)
en: &Password:
pl: &Hasło:

en: Get album date source:
pl: Ustaw datę albumu:

[ctx: method to get the album date]
en: From The Newest Item Date
pl: Z daty jego najnowszej rzeczy

[ctx: method to get the album date]
en: From The Oldest Item Date
pl: Z daty jego najstarszej rzeczy

[ctx: method to get the album date]
en: From The Average Date
pl: Jako przeciętną datę

[ctx: method to get the album date]
en: From The Folder Date
pl: Z daty katalogu

[ctx: method to get the album date]
en: No Change Of Date
pl: Bez zmiany daty

en: The album date is adjusted depending on the option set when new items are found during scanning.
pl: Data albumu jest dostosowywana w zależności od ustawienia przy znajdywaniu nowych obrazów podczas ich poszukiwania.

en: String comparison type:
pl: Sposób porównywania ciągu znaków:

[ctx: method to compare strings]
en: Natural
pl: Naturalny

[ctx: method to compare strings]
en: Normal
pl: Normalny

en: <qt>Sets the way in which strings are compared inside digiKam. This eg. influences the sorting of the tree views.<br/><b>Natural</b> tries to compare strings in a way that regards some normal conventions and will eg. result in sorting numbers naturally even if they have a different number of digits.<br/><b>Normal</b> uses a more technical approach. Use this style if you eg. want to entitle albums with ISO dates (201006 or 20090523) and the albums should be sorted according to these dates.</qt>
pl: <qt>Ustawia sposób w jaki są porównywanie ciągi znaków w digiKam. Wpływa to np. na szeregowanie w widokach drzew.<br/><b>Naturale</b> próbuje porównywać ciągi znaków w sposób, który uwzględnia pewne normalne konwencje i w wyniku tego może np. posortować liczby naturalnie, nawet jeśli mają inną liczbę cyfr.<br/><b>Normalne</b> używa bardziej technicznego podejścia. Użyj tego stylu, jeśli np. chcesz nazwać albumy datami ISO (201006 lub 20090523) i jeśli albumy mają być posortowane względem tych dat.</qt>

en: Confirm when moving items to the &trash
pl: Py&taj, gdy chcę przenieść rzecz do kosza

en: Confirm when permanently deleting items
pl: Pytaj, gdy chcę trwale usunąć rzecz

en: Do not confirm when applying changes in the &right sidebar
pl: Nie pytaj, gdy stosuję zmiany w p&rawym pasku bocznym

en: &Scan for new items at startup (makes startup slower)
pl: &Szukaj nowych rzeczy zaraz po uruchomieniu (spowalnia uruchamianie)

en: Set this option to force digiKam to scan all collections for new items to
    register new elements in database. The scan is performed in the background through
    the progress manager available in the statusbar
     when digiKam main interface
    is loaded. If your computer is fast enough, this will have no effect on usability
    of digiKam while scanning. If your collections are huge or if you use a remote database,
    this can introduce low latency, and it is recommended to disable this option and to plan
    a manual scan through the maintenance tool at the right moment.
pl: Zaznacz tę opcję, aby wymusić na digiKamie przeszukanie wszystkich zbiorów w celu
    zarejestrowania nowych rzeczy w bazie danych. Przeszukiwanie jest wykonywane w tle
    z dostępną informacją postępu na pasku stanu,
    po wczytaniu głównego interfejsu digiKama
    Jeśli twój komputer jest wystarczająco szybki, nie będzie miało to wpływu na użyteczność digiKama podczas przeszukiwania.
    Jeśli twoje zbiory są duże lub jeśli używasz zdalnej bazy danych,
    może to wprowadzić opóźnienie i jest zalecanym wyłączyć tę opcję i zaplanować
    ręczne przeszukiwanie poprzez narzędzie konserwacji we właściwym czasie.

en: Fast scan (detects new, deleted and renamed items)
pl: Szybkie przeszukiwanie (wykrywa nowe, usunięte i przemianowane rzeczy)

en: Set this option to significantly speed up the scan. New items, deleted and also
    renamed items are found. In order to find items that have been changed, this
    option must be deactivated.
pl: Zaznacz to pole, aby znacznie przyspieszyć przeszukiwanie. Rozpoznawane są rzeczy: nowe, usunięte
    a także przemianowane. Aby umożliwić znalezienie rzeczy, które uległy zmianie, to
    ustawienie należy wyłączyć.

en: Detect faces in newly added images
pl: Wykryj twarze w nowo dodanych obrazach

en: Remove obsolete core database objects (makes startup slower)
pl: Usuń niepotrzebne obiekty głównej bazy danych (spowalnia uruchamianie)

en: Set this option to force digiKam to clean up the core database from obsolete item entries.
    Entries are only deleted if the connected image/video/audio file was already removed, i.e.
    the database object wastes space.
    This option does not clean up other databases as the thumbnails or recognition db.
    For clean up routines for other databases, please use the maintenance.
pl: Zaznacz, aby wymusić na digiKam czyszczenie bazy danych z niepotrzebnych wpisów.
    Wpisy są usuwane tyko wtedy, gdy powiązany plik obrazu/filmu/dźwięku został już usunięty, t.j.
    obiekt bazy danych marnuje miejsce.
    Opcja ta nie oczyszcza baz danych miniatur czy rozpoznawania,a także innych.
    Do oczyszczenia innych baz danych, użyj okna utrzymania.

en: Expand current tree item with a single mouse click
pl: Rozszerz obecny element drzewka jednokrotnym kliknięciem

en: Show only face tags for assigning names in people sidebar
pl: Pokazuj tylko znaczniki twarzy do przypisywania nazw w pasku bocznym ludzi

en: Lower bound for minimum similarity:
pl: Dolna granica dla minimalnego podobieństwa:

en: Select here the lower bound of the minimum similarity threshold for fuzzy and duplicates searches. The default value is 40. Selecting a lower value than 40 can make the search <b>really</b> slow.
pl: Ustaw titak dolną granicę dla progru minimalnego podobieństwa do szukania powieleń i rozmytego. Domyślna wartość to 40. Ustawienie niższej wartości niż 40 sprawi, że wyszukiwanie stanie się <b>naprawdę</b> wolne.

en: Use native file dialogs from system
pl: Użyj okien dialogowych pliku z systemu

en: Draw frames around grouped items
pl: Rysuj ramki wokół zgrupowanych rzeczy

en: Set this option to configure how sidebar tab titles are visible. Use "Only For Active Tab" option if you use a small screen resolution as with a laptop computer.
pl: Ustaw tę opcję, aby określić sposób widoczności tytułów kart na pasku boczny. Wybierz opcję "Tylko dla aktywnych kart", jeśli masz ekran o małej rozdzielczości taki jak np. w laptopach.

en: Perform the following operations on all group members:
pl: Wykonaj następujące działania na wszystkich członkach grupy:

en: When images are grouped the following operations<br/>are performed only on the displayed item (No)<br/>or on all the hidden items in the group as well (Yes).<br/>If Ask is selected, there will be a prompt every<br/>time this operation is executed.
pl: Gdy obrazy są grupowane, to następujące działania<br/>są wykonywane tyko na wyświetlanym elemencie (Nie)<br/>lub także na wszystkich ukrytych elementach w grupie (Tak).<br/>Jeśi wybrano pytaj, to zostanie wyświetlone pytanie<br/>każdorazowo przy wykonaniu działania.

[ctx: @label: grouped image ops]
en: No
pl: Nie

[ctx: @label: grouped image ops]
en: Yes
pl: Tak

[ctx: @label: grouped image ops]
en: Ask
pl: Pytaj

[ctx: @title:tab]
en: Grouping
pl: Grupowanie

en: Use high DPI scaling from the screen factor
pl: Używaj skalowania o wysokim DPI z podziałki ekranu

en: Use pixmaps with high DPI resolution
pl: Używaj piksmap o wysokiej rozdzielczości DPI

en: Disable hardware acceleration OpenCL
pl: Wyłącz sprzętowe przyśpieszanie OpenCL

en: Enable internal debug logging
pl: Włącz wewnętrzny dziennik diagnostyczny

en: Download required binary data...
pl: Pobierz wymagane dane binarne...

en: <b>Note: All changes to these settings only take effect after the restart. Some settings are hardware dependent and may have no effect.</b>
pl: <b>Uwaga: Wszelkie zmiany tych ustawień zaczną działać dopiero po ponownym uruchomieniu. Niektóre z nich są zależne od sprzętu i mogą nie mieć żadnego wpływu.</b>

[ctx: @title: settings section]
en: Database
pl: Baza danych

[ctx: @title]
en: Database Settings
    Customize database settings
pl: Ustawienia bazy danych
    Dostosowywanie ustawień bazy danych

[ctx: @title: settings section]
en: Collections
pl: Zbiory

[ctx: @title]
en: Collections Settings
    Set root albums locations
pl: Ustawienia zbioru
    Ustaw położenie głównego albumu

[ctx: @title: settings section]
en: Views
pl: Widoki

[ctx: @title]
en: Application Views Settings
    Customize the look of the views
pl: Ustawienia widoku aplikacji
    Dostosuj wygląd widoków

[ctx: @title: settings section]
en: Tool-Tip
pl: Podpowiedzi

[ctx: @title]
en: Items Tool-Tip Settings
    Customize information in item tool-tips
pl: Ustawienia podpowiedzi rzeczy
    Dostosowywanie informacji w podpowiedziach

[ctx: @title: settings section]
en: Metadata
pl: Metadane

[ctx: @title]
en: Embedded Image Information Management
    Setup relations between images and metadata
pl: Zarządzanie informacją zagnieżdżoną
    Ustaw zależności między obrazami i metadanymi

[ctx: @title: settings section]
en: Templates
pl: Wzorce

[ctx: @title]
en: Metadata templates
    Manage your collection of metadata templates
pl: Wzorce metadanych
    Zarządzaj zbiorem wzorców metadanych

[ctx: @title: settings section]
en: Image Editor
pl: Edytor obrazów

[ctx: @title]
en: Image Editor Settings
    Customize the image editor settings
pl: Ustawienia edytora obrazów
    Dostosowywanie ustawień edytora obrazów

[ctx: @title: settings section]
en: Color Management
pl: Zarządzanie barwami

[ctx: @title]
en: Settings for Color Management
    Customize the color management settings
pl: Ustawienia dla zarządzania barwami
    Dostosowywanie ustawień zarządzania barwami

[ctx: @title: settings section]
en: Light Table
pl: Podświetlarka

[ctx: @title]
en: Light Table Settings
    Customize tool used to compare items
pl: Ustawienia podświetlarki
    Dostosuj narzędzie do porównywania rzeczy

[ctx: @title: settings section]
en: Image Quality Sorter
pl: Sortownik jakości obrazów

[ctx: @title]
en: Image Quality Sorter Settings
    Customize default settings to perform image triaging by quality
pl: Ustawienia sortownika jakości obrazu
    Dostosuj domyślne ustawienia, aby dokonać sortowania obrazów po ich jakości

[ctx: @title: settings section]
en: Cameras
pl: Aparaty

[ctx: @title]
en: Camera Settings
    Manage your camera devices
pl: Ustawienia aparatu
    Zarządzaj swoimi aparatami

[ctx: @title: settings section]
en: Plugins
pl: Wtyczki

[ctx: @title]
en: Plug-in Settings
    Set which plugins will be accessible from application
pl: Ustawienia wtyczek
    Ustaw, które wtyczki będą dostępne z aplikacji

[ctx: @title: settings section]
en: Miscellaneous
pl: Różne

[ctx: @title]
en: Miscellaneous Settings
    Customize behavior of the other parts of digiKam
pl: Różne ustawienia
    Dostosuj zachowanie innych części digiKam

[ctx: @info]
en: The process of updating the file hashes takes a few minutes.
    Please ensure that any important collections on removable media are connected.
    After the upgrade you cannot use your database with a digiKam version prior to 2.0.
    Do you want to begin the update?
pl: Proces uaktualnienia  haszy plików zajmuje kilka minut.
    Upewnij się, że podłączone są nośniki wymienne z ważnymi zbiorami na nich.
    Po uaktualnieniu nie będziesz można używać bazy danych z digiKam w wersji wcześniejszej od 2.0.
    Czy chcesz rozpocząć uaktualnianie?

[ctx: @title:group]
en: Updates
pl: Uaktualnienia

[ctx: @action:button]
en: Update File Hashes
pl: Uaktualnij hasze plików

[ctx: @info:tooltip]
en: File hashes are used to identify identical files and to display thumbnails. A new, improved algorithm to create the hash is now used. The old algorithm, though, still works quite well, so it is recommended to carry out this upgrade, but not required.
    After the upgrade you cannot use your database with a digiKam version prior to 2.0.
pl: Hasze plików są wykorzystywane do identyfikacji identycznych plików i do wyświetlania miniaturek. Teraz używany jest nowy, ulepszony algorytm. Stary algorytm nadal działa całkiem dobrze, tak więc przeprowadzenie tej aktualizacji jest zalecane, ale nie wymagane.
    Po uaktualnieniu nie będziesz można używać bazy danych z digiKam w wersji wcześniejszej od 2.0.

[ctx: @info:tooltip]
en: Get information about <interface>Update File Hashes</interface>
pl: Uzyskaj informacje o <interface>uaktualnienia haszów plików</interface>

en: API Key:
pl: Klucz API:

en: Enable Color Management
pl: Włącz zarządzanie barwami

en: <ul><li>Checked: Color Management is enabled</li><li>Unchecked: Color Management is disabled</li></ul>
pl: <ul><li>Zaznaczone: zarządzanie barwami jest włączone</li><li>Nie zaznaczone: zarządzanie barwami jest wyłączone</li></ul>

en: Visit Little CMS project website
pl: Odwiedź stronę projektu Little CMS

en: Working Color Space
pl: Robocza przestrzeń barw

en: <p>This is the color space all the images will be converted to when opened (if you choose to convert) and the profile that will be embedded when saving. Good and safe choices are <b>Adobe RGB (1998)</b> and <b>sRGB IEC61966-2.1</b></p>
pl: <p>Jest to przestrzeń koloru, do której zostaną przekształcone wszystkie obrazy podczas otwarcia (jeśli wybierzesz, aby je przekształcić) i profil , który zostanie osadzony podczas zapisywania. Dobrymi i bezpiecznymi wyborami są <b>Adobe RGB (1998)</b> i <b>sRGB IEC61966-2.1</b></p>

en: <p>You can use this button to get more detailed information about the selected workspace profile.</p>
pl: <p>Użyj tego przycisku by uzyskać dokładną informację o wybranym profilu roboczym.</p>

en: When the profile of an image does not match the working color space
pl: Kiedy profil obrazu różni się od roboczej przestrzeni barw

en: Ask when opening the image
pl: Pytaj przy otwarciu obrazu

en: <p>If an image has an embedded color profile not matching the working space profile, digiKam will ask if you want to convert to the working space, keep the embedded profile or discard the embedded profile and assign a different one.</p>
pl: <p>Jeżeli obraz ma osadzony profil barw niezgodny z profilem roboczej przestrzeni, digiKam zapyta czy chcesz przekształcić go do roboczej przestrzeni, zachować osadzony profil lub porzucić osadzony profil i przypisać inny.</p>

en: Convert the image to the working color space
pl: Przekształć obraz do roboczej przestrzeni barw

en: <p>If an image has an embedded color profile not matching the working space profile, digiKam will convert the image's color information to the working color space. This changes the pixel data, but not the appearance of the image.</p>
pl: <p>Jeżeli obraz posiada osadzony profil barw niezgodny z profilem roboczej przestrzeni, digiKam przekształci informacje o kolorze obrazu do roboczej przestrzeni barw. Zmieni to dane o pikselach, lecz nie wygląd obrazu.</p>

en: When an image has no color profile information
pl: Kiedy obraz nie zawiera szczegółów o profilu barw

en: <p>If an image has no embedded color profile, digiKam will ask which color space shall be used to interpret the image and to which color space it shall be transformed for editing.</p>
pl: <p>Jeżeli obraz nie posiada osadzonego profilu barw, digiKam zapyta, której przestrzeni barw ma użyć, aby zinterpretować obraz i do jakiej przestrzeni barw ma być on przekształcony do edycji.</p>

en: Assume it is using the sRGB color space (Internet standard)
pl: Przyjmij że używa przestrzeni sRGB (standard Internetu)

note: i18n("<p></p>"));
en: and convert it to the working color space
pl: i przekształć na roboczą przestrzeń barw

en: Assume it is using the working color space
pl: Przyjmij że używa roboczej przestrzeni barw

note: i18n("<p></p>"));
en: Convert it from default input color space to working space
pl: Przekształć z domyślnej, wejściowej przestrzeni barw do roboczej

en: When loading a RAW file with uncalibrated colors
pl: Wczytując plik RAW z nieskalibrowanymi barwami

en: Ask for the input profile
pl: Zapytaj się o profil wejściowy

note: i18n("<p></p>"));
en: Automatic color correction
pl: Samopoprawianie barw

note: i18n("<p></p>"));
en: Convert it from the default input profile
pl: Przekształć z domyślnego profilu wejściowego

en: Color Managed View
pl: Widok z zarządzaniem barwami

en: Monitor profile:
pl: Profil monitora:

en: <p>Select the color profile for your monitor here.</p>
pl: <p>Tutaj wybierz profil barwny swojego monitora.</p>

en: <p>You can use this button to get more detailed information about the selected monitor profile.</p>
pl: <p>Użyj tego przycisku by uzyskać dokładną informację o wybranym profilu monitora.</p>

en: Use color managed view in editor
pl: Użyj widoku zarządzania barwami w edytorze

en: <p>Turn on this option if you want to use your <b>Monitor Color Profile</b> to show your pictures in the Image Editor window with a color correction adapted to your monitor. You can at any time toggle this option from the Editor window. <i>Warning</i>: This can slow down rendering of the image, depending on the speed of your computer.</p>
pl: <p>Zaznacz to pole jeśli chcesz użyć swojego <p>Profilu koloru monitora</p> aby pokazać obrazy w edytorze obrazów z poprawką barw dostosowaną do twojego monitora. W każdej chwili możesz włączyć tę opcję z poziomu edytora. <i>Uwaga</i>: ta opcja może zabrać trochę czasu, zwłaszcza na wolnym komputerze.</p>

en: Use color managed view for previews and thumbnails
pl: Użyj widoku zarządzania barwami dla podglądu i miniatur

en: Camera and Scanner
pl: Aparat i skaner

en: Default input color profile:
pl: Domyślny profil urządzenia wejściowego:

en: <p>This is the default color profile for your input device (that is your camera - or your scanner). A camera input profile is recommended for correct conversion of RAW images in 16bit. Some of the options about loading behavior above refer to this profile.</p>
pl: <p>Jest to domyślny profil barw dla twojego urządzenia wejściowego (jest to twój aparat - lub twój skaner). Profil wejścia kamery jest zalecany dla poprawnych przekształceń obrazów RAW do 16 bitów. Pewne powyższe opcjeo zachowaniu przy wczytywaniu odnoszą się do tego profilu.</p>

en: <p>You can use this button to get more detailed information about the selected input profile.</p>
pl: <p>Użyj tego przycisku by uzyskać dokładną informację o wybranym profilu wejściowym.</p>

en: Printing and Proofing
pl: Drukowanie i próbki

en: Output device profile:
pl: Profil urządzenia wyjściowego:

en: <p>You can use this button to get more detailed information about the selected proofing profile.</p>
pl: <p>Użyj tego przycisku by uzyskać dokładną informację o wybranym profilu próbnym.</p>

en: Color Profiles Repository
pl: Katalog profili barw

en: digiKam looks for ICC profiles in a number of <a href='default'>default locations</a>. You can specify an additional folder:
pl: digiKam szuka profili ICC w kilku <a href='default'>miejscach domyślnych</a>. Tutaj możesz podać dodatkowy katalog:

en: <p>digiKam searches ICC profiles in default system folders and ships itself a few selected profiles. Store all your additional color profiles in the directory set here.</p>
pl: <p>digiKam wyszukuje profili ICC w domyślnym katalogu systemowym i sam dostarcza kila wybranych profili. Przechowuj wszystkie dodatkowe profile barw w katalogu ustawionym tutaj.</p>

en: Use black point compensation
pl: Użyj kompensacji punktu czerni

en: <p><b>Black Point Compensation</b> is a way to make adjustments between the maximum black levels of digital files and the black capabilities of various digital devices.</p>
pl: <p><b>Kompensacja punktu czerni</b> to sposób na poprawki między różnymi poziomami czerni plików cyfrowych i możliwościami prezentacji czerni w różnych urządzeniach cyfrowych.</p>

en: Rendering Intents:
pl: Metody renderowania:

[ctx: @title: icc panel tab]
en: Behavior
pl: Zachowanie

[ctx: @title: icc panel tab]
en: Profiles
pl: Profile

[ctx: @title: icc panel tab]
en: Advanced
pl: Rozszerzone

en: Monitor Profile From System Settings
pl: Profil monitora z ustawień systemowych

en: No ICC profiles files found.
pl: Nie znaleziono plików profili ICC.

en: No Display Profile Available
pl: Brak profilu monitora

en: No Output Profile Available
pl: Brak profilu wyjściowego

[ctx: none of the paths]
en: none
pl: brak

en: On Windows, the default search paths include <ul><li>%1/Windows/System32/spool/drivers/color/</li><li>%1/Windows/Spool/Drivers/Color/</li><li>%2/Windows/Color/</li></ul>On your system, currently these paths exist and are scanned:<ul><li>%3</li></ul>
pl: W systemie Windows, domyślne ścieżki wyszukiwania zawierają <ul><li>%1/Windows/System32/spool/drivers/color/</li><li>%1/Windows/Spool/Drivers/Color/</li><li>%2/Windows/Color/</li></ul>Na twoim systemie, ścieżki te istnieją i są przeszukiwane:<ul><li>%3</li></ul>

en: On macOS, the default search paths include <ul><li>/System/Library/ColorSync/Profiles</li><li>/Library/ColorSync/Profiles</li><li>~/Library/ColorSync/Profiles</li><li>/opt/local/share/color/icc</li><li>%1/Contents/Resources/digikam/profiles/</li><li>~/.local/share/color/icc/</li><li>~/.local/share/icc/</li><li>~/.color/icc/</li></ul>On your system, currently these paths exist and are scanned:<ul><li>%2</li></ul>
pl: W systemie macOS, domyślne ścieżki wyszukiwania zawierają  <ul><li>/System/Library/ColorSync/Profiles</li><li>/Library/ColorSync/Profiles</li><li>~/Library/ColorSync/Profiles</li><li>/opt/local/share/color/icc</li><li>%1/Contents/Resources/digikam/profiles/</li><li>~/.local/share/color/icc/</li><li>~/.local/share/icc/</li><li>~/.color/icc/</li></ul>Na twoim systemie, ścieżki te istnieją i są przeszukiwane:<ul><li>%2</li></ul>

en: On Linux, the default search paths include <ul><li>/usr/share/color/icc</li><li>/usr/local/share/color/icc</li><li>~/.local/share/color/icc/</li><li>~/.local/share/icc/</li><li>~/.color/icc/</li></ul>On your system, currently these paths exist and are scanned:<ul><li>%1</li></ul>
pl: W systemie Linux domyślne ścieżki wyszukiwania zawierają  <ul><li>/usr/share/color/icc</li><li>/usr/local/share/color/icc</li><li>~/.local/share/color/icc/</li><li>~/.local/share/icc/</li><li>~/.color/icc/</li></ul>Na twoim systemie, ścieżki te istnieją i są przeszukiwane:<ul><li>%1</li></ul>

[ctx: @label]
en: These settings determines the quality of an image and convert it into a score, stored in database as Pick Label property. This information can be evaluated by two ways: using four basic factors sabotaging the images (blur, noise, exposure, and compression), or using a deep learning neural network engine. The first one helps to determine whether images are distorted by the basic factors, however it demands some drawbacks as fine-tuning from the user’s side and it cannot work along the aesthetic image processing. The second one uses an IA approach based on %1 model to predict the score. As deep learning is an end-to-end solution, it doesn’t require hyper-parameter settings, and make this feature easier to use.
pl: Te ustawienia określają jakość obrazu i przekształcają ją w punktację, która trafia później do bazy danych pod właściwość Etykieta Wyboru. Jakość ta może być ustalona na dwa sposoby: przy użyciu czterech podstawowych współczynników sabotujących obrazy (rozmycie, szum, naświetlenie i poziom spakowania) lub przy użyciu silnika sieci neuronowych głębokiego uczenia. Pierwszy sposób pomaga określić, czy obrazy są zniekształcone poprzez podstawowe czynniki, jednak ma to swoje wady, bo wymaga dostrojenia przez użytkownika i nie działa z estetycznym przetwarzaniem obrazów. Drugi sposób stosuje podejście IA oparte na modelu %1 do przewidywania punktacji. Jako iż głębokie uczenie jest rozwiązaniem całościowym, to nie potrzebuje ustawień hiperparametrów i czyni je łatwiejszym w stosowaniu.

[ctx: @label]
en: aesthetic image quality
pl: estetyczna jakość obrazu

en: Synchronize panels automatically
pl: Samoczynnie synchronizuj panele

en: Set this option to automatically synchronize zooming and panning between left and right panels if the images have the same size.
pl: Zaznacz tę opcję by samoczynnie synchronizować powiększenie i widoczny obszar między lewym i prawym panelem jeśli obrazy są tej samej wielkości.

en: Selecting a thumbbar item loads the image to the right panel
pl: Wybranie miniatury wczytuje obraz do prawego panelu

en: Set this option to automatically load an image into the right panel when the corresponding item is selected on the thumbbar.
pl: Ustaw opcję by samoczynnie wczytać obraz do prawego panelu kiedy odpowiadający element jest wybrany w pasku miniatur.

en: Clear the light table on close
pl: Wyczyść zawartość podświetlarki po zamknięciu

en: Set this option to remove all images from the light table when you close it, or unset it to preserve the images currently on the light table.
pl: Zaznacz to pole, aby usunąć wszystkie obrazy z podświetlacza, gdy go zamkniesz lub odznacz ją, aby zachować obrazy obecnie będące na podświetlaczu.

[ctx: @title:tab plugins type]
en: Generic
pl: Ogólne

[ctx: @title:tab plugins type]
en: Image Editor
pl: Edytor obrazów

[ctx: @title:tab plugins type]
en: Batch Queue Manager
pl: Zarządzanie kolejką wsadową

[ctx: @title:tab plugins type]
en: Image Loaders
pl: Czytniki obrazów

en: Template Title:
pl: Tytuł wzorca:

en: Enter the metadata template title here.
pl: Tutaj wpisz nazwę wzorca metadanych.

en: <p>Enter the metadata template title here. This title will be used to identify a template in your collection.</p>
pl: <p>Tutaj wpisz nazwę wzorca metadanych. Posłuży ona do identyfikacji wzorca w zbiorze.</p>

en: <b>Note: These information are used to set <b><a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Extensible_Metadata_Platform'>XMP</a></b> and <b><a href='https://en.wikipedia.org/wiki/IPTC'>IPTC</a></b> tag contents. There is no limitation with XMP, but note that IPTC text tag sizes are limited. Use contextual help for details.</b>
pl: <b>Uwaga: Informacje te zostaną użyte do ustawienia zawartości znaczników <b><a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Extensible_Metadata_Platform'>XMP</a></b> oraz <b><a href='http://en.wikipedia.org/wiki/IPTC'>IPTC</a></b>. Znaczniki XMP nie mają ograniczeń, ale należy pamiętać, że rozmiary znaczników tekstowych IPTC są ograniczone. Użyj pomocy kontekstowej, aby uzyskać szczegółowe informacje.</b>

en: &Replace...
pl: &Zamień...

en: Cannot register new metadata template without title.
pl: Nie można zarejestrować nowego wzorca metadanych bez nazwy.

en: A metadata template named '%1' already exists.
pl: Wzorzec metadanych o nazwie '%1' już istnieje.

en: Tool-Tips Font:
pl: Czcionka podpowiedzi:

en: Select here the font used to display text in tool-tips.
pl: Wybierz tutaj czcionkę używaną do pokazywania tekstu w podpowiedziach.

en: Show icon-view and thumb-bar items' tool-tips
pl: Pokaż podpowiedzi dla widoku ikon i rzeczy w pasku miniatur

en: Set this option to display image information when the mouse hovers over an icon-view or thumb-bar item.
pl: Po włączeniu tej opcji, informacja o obrazie zostanie pokazana po przytrzymaniu wskaźnika myszy nad miniaturą lub rzeczą w pasku miniatur.

en: File/Item Information
pl: Szczegóły o pliku/rzeczy

en: File name
pl: Nazwa pliku

en: File date
pl: Data pliku

en: File size
pl: Rozmiar pliku

en: Image type
pl: Rodzaj obrazu

en: Image dimensions
pl: Wymiary obrazu

en: Image aspect ratio
pl: Współczynnik kształtu obrazu

en: Set this option to display the image aspect ratio.
pl: Zaznacz to pole, aby wyświetlić współczynnik kształtu obrazu.

en: Camera make and model
pl: Wytwórcę i model aparatu

en: Camera date
pl: Data aparatu

en: Camera aperture and focal length
pl: Przysłona i ogniskowa aparatu

en: Camera exposure and sensitivity
pl: Naświetlenie i czułość aparatu

en: Camera mode and program
pl: Tryb aparatu i program

en: Camera flash settings
pl: Ustawienia lampy

en: Camera white balance settings
pl: Ustawienia równowagi bieli

en: digiKam Information
pl: Szczegóły o digiKam

en: Album name
pl: Nazwa albumu

en: Set this option to display the album name.
pl: Zaznacz to pole, aby pokazać nazwę albumu.

en: Image title
pl: Tytuł obrazu

en: Set this option to display the image title.
pl: Zaznacz to pole, aby pokazać tytuł obrazu.

en: Image caption
pl: Podpis obrazu

en: Set this option to display the image captions.
pl: Zaznacz to pole by pokazać podpisy do obrazu.

en: Image tags
pl: Znaczniki obrazu

en: Set this option to display the image tags.
pl: Zaznacz to pole by pokazać znaczniki obrazu.

en: Image labels
pl: Etykiety obrazu

en: Set this option to display the image pick, color, rating labels.
pl: Zaznacz to pole do wyświetlania etykiet wyboru, koloru, oceny.

en: Audio/Video Information
pl: Szczegóły o obrazie/dźwięku

en: Video Aspect Ratio
pl: Współczynnik kształtu obrazu

en: Set this option to display the Aspect Ratio of the Video.
pl: Zaznacz to pole, aby wyświetlić współczynnik kształtu filmu.

en: Set this option to display the Audio Bit Rate of the Video.
pl: Zaznacz to pole, aby wyświetlić szybkość transmisji dźwięku filmu.

en: Set this option to display the Audio Channel Type of the Video.
pl: Zaznacz to pole, aby wyświetlić rodzaj kanałów dźwięku filmu.

en: Set this option to display the Audio Codec of the Video.
pl: Zaznacz to pole, aby wyświetlić kodek dźwięku w filmie.

en: Video Duration
pl: Czas trwania filmu

en: Set this option to display the Duration of the Video.
pl: Zaznacz to pole, aby wyświetlić czas trwania filmu.

en: Video Frame Rate
pl: Liczba klatek filmu

en: Set this option to display the Codec of the Video.
pl: Zaznacz to pole, aby wyświetlić kodek obrazu.

en: Show album items' tool-tips
pl: Pokaż podpowiedzi dla rzeczy albumu

en: Album Information
pl: Szczegóły o albumie

en: Set this option to display album information when the mouse hovers over a folder-view item.
pl: Po włączeniu tej opcji, informacja o obrazie zostanie pokazana po przytrzymaniu wskaźnika myszy nad rzeczą widoku katalogów.

en: Album date
pl: Data albumu

en: Set this option to display the album date.
pl: Zaznacz to pole, aby wyświetlić datę albumu.

en: Album collection
pl: Zbiór albumu

en: Set this option to display the album collection.
pl: Zaznacz to pole, aby wyświetlić zbiór albumów.

en: Album category
pl: Kategoria albumu

en: Set this option to display the album category.
pl: Zaznacz to pole, aby wyświetlić kategorię albumu.

en: Album caption
pl: Podpis albumu

en: Set this option to display the album caption.
pl: Zaznacz to pole, aby wyświetlić komentarz albumu.

en: Album preview
pl: Podgląd albumu

en: Set this option to display the album preview.
pl: Zaznacz to pole, aby pokazać podgląd albumu.

en: Show import items' tool-tips
pl: Pokaż podpowiedzi dla rzeczy importowanych

en: Import Information
pl: Informacje importowania

en: Item name
pl: Nazwa rzeczy

en: Set this option to display the item name.
pl: Zaznacz to pole, aby wyświetlić nazwę rzeczy.

en: Item date
pl: Data rzeczy

en: Set this option to display the item date.
pl: Zaznacz to pole, aby wyświetlić datę rzeczy.

en: Item size
pl: Rozmiar rzeczy

en: Set this option to display the item size.
pl: Zaznacz to pole, aby wyświetlić rozmiar rzeczy.

en: Item type
pl: Rodzaj rzeczy

en: Set this option to display the item type.
pl: Zaznacz to pole, aby wyświetlić typ rzeczy.

en: Item dimensions
pl: Wymiary rzeczy

en: Set this option to display the item dimensions.
pl: Zaznacz to pole, aby wyświetlić wymiary rzeczy.

en: Note: these settings require "Use File Metadata" option from Camera Setup Behavior page.
pl: Uwaga: te ustawienia wymagają opcji "Użyj meta-danych pliku" ze strony ustawień zachowań aparatu.

en: Icon Items
pl: Rzeczy będące ikonami

en: Album Items
pl: Rzeczy będące albumami

en: Import Items
pl: Rzeczy do zaimportowania
