digikam - en to sk translation catalogue (5518 entries)

[ctx: @item: date keyword]
en: tomorrow
sk: zajtra

[ctx: @item: date keyword]
en: today
sk: dnes

[ctx: @item: date keyword]
en: yesterday
sk: včera

en: Next year
sk: Nasledujúci rok

en: Previous year
sk: Predchádzajúci rok

en: Next month
sk: Nasledujúci mesiac

en: Previous month
sk: Predchádzajúci mesiac

en: Select a week
sk: Vyberte týždeň

en: Select a month
sk: Vyberte mesiac

en: Select a year
sk: Vyberte rok

en: Select the current day
sk: Vybrať dnešný deň

[ctx: @action:button]
en: Close
sk: Zavrieť

en: Week %1
sk: Týždeň %1

[ctx: @item: date menu]
en: &Today
sk: &Dnes

[ctx: @item: date menu]
en: To&morrow
sk: Za&jtra

[ctx: @item: date menu]
en: Next &Week
sk: Nasledujúci &týždeň

[ctx: @item: date menu]
en: Next M&onth
sk: Nasledujúci m&esiac

[ctx: @item: date menu]
en: Y&esterday
sk: &Včera

[ctx: @item: date menu]
en: Last &Monday
sk: Ostatný &pondelok

[ctx: @item: date menu]
en: Last &Friday
sk: Ostatný p&iatok

[ctx: @item: date menu]
en: Last &Week
sk: Ostatný &týždeň

[ctx: @item: date menu]
en: Last M&onth
sk: Ostatný m&esiac

[ctx: @item: date menu]
en: No Date
sk: Žiaden dátum

[ctx: @info: week #weeknumber - month name - year string Start: End:]
en: Week #%1 - %2 %3
    %4	%5
sk: Týždeň #%1 - %2 %3
    %4	%5

[ctx: @info: week properties]
en: Start:
sk: Začiatok:

[ctx: @info: week properties]
en: End:
sk: Koniec:

en: &Move Here
sk: &Presunúť sem

en: &Copy Here
sk: &Kopírovať sem

en: C&ancel
sk: &Zrušiť

en: Set as Album Thumbnail
sk: Nastaviť ako náhľad albumu

en: Download From Camera
sk: Stiahnuť z fotoaparátu

en: Download && Delete From Camera
sk: Stiahnuť a zmazať z fotoaparátu

[ctx: @action:inmenu Group images with this image]
en: Group here
sk: Tu zoskupiť

en: Exporting
sk: Exportujem

en: Upload to Camera
sk: Odoslať do fotoaparátu

[ctx: @action:inmenu Group images with this item]
en: Group here
sk: Tu zoskupiť

[ctx: @action:inmenu Insert dragged images before this item]
en: Insert Items here
sk: Sem vložte položky

[ctx: @action:inmenu Group images with this item and move them to its album]
en: Group here and move to album
sk: Tu zoskupiť a presunúť do albumu

en: Assign Tag to Dropped Items
sk: Priradiť štítky zahodeným položkám

en: Change Face Tags
sk: Zmeniť tvárové štítky

en: Change Face Tag
sk: Zmeniť tvárový štítok

en: &Cancel
sk: &Zrušiť

en: Assign Tags to &Selected Items
sk: Prir&adiť štítky vybraným položkám

en: Assign Tags to &This Item
sk: Priradiť štítky &tejto položke

en: Assign Tags to &All Items
sk: Priradiť štítky vš&etkým položkám

en: Importing
sk: Importuje sa

en: M&erge Here
sk: &Zlúčiť sem

en: Set as Tag Thumbnail
sk: Nastaviť ako štítok náhľadu

en: Assign Tag(s) '%1' to Items
sk: Priradiť položkám štítok(y) „%1“

en: Text Filter
sk: Textový filter

en: MIME Type Filter
sk: Filter MIME typov

en: Geolocation Filter
sk: Geolokačný filter

en: Images Without Tags
sk: Obrázky bez štítkov

en: Show images without a tag.
sk: Zobraziť obrázky bez štítku.

en: Tags Matching Condition
sk: Štítky zodpovedajúce pravidlu

en: Defines in which way the selected tags are combined to filter the images. This also includes the '%1' check box.
sk: Určuje, akým spôsobom sú vybrané štítky kombinované pre filtrovanie obrázkov. To tiež zahŕňa začiarkavacie pole '%1'.

en: OR
sk: ALEBO

en: AND
sk: A

en: Tags Filter
sk: Filter štítkov

en: Images Without Face tags
sk: Obrázky bez tvárových štítkov

en: Show images without a face tag.
sk: Zobraziť obrázky bez tvárových štítkov.

en: Face tags Matching Condition
sk: Tvárové štítky zodpovedajúce pravidlu

en: Face Tags Filter
sk: Filter tvárových štítkov

en: Labels Filter
sk: Filter štítkov

[ctx: @action: tag filter]
en: Restore Tag Filters
sk: Obnoviť filtre štítkov

[ctx: @action: tag filter]
en: On
sk: Zapnuté

[ctx: @action: tag filter]
en: Off
sk: Vypnuté

[ctx: @action: tag filter]
en: Tag Filter Mode
sk: Režim filtrovania štítkov

[ctx: @action: tag filter]
en: Ignore This Tag
sk: Ignorovať tento štítok

[ctx: @action: tag filter]
en: Must Have This Tag
sk: Musí mať tento štítok

[ctx: @action: tag filter]
en: Must Not Have This Tag
sk: Nesmie mať tento štítok

en: Reference Image
sk: Referenčný obrázok

[ctx: @info:tooltip]
en: If this is not a face, click to delete it.
sk: Ak to nie je tvár, kliknite pre jej odstránenie.

[ctx: @info:tooltip]
en: 1 grouped item.
     | %1 grouped items.
sk[0]: 1 zoskupená položka.
sk[1]: %1 zoskupené položky.
sk[2]: %1 zoskupených položiek.

[ctx: @info:tooltip]
en: Group is open.
sk: Skupina je otvorená.

[ctx: @info:tooltip]
en: Group is closed.
sk: Skupina je uzatvorená.

[ctx: @info:tooltip]
en: This item has geolocation information.
sk: Táto položka obsahuje informácie o geolokácii.

[ctx: @info:tooltip]
en: Show Fullscreen
sk: Zobraziť na celej obrazovke

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate Left
sk: Otočiť doľava

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate Right
sk: Otočiť doprava

[ctx: @info:tooltip]
en: Deselect Item
sk: Zrušiť výber

[ctx: @info:tooltip]
en: Select Item
sk: Vybrať položku

[ctx: @action: context menu]
en: Set as Album Thumbnail
sk: Nastaviť ako náhľad albumu

[ctx: @action: context menu]
en: Set as Tag Thumbnail
sk: Nastaviť ako štítok náhľadu

[ctx: @action:inmenu Pluralized]
en: Move to Trash | Move %1 Files to Trash
sk[0]: Presunúť do koša
sk[1]: Presunúť %1 súbory do koša
sk[2]: Presunúť %1 súborov do koša

[ctx: @action:inmenu Pluralized]
en: Image Quality Sort | Image Quality Sort
sk[0]: Triedenie kvality obrázkov
sk[1]: Triedenie kvality obrázkov
sk[2]: Triedenie kvality obrázkov

[ctx: @action: context menu]
en: Reset Album Icon
sk: Vymazať ikonu albumu

[ctx: @action: context menu]
en: All Albums
sk: Všetky albumy

[ctx: @action: context menu]
en: All Tags
sk: Všetky štítky

[ctx: @action: select tags menu]
en: Select
sk: Vybrať

[ctx: @action: context menu]
en: Children
sk: Deti

[ctx: @action: context menu]
en: Parents
sk: Rodičia

[ctx: @action: deselect tags menu]
en: Deselect
sk: Zrušiť výber

[ctx: @action: context menu]
en: Invert Selection
sk: Invertovať výber

[ctx: @action: group items]
en: Group
sk: Zoskupiť

[ctx: @action:inmenu]
en: Open All Groups
sk: Otvoriť všetky skupiny

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All Groups
sk: Zatvoriť všetky skupiny

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Grouped Images
sk: Zobraziť zoskupené obrázky

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide Grouped Images
sk: Skryť zoskupené obrázky

[ctx: @action:inmenu]
en: Ungroup
sk: Zrušiť zoskupenie

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove From Group
sk: Odstrániť zo skupiny

[ctx: @action:inmenu]
en: Group Selected Here
sk: Tu zoskupiť vybrané

[ctx: @action:inmenu]
en: Group Selected By Time
sk: Zoskupiť vybrané podľa času

[ctx: @action:inmenu]
en: Group Selected By Filename
sk: Zoskupiť vybrané podľa názvu súboru

[ctx: @action:inmenu]
en: Group Selected By Timelapse / Burst
sk: Zoskupiť vybrané podľa timelapse/burst

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove Selected From Groups
sk: Odstrániť vybrané zo skupín

[ctx: @action:inmenu]
en: Ungroup Selected
sk: Zrušiť zoskupenie vybraných

[ctx: @action: context menu]
en: Open With
sk: Otvoriť pomocou

[ctx: @action: open item with other application]
en: Other...
sk: Iné...

[ctx: @action: context menu]
en: Open With...
sk: Otvoriť pomocou...

[ctx: @action: context menu]
en: New Tag...
sk: Nový štítok...

[ctx: @action: context menu]
en: Delete Tag
sk: Odstrániť štítok

[ctx: @action: context menu]
en: Delete Tags
sk: Odstrániť štítky

[ctx: @action: context menu]
en: Mark As Face Tag
sk: Označiť ako štítok tváre

[ctx: @action: context menu]
en: Mark As Face Tags
sk: Označiť ako štítky tváre

[ctx: @action: edit tag properties]
en: Properties...
sk: Vlastnosti...

[ctx: @action: context menu]
en: Unmark Tag As Face
sk: Zrušiť označenie štítku ako tvár

[ctx: @action: context menu]
en: Unmark Tags As Face
sk: Zrušiť označenie štítkov ako tváre

[ctx: @action: context menu]
en: A&ssign Tag
sk: P&riradiť štítok

[ctx: @action: context menu]
en: R&emove Tag
sk: O&dstrániť štítok

[ctx: @action: context menu]
en: Assign Labe&ls
sk: Priradiť &menovky

[ctx: @action: context menu]
en: Date
sk: Dátum

[ctx: @action: context menu]
en: Tag
sk: Štítok

[ctx: @action: context menu]
en: Go To
sk: Prejsť na

[ctx: @action: file open dialog]
en: Open...
sk: Otvoriť...

[ctx: @action: context menu]
en: Open in File Manager
sk: Otvoriť v Správcovi súborov

[ctx: @action: context menu]
en: Import
sk: Importovať

[ctx: @action: context menu]
en: No import tool available
sk: Nie je dostupný žiaden nástroj na import

[ctx: @action: context menu]
en: Export
sk: Exportovať

[ctx: @action: context menu]
en: No export tool available
sk: Nie je dostupný žiaden nástroj na export

[ctx: @action: context menu]
en: Batch Queue Manager
sk: Správca dávkového spracovania

[ctx: @action: context menu]
en: Add to Existing Queue
sk: Pridať do existujúceho radu

en: 1 Item | %1 Items
sk[0]: 1 položka
sk[1]: %1 položky
sk[2]: %1 položiek

[ctx: %1: day of month with two digits, %2: short month name, %3: year]
en: Album Date: %2 %3 %4 - 1 Item | Album Date: %2 %3 %4 - %1 Items
sk[0]: Dátum albumu: %2 %3 %4 - 1 položka
sk[1]: Dátum albumu: %2 %3 %4 - %1 položky
sk[2]: Dátum albumu: %2 %3 %4 - %1 položiek

[ctx: %2: a tag title; %3: number of subtags]
en: %2 including 1 subtag | %2 including %1 subtags
sk[0]: %2 vrátane 1 podštítku
sk[1]: %2 vrátane %1 podštítkov
sk[2]: %2 vrátane %1 podštítkov

[ctx: %2: the previous string (e.g. 'Foo including 7 subtags'); %1: number of items in tag]
en: %2 - 1 Item | %2 - %1 Items
sk[0]: %2 - 1 položka
sk[1]: %2 - %1 položky
sk[2]: %2 - %1 položiek

en: %2 - 1 Item | %2 - %1 Items
sk[0]: %2 - 1 položka
sk[1]: %2 - %1 položky
sk[2]: %2 - %1 položiek

en: Keyword Search - 1 Item | Keyword Search - %1 Items
sk[0]: Hľadanie kľúčových slov - 1 položka
sk[1]: Hľadanie kľúčových slov - %1 položky
sk[2]: Hľadanie kľúčových slov - %1 položiek

en: Advanced Search - 1 Item | Advanced Search - %1 Items
sk[0]: Rozšírené hľadanie - 1 položka
sk[1]: Rozšírené hľadanie - %1 položky
sk[2]: Rozšírené hľadanie - %1 položiek

en: <p>Please select the destination album from the digiKam library to move the selected images into.</p>
sk: <p>Prosím, vyberte cieľový album z knižnice digiKam, kam sa vybrané obrázky presunú.</p>

en: Album "%1"
sk: Album „%1“

en: File Properties
sk: Vlastnosti súboru

[ctx: filename]
en: Name:
sk: Meno:

en: Date:
sk: Dátum:

en: Size:
sk: Veľkosť:

en: Type:
sk: Typ:

[ctx: unknown / invalid image dimension]
en: Unknown
sk: Neznáme

en: Dimensions:
sk: Rozmery:

[ctx: unknown / invalid image aspect ratio]
en: Unknown
sk: Neznáme

en: Aspect Ratio:
sk: Pomer strán:

en: Photograph Properties
sk: Vlastnosti fotografie

en: Make/Model:
sk: Zhotoviteľ/Model:

[ctx: camera lens]
en: Lens:
sk: Objektív:

[ctx: creation date of the image]
en: Created:
sk: Vytvorený:

en: Aperture/Focal:
sk: Clona/Ohnisko:

en: Exposure/Sensitivity:
sk: Expozícia/Citlivosť:

en: Mode/Program:
sk: Režim/Program:

[ctx: camera flash settings]
en: Flash:
sk: Blesk:

en: White Balance:
sk: Vyváženie bielej:

en: Audio/Video Properties
sk: Vlastnosti zvuku/videa

en: Duration:
sk: Trvanie:

en: Frame Rate:
sk: Snímková frekvencia:

en:  fps
sk:  snímky/s

en: Video Codec:
sk: Video kodek:

en: Audio Bit Rate:
sk: Bitový tok audia:

en: Audio Channel Type:
sk: Typ audio kanála:

en: Audio Codec:
sk: Zvukový kodek:

en: digiKam Properties
sk: Vlastnosti digiKam

[ctx: title of the file]
en: Title:
sk: Názov:

[ctx: caption of the file]
en: Caption:
sk: Titulok:

en: Tags:
sk: Štítky:

en: Labels:
sk: Menovky:

en: Album Properties
sk: Vlastnosti albumu

[ctx: @info: item properties]
en: Name:
sk: Meno:

en: Items:
sk: Položky:

en: Collection:
sk: Kolekcia:

en: Category:
sk: Kategória:

[ctx: @info: item properties]
en: Caption:
sk: Titulok:

en: Preview:
sk: Náhľad:

[ctx: Image filter reproducible: Yes]
en: Yes
sk: Áno

[ctx: Image filter reproducible: Partially]
en: Partially
sk: Čiastočne

[ctx: Image filter reproducible: No]
en: No
sk: Nie

en: Reproducible:
sk: Reprodukovateľný:

[ctx: Image filter description]
en: Description:
sk: Popis:

en: Identifier:
sk: Identifikátor:

en: Technical Parameters
sk: Technické parametre

en: <i>Binary Data</i>
sk: <i>Binárne dáta</i>

en: Initializing...
sk: Inicializuje sa...

en: Load Plugins...
sk: Načítať pluginy...

en: Checking ICC repository...
sk: Kontroluje sa repozitár ICC...

en: Loading albums...
sk: Načítavam albumy...

en: <p>The ICC profiles folder seems to be invalid.</p><p>If you want to try setting it again, choose "Yes" here, otherwise choose "No", and the "Color Management" feature will be disabled until you solve this issue.</p>
sk: <p>Zdá sa, že cesta k ICC profilu je neplatná.</p><p>Ak ju chcete teraz nastaviť, vyberte „Áno“, inak vyberte „Nie“. V tom prípade bude, „Správa farieb“ vypnutá až kým tento problém nevyriešite.</p>

en: No item selected (%1 item) | No item selected (%1 items)
sk[0]: Nie je vybraná žiadna položka (%1 položka)
sk[1]: Nie je vybraná žiadna položka (%1 položky)
sk[2]: Nie je vybraná žiadna položka (%1 položiek)

en: No item selected (%1 [%2] item) | No item selected (%1 [%2] items)
sk[0]: Nie je vybraná žiadna položka (%1 [%2] položka)
sk[1]: Nie je vybraná žiadna položka (%1 [%2] položky)
sk[2]: Nie je vybraná žiadna položka (%1 [%2] položiek)

en: No item selected (%1 item. With grouped items: %2) | No item selected (%1 items. With grouped items: %2)
sk[0]: Nie je vybraná žiadna položka (%1 položka. So zoskupenými položkami: %2)
sk[1]: Nie je vybraná žiadna položka (%1 položky. So zoskupenými položkami: %2)
sk[2]: Nie je vybraná žiadna položka (%1 položiek. So zoskupenými položkami: %2)

en:  (%1 of %2)
sk:  (%1 z %2)

en:  (%1 of %2 [%3] )
sk:  (%1 z %2 [%3] )

en:  (%1 of %2. Total with grouped items: %3)
sk:  (%1 z %2. Celkom vrátane zoskupených položiek: %3)

en: %1 item hidden | %1 items hidden
sk[0]: 1 položka skrytá
sk[1]: %1 položky skryté
sk[2]: %1 položiek skrytých

en: Write Metadata to File | Write Metadata to Selected Files
sk[0]: Zapísať metadáta do obrázka
sk[1]: Zapísať metadáta do vybraných obrázkov
sk[2]: Zapísať metadáta do vybraných obrázkov

en: Reread Metadata From File | Reread Metadata From Selected Files
sk[0]: Znova načítať metadáta z obrázku
sk[1]: Znova načítať metadáta z vybraných obrázkov
sk[2]: Znova načítať metadáta z vybraných obrázkov

en: Auto-Detecting Camera...
sk: Automatické hľadanie fotoaparátu...

en: Opening Download Dialog...
sk: Otvára sa dialógové okno sťahovania...

en: Cameras
sk: Fotoaparáty

en: USB Storage Devices
sk: Úložné zariadenia USB

en: Card Readers
sk: Čítačky kariet

en: Add Images...
sk: Pridať obrázky...

en: Adds new items to an Album.
sk: Pridá nové položky do albumu.

en: Add Folders...
sk: Pridať priečinky...

en: Adds new folders to Album library.
sk: Pridá nové priečinky do albumu.

en: Images found in %1
sk: Obrázky nájdené v %1

en: You have chosen a bright color scheme. We switch to a dark icon theme. The icon theme is available after a restart of digiKam.
sk: Vybrali ste si svetlú farebnú schému. Prepneme na tmavú tému pre ikony. Téma pre ikony je k dispozícii po reštarte programu digiKam.

en: You have chosen a dark color scheme. We switch to a bright icon theme. The icon theme is available after a restart of digiKam.
sk: Vybrali ste si tmavú farebnú schému. Prepneme na svetlú tému pre ikony. Téma pre ikony je k dispozícii po reštarte programu digiKam.

[ctx: @title:window]
en: Select Folder to Parse
sk: Vyberte priečinok, ktorý sa má spracovať

[ctx: @title:window]
en: Select Folders to Import into Album
sk: Zvoľte priečinky, ktoré sa naimportujú do albumu

en: <p>Please select the destination album from the digiKam library to import folders into.</p>
sk: <p>Prosím, vyberte cieľový album z knižnice digiKam, kam sa importujú priečinky.</p>

en: The folder %1 is part of the album path and cannot be imported recursively!
sk: Priečinok %1 je súčasťou cesty k albumu a nie je možné ho rekurzívne importovať!

[ctx: @info: setup]
en: Initializing Main View...
sk: Inicializuje sa hlavné okno...

[ctx: @action: setup]
en: &Back
sk: &Späť

[ctx: @action: setup]
en: Forward
sk: Ďalej

[ctx: @action: setup]
en: Refresh
sk: Obnoviť

[ctx: @info: setup]
en: Refresh the current contents.
sk: Aktualizovať aktuálny obsah.

[ctx: @action: setup]
en: &New...
sk: &Nový...

[ctx: @info: setup]
en: Creates a new empty Album in the collection.
sk: Vytvorí nový prázdny album v kolekcii.

[ctx: @action: setup]
en: &Move to Album...
sk: &Presunúť do albumu...

[ctx: @info: setup]
en: Move selected images into an album.
sk: Presunie vybrané obrázky do albumu.

[ctx: @action: setup]
en: &Copy to...
sk: &Kopírovať do...

[ctx: @info: setup]
en: Copy selected images to a target folder.
sk: Skopíruje vybrané obrázky do cieľového priečinka.

[ctx: @action: setup]
en: Delete Album
sk: Odstrániť album

[ctx: @action: setup]
en: Rename...
sk: Premenovať...

[ctx: @action: setup]
en: Properties
sk: Vlastnosti

[ctx: @info: setup]
en: Edit album properties and collection information.
sk: Upraviť vlastnosti albumu a informácie o kolekcii.

[ctx: @action: setup]
en: Write Metadata to Files
sk: Zapísať metadáta do súborov

[ctx: @info: setup]
en: Updates metadata of files in the current album with the contents of digiKam database (file metadata will be overwritten with data from the database).
sk: Aktualizuje metadáta súborov aktuálneho albumu obsahom digiKam databáze (metadáta súborov budú prepísané údajmi z databáze).

[ctx: @action: setup]
en: Reread Metadata From Files
sk: Znova načítať metadáta zo súborov

[ctx: @info: setup]
en: Updates the digiKam database from the metadata of the files in the current album (information in the database will be overwritten with data from the files' metadata).
sk: Aktualizuje údaje v digiKam databáze metadátami súborov aktuálneho albumu (informácie v databáze budú prepísané údajmi z metadát súborov).

[ctx: @action: setup]
en: Open in File Manager
sk: Otvoriť v Správcovi súborov

[ctx: @action: setup]
en: Tag Manager
sk: Správca štítkov

[ctx: @action: new tag]
en: N&ew...
sk: N&ový...

[ctx: @action: setup]
en: Delete
sk: Odstrániť

[ctx: @action: setup]
en: Assign Tag
sk: Priradiť štítok

[ctx: @action: setup]
en: Views
sk: Pohľady

[ctx: @action: Go to thumbnails (icon) view]
en: Thumbnails
sk: Miniatúry

[ctx: @action: View the selected image]
en: Preview
sk: Náhľad

[ctx: @action: Switch to map view]
en: Map
sk: Mapa

[ctx: @action: Switch to table view]
en: Table
sk: Tabuľka

[ctx: @action: setup]
en: Open...
sk: Otvoriť...

[ctx: @info: setup]
en: Open the selected item.
sk: Otvoriť vybranú položku.

[ctx: @action: setup]
en: Open With Default Application
sk: Otvoriť v predvolenom programe

[ctx: @info: setup]
en: Open the selected item with default assigned application.
sk: Otvoriť vybranú položku v predvolenom programe.

[ctx: @action: setup]
en: Image Editor
sk: Editor obrázkov

[ctx: @action: setup]
en: Open the image editor.
sk: Spustiť editor obrázkov.

[ctx: @action: setup]
en: Light Table
sk: Svetelná tabuľa

[ctx: @action: setup]
en: Place onto Light Table
sk: Umiestniť na Svetelnú tabuľu

[ctx: @info: setup]
en: Place the selected items on the light table thumbbar.
sk: Pridať zvolené položky medzi náhľady svetelnej tabule.

[ctx: @action: setup]
en: Add to Light Table
sk: Pridať na Svetelnú tabuľu

[ctx: @info: setup]
en: Add selected items to the light table thumbbar.
sk: Pridá zvolené položky medzi náhľady svetelnej tabule.

[ctx: @action: setup]
en: Batch Queue Manager
sk: Správca dávkového spracovania

[ctx: @action: setup]
en: Add to Current Queue
sk: Pridať do aktuálneho radu

[ctx: @info: setup]
en: Add selected items to current queue from batch manager.
sk: Pridá vybrané položky do aktuálneho radu v Správcovi dávok.

[ctx: @action: setup]
en: Add to New Queue
sk: Pridať do nového radu

[ctx: @info: setup]
en: Add selected items to a new queue from batch manager.
sk: Pridá zvolené položky do nového radu v Správcovi dávok.

[ctx: @action: Import photos from camera]
en: Import
sk: Importovať

[ctx: @action: setup]
en: Write Metadata to Selected Files
sk: Zapísať metadáta do vybraných súborov

[ctx: @action: setup]
en: Reread Metadata From Selected Files
sk: Znova načítať metadáta z vybraných súborov

[ctx: @action: setup]
en: Scan for Faces
sk: Hľadať tváre

[ctx: @action: setup]
en: Find Similar...
sk: Nájsť podobné...

[ctx: @info: setup]
en: Find similar images using selected item as reference.
sk: Nájsť obrázky podobné vybranému referenčnému obrázku.

[ctx: @info: setup]
en: Change the filename of the currently selected item.
sk: Zmeniť názov súboru aktuálne vybranej položky.

[ctx: @action: Non-pluralized]
en: Move to Trash
sk: Presunúť do koša

[ctx: @action: setup]
en: Delete Permanently
sk: Odstrániť natrvalo

[ctx: @action: setup]
en: Delete permanently without confirmation
sk: Trvale odstránit bez potvrdzovania

[ctx: @action: setup]
en: Move to trash without confirmation
sk: Presunúť do koša bez potvrdzovania

[ctx: @action: setup]
en: &Sort Albums
sk: Triediť &albumy

[ctx: @info: setup]
en: Sort Albums in tree-view.
sk: Zoradiť albumy v stromovom zobrazení.

[ctx: @action: setup]
en: By Folder
sk: Podľa priečinka

[ctx: @action: setup]
en: By Category
sk: Podľa kategórie

[ctx: @action: setup]
en: By Date
sk: Podľa dátumu

[ctx: @action: setup]
en: Include Album Sub-Tree
sk: Zahrnúť podstrom albumu

[ctx: @info: setup]
en: Activate this option to show all sub-albums below the current album.
sk: Zapnutím tejto voľby zobrazíte pod aktuálnym albumom všetky jeho podalbumy.

[ctx: @action: setup]
en: Include Tag Sub-Tree
sk: Zahrnúť podstrom štítku

[ctx: @info: setup]
en: Activate this option to show all images marked by the given tag and all its sub-tags.
sk: Aktivovaním tejto voľby zobrazíte všetky obrázky označené danými štítkami a jej podštítkami.

[ctx: @action: setup]
en: Show All Grouped Items As Open
sk: Zobraziť všetky zoskupené položky ako otvorené

[ctx: @info: setup]
en: Activate this option to show all grouped items as open.
sk: Zapnutím tejto voľby zobrazíte všetky zoskupené položky ako otvorené.

[ctx: @action: setup]
en: &Sort Items
sk: &Triediť položky

[ctx: @info: setup]
en: The value by which the images in one album are sorted in the thumbnail view
sk: Hodnota, podľa ktorej sú obrázky z albumu v okne s náhľadmi zotriedené

[ctx: @action: setup]
en: By Name
sk: Podľa mena

[ctx: @action: setup]
en: By Path
sk: Podľa umiestnenia

[ctx: @action: setup]
en: By Creation Date
sk: Podľa dátumu vytvorenia

[ctx: @action: setup]
en: By Modification Date
sk: Podľa dátumu zmeny

[ctx: @action: setup]
en: By File Size
sk: Podľa veľkosti súboru

[ctx: @action: setup]
en: By Rating
sk: Podľa hodnotenia

[ctx: @action: setup]
en: By Image Size
sk: Podľa veľkosti súboru

[ctx: @action: setup]
en: By Aspect Ratio
sk: Podľa pomeru strán

[ctx: @action: setup]
en: By Face type
sk: Podľa typu tváre

[ctx: @action: setup]
en: By Similarity
sk: Podľa podobnosti

[ctx: @action: setup]
en: By Manual and Name
sk: Podľa manuálu a názvu

[ctx: @action: setup]
en: By Manual and Date
sk: Podľa manuálu a dátumu

[ctx: @action: setup]
en: Item Sort &Order
sk: &Smer triedenia obrázkov

[ctx: @info: setup]
en: Defines whether images are sorted in ascending or descending manner.
sk: Určuje, či majú byť obrázky zoradené vzostupne alebo zostupne.

[ctx: @action: setup]
en: Ascending
sk: Vzostupne

[ctx: @action: setup]
en: Descending
sk: Zostupne

[ctx: @action: setup]
en: Separate Items
sk: Oddeliť položky

[ctx: @info: setup]
en: The categories in which the images in the thumbnail view are displayed
sk: Kategórie, v ktorých sú zobrazené obrázky v okne s náhľadmi

[ctx: @action: setup]
en: Flat List
sk: Plochý zoznam

[ctx: @action: setup]
en: By Album
sk: Podľa albumu

[ctx: @action: setup]
en: By Format
sk: Podľa formátu

[ctx: @action: setup]
en: By Month
sk: Podľa mesiaca

[ctx: @action: setup]
en: By Faces
sk: Podľa tvárí

[ctx: @action: setup]
en: Item Separation Order
sk: Poradie triedenia položiek

[ctx: @info: setup]
en: The sort order of the groups of separated items
sk: Spôsob triedenia skupín rozdelených položiek

[ctx: @action: setup]
en: Select All
sk: Vybrať všetko

[ctx: @action: setup]
en: Select None
sk: Zrušiť výber

[ctx: @action: setup]
en: Invert Selection
sk: Invertovať výber

[ctx: @action: setup]
en: Show Thumbbar
sk: Zobraziť panel náhľadov

[ctx: @action: setup]
en: Zoom to 100%
sk: Pôvodná veľkosť

[ctx: @action: setup]
en: Fit to &Window
sk: Prispôsobiť veľkosti &okna

[ctx: @action: setup]
en: Color-Managed View
sk: Pohľad so správou farieb

[ctx: @action: setup]
en: Search...
sk: Hľadať...

[ctx: @action: setup]
en: Advanced Search...
sk: Pokročilé hľadanie...

[ctx: @action: setup]
en: Find Duplicates...
sk: Hľadať duplicity...

[ctx: @action: setup]
en: Database Migration...
sk: Migrácia databázy...

[ctx: @action: setup]
en: Maintenance...
sk: Údržba...

[ctx: @action: setup]
en: Scan for new Items
sk: Hľadať nové položky

[ctx: @action: setup]
en: Add Camera Manually...
sk: Pridať fotoaparát ručne...

[ctx: @info: setup]
en: Loading cameras...
sk: Načítavajú sa fotoaparáty...

[ctx: @action: setup]
en: Exit Preview Mode
sk: Ukončiť režim náhľadu

[ctx: @action: setup]
en: Next Image
sk: Ďalší obrázok

[ctx: @action: setup]
en: Previous Image
sk: Predchádzajúci obrázok

[ctx: @action: setup]
en: First Image
sk: Prvý obrázok

[ctx: @action: setup]
en: Last Image
sk: Posledný obrázok

[ctx: @action: setup]
en: Cu&t
sk: Vys&trihnúť

[ctx: @action: setup]
en: Cut selection to clipboard
sk: Vystrihnúť výber do schránky

[ctx: @action: setup]
en: Edit Titles
sk: Upraviť názvy

[ctx: @action: setup]
en: Edit Comments
sk: Upraviť komentáre

[ctx: @action: setup]
en: Show Assigned Tags
sk: Zobraziť priradené štítky

[ctx: @action: setup]
en: Adjust Exif Orientation Tag
sk: Opraviť EXIF štítok orientácie

[ctx: @action: normal exif orientation]
en: Normal
sk: Normálne

[ctx: @action: setup]
en: Flipped Horizontally
sk: Prevrátené vodorovne

[ctx: @action: setup]
en: Rotated Upside Down
sk: Otočené dolu hlavou

[ctx: @action: setup]
en: Flipped Vertically
sk: Prevrátené zvisle

[ctx: @action: setup]
en: Rotated Right / Horiz. Flipped
sk: Otočené vpravo / Prevrátené vodorovne

[ctx: @action: setup]
en: Rotated Right
sk: Otočené vpravo

[ctx: @action: setup]
en: Rotated Right / Vert. Flipped
sk: Otočené vpravo / Prevrátené zvislo

[ctx: @action: setup]
en: Rotated Left
sk: Otočené vľavo

[ctx: @action: setup]
en: Rotate
sk: Otočiť

[ctx: @action: rotate image left]
en: Left
sk: Vľavo

[ctx: @action: rotate image right]
en: Right
sk: Vpravo

[ctx: @action: setup]
en: Flip
sk: Prevrátiť

[ctx: @action: setup]
en: Horizontally
sk: Horizontálne

[ctx: @action: setup]
en: Vertically
sk: Vertikálne

[ctx: @action: setup]
en: Auto Rotate/Flip Using Exif Information
sk: Automaticky otočiť/prevrátiť pomocou Exif informácie

[ctx: @info: setup]
en: Loading themes...
sk: Načítam motívy...

[ctx: @action: setup]
en: &Themes
sk: &Motívy

[ctx: @info: setup]
en: Loading tools...
sk: Načítavajú sa nástroje...

en: CompactFlash Card Reader
sk: Čítačka kariet CompactFlash

en: Memory Stick Reader
sk: Čítačka kariet Memory Stick

en: SmartMedia Card Reader
sk: Čítačka kariet SmartMedia

en: SD / MMC Card Reader
sk: Čítačka kariet SD / MMC

en: xD Card Reader
sk: Čítačka kariet xD

[ctx: <drive type> "<device name or label>" at <mount path>]
en: %1 "%2" at %3
sk: %1 "%2" na %3

[ctx: <drive type> at <mount path>]
en: %1 at %2
sk: %1 na %2

en: Cannot access the storage device.
sk: Nie jemožné pristupovať k úložnému zariadeniu.

en: Images on %1
sk: Obrázky na %1

en: The specified device ("%1") is not valid.
sk: Zariadenie ("%1") je neplatné.

en: The specified camera ("%1") is not supported.
sk: Fotoaparát ("%1") nie je podporovaný.

[ctx: @title Main Tools]
en: Main Tools
sk: Hlavné nástroje

[ctx: @title Post Processing Tools]
en: Post-Processing
sk: Následné spracovanie

[ctx: @title Export Tools]
en: Export
sk: Exportovať

[ctx: @title Import Tools]
en: Import
sk: Importovať

note: i18n: ectx: Menu (Browse)
en: &Browse
sk: &Prechádzať

note: i18n: ectx: Menu (Tag)
en: T&ag
sk: Štít&ok

note: i18n: ectx: Menu (Image)
en: &Item
sk: Položka

note: i18n: ectx: Menu (Edit)
en: &Edit
sk: &Upraviť

note: i18n: ectx: Menu (View)
en: &View
sk: &Zobraziť

note: i18n: ectx: Menu (Tools)
en: &Tools
sk: Nás&troje

note: i18n: ectx: Menu (Import)
en: I&mport
sk: I&mportovať

note: i18n: ectx: Menu (Export)
en: &Export
sk: &Exportovať

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sk: Na&stavenia

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
sk: &Pomocník

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sk: Hlavný panel nástrojov

en: Open camera dialog at "path"
sk: Otvoriť dialógové okno fotoaparátu v "path"

en: Open camera dialog for the device with Solid UDI "udi"
sk: Otvoriť okno fotoaparátu pre zariadenie pomocou Solid UDI "udi"

en: Automatically detect and open a connected gphoto2 camera
sk: Automaticky zistiť a otvoriť gphoto2 fotoaparát

en: Start digikam with the SQLite database file found in the directory "dir"
sk: Spustiť digiKam s databázovým súborom SQLite v adresári "dir"

en: Start digikam with the configuration file "config"
sk: Spustiť digiKam so súborom databázy z adresára "config"

en: Run-time Qt SQLite or MySQL database plugin is not available. please install it.
    There is no database plugin installed on your computer.
sk: Zásuvný modul pre Qt4 SQLite alebo MySQL databázu nie je dostupný - prosím, nainštalujte ho.
    Na vašom počítači nemáte nainštalovaný žiaden zásuvný modul databáz.

en: Run-time Qt SQLite or MySQL database plugin are not available. Please install it.
    Database plugins installed on your computer are listed below.
sk: Zásuvný modul pre Qt4 SQLite alebo MySQL databázu nie je dostupný - prosím, nainštalujte ho.
    Tieto zásuvné moduly databáz máte nainštalované na vašom počítači:

en: %1 Image (%2)
sk: %1 Obrázok (%2)

en: TIFF Image (*.tiff *.tif)
sk: Obrázok TIFF (*.tiff *.tif)

en: JPEG Image (*.jpg *.jpeg *.jpe)
sk: Obrázok JPEG (*.jpg *.jpeg *.jpe)

en: JPEG2000 Image (*.jp2 *.j2k *.jpx *.pgx)
sk: Obrázok JPEG2000 (*.jp2 *.j2k *.jpx *.pgx)

en: Progressive Graphics file (*.pgf)
sk: Súbor Progressive Graphics file (*.pgf)

en: Raw Images (%1)
sk: Obrázky RAW (%1)

en: All supported files (%1)
sk: Všetky podporované súbory (%1)

[ctx: go to previous image]
en: Back
sk: Späť

[ctx: go to next image]
en: Forward
sk: Ďalej

en: Add a Face Tag
sk: Pridať štítok tváre

en: Clear all faces on this image
sk: Vymazať všetky tváre na tomto obrázku

en: Show Face Tags
sk: Zobraziť štítky tvárí

en: Show Fullscreen
sk: Zobraziť na celej obrazovke

en: Albums
sk: Albumy

en: Dates
sk: Dátumy

[ctx: Fuzzy Search images, as duplicates, sketch, searches by similarities]
en: Similarity
sk: Podobnosť

[ctx: Search images on a map]
en: Map
sk: Mapa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Labels
sk: Menovky

en: Scan collection for faces
sk: Hľadať v kolekcii tváre

en: Welcome to Face Management in digiKam. If this is your first time using this feature, please consider using the Help Box in the Bottom Left Side Panel.
sk: Vitajte v Správcovi tvárí digiKamu. Ak túto funkciu používate prvýkrát, zvážte, prosím použitie tlačidla pomocníka v spodnej časti panela na ľavej strane.

[ctx: Browse images sorted by depicted people]
en: People
sk: Ľudia

[ctx: Advanced search images, access stored searches]
en: Search
sk: Hľadať

en: Open Tag Manager
sk: Otvoriť Správcu štítkov

en: No Tags
sk: (Žiadne štítky)

en: Existing Tags
sk: Existujúce štítky

en: No Tags Album
sk: Album bez štítkov

en: Tags
sk: Štítky

en: Time Unit:
sk: Časová jednotka:

en: Day
sk: Deň

en: Week
sk: Týždeň

en: Month
sk: Mesiac

en: Year
sk: Rok

en: <p>Select the histogram time unit.</p><p>You can change the graph decade to zoom in or zoom out over time.</p>
sk: <p>Vyberte časovú jednotku histogramu.</p><p>Môžete zmeniť dekácu grafu, čím priblížite alebo oddialite zobrazenie v čase.</p>

en: <p>Select the histogram scale.</p><p>If the date's maximal counts are small, you can use the linear scale.</p><p>Logarithmic scale can be used when the maximal counts are big; if it is used, all values (small and large) will be visible on the graph.</p>
sk: <p>Tu môžete zvoliť rozsah histogramu. </p><p>Ak je veľkosť obrázka malá, môžete použiť lineárny rozsah.</p><p>Pri väčších veľkostiach je vhodné použiť logaritmický. Tak budú vidieť na grafe malé i veľké hodnoty.</p>

[ctx: @info: timeline sidebar]
en: Linear
sk: Lineárna

[ctx: @info: timeline sidebar]
en: Logarithmic
sk: Logaritmický

en: Clear current selection
sk: Vyčistiť aktuálny výber

en: If you press this button, the current date selection on the time-line will be cleared.
sk: Ak stlačíte toto tlačidlo, aktuálny výber dátumu na časovej osi sa odstráni.

en: Save current selection to a new virtual Album
sk: Uložiť aktuálny výber do nového virtuálneho albumu

en: If you press this button, the dates selected on the time-line will be saved to a new search virtual Album using the name set on the left.
sk: Ak stlačíte toto tlačidlo, všetky dátumy na časovej osi sa uložia do nového virtuálneho albumu hľadania pod názvom zadaným vľavo.

en: Timeline
sk: Časová os

en: no item
sk: žiadna položka

en: 1 item | %1 items
sk[0]: 1 položka
sk[1]: %1 položky
sk[2]: %1 položiek

[ctx: Filters as in Search type Filters]
en: Filters
sk: Filtre

en: Cannot open the root album. It is not a physical location.
sk: Nedá sa otvoriť koreňový album. Nejedná sa o fyzické umiestnenie.

en: Fuzzy Sketch Search
sk: Fuzzy vyhľadávanie skíc

en: Fuzzy Image Search
sk: Fuzzy vyhľadávanie obrázkov

en: Map Search
sk: Vyhľadávanie máp

en: Last Search
sk: Posledné hľadanie

[ctx: @info: item icon view]
en: The storage location of this image
    is currently not available
sk: Úložisko, na ktorom sa nachádza
    tento obrázok je momentálne nedostupné

[ctx: @title: item icon view]
en: Tools
sk: Nástroje

en: Undo
sk: Vrátiť späť

en: Restore
sk: Obnoviť

en: Delete...
sk: Odstrániť...

en: Selected Items Permanently
sk: Označené položky natrvalo

en: All Items Permanently
sk: Všetky položky natrvalo

en: Confirm Undo
sk: Potvrdiť krok späť

en: Are you sure you want to restore %1 item? | Are you sure you want to restore %1 items?
sk[0]: Ste si istý, že chcete obnoviť %1 položku?
sk[1]: Ste si istý, že chcete obnoviť %1 položky?
sk[2]: Ste si istý, že chcete obnoviť %1 položiek?

en: Confirm Restore
sk: Potvrdiť obnovenie

en: Confirm Deletion
sk: Potvrdiť odstránenie

en: Are you sure you want to delete %1 item permanently? | Are you sure you want to delete %1 items permanently?
sk[0]: Ste si istý, že chcete trvalo odstrániť %1 položku?
sk[1]: Ste si istý, že chcete trvalo odstrániť %1 položky?
sk[2]: Ste si istý, že chcete trvalo odstrániť %1 položiek?

en: Are you sure you want to delete ALL items permanently?
sk: Ste si istý, že chcete nevratne odstrániť VŠETKY položky?

en: Selection
sk: Výber

en: Delete
sk: Odstrániť

en: %1/%2 items selected
sk: %1/%2 vybraných položiek

en: ...and much more.
sk: ...a oveľa viac.

en: New Features
sk: Nové funkcie

en: About
sk: O aplikácii

en: digiKam is an open source photo management program designed to import, organize, enhance, search and export your digital images to and from your computer.
sk: digiKam je open source správca fotografií navrhnutý na import, organizovanie, úpravu, vyhľadávanie a export digitálnych obrázkov vo vašom počítači.

en: Currently, you are in the Album view mode of digiKam. Albums are the places where your files are stored, and are identical to the folders on your hard disk.
sk: Teraz sa nachádzate v režime prezerania albumov. Albumy sú miesta, kde sú uložené vaše súbory a zodpovedajú priečinkom na vašom pevnom disku.

en: The <a href="https://www.digikam.org">digiKam homepage</a> provides information about new versions of digiKam.
sk: <a href="https://www.digikam.org">Domovská stránka digiKamu</a> poskytuje informácie o nových verziách.

en: Welcome to digiKam %1
sk: Víta vás digiKam %1

en: Author:
sk: Autor:

en: Location:
sk: Umiestnenie:

en: Hide grouped items
sk: Skryť zoskupené položky

en: Ignore grouping
sk: Ignorovať zoskupenie

en: Show grouping in tree
sk: Zobrazovať zoskupenie v strome

en: Audio/video properties
sk: Vlastnosti zvuku/videa

en: Audio bitrate
sk: Dátový tok zvuku

en: Audio channel type
sk: Typ zvukového kanála

en: Audio Codec
sk: Zvukový kodek

en: Duration
sk: Trvanie

en: Frame rate
sk: Snímková frekvencia

en: Video codec
sk: Video kodek

en: Configure column "%1"
sk: Nastaviť stĺpec "%1"

[ctx: @title: tableview]
en: digiKam properties
sk: Vlastnosti digiKam

[ctx: @title: tableview]
en: Rating
sk: Hodnotenie

[ctx: @title: tableview]
en: Pick label
sk: Menovka výberu

[ctx: @title: tableview]
en: Color label
sk: Farebná menovka

[ctx: @title: tableview]
en: Title
sk: Názov

[ctx: @title: tableview]
en: Caption
sk: Titulok

[ctx: @title: tableview]
en: Tags
sk: Štítky

[ctx: @info: tableview]
en: Rating
sk: Hodnotenie

[ctx: @info: tableview]
en: Pick label
sk: Menovka výberu

[ctx: @info: tableview]
en: Color label
sk: Farebná menovka

[ctx: @info: tableview]
en: Title
sk: Názov

[ctx: @info: tableview]
en: Caption
sk: Titulok

[ctx: @info: tableview]
en: Tags
sk: Štítky

[ctx: @info: tableview]
en: None
sk: Žiadne

[ctx: @info: tableview]
en: Rejected
sk: Odmietnutý

[ctx: @info: tableview]
en: Pending
sk: Čakajúci

[ctx: @info: tableview]
en: Accepted
sk: Akceptovaný

[ctx: @info: tableview]
en: Red
sk: Červená

[ctx: @info: tableview]
en: Orange
sk: Oranžová

[ctx: @info: tableview]
en: Yellow
sk: Žltá

[ctx: @info: tableview]
en: Green
sk: Zelená

[ctx: @info: tableview]
en: Blue
sk: Modrá

[ctx: @info: tableview]
en: Magenta
sk: Purpurová

[ctx: @info: tableview]
en: Gray
sk: Šedá

[ctx: @info: tableview]
en: Black
sk: Čierna

[ctx: @info: tableview]
en: White
sk: Biela

en: File properties
sk: Vlastnosti súboru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, m_tableWidget)
en: Filename
sk: Názov súboru

en: Path
sk: Cesta

en: Size
sk: Veľkosť

en: Last modified
sk: Posledná zmena

[ctx: @item: tableview]
en: Human readable
sk: Ľuďmi čitateľné

[ctx: @item: tableview]
en: Plain
sk: Obyčajné

en: Display format
sk: Formát zobrazenia

en: Geo properties
sk: Vlastnosti Geo

en: Geotagged
sk: S geografickou polohou

en: Coordinates
sk: Súradnice

en: Altitude
sk: Výška

[ctx: @info: tableview]
en: Yes
sk: Áno

[ctx: @info: tableview]
en: No
sk: Nie

en: Metric units
sk: Metrické jednotky

en: Imperial units
sk: Imperiálne jednotky

en: Item properties
sk: Vlastnosti položky

en: Width
sk: Šírka

en: Height
sk: Výška

en: Dimensions
sk: Rozmery

en: Pixel count
sk: Počet pixelov

en: Bit depth
sk: Bitová hĺbka

en: Color mode
sk: Farebný mód

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_currentRelations)
en: Type
sk: Typ

en: Creation date/time
sk: Čas/Dátum vytvorenia

en: Digitization date/time
sk: Čas/dátum digitalizácie

en: Aspect ratio
sk: Pomer strán

en: Similarity
sk: Podobnosť

[ctx: @info: tableview]
en: Photo properties
sk: Vlastnosti fotografie

[ctx: @title: tableview]
en: Camera maker
sk: Výrobca fotoaparátu

[ctx: @title: tableview]
en: Camera model
sk: Model fotoaparátu

[ctx: @title: tableview]
en: Lens
sk: Objektív

[ctx: @title: tableview]
en: Aperture
sk: Clona

[ctx: @title: tableview]
en: Focal length
sk: Ohnisková vzdialenosť

[ctx: @title: tableview]
en: Exposure
sk: Expozícia

[ctx: @title: tableview]
en: Sensitivity
sk: Citlivosť

[ctx: @title: tableview]
en: Mode/program
sk: Režim/Program

[ctx: @title: tableview]
en: Flash
sk: Blesk

[ctx: @title: tableview]
en: White balance
sk: Vyváženie bielej

[ctx: @info: tableview]
en: Fraction
sk: Zlomok

[ctx: @info: tableview]
en: Rational
sk: Racionálny

[ctx: @info: tableview]
en: Format
sk: Formát

[ctx: @info: tableview]
en: Seconds
sk: Sekundy

[ctx: @info: tableview]
en: Milliseconds
sk: Milisekundy

[ctx: @info: tableview]
en: Microseconds
sk: Mikrosekundy

[ctx: @info: tableview]
en: Unit
sk: Jednotka

en: Thumbnail
sk: Náhľad

en: Remove this column
sk: Odstrániť tento stĺpec

en: Configure this column
sk: Nastaviť tento stĺpec

[ctx: @item: component info]
en: LibGphoto2 support
sk: Podpora pre LibGphoto2

[ctx: @item: component info]
en: No
sk: Nie

[ctx: @item: component info]
en: Baloo support
sk: Podpora pre Baloo

[ctx: @item: component info]
en: Yes
sk: Áno

[ctx: @item: component info]
en: Media player support
sk: Podpora pre Media player

[ctx: @item: component info]
en: DBus support
sk: Podpora pre DBus

[ctx: @item: component info]
en: Panorama support
sk: Podpora pre panorámu

[ctx: @item: component info]
en: HTML Gallery support
sk: Podpora pre HTML galériu

[ctx: @item: component info]
en: Calendar support
sk: Podpora kalendára

[ctx: @item: component info]
en: Database backend
sk: Backend databázy

en: Auto Levels
sk: Automatické úrovne

en: Normalize
sk: Normalizovať

en: Equalize
sk: Vyrovnať

en: Stretch Contrast
sk: Roztiahnuť kontrast

en: Auto Exposure
sk: Automatická korekcia expozície

[ctx: @info]
en: A tool to convert to black and white
sk: Nástroj na prevod na čiernobielu

[ctx: @title]
en: Channel Mixer
sk: Mixer kanálov

en: Color Balance
sk: Vyváženie farieb

en: Adjust color balance.
sk: Úprava farebného vyváženia.

[ctx: @title]
en: Color Balance
sk: Vyváženie farieb

en: Convert to 8 bits
sk: Previesť do 8 bitov

[ctx: @info]
en: A tool to convert color depth to 8 bits
sk: Nástroj na prevod obrázkov do 8 bitovej farebnej hĺbky

[ctx: @title]
en: Convert to 16 bits
sk: Previesť do 16 bitov

[ctx: @title]
en: Curves Adjust
sk: Úprava kriviek

[ctx: @info]
en: Perform curves adjustments.
sk: Vykonať úpravy kriviek.

[ctx: @label: colcor properties]
en: Channel:
sk: Kanál:

[ctx: @item: colcor properties]
en: Luminosity
sk: Jas

[ctx: @item: colcor properties]
en: Red
sk: Červená

[ctx: @item: colcor properties]
en: Green
sk: Zelená

[ctx: @item: colcor properties]
en: Blue
sk: Modrá

[ctx: @item: colcor properties]
en: Alpha
sk: Alfa

[ctx: @action: open file dialog]
en: Load...
sk: Načítať...

[ctx: @info: open file dialog]
en: Load all parameters from settings text file.
sk: Načítať všetky parametre z textového súboru.

[ctx: @info]
en: A tool to adjust color curves
sk: Nástroj na úpravu farebných kriviek

[ctx: @title]
en: Invert Colors
sk: Invertovať farby

[ctx: @title]
en: White Balance
sk: Vyváženie bielej

[ctx: @title]
en: Convert RAW To DNG
sk: Konvertovať RAW do DNG

en: Output file type:
sk: Typ výstupného súboru:

en: Same as input
sk: Rovnaký ako vstup

en: Shell Script:
sk: Shellový skript:

en: Enter script for execution. Use $INPUT and $OUTPUT for input / output filenames (with special characters escaped). These would be substituted before shell execution.
sk: Zadajte skript, ktorý sa spustí. Pre názvy vstupných, resp. výstupných súborov použite $INPUT, resp. $OUTPUT (špeciálne znaky sú ošetrené). Tieto premenné shell pred spustením nahradí hodnotami.

en: <b>Note:</b> Environment variables TITLE, COMMENTS, COLORLABEL, PICKLABEL, RATING and TAGSPATH (separated by ;) are available.
sk: <b>Poznámka:</b> Sú dostupné premenné prostredia TITLE, COMMENTS, COLORLABEL, PICKLABEL, RATING a TAGSPATH (ako oddeľovač sa používa ;).

en: User Script: No script.
sk: Používateľský skript: Žiadny skript.

en: User Script: Timeout from script.
sk: Používateľský skript: Čas vypršal.

en: User Script: Failed to start script.
sk: Používateľský skript: Skript sa nepodarilo spustiť.

en: User Script: Script process crashed.
sk: Používateľský skript: Proces skriptu spadol.

en: User Script: Command not found.
sk: Používateľský skript: Príkaz nebol nájdený.

[ctx: @title]
en: Add Border
sk: Pridať orámovanie

en: Check this if you want the watermark to use the given size of the font or the image without any adjustment to the actual image.
sk: Vyberte, ak chcete, aby vodoznak použil zadanú veľkosť písma alebo obrázka bez prispôsobenia sa aktuálnemu obrázku.

en: Use Absolute Size
sk: Použiť absolútnu veľkosť

en: Image
sk: Obrázok

en: Image settings
sk: Nastavenie obrázka

en: Click to select watermark image.
sk: Kliknite sem pre výber obrázka s vodoznakom.

en: Check this if you want the watermark to ignore its own aspect ratio and use the image's aspect ratio instead.
sk: Vyberte, ak chcete, aby sa pomer strán vodoznaku prispôsobil pomeru strán obrázka.

en: Ignore Watermark aspect Ratio
sk: Ignorovať pomer strán vodoznaku

en: Opacity of watermark
sk: Nepriehľadnosť vodoznaku

en: Text settings
sk: Nastavenie textu

en: Choose the font type and style. Size is auto calculated.
sk: Vyberte typ a štýl písma. Veľkosť je vypočítaná automaticky.

en: Set the font color to use here.
sk: Tu vyberte farbu písma.

en: Set the opacity of the watermark text. 100 is fully opaque, 0 is fully transparent.
sk: Nastavte mieru nepriehľadnosti textu vodoznaku. 100 znamená plnú sýtosť a 0 priehľadnosť.

en: Check this if you want a background fill behind the text.
sk: Vyberte, ak chcete vyplniť pozadie za textom.

en: Use background
sk: Použiť pozadie

en: Set the opacity of the watermark background. 100 is fully opaque, 0 is fully transparent.
sk: Nastavte nepriehľadnosť pozadia vodoznaku. 100 znamená plnú sýtosť a 0 priehľadnosť.

en: Specific Location
sk: Špecifické umiestnenie

en: Random Repetition
sk: Náhodné opakovanie

en: When you choose to have the watermark repeated many times in the placement combo box, you can specify here whether the repetition.
sk: Ak si v nastavení umiestnenia vyberiete opakovanie vodoznaku, tu si ho môžete upraviť.

en: Density of watermark repetition (Disabled in "Specific Location" mode)
sk: Hustota opakovania vodoznaku (Nedostupné v režime "Špecifické umiestnenie")

en: When you choose to have the watermark repeated randomly in the placement combo box, you can specify here to randomly rotate the watermark (0, 90, 180, 270 degrees).
sk: Ak si v nastavení umiestnenia vyberiete náhodné opakovanie vodoznaku, môžete sem zadať náhodné natočenie vodoznaku (0, 90, 180 alebo 270 stupňov).

en: Randomize watermark orientation (Enabled in "Random Repetition" mode only)
sk: Náhodné otočenie vodoznaku (Dostupné iba v režime "Náhodné opakovanie")

[ctx: @item: placement position]
en: Top left
sk: Vľavo hore

[ctx: @item: placement position]
en: Top right
sk: Vpravo hore

[ctx: @item: placement position]
en: Bottom left
sk: Vľavo dolu

[ctx: @item: placement position]
en: Bottom right
sk: Vpravo dolu

[ctx: @item: placement position]
en: Center
sk: Vycentrovať

en: 180 degrees
sk: 180 stupňov

en: Smoothness:
sk: Jemnosť:

en: A smoothness of 0 has no effect, 1 and above determine the Gaussian blur matrix radius that determines how much to blur the image.
sk: Vyhladzovanie 0 nemá žiaden efekt, 1 a vyššie určujú polomer Gaussovej rozmazávacej matice, ktorá definuje stupeň rozmazania obrázka.

[ctx: @title]
en: Hot Pixels
sk: Vypálené pixely

[ctx: @info]
en: A tool to fix hot pixels
sk: Nástroj na opravu vypálených pixelov

en: Lens Auto-Correction
sk: Autokorekcia objektívu

en: <b>Use Metadata</b> option will parse images' information at queue run-time to find relevant lens features.
sk: Možnosť <b>Použiť metadáta</b> povolí čítanie informácií o obrázku počas čakania v poradí na účely zistenia dôležitých informácií o objektíve.

en: Cannot find all lens information to process lens auto-corrections
sk: Nepodarilo sa zistiť všetky informácie o objektíve potrebných na uskutočnenie automatickej opravy

[ctx: @title]
en: Lens Auto-Correction
sk: Autokorekcia objektívu

[ctx: @title]
en: Local Contrast
sk: Miestny kontrast

[ctx: @title]
en: Noise Reduction
sk: Redukcia šumu

en: Visit CImg library website
sk: Navštíviť web knižnice CImg

en: Reduce Uniform Noise
sk: Odstrániť rovnomerný šum

en: Reduce JPEG Artifacts
sk: Odstrániť JPEG artefakty

en: Reduce Texturing
sk: Odstrániť textúrovanie

en: <p>Select the filter preset to use for photograph restoration here:</p><p><b>None</b>: Most common values. Puts settings to default.<br/><b>Reduce Uniform Noise</b>: reduce small image artifacts such as sensor noise.<br/><b>Reduce JPEG Artifacts</b>: reduce large image artifacts, such as a JPEG compression mosaic.<br/><b>Reduce Texturing</b>: reduce image artifacts, such as paper texture, or Moire patterns on scanned images.</p>
sk: <p>Tu vyberte predvolené nastavenie filtra pre reštaurovanie fotografie:</p><p><b>Žiadny</b>: Najbežnejšie hodnoty. Nastaví na východzie.<br/><b>Odstrániť rovnomerný šum</b>: odstráni malé obrazové artefakty ako senzorový šum.<br/><b>Odstrániť JPEG artefakty</b>: odstráni veľké obrazové artefakty ako mozaika JPEG kompresie.<br/><b>Odstrániť textúrovanie</b>: odstráni obrazové artefakty ako papierová textúra alebo Moivrove vzory naskenovaného obrázka.</p>

[ctx: @title]
en: Restoration
sk: Reštaurovanie

[ctx: @title]
en: Color Effects
sk: Farebné efekty

[ctx: @title]
en: Film Grain
sk: Filmové zrnenie

en: Pick Label:
sk: Menovka výberu:

en: Color Label:
sk: Farebný štítok:

en: Rating:
sk: Hodnotenie:

[ctx: @title]
en: Apply Metadata Template
sk: Použiť šablónu metadát

[ctx: @title]
en: Exif:
sk: EXIF:

[ctx: @item: exif namespace]
en: Completely
sk: Úplne

[ctx: @item: exif namespace]
en: Date
sk: Dátum

[ctx: @item: exif namespace]
en: XPKeywords
sk: XPKľúčové slová

[ctx: @item: exif namespace]
en: Comment and description
sk: Komentár a popis

[ctx: @title]
en: Iptc:
sk: IPTC:

[ctx: @item: iptc namespace]
en: Completely
sk: Úplne

[ctx: @item: iptc namespace]
en: Date
sk: Dátum

[ctx: @title]
en: Xmp:
sk: XMP:

[ctx: @item: xmp namespace]
en: Completely
sk: Úplne

[ctx: @item: xmp namespace]
en: Date
sk: Dátum

[ctx: @item: xmp namespace]
en: Exif
sk: EXIF

[ctx: @info]
en: Remove Metadata: Not the last tool in the list.
sk: Odstrániť metadáta: Toto nie je posledný nástroj v zozname.

[ctx: @title]
en: Time Adjust
sk: Oprava času

en: Auto-Crop
sk: Automatické orezanie

en: Position:
sk: Pozícia:

en: Set here the top left selection corner position for cropping.
sk: Tu môžete nastaviť ľavý roh výberu orezania.

en: Set here the width selection for cropping.
sk: Tu môžete nastaviť šírku výberu orezania.

en: Set here the height selection for cropping.
sk: Tu môžete nastaviť výšku výberu orezania.

[ctx: @item: orientation]
en: Horizontal
sk: Vodorovne

[ctx: @item: orientation]
en: Vertical
sk: Zvisle

[ctx: @label]
en: Flip:
sk: Prevrátiť:

en: Preset Length:
sk: Predvolená dĺžka:

en: Tiny (1 pixel) | Tiny (%1 pixels)
sk[0]: Drobná (1 pixel):
sk[1]: Drobná (%1 pixle):
sk[2]: Drobná (%1 pixlov):

en: Small (1 pixel) | Small (%1 pixels)
sk[0]: Malá (1 pixel):
sk[1]: Malá (%1 pixle):
sk[2]: Malá (%1 pixlov):

en: Medium (1 pixel) | Medium (%1 pixels)
sk[0]: Stredná (1 pixel):
sk[1]: Stredná (%1 pixle):
sk[2]: Stredná (%1 pixlov):

en: Big (1 pixel) | Big (%1 pixels)
sk[0]: Veľká (1 pixel):
sk[1]: Veľká (%1 pixle):
sk[2]: Veľká (%1 pixlov):

en: Large (1 pixel) | Large (%1 pixels)
sk[0]: Väčšia (1 pixel):
sk[1]: Väčšia (%1 pixle):
sk[2]: Väčšia (%1 pixlov):

en: Huge (1 pixel) | Huge (%1 pixels)
sk[0]: Obrovská (1 pixel):
sk[1]: Obrovská (%1 pixle):
sk[2]: Obrovská (%1 pixlov):

en: Use Custom Length
sk: Použiť vlastnú dĺžku

en: Use Percentage
sk: Použiť percentá

en:  Pixels
sk:  Pixely

[ctx: @title]
en: Use Exif Orientation
sk: Použiť Exif orientáciu

[ctx: @item: angle]
en: 90 degrees
sk: 90 stupňov

[ctx: @item: angle]
en: 180 degrees
sk: 180 stupňov

[ctx: @item: angle]
en: 270 degrees
sk: 270 stupňov

[ctx: @item: angle]
en: Custom
sk: Vlastné

[ctx: @label]
en: Angle:
sk: Uhol:

en: Lossless HEIF files
sk: Bezstratové súbory HEIF

en: HEIF quality:
sk: Kvalita HEIF:

en: JPEG quality:
sk: Kvalita JPEG:

en: <p>The JPEG quality:</p><p><b>1</b>: low quality (high compression and small file size)<br/><b>50</b>: medium quality<br/><b>75</b>: good quality (default)<br/><b>100</b>: high quality (no compression and large file size)</p><p><b>Note: JPEG always uses lossy compression.</b></p>
sk: <p>Kvalita pre JPEG obrázky:</p><p><b>1</b>: nízka kvalita (vysoká kompresia a malá veľkosť súborov)<br/><b>50</b>: stredná kvalita<br/><b>75</b>: dobrá kvalita (prednastavené)<br/><b>100</b>: vysoká kvalita (bez kompresie a veľká veľkosť súborov)</p><p><b>Pozor: JPEG vždy použiva stratový kompresný algoritmus.</b></p>

en: <font color='red'><i>Warning: <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/JPEG'>JPEG</a> is a lossy image compression format.</i></font>
sk: <font color='red'><i>Varovanie: <a href='http://sk.wikipedia.org/wiki/JPEG'>JPEG</a> je obrazovým formátom so stratovou kompresiou.</i></font>

en: 4:4:4 (best quality)
sk: 4:4:4 (najlepšia kvalita)

en: 4:2:2 (good quality)
sk: 4:2:2 (dobrá kvalita)

en: 4:2:0 (low quality)
sk: 4:2:0 (nízka kvalita)

en: 4:1:1 (low quality)
sk: 4:1:1 (nízka kvalita)

en: Lossless JPEG 2000 files
sk: Bezstratové súbory JPEG 2000

en: <p>Toggle lossless compression for JPEG 2000 images.</p><p>If this option is enabled, a lossless method will be used to compress JPEG 2000 pictures.</p>
sk: <p>Prepína kompresiu pre JPEG 2000 obrázky.</p><p>Ak zapnete túto možnosť, použije sa bezstratová metóda pre kompresiu JPEG 2000 obrázkov.</p>

en: JPEG 2000 quality:
sk: Kvalita JPEG 2000:

en: <p>The quality value for JPEG 2000 images:</p><p><b>1</b>: low quality (high compression and small file size)<br/><b>50</b>: medium quality<br/><b>75</b>: good quality (default)<br/><b>100</b>: high quality (no compression and large file size)</p><p><b>Note: JPEG 2000 is not a lossless image compression format when you use this setting.</b></p>
sk: <p>Hodnota kvality pre JPEG 2000 obrázky:</p><p><b>1</b>:nízka kvalita (vysoká kompresia a malá veľkosť súborov)<br/><b>50</b>:stredná kvalita<br/><b>75</b>: dobrá kvalita (prednastavené)<br/><b>100</b>: vysoká kvalita (bez kompresie a veľká veľkosť súborov)</p><p><b>Pozor: JPEG 2000 nie je bezstratový kompresný formát, keď použijete toto nastavenie.</b></p>

en: Lossless PGF files
sk: Bezstratové súbory PGF

en: <p>Toggle lossless compression for PGF images.</p><p>If this option is enabled, a lossless method will be used to compress PGF pictures.</p>
sk: <p>Prepína kompresiu pre PGF obrázky.</p><p>Ak zapnete túto možnosť, použije sa bezstratová metóda pre kompresiu PGF obrázkov.</p>

en: PGF quality:
sk: Kvalita PGF:

en: <p>The quality value for PGF images:</p><p><b>1</b>: high quality (no compression and large file size)<br/><b>3</b>: good quality (default)<br/><b>6</b>: medium quality<br/><b>9</b>: low quality (high compression and small file size)</p><p><b>Note: PGF is not a lossless image compression format when you use this setting.</b></p>
sk: <p>Hodnota kvality pre PGF obrázky:</p><p><b>1</b>: vysoká kvalita (žiadna kompresia a veľká veľkosť súborov)<br/><b>3</b>: dobrá kvalita (prednastavené)<br/><b>6</b>: stredná kvalita<br/><b>9</b>: nízka kvalita (veľká kompresia a malá veľkosť súborov)</p><p><b>Pozor: PGF nie je bezstratový kompresný formát, keď použijete toto nastavenie.</b></p>

en: PNG compression:
sk: Kompresia PNG:

en: <p>The compression value for PNG images:</p><p><b>1</b>: low compression (large file size but short compression duration - default)<br/><b>5</b>: medium compression<br/><b>9</b>: high compression (small file size but long compression duration)</p><p><b>Note: PNG is always a lossless image compression format.</b></p>
sk: <p>Hodnota kompresie pre PNG obrázky:</p><p><b>1</b>: nízka kompresia (veľké súbory ale krátke trvanie kompresie - prednastavené)<br/><b>5</b>: stredná kompresia<br/><b>9</b>: vysoká kompresia (malá veľkosť súborov ale dlhé trvanie kompresie)</p><p><b>Pozor: PNG je bezstratový kompresný formát.</b></p>

en: Compress TIFF files
sk: Komprimovať TIFF súbory

en: <p>Toggle compression for TIFF images.</p><p>If this option is enabled, the final size of the TIFF image is reduced.</p><p>A lossless compression format (Deflate) is used to save the file.</p>
sk: <p>Prepína kompresiu TIFF obrázkov.</p><p>Ak zapnete túto možnosť, môžete zmenšiť finálnu veľkosť TIFF obrázka.</p><p>Súbory sa ukladajú v bezstratovom kompresnom formáte (Deflate).</p>

en: Adjust Curve
sk: Opraviť krivku

[ctx: @title]
en: Adjust Curves
sk: Opraviť krivky

[ctx: @action]
en: Curves Adjust...
sk: Úprava kriviek...

en: Gamma input value.
sk: Vstupná hodnota gama.

en: Select the gamma input value here.
sk: Tu si vyberte vstupnú hodnotu gama.

en: All channels shadow tone color picker
sk: Selektor pre farbu tmavého tónu pre všetky kanály

en: With this button, you can pick the color from the original image used to set <b>Shadow Tone</b> input levels on the Red, Green, Blue, and Luminosity channels.
sk: Týmto tlačidlom môžete vybrať farbu z pôvodného obrázka, ktorá sa použije na nastavenie bodu <b>Tmavého tónu</b> kriviek na červenom, zelenom, modrom a jasovom kanáli.

en: All channels middle tone color picker
sk: Selektor pre farbu stredného tónu pre všetky kanály

en: With this button, you can pick the color from the original image used to set <b>Middle Tone</b> input levels on the Red, Green, Blue, and Luminosity channels.
sk: Týmto tlačidlom môžete vybrať farbu z pôvodného obrázka, ktorá sa použije na nastavenie bodu <b>Stredného tónu</b> kriviek na červenom, zelenom, modrom a jasovom kanáli.

en: All channels highlight tone color picker
sk: Selektor pre farbu výrazného tónu pre všetky kanály

en: With this button, you can pick the color from the original image used to set <b>Highlight Tone</b> input levels on the Red, Green, Blue, and Luminosity channels.
sk: Týmto tlačidlom môžete vybrať farbu z pôvodného obrázka, ktorá sa použije na nastavenie bodu <b>Výrazného tónu</b> kriviek na červenom, zelenom, modrom a jasovom kanáli.

en: Adjust all levels automatically.
sk: Upraviť všetky hladiny automaticky.

en: If you press this button, all channel levels will be adjusted automatically.
sk: Ak stlačíte toto tlačidlo, všetky hladiny sa upravia automaticky.

en: &Reset
sk: &Pôvodné

en: Reset current channel levels' values.
sk: Obnoviť hodnoty hladiny aktuálneho kanálu.

en: If you press this button, all levels' values from the currently selected channel will be reset to the default values.
sk: Ak stlačíte toto tlačidlo, všetky hodnoty hladiny pre aktuálny kanál sa obnovia na štandardné hodnoty.

en: Adjust Levels
sk: Nastaviť úrovne

en: Cannot load from the Gimp levels text file.
sk: Nie je možné načítať nastavenia z GIMP súboru s úrovňami.

en: Cannot save to the Gimp levels text file.
sk: Nie je možné uložiť nastavenia do GIMP súboru s úrovňami.

[ctx: @title]
en: Adjust Levels
sk: Nastaviť úrovne

[ctx: @action]
en: Levels Adjust...
sk: Úprava úrovní...

en: <b>Auto Levels</b>:<p>This option maximizes the tonal range in the Red, Green, and Blue channels. It searches the image shadow and highlight limit values and adjusts the Red, Green, and Blue channels to a full histogram range.</p>
sk: <b>Automatické úrovne</b>:<p>Táto voľba maximalizuje tónový rozsah v kanáloch červenej, zelenej a modrej. Nájde hraničné hodnoty tieňa a svetlých oblastí obrázka a doladí kanály červenej, zelenej a modrej na plný rozsah histogramu.</p>

en: <b>Normalize</b>:<p>This option scales brightness values across the active image so that the darkest point becomes black, and the brightest point becomes as bright as possible without altering its hue. This is often a "magic fix" for images that are dim or washed out.</p>
sk: <b>Normalizácia</b>:<p>Táto voľba škáluje hodnoty jasu na aktívnom obrázku, takže najtmavší bod bude čierny a najjasnejší bude taký jasný, ako sa dá bez toho, aby sa zmenil jeho odtieň. Toto je často „magická oprava“ obrázkov, ktoré sú tmavé alebo vyblednuté.</p>

en: <b>Equalize</b>:<p>This option adjusts the brightness of colors across the active image so that the histogram for the value channel is as nearly as possible flat, that is, so that each possible brightness value appears at about the same number of pixels as each other value. Sometimes Equalize works wonderfully at enhancing the contrasts in an image. Other times it gives garbage. It is a very powerful operation, which can either work miracles on an image or destroy it.</p>
sk: <b>Ekvalizácia</b>:<p>Táto voľba doladí hodnoty jasu farieb na aktívnom obrázku, takže histogram hodnoty kanála bude takmer taký plochý ako sa dá, čo znamená, že každá hodnota jasu bude na približne rovnakom počte pixeov ako každá ostatná hodnota. Niekedy Ekvalizácia zázračne vylepší kontrast obrázka. Inokedy obrázok pokazí. Je to veľmi mocná voľba, ktorá buď dokáže zázraky alebo obrázok zničí.</p>

en: <b>Stretch Contrast</b>:<p>This option enhances the contrast and brightness of the RGB values of an image by stretching the lowest and highest values to their fullest range, adjusting everything in between.</p>
sk: <b>Roztiahnuť kontrast</b>:<p>Táto voľba zvýši kontrast a jas RGB hodnôt obrázka tým, že roztiahne hodnoty obrázka po najnižšie a najvyššie hodnoty v ich plnom rozsahu a všetko medzi nimi zodpovedajúco nastaví.</p>

en: <b>Auto Exposure</b>:<p>This option enhances the contrast and brightness of the RGB values of an image to calculate optimal exposition and black level using image histogram properties.</p>
sk: <b>Automatická korekcia expozície</b>:<p>Táto voľba vylepší kontrast a jas RGB hodnôt obrázka, aby sa vypočítala optimálna expozícia a úroveň čiernej, za pomoci vlastností histogramu.</p>

en: Brightness / Contrast / Gamma
sk: Jas / Kontrast / Gamma

[ctx: @action]
en: Brightness/Contrast/Gamma...
sk: Jas/kontrast/gama...

en: Convert to Black and White
sk: Previesť na čiernobielu

[ctx: @title]
en: Black and White
sk: Čiernobiela

[ctx: @action]
en: Black && White...
sk: Čiernobiela...

en: Channel Mixer
sk: Mixer kanálov

[ctx: @action]
en: Channel Mixer...
sk: Mixer kanálov...

[ctx: @action]
en: Color Balance...
sk: Vyváženie farieb...

[ctx: @title]
en: Convert to 8 bits
sk: Previesť do 8 bitov

[ctx: @action]
en: Convert to 8 bits
sk: Previesť do 8 bitov

[ctx: @info]
en: This image is already using a depth of 8 bits / color / pixel.
sk: Tento obrázok už používa 8-bitovú farebnú hĺbku.

[ctx: @info]
en: Performing this operation will reduce image color quality. Do you want to continue?
sk: Vykonaním tejto operácie zmenšíte farebnú kvalitu obrázka. Chcete pokračovať?

[ctx: @action]
en: Convert to 16 bits
sk: Previesť do 16 bitov

[ctx: @info]
en: This image is already using a depth of 16 bits / color / pixel.
sk: Tento obrázok už používa 16-bitovú farebnú hĺbku.

en: Color Negative Film
sk: Film s negatívnymi farbami

en: Input range of red color channel.
sk: Vstupný rozsah kanála červenej farby.

en: Input range of green color channel.
sk: Vstupný rozsah kanála zelenej farby.

en: Input range of blue color channel.
sk: Vstupný rozsah kanála modrej farby.

en: Check to apply the built-in color balance of the film profile. Un-check if you want to apply color balance yourself.
sk: Aktivovaním tejto možnosti použijete vstavané vyváženie farieb filmového profilu. Vypnite toto nastavenie, ak chcete použiť vlastné vyváženie farieb.

en: With this button, you can pick the color of the orange mask of the scanned color negative. It represents white point of the negative, or the darkest black tone of the positive image after inversion. It is also the reference point for applying the film profile.
sk: Pomocou tohto tlačidla môžete vybrať farbu oranžovej masky naskenovaného farebného negatívu. Ten reprezentuje biely bod negatívu alebo najtmavší tón čiernej farby pozitívneho obrázku po konverzii. Je to tiež referenčný bod pri použití na profil filmu.

en: Reset white point.
sk: Vynulovať biely bod.

en: If you press this button, the white point is reset to pure white.
sk: Ak stlačíte toto tlačidlo, biely bod sa vynuluje na čistú bielu farbu.

en: If you press this button, the white point is calculated from the image data automatically. This function requires to have some residual orange mask around the exposed area of the negative.
sk: Stlačením tohto tlačidla bude biely bod vypočítaný automaticky z údajov obrázka. Táto funkcia vyžaduje, aby ste mali určité zostatkové množstvo oranžovej masky okolo exponovanej oblasti na negatíve.

en: Exposure correction.
sk: Oprava expozície.

en: Move the slider to higher values until maximum brightness is achieved without clipping any color channel. Use the output histogram to evaluate each channel.
sk: Presuňte posuvník na vyššie hodnoty až kým je dosiahnutý maximálny jas bez toho, aby dochádzalo k orezaniu informácie ktoréhokoľvek farebného kanálu. Pre vyhodnotenie každého kanála použite výstupný histogram.

en: Linear raw scans of film negatives require application of a gamma curve. Standard values are 1.8 or 2.2.
sk: Lineárne skenovanie negatívu filmu do RAW vyžaduje aplikáciu krivky gama. Štandardná hodnota je 1.8 alebo 2.2.

en: Film
sk: Rodina

en: HSL Adjustments
sk: Úpravy HSL

[ctx: @action]
en: Hue/Saturation/Lightness...
sk: Odtieň/sýtosť/jas...

[ctx: @action]
en: Invert
sk: Invertovať

[ctx: @title]
en: Invert
sk: Invertovať

[ctx: @action]
en: Color Spaces
sk: Farebné rozsahy

[ctx: @action]
en: Color Space Converter...
sk: Jednoduchý konvertor farebných rozsahov...

en: White Balance
sk: Vyváženie bielej

[ctx: @action]
en: White Balance...
sk: Vyváženie bielej...

en: Add Border
sk: Pridať orámovanie

[ctx: @action]
en: Add Border...
sk: Pridať okraj...

en: This previews the text inserted in the image. You can use the mouse to move the text to the right location.
sk: Toto je ukážka vkladaného textu do obrázka. Na presunutie textu na správnu pozíciu použite myš.

en: Here, enter the text you want to insert in your image.
sk: Sem napíšte text, ktorý chcete vložiť do obrázka.

en: Here you can choose the font to be used.
sk: Tu si môžete vybrať písmo, ktoré bude použité.

en: Align text to the left
sk: Zarovnať text vľavo

en: Align text to the right
sk: Zarovnať text vpravo

en: Align text to center
sk: Zarovnať text na stred

en: Align text to a block
sk: Zarovnať text do bloku

en: Rotation:
sk: Otočenie:

[ctx: no rotation]
en: None
sk: Žiadne

en: 90 Degrees
sk: 90 stupňov

en: 180 Degrees
sk: 180 stupňov

en: 270 Degrees
sk: 270 stupňov

en: Select the text rotation to use here.
sk: Tu nastavte otočenie textu, ktoré chcete použiť.

[ctx: font color]
en: Color:
sk: Farba:

en: Set here the font color to use.
sk: Tu vyberte farbu písma.

[ctx: text opacity]
en: Opacity:
sk: Nepriehľadnosť:

en: Add border
sk: Pridať okraj

en: Add a solid border around text using current text color
sk: Pridať neprerušovaný okraj okolo textu vo farbe textu

en: Semi-transparent
sk: Polopriehľadné

en: Use semi-transparent text background under image
sk: Použiť pod obrázkom polopriehľadné pozadie textu

en: Enter your text here.
sk: Sem napíšte svoj text.

en: Insert Text Tool
sk: Nástroj na vkladanie textu

en: Insert Text
sk: Vložiť text

[ctx: @title]
en: Insert Text
sk: Vložiť text

[ctx: @action]
en: Insert Text...
sk: Vložiť text...

en: Texture
sk: Textúra

[ctx: @title]
en: Texture
sk: Textúra

[ctx: @action]
en: Apply Texture...
sk: Použiť textúru...

en: Vignetting Correction
sk: Oprava vinetácie

[ctx: @title]
en: Vignetting Correction
sk: Oprava vinetácie

[ctx: @info]
en: A tool to correct vignetting
sk: Nástroj na opravu vinetácie

en: Gaussian Blur
sk: Gaussové rozostrenie

[ctx: @title]
en: Blur
sk: Rozostrenie

[ctx: @action]
en: Blur...
sk: Rozostriť...

en: Brush Radius:
sk: Polomer štetca:

[ctx: @title]
en: Healing Clone Tool
sk: Reštaurovacia pečiatka

[ctx: @info]
en: A tool to fix image artifacts
sk: Nástroj na opravu chýb artefaktov obrázka

en: Hot Pixels
sk: Vypálené pixely

en: Hot Pixels Correction
sk: Korekcia vypálených pixelov

[ctx: @action]
en: Hot Pixels...
sk: Vypálené pixely...

en: Show grid
sk: Zobraziť mriežku

[ctx: @action]
en: Lens Auto-Correction...
sk: Autokorekcia objektívu...

[ctx: value for amount of distortion]
en: Main:
sk: Hlavné:

en: Edge:
sk: Okraj:

en: Zoom:
sk: Priblíženie (zoom):

en: This value rescales the overall image size.
sk: Táto hodnota určuje celkovú zmenu veľkosti obrázka.

en: Brighten:
sk: Zosvetliť:

en: This value adjusts the brightness in image corners.
sk: Táto hodnota upravuje jas v rohoch obrázka.

en: Lens Distortion
sk: Skreslenie objektívu

[ctx: @title]
en: Lens Distortion
sk: Skreslenie objektívu

[ctx: @action]
en: Distortion...
sk: Skreslenie...

en: Local Contrast
sk: Miestny kontrast

[ctx: @action]
en: Local Contrast...
sk: Miestny kontrast...

en: Noise Reduction
sk: Redukcia šumu

[ctx: @action]
en: Noise Reduction...
sk: Redukcia šumu...

en: Here you can see the image selection preview with red eye reduction applied.
sk: Tu môžete vidieť náhľad výberu obrázka po použití odstránenia červených očí.

en: Red Eyes Correction
sk: Redukcia červených očí

[ctx: @title]
en: Red Eye
sk: Červené oči

[ctx: @action]
en: Red Eye...
sk: Červené oči...

[ctx: @info]
en: This filter can be used to correct red eyes in a photo. Select a region including the eyes to use this option.
sk: Tento filter možno použiť pre korekciu červených očí na fotografii. Ak chcete použiť túto funkciu, vyerte oblasť, kde sa červené oči nachádzajú.

en: Preset
sk: Predvolené

en: Filtering type:
sk: Typ filtrovania:

[ctx: custom restoration settings]
en: Custom
sk: Vlastné

en: Restoration
sk: Reštaurovanie

en: "%1" is not a Photograph Restoration settings text file.
sk: „%1“ nie je textový súbor s nastavením Reštaurovania fotografie.

en: Cannot load settings from the Photograph Restoration text file.
sk: Nie je možné načítať nastavenia z textového súboru Reštaurovania fotografie.

en: Cannot save settings to the Photograph Restoration text file.
sk: Nie je možné uložiť nastavenia do textového súboru Reštaurovania fotografie.

[ctx: @action]
en: Restoration...
sk: Reštaurovanie...

en: Sharpen
sk: Zaostrenie

en: Unsharp Mask
sk: Maskovanie neostrosti

en: Refocus
sk: Preostriť

[ctx: @title]
en: Sharpen
sk: Zaostrenie

[ctx: @action]
en: Sharpen...
sk: Zaostrenie...

en: Use Color Management for Printing
sk: Použiť správu farieb pre tlačenie

en: Settings...
sk: Nastavenia...

en: <p>Color Management is disabled.</p> <p>You can enable it now by clicking on the "Settings" button.</p>
sk: <p>Správa farieb je vypnutá.</p> <p>Môžete ju zapnúť po kliknutí na tlačidlo „Nastavenie“.</p>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PrintOptionsPage)
en: Image Settings
sk: Nastavenie obrázka

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, imagePosButtonGroup) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Image Position
sk: Poloha obrázka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_autorotate) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintAutoRotate)
en: Auto rotate
sk: Automaticky otočiť

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Scaling
sk: Meradlo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mNoScale)
en: &No scaling
sk: &Nemeniť veľkosť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mScaleToPage)
en: &Fit image to page
sk: Prispôsobiť obrázok veľkosti stránky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintEnlargeSmallerImages)
en: Enlarge smaller images
sk: Zväčšovať menšie obrázky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mScaleTo)
en: &Scale to:
sk: &Zmeniť veľkosť na:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Millimeters
sk: Milimetre

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Centimeters
sk: Centimetre

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Inches
sk: Palce

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintKeepRatio)
en: Keep ratio
sk: Zachovať pomer strán

[ctx: @title]
en: Print Image
sk: Vytlačiť obrázok

[ctx: @action]
en: Print Image...
sk: Vytlačiť obrázok...

en: Zoom Blur
sk: Rozostrenie priblíženia

en: Radial Blur
sk: Radiálne rozostrenie

en: Far Blur
sk: Ďaleké rozostrenie

en: Motion Blur
sk: Rozmazanie pohybom

en: Softener Blur
sk: Jemné rozostrenie

en: Focus Blur
sk: Rozostrenie zaostrenia

en: Smart Blur
sk: Inteligentné rozostrenie

en: Frost Glass
sk: Zamrznuté sklo

en: Mosaic
sk: Mozaika

en: Distance:
sk: Vzdialenosť:

en: Set here the blur distance in pixels.
sk: Tu môžete nastaviť vzdialenosť rozostrenia v pixeloch.

[ctx: level to use for the effect]
en: Level:
sk: Úroveň:

en: This value controls the level to use with the current effect.
sk: Táto hodnota určuje úroveň momentálne vybraného efektu.

en: Blur Effects
sk: Efekty rozostrenia

[ctx: @title]
en: Blur Effects
sk: Efekty rozostrenia

[ctx: @action]
en: Blur Effects...
sk: Efekty rozostrenia...

en: Charcoal
sk: Kresba uhlíkom

en: Pencil size:
sk: Veľkosť ceruzky:

[ctx: smoothing value of the pencil]
en: Smooth:
sk: Jemnosť:

[ctx: @action]
en: Charcoal Drawing...
sk: Kresba uhlíkom...

[ctx: @info]
en: This is the color effects preview
sk: Toto je náhľad farebných efektov

[ctx: @title: filter]
en: Solarize
sk: Solarizačný

[ctx: @title: filter]
en: Neon
sk: Neónový

[ctx: @title: filter]
en: Find Edges
sk: Nájsť hrany

[ctx: @action]
en: Color Effects...
sk: Farebné efekty...

en: This is the preview of the distortion effect applied to the photograph.
sk: Toto je ukážka efektu deformácie po aplikovaní na fotografiu.

en: Fish Eyes
sk: Rybie oči

en: Twirl
sk: Krútenie

en: Cylindrical Hor.
sk: Valcový horiz.

en: Cylindrical Vert.
sk: Valcový vert.

en: Cylindrical H/V.
sk: Valcový H/V.

en: Caricature
sk: Karikatúra

en: Multiple Corners
sk: Viacnásobné okraje

en: Waves Hor.
sk: Vlnový horiz.

en: Waves Vert.
sk: Vlnový vert.

en: Block Waves 1
sk: Štvorcové vlny 1

en: Block Waves 2
sk: Štvorcové vlny 2

en: Circular Waves 1
sk: Kruhové vlny 1

en: Circular Waves 2
sk: Kruhové vlny 2

en: Polar Coordinates
sk: Polárne súradnice

en: Unpolar Coordinates
sk: Nepolárne súradnice

en: Tile
sk: Dlaždice

en: <p>Here, select the type of effect to apply to an image.</p><p><b>Fish Eyes</b>: warps the photograph around a 3D spherical shape to reproduce the common photograph 'Fish Eyes' effect.</p><p><b>Twirl</b>: spins the photograph to produce a Twirl pattern.</p><p><b>Cylinder Hor.</b>: warps the photograph around a horizontal cylinder.</p><p><b>Cylinder Vert.</b>: warps the photograph around a vertical cylinder.</p><p><b>Cylinder H/V.</b>: warps the photograph around 2 cylinders, vertical and horizontal.</p><p><b>Caricature</b>: distorts the photograph with the 'Fish Eyes' effect inverted.</p><p><b>Multiple Corners</b>: splits the photograph like a multiple corners pattern.</p><p><b>Waves Horizontal</b>: distorts the photograph with horizontal waves.</p><p><b>Waves Vertical</b>: distorts the photograph with vertical waves.</p><p><b>Block Waves 1</b>: divides the image into cells and makes it look as if it is being viewed through glass blocks.</p><p><b>Block Waves 2</b>: like Block Waves 1 but with another version of glass blocks distortion.</p><p><b>Circular Waves 1</b>: distorts the photograph with circular waves.</p><p><b>Circular Waves 2</b>: another variation of the Circular Waves effect.</p><p><b>Polar Coordinates</b>: converts the photograph from rectangular to polar coordinates.</p><p><b>Unpolar Coordinates</b>: the Polar Coordinate effect inverted.</p><p><b>Tile</b>: splits the photograph into square blocks and moves them randomly inside the image.</p>
sk: <p>Tu vyberte typ efektu, ktorý sa má aplikovať na obrázok.</p><p><b>Rybie oči</b>: deformuje obrázok do 3D guľatiny pre napodobenie známeho fotografického efektu 'Rybie oko'.</p><p><b>Vír</b>: roztočí fotografiu pre napodobenie kučery.</p><p><b>Valcový Hor.</b>: obtočí fotografiu okolo horizontálneho valca.</p><p><b>Valcový Vert.</b>: obtočí fotografiu okolo vertikálneho valca.</p><p><b>Valcový H/V</b>: obtočí fotografiu okolo 2 valcov, vertikálneho a horizontálneho.</p><p><b>Karikatúra</b>: skreslí fotografiu pomocou invertovaného efektu 'Rybieho oka'.</p><p><b>Viacnásobné okraje</b>: rozdelí fotografiu ako vzor s viacerými okrajmi.</p><p><b>Vlnový horizontálne</b>: pridá do fotografie horizontálne vlny.</p><p><b>Vlnový vertikálne</b>: pridá do fotografie vertikálne vlny.</p><p><b>Štvorcové vlny 1</b>: rozdelí obrázok na bunky a upraví ich tak, že vyzerajú, ako keby sa na ne dívalo cez sklenený blok.</p><p><b>Štvorcové vlny 2</b>: ako Štvorcové vlny 1, ale s inou verziou deformácie blokov.</p><p><b>Kruhové vlny 1</b>: pridá do fotografie kruhové vlny.</p><p><b>Kruhové vlny 2</b>: iná varianta efektu kruhové vlny.</p><p><b>Polárne súradnice</b>: zmení súradnice obrázka z pravoúhlych na polárne.</p><p><b>Nepolárne súradnice</b>: invertovaný efekt polárnych súradníc.</p><p><b>Dlaždice</b>: rozdelí obrázok do štvorcových blokov a náhodne ich rozmiestni po obrázku.</p>

[ctx: level of the effect]
en: Level:
sk: Úroveň:

en: Set here the level of the effect.
sk: Tu môžete nastaviť silu efektu.

en: Iteration:
sk: Opakovaní:

en: This value controls the iterations to use for Waves, Tile, and Neon effects.
sk: Táto hodnota ovplyvňuje počet opakovaní efektov Vlny, Dlaždice a Neón.

en: Distortion Effects
sk: Efekty skreslenia

[ctx: @title]
en: Distortion Effects
sk: Efekty skreslenia

[ctx: @action]
en: Distortion Effects...
sk: Efekty deformácie...

en: Depth:
sk: Hĺbka:

en: Set here the depth of the embossing image effect.
sk: Tu môžete hĺbku reliéfneho efektu.

en: Emboss
sk: Reliéf

[ctx: @title]
en: Emboss
sk: Reliéf

[ctx: @action]
en: Emboss...
sk: Reliéf...

en: Film Grain
sk: Filmové zrnenie

[ctx: @action]
en: Add Film Grain...
sk: Pridať zrnitosť filmu...

en: Brush size:
sk: Veľkosť štetca:

[ctx: value of smoothing effect]
en: Smooth:
sk: Jemnosť:

en: Oil Paint
sk: Olejomaľba

[ctx: @title]
en: Oil Paint
sk: Olejomaľba

[ctx: @action]
en: Oil Paint...
sk: Olejomaľba...

en: This is the preview of the Raindrop effect.<p>Note: if you have previously selected an area in the editor, this will be unaffected by the filter. You can use this method to disable the Raindrops effect on a human face, for example.</p>
sk: Toto je ukážka efektu Dažďové kvapky.<p>Poznámka: ak ste v editore vybrali určitú oblasť, zostane nezmenená. To môžete napríklad využiť, aby filter nevytvoril dažďové kvapky na ľudskej tvári.</p>

en: Drop size:
sk: Veľkosť kvapky:

en: Set here the raindrops' size.
sk: Tu môžete nastaviť veľkosť dažďových kvapiek.

en: Number:
sk: Počet:

en: This value controls the maximum number of raindrops.
sk: Táto hodnota určuje maximálny počet daždových kvapiek.

en: Fish eyes:
sk: Rybie oko:

en: This value is the fish-eye-effect optical distortion coefficient.
sk: Táto hodnota určuje koeficient optického skreslenia (rybie oko) kvapiek.

en: RainDrop
sk: Dažďová kvapka

[ctx: @title]
en: Raindrops
sk: Dažďové kvapky

[ctx: @action]
en: Raindrops...
sk: Dažďové kvapky...

[ctx: @title]
en: Auto-Crop
sk: Automatické orezanie

[ctx: @action]
en: &Auto-Crop
sk: &Automatické orezanie

en: Maintain aspect ratio
sk: Zachovať pomer strán

en: Width (px):
sk: Šírka (body):

en: Height (px):
sk: Výška (body):

en: Width (%):
sk: Šírka (%):

en: Height (%):
sk: Výška (%):

en: Specify here your desired content-aware rescaling percentage.
sk: Sem zadajte požadovanú zmenu veľkosti content-aware v percentách.

en: Click on this button to draw zones marking which areas of the image are less important.  These zones will be deleted when reducing the picture, or duplicated when enlarging the picture.
sk: Tlačidlom označte oblasti obrázka, ktoré obsahujú menej zaujímavé plochy. Tieto oblasti budú pri zmenšení obrázka odstránené alebo pri jeho zväčšení zdvojené.

en: Click on this button to draw zones marking which areas of the image you want to preserve.
sk: Tlačidlom označte oblasti obrázka, v ktorých sú plochy, ktoré si želáte zachovať.

en: Sum of absolute values of brightness gradients
sk: Súčet absolútnych hodnôt zvýšení jasu

en: Sum of absolute values of luma gradients
sk: Súčet absolútnych hodnôt zvýšení svietivosti

en: This option allows you to choose a gradient function. This function is used to determine which pixels should be removed or kept.
sk: Toto nastavenie vám umožní vybrať funkciu zmeny veľkosti. Funkcia slúži na určenie toho, ktoré pixely majú byť odstránené a ktoré zachované.

en: Preserve Skin Tones
sk: Zachovať tóny kože

en: Overall rigidity of the seams:
sk: Celková tuhosť spojov:

en: This option lets you choose the maximum transversal step that the pixels in the seams can take. In the standard algorithm, corresponding to the default value step = 1, each pixel in a seam can be shifted by at most one pixel with respect to its neighbors. This implies that the seams can form an angle of at most 45 degrees with respect to their base line. Increasing the step value lets you overcome this limit, but may lead to the introduction of artifacts. In order to balance the situation, you can use the rigidity setting.
sk: Toto nastavenie vám umožní nastaviť maximálnu veľkosť priečneho kroku, ktorý môžu pixely v spojoch dosiahnuť. V štandardnom algoritme zodpovedajúcom predvolenej hodnote kroku 1 môže byť každý pixel v spoji posunutý nanajvýš o jeden pixel voči susedným pixelom. To spôsobí, že tvar spoja môže byt naklonený maximálne pod uhlom 45° voči základnej čiare. Zvyšovanie hodnoty kroku vám umožní tento limit prekonať, ale môže viesť k výskytu artefaktov. Pre zmiernenie tejto situácie môžete použiť nastavenie tuhosti spojov.

en: Resize Order:
sk: Poradie zmeny veľkosti:

en: Horizontally first
sk: Najprv horizontálne

en: Vertically first
sk: Najprv vertikálne

en: Here you can set whether to resize horizontally first or vertically first.
sk: Tu môžete nastaviť, či bude zmena veľkosti uskutočnená najprv vodorovne alebo zvisle.

en: Target size
sk: Cieľová veľkosť

en: Content-aware rescale percentage
sk: Zmena veľkosti content-aware v percentách

en: Mask Settings
sk: Nastavenie masky

en: Advanced Settings
sk: Pokročilé nastavenia

en: This is the free rotation operation preview. If you move the mouse cursor on this preview, a vertical and horizontal dashed line will be drawn to guide you in adjusting the free rotation correction. Release the left mouse button to freeze the dashed line's position.
sk: Toto je náhľad operácie voľné otáčanie. Ak na túto plochu presuniete kurzor myši, zobrazí sa vám vodorovná a zvislá prerušovaná čiara, ktorá vám pomôže nastaviť korekciu voľné otáčanie. Na ukotvenie pozície prerušovanej čiary stlačte ľavé tlačidlo myši.

en: New width:
sk: Nové šírka:

en: New height:
sk: Nová výška:

en: Select a point in the preview widget, then click this button to assign the point for auto-correction.
sk: Vyberte bod v náhľade, potom kliknite na toto tlačidlo a priraďte tak bod pre automatickú korekciu.

[ctx: Automatic Adjustment]
en: Adjust
sk: Opraviť

en: <p>Correct the rotation of your images automatically by assigning two points in the preview widget and clicking <i>Adjust</i>.<br/>You can either adjust horizontal or vertical lines.</p>
sk: <p>Automatická úprava natočenia vášho obrázka nastavením dvoch bodov v náhľade a stlačením tlačidla <i>Opraviť</i>.<br/>Môžete upraviť buď vodorovnú alebo zvislú čiaru.</p>

en: Automatic Adjustment
sk: Automatická oprava

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, settingsGroupBox)
en: Settings
sk: Nastavenia

en: Free Rotation
sk: Voľné otáčanie

en: Click to set
sk: Kliknutím nastaviť

[ctx: point has been set and is valid]
en: Okay
sk: Okej

[ctx: @title]
en: Free Rotation
sk: Voľné otáčanie

[ctx: @action]
en: Free Rotation...
sk: Voľné otáčanie...

en: This is the perspective transformation operation preview. You can use the mouse for dragging the corner to adjust the perspective transformation area.
sk: Toto je ukážka operácie úpravy perspektívy. Oblasť pre transformáciu perspektívy môžete upraviť potiahnutím niektorého rohu myšou.

en: Angles (in degrees):
sk: Uhly (v stupňoch):

en:   Top left:
sk:   Vľavo hore:

en:   Top right:
sk:   Vpravo hore:

en:   Bottom left:
sk:   Vľavo dolu:

en:   Bottom right:
sk:   Vpravo dolu:

en: Draw preview while moving
sk: Kresliť náhľad počas presunu

en: Draw grid
sk: Vykresliť mriežku

en: Inverse transformation
sk: Inverzná transformácia

[ctx: @title]
en: Perspective
sk: Perspektíva

[ctx: @action]
en: Perspective Adjustment...
sk: Úprava perspektívy...

en: Perspective Adjustment
sk: Nastavenie perspektívy

en: Aspect Ratio Crop
sk: Pomer strán orezu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, resolutionLabel)
en: Resolution:
sk: Rozlíšenie:

en: Aspect ratio:
sk: Pomer strán:

[ctx: custom aspect ratio crop settings]
en: Custom
sk: Vlastný

en: Golden Ratio
sk: Zlatý pomer

en: Current Aspect Ratio
sk: Aktuálny pomer strán

[ctx: no aspect ratio]
en: None
sk: Žiadne

en: Orientation:
sk: Orientácia:

en: Landscape
sk: Na šírku

en: Portrait
sk: Na výšku

en: Custom ratio:
sk: Vlastný pomer:

en: Set here the desired custom aspect numerator value.
sk: Tu vyberte požadovanú hodnotu pomeru strán.

en: Set here the desired custom aspect denominator value.
sk: Tu vyberte požadovanú hodnotu pomeru strán.

en: Set width position to center.
sk: Nastaviť šírku pozície do stredu.

en: Set height position to center.
sk: Nastaviť výšku pozície do stredu.

en: Crop Settings
sk: Nastavenia orezania

[ctx: @label: guide lines]
en: Form:
sk: Forma:

en: Rules of Thirds
sk: Pravidlá tretín

en: Diagonal Method
sk: Diagonálna metóda

en: Harmonious Triangles
sk: Harmonické trojuholníky

en: Golden Mean
sk: Zlatý rez

[ctx: no geometric form]
en: None
sk: Žiadna

en: With this option, you can display guide lines to help compose your photograph.
sk: Táto voľba vám umožní zobraziť vodidlá, ktoré vám pomôžu s kompozíciou fotografie.

en: Golden sections
sk: Zlaté výrezy

en: Enable this option to show golden sections.
sk: Túto voľbu zaškrtnite na zobrazenie zlatých výrezov.

en: Golden spiral sections
sk: Oddiely zlatej špirály

en: Enable this option to show golden spiral sections.
sk: Zapnite túto voľbu na zobrazenie oddielov zlatej špirály.

en: Golden spiral
sk: Zlatá špirála

en: Enable this option to show a golden spiral guide.
sk: Zapnite túto voľbu na zobrazenie vodidiel zlatej špirály.

en: Golden triangles
sk: Zlaté trojuholníky

en: Enable this option to show golden triangles.
sk: Zapnite túto voľbu na zobrazenie zlatých trojuholníkov.

en: Flip horizontally
sk: Prevrátiť vodorovne

en: Enable this option to flip the guidelines horizontally.
sk: Zapnite túto voľbu na vodorovné prevrátenie vodidiel.

en: Flip vertically
sk: Prevrátiť zvisle

en: Enable this option to flip the guidelines vertically.
sk: Zapnite túto voľbu na zvislé prevrátenie vodidiel.

en: Color and width:
sk: Farba a šírka:

en: Set here the color used to draw composition guides.
sk: Tu nastavíte farbu vykresľovania kompozičných vodidiel.

en: Set here the width in pixels used to draw composition guides.
sk: Tu môžete nastaviť šírku v bodoch pre vykreslenie kompozičných vodidiel.

en: Composition Guides
sk: Kompozičné vodidlá

[ctx: custom ratio crop settings]
en: Custom
sk: Vlastné

[ctx: @title]
en: Aspect Ratio Crop
sk: Pomer strán orezu

[ctx: @action]
en: Aspect Ratio Crop...
sk: Pomer strán orezu...

en: New Size
sk: Nová veľkosť

en: Preset Resolutions:
sk: Predvoľby rozlíšení:

[ctx: Original (size)]
en: Original (%1 x %2 pixels)
sk: Pôvodná (%1 x %2 pixelov)

[ctx: Tiny (size)]
en: Tiny (%1 x %2 pixels)
sk: Drobná (%1 x %2 pixelov)

[ctx: Small (size)]
en: Small (%1 x %2 pixels)
sk: Malá (%1 x %2 pixelov)

[ctx: Medium (size)]
en: Medium (%1 x %2 pixels)
sk: Stredná (%1 x %2 pixelov)

[ctx: Big (size)]
en: Big (%1 x %2 pixels)
sk: Veľká (%1 x %2 pixelov)

[ctx: Large (size)]
en: Large (%1 x %2 pixels)
sk: Väčšia (%1 x %2 pixelov)

[ctx: Huge (size)]
en: Huge (%1 x %2 pixels)
sk: Obrovská (%1 x %2 pixelov)

[ctx: UHD4K (size)]
en: UHD-4K (%1 x %2 pixels)
sk: UHD-4K (%1 x %2 pixelov)

[ctx: Letter (size)]
en: Letter (8.5 x 11 in)
sk: Letter (8.5 x 11 palcov)

[ctx: Print (size)]
en: 4 x 6 in
sk: 4 x 6 palcov

[ctx: Print (size)]
en: 5 x 7 in
sk: 5 x 7 palcov

[ctx: Print (size)]
en: 8 x 10 in
sk: 8 x 10 palcov

[ctx: Print (size)]
en: 11 x 14 in
sk: 11 x 14 palcov

en: Units:
sk: Jednotky:

en: Pixels (px)
sk: Pixely (px)

en: Inches (in)
sk: Palce (in)

en: Centimeters (cm)
sk: Centimetre (cm)

en: Millimeters (mm)
sk: Milimetre (mm)

en: Width:
sk: Šírka:

en: Height:
sk: Výška:

en: New image height in pixels (px).
sk: Výška nového obrázku v bodoch (px).

en: New image width in percent (%).
sk: Šírka nového obrázku v percentách (%).

en: New image height in percent (%).
sk: Výška nového obrázku v percentách (%).

en:  Pixel/Inch
sk:  Pixelov/palec

en: Restore photograph (slow)
sk: Obnoviť fotografiu (pomalé)

en: Enable this option to scale-up an image to a huge size. <b>Warning</b>: This process can take some time.
sk: Aktivujte toto nastavenie, aby sa obrázok zväčšil na obriu veľkosť. <b>Pozor</b>: Nejaký čas to zaberie.

en: <b>Note:</b> use Restoration Mode to scale-up an image to a huge size. This process can take some time.
sk: <b>Pozn.:</b> Použite režim obnovy na zväčšenie obrázka na obriu veľkosť. Toto môže chvíľku trvať.

[ctx: Inches]
en: in
sk: palce

en: Resize
sk: Zmeniť veľkosť

[ctx: @title]
en: Resize Image
sk: Zmeniť veľkosť obrázka

[ctx: @action]
en: &Resize...
sk: &Zmeniť veľkosť...

en: This is the shear operation preview. If you move the mouse cursor on this preview, a vertical and horizontal dashed line will be drawn to guide you in adjusting the shear correction. Release the left mouse button to freeze the dashed line's position.
sk: Toto je náhľad operácie Skosenie. Ak na túto plochu presuniete kurzor myši, zobrazí sa vám vodorovná a zvislá prerušovaná čiara, ktorá vám pomôže nastaviť korekciu Skosenie. Na ukotvenie pozície prerušovanej čiary stlačte ľavé tlačidlo myši.

en: Main horizontal angle:
sk: Hlavný vodorovný uhol:

en: The main horizontal shearing angle, in degrees.
sk: Hlavný horizontálny uhol skosenia v stupňoch.

en: Fine horizontal angle:
sk: Jemný vodorovný uhol:

en: This value in degrees will be added to main horizontal angle value to set fine adjustments.
sk: Táto hodnota v stupňoch sa pridá k hodnote hlavného horizontálneho uhla na jemné doladenie.

en: Main vertical angle:
sk: Hlavný zvislý uhol:

en: The main vertical shearing angle, in degrees.
sk: Hlavný zvislý uhol skosenia v stupňoch.

en: Fine vertical angle:
sk: Jemný zvislý uhol:

en: This value in degrees will be added to main vertical angle value to set fine adjustments.
sk: Táto hodnota v stupňoch sa pridá k hodnote hlavného zvislého uhla na jemné doladenie.

en: Anti-Aliasing
sk: Vyhladzovanie

en: Enable this option to apply the anti-aliasing filter to the sheared image. To smooth the target image, it will be blurred a little.
sk: Zapnite túto voľbu ak chcete spracovať skosený obrázok vyhladzovacím filtrom. Výsledný obrázok bude vyhladený s miernym rozostrením.

en: Shear Tool
sk: Nástroj Skosenie

[ctx: @title]
en: Shear Image
sk: Skosiť obrázok

[ctx: @info]
en: A tool to shear an image
sk: Nástroj na skosenie obrázka

[ctx: @action]
en: &Shear...
sk: S&kosiť...

[ctx: @action]
en: Import from Scanner...
sk: Importovať zo skenera...

[ctx: @title:window]
en: Scan Image
sk: Skenovať obrázok

en: Scan Images
sk: Skenovať obrázky

en: The target image file format "%1" is unsupported.
sk: Formát súboru "%1" cieľového obrázku nie je podporovaný.

en: Failed to save file
    "%1" to
    "%2".
sk: Zlyhalo uloženie súboru
    "%1" do
    "%2".

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
sk: Súbor s názvom „%1“ už existuje. Ste si istý, že ho chcete prepísať?

en: Saving file %1 -
sk: Ukladá sa súbor %1 -

en: Cannot save "%1" file
sk: Súbor "%1" sa nedá uložiť

[ctx: @title:window]
en: Geolocation Editor
sk: Editor geolokácie

[ctx: @label]
en: Layout:
sk: Rozloženie:

[ctx: @item]
en: One map
sk: Jedna mapa

[ctx: @title]
en: Sorting
sk: Triedenie

[ctx: @action]
en: Show oldest first
sk: Najprv zobrazovať najstaršie

[ctx: @action]
en: Show youngest first
sk: Najprv zobrazovať najnovšie

[ctx: @item: map tool]
en: Details
sk: Podrobnosti

[ctx: @item: map tool]
en: GPS Correlator
sk: GPS korelátor

[ctx: @item: map tool]
en: Undo/Redo
sk: Naspäť/Dopredu

[ctx: @item: map tool]
en: Reverse Geocoding
sk: Reverzná geolokácia

[ctx: @item: map tool]
en: Search
sk: Hľadať

[ctx: @info]
en: Loading metadata -
sk: Metadáta sa nacítavajú -

[ctx: @info]
en: You have 1 modified image. | You have %1 modified images.
sk[0]: Zmenili ste jeden obrázok.
sk[1]: Zmenili ste %1 obrázky.
sk[2]: Zmenili ste %1 obrázkov.

[ctx: @info]
en: %1 Would you like to save the changes you made to them?
sk: %1 Chcete uložiť zmeny, ktoré ste v nich vykonali?

[ctx: @info]
en: Saving changes -
sk: Zmeny sa ukladajú -

[ctx: @title:window]
en: Error
sk: Chyba

[ctx: @info]
en: Failed to save some information:
sk: Niektoré informácie sa nepodarilo uložiť:

[ctx: @title]
en: Edit Geolocation
sk: Upraviť geolokáciu

en: Latitude
sk: Zemepisná šírka

en: Longitude
sk: Zemepisná dĺžka

en: Speed
sk: Rýchlosť

en: # satellites
sk: Počet satelitov

en: Fix type
sk: Typ fixu

en: Apply
sk: Použiť

[ctx: @title]
en: Geolocation Edit
sk: Editor geolokácie

[ctx: @action]
en: Edit Geolocation...
sk: Upraviť geolokáciu...

en: Could not read image '%1'
sk: Nemôžem otvoriť obrázok '%1'

en: Format of image '%1' is unknown
sk: Nerozpoznaný formát obrázka '%1'

en: Error loading image '%1'
sk: Chyba pri čítaní obrázka '%1'

en: Creation of placemark '%1'
sk: Vytváranie značky miesta '%1'

en: The %1 GPX file do not have a date-time track to use.
sk: GPX súbor %1 neobsahuje použiteľnú stopu s dátumom a časom.

en: Tracks
sk: Stopy

[ctx: @item: linetrack over the map]
en: Track
sk: Stopa

[ctx: @item: points over the map]
en: Points
sk: Body

[ctx: @item: point coordinates]
en: Point
sk: Bod

en: Target Preferences
sk: Predvoľby cieľa

en: Target Type
sk: Typ cieľa

en: &Local or web target used by GoogleEarth
sk: Miestny alebo webový &cieľ použitý Google Earth

en: Web target used by GoogleMaps
sk: Webový cieľ použitý Google mapami

en: When using GoogleMaps, all images must have complete URLs, icons are squared, and when drawing a track, only line track is exported.
sk: Pri použití Google máp, musia mať všetky obrázky kompletnú adresu URL, ikony musia byť štvorcové a pri kreslení cesty bude táto exportovaná ako čiara.

en: Picture Altitude:
sk: Nadmorská výška obrázka:

en: clamp to ground
sk: prichytené k zemi

en: relative to ground
sk: relatívne k zemi

en: absolute
sk: absolútne

en: <p>Specifies how pictures are displayed<dl><dt>clamp to ground (default)</dt><dd>Indicates to ignore an altitude specification</dd><dt>relative to ground</dt><dd>Sets the altitude of the element relative to the actual ground elevation of a particular location.</dd><dt>absolute</dt><dd>Sets the altitude of the coordinate relative to sea level, regardless of the actual elevation of the terrain beneath the element.</dd></dl></p>
sk: <p>Určuje, ako sa budú obrázky zobrazovať<dl><dt>prichytené k zemi (predvolené)</dt><dd>Znamená ignorovanie zadania nadmorskej výšky</dd><dt>relatívne k zemi</dt><dd>Nastavuje nadmorskú výšku prvku relatívne k aktuálnemu vyvýšeniu terénu na danom mieste.</dd><dt>absolútne</dt><dd>Nastavuje nadmorskú výšku súradníc relatívne k hladine mora bez ohľadu na aktuálne vyvýšenie terénu pod prvkom.</dd></dl></p>

en: Destination Directory:
sk: Cieľový adresár:

en: Destination Path:
sk: Cieľová cesta:

en: Filename:
sk: Názov súboru:

en: Sizes
sk: Veľkosti

en: Icon Size:
sk: Veľkosť ikon:

en: Image Size:
sk: Veľkosť obrázka:

en: GPX Tracks
sk: Stopy GPX

en: Draw GPX Track
sk: Nakresliť GPX stopu

en: GPX file:
sk: GPX súbor:

[ctx: @title:window]
en: Select GPX File to Load
sk: Vyberte GPX súbor na načítanie

en: Time Zone:
sk: Časové pásmo:

en: Sets the time zone of the camera during picture shooting, so that the time stamps of the GPS can be converted to match the local time
sk: Nastaví časovú zónu fotoaparátu pri fotografovani, takže časové značky GPS môžu byť skonvertované tak, aby sa zhodovali s miestnym časom

en: Track Width:
sk: Šírka stopy:

en: Track Color:
sk: Farba stopy:

en: Opacity (%):
sk: Nepriehľadnosť (%):

en: Track Altitude:
sk: Nadm. výška stopy:

en: <p>Specifies how the points are displayed<dl><dt>clamp to ground (default)</dt><dd>Indicates to ignore an altitude specification</dd><dt>relative to ground</dt><dd>Sets the altitude of the element relative to the actual ground elevation of a particular location.</dd><dt>absolute</dt><dd>Sets the altitude of the coordinate relative to sea level, regardless of the actual elevation of the terrain beneath the element.</dd></dl></p>
sk: <p>Určuje, ako sa budú obrázky zobrazovať<dl><dt>prichytené k zemi (predvolené)</dt><dd>Znamená ignorovanie zadania nadmorskej výšky</dd><dt>relatívne k zemi</dt><dd>Nastavuje nadmorskú výšku prvku relatívne k aktuálnemu vyvýšeniu terénu na danom mieste.</dd><dt>absolútne</dt><dd>Nastavuje nadmorskú výšku súradníc relatívne k hladine mora bez ohľadu na aktuálne vyvýšenie terénu pod prvkom.</dd></dl></p>

en: Generate KML file
sk: Vytvoriť súbor KML

[ctx: Start the search]
en: Search
sk: Hľadať

en: Clear the search results.
sk: Vyčistiť výsledky hľadania.

en: Keep the results of old searches when doing a new search.
sk: Výsledky hľadaní ponechať pre nové hľadania.

en: Toggle the visibility of the search results on the map.
sk: Prepnút viditeľnosť výsledkov vyhľadávania na mape.

en: Copy coordinates
sk: Skopírovať súradnice

en: Move selected images to this position
sk: Presunúť vybrané obrázky na toto miesto

en: Remove from results list
sk: Odstrániť zo zoznamu výsledkov

en: Select which service you would like to use.
sk: Vyberte službu, ktorú chcete použiť.

en: Bookmarks
sk: Záložky

[ctx: @action: button]
en: Next
sk: Nasledujúci

[ctx: @action: button]
en: Previous
sk: Predchádzajúci

[ctx: @item]
en: Edit EXIF
sk: Upraviť EXIF

[ctx: @item]
en: Edit IPTC
sk: Upraviť IPTC

[ctx: @item]
en: Edit XMP
sk: Upraviť XMP

en: Remove the current selected value from the list
sk: Odstrániť aktuálne označenú hodnotu zo zoznamu

en: Replace the current selected value from the list
sk: Nahradiť aktuálne označenú hodnotu zo zoznamu

en: <p>1 character.</p> | <p>%1 characters.</p>
sk[0]: <p>1 znak.</p>
sk[1]: <p>%1 znaky.</p>
sk[2]: <p>%1 znakov.</p>

en: Attribute:
sk: Atribút:

en: Select here the editorial attribute of content.
sk: Vyberte redakčné atribúty obsahu.

[ctx: Content type]
en: Current
sk: Aktuálne

[ctx: Content type]
en: Analysis
sk: Rozbor

[ctx: Content type]
en: Archive material
sk: Archívny material

[ctx: Content type]
en: Background
sk: Pozadie

[ctx: Content type]
en: Feature
sk: Funkcia

[ctx: Content type]
en: Forecast
sk: Predpoveď

[ctx: Content type]
en: History
sk: História

[ctx: Content type]
en: Obituary
sk: Nekrológ

[ctx: Content type]
en: Opinion
sk: Stanovisko

[ctx: Content type]
en: Polls & Surveys
sk: Hlasovanie a prieskum

[ctx: Content type]
en: Profile
sk: Profil

[ctx: Content type]
en: Side bar & Supporting information
sk: Postranný panel a informácie o podpore

[ctx: Content type]
en: Summary
sk: Súhrn

[ctx: Content type]
en: Transcript & Verbatim
sk: Prepis a doslovne

[ctx: Content type]
en: From the Scene
sk: Zo scény

[ctx: Content type]
en: Retrospective
sk: Rekapitulácia

[ctx: Content type]
en: Statistics
sk: Štatistika

[ctx: Content type]
en: Update
sk: Aktualizovať

[ctx: Content type]
en: Press Release
sk: Tlačová správa

en: Set here the brightness adjustment value in APEX unit used by camera to take the picture.
sk: Zadajte hodnotu úpravy jasu v jednotkách APEX použitej fotoaparátom pri vytvorení snímky.

en: Gain Control:
sk: Riadenie zosilnenia:

[ctx: gain control]
en: None
sk: Žiadne

[ctx: gain control]
en: Low gain up
sk: Slabé zosilnenie

[ctx: gain control]
en: High gain up
sk: Vysoké zosilnenie

[ctx: gain control]
en: Low gain down
sk: Nízke zoslabenie

[ctx: gain control]
en: High gain down
sk: Vysoké zoslabenie

en: Set here the degree of overall image gain adjustment used by camera to take the picture.
sk: Zadajte stupeň celkového prispôsobenia zisku obrázka použitý fotoaparátom pri vytvorení snímky.

en: Contrast:
sk: Kontrast:

[ctx: contrast mode]
en: Normal
sk: Normálne

[ctx: contrast mode]
en: Soft
sk: Mäkké

[ctx: contrast mode]
en: Hard
sk: Ťažká

en: Set here the direction of contrast processing applied by the camera to take the picture.
sk: Zadajte smer spracovania kontrastu použitý fotoaparátom pri vytvorení snímky.

en: Saturation:
sk: Sýtosť:

[ctx: saturation mode]
en: Normal
sk: Normálne

[ctx: saturation mode]
en: Low
sk: Nízke

[ctx: saturation mode]
en: High
sk: Vysoké

en: Set here the direction of saturation processing applied by the camera to take the picture.
sk: Zadajte smer spracovania sýtosti použitý fotoaparátom pri vytvorení snímky.

en: Sharpness:
sk: Zaostrenie:

[ctx: sharpness mode]
en: Normal
sk: Normálne

[ctx: sharpness mode]
en: Soft
sk: Mäkké

[ctx: sharpness mode]
en: Hard
sk: Ťažká

en: Set here the direction of sharpness processing applied by the camera to take the picture.
sk: Zadajte smer spracovania ostrosti použitý fotoaparátom pri vytvorení snímky.

en: Set here the use of special processing on image data, such as rendering geared to output.
sk: Nastavte použitie špeciálneho spracovania dát obrázka, ako napr. vykresľovanie prispôsobené výstupu.

[ctx: name of the document this image has been scanned from]
en: Name (*):
sk: Názov (*):

en: Enter the name of the document from which this image was been scanned. This field is limited to ASCII characters.
sk: Zadajte názov dokumentu, z ktorého bol tento obrazok naskenovaný. Toto pole je obmedzené na použitie znakov ASCII.

[ctx: image description]
en: Description (*):
sk: Popis (*):

en: Enter the image description. This field is limited to ASCII characters.
sk: Zadajte popis obrázka. Toto pole je obmedzené na použitie znakov ASCII.

en: Artist (*):
sk: Interpret (*):

en: Enter the copyright owner of the image. This field is limited to ASCII characters.
sk: Zadajte autorské práva vlastníka obrázka. Toto pole je obmedzené na použitie znakov ASCII.

[ctx: image caption]
en: Caption:
sk: Titulok:

en: Enter the image's caption. This field is not limited. UTF8 encoding will be used to save the text.
sk: Zadajte titulok obrázka. Toto pole nemá obmedzenie. Na uloženie textu sa použije kódovanie UTF-8.

en: Sync JFIF Comment section
sk: Synchronizovať sekciu komentára JFIF

en: Sync XMP caption
sk: Synchronizovať XMP titulok

en: Sync IPTC caption (warning: limited to 2000 characters)
sk: Synchronizovať titulok IPTC (varovanie: obmedzené na 2000 znakov)

en: Creation date and time
sk: Dátum a čas vytvorenia

en: Sync XMP creation date
sk: Synchronizovať dátum vytvorenia XMP

en: Sync IPTC creation date
sk: Synchronizovať dátum vytvorenia IPTC

en: Set creation date to today
sk: Nastavit dátum vytvorenia na dnešok

en: Set here the date and time of image creation. In this standard it is the date and time the file was changed.
sk: Zadajte dátum a čas vytvorenia obrázka. V tomto štandarde sa jedná o dátum a čas zmeny súboru.

en: Set here the fractions of seconds for the date and time of image creation.
sk: Zadajte sekundy pre dátum a čas, kedy bol obrázo vytvorený.

en: Original date and time
sk: Pôvodný dátum a čas

en: Set original date to today
sk: Nastaviť pôvodný dátum na dnešok

en: Set here the date and time when the original image data was generated. For a digital still camera the date and time the picture was taken are recorded.
sk: Nastavte dátum a čas, kedy boli vytvorené dáta pôvodného obrázka. Pri použití digitálneho fotoaparátu bol dátum a čas vytvorenia snímky zaznamenaný.

en: Set here the fractions of seconds for the date and time when the original image data was generated.
sk: Zadajte sekundy pre dátum a čas, kedy boli vytvorené dáta pôvodného obrázka.

en: Set digitization date to today
sk: Nastaviť dátum digitalizácie na dnešok

en: Set here the date and time when the image was stored as digital data. If, for example, an image was captured by a digital still camera and at the same time the file was recorded, then Original and Digitization date and time will have the same contents.
sk: Zadajte dátum a čas, kedy bol obrázok uložený ako digitálne dáta. Ak bol napríklad obrázok vytvorený digitálnym fotoaparátom a v rovnaký čas bol uložený do súboru, dátum a čas pôvodného obrázka a digitalizácie budú rovnaké.

en: Set here the fractions of seconds for the date and time when the image was stored as digital data.
sk: Zadajte sekundy pre dátum a čas, kedy bol obrázok uložený ako digitálne dáta.

en: Device manufacturer (*):
sk: Výrobca zariadenia (*):

en: Set here the manufacturer of image input equipment used to take the picture. This field is limited to ASCII characters.
sk: Vyberte výrobcu vstupného zariadenia použitého pri vytvorení snímky. Toto pole je obmedzené na použitie znakov ASCII.

en: Device model (*):
sk: Model zariadenia (*):

en: Set here the model of image input equipment used to take the picture. This field is limited to ASCII characters.
sk: Vyberte model vstupného zariadenia použitého pri vytvorení snímky. Toto pole je obmedzené na použitie znakov ASCII.

en: Device type:
sk: Typ zariadenia:

en: Select here the image input equipment type used to take the picture.
sk: Tu vyberte vstupné zariadenie použité na vytvorenie snímky.

en: <b>Warning:</b> Exif<b><a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format#MakerNote_data'>Makernotes</a></b> can be unreadable if you set wrong device manufacturer/model description.
sk: <b>Varovanie:</b> EXIF <b><a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format#MakerNote_data'>Makernotes</a></b>nemusia byť čitateľné, ak nastavíte chybný popis výrobcu/modelu prístroja.

en: Exposure time (seconds):
sk: Čas expozície (sekundy):

en: Set on this option to set the exposure time of picture, given in seconds.
sk: Zapnite toto nastavenie, aby bolo možné nastaviť čas expozície snímky v sekundách.

en: Exposure program:
sk: Program expozície:

[ctx: exposure program]
en: Not defined
sk: Nie je definované

[ctx: exposure program]
en: Manual
sk: Ručne

[ctx: exposure program]
en: Aperture priority
sk: Priorita clony

[ctx: exposure program]
en: Shutter priority
sk: Priorita uzávierky

[ctx: exposure program]
en: Creative program
sk: Tvorivý program

[ctx: exposure program]
en: Action program
sk: Akčný program

[ctx: exposure program]
en: Portrait mode
sk: Režim na výšku

[ctx: exposure program]
en: Landscape mode
sk: Režim na šírku

en: Select here the program used by the camera to set exposure when the picture was taken.
sk: Vyberte, aký program bol použitý fotoaparátom na nastavenie expozície pri vytvorení snímky.

en: Exposure mode:
sk: Režim expozície:

[ctx: exposure mode]
en: Manual
sk: Ručne

[ctx: exposure mode]
en: Auto bracket
sk: Automatický bracketing

en: Select here the mode used by the camera to set exposure when the picture was taken. In auto-bracketing mode, the camera shoots a series of frames of the same scene at different exposure settings.
sk: Vyberte režim nastavenia expozície použitý fotoaparátom pri vytvorení snímky. V režime automatický bracketing vyfotí fotoaparát sériu snímok rovnakej scény s rôznym nastavením expozície.

en: Set here the exposure bias value (in APEX units) used by camera to take the picture.
sk: Zadajte hodnotu expozície (v jednotkách APEX) použitej fotoaparátom pri vytvorení snímky.

en: Metering mode:
sk: Režim merania:

[ctx: metering mode]
en: Unknown
sk: Neznáme

[ctx: metering mode]
en: Average
sk: Priemer

[ctx: metering mode]
en: Center weighted average
sk: Stredovo vážený priemer

[ctx: metering mode]
en: Spot
sk: Bodový

[ctx: metering mode]
en: Multi-spot
sk: Viacbodový

[ctx: metering mode]
en: Partial
sk: Čiastočné

[ctx: metering mode]
en: Other
sk: Iné

en: Select here the metering mode used by the camera to set exposure when the picture was taken.
sk: Vyberte, aký režim merania bol použitý fotoaparátom na nastavenie expozície pri vytvorení snímky.

en: Sensitivity (ISO):
sk: Citlivosť (ISO):

en: Select here the ISO Speed of the camera which took the picture.
sk: Vyberte citlivosť fotoaparátu ISO nastavenú pri vytvorení snímky.

en: Not defined
sk: Nie je definované

en: Trilinear sensor
sk: Trilineárny snímač

en: Select here the image sensor type used by the camera to take the picture.
sk: Vyberte typ senzora obrazu použitý fotoaparátom pri vytvorení snímky.

[ctx: @option]
en: Scene capture type:
sk: Typ zachytenia scény:

[ctx: @item: scene type]
en: Standard
sk: Štandardné

[ctx: @item: scene type]
en: Landscape
sk: Na šírku

[ctx: @item: scene type]
en: Portrait
sk: Na výšku

[ctx: @item: scene type]
en: Night scene
sk: Nočná scéna

[ctx: @info]
en: Select here the type of scene used by the camera to take the picture.
sk: Vyberte typ scény použitý fotoaparátom pri vytvorení snímky.

[ctx: @option]
en: Subject distance type:
sk: Typ vzdialenosti subjektu:

[ctx: @item: subject distance]
en: Unknown
sk: Neznáme

[ctx: @item: subject distance]
en: Macro
sk: Makro

[ctx: @item: subject distance]
en: Close view
sk: Zavrieť pohľad

[ctx: @item: subject distance]
en: Distant view
sk: Vzdialený pohľad

[ctx: @info]
en: Select here the type of distance between the subject and the image input equipment.
sk: Vyberte typ vzdialenosti medzi subjektom a prístrojom.

[ctx: @item: image caption]
en: Caption
sk: Titulok

[ctx: @item: date properties]
en: Date & Time
sk: Dátum a čas

[ctx: @item: lens properties]
en: Lens
sk: Objektív

[ctx: @item: device properties]
en: Device
sk: Zariadenie

[ctx: @item; light properties]
en: Light
sk: Svetlo

[ctx: @item: picture adjustments]
en: Adjustments
sk: Úpravy

en: Focal length (mm):
sk: Ohnisková vzdialenosť (mm):

en: Set here the lens focal length in millimeters used by camera to take the picture.
sk: Zadajte ohniskovú vzdialenosť šošovky použitú fotoaparátom pri vytvorení snímky.

en: Focal length in 35mm film (mm):
sk: Ohnisková vzdialenosť 35mm filmu (mm):

en: Set here equivalent focal length assuming a 35mm film camera, in mm. A value of 0 means the focal length is unknown.
sk: Nastavte ekvivalent ohniskovej vzdialenosti v mm zodpovedajúcej fotoaparátu na 35mm film. Hodnota 0 znamená, že ohnisková vzdialenosť je neznáma.

en: Set here the digital zoom ratio used by camera to take the picture.
sk: Zadajte hodnotu digitálneho zoomu fotoaparátu pri vytvorení snímky.

en: Lens aperture (f-number):
sk: Clona ako číslo f:

en: Select here the lens aperture used by camera to take the picture.
sk: Tu vyberte hodnotu clony šošovky použitej fotoaparátom pri vytvorení snímky.

en: Select here the smallest aperture of the lens used by camera to take the picture.
sk: Tu vyberte najmenšiu clonu šošovky použitej fotoaparátom pri vytvorení snímky.

en: Fired
sk: Spustil sa

en: Yes, auto
sk: Áno, automaticky

en: Yes, red-eye
sk: Áno, červené oči

en: Yes, red-eye, no return light
sk: Áno, červené oči, bez protisvetla

en: Yes, red-eye, return light
sk: Áno, červené oči, protisvetlo

en: Yes, compulsory, red-eye, no return light
sk: Áno, vynútený, červené oči, bez protisvetla

en: Yes, compulsory, red-eye, return light
sk: Áno, vynútený, červené oči, protisvetlo

en: Yes, auto, red-eye, no return light
sk: Áno, automaticky, červené oči, bez protisvetla

en: Yes, auto, red-eye, return light
sk: Áno, automaticky, červené oči, protisvetlo

en: Light source:
sk: Zdroj svetla:

[ctx: light source]
en: Unknown
sk: Neznáme

[ctx: light source]
en: Daylight
sk: Denné svetlo

[ctx: light source]
en: Fluorescent
sk: Fluorescentný

[ctx: light source]
en: Flash
sk: Blesk

[ctx: light source]
en: Fine weather
sk: Pekné počasie

[ctx: light source]
en: Cloudy weather
sk: Oblačné počasie

[ctx: light source]
en: Shade
sk: Tieňovať

[ctx: light source]
en: Daylight fluorescent (D 5700 - 7100K)
sk: Denné svetlo fluorescenčné (D 5700 - 7100K)

[ctx: light source]
en: Day white fluorescent (N 4600 - 5400K)
sk: Biely deň, fluorescenčné (N 4600 - 5400K)

[ctx: light source]
en: Cool white fluorescent (W 3900 - 4500K)
sk: Chladné biele fluorescenčné (W 3900 - 4500K)

[ctx: light source]
en: White fluorescent (WW 3200 - 3700K)
sk: Biele fluorescenčné (WW 3200 - 3700K)

[ctx: light source]
en: Standard light A
sk: Štandardné svetlo A

[ctx: light source]
en: Standard light B
sk: Štandardné svetlo B

[ctx: light source]
en: Standard light C
sk: Štandardné svetlo C

[ctx: light source]
en: ISO studio tungsten
sk: ISO štúdiový volfrám

[ctx: light source]
en: Other light source
sk: Iný zdroj svetla

en: Select here the kind of light source used to take the picture.
sk: Ty vyberte druh zdroja svetla použitého fotoaparátom pri vytvaráraní snímky.

en: Flash mode:
sk: Režim blesku:

en: Select here the flash program mode used by the camera to take the picture.
sk: Tu vyberte program režimu blesku použitý fotoaparátom pri vytváraní snímky.

en: Set here the flash energy used to take the picture in BCPS units. Beam Candle Power Seconds is the measure of effective intensity of a light source when it is focused into a beam by a reflector or lens. This value is the effective intensity for a period of one second.
sk: Tu nastavte silu blesku v jednotkách BCPS použitého pri vytvorení snímky. Beam Candle Power Seconds je mierkou efektívnej intenzity zdroja svetla, ak je zaostrený do lúča reflektorom alebo šošovkou. Táto hodnota znamená efektívnu intenzitu počas jednej sekundy.

en: White balance:
sk: Vyváženie bielej:

[ctx: @item: white balance]
en: Manual
sk: Ručne

en: Identify subject of content (3 chars max):
sk: Určenie témy obsahu (max. 3 ASCII znaky):

en: Set here the category of content. This field is limited to 3 characters.
sk: Nastavte kategóriu obsahu. Toto pole je obmedzené na 3 znaky.

en: Supplemental categories:
sk: Doplnkové kategórie:

en: Enter here a new supplemental category of content. This field is limited to 32 characters.
sk: Zadajte novú doplnkovú kategóriu obsahu. Toto pole je obmedzené na 32 znakov.

en: &Add
sk: &Pridať

en: &Delete
sk: O&dstrániť

en: &Replace
sk: &Nahradiť

en: Headline:
sk: Titulok:

[ctx: content description]
en: Caption:
sk: Nadpis:

en: Enter the content description. This field is limited to 2000 characters.
sk: Vložte popis obsahu. Toto pole je obmedzené na 2000 znakov.

en: Copyright:
sk: Autorské práva:

en: Set here the necessary copyright notice. This field is limited to 128 characters.
sk: Zadajte potrebný odkaz na autorské práva. Toto pole je obmedzené na 128 znakov.

en: Byline:
sk: Meno fotografa:

en: Set here the name of content creator.
sk: Zadajte meno tvorcu obsahu.

en: Set here the title of content creator.
sk: Nastavte titul tvorcu obsahu.

en: Credit:
sk: Pôvodca:

[ctx: original owner of content]
en: Source:
sk: Zdroj:

en: Set here the original owner of content. This field is limited to 32 characters.
sk: Nastavte pôvodného vlastníka obsahu obrázku. Toto pole je obmedzené na 32 znakov.

en: Contact:
sk: Kontakt:

[ctx: @item: iptc]
en: Content
sk: Obsah

[ctx: @item: iptc]
en: Origin
sk: Pôvod

[ctx: @item: iptc]
en: Credits
sk: Zásluhy

[ctx: @item: iptc]
en: Subjects
sk: Témy

[ctx: @item: iptc]
en: Keywords
sk: Kľúčové slová

[ctx: @item: iptc]
en: Categories
sk: Kategórie

[ctx: @item: iptc]
en: Status
sk: Stav

[ctx: @item: iptc]
en: Properties
sk: Vlastnosti

[ctx: @item: iptc]
en: Envelope
sk: Obálka

en: IPTC-NAA Digital Newsphoto Parameter Record (version 1)
sk: IPTC-NAA Digital Newsphoto Parameter Record (verzia 1)

en: IPTC-NAA Digital Newsphoto Parameter Record (version 2)
sk: IPTC-NAA Digital Newsphoto Parameter Record (verzia 2)

en: IPTC-NAA Digital Newsphoto Parameter Record (version 3)
sk: IPTC-NAA Digital Newsphoto Parameter Record (verzia 3)

en: IPTC-NAA Digital Newsphoto Parameter Record (version 4)
sk: IPTC-NAA Digital Newsphoto Parameter Record (verzia 4)

en: Illustrator
sk: Ilustrátor

en: IPTC Unstructured Character Oriented File Format
sk: IPTC Neštruktúrovaný znakovo orientovaný formát súboru

en: PC DOS/Windows Executable Files [*.COM][*.EXE]
sk: Spustiteľné súbory PC DOS/Windows [*.COM][*.EXE]

en: Tidningarnas Telegrambyra NITF version (TTNITF DTD)
sk: Tidningarnas Telegrambyra NITF verzia (TTNITF DTD)

en: Ritzaus Bureau NITF version (RBNITF DTD)
sk: Ritzaus Bureau NITF verzia (RBNITF DTD)

en: Destination:
sk: Cieľ:

en: Enter the envelope destination. This field is limited to 1024 characters.
sk: Zadajte cieľ obálky. Toto pole je obmedzené na 1024 znakov.

en: Set here the Unique Name of Object identifier. This field is limited to 80 characters.
sk: Zadajte jedinečný názov identifikátoru objektu. Toto pole je obmedzené na 80 znakov.

en: Product ID:
sk: ID produktu:

en: Set here the product identifier. This field is limited to 32 characters.
sk: Zadajte identifikátor produktu. Toto pole je obmedzené na 32 znakov.

en: Service ID:
sk: ID Služby:

en: Set here the service identifier. This field is limited to 10 characters.
sk: Zadajte identifikátor služby. Toto pole je obmedzené na 10 znakov.

en: Set here the envelope identifier. This field is limited to 8 characters.
sk: Zadajte identifikátor obálky. Toto pole je obmedzené na 8 znakov.

en: Priority:
sk: Priorita:

[ctx: priority for the envelope]
en: 0: None
sk: 0: Žiadne

[ctx: priority for the envelope]
en: 1: High
sk: 1: Vysoké

[ctx: priority for the envelope]
en: 5: Normal
sk: 5: Normálne

[ctx: priority for the envelope]
en: 8: Low
sk: 8: Nízke

[ctx: editorial urgency of content]
en: 9: User-defined
sk: 9: Definované používateľom

en: Format:
sk: Formát:

en: Select here envelope file format.
sk: Vyberte formát súboru obálky.

en: Set envelope sent date to today
sk: Nastaviť dátum odoslania obálky na dnešok

en: Set here the date when the service sent the material.
sk: Nastaviť dátum odoslania materiálu službou.

en: Set here the time when the service sent the material.
sk: Nastaviť čas odoslania materiálu službou.

en: Set here the time zone when the service sent the material.
sk: Nastaviť časové pásmo odoslania materiálu službou.

en: Enter here a new keyword. This field is limited to 64 characters.
sk: Zadajte nové kľúčové slovo. Toto pole je obmedzené na 64 znakov.

en: Set here the creation date of digital representation.
sk: Zadajte dátum vytvorenia digitálnej verzie.

en: Set here the creation time of digital representation.
sk: Zadajte čas vytvorenia digitálnej verzie.

en: Set here the time zone of digital representation.
sk: Zadajte časové pásmo digitálnej verze.

en: Creation date
sk: Dátum vytvorenia

en: Creation time
sk: Čas vytvorenia

en: Set here the creation date of intellectual content.
sk: Zadajte dátum vytvorenia intelektuálneho obsahu.

en: Set here the creation time of intellectual content.
sk: Zadajte čas vytvorenia intelektuálneho obsahu.

en: Set here the full country name referenced by the content.
sk: Zadajte celý názov krajiny, ktorej sa týka obsah.

en: City:
sk: Mesto:

en: Set here the city of content origin. This field is limited to 32 characters.
sk: Zadajte mesto pôvodu obsahu obrázka. Toto pole je obmedzené na 32 znakov.

en: Sublocation:
sk: Mestská štvrť:

en: State/Province:
sk: Štát/provincia:

en: Set here the Province or State of content origin. This field is limited to 32 characters.
sk: Zadajte oblasť alebo štát pôvodu obsahu obrázka. Toto pole je obmedzené na 32 znakov.

en: Country:
sk: Krajina:

en: Select here country name of content origin.
sk: Zadajte krajinu, odkiaľ pochádza obsah obrázka.

en: Release date
sk: Dátum vydania

en: Release time
sk: Čas vydania

en: Set release date to today
sk: Nastaviť dátum vydania na dnešok

en: Set here the earliest intended usable date of intellectual content.
sk: Zadajte najskorší zamýšľaný dátum pre použitie intelektuálneho obsahu.

en: Set here the earliest intended usable time of intellectual content.
sk: Zadajte najskorší zamýšľaný čas pre použitie intelektuálneho obsahu.

en: Set here the earliest intended usable time zone of intellectual content.
sk: Zadajte najskoršie zamýšľané časové pásmo pre použitie intelektuálneho obsahu.

en: Expiration date
sk: Dátum vyrpšania

en: Expiration time
sk: Čas vypršania

en: Set expiration date to today
sk: Nastaviť dátum konca platnosti na dnešok

en: Set here the latest intended usable date of intellectual content.
sk: Zadajte najneskorší zamýšľaný dátum pre použitie intelektuálneho obsahu.

en: Set here the latest intended usable time of intellectual content.
sk: Zadajte najneskorší zamýšľaný čas pre použitie intelektuálneho obsahu.

en: Set here the latest intended usable time zone of intellectual content.
sk: Zadajte najneskoršie zamýšľané časové pásmo pre použitie intelektuálneho obsahu.

en: Language:
sk: Jazyk:

en: Select here the language of content.
sk: Tu vyberte jazyk obsahu.

[ctx: editorial urgency of content]
en: 0: None
sk: 0: Žiadne

[ctx: editorial urgency of content]
en: 1: High
sk: 1: Vysoké

[ctx: editorial urgency of content]
en: 5: Normal
sk: 5: Normálne

[ctx: editorial urgency of content]
en: 8: Low
sk: 8: Nízke

en: Select here the editorial urgency of content.
sk: Vyberte redakčnú dôležitosť obsahu.

en: Cycle:
sk: Cyklus:

[ctx: @item: object cycle]
en: Morning
sk: Ráno

[ctx: @item: object cycle]
en: Afternoon
sk: Odpoludnie

[ctx: @item: object cycle]
en: Evening
sk: Večer

en: News
sk: Novinky

en: Data
sk: Dáta

en: Advisory
sk: Informácie

en: Select here the editorial type of content.
sk: Vyberte redakčný typ obsahu.

en: Set here the editorial type description of content. This field is limited to 64 characters.
sk: Zadajte popis redakčného typu obsahu. Toto pole je obmedzené na 64 znakov.

en: Reference:
sk: Referencia:

en: Set here the original content transmission reference. This field is limited to 32 characters.
sk: Zadajte referenciu prenosu pôvodného obsahu obrázka. Toto pole je obmedzené na 32 znakov.

[ctx: image title]
en: Title:
sk: Názov:

en: Set here the shorthand reference of content. This field is limited to 64 characters.
sk: Zadajte skrátenú referenciu obsahu. Toto pole je obmedzené na 64 znakov.

en: Set here the title of content status. This field is limited to 64 characters.
sk: Zadajte popis stavu obsahu. Toto pole je obmedzené na 64 znakov.

en: Set here the string that identifies content that recurs. This field is limited to 32 characters.
sk: Zadajte reťazec, ktorý identifikuje opakujúci sa obsah. Toto pole je obmedzené na 32 znakov.

en: Enter the editorial usage instructions. This field is limited to 256 characters.
sk: Zadajte pokyny na redakčné použitie. Toto pole je obmedzené na 256 znakov.

en: Enter here the Informative Provider Reference. I.P.R is a name registered with the IPTC/NAA, identifying the provider that provides an indicator of the content. The default value for the I.P.R is "IPTC" if a standard Reference Code is used. This field is limited to 32 characters.
sk: Zadajte informatívnu referenciu poskytovateľa. I.P.R je názov registrovaný XMP/NAA identifikujúci poskytovateľa, ktorý poskytuje ukazovateľ obsahu. Pri použití štandardného referenčného kódu je pre I.P.R predvolená hodnota "IPTC". Pole je obmedzené na 32 znakov.

en: Enter here the Subject Reference Number. Provides a numeric code to indicate the Subject Name plus optional Subject Matter and Subject Detail Names in the language of the service. Subject Reference is a number from the range 01000000 to 17999999 and represent a language independent international reference to a Subject. A Subject is identified by its Reference Number and corresponding Names taken from a standard lists given by IPTC/NAA. If a standard reference code is used, these lists are the English language reference versions. This field is limited to 8 digit code.
sk: Zadajte referenčné číslo subjektu. To poskytuje číselný kód pre určenie názvu subjektu plus nepovinný námet subjektu a podrobné názvy subjektu v jazyku služby. Referencia subjektu je číslo v rozsahu od 01000000 do 17999999 a predstavuje medzinárodnú, na jazyku nezávislú, referenciu subjektu. Subjekt je identifikovaný jeho referenčným číslom a zodpovedá názvom získaným zo štandardných zoznamov poskytovaných IPTC/NAA. Pri použití štandardného referenčného kódu sú tieto zoznamy referenčnou verziou anglického jazyka. Toto pole je obmedzené na osemmiestny číselný kód.

en: Enter here the Subject Name. English language is used if you selected a standard IPTC/NAA reference code. This field is limited to 64 characters.
sk: Zadajte názov subjektu. Ak ste vybrali referenčný kód štandardu IPTC/NAA, použite angličtinu. Pole je obmedzené na 64 znakov.

en: Enter here the Subject Matter Name. English language is used if you selected a standard IPTC/NAA reference code. This field is limited to 64 characters.
sk: Zadajte názov námetu subjektu. Ak ste vybrali referenčný kód štandardu IPTC/NAA, použite angličtinu. Pole je obmedzené na 64 znakov.

en: Enter here the Subject Detail Name. English language is used if you selected a standard IPTC/NAA reference code. This field is limited to 64 characters.
sk: Zadajte podrobný názov subjektu. Ak ste vybrali referenčný kód štandardu IPTC/NAA, použite angličtinu. Pole je obmedzené na 64 znakov.

[ctx: @action]
en: Edit Metadata...
sk: Upraviť metadáta...

en: Enter here a new supplemental category of content.
sk: Zadajte novú doplnkovú kategóriu obsahu.

[ctx: @option: name of content creator]
en: Creator:
sk: Vytvoril:

en: Contact
sk: Kontakt

en: URL:
sk: Adresa URL:

en: Phone:
sk: Telefón:

en: Set here the contact 'phone number.
sk: Zadajte kontaktné telefónne číslo.

[ctx: Street address]
en: Address:
sk: Adresa:

en: Postal code:
sk: PSČ:

en: Set here the contact postal code.
sk: Zadajte PSČ pro kontakt.

en: Set here the original owner of content.
sk: Zadajte pôvodného vlastníka obsahu obrázka.

[ctx: @item: xmp content]
en: Content
sk: Obsah

[ctx: @item]
en: Properties
sk: Vlastnosti

en: Video date
sk: Dátum videa

en: Set video date to today
sk: Nastaviť dátum videa na dnešok

en: Set here the content's city of origin.
sk: Zadajte mesto pôvodu obrázka.

en: Set here the content's location within the city.
sk: Zadajte mesto, v ktorom bola snímka vytvorená.

en: Set here the content's Province or State of origin.
sk: Zadajte provinciu alebo štát pôvodu obrázka.

[ctx: @item: scene code]
en: Headshot
sk: Tvár

[ctx: @item: scene code]
en: Half-length
sk: Polovičná vzdialenosť

[ctx: @item: scene code]
en: Full-length
sk: Celá vzdialenosť

[ctx: @item: side view of a person]
en: Profile
sk: Profil

[ctx: @item: scene code]
en: Rear view
sk: Zadný pohľad

[ctx: @item: scene code]
en: Single
sk: Jeden

[ctx: @item: scene code]
en: Couple
sk: Pár

[ctx: @item: scene code]
en: Two
sk: Dvaja/dve

[ctx: @item: group of people]
en: Group
sk: Skupina

[ctx: @item: scene code]
en: General view
sk: Všeobecný pohľad

[ctx: @item: scene code]
en: Panoramic view
sk: Panoramatický pohľad

[ctx: @item: scene code]
en: Aerial view
sk: Letecký pohľad

[ctx: @item: scene code]
en: Under-water
sk: Pod vodou

[ctx: @item: scene code]
en: Night scene
sk: Nočná scéna

[ctx: @item: scene code]
en: Satellite
sk: Satelit

[ctx: @item: scene code]
en: Exterior view
sk: Záber exteriéru

[ctx: @item: scene code]
en: Interior view
sk: Záber interiéru

[ctx: @item: scene code]
en: Close-up
sk: Záber zblízka

[ctx: @item: scene code]
en: Action
sk: Akcia

[ctx: @item: scene code]
en: Performing
sk: Vystúpenie

[ctx: @item: scene code]
en: Posing
sk: Pózovanie

[ctx: @item: scene code]
en: Symbolic
sk: Symbolicky

[ctx: @item: scene code]
en: Off-beat
sk: Neobvyklý

[ctx: @item: scene code]
en: Movie scene
sk: Filmová scéna

[ctx: @item: type code]
en: Advisory
sk: Informácie

[ctx: @item: type code]
en: Alert
sk: Varovanie

[ctx: @item: type code]
en: Catalog
sk: Katalóg

[ctx: @item: type code]
en: Data
sk: Dáta

[ctx: @item: type is a document]
en: Document
sk: Dokument

[ctx: @item: type code]
en: Maintenance
sk: Údržba

[ctx: @item: type code]
en: News
sk: Novinky

[ctx: @item: type code]
en: News Management Mode
sk: Režim správy noviniek

[ctx: @item: type code]
en: Package
sk: Balík

[ctx: @item: type code]
en: Schema
sk: Schéma

[ctx: @item: type code]
en: Topic
sk: Téma

[ctx: @item: type code]
en: Topic Set
sk: Súbor tém

[ctx: @option]
en: Language:
sk: Jazyk:

[ctx: @info]
en: Select here the language of content.
sk: Tu vyberte jazyk obsahu.

[ctx: @option]
en: Priority:
sk: Priorita:

[ctx: @item: editorial urgency of content]
en: 0: None
sk: 0: Žiadne

[ctx: @item: editorial urgency of content]
en: 1: High
sk: 1: Vysoké

[ctx: @item: editorial urgency of content]
en: 5: Normal
sk: 5: Normálne

[ctx: @item: editorial urgency of content]
en: 8: Low
sk: 8: Nízke

[ctx: @item: editorial urgency of content]
en: 9: User-defined
sk: 9: Definované používateľom

[ctx: @option]
en: Scene:
sk: Scéna:

[ctx: @info]
en: Select here the scene type of the content.
sk: Tu vyberte typ scény obsahu.

[ctx: @option]
en: Type:
sk: Typ:

[ctx: @option]
en: Attribute:
sk: Atribút:

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Current
sk: Aktuálne

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Analysis
sk: Rozbor

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Background
sk: Pozadie

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Feature
sk: Funkcia

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Forecast
sk: Predpoveď

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: History
sk: História

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Obituary
sk: Nekrológ

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Opinion
sk: Stanovisko

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Polls & Surveys
sk: Hlasovanie a prieskum

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Profile
sk: Profil

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Side bar & Supporting information
sk: Postranný panel a informácie o podpore

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Summary
sk: Súhrn

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Transcript & Verbatim
sk: Prepis a doslovne

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: From the Scene
sk: Zo scény

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Retrospective
sk: Rekapitulácia

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Statistics
sk: Štatistika

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Update
sk: Aktualizovať

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Press Release
sk: Tlačová správa

[ctx: @option]
en: Reference:
sk: Referencia:

[ctx: short title for the content]
en: Title:
sk: Titul:

en: Set here a shorthand reference for the content.
sk: Sem zadajte skrátený popis obsahu.

en: Nickname:
sk: Prezývka:

en: Identifiers:
sk: Identifikátory:

en: Set here the strings that identify content that recurs.
sk: Sem zadajte reťazec, ktorý identifikuje opakujúci sa obsah.

en: Enter the editorial usage instructions.
sk: Zadajte pokyny k redakčnému použitiu.

en: Enter here the Informative Provider Reference. I.P.R is a name registered with the XMP/NAA, identifying the provider that provides an indicator of the content. The default value for the I.P.R is "XMP" if a standard Reference Code is used.
sk: Zadajte informatívnu referenciu poskytovateľa. I.P.R je názov registrovaný XMP/NAA identifikujúci poskytovateľa, ktorý poskytuje ukazovateľ obsahu. Pri použití štandardného referenčného kódu je pre I.P.R predvolená hodnota "XMP".

en: Enter here the Subject Reference Number. Provides a numeric code to indicate the Subject Name plus optional Subject Matter and Subject Detail Names in the language of the service. Subject Reference is a number from the range 01000000 to 17999999 and represent a language independent international reference to a Subject. A Subject is identified by its Reference Number and corresponding Names taken from a standard lists given by XMP/NAA. If a standard reference code is used, these lists are the English language reference versions. This field is limited to 8 digit code.
sk: Zadajte referenčné číslo subjektu. To poskytuje číselný kód pre určenie názvu subjektu plus nepovinný námet subjektu a podrobné názvy subjektu v jazyku služby. Referencia subjektu je číslo v rozsahu od 01000000 do 17999999 a predstavuje medzinárodnú, na jazyku nezávislú, referenciu subjektu. Subjekt je identifikovaný jeho referenčným číslom a zodpovedá názvom získaným zo štandardných zoznamov poskytovaných XMP/NAA. Pri použití štandardného referenčného kódu sú tieto zoznamy referenčnou verziou anglického jazyka. Toto pole je obmedzené na osemmiestny číselný kód.

en: Enter here the Subject Name. English language is used if you selected a standard XMP/NAA reference code.
sk: Zadajte názov subjektu. Ak ste vybrali referenčný kód štandardu XMP/NAA, použite angličtinu.

en: Enter here the Subject Matter Name. English language is used if you selected a standard XMP/NAA reference code.
sk: Zadajte názov námetu subjektu. Ak ste vybrali referenčný kód štandardu XMP/NAA, použite angličtinu.

en: Enter here the Subject Detail Name. English language is used if you selected a standard XMP/NAA reference code.
sk: Zadajte názov podrobnosti subjektu. Ak ste vybrali referenčný kód štandardu XMP/NAA, použite angličtinu.

[ctx: @info:tooltip]
en: Write the corrected date and time for each image
sk: Zapísať opravený dátum a čas do každého obrázka

[ctx: @info]
en: Adjust Time and Date
sk: Upraviť dátum a čas

[ctx: @action]
en: Cancel
sk: Zrušiť

[ctx: @info]
en: Cancel current operation
sk: Zrušiť aktuálnu operáciu

[ctx: @action]
en: Close
sk: Zavrieť

[ctx: @info]
en: Close window
sk: Zavrieť okno

en: Timestamp Used
sk: Použitý časový údaj

en: Timestamp Updated
sk: Aktualizovaný časový údaj

en: Status
sk: Stav

en: Failed to update file timestamp
sk: Nepodarilo sa aktualizovať časový údaj súboru

en: not valid
sk: neplatné

en: Please wait ...
sk: Čakajte, prosím...

[ctx: @action]
en: Adjust Time && Date...
sk: Upraviť dátum a čas...

en: Create Calendar
sk: Vytvoriť kalendár

en: A tool to create calendar from images
sk: Nástroj na vytvorenie kalendára z obrázkov

en: Former Author
sk: Predchádzajúci autor

en: Developer and Maintainer
sk: Vývojár a správca

[ctx: @action]
en: Create Calendar...
sk: Vytvoriť kalendár...

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CalEvents)
en: Calendar events
sk: Udalosti kalendára

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ohHeaderLabel)
en: Select an optional calendar file with the official holidays
sk: Vyberte voliteľný súbor kalendára s oficiálnymi sviatkami

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fhHeaderLabel)
en: Select an optional calendar file with your "family holidays"
sk: Vyberte voliteľný súbor kalendára s vašimi "rodinnými sviatkami"

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CalProgress)
en: Printing
sk: Tlač

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, currentLabel)
en: Current Page
sk: Aktuálna stránka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, totalLabel)
en: Total Pages
sk: Celkovo strán

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CalTemplate)
en: Create Template for Calendar
sk: Vytvoriť šablónu pre kalendár

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, previewGroupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, m_tableWidget)
en: Preview
sk: Náhľad

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, paperSizeLabel)
en: Paper Size:
sk: Veľkosť papiera:

[ctx: Current default resolution]
note: i18n: ectx: property (currentText), widget (QComboBox, resolutionCombo)
en: High
sk: Vysoká

[ctx: High resolution level]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, resolutionCombo)
en: High
sk: Vysoké

[ctx: Low resolution level]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, resolutionCombo)
en: Low
sk: Nízke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, topRadio)
en: &Top
sk: &Hore

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, leftRadio)
en: &Left
sk: &Vľavo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rightRadio)
en: &Right
sk: V&pravo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, drawLinesCheckBox)
en: Draw lines on calendar
sk: Kresliť čiary v kalendári

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ratioLabel)
en: Image to text ratio:
sk: Pomer obrázkov k textu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fontLabel)
en: Font:
sk: Písmo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, yearLabel)
en: Year:
sk: Rok:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, monthBox)
en: Select Images
sk: Vybrať obrázky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Left click on a month to select an image, right click to clear an image.
sk: Kliknite ľavým tlačidlom na mesiac na výber obrázku, pravým tlačidlom na vymazanie obrázku.

en: Choose events to show on the Calendar
sk: Vyberte udalosti na zobrazenie vo vašom kalendári

en: Print Calendar
sk: Vytlačiť kalendár

en: Printing in Progress
sk: Prebieha tlač

en: No valid images selected for months<br/>Click Back to select images
sk: Žiadne platné obrázky vybrané pre mesiace<br/>Kliknite na Späť na výber obrázkov

en: Please note that you are making a calendar for<br/>the current year or a year in the past.
sk: Prosím nezabudnite, že robíte kalendár pre<br/>aktuálny rok alebo rok v minulosti.

en: Click Next to start Printing<br/><br/>Following months will be printed for year %1:<br/>
sk: Kliknite na Ďalej na spustenie tlače<br/><br/>Nasledovné mesiace budú vytlačené pre rok %1:<br/>

en: Printing Cancelled
sk: Tlač kalendára

en: Create calendar
sk: Vytvoriť kalendár

en: Printing calendar page for %1 of %2
sk: Tlačím stranu kalendára %1 z %2

en: Printing Complete
sk: Tlač hotová

en: &Abort
sk: &Prerušiť

en: Process Canceled
sk: Proces zrušený

en: File not supported
sk: Súbor nie je podporovaný

en: Internal error
sk: Interná chyba

en: Processing %1
sk: Spracúva sa %1

en: Raw File
sk: RAW súbor

en: Target File
sk: Cieľový súbor

en: Camera
sk: Fotoaparát

[ctx: @title:column Input file name]
en: File Name
sk: Meno súboru

[ctx: @info:whatsthis]
en: Increasing this value makes pixels with high saturation contribute more to the final output.
sk: Pri zvyšovaní tejto hodnoty bude ve výsledku viac pixelov s vyššou sýtosťou.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Sets the relative weight of high-contrast pixels. Increasing this weight makes pixels with neighboring differently colored pixels contribute more to the final output. Particularly useful for focus stacks.
sk: Nastaví relatívnu váhu pixelom s vysokým kontrastom. Zvyšovanie váhy spôsobí, že tieto pixely a susedné pixely s rozdielnou farbou najviac prispejú k výslednému výstupu. To je obzvlášť užitočné pri zaostrovaní hrán.

[ctx: @option:check]
en: Use Color Appearance Model (CIECAM02)
sk: Použiť model vzhľadu farie (CIECAM02)

[ctx: @info:whatsthis]
en: Use Color Appearance Modelling (CIECAM02) to render detailed colors. Your input files should have embedded ICC profiles. If no ICC profile is present, sRGB color space will be assumed. The difference between using this option and default color blending algorithm is very slight, and will be most noticeable when you need to blend areas of different primary colors together.
sk: Na renderovanie detailných farieb bude použité modelovanie vzhľadu farieb (CIECAM02). Vaše vstupné súbory by mali obsahovať ICC profily. Ak nie sú v obrázkoch ICC profily obsiahnuté, použije sa farebný priestor sRGB. Rozdiel medzi použitím tohto nastavenia a predvoleným algoritmom miešania farieb je veľmi malý a najbadateľnejší bude, ak potrebujete spolu zmiešať oblasti s rozdielnymi hlavnými farbami.

[ctx: @title:column Output file name]
en: Output
sk: Výstup

[ctx: @item:inmenu]
en: Remove item
sk: Odstrániť položku

[ctx: @item:inmenu]
en: Clear all
sk: Vyčistiť všetko

[ctx: @action: button]
en: &Default
sk: &Predvolené

[ctx: @action:button]
en: Details...
sk: Podrobnosti...

en: Author and Maintainer
sk: Autor a správca

[ctx: average scene luminance value unknown]
en: unknown
sk: neznáme

en: Cannot run %1:
    
     %2
sk: Nemôžem spustiť %1:
    
     %2

[ctx: @info]
en: this page
sk: táto strana

[ctx: @info]
en: All images must have the same dimensions.
sk: Všetky obrázky musia mať rovnaké rozmery.

[ctx: @title: column]
en: Exposure (EV)
sk: Expozícia (EV)

en: unavailable
sk: nedostupné

[ctx: @info]
en: Create directories
sk: Vytvoriť adresáre

[ctx: @info]
en: Could not create folder '%1'
sk: Nemôžem vytvoriť priečinok '%1'

[ctx: @info]
en: Copying theme
sk: Kopírujem motív

[ctx: @info: xslt param]
en: Previous
sk: Predchádzajúci

[ctx: @info: xslt param]
en: Next
sk: Nasledujúci

[ctx: @info: xslt param]
en: Album List
sk: Zoznam albumov

[ctx: @info: xslt param]
en: Original Image
sk: Pôvodný obrázok

[ctx: @info: xslt param]
en: Go Up
sk: Prejsť vyššie

[ctx: @info: xslt param]
en: Image Orientation
sk: Orientácia obrázka

[ctx: @info: xslt param]
en: Image X Resolution
sk: Rozlíšenie osi Y obrázka

[ctx: @info: xslt param]
en: Image Y Resolution
sk: Rozlíšenie osi X obrázka

[ctx: @info: xslt param]
en: Image Date Time
sk: Dátum a čas obrázka

[ctx: @info: xslt param]
en: Exposure Time
sk: Čas expozície

[ctx: @info: xslt param]
en: F Number
sk: Číslo f

[ctx: @info: xslt param]
en: Shutter Speed Value
sk: Rýchlosť uzávierky

[ctx: @info: xslt param]
en: Aperture Value
sk: Hodnota clony

[ctx: @info: xslt param]
en: Focal Length
sk: Ohnisková vzdialenosť

[ctx: @info: xslt param]
en: GPS Altitude
sk: GPS Výška

[ctx: @info: xslt param]
en: GPS Latitude
sk: GPS Zemepisná šírka

[ctx: @info: xslt param]
en: GPS Longitude
sk: GPS zemepisná dĺžka

en: Html Gallery
sk: Html galéria

en: A tool to generate HTML gallery from images
sk: Nástroj na vytvorenie HTML galérie z obrázkov

en: Former Author and Maintainer
sk: Bývalý autor a správca

[ctx: @action]
en: Create Html gallery...
sk: Vytvoriť HTML galériu...

en: Internal Error
sk: Interná chyba

en: %1 albums to process:
sk: %1 albumov na spracovanie:

en: %1 items to process
sk: %1 položiek na spracovanie

en: Gallery is completed, but some warnings occurred.
sk: Galéria bola dokončená, ale objavilo sa niekoľko varovných správ.

en: Gallery completed.
sk: Galéria bola dokončená.

en: Quality:
sk: Kvalita:

en: Include full-size original images for download
sk: Vrátane plnej veľkosti pôvodných obrázkov na stiahnutie

en: Use original image
sk: Použiť pôvodný obrázok

en: Thumbnail Properties:
sk: Vlastnosti miniatúr:

en: Square thumbnails
sk: Štvorcové miniatúry

en: &Choose image selection method:
sk: &Vyberte metódu výberu obrázkov:

en: Images
sk: Obrázky

[ctx: @label]
en: Gallery Title:
sk: Názov galérie:

[ctx: @label]
en: Open in Browser:
sk: Otvoriť v prehliadači:

[ctx: @item: open in browser]
en: None
sk: Žiadna

[ctx: @item: open in browser]
en: Internal
sk: Interný

en: In this page, you can change some theme parameters. Depending on the theme, different parameters are available.
sk: Na tejto stránke môžete zmeniť niektoré nastavenia motívu. Dostupné sú rôzne parametre v závislosti na motíve.

en: can be customized
sk: dá sa prispôsobiť

en: Author: %1<br/><br/>
sk: Autor: %1<br/><br/>

en: Welcome to HTML Gallery Tool
sk: Vitajte v nástroji HTML galérie

en: Items Selection
sk: Výber položiek

en: Theme Selection
sk: Výber motívu

en: Theme Parameters
sk: Parametre motívu

en: Output Settings
sk: Nastavenia výstupu

en: Create directories
sk: Vytvoriť adresáre

en: Could not create folder '%1'
sk: Nemôžem vytvoriť priečinok '%1'

[ctx: @action]
en: Create jAlbum Gallery...
sk: Vytvoriť jAlbum galériu...

en: jAlbum Gallery Generator.
sk: Generátor galérie jAlbumu.

en: Paths Selection
sk: Výber ciest

en: Generating jAlbum
sk: Generujem jAlbum

[ctx: @option]
en: Start Server at Startup
sk: Zapnúť server pri spustení

[ctx: @label]
en: Server is running
sk: Server je spustený

[ctx: @info]
en: 1 album shared | %1 albums shared
sk[0]: 1 album zdieľaný
sk[1]: %1 albumy zdieľané
sk[2]: %1 albumov zdieľaných

[ctx: @info]
en: 1 item shared | %1 items shared
sk[0]: 1 položka zdieľaná
sk[1]: %1 položky zdieľané
sk[2]: %1 položiek zdieľaných

[ctx: @action: button]
en: Stop
sk: Zastaviť

[ctx: @label]
en: Server is not running
sk: Server nie je spustený

[ctx: @action: button]
en: Start
sk: Spustiť

[ctx: @info]
en: Shared Items
sk: Zdieľané položky

[ctx: @info]
en: An error occurs while to start Media Server...
sk: Pri spustení multimediálneho servera nastala chyba...

[ctx: @action]
en: Share with DLNA...
sk: Zdieľať pomocou DLNA...

en: %1 Media Server
sk: Multimediálny server %1

en: Media Server have been started
sk: Multimediálny server bol spustený

en: Media Server cannot be started!
sk: Multimediálny server sa nepodarilo spustiť!

en: MJPEG Server have been started
sk: MJPEG server bol spustený

en: MJPEG Server cannot be started!
sk: MJPEG server sa nepodarilo spustiť!

[ctx: @label]
en: Server Port:
sk: Port servera:

[ctx: @label]
en: Type:
sk: Typ:

en: Developer
sk: Vývojár

[ctx: @label]
en: Resolution Dpi:
sk: Rozlíšenie DPI:

[ctx: @info]
en: Specify DPI for input image.
sk: Zadajte DPI pre vstupný obrázok.

[ctx: @label]
en: Store result in :
sk: Uložiť výsledok do:

[ctx: @option:check]
en: Text file
sk: Textový filter

[ctx: @action]
en: Create panorama...
sk: Vytvoriť panorámu...

en: <b>Canceled</b>
sk: <b>Zrušené</b>

en: <b>Cannot run <i>%1</i>:</b><p>%2</p>
sk: <b>Nedá sa spustiť <i>%1</i>:</b><p>%2</p>

en: PTO file already created in the temporary directory.
sk: Súbor PTO už bol v dočasnom adresári vytvorený.

en: PTO file cannot be created in the temporary directory.
sk: Súbor PTO nemôže byť v dočasnom adresári vytvorený.

en: Input image cannot be loaded for preview generation.
sk: Vstupný obrázok nie je možné načítať za účelom vytvorenia náhľadu.

[ctx: @title: group]
en: Panorama Binaries
sk: Binárne súbory panorámy

[ctx: @title: group]
en: File Format
sk: Formát súboru

[ctx: @option: radio]
en: JPEG output
sk: Výstup JPEG

[ctx: @info: tooltip]
en: Selects a JPEG output with 90% compression rate (lossy compression, smaller size).
sk: Bude vybraný výstup JPEG s kompresným pomerom 90 % (stratová kompresia, menšia veľkosť).

[ctx: @info:whatsthis]
en: "JPEG output": Using JPEG output, the panorama file will be smaller at the cost of information loss during compression. This is the easiest way to share the result, or print it online or in a shop.
sk: "Výstup JPEG": Pri použití výstupu JPEG bude súbor panorámy menší za cenu straty časti informácie počas kompresie. Toto je najjednoduchšia cesta ako zdieľať výsledok alebo ho zverejniť online, či v obchode.

[ctx: @option: radio]
en: TIFF output
sk: Výstup TIFF

[ctx: @info: tooltip]
en: Selects a TIFF output compressed using the LZW algorithm (lossless compression, bigger size).
sk: Bude vybraný výstup TIFF komprimovaný pomocou algoritmu LZW (bezstratová kompresia, väčšia veľkosť).

[ctx: @info: whatsthis]
en: "TIFF output": Using TIFF output, you get the same color depth than your original photos using RAW images at the cost of a bigger panorama file.
sk: "Výstup TIFF": Pri použití výstupu TIFF získate rovnakú farebnú hĺbku ako majú vaše pôvodné fotografie vo formáte RAW za cenu väčšieho súboru panorámy.

[ctx: @title:window]
en: Panorama Stitched
sk: Spojená panoráma

[ctx: @title:group]
en: Save Settings
sk: Uložiť nastavenie

[ctx: @info:tooltip]
en: Name of the panorama file (without its extension).
sk: Názov súboru panorámy (bez prípony).

[ctx: @info:whatsthis]
en: "File name template": Set here the base name of the files that will be saved. For example, if your template is "panorama" and if you chose a JPEG output, then your panorama will be saved with the name "panorama.jpg". If you choose to save also the project file, it will have the name "panorama.pto".
sk: "Šablóna názvu súboru": Tu vyberte základ názvu súborov, pod ktorým budú ukladané"". Napríklad: ak vaša šablóna je "panorama" a vy vyberiete výstup JPEG, potom bude vaša panoráma uložené pod názvom "panorama.jpg". Ak vyberiete tiež uloženie súboru projektu, bude sa volať "panorama.pto".

[ctx: @option:check]
en: Save project file
sk: Uložiť súbor s projektom

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the project file for further processing within Hugin GUI.
sk: Uloženie súboru projektu pre ďalšie spracovanie pomocou Hugin GUI.

[ctx: @info:whatsthis]
en: "Save project file": You can keep the project file generated to stitch your panorama for further tweaking within %1 by checking this. This is useful if you want a different projection, modify the horizon or the center of the panorama, or modify the control points to get better results.
sk: "Uložiť súbor projektu": zapnutím tohto nastavenia môžete zachovať súbor projektu, vytvorený pre spojenie vašej panorámy, pre ďalšie úpravy pomocou %1. To môže byť užitočné v prípade, že si prajete vybrať rozdielny pohľad, upraviť horizont alebo stred snímky alebo zmeniť kontrolné body, aby ste dosiahli lepších výsledkov.

[ctx: @title: dialog]
en: Warning
sk: Upozornenie

[ctx: @label]
en: This file already exists
sk: Tento súbor už existuje

[ctx: @label]
en: One or more converted raw files already exists (they will be skipped during the copying process)
sk: Varovanie: Jeden alebo viacero prevedených súborov RAW už existuje (pri kopírovaní budú preskočené)

[ctx: @info]
en: Panorama Stitching is Done
sk: Spájanie panorámy je dokončené

[ctx: @info]
en: If you choose to save the project file, and if your images were raw images then the converted images used during the stitching process will be copied at the same time (those are TIFF files that can be big).
sk: Ak vyberiete uloženie súboru projektu a vaše obrázky boli vo formáte RAW, potom budou zároveň skopírované prevedené obrázky použité pri spájaní (sú to súbory TIFF, preto môžu byť veľké.)

[ctx: @label]
en: Error
sk: Chyba

[ctx: @title: window]
en: Optimization
sk: Optimalizácia

[ctx: @option: check]
en: Level horizon
sk: Vyrovnať horizont

[ctx: @info: tooltip]
en: Detect the horizon and adapt the project to make it horizontal.
sk: Rozozná horizot a upraví projekt tak, aby bol vo výsledku vodorovný.

[ctx: @info: whatsthis]
en: "Level horizon": Detect the horizon and adapt the projection so that the detected horizon is an horizontal line in the final panorama
sk: "Vyrovnať horizont: Rozozná horizont a upraví projekt tak, aby sa rozoznaný horizont javil vo výslednej panoráme ako vodorovná čiara

[ctx: @info]
en: Optimization is in progress, please wait.
sk: Prebieha optimalizácia, čakajte prosím...

[ctx: @info]
en: Optimization has failed.
sk: Optimalizácia skončila s chybou.

[ctx: @option: check]
en: Detect moving skies
sk: Rozoznať pohyb oblohy

[ctx: @info: tooltip]
en: Automatic detection of clouds to prevent wrong keypoints matching between images due to moving clouds.
sk: Automaticky rozoznať mraky, aby sa zabránilo párovaniu nesprávnych kľúčových bodov medzi obrázkami kvôli pohybujúcim sa mrakom.

[ctx: @info: whatsthis]
en: "Detect moving skies": During the control points selection and matching, this option discards any points that are associated to a possible cloud. This is useful to prevent moving clouds from altering the control points matching process.
sk: "Rozoznať pohyb oblohy": Toto nastavenie počas výberu a párovania kontrolných bodov zahodí všetky body, ktoré pravdepodobne patria mrakom. To je užitečné, ak si neželáte, aby prípadný pohyb mrakov negatívne ovplyvnil proces párovania kontrolných bodov.

en: Processing Panorama Preview...
sk: Prebieha spracovanie panorámy...

en: <qt><p><h1>Panorama Post-Processing</h1></p></qt>
sk: <qt><p><h1>Následné spracovanie panorámy</h1></p></qt>

[ctx: @title:group]
en: Panorama Post-Processing
sk: Následné spracovanie panorámy

en: <h1><b>Error</b></h1><p>%1</p>
sk: <h1><b>Chyba</b></h1><p>%1</p>

[ctx: Here a makefile is a script for GNU Make]
en: <p><b>Cannot create makefile: </b></p><p>%1</p>
sk: <p><b>Nedá sa vytvoriť makefile: </b></p><p>%1</p>

[ctx: a project file is a .pto file, as given to hugin to build a panorama]
en: <p><b>Cannot create project file: </b></p><p>%1</p>
sk: <p><b>Nedá sa vytvoriť súboru projektu: </b></p><p>%1</p>

en: <qt><h1>Panorama Preview</h1><p>Draw a rectangle if you want to crop the image.</p><p>Pressing the <i>Next</i> button will then launch the final stitching process.</p></qt>
sk: <qt><h1>Náhľad panorámy</h1><p>Nakreslite obdĺžnik, ak chcete obrázok orezať.</p><p>Stlačením tlačidla <i>Ďalší</i> sa spustí záverečná fáza spojenia.</p></qt>

[ctx: Success for image file number %1 out of %2]
en: Processing file %1 / %2
sk: Spracováva sa súbor %1 / %2

[ctx: Output: FILE]
en: Print to Image File
sk: Tlačiť do obrázka

[ctx: Output: PDF]
en: Print to PDF
sk: Tlačiť do PDF

[ctx: Output: GIMP]
en: Print with Gimp
sk: Tlačiť v programe Gimp

[ctx: Caption type: NONE]
en: No caption
sk: Bez titulku

[ctx: Caption type: FILENAME]
en: Image file names
sk: Názvy súborov obrázkov

[ctx: Caption type: DATETIME]
en: Exif date-time
sk: Dátum a čas z EXIF dát

[ctx: Caption type: COMMENT]
en: Item comments
sk: Komentáre položky

[ctx: Caption type: CUSTOM]
en: Custom format
sk: Vlastný formát

en: Printing canceled
sk: Tlač zrušená

en: Print Creator
sk: Sprievodca tlačou

en: A tool to create print composition from images
sk: Nástroj na tvorbu tlačových zostáv obrázkov

en: Author
sk: Autor

en: Contributor
sk: Spolupracovník

[ctx: @action]
en: Print Creator...
sk: Sprievodca tlačou...

en: The GNU Image Manipulation Program.
sk: Program GNU pre prácu s obrázkami

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Caption Type:
sk: Typ titulku:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Text Color:
sk: Farba textu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Text Size:
sk: Veľkosť textu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Font Family:
sk: Rodina písma:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_disableCrop)
en: Do not crop photos, just scale them.
sk: Neorezávať fotografie, iba ich zmenšiť.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_disableCrop)
en: Do not crop
sk: Neorezávať

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, BtnCropRotateLeft) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, BtnCropRotateLeft)
en: Rotate photo to the left
sk: Otočiť fotografiu doľava

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, BtnCropRotateLeft)
en: Rotate &left
sk: O&točiť doľava

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, BtnCropRotateRight) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, BtnCropRotateRight)
en: Rotate photo to the right
sk: Otočiť fotografiu doprava

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, BtnCropRotateRight)
en: Rotate &right
sk: Otočiť do&prava

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, BtnPreviewPageDown) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, BtnPreviewPageDown) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, BtnCropPrev) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, BtnCropPrev)
en: Previous photo
sk: Predchádzajúca fotografia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, BtnCropPrev)
en: << Pr&evious
sk: << &Predchádzajúca

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, BtnCropNext)
en: Ne&xt >>
sk: Na&sledujúca >>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LblCropPhoto)
en: Photo 0 of 0
sk: Fotografia 0 z 0

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AdvPrintCustomLayout)
en: Custom layout
sk: Vlastné rozvrhnutie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_fitAsManyCheck)
en: Fit as many as possible:
sk: Umiestniť čo najviac:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Rows
sk: Riadky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Photo size
sk: Veľkosť fotografie

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_photoUnits)
en: inches
sk: palce

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Columns
sk: Stĺpce

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_photoGridCheck)
en: Photo grid:
sk: Fotomriežka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_photosXPageCheck)
en: Automatic layout:
sk: Automatické rozvrhnutie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Photos per page
sk: Fotografií na stranu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_2)
en: Photos:
sk: Fotografie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: Sheets:
sk: Hárky:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: Empty slots:
sk: Prázdne miesta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pagesetup)
en: Page settings
sk: Nastavenie stránky

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Pages Preview
sk: Náhľad stránok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LblPreview)
en: Page
sk: Strana

[ctx: @title: column]
en: Caption
sk: Titulok

en: Choose your grid size
sk: Vyberte veľkosť mriežky

en: Number of rows
sk: Počet riadkov

en: Insert number of rows
sk: Zadajte počet riadkov

en: Number of columns
sk: Počet stĺpcov

en: Insert number of columns
sk: Zadajte počet stĺpcov

en: Choose to have a custom photo size album
sk: Vyberte, či si želáte mať album s vlastnou veľkosťou fotiek

en: Insert photo width
sk: Zadajte šírku fotografie

en: Printing process is not completed
sk: Proces tlače nebol dokončený

en: Printing process completed.
sk: Proces tlače bol dokončený.

en: Open destination directory in file-browser.
sk: Otvoriť cieľový adresár v správcovi súborov.

en: Unable to create a temporary folder. Please make sure you have proper permissions to this folder and try again.
sk: Dočasný priečinok sa nedá vytvoriť. Uistite sa, že máte príslušné práva k tomuto priečinku a skúste to znovu.

[ctx: @title:group]
en: Optional Gimp Binaries
sk: Voliteľné spustiteľné súbory Gimpu

en: Image Format:
sk: Formát obrázka:

[ctx: @info layout page]
en: Custom
sk: Vlastné

en: Add again
sk: Znovu pridať

en: Remove
sk: Odstrániť

en: Welcome to Print Creator
sk: Vitajte v Sprievodcovi tlačou

en: Albums Selection
sk: Výber albumov

en: Select Page Layout
sk: Vyberte rozloženie stránky

en: Crop and Rotate Photos
sk: Orezať a otočiť fotografie

en: Cannot resize image. Aborting.
sk: Nedá sa zmeniť veľkosť obrázka. Akcia bola zrušená.

en: Cannot save resized image (JPEG). Aborting.
sk: Obrázok (JPEG) so zmenenou veľkosťou sa nedá uložiť. Akcia bola zrušená.

en: Cannot save resized image (PNG). Aborting.
sk: Obrázok (PNG) so zmenenou veľkoštou sa nedá uložiť. Akcia bola prerušená.

en: Resizing %1
sk: Prebieha zmena veľkosti %1

en: Image properties file cannot be opened
sk: Súbor s vlastnosťami obrázka sa nedá otvoriť

en: Some images cannot be resized.
    Do you want them to be added as attachments without resizing?
sk: Pri niektorých obrázkoch sa nedá zmeniť veľkosť.
    Želáte si ich pripojiť ako prílohy bez zmeny veľkosti?

en: The file "%1" is too big to be sent, please reduce its size or change your settings
sk: Súbor "%1" je príliš veľký na to, aby mohol byť odoslaný. Prosím, zmenšite ho alebo zmeňte nastavenia.

en: Failed to start "%1" program. Check your system.
sk: Nedá sa spustiť program "%1". Skontrolujte váš systém.

en: Starting "%1" program...
sk: Spúšťa sa program "%1"...

en: After having sent your images by email...
sk: Po odoslaní vašich obrázkov e-mailom...

en: Press 'Finish' button to clean up temporary files
sk: Po stlačení tlačidla 'Dokončiť' budú odstránené dočasné súbory

en: Send by Email
sk: Poslať e-mailom

en: A tool to send images by E-mail
sk: Nástroj na posielanie obrázkov e-mailom

[ctx: @action]
en: Send by Mail...
sk: Poslať mailom...

en: Gnome Mail Client.
sk: Poštový klient Gnome.

en: GTK based Mail Client.
sk: Klient na čítanie elektronickej pošty založený na GTK.

en: KDE Mail Client.
sk: Poštový klient KDE.

en: Netscape Mail Client.
sk: Poštový klient Netscape.

en: Outlook Mail Client.
sk: Poštový klient Outlook.

en: Mozilla Foundation Mail Client.
sk: Poštový klient Mozilla Foundation.

en: Preparing file to export by mail...
sk: Súbor sa pripravuje na exportovanie do pošty...

en: Maximum email size limit:
sk: Maximálna veľkosť e-mailu:

en: Adjust image properties
sk: Upraviť vlastnosti obrázkov

en: If you enable this option, all images to be sent can be resized and recompressed.
sk: Ak aktivujete toto nastavenie, môže pri všetkých odosielaných obrázkov dôjsť ku zmene veľkosť a opätovnej kompresii.

en: Image Length:
sk: Šírka obrázka:

en: <p>The new compression value of JPEG images to be sent:</p>
sk: <p>Nová hodnota kompresie odosielaného obrázka JPEG:</p>

en: <p><b>1</b>: very high compression<br/><b>25</b>: high compression<br/><b>50</b>: medium compression<br/><b>75</b>: low compression (default value)<br/><b>100</b>: no compression</p>
sk: <p><b>1</b>: veľmi vysoká kompresia<br/><b>25</b>: vysoká kompresia<br/><b>50</b>: stredná kompresia<br/><b>75</b>: nízka kompresia (predvolené)<br/><b>100</b>: bez kompresie</p>

en: Image quality:
sk: Kvalita obrázka:

en: Remove all metadata
sk: Odstrániť všetky metadáta

en: Welcome to Email Tool
sk: Vitajte v nástroji na posielanie pošty

en: Images List
sk: Zoznam obrázkov

en: Email Settings
sk: Nastavenia e-mailu

en: Export by Email
sk: Exportovať e-mailom

en: Video Slideshow
sk: Videoprezentácia

en: A tool to create video slideshow from images
sk: Nástroj na vytvorenie videoprezentácie z obrázkov

[ctx: @action]
en: Create video slideshow...
sk: Vytvoriť videoprezentáciu...

en: Video Slideshow completed.
sk: Premietanie sa skončilo.

en: Media Container Format:
sk: Formát multimediálneho kontajnera:

en: Open in Player:
sk: Otvoriť v Prehrávači:

en: The video output file name will be generated automatically.
sk: Názov výstupného súboru videa bude automaticky vygenerovaný.

en: Number of Frames by Image:
sk: Počet snímok na obrázok:

en: Video Standard:
sk: Štandard videa:

en: Video Type:
sk: Typ videa:

en: Video Bit Rate:
sk: Bitový tok videa:

en: Effect While Displaying Images
sk: Efekt pri zobrazovaní obrázkov

en: Transition Between Images
sk: Prechod medzi obrázkami

en: Export as wallpaper
sk: Exportovať ako pozadie plochy

en: A tool to set image as wallpaper
sk: Nástroj na nastavenie obrázka ako pozadia plochy

[ctx: @action]
en: Set as wallpaper
sk: Nastaviť ako pozadie plochy

en: Adjusted
sk: Upravené

en: Adjusted and cropped
sk: Upravené a orezané

en: Centered
sk: Vycentrované

en: A tool to preview image with OpenGL
sk: Nástroj na prehliadanie obrázkov pomocou OpenGL

[ctx: @action]
en: OpenGL Image Viewer
sk: OpenGL prehliadač obrázkov

en: If set, the soundtrack for the current album will be saved and restored automatically on the next startup.
sk: Ak je nastavené, zvuková stopa pre aktuálny album sa uloží a znova sa automaticky obnoví pri ďalšom spustení.

en: Move the selected track up in the playlist.
sk: Presunie zvolenú stopu v zozname nahor.

en: Move the selected track down in the playlist.
sk: Presunie zvolenú stopu v zozname nadol.

en: Add new tracks to the playlist.
sk: Pridá nové stopy do zoznamu.

en: Delete the selected track from the playlist.
sk: Vymaže zvolenú stopu zo zoznamu.

en: Load playlist from a file.
sk: Načíta zoznam zo súboru.

en: Save playlist to a file.
sk: Uloží zoznam do súboru.

en: Clear the playlist.
sk: Vyčistí zoznam.

[ctx: number of tracks and running time]
en: 1 track [%2] | %1 tracks [%2]
sk[0]: 1 stopa [%2]
sk[1]: %1 stopy [%2]
sk[2]: %1 stôp [%2]

en: Slide time is greater than soundtrack time. Suggestion: add more sound files.
sk: Čas prezentácie je dlhší ako čas zvukovej stopy. Odporúčanie: pridajte viac zvukových súborov.

en: You can only move image files up one at a time.
sk: Posunúť hore môžete len jeden obrázok.

en: You can only move files down one at a time.
sk: Posunúť dole môžete len jeden súbor.

en: Playlist (*.m3u)
sk: Zoznam skladieb (*.m3u)

en: Cannot access file "%1". Please check the path is correct.
sk: Nedá sa pristúpiť k súboru "%1". Prosím, skontrolujte či je cesta správna.

en: Cannot create a preview of an empty file list.
sk: Nedá sa vytvoriť náhľad z prázdneho zoznamu.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_selectionGroupBox)
en: Select audio files
sk: Vybrať audio súbory

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_SoundFilesButtonUp)
en: Move the current image up in the portfolio list.
sk: Presunie aktuálny obrázok v zozname nahor.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_SoundFilesButtonAdd)
en: Add some image files to the portfolio list.
sk: Pridá súbory s obrázkami do zoznamu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_SoundFilesButtonDelete)
en: Remove some image files from the portfolio list.
sk: Odstráni súbory s obrázkami zo zoznamu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_SoundFilesButtonDown) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_SoundFilesButtonLoad) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_SoundFilesButtonSave) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_SoundF
en: Move the current image down in the portfolio list.
sk: Presunie aktuálny obrázok v zozname nadol.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_previewButton)
en: Preview...
sk: Náhľad...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Options
sk: Možnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_loopCheckBox)
en: &Loop
sk: Doko&la

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_playCheckBox)
en: &Auto play
sk: &Automaticky prehrať

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_rememberSoundtrack)
en: Remember soundtrack
sk: Zapamätať si zvukovú stopu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Time comparison
sk: Porovnanie času

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Slide:
sk: Posun:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Soundtrack:
sk: Zvuková stopa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_playButton)
en: Play
sk: Spustiť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_stopButton)
en: Stop
sk: Zastaviť

[ctx: Previous item to show]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_prevButton)
en: Previous
sk: Predchádzajúci

[ctx: Next item to show]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_nextButton)
en: Next
sk: Nasledujúci

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Time:
sk: Čas:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: &Interface
sk: &Rozhranie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_useMillisecondsCheckBox)
en: Use &milliseconds instead of seconds
sk: Použiť &milisekundy namiesto sekúnd

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: &Controls
sk: &Ovládanie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_enableMouseWheelCheckBox)
en: Enable mouse wheel to move between slides.
sk: Povoliť kolečko myši na presum medzi obrázkami.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_enableMouseWheelCheckBox)
en: Enable mouse &wheel
sk: Povoliť kolečko &myši

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_openGlFullScale)
en: Use full screen resolution (slower)
sk: Použiť rozlíšenie na celú obrazovku (pomalšie)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: &Ken Burns effect
sk: &Ken Burns efekt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_kbDisableFadeCheckBox)
en: Disable &fade-in / fade-out
sk: Zakázať &ztmievanie / rozsvecovanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_kbDisableCrossfadeCheckBox)
en: Disable &cross-fade
sk: Zakázať &prelínanie

en: This is a comment sample...
sk: Toto je príklad komentára...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_fontselectBtn)
en: Select Font...
sk: Vybrať písmo...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Line length (in characters):
sk: Dĺžka riadku (v znakoch):

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Colors
sk: Farby

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_commentsDrawOutlineCheckBox)
en: Outlined Text
sk: Obrysový text

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Background opacity:
sk: Nepriehľadnosť pozadia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Font color:
sk: Farba písma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Background color:
sk: Farba pozadia:

en: %1 image [%2] | %1 images [%2]
sk[0]: %1 obrázok [%2]
sk[1]: %1 obrázky [%2]
sk[2]: %1 obrázkov [%2]

en: Cannot access file %1. Please check the path is correct.
sk: Nedá sa pristúpiť k súboru %1. Prosím, skontrolujte či je cesta správna.

[ctx: Image number %1]
en: Image #%1
sk: Obrázok #%1

en: Delay between images (ms):
sk: Prestávka medzi obrázkami (ms):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_delayLabel)
en: Delay between images (s):
sk: Prestávka medzi obrázkami (s):

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, m_ImagesFilesGroup)
en: Preview the currently selected image.
sk: Náhľad aktuálne zvoleného obrázku.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_ImagesFilesGroup)
en: Image List
sk: Zoznam obrázkov

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_label6)
en: Total number of images in the portfolio and sequence duration.
sk: Počet obrázkov v portfóliu a dĺžka sekvencie.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_label7)
en: Currently selected image in the portfolio list.
sk: Aktuálne zvolený obrázok v zozname.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_printNameCheckBox)
en: P&rint filename
sk: Zob&raziť meno súboru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_printCommentsCheckBox)
en: Pr&int captions
sk: &Tlačiť titulky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_printProgressCheckBox)
en: Progress indicator
sk: Indikátor postupu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_shuffleCheckBox)
en: &Shuffle images
sk: Pomie&šať obrázky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Effect :
sk: Efekt:

[ctx: @info:tooltip]
en: Start Presentation
sk: Spustiť prezentáciu

[ctx: @title: main settings for the presentation]
en: Main Settings
sk: Základné nastavenia

[ctx: @title: caption settings for the presentation]
en: Caption
sk: Titulok

[ctx: @title: soundtrack settings for the presentation]
en: Soundtrack
sk: Zvuková stopa

[ctx: Filter Effect: No effect]
en: None
sk: Žiadne

[ctx: Filter Effect: Bend]
en: Bend
sk: Oblúk

[ctx: Filter Effect: Blend]
en: Blend
sk: Miešanie

[ctx: Filter Effect: Cube]
en: Cube
sk: Kocka

[ctx: Filter Effect: Fade]
en: Fade
sk: Jas

[ctx: Filter Effect: Flutter]
en: Flutter
sk: Chvenie

[ctx: Filter Effect: In Out]
en: In Out
sk: Zvnútra von

[ctx: Filter Effect: Rotate]
en: Rotate
sk: Otočiť

[ctx: Filter Effect: Slide]
en: Slide
sk: Posun

[ctx: Filter Effect: Random effect]
en: Random
sk: Náhodný

en: Slideshow Completed
sk: Prezentácia skončila

en: Click to Exit...
sk: Kliknite pre ukončenie...

en: SlideShow Completed
sk: Prezentácia skončila

en: There are no images to show.
sk: Nie sú žiadne obrázky na prezentáciu.

en: OpenGL support is not available on your system.
sk: Na Vašom systéme nie je dostupný OpenGL.

[ctx: @title]
en: Presentation
sk: Prezentácia

[ctx: @action]
en: Presentation...
sk: Prezentácia...

en: Delay:
sk: Prestávka:

[ctx: Filter Effect: Chess Board]
en: Chess Board
sk: Šachovnica

[ctx: Filter Effect: Melt Down]
en: Melt Down
sk: Roztopenie

[ctx: Filter Effect: Sweep]
en: Sweep
sk: Prelet

[ctx: Filter Effect: Mosaic]
en: Mosaic
sk: Mozaika

[ctx: Filter Effect: Cubism]
en: Cubism
sk: Kubizmus

[ctx: Filter Effect: Growing]
en: Growing
sk: Narastanie

[ctx: Filter Effect: Horizontal Lines]
en: Horizontal Lines
sk: Horizontálne čiary

[ctx: Filter Effect: Vertical Lines]
en: Vertical Lines
sk: Vertikálne čiary

[ctx: Filter Effect: Circle Out]
en: Circle Out
sk: Kotúč

[ctx: Filter Effect: Multi-Circle Out]
en: Multi-Circle Out
sk: Viacnásobný kotúč

[ctx: Filter Effect: Spiral In]
en: Spiral In
sk: Špirála

[ctx: Filter Effect: Blobs]
en: Blobs
sk: Bubliny

[ctx: Reason for inhibiting the screensaver activation, when the presentation mode is active]
en: Giving a slideshow
sk: Prebieha premietanie

en: Delay between images:
sk: Oneskorenie medzi obrázkami:

en: The delay, in seconds, between images.
sk: Oneskorenie medzi obrázkami v sekundách.

en: Start with current image
sk: Začať s aktuálnym obrázkom

en: If this option is enabled, the Slideshow will be started with the current image selected in the images list.
sk: Ak je táto voľba zapnutá, prezentácia začne aktuálnym obrázkom vybraným zo zoznamu obrázkov.

en: Slideshow runs in a loop
sk: Prezentácia beží dokola

en: Run the slideshow in a loop.
sk: Opakovať prezentáciu dokola.

en: Shuffle images
sk: Pomiešať obrázky

en: Show progress indicator
sk: Zobrazovať ukazovateľ priebehu

en: Show a progress indicator with pending items to show and time progression.
sk: Zobraziť ukazovateľ priebehu s položkami na spracovanie a časovým priebehom.

en: Show image file name
sk: Zobraziť názov súboru

en: Show the image file name at the bottom of the screen.
sk: Zobraziť meno súboru na spodu obrazovky.

en: Show image creation date
sk: Zobraziť dátum vytvorenia obrázku

en: Show the image creation time/date at the bottom of the screen.
sk: Zobraziť dátum vytvorenie obrázka na spodu obrazovky.

en: Show camera aperture and focal length
sk: Zobraziť clonu a ohniskovú vzdialenosť fotoaparátu

en: Show the camera aperture and focal length at the bottom of the screen.
sk: Zobraziť clonu a ohniskovú vzdialenosť fotoaparátu na spodu obrazovky.

en: Show camera exposure and sensitivity
sk: Zobrazovať expozíciu a citlivosť fotoaparátu

en: Show the camera exposure and sensitivity at the bottom of the screen.
sk: Zobraziť expozíciu a citlivosť fotoaparátu na spodu obrazovky.

en: Show camera make and model
sk: Zobrazovať výrobcu a model fotoaparátu

en: Show the camera make and model at the bottom of the screen.
sk: Zobraziť značku a model fotoaparátu na spodu obrazovky.

en: Show camera lens model
sk: Zobrazovať model objektívu fotoaparátu

en: Show image caption
sk: Zobraziť titulok obrázku

en: Show the image caption at the bottom of the screen.
sk: Zobraziť titulok obrázka na spodu obrazovky.

en: Show image title
sk: Zobraziť názov obrázka

en: Show the image title at the bottom of the screen.
sk: Zobraziť názov obrázka v dolnej časti obrazovky.

en: Show image caption if it has not title
sk: Zobraziť titulok obrázka, ak nemá žiaden názov

en: Show image tags
sk: Zobraziť štítky obrázkov

en: Show image labels
sk: Zobraziť menovky obrázkov

en: Show image rating
sk: Zobraziť hodnotenie obrázka

en: Caption font:
sk: Písmo titulku:

en: Screen placement:
sk: Umiestnenie obrazovky:

en: In case of multi-screen computer, select here the monitor to slide contents.
sk: Ak máte viac monitorov, tu si vyberiete, na ktorom monitore sa bude premietať.

[ctx: @label:listbox The current screen, for the presentation mode]
en: Current Screen
sk: Aktuálna obrazovka

[ctx: @label:listbox The default screen for the presentation mode]
en: Default Screen
sk: Štandardná obrazovka

[ctx: @label:listbox %1 is the screen number (0, 1, ...)]
en: Screen %1
sk: Obrazovka %1

en: <b>Note: This dialog for the Slideshow Settings can be activated at any time with the F2 key.</b>
sk: <b>Poznámka: Toto okno nastavenia premietania môžete hocikedy privolať stlačením klávesu F2.</b>

en: SlideShow
sk: Premietanie

[ctx: @action]
en: Slideshow
sk: Premietanie

en: Slideshow
sk: Premietanie

en: Play All
sk: Prehrať všetko

en: Play Selection
sk: Prehrať výber

en: Play With Sub-Albums
sk: Prehrať vrátane podalbumov

en: Slideshow Completed.
    Click To Exit
    or press ESC...
sk: Prezentácia skončila.
    Pre ukončenie kliknite
    alebo stlačte Esc...

en: An error has occurred to show item
    %1
sk: Pri spracovaní položky nastala chyba
    %1

en: Switch Screen
sk: Prepnúť obrazovku

[ctx: %1 is the screen number (0, 1, ...)]
en: Screen %1
sk: Obrazovka %1

[ctx: @title]
en: Box
sk: Hranol

[ctx: @action]
en: Export to &Box...
sk: Exportovať do &Boxu...

en: Failed to upload photo
sk: Nepodarilo sa odoslať fotografiu

en: Failed to list folders
sk: Nepodarilo sa získať zoznam priečinkov

[ctx: @action:button]
en: Start Upload
sk: Spustiť odosielanie

[ctx: @info]
en: No image selected. Please select which images should be uploaded.
sk: Nevybrali ste žiaden obrázok. Prosím, vyberte obrázky, ktoré sa majú odoslať.

[ctx: @info]
en: Authentication failed. Click "Continue" to authenticate.
sk: Overenie totožnosti skončilo s chybou. Kliknite na "Pokračovať" pre overenie.

[ctx: @action:button]
en: Cancel
sk: Zrušiť

[ctx: @info]
en: Authentication failed. Do you want to try again?
sk: Overenie totožnosti skončilo s chybou. Chcete to skúsiť ešte raz?

[ctx: @action]
en: Export to &Dropbox...
sk: Exportovať do &Dropboxu...

en: No image selected. Please select which images should be uploaded.
sk: Nevybrali ste žiaden obrázok. Prosím, vyberte obrázky, ktoré sa majú odoslať.

en: Authentication failed. Do you want to try again?
sk: Overenie totožnosti skončilo s chybou. Chcete to skúsiť znovu?

en: Dropbox export
sk: Export do Dropboxu

en: Privacy setting of the album that will be created (required).
sk: Nastavenie súkromia novovytváraného albumu (povinné).

en: Only Me
sk: Iba ja

en: Only Friends
sk: Iba priatelia

en: Friends of Friends
sk: Priatelia priateľov

en: Everyone
sk: Všetci

en: Invalid session key or session expired. Try to log in again.
sk: Neplatný kľúč sedenia alebo čas sedenia vypršal. Skúste sa prihlásiť znova.

en: Invalid album ID.
sk: Neplatné ID albumu.

en: Album is full.
sk: Album je plný.

en: Missing or invalid file.
sk: Chýajúci alebo neplatný súbor.

en: Too many unapproved photos pending.
sk: Príliš veľa fotografií čaká na vybavenie.

en: Validate previous session...
sk: Potvrdiť predchádzajúce sedenie...

en: Continue with Facebook
sk: Pokračovať s Facebookom

en: Log Out of Facebook
sk: Odhlásiť sa z Facebooku

en: <i>auto create</i>
sk: <i>automaticky vytvoriť</i>

en: Facebook Call Failed: %1
sk: Volanie Facebooku skončilo s chybou: %1

en: Facebook Call Failed: %1
sk: Volanie Facebooku skončilo s chybou: %1

en: Target location:
sk: Cieľové umiestnenie:

en: Sets the target address to copy the items to.
sk: Nastavuje cieľovú adresu, kam budú položky skopírované.

en: Copy files
sk: Kopírovať súbory

en: Create symlinks
sk: Vytvoriť symbolické odkazy

en: Create relative symlinks
sk: Vytvoriť relatívne symbolické odkazy

en: Overwrite existing items in the target
sk: Prepísať existujúce položky v cieli

en: Use the album path of the items in the target
sk: Pre položky v cieli používať cestu albumu

en: Some of the items have not been copied and are still in the list. You can retry to copy these items now.
sk: Niektoré položky sa nepodarilo skopírovať a stále sú na zozname. Môžete sa pokúsiť ich skopírovať teraz.

[ctx: @title]
en: File Copy
sk: Kópia súboru

[ctx: @info]
en: A tool to export items to a local storage
sk: Nástroj na export položiek do miestneho úložiska

[ctx: @action]
en: Export to local storage...
sk: Exportovať do miestneho úložiska...

en: Sets the target address to upload the images to. This can be any address as used in Dolphin or Konqueror, e.g. ftp://my.server.org/sub/folder.
sk: Nastavuje cieľovú adresu pre odosielané obrázky. Môže to byť adresa aká sa používa v Dolphine alebo Konquerori, napr. ftp://moj.server.org/pod/priecinok.

en: Select export location...
sk: Vyberte umiestnenie, kam sa bude exportovať...

en: All Files (*)
sk: Všetky súbory (*)

en: <i>not selected</i>
sk: <i>nevybraný</i>

en: Some of the images have not been transferred and are still in the list. You can retry to export these images now.
sk: Niektoré obrázky neboli prenesené a stále sa nachádzajú na zozname. Teraz sa môžete pokúsiť tieto obrázky znova exportovať.

en: Select import location...
sk: Vyberte umiestnenie, z ktorého sa bude importovať...

en: This is the list of images to import into the current album.
sk: Toto je zoznam položiek, ktoré budú importované do aktuálneho albumu.

en: Some of the images have not been transferred and are still in the list. You can retry to import these images now.
sk: Niektoré obrázky neboli prenesené a stále sa nachádzajú na zozname. Teraz sa môžete pokúsiť tieto obrázky znova exportovať.

[ctx: @title]
en: File Transfer
sk: Prenos súboru

[ctx: @action]
en: Export to remote storage...
sk: Exportovať do vzdialeného úložiska...

[ctx: @action]
en: Import from remote storage...
sk: Importovať zo vzdialeného úložiska...

en: Check if photo should be publicly visible or use Upload Options tab to specify this for all images
sk: Aktivujte toto nastavenie, ak má byť fotografia verejná. Ak tak chcete urobiť pre všetky obrázky, použite kartu Možnosti odoslania

en: Check if photo should be visible to family or use Upload Options tab to specify this for all images
sk: Aktivujte toto nastavenie, ak má byť fotografia viditeľná pre rodinu. Ak tak chcete urobiť pre všetky obrázky, použite kartu Možnosti odoslania

en: Check if photo should be visible to friends or use Upload Options tab to specify this for all images
sk: Aktivujte toto nastavenie, ak má byť fotografia viditeľná pre priateľov. Ak tak chcete urobiť pre všetky obrázky, použite kartu Možnosti odoslania

en: Indicate the safety level for the photo or use Upload Options tab to specify this for all images
sk: Označte úroveň zabezpečenia fotografie. Ak tak chcete urobiť pre všetky obrázky, použite kartu Možnosti odoslania

en: Indicate what kind of image this is or use Upload Options tab to specify this for all images
sk: Označte druh fotografie. Ak tak chcete urobiť pre všetky obrázky, použite kartu Možnosti odoslania

en: Add extra tags per image or use Upload Options tab to add tags for all images
sk: Pridajte k obrázku dodatečné štítky. Ak tak chcete urobiť pre všetky obrázky, použite kartu Možnosti odoslania

en: Enter extra tags, separated by commas.
sk: Zadajte dodatočné štítky oddelené čiarkou.

[ctx: @info]
en: A tool to export to Flickr web-service
sk: Nástroj na export do webovej služby Flickr

[ctx: @action]
en: Export to &Flickr...
sk: Exportovať na &Flickr...

en: Getting the maximum allowed file size.
sk: Zisťujem maximálnu povolenú veľkosť.

en: File Size exceeds maximum allowed file size.
sk: Veľkosť súboru prekračuje maximálnu povolenú veľkosť.

en: Filesize was zero
sk: Veľkosť súboru bola nulová

en: Filetype was not recognized
sk: Typ súboru sa nepodarilo rozpoznať

en: User exceeded upload limit
sk: Používateľ prekročil limit odosielania

en: Invalid signature
sk: Neplatný podpis

en: Missing signature
sk: Chýbajúci podpis

en: Login Failed / Invalid auth token
sk: Prihlásenie skončilo s chybou / Neplatný overovací token

en: Invalid API Key
sk: Neplatný kľúč API

en: Service currently unavailable
sk: Služba momentálne nie je dostupná

en: Invalid Frob
sk: Neplatný frob

en: Format "xxx" not found
sk: Formát "xxx" nebol nájdený

en: Method "xxx" not found
sk: Metóda "xxx" nebola nájdená

en: Invalid SOAP envelope
sk: Neplatná SOAP obálka

en: Invalid XML-RPC Method Call
sk: Neplatné volanie metódy XML-RPC

en: The POST method is now required for all setters
sk: Je vyžadovaná metóda POST

en: Unknown error
sk: Neznáma chyba

en: Error Occurred: %1
    Cannot proceed any further.
sk: Došlo k chybe: %1
    Nedá sa pokračovať.

en: Remove Account
sk: Odstrániť účet

[ctx: photo permissions]
en: Public
sk: Verejné

en: Extra tags
sk: Dodatočné štítky

[ctx: photo permissions]
en: Family
sk: Rodina

[ctx: photo permissions]
en: Friends
sk: Priatelia

en: Safety level
sk: Úroveň bezpečnosti

en: Content type
sk: Typ obsahu

[ctx: photo safety level]
en: Safe
sk: Bezpečná

[ctx: photo safety level]
en: Moderate
sk: Stredná

[ctx: photo safety level]
en: Restricted
sk: Obmedzená

[ctx: photo content type]
en: Photo
sk: Fotografia

[ctx: photo content type]
en: Screenshot
sk: Snímka obrazovky

[ctx: photo content type]
en: Other
sk: Iné

en: Tag options
sk: Možnosti štítkov

en: More tag options
sk: Viac možností štítkov

en: Added Tags:
sk: Pridané štítky:

en: Enter new tags here, separated by commas.
sk: Zadajte nové štítky oddelené čiarkou.

en: If checked, you can set extra tags for each image in the File List tab
sk: Ak aktivujete toto nastavenie, môžete pre každý obrázok nastaviť dodatočné štítky na karte Zoznam súborov

en: Strip Spaces From Tags
sk: Odstrániť medzery zo štítkov

en: Publication Options
sk: Možnosti zverejnenia

[ctx: As in accessible for people]
en: Public (anyone can see them)
sk: Verejné (ktokoľvek ich môže vidieť)

en: Visible to Family
sk: Viditeľné pre rodinu

en: Visible to Friends
sk: Viditeľné pre priateľov

en: More publication options
sk: Viac možností zverejnenia

en: Safety level:
sk: Úroveň bezpečnosti:

en: Safe
sk: Bezpečná

en: Moderate
sk: Stredná

en: Restricted
sk: Obmedzená

en: Content type:
sk: Typ obsahu:

en: Fewer publication options
sk: Menej možností zverejnenia

en: Fewer tag options
sk: Menej možností pre štítky

en: Photostream Only
sk: Iba Photostream

en: Flickr Export
sk: Exportovať na Flickr

en: Failed to create folder
sk: Nepodarilo sa vytvoriť priečinok

en: File-size was zero
sk: Nulová veľkosť súboru

en: File-type was not recognized
sk: Typ súboru sa nepodarilo rozpoznať

en: Login failed / Invalid auth token
sk: Prihlásenie skončilo s chybou / Neplatný overovací token

en: The POST method is now required for all setters.
sk: Je vyžadovaná metóda POST.

en: Error occurred: %1
    Unable to proceed further.
sk: Došlo k chybe: %1
    Nie je možné pokračovať.

en: Failed to fetch photo-set list
sk: Chyba počas načítavania zoznamu fotografií

en: Access Level
sk: Úroveň prístupu

[ctx: google photos album privacy]
en: Public
sk: Verejné

en: Unlisted album is only accessible via URL.
sk: Album neuvedený v zozname je dostupný iba prostredníctvom URL adresy.

[ctx: google photos album privacy]
en: Sign-In Required to View
sk: Pre zobrazenie je vyžadované prihlásenie

en: Unlisted album require Sign-In to View
sk: Album neuvedený v zozname je dostupný iba po prihlásení

en: Privacy:
sk: Súkromie:

[ctx: @action]
en: Export to &Google Photos...
sk: Exportovať do Fotky &Google...

[ctx: @action]
en: Import from &Google Photos...
sk: Importovať z &Fotky Google...

[ctx: @action]
en: Export to &Google Drive...
sk: Exportovať na &Disk Google...

en: Add As New
sk: Pridať ako nové

en: Item will be added alongside the linked version.
sk: Položka bude pridaná vedľa verzie s odkazom.

en: Add All
sk: Pridať všetky

en: Items will be added alongside the linked version. You will not be prompted again.
sk: Položka bude pridaná vedľa verzie s odkazom. Nabudúce sa vás na toto už nebudeme pýtať.

en: Replace
sk: Nahradiť

en: Item will be replacing the linked version.
sk: Položka bude nahradená verziou s odkazom.

en: Replace All
sk: Nahradiť všetko

en: Items will be replacing the linked version. You will not be prompted again.
sk: Položka bude nahradená verziou s odkazom. Nabudúce sa vás na toto už nebudeme pýtať.

en: A linked item already exists.
sk: Položka s odkazom už existuje.

en: Destination
sk: Cieľ

[ctx: @label: source file]
en: Source
sk: Zdroj

en: Tag path behavior :
sk: Spôsob prevodu štítkov:

en: Leaf tags only
sk: Iba zoznam štítkov

en: Export only the leaf tags of tag hierarchies
sk: Exportovať iba zoznam štítkov z hierarchie štítkov

en: Split tags
sk: Rozdeliť štítky

en: Export the leaf tag and all ancestors as single tags.
sk: Exportovať zoznam značiek a všetkých ich predkov ako jednotlivé štítky.

en: Combined String
sk: Zlúčený reťazec

en: Build a combined tag string.
sk: Zostaviť reťazec zlúčených štítkov.

[ctx: @info]
en: Google Drive export
sk: Export na Disk Google

[ctx: @info]
en: Google Photo export
sk: Export na Fotky Google

[ctx: @info]
en: A tool to export to ImageShack web-service
sk: Nástroj na export do webovej služby ImageShack

[ctx: @action]
en: Export to &Imageshack...
sk: Exportovať do &Imageshacku...

en: Authenticating the user
sk: Prihlasujem používateľa

en: Getting galleries from server
sk: Získavam zoznam galérií zo servera

en: Successfully retrieved galleries
sk: Galérie boli úspešne stiahnuté

[ctx: @label]
en: Tags (optional):
sk: Štítky (voliteľné):

[ctx: @item:inlistbox]
en: Add to root folder
sk: Pridať do koreňového priečinka

[ctx: @item:inlistbox]
en: Create new gallery
sk: Vytvoriť novú galériu

[ctx: @action:button]
en: Upload
sk: Odoslať

en: Login failed: %1
sk: Prihlásenie skončilo s chybou: %1

en: Imgur URL
sk: Imgur URL adresa

en: Imgur Delete URL
sk: Odstrániť Imgur URL adresu

[ctx: @action]
en: Export to &Imgur...
sk: Exportovať na &Imgur...

en: Could not authorize
sk: Nepodarilo sa prihlásiť

en: Could not open file
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor

en: Logged in as:
sk: Prihlásený ako:

en: Forget
sk: Zabudnúť

en: Upload Anonymously
sk: Odoslať anonymne

en: <i>Not logged in</i>
sk: <i>Neprihlásený</i>

en: Home
sk: Domov

en: Go back to Home page
sk: Prejsť späť na domovskú stránku

[ctx: @action]
en: Export to &iNaturalist...
sk: Exportovať do &iNaturalist...

en: We're pretty sure it's in this %1.
sk: Sme si celkom istí, že je %1.

en: Visually Similar
sk: Vizuálne podobné

en: invalid name
sk: neplatné meno

en: Date
sk: Dátum

en: Location
sk: Umiestnenie

en: More options
sk: Viac možností

en: not available
sk: nedostupné

en: observation location
sk: miesto pozorovania

en: Ipfs Url
sk: URL adresa IPFS

[ctx: @action]
en: Export to MediaWiki...
sk: Exportovať do MediaWiki...

en: Uploaded via digiKam uploader
sk: Odoslané pomocou nástroja digiKamu

[ctx: @info]
en: Select an image
sk: Vyberte obrázok

[ctx: @info]
en: This is a clickable link to open the MediaWiki home page in a web browser.
sk: Toto je odkaz na otvorenie domovskej stránky MediaWiki vo webovom prehliadači.prohlížeči.

[ctx: @label: properties]
en: Title:
sk: Názov:

[ctx: @label: properties]
en: Date:
sk: Dátum:

[ctx: @label: properties]
en: Description:
sk: Popis:

[ctx: @label: properties]
en: Categories:
sk: Kategórie:

[ctx: @label: properties]
en: Latitude:
sk: Zemepisná šírka:

[ctx: @label: properties]
en: Longitude:
sk: Zemepisná dĺžka:

[ctx: @option]
en: Account
sk: Účet

[ctx: @option: button]
en: New
sk: Nové

[ctx: @info]
en: These are options for adding a Wiki.
sk: Toto sú nastavenia pre pridanie Wiki.

[ctx: @label: name of wiki area]
en: Name:
sk: Meno:

[ctx: @action: button]
en: Add
sk: Pridať

[ctx: @label]
en: Login:
sk: Prihlásenie:

[ctx: @label]
en: Password:
sk: Heslo:

[ctx: @action]
en: &Log in
sk: Prih&lásiť

[ctx: @label: name of the wiki the user is currently logged on]
en: Logged on:
sk: Prihlásený na:

[ctx: @label: username which is used to connect to the wiki]
en: Logged as:
sk: Prihlásený ako:

[ctx: @action: button]
en: Change Account
sk: Prepnúť účet

[ctx: @info]
en: Logout and change the account used for transfer
sk: Odhlásiť sa a zmeniť účet pre prenos

[ctx: @option]
en: Information
sk: Informácie

[ctx: @label]
en: Author:
sk: Autor:

[ctx: @label: source file]
en: Source:
sk: Zdroj:

[ctx: @label]
en: License:
sk: Licencia:

[ctx: @item]
en: Own work, Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0
sk: Vlastná práca, Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0

[ctx: @item]
en: Own work, multi-license with CC-BY-SA-3.0 and GFDL
sk: Vlastné dielo, multilicencia CC-BY-SA-3.0 a GFDL

[ctx: @item]
en: Own work, multi-license with CC-BY-SA-3.0 and older
sk: Vlastné dielo, multilicencia CC-BY-SA-3.0 a starší

[ctx: @item]
en: Own work, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0
sk: Vlastná práca, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0

[ctx: @item]
en: Own work, Creative Commons Attribution 3.0
sk: Vlastné dielo, Creative Commons Attribution 3.0

[ctx: @item]
en: Own work, release into public domain under the CC-Zero license
sk: Vlastné dielo, vydané do verejnej domény pod licenciou CC-Zero

[ctx: @item]
en: Author died more than 100 years ago
sk: Autor zomrel pred viac ako 100 rokmi

[ctx: @item]
en: Photo of a two-dimensional work whose author died more than 100 years ago
sk: Fotografia dvojrozmerného diela, ktorého autor zomrel pred viac ako 100 rokmi

[ctx: @item]
en: First published in the United States before 1923
sk: Prvýkrát zverejnené v Spojených štátoch pred r. 1923

[ctx: @item]
en: Work of a U.S. government agency
sk: Práca vládnej agentúry U. S.

[ctx: @item]
en: Simple typefaces, individual words or geometric shapes
sk: Jednoduché rezy písma, vlastné slová alebo geometrické tvary

[ctx: @item]
en: Logos with only simple typefaces, individual words or geometric shapes
sk: Logá iba s jednoduchým rezom písma, vlastnými slovami alebo geometrickými tvarmi

[ctx: @item]
en: No license specified (not recommended for public wiki sites)
sk: Nebola určená žiadna licencia (neodporúča sa pre verejné stránky wiki)

[ctx: @label]
en: Generic categories:
sk: Všeobecné kategórie:

[ctx: @label]
en: Upload comments:
sk: Nahrať komentáre:

[ctx: @info]
en: This is a place to enter text that will be used as upload comments. The default of 'Uploaded via digiKam uploader' will be used if empty.
sk: Toto je miesto pre zadanie textu, ktoré budú použité ako komentáre k odosielaným položkám. Ak nič nevyplníte, bude použitý predvolený text 'Odoslané pomocou nástroja digiKamu'.

[ctx: @option]
en: Options
sk: Možnosti

[ctx: @info]
en: These are options that will be applied to photos before upload.
sk: Toto sú nastavenia, ktoré sa použijú na fotografie pred ich odoslaním.

[ctx: @option]
en: Resize photos before uploading
sk: Pred odoslaním zmeniť veľkosť fotografií

[ctx: @label]
en: Maximum size:
sk: Maximálna veľkosť:

[ctx: @label]
en: JPEG quality:
sk: Kvalita JPEG:

[ctx: @option]
en: Remove metadata from file
sk: Odstrániť metadáta zo súboru

[ctx: @option]
en: Remove coordinates from file
sk: Odstrániť údaje o polohe zo súboru

[ctx: @item]
en: Items Properties
sk: Vlastnosti položky

[ctx: @item]
en: Upload Settings
sk: Nastavenia pre upload

en: Please check your credentials and try again.
sk: Prosím, skontrolujte vaše prihlasovacie údaje a skúste to ešte raz.

en: Upload finished with no errors.
sk: Odosielanie skončilo bez chýb.

[ctx: @action]
en: Export to &Onedrive...
sk: Exportovať do &Onedrive...

[ctx: @action]
en: Export to &Pinterest...
sk: Exportovať do &Pinterestu...

en: Authentication failed. Click "Continue" to authenticate.
sk: Overenie totožnosti skončilo s chybou. Kliknite na "Pokračovať" pre overenie.

[ctx: piwigo login settings]
en: Username:
sk: Meno používateľa:

[ctx: piwigo login settings]
en: Password:
sk: Heslo:

[ctx: @info]
en: A tool to export to Piwigo web-service
sk: Nástroj na export do webovej služby Piwigo

[ctx: @action]
en: Export to &Piwigo...
sk: Exportovať do &Piwigo...

en: Check if %1 already exists
sk: Skontrolovať, či %1 už existuje

en: Piwigo URL probably incorrect
sk: URL adresa Piwigo je pravdepodobne nesprávna

en: Incorrect username or password specified
sk: Zadané nesprávne meno používateľa alebo heslo

en: Invalid response received from remote Piwigo
sk: Prijatá neplatná odpoveď zo vzdialeného Piwigo

en: Photo '%1' already exists.
sk: Fotografia '%1' už existuje.

en: Photo '%1' already exists in this album.
sk: Fotografia '%1' už v tomto albume existuje.

en: Error : Cannot open photo: %1
sk: Chyba: Fotografia sa nedá otvoriť: %1

en: Upload the chunk %1/%2 of %3
sk: Odosielanie časti %1/%2 z %3

en: Warning : The full size photo cannot be uploaded.
sk: Varovanie: fotografiu v plnej veľkosti nie je možné odoslať.

en: Upload the metadata of %1
sk: Odosielanie metadát %1

en: Invalid response received from remote Piwigo (%1)
sk: Prijatá neplatná odpoveď zo vzdialeného Piwigo (%1)

en: Visit Piwigo website
sk: Navštíviť webovú stránku Piwigo

[ctx: reload album list]
en: Reload
sk: Znovu načítať

en: Reload album list
sk: Znovu načítat zoznam albumov

en: Change Account
sk: Prepnúť účet

en: Resize photos before uploading
sk: Pred odoslaním zmeniť veľkosť fotografií

en: Maximum width:
sk: Maximálna šírka:

en: Edit Piwigo Data
sk: Upraviť dáta Piwigo

en: Failed to login into remote piwigo.
sk: Neúspešné prihlásenie ku vzdialenému serveru piwigo.

en: 
    Do you want to check your settings and try again?
sk: 
    Želáte si znova skontrolovať nastavenia a skúsiť to znova?

en: Nothing to upload - please select photos to upload.
sk: Nie je čo odoslať - vyberte, prosím, fotografie na odoslanie.

en: The file %1 is not a supported image or video format
sk: Súbor %1 nie je v podporovanom formáte pre obrázky alebo video

en: Uploading file %1
sk: Odosiela sa súbor %1

en: Failed to upload media into remote Piwigo.
sk: Nepodarilo sa nahrať mediálny súbor do vzdialeného Piwigo.

en: 
    Do you want to continue?
sk: 
    Chcete pokračovať?

[ctx: @option]
en: Visibility
sk: Viditeľnosť

[ctx: @label: properties]
en: Public
sk: Verejné

[ctx: @info]
en: A tool to export to Rajce web-service
sk: Nástroj na export do webovej služby Rajce

[ctx: @action]
en: Export to &Rajce...
sk: Exportovať do &Rajce...

en: Not logged in
sk: Neprihlásený

en: Invalid command
sk: Neplatný príkaz

en: Invalid login name or password
sk: Neplatné prihlasovacie meno alebo heslo

en: Session expired
sk: Vypršal čas sedenia

en: Unknown album
sk: Neznámy album

en: Failed to open album
sk: Album sa nepodarilo otvoriť

en: Logging in %v%
sk: Prihlasovanie %v%

en: Logging out %v%
sk: Odhlasovanie %v%

en: Loading albums %v%
sk: Načítavam albumy %v%

en: Creating album %v%
sk: Vytváram album %v%

en: Opening album %v%
sk: Otváram album %v%

en: Closing album %v%
sk: Zatváram album %v%

en: Adding photos %v%
sk: Pridávam fotografie %v%

en: SmugMug New Album
sk: Nový album SmugMug

en: These are basic settings for the new SmugMug album.
sk: Toto sú základné nastavenia nového albumu SmugMug.

en: Title of the album that will be created (required).
sk: Názov novovytvoreného albumu (povinné).

en: Description of the album that will be created (optional).
sk: Popis novovytvoreného albumu (voliteľné).

en: Album template for the new album (optional).
sk: Šablóna pre nový album (voliteľné).

[ctx: new smug album dialog]
en: Title:
sk: Názov:

[ctx: new smug album dialog]
note: i18nc("new smug album dialog", "Category:"),    d->categCoB); i18nc("new smug album dialog", "Subcategory:"), d->subCategCoB);
en: Description:
sk: Popis:

[ctx: new smug album dialog]
en: Template:
sk: Šablóna:

en: Security && Privacy
sk: Zabezpečenie a súkromie

en: These are security and privacy settings for the new SmugMug album.
sk: Toto sú nastavenia zabezpečenia a súkromia nového albumu SmugMug.

[ctx: smug album privacy]
en: Public
sk: Verejný

en: Public album is listed on your public SmugMug page.
sk: Verejný album je uvedený v zozname na vašej verejnej stránke SmugMug.

[ctx: smug album privacy]
en: Unlisted
sk: Neuvedený v zozname

en: Require password to access the album (optional).
sk: Požadovať heslo pre prístup k albumu (nepovinné).

en: Password hint to present to users in the password prompt (optional).
sk: Zobrazenie pomôcky pri výzve na zadanie hesla (nepovinné).

en: Password:
sk: Heslo:

en: Password Hint:
sk: Pomôcka pre heslo:

[ctx: @action]
en: Export to &SmugMug...
sk: Exportovať do &SmugMug...

[ctx: @action]
en: Import from &SmugMug...
sk: Importovať zo &SmugMug...

en: Logging in to SmugMug service...
sk: Prihlásenie k službe SmugMug...

en: Login failed
sk: Prihlásenie sa nepodarilo

en: Invalid user/nick/password
sk: Neplatný používateľ/prezývka/heslo

en: Invalid API key
sk: Neplatný API kľúč

en: This is a clickable link to open the SmugMug home page in a web browser.
sk: Toto je odkaz na otvorenie domovskej stránky SmugMug vo webovom prehliadači.

en: Account
sk: Účet

en: This is the SmugMug account that will be used to authenticate.
sk: Toto je účet SmugMug, ktorý bude použitý na overenie totožnosti.

[ctx: smug account login]
en: Anonymous
sk: Anonymne

en: Login as anonymous to SmugMug web service.
sk: Prihlásiť sa anonymne k webovej službe SmugMug.

en: SmugMug Account
sk: Účet SmugMug

en: Login to SmugMug web service using email and password.
sk: Prihlásiť sa k webovej službe SmugMug pomocou e-mailu a hesla.

[ctx: smug account settings]
en: Name:
sk: Meno:

[ctx: smug account settings]
en: Email:
sk: E-mail:

en: Change SmugMug Account used to authenticate
sk: Upraviť účet SmugMug použitý na overenie totožnosti

en: Nickname of SmugMug user to list albums.
sk: Prezývka používateľa SmugMug pre prehliadanie albumov.

en: Site-wide password for specified SmugMug nick/user.
sk: Sieťové heslo pre vybranú prezývku/používateľa SmugMug.

en: Album Password:
sk: Heslo do albumu:

en: Password for SmugMug album.
sk: Heslo k albumu SmugMug.

en: New Album
sk: Nový album

en: Create new SmugMug album
sk: Vytvoriť nový SmugMug album

en: This is the location where SmugMug images will be downloaded.
sk: Umiestnenie, kam budú uložené obrázky stiahnuté zo SmugMug.

en: These are options that will be applied to images before upload.
sk: Toto sú nastavenia, ktoré sa použijú na obrázky pred odoslaním.

en: Maximum dimension:
sk: Maximálne rozmery:

en: &lt;none&gt;
sk: &lt;žiadne&gt;

[ctx: @info]
en: A tool to export to Twitter web-service
sk: Nástroj na export do webovej služby Twitter

[ctx: @action]
en: Export to &Twitter...
sk: Exportovať na &Twitter...

en: File too big to upload
sk: Súbor, ktorý sa snažíte nahrať je príliš veľký

en: Media format is not supported yet
sk: Formát média zatiaľ nie je podporovaný

en: Cannot open image at %1
sk: Nepodarilo sa otvoriť obrázok na %1

en: Code: %1. %2
sk: Kód: %1. %2

en: Raw Import
sk: Import RAW

en: Post Processing
sk: Postprocessing

en: Raw Decoding
sk: Dekódovanie RAW

en: Abort
sk: Prerušiť

en: Abort the current Raw image preview.
sk: Prerušiť prebiehajúci náhľad RAW obrázka.

[ctx: @action: refresh RAW preview]
en: Update
sk: Aktualizovať

en: Brightness:
sk: Jas:

en: Gamma:
sk: Gama:

en: Exposure (E.V):
sk: Expozícia (E.V):

en: This value in E.V will be used to perform an exposure compensation of the image.
sk: Táto hodnota v elektrónvoltoch sa použije na vykonanie korekcie expozície obrázka.

en: This is the curve adjustment of the image luminosity
sk: Toto je nastavenie krivky svietivosti obrázka

en: Reset
sk: Nastaviť na pôvodné

en: Reset curve to linear
sk: Obnoviť krivku na lineárnu

en: Exposure
sk: Expozícia

en: Luminosity Curve
sk: Krivka jasu

en: Info
sk: Informácie

en: Import
sk: Importovať

en: Use Default
sk: Použiť predvolené

en: Use general Raw decoding settings to load this image in editor.
sk: Použiť všeobecné nastavenia dekódovania RAW na načítanie tohto obrázka v editore.

en: Trash
sk: Kôš

en: Current Fuzzy Image Search
sk: Aktuálne fuzzy vyhľadávanie obrázkov

en: Current Fuzzy Sketch Search
sk: Aktuálne fuzzy vyhľadávanie skíc

en: Current Map Search
sk: Aktuálne vyhľadávanie máp

en: Current Search
sk: Aktuálne hľadanie

en: Current Duplicates Search
sk: Aktuálne hľadanie duplicít

en: Enter new album name:
sk: Zadajte nové meno albumu:

en: Searches
sk: Hľadania

en: <p>Failed to open the database. Error message from database:</p><p><b>%1</b></p><p>You cannot use digiKam without a working database. digiKam will attempt to start now, but it will <b>not</b> be functional. Please check the database settings in the <b>configuration menu</b>.</p>
sk: <p>Databázu sa nepodarilo otvoriť. Chybová správa databázy: </p><p><b>%1</b></p><p>Bez fungujúcej databázy sa digiKam nedá používať. DigiKam sa teraz spustí, ale "<b>nebude</b> fungovať. Skontrolujte, prosím, nastavenie databázy v <b>ponuke s nastaveniami</b>.</p>

en: <p>The collection </p><p><b>%1</b><br/>(%2)</p><p> is currently not found on your system.<br/> Please choose the most appropriate  option to handle this situation:</p>
sk: <p>Kolekcia</p><p><b>%1</b><br/>(%2)</p><p> momentálne nebola vo vašom systéme nájdená.<br/> Pre vyriešenie tejto situácie vyberte, prosím, tú najvhodnejšiu možnosť:</p>

en: <p>The collection is still available, but the identifier changed.<br/>This can be caused by restoring a backup, changing the partition layout or the file system settings.<br/>The collection is now located at this place:</p>
sk: <p>Kolekcia je stále dostupná, ale zmenil sa jej identifikátor.<br/>Príčinou môže byť obnova zo zálohy, zmena rozdelenia disku alebo zmena nastavení súborového systému.<br/>Kolekcia sa teraz nachádza tu:</p>

en: The collection is located on a storage device which is not always attached. Mark the collection as a removable collection.
sk: Kolekcia je umiestnená na úložnom zariadení, ktoré nie je vždy pripojené. Označte kolekciu ako odpojiteľnú.

en: Take no action now. I would like to solve the problem later using the setup dialog
sk: Teraz nič nerobiť. Problém chcem vyriešiť neskôr v okne s nastaveniami

en: <p>You have chosen the folder "%1" as the place to store the database. A database file from an older version of digiKam is found in this folder.</p> <p>Would you like to upgrade the old database file - confirming that this database file was indeed created for the pictures located in the folder "%2" - or ignore the old file and start with a new database?</p>
sk: <p>Vybrali ste priečinok "%1" ako umiestnenie, kam bude uložená databáza. V tomto priečinku bol nájdený súbor databázy zo staršej verzie digiKamu</p> <p>Prajete si starší súbor databázy aktualizovať, čím potvrdíte, že súbor byl naozaj vytvorený pre obrázky umiestnené v priečinku "%2" alebo starší súbor ignorovať a začať s novou databázou?</p>

en: <p>You have chosen the folder "%1" as the new place to store the database. A database file from an older version of digiKam is found in this folder.</p> <p>Would you like to upgrade the old database file, start with a new database, or copy the current database to this location and continue using it?</p>
sk: <p>Ako nové umiestnenie pro databázu ste vybrali priečinok "%1". V tomto priečinku bol nájdený súbor databázy staršej verzie digiKamu.</p> <p>Prajete si tento súbor aktualizovať, začať s novou databázou alebo aktuálnu databázu do tohto umiestnenia skopírovať a pokračovať v jej používaní?</p>

en: <p>You have chosen the folder "%1" as the new place to store the database. A database file from an older version of digiKam is found in this folder.</p> <p>Would you like to upgrade the old database file or start with a new database?</p>
sk: <p>Ako nové umiestnenie pre databázu ste vybrali priečinok "%1". V tomto priečinku bol nájdený súbor databázy staršej verzie digiKamu.</p> <p>Prajete si tento súbor aktualizovať alebo začať s novou databázou?</p>

en: Failed to copy the old database file ("%1") to its new location ("%2"). Trying to upgrade old databases.
sk: Nepodarilo sa skopírovať starý súbor databázy („%1“) na jeho nové miesto („%2“). Inovujú sa staré databázy.

en: <p>You have chosen the folder "%1" as the new place to store the database.</p><p>Would you like to copy the current database to this location and continue using it, or start with a new database?</p>
sk: <p>Vybrali ste priečinok "%1" ako nové umiestnenie pre databázu.</p><p>Prajete si skopírovať súčasnú databázu do tohto umiestnenia a pokračovať v jej používaní alebo vytvoriť novú databázu?</p>

en: <p>You have chosen the folder "%1" as the new place to store the database. There is already a database file in this location.</p> <p>Would you like to use this existing file as the new database, or remove it and copy the current database to this place?</p>
sk: <p>Ako nové umiestnenie pre databázu ste vybrali priečinok "%1". V tomto umiestnení už sa nachádza súbor databázy.</p> <p>Prajete si tento súbor použiť ako novú databázu alebo ju chcete odstrániť a namiesto nej skopírovať súčasnú databázu?</p>

en: Failed to backup the existing database file ("%1"). Refusing to replace file without backup, using the existing file.
sk: Nedá sa zazálohovať existujúci súbor databázy ("%1"). Odmietam prepísať súbory bez zálohovania, použijem existujúci súbor.

en: Failed to copy the old database file ("%1") to its new location ("%2"). Starting with an empty database.
sk: Nedá sa skopírovat pôvodný súbor databázy ("%1") na jeho nové umiestnenie ("%2"). Bude vytvorená prázdna databáza.

en: The collection location supplied is invalid or currently not available.
sk: Dodané umiestnenie kolekcie je neplatné alebo je dočasne nedostupné.

en: No album for collection location: Internal error
sk: Nebol nájdený album pre umiestnenie kolekcie: Interná chyba

en: No parent found for album.
sk: Nenájdený žiadny predok albumu.

en: Album name cannot be empty.
sk: Meno albumu nemôže byť prázdne.

en: Album name cannot contain '/'.
sk: Názov albumu nemôže obsahovať znak „/“.

en: createPAlbum does not accept the root album as parent.
sk: createPAlbum nemôze mať koreňový album ako svojho rodiča.

en: An existing album has the same name.
sk: Už existuje album s rovnakým menom.

en: Failed to create directory '%1'
sk: Nepodarilo sa vytvoriť priečinok '%1'

en: Failed to add album to database
sk: Pridanie albumu do databázy zlyhalo

en: No such album
sk: Album neexistuje

en: Cannot rename root album
sk: Nedá sa premenovať koreňový album

en: Cannot rename album root album
sk: Nedá sa premenovať koreňový album

en: Album name cannot contain '/'
sk: Názov albumu nemôže obsahovať znak „/“

en: Another album with the same name already exists.
    Please choose another name.
sk: Už existuje album s rovnakým menom.
    Prosím vyberte iné meno.

en: Failed to rename Album
sk: Premenovanie albumu zlyhalo

en: Cannot edit root album
sk: Nemožno editovať domovský album

en: No parent found for tag
sk: Nebol nájdený rodič štítka

en: Tag name cannot be empty
sk: Názov štítka nesmie byť prázdny

en: Tag name cannot contain '/'
sk: Názov štítka nesmie obsahovať „/“

en: Tag name already exists
sk: Názov štítka už existuje

en: Failed to add tag to database
sk: Nepodarilo sa pridať štítok do databázy

en: Cannot edit root tag
sk: Nie je možné upravovať koreňový štítok

en: Cannot move root tag
sk: Nie je možné presunúť koreňový štítok

en: Only a tag without children can be merged!
sk: Zlúčiť sa dá iba štítok bez detí!

en: Do you want to merge tag '%1' into tag '%2'?
sk: Naozaj chcete zlúčiť štítok '%1' do štítku '%2'?

en: Don't ask again at this session
sk: Až do ďalšieho spustenia programu sa už nepýtať

en: No such tag
sk: Taký štítok neexistuje

en: Context menu
sk: Kontextová ponuka

en: Empty Trash
sk: Vyprázdniť kôš

[ctx: @info: generate album name for exporting]
en: Rating:
sk: Hodnotenie:

[ctx: @info: rating label]
en: No Rating
sk: Bez hodnotenia

[ctx: @info: generate album name for exporting]
en: Colors:
sk: Farby:

[ctx: @info: color label name]
en: No Color
sk: Bez farby

[ctx: @info: color label name]
en: Red
sk: Červená

[ctx: @info: color label name]
en: Orange
sk: Oranžová

[ctx: @info: color label name]
en: Yellow
sk: Žltá

[ctx: @info: color label name]
en: Green
sk: Zelená

[ctx: @info: color label name]
en: Blue
sk: Modrá

[ctx: @info: color label name]
en: Magenta
sk: Purpurová

[ctx: @info: color label name]
en: Gray
sk: Šedá

[ctx: @info: color label name]
en: Black
sk: Čierna

[ctx: @info: color label name]
en: White
sk: Biela

[ctx: @info: generate album name for exporting]
en: Picks:
sk: Výbery:

[ctx: @info: pick label name]
en: No Pick
sk: Žiadny výber

[ctx: @info: pick label name]
en: Rejected
sk: Odmietnutý

[ctx: @info: pick label name]
en: Pending
sk: Čakajúci

[ctx: @info: pick label name]
en: Accepted
sk: Akceptovaný

en: Expand Selected Nodes
sk: Rozbaliť vybrané uzly

en: Expand all Albums
sk: Rozbaliť všetky albumy

en: Collapse Selected Recursively
sk: Zbaliť výber rekurzívne

en: Collapse all Albums
sk: Zbaliť všetky albumy

en: Find Duplicates...
sk: Hľadať duplicity...

en: Scan for Faces
sk: Hľadať tváre

en: Repair hidden Items
sk: Opraviť skryté položky

en: Refresh
sk: Obnoviť

en: Should sub-albums be scanned too?
sk: Majú byť prehľadávané aj podalbumy?

[ctx: @title]
en: Labels
sk: Menovky

[ctx: @item: rating tree]
en: Rating
sk: Hodnotenie

[ctx: @item: rating tree]
en: No Rating
sk: Bez hodnotenia

[ctx: @title: pick tree]
en: Pick
sk: Výber

[ctx: @item: pick tree]
en: No Pick
sk: Žiadny výber

[ctx: @item: pick tree]
en: Rejected Item
sk: Odmietnutá položka

[ctx: @item: pick tree]
en: Pending Item
sk: Čakajúca položka

[ctx: @item: pick tree]
en: Accepted Item
sk: Akceptovaná položka

[ctx: @item: color tree]
en: Color
sk: Farba

[ctx: @item: color tree]
en: No Color
sk: Bez farby

[ctx: @item: color tree]
en: Red
sk: Červená

[ctx: @item: color tree]
en: Orange
sk: Oranžová

[ctx: @item: color tree]
en: Yellow
sk: Žltá

[ctx: @item: color tree]
en: Green
sk: Zelená

[ctx: @item: color tree]
en: Blue
sk: Modrá

[ctx: @item: color tree]
en: Magenta
sk: Purpurová

[ctx: @item: color tree]
en: Gray
sk: Šedá

[ctx: @item: color tree]
en: Black
sk: Čierna

[ctx: @item: color tree]
en: White
sk: Biela

[ctx: @label: album properties]
en: "%1"
    Album Properties
sk: "%1"
    Vlastnosti albumu

[ctx: @label: album properties]
en: &Title:
sk: &Názov:

[ctx: @label: album properties]
en: Ca&tegory:
sk: Ka&tegória:

[ctx: @label: album properties]
en: Ch&ild Of:
sk: &Potomok:

[ctx: @label: album properties]
en: Ca&ption:
sk: Titu&lok:

[ctx: @label: album properties]
en: Enter album caption here...
sk: Sem zadajte titulok albumu...

[ctx: @label: album properties]
en: Album &date:
sk: &Dátum albumu:

[ctx: @action: Selects the date of the oldest image]
en: &Oldest
sk: Naj&starší

[ctx: @action: Calculates the average date]
en: &Average
sk: &Priemer

[ctx: @action: Selects the date of the newest image]
en: Newest
sk: Najnovší

[ctx: @label: album properties]
en: New Album
sk: Nový album

[ctx: @item: album properties]
en: Selected Album (Default)
sk: Vybraný album (predvolené)

[ctx: @item: top level folder of album]
en: Root of current collection
sk: Koreň aktuálnej kolekcie

[ctx: @info: album properties]
en: Uncategorized Album
sk: Nezaradený album

[ctx: @label: album properties]
en: Create new Album in
    "%1"
sk: Vytvoriť nový album v
    "%1"

[ctx: @info: album properties]
en: Could not calculate date average for this album.
sk: Nepodarilo sa vypočítať priemerný dátum tohto albumu.

en: No Album Selected
sk: Nie je vybraný žiadny album

en: No Tag Selected
sk: Nie je vybraný žiadny štítok

en: 1 Tag selected | %1 Tags selected
sk[0]: Vybraná 1 položka
sk[1]: Vybrané %1 položky
sk[2]: Vybraných %1 položiek

en: 1 Album selected | %1 Albums selected
sk[0]: Vybraný 1 album
sk[1]: Vybrané %1 albumy
sk[2]: Vybraných %1 albumov

en: 1 Tag excluded | %1 Tags excluded
sk[0]: 1 štítok vylúčený
sk[1]: %1 štítky vylúčené
sk[2]: %1 štítkov vylúčených

en: 1 Album excluded | %1 Albums excluded
sk[0]: 1 album vylúčený
sk[1]: %1 albumy vylúčené
sk[2]: %1 albumov vylúčených

[ctx: @title]
en: Albums (All)
sk: Albumy (Všetky)

[ctx: @title]
en: Tags (0)
sk: Štítky: (0)

[ctx: @info:tooltip]
en: Select all albums that should be processed.
sk: Vyberte všetky albumy, ktoré majú byť spracované.

[ctx: @info]
en: No Album Selected
sk: Nie je vybraný žiadny album

[ctx: @info:tooltip]
en: Select all tags that should be processed.
sk: Vyberte všetky štítky, ktoré majú byť spracované.

[ctx: @info]
en: No Tag Selected
sk: Nie je vybraný žiadny štítok

[ctx: @title]
en: Albums (%1)
sk: Albumy (%1)

[ctx: @title]
en: Tags (All)
sk: Štítky (Všetky)

[ctx: @title]
en: Tags (%1)
sk: Štítky (%1)

en: Create New Album
sk: Vytvoriť nový album

en: &New Album
sk: &Nový album

en: Create new album
sk: Vytvoriť nový album

en: Sorry, digiKam does not support remote URLs as collections.
sk: Bohužiaľ, digiKam nepodporuje vzdialené URL ako kolekcie.

en: The selected folder does not exist or is not readable
sk: Vybraný priečinok neexistuje alebo nie je možné z neho čítať

en: There is already a collection containing the folder "%1"
sk: Už existuje kolekcia obsahujúca priečinok „%1“

en: The storage media can be uniquely identified.
sk: Úložný nosič je možné jednoznačne identifikovať.

en: The collection is located on your harddisk
sk: Kolekcia sa nachádza na vašom pevnom disku

en: This is a CD/DVD, which is identified by the label that you can set in your CD burning application. There is already another entry with the same label. The two will be distinguished by the files in the top directory, so please do not append files to the CD, or it will not be recognized. In the future, please set a unique label on your CDs and DVDs if you intend to use them with digiKam.
sk: Toto je CD/DVD identifikované menovkou, ktorú môžete nastaviť vo vašej aplikácii na napaľovanie CD. Už existuje iný záznam s touto menovkou. Tieto dve sa rozlíšia na základe súborov v najvyššom adresári, preto prosím na CD nepridávajte súbory inak nebude rozpoznané. V budúcnosti prosím označujte svoje CD a DVD jedinečnou menovkou ak ich plánujete použiť v digiKam.

en: This is a CD/DVD. It will be identified by the label ("%1")that you have set in your CD burning application. If you create further CDs for use with digikam in the future, please remember to give them a unique label as well.
sk: Toto je CD/DVD. Bude identifikované menovkou („%1“), ktorú ste nastavili vo vašej aplikácii na napaľovanie CD. V budúcnosti prosím označujte svoje CD a DVD jedinečnou menovkou ak ich plánujete použiť v digiKam.

en: This is a removable storage medium that will be identified by its label ("%1")
sk: Toto je prenosný úložný nosič, ktorý bude identifikovaný svojou menovkou („%1“)

en: This entry will only be identified by the path where it is found on your system ("%1"). No more specific means of identification (UUID, label) is available.
sk: Tento záznam bude identifikovaný iba na základe cesty, kde sa na vašom systéme nachádza („%1“). Nie je k dispozícii žiadny konkrétny spôsob identifikácie (UUID, menovka).

en: It is not possible on your system to identify the storage medium of this path. It will be added using the file path as the only identifier. This will work well for your local hard disk.
sk: Nie je možné na vašom systéme identifikovať úložné nosiče na tejto ceste. Pridajú sa s cestou ako jediným identifikátorom. To bude správne fungovať pre váš pevný disk.

en: You need to locally mount your Samba share. Sorry, digiKam does currently not support smb:// URLs.
sk: Musíte pripojiť miestne zdieľanie Samba. Bohužiaľ, digiKam momentálne nepodporuje URL adresy smb://.

en: Your network storage must be set up to be accessible as files and folders through the operating system. digiKam does not support remote URLs.
sk: Vaše sieťové úložisko musí byť nastavené tak, aby boli súbor a priečinky dostupné pomocí operačného systému. digiKam nepodporuje vzdialené URL adresy.

en: There is already a collection for a network share with the same path.
sk: Už existuje kolekcia pre zdieľaný priečinok s touto cestou.

en: The network share will be identified by the path you selected. If the path is empty, the share will be considered unavailable.
sk: Zdieľaný priečinok bude identifikovaný na základe cesty, ktorú ste vybrali. Ak je cesta prázdna, zdieľaný priečinok sa bude považovať za nedostupný.

[ctx: @info]
en: Shared directory mounted at "%1"
sk: Zdieľaný adresár pripojený do "%1"

en: Error while scrubbing the target database.
sk: Chyba pri údrže cieľovej databázy.

en: You have insufficient privileges on the database.
    Following privileges are not assigned to you:
     %1
    Check your privileges on the database and restart digiKam.
sk: Nemáte dostatočné prístupové práva k databáze.
    Nasledovné práva vám nie sú pridelené:
     %1
    Prekontrolujte si vaše prístupové práva a reštartujte digiKam.

en: The database is not valid: the "DBVersion" setting does not exist. The current database schema version cannot be verified. Try to start with an empty database.
sk: Databáza nie je platná: voľba „DBVersion“ neexistuje. Nie je možné overiť aktuálnu verziu schémy databázy. Skúste začať znova s prázdnou databázou.

en: Failed to create tables in database.
sk: Nepodarilo sa vytvoriť tabuľky v databáze.

en: The database update action cannot be found. Please ensure that the dbconfig.xml file of the current version of digiKam is installed at the correct place.
sk: Nepodarilo sa nájsť inštrukcie pre aktualizáciu databázy. Ubezpečte sa, že súbor dbconfig.xml pre aktuálnu verziu digiKamu je nainštalovaný na správnom mieste.

en: Failed to copy the old database file ("%1") to its new location ("%2"). Error message: "%3". Please make sure that the file can be copied, or delete it.
sk: Nepodarilo sa skopírovať starý súbor databázy („%1“) na jeho nové miesto („%2“). Chybové hlásenie: „%3“. Uistite sa prosím, že je súbor možné skopírovať alebo ho zmažte.

en: Copied database file
sk: Skopírovaný databázový súbor

en: The old database file ("%1") has been copied to the new location ("%2") but it cannot be opened. Please delete both files and try again, starting with an empty database.
sk: Starý súbor databázy („%1“) bol skopírovaný na nové miesto („%2“), ale nebolo možné otvoriť ho. Prosím, zmažte oba súbory a skúste to znova, začnete tak s prázdnou databázou.

en: Opened new database file
sk: Otvorený nový databázový súbor

en: Prepared table creation
sk: Vytvorenie pripravenej tabuľky

en: Created tables
sk: Vytvorené tabuľky

en: No album library path has been found in the configuration file. Giving up the schema updating process. Please try with an empty database, or repair your configuration.
sk: V konfiguračnom súbore nebola nájdená cesta ku knižnici albumov. Nie je možné vykonať aktualizáciu schémy. Skúste to prosím znova s prázdnou databázou alebo opravte svoju konfiguráciu.

en: Configured one album root
sk: Nastavený koreň jedného albumu

en: Imported albums
sk: Importované albumy

en: Imported images information
sk: Importované informácie o obrázku

en: Last Search (0.9)
sk: Posledné hľadanie (0.9)

en: Initialized and imported file suffix filter
sk: Filter prípon inicializovaných a importovaných súborov

en: Did the initial full scan
sk: Vykonané úplné počiatočné prehľadanie

en: Imported creation dates
sk: Importované dátumy vytvorenia

en: Imported comments
sk: Importované komentáre

en: Imported ratings
sk: Importované hodnotenia

en: Dropped v3 tables
sk: Zahodené tabuľky verzie 3

en: Could not open the configuration file <b>%1</b>. This file is installed with the digikam application and is absolutely required to run digikam. Please check your installation.
sk: Nedá sa otvoriť konfiguračný súbor <b>%1</b>. Tento súbor sa inštaluje spolu s digiKamom a je potrebný na jeho spustenie. Prosím, skontrolujte inštaláciu programu.

en: The XML in the configuration file <b>%1</b> is invalid and cannot be read.
sk: XML v konfiguračnom súbore <b>%1</b> je neplatné a nedá sa prečítať.

en: The XML in the configuration file <b>%1</b> is missing the required element <icode>%2</icode>
sk: V konfiguračnom súbore XML <b>%1</b> chýba požadovaný element <icode>%2</icode>

en: The XML in the configuration file <b>%1</b> is missing the required element <b>%2</b>
sk: V konfiguračnom súbore XML <b>%1</b> chýba požadovaný element <b>%2</b>

en: An old version of the configuration file <b>%1</b> is found. Please ensure that the version released with the running version of digiKam is installed.
sk: Našla sa stará verzia konfiguračného súboru <b>%1</b>. Zabezpečte, prosím, aby nainštalovaná verzia súboru zodpovedala verzii digiKam, ktorý je spustený.

en: Error while opening the database.
    digiKam will try to automatically reconnect to the database.
sk: Chyba pri otváraní databázy.
    DigiKam sa pokúsi automaticky znova pripojiť k databáze.

[ctx: @title]
en: Image History
sk: História obrázka

[ctx: @title]
en: Derived Images
sk: Odvodené obrázky

[ctx: @title]
en: Related Images
sk: Súvisiace obrázky

[ctx: @title]
en: Identical Images
sk: Identické obrázky

[ctx: RAW image file (), the parentheses contain the file suffix, like MRW]
en: RAW image file (%1)
sk: Súbory obrázkov RAW (%1)

[ctx: @item: filter model]
en: Confirmed
sk: Potvrdené

en: Database type is not supported.
sk: Typ databázy nie je podporovaný.

en: Cannot create directory %1
sk: Nie je možné vytvoriť adresár %1

en: Unable to create MySQL server configuration file.<p>This means that either the default configuration file</p><p>%1</p><p>was not readable or the target file</p><p>%2</p><p>could not be written.</p>
sk: Nedá sa vytvoriť konfiguračný súbor pre MySQL server.<p>To znamená, že buď predvolený konfiguračný súbor</p><p>%1</p><p>sa nedá čítať alebo do cieľového súboru</p><p>%2</p><p>sa nedá zapisovať.</p>

en: Cannot find MySQL server default configuration (mysql-global.conf).
sk: Predvolená konfigurácia servera MySQL (mysql-global.conf) nebola nájdená.

en: Database process exited unexpectedly during initial connection.
sk: Databázový proces neočakávane skončil počas nadväzovania spojenia.

en: Could not connect to Database after trying for 60 seconds.
sk: Ani po 60 sekundách sa nepodarilo pripojiť k databáze.

en: The database has been used with a more recent version of digiKam and has been updated to a database schema which cannot be used with this version. (This means this digiKam version is too old, or the database format is to recent) Please use the more recent version of digikam that you used before.
sk: Databázu použila novšia verzia aplikácie digiKam a bola aktualizovaná na novšiu verziu schémy, ktorú nemožno použiť s touto verziou. (To znamená, že táto verzia digiKam je príliš stará resp. formát databázy je príliš nový) Prosím, použite novšiu verziu aplikácie digikam, ktorú ste už predtým použili.

[ctx: People on your photos]
en: People
sk: Ľudia

[ctx: The list of detected faces from the collections but not recognized]
en: Unknown
sk: Neznáme

[ctx: The list of recognized faces from the collections but not confirmed]
en: Unconfirmed
sk: Nepotvrdené

[ctx: List of detected faces that need not be recognized]
en: Ignored
sk: Ignorované

en: Files or folders with the same name already exist in the target folder.
    
    What action is applied in the event of a file conflict?
    
    Available options are:
    Rename automatically: conflicting files will be renamed.
    Overwrite automatically: conflicting files will be overwritten.
    Skip automatically: conflicting files will be skipped.
sk: Súbory alebo priečinky s takýmto menom sa už v cieľovom priečinku nachádzajú.
    
    Vyberte akciu, ktorá sa vykoná v prípade, že sa vyskytne kolízia mien?
    
    Dostupné možnosti sú:
    Automaticky premenovať: kolidujúce súbory budú premenované.
    Automaticky prepísať: kolidujúce súbory budú prepísané.
    Automaticky preskakovať: kolidujúce súbory budú preskočené.

en: Copy Album
sk: Kopírovať album

en: Copy Images
sk: Kopírovať obrázky

en: Copy Files
sk: Kopírovať súbory

en: Move Album
sk: Presunúť album

en: Move Images
sk: Presunúť obrázky

en: Move Files
sk: Filmové súbory

en: Restore Trash
sk: Obnoviť súbory z koša

[ctx: @info]
en: Initializing database...
sk: Inicializuje sa databáza...

[ctx: @info:status]
en: Scanning collection
sk: Prehľadávanie kolekcie

en: Error
sk: Chyba

en: Scanning for removed albums...
sk: Hľadajú sa odstránené albumy...

en: Scanning images in individual albums...
sk: Hľadajú sa obrázky v jednotlivých albumoch...

en: Migrate ->
sk: Migrovať ->

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Progress Information
sk: Informácie o priebehu

en: Step Progress
sk: Priebeh kroku

en: Overall Progress
sk: Celkový priebeh

en: Database type or location must be different!
sk: Typ databázy alebo umiestnenie musí byť rozdielne!

en: Internal server can only be used once!
sk: Interný server môžete použiť iba raz!

en: Internal server is not used and is not active!
sk: Interný server sa nepoužíva a nie je aktívny!

en: Database copied successfully.
sk: Databáza bola úspešne skopírovaná.

en: Database Configuration
sk: Nastavenie databázy

en: Mysql Internal
sk: Interné Mysql

en: MySQL Server
sk: Server MySQL

en: <p>Here you can configure locations where MySQL binary tools are located. digiKam will try to find these binaries automatically if they are already installed on your computer.</p>
sk: <p>Tu môžete nastaviť umiestnenie obslužných programov MySQL. Ak sú už nainštalované na vašom počítači, digiKam sa pokúsi ich nájsť  automaticky.</p>

en: Host Name:
sk: Názov hostiteľa:

en: <a href="https://doc.qt.io/qt-5/qsqldatabase.html#setConnectOptions">Connect options:</a>
sk: <a href="https://doc.qt.io/qt-5/qsqldatabase.html#setConnectOptions">Možnosti pripojenia:</a>

en: Set the MySQL server connection options.
    For advanced users only.
sk: Zadajte možnosti pripojenia k serveru MySQL.
    Iba pre skúsených používateľov.

en: User:
sk: Užívateľ:

en: Set the database account name
sk: Zadejte názov databázového účtu

en: Set the MySQL server account password used
    by digiKam to be connected to the server.
    You can left this field empty to use an account set without password.
sk: Zadajte heslo k účtu MySQL servera,
    ktoré bude digiKam používať pre pripojenie na server.
    Pre účet bez hesla môžete ponechať toto pole prázdne.

en: Set the host computer port.
    Usually, MySQL server use port number 3306 by default
sk: Zadajte port na cieľovom počítači.
    Predvolený port pre MySQL je obvykle 3306.

en: Check Connection
sk: Skontrolovať pripojenie

en: Run a basic database connection to see if current MySQL server settings is suitable.
sk: Pokúsi sa pripojiť k databáze a overí tak správnosť nastavení MySQL servera.

en: The core database is lead digiKam container used to store
    albums, items, and searches metadata.
sk: digiKam používa základnú databázu na ukladanie
    albumov, položiek a metadát vyhľadávania.

en: The face database is used by digiKam to host image histograms
    dedicated to faces recognition process.
    This one can use quickly a lots of space, especially
    if you a lots of image with people faces detected and tagged.
sk: digiKam ukladá do databázy histogramy určené pre proces 
    rozpoznávania tvárí.
    Táto databáza tak môže rýchlo narást - obzvlášť ak máte
    veľa obrázkov s detegovanými a označenými tvárami.

en: Default Settings
sk: Štandardné nastavenia

en: <p>digiKam expects that database is already created with a dedicated user account. This user name <i>digikam</i> will require full access to the database.<br/>If your database is not already set up, you can use the following SQL commands (after replacing the <b><i>password</i></b> with the correct one).</p>
sk: <p>digiKam predpokladá, že databáza je už vytvorená s vyhradeným používateľským účtom. Používateľ s menom <i>digikam</i> vyžaduje plný prístup do databázy.<br/>Ak ešte nebola databáza nastavená, môžete použiť nasledujúce príkazy SQL (nahraďte <b><i>password</i></b> vašim heslom).</p>

en: Requirements
sk: Požiadavky

en: Documentation
sk: Dokumentácia

en: Database connection test was not successful. <p>Error was: %1</p>
sk: Test pripojenia do databázy nebol úspešný. <p>Chyba: %1</p>

en: The server hostname is empty
sk: Nezadali ste názov servera

en: The server user name is empty
sk: Nebol zadaný názov používateľského mena na serveri

en: The database names configuration is not valid. Error is <br/><p>%1</p><br/>Please check your configuration.
sk: Nastavenia databázy nie sú nesprávne. Chyba je <br/><p>%1</p><br/>Prosím, skontrolujte nastavena.

en: Testing database connection has failed with error<br/><p>%1</p><br/>Please check your configuration.
sk: Test pripojenia do databázy zlyhal s chybou<br/><p>%1</p><br/>Prosím, skontrolujte vaše nastavenia.

en: <p>You do not seem to have write access for the folder to host the database file.<br/>Please select a different location.</p><p><b>%1</b></p>
sk: <p>Zdá sa, že nemáte právo na zápis do priečinka, ktorý má obsahovať súbor databázy.<br/>Prosím zvoľte iné umiestnenie.</p><p><b>%1</b></p>

en: Format
sk: Formát

en: Count
sk: Počet

en: Videos
sk: Videá

en: Audio
sk: Zvuk

en: Total Items
sk: Spolu položiek

en: Database backend
sk: Backend databázy

en: Database Path
sk: Cesta k databáze

en: Database internal server
sk: Interný server databázy

[ctx: @info: database server]
en: Yes
sk: Áno

en: Database internal server Path
sk: Cesta k internému serveru databázy

en: Host Name
sk: Názov hostiteľa

[ctx: @info: total number of items]
en: total
sk: celkom

en: This binary file is used to initialize the MariaDB data files for the database.
sk: Tento binárny súbor sa používa pri inicializácii dátových súborov databázy MariaDB.

en: This binary file is used to start a dedicated instance of MariaDB server.
sk: Tento binárny súbor sa používa na spustenie samostatnej inštancie databázy MariaDB.

en: Thumb
sk: Náhľad

en: This is the list of items that are about to be deleted.
sk: Toto je zoznam položiek, ktoré majú byť zmazané.

en: If checked, files will be permanently removed instead of being placed in the Trash.
sk: Ak je táto voľba vybraná, súbory budú namiesto umiestnenia do Koša trvalo vymazané.

en: &Delete items instead of moving them to the trash
sk: O&dstrániť položky namiesto ich presunutia do koša

en: Do not &ask again
sk: Nabudúce sa &nepýtať

en: These items will be <b>permanently deleted</b> from your hard disk.
sk: Tieto položky budú <b>nenávratne zmazané</b> z vášho pevného disku.

en: These items will be moved to Trash.
sk: Tieto položky budú presunuté do Koša.

en: <b>1</b> item selected. | <b>%1</b> items selected.
sk[0]: <b>1</b> položka vybraná.
sk[1]: <b>%1</b> položky vybrané.
sk[2]: <b>%1</b> položiek vybraných.

en: These albums will be <b>permanently deleted</b> from your hard disk.
sk: Tieto albumy budú <b>nenávratne vymazané</b> z vášho pevného disku.

en: These albums will be moved to Trash.
sk: Tieto albumy budú presunuté do Koša.

en: <b>1</b> album selected. | <b>%1</b> albums selected.
sk[0]: Vybraný <b>1</b> album.
sk[1]: Vybrané <b>%1</b> albumy.
sk[2]: Vybraných <b>%1</b> albumov.

en: <p>These albums will be <b>permanently deleted</b> from your hard disk.</p><p>Note that <b>all subalbums</b> are included in this list and will be deleted permanently as well.</p>
sk: <p>Tieto albumy budú <b>nenávratne vymazané</b> z vášho pevného disku.</p><p>Všimnite si, že <b>všetky podalbumy</b> sú v tomto zozname zahrnuté a budú takisto nenávratne vymazané.</p>

en: <p>These albums will be moved to Trash.</p><p>Note that <b>all subalbums</b> are included in this list and will be moved to Trash as well.</p>
sk: <p>Tieto albumy budú presunuté do Koša.</p><p>Uvedomte si, že <b>všetky podalbumy</b> sú v tomto zozname zahrnuté a budú takisto presunuté do Koša.</p>

en: &Move to Trash
sk: Presu&núť do koša

en: Do not show this message again
sk: Túto správu už znovu nezobrazovať

en: Continue
sk: Pokračovať

en: Do not ask again
sk: Viac sa už nepýtať

en: Select an Item
sk: Vybrať položku

en: Select Items
sk: Označiť položky

en: <i>Make:</i>
sk: <i>Zhotoviteľ:</i>

en: <i>Created:</i>
sk: <i>Vytvorené:</i>

en: <i>Aperture:</i>
sk: <i>Clona:</i>

en: <i>Focal:</i>
sk: <i>Ohnisko:</i>

en: <i>Exposure:</i>
sk: <i>Čas expozície:</i>

en: <i>Sensitivity:</i>
sk: <i>Citlivosť:</i>

en: <i>AspectRatio:</i>
sk: <i>Pomer strán:</i>

en: <i>AudioBitRate:</i>
sk: <i>Dátový tok zvuku:</i>

en: <i>AudioChannelType:</i>
sk: <i>Typ zvukového kanálu:</i>

en: <i>AudioCodec:</i>
sk: <i>Zvukový kodek:</i>

en: <i>Duration:</i>
sk: <i>Trvanie:</i>

en: <i>FrameRate:</i>
sk: <i>Snímková frekvencia:</i>

en: Copy to Clipboard
sk: Kopírovať do schránky

[ctx: @item: component is supported/available]
en: Yes
sk: Áno

[ctx: @item: component is not available/supported]
en: No
sk: Nie

[ctx: @info: tri state]
en: Yes
sk: Áno

[ctx: @info: tri state]
en: No
sk: Nie

[ctx: @info: tri state]
en: Unknown
sk: Neznáme

[ctx: @title]
en: Hotplug Device Events
sk: Udalosti hotplug zariadení

[ctx: @title]
en: Devices List
sk: Zoznam zariadení

[ctx: @action]
en: Refresh
sk: Obnoviť

[ctx: @item: universal device ID]
en: Udi
sk: UDI

[ctx: @item: device property]
en: empty
sk: prázdne

[ctx: @item: device property]
en: none
sk: žiadne

[ctx: @item: device description]
en: Description
sk: Popis

[ctx: @info: device property]
en: none
sk: žiadne

[ctx: @info: device property]
en: empty
sk: prázdne

[ctx: @item]
en: Udi
sk: UDI

en: Open Home page with default desktop Web browser
sk: Otvoriť domovskú stránku pomocou predvoleného webového prehliadača

en: Cannot load page %1
sk: Nie je možné načítať stránku %1

[ctx: Color Model: Grayscale]
en: Grayscale
sk: Stupne šedej

[ctx: Color Model: Monochrome]
en: Monochrome
sk: Čierno-biely

[ctx: Color Model: Indexed]
en: Indexed
sk: Indexované

[ctx: Color Model: Uncalibrated (RAW)]
en: Uncalibrated (RAW)
sk: Nekalibrovaný (RAW)

[ctx: Color Model: Unknown]
en: Unknown
sk: Neznámy

[ctx: generic black and white film]
en: Generic
sk: Všeobecné

en: <b>Generic</b>:<p>Simulate a generic black and white film.</p>
sk: <b>Všeobecné</b>:<p>Simulácia všeobecného čiernobieleho filmu.</p>

en: <b>Agfa 200X</b>:<p>Simulate the Agfa 200X black and white film at 200 ISO.</p>
sk: <b>Agfa 200X</b>:<p>Simulácia čiernobieleho filmu Agfa 200X pri ISO 200.</p>

en: <b>Agfa Pan 25</b>:<p>Simulate the Agfa Pan black and white film at 25 ISO.</p>
sk: <b>Agfa Pan 25</b>:<p>Simulácia čiernobieleho filmu Agfa Pan pri ISO 25.</p>

en: <b>Agfa Pan 100</b>:<p>Simulate the Agfa Pan black and white film at 100 ISO.</p>
sk: <b>Agfa Pan 100</b>:<p>Simulácia čiernobieleho filmu Agfa Pan pri ISO 100.</p>

en: <b>Agfa Pan 400</b>:<p>Simulate the Agfa Pan black and white film at 400 ISO.</p>
sk: <b>Agfa Pan 400</b>:<p>Simulácia čiernobieleho filmu Agfa Pan pri ISO 400.</p>

en: <b>Ilford Delta 100</b>:<p>Simulate the Ilford Delta black and white film at 100 ISO.</p>
sk: <b>Ilford Delta 100</b>:<p>Simulácia čiernobieleho filmu Ilford Delta pri ISO 100.</p>

en: <b>Ilford Delta 400</b>:<p>Simulate the Ilford Delta black and white film at 400 ISO.</p>
sk: <b>Ilford Delta 400</b>:<p>Simulácia čiernobieleho filmu Ilford Delta pri ISO 400.</p>

en: <b>Ilford Delta 400 Pro 3200</b>:<p>Simulate the Ilford Delta 400 Pro black and white film at 3200 ISO.</p>
sk: <b>Ilford Delta 400 Pro 3200</b>:<p>Simulácia čiernobieleho filmu Ilford Delta 400 pro pri ISO 3200.</p>

en: <b>Ilford FP4 Plus</b>:<p>Simulate the Ilford FP4 Plus black and white film at 125 ISO.</p>
sk: <b>Ilford FP4 Plus</b>:<p>Simulácia čiernobieleho filmu Ilford FP4 Plus pri ISO 125 .</p>

en: <b>Ilford HP5 Plus</b>:<p>Simulate the Ilford HP5 Plus black and white film at 400 ISO.</p>
sk: <b>Ilford HP5 Plus</b>:<p>Simulácia čiernobieleho filmu Ilford HP5 Plus pri ISO 400 .</p>

en: <b>Ilford PanF Plus</b>:<p>Simulate the Ilford PanF Plus black and white film at 50 ISO.</p>
sk: <b>Ilford PanF Plus</b>:<p>Simulácia čiernobieleho filmu Ilford PanF Plus pri ISO 50 .</p>

en: <b>Ilford XP2 Super</b>:<p>Simulate the Ilford XP2 Super black and white film at 400 ISO.</p>
sk: <b>Ilford XP2 Super</b>:<p>Simulácia čiernobieleho filmu XP2 Super pri ISO 400 .</p>

en: <b>Kodak Tmax 100</b>:<p>Simulate the Kodak Tmax black and white film at 100 ISO.</p>
sk: <b>Kodak Tmax 100</b>:<p>Simulácia čiernobieleho filmu Kodak Tmax pri ISO 100.</p>

en: <b>Kodak Tmax 400</b>:<p>Simulate the Kodak Tmax black and white film at 400 ISO.</p>
sk: <b>Kodak Tmax 400</b>:<p>Simulácia čiernobieleho filmu Kodak Tmax pri ISO 400.</p>

en: <b>Kodak TriX</b>:<p>Simulate the Kodak TriX black and white film at 400 ISO.</p>
sk: <b>Kodak TriX</b>:<p>Simulácia čiernobieleho filmu Kodak TriX pri ISO 400.</p>

en: No Lens Filter
sk: Žiadny filter objektívu

en: <b>No Lens Filter</b>:<p>Do not apply a lens filter when rendering the image.</p>
sk: <b>Bez filtra objektívu</b>:<p>Nepoužívať pri vykreslení obrázka filter objektívu.</p>

en: Green Filter
sk: Zelený filter

en: <b>Black & White with Green Filter</b>:<p>Simulate black and white film exposure using a green filter. This is useful for all scenic shoots, especially portraits photographed against the sky.</p>
sk: <b>Čierna a biela so Zeleným filtrom</b>:<p>Simulácia čiernobieleho filmu s expozíciou pomocou zeleného filtra. To poskytuje univerzálny prostriedok pre všetky scenérie, obzvlášť sa hodí pre portréty fotené proti oblohe.</p>

en: Orange Filter
sk: Oranžový filter

en: <b>Black & White with Orange Filter</b>:<p>Simulate black and white film exposure using an orange filter. This will enhance landscapes, marine scenes and aerial photography.</p>
sk: <b>Čierna a biela s Oranžovým filtrom</b>:<p>Simulácia čiernobieleho filmu s expozíciou pomocou oranžového filtra. To vylepšuje krajinky, vodné scény a vzdušné fotografie.</p>

en: Red Filter
sk: Červený filter

en: <b>Black & White with Red Filter</b>:<p>Simulate black and white film exposure using a red filter. This creates dramatic sky effects, and simulates moonlight scenes in the daytime.</p>
sk: <b>Čierna a biela s Červeným filtrom</b>:<p>Simulácia čiernobieleho filmu s expozíciou pomocou červeného filtra. To vytvára dramatické efekty oblohy a simuluje mesačné svetlo počas dňa.</p>

en: Yellow Filter
sk: Žltý filter

en: <b>Black & White with Yellow Filter</b>:<p>Simulate black and white film exposure using a yellow filter. This has the most natural tonal correction, and improves contrast. Ideal for landscapes.</p>
sk: <b>Čierna a biela so Žltým filtrom</b>:<p>Simulácia čiernobieleho filmu s expozíciou pomocou žltého filtra. Najprirodzenejšia korekcia odtieňa a zlepšuje kontrast. Ideálne pre krajinky.</p>

en: <b>Black & White with Yellow-Green Filter</b>:<p>Simulate black and white film exposure using a yellow-green filter. A yellow-green filter is highly effective for outdoor portraits because red is rendered dark while green appears lighter. Great for correcting skin tones, bringing out facial expressions in close-ups and emphasizing the feeling of liveliness. This filter is highly effective for indoor portraits under tungsten lighting.</p>
sk: <b>Čiernobiely so žlto-zeleným filtrom<b/>:<p>Simuluje čiernobiely film vyvolaný pomocou žlto-zeleného filtra. Žlto-zelený filter je veľmi efektný pre portréty v exteriéri, protože červená farba sa javí ako tmavá, kým zelená vyzerá svetlejšie. Skvelé pre korekciu farby kože, vyzdvihuje výrazy tváre v detailných záberoch a zdôrazňuje pocit veselosti.  Filter je veľmi efektný pre interiérové portréty pri použití osvetlenia wolfrámovou žiarovkou.</p>

en: Blue Filter
sk: Modrý filter

en: Strength:
sk: Sila:

en: Here, set the strength adjustment of the lens filter.
sk: Tu môžete intenzitu filtra šošovky.

en: No Tone Filter
sk: Žiadny filter oddieňa

en: <b>No Tone Filter</b>:<p>Do not apply a tone filter to the image.</p>
sk: <b>Bez filtra odtieňa</b>:<p>Nepoužívať na obrázok filter odtieňa.</p>

en: <b>Black & White with Sepia Tone</b>:<p>Gives a warm highlight and mid-tone while adding a bit of coolness to the shadows - very similar to the process of bleaching a print and re-developing in a sepia toner.</p>
sk: <b>Čierna a biela s odtieňom Sépia</b>:<p>Dodáva teplé zvýraznenie a stredné odtiene, pričom pridáva trochu chladnosti tieňom - veľmi podobné procesu bielenia tlače a opätovnému vyvolaniu v zafarbovači sépia.</p>

en: <b>Black & White with Brown Tone</b>:<p>This filter is more neutral than the Sepia Tone filter.</p>
sk: <b>Čierna a biela s Hnedým odtieňom</b>:<p>Tento filter je neutrálnejší ako filter Sépia.</p>

en: <b>Black & White with Cold Tone</b>:<p>Start subtly and replicate printing on a cold tone black and white paper such as a bromide enlarging paper.</p>
sk: <b>Čierna a biela s Chladným odtieňom</b>:<p>Začína zľahka a replikuje tlač na čiernobiely papier so studeným odtieňom ako bromidový papier.</p>

en: <b>Black & White with Selenium Tone</b>:<p>This effect replicates traditional selenium chemical toning done in the darkroom.</p>
sk: <b>Čierna a biela so Selénovým odtieňom</b>:<p>Tento efekt replikuje tradičné chemické tónovanie selénom v tmavej komore.</p>

en: <b>Black & White with Platinum Tone</b>:<p>This effect replicates traditional platinum chemical toning done in the darkroom.</p>
sk: <b>Čierna a biela s Platinovým odtieňom</b>:<p>Tento efekt replikuje tradičné chemické tónovanie platinou v tmavej komore.</p>

en: <b>Black & White with greenish tint</b>:<p>This effect is also known as Verdante.</p>
sk: <b>Čierna a biela s zelenkavým odtieňom</b>:<p>Tento efekt je tiež známý ako Verdante.</p>

en: Lens Filters
sk: Filtre objektívu

en: Tone
sk: Odtieň

en: Luminosity
sk: Jas

en: "%1" is not a Black & White settings text file.
sk: „%1“ nie je textový súbor nastavení Čiernej a bielej.

en: Cannot load settings from the Black & White text file.
sk: Nie je možné načítať nastavenia z textového súboru Čiernej a bielej.

en: Cannot save settings to the Black & White text file.
sk: Nie je možné uložiť nastavenia do textového súboru Čiernej a bielej.

[ctx: @item: color]
en: Red
sk: Červená

[ctx: @item: color]
en: Green
sk: Zelená

[ctx: @item: color]
en: Blue
sk: Modrá

[ctx: @label: color]
en: Red (%):
sk: Červená (%):

[ctx: @label: color]
en: Green (%):
sk: Zelená (%):

[ctx: @label: color]
en: Blue (%):
sk: Modrá (%):

[ctx: @option]
en: &Reset
sk: &Pôvodné

[ctx: @info]
en: Reset color channels' gains settings from the currently selected channel.
sk: Vynulovať nastavenia zosilnenia farieb pre aktuálny kanál.

[ctx: @option]
en: Preserve luminosity
sk: Zachovať jas

[ctx: @option: color]
en: Monochrome
sk: Čierno-biely

[ctx: @info: help]
en: Use "Monochrome" mode to convert color picture to Black and White:
    The "red channel" modifies the contrast of photograph.
    The "green channel" enhances or reduces the details level of photograph.
    The "blue channel" affects the noise of photograph.
    Note: in this mode, the histogram will display only luminosity values.
sk: Použiť "Monochromatický" režim pre prevod farebného obrázka na čiernobiely:
    "Červený kanál" upraví kontrast fotografie
    "Zelený kanál" zvyšuje alebo znižuje úroveň detailov fotografie.
    "Modrý kanál" ovplyvňuje šum fotografie.
    Poznámka: v tomto režime budú v histograme zobrazené iba hodnoty jasovej zložky.

[ctx: @info: progress]
en: Total: %1 (%)
sk: Celkom: %1 (%)

[ctx: @label: color]
en: Cyan
sk: Tyrkysová

[ctx: @info]
en: Set here the cyan/red color adjustment of the image.
sk: Tu môžete nastaviť úroveň tyrkysovej/červenej na obrázku.

[ctx: @label: color]
en: Red
sk: Červená

[ctx: @label: color]
en: Magenta
sk: Purpurová

[ctx: @info]
en: Set here the magenta/green color adjustment of the image.
sk: Tu môžete nastaviť úroveň purpurovej/zelenej na obrázku.

[ctx: @label: color]
en: Green
sk: Zelená

[ctx: @label: color]
en: Yellow
sk: Žltá

[ctx: @label: color]
en: Blue
sk: Modrá

[ctx: @info]
en: Set here the yellow/blue color adjustment of the image.
sk: Tu musíte nastaviť úroveň žltej/modrej na obrázku.

en: Curve free mode
sk: Režim voľnej krivky

en: Curve smooth mode
sk: Režim hladkej krivky

en: With this button, you can pick the color from original image used to set <b>Shadow Tone</b> smooth curves point on Red, Green, Blue, and Luminosity channels.
sk: Týmto tlačidlom môžete vybrať farbu z pôvodného obrázka, ktorá sa použije na nastavenie bodu <b>Tmavého tónu</b> kriviek na červenom, zelenom, modrom a jasovom kanáli.

en: With this button, you can pick the color from original image used to set <b>Middle Tone</b> smooth curves point on Red, Green, Blue, and Luminosity channels.
sk: Týmto tlačidlom môžete vybrať farbu z pôvodného obrázka, ktorá sa použije na nastavenie bodu <b>Stredného tónu</b> kriviek na červenom, zelenom, modrom a jasovom kanáli.

en: With this button, you can pick the color from original image used to set <b>Highlight Tone</b> smooth curves point on Red, Green, Blue, and Luminosity channels.
sk: Týmto tlačidlom môžete vybrať farbu z pôvodného obrázka, ktorá sa použije na nastavenie bodu <b>Výrazného tónu</b> kriviek na červenom, zelenom, modrom a jasovom kanáli.

en: Adjust Curves
sk: Opraviť krivky

en: Cannot load from the Gimp curves text file.
sk: Nie je možné načítať nastavenia z textového súboru kriviek GIMP.

en: Cannot save to the Gimp curves text file.
sk: Nie je možné uložiť nastavenia do textového súboru kriviek GIMP.

en: Loading image...
sk: Nahráva sa obrázok...

en: Histogram calculation...
sk: Výpočet histogramu...

en: Histogram
    calculation
    failed.
sk: Výpočet
    histogramu
    zlyhal.

[ctx: solid border type]
en: Solid
sk: Pevné

[ctx: beveled border type]
en: Beveled
sk: Vysunuté

en: Decorative Pine
sk: Borovica

en: Decorative Wood
sk: Drevo

en: Decorative Paper
sk: Papier

en: Decorative Parquet
sk: Parkety

en: Decorative Ice
sk: Ľad

en: Decorative Leaf
sk: List

en: Decorative Marble
sk: Mramor

en: Decorative Rain
sk: Dážď

en: Decorative Craters
sk: Dekoratívne krátery

en: Decorative Dried
sk: Sucho

en: Decorative Pink
sk: Oranžové

en: Decorative Stone
sk: Kameň

en: Decorative Chalk
sk: Krieda

en: Decorative Granite
sk: Granit

en: Decorative Rock
sk: Skala

en: Decorative Wall
sk: Stena

en: Select the border type to add around the image here.
sk: Vyberte typ okraja, ktorý  sa pridá okolo obrázka.

en: Preserve Aspect Ratio
sk: Zachovať pomer strán

en: Enable this option if you want to preserve the aspect ratio of image. If enabled, the border width will be a percentage of the image size, else the border width will be in pixels.
sk: Zapnite túto voľbu ak chcete zachovať pomer strán obrázka. Ak je voľba zapnutá, šírka orámovania bude v percentách z veľkosti obrázka, inak bude v bodoch.

en: Set here the border width as a percentage of the image size.
sk: Tu môžete šírku okraja v percentách veľkosti obrázka.

en: Width (pixels):
sk: Šírka (px):

en: Set here the border width in pixels to add around the image.
sk: Tu môžete nastaviť šírku okraja okolo obrázka v pixeloch.

[ctx: first color for border effect]
en: First:
sk: Prvá:

[ctx: second color for border effect]
en: Second:
sk: Druhá:

en: Set here the foreground color of the border.
sk: Tu môžete nastaviť farbu popredia okraja.

en: Set here the Background color of the border.
sk: Tu môžete nastaviť farbu pozadia okraja.

en: Set here the color of the main border.
sk: Tu môžete nastaviť farbu hlavného okraja.

en: Set here the color of the line.
sk: Tu môžete nastaviť farbu čiary.

en: Set here the color of the upper left area.
sk: Tu môžete nastaviť farbu oblasti vľavo hore.

en: Set here the color of the lower right area.
sk: Tu môžete nastaviť farbu oblasti vpravo dolu.

en: Set here the color of the first line.
sk: Tu môžete nastaviť farbu prvej čiary.

en: Set here the color of the second line.
sk: Tu môžete nastaviť farbu druhej čiary.

[ctx: @item: texture type]
en: Paper
sk: Papier

[ctx: @item: texture type]
en: Paper 2
sk: Papier 2

[ctx: @item: texture type]
en: Fabric
sk: Látka

[ctx: @item: texture type]
en: Burlap
sk: Vrecovina

[ctx: @item: texture type]
en: Bricks
sk: Tehly

[ctx: @item: texture type]
en: Bricks 2
sk: Tehly 2

[ctx: @item: texture type]
en: Canvas
sk: Plátno

[ctx: @item: texture type]
en: Marble
sk: Mramor

[ctx: @item: texture type]
en: Marble 2
sk: Mramor 2

[ctx: @item: texture type]
en: Blue Jean
sk: Modré rifle

[ctx: @item: texture type]
en: Cell Wood
sk: Drevo

[ctx: @item: texture type]
en: Metal Wire
sk: Pletivo

[ctx: @item: texture type]
en: Modern
sk: Moderná

[ctx: @item: texture type]
en: Wall
sk: Stena

[ctx: @item: texture type]
en: Moss
sk: Mach

[ctx: @item: texture type]
en: Stone
sk: Kameň

[ctx: @info]
en: Set here the texture type to apply to image.
sk: Tu môžete nastaviť textúru, ktorá sa aplikuje na obrázok.

[ctx: @label]
en: Relief:
sk: Reliéf:

[ctx: @info]
en: Set here the relief gain used to merge texture and image.
sk: Tu môžete nastaviť zosilnenie reliéfu, ktoré sa použije na zlúčenie textúry a obrázka.

en: Rotate Right
sk: Otočiť doprava

en: Rotate Left
sk: Otočiť doľava

en: Flip Horizontally
sk: Prevrátiť vodorovne

en: Flip Vertically
sk: Prevrátiť zvisle

en: Crop
sk: Orezanie

en: Convert to 8 Bit
sk: Previesť do 8 bitov

en: Convert to 16 Bit
sk: Previesť do 16 bitov

[ctx: Rotate image]
en: Rotate
sk: Otočiť

[ctx: Flip image]
en: Flip
sk: Prevrátiť

[ctx: Crop image]
en: Crop
sk: Orezať

[ctx: Resize image]
en: Resize
sk: Zmeniť veľkosť

en: Unknown filter
sk: Neznámy filter

en: Built-in transformation not supported
sk: Vstavaná transformácia nie je podporovaná

en: Blur Filter
sk: Rozmazávací filter

[ctx: @item: color effect]
en: Solarize
sk: Solarizačný

[ctx: @item: color effect]
en: Neon
sk: Neónový

[ctx: @item: color effect]
en: Find Edges
sk: Nájsť hrany

[ctx: @label: level of the effect]
en: Level:
sk: Úroveň:

[ctx: @info]
en: Set here the level of the effect.
sk: Tu môžete nastaviť silu efektu.

[ctx: @label]
en: Iteration:
sk: Opakovaní:

[ctx: @info]
en: This value controls the number of iterations to use with the Neon and Find Edges effects.
sk: Táto hodnota určuje počet opakovaní použitia efektov Neón a Nájsť hrany.

[ctx: @label]
en: Intensity:
sk: Intenzita:

[ctx: @info: effect type]
en: Bleach
sk: Odfarbiť

[ctx: @info: effect type]
en: Blue Crush
sk: Modrý závoj

[ctx: @info: effect type]
en: Instant
sk: Okamžitá

[ctx: @info: effect type]
en: Original
sk: Originál

[ctx: @info: effect type]
en: Punch
sk: Punč

[ctx: @info: effect type]
en: Washout
sk: Vyblednuté

[ctx: @info: effect type]
en: Washout Color
sk: Vyblednuté fary

en: Grain Size:
sk: Veľkosť zrna:

en: Set on this option to render grain using a photon statistic distribution. This require more computation and can take a while.
sk: Zapnutím tohto nastavenia bude zrno vytvárané pomocou štatistickej distribúcie fotónov. Na to je potrebné urobiť veľa výpočtov, preto to môže chvíľu trvať.

en: Intensity:
sk: Intenzita:

en: Set here the film ISO-sensitivity to use for simulating the film graininess.
sk: Tu nastavte ISO citlivosť filmu pre simuláciu zrnitosti filmu.

en: Shadows:
sk: Tiene:

en: Set how much the filter affects highlights.
sk: Nastavte účinnosť filtra pre svetlé miesta.

en: Midtones:
sk: Stredné tóny:

en: Set how much the filter affects midtones.
sk: Nastavte účinnosť filtra pre stredné tóny.

en: Highlights:
sk: Svetlé miesta:

en: Set how much the filter affects shadows.
sk: Nastavte účinnosť filtra pre tiene.

[ctx: @title: general settings]
en: General
sk: Všeobecné

en: Detail preservation:
sk: Zachovanie detailov:

en: Preservation of details to set the sharpening level of the small features in the target image. Higher values leave details sharp.
sk: Hodnota určuje zachovanie malých detailov. Vyššia hodnota spôsobí, že malé detaily ostanú ostré.

en: Anisotropy:
sk: Anizotropia:

en: Anisotropic (directional) modifier of the details. Keep it small for Gaussian noise.
sk: Modifikátor anizotropie detailov. Hodnotu nechajte malú pre zachovanie Gaussian šumu.

en: Smoothing:
sk: Jemnosť:

en: Total smoothing power: if the Detail Factor sets the relative smoothing and the Anisotropy Factor the direction, the Smoothing Factor sets the overall effect.
sk: Miera výsledného vyhladzovania: kým zachovanie detailov určuje relativne vyhladenie a Anizotropia jeho smer, miera vyhladzovania určuje celkový účinok vyhladenia obrázka.

en: Regularity:
sk: Pravidelnosť:

en: This value controls the evenness of smoothing to the image. Do not use a high value here, or the target image will be completely blurred.
sk: Táto hodnota určuje rovnomernosť vyhladenia obrázka. Nepoužívajte príliš vysokú hodnotu, aby nebol obrázok rozmazaný celý.

en: Iterations:
sk: Počet opakovaní:

en: Sets the number of times the filter is applied to the image.
sk: Nastaví koľkokrát sa má filter aplikovať na obrázok.

en: Noise:
sk: Šum:

en: Sets the noise scale.
sk: Nastaví škálu šumu.

[ctx: @title]
en: Advanced Settings
sk: Pokročilé nastavenia

en: Angular step:
sk: Uhlový krok:

en: Set here the angular integration step (in degrees) analogous to anisotropy.
sk: Tu nastavte uhlový integračný krok (v stupňoch) analogicky k anizotropii.

en: Integral step:
sk: Integračný krok:

en: Set here the spatial integral step.
sk: Tu nastavte priestorový integračný krok.

en: Gaussian:
sk: Gaussovské:

en: Set here the precision of the Gaussian function.
sk: Tu môžete nastaviť presnosť gaussovej funkcie.

en: Tile size:
sk: Veľkosť dlaždice:

en: Sets the tile size.
sk: Nastaví veľkosť dlaždice.

en: Tile border:
sk: Okraj:

en: Sets the size of each tile border.
sk: Nastavuje veľkosť okraja každej dlaždice.

en: Interpolation:
sk: Interpolácia:

[ctx: @item: interpolation]
en: Nearest Neighbor
sk: Najbližší sused

[ctx: @item: interpolation]
en: Linear
sk: Lineárna

en: Select the right interpolation method for the desired image quality.
sk: Vyberte správnu metódu interpolácie pre požadovanú kvalitu obrázka.

en: Fast approximation
sk: Rýchla aproximácia

en: Enable fast approximation when rendering images.
sk: Zapnúť rýchlu aproximáciu pri vykresľovaní obrázkov.

[ctx: This is a column which will contain the amount of HotPixels found in the black frame file]
en: Hot Pixels
sk: Vypálené pixely

en: Remove Black Frame
sk: Odstrániť čierne okraje

en: Clear List
sk: Vyčistiť zoznam

en: File Name:
sk: Meno súboru:

[ctx: @info: creation date]
en: Created:
sk: Vytvorený:

en: Hot Pixels:
sk: Vypálené pixely:

en: Hot Pixels Tool
sk: Nástroj na vypálené pixely

[ctx: average filter mode]
en: Average
sk: Priemer

[ctx: linear filter mode]
en: Linear
sk: Lineárny

[ctx: quadratic filter mode]
en: Quadratic
sk: Kvadratický

[ctx: cubic filter mode]
en: Cubic
sk: Kubický

en: Black Frame...
sk: Čierny rám...

en: Select Black Frame Image
sk: Vyberte obraz čierneho snímku

en: Select the hue and saturation adjustments of the image.
sk: Tu môžete nastaviť odtieň a sýtosť obrázka.

en: You can see here a color preview of the hue and saturation adjustments.
sk: Tu môžete vidieť farebný náhľad nastavení odtieňa a sýtosti.

en: Hue:
sk: Odtieň:

en: Set here the hue adjustment of the image.
sk: Tu môžete nastaviť odtieň obrázka.

en: Set here the saturation adjustment of the image.
sk: Tu môžete nastaviť nasýtenie obrázka.

en: Vibrance:
sk: Živosť:

en: Set here the vibrance adjustment of the image.Vibrance performs selective saturation on less saturated colors and avoiding skin tones.
sk: Tu nastavte prispôsobenie živosti farieb obrázka. Živost (vibrancia) vykonáva selektivne nastavenie sýtosti na menej sýtych farbách a vyhýba sa farbam kože.

en: Lightness:
sk: Jas:

en: Set here the lightness adjustment of the image.
sk: Tu môžete nastaviť jas obrázka.

en: Convert to:
sk: Previesť do:

en: Local Contrast Filter
sk: Filter miestneho kontrastu

en: Function:
sk: Funkcia:

[ctx: @item: function type]
en: Power
sk: Mocninová

[ctx: @item: function type]
en: Linear
sk: Lineárna

en: <b>Function</b>: This function combines the original RGB channels with the desaturated blurred image. This function is used in each of the tonemapping stages. It can be linear or power. Basically, this function increases the values where both the original and blurred image's value are low and do the opposite on high values.
sk: <b>Funkcia</b>: Táto funkcia kombinuje pôvodné RGB kanály s neúplne nasýteným rozmazaným obrázkom. Táto funkcia sa použije v každej fáze mapovania tónov. Priebeh môže byť lineárny alebo s mocninou. V podstate táto funkcia zvyšuje hodnoty, pôvodného a rozmazaného obrázka tam, kde sú obe nízke a naopak znižuje tam, kde sú hodnoty vysoké.

en: Stretch contrast
sk: Roztiahnuť kontrast

en: <b>Stretch contrast</b>: This stretches the contrast of the original image. It is applied before the tonemapping process.
sk: <b>Roztiahnuť kontrast</b>: roztiahne kontrast pôvodného obrázka. Aplikovaný bude pred procesom mapovania tónov.

en: Highlights saturation:
sk: Sýtosť svetlých miest:

en: <b>Highlights saturation</b>: Usually the (perceived) saturation is increased. The user can choose to lower the saturation on original highlight and shadows from the image with these parameters.
sk: <b>Sýtosť svetlých miest</b>: Zvyčajne je (vnímaná) sýtosť vyššia. Používateľ môže pomocou týchto parametrov dosiahnuť zníženie pôvodnej sýtosti svetlých miest a tieňov obrázka.

en: Shadow saturation:
sk: Sýtosť tieňov:

en: <b>Shadow saturation</b>: Usually the (perceived) saturation is increased. The user can choose to lower the saturation on original highlight and shadows from the image with these parameters.
sk: <b>Sýtosť tieňov</b>: Zvyčajne je (vnímaná) sýtosť vyššia. Používateľ môže pomocou týchto parametrov dosiahnuť zníženie pôvodnej sýtosti svetlých miest a tieňov obrázka.

en: Power:
sk: Intenzita:

en: <b>Power</b>: How strong the effect is applied.
sk: <b>Intenzita</b>: S akou silou sa má efekt aplikovať.

en: Blur:
sk: Rozostrenie:

en: <b>Blur</b>: How strong the image is blurred before combining with the original image and with the tonemapping function.
sk: <b>Rozostrenie</b>: S akou silou je obrázok rozostrený pred zlúčením s pôvodným obrázkom a s funkciou mapovania odtieňov.

en: General settings
sk: Všeobecné nastavenie

en: Stage 1
sk: Fáza 1

en: Stage 2
sk: Fáza 2

en: Stage 3
sk: Fáza 3

en: Stage 4
sk: Fáza 4

en: Add vignetting
sk: Pridať vinetáciu

en: This option adds vignetting to the image instead of removing it. Use it for creative effects.
sk: Toto nastavenie pridá do obrázka vinetáciu miesto jej odstránenia. Používa sa pri tvorbe zvláštnych efektov.

en: Amount:
sk: Množstvo:

en: Feather:
sk: Zjemnenie:

en: Inner Radius:
sk: Vnútorný polomer:

en: This value is the radius of the inner circle of the filter. In the inner circle the image is preserved. It is expressed as a multiple of the outer radius of the filter.
sk: Táto hodnota je polomer vnútornej kružnice filtra. Vo vnútornej kružnici zostane obrázok bez zmien. Je vyjadrená ako násobok polomeru vonkajšej kružnice filtra.

en: Outer Radius:
sk: Vonkajší polomer:

en: This value is the radius of the outer circle of the filter. Outside the outer circle the effect of the filter is at its maximum. It is expressed as a multiple of the diagonal of the image.
sk: Tato hodnota je polomer vonkajšej kružnice filtra. Na okraji vonkajšej kružnice je intenzita efektu filtra najväčšia. Je vyjadrená ako násobok uhlopriečky obrázka.

en: X offset:
sk: Súradnica X:

en: X offset
sk: X posun

en: Y offset:
sk: Súradnica X:

en: Y offset
sk: Y posun

en: Use Metadata
sk: Používať metadáta

[ctx: camera make]
en: Make:
sk: Značka:

en: This is the camera maker description string found in image meta-data. This one is used to query and find relevant camera device information from Lensfun database.
sk: Toto je popis výrobcu fotoaparátu, nájdený v metadátach obrázka. Používa sa pri hľadaní relevantných informácií o fotoaparáte v databáze Lensfun.

en: This is the camera model description string found in image meta-data. This one is used to query and found relevant camera device information from Lensfun database.
sk: Toto je popis modelu fotoaparátu, nájdený v metadátach obrázka. Používa sa pri hľadaní relevantných informácií o fotoaparáte v databáze Lensfun.

en: This is the lens description string found in image meta-data. This one is used to query and found relevant lens information from Lensfun database.
sk: Toto je popis objektívu fotoaparátu, nájdený v metadátach obrázka. Používa sa pri hľadaní relevantných informácií o fotoaparáte v databáze Lensfun.

en: Focal Length (mm):
sk: Ohnisková vzdialenosť (mm):

en: Aperture:
sk: Clona:

en: (no metadata available)
sk: (metadáta nedostupné)

en: (no match found)
sk: (nenájdená žiadna zhoda)

[ctx: @title]
en: Lens Auto-Correction Tool
sk: Nástroj automatickej korekcie objektívu

[ctx: @info; XMP settings]
en: Camera: %1-%2
sk: Fotoaparát: %1-%2

[ctx: @info; XMP settings]
en: Lens: %1
sk: Objektív: %1

[ctx: @info: correction status]
en: enabled
sk: povolené

[ctx: @info: correction status]
en: disabled
sk: nedostupné

en: Lens Corrections to Apply:
sk: Korekcia objektívu, ktorá bude použitá:

en: Chromatic Aberration
sk: Chromatická aberácia

en: Chromatic aberration is easily recognized as color fringes towards the image corners. CA is due to a varying lens focus for different colors.
sk: Chromatická aberácia sa dá ľahko rozpoznať ako farebné prechody pri okrajoch obrázka. Je spôsobená rôznou ohniskovou vzdialenosťou objektívu pre rôzne farby.

en: Vignetting
sk: Vinetácia

en: Vignetting refers to an image darkening, mostly in the corners. Optical and natural vignetting can be canceled out with this option, whereas mechanical vignetting will not be cured.
sk: Vinetácia obrázka sa prejavuje hlavne v rohoch. Optická a prirodzená vinetácia sa dá pomocou tejto možnosti potlačiť, ale mechanické zaclonenie sa už opraviť nedá.

en: Distortion
sk: Skreslenie

en: Distortion refers to an image deformation, which is most pronounced towards the corners. These Seidel aberrations are known as pincushion and barrel distortions.
sk: Skreslenie sa prejaví ako deformácia obrázka pri okrajoch. Tieto Seidelove aberácie sa označujú ako súdkové a vankúšové skreslenia.

en: Geometry
sk: Geometria

en: Four geometries are handled here: Rectilinear (99 percent of all lenses), Fisheye, Cylindrical, Equirectangular.
sk: Môžete vybrať štyri geometrie objektívu: rektilineárnu (99 percent všetkých objektívov), rybie oko, valcovú, ekvirektangulárnu.

en: <b>Note: lens correction options depend of filters available in LensFun library. See <a href='http://lensfun.sourceforge.net'>LensFun project web site</a> for more information.</b>
sk: <b>Poznámka: možnosti korekcie objektívu závisia na filtroch dostupných v knižnici LensFun. Ďalšie informácie získate na <a href='http://lensfun.sourceforge.net'>webovej stránke projektu LensFun</a>.</b>

en: Channel:
sk: Kanál:

en: <p>Select the histogram scale.</p><p>If the image's maximal counts are small, you can use the <b>linear</b> scale.</p><p><b>Logarithmic</b> scale can be used when the maximal counts are big; if it is used, all values (small and large) will be visible on the graph.</p>
sk: <p>Tu môžete zvoliť rozsah histogramu.</p><p>Ak je veľkosť obrázka malá, môžete použiť <b>lineárny</b> rozsah.</p><p>Pri väčších veľkostiach je vhodné použiť <b>logaritmický</b> rozsah. Tak budú vidieť na grafe malé i veľké hodnoty.</p>

[ctx: linear histogram scaling mode]
en: Linear
sk: Lineárny

[ctx: logarithmic histogram scaling mode]
en: Logarithmic
sk: Logaritmický

en: Here you can see the target preview image histogram drawing of the selected image channel. This one is re-computed at any settings changes.
sk: Tu môžete vidieť cieľový náhľad histogramu vybraného kanála obrázka. Tento sa prepočíta, ak sa vyskytnú zmeny nastavení.

en: <p>Select the histogram channel to display:</p>
sk: <p>Vyberte ktorý kanál histogramu zobraziť:</p>

[ctx: The luminosity channel]
en: Luminosity
sk: Jas

en: <b>Luminosity</b>: display the image's luminosity values.
sk: <b>Jas</b>: zobrazí hodnoty jasu.

[ctx: The red channel]
en: Red
sk: Červená

en: <b>Red</b>: display the red image-channel values.
sk: <b>Červená</b>: zobrazí hodnoty červeného kanálu.

[ctx: The green channel]
en: Green
sk: Zelená

en: <b>Green</b>: display the green image-channel values.
sk: <b>Zelená</b>: zobrazí hodnoty zeleného kanálu.

[ctx: The blue channel]
en: Blue
sk: Modrá

en: <b>Blue</b>: display the blue image-channel values.
sk: <b>Modrá</b>: zobrazí hodnoty modrého kanálu.

[ctx: The colors channel]
en: Colors
sk: Farby

en: <b>Colors</b>: Display all color channel values at the same time.
sk: <b>Farby</b>: zobrazí hodnoty všetkých farebných kanálov naraz.

[ctx: The alpha channel]
en: Alpha
sk: Alfa

en: <b>Alpha</b>: display the alpha image-channel values. This channel corresponds to the transparency value and is supported by some image formats, such as PNG or TIF.
sk: <b>Alfa</b>: zobrazí hodnoty alfa kanálu. Tento kanál zodpovedá hodnote priehladnosti a je podporovaný formátmi ako sú napríklad PNG alebo TIF.

[ctx: @info: histogram]
en: Loading image...
sk: Nahráva sa obrázok...

[ctx: @info: histogram]
en: Histogram calculation...
sk: Výpočet histogramu...

[ctx: @info: histogram]
en: Histogram
    calculation
    failed.
sk: Výpočet
    histogramu
    zlyhal.

[ctx: @info: histogram properties]
en: Mean:
sk: Priemer:

[ctx: @info: histogram properties]
en: Pixels:
sk: Pixely:

[ctx: @info: histogram properties]
en: Std dev.:
sk: Smer. odch.:

[ctx: @info: histogram properties]
en: Count:
sk: Počet:

[ctx: @info: histogram properties]
en: Median:
sk: Medián:

[ctx: @info: histogram properties]
en: Percent:
sk: Percentá:

en: <b>Threshold</b>: Adjusts the threshold for denoising of the image in a range from 0.0 (none) to 10.0. The threshold is the value below which everything is considered noise.
sk: <b>Prah</b>:Prispôsobí prah pre odstránenie šumu z obrázka v rozmedzí od 0.0 (žiadny) do 10.0. Prah je hodnota, ktorá určuje čo všetko je považované za šum.

en: <b>Softness</b>: This adjusts the softness of the thresholding (soft as opposed to hard thresholding). The higher the softness the more noise remains in the image.
sk: <b>Jemnosť</b>: Upravuje jemnosť prahu (jeho protiklad je hrubý prah). Väčšia jemnost znamená, že v obrázku zostane viac šumu.

en: Estimate Noise
sk: Odhadnúť šum

en: Compute automatically all noise reduction settings by a parse of noise contained in image.
sk: Urobí rozbor šumu v obrázku a automaticky vypočíta nastavenia pre odstránenie šumu.

en: Threshold:
sk: Prah:

en: Softness:
sk: Mäkkosť:

en: Luminance
sk: Jas

en: Raw Conversion
sk: Prevod do RAW

en: RedEye Correction Filter
sk: Nástroj korekcie červených očí

en: Red Level:
sk: Úroveň červenej:

en: Method:
sk: Metóda:

en: Simple sharp
sk: Jednoduché zaostrenie

en: Unsharp mask
sk: Maska rozostrenia

en: Select the sharpening method to apply to the image.
sk: Tu môžetezmeniť metódu zaostrenia, ktorá sa použije na obrázok.

en: A sharpness of 0 has no effect, 1 and above determine the sharpen matrix radius that determines how much to sharpen the image.
sk: Zaostrenie 0 nemá žiadny efekt, 1 a vyššie stanovujú rádius zaostrovacej matice, ktorá určuje, ako má byť obrázok ostrý.

en: Radius:
sk: Polomer:

en: Radius value is the Gaussian blur matrix radius value used to determines how much to blur the image.
sk: Vyhladzovanie 0 nemá žiaden efekt, 1 a vyššie určujú polomer Gaussovej rozmazávacej matrice, ktorá definuje stupeň rozmazania obrázka.

en: The value of the difference between the original and the blur image that is added back into the original.
sk: Hodnota rozdielu medzi originálom a rozostreným obrazom, ktorá sa pridá späť do originálu.

en: The threshold, as a fraction of the maximum luminosity value, needed to apply the difference amount.
sk: Prah ako zlomok maximálnej hodnoty jasu, potrebný na aplikáciu hodnoty rozdielu.

en: Suppress color noise.
sk: Potlačiť farebný šum.

en: Circular sharpness:
sk: Kruhová ostrosť:

en: Correlation:
sk: Korelácia:

en: Noise filter:
sk: Filter zrnenia:

en: Gaussian sharpness:
sk: Gaussová ostrosť:

en: This is the sharpness for the Gaussian convolution. Use this parameter when your blurring is of a Gaussian type. In most cases you should set this parameter to 0, because it causes nasty artifacts. When you use non-zero values, you will probably also have to increase the correlation and/or noise filter parameters.
sk: Toto je ostrosť gaussovskej konvolúcie. Použite tento parameter, ak rozostrenie obrázka je gaussovského typu. Vo väčšine prípadov by ste mali tento parameter nastaviť na nulu, pretože spôsobuje škaredé artefakty. Ak použijete nenulové hodnoty, budete pravdepodobne musieť zvýšiť tiež hodnoty Korelácia a/alebo Šumový filter.

en: Matrix size:
sk: Veľkosť matice:

en: This parameter determines the size of the transformation matrix. Increasing the matrix width may give better results, especially when you have chosen large values for circular or Gaussian sharpness.
sk: Tento parameter určuje veľkosť transformačnej matice. Zväčšenie šírky matice môže zlepšiť výsledky, ak ste zvolili vysoké hodnoty pre Kruhovú alebo Gaussovú ostrosť.

en: Main angle:
sk: Hlavný uhol:

en: An angle in degrees by which to rotate the image. A positive angle rotates the image clockwise; a negative angle rotates it counter-clockwise.
sk: Uhol v stupňoch, o ktorý sa ma otočiť obrázok. Kladná hodnota otočí obrázok v smere hod. ruč.; záporná hodnota otočí obrázok proti smeru hod. ruč.

en: Fine angle:
sk: Jemný uhol:

en: This value in degrees will be added to main angle value to set fine target angle.
sk: Táto hodnota v stupňoch bude pridaná k hodnote hlavného uhla pre doladenie výsledného uhla.

en: Enable this option to apply the anti-aliasing filter to the rotated image. In order to smooth the target image, it will be blurred a little.
sk: Zapnutím tejto voľby použijete vyhladzovanie otočeného obrázka. Aby sa  výsledný obrázok vyhladil trochu sa rozostrí.

en: Auto-crop:
sk: Automatické orezanie:

[ctx: no autocrop]
en: None
sk: Žiadne

en: Widest Area
sk: Najširšia plocha

en: Largest Area
sk: Najväčšia oblasť

en: Select the method to process image auto-cropping to remove black frames around a rotated image here.
sk: Tu zvoľte metódu na automatické orezanie čiernych pásov okolo otočeného obrázka.

[ctx: @label: WB settings]
en: Adjustment:
sk: Oprava:

[ctx: @info: WB settings]
en: Set here the white balance color temperature in Kelvin.
sk: Tu nastavíte vyváženie bielej/teplotu farieb v Kelvinoch.

[ctx: @label: WB settings]
en: Preset:
sk: Predvoľba:

[ctx: @item: WB temperature preset]
en: Candle
sk: Sviečka

[ctx: @item: WB temperature preset]
en: 40W Lamp
sk: 40 W žiarovka

[ctx: @item: WB temperature preset]
en: 100W Lamp
sk: 100W žiarovka

[ctx: @item: WB temperature preset]
en: 200W Lamp
sk: 200W žiarovka

[ctx: @item: WB temperature preset]
en: Sunrise
sk: Východ slnka

[ctx: @item: WB temperature preset]
en: Studio Lamp
sk: Štúdiová žiarovka

[ctx: @item: WB temperature preset]
en: Moonlight
sk: Mesačné svetlo

[ctx: @item: WB temperature preset]
en: Neutral
sk: Neutrálne

[ctx: @item: WB temperature preset]
en: Daylight D50
sk: Denné svetlo D50

[ctx: @item: WB temperature preset]
en: Photo Flash
sk: Fotografický blesk

[ctx: @item: WB temperature preset]
en: Sun
sk: Slnečno

[ctx: @item: WB temperature preset]
en: Xenon Lamp
sk: Xenónová lampa

[ctx: @item: WB temperature preset]
en: Daylight D65
sk: Denné svetlo D65

[ctx: @item: WB temperature preset]
en: None
sk: Žiadna

[ctx: @item: WB settings]
en: 40 Watt incandescent lamp
sk: 40 wattová klasická žiarovka

[ctx: @item: WB settings]
en: 100 Watt incandescent lamp
sk: 100 wattová klasická žiarovka

[ctx: @item: WB settings]
en: 200 Watt incandescent lamp
sk: 200 wattová klasická žiarovka

[ctx: @item: WB settings]
en: tungsten lamp used in photo studio or light at 1 hour from dusk/dawn
sk: wolfrámová lampa používaná vo fotografickom štúdiu alebo svetlo 1 hodinu od súmraku / svitania

[ctx: @item: WB settings]
en: moon light
sk: mesačné svetlo

[ctx: @item: WB settings]
en: sunny daylight around noon
sk: slnečné denné svetlo okolo poludnia

[ctx: @item: WB settings]
en: xenon lamp or light arc
sk: xenónová lampa alebo oblúkové svetlo

[ctx: @info: WB settings]
en: Temperature tone color picker.
sk: Výber farby farebného tónu.

[ctx: @info: WB settings]
en: With this button, you can pick the color from the original image used to set the white color balance temperature and green component.
sk: Týmto tlačidlom môžete vybrať farbu z pôvodného obrázka, ktorá sa použije na nastavenie teploty vyváženia bielej a zelenej zložky.

[ctx: @label: WB settings]
en: Black point:
sk: Čierny bod:

[ctx: @info: WB settings]
en: Set here the black level value.
sk: Tu môžete nastaviť hodnotu úrovne čiernej.

[ctx: @label: WB settings]
en: Shadows:
sk: Tiene:

[ctx: @info: WB settings]
en: Set here the shadow noise suppression level.
sk: Tu môžete nastaviť stupeň potlačenia šumu v tieňoch.

[ctx: @label: WB settings]
en: Saturation:
sk: Sýtosť:

[ctx: @info: WB settings]
en: Set here the saturation value.
sk: Tu môžete nastaviť nasýtenie obrázka.

[ctx: @label: WB settings]
en: Gamma:
sk: Gama:

[ctx: @label: WB settings]
en: Green:
sk: Zelená:

[ctx: @label: WB settings]
en: Main:
sk: Hlavné:

[ctx: @label: WB settings]
en: Fine:
sk: Presná:

[ctx: @info]
en: Cannot load settings from the White Color Balance text file.
sk: Nie je možné načítať nastavenia z textového súboru vyváženia bielej farby.

en: Embed Original File
sk: Vložiť pôvodný súbor

en: Lossless Compression
sk: Bezstratová kompresia

en: JPEG Preview:
sk: Náhľad na JPEG:

[ctx: embedded preview type in dng file]
en: None
sk: Žiadne

[ctx: embedded preview type in dng file]
en: Medium
sk: Stredná

[ctx: embedded preview type in dng file]
en: Full size
sk: Plná veľkosť

[ctx: @action: dplugin]
en: Export
sk: Exportovať

[ctx: @action: dplugin]
en: Import
sk: Importovať

[ctx: @action: dplugin]
en: Tool
sk: Nástroj

[ctx: @action: dplugin]
en: Metadata
sk: Metadáta

[ctx: @action: dplugin]
en: View
sk: Pohľad

[ctx: @action: dplugin]
en: File
sk: Súbor

[ctx: @action: dplugin]
en: Color
sk: Farba

[ctx: @action: dplugin]
en: Enhance
sk: Vylepšiť

[ctx: @action: dplugin]
en: Transform
sk: Transformovať

[ctx: @action: dplugin]
en: Decorate
sk: Ozdobiť

[ctx: @action: dplugin]
en: Effects
sk: Efekty

[ctx: @action: dplugin]
en: Invalid
sk: Neplatný

[ctx: @title: DPlugin properties]
en: Extension
sk: Prípona

[ctx: @title: DPlugin properties]
en: Description
sk: Popis

[ctx: @label]
en: Version
sk: Verzia

[ctx: @title]
en: Details
sk: Podrobnosti

[ctx: @title]
en: Authors
sk: Autori

[ctx: @title: DPlugin properties]
en: Name
sk: Meno

[ctx: @title: DPlugin properties]
en: Value
sk: Hodnota

[ctx: @item]
en: Library
sk: Knižnica

[ctx: @item]
en: File Size
sk: Veľkosť súboru

[ctx: @item]
en: File Date
sk: Dátum súboru

[ctx: @title]
en: Properties
sk: Vlastnosti

[ctx: @title: Dplugin property]
en: Name
sk: Meno

[ctx: @title: Dplugin property]
en: Categories
sk: Kategórie

[ctx: @title: Dplugin property]
en: Tools
sk: Nástroje

[ctx: @title: Dplugin property]
en: Description
sk: Popis

[ctx: @title: Dplugin property]
en: Authors
sk: Autori

en: Type-Mimes
sk: Typy MIME

[ctx: @action: search bar]
en: Check All
sk: Začiarknuť všetko

[ctx: @action: search bar]
en: Clear
sk: Vyčistiť

[ctx: @info]
en: 1 plugin installed | %1 plugins installed
sk[0]: 1 nainštalovaný plugin
sk[1]: %1 nainštalované pluginy
sk[2]: %1 nainštalovaných pluginov

[ctx: @info]
en: No plugin installed
sk: Žiaden plugin nie je nainštalovaný

[ctx: @info: %1: number of plugins activated]
en: (%1 activated) | (%1 activated)
sk[0]: (%1 aktivované)
sk[1]: (%1 aktivované)
sk[2]: (%1 aktivované)

en: Login:
sk: Prihlásenie:

en: &Login
sk: &Prihlásenie

en: &Skip
sk: Pre&skočiť

[ctx: @label: album properties]
en: Title:
sk: Názov:

[ctx: @label: album properties]
en: Time Stamp:
sk: Časová značka:

[ctx: @label: album properties]
en: Description:
sk: Popis:

[ctx: @label: album properties]
en: Location:
sk: Umiestnenie:

[ctx: @info]
en: Title of the album that will be created (required).
sk: Názov novovytvoreného albumu (povinné).

[ctx: @info]
en: Date and Time of the album that will be created (optional).
sk: Dátum a čas novovytvoreného albumu (voliteľné).

[ctx: @info]
en: Description of the album that will be created (optional).
sk: Popis novovytvoreného albumu (voliteľné).

[ctx: @info]
en: Location of the album that will be created (optional).
sk: Umiestnenie novovytváraného albumu (nepovinné).

en: Add another account
sk: Pridať ďalší účet

en: Choose the %1 account to use for exporting images:
sk: Vyberte účet %1, ktorý sa použije na export obrázkov:

[ctx: Web Service: SMUGMUG]
en: Smugmug
sk: SmugMug

[ctx: Web Service: GPHOTO]
en: Google Photo
sk: Google Fotky

en: Max Dimension
sk: Max. rozmery

en: This is a clickable link to open %1 in a browser.
sk: Toto je odkaz na otvorenie stránky %1 vo webovom prehliadači.

en: This is the %1 account that is currently logged in.
sk: Toto je aktuálne prihlásený %1 účet.

[ctx: account settings]
en: Name:
sk: Meno:

en: Change %1 account for transfer
sk: Zmeniť %1 účet pre prenos

en: This is the %1 folder to/from which selected photos will be uploaded/downloaded.
sk: Toto je priečinok %1, z ktorého budú odosielané, resp. do ktorého budú sťahované vybrané fotografie.

[ctx: album list]
en: Reload
sk: Znovu načítať

en: This is the maximum dimension of the images. Images larger than this will be scaled down.
sk: Toto je maximálny rozmer obrázkov. Pri väčších obrázkoch bude veľkosť zmenšená.

en: Original Size
sk: Pôvodná veľkosť

en: This is the location where %1 images will be downloaded.
sk: Toto je umiestnenie pre stiahnutie obrázkov %1.

en: These are the options that would be applied to photos before upload.
sk: Nastavenia, ktoré budú použité pre fotografie pred odoslaním.

en: Upload original image file
sk: Odoslať pôvodný súbor s obrázkom

en: Maximum Dimension:
sk: Maximálne rozmery:

en: JPEG Quality:
sk: Kvalita JPEG:

en: Close
sk: Zavrieť

en: Close window
sk: Zavrieť okno

[ctx: @info]
en: Add new images to the list
sk: Pridať nové obrázky do zoznamu

[ctx: @info]
en: Remove selected images from the list
sk: Odstrániť vybrané obrázky zo zoznamu

[ctx: @info]
en: Move current selected image up in the list
sk: Presunúť aktuálne vybraný obrázok vyššie v zozname

[ctx: @info]
en: Move current selected image down in the list
sk: Presunúť aktuálne vybraný obrázok nižšie v zozname

[ctx: @info]
en: Clear the list.
sk: Vyčistiť zoznam.

[ctx: @info]
en: Load a saved list.
sk: Načítať uložený zoznam.

[ctx: @info]
en: Save the list.
sk: Uložiť zoznam.

[ctx: @option]
en: All Files (*)
sk: Všetky súbory (*)

[ctx: @title]
en: Thumbnail
sk: Náhľad

[ctx: @title]
en: File Name
sk: Meno súboru

[ctx: @title]
en: User1
sk: Používateľ1

[ctx: @title]
en: User2
sk: Používateľ2

[ctx: @title]
en: User3
sk: Používateľ3

[ctx: @title]
en: User4
sk: Používateľ4

[ctx: @title]
en: User5
sk: Používateľ5

[ctx: @title]
en: User6
sk: Používateľ6

en: Online Handbook...
sk: Online príručka...

[ctx: @action]
en: Zoom In
sk: Priblížiť

[ctx: @info]
en: Zoom In
sk: Priblížiť

[ctx: @action]
en: Zoom Out
sk: Oddialiť

[ctx: @info]
en: Zoom Out
sk: Oddialiť

[ctx: @action]
en: Zoom to Fit
sk: Prispôsobiť veľkosti

[ctx: @info]
en: Zoom to Fit
sk: Prispôsobiť veľkosti

[ctx: @info]
en: Failed to load image
sk: Nepodarilo sa načítať obrázok

en: Output file format:
sk: Výstupný formát súboru:

en: <p>Set the output file format to use here:</p><p><b>JPEG</b>: output the processed image in JPEG format. This format will give smaller-sized files.</p><p><b>Warning: Due to the destructive compression algorithm, JPEG is a lossy quality format.</b></p><p><b>TIFF</b>: output the processed image in TIFF format. This generates large files, without losing quality. Image is compressed.</p><p><b>PNG</b>: output the processed image in PNG format. This generates large files, without losing quality. Image is compressed.</p><p><b>PPM</b>: output the processed image in PPM format. This generates the largest files, without losing quality. Image is not compressed.</p>
sk: <p>Nastaviť výstupný formát na použitie tu:</p> <p><b>JPEG</b>: výstup spracovaného obrázku vo formáte JPEG. Tento formát vytvorí menšie súbory.</p><p><b>Upozornenie: Kvôli deštruktívnemu kompresnému algoritmu, JPEG je stratový formát.</b></p> <p><b>TIFF</b>: výstup spracovaného obrázku vo formáte TIFF. Toto generuje veľké súbory bez straty kvality. Obrázok je komprimovaný.</p> <p><b>PNG</b>: výstup spracovaného obrázku vo formáte PNG. Toto generuje veľké súbory bez straty kvality. Obrázok je komprimovaný.</p> <p><b>PPM</b>: výstup spracovaného obrázku vo formáte PPM. Toto generuje najväčšie súbory bez straty kvality. Obrázok nie je komprimovaný.</p>

en: Relative Path
sk: Relatívna cesta

en: The database has been used with a more recent version of digiKam and has been updated to a database schema which cannot be used with this version. (This means this digiKam version is too old, or the database format is to recent.) Please use the more recent version of digiKam that you used before.
sk: Databázu použila novšia verzia aplikácie digiKam a bola aktualizovaná na novšiu verziu schémy, ktorú nemožno použiť s touto verziou. (To znamená, že táto verzia digiKam je príliš stará resp. formát databázy je príliš nový.) Prosím, použite novšiu verziu aplikácie digikam, ktorú ste už predtým použili.

en: Failed to create tables in database.
    %1
sk: Nepodarilo sa vytvoriť tabuľky v databáze.
    %1

en: Writing metadata to files
sk: Zapisujú sa metadáta do súborov

[ctx: @label]
en: Finishing tasks
sk: Dokončujú sa úlohy

en: Assigning image tags
sk: Priraďovanie štítkov obrázkom

en: Editing group
sk: Upravovaná skupina

en: Applying metadata
sk: Aplikujem metadáta

en: Rotating images
sk: Otáčam obrázky

en: Copying attributes
sk: Kopírujem atribúty

en: Failed to revise Exif orientation these files:
sk: Zlyhala oprava Exif orientácie v týchto súboroch:

en: If lazy synchronization is enabled in metadata settings, the status bar will display the number of items waiting for synchronization
sk: Ak je povolená odložená synchronizácia, v stavovom paneli sa zobrazí počet položiek čakajúcich na synchronizáci.

en: Background color indicates the global image filter status, encompassing all filter settings from the right sidebar.
    
    NO COLOR: no filter is active, all items are visible.
    RED: filtering is on, but no items match.
    GREEN: filter(s) match(es) at least one item.
    
    Move mouse cursor over this text to see more details about active filters.
    Press the Reset button from the right side to clear all filter settings.
    Press the Settings button from the right side to open the filters panel.
sk: Farba pozadia určuje celkový stav obrazového filtra, obsahujúci nastavenia všetkých filtrov z pravého postranného panela.
    
    BEZ FARBY: filter nie je aktívny, všetky položky sú viditeľné.
    ČERVENÁ: filtrovanie je zapnuté, ale žiadne položky mu nevyhovujú.
    ZELENÁ: filtru zodpovedá aspoň jedna položka.
    
    Pri presunutí ukazovateľa myši na tento text budú zobrazené podrobnosti o aktívnych filtroch.
    Po stlačení tlačidla Resetovať na pravej strane panela budú zrušené všetky nastavenia filtrov.
    Po stlačení tlačidla Nastavenia na pravej strane panela sa otvorí panel filtrov.

en: Reset all active filters
sk: Resetovať všetky aktívne filtre

en: Open filter settings panel
sk: Otvoriť panel nastavenia filtra

en: <br/><nobr><i>Mime Type</i></nobr>
sk: <br/><nobr><i>Typ Mime</i></nobr>

en: <br/><nobr><i>Geolocation</i></nobr>
sk: <br/><nobr><i>Geolokácia</i></nobr>

en: <br/><nobr><i>Rating</i></nobr>
sk: <br/><nobr><i>Hodnotenie</i></nobr>

en: <br/><nobr><i>Color Labels</i></nobr>
sk: <br/><nobr><i>Farebné štítky</i></nobr>

en: <br/><nobr><i>Tags</i></nobr>
sk: <br/><nobr><i>Štítky</i></nobr>

en: <nobr><b>Active filters:</b></nobr>
sk: <nobr><b>Aktívne filtre:</b></nobr>

en: <nobr><b>Active filter:</b></nobr>
sk: <nobr><b>Aktívny filter:</b></nobr>

en: No active filter
sk: Žiadny aktívny filter

en: One active filter
sk: Jeden aktívny filter

en: 1 active filter | %1 active filters
sk[0]: 1 aktívny filter
sk[1]: %1 aktívne filtre
sk[2]: %1 aktívnych filtrov

en: No geo filtering
sk: Žiadne geo filtrovanie

en: Images with coordinates
sk: Obrázky so súradnicami

en: Images without coordinates
sk: Obrázky bez súradníc

en: Select how geolocation should affect the images which are shown.
sk: Vyberte, ako by mala geolokácia ovplyvniť zobrazené snímky.

en: All Files
sk: Všetky súbory

en: Image Files
sk: Súbory obrázkov

en: No RAW Files
sk: Žiadne RAW súbory

en: JPEG Files
sk: JPEG súbory

en: PNG Files
sk: PNG súbory

en: TIFF Files
sk: TIFF súbory

en: DNG Files
sk: DNG súbory

en: RAW Files
sk: RAW súbory

en: Video Files
sk: Video súbory

en: Audio Files
sk: Audio súbory

en: Raster Graphics
sk: Rastrová grafika

en: Filter by file type
sk: Filter podľa typu súboru

en: Select the file types (MIME types) that you want shown. Note: "Raster Graphics" are file formats from raster graphics editors, such as Photoshop, The Gimp, Krita, etc.
sk: Vyberte typy súborov (typy MIME), ktoré si želáte zobraziť. Poznámka: "Rastrová grafika" sú formáty súborov pre rastrové grafické editory, ako napr. Photoshop, Gimp, Krita atď.

en: Rating greater than or equal to %1.
sk: Hodnotenie je väčšie alebo sa rovná %1.

en: Rating equal to %1.
sk: Hodnotenie sa rovná %1.

en: Rating less than or equal to %1.
sk: Hodnotenie je menšie alebo rovné ako %1.

en: Greater Than or Equals Condition
sk: Pomienka pre väčšie alebo rovné ako

en: Equals Condition
sk: Podmienka pre zhodu

en: Less Than or Equals Condition
sk: Podmienka pre menšie alebo rovné ako

en: Exclude Items Without Rating
sk: Vynechať položky bez hodnotenia

en: Enter search patterns to quickly filter this view on item names, captions (comments), and tags
sk: Zadajte vyhľadávacie vzory na rýchle filtrovanie tohto pohľadu podľa názvov položiek, titulkov (komentárov) a štítkov

en: Defines which fields to search for the text in.
sk: Určuje, v ktorých poliach bude text hľadaný.

en: Item Name
sk: Názov položky

en: Item Title
sk: Názov obrázka

en: Item Comment
sk: Komentár položky

en: Tag Name
sk: Názov štítku

en: Album Name
sk: Názov albumu

en: Item Aspect Ratio
sk: Pomer strán položky

en: Clear All
sk: Vyčistiť všetko

en: Select All
sk: Vybrať všetko

en: A file or folder named %1 already exists in %2
sk: Súbor alebo priečinok s názvom %1 už existuje v %2

en: Could not move folder %1 to album %2
sk: Nedá sa presunúť priečinok %1 do albumu %2

en: Could not move file %1 to album %2
sk: Nedá sa presunúť súbor %1 do albumu %2

en: Could not copy folder %1 to album %2
sk: Nedá sa skopírovať priečinok %1 do albumu %2

en: Image %1 could not be removed
sk: Obrázok %1 sa nedá odstrániť

en: Image %1 could not be renamed
sk: Obrázok %1 sa nedá premenovať

en: Could not restore file %1 from trash
sk: Nemôžem obnoviť súbor %1 z koša

[ctx: @info: rotation]
en: Unspecified
sk: Neurčené

[ctx: @info: rotation of an unrotated image]
en: Normal
sk: Normálne

[ctx: @info: rotation]
en: Flipped Horizontally
sk: Prevrátené vodorovne

[ctx: @info: rotation]
en: Rotated by 180 Degrees
sk: Otočené o 180 stupňov

[ctx: @info: rotation]
en: Flipped Vertically
sk: Prevrátené zvisle

[ctx: @info: rotation]
en: Flipped Horizontally and Rotated Left
sk: Prevrátené vodorovne a otočené vľavo

[ctx: @info: rotation]
en: Rotated Left
sk: Otočené vľavo

[ctx: @info: rotation]
en: Flipped Vertically and Rotated Left
sk: Prevrátené zvisle a otočené vľavo

[ctx: @info: rotation]
en: Rotated Right
sk: Otočené vpravo

[ctx: @info: rotation]
en: Unknown
sk: Neznáme

[ctx: @info: For use in longitude coordinate]
en: West
sk: Západ

[ctx: @info: For use in longitude coordinate]
en: East
sk: Východ

[ctx: @info: For use in latitude coordinate]
en: North
sk: Sever

[ctx: @info: For use in latitude coordinate]
en: South
sk: Juh

[ctx: @info]
en: Flash has been fired
sk: Blesk sa spustil

[ctx: @info]
en: Flash with red-eye reduction mode
sk: Blesk v režime korekcie červených očí

[ctx: @info: country code]
en: Bengali;Bangla
sk: Bengálčina

[ctx: @info: country code]
en: Tibetan
sk: Tibetčina

[ctx: @info: country code]
en: Breton
sk: Bretónčina

[ctx: @info: country code]
en: Catalan
sk: Katalánčina

[ctx: @title: xmp namespace for tags container]
en: Tags
sk: Štítky

[ctx: Focus point type description]
en: Selected
sk: Vybrané

[ctx: @info: unconfirmed faces in album]
en:  (%1 new) |  (%1 new)
sk[0]:  (%1 nový)
sk[1]:  (%1 nové)
sk[2]:  (%1 nových)

en: &Close
sk: &Zavrieť

en: Close message
sk: Zatvoriť správu

[ctx: @info: check of new online version never done yet]
en: never
sk: nikdy

[ctx: @info: download status]
en: Received:
sk: Prijaté:

en: Download
sk: Stiahnuť

en: Your software is up-to-date.
    %1 pre-release built on %2 is the most recent version available.
sk: Váš softvér je aktuálny.
    Beta verzia %1 zostavená dňa %2 je najnovšou dostupnou verziou.

en: Your software is up-to-date.
    %1 stable version %2 is the most recent version available.
sk: Váš softvér je aktuálny.
    Stabilná verzia %1 %2 je najnovšou dostupnou verziou.

en: built on %1 with debug symbols
sk: zostavená dňa %1 so symbolmi pre ladenie

en: built on %1
sk: zostavená dňa %1

en: version %1 with debug symbols
sk: verzia %1 so symbolmi pre ladenie

[ctx: @action: open bundle file]
en: Open...
sk: Otvoriť...

en: Install...
sk: Nainštalovať...

en: Visit digiKam project website
sk: Navštíviť web projektu digiKam

en: Aborting...
sk: Prerušujem...

en: Cancel this operation.
sk: Zruší túto operáciu.

en: Open detailed progress dialog
sk: Otvorí detailný dialóg priebehu

en: No active process
sk: Žiadny aktívny proces

en: Hide detailed progress window
sk: Skryť okno s detailným priebehom

en: Show detailed progress window
sk: Zobraziť detailný dialóg prebiehu

en: Captions:
sk: Titulky:

en: Enter caption author name here.
sk: Sem zadajte meno autora titulku.

[ctx: @title: comment title string]
en: Title:
sk: Názov:

[ctx: @action]
en: Apply
sk: Použiť

[ctx: @action]
en: Apply to all versions
sk: Použiť na všetky verzie

[ctx: @info]
en: Apply all changes to all versions of this image
sk: Použiť všetky zmeny na všetky verzie tohto obrázka

[ctx: @action: more actions to apply changes]
en: More
sk: Viac

[ctx: @title]
en: Description
sk: Popis

[ctx: @title]
en: Information
sk: Informácie

[ctx: @action]
en: Open Tag Manager
sk: Otvoriť Správcu štítkov

[ctx: @info]
en: Enter tag here.
sk: Sem zadajte štítok.

en: <b>Altitude</b>:
sk: <b>Výška</b>:

en: <b>Latitude</b>:
sk: <b>Zemepisná šírka</b>:

en: <b>Longitude</b>:
sk: <b>Zemepisná dĺžka</b>:

en: <b>Date</b>:
sk: <b>Dátum</b>:

en: See more information on the Internet
sk: Ďalšie informácie nájdete na internete

[ctx: @label: no GPS coordinates]
en: Undefined
sk: Nedefinované

en: Used filters
sk: Použité filtre

en: Remove filter
sk: Odstrániť filter

[ctx: @title]
en: Versions
sk: Verzie

[ctx: @title]
en: Used Filters
sk: Použité filtre

[ctx: @action: open image]
en: Open
sk: Otvoriť

[ctx: @info:tooltip]
en: Open file
sk: Otvoriť súbor

[ctx: @action: go to album]
en: Go To Albums
sk: Prejsť do albumov

[ctx: @info:tooltip]
en: Go to the album of this image
sk: Prejsť do albumu tohto obrázka

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide item permanently
sk: Vždy skrývať položku

[ctx: @info:tooltip]
en: Show item permanently
sk: Vždy zobraziť položku

en: Properties
sk: Vlastnosti

en: Metadata
sk: Metadáta

en: Geolocation
sk: Geolokácia

[ctx: @label: item properties]
en: File:
sk: Súbor:

[ctx: @label: item properties]
en: Folder:
sk: Priečinok:

[ctx: @label: item properties]
en: Date:
sk: Dátum:

[ctx: @label: item properties]
en: Size:
sk: Veľkosť:

[ctx: @label: item properties]
en: Readable:
sk: Na čítanie:

[ctx: @label: item properties]
en: Writable:
sk: Na zápis:

[ctx: @label: item properties]
en: Type:
sk: Typ:

[ctx: @label: item properties]
en: Dimensions:
sk: Rozmery:

[ctx: @label: item properties]
en: Aspect Ratio:
sk: Pomer strán:

[ctx: @label: item properties]
en: New Name:
sk: Nový názov:

[ctx: @label: item properties]
en: Downloaded:
sk: Stiahnuté:

[ctx: @title]
en: Camera File Properties
sk: Vlastnosti súboru z fotoaparátu

[ctx: @label: item properties]
en: Make:
sk: Výrobca:

[ctx: @label: item properties]
en: Created:
sk: Vytvorené:

[ctx: @label: item properties]
en: Lens:
sk: Objektív:

[ctx: @label: item properties]
en: Aperture:
sk: Clona:

[ctx: @label: item properties]
en: Focal:
sk: Ohnisko:

[ctx: @label: item properties]
en: Exposure:
sk: Expozícia:

[ctx: @label: item properties]
en: Sensitivity:
sk: Citlivosť:

[ctx: @label: item properties]
en: Mode/Program:
sk: Režim/program:

[ctx: @label: item properties]
en: Flash:
sk: Blesk:

[ctx: @label: item properties]
en: White balance:
sk: Vyváženie bielej:

[ctx: @title]
en: Photograph Properties
sk: Vlastnosti fotografie

[ctx: @label: item properties]
en: Audio Bit Rate:
sk: Bitový tok audia:

[ctx: @label: item properties]
en: Audio Channel Type:
sk: Typ audio kanála:

[ctx: @label: item properties]
en: Audio Codec:
sk: Zvukový kodek:

[ctx: @label: item properties]
en: Duration:
sk: Trvanie:

[ctx: @label: item properties]
en: Frame Rate:
sk: Snímková frekvencia:

[ctx: @label: item properties]
en: Video Codec:
sk: Video kodek:

[ctx: @title]
en: Audio/Video Properties
sk: Vlastnosti zvuku/videa

[ctx: @info: item properties]
en: unknown
sk: neznáme

[ctx: @info: item properties]
en: unchanged
sk: nezmenený

[ctx: @info: item properties]
en: unavailable
sk: nedostupné

[ctx: @info: item properties]
en: No
sk: Nie

[ctx: @info: item properties]
en: Yes
sk: Áno

[ctx: @label]
en: RAW Image
sk: RAW obrázok

[ctx: @info: item resolution]
en: %1x%2 (%3Mpx)
sk: %1x%2 (%3 Mpx)

[ctx: @label: color properties]
en: Range:
sk: Rozsah:

[ctx: @info: color properties]
en: Select the minimal intensity value of the histogram selection here.
sk: Tu nastavte minimálnu hodnotu intenzity vo výbere histogramu.

[ctx: @info: color properties]
en: Select the maximal intensity value of the histogram selection here.
sk: Tu nastavte maximálnu hodnotu intenzity výberu histogramu.

[ctx: @title: color properties]
en: Statistics
sk: Štatistika

[ctx: @info: color properties]
en: Here you can see the statistical results calculated from the selected histogram part. These values are available for all channels.
sk: Tu môžete vidieť výsledné štatistické výsledky vypočítané z vybraných častí histogramu. Tieto hodnoty sú dostupné pre všetky kanály.

[ctx: @label: color properties]
en: Pixels:
sk: Pixely:

[ctx: @label: color properties]
en: Count:
sk: Počet:

[ctx: @label: color properties]
en: Mean:
sk: Priemer:

[ctx: @label: color properties]
en: Std. deviation:
sk: Štand. odchýlka:

[ctx: @label: color properties]
en: Median:
sk: Medián:

[ctx: @label: color properties]
en: Percentile:
sk: Percentil:

[ctx: @label: color properties]
en: Color depth:
sk: Farebná hĺbka:

[ctx: @label: color properties]
en: Alpha Channel:
sk: Alfa kanál:

[ctx: @label: color properties]
en: Source:
sk: Zdroj:

[ctx: @title: color properties]
en: ICC profile
sk: ICC profil

[ctx: @label: color properties]
en: 16 bits
sk: 16 bitov

[ctx: @label: color properties]
en: 8 bits
sk: 8 bitov

[ctx: @label: color properties]
en: Yes
sk: Áno

[ctx: @label: color properties]
en: No
sk: Nie

[ctx: @label: color properties]
en: Full Image
sk: Celý obrázok

[ctx: @label: color properties]
en: Image Region
sk: Oblasť obrázka

en: Makernote
sk: Poznámky zhotoviteľa

[ctx: @title: item properties]
en: Properties
sk: Vlastnosti

[ctx: @title: item properties]
en: Metadata
sk: Metadáta

[ctx: @title: item properties]
en: Colors
sk: Farby

[ctx: @title: item properties]
en: Map
sk: Mapa

[ctx: @info: item properties]
en: RAW Image
sk: RAW obrázok

[ctx: @info: item properties]
en: Uncalibrated
sk: Nekalibrované

[ctx: @info: item properties]
en: Unknown
sk: Neznáme

[ctx: @info: item properties]
en: %1x%2 (%3Mpx)
sk: %1x%2 (%3 Mpx)

[ctx: @title: database properties]
en: Captions
sk: Titulky

[ctx: @title: database properties]
en: Versions
sk: Verzie

[ctx: @info: width x height (megapixels Mpx)]
en: %1x%2 (%3Mpx)
sk: %1x%2 (%3 Mpx)

[ctx: @label: item properties]
en: Owner:
sk: Vlastník:

[ctx: @label: item properties]
en: Permissions:
sk: Prístupové práva:

[ctx: @title: item properties]
en: File Properties
sk: Vlastnosti súboru

[ctx: @label: item properties]
en: Bit depth:
sk: Farebná hĺbka:

[ctx: @label: item properties]
en: Color mode:
sk: Farebný režim:

[ctx: @label: item properties]
en: Sidecar:
sk: Pomocný súbor:

[ctx: @title: item properties]
en: Item Properties
sk: Vlastnosti položky

[ctx: @title: item properties]
en: Photograph Properties
sk: Vlastnosti fotografie

[ctx: @title: item properties]
en: Audio/Video Properties
sk: Vlastnosti zvuku/videa

[ctx: @label: item properties]
en: Caption:
sk: Nadpis:

[ctx: @label: item properties]
en: Pick label:
sk: Menovka výberu:

[ctx: @label: item properties]
en: Color label:
sk: Farebná menovka:

[ctx: @label: item properties]
en: Rating:
sk: Hodnotenie:

[ctx: @title: item properties]
en: digiKam Properties
sk: Vlastnosti digiKam

[ctx: @title: item properties]
en: Tags
sk: Štítky

[ctx: @info: item properties]
en:  fps
sk:  snímky/s

en: Count:
sk: Počet:

en: Size:
sk: Veľkosť:

en: Total Count:
sk: Celkový počet:

en: Total Size:
sk: Celková veľkosť:

en: Selection Properties
sk: Vlastnosti výberu

[ctx: @option:check]
en: 16 bits color depth
sk: 16bitová farebná hĺbka

[ctx: @option:check]
en: Do not stretch or rotate pixels
sk: Nerozťahovať alebo rotovať pixely

[ctx: @label:listbox]
en: Quality:
sk: Kvalita:

[ctx: @item:inlistbox Quality]
en: Bilinear
sk: Bilineárna

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Quality (interpolation)</title><para>Select here the demosaicing method to use when decoding RAW images. A demosaicing algorithm is a digital image process used to interpolate a complete image from the partial raw data received from the color-filtered image sensor, internal to many digital cameras, in form of a matrix of colored pixels. Also known as CFA interpolation or color reconstruction, another common spelling is demosaicing. The following methods are available for demosaicing RAW images:</para><para><list><item><emphasis strong='true'>Bilinear</emphasis>: use high-speed but low-quality bilinear interpolation (default - for slow computers). In this method, the red value of a non-red pixel is computed as the average of the adjacent red pixels, and similarly for blue and green.</item><item><emphasis strong='true'>VNG</emphasis>: use Variable Number of Gradients interpolation. This method computes gradients near the pixel of interest and uses the lower gradients (representing smoother and more similar parts of the image) to make an estimate.</item><item><emphasis strong='true'>PPG</emphasis>: use Patterned-Pixel-Grouping interpolation. Pixel Grouping uses assumptions about natural scenery in making estimates. It has fewer color artifacts on natural images than the Variable Number of Gradients method.</item><item><emphasis strong='true'>AHD</emphasis>: use Adaptive Homogeneity-Directed interpolation. This method selects the direction of interpolation so as to maximize a homogeneity metric, thus typically minimizing color artifacts.</item><item><emphasis strong='true'>DCB</emphasis>: DCB interpolation from linuxphoto.org project.</item><item><emphasis strong='true'>DHT</emphasis>: DHT interpolation.See https://www.libraw.org/node/2306 for details.</item><item><emphasis strong='true'>AAHD</emphasis>: modified AHD interpolation.</item></list></para>
sk: <title>Kvalita (interpolácia)</title><para>Tu vyberte metódu rekonštrukcie farieb (demosaicing) pri dekódovaní RAW obrázkov. Algoritmom je digitálny obrázok spracovaný pomocou interpolácie kompletného obrázka z čiastočných surových (raw) dát. Tie pochádzajú z farebne filtrovaného senzora v mnohých digitálnych fotoaparátoch definovaných ako matica farebných pixelov. Je tiež známy ako CFA interpolácia alebo rekonštrukcia farieb, bežne používaný termín je demosaicing. Pre demosaicing RAW obrázkov sú dostupné nasledujúce metódy: </para><para><list><item><emphasis strong='true'>Bilineárna</emphasis>: používa veľmi rýchlu, no nepríliš kvalitnú bilineárnu interpoláciu (predvolené - pre pomalé počítače). V tejto metóde je červená hodnota nečervených pixelov vypočítaná ako priemer priľahlých červených pixelov a obdobne tak pre modrú a zelenú.</item><item><emphasis strong='true'>VNG</emphasis>: používa interpoláciu premenlivým počtom gradientov. Táto metoda počíta gradienty okolo spracovávaného pixelu a používa najnižšie gradienty (reprezentujúce hladšiu a podobnejšiu časť obrázka) pri vytváraní odhadu.</item><item><emphasis strong='true'>PPG</emphasis>: používa zhlukovanie pixelov na základe ich čŕt. Zhlukovanie pixelov sa počas tvorby odhadov opiera o charakteristiky prírodnej scenérie. Má nižšie farebné artefakty na obrázkoch prírody ako metóda VNG.</item><item><emphasis strong='true'>AHD</emphasis>: používa interpoláciu adaptívnej priamej homogenity. Táto metóda vyberá smer interpolácie maximalizujúcej metrické homogenity, takže často minimalizuje farebné artefakty.</item><item><emphasis strong='true'>DCB</emphasis>: interpolácia DCB z projektu linuxphoto.org.</item><item><emphasis strong='true'>DHT</emphasis>: Interpolácia DHT. Podrobnosti nájdete na https://www.libraw.org/node/2306.</item><item><emphasis strong='true'>AAHD</emphasis>: upravená interpolácia AHD.</item></list></para>

[ctx: @label:slider]
en: Pass:
sk: Priechod:

[ctx: @label]
en: Demosaicing
sk: Rekonštrukcia farieb (demosaicing)

[ctx: @label:listbox]
en: Method:
sk: Metóda:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Default D65
sk: Denné svetlo D65

[ctx: @item:inlistbox]
en: Camera
sk: Fotoaparát

[ctx: @item:inlistbox set while balance automatically]
en: Automatic
sk: Automatické

[ctx: @item:inlistbox set white balance manually]
en: Manual
sk: Ručne

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>White Balance</title><para>Configure the raw white balance:</para><para><list><item><emphasis strong='true'>Default D65</emphasis>: Use a standard daylight D65 white balance.</item><item><emphasis strong='true'>Camera</emphasis>: Use the white balance specified by the camera. If not available, reverts to default neutral white balance.</item><item><emphasis strong='true'>Automatic</emphasis>: Calculates an automatic white balance averaging the entire image.</item><item><emphasis strong='true'>Manual</emphasis>: Set a custom temperature and green level values.</item></list></para>
sk: <title>Vyváženie bielej</title><para>Nastavuje raw vyváženie bielej farby:</para><para><list><item><emphasis strong='true'>Predvolené D65</emphasis>: Použiť štandardné vyváženie denného svetla  D65</item><item><emphasis strong='true'>Fotoaparát</emphasis>: Použiť vyváženie bielen určené fotoaparátom. Ak nie je dostupné, použije sa predvolené vyváženie bielej.</item><item><emphasis strong='true'>Automaticky</emphasis>: Vypočítáva automatickú hodnotu vyváženia bielej spriemerovaním celého obrázka.</item><item><emphasis strong='true'>Ručne</emphasis>: Nastaví vlastnú teplotu a hodnotu zelenej.</item></list></para>

[ctx: @label:slider Green component]
en: Green:
sk: Zelená:

[ctx: @label:listbox]
en: Highlights:
sk: Svetlé miesta:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Solid white
sk: Plná biela

[ctx: @item:inlistbox]
en: Unclip
sk: Odopnúť

[ctx: @item:inlistbox]
en: Blend
sk: Miešanie

[ctx: @item:inlistbox]
en: Rebuild
sk: Obnoviť

[ctx: @label:slider Highlight reconstruct level]
en: Level:
sk: Úroveň:

[ctx: @option:check]
en: Exposure Correction (E.V)
sk: Oprava expozície (E.V)

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Turn on the exposure correction before interpolation.</para>
sk: <para>Pred interpoláciou zapnúť korekciu expozície.</para>

[ctx: @label:slider]
en: Linear Shift:
sk: Lineárny posun:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Shift</title><para>Linear Shift of exposure correction before interpolation in E.V</para>
sk: <title>Posun</title><para>Lineárny posun korekcie expozície pred interpoláciou v E.V</para>

[ctx: @label:slider]
en: Highlight:
sk: Zvýraznenie:

[ctx: @label:slider]
en: Brightness:
sk: Jas:

[ctx: @option:check Black point]
en: Black:
sk: Čierna:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Black point</title><para>Use a specific black point value to decode RAW pictures. If you set this option to off, the Black Point value will be automatically computed.</para>
sk: <title>Čierny bod</title><para>Použije konkrétnu hodnotu čierneho bodu na dekódovanie obrázkov RAW. Ak toto nastavenie vypnete, čierny bod bude vypočítaný automaticky.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Black point value</title><para>Specify specific black point value of the output image.</para>
sk: <title>Hodnota čierneho bodu</title><para>Zadajte konkrétnu hodnotu čierneho bodu výstupného obrázka.</para>

[ctx: @option:check White point]
en: White:
sk: Biela:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>White point</title><para>Use a specific white point value to decode RAW pictures. If you set this option to off, the White Point value will be automatically computed.</para>
sk: <title>Biely bod</title><para>Použije definovanú hodnotu bieleho bodu na dekódovanie obrázkov RAW. Ak toto nastavenie vypnete, biely bod bude vypočítaný automaticky.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>White point value</title><para>Specify specific white point value of the output image.</para>
sk: <title>Hodnota bieleho bodu</title><para>Zadajte konkrétnu hodnotu bieleho bodu výstupného obrázka.</para>

[ctx: @label]
en: White Balance
sk: Vyváženie bielej

[ctx: @label:listbox]
en: Noise reduction:
sk: Redukcia šumu:

[ctx: @item:inlistbox Noise Reduction]
en: None
sk: Žiadne

[ctx: @item:inlistbox Camera Profile]
en: None
sk: Žiadny

[ctx: @item:inlistbox Camera Profile]
en: Embedded
sk: Vstavaný

[ctx: @item:inlistbox Camera Profile]
en: Custom
sk: Vlastný

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Camera Profile</title><para>Select here the input color space used to decode RAW data.</para><para><list><item><emphasis strong='true'>None</emphasis>: no input color profile is used during RAW decoding.</item><item><emphasis strong='true'>Embedded</emphasis>: use embedded color profile from RAW file, if it exists.</item><item><emphasis strong='true'>Custom</emphasis>: use a custom input color space profile.</item></list></para>
sk: <title>Profil fotoaparátu</title><para>Tu vyberte vstupný farebný priestor používaný na dekódovanie údajov RAW.</para><para><list><item><emphasis strong='true'>Žiadny</emphasis>: počas dekódovania RAW sa nepoužije žiaden vstupný farebný profil.</item><item><emphasis strong='true'>Vstavaný</emphasis>: použije vstavaný farebný profil zo súboru RAW (ak existuje)..</item><item><emphasis strong='true'>Vlastný</emphasis>: použije vlastný vstupný profil farebného priestoru.</item></list></para>

[ctx: @info: open file filters]
en: ICC Files (*.icc *.icm)
sk: Súbory ICC (*.icc *.icm)

[ctx: @label:listbox]
en: Workspace:
sk: Pracovná plocha:

[ctx: @item:inlistbox Workspace]
en: Raw (no profile)
sk: Raw (žiaden profil)

[ctx: @item:inlistbox Workspace]
en: Wide Gamut
sk: Široký gamut

[ctx: @item:inlistbox Workspace]
en: Custom
sk: Vlastný

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Workspace</title><para>Select here the output color space used to decode RAW data.</para><para><list><item><emphasis strong='true'>Raw (linear)</emphasis>: in this mode, no output color space is used during RAW decoding.</item><item><emphasis strong='true'>sRGB</emphasis>: this is an RGB color space, created cooperatively by Hewlett-Packard and Microsoft. It is the best choice for images destined for the Web and portrait photography.</item><item><emphasis strong='true'>Adobe RGB</emphasis>: this color space is an extended RGB color space, developed by Adobe. It is used for photography applications such as advertising and fine art.</item><item><emphasis strong='true'>Wide Gamut</emphasis>: this color space is an expanded version of the Adobe RGB color space.</item><item><emphasis strong='true'>Pro-Photo</emphasis>: this color space is an RGB color space, developed by Kodak, that offers an especially large gamut designed for use with photographic outputs in mind.</item><item><emphasis strong='true'>Custom</emphasis>: use a custom output color space profile.</item></list></para>
sk: <title>Pracovná plocha</title><para>Tu vyberte výstupný farebný priestor použitý na dekódovanie RAW.</para><para><list><item><emphasis strong='true'>Raw (lineárny)</emphasis>: v tomto režime nie je počas dekódovania RAW použitý žiaden výstupný farebný priestor.</item><item><emphasis strong='true'>sRGB</emphasis>: tento farebný priestor je výsledkom spolupráce spoločnosti Hewlett-Packard a Microsoft. Je to najlepšia voľba pre obrázky určené pre web a pre fotografie portrétov.</item><item><emphasis strong='true'>Adobe RGB</emphasis>: tento farebný priestor je rozšírený RGB farebný priestor vyvinutý spoločnosťou Adobe. Je používaný pre fotografie určené pre reklamu, umenie a pod.</item><item><emphasis strong='true'>Široká stupnica (Wide Gamut)</emphasis>: tento farebný priestor je rozšírenou verziou farebného protokolu Adobe RGB.</item><item><emphasis strong='true'>Pro-Photo</emphasis>: tento farebný priestor je RGB farebný priestor vyvinutý spoločnosťou Kodak, ktorý ponúka neobvykle veľké množstvo stupníc vytvorených pre fotografické výstupy.</item><item><emphasis strong='true'>Vlastný</emphasis>: použite vlastný výstupný profil farebného priestoru.</item></list></para>

[ctx: @label]
en: Color Management
sk: Správa farieb

[ctx: @label]
en: Threshold:
sk: Prah:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Threshold</title><para>Set here the noise reduction threshold value to use.</para>
sk: <title>Prah</title><para>Tu nastavte prahovú hodnotu potlačenia šumu.</para>

en: Do you want to do this operation on all group items?
sk: Chcete vykonať túto operáciu na všetkých položkách skupiny?

en: Light Table
sk: Svetelná tabuľa

en: Batch Queue Manager
sk: Správca dávkového spracovania

en: Renaming
sk: Premenovanie

en: Import/Export tools
sk: Nástroje pre import/export

en: Adding items to the Light Table
sk: Pridávam položky na Svetelnú tabuľu

en: Adding items to the Batch Queue Manager
sk: Do Správcu dávkového spracovania pridávam položky

en: Opening items in the Slideshow
sk: Otváram položky v Premietaní

en: Passing items to import/export tools
sk: Posielam položky do nástrojov pre import a export

[ctx: @item: album categories]
en: Category
sk: Kategória

[ctx: @item: album categories]
en: Travel
sk: Cestovanie

[ctx: @item: album categories]
en: Holidays
sk: Sviatky

[ctx: @item: album categories]
en: Friends
sk: Priatelia

[ctx: @item: album categories]
en: Nature
sk: Príroda

[ctx: @item: album categories]
en: Party
sk: Oslavy

[ctx: @item: album categories]
en: Todo
sk: Úlohy

[ctx: @item: album categories]
en: Miscellaneous
sk: Rôzne

[ctx: <tag name> in <tag path>]
en: %1 in %2
sk: %1 v %2

[ctx: Create New Tag <tag name> in <parent tag path>]
en: Create "%1" in %2
sk: Vytvoriť "%1" v %2

en: Create "%1"
sk: Vytvoriť "%1"

en: Tag '%2' is assigned to one item. Do you want to continue? | Tag '%2' is assigned to %1 items. Do you want to continue?
sk[0]: Štítok '%2' je priradený jednej položke. Chcete pokračovať?
sk[1]: Štítok '%2' je priradený %1 položkám. Chcete pokračovať?
sk[2]: Štítok '%2' je priradený %1 položkám. Chcete pokračovať?

en: Delete '%1' tag?
sk: Odstrániť štítok „%1“?

en: Delete '%1' tag(s)?
sk: Odstrániť štítok(ky) „%1“?

en: Remove face tag? | Remove face tags?
sk[0]: Odstrániť štítok tváre?
sk[1]: Odstrániť štítky tváre?
sk[2]: Odstrániť štítky tvare?

en: Assign Rating "%1 Star"
sk: Priradiť hodnotenie "%1 hviezdička"

en: Assign Pick Label "%1"
sk: Priradiť menovku výberu "%1"

en: Assign Color Label "%1"
sk: Priradiť farebnú menovku "%1"

en: Assign Tag "%1"
sk: Priradiť štítok "%1"

[ctx: @info]
en: All Tags
sk: Všetky štítky

[ctx: @info]
en: Quick Access List
sk: Zoznam rýchleho prístupu

[ctx: @action]
en: Delete Selected from List
sk: Odstrániť vybrané zo zoznamu

en: Add to List
sk: Pridať do zoznamu

en: Add selected tags to Quick Access List
sk: Pridať vybrané štítky do Zoznamu rýchleho prístupu

en: Delete Tags
sk: Odstrániť štítky

en: Edit Tag Title
sk: Upraviť názov štítku

en: Reset Tag Icon
sk: Vynulovať ikonu štítkov

en: Invert Selection
sk: Obrátiť výber

en: Expand Tag Tree
sk: Rozbaliť strom štítkov

en: Remove Tag from Images
sk: Odstrániť štítok z obrázka

[ctx: @label]
en: Tag Properties
sk: Vlastnosti štítku

[ctx: @label: tag properties]
en: &Title:
sk: &Názov:

[ctx: @info]
en: Enter tag name here
sk: Zadajte názov štítku

[ctx: @label: tag properties]
en: &Icon:
sk: &Ikona:

[ctx: @action]
en: Reset
sk: Nastaviť na pôvodné

[ctx: @label: tag properties]
en: &Shortcut:
sk: Skrat&ka:

[ctx: @label]
en: Note
sk: Poznámka

[ctx: @label]
en: This shortcut can be used to assign or unassign tag to items.
sk: Túto skratku môžete použiť na priradenie alebo odstránenie štítku k položke.

[ctx: @action]
en: Save
sk: Uložiť

[ctx: @action]
en: Discard
sk: Zahodiť

[ctx: @info]
en: Previous tags were changed. Save changes?
sk: Predchádzajúce štítky boli zmenené. Uložiť zmeny?

[ctx: %2 is a comma separated list of tags to be deleted.]
en: Delete tag %2? | Delete tags %2?
sk[0]: Odstrániť štítok %2?
sk[1]: Odstrániť štítky %2?
sk[2]: Odstrániť štítky %2?

en: <qt>digiKam will clean up tag metadata before setting tags from database.<br/> You may <b>lose tags</b> if you did not read tags before (by calling Read Tags from Image).<br/> Do you want to continue?</qt>
sk: <qt>digiKam pred nastavením štítkov z databázy vyčistí metadáta štítkov.<br/>Ak ste predtým nenačítali štítky (pomocou funkcie Načítať štítky z obrázka), môže dôjsť <b>ku strate štítkov</b>.<br/>Chcete pokračovať?</qt>

en: This operation will wipe all tags from database only.
    To apply changes to files, you must choose write metadata to file later.
    Do you want to continue?
sk: Táto operácia vyčistí všetky značky iba z databázy.
    Ak chcete, aby sa táto zmena premietla aj na obsahu súborov, použite následne funkciu Zapísať metadáta do súboru.
    Želáte si pokračovať?

[ctx: @action: button]
en: Organize
sk: Organizovať

en: Create Tag from Address Book
sk: Vytvoriť značku z adresára kontaktov

en: Delete selected items. Also work with multiple items, but will not delete the root tag.
sk: Odstrániť vybrané položky. Funguje tiež s viacerými položkami, ale nedostráni koreňový štítok.

en: Edit title from selected tag.
sk: Upraviť názov vybraného štítku.

en: Reset icon to selected tags. Works with multiple selection.
sk: Obnoviť ikonu vybraným štítkom. Funguje s viacnásobným výberom.

en: Invert selection. Only visible items will be selected
sk: Invertovať výber. Označí však iba viditeľné položky.

en: Selected items will be expanded
sk: Rozbalí označené položky

en: Delete selected tag(s) from images. Works with multiple selection.
sk: Odstráni z obrázkov označený štítok alebo štítky. Funguje s viacnásobným výberom.

en: Write Tags from Database to Image
sk: Zapísať štítky z databázy do obrázka

en: Read Tags from Image
sk: Načítať štítky z obrázka

en: Wipe all tags from Database only
sk: Odstrániť všetky štítky iba z databáze

en: Write Tags Metadata to Image.
sk: Zapísať metadáta štítkov do obrázka.

en: Read tags from Images into Database. Existing tags will not be affected
sk: Načítať štítky z obrázkov do databázy. Existujúce štítky nebudú ovplyvnené

en: Delete all tags from database only. Will not sync with files. Proceed with caution.
sk: Odstrániť všetky štítky iba z databázy. Neprebehne synchronizácia so súbormi. Použite túto funkciu s rozvahou.

en: Toggle Auto
sk: Prepnúť automatiku

[ctx: no auto toggle]
en: None
sk: Žiadne

[ctx: toggle child tags]
en: Children
sk: Deti

[ctx: toggle parent tag]
en: Parents
sk: Rodičia

[ctx: toggle child and parent tags]
en: Both
sk: Obe

en: Enter tag name here...
sk: Zadajte meno štítku...

en: <p>To create new tags, you can use the following rules:</p><p><ul><li>'/' can be used to create a tags hierarchy.<br/>Ex.: <i>"Country/City/Paris"</i></li><li>',' can be used to create more than one tags hierarchy at the same time.<br/>Ex.: <i>"City/Paris, Monument/Notre-Dame"</i></li><li>If a tag hierarchy starts with '/', root tag album is used as parent.</li></ul></p>
sk: <p>Na vytvorenie nových štítkov môžete použiť nasledovné pravidlá:</p><p><ul><li>'/' je možné použiť pre vytvorenie stromu štítkov.<br/>Napr.: <i>"Krajina/Mesto/Paríž"</i></li><li>',' slúži na vytvorenie viac ako jedného stromu štítkov naraz.<br/>Napr.: <i>"Mesto/Paríž, Pamiatka/Notre-Dame"</i></li><li>Ak strom štítkov začína na '/', je ako rodič použitý koreňový album.</li></ul></p>

en: &Icon:
sk: &Ikona:

en: &Shortcut:
sk: Skrat&ka:

en: <p><b>Note</b>: this shortcut can be used to assign or unassign tag to items.</p>
sk: <p><b>Poznámka</b>: túto klávesovú skratku môžete použiť na priradenie/zrušenie priradenia štítku k položkám.</p>

en: <b>Create New Tag</b>
sk: <b>Vytvoriť nový štítok</b>

en: <b>Create New Tag in<br/>"%1"</b>
sk: <b>Vytvoriť novú značku v<br/>"%1"</b>

en: <b>Properties of Tag<br/>"%1"</b>
sk: <b>Vlastnosti štítku<br/>"%1"</b>

en: An error occurred during tag creation:
sk: Pri vytváraní štítku sa vyskytla chyba:

en: Tag Path
sk: Umiestnenie štítkov

en: Expand Selected Recursively
sk: Rozbaliť výber rekurzívne

en: No Recently Assigned Tags
sk: Žiadne nedávno pridelené štítky

en: Recently Assigned Tags
sk: Nedávno pridelené štítky

en: Add New Tag...
sk: Pridať nový štítok...

en: Assign this Tag
sk: Priradiť tento štítok

en: Remove this Tag
sk: Odstrániť tento štítok

en: Go to this Tag
sk: Prejsť na tento štítok

en: Enter the Informative Provider Reference here. I.P.R is a name registered with the XMP/NAA, identifying the provider that provides an indicator of the content. The default value for the I.P.R is "XMP" if a standard Reference Code is used.
sk: Sem zadajte informatívnu referenciu poskytovateľa. I.P.R je názov registrovaný XMP/NAA, identifikujúci poskytovateľa, ktorý poskytuje ukazovateľ obsahu. Pri použití štandardnej referencie je pre I.P.R predvolená hodnota "XMP".

en: Enter the Subject Reference Number here. Provides a numeric code to indicate the Subject Name plus optional Subject Matter and Subject Detail Names in the language of the service. Subject Reference is a number from the range 01000000 to 17999999 and represent a language independent international reference to a Subject. A Subject is identified by its Reference Number and corresponding Names taken from a standard lists given by XMP/NAA. If a standard reference code is used, these lists are the English language reference versions. This field is limited to 8 digit code.
sk: Zadajte referenčné číslo subjektu. To poskytuje číselný kód pre určenie názvu subjektu plus nepovinný námet subjektu a podrobné názvy subjektu v jazyku služby. Referencia subjektu je číslo v rozsahu od 01000000 do 17999999 a predstavuje medzinárodnú, na jazyku nezávislú, referenciu subjektu. Subjekt je identifikovaný jeho referenčným číslom a zodpovedá názvom získaným zo štandardných zoznamov poskytovaných XMP/NAA. Pri použití štandardného referenčného kódu sú tieto zoznamy referenčnou verziou anglického jazyka. Toto pole je obmedzené na osemmiestny číselný kód.

en: Enter the Subject Name here. English language is used if you selected a standard XMP/NAA reference code.
sk: Sem zadajte názov subjektu. Ak ste vybrali referenčný kód štandardu XMP/NAA, použite angličtinu.

en: Enter the Subject Matter Name here. English language is used if you selected a standard XMP/NAA reference code.
sk: Sem zadajte názov námetu subjektu. Ak ste vybrali referenčný kód štandardu XMP/NAA, použite angličtinu.

en: Enter the Subject Detail Name here. English language is used if you selected a standard XMP/NAA reference code.
sk: Sem zadajte podrobný názov subjektu. Ak ste vybrali referenčný kód štandardu XMP/NAA, použite angličtinu.

[ctx: @title: template properties]
en: Title
sk: Názov

[ctx: @title: template properties]
en: Authors
sk: Autori

en: Author Names:
sk: Mená autorov:

en: Enter the names of the photograph's creators. Use semi-colons as separator here.
sk: Zadajte mená autorov fotografie. Ako oddeľovač použite bodkočiarku.

en: <p>This field should contain the names of the persons who created the photograph. If it is not appropriate to add the name of the photographer (for example, if the identity of the photographer needs to be protected) the name of a company or organization can also be used. Once saved, this field should not be changed by anyone.</p><p>To enter more than one name, use <b>semi-colons as separators</b>.</p><p>With IPTC, this field is limited to 32 characters.</p>
sk: <p>Toto pole by malo obsahovať mená autorov fotografie. Ak nie je vhodné zaznamenať meno skutočného fotografa (napr. v prípadoch, kedy si praje zostať v anonymite), je tiež možné použiť názov organizácie alebo firmy. Po tom, ako sa nastaví, už by sa hodnota nemala meniť.</p><p>Pri zadaní viacerých mien použite <b>bodkočiarku ako oddeľovač</b>.</p><p>Pri použití IPTC je dĺžka textu v tomto poli obmedzená na 32 znakov.</p>

en: <p>This field should contain the job titles of the authors. Examples might include titles such as: Staff Photographer, Freelance Photographer, or Independent Commercial Photographer. Since this is a qualifier for the Author field, the Author field must also be filled out.</p><p>With IPTC, this field is limited to 32 characters.</p>
sk: <p>Toto pole by malo obsahovať názvy zamestnaní autorov. Príklady môžu vyzerať takto: Fotograf z povolania, Fotograf na voľnej nohe alebo Nezávislý fotograf pre obchod. Pretože je toto pole previazané s poľom Autora, musí byť toto pole taktiež vyplnené.</p><p>Pri zadávaní viacerých hodnôt použite ako <b>oddeľovač bodkočiarku</b>.</p><p>Pri použití IPTC je dĺžka textu v tomto poli obmedzená na 32 znakov.</p>

en: <p>(synonymous to Provider): Use the Provider field to identify who is providing the photograph. This does not necessarily have to be the author. If a photographer is working for a news agency such as Reuters or the Associated Press, these organizations could be listed here as they are "providing" the image for use by others. If the image is a stock photograph, then the group (agency) involved in supplying the image should be listed here.</p><p>With IPTC, this field is limited to 32 characters.</p>
sk: <p>(to isté ako poskytovateľ): Použite pole Poskytovateľ na zadanie toho, kto fotografiu poskytuje. To nemusí automaticky znamenať, že je aj autorom. Ak fotograf pracuje pre tlačovú kanceláriu, ako je Reuters alebo Associated Press, môžu byt tieto organizácie uvedené ako "poskytovateľ" fotografie ostatným. Ak obrázok pochádza z knižnice obrázkov, mala by tu byť uvedená agentúra, ktorá ju dodáva.  Pri použití IPTC je dĺžta textu v tomto poli obmedzená na 32 znakov.</p>

en: Enter the copyright notice to identify the current owner(s) of the copyright here.
sk: Zadajte upozornenie na autorské práva na určenie súčasného vlastníka(ov) autorských práv.

en: <p>The Copyright Notice should contain any necessary copyright notice for claiming the intellectual property, and should identify the current owner(s) of the copyright for the photograph. Usually, this would be the photographer, but if the image was done by an employee or as work-for-hire, then the agency or company should be listed. Use the form appropriate to your country. USA: &copy; {date of first publication} name of copyright owner, as in "&copy;2005 John Doe." Note, the word "copyright" or the abbreviation "copr" may be used in place of the &copy; symbol. In some foreign countries only the copyright symbol is recognized and the abbreviation does not work. Furthermore the copyright symbol must be a full circle with a "c" inside; using something like (c) where the parentheses form a partial circle is not sufficient. For additional protection worldwide, use of the phrase, "all rights reserved" following the notice above is encouraged. 
    In Europe you would use: Copyright {Year} {Copyright owner}, all rights reserved. 
    In Japan, for maximum protection, the following three items should appear in the copyright field of the IPTC Core: (a) the word, Copyright; (b) year of the first publication; and (c) name of the author. You may also wish to include the phrase "all rights reserved".</p><p>With XMP, you can include more than one copyright string using different languages.</p><p>With IPTC, this field is limited to 128 characters.</p>
sk: <p>Poznámka o autorských právach by mala zahŕňať všetky potrebné upozornenia na práva duševného vlastníctva. Mala by tiež uvádzať, kto je súčasným vlastníkom autorských práv fotografie. To obyčajne býva fotograf, ale ak bola fotografia vyhotovená v zamestnaneckom pomere alebo na zmluvu o dielo, mal by sa tu uviesť názov firmy. Použite formu, ktorá je obvyklá vo vašej krajine, napr. &copy; {dátum prvej publikácie} meno vlastníka autorských práv, všetky práva vyhradené. Napr. "&copy;2005 John Doe." Slovo "copyright" alebo napr. skratka "copr" môže byť použitá miesto symbolu &copy;. Niektoré krajiny uznávajú len symbol copyright a skratku tak nemožno použiť. Okrem toho musí byť symbol písmena "c" vo vnútri kruhu - použitie (c) nepostačuje. Ako ďalšia ochrana sa na celom svete používa doplňujúca fráza "all rights reserved".
    V Európe sa používa: Copyright {Rok} {Vlastník práv}, all rights reserved.
    V Japonsku by ste mali pre maximálnu ochranu použiť v poli IPTC Core nasledovné tri položky: (a) slovo Copyright; (b) rok prvého zverejnenia a (c) meno autora. Môžete tiež uviesť frázu "all rights reserved".</p> <p>XMP môže obsahovať viac ako jeden reťazec o ochrane autorských práv pri použití rôznych jazykov.</p><p>Ak používate IPTC je dĺžka textu obmedzená na 128 znakov.</p>

en: Enter the list of instructions on how a resource can be legally used here.
sk: Tu zadajte zoznam pokynov o tom, ako je možné tento prostriedok legálne použiť.

en: <p>The Right Usage Terms field should be used to list instructions on how a resource can be legally used.</p><p>With XMP, you can include more than one right usage terms string using different languages.</p><p>This field does not exist with IPTC.</p>
sk: <p>Pole Podmienky použitia by sa malo používať na zadanie pokynov ako môžu byť prostriedky legálne použité.</p><p>XMP umožňuje použiť viac reťazcov pre Podmienky použitia vo viacerých jazykoch.</p><p>V IPTC toto pole neexistuje.</p>

[ctx: @label: template properties]
en: Source:
sk: Zdroj:

en: Enter the original owner of the photograph here.
sk: Tu zadajte pôvodného vlastníka fotografie.

en: <p>The Source field should be used to identify the original owner or copyright holder of the photograph. The value of this field should never be changed after the information is entered following the image's creation. While not yet enforced by the custom panels, you should consider this to be a "write-once" field. The source could be an individual, an agency, or a member of an agency. To aid in later searches, it is suggested to separate any slashes "/" with a blank space. Use the form "photographer / agency" rather than "photographer/agency." Source may also be different from Creator and from the names listed in the Copyright Notice.</p><p>With IPTC, this field is limited to 32 characters.</p>
sk: <p>Pole Zdroj by malo slúžiť na určenie pôvodného vlastníka fotografie alebo autorských práv k nej. Hodnota tohto poľa by se nemala meniť po tom, ako je zadaná. Aj napriek tomu, že to nie je programom nijak vynucované, mali by ste o tomto poli premýšľať tak, že sa do neho informácia vpisuje len raz. Zdrojom môže byť tlačová agentúra, jej člen alebo iná fyzická osoba. Pre uľahčenie vyhľadávania v budúcnosti sa odporúča pred a za každú lomku pridať medzera. Použite formát "fotograf / agentúra" miesto "fotograf/agentúra". Zdroj se tiež môže líšiť od tvorcu a od mien uvedených v položke copyright. </p><p>Pri použití IPTC je dĺžka textu v tomto poli obmedzená na 32 znakov.</p>

en: Instructions:
sk: Inštrukcie:

en: <p>The Instructions field should be used to list editorial instructions concerning the use of photograph.</p><p>With IPTC, this field is limited to 256 characters.</p>
sk: <p>Pole s pokynmi by sa malo používať na zadanie inštrukcií týkajúcich sa použitia fotografie.</p><p>Pri IPTC je pole obmedzené na 255 znakov.</p>

en: Rights
sk: Práva

en: <p>This field should contain the name of the city where the photograph was taken.</p>
sk: <p>Toto pole by malo obsahovať názov mesta, kde bola snímka vyhotovená.</p>

en: <p>This field should contain the sublocation of the city where the photograph was taken.</p>
sk: <p>Toto pole by malo obsahovať štvrť mesta, kde byla fotografia vytvorená.</p>

en: <p>This field should contain the province or state where the photograph was taken.</p>
sk: <p>Toto pole by malo obsahovať provinciu alebo štát, kde bola fotografia vytvorená.</p>

en: <p>Select here the country where the photograph was taken.</p>
sk: <p>Vyberte krajinu, kde bola fotografia vytvorená.</p>

en: <p>This field should contain the city name where the lead author lives.</p>
sk: <p>Toto pole by malo obsahovať názov mesta, kde žije hlavný autor.</p>

en: <p>This field should contain the country name where the lead author lives.</p>
sk: <p>Toto pole by malo obsahovať názov krajiny, kde žije hlavný autor.</p>

[ctx: @label: template properties]
en: Address:
sk: Adresa:

en: <p>This field should contain the address where the lead author lives.</p>
sk: <p>Toto pole by malo obsahovať adresu, kde žije hlavný autor.</p>

en: Postal Code:
sk: PSČ:

en: <p>This field should contain the postal code where the lead author lives.</p>
sk: <p>Toto pole by malo obsahovať PSČ, kde žije hlavný autor.</p>

en: Province:
sk: Provincia:

en: <p>This field should contain the province where the lead author lives.</p>
sk: <p>Toto pole by malo obsahovať provinciu, kde žije hlavný autor.</p>

[ctx: @label: template properties]
en: Email:
sk: E-mail:

en: <p>This field should contain the email of the lead author.</p>
sk: <p>Toto pole by malo obsahovať e-mail hlavného autora.</p>

en: <p>This field should contain the phone number of the lead author.</p>
sk: <p>Toto pole by malo obsahovať telefónne číslo hlavného autora.</p>

en: <p>This field should contain the web site URL of the lead author.</p>
sk: <p>Toto pole by malo obsahovať adresu webovej stránky hlavného autora.</p>

en: Subjects
sk: Témy

en: Template:
sk: Šablóna:

en: Open metadata template editor
sk: Otvoriť editor šablón metadát

en: <p>Select here the action to perform using the metadata template.</p><p><b>To remove</b>: delete already-assigned template.</p><p><b>Do not change</b>: Do not touch template information.</p><p>All other values are template titles managed by digiKam. Selecting one will assign information as well.</p>
sk: <p>Tu vyberte činnosť, ktorá sa vykoná pomocou šablóny metadát.</p><p><b>Odstrániť</b>: odstráni už priradenú šablónu.</p><p><b>Nemeniť </b>: neovplyvní informácie šablóny.</p><p>Všetky ostatné hodnoty sú položky šablóny spravovanej digiKamom. Informácia sa dá priradiť aj výberom.</p>

en: To remove
sk: Odstrániť

en: Do not change
sk: Nemeniť

en: Names:
sk: Mená:

en: Usages:
sk: Použitie:

en: No or invalid size specified
sk: Nebola zadaná alebo bola chybne zadaná veľkosť

en: Thumbnail is null
sk: Náhľad je prázdny

en: Cannot create thumbnail for %1
sk: Nemožno vytvoriť náhľad %1

en: Error message: %1
sk: Chybová správa: %1

en: Load different photo
sk: Načítať inú fotku

en: If you have a photo in your set with a clock or another external time source on it, you can load it here and set the indicator to the (date and) time displayed. The difference of your internal camera clock will be determined from this setting.
sk: Ak máte fotku vo vašej sade s hodinami alebo iným externým zdrojom času, môžete ho načítať a nastaviť indikátor na zobrazený (dátum a) čas. Rozdiel medzi vnútornými hodinami fotoaparátu sa určí z tohto nastavenia.

en: The clock date and time:
sk: Dátum a čas hodín:

en: %1 timestamp
sk: Časový údaj %1

en: File name timestamp
sk: Časový údaj v názve súboru

en: File last modified
sk: Dátum poslednej zmeny

en: EXIF: created
sk: EXIF: vytvorený

en: EXIF: original
sk: EXIF: pôvodný

en: EXIF: digitized
sk: EXIF: digitalizovaný

en: IPTC: created
sk: IPTC: vytvorený

en: XMP: created
sk: XMP: vytvorený

en: Reset to current date
sk: Nastaviť na aktuálny dátum

[ctx: copy timestamp as well]
en: Copy value
sk: Kopírovať hodnotu

[ctx: add a fixed timestamp to date]
en: Add
sk: Pridať

[ctx: subtract a fixed timestamp to date]
en: Subtract
sk: Odobrať

[ctx: time adjust offset, days value label]
en: days
sk: dní

en: Determine difference from clock photo
sk: Určiť rozdiel z hodín fotografie

en: Update only existing timestamps
sk: Aktualizovať iba existujúce časové údaje

en: EXIF: Thumbnail
sk: EXIF: Miniatúra

en: Timestamp Adjustments
sk: Úprava časových údajov

[ctx: Effect: No Effect]
en: None
sk: Žiadny

[ctx: Effect: KenBurnsZoomIn]
en: Ken Burns - Camera Zoom In
sk: Ken Burns - Priblíženie (zoom in) fotoaparátu

[ctx: Effect: KenBurnsZoomOut]
en: Ken Burns - Camera Zoom Out
sk: Ken Burns - Oddialenie (zoom out) fotoaparátu

[ctx: Effect: Random Effect]
en: Random
sk: Náhodný

[ctx: Transition: No Transition]
en: None
sk: Žiadna

[ctx: Transition: Chess Board]
en: Chess Board
sk: Šachovnica

[ctx: Transition: Melt Down]
en: Melt Down
sk: Roztopenie

[ctx: Transition: Sweep]
en: Sweep
sk: Prelet

[ctx: Transition: Mosaic]
en: Mosaic
sk: Mozaika

[ctx: Transition: Cubism]
en: Cubism
sk: Kubizmus

[ctx: Transition: Growing]
en: Growing
sk: Narastanie

[ctx: Transition: Horizontal Lines]
en: Horizontal Lines
sk: Horizontálne čiary

[ctx: Transition: Vertical Lines]
en: Vertical Lines
sk: Vertikálne čiary

[ctx: Transition: Circle Out]
en: Circle Out
sk: Kotúč

[ctx: Transition: Multi-Circle Out]
en: Multi-Circle Out
sk: Viacnásobný kotúč

[ctx: Transition: Spiral In]
en: Spiral In
sk: Špirála

[ctx: Transition: Blobs]
en: Blobs
sk: Bubliny

[ctx: Transition: Fade]
en: Fade
sk: Jas

[ctx: Transition: SlideT2B]
en: Slide Top to Bottom
sk: Posunúť zhora nadol

[ctx: Transition: SlideB2T]
en: Slide Bottom to Top
sk: Posunút zospodu nahor

[ctx: Transition: PushR2L]
en: Push Right to Left
sk: Potlačiť sprava doľava

[ctx: Transition: PushT2B]
en: Push Top to Bottom
sk: Potlačiť zhora nadol

[ctx: Transition: PushB2T]
en: Push Bottom to Top
sk: Potlačiť zospodu nahor

[ctx: Transition: SwapR2L]
en: Swap Right to Left
sk: Prehodiť sprava doľava

[ctx: Transition: SwapT2B]
en: Swap Top to Bottom
sk: Prehodiť zhora nadol

[ctx: Transition: SwapB2T]
en: Swap Bottom to Top
sk: Prehodiť zospodu nahor

[ctx: Transition: Random Effect]
en: Random
sk: Náhodný

[ctx: Video Codec MPEG2]
en: MPEG-2 Video
sk: Video MPEG-2

[ctx: Video Effect NOPLAYER]
en: None
sk: Žiadna

[ctx: Video Standard INTERNAL]
en: Internal
sk: Interný

[ctx: pause/play video]
en: Pause/Play
sk: Pozastaviť/Prehrať

[ctx: capture video frame]
en: Capture
sk: Zachytiť

en: An error has occurred with the media player...
sk: Vyskytla se chyba s prehrávačom médií...

en: Toggle playing in a loop
sk: Prehrávanie v slučke

[ctx: @info:tooltip]
en: Reset to default value
sk: Nastaviť na predvolenú hodnotu

[ctx: @title: binary properties]
en: Binary
sk: Program

[ctx: @title: binary properties]
en: Version
sk: Verzia

en: Binary not found.
sk: Program nenájdený.

en: Minimal version number required for this binary is %1
sk: Minimálne číslo verzie vyžadovanej pre tento program je %1

en: Find
sk: Nájsť

en:  or <a href="%1">download</a>
sk:  alebo <a href="%1">stiahnuť</a>

en: <qt><p><font color="red"><b>Warning:</b> Some necessary binaries have not been found on your system. If you have these binaries installed, please click the 'Find' button to locate them on your system, otherwise please download and install them to proceed.</font></p></qt>
sk: <qt><p><font color="red"><b>Upozornenie:</b> Niektoré potrebné programy neboli nájdené vo vašom systéme. Ak ich máte nainštalované, prosím kliknite na tlačidlo 'Vyhľadať' na ich lokalizovanie vo vašom systéme, inak ich prosím stiahnite a nainštalujte na pokračovanie.</font></p></qt>

en: A development version has been detect. There is no guarantee on the behavior of this binary.
sk: Bola zistená vývojová verzia. Nie je záruka na správanie tohto programu.

en: Change
sk: Zmeniť

en: Browse...
sk: Prechádzať...

en: If Target File Exists:
sk: Ak cieľový súbor existuje:

en: Store as a different name
sk: Uložiť pod iným názvom

en: Overwrite automatically
sk: Automaticky prepísať

en: Skip automatically
sk: Automaticky preskakovať

en: No options available
sk: Nie je dostupná žiadna voľba

[ctx: @title: font properties]
en: Here you can choose the font to be used.
sk: Tu si môžete vybrať písmo, ktoré bude použité.

[ctx: @title: font properties]
en: Requested Font
sk: Požadované písmo

[ctx: @title: font properties]
en: Font
sk: Písmo

[ctx: @info: font properties]
en: Enable this checkbox to change the font family settings.
sk: Povolením tejto voľby zmeníte nastavenie rodiny písma.

[ctx: @info: font properties]
en: Change font family?
sk: Zmeniť rodinu písma?

[ctx: @label: font properties]
en: Font:
sk: Písmo:

[ctx: @title: font properties]
en: Font style
sk: Štýl písma

[ctx: @info: font properties]
en: Enable this checkbox to change the font style settings.
sk: Povolením tejto voľby zmeníte nastavenie štýlu písma.

[ctx: @info: font properties]
en: Change font style?
sk: Zmeniť štýl písma?

[ctx: @label: font properties]
en: Font style:
sk: Štýl písma:

[ctx: @title: font properties]
en: Size
sk: Veľkosť

[ctx: @info: font properties]
en: Enable this checkbox to change the font size settings.
sk: Povolením tejto voľby zmeníte nastavenie veľkosti písma.

[ctx: @info: font properties]
en: Change font size?
sk: Zmeniť veľkosť písma?

[ctx: @label:listbox Font size]
en: Size:
sk: Veľkosť:

[ctx: @info: font properties]
en: Here you can choose the font family to be used.
sk: Tu môžete vybrať použitú rodinu písma.

[ctx: @info: font properties]
en: Here you can choose the font style to be used.
sk: Tu môžete vybrať použitý štýl písma.

[ctx: @item: font style]
en: Normal
sk: Normálne

[ctx: @item: font style]
en: Italic
sk: Kurzíva

[ctx: @item: font style]
en: Oblique
sk: Šikmé

[ctx: @item: font style]
en: Bold
sk: Tučné

[ctx: @item: font style]
en: Bold Italic
sk: Tučná kurzíva

[ctx: @item: font size]
en: Relative
sk: Relatívne

[ctx: @info: font properties]
en: Here you can switch between fixed font size and font size to be calculated dynamically and adjusted to changing environment (e.g. widget dimensions, paper size).
sk: Tu môžete prepnúť medzi pevnou veľkosťou písma a veľkosťou dynamicky sa meniacou podľa prostredia (napríklad rozmerov prvku, veľkosti papiera).

[ctx: @info: font properties]
en: Here you can choose the font size to be used.
sk: Tu môžete vybrať veľkosť písma, ktorá sa má použiť.

[ctx: @info: font properties]
en: The Quick Brown Fox Jumps Over The Lazy Dog
sk: Kŕdeľ šťastných ďatľov učí pri kótovanom ústí Váhu mĺkveho koňa obhrýzať kôru a žrať čerstvé mäso

[ctx: @info: font properties]
en: This sample text illustrates the current settings. You may edit it to test special characters.
sk: Tento vzorový text slúži ako ukážka nastavenia písma. Môžete ho upraviť, ak chcete vyskúšať špeciálne znaky.

[ctx: @info: font style]
en: Normal
sk: Normálne

[ctx: @info: font style]
en: Italic
sk: Kurzíva

[ctx: @info: font style]
en: Oblique
sk: Šikmé

en: System Font
sk: Systémové písmo

en: Custom Font
sk: Vlastné písmo

en: Choose...
sk: Vybrať...

en: Loading...
sk: Načítava sa...

en: Embedded JPEG Preview
sk: Zobraziť vstavaný JPEG náhľad

en: Reduced Size Preview
sk: Zmenšený náhľad

en: Failed to load image
sk: Nepodarilo sa načítať obrázok

en: Pan the image to a region
sk: Posunúť obrázok na oblasť

en: Show available versions in a list
sk: Zobraziť dostupné verzie ako zoznam

en: Show available versions as a tree
sk: Zobraziť dostupné verzie ako strom

en: Show available versions and the applied filters in a combined list
sk: Zobraziť dostupné verzie a použité filtre ako zlúčený zoznam

en: Uncalibrated color space
sk: Nekalibrovaný farebný priestor

en: No profile available...
sk: Nie je dostupný žiaden profil...

en: Perceptual
sk: Vnemový

en: Relative Colorimetric
sk: Relatívna kolorimetria

en: Absolute Colorimetric
sk: Absolútna kolorimetria

en: Saturation
sk: Sýtosť

[ctx: @item: icc profile properties]
en: Name
sk: Meno

[ctx: @info: icc profile properties]
en: The ICC profile product name
sk: Názov produktu ICC profilu

[ctx: @item: icc profile properties]
en: Description
sk: Popis

[ctx: @info: icc profile properties]
en: The ICC profile product description
sk: Popis produktu ICC profilu

[ctx: @item: icc profile properties]
en: Information
sk: Informácie

[ctx: @info: icc profile properties]
en: Additional ICC profile information
sk: Dodatočné informácie ICC profilu

[ctx: @item: icc profile properties]
en: Manufacturer
sk: Výrobca

[ctx: @info: icc profile properties]
en: Raw information about the ICC profile manufacturer
sk: RAW informácie o výrobcovi ICC profilu

[ctx: @info: icc profile properties]
en: Raw information about the ICC profile model
sk: RAW informácie o modeli ICC profilu

[ctx: @item: icc profile properties]
en: Copyright
sk: Autorské práva

[ctx: @info: icc profile properties]
en: Raw information about the ICC profile copyright
sk: RAW informácie o autorských právach ICC profilu

[ctx: @item: icc profile properties]
en: Profile ID
sk: ID profilu

[ctx: @info: icc profile properties]
en: The ICC profile ID number
sk: ID číslo ICC profilu

[ctx: @item: icc profile properties]
en: Color Space
sk: Farebný priestor

[ctx: @info: icc profile properties]
en: The color space used by the ICC profile
sk: Farebný priestor použitý ICC profilom

[ctx: @item: icc profile properties]
en: Connection Space
sk: Spájajúci priestor

[ctx: @info: icc profile properties]
en: The connection space used by the ICC profile
sk: Spájajúci priestor používaný ICC profilom

[ctx: @item: icc profile properties]
en: Device Class
sk: Trieda zariadenia

[ctx: @info: icc profile properties]
en: The ICC profile device class
sk: Trieda zariadenia ICC profilu

[ctx: @item: icc profile properties]
en: Rendering Intent
sk: Vykresľovací zámer

[ctx: @info: icc profile properties]
en: The ICC profile rendering intent
sk: Vykresľovací zámer ICC profilu

[ctx: @item: icc profile properties]
en: Profile Version
sk: Verzia profilu

[ctx: @info: icc profile properties]
en: The ICC version used to record the profile
sk: Verzia ICC použitá pri zázname profilu

[ctx: @item: icc profile properties]
en: CMM Flags
sk: Prepínače CMM

[ctx: @info: icc profile properties]
en: The ICC profile color management flags
sk: Prepínače pre profil ICC správy farieb

[ctx: @title: icc profile properties]
en: ICC Color Profile Information
sk: Informácie ICC farebného profilu

[ctx: @info: icc profile color space]
en: GRAY
sk: ŠEDÁ

[ctx: @info: icc profile color space]
en: Unknown
sk: Neznáme

[ctx: @info: icc profile class]
en: Input device
sk: Vstupné zariadenie

[ctx: @info: icc profile class]
en: Display device
sk: Zobrazovacie zariadenie

[ctx: @info: icc profile class]
en: Output device
sk: Výstupné zariadenie

[ctx: @info: icc profile class]
en: Color space
sk: Farebný priestor

[ctx: @info: icc profile class]
en: Link device
sk: Pripojiť zariadenie

[ctx: @info: icc profile class]
en: Abstract
sk: Abstraktné

[ctx: @info: icc profile class]
en: Named color
sk: Pomenovaná farba

[ctx: @info: icc profile class]
en: Unknown
sk: Neznáme

[ctx: @info: icc profile redering]
en: Perceptual
sk: Vnemový

[ctx: @info: icc profile redering]
en: Relative Colorimetric
sk: Relatívna kolorimetria

[ctx: @info: icc profile redering]
en: Saturation
sk: Sýtosť

[ctx: @info: icc profile redering]
en: Absolute Colorimetric
sk: Absolútna kolorimetria

[ctx: @info: icc profile redering]
en: Unknown
sk: Neznáme

[ctx: @title: file open dialog]
en: ICC color profile File to Save
sk: Súbor ICC profilu pre uloženie

[ctx: @info: file open filters]
en: ICC Files (*.icc; *.icm)
sk: Súbory ICC (*.icc; *.icm)

en: 1 Image | %1 Images
sk[0]: 1 obrázok
sk[1]: %1 obrázky
sk[2]: %1 obrázkov

[ctx: @info: item overlay]
en: Applying operation to
    the selected picture | Applying operation to 
    "%1" selected pictures
sk[0]: Vykonáva sa akcia
    s vybraným obrázkom
sk[1]: Vykonáva sa akcia
    s "%1" vybranými obrázkami
sk[2]: Vykonáva sa akcia
    s "%1" vybranými obrázkami

[ctx: date of last image modification]
en: Mod.: %1
sk: Zmena: %1

[ctx: %1 width, %2 height, %3 mpixels]
en: %1x%2 (%3Mpx)
sk: %1x%2 (%3 Mpx)

[ctx: unknown image resolution]
en: Unknown
sk: Neznáme

en: Show Thumbbar
sk: Zobraziť panel náhľadov

en: Professional Photo Management with the Power of Open Source
sk: Spravujte svoje fotografie ako profesionál so silou open source

en: A KDE Family Project
sk: Projekt rodiny KDE

en: Coordinator, Developer, and Mentoring
sk: Koordinátor, vývojár a mentorovanie

en: Tags Manager
sk: Správca štítkov

en: Image Quality Sorter
sk: Triedenie kvality obrázkov

en: Face Detection
sk: Detekcia tváre

en: Non-destructive image editing
sk: Nedeštruktívne úpravy obrázka

en: Multi-core Support in Batch Queue Manager and Mentoring
sk: Podpora viacerých jadier v Správcovi dávkového spracovania a mentorovanie

en: UPnP / DLNA Export tool and Mentoring
sk: Nástroj UPnP / DLNA Export a mentorovanie

en: XML based GUI port of tools
sk: Port GUI nástrojov postavený na XML

en: Auto Noise Reduction
sk: Automatická redukcia šumu

en: Windows Port and Release Manager
sk: Port na Windows a správca vydaní

en: Developer and Windows port
sk: Vývojár a port pre Windows

en: LCMS2 library port
sk: Port knižnice LCMS2

en: Color Management
sk: Správa farieb

en: Design, icons, logo, banner, mockup, beta tester
sk: Dizajn, ikony, logo, obrázky, návrh rozhrania, betatesting

en: Bug reports and patches
sk: Hlásenie chýb a opravy

en: Handbook writer, alpha tester, webmaster
sk: Písanie príručky, alfatesting, správa webu

en: Feedback and patches. Handbook writer
sk: Spätná väzba a opravy. Autor príručky

en: digiKam website banner and application icons
sk: digiKam webový baner a ikony aplikácie

en: Various usability fixes and general application polishing
sk: Rôzne úpravy pre lepšiu používateľnosť a všeobecné vylepšenia aplikácie

en: digiKam website, Feedback
sk: Stránky digiKam, spätná väzba

en: Bug reports, feedback and icons
sk: Hlásenie chýb, spätná väzba a ikony

en: Developer (2004-2005)
sk: Vývojár (2004-2005)

en: Developer (2004)
sk: Vývojár (2004)

[ctx: general keyboard shortcuts]
en: General
sk: Všeobecné

en: Components Information
sk: Informácie o komponentoch

en: Supported RAW Cameras
sk: Pripojené RAW fotoaparáty

en: List of Detected Hardware
sk: Zoznam zisteného hardvéru

en: Donate...
sk: Venovať peniaze...

en: Recipes Book...
sk: Recepty pre digiKam...

en: Contribute...
sk: Prispejte...

en: Check for New Version...
sk: Skontrolovať novú verziu...

en: Database Statistics
sk: Databázová štatistika

en: Toggle Left Side-bar
sk: Prepnúť ľavý bočný panel

en: Toggle Right Side-bar
sk: Prepnúť pravý bočný panel

en: Previous Left Side-bar Tab
sk: Predchádzajúca karta ľavého bočného panelu

en: Next Left Side-bar Tab
sk: Nasledujúca karta ľavého bočného panelu

en: Previous Right Side-bar Tab
sk: Predchádzajúca karta pravého bočného panelu

en: Next Right Side-bar Tab
sk: Nasledujúca karta pravého bočného panelu

en: Show Statusbar
sk: Zobraziť stavový riadok

en: Size: %1
sk: Veľkosť: %1

en: Full-screen Options
sk: Možnosti celej obrazovky

en: H&ide toolbars
sk: S&kryť panely nástrojov

en: Hide &thumbbar
sk: &Skryť panel náhľadov

en: Hide thumbbar view when window switch in full-screen mode.
sk: Skryť panel náhľadov v režime na celú obrazovku.

en: Hide &sidebars
sk: Skryť &bočné panely

en: Hide all side-bars when window switch in full-screen mode.
sk: Skryť všetky bočné panely v režime na celú obrazovku.

en: Hide st&atusbar
sk: Skryť &stavový panel

[ctx: default theme name]
en: Default
sk: Predvolené

en: EXIF viewer
sk: EXIF prehliadač

en: Makernotes viewer
sk: Makernotes prehliadač

en: IPTC viewer
sk: IPTC prehliadač

en: XMP viewer
sk: XMP prehliadač

[ctx: @title: metadata properties]
en: Name
sk: Meno

[ctx: @title: metadata properties]
en: Description
sk: Popis

[ctx: @action: metadata selector]
en: Select All
sk: Vybrať všetko

[ctx: @action: metadata selector]
en: Clear
sk: Vyčistiť

[ctx: @action: metadata selector]
en: Default
sk: Predvolené

[ctx: @title: column]
en: Description
sk: Popis

en: <b>Title: </b><p>%1</p><b>Value: </b><p>%2</p><b>Description: </b><p>%3</p>
sk: <b>Názov: </b><p>%1</p><b>Hodnota: </b><p>%2</p><b>Popis: </b><p>%3</p>

en: Unavailable
sk: Nedostupné

[ctx: @action: metadata view]
en: No filter
sk: Bez filtra

[ctx: @action: metadata view]
en: Photograph
sk: Fotografia

[ctx: @action: metadata view]
en: Custom
sk: Vlastné

[ctx: @action: metadata view]
en: Settings
sk: Nastavenia

[ctx: @info: metadata view]
en: Tools
sk: Nástroje

[ctx: @action:inmenu]
en: Print
sk: Tlačiť

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy to Clipboard
sk: Kopírovať do schránky

[ctx: @info: metadata to text]
en: File name: %1 (%2)
sk: Názov súboru: %1 (%2)

en: No description available
sk: Nie je dostupný žiaden popis

en: EXIF File to Save
sk: Uložiť EXIF súbor

en: EXIF binary Files (*.exif)
sk: Binárne súbory EXIF (*.exif)

en: IPTC Records
sk: Záznamy IPTC

en: IPTC File to Save
sk: IPTC súbor, ktorý sa ma uložiť

en: IPTC binary Files (*.iptc)
sk: IPTC binárne súbory (*.iptc)

en: Interoperability
sk: Interoperabilita

en: Image Information
sk: Informácie o obrázku

en: Photograph Information
sk: Informácie o fotografii

en: Embedded Thumbnail
sk: Pripojený náhľad

en: IIM Envelope
sk: IIM obálka

en: IIM Application 2
sk: IIM Aplikácia 2

en: Additional Exif Properties
sk: Ďalšie vlastnosti EXIF

en: Camera Raw
sk: RAW fotoaparátu

en: digiKam schema
sk: digiKam schéma

en: Exif-specific Properties
sk: Vlastnosti špecifické pre EXIF

en: PLUS License Data Format Schema
sk: Schéma formátu dát licence PLUS

en: TIFF Properties
sk: Vlastnosti TIFF

en: Basic Schema
sk: Základná schéma

en: Basic Job Ticket
sk: Základný lístok úlohy

en: Dynamic Media
sk: Dynamické multimédiá

en: Media Management
sk: Správa multimédií

en: Rights Management
sk: Správa práv

en: Paged-Text
sk: Stránkovaný text

[ctx: @info: metadata clipboard]
en: File name: %1 (%2)
sk: Názov súboru: %1 (%2)

en: XMP Schema
sk: XMP schéma

en: XMP File to Save
sk: Uložiť XMP súbor

en: XMP text Files (*.xmp)
sk: Textové súbory XMP (*.xmp)

[ctx: @info: color label name]
en: None
sk: Žiadna

[ctx: @info: color label selector]
en: Color Label: %1
sk: Farebná menovka: %1

[ctx: @title: color label menu]
en: Color
sk: Farba

[ctx: @info: pick label name]
en: None
sk: Žiadny

[ctx: @info: pick lablel selector]
en: Pick Label: %1
sk: Menovka výberu: %1

[ctx: @title: pick label menu]
en: Pick
sk: Výber

en: Rating
sk: Hodnotenie

[ctx: @info: country code]
en: Default Language
sk: Predvolený jazyk

[ctx: @info: country code]
en: Afrikaans (South Africa)
sk: Afrikánčina (Južná Afrika)

[ctx: @info: country code]
en: Amharic (Ethiopia)
sk: Amharčina (Etiópia)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (UAE)
sk: Arabčina (Spojené arabské emiráty)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Bahrain)
sk: Arabčina (Bahrajn)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Algeria)
sk: Arabčina (Alžírsko)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Egypt)
sk: Arabčina (Egypt)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Iraq)
sk: Arabčina (Irak)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Jordan)
sk: Arabčina (Jordánsko)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Kuwait)
sk: Arabčina (Kuvajt)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Lebanon)
sk: Arabčina (Libanon)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Libya)
sk: Arabčina (Líbya)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Morocco)
sk: Arabčina (Maroko)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Oman)
sk: Arabčina (Omán)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Qatar)
sk: Arabčina (Katar)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Saudi Arabia)
sk: Arabčina (Saudská Arábia)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Syria)
sk: Arabčina (Sýria)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Tunisia)
sk: Arabčina (Tunisko)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Yemen)
sk: Arabčina (Jemen)

[ctx: @info: country code]
en: Assamese (India)
sk: Arabčina (India)

[ctx: @info: country code]
en: Bashkir (Russia)
sk: Baškirčina (Rusko)

[ctx: @info: country code]
en: Bengali (India)
sk: Bengálčina (India)

[ctx: @info: country code]
en: Belarusian (Belarus)
sk: Bieloruština (Bielorusko)

[ctx: @info: country code]
en: Bulgarian (Bulgaria)
sk: Bulharčina (Bulharsko)

[ctx: @info: country code]
en: Tibetan (Bhutan)
sk: Tibetčina (Bhután)

[ctx: @info: country code]
en: Breton (France)
sk: Bretónčina (Francúzsko)

[ctx: @info: country code]
en: Catalan (Andorra)
sk: Katalánčina (Andorra)

[ctx: @info: country code]
en: Catalan (Spain)
sk: Katalánčina (Španielsko)

[ctx: @info: country code]
en: Catalan (France)
sk: Katalánčina (Francúzsko)

[ctx: @info: country code]
en: Corsican (France)
sk: Korzičtina (Francúzsko)

[ctx: @info: country code]
en: Czech (Czechia)
sk: Čeština (Česká republika)

[ctx: @info: country code]
en: Welsh (United Kingdom)
sk: Welština (Spojené kráľovstvo)

[ctx: @info: country code]
en: Danish (Denmark)
sk: Dánčina (Dánsko)

[ctx: @info: country code]
en: German (Austria)
sk: Nemčina (Rakúsko)

[ctx: @info: country code]
en: German (Switzerland)
sk: Nemčina (Švajčiarsko)

[ctx: @info: country code]
en: German (Germany)
sk: Nemčina (Nemecko)

[ctx: @info: country code]
en: German (Liechtenstein)
sk: Nemčina (Lichtenštajnsko)

[ctx: @info: country code]
en: German (Luxembourg)
sk: Nemčina (Luxembursko)

[ctx: @info: country code]
en: Greek (Greece)
sk: Gréčtina (Grécko)

[ctx: @info: country code]
en: English (Australia)
sk: Angličtina (Austrália)

[ctx: @info: country code]
en: English (Belize)
sk: Angličtina (Belize)

[ctx: @info: country code]
en: English (Canada)
sk: Angličtina (Kanada)

[ctx: @info: country code]
en: English (Caribbean)
sk: Angličtina (Karibik)

[ctx: @info: country code]
en: English (United Kingdom)
sk: Angličtina (Spojené kráľovstvo)

[ctx: @info: country code]
en: English (Ireland)
sk: Angličtina (Írsko)

[ctx: @info: country code]
en: English (India)
sk: Angličtina (India)

[ctx: @info: country code]
en: English (Jamaica)
sk: Angličtina (Jamajka)

[ctx: @info: country code]
en: English (Malaysia)
sk: Angličtina (Malajzia)

[ctx: @info: country code]
en: English (New Zealand)
sk: Angličtina (Nový Zéland)

[ctx: @info: country code]
en: English (Philippines)
sk: Angličtina (Filipíny)

[ctx: @info: country code]
en: English (Singapore)
sk: Angličtina (Singapur)

[ctx: @info: country code]
en: English (Trinidad)
sk: Angličtina (Trinidad)

[ctx: @info: country code]
en: English (United States)
sk: Angličtina (Spojené štáty americké)

[ctx: @info: country code]
en: English (South Africa)
sk: Angličtina (Južná Afrika)

[ctx: @info: country code]
en: English (Zimbabwe)
sk: Angličtina (Zimbabwe)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Argentina)
sk: Španielčina (Argentína)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Bolivia)
sk: Španielčina (Bolívia)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Chile)
sk: Španielčina (Chile)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Colombia)
sk: Španielčina (Kolumbia)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Costa Rica)
sk: Španielčina (Kostarika)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Dominican Republic)
sk: Španielčina (Dominikánska republika)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Ecuador)
sk: Španielčina (Ekvádor)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Spain)
sk: Španielčina (Španielsko)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Guatemala)
sk: Španielčina (Guatemala)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Honduras)
sk: Španielčina (Honduras)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Mexico)
sk: Španielčina (Mexiko)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Nicaragua)
sk: Španielčina (Nikaragua)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Panama)
sk: Španielčina (Panama)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Peru)
sk: Španielčina (Peru)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Puerto Rico)
sk: Španielčina (Portoriko)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Paraguay)
sk: Španielčina (Paraguaj)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (El Salvador)
sk: Španielčina (Salvador)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (United States)
sk: Španielčina (Spojené štáty americké)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Uruguay)
sk: Španielčina (Uruguaj)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Venezuela)
sk: Španielčina (Venezuela)

[ctx: @info: country code]
en: Estonian (Estonia)
sk: Estónčina (Estónsko)

[ctx: @info: country code]
en: Basque (Basque Country)
sk: Baskičtina (Baskicko)

[ctx: @info: country code]
en: Persian (Iran)
sk: Perzština (Irán)

[ctx: @info: country code]
en: Finnish (Finland)
sk: Fínština (Fínsko)

[ctx: @info: country code]
en: Faeroese (Faero Islands)
sk: Faerčina (Faerské ostrovy)

[ctx: @info: country code]
en: French (Belgium)
sk: Francúzština (Belgicko)

[ctx: @info: country code]
en: French (Canada)
sk: Francúzština (Kanada)

[ctx: @info: country code]
en: French (Switzerland)
sk: Francúzština (Švajčiarsko)

[ctx: @info: country code]
en: French (France)
sk: Francúzština (Francúzsko)

[ctx: @info: country code]
en: French (Luxembourg)
sk: Francúzština (Luxembursko)

[ctx: @info: country code]
en: French (Monaco)
sk: Francúzština (Monako)

[ctx: @info: country code]
en: Frisian (Netherlands)
sk: Frízština (Holandsko)

[ctx: @info: country code]
en: Irish (Ireland)
sk: Írčina (Írsko)

[ctx: @info: country code]
en: Galician (Galicia)
sk: Galícijčina (Galícia)

[ctx: @info: country code]
en: Gujarati (India)
sk: Gudžarátčina (India)

[ctx: @info: country code]
en: Hindi (India)
sk: Hindčina (India)

[ctx: @info: country code]
en: Croatian (Bosnia and Herzegovina, Latin)
sk: Chorvátčina (Bosna a Hercegovina, latinka)

[ctx: @info: country code]
en: Croatian (Croatia)
sk: Chorvátčina (Chorvátsko)

[ctx: @info: country code]
en: Hungarian (Hungary)
sk: Maďarčina (Maďarsko)

[ctx: @info: country code]
en: Armenian (Armenia)
sk: Arménčina (Arménsko)

[ctx: @info: country code]
en: Icelandic (Iceland)
sk: Islandčina (Island)

[ctx: @info: country code]
en: Italian (Switzerland)
sk: Taliančina (Švajčiarsko)

[ctx: @info: country code]
en: Italian (Italy)
sk: Taliančina (Taliansko)

[ctx: @info: country code]
en: Hebrew (Israel)
sk: Hebrejčina (Izrael)

[ctx: @info: country code]
en: Japanese (Japan)
sk: Japončina (Japonsko)

[ctx: @info: country code]
en: Georgian (Georgia)
sk: Gruzínčina (Gruzínsko)

[ctx: @info: country code]
en: Kazakh (Kazakhstan)
sk: Kazaština (Kazachstan)

[ctx: @info: country code]
en: Greenlandic (Greenland)
sk: Grónčina (Grónsko)

[ctx: @info: country code]
en: Khmer (Cambodia)
sk: Khmérčina (Kambodža)

[ctx: @info: country code]
en: Kannada (India)
sk: Kannadčina (India)

[ctx: @info: country code]
en: Korean (South Korea)
sk: Kórejčina (Južná Kórea)

[ctx: @info: country code]
en: Kyrgyz (Kyrgyzstan)
sk: Kirgizština (Kirgizstan)

[ctx: @info: country code]
en: Luxembourgish (Luxembourg)
sk: Luxemburčina (Luxembursko)

[ctx: @info: country code]
en: Lao (Lao PDR)
sk: Laoština (Laos)

[ctx: @info: country code]
en: Lithuanian (Lithuania)
sk: Litovčina (Litva)

[ctx: @info: country code]
en: Latvian (Latvia)
sk: Lotyština (Lotyšsko)

[ctx: @info: country code]
en: Maori (New Zealand)
sk: Maorijčina (Nový Zéland)

[ctx: @info: country code]
en: Macedonian (Macedonia)
sk: Macedónčina (Macedónsko)

[ctx: @info: country code]
en: Malayalam (India)
sk: Malajálamčina (India)

[ctx: @info: country code]
en: Mongolian (Mongolia)
sk: Mongolčina (Mongolsko)

[ctx: @info: country code]
en: Marathi (India)
sk: Maráthčina (India)

[ctx: @info: country code]
en: Malay (Brunei Darussalam)
sk: Malajčina (Brunej)

[ctx: @info: country code]
en: Malay (Malaysia)
sk: Malajčina (Malajzia)

[ctx: @info: country code]
en: Maltese (Malta)
sk: Maltčina (Malta)

[ctx: @info: country code]
en: Norwegian Bokmål (Norway)
sk: Nórčina Bokmal (Nórsko)

[ctx: @info: country code]
en: Nepali (Nepal)
sk: Nepálčina (Nepál)

[ctx: @info: country code]
en: Dutch (Belgium)
sk: Holandčina (Belgicko)

[ctx: @info: country code]
en: Dutch (Netherlands)
sk: Holandčina (Holandsko)

[ctx: @info: country code]
en: Norwegian Nynorsk (Norway)
sk: Nórčina Nynorsk (Nórsko)

[ctx: @info: country code]
en: Sesotho sa Leboa (South Africa)
sk: Sesotho (Južná Afrika)

[ctx: @info: country code]
en: Occitan (France)
sk: Okcitánčina (Francúzsko)

[ctx: @info: country code]
en: Oriya (India)
sk: Uríjčina (India)

[ctx: @info: country code]
en: Punjabi (India)
sk: Pandžábčina (India)

[ctx: @info: country code]
en: Polish (Poland)
sk: Poľština (Poľsko)

[ctx: @info: country code]
en: Pashto (Afghanistan)
sk: Paštčina (Afganistan)

[ctx: @info: country code]
en: Portuguese (Brazil)
sk: Portugalčina (Brazília)

[ctx: @info: country code]
en: Portuguese (Portugal)
sk: Portugalčina (Portugalsko)

[ctx: @info: country code]
en: Romansh (Switzerland)
sk: Rétorománčina (Švajčiarsko)

[ctx: @info: country code]
en: Romanian (Romania)
sk: Rumunčina (Rumunsko)

[ctx: @info: country code]
en: Russian (Russia)
sk: Ruština (Rusko)

[ctx: @info: country code]
en: Sami (Northern, Finland)
sk: Severolapončina (Fínsko)

[ctx: @info: country code]
en: Sami (Northern, Norway)
sk: Severolapončina (Nórsko)

[ctx: @info: country code]
en: Sami (Northern, Sweden)
sk: Severolapončina (Švédsko)

[ctx: @info: country code]
en: Sinhala (Sri Lanka)
sk: Sinhalčina (Srí Lanka)

[ctx: @info: country code]
en: Slovak (Slovakia)
sk: Slovenčina (Slovensko)

[ctx: @info: country code]
en: Slovenian (Slovenia)
sk: Slovinčina (Slovinsko)

[ctx: @info: country code]
en: Albanian (Albania)
sk: Albánčina (Albánsko)

[ctx: @info: country code]
en: Swedish (Finland)
sk: Švédčina (Fínsko)

[ctx: @info: country code]
en: Swedish (Sweden)
sk: Švédčina (Švédsko)

[ctx: @info: country code]
en: Swahili (Kenya)
sk: Swahilčina (Keňa)

[ctx: @info: country code]
en: Tamil (India)
sk: Tamilčina (India)

[ctx: @info: country code]
en: Telugu (India)
sk: Telugčina (India)

[ctx: @info: country code]
en: Thai (Thailand)
sk: Thajčina (Thajsko)

[ctx: @info: country code]
en: Turkmen (Turkmenistan)
sk: Turkménčina (Turkmenistan)

[ctx: @info: country code]
en: Setswana Tswana (South Africa)
sk: Setswančina (Južná Afrika)

[ctx: @info: country code]
en: Turkish (Turkey)
sk: Turečtina (Turecko)

[ctx: @info: country code]
en: Tatar (Russia)
sk: Tatárčina (Rusko)

[ctx: @info: country code]
en: Ukrainian (Ukraine)
sk: Ukrajinčina (Ukrajina)

[ctx: @info: country code]
en: Urdu (India)
sk: Urdčina (India)

[ctx: @info: country code]
en: Urdu (Pakistan)
sk: Urdčina (Pakistan)

[ctx: @info: country code]
en: Vietnamese (Vietnam)
sk: Vietnamčina (Vietnam)

[ctx: @info: country code]
en: Wolof (Senegal)
sk: Wolofčina (Senegal)

[ctx: @info: country code]
en: Yoruba (Nigeria)
sk: Jorubčina (Nigéria)

[ctx: @info: country code]
en: Chinese (Macao SAR)
sk: Čínština (Macao SAR)

[ctx: @info: country code]
en: Chinese (Singapore)
sk: Čínština (Singapur)

[ctx: @info: country code]
en: Chinese (Taiwan)
sk: Čínština (Taiwan)

[ctx: @info: country code]
en: isiZulu Zulu (South Africa)
sk: Zuluština (Južná Afrika)

[ctx: @info: country code]
en: Afghanistan
sk: Afganistan

[ctx: @info: country code]
en: Albania
sk: Albánsko

[ctx: @info: country code]
en: Algeria
sk: Alžírsko

[ctx: @info: country code]
en: American Samoa
sk: Americká Samoa

[ctx: @info: country code]
en: Antarctica
sk: Antarktída

[ctx: @info: country code]
en: Antigua and Barbuda
sk: Antigua a Barbuda

[ctx: @info: country code]
en: Argentina
sk: Argentína

[ctx: @info: country code]
en: Armenia
sk: Arménsko

[ctx: @info: country code]
en: Australia
sk: Austrália

[ctx: @info: country code]
en: Austria
sk: Rakúsko

[ctx: @info: country code]
en: Azerbaijan
sk: Azerbajdžan

[ctx: @info: country code]
en: Bahamas
sk: Bahamy

[ctx: @info: country code]
en: Bahrain
sk: Bahrajn

[ctx: @info: country code]
en: Bangladesh
sk: Bangladéš

[ctx: @info: country code]
en: Belarus
sk: Bielorusko

[ctx: @info: country code]
en: Belgium
sk: Belgicko

[ctx: @info: country code]
en: Bermuda
sk: Bermudy

[ctx: @info: country code]
en: Bhutan
sk: Bhután

[ctx: @info: country code]
en: Bolivia
sk: Bolívia

[ctx: @info: country code]
en: Bosnia and Herzegovina
sk: Bosna a Hercegovina

[ctx: @info: country code]
en: Bouvet Island
sk: Bouvetov ostrov

[ctx: @info: country code]
en: Brazil
sk: Brazília

[ctx: @info: country code]
en: British Indian Ocean Territory
sk: Britské indickooceánske územie

[ctx: @info: country code]
en: British Virgin Islands
sk: Britské Panenské ostrovy

[ctx: @info: country code]
en: Brunei Darussalam
sk: Brunej

[ctx: @info: country code]
en: Bulgaria
sk: Bulharsko

[ctx: @info: country code]
en: Cambodia
sk: Kambodža

[ctx: @info: country code]
en: Cameroon
sk: Kamerun

[ctx: @info: country code]
en: Canada
sk: Kanada

[ctx: @info: country code]
en: Cape Verde
sk: Kapverdy

[ctx: @info: country code]
en: Cayman Islands
sk: Kajmanie ostrovy

[ctx: @info: country code]
en: Central African Republic
sk: Stredoafrická republika

[ctx: @info: country code]
en: Chad
sk: Čad

[ctx: @info: country code]
en: China
sk: Čína

[ctx: @info: country code]
en: Christmas Island
sk: Vianočný ostrov

[ctx: @info: country code]
en: Cocos Islands
sk: Kokosové ostrovy

[ctx: @info: country code]
en: Colombia
sk: Kolumbia

[ctx: @info: country code]
en: Comoros
sk: Komory

[ctx: @info: country code]
en: Zaire
sk: Zair

[ctx: @info: country code]
en: Congo
sk: Kongo

[ctx: @info: country code]
en: Cook Islands
sk: Cookove ostrovy

[ctx: @info: country code]
en: Costa Rica
sk: Kostarika

[ctx: @info: country code]
en: Ivory Coast
sk: Pobrežie Slonoviny

[ctx: @info: country code]
en: Cuba
sk: Kuba

[ctx: @info: country code]
en: Czechia
sk: Česko

[ctx: @info: country code]
en: Denmark
sk: Dánsko

[ctx: @info: country code]
en: Djibouti
sk: Džibutsko

[ctx: @info: country code]
en: Dominica
sk: Dominika

[ctx: @info: country code]
en: Dominican Republic
sk: Dominikánska republika

[ctx: @info: country code]
en: Ecuador
sk: Ekvádor

[ctx: @info: country code]
en: El Salvador
sk: Salvádor

[ctx: @info: country code]
en: Equatorial Guinea
sk: Rovníková Guinea

[ctx: @info: country code]
en: Estonia
sk: Estónsko

[ctx: @info: country code]
en: Ethiopia
sk: Etiópia

[ctx: @info: country code]
en: Faeroe Islands
sk: Faerské ostrovy

[ctx: @info: country code]
en: Falkland Islands
sk: Falklandy

[ctx: @info: country code]
en: Fiji Islands
sk: Fidži

[ctx: @info: country code]
en: Finland
sk: Fínsko

[ctx: @info: country code]
en: France
sk: Francúzsko

[ctx: @info: country code]
en: French Guiana
sk: Francúzska Guyana

[ctx: @info: country code]
en: French Polynesia
sk: Francúzska Polynézia

[ctx: @info: country code]
en: French Southern Territories
sk: Francúzske južné územia

[ctx: @info: country code]
en: Georgia
sk: Gruzínsko

[ctx: @info: country code]
en: Germany
sk: Nemecko

[ctx: @info: country code]
en: Gibraltar
sk: Gibraltár

[ctx: @info: country code]
en: Greece
sk: Grécko

[ctx: @info: country code]
en: Greenland
sk: Grónsko

[ctx: @info: country code]
en: Guadaloupe
sk: Guadeloupe

[ctx: @info: country code]
en: Heard and McDonald Islands
sk: Heardov ostrov a McDonaldove ostrovy

[ctx: @info: country code]
en: Vatican
sk: Vatikán

[ctx: @info: country code]
en: Hong Kong
sk: Hongkong

[ctx: @info: country code]
en: Croatia
sk: Chorvátsko

[ctx: @info: country code]
en: Hungary
sk: Maďarsko

[ctx: @info: country code]
en: Iceland
sk: Island

[ctx: @info: country code]
en: Indonesia
sk: Indonézia

[ctx: @info: country code]
en: Iran
sk: Irán

[ctx: @info: country code]
en: Iraq
sk: Irak

[ctx: @info: country code]
en: Ireland
sk: Írsko

[ctx: @info: country code]
en: Israel
sk: Izrael

[ctx: @info: country code]
en: Italy
sk: Taliansko

[ctx: @info: country code]
en: Jamaica
sk: Jamajka

[ctx: @info: country code]
en: Japan
sk: Japonsko

[ctx: @info: country code]
en: Jordan
sk: Jordánsko

[ctx: @info: country code]
en: Kazakhstan
sk: Kazachstan

[ctx: @info: country code]
en: Kenya
sk: Keňa

[ctx: @info: country code]
en: North-Korea
sk: Severná Kórea

[ctx: @info: country code]
en: South-Korea
sk: Južná Kórea

[ctx: @info: country code]
en: Kuwait
sk: Kuvajt

[ctx: @info: country code]
en: Kyrgyz Republic
sk: Kirgizská republika

[ctx: @info: country code]
en: Lao
sk: Laos

[ctx: @info: country code]
en: Latvia
sk: Lotyšsko

[ctx: @info: country code]
en: Lebanon
sk: Libanon

[ctx: @info: country code]
en: Liberia
sk: Libéria

[ctx: @info: country code]
en: Libyan Arab Jamahiriya
sk: Líbya

[ctx: @info: country code]
en: Liechtenstein
sk: Lichtenštajnsko

[ctx: @info: country code]
en: Lithuania
sk: Litva

[ctx: @info: country code]
en: Luxembourg
sk: Luxembursko

[ctx: @info: country code]
en: Macedonia
sk: Macedónsko

[ctx: @info: country code]
en: Madagascar
sk: Madagaskar

[ctx: @info: country code]
en: Malaysia
sk: Malajzia

[ctx: @info: country code]
en: Maldives
sk: Maledivy

[ctx: @info: country code]
en: Marshall Islands
sk: Marshallove ostrovy

[ctx: @info: country code]
en: Martinique
sk: Martinik

[ctx: @info: country code]
en: Mauritania
sk: Mauritánia

[ctx: @info: country code]
en: Mauritius
sk: Maurícius

[ctx: @info: country code]
en: Mexico
sk: Mexiko

[ctx: @info: country code]
en: Micronesia
sk: Mikronézia

[ctx: @info: country code]
en: Moldova
sk: Moldavsko

[ctx: @info: country code]
en: Monaco
sk: Monako

[ctx: @info: country code]
en: Mongolia
sk: Mongolsko

[ctx: @info: country code]
en: Morocco
sk: Maroko

[ctx: @info: country code]
en: Mozambique
sk: Mozambik

[ctx: @info: country code]
en: Myanmar
sk: Mjanmarsko

[ctx: @info: country code]
en: Namibia
sk: Namíbia

[ctx: @info: country code]
en: Nepal
sk: Nepál

[ctx: @info: country code]
en: Netherlands Antilles
sk: Holandské Antily

[ctx: @info: country code]
en: Netherlands
sk: Holandsko

[ctx: @info: country code]
en: New Caledonia
sk: Nová Kaledónia

[ctx: @info: country code]
en: New Zealand
sk: Nový Zéland

[ctx: @info: country code]
en: Nicaragua
sk: Nikaragua

[ctx: @info: country code]
en: Nigeria
sk: Nigéria

[ctx: @info: country code]
en: Norfolk Island
sk: Norfolk

[ctx: @info: country code]
en: Northern Mariana Islands
sk: Severné Mariány

[ctx: @info: country code]
en: Norway
sk: Nórsko

[ctx: @info: country code]
en: Oman
sk: Omán

[ctx: @info: country code]
en: Palestinian Territory
sk: Palestínske územia

[ctx: @info: country code]
en: Papua New Guinea
sk: Papua Nová Guinea

[ctx: @info: country code]
en: Paraguay
sk: Paraguaj

[ctx: @info: country code]
en: Philippines
sk: Filipíny

[ctx: @info: country code]
en: Pitcairn Island
sk: Pitcairnove ostrovy

[ctx: @info: country code]
en: Poland
sk: Poľsko

[ctx: @info: country code]
en: Portugal
sk: Portugalsko

[ctx: @info: country code]
en: Puerto Rico
sk: Portoriko

[ctx: @info: country code]
en: Qatar
sk: Katar

[ctx: @info: country code]
en: Reunion
sk: Réunion

[ctx: @info: country code]
en: Romania
sk: Rumunsko

[ctx: @info: country code]
en: Russian Federation
sk: Ruská federácia

[ctx: @info: country code]
en: St. Helena
sk: Svätá Helena

[ctx: @info: country code]
en: St. Kitts and Nevis
sk: Svätý Krištof a Nevis

[ctx: @info: country code]
en: St. Lucia
sk: Svätá Lucia

[ctx: @info: country code]
en: St. Pierre and Miquelon
sk: Svätý Pierre a Miquelon

[ctx: @info: country code]
en: St. Vincent and the Grenadines
sk: Svätý Vincent a Grenadíny

[ctx: @info: country code]
en: San Marino
sk: San Maríno

[ctx: @info: country code]
en: Sao Tome and Principe
sk: Svätý Tomáš a Princov ostrov

[ctx: @info: country code]
en: Saudi Arabia
sk: Saudská Arábia

[ctx: @info: country code]
en: Serbia
sk: Srbsko

[ctx: @info: country code]
en: Seychelles
sk: Seychely

[ctx: @info: country code]
en: Singapore
sk: Singapur

[ctx: @info: country code]
en: Slovakia
sk: Slovensko

[ctx: @info: country code]
en: Slovenia
sk: Slovinsko

[ctx: @info: country code]
en: Solomon Islands
sk: Šalamúnove ostrovy

[ctx: @info: country code]
en: Somalia
sk: Somálsko

[ctx: @info: country code]
en: South Africa
sk: Južná Afrika

[ctx: @info: country code]
en: South Georgia and the South Sandwich Islands
sk: Južná Georgia a Južné Sandwichove ostrovy

[ctx: @info: country code]
en: Spain
sk: Španielsko

[ctx: @info: country code]
en: Sri Lanka
sk: Srí Lanka

[ctx: @info: country code]
en: Sudan
sk: Sudán

[ctx: @info: country code]
en: Suriname
sk: Surinam

[ctx: @info: country code]
en: Svalbard & Jan Mayen Islands
sk: Svalbard a Jan Mayen

[ctx: @info: country code]
en: Swaziland
sk: Svazijsko

[ctx: @info: country code]
en: Sweden
sk: Švédsko

[ctx: @info: country code]
en: Switzerland
sk: Švajčiarsko

[ctx: @info: country code]
en: Syrian Arab Republic
sk: Sýrska arabská republika

[ctx: @info: country code]
en: Tajikistan
sk: Tadžikistan

[ctx: @info: country code]
en: Tanzania
sk: Tanzánia

[ctx: @info: country code]
en: Thailand
sk: Thajsko

[ctx: @info: country code]
en: Timor-Leste
sk: Východný Timor

[ctx: @info: country code]
en: Tokelau Islands
sk: Tokelau

[ctx: @info: country code]
en: Trinidad and Tobago
sk: Trinidad a Tobago

[ctx: @info: country code]
en: Tunisia
sk: Tunisko

[ctx: @info: country code]
en: Turkey
sk: Turecko

[ctx: @info: country code]
en: Turkmenistan
sk: Turkménsko

[ctx: @info: country code]
en: Turks and Caicos Islands
sk: Ostrovy Turks a Caicos

[ctx: @info: country code]
en: US Virgin Islands
sk: Americké Panenské ostrovy

[ctx: @info: country code]
en: Ukraine
sk: Ukrajina

[ctx: @info: country code]
en: United Arab Emirates
sk: Spojené arabské emiráty

[ctx: @info: country code]
en: United Kingdom
sk: Spojené kráľovstvo

[ctx: @info: country code]
en: United States Minor Outlying Islands
sk: Menšie odľahlé ostrovy USA

[ctx: @info: country code]
en: United States of America
sk: Spojené štáty americké

[ctx: @info: country code]
en: Uruguay, Eastern Republic of
sk: Uruguajská východná republika

[ctx: @info: country code]
en: Viet Nam
sk: Vietnam

[ctx: @info: country code]
en: Wallis and Futuna Islands
sk: Ostrovy Wallis a Futuna

[ctx: @info: country code]
en: Western Sahara
sk: Západná Sahara

[ctx: @info: country code]
en: Yemen
sk: Jemen

[ctx: @info: country code]
en: United Nations
sk: Organizácia Spojených národov

[ctx: @info: country code]
en: European Union
sk: Európska únia

[ctx: @info: country code]
en: Space
sk: Vo vesmíre

[ctx: @info: country code]
en: At Sea
sk: V mori

[ctx: @info: country code]
en: In Flight
sk: V lete

[ctx: @info: country code]
en: England
sk: Anglicko

[ctx: @info: country code]
en: Scotland
sk: Škótsko

[ctx: @info: country code]
en: Northern Ireland
sk: Severné Írsko

[ctx: @info: country code]
en: Palestine
sk: Palestína

[ctx: @item: unknown country]
en: Unknown
sk: Neznáme

[ctx: @title: subject widget]
en: Use structured definition of the subject matter:
sk: Použiť štruktúrovanú definíciu predmetu:

[ctx: @label: subject widget]
en: Use custom definition
sk: Použiť vlastnú definíciu

[ctx: @label: subject properties]
en: Reference:
sk: Referencia:

[ctx: @label: subject properties]
en: Name:
sk: Meno:

[ctx: @label: subject properties]
en: Matter:
sk: Obsah:

[ctx: @label: subject properties]
en: Detail:
sk: Podrobnosti:

[ctx: @action: subject properties]
en: &Add
sk: &Pridať

[ctx: @action: subject properties]
en: &Delete
sk: O&dstrániť

[ctx: @action: subject properties]
en: &Replace
sk: &Nahradiť

[ctx: @info: search text bar]
en: Search...
sk: Hľadať...

[ctx: @info: search text bar]
en: Case sensitive
sk: Rozlišovať veľkosť písmen

[ctx: @info]
en: Enter bookmark title here...
sk: Sem zadajte meno záložky...

[ctx: @info]
en: The bookmark title which must be unique and not empty
sk: Meno záložky musí byť jedinečné a nesmie byť prázdne

[ctx: @label]
en: &Icon:
sk: &Ikona:

[ctx: @action:button]
en: Reset
sk: Nastaviť na pôvodné

en: Loading themes...
sk: Načítam motívy...

en: <p>The ICC profile path seems to be invalid.</p><p>If you want to set it now, select "Yes", otherwise select "No". In this case, "Color Management" feature will be disabled until you solve this issue</p>
sk: <p>Zdá sa, že cesta k ICC profilu je neplatná.</p><p>Ak ju chcete teraz nastaviť, vyberte „Áno“, inak vyberte „Nie“. V tom prípade bude, „Správa farieb“ vypnutá až kým tento problém nevyriešite</p>

[ctx: unknown image dimensions]
en: Unknown
sk: Neznáme

[ctx: <Image file name> (<Image number> of <Images in album>)]
en: %1 (%2 of %3)
sk: %1 (%2 z %3)

en: Delete File
sk: Odstráňiť súbor

en: Failed to save file: %1
sk: Zlyhalo uloženie súboru: %1

en: Image saved successfully
sk: Obrázok bol úspešne uložený

en: About to delete file "%1"
    Are you sure?
sk: Chystáte sa zmazať súbor „%1“.
    Ste si istý?

en: Cannot delete "%1"
sk: Nie je možné odstrániť "%1"

en: &Themes
sk: &Motívy

en: Open folder
sk: Otvoriť adresár

note: i18n: ectx: Menu (File)
en: &File
sk: &Súbor

note: i18n: ectx: Menu (Color)
en: &Color
sk: &Farby

note: i18n: ectx: Menu (Enhance)
en: Enh&ance
sk: &Vylepšiť

note: i18n: ectx: Menu (Transform)
en: Tra&nsform
sk: Tra&nsformovať

note: i18n: ectx: Menu (Decorate)
en: &Decorate
sk: &Ozdobiť

note: i18n: ectx: Menu (Filters)
en: Effec&ts
sk: Efek&ty

en: Editor Window
sk: Okno editora

en: <qt>Embedded Image Information Management<br/><i>Setup relations between images and metadata</i></qt>
sk: <qt>Správa informácií ukladaných do obrázka<br/><i>Nastavenie vzťahu medzi obrázkami a metadátami</i></qt>

en: Tool Tip
sk: Bublinový pomocník

en: <qt>Thumbbar and Folder-View Items Tool-Tip Settings<br/><i>Customize information in tool-tips</i></qt>
sk: <qt>Nastavenie bublín položiek panela náhľadov a priečinkov albumov<br/><i>Prispôsobiť informácie v bublinách</i></qt>

en: RAW Decoding
sk: Dekódovanie RAW

en: <qt>RAW Files Decoding Settings<br/><i>Customize default RAW decoding settings</i></qt>
sk: <qt>Nastavenie dekódovania RAW súborov<br/><i>Prispôsobiť predvolené nastavenie dekódovania RAW</i></qt>

en: <qt>Settings for Color Management<br/><i>Customize color management settings</i></qt>
sk: <qt>Nastavenie správy farieb<br/><i>Prispôsobiť nastavenie správy farieb</i></qt>

en: Save Images
sk: Uložiť obrázky

en: <qt>Settings for Saving Image Files<br/><i>Set default configuration used to save images</i></qt>
sk: <qt>Nastavenie ukladania obrázkových súborov<br/><i>Nastaviť predvolené hodnoty pre ukladanie obrázkov</i></qt>

en: Plugins
sk: Pluginy

[ctx: @title: misc setup options page]
en: Miscellaneous
sk: Rôzne

en: <qt>Miscellaneous Settings<br/><i>Customize behavior of the other parts of Showfoto</i></qt>
sk: <qt>Rôzne nastavenia<br/><i>Upraviť správanie ostatných súčastí Showfoto</i></qt>

[ctx: @label]
en: Rotate actions
sk: Operácie otáčania

[ctx: @info]
en: a new standard used in digital photography, designed to replace IPTC.
sk: nový štandard používaný v digitálnej fotografii, navrhnutý ako náhrada za IPTC.

[ctx: @title:tab]
en: Behavior
sk: Správanie

en: Sort images by:
sk: Zotriediť obrázky podľa:

[ctx: sort images by date]
en: Date
sk: Dátumu

[ctx: sort images by name]
en: Name
sk: Mena

[ctx: sort images by size]
en: File Size
sk: Veľkosť súboru

en: Here, select whether newly-loaded images are sorted by their date, name, or size on disk.
sk: Tu vyberte, či budú novootvárané obrázky triedené podľa dátumu, názvu alebo veľkosti na disku.

en: Reverse ordering
sk: Opačné triedenie

en: &Show Geolocation Indicator
sk: Zobraziť &ukazovateľ geolokácie

en: Updates
sk: Aktualizácie

en: Check for new version:
sk: Kontrola nových verzií:

en: Only For Stable Releases
sk: Iba stabilných vydaní

en: Weekly Pre-Releases
sk: Týždenných beta vydaní

en: Use Version With Debug Symbols
sk: Použiť verziu so symbolmi ladenia

en: Last check: %1
sk: Posledná kontrola: %1

en: Check now...
sk: Skontrolovať teraz...

[ctx: @title:tab]
en: Behaviour
sk: Správanie

en: &Show splash screen at startup
sk: &Zobraz splash screen pri štarte

en: Sidebar tab title:
sk: Titulok bočnej záložky:

en: Only For Active Tab
sk: Iba pre aktívnu kartu

en: For All Tabs
sk: Pre všetky karty

en: Widget style:
sk: Štýl prvkov:

en: Icon theme (changes after restart):
sk: Motív ikon (zmeny sa prejavia pri ďalšom štarte):

[ctx: icon theme]
en: Breeze
sk: Vánok

[ctx: icon theme]
en: Breeze Dark
sk: Tmavý vánok

en: Use Icon Theme From System
sk: Použiť systémový motív ikon

en: Application font:
sk: Písmo aplikácie:

[ctx: @title:tab]
en: Appearance
sk: Vzhľad

[ctx: @title:tab]
en: System
sk: Systém

[ctx: @title:tab generic plugins list]
en: Generic
sk: Všeobecné

[ctx: @title:tab editor plugins list]
en: Image Editor
sk: Editor obrázkov

en: File/Image Information
sk: Informácie o súbore/obrázku

en: Show file name
sk: Zobraziť názov súboru

en: Show file date
sk: Zobraziť dátum súboru

en: Show file size
sk: Zobraziť veľkosť obrázka

en: Show image type
sk: Zobraziť typ obrázka

en: Show image dimensions
sk: Zobraziť rozmery obrázka

en: Show camera date
sk: Zobrazovať dátum fotoaparátu

en: Show camera mode and program
sk: Zobrazovať režim a program fotoaparátu

en: Show camera flash settings
sk: Zobrazovať nastavenia blesku fotoaparátu

en: Show camera white balance settings
sk: Zobrazovať vyváženie bielej fotoaparátu

[ctx: @action]
en: C&ancel
sk: &Zrušiť

[ctx: date of image creation]
en: created: %1
sk: vytvorené: %1

en: By Name
sk: Podľa mena

en: By Date
sk: Podľa dátumu

en: By File Size
sk: Podľa veľkosti súboru

[ctx: @action: sort type]
en: Ascending
sk: Vzostupne

[ctx: @action: sort type]
en: Descending
sk: Zostupne

en: Current Name
sk: Aktuálne meno

en: New Name
sk: Nový názov

en: This list shows the results for your renaming pattern. Red items indicate a name collision, either because the new name is equal to the current name, or because the name has already been assigned to another item.
sk: Tento zoznam zobrazuje výsledky vašej šablóny pre premenovanie. Červenou sú označené kolidujúce názvy položiek, pretože buď nový název je rovnaký ako pôvodný alebo bol už názov priradený inej položke.

en: Rename | Rename (%1 images)
sk[0]: Premenovať
sk[1]: Premenovať (%1 obrázky)
sk[2]: Premenovať (%1 obrázkov)

en: Sort Images
sk: Zotriediť obrázky

en: <b>Renaming images. Please wait...</b>
sk: <b>Prebieha premenovanie obrázkov. Čakajte, prosím...</b>

en: Processing...
sk: Prebieha spracovanie...

en: <p>Enter your renaming pattern here. Use the access buttons to quickly add renaming options and modifiers. For further explanation, use the information button.</p>
sk: <p>Tu vyberte šablónu pre premenovanie. Pre rýchle pridanie možností premenovania a modifikátorov použite tlačidlo tabulátora. Pre podrobnejšie vysvetlenie použite informačné tlačidlá pri nástrojoch.</p>

en: Show a list of all available options
sk: Zobraziť zoznam všetkých dostupných volieb

en: Modifiers
sk: Modifikátory

en: <p>Add a modifier to a renaming option. To activate this button, place the cursor behind a renaming option or an already assigned modifier.</p>
sk: <p>Pridať modifikátor k možnosti premenovania. Po aktivovaní tohto tlačidla bude kurzor umiestnený za možnosť premenovania alebo už priradený modifikátor.</p>

en: Renaming Options
sk: Možnosti premenovania

en: <p>Add renaming options to the parse string.</p>
sk: <p>Pridať možnosti premenovania do reťazca.</p>

en: It is possible to assign multiple modifiers to an option, they are applied in the order you assign them.
sk: K možnosti sa dá priradiť viac modifikátorov, budú potom použité v poradí, v akom ich priradíte.

en: Be sure to use the quick access buttons: They might provide additional information about renaming and modifier options.
sk: Určite používajte tlačidlá pre rýchly prístup: Môžu vám poskytnúť podrobnejšie informácie o možnostiach premenovania a modifikátoroch.

en: The file list can be sorted, just right-click on it to see the sort criteria (album UI only).
sk: Zoznam súborov je možné zoradiť, stlačením pravého tlačidla myši nad zoznamom zobrazíte kritéria triedenia (iba album UI).

en: Change Case
sk: Zmeniť veľkosť písmen

en: Convert to uppercase
sk: Previesť na veľké písmená

en: Uppercase
sk: Veľké písmená

en: Convert to lowercase
sk: Prepnúť na malé písmená

en: Lowercase
sk: Malé písmená

en: Default Value
sk: Štandardná hodnota

en: <p>Set a default value for empty strings.<br/>When applied to a renaming option, an empty string will be replaced by the value you specify here.</p>
sk: <p>Nastaviť predvolenú hodnotu pre prázdný reťazec.<br/>Ak je použitá v možnosti pre premenovanie, bude prázdny reťazec nahradený tu zadanou hodnotou.</p>

[ctx: default value for empty strings]
en: Default Value...
sk: Predvolená hodnota...

en: Set a default value for empty strings
sk: Nastaviť predvolenú hodnotu pre prázdne reťazce

[ctx: The length of the string]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Length:
sk: Dĺžka:

[ctx: Alignment of the text]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Alignment:
sk: Zarovnanie:

[ctx: The character the string should be filled with]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Character:
sk: Písmeno:

en: Range...
sk: Rozsah...

en: Add only a specific range of a renaming option
sk: Pridať iba zadaný rozsah možnosti premenovania

en: Extract a specific range (if '||to||' is omitted, go to the end of string)
sk: Vyňať zadaný rozsah (ak nezadáte položku '||Po||', končí rozsah na konci reťazca)

[ctx: start of the range]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: From:
sk: Od:

[ctx: range goes to the end of the string]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, toTheEndCheckBox)
en: to the end
sk: do konca

[ctx: end of the range]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: To:
sk: Po:

[ctx: Replace text]
en: Replace...
sk: Nahradiť...

en: Replace text (||options||: ||r|| = regular expression, ||i|| = ignore case)
sk: Nahradiť text (||možnosti||: ||r|| = regulárny výraz, ||i|| = ignorovať veľkosť písmen)

[ctx: Replace string]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Replace:
sk: Nahradiť:

[ctx: The string to replace the text with]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: With:
sk: Tímto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, caseSensitive)
en: Case Sensitive
sk: Rozlišovať veľké a malé písmená

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, isRegExp)
en: Regular Expression
sk: Regulárny výraz

en: Remove leading, trailing and extra whitespace
sk: Odstrániť prvú, poslednú a medzery naviac

[ctx: unique value for duplicate strings]
en: Unique
sk: Unikátny

en: Add a suffix number to have unique strings in duplicate values
sk: Pridať koncové číslo na zabezpečenie unikátneho názvu v prípade nájdenia duplikátov

en: Add a suffix number, ||n|| specifies the number of digits to use
sk: Pridať koncové číslo ||n|| určujúce použitý počet číslic

en: Database...
sk: Databáza...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_currentTagsList) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_recommendedTagsList)
en: Key
sk: Kľúč

en: Description
sk: Popis

en: Image orientation
sk: Orientácia obrázku

en: Color depth (bits per channel)
sk: Farebná hĺbka (bitov na kanál)

en: A comma separated list of all authors
sk: Čiarkou oddelený zoznam autorov

en: Lens of the camera
sk: Objektív fotoaparátu

en: Aperture
sk: Clona

en: Focal length
sk: Ohnisková vzdialenosť

en: Focal length (35mm equivalent)
sk: Ohnisková vzdialenosť (35mm ekvivalent)

en: Exposure time
sk: Čas expozície

en: Exposure program
sk: Program expozície

en: Exposure mode
sk: Režim expozície

en: Sensitivity
sk: Citlivosť

en: Flash mode
sk: Režim blesku

en: White balance
sk: Vyváženie bielej

en: Metering mode
sk: Režim merania

en: Subject distance
sk: Vzdialenosť subjektu

en: Display Aspect Ratio
sk: Pomer strán obrazovky

en: Audio Bit Rate
sk: Bitový tok audia

en: Audio Channel Type
sk: Typ audio kanála

en: Audio Codec (Audio Codec)
sk: Zvukový kodek (Zvukový kodek)

en: Frame Rate of Video
sk: Vzorkovacia frekvencia videa

en: Video Codec
sk: Video kodek

en: Latitude in the format as described by the XMP specification
sk: Zemepisná šírka vo formáte popísanom špecifikáciou XMP

en: Longitude in the format as described by the XMP specification
sk: Zemepisná dĺžka vo formáte popísanom špecifikáciou XMP

en: Latitude in a human readable form
sk: Zemepisná šírka v čitateľnom tvare

en: Longitude in a human readable form
sk: Zemepisná dĺžka v čitateľnom tvare

en: Altitude in meters
sk: Nadmorská výška v metroch

en: Altitude in a human readable form
sk: Nadmorská výška vo čitateľnom tvare

en: Orientation
sk: Orientácia

en: Roll
sk: Hod

en: Tilt
sk: Sklon

en: Accuracy
sk: Presnosť

[ctx: @item:inlistbox date format]
en: Standard
sk: Štandardné

[ctx: @item:inlistbox date format]
en: Custom
sk: Vlastné

[ctx: @item: Get date information from the image]
en: Image
sk: Obrázok

[ctx: @info]
en: Date && Time...
sk: Dátum a čas...

[ctx: @item]
en: Date and time
sk: Dátum a čas

[ctx: the source of the date (image, system etc...)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Source:
sk: Zdroj:

[ctx: the format of the date]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Format:
sk: Formát:

[ctx: renaming option for directory related information]
en: Directory
sk: Adresár

en: Directory name
sk: Názov adresára

en: Name of the parent directory, additional '.' characters move up in the directory hierarchy
sk: Názov rodičovského adresára, dodatočný znak '.' posúva smerom vyššie v adresárovej štruktúre.

en: File
sk: Súbor

[ctx: File name]
en: Name
sk: Názov

en: File extension, prepend with a '.' character, to modify the real file extension
sk: Prípona súboru. Ak sa pred ňou nachádza znak '.', zmení sa prípona skutočného súboru.

[ctx: File extension]
en: Extension
sk: Prípona

[ctx: Owner of the file]
en: Owner
sk: Vlastník

[ctx: Group of the file]
en: Group
sk: Skupina

en: Metadata...
sk: Metadáta...

[ctx: Sequence Number]
en: Number...
sk: Číslo...

en: Sequence number
sk: Poradové číslo

[ctx: Number of digits]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Digits:
sk: Počet číslic:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Custom Range
sk: Vlastný rozsah

[ctx: Start index for custom range]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Start:
sk: Začiatok:

[ctx: stepping for custom range]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Step:
sk: Krok:

en: Create Tag From Address Book
sk: Vytvoriť štítok z adresára

en: No address book entries found
sk: Neboli nájdené žiadne záznamy adresára

en: Applying face changes
sk: Aplikuju sa zmeny tvárí

[ctx: @info:tooltip]
en: Confirm that the selected person is shown here
sk: Potvrdiť, že toto je tvár vybranej osoby

[ctx: @action]
en: Confirm
sk: Potvrdiť

[ctx: @action]
en: Remove
sk: Odstrániť

[ctx: @label]
en: Who is this?
sk: Kto je to?

[ctx: @info:tooltip]
en: Mark this face as Ignored
sk: Označiť túto tvár ako ignorovanú

[ctx: @info:tooltip]
en: Reject this suggestion
sk: Odmietnuť tento návrh

[ctx: @info:tooltip]
en: digiKam can search for faces in your photos.
    When you have identified your friends on a number of photos,
    it can also recognize the people shown on your photos.
sk: digiKam môže vo vašich fotografiách vyhľadať tváre.
    Ak ste identifikovali vašich priateľov na viacerých fotografiách,
    môžu byť tieto osoby rozoznané na zvyšných snímkach.

[ctx: @label:listbox]
en: Skip images already scanned
sk: Preskočiť už prehľadané obrázky

[ctx: @label:listbox]
en: Scan again and merge results
sk: Znovu prehľadať a výsledky zlúčiť

[ctx: @label:listbox]
en: Clear unconfirmed results and rescan
sk: Vymazať nepotvrdené výsledky a znovu prehľadať

[ctx: @info]
en: Help
sk: Pomocník

[ctx: @option:radio]
en: Detect faces
sk: Detegovať tváre

[ctx: @info]
en: Find all faces in your photos
sk: Nájsť všetky tváre vo vašich fotografiách

[ctx: @option:radio]
en: Detect and recognize faces
sk: Detegovať a rozoznať tváre

[ctx: @info]
en: Find all faces in your photos and
    try to recognize which person is depicted
sk: Vyhľadať všetky tváre vo vašich fotografiách
    a pokúsiť sa rozoznať zobrazené osoby

[ctx: @option:radio]
en: Recognize faces
sk: Rozoznávať tváre

[ctx: @info]
en: Try again to recognize the people depicted
    on marked but yet unconfirmed faces.
sk: Znovu skúsiť rozoznať osoby zachytené na označených,
    no zatiaľ nepotvrdených tvárach.

[ctx: @title:tab]
en: Workflow
sk: Proces

[ctx: @title:tab]
en: Search in
sk: Hľadať v

[ctx: @label]
en: Face Accuracy
sk: Presnosť rozpoznávania tvárí

[ctx: @label left extremities of a scale]
en: Sensitivity
sk: Citlivosť

[ctx: @label right extremities of a scale]
en: Specificity
sk: Presnosť

[ctx: @option:check]
en: Use YOLO v3 detection model
sk: Použiť model detekcie YOLO v3

[ctx: @info:tooltip]
en: Face detection with YOLO v3 data model. Better results but slower.
sk: Detekcia tvárí pomocou dátoveho modelu YOLO v3. Dosahuje lepšie výsledky, ale je pomalší.

[ctx: @option:check]
en: Work on all processor cores
sk: Pracovať na všetkých jadrách procesora

[ctx: @info:tooltip]
en: Face detection and recognition are time-consuming tasks.
    You can choose if you wish to employ all processor cores
    on your system, or work in the background only on one core.
sk: Detekcia tváre je časovo náročná úloha. Môžete si vybrať,
    či si prajete použiť všetky procesorové jadrá vášho systému
    alebo pracovať iba s jedným jadrom na pozadí.

[ctx: @title:tab]
en: Settings
sk: Nastavenia

en: <b>Configure where you keep your images</b>
sk: <b>Nastavenie umiestnenia obrázkov</b>

[ctx: This is a path name so you should include the slash in the translation]
en: /Pictures
sk: /Obrázky

en: You must select a folder for digiKam to use as the root album. All of your images will go there.
sk: Musíte zvoliť priečinok, ktorý bude digiKam používať ako koreňový album. Tam sa budú ukladať všetky vaše obrázky.

en: You do not seem to have write access for the folder selected to be the root album.
    Warning: Without write access, items cannot be edited.
sk: Zdá sa, že nemáte práva na zápis priečinku vybraného pre koreňový album.
    Upozornenie: Bez práva na zápis nemožno upravovať položky.

en: <qt><p>Set here if you want to store the information assigned to items in digiKam in the files' metadata, to improve interoperability with other photo management programs:</p></qt>
sk: <qt><p>Tu si vyberte, či chcete informácie priradené k obrázkom digiKamom ukladať priamo do metadát súborov. To môže zlepsiť spoluprácu s ďalšími aplikáciami pre správu fotografií:</p></qt>

en: Do nothing
sk: Nerobiť nič

en: Add information to files
sk: Pridať informácie do súborov

en: <qt><p><i>Note:</i> recording information to the files' metadata can slow down photo management operations.</p></qt>
sk: <qt><p><i>Poznámka:</i> zapisovanie informácií do súborov s metadátami môže spomaliť operácie správy fotografií.</p></qt>

en: Migration from digiKam 4
sk: Migrácia z digiKamu 4

en: <qt><p><h1><b>Migrate configuration and metadata from digiKam 4</b></h1></p><p>You can choose here if you want to use the configuration and albums from digiKam 4 in new digiKam. Please note the following warnings:</p><p>Migration is done <b>at your own risk</b>. digiKam developers do not recommend it and do not support it. On the other hand, creating a new configuration might result in loss of tags and other metadata that was not embedded inside the pictures and was only available in digiKam 4's database.</p><p>In either case you are recommended to backup the configuration files and databases before proceeding.</p></qt>
sk: <qt><p><h1><b>Migrácia nastavení a metadát z digiKamu 4</b></h1></p> <p>Tu si môžete vybrať, či chcete v digiKame používať nastavenia a albumy z digiKamu 4. Prosím, pozornite si prečítajte nasledovné upozornenie:</p> <p>Migráciu robíte <b>na vlastné riziko</b>. Vývojári digiKamu migráciu neodporúčajú a neposkytujú pre ňu podporu. Na druhú stranu nové nastavenie albumov môže viesť ku strate štítkov a ďalších metadát, ktoré neboli uložené do metadát, ale len do databáze digiKamu 4.</p> <p>V oboch prípadoch odporúčame pred pokračovaním urobiť zálohu konfiguračných súborov a databázy.</p></qt>

en: Migrate configuration from digiKam 4
sk: Premigrovať nastavenia z digiKamu 4

en: Create a new configuration
sk: Vytvoriť novú konfiguráciu

en: <qt><p>Specify how images should be opened when left-clicked on in the icon view:</p></qt>
sk: <qt><p>Upresnite, čo sa stane s obrázkom, na ktorý kliknete v pohľade s ikonami:</p></qt>

en: Open a preview
sk: Otvoriť náhľad

en: Open in the editor
sk: Otvoriť v editore

en: <qt><p><i>Note:</i> using a preview is always faster than using the editor, especially when checking a series of shots. However, you cannot change or fix the image in preview mode. Note that if you want to compare images quickly, it is often better to use the light table: images can be displayed side-by-side, and synchronized zooming and panning can be performed.</p></qt>
sk: <qt><p><i>Poznámka:</i> použitie náhľadov je vždy rýchlejšie ako použitie editora, obzvlášť pri výbere sady snímok. V režime náhľadov však nemôžete obrázok opravovať ani meniť. Ak si prajete obrázky rýchlo porovnať, je väčšinou výhodnejšie používať svetelnú tabuľu: obrázky môžete zobraziť vedľa seba a zväčšenie i pohľad sú synchronizované.</p></qt>

en: <qt><p>Set here how images are displayed in preview mode and on the light table:</p></qt>
sk: <qt><p>Tu nastavte, ako budú obrázky zobrazené v režime náhľadu a na Svetelnej tabuli:</p></qt>

en: Load reduced version of image
sk: Načítať zmenšenú verziu obrázka

en: Load image
sk: Načítať obrázok

en: <qt><p><i>Note:</i> loading a reduced version of an image is faster but can differ from the original, especially with Raw. In this case, a JPEG version of Raw pre-processed by camera is loaded, instead of the real image data. This JPEG image is embedded in the file metadata and is used by the camera to display a Raw image faster to a TV screen.</p></qt>
sk: <qt><p><i>Poznámka:</i> načítanie zmenšeného obrázka je rýchlejšie, ale môže sa od originálu líšiť, predovšetkým pri Raw. V takom prípade sa načíta JPEG verzia spracovaná fotoaparátom miesto skutočných dát v obrázku. Takýto JPEG obrázok je vložený do metadát a použitý fotoaparátom na rýchlejšie zobrazenie Raw obrázku na obrazovke.</p></qt>

en: <qt><p>Set here how you want to open Raw images in the editor:</p></qt>
sk: <qt><p>Tu nastavte, ako si želáte otvárať RAW obrázky v editore:</p></qt>

en: Open directly, with adjustments made automatically
sk: Otvoriť priamo s automatickým prispôsobením

en: Use the Raw import tool to adjust corrections manually
sk: Použite Nástroj na import RAW na manuálne nastavenie korekcií

en: <qt><p><i>Note:</i> the Raw import tool is designed for advanced users who want to have the best control over the image. This requires more time in your workflow.</p></qt>
sk: <qt><p><i>Poznámka:</i> nástroj pre import Raw je určený pre pokročilých používateľov, ktorí chcú mať tú najlepšiu kontrolu nad obrázkom. Vyžaduje to však viac vášho času.</p></qt>

en: Scan Your Collection
sk: Prejsť kolekciu

en: <qt><p>Set here if you want to show contextual tooltips in icon-view and folder-view:</p></qt>
sk: <qt><p>Tu nastavte, či si želáte zobrazovať tipy v zobrazení ikon a zobrazení priečinkov:</p></qt>

en: Do not show tooltips
sk: Nezobrazovať tipy

en: Use Tooltips
sk: Používať tipy

en: <qt><p><i>Note:</i> tooltips show photograph and digiKam metadata on the fly, as the mouse moves over items. This can be useful when selecting items. Tooltips are displayed in the album folder view, album icon view, camera icon view, batch queue list, and thumb bar. From the digiKam configuration dialog, you can customize the contents of these tooltips and the fonts used.</p></qt>
sk: <qt><p><i>Poznámka:</i> tipy zobrazia metadáta fotografie a digiKamu, keď podržíte kurzor myši nad položkou. To oceníte pri výbere položiek. Tipy sa zobrazujú pri zobrazení priečinkov albumov, ikon albumov, ikon fotoaparátu, v zozname dávkového spracovania a v paneli náhľadov. V nastaveniach digiKamu môžete upraviť obsah tipov a použité písmo.</p></qt>

en: <qt><br/><p>You can ignore the following if you use digiKam for the first time:</p><p><b>Transition from digiKam 4</b></p><p>Configuration files from digiKam 4 are not migrated. The old database can still be used, you just need to choose the same locations for collections and database in the following dialogs. It is recommended to create a backup of your database before proceeding.</p><p>The new location for configuration files is %1 (old %2). There are unresolved problems reported when re-using old configuration files, so it is not recommended to do it for the moment, and at your own risk.</p></qt>
sk: <qt><br/><p>Ak používate digiKam prvýkrát, môžete zvyšok textu preskočiť:</p><p><b> Migrácia z digiKamu 4</b></p><p>Súbory s konfiguráciou digiKamu 4 neboli premigrované. Stále však môžete použiť pôvodnú databázu, ak v nasledujúcich krokoch uvediete rovnaké umiestnenie pre kolekcie fotiek a databázy. Odporúčame vám predtým databázu zálohovať.</p><p>Nové umiestnenie pre súbory s konfiguráciou je %1 (predtým %2). Existujú nahlásené nevyriešené problémy pri použití pôvodných súborov s konfiguráciou. Preto vám takúto možnosť nepodporúčame, iba na vlastné riziko.</p></qt>

en: Ref. images
sk: Ref. obrázky

en: Ref. dates
sk: Ref. dátumy

en: Ref. albums
sk: Ref. albumy

en: Items
sk: Položky

en: Avg. similarity
sk: Priem. podobnosť

en: This shows all found duplicate items.
sk: Tu môžete vidieť všetky nájdené duplicitné položky.

[ctx: @action]
en: Update fingerprints
sk: Aktualizovať odtlačky

[ctx: @info]
en: Use this button to update all image fingerprints.
sk: Týmto tlačidlom aktualizujete odtlačky všetkých obrázkov.

[ctx: @action]
en: Find duplicates
sk: Nájsť duplicity

[ctx: @info]
en: Use this button to scan the selected albums for duplicate items.
sk: Použite toto tlačidlo na prehľadanie vybraných albumov a nájdenie duplicitných položiek.

[ctx: @label]
en: Search in:
sk: Prehľadať:

[ctx: @label]
en: Similarity range:
sk: Rozsah podobnosti:

[ctx: @label]
en: Restriction:
sk: Obmedzenie:

[ctx: @label:listbox similarity restriction]
en: None
sk: Žiadne

[ctx: @label:listbox similarity restriction]
en: Restrict to reference album
sk: Obmedziť na referenčný album

[ctx: @label:listbox similarity restriction]
en: Exclude reference album
sk: Vynechať referenčný album

[ctx: @label]
en: Restrict to:
sk: Obmedziť na:

[ctx: @label:listbox similarity album tag relation]
en: Only selected tab
sk: Iba vybraná karta

[ctx: @label:listbox similarity album tag relation]
en: One of
sk: Jedna z

[ctx: @label:listbox similarity album tag relation]
en: Both
sk: Obe

[ctx: @label:listbox similarity album tag relation]
en: Albums but not tags
sk: Albumy, ale nie štítky

[ctx: @label:listbox similarity album tag relation]
en: Tags but not albums
sk: Štítky, ale nie albumy

[ctx: @label:listbox similarity reference selection method]
en: Older or Larger
sk: Staršie alebo väčšie

[ctx: @action]
en: Remove Duplicates
sk: Odstrániť duplicity

[ctx: Find Duplicates Tab]
en: Duplicates
sk: Duplicity

[ctx: Similar Image Tab]
en: Image
sk: Obrázok

[ctx: Sketch Search Tab]
en: Sketch
sk: Skica

en: Image fingerprints have not yet been generated for your collection. The Similarity Search Tools will not be operational without pre-generated fingerprints. Please generate the fingerprints first.
sk: Odtlačky obrázkov pre vašu kolekciu ešte neboli vytvorené. Hľadanie na základe podobnosti sa nebude dať použiť, kým odtlačky nevytvoríte. Prosím, vygenerujte ich v ďalšom kroku.

en: <p>Drag & drop an image here<br/>to perform similar<br/>items search.</p><p>You can also use the context menu<br/> when browsing through your images.</p>
sk: <p>Sem presuňte obrázok,<br/>podľa ktorého sa budú<br/>vyhľadávať podobné položky.</p><p>Pri prezeraní vašich fotografií<br/> môžete použiť kontextovú ponuku.</p>

en: <b>File</b>:
sk: <b>Súbor</b>:

en: <b>Folder</b>:
sk: <b>Priečinok</b>:

[ctx: @label]
en: Search in albums:
sk: Hľadať v albumoch:

en: Similarity range:
sk: Rozsah podobnosti:

en: Save current similar image search to a new virtual Album
sk: Uložiť toto hľadanie podobných obrázkov ako nový virtuálny album

en: If you press this button, the current similar image search will be saved to a new search virtual album using name set on the left side.
sk: Ak stlačíte toto tlačidlo, aktuálne vyhľadávanie podobných obrázkov sa uloží do nového virtuálneho vyhľadávacieho albumu pod názvom zadaným vľavo.

en: Set here the brush color used to draw sketch.
sk: Tu nastavíte farbu štetca, ktorý sa používa pri kreslení skíc.

en: Undo last draw on sketch
sk: Vrátiť posledné kreslenie na skici

en: Use this button to undo last drawing action on sketch.
sk: Týmto tlačidlom vrátite poslednú operáciu kreslenia na skici.

en: Redo last draw on sketch
sk: Opakovať posledné kreslenie na skici

en: Use this button to redo last drawing action on sketch.
sk: Týmto tlačidlom zopakujete poslednú operáciu kreslenia na skici.

en: Pen:
sk: Pero:

en: Set here the brush size in pixels used to draw sketch.
sk: Tu môžete nastaviť v bodoch šírku štetca, ktorý sa používa pri kreslení skíc.

en: Set here the number of items to find using sketch.
sk: Tu nastavte počet položiek, ktoré sa majú nájsť na základe skice.

en: Clear sketch
sk: Vyčistiť skicu

en: Use this button to clear sketch contents.
sk: Týmto tlačidlom vymažete obsah skice.

en: Save current sketch search to a new virtual Album
sk: Uložiť toto hľadanie podľa skice ako nový virtuálny album

en: If you press this button, the current sketch fuzzy search will be saved to a new search virtual album using the name set on the left side.
sk: Ak stlačíte toto tlačidlo, aktuálne fuzzy vyhľadávanie podobných obrázkov pomocou skice sa uloží do nového virtuálneho vyhľadávacieho albumu pod názvom zadaným vľavo.

en: You simply draw here a rough sketch of what you want to find and digiKam will displays the best matches in thumbnail view.
sk: Sem nakreslite hrubý náčrt toho, čo sa na obrázku má nachádzať a digiKam zobrazí najpodobnejšie obrázky vo forme náhľadov.

en: Draw a sketch here
    to perform a
    Fuzzy search
sk: Sem nakreslite skicu,
    podľa ktorej sa vykoná
    fuzzy hľadanie.

en: Roadmap
sk: Cestovná mapa

en: Satellite
sk: Satelit

en: Terrain
sk: Terén

en: Show Map Type Control
sk: Zobraziť ovládač typu mapy

en: Show Navigation Control
sk: Zobraziť ovládač navigácie

en: Show Scale Control
sk: Zobraziť ovládač mierky

en: Google Maps
sk: Google mapy

en: Float items
sk: Plávajúce položky

en: Marble Virtual Globe
sk: Marble - virtuálny glóbus

en: Atlas map
sk: Mapa atlasu

[ctx: Spherical projection]
en: Spherical
sk: Sférické

en: Mercator
sk: Mercatorove

en: Equirectangular
sk: Ekvirektangulárne

en: Show compass
sk: Zobraziť kompas

en: Show scale bar
sk: Zobraziť grafickú mierku

en: Show navigation
sk: Zobraziť navigáciu

en: Show overview map
sk: Zobraziť orientačnú mapu

en: Other Marble Themes
sk: Ďalšie motívy Marble

en: Projection
sk: Zobrazenie

en: Bookmark title
sk: Názov záložky

en: Bookmark comment
sk: Komentár záložky

en: &Remove
sk: &Odstrániť

en: Add Folder
sk: Pridať priečinok

en: New Folder
sk: Nový priečinok

[ctx: @info]
en: Do you want to remove "%1" from your Bookmarks collection?
sk: Želáte si odstrániť "%1" z kolekcie záložiek?

[ctx: @title: bookmark header]
en: Title
sk: Názov

[ctx: @title: bookmark header]
en: Comment
sk: Komentár

en: Error when loading bookmarks on line %1, column %2:
    %3
sk: Chyba pri čítaní záložiek na riadku %1, stĺpec %2:
    %3

en: Imported %1
sk: %1 importované

en: Edit Bookmarks
sk: Upraviť záložky

en: Add Bookmark...
sk: Pridať záložku...

en: Warning: Sidecar settings
sk: Upozornenie - Nastavenie pomocných súborov

en: You have enabled writing to sidecar files for metadata storage in the host application, but not for reading. This means that any metadata stored in the sidecar files will be overwritten here.
    Please enable reading of sidecar files in the host application or continue at your own risk.
sk: Povolili ste zápis do pomocných súborov (sidecar) na ukladanie metadát v hostiteľskej aplikácii, ale nie ich čítanie. To znamená, že akékoľvek metadáta uložené v týchto súboroch budú prepísané.
    Prosím, povoľte čítanie pomocných súborov v hostiteľskej aplikácii alebo pokračujte na vlastné riziko.

en: Load GPX files...
sk: Načítať súbory GPX...

en: Show tracks on Map
sk: Zobraziť trasy na mape

en: Set this option to show tracks on the Map
sk: Použite túto voľbu na zobrazenie trás na mape

en: Camera time zone:
sk: Časové pásmo fotoaparátu:

en: <p>Sets the time zone the camera was set to during photo shooting, so that the time stamps of the images can be converted to GMT to match the GPS time reference.</p><p>Note: positive offsets count eastwards from zero longitude (GMT), they are 'ahead of time'.</p>
sk: <p>Nastaví časové pásmo, na ktorú bol pri fotografovaní nastavený fotoaparát, takže časové údaje obrázkov môžu byť prevedené do GMT, aby sa zhodovali s časovým posunom GPS.</p><p>Poznámka: kladný posun znamená východne od nultého poludníka (GMT), kde sú 's časom vpred'.</p>

en: Offset of pictures (hh:mm:ss):
sk: Posun obrázkov (hh:mm:ss):

en: Interpolate
sk: Interpolovať

en: Sets the maximum time difference to interpolate GPX file points to image time data. If the time difference exceeds this setting, no match will be attempted.
sk: Nastavuje maximálny rozdiel pre interpoláciu medzi bodmi súboru GPX a časovými údajmi obrázka. Ak rozdiel presiahne túto hodnotu, nebude zhoda uznaná.

en: Sets the maximum time difference from a GPS track point to the image time to be matched. If the time difference exceeds this setting, no match will be attempted.
sk: Nastavuje maximálny časový rozdiel medzi sledovaným bodom GPS a zodpovedajúcim časom obrázka. Ak rozdiel presiahne túto hodnotu, nebude zhoda uznaná.

en: Correlate
sk: Korelovať

en: All images have been correlated. You can now check their position on the map.
sk: Všetky obrázky boli korelované. Teraz môžete skontrolovať ich umiestnenie na mape.

[ctx: @title: track list header]
en: Color
sk: Farba

[ctx: @title: track list header]
en: Filename
sk: Názov súboru

[ctx: @title: track list header]
en: #points
sk: Počet bodov

en: Not available
sk: Nedostupné

en: Modified
sk: Zmenené

en: Date and time
sk: Dátum a čas

en: Failed to open file.
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor.

en: Failed to add GPS info to image.
sk: Ukladanie GPS informácií do obrázka skončilo s chybou.

en: Failed to remove GPS info from image
sk: Odstraňovanie GPS informácií z obrázka skončilo s chybou.

en: Paste coordinates
sk: Vložiť súradnice

en: Paste coordinates swapped
sk: Vložiť prehodené súradnice

en: Remove coordinates
sk: Odstrániť súradnice

en: Remove altitude
sk: Odstrániť nadm. výšku

en: Remove uncertainty
sk: Odstrániť neurčitosť

en: Remove speed
sk: Odstrániť rýchlosť

en: Look up missing altitude values
sk: Vyhľadať chýbajúce hodnoty nadmorskej výšky

en: Found more than one point on the clipboard - can only assign one point at a time.
sk: V schránke sa nachádza viacero bodov - nie je možné priradiť naraz viac ako jeden bod.

en: Could not find any coordinates on the clipboard.
sk: V schránke sa nenachádzajú žiadne súradnice.

en: {Country}
sk: {Krajina}

[ctx: Part of a country]
en: {State}
sk: {Štát}

en: {County}
sk: {Okres}

en: {City}
sk: {Mesto}

en: {Town}
sk: {Mestečko}

en: {Village}
sk: {Dedina}

en: {Hamlet}
sk: {Osada}

en: {Street}
sk: {Ulica}

en: {House number}
sk: {Číslo domu}

en: {Place}
sk: {Miesto}

en: Add country tag
sk: Pridať štítok krajiny

en: Add state tag
sk: Pridať štítok štátu

en: Add city tag
sk: Pridať štítok mesta

en: Add street
sk: Pridať ulicu

en: Add place
sk: Pridať miesto

en: Add new tag
sk: Pridať nový tag

en: Remove selected tag
sk: Odstrániť vybranú značku

en: Add all address elements
sk: Pridať všetky časti adresy

en: Select language:
sk: Vyberte jazyk:

en: Select service:
sk: Vyberte službu:

en: Geonames.org place name (non-US)
sk: Názov miesta geonames.org (mimo USA)

en: Geonames.org full address (US only)
sk: Plná adresa geonames.org (iba USA)

en: Less options
sk: Menej možností

en: Image tags are changed.
sk: Upravili ste štítky obrázka.

en: Select a name for the new tag:
sk: Vyberte názov nového štítku:

en: Could not open: %1
sk: Nemôžem otvoriť: %1

en: File is empty.
sk: Súbor je prázdny.

en: Map settings
sk: Nastavenie mapy

en: Zoom in
sk: Priblížiť

en: Zoom out
sk: Oddialiť

en: Switch between markers and thumbnails.
sk: Prepnúť medzi označníkmi a náhľadmi.

en: Preview single items
sk: Náhľad jednoduchých položiek

en: Preview grouped items
sk: Náhľad zoskupených položiek

en: Show numbers
sk: Zobraziť čísla

en: Increase the thumbnail size on the map
sk: Zväčšiť veľkosť náhľadu na mape

en: Decrease the thumbnail size on the map
sk: Zmenšiť veľkosť náhľadu na mape

en: Remove the current region selection
sk: Odstrániť výber aktuálnej oblasti

en: Select images by drawing a rectangle
sk: Vybrať obrázky nakreslením obdĺžnika

en: Pan mode
sk: Režim posúvania

en: Zoom into a group
sk: Priblížiť na skupinu

en: Create a region selection from a thumbnail
sk: Vytvorte výber oblasti z náhľadu

en: Filter images
sk: Filtrovať obrázky

en: Remove the current filter
sk: Odstrániť aktuálny filter

en: Select images
sk: Vybrať obrázky

en: Lock the map position
sk: Zamknúť polohu mapy

en: Sorting
sk: Triedenie

en: Search by area:
sk: Hľadať v oblasti:

en: Show Non-Geolocated Items
sk: Zobraziť položky bez geolokácie

en: Search name already exists.
    Please enter a new name:
sk: Už existuje vyhľadávanie rovnakého mena.
    Prosím zadajte iný názov:

en: Edit
sk: Upraviť

[ctx: @title: menu entry to undo unknown previous action]
en: Unknown
sk: Neznáme

en: Do not know
sk: Neviem

en: Take the safest and most appropriate action
sk: Spustiť najbezpečnejšiu a najvhodnejšiu operáciu

en: Color Profile Mismatch
sk: Nezhoda v profile farieb

en: <p>This image has <b>no information about the color space</b><br/>that was used when creating the image. <br/>How do you want to proceed?</p>
sk: <p>Tento obrázok neobsahuje <b>informácie o farebnom priestore</b><br/>, ktorý bol použitý pri jeho vytváraní. <br/>Ako si želáte pokračovať?</p>

en: <p>The color information of this image is uncalibrated.<br/>How do you want to proceed?</p>
sk: <p>Informácie o farbách tohto obrázka nie su kalibrované<br/>Ako si želáte pokračovať?</p>

en: Working Color Space:
sk: Priestor farieb pracovného prostredia:

en: Original Colors:
sk: Pôvodné farby:

en: Keep the embedded profile, do not convert
sk: Ponechať vložený profil, nekonvertovať

en: Convert to working color space
sk: Konvertovať do priestoru farieb pracovného prostredia

en: Ignore embedded profile, assign this profile:
sk: Ignorovať vložený profil a priradiť tento:

en: and then convert to working space
sk: a konvertovať do pracovného prostredia

en: No Profile Available
sk: Nie je dostupný žiaden profil

en: Assign profile and convert to working color space
sk: Priradiť profil a konvertovať do priestoru farieb pracovného prostredia

en: Leave the file untagged, do not color manage
sk: Ponechať súbor bez štítkov, neupravovať farby

en: Which color space shall be used to interpret the colors of this image?
sk: Aký farebný priestor bude použitý na interpretovanie farieb tohto obrázka?

en: This profile:
sk: Tento profil:

en: Please select the input color profile of the device (camera) used to create this image:
sk: Prosím, vyberte vstupní profil farieb zariadenia (fotoaparátu) použitý pri vytváraní tohto obrázka:

en: <b>No Profile</b>
sk: <b>Žiadny profil</b>

en: Enable soft-proofing color managed view
sk: Zapnúť soft-proofing so správou farieb

en: Soft Proofing Off
sk: Soft-proofing so správou farieb vypnutý

en: Disable soft-proofing color managed view
sk: Vypnúť soft-proofing so správou barev

en: Rendering intent:
sk: Vykresľovací zámer:

en: Highlight out-of-gamut colors
sk: Zvýrazniť farby mimo gamutu

en: Highlighting color:
sk: Farba zvýraznenia:

[ctx: @title:window]
en: Save?
sk: Uložiť?

[ctx: @action:button]
en: Save Changes
sk: Uložiť zmeny

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the current changes. Note: The original image will never be overwritten.
sk: Uložiť aktuálne zmeny. Poznámka: Pôvodný obrázok nebude v žiadnom prípade prepísaný.

[ctx: @action:button]
en: Save Changes as a New Version
sk: Uložiť zmeny ako novú verziu

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the current changes as a new version. The loaded file will remain unchanged, a new file will be created.
sk: Uložiť aktuálne úpravy do novej verzie súboru. Načítaný súbor bude zachovaný bez zmien a bude vytvorený nový súbor.

[ctx: @action:button]
en: Discard Changes
sk: Zahodiť zmeny

[ctx: @info:tooltip]
en: Discard the changes applied to the image during this editing session.
sk: Zahodí zmeny snímky vykonané počas posledného otvorenia v editore.

[ctx: @label]
en: The current image has been changed.
    Do you wish to save your changes?
sk: Aktuálny obrázok bol zmenený.
    Chcete zmeny uložiť?

en: Tools
sk: Nástroje

en: About this tool...
sk: O tomto nástroji...

en: Guide:
sk: Vodidlo:

en: Defaults
sk: Predvolené

en: Reset all settings to their default values.
sk: Obnoviť vetky nastavenia na predvolené hodnoty.

[ctx: @action: load previously saved filter settings]
en: Load...
sk: Načítať...

en: Load all parameters from settings text file.
sk: Načítať všetky parametre z textového súboru.

[ctx: @action: save current filter settings]
en: Save As...
sk: Uložiť ako...

en: Save all parameters to settings text file.
sk: Uložiť všetky parametre filtra do textového súboru s nastaveniami.

[ctx: @action: try current filter settings]
en: Try
sk: Skúsiť

en: Try all settings.
sk: Skúsiť všetky nastavenia.

[ctx: @action; go to first item]
en: &First
sk: &Prvý

[ctx: @action; go to last item]
en: &Last
sk: P&osledný

[ctx: @action]
en: Open Original
sk: Otvoriť originál

[ctx: @action Save changes to current version]
en: Save Changes
sk: Uložiť zmeny

[ctx: @action Save changes to a newly created version]
en: Save As New Version
sk: Uložiť ako novú verziu

[ctx: @action Save changes to a newly created version, specifying the filename and format]
en: Save New Version As...
sk: Uložiť novú verziu ako...

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the current modifications to a new version of the file, specifying the filename and format
sk: Uložiť úpravy do novej verze súboru so zadaním názvu a formátu súboru.

[ctx: @action Save As New Version...Save in format...]
en: Save in Format
sk: Uložiť vo formáte

[ctx: @action]
en: Export
sk: Exportovať

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the file in a folder outside your collection
sk: Uložiť súbor do priečinka umiestneného mimo vašej kolekcie

[ctx: @action]
en: Discard Changes
sk: Zahodiť zmeny

[ctx: @info:tooltip]
en: Discard all current changes to this file
sk: Zahodiť všetky vykonané zmeny v tomto súbore

[ctx: @action]
en: Open With Default Application
sk: Otvoriť v predvolenom programe

[ctx: @info]
en: Open the item with default assigned application.
sk: Otvorí položku v predvolenom programe.

[ctx: @action]
en: Undo
sk: Vrátiť späť

[ctx: @action]
en: Redo
sk: Opakovať vrátené

[ctx: @action: create a selection containing the full image]
en: Select All
sk: Vybrať všetko

[ctx: @action]
en: Select None
sk: Zrušiť výber

[ctx: @action]
en: Zoom to 100%
sk: Pôvodná veľkosť

[ctx: @action]
en: Fit to &Window
sk: Prispôsobiť veľkosti &okna

[ctx: @action]
en: Fit to &Selection
sk: Pri&spôsobiť výberu

[ctx: @info]
en: This option can be used to zoom the image to the current selection area.
sk: Túto voľbu môžete použiť na zmenu mierky obrázka na aktuálnu oblasť výberu.

[ctx: @action]
en: Under-Exposure Indicator
sk: Indikátor podexponovania

[ctx: @action]
en: Over-Exposure Indicator
sk: Indikátor preexponovania

[ctx: @action]
en: Color-Managed View
sk: Pohľad so správou farieb

[ctx: @action]
en: Crop to Selection
sk: Orezať podľa výberu

[ctx: @info]
en: This option can be used to crop the image. Select a region of the image to enable this action.
sk: Túto voľbu môžete použiť pre orezanie obrázka. Vyberte oblasť obrázka pre túto činnosť.

[ctx: @action]
en: Flip Horizontally
sk: Prevrátiť vodorovne

[ctx: @action]
en: Flip Vertically
sk: Prevrátiť zvisle

[ctx: @action]
en: Rotate Left
sk: Otočiť doľava

[ctx: @action]
en: Rotate Right
sk: Otočiť doprava

[ctx: @action]
en: Previous Image
sk: Predchádzajúci obrázok

[ctx: @label]
en: No selection
sk: Žiadny výber

[ctx: @info]
en: Information about image size
sk: Informácie o veľkosti obrázka

[ctx: @info]
en: About to overwrite file "%1"
    Are you sure?
sk: Chystáte sa prepísať súbor „%1“.
    Ste si istý?

[ctx: @info]
en: No selection
sk: Žiadny výber

[ctx: @label]
en: Loading:
sk: Načítava sa:

[ctx: @label: saving progress on status bar]
en: Saving:
sk: Ukladá sa:

[ctx: @info]
en: Failed to save file
    "%1"
    to
    "%2".
sk: Nepodarilo sa uložiť súbor
    „%1“
    do
    „%2“.

[ctx: @info]
en: Could not open a temporary file in the folder "%1": %2 (%3)
sk: Nebolo možné otvoriť dočasný súbor v priečinku „%1“: %2 (%3)

[ctx: @info]
en: Cannot Save: Found file path "%1" is invalid.
sk: Nedá sa uložiť: Nájdená cesta k súboru "%1" je neplatná.

[ctx: @info]
en: Cannot save file "%1" to the suggested version file name "%2"
sk: Nedá sa uložiť súbor "%1" do navrhnutého súboru verzie "%2"

[ctx: @info]
en: You do not have write permissions for the file named "%1". Are you sure you want to overwrite it?
sk: Nemáte povolenie na zápis súboru s názvom „%1“. Ste si istý, že ho chcete prepísať?

[ctx: @info]
en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
sk: Súbor s názvom „%1“ už existuje. Ste si istý, že ho chcete prepísať?

[ctx: @info]
en: Failed to overwrite original file
sk: Chyba pri prepisovaní pôvodného obrázka

[ctx: @info]
en: Color-Managed View is enabled.
sk: Pohľad so správou farieb je zapnutý.

[ctx: @info]
en: Color-Managed View is disabled.
sk: Pohľad so správou farieb je vypnutý.

[ctx: @info]
en: Color Management is not configured, so the Color-Managed View is not available.
sk: Správa farieb nie je nastavená, preto nie je pohľad so správou farieb dostupný.

[ctx: @info]
en: Under-Exposure indicator is enabled
sk: Indikátor podexponovania je zapnutý

[ctx: @info]
en: Under-Exposure indicator is disabled
sk: Indikátor preexponovania je vypnutý

[ctx: @info]
en: Over-Exposure indicator is enabled
sk: Indikátor preexponovania je zapnutý

[ctx: @info]
en: Over-Exposure indicator is disabled
sk: Indikátor preexponovania je vypnutý

[ctx: @title Image Transform]
en: Transform
sk: Transformovať

[ctx: @title Image Decorate]
en: Decorate
sk: Ozdobiť

[ctx: @title Image Effect]
en: Effects
sk: Efekty

[ctx: @title Image Colors]
en: Colors
sk: Farby

[ctx: @title Image Enhance]
en: Enhance
sk: Vylepšiť

[ctx: @action]
en: Open With
sk: Otvoriť pomocou

[ctx: @action: open with other application]
en: Other...
sk: Iné...

[ctx: @action: open with desktop application]
en: Open With...
sk: Otvoriť pomocou...

en: Image Editor - %1
sk: Editor obrázkov - %1

en: Image Editor
sk: Editor obrázkov

[ctx: @title: unknown image dimension]
en: Unknown
sk: Neznáme

en: %1x%2 (%3Mpx)
sk: %1x%2 (%3 Mpx)

en: There is no image to show in the current album.
    The image editor will be closed.
sk: V aktuálnom albume nie sú obrázky.
    Editor obrázkov bude ukončený.

[ctx: @action Finish editing, close editor, back to main window]
en: Close Editor
sk: Zatvoriť editor

en: Delete File Permanently
sk: Natrvalo zmazať súbor

en: Delete Permanently without Confirmation
sk: Trvale vymazať bez potvrdzovania

en: Move to Trash without Confirmation
sk: Presunúť do koša bez potvrdzovania

en: Edit Titles
sk: Upraviť názvy

en: Edit Comments
sk: Upraviť komentáre

en: Show Assigned Tags
sk: Zobraziť priradené štítky

en: Assign Tag
sk: Priradiť štítok

en: Remove Tag
sk: Odstrániť štítok

en: Assign Labels
sk: Priradiť menovky

[ctx: Preview image (before filter has been applied)]
en: Before
sk: Pred

[ctx: Preview image (after filter has been applied)]
en: After
sk: Po

en: Before
sk: Pred

en: After
sk: Po

en: <p>Here you can see the original clip image which will be used for the preview computation.</p><p>Click and drag the mouse cursor in the image to change the clip focus.</p>
sk: <p>Tu môžete vidieť pôvodný výrez obrázka, ktorý sa použije na výpočet náhľadu.</p><p>Kliknite a ťahajte kurzor myši po obrázku pre zmenu hľadáčika výrezu.</p>

en: If this option is enabled, the original image will be shown.
sk: Ak je táto voľba zapnutá, zobrazí sa pôvodný obrázok.

en: Preview original image
sk: Náhľad pôvodného obrázka

en: If this option is enabled, the preview area will split vertically. A contiguous area of the image will be shown, with one half from the original image, the other half from the target image.
sk: Ak zapnete túto voľbu, oblasť s náhľadom bude zvisle rozdelená tak, že na jednej polovici sa zobrazí časť z pôvodného obrázka a na druhej časť z cieľového.

en: If this option is enabled, the preview area will split horizontally. A contiguous area of the image will be shown, with one half from the original image, the other half from the target image.
sk: Ak zapnete túto voľbu, oblasť s náhľadom bude vodorovne rozdelená tak, že na jednej polovici sa zobrazí časť z pôvodného obrázka a na druhej časť z cieľového.

en: If this option is enabled, the preview area will split vertically. The same part of the original and the target image will be shown side by side.
sk: Ak zapnete túto voľbu, oblasť s náhľadom sa zvisle predelí a vedľa seba sa zobrazí rovnaká časť z pôvodného a z cieľového obrázka.

en: If this option is enabled, the preview area will split horizontally. The same part of the original and the target image will be shown side by side.
sk: Ak zapnete túto voľbu, oblasť s náhľadom sa vodorovne rozdelí a vedľa seba sa zobrazí rovnaká časť z pôvodného a z cieľového obrázka.

en: Preview horizontal split with same image region
sk: Náhľad vodorovného rozdelenia s rovnakou oblasťou obrázka

en: If this option is enabled, the target image will be shown.
sk: Ak je táto voľba zapnutá, zobrazí sa cieľový obrázok.

en: If this option is enabled, the original image will be shown when the mouse is over image area; otherwise, the target image will be shown.
sk: Ak zapnete túto voľbu, pôvodný obrázok sa zobrazí ak na ňom bude kurzor myši, inak sa zobrazí cieľový obrázok.

[ctx: @action Select image editor preview mode]
en: Preview Mode
sk: Režim náhľadu

en: Connecting to camera...
sk: Prebieha pripájanie k fotoaparátu...

en: Connection established.
sk: Pripojenie nadviazané.

en: Connection failed.
sk: Pripojenie zlyhalo.

en: Failed to get preview from camera
sk: Chyba pri získavaní náhľadu z fotoaparátu

en: Failed to download <filename>%1</filename>
sk: Zlyhalo stiahnutie <filename>%1</filename>

en: Failed to delete <filename>%1</filename>
sk: Zlyhalo vymazanie <filename>%1</filename>

[ctx: @info: gphoto backend feature]
en: yes
sk: áno

[ctx: @info: gphoto backend feature]
en: no
sk: nie

[ctx: @info: ums backend feature]
en: yes
sk: áno

[ctx: @info: ums backend feature]
en: no
sk: nie

[ctx: @title:window %1: name of the camera]
en: %1 - Select Camera Folder
sk: %1 - Vyberte priečinok fotoaparátu

[ctx: @title:window]
en: Device Information
sk: Informácie o zariadení

[ctx: @title]
en: Device Summary
sk: Zhrnutie zariadenia

[ctx: @title]
en: Device Manual
sk: Príručka zariadenia

[ctx: @title]
en: About Driver
sk: O ovládači

[ctx: @title]
en: Thumb
sk: Náhľad

[ctx: @title:window %1: name of the camera]
en: Capture from %1
sk: Zachytiť z %1

[ctx: @action:button]
en: Capture
sk: Zachytiť

en: Unknown Format
sk: Neznámy formát

[ctx: @info:tooltip]
en: This item has already been downloaded
sk: Táto položka už bola stiahnutá

[ctx: @info]
en: Set how digiKam will rename files as they are downloaded.
sk: Nastavte ako má digiKam premenovávať súbory obrázkov pri sťahovaní.

[ctx: @item]
en: File Renaming Options
sk: Možnosti premenovania súborov

[ctx: @item]
en: Auto-creation of Albums
sk: Automatická tvorba albumov

[ctx: @item]
en: On the Fly Operations (JPEG only)
sk: Bezstratové operácie (iba JPEG)

[ctx: @item]
en: DNG Convert Options
sk: Možnosti DNG konverzie

[ctx: @item]
en: Scripting
sk: Skriptovanie

[ctx: @title]
en: Settings
sk: Nastavenia

[ctx: @action Cancel process]
en: Cancel
sk: Zrušiť

[ctx: @action Information about camera]
en: Information
sk: Informácie

[ctx: @action Capture photo from camera]
en: Capture
sk: Zachytiť

[ctx: @action:inmenu]
en: Select All
sk: Vybrať všetko

[ctx: @action:inmenu]
en: Select None
sk: Zrušiť výber

[ctx: @action:inmenu]
en: Invert Selection
sk: Invertovať výber

[ctx: @action:inmenu]
en: Select New Items
sk: Vybrať nové položky

[ctx: @action:inmenu]
en: Select Locked Items
sk: Vybrať zamknuté položky

[ctx: @title:menu]
en: Download
sk: Stiahnuť

[ctx: @action]
en: Download New
sk: Stiahnuť nové

[ctx: @action]
en: Download Selected
sk: Stiahnuť vybrané

[ctx: @action]
en: Download All
sk: Stiahnuť všetky

[ctx: @action]
en: Download && Delete New
sk: Stiahnuť a odstrániť nové

[ctx: @action]
en: Download && Delete Selected
sk: Stiahnuť a odstrániť vybrané

[ctx: @action]
en: Download && Delete All
sk: Stiahnuť a odstrániť všetky

[ctx: @action]
en: Upload...
sk: Nahrať...

[ctx: @action]
en: Toggle Lock
sk: Prepnúť zámok

[ctx: @action]
en: Mark as downloaded
sk: Označiť ako stiahnuté

[ctx: @title:menu]
en: Delete
sk: Odstrániť

[ctx: @action:inmenu delete item]
en: Delete Selected
sk: Odstrániť vybrané

[ctx: @action:inmenu delete item]
en: Delete All
sk: Odstrániť všetko

[ctx: @action:inmenu delete item]
en: Delete New
sk: Odstrániť nové

[ctx: @title:group]
en: Views
sk: Pohľady

[ctx: @action Go to thumbnails (icon) view]
en: Thumbnails
sk: Miniatúry

[ctx: @action View the selected image]
en: Preview Item
sk: Náhľad položky

[ctx: @action Switch to map view]
en: Map
sk: Mapa

[ctx: @title:menu]
en: &Sort Items
sk: &Triediť položky

[ctx: @info:whatsthis]
en: The value by which the items are sorted in the thumbnail view
sk: Hodnota, podľa ktorej sú položky v pohľade s náhľadmi zoradené

[ctx: @item:inmenu Sort by]
en: By Name
sk: Podľa mena

[ctx: @item:inmenu Sort by]
en: By Path
sk: Podľa umiestnenia

[ctx: @item:inmenu Sort by]
en: By Date
sk: Podľa dátumu

[ctx: @item:inmenu Sort by]
en: By Size
sk: Podľa veľkosti

[ctx: @item:inmenu Sort by]
en: By Rating
sk: Podľa hodnotenia

[ctx: @item:inmenu Sort by]
en: By Download State
sk: Podľa stavu stiahnutia

[ctx: @action]
en: Item Sorting &Order
sk: &Smer triedenia položiek

[ctx: @info:whatsthis]
en: Defines whether items are sorted in ascending or descending manner.
sk: Určuje, či sú položky zoradené vzostupne alebo zostupne.

[ctx: @item:inmenu Sorting Order]
en: Ascending
sk: Vzostupne

[ctx: @item:inmenu Sorting Order]
en: Descending
sk: Zostupne

[ctx: @title:menu]
en: &Group Items
sk: &Zoskupiť položky

[ctx: @info:whatsthis]
en: The categories in which the items in the thumbnail view are displayed
sk: Kategórie, v ktorých sú zobrazené položky v zobrazení s náhľadmi.

[ctx: @item:inmenu Group Items]
en: Flat List
sk: Plochý zoznam

[ctx: @item:inmenu Group Items]
en: By Folder
sk: Podľa priečinka

[ctx: @item:inmenu Group Items]
en: By Format
sk: Podľa formátu

[ctx: @item:inmenu Group Items]
en: By Date
sk: Podľa dátumu

[ctx: @action:inmenu]
en: Fit to &Window
sk: Prispôsobiť veľkosti &okna

[ctx: @action:inmenu]
en: Zoom to 100%
sk: Pôvodná veľkosť

[ctx: @option:check]
en: Show History
sk: Zobraziť históriu

[ctx: @option:check]
en: Show Thumbbar
sk: Zobraziť panel náhľadov

[ctx: @action Connection failed, try again?]
en: Retry
sk: Skúsiť znovu

[ctx: @action]
en: Exit Preview Mode
sk: Ukončiť režim náhľadu

[ctx: @action]
en: Next Image
sk: Ďalší obrázok

[ctx: @action Go to first image]
en: First Image
sk: Prvý obrázok

[ctx: @action Go to last image]
en: Last Image
sk: Posledný obrázok

[ctx: @info:status]
en: Canceling current operation, please wait...
sk: Stornuje sa aktuálna operácia, čakajte prosím...

[ctx: @info]
en: Do you want to close the dialog and cancel the current operation?
sk: Chcete zatvoriť dialóg a zrušiť sa aktuálnu operáciu?

[ctx: @info:status]
en: Disconnecting from camera, please wait...
sk: Prebieha odpojenie od fotoaparátu, čakajte prosím...

[ctx: @info:status busy state]
en: Ready
sk: Pripravený

[ctx: @title:window]
en: Select Image to Upload
sk: Zvoľte obrázok, ktorý sa má nahrať

[ctx: @info]
en: There is not enough free space on the Camera Medium to upload pictures.
    
    Space require: %1
    Available free space: %2
sk: Nedostatok miesta na fotoaparáte, ktorý ste vybrali na nahranie obrázkov.
    
    Požadované miesto: %1
    Dostupné voľné miesto: %2

[ctx: @info]
en: Your custom target album date format is not valid. Please check your settings...
sk: Používateľský formát dátumu vášho cieľového albumu je neplatný. Skontrolujte, prosím, nastavenia...

[ctx: @info]
en: Collection which host your default target album set to process download from camera device is not available. Please select another one from camera configuration dialog.
sk: Kolekcia, obsahujúca váš predvolený cieľový album nastavený ako cieľ pri sťahovaní obrázkov z fotoaparátu, nie je dostupná. Prosím, vyberte inú zbierku v okne s nastaveniami fotoaparátu.

[ctx: @info]
en: Your default target album set to process download from camera device is not available. Please select another one from camera configuration dialog.
sk: Váš predvolený cieľový album, nastavený ako cieľ pri sťahovaní obrázkov z fotoaparátu, nie je dostupný. Prosím, vyberte iný album v okne s nastaveniami fotoaparátu.

[ctx: @info]
en: Please select the destination album from the digiKam library to import the camera pictures into.
sk: Prosím, vyberte cieľový album z knižnice digiKam, kam sa importujú obrázky z fotoaparátu.

[ctx: @info]
en: The items listed below are locked by camera (read-only). These items will not be deleted. If you really want to delete these items, please unlock them and try again.
sk: Dolu zobrazené položky fotoaparát zamkol (sú len na čítanie). Tieto položky nebudú zmazané. Ak ich naozaj chcete zmazať, prosím odomknite ich a skúste to znova.

[ctx: @info]
en: About to delete this image.
    Deleted file is unrecoverable.
    Are you sure? | About to delete these %1 images.
    Deleted files are unrecoverable.
    Are you sure?
sk[0]: Chystáte sa odstrániť tento obrázok.
    Odstránený súbor sa nedá obnoviť.
    Chcete pokračovať?
sk[1]: Chystáte sa odstrániť %1 obrázky.
    Odstránené súbory sa nedajú obnoviť.
    Chcete pokračovať?
sk[2]: Chystáte sa odstrániť %1 obrázkov.
    Odstránené súbory sa nedajú obnoviť.
    Chcete pokračovať?

[ctx: @title: confirm delete items dialog]
en: Warning
sk: Upozornenie

[ctx: @title:window]
en: Insufficient Disk Space
sk: Nedostatok miesta na disku

[ctx: @info:status]
en: %2/%1 item selected | %2/%1 items selected
sk[0]: zvolená %2/%1 položka
sk[1]: zvolené %2/%1 položky
sk[2]: zvolených %2/%1 položiek

[ctx: @info Popup notification]
en: Images download finished, you can now detach your camera while the images are auto-rotated
sk: Sťahovanie obrázkov bolo dokončené, môžete odpojiť váš fotoaparát, kým sú obrazky automaticky otáčané

note: i18n: ectx: Menu (Device)
en: &Device
sk: Zaria&denie

en: Camera Folders
sk: Priečinky fotoaparátu

[ctx: @action: go to previous image]
en: Back
sk: Späť

[ctx: @action: go to next image]
en: Forward
sk: Ďalej

[ctx: @option:check]
en: Write the document name to EXIF
sk: Zapísať názov dokumentu do EXIF

[ctx: @option:check]
en: Fix internal date && time
sk: Opraviť vnútorný dátum a čas

[ctx: @option:check]
en: Auto-rotate/flip image
sk: Automaticky otočiť/preklopiť obrázok

[ctx: @option:check]
en: Convert to lossless file format
sk: Skonvertovať do bezstratového formátu

[ctx: @label]
en: New image format:
sk: Nový formát obrázka:

[ctx: @info]
en: Set here all options to fix/transform JPEG files automatically as they are downloaded.
sk: Tu nastavte všetky voľby pre automatickú opravu/transformáciu JPEG súborov počas sťahovania.

[ctx: @info]
en: Enable this option to set date and time metadata tags to the right values if your camera does not set these tags correctly when pictures are taken. The values will be saved in the DateTimeDigitized and DateTimeCreated EXIF, XMP, and IPTC tags.
sk: Túto voľbu zapnite, ak chcete nastaviť dátum a čas na správne hodnoty, ak váš fotoaparát tieto hodnoty nenastavuje správne počas fotenia. Hodnoty sa uložia do polí DateTimeDigitized a DateTimeCreated EXIF a IPTC štítkov.

[ctx: @option:check]
en: Extension-based sub-albums
sk: Podalbumy podľa prípony súboru

[ctx: @option:check]
en: Date-based sub-albums
sk: Podalbumy podľa dátumu

[ctx: @label:listbox]
en: Date format:
sk: Formát dátumu:

[ctx: @item:inlistbox folder date format]
en: Full Text
sk: Plný text

[ctx: @item:inlistbox folder date format]
en: Local Settings
sk: Miestne nastavenia

[ctx: @item:inlistbox folder date format]
en: Custom
sk: Vlastné

[ctx: @info]
en: Set how digiKam creates albums automatically when downloading.
sk: Nastavte ako má digiKam vytvárať albumy pri sťahovaní.

[ctx: @info]
en: Enable this option if you want to download your pictures into automatically created file extension-based sub-albums of the destination album. This way, you can separate JPEG and RAW files as they are downloaded from your camera.
sk: Túto voľbu zapnite, ak chcete sťahovať svoje obrázky do podalbumov cieľového albumu nazvaných podľa prípony súboru. Takto môžete oddeľovať JPEG a RAW súbory počas sťahovania z fotoaparátu.

[ctx: @info]
en: Enable this option if you want to download your pictures into automatically created file date-based sub-albums of the destination album.
sk: Touto voľbou zapnete stiahnutie fotografií do automaticky vytváraných pod-albumov (podľa dátumu) v cieľovom albume.

[ctx: @info]
en: Show the result of converted date 1968-12-26 using your customized format.
sk: Zobraziť výsledok prevodú dátumu 1968-12-26 pri použití vami upraveného formátu.

[ctx: @info Example of custom date format for album naming]
en: Ex.: %1
sk: Napr.: %1

[ctx: @info Custom date format]
en: Format is not valid...
sk: Formát je neplatný...

en: Cannot display camera preview
sk: Nedá sa zobraziť náhľad

[ctx: @option:check]
en: Convert RAW images to
sk: Previesť obrázky RAW do

[ctx: @label]
en: DNG container
sk: DNG kontajnera

[ctx: @title]
en: Camera Media
sk: Multimédiá fotoaparátu

[ctx: @title]
en: Album Library
sk: Knižnica albumov

[ctx: @info Storage]
en: Capacity:
sk: Kapacita:

[ctx: @info Storage]
en: Available:
sk: Dostupné:

[ctx: @info Storage]
en: Require:
sk: Vyžadované:

[ctx: @title:menu open with desktop application]
en: Open With
sk: Otvoriť pomocou

[ctx: @item:inmenu open with other application]
en: Other...
sk: Iné...

[ctx: @title:menu]
en: Open With...
sk: Otvoriť pomocou...

[ctx: @title:menu]
en: Assign Labels
sk: Priradiť menovky

[ctx: @item:inlistbox]
en: All Files
sk: Všetky súbory

[ctx: @item:inlistbox]
en: Only New Files
sk: Iba nové súbory

[ctx: @item:inlistbox]
en: Raw Files
sk: RAW súbory

[ctx: @item:inlistbox]
en: JPG/TIFF Files
sk: Súbory JPG/TIFF

[ctx: @item:inlistbox]
en: Video Files
sk: Video súbory

en: Camera filenames
sk: Názvy súborov vo fotoaparáte

en: Turn on this option to use the camera provided image filenames without modifications.
sk: Túto voľbu zapnite, ak chcete používať bezo zmien názvy súborov, aké používa fotoaparát.

en: Change case to:
sk: Zmeniť veľkosť písmen na:

[ctx: Leave filename as it is]
en: Leave as-is
sk: Nechať tak

[ctx: Filename to uppercase]
en: Upper
sk: Veľké

[ctx: Filename to lowercase]
en: Lower
sk: Malé

en: Set the method to use to change the case of the image filenames.
sk: Nastavte spôsob zmeny veľkosti písmen názvov súborov obrázkov.

[ctx: Custom Image Renaming]
en: Customize
sk: Prispôsobiť

en: <p>These expressions may be used to customize the command line:</p><p><b>%file</b>: full path of the imported file</p><p><b>%filename</b>: file name of the imported file</p><p><b>%path</b>: path of the imported file</p><p><b>%orgfilename</b>: original file name</p><p><b>%orgpath</b>: original path</p><p>If there are no expressions full path is added to the command.</p>
sk: <p>Tieto výrazy môžu byť použité na úpravy v príkazovom riadku:</p><p><b>%file</b>: plná cesta importovaného súboru</p><p><b>%filename</b>: názov importovaného súboru</p><p><b>%path</b>: cesta importovaného súboru</p><p><b>%orgfilename</b>: pôvodný názov súboru</p><p><b>%orgpath</b>: pôvodná cesta</p><p>Ak nepoužijete žiaden výraz, k príkazu bude pridaná plná cesta.</p>

en: Execute script for image:
sk: Spustiť skript pre obrázok:

en: No script selected
sk: Nie je vybraný skript

en: Drag and drop an image here
sk: Sem môžete pretiahnuť obrázok

en: Show on left panel
sk: Zobraziť na ľavom paneli

en: Show on right panel
sk: Zobraziť na pravom paneli

en: Remove item
sk: Odstrániť položku

en: Clear all
sk: Vyčistiť všetko

en: Drag and drop images here
sk: Sem môžete pretiahnuť obrázky

en: %1 item on Light Table | %1 items on Light Table
sk[0]: %1 položka na Svetelnej tabuli
sk[1]: %1 položky na Svetelnej tabuli
sk[2]: %1 položiek na Svetelnej tabuli

[ctx: @action: go to first item on list]
en: &First
sk: &Prvý

[ctx: @action: go to last item on list]
en: &Last
sk: P&osledný

en: On left
sk: Naľavo

en: Show item on left panel
sk: Zobraziť položku na ľavom paneli

en: On right
sk: Napravo

en: Show item on right panel
sk: Zobraziť položku na pravom paneli

en: Open With Default Application
sk: Otvoriť v predvolenom programe

en: Open the item with default assigned application.
sk: Otvorí položku v predvolenom programe.

en: Remove item from Light Table
sk: Odstrániť položku zo Svetelnej tabule

en: Remove all items from Light Table
sk: Odstrániť všetky položky zo Svetelnej tabule

[ctx: Non-pluralized]
en: Move to Trash
sk: Presunúť do koša

en: Delete immediately
sk: Odstrániť okamžite

en: Synchronize
sk: Synchronizovať

en: Synchronize preview from left and right panels
sk: Synchronizovať náhľad z ľavého a pravého panela

en: By Pair
sk: Podľa dvojice

en: Navigate by pairs with all items
sk: Prechádzať všetky položky po dvojiciach

en: Clear On Close
sk: Pri zatvorení vyčistiť

en: Clear light table when it is closed
sk: Pri zatvorení vyčistiť Svetelnú tabuľu

en: Remove all images from the light table when it is closed
sk: Pri zatvorení Svetelnej tabule z nej odstrániť všetky obrázky

en: Zoom to 100%
sk: Pôvodná veľkosť

en: Fit to &Window
sk: Prispôsobiť veľkosti &okna

en: Color-Managed View
sk: Pohľad so správou farieb

en: Previous Image
sk: Predchádzajúci obrázok

en: Show Assigned Tags on the Right
sk: Zobraziť priradené štítky napravo

note: i18n: ectx: Menu (LeftPanel)
en: &Left Panel
sk: &Ľavý panel

note: i18n: ectx: Menu (RightPanel)
en: &Right Panel
sk: P&ravý panel

en: Clean up the databases :
sk: Vyčistiť databázy:

en: analysing databases
sk: analyzujem databázy

en: cleaning core db
sk: čistím základnú databázu

en: cleaning thumbnails db
sk: čistím databázu náhľadov

en: <p>Database shrinking in progress.</p><p>Currently, your databases are being shrunk. This will take some time - depending on your databases size.</p><p>We have to freeze digiKam in order to prevent database corruption. This info box will vanish when the shrinking process is finished.</p>Current Status:
sk: <p>Prebieha zmenšovanie databáz.</p><p>Momentálne sa databázy zmenšujú. V závislosti na veľkosti databáz môže táto operácia trvať dlhší čas.</p><p>Aby sme predišli poškodeniu databázy, aplikácia digiKam teraz nebude reagovať. Po dokončení procesu zmenšovania toto informačné okno zmizne.</p>>Aktuálny stav:

en: Core DB
sk: Základná databáza

en: Thumbnails DB
sk: Databáza s náhľadmi

en: Face Recognition DB
sk: Databáza rozpoznávania tvárí

en: Similarity DB
sk: Databáza podobnosti

en: Find duplicates items
sk: Nájsť duplicitné položky

en: Finger-prints
sk: Odtlačky

en: <qt><b>Select Maintenance Operations to Process</b></qt>
sk: <qt><b>Vyberte úlohy údržby, ktoré sa majú vykonať</b></qt>

[ctx: @label]
en: Process items from:
sk: Spracovať položky z:

[ctx: @option:check]
en: Work on all processor cores (when it's possible)
sk: Pracovať na všetkých procesorových jadrách (ak je to možné)

en: Common Options
sk: Obvyklé možnosti

en: Scan for new items
sk: Hľadať nové položky

en: <qt><i>Note: If activated, the Core DB is always cleaned. You can select additional databases for cleaning.<br/> If you select one of the options below, the process may take much time and can freeze digiKam temporarily<br/> in order to make sure that no database corruption occurs.</i></qt>
sk: <qt><i>Poznámka: Pri zapnutí tohto nastavenia je základná databáza vždy prečistená. Môžete vybrať prečistenie aj zvyšných databáz.<br/> Ak vyberiete jednu z možností nižšie, celá úloha bude trvať výrazne dlhšie a digiKam môže chvíľami prestať reagovať,<br/> aby sa tak predišlo možnému poškodeniu databázy.</i></qt>

en: This option leads to the vacuuming (shrinking) of the databases. Vacuuming is supported both for SQLite and MySQL.
sk: Toto nastavenie spustí zmenšenie ("vakuovanie") jednotlivých databáz. Podporované databázy sú SQLite a MySQL.

en: Perform database cleaning
sk: Čistenie databáze

en: Scan for changed or non-cataloged items (faster)
sk: Vyhľadať zmeny alebo položky nenachádzajúce sa v katalógu (rýchlejšie)

en: Rebuild Thumbnails
sk: Znovu vytvoriť náhľady

en: Rebuild Finger-prints
sk: Znovu vytvoriť odtlačky

en: Similarity range (in percents):
sk: Rozsah podobnosti (v percentách):

en: Restriction on duplicates:
sk: Obmedzenie duplicít:

en: No restriction
sk: Bez obmedzení

en: Restrict to album of reference image
sk: Obmedziť na album referenčného obrázka

en: Exclude album of reference image
sk: Vynechať album referenčného obrázka

en: Find Duplicate Items
sk: Nájsť duplicitné položky

en: Faces data management:
sk: Správa údajov tvárí:

[ctx: @option:check]
en: Clear and rebuild all training data
sk: Vymazať a znovu zostaviť všetky natrénované údaje

[ctx: @info:tooltip]
en: This will clear all training data for recognition and rebuild it from all available faces.
sk: Toto vyčistí všetky tréningové dáta pre rozoznávanie tvárí a vytvorí ju znova z aktuálne dostupných tvárí.

en: Detect and recognize Faces
sk: Zistiť a rozoznať tváre

en: Scan non-assigned only
sk: Prehľadať iba nepriradené

en: Scan Mode:
sk: Režim prehľadávania:

en: Clean all and re-scan
sk: Vymazať všetko a znovu prehľadať

en: Sync Direction:
sk: Smer synchronizácie:

en: From database to image metadata
sk: Z databázy do metadát obrázkov

en: From image metadata to database
sk: Z metadát obrázkov do databáze

en: Check metadata setup panel for details:
sk: Podrobnosti nastavíte v okne s metadátami:

en: Sync Metadata and Database
sk: Synchronizovať metadáta s databázou

note: i18n
en: All operations are done.
    Duration: %1
sk: Všetky akcie sú dokončené.
    Trvanie: %1

en: digiKam Maintenance
sk: Údržba digiKam

en: Process is done.
    Duration: %1
sk: Úloha skončila.
    Trvanie: %1

en: Synchronizing image metadata with database
sk: Synchronizujú sa metadáta obrázkov s databázou

en: Find new items
sk: Hľadanie nových položiek

en: Thumbs
sk: Miniatúry

en: Queues
sk: Rady

en: Queue Settings
sk: Nastavenia radu

en: Control Panel
sk: Ovládací panel

en: Assigned Tools
sk: Priradené nástroje

en: Tool Settings
sk: Nastavenia nástrojov

en: Run
sk: Spustiť

en: Run all
sk: Spustiť všetko

en: New Queue
sk: Nový rad

en: Remove Queue
sk: Odstrániť rad

en: Save Workflow
sk: Uložiť proces

en: Remove items
sk: Odstrániť položky

en: Remove processed items
sk: Odstrániť spracované položky

en: Clear Queue
sk: Vyčistiť rad

en: Move up
sk: Posunúť nahor

en: Move down
sk: Posunúť nadol

en: Remove tool
sk: Odstrániť nástroj

en: Current Queue:
sk: Aktuálny rad:

en: No items
sk: Žiadne položky

en: No tasks
sk: Žiadne úlohy

en: 1 task | %1 tasks
sk[0]: 1 úloha
sk[1]: %1 úlohy
sk[2]: %1 úloh

[ctx: #info: total number of items to process]
en: Total:
sk: Celkom:

[ctx: batch queue manager is ready to use]
en: Ready
sk: Pripravený

en: Batch Queue Manager is running. Do you want to cancel current job?
sk: Správca dávkového spracovania je spustený. Želáte si zrušiť aktuálnu úlohu?

en: There are no items to process in the queues.
sk: V tomto fronte sa nenachádzajú žiadne položky na spracovanie.

en: Album to host processed items from queue "%1" is not set. Please select one from Queue Settings panel.
sk: Album, ktorý má obsahovať spracované položky z frontu „%1“ nie je nastavený. Prosím, vyberte ho v paneli Nastavenie frontu.

en: Album to host processed items from queue "%1" is not available or not writable. Please set another one from Queue Settings panel.
sk: Album, ktorý má obsahovať spracované položky z frontu „%1“ nie dostupný alebo nie je možný zápis doňho. Prosím, vyberte iný v paneli Nastavenie frontu.

en: Failed to process item...
sk: Nepodarilo sa spracovať položku...

en: Process Cancelled...
sk: Proces zrušený...

note: i18n: ectx: Menu (Queues)
en: &Queues
sk: &Rady

[ctx: @title: tool group]
en: Base
sk: Základňa

[ctx: @title: tool group]
en: Custom
sk: Vlastné

[ctx: @title: tool group]
en: Colors
sk: Farby

[ctx: @title: tool group]
en: Enhance
sk: Vylepšiť

[ctx: @title: tool group]
en: Transform
sk: Transformovať

[ctx: @title: tool group]
en: Decorate
sk: Ozdobiť

[ctx: @title: tool group]
en: Filters
sk: Filtre

[ctx: @title: tool group]
en: Convert
sk: Previesť

[ctx: @title: tool group]
en: Metadata
sk: Metadáta

[ctx: @title: tool group]
en: Invalid
sk: Neplatná

[ctx: @label]
en: No setting available
sk: Nastavenia nie sú dostupné

en: (renamed to %1)
sk: (premenované na %1)

en: Failed to create file...
sk: Zlyhalo vytvorenie súboru...

[ctx: @title: preview item]
en: Thumbnail
sk: Náhľad

[ctx: @title: original item name]
en: Original
sk: Originál

en: Custom renaming rules are invalid for Queues listed below. Please fix them.
sk: Vlastné pravidlá premenovania sú neplatné pre dolu uvedené fronty. Prosím, opravte ich.

en: Assigned batch tools list is empty for Queues listed below. Please assign tools.
sk: Zoznam priradených dávkových nástrojov je prázdny pre dolu uvedené fronty. Prosím, opravte ich.

en: Use original Album
sk: Použiť pôvodný album

en: Target
sk: Cieľ

en: Use original filenames
sk: Použiť pôvodné názvy súborov

en: Customize filenames:
sk: Prispôsobiť názvy súborov:

en: File Renaming
sk: Premenovanie súborov

en: Perform RAW demosaicing
sk: Spustiť rekonštrukciu farieb RAW (demosaicing)

[ctx: @option:check]
en: Save image as a newly created branch
sk: Uložiť obrázok ako novovytvorenú vetvu

en: Turn on this option to use all CPU core from your computer to process more than one item from a queue at the same time.
sk: Zapnite toto nastavenia, ak chcete využiť všetky jadrá vášho počítača. V jednom momente je tak možné spracovávať viacero položiek.

en: Behavior
sk: Správanie

en: Saving Images
sk: Ukladanie obrázkov

[ctx: @title: color tools category]
en: Color
sk: Farba

[ctx: @title: enhance tools category]
en: Enhance
sk: Vylepšiť

[ctx: @title: transform tools category]
en: Transform
sk: Transformovať

[ctx: @title: decorate tools category]
en: Decorate
sk: Ozdobiť

[ctx: @title: filters tools category]
en: Filters
sk: Filtre

[ctx: @title: convert tools category]
en: Convert
sk: Previesť

[ctx: @title: metadata tools category]
en: Metadata
sk: Metadáta

[ctx: @title: custom tools category]
en: Custom Tools
sk: Vlastné nástroje

[ctx: @action]
en: Assign tools
sk: Priradiť nástroje

en: This is the list of digiKam batch tools available.
sk: Toto je zoznam dostupných dávkových nástrojov digiKam.

en: Base Tools
sk: Základné nástroje

en: You can see below the history of last batch operations processed.
sk: Dolu môžete vidieť históriu posledných spracovaných dávkových operácií.

en: History
sk: História

[ctx: @title: batch worklow name]
en: &Title:
sk: &Názov:

en: Description:
sk: Popis:

en: New Workflow
sk: Nový workflow

[ctx: @title: batch workflow name]
en: Title
sk: Názov

[ctx: @title: batch workflow tools list]
en: Tools
sk: Nástroje

[ctx: @title: batch workflow description]
en: Description
sk: Popis

en: Rename...
sk: Premenovať...

en: (No Value Selected)
sk: (žiadna hodnota)

en: No Rating assigned
sk: Nebolo priradené hodnotenie

en: Reset contents
sk: Vynulovať obsah

[ctx: @label:listbox]
en: In All
sk: Vo všetkých

[ctx: @label:listbox]
en: In One of
sk: V jednom z

[ctx: @label:listbox]
en: In Tree
sk: V strome

[ctx: @option: default kind of search options combined]
en: Any
sk: Akýkoľvek

en: any color depth
sk: akákoľvek farebná hĺbka

en: 8 bits per channel
sk: 8 bitov na kanál

en: 16 bits per channel
sk: 16 bitov na kanál

en: Search items located in
sk: Hľadať obrázky v

en: The album name contains
sk: Názov albumu obsahuje

en: The album caption contains
sk: Názov albumu obsahuje

en: The album category is
sk: Kategória albumu je

en: Return items with tag
sk: Vrátiť položky so štítkom

en: A tag of the item contains
sk: Štítok položky obsahuje

en: Not Tagged
sk: Bez štítku

en: File Name
sk: Meno súboru

en: Return items whose file name contains
sk: Vrátiť položky, ktorých meno súboru obsahuje

en: Modification
sk: Zmena

en: Return items modified between
sk: Vrátiť položky zmenené medzi

[ctx: 'Return items modified between...and...]
en: and
sk: a

en: File Size
sk: Veľkosť súboru

en: Month/Day
sk: Mesiac/Deň

en: Return items from a month or a day of the month
sk: Vrátiť položky z mesiaca alebo dňa v mesiaci

en: Return items with labels
sk: Vrátiť položky so značkou

en: Return items rated at least
sk: Vrátiť položky ohodnotené aspoň

[ctx: Return items rated at least...at most...]
en: at most
sk: najviac

en: Return items created between
sk: Vrátiť položky vytvorené medzi

[ctx: 'Return items created between...and...]
en: and
sk: a

en: Digitization
sk: Digitalizácia

en: Return items digitized between
sk: Vrátiť položky digitalizované medzi

[ctx: 'Return items digitized between...and...]
en: and
sk: a

en: Time
sk: Čas

en: Exif Orientation
sk: Exif orientácia

en: Find items with orientation flag
sk: Nájsť položky s príznakom orientácie

en: Find items with a width between
sk: Vrátiť položky so šírkou medzi

[ctx: Find items with a width between...and...]
en: and
sk: a

en: Find items with a height between
sk: Vrátiť položky s výškou medzi

[ctx: Find items with a height between...and...]
en: and
sk: a

[ctx: Find items with any orientation / landscape / portrait orientation...]
en: Find items with
sk: Nájsť položky s

en: File Format
sk: Formát súboru

en: Return items with the file format
sk: Vrátiť položky s formátom súboru

[ctx: @label: file format]
en: %1 [Image]
sk: %1 [Obrázok]

[ctx: @label: file format]
en: %1 [Audio]
sk: %1 [Zvuk]

en: Color Depth
sk: Farebná hĺbka

[ctx: Find items with any color depth / 8 bits per channel...]
en: Find items with
sk: Nájsť položky s

en: Color Model
sk: Farebný model

en: Find items with the color model
sk: Nájsť položky s farebným modelom

en: The make of the camera
sk: Značka fotoaparátu

en: The model of the camera
sk: Model fotoaparátu

en: Lens
sk: Objektív

en: The type of the lens
sk: Typ objektívu

en: Lens aperture as f-number
sk: Clona šošoviek ako číslo f

en: Focal length of the lens
sk: Ohnisková vzdialenosť šošoviek

en: 35mm equivalent focal length
sk: 35mm ekvivalent ohniskovej vzdialenosti

en: Automatic exposure program
sk: Automatický program expozície

en: Automatic or manual exposure
sk: Automatická alebo manuálna expozícia

en: ISO film speed (linear scale, ASA)
sk: ISO rýchlosť filmu (lineárna mierka, ASA)

[ctx: @label: flash is on or off]
en: Flash
sk: Blesk

[ctx: @label: flash mode used]
en: Flash mode
sk: Režim blesku

en: Automatic or manual white balance
sk: Automatické alebo manuálne vyváženie farieb

en: Color temperature used for white balance
sk: Teplota farieb použitá na vyváženie bielej

en: Metering Mode
sk: Režim merania

en: Method to determine the exposure
sk: Metóda určenia expozície

en: Subject Distance
sk: Vzdialenosť subjektu

en: Distance of the subject from the lens
sk: Vzdialenosť subjektu od objektívu

en: Macro, close or distant view
sk: Režim makro, zblízka alebo na diaľku

en: Altitude range
sk: Rozsah výšky

en: Item has no GPS info
sk: Položka neobsahuje GPS informácie

en: Not Geo-located
sk: Bez údajov o polohe

[ctx: @label: item creator]
en: Creator
sk: Vytvoril(a)

en: Return items created by
sk: Vrátiť položky, ktoré vytvoril

[ctx: @label: item comment]
en: Caption
sk: Komentár

en: Return items whose comment contains
sk: Vrátiť položky, ktorých komentár obsahuje

en: Return items commented by
sk: Vrátiť položky, ktoré komentoval

en: Headline
sk: Titulok

en: Return items with the IPTC headline
sk: Vrátiť položky s IPTC titulkom

[ctx: @label: item title]
en: Title
sk: Názov

en: Return items with the IPTC title
sk: Vrátiť položky s IPTC nadpisom

en: Find items that have associated all these words:
sk: Nájsť položky, ktoré majú priradené všetky tieto slová:

en: Empty Text
sk: Prázdny text

en: Return items without text in:
sk: Vrátiť položky bez textu v:

[ctx: @label: search items without creator property]
en: Creator
sk: Vytvoril

[ctx: @label: search items without caption property]
en: Caption
sk: Titulok

[ctx: @label: search items without author property]
en: Author
sk: Autor

[ctx: @label: search items without headline property]
en: Headline
sk: Titulok

[ctx: @label: search items without title property]
en: Title
sk: Názov

en: Aspect Ratio
sk: Pomer strán

en: Return items with the aspect ratio
sk: Vrátiť položky s pomerom strán

en: Pixel Size
sk: Veľkosť v bodoch

en: Value of (Width * Height) between
sk: Hodnota (Šírka * Výška) je medzi

[ctx: Value of (Width * Height) between...and...]
en: and
sk: a

en: Return video with the frame aspect ratio
sk: Vrátiť video s pomerom strán

en: Length of the video
sk: Dĺžka videa

[ctx: Find video with a length between...and...]
en: and
sk: a

en: Frame Rate
sk: Snímková frekvencia

en: Return video with the frame rate
sk: Vrátiť video s frekvenciou snímok

[ctx: Find video with frame rate between...and...]
en: and
sk: a

en: Codec
sk: Kodek

en: Return video codec
sk: Vrátiť video kodek

en: Return Audio Bits Rate
sk: Vrátiť bitovú rýchlosť zvuku

[ctx: Find files with audio bit rate between...and...]
en: and
sk: a

en: Return Audio Channel Type
sk: Vrátiť typ audio kanála

[ctx: @label: audio channel type]
en: 5.1 Surround Sound
sk: Priestorový zvuk 5.1

[ctx: @label: audio channel type]
en: 7.1 Surround Sound
sk: Priestorový zvuk 7.1

[ctx: @label: audio channel type]
en: Other Channel Type
sk: Ďalší typ kanála

en: Return Audio Codec
sk: Vrátiť zvukový kodek

en: Day:
sk: Deň:

en: Every Month
sk: Každý mesiac

en: Every Day
sk: Každý deň

en: Any Orientation
sk: Ľubovoľná orientácia

en: Landscape Orientation
sk: Na šírku

en: Portrait orientation
sk: Na výšku

[ctx: Create new search]
en: New...
sk: Nový...

[ctx: Edit selected search]
en: Edit...
sk: Upraviť...

en: File, Album, Tags
sk: Súbor, album, štítky

en: Picture Properties
sk: Vlastnosti obrázka

en: Caption, Comment, Title
sk: Nadpis, komentár, názov

en: Geographic position
sk: Geografická pozícia

en: Find Items
sk: Hľadať položky

en: Meet All of the following conditions
sk: Vyhovuje všetkým z nasledovných kritérií

en: Meet Any of the following conditions
sk: Vyhovuje ktorémukoľvek z nasledovných kritérií

en: None of these conditions are met
sk: Žiadne z týchto kritérií nevyhovuje

en: At least one of these conditions is not met
sk: Aspoň jedno z týchto kritérií nevyhovuje

en: Remove Group
sk: Odstrániť skupinu

en: Hide Options
sk: Skryť možnosti

en: (Advanced Search)
sk: (Rozšírené hľadanie)

[ctx: @action:inmenu]
en: Autostart Search
sk: Automaticky spustiť hľadanie

en: New Search
sk: Nové hľadanie

[ctx: @label: quick search properties]
en: Search:
sk: Hľadať:

en: Enter keywords here...
sk: Sem zadajte kľúčové slová...

en: New Advanced Search...
sk: Nové pokročilé hľadanie...

en: Edit Current Search...
sk: Upraviť aktuálne hľadanie...

en: Save Current Search
sk: Uložiť aktuálne hľadanie

en: Save current search to a new virtual Album
sk: Uložiť aktuálne hľadanie ako nový virtuálny album

en: If you press this button, the current search will be saved to a new virtual Search Album using the name set on the left side.
sk: Ak stlačíte toto tlačidlo, aktuálne hľadanie sa uloží ako nový virtuálny albumu pod názvom zadaným vľavo.

en: Edit Stored Search
sk: Upraviť uložené hľadanie

en: Edit...
sk: Upraviť...

en: Add Search Group
sk: Pridať skupinu hľadania

en: Try
sk: Vyskúšať

en: Show file&name
sk: Zobraziť &názov súboru

en: Set this option to show the filename below the image thumbnail.
sk: Zapnutím tejto voľby zobrazíte pod náhľadom obrázka názov súboru.

en: Show file si&ze
sk: Zobraziť &veľkosť súboru

en: Set this option to show the file size below the image thumbnail.
sk: Zapnutím tejto voľby zobrazíte pod náhľadom obrázka veľkosť súboru.

en: Show camera creation &date
sk: Zobraziť dátum &vytvorenia podľa fotoaparátu

en: Show file &modification date
sk: Zobraziť dátum poslednej zmeny &súboru

en: Set this option to show the file modification date below the image thumbnail if it is different than camera creation date. This option is useful to identify quickly which items have been modified.
sk: Aktivovaním tejto voľby zapnete zobrazovanie dátumu poslednej úpravy súbory pod náhľadom obrázka, ak sa líši od dátumu vytvorenia fotografie zaznamenaného fotoaparátom. Táto možnost je užitočná pre rýchle identifikovanie upravených obrázkov.

en: Show ima&ge dimensions
sk: Zobraziť rozmery obrázka

en: Show image aspect ratio
sk: Zobraziť pomer strán obrázka

en: Set this option to show the image aspect ratio below the image thumbnail.
sk: Zapnutím tejto voľby zobrazíte pod náhľadom obrázka použitý pomer strán.

en: Show image format
sk: Zobraziť formát obrázka

en: Show digiKam &tags
sk: Zobraziť š&títky digiKam

en: Show digiKam &rating
sk: Zobraziť &hodnotenie digiKam

en: Thumbnail click action:
sk: Akcia po kliknutí na náhľad:

en: Icon View font:
sk: Písmo zobrazenia ikon:

en: Use large thumbnail size for high screen resolution
sk: Pre obrazovky s vysokým rozlíšením použiť veľké náhľady

[ctx: @title:tab]
en: Icons
sk: Ikony

en: Tree View icon size:
sk: Veľkosť ikon v stromovom zobrazení:

en: People Tree View icon size:
sk: Veľkosť ikon ľudí v stromovom zobrazení:

en: Tree View font:
sk: Písmo v stromovom pohľade:

en: Show a count of items in Tree Views
sk: Zobrazovať počet položiek v stromovom pohľade

[ctx: @title:tab]
en: Tree-Views
sk: Stromový pohľad

[ctx: @option:radio]
en: Preview shows embedded view if available (faster)
sk: Ak je to možné, zobraziť vstavaný pohľad (rýchlejšie)

[ctx: @option:radio]
en: Preview shows the full image
sk: Náhľad zobrazí obrázok v plnej veľkosti

[ctx: @label:listbox Mode of RAW preview decoding:]
en: Raw images:
sk: Obrázky RAW:

[ctx: @item Automatic choice of RAW image preview source]
en: Automatic
sk: Automatické

[ctx: @item Original, half-size data as RAW image preview source]
en: Raw data in half size
sk: RAW dáta v polovičnej veľkosti

en: Preview image is converted to 8 bits for a faster viewing
sk: Pre rýchlejšie zobrazenie sa náhľady skonvertujú do 8bitovej farebnej hĺbky

en: Uncheck this if you do not want to convert a 16 bits preview image to 8 bits.
sk: Zrušte zaškrtnutie, ak si želáte previesť 16bitový náhľadov obrázkov na 8 bitov.

en: Show icons and text over preview
sk: Zobraziť ikony a text nad náhľadom

en: Uncheck this if you do not want to see icons and text in the image preview.
sk: Ak si neželáte vidieť ikony a text v náhľade obrázkov, zrušte zaškrnutie tejto voľby.

[ctx: @title:tab]
en: Preview
sk: Náhľad

[ctx: @title:tab]
en: Full-Screen
sk: Celá obrazovka

[ctx: @title:tab]
en: Mime Types
sk: Typy MIME

[ctx: @title:tab]
en: Categories
sk: Kategórie

[ctx: @info]
en: This option changes the size in which thumbnails are generated. You need to restart digiKam for this option to take effect. Furthermore, you need to regenerate all already stored thumbnails via the <interface>Tools / Maintenance</interface> menu.
sk: Toto nastavenie zmení veľkosť generovaných náhľadov. Po jeho zmene je vyžadovaný reštart digiKamu. Rovnako bude tiež treba pregenerovať už uložené náhľady výberom z ponuky <interface>Nástroje / Správa</interface>.

en: Manage categories to sort and re-arrange album tree-view.
sk: Správa kategórií pre usporiadanie a triedenie albumov v stromovom pohľade.

en: &Add...
sk: &Pridať...

en: Additional &image file extensions (<a href='image'>Currently-supported types</a>):
sk: Ďalšie prípony súborov obrázkov (<a href='image'>aktuáln&epodporované prípony</a>):

en: <p>Here you can add the extensions of image files (including RAW files) to be displayed in the Album view. Just put "xyz abc" to display files with the xyz and abc extensions in your Album view.</p><p>You can also remove file formats that are shown by default by putting a minus sign in front of the extension: e.g. "-gif" would remove all GIF files from your Album view and any trace of them in your database. They would not be deleted, just not shown in digiKam.</p><p><b>Warning:</b> Removing files from the database means losing all of their tags and ratings.</p>
sk: <p>Sem môžete pridať prípony súborov s obrázkami (vrátane súborov RAW), ktoré sa zobrazia v prehliadači albumov. Na to, aby sa zobrazili súbory s príponami xyz a abc, jednoducho napíšte "xyz abc".</p><p>Môžete tiež zakázať zobrazenie niektorých štandardne zobrazovaných prípon tak, že pred ne uvediete pomlčku: napr. "-gif" spôsobí, že se z prehliadača albumov i z databázy odstránia záznamy o súboroch GIF. Súbory samotné sa ale neodstránia, iba nebudú zobrazené v digiKame. </p><p><b>Pozor:</b> Ak odstránite súbory z databázy, stratia sa všetky ich štítky a hodnotenia.</p>

en: Enter additional image file extensions.
sk: Zadajte ďalšie prípony súborov s obrázkami.

en: Additional &video file extensions (<a href='video'>Currently-supported types</a>):
sk: Ďalšie prípony súborov &videa (<a href='video'>aktuálne podporované prípony</a>):

en: <p>Here you can add extra extensions of video files to be displayed in your Album view. Just write "xyz abc" to support files with the *.xyz and *.abc extensions. Clicking on these files will play them in an embedded video player.</p><p>You can also remove file formats that are supported by default by putting a minus sign in front of the extension: e.g. "-avi" would remove all AVI files from your Album view and any trace of them in your database. They would not be deleted, just not shown in digiKam.</p><p><b>Warning:</b> Removing files from the database means losing all of their tags and ratings.</p>
sk: <p>Sem môžete pridať prípony súborov videa, ktoré sa zobrazia v prehliadači albumov. Na to, aby sa zobrazili súbory s príponami *.xyz a *.abc,jednoducho napíšte "xyz abc". Po kliknutí na ne sa prehrajú v zabudovanom prehrávači videa.</p><p>Môžete tiež zakázať zobrazenie niektorých štandardne zobrazovaných prípon tak, že pred ne uvediete pomlčku: napr. "-avi" spôsobí, že sa z prehliadača albumov i z databázy odstránia záznamy o súboroch AVI. Súbory samotné sa ale neodstránia, iba nebudú zobrazené v digiKame.</p><p><b>Pozor:</b> Ak odstránite súbory z databázy, zmiznú aj všetky ich štítky a hodnotenia.</p>

en: Enter additional video file extensions.
sk: Zadajte ďalšie prípony súborov videa.

en: Additional &audio file extensions (<a href='audio'>Currently-supported types</a>):
sk: Ďalšie prípony súborov &zvuku (<a href='audio'>aktuálne podporované prípony</a>):

en: <p>Here you can add extra extensions of audio files to be displayed in your Album view. Just write "xyz abc" to support files with the *.xyz and *.abc extensions. Clicking on these files will play them in an embedded audio player.</p><p>You can also remove file formats that are supported by default by putting a minus sign in front of the extension: e.g. "-ogg" would remove all OGG files from your Album view and any trace of them in your database. They would not be deleted, just not shown in digiKam.</p><p><b>Warning:</b> Removing files from the database means losing all of their tags and ratings.</p>
sk: <p>Sem môžete pridať prípony zvukových súborov, ktoré sa zobrazia v prehliadači albumov. Na to, aby sa zobrazili súbory s príponami *.xyz a *.abc,jednoducho napíšte "xyz abc". Po kliknutí na ne sa prehrajú v zabudovanom prehrávači zvuku.</p><p>Môžete tiež zakázať zobrazenie niektorých štandardne zobrazovaných prípon tak, že pred ne uvediete pomlčku: napr. "-ogg" spôsobí, že sa z prehliadača albumov i z databázy odstránia záznamy o súboroch OGG. Súbory samotné sa ale neodstránia, iba nebudú zobrazené v digiKame.</p><p><b>Pozor:</b> Ak odstránite súbory z databázy, zmiznú aj všetky ich štítky a hodnotenia.</p>

en: Enter additional audio file extensions.
sk: Zadajte ďalšie prípony zvukových súborov.

en: <p>You have chosen to remove the following image formats from the list of supported formats: <b>%1</b>.</p><p>These are very common formats. If you have images in your collection with these formats, they will be removed from the database and you will lose all information about them, including rating and tags.</p><p>Are you sure you want to apply your changes and lose the support for these formats?</p>
sk: <p>Rozhodli ste sa odstrániť tieto formáty obrázkov zo zoznamu podporovaných formátov:<b>%1</b>.</p><p>Tieto formáty patria medzi najpoužívanejšie. Ak máte vo svojej zbierke súbory v týchto formátoch, budú odstránené z databázy a vy prídete o všetky informácie o nich, vrátane hodnotení a štítkov. </p><p>Naozaj si želáte použiť tieto zmeny a odstrániť podporu týchto formátov?</p>

en: <p>Files with these extensions will be recognized as images and included into the database:<br/> <code>%1</code></p>
sk: <p>Súbory s týmito príponami budú vnímané ako obrázky a zaradia sa do databázy:<br/> <code>%1</code></p>

en: <p>Files with these extensions will be recognized as video files and included into the database:<br/> <code>%1</code></p>
sk: <p>Súbory s týmito príponami budú vnímané ako súbory videa a zaradia sa do databázy:<br/> <code>%1</code></p>

en: <p>Files with these extensions will be recognized as audio files and included into the database:<br/> <code>%1</code></p>
sk: <p>Súbory s týmito príponami budú vnímané ako súbory zvuku a zaradia sa do databázy:<br/> <code>%1</code></p>

en: Failed to auto-detect camera; please make sure it is connected properly and is turned on. Would you like to try again?
sk: Nepodarilo sa automaticky detektovať fotoaparát. Uistite sa prosím, že je správne pripojený a zapnutý. Chcete to skúsiť znovu?

note: i18n!
en: Mounted Camera
sk: Pripojený fotoaparát

en: Camera List
sk: Zoznam fotoaparátov

en: <p>Select the camera name that you want to use here. All default settings on the right panel will be set automatically.</p><p>This list has been generated using the gphoto2 library installed on your computer.</p>
sk: <p>Tu nastavte názov fotoaparátu, ktorý chcete použiť. Všetky štandardné nastavenia v pravom paneli sa nastavia automaticky.</p><p>Tento zoznam vygenerovala knižnica gphoto2 nainštalovaná na vašom počítači.</p>

en: Camera Title
sk: Názov fotoaparátu

en: <p>Set here the name used in digiKam interface to identify this camera.</p>
sk: <p>Tu nastavte názvo, ktorý bude v rozhraní digiKam označovať tento fotoaparát.</p>

en: Camera Port Type
sk: Typ portu

en: <p>Select this option if your camera is connected to your computer using a USB cable.</p>
sk: <p>Túto voľbu vyberte, ak sa váš fotoaparát pripája k počítaču pomocou USB kábla.</p>

[ctx: @item: serail port based camera]
en: Serial
sk: Sériový

en: <p>Select this option if your camera is connected to your computer using a serial cable.</p>
sk: <p>Túto voľbu vyberte, ak sa váš fotoaparát pripája k počítaču pomocou sériového kábla.</p>

en: Network
sk: Sieť

en: <p>Select the serial port to use on your computer here. This option is only required if you use a serial camera.</p>
sk: <p>Tu vyberte, ktorý sériový port vášho počítača sa má použiť. Táto voľba je vyžadovaná iba pre fotoaparáty pre sériový port.</p>

en: <p>Enter here the network address of your camera.</p>
sk: <p>Sem zadajte sieťovú adresu fotoaparátu.</p>

en: Camera Mount Path
sk: Bod pripojenie fotoaparátu

en: Note: only for USB/IEEE mass storage cameras.
sk: Poznámka: iba pre USB/IEEE mass storage fotoaparáty.

en: <p>Set here the mount path to use on your computer. This option is only required if you use a <b>USB Mass Storage</b> camera.</p>
sk: <p>Tu nastavte cestu vo vašom súborovom systéme, kam sa bude pripájať fotoaparát. To je potrebné iba ak používate fotoaparát s <b>USB Mass Storage</b>.</p>

en: <p>To set a <b>USB Mass Storage</b> camera<br/>(which looks like a removable drive when mounted<br/>on your desktop), please use<br/><a href="umscamera">%1</a> from the camera list.</p>
sk: <p><b>USB Mass Storage</b> fotoaparát<br/>(ktorý sa správa ako prenosný disk), nastavíte <br/>vybraním <a href="umscamera">%1</a> zo zoznamu fotoaparátov.</p>

en: <p>To set a <b>Generic PTP USB Device</b><br/>(which uses Picture Transfer Protocol), please<br/>use <a href="ptpcamera">%1</a> from the camera list.</p>
sk: <p><b>Všeobecné USB PTP zariadenie</b><br/>(ktoré používa Picture Transfer Protocol), nastavíte <br/>vybraním <a href="ptpcamera">%1</a> zo zoznamu fotoaparátov.</p>

[ctx: @label: name of items filter]
en: Name:
sk: Meno:

en: Mime filter:
sk: Filtrovať podľa MIME:

en: Select Type Mime...
sk: Vyberte typ MIME...

en: File name filter:
sk: Filtrovať podľa názvu súboru:

en: Path filter:
sk: Filtrovať podľa umiestnenia súboru:

en: Show only new files
sk: Zobraziť iba nové súbory

en: Select the MimeTypes you want for this filter.
sk: Vyberte typy MIME, ktoré si želáte pre tento filter.

en: Select Mime Types
sk: Vyberte typy MIME

[ctx: @title: camera title]
en: Title
sk: Názov

[ctx: @title: camera mount path]
en: Path
sk: Cesta

en: &Edit...
sk: &Upraviť...

en: Auto-&Detect
sk: Auto&detekcia

en: Visit Gphoto project website
sk: Navštíviť web projektu Gphoto

en: Devices
sk: Zariadenia

en: Use file metadata (makes connection slower)
sk: Použiť metadáta súboru (pripojenie bude pomalšie)

en: Turn on high quality thumbnail loading (slower loading)
sk: Zapnúť načítanie náhľadov vo vysokej kvalite (pomalšie)

en: Use a default target album to download from camera
sk: Použiť predvolený cieľový album pre stiahnutie z fotoaparátu

en: If target file exists when downloaded from camera
sk: Ak cieľový súbor pri sťahovaní z fotoaparátu už existuje

en: Here you can see filters that can be used to filter files in import dialog.
sk: Tu vidíte filtre, ktoré môžete použiť pre filtrovanie súborov v okne importu.

en: Always ignore
sk: Vždy ignorovať

en: Ignored file names:
sk: Ignorované názvy súborov:

en: Ignored file extensions:
sk: Ignorované prípony súborov:

en: Import Filters
sk: Filtre importu

en: Icon-View Options
sk: Možnosti zobrazenia ikon

en: Show item &rating
sk: Zobraziť &hodnotenie položky

en: Show embedded preview
sk: Zobraziť vnorený náhľad

en: Start image editor
sk: Spustiť editor obrázkov

en: Preview Options
sk: Možnosti náhľadu

en: <p>Set this option to load images at their full size for preview, rather than at a reduced size. As this option will make it take longer to load images, only use it if you have a fast computer.</p><p><b>Note:</b> for Raw images, a half size version of the Raw data is used instead of the embedded JPEG preview.</p>
sk: <p>Zaškrtnite túto voľbu, aby sa do panela s náhľadom načítal obrázok v plnej veľkosti, miesto zmenšenej. Pretože pri tomto nastavení trvá načítanie obrázka dlhšie, použite ju iba na rýchlom počítači.</p><p><b>Poznámka:</b> pre obrázky RAW je použítá verzia dát RAW s polovičnou veľkosťou miesto vstavaného náhľadu JPEG.</p>

en: Preview each item while downloading it
sk: Náhľad každej položky pri sťahovaní

en: No default target album have been selected to process download from camera device. Please select one.
sk: Pre sťahovanie z fotoaparátu nebol vybraný predvolený cieľový album. Prosím, vyberte ho.

en: Failed to auto-detect camera.
    Please check if your camera is turned on and retry or try setting it manually.
sk: Autodetekcia fotoaparátu zlyhala.
    Prosím skontrolujte, či je fotoaparát zapnutý a skúste to znovu alebo skúste ho nastaviť ručne.

en: Camera '%1' (%2) is already in list.
sk: Fotoaparát „%1“ (%2) je už v zozname.

en: Found camera '%1' (%2) and added it to the list.
sk: Bol nájdený fotoaparát „%1“ (%2) a pridaný do zoznamu.

en: Untitled
sk: Bez názvu

en: In order to enable this feature, the full-sized preview will be disabled.
sk: Aby bolo možné zapnúť túto vlastnosť, náhľad v plnej veľkosti sa vypne.

en: If the full-sized preview is enabled it will affect the speed of previewing each item while download.
sk: Ak je zapnutý náhľad v plnej veľkosti, ovplyvní to rýchlosť zobrazenia náhľadu každej položky počas sťahovania.

en: <p>Below are the locations of your root albums used to store your images. Write access is necessary to be able to edit images in these albums.</p><p>Note: Removable media (such as USB drives or DVDs) and remote file systems (such as NFS, or Samba mounted with cifs/smbfs) are supported.</p><p>Important: You need to mount the share natively on your system before to setup a remote collection.</p><p></p>
sk: <p>Nižšie sú uvedené umiestnenia koreňových albumov, ktoré obsahujú vaše obrázky. Pre úpravy obrázkov v týchto albumoch sú potrebné práva na zápis.</p><p>Poznámka: Sú podporované aj prenosné nosiče dát (ako napr. USB pamäte či DVD) a vzdialené súborové systémy (napr. NFS či Samba pripojená pomocou cifs/smbfs).</p><p>Dôležité: Pred pridaním vzdialenej kolekcie je potrebné ju najprv pripojiť pomocou prostriedkov systému.</p><p></p>

en: <p>Below are the locations of your root albums used to store your images. Write access is necessary to be able to edit images in these albums.</p><p></p>
sk: <p>Nižšie sú uvedené umiestnenia koreňových albumov, ktoré obsahujú vaše obrázky. Pre úpravy obrázkov v týchto albumoch sú potrebné práva na zápis.</p>

en: Monitor the albums for external changes (requires restart)
sk: Sledovať externé zmeny v albumoch (vyžaduje reštart)

en: <b>Note: Album monitoring consumes system resources and can slow down digiKam. If you are using MacOS and network collections, you should not activate album monitoring.</b>
sk: <b>Poznámka: Sledovanie albumov spotrebováva prostriedky systému a môže digiKam spomaliť. Ak používate MacOS a sieťové kolekcie, nemali by ste sledovanie albumov používať.</b>

[ctx: @title:tab]
en: Root Album Folders
sk: Koreňové priečinky albumov

en: <p>Set the names of directories that you want to ignore from your photo collections. The names are case sensitive and should be separated by a semicolon.</p><p>This is for example useful when you store your photos on a Synology NAS (Network Attached Storage). In every directory the system creates a subdirectory @eaDir to store thumbnails. To avoid digiKam inserting the original photo and its corresponding thumbnail twice, @eaDir is ignored by default.</p><p>To re-include directories that are ignored by default prefix it with a minus, e.g. -@eaDir.</p>
sk: <p>Zadajte názvy adresárov, ktoré sa pri vytváraní kolekcie fotiek majú ignorovať. Rozlišuje sa veľkosť písmen a mali by byť oddelené bodkočiarkou.</p> <p> Toto je užitočné napríklad keď ukladáte svoje fotky na Synology NAS (Network Attached Storage). Ten v každom adresári vytvára podadresár @eaDir pre ukladanie náhľadov. digiKam v predvolenom stave adresár @eaDir ignoruje, aby tak zabránil duplicitnému ukladaniu fotiek a ich náhľadov.</p> <p>Ak chcete zahrnúť adresáre, ktoré sú pri predvolenom nastavení ignorované, zadajte tu pred ich názov znak mínus, napr. -@eaDir.</p>

en: Additional directories to ignore (<a href='image'>Currently ignored directories</a>):
sk: Ignorovať ďalšie adresáre (<a href='image'>Už ignorované adresáre</a>):

en: Enter directories that you want to ignore from adding to your collections.
sk: Zadajte adresáre, ktoré majú byť pri pridávani do kolekcií ignorované.

[ctx: @title:tab]
en: Ignored Directories
sk: Ignorované adresáre

en: <p>Directories starting with a dot are ignored by default.<br/> <code>%1</code></p>
sk: <p>Adresáre s názvami začínajúcimi bodkou sú automaticky ignorované.<br/> <code>%1</code></p>

en: It was not possible to add a collection for the following paths:
sk: Nebolo možné pridať kolekciu z nasledujúcich umiestnení:

en: Do you want to remove the collection "%1" from your list of collections?
sk: Želáte si odstrániť kolekciu "%1" zo zoznamu kolekcií?

en: Local Collections
sk: Miestne kolekcie

en: Collections on Removable Media
sk: Kolekcie na prenosných nosičoch

en: Collections on Network Shares
sk: Kolekcie v zdieľaných priečinkoch

en: Add Collection
sk: Pridať kolekciu

en: Col. %1
sk: Stĺp. %1

en: This collection is currently not available.
sk: Táto kolekcia nie je momentálne dostupná.

en: No problems found, enjoy this collection.
sk: Neboli nájdené žiadne problémy, môžete pracovať s touto kolekciou.

en: This collection is hidden.
sk: Táto kolekcia je skrytá.

en: Remove collection
sk: Odstrániť kolekciu

[ctx: #title: collection name]
en: Name
sk: Meno

[ctx: #title: collection mount path]
en: Path
sk: Cesta

[ctx: #title: collection status]
en: Status
sk: Stav

en: Your new collection will be created with this name:
sk: Vaša nová kolekcia bude pomenovaná nasledovne:

en: Your collection will use this category:
sk: Vaša nová kolekcia bude používať túto kategóriu:

en: All files were downloaded successfully.
sk: Všetky súbory boli úspešne stiahnuté.

en: Checksum is incorrect.
sk: Kontrolný súčet je nesprávny.

en: File write error.
sk: Chyba pri zápise súboru.

en: File open error.
sk: Chyba pri otváraní súboru.

[ctx: @title:tab]
en: Editor Window
sk: Okno editora

[ctx: @title:tab]
en: Versioning
sk: Verzovanie

[ctx: @title:tab]
en: Save Settings
sk: Uložiť nastavenie

en: Interface Options
sk: Možnosti rozhrania

en: &Use theme background color
sk: Použiť &farbu pozadia témy

en: &Background color:
sk: &Farba pozadia:

en: Exposure Indicators
sk: Indikátory expozície

en: &Under-exposure color:
sk: Farba pre &podexponované:

en: Under-exposure percents:
sk: Percento podexponovania:

en: Adjust the percents of the bottom of image histogram which will be used to check under exposed pixels.
sk: Upraví percentá spodnej časti histogramu obrázka, ktorý sa používa na kontrolu podexponovaných pixelov.

en: &Over-exposure color:
sk: Farba pre p&reexponované:

en: Over-exposure percents:
sk: Percento preexponovania:

en: Adjust the percents of the top of image histogram which will be used to check over exposed pixels.
sk: Upraví percentá hornej časti histogramu obrázka, ktorý sa používa na kontrolu preexponovaných pixelov.

en: Indicate exposure as pure color
sk: Zobrazovať expozíciu ako čistú farbu

en: If this option is enabled, over- and under-exposure indicators will be displayed only when pure white and pure black color matches, as all color components match the condition in the same time. Otherwise, indicators are turned on when one of the color components matches the condition.
sk: Ak je táto možnosť zapnutá, ukazovatele pod- a preexponovania budú zobrazené len vtedy, keď farby zodpovedajú čisto bielej alebo čiernej a keď všetky prvky farby zodpovedajú tejto podmienke súčasne. Inak sú ukazovatele zapnuté, ak podmienke vyhovuje jedna z farebných zložiek.

en: Example:
sk: Príklad:

en: Tool Options
sk: Možnosti nástroja

en: &Restore the settings of the Image Editor tools
sk: &Obnoviť pôvodné nastavenia nástrojov editora obrázkov

en: Show Settings Dialog when Saving Image Files
sk: Pri ukladaní súborov s obrázkami zobraziť okno s nastaveniami

[ctx: @info]
en: A raw image file contains minimally processed data from the image sensor of a digital camera.
    Opening a raw file requires extensive data interpretation and processing.
sk: Obrázkový súbor RAW obsahuje minimálne spracované dáta z obrazového 
    senzora digitálneho fotoaparátu.
    Otvorenie súboru RAW vyžaduje rozsiahly prevod a spracovanie dát.

[ctx: @label]
en: Open raw files in the image editor
sk: Otváranie súborov RAW v editore obrázkov

[ctx: @option:radio Open raw files...]
en: Fast and simple, as 8 bit image
sk: Rýchlo a jednoducho, ako 8bitový obrázok

[ctx: @option:radio Open raw files...]
en: Using the default settings, in 16 bit
sk: Použiť predvolené nastavenie 16 bitov

[ctx: @item: default raw plugin]
en:  (default)
sk:  (predvolený)

[ctx: @info:tooltip]
en: About this Raw Import tool...
sk: O tomto Nástroji na import RAW...

[ctx: @title:tab]
en: RAW Behavior
sk: Správanie RAW

[ctx: @title:tab]
en: RAW Default Settings
sk: Štandardné nastavenia RAW

[ctx: @title]
en: Enable Non-Destructive Editing and Versioning
sk: Povoliť nedeštruktívne úpravy a verzovanie

[ctx: @info:tooltip]
en: Enable support for non-destructive editing and image versioning
sk: Povoliť podporu pre nedeštruktívne úpravy a verzovanie obrázkov

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para><interface>Non-Destructive Editing and Versioning</interface> allows different versions of an image to be created, whilst always preserving the original image.</para> <para> All steps of the editing history are recorded and can be accessed later.</para>
sk: <para><interface>Nedeštruktívne úpravy a verzovanie</interface> umožňujú vytvoriť rozdielne verzie obrázka, kým pôvodný obrázok zostane zachovaný.</para> <para> Všetky kroky histórie úprav su zaznamenané a dá sa k nim neskôr dostať.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Get information on non-destructive editing and file versioning
sk: Získať informácie o nedeštruktívnych úpravách a verzovaní súboru

[ctx: @label]
en: Save files as
sk: Uložiť súbory ako

[ctx: @label]
en: When closing the editor
sk: Pri zatváraní editora

[ctx: @option:radio]
en: Always ask to save changes
sk: Vždy sa opýtať na uloženie zmien

[ctx: @option:radio]
en: Save changes automatically
sk: Uložiť zmeny automaticky

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>First and foremost, the <emphasis>original image will never be overwritten.</emphasis> Instead, when an image is edited, a new file is created: The <interface>current version</interface>.</para> <para>You can also create multiple <interface>versions</interface> deriving from the same <interface>original image</interface>.</para> <para>In addition to these files representing a current version, digiKam can take and keep additional, <interface>intermediate snapshots</interface> during the editing process. This can be useful if you want to preserve the intermediate steps for later access, for example if some editing steps cannot be automatically reproduced.</para>
sk: <para>Predovšetkým, <emphasis>pôvodný obrázok nebude nikdy prepísaný.</emphasis> Miesto toho bude po úprave obrázka vytvorený nový súbor: <interface>aktuálna verzia</interface>.</para> <para>Môžete tiež vytvoriť viac<interface>verzií</interface> toho istého <interface>pôvodného obrázka</interface>.</para> <para>Ako ďalšie k týmto súborom, predstavujúcim aktuálnu verziu, môže digiKam vytvoriť a ponechať dodatočné, <interface>priebežné snímky</interface> počas priebehu úprav. To môže byť užitočné, ak si želáte zachovať dielčie kroky pre neskorší prístup k nim,napr. ak rovnaký krok úpravy nie je možné automaticky zopakovať.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Get an explanation for these options
sk: Získať vysvetlenie k týmto voľbám

[ctx: @option:check]
en: After converting from a RAW image
sk: Po prevode z obrázka RAW

[ctx: @option:check]
en: After each step that is not completely reproducible
sk: Po každom kroku, ktorý nie je plne reprodukovateľný

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>If an image has been edited, only the <interface>current versions</interface> will be shown in the main thumbnail view. From the <interface>right sidebar</interface>, you always have access to all hidden files.</para> <para>With the options here, you can choose to show certain files permanently.</para> <para>If you activate non-destructive editing and image versioning for the first time, it will only be work for newly saved images.</para>
sk: <para>Ak bol obrázok upravený, budú v náhľade obrázkov zobrazené iba <interface>aktuálne verzie</interface>. Z <interface>pravého bočného panelu</interface> môžete tiež pristupovať ku všetkým skrytým súborom.</para> <para>Pomocou týchto nastavení môžete vybrať zobrazenie určitých obrázkov natrvalo.</para> <para>Ak povolíte nedeštruktívne úpravy a verzovanie obrázkov prvýkrát, bude fungovať iba pre novouložené obrázky.</para>

[ctx: @label]
en: In main view
sk: V hlavnom pohľade

[ctx: @option:check]
en: Always show original images
sk: Vždy zobrazovať pôvodné obrázky

[ctx: @option:check]
en: Always show intermediate snapshots
sk: Vždy zobrazovať priebežné snímky

en: Advanced configuration menu allow you to manage metadata namespaces used by digiKam to store and retrieve tags, rating and comments.<br/><b>Note: </b>Order is important when reading metadata
sk: Na karte pokročilých nastavení môžete spravovať menné priestory, ktoré digiKam používa pre načítanie a ukladanie štítkov, hodnotení a komentárov. <br/><b>Poznámka: </b>Pri načítaní metadát je dôležité poradie

en: Read Options
sk: Možnosti čítania

en: Write Options
sk: Možnosti zápisu

en: Unify read and write
sk: Zjednodiť čítanie a zápis

en: Add
sk: Pridať

en: Move Up
sk: Posunúť hore

en: Move Down
sk: Posunúť dole

en: Revert Changes
sk: Vrátiť zmeny

en: Reset to Default
sk: Vrátiť na predvolené

[ctx: @label: namespace name]
en: Name:
sk: Názov:

en: <p>To create new namespaces, you need to specify parameters:</p><p><ul><li>Namespace name with dots.<br/>Ex.: <i>"Xmp.digiKam.TagsList"</i></li><li>Separator parameter, used by tag paths <br/>Ex.: "City/Paris" or "City|Paris"</li><li>Specify if only keyword or the whole path must be written.</li></ul></p>
sk: <p>Zadajte parametre vytváraného menného priestoru:</p><p><ul><li>Menný priestor s bodkami.<br/>Napr.: <i>"Xmp.digiKam.TagsList"</i></li><li>Oddeľovač používaný hierarchickými značkami.<br/>Napr.: "Mesto/Paríž" alebo "Mesto|Paríž"</li><li>Či musí byť zapísaná celá cesta alebo len kľúčové slovo.</li></ul></p>

en: <p>To create new rating namespaces, you need to specify parameters:</p><p><ul><li>Namespace name with dots.<br/>Ex.: <i>"Xmp.xmp.Rating"</i></li><li>Rating mappings, if namespace need other values than 0-5 <br/>Ex.: Microsoft uses 0 1 25 50 75 99</li><li>Select the correct namespace option from list.</li></ul></p>
sk: <p>Zadajte parametre vytvaraného menného priestoru hodnotení:</p> <p><ul><li>Menný priestor s bodkami.<br/>Napr.: <i>"Xmp.xmp.Rating"</i></li><li>Mapovanie hodnotenia v prípade, že sú potrebné hodnoty iné ako 0-5 <br/>Napr.: Microsoft používa 0 1 25 50 75 99</li> <li>Zo zoznamu vyberte správny menný priestor.</li></ul></p>

en: <p>To create new comment namespaces, you need to specify parameters:</p><p><ul><li>Namespace name with dots.<br/>Ex.: <i>"Xmp.xmp.Comment"</i></li><li>Select the correct namespace option from list.</li></ul></p>
sk: <p>Zadajte parametre vytváraného menného priestoru komentárov:</ p><p><ul><li>Menný priestor s bodkami.<br/>Napr.: <i>"Xmp.xmp.Comment"</i></li><li>Zo zoznamu vyberte správny menný priestor.</li></ul></p>

en: Alternative name
sk: Alternatívny názov

en: Separator:
sk: Oddeľovač:

en: Rating Mapping:
sk: Mapovanie hodnotenia:

en: This is a default namespace. Default namespaces can only be disabled
sk: Toto je predvolený menný priestor a môžete ho iba zakázať.

en: The namespace name is required
sk: Tento menný priestor je povinný

en: EXIF namespace name must start with "Exif".
sk: Menný priestor EXIF musí začínať na "Exif".

en: EXIF alternative namespace name must start with "Exif".
sk: Alternatívny menný priestor EXIF musí začínať na "Exif".

en: IPTC namespace name must start with "Iptc".
sk: Menný priestor IPTC musí začínať na "Iptc".

en: IPTC alternative namespace name must start with "Iptc".
sk: Alternatívny menný priestor IPTC musí začínať na "Iptc".

en: XMP namespace name must start with "Xmp".
sk: Menný priestor XMP musí začínať na "Xmp".

en: XMP alternative namespace name must start with "Xmp".
sk: Alternatívny menný priestor XMP musí začínať na "Xmp".

en: Tag Path separator is required
sk: Oddeľovač cesty štítkov je povinný

en: Only one character is now supported as tag path separator
sk: Oddeľovač cesty štítkov môže byť len jeden znak

[ctx: @title:tab advanced metadata config view]
en: Advanced
sk: Pokročilé

[ctx: @info]
en: Turn on this option if you want to apply changes to rating, comments and tags made in Baloo to digiKam's metadata storage. Please note that image metadata will not be edited automatically.
sk: Aktivujte túto voľbu, ak si želáte uložiť zmeny hodnotenia, komentárov a štítkov vytvorených v Baloo do úložiska metadát digiKamu. Prosím, všimnite si, že metadáta obrázka nie sú upravené automaticky.

[ctx: @info]
en: provides the basis to handle all kinds of metadata on the KDE desktop in a generic fashion. It allows you to tag, rate and comment your files in KDE applications like Dolphin. Please set here if you want to synchronize the metadata stored by digiKam desktop-wide with the Baloo Desktop Search.
sk: Baloo poskytuje základ pre manipuláciu so všetkými druhmi metadát v prostredí KDE. Vďaka tomu môžete pridávať k vašim súborom štítky, hodnotenia a komentáre v programoch pre KDE, ako je napr. Dolphin. Tu nastavte, či si želáte synchronizovať metadáta uložená digiKamom s vyhľadávacou službou Baloo.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>In addition to the pixel content, image files usually contain a variety of metadata. A lot of the parameters you can use in digiKam to manage files, such as rating or comment, can be written to the files' metadata.</para> <para>Storing in metadata allows one to preserve this information when moving or sending the files to different systems.</para>
sk: <para>Okrem pixelov obvykle súbory s obrázkami obsahujú rôzne metadáta. Veľa parametrov, ktoré môžete v digiKame využiť na správu súborov, ako napr. hodnotenie alebo komentár môžete tiež zapísať do metadát súboru. </para> <para>Uloženie do metadát vám umožní tieto informácie zachovať pri presune súboru alebo pri odosielaní na rôzne iné systémy.</para>

[ctx: @label]
en: Write This Information to the Metadata
sk: Zapisovať tieto informácie do metadát

[ctx: @option:check]
en: Image tags
sk: Štítky obrázkov

[ctx: @option:check]
en: Captions and title
sk: Titulky a názov

[ctx: @option:check]
en: Rating
sk: Hodnotenie

[ctx: @option:check]
en: Pick label
sk: Menovka výberu

[ctx: @option:check]
en: Color label
sk: Farebná menovka

[ctx: @option:check]
en: Timestamps
sk: Časové značky

[ctx: @option:check]
en: Metadata templates (Copyright etc.)
sk: Šablóny metadát (Autorské práva, atď.)

[ctx: @option:check]
en: Face Tags (including face areas)
sk: Štítky tváre (vrátane oblastí tvárí)

[ctx: @option:check]
en: Geolocation information (GPS)
sk: Informácie o polohe (GPS)

[ctx: @label]
en: Reading and Writing Metadata
sk: Čítanie a zapisovanie metadát

[ctx: @option:check]
en: Write metadata to DNG files
sk: Zapisovať metadáta do DNG súborov

[ctx: @option:check]
en: Use lazy synchronization
sk: Použiť odloženú synchronizáciu

[ctx: @info:whatsthis]
en: Instead of synchronizing metadata, just schedule it for synchronization.Synchronization can be done later by triggering the apply pending, or at digikam exit
sk: Miesto okamžitej synchronizácie metadát ich len pripraví na neskoršiu synchronizáciu. Tú môžete spustiť ručne alebo sa vykoná pri ukončení digiKamu.

[ctx: @option:check]
en: &Update file modification timestamp when files are modified
sk: &Aktualizovať dátum a čas poslednej úpravy súboru pri zmene

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn off this option to not update file timestamps when files are changed as when you update metadata or image data. Note: disabling this option can introduce some dysfunctions with applications which use file timestamps properties to detect file modifications automatically.
sk: Odznačte túto možnosť a digiKam pri úprave obrázka alebo jeho metadát nebude aktualizovať dátum úpravy súboru. Poznámka: Zakázanie tejto voľby môže spôsobiť nefunkčnosť programov, ktoré pre zistenie zmenených súborov používajú dátum jeho poslednej úpravy.

[ctx: @option:check]
en: &Rescan file when files are modified
sk: &Aktualizovať súbor, keď sa súbory zmenia

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turning this option on, will force digiKam to rescan files that has been modified outside digiKam. If a file has changed it is file size or if the last modified timestamp has changed, a rescan of that file will be performed when digiKam starts.
sk: Zapnutím tejto voľby donútite digiKam opätovne načítať súbory, ktoré boli zmenené mimo digiKamu. Ak sa pri súbore zmenila veľkosť alebo dátum úprav, digiKam ich pri spustení znovu načíta.

[ctx: @label]
en: Select Metadata Fields to be Displayed when using Custom Filters
sk: Vyberte polia metadát, ktoré sa zobrazia pri použití vlastných filtrov

[ctx: @title:tab]
en: Views
sk: Pohľady

[ctx: @label]
en: When rotating a file
sk: Pri otáčaní súboru

[ctx: @option:radio]
en: Rotate by only setting a flag
sk: Otočiť iba nastavením príznaku

[ctx: @option:radio]
en: Rotate by changing the content if possible
sk: Ak je to možné, otáčať zmenou obsahu

[ctx: @option:check]
en: Even allow lossy rotation if necessary
sk: Ak je to potrebné, povoliť tiež otočenie so stratou kvality

[ctx: @option:check]
en: Write flag to metadata if possible
sk: Zapísať príznak do metadát, ak je to možné

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate files only by changing a flag, not touching the pixel data
sk: Otáčať súbory iba zmenou príznaku bez ovplyvnenia obrazových dát

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>A file can be rotated in two ways:<nl/> You can change the contents, rearranging the individual pixels of the image data.<nl/> Or you can set a flag that the file is to be rotated before it is shown.</para> <para>Select this option if you always want to set only a flag. This is less obtrusive, but requires support if the file is accessed with another software. Ensure to allow setting the flag in the metadata if you want to share your files outside digiKam.</para>
sk: <para>Súbor môžete otočiť dvomi spôsobmi:<nl/> Môžete zmeniť obsah preusporiadaním jednotlivých obrazových dát obrázka.<nl/> Môžete nastaviť príznak, aby sa obrázok otočil pred tým, ako bude zobrazený.</para> <para>Túto možnosť vyberte, ak si prajete natrvalo nastaviť iba príznak. Je to síce menej obťažujúce, ale ak súbor otvárate v inom programe, je nutné,  aby dokázal tento príznak spracovať. Ak si želáte zdieľať vaše súbory mimo digiKamu, uistite sa, že príznak je zapísaný do metadát súboru.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: If possible rotate files by changing the pixel data
sk: Ak je to možné, otáčať súbory zmenou obrazových dát

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>A file can be rotated in two ways:<nl/> You can change the contents, rearranging the individual pixels of the image data.<nl/> Or you can set a flag that the file is to be rotated before it is shown.</para> <para>Select this option if you want the file to be rotated by changing the content. This is a lossless operation for JPEG files. For other formats it is a lossy operation, which you need to enable explicitly. It is not support for RAW and other read-only formats, which will be rotated by flag only.</para>
sk: <para>Súbor môžete otočiť dvomi spôsobmi:<nl/> Môžete zmeniť obsah preusporiadaním jednotlivých obrazových dát obrázka.<nl/> Môžete nastaviť príznak, aby sa obrázok otočil pred tým, ako bude zobrazený.</para> <para>Túto možnosť vyberte, ak si prajete, aby obrázok bol otočený zmenou obsahu. Pre JPEG súbory je to bezstratová operácia. Pre ostatné formáty je to stratová operácia, ktorú musíte explicitne povoliť. RAW a ďalšie formáty iba s podporou čítania nie sú podporované a môžu byť otočené iba pomocou príznaku.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate files by changing the pixel data even if the operation will incur quality loss
sk: Otáčať súbory zmenou obrazových dát, aj keď táto operácia spôsobí zníženie kvality

[ctx: @info:whatsthis]
en: For some file formats which apply lossy compression, data will be lost each time the content is rotated. Check this option to allow lossy rotation. If not enabled, these files will be rotated by flag.
sk: Pri niektorých formátoch súborov, ktoré používajú stratovú kompresiu dochádza k strate dát pri každom otočení obsahu. Túto voľbu zaškrtnite, aby bolo umožnené otáčanie so stratou. Ak voľbu nepovolite, budú súbory otočené pomocou príznaku.

[ctx: @info:tooltip]
en: When rotating a file by setting a flag, also change this flag in the file's metadata
sk: Pri otočení súboru nastavením príznaku tiež zmeniť tento príznak v metadátach súboru

[ctx: @info:whatsthis]
en: File metadata typically contains a flag describing that a file shall be shown rotated. Enable this option to allow editing this field.
sk: Metadáta súboru obvykle obsahujú príznak popisujúci, že súbor bude pri zobrazení otočený. Zaškrtnite túto voľbu, aby bolo možné toto pole upravovať.

[ctx: @option]
en: Show images/thumbnails &rotated according to orientation tag.
sk: Zobraziť obrázky/náhľady &otočené podľa príznaku orientácie.

[ctx: @title:tab]
en: Rotation
sk: Otáčanie

[ctx: @label]
en: Reading and Writing to Sidecars
sk: Čítanie a zapisovanie z/do pomocných súborov

[ctx: @option:check]
en: Read from sidecar files
sk: Čítať z pomocných súborov

[ctx: @option:check]
en: Write to sidecar files
sk: Zapisovať do pomocných súborov

[ctx: @item]
en: Write to XMP sidecar for read-only item only
sk: Zapisovať do pomocného súboru XMP iba pri položkách bez práv na zápis

[ctx: @item]
en: Write to XMP sidecar only
sk: Zapisovať do pomocného súboru XMP

[ctx: @item]
en: Write to item and XMP Sidecar
sk: Zapisovať do položky a pomocného súboru XMP

[ctx: @info:tooltip]
en: Specify the exact mode of XMP sidecar writing
sk: Určiť presný spôsob zápisu pomocného súboru XMP

[ctx: @option:check]
en: Sidecar file names are compatible with commercial programs
sk: Názvy pomocných súborov sú kompatibilné s komerčnými programami

[ctx: @title:tab]
en: Sidecars
sk: Pomocné súbory

en: String comparison type:
sk: Typ porovnávania reťazcov:

[ctx: method to compare strings]
en: Natural
sk: Prirodzený

[ctx: method to compare strings]
en: Normal
sk: Normálny

en: <qt>Sets the way in which strings are compared inside digiKam. This eg. influences the sorting of the tree views.<br/><b>Natural</b> tries to compare strings in a way that regards some normal conventions and will eg. result in sorting numbers naturally even if they have a different number of digits.<br/><b>Normal</b> uses a more technical approach. Use this style if you eg. want to entitle albums with ISO dates (201006 or 20090523) and the albums should be sorted according to these dates.</qt>
sk: <qt>Nastavuje spôsob, akým budú porovnávané reťazce v rámci digiKamu. To napríklad ovplyvní radenie v stromovom pohľade.<br/><b>Prirodzený</b> sa pokúša porovnávať reťazce spôsobom, který zodpovedá bežným zvyklostiam a napr. výsledok radenia čísel bude prirodzený, aj napriek tomu, že počet číslic môže byť rozdielny.<br/><b>Normálny</b> používá technickejší prístup. Tento štýl používajte, ak si napr. želáte albumy pomenovávať dátumami podľa normy ISO (201006 alebo 20090523) a albumu majú byť zoradené podľa týchto dátumov.</qt>

en: Confirm when moving items to the &trash
sk: Potvrdzovať pri presúvaní položiek do &koša

en: Confirm when permanently deleting items
sk: Potvrdzovať &trvalé odstránenie položiek

en: Do not confirm when applying changes in the &right sidebar
sk: Ne&potvrdzovať použitie zmien v p&ravom postrannom paneli

en: &Scan for new items at startup (makes startup slower)
sk: &Hľadať nové položky pri spustení (štart bude pomalší)

en: Set this option to force digiKam to scan all collections for new items to
    register new elements in database. The scan is performed in the background through
    the progress manager available in the statusbar
     when digiKam main interface
    is loaded. If your computer is fast enough, this will have no effect on usability
    of digiKam while scanning. If your collections are huge or if you use a remote database,
    this can introduce low latency, and it is recommended to disable this option and to plan
    a manual scan through the maintenance tool at the right moment.
sk: Nastavte túto možnosť pre vyhľadanie nových položiek v kolekciách a ich vloženie
    do databázy. Vyhľadávanie prebiehajúce po spustení digiKamu na pozadí môžete sledovať
    na stavovom paneli. Ak máte dostatečne rýchly počítač, nebude mať vyhľadávanie vplyv
    na použiteľnosť digiKamu. Ak však máte obrovskú zbierku obrázkov alebo používate
    vzdialenú databázu môžete zaznamenať pomalšie reakcie programu. V takom prípade odporúčame
    zakázať toto nastavenie a naplánovať si ručné prehľadanie kolekcií prostredníctvom nástroja na správu.

en: Fast scan (detects new, deleted and renamed items)
sk: Rýchle prehľadávanie (nájde nové, odstránené a premenované položky)

en: Remove obsolete core database objects (makes startup slower)
sk: Odstrániť zastaralé objekty základnej databázy (spomaľuje spúšťanie)

en: Set this option to force digiKam to clean up the core database from obsolete item entries.
    Entries are only deleted if the connected image/video/audio file was already removed, i.e.
    the database object wastes space.
    This option does not clean up other databases as the thumbnails or recognition db.
    For clean up routines for other databases, please use the maintenance.
sk: Vyberte túto možnosť pre odstránenie zastaraných objektov zo základnej databázý digiKamu.
    Položka je odstránená iba vtedy, ak zodpovedajúci súbor s obrázkom/videom/audiom už neexistuje.
    Táto voľba nespôsobí prečistenie ďalších databáz digiKamu, ako je databáza náhľadov
    alebo tvárí. Prečistenie týchto databáz nájdete v ponuke Nástroje/Údržba.

en: Show only face tags for assigning names in people sidebar
sk: Na paneli Ľudia zobrazovať iba štítky tvárí pre priradenie mien

en: Lower bound for minimum similarity:
sk: Spodná hranica minimálnej podobnosti:

en: Select here the lower bound of the minimum similarity threshold for fuzzy and duplicates searches. The default value is 40. Selecting a lower value than 40 can make the search <b>really</b> slow.
sk: Sem vložte spodnú hranicu minimálnej podobnosti prahu pre hľadanie duplicít. Predvolená hodnota je 40 a zadanie hodnoty nižšej než 40, môže hľadanie <b>výrazne</b> spomaliť.

en: Use native file dialogs from system
sk: Pri výbere súborov používať natívne okná systému

en: Draw frames around grouped items
sk: Kresliť rámčeky okolo zoskupených položiek

en: Set this option to configure how sidebar tab titles are visible. Use "Only For Active Tab" option if you use a small screen resolution as with a laptop computer.
sk: Toto nastavenie použite pre nastavenie zobrazenia kariet postranného panelu. Ak máte monitor s nižším rozlíšením, ako napríklad notebook, vyberte možnosť "Iba pre aktívnu kartu".

en: Perform the following operations on all group members:
sk: Vykonať nasledujúce akcie na všetkých členoch skupiny:

[ctx: @label: grouped image ops]
en: No
sk: Nie

[ctx: @label: grouped image ops]
en: Yes
sk: Áno

[ctx: @label: grouped image ops]
en: Ask
sk: Spýtať sa

[ctx: @title:tab]
en: Grouping
sk: Zoskupovanie

en: Disable hardware acceleration OpenCL
sk: Vypnúť hardvérovú akceleráciu OpenCL

[ctx: @title: settings section]
en: Database
sk: Databáza

[ctx: @title: settings section]
en: Collections
sk: Kolekcie

[ctx: @title: settings section]
en: Tool-Tip
sk: Bublinový pomocník

[ctx: @title: settings section]
en: Templates
sk: Šablóny

[ctx: @title: settings section]
en: Image Editor
sk: Editor obrázkov

[ctx: @title: settings section]
en: Color Management
sk: Správa farieb

[ctx: @title: settings section]
en: Image Quality Sorter
sk: Triedenie kvality obrázkov

[ctx: @title: settings section]
en: Cameras
sk: Fotoaparáty

[ctx: @title: settings section]
en: Plugins
sk: Pluginy

[ctx: @title: settings section]
en: Miscellaneous
sk: Rôzne

[ctx: @info]
en: The process of updating the file hashes takes a few minutes.
    Please ensure that any important collections on removable media are connected.
    After the upgrade you cannot use your database with a digiKam version prior to 2.0.
    Do you want to begin the update?
sk: Aktualizácia odtlačkov súborov môže trvať niekoľko minút.
    Uistite sa, že všetky kolekcie umiestnené na vymeniteľných nosičoch sú pripojené.
    Po aktualizácií nebude vaša databáza fungovať v digiKame staršom než je verzia 2.0.
    Želáte si spustiť aktualizáciu?

[ctx: @title:group]
en: Updates
sk: Aktualizácia

[ctx: @action:button]
en: Update File Hashes
sk: Aktualizovať kontrolné súčty súborov

[ctx: @info:tooltip]
en: File hashes are used to identify identical files and to display thumbnails. A new, improved algorithm to create the hash is now used. The old algorithm, though, still works quite well, so it is recommended to carry out this upgrade, but not required.
    After the upgrade you cannot use your database with a digiKam version prior to 2.0.
sk: Odtlačky súborov sa používajú na detekciu identických súborov a na zobrazenie náhľadov. Aktuálne sa na tvorbu odtlačkov používa nový, vylepšený algoritmus. Starý algoritmus stále funguje a preto je aktualizácia odporúčaná, nie však vyžadovaná. Po aktualizácii nebude vaša databáza fungovať s digiKamom starším ako je verzia 2.0.

[ctx: @info:tooltip]
en: Get information about <interface>Update File Hashes</interface>
sk: Získať informácie o <interface>aktualizácii odtlačkov súborov</interface>

en: Enable Color Management
sk: Zapnúť správu farieb

en: <ul><li>Checked: Color Management is enabled</li><li>Unchecked: Color Management is disabled</li></ul>
sk: <ul><li>Označené: Správa farieb je zapnutá</li><li>Neoznačené: Správa farieb je vypnutá</li></ul>

en: Visit Little CMS project website
sk: Navštíviť web projektu Little CMS

en: <p>This is the color space all the images will be converted to when opened (if you choose to convert) and the profile that will be embedded when saving. Good and safe choices are <b>Adobe RGB (1998)</b> and <b>sRGB IEC61966-2.1</b></p>
sk: <p>Do tohto farebného priestoru budú po otvorení skonvertované všetky obrázky (ak konverziu zapnete) a tento profil bude vložený do súboru pri ukladaní. Dobré a bezpečné voľby sú <b>Adobe RGB (1998)</b> a <b>sRGB IEC61966-2.1</ b></p>

en: <p>You can use this button to get more detailed information about the selected workspace profile.</p>
sk: <p>Týmto tlačidlom môžete získať podrobné informácie o vybranom profile pracovnej plochy.</p>

en: When the profile of an image does not match the working color space
sk: Ak sa profil obrázka nezhoduje s pracovným farebným priestorom

en: Ask when opening the image
sk: Spýtať sa naň pri otváraní obrázka

en: <p>If an image has an embedded color profile not matching the working space profile, digiKam will ask if you want to convert to the working space, keep the embedded profile or discard the embedded profile and assign a different one.</p>
sk: <p>Ak obrázok obsahuje vložený profil farieb, ktorý nezodpovedá profilu pracovného priestoru, digiKam sa spýta, či ho chcete skonvertovať, zachovať vložený profil alebo odstrániť vložený profil a priradiť iný.</p>

en: Convert the image to the working color space
sk: Skonvertovať obrázok do pracovného farebného priestoru

en: <p>If an image has an embedded color profile not matching the working space profile, digiKam will convert the image's color information to the working color space. This changes the pixel data, but not the appearance of the image.</p>
sk: <p>Ak obrázok obsahuje vložený profil farieb, ktorý nezodpovedá profilu pracovného priestoru, digiKam skonvertuje farebné informácie obrázka do farebného profilu pracovného prostredia. Zmenia sa dáta pixelov, nie však vzhľad obrázka.</p>

en: When an image has no color profile information
sk: Keď obrázok neobsahuje informácie o farebnom profile

en: <p>If an image has no embedded color profile, digiKam will ask which color space shall be used to interpret the image and to which color space it shall be transformed for editing.</p>
sk: <p>Ak obrázok neobsahuje vložený profil farieb, digiKam se spýta, aké farebný priestor má byť použitý na zobrazenie obrázka a do akého farebného priestoru má byť skonvertovaný pre úpravy.</p>

en: Assume it is using the sRGB color space (Internet standard)
sk: Predpokladať, že používa farebný priestor sRGB (internetový štandard)

note: i18n("<p></p>"));
en: and convert it to the working color space
sk: a skonvertovať do farebného priestoru pracovného prostredia

en: Assume it is using the working color space
sk: Predpokladať, že používa farebný priestor pracovného prostredia

note: i18n("<p></p>"));
en: Convert it from default input color space to working space
sk: Skonvertovať z predvoleného vstupného profilu farieb do profilu pracovného prostredia

en: When loading a RAW file with uncalibrated colors
sk: Pri načítaní RAW súboru s nekalibrovanými farbami

en: Ask for the input profile
sk: Spýtať sa na vstupný profil

note: i18n("<p></p>"));
en: Automatic color correction
sk: Vykonať automatickú korekciu farieb

note: i18n("<p></p>"));
en: Convert it from the default input profile
sk: Skonvertovať z predvoleného vstupného profilu

en: Color Managed View
sk: Pohľad so správou farieb

en: Monitor profile:
sk: Profil monitora:

en: <p>Select the color profile for your monitor here.</p>
sk: <p>Tu vyberte profil farieb pre váš monitor.</p>

en: <p>You can use this button to get more detailed information about the selected monitor profile.</p>
sk: <p>Týmto tlačidlom môžete získať podrobné informácie o vybranom profile monitora.</p>

en: <p>This is the default color profile for your input device (that is your camera - or your scanner). A camera input profile is recommended for correct conversion of RAW images in 16bit. Some of the options about loading behavior above refer to this profile.</p>
sk: <p>Toto je predvolený farebný profil vášho vstupného zariadenia (váš fotoaparát alebo váš skener). Pre presnú konverziu obrázkov RAW do 16 bitov sa odporúča použiť profil fotoaparátu. Niektoré nastavenia sa počas načítavania na tento profil odvolávajú.</p>

en: <p>You can use this button to get more detailed information about the selected input profile.</p>
sk: <p>Týmto tlačidlom môžete získať podrobné informácie o vybranom vstupnom profile.</p>

en: digiKam looks for ICC profiles in a number of <a href='default'>default locations</a>. You can specify an additional folder:
sk: digiKam hľadá ICC profily v niektorých  <a href='default'>predvolených cestách</a>. Tu môžete vybrať ďalší priečinok:

en: <p>digiKam searches ICC profiles in default system folders and ships itself a few selected profiles. Store all your additional color profiles in the directory set here.</p>
sk: <p>digiKam hľadá ICC profily v predvolených systémových adresároch a sám obsahuje niekoľko vybraných profilov. Všetky dodatočné profily farieb uložte do tu vybraného adresára.</p>

en: Use black point compensation
sk: Použiť kompenzáciu čierneho bodu

en: <p><b>Black Point Compensation</b> is a way to make adjustments between the maximum black levels of digital files and the black capabilities of various digital devices.</p>
sk: <p><b>Kompenzácia čierneho bodu</b> je spôsob ako upravovať maximálnu úroveň čiernej v digitálnych súboroch podľa schopností rôznych digitálnych zariadení.</p>

en: Rendering Intents:
sk: Vykresľovacie zámery:

[ctx: @title: icc panel tab]
en: Behavior
sk: Správanie

[ctx: @title: icc panel tab]
en: Profiles
sk: Profily

[ctx: @title: icc panel tab]
en: Advanced
sk: Pokročilé

en: Monitor Profile From System Settings
sk: Profil monitora zo nastavení systému

en: No ICC profiles files found.
sk: Nenašli sa žiadne súbory s profilmi ICC.

[ctx: none of the paths]
en: none
sk: žiadne

en: On Linux, the default search paths include <ul><li>/usr/share/color/icc</li><li>/usr/local/share/color/icc</li><li>~/.local/share/color/icc/</li><li>~/.local/share/icc/</li><li>~/.color/icc/</li></ul>On your system, currently these paths exist and are scanned:<ul><li>%1</li></ul>
sk: V Linuxe, predvolené cesty, ktoré sú prehľadávané, zahŕňajú <ul><li>/usr/share/color/icc</li><li>/usr/local/share/color/icc</li><li>~/.local/share/color/icc/</li><li>~/.local/share/icc/</li><li>~/.color/icc/</li></ul>Vo vašom systéme existujú a budú prehľadané nasledujúce cesty:<ul><li>%1</li></ul>

en: Synchronize panels automatically
sk: Automaticky synchronizovať panely

en: Set this option to automatically synchronize zooming and panning between left and right panels if the images have the same size.
sk: Aktivujte toto nastavenie, aby sa menilo priblíženie a posun obrázka na ľavom paneli súčasne s obrázkom na pravom paneli, ak oba obrázky majú rovnakú veľkosť.

en: Selecting a thumbbar item loads the image to the right panel
sk: Výberom položky z panela náhľadov načítať obrázok do pravého panela

en: Clear the light table on close
sk: Vyčistiť Svetelnú tabuľu pri zatvorení

en: Set this option to remove all images from the light table when you close it, or unset it to preserve the images currently on the light table.
sk: Výberom tejto možnosti budú pri zatvorení všetky obrázky zo Svetelnej tabule odstránené, ak toto nastavenie vypnete, zostanú aktuálne obrázky zachované.

[ctx: @title:tab plugins type]
en: Generic
sk: Všeobecné

[ctx: @title:tab plugins type]
en: Image Editor
sk: Editor obrázkov

[ctx: @title:tab plugins type]
en: Batch Queue Manager
sk: Správca dávkového spracovania

en: Template Title:
sk: Názov šablóny:

en: <p>Enter the metadata template title here. This title will be used to identify a template in your collection.</p>
sk: <p>Sem zadajte názov šablóny metadát. Tento názov bude slúžiť pre identifikáciu šablóny vo vašej kolekcii.</p>

en: <b>Note: These information are used to set <b><a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Extensible_Metadata_Platform'>XMP</a></b> and <b><a href='https://en.wikipedia.org/wiki/IPTC'>IPTC</a></b> tag contents. There is no limitation with XMP, but note that IPTC text tag sizes are limited. Use contextual help for details.</b>
sk: <b>Poznámka: Tieto informácie sú použité pre nastavenie štítkov <b><a href='https://cs.wikipedia.org/wiki/Extensible_Metadata_Platform'>XMP</a></b> a <b><a href='https://cs.wikipedia.org/wiki/IPTC'>IPTC</a></b>. Pre XMP neexistujú obmedzenia, ale pri IPTC existujú limity dĺžky textu štítkov. Pre podrobnosti použite kontextovú ponuku.</b>

en: &Replace...
sk: Nahr&adiť...

en: Tool-Tips Font:
sk: Písmo v bublinách:

en: File/Item Information
sk: Informácie o súbore/položke

en: File name
sk: Názov súboru

en: File date
sk: Dátum súboru

en: File size
sk: Veľkosť súboru

en: Image type
sk: Typ obrázka

en: Image dimensions
sk: Rozmery obrázka

en: Image aspect ratio
sk: Pomer strán obrázka

en: Camera make and model
sk: Výrobca a model fotoaparátu

en: Camera date
sk: Dátum z fotoaparátu

en: Camera aperture and focal length
sk: Clona a ohnisková vzdialenosť fotoaparátu

en: Camera exposure and sensitivity
sk: Expozícia a citlivosť fotoaparátu

en: Camera mode and program
sk: Režim a program fotoaparátu

en: Camera flash settings
sk: Nastavenie blesku

en: Camera white balance settings
sk: Vyváženie bielej fotoaparátu

en: digiKam Information
sk: Informácie digiKam

en: Album name
sk: Názov albumu

en: Image title
sk: Názov obrázka

en: Image caption
sk: Titulok obrázka

en: Image tags
sk: Štítky obrázka

en: Image labels
sk: Štítky obrázkov

en: Audio/Video Information
sk: Informácie o audiu/videu

en: Video Aspect Ratio
sk: Pomer strán videa

en: Video Duration
sk: Trvanie videa

en: Note: these settings require "Use File Metadata" option from Camera Setup Behavior page.
sk: Poznámka: Tieto nastavenia vyžadujú povolenie možnosti "Použiť metadáta súboru" z karty "Správanie" nastavení fotoaparátu.

en: Icon Items
sk: Položky ikon

en: Import Items
sk: Importovať položky
