digikam - en to sl translation catalogue (9632 entries)

[ctx: @item: date keyword]
en: tomorrow
sl: jutri

[ctx: @item: date keyword]
en: today
sl: danes

[ctx: @item: date keyword]
en: yesterday
sl: včeraj

en: Next year
sl: Naslednje leto

en: Previous year
sl: Prejšnje leto

en: Next month
sl: Naslednji mesec

en: Previous month
sl: Prejšnji mesec

en: Select a week
sl: Izberi teden

en: Select a month
sl: Izberi mesec

en: Select a year
sl: Izberi leto

en: Select the current day
sl: Izberi trenutni dan

[ctx: @action:button]
en: Close
sl: Zapri

en: Week %1
sl: Teden %1

[ctx: @item: date menu]
en: &Today
sl: Danes

[ctx: @item: date menu]
en: To&morrow
sl: Jutri

[ctx: @item: date menu]
en: Next &Week
sl: Naslednji teden

[ctx: @item: date menu]
en: Next M&onth
sl: Naslednji mesec

[ctx: @item: date menu]
en: Y&esterday
sl: Vč&eraj

[ctx: @item: date menu]
en: Last &Monday
sl: Zadnji ponedeljek

[ctx: @item: date menu]
en: Last &Friday
sl: Zadnji petek

[ctx: @item: date menu]
en: Last &Week
sl: Prejšnji teden

[ctx: @item: date menu]
en: Last M&onth
sl: Prejšnji mesec

[ctx: @item: date menu]
en: No Date
sl: Ni datuma

[ctx: @info: week #weeknumber - month name - year string Start: End:]
en: Week #%1 - %2 %3
    %4	%5
sl: Teden št. %1 - %2 %3
    %4	%5

[ctx: @info: week properties]
en: Start:
sl: Začetek:

[ctx: @info: week properties]
en: End:
sl: Konec:

en: &Move Here
sl: Pre&makni sem

en: &Copy Here
sl: Kopiraj sem

en: C&ancel
sl: Prekliči

en: Set as Album Thumbnail
sl: Nastavi za sličico albuma

en: Download From Camera
sl: Prejmi iz fotoaparata

en: Download && Delete From Camera
sl: Prejmi && izbriši iz fotoaparata

[ctx: @action:inmenu Group images with this image]
en: Group here
sl: Združi tukaj

en: Exporting
sl: Izvažanje

en: Upload to Camera
sl: Pošlji na fotoaparat

[ctx: @action:inmenu Group images with this item]
en: Group here
sl: Združi tukaj

[ctx: @action:inmenu Insert dragged images before this item]
en: Insert Items here
sl: Vstavi predmete tu

[ctx: @action:inmenu Group images with this item and move them to its album]
en: Group here and move to album
sl: Združi tukaj in prenesi v album

en: Assign Tag to Dropped Items
sl: Dodeli značko spuščenim predmetom

en: Change Face Tags
sl: Spremeni oznake obrazov

en: Change Face Tag
sl: Spremeni značko obraza

en: &Cancel
sl: Prekliči

en: Assign Tags to &Selected Items
sl: Dodeli značke izbranim predmetom

en: Assign Tags to &This Item
sl: Dodeli značke &temu predmetu

en: Assign Tags to &All Items
sl: Dodeli značko vsem predmetom

en: Importing
sl: Uvažanje

en: M&erge Here
sl: Zlij sem

en: Set as Tag Thumbnail
sl: Nastavi kot značko sličice

en: Change face name from '%2' to '%3' | Change face names from '%2' to '%3'
sl[0]: Spremeni ime človeka iz '%2' v '%3'
sl[1]: Spremeni imena ljudi iz '%2' v '%3'
sl[2]: Spremeni imena ljudi iz '%2' v '%3'
sl[3]: Spremeni imena ljudi iz '%2' v '%3'

en: Assign Tag(s) '%1' to Items
sl: Dodeli značk(-e) '%1' predmetom

en: Text Filter
sl: Filter besedila

en: MIME Type Filter
sl: Filter vrste MIME

en: Geolocation Filter
sl: Filter zemljepisne lege

en: Images Without Tags
sl: Slike brez značk

en: Show images without a tag.
sl: Pokaži slike brez značke.

en: Tags Matching Condition
sl: Značke, ki se ujemajo s pogojem

en: Defines in which way the selected tags are combined to filter the images. This also includes the '%1' check box.
sl: Določi kako so izbrane značke združene za filtriranje slik. To vključuje tudi označno polje '%1'.

en: OR
sl: ALI

en: AND
sl: IN

en: Tags Filter
sl: Filter značk

en: Images Without Face tags
sl: Slike brez značk obrazov

en: Show images without a face tag.
sl: Prikaži slike brez značk obrazov.

en: Face tags Matching Condition
sl: Značke obrazov, ki se ujemajo s pogojem

en: Face Tags Filter
sl: Filter značk obrazov

en: Labels Filter
sl: Filter oznak

[ctx: @action: tag filter]
en: Restore Tag Filters
sl: Obnovi filtre značk

[ctx: @action: tag filter]
en: On
sl: Vključeno

[ctx: @action: tag filter]
en: Off
sl: Izključeno

[ctx: @action: tag filter]
en: Tag Filter Mode
sl: Način filtriranja značk

[ctx: @action: tag filter]
en: Ignore This Tag
sl: Prezri to značko

[ctx: @action: tag filter]
en: Must Have This Tag
sl: Mora imeti to značko

[ctx: @action: tag filter]
en: Must Not Have This Tag
sl: Ne sme imeti te značke

en: Reference Image
sl: Referenčna slika

[ctx: @info:tooltip]
en: If this is not a face, click to delete it.
sl: Če to ni obraz, ga kliknite, da ga zbrišete.

[ctx: @info:tooltip]
en: 1 grouped item.
     | %1 grouped items.
sl[0]: %1 združeni predmet.
sl[1]: %1 združena predmeta.
sl[2]: %1 združeni predmeti.
sl[3]: %1 združenih predmetov.

[ctx: @info:tooltip]
en: Group is open.
sl: Skupina je odprta.

[ctx: @info:tooltip]
en: Group is closed.
sl: Skupina je zaprta.

[ctx: @info:tooltip]
en: This item has geolocation information.
sl: Ta predmet ima podatke o zemljepisni legi.

[ctx: @info:tooltip]
en: Show Fullscreen
sl: Prikaži celozaslonsko

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate Left
sl: Zavrti v levo

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate Right
sl: Zavrti v desno

[ctx: @info:tooltip]
en: Deselect Item
sl: Odstrani izbiro predmeta

[ctx: @info:tooltip]
en: Select Item
sl: Izberi predmet

[ctx: @action: context menu]
en: Set as Album Thumbnail
sl: Nastavi za sličico albuma

[ctx: @action: context menu]
en: Set as Tag Thumbnail
sl: Nastavi kot značko sličice

[ctx: @action:inmenu Pluralized]
en: Move to Trash | Move %1 Files to Trash
sl[0]: Prenesi %1 datoteko v Smeti
sl[1]: Prenesi %1 datoteki v Smeti
sl[2]: Prenesi %1 datoteke v Smeti
sl[3]: Prenesi %1 datotek v Smeti

[ctx: @action:inmenu Pluralized]
en: Image Quality Sort | Image Quality Sort
sl[0]: Razvrščanje slik po kakovosti
sl[1]: Razvrščanje slik po kakovosti
sl[2]: Razvrščanje slik po kakovosti
sl[3]: Razvrščanje slik po kakovosti

[ctx: @action: context menu]
en: Reset Album Icon
sl: Ponovno nastavi ikono albuma

[ctx: @action: context menu]
en: All Albums
sl: Vsi albumi

[ctx: @action: context menu]
en: All Tags
sl: Vse značke

[ctx: @action: select tags menu]
en: Select
sl: Izberi

[ctx: @action: context menu]
en: Children
sl: Podrejene

[ctx: @action: context menu]
en: Parents
sl: Nadrejene

[ctx: @action: deselect tags menu]
en: Deselect
sl: Odstrani izbiro

[ctx: @action: context menu]
en: Invert Selection
sl: Obrni izbiro

[ctx: @action: group items]
en: Group
sl: Združi

[ctx: @action:inmenu]
en: Open All Groups
sl: Odpri vse skupine

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All Groups
sl: Zapri vse skupine

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Grouped Images
sl: Pokaži združene slike

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide Grouped Images
sl: Skrij združene slike

[ctx: @action:inmenu]
en: Ungroup
sl: Razdruži

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove From Group
sl: Odstrani iz skupine

[ctx: @action:inmenu]
en: Group Selected Here
sl: Združi izbrane tukaj

[ctx: @action:inmenu]
en: Group Selected By Time
sl: Združi izbrane po času

[ctx: @action:inmenu]
en: Group Selected By Filename
sl: Združi izbrane po imenu datoteke

[ctx: @action:inmenu]
en: Group Selected By Timelapse / Burst
sl: Grupa izbrana po časovnici / izbruhu

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove Selected From Groups
sl: Odstrani izbrane iz skupin

[ctx: @action:inmenu]
en: Ungroup Selected
sl: Razdruži izbrane

[ctx: @action: context menu]
en: Open With
sl: Odpri z

[ctx: @action: open item with other application]
en: Other...
sl: Drugo...

[ctx: @action: context menu]
en: Open With...
sl: Odpri z...

[ctx: @action: context menu]
en: New Tag...
sl: Nova značka...

[ctx: @action: context menu]
en: Delete Tag
sl: Izbriši značko

[ctx: @action: context menu]
en: Delete Tags
sl: Izbriši značke

[ctx: @action: context menu]
en: Mark As Face Tag
sl: Označi kot značko obraza

[ctx: @action: context menu]
en: Mark As Face Tags
sl: Označi kot značke obrazov

[ctx: @action: edit tag properties]
en: Properties...
sl: Lastnosti...

[ctx: @action: context menu]
en: Unmark Tag As Face
sl: Odznači značko kot obraz

[ctx: @info: context menu]
en: Removes the face property from the selected tag and the face region from the contained images. Can also untag the images if wished.
sl: Odstrani lastnost obraza iz izbrane značke in območja obraza iz vsebovanih slik. Če želite, lahko slike tudi odznačite.

[ctx: @action: context menu]
en: Unmark Tags As Face
sl: Odznači značke kot obraze

[ctx: @info: context menu]
en: Removes the face property from the selected tags and the face region from the contained images. Can also untag the images if wished.
sl: Odstrani lastnost obraza iz izbranih značk in območja obraza iz vsebovanih slik. Če želite, lahko slike tudi odznačite.

[ctx: @action: context menu]
en: A&ssign Tag
sl: Dodeli značko

[ctx: @action: context menu]
en: R&emove Tag
sl: Odstrani značko

[ctx: @action: context menu]
en: Remove all Tags
sl: Odstrani vse značke

[ctx: @action: context menu]
en: Assign Labe&ls
sl: Dodeli oznake

[ctx: @action: context menu]
en: Date
sl: Datum

[ctx: @action: context menu]
en: Tag
sl: Oznaka

[ctx: @action: context menu]
en: Go To
sl: Pojdi na

[ctx: @action: file open dialog]
en: Open...
sl: Odpri...

[ctx: @action: context menu]
en: Open in File Manager
sl: Odpri v upravljalniku datotek

[ctx: @action: context menu]
en: Import
sl: Uvozi

[ctx: @action: context menu]
en: No import tool available
sl: Na voljo ni nobenega orodja za uvoz

[ctx: @action: context menu]
en: Export
sl: Izvozi

[ctx: @action: context menu]
en: No export tool available
sl: Na voljo ni nobenega orodja za izvoz

[ctx: @action: context menu]
en: Batch Queue Manager
sl: Upravljalnik čakalnih vrst

[ctx: @action: context menu]
en: Add to Existing Queue
sl: Dodaj v obstoječo čakalno vrsto

en: 1 Item | %1 Items
sl[0]: %1 predmet
sl[1]: %1 predmeta
sl[2]: %1 predmeti
sl[3]: %1 predmetov

[ctx: %1: day of month with two digits, %2: short month name, %3: year]
en: Album Date: %2 %3 %4 - 1 Item | Album Date: %2 %3 %4 - %1 Items
sl[0]: Datum albuma: %2 %3 %4 - %1 predmet
sl[1]: Datum albuma: %2 %3 %4 - %1 predmeta
sl[2]: Datum albuma: %2 %3 %4 - %1 predmeti
sl[3]: Datum albuma: %2 %3 %4 - %1 predmetov

[ctx: %2: a tag title; %3: number of subtags]
en: %2 including 1 subtag | %2 including %1 subtags
sl[0]: %2 vključno z %1 pod-značko
sl[1]: %2 vključno z %1 pod-značkama
sl[2]: %2 vključno z %1 pod-značkami
sl[3]: %2 vključno s %1 pod-značkami

[ctx: %2: the previous string (e.g. 'Foo including 7 subtags'); %1: number of items in tag]
en: %2 - 1 Item | %2 - %1 Items
sl[0]: %2 - %1 predmet
sl[1]: %2 - %1 predmeta
sl[2]: %2 - %1 predmeti
sl[3]: %2 - %1 predmetov

en: %2 - 1 Item | %2 - %1 Items
sl[0]: %2 - %1 predmet
sl[1]: %2 - %1 predmeta
sl[2]: %2 - %1 predmeti
sl[3]: %2 - %1 predmetov

en: Keyword Search - 1 Item | Keyword Search - %1 Items
sl[0]: Iskanje s ključnimi besedami - %1 predmet
sl[1]: Iskanje s ključnimi besedami - %1 predmeta
sl[2]: Iskanje s ključnimi besedami - %1 predmeti
sl[3]: Iskanje s ključnimi besedami - %1 predmetov

en: Advanced Search - 1 Item | Advanced Search - %1 Items
sl[0]: Napredno iskanje - %1 predmet
sl[1]: Napredno iskanje - %1 predmeta
sl[2]: Napredno iskanje - %1 predmeti
sl[3]: Napredno iskanje - %1 predmetov

[ctx: @title:window]
en: Select Target Folder
sl: Izberite ciljno mapo

en: <p>Please select the destination album from the digiKam library to move the selected images into.</p>
sl: <p>Izberite ciljni album iz knjižnice digiKam, da vanj prenesete izbrane slike.</p>

en: File Properties
sl: Lastnosti datoteke

[ctx: filename]
en: Name:
sl: Ime:

en: Date:
sl: Datum:

en: Size:
sl: Velikost:

en: Type:
sl: Vrsta:

[ctx: unknown / invalid image dimension]
en: Unknown
sl: Neznano

en: Dimensions:
sl: Mere:

[ctx: unknown / invalid image aspect ratio]
en: Unknown
sl: Neznano

en: Aspect Ratio:
sl: Razmerje:

en: Photograph Properties
sl: Lastnosti fotografije

en: Make/Model:
sl: Znamka/model:

[ctx: camera lens]
en: Lens:
sl: Objektiv:

[ctx: creation date of the image]
en: Created:
sl: Ustvarjeno:

en: Aperture/Focal:
sl: Zaslonka/goriščna razdalja:

en: Exposure/Sensitivity:
sl: Osvetlitev/občutljivost:

en: Mode/Program:
sl: Način/program:

[ctx: camera flash settings]
en: Flash:
sl: Bliskavica:

en: White Balance:
sl: Ravnovesje beline:

en: Audio/Video Properties
sl: Lastnosti videa/zvoka

en: Duration:
sl: Trajanje:

en: Frame Rate:
sl: Hitrost sličic:

en:  fps
sl:  sličic na sekundo

en: Video Codec:
sl: Video kodek:

en: Audio Bit Rate:
sl: Bitna hitrost zvoka:

en: Audio Channel Type:
sl: Vrsta zvočnega kanala:

en: Audio Codec:
sl: Avdio kodek:

en: digiKam Properties
sl: lastnosti digiKama

[ctx: title of the file]
en: Title:
sl: Naslov:

[ctx: caption of the file]
en: Caption:
sl: Napis:

en: Tags:
sl: Značke:

en: Labels:
sl: Oznake:

en: Album Properties
sl: Lastnosti albuma

[ctx: @info: item properties]
en: Name:
sl: Ime:

en: Items:
sl: Predmeti:

en: Collection:
sl: Zbirka:

en: Category:
sl: Kategorija:

[ctx: @info: item properties]
en: Caption:
sl: Napis:

en: Preview:
sl: Predogled:

[ctx: Image filter reproducible: Yes]
en: Yes
sl: Da

[ctx: Image filter reproducible: Partially]
en: Partially
sl: Delno

[ctx: Image filter reproducible: No]
en: No
sl: Ne

en: Reproducible:
sl: Ponovljivo:

[ctx: Image filter description]
en: Description:
sl: Opis:

en: Identifier:
sl: Določilnik:

en: Technical Parameters
sl: Tehnični parametri

en: <i>Binary Data</i>
sl: <i>Dvojiški podatki</i>

en: Initializing...
sl: Začenjanje ...

en: Load Plugins...
sl: Nalaganje vstavkov...

en: Checking ICC repository...
sl: Preverjanje skladišča ICC...

en: Clean up Database...
sl: Počisti podatkovno bazo...

en: Loading albums...
sl: Nalaganje albumov...

en: <p>The ICC profiles folder seems to be invalid.</p><p>If you want to try setting it again, choose "Yes" here, otherwise choose "No", and the "Color Management" feature will be disabled until you solve this issue.</p>
sl: <p>Videti je, da je mapa s profili ICC neveljavna.</p><p>Če jo želite ponovno nastaviti, izberite "Da", v nasprotnem primeru pa "Ne". Posledica slednjega bo onemogočena zmožnost "Upravljanja barv", dokler ne boste rešili te težave.</p>

en: ExifTool is not available in your digiKam installation or is not working correctly. Go to the digiKam settings and check the availability of the ExifTool binary file in the metadata section.
sl: ExifTool ni na voljo v vaši namestitvi digiKam ali pa ne deluje pravilno. Pojdite na nastavitve digiKam in preverite razpoložljivost binarne datoteke ExifTool v razdelku z metapodatki.

en: No item selected (%1 item) | No item selected (%1 items)
sl[0]: Ni izbranega predmeta (%1 predmet)
sl[1]: Ni izbranih predmetov (%1 predmeta)
sl[2]: Ni izbranih predmetov (%1 predmeti)
sl[3]: Ni izbranih predmetov (%1 predmetov)

en: No item selected (%1 [%2] item) | No item selected (%1 [%2] items)
sl[0]: Ni izbranih predmetov ((%1 [%2] predmet)
sl[1]: Ni izbranih predmetov ((%1 [%2]  predmeta)
sl[2]: Ni izbranih predmetov ((%1 [%2] predmeti)
sl[3]: Ni izbranih predmetov ((%1 [%2] predmetov)

en: No item selected (%1 item. With grouped items: %2) | No item selected (%1 items. With grouped items: %2)
sl[0]: Ni izbranih predmetov (%1 predmet. S predmeti v skupini: %2)
sl[1]: Ni izbranih predmetov (%1 predmeta. S predmeti v skupini: %2)
sl[2]: Ni izbranih predmetov (%1 predmeti. S predmeti v skupini: %2)
sl[3]: Ni izbranih predmetov (%1 predmetov. S predmeti v skupini: %2)

en: 1/%2 item selected (%3/%4) | %1/%2 items selected (%3/%4)
sl[0]: %1/%2 izbran predmet (%3/%4)
sl[1]: %1/%2 izbrana predmeta (%3/%4)
sl[2]: %1/%2 izbrani predmeti (%3/%4)
sl[3]: %1/%2 izbranih predmetov (%3/%4)

en: 1/%2 [%3] item selected (%4/%5) | %1/%2 [%3] items selected (%4/%5)
sl[0]: %1/%2 [%3] izbran predmet (%4/%5)
sl[1]: %1/%2 [%3] izbrana predmeta (%4/%5)
sl[2]: %1/%2 [%3] izbrani predmeti (%4/%5)
sl[3]: %1/%2 [%3] izbranih predmetov (%4/%5)

en: 1/%2 item selected. Total with grouped items: %3 | %1/%2 items selected. Total with grouped items: %3
sl[0]: %1/%2 izbrani predmet. Skupaj s predmeti v skupini: %3
sl[1]: %1/%2 izbrana predmeta. Skupaj s predmeti v skupini: %3
sl[2]: %1/%2 izbrani predmeti. Skupaj s predmeti v skupini: %3
sl[3]: %1/%2 izbranih predmetov. Skupaj s predmeti v skupini: %3

en: 1/%2 [%3/%4] item selected (%5/%6) | %1/%2 [%3/%4] items selected (%5/%6)
sl[0]: %1/%2 [%3/%4] izbran predmet (%5/%6)
sl[1]: %1/%2 [%3/%4] izbrana predmeta (%5/%6)
sl[2]: %1/%2 [%3/%4] izbrani predmeti (%5/%6)
sl[3]: %1/%2 [%3/%4] izbranih predmetov (%5/%6)

en: 1/%2 item selected. With grouped items: %3/%4 | %1/%2 items selected. With grouped items: %3/%4
sl[0]: %1/%2 izbran predmet. Skupaj s predmeti v skupini: %3/%4
sl[1]: %1/%2 izbrana predmeta. Skupaj s predmeti v skupini: %3/%4
sl[2]: %1/%2 izbrani predmeti. Skupaj s predmeti v skupini: %3/%4
sl[3]: %1/%2 izbranih predmetov. Skupaj s predmeti v skupini: %3/%4

en:  (%1 of %2)
sl:  (%1 od %2)

en:  (%1 of %2 [%3] )
sl:  (%1 od %2 [%3] )

en:  (%1 of %2. Total with grouped items: %3)
sl:  (%1 od %2. Skupaj s predmeti v skupini: %3)

en: %1 item hidden | %1 items hidden
sl[0]: %1 skrit predmet
sl[1]: %1 skrita predmeta
sl[2]: %1 skriti predmeti
sl[3]: %1 skritih predmetov

en: Write Metadata to File | Write Metadata to Selected Files
sl[0]: Zapiši metapodatke v datoteko
sl[1]: Zapiši metapodatke v izbrani datoteki
sl[2]: Zapiši metapodatke v izbrane datoteke
sl[3]: Zapiši metapodatke v izbrane datoteke

en: Reread Metadata From File | Reread Metadata From Selected Files
sl[0]: Znova preberi metapodatke iz datoteke
sl[1]: Znova preberi metapodatke iz izbranih datotek
sl[2]: Znova preberi metapodatke iz izbranih datotek
sl[3]: Znova preberi metapodatke iz izbranih datotek

en: Auto-Detecting Camera...
sl: Samodejno zaznavanje fotoaparata ...

en: Opening Download Dialog...
sl: Odpiranje pogovornega okna prejema ...

en: Cameras
sl: Fotoaparati

en: USB Storage Devices
sl: Naprave za shranjevanje USB

en: Card Readers
sl: Bralniki kartic

en: Add Images...
sl: Dodaj slike ...

en: Adds new items to an Album.
sl: Doda nove predmete v album.

en: Add Folders...
sl: Dodaj mape ...

en: Adds new folders to Album library.
sl: Doda nove mape v knjižnico albumov.

en: Images found in %1
sl: Slike najdene v %1

en: You have chosen a bright color scheme. We switch to a dark icon theme. The icon theme is available after a restart of digiKam.
sl: Izbrali ste svetlo barvno shemo. Preklopimo na temno temo ikon. Tema ikone je na voljo po ponovnem zagonu digiKama.

en: You have chosen a dark color scheme. We switch to a bright icon theme. The icon theme is available after a restart of digiKam.
sl: Izbrali ste temno barvno shemo. Preklopimo na svetlo temo ikon. Tema ikone je na voljo po ponovnem zagonu digiKama.

[ctx: @title:window]
en: Select Folder to Parse
sl: Izberite mapo razčlenjevanja

[ctx: @title:window]
en: Select Folders to Import into Album
sl: Izberite mape za uvoz v album

en: <p>Please select the destination album from the digiKam library to import folders into.</p>
sl: <p>Izberite ciljni album iz knjižnice digiKam, da vanj uvozite izbrane mape.</p>

en: The folder %1 is part of the album path and cannot be imported recursively!
sl: Mapa %1 je del poti albuma in je ni mogoče uvoziti rekurzivno!

[ctx: @info: setup]
en: Initializing Main View...
sl: Začenjanje glavnega pogleda...

[ctx: @action: setup]
en: &Back
sl: Nazaj

[ctx: @action: setup]
en: Forward
sl: Naprej

[ctx: @action: setup]
en: Refresh
sl: Osveži

[ctx: @info: setup]
en: Refresh the current contents.
sl: Osveži trenutno vsebino.

[ctx: @action: setup]
en: &New...
sl: &Nov...

[ctx: @info: setup]
en: Creates a new empty Album in the collection.
sl: Ustvari nov prazen album v zbirki.

[ctx: @action: setup]
en: &Move to Album...
sl: Pre&makni v album...

[ctx: @info: setup]
en: Move selected images into an album.
sl: Premakne izbrane slike v album.

[ctx: @action: setup]
en: &Copy to...
sl: Kopiraj na...

[ctx: @info: setup]
en: Copy selected images to a target folder.
sl: Kopiraj izbrane slike v ciljno mapo.

[ctx: @action: setup]
en: Delete Album
sl: Izbriši album

[ctx: @action: setup]
en: Rename...
sl: Preimenuj...

[ctx: @action: setup]
en: Properties
sl: Lastnosti

[ctx: @info: setup]
en: Edit album properties and collection information.
sl: Uredi lastnosti albuma in podatke o zbirki.

[ctx: @action: setup]
en: Write Metadata to Files
sl: Zapiši metapodatke v datoteke

[ctx: @info: setup]
en: Updates metadata of files in the current album with the contents of digiKam database (file metadata will be overwritten with data from the database).
sl: Posodobi metapodatke datotek v trenutnem albumu z vsebino podatkovne zbirke digiKam (metapodatki datotek bodo prepisani s podatki iz podatkovne zbirke).

[ctx: @action: setup]
en: Reread Metadata From Files
sl: Ponovno preberi metapodatke iz datotek

[ctx: @info: setup]
en: Updates the digiKam database from the metadata of the files in the current album (information in the database will be overwritten with data from the files' metadata).
sl: Posodobi podatkovno zbirko digiKam z metapodatki datotek v trenutnem albumu (podatki v podatkovni zbirki bodo prepisani z metapodatki iz datotek).

[ctx: @action: setup]
en: Open in File Manager
sl: Odpri v upravljalniku datotek

[ctx: @action: setup]
en: Tag Manager
sl: Upravljalnik oznak

[ctx: @action: new tag]
en: N&ew...
sl: &Nova...

[ctx: @action: setup]
en: Delete
sl: Izbriši

[ctx: @action: setup]
en: Assign Tag
sl: Dodeli značko

[ctx: @action: setup]
en: Views
sl: Prikazi

[ctx: @action: Go to thumbnails (icon) view]
en: Thumbnails
sl: Sličice

[ctx: @action: View the selected image]
en: Preview
sl: Predogled

[ctx: @action: Switch to map view]
en: Map
sl: Zemljevid

[ctx: @action: Switch to table view]
en: Table
sl: Tabela

[ctx: @action: setup]
en: Open...
sl: Odpri...

[ctx: @info: setup]
en: Open the selected item.
sl: Odpri izbran predmet.

[ctx: @action: setup]
en: Open With Default Application
sl: Odpri s privzetim programom

[ctx: @info: setup]
en: Open the selected item with default assigned application.
sl: Odpre izbran predmet s privzetim programom.

[ctx: @action: setup]
en: Image Editor
sl: Urejevalnik slik

[ctx: @action: setup]
en: Open the image editor.
sl: Odpre urejevalnik slik.

[ctx: @action: setup]
en: Light Table
sl: Osvetlitvena miza

[ctx: @action: setup]
en: Place onto Light Table
sl: Postavi na osvetlitveno mizo

[ctx: @info: setup]
en: Place the selected items on the light table thumbbar.
sl: Postavi izbrane predmete na vrstico s sličicami osvetlitvene mize.

[ctx: @action: setup]
en: Add to Light Table
sl: Dodaj na osvetlitveno mizo

[ctx: @info: setup]
en: Add selected items to the light table thumbbar.
sl: Doda izbrane predmete v vrstico s sličicami osvetlitvene mize.

[ctx: @action: setup]
en: Batch Queue Manager
sl: Upravljalnik čakalnih vrst

[ctx: @action: setup]
en: Add to Current Queue
sl: Dodaj v trenutno čakalno vrsto

[ctx: @info: setup]
en: Add selected items to current queue from batch manager.
sl: Doda izbrane predmete v trenutno čakalno vrsto upravljalnika.

[ctx: @action: setup]
en: Add to New Queue
sl: Dodaj v novo čakalno vrsto

[ctx: @info: setup]
en: Add selected items to a new queue from batch manager.
sl: Doda izbrane predmete v novo čakalno vrsto upravljalnika.

[ctx: @action: Import photos from camera]
en: Import
sl: Uvozi

[ctx: @action: setup]
en: Write Metadata to Selected Files
sl: Zapiši metapodatke v izbrane datoteke

[ctx: @action: setup]
en: Reread Metadata From Selected Files
sl: Ponovno preberi metapodatke iz izbranih datotek

[ctx: @action: setup]
en: Scan for Faces
sl: Preišči za obrazi

[ctx: @action: setup]
en: Recognize Faces
sl: Prepoznaj obraze

[ctx: @action: setup]
en: Remove all Faces
sl: Odstrani vse obraze

[ctx: @action: setup]
en: Find Similar...
sl: Najdi podobne...

[ctx: @info: setup]
en: Find similar images using selected item as reference.
sl: Najde podobne slike z uporabo izbranega predmeta kot reference.

[ctx: @info: setup]
en: Change the filename of the currently selected item.
sl: Spremeni ime datoteke trenutno izbranega predmeta.

[ctx: @action: Non-pluralized]
en: Move to Trash
sl: Prenesi v Smeti

[ctx: @action: setup]
en: Delete Permanently
sl: Trajno izbriši

[ctx: @action: setup]
en: Delete permanently without confirmation
sl: Trajno izbriši brez potrditve

[ctx: @action: setup]
en: Move to trash without confirmation
sl: Premakni v Smeti brez potrditve

[ctx: @action: setup]
en: &Sort Albums
sl: Razvr&sti albume

[ctx: @info: setup]
en: Sort Albums in tree-view.
sl: Razvrsti albume v drevesni pogled.

[ctx: @action: setup]
en: By Folder
sl: Po mapi

[ctx: @action: setup]
en: By Category
sl: Po kategoriji

[ctx: @action: setup]
en: By Date
sl: Po datumu

[ctx: @action: setup]
en: Include Album Sub-Tree
sl: Vključi pod-drevo albuma

[ctx: @info: setup]
en: Activate this option to show all sub-albums below the current album.
sl: Omogočite to možnost, da pokažete vse pod-albume pod trenutnim albumom.

[ctx: @action: setup]
en: Include Tag Sub-Tree
sl: Vključi pod-drevo značk

[ctx: @info: setup]
en: Activate this option to show all images marked by the given tag and all its sub-tags.
sl: Omogočite to možnost, da pokažete vse slike označene z dano značko in vsemi njenimi pod-značkami.

[ctx: @action: setup]
en: Show All Grouped Items As Open
sl: Pokaži grupne predmete kot odprte

[ctx: @info: setup]
en: Activate this option to show all grouped items as open.
sl: Omogoči to možnost, da pokažeš vse grupne predmete kot odprte.

[ctx: @action: setup]
en: &Sort Items
sl: Razvr&sti predmete

[ctx: @info: setup]
en: The value by which the images in one album are sorted in the thumbnail view
sl: Vrednost po kateri so slike v enem albumu razvrščene v prikazu sličic

[ctx: @action: setup]
en: By Name
sl: Po imenu

[ctx: @action: setup]
en: By Path
sl: Po poti

[ctx: @action: setup]
en: By Creation Date
sl: Po datumu/času tvorbe

[ctx: @action: setup]
en: By Modification Date
sl: Po datumu spremembe

[ctx: @action: setup]
en: By File Size
sl: Po velikosti datoteke

[ctx: @action: setup]
en: By Rating
sl: Po oceni

[ctx: @action: setup]
en: By Image Size
sl: Po velikosti datoteke

[ctx: @action: setup]
en: By Aspect Ratio
sl: Po razmerju

[ctx: @action: setup]
en: By Face type
sl: Po tipu obraza

[ctx: @action: setup]
en: By Similarity
sl: Po podobnosti

[ctx: @action: setup]
en: By Manual and Name
sl: Ročno in po imenu

[ctx: @action: setup]
en: By Manual and Date
sl: Ročno in po datumu

[ctx: @action: setup]
en: Item Sort &Order
sl: Vrstni red razvrščanja predmetov

[ctx: @info: setup]
en: Defines whether images are sorted in ascending or descending manner.
sl: Določa ali so slike razvrščene naraščajoče ali padajoče.

[ctx: @action: setup]
en: Ascending
sl: Naraščajoče

[ctx: @action: setup]
en: Descending
sl: Padajoče

[ctx: @action: setup]
en: Separate Items
sl: Ločeni predmeti

[ctx: @info: setup]
en: The categories in which the images in the thumbnail view are displayed
sl: Kategorije v katerih so prikazane slike v prikazu sličic

[ctx: @action: setup]
en: Flat List
sl: Ploski seznam

[ctx: @action: setup]
en: By Album
sl: Po albumu

[ctx: @action: setup]
en: By Format
sl: Po vrsti

[ctx: @action: setup]
en: By Month
sl: Po mesecu

[ctx: @action: setup]
en: By Faces
sl: Po obrazih

[ctx: @action: setup]
en: Item Separation Order
sl: Red ločevanja predmetov

[ctx: @info: setup]
en: The sort order of the groups of separated items
sl: Vrstni red razvrščanja skupin kot ločenih predmetov

[ctx: @action: setup]
en: Select All
sl: Izberi vse

[ctx: @action: setup]
en: Select None
sl: Odstrani izbor

[ctx: @action: setup]
en: Invert Selection
sl: Obrni izbiro

[ctx: @action: setup]
en: Show Thumbbar
sl: Pokaži vrstico s sličicami

[ctx: @action: setup]
en: Zoom to 100%
sl: Približaj na 100 %

[ctx: @action: setup]
en: Fit to &Window
sl: Prilagodi oknu

[ctx: @action: setup]
en: Color-Managed View
sl: Upravljan pregled barv

[ctx: @action: setup]
en: Search...
sl: Poišči...

[ctx: @action: setup]
en: Advanced Search...
sl: Napredno iskanje...

[ctx: @action: setup]
en: Find Duplicates...
sl: Najdi dvojnike...

[ctx: @action: setup]
en: Database Migration...
sl: Prenos podatkovne zbirke ...

[ctx: @action: setup]
en: Maintenance...
sl: Vzdrževanje...

[ctx: @action: setup]
en: Scan for new Items
sl: Preišči za novimi predmeti

[ctx: @action: setup]
en: Add Camera Manually...
sl: Ročno dodaj fotoaparat...

[ctx: @info: setup]
en: Loading cameras...
sl: Nalaganje fotoaparatov...

[ctx: @action: setup]
en: Exit Preview Mode
sl: Končaj način predogleda

[ctx: @action: setup]
en: Next Image
sl: Naslednja slika

[ctx: @action: setup]
en: Previous Image
sl: Predhodna slika

[ctx: @action: setup]
en: First Image
sl: Prva slika

[ctx: @action: setup]
en: Last Image
sl: Zadnja slika

[ctx: @action: setup]
en: Cu&t
sl: Izreži

[ctx: @action: setup]
en: Cut selection to clipboard
sl: Izreži izbor v odložišče

[ctx: @action: setup]
en: Edit Titles
sl: Uredi naslove

[ctx: @action: setup]
en: Edit Comments
sl: Uredi opombe

[ctx: @action: setup]
en: Show Assigned Tags
sl: Pokaži dodeljene značke

[ctx: @action: setup]
en: Adjust Exif Orientation Tag
sl: Prilagodi značko usmerjenosti Exif

[ctx: @action: normal exif orientation]
en: Normal
sl: Običajno

[ctx: @action: setup]
en: Flipped Horizontally
sl: Obrnjeno vodoravno

[ctx: @action: setup]
en: Rotated Upside Down
sl: Zavrteno na glavo

[ctx: @action: setup]
en: Flipped Vertically
sl: Zrcaljeno navpično

[ctx: @action: setup]
en: Rotated Right / Horiz. Flipped
sl: Zavrteno desno / obrnjeno vodoravno

[ctx: @action: setup]
en: Rotated Right
sl: Zavrteno desno

[ctx: @action: setup]
en: Rotated Right / Vert. Flipped
sl: Zavrteno desno / obrnjeno navpično

[ctx: @action: setup]
en: Rotated Left
sl: Zavrteno levo

[ctx: @action: setup]
en: Rotate
sl: Zavrti

[ctx: @action: rotate image left]
en: Left
sl: Levo

[ctx: @action: rotate image right]
en: Right
sl: Desno

[ctx: @action: setup]
en: Flip
sl: Obrni

[ctx: @action: setup]
en: Horizontally
sl: Vodoravno

[ctx: @action: setup]
en: Vertically
sl: Navpično

[ctx: @action: setup]
en: Auto Rotate/Flip Using Exif Information
sl: Samodejno zavrti/obrni z uporabo podatkov Exif

[ctx: @info: setup]
en: Loading themes...
sl: Nalaganje tem...

[ctx: @action: setup]
en: &Themes
sl: &Teme

[ctx: @info: setup]
en: Loading tools...
sl: Nalaganje orodij...

en: CompactFlash Card Reader
sl: Bralnik kartic CompactFlash

en: Memory Stick Reader
sl: Bralnik kartic Memory Stick

en: SmartMedia Card Reader
sl: Bralnik kartic SmartMedia

en: SD / MMC Card Reader
sl: Bralnik kartic SD / MMC

en: xD Card Reader
sl: bralnik kartic xD

en: USB Disk
sl: Disk USB

[ctx: <drive type> "<device name or label>" at <mount path>]
en: %1 "%2" at %3
sl: %1 "%2" na %3

[ctx: <drive type> at <mount path>]
en: %1 at %2
sl: %1 na %2

en: Cannot access the storage device.
sl: Ni mogoče dostopati do shranjevalne naprave.

en: Images on %1
sl: Slike na %1

en: The specified device ("%1") is not valid.
sl: Določena naprava ("%1") ni veljavna.

en: The specified camera ("%1") is not supported.
sl: Določena kamera ("%1") ni podprta.

[ctx: @title Main Tools]
en: Main Tools
sl: Glavna orodja

[ctx: @title Post Processing Tools]
en: Post-Processing
sl: Poobdelava

[ctx: @title Export Tools]
en: Export
sl: Izvoz

[ctx: @title Import Tools]
en: Import
sl: Uvoz

note: i18n: ectx: Menu (Browse)
en: &Browse
sl: &Brskaj

note: i18n: ectx: Menu (Tag)
en: T&ag
sl: Ozn&aka

note: i18n: ectx: Menu (Image)
en: &Item
sl: Predmet

note: i18n: ectx: Menu (Edit)
en: &Edit
sl: Ur&edi

note: i18n: ectx: Menu (View)
en: &View
sl: Pogled

note: i18n: ectx: Menu (Tools)
en: &Tools
sl: Orodja

note: i18n: ectx: Menu (Import)
en: I&mport
sl: Uvozi

note: i18n: ectx: Menu (Export)
en: &Export
sl: Izvozi

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sl: Na&stavitve

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
sl: Pomoč

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sl: Glavna orodna vrstica

en: Open camera dialog at "path"
sl: Odpri pogovorno okno za fotoaparat na "path"

en: Open camera dialog for the device with Solid UDI "udi"
sl: Odpri pogovorno okno za napravo z Solid UDI "udi"

en: Automatically detect and open a connected gphoto2 camera
sl: Samodejno zaznaj in odpri povezan fotoaparat gphoto2

en: Start digikam with the SQLite database file found in the directory "dir"
sl: Zaženi digikam s podatkovno zbirko SQLite v datoteki, ki se nahaja v mapi »dir«

en: Start digikam with the configuration file "config"
sl: Zaženi digikam z nastavitveno datoteko "config"

en: <p>You are running digiKam as a 32-bit version on a 64-bit Windows.</p><p>Please install the 64-bit version of digiKam to get a better experience with digiKam.</p>
sl: <p>Uporabljate 32-bitno različico digiKama v 64-bitnem sistemu Windows.</p><p>Prosimo, namestite 64-bitno različico digiKama za boljšo izkušnjo.</p>

en: Run-time Qt SQLite or MySQL database plugin is not available. please install it.
    There is no database plugin installed on your computer.
sl: Vstavek za zaganjanje podatkovnih zbirk Qt SQLite ali MySQL ni na voljo, namestite ga.
    Na vašem računalniku ni nameščen noben vstavek za podatkovne zbirke.

en: Run-time Qt SQLite or MySQL database plugin are not available. Please install it.
    Database plugins installed on your computer are listed below.
sl: Vstavek za izvajanje podatkovnih zbirk Qt SQLite ali MySQL ni na voljo. Prosim namestite ga.
    Nameščeni vstavki so na spodnjem seznamu.

en: <p>The given path for the config file is not valid. Either its parent directory does not exist, it is a directory itself or it cannot be read/written to.</p>
sl: <p>Podana pot za datoteko config ni veljavna. Bodisi njegova nadrejena mapa ne obstaja, ali same mape ni mogoče prebrati oz. pisati vanjo.</p>

en: %1 Image (%2)
sl: Slika %1 (%2)

en: TIFF Image (*.tiff *.tif)
sl: Slika TIFF (*.tiff *.tif)

en: JPEG Image (*.jpg *.jpeg *.jpe)
sl: Slika JPEG (*.jpg *.jpeg *.jpe)

en: JPEG2000 Image (*.jp2 *.j2k *.jpx *.pgx)
sl: Slika JPEG2000 (*.jp2 *.j2k *.jpx *.pgx)

en: Progressive Graphics file (*.pgf)
sl: Datoteka s progresivno grafiko (*.pgf)

en: Raw Images (%1)
sl: Slike RAW (%1)

en: All supported files (%1)
sl: Vse podprte datoteke (%1)

en: IRC: %1 - #digikam
    Feedback: %2
    Documentation: %3
    
    Build date: %4 (target: %5)
sl: IRC: %1 - #digikam
    Odziv: %2
    Dokumentacija: %3
    
    Datum izgradnje: %4 (cilj: %5)

en: IRC: %1 - #digikam
    Feedback: %2
    Documentation: %3
    
    Build date: %4 (target: %5)
    Revision: %6
    Branch: %7
sl: IRC: %1 - #digikam
    Odziv: %2
    Dokumentacija: %3
    
    Datum izgradnje: %4 (cilj: %5)
    Rev.: %6
    Veja: %7

[ctx: go to previous image]
en: Back
sl: Nazaj

[ctx: go to next image]
en: Forward
sl: Naprej

en: Add a Face Tag
sl: Dodaj značko obraza

en: Clear all faces on this image
sl: Počisti vse obraze na tej sliki

en: Mark all unconfirmed faces as ignored
sl: Označi vse nepotrjene obraze kot prezrte

en: Show Face Tags
sl: Pokaži značke obrazov

en: Add a focus point
sl: Dodaj točko ostrenja

en: Show focus points
sl: Prikaži točke ostrenja

en: Show Fullscreen
sl: Prikaži celozaslonsko

en: Albums
sl: Albumi

en: Dates
sl: Datumi

[ctx: Fuzzy Search images, as duplicates, sketch, searches by similarities]
en: Similarity
sl: Podobnost

[ctx: Search images on a map]
en: Map
sl: Zemljevid

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Labels
sl: Oznake

en: Scan collection for faces
sl: Preišči zbirko za obrazi

en: Welcome to Face Management in digiKam. If this is your first time using this feature, please consider using the Help Box in the Bottom Left Side Panel.
sl: Dobrodošli v programu za upravljanje obrazov v digiKam. Če to uporabljate prvič, razmislite o uporabi polja za pomoč na spodnji levi stranski plošči.

en: Face recognition is aborted, because there are no identities to recognize. Please add new identities.
sl: Prepoznavanje obrazov je prekinjeno, ker identitet ni mogoče prepoznati. Dodajte nove identitete.

[ctx: Browse images sorted by depicted people]
en: People
sl: Ljudje

[ctx: Advanced search images, access stored searches]
en: Search
sl: Poišči

en: Open Tag Manager
sl: Odpri upravljalnika značk

en: No Tags
sl: Brez značk

en: Existing Tags
sl: Obstoječe značke

en: No Tags Album
sl: Album brez značk

en: Tags
sl: Značke

en: Time Unit:
sl: Časovna enota:

en: Day
sl: Dan

en: Week
sl: Teden

en: Month
sl: Mesec

en: Year
sl: Leto

en: <p>Select the histogram time unit.</p><p>You can change the graph decade to zoom in or zoom out over time.</p>
sl: <p>Izberite časovno enoto histograma.</p><p>Obdobje grafa lahko spremenite z približanjem/oddaljitvijo časa.</p>

en: <p>Select the histogram scale.</p><p>If the date's maximal counts are small, you can use the linear scale.</p><p>Logarithmic scale can be used when the maximal counts are big; if it is used, all values (small and large) will be visible on the graph.</p>
sl: <p>Izberite merilo histograma.</p><p>Če gre za majhne časovne enote, izberite premo merilo.</p><p>Če so mere velike, uporabite logaritemsko merilo. V tem primeru bodo na grafu vidne tako majhne kot velik vrednosti časa.</p>

[ctx: @info: timeline sidebar]
en: Linear
sl: Linearno

[ctx: @info: timeline sidebar]
en: Logarithmic
sl: Logaritmično

en: Clear current selection
sl: Počisti trenutni izbor

en: If you press this button, the current date selection on the time-line will be cleared.
sl: Če pritisnete ta gumb, bo trenutna izbira datuma na časovnici počiščena.

en: Enter the name of the current dates search to save in the "Searches" view
sl: Vnesite ime trenutnega iskanja datumov, da ga shranite v pogled "Iskanja"

en: Save current selection to a new virtual Album
sl: Shrani trenuten izbor v nov navidezni album

en: If you press this button, the dates selected on the time-line will be saved to a new search virtual Album using the name set on the left.
sl: Če pritisnete ta gumb, bodo datumi izbrani na časovnici, shranjeni v novi navidezni album z imenom nastavljenim na levi.

en: Timeline
sl: Časovnica

en: no item
sl: brez predmetov

en: 1 item | %1 items
sl[0]: %1 predmetov
sl[1]: %1 predmet
sl[2]: %1 predmeta
sl[3]: %1 predmeti

[ctx: Filters as in Search type Filters]
en: Filters
sl: Filtri

en: Cannot open the root album. It is not a physical location.
sl: Ni mogoče odpreti korenskega albuma, saj ni fizično mesto.

en: The current query from the database returned no results. Change search settings or select an album with content.
sl: Trenutna poizvedba ni iz izbirke pridobila nobenega zadetka. Spremenite nastavitve poizvedbe ali izberite album z vsebino.

en: Fuzzy Sketch Search
sl: Megleno iskanje s skico

en: Fuzzy Image Search
sl: Megleno iskanje slik

en: Map Search
sl: Iskanje po zemljevidu

en: Last Search
sl: Zadnje iskanje

en: FacesDetector
sl: Zaznava obrazov

en: A face recognition task is already running. Only one task can be running at a time. Please wait until it is finished.
sl: Opravilo razpoznavanja obrazov je že v teku. Samo eno opravilo sme teči naenkrat. Počakajte, dokler ni končano.

[ctx: @info: item icon view]
en: The storage location of this image
    is currently not available
sl: Mesto za shrambo te slike
    trenutno ni na voljo

[ctx: @title: item icon view]
en: Tools
sl: Orodja

en: Help
sl: Pomoč

[ctx: @info]
en: Online help about trash-bin
sl: Spletna pomoč okrog smeti

en: Undo
sl: Razveljavi

en: Restore only the last entry in the trash-bin.
sl: Obnovi samo zadnji vnos v košu za smeti.

en: Restore
sl: Obnovi

en: Restore selection of files from the trash-bin.
sl: Obnovi izbrane slike iz koša za smeti.

en: Delete...
sl: Izbriši...

en: Remove permanently the items selection or all items from the trash-bin.
sl: Za stalno odstrani izbor predmetov ali vse predmete iz koša za smeti.

en: Selected Items Permanently
sl: Izbrane predmete trajno

en: All Items Permanently
sl: Vse predmete trajno

en: Confirm Undo
sl: Potrdite razveljavitev

en: Are you sure you want to restore %1 item? | Are you sure you want to restore %1 items?
sl[0]: Ali ste prepričani, da želite obnoviti %1 predmet?
sl[1]: Ali ste prepričani, da želite obnoviti %1 predmeta?
sl[2]: Ali ste prepričani, da želite obnoviti %1 predmete?
sl[3]: Ali ste prepričani, da želite obnoviti %1 predmetov?

en: Confirm Restore
sl: Potrdite obnovo

en: Confirm Deletion
sl: Potrdite brisanje

en: Are you sure you want to delete %1 item permanently? | Are you sure you want to delete %1 items permanently?
sl[0]: Ali ste prepričani, da želite trajno izbrisati %1 predmet?
sl[1]: Ali ste prepričani, da želite trajno izbrisati %1 predmeta?
sl[2]: Ali ste prepričani, da želite trajno izbrisati %1 predmete?
sl[3]: Ali ste prepričani, da želite trajno izbrisati %1 predmetov?

en: Are you sure you want to delete ALL items permanently?
sl: Ali ste prepričani, da želite izbrisati trajno izbrisati vse predmete?

en: Selection
sl: Izbor

en: Delete
sl: Izbriši

en: %1/%2 items selected
sl: %1/%2 izbranih predmetov

en: More than 650 user-reports closed on bugzilla.
sl: Več kot 650 poročil uporabnikov zaprtih na bugzilli.

en: Port code to Qt6 framework (code still compatible with Qt5 API).
sl: Prenos kode na ogrodje Qt6 (koda je še vedno združljiva z api Qt5).

en: Windows Installer is now compiled natively with Microsoft VCPKG tool-chain and use Qt6 and KF6 frameworks.
sl: Windows Installer je zdaj izvorno preveden z verigo orodij Microsoft VCPKG in uporablja frameworks Qt6 in KF6.

en: Add JPEG-XL, WEBP, and AVIF export settings everywhere.
sl: Povsod dodane nastavitve za JPEG-XL, WEBP in AVIF.

en: Add convert to lossless JPEG-XL, WEBP, and AVIF while importing from camera.
sl: Dodana konverzija brez izgub v JPEG-XL, WEBP in AVIF ob prenosu iz kamere.

en: Add JPEG-XL; WEBP, and AVIF converters in Batch Queue Manager.
sl: Dodani prevajalniki za JPEG-XL, WEBP in AVIF v upravljalniku paketnih vrst.

en: Versionning: add support of JPEG-XL, HEIF, WEBP, and AVIF as lossless image format to store versionned images in editor.
sl: Podpora različicam slik: dodana podpora za JPEG-XL, WEBP in AVIF kot format slik brez izgub za za shranjevanje slik z različicami v urejevalniku.

en: Usability: add hamburger menu to tool-bar if main menu is hidden.
sl: Uporabnost: dodan hamburger meni v orodno vrstico, če je glavni meni skrit.

en: Metadata: add new option to write metadata to files with ExifTool backend.
sl: Metapodatki: dodana novo možnost zapisovanja metapodatkov v datoteke z zalednim programom ExifTool.

en: Metadata: optional write metadata operations to DNG and RAW files are now always delegated to ExifTool Backend.
sl: Metapodatki: neobvezno zapisovanje metapodatkov v surove datoteke in datoteke DNG je vedno dodeljeno zalednemu programu ExifTool.

en: Metadata: optimize layout of Metadata Edit plugin for a better usability.
sl: Metapodatki: optimiziran videz vtičnika urejevalnika metapodatkov za boljšo uporabnost.

en: Metadata: add new options to save and load configuration profiles in Advanced Metadata Settings Panel.
sl: Metapodatki: dodaj novo možnost shranjevanja in nalaganja profilov konfiguracije na plošči Napredne nastavitve metapodatkov.

en: Advanced Rename: add increment file counter to sequence numbering from with option [c] or [c,step].
sl: Napredno preimenovanje: dodan korak števca datotek za zaporedje štetja z možnostjo [c] ali [c,step].

en: Advanced Rename: add random text sequence numbering with option [r].
sl: Napredno preimenovanje: dodano slučajno zaporedje besedila z možnostjo [r].

en: Advanced Rename: add configurable first character for the unique modifier with {unique:n,c}.
sl: Napredno preimenovanje: dodan nastavljivi prvi znak za enolično spremenljivko z {unique:n,c}.

en: Advanced Search: add search for items by number of face regions.
sl: Napredno iskanje: dodano iskanje postavk po številu področij z obrazi.

en: Advanced Search: add search for items without face regions.
sl: Napredno iskanje: dodano iskanje postavk brez področij obrazov.

en: Collections: add support for cross-platform network paths.
sl: Zbirke: dodana podpora za mrežne poti prečnih platform.

en: Database: add support for SQLite WAL (Write-Ahead-Logging) mode.
sl: Zbirka podatkov: dodana podpora za način vnaprejšnjega beleženja SQLite WAL (Write-Ahead-Logging).

en: Add spell-checking support in caption text widget using KF5::Sonnet component.
sl: Dodaj podporo črkovanja v besedilih napisov z uporabo gradnika v komponenti KF5::Sonnet.

en: Add Spellcheck config panel in Settings/Miscellaneous for digiKam and Showfoto.
sl: Dodaj konfiguracijsko ploščo črkovalnika v meniju Nastavitve/Ostalo v digiKam in Showfoto.

en: Add online translations support to Alternative Language text editor widget.
sl: Dodaj sprotno podporo za prevajanje jezikov v gradnik urejevalnika alternativnih besedil.

en: Add Localize config panel in Settings/Miscellaneous for digiKam and Showfoto.
sl: Dodaj konfiguracijsko ploščo za lokalizacijo v meniju Nastavitve/Ostalo za digiKam in Showfoto.

en: Add settings to list preferred alternative/translated languages in text edit widget.
sl: Dodaj nastavitve v seznam prednostnih alternativnih/prevedenih jezikov v gradnik urejevalnika besedil.

en: Allow to use Global or Customized Image Quality Sorting settings everywhere.
sl: Povsod dovoli uporabo globalnih ali po meri razvrstitev slik po kakovosti.

en: Add Icon-View settings to customize Labels visibility over thumbnails.
sl: Dodana nastavitev pogleda ikon za prilagajanje vidnosti oznak pred predoglednimi sličicami.

en: Add support for float16 (half float) images in the TIFF Loader.
sl: Dodana podpora za slike float16 v nalagalniku TIFF.

en: Add new maintenance tool to perform <a href="https://community.kde.org/GSoc/2022/StatusReports/PhuocKhanhLe">Aesthetic Detection to classify images using deep learning model</a>.
sl: Dodano novo orodje za vzdrževanje za <a href="https://community.kde.org/GSoc/2022/StatusReports/PhuocKhanhLe">estetsko detekcijo za razvrščanje slik z uporabo modela globokega učenja</a>.

en: Add new tool <a href="https://community.kde.org/GSoC/2022/StatusReports/QuocHungTran">to perform OCR over scanned text</a>.
sl: Dodaj novo orodje <a href="https://community.kde.org/GSoC/2022/StatusReports/QuocHungTran">za izvajanje OCR na skeniranem besedilu</a>.

en: Queue Manager: add new tool to assign pick label automatically by parsing image quality.
sl: Upravljalnik čakalnih vrst: dodano novo orodje za samodejno dodeljevanje oznak s pregledovanjem kakovosti slik.

en: Queue Manager: add new tool to assign rating, pick, and color labels in batch.
sl: Upravljalnik čakalnih vrst: dodano novo orodje za dodeljevanje ocen, pobiranje in dodeljevanja barvnih oznak v paketu.

en: Queue Manager: add new tool to assign titles and captions in batch.
sl: Upravljalnik čakalnih vrst: dodano novo orodje za dodeljevanje naslovov in napisov v paketu.

en: Documentation: <a href=" https://docs.digikam.org/en/index.html">Rewrite handbook</a> from DocBook to Sphinx/ReStructuredText framework.
sl: Dokumentacija: <a href=" https://docs.digikam.org/en/index.html">ponovno napisan priročnik </a> iz DocBook v ogrodje Sphinx/ReStructuredText.

en: Update G'MIC-Qt tool to last version 3.2.2 and finalize MacOS port and improve stability of plugin.
sl: Posodobljeno orodje G'MIC-Qt na zadnjo različico 3.2.2 in dokončan prenos na MacOS port in izboljšana stabilnost vtičnika.

en: Update internal RAW engine to last Libraw snapshot 2023-11-21.
sl: Posodobljena notranja koda za surove slike v zadnji izvod Libraw 2023-11-21.

en: New RAW features: Phase One/Leaf IIQ-S v2 support Canon CR3 filmrolls/RawBurst Canon CRM (movie) files Tiled bit-packed (and 16-bit unpacked) DNGs (non-standard) Deflate-compressed integer DNG files are allowed Canon EOS R3, R7 and R10 Fujifilm X-H2S, X-T30 II OM System OM-1 Leica M11 Sony A7-IV (ILCE-7M4) DJI Mavic 3
sl: Nove možnosti surovih formatov: Phase One/Leaf IIQ-S v2 podpora Canon CR3 zvitkov filmov/RawBurst Canon CRM datotek videov Tiled bitno-pakirane (in 16-bit nepakirane) DNG (nestandardne) datoteke Deflate-compressed celoštevilske DNG dovoljene so Canon EOS R3, R7 in R10 Fujifilm X-H2S, X-T30 II OM System OM-1 Leica M11 Sony A7-IV (ILCE-7M4) DJI Mavic 3

en: ...and much more.
sl: ... in še veliko več.

en: New Features
sl: Nove zmožnosti

en: Some of the new features in this release of digiKam include (compared to digiKam 7):
sl: Nekatere nove zmožnosti v tej izdaji programa digiKam vključujejo (v primerjavi z digiKam 7):

en: About
sl: O programu

en: digiKam is an open source photo management program designed to import, organize, enhance, search and export your digital images to and from your computer.
sl: digiKam je odprtokodni program za upravljanje fotografij. Zasnovan je za uvažanje, organiziranje, izboljšanje, iskanje po in izvažanje/uvažanje vaših digitalnih fotografij.

en: Currently, you are in the Album view mode of digiKam. Albums are the places where your files are stored, and are identical to the folders on your hard disk.
sl: Trenutno ste v digiKamovem pogledu albuma. Albumi so mesta, kjer so shranjene vaše datoteke in so enakovredni mapam na vašem trdem disku.

en: digiKam has many powerful features which are described in the <a href="https://docs.digikam.org/en/index.html">documentation</a>
sl: digiKam ima veliko zmožnosti, ki so opisane v <a href="https://docs.digikam.org/en/index.html">dokumentaciji</a>

en: The <a href="https://www.digikam.org">digiKam homepage</a> provides information about new versions of digiKam.
sl: Na <a href="https://www.digikam.org">spletišču programa digiKam</a> boste našli podrobnosti o novih različicah programa digiKam.

en: Welcome to digiKam %1
sl: Dobrodošli v digiKam %1

en: Background Image Credits
sl: Slike v ozadju

en: Author:
sl: Avtor:

en: Location:
sl: Mesto:

en: Camera:
sl: Fotoaparat:

en: Lens:
sl: Objektiv:

en: Hide grouped items
sl: Skrij združene predmete

en: Ignore grouping
sl: Prezri združevanje

en: Show grouping in tree
sl: Prikaži združevanje v drevesu

en: Audio/video properties
sl: Lastnosti videa/zvoka

en: Audio bitrate
sl: Bitna hitrost zvoka

en: Audio channel type
sl: Vrsta zvočnega kanala

en: Audio Codec
sl: Avdio kodek

en: Duration
sl: Trajanje

en: Frame rate
sl: Hitrost sličic

en: Video codec
sl: Video kodek

en: Configure column "%1"
sl: Nastavi stolpec "%1"

[ctx: @title: tableview]
en: digiKam properties
sl: lastnosti digiKama

[ctx: @title: tableview]
en: Rating
sl: Ocena

[ctx: @title: tableview]
en: Pick label
sl: Poberi oznako

[ctx: @title: tableview]
en: Color label
sl: Barvna oznaka

[ctx: @title: tableview]
en: Title
sl: Naslov

[ctx: @title: tableview]
en: Caption
sl: Napis

[ctx: @title: tableview]
en: Tags
sl: Oznake

[ctx: @info: tableview]
en: Rating
sl: Ocena

[ctx: @info: tableview]
en: Pick label
sl: Poberi oznako

[ctx: @info: tableview]
en: Color label
sl: Barvna oznaka

[ctx: @info: tableview]
en: Title
sl: Naslov

[ctx: @info: tableview]
en: Caption
sl: Napis

[ctx: @info: tableview]
en: Tags
sl: Oznake

[ctx: @info: tableview]
en: None
sl: Brez

[ctx: @info: tableview]
en: Rejected
sl: Zavrnjeno

[ctx: @info: tableview]
en: Pending
sl: Še ne odločeno

[ctx: @info: tableview]
en: Accepted
sl: Sprejeto

[ctx: @info: tableview]
en: Red
sl: Rdeča

[ctx: @info: tableview]
en: Orange
sl: Oranžna

[ctx: @info: tableview]
en: Yellow
sl: Rumena

[ctx: @info: tableview]
en: Green
sl: Zelena

[ctx: @info: tableview]
en: Blue
sl: Modra

[ctx: @info: tableview]
en: Gray
sl: Siva

[ctx: @info: tableview]
en: Black
sl: Črna

[ctx: @info: tableview]
en: White
sl: Bela

en: File properties
sl: Lastnosti datoteke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, m_tableWidget)
en: Filename
sl: Ime datoteke

en: Path
sl: Pot

en: Size
sl: Velikost

en: Last modified
sl: Nazadnje spremenjeno

[ctx: @item: tableview]
en: Human readable
sl: Človeško berljivo

[ctx: @item: tableview]
en: Plain
sl: Običajno

en: Display format
sl: Oblika prikaza

en: Geo properties
sl: Lastnosti zemljevida

en: Geotagged
sl: Geo-označeno

en: Coordinates
sl: Koordinate

en: Altitude
sl: Višina

[ctx: @info: tableview]
en: Yes
sl: Da

[ctx: @info: tableview]
en: No
sl: Ne

en: Metric units
sl: Metrične enote

en: Imperial units
sl: Imperijske enote

en: Item properties
sl: Lastnosti predmeta

en: Width
sl: Širina

en: Height
sl: Višina

en: Dimensions
sl: Mere

en: Pixel count
sl: Število slikovnih točk

en: Bit depth
sl: Bitna globina

en: Color mode
sl: Barvni način

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_currentRelations)
en: Type
sl: Vrsta

en: Creation date/time
sl: Datum/čas ustvaritve

en: Digitization date/time
sl: Datum/čas digitalizacije

en: Aspect ratio
sl: Razmerje

en: Similarity
sl: Podobnost

[ctx: @info: tableview]
en: Photo properties
sl: Lastnosti fotografije

[ctx: @title: tableview]
en: Camera maker
sl: Proizvajalec fotoaparata

[ctx: @title: tableview]
en: Camera model
sl: Model fotoaparata

[ctx: @title: tableview]
en: Lens
sl: Objektiv

[ctx: @title: tableview]
en: Aperture
sl: Zaslonka

[ctx: @title: tableview]
en: Focal length
sl: Goriščna razdalja

[ctx: @title: tableview]
en: Exposure
sl: Osvetlitev

[ctx: @title: tableview]
en: Sensitivity
sl: Občutljivost

[ctx: @title: tableview]
en: Mode/program
sl: Način/program

[ctx: @title: tableview]
en: Flash
sl: Bliskavica

[ctx: @title: tableview]
en: White balance
sl: Ravnovesje beline

[ctx: @info: tableview]
en: Fraction
sl: Delež

[ctx: @info: tableview]
en: Rational
sl: Racionalno

[ctx: @info: tableview]
en: Format
sl: Vrsta

[ctx: @info: tableview]
en: Seconds
sl: Sekunde

[ctx: @info: tableview]
en: Milliseconds
sl: Milisekunde

[ctx: @info: tableview]
en: Microseconds
sl: Mikrosekunde

[ctx: @info: tableview]
en: Unit
sl: Enota

en: Thumbnail
sl: Sličica

en: Remove this column
sl: Odstrani ta stolpec

en: Configure this column
sl: Nastavi ta stolpec

[ctx: @item: component info]
en: Unknown
sl: Neznan

[ctx: @item: component info]
en: LibGphoto2 support
sl: Podpora libGphoto2

[ctx: @item: component info]
en: No
sl: Ne

[ctx: @item: component info]
en: Baloo support
sl: Podpora za Baloo

[ctx: @item: component info]
en: Yes
sl: Da

[ctx: @item: component info]
en: AddressBook support
sl: Podpora za AddressBook

[ctx: @item: component info]
en: Media player support
sl: Podpora multimedijskem predvajalniku

[ctx: @item: component info]
en: DBus support
sl: Podpora za DBus

[ctx: @item: component info]
en: Panorama support
sl: Podpora za Panoramo

[ctx: @item: component info]
en: HTML Gallery support
sl: Podpora za HTMP Galerije

[ctx: @item: component info]
en: Calendar support
sl: Podpora za koledarje

[ctx: @item: component info]
en: Database backend
sl: Zaledje podatkovne zbirke

[ctx: @item: component info]
en: Database internal server
sl: Notranji strežnik podatkovne zbirke

[ctx: @item: component info]
en: FFmpeg Configuration
sl: Sestava FFmpeg

[ctx: @item: component info]
en: Video Decoders
sl: Video dekoderji

[ctx: @item: component info]
en: Video Encoders
sl: Video enkoderji

[ctx: @item: component info]
en: Audio Decoders
sl: Avdio dekoderji

[ctx: @item: component info]
en: Audio Encoders
sl: Avdio enkoderji

[ctx: @item: component info]
en: Supported Extensions
sl: Nepodprti podaljški

en: Auto Levels
sl: Samodejne ravni

en: Normalize
sl: Normaliziraj

en: Equalize
sl: Uravnaj

en: Stretch Contrast
sl: Raztegni kontrast

en: Auto Exposure
sl: Samodejna osvetlitev

[ctx: @title]
en: Color Auto-Correction
sl: Samodejno popravljanje barv

[ctx: @info]
en: A tool to fix colors automatically
sl: Orodje za avtomatsko popravljanje barv

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can adjust colors automatically from images.</para>
sl: <para>Ta upravljalnik paketov čakalnih vrst lahko samodejno prilagodi barve slik.</para>

[ctx: @title]
en: BCG Correction
sl: Popravek BCG

[ctx: @info]
en: A tool to fix Brightness / Contrast / Gamma
sl: Orodje za popravke osvetljenosti / kontrasta / game

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can adjust Brightness / Contrast / Gamma from images.</para>
sl: <para>Ta upravljalnik paketov čakalnih vrst lahko prilagodi svetlost / kontrast / gama slik.</para>

[ctx: @title]
en: Black and White Convert
sl: Pretvorba v črno-belo

[ctx: @info]
en: A tool to convert to black and white
sl: Orodje za pretvorbo v črno-belo

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can convert images to black and white.</para>
sl: <para>Ta upravljalnik paketov čakalnih vrst lahko pretvori slike v črno-bele.</para>

[ctx: @title]
en: Channel Mixer
sl: Mešalnik kanalov

[ctx: @info]
en: A tool to mix color channel
sl: Orodje za mešanje barvnega kanala

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can mix color channels from images.</para>
sl: <para>Ta upravljalnik paketov čakalnih vrst lahko meša barvne kanale s slik.</para>

en: Color Balance
sl: Ravnovesje barv

en: Adjust color balance.
sl: Prilagodi ravnovesje barv.

[ctx: @title]
en: Color Balance
sl: Ravnovesje barv

[ctx: @info]
en: A tool to adjust color balance
sl: Orodje za prilagoditev ravnovesja barv

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can adjust color balance from images.</para>
sl: <para>Ta upravljalnik paketov čakalnih vrst lahko prilagaja barvno ravnovesje slik.</para>

en: Convert to 8 bits
sl: Pretvori v 8 bitov

en: Convert color depth from 16 to 8 bits.
sl: Pretvori barvno globino iz 16 v 8 bitov.

[ctx: @info]
en: Convert to 8 bits
sl: Pretvori v 8-bitno

[ctx: @info]
en: A tool to convert color depth to 8 bits
sl: Orodje za pretvorbo barvne globine v 8 bitov

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can convert image color depth to 8 bits.</para>
sl: <para>Ta upravljalnik paketov čakalnih vrst lahko prevaja barvno globino slik na 8-bitno.</para>

[ctx: @title]
en: Convert to 16 bits
sl: Pretvori v 16 bitov

[ctx: @info]
en: A tool to convert color depth to 16 bits
sl: Orodje za pretvorbo barvne globine v 16 bitov

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can convert images color depth to 16 bits.</para>
sl: <para>Ta upravljalnik paketov čakalnih vrst lahko prevaja barvno globino slik na 16-bitno.</para>

[ctx: @title]
en: Curves Adjust
sl: Prilagoditev krivulj

[ctx: @info]
en: Perform curves adjustments.
sl: Izvedi prilagoditev krivulj.

[ctx: @label: colcor properties]
en: Channel:
sl: Kanal:

[ctx: @item: colcor properties]
en: Luminosity
sl: Svetilnost

[ctx: @item: colcor properties]
en: Red
sl: Rdeča

[ctx: @item: colcor properties]
en: Green
sl: Zelena

[ctx: @item: colcor properties]
en: Blue
sl: Modra

[ctx: @item: colcor properties]
en: Alpha
sl: Alfa

[ctx: @action: open file dialog]
en: Load...
sl: Naloži...

[ctx: @info: open file dialog]
en: Load all parameters from settings text file.
sl: Naloži vse parametre iz besedilne datoteke z nastavitvami.

[ctx: @info]
en: A tool to adjust color curves
sl: Orodje za prilagoditev barvnih krivulj

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can adjust the color curves from images.</para>
sl: <para>Ta upravljalnik paketov čakalnih vrst lahko prilagaja barvnih krivulj slik.</para>

[ctx: @title]
en: HSL Correction
sl: Popravek HSL

[ctx: @info]
en: A tool to fix Hue / Saturation / Lightness
sl: Orodje za prilagoditev odtenkov / nasičenosti / osvetljenosti

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can adjust Hue / Saturation / Lightness from images.</para>
sl: <para>Ta upravljalnik paketov čakalnih vrst lahko prilagaja odtenek / nasičenje / svetlost slik.</para>

[ctx: @title]
en: Color Profile Conversion
sl: Pretvorba barvnega profila

[ctx: @info]
en: A tool to convert images to a color space
sl: Orodje za pretvorbo slik v barvni prostor

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can convert images to a different color space.</para>
sl: <para>Ta upravljalnik paketov čakalnih vrst lahko prevaja slike v drug barvni prostor.</para>

[ctx: @title]
en: Invert Colors
sl: Obrni barve

[ctx: @info]
en: A tool to invert image colors
sl: Orodje za obračanje barv slike

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can invert colors from images.</para>
sl: <para>Ta upravljalnik paketov čakalnih vrst lahko preobrača barve slik.</para>

[ctx: @title]
en: White Balance
sl: Ravnovesje beline

[ctx: @info]
en: A tool to adjust white balance
sl: Orodje za prilagoditev ravnovesja beline

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can adjust the white balance from images.</para>
sl: <para>Ta upravljalnik paketov čakalnih vrst lahko prilagaja ravnotežje beline slik.</para>

[ctx: @title]
en: Convert To AVIF
sl: Pretvori v AVIF

[ctx: @info]
en: A tool to convert images to AVIF format
sl: Orodje za pretvorbo slik v format AVIF

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can convert images data to AVIF format.</para><para>AV1 Image File Format is an image file format specification for storing images or image sequences compressed with AV1 in the ISOBMFF container format.</para><para>See details about this format from <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/AVIF'>this page</a>.</para>
sl: <para>Ta upravljalnik paketov čakalnih vrst lahko pretvori slikovne podatke v format AVIF.</para><para>Format AV1 slikovne datoteke je specifikacija za shranjevanje slik ali zaporedij slik, stisnjen z AV1 v formatu vsebnika ISOBMFF.</para><para>Oglejte si podrobnosti o tem formatu na <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/AVIF'>tej strani</a>.</para>

[ctx: @title]
en: Convert RAW To DNG
sl: Pretvori surovo (RAW) v DNG

[ctx: @info]
en: A tool to convert RAW images to DNG container
sl: Orodje za pretvorbo surovih (RAW) slik v DNG vsebnik

[ctx: @info]
en: <para>This Generic tool can convert RAW images data to DNG format.</para><para>The Digital Negative is a lossless RAW image format created by Adobe.</para><para>See details about this format from <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Digital_Negative'>this page</a>.</para>
sl: <para>Ta upravljalnik paketov čakalnih vrst lahko pretvori slikovne podatke v format DNG.</para><para>Digital Network Graphics - Grafika prenosne mreže je format rastrske grafične datoteke ustvarjen pri podjetju Adobe, ki podpira stiskanje podatkov brez izgub.</para><para>Oglejte si podrobnosti o tem formatu na <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Digital_Negative'> tej strani</a>.</para>

[ctx: @title]
en: Convert To HEIF
sl: Pretvori v HEIF

[ctx: @info]
en: A tool to convert images to HEIF format
sl: Orodje za pretvorbo slik v format HEIF

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can convert images data to HEIF format.</para><para>High Efficiency Image File Format (HEIF), also known as High Efficiency Image Coding (HEIC), is a file format for individual images and image sequences. It was developed by the Moving Picture Experts Group (MPEG) and it claims that twice as much information can be stored in a HEIF image as in a JPEG image of the same size, resulting in a better quality image. HEIF also supports animation, and is capable of storing more information than an animated GIF at a small fraction of the size.</para><para>See <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/High_Efficiency_Image_File_Format'>High Efficiency Image File Format</a> for details.</para>
sl: <para>Ta upravljalnik paketov čakalnih vrst lahko pretvori slikovne podatke v format HEIF.</para><para>High Efficiency Image File Format - Format slikovne datoteke visoke učinkovitosti - (HEIF), znana tudi kot High Efficiency Image Coding - visoko učinkovito kodiranje slik - (HEIC) je oblika datoteke za posamezne slike in sekvence slik. Razvila sta ga skupina strokovnjakov za gibljive slike (MPEG) in zagotavlja, da je v sliki HEIF mogoče shraniti dvakrat več informacij kot v sliko JPEG iste velikosti, kar ima za posledico kakovostnejše slike. HEIF podpira tudi animacijo in lahko shrani več informacij kot an animirani GIF pri manjši velikosti.</para><para>Glejte <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/High_Efficiency_Image_File_Format'>High Efficiency Image File Format</a> za podrobnosti.</para>

[ctx: @title]
en: Convert To JP2
sl: Pretvori v JP2

[ctx: @info]
en: A tool to convert images to JPEG-2000 format
sl: Orodje za pretvorbo slik v format JPEG-2000

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can convert images data to JPEG-2000 format.</para><para>This is an image compression standard and coding system. It was created by the Joint Photographic Experts Group committee in 2000 with the intention of superseding their original discrete cosine transform-based JPEG standard (created in 1992) with a newly designed, wavelet-based method.</para><para>See details about this format from <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/JPEG_2000'>this page</a>.</para>
sl: <para>Ta upravljalnik paketov čakalnih vrst lahko pretvori slikovne podatke v format JPEG-2000.</para><para>To je standard za stiskanje slike in sistem kodiranja. Določil gaje ustanovil odbor skupine fotografskih strokovnjakov - Photographic Experts Group committee - leta 2000 z namero nadomestiti njihov originalni diskretni standard JPEG, ki temelji na diskretnih kosinusovih transformacijah (ustvarjen leta 1992) z na novo zasnovano metodo, zasnovano na plasteh valovčkov.</para><para>Oglejte si podrobnosti o tem formatu <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/JPEG_2000'>na tej strani</a>.</para>

[ctx: @title]
en: Convert To JPEG
sl: Pretvori v JPEG

[ctx: @info]
en: A tool to convert images to JPEG format
sl: Orodje za pretvorbo slik v format JPEG

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can convert images data to JPEG format.</para><para>The Joint Photographic Experts Group format is a commonly used method of lossy compression for digital images, particularly for those images produced by digital photography.</para><para>See details about this format from <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/JPEG'>this page</a>.</para>
sl: <para>Ta upravljalnik paketov čakalnih vrst lahko pretvori slikovne podatke v format JPEG.</para><para>Ta format skupne skupine fotografskih strokovnjakov - Joint Photographic Experts Group - je pogosto uporabljena metoda stiskanja izgub za digitalne slike, zlasti za te slike izdelano z digitalno fotografijo.</para><para>Podrobnosti o tej obliki si lahko ogledate na <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/JPEG'> tej strani</a>.</para>

[ctx: @title]
en: Convert To JXL
sl: Pretvori v JXL

[ctx: @info]
en: A tool to convert images to JXL format
sl: Orodje za pretvorbo slik v format JXL

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can convert images data to JPEG-XL format.</para><para>JPEG-XL is a royalty-free raster-graphics file format that supports both lossy and lossless compression. It is designed to outperform existing raster formats and thus to become their universal replacement.</para><para>See details about this format from <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/JPEG_XL'>this page</a>.</para>
sl: <para>Ta upravljalnik paketov čakalnih vrst lahko pretvori slikovne podatke v format JPEG-JXL.</para><para>JPEG-XL je brez-licenčni format rastrske grafike, ki podpira oba stiskanja z izgubo in brez izgube informacij. Zasnovan je za nadgradnjo obstoječih rastrskih formatov in tako naj bi postal njihova univerzalna zamenjava.</para><para>Oglejte si podrobnosti o tem formatu na <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/JPEG_XL'>tej strani</a>.</para>

[ctx: @title]
en: Convert To PGF
sl: Pretvori v PGF

[ctx: @info]
en: A tool to convert images to PGF format
sl: Orodje za pretvorbo slik v format PGF

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can convert images data to PGF format.</para><para>The Progressive Graphics File is a wavelet-based bitmapped image format that employs lossless and lossy data compression.</para><para>See details about this format from <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Progressive_Graphics_File'>this page</a>.</para>
sl: <para>Ta upravljalnik paketov čakalnih vrst lahko pretvori slikovne podatke v format PGF.</para><para>Progressive Graphics File - progresivna grafična datoteka je oblikovana rastrska oblika slike na valovnici, ki uporablja tako stiskanje podatkov brez izgub kot tudi z izgubami.</para><para>Oglejte si podrobnosti o tem formatu na <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Progressive_Graphics_File'>tej strani</a>.</para>

en: <b>If conversion to PNG fails, this may be due to the color profile check. Simply insert the tool for color profile conversion before this tool and select the desired color profile.</b>
sl: <b>Če pretvorba v PNG ne uspe, je to lahko posledica preverjanja barvnega profila. Preprosto vstavite orodje za pretvorbo barvnih profilov pred tem orodjem in izberite želeni barvni profil.</b>

[ctx: @title]
en: Convert To PNG
sl: Pretvori v PNG

[ctx: @info]
en: A tool to convert images to PNG format
sl: Orodje za pretvorbo slik v format PNG

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can convert images data to PNG format.</para><para>The Portable Network Graphics is a raster-graphics file-format that supports lossless data compression.</para><para>See details about this format from <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Portable_Network_Graphics'>this page</a>.</para>
sl: <para>Ta upravljalnik paketov čakalnih vrst lahko pretvori slikovne podatke v format PNG.</para><para>Portable Network Graphics - Grafika prenosne mreže je oblika rastrske grafične datoteke, ki podpira stiskanje podatkov brez izgub.</para><para>Oglejte si podrobnosti o tem formatu na <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Portable_Network_Graphics'>tej strani</a>.</para>

[ctx: @title]
en: Convert To TIFF
sl: Pretvori v TIFF

[ctx: @info]
en: A tool to convert images to TIFF format
sl: Orodje za pretvorbo slik v format TIFF

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can convert images data to TIFF format.</para><para>The Tagged Image File Format is a computer file format for storing raster graphics images, popular among graphic artists, the publishing industry, and photographers.</para><para>See details about this format from <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/TIFF'>this page</a>.</para>
sl: <para>Ta upravljalnik paketov čakalnih vrst lahko pretvori slikovne podatke v format TIFF.</para><para>Tagged Image File Format - oblika označene datoteke s slikami - je računalniška datoteka za shranjevanje rastrske grafične slike, priljubljene med grafičnimi umetniki, založništvu in fotografi.</para><para>Podrobnosti o tej obliki si lahko ogledate na <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/TIFF'> tej strani</a>.</para>

[ctx: @title]
en: Convert To WEBP
sl: Pretvori v WEBP

[ctx: @info]
en: A tool to convert images to WEBP format
sl: Orodje za pretvorbo slik v format WEBP

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can convert images data to WEBP format.</para><para>WEBP is an image file format that Google has developed as a replacement for JPEG, PNG, and GIF file formats. WEBP yields files that are smaller for the same quality, or of higher quality for the same size. It supports both lossy and lossless compression, as well as animation and alpha transparency.</para><para>See details about this format from <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/WebP'>this page</a>.</para>
sl: <para>Ta upravljalnik paketov čakalnih vrst lahko pretvori slikovne podatke v format WEBP.</para><para>WEBP je brez-licenčni format rastrske grafike, ki ga je razvil Google kot zamenjavo za formate JPEG, PNG in GIF. Datoteke v tem formatu so manjše pri enaki kakovosti oziroma so boljše kakovosti pri enaki velikosti. Podprta sta stiskanje z izgubo in brez izgube informacij kot tudi animacijo in prosojnost alfa.</para><para>Oglejte si podrobnosti o tem formatu na <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/WebP'> tej strani</a>.</para>

en: Output file type:
sl: Vrsta izhodne datoteke:

en: Same as input
sl: Enako kot vhod

en: JPEG XL
sl: JPEG-XL

en: Shell Script:
sl: Shellov skript:

en: Enter script for execution. Use $INPUT and $OUTPUT for input / output filenames (with special characters escaped). These would be substituted before shell execution.
sl: Vnesite izvajalni skript. Za vhod / izhod uporabite imena datotek $INPUT in $OUTPUT (z ubežnimi znaki pred posebnimi znaki). Te bi bile nadomeščenepred izvedbo skripta.

en: <b>Note:</b> Environment variables TITLE, COMMENTS, COLORLABEL, PICKLABEL, RATING and TAGSPATH (separated by ;) are available.
sl: <b>Opomba:</b> na voljo so spremenljivke okolja TITLE, COMMENTS, COLORLABEL, PICKLABEL, RATING in TAGSPATH (ločeno s ;).

en: User Script: No script.
sl: Uporabnikov skript: Ni skripta.

en: User Script: File open error.
sl: Uporabnikov skript: Napaka pri odpiranju datoteke.

en: User Script: Timeout from script.
sl: Uporabnikov skript: Časovna omejitev skripta.

en: User Script: No error.
sl: Uporabnikov skript: Ni napake.

en: User Script: Failed to start script.
sl: Uporabnikov skript: Skript se ni uspel zagnati.

en: User Script: Script process crashed.
sl: Uporabnikov skript: Proces skripta je izpadel.

en: User Script: Command not found.
sl: Uporabnikov skript: Ukaz ni bil najden.

en: User Script: Error code returned %1.
sl: Uporabnikov skript: Vrnjena koda napake %1.

[ctx: @title]
en: User Shell Script
sl: Uporabnikov skript v lupini

[ctx: @info]
en: A tool to execute a custom shell script
sl: Orodje za izvajanje uporabnikovega skripta v lupini po meri

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can run user shell script as workflow stage.</para><para>Script variables:</para><para>Uses <b>$INPUT</b> and <b>$OUTPUT</b> for input / output filenames (with special characters escaped). These would be substituted before shell execution.</para><para>Uses <b>$TITLE</b>, <b>$COMMENTS</b>, <b>$COLORLABEL</b>, <b>$PICKLABEL</b>, <b>$RATING</b> and <b>$TAGSPATH</b> to handle digiKam properties.</para>
sl: <para>To orodje upravljalnika čakalnih vrst lahko zažene skript uporabniške lupine kot fazo v poteku dela.</para><para>Spremenljivke skripta:</para><para>Uporablja <b>$INPUT</b> in <b>$OUTPUT</b> za vhodna / izhodna imena datotek (s posebnimi ubežnimi znaki). Te bi se nadomestile pred izvajanjem v lupini.</para><para>Uporablja <b>$TITLE</b>, <b>$COMMENTS</b>, <b>$COLORLABEL</b>, <b>$PICKLABEL</b>, <b>$RATING</b> in <b>$TAGSPATH</b> za obravnavo lastnosti digiKam.</para>

[ctx: @title]
en: Add Border
sl: Dodaj obrobo

[ctx: @info]
en: A tool to add a border around images
sl: Orodje za dodajanje obrobe okrog slik

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can add decorative border around images.</para>
sl: <para>Ta upravljalnik paketov čakalnih vrst lahko dodaja okrasne obrobe okrog slik.</para>

[ctx: @title]
en: Add Texture
sl: Dodaj teksturo

[ctx: @info]
en: A tool to apply a texture over images
sl: Orodje za uveljavljanje tekstur na slikah

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can apply a texture over images.</para>
sl: <para>Ta upravljalnik paketov čakalnih vrst lahko uveljavlja teksture na slikah.</para>

en: Check this if you want the watermark to use the given size of the font or the image without any adjustment to the actual image.
sl: To odkljukajte, če želite, da vodni žig uporablja dano velikost pisave ali sliko brez kakršnekoli prilagoditve dejanski sliki.

en: Use Absolute Size
sl: Uporabljaj absolutno velikost

en: Watermark type:
sl: Vrsta vodnega žiga:

en: Image
sl: Slika

en: Text
sl: Besedilo

en: Image settings
sl: Nastavitve slike

en: Click to select watermark image.
sl: Kliknite za izbor slike vodnega znaka.

en: Watermark image:
sl: Slika vodnega znaka:

en: Check this if you want the watermark to ignore its own aspect ratio and use the image's aspect ratio instead.
sl: To odkljukajte, če želite, da vodni žig prezre njegovo lastno razmerje stranic in namesto tega uporablja razmerje stranic slike.

en: Ignore Watermark aspect Ratio
sl: Prezri razmerje stranic vodnega žiga

en: Check this if you want watermark to be transparent.
sl: Označite to, če želite prosojni vodni znak.

en: Add transparency to watermark image
sl: Dodaj prosojnost sliki vodnega znaka

en: Opacity of watermark
sl: Neprosojnost vodnega znaka

en: Opacity (%):
sl: Neprosojnost (%):

en: Text settings
sl: Nastavitve besedila

en: Enter your watermark string here.
sl: Sem vnesite niz vodnega znaka.

en: Watermark text:
sl: Besedilo vodnega znaka:

en: Choose the font type and style. Size is auto calculated.
sl: Izberite vrsto in slog pisave. Velikost se izračuna samodejno.

en: Set the font color to use here.
sl: Tukaj izberite barvo pisave.

en: Font color:
sl: Barva pisave:

en: Text opacity:
sl: Prekrivnost besedila:

en: Set the opacity of the watermark text. 100 is fully opaque, 0 is fully transparent.
sl: Nastavite prekrivnost besedila vodnega znaka. 100 je popolnoma prekrivno, 0 je popolnoma prozorno.

en: Check this if you want a background fill behind the text.
sl: Označite to, če želite imeti ozadje za besedilom.

en: Use background
sl: Uporabi ozadje

en: Choose the color of the watermark background.
sl: Izberite barvo ozadja vodnega znaka.

en: Background color:
sl: Barva ozadja:

en: Background opacity:
sl: Prekrivnost ozadja:

en: Set the opacity of the watermark background. 100 is fully opaque, 0 is fully transparent.
sl: Nastavite prekrivnost ozadja vodnega znaka. 100 je popolnoma prekrivno, 0 je popolnoma prozorno.

en: Specific Location
sl: Posebno mesto

en: Systematic Repetition
sl: Sistematično ponavljanje

en: Random Repetition
sl: Slučajno ponavljanje

en: Placement Type:
sl: Vrsta postavitve:

en: When you choose to have the watermark repeated many times in the placement combo box, you can specify here whether the repetition.
sl: Ko se odločite, da se bo vodni žig večkrat ponovil v polju namestitve, tukaj lahko določite ponovitev.

en: Density of watermark repetition (Disabled in "Specific Location" mode)
sl: Gostota ponovitve vodnega žiga (Onemogočeno v načinu "Specifično mesto")

en: When you choose to have the watermark repeated randomly in the placement combo box, you can specify here to randomly rotate the watermark (0, 90, 180, 270 degrees).
sl: Ko se odločite, da se bo vodni žig naključno ponovil v polju, lahko tukaj določite, da bo vodni žig naključno zavrten za (0, 90, 180, 270 stopinj).

en: Randomize watermark orientation (Enabled in "Random Repetition" mode only)
sl: Naključno usmerjanje vodnega žiga (omogočeno samo v načinu "Naključno ponavljanje")

en: Use this to get more control over the sparsity of watermark repetition. The higher the value the sparser the watermarks get. Use floating point values, typically between 1.0 and 3.0. It can also be less than 1.0
sl: Uporabite to za boljši nadzor nad redkostjo ponovitve vodnih žigov. Višja ko je vrednost, redkejši so vodni žigi. Uporabite vrednosti s plavajočo vejico,običajno med 1,0 in 3,0. Lahko je tudi manj kot 1,0

en: Sparsity Factor:
sl: Faktor redkosti:

[ctx: @item: placement position]
en: Top left
sl: Zgoraj levo

[ctx: @item: placement position]
en: Top right
sl: Zgoraj desno

[ctx: @item: placement position]
en: Bottom left
sl: Spodaj levo

[ctx: @item: placement position]
en: Bottom right
sl: Spodaj desno

[ctx: @item: placement position]
en: Center
sl: Na sredino

[ctx: @item: placement position]
en: Top center
sl: Vrh sredina

[ctx: @item: placement position]
en: Bottom center
sl: Dno sredina

en: Placement Position:
sl: Položaj umestitve:

en: 0 degrees
sl: 0 stopinj

en: 90 degrees CW
sl: 90 stopinj v smeri urinega kazalca

en: 180 degrees
sl: 180 stopinj

en: 270 degrees CW
sl: 270 stopinj v smeri urinega kazalca

en: Rotation:
sl: Vrtenje:

en: Size of watermark, as a percentage of the marked image.
sl: Velikost vodnega znaka kot odstotek označene slike.

en: Size (%):
sl: Velikost (%):

en: Margin from edge in X direction, as a percentage of the marked image.
sl: Odmik od roba v smeri X, kot odstotek označene slike.

en: X margin (%):
sl: Odmik X (%):

en: Margin from edge in Y direction, as a percentage of the marked image.
sl: Odmik od roba v smeri Y, kot odstotek označene slike.

en: Y margin (%):
sl: Odmik Y (%):

[ctx: @title]
en: Add Watermark
sl: Dodaj vodni žig

[ctx: @info]
en: A tool to overlay an image or text as a visible watermark
sl: Orodje za prekrivanje slike ali besedila kot viden vodni žig

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can add a text watermark over images.</para>
sl: <para>Ta upravljalnik paketnih čakalnih vrst lahko na slike doda besedilni vodni žig.</para>

[ctx: @title]
en: Anti-Vignetting
sl: Odstranjevanje vinjetiranja

[ctx: @info]
en: A tool to adjust vignetting to photograph
sl: Orodje za prilagajanje vinjetiranja na fotografiji

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool remove or add vignettings to images.</para>
sl: <para>Ta upravljalnik paketov čakalnih vrst odstrani ali doda vinjetiranje slikam.</para>

en: Smoothness:
sl: Gladkost:

en: A smoothness of 0 has no effect, 1 and above determine the Gaussian blur matrix radius that determines how much to blur the image.
sl: Gladkost 0 nima učinka, 1 in več pa določajo polmer matrice zabrisanja po Gaussu, ki določa kako bo slika zabrisana.

[ctx: @title]
en: Blur Image
sl: Zabriši sliko

[ctx: @info]
en: A tool to blur images
sl: Orodje za zabrisovanje slike

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can blur images.</para>
sl: <para>Ta upravljalnik paketov čakalnih vrst lahko zamegljuje slike.</para>

[ctx: @title]
en: Hot Pixels
sl: Vroče slikovne točke

[ctx: @info]
en: A tool to fix hot pixels
sl: Orodje za popravljanje vročih točk

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can fix hot pixels in images.</para>
sl: <para>Ta upravljalnik paketov čakalnih vrst lahko popravlja vroče točke na slikah.</para>

en: Lens Auto-Correction
sl: Samodejno popravljanje objektiva

en: Fix automatically lens distortions
sl: Samodejno popravi popačenja objektiva

en: <b>Use Metadata</b> option will parse images' information at queue run-time to find relevant lens features.
sl: Možnost <b>Uporabi metapodatke</b> bo preiskala podatke slike, da bo našla ustrezne značilnosti objektiva.

en: Cannot find all lens information to process lens auto-corrections
sl: Ni bilo mogoče najti vseh podatkov o objektivu za obdelavo samodejnih popravkov objektiva

[ctx: @title]
en: Lens Auto-Correction
sl: Samodejno popravljanje objektiva

[ctx: @info]
en: A tool to fix automatically lens artifacts
sl: Orodje za avtomatsko popravilo artefaktov objektiva

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can fix automatically lens artifacts over images.</para>
sl: <para>Ta upravljalnik paketov čakalnih vrst lahko avtomatično popravlja napake objektivov na slikah.</para>

[ctx: @title]
en: Local Contrast
sl: Krajevni kontrast

[ctx: @info]
en: A tool to emulate tone mapping
sl: Orodje za posnemanje preslikave tonov

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can emulate tone mapping over images.</para>
sl: <para>Ta upravljalnik paketov čakalnih vrst lahko posnema tonalno preslikavo preko slik.</para>

[ctx: @title]
en: Noise Reduction
sl: Zmanjšanje šuma

[ctx: @info]
en: A tool to remove photograph noise using wavelets
sl: Orodje za odstranjevanje šuma na fotografiji z uporabo valovčkov

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can reduce noise in images.</para>
sl: <para>Ta upravljalnik paketov čakalnih vrst lahko odstranjuje šum iz slik.</para>

[ctx: @title]
en: Red Eye Correction
sl: Popravljanje rdečih oči

[ctx: @info]
en: A tool to automatically detect and correct red eye effect
sl: Orodje za avtomatsko zaznavo in popravljanje efekta rdečih oči

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can reduce red eye effect on images.</para>
sl: <para>Ta upravljalnik paketov čakalnih vrst lahko odstranjuje efekt rdečih oči na slikah.</para>

en: Visit CImg library website
sl: Obiščite spletišče knjižnice CImg

en: Reduce Uniform Noise
sl: Zmanjšaj enakomeren šum

en: Reduce JPEG Artifacts
sl: Zmanjšaj napake JPEG

en: Reduce Texturing
sl: Zmanjšaj teksturiranje

en: <p>Select the filter preset to use for photograph restoration here:</p><p><b>None</b>: Most common values. Puts settings to default.<br/><b>Reduce Uniform Noise</b>: reduce small image artifacts such as sensor noise.<br/><b>Reduce JPEG Artifacts</b>: reduce large image artifacts, such as a JPEG compression mosaic.<br/><b>Reduce Texturing</b>: reduce image artifacts, such as paper texture, or Moire patterns on scanned images.</p>
sl: <p>Tukaj izberite predlogo nastavitev filtra za obnovitev slike:</p><p><b>Brez</b>: Najbolj običajne vrednosti. Nastavitve so privzete.<br/><b>Zmanjšaj enakomeren šum</b>: zmanjša manjše napake na sliki kot šum tipala.<br/><b>Zmanjšaj napake JPEG</b>: zmanjša večje napake na sliki kot recimo mozaik stiskanja JPEG.<br/><b>Zmanjšaj teksturiranje</b>: zmanjša napake na sliki kot teksturo papirja ali vzorce Moire na optično prebranih slikah.</p>

[ctx: @title]
en: Restoration
sl: Obnovitev

[ctx: @info]
en: A tool to restore images using Greystoration algorithm
sl: Orodje za obnovo slik z uporabo algoritma Greystoration

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can restore images using Greystoration algorithm.</para>
sl: <para>Ta upravljalnik paketov čakalnih vrst lahko obnavlja slike z uporabo algoritma Greystoration.</para>

[ctx: @title]
en: Sharpen Image
sl: Izostri sliko

[ctx: @info]
en: A tool to sharp images
sl: Orodje za ostritev slik

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can sharp images.</para>
sl: <para>Ta upravljalnik paketov čakalnih vrst lahko ostri slike.</para>

[ctx: @title]
en: Color Effects
sl: Barvni učinki

[ctx: @info]
en: A tool to apply color effects
sl: Orodje za uveljavljanje barvnih učinkov

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can apply color effects over images.</para>
sl: <para>Ta upravljalnik paketov čakalnih vrst lahko uporablja barvne učinke na slikah.</para>

[ctx: @title]
en: Film Grain
sl: Zrnatost filma

[ctx: @info]
en: A tool to add film grain
sl: Orodje za dodajanje zrnatosti filmske emulzije

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can add film grain over images.</para>
sl: <para>Ta upravljalnik paketov čakalnih vrst lahko dodaja slikam zrnatost filmske emulzije.</para>

[ctx: @label]
en: Select an image or JSON file supported by ExifTool to apply the file metadata to the images.
sl: Izberite sliko ali datoteko JSON, ki jo podpira ExifTool, da uporabite metapodatke datoteke za slike.

[ctx: @info]
en: Apply Metadata: No image or JSON file selected.
sl: Uporabi metapodatke: izbrana ni nobena slika ali datoteka JSON.

[ctx: @info]
en: Apply Metadata: ExifTool is not available.
sl: Uporabi metapodatke: ExifTool ni na voljo.

[ctx: @info]
en: Apply Metadata: File name not exist in JSON file.
sl: Uporabi metapodatke: Ime datoteke ne obstaja v datoteki JSON.

[ctx: @info]
en: Apply Metadata: ExifTool reported an error.
sl: Uporabi metapodatke: ExifTool je prijavil napako.

[ctx: @title]
en: Apply Metadata
sl: Uporabi metapodatke

[ctx: @info]
en: A tool to apply metadata from a image or JSON file with ExifTool
sl: Orodje za uporabo metapodatkov iz slike ali datoteke JSON z orodjem ExifTool

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can apply metadata from a image or JSON file with ExifTool.</para>
sl: <para>Ta upravljalnik paketov čakalnih vrst lahko uporablja metapodatke iz slike ali datoteke JSON z orodjem ExifTool.</para>

en: Titles:
sl: Naslovi:

[ctx: @info]
en: Enter title text here.
sl: Sem vnesite besedilo naslova.

en: Captions:
sl: Napisi pod sliko:

[ctx: @info]
en: Enter caption text here.
sl: Sem vpišite besedilo napisa po sliko.

en: Clean up and overwrite metadata
sl: Počisti in prepiši metapodatke

[ctx: @info]
en: If you turn on this options, titles and captions will be cleaned and replaced by the new values,
    else old values will be merged with new values.
sl: Če vklopite te možnosti, bodo naslovi in napisi pod sliko bili počiščeni in zamenjani z novimi vrednostmi,
    sicer pa bodo stare vrednosti zlite skupaj z novimi vrednostmi.

[ctx: @title]
en: Assign Captions
sl: Dodeli napise pod sliko

[ctx: @info]
en: A tool to assign captions metadata to images
sl: Orodje za dodeljevanje napisov pod slikami iz metapodatkov v slike

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool will assign title and description metadata alternative values to images.</para>
sl: <para>To orodje v upravljalniku paketov čakalnih vrst bo dodelil naslov in opis iz metapodatkov v slike.</para>

en: Pick Label:
sl: Poberi oznako:

en: Color Label:
sl: Barvna oznaka:

en: Rating:
sl: Ocena:

[ctx: @title]
en: Assign Labels
sl: Dodeli oznake

[ctx: @info]
en: A tool to assign labels metadata to images
sl: Orodje za dodeljevanje oznak iz metapodatkov v slike

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool will assign rating, or color, or pick label metadata values to images.</para>
sl: <para>To orodje v upravljalniku paketov čakalnih vrst bo dodelil oceno, barvo ali oznako iz metapodatkov v slike.</para>

[ctx: @label]
en: <p><b>This tool allows to assign automatically tags to images by contents analysis using deep-learning neural network.</b></p><p>The settings below determine the deep-learning model to use while parsing image contents to determine the subjects of the photography. The neural network used in background will generate automatically a serie of tags describing the contents and store the results in the database.</p>
sl: <p>To orodje omogoča samodejno dodeljevanje oznak slikam z analizo vsebine z uporabo nevronske mreže globokega učenja.</p><p>Nastavitve spodaj določajo model globokega učenja, ki se uporablja med razčlenjevanjem vsebine slike za določanje subjektov fotografije. Nevronska mreža, ki se uporablja v ozadju, bo samodejno ustvarila niz oznak, ki opisujejo vsebino, in shranila rezultate v bazo podatkov.</p>

en: Selection model:
sl: Model izbiranja:

[ctx: @info:tooltip]
en: <p><b>YOLOv5 Nano</b>: this model is a neural network which offers exceptional speed and efficiency. It enables you to swiftly evaluate the integration of smaller-scale object detection scenarios. It's designed for objects detections, capable of recognizing and extracting the location of objects within an image. The limitation on the number of recognizable objects is set to 80.</p><p><b>YOLOv5 XLarge</b>: as the previous one, this model is a neural network dedicated for more complex object detection requirements and showcases remarkable capabilities. Despite the additional complexity introducing more time-latency and computer resources, it's must be used for larger-scale object detection scenarios as it provides more accurate predictions at the expense of speed.</p><p><b>ResNet50</b>: this model is a specific type of convolutional neural network formed by stacking residual blocks commonly used to power computer vision applications as object detections. This kind of design allows the training of very deep networks without encountering the vanishing gradient problem. Unlike YOLO, ResNet50 is primarily focused on image classification and does not provide object localization. It can recognize objects from a vast set of more than 1,000 classes, covering a wide range of objects, animals, and scenes.</p>
sl: <p><b>YOLOv5 Nano</b>: ta model je nevronska mreža, ki ponuja izjemno hitrost in učinkovitost. Omogoča vam hitro oceno integracije scenarijev zaznavanja objektov manjšega obsega. Zasnovan je za zaznavanje predmetov, zmožen je prepoznati in izluščiti lokacijo predmetov na sliki. Omejitev števila prepoznavnih objektov je nastavljena na 80.</p><p><b>YOLOv5 XLarge</b>: tako kot prejšnji je tudi ta model nevronska mreža, namenjena bolj zapletenim zahtevam za zaznavanje objektov in predstavitev izjemne zmogljivosti. Kljub dodatni zapletenosti, ki uvaja večjo časovno zakasnitev in računalniške vire, ga je treba uporabiti za scenarije zaznavanja objektov v večjem obsegu, saj zagotavlja natančnejša predvidevanja na račun hitrosti.</p><p><b>ResNet50</b >: ta model je posebna vrsta konvolucijske nevronske mreže, oblikovane z zlaganjem preostalih blokov, ki se običajno uporabljajo za napajanje aplikacij računalniškega vida kot zaznavanje predmetov. Ta vrsta zasnove omogoča usposabljanje zelo globokih omrežij, ne da bi pri tem naleteli na problem izginjajočega gradienta. Za razliko od YOLO je ResNet50 osredotočen predvsem na klasifikacijo slik in ne zagotavlja lokalizacije objektov. Prepozna lahko predmete iz velikega nabora več kot 1000 razredov, ki zajemajo široko paleto predmetov, živali in prizorov.</p>

[ctx: @title]
en: Assign Tags
sl: Dodeli značke

[ctx: @info]
en: A tool to assign tags automatically to images
sl: Orodje za samodejno dodeljevanje oznak slikam

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool will assign keyword hierarchies metadata values to images automatically using deep-learning engine.</para>
sl: <para>To orodje Batch Queue Manager bo samodejno dodelilo vrednosti metapodatkov hierarhije ključnih besed slikam z uporabo mehanizma globokega učenja.</para>

[ctx: @title]
en: Apply Metadata Template
sl: Uveljavi predlogo metapodatkov

[ctx: @info]
en: A tool to apply metadata template to images
sl: Orodje za uveljavljanje predloge metapodatkov v slike

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can apply metadata template over images.</para>
sl: <para>Ta upravljalnik paketov čakalnih vrst lahko uporablja predloge metapodatkov na slikah.</para>

[ctx: @title]
en: Image Quality Sort
sl: Razvrščanje slik po kakovosti

[ctx: @info]
en: A tool to assign pick label metadata by image quality
sl: Orodje za dodeljevanje oznake glede na kakovost slike

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool will assign a pick label metadata value by parsing image and estimate the quality.</para>
sl: <para>To orodje v upravljalniku paketov čakalnih vrst bo dodelil oznako metapodatkov s prečesavanjem slik in oceno kakovosti.</para>

[ctx: @item: exif namespace]
en: Completely
sl: Celotno

[ctx: @item: exif namespace]
en: Date
sl: Datum

[ctx: @item: exif namespace]
en: Comment and description
sl: Opomba in opis

[ctx: @item: iptc namespace]
en: Completely
sl: Celotno

[ctx: @item: iptc namespace]
en: Date
sl: Datum

[ctx: @item: iptc namespace]
en: Caption
sl: Napis

[ctx: @item: iptc namespace]
en: Preview image
sl: Predogled slike

[ctx: @item: xmp namespace]
en: Completely
sl: Celotno

[ctx: @item: xmp namespace]
en: Date
sl: Datum

[ctx: @item: xmp namespace]
en: digiKam completely
sl: digiKam popolnoma

[ctx: @item: xmp namespace]
en: digiKam image history
sl: digiKamova zgodovina slik

[ctx: @item: xmp namespace]
en: digiKam preview image
sl: digiKam predogled slike

[ctx: @item: xmp namespace]
en: Caption, comment and description
sl: Napis, opomba in opis

[ctx: @info]
en: Remove Metadata: Not the last tool in the list.
sl: Odstrani metapodatke: Ni zadnje orodje na seznamu.

[ctx: @title]
en: Remove Metadata
sl: Odstrani metapodatke

[ctx: @info]
en: A tool to remove Exif, Iptc, or Xmp metadata from images
sl: Orodje za odstranjevanje metapodatkov Exif, IPTC ali XMP iz slik

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can remove metadata as Exif, Iptc, or Xmp from images.</para>
sl: <para>Ta upravljalnik paketov čakalnih vrst lahko odstranjuje metapodatke kot so Exif, IPTC ali XMP iz slik.</para>

[ctx: @title]
en: Time Adjust
sl: Prilagodi čas

[ctx: @info]
en: A tool to adjust date and time-stamp from images
sl: Orodje za prilagajanje datumskega in časovnega žiga na slikah

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can adjust time in images.</para>
sl: <para>Ta upravljalnik paketov čakalnih vrst lahko prilagaja čas na slikah.</para>

[ctx: @option:check metadata entry]
en: Title
sl: Naslov

[ctx: @option:check metadata entry]
en: Caption
sl: Napis

[ctx: @option:check metadata entry]
en: Copyrights
sl: Avtorske pravice

[ctx: @option:check metadata entry]
en: Usage Terms
sl: Pogoji uporabe

[ctx: @label]
en: Translate to:
sl: Prevedi v:

[ctx: @label]
en: Entries to Translate with %1:
sl: Vnosi za prevajanje z %1:

[ctx: @title]
en: Translate Metadata
sl: Prevedi metapodatke

[ctx: @info]
en: A tool to translate strings from image metadata
sl: Orodje za prevajanje nizov iz metapodatkov slike

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can translate alternative language strings in Xmp metadata from images.</para>
sl: <para>Ta upravljalnik paketov čakalnih vrst lahko lahko prevaja nize alternativnih jezikov metapodatkov slik v Xmp.</para>

en: Auto-Crop
sl: Samodejno obreži

en: Compute automatically crop area settings by a parse of black hole image borders.
sl: Samodejno izračunaj nastavitve območja obrezovanja s pomočjo razčlenitve črnih obrob slike.

en: Position:
sl: Položaj:

en: Set here the top left selection corner position for cropping.
sl: Tukaj izberite položaj zgornje leve izbire za obrezovanje.

en: Set here the width selection for cropping.
sl: Tukaj izberite širino izbire za obrezovanje.

en: Set here the height selection for cropping.
sl: Tukaj izberite višino izbire za obrezovanje.

[ctx: @title]
en: Crop
sl: Obreži

[ctx: @info]
en: A tool to crop images to a region
sl: Orodje za obrezovanje slik na območje

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can crop images to a region.</para>
sl: <para>Ta upravljalnik paketov čakalnih vrst lahko obrezuje slike na določeno področje.</para>

[ctx: @item: orientation]
en: Horizontal
sl: Vodoravno

[ctx: @item: orientation]
en: Vertical
sl: Navpično

[ctx: @label]
en: Flip:
sl: Obrni:

[ctx: @title]
en: Flip
sl: Zrcali

[ctx: @info]
en: A tool to flip images horizontally or vertically
sl: Orodje za vodoravno ali navpično zrcaljenje slik

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can run user shell script as workflow stage.</para>
sl: <para>Ta upravljalnik paketov čakalnih vrst lahko v določeni fazi dela izvaja uporabnikov skript v lupini.</para>

en: Preset Length:
sl: Predloga nastavitev dolžine:

en: Tiny (1 pixel) | Tiny (%1 pixels)
sl[0]: Majceno (%1 slikovnih točk)
sl[1]: Majceno (%1 slikovna točka)
sl[2]: Majceno (%1 slikovni točki)
sl[3]: Majceno (%1 slikovne točke)

en: Small (1 pixel) | Small (%1 pixels)
sl[0]: Majhno (%1 slikovnih točk)
sl[1]: Majhno (%1 slikovna točka)
sl[2]: Majhno (%1 slikovni točki)
sl[3]: Majhno (%1 slikovne točke)

en: Medium (1 pixel) | Medium (%1 pixels)
sl[0]: Srednje (%1 slikovnih točk)
sl[1]: Srednje (%1 slikovna točka)
sl[2]: Srednje (%1 slikovni točki)
sl[3]: Srednje (%1 slikovne točke)

en: Big (1 pixel) | Big (%1 pixels)
sl[0]: Veliko (%1 slikovnih točk)
sl[1]: Veliko (%1 slikovna točka)
sl[2]: Veliko (%1 slikovni točki)
sl[3]: Veliko (%1 slikovne točke)

en: Large (1 pixel) | Large (%1 pixels)
sl[0]: Večje (%1 slikovnih točk)
sl[1]: Večje (%1 slikovna točka)
sl[2]: Večje (%1 slikovni točki)
sl[3]: Večje (%1 slikovne točke)

en: Huge (1 pixel) | Huge (%1 pixels)
sl[0]: Ogromno (%1 slikovnih točk)
sl[1]: Ogromno (%1 slikovna točka)
sl[2]: Ogromno (%1 slikovni točki)
sl[3]: Ogromno (%1 slikovne točke)

en: Not enlarge small images
sl: Ne povečuj majhnih slik

en: Use Custom Length
sl: Uporabi širino po meri

en: Use Percentage
sl: Uporabi odstotek

en:  Pixels
sl:  Slikovne točke

[ctx: @title]
en: Resize
sl: Spremeni velikost

[ctx: @info]
en: A tool to resize images with a customized length
sl: Orodje za spreminjanje velikosti slik na dolžino po meri

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can resize images.</para>
sl: <para>Ta upravljalnik paketov čakalnih vrst lahko spreminja velikosti slik.</para>

[ctx: @title]
en: Use Exif Orientation
sl: Uporabi usmerjenost Exif

[ctx: @item: angle]
en: 90 degrees
sl: 90 stopinj

[ctx: @item: angle]
en: 180 degrees
sl: 180 stopinj

[ctx: @item: angle]
en: 270 degrees
sl: 270 stopinj

[ctx: @item: angle]
en: Custom
sl: Po meri

[ctx: @label]
en: Angle:
sl: Kot:

[ctx: @title]
en: Rotate
sl: Zavrti

[ctx: @info]
en: A tool to rotate images
sl: Orodje za vrtenje slik

[ctx: @info]
en: <para>This Batch Queue Manager tool can rotate images.</para>
sl: <para>Ta upravljalnik paketov čakalnih vrst lahko zavrti slike.</para>

en: Lossless HEIF files
sl: Datoteke HEIF brez izgub

en: <p>Toggle lossless compression for HEIF images.</p><p>If this option is enabled, a lossless method will be used to compress HEIF pictures.</p>
sl: <p>Preklopi stiskanje brez izgub za slike HEIF.</p><p>Če omogočite to možnost, boste za shranjevanje slik uporabili stiskanje brez izgub HEIF.</p>

en: HEIF quality:
sl: Kakovost HEIF:

en: <p>The quality value for HEIF images:</p><p><b>1</b>: low quality (high compression and small file size)<br/><b>50</b>: medium quality<br/><b>75</b>: good quality (default)<br/><b>100</b>: high quality (no compression and large file size)</p><p><b>Note: HEIF is not a lossless image compression format when you use this setting.</b></p>
sl: <p>Vrednost kakovosti za slike HEIF:</p><p><b>1</b>: nizka kakovost (visoko stiskanje in majhna velikost datoteke)<br/><b>50</b>: srednja kakovost<br/><b>75</b>: dobra kakovost (privzeto)<br/><b>100</b>: visoka kakovost (brez stiskanja in velika datoteka)</p><p><b>Opomba: Če uporabite to možnost, HEIF ne bo brez izgub.</b></p>

[ctx: @title]
en: HEIF loader
sl: Nalagalnik HEIF

[ctx: @info]
en: An image loader based on Libheif codec
sl: Nalagalnik slik osnovan na kodeku Libheif

[ctx: @info]
en: This library is not present on your system.
sl: Ta knjižnica ni prisotna v vašem sistemu.

[ctx: @info]
en: This library is available on your system with a maximum color depth support of %1 bits.
sl: Ta knjižnica je na voljo v vašem sistemu s podporo za največjo barvno globino %1 bitov.

[ctx: @info]
en: This library is available on your system but is not able to encode image with a suitable color depth.
sl: Ta knjižnica je na voljo v vašem sistemu, vendar ne more kodirati slike s primerno barvno globino.

[ctx: @info]
en: <para>This plugin allows users to load and save image using Libheif codec.</para><para>High Efficiency Image File Format (HEIF), also known as High Efficiency Image Coding (HEIC), is a file format for individual images and image sequences. It was developed by the Moving Picture Experts Group (MPEG) and it claims that twice as much information can be stored in a HEIF image as in a JPEG image of the same size, resulting in a better quality image. HEIF also supports animation, and is capable of storing more information than an animated GIF at a small fraction of the size.</para><para>Encoding HEIC is relevant of optional libde265 codec. %1</para><para>See <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/High_Efficiency_Image_File_Format'>High Efficiency Image File Format</a> for details.</para>
sl: <para>Ta vtičnik omogoča nalaganje in shranjevanje slike s kodekom Libheif.</para><para>High Efficiency Image File Format (HEIF) - Visoko učinkovit format datotek slik, znan tudi kot High Efficiency Image Coding (HEIC) - Visoko učinkovito kodiranje je format datoteke za posamezne slike in zaporedja slik. Razvila ga je Moving Picture Experts Group (MPEG) - skupina ekspertov za gibljive slike in trdi, da se lahko v HEIF sliko shrani dvakrat več informacij kot v JPEG sliko iste velikosti, kar ima za posledico kakovostnejšo sliko. HEIF tudi podpira animacijo in lahko shrani več informacij kot animirani GIF v majhnem deležu velikosti.</para><para>Kodiranje HEIC je odvisno od neobveznega kodeka libde265. %1</para><para>Glejte <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/High_Efficiency_Image_File_Format' >High Efficiency Image File Format</a> za podrobnosti.</para>

[ctx: @title]
en: High efficiency image coding
sl: Visoko učinkovito kodiranje slik (HEIC)

[ctx: @info: can read file format]
en: yes
sl: da

[ctx: @info: can write file format]
en: yes
sl: da

[ctx: @info: cannot write file format]
en: no
sl: ne

en: JPEG quality:
sl: Kakovost JPEG:

en: <p>The JPEG quality:</p><p><b>1</b>: low quality (high compression and small file size)<br/><b>50</b>: medium quality<br/><b>75</b>: good quality (default)<br/><b>100</b>: high quality (no compression and large file size)</p><p><b>Note: JPEG always uses lossy compression.</b></p>
sl: <p>Vrednost kakovosti za slike JPEG:</p><p><b>1</b>: nizka kakovost (visoko stiskanje in majhna velikost datoteke)<br/><b>50</b>: srednja kakovost<br/><b>75</b>: dobra kakovost (privzeto)<br/><b>100</b>: visoka kakovost (brez stiskanja in velika datoteka)</p><p><b>Opomba: JPEG vedno uporablja stiskanje z izgubami.</b></p>

en: <font color='red'><i>Warning: <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/JPEG'>JPEG</a> is a lossy image compression format.</i></font>
sl: <font color='red'><i>Opozorilo: <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/JPEG'>JPEG</a> uporablja stiskanje z izgubami.</i></font>

en: Chroma subsampling:
sl: Barvno podvzorčenje:

en: 4:4:4 (best quality)
sl: 4:4:4 (najboljša kakovost)

en: 4:2:2 (good quality)
sl: 4:2:2 (dobra kakovost)

en: 4:2:0 (low quality)
sl: 4:2:0 (slaba kakovost)

en: 4:1:1 (low quality)
sl: 4:1:1 (slaba kakovost)

en: <p>Chroma subsampling reduces file size by taking advantage of the eye's lesser sensitivity to color resolution. How perceptible the difference is depends on the image - large photos will generally show no difference, while sharp, down-scaled pixel graphics may lose fine color detail.</p><p><b>4:4:4</b> - No chroma subsampling, highest quality but lowest compression.</p><p><b>4:2:2</b> - Chroma halved horizontally, average compression, average quality.</p><p><b>4:2:0</b> - Chroma quartered in 2x2 blocks, high compression but low quality.</p><p><b>4:1:1</b> - Chroma quartered in 4x1 blocks, high compression but low quality.</p><p><b>Note: JPEG always uses lossy compression.</b></p>
sl: <p>Podvzorčenje krome zmanjšuje velikost datoteke izrabo slabše občutljivosti očes glede na barvno ločljivost. Kako zaznavna je ta razlika, jeodvisno od slike - velike fotografije na splošno ne pokažejo nobene razlike, medtem ko ostra, pomanjšana slikovna pika lahko izgubi fine barvne podrobnosti.</p><p><b>4:4:4</b> Brez podvzorčenja krome, najvišje kakovosti, vendar najnižje stiskanje.</p> <p><b>4:2:2</b> - Kroma se je prepolovila vodoravno, povprečno stiskanje, povprečna kakovost.</p> <p><b>4:2:0</b> - Kroma razdeljena v 2x2 bloka, visoka kompresija, vendar nizka kakovost.</p> <p><b>4:1:1</b> - Kroma po četrtinkah v blokih 4x1, visoka kompresija, vendar nizka kakovost. </p> <p><b>Opomba: JPEG vedno uporablja nenatančno stiskanje.</b></p>

[ctx: @title]
en: JPEG loader
sl: Nalagalnik JPEG

[ctx: @info]
en: An image loader based on Libjpeg codec
sl: Nalagalnik slik osnovan na kodeku Libjpeg

[ctx: @info]
en: <para>This plugin allows users to load and save image using Libjpeg codec.</para><para>Joint Photographic Experts Group (JPEG) is a commonly used method of lossy compression for digital images, particularly for those images produced by digital photography. The degree of compression can be adjusted, allowing a selectable tradeoff between storage size and image quality.</para><para>See <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/JPEG'>Joint Photographic Experts Group documentation</a> for details.</para>
sl: <para>Ta vtičnik omogoča nalaganje in shranjevanje slike s kodekom Libjpeg.</para><para>Joint Photographic Experts Group (JPEG) je pogosto uporabljena metoda stiskanja z izgubami za digitalne slike, zlasti za slike izdelane kot digitalne fotografije. Stopnjo stiskanja je mogoče prilagoditi, kar omogoča izbiro med velikostjo datoteke in kakovostjo slike.</para><para>Glejte <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/JPEG'>dokumentacijo Joint Photographic Experts Group</a> za podrobnosti.</para>

[ctx: @title]
en: JPEG image
sl: Slika JPEG

en: Lossless JPEG 2000 files
sl: Datoteke JPEG 2000 brez izgub

en: <p>Toggle lossless compression for JPEG 2000 images.</p><p>If this option is enabled, a lossless method will be used to compress JPEG 2000 pictures.</p>
sl: <p>Preklopi stiskanje brez izgub za slike JPEG 2000.</p><p>Če omogočite to možnost, boste za shranjevanje slik JPEG 2000 uporabili stiskanje brez izgub.</p>

en: JPEG 2000 quality:
sl: Kakovost JPEG 2000:

en: <p>The quality value for JPEG 2000 images:</p><p><b>1</b>: low quality (high compression and small file size)<br/><b>50</b>: medium quality<br/><b>75</b>: good quality (default)<br/><b>100</b>: high quality (no compression and large file size)</p><p><b>Note: JPEG 2000 is not a lossless image compression format when you use this setting.</b></p>
sl: <p>Vrednost kakovosti za slike JPEG 2000:</p><p><b>1</b>: nizka kakovost (visoko stiskanje in majhna velikost datoteke)<br/><b>50</b>: srednja kakovost<br/><b>75</b>: dobra kakovost (privzeto)<br/><b>100</b>: visoka kakovost (brez stiskanja in velika datoteka)</p><p><b>Opomba: Če uporabite to možnost, JPEG 2000 ne bo brez izgub.</b></p>

[ctx: @title]
en: JPEG-2000 loader
sl: Nalagalnik JPEG-2000

[ctx: @info]
en: An image loader based on Libjasper codec
sl: Nalagalnik na osnovi kodeka Libjasper

[ctx: @info]
en: <para>This plugin allows users to load and save image using Libjasper codec</para><para>The JPEG (Joint Photographic Experts Group) 2000 standard, finalized in 2001, defines a image-coding scheme using state-of-the-art compression techniques based on wavelet technology. Its architecture is useful for many diverse applications, including image archiving, security systems, digital photography, and medical imaging.</para><para>See <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/JPEG_2000'>Joint Photographic Experts Group documentation</a> for details.</para>
sl: <para>Ta vtičnik omogoča nalaganje in shranjevanje slike s pomočjo kodeka Libjasper</para><para>Skupina Joint Photographic Experts Group (skupina fotografskih ekspertov) je standard JPEG 2000, dokončala leta 2001,ki definira shemo kodiranja slike z uporabo najsodobnejših tehnik stiskanja, ki temelji na tehnologiji valovčkov. Ta arhitektura je uporabna za številne raznolike aplikacije, vključno z arhiviranjem slik, varnostnimi sistemi, digitalno fotografijo in medicinske slike.</para><para>Glejte <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/JPEG_2000'> dokumentacijo Joint Photographic Experts Group</a> za podrobnosti.</para>

[ctx: @title]
en: JPEG-2000 image
sl: Slika JPEG-2000

[ctx: @title]
en: JPEG-2000 stream
sl: Tok JPEG 2000

[ctx: @title]
en: JPEG-2000 verification model
sl: Model overitve JPEG-2000

[ctx: @title]
en: ImageMagick loader
sl: Nalagalnik ImageMagic

[ctx: @info]
en: An image loader based on ImageMagick coders
sl: Nalagalnik slik, ki temelji na kodirnikih ImageMagick

[ctx: @info]
en: <para>This plugin allows users to load and save image using ImageMagick coders.</para><para>ImageMagick is a free and open-source software suite for converting raster image and vector image files. It can read and write over 200 image file formats.</para><para>See <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/ImageMagick'>ImageMagick documentation</a> for details.</para>
sl: <para>Ta vtičnik omogoča nalaganje in shranjevanje slike s kodirniki ImageMagick.</para><para>ImageMagick je prosti in odprtokodni programski paket za pretvorbo datotek z rastrskimi slikami in vektorskimi slikami. Lahko prebere in zapiše več kot 200 formatov datotek slik.</para><para>Glejte <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/ImageMagick'>dokumentacijo ImageMagick</a> za podrobnosti.</para>

[ctx: @info: cannot read file format]
en: no
sl: ne

en: Lossless PGF files
sl: Datoteke PGF brez izgub

en: <p>Toggle lossless compression for PGF images.</p><p>If this option is enabled, a lossless method will be used to compress PGF pictures.</p>
sl: <p>Preklopi stiskanje brez izgub za slike PGF.</p><p>Če omogočite to možnost, boste za shranjevanje slik PGF uporabili stiskanje brez izgub.</p>

en: PGF quality:
sl: Kakovost PGF:

en: <p>The quality value for PGF images:</p><p><b>1</b>: high quality (no compression and large file size)<br/><b>3</b>: good quality (default)<br/><b>6</b>: medium quality<br/><b>9</b>: low quality (high compression and small file size)</p><p><b>Note: PGF is not a lossless image compression format when you use this setting.</b></p>
sl: <p>Vrednost kakovosti za slike PGF:</p><p><b>1</b>: visoka kakovost (brez stiskanja in velika velikost datoteke)<br/><b>3</b>: dobra kakovost (privzeto)<br/><b>6</b>: srednja kakovost<br/><b>9</b>: nizka kakovost (visoko stiskanje in majhna datoteka)</p><p><b>Opomba: Če uporabite to možnost, PGF ne bo brez izgub.</b></p>

[ctx: @title]
en: PGF loader
sl: Nalagalnik PGF

[ctx: @info]
en: An image loader based on Libpgf codec
sl: Nalagalnik slik osnovan na kodeku Libpgf

[ctx: @info]
en: <para>This plugin allows users to load and save image using Libpgf codec.</para><para>The Progressive Graphics File (PGF) is an efficient image file format, that is based on a fast, discrete wavelet transform with progressive coding features. PGF can be used for lossless and lossy compression. It's most suitable for natural images. PGF can be used as a very efficient and fast replacement of JPEG-2000.</para><para>See <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Progressive_Graphics_File'>Progressive Graphics File documentation</a> for details.</para>
sl: <para>Ta vtičnik omogoča nalaganje in shranjevanje slike s kodekom Libpgf.</para><para>Progressive Graphics File (Progresivna grafična datoteka) - (PGF) je učinkovit format slikovne datoteke, ki temelji na hitri, diskretni transformaciji z valovčki s progresivnim kodiranjem lastnosti. PGF se lahko uporablja za stiskanje slik brez izgub ali z izgubami. Najbolj je primeren za naravne slike. PGF se lahko uporablja kot zelo učinkovita in hitra zamenjava za JPEG-2000.</para><para>Glejte <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Progressive_Graphics_File'>Progressive Graphics File documentation</a> za podrobnosti.</para>

[ctx: @title]
en: Progressive Graphics File
sl: Progresivna grafična datoteka (PGF)

en: PNG compression:
sl: Stiskanje PNG:

en: <p>The compression value for PNG images:</p><p><b>1</b>: low compression (large file size but short compression duration - default)<br/><b>5</b>: medium compression<br/><b>9</b>: high compression (small file size but long compression duration)</p><p><b>Note: PNG is always a lossless image compression format.</b></p>
sl: <p>Vrednost kakovosti za slike PNG:</p><p><b>1</b>: nizko stiskanje (velika datoteka, ampak kratko stiskanje - privzeto)<br/><b>5</b>: srednje stiskanje<br/><b>9</b>: visoko stiskanje (majhna datoteka, ampak dolgo stiskanje)</p><p><b>Opomba: PNG vedno uporablja stiskanje brez izgub.</b></p>

[ctx: @title]
en: PNG loader
sl: Nalagalnik PNG

[ctx: @info]
en: An image loader based on Libpng codec
sl: Nalagalnik slik osnovan na kodeku Libpng

[ctx: @info]
en: <para>This plugin allows users to load and save image using Libpng codec.</para><para>Portable Network Graphics (PNG) is a raster-graphics file-format that supports lossless data compression. PNG was developed as an improved, non-patented replacement for Graphics Interchange Format.</para><para>See <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Portable_Network_Graphics'>Portable Network Graphics documentation</a> for details.</para>
sl: <para>Ta vtičnik omogoča nalaganje in shranjevanje slike s kodekom Libpng.</para><para>Portable Network Graphics (PNG) je oblika rastrsko-grafične datoteke, ki podpira stiskanje podatkov brez izgub. PNG je bil razvit kot izboljšana in nepatentirana zamenjava za Graphics Interchange Format (GIF).</para><para>Glejte <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Portable_Network_Graphics'>Portable Network Graphics documentation</a> za podrobnosti.</para>

[ctx: @title]
en: Portable Network Graphic
sl: Portable Network Graphics

en: Lossless AVIF files
sl: Datoteke AVIF brez izgub

en: <p>Toggle lossless compression for AVIF images.</p><p>If this option is enabled, a lossless method will be used to compress JPEG XL pictures.</p>
sl: <p>Preklopi stiskanje brez izgub za slike AVIF.</p><p>Če omogočite to možnost, boste za shranjevanje slik uporabili stiskanje brez izgub v JPEG XL .</p>

en: AVIF quality:
sl: Kakovost AVIF:

en: <p>The quality value for AVIF images:</p><p><b>1</b>: low quality (high compression and small file size)<br/><b>50</b>: medium quality<br/><b>75</b>: good quality (default)<br/><b>99</b>: high quality (no compression and large file size)</p><p><b>Note: AVIF is not a lossless image compression format when you use this setting.</b></p>
sl: <p>Vrednost kakovosti za slike AVIF:</p><p><b>1</b>: nizka kakovost (visoko stiskanje in majhna velikost datoteke)<br/><b>50</b>: srednja kakovost<br/><b>75</b>: dobra kakovost (privzeto)<br/><b>100</b>: visoka kakovost (brez stiskanja in velika datoteka)</p><p><b>Opomba: Če uporabite to možnost, AVIF ne bo brez izgub.</b></p>

en: Lossless JPEG XL files
sl: Datoteke JPEG XL brez izgub

en: <p>Toggle lossless compression for JPEG XL images.</p><p>If this option is enabled, a lossless method will be used to compress JPEG XL pictures.</p>
sl: <p>Preklopi stiskanje brez izgub za slike JPEG XL.</p><p>Če omogočite to možnost, boste za shranjevanje slik JPEG XL uporabili stiskanje brez izgub.</p>

en: JPEG XL quality:
sl: Kakovost JPEG XL:

en: <p>The quality value for JPEG XL images:</p><p><b>1</b>: low quality (high compression and small file size)<br/><b>50</b>: medium quality<br/><b>75</b>: good quality (default)<br/><b>99</b>: high quality (no compression and large file size)</p><p><b>Note: JPEG XL is not a lossless image compression format when you use this setting.</b></p>
sl: <p>Vrednost kakovosti za slike JPEG XL:</p><p><b>1</b>: nizka kakovost (visoko stiskanje in majhna velikost datoteke)<br/><b>50</b>: srednja kakovost<br/><b>75</b>: dobra kakovost (privzeto)<br/><b>99</b>: visoka kakovost (brez stiskanja in velika datoteka)</p><p><b>Opomba: Če uporabite to možnost, JPEG XL ne bo brez izgub.</b></p>

[ctx: @title]
en: QImage loader
sl: Nalagalnik QImage

[ctx: @info]
en: An image loader based on QImage plugins
sl: Nalagalnik slik na osnovi vtičnikov QImage

[ctx: @info]
en: <para>This plugin allows users to load and save image using QImage plugins from Qt Framework.</para><para>See <a href='https://doc.qt.io/qt-5/qimage.html#reading-and-writing-image-files'>Qt Framework documentation</a> for main native list of format supported.</para><para>See <a href='https://invent.kde.org/frameworks/kimageformats/-/blob/master/README.md'>KDE Framework documentation</a> for extended list of formats supported.</para>
sl: <para>Ta vtičnik omogoča nalaganje in shranjevanje slike s pomočjo vtičnikov QImage iz Qt Framework.</para><para>Glejte <a href='https://doc.qt.io/qt-5/qimage.html#reading-and-writing-image-files'>Qt Framework documentation</a> za osnovni seznam podprtih formatov.</para><para>Glejte <a href='https://invent.kde.org/frameworks/kimageformats/-/blob/master/README.md'>KDE Framework documentation</a> za razširjeni seznam podprtih formatov.</para>

en: Lossless WEBP files
sl: Datoteke WEBP brez izgub

en: <p>Toggle lossless compression for WEBP images.</p><p>If this option is enabled, a lossless method will be used to compress WEBP pictures.</p>
sl: <p>Preklopi stiskanje brez izgub za slike WEBP.</p><p>Če omogočite to možnost, boste za shranjevanje slik WEBP uporabili stiskanje brez izgub.</p>

en: WEBP quality:
sl: Kakovost WEBP:

en: <p>The quality value for WEB images:</p><p><b>1</b>: low quality (high compression and small file size)<br/><b>50</b>: medium quality<br/><b>75</b>: good quality (default)<br/><b>99</b>: high quality (no compression and large file size)</p><p><b>Note: WEBP is not a lossless image compression format when you use this setting.</b></p>
sl: <p>Vrednost kakovosti za slike WEB:</p><p><b>1</b>: nizka kakovost (visoko stiskanje in majhna velikost datoteke)<br/><b>50</b>: srednja kakovost<br/><b>75</b>: dobra kakovost (privzeto)<br/><b>99</b>: visoka kakovost (brez stiskanja in velika datoteka)</p><p><b>Opomba: Če uporabite to možnost, WEBP ne bo brez izgub.</b></p>

[ctx: @title]
en: RAW loader
sl: Nalagalnik RAW

[ctx: @info]
en: An image loader based on Libraw codec
sl: Nalagalnik slik na osnovi kodeka Libraw

[ctx: @info]
en: <para>This plugin allows users to load and save image using Libraw codec.</para><para>A camera raw image file contains minimally processed data from the image sensor of either a digital camera, a motion picture film scanner, or other image scanner. Raw files are not yet processed and therefore are not ready to be printed or edited with a bitmap graphics editor. RAW are processed by a raw converter in a wide-gamut internal color space where precise adjustments can be made before conversion to a TIFF or JPEG for storage, printing, or further manipulation. This often encodes the image in a device-dependent color space.</para><para>See <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Raw_image_format'>Raw Image File documentation</a> for details.</para>
sl: <para>Ta vtičnik omogoča nalaganje in shranjevanje slike s kodekom Libraw.</para><para>Datoteka surove slike v fotoaparatu vsebuje minimalno obdelane podatke s senzorja digitalnega fotoaparata, optičnega bralnika filma ali drugega optičnega bralnika slik. Surove datoteke še niso obdelane in zato še niso pripravljene za tisk ali urejanje z grafičnim urejevalnikom bitne slike. Surovo sliko RAW obdeluje pretvornik v širokem razponu notranjega barvnega prostora, kjer je mogoča natančna prilagoditev pred pretvorbo v format TIFF ali JPEG za shranjevanje, tiskanje ali nadaljnje manipulacije. Ta pogosto kodira sliko v od naprave odvisen barvni prostor.</para><para>Glejte <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Raw_image_format'>Raw Image File documentation</a> za podrobnosti.</para>

[ctx: @info: can write file format]
en: no
sl: ne

en: Compress TIFF files
sl: Stisni datoteke TIFF

en: <p>Toggle compression for TIFF images.</p><p>If this option is enabled, the final size of the TIFF image is reduced.</p><p>A lossless compression format (Deflate) is used to save the file.</p>
sl: <p>Preklopi stiskanje za slike TIFF.</p><p>Če omogočite to možnost, lahko zmanjšate končno velikost slike TIFF.</p><p>Za shranjevanje bo uporabljena vrsta stiskana brez izgub (Deflate).</p>

[ctx: @title]
en: TIFF loader
sl: Nalagalnik TIFF

[ctx: @info]
en: An image loader based on Libtiff codec
sl: Nalagalniik slik na osnovi kodeka Libtiff

[ctx: @info]
en: <para>This plugin allows users to load and save image using Libtiff codec.</para><para>Tagged Image File Format, abbreviated TIFF or TIF, is a computer file format for storing raster graphics images, popular among graphic artists, the publishing industry, and photographers. TIFF is widely supported by scanning, faxing, word processing, optical character recognition, image manipulation, desktop publishing, and page-layout applications.</para><para>See <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/TIFF'>Tagged Image File Format documentation</a> for details.</para>
sl: <para>Ta vtičnik omogoča nalaganje in shranjevanje slike s pomočjo kodeka Libtiff.</para><para>Tagged Image File Format skrajšano TIFF ali TIF, je računalniška datoteka za shranjevanje rastrskih grafičnih slik, priljubljena med grafičnimi umetniki, v založništvu in med fotografi. TIFF široko podpira skeniranje, faksiranje, obdelavo besedil, optično prepoznavanje znakov, manipulacije slik, namizno založništvo in aplikacije za postavitev strani.</para><para>Glejte <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/TIFF'>Tagged Image File Format documentation</a> za podrobnosti.</para>

en: Adjust Curve
sl: Prilagodi krivuljo

[ctx: @title]
en: Adjust Curves
sl: Prilagodi krivulje

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can adjust the color curves from image.
sl: To orodje za urejanje slik lahko prilagaja barvne krivulje slike.

[ctx: @action]
en: Curves Adjust...
sl: Prilagoditev krivulj...

en: This is the histogram drawing of the selected channel from the original image.
sl: To je izris histograma izbranega kanala iz izvorne slike.

en: Select the input intensity of the histogram here.
sl: Tukaj izberite vhodno intenziteto histograma.

en: Input intensity.
sl: Vhodna intenziteta.

en: Select the output intensity of the histogram here.
sl: Tukaj izberite izhodno intenziteto histograma.

en: Output intensity.
sl: Izhodna intenziteta.

en: Select the minimal input intensity value of the histogram here.
sl: Tukaj izberite najmanjšo vrednost vhodne intenzitete histograma.

en: Minimal input intensity.
sl: Najmanjša vhodna intenziteta.

en: Gamma input value.
sl: Vhodna vrednost game.

en: Select the gamma input value here.
sl: Tukaj izberite vhodno vrednost game.

en: Maximal input intensity.
sl: Največja vhodna intenziteta.

en: Select the maximal input intensity value of the histogram here.
sl: Tukaj izberite največjo vrednost vhodne intenzitete histograma.

en: Minimal output intensity.
sl: Najmanjša izhodna intenziteta.

en: Select the minimal output intensity value of the histogram here.
sl: Tukaj izberite najmanjšo vrednost izhodne intenzitete histograma.

en: Maximal output intensity.
sl: Največja izhodna intenziteta.

en: Select the maximal output intensity value of the histogram here.
sl: Tukaj izberite največjo vrednost izhodne intenzitete histograma.

en: All channels shadow tone color picker
sl: Izbirnik barve tona sence vseh kanalov

en: With this button, you can pick the color from the original image used to set <b>Shadow Tone</b> input levels on the Red, Green, Blue, and Luminosity channels.
sl: S tem gumbom lahko izberete barvo iz izvorne slike, ki je bila uporabljena za nastavljanje vhodnih ravni kanalov rdeče, zelene, modre in svetilnosti za <b>Ton sence</b>.

en: All channels middle tone color picker
sl: Izbirnik barve tona sredine vseh kanalov

en: With this button, you can pick the color from the original image used to set <b>Middle Tone</b> input levels on the Red, Green, Blue, and Luminosity channels.
sl: S tem gumbom lahko izberete barvo iz izvorne slike, ki je bila uporabljena za nastavljanje vhodnih ravni kanalov rdeče, zelene, modre in svetilnosti za <b>Ton sredine</b>.

en: All channels highlight tone color picker
sl: Izbirnik barve tona osvetlitve vseh kanalov

en: With this button, you can pick the color from the original image used to set <b>Highlight Tone</b> input levels on the Red, Green, Blue, and Luminosity channels.
sl: S tem gumbom lahko izberete barvo iz izvorne slike, ki je bila uporabljena za nastavljanje vhodnih ravni kanalov rdeče, zelene, modre in svetilnosti za <b>Ton osvetlitve</b>.

en: Adjust all levels automatically.
sl: Samodejni prilagodi vse ravni.

en: If you press this button, all channel levels will be adjusted automatically.
sl: Če pritisnete ta gumb, bodo vse ravni kanalov samodejno prilagojene.

en: &Reset
sl: &Ponastavi

en: Reset current channel levels' values.
sl: Ponastavi vrednosti trenutnih ravni kanalov.

en: If you press this button, all levels' values from the currently selected channel will be reset to the default values.
sl: Če pritisnete ta gumb, bodo vse vrednosti ravni trenutno izbranega kanala ponastavljene na privzete vrednosti.

en: Adjust Levels
sl: Prilagodi ravni

[ctx: @title:window]
en: Select Gimp Levels File to Load
sl: Izberite datoteko z ravnmi Gimpa za nalaganje

en: Cannot load from the Gimp levels text file.
sl: Ni bilo mogoče naložiti besedilne datoteke z ravnmi Gimpa.

[ctx: @title:window]
en: Gimp Levels File to Save
sl: Datoteka z ravnmi Gimpa za shranjevanje

en: Cannot save to the Gimp levels text file.
sl: Ni bilo mogoče shraniti besedilne datoteke z ravnmi Gimpa.

[ctx: @title]
en: Adjust Levels
sl: Prilagodi ravni

[ctx: @info]
en: A tool to adjust color levels
sl: Orodje za prilagoditev ravni barv

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can adjust the color levels from image.
sl: To orodje za urejanje slik lahko prilagaja ravni barv slike.

[ctx: @action]
en: Levels Adjust...
sl: Prilagoditev ravni...

en: <b>Auto Levels</b>:<p>This option maximizes the tonal range in the Red, Green, and Blue channels. It searches the image shadow and highlight limit values and adjusts the Red, Green, and Blue channels to a full histogram range.</p>
sl: <b>Samodejne ravni</b>:<p>Ta možnost poveča obseg tonov kanalov rdeče, zelene in modre. Najde mejne vrednosti sence slike in osvetlitve in prilagodi rdeče, zelene in modre kanale na poln obseg histograma.</p>

en: <b>Normalize</b>:<p>This option scales brightness values across the active image so that the darkest point becomes black, and the brightest point becomes as bright as possible without altering its hue. This is often a "magic fix" for images that are dim or washed out.</p>
sl: <b>Normaliziraj</b>:<p>Ta možnost umeri vrednosti svetlosti na dejavni sliki, tako da najtemnejša točka postane črna, najsvetlejša točka pa svetla kot je mogoče brez spremembe njenega odtenka. To je pogosto čaroben popravek za slike, ki so temne ali izprane.</p>

en: <b>Equalize</b>:<p>This option adjusts the brightness of colors across the active image so that the histogram for the value channel is as nearly as possible flat, that is, so that each possible brightness value appears at about the same number of pixels as each other value. Sometimes Equalize works wonderfully at enhancing the contrasts in an image. Other times it gives garbage. It is a very powerful operation, which can either work miracles on an image or destroy it.</p>
sl: <b>Uravnaj</b>:<p>Ta možnost prilagodi svetlost barv dejavne slike tako da je histogram za vrednost kanala plosk kot je le mogoče (vsaka vrednost svetlosti se pojavi pri enakem številu točk kot vsaka druga vrednost). Včasih možnost Uravnaj deluje odlično pri izboljšanju kontrastov slike, spet drugič bo delovala popolnoma zanič. Gre za mogočno opravilo, ki lahko napravi čudeže ali pa sliko povsem uniči.</p>

en: <b>Stretch Contrast</b>:<p>This option enhances the contrast and brightness of the RGB values of an image by stretching the lowest and highest values to their fullest range, adjusting everything in between.</p>
sl: <b>Raztegni kontrast</b>:<p>Ta možnost izboljša kontrast in svetlost vrednosti RGB za sliko tako da raztegne najnižje in najvišje vrednosti na njihov polni obseg, vse vmes pa prilagodi.</p>

en: <b>Auto Exposure</b>:<p>This option enhances the contrast and brightness of the RGB values of an image to calculate optimal exposition and black level using image histogram properties.</p>
sl: <b>Samodejna osvetlitev</b>:<p>Ta možnost izboljša kontrast in svetlost vrednosti RGB slike. Tako se izračuna optimalna ekspozicija in raven črne s pomočjo lastnosti histograma.</p>

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can adjust colors automatically from image.
sl: To orodje za urejanje slik lahko samodejno prilagaja barve s slike.

[ctx: @action]
en: Color Auto-Correction...
sl: Samodejno popravljanje barv...

en: Brightness / Contrast / Gamma
sl: Svetlost / Kontrast / Gama

[ctx: @title]
en: This Image Editor tool can adjust Brightness / Contrast / Gamma from image.
sl: To orodje za urejanje slik lahko prilagaja svetlost / kontrast / gamo slike.

[ctx: @action]
en: Brightness/Contrast/Gamma...
sl: Svetlost/kontrast/gama...

en: Convert to Black and White
sl: Pretvori v črno-belo

[ctx: @title]
en: Black and White
sl: Črno-belo

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can convert image to black and white.
sl: To orodje za urejanje slik lahko pretvarja sliko v črno-belo.

[ctx: @action]
en: Black && White...
sl: Črno-belo...

en: Channel Mixer
sl: Mešalnik kanalov

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can mix color channels from image.
sl: To orodje za urejanje slik lahko meša barvne kanale slike.

[ctx: @action]
en: Channel Mixer...
sl: Mešalnik kanalov...

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can adjust color balance from image.
sl: To orodje za urejanje slik lahko prilagaja barvno ravnovesje slike.

[ctx: @action]
en: Color Balance...
sl: Ravnovesje barv...

[ctx: @title]
en: Convert to 8 bits
sl: Pretvori v 8 bitov

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can convert image color depth to 8 bits.
sl: To orodje za urejanje slik lahko pretvarja globino barve slike na 8 bitov.

[ctx: @action]
en: Convert to 8 bits
sl: Pretvori v 8 bitov

[ctx: @info]
en: This image is already using a depth of 8 bits / color / pixel.
sl: Ta slika že uporablja globino 8 bitov / barv / slikovnih točk.

[ctx: @info]
en: Performing this operation will reduce image color quality. Do you want to continue?
sl: Če izvedete to opravilo, bo barvna kakovost slik znižana. Ali želite nadaljevati?

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can convert image color depth to 16 bits.
sl: To orodje za urejanje slik lahko pretvarja globino barve slike v 16 bitov.

[ctx: @action]
en: Convert to 16 bits
sl: Pretvori v 16 bitov

[ctx: @info]
en: This image is already using a depth of 16 bits / color / pixel.
sl: Ta slika že uporablja globino 16 bitov / barv / slikovnih točk.

en: Color Negative Film
sl: Film z barvnim negativom

en: Input range of red color channel.
sl: Vhodni obseg kanala rdeče barve.

en: Input range of green color channel.
sl: Vhodni obseg kanala zelene barve.

en: Input range of blue color channel.
sl: Vhodni obseg kanala modre barve.

en: Check to apply the built-in color balance of the film profile. Un-check if you want to apply color balance yourself.
sl: Označite, da uveljavite vgrajeno ravnovesje barv profila filma. Odstranite oznako, če želite to uveljavite ročno.

en: White point color picker
sl: Izbirnik barve bele točke

en: With this button, you can pick the color of the orange mask of the scanned color negative. It represents white point of the negative, or the darkest black tone of the positive image after inversion. It is also the reference point for applying the film profile.
sl: S tem gumbom lahko izberete barvo oranžne maske preiskanega barvnega negativa. Predstavlja belo točko negativa ali najtemnejši črni ton barvnega pozitiva po inverziji. Je tudi referenčna točka za uveljavljanje profila filma.

en: Reset white point.
sl: Ponastavi belo točko.

en: If you press this button, the white point is reset to pure white.
sl: Če pritisnete ta gumb, bo bela točka ponastavljena na čisto belino.

en: Adjust white point automatically.
sl: Samodejno prilagodi belo točko.

en: If you press this button, the white point is calculated from the image data automatically. This function requires to have some residual orange mask around the exposed area of the negative.
sl: Če pritisnete ta gumb, bo bela točka samodejno izračunana iz podatkov slike. Ta funkcija zahteva nekaj ostankov oranžne maske okrog osvetljenega območja negativa.

en: Exposure correction.
sl: Popravljanje osvetlitve.

en: Move the slider to higher values until maximum brightness is achieved without clipping any color channel. Use the output histogram to evaluate each channel.
sl: Premaknite drsnik na višje vrednosti dokler ne dosežete najvišje svetlosti brez da bi odrezali katerikoli barvni kanal. Da ocenite vsak kanal, uporabite izhodni histogram.

en: Linear raw scans of film negatives require application of a gamma curve. Standard values are 1.8 or 2.2.
sl: Prema groba preiskovanja filma zahtevajo uporabo krivulje game. Običajne vrednosti so 1.8 in 2.2.

[ctx: @title]
en: Color Negative Film
sl: Barvni negativ film

[ctx: @info]
en: A tool to emulate color negative film
sl: Orodje za posnemanje barvnega negativ filma

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can emulate color negative film from image.
sl: To orodje za urejanje slik lahko posnema slike barvnega negativ filma.

[ctx: @action]
en: Color Negative...
sl: Barvni negativ...

en: HSL Adjustments
sl: Prilagoditev HSL

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can adjust Hue / Saturation / Lightness from image.
sl: To orodje za urejanje slik lahko prilagodi odtenek / nasičenost / svetlost slike.

[ctx: @action]
en: Hue/Saturation/Lightness...
sl: Odtenek/nasičenost/osvetljenost...

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can invert colors from image.
sl: To orodje za urejanje slik lahko obrne barve slike.

[ctx: @action]
en: Invert
sl: Obrni

[ctx: @title]
en: Invert
sl: Obrni

en: Info...
sl: Informacije...

en: Current Color Space:
sl: Trenuten barvni prostor:

en: Color Profile Conversion
sl: Pretvorba barvnega profila

[ctx: @info]
en: A tool to convert image to a color space
sl: Orodje za pretvorbo slike v barvni prostor

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can convert image to a different color space.
sl: To orodje za urejanje slik lahko pretvori sliko v drug barvni prostor.

[ctx: @action]
en: Color Spaces
sl: Barvni prostori

[ctx: @action]
en: Color Space Converter...
sl: Pretvornik barvnega prostora...

[ctx: @info]
en: This image is not color managed.
sl: Ta slika ni barvno upravljana.

[ctx: @action]
en: Color Management is disabled...
sl: Upravljanje barv je onemogočeno...

en: White Balance
sl: Ravnovesje beline

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can adjust the white balance from image.
sl: To orodje za urejanje slik lahko prilagodi ravnovesje beline slike.

[ctx: @action]
en: White Balance...
sl: Ravnovesje beline...

en: Add Border
sl: Dodaj obrobo

[ctx: @info]
en: A tool to add a border around image
sl: Orodje za dodajanje obrobe okrog slik

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can add decorative border around image.
sl: To orodje za urejanje slik lahko doda dekorativne obrobe okoli slike.

[ctx: @action]
en: Add Border...
sl: Dodaj obrobo...

en: This previews the text inserted in the image. You can use the mouse to move the text to the right location.
sl: To je predogled besedila, ki bo vstavljeno v sliko. Z miško ga lahko premaknete na pravo mesto.

en: Here, enter the text you want to insert in your image.
sl: Sem vnesite besedilo, ki ga želite vstaviti v vašo sliko.

en: Here you can choose the font to be used.
sl: Tu lahko izberete pisavo, ki bo uporabljena.

en: Align text to the left
sl: Besedilo poravnaj na levo

en: Align text to the right
sl: Besedilo poravnaj na desno

en: Align text to center
sl: Besedilo poravnaj na sredino

en: Align text to a block
sl: Besedilo poravnaj na blok

en: Rotation:
sl: Vrtenje:

[ctx: no rotation]
en: None
sl: Brez

en: 90 Degrees
sl: 90 stopinj

en: 180 Degrees
sl: 180 stopinj

en: 270 Degrees
sl: 270 stopinj

en: Select the text rotation to use here.
sl: Tukaj izberite vrtenje besedila.

[ctx: font color]
en: Color:
sl: Barva:

en: Set here the font color to use.
sl: Tukaj izberite barvo pisave.

[ctx: text opacity]
en: Opacity:
sl: Neprosojnost:

en: Select the text opacity to use here.
sl: Izberi neprosojnost besedila na tem mestu.

en: Add border
sl: Dodaj obrobo

en: Add a solid border around text using current text color
sl: Dodaj polno obrobo okrog besedila z uporabo trenutne barve besedila

en: Semi-transparent
sl: Napol prozorno

en: Use semi-transparent text background under image
sl: Uporabi pol prozorno ozadje besedila pod sliko

en: Enter your text here.
sl: Sem vpišite vašo besedilo.

en: Insert Text Tool
sl: Orodje za vstavljanje besedila

en: Insert Text
sl: Vstavi besedilo

[ctx: @title]
en: Insert Text
sl: Vstavi besedilo

[ctx: @info]
en: A tool to insert text over an image
sl: Orodje za dodajanje besedila na sliko

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can insert text over an image.
sl: To orodje za urejanje slike lahko vstavi besedilo čez sliko.

[ctx: @action]
en: Insert Text...
sl: Vstavi besedilo...

en: Texture
sl: Tekstura

[ctx: @title]
en: Texture
sl: Tekstura

[ctx: @info]
en: A tool to apply a texture over an image
sl: Orodje za nanašanje teksture na sliko

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can apply a texture over an image.
sl: To orodje za urejanje slik lahko na sliko nanese teksturo.

[ctx: @action]
en: Apply Texture...
sl: Uveljavi teksturo...

en: Vignetting Correction
sl: Popravilo vinjete

[ctx: @title]
en: Vignetting Correction
sl: Popravilo vinjetiranja

[ctx: @info]
en: A tool to correct vignetting
sl: Orodje za popravljanje vinjetiranja

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool correct vignetting from an image.
sl: To orodje za urejanje popravlja vinjetiranje na sliki.

[ctx: @action]
en: Vignetting Correction...
sl: Popravek vinjetiranja...

en: Gaussian Blur
sl: Zabrisanje po Gaussu

[ctx: @title]
en: Blur
sl: Zabriši

[ctx: @info]
en: A tool to blur an image
sl: Orodje za zamegljevanje slike

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can blur an image.
sl: To orodje za urejanje slik lahko zamegli sliko.

[ctx: @action]
en: Blur...
sl: Zamegli...

en: Brush Radius:
sl: Polmer zameljevanja:

en: A radius of 0 has no effect, 1 and above determine the brush radius that determines the size of parts copied in the image. 
    Shortcut :: [ and ]
sl: Polmer 0 nima učinka, 1 in več pa določa polmer čopiča, in s tem velikost delov, ki so skopirani na sliko.
    Bližnjica :: [in]

en: Radial Blur Percent:
sl: Odstotek krožnega zameljevanja:

en: A percent of 0 has no effect, values above 0 represent a factor for mixing the destination color with source color this is done radially i.e. the inner part of the brush radius is totally from source and mixing with destination is done gradually till the outer part of the circle.
sl: Odstotek 0 nima učinka, vrednosti nad 0 predstavljajo delež mešanja ciljne barve z izvorno barvo in se izvede radialno, tj. notranji del polmera ščetke je popolnoma izbirne barve in se postopoma meša z ciljno barvo do zunanjega dela kroga.

en: Select Source Point.
    Shortcut: S
sl: Nastavi izvorno točko.
    Bližnjica: S

en: Polygon Selection With Lasso.
    Shortcut: L
    To Continue polygon, either press L or double click
    To Cancel, press ESC
sl: Izbira poligona z lasom.
    Bližnjica: L 
    Za nadaljevanje poligona, pritisnite L ali dvokliknite z miško
    Za preklic, pritisnite ESC

en: Move Image.
    Shortcut: M
sl: Preseli sliko.
    Bližnjica: M

en: Undo clone operation.
    Shortcut: CTRL+Z
sl: Razveljavi kloniranje.
    Bližnjica: CTRL+Z

en: Redo clone operation.
    Shortcut: CTRL+Y
sl: Uveljavi kloniranje.
    Bližnjica: CTRL+Y

en: <p>How To Use:<br/><br/>* Press <b>s</b> to switch to source-selection mode, and select source point on image.<br/>* Press <b>s</b> again and start cloning.<br/>* Press <b>[</b> and <b>]</b> to change brush size.<br/>* Press <b>CTRL+Mousewheel</b> to zoom in/out.<br/>* Press <b>m</b> to pan the image if image is larger than viewport.<br/>* Press <b>l</b> to start lasso mode. Start drawing lasso boundary either continuously or discretely, then double-click or press l again to close the boundary.<br/>* Inside lasso mode, you can clone only inside the lasso region.</p>
sl: <p>Kako uporabljati:<br/><br/>* Pritisnite <b>s</b> za prehod na način izbire vira in izberite izvorno točko na sliki.<br/>* Ponovno pritisnite <b>s</b> in začnite kloniranje.<br/>* Pritisnite <b>[</b> in <b>]</b> za spremembo velikosti čopiča.<br/>* Pritisnite <b>CTRL + miško</b> za povečanje / pomanjšanje <br/>* Pritisnite <b>m</b> za pomikanje slike, če je slika večja od vidnega polja.<br/> * Pritisnite <b>l</b> za zagon načina laso. Začnite risati mejo lasa neprekinjeno ali diskretno, nato pa dvo-kliknite ali znova pritisnite l, da zaprete mejo področja.<br/> * V načinu laso, lahko klonirate le dele slike znotraj območja lasa.</p>

[ctx: @title]
en: Healing Clone Tool
sl: Orodje za zdravljenje slike s kloniranjem

[ctx: @info]
en: A tool to fix image artifacts
sl: Orodje za popravljanje artifaktov

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can fix image artifacts by cloning area.
sl: To orodje za urejanje slik lahko popravlja artifakte s kloniranjem območja.

[ctx: @action]
en: Healing Clone...
sl: Zdravljenje s kloniranjem...

[ctx: @info]
en: This filter can be used to clone a part in a photo to erase unwanted region.
sl: Ta filter lahko uporabite, za kloniranje dela fotografije in za brisanje neželenega dela.

en: Hot Pixels
sl: Vroče slikovne točke

en: Hot Pixels Correction
sl: Popravljanje vročih slikovnih točk

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can fix hot pixels from an image.
sl: To orodje za urejanje slik lahko popravlja vroče točke slike.

[ctx: @action]
en: Hot Pixels...
sl: Vroče slikovne točke...

en: Show grid
sl: Pokaži mrežo

en: Set this option to visualize the correction grid to be applied.
sl: Nastavite to možnost, da bo prikazana mreža ob popravilu.

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can fix automatically lens artifacts over an image.
sl: To orodje za urejanje slik lahko avtomatsko popravlja artifakte objektiva na sliki.

[ctx: @action]
en: Lens Auto-Correction...
sl: Samodejno popravljanje objektiva...

en: You can see here a thumbnail preview of the distortion correction applied to a cross pattern.
sl: Tukaj lahko vidite sličico predogleda popravljanja popačenja uveljavljenega na navzkrižnem vzorcu.

[ctx: value for amount of distortion]
en: Main:
sl: Glavno:

en: This value controls the amount of distortion. Negative values correct lens barrel distortion, while positive values correct lens pincushion distortion.
sl: Ta vrednost nadzira količino popačenja. Negativne vrednosti popravijo popačenje sodčka objektiva, medtem ko pozitivne vrednosti popravijo popačenje blazinice objektiva.

en: Edge:
sl: Rob:

en: This value controls in the same manner as the Main control, but has more effect at the edges of the image than at the center.
sl: Ta vrednost nadzira podobno kot glavni nadzor, ampak ima več učinka na robove slike kot sredine.

en: Zoom:
sl: Približanje:

en: This value rescales the overall image size.
sl: Ta vrednost spremeni velikost slike.

en: Brighten:
sl: Osvetli:

en: This value adjusts the brightness in image corners.
sl: Ta vrednost prilagodi svetlost v kotih slike.

en: Lens Distortion
sl: Popačenje objektiva

[ctx: @title]
en: Lens Distortion
sl: Popačenje objektiva

[ctx: @info]
en: A tool to adjust lens distortions
sl: Orodje za popravek popačenja objektiva

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can adjust lens distortions from an image.
sl: To orodje za urejanje slik lahko avtomatsko popravlja popačenja slike zaradi objektiva.

[ctx: @action]
en: Distortion...
sl: Popačenje...

en: Local Contrast
sl: Krajevni kontrast

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can emulate tone mapping over an image.
sl: To orodje za urejanje slik lahko posnema spremembe odtenkov na sliki.

[ctx: @action]
en: Local Contrast...
sl: Krajevni kontrast...

en: Noise Reduction
sl: Zmanjšanje šuma

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can reduce noise in image.
sl: To orodje za urejanje slik lahko zmanjša šum na sliki.

[ctx: @action]
en: Noise Reduction...
sl: Zmanjšanje šuma...

en: Here you can see the image selection preview with red eye reduction applied.
sl: Tukaj lahko vidite predogled izbora slik z uveljavljenim zmanjšanjem rdečih oči.

en: Red Eyes Correction
sl: Popravek rdečih oči

[ctx: @title]
en: Red Eye
sl: Rdeče oči

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can reduce red eye effect on image.
sl: To orodje za urejanje slik lahko zmanjša efekt rdečih oči na sliki.

[ctx: @action]
en: Red Eye...
sl: Rdeče oči...

[ctx: @info]
en: This filter can be used to correct red eyes in a photo. Select a region including the eyes to use this option.
sl: Ta filter lahko uporabite za popravljanje rdečih oči v fotografiji. Izberite območje, vključno z očmi, da uporabite to možnost.

en: Preset
sl: Predloga nastavitev

en: Filtering type:
sl: Vrsta filtriranja:

[ctx: custom restoration settings]
en: Custom
sl: Po meri

en: <p>Select the filter preset to use for photograph restoration here:</p><p><b>Reduce Uniform Noise</b>: reduce small image artifacts such as sensor noise.<br/><b>Reduce JPEG Artifacts</b>: reduce large image artifacts, such as a JPEG compression mosaic.<br/><b>Reduce Texturing</b>: reduce image artifacts, such as paper texture, or Moire patterns on scanned images.<br/><b>Custom</b>: Puts settings to most common values, fully customizable.</p>
sl: <p>Tukaj izberite predlogo nastavitev filtra za obnovitev slike:</p><p><b>Zmanjšaj enakomeren šum</b>: zmanjša manjše napake na sliki kot šum tipala.<br/><b>Zmanjšaj napake JPEG</b>: zmanjša večje napake na sliki kot recimo mozaik stiskanja JPEG.<br/><b>Zmanjšaj teksturiranje</b>: zmanjša napake na sliki kot teksturo papirja ali vzorce Moire na optično prebranih slikah.<b>Po meri</b>: prestavi nastavitve na najbolj običajne, popolnoma prilagodljivo.</p>

en: Restoration
sl: Obnovitev

[ctx: @title:window]
en: Photograph Restoration Settings File to Load
sl: Datoteka z nastavitvami obnovitve fotografije za nalaganje

en: "%1" is not a Photograph Restoration settings text file.
sl: "%1" ni besedilna datoteka z nastavitvami obnovitve fotografije.

en: Cannot load settings from the Photograph Restoration text file.
sl: Ni bilo mogoče naložiti nastavitev iz besedilne datoteke z nastavitvami obnovitve fotografije.

[ctx: @title:window]
en: Photograph Restoration Settings File to Save
sl: Datoteka z nastavitvami obnovitve fotografije za shranjevanje

en: Cannot save settings to the Photograph Restoration text file.
sl: Ni bilo mogoče shraniti nastavitev v besedilno datoteko z nastavitvami obnovitve fotografije.

[ctx: @info]
en: A tool to restore an image using Greystoration algorithm
sl: Orodje za obnovo slike z uporabo algoritma Greystoration

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can restore an image using Greystoration algorithm.
sl: To orodje za urejanje slik lahko obnovi sliko z uporabo algoritma Greystoration.

[ctx: @action]
en: Restoration...
sl: Obnovitev...

en: Sharpen
sl: Izostri

en: Unsharp Mask
sl: Maska odstranitve ostrine

en: Refocus
sl: Postavi ponovno v žarišče

[ctx: @title]
en: Sharpen
sl: Izostri

[ctx: @info]
en: A tool to sharp an image
sl: Orodje za izostritev slike

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can sharp an image.
sl: To orodje za urejanje lahko izostri sliko.

[ctx: @action]
en: Sharpen...
sl: Izostri...

[ctx: @title:window]
en: No Printer Available
sl: Na voljo ni nobenega tiskalnika

[ctx: @info]
en: No printer is installed on your system. Please install one at least.
sl: V vašem sistemu ni nameščenega nobenega tiskalnika. Namestite vsaj enega.

[ctx: @title:window]
en: Print Image
sl: Natisni sliko

en: Use Color Management for Printing
sl: Za tiskanje uporabi upravljanje barv

en: Settings...
sl: Nastavitve ...

en: <p>Color Management is disabled.</p> <p>You can enable it now by clicking on the "Settings" button.</p>
sl: <p>Upravljanje barv je onemogočeno.</p> <p>Omogočite ga lahko zdaj tako da kliknete na gumb "Nastavitve".</p>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PrintOptionsPage)
en: Image Settings
sl: Nastavitve slike

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, imagePosButtonGroup) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Image Position
sl: Položaj slike

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_autorotate) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintAutoRotate)
en: Auto rotate
sl: Samodejno zavrti

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Scaling
sl: Umerjanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mNoScale)
en: &No scaling
sl: Brez umerjanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mScaleToPage)
en: &Fit image to page
sl: Prilagodi sliko strani

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintEnlargeSmallerImages)
en: Enlarge smaller images
sl: Povečaj manjše slike

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mScaleTo)
en: &Scale to:
sl: Umeri na:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Millimeters
sl: Milimetrov

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Centimeters
sl: Centimetrov

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Inches
sl: Palcev

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintKeepRatio)
en: Keep ratio
sl: Ohrani razmerje

[ctx: @title]
en: Print Image
sl: Natisni sliko

[ctx: @info]
en: A tool to print an image
sl: Orodje za tiskanje slike

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can print an image.
sl: Ta urejevalnik slik lahko sliko natisne.

[ctx: @action]
en: Print Image...
sl: Natisni sliko...

en: This is the preview of the blur effect applied to the photograph.
sl: To je predogled učinka zabrisanosti uveljavljenega na fotografiji.

en: Zoom Blur
sl: Zabrisanje približanja

en: Radial Blur
sl: Krožno zabrisanje

en: Far Blur
sl: Oddaljeno zabrisanje

en: Motion Blur
sl: Zabriši kot pri gibanju

en: Softener Blur
sl: Mehčano zabrisanje

en: Shake Blur
sl: Treseno zabrisanje

en: Focus Blur
sl: Zariščno zabrisanje

en: Smart Blur
sl: Pametno zabrisanje

en: Frost Glass
sl: Zaledenelo steklo

en: Mosaic
sl: Mozaik

en: <p>Select the blurring effect to apply to image.</p><p><b>Zoom Blur</b>:  blurs the image along radial lines starting from a specified center point. This simulates the blur of a zooming camera.</p><p><b>Radial Blur</b>: blurs the image by rotating the pixels around the specified center point. This simulates the blur of a rotating camera.</p><p><b>Far Blur</b>: blurs the image by using far pixels. This simulates the blur of an unfocalized camera lens.</p><p><b>Motion Blur</b>: blurs the image by moving the pixels horizontally. This simulates the blur of a linear moving camera.</p><p><b>Softener Blur</b>: blurs the image softly in dark tones and hardly in light tones. This gives images a dreamy and glossy soft focus effect. It is ideal for creating romantic portraits, glamour photographs, or giving images a warm and subtle glow.</p><p><b>Shake Blur</b>: blurs the image by shaking randomly the pixels. This simulates the blur of a random moving camera.</p><p><b>Focus Blur</b>: blurs the image corners to reproduce the astigmatism distortion of a lens.</p><p><b>Smart Blur</b>: finds the edges of color in your image and blurs them without muddying the rest of the image.</p><p><b>Frost Glass</b>: blurs the image by randomly disperse light coming through a frosted glass.</p><p><b>Mosaic</b>: divides the photograph into rectangular cells and then recreates it by filling those cells with average pixel value.</p>
sl: <p>Izberite učinek zabrisanja, ki ga želite uveljaviti v sliki.</p><p><b>Zabrisanje približanja</b>: zabriše sliko vzdolž krožnih črt, ki se začenjajo iz določene središčne točke. To simulira zabrisanje fotoaparata, ki približuje/oddaljuje pogled.</p><p><b>Krožno zabrisanje</b>: zabriše sliko z vrtenjem slikovnih točk okrog določene središčne točke. To simulira zabrisanje vrtečega se fotoaparata.</p><p><b>Oddaljeno zabrisanje</b>: zabriše sliko z uporabo oddaljenih slikovnih točk. To simulira zabrisanje objektiva fotoaparata, ki ni v žarišču.</p><p><b>Zabriši kot pri gibanju</b>: zabriše sliko s premikom slikovnih točk vodoravno. To simulira zabrisanje vodoravno premikajočega se fotoaparata.</p><p><b>Mehčano zabrisanje</b>: zabriše sliko mehko v temnih tonih in trdo v svetlih tonih. To da sanjski in svetleč se učinek. Je idealno za ustvarjanje romantičnih portretov, glamuroznih fotografij ali za dajanje toplega in rahlega žara.</p><p><b>Treseno zabrisanje</b>: zabriše sliko z naključnim tresenjem slikovnih točk. To simulira zabrisanje naključno premikajočega se fotoaparata.</p><p><b>Žariščno zabrisanje</b>: zabriše kote slike in poustvari astigmatično popačenje objektiva.</p><p><b>Pametno zabrisanje</b>: Najde ekstreme barve slike in jih zabriše brez, da bi umazal preostanek slike.</p><p><b>Zaledenelo steklo</b>: Zamegli sliko z naključno dispergirano svetlobo, ki prehaja skozi zaledenelo steklo.</p><p><b>Mozaik</b>: razdeli fotografijo v pravokotne celice in jo potem znova ustvari z zapolnjevanjem celic s povprečno vrednostjo slikovnih točk.</p>

en: Distance:
sl: Oddaljenost:

en: Set here the blur distance in pixels.
sl: Tukaj nastavite oddaljenost zabrisanja v slikovnih točkah.

[ctx: level to use for the effect]
en: Level:
sl: Raven:

en: This value controls the level to use with the current effect.
sl: Ta vrednost nadzira raven, ki bo uporabljena pri trenutnem učinku.

en: Blur Effects
sl: Učinki zabrisanja

[ctx: @title]
en: Blur Effects
sl: Učinki zameglevanja

[ctx: @info]
en: A tool to apply blur effects to an image
sl: Orodje za nanašanje efektov zamegljevanja slike

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can apply blur effects to an image.
sl: Ta urejevalnik slik lahko na sliki uporabi učinke zamegljenosti.

[ctx: @action]
en: Blur Effects...
sl: Učinki zameljevanja...

en: Charcoal
sl: Oglje

en: Pencil size:
sl: Velikost svinčnika:

en: Set here the charcoal pencil size used to simulate the drawing.
sl: Tukaj nastavite velikost ogljenega svinčnika, ki bo uporabljen za simulacijo risanja.

[ctx: smoothing value of the pencil]
en: Smooth:
sl: Gladkost:

en: This value controls the smoothing effect of the pencil under the canvas.
sl: Ta vrednost nadzira učinek glajenja svinčnika pod platnom.

[ctx: @title]
en: Charcoal Drawing
sl: Risanje z ogljem

[ctx: @info]
en: A tool to emulate charcoal drawing
sl: Orodje za posnemanje risbe z ogljem

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can emulate charcoal drawing to an image.
sl: Ta urejevalnik slik lahko na sliki posnema risbo z ogljem.

[ctx: @action]
en: Charcoal Drawing...
sl: Risanje z ogljem...

[ctx: @info]
en: This is the color effects preview
sl: To je predogled barvnih učinkov

[ctx: @title: filter]
en: Solarize
sl: Osonči

[ctx: @title: filter]
en: Vivid
sl: Živo

[ctx: @title: filter]
en: Find Edges
sl: Najdi robove

[ctx: @info]
en: A tool to apply color effects to an image
sl: Orodje za izvedbo barvnih učinkov na sliki

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can apply color effects to an image.
sl: Ta urejevalnik slik lahko na sliki izvede barvne učinke.

[ctx: @action]
en: Color Effects...
sl: Barvni učinki...

en: This is the preview of the distortion effect applied to the photograph.
sl: To je predogled učinka popačenja uveljavljenega na fotografiji.

en: Fish Eyes
sl: Ribje oči

en: Twirl
sl: Vrtinec

en: Cylindrical Hor.
sl: Valjasto vod.

en: Cylindrical Vert.
sl: Valjasto navp.

en: Cylindrical H/V.
sl: N/V valjasto.

en: Caricature
sl: Karikatura

en: Multiple Corners
sl: Več kotov

en: Waves Hor.
sl: Valovi vod.

en: Waves Vert.
sl: Valovi navp.

en: Block Waves 1
sl: Kvadratni valovi 1

en: Block Waves 2
sl: Kvadratni valovi 2

en: Circular Waves 1
sl: Krožni valovi 1

en: Circular Waves 2
sl: Krožni valovi 2

en: Polar Coordinates
sl: Polarne koordinate

en: Unpolar Coordinates
sl: Nepolarne koordinate

en: Tile
sl: Razpostavi

en: <p>Here, select the type of effect to apply to an image.</p><p><b>Fish Eyes</b>: warps the photograph around a 3D spherical shape to reproduce the common photograph 'Fish Eyes' effect.</p><p><b>Twirl</b>: spins the photograph to produce a Twirl pattern.</p><p><b>Cylinder Hor.</b>: warps the photograph around a horizontal cylinder.</p><p><b>Cylinder Vert.</b>: warps the photograph around a vertical cylinder.</p><p><b>Cylinder H/V.</b>: warps the photograph around 2 cylinders, vertical and horizontal.</p><p><b>Caricature</b>: distorts the photograph with the 'Fish Eyes' effect inverted.</p><p><b>Multiple Corners</b>: splits the photograph like a multiple corners pattern.</p><p><b>Waves Horizontal</b>: distorts the photograph with horizontal waves.</p><p><b>Waves Vertical</b>: distorts the photograph with vertical waves.</p><p><b>Block Waves 1</b>: divides the image into cells and makes it look as if it is being viewed through glass blocks.</p><p><b>Block Waves 2</b>: like Block Waves 1 but with another version of glass blocks distortion.</p><p><b>Circular Waves 1</b>: distorts the photograph with circular waves.</p><p><b>Circular Waves 2</b>: another variation of the Circular Waves effect.</p><p><b>Polar Coordinates</b>: converts the photograph from rectangular to polar coordinates.</p><p><b>Unpolar Coordinates</b>: the Polar Coordinate effect inverted.</p><p><b>Tile</b>: splits the photograph into square blocks and moves them randomly inside the image.</p>
sl: <p>Tukaj izberite vrsto učinka, ki bo uveljavljen za sliko.</p><p><b>Ribje oči</b>: ukrivi fotografijo okrog 3D krogelne oblike, da poustvari pogost učinek 'Ribjih oči' na fotografiji.</p><p><b>Vrtinec</b>: zavrti fotografijo in ustvari vzorec vrtinca.</p><p><b>Vod. valjasto</b>: ukrivi fotografijo okrog vodoravnega valja.</p><p><b>Navp. valjasto</b>: ukrivi fotografijo okrog navpičnega valja.</p><p><b>N/V valjasto.</b>: ukrivi fotografijo okrog dveh valjev, vodoravnega in navpičnega.</p><p><b>Karikatura</b>: popači fotografijo z inverznim učinkom 'Ribjih oči'.</p><p><b>Več kotov</b>: razdeli fotografijo v vzorcu z večimi koti.</p><p><b>Vodoravni valovi</b>: popači sliko z vodoravnimi valovi.</p><p><b>Navpični valovi</b>: popači sliko z navpičnimi valovi.</p><p><b>Kvadratni valovi 1</b>: razdeli sliko v celice in jo predela tako, da izgleda, kot da bi jo gledali skozi steklene kvadrate.</p><p><b>Kvadratni valovi 2</b>: kot Kvadratni valovi 1, le da z drugo različico popačenja steklenih kvadratov.</p><p><b>Krožni valovi 1</b>: popači fotografijo s krožnimi valovi.</p><p><b>Krožni valovi 2</b>: druga različica učinka krožnih valov.</p><p><b>Polarne koordinate</b>: pretvori fotografijo iz kotnih v polarne koordinate.</p><p><b>Nepolarne koordinate</b>: inverzen učinek polarnih koordinat.</p><p><b>Razpostavi</b>: razdeli fotografijo v kvadrate in jih naključno premika znotraj slike.</p>

[ctx: level of the effect]
en: Level:
sl: Raven:

en: Set here the level of the effect.
sl: Tukaj nastavite raven učinka.

en: Iteration:
sl: Ponovitev:

en: This value controls the iterations to use for Waves, Tile, and Neon effects.
sl: Ta vrednost nadzira ponovitve, ki bodo uporabljene za učinke: valovi, razpostavi in neon.

en: Distortion Effects
sl: Učinki popačenja

[ctx: @title]
en: Distortion Effects
sl: Učinki popačenja

[ctx: @info]
en: A tool to apply distortion effects to an image
sl: Orodje za izvedbo učinkov popačenja slike

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can apply distortion effects to an image.
sl: Ta urejevalnik slik lahko na sliki izvede učinke popačenja.

[ctx: @action]
en: Distortion Effects...
sl: Učinki popačenja...

en: Depth:
sl: Globina:

en: Set here the depth of the embossing image effect.
sl: Tukaj nastavite globino učinka izbočenja slike.

en: Emboss
sl: Izboči

[ctx: @title]
en: Emboss
sl: Izboči

[ctx: @info]
en: A tool to emboss an image
sl: Orodje za izdelavo reliefnih slik

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can emboss an image.
sl: Ta urejevalnik slika lahko izdela reliefno sliko.

[ctx: @action]
en: Emboss...
sl: Vtisni...

en: Film Grain
sl: Zrnatost filma

[ctx: @info]
en: A tool to add film grain over an image
sl: Orodje za dodajanje zrnatosti filma na sliko

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can add film grain over an image.
sl: Ta urejevalnik slik lahko doda zrnatost filma čez sliko.

[ctx: @action]
en: Add Film Grain...
sl: Dodaj zrnatost filma...

en: Brush size:
sl: Velikost čopiča:

en: Set here the brush size to use for simulating the oil painting.
sl: Tukaj nastavite velikost čopiča za simulacijo oljne slike.

[ctx: value of smoothing effect]
en: Smooth:
sl: Gladkost:

en: This value controls the smoothing effect of the brush under the canvas.
sl: Ta vrednost nadzira učinek glajenja čopiča pod platnom.

en: Oil Paint
sl: Oljna slika

[ctx: @title]
en: Oil Paint
sl: Oljna slika

[ctx: @info]
en: A tool to emulate oil painting
sl: Orodje za posnemanje oljne slike

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can emulate oil painting over an image.
sl: Ta urejevalnik slik lahko posnema oljno sliko.

[ctx: @action]
en: Oil Paint...
sl: Oljna slika...

en: This is the preview of the Raindrop effect.<p>Note: if you have previously selected an area in the editor, this will be unaffected by the filter. You can use this method to disable the Raindrops effect on a human face, for example.</p>
sl: To je predogled učinka dežnih kapljic.<p>Opomba: če ste prej izbrali območje v urejevalniku, tega filter ne bo upošteval. Ta način lahko na primer uporabite za onemogočanje učinka dežnih kapljic na človeškem obrazu.</p>

en: Drop size:
sl: Velikost kapljice:

en: Set here the raindrops' size.
sl: Tukaj nastavite velikost dežne kapljice.

en: Number:
sl: Število:

en: This value controls the maximum number of raindrops.
sl: Ta vrednost nadzira največje število dežnih kapljic.

en: Fish eyes:
sl: Ribje oči:

en: This value is the fish-eye-effect optical distortion coefficient.
sl: Ta vrednost je koeficient optičnega popačenja imenovanega učinek ribjih oči.

en: RainDrop
sl: DežneKapljice

[ctx: @title]
en: Raindrops
sl: Dežne kapljice

[ctx: @info]
en: A tool to add rain drops over an image
sl: Orodje za dodajanje dežnih kapljic na sliko

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can add rain drops over an image.
sl: Ta urejevalnik slik lahko doda dežne kapljice čez sliko.

[ctx: @action]
en: Raindrops...
sl: Dežne kapljice...

[ctx: @title]
en: Auto-Crop
sl: Samodejno obreži

[ctx: @info]
en: A tool to auto-crop an image
sl: Orodje za avtomatsko obrezovanje slike

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can crop automatically an image by detection of inner black border, generated while panorama stitching for example.
sl: Ta urejevalnik slik lahko avtomatsko obrezuje sliko z detekcijo notranjega črnega roba npr. pri sestavljanju panoram.

[ctx: @action]
en: &Auto-Crop
sl: Samodejno obreži

[ctx: @info]
en: This option can be used to crop automatically the image.
sl: To možnost lahko uporabite za samodejno obrezovanje slike.

en: Maintain aspect ratio
sl: Ohrani razmerje

en: Enable this option to maintain aspect ratio with new image sizes.
sl: Omogočite to možnost, da ohranite razmerje z novimi velikostmi slik.

en: Width (px):
sl: Širina (px):

en: Set here the new image width in pixels.
sl: Tukaj nastavite novo širino slike v slikovnih točkah.

en: Height (px):
sl: Višina (px):

en: Set here the new image height in pixels.
sl: Tukaj nastavite novo višino slike v slikovnih točkah.

en: Width (%):
sl: Širina (%):

en: New image width, as a percentage (%).
sl: Nova širina slike kot odstotek (%).

en: Height (%):
sl: Višina (%):

en: New image height, as a percentage (%).
sl: Nova višina slike kot odstotek (%).

en: Specify here your desired content-aware rescaling percentage.
sl: Tukaj navedite želen odstotek spremembe velikosti, ki se zaveda vsebine.

en: Add weight masks
sl: Dodaj uteži za maske

en: Enable this option to add suppression and preservation masks.
sl: Omogočite to možnost, da dodate maske potlačitve in ohranitve.

en: Suppression weight mask:
sl: Uteži za masko potlačitve:

en: Draw a suppression mask
sl: Narišite masko potlačitve

en: Click on this button to draw zones marking which areas of the image are less important.  These zones will be deleted when reducing the picture, or duplicated when enlarging the picture.
sl: Kliknite na ta gumb, da narišete cone, ki označujejo manj pomembna območja slike. Te cone bodo izbrisane ob zmanjševanju slike ali podvojene ob povečevanju slike.

en: Preservation weight mask:
sl: Uteži za masko ohranitve:

en: Draw a preservation mask
sl: Narišite masko ohranitve

en: Click on this button to draw zones marking which areas of the image you want to preserve.
sl: Kliknite na ta gumb, da narišete cone, ki označujejo območja slike, ki bi jih radi ohranili.

en: Erase mask:
sl: Izbriši masko:

en: Erase mask
sl: Izbriši masko

en: Click on this button to erase mask regions.
sl: Kliknite na ta gumb, da izbrišete območja mask.

en: Specify here the size of the brush used to paint masks.
sl: Tukaj navedite velikost čopiča, ki bo uporabljen za risanje mask.

en: Norm of brightness gradient
sl: Normala preliva svetlosti

en: Sum of absolute values of brightness gradients
sl: Vsota absolutnih vrednosti prelivov svetlosti

en: Absolute value of brightness gradient
sl: Absolutna vrednost preliva svetlosti

en: Norm of luma gradient
sl: Normala preliva svetilnosti

en: Sum of absolute values of luma gradients
sl: Vsota absolutnih vrednosti prelivov svetilnosti

en: Absolute value of luma gradient
sl: Absolutna vrednost preliva svetilnosti

en: This option allows you to choose a gradient function. This function is used to determine which pixels should be removed or kept.
sl: Ta možnost vam dovoli, da izberete funkcijo preliva. Ta funkcija bo uporabljena za določanje katere slikovne točke se naj odstranijo in katere ohranijo.

en: Preserve Skin Tones
sl: Ohrani tone kože

en: Enable this option to preserve pixels whose color is close to a skin tone.
sl: Omogočite to možnost, da ohranite slikovne točke, katerih barva je blizu tona kože.

en: Overall rigidity of the seams:
sl: Splošna togost šivov:

en: Use this value to give a negative bias to the seams which are not straight. May be useful to prevent distortions in some situations, or to avoid artifacts from pixel skipping (it is better to use low values in such case). This setting applies to the whole selected layer if no rigidity mask is used. Note: the bias is proportional to the difference in the transversal coordinate between each two successive points, elevated to the power of 1.5, and summed up for the whole seam.
sl: Uporabite to vrednost, da šivom, ki ne izgledajo ravni, daste negativen odmik. V nekaterih situacijah je to lahko uporabno, saj prepreči popačitve ali pa prepreči napake zaradi preskokov slikovnih točk (v takem primeru je bolje uporabiti nižje vrednosti). Ta nastavitev se uveljavi za celotno izbrano plast, če ni uporabljena maska togosti. Opomba: odmik je sorazmeren razliki v transverzalni koordinati med vsako izmed naslednjih točk, dvignjen za 1.5 krat in seštet za celoten šiv.

en: Maximum number of transversal steps:
sl: Največje število transverzalnih korakov:

en: This option lets you choose the maximum transversal step that the pixels in the seams can take. In the standard algorithm, corresponding to the default value step = 1, each pixel in a seam can be shifted by at most one pixel with respect to its neighbors. This implies that the seams can form an angle of at most 45 degrees with respect to their base line. Increasing the step value lets you overcome this limit, but may lead to the introduction of artifacts. In order to balance the situation, you can use the rigidity setting.
sl: Ta možnost vam omogoča izbiro največjega transverzalnega koraka, ki ga lahko ponaredijo slikovne točke v šivih. V standardnem algoritmu (privzeta vrednost koraka je 1), se lahko vsaka slikovna točka premakne za največ eno slikovno točko glede na sosede. Šivih lahko tako tvorijo kot največ 45 stopinj, glede na osnovno črto. Povečanje vrednosti koraka odstrani to omejitev, ampak lahko vodi v tvorbo napak. Da izravnate situacijo, lahko uporabite nastavitev togosti.

en: Side switch frequency:
sl: Frekvenca sprememb strani:

en: During the carving process, at each step the optimal seam to be carved is chosen based on the relevance value for each pixel. However, in the case where two seams are equivalent (which may happen, for instance, when large portions of the image have the same color), the algorithm always chooses the seams from one side.  In some cases, this can pose problems, e.g. an object centered in the original image might not be centered in the resulting image. In order to overcome this effect, this setting allows the favored side to be switched automatically during rescaling, at the cost of slightly worse performance.
sl: Med opravilom oblikovanja, bo ob vsakem koraku izbran optimalni šiv, glede na relevantno vrednost vsake slikovne točke. V primeru, da sta dva šiva enakovredna (kar se lahko zgodi, če ima velik del slike enako barvo), potem algoritem vedno izbere šiv iz ene strani. V nekaterih primerih lahko to povzroči težave. Npr. predmet, ki je v središču izvorne slike, morda ne bo v središču nove slike. Da premostite ta učinek, lahko s pomočjo te vrednosti omogočite samodejni preklop prednostne strani med spremembo velikosti, na račun počasnejšega delovanja.

en: Resize Order:
sl: Vrstni red spremembe velikosti:

en: Horizontally first
sl: Najprej vodoravno

en: Vertically first
sl: Najprej navpično

en: Here you can set whether to resize horizontally first or vertically first.
sl: Tukaj lahko nastavite ali bo velikost spremenjena najprej vodoravno ali navpično.

en: Target size
sl: Ciljna velikost

en: Content-aware rescale percentage
sl: Odstotek spremembe velikost, ki se zaveda vsebine

en: Mask Settings
sl: Nastavitve maske

en: Energy function
sl: Energijska funkcija

en: Advanced Settings
sl: Napredne nastavitve

en: Liquid Rescale
sl: Tekoča sprememba velikosti

[ctx: @title]
en: Liquid Rescale
sl: Tekoča sprememba velikosti

[ctx: @info]
en: A tool to resize an image with content analysis
sl: Orodje za spremembo velikosti slike z analizo vsebine slike

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can resize an image with content analysis.
sl: Ta urejevalnik slik lahko spremeni velikost slike iz analize njene vsebine.

[ctx: @action]
en: Liquid Rescale...
sl: Tekoča sprememba velikosti...

en: This is the free rotation operation preview. If you move the mouse cursor on this preview, a vertical and horizontal dashed line will be drawn to guide you in adjusting the free rotation correction. Release the left mouse button to freeze the dashed line's position.
sl: To je predogled opravila prostega vrtenja. Če premaknete kazalko miške na ta predogled, bodo izrisane vodoravne in navpične črtkane črte, ki vas bodo vodile med nastavljanjem popravka vrtenja. Spustite levi miškin gumb, da zamrznete položaj črtkane črte.

en: New width:
sl: Nova širina:

en: New height:
sl: Nova višina:

en: Select a point in the preview widget, then click this button to assign the point for auto-correction.
sl: Izberite točko v gradniku predogleda in kliknite ta gumb, da dodelite točko za samodejno popravljanje.

[ctx: Automatic Adjustment]
en: Adjust
sl: Prilagodi

en: <p>Correct the rotation of your images automatically by assigning two points in the preview widget and clicking <i>Adjust</i>.<br/>You can either adjust horizontal or vertical lines.</p>
sl: <p>Samodejno popravite vrtenje vaših slik tako da dodelite dve točki v gradniku predogleda in kliknete <i>Prilagodi</i>.<br/>Prilagodite lahko navpične in vodoravne črte..</p>

en: Automatic Adjustment
sl: Samodejna prilagoditev

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, settingsGroupBox)
en: Settings
sl: Nastavitve

en: Free Rotation
sl: Prosto vrtenje

en: Click to set
sl: Kliknite za nastavitev

[ctx: point has been set and is valid]
en: Okay
sl: V redu

[ctx: @title]
en: Free Rotation
sl: Prosto vrtenje

[ctx: @info]
en: A tool to rotate an image
sl: Orodje za vrtenje slike

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can rotate an image with an arbitrary angle.
sl: Ta urejevalnik slik lahko zavrti sliko za poljuben kot.

[ctx: @action]
en: Free Rotation...
sl: Prosto vrtenje...

[ctx: @action]
en: Free Rotation Set Point 1
sl: Nastavitev prve točke prostega vrtenja

[ctx: @action]
en: Free Rotation Set Point 2
sl: Nastavitev druge točke prostega vrtenja

[ctx: @action]
en: Free Rotation Auto Adjust
sl: Avtomatsko prilagajanje prostega vrtenja

en: This is the perspective transformation operation preview. You can use the mouse for dragging the corner to adjust the perspective transformation area.
sl: To je predogled opravila preoblikovanja perspektive. Z miško lahko povlečete kot, da prilagodite območje preoblikovanja.

en: Angles (in degrees):
sl: Koti (v stopinjah):

en:   Top left:
sl:  Zgoraj levo:

en:   Top right:
sl:  Zgoraj desno:

en:   Bottom left:
sl:  Spodaj levo:

en:   Bottom right:
sl:  Spodaj desno:

en: Draw preview while moving
sl: Izriši predogled med premikanjem

en: Draw grid
sl: Izriši mrežo

en: Inverse transformation
sl: Inverzno preoblikovanje

[ctx: @title]
en: Perspective
sl: Perspektiva

[ctx: @info]
en: A tool to adjust perspective
sl: Orodje za prilagoditev perspektive

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can adjust perspective from an image.
sl: Ta urejevalnik slik lahko prilagodi perspektivo slike.

[ctx: @action]
en: Perspective Adjustment...
sl: Prilagoditev perspektive...

en: Perspective Adjustment Tool
sl: Orodje za prilagoditev perspektive

en: Perspective Adjustment
sl: Prilagoditev perspektive

en: Aspect Ratio Crop
sl: Obreži razmerje

en: <p>Here you can see the aspect ratio selection preview used for cropping. You can use the mouse to move and resize the crop area.</p><p>Press and hold the <b>CTRL</b> key to move the opposite corner too.</p><p>Press and hold the <b>SHIFT</b> key to move the closest corner to the mouse pointer.</p>
sl: <p>Tukaj lahko vidite predogled izbora razmerja, ki bo uporabljeno ob obrezovanju. Za spremembo velikosti in premik območja obrezovanja lahko uporabite miško.</p><p>Pritisnite in držite tipko <b>CTRL</b>, da hkrati premaknete tudi nasprotni kot.</p><p>Pritisnite in držite tipko <b>SHIFT</b>, da premaknete miškini kazalki najbližji kot.</p>

en: Max. Aspect
sl: Najv. razmerje

en: Set selection area to the maximum size according to the current ratio.
sl: Nastavi območje izbora na največjo velikost glede na trenutno razmerje.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, resolutionLabel)
en: Resolution:
sl: Ločljivost:

en: Crop Information
sl: Podrobnosti o obrezovanju

en: Aspect ratio:
sl: Razmerje:

[ctx: custom aspect ratio crop settings]
en: Custom
sl: Po meri

en: Golden Ratio
sl: Zlati rez

en: Current Aspect Ratio
sl: Trenutno razmerje stranic

[ctx: no aspect ratio]
en: None
sl: Brez

en: <p>Select your constrained aspect ratio for cropping. Aspect Ratio Crop tool uses a relative ratio. That means it is the same if you use centimeters or inches and it does not specify the physical size.</p><p>You can see below a correspondence list of traditional photographic paper sizes and aspect ratio crop:</p><p><b>2:3</b>: 10x15cm, 20x30cm, 30x45cm, 4x6", 8x12", 12x18", 16x24", 20x30"</p><p><b>3:4</b>: 6x8cm, 15x20cm, 18x24cm, 30x40cm, 3.75x5", 4.5x6", 6x8", 7.5x10", 9x12"</p><p><b>4:5</b>: 20x25cm, 40x50cm, 8x10", 16x20"</p><p><b>5:7</b>: 15x21cm, 30x42cm, 5x7"</p><p><b>7:10</b>: 21x30cm, 42x60cm, 3.5x5"</p><p><b>8:5</b>: common wide-screen monitor (as 1680x1050)</p><p><b>2:1</b>, <b>3:1</b>, <b>4:1</b>: common panoramic sizes</p><p><b>16:9</b>: common tv-screen (as HDTV or Full-HD)</p><p>The paper <b>Format DIN A</b> use the ratio 1:1.414</p><p>The <b>Golden Ratio</b> is 1:1.618. A composition following this rule is considered visually harmonious but may not be suitable to print on standard photographic paper.</p><p>The <b>Current Aspect Ratio</b> takes aspect ratio from the currently opened image.</p>
sl: <p>Izberite omejitev razmerja za obrezovanje. Orodje za obrezovanje uporablja relativno razmerje. To pomeni, da je vseeno ali uporabite palce ali centimetre, saj obrezovanje ne določa fizične velikosti.</p><p>Spodaj lahko vidite seznam ujemanj med običajnimi velikostmi fotografskega papirja in razmerja stranic:</p><p><b>2:3</b>: 10x15cm, 20x30cm, 30x45cm, 4 x 6", 8x12", 12x18", 16x24", 20x30"</p><p><b>3:4</b>: 6x8cm, 15x20cm, 18x24cm, 30x40cm, 3.75x5", 4.5x6", 6x8", 7.5x10", 9x12"</p><p><b>4:5</b>: 20x25cm, 40x50cm, 8x10", 16x20"</p><p><b>5:7</b>: 15x21cm, 30x42cm, 5x7"</p><p><b>7:10</b>: 21x30cm, 42x60cm, 3.5x5"</p><p><b>8:5</b>: običajni široko-zaslonski monitor (kot 1680x1050)</p><p><b>2:1</b>, <b>3:1</b>, <b>4:1</b>: običajne velikosti panorame</p><p><b>16:9</b>: običajni TV zaslon (kot HDTV ali Full- HD)</p><p><b>Zlati rez</b> je 1:1.618. Kompozicija, ki sledi temu pravilo je na pogled harmonična, ni pa prilagojena tiskanju na običajni fotografski papir</p><p><b>Trenutno razmerje</b> vzame razmerje iz trenutno odprte slike.</p>

en: Exact aspect
sl: Točno razmerje

en: Enable this option to force exact aspect ratio crop.
sl: Omogočite to možnost, da vsilite točno obrezovanje razmerja.

en: Orientation:
sl: Usmerjenost:

en: Landscape
sl: Ležeče

en: Portrait
sl: Pokončno

en: Select constrained aspect ratio orientation.
sl: Izberite usmerjenost omejitve razmerja.

en: Auto
sl: Samodejna

en: Enable this option to automatically set the orientation.
sl: Omogočite to možnost, če želite samodejno nastaviti usmerjenost.

en: Custom ratio:
sl: Razmerje po meri:

en: Set here the desired custom aspect numerator value.
sl: Tukaj nastavite vrednost števca želenega razmerja po meri.

en: Set here the desired custom aspect denominator value.
sl: Tukaj nastavite vrednost imenovalca želenega razmerja po meri.

en: Set width position to center.
sl: Nastavite položaj širine v sredino.

en: Set height position to center.
sl: Nastavite položaj višine v sredino.

en: Crop Settings
sl: Nastavitve obrezovanja

[ctx: @label: guide lines]
en: Form:
sl: Oblika:

en: Rules of Thirds
sl: Pravila tretjin

en: Diagonal Method
sl: Diagonalni način

en: Harmonious Triangles
sl: Harmonični trikotniki

en: Golden Mean
sl: Zlato povprečje

en: Center Lines
sl: Osrednje črte

[ctx: no geometric form]
en: None
sl: Brez

en: With this option, you can display guide lines to help compose your photograph.
sl: S to možnostjo, lahko prikažete črte vodil, ki vam bodo pomagale sestaviti vašo fotografijo.

en: Golden sections
sl: Zlati odseki

en: Enable this option to show golden sections.
sl: Omogočite to možnost, da prikažete zlate odseke.

en: Golden spiral sections
sl: Zlati spiralni odseki

en: Enable this option to show golden spiral sections.
sl: Omogočite to možnost, da prikažete zlate spiralne odseke.

en: Golden spiral
sl: Zlata spirala

en: Enable this option to show a golden spiral guide.
sl: Omogočite to možnost, da prikažete vodila zlatih spiral.

en: Golden triangles
sl: Zlati trikotniki

en: Enable this option to show golden triangles.
sl: Omogočite to možnost, da prikažete zlate trikotnike.

en: Flip horizontally
sl: Zrcali vodoravno

en: Enable this option to flip the guidelines horizontally.
sl: Omogočite to možnost, da zrcalite vodila vodoravno.

en: Flip vertically
sl: Zrcali navpično

en: Enable this option to flip the guidelines vertically.
sl: Omogočite to možnost, da zrcalite vodila navpično.

en: Color and width:
sl: Barva in širina:

en: Set here the color used to draw composition guides.
sl: Tukaj nastavite barvo uporabljeno za izrisovanje vodil kompozicije.

en: Set here the width in pixels used to draw composition guides.
sl: Tukaj nastavite širino v točkah uporabljeno za izrisovanje vodil kompozicije.

en: Composition Guides
sl: Vodila kompozicije

[ctx: custom ratio crop settings]
en: Custom
sl: Po meri

[ctx: @title]
en: Aspect Ratio Crop
sl: Obreži razmerje

[ctx: @info]
en: A tool to crop an image with ratio
sl: Orodje za obrezovanje slike v danem razmerju stranic

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can crop an image with ratio.
sl: Ta urejevalnik slik lahko spremeni velikost slike v danem razmerju stranic.

[ctx: @action]
en: Aspect Ratio Crop...
sl: Obrezovanje v razmerju stranic...

en: New Size
sl: Nova velikost

en: Preset Resolutions:
sl: Prednastavljene ločljivosti:

[ctx: Original (size)]
en: Original (%1 x %2 pixels)
sl: Izvirnik (%1 x %2 točk)

[ctx: Tiny (size)]
en: Tiny (%1 x %2 pixels)
sl: Majceno (%1 x %2 slikovnih točk)

[ctx: Small (size)]
en: Small (%1 x %2 pixels)
sl: Majhno (%1 x %2 slikovnih točk)

[ctx: Medium (size)]
en: Medium (%1 x %2 pixels)
sl: Srednje (%1 x %2 slikovnih točk)

[ctx: Big (size)]
en: Big (%1 x %2 pixels)
sl: Veliko (%1 x %2 slikovnih točk)

[ctx: Large (size)]
en: Large (%1 x %2 pixels)
sl: Večje (%1 x %2 slikovnih točk)

[ctx: Huge (size)]
en: Huge (%1 x %2 pixels)
sl: Ogromno (%1 x %2 slikovnih točk)

[ctx: UHD4K (size)]
en: UHD-4K (%1 x %2 pixels)
sl: UHD-4K (%1 x %2 točk)

[ctx: Letter (size)]
en: Letter (8.5 x 11 in)
sl: Ameriško pismo (8.5 x 11 palcev)

[ctx: Print (size)]
en: 4 x 6 in
sl: 4 x 6 palcev

[ctx: Print (size)]
en: 5 x 7 in
sl: 5 x 7 palcev

[ctx: Print (size)]
en: 8 x 10 in
sl: 8 x 10 palcev

[ctx: Print (size)]
en: 11 x 14 in
sl: 11 x 14 palcev

en: Units:
sl: Enote:

en: Pixels (px)
sl: Slikovne točke (px)

en: Inches (in)
sl: Palci (in)

en: Centimeters (cm)
sl: Centimetri (cm)

en: Millimeters (mm)
sl: Milimetri (mm)

en: Width:
sl: Širina:

en: Height:
sl: Višina:

en: New image height in pixels (px).
sl: Nova višina slike v slikovnih točkah (px).

en: New image width in percent (%).
sl: Nova širina slike v odstotkih (%).

en: New image height in percent (%).
sl: Nova višina slike v odstotkih (%).

en:  Pixel/Inch
sl:  Slikovnih točk na palec

en: New image resolution in pixels/inch.
sl: Nova ločljivost v slikovnih točkah na palec.

en: Restore photograph (slow)
sl: Obnovi fotografijo (počasno)

en: Enable this option to scale-up an image to a huge size. <b>Warning</b>: This process can take some time.
sl: Omogočite to možnost, da spremenite merilo slike na orjaško velikost. <b>Opozorilo</b>: to opravilo je lahko dolgotrajno.

en: <b>Note:</b> use Restoration Mode to scale-up an image to a huge size. This process can take some time.
sl: <b>Opomba:</b> uporabite način obnovitve za spremembo merila slike na orjaško velikost. To opravilo je lahko dolgotrajno.

[ctx: Inches]
en: in
sl: palcev

en: Resize
sl: Spremeni velikost

[ctx: @title:window]
en: Photograph Resizing Settings File to Load
sl: Datoteka z nastavitvami spremembe velikosti fotografije za nalaganje

en: "%1" is not a Photograph Resizing settings text file.
sl: "%1" ni besedilna datoteka z nastavitvami spremembe velikosti fotografije.

en: Cannot load settings from the Photograph Resizing text file.
sl: Ni bilo mogoče naložiti nastavitev iz besedilne datoteke z nastavitvami spremembe velikosti fotografije.

[ctx: @title:window]
en: Photograph Resizing Settings File to Save
sl: Datoteka z nastavitvami spremembe velikosti fotografije za shranjevanje

en: Cannot save settings to the Photograph Resizing text file.
sl: Ni bilo mogoče shraniti nastavitev v besedilno datoteko z nastavitvami spremembe velikosti fotografije.

[ctx: @title]
en: Resize Image
sl: Spremeni velikost slike

[ctx: @action]
en: A tool to resize an image
sl: Orodje za spremembo velikosti slike

[ctx: @action]
en: This Image Editor tool can resize an image.
sl: Ta urejevalnik slik lahko spremeni velikost slike.

[ctx: @action]
en: &Resize...
sl: Sp&remeni velikost...

en: This is the shear operation preview. If you move the mouse cursor on this preview, a vertical and horizontal dashed line will be drawn to guide you in adjusting the shear correction. Release the left mouse button to freeze the dashed line's position.
sl: To je predogled opravila striga. Če premaknete kazalko miške na ta predogled, bodo izrisane vodoravne in navpične črtkane črte, ki vas bodo vodile med nastavljanjem striga. Spustite levi miškin gumb, da zamrznete položaj črtkane črte.

en: Main horizontal angle:
sl: Glavni vodoravni kot:

en: The main horizontal shearing angle, in degrees.
sl: Glavni vodoravni kot striga v stopinjah.

en: Fine horizontal angle:
sl: Fin vodoravni kot:

en: This value in degrees will be added to main horizontal angle value to set fine adjustments.
sl: Ta vrednost v stopinjah bo dodana vrednosti glavnega vodoravnega kota za fino prilagoditev.

en: Main vertical angle:
sl: Glavni navpični kot:

en: The main vertical shearing angle, in degrees.
sl: Glavni navpični kot striga v stopinjah.

en: Fine vertical angle:
sl: Fin navpični kot:

en: This value in degrees will be added to main vertical angle value to set fine adjustments.
sl: Ta vrednost v stopinjah bo dodana vrednosti glavnega navpičnega kota za fino prilagoditev.

en: Anti-Aliasing
sl: Mehčanje

en: Enable this option to apply the anti-aliasing filter to the sheared image. To smooth the target image, it will be blurred a little.
sl: Omogočite to možnost za uveljavitev filtra za mehčanje na striženih slikah. Ciljna slika bo zglajena in rahlo zabrisana.

en: Shear Tool
sl: Orodje za strig

[ctx: @title]
en: Shear Image
sl: Strig slike

[ctx: @info]
en: A tool to shear an image
sl: Orodje za strig slike

[ctx: @info]
en: This Image Editor tool can shear an image.
sl: Ta urejevalnik slik lahko striže sliko.

[ctx: @action]
en: &Shear...
sl: Strig...

en: Digital Scanner
sl: Digitalni optični bralnik

en: A tool to acquire images with a digital scanner
sl: Orodje za pridobivanje slik z optičnega bralnika

en: <p>This tool allows users to acquire new images from a digital scanner.</p><p>Plenty of scanner devices are supported through the Sane library.</p><p>Target image can be post processed as crop and rotate.</p>
sl: <p>To orodje omogoča pridobivanje novih slik z digitalnega optičnega bralnika.</p><p>V knjižnici Sane je podprtih ogromno naprav za optično branje.</p><p>Ciljno sliko je mogoče kasneje obdelovati kot npr. obrezovati in vrteti.</p>

[ctx: @action]
en: Import from Scanner...
sl: Uvozi iz optičnega bralnika...

en: There is no scanner device available.
    Please check your configuration
sl: Optičnega čitalnika ni na voljo.
    Preverite vašo sestavo

en: Cannot open scanner device "%1".
    Please check your configuration
sl: Ni mogoče odpreti naprave za skeniranje "%1".
    Preverite vašo sestavo

[ctx: @title:window]
en: Scan Image
sl: Optično preberi sliko

en: Scan Images
sl: Optično preberi slike

[ctx: @title:window]
en: New Image File Name
sl: Ime datoteke za novo sliko

[ctx: @title:window]
en: Unsupported Format
sl: Nepodprti format

en: The target image file format "%1" is unsupported.
sl: Vrsta datoteke cilja, "%1", ni podprta.

[ctx: @title:window]
en: Cannot Save File
sl: Ni mogoče shraniti datoteke

en: Failed to save file
    "%1" to
    "%2".
sl: Ni bilo mogoče shraniti datoteke
    "%1" v
    "%2".

[ctx: @title:window]
en: Overwrite File?
sl: Naj prepišem datoteko?

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
sl: Datoteka z imenom »%1« že obstaja. Ali ste prepričani, da jo želite prepisati?

en: Saving file %1 -
sl: Shranjevanje datoteke %1 -

[ctx: @title:window]
en: File Not Saved
sl: Datoteka ni bila shranjena

en: Cannot save "%1" file
sl: Ni bilo mogoče shraniti "%1"

[ctx: @title:window]
en: Geolocation Editor
sl: Urejevalnik zemljepisne lege

[ctx: @info]
en: Display bookmarked positions on the map.
sl: Na zemljevidu prikaži zaznamovane položaje.

[ctx: @label]
en: Layout:
sl: Razpored:

[ctx: @item]
en: One map
sl: En zemljevid

[ctx: @item]
en: Two maps - left and right
sl: Dva zemljevida - levo in desno

[ctx: @item]
en: Two maps - top and bottom
sl: Dva zemljevida - na vrhu in spodaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_doneButton)
en: OK
sl: V redu

[ctx: @title]
en: Sorting
sl: Razvrščanje

[ctx: @action]
en: Show oldest first
sl: Najprej prikaži najstarejše

[ctx: @action]
en: Show youngest first
sl: Najprej prikaži najmlajše

[ctx: @item: map tool]
en: Details
sl: Podrobnosti

[ctx: @item: map tool]
en: GPS Correlator
sl: Korelator GPS

[ctx: @item: map tool]
en: Undo/Redo
sl: Uveljavi/razveljavi

[ctx: @item: map tool]
en: Reverse Geocoding
sl: Obratno geokodiranje

[ctx: @item: map tool]
en: Search
sl: Poišči

[ctx: @item: map tool]
en: KML Export
sl: Izvozi KML

[ctx: @info]
en: Loading metadata -
sl: Nalaganje metapodatkov -

[ctx: @info]
en: You have 1 modified image. | You have %1 modified images.
sl[0]: Imate %1 spremenjeno sliko.
sl[1]: Imate %1 spremenjeni sliki.
sl[2]: Imate %1 spremenjene slike.
sl[3]: Imate %1 spremenjenih slik.

[ctx: @title:window]
en: Unsaved Changes
sl: Neshranjene spremembe

[ctx: @info]
en: %1 Would you like to save the changes you made to them?
sl: %1. Ali želite shraniti spremembe, ki ste jih napravili zanje?

[ctx: @info]
en: Saving changes -
sl: Shranjevanje sprememb -

[ctx: @title:window]
en: Error
sl: Napaka

[ctx: @info]
en: Failed to save some information:
sl: Ni bilo mogoče shraniti nekaterih podatkov:

[ctx: @title]
en: Edit Geolocation
sl: Uredi zemljepisno lego

en: Latitude
sl: Širina

en: Longitude
sl: Dolžina

en: Speed
sl: Hitrost

en: # satellites
sl: št. satelitov

en: Fix type
sl: Vrsta popravka

en: 2-d
sl: 2d

en: 3-d
sl: 3d

en: Apply
sl: Uveljavi

en: Details changed
sl: Podrobnosti spremenjene

[ctx: @title]
en: Geolocation Edit
sl: Urejevalnik zemljepisne lege

[ctx: @info]
en: A tool to edit items geolocation
sl: Orodje za urejanje zemljepisne lege

[ctx: @info]
en: This tool allows users to change geolocation information from items.
    
    This tool can edit GPS data, manually or over a map. Reverse geo-coding is also available through web services.
    
    This tool has also an export function to KML to store map traces in Google format.
    
    Finally, this tool is able to read a GPS trace from a device to synchronize geo-location of items if you camera do not have an embedded GPS device.
sl: To orodje omogoča spreminjanje podatkov o geolokaciji iz predmetov.
    
    To orodje lahko ureja podatke GPS, ročno ali prek zemljevida. Inverzno geo kodiranje je na voljo tudi prek spletnih storitev.
    
    To orodje nudi tudi funkcijo izvoza v KML za shranjevanje sledi zemljevida v Googlovem formatu.
    
    Končno pa to orodje lahko tudi prebere GPS sled iz naprave za sinhronizacijo geolokacije predmetov, če kamera nima vgrajene GPS naprave.

[ctx: @action]
en: Edit Geolocation...
sl: Uredi zemljepisno lego....

en: Could not read image '%1'
sl: Ni bilo mogoče prebrati slike: '%1'

en: Format of image '%1' is unknown
sl: Format slike '%1' ni znan

en: Error loading image '%1'
sl: Napaka med nalaganjem slike '%1'

en: Could not save image '%1' to '%2'
sl: Ni bilo mogoče shraniti slike '%1' v '%2'

en: Creation of picture '%1'
sl: Tvorjenje slike '%1'

en: Cannot get GPS Information from %1 file.
sl: Ni mogoče dobiti podatkov GPS iz datoteke %1.

en: Creation of placemark '%1'
sl: Ustvarjanje oznake lokacije '%1'

en: Could not save icon for image '%1' to '%2'
sl: Ni bilo mogoče shraniti ikone za sliko '%1' v '%2'

en: Creation of icon '%1'
sl: Tvorjenje ikone '%1'

en: No GPX file chosen.
sl: Ni izbrane datoteke GPX.

en: Cannot parse %1 GPX file.
sl: Ni mogoče razčleniti datoteke GPX %1.

en: The %1 GPX file do not have a date-time track to use.
sl: Datoteka GPX %1 ne vsebuje uporabnega zapisa datuma in časa.

en: Tracks
sl: Sledovi

en: No position data for '%1'
sl: Ni podatkov o lokaciji za '%1'

en: Cannot open file for writing
sl: Ni mogoče odpreti datoteke za pisanje

en: Move %1 to final directory %2
sl: Premakni %1 v končno mapo %2

en: Cannot move data to destination directory
sl: Ni mogoče premakniti podatkov v ciljno mapo

en: Report below have been generated while KML file processing:
sl: Spodnje poročilo je bilo ustvarjeno pri obdelavi datotek KML:

[ctx: @item: linetrack over the map]
en: Track
sl: Sled

[ctx: @item: points over the map]
en: Points
sl: Točk

[ctx: @item: point coordinates]
en: Point
sl: Točka

en: Target Preferences
sl: Ciljne preference

en: Target Type
sl: Vrsta cilja

en: &Local or web target used by GoogleEarth
sl: &Lokalni ali spletni cilj, ki ga uporablja GoogleEarth

en: Web target used by GoogleMaps
sl: Spletni cilj, ki ga uporablja GoogleMaps

en: When using GoogleMaps, all images must have complete URLs, icons are squared, and when drawing a track, only line track is exported.
sl: Ko uporabljate GoogleMaps, morajo vse slike imeti popolne URL-je, ikone so kvadratne, pri risanju se izvozijo samo sledi.

en: Picture Altitude:
sl: Nadmorska višina slike:

en: clamp to ground
sl: vpni na podlago

en: relative to ground
sl: relativno na podlago

en: absolute
sl: absolutno

en: <p>Specifies how pictures are displayed<dl><dt>clamp to ground (default)</dt><dd>Indicates to ignore an altitude specification</dd><dt>relative to ground</dt><dd>Sets the altitude of the element relative to the actual ground elevation of a particular location.</dd><dt>absolute</dt><dd>Sets the altitude of the coordinate relative to sea level, regardless of the actual elevation of the terrain beneath the element.</dd></dl></p>
sl: <p>Določa, kako naj se prikazujejo slike<dl><dt>vpeto v podlago (privzeto)</dt><dd>Označuje zanemarjanje specifikacije višine</dd><dt> glede na podlago</dt><dd>Nastavi višino predmeta glede na dejansko nadmorsko višino določene lokacije.</dd> <dt>absolutno</dt><dd>Nastavi nadmorsko višino koordinate glede na morsko gladino, ne glede na dejansko višino terena pod predmetom.</dd></dl></p>

en: Destination Directory:
sl: Ciljna mapa:

[ctx: @title:window]
en: Select a Directory in Which to Save the KML File and Pictures
sl: Izberite imenik, kamor želite shraniti datoteko kml in slike

en: Destination Path:
sl: Ciljna pot:

en: Filename:
sl: Ime datoteke:

en: Sizes
sl: Velikosti

en: Icon Size:
sl: Velikost ikone:

en: Image Size:
sl: Velikosti slike:

en: GPX Tracks
sl: Sledi GPX

en: Draw GPX Track
sl: Nariši sledi GPX

en: GPX file:
sl: Datoteka GPX:

en: GPS Exchange Format (*.gpx)
sl: Vrsta za izmenjavo GPS (*.gpx)

[ctx: @title:window]
en: Select GPX File to Load
sl: Izberite datoteko GPX za nalaganje

en: Time Zone:
sl: Časovna cona:

en: Sets the time zone of the camera during picture shooting, so that the time stamps of the GPS can be converted to match the local time
sl: Nastavi časovni pas fotoaparata med snemanjem slike tako, da se beleženja GPS lahko pretvorijo tako, da ustrezajo lokalnemu času

en: Track Width:
sl: Širina sledi:

en: Track Color:
sl: Barva sledi:

en: Opacity (%):
sl: Neprosojnost (%):

en: Track Altitude:
sl: Nadmorska višina sledi:

en: <p>Specifies how the points are displayed<dl><dt>clamp to ground (default)</dt><dd>Indicates to ignore an altitude specification</dd><dt>relative to ground</dt><dd>Sets the altitude of the element relative to the actual ground elevation of a particular location.</dd><dt>absolute</dt><dd>Sets the altitude of the coordinate relative to sea level, regardless of the actual elevation of the terrain beneath the element.</dd></dl></p>
sl: <p>Določa, kako so prikazane točke<dl><dt>priklopi na podlago (privzeto)</dt><dd>Označuje zanemarjanje specifikacije višine</dd><dt> glede na podlago</dt><dd>Nastavi višino predmeta glede na dejansko nadmorsko višino določene lokacije.</dd><dt>absolutno</dt> <dd>Nastavi nadmorsko višino koordinate glede na morsko gladino, ne glede na dejansko višino terena pod predmetom.</dd></dl></p>

en: Generate KML file
sl: Ustvari datoteko KML

en: 1 image snapped to '%2' | %1 images snapped to '%2'
sl[0]: %1 slika pripeta na '%2'
sl[1]: %1 sliki pripeti na '%2'
sl[2]: %1 slike pripete na '%2'
sl[3]: %1 slik pripetih na '%2'

[ctx: Start the search]
en: Search
sl: Poišči

en: Clear the search results.
sl: Počisti rezultate iskanja.

en: Keep the results of old searches when doing a new search.
sl: Ohrani rezultate starih iskanj med izvajanjem novega iskanja.

en: Toggle the visibility of the search results on the map.
sl: Preklopi vidnost rezultatov iskanja na zemljevidu.

en: Copy coordinates
sl: Kopiraj koordinate

en: Move selected images to this position
sl: Premakni izbrane slike na ta položaj

en: Remove from results list
sl: Odstrani iz seznama rezultatov

en: Select which service you would like to use.
sl: Izberite katero storitev bi radi uporabili.

en: Bookmarks
sl: Zaznamki

[ctx: @title:window]
en: Search Failed
sl: Iskanje je spodletelo

en: Your search failed:
    %1
sl: Vaše iskanje je spodletelo:
    %1

en: 1 image moved to '%2' | %1 images moved to '%2'
sl[0]: %1 slika premaknjena v '%2'
sl[1]: %1 sliki premaknjeni v '%2'
sl[2]: %1 slike premaknjene v '%2'
sl[3]: %1 slik premaknjenih v '%2'

[ctx: @title:window]
en: Metadata Editor
sl: Urejevalnik metapodatkov

[ctx: @action: button]
en: Next
sl: Naslednji

[ctx: @action: button]
en: Previous
sl: Predhodni

[ctx: @item]
en: Edit EXIF
sl: Uredi EXIF

[ctx: @item]
en: Edit IPTC
sl: Uredi IPTC

[ctx: @item]
en: Edit XMP
sl: Uredi XMP

[ctx: @title:window]
en: %1 (%2/%3) - Edit Metadata
sl: %1 (%2/%3) - Uredi metapodatke

en: Add a new value to the list
sl: Dodaj novo vrednost na seznam

en: Remove the current selected value from the list
sl: Odstrani trenutno izbrano vrednost s seznama

en: Replace the current selected value from the list
sl: Zamenjaj trenutno izbrano vrednost na seznamu

en:  This field is limited to:
sl:  To polje je omejeno na:

en: <p>1 character.</p> | <p>%1 characters.</p>
sl[0]: <p>%1 znak.</p>
sl[1]: <p>%1 znaka.</p>
sl[2]: <p>%1 znaki.</p>
sl[3]: <p>%1 znakov.</p>

en: %1 character left | %1 characters left
sl[0]: <p>še %1 znak.</p>
sl[1]: <p>še %1 znaka.</p>
sl[2]: <p>še %1 znaki.</p>
sl[3]: <p>še %1 znakov.</p>

en: Attribute:
sl: Atribut:

en: Select here the editorial attribute of content.
sl: Tukaj izberite uredniški atribut vsebine.

[ctx: Content type]
en: Current
sl: Trenutno

[ctx: Content type]
en: Analysis
sl: Preučevanje

[ctx: Content type]
en: Archive material
sl: Arhivski material

[ctx: Content type]
en: Background
sl: Ozadje

[ctx: Content type]
en: Feature
sl: Zmožnost

[ctx: Content type]
en: Forecast
sl: Napoved

[ctx: Content type]
en: History
sl: Zgodovina

[ctx: Content type]
en: Obituary
sl: Osmrtnica

[ctx: Content type]
en: Opinion
sl: Mnenje

[ctx: Content type]
en: Polls & Surveys
sl: Ankete in raziskave

[ctx: Content type]
en: Profile
sl: Profil

[ctx: Content type]
en: Results Listings & Table
sl: Seznam in razpredelnica rezultatov

[ctx: Content type]
en: Side bar & Supporting information
sl: Stranska vrstica in podporni podatki

[ctx: Content type]
en: Summary
sl: Povzetek

[ctx: Content type]
en: Transcript & Verbatim
sl: Prepis in dobesedni niz

[ctx: Content type]
en: Interview
sl: Intervju

[ctx: Content type]
en: From the Scene
sl: Iz scene

[ctx: Content type]
en: Retrospective
sl: Pogled nazaj

[ctx: Content type]
en: Statistics
sl: Statistika

[ctx: Content type]
en: Update
sl: Posodobitev

[ctx: Content type]
en: Wrap-up
sl: Povzetek

[ctx: Content type]
en: Press Release
sl: Izjava za medije

en: Set here the editorial attribute description of content.
sl: Tu nastavite opis vsebine uredniškega atributa.

en:  This field is limited to
sl:  To polje je omejeno na

en: %1 character. | %1 characters.
sl[0]: %1 znak.
sl[1]: %1 znaka.
sl[2]: %1 znaki.
sl[3]: %1 znakov.

en: Set here the editorial description
sl: Tu nastavite uredniški opis

en: Brightness (APEX):
sl: Svetlost (APEX):

en: Set here the brightness adjustment value in APEX unit used by camera to take the picture.
sl: Tukaj nastavite prilagoditev svetlosti slike v enotah APEX, ki jo je uporabil fotoaparat za zajem slike.

en: Gain Control:
sl: Kontrola ojačanja:

[ctx: gain control]
en: None
sl: Brez

[ctx: gain control]
en: Low gain up
sl: Majhno ojačanje

[ctx: gain control]
en: High gain up
sl: Visoko ojačanje

[ctx: gain control]
en: Low gain down
sl: Majhno slabljenje

[ctx: gain control]
en: High gain down
sl: Visoko slabljenje

en: Set here the degree of overall image gain adjustment used by camera to take the picture.
sl: Tu nastavite stopnjo celotne prilagoditve ojačanja slike, ki jo uporablja kamera za zajem slike.

en: Contrast:
sl: Kontrast:

[ctx: contrast mode]
en: Normal
sl: Običajno

[ctx: contrast mode]
en: Soft
sl: Mehko

[ctx: contrast mode]
en: Hard
sl: Trdo

en: Set here the direction of contrast processing applied by the camera to take the picture.
sl: Tukaj nastavite način obdelovanja kontrasta, ki ga je uporabil fotoaparat za zajem slike.

en: Saturation:
sl: Nasičenost:

[ctx: saturation mode]
en: Normal
sl: Običajno

[ctx: saturation mode]
en: Low
sl: Nizko

[ctx: saturation mode]
en: High
sl: Visoko

en: Set here the direction of saturation processing applied by the camera to take the picture.
sl: Tukaj nastavite način obdelovanja nasičenosti, ki ga je uporabil fotoaparat za zajem slike.

en: Sharpness:
sl: Ostrina:

[ctx: sharpness mode]
en: Normal
sl: Običajno

[ctx: sharpness mode]
en: Soft
sl: Mehko

[ctx: sharpness mode]
en: Hard
sl: Trdo

en: Set here the direction of sharpness processing applied by the camera to take the picture.
sl: Tukaj nastavite način obdelovanja ostrine, ki ga je uporabil fotoaparat za zajem slike.

en: Custom rendered:
sl: Izris po meri:

en: Normal process
sl: Običajno obdelovanje

en: Custom process
sl: Obdelovanje po meri

en: Set here the use of special processing on image data, such as rendering geared to output.
sl: Tukaj nastavite uporabo posebne obdelave podatkov slike, kot je obdelovanje pred izhodom.

[ctx: name of the document this image has been scanned from]
en: Name (*):
sl: Ime (*):

en: Set here the original document name.
sl: Tu nastavite izvirno ime dokumenta.

en: Enter the name of the document from which this image was been scanned. This field is limited to ASCII characters.
sl: Vnesite ime dokumenta, ki je bil uporabljen v opravilu optičnega branja. To polje je omejeno na znake ASCII.

[ctx: image description]
en: Description (*):
sl: Opis (*):

en: Set here the image description.
sl: Tu nastavite opis slike.

en: Enter the image description. This field is limited to ASCII characters.
sl: Vnesite opis slike. To polje je omejeno na znake ASCII.

en: Artist (*):
sl: Umetnik (*):

en: Set here the author's name.
sl: Tu nastavite avtorjevo ime.

en: Enter the image author's name separated by semi-colons. This field is limited to ASCII characters.
sl: Vnesite ime avtorja ali imena avtorjev slike ločena s podpičji. To polje je omejeno na znake ASCII.

en: Copyright (*):
sl: Avtorske pravice (*):

en: Set here the copyright owner.
sl: Tu nastavite lastnika avtorskih pravic.

en: Enter the copyright owner of the image. This field is limited to ASCII characters.
sl: Vnesite imetnika avtorskih pravic za sliko. To polje je omejeno na znake ASCII.

[ctx: image caption]
en: Caption:
sl: Napis:

en: Set here the image's caption.
sl: Tu nastavite napis pod sliko.

en: Enter the image's caption. This field is not limited. UTF8 encoding will be used to save the text.
sl: Vnesite napis slike. To polje ni dolžinsko omejeno. Za shranjevanje besedila bo uporabljeno kodiranje UTF-8.

en: Sync JFIF Comment section
sl: Uskladi odsek opomb JFIF

en: Sync XMP caption
sl: Uskladi napis XMP

en: Sync IPTC caption (warning: limited to 2000 characters)
sl: Uskladi napis IPTC (opozorilo: omejeno na 2000 natisljivih znakov)

en: <b>Note:</b> <b><a href='https://en.wikipedia.org/wiki/EXIF'>Exif</a></b> text tags marked by (*) only support printable <b><a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Ascii'>ASCII</a></b> characters.
sl: <b>Opomba:</b> <b><a href='https://en.wikipedia.org/wiki/EXIF'>Exif</a></b> V besedilnih značkah označenih z (*), so lahko le natisljivi <b><a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Ascii'>ASCII</a></b> znaki.

en: Creation date and time
sl: Datum in čas ustvaritve

en: Creation sub-second
sl: Čas ustvaritve v milisekundah

en: Sync XMP creation date
sl: Uskladi datum ustvaritve XMP

en: Sync IPTC creation date
sl: Uskladi datum ustvaritve IPTC

en: Set creation date to today
sl: Nastavi datum ustvaritve na danes

en: Set here the date and time of image creation. In this standard it is the date and time the file was changed.
sl: Tukaj nastavite datum in čas ustvaritve slike. V tem standardu gre za datum in čas, ko je bila datoteka spremenjena.

en: Set here the fractions of seconds for the date and time of image creation.
sl: Tukaj nastavite delčke sekunde za datum in čas ustvaritve slike.

en: Original date and time
sl: Izvirni datum in čas

en: Original sub-second
sl: Izvirne milisekunde

en: Set original date to today
sl: Nastavi datum izvirnika na danes

en: Set here the date and time when the original image data was generated. For a digital still camera the date and time the picture was taken are recorded.
sl: Tukaj nastavite datum in čas ustvaritve podatkov izvirne slike. Za digitalni fotoaparat sta tu zabeležena datum in čas, ko je bila slika zajeta.

en: Set here the fractions of seconds for the date and time when the original image data was generated.
sl: Tukaj nastavite delčke sekunde za datum in čas ustvaritve podatkov izvirne slike.

en: Digitization date and time
sl: Datum in čas digitalizacije

en: Digitization sub-second
sl: Čas digitalizacije v milisekundah

en: Set digitization date to today
sl: Nastavi datum digitalizacije na danes

en: Set here the date and time when the image was stored as digital data. If, for example, an image was captured by a digital still camera and at the same time the file was recorded, then Original and Digitization date and time will have the same contents.
sl: Tukaj nastavite datum in čas, ko je bila slika shranjena v digitalni obliki. Če je bila slika zajeta z digitalnim fotoaparatom in je bila sočasno zapisana v datoteko, potem bosta imela datum in čas izvirnika ter datum in čas digitalizacije enako vsebino.

en: Set here the fractions of seconds for the date and time when the image was stored as digital data.
sl: Tukaj nastavite delčke sekunde za datum in čas shranitve slike v datoteko.

en: Device manufacturer (*):
sl: Proizvajalec naprave (*):

en: Set here the manufacturer name
sl: Tu nastavite ime proizvajalca

en: Set here the manufacturer of image input equipment used to take the picture. This field is limited to ASCII characters.
sl: Tukaj nastavite proizvajalca opreme uporabljene za zajem slike. To polje je omejeno na znake ASCII.

en: Device model (*):
sl: Model naprave (*):

en: Set here the model name
sl: Tu nastavite ime modela

en: Set here the model of image input equipment used to take the picture. This field is limited to ASCII characters.
sl: Tukaj nastavite model opreme uporabljene za zajem slike. To polje je omejeno na znake ASCII.

en: Device type:
sl: Vrsta naprave:

en: Film scanner
sl: Bralnik filmov

en: Reflection print scanner
sl: Optični bralnik

en: Digital still camera
sl: Digitalni fotoaparat

en: Select here the image input equipment type used to take the picture.
sl: Tukaj izberite vrsto opreme uporabljene za zajem slike.

en: <b>Warning:</b> Exif<b><a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format#MakerNote_data'>Makernotes</a></b> can be unreadable if you set wrong device manufacturer/model description.
sl: <b>Opozorilo: </b>Exit<b><a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format#MakerNote_data'>Opombe proizvajalca</a></b> so lahko neberljive, če nastavite napačen opis proizvajalca/modela.

en: Exposure time (seconds):
sl: Čas osvetlitve (sekunde):

en: Set on this option to set the exposure time of picture, given in seconds.
sl: Nastavite to možnost za nastavitev časa osvetlitve slike v sekundah.

en: Exposure program:
sl: Program osvetlitve:

[ctx: exposure program]
en: Not defined
sl: Ni določen

[ctx: exposure program]
en: Manual
sl: Ročno

[ctx: exposure program]
en: Auto
sl: Samodejno

[ctx: exposure program]
en: Aperture priority
sl: Prednost zaslonke

[ctx: exposure program]
en: Shutter priority
sl: Prednost zaklepa

[ctx: exposure program]
en: Creative program
sl: Ustvarjalni program

[ctx: exposure program]
en: Action program
sl: Program dejanj

[ctx: exposure program]
en: Portrait mode
sl: Pokončni način

[ctx: exposure program]
en: Landscape mode
sl: Ležeči način

en: Select here the program used by the camera to set exposure when the picture was taken.
sl: Tukaj izberite program fotoaparata, ki je bil uporabljen za nastavitev osvetlitve ob zajemu slike.

en: Exposure mode:
sl: Način osvetlitve:

[ctx: exposure mode]
en: Auto
sl: Samodejno

[ctx: exposure mode]
en: Manual
sl: Ročno

[ctx: exposure mode]
en: Auto bracket
sl: Samodejno okvirjenje

en: Select here the mode used by the camera to set exposure when the picture was taken. In auto-bracketing mode, the camera shoots a series of frames of the same scene at different exposure settings.
sl: Tukaj nastavite način uporabljen za nastavitev osvetlitve ob zajemu slike. V načinu samodejnega okvirjenja fotoaparat zajame zaporedje sličic enega prizora v različnih načinih osvetlitve.

en: Exposure bias (APEX):
sl: Odmik osvetlitve (APEX):

en: Set here the exposure bias value (in APEX units) used by camera to take the picture.
sl: Tukaj nastavite odmik osvetlitve slike v enotah APEX, ki ga je uporabil fotoaparat za zajem slike.

en: Metering mode:
sl: Način merjenja:

[ctx: metering mode]
en: Unknown
sl: Neznano

[ctx: metering mode]
en: Average
sl: Povprečje

[ctx: metering mode]
en: Center weighted average
sl: Povprečje z utežjo v središču

[ctx: metering mode]
en: Spot
sl: Točkovno

[ctx: metering mode]
en: Multi-spot
sl: Več točkovno

[ctx: metering mode]
en: Multi-segment
sl: Več delčno

[ctx: metering mode]
en: Partial
sl: Delno

[ctx: metering mode]
en: Other
sl: Drugo

en: Select here the metering mode used by the camera to set exposure when the picture was taken.
sl: Tukaj izberite način merjenja, ki je bil uporabljen za nastavitev osvetlitve ob zajemu slike.

en: Sensitivity (ISO):
sl: Občutljivost (ISO):

en: Select here the ISO Speed of the camera which took the picture.
sl: Tukaj izberite hitrost ISO fotoaparata, ki je bila uporabljena za zajem slike.

en: Sensing method:
sl: Način zaznavanja:

en: Not defined
sl: Ni določen

en: One-chip color area
sl: Barvno območje z enim čipom

en: Two-chip color area
sl: Barvno območje z dvema čipoma

en: Three-chip color area
sl: Barvno območje s tremi čipi

en: Color sequential area
sl: Barvno zaporedno območje

en: Trilinear sensor
sl: Trilinearni senzor

en: Color sequential linear
sl: Barva zaporedna linearna

en: Select here the image sensor type used by the camera to take the picture.
sl: Tukaj izberite vrsto senzorja fotoaparata, ki je bil uporabljen za zajem slike.

[ctx: @option]
en: Scene capture type:
sl: Vrsta zajema scene:

[ctx: @item: scene type]
en: Landscape
sl: Ležeče

[ctx: @item: scene type]
en: Portrait
sl: Pokončno

[ctx: @item: scene type]
en: Night scene
sl: Nočni prizor

[ctx: @info]
en: Select here the type of scene used by the camera to take the picture.
sl: Tukaj izberite vrsto scene fotoaparata, ki je bila uporabljena za zajem slike.

[ctx: @option]
en: Subject distance type:
sl: Vrsta oddaljenosti predmeta:

[ctx: @item: subject distance]
en: Unknown
sl: Neznano

[ctx: @item: subject distance]
en: Macro
sl: Makro

[ctx: @item: subject distance]
en: Close view
sl: Bližnji pogled

[ctx: @item: subject distance]
en: Distant view
sl: Oddaljeni pogled

[ctx: @info]
en: Select here the type of distance between the subject and the image input equipment.
sl: Tukaj izberite vrsto oddaljenosti med predmetom in opremo za zajem slike.

[ctx: @item: image caption]
en: Caption
sl: Napis

[ctx: @item: date properties]
en: Date & Time
sl: Datum in čas

[ctx: @item: lens properties]
en: Lens
sl: Objektiv

[ctx: @item: device properties]
en: Device
sl: Naprava

[ctx: @item; light properties]
en: Light
sl: Svetloba

[ctx: @item: picture adjustments]
en: Adjustments
sl: Prilagoditve

[ctx: @title]
en: Caption Information
sl: Podatki napisa

[ctx: @title]
en: Record technical descriptions
sl: Zapis tehničnih opisov

[ctx: @title]
en: Date and Time Information
sl: Informacije o datumu in času

[ctx: @title]
en: Record camera time-stamp properties
sl: Zapis lastnosti časovnih zapisov kamere

[ctx: @title]
en: Lens Settings
sl: Nastavitve objektiva

[ctx: @title]
en: Record lens details used with camera
sl: Zapis podrobnosti lečja uporabljenega na kameri

[ctx: @title]
en: Capture Device Settings
sl: Nastavitve naprave za zajem

[ctx: @title]
en: Record shot conditions used by camera
sl: Zapis pogojev posnetka uporabljeni na kameri

[ctx: @title]
en: Light Source Information
sl: Informacije o viru svetlobe

[ctx: @title]
en: Record ambient condition captured by camera
sl: Zapis okoljskih pogojev zabeleženih v kameri

[ctx: @title]
en: Pictures Adjustments
sl: Prilagoditve slik

[ctx: @title]
en: Record technical details used by camera
sl: Zapis tehničnih podrobnosti uporabljene kamere

en: Focal length (mm):
sl: Goriščna razdalja (mm):

en: Set here the lens focal length in millimeters used by camera to take the picture.
sl: Tukaj nastavite goriščno razdaljo v milimetrih, ki jo je uporabil fotoaparat za zajem slike.

en: Focal length in 35mm film (mm):
sl: Goriščna razdalja za 35 mm film (mm):

en: Set here equivalent focal length assuming a 35mm film camera, in mm. A value of 0 means the focal length is unknown.
sl: Tukaj nastavite goriščno razdaljo enakovredno fotoaparatu s 35 mm filmom v mm. Vrednost 0 pomeni, da goriščna razdalja ni znana.

en: Digital zoom ratio:
sl: Razmerje digitalnega približanja:

en: Set here the digital zoom ratio used by camera to take the picture.
sl: Tukaj nastavite razmerje digitalnega približanja, ki ga je uporabil fotoaparat za zajem slike.

en: Lens aperture (f-number):
sl: Zaslonka objektiva (kot številka f):

en: Select here the lens aperture used by camera to take the picture.
sl: Tukaj izberite vrsto zaslonke objektiva fotoaparata, ki je bila uporabljena za zajem slike.

en: Max. lens aperture (f-number):
sl: Najv. zaslonka objektiva (kot številka f):

en: Select here the smallest aperture of the lens used by camera to take the picture.
sl: Tukaj izberite najmanjšo zaslonko objektiva fotoaparata, ki je bila uporabljena za zajem slike.

en: No flash
sl: Brez bliskavice

en: Fired
sl: Je zabliskala

en: Fired, no strobe return light
sl: Je zabliskala a brez povratne svetlobe

en: Fired, strobe return light
sl: Je zabliskala s povratno svetlobo

en: Yes, compulsory
sl: Da zahtevano

en: Yes, compulsory, no return light
sl: Da zahtevano a brez povratne svetlobe

en: Yes, compulsory, return light
sl: Da zahtevano, povratna svetloba

en: No, compulsory
sl: Ne zahtevano

en: No, auto
sl: Ne, samodejno

en: Yes, auto
sl: Da, samodejno

en: Yes, auto, no return light
sl: Da, samodejno a brez povratne svetlobe

en: Yes, auto, return light
sl: Da, samodejno in s povratno svetlobo

en: No flash function
sl: Brez zmožnosti bliskavice

en: Yes, red-eye
sl: Da, rdeče oči

en: Yes, red-eye, no return light
sl: Da, rdeče oči a brez povratne svetlobe

en: Yes, red-eye, return light
sl: Da, rdeče oči in s povratno svetlobo

en: Yes, compulsory, red-eye
sl: Da, zahtevano, rdeče oči

en: Yes, compulsory, red-eye, no return light
sl: Da, zahtevano, rdeče oči brez povratne svetlobe

en: Yes, compulsory, red-eye, return light
sl: Da, zahtevano, rdeče oči in s povratno svetlobo

en: Yes, auto, red-eye
sl: Da, samodejno, rdeče oči

en: Yes, auto, red-eye, no return light
sl: Da, samodejno, rdeče oči, a brez povratne svetlobe

en: Yes, auto, red-eye, return light
sl: Da, samodejno, rdeče oči in s povratno svetlobo

en: Light source:
sl: Vir svetlobe:

[ctx: light source]
en: Unknown
sl: Neznan

[ctx: light source]
en: Daylight
sl: Dnevna svetloba

[ctx: light source]
en: Fluorescent
sl: Fluorescenčna

[ctx: light source]
en: Tungsten (incandescent light)
sl: Volfram (razbeljena žarnica)

[ctx: light source]
en: Flash
sl: Bliskavica

[ctx: light source]
en: Fine weather
sl: Sončno vreme

[ctx: light source]
en: Cloudy weather
sl: Oblačno vreme

[ctx: light source]
en: Shade
sl: Sence

[ctx: light source]
en: Daylight fluorescent (D 5700 - 7100K)
sl: Dnevna flourescenčna (D 5700 - 7100 K)

[ctx: light source]
en: Day white fluorescent (N 4600 - 5400K)
sl: Dnevna bela flourescenčna (N 4600 - 5400 K)

[ctx: light source]
en: Cool white fluorescent (W 3900 - 4500K)
sl: Hladna bela flourescenčna (W 3900 - 4500K)

[ctx: light source]
en: White fluorescent (WW 3200 - 3700K)
sl: Bela flourescenčna (WW 3200 - 3700K)

[ctx: light source]
en: Standard light A
sl: Običajna svetloba A

[ctx: light source]
en: Standard light B
sl: Običajna svetloba B

[ctx: light source]
en: Standard light C
sl: Običajna svetloba C

[ctx: light source]
en: ISO studio tungsten
sl: ISO studijska volframova

[ctx: light source]
en: Other light source
sl: Drug vir svetlobe

en: Select here the kind of light source used to take the picture.
sl: Tukaj izberite vrsto vira svetlobe, ki je bil uporabljen za zajem slike.

en: Flash mode:
sl: Način bliskavice:

en: Select here the flash program mode used by the camera to take the picture.
sl: Tukaj izberite programski način bliskavice fotoaparata, ki je bil uporabljen za zajem slike.

en: Flash energy (BCPS):
sl: Energija bliskavice (BCPS):

en: Set here the flash energy used to take the picture in BCPS units. Beam Candle Power Seconds is the measure of effective intensity of a light source when it is focused into a beam by a reflector or lens. This value is the effective intensity for a period of one second.
sl: Tu nastavite energijo bliskavice, ki se uporablja za fotografiranje v enotah BCPS. Beam Candle Power Seconds (Moč žarka sveče sekund) je merilo učinkovite intenzivnosti svetlobnega vira, ki ga reflektor ali leča usmeri v žarek. Ta vrednost učinkovita intenzivnost v času ene sekunde.

en: White balance:
sl: Ravnovesje beline:

[ctx: @item: white balance]
en: Auto
sl: Samodejna

[ctx: @item: white balance]
en: Manual
sl: Ročno

[ctx: @info]
en: Select here the white balance mode set by the camera when the picture was taken.
sl: Tukaj izberite način ravnovesja beline fotoaparata, ki je bil uporabljen ob zajemu slike.

en: Identify subject of content (3 chars max):
sl: Navedite predmet vsebine (največ 3 znaki):

en: Set here the category ID
sl: Tu nastavite določilnik kategorije

en: Set here the category of content. This field is limited to 3 characters.
sl: Tu nastavite kategorijo vsebine. To polje je omejeno na 3 znake.

en: Supplemental categories:
sl: Dopolnilne kategorije:

en: Set here the extra category
sl: Tu nastavite dodatno kategorijo

en: Enter here a new supplemental category of content. This field is limited to 32 characters.
sl: Tukaj vnesite novo dopolnilno kategorijo vsebine. To polje je omejeno na 32 znakov.

en: &Add
sl: Dodaj

en: &Delete
sl: Izbriši

en: &Replace
sl: Zamenjaj

en: <b>Note: <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/IPTC_Information_Interchange_Model'>IPTC</a> text tags are limited string sizes. Use contextual help for details. Consider to use <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Extensible_Metadata_Platform'>XMP</a> instead.</b>
sl: <b>Opomba: <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/IPTC_Information_Interchange_Model'>IPTC</a> imajo omejeno dolžino. Za podrobnosti uporabite vsebinsko pomoč. Razmislite raje o uporabi <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Extensible_Metadata_Platform'>XMP</a>.</b>

en: Headline:
sl: Naslov:

en: Set here the content synopsis
sl: Tu nastavite sinopsis vsebine

en: Enter here the content synopsis. This field is limited to 256 characters.
sl: Tukaj vnesite sinopsis vsebine. To polje je omejeno na 256 znakov.

[ctx: content description]
en: Caption:
sl: Napis:

en: Sync Exif Comment
sl: Uskladi opombo Exif

en: Set here the content description
sl: Tu nastavite opis vsebine

en: Enter the content description. This field is limited to 2000 characters.
sl: Vnesite opis vsebine. To polje je omejeno na 2000 znakov.

en: Caption Writer:
sl: Avtor napisa:

en: Enter the name of the caption author.
sl: Sem vnesite ime avtorja napisa.

en: Copyright:
sl: Avtorske pravice:

en: Set here the copyright notice.
sl: Tu nastavite obvestilo o avtorskih pravicah.

en: Set here the necessary copyright notice. This field is limited to 128 characters.
sl: Tukaj nastavite zahtevano opombo o avtorskih pravicah. To polje je omejeno na 128 znakov.

en: Byline:
sl: Vrstica zaslug:

en: Set here the name of content creator.
sl: Tukaj nastavite ime avtorja vsebine.

en: Byline Title:
sl: Naslov vrstice zaslug:

en: Set here the title of content creator.
sl: Tukaj nastavite naziv avtorja vsebine.

en: Credit:
sl: Zasluge:

en: Set here the content provider.
sl: Tu navedite ponudnika vsebin.

en: Set here the content provider. This field is limited to 32 characters.
sl: Tukaj nastavite ponudnika vsebine. To polje je omejeno na 32 znakov.

[ctx: original owner of content]
en: Source:
sl: Vir:

en: Set here the content owner.
sl: Tu nastavite lastnika vsebine.

en: Set here the original owner of content. This field is limited to 32 characters.
sl: Tukaj nastavite izvirnega lastnika vsebine. To polje je omejeno na 32 znakov.

en: Contact:
sl: Stik:

en: Set here the person or organization to contact.
sl: Tukaj nastavite osebo ali organizacijo, za morebiten stik.

[ctx: @item: iptc]
en: Content
sl: Vsebina

[ctx: @item: iptc]
en: Origin
sl: Izvor

[ctx: @item: iptc]
en: Credits
sl: Zasluge

[ctx: @item: iptc]
en: Subjects
sl: Zadeve

[ctx: @item: iptc]
en: Keywords
sl: Ključne besede

[ctx: @item: iptc]
en: Categories
sl: Kategorije

[ctx: @item: iptc]
en: Status
sl: Stanje

[ctx: @item: iptc]
en: Properties
sl: Lastnosti

[ctx: @item: iptc]
en: Envelope
sl: Ovojnica

[ctx: @title]
en: Content Information
sl: Informacija o vsebini

[ctx: @title]
en: Describe the visual content of the item
sl: Opis vidne vsebine predmeta

[ctx: @title]
en: Origin Information
sl: Informacije o izvoru

[ctx: @title]
en: Formal descriptive information about the item
sl: Formalna opisna informacija o predmetu

[ctx: @title]
en: Credit Information
sl: Informacija o zaslugah

[ctx: @title]
en: Record copyright information about the item
sl: Zapis informacij o avtorskih pravic glede predmeta

[ctx: @title]
en: Subject Information
sl: Informacije o subjektu

[ctx: @title]
en: Record subject information about the item
sl: Zapis informacij o predmetu zadeve

[ctx: @title]
en: Keyword Information
sl: Ključne informacije

[ctx: @title]
en: Record keywords relevant to the item
sl: Zapis ključnih besed, ki se nanašajo na premet

[ctx: @title]
en: Category Information
sl: Kategorične informacije

[ctx: @title]
en: Record categories relevant to the item
sl: Zapis kategorij, ki se nanašajo na premet

[ctx: @title]
en: Status Information
sl: Informacije o stanju

[ctx: @title]
en: Record workflow information
sl: Zapis informacije o delovnem toku

[ctx: @title]
en: Status Properties
sl: Lastnosti stanja

[ctx: @title]
en: Record workflow properties
sl: Zapis lastnosti delovnega toka

[ctx: @title]
en: Envelope Information
sl: Informacija o ovitku

[ctx: @title]
en: Record editorial details
sl: Zapis uredniških podrobnosti

en: No ObjectData
sl: Ni podatkov predmeta

en: IPTC-NAA Digital Newsphoto Parameter Record (version 1)
sl: Zapis parametra digitalne fotografije novice IPTC-NAA (različica 1)

en: IPTC-NAA Digital Newsphoto Parameter Record (version 2)
sl: Zapis parametra digitalne fotografije novice IPTC-NAA (različica 2)

en: IPTC-NAA Digital Newsphoto Parameter Record (version 3)
sl: Zapis parametra digitalne fotografije novice IPTC-NAA (različica 3)

en: IPTC-NAA Digital Newsphoto Parameter Record (version 4)
sl: Zapis parametra digitalne fotografije novice IPTC-NAA (različica 4)

en: IPTC7901 Recommended Message Format
sl: Priporočena oblika sporočila IPTC7901

en: Tagged Image File Format (version 5.0)
sl: Tagged Image File Format - TIFF (različica 5.0)

en: Tagged Image File Format (version 6.0)
sl: Tagged Image File Format - TIFF (različica 6.0)

en: Illustrator
sl: Ilustrator

en: Freehand (version 3.1)
sl: Freehand (verzija 3.1)

en: Freehand (version 4.0)
sl: Freehand (verzija 4.0)

en: Freehand (version 5.0)
sl: Freehand (verzija 5.0)

en: Freehand (version 5.5)
sl: Freehand (verzija 5.5)

en: Destination:
sl: Cilj:

en: Set here the envelope destination
sl: Tu nastavite cilj ovojnice

en: Enter the envelope destination. This field is limited to 1024 characters.
sl: Vnesite cilj ovojnice. To polje je omejeno na 1024 znakov.

en: Set here the Unique Name of Object identifier
sl: Tu nastavite enolično ime določilnika predmeta (Unique Name of Object identifier)

en: Set here the Unique Name of Object identifier. This field is limited to 80 characters.
sl: Tu nastavite enolično ime identifikatorja predmeta (Unique Name of Object identifier). To polje je omejeno na 80 znakov.

en: Product ID:
sl: ID izdelka:

en: Set here the product identifier
sl: Tu nastavite določilnik produkta

en: Set here the product identifier. This field is limited to 32 characters.
sl: Tu nastavite identifikator izdelka. To polje je omejeno na 32 znakov.

en: Service ID:
sl: Id storitve:

en: Set here the service identifier
sl: Tukaj nastavite določilnik storitve

en: Set here the service identifier. This field is limited to 10 characters.
sl: Tu nastavite identifikator storitve. To polje je omejeno na 10 znakov.

en: Envelope ID:
sl: ID Ovojnice:

en: Set here the envelope identifier
sl: Tu nastavite določilnik ovojnice

en: Set here the envelope identifier. This field is limited to 8 characters.
sl: Tu nastavite identifikator ovojnice. To polje je omejeno na 8 znakov.

en: Priority:
sl: Prednost:

[ctx: priority for the envelope]
en: 0: None
sl: 0: Brez

[ctx: priority for the envelope]
en: 1: High
sl: 1: Visoka

[ctx: priority for the envelope]
en: 5: Normal
sl: 5: Običajno

[ctx: priority for the envelope]
en: 8: Low
sl: 8: Nizka

[ctx: editorial urgency of content]
en: 9: User-defined
sl: 9: Po meri

en: Select here the envelope priority.
sl: Tu izberite prednost ovojnice.

en: Select here envelope file format.
sl: Tu izberite format datoteke ovojnice.

en: Sent date:
sl: Datum pošiljanja:

en: Sent time:
sl: Čas pošiljanja:

en: Set envelope sent date to today
sl: Nastavite datum pošiljanja ovojnice na današnji datum

en: Set here the date when the service sent the material.
sl: Tu nastavite datum, ko je služba poslala gradivo.

en: Set here the time when the service sent the material.
sl: Tu nastavite čas, ko je služba poslala gradivo.

en: Set here the time zone when the service sent the material.
sl: Tu nastavite časovni pas, ko je služba poslala gradivo.

en: Use information retrieval words:
sl: Uporabite besede za iskanje informacij:

en: Set here a keyword
sl: Tu določite ključno besedo

en: Enter here a new keyword. This field is limited to 64 characters.
sl: Tu vnesite novo ključno besedo. Polje je omejeno na 64 znakov.

en: Digitization date
sl: Datum digitalizacije

en: Digitization time
sl: Čas digitalizacije

en: Set here the creation date of digital representation.
sl: Tu nastavite datum tvorbe digitalne predstavitve.

en: Set here the creation time of digital representation.
sl: Tu nastavite čas tvorbe digitalne predstavitve.

en: Set here the time zone of digital representation.
sl: Tu nastavite časovno cono tvorbe digitalne predstavitve.

en: Creation date
sl: Datum tvorjenja

en: Creation time
sl: Čas tvorjenja

en: Sync Exif creation date
sl: Uskladi datum tvorbe Exifa

en: Set here the creation date of intellectual content.
sl: Tu nastavite datum tvorbe intelektualne vsebine.

en: Set here the creation time of intellectual content.
sl: Tu nastavite čas tvorbe intelektualne vsebine.

en: Set here the time zone of intellectual content.
sl: Tu nastavite časovno cono tvorbe intelektualne vsebine.

en: Set here the full country name referenced by the content.
sl: Tu nastavite polno ime države, na katero se nanaša vsebina.

en: City:
sl: Mesto:

en: Set here the city of the content
sl: Tu nastavite mesto vsebine

en: Set here the city of content origin. This field is limited to 32 characters.
sl: Tu nastavite kraj izvora vsebine. To polje je omejeno na 32 znakov.

en: Sublocation:
sl: Pod-položaj:

en: Set here the content location
sl: Tu nastavite lokacijo vsebine

en: Set here the content location within city. This field is limited to 32 characters.
sl: Tu vnesite kraj izvorne vsebine znotraj mesta. Polje je omejeno na 32 znakov.

en: State/Province:
sl: Država/Provinca:

en: Set here the Province or State of the content
sl: Tu nastavite provinco ali državo vsebine

en: Set here the Province or State of content origin. This field is limited to 32 characters.
sl: Tukaj nastavite provinco ali državo izvora vsebine. To polje je omejeno na 32 znakov.

en: Country:
sl: Država:

en: Select here country name of content origin.
sl: Tukaj izberite ime države izvora vsebine.

en: Release date
sl: Datum izdaje

en: Release time
sl: Čas izdaje

en: Set release date to today
sl: Nastavi datum izdaje na današnji datum

en: Set here the earliest intended usable date of intellectual content.
sl: Tu nastavite najzgodnejši uporabni datum intelektualne vsebine.

en: Set here the earliest intended usable time of intellectual content.
sl: Tu nastavite najzgodnejši uporabni čas intelektualne vsebine.

en: Set here the earliest intended usable time zone of intellectual content.
sl: Tu nastavite najzgodnejšo uporabno časovno cono intelektualne vsebine.

en: Expiration date
sl: Datum poteka

en: Expiration time
sl: Čas poteka

en: Set expiration date to today
sl: Nastavite datum poteka na današnji datum

en: Set here the latest intended usable date of intellectual content.
sl: Tu nastavite najkasnejši predvideni uporabni datum intelektualne vsebine.

en: Set here the latest intended usable time of intellectual content.
sl: Tu nastavite najkasnejši predvideni uporabni čas intelektualne vsebine.

en: Set here the latest intended usable time zone of intellectual content.
sl: Tu nastavite najkasnejšo predvideno uporabni časovno cono intelektualne vsebine.

en: Language:
sl: Jezik:

en: Select here the language of content.
sl: Tu izberite jezik vsebine.

[ctx: editorial urgency of content]
en: 0: None
sl: 0: Brez

[ctx: editorial urgency of content]
en: 1: High
sl: 1: Visoko

[ctx: editorial urgency of content]
en: 5: Normal
sl: 5: Običajno

[ctx: editorial urgency of content]
en: 8: Low
sl: 8: Nizko

en: Select here the editorial urgency of content.
sl: Tukaj izberite uredniško nujnost vsebine.

en: Cycle:
sl: Cikel:

[ctx: @item: object cycle]
en: Morning
sl: Jutro

[ctx: @item: object cycle]
en: Afternoon
sl: Popoldne

[ctx: @item: object cycle]
en: Evening
sl: Večer

[ctx: @info]
en: Select here the editorial cycle of content.
sl: Tukaj izberite uredniški cikel vsebine.

en: Set here the content type
sl: Tu nastavite vrsto vsebine

en: News
sl: Novice

en: Data
sl: Podatki

en: Advisory
sl: Nasvet

en: Select here the editorial type of content.
sl: Tukaj izberite uredniško vrsto vsebine.

en: Set here the editorial type description of content. This field is limited to 64 characters.
sl: Tu nastavite opis uredniškega tipa. To polje je omejeno na 64 znakov.

en: Reference:
sl: Referenca:

en: Set here the content reference
sl: Tu nastavite referenco vsebine

en: Set here the original content transmission reference. This field is limited to 32 characters.
sl: Tu nastavite izvirno referenco prenosa vsebine. To polje je omejeno na 32 znakov.

[ctx: image title]
en: Title:
sl: Naslov:

en: Set here the content title
sl: Tu nastavite naslov vsebine

en: Set here the shorthand reference of content. This field is limited to 64 characters.
sl: Tu nastavite skrajšano referenco vsebine. To polje je omejeno na 64 znakov.

en: Edit Status:
sl: Stanje urejanja:

en: Set here the content status
sl: Tu nastavite stanje vsebine

en: Set here the title of content status. This field is limited to 64 characters.
sl: Tu nastavite naslov stanja vsebine. To polje je omejeno na 64 znakov.

en: Job Identifier:
sl: Opis delovnega mesta:

en: Set here the job ID
sl: Tu nastavite določilnik delovnega mesta

en: Set here the string that identifies content that recurs. This field is limited to 32 characters.
sl: Tu nastavite niz, ki identificira ponavljajočo se vsebino. To polje je omejeno na 32 znakov.

en: Special Instructions:
sl: Posebna navodila:

en: Set here the content instructions
sl: Tu nastavite navodila vsebine

en: Enter the editorial usage instructions. This field is limited to 256 characters.
sl: Vnesite uredniška navodila za uporabo. To polje je omejeno na 256 znakov.

en: Enter here the Informative Provider Reference. I.P.R is a name registered with the IPTC/NAA, identifying the provider that provides an indicator of the content. The default value for the I.P.R is "IPTC" if a standard Reference Code is used. This field is limited to 32 characters.
sl: Tu vnesite referenco ponudnika informacij (IPR - (Informative Provider Reference). I.P.R je registrirano ime IPTC/NAA in identificira ponudnika, ki zagotavlja kazalnik vsebine. Privzeta vrednost za I.P.R je "IPTC", če je uporabljena standardna referenčna koda. To polje je omejeno na 32 znakov.

en: Enter here the Subject Reference Number. Provides a numeric code to indicate the Subject Name plus optional Subject Matter and Subject Detail Names in the language of the service. Subject Reference is a number from the range 01000000 to 17999999 and represent a language independent international reference to a Subject. A Subject is identified by its Reference Number and corresponding Names taken from a standard lists given by IPTC/NAA. If a standard reference code is used, these lists are the English language reference versions. This field is limited to 8 digit code.
sl: Sem vnesite številko reference predmeta. To je številčna koda, ki nakazuje ime predmeta in izbirni imeni zadeve predmeta ter podrobnosti predmeta v jeziku storitve. Referenca predmeta je številka v obsegu od 01000000 do 17999999 in predstavlja jezikovno neodvisno mednarodno referenco na predmet. Predmet je določen z referenčno številko in ustreznimi imeni, ki so vzete iz seznama standardov, ki je podan s strani XMP/NAA. Če je uporabljena standardna referenčna koda, potem so ti seznami različice reference jezika v angleščini. To polje je omejeno na 8 števk.

en: Enter here the Subject Name. English language is used if you selected a standard IPTC/NAA reference code. This field is limited to 64 characters.
sl: Tu vnesite ime predmeta. Angleški jezik je uporabljen pri standardni referenčni kodi IPTC/NAA. To polje je omejeno na 64 znakov.

en: Enter here the Subject Matter Name. English language is used if you selected a standard IPTC/NAA reference code. This field is limited to 64 characters.
sl: Tu vnesite ime zadeve.. Angleški jezik je uporabljen pri standardni referenčni kodi IPTC/NAA. To polje je omejeno na 64 znakov.

en: Enter here the Subject Detail Name. English language is used if you selected a standard IPTC/NAA reference code. This field is limited to 64 characters.
sl: Tu vnesite ime podrobnosti predmeta. Angleški jezik je uporabljen pri standardni referenčni kodi IPTC/NAA. To polje je omejeno na 64 znakov.

[ctx: @title]
en: Metadata Edit
sl: Uredi metapodatke

[ctx: @info]
en: A tool to edit items metadata
sl: Orodje za urejanje metapodatkov predmetov

[ctx: @info]
en: This tool allows users to changes plenty of metadata from items.
    
    Most common Exif, Iptc, and Xmp tags used in photography are listed for editing with standardized values.
    
    For photo agencies, pre-configured subjects can be used to describe the items contents based on Iptc reference codes.
sl: To orodje omogoča spreminjanje številnih metapodatkov iz predmetov.
    
    Večina običajnih značk Exif, Iptc in Xmp, ki se uporabljajo v fotografiji, je navedenih za urejanje s standardiziranimi vrednostmi.
    
    Za foto agencije se lahko uporablja vnaprej nastavljene teme za opis vsebine elementov na podlagi referenčnih kod Iptc.

[ctx: @action]
en: Edit Metadata...
sl: Uredi metapodatke...

en: Enter here a new supplemental category of content.
sl: Tu vnesite novo dodatno kategorijo vsebine.

en: Set here the content synopsis.
sl: Tu nastavite sinopsis vsebine.

[ctx: content description]
en: Captions:
sl: Napisi:

en: Set here the content descriptions.
sl: Tu nastavite opise vsebine.

en: Default Language Caption Options
sl: Privzete možnosti jezika napisa

en: Set here the name of the caption author.
sl: Sem nastavite ime avtorja napisa po sliko.

en: Set here the necessary copyright notice.
sl: Tu nastavite potrebna obvestila o avtorskih pravicah.

en: Sync Exif Copyright
sl: Uskladi Exif Copyright

en: Right Usage Terms:
sl: Pogoji pravilne uporabe:

en: Set here the instructions on how a resource can be legally used here.
sl: Tu nastavite navodila za legalno rabo virov.

[ctx: @option: name of content creator]
en: Creator:
sl: Ustvarjalec:

en: Sync Exif Artist
sl: Uskladi Exif avtorja

en: Creator Title:
sl: Naslov ustvarjalca:

en: Contact
sl: Stik

[ctx: contact email address]
en: E-mail:
sl: E-pošta:

en: Set here the contact e-mail.
sl: Tu nastavite e-pošto stika.

en: URL:
sl: Naslov URL:

en: Set here the contact URL.
sl: Tu navedite spletni naslov stika.

en: Phone:
sl: Telefon:

en: Set here the contact 'phone number.
sl: Tu nastavite telefonsko številko stika.

[ctx: Street address]
en: Address:
sl: Naslov:

en: Set here the contact address.
sl: Tu navedite naslov stika.

en: Postal code:
sl: Poštna številka:

en: Set here the contact postal code.
sl: Tu navedite poštno številko stika.

en: Set here the contact city.
sl: Tu navedite kraj stika.

en: Set here the contact state/province.
sl: Tu navedite državo/provinco kontaktne osebe.

en: Set here the contact country.
sl: Tu navedite državo stika.

en: Set here the original owner of content.
sl: Tu vnesite izvirnega lastnika vsebine.

[ctx: @item: xmp content]
en: Content
sl: Vsebina

[ctx: @item]
en: Origin
sl: Izvor

[ctx: @item]
en: Credits
sl: Zasluge

[ctx: @item]
en: Subjects
sl: Zadeve

[ctx: @item]
en: Keywords
sl: Ključne besede

[ctx: @item]
en: Categories
sl: Kategorije

[ctx: @item]
en: Status
sl: Stanje

[ctx: @item]
en: Properties
sl: Lastnosti

en: Set here a new keyword
sl: Tu nastavite novo ključno besedo

en: Video date
sl: Video datum

en: Set video date to today
sl: Nastavi datum videa na današnji dan

en: Set here the video date of intellectual content.
sl: Tu nastavite datum videa intelektualne vsebine.

en: Set here the content's city of origin.
sl: Tu nastavite mesto izvora.

en: Set here the content's location within the city.
sl: Tu nastavite lokacijo vsebine v mestu.

en: Set here the content's Province or State of origin.
sl: Tukaj nastavite pokrajino ali državo izvora.

[ctx: @item: scene code]
en: Headshot
sl: Portret

[ctx: @item: scene code]
en: Half-length
sl: Posnetek polovice telesa

[ctx: @item: scene code]
en: Full-length
sl: Posnetek celega telesa

[ctx: @item: side view of a person]
en: Profile
sl: Profil

[ctx: @item: scene code]
en: Rear view
sl: Pogled nazaj

[ctx: @item: scene code]
en: Single
sl: En sam

[ctx: @item: scene code]
en: Couple
sl: Par

[ctx: @item: scene code]
en: Two
sl: Dva

[ctx: @item: group of people]
en: Group
sl: Skupina

[ctx: @item: scene code]
en: General view
sl: Splošni pogled

[ctx: @item: scene code]
en: Panoramic view
sl: Panoramski pogled

[ctx: @item: scene code]
en: Aerial view
sl: Pogled iz zraka

[ctx: @item: scene code]
en: Under-water
sl: Pod vodo

[ctx: @item: scene code]
en: Night scene
sl: Nočni prizor

[ctx: @item: scene code]
en: Satellite
sl: Satelit

[ctx: @item: scene code]
en: Exterior view
sl: Zunanji pogled

[ctx: @item: scene code]
en: Interior view
sl: Notranji pogled

[ctx: @item: scene code]
en: Close-up
sl: Bližnji posnetek

[ctx: @item: scene code]
en: Action
sl: Dejavnost

[ctx: @item: scene code]
en: Performing
sl: Nastop

[ctx: @item: scene code]
en: Posing
sl: Poziranje

[ctx: @item: scene code]
en: Symbolic
sl: Simbolični

[ctx: @item: scene code]
en: Off-beat
sl: Nenavaden posnetek

[ctx: @item: scene code]
en: Movie scene
sl: Filmska scena

[ctx: @item: type code]
en: Advisory
sl: Nasvet

[ctx: @item: type code]
en: Alert
sl: Opozorilo

[ctx: @item: type code]
en: Catalog
sl: Katalog

[ctx: @item: type code]
en: Data
sl: Podatki

[ctx: @item: type is a document]
en: Document
sl: Dokument

[ctx: @item: type code]
en: Maintenance
sl: Vzdrževanje

[ctx: @item: type code]
en: News
sl: Novice

[ctx: @item: type code]
en: News Management Mode
sl: Način upravljanje z novicami

[ctx: @item: type code]
en: Package
sl: Paket

[ctx: @item: type code]
en: Schema
sl: Shema

[ctx: @item: type code]
en: Topic
sl: Topika

[ctx: @item: type code]
en: Topic Set
sl: Zbirka topik

[ctx: @option]
en: Language:
sl: Jezik:

[ctx: @info]
en: Select here the language of content.
sl: Tu izberite jezik vsebine.

[ctx: @option]
en: Priority:
sl: Prednost:

[ctx: @item: editorial urgency of content]
en: 0: None
sl: 0: Brez

[ctx: @item: editorial urgency of content]
en: 1: High
sl: 1: Visoka

[ctx: @item: editorial urgency of content]
en: 5: Normal
sl: 5: Običajno

[ctx: @item: editorial urgency of content]
en: 8: Low
sl: 8: Nizka

[ctx: @item: editorial urgency of content]
en: 9: User-defined
sl: 9: Po meri

[ctx: @info]
en: @info: Select here the editorial urgency of content.
sl: @info: Tukaj izberite uredniško nujnost vsebine.

[ctx: @option]
en: Scene:
sl: Scena:

[ctx: @info]
en: Select here the scene type of the content.
sl: Izberite sceno za vrsto vsebine.

[ctx: @option]
en: Type:
sl: Vrsta:

[ctx: @info]
en: Select here the editorial type of the content.
sl: Tu izberite vrsto urejanja vsebine.

[ctx: @option]
en: Attribute:
sl: Atribut:

[ctx: @info]
en: Set here the editorial attribute description
sl: Tu nastavite opis uredniškega atributa

[ctx: @info]
en: Set here the editorial attribute description of the content.
sl: Tu nastavite opis uredniškega atributa vsebine.

[ctx: @info]
en: Select here the editorial attribute of the content.
sl: Tu izberite uredniški atribut vsebine.

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Current
sl: Trenutno

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Analysis
sl: Analiza

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Archive material
sl: Arhivski material

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Background
sl: Ozadje

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Feature
sl: Zmožnost

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Forecast
sl: Napoved

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: History
sl: Zgodovina

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Obituary
sl: Osmrtnica

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Opinion
sl: Mnenje

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Polls & Surveys
sl: Ankete in raziskave

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Profile
sl: Profil

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Results Listings & Table
sl: Seznam in razpredelnica rezultatov

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Side bar & Supporting information
sl: Stranska vrstica in podporni podatki

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Summary
sl: Povzetek

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Transcript & Verbatim
sl: Prepis in dobesedni niz

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Interview
sl: Intervju

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: From the Scene
sl: Iz scene

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Retrospective
sl: Pogled nazaj

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Statistics
sl: Statistika

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Update
sl: Posodobitev

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Wrap-up
sl: Povzetek

[ctx: @item: editorial content attribute]
en: Press Release
sl: Izjava za medije

[ctx: @option]
en: Reference:
sl: Referenca:

[ctx: @info]
en: Set here the content reference
sl: Tu nastavite referenco vsebine

[ctx: @info]
en: Set here the original content transmission reference.
sl: Tu nastavite izvirno referenco za prenos vsebine.

[ctx: short title for the content]
en: Title:
sl: Naslov:

en: Set here a shorthand reference for the content.
sl: Tu nastavite skrajšani sklic vsebine.

en: Nickname:
sl: Vzdevek:

en: Set here a short informal name
sl: Tu nastavite kratko neformalno ime

en: A short informal name for the resource.
sl: Kratko neuradno ime vira.

en: Identifiers:
sl: Določilniki:

en: Set here the strings that identify content that recurs.
sl: Tu nastavite nize, ki identificirajo ponavljajočo se vsebino.

en: Set here the editorial usage instructions
sl: Tu nastavite uredniška navodila o rabi

en: Enter the editorial usage instructions.
sl: Sem vnesite navodila urednika o rabi.

en: Enter here the Informative Provider Reference. I.P.R is a name registered with the XMP/NAA, identifying the provider that provides an indicator of the content. The default value for the I.P.R is "XMP" if a standard Reference Code is used.
sl: Vnesite referenco ponudnika podatkov (Informative Provider Reference - I.P.R.) tukaj. I. P. R. je ime registrirano pri XMP/NAA, in identificira ponudnika, ki ponuja kazalnik vsebine. Privzeta vrednost za I. P. R. je "XMP", če je uporabljena standardna referenčna koda.

en: Enter here the Subject Reference Number. Provides a numeric code to indicate the Subject Name plus optional Subject Matter and Subject Detail Names in the language of the service. Subject Reference is a number from the range 01000000 to 17999999 and represent a language independent international reference to a Subject. A Subject is identified by its Reference Number and corresponding Names taken from a standard lists given by XMP/NAA. If a standard reference code is used, these lists are the English language reference versions. This field is limited to 8 digit code.
sl: Sem vnesite številko reference predmeta. To je številčna koda, ki nakazuje ime predmeta in izbirni imeni zadeve predmeta ter podrobnosti predmeta v jeziku storitve. Referenca predmeta je številka v obsegu od 01000000 do 17999999 in predstavlja jezikovno neodvisno mednarodno referenco na predmet. Predmet je določen s strani referenčne številke in ustreznih imen, ki so vzete iz seznama standardov, ki je podan s strani XMP/NAA. Če je uporabljena standardna referenčna koda, potem so ti seznami različice reference jezika v angleščini. To polje je omejeno na 8 števk.

en: Enter here the Subject Name. English language is used if you selected a standard XMP/NAA reference code.
sl: Sem vnesite ime predmeta. Če ste izbrali standardno referenčno kodo XMP/NAA, bo tu uporabljen angleški jezik.

en: Enter here the Subject Matter Name. English language is used if you selected a standard XMP/NAA reference code.
sl: Sem vnesite zadevo predmeta. Če ste izbrali standardno referenčno kodo XMP/NAA, bo tu uporabljen angleški jezik.

en: Enter here the Subject Detail Name. English language is used if you selected a standard XMP/NAA reference code.
sl: Sem vnesite podrobno ime predmeta. Če ste izbrali standardno referenčno kodo XMP/NAA, bo tu uporabljen angleški jezik.

[ctx: @title:window]
en: Adjust Time & Date
sl: Prilagodi čas in datum

[ctx: @info:tooltip]
en: Write the corrected date and time for each image and close dialog
sl: Napiši popravljeni datum in čas za vsako sliko in zapri pogovorno okno

[ctx: @info:tooltip]
en: Write the corrected date and time for each image
sl: Za vsako sliko napiši popravljen datum in čas

[ctx: @info]
en: Adjust Time and Date
sl: Prilagodi čas in datum

[ctx: @action]
en: Cancel
sl: Prekliči

[ctx: @info]
en: Cancel current operation
sl: Prekliči trenutno opravilo

[ctx: @action]
en: Close
sl: Zapri

[ctx: @info]
en: Close window
sl: Zapri okno

en: Timestamp Used
sl: Uporabljeni časovni žigi

en: Timestamp Updated
sl: Posodobljeni časovni žig

en: Status
sl: Stanje

en: Failed to update metadata timestamp
sl: Posodobitev časovnega žiga metapodatkov ni uspela

en: Failed to update file timestamp
sl: Posodobitev časovnega žiga datoteke ni uspela

en: Success
sl: Uspeh

en: not valid
sl: ni veljaven

en: Please wait ...
sl: Prosim počakajte ...

[ctx: @info]
en: A tool to adjust items date-time
sl: Orodje za prilagoditev datuma in časa predmetov

[ctx: @info]
en: This tool allows users to adjust date time-stamp of items in batch.
    
    Many source of original time-stamp can be selected from original items, or a from a common file.
    
    Many metadata time-stamp can be adjusted or left untouched. The adjustment can be an offset of time or a specific date.
sl: To orodje omogoča paketno prilagajanje časovnega žiga predmetov.
    
    Izberete lahko več virov izvirnega časovnega žiga med originalnimi predmeti ali iz skupne datoteke.
    
    Več časovnih žigov metapodatkov lahko prilagodite ali pustite nedotaknjene. Prilagoditev je lahko odmik časa ali določenega datuma.

[ctx: @action]
en: Adjust Time && Date...
sl: Prilagodi čas in datum...

en: Create Calendar
sl: Ustvari koledar

en: A tool to create calendar from images
sl: Orodje za tvorbo koledarjev iz slik

en: <p>This tool allows users to compose items and create a calendar with your best photos.</p><p>Different calendar layout are available and you can integrate a list of dates from ICS format to highlight holidays time.</p><p>Finally, the tool will propose to export the result to your printer or in a PDF file.</p>
sl: <p>To orodje omogoča sestavljanje predmetov in ustvarjanje koledarja iz vaših najboljših fotografij.</p><p>Na voljo so različne postavitve koledarja, kamor lahko vključite tudi seznam datumov iz ICS formata za oznake praznikov.</p><p>Orodje bo na koncu predlagalo izvoz rezultata v tiskalnik ali v datoteko PDF.</p>

en: Former Author
sl: Prejšnji avtor

en: Developer and Maintainer
sl: Razvijalec in vzdrževalec

[ctx: @action]
en: Create Calendar...
sl: Ustvari koledar...

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CalEvents)
en: Calendar events
sl: Dogodki koledarja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ohHeaderLabel)
en: Select an optional calendar file with the official holidays
sl: Izberite izbirno datoteko koledarja z uradnimi prostimi dnevi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ohExplainLabel)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:italic;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">You can download a calendar for your country from <a href="www.icalshare.com"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">www.icalshare.com</span></a> or other sites.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">This is fully optional. All the events from this calendar will be printed in red.</p></body></html>
sl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:italic;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Koledar za vašo državo lahko prejmete iz <a href="http://www.icalshare.com"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">http://www.icalshare.com</span></a> ali drugih spletišč.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">To je povsem neobvezno. Vsi dogodki iz tega koledarja bodo natisnjeni v rdeči barvi.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fhHeaderLabel)
en: Select an optional calendar file with your "family holidays"
sl: Izberite izbirno datoteko koledarja z vašimi osebnimi prostimi dnevi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fhExplainLabel)
en: You can create such a calendar using program which support <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/ICalendar">iCalendar format</a>.
    This is fully optional. All the events from this calendar will be printed in green.
sl: Tak koledar lahko ustvarite s programom, ki podpira <a href = "https://en.wikipedia.org/wiki/ICalendar"> Obliko¸ koledarja </a>.
    To je popolnoma neobvezno. Vsi dogodki iz tega koledarja bodo natisnjeni v zeleni barvi.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CalProgress)
en: Printing
sl: Tiskam

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, currentLabel)
en: Current Page
sl: Trenutna stran

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, totalLabel)
en: Total Pages
sl: Skupaj strani

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CalTemplate)
en: Create Template for Calendar
sl: Ustvari predlogo za koledar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, previewGroupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, m_tableWidget)
en: Preview
sl: Predogled

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, paperSizeLabel)
en: Paper Size:
sl: Velikost papirja:

[ctx: Current default resolution]
note: i18n: ectx: property (currentText), widget (QComboBox, resolutionCombo)
en: High
sl: Visoko

[ctx: High resolution level]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, resolutionCombo)
en: High
sl: Visoko

[ctx: Low resolution level]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, resolutionCombo)
en: Low
sl: Nizko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, topRadio)
en: &Top
sl: Zgoraj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, leftRadio)
en: &Left
sl: &Levo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rightRadio)
en: &Right
sl: Desno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, drawLinesCheckBox)
en: Draw lines on calendar
sl: Na koledarju nariši črte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ratioLabel)
en: Image to text ratio:
sl: Razmerje slike in besedila:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fontLabel)
en: Font:
sl: Pisava:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, yearLabel)
en: Year:
sl: Leto:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, monthBox)
en: Select Images
sl: Izberite slike

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Left click on a month to select an image, right click to clear an image.
sl: Z levim klikom na mesec izberete sliko, s klikom na desno sliko odstranite.

en: <p><h1><b>Welcome to Calendar Tool</b></h1></p><p>This assistant will guide you to create and print a calendar with a selection of images taken from your collection.</p>
sl: <p><h1><b>Dobrodošli v orodju za koledar</b></h1></p><p>Ta pomočnik vas bo vodil k ustvarjanju in tiskanju koledarja z izbiro slik iz vaše zbirke.</p>

en: <p>This tool will also allow to set specific dates on your calendar using external data event files as <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/VCalendar'>vCalendar</a>, and <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Icalendar'>iCalendar</a> formats.</p>
sl: <p>To orodje vam bo omogočilo tudi določitev določenih datumov v koledarju z uporabo datotek dogodkov v formatih kot sta <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/VCalendar'>vCalendar</a> in<a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Icalendar'>iCalendar</a>.</p>

[ctx: @title:window]
en: Create Calendar
sl: Ustvari koledar

en: Welcome to Calendar Tool
sl: Dobrodošli v orodje za koledarje

en: Choose events to show on the Calendar
sl: Izberite dogodke, ki bodo prikazani na koledarju

en: Print Calendar
sl: Natisni koledar

en: Printing in Progress
sl: Tiskanje v teku

[ctx: @info: open file filters]
en: Calendar Data File (*.ics)
sl: Datoteka podatkov koledarja (*.ics)

[ctx: @title:window]
en: Select Calendar Data File
sl: Izberi datoteko podatkov koledarja

en: No valid images selected for months<br/>Click Back to select images
sl: Za mesece niste izbrali veljavnih slik<br/>Kliknite na Nazaj in izberite slike

en: Please note that you are making a calendar for<br/>the current year or a year in the past.
sl: Zapomnite si, da ustvarjate koledar za<br/>trenutno leto ali leto v preteklosti.

en: Click Next to start Printing<br/><br/>Following months will be printed for year %1:<br/>
sl: Kliknite na naprej, da začnete s tiskanjem<br/><br/>Za leto %1 bodo natisnjeni naslednji meseci:<br/>

[ctx: @title:window]
en: Print Calendar
sl: Natisni koledar

en: Printing Cancelled
sl: Tiskanje preklicano

en: Create calendar
sl: Ustvari koledar

en: Printing calendar page for %1 of %2
sl: Tiskanje strani koledarja za %1 od %2

en: Printing Complete
sl: Tiskanje je bilo zaključeno

[ctx: @title:window]
en: DNG Converter
sl: DNG konverter

[ctx: @action:button]
en: &Convert
sl: Pretvori

en: The list does not contain any Raw files to process.
sl: Seznam ne vsebuje nobene surove datoteke za obdelavo.

en: DNG Converter
sl: DNG konverter

en: &Abort
sl: Prekini

en: Abort the conversion of Raw files.
sl: Prekini pretvorbo surovih datotek.

en: Con&vert
sl: Pretvori

en: Start converting the Raw images using the current settings.
sl: Začni pretvorbo surovih slik z uporabo trenutnih nastavitev.

en: Failed to save image
sl: Ni bilo mogoče shraniti slike

en: Failed to move sidecar
sl: Ni bilo mogoče prenesti priklopne datoteke

en: Failed to save image.
sl: Ni bilo mogoče shraniti slike.

en: Process failed
sl: Obdelava ni uspela

en: Process Canceled
sl: Obdelava preklicana

en: File not supported
sl: Datoteka ni podprta

en: Internal error
sl: Notranja napaka

en: Processing %1
sl: Obdelovanje %1

en: Raw File
sl: Surova datoteka

en: Target File
sl: Ciljna datoteka

en: Camera
sl: Fotoaparat

[ctx: @title]
en: DNG Converter
sl: DKG konverter

[ctx: @info]
en: A tool to batch convert RAW camera images to DNG
sl: Orodje za paketno pretvorbo surovih slik v DNG

[ctx: @info]
en: This Generic tool can convert RAW images data to DNG format.
    
    The Digital Negative is a lossless RAW image format created by Adobe.
    
    See details on this wikipedia entry about this format: %1
sl: To generično orodje lahko pretvarja surove slike v format DNG.
    
    Digitalni negativ je surovi format brez izgub, ki ga je ustvaril Adobe.
    
    Oglejte si podrobnosti o tem formatu v wikipediji na: %1

[ctx: @action]
en: DNG Converter...
sl: DNG konverter...

en: Cannot identify Raw image
sl: Ni mogoče identificirati surove slike

[ctx: @title:column Processing checkbox]
en: Include for Enfuse
sl: Vključi za Enfuse

[ctx: @title:column Input file name]
en: File Name
sl: Ime datoteke

[ctx: @title:column Input image exposure]
en: Exposure (EV)
sl: Osvetlitev (EV)

[ctx: @info]
en: Hardmask: enabled
sl: Trda maska: omogočena

[ctx: @info]
en: Hardmask: disabled
sl: Trda maska: onemogočena

[ctx: @info]
en: CIECAM02: enabled
sl: CIECAM02: omogočeno

[ctx: @info]
en: CIECAM02: disabled
sl: CIECAM02: onemogočeno

[ctx: @info]
en: Levels: auto
sl: Ravni: avtomatsko

[ctx: @info]
en: Levels: <numid>%1</numid>
sl: Ravni: <numid>%1</numid>

[ctx: @info]
en: Exposure: <numid>%1</numid>
sl: Osvetlitev: <numid>%1</numid>

[ctx: @info]
en: Saturation: <numid>%1</numid>
sl: Nasičenost: <numid>%1</numid>

[ctx: @info]
en: Contrast: <numid>%1</numid>
sl: Kontrast: <numid>%1</numid>

[ctx: @option:check Enfuse setting]
en: Automatic Local/Global Image Features Balance (Levels)
sl: Samodejno ravnovesje funkcij lokalne / globalne slike (ravni)

[ctx: @info:tooltip]
en: Optimize image features (contrast, saturation, . . .) to be as global as possible.
sl: Optimizirajte lastnosti slike (kontrast, nasičenost, ...), da bodo globalne, kot je le mogoče.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Set automatic level selection (maximized) for pyramid blending, i.e. optimize image features (contrast, saturation, . . .) to be as global as possible.
sl: Nastavite samodejno izbiro nivoja (maksimizirano) za mešanje piramid, tj. optimizirajte lastnosti slike (kontrast, nasičenost, ...), da bodo tako globalne kot je le mogoče.

[ctx: @label:slider Enfuse settings]
en: Image Features Balance:
sl: Uravnoteženost lastnosti slike:

[ctx: @info:tooltip]
en: Balances between local features (small number) or global features (high number).
sl: Uravnoteženosti med lokalnimi značilnostmi (majhno število) ali globalnimi (visoke številke).

[ctx: @info:whatsthis]
en: Set the number of levels for pyramid blending. Balances towards local features (small number) or global features (high number). Additionally, a low number trades off quality of results for faster execution time and lower memory usage.
sl: Nastavite število stopenj za mešanje piramid. Uravnoteženost proti lokalnim lastnosti (majhno število) ali globalne značilnosti (veliko število). Poleg tega kakovost rezultatov z nizkim številom stopenj omogoča hitrejši čas izvedbe in nižjo porabo pomnilnika.

[ctx: @option:check]
en: Hard Mask
sl: Trda maska

[ctx: @info:tooltip]
en: Useful only for focus stack to improve sharpness.
sl: Uporabno samo za zlaganje orodij ostrenja za izboljšanje ostrine.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Force hard blend masks without averaging on finest scale. This is only useful for focus stacks with thin and high contrast features. It improves sharpness at the expense of increased noise.
sl: Stiskanje trdih mask mešanice brez povprečevanja v najfinejšem merilu. Samo to je uporabno za ostrenje plošč s tanko in visoko kontrastnimi funkcijami. Izboljša se ostrina na račun povečanega šuma.

[ctx: @label:slider Enfuse settings]
en: Well-Exposedness Contribution:
sl: Prispevek o dobri izpostavljenosti:

[ctx: @info:tooltip]
en: Contribution of well exposed pixels to the blending process.
sl: Prispevek dobro izpostavljenih slikovnih pik v postopku mešanja.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Set the well-exposedness criterion contribution for the blending process. Higher values will favor well-exposed pixels.
sl: Nastavite prispevek kriterija izpostavljenosti postopku mešanja. Višje vrednosti bodo naklonjene dobro izpostavljenim slikovnim pikam.

[ctx: @label:slider enfuse settings]
en: High-Saturation Contribution:
sl: Prispevek z veliko nasičenostjo:

[ctx: @info:tooltip]
en: Contribution of highly saturated pixels to the blending process.
sl: Prispevek zelo nasičenih slikovnih pik v procesu mešanja.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Increasing this value makes pixels with high saturation contribute more to the final output.
sl: Če povečate to vrednost, bodo točke z veliko nasičenostjo prispevale več na končni rezultat.

[ctx: @label:slider enfuse settings]
en: High-Contrast Contribution:
sl: Prispevek z visokim kontrastom:

[ctx: @info:tooltip]
en: Contribution of highly contrasted pixels to the blending process.
sl: Prispevek visoko kontrastnih slikovnih pik v postopku mešanja.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Sets the relative weight of high-contrast pixels. Increasing this weight makes pixels with neighboring differently colored pixels contribute more to the final output. Particularly useful for focus stacks.
sl: Nastavi relativno težo pik z visokim kontrastom. Povečanje te teže omogoča, da pike s sosednjimi različnimi barvnimi pikami prispevajo še več nakončni rezultat. Posebej uporaben za nabore za ostrenje.

[ctx: @option:check]
en: Use Color Appearance Model (CIECAM02)
sl: Uporabite model barvnega videza (CIECAM02)

[ctx: @info:tooltip]
en: Convert to CIECAM02 color appearance model during the blending process instead of RGB.
sl: Pretvorite namesto v RGB med postopkom mešanja v model barvnega videza CIECAM02.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Use Color Appearance Modelling (CIECAM02) to render detailed colors. Your input files should have embedded ICC profiles. If no ICC profile is present, sRGB color space will be assumed. The difference between using this option and default color blending algorithm is very slight, and will be most noticeable when you need to blend areas of different primary colors together.
sl: Za upodabljanje podrobnih barv uporabite modeliranje barvnega videza (CIECAM02). Vaše vhodne datoteke bi morale imeti vgrajene ICC profile. Če ICC profila ni, bo predpostavljen sRGB barvni prostor. Razlika med uporabo te možnosti in privzetim algoritmom mešanja barv je zelo majhen in bo najboljopazno, kadar morate mešati področja različnih osnovnih barv skupaj.

[ctx: @title:column Saving checkbox]
en: Include during Saving
sl: Vključi med shranjevanjem

[ctx: @title:column Output file name]
en: Output
sl: Izhod

[ctx: @title:column Source file names]
en: Selected Inputs
sl: Izbrani vhodi

[ctx: @item:inmenu]
en: Remove item
sl: Odstrani predmet

[ctx: @item:inmenu]
en: Clear all
sl: Počisti vse

[ctx: @title:window]
en: Exposure Blending
sl: Zlivanje po osvetlitvah

[ctx: @action:button]
en: &Save
sl: &Shrani

[ctx: @info:tooltip, button]
en: Process and save selected items.
sl: Obdelaj in shrani izbrane predmete.

[ctx: @action:button]
en: &Preview
sl: &Predogled

[ctx: @info:tooltip, button]
en: Process a preview of bracketed images stack with current settings.
sl: Obdelaj predogled sklada kadriranih slik s trenutnimi nastavitvami.

[ctx: @action: button]
en: &Default
sl: Privzeto

[ctx: @info:tooltip]
en: Revert current settings to default values.
sl: Povrni vse trenutne nastavitve na privzete vrednosti.

[ctx: @action:button]
en: Details...
sl: Podrobnosti...

[ctx: @title]
en: Enfuse Settings
sl: Nastavitve za Enfuse

[ctx: @title]
en: Save Result
sl: Shrani izdelek

[ctx: @label: textbox]
en: File Name Template:
sl: Predloga imen datotek:

[ctx: @title:window]
en: Enfuse Processing Messages
sl: Sporočila obdelave enfuse

[ctx: @info]
en: Failed to save image to %1.
sl: Ni bilo mogoče shraniti slike v %1.

[ctx: @info]
en: Processing preview of bracketed images...
sl: Obdelava predogleda kadriranih slik...

[ctx: @info]
en: Processing output of bracketed images...
sl: Obdelava izhoda kadriranih slik...

[ctx: @info]
en: Failed to load processed image.
sl: Ni bilo mogoče naložiti obdelane slike.

[ctx: @info]
en: Failed to process preview of bracketed images.
sl: Obdelava predogleda kadriranih slik ni uspela.

[ctx: @info]
en: Failed to process output of bracketed images.
sl: Obdelava izhoda kadriranih slik ni uspela.

en: Exposure Blending
sl: Zlivanje osvetlitev

en: A tool to blend bracketed images
sl: Orodje za zlivanje kadriranih slik

en: <p>This tool allows users to blend bracketed images together to create pseudo HDR photo.</p><p>To create high definition range image, you need to use images from same subject taken with a tripod and exposed with different exposure settings.</p><p>To create image with better results, you can use RAW images instead JPEG, where colors depth is higher and are well adapted for merging pixels by pixels.</p>
sl: <p>To orodje omogoča zlivanje kadriranih slik skupaj za ustvarjanje fotografijo psevdo visokega dinamičnega dosega (HDR).</p><p>Če želite ustvariti sliko visoke ločljivosti, morate uporabiti slike istega predmeta, posnetega s stativom in z različnimi nastavitvami osvetlitve.</p><p>Če želite ustvariti sliko z boljšimi rezultati, lahko uporabite surovo sliko (RAW) namesto JPEG, kjer je globina barv večja in je dobro prilagojena za zlivanje slik s piko na piko.</p>

en: Author and Maintainer
sl: Avtor in vzdrževalec

[ctx: @action]
en: Blend Stacked Images...
sl: Zmešaj zložene slike...

[ctx: average scene luminance value unknown]
en: unknown
sl: neznano

en: Cannot run %1:
    
     %2
sl: Ni mogoče zagnati %1:
    
     %2

[ctx: @title:window]
en: Welcome to Stacked Images Tool
sl: Dobrodošli v orodju za zložene slike

[ctx: @info]
en: Welcome to Stacked Images Tool
sl: Dobrodošli v orodju za zlaganje slik

[ctx: @info]
en: This tool fuses bracketed images with different exposure to make pseudo HDR Image
sl: To orodje zlije kadrirane slike z različno osvetlitvijo, da ustvari psevdo HDR sliko

[ctx: @info]
en: It can also be used to merge focus bracketed stack to get a single image with increased depth of field.
sl: Uporabite ga lahko tudi za zlivanje kadriranega sklada slik, da dobite eno sliko s povečano globinsko ostrino.

[ctx: @info]
en: This assistant will help you to configure how to import images before merging them to a single one.
sl: Ta pomočnik vam bo pomagal pri nastavitvah, kako uvoziti slike pred njihovim sestavljanjem v panoramo.

[ctx: @info]
en: Bracketed images must be taken with the same camera, in the same conditions, and if possible using a tripod.
sl: Kadrirane slike je treba posneti z isto kamero v enakih pogojih in če je mogoče z uporabo stojala.

[ctx: @info]
en: For more information, please take a look at
sl: Za več informacij si oglejte

[ctx: @info]
en: this page
sl: ta stran

[ctx: @title: group]
en: Exposure Blending Binaries
sl: Izvajalni programi za zlivanje osvetlitev

[ctx: @title:window]
en: Set Bracketed Images
sl: Nastavi kadrirane slike

[ctx: @info]
en: Set here the list of your bracketed images to fuse. Please follow these conditions
sl: Nastavite tukaj seznam slik iz katerih boste sestavili panoramo. Upoštevajte naslednje pogoje

[ctx: @info]
en: At least 2 images from the same subject must be added to the stack.
sl: V sklad je treba dodati vsaj 2 sliki istega predmeta.

[ctx: @info]
en: Do not mix images with different color depth.
sl: Ne mešajte slik z različno barvno globino.

[ctx: @info]
en: All images must have the same dimensions.
sl: Vse slike morajo biti enakih dimenzij.

[ctx: @title: column]
en: Exposure (EV)
sl: Osvetlitev (EV)

[ctx: @title:window]
en: Pre-Processing is Complete
sl: Predobdelava je končana

[ctx: @info]
en: Bracketed Images Pre-Processing is Done
sl: Predobdelava kadriranih slik je končana

[ctx: @info]
en: Congratulations. Your images are ready to be fused.
sl: Čestitke. Vaše slike so pripravljene za zlivanje.

[ctx: @info]
en: To perform this operation, Enblend program from will be used.
sl: Za izvedbo te operacije bo uporabljen program Enblend.

[ctx: @info]
en: Press "Finish" button to fuse your items and make a pseudo HDR image.
sl: Pritisnite gumb "Končaj", da zlijete svoje predmete in ustvarite psevdo sliko HDR.

[ctx: @title: window]
en: Pre-Processing Bracketed Images
sl: Predobdelava kadriranih slik

[ctx: @option: check]
en: Align bracketed images
sl: Poravnaj kadrirane slike

[ctx: @info]
en: Now, we will pre-process bracketed images before fusing them.
sl: Zdaj bom predhodno obdelal kadrirane slike v oklepajih preden jih zlijem.

[ctx: @info]
en: Alignment must be performed if you have not used a tripod to take bracketed images. Alignment operations can take a while.
sl: Poravnava je nujna, če pri snemanju kadrirane slike niste uporabili stativa. Operacije poravnave lahko trajajo nekaj časa.

[ctx: @info]
en: Pre-processing operations include Raw demosaicing. Raw images will be converted to 16-bit sRGB images with auto-gamma.
sl: Postopki predobdelave vključujejo odstranjevanje mozaičnosti surovih slik. Surove slike bodo pretvorjene v 16-bitne slike sRGB s samodejno gamo.

[ctx: @info]
en: Press the "Next" button to start pre-processing.
sl: Pritisnite gumb "Naprej", da začnete predhodno obdelavo.

[ctx: @info]
en: Pre-processing is in progress, please wait.
sl: Predobdelava je v teku, prosim počakajte.

[ctx: @info]
en: This can take a while...
sl: To lahko traja nekaj časa...

[ctx: @info]
en: Pre-processing has failed.
sl: Predobdelava ni uspela.

[ctx: @info]
en: Please check your bracketed images stack...
sl: Preverite vaš sklad kadriranih slik...

[ctx: @info]
en: See processing messages below.
sl: Glejte sporočila obdelave spodaj.

[ctx: @title:window]
en: Stacked Images Tool
sl: Orodje za slike v skladu

en: Error loading RAW image '%1'
sl: Napaka med nalaganjem surove slike '%1'

en: Could not save thumbnail for image '%1' to '%2'
sl: Ni mogoče ustvariti sličic za sliko '%1' v '%2'

en: unavailable
sl: ni na voljo

en: Could not open file '%1' for writing
sl: Ni bilo mogoče odpreti datoteke '%1' za pisanje

en: Could not save image to file '%1'
sl: Ni bilo mogoče shraniti slike v datoteko '%1'

[ctx: @info]
en: Could not find theme in '%1'
sl: Ni bilo mogoče najti teme v: '%1'

[ctx: @info]
en: Create directories
sl: Ustvari mape

[ctx: @info]
en: Could not create folder '%1'
sl: Ni bilo mogoče ustvariti mape '%1'

[ctx: @info]
en: Copying theme
sl: Kopiranje teme

[ctx: @info]
en: Could not copy theme
sl: Ni bilo mogoče kopirati teme

[ctx: @info]
en: Generate images and XML files
sl: Generiraj slike in datoteke XML

[ctx: @info]
en: Could not create gallery.xml
sl: Ni bilo mogoče ustvariti gallery.xml

[ctx: @info]
en: Generating files for "%1"
sl: Generiram datoteke za "%1"

[ctx: @info]
en: Generating HTML files
sl: Generiram datoteke HTML

[ctx: @info]
en: Could not load XSL file '%1'
sl: Ni bilo mogoče naložiti datoteke XSL '%1'

[ctx: @info]
en: Could not load XML file '%1'
sl: Ni bilo mogoče naložiti datoteke XML '%1'

[ctx: @info]
en: Error processing XML file
sl: Napaka pri obdelovanju datoteke XML

[ctx: @info]
en: Could not open '%1' for writing
sl: Ni mogoče odpreti '%1' za pisanje

[ctx: @info]
en: Downloading remote files for "%1"
sl: Prejemanje oddaljenih datotek za "%1"

[ctx: @info]
en: Could not open temporary file
sl: Ni mogoče odpreti začasne datoteke

[ctx: @info]
en: Could not download %1
sl: Ni bilo mogoče prenesti %1

[ctx: @info: xslt param]
en: Previous
sl: Predhodni

[ctx: @info: xslt param]
en: Next
sl: Naslednji

[ctx: @info: xslt param]
en: Album List
sl: Seznam albumov

[ctx: @info: xslt param]
en: Original Image
sl: Izvirna slika

[ctx: @info: xslt param]
en: Go Up
sl: Pojdi gor

[ctx: @info: xslt param]
en: Make
sl: Izdelaj

[ctx: @info: xslt param]
en: Image Orientation
sl: Usmerjenost slike

[ctx: @info: xslt param]
en: Image X Resolution
sl: Ločljivost X slike

[ctx: @info: xslt param]
en: Image Y Resolution
sl: Ločljivost Y slike

[ctx: @info: xslt param]
en: Image Resolution Unit
sl: Enota ločljivosti slike

[ctx: @info: xslt param]
en: Image Date Time
sl: Datum in čas slike

[ctx: @info: xslt param]
en: YCBCR Positioning
sl: Pozicioniranje YCBCR

[ctx: @info: xslt param]
en: Exposure Time
sl: Čas osvetlitve

[ctx: @info: xslt param]
en: F Number
sl: Število F

[ctx: @info: xslt param]
en: Exposure Index
sl: Indeks osvetlitve

[ctx: @info: xslt param]
en: ISO Speed Ratings
sl: Občutljivost ISO

[ctx: @info: xslt param]
en: Shutter Speed Value
sl: Vrednosti hitrosti zaklepa

[ctx: @info: xslt param]
en: Aperture Value
sl: Zaslonka

[ctx: @info: xslt param]
en: Focal Length
sl: Goriščna razdalja

[ctx: @info: xslt param]
en: GPS Altitude
sl: GPS višina

[ctx: @info: xslt param]
en: GPS Latitude
sl: GPS geografska širina

[ctx: @info: xslt param]
en: GPS Longitude
sl: GPS geografska dolžina

en: Html Gallery
sl: Html galerija

en: A tool to generate HTML gallery from images
sl: Orodje za tvorbo HTML galerij iz slik

en: <p>This tool allows users to back-process items (as resize) before to create W3C compliant html gallery.</p><p>Items to process can be selected one by one or by group through a selection of albums.</p><p>Themable HTML template with different layout can be used to assemble files on a gallery.</p>
sl: <p>To orodje dovoljuje, da obdelate predmete (npr. spremenite velikost) pred začetkom izdelave galerije slik skladne s W3C.</p><p>Predmete za obdelavo lahko izberete enega po enega ali po skupinah z izborom albumov.</p><p>Temo predloge HTML za postavitev  lahko uporabimo za sestavljanje datotek v galeriji.</p>

en: Former Author and Maintainer
sl: Prejšnji avtor in vzdrževalec

[ctx: @action]
en: Create Html gallery...
sl: Ustvari Html galerijo...

en: Internal Error
sl: Notranja napaka

en: Starting to generate gallery...
sl: Začenjam tvoriti galerijo...

en: %1 albums to process:
sl: %1 album za obdelati:

en: %1 items to process
sl: %1 predmetov za obdelavo

en: Output directory: %1
sl: Izhodna mapa: %1

en: Gallery is completed, but some warnings occurred.
sl: Galerija je dokončana, vendar z nekaj opozorili.

en: Gallery completed.
sl: Galerija je dokončana.

en: Opening gallery with default desktop browser...
sl: Odpiranje galerije s privzetim namiznim brskalnikom...

en: Opening gallery with internal browser...
sl: Odpiranje galerije z internim brskalnikom...

en: Full Image Properties:
sl: Vse lastnosti datoteke:

en: Save image
sl: Shrani sliko

en: Quality:
sl: Kakovost:

en: Max size:
sl: Velikost matrike:

en: Include full-size original images for download
sl: Za prenos vključite izvirne slike v polni velikosti

en: Use original image
sl: Uporabi izvorno sliko

en: Thumbnail Properties:
sl: Lastnosti predogledne sličice:

en: Square thumbnails
sl: Kvadratne predogledne sličice

en: <qt><p><h1><b>Welcome to HTML Gallery tool</b></h1></p><p>This assistant will guide you to export quickly</p><p></p><p>your images as a small static HTML photo gallery.</p><p>This tool is fully compliant with <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/HTML'>HTML and CSS standards</a></p><p>and the output can be customized with a nice theme.</p></qt>
sl: <qt><p><h1><b>Dobrodošli v orodju Gallery</b></h1></p><p>Ta pomočnik vas bo vodil, da boste hitro izvozili</p><p></p><p>vaše slike kot majhno statično galerijo fotografij HTML.</p><p>To orodje je popolnoma skladno s <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/HTML'>standardi HTML in CSS</a></p><p>in izhod lahko prilagodite z lepo temo.</p></qt>

en: &Choose image selection method:
sl: Izberite način izbire slike:

en: Images
sl: Slike

[ctx: @label]
en: Gallery Title:
sl: Ime galerije:

[ctx: @label]
en: Destination folder:
sl: Ciljna mapa:

[ctx: @title:window]
en: Destination Folder
sl: Ciljna mapa

[ctx: @label]
en: Open in Browser:
sl: Odpri v brskalniku:

[ctx: @item: open in browser]
en: None
sl: Brez

[ctx: @item: open in browser]
en: Internal
sl: Interno

[ctx: @item: open in browser]
en: Default from Desktop
sl: Privzeto z namizja

en: In this page, you can change some theme parameters. Depending on the theme, different parameters are available.
sl: Na tej strani lahko spremenite nekatere parametre teme. Glede na temo oz. na voljo so različni parametri.

en: can be customized
sl: lahko prilagodimo

en: no customization available
sl: ni možnosti prilagajanja

en: Author: %1<br/><br/>
sl: Avtor: %1<br/><br/>

[ctx: @title:window]
en: Create HTML Gallery
sl: Ustvari HTML galerijo

en: Welcome to HTML Gallery Tool
sl: Dobrodošli v orodje za HTML galerije

en: Items Selection
sl: Izbor predmetov

en: Theme Selection
sl: Izbor teme

en: Theme Parameters
sl: Parametri teme

en: Output Settings
sl: Nastavitve izhoda

en: Generating Gallery
sl: Ustvarjam galerijo

en: Create directories
sl: Ustvari mape

en: Could not create folder '%1'
sl: Ni bilo mogoče ustvariti mape '%1'

en: Create jAlbum project files
sl: Ustvari projektne datoteke jAlbum

en: Failed to create project files
sl: Ni bilo mogoče tvoriti projektnih datotek

en: Failed to create settings file
sl: Ni bilo mogoče tvoriti datotek nastavitev

en: Launch jAlbum with new project files
sl: Zaženi jAlbum z novimi projektnimi datotekami

en: jAlbum Export
sl: Izvoz v jAlbum

en: A tool to export images to jAlbum gallery generator
sl: Orodje za izvoz slik v generator za galerijo jAlbum

en: <p>This tool allows users to export items to jAlbum html gallery generator.</p><p>Items to process can be selected one by one or by group through a selection of albums.</p><p>jAlbum is themable with different templates and layout. See the jAlbum web-site for details: https://jalbum.net/.</p>
sl: <p>To orodje omogoča izvoz elementov v generator galerije html jAlbum.</p><p> Predmete, ki jih želite obdelovati, lahko izberete posamezno ali po skupinah z izborom albumov.</p><p>jAlbum je mogoč z različnimi temami predlog in postavitvami. Za podrobnosti glejte spletno mesto jAlbum na: https://jalbum.net/.</p>

[ctx: @action]
en: Create jAlbum Gallery...
sl: Ustvari galerijo jAlbum...

en: jAlbum Gallery Generator.
sl: jAlbum generator galerij.

en: Starting to generate jAlbum...
sl: Začenjam tvoriti jAlbum...

en: Jalbum is completed, but some warnings occurred.
sl: Jalbum je dokončan, a z nekaj opozorili.

en: Jalbum completed.
sl: Jalbum je dokončan.

en: <qt><p><h1><b>Welcome to jAlbum export tool</b></h1></p><p>This assistant will guide you to export quickly</p><p></p><p>your images as a jAlbum project.</p></qt>
sl: <qt><p><h1><b>Dobrodošli v orodju jAlbum export tool</b></h1></p> <p>Ta pomočnik vas bo vodil, da boste hitro izvozili</p><p></p><p>vaše slike kot projekt jAlbum.</p></qt>

[ctx: @title:group]
en: jAlbum Binaries
sl: izvajalni programi za jAlbum

en: Project Title:
sl: Naslov projekta:

en: Set here the project title
sl: Tu nastavite naslov projekta

en: Projects folder:
sl: Mapa projektov:

[ctx: @title:window]
en: Projects Folder
sl: Mapa projektov

[ctx: @title:window]
en: Create jAlbum Album
sl: Ustvari album jAlbum

en: Welcome to jAlbum Export Tool
sl: Dobrodošli v orodje jAlbum export tool

en: Paths Selection
sl: Izbira poti

en: Generating jAlbum
sl: Ustvarjanje jAlbuma

[ctx: @title:window]
en: Share Files With DLNA Media Server
sl: Delite datoteke z DLNA Media strežnikom

[ctx: @option]
en: Start Server at Startup
sl: Zaženite strežnik ob zagonu

[ctx: @info]
en: Set this option to turn-on the DLNA server at application start-up automatically
sl: Nastavite to možnost tako, da samodejno vklopite strežnik DLNA ob zagonu aplikacije

[ctx: @info]
en: The media server allows to share items through the local network using %1 standard and %2 protocol. Many kind of electronic devices can support DLNA, as tablets, cellulars, TV, etc.
    
    Note: depending of the network features and the configuration, the delay to discover the server on client devices can take a while.
sl: Medijski strežnik dovoljuje skupno rabo predmetov prek lokalnega omrežja z uporabo standarda %1 protokola %2. Mnoge vrste elektronskih naprav lahko podpirajo DLNA, kot so tablice, mobilni telefoni, televizorji, itd.
    
    Opomba: odvisno od omrežnih funkcij in nastavitev mreže je lahko odkrivanje strežnika na odjemalcih bolj ali manj zamudno.

[ctx: @title:window]
en: Media Server Contents
sl: Vsebina medijskega strežnika

[ctx: @info]
en: The items list to share has changed. Do you want to start now the media server with this contents?
sl: Seznam predmetov, ki jih želite deliti v skupni rabi, se je spremenil. Ali želite zagnati zdaj medijski strežnik s to vsebino?

[ctx: @label]
en: Server is running
sl: Strežnik deluje

[ctx: @info]
en: 1 album shared | %1 albums shared
sl[0]: %1 album je v skupni rabi
sl[1]: %1 albuma sta v skupni rabi
sl[2]: %1 albumi so v skupni rabi
sl[3]: %1 albumov je v skupni rabi

[ctx: @info]
en: 1 item shared | %1 items shared
sl[0]: %1 predmet v skupni rabi
sl[1]: %1 predmeta v skupni rabi
sl[2]: %1 predmeti v skupni rabi
sl[3]: %1 predmetov v skupni rabi

[ctx: @action: button]
en: Stop
sl: Zaustavi

[ctx: @label]
en: Server is not running
sl: Strežnik ne deluje

[ctx: @action: button]
en: Start
sl: Zaženi

[ctx: @info]
en: There is no collection to share with the current selection...
sl: Ni zbirke, ki bi jo lahko delil s trenutnim izborom...

[ctx: @info]
en: There is no item to share with the current selection...
sl: Ni predmeta, ki bi ga lahko delil s trenutnim izborom...

[ctx: @info]
en: Shared Items
sl: Predmeti v skupni rabi

[ctx: @title:window]
en: Starting Media Server
sl: Zaganjanje medijskega strežnika

[ctx: @info]
en: An error occurs while to start Media Server...
sl: Napaka pri zagonu medijskega strežnika...

en: DLNA Export
sl: Izvozi DLNA

en: A tool to export items to a DLNA compatible device
sl: Orodje za izvoz predmetov v združljivo napravo z DLNA

en: <p>This tool allows users to share items on the local network through a DLNA server.</p><p>Items to share can be selected one by one or by group through a selection of albums.</p><p>Many kind of electronic devices can support DLNA, as tablets, cellulars, TV, etc.</p>
sl: <p>To orodje omogoča skupno rabo predmetov v lokalnem omrežju prek strežnika DLNA.</p><p>Predmete, ki jih želite dati v skupno rabo, lahko izberete posamezno ali po skupinah z izborom albumov.</p><p>Mnoge vrste elektronskih naprav lahko podpira DLNA kot so npr. tablice, mobilni telefoni, televizorji itd.</p>

[ctx: @action]
en: Share with DLNA...
sl: Daj v skupno rabo z DLNA...

en: %1 Media Server
sl: %1 medijski strežnik

en: Media Server have been started
sl: Medijski strežnik je bil zagnan

en: Media Server cannot be started!
sl: Medijski strežnik ne more biti zagnan!

en: MJPEG Server have been started
sl: Strežnik MJPEG je bil zagnan

en: MJPEG Server cannot be started!
sl: Strežnik MJPEG ne more biti zagnan!

[ctx: @title:window]
en: Share Files With MJPEG Stream Server
sl: Delite datoteke s pretočnim MJPEG strežnikom

[ctx: @title:window]
en: MJPEG Server Contents
sl: Vsebina strežnika MJPEG

[ctx: @info]
en: The items list to share has changed. Do you want to start now the MJPEG server with this contents?
sl: Seznam predmetov, ki jih želite deliti v skupni rabi, se je spremenil. Ali želite zagnati zdaj strežnik MJPEG s to vsebino?

[ctx: @label]
en: Server Port:
sl: Vrata strežnika:

[ctx: @info]
en: The MJPEG server IP port.
sl: Vrata IP strežnika MJPEG.

[ctx: @info]
en: Set this option to turn-on the MJPEG server at application start-up automatically
sl: Nastavite to možnost tako, da samodejno vklopite strežnik MJPEG ob zagonu aplikacije

[ctx: @info]
en: The %1 server allows to share items through the local network using a web browser. Motion JPEG is a video compression format in which each video frame is compressed separately as a JPEG image. MJPEG streams is a standard which allows network clients to be connected without additional module. Most major web browsers and players support MJPEG stream. To access to stream from your browser, just use http://address:port as url, with address the MJPEG server IP, and port the server port set in this config dialog.
sl: Strežnik %1 omogoča izmenjavo elementov prek lokalnega omrežja z uporabo spletnega brskalnika. Motion JPEG je stisnjeni format videa, v katerem je vsaka sličica videa stisnjena ločeno kot slika JPEG. MJPEG pretok je standard, ki omogoča, da so omrežni odjemalci priključeni brez dodatnega modula. Večina spletnih brskalnikov in predvajalnikov podpirajo pretok MJPEG. Da bi dostopali do pretoka iz vašega brskalnika, samo uporabite http://address:port kot URL, z IP naslovom strežnika MJPEG, in vrat strežnika, ki je na voljo v tem nastavitvenem pogovornem oknu.

[ctx: @action: button]
en: Preview...
sl: Predogled...

[ctx: @info]
en: Press this button to preview the stream on your computer with your browser.
sl: Pritisnite ta gumb za predogled toka na vaš računalnik z vašim brskalnikom.

[ctx: @title]
en: Server
sl: Strežnik

[ctx: @label]
en: JPEG Quality:
sl: Kakovost JPEG:

[ctx: @info]
en: The JPEG quality [50:lower - 100:higher]. Warning: better quality require more network bandwidth
sl: Kakovost JPEG [50:nižja - 100:višja]. Opozorilo: višja kakovost zahteva večjo pasovno širino omrežja

[ctx: @label]
en: JPEG Size:
sl: Velikost JPEG:

[ctx: @info]
en: The JPEG image size in pixels, using standard screen resolutions. Warning: larger size require more network bandwidth
sl: Velikost JPEG v pikslih pri uporabi standardnih ločljivosti zaslona. Opozorilo: večje velikosti zahtevajo večjo pasovno širino omrežja

[ctx: @label]
en: Delay in Seconds:
sl: Zakasnitev v sekundah:

[ctx: @info]
en: The delay in seconds between images.
sl: Zakasnitev v sekundah med slikami.

[ctx: @label]
en: Frames by Second:
sl: Sličic na sekundo:

[ctx: @info]
en: The number of frames by second to render the stream. Warning: larger rate require more network bandwidth
sl: Število sličic v sekundi za upodobitev toka. Opozorilo: višja hitrost zahteva več pasovne širine omrežja

[ctx: @option:check]
en: Stream in Loop
sl: Tok v zanki

[ctx: @info]
en: The MJPEG stream will be played in loop instead once.
sl: Tok JPEG bo predvajan v zanki namesto samo enkrat.

[ctx: @title]
en: Stream
sl: Tok

[ctx: @label]
en: Type:
sl: Vrsta:

[ctx: @label]
en: A transition is an visual effect applied between two images. For some effects, the duration can depend of random values and can change while the stream.
sl: Prehod je vizualni učinek med dvema slikama. Za nekatere učinke je trajanje lahko odvisno od naključnih vrednosti in se lahko znotraj toka spreminja.

[ctx: @title]
en: Transition
sl: Prehod

[ctx: @label]
en: An effect is an visual panning or zooming applied while an image is displayed in MJPEG stream.
sl: Učinek je vizualno pomikanje ali povečevanje, ki se izvaja med prikazom slike v toku MJPEG.

[ctx: @title]
en: Effect
sl: Učinek

en: MJPEG Stream Server
sl: Pretočni strežnik MJPEG

en: A tool to export items as MJPEG Stream
sl: Orodje za izvoz predmetov kot tok MJPEG

en: <p>This tool allows users to share items on the local network through a MJPEG Stream server.</p><p>Items to share can be selected one by one or by group through a selection of albums.</p><p>Motion JPEG is a video compression format in which each video frame or interlaced field of a digital video sequence is compressed separately as a JPEG image. MJPEG streams is a standard which allows network clients to be connected without additional module. Most major web browsers and players support MJPEG stream.</p><p>To access to stream from your browser, use http://address:port as url, with address the MJPEG address, and port the MJPEG port set in config dialog. More than one computer can be connected to the MJPEG server at the same time.</p>
sl: <p>To orodje omogoča uporabnikom, da si delijo elemente v lokalnem omrežju prek pretočnega strežnika MJPEG.</p><p>Postavke za skupno rabo lahko izberete enega za drugim ali skupno z izbiro albumov.</p><p>Motion JPEG je stisnjeni format videa, v katerem je vsaka sličica videa ali prepleteno polje digitalne video sekvence stisnjena ločeno kot slika JPEG. Tok MJPEG je standard, ki omogoča povezave omrežnim odjemalcem brez dodatnih modulov. Večina glavnih spletnih brskalnikov in predvajalnikov podpira tok MJPEG.</p><p>Za dostop do pretoka iz vašega brskalnika uporabite http://address:port kot URL, z naslovom MJPEG in vrat, ki je nastavljena v pogovornem oknu nastavitev. Na strežnik MJPEG je mogoče priključiti več kot en računalnik istočasno.</p>

en: Developer
sl: Razvijalec

[ctx: @action]
en: Share as MJPEG Stream...
sl: Deli kot pretok MJPEG...

[ctx: @info:tooltip]
en: Orientation and script detection (OSD) only.
sl: Detekcija samo orientacije in skripta (OSD).

[ctx: @info:tooltip]
en: Automatic page segmentation with OSD.
sl: Samodejna segmentacija strani z OSD.

[ctx: @info:tooltip]
en: Automatic page segmentation, but no OSD, or OCR. (not implemented)
sl: Samodejna segmentacija strani a brez OSD ali OCR (ni izvedeno)

[ctx: @info:tooltip]
en: Fully automatic page segmentation, but no OSD. (Default).
sl: Polna samodejna segmentacija strani a brez OSD. (Privzeto).

[ctx: @info:tooltip]
en: Assume a single column of text of variable sizes.
sl: Predpostavi en stolpec besedil spremenljive dolžine.

[ctx: @info:tooltip]
en: Assume a single uniform block of vertically aligned text.
sl: Predpostavi en enovit blok navpično poravnanega besedila.

[ctx: @info:tooltip]
en: Assume a single uniform block of text.
sl: Predpostavi en enovit blok besedila.

[ctx: @info:tooltip]
en: Treat the image as a single text line.
sl: Obravnavaj sliko kot eno samo vrstico besedila.

[ctx: @info:tooltip]
en: Treat the image as a single word.
sl: Obravnavaj sliko kot eno samo besedo.

[ctx: @info:tooltip]
en: Treat the image as a single word in a circle.
sl: Obravnavaj sliko kot eno samo besedo v krogu.

[ctx: @info:tooltip]
en: Treat the image as a single character.
sl: Obravnavaj sliko kot en sam znak.

[ctx: @info:tooltip]
en: Sparse text. Find as much text as possible in no particular order.
sl: Razpršeno postavljeno besedilo. Poišči čim več besedila, kolikor je mogoče brez določenega reda.

[ctx: @info:tooltip]
en: Sparse text with OSD.
sl: Razpršeno besedilo z OSD.

[ctx: @info:tooltip]
en: Raw line. Treat the image as a single text line, bypassing hacks that are Tesseract-specific.
sl: Surova vrstica. Obravnavaj sliko kot eno vrstico besedila, prezri specifične podrobnosti programa Tesseract.

[ctx: @info:tooltip]
en: Legacy engine only.
sl: Samo zapuščinska zaledna orodja.

[ctx: @info:tooltip]
en: Neural nets LSTM engine only.
sl: Samo nevronske mreže LSTM.

[ctx: @info:tooltip]
en: Legacy + LSTM engines.
sl: Zapuščinska zaledja + LSTM.

[ctx: @info:tooltip]
en: Default, based on what is available.
sl: Privzeto, karkoli je na voljo.

en: Tesseract is an optical character recognition engine for various operating systems.
sl: Tesseract je programje za optično razpoznavanje znakov za različne operacijske sisteme.

[ctx: @title:window]
en: OCR Text Converter
sl: Optični pretvornik besedila (OCR)

[ctx: @action:button]
en: &Start OCR
sl: Začetek OCR

[ctx: @label]
en: This tool use the %1 open-source engine to perform Optical Characters Recognition. Tesseract program and the desired languages modules must be installed on your system.
sl: To orodje uporablja %1 odprtokodno programje za optično razpoznavanje znakov. Tesseract in želeni jezikovni paketi morajo biti nameščeni na vašem sistemu.

[ctx: @title]
en: Text Recognition
sl: Prepoznavanje besedila

[ctx: @info]
en: After to process recognition, double-click on one item to display recognized text here. You can review words and fix if necessary. Press the Save button to record your changes.
sl: Po razpoznavi besedila dvokliknite na predmet, da se prikaže razpoznano besedilo. Lahko pregledate besede in ji po potrebi popravite. Pritisnite gumb Shrani, da shranite vaše spremembe.

[ctx: @action: button]
en: Save
sl: Shrani

[ctx: @title]
en: Text Review
sl: Pregled besedila

[ctx: @info]
en: Processing %1
sl: Obdelovanje %1

[ctx: @info]
en: Process failed
sl: Obdelava ni uspela

[ctx: @info]
en: Process canceled
sl: Obdelava preklicana

[ctx: @info]
en: Internal error
sl: Notranja napaka

[ctx: @info]
en: Success
sl: Uspeh

[ctx: @title:window]
en: Text Converter
sl: Pretvornik besedila

[ctx: @info]
en: The list does not contain any digital files to process. You need to select them.
sl: Seznam ne vsebuje nobene digitalne datoteke za obdelavo. Morate jih izbrati.

[ctx: @title]
en: Text Converter
sl: Pretvornik besedila

[ctx: @action]
en: &Abort
sl: Prekini

[ctx: @info]
en: Abort OCR processing of Raw files.
sl: Prekini obdelavo OCR surovih datotek.

[ctx: @action]
en: &Start OCR
sl: Začni OCR

[ctx: @info]
en: Start OCR using the current settings.
sl: Začni OCR z uporabo trenutnih nastavitev.

[ctx: @info]
en: Tesseract program or language modules
    are not installed on your system.
sl: Program Tesseract ali jezikovni moduli
    niso nameščeni na vašem sistemu.

[ctx: @action]
en: Process All Items
sl: Obdelaj vse predmete

[ctx: @action]
en: Process Selected Items
sl: Obdelaj izbrane predmete

en: Words
sl: Besede

[ctx: @title]
en: OCR Text Converter
sl: Optični pretvornik besedila (OCR)

[ctx: @info]
en: A tool to batch convert documented images to text using OCR
sl: Orodje za paketno pretvorbo slik dokumentov v besedila z uporabo OCR

[ctx: @info]
en: This tool can convert documented images data to Text format by using Tesseract, an open-source Optical Characters Recognition engine, originally developed at HP labs and now sponsored by Google.
    
    It supports multiple languages and scripts (including right-to-left text) and page layout analysis.
    
    See details on %1 for more information on Tesseract
sl: To orodje lahko pretvarja podatke slik dokumentov v besedila z uporabo programa Tesseract orodja za optično prepoznavanje znakov (OCR) izvorno razvitih pri HP Lab in zdaj sponzoriranih od Googla.
    
    Podpira več jezikov in skriptov (vključno besedila z desne proti levi) in analizo razporeditve strani.
    
    Oglejte si podrobnosti na %1 za več informacij o programu Tesseract

[ctx: @action]
en: OCR Text Converter...
sl: Pretvornik besedila OCR...

[ctx: @label]
en: Languages:
sl: Jeziki:

[ctx: @info]
en: Specify the language used for OCR. In the Default mode of Language settings for digital text with multiple languages, 
    Tesseract can automatically recognize languages using Latin alphabets such as English or French, 
    but is not compatible with languages using hieroglyphs such as Chinese, Japanese.
    You can use the Orientation and Script Detection mode instead or a specific languagemodule if available.
sl: Določite jezik(e) uporabljene za OCR. Privzeti jezikovni način je za besedila z več jeziki,
    Tesseract lahko sam razpoznava jezike, ki uporabljajo latinico kot npr. angleško ali francosko,
    a ni združljiv z jeziki, ki uporabljajo hieroglife kot npr. kitajskim ali japonskim.
    Lahko uporabite način orientacije in detekcije skriptov (OSD) namesto posebej določenega jezikovnega modula, če je na voljo.

[ctx: @label]
en: Segmentation mode:
sl: Način segmentacije:

[ctx: @info]
en: Specify page segmentation mode.
sl: Določite način segmentacije strani.

[ctx: @label]
en: Engine mode:
sl: Način stroja:

[ctx: @info]
en: Specify OCR engine mode.
sl: Določite način delovanja OCR.

[ctx: @label]
en: Resolution Dpi:
sl: Ločljivost v Dpi:

[ctx: @info]
en: Specify DPI for input image.
sl: Določite DPI za vhodno sliko.

[ctx: @label]
en: Store result in :
sl: Shrani rezultat v :

[ctx: @option:check]
en: Text file
sl: Besedilna datoteka

[ctx: @info]
en: Store OCR result in separated text file
sl: Shrani rezultat OCR v svoji besedilni datoteki

[ctx: @option:check]
en: Metadata
sl: Metapodatki

[ctx: @info]
en: Store OCR result in XMP metadata
sl: Shrani rezultat OCR v metapodatkih XMP

[ctx: @option:check]
en: Use Multi-cores
sl: Uporabi več jeder

[ctx: @info]
en: If this option is enabled, files will be processed in parallel
sl: Če je ta možnost omogočena, se bodo datoteke obdelovale vzporedno

[ctx: @option: default Tesseract mode]
en: Default
sl: Privzeto

[ctx: @option: osd Tesseract mode]
en: Orientation and Script Detection
sl: Detekcija orientacije in skripta

[ctx: @label]
en: Translate with %1:
sl: Prevedi z %1:

en: Create Panorama
sl: Ustvari panoramo

en: A tool to create panorama
sl: Orodje za tvorbo panorame

en: <p>This tool allows users to assemble images together to create large panorama.</p><p>To create panorama image, you need to use images taken from same point of view with a tripod and exposed with same settings.</p><p>The tool is able to assemble shot taken horizontally, vertically, or as a matrix. Take a care that target image will become huge and require a lots of memory to be processed.</p>
sl: <p>To orodje omogoča sestavljanje slik skupaj za ustvarjanje velike panorame.</p><p>Če želite ustvariti panoramsko sliko, morate uporabiti slike, posnete z iste točke s stativom in posnete z enakimi nastavitvami.</p><p>Orodje lahko sestavi posnetek, posnet vodoravno, navpično ali kot matriko. Pazite, ker bo ciljna slika postala ogromna in bo potrebno veliko pomnilnika za obdelavo.</p>

[ctx: @action]
en: Create panorama...
sl: Ustvari panoramo...

en: <b>Canceled</b>
sl: <b>Prekinjeno</b>

en: <b>Cannot run <i>%1</i>:</b><p>%2</p>
sl: <b>Ni mogoče zagnati <i>%1</i>:</b><p>%2</p>

en: Temporary panorama file does not exists.
sl: Začasna datoteka za panoramo ne obstaja.

en: A panorama file named <filename>%1</filename> already exists.
sl: Datoteka s panoramo in imenom <filename>%1</filename> že obstaja.

en: Temporary project file does not exist.
sl: Začasna datoteka projekta ne obstaja.

en: A project file named <filename>%1</filename> already exists.
sl: Datoteka projekta z imenom <filename>%1</filename> že obstaja.

en: Cannot move panorama from <filename>%1</filename> to <filename>%2</filename>.
sl: Ni mogoče premakniti panorame iz <filename>%1</filename> v <filename>%2</filename>.

en: Cannot move project file from <filename>%1</filename> to <filename>%2</filename>.
sl: Ni mogoče premakniti projekta iz <filename>%1</filename> v <filename>%2</filename>.

en: Cannot copy converted image file from <filename>%1</filename> to <filename>%2</filename>.
sl: Ni mogoče prepisati pretvorjene slike iz <filename>%1</filename> v <filename>%2</filename>.

en: PTO file already created in the temporary directory.
sl: Datoteka PTO je že ustvarjena v začasni mapi.

en: PTO file cannot be created in the temporary directory.
sl: Datoteke PTO ni mogoče ustvariti v začasni mapi.

en: Project file parsing failed.
sl: Razčlenitev datoteke projekta ni uspela.

en: Unknown input file in the project file: <filename>%1</filename>
sl: Neznana vhodna datoteka v datoteki projekta: <filename>%1</filename>

en: Input image cannot be loaded for preview generation.
sl: Vhodne slike ni mogoče naložiti za ustvarjanje predogleda.

en: Tiff image creation failed.
sl: Ustvarjanje slike tiff ni uspelo.

en: Raw file conversion failed.
sl: Pretvorba surove datoteke ni uspela.

[ctx: @title: window]
en: Welcome to Panorama Tool
sl: Dobrodošli v orodje za panorame

[ctx: @info]
en: Welcome to Panorama Tool
sl: Dobrodošli v orodje za panorame

[ctx: @info]
en: This tool stitches several images together to create a panorama, making the seam between images not visible.
sl: To orodje sešije več slik skupaj, da ustvari panoramo, ne da bi se videli stiki med slikami.

[ctx: @info]
en: This assistant will help you to configure how to import images before stitching them into a panorama.
sl: Ta pomočnik vam bo pomagal pri nastavitvah, kako uvoziti slike pred njihovim šivanjem v panoramo.

[ctx: @info]
en: Images must be taken from the same point of view.
sl: Slike morajo biti posnete iz iste točke pogleda.

[ctx: @info]
en: For more information, please take a look at
sl: Za več informacij si oglejte

[ctx: @title: group]
en: Panorama Binaries
sl: Izvajalni programi za Panoramo

[ctx: @title: group]
en: File Format
sl: Format datoteke

[ctx: @option: radio]
en: JPEG output
sl: Izhod JPEG

[ctx: @info: tooltip]
en: Selects a JPEG output with 90% compression rate (lossy compression, smaller size).
sl: Izbere izhod JPEG z 90% stopnjo stiskanja (stiskanje z izgubami, manjša velikost).

[ctx: @info:whatsthis]
en: "JPEG output": Using JPEG output, the panorama file will be smaller at the cost of information loss during compression. This is the easiest way to share the result, or print it online or in a shop.
sl: "Izhod JPEG": z uporabo tega izhoda, bo panorama manjša, med stiskanjem pa se bodo izgubili nekateri podatki. To je najlažji način za deljenje rezultatov, tiskanje preko spleta ali tiskanje v trgovini.

[ctx: @option: radio]
en: TIFF output
sl: Izhod TIFF

[ctx: @info: tooltip]
en: Selects a TIFF output compressed using the LZW algorithm (lossless compression, bigger size).
sl: Izbere izhod TIFF stisnjen z uporabo algoritma LZW (stiskanje brez izgub, večja velikost).

[ctx: @info: whatsthis]
en: "TIFF output": Using TIFF output, you get the same color depth than your original photos using RAW images at the cost of a bigger panorama file.
sl: "Izhod TIFF": z uporabo izhoda TIFF boste dobili enako barvno globino kot vaše izvorne fotografije v obliki RAW na račun večje panoramske datoteke.

[ctx: @title:window]
en: Set Panorama Images
sl: Nastavi panoramske slike

[ctx: @info]
en: Set here the list of your images to blend into a panorama. Please follow these conditions:
sl: Nastavite tukaj seznam slik iz katerih boste sestavili panoramo. Upoštevajte naslednje pogoje:

[ctx: @info]
en: Images are taken from the same point of view.
sl: Slike so posnete na isti točki pogleda.

[ctx: @info]
en: Images are taken with the same camera (and lens).
sl: Slike so posnete z enako kamero (in objektivi).

[ctx: @info]
en: Note that, in the case of a 360° panorama, the first image in the list will be the image that will be in the center of the panorama.
sl: Upoštevajte, da bo v primeru 360° panorame prikazana, prva slika na seznamu tista, ki bo v središču panorame.

[ctx: @title:window]
en: Panorama Stitched
sl: Panorama sešita

[ctx: @title:group]
en: Save Settings
sl: Shrani nastavitve

[ctx: @label:textbox]
en: File name template:
sl: Predloga imen datotek:

[ctx: @info:tooltip]
en: Name of the panorama file (without its extension).
sl: Ime slike panorame (brez njene pripone).

[ctx: @info:whatsthis]
en: "File name template": Set here the base name of the files that will be saved. For example, if your template is "panorama" and if you chose a JPEG output, then your panorama will be saved with the name "panorama.jpg". If you choose to save also the project file, it will have the name "panorama.pto".
sl: "Predloga imena datoteke": tukaj nastavite osnovno ime datotek, ki bodo shranjene. Če je vaša predloga na primer "panorama" in izberete izhod JPEG, potem bo vaša panorama shranjena z imenom "panorama.jpg". Če izberete, da želite shraniti tudi projektno datoteko, bo imela ime "panorama.pto".

[ctx: @option:check]
en: Save project file
sl: Shrani projektno datoteko

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the project file for further processing within Hugin GUI.
sl: Shrani projektno datoteko za nadaljnje obdelovanje znotraj grafičnega vmesnika Hugin.

[ctx: @info:whatsthis]
en: "Save project file": You can keep the project file generated to stitch your panorama for further tweaking within %1 by checking this. This is useful if you want a different projection, modify the horizon or the center of the panorama, or modify the control points to get better results.
sl: "Shrani projektno datoteko": Projektno datoteko lahko ohranite in omogočite kasnejše prilagoditve panorame s pomočjo programa %1. To je uporabno, če želite drugo projekcijo, če želite spremenite obzorje ali središče panorame, ali pa če želite spremeniti nadzorne točke za boljše rezultate.

[ctx: @title: dialog]
en: Warning
sl: Opozorilo

[ctx: @label]
en: This file already exists
sl: Datoteka že obstaja

[ctx: @label]
en: One or more converted raw files already exists (they will be skipped during the copying process)
sl: Ena ali več pretvorjenih surovih datotek že obstaja (med kopiranjem bodo preskočene).

[ctx: @info]
en: Panorama Stitching is Done
sl: Šivanje panorame je končano

[ctx: @info]
en: Congratulations. Your images are stitched into a panorama.
sl: Čestitke. Vaše slike so sešite v panoramo.

[ctx: @info]
en: Your panorama will be created to the directory:
sl: Vaša panorama bo ustvarjena v mapi:

[ctx: @info]
en: once you press the "Finish" button, with the name set below.
sl: ko pritisnete gumb "Končaj" z imenom spodaj.

[ctx: @info]
en: If you choose to save the project file, and if your images were raw images then the converted images used during the stitching process will be copied at the same time (those are TIFF files that can be big).
sl: Če se odločite za shranjevanje projektne datoteke in če so bile vaše surove slike slike nato pretvorjene in uporabljene med postopkom šivanja, bodo kopiranehkrati (to so datoteke TIFF, ki so lahko velike).

[ctx: @label]
en: Error
sl: Napaka

[ctx: @title: window]
en: Optimization
sl: Optimizacija

[ctx: @option: check]
en: Level horizon
sl: Poravnaj obzorje

[ctx: @info: tooltip]
en: Detect the horizon and adapt the project to make it horizontal.
sl: Zaznaj obzorje in prilagodi projekt, da bo postalo vodoravno.

[ctx: @info: whatsthis]
en: "Level horizon": Detect the horizon and adapt the projection so that the detected horizon is an horizontal line in the final panorama
sl: Poravnaj obzorje: zazna obzorje in prilagodi projekcijo tako, da je zaznano obzorje v končni panorami vodoravna črta

[ctx: @info]
en: Optimization is in progress, please wait.
sl: Optimizacija v teku, prosim počakajte.

[ctx: @info]
en: The optimization step according to your settings is ready to be performed.
sl: Korak optimizacije glede na vaše nastavitve je pripravljen za izvedbo.

[ctx: @info]
en: This step can include an automatic leveling of the horizon, and also an automatic projection selection and size.
sl: Ta korak lahko vključuje samodejno poravnavo obzorja in tudi samodejno izbiro projekcije in velikost.

[ctx: @info]
en: To perform this operation, the "%1" program will be used.
sl: Za izvedbo te operacije bo uporabljen program "%1".

[ctx: @info]
en: Press the "Next" button to run the optimization.
sl: Pritisnite gumb "Naprej", da zaženete optimizacijo.

[ctx: @info]
en: Optimization has failed.
sl: Optimizacija ni uspela.

[ctx: @title: window]
en: Pre-Processing Images
sl: Predobdelova slik

[ctx: @option: check]
en: Detect moving skies
sl: Zaznavanje gibljivega neba

[ctx: @info: tooltip]
en: Automatic detection of clouds to prevent wrong keypoints matching between images due to moving clouds.
sl: Samodejna zaznava oblakov, ki preprečuje napačno ujemanje ključnih točk med slikami, zaradi premikajočih se oblakov.

[ctx: @info: whatsthis]
en: "Detect moving skies": During the control points selection and matching, this option discards any points that are associated to a possible cloud. This is useful to prevent moving clouds from altering the control points matching process.
sl: "Zaznaj premikanje neba": med izbiro nadzornih točk in njihovim prileganjem ta možnost zavrže vse točke, ki so združene v morebiten oblak. To je uporabno za preprečevanje sprememb prileganja nadzornih točk zaradi premikajočih se oblakov.

[ctx: @info]
en: Now, we will pre-process images before stitching them.
sl: Zdaj bom slike predhodno obdelal, preden jih bom šival.

[ctx: @info]
en: Pre-processing also include a calculation of some control points to match overlaps between images. For that purpose, the "%1" program will be used.
sl: Predobdelava vključuje tudi izračun nekaterih kontrolnih točk, da se prekrivanja med slikami ujemajo. V ta namen bo uporabljen program "%1".

[ctx: @title:window]
en: <b>Preview and Post-Processing</b>
sl: <b>Predogled in po-obdelovanje</b>

en: Processing Panorama Preview...
sl: Obdelovanje predogleda panorame...

en: <qt><p><h1>Panorama Post-Processing</h1></p></qt>
sl: <qt><p><h1>Po-obdelovanje panorame</h1></p></qt>

[ctx: @title:group]
en: Panorama Post-Processing
sl: Po-obdelovanje panorame

en: Preview Processing Cancelled.
sl: Obdelava predogleda preklicana.

en: <h1><b>Error</b></h1><p>%1</p>
sl: <h1><b>Napaka</b></h1><p>%1</p>

[ctx: Here a makefile is a script for GNU Make]
en: <p><b>Cannot create makefile: </b></p><p>%1</p>
sl: <p><b>Ni mogoče ustvariti datoteke make: </b></p><p>%1</p>

[ctx: a project file is a .pto file, as given to hugin to build a panorama]
en: <p><b>Cannot create project file: </b></p><p>%1</p>
sl: <p><b>Ni mogoče ustvariti projektne datoteke: </b></p><p>%1</p>

[ctx: Error message for image file number %1 out of %2]
en: <p><b>Processing file %1 / %2: </b></p><p>%3</p>
sl: <p><b>Obdelovanje datoteke %1 / %2: </b></p><p>%3</p>

[ctx: Error message for panorama compilation]
en: <p><b>Panorama compilation: </b></p><p>%1</p>
sl: <p><b>Ustvarjanje panorame: </b></p><p>%1</p>

en: <qt><h1>Panorama Preview</h1><p>Draw a rectangle if you want to crop the image.</p><p>Pressing the <i>Next</i> button will then launch the final stitching process.</p></qt>
sl: <qt><h1>Predogled panorame</h1><p>Narišite pravokotnik, če želite obrezati sliko.</p><p>Če pritisnete gumb <i>Naprej</i> bo zagnano zadnje opravilo šivanja.</p></qt>

[ctx: Success for image file number %1 out of %2]
en: Processing file %1 / %2
sl: Obdelovanje datoteke %1 / %2

[ctx: Success for panorama compilation]
en: Panorama compilation
sl: Izračun panorame

[ctx: Compilation started for image file number %1 out of %2]
en: Processing file %1 / %2
sl: Obdelovanje datoteke %1 / %2

[ctx: Panorama compilation started]
en: Panorama compilation
sl: Izračun panorame

[ctx: @title:window]
en: Panorama Creator Wizard
sl: Čarovnik za ustvarjanje panoram

en: Unsupported Paper Size
sl: Nepodprta velikost papirja

[ctx: Output: FILE]
en: Print to Image File
sl: Natisni v datoteko slike

[ctx: Output: PDF]
en: Print to PDF
sl: Tiskaj na PDF

[ctx: Output: GIMP]
en: Print with Gimp
sl: Tiskaj z Gimp-om

[ctx: Caption type: NONE]
en: No caption
sl: Ni napisa

[ctx: Caption type: FILENAME]
en: Image file names
sl: Imena datotek slik

[ctx: Caption type: DATETIME]
en: Exif date-time
sl: Exif datum in čas

[ctx: Caption type: COMMENT]
en: Item comments
sl: Opombe predmeta

[ctx: Caption type: CUSTOM]
en: Custom format
sl: Format po meri

en: Printing canceled
sl: Tiskanje preklicano

en: Processing page %1
sl: Obdelovanje strani %1

en: Could not save file %1
sl: Ni mogoče shraniti datoteke %1

en: Page %1 saved as %2
sl: Stran %1 shranjena kot %2

en: Print Creator
sl: Kreator tiska

en: A tool to create print composition from images
sl: Orodje za ustvarjanje kompozicije slik za tisk

en: <p>This tool allows users to back-process items (as assemble) before to print.</p><p>Items to process can be selected one by one or by group through a selection of albums.</p><p>Different pre-defined paper sizes and layouts can be used to process files.</p>
sl: <p>To orodje omogoča, da obdelate predmete (kot sestavo) pred tiskanjem.</p><p>Predmete, ki jih želite obdelati, lahko izberete enega po enega ali skupinsko kot izbor albumov.</p><p>Za obdelavo slik imate na voljo imate različne vnaprej določene velikosti papirja in postavitve slik.</p>

en: Author
sl: Avtor

en: Contributor
sl: Prispeval

[ctx: @action]
en: Print Creator...
sl: Kreator tiska...

en: The GNU Image Manipulation Program.
sl: The GNU Image Manipulation Program - Program za upravljanje slik GNU (GIMP).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Caption Type:
sl: Vrata napisa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: print file name
    print camera exposure time
    print item comment
    print ISO sensibility from camera
    print date and time from camera
sl: natisni ime datoteke
    natisni čas ekspozicije
    natisni komentar predmeta
    natisni občutljivost ISO
    natisni datum in čas posnetka iz fotoaparata

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: print camera sensor resolution
    print camera aperture
    print focal length from camera
    add a new line
sl: natisni ločljivost tipala
    natisni zaslonko
    natisni goriščno razdaljo
    dodaj novo vrstico

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (Digikam::DTextEdit, m_FreeCaptionFormat)
en: Enter here your customized caption string...
sl: Tu vnesite svoj prilagojeni niz napisa...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_free_label)
en: The fields listed below can be used with the customization:
sl: Spodaj navedena polja lahko uporabite pri prilagoditvi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Text Color:
sl: Barva besedila:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Text Size:
sl: Velikost besedila:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Font Family:
sl: Družina pisave:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (DigikamGenericPrintCreatorPlugin::AdvPrintCropFrame, cropFrame)
en: Move the box in order to crop photos so that they fit inside the photo sizes you have given.  
    You can crop each image differently, or just click the 'Next' button to use the default crop 
    setting for each photo.
    Enable "Do not crop" to avoid cropping all the photos.
sl: Premaknite polje, da obrezujete fotografije tako, da se prilegajo znotraj danih velikosti fotografij.
    Vsako sliko lahko obrežete drugače ali pa preprosto kliknete gumb 'Naprej' za privzeto nastavitev
    obrezovanja za vsako fotografijo posebej.
    Omogočite »Ne obreži«, da se izognete obrezovanju vseh fotografij.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_disableCrop)
en: Do not crop photos, just scale them.
sl: Ne obrezujte fotografij, samo prilagodite velikost.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_disableCrop)
en: Do not crop
sl: Ne obrezuj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, BtnCropRotateLeft) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, BtnCropRotateLeft)
en: Rotate photo to the left
sl: Zavrtite fotografijo v levo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, BtnCropRotateLeft)
en: Rotate &left
sl: Zavrti v &levo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, BtnCropRotateRight) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, BtnCropRotateRight)
en: Rotate photo to the right
sl: Zavrtite fotografijo v desno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, BtnCropRotateRight)
en: Rotate &right
sl: Zavrti v desno

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, BtnPreviewPageDown) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, BtnPreviewPageDown) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, BtnCropPrev) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, BtnCropPrev)
en: Previous photo
sl: Predhodna slika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, BtnCropPrev)
en: << Pr&evious
sl: << Predhodni

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, BtnCropNext) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, BtnCropNext)
en: Next photo
sl: Naslednja slika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, BtnCropNext)
en: Ne&xt >>
sl: Naslednja>>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LblCropPhoto)
en: Photo 0 of 0
sl: Slika 0 od 0

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AdvPrintCustomLayout)
en: Custom layout
sl: Oblika po meri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_fitAsManyCheck)
en: Fit as many as possible:
sl: Zložite jih največ, kar je možno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Rows
sl: Vrstice

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Photo size
sl: Velikost slike

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_photoUnits)
en: inches
sl: palcev

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Columns
sl: Stolpci

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_photoGridCheck)
en: Photo grid:
sl: Foto mreža:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_photosXPageCheck)
en: Automatic layout:
sl: Avtomatska porazdelitev:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Photos per page
sl: Slik na stran

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_2)
en: Photos:
sl: Slike:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: Sheets:
sl: Listi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: Empty slots:
sl: Prazna polja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pagesetup)
en: Page settings
sl: Nastavitve strani

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Pages Preview
sl: Predogled strani

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LblPreview)
en: Page
sl: Stran

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, BtnPreviewPageUp) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, BtnPreviewPageUp)
en: Next page
sl: Naslednja stran

[ctx: @title: column]
en: Caption
sl: Napis

en: Choose your grid size
sl: Izberite velikost mreže

en: Number of rows
sl: Število vrstic

en: Insert number of rows
sl: Vstavite število vrstic

en: Number of columns
sl: Število stolpcev

en: Insert number of columns
sl: Vstavi število stolpcev

en: Choose to have a custom photo size album
sl: Izberite album z velikostjo fotografij po meri

en: Photo height
sl: Višina slike

en: Insert photo height
sl: Vstavite višino slike

en: Photo width
sl: Širina slike

en: Insert photo width
sl: Vstavite širino slike

en: Rotate photo automatically on layout accordingly with camera orientation information
sl: Fotografijo na postavitvi samodejno zavrti glede na podatek o usmeritvi fotoaparata

en: No page to print...
sl: Ni nobene strani za tisk...

en: Starting to pre-process files...
sl: Začenjam pred-obdelavi datotek...

en: Printing process aborted...
sl: Postopek tiskanja prekinjen...

en: Printing process is not completed
sl: Postopek tiskanja ni zaključen

en: Printing process completed.
sl: Tiskanje je bilo končano.

en: Open destination directory in file-browser.
sl: Odpri ciljno mapo v brskalniku datotek.

en: There was an error to launch the external Gimp program. Please make sure it is properly installed.
sl: Pri zagonu zunanjega programa Gimp je prišlo do napake. Prosim, prepričajte se da je pravilno nameščen.

en: Could not remove the GIMP's temporary files.
sl: Ni bilo mogoče odstraniti GIMPovih začasnih datotek.

en: Unable to create a temporary folder. Please make sure you have proper permissions to this folder and try again.
sl: Začasne mape ni bilo mogoče ustvariti. Prepričajte se, da imate ustrezna dovoljenja za to mapo in poskusite znova.

[ctx: @title:window]
en: Print Creator
sl: Kreator tiska

en: <qt><p><h1><b>Welcome to Print Creator</b></h1></p><p>This assistant will guide you to assemble images to be printed following specific templates as Photo Album, Photo Collage, or Framed Photo.</p><p>An adaptive photo collection page layout can be also used, based on Atkins algorithm.</p></qt>
sl: <qt><p><h1> <b>Dobrodošli v kreatorju tiska</b></h1></p><p>Ta pomočnik vas bo vodil k sestavljanju slik za tiskanje po določenih predlogah kot so foto album, foto kolaž ali fotografija v okvirju.</p><p>Lahko uporabite tudi prilagodljivo postavitev zbirke strani fotografij na podlagi Atkinsovega algoritma.</p></qt>

[ctx: @title:group]
en: Optional Gimp Binaries
sl: Neobvezni izvajalni programi za Gimp

en: Image Format:
sl: Format slike:

en: Select your preferred format to export printing as image.
sl: Izberite želeno obliko za izvoz tiska kot slike.

en: Destination folder:
sl: Ciljna mapa:

en: Output Destination Path
sl: Ciljna pot izhoda

en: The image output file name will be generated automatically.
sl: Ime izhodne slike slike bo ustvarjeno samodejno.

en: Open in File Browser
sl: Odpri v upravljalniku datotek

[ctx: @info layout page]
en: Custom
sl: Po meri

[ctx: @info]
en: Select your preferred print output.
sl: Izberite želeni izhod tiska.

en: Add again
sl: Dodaj spet

en: Remove
sl: Odstrani

[ctx: @title:window]
en: Custom Layout
sl: Oblika po meri

en: The selected custom photo size can not be applied to the paper size.
sl: Izbrane velikosti fotografije po meri ni mogoče uporabiti za to velikost papirja.

en: Custom
    layout
sl: Postavitev
    po meri

en: Welcome to Print Creator
sl: Dobrodošli v kreatorju tiska

en: Albums Selection
sl: Izbira albumov

en: Select Page Layout
sl: Izberite postavitev strani

en: Caption Settings
sl: Nastavitve napisa

en: Crop and Rotate Photos
sl: Obrežite in zavrtite fotografije

en: Images Output Settings
sl: Izhodne nastavitve slik

en: Render Printing
sl: Upodobi tiskanje

en: Photo %1 of %2
sl: Slika %1 od %2

en: Page %1 of %2
sl: Stran %1 od %2

en: Error opening input file
sl: Napaka pri odpiranju vhodne datoteke

en: Error opening temporary folder
sl: Napaka pri odpiranju začasne mape

en: Cannot resize image. Aborting.
sl: Ne morem spremeniti velikosti slike. Prekinjam.

en: Cannot save resized image (JPEG). Aborting.
sl: Ne morem shraniti slike spremenjene velikosti (JPEG). Prekinjam.

en: Cannot save resized image (PNG). Aborting.
sl: Ne morem shraniti slike spremenjene velikosti (PNG). Prekinjam.

en: Cannot create a temporary directory
sl: Ne morem ustvariti začasne mape

en: Resizing %1
sl: Spreminjanje velikosti %1

en: %1 resized successfully
sl: %1 uspešno spremenjena velikost

en: Failed to resize %1: %2
sl: Neuspela sprememba velikosti  %1: %2

en: There are no files to send
sl: Nobene datoteke ni mogoče poslati

en: Build images properties file
sl: Izdelava datoteke z lastnostmi slik

en: no caption
sl: ni napisa

en: no keywords
sl: ni ključnih besed

en: file "%1":
    Original images: %2
sl: datoteka "%1":
    Izvirne slike: %2

en: Comments: %1
sl: Komentarji: %1

en: Tags: %1
sl: Značke: %1

en: Rating: %1
sl: Ocena: %1

en: Image properties file cannot be opened
sl: Lastnosti slik ni mogoče odpreti

en: Image properties file done
sl: Datoteka lastnosti slik narejena

[ctx: @title:window]
en: Processing Failed
sl: Obdelava ni uspela

en: Some images cannot be resized.
    Do you want them to be added as attachments without resizing?
sl: Velikosti nekaterih slik ni bilo mogoče spremeniti.
    Ali želite, da jih dodam kot priloge brez spreminjanja velikosti?

en: The file "%1" is too big to be sent, please reduce its size or change your settings
sl: Datoteka "%1" je prevelika, da bi jo lahko poslali, zmanjšajte njeno velikost ali spremenite svoje nastavitve

en: Failed to start "%1" program. Check your system.
sl: Zagon programa "%1" ni uspel. Preverite vaš sistem.

en: Starting "%1" program...
sl: Zaganjam program "%1"...

en: After having sent your images by email...
sl: Potem ko ste slike poslali po e-pošti...

en: Press 'Finish' button to clean up temporary files
sl: Za čiščenje začasnih datotek pritisnite gumb 'Končaj'

en: Send by Email
sl: Pošli po elektronski pošti

en: A tool to send images by E-mail
sl: Orodja za pošiljanje slik po elektronski pošti

en: <p>This tool allows users to back-process items (as resize) before to send by e-mail.</p><p>Items to process can be selected one by one or by group through a selection of albums.</p><p>Different mail client application can be used to process files on the network.</p>
sl: <p>To orodje omogoča, da predmete obdelate (npr. spremenite velikost) pred pošiljanjem po e-pošti.</p> <p>Predmete, ki jih želite obdelati, lahko izberete posamezno ali po skupinsko kot izbor albumov.</p> <p>Uporabiti je mogoče različne odjemalce e-pošte za obdelavo datotek v omrežju.</p>

[ctx: @action]
en: Send by Mail...
sl: Pošlji po elektronski pošti...

en: Gnome Mail Client.
sl: Poštni odjemalec Gnome.

en: GTK based Mail Client.
sl: Poštni odjemalec GTK.

en: KDE Mail Client.
sl: Poštni odjemalec KDE.

en: Netscape Mail Client.
sl: Poštni odjemalec Netscape.

en: Outlook Mail Client.
sl: Poštni odjemalec Outlook.

en: Mozilla Foundation Mail Client.
sl: Poštni odjemalec Mozilla.

en: Preparing file to export by mail...
sl: Priprava datoteke za izvoz v pošto...

en: %1 input items to process
sl: %1 vhodnih predmetov za obdelavo

en: <p>This view list all items to export by mail.</p>
sl: <p>Ta pogled prikazuje vse predmete, ki jih želite izvoziti po pošti.</p>

en: <qt><p><h1><b>Welcome to Email Tool</b></h1></p><p>This assistant will guide you to send your items with a mail client application.</p><p>Before to export contents, you will be able to adjust attachments properties accordingly with your mail service capabilities.</p></qt>
sl: <qt><p><h1><b>Dobrodošli v e-poštnem orodju</b></h1></p><p>Ta pomočnik bo vodil pošiljanje predmetov s poštnim odjemalcem.</p><p>Pred izvozom vsebine, boste lahko prilagodili lastnosti prilog v skladu z zmožnostmi svojih poštnih storitev. </p></qt>

[ctx: @title:group]
en: Mail client application Binaries
sl: Izvajalni programi za odjemalca e-pošte

en: Mail program:
sl: Program za e-pošto:

en: Select your preferred external mail client program here.
sl: Tukaj izberite želeni program zunanjega odjemalca e-pošte.

en: Attach a file with items properties
sl: Dodaj datoteko z lastnostmi predmetov

en: If you enable this option, all item properties as Comments, Rating, or Tags, will be added as an attached file.
sl: Če omogočite to možnost, bodo vse lastnosti izdelka kot so komentarji, ocene ali značke dodane kot priložena datoteka.

en: Maximum email size limit:
sl: Največja velikost pošiljke e-pošte:

en: Adjust image properties
sl: Prilagodi lastnosti datoteke

en: If you enable this option, all images to be sent can be resized and recompressed.
sl: Če omogočite to možnost, je mogoče spremeniti velikost vseh slik, ki jih želite poslati in jih ponovno stisniti.

en: Image Properties
sl: Lastnosti slike

en: Select the length of the images that are to be sent. The aspect ratio is preserved.
sl: Izberite dolžino slik, ki jih želite poslati. Razmerje je stranic bo ohranjeno.

en: Image Length:
sl: Dolžina slike:

en: Select your preferred format to convert image.
sl: Izberite vaš priljubljen format v katerega bi pretvorili sliko.

en: <p>The new compression value of JPEG images to be sent:</p>
sl: <p>Nova vrednost stiskanja slik JPEG, ki bodo poslane:</p>

en: <p><b>1</b>: very high compression<br/><b>25</b>: high compression<br/><b>50</b>: medium compression<br/><b>75</b>: low compression (default value)<br/><b>100</b>: no compression</p>
sl: <p><b>1</b>: zelo visoka kompresija<br/> <b>25</b>: visoka kompresija<br/> <b>50</b>: srednja kompresija<br/> <b>75</b>: nizka kompresija (privzeta vrednost)<br/> <b>100</b>: brez stiskanja</p>

en: Image quality:
sl: Kakovost slike:

en: Remove all metadata
sl: Odstrani vse metapodatke

en: If you enable this option, all metadata as Exif, Iptc, and Xmp will be removed.
sl: Če omogočite to možnost, bodo vsi metapodatki kot so Exif, IPTC in XMP odstranjeni.

[ctx: @title:window]
en: Send by Email
sl: Pošli po elektronski pošti

en: Welcome to Email Tool
sl: Dobrodošli v orodje za elektronsko pošto

en: Images List
sl: Seznam slik

en: Email Settings
sl: Nastavitve e-pošte

en: Export by Email
sl: Izvozi v elektronsko pošto

en: Video Slideshow
sl: Video predstavitev

en: A tool to create video slideshow from images
sl: Orodje za izdelavo video predstavitev iz slik

en: <p>This tool allows users to back-process image as frame to create video slide-show.</p><p>Items to process can be selected one by one or by group through a selection of albums.</p><p>Different visual effects can be applied to images to make transitions while to render target video.</p>
sl: <p>To orodje omogoča obdelavo slike kot okvirja za ustvarjanje video predstavitev.</p><p>Predmete, ki jih želite obdelovati, lahko izberete posamezno ali skupinsko kot izbor albumov.</p><p>Na predstavitvi je možno uporabiti različne vizualne učinke prehodov med prikazi slik v upodobitvi ciljnega videoposnetka.</p>

[ctx: @action]
en: Create video slideshow...
sl: Ustvari video predstavitev...

en: Starting to generate video slideshow...
sl: Začenjam ustvarjati video predstavitev...

en: %1 input images to process
sl: %1 vhodnih slik za obdelavo

en: Video Slideshow is not completed
sl: Video predstavitev ni zaključena

en: See the video encoding trace below
sl: Oglejte si sled kodiranja videa spodaj

en: Video Slideshow completed.
sl: Video predstavitev dokončana.

en: Opening video stream in player...
sl: Odpiranje videa v predvajalniku...

en: <p>This view list all items to include on video stream.</p><p>The first one is on top of the list, the last one</p><p>on the bottom. You can adjust the order of each item.</p>
sl: <p>Ta pogled prikazuje vse predmete, ki jih želite vključiti v video.</p><p>Prvi je na vrhu seznama, zadnji na dnu.</p> <p>Nastavite lahko vrstni red vsakega predmeta.</p>

en: <qt><p><h1><b>Welcome to Video Slideshow tool</b></h1></p><p>This assistant will guide you to export</p><p>your images as a video stream.</p><p>You can generate quickly a <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Time-lapse_photography'>Time-lapse</a> movie from images</p><p>captured with a tripod mounted camera controlled with an <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Intervalometer#Photography'>intervalometer</a>.</p><p></p><p>You can also create a video presentation with transition</p><p>effects and audio tracks to show on a TV screen.</p></qt>
sl: <qt><p><h1><b>Dobrodošli v orodju Video Slideshow</b></h1></p><p>Ta pomočnik vas bo vodil pri izvozu</p><p>svoje slike kot video tok.</p><p>Hitro ustvarite lahko <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Time-lapse_photography'> film s časovnim zamikom </a> iz slik</p><p>posneto s kamero, nameščeno na stativ, krmiljeno z intervalometrom <a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Intervalometer#Fhotography'> </a>.</p><p></p><p>Prav tako lahko ustvarite video predstavitev s prehodnimi </p><p>učinki in zvočnimi posnetki, ki se prikažejo na TV zaslonu.</p></qt>

[ctx: @title:group]
en: FFmpeg Binary
sl: Izvajalni program FFmpeg

en: Media Container Format:
sl: Format medijskega vsebnika:

en: This control allows to choose the format of the media container to host video stream and soundtrack.
sl: Ta kontrolnik omogoča izbiro formata medijskega vsebnika za gostovanje video toka in zvočnega posnetka.

en: Open in Player:
sl: Odpri v predvajalniku:

en: Output
sl: Izhod

en: Equalize Video Luminosity
sl: Izenači osvetlitev videa

en: Equalization Strength:
sl: Moč izenačitve:

en: This controls strength of equalization. Setting this option to zero effectively does nothing.
sl: To nadzira moč izravnave. Nastavitev te možnosti na nič dejansko ne povzroči ničesar.

en: <i>These settings apply temporal midway video equalization effect while encoding frames as video. This adjusts the sequence of frames to have the same histograms, while maintaining their dynamics as much as possible. It’s useful for e.g. matching exposures from a timelapse sequence.</i>
sl: <i>Te nastavitve med kodiranjem sličic kot videa uporabijo učinek začasne vmesne izenačitve videa. To prilagodi zaporedje okvirjev, da imajo enake histograme, hkrati pa ohranja njihovo dinamiko, kolikor je to mogoče. Uporaben je za npr. ujemajoče se osvetlitve iz zaporedja časovnega zamika.</i>

en: Frames Normalization
sl: Normalizacija okvirjev

en: Soundtrack File:
sl: Datoteka posnetega zvoka:

[ctx: @title:window]
en: Select Audio Track
sl: Izberite zvočno sled

en: Soundtrack Duration:
sl: Trajanje zvočnega posnetka:

en: Soundtrack Preview:
sl: Predogled zvočnega posnetka:

en: <i>Notes about soundtrack: if the audio length is smaller than video, it will be played in loop. If the audio length is largest than video, it will be trimmed. Leave this setting empty if you don't want a soundtrack to the media.</i>
sl: <i>Opombe glede zvočnega posnetka: če je dolžina zvoka krajša od dolžine videa, se bo predvajal v zanki. Če je dolžina zvoka daljša od dolžine videa, bo obrezan. Pustite to nastavitev prazno, če ne želite zvočnega posnetka na mediju.</i>

en: Audio Track
sl: Zvočna sled

en: On Screen Display
sl: Prikaz na zaslonu

en: The video output file name will be generated automatically.
sl: Ime izhodne datoteke za video bo ustvarjeno samodejno.

en: Number of Frames by Image:
sl: Število okvirjev po sliki:

en: This value repeat one image in the sequence.
    While creating timelapse; it's usual to use 1.
    Typically, the number of frames will determine
    the time to show the same frame in the video.
    The result will depend of the number of frames
    per second used to encode the media.
sl: Ta vrednost ponovi eno sliko v zaporedju.
    Med ustvarjanjem časovnega zamika;
    običajno uporabi 1. Običajno bo število sličic
    določilo čas za prikaz iste sličice v videu.
    Rezultat bo odvisen od števila sličic na
    sekundo, uporabljenih za kodiranje medija.

en: Video Standard:
sl: Video standard:

en: Video Type:
sl: Vrsta videa:

en: Video Bit Rate:
sl: Video hitrost:

en: Effect While Displaying Images
sl: Učinek med prikazom slik

en: <i>An effect is an visual panning or zooming applied while an image is displayed. The effect duration will follow the number of frames used to render the image on video stream. For a timelapse, let this setting to None.</i>
sl: <i>Učinek je vizualno premikanje ali povečava, ki se uporablja med prikazom slike. Trajanje učinka bo sledilo številu sličic, uporabljenih za upodabljanje slike v video toku. Za časovni zamik nastavite to nastavitev na Brez.</i>

en: Transition Between Images
sl: Prehod med slikami

en: <i>A transition is an visual effect applied between two images. For some effects, the duration can depend of random values and can change while the slideshow. For a timelapse, let this setting to None.</i>
sl: <i>Prehod je vizualni učinek med dvema slikama. Za nekatere učinke je lahko trajanje odvisno od naključnih vrednosti in se lahko spreminja med predstavitvijo. Za časovni zamik nastavite to nastavitev na Brez.</i>

en: Duration : %1 seconds by item, total %2 seconds (without transitions)
sl: Trajanje: %1 sekunda po postavki, skupaj %2 sekundi (brez prehodov)

[ctx: @title:window]
en: Create a Video Slideshow
sl: Ustvari video predstavitev prosojnic

en: Welcome to Video Slideshow Tool
sl: Dobrodošli v orodje video predstavitev prosojnic

en: Video Settings
sl: Nastavitve videov

en: Generating Video Slideshow
sl: Ustvarjanje video prikaza

en: Export as wallpaper
sl: Izvozi kot sliko ozadja

en: A tool to set image as wallpaper
sl: Orodje za nastavitev slike kot ozadja namizja

en: <p>This tool changes background wallpaper to selected image for all desktops.</p><p>If many images are selected, the first one will be used.</p><p>If no image is selected, the first one from current album will be used.</p>
sl: <p>To orodje spremeni ozadje namizja v izbrano sliko za vsa namizja.</p><p>Če je izbranih veliko slik, bo uporabljena prva.</p><p>Če ni izbrane slike, bo uporabljena prva iz trenutnega albuma.</p>

[ctx: @action]
en: Set as wallpaper
sl: Postavi kot ozadje namizja

[ctx: @title:window]
en: Error While to Set Image as Wallpaper
sl: Napaka pri postavljanju slike kot ozadja

[ctx: @info]
en: Cannot change wallpaper image from current desktop with
    %1
    
    Error: %2
sl: Ni mogoče zamenjati sliko ozadja na trenutnem namizju z
    %1
    
    Napaka: %2

[ctx: @info]
en: Cannot change wallpaper image from current desktop with
    %1
sl: Ni mogoče zamenjati sliko ozadja na trenutnem namizju z
    %1

en: Unknown Error %1
sl: Neznana napaka %1

en: Cannot change wallpaper image from current desktop with
    %1
    
    Context: %2
    
    Error: %3
sl: Ni mogoče zamenjati sliko ozadja na trenutnem namizju
    %1
    
    Kontekst: %2
    
    Napaka: %3

en: Cannot create desktop context.
sl: Ni mogoče ustvariti kontekst namizja.

en: Cannot set wall paper image path.
sl: Ni mogoče postaviti pot do slike ozadja.

en: Cannot set wallpaper properties.
sl: Ni mogoče nastaviti lastnosti ozadja.

en: Cannot apply changes to desktop wallpaper.
sl: Ni mogoče uveljaviti sprememb ozadja.

[ctx: @title:window]
en: WallPaper Settings
sl: Nastavitve slike ozadja

en: Wallpaper Layout:
sl: Postavitev ozadja:

en: Adjusted
sl: Prilagojeno

en: Adjusted with Aspect ratio
sl: Prilagojeno z razmerjem stranic

en: Adjusted and cropped
sl: Prilagojeno in obrezano

en: Centered
sl: V sredini

en: OpenGL Viewer
sl: Ogledovalnik OpenGL

en: A tool to preview image with OpenGL
sl: Orodje za predogled slike z OpenGL

en: <p>This tool preview a series of items using OpenGL effects.</p><p><u>Usage:</u></p><table><tr><td colspan="2"><nobr><center><b><h1>Item Access</h1></b></center></nobr></td></tr><tr><td>Previous Item:</td><td><i>Up</i> key</td></tr><tr><td></td><td><i>PgUp</i> key</td></tr><tr><td></td><td><i>Left</i> key</td></tr><tr><td></td><td>Mouse wheel up</td></tr><tr><td>Next Item:</td><td><i>Down</i> key</td></tr><tr><td></td><td><i>PgDown</i> key</td></tr><tr><td></td><td><i>Right</i> key</td></tr><tr><td></td><td>Mouse wheel down</td></tr><tr><td>Quit:</td><td><i>Esc</i> key</td></tr><tr><td colspan="2"><nobr><center><b><h1>Item Display</h1></b></center></nobr></td></tr><tr><td>Toggle fullscreen to normal:</td><td><i>f</i> key</td></tr><tr><td>Toggle scroll-wheel action:</td><td><i>c</i> key (either zoom or change image)</td></tr><tr><td>Rotation:</td><td><i>r</i> key</td></tr><tr><td>Reset view:</td><td>double click</td></tr><tr><td>Original size:</td><td><i>o</i> key</td></tr><tr><td>Zooming:</td><td>Move mouse in up-down-direction while pressing the right mouse button</td></tr><tr><td></td><td><i>c</i> key and use the scroll-wheel</td></tr><tr><td></td><td><i>+</i> and <i>-</i> keys</td></tr><tr><td></td><td>ctrl + scrollwheel</td></tr><tr><td>Panning:</td><td>Move mouse while pressing the left button</td></tr><tr><td colspan="2"><nobr><center><b><h1>Others</h1></b></center></nobr></td></tr><tr><td>Show this help:</td><td><i>F1</i> key</td></tr></table>
sl: <p>To orodje omogoča predogled serije predmetov z uporabo učinkov OpenGL.</p><p><u>Uporaba:</u></p><table><tr><td colspan="2"><nobr><center><b><h1>Dostop do predmeta</h1></b></center></nobr></td></tr><tr><td>Prejšnji predmet</td><td>Tipka <i>navzgor</i></td></tr><tr><td></td><td>Tipka <i>PgUp</i></td></tr><tr><td></td><td>Tipka <i>levo</i></td></tr><tr><td></td><td>Kolešček miške gor</td></tr><tr><td>Naslednji predmet:</td><td>Tipka <i>navzdol</i></td></tr><tr><td></td><td>Tipka <i>PgDown</i></td></tr><tr><td></td><td>Tipka <i>desno</i></td></tr><tr><td></td><td>Kolešček miške dol</td></tr><tr><td>Izhod:</td><td><i>ubežnica</i> (Esc)</td></tr><tr><td colspan="2"><nobr><center><b><h1>Prikaz predmeta:</h1></b></center></nobr></td></tr><tr><td>Preklopi celozaslonski način v navadnega:</td><td>Tipka <i>f</i></td></tr><tr><td>Preklopi dejanje drsenja koleščka:</td><td>Tipka <i>c</i> (povečava ali sprememba slike)</td></tr><tr><td>Vrtenje:</td><td>Tipka <i>r</i></td></tr><tr><td>Ponastavi pogled:</td><td>dvojni klik</td></tr><tr><td>Izvirna velikost:</td><td>Tipka <i>o</i></td></tr><tr><td>Povečava:</td><td>Premaknite miško v smeri gor-dol ob pritisnjenem desnem gumbu miške</td></tr><tr><td></td><td>Tipka <i>c</i> in raba koleščka miške</td></tr><tr><td></td><td>Tipki <i>+</i> in <i>-</i></td></tr><tr><td></td><td>Krmilka + kolešček miške</td></tr><tr><td>Zasuk:</td><td>Premik miške ob pritisnjenem levem gumbu miške</td></tr><tr><td colspan="2"><nobr><center><b><h1>Ostalo</h1></b></center></nobr></td></tr><tr><td>Prikaži to pomoč:</td><td>Tipka <i>F1</i></td></tr></table>

[ctx: @action]
en: OpenGL Image Viewer
sl: Ogledovalnik slik OpenGL

en: OpenGL Error
sl: napaka OpenGL

en: GL_ARB_texture_rectangle OpenGL extension is not supported on your system
sl: GL_ARB_texture_rectangle OpenGL razširitev ni podprta na vašem sistemu

en: No OpenGL context has been found
sl: Ni mogoče najti konteksta OpenGL

[ctx: @title:window]
en: Soundtrack Preview
sl: Predogled zvočnega posnetka

en: If set, the soundtrack for the current album will be saved and restored automatically on the next startup.
sl: Če to nastavite, bo glasbena podlaga trenutnega albuma shranjena in samodejno obnovljena ob naslednjem zagonu.

en: Move the selected track up in the playlist.
sl: Premakni izbran posnetek navzgor v seznamu predvajanj.

en: Move the selected track down in the playlist.
sl: Premakni izbran posnetek navzdol v seznamu predvajanj.

en: Add new tracks to the playlist.
sl: Dodaj nove sledi v seznam predvajanj.

en: Delete the selected track from the playlist.
sl: Izbriši izbrane sledi iz seznama predvajanj.

en: Load playlist from a file.
sl: Naloži seznam predvajanja iz datoteke.

en: Save playlist to a file.
sl: Shrani seznam predvajanj v datoteko.

en: Clear the playlist.
sl: Očisti seznam predvajanj.

[ctx: number of tracks and running time]
en: 1 track [%2] | %1 tracks [%2]
sl[0]: %1 sled [%2]
sl[1]: %1 sledi [%2]
sl[2]: %1 sledi [%2]
sl[3]: %1 sledi [%2]

en: Slide time is greater than soundtrack time. Suggestion: add more sound files.
sl: Čas predstavitve je daljši od časa trajanja glasbene podlage. Nasvet: dodajte več zvočnih datotek.

[ctx: @title:window]
en: Select Sound Files
sl: Izberi zvočne datoteke

en: You can only move image files up one at a time.
sl: Slike lahko premaknete navzgor le eno po eno.

en: You can only move files down one at a time.
sl: Slike lahko premaknete navzdol le eno po eno.

[ctx: @title:window]
en: Load Playlist
sl: Naloži seznam predvajanja

en: Playlist (*.m3u)
sl: Seznam predvajanja (*.m3u)

[ctx: @title:window]
en: Save Playlist
sl: Shrani seznam predvajanj

en: Cannot access file "%1". Please check the path is correct.
sl: Ni bilo mogoče dostopati do datoteke »%1«. Preverite pot do datoteke.

en: Cannot create a preview of an empty file list.
sl: Ni mogoče ustvariti predogleda praznega seznama datotek.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_selectionGroupBox)
en: Select audio files
sl: Izberi zvočne datoteke

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_SoundFilesButtonUp)
en: Move the current image up in the portfolio list.
sl: Premakni trenutno sliko navzgor na seznamu portfelja.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_SoundFilesButtonAdd)
en: Add some image files to the portfolio list.
sl: Dodaj nekaj slikovnih datotek v seznam portfelja.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_SoundFilesButtonDelete)
en: Remove some image files from the portfolio list.
sl: Odstrani neka slikovnih datotek s seznama portfelja.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_SoundFilesButtonDown) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_SoundFilesButtonLoad) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_SoundFilesButtonSave) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_SoundF
en: Move the current image down in the portfolio list.
sl: Premakni trenutno sliko navzdol na seznamu portfelja.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_previewButton)
en: Preview...
sl: Predogled...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Options
sl: Možnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_loopCheckBox)
en: &Loop
sl: Ponav&ljaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_playCheckBox)
en: &Auto play
sl: &Avtomatsko predvajaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_rememberSoundtrack)
en: Remember soundtrack
sl: Zapomni si glasbeno podlago

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Time comparison
sl: Primerjava časa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Slide:
sl: Slika:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Soundtrack:
sl: Glasbena podlaga:

en: No detail available
sl: Podrobnosti ni na voljo

en: %1 may not be playable.
sl: %1 morda ne bo mogoče predvajati.

en: This file may not be playable.
sl: Te datoteke morda ne bo mogoče predvajati.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_playButton)
en: Play
sl: Predvajaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_stopButton)
en: Stop
sl: Zaustavi

[ctx: Previous item to show]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_prevButton)
en: Previous
sl: Predhodni

[ctx: Next item to show]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_nextButton)
en: Next
sl: Naslednji

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Time:
sl: Čas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Elapsed:
sl: Pretečeno:

[ctx: Total amount of time of presentation]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Total:
sl: Skupaj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_soundLabel)
en: Volumes:
sl: Glasnosti:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: &Interface
sl: Vmesnik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_useMillisecondsCheckBox)
en: Use &milliseconds instead of seconds
sl: Namesto sekund uporabi &milisekunde

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: &Controls
sl: Upravljanje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_enableMouseWheelCheckBox)
en: Enable mouse wheel to move between slides.
sl: Za premikanje med prosojnicami omogoči miškin kolešček.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_enableMouseWheelCheckBox)
en: Enable mouse &wheel
sl: Omogoči miškin kolešček

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: OpenGL effects
sl: Učinki OpenGL

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_openGlFullScale)
en: Use full screen resolution (slower)
sl: Uporabi najboljšo ločljivost zaslona (počasnejše)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: &Ken Burns effect
sl: Učinek &Ken Burnsa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_kbDisableFadeCheckBox)
en: Disable &fade-in / fade-out
sl: Onemogoči pojavljanje/pojemanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_kbDisableCrossfadeCheckBox)
en: Disable &cross-fade
sl: Onemogoči navzkrižno pojemanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_enableKenBurnsSameSpeed)
en: Use &same speed for visual effects
sl: Uporabi enako hitrost za vizualne učinke

en: This is a comment sample...
sl: To je vzorec opombe ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_fontselectBtn)
en: Select Font...
sl: Izberi pisavo...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Line length (in characters):
sl: Dolžina vrstice (v znakih):

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Colors
sl: Barve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_commentsDrawOutlineCheckBox)
en: Outlined Text
sl: Obrobljeno besedilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Background opacity:
sl: Prekrivnost ozadja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Font color:
sl: Barva pisave:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Background color:
sl: Barva ozadja:

en: %1 image [%2] | %1 images [%2]
sl[0]: %1 slika [%2]
sl[1]: %1 sliki [%2]
sl[2]: %1 slike [%2]
sl[3]: %1 slik [%2]

en: %1 image | %1 images
sl[0]: %1 slika
sl[1]: %1 sliki
sl[2]: %1 slike
sl[3]: %1 slik

en: Cannot access file %1. Please check the path is correct.
sl: Ni mogoče dostopati do datoteke %1. Preverite, če pot do datoteke pravilna.

[ctx: Image number %1]
en: Image #%1
sl: Slika #%1

en: Delay between images (ms):
sl: Zakasnitev med slikami (ms):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_delayLabel)
en: Delay between images (s):
sl: Zakasnitev med slikami (s):

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, m_ImagesFilesGroup)
en: Preview the currently selected image.
sl: Predogled trenutno izbrane slike.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_ImagesFilesGroup)
en: Image List
sl: Seznam slik

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_label6)
en: Total number of images in the portfolio and sequence duration.
sl: Celotno število slik v portfelju in trajanje zaporedja.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_label7)
en: Currently selected image in the portfolio list.
sl: Trenutno izbrana slika na seznamu portfelja.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Content Rendering
sl: Upodabljanje vsebine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_printNameCheckBox)
en: P&rint filename
sl: Tiskaj ime datoteke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_printCommentsCheckBox)
en: Pr&int captions
sl: Tiskaj napise

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_printProgressCheckBox)
en: Progress indicator
sl: Kazalnik napredka

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Playback
sl: Predvajanje v ozadju

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_shuffleCheckBox)
en: &Shuffle images
sl: Premešaj slike

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_offAutoDelayCheckBox)
en: &Off Auto Delay
sl: Izklopi samodejni zamik

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_offAutoDelayCheckBox)
en: this option requires user action to switch between images
sl: ta možnost zahteva uporabnikov poseg za preklop med slikami

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Effect :
sl: Učinek :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_openglCheckBox)
en: Use Open&GL transitions
sl: Uporabi prehode Open&GL

[ctx: @title:window]
en: Presentation
sl: Predstavitev

[ctx: @action: play presentation]
en: Start
sl: Zaženi

[ctx: @info:tooltip]
en: Start Presentation
sl: Začni predstavitev

[ctx: @title: main settings for the presentation]
en: Main Settings
sl: Glavne nastavitve

[ctx: @title: caption settings for the presentation]
en: Caption
sl: Napis

[ctx: @title: soundtrack settings for the presentation]
en: Soundtrack
sl: Zvočna podlaga

[ctx: @title: advanced presentation settings]
en: Advanced
sl: Napredno

[ctx: Filter Effect: No effect]
en: None
sl: Brez

[ctx: Filter Effect: Bend]
en: Bend
sl: Zavoj

[ctx: Filter Effect: Blend]
en: Blend
sl: Prelij

[ctx: Filter Effect: Cube]
en: Cube
sl: Kocka

[ctx: Filter Effect: Fade]
en: Fade
sl: Pojemanje

[ctx: Filter Effect: Flutter]
en: Flutter
sl: Prhutanje

[ctx: Filter Effect: In Out]
en: In Out
sl: Ven not

[ctx: Filter Effect: Rotate]
en: Rotate
sl: Zavrti

[ctx: Filter Effect: Slide]
en: Slide
sl: Slika

[ctx: Filter Effect: Random effect]
en: Random
sl: Naključen

en: Slideshow Completed
sl: Predstavitev končana

en: Click to Exit...
sl: Kliknite za izhod...

en: SlideShow Completed
sl: Predstavitev končana

en: There are no images to show.
sl: Ni nobene slike za pokazati.

en: OpenGL support is not available on your system.
sl: Vaš sistem nima podpore OpenGL.

[ctx: @title]
en: Presentation
sl: Predstavitev

[ctx: @info]
en: A tool to render presentation
sl: Orodje za izris predstavitve

[ctx: @info]
en: This tool render a series of items as an advanced slide-show.
    
    Plenty of transition effects are available are ones based on OpenGL and the famous Ken Burns effect.
    
    You can add a sound-track in background while your presentation.
sl: To orodje predstavi vrsto predmetov kot napredno projekcijo slik.
    
    Na voljo so številni učinki prehodov med slikami, ki temeljijo na OpenGL in znameniti učinek Kena Burnsa.
    
    V ozadju predstavitve lahko dodate zvočni posnetek.

[ctx: @action]
en: Presentation...
sl: Predstavitev...

[ctx: @title:window]
en: Specify Delay for Slide Show
sl: Določite zakasnitev za predstavitev slik

en: Delay:
sl: Zakasnitev:

[ctx: @title:window]
en: Delete Image
sl: Zbriši sliko

en: Do you want to move this image to the trash?
sl: Ali želite to sliko prenesti v smeti?

[ctx: Filter Effect: Chess Board]
en: Chess Board
sl: Šahovnica

[ctx: Filter Effect: Melt Down]
en: Melt Down
sl: Raztopi se navzdol

[ctx: Filter Effect: Sweep]
en: Sweep
sl: Pometanje

[ctx: Filter Effect: Mosaic]
en: Mosaic
sl: Mozaik

[ctx: Filter Effect: Cubism]
en: Cubism
sl: Kubizem

[ctx: Filter Effect: Growing]
en: Growing
sl: Rast

[ctx: Filter Effect: Horizontal Lines]
en: Horizontal Lines
sl: Vodoravne črte

[ctx: Filter Effect: Vertical Lines]
en: Vertical Lines
sl: Navpične črte

[ctx: Filter Effect: Circle Out]
en: Circle Out
sl: Krog navzven

[ctx: Filter Effect: Multi-Circle Out]
en: Multi-Circle Out
sl: Več krogov navzven

[ctx: Filter Effect: Spiral In]
en: Spiral In
sl: Spirala not

[ctx: Filter Effect: Blobs]
en: Blobs
sl: Packe

[ctx: @title:window]
en: Slideshow
sl: Predstavitev

[ctx: Reason for inhibiting the screensaver activation, when the presentation mode is active]
en: Giving a slideshow
sl: Predstavitev je v teku

[ctx: @title:window]
en: Slideshow Settings
sl: Nastavitve predstavitev

en: Delay between images:
sl: Zakasnitev med slikami:

en: The delay, in seconds, between images.
sl: Zakasnitev med slikami v sekundah.

en: Start with current image
sl: Začni s trenutno sliko

en: If this option is enabled, the Slideshow will be started with the current image selected in the images list.
sl: Če je ta možnost omogočena, bo predstavitev zagnana s trenutno izbrano sliko.

en: Slideshow runs in a loop
sl: Predstavitev naj teče v zanki

en: Run the slideshow in a loop.
sl: Predstavitev naj teče v zanki.

en: Shuffle images
sl: Zmešaj slike

en: If this option is enabled, the Slideshow will run in random order
sl: Če je ta možnost omogočena, se bo predstavitev slik odvila v slučajnem zaporedju

en: Show progress indicator
sl: Pokaži kazalnik napredka

en: Show a progress indicator with pending items to show and time progression.
sl: Pokaži kazalnik napredka s predmeti, ki so v čakalni vrsti in časom, ki preostaja.

en: Show image file name
sl: Pokaži ime slikovne datoteke

en: Show the image file name at the bottom of the screen.
sl: Pokaže ime slikovne datoteke na dnu zaslona.

en: Show image creation date
sl: Pokaži datum ustvaritve slike

en: Show the image creation time/date at the bottom of the screen.
sl: Pokaže datum in čas ustvaritve slike na dnu zaslona.

en: Show camera aperture and focal length
sl: Pokaži zaslonko fotoaparata in goriščno razdaljo

en: Show the camera aperture and focal length at the bottom of the screen.
sl: Pokaži zaslonko fotoaparata in goriščno razdaljo na dnu zaslona.

en: Show camera exposure and sensitivity
sl: Pokaži osvetlitev in občutljivost fotoaparata

en: Show the camera exposure and sensitivity at the bottom of the screen.
sl: Pokaži osvetlitev in občutljivost fotoaparata na dnu zaslona.

en: Show camera make and model
sl: Pokaži znamko in model fotoaparata

en: Show the camera make and model at the bottom of the screen.
sl: Pokaži znamko in model fotoaparata na dnu zaslona.

en: Show camera lens model
sl: Pokaži model objektiva kamere

en: Show the camera lens model at the bottom of the screen.
sl: Na dnu zaslona pokaži model objektiva fotoaparata.

en: Show image caption
sl: Pokaži napis slike

en: Show the image caption at the bottom of the screen.
sl: Pokaže napis slike na dnu zaslona.

en: Show image title
sl: Pokaži naslov slike

en: Show the image title at the bottom of the screen.
sl: Pokaže naslov slike na dnu zaslona.

en: Show image caption if it has not title
sl: Pokaži napis slike, če nima naslova

en: Show the image caption at the bottom of the screen if no titles existed.
sl: Pokaže napis slike na dnu zaslona, če ne obstaja noben naslov.

en: Show image tags
sl: Pokaži značke slike

en: Show the digiKam image tag names at the bottom of the screen.
sl: Pokaži imena značk digiKam na dnu zaslona.

en: Show image labels
sl: Pokaži oznake slike

en: Show the digiKam image color label and pick label at the bottom of the screen.
sl: Pokaže digiKamove lastnosti: barvna oznaka, pobere oznako na dnu zaslona.

en: Show image rating
sl: Pokaži oceno slike

en: Show the digiKam image rating at the bottom of the screen.
sl: Pokaži digiKamovo oceno slike na dnu zaslona.

en: Caption font:
sl: Pisava napisa:

en: Select here the font used to display text in the slideshow.
sl: Tukaj izberite pisavo za prikaz besedila v predstavitvi.

en: Screen placement:
sl: Postavitev na zaslonu:

en: In case of multi-screen computer, select here the monitor to slide contents.
sl: V primeru računalnika z več zasloni, izberite zaslon na katerem bo vsebina slike.

[ctx: @label:listbox The current screen, for the presentation mode]
en: Current Screen
sl: Trenutni zaslon

[ctx: @label:listbox The default screen for the presentation mode]
en: Default Screen
sl: Privzeti zaslon

[ctx: @label:listbox %1 is the screen number (0, 1, ...)]
en: Screen %1
sl: Zaslon %1

en: <b>Note: This dialog for the Slideshow Settings can be activated at any time with the F2 key.</b>
sl: <b>Opomba: To pogovorno okno za nastavitve predstavitve lahko kadar koli aktivirate s tipko F2.</b>

en: SlideShow
sl: Predstavitev slik

en: A tool to render slideshow
sl: Orodje za upodabljanje projekcije slik

en: <p>This tool render a series of items as a simple slide-show.</p><p>Plenty of items properties can be displayed as overlay while running.</p><p>This tool can play album contents in recursive mode with children albums if any.</p><p><u>Usage:</u></p><table><tr><td colspan="2"><nobr><center><b><h1>Item Access</h1></b></center></nobr></td></tr><tr><td>Previous Item:</td><td><i>Up</i> key</td></tr><tr><td></td><td><i>PgUp</i> key</td></tr><tr><td></td><td><i>Left</i> key</td></tr><tr><td></td><td>Mouse wheel up</td></tr><tr><td></td><td>Left mouse button</td></tr><tr><td>Next Item:</td><td><i>Down</i> key</td></tr><tr><td></td><td><i>PgDown</i> key</td></tr><tr><td></td><td><i>Right</i> key</td></tr><tr><td></td><td>Mouse wheel down</td></tr><tr><td></td><td>Right mouse button</td></tr><tr><td>Pause/Start:</td><td><i>Space</i> key</td></tr><tr><td>Slideshow Settings:</td><td><i>F2</i> key</td></tr><tr><td>Hide/Show Overlays:</td><td><i>F4</i> key</td></tr><tr><td>Quit:</td><td><i>Esc</i> key</td></tr><tr><td colspan="2"><nobr><center><b><h1>Item Properties</h1></b></center></nobr></td></tr><tr><td>Change Tags:</td><td>Use Tags keyboard shortcuts</td></tr><tr><td>Change Rating:</td><td>Use Rating keyboard shortcuts</td></tr><tr><td>Change Color Label:</td><td>Use Color label keyboard shortcuts</td></tr><tr><td>Change Pick Label:</td><td>Use Pick label keyboard shortcuts</td></tr><tr><td colspan="2"><nobr><center><b><h1>Others</h1></b></center></nobr></td></tr><tr><td>Show this help:</td><td><i>F1</i> key</td></tr></table>
sl: <p>To orodje upodobi serijo postavk kot enostavno slikovno predstavitev.</p><p>Veliko lastnosti postavk lahko dodatno prikažemo nad slikami.</p><p>To orodje lahko predvaja vsebino albumov v rekurzivnem načinu skupaj s podrejenimi albumi, če obstajajo.</p><p><u>Uporaba:</u></p><table><tr><td colspan="2"><nobr><center><b><h1>Dostop do predmeta</h1></b></center></nobr></td></tr><tr><td>Prejšnji predmet:</td><td>Tipka <i>Navzgor</i></td></tr><tr><td></td><td>Tipka <i>Prejšnja stran (PgUp)</i></td></tr><tr><td></td><td>Tipka <i>Levo</i></td></tr><tr><td></td><td>Kolešček miške navzgor</td></tr><tr><td></td><td>Levi gumb miške</td></tr><tr><td>Naslednji predmet:</td><td>Tipka <i>Navzdol</i></td></tr><tr><td></td><td>Tipka <i>Naslednja stran (PgDown)</i></td></tr><tr><td></td><td>Tipka <i>Desno</i></td></tr><tr><td></td><td>Kolešček miške navzdol</td></tr><tr><td></td><td>Desni gumb miške</td></tr><tr><td>Premor/Začni:</td><td><i>Preslednica</i></td></tr><tr><td>Nastavitve predstavitve:</td><td>Tipka <i>F2</i></td></tr><tr><td>Pokaži/skrij lastnosti:</td><td>Tipka <i>F4</i></td></tr><tr><td>Izhod:</td><td><i>Ubežnica (Esc)</i></td></tr><tr><td colspan="2"><nobr><center><b><h1>Lastnosti elementa</h1></b></center></nobr></td></tr><tr><td>Spremeni značke:</td><td>Uporabi bližnjice za oznake</td></tr><tr><td>Spremeni oceno:</td><td>Uporabi bližnjice za ocene</td></tr><tr><td>Spremeni barvno oznako:</td><td>Uporabi bližnjice za barvne oznake</td></tr><tr><td>Spremeni oznako izbora:</td><td>Uporabi bližnjice za oznako izbora</td></tr><tr><td colspan="2"><nobr><center><b><h1>Ostalo</h1></b></center></nobr></td></tr><tr><td>Prikaži to pomoč:</td><td>Tipka <i>F1</i></td></tr></table>

[ctx: @action]
en: Slideshow
sl: Predstavitev slik

en: Slideshow
sl: Predstavitev

en: Play All
sl: Predvajaj vse

en: Play Selection
sl: Predvajaj izbrano

en: Play With Sub-Albums
sl: Predvajaj s pod-albumi

en: Slideshow Completed.
    Click To Exit
    or press ESC...
sl: Predstavitev zaključena.
    Kliknite za izhod
    ali pritisnite ESC ...

en: An error has occurred to show item
    %1
sl: Med prikazovanjem predmeta je prišlo do napake
    %1

en: Switch Screen
sl: Preklopi zaslon

[ctx: %1 is the screen number (0, 1, ...)]
en: Screen %1
sl: Zaslon %1

[ctx: @info]
en: A tool to export to Box web-service
sl: Orodje za izvoz v spletno storitev Box

[ctx: @info]
en: This tool allows users to export items to Box web-service.
    
    See Box web site for details: %1
sl: To orodje dovoljuje izvoz predmetov v spletno storitev Box.
    
    Glejte spletno mesto Box za podrobnosti: %1

[ctx: @action]
en: Export to &Box...
sl: Izvoz v &Box...

en: Failed to upload photo
sl: Slike ni bilo mogoče prenesti

en: Failed to list folders
sl: Ni uspelo napraviti seznama map

[ctx: @title:window]
en: Export to Box
sl: Izvoz v Box

[ctx: @action:button]
en: Start Upload
sl: Začni pošiljanje

[ctx: @info:tooltip, button]
en: Start upload to Box
sl: Začni pošiljanje v Box

[ctx: @info]
en: No image selected. Please select which images should be uploaded.
sl: Ni izbrane slike. Prosim izberite slike za prenos.

[ctx: @title:window]
en: Warning
sl: Opozorilo

[ctx: @info]
en: Authentication failed. Click "Continue" to authenticate.
sl: Overitev je spodletela. Kliknite "Nadaljuj" za overitev.

[ctx: @action:button]
en: Continue
sl: Nadaljuj

[ctx: @action:button]
en: Cancel
sl: Prekliči

[ctx: @info]
en: Box export
sl: Izvoz v Box

[ctx: @title:window]
en: Uploading Failed
sl: Pošiljanje ni uspelo

[ctx: @info]
en: Failed to upload photo to Box.
    %1
    Do you want to continue?
sl: Prenos slike v Box ni uspelo.
    %1
    Ali želite nadaljevati?

[ctx: @title:window]
en: Login Failed
sl: Prijava ni uspela

[ctx: @info]
en: Authentication failed. Do you want to try again?
sl: Overitev je spodletela Ali želite ponovno poskusiti?

[ctx: @info]
en: Box call failed:
    %1
sl: Klic Boxa je spodletel:
    %1

[ctx: @info]
en: A tool to export to Dropbox web-service
sl: Orodje za izvoz v spletni servis Dropbox

[ctx: @info]
en: This tool allows users to export items to Dropbox web-service.
    
    See Dropbox web site for details: %1
sl: To orodje omogoča izvoz predmetov v spletno storitev Dropbox.
    
    Glejte spletno stran Dropbox za podrobnosti: %1

[ctx: @action]
en: Export to &Dropbox...
sl: Izvoz v &Dropbox...

[ctx: @title:window]
en: Export to Dropbox
sl: Izvoz v Dropbox

[ctx: @info:tooltip, button]
en: Start upload to Dropbox
sl: Začni prenos v Dropbox

en: No image selected. Please select which images should be uploaded.
sl: Ni izbrane slike. Prosim izberite slike za prenos.

en: Authentication failed. Do you want to try again?
sl: Overitev je spodletela Ali želite ponovno poskusiti?

en: Dropbox export
sl: Dropbox izvoz

en: Failed to upload photo to Dropbox.
    %1
    Do you want to continue?
sl: Ni bilo mogoče prenesti slike v Dropbox.
    %1
    Ali želite nadaljevati?

en: Dropbox call failed:
    %1
sl: Klic v Dropbox je spodletel:
    %1

en: Privacy setting of the album that will be created (required).
sl: Nastavitve zasebnosti v albumu, ki bo ustvarjen (obvezno).

en: Only Me
sl: Samo jaz

en: Only Friends
sl: Samo prijatelji

en: Friends of Friends
sl: Prijatelji prijateljev

en: Everyone
sl: Vsakdo

en: A tool to export to Facebook web-service
sl: Orodje za izvoz v spletno storitev Facebook

en: <p>This tool allows users to export items to Facebook web-service.</p><p>See Facebook web site for details: <a href='https://www.facebook.com/'>https://www.facebook.com/</a></p>
sl: <p>To orodje omogoča izvoz predmetov v spletno storitev Facebook.</p><p>Glejte spletno stran Facebook za podrobnosti: <a href='https://www.facebook.com/'> https://www.facebook.com/</a></p>

[ctx: @action]
en: Export to &Facebook...
sl: Izvoz v &Facebook...

en: <p>Currently, as an open source project, we are unable to meet the Facebook requirements for reactivating this plugin.</p><p>For more information look here: <a href='https://bugs.kde.org/show_bug.cgi?id=182838'>KDE Bugtracking System</a></p>
sl: <p>Trenutno kot odprtokodni projekt ne moremo izpolniti Facebook zahtev za ponovno aktiviranje tega vtičnika.</p><p>Za več informacij poiščite tukaj: <a href='https://bugs.kde.org/show_bug.cgi?id=182838'>KDE Sistem spremljanja napak</a></p>

en: Cannot open file
sl: Ni mogoče odpreti datoteke

en: The service is not available at this time.
sl: Storitev trenutno ni na voljo.

en: The application has reached the maximum number of requests allowed.
sl: Aplikacija je dosegla največje dovoljeno število zahtev.

en: Invalid session key or session expired. Try to log in again.
sl: Neveljaven ključ seje ali seja je potekla. Poskusite se znova prijaviti.

en: Invalid album ID.
sl: Neveljaven ID albuma.

en: Album is full.
sl: Album je poln.

en: Missing or invalid file.
sl: Manjkajoča ali neveljavna datoteka.

en: Too many unapproved photos pending.
sl: V teku je preveč neodobrenih fotografij.

en: Validate previous session...
sl: Preverjanje prejšnje seje...

[ctx: @title:window]
en: Export to Facebook Web Service
sl: Izvoz v spletno storitev Facebook

[ctx: @info:tooltip, button]
en: Start upload to Facebook web service
sl: Začetek prenosa v spletno storitev Facebook

en: Continue with Facebook
sl: Nadaljuj s Facebookom

en: Log Out of Facebook
sl: Odjavi se od Facebooka

en: Facebook Call Failed: %1
sl: Klic Facebooka ni uspel: %1

en: Facebook export
sl: Facebook izvoz

en: Failed to upload photo into Facebook: %1
    Do you want to continue?
sl: Ni bilo mogoče prenesti slike v Facebook: %1
    Ali želite nadaljevati?

en: Facebook Call Failed: %1
sl: Facebook klic ni uspel: %1

en: Target location:
sl: Ciljna lokacija:

[ctx: @title:window]
en: Target Folder
sl: Ciljna mapa

en: Sets the target address to copy the items to.
sl: Nastavi ciljni naslov za kopiranje predmetov.

en: Target file behavior:
sl: Obnašanje ciljne datoteke:

en: Copy files
sl: Kopiraj datoteke

en: Create symlinks
sl: Ustvari simbolične povezave

en: Create relative symlinks
sl: Ustvari relativne simbolične povezave

en: Include the sidecar of the items
sl: Vključi priklopne datoteke postavk

en: Write sidecar metadata to the items
sl: Piši metapodatke priklopnih datotek k postavkam

en: Overwrite existing items in the target
sl: Prepiši obstoječe predmete v cilju

en: Use the album path of the items in the target
sl: Uporabi pot do albuma postavk v cilju

en: <p>The new compression value of JPEG images to be sent:</p><p><b>1</b>: very high compression<br/><b>25</b>: high compression<br/><b>50</b>: medium compression<br/><b>75</b>: low compression (default value)<br/><b>100</b>: no compression</p>
sl: <p>Nova vrednost stiskanja slik JPEG, ki jih je treba poslati:</p><p><b>1</b>: zelo visoka kompresija<br/> <b>25</b>: visoka kompresija<br/><b>50</b>: srednja kompresija<br/> <b>75</b>: nizka kompresija (privzeta vrednost)<br/> <b>100</b>: brez stiskanja</p>

en: This is the list of items to copy to the specified target.
sl: To je seznam predmetov za kopiranje na določen cilj.

[ctx: @title:window]
en: Export to Local Storage
sl: Izvozi v lokalni medij

[ctx: @action:button]
en: Start Export
sl: Začni izvoz

[ctx: @info:tooltip, button]
en: Start export to the specified target
sl: Začni izvoz v določen cilj

[ctx: @title:window]
en: Copy not Completed
sl: Kopiranje ni bilo dokončano

en: Some of the items have not been copied and are still in the list. You can retry to copy these items now.
sl: Nekateri predmeti niso bili skopirani in so še vedno na seznamu. Zdaj jih lahko ponovno poskusite skopirati.

[ctx: @title]
en: File Copy
sl: Kopiranje datoteke

[ctx: @info]
en: A tool to export items to a local storage
sl: Orodje za izvoz predmetov v lokalni medij

[ctx: @info]
en: This tool allows users to export items to a local storage.
sl: To orodje omogoča izvoz predmetov v lokalni medij.

[ctx: @action]
en: Export to local storage...
sl: Izvozi v lokalni medij...

en: Sets the target address to upload the images to. This can be any address as used in Dolphin or Konqueror, e.g. ftp://my.server.org/sub/folder.
sl: Nastavite ciljni naslov, kamor bodo naložene slike. To je lahko kateri koli naslov, ki ga uporablja Dolphin ali Konqueror, npr. ftp://my.server.org/sub/folder.

en: Select export location...
sl: Izberi mesto izvoza...

en: This is the list of images to upload to the specified target.
sl: To je seznam slik za prenos v določen cilj.

[ctx: @title:window]
en: Select Target...
sl: Izberi cilj...

en: All Files (*)
sl: Vse datoteke (*)

en: <i>not selected</i>
sl: <i>ni izbrano</i>

[ctx: @title:window]
en: Export to Remote Storage
sl: Izvozi na oddaljeni medij

[ctx: @title:window]
en: Upload not Completed
sl: Prenos ni bil dokončan

en: Some of the images have not been transferred and are still in the list. You can retry to export these images now.
sl: Nekatere slike niso bile prenesene in so še vedno na seznamu. Zdaj jih lahko ponovno poskusite izvoziti.

en: Select import location...
sl: Izberi mesto uvoza...

en: This is the list of images to import into the current album.
sl: To je seznam slik za uvoz v trenutni album.

[ctx: @title:window]
en: Select Items to Import...
sl: Izberi predmete za uvoz...

[ctx: @title:window]
en: Import from Remote Storage
sl: Uvozi iz oddaljenega medija

[ctx: @action:button]
en: Start Import
sl: Zaženi uvoz

[ctx: @info:tooltip, button]
en: Start importing the specified images into the currently selected album.
sl: Začetek uvoza določenih slik v trenutno izbrani album.

[ctx: @title:window]
en: Import not Completed
sl: Uvoz ni bil dokončan

en: Some of the images have not been transferred and are still in the list. You can retry to import these images now.
sl: Nekatere slike niso bile prenesene in so še vedno na seznamu. Zdaj jih lahko ponovno poskusite uvoziti.

[ctx: @title]
en: File Transfer
sl: Prenos datotek

[ctx: @info]
en: A tool to export and import items with a remote location
sl: Orodje za izvoz in uvoz predmetov z oddaljene lokacije

[ctx: @info]
en: This tool allows users to export and import items with a remote location.
    
    Many protocols can be used, as FTP, SFTP, SAMBA, etc.
sl: To orodje omogoča izvoz in uvoz predmetov z oddaljene lokacije.
    
    Uporabiti je mogoče veliko protokolov kot FTP,  SFTP,  SAMBA itd.

[ctx: @action]
en: Export to remote storage...
sl: Izvozi na oddaljeni medij...

[ctx: @action]
en: Import from remote storage...
sl: Uvozi iz oddaljenega medija...

en: Check if photo should be publicly visible or use Upload Options tab to specify this for all images
sl: Preverite, ali naj bo fotografija javno vidna, ali pa uporabite zavihek »Naloži možnosti« in določite te za vse slike

en: Check if photo should be visible to family or use Upload Options tab to specify this for all images
sl: Preverite, ali naj bo fotografija vidna v družini, ali pa uporabite zavihek »Naloži možnosti« in določite te za vse slike

en: Check if photo should be visible to friends or use Upload Options tab to specify this for all images
sl: Preverite, ali naj bo fotografija vidna prijateljem, ali pa uporabite zavihek »Naloži možnosti« in določite te za vse slike

en: Indicate the safety level for the photo or use Upload Options tab to specify this for all images
sl: Navedite raven varnosti fotografije ali pa uporabite zavihek »Naloži možnosti« in določite te za vse slike

en: Indicate what kind of image this is or use Upload Options tab to specify this for all images
sl: Navedite, za kakšno sliko gre, ali pa uporabite zavihek »Naloži možnosti« in določite te za vse slike

en: Add extra tags per image or use Upload Options tab to add tags for all images
sl: Dodajte posebne značke za sliko ali pa uporabite zavihek Naloži možnosti in dodajte značke za vse slike

en: Enter extra tags, separated by commas.
sl: Vnesite posebne značke, ločene z vejicami.

[ctx: @info]
en: A tool to export to Flickr web-service
sl: Orodje za izvoz v spletno storitev Flickr

[ctx: @info]
en: This tool allows users to export items to Flickr web-service.
    
    See Flickr web site for details: %1
sl: To orodje omogoča izvoz predmetov v spletno storitev Flickr.
    
    Za podrobnosti glejte spletno mesto Flickr: %1

[ctx: @action]
en: Export to &Flickr...
sl: Izvoz v &Flickr...

[ctx: @title:window]
en: Enter Flickr Login URL
sl: Vnesite URL za prijavo na Flickr

en: Copy the full URL from the external browser that contains the "oauth_token" entry:
sl: Kopirajte polni URL iz zunanjega brskalnika, ki vsebuje žeton gesla "oauth_token":

en: Getting the maximum allowed file size.
sl: Pridobivam največjo dovoljeno velikost datoteke.

en: File Size exceeds maximum allowed file size.
sl: Velikost datoteke presega največjo dovoljeno velikost.

en: No photo specified
sl: Ni določene fotografije

en: General upload failure
sl: Splošna napaka pri prenašanju

en: Filesize was zero
sl: Velikost datoteke je bila nič

en: Filetype was not recognized
sl: Vrsta datoteke ni bila prepoznana

en: User exceeded upload limit
sl: Uporabnik je presegel omejitev prenosa

en: Invalid signature
sl: Neveljaven podpis

en: Missing signature
sl: Manjkajoč podpis

en: Login Failed / Invalid auth token
sl: Prijava ni uspela / Neveljaven overitveni žeton

en: Invalid API Key
sl: Neveljaven ključ API

en: Service currently unavailable
sl: Storitev trenutno ni na voljo

en: Invalid Frob
sl: Neveljaven Frob

en: Format "xxx" not found
sl: Formata "xxx" ni mogoče najti

en: Method "xxx" not found
sl: Metode "xxx" ni mogoče najti

en: Invalid SOAP envelope
sl: Neveljavna ovojnica SOAP

en: Invalid XML-RPC Method Call
sl: Neveljaven klic metode XML-RPC

en: The POST method is now required for all setters
sl: Metoda POST je zdaj potrebna za vse postavljavce

en: Unknown error
sl: Neznana napaka

en: Error Occurred: %1
    Cannot proceed any further.
sl: Prišlo je do napake: %1
    Ni mogoče nadaljevati.

en: PhotoSet creation failed:
sl: Ustvarjenje zbirke slik ni uspelo:

en: Failed to fetch list of photo sets.
sl: Seznama zbirk fotografij ni bilo mogoče pridobiti.

en: Failed to query photo information
sl: Podatkov o fotografiji ni bilo mogoče poiskati

en: Remove Account
sl: Odstrani račun

[ctx: photo permissions]
en: Public
sl: Javno

en: This is the list of images to upload to your Flickr account.
sl: To je seznam slik, ki jih lahko prenesete v svoj Flickr račun.

en: Extra tags
sl: Posebne značke

[ctx: photo permissions]
en: Family
sl: Družina

[ctx: photo permissions]
en: Friends
sl: Prijatelji

en: Safety level
sl: Nivo varnosti

en: Content type
sl: Vrsta vsebine

[ctx: photo safety level]
en: Safe
sl: Varno

[ctx: photo safety level]
en: Moderate
sl: Srednje

[ctx: photo safety level]
en: Restricted
sl: Omejeno

[ctx: photo content type]
en: Photo
sl: Fotografija

[ctx: photo content type]
en: Screenshot
sl: Slika zaslona

[ctx: photo content type]
en: Other
sl: Drugo

en: Tag options
sl: Možnosti značk

en: Use Host Application Tags
sl: Uporabite značke aplikacij gostitelja

en: More tag options
sl: Več možnosti značk

en: Added Tags:
sl: Dodane značke:

en: Enter new tags here, separated by commas.
sl: Tu vnesite nove značke ločene z vejicami.

en: Add tags per image
sl: Dodaj značke za sliko

en: If checked, you can set extra tags for each image in the File List tab
sl: Če je odkljukano, lahko nastavite dodatne značke za vsako sliko v zavihku seznama datotek

en: Strip Spaces From Tags
sl: Odstrani presledke iz značk

en: Publication Options
sl: Možnosti objavljanja

[ctx: As in accessible for people]
en: Public (anyone can see them)
sl: Javno (vsak jih lahko vidi)

en: Visible to Family
sl: Vidno v družini

en: Visible to Friends
sl: Vidno prijateljem

en: More publication options
sl: Več možnosti objavljanja

en: Safety level:
sl: Raven varnosti:

en: Safe
sl: Varno

en: Moderate
sl: Srednje

en: Restricted
sl: Omejeno

en: Content type:
sl: Vrsta vsebine:

en: <b><h2><a href='https://www.flickr.com'><font color="#0065DE">flick</font><font color="#FF0084">r</font></a> Export</h2></b>
sl: <b><h2><a href='https://www.flickr.com'><font color="#0065DE">flick</font><font color="#FF0084">r</font></a> Izvoz</h2></b>

en: Fewer publication options
sl: Manj nastavitev objave

en: Fewer tag options
sl: Manj nastavitev značk

[ctx: @title:window]
en: Export to %1 Web Service
sl: Izvoz v spletno storitev %1

[ctx: @action:button]
en: Start Uploading
sl: Začni prenos

en: Photostream Only
sl: Samo tok fotografij

en: Flickr Export
sl: Izvoz v Flickr

en: Failed to Fetch Photoset information from %1. %2
sl: Ni mogoče nabrati informacij o foto zbirki iz %1. %2

en: Failed to upload photo into %1. %2
    Do you want to continue?
sl: Ni bilo mogoče prenesti slike v %1. %2
    Ali želite nadaljevati?

en: Failed to create folder
sl: Ni mogoče ustvariti mape

en: File-size was zero
sl: Velikost datoteke je bila nič

en: File-type was not recognized
sl: Vrsta datoteke je nerazpoznavna

en: Login failed / Invalid auth token
sl: Prijava ni uspela / Neveljavni žeton overjanja

en: The POST method is now required for all setters.
sl: Metoda POST je zdaj zahtevana za vse postavljavce.

en: Error occurred: %1
    Unable to proceed further.
sl: Prišlo je do napake: %1
    Ni mogoče nadaljevati.

en: Failed to fetch photo-set list
sl: Ni bilo mogoče nabrati seznama zbirke slik

en: Access Level
sl: Nivo dostopa

en: These are security and privacy settings for the new Google Photos album.
sl: To so nastavitve varnosti in zasebnosti v novem albumu Google Photos.

[ctx: google photos album privacy]
en: Public
sl: Javno

en: Public album is listed on your public Google Photos page.
sl: Javni album je omenjen na vaši javni strani Google Photos.

[ctx: google photos album privacy]
en: Unlisted / Private
sl: Neobjavljeno / Zasebno

en: Unlisted album is only accessible via URL.
sl: Neomenjen album je dostopen samo prek spletne strani.

[ctx: google photos album privacy]
en: Sign-In Required to View
sl: Zahtevana je prijava za vpogled

en: Unlisted album require Sign-In to View
sl: Neobjavljen album zahteva prijavo za vpogled

en: Privacy:
sl: Zasebnost:

[ctx: @info]
en: A tool to export and import items with Google web-service
sl: Orodje za izvoz in uvoz predmetov z Googlovo spletno storitvijo

[ctx: @info]
en: This tool allows users to export and import items with Google web-services.
    
    Google Photo and Google Drive web services are supported.
    
    See Google web sites for details: %1
sl: To orodje omogoča izvoz in uvoz predmetov z Googlovimi spletnimi storitvami.
    
    Podprte so spletne storitve Google Photo in Google Drive.
    
    Za podrobnosti si oglejte Googlove spletne strani: %1

[ctx: @action]
en: Export to &Google Photos...
sl: Izvoz v Google Photos...

[ctx: @action]
en: Import from &Google Photos...
sl: Uvoz iz Google Photos...

[ctx: @action]
en: Export to &Google Drive...
sl: Izvoz v Google Drive...

en: Add As New
sl: Dodaj kot novo

en: Item will be added alongside the linked version.
sl: Predmet bo dodan zraven povezane verzije.

en: Add All
sl: Dodaj vse

en: Items will be added alongside the linked version. You will not be prompted again.
sl: Predmet bo dodan zraven povezane verzije. Ne boste ponovno pozvani.

en: Replace
sl: Zamenjaj

en: Item will be replacing the linked version.
sl: Predmet bo zamenjal povezano verzijo.

en: Replace All
sl: Zamenjaj vse

en: Items will be replacing the linked version. You will not be prompted again.
sl: Predmeti bodo zamenjali povezano verzijo. Ne boste ponovno pozvani.

en: A linked item already exists.
sl: Povezana verzija že obstaja.

en: Destination
sl: Cilj

[ctx: @label: source file]
en: Source
sl: Vir

en: Tag path behavior :
sl: Obnašanje poti oznake :

en: Leaf tags only
sl: Samo končne značke

en: Export only the leaf tags of tag hierarchies
sl: Izvozi samo končne značke v hierarhiji značk

en: Split tags
sl: Razcepi značke

en: Export the leaf tag and all ancestors as single tags.
sl: Izvozi končne značke in vse prednike kot ene same značke.

en: Combined String
sl: Sestavljen niz

en: Build a combined tag string.
sl: Izgradi sestavljen niz značk.

[ctx: @title:window]
en: Export to Google Drive
sl: Izvozi v Google Drive

[ctx: @info:tooltip, button]
en: Start upload to Google Drive
sl: Začetek prenosa v Google Drive

[ctx: @title:window]
en: Export to Google Photos Service
sl: Izvozi v Google Photos Service

[ctx: @info:tooltip, button]
en: Start upload to Google Photos service
sl: Začetek prenosa v Google Photos Service

[ctx: @title:window]
en: Import from Google Photos Service
sl: Uvoz iz Google Photos Service

[ctx: @action:button]
en: Start Download
sl: Začetek prejemanja

[ctx: @info:tooltip, button]
en: Start download from Google Photos service
sl: Začetek prejemanja iz Google Photos Service

[ctx: @info]
en: Google Photos call failed: %1
sl: Klic na Google Photos Service ni uspel: %1

[ctx: @info]
en: Google Drive call failed: %1
sl: Klic na Google Drive ni uspel: %1

[ctx: @info]
en: Google Drive export
sl: Izvoz na Google Drive

[ctx: @info]
en: Google Photo export
sl: Izvoz na Google Photo

[ctx: @info]
en: Failed to save photo: %1
    Do you want to continue?
sl: Ni bilo mogoče shraniti datoteke: %1
    Ali želite nadaljevati?

[ctx: @info]
en: Failed to download photo: %1
    Do you want to continue?
sl: Ni bilo mogoče sprejeti datoteke: %1
    Ali želite nadaljevati?

[ctx: @info]
en: Failed to save image to %1
sl: Ni bilo mogoče shraniti slike v %1

[ctx: @info]
en: Failed to upload photo to %1.
    %2
    Do you want to continue?
sl: Ni bilo mogoče poslati datoteke v %1.
    %2
    Ali želite nadaljevati?

[ctx: @info]
en: Failed to finish uploading photo to %1.
    %2
    No image uploaded to your account.
sl: Pošiljanje datoteke v %1 ni bilo dokončano.
    %2
    Na vaš račun ni prispela nobena slika.

[ctx: @action:button]
en: OK
sl: V redu

[ctx: @info]
en: Google Drive call failed:
    %1
sl: Klic na Google Drive ni uspel:
    %1

[ctx: @info]
en: Google Photos call failed:
    %1
sl: Klic na Google Photos ni uspel:
    %1

[ctx: @info]
en: You will be logged out of your account, click "Continue" to authenticate for another account
sl: Odjavili se boste iz računa, kliknite "Nadaljuj" za overjanje na drug račun

[ctx: @info]
en: A tool to export to ImageShack web-service
sl: Orodje za izvoz v spletno storitev ImageShack

[ctx: @info]
en: This tool allows users to export items to ImageShack web-service.
    
    See ImageShack web site for details: %1
sl: To orodje omogoča izvoz predmetov v spletno storitev ImageShack.
    
    Poglejte spletno stran ImageShack za podrobnosti: %1

[ctx: @action]
en: Export to &Imageshack...
sl: Izvoz v ImageShack...

en: Authenticating the user
sl: Opolnomočenje uporabnika

en: Getting galleries from server
sl: Pridobivanje galerij s strežnika

en: Successfully retrieved galleries
sl: Galerije uspešno prenesene

[ctx: @option]
en: Make private
sl: Zavaruj kot zasebno

[ctx: @label]
en: Tags (optional):
sl: Oznake (neobvezno):

[ctx: @option]
en: Remove information bar on thumbnails
sl: Odstranite informacijsko letvico s predoglednih sličic

[ctx: @item:inlistbox]
en: Add to root folder
sl: Dodaj v korensko mapo

[ctx: @item:inlistbox]
en: Create new gallery
sl: Ustvari novo galerijo

[ctx: @title:window]
en: Export to ImageShack
sl: Izvozi v ImageShack

[ctx: @action:button]
en: Upload
sl: Pošlji

[ctx: @info:tooltip, button]
en: Start upload to ImageShack web service
sl: Začetek prenosa v spletno storitev ImageShack

en: Image Shack Export
sl: Izvoz v Image Shack

en: Authenticating...
sl: Preverjam prijavo...

en: Login failed: %1
sl: Prijava ni uspela: %1

en: Failed to get galleries list: %1
sl: Pridobivanje seznama galerij ni uspelo: %1

en: Failed to upload photo into ImageShack: %1
    Do you want to continue?
sl: Pošiljanje slike v ImageShack ni uspelo: %1
    Ali želite nadaljevati?

en: Submission title
sl: Naslov oddaje

en: Submission description
sl: Opis oddaje

en: Imgur URL
sl: Spletni naslov Imgur

en: Imgur Delete URL
sl: Naslov za brisanje Imgur

en: Copy
sl: Kopiraj

[ctx: @info]
en: A tool to export to ImgUr web-service
sl: Orodje za izvoz v spletno storitev ImgUr

[ctx: @info]
en: This tool allows users to export items to ImgUr web-service.
    
    You can export items as anonymous or with an user account.
    
    See ImgUr web site for details: %1
sl: To orodje omogoča izvoz predmetov v spletno storitev ImgUr.
    
    Predmete lahko izvozite anonimno ali pa v uporabnikov račun.
    
    Oglejte si spletno stran ImgUr za podrobnosti: %1

[ctx: @action]
en: Export to &Imgur...
sl: Izvoz v &Imgur...

en: Could not authorize
sl: Ni bilo mogoče odobriti

en: Could not open file
sl: Ni bilo mogoče odpreti datoteke

en: Logged in as:
sl: Prijavljeni kot:

en: Forget
sl: Pozabi

en: Upload Anonymously
sl: Anonimno prenesi

[ctx: @title:window]
en: Export to imgur.com
sl: Izvoz v imgur.com

[ctx: @info:tooltip, button]
en: Start upload to Imgur
sl: Začetek prenosa v Imgur

en: <i>Not logged in</i>
sl: <i>Niste prijavljeni</i>

[ctx: @title:window]
en: Authorization Failed
sl: Prijava ni uspela

en: Failed to log into Imgur: %1
sl: Prijava v Imgur ni uspela: %1

en: Failed to upload photo to Imgur: %1
sl: Prenos slike v Imgur ni uspel: %1

en: Failed to upload photo to Imgur: %1
    Do you want to continue?
sl: Ni bilo mogoče poslati datoteke v Imgur: %1
    . Ali želite nadaljevati?

en: Home
sl: Dom

en: Go back to Home page
sl: Nazaj na domačo stran

[ctx: @info]
en: A tool to export photos as iNaturalist observations.
sl: Orodje za izvoz fotografij kot opazovanja v iNaturalist.

[ctx: @info]
en: This tool exports photos as iNaturalist observations.
    
    See iNaturalist web site for details: %1.
sl: To orodje izvozi slike kot opazovanja v iNaturalist.
    
    Oglejte si spletno stran iNaturalist za podrobnosti: %1.

[ctx: @action]
en: Export to &iNaturalist...
sl: Izvoz v &iNaturalist...

en: We're pretty sure it's in this %1.
sl: Smo precej prepričani, da je v tem %1.

en: Visually Similar
sl: Vizualno podobno

en: Seen Nearby
sl: Videno blizu

en: invalid name
sl: neveljavno ime

en: Login
sl: Prijava

[ctx: @title:window]
en: ERROR While Creating Observation
sl: NAPAKA ob ustvarjanju opazovanja

[ctx: @title:window]
en: ERROR While Uploading Photo
sl: NAPAKA pri prenosu fotografije

[ctx: @title:window]
en: ERROR While Deleting Observation
sl: NAPAKA pri brisanju opazovanja

en: Timeout after exceeding %1 seconds
sl: Pretečeni čas po preteku %1 sekund

[ctx: taxonomic rank]
en: kingdom
sl: kraljestvo

[ctx: taxonomic rank]
en: subkingdom
sl: podkraljestvo

[ctx: taxonomic rank]
en: phylum
sl: deblo

[ctx: taxonomic rank]
en: subphylum
sl: pod-deblo

[ctx: taxonomic rank]
en: superorder
sl: nad-red

[ctx: taxonomic rank]
en: order
sl: red

[ctx: taxonomic rank]
en: suborder
sl: pod-red

[ctx: taxonomic rank]
en: infraorder
sl: infra-red

[ctx: taxonomic rank]
en: zoosection
sl: živalski razdelek

[ctx: taxonomic rank]
en: zoosubsection
sl: živalski podrazdelek

[ctx: taxonomic rank]
en: superfamily
sl: nad-družina

[ctx: taxonomic rank]
en: epifamily
sl: nad-družina

[ctx: taxonomic rank]
en: family
sl: družina

[ctx: taxonomic rank]
en: subfamily
sl: pod-družina

[ctx: taxonomic rank]
en: supertribe
sl: nad-pleme

[ctx: taxonomic rank]
en: tribe
sl: pleme

[ctx: taxonomic rank]
en: subtribe
sl: pod-pleme

[ctx: taxonomic rank]
en: genus
sl: rod

[ctx: taxonomic rank]
en: genushybrid
sl: hibridni rod

[ctx: taxonomic rank]
en: subgenus
sl: pod-rod

[ctx: taxonomic rank]
en: section
sl: razdelek

[ctx: taxonomic rank]
en: subsection
sl: podrazdelek

[ctx: taxonomic rank]
en: complex
sl: kompleks

[ctx: taxonomic rank]
en: species
sl: vrsta

[ctx: taxonomic rank]
en: hybrid
sl: hibrid

[ctx: taxonomic rank]
en: subspecies
sl: pod-vrsta

[ctx: taxonomic rank]
en: variety
sl: raznolikost

[ctx: taxonomic rank]
en: form
sl: oblika

[ctx: taxonomic rank]
en: infrahybrid
sl: infra-hibrid

[ctx: distance]
en: meters
sl: metrov

[ctx: time]
en: hour
sl: ura

[ctx: time]
en: hours
sl: ur

[ctx: time]
en: minute
sl: minuta

[ctx: time]
en: minutes
sl: minut

[ctx: time]
en: second
sl: sekunda

[ctx: time]
en: seconds
sl: sekund

en: This is the list of images to upload to an iNaturalist observation.
sl: To je seznam slik, ki jih je treba naložiti kot opazovanje v iNaturalist.

en: Date
sl: Datum

en: Location
sl: Mesto

en: Observation
sl: Opazovanje

en: <i>no identification</i>
sl: <i>ni identifikacije</i>

en: Optionally describe your observation or explain your identification here.
sl: Tu neobvezno opišite svoje opažanje ali obrazložite svojo identifikacijo.

en: Enter your identification here, popups will guide to a supported name.
sl: Tu vnesite svojo identifikacijo, pojavna okna vas bodo vodila do podprtega imena.

en: Enter your identification here; it is required.
sl: Tu vnesite svojo identifikacijo; je obvezna.

en: Place:
sl: Umesti:

en: More options
sl: Več možnosti

en: Photos should be taken within
sl: Fotografije bi morale biti posnete znotraj

en: minute(s) of observation.
sl: minut opazovanja.

en: meter(s) of observation.
sl: metrov opazovanja.

en: Known observations should be within
sl: Znana opazovanja bi morala biti znotraj

en: <b><h2><a href="%1"><font color="#74ac00">iNaturalist</font></a> Export</h2></b>
sl: <b><h2><a href="%1"><font color="#74ac00">iNaturalist</font></a> Izvoz</h2></b>

[ctx: @title:window]
en: Export as %1 Observation
sl: Izvoz kot %1 opazovanje

en: Fewer options
sl: Manj možnosti

en: <i>login <b>failed</b></i>
sl: <i>prijava <b>ni uspela</b></i>

en: <i>login <b>canceled</b></i>
sl: <i>prijava <b>prekinjena</b></i>

en: <i>no valid identification</i>
sl: <i>ni veljavne identifikacije</i>

en: iNaturalist Export
sl: iNaturalist Izvoz

en: observation
sl: opazovanje

[ctx: location]
en: obscured
sl: zakrito

en: Closest %1research-grade %2 reported in %3.
sl: Najbližja %1-stopnja raziskovanja %2 sporočena v %3.

en: observation time
sl: čas opazovanja

en: from observation
sl: iz opazovanja

en: not available
sl: ni na voljo

en: observation location
sl: kraj opazovanja

en: Ipfs Url
sl: Spletni naslov Ipfs

[ctx: @info]
en: A tool to export to IPFS web-service
sl: Orodje za izvoz v spletno storitev IPFS

[ctx: @info]
en: This tool allows users to export items to IPFS web-service.
    
    See IPFS web site for details: %1
sl: To orodje omogoča izvoz predmetov v spletno storitev IPFS.
    
    Oglejte si spletno stran IPFS za podrobnosti: %1

[ctx: @action]
en: Export to &Ipfs...
sl: Izvoz v &Ipfs...

[ctx: @title:window]
en: Export to IPFS
sl: Izvoz v IPFS

[ctx: @info:tooltip, button]
en: Start upload to IPFS
sl: Začenjam prenos v IPFS

en: Failed to upload photo to IPFS: %1
sl: Ni bilo mogoče prenesti slike v IPFS: %1

en: Failed to upload photo to IPFS: %1
    Do you want to continue?
sl: Ni bilo mogoče poslati slike v IPFS: %1
    Ali želite nadaljevati?

en: You cannot query the information of an image if you do not provide the title of that image.
sl: Po informacijah o sliki ne morete poizvedovati, če ne navedete naslova te slike.

[ctx: @info]
en: A tool to export to MediaWiki web-service
sl: Orodje za izvoz v spletno storitev MediaWiki

[ctx: @info]
en: This tool allows users to export items to MediaWiki web-service.
    
    See MediaWiki web site for details: %1
sl: To orodje omogoča izvoz predmetov v spletno storitev MediaWiki.
    
    Oglejte si spletno stran MediaWiki za podrobnosti: %1

[ctx: @action]
en: Export to MediaWiki...
sl: Izvoz v MediaWiki...

en: Error on file '%1'
sl: Napaka na datoteki '%1'

en: Error on file '%1': %2
sl: Napaka na datoteki '%1': %2

en: Uploaded via digiKam uploader
sl: Preneseno prek programa za nalaganje digiKam

[ctx: @info]
en: Select an image
sl: Izberite sliko

[ctx: @info]
en: This is a clickable link to open the MediaWiki home page in a web browser.
sl: To je povezava, na katero je mogoče klikniti, da odprete domačo stran MediaWiki v spletnem brskalniku.

[ctx: @info]
en: This is the list of images to upload to the wiki.
sl: To je seznam slik za prenos v wiki.

[ctx: @info]
en: This is the login form to your account on the chosen wiki.
sl: To je obrazec za prijavo v vaš račun na izbranem wikiju.

[ctx: @label: properties]
en: Title:
sl: Naslov:

[ctx: @label: properties]
en: Date:
sl: Datum:

[ctx: @label: properties]
en: Description:
sl: Opis:

[ctx: @label: properties]
en: Categories:
sl: Kategorije:

[ctx: @label: properties]
en: Latitude:
sl: Geografska širina:

[ctx: @label: properties]
en: Longitude:
sl: Geografska dolžina:

[ctx: @option]
en: Account
sl: Račun

[ctx: @info]
en: This is the login form to your MediaWiki account.
sl: To je obrazec za prijavo v račun MediaWiki.

[ctx: @option: button]
en: New
sl: Novi

[ctx: @info]
en: Add a wiki to this list
sl: Dodaj wiki na ta seznam

[ctx: @info]
en: These are options for adding a Wiki.
sl: To so možnosti za dodajanje Wiki-ja.

[ctx: @label: name of wiki area]
en: Name:
sl: Ime:

[ctx: @action: button]
en: Add
sl: Dodaj

[ctx: @info]
en: Add a new wiki
sl: Dodaj nov wiki

[ctx: @label]
en: Login:
sl: Prijava:

[ctx: @label]
en: Password:
sl: Geslo:

[ctx: @action]
en: &Log in
sl: Prijavi se

[ctx: @option]
en: Login Information
sl: Informacije o prijavi

[ctx: @label: name of the wiki the user is currently logged on]
en: Logged on:
sl: Prijavljeni na:

[ctx: @label: username which is used to connect to the wiki]
en: Logged as:
sl: Prijavljeni kot:

[ctx: @action: button]
en: Change Account
sl: Spremeni račun

[ctx: @info]
en: Logout and change the account used for transfer
sl: Odjava in sprememba računa, ki se uporablja za prenos

[ctx: @option]
en: Information
sl: Informacije

[ctx: @label]
en: Author:
sl: Avtor:

[ctx: @label: source file]
en: Source:
sl: Vir:

[ctx: @label]
en: License:
sl: Licenca:

[ctx: @item]
en: Own work, Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0
sl: Lastno delo, Creative Commons Deljenje pod enakimi pogoji 4.0

[ctx: @item]
en: Own work, multi-license with CC-BY-SA-3.0 and GFDL
sl: Lastno delo, multi-licenčno z CC-BY-SA-3.0 in GFDL

[ctx: @item]
en: Own work, multi-license with CC-BY-SA-3.0 and older
sl: Lastno delo, multi-licenčno z CC-BY-SA-3.0 in starejše

[ctx: @item]
en: Own work, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0
sl: Lastno delo, Creative Commons Deljenje pod enakimi pogoji 3.0

[ctx: @item]
en: Own work, Creative Commons Attribution 3.0
sl: Lastno delo, Creative Commons Priznanje avtorstva 3.0

[ctx: @item]
en: Own work, release into public domain under the CC-Zero license
sl: Lastno delo, sprostitev v javno dobro pod licenco CC-Zero

[ctx: @item]
en: Author died more than 100 years ago
sl: Avtor je umrl pred več kot 100 leti

[ctx: @item]
en: Photo of a two-dimensional work whose author died more than 100 years ago
sl: Fotografija dvodimenzionalnega dela, katerega avtor je umrl pred več kot 100 leti

[ctx: @item]
en: First published in the United States before 1923
sl: Prvič objavljeno v ZDA pred letom 1923

[ctx: @item]
en: Work of a U.S. government agency
sl: Delo vladne agencije ZDA

[ctx: @item]
en: Simple typefaces, individual words or geometric shapes
sl: Enostavne črke, posamezne besede ali geometrijske oblike

[ctx: @item]
en: Logos with only simple typefaces, individual words or geometric shapes
sl: Logotipi s samo preprostimi črkami, posameznimi besedami ali geometrijskimi oblikami

[ctx: @item]
en: No license specified (not recommended for public wiki sites)
sl: Licenca ni določena (ni priporočljivo za javne wiki strani)

[ctx: @label]
en: Generic categories:
sl: Splošne kategorije:

[ctx: @info]
en: This is a place to enter categories that will be added to all the files.
sl: Tu lahko vnesete kategorije, ki bodo dodane v vse datoteke.

[ctx: @label]
en: Generic text:
sl: Splošno besedilo:

[ctx: @info]
en: This is a place to enter text that will be added to all the files, below the Information template.
sl: To je mesto za vnos besedila, ki bo dodano vsem datotekam pod Predlogo informacij.

[ctx: @label]
en: Upload comments:
sl: Pošlji komentarje:

[ctx: @info]
en: This is a place to enter text that will be used as upload comments. The default of 'Uploaded via digiKam uploader' will be used if empty.
sl: To je mesto za vnos besedila, ki bo uporabljeno za nalaganje komentarjev. Privzeto besedilo „Naloženo prek nalagalnika digiKam“ bo uporabljeno, če je puščeno prazno.

[ctx: @option]
en: Options
sl: Možnosti

[ctx: @info]
en: These are options that will be applied to photos before upload.
sl: To so možnosti, ki bodo uporabljene za fotografije pred nalaganjem.

[ctx: @option]
en: Resize photos before uploading
sl: Spremeni velikost fotografij pred nalaganjem

[ctx: @label]
en: Maximum size:
sl: Največja velikost:

[ctx: @label]
en: JPEG quality:
sl: Kakovost JPEG:

[ctx: @option]
en: Remove metadata from file
sl: Odstrani metapodatke iz datoteke

[ctx: @option]
en: Remove coordinates from file
sl: Odstrani koordinate iz datoteke

[ctx: @item]
en: Items Properties
sl: Lastnosti predmeta

[ctx: @item]
en: Upload Settings
sl: Pošlji nastavitve

[ctx: @title:window]
en: Export to MediaWiki
sl: Izvozi v MediaWiki

[ctx: @info:tooltip, button]
en: Start upload to MediaWiki
sl: Začetek prenosa v MediaWiki

en: MediaWiki export
sl: Izvoz MediaWiki

[ctx: @title:window]
en: Login Error
sl: Napaka ob prijavi

en: Please check your credentials and try again.
sl: Preverite vaše poverilnice in poskusite znova.

en: Upload finished with no errors.
sl: Prenos končan brez napak.

[ctx: @info]
en: A tool to export to OneDrive web-service
sl: Orodje za izvoz v spletno storitev OneDrive

[ctx: @info]
en: This tool allows users to export items to OneDrive web-service.
    
    See OneDrive web site for details: %1
sl: To orodje omogoča izvoz predmetov v spletno storitev OneDrive.
    
    Poglejte spletno stran OneDrive za podrobnosti: %1

[ctx: @action]
en: Export to &Onedrive...
sl: Izvoz v &OneDrive...

[ctx: @title:window]
en: Export to Onedrive
sl: Izvoz v OneDrive

[ctx: @info:tooltip, button]
en: Start upload to Onedrive
sl: Začni pošiljati na OneDrive

[ctx: @info]
en: Onedrive export
sl: Izvoz na OneDrive

[ctx: @info]
en: Failed to upload photo to OneDrive.
    %1
    Do you want to continue?
sl: Ni bilo mogoče poslati slike v OneDrive.
    %1
    Ali želite nadaljevati?

[ctx: @info]
en: Onedrive call failed:
    %1
sl: Klic na OneDrive ni uspel:
    %1

[ctx: @info]
en: A tool to export to Pinterest web-service
sl: Orodje za izvoz v spletni servis Pinterest

[ctx: @info]
en: This tool allows users to export items to Pinterest web-service.
    
    See Pinterest web site for details: %1
sl: To orodje omogoča izvoz predmetov v spletno storitev Pinterest.
    
    Oglejte si spletno strani Pinterest za podrobnosti: %1

[ctx: @action]
en: Export to &Pinterest...
sl: Izvoz v &Pinterest...

en: Failed to upload Pin
sl: Prenos Pin ni uspel

en: Failed to list boards
sl: Izdelava seznama panojev ni uspela

[ctx: @title:window]
en: Export to Pinterest
sl: Izvoz v Pinterest

[ctx: @info:tooltip, button]
en: Start upload to Pinterest
sl: Začetek prenosa v Pinterest

en: Authentication failed. Click "Continue" to authenticate.
sl: Overitev je spodletela. Kliknite "Nadaljuj" za overitev.

en: Pinterest export
sl: Izvoz v Pinterest

en: Failed to upload photo to Pinterest.
    %1
    Do you want to continue?
sl: Ni bilo mogoče poslati slike v Pinterest.
    %1
    . Ali želite nadaljevati?

en: Pinterest call failed:
    %1
sl: Klic na Pinterest ni uspel:
    %1

[ctx: piwigo login settings]
en: URL:
sl: Naslov URL:

[ctx: piwigo login settings]
en: Username:
sl: Uporabniško ime:

[ctx: piwigo login settings]
en: Password:
sl: Geslo:

[ctx: @info]
en: A tool to export to Piwigo web-service
sl: Orodje za izvoz v spletno storitev Piwigo

[ctx: @info]
en: This tool allows users to export items to Piwigo web-service.See Piwigo web site for details: %1
sl: To orodje dovoljuje izvoz predmetov v spletno storitev Piwigo. Oglejte si spletno stran Piwigo za podrobnosti: %1

[ctx: @action]
en: Export to &Piwigo...
sl: Izvoz v &Piwigo...

en: Check if %1 already exists
sl: Preveri, če %1 že obstaja

en: Piwigo URL probably incorrect
sl: Spletna stran Piwigo je verjetno napačna

en: Incorrect username or password specified
sl: Navedeno je bilo napačno uporabniško ime ali geslo

en: Upload to Piwigo version inferior to 2.4 is no longer supported
sl: Prenos v Piwigo verzije pred 2.4 ni več podprt

en: Invalid response received from remote Piwigo
sl: Prejet napačen odziv iz oddaljenega strežnika Piwigo

en: Failed to list albums
sl: Ni bilo mogoče dobiti seznama albumov

en: Photo '%1' already exists.
sl: Slika '%1' že obstaja.

en: Photo '%1' already exists in this album.
sl: Slika '%1' že obstaja v tem albumu.

en: Error : Cannot open photo: %1
sl: Napaka: Ni mogoče odpreti slike: %1

en: Upload the chunk %1/%2 of %3
sl: Naloži kos %1/%2 od %3

en: Warning : The full size photo cannot be uploaded.
sl: Opozorilo: Fotografije v polni velikosti ni mogoče naložiti.

en: Upload the metadata of %1
sl: Pošiljanje metapodatkov %1

en: Invalid response received from remote Piwigo (%1)
sl: Prejet neveljaven odgovor iz oddaljenega strežnika Piwigo (%1)

en: Visit Piwigo website
sl: Obiščite spletišče Piwigo

en: Remote Albums
sl: Oddaljeni albumi

[ctx: reload album list]
en: Reload
sl: Ponovno naloži

en: Reload album list
sl: Ponovno naloži seznam albumov

[ctx: piwigo account settings]
en: Name:
sl: Ime:

en: Change Account
sl: Spremeni račun

en: Resize photos before uploading
sl: Spremeni velikost fotografij pred nalaganjem

en: Maximum width:
sl: Največja širina:

en: Maximum height:
sl: Največja višina:

en: Resized JPEG quality:
sl: Kakovost preoblikovane slike JPEG:

[ctx: @title:window]
en: Piwigo Export
sl: Izvozi v Piwigo

en: Edit Piwigo Data
sl: Uredi podatke Piwigo

en: Failed to login into remote piwigo.
sl: Prijava v oddaljeni piwigo ni uspela.

en: 
    Do you want to check your settings and try again?
sl: 
    Ali želite preveriti nastavitve in poskusiti znova?

en: Nothing to upload - please select photos to upload.
sl: Ni ničesar za nalaganje - izberite fotografije za prenos.

en: The file %1 is not a supported image or video format
sl: Datoteka %1 ni podprta oblika slike ali videa

en: Uploading file %1
sl: Pošiljanje datoteke %1

en: Failed to upload media into remote Piwigo.
sl: Pošiljanje medija na oddaljeni Piwigo ni uspelo.

en: 
    Do you want to continue?
sl: 
    Ali želite nadaljevati?

[ctx: @option]
en: Visibility
sl: Vidnost

[ctx: @info]
en: Set the visibility of the album
sl: Nastavi vidnost albuma

[ctx: @label: properties]
en: Public
sl: Javni

[ctx: @info]
en: A tool to export to Rajce web-service
sl: Orodje za izvoz v spletno storite Rajce

[ctx: @info]
en: This tool allows users to export items to Rajce web-service.
    
    See Rajce web site for details: %1
sl: To orodje omogoča izvoz predmetov v spletno storitev Rajce.
    
    Oglejte si spletno stran Rajce za podrobnosti: %1

[ctx: @action]
en: Export to &Rajce...
sl: Izvoz v &Rajce...

en: Not logged in
sl: Niste prijavljeni

en: Invalid command
sl: Neveljaven ukaz

en: Invalid login name or password
sl: Neveljavno uporabniško ime ali geslo za prijavo

en: Session expired
sl: Seja je potekla

en: Unknown album
sl: Neznan album

en: Failed to open album
sl: Ni bilo mogoče odpreti albuma

en: The album name cannot be empty
sl: Ime albuma ne more biti prazno

en: Failed to create album
sl: Ni bilo mogoče ustvariti albuma

en: Album does not exist
sl: Album ne obstaja

en: File upload failed
sl: Prenos datoteke ni uspel

en: Unsupported file extension
sl: Nepodprt podaljšek imena datoteke

en: Logging in %v%
sl: Prijava v %v%

en: Logging out %v%
sl: Odjava iz %v%

en: Loading albums %v%
sl: Nalaganje albumov %v%

en: Creating album %v%
sl: Ustvarjam album %v%

en: Opening album %v%
sl: Odpiranje albumov %v%

en: Closing album %v%
sl: Zapiranje albumov %v%

en: Adding photos %v%
sl: Dodajanje slik %v%

[ctx: @title:window]
en: Export to Rajce.net
sl: Izvoz v Rajce.net

[ctx: @info:tooltip, button]
en: Start upload to Rajce.net
sl: Začetek prenosa v Rajce.net

en: SmugMug New Album
sl: Nov album SmugMug

en: These are basic settings for the new SmugMug album.
sl: To so osnovne nastavitve novega albuma SmugMug.

en: Title of the album that will be created (required).
sl: Naslov albuma, ki bo ustvarjen (obvezen).

en: Description of the album that will be created (optional).
sl: Opis albuma, ki bo ustvarjen (neobvezen).

en: Album template for the new album (optional).
sl: Predloga albuma za novi album (neobvezna).

[ctx: new smug album dialog]
en: Title:
sl: Naslov:

[ctx: new smug album dialog]
note: i18nc("new smug album dialog", "Category:"),    d->categCoB); i18nc("new smug album dialog", "Subcategory:"), d->subCategCoB);
en: Description:
sl: Opis:

[ctx: new smug album dialog]
en: Template:
sl: Predloga:

en: Security && Privacy
sl: Varnost in zasebnost

en: These are security and privacy settings for the new SmugMug album.
sl: To so nastavitve varnosti in zasebnosti novega albuma SmugMug.

[ctx: smug album privacy]
en: Public
sl: Javno

en: Public album is listed on your public SmugMug page.
sl: Javni album je omenjen na vaši javni strani SmugMug.

[ctx: smug album privacy]
en: Unlisted
sl: Neomenjen

en: Require password to access the album (optional).
sl: Za dostop do albuma je zahtevano geslo (neobvezno).

en: Password hint to present to users in the password prompt (optional).
sl: Ob pozivu za geslo je uporabniku priložen namig za geslo (neobvezno).

en: Password:
sl: Geslo:

en: Password Hint:
sl: Namig za geslo:

[ctx: @info]
en: A tool to export and import items with SmugMug web-service
sl: Orodje za izvoz in uvoz predmetov iz spletne storitve SmugMug

[ctx: @info]
en: This tool allows users to export and import items with SmugMug web-service.
    
    See SmugMug web site for details: %1
sl: To orodje omogoča izvoz in uvoz predmetov v spletno storitev SmugMug.
    
    Oglejte si spletno stran SmugMug za podrobnosti: %1

[ctx: @action]
en: Export to &SmugMug...
sl: Izvoz v &SmugMug...

[ctx: @action]
en: Import from &SmugMug...
sl: Uvozi iz &SmugMug...

en: Logging in to SmugMug service...
sl: Prijava v storitev SmugMug...

en: Login failed
sl: Prijava ni uspela

en: Invalid user/nick/password
sl: Neveljavno ime/vzdevek/geslo

en: Invalid API key
sl: Neveljavni ključ API

en: Failed to list album template
sl: Predloge albuma ni bilo na seznamu

en: This is the list of images to upload to your SmugMug account.
sl: To je seznam slik za prenos na vaš SmugMug račun.

en: This is a clickable link to open the SmugMug home page in a web browser.
sl: To je povezava, na katero je mogoče klikniti, da odprete domačo stran SmugMug v spletnem brskalniku.

en: Account
sl: Račun

en: This is the SmugMug account that will be used to authenticate.
sl: To je račun SmugMug, ki bo uporabljen za overjanje.

[ctx: smug account login]
en: Anonymous
sl: Anonimnež

en: Login as anonymous to SmugMug web service.
sl: Prijavi se kot anonimnež v storitev SmugMug.

en: SmugMug Account
sl: Račun

en: Login to SmugMug web service using email and password.
sl: Prijava v spletno storitev SmugMug z e-pošto in geslom.

[ctx: smug account settings]
en: Name:
sl: Ime:

[ctx: smug account settings]
en: Email:
sl: E-pošta:

en: Change SmugMug Account used to authenticate
sl: Spremenite SmugMug račun, ki se uporablja za overjanje

en: This is the SmugMug album that will be used for transfer.
sl: To je album v SmugMug namenjen za prenos.

en: Nickname of SmugMug user to list albums.
sl: Vzdevek uporabnika SmugMug za prikaz albumov.

en: Site Password:
sl: Geslo spletišča:

en: Site-wide password for specified SmugMug nick/user.
sl: Geslo za celotno spletišče za določenega vzdevek oz. uporabnika SmugMug.

en: Album Password:
sl: Geslo albuma:

en: Password for SmugMug album.
sl: Geslo za album SmugMug.

en: New Album
sl: Nov album

en: Create new SmugMug album
sl: Ustvari nov album SmugMug

en: This is the location where SmugMug images will be downloaded.
sl: Na to mesto se bodo prenesle slike SmugMug.

en: These are options that will be applied to images before upload.
sl: To so možnosti, ki bodo uporabljene za slike pred prenosom.

en: Maximum dimension:
sl: Največja dimenzija:

[ctx: @title:window]
en: Import from SmugMug Web Service
sl: Uvoz iz spletne storitve SmugMug

[ctx: @info:tooltip, button]
en: Start download from SmugMug web service
sl: Začni prenos s spletne storitve SmugMug

[ctx: @title:window]
en: Export to SmugMug Web Service
sl: Izvoz v spletno storitev SmugMug

[ctx: @info:tooltip, button]
en: Start upload to SmugMug web service
sl: Začetek prenosa v spletno storitev SmugMug

en: SmugMug call failed: %1
sl: Klic SmugMug ni uspel: %1

en: &lt;none&gt;
sl: &lt;nič&gt;

en: You will be logged out of your account, click "Continue" to authenticate for another account.
sl: Odjavili se boste iz računa, kliknite »Nadaljuj« za overjanje na drug račun.

en: SmugMug Import
sl: Uvozi SmugMug

en: SmugMug Export
sl: Izvozi SmugMug

en: Failed to upload photo to SmugMug.
    %1
    Do you want to continue?
sl: Ni bilo mogoče poslati slike na SmugMug 
    %1
    Ali želite nadaljevati?

en: Failed to save photo: %1
    Do you want to continue?
sl: Ni bilo mogoče shraniti datoteke: %1
    . Ali želite nadaljevati?

en: Failed to download photo: %1
    Do you want to continue?
sl: Ni bilo mogoče sprejeti datoteke: %1
    . Ali želite nadaljevati?

[ctx: @info]
en: A tool to export to Twitter web-service
sl: Orodje za izvoz v spletno storitev Twitter

[ctx: @info]
en: This tool allows users to export items to Twitter web-service.
    
    See Twitter web site for details: %1
sl: To orodje omogoča izvoz predmetov v spletno storitev Twitter.
    
    Oglejte si spletno stran Twitter za podrobnosti: %1

[ctx: @action]
en: Export to &Twitter...
sl: Izvoz v &Twitter...

en: File too big to upload
sl: Datoteka je prevelika za prenos

en: Media format is not supported yet
sl: Format medija še ni podprt

en: Failed to upload photo
    Code: %1, name: %2, message: %3
sl: Ni bilo mogoče poslati slike
    Koda: %1, ime: %2, sporočilo: %3

en: Failed to create tweet for photo uploaded
sl: Ni bilo mogoče ustvariti tvita za pošiljanje slike

[ctx: @title:window]
en: Export to Twitter
sl: Izvoz na Twitter

[ctx: @info:tooltip, button]
en: Start upload to Twitter
sl: Začetek pošiljanja na Twitter

en: Twitter export
sl: Izvoz na Twitter

en: Failed to upload photo to Twitter.
    %1
    Do you want to continue?
sl: Ni bilo mogoče poslati slike na Twitter.
    %1
    Ali želite nadaljevati?

en: Twitter call failed:
    %1
sl: Klic na Twitter ni uspel:
    %1

en: Cannot open image at %1
sl: Ni mogoče odpreti slike na %1

[ctx: @title:window]
en: %1 Call Failed
sl: %1 klic ni uspel

en: Code: %1. %2
sl: Koda: %1, %2

en: Failed to upload photo: %1
    Do you want to continue?
sl: Ni bilo mogoče poslati slike: %1
    Ali želite nadaljevati?

[ctx: @title]
en: Unified
sl: Poenoteno

[ctx: @info]
en: A tool to export items to web-services
sl: Orodje za izvoz predmetov na spletne storitve

[ctx: @info]
en: This tool allows users to export items to many web-services.
    
    This is a unified tool, grouping many tools in one.
sl: To orodje dovoljuje izvoz predmetov v številne spletne storitve.
    
    To je enotno orodje, ki združuje veliko orodij v enem.

[ctx: @action]
en: Export to Webservices...
sl: Izvoz na Webservices...

en: <qt><p><h1><b>Authentication done!</b></h1></p><p><h3>Account linking succeeded!</h3></p></qt>
sl: <qt><p><h1><b>Overitev uspela!</b></h1></p><p><h3>Povezava na račun uspela!</h3></p></qt>

en: <qt><p><h1><b>Authentication done!</b></h1></p><p><h3>Account linking failed!</h3></p></qt>
sl: <qt><p><h1><b>Overitev uspela!</b></h1></p><p><h3>A povezava na račun ni bila mogoča!</h3></p></qt>

en: Preparing files...
sl: Pripravljanje datotek...

en: Start transferring process...
sl: Začenjam prenos....

en: <h3>This view lists all items to export.</h3>
sl: <h3>V tem pogledu so navedeni vsi predmeti za izvoz.</h3>

en: <h3>This view lists user albums.</h3>
sl: <h3>Ta pogled navaja uporabniške albume.</h3>

[ctx: @title:window]
en: %1 - Create Album Failed
sl: %1 - Ustvarjanje albuma ni uspelo

en: <qt><p><h1><b>Welcome to Web Services Tool</b></h1></p><p>This assistant will guide you step by step, to export your items to popular Internet data hosting service.</p><p>Before exporting contents, you will be able to adjust items' properties according to your remote Web service capabilities.</p></qt>
sl: <qt><p><h1><b>Dobrodošli v orodju za spletne storitve</b></h1></p><p>Ta pomočnik vas bo korak za korakom vodil k izvozu izdelkov v priljubljene internetne storitve gostovanja.</p><p>Pred izvozom vsebine se boste lahko prilagodili lastnosti predmetov glede na zmožnosti vaše spletne oddaljene storitve.</p></qt>

en: &Choose operation:
sl: Izberi operacijo:

en: Export to web services
sl: Izvozi na spletne storitve

en: Import from web services
sl: Uvozi iz spletnih storitev

en: &Choose remote Web Service:
sl: Izberite oddaljeno spletno storitev:

en: &Choose account:
sl: Izberite račun:

[ctx: @title:window]
en: Export to Web Services
sl: Izvoz v spletno storitev

en: Welcome to Web Services Tool
sl: Dobrodošli v orodju za spletne storitve

en: Authentication dialog
sl: Pogovorno okno za overjanje

en: Web Service Settings
sl: Nastavitve spletnih storitev

en: Export by Web Service
sl: Izvoz na spletne storitve

en: Error to import RAW image with ART
    Close this dialog to load RAW image with native import tool
sl: Napaka pri uvozu surove slike s programom ART
    Zaprite to pogovorno okno, da naložite surovo sliko z izvornim orodjem

en: ART Raw Conversion
sl: Pretvorba ART surove

en: Error to import RAW image with DarkTable
    Close this dialog to load RAW image with native import tool
sl: Napaka pri uvozu surove slike s programom DarkTable
    Zaprite to pogovorno okno, da naložite surovo sliko z orodjem za uvoz

en: DarkTable Raw Conversion
sl: DarkTable pretvorba surove

en: Raw Import
sl: Uvoz surove slike

en: Post Processing
sl: Po-obdelovanje

en: Raw Decoding
sl: Dekodiranje surove slike

en: Import Raw Using Libraw
sl: Uvoz surove s knjižnico Libraw

en: A tool to import Raw images using Libraw engine
sl: Orodje za uvoz slik v surovem formatu z uporabo knjižnice Libraw

en: <p>This Image Editor tool import Raw images using Libraw engine as decoder.</p><p>This is the <b>native</b> Raw Import tool included in core application. It does not require any external engine to work.</p><p>See Libraw web site for details: <a href='https://www.libraw.org/'>https://www.libraw.org/</a></p>
sl: <p>To orodje urejevalnika slik uvaža surove slike z uporabo programa Libraw kot dekoderja.</p><p>To je <b>matično</b> orodje za uvoz surovih slik, ki je vključeno v osnovni program. Za delovanje ne potrebuje nobenega zunanjega programa.</p><p>Oglejte si spletno stran Libraw za podrobnosti: <a href='https://www.libraw.org/'>https://www.libraw.org/</a></p>

en: Cannot decode RAW image
    "%1"
sl: Slike RAW ni bilo mogoče odkodirati
    "%1"

en: Abort
sl: Prekini

en: Abort the current Raw image preview.
sl: Prekine predogled trenutne slike RAW.

[ctx: @action: refresh RAW preview]
en: Update
sl: Posodobi

en: Generate a Raw image preview using current settings.
sl: Ustvari predogled slike RAW z uporabo trenutnih nastavitev.

en: Brightness:
sl: Svetlost:

en: Set here the brightness adjustment of the image.
sl: Tukaj nastavite prilagoditev svetlosti slike.

en: Set here the contrast adjustment of the image.
sl: Tukaj nastavite prilagoditev kontrasta slike.

en: Gamma:
sl: Gama:

en: Set here the gamma adjustment of the image
sl: Tukaj nastavite prilagoditev game slike

en: Set here the color saturation correction.
sl: Tukaj nastavite popravek nasičenosti barv.

en: Exposure (E.V):
sl: Osvetlitev (E.V):

en: This value in E.V will be used to perform an exposure compensation of the image.
sl: Ta vrednost v E.V bo uporabljena ob izvedbi kompenzacije osvetlitve na sliki.

en: This is the curve adjustment of the image luminosity
sl: To je prilagoditev krivulje svetilnosti slike

en: Reset
sl: Ponastavi

en: Reset curve to linear
sl: Ponastavi krivuljo na premo

en: Exposure
sl: Osvetlitev

en: Luminosity Curve
sl: Krivulja svetilnosti

en: Info
sl: Podrobnosti

en: Reset all settings to default values.
sl: Ponastavi vse nastavitve na njihove privzete vrednosti.

en: Import
sl: Uvozi

en: Import image to editor using current settings.
sl: Uvozi sliko v urejevalnik z uporabo trenutnih nastavitev.

en: Use Default
sl: Uporabi privzeto

en: Use general Raw decoding settings to load this image in editor.
sl: Uporabi splošne nastavitve dekodiranja surovih slik za nalaganje te slike v urejevalnik.

en: Error to import RAW image with RawTherapee
    Close this dialog to load RAW image with native import tool
sl: Napaka pri uvozu surove slike s programom RawTherapee
    Zaprite to pogovorno okno, da naložite surovo sliko z izvornim orodjem za uvoz

en: RawTherapee Raw Conversion
sl: RawTherapee pretvorba surove

en: Error to import RAW image with UFRaw
    Close this dialog to load RAW image with native import tool
sl: Napaka pri uvozu surove slike s programom UFRaw
    Zaprite to pogovorno okno, da naložite surovo sliko z izvornim orodjem za uvoz

en: UFRaw Raw Conversion
sl: UFRaw pretvorba surove

en: Trash
sl: Smeti

en: Current Timeline Search
sl: Trenutno iskanje po časovnici

en: Current Fuzzy Image Search
sl: Trenutno megleno iskanje slik

en: Current Fuzzy Sketch Search
sl: Trenutno megleno iskanje s skico

en: Current Map Search
sl: Trenutno iskanje po zemljevidu

en: Current Search
sl: Trenutno iskanje

en: Current Duplicates Search
sl: Trenutno iskanje dvojnikov

en: <p>The album you want to delete contains files (%1) which are not displayed in digiKam.</p><p>Do you want to continue?</p>
sl: <p>Album, ki ga želite izbrisati, vsebuje datoteke (%1), ki niso prikazane v digiKamu.</p><p>Ali želite nadaljevati?</p>

en: <p>The album you want to delete is not empty.</p><p>Do you want to continue?</p>
sl: <p>Album, ki ga želite izbrisati, ni prazen</p><p>Ali želite nadaljevati?</p>

[ctx: @title:window]
en: Rename Album (%1)
sl: Preimenuj album (%1)

[ctx: @title:window]
en: Rename Album Root (%1)
sl: Preimenuj album korena (%1)

en: Enter new album name:
sl: Vnesite novo ime albuma:

en: Scanning albums
sl: Preiskovanje albumov

en: Searches
sl: Iskanja

en: The MySQL database directory was not found.
sl: Mape za podatkovno bazo MySQL ni mogoče najti.

en: The MySQL binary tools was not found.
sl: Binarnega orodja MySQL ni bilo mogoče najti.

en: The SQLite core database was not found.
sl: Jedrne zbirke podatkov SQLite ni bilo mogoče najti.

en: <p>If you want to start with a new configuration and with a first run wizard, delete the file:<br>%1</p>
sl: <p>Če želite začeti z novo konfiguracijo in s čarovnikom za prvi zagon, izbrišite datoteko:<br>%1</p>

en: An error occurred during the internal server start.<p>Details:
    %1</p>
sl: Med zagonom notranjega strežnika je prišlo do napake.<p>Podrobnosti:
    %1</p>

en: Failed to open the database.
sl: Baze podatkov ni bilo mogoče odpreti.

en: <p>digiKam will attempt to start now, but it will <b>not</b> be functional.</p>
sl: <p>digiKam se bo poskusil zdaj zagnati, a <b>ne</b> bo funkcionalen.</p>

en: <p>Failed to open the database.</p><p>You cannot use digiKam without a working database. digiKam will attempt to start now, but it will <b>not</b> be functional. Please check the database settings in the <b>configuration menu</b>.</p>
sl: <p>Ni bilo mogoče odpreti podatkovne zbirke. </p><p>digiKama ne morete uporabljati brez delujoče podatkovne zbirke. digiKam se bo sedaj poskusil zagnati, ampak <b>ne</b> bo polno funkcionalen. Preverite nastavitve podatkovne zbirke v <b>meniju z nastavitvami</b>.</p>

en: <p>Failed to open the database. Error message from database:</p><p><b>%1</b></p><p>You cannot use digiKam without a working database. digiKam will attempt to start now, but it will <b>not</b> be functional. Please check the database settings in the <b>configuration menu</b>.</p>
sl: <p>Ni bilo mogoče odpreti podatkovne zbirke. Sporočilo napake iz podatkovne zbirke:</p><p><b>%1</b></p><p>digiKama ne morete uporabljati brez delujoče podatkovne zbirke. digiKam se bo sedaj poskusil zagnati, ampak <b>ne</b> bo polno delujoč. Preverite nastavitve podatkovne zbirke v <b>meniju z nastavitvami</b>.</p>

en: Failed to initialize the database.
sl: Inicializacija baze podatkov ni uspela.

en: Your database character set has changed since this album was last opened.
    Old character set: %1, new character set: %2
    If you have recently changed your database character set, you need not be concerned.
    Please note that if you switched to a database character set that does not support some of the filenames in your collection, these files may no longer be found in the collection. If you are sure that you want to continue, click 'Yes'. Otherwise, click 'No' and correct your database character set setting before restarting digiKam.
sl: Od zadnjega odprtja albuma se je spremenila kodna tabela vaše podatkovne zbirke.
    Stara kodna tabela: %1, nova kodna tabela: %2
    Če ste nedavno spremenili vašo kodno tabelo naj vas ne skrbi.
    Če pa ste preklopili v kodno tabelo, ki ne podpira nekatera imena datotek v vaši zbirki, potem teh datotek morda ne bo mogoče več najti. Če ste prepričani, da želite nadaljevati, kliknite 'Da', v nasprotnem primeru kliknite 'Ne' in popravite vašo nastavitev kodne tabele ter ponovno zaženite digiKam.

en: <p>The collection </p><p><b>%1</b><br/>(%2)</p><p> is currently not found on your system.<br/> Please choose the most appropriate  option to handle this situation:</p>
sl: <p>Zbirke </p><p><b>%1</b><br/>(%2)</p><p> trenutno ni bilo mogoče najti na vašem sistemu.<br/>Izberite najbolj primerno možnost za obravnavo tega položaja:</p>

en: <p>The collection is still available, but the identifier changed.<br/>This can be caused by restoring a backup, changing the partition layout or the file system settings.<br/>The collection is now located at this place:</p>
sl: <p>Zbirka je še vedno na voljo, ampak ima spremenjen določilnik.<br/>To lahko povzroči obnovitev varnostne kopije, sprememba razporeda razdelkov ali nastavitev datotečnega sistema.<br/>Zbirka je sedaj na tem mestu:</p>

en: The collection is located on a storage device which is not always attached. Mark the collection as a removable collection.
sl: Zbirka se nahaja na shranjevalni napravi, ki ni vedno pripeta. Označite zbirko kot odstranljivo.

en: Take no action now. I would like to solve the problem later using the setup dialog
sl: Ne naredi nič. Težavo bi rad rešil kasneje z uporabo pogovornega okna nastavitev

[ctx: @title:window]
en: Collection not Found
sl: Zbirka ni najdena

[ctx: @title:window]
en: Database Folder
sl: Mapa s podatkovno zbirko

en: <p>You have chosen the folder "%1" as the place to store the database. A database file from an older version of digiKam is found in this folder.</p> <p>Would you like to upgrade the old database file - confirming that this database file was indeed created for the pictures located in the folder "%2" - or ignore the old file and start with a new database?</p>
sl: <p>Za mesto, kamor bo shranjena podatkovna zbirka, ste izbrali mapo "%1". V tej mapi je bila najdena datoteka s podatkovno zbirko iz starejše različice digiKama.</p><p>Ali želite nadgraditi staro datoteko s podatkovno zbirko - s tem potrjujete, da je bila ta datoteka ustvarjena za shranjevanje slik v mapi "%2" - ali želite prezreti staro datoteko in začeti z novo podatkovno zbirko?</p>

[ctx: @action:button]
en: Upgrade Database
sl: Nadgradi podatkovno zbirko

[ctx: @action:button]
en: Create New Database
sl: Ustvari novo podatkovno zbirko

[ctx: @title:window]
en: New Database Folder
sl: Nova mapa s podatkovno zbirko

en: <p>You have chosen the folder "%1" as the new place to store the database. A database file from an older version of digiKam is found in this folder.</p> <p>Would you like to upgrade the old database file, start with a new database, or copy the current database to this location and continue using it?</p>
sl: <p>Za novo mesto, kamor bo shranjena podatkovna zbirka, ste izbrali mapo "%1". V tej mapi je bila najdena datoteka s podatkovno zbirko iz starejše različice digiKama.</p><p>Ali želite nadgraditi staro datoteko s podatkovno zbirko, začeti z novo podatkovno zbirko ali kopirati trenutno podatkovno zbirko na to mesto in nadaljevati z njeno uporabo?</p>

[ctx: @action:button]
en: Copy Current Database
sl: Kopiraj trenutno podatkovno zbirko

en: <p>You have chosen the folder "%1" as the new place to store the database. A database file from an older version of digiKam is found in this folder.</p> <p>Would you like to upgrade the old database file or start with a new database?</p>
sl: <p>Za novo mesto, kamor bo shranjena podatkovna zbirka, ste izbrali mapo "%1". V tej mapi je bila najdena datoteka s podatkovno zbirko iz starejše različice digiKama.</p><p>Ali želite nadgraditi staro datoteko s podatkovno zbirko ali začeti z novo podatkovno zbirko?</p>

en: Failed to copy the old database file ("%1") to its new location ("%2"). Trying to upgrade old databases.
sl: Ni bilo mogoče kopirati datoteke s staro podatkovno zbirko ("%1") na njeno novo mesto ("%2"). Poskus nadgradnje starih podatkovnih zbirk.

en: <p>You have chosen the folder "%1" as the new place to store the database.</p><p>Would you like to copy the current database to this location and continue using it, or start with a new database?</p>
sl: <p>Za novo mesto, kamor bo shranjena podatkovna zbirka, ste izbrali mapo "%1".</p><p>Ali želite kopirati trenutno podatkovno zbirko na to mesto in nadaljevati z njeno uporabo ali želite začeti z novo podatkovno zbirko?</p>

en: <p>You have chosen the folder "%1" as the new place to store the database. There is already a database file in this location.</p> <p>Would you like to use this existing file as the new database, or remove it and copy the current database to this place?</p>
sl: <p>Za novo mesto, kamor bo shranjena podatkovna zbirka, ste izbrali mapo "%1". V tej mapi že obstaja datoteka s podatkovno zbirko.</p><p>Ali želite uporabiti to obstoječo datoteko kot novo podatkovno zbirko ali jo želite odstraniti in na njeno mesto kopirati trenutno podatkovno zbirko?</p>

[ctx: @action:button]
en: Use Existing File
sl: Uporabi obstoječo datoteko

en: Failed to backup the existing database file ("%1"). Refusing to replace file without backup, using the existing file.
sl: Ni bilo mogoče varnostno kopirati obstoječe datoteke s podatkovno zbirko ("%1"). Brez varnostne kopije ne bo zamenjave datoteke, uporabljena bo obstoječa datoteka.

en: Failed to copy the old database file ("%1") to its new location ("%2"). Starting with an empty database.
sl: Ni bilo mogoče kopirati datoteke s staro podatkovno zbirko ("%1") na njeno novo mesto ("%2"). Začenjanje s prazno podatkovno zbirko.

en: <p><b>Please check the database settings in this dialog.</b></p>
sl: <p><b>Preverite nastavitve zbirke podatkov v tem pogovornem oknu.</b></p>

[ctx: @action:button]
en: New database
sl: Nova podatkovna zbirka

en: The collection location supplied is invalid or currently not available.
sl: Podano mesto podatkovne zbirke je neveljavno ali trenutno ni na voljo.

en: No album for collection location: Internal error
sl: Ni albuma na mestu zbirke: notranja napaka

en: No parent found for album.
sl: Za album ni bilo najdenega nadrejenega albuma.

en: Album name cannot be empty.
sl: Ime albuma ne more biti prazno.

en: Album name cannot contain '/'.
sl: Ime albuma ne sme vsebovati '/'.

en: createPAlbum does not accept the root album as parent.
sl: createPAlbum ne sprejme korenskega albuma kot nadrejenega.

en: An existing album has the same name.
sl: Že obstoječ album ima enako ime.

en: Failed to create directory '%1'
sl: Ustvarjanje mape »%1« ni uspelo

en: Failed to add album to database
sl: Dodajanje albuma v podatkovno zbirko ni uspelo

en: No such album
sl: Ni takšnih albumov

en: Cannot rename root album
sl: Ne morem spremeniti imena korenskega albuma

en: Cannot rename album root album
sl: Ne morem spremeniti imena albuma korenskega albuma

en: Album name cannot contain '/'
sl: Ime albuma ne sme vsebovati '/'

en: Another album with the same name already exists.
    Please choose another name.
sl: Drug album z enakim imenom že obstaja.
    Izberite drugo ime.

en: Failed to rename Album
sl: Ni bilo mogoče preimenovati albuma

en: Cannot edit root album
sl: Ni mogoče urediti korenskega albuma

en: No parent found for tag
sl: Za značko ni bilo najdene nadrejene oznake

en: Tag name cannot be empty
sl: Ime značke ne more biti prazno

en: Tag name cannot contain '/'
sl: Ime značke ne sme vsebovati '/'

en: Tag name already exists
sl: Ime značke že obstaja

en: Failed to add tag to database
sl: Dodajanje značke v podatkovno zbirko ni uspelo

en: Cannot delete root tag
sl: Ni mogoče izbrisati korenske značke

en: Cannot delete required face tag
sl: Ni mogoče izbrisati obrazne značke

en: Cannot edit root tag
sl: Ni mogoče urediti korenske značke

en: Another tag with the same name already exists.
    Please choose another name.
sl: Druga značka z enakim imenom že obstaja.
    Izberite drugo ime.

en: Attempt to move TAlbum to nowhere
sl: Poskus premika TAlbum v neznano

en: Cannot move root tag
sl: Ni mogoče premakniti korenske značke

en: Another tag with the same name already exists.
    Do you want to merge the tags?
sl: Druga značka z enakim imenom že obstaja.
    Ali želite zliti obe znački?

en: Cannot merge root tag
sl: Ni mogoče zliti korenske značke

en: Cannot merge required face tag
sl: Ni mogoče zliti obrazne značke

en: Only a tag without children can be merged!
sl: Zlivate lahko samo značke brez otrok!

en: Do you want to merge tag '%1' into tag '%2'?
sl: Ali želite zliti značko '%1' v značko '%2'?

en: Don't ask again at this session
sl: Ne vprašaj več na tej seji

en: No such tag
sl: Ni take značke

en: This operation can take a long time in the background.
    Do you want to write the metadata to %1 files now?
sl: To opravilo lahko traja dalj časa v ozadju.
    Ali želite vpisati metapodatke v datoteke %1 zdaj?

en: Context menu
sl: Vsebinski meni

en: Empty Trash
sl: Izprazni smeti

[ctx: @info: generate album name for exporting]
en: Rating:
sl: Ocena:

[ctx: @info: rating label]
en: No Rating
sl: Brez ocene

[ctx: @info: generate album name for exporting]
en: Colors:
sl: Barve:

[ctx: @info: color label name]
en: No Color
sl: Ni barve

[ctx: @info: color label name]
en: Red
sl: Rdeča

[ctx: @info: color label name]
en: Orange
sl: Oranžna

[ctx: @info: color label name]
en: Yellow
sl: Rumena

[ctx: @info: color label name]
en: Green
sl: Zelena

[ctx: @info: color label name]
en: Blue
sl: Modra

[ctx: @info: color label name]
en: Gray
sl: Siva

[ctx: @info: color label name]
en: Black
sl: Črna

[ctx: @info: color label name]
en: White
sl: Bela

[ctx: @info: generate album name for exporting]
en: Picks:
sl: Izbori:

[ctx: @info: pick label name]
en: No Pick
sl: Brez izbora

[ctx: @info: pick label name]
en: Rejected
sl: Zavrnjeno

[ctx: @info: pick label name]
en: Pending
sl: Še ne odločeno

[ctx: @info: pick label name]
en: Accepted
sl: Sprejeto

[ctx: @info: search label default title]
en: Exported Labels
sl: Izvožene oznake

[ctx: @info: search label default title]
en: Labels Album
sl: Album z oznakami

en: Expand Selected Nodes
sl: Razširi izbrana vozlišča

en: Expand all Albums
sl: Razširi vse albume

en: Collapse Selected Recursively
sl: Zloži izbrane rekurzivno

en: Collapse all Albums
sl: Strni vse albume

en: Find Duplicates...
sl: Najdi dvojnike...

en: Scan for Faces
sl: Preišči za obrazi

en: Repair hidden Items
sl: Popravi skrite predmete

en: Refresh
sl: Osveži

[ctx: @title:window]
en: Scan for Faces
sl: Preišči za obraze

en: Should sub-albums be scanned too?
sl: Ali naj se pregleda tudi pod-albume?

[ctx: @title]
en: Labels
sl: Oznake

[ctx: @item: rating tree]
en: Rating
sl: Ocena

[ctx: @item: rating tree]
en: No Rating
sl: Brez ocene

[ctx: @title: pick tree]
en: Pick
sl: Izbor

[ctx: @item: pick tree]
en: No Pick
sl: Brez izbora

[ctx: @item: pick tree]
en: Rejected Item
sl: Zavrnjen predmet

[ctx: @item: pick tree]
en: Pending Item
sl: Še ne odločen predmet

[ctx: @item: pick tree]
en: Accepted Item
sl: Sprejet predmet

[ctx: @item: color tree]
en: Color
sl: Barva

[ctx: @item: color tree]
en: No Color
sl: Ni barve

[ctx: @item: color tree]
en: Red
sl: Rdeča

[ctx: @item: color tree]
en: Orange
sl: Oranžna

[ctx: @item: color tree]
en: Yellow
sl: Rumena

[ctx: @item: color tree]
en: Green
sl: Zelena

[ctx: @item: color tree]
en: Blue
sl: Modra

[ctx: @item: color tree]
en: Gray
sl: Siva

[ctx: @item: color tree]
en: Black
sl: Črna

[ctx: @item: color tree]
en: White
sl: Bela

[ctx: @title:window, album properties]
en: New Album
sl: Nov album

[ctx: @title:window, album properties]
en: Edit Album
sl: Uredi album

[ctx: @label: album properties]
en: "%1"
    Album Properties
sl: "%1"
    Lastnosti albuma

[ctx: @label: album properties]
en: &Title:
sl: Naslov:

[ctx: @label: album properties]
en: Set here the new album title
sl: Tu nastavite naslov novega albuma

[ctx: @label: album properties]
en: Ca&tegory:
sl: Ka&tegorija:

[ctx: @label: album properties]
en: Ch&ild Of:
sl: Podrejen:

[ctx: @label: album properties]
en: Ca&ption:
sl: Na&pis:

[ctx: @label: album properties]
en: Enter album caption here...
sl: Sem vnesite napis albuma...

[ctx: @label: album properties]
en: Album &date:
sl: &Datum albuma:

[ctx: @action: Selects the date of the oldest image]
en: &Oldest
sl: Najstarejši

[ctx: @info]
en: Use this button to select the date of the oldest image from album.
sl: Uporabite ta gumb, da izberete datum najstarejše slike v albumu.

[ctx: @action: Calculates the average date]
en: &Average
sl: Povprečen

[ctx: @info]
en: Use this button to calculate the average date of images from album.
sl: Uporabite ta gumb, da izračunate povprečen datum slik v albumu.

[ctx: @action: Selects the date of the newest image]
en: Newest
sl: Najnovejši

[ctx: @info]
en: Use this button to select the date of the newest image from album.
sl: Uporabite ta gumb, da izberete datum najnovejše slike v albumu.

[ctx: @label: album properties]
en: New Album
sl: Nov album

[ctx: @item: album properties]
en: Selected Album (Default)
sl: Izbran album (privzeto)

[ctx: @item: top level folder of album]
en: Root of current collection
sl: Koren trenutne zbirke

[ctx: @info: album properties]
en: Uncategorized Album
sl: Album brez kategorije

[ctx: @label: album properties]
en: Create new Album in
    "%1"
sl: Ustvari nov album v
    "%1"

[ctx: @title:window, album properties]
en: Could not Calculate Average
sl: Povprečja ni bilo mogoče izračunati

[ctx: @info: album properties]
en: Could not calculate date average for this album.
sl: Za ta album ni bilo mogoče izračunati povprečnega datuma.

en: No Album Selected
sl: Ni izbranega albuma

en: No Tag Selected
sl: Ni izbrane značke

en: 1 Tag selected | %1 Tags selected
sl[0]: %1 izbrana značka
sl[1]: %1 izbrani znački
sl[2]: %1 izbrane značke
sl[3]: %1 izbranih značk

en: 1 Album selected | %1 Albums selected
sl[0]: %1 izbran album
sl[1]: %1 izbran album
sl[2]: %1 izbrana albuma
sl[3]: %1 izbrani albumi

en: 1 Tag excluded | %1 Tags excluded
sl[0]: %1 izločena značka
sl[1]: %1 izločeni znački
sl[2]: %1 izločene značke
sl[3]: %1 izločenih značk

en: 1 Album excluded | %1 Albums excluded
sl[0]: %1 izločenih albumov
sl[1]: %1 izločen album
sl[2]: %1 izločena albuma
sl[3]: %1 izločeni albumi

[ctx: @title:window]
en: Select Album
sl: Izberite album

[ctx: @title]
en: Albums (All)
sl: Albumi (vsi)

[ctx: @title]
en: Tags (0)
sl: Značke (0)

[ctx: @option]
en: All albums
sl: Vsi albumi

[ctx: @option]
en: Recursive
sl: Rekurzivno

[ctx: @info:tooltip]
en: Recursive selection.
sl: Rekurzivna izbira.

[ctx: @info:tooltip]
en: Select all albums that should be processed.
sl: Izberite vse albume, ki naj bodo obdelani.

[ctx: @info]
en: No Album Selected
sl: Ni izbranega albuma

[ctx: @info:tooltip]
en: Reset selected albums
sl: Ponastavi izbrane albume

[ctx: @option]
en: All tags
sl: Vse značke

[ctx: @info:tooltip]
en: Select all tags that should be processed.
sl: Izberite vse značke, ki naj bodo obdelane.

[ctx: @info]
en: No Tag Selected
sl: Ni izbrane značke

[ctx: @info:tooltip]
en: Reset selected tags
sl: Ponastavi izbrane značke

[ctx: @title]
en: Albums (%1)
sl: Albumi (%1)

[ctx: @title]
en: Tags (All)
sl: Značke (Vse)

[ctx: @title]
en: Tags (%1)
sl: Značke (%1)

en: Create New Album
sl: Ustvari nov album

en: &New Album
sl: &Nov album

en: Create new album
sl: Ustvari nov album

en: Sorry, digiKam does not support remote URLs as collections.
sl: Žal digiKam ne podpira oddaljenih naslovov URL kot zbirk.

en: The selected folder does not exist or is not readable
sl: Izbrana mapa ne obstaja ali pa ni berljiva

en: There is already a collection containing the folder "%1"
sl: Zbirka, ki vsebuje mapo "%1" že obstaja

en: The storage media can be uniquely identified.
sl: Nosilec za shranjevanje je lahko edinstveno določen.

en: The collection is located on your harddisk
sl: Zbirka se nahaja na vašem trdem disku

en: This is a CD/DVD, which is identified by the label that you can set in your CD burning application. There is already another entry with the same label. The two will be distinguished by the files in the top directory, so please do not append files to the CD, or it will not be recognized. In the future, please set a unique label on your CDs and DVDs if you intend to use them with digiKam.
sl: To je CD/DVD, ki je določen z oznako, ki jo nastavite v vašem programu za zapisovanje. Takšen vnos z enako oznako že obstaja. Ločena bosta z datotekami v vrhnji mapi, zato ne pripenjajte dodatnih datotek ali pa nosilec ne bo prepoznan. V prihodnosti uporabite edinstveno oznako za vaše CD-je in DVD-je, če jih želite uporabljati v digiKamu.

en: This is a CD/DVD. It will be identified by the label ("%1")that you have set in your CD burning application. If you create further CDs for use with digikam in the future, please remember to give them a unique label as well.
sl: To je CD/DVD. Določen bo z oznako ("%1"), ki ste jo nastavili v vašem programu za zapisovanje. Če ustvarite nadaljnje medije, ki bi jih radi uporabili v digiKamu, jim ne pozabite dodeliti edinstveno oznako.

en: This is a removable storage medium that will be identified by its label ("%1")
sl: To je odstranljiv nosilec za shranjevanje, ki bo določen z njegovo oznako ("%1")

en: This entry will only be identified by the path where it is found on your system ("%1"). No more specific means of identification (UUID, label) is available.
sl: Ta vnos bo določen le s potjo, kje je bil najden na vašem sistemu ("%1"). Na voljo ni drugih načinov določitve (UUID, oznaka).

en: It is not possible on your system to identify the storage medium of this path. It will be added using the file path as the only identifier. This will work well for your local hard disk.
sl: Na vašem sistemu ni mogoče določiti nosilca za shrambo te poti. Edini določilnik bo pot do datotek. To bo delovalo dobro za vaš krajevni trdi disk.

en: You need to locally mount your Samba share. Sorry, digiKam does currently not support smb:// URLs.
sl: Souporabo Samba morate krajevno priklopiti. digiKam trenutno žal ne podpira naslovov URL smb://.

en: Your network storage must be set up to be accessible as files and folders through the operating system. digiKam does not support remote URLs.
sl: Vaša omrežna shramba mora biti nastavljena kot dostopna v obliki datotek in map na vašem operacijskem sistemu. digiKam ne podpira oddaljenih naslovov.

en: There is already a collection for a network share with the same path.
sl: Zbirka za omrežno souporabo z enako potjo že obstaja.

en: The network share will be identified by the path you selected. If the path is empty, the share will be considered unavailable.
sl: Omrežna souporaba bo določena s potjo, ki ste jo izbrali. Če je pot prazna, bo souporaba obravnavana kot nedostopna.

[ctx: @info]
en: "relative path" on harddisk partition with "UUID"
    Folder "%1" on the volume with the id "%2"
sl: "relativna pot" na trdem disku particije z "UUID"
    Mapa "%1" na nosilcu z id-jem "%2"

[ctx: @info]
en: "relative path" on harddisk partition with "label"
    Folder "%1" on the volume labeled "%2"
sl: "relativna pot" na trdem disku particije z "oznako"
    Mapa "%1" na nosilcu z oznako "%2"

[ctx: @info]
en: Shared directory mounted at "%1"
sl: Deljena mapa priklopljena na "%1"

en: Error opening database backend.
    %1
sl: Napaka med odpiranjem zaledja podatkovne zbirke.
    %1

en: Error while opening the source database.
sl: Napaka med odpiranjem izvorne podatkovne zbirke.

en: Error while opening the target database.
sl: Napaka med odpiranjem ciljne podatkovne zbirke.

en: Error while preparing the target database.
sl: Napaka med pripravljanjem ciljne podatkovne zbirke.

en: Error while scrubbing the target database.
sl: Napaka med čiščenjem ciljne podatkovne zbirke.

en: Create Schema...
sl: Ustvari shemo ...

en: Error while creating the database schema.
sl: Napaka med ustvarjanjem sheme podatkovne zbirke.

en: Error while converting the database.
     Details: %1
sl: Napaka med pretvarjanjem podatkovne zbirke.
     Podrobnosti: %1

en: You have insufficient privileges on the database.
    Following privileges are not assigned to you:
     %1
    Check your privileges on the database and restart digiKam.
sl: Za podatkovno zbirko nimate ustreznih dovoljenj.
    Niso vam dodeljena naslednja dovoljenja:
     %1
    Preverite vaša dovoljenja v podatkovni zbirki in znova zaženite digiKam.

en: The database is not valid: the "DBVersion" setting does not exist. The current database schema version cannot be verified. Try to start with an empty database.
sl: Podatkovna zbirka ni veljavna: nastavitev za "DBVersion" ne obstaja. Trenutne različice sheme podatkovne zbirke ni mogoče preveriti. Poskusite začeti s prazno podatkovno zbirko.

en: The database has been used with a more recent version of digiKam and has been updated to a database schema which cannot be used with this version. (This means this digiKam version is too old, or the database format is too recent.) Please use the more recent version of digiKam that you used before.
sl: Podatkovna zbirka je bila uporabljena z novejšo različico digiKama, zato uporablja posodobljeno podatkovno shemo, ki jo ni mogoče uporabiti s to različico programa (To pomeni, da je ta različica digiKam zastarela, ali pa je oblika podatkovne zbirke novejša). Uporabite novejšo različico digiKama kot ste jo uporabljali prej.

en: Failed to create tables in database.
sl: Ustvarjanje razpredelnic v podatkovni zbirki je spodletelo.

en: Failed to open a database transaction on your database file "%1". This is unusual. Please check that you can access the file and no other process has currently locked the file. If the problem persists you can get help from the digikam developers mailing list (see www.digikam.org/support). As well, please have a look at what digiKam prints on the console.
sl: Ni bilo mogoče odpreti transakcije podatkovne zbirke na vaši datoteki s podatkovno zbirko "%1". To je nenavadno. Preverite, da lahko dostopate do datoteke in, da je ni zaklenilo kako drugo opravilo. Če težava ne bo odpravljena, lahko dobite pomoč na dopisnem seznamu digikam-devel@kde.org. Poleg tega si oglejte izpis digiKama na konzoli.

en: The schema updating process from version 4 to 6 failed, caused by an error that we did not expect. You can try to discard your old database and start with an empty one. (In this case, please move the database files "%1" and "%2" from the directory "%3"). More probably you will want to report this error to the digikam developers mailing list (see www.digikam.org/support). As well, please have a look at what digiKam prints on the console.
sl: Opravilo posodabljanja sheme iz različice 4 v 6 je spodletela, saj se je pojavila nepričakovana napaka. Poskusite lahko zavreči staro podatkovno zbirko in začeti z novo prazno. (V tem primeru premaknite datoteke s podatkovno zbirko "%1" in "%2" iz mape "%3"). Bolj verjetno je, da boste želeli napako objaviti na dopisni seznam digikam-devel@kde.org. Poleg tega si oglejte izpis digiKama na konzoli.

en: Failed to update the database schema from version %1 to version %2.
    The cause could be a missing upgrade of the database to the current server version. Now start digiKam again to perform a required upgrade of the database.
sl: Ni bilo mogoče posodobiti sheme podatkovne zbirke iz različice %1 v različico %2.
    Vzrok je lahko neizvedena nadgradnja podatkovne zbirke na trenutno različico strežnika. Ponovno zaženite digiKam, da bi izvedli potrebno nadgradnjo podatkovne zbirke.

en: Failed to update the database schema from version %1 to version %2.
    Please read the error messages printed on the console and report this error as a bug at bugs.kde.org.
sl: Ni bilo mogoče posodobiti sheme podatkovne zbirke iz različice %1 v različico %2.
    Preberite sporočila o napakah v konzoli in poročajte to napako kot hrošča na bugs.kde.org.

en: The database update action cannot be found. Please ensure that the dbconfig.xml file of the current version of digiKam is installed at the correct place.
sl: Dejanja posodobitve podatkovne zbirke ni bilo mogoče najti. Prepričajte se, da je datoteka dbconfig.xml trenutne različice digiKam nameščena na pravem mestu.

en: Updated schema to version %1.
sl: Shema posodobljena na različico %1.

en: Failed to copy the old database file ("%1") to its new location ("%2"). Error message: "%3". Please make sure that the file can be copied, or delete it.
sl: Ni bilo mogoče kopirati stare datoteke s podatkovno zbirko ("%1") na novo mesto ("%2"). Sporočilo napake: "%3". Prepričajte se, da je datoteko mogoče kopirati ali pa jo izbrišite.

en: Copied database file
sl: Datoteka s podatkovno zbirko je bila kopirana

en: The old database file ("%1") has been copied to the new location ("%2") but it cannot be opened. Please delete both files and try again, starting with an empty database.
sl: Stara datoteka s podatkovno zbirko ("%1") je bila kopirana na novo mesto ("%2"), ampak je ni mogoče odpreti. Izbrišite obe datoteki in poskusite znova s prazno podatkovno zbirko.

en: Opened new database file
sl: Odprta nova datoteka s podatkovno zbirko

en: Prepared table creation
sl: Ustvarjanje razpredelnic je pripravljeno

en: Created tables
sl: Razpredelnice so bile ustvarjene

en: No album library path has been found in the configuration file. Giving up the schema updating process. Please try with an empty database, or repair your configuration.
sl: V nastavitveni datoteki ni bilo najdene poti knjižnice albuma. Opravilo posodabljanja sheme bo prekinjeno. Poskusite s prazno podatkovno zbirko ali pa popravite vaše nastavitve.

en: There was an error associating your albumLibraryPath ("%1") with a storage volume of your system. This problem may indicate that there is a problem with your installation. If you are working on Linux, check that HAL is installed and running. In any case, you can seek advice from the digikam developers mailing list (see www.digikam.org/support). The database updating process will now be aborted because we do not want to create a new database based on false assumptions from a broken installation.
sl: Med povezovanjem albumLibraryPath ("%1") z nosilcem za shranjevanje vašega sistema je prišlo do napake. Ta težava lahko nakazuje, da obstaja težava z vašo namestitvijo. Če delate na Linuxu, preverite, če je nameščen HAL in da je dejaven, v vsakem primeru pa se lahko obrnete na dopisni seznam digikam-devel@kde.org. Opravilo posodabljanja podatkovne zbirke bo sedaj prekinjeno, saj ne želimo ustvariti podatkovne zbirke iz napačnih predpostavk, dobljenih iz pokvarjene namestitve.

en: Configured one album root
sl: Koren enega albuma je bil nastavljen

en: Imported albums
sl: Albumi so bili uvoženi

en: Imported images information
sl: Podatki o slikah so bili uvoženi

en: Last Search (0.9)
sl: Zadnje iskanje (0.9)

en: Initialized and imported file suffix filter
sl: Filter pripon datotek je bil začet in uvožen

en: Did the initial full scan
sl: Začetno preiskovanje je bilo opravljeno

en: Imported creation dates
sl: Datumi ustvarjenja so bili uvoženi

en: Imported comments
sl: Opombe so bile uvožene

en: Imported ratings
sl: Ocene so bile uvožene

en: Dropped v3 tables
sl: Razpredelnice r3 so bile opuščene

en: The driver "SQLITE" for Sqlite3 databases is not available.
    digiKam depends on the drivers provided by the Qt::SQL module.
sl: Gonilnik »SQLITE« za podatkovne zbirke Sqlite3 ni na voljo.
    digiKam je odvisen od gonilnikov iz modula Qt::SQL.

en: The driver "MYSQL" for MySQL databases is not available.
    digiKam depends on the drivers provided by the Qt::SQL module.
sl: Gonilnik "MYSQL" za podatkovne zbirke MySQL ni na voljo.
    digiKam je odvisen od gonilnikov iz modula Qt::SQL.

en: Could not open the configuration file <b>%1</b>. This file is installed with the digikam application and is absolutely required to run digikam. Please check your installation.
sl: Ni bilo mogoče odpreti nastavitvene datoteke <b>%1</b>. Ta datoteka je nameščena skupaj s programom in je zahtevana za zagon digiKama. Preverite vašo namestitev.

en: Could not open configuration file <b>%1</b>
sl: Ni bilo mogoče odpreti nastavitvene datoteke <b>%1</b>

en: The XML in the configuration file <b>%1</b> is invalid and cannot be read.
sl: XML v nastavitveni datoteki <b>%1</b> ni veljaven in ga ni mogoče prebrati.

en: The XML in the configuration file <b>%1</b> is missing the required element <icode>%2</icode>
sl: XML v nastavitveni datoteki <b>%1</b> nima zahtevanega predmeta <icode>%2</icode>

en: The XML in the configuration file <b>%1</b> is missing the required element <b>%2</b>
sl: XML v nastavitveni datoteki <b>%1</b> nima zahtevanega predmeta <b>%2</b>

en: An old version of the configuration file <b>%1</b> is found. Please ensure that the version released with the running version of digiKam is installed.
sl: Najdena je bila stara različica nastavitvene datoteke <b>%1</b>. Zagotovite, da je nameščena različica, ki je bila izdana hkrati s trenutno zagnano različico digiKama.

en: Error while opening the database.
    digiKam will try to automatically reconnect to the database.
sl: Napaka med odpiranjem podatkovne zbirke.
    digiKam se bo poskušal samodejno ponovno povezati z njo.

en: <p><b>A database error occurred.</b></p>Details:
     %1
sl: <p><b>Prišlo je do napake podatkovne zbirke.</b></p>Podrobnosti:
     %1

[ctx: @title]
en: Source Images
sl: Izvorne slike

[ctx: @title]
en: Image History
sl: Zgodovina slike

[ctx: @title]
en: Derived Images
sl: Izpeljane slike

[ctx: @title]
en: Related Images
sl: Povezane slike

[ctx: @title]
en: Identical Images
sl: Enake slike

[ctx: @title]
en: Intermediate Steps:
sl: Vmesni koraki:

[ctx: @item filename]
en: %1
    (Original Image)
sl: %1
    (izvorna slika)

[ctx: @item filename]
en: %1
    (Source Image)
sl: %1
    (izvorna slika)

[ctx: RAW image file (), the parentheses contain the file suffix, like MRW]
en: RAW image file (%1)
sl: Slikovna datoteka RAW (%1)

[ctx: @item: filter model]
en: %1 Face | %1 Faces
sl[0]: %1 obraz
sl[1]: %1 obraza
sl[2]: %1 obrazi
sl[3]: %1 obrazov

[ctx: @item: filter model]
en: No face
sl: Ni obraza

[ctx: @item: filter model]
en: Confirmed
sl: Potrjeno

en: No image selected
sl: Ni izbrane slike

en: This is the original image
sl: To je izvorna slika

en: Database type is not supported.
sl: Ta vrsta podatkovne zbirke ni podprta.

en: No path to mysql upgrade command set in configuration file.
sl: V konfiguracijski datoteki ni nastavljene poti do ukaza za nadgradnjo mysql.

en: No path to mysql server command set in configuration file.
sl: V nastavitvah strežnika ni nastavljene poti do zbirke ukazov za mysql!.

en: No path to mysql administration command set in configuration file.
sl: V nastavitvah ni nastavljene poti do skrbniške ukaze mysql!.

en: No path to mysql initialization command set in configuration file.
sl: V nastavitvah strežnika ni nastavljene poti do zagonskih ukazov za mysql!.

en: Cannot create directory %1
sl: Ni mogoče ustvariti direktorija %1

en: Unable to create MySQL server configuration file.<p>This means that either the default configuration file</p><p>%1</p><p>was not readable or the target file</p><p>%2</p><p>could not be written.</p>
sl: Ni bilo mogoče ustvariti nastavitvene datoteke strežnika MySQL.<p>To pomeni, da bodisi datoteka s privzetimi nastavitvami </p><p>%1</p><p>ni berljiva ali pa ciljne datoteke </p><p>%2</p><p>ni bilo mogoče zapisati.</p>

en: Cannot find MySQL server default configuration (mysql-global.conf).
sl: Privzetih nastavitev strežnika MySQL (mysql-global.conf) ni mogoče najti.

en: The internal MySQL database is initializing, please wait...
sl: Notranja zbirka podatkov MySQL se inicializira, počakajte...

en: Could not start database initializer.
sl: Ni bilo mogoče zagnati zagonske programe za strežnik podatkovne zbirke.

en: Could not start database server.
sl: Ni bilo mogoče zagnati strežnika podatkovne zbirke.

en: Invalid database object during database server startup
sl: Neveljaven objekt baze podatkov med zagonom strežnika baz podatkov

en: Database process exited unexpectedly during initial connection.
sl: Opravilo podatkovne zbirke se je nepričakovano končalo med začetno povezavo.

en: Could not connect to Database after trying for 60 seconds.
sl: Ni bilo mogoče vzpostaviti povezave z bazo podatkov po poskusih, ki so trajali 60 sekund.

en: Failed to create database<p>Query error: %1</p><p>Database error: %2</p>
sl: Ni bilo mogoče ustvariti podatkovne zbirke<p>Napaka poizvedbe: %1</p><p>Napaka podatkovne zbirke: %2</p>

en: A MySQL database upgrade is in progress, please wait...
sl: V teku je nadgradnja baze podatkov MySQL, prosim počakajte...

en: Could not upgrade database.
sl: Ni bilo mogoče nadgraditi podatkovne zbirke.

en: %1<p>Executable: %2</p><p>Arguments: %3</p><p>Process error: %4</p>
sl: %1<p>Izvedljiva datoteka: %2</p><p>Argument: %3</p><p>Napaka obdelave: %4</p>

en: The database is not valid: the "DBSimilarityVersion" setting does not exist. The current database schema version cannot be verified. Try to start with an empty database.
sl: Podatkovna zbirka ni veljavna: nastavitev za "DBSimilarityVersion" ne obstaja. Trenutne različice sheme podatkovne zbirke ni mogoče preveriti. Poskusite začeti s prazno podatkovno zbirko.

en: The database has been used with a more recent version of digiKam and has been updated to a database schema which cannot be used with this version. (This means this digiKam version is too old, or the database format is to recent) Please use the more recent version of digikam that you used before.
sl: Podatkovna zbirka je bila uporabljena z novejšo različico digiKama, zato uporablja posodobljeno podatkovno shemo, ki je ni mogoče uporabiti s to različico programa (to pomeni, da je ta različica digiKam zastarela, ali pa je oblika podatkovne zbirke novejša). Uporabite novejšo različico digiKama kot ste jo uporabljali prej.

[ctx: People on your photos]
en: People
sl: Ljudje

[ctx: The list of detected faces from the collections but not recognized]
en: Unknown
sl: Neznano

[ctx: The list of recognized faces from the collections but not confirmed]
en: Unconfirmed
sl: Nepotrjeno

[ctx: List of detected faces that need not be recognized]
en: Ignored
sl: Prezrto

en: The database is not valid: the "DBThumbnailsVersion" setting does not exist. The current database schema version cannot be verified. Try to start with an empty database.
sl: Podatkovna zbirka ni veljavna: nastavitev za "DBThumbnailsVersion" ne obstaja. Trenutne različice sheme podatkovne zbirke ni mogoče preveriti. Poskusite začeti s prazno podatkovno zbirko.

[ctx: @title:window]
en: File Conflict
sl: Spor imen datotek

en: Files or folders with the same name already exist in the target folder.
    
    What action is applied in the event of a file conflict?
    
    Available options are:
    Rename automatically: conflicting files will be renamed.
    Overwrite automatically: conflicting files will be overwritten.
    Skip automatically: conflicting files will be skipped.
sl: Datoteke ali mape z enakim imenom že obstajajo v ciljni mapi.
    
    Kaj storiti v primeru konflikta imen?
    
    Razpoložljive možnosti so:
    Samodejno preimenovanje: datoteke v konfliktu bodo preimenovane.
    Samodejni prepis: datoteke v konfliktu bodo prepisane.
    Samodejni preskok: datoteke v konfliktu bodo preskočene.

[ctx: @action:button]
en: Rename Automatically
sl: Samodejno preimenuj

[ctx: @action:button]
en: Overwrite Automatically
sl: Samodejno prepiši

[ctx: @action:button]
en: Skip Automatically
sl: Samodejno preskoči

en: Copy Album
sl: Kopiraj album

en: Copy Images
sl: Kopiraj slike

en: Copy Files
sl: Kopiraj datoteke

en: Move Album
sl: Premakni album

en: Move Images
sl: Premakni slike

en: Move Files
sl: Premakni datoteke

en: Restore Trash
sl: Obnovi smeti

[ctx: @info]
en: Initializing database...
sl: Osnovanje podatkovne zbirke...

[ctx: @label]
en: Scanning collections, please wait...
sl: Preiskovanje zbirk, počakajte...

[ctx: @info]
en: This shows the progress of the scan. During the scan, all files on disk are registered in a database. Note: this dialog can appear automatically if a previous scan of collections have not been fully completed.
sl: To prikazuje napredek preiskovanja. Med preiskovanjem so vse datoteke na disku vpisane v podatkovno zbirko. Opomba: ta dialog se lahko pojavi samodejno, če prejšnje preiskovanje zbirk ni bilo v celoti dokončano.

[ctx: @info:status]
en: Scanning collection
sl: Preiskovanje zbirke

en: Error
sl: Napaka

en: Preparing collection scan...
sl: Pripravljanje na preiskovanje zbirke ...

en: Scanning for removed albums...
sl: Preiskovanje za odstranjenimi albumi ...

en: Scanning images in individual albums...
sl: Preiskovanje slik v individualnih albumih ...

en: Migrate ->
sl: Preseli ->

en: Cancel
sl: Prekliči

en: Progress Information
sl: Podrobnosti o napredku

en: Step Progress
sl: Korak napredka

en: Overall Progress
sl: Skupni napredek

en: Database type or location must be different!
sl: Vrsta ali lokacija baze podatkov morata biti različni!

en: Internal server can only be used once!
sl: Notranji strežnik je mogoče uporabiti samo enkrat!

en: Internal server is not used and is not active!
sl: Notranji strežnik se ne uporablja in ni aktiven!

en: Database copied successfully.
sl: Podatkovna zbirka je bila uspešno kopirana.

en: Database conversion canceled.
sl: Pretvorba podatkovne zbirke je bila preklicana.

en: Step Progress (%1)
sl: Korak napredka (%1)

en: Database Configuration
sl: Nastavitve podatkovne zbirke

en: Mysql Internal
sl: Interni MySql

en: MySQL Server
sl: Strežnik MySQL

en: <p>Select here the type of database backend.</p><p><b>SQlite</b> backend is for local database storage with a small or medium collection sizes. It is the default and recommended backend for collections with less than 100K items.</p>
sl: <p>Tu izberite vrsto zaledne baze podatkov.</p><p><b>SQlite</b> je za lokalno shranjevanje baz podatkov z majhno ali srednje velikostjo zbirke. Je privzeta in priporočena podpora za zbirke z manj kot 100 tisoč predmetov.</p>

en: <p><b>MySQL Internal</b> backend is for local database storage with huge collection sizes. This backend is recommend for local collections with more than 100K items.</p>
sl: <p><b>Interni MySQL</b> je zaledje za shranjevanje lokalnih baz podatkov ogromnih velikosti zbirke. Ta predstavitev je priporočljiva za lokalne zbirke z več več kot 100 tisoč predmetov.</p>

en: <p><b>MySQL Server</b> backend is a more robust solution especially for remote and shared database storage. It is also more efficient to manage huge collection sizes with more than 100K items.</p>
sl: <p>Zaledje <b>MySQL Server</b> je bolj robustna rešitev, posebej za oddaljeno in skupno shranjevanje podatkovne baze. Učinkovitejše je tudi upravljanje ogromnih velikosti zbirke z več kot 100 tisoč predmeti.</p>

en: <p>Set here the location where the database files will be stored on your system. There are four databases: one for all collections properties, one to store compressed thumbnails, one to store faces recognition metadata, and one to store similarity fingerprints.<br/>Write access is required to be able to edit image properties.</p><p>Databases are digiKam core engines. Take care to use a place hosted by fast hardware (eg. SSD or NVMe) with enough free space especially for thumbnails database.</p><p>Note: a remote file system such as NFS, cannot be used here. For performance reasons, it is also recommended not to use network storage media.</p><p></p>
sl: <p>Tu nastavite mesto, kjer bodo shranjene datoteke podatkovne zbirke na vašem sistemu. Obstajajo štiri podatkovne zbirke: ena za vse lastnosti zbirk, ena za shranjevanje stisnjenih predoglednih sličic, ena za shranjevanje metapodatkov zaznave obrazov in ena za shranjevanje prstnih odtisov podobnosti.<br/>Za urejanje lastnosti slik boste potrebovali dovoljenja za zapisovanje.</p><p>Podatkovne zbirke so ključni podatkovni mehanizmi digiKama. Poskrbite, da so shranjeni jih na hitri strojni opremi (kot npr. SSD) z dovolj neporabljenega prostora, še posebej za podatkovno zbirko s predoglednimi sličicami.</p><p>Opomba: tukaj ne morete uporabite oddaljenega datotečnega sistema kot je na primer NFS. Za boljšo hitrost delovanja je priporočeno, da ne uporabljate odstranljivih nosilcev.</p><p></p>

en: Enable WAL mode for the databases
sl: Omogoči način WAL za podatkovne zbirke

en: The WAL (Write-Ahead Log) mode is significantly faster in most scenarios on supported systems.
sl: Način WAL (Write-Ahead Log - pisanje dnevnika vnaprej) je bistveno hitrejše v večini scenarijev na podprtih sistemih.

en: Write-Ahead Log is a mode to use a roll-forward journal that records transactions that have been committed but not yet applied to the databases. It uses an auxiliary journalized file to host structures for recovery transactions during a crash. The changes are first recorded in the log, before the changes are written to the database. This made database requests atomic and robust in extensive and critical use cases.
sl: Write-Ahead Log (pisanje dnevnika vnaprej) je način uporabe beleženja dnevnika transakcij, ki so bile potrjene a še ne zapisane v podatkovne baze. Uporablja pomožno datoteko dnevnika, ki omogoča restavriranje transakcije v primeru sesutja. Spremembe so najprej zabeležene v dnevniku pred pisanjem v bazo. To zagotavlja posamične zahtevke do baze robustne v ekstenzivni in kritični rabi.

en: <p>Here you can configure locations where MySQL binary tools are located. digiKam will try to find these binaries automatically if they are already installed on your computer.</p>
sl: <p>Tu lahko nastavljate lokacije, kjer se nahajajo izvajalna orodja MySQL. digiKam bo poskušal samodejno najti te datoteke, če so že nameščene v računalniku.</p>

[ctx: @title:group]
en: MySQL Binaries
sl: MySQL izvajalne datoteke

en: Host Name:
sl: Ime gostitelja:

en: Set the host computer name
sl: Nastavi ime gostitelja

en: This is the computer name running MySQL server.
    This can be "localhost" for a local server, or the network computer
    name (or IP address) in case of remote computer.
sl: To je ime računalnika, na katerem teče strežnik MySQL.
    To je lahko »localhost« za krajevni strežnik, ali ime omrežnega
    računalnika (ali naslov IP) v primeru oddaljenega strežnika.

en: <a href="https://doc.qt.io/qt-5/qsqldatabase.html#setConnectOptions">Connect options:</a>
sl: <a href="https://doc.qt.io/qt-5/qsqldatabase.html#setConnectOptions">Možnosti povezave:</a>

en: Set the database connection options
sl: Nastavi možnosti povezave s podatkovno zbirko

en: Set the MySQL server connection options.
    For advanced users only.
sl: Nastavi možnosti povezave strežnika Mysql.
    Samo za napredne uporabnike.

en: User:
sl: Uporabnik:

en: Set the database account name
sl: Nastavi ime računa podatkovne zbirke

en: Set the MySQL server account name used
    by digiKam to be connected to the server.
    This account must be available on the remote
    MySQL server when database have been created.
sl: Nastavite ime računa strežnika MySQL, ki ga bo
    digiKam uporabil za povezavo s strežnikom.
    Ta račun mora biti na voljo na oddaljenem strežniku
    MySQL, ko bo podatkovna zbirka ustvarjena.

en: Set the MySQL server account password used
    by digiKam to be connected to the server.
    You can left this field empty to use an account set without password.
sl: Nastavite geslo računa strežnika MySQL, ki ga bo
    digiKam uporabil za povezavo s strežnikom.
    To polje lahko pustite prazno, če bo uporabljen račun brez gesla.

en: Host Port:
sl: Vrata gostitelja:

en: Set the host computer port.
    Usually, MySQL server use port number 3306 by default
sl: Nastavite vrata gostiteljskega računalnika.
    Običajno strežnik MySQL privzeto uporablja vrata 3306

en: Check Connection
sl: Preveri povezavo

en: Run a basic database connection to see if current MySQL server settings is suitable.
sl: Izvede osnovno povezavo s podatkovno zbirko, da preveri, če so trenutne nastavitve strežnika MySQL ustrezne.

en: Core Db Name:
sl: Ime jedrne PZ:

en: Set the core database name
sl: Nastavi ime jedrne podatkovne zbirke

en: The core database is lead digiKam container used to store
    albums, items, and searches metadata.
sl: Jedrna podatkovna zbirka je glavni vsebnik digiKama, v katerem
    so shranjeni albumi, predmeti in metapodatki iskanj.

en: Thumbs Db Name:
sl: Ime PZ sličic:

en: Set the thumbnails database name or folder
sl: Nastavi ime podatkovne zbirke sličic ali mape

en: The thumbnails database is used by digiKam to host
    image thumbs with wavelets compression images.
    This one can use quickly a lots of space,
    especially if you have huge collections.
    Choose a local folder to use a SQLite database.
sl: Podatkovno zbirko sličic digiKam uporablja za shranjevanje
    predogledov slik s pomočjo valovčkov močno stisnjenih sličic.
    Ta podatkovna zbirka lahko porabi veliko prostora,
    še posebej, če imate res veliko zbirko slik.
    Izberite lokalno mapo za uporabo podatkovne baze SQLite.

en: Face Db Name:
sl: Ime PZ obrazov:

en: Set the face database name
sl: Nastavi ime podatkovne zbirke obrazov

en: The face database is used by digiKam to host image histograms
    dedicated to faces recognition process.
    This one can use quickly a lots of space, especially
    if you a lots of image with people faces detected and tagged.
sl: Podatkovno zbirko obrazov digiKam uporablja za shranjevanje
    histogramov, ki se uporabijo za zaznavo obrazov.
    Ta podatkovna zbirka lahko porabi veliko prostora, še posebej
    če imate na slikah veliko označenih obrazov.

en: Similarity Db Name:
sl: Ime zbirke podobnosti:

en: Set the similarity database name
sl: Nastavi ime podatkovne zbirke podobnosti

en: The similarity database is used by digiKam to host
    image Haar matrix data for the similarity search.
sl: Podatkovno bazo podobnosti digiKam uporablja za
    podatke v orodju Haarovih matrik za iskanje podobnosti.

en: Default Settings
sl: Privzete nastavitve

en: Reset database names settings to common default values.
sl: Ponastavi vse nastavitve imen podatkovnih zbirk na njihove privzete vrednosti.

en: Remote Server Settings
sl: Nastavitve oddaljenega strežnika

en: Database Server Instructions
sl: Navodila za strežnik podatkovne zbirke

en: <p>digiKam expects that database is already created with a dedicated user account. This user name <i>digikam</i> will require full access to the database.<br/>If your database is not already set up, you can use the following SQL commands (after replacing the <b><i>password</i></b> with the correct one).</p>
sl: <p>digiKam pričakuje, da bo podatkovna zbirka že ustvarjena z namenskim uporabnikovim računom. Za to uporabniško ime <i>digikam</i> bo potreben popoln dostop do zbirke podatkov.<br/>Če vaša podatkovna zbirka še ni nastavljena, lahko uporabite naslednje ukaze SQL (po nadomestitvi <b><i>gesla</i></b> s pravilnim).</p>

en: <p>Note: with a Linux server, a database can be initialized following the commands below:</p><p># su</p><p># systemctl restart mysqld</p><p># mysql -u root</p><p>...</p><p>Enter SQL code to Mysql prompt in order to init digiKam databases with grant privileges (see behind)</p><p>...</p><p>quit</p><p>NOTE: If you have problems with a MySQL server on Ubuntu based Linux system, use the addition command in the mysql prompt to be able to create MySQL triggers.<br>SET GLOBAL log_bin_trust_function_creators=1;</p><p>NOTE: If you have an enormous collection, you should start MySQL server with mysql --max_allowed_packet=128M OR in my.ini or ~/.my.cnf, change the settings</p>
sl: <p>Opomba: s strežnikom Linux se lahko baza podatkov osnuje po naslednjih ukazih:</p><p># su</p><p># systemctl restart mysqld</p><p># mysql -u root</p><p>...</p><p>Vnesite kodo SQL code za pozivom Mysql prompt za osnovanje digiKamovih podatkovnih zbirk z dodeljevanjem pravic (glejte zadaj)</p><p>...</p><p>quit</p><p>OPOMBA: Če imate probleme s strežnikom MySQL na Ubuntu, vnesite dodatne ukaze za pozivom mysql , da ustvarite MySQL prožilnike.<br>SET GLOBAL log_bin_trust_function_creators=1;</p><p>OPOMBA: Če imate velikansko zbirko, morate zagnati strežnik MySQL z mysql --max_allowed_packet=128M ali zamenjati nastavitve v my.ini ali v ~/.my.cnf</p>

en: Requirements
sl: Zahteve

en: Database Server Technical Details
sl: Tehnične podrobnosti strežnika podatkovne zbirke

en: <p>Use this configuration view to set all information to be connected to a remote <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/MySQL">Mysql database server</a> (or <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/MariaDB">MariaDB</a>) through a network. As with Sqlite or MySQL internal server, 3 databases will be stored on the remote server: one for all collections properties, one to store compressed thumbnails, and one to store faces recognition metadata.</p><p>Unlike Sqlite or MySQL internal server, you can customize the database names to simplify your backups.</p><p>Databases are digiKam core engines. To prevent performance issues, take a care to use a fast network link between the client and the server computers. It is also recommended to host database files on fast hardware (as <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Solid-state_drive">SSD</a>) with enough free space, especially for thumbnails database, even if data are compressed using wavelets image format <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Progressive_Graphics_File">PGF</a>.</p><p>The databases must be created previously on the remote server by the administrator. Look in <b>Requirements</b> tab for details.</p>
sl: <p>Uporabite ta pogled nastavitev za nastavitev vseh podatkov omrežne povezave z oddaljenim <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/MySQL">strežnikom s podatkovno zbirko MySQL</a> (ali <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/MariaDB">MariaDB</a>). Kot v primeru notranjega strežnika Sqlite ali Mysql, bodo tudi na oddaljenem strežniku shranjene 3 podatkovne zbirke: ena za vse lastnosti zbirk, ena za shrambo stisnjenih sličic in ena za shrambo metapodatkov za zaznavo obrazov.</p><p>V tem primeru lahko spremenite imena podatkovnih zbirk, kar omogoča lažje varnostno kopiranje.</p><p>Podatkovne zbirke so jedrni ključni podatkovni viri digiKama. Da se izognete težavam z zmogljivostjo, uporabite hitro povezavo med odjemalci in strežniki. Priporočeno je tudi, da so podatkovne zbirke shranjene na hitri strojni opremi (npr. <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Solid-state_drive">SSD</a>), ki ima še dovolj prostega prostora. Slednje je še posebej pomembno za podatkovno zbirko s sličicami, četudi so podatki v stisnjeni obliki s pomočjo valovčkov<a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Progressive_Graphics_File">PGF</a>.</p><p>Podatkovne zbirke morajo biti že ustvarjene s strani skrbnika. Za podrobnosti si oglejte zavihek <b>Zahteve</b>.</p>

en: Documentation
sl: Dokumentacija

en: Thumbs Db Folder:
sl: Mapa sličic Db:

[ctx: @title:window]
en: Database Connection Test
sl: Preizkus povezave do podatkovne zbirke

en: Database connection test successful.
sl: Preizkus povezave do podatkovne zbirke je bil uspešen.

en: Database connection test was not successful. <p>Error was: %1</p>
sl: Preizkus povezave do podatkovne zbirke ni bil uspešen. <p>Napaka je bila: %1</p>

en: The server hostname is empty
sl: Ime gostitelja strežnika je prazno

en: The server user name is empty
sl: Uporabniško ime strežnika je prazno

en: The core database name is empty
sl: Ime jedrne podatkovne zbirke je prazno

en: The thumbnails database name is empty
sl: Ime podatkovne zbirke sličic je prazno

en: The face database name is empty
sl: Ime podatkovne zbirke obrazov je prazno

en: The similarity database name is empty
sl: Ime podatkovne zbirke podobnosti je prazno

en: This path was set as a command lineoption (--database-directory).
sl: Ta pot je bila nastavljena kot ukazna vrstica (--database-directory).

[ctx: @title:window]
en: Database Configuration
sl: Konfiguracija podatkovne zbirke

en: The database names configuration is not valid. Error is <br/><p>%1</p><br/>Please check your configuration.
sl: Nastavitev imen podatkovnih zbirk ni veljavna. Napaka je <br/><p>%1</p><br/>Preverite vaše nastavitve.

en: Testing database connection has failed with error<br/><p>%1</p><br/>Please check your configuration.
sl: Preizkušanje povezave s podatkovno zbirko je spodletelo z napako<br/><p>%1</p><br/>Preverite vaše nastavitve.

en: You must select a folder for digiKam to store information and metadata in a database file.
sl: Izbrati morate mapo v kateri bo podatkovna zbirka, ki jo bo digiKam uporabil za shranjevanje podrobnosti in metapodatkov.

[ctx: @title:window]
en: Create Database Folder?
sl: Naj ustvarim mapo za podatkovno zbirko?

en: <p>The folder to put your database in does not seem to exist:</p><p><b>%1</b></p>Would you like digiKam to create it for you?
sl: <p>Mapa, ki naj bi bila uporabljena za podatkovno zbirko, ne obstaja:</p><p><b>%1</b></p>Ali želite, da jo digiKam ustvari za vas?

[ctx: @title:window]
en: Create Database Folder Failed
sl: Ustvarjanje mape za podatkovno zbirko je spodletelo

en: <p>digiKam could not create the folder to host your database file.
    Please select a different location.</p><p><b>%1</b></p>
sl: <p>digiKam ni mogel ustvariti mape za shranjevanje vaše datoteke podatkovne zbirke.
    Izberite drugo mesto.</p><p><b>%1</b></p>

[ctx: @title:window]
en: No Database Write Access
sl: Ni dovoljenj za pisanje v podatkovno zbirko

en: <p>You do not seem to have write access for the folder to host the database file.<br/>Please select a different location.</p><p><b>%1</b></p>
sl: <p>Nimate dovoljenj za pisanje v mapo, v kateri bo datoteka podatkovne zbirke.<br/>Izberite drugo mesto.</p><p><b>%1</b></p>

[ctx: @title:window]
en: Database Statistics
sl: Statistika podatkovne zbirke

en: Format
sl: Vrsta

en: Count
sl: Število

en: Videos
sl: Videi

en: Audio
sl: Zvok

en: Total Items
sl: Skupnih predmetov

en: Database backend
sl: Zaledje podatkovne zbirke

en: Database Path
sl: Pot podatkovne zbirke

en: Database internal server
sl: Notranji strežnik podatkovne zbirke

[ctx: @info: database server]
en: Yes
sl: Da

en: Database internal server Path
sl: Pot notranjega strežnika podatkovne zbirke

en: Host Name
sl: Ime gostitelja

en: Host Port
sl: Vrata gostitelja

en: User account
sl: Uporabniški račun

en: Connect options
sl: Možnosti povezave

en: Core Db name
sl: Ime jedrne PZ

en: Thumbs Db name
sl: Ime PZ sličic

en: Face Db name
sl: Ime PZ obrazov

en: Database locale
sl: Lokacija podatkovne baze

[ctx: @info: total number of items]
en: total
sl: skupno

en: This binary file is used to manage a dedicated instance of MariaDB server.
sl: Ta binarna datoteka se uporablja za skrbništvo namenskega pojavka strežnika MariaDB.

en: This binary file is used to initialize the MariaDB data files for the database.
sl: Ta binarna datoteka se uporablja za osnovanje podatkovnih datotek za baze podatkov MariDB.

en: This binary file is used to start a dedicated instance of MariaDB server.
sl: Ta binarna datoteka se uporablja za zagon namenskega pojavka strežnika MariaDB.

en: This binary file is used to upgrade the database to current server version.
sl: Ta binarna datoteka se uporablja za nadgradnjo baze podatkov na trenutno različico strežnika.

en: Thumb
sl: Sličica

en: List of items that are about to be deleted.
sl: Seznam predmetov, ki bodo pravkar izbrisani.

en: This is the list of items that are about to be deleted.
sl: To je seznam predmetov, ki bodo pravkar izbrisani.

en: If checked, files will be permanently removed instead of being placed in the Trash.
sl: Če to označite, bodo datoteke trajno odstranjene, namesto da bi bile prestavljene v Smeti.

en: <p>If this box is checked, items will be <b>permanently removed</b> instead of being placed in the Trash.</p><p><em>Use this option with caution</em>: most filesystems are unable to undelete deleted items reliably.</p>
sl: <p>Če to označite, bodo datoteke <b>trajno odstranjene</b> namesto prestavljene v Smeti.</p><p><em>Previdno pri uporabi te možnosti</em>: večina datotečnih sistemov ne more zanesljivo obnoviti izbrisanih datotek.</p>

en: &Delete items instead of moving them to the trash
sl: Izbriši predmete, namesto premikanja v Smeti

en: Do not &ask again
sl: Ne vpr&ašaj več

en: If checked, this dialog will no longer be shown, and items will be directly and permanently deleted.
sl: Če to označite, bo to pogovorno okno v prihodnje skrito, predmeti pa bodo neposredno in trajno izbrisani.

en: If this box is checked, this dialog will no longer be shown, and items will be directly and permanently deleted.
sl: Če to označite, bo to pogovorno okno v prihodnje skrito, predmeti pa bodo neposredno in trajno izbrisani.

en: If checked, this dialog will no longer be shown, and items will be directly moved to the Trash.
sl: Če to označite, bo to pogovorno okno v prihodnje skrito, predmeti pa bodo neposredno premaknjeni v Smeti.

en: If this box is checked, this dialog will no longer be shown, and items will be directly moved to the Trash.
sl: Če to označite, bo to pogovorno okno v prihodnje skrito, predmeti pa bodo neposredno premaknjeni v Smeti.

en: These items will be <b>permanently deleted</b> from your hard disk.
sl: Ti predmeti bodo <b>trajno izbrisani</b> s trdega diska.

en: These items will be moved to Trash.
sl: Ti predmeti bodo premaknjeni v Smeti.

en: <b>1</b> item selected. | <b>%1</b> items selected.
sl[0]: <b>%1</b> izbranih predmetov.
sl[1]: <b>%1</b> izbran predmet.
sl[2]: <b>%1</b> izbrana predmeta.
sl[3]: <b>%1</b> izbrani predmeti.

en: These albums will be <b>permanently deleted</b> from your hard disk.
sl: Ti albumi bodo <b>trajno izbrisani</b> s trdega diska.

en: These albums will be moved to Trash.
sl: Ti albumi bodo premaknjeni v Smeti.

en: <b>1</b> album selected. | <b>%1</b> albums selected.
sl[0]: <b>%1</b> izbranih albumov.
sl[1]: <b>%1</b> izbran album.
sl[2]: <b>%1</b> izbrana albuma.
sl[3]: <b>%1</b> izbrani albumi.

en: <p>These albums will be <b>permanently deleted</b> from your hard disk.</p><p>Note that <b>all subalbums</b> are included in this list and will be deleted permanently as well.</p>
sl: <p>Ti albumi bodo <b>trajno zbrisani</b> z vašega trdega diska.</p><p>Prav tako bodo trajno zbrisani tudi <b>vsi pod-albumi</b> albumov na seznamu.</p>

en: <p>These albums will be moved to Trash.</p><p>Note that <b>all subalbums</b> are included in this list and will be moved to Trash as well.</p>
sl: <p>Ti albumi bodo premaknjeni v Smeti.</p><p>Prav tako bodo premaknjeni v Smeti <b>vsi pod-albumi</b> albumov na seznamu.</p>

en: &Move to Trash
sl: Pre&makni v Smeti

[ctx: @title:window]
en: About to Delete Selected Items
sl: Izbrani predmeti bodo pravkar izbrisani

[ctx: @title:window]
en: About to Delete Selected Albums
sl: Izbrani albumi bodo pravkar izbrisani

en: Do not show this message again
sl: Tega sporočila ne prikaži več

en: Continue
sl: Nadaljuj

en: Do not ask again
sl: Ne vprašaj več

[ctx: @title:window]
en: Settings for Saving Image File
sl: Nastavitve za shranjevanje slikovne datoteke

[ctx: @title:window]
en: Color Profile Info - %1
sl: Podrobnosti o barvnem profilu - %1

en: Select an Item
sl: Izberi predmet

en: Select Items
sl: Izberi predmete

en: <i>Preview:</i>
sl: <i>Predogled:</i>

en: <i>Make:</i>
sl: <i>Znamka:</i>

en: <i>Created:</i>
sl: <i>Ustvarjeno:</i>

en: <i>Aperture:</i>
sl: <i>Zaslonka:</i>

en: <i>Focal:</i>
sl: <i>Gorišče:</i>

en: <i>Exposure:</i>
sl: <i>Osvetlitev:</i>

en: <i>Sensitivity:</i>
sl: <i>Občutljivost:</i>

en: <i>AspectRatio:</i>
sl: <i>Razmerje:</i>

en: <i>AudioBitRate:</i>
sl: <i>Bitna hitrost zvoka:</i>

en: <i>AudioChannelType:</i>
sl: <i>Vrsta kanala zvoka:</i>

en: <i>AudioCodec:</i>
sl: <i>Audiocodec:</i>

en: <i>Duration:</i>
sl: <i>Trajanje:</i>

en: <i>FrameRate:</i>
sl: <i>Hitrost sličic:</i>

en: <i>VideoCodec:</i>
sl: <i>Video kodeki:</i>

[ctx: @title:window]
en: Shared Libraries and Components Information
sl: Podrobnosti o deljenih knjižnicah in sestavnih delih

en: Copy to Clipboard
sl: Kopiraj v odložišče

en: <font size="5">%1</font><br/><b>Version %2</b><p>%3</p><p><i>%4</i></p>
sl: <font size="5">%1</font><br/><b>Različica %2</b><p>%3</p><p><i>%4</i></p>

en: Items List
sl: Seznam predmetov

[ctx: @item: component is supported/available]
en: Yes
sl: Da

[ctx: @item: component is not available/supported]
en: No
sl: Ne

[ctx: @title]
en: Features
sl: Zmožnosti

[ctx: @title]
en: Libraries
sl: Knjižnice

[ctx: @info: version]
en: Unknown
sl: Neznano

[ctx: @item: information about memory]
en: Unknown
sl: Neznano

[ctx: @item: component info]
en: Manifests
sl: Manifesti

[ctx: @item: opencv info]
en: OpenCV Configuration
sl: Konfiguracija OpenCV

[ctx: @info: tri state]
en: Yes
sl: Da

[ctx: @info: tri state]
en: No
sl: Ne

[ctx: @info: tri state]
en: Unknown
sl: Neznano

[ctx: @title:window]
en: List of Supported RAW Cameras
sl: Seznam podprtih fotoaparatov RAW

en: Using LibRaw version %2<br/>1 model on the list | Using LibRaw version %2<br/>%1 models on the list
sl[0]: Uporabljamo knjižnico LibRaw, različice %2<br/>%1 model na seznamu
sl[1]: Uporabljamo knjižnico LibRaw, različice %2<br/>%1 modela na seznamu
sl[2]: Uporabljamo knjižnico LibRaw, različice %2<br/>%1 modeli na seznamu
sl[3]: Uporabljamo knjižnico LibRaw, različice %2<br/>%1 modelov na seznamu

en: Using LibRaw version %2<br/>1 model on the list (found: %3) | Using LibRaw version %2<br/>%1 models on the list (found: %3)
sl[0]: Uporabljamo knjižnico LibRaw, različice %2<br/>%1 model na seznamu (najden: %3)
sl[1]: Uporabljamo knjižnico LibRaw, različice %2<br/>%1 modela na seznamu (najdena: %3)
sl[2]: Uporabljamo knjižnico LibRaw, različice %2<br/>%1 modeli na seznamu (najdeni: %3)
sl[3]: Uporabljamo knjižnico LibRaw, različice %2<br/>%1 modelov na seznamu (najdeno: %3)

[ctx: @title:window]
en: List of Detected Hardware
sl: Seznam zaznane strojne opreme

[ctx: @label]
en: %1 uses Solid framework version %2
    to detect and manage devices from your computer.
    Press "Refresh" to update list if you plug a removable device.
sl: %1 uporablja Solid framework verzija %2
    za zaznavanje in upravljanje naprav vašega računalnika.
    Pritisnite "Osveži" za posodabljanje seznama, če ste priključili odstranljivo napravo.

[ctx: @title]
en: Hotplug Device Events
sl: Dogodki vročega priključevanja naprave

[ctx: @title]
en: Devices List
sl: Seznam naprav

[ctx: @action]
en: Refresh
sl: Osveži

[ctx: @item: device property]
en: empty
sl: prazno

[ctx: @item: parent device ID]
en: Parent Udi
sl: Nadrejen udi

[ctx: @item: device property]
en: none
sl: noben

[ctx: @item; device constructor]
en: Vendor
sl: Prodajalec

[ctx: @item: device name]
en: Product
sl: Izdelek

[ctx: @item: device description]
en: Description
sl: Opis

[ctx: @item: device status]
en: States
sl: Stanja

[ctx: @item]
en: Non-portable info
sl: Ne-prenosne informacije

[ctx: @item]
en: New Device Added
sl: Nova naprava dodana

[ctx: @info: device property]
en: none
sl: noben

[ctx: @item: device constructor]
en: Vendor
sl: Prodajalec

[ctx: @info: device property]
en: empty
sl: prazno

[ctx: @item]
en: Device Removed
sl: Naprava odstranjena

en: Desktop Browser
sl: Namizni brskalnik

en: Open Home page with default desktop Web browser
sl: Odpri domačo stran s privzetim spletnim brskalnikom

en: Cannot load page %1
sl: Ni mogoče naložiti strani %1

[ctx: Color Model: Grayscale]
en: Grayscale
sl: Sivinsko

[ctx: Color Model: Monochrome]
en: Monochrome
sl: Enobarvno

[ctx: Color Model: Indexed]
en: Indexed
sl: Indeksirano

[ctx: Color Model: Uncalibrated (RAW)]
en: Uncalibrated (RAW)
sl: Ni umerjeno (RAW)

[ctx: Color Model: Unknown]
en: Unknown
sl: Neznano

en: Auto Equalize
sl: Samodejno uravnaj

en: Auto Normalize
sl: Samodejno normaliziraj

en: Brightness / Contrast / Gamma Filter
sl: Filter za svetlost/kontrast/gamo

en: Set here the gamma adjustment of the image.
sl: Tukaj nastavite prilagoditev game slike.

en: Black & White / Sepia Filter
sl: Filter Črno-belo/sepija

[ctx: generic black and white film]
en: Generic
sl: Splošno

en: <b>Generic</b>:<p>Simulate a generic black and white film.</p>
sl: <b>Splošno</b>:<p>Simulira splošen črno-beli film.</p>

en: <b>Agfa 200X</b>:<p>Simulate the Agfa 200X black and white film at 200 ISO.</p>
sl: <b>Agfa 200X</b>:<p>Simulira črno-beli film Agfa 200X pri ISO 200.</p>

en: <b>Agfa Pan 25</b>:<p>Simulate the Agfa Pan black and white film at 25 ISO.</p>
sl: <b>Agfa Pan 25</b>:<p>Simulira črno-beli film Agfa Pan pri ISO 25.</p>

en: <b>Agfa Pan 100</b>:<p>Simulate the Agfa Pan black and white film at 100 ISO.</p>
sl: <b>Agfa Pan 100</b>:<p>Simulira črno-beli film Agfa Pan pri ISO 100.</p>

en: <b>Agfa Pan 400</b>:<p>Simulate the Agfa Pan black and white film at 400 ISO.</p>
sl: <b>Agfa Pan 400</b>:<p>Simulira črno-beli film Agfa Pan pri ISO 400.</p>

en: <b>Ilford Delta 100</b>:<p>Simulate the Ilford Delta black and white film at 100 ISO.</p>
sl: <b>Ilford Delta 100</b>:<p>Simulira črno-beli film Ilford Delta pri ISO 100.</p>

en: <b>Ilford Delta 400</b>:<p>Simulate the Ilford Delta black and white film at 400 ISO.</p>
sl: <b>Ilford Delta 400</b>:<p>Simulira črno-beli film Ilford Delta pri ISO 400.</p>

en: <b>Ilford Delta 400 Pro 3200</b>:<p>Simulate the Ilford Delta 400 Pro black and white film at 3200 ISO.</p>
sl: <b>Ilford Delta 400 Pro 3200</b>:<p>Simulira črno-beli film Ilford Delta 400 Pro pri ISO 3200.</p>

en: <b>Ilford FP4 Plus</b>:<p>Simulate the Ilford FP4 Plus black and white film at 125 ISO.</p>
sl: <b>Ilford FP4 Plus</b>:<p>Simulira črno-beli film Ilford FP4 Plus pri ISO 125.</p>

en: <b>Ilford HP5 Plus</b>:<p>Simulate the Ilford HP5 Plus black and white film at 400 ISO.</p>
sl: <b>Ilford HP5 Plus</b>:<p>Simulira črno-beli film Ilford HP5 Plus pri ISO 400.</p>

en: <b>Ilford PanF Plus</b>:<p>Simulate the Ilford PanF Plus black and white film at 50 ISO.</p>
sl: <b>Ilford PanF Plus</b>:<p>Simulira črno-beli film Ilford PanF Plus pri ISO 50.</p>

en: <b>Ilford XP2 Super</b>:<p>Simulate the Ilford XP2 Super black and white film at 400 ISO.</p>
sl: <b>Ilford XP2 Super</b>:<p>Simulira črno-beli film Ilford XP2 Super pri ISO 400.</p>

en: <b>Kodak Tmax 100</b>:<p>Simulate the Kodak Tmax black and white film at 100 ISO.</p>
sl: <b>Kodak Tmax 100</b>:<p>Simulira črno-beli film Kodak Tmax pri ISO 100.</p>

en: <b>Kodak Tmax 400</b>:<p>Simulate the Kodak Tmax black and white film at 400 ISO.</p>
sl: <b>Kodak Tmax 400</b>:<p>Simulira črno-beli film Kodak Tmax pri ISO 400.</p>

en: <b>Kodak TriX</b>:<p>Simulate the Kodak TriX black and white film at 400 ISO.</p>
sl: <b>Kodak TriX</b>:<p>Simulira črno-beli film Kodak TriX pri ISO 400.</p>

en: Ilford SPX 200 (Infrared)
sl: Ilford SPX 200 (Infrardeče)

en: <b>Ilford SPX 200</b>:<p>Simulate the Ilford SPX infrared film at 200 ISO.</p>
sl: <b>Ilford SPX 200</b>:<p>Simulira infrardeči film Ilford SPX pri ISO 200.</p>

en: Ilford SPX 400 (Infrared)
sl: Ilford SPX 400 (Infrardeče)

en: <b>Ilford SPX 400</b>:<p>Simulate the Ilford SPX infrared film at 400 ISO.</p>
sl: <b>Ilford SPX 400</b>:<p>Simulira infrardeči film Ilford SPX pri ISO 400.</p>

en: Ilford SPX 800 (Infrared)
sl: Ilford SPX 800 (Infrardeče)

en: <b>Ilford SPX 800</b>:<p>Simulate the Ilford SPX infrared film at 800 ISO.</p>
sl: <b>Ilford SPX 800</b>:<p>Simulira infrardeči film Ilford SPX pri ISO 800.</p>

en: Kodak HIE (Infrared)
sl: Kodak HIE (infrardeče)

en: <b>Kodak HIE</b>:<p>Simulate the Kodak HIE infrared film.</p>
sl: <b>Kodak HIE</b>:<p>Simulira infrardeči film Kodak HIE.</p>

en: No Lens Filter
sl: Filter brez objektiva

en: <b>No Lens Filter</b>:<p>Do not apply a lens filter when rendering the image.</p>
sl: <b>Filter brez objektiva</b>:<p>Ne uveljavi filtra objektiva med izrisovanjem slike.</p>

en: Green Filter
sl: Zeleni filter

en: <b>Black & White with Green Filter</b>:<p>Simulate black and white film exposure using a green filter. This is useful for all scenic shoots, especially portraits photographed against the sky.</p>
sl: <b>Črno-belo z zelenim filtrom</b>:<p>Simulira osvetlitev črno-belega filma z uporabo zelenega filtra. To je uporabno za vse scenske posnetke, še posebej portrete fotografirane proti nebu.</p>

en: Orange Filter
sl: Oranžni filter

en: <b>Black & White with Orange Filter</b>:<p>Simulate black and white film exposure using an orange filter. This will enhance landscapes, marine scenes and aerial photography.</p>
sl: <b>Črno-belo z oranžnim filtrom</b>:<p>Simulira osvetlitev črno-belega filma z uporabo oranžnega filtra. To bo izboljšalo pokrajine, scene ob morju in posnetke neba.</p>

en: Red Filter
sl: Rdeči filter

en: <b>Black & White with Red Filter</b>:<p>Simulate black and white film exposure using a red filter. This creates dramatic sky effects, and simulates moonlight scenes in the daytime.</p>
sl: <b>Črno-belo z rdečim filtrom</b>:<p>Simulira osvetlitev črno-belega filma z uporabo rdečega filtra. To ustvari dramatične učinke neba in simulira scene z lunino svetlobo preko dneva.</p>

en: Yellow Filter
sl: Rumeni filter

en: <b>Black & White with Yellow Filter</b>:<p>Simulate black and white film exposure using a yellow filter. This has the most natural tonal correction, and improves contrast. Ideal for landscapes.</p>
sl: <b>Črno-belo z rumenim filtrom</b>:<p>Simulira osvetlitev črno-belega filma z uporabo rumenega filtra. To je najbolj naravni popravek tonov in izboljša kontrast. Idealno za pokrajine.</p>

en: Yellow-Green Filter
sl: Rumeno-zelen filter

en: <b>Black & White with Yellow-Green Filter</b>:<p>Simulate black and white film exposure using a yellow-green filter. A yellow-green filter is highly effective for outdoor portraits because red is rendered dark while green appears lighter. Great for correcting skin tones, bringing out facial expressions in close-ups and emphasizing the feeling of liveliness. This filter is highly effective for indoor portraits under tungsten lighting.</p>
sl: <b>Črno-belo z rumeno-zelenim filtrom</b>:<p>Simulira osvetlitev črno-belega filma z uporabo rumeno-zelenega filtra. Rumeno-zelen filter je zelo učinkovit za zunanje portrete, ker je rdeča izrisana temno, zelena pa izgleda svetlejša. Odlično za popravljanje tonov kože, izvabljanje izrazov na obrazu pri približanju in poudarjanje občutka živahnosti. Ta filter je zelo učinkovit za notranje portrete pod volframovo žarnico.</p>

en: Blue Filter
sl: Modri filter

en: <b>Black & White with Blue Filter</b>:<p>Simulate black and white film exposure using a blue filter. This accentuates haze and fog. Used for dye transfer and contrast effects.</p>
sl: <b>Črno-belo z modrim filtrom</b>:<p>Simulira osvetlitev črno-belega filma z uporabo modrega filtra. To poudari meglo. Uporabno za prenos barv in učinke kontrasta.</p>

en: Strength:
sl: Moč:

en: Here, set the strength adjustment of the lens filter.
sl: Tukaj nastavite prilagoditev moči filtra objektiva.

en: No Tone Filter
sl: Filter brez tona

en: <b>No Tone Filter</b>:<p>Do not apply a tone filter to the image.</p>
sl: <b>Filter brez tona</b>:<p>Ne uveljavi filtra objektiva na sliki.</p>

en: Sepia Filter
sl: Filter sepija

en: <b>Black & White with Sepia Tone</b>:<p>Gives a warm highlight and mid-tone while adding a bit of coolness to the shadows - very similar to the process of bleaching a print and re-developing in a sepia toner.</p>
sl: <b>Črno-belo s tonom sepija</b>:<p>Ustvari tople osvetlitve in srednje tone, hkrati pa doda hladnost sencam - zelo podobno opravilu beljenja tiska in ponovnem razvijanju v tonerju sepija.</p>

en: Brown Filter
sl: Rjavi filter

en: <b>Black & White with Brown Tone</b>:<p>This filter is more neutral than the Sepia Tone filter.</p>
sl: <b>Črno-belo z rjavim tonom</b>:<p>Ta filter je bolj nevtralen kot filter tona sepije.</p>

en: Cold Filter
sl: Hladni filter

en: <b>Black & White with Cold Tone</b>:<p>Start subtly and replicate printing on a cold tone black and white paper such as a bromide enlarging paper.</p>
sl: <b>Črno-belo s hladnim tonom</b>:<p>Začne rahlo in poustvari tisk na črno-beli papir s hladnimi toni kot je papir za razvijanjem z bromidom.</p>

en: Selenium Filter
sl: Selenov filter

en: <b>Black & White with Selenium Tone</b>:<p>This effect replicates traditional selenium chemical toning done in the darkroom.</p>
sl: <b>Črno-belo s selenovim tonom</b>:<p>Ta učinek poustvari običajno kemijsko barvanje s selenom v temnici.</p>

en: Platinum Filter
sl: Platinski filter

en: <b>Black & White with Platinum Tone</b>:<p>This effect replicates traditional platinum chemical toning done in the darkroom.</p>
sl: <b>Črno-belo s tonom platine</b>:<p>Ta učinek poustvari običajno kemijsko barvanje s platino v temnici.</p>

en: <b>Black & White with greenish tint</b>:<p>This effect is also known as Verdante.</p>
sl: <b>Črno-belo z zelenim obarvanjem</b>:<p>Ta učinek je poznan tudi kot Verdante.</p>

en: Lens Filters
sl: Filtri objektiva

en: Tone
sl: Ton

en: Luminosity
sl: Svetilnost

[ctx: @title:window]
en: Black & White Settings File to Load
sl: Datoteka z nastavitvami črno-bele, ki bo naložena

en: "%1" is not a Black & White settings text file.
sl: "%1" ni besedilna datoteka z nastavitvami črno-bele.

en: Cannot load settings from the Black & White text file.
sl: Ni bilo mogoče naložiti nastavitev iz besedilne datoteke z nastavitvami črno-bele.

[ctx: @title:window]
en: Black & White Settings File to Save
sl: Datoteka z nastavitvami črno-bele, ki bo shranjena

en: Cannot save settings to the Black & White text file.
sl: Ni bilo mogoče shraniti nastavitev v besedilno datoteko z nastavitvami črno-bele.

en: Infrared Filter
sl: Infrardeči filter

en: Channel Mixer Tool
sl: Orodje za mešanje kanalov

[ctx: @label]
en: Output Channel:
sl: Izhodni kanal:

[ctx: @item: color]
en: Red
sl: Rdeča

[ctx: @item: color]
en: Green
sl: Zelena

[ctx: @item: color]
en: Blue
sl: Modra

[ctx: @label: color]
en: Red (%):
sl: Rdeča (%):

[ctx: @info]
en: Select the red color gain, as a percentage, for the current channel.
sl: Izberite ojačanje rdeče barve v odstotkih za trenuten kanal.

[ctx: @label: color]
en: Green (%):
sl: Zelena (%):

[ctx: @info]
en: Select the green color gain, as a percentage, for the current channel.
sl: Izberite ojačanje zelene barve v odstotkih za trenuten kanal.

[ctx: @label: color]
en: Blue (%):
sl: Modra (%):

[ctx: @info]
en: Select the blue color gain, as a percentage, for the current channel.
sl: Izberite ojačanje modre barve v odstotkih za trenuten kanal.

[ctx: @option]
en: &Reset
sl: Ponovno nastavi

[ctx: @info]
en: Reset color channels' gains settings from the currently selected channel.
sl: Ponovno nastavi ojačanja barv za trenutno izbran kanal.

[ctx: @option]
en: Preserve luminosity
sl: Ohrani svetilnost

[ctx: @info]
en: Enable this option is you want preserve the image luminosity.
sl: Omogočite to možnost, če želite ohraniti svetilnost slike.

[ctx: @option: color]
en: Monochrome
sl: Enobarvno

[ctx: @info: help]
en: Use "Monochrome" mode to convert color picture to Black and White:
    The "red channel" modifies the contrast of photograph.
    The "green channel" enhances or reduces the details level of photograph.
    The "blue channel" affects the noise of photograph.
    Note: in this mode, the histogram will display only luminosity values.
sl: Uporabite "Enobarvni" način, da pretvorite barvno sliko v črno-belo:
    "Rdeči kanal" spremeni kontrast fotografije.
    "Zeleni kanal" izboljša ali zmanjša raven podrobnosti fotografije.
    "Modri kanal" vpliva na šum fotografije.
    Opomba: V tem načinu bo histogram prikazal le vrednosti svetilnosti.

[ctx: @info: progress]
en: Total: %1 (%)
sl: Skupaj: %1 (%)

[ctx: @title:window]
en: Select Gimp Gains Mixer File to Load
sl: Izberite datoteko mešalnika ojačanj za Gimp za nalaganje

[ctx: @info]
en: Cannot load settings from the Gains Mixer text file.
sl: Ni bilo mogoče naložiti nastavitev iz besedilne datoteke z mešalnikom ojačanj.

[ctx: @title:window]
en: Gimp Gains Mixer File to Save
sl: Datoteka mešalnika ojačanj za Gimp, ki bo shranjena

[ctx: @info]
en: Cannot save settings to the Gains Mixer text file.
sl: Ni bilo mogoče shraniti nastavitev v besedilne datoteke z mešalnikom ojačanj.

en: Tonality Filter
sl: Filter tonalitete

en: Color Balance Tool
sl: Orodje za ravnovesje barv

[ctx: @label: color]
en: Cyan
sl: Sinja

[ctx: @info]
en: Set here the cyan/red color adjustment of the image.
sl: Tukaj nastavite prilagoditev sinje/rdeče barve slike.

[ctx: @label: color]
en: Red
sl: Rdeča

[ctx: @info]
en: Set here the magenta/green color adjustment of the image.
sl: Tukaj nastavite prilagoditev magenta/zelene barve slike.

[ctx: @label: color]
en: Green
sl: Zelena

[ctx: @label: color]
en: Yellow
sl: Rumena

[ctx: @label: color]
en: Blue
sl: Modra

[ctx: @info]
en: Set here the yellow/blue color adjustment of the image.
sl: Tukaj nastavite prilagoditev rumene/modre barve slike.

en: Curve free mode
sl: Način prostih krivulj

en: With this button, you can draw your curve free-hand with the mouse.
sl: S tem gumbom lahko prostoročno narišete vaše krivulje z miško.

en: Curve smooth mode
sl: Način gladkih krivulj

en: With this button, the curve type is constrained to be a smooth line with tension.
sl: S tem gumbom boste omejili vrsto krivulje v gladko napeto črto.

en: With this button, you can pick the color from original image used to set <b>Shadow Tone</b> smooth curves point on Red, Green, Blue, and Luminosity channels.
sl: S tem gumbom lahko izberete barvo iz izvorne slike, ki je bila uporabljena za nastavitev točke gladkih krivulj <b>tona sence</b> za kanale rdeče, zelene, modre in svetilnosti.

en: With this button, you can pick the color from original image used to set <b>Middle Tone</b> smooth curves point on Red, Green, Blue, and Luminosity channels.
sl: S tem gumbom lahko izberete barvo iz izvorne slike, ki je bila uporabljena za nastavitev točke gladkih krivulj <b>tona sredine</b> za kanale rdeče, zelene, modre in svetilnosti.

en: With this button, you can pick the color from original image used to set <b>Highlight Tone</b> smooth curves point on Red, Green, Blue, and Luminosity channels.
sl: S tem gumbom lahko izberete barvo iz izvorne slike, ki je bila uporabljena za nastavitev točke gladkih krivulj <b>tona osvetlitve</b> za kanale rdeče, zelene, modre in svetilnosti.

en: Resets channel/channels curves' values.
sl: Ponastavi vrednosti krivulj kanala/kanalov.

en: If you press this button, custom menu will appear: First option will reset current channel. Second option will reset all channels.
sl: Če pritisnete ta gumb, se prikaže meni po meri: Prva možnost ponovno nastavi trenutni kanal. Druga možnost ponovno nastavi vse kanale.

en: Reset &Channel
sl: Ponastavi kanal

en: Reset &All
sl: Ponastavi vse

en: Adjust Curves
sl: Prilagodi krivulje

[ctx: @title:window]
en: Select Gimp Curves File to Load
sl: Izberite datoteko krivulj Gimp-a za nalaganje

en: Cannot load from the Gimp curves text file.
sl: Ni bilo mogoče naložiti besedilne datoteke s krivuljami za Gimp.

[ctx: @title:window]
en: Gimp Curves File to Save
sl: Datoteka krivulj za Gimp, ki bo shranjena

en: Cannot save to the Gimp curves text file.
sl: Ni bilo mogoče shraniti besedilne datoteke s krivuljami za Gimp.

en: Loading image...
sl: Nalaganje slike ...

en: Histogram calculation...
sl: Izračunavanje histograma ...

en: Histogram
    calculation
    failed.
sl: Izračunavanje
    histograma
    je spodletelo.

en: Border Tool
sl: Orodje za obrobe

[ctx: solid border type]
en: Solid
sl: Enobarvno

[ctx: beveled border type]
en: Beveled
sl: Izbočeno

en: Decorative Pine
sl: Okrasen bor

en: Decorative Wood
sl: Okrasen les

en: Decorative Paper
sl: Okrasen papir

en: Decorative Parquet
sl: Okrasen parket

en: Decorative Ice
sl: Okrasen led

en: Decorative Leaf
sl: Okrasen list

en: Decorative Marble
sl: Okrasna frnikola

en: Decorative Rain
sl: Okrasen dež

en: Decorative Craters
sl: Okrasni kraterji

en: Decorative Dried
sl: Okrasno suho

en: Decorative Pink
sl: Okrasno rožnato

en: Decorative Stone
sl: Okrasen kamen

en: Decorative Chalk
sl: Okrasna kreda

en: Decorative Granite
sl: Okrasen granit

en: Decorative Rock
sl: Okrasen kamen

en: Decorative Wall
sl: Okrasna stena

en: Select the border type to add around the image here.
sl: Izberite vrsto obrobe, ki bi jo radi dodali okrog te slike.

en: Preserve Aspect Ratio
sl: Ohrani razmerje

en: Enable this option if you want to preserve the aspect ratio of image. If enabled, the border width will be a percentage of the image size, else the border width will be in pixels.
sl: Omogočite to možnost, če želite ohraniti razmerje slike. Če to omogočite, bo širina obrobe odstotek velikosti slike, v nasprotnem primeru bo širina v slikovnih točkah.

en: Set here the border width as a percentage of the image size.
sl: Tukaj nastavite širino obrobe kot odstotek velikosti slike.

en: Width (pixels):
sl: Širina (točke):

en: Set here the border width in pixels to add around the image.
sl: Tukaj nastavite širino obrobe, ki bo dodana okrog slike, v slikovnih točkah.

[ctx: first color for border effect]
en: First:
sl: Prva:

[ctx: second color for border effect]
en: Second:
sl: Druga:

en: Set here the foreground color of the border.
sl: Tukaj nastavite barvo ospredja obrobe.

en: Set here the Background color of the border.
sl: Tukaj nastavite barvo ozadja obrobe.

en: Set here the color of the main border.
sl: Tukaj nastavite barvo glavne obrobe.

en: Set here the color of the line.
sl: Tukaj nastavite barvo črte.

en: Set here the color of the upper left area.
sl: Tukaj nastavite barvo zgornjega levega območja.

en: Set here the color of the lower right area.
sl: Tukaj nastavite barvo spodnjega desnega območja.

en: Set here the color of the first line.
sl: Tukaj nastavite barvo prve črte.

en: Set here the color of the second line.
sl: Tukaj nastavite barvo druge črte.

en: Texture Filter
sl: Filter tekstur

[ctx: @item: texture type]
en: Paper
sl: Papir

[ctx: @item: texture type]
en: Paper 2
sl: Papir 2

[ctx: @item: texture type]
en: Fabric
sl: Tkanina

[ctx: @item: texture type]
en: Burlap
sl: Juta (blago)

[ctx: @item: texture type]
en: Bricks
sl: Opeke

[ctx: @item: texture type]
en: Bricks 2
sl: Opeke 2

[ctx: @item: texture type]
en: Canvas
sl: Platno

[ctx: @item: texture type]
en: Marble
sl: Marmor

[ctx: @item: texture type]
en: Marble 2
sl: Marmor 2

[ctx: @item: texture type]
en: Blue Jean
sl: Modri jeans

[ctx: @item: texture type]
en: Cell Wood
sl: Drobno nasekana drva

[ctx: @item: texture type]
en: Metal Wire
sl: Kovinska žica

[ctx: @item: texture type]
en: Modern
sl: Moderno

[ctx: @item: texture type]
en: Wall
sl: Zid

[ctx: @item: texture type]
en: Moss
sl: Mah

[ctx: @item: texture type]
en: Stone
sl: Kamen

[ctx: @info]
en: Set here the texture type to apply to image.
sl: Tukaj izberite vrsto teksture, ki bo uveljavljena na sliki.

[ctx: @info]
en: Set here the relief gain used to merge texture and image.
sl: Tukaj izberite relief, ki bo uporabljen pri lepljenju teksture na sliko.

en: Rotate Right
sl: Zavrti v desno

en: Rotate 180 degrees
sl: Zavrti za 180 stopinj

en: Rotate Left
sl: Zavrti v levo

en: Flip Horizontally
sl: Zrcali vodoravno

en: Flip Vertically
sl: Zrcali navpično

en: Crop
sl: Obreži

en: Convert to 8 Bit
sl: Pretvori v 8 bitno

en: Convert to 16 Bit
sl: Pretvori v 16 bitno

[ctx: Rotate image]
en: Rotate
sl: Zavrti

[ctx: Flip image]
en: Flip
sl: Zrcali

[ctx: Crop image]
en: Crop
sl: Obreži

[ctx: Resize image]
en: Resize
sl: Spremeni velikost

[ctx: Convert image bit depth]
en: Convert Depth
sl: Pretvori globino

en: Unknown filter
sl: Neznan filter

en: Color Negative Inverter
sl: Obračalnik barvnega negativa

en: Built-in transformation not supported
sl: Vgrajeno preoblikovanje ni podprto

en: Filter identifier or version is not supported
sl: Določilnik filtra ali različica ni podprta

en: Blur Filter
sl: Filter zabrisanosti

en: Blur FX Filter
sl: Filter zabrisanosti FX

en: Charcoal Effect
sl: Učinek risanja z ogljem

en: Color FX Filter
sl: Barvni filter FX

[ctx: @item: color effect]
en: Solarize
sl: Osonči

[ctx: @item: color effect]
en: Vivid
sl: Živo

[ctx: @item: color effect]
en: Find Edges
sl: Najdi robove

[ctx: @info]
en: Select the effect type to apply to the image here.
    "Solarize": simulates solarization of photograph.
    "Vivid": simulates the Velvia(tm) slide film colors.
    "Neon": coloring the edges in a photograph to
    reproduce a fluorescent light effect.
    "Find Edges": detects the edges in a photograph
    and their strength.
    "Lut3D": coloring images with Lut3D filters
sl: Izberite vrsto učinka, ki bi ga radi uveljavili na tej sliki.
    "Osonči": simulira osončenje fotografije.
    "Živo": simulira barve drsnega filma Velvia(tm).
    "Neon": obarva obrobe fotografije in poustvari učinek fluorescenčne svetlobe.
    "Najdi robove": zazna robove v fotografiji in njihovo moč.
    "Lut3D": barvanje slik s filtri Lut3D

[ctx: @label: level of the effect]
en: Level:
sl: Raven:

[ctx: @info]
en: Set here the level of the effect.
sl: Tukaj nastavite raven učinka.

[ctx: @label]
en: Iteration:
sl: Ponovitev:

[ctx: @info]
en: This value controls the number of iterations to use with the Neon and Find Edges effects.
sl: Ta vrednost nadzira število ponovitev, ki bodo uporabljene z učinki Neon in najdi robove.

[ctx: @label]
en: Intensity:
sl: Intenzivnost:

[ctx: @info]
en: Set here the intensity of the filter.
sl: Tukaj nastavite intenzivnost filtra.

[ctx: @info: effect type]
en: Bleach
sl: Pobeli

[ctx: @info: effect type]
en: Blue Crush
sl: Modra zmečkanina

[ctx: @info: effect type]
en: BW Contrast
sl: ČB kontrast

[ctx: @info: effect type]
en: Instant
sl: Hipno

[ctx: @info: effect type]
en: Original
sl: Izvirnik

[ctx: @info: effect type]
en: Punch
sl: Luknjanje

[ctx: @info: effect type]
en: Summer
sl: Poletje

[ctx: @info: effect type]
en: Tokyo
sl: Tokio

[ctx: @info: effect type]
en: Vintage
sl: Starinsko

[ctx: @info: effect type]
en: Washout
sl: Sprano

[ctx: @info: effect type]
en: Washout Color
sl: Sprane barve

[ctx: @info: effect type]
en: X Process
sl: Obdelava X

en: Distortion Effect
sl: Učinek popačenja

en: Emboss Effect
sl: Učinek izbočenja

en: Film Grain Effect
sl: Učinek zrnatosti filma

en: Grain Size:
sl: Velikost zrn:

en: Set here the graininess size of film.
sl: Tukaj nastavite velikost zrn na filmu.

en: Photographic Distribution
sl: Fotografska porazdelitev

en: Set on this option to render grain using a photon statistic distribution. This require more computation and can take a while.
sl: Vklopite to možnost, da izrišete zrna z uporabo statistične porazdelitve fotonov. To zahteva več računanja in lahko traja nekaj časa.

en: Intensity:
sl: Intenziteta:

en: Set here the film ISO-sensitivity to use for simulating the film graininess.
sl: Nastavite občutljivost ISO filma, ki bo uporabljena za simulacijo zrnatosti filma.

en: Shadows:
sl: Sence:

en: Set how much the filter affects highlights.
sl: Izberite koliko filter vpliva na osvetlitve.

en: Midtones:
sl: Srednji toni:

en: Set how much the filter affects midtones.
sl: Nastavite koliko filter vpliva na srednje tone.

en: Highlights:
sl: Osvetlitve:

en: Set how much the filter affects shadows.
sl: Nastavite koliko filter vpliva na sence.

en: Set here the film sensitivity to use for simulating the CCD blue noise.
sl: Tukaj nastavite občutljivost filma, ki bo uporabljena za simulacijo modrega šuma CCD.

en: Set here the film sensitivity to use for simulating the CCD red noise.
sl: Tukaj nastavite občutljivost filma, ki bo uporabljena za simulacijo rdečega šuma CCD.

en: Common Settings
sl: Splošne nastavitve

en: Luminance Noise
sl: Šum svetilnosti

en: Chrominance Blue Noise
sl: Modri šum barvnosti

en: Chrominance Red Noise
sl: Rdeči šum barvnosti

en: Invert Effect
sl: Učinek obrata

en: Oil Painter Effect
sl: Učinek oljne slike

en: Rain Drops Effect
sl: Učinek dežnih kapljic

en: Greycstoration Filter
sl: Filter Greycstoration

[ctx: @title: general settings]
en: General
sl: Splošno

en: Detail preservation:
sl: Ohranitev podrobnosti:

en: Preservation of details to set the sharpening level of the small features in the target image. Higher values leave details sharp.
sl: Ohranitev podrobnosti za nastavitev ravni ostrenja majhnih podrobnosti v ciljni sliki. Višje vrednosti puščajo podrobnosti ostre.

en: Anisotropy:
sl: Anizotropija:

en: Anisotropic (directional) modifier of the details. Keep it small for Gaussian noise.
sl: Anizotropični (smerni) spremenilnik podrobnosti. Naj bo majhen za Gaussov šum.

en: Smoothing:
sl: Glajenje:

en: Total smoothing power: if the Detail Factor sets the relative smoothing and the Anisotropy Factor the direction, the Smoothing Factor sets the overall effect.
sl: Celotna moč glajenja: če faktor podrobnosti nastavi relativno glajenje in faktor anizotropije smer, potem faktor glajenja nastavi splošni učinek.

en: Regularity:
sl: Rednost:

en: This value controls the evenness of smoothing to the image. Do not use a high value here, or the target image will be completely blurred.
sl: Ta vrednost nadzira enakomernost glajenja slike. Tukaj ne uporabljajte visokih vrednosti, ali pa bo ciljna slika popolnoma zabrisana.

en: Iterations:
sl: Ponovitve:

en: Sets the number of times the filter is applied to the image.
sl: Nastavi kolikokrat bo filter uveljavljen na sliko.

en: Noise:
sl: Šum:

en: Sets the noise scale.
sl: Nastavi merilo šuma.

[ctx: @title]
en: Advanced Settings
sl: Napredne nastavitve

en: Angular step:
sl: Kotni korak:

en: Set here the angular integration step (in degrees) analogous to anisotropy.
sl: Tukaj nastavite korak kotne integracije (v stopinjah), ki je analogen anizotropiji.

en: Integral step:
sl: Integralni korak:

en: Set here the spatial integral step.
sl: Tukaj nastavite prostorski integralni korak.

en: Gaussian:
sl: Po Gaussu:

en: Set here the precision of the Gaussian function.
sl: Tukaj nastavite natančnost funkcije po Gaussu.

en: Tile size:
sl: Velikost ploščic:

en: Sets the tile size.
sl: Nastavi velikost ploščic.

en: Tile border:
sl: Obroba ploščice:

en: Sets the size of each tile border.
sl: Nastavi velikost vsake obrobe ploščice.

en: Interpolation:
sl: Interpolacija:

[ctx: @item: interpolation]
en: Nearest Neighbor
sl: Najbližji sosed

[ctx: @item: interpolation]
en: Linear
sl: Premo

en: Select the right interpolation method for the desired image quality.
sl: Izberite pravi način interpolacije za želeno kakovost slike.

en: Fast approximation
sl: Hitri približek

en: Enable fast approximation when rendering images.
sl: Omogoči hitri približek med izrisovanjem slike.

[ctx: This is a column which will contain the amount of HotPixels found in the black frame file]
en: Hot Pixels
sl: Vroče točke

en: Remove Black Frame
sl: Odstrani črni okvir

en: Clear List
sl: Počisti seznam

en: Loading Frame
sl: Nalagam okvir

en: Black Frame
sl: Črni okvir

en: File Name:
sl: Ime datoteke:

[ctx: @info: creation date]
en: Created:
sl: Ustvarjeno:

en: Serial Number:
sl: Serijska številka:

en: Hot Pixels:
sl: Vroče slikovne točke:

en: Hot Pixels Tool
sl: Orodje za vroče slikovne točke

[ctx: average filter mode]
en: Average
sl: Povprečje

[ctx: linear filter mode]
en: Linear
sl: Premo

[ctx: quadratic filter mode]
en: Quadratic
sl: Kvadratno

[ctx: cubic filter mode]
en: Cubic
sl: Kubično

en: Black Frame...
sl: Črni okvir ...

en: <p>Use this button to add a new black frame file which will be used by the hot pixels removal filter.</p><p>The Black Frame subtraction method is the most accurate "Hot Pixels" and "Stuck Pixels" removal. First you have to create a "Black Frame" as a reference. This is easy to do. When you finish taking your long exposure shots, put a lens cap on the camera and take one "dark" image with the same exposure time as the images before. This image will be all dark, but with close examination you will see that it has the Hot and Stuck Pixels (colored dots). These are positioned at the same places as on your previous shots. This tool will parse black frame, detect hot pixels, and create a list of positions where image must be corrected to eliminate wrong colors in these pixels.</p>
sl: <p>S tem gumbom dodate novo datoteko črnega okvirja, ki jo bo uporabil filter za odstranjevanje vročih točk.</p><p>Odštevanje črnega okvirja je metoda najbolj natančnega odstranjevanja "vročih pik" in "zlepljenih pik". Najprej morate ustvariti "črni okvir" kot referenco. To je enostavno storiti. Ko končate s snemanjem svojih fotografij z dolgimi osvetlitvami, postavite pokrovček na objektiv "temne" slike z enakim časom osvetlitve kot so slike prej. Ta slika bo popolnoma temna, a ob natančnem pregledu boste videli, da ima svoje vroče in zlepljene pike (barvne pike). Te so postavljene na istih mestih kot na prejšnjih posnetkih. To orodje bo razčlenilo črni okvir, zaznalo vroče slikovne pike in ustvarite seznam leg, na katerih je treba popraviti sliko odstrani napačne barve v teh slikovnih pikah.</p>

en: Select Black Frame Image
sl: Izberite sliko s črnim okvirjem

[ctx: @title:window]
en: Black Frame Parser
sl: Razčlenjevalnik črnega okvirja

en: This black frame image is already present in the list of parsed items.
sl: Ta slika črnega okvirja je že prisotna na seznamu razčlenjenih elementov.

en: Hue / Saturation / Lightness Filter
sl: Filter za odtenek / nasičenost / osvetljenost

en: Select the hue and saturation adjustments of the image.
sl: Izberite prilagoditve odtenkov in nasičenosti slike.

en: You can see here a color preview of the hue and saturation adjustments.
sl: Tukaj lahko vidite barvni predogled prilagoditev odtenkov in nasičenosti.

en: Hue:
sl: Odtenek:

en: Set here the hue adjustment of the image.
sl: Tukaj nastavite prilagoditev odtenka slike.

en: Set here the saturation adjustment of the image.
sl: Tukaj nastavite prilagoditev nasičenosti slike.

en: Vibrance:
sl: Živost:

en: Set here the vibrance adjustment of the image.Vibrance performs selective saturation on less saturated colors and avoiding skin tones.
sl: Tukaj nastavite prilagoditev živosti slike. Živost izvede izbirno nasičenost na manj nasičenih barvah in se pri tem izogne tonom kože.

en: Lightness:
sl: Osvetljenost:

en: Set here the lightness adjustment of the image.
sl: Tukaj nastavite prilagoditev osvetljenosti slike.

en: Convert to:
sl: Pretvori v:

en: Select the profile of the color space to convert to.
sl: Izberite profil barvnega prostora v katerega bi radi pretvorili.

en: Input color profile "%1" not available
sl: Vhodni barvni profil "%1" ni na voljo

en: Output color profile "%1" not available
sl: Izhodni barvni profil "%1" ni na voljo

en: Local Contrast Filter
sl: Krajevni kontrastni filter

en: Function:
sl: Funkcija:

[ctx: @item: function type]
en: Power
sl: Moč

[ctx: @item: function type]
en: Linear
sl: Linearno

en: <b>Function</b>: This function combines the original RGB channels with the desaturated blurred image. This function is used in each of the tonemapping stages. It can be linear or power. Basically, this function increases the values where both the original and blurred image's value are low and do the opposite on high values.
sl: <b>Funkcija</b>: Ta funkcija združuje izvorne kanale RGB z nenasičeno zabrisano sliko. Ta funkcija se uporabi le v vsaki stopnji mapiranja tonov. Lahko je prema ali potenčna. Ta funkcija zviša vrednosti, ki so pri izvorni in zabrisani sliki nizke in obratno.

en: Stretch contrast
sl: Raztegni kontrast

en: <b>Stretch contrast</b>: This stretches the contrast of the original image. It is applied before the tonemapping process.
sl: <b>Raztegni kontrast</b>: To raztegne kontrast izvorne slike in je uveljavljeno pred opravilom mapiranja tonov.

en: Highlights saturation:
sl: Nasičenost osvetlitev:

en: <b>Highlights saturation</b>: Usually the (perceived) saturation is increased. The user can choose to lower the saturation on original highlight and shadows from the image with these parameters.
sl: <b>Nasičenost osvetlitev</b>: Običajno je (opažena) nasičenost povečana. Uporabnik lahko izbere, da bo znižal nasičenost na izvorni osvetlitvi in sencah iz slike s temi parametri.

en: Shadow saturation:
sl: Nasičenost senc:

en: <b>Shadow saturation</b>: Usually the (perceived) saturation is increased. The user can choose to lower the saturation on original highlight and shadows from the image with these parameters.
sl: <b>Nasičenost senc</b>: Običajno je (opažena) nasičenost povečana. Uporabnik lahko izbere, da bo znižal nasičenost na izvorni osvetlitvi in sencah iz slike s temi parametri.

en: Power:
sl: Moč:

en: <b>Power</b>: How strong the effect is applied.
sl: <b>Moč</b>: kako močan je uveljavljen učinek.

en: Blur:
sl: Zabriši:

en: <b>Blur</b>: How strong the image is blurred before combining with the original image and with the tonemapping function.
sl: <b>Zabriši</b>: kako močno je slika zabrisana pred združevanjem z izvorno sliko in funkcijo mapiranja tonov.

en: General settings
sl: Splošne nastavitve

en: Stage 1
sl: Stopnja 1

en: Stage 2
sl: Stopnja 2

en: Stage 3
sl: Stopnja 3

en: Stage 4
sl: Stopnja 4

[ctx: @title:window]
en: Photograph Local Contrast Settings File to Load
sl: Datoteka z nastavitvami krajevnih kontrastov fotografije, ki bo naložena

en: "%1" is not a Photograph Local Contrast settings text file.
sl: "%1" ni besedilna datoteka z nastavitvami krajevnih kontrastov fotografije.

en: Cannot load settings from the Photograph Local Contrast text file.
sl: Ni bilo mogoče naložiti nastavitev iz besedilne datoteke s krajevnimi kontrasti fotografije.

[ctx: @title:window]
en: Photograph Local Contrast Settings File to Save
sl: Datoteka z nastavitvami krajevnih kontrastov fotografije, ki bo shranjena

en: Cannot save settings to the Photograph Local Contrast text file.
sl: Ni bilo mogoče shraniti nastavitev v besedilno datoteko s krajevnimi kontrasti fotografije.

en: Anti-Vignetting Tool
sl: Orodje za odstranjevanje vinjet

en: Add vignetting
sl: Dodaj vinjeto

en: This option adds vignetting to the image instead of removing it. Use it for creative effects.
sl: Ta možnost na sliko doda vinjeto namesto, da bi jo odstranila. Uporabite jo za ustvarjalne učinke.

en: You can see here a thumbnail preview of the anti-vignetting mask applied to the image.
sl: Tukaj lahko vidite sličico predogleda maske odstranjevanja vinjete uveljavljene na sliki.

en: Amount:
sl: Količina:

en: This value controls the degree of intensity of the filter at its point of maximum density.
sl: Ta vrednost nadzira količino intenzitete filtra na njegovi točki največje gostote.

en: Feather:
sl: Operjeno:

en: This value is used as the exponent controlling the fall-off in density from the inner circle of the filter to the outer circle.
sl: Ta vrednost je uporabljena kot eksponent, ki nadzira padec gostote iz notranjega kroga filtra v zunanji krog.

en: Inner Radius:
sl: Notranji polmer:

en: This value is the radius of the inner circle of the filter. In the inner circle the image is preserved. It is expressed as a multiple of the outer radius of the filter.
sl: Ta vrednost je polmer notranjega kroga filtra. V notranjem krogu je slika ohranjena. Izražena je kot večkratnik zunanjega polmera filtra.

en: Outer Radius:
sl: Zunanji polmer:

en: This value is the radius of the outer circle of the filter. Outside the outer circle the effect of the filter is at its maximum. It is expressed as a multiple of the diagonal of the image.
sl: Ta vrednost je polmer zunanjega kroga filtra. V zunanjem krogu je učinek filtra največji. Izražena je kot večkratnik diagonale slike.

en: X offset:
sl: Odmik X:

en: X offset
sl: Odmik X

en: Y offset:
sl: Odmik Y:

en: Y offset
sl: Odmik Y

en: Lens Distortion Tool
sl: Orodje za popačenje objektiva

en: Use Metadata
sl: Uporabi metapodatke

[ctx: camera make]
en: Make:
sl: Znamka:

en: This is the camera maker description string found in image meta-data. This one is used to query and find relevant camera device information from Lensfun database.
sl: To je opis proizvajalca fotoaparata, ki se najde v metapodatkih slike. Ta je uporabljen za poizvedbo in iskanje podrobnosti o napravi iz podatkovne zbirke Lensfun.

en: This is the camera model description string found in image meta-data. This one is used to query and found relevant camera device information from Lensfun database.
sl: To je opis modela fotoaparata, ki se najde v metapodatkih slike. Ta je uporabljen za poizvedbo in iskanje podrobnosti o napravi iz podatkovne zbirke Lensfun.

en: This is the lens description string found in image meta-data. This one is used to query and found relevant lens information from Lensfun database.
sl: To je opis objektiva, ki se najde v metapodatkih slike. Ta je uporabljen za poizvedbo in iskanje podrobnosti o napravi iz podatkovne zbirke Lensfun.

en: Set this option to try to guess the right camera/lens settings from the image metadata (as Exif or XMP).
sl: Nastavite to možnost, da poskusite uganiti pravilne nastavitve fotoaparata/objektiva iz metapodatkov slike (kot Exif ali XMP).

en: Focal Length (mm):
sl: Goriščna razdalja (mm):

en: Aperture:
sl: Zaslonka:

en: Subject Distance (m):
sl: Oddaljenost predmeta (m):

en: (no metadata available)
sl: (metapodatki niso na voljo)

en: (no match found)
sl: (ni ujemanja)

en: (partial match found)
sl: (najdeno delno ujemanje)

en: (exact match found)
sl: (najdeno točno ujemanje)

[ctx: @title]
en: Lens Auto-Correction Tool
sl: Orodje za samodejno popravljanje objektiva

[ctx: @info; XMP settings]
en: Camera: %1-%2
sl: Fotoaparat: %1-%2

[ctx: @info; XMP settings]
en: Lens: %1
sl: Objektiv: %1

[ctx: @info; XMP settings]
en: Subject Distance: <numid>%1</numid>
sl: Oddaljenost predmeta: <numid>%1</numid>

[ctx: @info; XMP settings]
en: Aperture: <numid>%1</numid>
sl: Zaslonka: <numid>%1</numid>

[ctx: @info; XMP settings]
en: Focal Length: <numid>%1</numid>
sl: Goriščna razdalja: <numid>%1</numid>

[ctx: @info; XMP settings]
en: Crop Factor: <numid>%1</numid>
sl: Faktor obrezovanja: <numid>%1</numid>

[ctx: @info: correction status]
en: enabled
sl: omogočeno

[ctx: @info; XMP settings]
en: CCA Correction: %1
sl: Popravek CCA: %1

[ctx: @info: correction status]
en: disabled
sl: onemogočeno

[ctx: @info; XMP settings]
en: VIG Correction: %1
sl: Popravek VIG: %1

[ctx: @info; XMP settings]
en: DST Correction: %1
sl: Popravek DST: %1

[ctx: @info; XMP settings]
en: GEO Correction: %1
sl: Popravek GEO: %1

en: Lens Corrections to Apply:
sl: Popravki objektiva, ki bodo uveljavljeni:

en: Chromatic Aberration
sl: Barvni odklon

en: Chromatic aberration is easily recognized as color fringes towards the image corners. CA is due to a varying lens focus for different colors.
sl: Barvni odklon enostavno prepoznate ko barve prehajajo proti kotom slike. BO nastopi zaradi spremenljivega žarišča objektiva za različne barve.

en: Vignetting
sl: Vinjeta

en: Vignetting refers to an image darkening, mostly in the corners. Optical and natural vignetting can be canceled out with this option, whereas mechanical vignetting will not be cured.
sl: Vinjeta je temno območje na sliki, večinoma v kotih. S to možnostjo lahko odstranite optično in naravno vinjeto, mehanske pa ne bo mogoče odstraniti.

en: Distortion
sl: Popačenje

en: Distortion refers to an image deformation, which is most pronounced towards the corners. These Seidel aberrations are known as pincushion and barrel distortions.
sl: Popačenje je deformacija slike, ki je najbolj očitno proti kotom. Ti Seidlovi odkloni so poznani kot popačenje blazinice in sodčka.

en: Geometry
sl: Geometrija

en: Four geometries are handled here: Rectilinear (99 percent of all lenses), Fisheye, Cylindrical, Equirectangular.
sl: Tukaj so obravnavane štiri geometrije: premočrtna (99 odstotkov vseh objektivov), ribje oči, valjna in ekvidistančna valjna.

en: <b>Note: lens correction options depend of filters available in LensFun library. See <a href='http://lensfun.sourceforge.net'>LensFun project web site</a> for more information.</b>
sl: <b>Opomba: možnosti za popravek objektiva so odvisne od razpoložljivih filtrov v knjižnici LensFun. Za več podrobnosti si oglejte <a href='http://lensfun.sourceforge.net'>spletno stran projekta LensFun</a>.</b>

en: Channel:
sl: Kanal:

en: <p>Select the histogram scale.</p><p>If the image's maximal counts are small, you can use the <b>linear</b> scale.</p><p><b>Logarithmic</b> scale can be used when the maximal counts are big; if it is used, all values (small and large) will be visible on the graph.</p>
sl: <p>Izberite merilo histograma.</p><p>Če gre za majhno število slik, izberite <b>premo</b> merilo.</p><p>Če so mere velike, uporabite <b>logaritemsko</b> merilo. V tem primeru bodo na grafu vidne tako majhne kot velik vrednosti časa.</p>

[ctx: linear histogram scaling mode]
en: Linear
sl: Premo

[ctx: logarithmic histogram scaling mode]
en: Logarithmic
sl: Logaritmično

en: Here you can see the target preview image histogram drawing of the selected image channel. This one is re-computed at any settings changes.
sl: Tukaj lahko vidite predogled izrisa histograma slike za izbran kanal slike. Ta je ponovno izračunan, če se spremeni katerakoli nastavitev.

en: <p>Select the histogram channel to display:</p>
sl: <p>Izberite histogram kanala za prikaz:</p>

[ctx: The luminosity channel]
en: Luminosity
sl: Svetilnost

en: <b>Luminosity</b>: display the image's luminosity values.
sl: <b>Svetilnost</b>: prikaže vrednosti svetilnosti za sliko.

[ctx: The red channel]
en: Red
sl: Rdeča

en: <b>Red</b>: display the red image-channel values.
sl: <b>Rdeča</b>: prikaže vrednosti rdečega slikovnega kanala.

[ctx: The green channel]
en: Green
sl: Zelena

en: <b>Green</b>: display the green image-channel values.
sl: <b>Zelena</b>: prikaže vrednosti zelenega slikovnega kanala.

[ctx: The blue channel]
en: Blue
sl: Modra

en: <b>Blue</b>: display the blue image-channel values.
sl: <b>Modra</b>: prikaže vrednosti modrega slikovnega kanala.

[ctx: The colors channel]
en: Colors
sl: Barve

en: <b>Colors</b>: Display all color channel values at the same time.
sl: <b>Barve</b>: Prikaže vrednostih vseh barvnih kanalov skupaj.

[ctx: The alpha channel]
en: Alpha
sl: Alfa

en: <b>Alpha</b>: display the alpha image-channel values. This channel corresponds to the transparency value and is supported by some image formats, such as PNG or TIF.
sl: <b>Alfa</b>: prikaže vrednosti alfa slikovnega kanala. Ta kanal ustreza vrednosti prozornosti in ga podpirajo nekatere vrste slik, kot na primer PNG ali TIF.

[ctx: @info: histogram]
en: Loading image...
sl: Nalaganje slike...

[ctx: @info: histogram]
en: Histogram calculation...
sl: Izračunavanje histograma...

[ctx: @info: histogram]
en: Histogram
    calculation
    failed.
sl: Izračunavanje
    histograma
    je spodletelo.

[ctx: @info: histogram properties]
en: Mean:
sl: Povprečje:

[ctx: @info: histogram properties]
en: Pixels:
sl: Slikovne točke:

[ctx: @info: histogram properties]
en: Std dev.:
sl: Stand dev.:

[ctx: @info: histogram properties]
en: Count:
sl: Število:

[ctx: @info: histogram properties]
en: Median:
sl: Srednja vrednost:

[ctx: @info: histogram properties]
en: Percent:
sl: Odstotek:

en: Levels Adjust Tool
sl: Orodje za prilagoditev ravni

en: Noise Reduction Filter
sl: Filter za zmanjšanje šuma

en: <b>Threshold</b>: Adjusts the threshold for denoising of the image in a range from 0.0 (none) to 10.0. The threshold is the value below which everything is considered noise.
sl: <b>Prag</b>: prilagodi prag za odstranjevanje šuma iz slike v območju od 0.0 (brez) do 10.0. Prag je vrednost pod katero je vse obravnavano kot šum.

en: <b>Softness</b>: This adjusts the softness of the thresholding (soft as opposed to hard thresholding). The higher the softness the more noise remains in the image.
sl: <b>Mehkoba</b>: to prilagodi mehkost pragu (mehki prag namesto trdega). Višja kot je ta vrednost, več šuma bo ostalo v sliki.

en: Estimate Noise
sl: Oceni šum

en: Compute automatically all noise reduction settings by a parse of noise contained in image.
sl: Samodejno izračunaj nastavitve za zmanjšanje šuma z razčlenitvijo šuma vsebovanega v sliki.

en: Threshold:
sl: Prag:

en: Softness:
sl: Mehkoba:

en: Luminance
sl: Svetilnost

en: Chrominance Blue
sl: Modra barvnost

en: Chrominance Red
sl: Rdeča barvnost

[ctx: @title:window]
en: Photograph Noise Reduction Settings File to Load
sl: Datoteka z nastavitvami zmanjšanja šuma fotografije, ki bo naložena

en: "%1" is not a Photograph Noise Reduction settings text file.
sl: "%1" ni besedilna datoteka z nastavitvami zmanjšanja šuma fotografije.

en: Cannot load settings from the Photograph Noise Reduction text file.
sl: Ni bilo mogoče naložiti nastavitev iz besedilne datoteke z nastavitvami zmanjšanja šuma fotografije.

[ctx: @title:window]
en: Photograph Noise Reduction Settings File to Save
sl: Datoteka z nastavitvami zmanjšanja šuma fotografije, ki bo shranjena

en: Cannot save settings to the Photograph Noise Reduction text file.
sl: Ni bilo mogoče shraniti nastavitev v besedilno datoteko z nastavitvami zmanjšanja šuma fotografije.

en: Raw Conversion
sl: Groba pretvorba

en: RedEye Correction Filter
sl: Orodje za popravek rdečih oči

en: Red Level:
sl: Raven rdeče:

en: Set here the reducing level of red to the average of blue and green.
sl: Ta nastavitev zniža ravni rdeče na povprečje modre in zelene.

en: Method:
sl: Način:

en: Simple sharp
sl: Preprosto ostrenje

en: Unsharp mask
sl: Maska odstranitve ostrine

en: Select the sharpening method to apply to the image.
sl: Izberite način ostrenja, ki bo uveljavljen na sliki.

en: A sharpness of 0 has no effect, 1 and above determine the sharpen matrix radius that determines how much to sharpen the image.
sl: Ostrost 0 nima učinka, 1 in več pa določajo polmer matrice ostrenja, ki določa kako bo slika ostra.

en: Radius:
sl: Polmer:

en: Radius value is the Gaussian blur matrix radius value used to determines how much to blur the image.
sl: Vrednost polmera je polmer matrike po Gaussu, ki določa kako močno bo slika zabrisana.

en: The value of the difference between the original and the blur image that is added back into the original.
sl: Vrednost razlike med izvirnikom in zabrisano sliko, ki je dodana nazaj k izvirniku.

en: The threshold, as a fraction of the maximum luminosity value, needed to apply the difference amount.
sl: Prag kot delež največje vrednosti svetilnosti, ki je potrebna za uveljavitev količine razlike.

en: Suppress color noise.
sl: Zatri barvni šum.

en: An option to apply filter on luminosity channel only used to suppress chroma noise amplification.
sl: Možnost uporabe filtra na svetlobnem kanalu se uporablja samo za zatiranje ojačanja barvnega šuma.

en: Circular sharpness:
sl: Krožna ostrina:

en: This is the radius of the circular convolution. It is the most important parameter for using this tool. For most images the default value of 1.0 should give good results. Select a higher value when your image is very blurred.
sl: To je polmer krožne konvolucije. Gre za najpomembnejši parameter tega orodja. Za večino slik bo privzeta vrednost 1.0 dala dobre rezultate. Izberite višje vrednosti, če je slika zelo zabrisana.

en: Correlation:
sl: Korelacija:

en: Increasing the correlation may help to reduce artifacts. The correlation can range from 0-1. Useful values are 0.5 and values close to 1, e.g. 0.95 and 0.99. Using a high value for the correlation will reduce the sharpening effect of the tool.
sl: Povečanje korelacije lahko pomaga zmanjšati artifakte. Korelacija ima obseg od 0 do 1. Uporabne vrednosti so 0.5 in tiste blizu 1 (npr. 0.95 in 0.99). Če izberete visoko vrednost korelacije, bo to zmanjšalo učinek ostrenja orodja.

en: Noise filter:
sl: Filter za šum:

en: Increasing the noise filter parameter may help to reduce artifacts. The noise filter can range from 0-1 but values higher than 0.1 are rarely helpful. When the noise filter value is too low, e.g. 0.0 the image quality will be very poor. A useful value is 0.01. Using a high value for the noise filter will reduce the sharpening effect of the tool.
sl: Povečanje parametra filtra šuma lahko pomaga zmanjšati število artifaktov. Filter šuma ima obseg od 0 do 1, ampak vrednosti večje od 0.1 so redko uporabne. Če je vrednost filtra šuma prenizka, npr. 0.0, bo kakovost slike zelo slaba. Uporabna vrednost je 0.01. Če uporabite visoko vrednost za filter šuma, bo to zmanjšalo učinek ostrenja orodja.

en: Gaussian sharpness:
sl: Ostrina po Gaussu:

en: This is the sharpness for the Gaussian convolution. Use this parameter when your blurring is of a Gaussian type. In most cases you should set this parameter to 0, because it causes nasty artifacts. When you use non-zero values, you will probably also have to increase the correlation and/or noise filter parameters.
sl: To je ostrina za konvolucijo po Gaussu. Uporabite ta parameter, ko je zabrisanje Gaussove vrste. V večini primerov morate nastaviti ta parameter na 0, saj povzroča grde napake. Če uporabite vrednost, ki ni nič, boste morali povečati korelacijo in/ali parametre filtra šuma.

en: Matrix size:
sl: Velikost matrike:

en: This parameter determines the size of the transformation matrix. Increasing the matrix width may give better results, especially when you have chosen large values for circular or Gaussian sharpness.
sl: Ta parameter določa velikost matrike preoblikovanja. Povečanje širine matrike lahko da boljše rezultate, še posebej, če ste izbrali visoke vrednosti za krožno ostrino ali ostrino po Gaussu.

[ctx: @title:window]
en: Photograph Refocus Settings File to Load
sl: Datoteka z nastavitvami spremembe žarišča fotografije, ki bo naložena

en: "%1" is not a Photograph Refocus settings text file.
sl: "%1" ni besedilna datoteka z nastavitvami spremembe žarišča fotografije.

en: Cannot load settings from the Photograph Refocus text file.
sl: Ni bilo mogoče naložiti nastavitev iz besedilne datoteke z nastavitvami spremembe žarišča fotografije.

[ctx: @title:window]
en: Photograph Refocus Settings File to Save
sl: Datoteka z nastavitvami spremembe žarišča fotografije, ki bo shranjena

en: Cannot save settings to the Photograph Refocus text file.
sl: Ni bilo mogoče shraniti nastavitev v besedilno datoteko z nastavitvami spremembe žarišča fotografije.

en: Unsharp Mask Tool
sl: Orodje maske odstranitve ostrine

en: Content-Aware Filter
sl: Filter, ki se zaveda vsebine

en: Main angle:
sl: Glavni kot:

en: An angle in degrees by which to rotate the image. A positive angle rotates the image clockwise; a negative angle rotates it counter-clockwise.
sl: Kot v stopinjah za katerega bo slika zavrtena. Pozitivni kot zavrti sliko v smeri urinega kazalca, negativni kot pa v obratni smeri urinega kazalca.

en: Fine angle:
sl: Fin kot:

en: This value in degrees will be added to main angle value to set fine target angle.
sl: Ta vrednost v stopinjah bo dodana vrednosti glavnega kota za fino prilagoditev.

en: Enable this option to apply the anti-aliasing filter to the rotated image. In order to smooth the target image, it will be blurred a little.
sl: Omogočite to možnost za uveljavitev filtra za glajenje na zavrtenih slikah. Ciljna slika bo zglajena in rahlo zabrisana.

en: Auto-crop:
sl: Samodejno obreži:

[ctx: no autocrop]
en: None
sl: Brez

en: Widest Area
sl: Najširše območje

en: Largest Area
sl: Največje območje

en: Select the method to process image auto-cropping to remove black frames around a rotated image here.
sl: Tukaj izberite način za samodejno obrezovanje slike, ki bo odstranil črne okvirje iz zavrtene slike.

en: White Balance Tool
sl: Orodje za ravnovesje beline

[ctx: @title: WB]
en: Color Temperature
sl: Temperatura barve

[ctx: @label: WB settings]
en: Adjustment:
sl: Prilagoditev:

[ctx: @info: WB settings]
en: Set here the white balance color temperature in Kelvin.
sl: Tukaj nastavite temperaturo barve v Kelvinih za ravnovesje beline.

[ctx: @label: WB settings]
en: Preset:
sl: Začetna nastavitev:

[ctx: @item: WB temperature preset]
en: Candle
sl: Sveča

[ctx: @item: WB temperature preset]
en: 40W Lamp
sl: 40W svetilka

[ctx: @item: WB temperature preset]
en: 100W Lamp
sl: 100W svetilka

[ctx: @item: WB temperature preset]
en: 200W Lamp
sl: 200W svetilka

[ctx: @item: WB temperature preset]
en: Sunrise
sl: Sončni vzhod

[ctx: @item: WB temperature preset]
en: Studio Lamp
sl: Studijska svetilka

[ctx: @item: WB temperature preset]
en: Moonlight
sl: Lunin sij

[ctx: @item: WB temperature preset]
en: Neutral
sl: Nevtralno

[ctx: @item: WB temperature preset]
en: Daylight D50
sl: Dnevna svetloba D50

[ctx: @item: WB temperature preset]
en: Photo Flash
sl: Bliskavica

[ctx: @item: WB temperature preset]
en: Sun
sl: Sonce

[ctx: @item: WB temperature preset]
en: Xenon Lamp
sl: Ksenonska svetilka

[ctx: @item: WB temperature preset]
en: Daylight D65
sl: Dnevna svetloba D65

[ctx: @item: WB temperature preset]
en: None
sl: Brez

[ctx: @info: WB settings]
en: Select the white balance color temperature preset to use.
sl: Izberite začetno nastavitev temperature barve za ravnovesje beline, ki bo uporabljena.

[ctx: @item: WB settings]
en: candle light
sl: svetloba sveče

[ctx: @item: WB settings]
en: 40 Watt incandescent lamp
sl: 40 vatna razbeljena žarnica

[ctx: @item: WB settings]
en: 100 Watt incandescent lamp
sl: 100 vatna razbeljena žarnica

[ctx: @item: WB settings]
en: 200 Watt incandescent lamp
sl: 200 vatna razbeljena žarnica

[ctx: @item: WB settings]
en: sunrise or sunset light
sl: svetloba sončnega vzhoda ali zahoda

[ctx: @item: WB settings]
en: tungsten lamp used in photo studio or light at 1 hour from dusk/dawn
sl: volframova žarnica uporabljena v fotografskih studiih ali svetloba eno uro pred mrakom/zoro

[ctx: @item: WB settings]
en: moon light
sl: lunina svetloba

[ctx: @item: WB settings]
en: neutral color temperature
sl: nevtralna temperatura barve

[ctx: @item: WB settings]
en: sunny daylight around noon
sl: sončna dnevna svetloba okrog poldneva

[ctx: @item: WB settings]
en: electronic photo flash
sl: elektronska bliskavica

[ctx: @item: WB settings]
en: effective sun temperature
sl: efektivna temperatura sonca

[ctx: @item: WB settings]
en: xenon lamp or light arc
sl: ksenonska žarnica ali obločna svetilka

[ctx: @item: WB settings]
en: overcast sky light
sl: svetloba oblačnega neba

[ctx: @item: WB settings]
en: no preset value
sl: brez vrednosti predloge nastavitev

[ctx: @info: WB settings]
en: Temperature tone color picker.
sl: Izbirnik temperature barvnega tona.

[ctx: @info: WB settings]
en: With this button, you can pick the color from the original image used to set the white color balance temperature and green component.
sl: S tem gumbom lahko izberete barvo iz izvorne slike, ki je bila uporabljena za temperaturo barve za ravnovesje beline in zelen sestavni del.

[ctx: @label: WB settings]
en: Black point:
sl: Črna točka:

[ctx: @info: WB settings]
en: Set here the black level value.
sl: Tukaj nastavite vrednost ravni črne.

[ctx: @label: WB settings]
en: Shadows:
sl: Sence:

[ctx: @info: WB settings]
en: Set here the shadow noise suppression level.
sl: Tukaj nastavite raven zadušitve šuma senc.

[ctx: @label: WB settings]
en: Saturation:
sl: Nasičenost:

[ctx: @info: WB settings]
en: Set here the saturation value.
sl: Tukaj nastavite vrednost nasičenosti.

[ctx: @label: WB settings]
en: Gamma:
sl: Gama:

[ctx: @info: WB settings]
en: Set here the gamma correction value.
sl: Tukaj nastavite vrednost popravka game.

[ctx: @label: WB settings]
en: Green:
sl: Zelena:

[ctx: @info: WB settings]
en: Set here the green component to control the magenta color cast removal level.
sl: Tukaj izberite zelen sestavni del, ki nadzira raven odstranjevanja magente.

[ctx: @label: WB settings]
en: Exposure Compensation
sl: Popravljanje osvetlitve

[ctx: @label: WB settings]
en: Main:
sl: Glavno:

[ctx: @info: WB settings]
en: Auto exposure adjustments
sl: Prilagoditve samodejne osvetlitve

[ctx: @info: WB settings]
en: With this button, you can automatically adjust Exposure and Black Point values.
sl: S tem gumbom lahko samodejno prilagoditve osvetlitev in vrednosti črne točke.

[ctx: @info: WB settings]
en: Set here the main exposure compensation value in E.V.
sl: Tukaj nastavite vrednost glavne kompenzacije osvetlitve v E.V.

[ctx: @label: WB settings]
en: Fine:
sl: Fino:

[ctx: @info: WB settings]
en: This value in E.V will be added to main exposure compensation value to set fine exposure adjustment.
sl: Ta vrednost v E.V. bo dodana vrednosti glavne kompenzacije osvetlitve za fino prilagoditev.

[ctx: @title:window]
en: White Color Balance Settings File to Load
sl: Datoteka z nastavitvami ravnovesja beline, ki bo naložena

[ctx: @info]
en: "%1" is not a White Color Balance settings text file.
sl: "%1" ni besedilna datoteka z nastavitvami ravnovesja beline.

[ctx: @info]
en: Cannot load settings from the White Color Balance text file.
sl: Ni bilo mogoče naložiti nastavitev iz besedilne datoteke z nastavitvami ravnovesja beline.

[ctx: @title:window]
en: White Color Balance Settings File to Save
sl: Datoteka z nastavitvami ravnovesja beline, ki bo shranjena

[ctx: @info]
en: Cannot save settings to the White Color Balance text file.
sl: Ni bilo mogoče shraniti nastavitev v besedilno datoteko z nastavitvami ravnovesja beline.

en: Embed Original File
sl: Vstavi izvorno datoteko

en: Lossless Compression
sl: Stiskanje brez izgub

en: JPEG Preview:
sl: Predogled JPEG:

[ctx: embedded preview type in dng file]
en: None
sl: Brez

[ctx: embedded preview type in dng file]
en: Medium
sl: Srednja

[ctx: embedded preview type in dng file]
en: Full size
sl: Celotna velikost

en: Warning: ExifTool is not available to post-process metadata. Without ExifTool, DNG will not include all RAW source properties.
sl: Opozorilo: ExifTool ni na voljo za postprocesiranje metapodatkov. Brez orodja ExifTool DNG ne bo vseboval vseh lastnosti surove slike.

[ctx: @action: dplugin]
en: Export
sl: Izvozi

[ctx: @action: dplugin]
en: Import
sl: Uvozi

[ctx: @action: dplugin]
en: Tool
sl: Orodje

[ctx: @action: dplugin]
en: Metadata
sl: Metapodatki

[ctx: @action: dplugin]
en: View
sl: Prikaz

[ctx: @action: dplugin]
en: File
sl: Datoteka

[ctx: @action: dplugin]
en: Color
sl: Barva

[ctx: @action: dplugin]
en: Enhance
sl: Izboljšaj

[ctx: @action: dplugin]
en: Transform
sl: Preoblikuj

[ctx: @action: dplugin]
en: Decorate
sl: Okrasi

[ctx: @action: dplugin]
en: Effects
sl: Učinki

[ctx: @action: dplugin]
en: Invalid
sl: Neveljavno

[ctx: @info: type of image]
en: %1 image
sl: %1 slika

[ctx: @title: DPlugin properties]
en: Extension
sl: Pripona

[ctx: @title: DPlugin properties]
en: Description
sl: Opis

[ctx: @title: DPlugin properties]
en: Read
sl: Beri

[ctx: @title: DPlugin properties]
en: Write
sl: Piši

[ctx: @title]
en: Type-Mimes
sl: Vrste mime

[ctx: @title:window]
en: About %1 Plugin
sl: O vstavku %1

[ctx: @label]
en: Version
sl: Verzija

[ctx: @title]
en: Details
sl: Podrobnosti

[ctx: @title]
en: Authors
sl: Avtorji

[ctx: @title: DPlugin properties]
en: Name
sl: Ime

[ctx: @title: DPlugin properties]
en: Value
sl: Vrednost

[ctx: @item]
en: Interface ID
sl: ID vmesnika

[ctx: @item]
en: Tool ID
sl: ID Orodja

[ctx: @item]
en: Library
sl: Knjižnica

[ctx: @item]
en: File Size
sl: Velikost datoteke

[ctx: @item]
en: File Date
sl: Datum datoteke

[ctx: @item]
en: File Owner
sl: Lastnik datoteke

[ctx: @item]
en: File Group
sl: Skupina datoteke

[ctx: @title]
en: Properties
sl: Lastnosti

[ctx: @title: Dplugin property]
en: Name
sl: Ime

[ctx: @title: Dplugin property]
en: Categories
sl: Kategorije

[ctx: @title: Dplugin property]
en: Tools
sl: Orodja

[ctx: @title: Dplugin property]
en: Description
sl: Opis

[ctx: @title: Dplugin property]
en: Authors
sl: Avtorji

en: Type-Mimes
sl: Vrste mime

[ctx: @action: search bar]
en: Check All
sl: Preveri vse

[ctx: @action: search bar]
en: Clear
sl: Počisti

[ctx: @info]
en: 1 plugin installed | %1 plugins installed
sl[0]: Nameščen %1 vstavek
sl[1]: Nameščena %1 vstavka
sl[2]: Nameščeni %1 vstavki
sl[3]: Nameščeno %1 vstavkov

[ctx: @info]
en: No plugin installed
sl: Nameščenega ni nobenega vstavka

[ctx: @info: %1: number of plugins activated]
en: (%1 activated) | (%1 activated)
sl[0]: (%1 omogočen)
sl[1]: (%1 omogočena)
sl[2]: (%1 omogočeni)
sl[3]: (%1 omogočenih)

[ctx: @info]
en: 1 plugin found | %1 plugins found
sl[0]: Najden %1 vstavek
sl[1]: Najdena %1 vstavka
sl[2]: Najdeni %1 vstavki
sl[3]: Najdenih %1 vstavkov

[ctx: @info]
en: No plugin found
sl: Ni najdenih nobenih vstavkov

en: Various
sl: Različni

en: Login:
sl: Prijava:

en: &Login
sl: Prijava

en: &Skip
sl: Preskoči

en: Password cannot be empty.
sl: Geslo ne more biti prazno.

[ctx: @label: album properties]
en: Title:
sl: Naslov:

[ctx: @label: album properties]
en: Time Stamp:
sl: Časovni žig:

[ctx: @label: album properties]
en: Description:
sl: Opis:

[ctx: @label: album properties]
en: Location:
sl: Lokacija:

[ctx: @info]
en: These are basic settings for the new %1 album.
sl: To so osnovne nastavitve za novi %1 album.

[ctx: @info]
en: Title of the album that will be created (required).
sl: Naslov albuma, ki bo ustvarjen (obvezen).

[ctx: @info]
en: Date and Time of the album that will be created (optional).
sl: Datum in ura albuma, ki bo ustvarjen (neobvezno).

[ctx: @info]
en: Description of the album that will be created (optional).
sl: Opis albuma, ki bo ustvarjen (neobvezen).

[ctx: @info]
en: Location of the album that will be created (optional).
sl: Lokacija albuma, ki bo ustvarjen (neobvezno).

[ctx: @title:window]
en: Account Selector
sl: Izbirnik računa

en: Add another account
sl: Dodaj še en uporabniški račun

en: Choose the %1 account to use for exporting images:
sl: Izberite račun %1, ki ga želite uporabiti za izvoz slik:

en: Max Dimension
sl: Najvećja dimenzija

en: This is the list of images to upload to your %1 account.
sl: To je seznam slik za pošiljanje na vaš %1 račun.

en: This is a clickable link to open %1 in a browser.
sl: To je povezava, na katero je mogoče klikniti, za odpiranje %1 v spletnem brskalniku.

en: This is the %1 account that is currently logged in.
sl: To je %1 račun, kamor ste trenutno prijavljeni.

[ctx: account settings]
en: Name:
sl: Ime:

en: Change %1 account for transfer
sl: Spremenite račun %1 za prenos

en: This is the %1 folder to/from which selected photos will be uploaded/downloaded.
sl: To je mapa %1 od koder ali kamor bodo izbrane fotografije prenesene ali naložene.

en: Create new %1 folder
sl: Ustvari novo mapo %1

[ctx: album list]
en: Reload
sl: Ponovno naloži

en: This is the maximum dimension of the images. Images larger than this will be scaled down.
sl: To je največja dimenzija slik. Večje slike od te, bodo pomanjšane.

en: Original Size
sl: Izvirna velikost

en: This is the location where %1 images will be downloaded.
sl: To je mesto, kamor bomo sprejeli %1 slik.

en: These are the options that would be applied to photos before upload.
sl: To so možnosti, ki bi bodo uporabljene za fotografije pred prenosom.

en: Upload original image file
sl: Pošlji izvorno datoteko slike

en: Write the photo ID to the source image
sl: Na izvorno sliko napiši ID fotografije

en: Write the photo ID as metadata in the source image after uploading.
sl: Po prenosu zapišite ID fotografije kot metapodatek v izvorno sliko.

en: Maximum Dimension:
sl: Največja dimenzija:

en: JPEG Quality:
sl: Kakovost JPEG:

[ctx: @action:button]
en: &Start
sl: Začetek

en: Close
sl: Zapri

en: Close window
sl: Zapri okno

en: Cancel current operation
sl: Prekliči trenutno opravilo

[ctx: @info]
en: Add new images to the list
sl: Dodaj nove slike na seznam

[ctx: @info]
en: Remove selected images from the list
sl: Odstrani izbrane slike s seznama

[ctx: @info]
en: Move current selected image up in the list
sl: Pomakni trenutno izbrano sliko navzgor po seznamu

[ctx: @info]
en: Move current selected image down in the list
sl: Pomakni trenutno izbrano sliko navzdol po seznamu

[ctx: @info]
en: Clear the list.
sl: Počisti seznam.

[ctx: @info]
en: Load a saved list.
sl: Naloži shranjen seznam.

[ctx: @info]
en: Save the list.
sl: Shrani seznam.

[ctx: @title:window]
en: Select the Image File List to Load
sl: Izberi seznam slik za nalaganje

[ctx: @option]
en: All Files (*)
sl: Vse datoteke (*)

[ctx: @title:window]
en: Select the Image File List to Save
sl: Izberite seznam slikovnih datotek, ki ga želite shraniti

[ctx: @title]
en: Thumbnail
sl: Sličica

[ctx: @title]
en: File Name
sl: Ime datoteke

[ctx: @title]
en: User1
sl: Uporabnik1

[ctx: @title]
en: User2
sl: Uporabnik2

[ctx: @title]
en: User3
sl: Uporabnik3

[ctx: @title]
en: User4
sl: Uporabnik4

[ctx: @title]
en: User5
sl: Uporabnik5

[ctx: @title]
en: User6
sl: Uporabnik6

[ctx: @action: button]
en: Help
sl: Pomoč

en: Online Handbook...
sl: Sprotni priročnik...

en: About...
sl: O programu...

[ctx: @action]
en: Zoom In
sl: Približaj

[ctx: @info]
en: Zoom In
sl: Približaj

[ctx: @action]
en: Zoom Out
sl: Oddalji

[ctx: @info]
en: Zoom Out
sl: Oddalji

[ctx: @action]
en: Zoom to Fit
sl: Prilagodi velikost oknu

[ctx: @info]
en: Zoom to Fit
sl: Prilagodi velikost oknu

[ctx: @info]
en: Failed to load image
sl: Slike ni bilo mogoče naložiti

en: Output file format:
sl: Format izhodne datoteke:

en: <p>Set the output file format to use here:</p><p><b>JPEG</b>: output the processed image in JPEG format. This format will give smaller-sized files.</p><p><b>Warning: Due to the destructive compression algorithm, JPEG is a lossy quality format.</b></p><p><b>TIFF</b>: output the processed image in TIFF format. This generates large files, without losing quality. Image is compressed.</p><p><b>PNG</b>: output the processed image in PNG format. This generates large files, without losing quality. Image is compressed.</p><p><b>PPM</b>: output the processed image in PPM format. This generates the largest files, without losing quality. Image is not compressed.</p>
sl: <p>Nastavite format izhodne datoteke za uporabo:</p><p><b>JPEG</b>: izhod je obdelana slika v JPEG formatu. Ta oblika bo dala datoteke manjše velikosti.</p><p><b>Opozorilo: JPEG je zaradi približnega algoritma stiskanja format z izgubo kakovosti.</b></p><p><b>TIFF</b>: izhod je obdelana sliko v formatu TIFF. Tako ustvarite velike datoteke, ne da bi pri tem izgubili kakovost. Slika je stisnjena.</p><p><b>PNG</b>: izhod je obdelana sliko v obliki PNG. Ta ustvari velike datoteke, ne da bi pri tem izgubil kakovost. Slika je stisnjena.</p><p><b>PPM</b>: izhod je obdelana sliko v formau PPM. To ustvarja največje datoteke, ne da bi pri tem izgubili kakovost. Slika ni stisnjena.</p>

[ctx: @action:button]
en: Help
sl: Pomoč

en: Relative Path
sl: Relativna pot

en: Deletion Time
sl: Čas izbrisa

en: The database is not valid: the "DBFaceVersion" setting does not exist. The current database schema version cannot be verified. Try to start with an empty database.
sl: Podatkovna zbirka ni veljavna: nastavitev za »DBFaceVersion« ne obstaja. Trenutne različice sheme podatkovne zbirke ni mogoče preveriti. Poskusite začeti s prazno podatkovno zbirko.

en: The database has been used with a more recent version of digiKam and has been updated to a database schema which cannot be used with this version. (This means this digiKam version is too old, or the database format is to recent.) Please use the more recent version of digiKam that you used before.
sl: Podatkovna zbirka je bila uporabljena z novejšo različico digiKama, zato uporablja posodobljeno podatkovno shemo, ki jo ni mogoče uporabiti s to različico programa. To pomeni, da je ta različica digiKam zastarela, ali pa je oblika podatkovne zbirke novejša. Uporabite novejšo različico digiKama kot ste jo uporabljali prej.

en: Failed to create tables in database.
    %1
sl: Ustvarjanje razpredelnic v podatkovni zbirki je spodletelo.
    %1

en: Writing metadata to files
sl: Zapisovanje metapodatkov v datoteke

en: Revising Exif Orientation tags
sl: Popravljanje značk usmerjenosti Exif

[ctx: @label]
en: Finishing tasks
sl: Zaključevanje opravil

en: Assigning image tags
sl: Dodeljevanje značk slikam

en: Removing image tags
sl: Odstranjevanje značk s slik

en: Assigning image pick label
sl: Dodeljevanje oznake za izbor slike

en: Assigning image color label
sl: Dodeljevanje barvne oznake za sliko

en: Assigning image ratings
sl: Dodeljevanje ocen slike

en: Editing group
sl: Urejanje skupine

en: Updating orientation in database
sl: Posodabljanje usmerjenosti v podatkovni zbirki

en: Applying metadata
sl: Uveljavljanje metapodatkov

en: Rotating images
sl: Vrtenje slik

en: Copying attributes
sl: Kopiranje atributov

en: Process Items
sl: Obdelaj predmete

en: Failed to revise Exif orientation these files:
sl: V teh datotekah ni bilo mogoče popraviti usmerjenosti Exif:

en: Failed to transform these files:
sl: Ni bilo mogoče pretvoriti teh datotek:

[ctx: @label]
en: Apply pending changes to metadata
sl: Uveljavi še neobdelane spremembe metapodatkov

en: Apply pending changes to metadata
sl: Uveljavi čakajoče spremembe metapodatkov

en: No pending metadata synchronization
sl: Ni čakajočih uskladitev metapodatkov

en: If lazy synchronization is enabled in metadata settings, the status bar will display the number of items waiting for synchronization
sl: Če je v nastavitvah metapodatkov omogočena zakasnjena uskladitev, bo vrstica stanja prikazala število predmetov, ki čakajo na uskladitev

en: 1 file awaits synchronization | %1 files await synchronization
sl[0]: %1 datoteka čaka na uskladitev
sl[1]: %1 datoteki čakata na uskladitev
sl[2]: %1 datoteke čakajo na uskladitev
sl[3]: %1 datotek čaka na uskladitev

en: Background color indicates the global image filter status, encompassing all filter settings from the right sidebar.
    
    NO COLOR: no filter is active, all items are visible.
    RED: filtering is on, but no items match.
    GREEN: filter(s) match(es) at least one item.
    
    Move mouse cursor over this text to see more details about active filters.
    Press the Reset button from the right side to clear all filter settings.
    Press the Settings button from the right side to open the filters panel.
sl: Barva ozadja nakazuje globalno stanje filtriranja slik, ki obsega vse nastavitve filtra iz desne stranske letvice.
    
    BREZ BARVE: noben filter ni dejaven, vsi predmeti so vidni.
    RDEČE: filtriranje je vklopljeno, ampak nobeden izmed predmetov se ne ujema.
    ZELENO: filter(i) se ujema(jo) z vsaj enim predmetom.
    
    Premaknite kazalko miške čez to besedilo, da vidite več podrobnosti o dejavnih filtrih.
    Pritisnite gumb Ponastavi na desni strani, da počistite vse nastavitve filtrov.
    Pritisnite gumb Nastavitve na desni strani, da odprete pult s filtri.

en: Reset all active filters
sl: Ponastavi vse dejavne filtre

en: Open filter settings panel
sl: Odpri pult z nastavitvami filtrov

en: <br/><nobr><i>Text</i></nobr>
sl: <br/><nobr><i>Besedilo</i></nobr>

en: <br/><nobr><i>Mime Type</i></nobr>
sl: <br/><nobr><i>Vrsta MIME</i></nobr>

en: <br/><nobr><i>Geolocation</i></nobr>
sl: <br/><nobr><i>Zemljepisna lega</i></nobr>

en: <br/><nobr><i>Rating</i></nobr>
sl: <br/><nobr><i>Ocena</i></nobr>

en: <br/><nobr><i>Pick Labels</i></nobr>
sl: <br/><nobr><i>Poberi oznake</i></nobr>

en: <br/><nobr><i>Color Labels</i></nobr>
sl: <br/><nobr><i>Barvne oznake</i></nobr>

en: <br/><nobr><i>Tags</i></nobr>
sl: <br/><nobr><i>Značke</i></nobr>

en: <nobr><b>Active filters:</b></nobr>
sl: <nobr><b>Dejavni filtri:</b></nobr>

en: <nobr><b>Active filter:</b></nobr>
sl: <nobr><b>Dejaven filter:</b></nobr>

en: No active filter
sl: Ni dejavnih filtrov

en: One active filter
sl: En dejaven filter

en: 1 active filter | %1 active filters
sl[0]: %1 dejavnih filtrov
sl[1]: %1 dejaven filter
sl[2]: %1 dejavna filtra
sl[3]: %1 dejavni filtri

en: No geo filtering
sl: Brez zemljepisnega filtriranja

en: Images with coordinates
sl: Slike s koordinatami

en: Images without coordinates
sl: Slike brez koordinat

en: Filter by geolocation
sl: Filtriraj po zemljepisni legi

en: Select how geolocation should affect the images which are shown.
sl: Izberite kako naj zemljepisna lega vpliva na slike, ki so prikazane.

en: All Files
sl: Vse datoteke

en: Image Files
sl: Slikovne datoteke

en: No RAW Files
sl: Brez datotek RAW

en: JPEG Files
sl: Datoteke JPEG

en: JPEG-2000 Files
sl: Datoteke JPEG-2000

en: JPEG-XL Files
sl: Datoteke JPEG-XL

en: WEBP Files
sl: Datoteke WEBP

en: PNG Files
sl: Datoteke PNG

en: TIFF Files
sl: Datoteke TIFF

en: PGF Files
sl: Datoteke PNF

en: HEIF Files
sl: Datoteke HEIF

en: AVIF Files
sl: Datoteke AVIF

en: DNG Files
sl: Datoteke DNG

en: RAW Files
sl: Datoteke RAW

en: Video Files
sl: Video datoteke

en: Audio Files
sl: Zvočne datoteke

en: Raster Graphics
sl: Rastrska grafika

en: Filter by file type
sl: Filtriraj po vrsti datoteke

en: Select the file types (MIME types) that you want shown. Note: "Raster Graphics" are file formats from raster graphics editors, such as Photoshop, The Gimp, Krita, etc.
sl: Izberite vrste datotek (vrste MIME), ki bi jih želeli pokazati. Opomba: "Rastrska grafika" so vrste datotek iz urejevalnikov rastrske grafike kot so recimo Photoshop, Gimp, Krita, itd.

en: Select the rating value used to filter albums' contents. Use the context pop-up menu to set rating filter conditions.
sl: Izberite vrednost ocene, ki bo uporabljena za filtriranje vsebine albumov. Uporabite vsebinski pojavni meni, da nastavitev pogoje filtra ocen.

en: Rating greater than or equal to %1.
sl: Ocena večja ali enaka %1.

en: Rating equal to %1.
sl: Ocena enaka %1.

en: Rating less than or equal to %1.
sl: Ocena manjša ali enaka %1.

en: Items Without Rating
sl: Predmeti brez ocene

en: Rating Filter Options
sl: Možnosti filtra ocen

en: Greater Than or Equals Condition
sl: Pogoj: večji ali enak

en: Equals Condition
sl: Pogoj: enak

en: Less Than or Equals Condition
sl: Pogoj: manjši ali enak

en: Exclude Items Without Rating
sl: Izloči predmete brez ocene

en: Text quick filter (search)
sl: Hitri filter besedila (poišči)

en: Enter search patterns to quickly filter this view on item names, captions (comments), and tags
sl: Vnesite iskalne vzorce za hitro filtriranje tega pogleda glede na imena predmetov, napise (opombe) in značke

en: Text Search Fields
sl: Polja besedilnega iskanja

en: Defines which fields to search for the text in.
sl: Določa v katerih poljih bo iskano besedilo.

en: Item Name
sl: Ime predmeta

en: Item Title
sl: Naslov predmeta

en: Item Comment
sl: Opomba predmeta

en: Tag Name
sl: Ime značke

en: Album Name
sl: Naslov albuma

en: Item Aspect Ratio
sl: Razmerje predmeta

en: Item Pixel Size
sl: Velikost slikovne točke predmeta

en: Clear All
sl: Počisti vse

en: Select All
sl: Izberi vse

[ctx: @option:radio]
en: Use default settings
sl: Uporabi privzete nastavitve

[ctx: @info:tooltip]
en: Use the default quality sorting parameters configured in Setup dialog.
sl: Uporabi privzete parametre za razvrščanje po kakovosti kot so nastavljene v nastavitvenem oknu.

[ctx: @option:radio]
en: Use custom settings
sl: Uporabi nastavitve po meri

[ctx: @info:tooltip]
en: Use custom parameters to perform quality sorting instead default one.
sl: Uporabi nastavitve po meri za izvedbo razvrščanja po kakovosti namesto privzetih.

[ctx: @option:check]
en: Assign 'Rejected' Label to Low Quality Pictures
sl: Dodeli oznako 'Zavrnjeno' slikam z nizko kakovostjo

[ctx: @info:tooltip]
en: Low quality images detected by blur, noise, and compression analysis will be assigned to Rejected label.
sl: Slikam z nizko kakovostjo, ki jih zazna preučevalnik zabrisanosti, šuma in stiskanja, bo dodeljena oznaka Zavrnjeno.

[ctx: @option:check]
en: Assign 'Pending' Label to Medium Quality Pictures
sl: Dodeli oznako 'Še ne odločeno' slikam s srednjo kakovostjo

[ctx: @info:tooltip]
en: Medium quality images detected by blur, noise, and compression analysis will be assigned to Pending label.
sl: Slikam s srednjo kakovostjo, ki jih zazna preučevalnik zabrisanosti, šuma in stiskanja, bo dodeljena oznaka Še ne odločeno.

[ctx: @option:check]
en: Assign 'Accepted' Label to High Quality Pictures
sl: Dodeli oznako 'Sprejeto' slikam z visoko kakovostjo

[ctx: @info:tooltip]
en: High quality images detected by blur, noise, and compression analysis will be assigned to Accepted label.
sl: Visoko kakovostnim slikam, ki jih zazna preučevalnik zabrisanosti, šuma in stiskanja, bo dodeljena oznaka Sprejeto.

[ctx: @option:radio]
en: Detect Aesthetic Image using Deep Learning
sl: Zaznaj estetsko sliko z uporabo globokega učenja

[ctx: @info:tooltip]
en: Detect if the image has aesthetic value.
    The aesthetic detection engine use deep learning model to classify images
sl: Zaznaj ali ima slika estetsko vrednost.
    Zaledje detekcije estetike uporablja model globokega učenja za klasifikacijo slik

[ctx: @option:radio]
en: Detect Quality Using Basic Factors
sl: Zaznaj kakovost z uporabo osnovnih dejavnikov

[ctx: @info:tooltip]
en: Detect if the image is sabotaging by four basic factors (blur, noise, exposure, and compression).
sl: Zaznaj, če slika krši štiri osnovne dejavnike (zamegljenost, šum, ekspozicija in stiskanje).

[ctx: @label]
en: Rejected threshold:
sl: Prag za Zavrnjeno:

[ctx: @info:tooltip]
en: Threshold below which all pictures are assigned Rejected Label
sl: Prag pod katerim bo vsem slikam dodeljena oznaka Zavrnjeno

[ctx: @label]
en: Pending threshold:
sl: Prag za Še ne odločeno:

[ctx: @info:tooltip]
en: Threshold below which all pictures are assigned Pending Label
sl: Prag pod katerim bo vsem slikam dodeljena oznaka Še ne odločeno

[ctx: @label]
en: Accepted threshold:
sl: Prag za Sprejeto:

[ctx: @info:tooltip]
en: Threshold above which all pictures are assigned Accepted Label
sl: Prag nad katerim bo vsem slikam dodeljena oznaka Sprejeto

[ctx: @option:check]
en: Detect Blur
sl: Zaznaj zabrisanost

[ctx: @info:tooltip]
en: Detect the amount of blur in the images passed to it
sl: Zaznaj količino zabrisanosti v podanih slikah

[ctx: @label]
en: Weight:
sl: Teža:

[ctx: @info:tooltip]
en: Weight to assign to Blur Algorithm
sl: Utež dodeljena algoritmu za zaznavo zabrisanosti

[ctx: @option:check]
en: Detect Noise
sl: Zaznaj šum

[ctx: @info:tooltip]
en: Detect the amount of noise in the images passed to it
sl: Zaznaj količino šuma v podanih slikah

[ctx: @info:tooltip]
en: Weight to assign to Noise Algorithm
sl: Utež dodeljena algoritmu za zaznavo šuma

[ctx: @option:check]
en: Detect Compression
sl: Zaznaj stiskanje

[ctx: @info:tooltip]
en: Detect the amount of compression in the images passed to it
sl: Zaznaj količino stiskanja v podanih slikah

[ctx: @info:tooltip]
en: Weight to assign to Compression Algorithm
sl: Utež dodeljena algoritmu za zaznavo stiskanja

[ctx: @option:check]
en: Detect Under and Over Exposure
sl: Zaznaj preko ali pod osvetlitev

[ctx: @info:tooltip]
en: Detect if the images are under-exposed or over-exposed
sl: Zaznaj, če so slike preveč ali premalo osvetljene

en: File/Folder %1 does not exist anymore
sl: Datoteka/mapa %1 ne obstaja več

en: Album %1 does not exist anymore
sl: Album %1 ne obstaja več

en: Could not overwrite image %1
sl: Ni bilo mogoče prepisati slike %1

en: Could not move image %1 to collection trash.
    Check the file permission on the trash folder "%2" in the image collection.
sl: Ni bilo mogoče prenesti slike %1 v zbirko smeti.
    Preverite dovoljenja datotek v mapi smeti  "%2" v zbirki slik.

en: A file or folder named %1 already exists in %2
sl: Datoteka ali mapa imenovana %1 že obstaja v %2

en: Could not move folder %1 to album %2
sl: Ni bilo mogoče premakniti mape %1 v album %2

en: Could not move folder %1 to album %2. The folder %1 was copied as well to album %2
sl: Ni bilo mogoče premakniti mape %1 v album %2. Mapa %1 je bila tudi kopirana v album %2

en: Could not move sidecar from file %1 to album %2
sl: Ni bilo mogoče premakniti priklopne datoteke %1 v album %2

en: Could not move file %1 to album %2
sl: Ni bilo mogoče premakniti datoteke %1 v album %2

en: Could not copy folder %1 to album %2
sl: Ni bilo mogoče kopirati mape %1 v album %2

en: Could not copy sidecar from file %1 to folder %2
sl: Ni bilo mogoče kopirati preklopne datoteke %1 v mapo %2

en: Could not copy file %1 to folder %2
sl: Ni bilo mogoče kopirati datoteke %1 v mapo %2

en: Could not copy file %1 to album %2
sl: Ni bilo mogoče kopirati datoteke %1 v album %2

en: File/Folder %1 does not exist
sl: Datoteka/mapa %1 ne obstaja

en: Could not move folder %1 to collection trash.
    Check the file permission on the trash folder ".dtrash" in the image collection.
sl: Ni bilo mogoče prenesti mape %1 v zbirko smeti.
    Preverite dovoljenja datotek v mapi ".dtrash" v zbirki slik.

en: Could not move image %1 to collection trash.
    Check the file permission on the trash folder ".dtrash" in the image collection.
sl: Ni bilo mogoče prenesti slike %1 v zbirko smeti.
    Preverite dovoljenja datotek v mapi ".dtrash" v zbirki slik.

en: Album %1 could not be removed
sl: Albuma %1 ni bilo mogoče odstraniti

en: Image %1 could not be removed
sl: Slike %1 ni bilo mogoče odstraniti

en: Could not move image %1 to collection trash
sl: Slike %1 ni bilo mogoče premakniti v zbirko Smeti

en: Image with the same name %1 already there
sl: Slika z imenom %1 že obstaja tam

en: Image %1 could not be renamed
sl: Slike %1 ni bilo mogoče preimenovati

en: Could not restore file %1 from trash
sl: Ni bilo mogoče obnoviti datoteke '%1' iz smeti

[ctx: @info: rotation]
en: Unspecified
sl: Nedoločeno

[ctx: @info: rotation of an unrotated image]
en: Normal
sl: Običajno

[ctx: @info: rotation]
en: Flipped Horizontally
sl: Zrcaljeno vodoravno

[ctx: @info: rotation]
en: Rotated by 180 Degrees
sl: Zavrteno za 180 stopinj

[ctx: @info: rotation]
en: Flipped Vertically
sl: Obrnjeno navpično

[ctx: @info: rotation]
en: Flipped Horizontally and Rotated Left
sl: Obrnjeno vodoravno in zavrteno levo

[ctx: @info: rotation]
en: Rotated Left
sl: Zavrteno levo

[ctx: @info: rotation]
en: Flipped Vertically and Rotated Left
sl: Obrnjeno navpično in zavrteno levo

[ctx: @info: rotation]
en: Rotated Right
sl: Zavrteno desno

[ctx: @info: rotation]
en: Unknown
sl: Neznano

[ctx: @info: For use in longitude coordinate]
en: West
sl: Zahodno

[ctx: @info: For use in longitude coordinate]
en: East
sl: Vzhodno

[ctx: @info: For use in latitude coordinate]
en: North
sl: Severno

[ctx: @info: For use in latitude coordinate]
en: South
sl: Južno

[ctx: @info]
en: Flash has been fired
sl: Bliskavica je bila vklopljena

[ctx: @info]
en: Flash with red-eye reduction mode
sl: Bliskavica z načinom za zmanjšanje rdečih oči

[ctx: @info: country code]
en: Afar
sl: Afarsko

[ctx: @info: country code]
en: Abkhazian
sl: Abhaško

[ctx: @info: country code]
en: Afrikaans
sl: Afrikansko

[ctx: @info: country code]
en: Amharic
sl: Amharsko

[ctx: @info: country code]
en: Arabic
sl: Arabsko

[ctx: @info: country code]
en: Assamese
sl: Asamsko

[ctx: @info: country code]
en: Aymara
sl: Ajmarsko

[ctx: @info: country code]
en: Azerbaijani
sl: Azerbajdžansko

[ctx: @info: country code]
en: Bashkir
sl: Baškirsko

[ctx: @info: country code]
en: Byelorussian
sl: Belorusko

[ctx: @info: country code]
en: Bulgarian
sl: Bolgarsko

[ctx: @info: country code]
en: Bihari
sl: Biharsko

[ctx: @info: country code]
en: Bislama
sl: Bislamsko

[ctx: @info: country code]
en: Bengali;Bangla
sl: Bengalsko

[ctx: @info: country code]
en: Tibetan
sl: Tibetansko

[ctx: @info: country code]
en: Breton
sl: Bretonsko

[ctx: @info: country code]
en: Catalan
sl: Katalonsko

[ctx: @info: country code]
en: Corsican
sl: Korzisko

[ctx: @info: country code]
en: Czech
sl: Češko

[ctx: @info: country code]
en: Welsh
sl: Valežansko

[ctx: @info: country code]
en: Danish
sl: Dansko

[ctx: @info: country code]
en: German
sl: Nemško

[ctx: @info: country code]
en: Greek
sl: Grško

[ctx: @info: country code]
en: English
sl: Angleško

[ctx: @info: country code]
en: Esperanto
sl: Esperantsko

[ctx: @info: country code]
en: Spanish
sl: Špansko

[ctx: @info: country code]
en: Estonian
sl: Estonsko

[ctx: @info: country code]
en: Basque
sl: Baskovsko

[ctx: @info: country code]
en: Persian(farsi)
sl: Perzijsko (Farsi)

[ctx: @info: country code]
en: Finnish
sl: Finsko

[ctx: @info: country code]
en: Faroese
sl: Faroeško

[ctx: @info: country code]
en: French
sl: Francosko

[ctx: @info: country code]
en: Frisian
sl: Frizijsko

[ctx: @info: country code]
en: Irish
sl: Irsko

[ctx: @info: country code]
en: Scotsgaelic
sl: Škotsko Galsko

[ctx: @info: country code]
en: Galician
sl: Galicijsko

[ctx: @info: country code]
en: Hebrew
sl: Hebrejsko

[ctx: @info: country code]
en: Hindi
sl: Hindujsko

[ctx: @info: country code]
en: Croatian
sl: Hrvaško

[ctx: @info: country code]
en: Hungarian
sl: Madžarsko

[ctx: @info: country code]
en: Armenian
sl: Armensko

[ctx: @info: country code]
en: Interlingua
sl: Interligua

[ctx: @info: country code]
en: Interlingue
sl: Interligue

[ctx: @info: country code]
en: Indonesian
sl: Indonezijsko

[ctx: @info: country code]
en: Icelandic
sl: Islandsko

[ctx: @info: country code]
en: Italian
sl: Italijansko

[ctx: @info: country code]
en: Japanese
sl: Japonsko

[ctx: @info: country code]
en: Javanese
sl: Javansko

[ctx: @info: country code]
en: Georgian
sl: Gruzinsko

[ctx: @info: country code]
en: Kazakh
sl: Kazahstansko

[ctx: @info: country code]
en: Greenlandic
sl: Grenlandsko

[ctx: @info: country code]
en: Cambodian
sl: Kambodžansko

[ctx: @info: country code]
en: Korean
sl: Korejsko

[ctx: @info: country code]
en: Kashmiri
sl: Kašmirsko

[ctx: @info: country code]
en: Kurdish
sl: Kurdsko

[ctx: @info: country code]
en: Kirghiz
sl: Kirgiško

[ctx: @info: country code]
en: Latin
sl: Latinsko

[ctx: @info: country code]
en: Lingala
sl: Lingalsko

[ctx: @info: country code]
en: Laothian
sl: Laožansko

[ctx: @info: country code]
en: Lithuanian
sl: Litvansko

[ctx: @info: country code]
en: Latvian;Lettish
sl: Latvijsko

[ctx: @info: country code]
en: Malagasy
sl: Madagasko

[ctx: @info: country code]
en: Maori
sl: Maorsko

[ctx: @info: country code]
en: Macedonian
sl: Makedonsko

[ctx: @info: country code]
en: Malayalam
sl: Malajsko

[ctx: @info: country code]
en: Mongolian
sl: Mongolsko

[ctx: @info: country code]
en: Malay
sl: Malajsko

[ctx: @info: country code]
en: Maltese
sl: Malteško

[ctx: @info: country code]
en: Burmese
sl: Burmansko

[ctx: @info: country code]
en: Nepali
sl: Nepalsko

[ctx: @info: country code]
en: Dutch
sl: Nizozemsko

[ctx: @info: country code]
en: Norwegian
sl: Norveško

[ctx: @info: country code]
en: Occitan
sl: Okcitansko

[ctx: @info: country code]
en: Oriya
sl: Orija

[ctx: @info: country code]
en: Punjabi
sl: Pandžabsko

[ctx: @info: country code]
en: Polish
sl: Poljsko

[ctx: @info: country code]
en: Pashto;Pushto
sl: Paštun

[ctx: @info: country code]
en: Portuguese
sl: Portugalsko

[ctx: @info: country code]
en: Rhaeto-romance
sl: Retoromansko

[ctx: @info: country code]
en: Romanian
sl: Romunsko

[ctx: @info: country code]
en: Russian
sl: Rusko

[ctx: @info: country code]
en: Kinyarwanda
sl: Kinjarvanda

[ctx: @info: country code]
en: Sindhi
sl: Sindi

[ctx: @info: country code]
en: Singhalese
sl: Sinhalsko

[ctx: @info: country code]
en: Slovak
sl: Slovaško

[ctx: @info: country code]
en: Slovenian
sl: Slovensko

[ctx: @info: country code]
en: Samoan
sl: Samojsko

[ctx: @info: country code]
en: Shona
sl: Šona

[ctx: @info: country code]
en: Somali
sl: Somalijsko

[ctx: @info: country code]
en: Albanian
sl: Albansko

[ctx: @info: country code]
en: Serbian
sl: Srbsko

[ctx: @info: country code]
en: Sesotho
sl: Lesoto

[ctx: @info: country code]
en: Sundanese
sl: Sudansko

[ctx: @info: country code]
en: Swedish
sl: Švedsko

[ctx: @info: country code]
en: Swahili
sl: Svahili

[ctx: @info: country code]
en: Tamil
sl: Tamilsko

[ctx: @info: country code]
en: Tajik
sl: Tadžiško

[ctx: @info: country code]
en: Thai
sl: Tajsko

[ctx: @info: country code]
en: Tigrinya
sl: Tigrinja

[ctx: @info: country code]
en: Turkmen
sl: Turmensko

[ctx: @info: country code]
en: Tagalog
sl: Tatalog

[ctx: @info: country code]
en: Setswana
sl: Setsvana

[ctx: @info: country code]
en: Turkish
sl: Turško

[ctx: @info: country code]
en: Tatar
sl: Tatarsko

[ctx: @info: country code]
en: Twi
sl: Tvi

[ctx: @info: country code]
en: Uigur
sl: Ujgursko

[ctx: @info: country code]
en: Ukrainian
sl: Ukrajinsko

[ctx: @info: country code]
en: Uzbek
sl: Uzbeško

[ctx: @info: country code]
en: Vietnamese
sl: Vietnamsko

[ctx: @info: country code]
en: Yiddish
sl: Jidiš

[ctx: @info: country code]
en: Yoruba
sl: Joruba

[ctx: @info: country code]
en: Chinese
sl: Kitajsko

[ctx: @title: xmp namespace for tags container]
en: Tags
sl: Značke

[ctx: @title: xmp namespace for title container]
en: Title
sl: Naslov

[ctx: @title: xmp namespace for rating container]
en: Rating
sl: Ocena

[ctx: @title: xmp namespace for comment container]
en: Caption
sl: Napis

[ctx: @title: xmp namespace for pick-label container]
en: Pick label
sl: Poberi oznako

[ctx: @title: xmp namespace for color-label container]
en: Color label
sl: Barvna oznaka

[ctx: info]
en: Binary data %1 bytes
sl: Binarni podatki %1 bytov

en: ExifTool does not exists or exec permission is missing
sl: Manjka orodje ExifTool ali nima dovoljenja za izvajanje

en: Perl does not exists or exec permission is missing
sl: Manjka Perl ali nima dovoljenja za izvajanje

en: Synchronization error between the channels
sl: Napaka sinhronizacije med kanali

[ctx: Focus point type description]
en: In Focus
sl: Osredotočeno

[ctx: Focus point type description]
en: Selected
sl: Izbrano

[ctx: Focus point type description]
en: Selected In Focus
sl: Izbrano osredotočeno

[ctx: Focus point type description]
en: Inactive
sl: Neaktivno

[ctx: @title]
en: Tags
sl: Značke

[ctx: @info: unconfirmed faces in album]
en:  (%1 new) |  (%1 new)
sl[0]:  (%1 nova)
sl[1]:  (%1 novi)
sl[2]:  (%1 nove)
sl[3]:  (%1 novih)

en: &Close
sl: Zapri

en: Close message
sl: Zapri sporočilo

[ctx: @info: check of new online version never done yet]
en: never
sl: nikoli

en: No data returned from the remote connection.
sl: Ni prejetih podatkov iz oddaljene povezave.

en: Unsupported Architecture: %1
sl: Nepodprta zvrst računalnika: %1

en: Invalid file name format returned from the remote connection.
sl: Vrnjen neveljaven format iz oddaljene povezave.

en: Invalid pre-release date from the remote list.
sl: Neveljaven datum pred-izdaje iz oddaljenega seznama.

en: Invalid format returned from the remote connection.
sl: Vrnjen neveljaven format iz oddaljene povezave.

[ctx: @info: download status]
en: Received:
sl: Prejeto:

[ctx: @info: download status]
en: Total:
sl: Skupaj:

[ctx: @info: download status]
en: Rate:
sl: Ocena:

[ctx: @title:window]
en: Online Version Checker - Pre-Release
sl: Spletni preverilnik verzij programa - pred-izdaja

en: Check for new pre-release version available, please wait...
sl: Preverjam dobavljivost novih pred-izdajnih verzij, počakajte...

[ctx: @title:window]
en: Online Version Checker - Stable Version
sl: Spletni preverilnik verzij programa - stabilna verzija

en: Check for new stable version available, please wait...
sl: Preverjam dobavljivost novih stabilnih verzij, počakajte...

en: Configure...
sl: Nastavi...

en: Open setup dialog page to configure updates.
sl: Odpri pogovorno okno nastavitev za nastavljanje posodobitev.

en: Download
sl: Prenesi sem

en: <p>Current <b>%1</b> pre-release date is <i>%2</i>.</p><p>New pre-release built on <i>%3</i> is available on this <a href='%4'>repository</a>.</p><p>Press <b>Download</b> to get the file...</p><p>Note: from Setup/Misc panel, you can switch to check for stable release only.<br/>Stable versions are safe to use in production.</p><p>Press <b>Configure</b> if you want to customize update options from setup dialog.</p>
sl: <p>Trenutni <b>%1</b> datum pred-izdaje je <i>%2</i>.</p><p>Nova pred-izdaja izdelana na <i>%3</i> je na voljo v tem <a href='%4'>skladišču</a>.</p><p>Pritisnite <b>Prenos</b>da pridobite datoteko...</p><p>Opomba: na plošči Nastavitve/Razno lahko preklopite za preverjanje samo stabilnih verzij.<br/>Stabilne verzije so varne za uporabo v produkciji.</p><p>Pritisnite <b>Nastavi</b>če želite prikazati možnosti posodobitev v pogovornem oknu.</p>

en: <p>Current <b>%1</b> stable version is <i>%2</i></p><p>New stable version <i>%3</i> is available on this <a href='%4'>repository</a>.</p><p>Press <b>Download</b> to get the file...</p><p>Note: from Setup/Misc panel, you can switch to check for weekly pre-release.<br/>Pre-release versions are dedicated to test quickly new features.<br/>It's not recommended to use pre-releases in production as bugs can remain,<br/>unless you know what you are doing.</p><p>Press <b>Configure</b> if you want to customize update options from setup dialog.</p>
sl: <p>Trenutna <b>%1</b> stabilna verzija je <i>%2</i></p><p>Nova stabilna verzija <i>%3</i>  je na voljo v tem <a href='%4'>skladišču</a>.</p><p>Pritisnite <b>Prenesi sem</b> da pridobite datoteko...</p><p>Opomba: na plošči Nastavitve/Razno lahko preklopite na preverjanje tedenskih pred-izdaj.<br/>Pred-izdajne verzije so namenjene hitremu preizkusu novih zmožnosti.<br/>Uporaba pred-izdaj v produkciji ni priporočljiva, saj lahko vsebujejo napake,<br/>razen če res veste, kaj počnete.</p><p>Pritisnite <b>Nastavi</b> če želite prilagoditi možnosti posodobitev v tem pogovornem oknu.</p>

en: Your software is up-to-date.
    %1 pre-release built on %2 is the most recent version available.
sl: Vaše programje je ažurno.
    %1 pred-izdaja na %2 je najnovejša verzija, ki je na voljo.

en: Your software is up-to-date.
    %1 stable version %2 is the most recent version available.
sl: Vaše programje je ažurno.
    %1 stabilna verzija %2 je najnovejša verzija, ki je na voljo.

en: Error while trying to check for new %1 version:
    "%2"
sl: Napaka pri poskusu preverjanje nove %1 verzije:
    "%2"

en: built on %1 with debug symbols
sl: izgrajeno na %1 s simboli za odpravo napak

en: built on %1
sl: izgrajeno na %1

en: Downloading new %1
    %2
    in progress, please wait...
sl: Prenašanje nove %1
    %2
    v toku, prosim počakajte...

en: version %1 with debug symbols
sl: verzija %1 s simboli za odpravljanje napak

en: version %1
sl: verzija %1

en: Downloading new %1
    version %2
    in progress, please wait...
sl: Prenašanje nove %1
    verzije %2
    v toku, prosim počakajte...

en: Verify Checksum for new %1
    %2
    in progress, please wait...
sl: Preveri kontrolno vsoto za novo %1
    %2
    v teku, prosim počakajte...

en: Verify checksum for %1
    version %2
    in progress, please wait...
sl: Preveri kontrolno vsoto za novo %1
    verzijo %2
    v teku, prosim počakajte...

[ctx: @action: open bundle file]
en: Open...
sl: Odpri...

en: The new %1
    pre-release built on %2
    have been downloaded at:
    
    %3
    
    Press "Open" to show the bundle in file-manager...
sl: Nova %1
    pred-izdaja izdelana na %2
    je bila prenesena ob:
    
    %3
    
    Pritisnite "Odpri" za prikaz upravljalnika datotek...

en: The new %1
    stable version %2
    have been downloaded at:
    
    %3
    
    Press "Open" to show the bundle in file-manager...
sl: Nova %1
    stabilna verzija %2
    je bila prenesena ob:
    
    %3
    
    Pritisnite "Odpri" za prikaz upravljalnika datotek...

en: Install...
sl: Namesti...

en: The new pre-release %1
    built on %2
    have been downloaded at:
    
    %3
    
    Press "Install" to close current session and upgrade...
sl: Nova pred-izdaja
    %1 izgrajena na %2
    je bila prenesena ob:
    
    %3
    
    Pritisnite "Namesti", da zaprete trenutno sejo in nadgradite programje...

en: The new %1
    stable version %2
    have been downloaded at:
    
    %3
    
    Press "Install" to close current session and upgrade...
sl: Nova %1
    stabilna verzija %2
    je bila prenesena ob:
    
    %3
    
    Pritisnite "Namesti", da zaprete trenutno sejo in nadgradite programje...

en: Error while trying to download %1
    pre-release built on %2:
    
    "%3"
sl: Napaka pri poskusu prenosa %1
    pred-izdaje izgrajene na %2:
    
    "%3"

en: Error while trying to download %1
    stable version %2:
    
    "%3"
sl: Napaka pri poskusu prenosa %1
    stabilne verzije %2:
    
    "%3"

en: Cannot start installer:
    %1
sl: Ni mogoče zagnati programa za namestitev:
    %1

en: Checksum file is empty.
sl: Datoteka kontrolne vsote je prazna.

en: Checksum is invalid.
sl: Kontrolna vsota je neveljavna.

en: Downloaded file is empty.
sl: Prenesena datoteka je prazna.

en: Checksums error.
sl: Napaka kontrolnih vsot.

en: Cannot open target file.
sl: Ni mogoče odpreti ciljne datoteke.

en: Visit digiKam project website
sl: Obiščite spletišče projekta digiKam

en: Aborting...
sl: Prekinjanje ...

en: Cancel this operation.
sl: Prekliči to opravilo.

en: Open detailed progress dialog
sl: Odpri pogovorno okno podrobnega napredka

en: No active process
sl: Ni dejavnega opravila

en: Hide detailed progress window
sl: Skrij pogovorno okno podrobnega napredka

en: Show detailed progress window
sl: Pokaži pogovorno okno podrobnega napredka

en: Captions:
sl: Napisi:

en: Enter caption author name here.
sl: Sem vpišite ime avtorja napisa.

[ctx: @info]
en: You have edited the image caption.  | You have edited the captions of %1 images.
sl[0]: Uredili ste napis po %1 sliko.
sl[1]: Uredili ste napis pod %1 slikami.
sl[2]: Uredili ste napisa pod %1 slikami.
sl[3]: Uredili ste napise pod %1 slikami.

[ctx: @info]
en: You have edited the image title.  | You have edited the titles of %1 images.
sl[0]: Uredili ste naslov %1 slike.
sl[1]: Uredili ste naslova %1 slik.
sl[2]: Uredili ste naslove %1 slik.
sl[3]: Uredili ste naslove %1 slik.

[ctx: @info]
en: You have edited the date of the image.  | You have edited the date of %1 images.
sl[0]: Spremenili ste datume %1 slike.
sl[1]: Spremenili ste datum %1 slikam.
sl[2]: Spremenili ste datuma %1 slikam.
sl[3]: Spremenili ste datume %1 slikam.

[ctx: @info]
en: You have edited the pick label of the image.  | You have edited the pick label of %1 images.
sl[0]: Uredili ste oznake za izbor %1 slike.
sl[1]: Uredili ste oznako za izbor %1 slik.
sl[2]: Uredili ste oznaki za izbor %1 slik.
sl[3]: Uredili ste oznake za izbor %1 slik.

[ctx: @info]
en: You have edited the color label of the image.  | You have edited the color label of %1 images.
sl[0]: Uredili ste barvne oznake za %1 sliko.
sl[1]: Uredili ste barvno oznako za %1 sliki.
sl[2]: Uredili ste barvne oznake za %1 slike.
sl[3]: Uredili ste barvne oznake za %1 slik.

[ctx: @info]
en: You have edited the rating of the image.  | You have edited the rating of %1 images.
sl[0]: Spremenili ste oceno %1 slike.
sl[1]: Spremenili ste oceni %1 slik.
sl[2]: Spremenili ste ocene %1 slik.
sl[3]: Spremenili ste ocene %1 slik.

[ctx: @info]
en: You have edited the tags of the image.  | You have edited the tags of %1 images.
sl[0]: Spremenili ste značke %1 sliki.
sl[1]: Spremenili ste značke %1 slikam.
sl[2]: Spremenili ste značke %1 slikam.
sl[3]: Spremenili ste značke %1 slikam.

[ctx: @info]
en: Do you want to apply your changes?
sl: Ali želite uveljaviti vaše spremembe?

[ctx: @info]
en: <p>You have edited the metadata of the image: </p> | <p>You have edited the metadata of %1 images: </p>
sl[0]: <p>Uredili ste metapodatke %1 slike: </p>
sl[1]: <p>Uredili ste metapodatke %1 slik: </p>
sl[2]: <p>Uredili ste metapodatke %1 slik: </p>
sl[3]: <p>Uredili ste metapodatke %1 slik: </p>

[ctx: @info]
en: <li>title</li>
sl: <li>naslov</li>

[ctx: @info]
en: <li>caption</li>
sl: <li>napis pod sliko</li>

[ctx: @info]
en: <li>date</li>
sl: <li>datum</li>

[ctx: @info]
en: <li>pick label</li>
sl: <li>poberi oznako</li>

[ctx: @info]
en: <li>color label</li>
sl: <li>barvna oznaka</li>

[ctx: @info]
en: <li>rating</li>
sl: <li>ocena</li>

[ctx: @info]
en: <li>tags</li>
sl: <li>značke</li>

[ctx: @info]
en: <p>Do you want to apply your changes?</p>
sl: <p>Ali želite uveljaviti vaše spremembe?</p>

[ctx: @action]
en: Always apply changes without confirmation
sl: Vedno uveljavi spremembe brez potrditve

[ctx: @title:window]
en: Apply Changes?
sl: Naj uveljavim spremembe?

[ctx: @info]
en: Apply changes?
sl: Naj uveljavim spremembe?

[ctx: @info]
en: Reading metadata from files. Please wait...
sl: Branje metapodatkov iz datotek. Počakajte...

[ctx: @info]
en: Writing metadata to files. Please wait...
sl: Zapisovanje metapodatkov v datoteke. Počakajte...

[ctx: @action]
en: Read metadata from file to database
sl: Beri metapodatke iz datoteke v podatkovno zbirko

[ctx: @action]
en: Write metadata to each file
sl: Piši metapodatke v vsako datoteko

[ctx: @action]
en: Read metadata from each file to database
sl: Beri metapodatke iz vsake datoteke v podatkovno zbirko

[ctx: @action]
en: Unify tags of selected items
sl: Poenoti značke izbranih predmetov

[ctx: @title: comment title string]
en: Title:
sl: Naslov:

[ctx: @label]
en: Date:
sl: Datum:

[ctx: @label]
en: Pick Label:
sl: Poberi oznako:

[ctx: @label]
en: Color Label:
sl: Barvna oznaka:

[ctx: @label]
en: Rating:
sl: Ocena:

[ctx: @action]
en: Apply
sl: Uveljavi

[ctx: @info]
en: Apply all changes to images
sl: Uveljavi vse spremembe v slike

[ctx: @info]
en: Revert all changes
sl: Povrni vse spremembe

[ctx: @action]
en: Apply to all versions
sl: Uveljavi za vse različice

[ctx: @info]
en: Apply all changes to all versions of this image
sl: Uveljavi vse spremembe za vse različice te slike

[ctx: @action: more actions to apply changes]
en: More
sl: Več

[ctx: @title]
en: Description
sl: Opis

[ctx: @title]
en: Information
sl: Informacije

[ctx: @info]
en: Selected items have different text here.
sl: Izbrane postavke imajo tu različno besedilo.

[ctx: @action]
en: Open Tag Manager
sl: Odpri upravljalnika značk

[ctx: @info]
en: Enter tag here.
sl: Sem vnesite značko.

[ctx: @info]
en: Enter the text used to create tags here. '/' can be used to create a hierarchy of tags. ',' can be used to create more than one hierarchy at the same time.
sl: Sem vnesite besedilo, ki bo uporabljeno za ustvarjanje značk. S pomočjo '/' lahko ustvarite hierarhijo značk, s pomočjo ',' pa več hierarhij naenkrat.

[ctx: @info]
en: Tags already assigned
sl: Značke, ki so že dodeljene

[ctx: @info]
en: Recent Tags
sl: Nedavne značke

[ctx: @action]
en: No Recently Assigned Tags
sl: Ni nedavno dodeljenih značk

en: No Geolocation
    Information
    Available
sl: Ni podatkov
    o geolokaciji
    ni na voljo

en: <b>Altitude</b>:
sl: <b>Zemljepisna višina</b>:

en: <b>Latitude</b>:
sl: <b>Zemljepisna širina</b>:

en: <b>Longitude</b>:
sl: <b>Zemljepisna dolžina</b>:

en: <b>Date</b>:
sl: <b>Datum</b>:

en: See more information on the Internet
sl: Oglejte si več podrobnosti na internetu

[ctx: @label: no GPS coordinates]
en: Undefined
sl: Nedoločeno

en: Used filters
sl: Uporabljeni filtri

en: Remove filter
sl: Odstrani filter

[ctx: @title]
en: Versions
sl: Različice

[ctx: @title]
en: Used Filters
sl: Uporabljeni filtri

[ctx: @action: open image]
en: Open
sl: Odpri

[ctx: @info:tooltip]
en: Open file
sl: Odpri datoteko

[ctx: @action: go to album]
en: Go To Albums
sl: Pojdi na albume

[ctx: @info:tooltip]
en: Go to the album of this image
sl: Pojdi na album te slike

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide item permanently
sl: Trajno skrij predmet

[ctx: @info:tooltip]
en: Show item permanently
sl: Trajno pokaži predmet

en: Properties
sl: Lastnosti

en: Metadata
sl: Metapodatki

en: Geolocation
sl: Zemljepisna lega

[ctx: @label: item properties]
en: File:
sl: Datoteka:

[ctx: @label: item properties]
en: Folder:
sl: Mapa:

[ctx: @label: item properties]
en: Date:
sl: Datum:

[ctx: @label: item properties]
en: Size:
sl: Velikost:

[ctx: @label: item properties]
en: Readable:
sl: Berljivo:

[ctx: @label: item properties]
en: Writable:
sl: Zapisljivo:

[ctx: @label: item properties]
en: Type:
sl: Vrsta:

[ctx: @label: item properties]
en: Dimensions:
sl: Mere:

[ctx: @label: item properties]
en: Aspect Ratio:
sl: Razmerje stranic:

[ctx: @label: item properties]
en: New Name:
sl: Novo ime:

[ctx: @label: item properties]
en: Downloaded:
sl: Prejeto:

[ctx: @title]
en: Camera File Properties
sl: Lastnosti datoteke fotoaparata

[ctx: @label: item properties]
en: Make:
sl: Znamka:

[ctx: @label: item properties]
en: Created:
sl: Ustvarjeno:

[ctx: @label: item properties]
en: Lens:
sl: Objektiv:

[ctx: @label: item properties]
en: Aperture:
sl: Zaslonka:

[ctx: @label: item properties]
en: Focal:
sl: Goriščna razdalja:

[ctx: @label: item properties]
en: Exposure:
sl: Osvetlitev:

[ctx: @label: item properties]
en: Sensitivity:
sl: Občutljivost:

[ctx: @label: item properties]
en: Mode/Program:
sl: Način/program:

[ctx: @label: item properties]
en: Flash:
sl: Bliskavica:

[ctx: @label: item properties]
en: White balance:
sl: Ravnovesje beline:

[ctx: @title]
en: Photograph Properties
sl: Lastnosti fotografije

[ctx: @label: item properties]
en: Audio Bit Rate:
sl: Bitna hitrost zvoka:

[ctx: @label: item properties]
en: Audio Channel Type:
sl: Vrsta zvočnega kanala:

[ctx: @label: item properties]
en: Audio Codec:
sl: Avdio kodek:

[ctx: @label: item properties]
en: Duration:
sl: Trajanje:

[ctx: @label: item properties]
en: Frame Rate:
sl: Hitrost sličic:

[ctx: @label: item properties]
en: Video Codec:
sl: Video kodek:

[ctx: @title]
en: Audio/Video Properties
sl: Lastnosti videa/zvoka

[ctx: @info: item properties]
en: unknown
sl: neznano

[ctx: @info: item properties]
en: unchanged
sl: nespremenjeno

[ctx: @info: item properties]
en: unavailable
sl: ni na voljo

[ctx: @info: item properties]
en: No
sl: Ne

[ctx: @info: item properties]
en: Yes
sl: Da

[ctx: @label]
en: RAW Image
sl: Slika RAW

[ctx: @label: color properties]
en: Range:
sl: Obseg:

[ctx: @info: color properties]
en: Select the minimal intensity value of the histogram selection here.
sl: Tukaj izberite najmanjšo vrednost intenzitete izbora histograma.

[ctx: @info: color properties]
en: Select the maximal intensity value of the histogram selection here.
sl: Tukaj izberite največjo vrednost intenzitete izbora histograma.

[ctx: @title: color properties]
en: Statistics
sl: Statistika

[ctx: @info: color properties]
en: Here you can see the statistical results calculated from the selected histogram part. These values are available for all channels.
sl: Tukaj lahko vidite statistične rezultate, ki so bili izračunani na podlagi izbranega dela histograma. Te vrednosti so na voljo za vse barvne kanale.

[ctx: @label: color properties]
en: Pixels:
sl: Slikovne točke:

[ctx: @label: color properties]
en: Count:
sl: Število:

[ctx: @label: color properties]
en: Mean:
sl: Povprečje:

[ctx: @label: color properties]
en: Std. deviation:
sl: Std. odklon:

[ctx: @label: color properties]
en: Median:
sl: Srednja vrednost:

[ctx: @label: color properties]
en: Percentile:
sl: Percentil:

[ctx: @label: color properties]
en: Color depth:
sl: Barvna globina:

[ctx: @label: color properties]
en: Alpha Channel:
sl: Kanal alfa:

[ctx: @label: color properties]
en: Source:
sl: Vir:

[ctx: @title: color properties]
en: ICC profile
sl: Profil ICC

[ctx: @label: color properties]
en: 16 bits
sl: 16 bitov

[ctx: @label: color properties]
en: 8 bits
sl: 8 bitov

[ctx: @label: color properties]
en: Yes
sl: Da

[ctx: @label: color properties]
en: No
sl: Ne

[ctx: @label: color properties]
en: Full Image
sl: Celotna slika

[ctx: @label: color properties]
en: Image Region
sl: Območje slike

en: Makernote
sl: Opomba proizvajalca

[ctx: @title: item properties]
en: Properties
sl: Lastnosti

[ctx: @title: item properties]
en: Metadata
sl: Metapodatki

[ctx: @title: item properties]
en: Colors
sl: Barve

[ctx: @title: item properties]
en: Map
sl: Zemljevid

[ctx: @info: item properties]
en: RAW Image
sl: Slika RAW

[ctx: @info: item properties]
en: Uncalibrated
sl: Ni umerjeno

[ctx: @info: item properties]
en: Unknown
sl: Neznano

[ctx: @title: database properties]
en: Captions
sl: Napisi

[ctx: @title: database properties]
en: Versions
sl: Različice

[ctx: @label: item properties]
en: Symlink:
sl: Simbolična povezava:

[ctx: @label: item properties]
en: Owner:
sl: Lastnik:

[ctx: @label: item properties]
en: Permissions:
sl: Dovoljenja:

[ctx: @title: item properties]
en: File Properties
sl: Lastnosti datoteke

[ctx: @label: item properties]
en: Bit depth:
sl: Bitna globina:

[ctx: @label: item properties]
en: Color mode:
sl: Barvni način:

[ctx: @label: item properties]
en: Sidecar:
sl: Priklopna datoteka:

[ctx: @title: item properties]
en: Item Properties
sl: Lastnosti predmeta

[ctx: @title: item properties]
en: Photograph Properties
sl: Lastnosti fotografije

[ctx: @title: item properties]
en: Audio/Video Properties
sl: Lastnosti videa/zvoka

[ctx: @label: item properties]
en: Title:
sl: Naslov:

[ctx: @label: item properties]
en: Caption:
sl: Napis:

[ctx: @label: item properties]
en: Pick label:
sl: Poberi oznako:

[ctx: @label: item properties]
en: Color label:
sl: Barvna oznaka:

[ctx: @label: item properties]
en: Rating:
sl: Ocena:

[ctx: @label: item properties]
en: Versionned:
sl: Verzionirana:

[ctx: @label: item properties]
en: Grouped:
sl: Združena:

[ctx: @title: item properties]
en: digiKam Properties
sl: lastnosti digiKama

[ctx: @label: item properties]
en: Keywords:
sl: Ključne besede:

[ctx: @label: item properties]
en: Peoples:
sl: Ljudje:

[ctx: @title: item properties]
en: Tags
sl: Značke

[ctx: @title: item properties]
en: Location
sl: Kraj

[ctx: @title: item properties]
en: Rights
sl: Pravice

[ctx: @info: item properties]
en:  fps
sl:  sličic na sekundo

en: Count:
sl: Število:

en: Size:
sl: Velikost:

en: Total Count:
sl: Vso število:

en: Total Size:
sl: Skupna velikost:

en: Selection Properties
sl: Lastnosti izbire

[ctx: @option:check]
en: 16 bits color depth
sl: 16-bitna barvna globina

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>If enabled, all RAW files will be decoded in 16-bit color depth using a linear gamma curve. To prevent dark picture rendering in the editor, it is recommended to use Color Management in this mode.</para><para>If disabled, all RAW files will be decoded in 8-bit color depth with a BT.709 gamma curve and a 99th-percentile white point. This mode is faster than 16-bit decoding.</para>
sl: <para>Če je možnost izbrana, bodo bile vse datoteke RAW odkodirane v 16-bitno barvno globino po premi gama krivulji. Da bi preprečili izris temnih slik v urejevalniku, je priporočljiva uporaba Upravljanja barv v tem načinu.</para><para>Če je možnost onemogočena, bodo vse RAW datoteke odkodirane v 8-bitno barvno globino po gama krivulji BT.709 in z 99. percentili belih točk. Ta način je hitrejši od 16-bitnega odkodiranja.</para>

[ctx: @option:check]
en: Interpolate RGB as four colors
sl: RGB interpoliraj kot štiri barve

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Interpolate RGB as four colors</title><para>The default is to assume that all green pixels are the same. If even-row green pixels are more sensitive to ultraviolet light than odd-row this difference causes a mesh pattern in the output; using this option solves this problem with minimal loss of detail.</para><para>To resume, this option blurs the image a little, but it eliminates false 2x2 mesh patterns with VNG quality method or mazes with AHD quality method.</para>
sl: <title>RGB interpoliraj kot štiri barve</title><para>Privzeto je predvidevanje, do so vse zelene slikovne točke enake. V primeru, da so slikovne točke v sodih vrstah bolj občutljive na ultravijolično svetlobo kot v lihih, se na izhodu pojavi mrežast vzorec. Uporaba te možnosti reši težavo z najmanjšo mogočo izgubo podrobnosti.</para><para>Ta možnost sicer sliko malo zabriše, vendar izniči nepravilne 2x2 mrežaste vzorce s postopkom kakovosti VNG ali s postopkom kakovosti AGH.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Visit LibRaw project website
sl: Obiščite spletišče projekta LibRaw

[ctx: @option:check]
en: Do not stretch or rotate pixels
sl: Ne razteguj ali vrti slikovnih točk

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Do not stretch or rotate pixels</title><para>For Fuji Super CCD cameras, show the image tilted 45 degrees. For cameras with non-square pixels, do not stretch the image to its correct aspect ratio. In any case, this option guarantees that each output pixel corresponds to one RAW pixel.</para>
sl: <title>Ne razteguj ali vrti slikovnih točk</title><para>Za fotoaparate Fuji Super CCD, prikaži sliko nagnjeno za 45 stopinj. Za fotoaparate, ki nimajo kvadratnih slikovnih točk, ne raztegni slike na obstoječe razmerje stranic. V vsakem primeru ta možnost zagotavlja, da vsaka izhodna slikovna točka ustreza natanko eni slikovni točki RAW.</para>

[ctx: @label:listbox]
en: Quality:
sl: Kakovost:

[ctx: @item:inlistbox Quality]
en: Bilinear
sl: Bilinearno

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Quality (interpolation)</title><para>Select here the demosaicing method to use when decoding RAW images. A demosaicing algorithm is a digital image process used to interpolate a complete image from the partial raw data received from the color-filtered image sensor, internal to many digital cameras, in form of a matrix of colored pixels. Also known as CFA interpolation or color reconstruction, another common spelling is demosaicing. The following methods are available for demosaicing RAW images:</para><para><list><item><emphasis strong='true'>Bilinear</emphasis>: use high-speed but low-quality bilinear interpolation (default - for slow computers). In this method, the red value of a non-red pixel is computed as the average of the adjacent red pixels, and similarly for blue and green.</item><item><emphasis strong='true'>VNG</emphasis>: use Variable Number of Gradients interpolation. This method computes gradients near the pixel of interest and uses the lower gradients (representing smoother and more similar parts of the image) to make an estimate.</item><item><emphasis strong='true'>PPG</emphasis>: use Patterned-Pixel-Grouping interpolation. Pixel Grouping uses assumptions about natural scenery in making estimates. It has fewer color artifacts on natural images than the Variable Number of Gradients method.</item><item><emphasis strong='true'>AHD</emphasis>: use Adaptive Homogeneity-Directed interpolation. This method selects the direction of interpolation so as to maximize a homogeneity metric, thus typically minimizing color artifacts.</item><item><emphasis strong='true'>DCB</emphasis>: DCB interpolation from linuxphoto.org project.</item><item><emphasis strong='true'>DHT</emphasis>: DHT interpolation.See https://www.libraw.org/node/2306 for details.</item><item><emphasis strong='true'>AAHD</emphasis>: modified AHD interpolation.</item></list></para>
sl: <title>Kakovost (interpolacija)</title><para>Tukaj izberite postopek odstranjevanja mozaičnosti pri dekodiranju slik RAW. Algoritem za odstranjevanje mozaičnosti je postopek pri digitalni fotografiji, s katerim se interpolira celotna slika iz delnih podatkov RAW, ki jih pridobimo iz barvno filtriranih tipal v mnogih digitalnih fotoaparatih v obliki matrike barvnih točk. Drugo poimenovanje za odstranjevanje mozaičnosti je interpolacija CFA ali rekonstrukcija barv. Za odstranjevanje mozaičnosti slik RAW so na voljo naslednji postopki:</para><para><list><item><emphasis strong='true'>Dvolinearna</emphasis>: uporabi hitro vendar nizko kakovostno dvolinearno interpolacijo (privzeto - za počasnejše računalnike). Pri tem postopku je rdeča vrednost nerdečih točk izračunana kot povprečje sosednjih rdečih točk in enako za modre in zelene točke.</item><item><emphasis strong='true'>VNG</emphasis>: uporabi interpolacijo s spremenljivim številom prelivov (Variable Number of Gradients). Ta postopek preračunava prelive okrog točke, ki jo obdeluje, in uporablja manjše prelive (predstavljajo enakomernejše in bolj podobne dele slike) za ustvarjanje približka.</item><item><emphasis strong='true'>PPG</emphasis>: uporabi interpolacijo z združevanjem vzorčenih točk (Patterned-Pixel-Grouping). Združevanje točk dela približek na podlagi predpostavk o naravni pokrajini. Pri naravnih slikah ima manj barvnih nepravilnosti od postopka VNG.</item><item><emphasis strong='true'>AHD</emphasis>: uporabi prilagodljivo homogeno vodeno interpolacijo (Adaptive Homogeneity-Directed). Ta postopek izbira smer interpolacije tako, da doseže največjo možno poenoteno metriko in s tem običajno zmanjša barvna popačenja</item><item><emphasis strong='true'>DCB</emphasis>: Interpolacija DCB iz projekta linuxphoto.org.</item><item><emphasis strong='true'>AHD v2</emphasis>: Predelana interpolacija AHD, ki uporablja postopek neskladja barvnih odstopanj (Variance of Color Differences).</item><item><emphasis strong='true'>AFD</emphasis>: Interpolacija odstranjevanja mozaičnosti s prilagodljivim filtriranjem (Adaptive Filtered Demosaicing) skozi 5-stopenski vmesni filter projekta PerfectRaw.</item><item><emphasis strong='true'>VCD</emphasis>: Interpolacija neskladja barvnih odstopanj (Variance of Color Differences).</item><item><emphasis strong='true'>VCD in AHD</emphasis>: odstranjevanje mozaičnosti, mešanica med postopkoma VCD in AHD.</item><item><emphasis strong='true'>LMMSE</emphasis>: barvno odstranjevanje mozaičnosti preko PerfectRaw-ove interpolacije s smerno premo najmanjšo srednjo kvadratno napako.</item><item><emphasis strong='true'>AMaZE</emphasis>: interpolacija za zmanjšanje zobčanja in izničenje zadrg za uporabo odstranjevalca barvnih odstopanj projekta RawTherapee.</item></list></para><para>Opomba: nekateri načini morda ne bodo na voljo, če je bil odkodirnik RAW izgrajen brez razširitvenih paketov.</para>

[ctx: @label:slider]
en: Pass:
sl: Prehod:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Pass</title><para>Set here the passes used by the median filter applied after interpolation to Red-Green and Blue-Green channels.</para><para>This setting is only available for specific Quality options: <emphasis strong='true'>Bilinear</emphasis>, <emphasis strong='true'>VNG</emphasis>, <emphasis strong='true'>PPG</emphasis>, <emphasis strong='true'>AHD</emphasis>, <emphasis strong='true'>DCB</emphasis>, and <emphasis strong='true'>VCD & AHD</emphasis>.</para>
sl: <title>Prehod</title><para>Tukaj nastavite prehode, ki jih uporablja vmesni filter, uveljavljen po interpolaciji v rdeče-zelene in modro-zelene kanale.</para><para>Ta nastavitev je na voljo le za določene nastavitve kakovosti: <emphasis strong='true'>Bilinearno</emphasis>, <emphasis strong='true'>VNG</emphasis>, <emphasis strong='true'>PPG</emphasis>, <emphasis strong='true'>AHD</emphasis>, <emphasis strong='true'>DCB</emphasis> in <emphasis strong='true'>VCD &  AHD</emphasis>.</para>

[ctx: @option:check]
en: Refine interpolation
sl: Izboljšana interpolacija

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Refine interpolation</title><para>This setting is available only for few Quality options:</para><para><list><item><emphasis strong='true'>DCB</emphasis>: turn on the enhance interpolated colors filter.</item><item><emphasis strong='true'>VCD & AHD</emphasis>: turn on the enhanced effective color interpolation (EECI) refine to improve sharpness.</item></list></para>
sl: <title>Izboljšana interpolacija</title><para>Ta nastavitev je na voljo le pri nekaterih nastavitvah kakovosti:</para><para><list><item><emphasis  strong='true'>DCB</emphasis>: vključi barvni filter z napredno interpolacijo.</item><item><emphasis strong='true'>VCD in AHD</emphasis>: vključi napredno, učinkovito, barvno interpolacijo (EECI) za izboljšanje ostrine.</item></list></para>

[ctx: @label]
en: Demosaicing
sl: Odstranjevanje mozaičnosti

[ctx: @label:listbox]
en: Method:
sl: Postopek:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Default D65
sl: Privzeto D65

[ctx: @item:inlistbox]
en: Camera
sl: Fotoaparat

[ctx: @item:inlistbox set while balance automatically]
en: Automatic
sl: Samodejno

[ctx: @item:inlistbox set white balance manually]
en: Manual
sl: Ročno

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>White Balance</title><para>Configure the raw white balance:</para><para><list><item><emphasis strong='true'>Default D65</emphasis>: Use a standard daylight D65 white balance.</item><item><emphasis strong='true'>Camera</emphasis>: Use the white balance specified by the camera. If not available, reverts to default neutral white balance.</item><item><emphasis strong='true'>Automatic</emphasis>: Calculates an automatic white balance averaging the entire image.</item><item><emphasis strong='true'>Manual</emphasis>: Set a custom temperature and green level values.</item></list></para>
sl: <title>Ravnovesje beline</title><para>Nastavite ravnovesje beline v RAW zapisu:</para><para><list><item><emphasis strong='true'>Privzeto D65</emphasis>: uporabi standardno ravnovesje beline dnevne svetlobe D65.</item><item><emphasis strong='true'>Fotoaparat</emphasis>: uporabi ravnovesje beline, ki ga je določil fotoaparat. V primeru, da ta podatek ni na voljo, se nastavitve vrnejo na privzeto nevtralno ravnovesje beline.</item><item><emphasis strong='true'>Samodejno</emphasis>: samodejno izračuna povprečno ravnovesje celotne slike.</item><item><emphasis strong='true'>Ročno</emphasis>: po meri nastavite temperaturo in raven  zelene.</item></list></para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Temperature</title><para>Set here the color temperature in Kelvin.</para>
sl: <title>Temperatura</title><para>Tukaj nastavite temperaturo barve v Kelvinih.</para>

[ctx: @label:slider Green component]
en: Green:
sl: Zelena:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Set here the green component to set magenta color cast removal level.</para>
sl: <para>Tukaj nastavite vrednost zelenega sestavnega dela, za določitev ravni magenta barvnega pridiha za odstranitev.</para>

[ctx: @label:listbox]
en: Highlights:
sl: Poudarki:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Solid white
sl: Polna bela

[ctx: @item:inlistbox]
en: Unclip
sl: Umakni obrezavo

[ctx: @item:inlistbox]
en: Blend
sl: Prelij

[ctx: @item:inlistbox]
en: Rebuild
sl: Ponovno izgradi

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Highlights</title><para>Select here the highlight clipping method:</para><para><list><item><emphasis strong='true'>Solid white</emphasis>: clip all highlights to solid white</item><item><emphasis strong='true'>Unclip</emphasis>: leave highlights unclipped in various shades of pink</item><item><emphasis strong='true'>Blend</emphasis>:Blend clipped and unclipped values together for a gradual fade to white</item><item><emphasis strong='true'>Rebuild</emphasis>: reconstruct highlights using a level value</item></list></para>
sl: <title>Poudarki</title><para>Tukaj izberite način poudarka izrezkov: </para><para><list><item><emphasis strong='true'>Polno belo</emphasis>: izrezek je poudarjen s polno belo barvo</item><item><emphasis strong='true'>Izreži</emphasis>: Izrezek poudarja v različnih roza odtenkih</item><item><emphasis strong='true'>Mešanica</emphasis>: mešanica pristrižene in izrezane vrednosti skupaj postopno zbledi v belem</item><item><emphasis strong='true'>Obnovi</emphasis>: rekonstrukcija glavne točke, ki uporabljajo enake vrednosti</item></list></para>

[ctx: @label:slider Highlight reconstruct level]
en: Level:
sl: Nivo:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Level</title><para>Specify the reconstruct highlight level. Low values favor whites and high values favor colors.</para>
sl: <title>Nivo</title><para>Navedite nivo obnove svetlih tonov. Nižje vrednosti dajejo prednost belini, višje vrednosti pa dajejo prednost barvam.</para>

[ctx: @option:check]
en: Exposure Correction (E.V)
sl: Popravek osvetlitve (E.V)

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Turn on the exposure correction before interpolation.</para>
sl: <para>Uporabi popravek osvetlitve pred interpolacijo.</para>

[ctx: @label:slider]
en: Linear Shift:
sl: Premi zamik:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Shift</title><para>Linear Shift of exposure correction before interpolation in E.V</para>
sl: <title>Zamakni</title><para>Premi zamik izpostavljenosti pred interpolacijo v E.V.</para>

[ctx: @label:slider]
en: Highlight:
sl: Poudari:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Highlight</title><para>Amount of highlight preservation for exposure correction before interpolation in E.V. Only take effect if Shift Correction is > 1.0 E.V</para>
sl: <title>Poudari</title><para>Vrednost poudarka ohranjanja za odpravo izpostavljenosti pred interpolacijo v E.V. Vstopi v veljavo, le če je popravek zamika več kot > 1.0 E.V </para>

[ctx: @option:check]
en: Correct false colors in highlights
sl: Popravi napačne barve svetlejših tonov

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>If enabled, images with overblown channels are processed much more accurately, without 'pink clouds' (and blue highlights under tungsten lamps).</para>
sl: <para>Če to omogočite, bodo slike s pretiranimi kanali obdelane precej bolj natančne, brez 'rožnatih oblakov' (in modrih svetlih tonov pod volframovimi svetilkami).</para>

[ctx: @option:check]
en: Auto Brightness
sl: Samodejna svetlost

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>If disable, use a fixed white level and ignore the image histogram to adjust brightness.</para>
sl: <para>Če to onemogočite, bo uporabljen nespremenljiv nivo bele, pri nastavljanju svetlosti pa histogram slike ne bo upoštevan .</para>

[ctx: @label:slider]
en: Brightness:
sl: Svetlost:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Brightness</title><para>Specify the brightness level of output image. The default value is 1.0 (works in 8-bit mode only).</para>
sl: <title>Svetlost</title><para>Navedite svetlost izhodne slike. Privzeta vrednost je 1.0 (deluje le v 8-bitnem načinu).</para>

[ctx: @option:check Black point]
en: Black:
sl: Črna:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Black point</title><para>Use a specific black point value to decode RAW pictures. If you set this option to off, the Black Point value will be automatically computed.</para>
sl: <title>Črna točka</title><para>Za odkodiranje slik RAW uporabi določeno vrednost črne točke. V primeru, da to možnost izklopite, bo vrednost črne točke izračunana samodejno.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Black point value</title><para>Specify specific black point value of the output image.</para>
sl: <title>Vrednost črne točke</title><para>Navedite vrednost črne točke za izhodno sliko.</para>

[ctx: @option:check White point]
en: White:
sl: Bela:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>White point</title><para>Use a specific white point value to decode RAW pictures. If you set this option to off, the White Point value will be automatically computed.</para>
sl: <title>Bela točka</title><para>Za odkodiranje slik RAW uporabi določeno vrednost bele točke. V primeru, da to možnost izklopite, bo vrednost bele točke izračunana samodejno.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>White point value</title><para>Specify specific white point value of the output image.</para>
sl: <title>Vrednost bele točke</title><para>Navedite vrednost bele točke za izhodno sliko.</para>

[ctx: @label]
en: White Balance
sl: Ravnovesje beline

[ctx: @label:listbox]
en: Noise reduction:
sl: Zmanjšanje šuma:

[ctx: @item:inlistbox Noise Reduction]
en: None
sl: Brez

[ctx: @item:inlistbox Noise Reduction]
en: Wavelets
sl: Valovčki

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Noise Reduction</title><para>Select here the noise reduction method to apply during RAW decoding.</para><para><list><item><emphasis strong='true'>None</emphasis>: no noise reduction.</item><item><emphasis strong='true'>Wavelets</emphasis>: wavelets correction to erase noise while preserving real detail. It is applied after interpolation.</item><item><emphasis strong='true'>FBDD</emphasis>: Fake Before Demosaicing Denoising noise reduction. It is applied before interpolation.</item></list></para>
sl: <title>Odstranjevanje šuma</title> <para>Tukaj izberite postopek odstranjevanja šuma, ki bo uporabljen med dekodiranjem RAW.</para> <para><list><item><emphasis strong='true'>Brez</emphasis>: brez odstranjevanja šumov.</item><item><emphasis strong='true'>Valovčki</emphasis>: odstranjevanje valovčkov, ki izbriše šum in ohrani prave podrobnosti. Uporabljeno je po interpolaciji.</item><item><emphasis strong='true'>FBDD</emphasis>: odstranjevanje šuma s ponarejanjem pred odstranjevanjem mozaičnosti (Fake Before Demosaicing Denoising). Uporabljeno je pred interpolacijo.</item></list></para>

[ctx: @label]
en: Corrections
sl: Popravki

[ctx: @label:listbox]
en: Camera Profile:
sl: Profil fotoaparata:

[ctx: @item:inlistbox Camera Profile]
en: None
sl: Brez

[ctx: @item:inlistbox Camera Profile]
en: Embedded
sl: Vstavljeno

[ctx: @item:inlistbox Camera Profile]
en: Custom
sl: Po meni

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Camera Profile</title><para>Select here the input color space used to decode RAW data.</para><para><list><item><emphasis strong='true'>None</emphasis>: no input color profile is used during RAW decoding.</item><item><emphasis strong='true'>Embedded</emphasis>: use embedded color profile from RAW file, if it exists.</item><item><emphasis strong='true'>Custom</emphasis>: use a custom input color space profile.</item></list></para>
sl: <title>Profil fotoaparata</title><para>Tukaj Izberite vhodi barvni prostor uporabljen za dekodiranje podatkov RAW.</para><para><list><item><emphasis strong='true'>Nič</emphasis> : ni barvnega profila za uporabo med odkodiranjem RAW.</item><item> <emphasis strong='true'>Vstavljeno</emphasis>: uporaba vstavljenega barvnega profila datoteke RAW, če obstaja </item><item><emphasis strong='true'>Po meri</emphasis>: uporaba prilagojenih vhodnih prostorov barvnega profila</item></list></para>

[ctx: @info: open file filters]
en: ICC Files (*.icc *.icm)
sl: Datoteke ICC (*.icc; *.icm)

[ctx: @label:listbox]
en: Workspace:
sl: Delovni prostor:

[ctx: @item:inlistbox Workspace]
en: Raw (no profile)
sl: RAW (brez profila)

[ctx: @item:inlistbox Workspace]
en: Wide Gamut
sl: Široki gamut

[ctx: @item:inlistbox Workspace]
en: Custom
sl: Po meri

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Workspace</title><para>Select here the output color space used to decode RAW data.</para><para><list><item><emphasis strong='true'>Raw (linear)</emphasis>: in this mode, no output color space is used during RAW decoding.</item><item><emphasis strong='true'>sRGB</emphasis>: this is an RGB color space, created cooperatively by Hewlett-Packard and Microsoft. It is the best choice for images destined for the Web and portrait photography.</item><item><emphasis strong='true'>Adobe RGB</emphasis>: this color space is an extended RGB color space, developed by Adobe. It is used for photography applications such as advertising and fine art.</item><item><emphasis strong='true'>Wide Gamut</emphasis>: this color space is an expanded version of the Adobe RGB color space.</item><item><emphasis strong='true'>Pro-Photo</emphasis>: this color space is an RGB color space, developed by Kodak, that offers an especially large gamut designed for use with photographic outputs in mind.</item><item><emphasis strong='true'>Custom</emphasis>: use a custom output color space profile.</item></list></para>
sl: <title>Delovni prostor</title><para>Izberite izhodni barvni prostor uporabljen za odkodiranje podatkov RAW.</para><para><list><item><emphasis strong='true'>Surovo (linearno)</emphasis>: v tem načinu ni uporabljen barvni prostor med RAW dekodiranjem</item><item><emphasis strong='true'>sRGB</emphasis>. To je barva prostora RGB, ki je nastala z medsebojnim sodelovanjem med podjetji Hewlett-Packard in Microsoft. To je najboljša izbira za slike, namenjene za na splet in portrete</item><item><emphasis strong='true'>Adobe RGB</emphasis>: ta barvni prostor je razširjen barvni prostor RGB, ki ga je razvil Adobe. Uporablja se za fotografske programe, kot sta oglaševanje in fine umetnosti </item><item><emphasis strong='true'>Široki gamut</emphasis>: ta barvni prostor je razširjena različica barvnega prostora Adobe RGB</item><item><emphasis strong='true'>Pro-Foto</emphasis>: to je barvni prostor barvnih prostorov RGB, ki ga je razvil Kodak, ki ponuja predvsem velik razpon, namenjen za uporabo s fotografskimi izhodi v mislih.</item><item><emphasis strong='true'>Po meri</emphasis>: uporabite barvni profil izhodnega prostora po meri.</item></list></para>

[ctx: @label]
en: Color Management
sl: Upravljanje barv

[ctx: @label]
en: Threshold:
sl: Prag:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Threshold</title><para>Set here the noise reduction threshold value to use.</para>
sl: <title>Prag</title><para>Tukaj nastavite prag za zmanjševanje šuma.</para>

en: Kodak Digital Camera Raw Image Format
sl: Surovi format Kodak Digital Camera

en: Do you want to do this operation on all group items?
sl: Ali želite to operacijo izvesti za vse elemente skupine?

en: Remember choice for this operation
sl: Zapomni si izbiro za to operacijo

en: Light Table
sl: Osvetlitvena miza

en: Batch Queue Manager
sl: Upravljalnik paketnih čakalnih vrst

en: Renaming
sl: Preimenovanje

en: Import/Export tools
sl: Orodja za uvoz/izvoz

en: Tools (editor, panorama, stack blending, calendar, external program)
sl: Orodja (urejevalnik, panorama, zlivanje osvetlitev, koledar, zunanji program)

en: Operations related to metadata, labels, ratings, tags, geolocation and rotation
sl: Operacije, povezane z metapodatki, oznakami, ocenami, značkami, geolokacijo in rotacijo

en: Adding items to the Light Table
sl: Dodaj predmete na osvetlitveno mizo

en: Adding items to the Batch Queue Manager
sl: Dodaj predmete v upravljalnik paketnih čakalnih vrst

en: Opening items in the Slideshow
sl: Odpiranje predmetov v predstavitvi

en: Renaming items
sl: Preimenovanje predmetov

en: Passing items to import/export tools
sl: Prenos predmetov v orodja za uvoz/izvoz

en: Several tools including the editor, panorama, stack blending, calendar, html gallery and opening with external programs
sl: Več orodij, vključno z urejevalnikom, panoramo, zlivanjem osvetlitev, koledarjem, html galerijo in odpiranje slik z zunanjimi programi

[ctx: @item: album categories]
en: Category
sl: Kategorija

[ctx: @item: album categories]
en: Travel
sl: Potovanje

[ctx: @item: album categories]
en: Holidays
sl: Prazniki

[ctx: @item: album categories]
en: Friends
sl: Prijatelji

[ctx: @item: album categories]
en: Nature
sl: Narava

[ctx: @item: album categories]
en: Party
sl: Zabava

[ctx: @item: album categories]
en: Todo
sl: Naredi

[ctx: @item: album categories]
en: Miscellaneous
sl: Razno

[ctx: <tag name> in <tag path>]
en: %1 in %2
sl: %1 v %2

[ctx: Create New Tag <tag name> in <parent tag path>]
en: Create "%1" in %2
sl: Ustvari "%1" v %2

en: Create "%1"
sl: Ustvari "%1"

en: Tag '%2' has one subtag. Deleting this will also delete the subtag.
    Do you want to continue? | Tag '%2' has %1 subtags. Deleting this will also delete the subtags.
    Do you want to continue?
sl[0]: Značka '%2' ima %1 pod-značko. Z brisanjem te značke boste izbrisali tudi vse njene pod-značke.
    Ali želite nadaljevati?
sl[1]: Značka '%2' ima %1 pod-znački. Z brisanjem te značke boste izbrisali tudi vse njene pod-značke.
    Ali želite nadaljevati?
sl[2]: Značka '%2' ima %1 pod-značke. Z brisanjem te značke boste izbrisali tudi vse njene pod-značke.
    Ali želite nadaljevati?
sl[3]: Značka '%2' ima %1 pod-značk. Z brisanjem te značke boste izbrisali tudi vse njene pod-značke.
    Ali želite nadaljevati?

en: Tag '%2' is assigned to one item. Do you want to continue? | Tag '%2' is assigned to %1 items. Do you want to continue?
sl[0]: Značka '%2' je dodeljena %1 predmetu. Ali želite nadaljevati?
sl[1]: Značka '%2' je dodeljena %1 predmetoma. Ali želite nadaljevati?
sl[2]: Značka '%2' je dodeljena %1 predmetom. Ali želite nadaljevati?
sl[3]: Značka '%2' je dodeljena %1 predmetom. Ali želite nadaljevati?

en: Delete '%1' tag?
sl: Izbrišem značko '%1'?

[ctx: @title:window]
en: Delete Tag
sl: Izbriši značko

en: Tags '%1' have one or more subtags. Deleting them will also delete the subtags.
    Do you want to continue?
sl: Značke '%1' imajo eno ali več pod-značk. Z brisanjem teh značk boste izbrisali tudi vse njihove pod-značke.
    Ali želite nadaljevati?

en: Tags '%1' are assigned to one or more items. Do you want to continue?
sl: Značke '%1' so dodeljene enemu ali več predmetom. Ali želite nadaljevati?

en: Delete '%1' tag(s)?
sl: Izbrišem '%1' značk?

en: Face tag '%2' has at least one face tag child. Removing it will also remove the children.
    Do you want to continue? | Face tags '%2' have at least one face tag child. Removing them will also remove the children.
    Do you want to continue?
sl[0]: Značka obraza '%2' ima še vsaj eno podrejeno značko. Brisanje te bo izbrisalo tudi vse njene podrejene.
    Ali želite nadaljevati?
sl[1]: Oznaki obrazov '%2' imata še vsaj eno podrejeno oznako. Njuno brisanje bo izbrisalo tudi vse njune podrejene oznake.
    Ali želite nadaljevati?
sl[2]: Oznake obrazov '%2' imajo še vsaj eno podrejeno oznako. Njihovo brisanje bo izbrisalo tudi vse njihove podrejene oznake.
    Ali želite nadaljevati?
sl[3]: Oznake obrazov '%2' imajo še vsaj eno podrejeno oznako. Njihovo brisanje bo izbrisalo tudi vse njihove podrejene oznake.
    Ali želite nadaljevati?

en: Face tag '%2' is assigned to at least one item. Do you want to continue? | Face tags '%2' are assigned to at least one item. Do you want to continue?
sl[0]: Značka obraza '%2' je dodeljena vsaj enemu predmetu. Ali želite nadaljevati?
sl[1]: Oznaki obrazov '%2' sta dodeljeni vsaj enemu predmetu. Ali želite nadaljevati?
sl[2]: Oznake obrazov '%2' so dodeljene vsaj enemu predmetu. Ali želite nadaljevati?
sl[3]: Oznake obrazov '%2' so dodeljene vsaj enemu predmetu. Ali želite nadaljevati?

en: Remove face tag? | Remove face tags?
sl[0]: Odstrani značko obraza?
sl[1]: Odstrani oznaki obraza?
sl[2]: Odstrani oznake obraza?
sl[3]: Odstrani oznake obraza?

en: Remove the tag corresponding to this face tag from the images? | Remove the %1 tags corresponding to this face tags from the images?
sl[0]: Odstrani to %1 značko, ki se nanaša na to oznako značko iz slik?
sl[1]: Odstrani ti %1 znački, ki se nanašata na to oznake obraza iz slik?
sl[2]: Odstrani te %1 značke, ki se nanašajo na to oznako obraza iz slik?
sl[3]: Odstrani teh %1 značk, ki se nanašajo na to oznako obraza iz slik?

en: Assign Rating "%1 Star"
sl: Dodeli oceno "%1 zvezdic"

en: Assign Pick Label "%1"
sl: Dodeli izbor oznake "%1"

en: Assign Color Label "%1"
sl: Dodeli barvno oznako "%1"

en: Assign Tag "%1"
sl: Dodeli značko "%1"

[ctx: @info]
en: All Tags
sl: Vse značke

[ctx: @info]
en: Quick Access List
sl: Seznam za hitri dostop

[ctx: @action]
en: Delete Selected from List
sl: Izbriši izbrane iz seznama

en: Add to List
sl: Dodaj na seznam

en: Add selected tags to Quick Access List
sl: Dodaj izbrane značke na seznam za hiter dostop

en: Delete Tags
sl: Izbriši značke

en: Edit Tag Title
sl: Uredi imena značk

en: Reset Tag Icon
sl: Ponastavi ikono značke

en: Invert Selection
sl: Obrni izbiro

en: Expand Tag Tree
sl: Razširi drevo značk

en: Collapse Tag Tree
sl: Strni drevo značk

en: Remove Tag from Images
sl: Odstrani značko iz slik

[ctx: @label]
en: Tag Properties
sl: Lastnosti oznake

[ctx: @label: tag properties]
en: &Title:
sl: Naslov:

[ctx: @info]
en: Enter tag name here
sl: Sem vnesite ime značke

[ctx: @label: tag properties]
en: &Icon:
sl: &Ikona:

[ctx: @action]
en: Reset
sl: Ponastavi

[ctx: @label: tag properties]
en: &Shortcut:
sl: Bližnjica:

[ctx: @label]
en: Note
sl: Opomba

[ctx: @label]
en: This shortcut can be used to assign or unassign tag to items.
sl: To bližnjico lahko uporabite, da dodelite ali odstranite značko predmetom.

[ctx: @action]
en: Save
sl: Shrani

[ctx: @action]
en: Discard
sl: Zavrzi

[ctx: @info]
en: Previous tags were changed. Save changes?
sl: Predhodne značke so bile spremenjene. Ali želite shraniti spremembe?

[ctx: @title:window]
en: Tags Manager
sl: Upravljalnik oznak

[ctx: %2 is a comma separated list of tags to be deleted.]
en: Tag %2 has one or more subtags. Deleting it will also delete the subtags. Do you want to continue? | Tags %2 have one or more subtags. Deleting them will also delete the subtags. Do you want to continue?
sl[0]: Značke %2 imajo eno ali več pod-značk. Z brisanjem teh značk boste izbrisali tudi vse njihove pod-značke. Ali želite nadaljevati?
sl[1]: Značka %2 ima eno ali več pod-značk. Z brisanjem te značke boste izbrisali tudi vse njene pod-značke. Ali želite nadaljevati?
sl[2]: Znački %2 imata eno ali več pod-značk. Z brisanjem teh značk boste izbrisali tudi vse njune pod-značke. Ali želite nadaljevati?
sl[3]: Značke %2 imajo eno ali več pod-značk. Z brisanjem teh značk boste izbrisali tudi vse njihove pod-značke. Ali želite nadaljevati?

[ctx: %2 is a comma separated list of tags to be deleted.]
en: Tag %2 is assigned to one or more items. Do you want to delete it? | Tags %2 are assigned to one or more items. Do you want to delete them?
sl[0]: Značka %2 je dodeljena enemu ali več predmetom. Ali želite nadaljevati?
sl[1]: Znački %2 sta dodeljeni enemu ali več predmetom. Ali želite nadaljevati?
sl[2]: Značke %2 so dodeljene enemu ali več predmetom. Ali želite nadaljevati?
sl[3]: Značke %2 so dodeljene enemu ali več predmetom. Ali želite nadaljevati?

[ctx: %2 is a comma separated list of tags to be deleted.]
en: Delete tag %2? | Delete tags %2?
sl[0]: Izbrišem značko %2?
sl[1]: Izbrišem znački %2?
sl[2]: Izbrišem značke %2?
sl[3]: Izbrišem značke %2?

[ctx: @title:window]
en: Delete tag | Delete tags
sl[0]: Izbriši značko
sl[1]: Izbriši znački
sl[2]: Izbriši značke
sl[3]: Izbriši značke

en: <qt>digiKam will clean up tag metadata before setting tags from database.<br/> You may <b>lose tags</b> if you did not read tags before (by calling Read Tags from Image).<br/> Do you want to continue?</qt>
sl: <qt>digiKam bo počistil značke iz metapodatkov preden bo nastavil značke iz podatkovne zbirke.<br/>Če pred tem niste prebrali značk (s klicem Preberi značke iz slike), lahko pride do <b>izgube značk</b>.<br/>Ali želite nadaljevati?</qt>

en: This operation can take long time depending on collection size.
    Do you want to continue?
sl: Če je vaša zbirka velika, lahko to opravilo traja dlje časa.
    Ali želite nadaljevati?

en: This operation will wipe all tags from database only.
    To apply changes to files, you must choose write metadata to file later.
    Do you want to continue?
sl: To opravilo bo izbrisalo vse značke, ampak le iz podatkovne zbirke.
    Za uveljavitev sprememb v datotekah, morate kasneje izbrati zapis metapodatkov v datoteke.
    Ali želite nadaljevati?

en: Do you really want to remove the selected tag from all images? | Do you really want to remove the selected tags from all images?
sl[0]: Ali resnično želite iz vseh slik odstraniti izbrano značko?
sl[1]: Ali resnično želite iz vseh slik odstraniti izbrani znački?
sl[2]: Ali resnično želite iz vseh slik odstraniti izbrane značke?
sl[3]: Ali resnično želite iz vseh slik odstraniti izbrane značke?

[ctx: @action: button]
en: Organize
sl: Organiziraj

[ctx: @action: button]
en: Sync &Export
sl: Sinhroniziraj izvoz

en: Create Tag from Address Book
sl: Ustvari značko iz mape

en: Mark Unassigned Tags
sl: Označi nedodeljene značke

en: Add new tag to current tag. Current tag is last clicked tag.
sl: Dodaj novo značko k trenutni. Trenutna značka je tista, ki ste jo nazadnje kliknili.

en: Delete selected items. Also work with multiple items, but will not delete the root tag.
sl: Izbriši izbrane predmete. To deluje tudi z več predmeti, ampak ne bo izbrisalo korenske značke.

en: Edit title from selected tag.
sl: Odstrani ime izbrane značke.

en: Reset icon to selected tags. Works with multiple selection.
sl: Ponastavi ikono izbranih značk. Deluje tudi z več izbirami.

en: Mark all tags that are not assigned to images.
sl: Označi vse značke, ki niso dodeljene slikam.

en: Invert selection. Only visible items will be selected
sl: Obrni izbor. Izbrani bodo samo vidni predmeti

en: Selected items will be expanded
sl: Izbrani predmeti bodo razširjeni

en: Expand tag tree completely
sl: Razširi drevo oznak v celoti

en: Collapse tag tree completely
sl: Strni drevo značk v celoti

en: Delete selected tag(s) from images. Works with multiple selection.
sl: Izbriši izbrane značke iz slik. Deluje tudi z več izbirami.

en: Write Tags from Database to Image
sl: Zapiši značke iz podatkovne zbirke v sliko

en: Read Tags from Image
sl: Preberi značke iz slike

en: Wipe all tags from Database only
sl: Izbriši vse značke, ampak le iz podatkovne zbirke

en: Write Tags Metadata to Image.
sl: Zapiši značke metapodatkov v sliko.

en: Read tags from Images into Database. Existing tags will not be affected
sl: Preberi značke iz slik v podatkovno zbirko. Obstoječe značke ne bodo spremenjene

en: Delete all tags from database only. Will not sync with files. Proceed with caution.
sl: Izbriši vse značke, ampak le iz podatkovne zbirke. Uskladitve z datotekami ne bo. Priporočamo previdnost.

[ctx: @info]
en: Online help about tags management
sl: Spletna pomoč glede upravljanja značk

en: Toggle Auto
sl: Preklopi samodejno

[ctx: no auto toggle]
en: None
sl: Brez

[ctx: toggle child tags]
en: Children
sl: Podrejene

[ctx: toggle parent tag]
en: Parents
sl: Nadrejene

[ctx: toggle child and parent tags]
en: Both
sl: Oboje

[ctx: @title:window]
en: New Tag
sl: Nova značka

[ctx: @title:window]
en: Edit Tag
sl: Uredi značko

en: Enter tag name here...
sl: Sem vnesite ime značke...

en: <p>To create new tags, you can use the following rules:</p><p><ul><li>'/' can be used to create a tags hierarchy.<br/>Ex.: <i>"Country/City/Paris"</i></li><li>',' can be used to create more than one tags hierarchy at the same time.<br/>Ex.: <i>"City/Paris, Monument/Notre-Dame"</i></li><li>If a tag hierarchy starts with '/', root tag album is used as parent.</li></ul></p>
sl: <p>Da ustvarite nove značke, lahko uporabite naslednja pravila:</p><p><ul><li>'/' lahko uporabite, da ustvarite hierarhijo značk<br/>Npr.: <i>"Država/Mesto/Pariz"</i></li><li>',' lahko uporabite, da ustvarite več kot eno hierarhijo oznak naenkrat.<br/>Npr.: <i>"Mesto/Pariz, Spomenik/Notre-Dame"</i></li><li>Če se hierarhija začne z '/', bo kot nadrejena značka uporabljena korenska značka albuma.</li></ul></p>

en: &Icon:
sl: &Ikona:

en: &Shortcut:
sl: Bližnjica:

en: <p><b>Note</b>: this shortcut can be used to assign or unassign tag to items.</p>
sl: <p><b>Opomba</b>: to bližnjico lahko uporabite, da dodelite ali odstranite značko predmetom.</p>

en: <b>Create New Tag</b>
sl: <b>Ustvari novo značko</b>

en: <b>Create New Tag in<br/>"%1"</b>
sl: <b>Ustvari novo značko v<br/>"%1"</b>

en: <b>Properties of Tag<br/>"%1"</b>
sl: <b>Lastnosti značke<br/>"%1"</b>

[ctx: @title:window]
en: Tag Creation Error
sl: Napaka med ustvarjanjem oznake

en: An error occurred during tag creation:
sl: Med ustvarjanjem značke je prišlo do napake:

en: Tag Path
sl: Pot značk

en: Expand all Tags
sl: Razširi vse značke

en: Collapse all Tags
sl: Strni vse značke

en: Expand Selected Recursively
sl: Razširi izbrane rekurzivno

en: No Recently Assigned Tags
sl: Ni nedavno dodeljenih značk

en: Recently Assigned Tags
sl: Nedavno dodeljene značke

en: Add New Tag...
sl: Dodaj novo značko...

en: More Tags...
sl: Več značk...

en: Assign this Tag
sl: Dodeli to značko

en: Remove this Tag
sl: Odstrani to značko

en: Go to this Tag
sl: Pojdi do te značke

en: Enter the Informative Provider Reference here. I.P.R is a name registered with the XMP/NAA, identifying the provider that provides an indicator of the content. The default value for the I.P.R is "XMP" if a standard Reference Code is used.
sl: Vnesite referenco ponudnika podatkov (Informative Provider Reference) tukaj. I. P. R. je ime vpisano z XMP/NAA, in identificira ponudnika, ki ponuja kazalnik vsebine. Privzeta vrednost za I. P. R. je "XMP", če je uporabljena standardna referenčna koda.

en: Enter the Subject Reference Number here. Provides a numeric code to indicate the Subject Name plus optional Subject Matter and Subject Detail Names in the language of the service. Subject Reference is a number from the range 01000000 to 17999999 and represent a language independent international reference to a Subject. A Subject is identified by its Reference Number and corresponding Names taken from a standard lists given by XMP/NAA. If a standard reference code is used, these lists are the English language reference versions. This field is limited to 8 digit code.
sl: Sem vnesite Številko reference predmeta. To je številčna koda, ki nakazuje na ime predmeta in izbirni imeni zadeve predmeta ter podrobnosti predmeta v jeziku storitve. Referenca predmeta je številka v obsegu od 01000000 do 17999999 in predstavlja jezikovno neodvisno mednarodno referenco na predmet. Predmet je določen s strani referenčne številke in ustreznih imen, ki so vzete iz seznama standardov, ki je podan s strani XMP/NAA. Če je uporabljena standardna referenčna koda, potem so ti seznami različice reference jezika v angleščini. To polje je omejeno na 8 števk.

en: Enter the Subject Name here. English language is used if you selected a standard XMP/NAA reference code.
sl: Sem vnesite ime predmeta. Če ste izbrali standardno referenčno kodo XMP/NAA, bo tu uporabljen angleški jezik.

en: Enter the Subject Matter Name here. English language is used if you selected a standard XMP/NAA reference code.
sl: Sem vnesite zadevo predmeta. Če ste izbrali standardno referenčno kodo XMP/NAA, bo tu uporabljen angleški jezik.

en: Enter the Subject Detail Name here. English language is used if you selected a standard XMP/NAA reference code.
sl: Sem vnesite podrobno ime predmeta. Če ste izbrali standardno referenčno kodo XMP/NAA, bo tu uporabljen angleški jezik.

[ctx: @info]
en: Here you can see the metadata template list managed by digiKam.
sl: Tukaj lahko vidite seznam predlog za metapodatke, ki jih upravlja digiKam.

[ctx: @title: template properties]
en: Title
sl: Naslov

[ctx: @title: template properties]
en: Authors
sl: Avtorji

en: Author Names:
sl: Imena avtorjev:

en: Enter the names of the photograph's creators. Use semi-colons as separator here.
sl: Vnesite imena ustvarjalcev fotografije. Kot ločilo uporabite podpičje.

en: <p>This field should contain the names of the persons who created the photograph. If it is not appropriate to add the name of the photographer (for example, if the identity of the photographer needs to be protected) the name of a company or organization can also be used. Once saved, this field should not be changed by anyone.</p><p>To enter more than one name, use <b>semi-colons as separators</b>.</p><p>With IPTC, this field is limited to 32 characters.</p>
sl: <p>To polje bi moralo vsebovati imena ljudi, ki so fotografijo ustvarili. Če ni primerno dodati ime fotografa (če je potrebno njegovo identiteto zaščititi), potem lahko uporabite tudi ime podjetja ali organizacije. Ko je to polje enkrat shranjeno, ga ne bi smel več spremeniti nihče.</p><p>Da vnesete več kot eno ime, uporabite <b>podpičja kot ločilo</b>.</p><p>Z IPTC je to polje omejeno na 32 znakov.</p>

en: Authors' Positions:
sl: Položaji avtorjev:

en: Enter the job titles of the authors here.
sl: Sem vnesite službene nazive avtorjev.

en: <p>This field should contain the job titles of the authors. Examples might include titles such as: Staff Photographer, Freelance Photographer, or Independent Commercial Photographer. Since this is a qualifier for the Author field, the Author field must also be filled out.</p><p>With IPTC, this field is limited to 32 characters.</p>
sl: <p>To polje bi moralo vsebovati službene nazive avtorjev. Na primer: ekipni fotograf, svobodni fotograf ali neodvisni komercialni fotograf. Ker je to uvrščevalnik za polje avtorja, morate izpolniti tudi slednje.</p><p>Z IPTC je to polje omejeno na 32 znakov.</p>

en: Enter the photograph credit here.
sl: Sem vnesite zasluge za fotografijo.

en: <p>(synonymous to Provider): Use the Provider field to identify who is providing the photograph. This does not necessarily have to be the author. If a photographer is working for a news agency such as Reuters or the Associated Press, these organizations could be listed here as they are "providing" the image for use by others. If the image is a stock photograph, then the group (agency) involved in supplying the image should be listed here.</p><p>With IPTC, this field is limited to 32 characters.</p>
sl: <p>(sopomenka ponudnika): uporabite polje ponudnika, da določite kdo ponuja fotografijo. Ni nujno, da je to avtor. Če fotograf dela za poročevalno agencijo recimo Reuters ali Associated Press, potem lahko sem vnesete te organizacije, saj "ponujajo" sliko v uporabo drugim. Če je slika založna fotografija, potem bi naj tu bila omenjena skupina (agencija), ki ponuja sliko.</p><p>Z IPTC je to polje omejeno na 32 znakov.</p>

en: Enter the copyright notice to identify the current owner(s) of the copyright here.
sl: Sem vnesite opombo avtorskih pravic, ki bo določilo njihovega trenutnega lastnika.

en: <p>The Copyright Notice should contain any necessary copyright notice for claiming the intellectual property, and should identify the current owner(s) of the copyright for the photograph. Usually, this would be the photographer, but if the image was done by an employee or as work-for-hire, then the agency or company should be listed. Use the form appropriate to your country. USA: &copy; {date of first publication} name of copyright owner, as in "&copy;2005 John Doe." Note, the word "copyright" or the abbreviation "copr" may be used in place of the &copy; symbol. In some foreign countries only the copyright symbol is recognized and the abbreviation does not work. Furthermore the copyright symbol must be a full circle with a "c" inside; using something like (c) where the parentheses form a partial circle is not sufficient. For additional protection worldwide, use of the phrase, "all rights reserved" following the notice above is encouraged. 
    In Europe you would use: Copyright {Year} {Copyright owner}, all rights reserved. 
    In Japan, for maximum protection, the following three items should appear in the copyright field of the IPTC Core: (a) the word, Copyright; (b) year of the first publication; and (c) name of the author. You may also wish to include the phrase "all rights reserved".</p><p>With XMP, you can include more than one copyright string using different languages.</p><p>With IPTC, this field is limited to 128 characters.</p>
sl: <p>Opomba o copyrightu - avtorskih pravicah naj bi vsebovale potrebne opombe o pravicah do intelektualne lastnine in naj bi določale trenutnega lastnika avtorskih pravic fotografije. Običajno je to fotograf, ampak če je sliko ustvaril uslužbenec ali delavec, potem bi naj bi to bila agencija ali podjetje. Uporabite obliko primerno za vašo državo. ZDA: &copy; {date of first publication} ime lastnika avtorskih pravic kot v "&copy;2005 Janez Novak." Opomba: namesto znaka &copy; lahko uporabite besede "copyright" ali okrajšavo "copr". V nekaterih tujih državah je prepoznaven le znak, &copy; in okrajšava ne deluje. Znak za avtorske pravice mora biti poln krog, ki vsebuje "c"; Uporaba (c), kjer oklepaji tvorijo delni krog ni zadostna. Za dodatno zaščito po vsem svetu, naj zgornji opombi sledi fraza, "all rights reserved" (vse pravice pridržane). 
    V Evropi bi uporabili: Copyright {Year} {Copyright owner}, all rights reserved. 
    Na Japonskem mora polje jedra IPTC za največjo zaščito vsebovati: (a) besedo Copyright; (b) leto prve objave in (c) ime avtorja. Po želji lahko vključite tudi frazo "all rights reserved".</p><p>Z XMP lahko vključite več kot en niz avtorskih pravic v različnih jezikih.</p><p>V IPTC je to polje omejeno na 128 znakov.</p>

en: Enter the list of instructions on how a resource can be legally used here.
sl: Sem vnesite seznam navodil kako lahko se lahko vir legalno uporablja.

en: <p>The Right Usage Terms field should be used to list instructions on how a resource can be legally used.</p><p>With XMP, you can include more than one right usage terms string using different languages.</p><p>This field does not exist with IPTC.</p>
sl: <p>Polje Pogoji pravilne uporabe naj bi bili uporabljeni za navodila kako se lahko vir legalno uporablja.</p><p>Z XMP lahko vključite več kot en pogoj z uporabo različnih jezikov.</p><p>To polje ne obstaja v IPTC.</p>

[ctx: @label: template properties]
en: Source:
sl: Vir:

en: Enter the original owner of the photograph here.
sl: Sem vnesite izvornega lastnika fotografije.

en: <p>The Source field should be used to identify the original owner or copyright holder of the photograph. The value of this field should never be changed after the information is entered following the image's creation. While not yet enforced by the custom panels, you should consider this to be a "write-once" field. The source could be an individual, an agency, or a member of an agency. To aid in later searches, it is suggested to separate any slashes "/" with a blank space. Use the form "photographer / agency" rather than "photographer/agency." Source may also be different from Creator and from the names listed in the Copyright Notice.</p><p>With IPTC, this field is limited to 32 characters.</p>
sl: <p>Polje Vir bi naj bilo uporabljeno za določitev izvornega lastnika ali lastnika avtorskih pravic fotografije. Ko so ti podatki vneseni, se naj to polje ne bi nikoli spreminjalo, potem ko je slika že ustvarjena. Čeprav to še ni vsiljeno, vseeno obravnavajte to polje kot "enkrat-zapisljivo". Vir je lahko posameznik, agencija ali član agencije. Za lažja kasnejša iskanja ločite poševnice, "/", s presledki. Uporabite obliko "fotograf / agencija" namesto "fotograf/agencija". Vir se lahko razlikuje od ustvarjalca in imen, ki so v Opombi avtorskih pravic.</p><p>V IPTC je to polje omejeno na 32 znakov.</p>

en: Instructions:
sl: Navodila:

en: Enter the editorial notice here.
sl: Sem vnesite opombo urednika.

en: <p>The Instructions field should be used to list editorial instructions concerning the use of photograph.</p><p>With IPTC, this field is limited to 256 characters.</p>
sl: <p>Polje navodil uporabite za seznam navodil urednika glede uporabe fotografije.</p><p>V IPTC je to polje omejeno na 256 znakov.</p>

en: Rights
sl: Pravice

en: Enter the city of contents here.
sl: Sem vnesite mesto, kjer je bila posneta vsebina.

en: <p>This field should contain the name of the city where the photograph was taken.</p>
sl: <p>To polje naj bi vsebovalo ime mesta, kjer je bila posneta vsebina fotografije.</p>

en: Enter the city sublocation of contents here.
sl: Sem vnesite pod-položaj mesta, kjer je bila posneta vsebina.

en: <p>This field should contain the sublocation of the city where the photograph was taken.</p>
sl: <p>To polje naj bi vsebovalo pod-položaj mesta, kjer je bila posneta vsebina fotografije.</p>

en: Enter the province or state of contents here.
sl: Sem vnesite provinco ali državo, kjer je bila posneta vsebina.

en: <p>This field should contain the province or state where the photograph was taken.</p>
sl: <p>To polje naj bi vsebovalo ime province ali mesta, kjer je bila posneta vsebina fotografije.</p>

en: <p>Select here the country where the photograph was taken.</p>
sl: <p>Tu izberite državo, kjer je bila posneta fotografija.</p>

en: Enter the city name of the lead author here.
sl: Sem vnesite ime mesta glavnega avtorja.

en: <p>This field should contain the city name where the lead author lives.</p>
sl: <p>To polje naj bi vsebovalo ime mesta, kjer živi glavni avtor.</p>

en: Enter the country name of the lead author here.
sl: Sem vnesite ime države glavnega avtorja.

en: <p>This field should contain the country name where the lead author lives.</p>
sl: <p>To polje naj bi vsebovalo ime države, kjer živi glavni avtor.</p>

[ctx: @label: template properties]
en: Address:
sl: Naslov:

en: Enter the address of the lead author here.
sl: Sem vnesite naslov glavnega avtorja.

en: <p>This field should contain the address where the lead author lives.</p>
sl: <p>To polje naj bi vsebovalo naslov, kjer živi glavni avtor.</p>

en: Postal Code:
sl: Poštna številka:

en: Enter the postal code of the lead author here.
sl: Sem vnesite poštno številko glavnega avtorja.

en: <p>This field should contain the postal code where the lead author lives.</p>
sl: <p>To polje naj bi vsebovalo poštno številko, kjer živi glavni avtor.</p>

en: Province:
sl: Provinca:

en: Enter the province of the lead author here.
sl: Sem vnesite provinco glavnega avtorja.

en: <p>This field should contain the province where the lead author lives.</p>
sl: <p>To polje naj bi vsebovalo provinco, kjer živi glavni avtor.</p>

[ctx: @label: template properties]
en: Email:
sl: E-pošta:

en: Enter the email of the lead author here.
sl: Sem vnesite e-poštni naslov glavnega avtorja.

en: <p>This field should contain the email of the lead author.</p>
sl: <p>To polje naj bi vsebovalo e-poštni naslov glavnega avtorja.</p>

en: Enter the phone number of the lead author here.
sl: Sem vnesite telefonsko številko glavnega avtorja.

en: <p>This field should contain the phone number of the lead author.</p>
sl: <p>To polje naj bi vsebovalo telefonsko številko glavnega avtorja.</p>

en: Enter the web site URL of the lead author here.
sl: Sem vnesite naslov spletne strani glavnega avtorja.

en: <p>This field should contain the web site URL of the lead author.</p>
sl: <p>To polje naj bi vsebovalo naslov spletne strani glavnega avtorja.</p>

en: Subjects
sl: Zadeve

en: Template:
sl: Predloga:

en: Open metadata template editor
sl: Odpri urejevalnik predlog metapodatkov

en: <p>Select here the action to perform using the metadata template.</p><p><b>To remove</b>: delete already-assigned template.</p><p><b>Do not change</b>: Do not touch template information.</p><p>All other values are template titles managed by digiKam. Selecting one will assign information as well.</p>
sl: <p>Tukaj izberite dejanje, ki bi ga radi izvršili z uporabo predloge metapodatkov.</p><p><b>Za odstranitev</b>: izbriše že dodeljeno predlogo.</p><p><b>Ne spremeni</b>: pusti na miru podatke predloge.</p><p>Vse druge vrednosti so naslovi predlog, ki jih upravlja digiKam. Ob izboru ene, bodo dodeljeni tudi podatki.</p>

en: To remove
sl: Za odstranitev

en: Do not change
sl: Ne spremeni

en: Names:
sl: Imena:

en: Usages:
sl: Uporabe:

en: No or invalid size specified
sl: Navedene ni nobene velikosti ali pa je le ta napačna

en: Thumbnail is null
sl: Sličice ni

en: File does not exist or is not a file
sl: Datoteka ne obstaja ali pa ni berljiva

en: Cannot create thumbnail for %1
sl: Ni mogoče ustvariti sličice za %1

[ctx: @title:window]
en: Failed to Initialize Thumbnails Database
sl: Ni bilo mogoče nastaviti začetnih vrednosti podatkovne zbirke sličic

en: Error message: %1
sl: Sporočilo o napaki: %1

[ctx: @title:window]
en: Determine Time Difference With Clock Photo
sl: Določanje časovne razlike s Clock Photo

en: Load different photo
sl: Naloži drugo fotografijo

en: If you have a photo in your set with a clock or another external time source on it, you can load it here and set the indicator to the (date and) time displayed. The difference of your internal camera clock will be determined from this setting.
sl: Če imate fotografijo v zbirki, ki vsebuje uro ali drug, zunanji vir datuma, jo lahko naložite sem in nastavite kazalnik na prikazan (datum in) čas. Razlika v uri vaše notranje ure kamere bo določena iz te nastavitve.

en: <font color="red"><b>Could not load<br/>image %1.</b></font>
sl: <font color="red"><b>Ni bilo mogoče naložiti<br/>slike %1.</b></font>

en: The clock date and time:
sl: Datum in čas:

en: Select Image to Extract Clock Photo
sl: Izberite sliko za izvleček slike z uro

en: %1 timestamp
sl: %1 časovni žig

en: File name timestamp
sl: Časovni žig imena datoteke

en: File last modified
sl: Datoteka nazadnje spremenjena

en: EXIF: created
sl: EXIF: ustvarjena

en: EXIF: original
sl: EXIF: izvirnik

en: EXIF: digitized
sl: EXIF: predelava v digitalno

en: IPTC: created
sl: Ustvarjeno: IPTC

en: XMP: created
sl: XMP:ustvarjena

en: EXIF: created (fuzzy)
sl: EXIF: ustvarjena (nejasna)

en: EXIF: original (fuzzy)
sl: EXIF: izvirnik (nejasna)

en: EXIF: digitized (fuzzy)
sl: EXIF: digitalizirana (nejasna)

en: Reset to current date
sl: Ponastavi na trenutni datum

[ctx: copy timestamp as well]
en: Copy value
sl: Kopiraj vrednost

[ctx: add a fixed timestamp to date]
en: Add
sl: Dodaj

[ctx: subtract a fixed timestamp to date]
en: Subtract
sl: Odštej

[ctx: time adjust offset, days value label]
en: days
sl: dni

en: Determine difference from clock photo
sl: Določi razliko iz ure fotografije

en: Either click or drag'n drop a photo on the button to choose a clock photo
sl: Ali kliknite ali povlecite in spustite sliko na gumb za izbiro clock photo

en: Update only existing timestamps
sl: Posodobite samo obstoječe časovne žige

en: EXIF: Thumbnail
sl: EXIF: Sličica

en: Timestamp Adjustments
sl: Prilagoditve časovnih žigov

[ctx: Effect: No Effect]
en: None
sl: Brez

[ctx: Effect: Random Effect]
en: Random
sl: Naključno

[ctx: Transition: No Transition]
en: None
sl: Brez

[ctx: Transition: Chess Board]
en: Chess Board
sl: Šahovnica

[ctx: Transition: Melt Down]
en: Melt Down
sl: Raztapljanje dol

[ctx: Transition: Sweep]
en: Sweep
sl: Pometanje

[ctx: Transition: Mosaic]
en: Mosaic
sl: Mozaik

[ctx: Transition: Cubism]
en: Cubism
sl: Kubizem

[ctx: Transition: Growing]
en: Growing
sl: Rast

[ctx: Transition: Horizontal Lines]
en: Horizontal Lines
sl: Vodoravne črte

[ctx: Transition: Vertical Lines]
en: Vertical Lines
sl: Navpične črte

[ctx: Transition: Circle Out]
en: Circle Out
sl: Krog navzven

[ctx: Transition: Multi-Circle Out]
en: Multi-Circle Out
sl: Več krogov navzven

[ctx: Transition: Spiral In]
en: Spiral In
sl: Spirala navznoter

[ctx: Transition: Blobs]
en: Blobs
sl: Packe

[ctx: Transition: Fade]
en: Fade
sl: Pojemanje

[ctx: Transition: SlideL2R]
en: Slide Left to Right
sl: Pomik z leve na desno

[ctx: Transition: SlideR2L]
en: Slide Right to Left
sl: Pomik z desne na levo

[ctx: Transition: SlideT2B]
en: Slide Top to Bottom
sl: Pomik od zgoraj navzdol

[ctx: Transition: SlideB2T]
en: Slide Bottom to Top
sl: Pomik od spodaj navzgor

[ctx: Transition: PushL2R]
en: Push Left to Right
sl: Porini z leve na desno

[ctx: Transition: PushR2L]
en: Push Right to Left
sl: Porini z desne na levo

[ctx: Transition: PushT2B]
en: Push Top to Bottom
sl: Porini z vrha navzdol

[ctx: Transition: PushB2T]
en: Push Bottom to Top
sl: Porini z dna navzgor

[ctx: Transition: SwapL2R]
en: Swap Left to Right
sl: Zamenjaj levo za desno

[ctx: Transition: SwapR2L]
en: Swap Right to Left
sl: Zamenjaj desno za levo

[ctx: Transition: SwapT2B]
en: Swap Top to Bottom
sl: Zamenjaj zgoraj za spodaj

[ctx: Transition: SwapB2T]
en: Swap Bottom to Top
sl: Zamenjaj spodaj za zgoraj

[ctx: Transition: BlurIn]
en: Blur In
sl: Zamegli navznoter

[ctx: Transition: BlurOut]
en: Blur Out
sl: Zamegli navzven

[ctx: Transition: Random Effect]
en: Random
sl: Naključno

en: A complete, cross-platform solution to record, convert and stream audio and video.
sl: Popolna rešitev za več platform za snemanje, pretvorbo in pretakanje zvoka invidea.

[ctx: Video Effect NOPLAYER]
en: None
sl: Brez

[ctx: Video Standard INTERNAL]
en: Internal
sl: Interno

[ctx: Video Standard DESKTOP]
en: Default from Desktop
sl: Privzeto iz namizja

en: Generating frames from %1 Done
sl: Generiranje sličic iz %1 Narejeno

en: Error while creating temporary directory %1!
sl: Napaka ob ustvarjanju začasnega imenika %1!

en: Encoding frames...
sl: Kodiranje video sličic...

en: Encoding done.
sl: Kodiranje končano.

en: Error while encoding frames!
sl: Napaka med kodiranjem video sličic!

[ctx: @option:check]
en: Show image file name
sl: Pokaži ime datoteke slike

[ctx: @info]
en: Show the image file name at the bottom of the screen.
sl: Pokaže ime datoteke slike na dnu zaslona.

[ctx: @option:check]
en: Show image creation date
sl: Pokaži datum kreiranja slike

[ctx: @info]
en: Show the image creation time/date at the bottom of the screen.
sl: Pokaže datum in čas kreiranja slike na dnu zaslona.

[ctx: @option:check]
en: Show camera aperture and focal length
sl: Pokaži zaslonko in goriščno razdaljo kamere

[ctx: @info]
en: Show the camera aperture and focal length at the bottom of the screen.
sl: Pokaži zaslonko in goriščno razdaljo kamere na dnu zaslona.

[ctx: @option:check]
en: Show camera exposure and sensitivity
sl: Pokaži osvetlitev in občutljivost kamere

[ctx: @info]
en: Show the camera exposure and sensitivity at the bottom of the screen.
sl: Pokaži osvetlitev in občutljivost kamere na dnu zaslona.

[ctx: @option:check]
en: Show camera make and model
sl: Pokaži znamko in model kamere

[ctx: @info]
en: Show the camera make and model at the bottom of the screen.
sl: Pokaži znamko in model kamere na dnu zaslona.

[ctx: @option:check]
en: Show camera lens model
sl: Pokaži model objektiva kamere

[ctx: @info]
en: Show the camera lens model at the bottom of the screen.
sl: Pokaži model objektiva kamere na dnu zaslona.

[ctx: @option:check]
en: Show image caption
sl: Pokaži napis slike

[ctx: @info]
en: Show the image caption at the bottom of the screen.
sl: Pokaže napis slike na dnu zaslona.

[ctx: @option:check]
en: Show image title
sl: Pokaži naslov slike

[ctx: @info]
en: Show the image title at the bottom of the screen.
sl: Pokaže naslov slike na dnu zaslona.

[ctx: @option:check]
en: Show image caption if it has not title
sl: Pokaži napis slike, če nima naslova

[ctx: @info]
en: Show the image caption at the bottom of the screen if no titles existed.
sl: Pokaže napis slike na dnu zaslona, če ne obstaja noben naslov.

[ctx: @option:check]
en: Show image rating
sl: Pokaži oceno slike

[ctx: @info]
en: Show the digiKam image rating at the bottom of the screen.
sl: Pokaži digiKamovo oceno slike na dnu zaslona.

[ctx: @option:check]
en: Show image tags
sl: Pokaži značke slike

[ctx: @info]
en: Show the digiKam image tag names at the bottom of the screen.
sl: Pokaži imena značk digiKam na dnu zaslona.

[ctx: @option]
en: On Screen Display Font:
sl: Pisava prikaza na zaslonu:

[ctx: @info]
en: Select here the font used to display text on the screen display .
sl: Tukaj izberite pisavo za prikaz besedila na zaslonu.

en: An error has occurred while playing: the media is not valid
sl: Med predvajanjem je prišlo do napake: medij ni veljaven

en: An error has occurred while playing: %1
sl: Med predvajanjem je prišlo do napake: %1

[ctx: pause/play video]
en: Pause/Play
sl: Premor/Predvajaj

[ctx: capture video frame]
en: Capture
sl: Zajemi

en: An error has occurred with the media player...
sl: Prišlo je do napake pri predstavnostnem predvajalniku...

en: Toggle playing in a loop
sl: Preklapljaj predvajanje v zanki

[ctx: @info:tooltip]
en: Reset to default value
sl: Ponovno nastavi na privzeto vrednost

[ctx: @title:window]
en: Navigate to %1
sl: Krmari proti %1

[ctx: @title: binary properties]
en: Binary
sl: Izvajalni program

[ctx: @title: binary properties]
en: Version
sl: Verzija

en: Binary not found.
sl: Izvajalnega programa ni mogoče najti.

en: Minimal version number required for this binary is %1
sl: Najstarejša verzija za ta izvajalni program je %1

en: Find
sl: Najdi

en:  or <a href="%1">download</a>
sl:  ali <a href="%1">prenesi</a>

en: <qt><p><font color="red"><b>Warning:</b> Some necessary binaries have not been found on your system. If you have these binaries installed, please click the 'Find' button to locate them on your system, otherwise please download and install them to proceed.</font></p></qt>
sl: <qt><p><font color="red"><b>Opozorilo:</b>Nekaj potrebnih izvajalnih datotek ne najdemo na vašem sistemu. Če imate nameščene te izvajalne datoteke, kliknite gumb 'Najdi', da jih poiščete v vašem sistemu, sicer jih prenesite in namestite, da lahko nadaljujete.</font></p></qt>

en: A development version has been detect. There is no guarantee on the behavior of this binary.
sl: Zaznana je bila razvojna verzija. Ni nobenega zagotovila za pravilno obnašanje tega izvajalnega programa.

en: Change
sl: Sprememba

en: The binary file found does not appear to be working as intended.
sl: Zdi se, da najdena binarna datoteka ne deluje, kot je predvideno.

en: Browse...
sl: Prebrskaj...

en: If Target File Exists:
sl: Če ciljna datoteka že obstaja:

en: Store as a different name
sl: Shrani pod drugim imenom

en: Overwrite automatically
sl: Samodejno prepiši

en: Skip automatically
sl: Avtomatsko preskoči

en: No options available
sl: Na voljo ni možnosti

[ctx: @title: font properties]
en: Here you can choose the font to be used.
sl: Tu lahko izberete pisavo, ki bo uporabljena.

[ctx: @title: font properties]
en: Requested Font
sl: Zahtevana pisava

[ctx: @title: font properties]
en: Font
sl: Pisava

[ctx: @info: font properties]
en: Enable this checkbox to change the font family settings.
sl: Omogočite to možnost, da spremenite nastavitve družine pisav.

[ctx: @info: font properties]
en: Change font family?
sl: Zamenjam družino pisav?

[ctx: @label: font properties]
en: Font:
sl: Pisava:

[ctx: @title: font properties]
en: Font style
sl: Slog pisave

[ctx: @info: font properties]
en: Enable this checkbox to change the font style settings.
sl: Omogočite to možnost, da spremenite nastavitve sloga pisav.

[ctx: @info: font properties]
en: Change font style?
sl: Spremeni slog pisave?

[ctx: @label: font properties]
en: Font style:
sl: Slog pisave:

[ctx: @title: font properties]
en: Size
sl: Velikost

[ctx: @info: font properties]
en: Enable this checkbox to change the font size settings.
sl: Omogočite to možnost, da spremenite nastavitve velikosti pisave.

[ctx: @info: font properties]
en: Change font size?
sl: Spremeni velikost pisave?

[ctx: @label:listbox Font size]
en: Size:
sl: Velikost:

[ctx: @info: font properties]
en: Here you can choose the font family to be used.
sl: Tu lahko izberete družino pisavo, ki bo uporabljena.

[ctx: @info: font properties]
en: Here you can choose the font style to be used.
sl: Tu lahko izberete slog pisave, ki bo uporabljena.

[ctx: @item: font style]
en: Normal
sl: Običajno

[ctx: @item: font style]
en: Italic
sl: Poševno

[ctx: @item: font style]
en: Oblique
sl: Poševno

[ctx: @item: font style]
en: Bold
sl: Krepko

[ctx: @item: font style]
en: Bold Italic
sl: Krepko nagnjeno

[ctx: @item: font size]
en: Relative
sl: Relativno

[ctx: @info: font properties]
en: Font size "fixed" or "relative" to environment
sl: Velikost pisave "fiksno" ali "relativno" glede na okolje

[ctx: @info: font properties]
en: Here you can switch between fixed font size and font size to be calculated dynamically and adjusted to changing environment (e.g. widget dimensions, paper size).
sl: Tu lahko preklapljate med stalno velikostjo pisave in velikostjo pisave, ki jo želite izračunati dinamično in prilagojeno spreminjajočemu se okolju (npr. dimenzije pripomočkov, velikost papirja).

[ctx: @info: font properties]
en: Here you can choose the font size to be used.
sl: Tu lahko izberete pisavo, ki bo uporabljena.

[ctx: @info: font properties]
en: The Quick Brown Fox Jumps Over The Lazy Dog
sl: Šerif bo za vajo spet skuhal domače žgance

[ctx: @info: font properties]
en: This sample text illustrates the current settings. You may edit it to test special characters.
sl: To vzorčno besedilo ponazarja trenutne nastavitve. Lahko ga uredite za preizkus posebnih znakov.

[ctx: @info: font style]
en: Normal
sl: Običajno

[ctx: @info: font style]
en: Italic
sl: Ležeče

[ctx: @info: font style]
en: Oblique
sl: Poševno

en: System Font
sl: Sistemska pisava

en: Custom Font
sl: Pisava po meri

en: Choose...
sl: Izberi...

en: Loading...
sl: Nalaganje...

en: Embedded JPEG Preview
sl: Vgrajen predogled JPEG

en: Half Size Raw Preview
sl: Surov predogled polovične velikosti

en: Reduced Size Preview
sl: Predogled zmanjšane velikosti

en: Failed to load image
sl: Slike ni bilo mogoče naložiti

en: Pan the image to a region
sl: Zasuči sliko na območje

en: Show available versions in a list
sl: Pokaži razpoložljive različice v seznamu

en: Show available versions as a tree
sl: Pokaži razpoložljive verzije v drevesu

en: Show available versions and the applied filters in a combined list
sl: Pokaži razpoložljive verzije in uveljavljene filtre v skupnem seznamu

en: Uncalibrated color space
sl: Neumerjen barvni prostor

en: No profile available...
sl: Na voljo ni nobenih profilov...

en: Perceptual
sl: Zaznavno

en: Relative Colorimetric
sl: Relativno kolorimetrično

en: Absolute Colorimetric
sl: Absolutno kolorimetrično

en: Saturation
sl: Nasičenost

en: <ul><li><p><b>Perceptual intent</b> causes the full gamut of the image to be compressed or expanded to fill the gamut of the destination device, so that gray balance is preserved but colorimetric accuracy may not be preserved.</p><p>In other words, if certain colors in an image fall outside of the range of colors that the output device can render, the image intent will cause all the colors in the image to be adjusted so that the every color in the image falls within the range that can be rendered and so that the relationship between colors is preserved as much as possible.</p><p>This intent is most suitable for display of photographs and images, and is the default intent.</p></li><li><p><b>Absolute Colorimetric intent</b> causes any colors that fall outside the range that the output device can render to be adjusted to the closest color that can be rendered, while all other colors are left unchanged.</p><p>This intent preserves the white point and is most suitable for spot colors (Pantone, TruMatch, logo colors, ....)</p></li><li><p><b>Relative Colorimetric intent</b> is defined such that any colors that fall outside the range that the output device can render are adjusted to the closest color that can be rendered, while all other colors are left unchanged. Proof intent does not preserve the white point.</p></li><li><p><b>Saturation intent</b> preserves the saturation of colors in the image at the possible expense of hue and lightness.</p><p>Implementation of this intent remains somewhat problematic, and the ICC is still working on methods to achieve the desired effects.</p><p>This intent is most suitable for business graphics such as charts, where it is more important that the colors be vivid and contrast well with each other rather than a specific color.</p></li></ul>
sl: <ul><li><p><b>Namen zaznave</b> povzroči stiskanje ali razširjanje lestvice slike, da bo zapolnila lestvico ciljne naprave. Pri tem je ohranjeno ravnovesje sivin, ampak se lahko izgubi kolorimetrična natančnost.</p><p>Povedano drugače: če nekatere barve v sliki padejo izven območja, ki ga lahko izriše naprava, bo namen zaznave prilagodil barve tako, da vsaka barva pade v območje, ki je lahko izrisano. Tako bodo povezave med barvami ohranjene kolikor je le mogoče.</p><p>Ta namen je najbolj primeren za prikaz fotografij in slik in je privzet.</p></li><li><p><b>Absolutni kolorimetrični namen</b> povzroči, da bodo vse barve, ki padejo izven območja, ki ga lahko izriše naprava, prilagojene na najbližje barve, ki so še lahko izrisane, medtem ko so vse druge barve nespremenjene.</p><p>Ta namen ohrani belo točko in je najbolj primeren za točkovne barve (Pantone, TruMatch, barve logo, ....)</p></li><li><p><b>Relativni kolorimetrični namen</b>povzroči, da bodo vse barve, ki padejo izven območja, ki ga lahko izriše naprava, prilagojene na najbližje barve, ki so še lahko izrisane, medtem ko so vse druge barve nespremenjene. Ta ne ohrani bele točke.</p></li><li><p><b>Namen nasičenja</b> ohrani nasičenje barv slike na račun odtenkov in osvetljenosti.</p><p>Vgradnja tega namena je težavna in ICC še vedno dela na načinih za doseganje želenih rezultatov.</p><p>Ta namen je najbolj primeren za poslovno grafiko, recimo grafe, kjer je bolj pomembno, da so barve žive in so med sabo v dobrem kontrastu.</p></li></ul>

[ctx: @item: icc profile properties]
en: Name
sl: Ime

[ctx: @info: icc profile properties]
en: The ICC profile product name
sl: Ime proizvoda profila ICC

[ctx: @item: icc profile properties]
en: Description
sl: Opis

[ctx: @info: icc profile properties]
en: The ICC profile product description
sl: Opis proizvoda profila ICC

[ctx: @item: icc profile properties]
en: Information
sl: Informacije

[ctx: @info: icc profile properties]
en: Additional ICC profile information
sl: Dodatne podrobnosti profila ICC

[ctx: @item: icc profile properties]
en: Manufacturer
sl: Proizvajalec

[ctx: @info: icc profile properties]
en: Raw information about the ICC profile manufacturer
sl: Surovi podatki o proizvajalcu profila ICC

[ctx: @info: icc profile properties]
en: Raw information about the ICC profile model
sl: Surovi podatki o modelu profila ICC

[ctx: @item: icc profile properties]
en: Copyright
sl: Avtorske pravice

[ctx: @info: icc profile properties]
en: Raw information about the ICC profile copyright
sl: Surovi podatki o avtorskih pravicah profila ICC

[ctx: @item: icc profile properties]
en: Profile ID
sl: ID profila

[ctx: @info: icc profile properties]
en: The ICC profile ID number
sl: Številka ID profila ICC

[ctx: @item: icc profile properties]
en: Color Space
sl: Barvni prostor

[ctx: @info: icc profile properties]
en: The color space used by the ICC profile
sl: Barvni prostor, ki ga uporablja profil ICC

[ctx: @item: icc profile properties]
en: Connection Space
sl: Povezan prostor

[ctx: @info: icc profile properties]
en: The connection space used by the ICC profile
sl: Povezan prostor, ki ga uporablja profil ICC

[ctx: @item: icc profile properties]
en: Device Class
sl: Razred naprave

[ctx: @info: icc profile properties]
en: The ICC profile device class
sl: Razred naprave profila ICC

[ctx: @item: icc profile properties]
en: Rendering Intent
sl: Namen upodobitve

[ctx: @info: icc profile properties]
en: The ICC profile rendering intent
sl: Namen upodobitve profila ICC

[ctx: @item: icc profile properties]
en: Profile Version
sl: Različica profila

[ctx: @info: icc profile properties]
en: The ICC version used to record the profile
sl: Različica ICC, ki je bila uporabljena za snemanje profila

[ctx: @item: icc profile properties]
en: CMM Flags
sl: Zastavice CMM

[ctx: @info: icc profile properties]
en: The ICC profile color management flags
sl: Zastavice upravljanja barv profila ICC

[ctx: @info: icc profile properties]
en: This area contains a CIE or chromaticity diagram.
    A CIE diagram is a representation of all the colors
    that a person with normal vision can see. This is represented
    by the colored sail-shaped area. In addition you will see a
    triangle that is superimposed on the diagram outlined in white.
    This triangle represents the outer boundaries of the color space
    of the device that is characterized by the inspected profile.
    This is called the device gamut.
    In addition there are black dots and yellow lines on the diagram.
    Each black dot represents one of the measurement points that were
    used to create this profile. The yellow line represents the
    amount that each point is corrected by the profile, and the
    direction of this correction.
sl: To območje vsebuje diagram CIE ali diagram barvnosti.
    Diagram CIE je predstavitev barv, ki jih lahko vidi človek
    z običajnim vidom. To je predstavljeno z območjem v obliki
    jadra. Dodatno boste videli trikotnik, ki je postavljen na
    diagram in obrobljen z belo. Trikotnik predstavlja zunanje
    meje barvnega prostora naprave, ki ga določa profil, ki si
    ga ogledujete. To se imenuje lestvica naprave.
    V diagramu so dodatne še črne pike in rumene črte. Vsaka
    črna pika predstavlja eno merilno točko, ki je bila
    uporabljena za ustvarjanje tega profila. Rumena črta
    predstavlja količino za katero je vsaka točka popravljena s
    profilom in smer tega popravka.

[ctx: @title: icc profile properties]
en: ICC Color Profile Information
sl: Podrobnosti o barvnem profilu ICC

[ctx: @info: icc profile color space]
en: GRAY
sl: Siva

[ctx: @info: icc profile color space]
en: Unknown
sl: Neznano

[ctx: @info: icc profile class]
en: Input device
sl: Vhodna naprava

[ctx: @info: icc profile class]
en: Display device
sl: Naprava za prikaz

[ctx: @info: icc profile class]
en: Output device
sl: Izhodna naprava

[ctx: @info: icc profile class]
en: Color space
sl: Barvni prostor

[ctx: @info: icc profile class]
en: Link device
sl: Povezana naprava

[ctx: @info: icc profile class]
en: Abstract
sl: Povzetek

[ctx: @info: icc profile class]
en: Named color
sl: Poimenovana barva

[ctx: @info: icc profile class]
en: Unknown
sl: Neznano

[ctx: @info: icc profile redering]
en: Perceptual
sl: Zaznavno

[ctx: @info: icc profile redering]
en: Relative Colorimetric
sl: Relativno kolorimetrično

[ctx: @info: icc profile redering]
en: Saturation
sl: Nasičenost

[ctx: @info: icc profile redering]
en: Absolute Colorimetric
sl: Absolutno kolorimetrično

[ctx: @info: icc profile redering]
en: Unknown
sl: Neznano

[ctx: @title: file open dialog]
en: ICC color profile File to Save
sl: Barvni profil ICC za shranjevanje

[ctx: @info: file open filters]
en: ICC Files (*.icc; *.icm)
sl: Datoteke ICC (*.icc; *.icm)

en: 1 Image | %1 Images
sl[0]: %1 slik
sl[1]: %1 slika
sl[2]: %1 sliki
sl[3]: %1 slike

[ctx: @info: item overlay]
en: Applying operation to
    the selected picture | Applying operation to 
    "%1" selected pictures
sl[0]: Uveljavljanje opravila za
    "%1" zbrano sliko
sl[1]: Uveljavljanje opravila za
    "%1" zbrani sliki
sl[2]: Uveljavljanje opravila za
    "%1" zbrane slike
sl[3]: Uveljavljanje opravila za
    "%1" zbranih slik

[ctx: date of last image modification]
en: Mod.: %1
sl: Spr.: %1

[ctx: %1 width, %2 height, %3 mpixels]
en: %1x%2 (%3Mpx)
sl: %1x%2 (%3 Mpx)

[ctx: unknown image resolution]
en: Unknown
sl: Neznano

en: Drag to reposition
sl: Povlecite, da spremenite položaj

en: Show Thumbbar
sl: Pokaži vrstico s sličicami

[ctx: This is the slogan formatted string displayed in splashscreen. Please translate using short words else the slogan can be truncated.]
en: <qt><font color="white"><b>Professional</b> Photo <b>Management</b> with the Power of <b>Open Source</b></font><font color="gray"><br/><i>%1</i></font></qt>
sl: <qt><font color="white"><b>Profesionalno upravljanje</b> z vašimi <b>fotografijami</b> z močjo <b>odprte kode</b></font><font color="gray"><br/><i>%1</i></font></qt>

en: Professional Photo Management with the Power of Open Source
sl: Profesionalno upravljanje slik z močjo odprte kode

en: A KDE Family Project
sl: Projekt skupnosti KDE

en: (c) 2001-2024, digiKam developers team
sl: (c) 2002-2024, ekipa razvijalcev digiKama

en: Coordinator, Developer, and Mentoring
sl: Koordinator, razvijalec in mentor

en: Developer and Mentoring
sl: Razvijalec in mentor

en: Mentoring, Port web-service tools to OAuth, factoring web service tools, and port faces recognition engine to OpenCV neural network
sl: Mentorstvo, prenos orodij za spletne storitve v OAuth, orodja za spletno storitev faktoringa in mehanizem za prepoznavanje obrazov v nevronski mreži OpenCV

en: Advanced Searches Tool Improvements
sl: Izboljšana orodja za napredna iskanja

en: Releases Manager
sl: Upravitelj izdaj

en: Port to Qt6,
sl: Prenos na Qt6,

en: Rewrite Image Quality Sorter algorithms and Photo Focus Information Extraction, Aesthetic Detection to classify images using deep learning model,Slideshow and Presentation tools improvement
sl: Ponovno napišite algoritme kakovosti slike in informacije o izvlečku fokusa fotografij, zaznavanje estetike za razvrščanje slik z uporabo modela globokega učenja, izboljšanje diaprojekcij in predstavitev

en: MJPEGStream plugin, OCR text Converter plugin, auto-tags assignment engine
sl: Vtičnik MJPEGStream, vtičnik za optično razpoznavanje znakov, stroj za samodejno dodeljevanje oznak

en: Clustering support and improvement for Face Engine, Port Slideshow tool to plugins interface
sl: Podpora za grozde in izboljšave za Face Engine, orodje za diaprojekcije vrat do vmesnikov vtičnikov

en: Face management workflow improvements
sl: Izboljšave delovnega toka za upravljanje obrazov

en: UPNP/DLNA export tool, and Healing clone tool for image editor
sl: Orodje za izvoz UPNP/DLNA in orodje za zdravljenje s kloniranjem v urejevalniku slik

en: Tags Manager
sl: Upravljalnik oznak

en: New OneDrive, Pinterrest, and Box export tools
sl: Orodja za izvoz v New OneDrive, Pinterrest in Box

en: Face-engine improvements and manual icon-view sort
sl: Izboljšave prepoznave obraza in urejanje ročnega prikaza ikon

en: Model/View Port of Image Editor Canvas
sl: Modelno/vidno polje za platno urejevalnika slik

en: Image Quality Sorter
sl: Razvrščevalnik slik po kakovosti

en: Face Detection
sl: Zaznava obrazov

en: Non-destructive image editing
sl: Urejanje, ki ne škoduje izvorni sliki

en: Reverse Geo-Coding
sl: Obratno geokodiranje

en: Face Recognition
sl: Prepoznavanje obrazov

en: Multi-core Support in Batch Queue Manager and Mentoring
sl: Podpora večjedrnim procesorjem v upravljalniku paketnih čakalnih vrst in mentorstvo

en: UPnP / DLNA Export tool and Mentoring
sl: Orodje za izvoz UPnP / DLNA in mentorstvo

en: Model/View port of Import Tool and Mentoring
sl: Modelno/vidno polje za orodje za uvoz in mentorstvo

en: Video Metadata Support and Mentoring
sl: Podpora metapodatkom videa in mentorstvo

en: Panorama Tool and Mentoring
sl: Orodje za panoramo in mentorstvo

en: XML based GUI port of tools
sl: Orodja grafičnega uporabniškega vmesnika, ki temeljijo na XML

en: Auto Noise Reduction
sl: Samodejno zmanjšanje šuma

en: Windows Port and Release Manager
sl: Predelava za Windows in upravitelj izdaj

en: Developer and Windows port
sl: Razvijalec in predelava za Windows

en: LCMS2 library port
sl: Predelava knjižice LCMS2

en: Color Management
sl: Upravljanje barv

en: MySQL interface
sl: Vmesnik MySQL

en: Design, icons, logo, banner, mockup, beta tester
sl: Oblikovanje, ikone, logotip, pasica, zasnove, beta preizkuševalec

en: Bug reports and patches
sl: Poročanje o hroščih in izdelava popravkov

en: Webmaster
sl: Skrbnik spletišča

en: Handbook writer, alpha tester, webmaster
sl: Pisec priročnika, alfa preizkuševalec, skrbnik spletišča

en: Beta tester
sl: Beta preizkuševalec

en: Feedback and patches. Handbook writer
sl: Odziv in popravki. Pisec priročnika

en: digiKam website banner and application icons
sl: Pasica spletišča digiKam in ikone aplikacije

en: Various usability fixes and general application polishing
sl: Različni uporabnostni popravki in splošno izboljševanje programa

en: digiKam website, Feedback
sl: Spletišče digiKama, Odziv

en: Bug reports, feedback and icons
sl: Poročanje o hroščih, odziv in ikone

en: Developer (2001-2005)
sl: Razvijalec (2001-2005)

en: Developer (2004-2005)
sl: Razvijalec (2004-2005)

en: Developer (2004)
sl: Razvijalec (2004)

en: Configure Notifications
sl: Konfiguriraj obvestila

[ctx: general keyboard shortcuts]
en: General
sl: Splošno

en: Components Information
sl: Podrobnosti o sestavnih delih

en: Supported RAW Cameras
sl: Podprti fotoaparati RAW

en: List of Detected Hardware
sl: Seznam zaznane strojne opreme

en: Donate...
sl: Donacija ...

en: Recipes Book...
sl: Knjiga z recepti ...

en: Contribute...
sl: Prispevajte ...

en: Check for New Version...
sl: Preveri za novo različico...

en: Database Statistics
sl: Statistika podatkovne zbirke

en: Toggle Left Side-bar
sl: Preklopi levo stransko vrstico

en: Toggle Right Side-bar
sl: Preklopi desno stransko vrstico

en: Previous Left Side-bar Tab
sl: Predhodni zavihek leve stranske vrstice

en: Next Left Side-bar Tab
sl: Naslednji zavihek leve stranske vrstice

en: Previous Right Side-bar Tab
sl: Predhodni zavihek desne stranske vrstice

en: Next Right Side-bar Tab
sl: Naslednji zavihek desne stranske vrstice

en: Show Statusbar
sl: Pokaži letvico stanja

en: Size: %1
sl: Velikost: %1

en: Full-screen Options
sl: Celozaslonske možnosti

en: H&ide toolbars
sl: Skr&ij orodne vrstice

en: Hide all toolbars when window switch in full-screen mode.
sl: Skrije vse orodne vrstice, ko okno preklopi v celozaslonski način.

en: Hide &thumbbar
sl: Skrij vrs&tico s sličicami

en: Hide thumbbar view when window switch in full-screen mode.
sl: Skrije vrstico s sličicami, ko okno preklopi v celozaslonski način.

en: Hide &sidebars
sl: Skrij &stranske letvice

en: Hide all side-bars when window switch in full-screen mode.
sl: Skrije vse stranske vrstice, ko okno preklopi v celozaslonski način.

en: Hide st&atusbar
sl: Skrij letvico stanja

en: Hide statusbar when window switch in full-screen mode.
sl: Skrij letvico stanja, kadar je okno preklopljeno v celozaslonski način.

[ctx: default theme name]
en: Default
sl: Privzeto

en: EXIF viewer
sl: Pregledovalnik EXIF

en: Makernotes viewer
sl: Pregledovalnik opomb proizvajalca

en: IPTC viewer
sl: Pregledovalnik IPTC

en: XMP viewer
sl: Pregledovalnik XMP

en: ExifTool viewer
sl: Pregledovalnik ExifTool

[ctx: @title: metadata properties]
en: Name
sl: Ime

[ctx: @title: metadata properties]
en: Description
sl: Opis

[ctx: @action: metadata selector]
en: Select All
sl: Izberi vse

[ctx: @action: metadata selector]
en: Clear
sl: Počisti

[ctx: @action: metadata selector]
en: Default
sl: Privzeto

en: ExifTool is a platform-independent command-line application for reading, writing and editing meta information in a wide variety of files.
sl: ExifTool je ukazna vrstica za aplikacijo neodvisna od platforme za branje, pisanje in urejanje meta informacij v najrazličnejših datotekah.

[ctx: @info]
en: %1 is an open-source software program for reading, writing, and manipulating multimedia files. It is platform independent available as a command-line application. ExifTool is commonly incorporated into different types of digital workflows and supports many types of metadata including Exif, IPTC, XMP, JFIF, GeoTIFF, ICC Profile, Photoshop IRB, as well as the manufacturer-specific metadata formats of many digital cameras.
    
    Here you can configure location where ExifTool binary is located. Application will try to find this binary automatically if they are already installed on your computer.
sl: %1 je odprtokodni program za branje, pisanje in upravljanje večpredstavnostnih datotek. Je neodvisen od platforme in je na voljo kot ukazna vrstica. ExifTool je pogosto vključen v različne vrste digitalnih delovnih tokov in podpira številne vrste metapodatkov, vključno z Exif, IPTC, XMP, JFIF, GeoTIFF, ICC Profile, Photoshop IRB, pa tudi formate metapodatkov številnih digitalnih kamer, ki jih določa proizvajalec.
    
    Tu lahko nastavite lokacijo, kjer se nahaja izvajalni program ExifTool. Aplikacija bo poskušala samodejno najti to izvajalno datoteko, če je že nameščena v vašem računalniku.

[ctx: @title: group]
en: Supported File Formats
sl: Podprti formati datotek

[ctx: @title: column]
en: Extension
sl: Pripona

[ctx: @title: column]
en: Read
sl: Beri

[ctx: @title: column]
en: Write
sl: Piši

[ctx: @title: column]
en: Description
sl: Opis

[ctx: @info: status]
en: yes
sl: da

[ctx: @info: status]
en: no
sl: ne

[ctx: @action: button]
en: Open Setup Dialog...
sl: Odpri pogovorno okno nastavitve...

en: <b>Title: </b><p>%1</p><b>Value: </b><p>%2</p><b>Description: </b><p>%3</p>
sl: <b>Naslov: </b><p>%1</p><b>Vrednost: </b><p>%2</p><b>Opis: </b><p>%3</p>

en: JPEG Meta Information Level 0
sl: JPEG Meta podatki nivo 0

en: JPEG Meta Information Level 1
sl: JPEG Meta podatki nivo 1

en: JPEG Meta Information Level 11
sl: JPEG Meta podatki nivo 11

en: JPEG Meta Information Level 12
sl: JPEG Meta podatki nivo 12

en: JPEG Meta Information Level 13
sl: JPEG Meta podatki nivo 13

en: JPEG Meta Information Level 14
sl: JPEG Meta podatki nivo 14

en: JPEG Meta Information Level 15
sl: JPEG Meta podatki nivo 15

en: JPEG Meta Information Level 4
sl: JPEG Meta podatki nivo 4

en: JPEG Meta Information Level 5
sl: JPEG Meta podatki nivo 5

en: JPEG Meta Information Level 6
sl: JPEG Meta podatki nivo 6

en: JPEG Meta Information Level 8
sl: JPEG Meta podatki nivo 8

en: Digital Negative
sl: Digitalni negativ

en: Digital Video
sl: Digitalni video

en: DjVu image
sl: Slika DjVu

en: Photoshop Save for Web
sl: Photoshop shrani za splet

en: Exchangeable Image File Format metadata
sl: Metapodatki Exchangeable Image File Format

en: Free Lossless Audio Codec
sl: Prosti avdio kodek brez izgub

en: File System Information
sl: Sistemska informacija o datoteki

en: FlashPix Information
sl: Informacija FlashPix

en: Font Name Tags
sl: Značke imen pisav

en: GoPro Tags
sl: GoPro značke

en: HyperText Markup Language
sl: Hypertext Markup Language

en: Meta Information
sl: Metapodatki

en: Palm database, Mobipocket electronic books, and Amazon Kindle Information
sl: Palm database, Mobipocket elektronske knjige in Amazon Kindle Information

en: Unavailable
sl: Ni na voljo

[ctx: info]
en: Loading in progress
sl: Nalaganje v teku

[ctx: @info: metadata view]
en: Tags filter options
sl: Možnosti filtra oznak

[ctx: @info: metadata view]
en: Apply tags filter over metadata.
sl: Uveljavi filter značk čez metapodatke.

[ctx: @action: metadata view]
en: No filter
sl: Brez filtra

[ctx: @action: metadata view]
en: Photograph
sl: Fotografija

[ctx: @action: metadata view]
en: Custom
sl: Po meri

[ctx: @action: metadata view]
en: Settings
sl: Nastavitve

[ctx: @info: metadata view]
en: Tools
sl: Orodja

[ctx: @info: metadata view]
en: Run tool over metadata tags.
sl: Zaženi orodje čez značke metapodatkov.

[ctx: @action:inmenu]
en: Save in file
sl: Shrani v datoteko

[ctx: @action:inmenu]
en: Print
sl: Natisni

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy to Clipboard
sl: Kopiraj v odložišče

[ctx: @info: error message]
en: Cannot load data
    from %1
    with ExifTool.
    
    %2
sl: Ni mogoče naložiti podatkov
    iz %1
    z orodjem ExifTool.
    
    %2

[ctx: @info: metadata to text]
en: File name: %1 (%2)
sl: Ime datoteke: %1 (%2)

[ctx: @title:window]
en: Save ExifTool Information
sl: Shrani informacije orodja ExifTool

en: Standard Exif Tags
sl: Standardne značke Exif

en: No description available
sl: Opis ni na voljo

en: EXIF File to Save
sl: Datoteka Exif, ki bo shranjena

en: EXIF binary Files (*.exif)
sl: Datoteke Exif (*.exif)

en: IPTC Records
sl: Zapisi IPTC

en: IPTC File to Save
sl: Datoteka IPTC, ki bo shranjena

en: IPTC binary Files (*.iptc)
sl: Dvojiške datoteke IPTC (*.iptc)

en: MakerNote Exif Tags
sl: Exif značke MakerNote

en: Interoperability
sl: Združljivost

en: Image Information
sl: Podatki o sliki

en: Photograph Information
sl: Podatki o fotografiji

en: Global Positioning System
sl: Global Positioning System (GPS)

en: Embedded Thumbnail
sl: Vgrajena sličica

en: IIM Envelope
sl: Ovojnica IIM

en: IIM Application 2
sl: Program IIM 2

en: Additional Exif Properties
sl: Dodatne lastnosti Exif

en: Camera Raw
sl: Fotoaparat Raw

en: digiKam schema
sl: shema digiKam

en: Exif-specific Properties
sl: Lastnosti določene za Exif

en: IPTC Extension schema
sl: Shema razširitve IPTC

en: PLUS License Data Format Schema
sl: Shema oblike podatkov licence PLUS

en: TIFF Properties
sl: Lastnosti TIFF

en: Basic Schema
sl: Osnovna shema

en: Basic Job Ticket
sl: Osnovni listek posla

en: Dynamic Media
sl: Dinamični nosilec

en: Media Management
sl: Upravljanje nosilcev:

en: Rights Management
sl: Upravljanje dovoljenj

en: Paged-Text
sl: Besedilo

en: Metadata Working Group Regions
sl: Območja Metadata Working Group

en: Adobe Lightroom Schema
sl: Shema Adobe Lightroom

en: ACDSee XMP Schema
sl: Shema ACDSee XMP

en: Microsoft Photo 1.2 Schema
sl: Shema Microsoft Photo 1.2

en: KDE Image Program Interface schema
sl: Shema vmesnika KDE Image Program

en: XMP Extended Video schema
sl: Video shema XMP Extended

en: Exif 2.3 metadata for XMP
sl: Exif 2.3 metapodatki za XMP

en: Image Magick Attributes
sl: Atributi Image Magic

en: Image Magick Properties
sl: Lastnosti Image Magick

[ctx: @info: metadata clipboard]
en: File name: %1 (%2)
sl: Ime datoteke: %1 (%2)

en: XMP Schema
sl: Shema XMP

en: XMP File to Save
sl: Datoteka XMP, ki bo shranjena

en: XMP text Files (*.xmp)
sl: Besedilne datoteke XMP (*.xmp)

[ctx: @info: color label name]
en: None
sl: Brez

[ctx: @info: color label selector]
en: Color Label: %1
sl: Barvna oznaka: %1

[ctx: @title: color label menu]
en: Color
sl: Barva

[ctx: @info: pick label name]
en: None
sl: Brez

[ctx: @info: pick lablel selector]
en: Pick Label: %1
sl: Poberi oznako: %1

[ctx: @title: pick label menu]
en: Pick
sl: Poberi

en: Rating
sl: Ocena

[ctx: @info: language edit widget]
en: Remove entry for this language
sl: Odstrani vnos za ta jezik

[ctx: @info: language edit widget]
en: Select item language here.
sl: Tu izberite jezik predmeta.

[ctx: @info]
en: Switch to %1
sl: Preklopi na %1

[ctx: @title:window]
en: Failed to Translate String with %1 Web-Service
sl: Ni bilo mogoče prevesti tega niza s spletno storitvijo %1

[ctx: @info]
en: Error message: %1
sl: Sporočilo o napaki: %1

[ctx: @info: country code]
en: Default Language
sl: Privzeti jezik

[ctx: @info: country code]
en: Afrikaans (South Africa)
sl: Afrikansko (Južna Afrika)

[ctx: @info: country code]
en: Amharic (Ethiopia)
sl: Amharsko (Etiopija)

[ctx: @info: country code]
en: North Levantine Arabic (Turkey)
sl: Severno levantinsko arabsko (Turčija)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (UAE)
sl: Arabsko (ZAE)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Bahrain)
sl: Arabsko (Bahrajn)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Algeria)
sl: Arabsko (Alžirija)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Egypt)
sl: Arabsko (Egipt)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Iraq)
sl: Arabsko (Irak)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Israel)
sl: Arabsko (Izrael)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Jordan)
sl: Arabsko (Jordanija)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Kuwait)
sl: Arabsko (Kuvajt)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Lebanon)
sl: Arabsko (Libanon)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Libya)
sl: Arabsko (Libija)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Morocco)
sl: Arabsko (Maroko)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Mauritania)
sl: Arabsko (Mavretanija)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Palestinian West Bank and Gaza)
sl: Arabsko (palestinski zahodni breg in Gaza)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Oman)
sl: Arabsko (Oman)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Qatar)
sl: Arabsko (Katar)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Saudi Arabia)
sl: Arabsko (Saudova Arabija)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Sudan)
sl: Arabsko (Sudan)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Somalia)
sl: Arabsko (Somalija)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Syria)
sl: Arabsko (Sirija)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Chad)
sl: Arabsko (Čad)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Tunisia)
sl: Arabsko (Tunizija)

[ctx: @info: country code]
en: Arabic (Yemen)
sl: Arabsko (Jemen)

[ctx: @info: country code]
en: Assamese (India)
sl: Asamsko (Indija)

[ctx: @info: country code]
en: Azerbaijani (Republic of Azerbaijan)
sl: Azarbejdžansko (Republika Azejbardžan)

[ctx: @info: country code]
en: Bashkir (Russia)
sl: Baškirsko (Rusija)

[ctx: @info: country code]
en: Bengali (Bangladesh)
sl: Bengalsko (Bangadeš)

[ctx: @info: country code]
en: Bengali (India)
sl: Bengalsko (Indija)

[ctx: @info: country code]
en: Bengali (Singapore)
sl: Angleško (Singapur)

[ctx: @info: country code]
en: Belarusian (Belarus)
sl: Belorusko (Belorusija)

[ctx: @info: country code]
en: Bulgarian (Bulgaria)
sl: Bolgarsko (Bolgarija)

[ctx: @info: country code]
en: Tibetan (Bhutan)
sl: Tibetansko (Butan)

[ctx: @info: country code]
en: Tibetan (People's Republic of China)
sl: Tibetansko (Ljudska republika Kitajska)

[ctx: @info: country code]
en: Breton (France)
sl: Bretonsko (Francija)

[ctx: @info: country code]
en: Bosnian (Bosnia and Herzegovina)
sl: Bosansko (Bosna in Hercegovina)

[ctx: @info: country code]
en: Catalan (Andorra)
sl: Katalonsko (Andora)

[ctx: @info: country code]
en: Catalan (Spain)
sl: Katalonsko (Španija)

[ctx: @info: country code]
en: Catalan (France)
sl: Katalonsko (Francija)

[ctx: @info: country code]
en: Cebuano (Philippines)
sl: Cebuano (Filipini)

[ctx: @info: country code]
en: Chamorro (Guam)
sl: Čamoro (Guam)

[ctx: @info: country code]
en: Chamorro (Northern Mariana Islands)
sl: Čamoro (Severni Marianski otoki)

[ctx: @info: country code]
en: Corsican (France)
sl: Korziško (Francija)

[ctx: @info: country code]
en: Czech (Czechia)
sl: Češko (Češka republika)

[ctx: @info: country code]
en: Welsh (United Kingdom)
sl: Valižansko (Združeno kraljestvo)

[ctx: @info: country code]
en: Danish (Denmark)
sl: Dansko (Danska)

[ctx: @info: country code]
en: Danish (Greenland)
sl: Dansko (Grenland)

[ctx: @info: country code]
en: German (Austria)
sl: Nemško (Avstrija)

[ctx: @info: country code]
en: German (Switzerland)
sl: Nemško (Švica)

[ctx: @info: country code]
en: German (Germany)
sl: Nemško (Nemčija)

[ctx: @info: country code]
en: German (Denmark)
sl: Nemško (Danska)

[ctx: @info: country code]
en: German (Liechtenstein)
sl: Nemško (Lihtenštajn)

[ctx: @info: country code]
en: German (Luxembourg)
sl: Nemško (Luksemburg)

[ctx: @info: country code]
en: Greek (Cyprus)
sl: Grško (Ciper)

[ctx: @info: country code]
en: Greek (Greece)
sl: Grško (Grčija)

[ctx: @info: country code]
en: English (Antigua and Barbuda)
sl: Angleško (Antigva in Barbuda)

[ctx: @info: country code]
en: English (Anguilla)
sl: Angleško (Anguilla)

[ctx: @info: country code]
en: English (American Samoa)
sl: Angleško (Ameriška Samoa)

[ctx: @info: country code]
en: English (Australia)
sl: Angleško (Avstralija)

[ctx: @info: country code]
en: English (Barbados)
sl: Angleško (Barbados)

[ctx: @info: country code]
en: English (Bermuda)
sl: Angleško (Bermuda)

[ctx: @info: country code]
en: English (Brunei)
sl: Angleško (Brunei)

[ctx: @info: country code]
en: English (Bahamas)
sl: Angleško (Bahami)

[ctx: @info: country code]
en: English (Botswana)
sl: Angleško (Botswana)

[ctx: @info: country code]
en: English (Belize)
sl: Angleško (Belize)

[ctx: @info: country code]
en: English (Canada)
sl: Angleško (Kanada)

[ctx: @info: country code]
en: English (Caribbean)
sl: Angleško (Karibi)

[ctx: @info: country code]
en: English (Cook Islands)
sl: Angleško (Cookovi otoki)

[ctx: @info: country code]
en: English (Cameroon)
sl: Angleško (Kamerun)

[ctx: @info: country code]
en: English (Dominica)
sl: Angleško (Dominika)

[ctx: @info: country code]
en: English (Eritrea)
sl: Angleško (Eritreja)

[ctx: @info: country code]
en: English (Ethiopia)
sl: Angleško (Etiopija)

[ctx: @info: country code]
en: English (Fiji)
sl: Angleško (Fiji)

[ctx: @info: country code]
en: English (Falkland Islands)
sl: Angleško (Falklandski otoki)

[ctx: @info: country code]
en: English (Micronesia)
sl: Angleško (Mikronezija)

[ctx: @info: country code]
en: English (United Kingdom)
sl: Angleško (Velika Britanija)

[ctx: @info: country code]
en: English (Grenada)
sl: Angleško (Grenada)

[ctx: @info: country code]
en: English (Ghana)
sl: Angleško (Gana)

[ctx: @info: country code]
en: English (Gibraltar)
sl: Angleško (Gibraltar)

[ctx: @info: country code]
en: English (Gambia)
sl: Angleško (Gambija)

[ctx: @info: country code]
en: English (Guam)
sl: Angleško (Guam)

[ctx: @info: country code]
en: English (Guyana)
sl: Angleško (Gvajana)

[ctx: @info: country code]
en: English (Ireland)
sl: Angleško (Irska)

[ctx: @info: country code]
en: English (Israel)
sl: Angleško (Izrael)

[ctx: @info: country code]
en: English (India)
sl: Angleško (Indija)

[ctx: @info: country code]
en: English (British Indian Ocean Territ)
sl: Angleško (Britansko ozemlje v Indijskem oceanu Territ)

[ctx: @info: country code]
en: English (Jamaica)
sl: Angleško (Jamajka)

[ctx: @info: country code]
en: English (Kenya)
sl: Angleško (Kenija)

[ctx: @info: country code]
en: English (Kiribati)
sl: Angleško (Kiribati)

[ctx: @info: country code]
en: English (St. Kitts-Nevis)
sl: Angleško (St. Kitts-Nevis)

[ctx: @info: country code]
en: English (Cayman Islands)
sl: Angleško (Kajmanski otoki)

[ctx: @info: country code]
en: English (St. Lucia)
sl: Angleško (Sv. Lucija)

[ctx: @info: country code]
en: English (Liberia)
sl: Angleško (Liberija)

[ctx: @info: country code]
en: English (Lesotho)
sl: Angleško (Lesoto)

[ctx: @info: country code]
en: English (Northern Mariana Islands)
sl: Angleško (Severni Marianski otoki)

[ctx: @info: country code]
en: English (Montserrat)
sl: Angleško (Montserrat)

[ctx: @info: country code]
en: English (Malta)
sl: Angleško (Malta)

[ctx: @info: country code]
en: English (Mauritius)
sl: Angleško (Mavricius)

[ctx: @info: country code]
en: English (Malawi)
sl: Angleško (Malavi)

[ctx: @info: country code]
en: English (Malaysia)
sl: Angleško (Malezija)

[ctx: @info: country code]
en: English (Namibia)
sl: Angleško (Namibija)

[ctx: @info: country code]
en: English (Norfolk Island)
sl: Angleško (Otok Norfolk)

[ctx: @info: country code]
en: English (Nigeria)
sl: Angleško (Nigerija)

[ctx: @info: country code]
en: English (Nauru)
sl: Angleško (Nauru)

[ctx: @info: country code]
en: English (Niue)
sl: Angleško (Niue)

[ctx: @info: country code]
en: English (New Zealand)
sl: Angleško (Nova Zelandija)

[ctx: @info: country code]
en: English (Papua New Guinea)
sl: Angleško (Papua Nova Gvineja)

[ctx: @info: country code]
en: English (Philippines)
sl: Angleško (Filipini)

[ctx: @info: country code]
en: English (Pakistan)
sl: Angleško (Pakistan)

[ctx: @info: country code]
en: English (Pitcairn)
sl: Angleško (Pitcairn)

[ctx: @info: country code]
en: English (Puerto Rico)
sl: Angleško (Portoriko)

[ctx: @info: country code]
en: English (Palau)
sl: Angleško (Palau)

[ctx: @info: country code]
en: English (Rwanda)
sl: Angleško (Ruanda)

[ctx: @info: country code]
en: English (Solomon Islands)
sl: Angleško (Salomonovi otoki)

[ctx: @info: country code]
en: English (Seychelles)
sl: Angleško (Sejšeli)

[ctx: @info: country code]
en: English (Singapore)
sl: Angleško (Singapur)

[ctx: @info: country code]
en: English (St. Helena)
sl: Angleško (Sv. Helena)

[ctx: @info: country code]
en: English (Sierra Leone)
sl: Angleško (Sierra Leone)

[ctx: @info: country code]
en: English (Somalia)
sl: Angleško (Somalija)

[ctx: @info: country code]
en: English (Swaziland)
sl: Angleško (Swaziland)

[ctx: @info: country code]
en: English (Turks and Caicos Islands)
sl: Angleško (Otoki Turks in Caicos)

[ctx: @info: country code]
en: English (Tokelau)
sl: Angleško (Tokelau)

[ctx: @info: country code]
en: English (Tonga)
sl: Angleško (Tonga)

[ctx: @info: country code]
en: English (Trinidad)
sl: Angleško (Trinidad)

[ctx: @info: country code]
en: English (Uganda)
sl: Angleško (Uganda)

[ctx: @info: country code]
en: English (United States)
sl: Angleško (Združene države Amerike)

[ctx: @info: country code]
en: English (St. Vincent and the Grenadi)
sl: Angleško (Sv. Vincent in Grenadini)

[ctx: @info: country code]
en: English (British Virgin Islands)
sl: Angleško (Britanski Deviški otoki)

[ctx: @info: country code]
en: English (U.S. Virgin Islands)
sl: Angleško (Deviški otoki ZDA)

[ctx: @info: country code]
en: English (Vanuatu)
sl: Angleško (Vanuatu)

[ctx: @info: country code]
en: English (Western Samoa)
sl: Angleško (Zahodna Samoa)

[ctx: @info: country code]
en: English (South Africa)
sl: Angleško (Južna Afrika)

[ctx: @info: country code]
en: English (Zambia)
sl: Angleško (Zambija)

[ctx: @info: country code]
en: English (Zimbabwe)
sl: Angleško (Zimbabve)

[ctx: @info: country code]
en: Esperanto (France)
sl: Esperanto (Francija)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Argentina)
sl: Špansko (Argentina)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Bolivia)
sl: Špansko (Bolivija)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Chile)
sl: Špansko (Čile)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Colombia)
sl: Špansko (Kolumbija)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Costa Rica)
sl: Špansko (Kostarika)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Cuba)
sl: Špansko (Kuba)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Dominican Republic)
sl: Špansko (Dominikanska republika)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Ecuador)
sl: Špansko (Ekvador)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Spain)
sl: Špansko (Španija)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Equatorial Guinea)
sl: Špansko (Ekvatorialna Gvineja)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Guatemala)
sl: Špansko (Gvatemala)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Honduras)
sl: Špansko (Honduras)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Mexico)
sl: Špansko (Mehika)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Nicaragua)
sl: Špansko (Nikaragva)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Panama)
sl: Špansko (Panama)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Peru)
sl: Špansko (Peru)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Puerto Rico)
sl: Špansko (Portoriko)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Paraguay)
sl: Špansko (Paragvaj)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (El Salvador)
sl: Špansko (Salvador)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (United States)
sl: Špansko (Združene države Amerike)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Uruguay)
sl: Špansko (Urugvaj)

[ctx: @info: country code]
en: Spanish (Venezuela)
sl: Špansko (Venezuela)

[ctx: @info: country code]
en: Estonian (Estonia)
sl: Estonsko (Estonija)

[ctx: @info: country code]
en: Basque (Basque Country)
sl: Baskovsko (Baskovska dežela)

[ctx: @info: country code]
en: Persian (Iran)
sl: Perzijsko (Iran)

[ctx: @info: country code]
en: Finnish (Finland)
sl: Finsko (Finska)

[ctx: @info: country code]
en: Filipino (Philippines)
sl: Filipino (Filipini)

[ctx: @info: country code]
en: Fijian (Fiji)
sl: Fijisko (Fiji)

[ctx: @info: country code]
en: Faeroese (Faero Islands)
sl: Fersko (Ferski otoki)

[ctx: @info: country code]
en: French (Andorra)
sl: Francosko (Andora)

[ctx: @info: country code]
en: French (Belgium)
sl: Francosko (Belgija)

[ctx: @info: country code]
en: French (Burkina Faso)
sl: Francosko (Burkina Faso)

[ctx: @info: country code]
en: French (Burundi)
sl: Francosko (Burundi)

[ctx: @info: country code]
en: French (Benin)
sl: Francosko (Benin)

[ctx: @info: country code]
en: French (Canada)
sl: Francosko (Kanada)

[ctx: @info: country code]
en: French (Democratic Republic of Congo)
sl: Francosko (Demokratična republika Kongo)

[ctx: @info: country code]
en: French (Central African Republic)
sl: Francosko (Srednjeafriška republika)

[ctx: @info: country code]
en: French (Congo)
sl: Francosko (Kongo)

[ctx: @info: country code]
en: French (Switzerland)
sl: Francosko (Švica)

[ctx: @info: country code]
en: French (Cote d'Ivoire)
sl: Francosko (Slonokoščena obala)

[ctx: @info: country code]
en: French (Cameroon)
sl: Francosko (Kamerun)

[ctx: @info: country code]
en: French (Djibouti)
sl: Francosko (Džibuti)

[ctx: @info: country code]
en: French (France)
sl: Francosko (Francija)

[ctx: @info: country code]
en: French (Gabon)
sl: Francosko (Gabon)

[ctx: @info: country code]
en: French (United Kingdom)
sl: Francosko (Združeno kraljestvo)

[ctx: @info: country code]
en: French (French Guiana)
sl: Francosko (Francoska Gvajana)

[ctx: @info: country code]
en: French (Guinea)
sl: Francosko (Gvineja)

[ctx: @info: country code]
en: French (Guadeloupe)
sl: Francosko (Gaudelupe)

[ctx: @info: country code]
en: French (Haiti)
sl: Francosko (Haiti)

[ctx: @info: country code]
en: French (Italy)
sl: Francosko (Italija)

[ctx: @info: country code]
en: French (Comoros Islands)
sl: Francosko (Komorski otoki)

[ctx: @info: country code]
en: French (Lebanon)
sl: Francosko (Libanon)

[ctx: @info: country code]
en: French (Luxembourg)
sl: Francosko (Luksemburg)

[ctx: @info: country code]
en: French (Monaco)
sl: Francosko (Monako)

[ctx: @info: country code]
en: French (Madagascar)
sl: Francosko (Madagaskar)

[ctx: @info: country code]
en: French (Mali)
sl: Francosko (Mali)

[ctx: @info: country code]
en: French (Martinique)
sl: Francosko (Martinik)

[ctx: @info: country code]
en: French (New Caledonia)
sl: Francosko (Nova Kaledonija)

[ctx: @info: country code]
en: French (French Polynesia)
sl: Francosko (Francoska Polinezija)

[ctx: @info: country code]
en: French (St. Pierre and Miquelon)
sl: Francosko (Sv. Pierre in Miquelon)

[ctx: @info: country code]
en: French (Reunion)
sl: Francosko (Reunion)

[ctx: @info: country code]
en: French (Rwanda)
sl: Francosko (Ruanda)

[ctx: @info: country code]
en: French (Seychelles)
sl: Francosko (Sejšeli)

[ctx: @info: country code]
en: French (Chad)
sl: Francosko (Čad)

[ctx: @info: country code]
en: French (Togo)
sl: Francosko (Togo)

[ctx: @info: country code]
en: French (Vanuatu)
sl: Francosko (Vanuatu)

[ctx: @info: country code]
en: French (Wallis and Futuna)
sl: Francosko (Otoka Wallis in Futuna)

[ctx: @info: country code]
en: French (Mayotte)
sl: Francosko (Majote)

[ctx: @info: country code]
en: Frisian (Netherlands)
sl: Frizijsko (Nizozemska)

[ctx: @info: country code]
en: Irish (United Kingdom)
sl: Irsko (Združeno kraljestvo)

[ctx: @info: country code]
en: Irish (Ireland)
sl: Irsko (Irska)

[ctx: @info: country code]
en: Gaelic (United Kingdom)
sl: Gaelic (Združeno kraljestvo)

[ctx: @info: country code]
en: Galician (Galicia)
sl: Galicijsko (Galicija)

[ctx: @info: country code]
en: Gujarati (India)
sl: Gujaratsko (Indija)

[ctx: @info: country code]
en: Manx (United Kingdom)
sl: Manx (Združeno kraljestvo)

[ctx: @info: country code]
en: Hausa (Chad)
sl: Hausa (Čad)

[ctx: @info: country code]
en: Hawaiian (US state of Hawaii)
sl: Havajsko (Država Havaji ZDA)

[ctx: @info: country code]
en: Modern Hebrew (Israel)
sl: Moderno Hebrejsko (Izrael)

[ctx: @info: country code]
en: Hindi (India)
sl: Hindujsko (Indija)

[ctx: @info: country code]
en: Croatian (Bosnia and Herzegovina, Latin)
sl: Hrvaško (Bosna in Hercegovina, latinica)

[ctx: @info: country code]
en: Croatian (Croatia)
sl: Hrvaško (Hrvaška)

[ctx: @info: country code]
en: Haitian Creole (France)
sl: Haitijsko kreolsko (Francija)

[ctx: @info: country code]
en: Hungarian (Hungary)
sl: Madžarsko (Madžarska)

[ctx: @info: country code]
en: Hungarian (Slovenia)
sl: Madžarsko (Slovenija)

[ctx: @info: country code]
en: Armenian (Armenia)
sl: Armensko (Armenija)

[ctx: @info: country code]
en: Indonesian (Bahasa Indonesia)
sl: Indonezijsko (Bahasa Indonezija)

[ctx: @info: country code]
en: Igbo (Nigeria)
sl: Igbo (Nigerija)

[ctx: @info: country code]
en: Sichuan Yi (People's Republic of China)
sl: Sičuan Ji (Ljudska republika Kitajska)

[ctx: @info: country code]
en: Icelandic (Iceland)
sl: Islandsko (Islandija)

[ctx: @info: country code]
en: Italian (Switzerland)
sl: Italijansko (Švica)

[ctx: @info: country code]
en: Italian (Croatia)
sl: Italijansko (Hrvaška)

[ctx: @info: country code]
en: Italian (Italy)
sl: Italijansko (Italija)

[ctx: @info: country code]
en: Italian (Slovenia)
sl: Italijansko (Slovenija)

[ctx: @info: country code]
en: Italian (San Marino)
sl: Italijansko (San Marino)

[ctx: @info: country code]
en: Hebrew (Israel)
sl: Hebrejsko (Izrael)

[ctx: @info: country code]
en: Japanese (Japan)
sl: Japonsko (Japonska)

[ctx: @info: country code]
en: Modern Javanese (Indonesia)
sl: Moderno javansko (Indonezija)

[ctx: @info: country code]
en: Javanese (Indonesia)
sl: Javansko (Indonezija)

[ctx: @info: country code]
en: Georgian (Georgia)
sl: Gruzinsko (Gruzija)

[ctx: @info: country code]
en: Kazakh (Kazakhstan)
sl: Kazaško (Kazahstan)

[ctx: @info: country code]
en: Greenlandic (Greenland)
sl: Grenlandsko (Grenlandija)

[ctx: @info: country code]
en: Khmer (Cambodia)
sl: Kmersko (Kambodža)

[ctx: @info: country code]
en: Kannada (India)
sl: Kanada (Indija)

[ctx: @info: country code]
en: Korean (South Korea)
sl: Korejsko (Južna Koreja)

[ctx: @info: country code]
en: Korean (North Korea)
sl: Korejsko (Severna Koreja)

[ctx: @info: country code]
en: Kyrgyz (Kyrgyzstan)
sl: Kirgiško (Kirgizija)

[ctx: @info: country code]
en: Cornish (United Kingdom)
sl: Cornish (Združeno kraljstvo)

[ctx: @info: country code]
en: Kurdish (Iran)
sl: Kurdsko (Iran)

[ctx: @info: country code]
en: Latin (Italy)
sl: Latinsko (Italija)

[ctx: @info: country code]
en: Luxembourgish (Luxembourg)
sl: Luksemburško (Luksemburg)

[ctx: @info: country code]
en: Lingala (Democratic Republic of Congo)
sl: Lingalsko (Demokratična republika Kongo)

[ctx: @info: country code]
en: Lingala (Congo)
sl: Lingalsko (Kongo)

[ctx: @info: country code]
en: Lao (Lao PDR)
sl: Laoško (Laos LDR)

[ctx: @info: country code]
en: Lithuanian (Lithuania)
sl: Litvansko (Litva)

[ctx: @info: country code]
en: Latvian (Latvia)
sl: Latvijsko (Latvija)

[ctx: @info: country code]
en: Malagasy (Madagascar)
sl: Malgaško (Madagaskar)

[ctx: @info: country code]
en: Meadow Mari (Russia)
sl: Meadow Mari (Rusija)

[ctx: @info: country code]
en: Maori (New Zealand)
sl: Maorsko (Nova Zelandija)

[ctx: @info: country code]
en: Macedonian (Macedonia)
sl: Makedonsko (Makedonija)

[ctx: @info: country code]
en: Malayalam (India)
sl: Malajalamsko (Indija)

[ctx: @info: country code]
en: Mongolian (People's Republic of China)
sl: Mongolsko (Ljudska republika Kitajska)

[ctx: @info: country code]
en: Mongolian (Mongolia)
sl: Mongolsko (Mongolija)

[ctx: @info: country code]
en: Marathi (India)
sl: Marathi (Indija)

[ctx: @info: country code]
en: Hill Mari (Russia)
sl: Hill Mari (Rusija)

[ctx: @info: country code]
en: Malay (Brunei Darussalam)
sl: Malajsko (Brunej Darussalam)

[ctx: @info: country code]
en: Malay (Malaysia)
sl: Malajsko (Malezija)

[ctx: @info: country code]
en: Malay (Singapore)
sl: Malajsko (Singapur)

[ctx: @info: country code]
en: Maltese (Malta)
sl: Malteško (Malta)

[ctx: @info: country code]
en: Burmese (Myanmar)
sl: Burmansko (Mjanmar)

[ctx: @info: country code]
en: Norwegian Bokmål (Norway)
sl: Knjižno norveško (Norveška)

[ctx: @info: country code]
en: Nepali (Nepal)
sl: Nepalsko (Nepal)

[ctx: @info: country code]
en: Dutch (Netherlands Antilles)
sl: Nizozemsko (Nizozemski Antili)

[ctx: @info: country code]
en: Dutch (Aruba)
sl: Nizozemsko (Aruba)

[ctx: @info: country code]
en: Dutch (Belgium)
sl: Nizozemsko (Belgija)

[ctx: @info: country code]
en: Dutch (Netherlands)
sl: Nizozemsko (Nizozemska)

[ctx: @info: country code]
en: Dutch (Suriname)
sl: Nizozemsko (Surinam)

[ctx: @info: country code]
en: Norwegian (Norway)
sl: Norveško (Norveška)

[ctx: @info: country code]
en: Norwegian Nynorsk (Norway)
sl: Novonorveško (Norveška)

[ctx: @info: country code]
en: Sesotho sa Leboa (South Africa)
sl: Sesotho sa Leboa (Južna Afrika)

[ctx: @info: country code]
en: Chewa (Zambia)
sl: Čeva (Zambija)

[ctx: @info: country code]
en: Occitan (France)
sl: Okcitansko (Francija)

[ctx: @info: country code]
en: Oriya (India)
sl: Orijsko (Indija)

[ctx: @info: country code]
en: Punjabi (India)
sl: Pandžabško (Indija)

[ctx: @info: country code]
en: Papiamento (Aruba-Dutch Caribbean)
sl: Papiamento (Aruba-Nizozemski Karibi)

[ctx: @info: country code]
en: Polish (Poland)
sl: Poljsko (Poljska)

[ctx: @info: country code]
en: Pashto (Afghanistan)
sl: Paštun (Afganistan)

[ctx: @info: country code]
en: Portuguese (Angola)
sl: Portugalsko (Angola)

[ctx: @info: country code]
en: Portuguese (Brazil)
sl: Portugalsko (Brazilija)

[ctx: @info: country code]
en: Portuguese (Cape Verde Islands)
sl: Portugalsko (Otoki Cape verde)

[ctx: @info: country code]
en: Portuguese (Guinea-Bissau)
sl: Portugalsko (Gvineja Bissau)

[ctx: @info: country code]
en: Portuguese (Mozambique)
sl: Portugalsko (Mozambik)

[ctx: @info: country code]
en: Portuguese (Portugal)
sl: Portugalsko (Portugalska)

[ctx: @info: country code]
en: Portuguese (São Tomé e Principe)
sl: Portugalsko (São Tomé e Principe)

[ctx: @info: country code]
en: Otomi Querétaro (Mexico)
sl: Otomi Querétaro (Mehika)

[ctx: @info: country code]
en: Romansh (Switzerland)
sl: Retoromansko (Švica)

[ctx: @info: country code]
en: Romanian (Romania)
sl: Romunsko (Romunija)

[ctx: @info: country code]
en: Russian (Russia)
sl: Rusko (Rusija)

[ctx: @info: country code]
en: Kinyarwanda (Rwanda)
sl: Ruandsko (Ruanda)

[ctx: @info: country code]
en: Sanskrit (India)
sl: Sanskrit (Indija)

[ctx: @info: country code]
en: Sindhi (India)
sl: Sindhi (Indija)

[ctx: @info: country code]
en: Sami (Northern, Finland)
sl: Sami (Severna, Finska)

[ctx: @info: country code]
en: Sami (Northern, Norway)
sl: Sami (Severna, Norveška)

[ctx: @info: country code]
en: Sami (Northern, Sweden)
sl: Sami (Severna, Švedska)

[ctx: @info: country code]
en: Sinhala (Sri Lanka)
sl: Sinhalsko (Šrilanka)

[ctx: @info: country code]
en: Slovak (Slovakia)
sl: Slovaško (Slovaška)

[ctx: @info: country code]
en: Slovenian (Slovenia)
sl: Slovensko (Slovenija)

[ctx: @info: country code]
en: Samoan (Samoa)
sl: Samoansko (Samoa)

[ctx: @info: country code]
en: Shona (Zimbabwe)
sl: Šona (Zimbabve)

[ctx: @info: country code]
en: Somali  (Somalia)
sl: Somalijsko (Somalija)

[ctx: @info: country code]
en: Albanian (Albania)
sl: Albansko (Albanija)

[ctx: @info: country code]
en: Serbian (Bosnia-Herzegovina)
sl: Srbsko (Bosna in Hercegovina)

[ctx: @info: country code]
en: Serbian (Serbia)
sl: Srbsko (Srbija)

[ctx: @info: country code]
en: Serbian (Serbia and Montenegro)
sl: Srbsko (Srbija in Črna gora)

[ctx: @info: country code]
en: Serbian (Yugoslavia)
sl: Srbsko (Jugoslavija)

[ctx: @info: country code]
en: Swati (Swaziland)
sl: Svazi (Svaziland)

[ctx: @info: country code]
en: Swati (South Africa)
sl: Swati (Južna Afrika)

[ctx: @info: country code]
en: Sotho (Lesotho)
sl: Sotho (Lesoto)

[ctx: @info: country code]
en: Sundanese (Indonesia)
sl: Sundaneško (Indonezija)

[ctx: @info: country code]
en: Swedish (Finland)
sl: Švedsko (Finska)

[ctx: @info: country code]
en: Swedish (Sweden)
sl: Švedščina (Švedska)

[ctx: @info: country code]
en: Swahili (Kenya)
sl: Svahili (Kenija)

[ctx: @info: country code]
en: Swahili (Tanzania)
sl: Svahili (Tanzanija)

[ctx: @info: country code]
en: Tamil (India)
sl: Tamilsko (Indija)

[ctx: @info: country code]
en: Tamil (Singapore)
sl: Tamilsko (Singapur)

[ctx: @info: country code]
en: Telugu (India)
sl: Telugu (Indija)

[ctx: @info: country code]
en: Tajik (Tajikistan)
sl: Tadžiško (Tadžikistan)

[ctx: @info: country code]
en: Thai (Thailand)
sl: Tajščina (Tajska)

[ctx: @info: country code]
en: Turkmen (Turkmenistan)
sl: Turkmensko (Turkmenistan)

[ctx: @info: country code]
en: Klingon (US state)
sl: Klingon (država ZDA)

[ctx: @info: country code]
en: Tagalog (Philippines)
sl: Tagalog (Filipini)

[ctx: @info: country code]
en: Setswana Tswana (Botswana)
sl: Setswana Tswana (Botsvana)

[ctx: @info: country code]
en: Setswana Tswana (South Africa)
sl: Setswana Tswana (Južna Afrika)

[ctx: @info: country code]
en: Tongan (Tonga)
sl: Tongaško (Tonga)

[ctx: @info: country code]
en: Turkish (Bulgaria)
sl: Turško (Bolgarija)

[ctx: @info: country code]
en: Turkish (Cyprus)
sl: Turško (Ciper)

[ctx: @info: country code]
en: Turkish (Turkey)
sl: Turško (Turčija)

[ctx: @info: country code]
en: Tatar (Russia)
sl: Tatarsko (Rusija)

[ctx: @info: country code]
en: Tahitian (French Polynesia)
sl: Tahitijsko (Francoska Polinezija)

[ctx: @info: country code]
en: Udmurt (Russia)
sl: Udmurt (Rusija)

[ctx: @info: country code]
en: Uighur (People's Republic of China)
sl: Ujgursko (Ljudska republika Kitajska)

[ctx: @info: country code]
en: Ukrainian (Ukraine)
sl: Ukrajinsko (Ukrajina)

[ctx: @info: country code]
en: Urdu (India)
sl: Urdujsko (Indija)

[ctx: @info: country code]
en: Urdu (Pakistan)
sl: Urdujsko Pakistan)

[ctx: @info: country code]
en: Uzbek (Uzbekistan)
sl: Uzbeško (Uzbekistan)

[ctx: @info: country code]
en: Vietnamese (Vietnam)
sl: Vietnamsko (Vietnam)

[ctx: @info: country code]
en: Wolof (Senegal)
sl: Volofsko (Senegal)

[ctx: @info: country code]
en: IsiXhosa Xhosa (South Africa)
sl: IsiXhosa Xhosa (Južna Afrika)

[ctx: @info: country code]
en: Yiddish (Germany)
sl: Jidiš (Nemčija)

[ctx: @info: country code]
en: Yoruba (Nigeria)
sl: Joruba (Nigerija)

[ctx: @info: country code]
en: Yucatec Maya (Mexico)
sl: Jukatek Maja (Mehika)

[ctx: @info: country code]
en: Chinese (People's Republic of China)
sl: Kitajsko (Ljudska republika Kitajska)

[ctx: @info: country code]
en: Chinese (Hong Kong SAR, People's Republic of China)
sl: Kitajsko (Hongkong, Ljudska republika Kitajska)

[ctx: @info: country code]
en: Chinese (Macao SAR)
sl: Kitajsko (Macao)

[ctx: @info: country code]
en: Chinese (Singapore)
sl: Kitajsko (Singapur)

[ctx: @info: country code]
en: Chinese (Taiwan)
sl: Kitajsko (Tajvan)

[ctx: @info: country code]
en: Simplified Chinese (People's Republic of China)
sl: Poenostavljeno Kitajsko (Ljudska republika Kitajska)

[ctx: @info: country code]
en: isiZulu Zulu (South Africa)
sl: isiZulu Zulu (Južna Afrika)

[ctx: @info: country code]
en: Afghanistan
sl: Afganistan

[ctx: @info: country code]
en: Albania
sl: Albanija

[ctx: @info: country code]
en: Algeria
sl: Alžirija

[ctx: @info: country code]
en: American Samoa
sl: Ameriška Samoa

[ctx: @info: country code]
en: Andorra
sl: Andora

[ctx: @info: country code]
en: Anguilla
sl: Angvila

[ctx: @info: country code]
en: Antarctica
sl: Antarktika

[ctx: @info: country code]
en: Antigua and Barbuda
sl: Antigva in Barbuda

[ctx: @info: country code]
en: Armenia
sl: Armenija

[ctx: @info: country code]
en: Australia
sl: Avstralija

[ctx: @info: country code]
en: Austria
sl: Avstrija

[ctx: @info: country code]
en: Azerbaijan
sl: Azerbajdžan

[ctx: @info: country code]
en: Bahamas
sl: Bahami

[ctx: @info: country code]
en: Bahrain
sl: Bahrajn

[ctx: @info: country code]
en: Bangladesh
sl: Bangladeš

[ctx: @info: country code]
en: Belarus
sl: Belorusija

[ctx: @info: country code]
en: Belgium
sl: Belgija

[ctx: @info: country code]
en: Bermuda
sl: Bermudi

[ctx: @info: country code]
en: Bhutan
sl: Butan

[ctx: @info: country code]
en: Bolivia
sl: Bolivija

[ctx: @info: country code]
en: Bosnia and Herzegovina
sl: Bosna in Hercegovina

[ctx: @info: country code]
en: Botswana
sl: Bocvana

[ctx: @info: country code]
en: Bouvet Island
sl: Bouvetski otoki

[ctx: @info: country code]
en: Brazil
sl: Brazilija

[ctx: @info: country code]
en: British Indian Ocean Territory
sl: Britansko ozemlje v Indijskem oceanu

[ctx: @info: country code]
en: British Virgin Islands
sl: Britanski Deviški otoki

[ctx: @info: country code]
en: Brunei Darussalam
sl: Brunej Darussalam

[ctx: @info: country code]
en: Bulgaria
sl: Bolgarija

[ctx: @info: country code]
en: Cambodia
sl: Kambodža

[ctx: @info: country code]
en: Cameroon
sl: Kamerun

[ctx: @info: country code]
en: Canada
sl: Kanada

[ctx: @info: country code]
en: Cape Verde
sl: Zelenortski otoki

[ctx: @info: country code]
en: Cayman Islands
sl: Kajmanski otoki

[ctx: @info: country code]
en: Central African Republic
sl: Srednjeafriška republika

[ctx: @info: country code]
en: Chad
sl: Čad

[ctx: @info: country code]
en: Chile
sl: Čile

[ctx: @info: country code]
en: China
sl: Kitajska

[ctx: @info: country code]
en: Christmas Island
sl: Božični otok

[ctx: @info: country code]
en: Cocos Islands
sl: Kokosovi otoki

[ctx: @info: country code]
en: Colombia
sl: Kolumbija

[ctx: @info: country code]
en: Comoros
sl: Komori

[ctx: @info: country code]
en: Zaire
sl: Zair

[ctx: @info: country code]
en: Congo
sl: Kongo

[ctx: @info: country code]
en: Cook Islands
sl: Cookovi otoki

[ctx: @info: country code]
en: Costa Rica
sl: Kostarika

[ctx: @info: country code]
en: Ivory Coast
sl: Slonokoščena obala

[ctx: @info: country code]
en: Cuba
sl: Kuba

[ctx: @info: country code]
en: Cyprus
sl: Ciper

[ctx: @info: country code]
en: Czechia
sl: Češka

[ctx: @info: country code]
en: Denmark
sl: Danska

[ctx: @info: country code]
en: Djibouti
sl: Džibuti

[ctx: @info: country code]
en: Dominica
sl: Dominika

[ctx: @info: country code]
en: Dominican Republic
sl: Dominikanska republika

[ctx: @info: country code]
en: Ecuador
sl: Ekvador

[ctx: @info: country code]
en: Egypt
sl: Egipt

[ctx: @info: country code]
en: El Salvador
sl: Salvador

[ctx: @info: country code]
en: Equatorial Guinea
sl: Ekvatorialna Gvineja

[ctx: @info: country code]
en: Eritrea
sl: Eritreja

[ctx: @info: country code]
en: Estonia
sl: Estonija

[ctx: @info: country code]
en: Ethiopia
sl: Etiopija

[ctx: @info: country code]
en: Faeroe Islands
sl: Ferski otoki

[ctx: @info: country code]
en: Falkland Islands
sl: Falklandski otoki

[ctx: @info: country code]
en: Fiji Islands
sl: Otočje Fidži

[ctx: @info: country code]
en: Finland
sl: Finska

[ctx: @info: country code]
en: France
sl: Francija

[ctx: @info: country code]
en: French Guiana
sl: Francoska Gvajana

[ctx: @info: country code]
en: French Polynesia
sl: Francoska Polinezija

[ctx: @info: country code]
en: French Southern Territories
sl: Francoske južne in antarktične dežele

[ctx: @info: country code]
en: Gambia
sl: Gambija

[ctx: @info: country code]
en: Georgia
sl: Gruzija

[ctx: @info: country code]
en: Germany
sl: Nemčija

[ctx: @info: country code]
en: Ghana
sl: Gana

[ctx: @info: country code]
en: Greece
sl: Grčija

[ctx: @info: country code]
en: Greenland
sl: Grenlandija

[ctx: @info: country code]
en: Guadaloupe
sl: Gvadelup

[ctx: @info: country code]
en: Guatemala
sl: Gvatemala

[ctx: @info: country code]
en: Guinea
sl: Gvineja

[ctx: @info: country code]
en: Guinea-Bissau
sl: Gvineja Bissau

[ctx: @info: country code]
en: Guyana
sl: Gvajana

[ctx: @info: country code]
en: Heard and McDonald Islands
sl: Otok Heard in otok McDonald

[ctx: @info: country code]
en: Vatican
sl: Vatikan

[ctx: @info: country code]
en: Croatia
sl: Hrvaška

[ctx: @info: country code]
en: Hungary
sl: Madžarska

[ctx: @info: country code]
en: Iceland
sl: Islandija

[ctx: @info: country code]
en: India
sl: Indija

[ctx: @info: country code]
en: Indonesia
sl: Indonezija

[ctx: @info: country code]
en: Iraq
sl: Irak

[ctx: @info: country code]
en: Ireland
sl: Irska

[ctx: @info: country code]
en: Israel
sl: Izrael

[ctx: @info: country code]
en: Italy
sl: Italija

[ctx: @info: country code]
en: Jamaica
sl: Jamajka

[ctx: @info: country code]
en: Japan
sl: Japonska

[ctx: @info: country code]
en: Jordan
sl: Jordanija

[ctx: @info: country code]
en: Kazakhstan
sl: Kazahstan

[ctx: @info: country code]
en: Kenya
sl: Kenija

[ctx: @info: country code]
en: North-Korea
sl: Severna Koreja

[ctx: @info: country code]
en: South-Korea
sl: Južna Koreja

[ctx: @info: country code]
en: Kuwait
sl: Kuvajt

[ctx: @info: country code]
en: Kyrgyz Republic
sl: Kirgiška republika

[ctx: @info: country code]
en: Lao
sl: Laoška

[ctx: @info: country code]
en: Latvia
sl: Latvija

[ctx: @info: country code]
en: Lebanon
sl: Libanon

[ctx: @info: country code]
en: Lesotho
sl: Lesoto

[ctx: @info: country code]
en: Liberia
sl: Liberija

[ctx: @info: country code]
en: Libyan Arab Jamahiriya
sl: Libija, arabska džamaharija

[ctx: @info: country code]
en: Liechtenstein
sl: Lihtenštajn

[ctx: @info: country code]
en: Lithuania
sl: Litva

[ctx: @info: country code]
en: Luxembourg
sl: Luksemburg

[ctx: @info: country code]
en: Macedonia
sl: Makedonija

[ctx: @info: country code]
en: Madagascar
sl: Madagaskar

[ctx: @info: country code]
en: Malawi
sl: Malavi

[ctx: @info: country code]
en: Malaysia
sl: Malezija

[ctx: @info: country code]
en: Maldives
sl: Maldivi

[ctx: @info: country code]
en: Marshall Islands
sl: Marshallovi otoki

[ctx: @info: country code]
en: Martinique
sl: Martinik

[ctx: @info: country code]
en: Mauritania
sl: Mavretanija

[ctx: @info: country code]
en: Mexico
sl: Mehika

[ctx: @info: country code]
en: Micronesia
sl: Mikronezija

[ctx: @info: country code]
en: Moldova
sl: Moldavija

[ctx: @info: country code]
en: Monaco
sl: Monako

[ctx: @info: country code]
en: Mongolia
sl: Mongolija

[ctx: @info: country code]
en: Morocco
sl: Maroko

[ctx: @info: country code]
en: Mozambique
sl: Mozambik

[ctx: @info: country code]
en: Myanmar
sl: Mjanmar

[ctx: @info: country code]
en: Namibia
sl: Namibija

[ctx: @info: country code]
en: Netherlands Antilles
sl: Nizozemski Antili

[ctx: @info: country code]
en: Netherlands
sl: Nizozemska

[ctx: @info: country code]
en: New Caledonia
sl: Nova Kaledonija

[ctx: @info: country code]
en: New Zealand
sl: Nova Zelandija

[ctx: @info: country code]
en: Nicaragua
sl: Nikaragva

[ctx: @info: country code]
en: Nigeria
sl: Nigerija

[ctx: @info: country code]
en: Norfolk Island
sl: Otok Norfolk

[ctx: @info: country code]
en: Northern Mariana Islands
sl: Severni Marianski otoki

[ctx: @info: country code]
en: Norway
sl: Norveška

[ctx: @info: country code]
en: Palestinian Territory
sl: Palestina

[ctx: @info: country code]
en: Papua New Guinea
sl: Papua Nova Gvineja

[ctx: @info: country code]
en: Paraguay
sl: Paragvaj

[ctx: @info: country code]
en: Philippines
sl: Filipini

[ctx: @info: country code]
en: Pitcairn Island
sl: Pitcairnovi otoki

[ctx: @info: country code]
en: Poland
sl: Poljska

[ctx: @info: country code]
en: Portugal
sl: Portugalska

[ctx: @info: country code]
en: Puerto Rico
sl: Portoriko

[ctx: @info: country code]
en: Qatar
sl: Katar

[ctx: @info: country code]
en: Romania
sl: Romunija

[ctx: @info: country code]
en: Russian Federation
sl: Ruska federacija

[ctx: @info: country code]
en: Rwanda
sl: Ruanda

[ctx: @info: country code]
en: St. Helena
sl: Sveta Helena

[ctx: @info: country code]
en: St. Kitts and Nevis
sl: Saint Kitts in Nevis

[ctx: @info: country code]
en: St. Pierre and Miquelon
sl: St. Pierre in Miquelon

[ctx: @info: country code]
en: St. Vincent and the Grenadines
sl: Sveti Vincent in Grenadini

[ctx: @info: country code]
en: Sao Tome and Principe
sl: Sao Tome in Principe

[ctx: @info: country code]
en: Saudi Arabia
sl: Saudova Arabija

[ctx: @info: country code]
en: Serbia
sl: Srbija

[ctx: @info: country code]
en: Seychelles
sl: Sejšeli

[ctx: @info: country code]
en: Singapore
sl: Singapur

[ctx: @info: country code]
en: Slovakia
sl: Slovaška

[ctx: @info: country code]
en: Slovenia
sl: Slovenija

[ctx: @info: country code]
en: Solomon Islands
sl: Salomonovi otoki

[ctx: @info: country code]
en: Somalia
sl: Somalija

[ctx: @info: country code]
en: South Africa
sl: Južna Afrika

[ctx: @info: country code]
en: South Georgia and the South Sandwich Islands
sl: Južna Georgia in Južni Sandwichevi otoki

[ctx: @info: country code]
en: Spain
sl: Španija

[ctx: @info: country code]
en: Sri Lanka
sl: Šrilanka

[ctx: @info: country code]
en: Suriname
sl: Surinam

[ctx: @info: country code]
en: Svalbard & Jan Mayen Islands
sl: Svalbard in Jan Mayen

[ctx: @info: country code]
en: Swaziland
sl: Svazi

[ctx: @info: country code]
en: Sweden
sl: Švedska

[ctx: @info: country code]
en: Switzerland
sl: Švica

[ctx: @info: country code]
en: Syrian Arab Republic
sl: Sirija, arabska republika

[ctx: @info: country code]
en: Taiwan
sl: Tajvan

[ctx: @info: country code]
en: Tajikistan
sl: Tadžikistan

[ctx: @info: country code]
en: Tanzania
sl: Tanzanija

[ctx: @info: country code]
en: Thailand
sl: Tajska

[ctx: @info: country code]
en: Timor-Leste
sl: Vzhodni Timor

[ctx: @info: country code]
en: Tokelau Islands
sl: Otoki Tokelau

[ctx: @info: country code]
en: Trinidad and Tobago
sl: Trinidad in Tobago

[ctx: @info: country code]
en: Tunisia
sl: Tunizija

[ctx: @info: country code]
en: Turkey
sl: Turčija

[ctx: @info: country code]
en: Turks and Caicos Islands
sl: Otočji Turks in Caicos

[ctx: @info: country code]
en: US Virgin Islands
sl: Deviški otoki

[ctx: @info: country code]
en: Ukraine
sl: Ukrajina

[ctx: @info: country code]
en: United Arab Emirates
sl: Združeni arabski emirati

[ctx: @info: country code]
en: United Kingdom
sl: Velika Britanija

[ctx: @info: country code]
en: United States Minor Outlying Islands
sl: Manjši zunanji otoki Združenih držav Amerike

[ctx: @info: country code]
en: United States of America
sl: Združene države Amerike

[ctx: @info: country code]
en: Uruguay, Eastern Republic of
sl: Urugvaj, vzhodna republika

[ctx: @info: country code]
en: Viet Nam
sl: Vietnam

[ctx: @info: country code]
en: Wallis and Futuna Islands
sl: Otoka Wallis in Futuna

[ctx: @info: country code]
en: Western Sahara
sl: Zahodna Sahara

[ctx: @info: country code]
en: Yemen
sl: Jemen

[ctx: @info: country code]
en: Zambia
sl: Zambija

[ctx: @info: country code]
en: Zimbabwe
sl: Zimbabve

[ctx: @info: country code]
en: United Nations
sl: Združeni narodi

[ctx: @info: country code]
en: European Union
sl: Evropska unija

[ctx: @info: country code]
en: Space
sl: Vesolje

[ctx: @info: country code]
en: At Sea
sl: Na morju

[ctx: @info: country code]
en: In Flight
sl: V letu

[ctx: @info: country code]
en: England
sl: Anglija

[ctx: @info: country code]
en: Scotland
sl: Škotska

[ctx: @info: country code]
en: Northern Ireland
sl: Severna Irska

[ctx: @info: country code]
en: Palestine
sl: Palestina

[ctx: @item: unknown country]
en: Unknown
sl: Neznano

[ctx: @title: subject widget]
en: Use structured definition of the subject matter:
sl: Uporabi strukturirano definicijo vsebine:

[ctx: @label: subject widget]
en: Use standard
sl: Uporabi standardno

[ctx: @label: subject widget]
en: reference code
sl: referenčna koda

[ctx: @label: subject widget]
en: Use custom definition
sl: Uporabi definicijo po meri

[ctx: @info]
en: Set here the Informative Provider Reference
sl: Tu nastavite informativno referenco ponudnika

[ctx: @info]
en: Set here the Subject Reference Number
sl: Tu nastavite referenčno številko subjekta

[ctx: @info]
en: Set here the Subject Name
sl: Tu nastavite ime subjekta

[ctx: @info]
en: Set here the Subject Matter Name
sl: Tu nastavite ime snovi subjekta

[ctx: @info]
en: Set here the Subject Detail Name
sl: Tu nastavite ime podrobnosti subjekta

[ctx: @label: subject properties]
en: Reference:
sl: Referenca:

[ctx: @label: subject properties]
en: Name:
sl: Ime:

[ctx: @label: subject properties]
en: Matter:
sl: Zadeva:

[ctx: @label: subject properties]
en: Detail:
sl: Podrobnosti:

[ctx: @action: subject properties]
en: &Add
sl: Dodaj

[ctx: @action: subject properties]
en: &Delete
sl: Izbriši

[ctx: @action: subject properties]
en: &Replace
sl: Zamenjaj

en: Selected source language %1 is not supported for %2
sl: Izbrani izvirni jezik %1 ni podprt za %2

en: Selected translation language %1 is not supported for %2
sl: Izbrani jezik prevoda %1 ni podprt ta %2

en: Selected ui language %1 is not supported for %2
sl: Izbrani jezik uporabniškega vmesnika %1 ni podprt za %2

en: %1 URL can't be empty.
sl: %1 url ne more biti prazen.

en: Error: Unable to find Bing credentials in web version.
sl: Napaka: Ni mogoče najti poverilnic za Bing v spletni različici.

en: Error: Unable to extract Bing key from web version.
sl: Napaka: Ni mogoče izvleči ključa za Bing iz spletne različice.

en: Error: Unable to extract Bing token from web version.
sl: Napaka: Ni mogoče izvleči žetona za Bing iz spletne različice.

en: Error: Unable to extract additional Bing information from web version.
sl: Napaka: Ni mogoče izvleči dodatne informacije Binga iz spletne različice.

en: Error: Unable to parse autodetected language
sl: Napaka: Ni mogoče samodejno razčleniti in zaznati jezika

en: Error: Engine systems have detected suspicious traffic from your computer network. Please try your request again later.
sl: Napaka: podporni sistemi računalnika so zaznali sumljivi promet na vašem omrežju. Poskusite svoj zahtevek ponovno kasneje.

[ctx: @info: language name]
en: Automatically detect
sl: Samodejno zaznaj

[ctx: @info: language name]
en: Afrikaans
sl: afrikansko

[ctx: @info: language name]
en: Albanian
sl: albansko

[ctx: @info: language name]
en: Amharic
sl: amharsko

[ctx: @info: language name]
en: Arabic
sl: arabsko

[ctx: @info: language name]
en: Armenian
sl: armensko

[ctx: @info: language name]
en: Azeerbaijani
sl: azerbajdžansko

[ctx: @info: language name]
en: Basque
sl: baskovsko

[ctx: @info: language name]
en: Bashkir
sl: baškirsko

[ctx: @info: language name]
en: Belarusian
sl: belorusko

[ctx: @info: language name]
en: Bengali
sl: bengalsko

[ctx: @info: language name]
en: Bosnian
sl: bosansko

[ctx: @info: language name]
en: Bulgarian
sl: bolgarsko

[ctx: @info: language name]
en: Catalan
sl: katalonsko

[ctx: @info: language name]
en: Cantonese
sl: kantonsko

[ctx: @info: language name]
en: Cebuano
sl: cebuansko

[ctx: @info: language name]
en: Chinese (Simplified)
sl: kitajsko (poenostavljeno)

[ctx: @info: language name]
en: Chinese (Traditional)
sl: kKitajsko (Tradicionalno)

[ctx: @info: language name]
en: Corsican
sl: korziško

[ctx: @info: language name]
en: Croatian
sl: hrvaško

[ctx: @info: language name]
en: Czech
sl: češko

[ctx: @info: language name]
en: Danish
sl: dansko

[ctx: @info: language name]
en: Dutch
sl: nizozemsko

[ctx: @info: language name]
en: English
sl: angleško

[ctx: @info: language name]
en: Estonian
sl: estonsko

[ctx: @info: language name]
en: Fijian
sl: fijisko

[ctx: @info: language name]
en: Filipino
sl: filipinsko

[ctx: @info: language name]
en: Finnish
sl: finsko

[ctx: @info: language name]
en: French
sl: francosko

[ctx: @info: language name]
en: Frisian
sl: frizijsko

[ctx: @info: language name]
en: Galician
sl: galicijsko

[ctx: @info: language name]
en: Georgian
sl: gruzinsko

[ctx: @info: language name]
en: German
sl: nemško

[ctx: @info: language name]
en: Greek
sl: grško

[ctx: @info: language name]
en: Gujarati
sl: gujarati

[ctx: @info: language name]
en: Haitian Creole
sl: haitijsko kreolsko

[ctx: @info: language name]
en: Hawaiian
sl: havajsko

[ctx: @info: language name]
en: Hebrew
sl: hebrejsko

[ctx: @info: language name]
en: Hungarian
sl: madžarsko

[ctx: @info: language name]
en: Icelandic
sl: islandsko

[ctx: @info: language name]
en: Indonesian
sl: indonezijsko

[ctx: @info: language name]
en: Irish
sl: irsko

[ctx: @info: language name]
en: Italian
sl: italijansko

[ctx: @info: language name]
en: Japanese
sl: japonsko

[ctx: @info: language name]
en: Javanese
sl: javansko

[ctx: @info: language name]
en: Kazakh
sl: kozaško

[ctx: @info: language name]
en: Khmer
sl: kmersko

[ctx: @info: language name]
en: Kinyarwanda
sl: Kinjarvanda

[ctx: @info: language name]
en: Korean
sl: korejsko

[ctx: @info: language name]
en: Kurdish
sl: kurdsko

[ctx: @info: language name]
en: Kyrgyz
sl: kirgiško

[ctx: @info: language name]
en: Latin
sl: latinsko

[ctx: @info: language name]
en: Latvian
sl: latvijsko

[ctx: @info: language name]
en: Levantine Arabic
sl: levantinsko arabsko

[ctx: @info: language name]
en: Lithuanian
sl: litvansko

[ctx: @info: language name]
en: Luxembourgish
sl: luksemburško

[ctx: @info: language name]
en: Macedonian
sl: makedonsko

[ctx: @info: language name]
en: Malagasy
sl: malgaško

[ctx: @info: language name]
en: Malay
sl: malajsko

[ctx: @info: language name]
en: Malayalam
sl: Malajam

[ctx: @info: language name]
en: Maltese
sl: malteško

[ctx: @info: language name]
en: Maori
sl: maorsko

[ctx: @info: language name]
en: Mongolian
sl: mongolsko

[ctx: @info: language name]
en: Myanmar
sl: mjanmarsko

[ctx: @info: language name]
en: Nepali
sl: nepalsko

[ctx: @info: language name]
en: Norwegian
sl: norveško

[ctx: @info: language name]
en: Oriya
sl: Orija

[ctx: @info: language name]
en: Chichewa
sl: Čičeva

[ctx: @info: language name]
en: Pashto
sl: paštunsko

[ctx: @info: language name]
en: Persian
sl: perzijsko

[ctx: @info: language name]
en: Polish
sl: poljsko

[ctx: @info: language name]
en: Portuguese
sl: portugalsko

[ctx: @info: language name]
en: Punjabi
sl: pandžabsko

[ctx: @info: language name]
en: Romanian
sl: romunsko

[ctx: @info: language name]
en: Russian
sl: rusko

[ctx: @info: language name]
en: Samoan
sl: samojsko

[ctx: @info: language name]
en: Scots Gaelic
sl: škotski Gaelic

[ctx: @info: language name]
en: Serbian (Cyrillic)
sl: srbsko (Cirilica)

[ctx: @info: language name]
en: Serbian (Latin)
sl: srbsko (Latinica)

[ctx: @info: language name]
en: Sesotho
sl: Sesoto

[ctx: @info: language name]
en: Shona
sl: Šona

[ctx: @info: language name]
en: Sindhi
sl: Sindi

[ctx: @info: language name]
en: Sinhala
sl: sinhalsko

[ctx: @info: language name]
en: Slovak
sl: slovaško

[ctx: @info: language name]
en: Slovenian
sl: slovensko

[ctx: @info: language name]
en: Somali
sl: somalijsko

[ctx: @info: language name]
en: Spanish
sl: špansko

[ctx: @info: language name]
en: Swahili
sl: Svahili

[ctx: @info: language name]
en: Swedish
sl: švedsko

[ctx: @info: language name]
en: Tahitian
sl: tahitijsko

[ctx: @info: language name]
en: Tajik
sl: tadžiško

[ctx: @info: language name]
en: Tamil
sl: tamilsko

[ctx: @info: language name]
en: Tatar
sl: tatarsko

[ctx: @info: language name]
en: Thai
sl: tajsko

[ctx: @info: language name]
en: Tongan
sl: tongaško

[ctx: @info: language name]
en: Turkish
sl: turško

[ctx: @info: language name]
en: Turkmen
sl: turmensko

[ctx: @info: language name]
en: Uighur
sl: ujgursko

[ctx: @info: language name]
en: Ukrainian
sl: ukrajinsko

[ctx: @info: language name]
en: Uzbek
sl: uzbeško

[ctx: @info: language name]
en: Vietnamese
sl: vietnamsko

[ctx: @info: language name]
en: Welsh
sl: valežansko

[ctx: @info: language name]
en: Yiddish
sl: Jidiš

[ctx: @info: language name]
en: Yoruba
sl: Joruba

[ctx: @info: language name]
en: Yucatec Maya
sl: Jukatek Maja

[ctx: @info]
en: Selected engine %1 does not support voice settings
sl: Izbrani jezik uporabniškega vmesnika %1 ne podpira nastavitve zvoka

[ctx: @info]
en: Selected engine %1 does not support emotion settings
sl: Izbrani jezik uporabniškega vmesnika %1 ne podpisa nastavitev čustvenčkov

[ctx: @info]
en: %1 engine does not support TTS
sl: %1 zaledje na podpira TTS

[ctx: @info]
en: Selected language %1 is not supported for %2
sl: Izbrani jezik %1 ni podprt za %2

[ctx: @info]
en: Selected voice %1 is not supported for %2
sl: Izbrani zvok %1 ni podprt za %2

[ctx: @info]
en: Selected emotion %1 is not supported for %2
sl: Izbrano čustvo %1 ni podprto za %2

en: Error: Unable to find Yandex SID in web version.
sl: Napaka: Ni mogoče najti Yandex SID v spletni različici.

en: Error: Unable to extract Yandex SID from web version.
sl: Napaka: Ni mogoče izvleči Yandex SID iz spletne različice.

[ctx: @title: translator language code]
en: Code (Language-Country)
sl: Koda (Jezik-Dežela)

[ctx: @title: translator language name]
en: Name
sl: Ime

[ctx: @info]
en: Enter here a string to search in languages list...
sl: Tu vnesite niz za iskanje v seznamu jezikov...

[ctx: @info]
en: Show only selected items (%1/%2)
sl: Pokaži samo izbrane predmete (%1/%2)

[ctx: @title]
en: Select Alternative Languages To Edit Text
sl: Izberi alternativne jezike za urejanje besedila

[ctx: @label]
en: Online Translator:
sl: Spletni prevajalnik:

[ctx: @option]
en: Select here the online engine to translate text
sl: Tukaj izberite spletno napravo za prevod besedila

[ctx: @info]
en: <para>The translator engine is an online Web-service used to translate text from one language to another one. This feature is available on metadata option where alternative language is supported, as Title, Caption, etc. The translation process is fully automatized but it requires an Internet connection to work.</para><para>User can select the more appropriate translator engine depending of desired target language, as not all world-wide languages are supported by online Web-services.</para>
sl: <p>Spletni prevajalnik je spletna storitev, ki se uporablja za prevajanje besedil iz enega jezika v drugega. Ta funkcija je na voljo kot možnost pri metapodatkih, kjer je podprt alternativni jezik kot naslov, napis pod sliko itd. Postopek prevajanja je v celoti avtomatiziran, vendar zahteva delujočo povezavo z internetom.</p><p>Uporabnik lahko izbere najbolj ustrezni prevajalnik v odvisnosti od želenega ciljnega jezika, saj spletne storitve ne podpirajo vseh svetovnih jezikov.</p>

[ctx: @title]
en: Available Translator Languages (%1/%2)
sl: Razpoložljivi jeziki prevajanja (%1/%2)

[ctx: @info]
en: Open localize setup
sl: Odpri nastavitev lokalizacije

[ctx: @info]
en: Translate to %1
sl: Prevedi v %1

[ctx: @info: language edit widget]
en: Select language to translate with %1
sl: Tu izberite jezik prevoda z %1

[ctx: @action]
en: Remove this entry
sl: Odstrani ta vnos

[ctx: @action]
en: Clear List
sl: Počisti seznam

[ctx: @info: search text bar]
en: Search...
sl: Poišči...

[ctx: @info: search text bar]
en: Case sensitive
sl: Ločevanje velikosti črk

[ctx: @option:check]
en: Activate spellcheck in background when entering text
sl: Aktiviraj črkovalnik v ozadju ob vnosu besedila

[ctx: @info]
en: <para>Turn on this option to activate the background spellcheck feature on captions, titles, and other text-edit widgets. Spellcheck is able to auto-detect the current language used in text and will propose alternative with miss-spelled words.</para><para>With entries where alternative language can be specified, the contextual language will be used to parse text. Spellcheck depends of open-source backends, including necessary dictionaries, to operate sentence analysis in desired languages.</para>
sl: <p>Vklopite to možnost, da aktivirate funkcijo črkovanja v ozadju za napise, naslove in druge pripomočke urejanja besedil. Črkovalnik je sposoben samodejno zaznati trenutni jezik, ki se uporablja v besedilu, in bo predlagal alternativo za zatipkane besede.</p><p>Z vnosi, kjer je lahko naveden alternativni jezik bo kontekstualni jezik uporabljen za razčlenitev besedila. Preverjanje črkovanja odvisno od odprtokodnih programov v zaledju, vključno s potrebnimi slovarji za izvajanje stavčne analize v želenih jezikih.</p>

[ctx: @label]
en: Default Language:
sl: Privzeti jezik:

[ctx: @info: edit widget default language]
en: Select the default language here to use with "x-default"value for the alternative language strings.
sl: Izberite tukajšnji privzeti jezik za uporabi pri vrednosti "x-default" za alternativne nize jezikov.

en: Auto-detect
sl: Samodejno zaznaj

[ctx: @info]
en: Detect automatically the language by parsing string content
sl: Samodejno zaznaj jezik z razčlenjevanjem komponent nizov

[ctx: @title]
en: Available Language Dictionaries
sl: Razpoložljivi jezikovni slovarji

[ctx: @title: dictionary language code]
en: Code
sl: Koda

[ctx: @title: dictionary language name]
en: Name
sl: Ime

[ctx: @title]
en: Available Backends
sl: Razpoložljiva zaledja

[ctx: @title]
en: Ignored Words
sl: Prezrte besede

[ctx: @info]
en: Set here a new word to ignore during spellcheck
sl: Tu nastavi novo besedo, ki naj bo prezrta pri črkovanju

[ctx: @info]
en: You can add or remove words to ignore while spell-checking operations.
sl: Lahko dodajate ali odstranjujete besede, ki naj bodo prezrte pri črkovanju.

[ctx: @action]
en: &Add...
sl: Dod&aj...

[ctx: @action]
en: &Remove
sl: Odst&rani

[ctx: @action]
en: &Replace
sl: Zamenjaj

[ctx: @action]
en: Go to Previous
sl: Pojdi na predhodno

[ctx: @info]
en: Go to previous place in folder-view hierarchy
sl: Pojdi na prejšnje mesto v pogledu hierarhije map

[ctx: @action]
en: Go to Next
sl: Pojdi na naslednjo

[ctx: @info]
en: Go to next place in folder-view hierarchy
sl: Pojdi na naslednje mesto v pogledu hierarhije map

[ctx: @action]
en: Go Up
sl: Pojdi gor

[ctx: @info]
en: Go up in folder-view hierarchy
sl: Pojdi gor v pogledu hierarhije map

[ctx: @action]
en: Go Home
sl: Pojdi domov

[ctx: @info]
en: Go to home directory
sl: Pojdi v domačo mapo

[ctx: @info: folder-view]
en: View Options
sl: Možnosti pogleda

[ctx: @info: folder-view]
en: Selection options to render folder-view.
sl: Izbira možnosti za upodobitev map.

[ctx: @action:inmenu]
en: Short View
sl: Kratki pogled

[ctx: @info]
en: Switch Folder-View to Short Mode
sl: Preklopi pogled map v kratki pogled

[ctx: @action:inmenu]
en: Detailed View
sl: Podrobni pogled

[ctx: @info]
en: Switch Folder-View to Detailed Mode
sl: Preklopi pogled map v podrobni pogled

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Bookmarks
sl: Prikaži zaznamke

[ctx: @info]
en: Show or Hide the Bookmarked places
sl: Prikazuj ali skrij zaznamovane kraje

[ctx: @action:inmenu]
en: More Settings...
sl: Več nastavitev...

[ctx: @info]
en: Open configure dialog with more settings options
sl: Odpri pogovorno okno v več možnostmi nastavitve

[ctx: @info: folder-view]
en: Stack Options
sl: Možnosti sklada

[ctx: @info: folder-view]
en: Stack options to handle folder-view contents.
sl: Možnosti sklada za upodobitev vsebine map.

[ctx: @action:inmenu]
en: Load Contents
sl: Naloži vsebine

[ctx: @action]
en: Load Contents
sl: Naloži vsebine

[ctx: @info]
en: Load contents to editor stack
sl: Naloži vsebino v sklad urejevalnika

[ctx: @action:inmenu]
en: Append Contents
sl: Dodaj vsebine

[ctx: @action]
en: Append Contents
sl: Dodaj vsebine

[ctx: @info]
en: Append contents to editor stack
sl: Dodaj vsebine v sklad urejevalnika

[ctx: @info]
en: Enter the customized folder-view path or select from history
sl: Vnesite prilagojen pogled poti mape ali izbiro iz zgodovine

[ctx: @info: folder-view path edit]
en: Enter local path here...
sl: Sem vnesite lokalno pot...

[ctx: @item: filter type mime]
en: JPEG images
sl: Slike JPEG

[ctx: @item: filter type mime]
en: TIFF images
sl: Slike TIFF

[ctx: @item: filter type mime]
en: PNG images
sl: Slike PNG

[ctx: @item: filter type mime]
en: PGF images
sl: Slike PGF

[ctx: @item: filter type mime]
en: HEIF images
sl: Slike HEIF

[ctx: @item: filter type mime]
en: AVIF images
sl: Slike AVIF

[ctx: @item: filter type mime]
en: JPEG-XL images
sl: Slike JPEG-XL

[ctx: @item: filter type mime]
en: WEBP images
sl: Slike WEBP

[ctx: @item: filter type mime]
en: DNG images
sl: Slike DNG

[ctx: @item: filter type mime]
en: RAW images
sl: Slike RAW

[ctx: @item: filter type mime]
en: No RAW images
sl: Ni slik RAW

[ctx: @item: filter type mime]
en: All supported files
sl: Vse podprte datoteke

[ctx: @info]
en: Icon Size: %1
sl: Velikost ikone: %1

[ctx: @title:window]
en: New Bookmark
sl: Nov zaznamek

[ctx: @title:window]
en: Edit Bookmark
sl: Uredi zaznamek

[ctx: @label: bookmark properties]
en: &Title:
sl: Naslov:

[ctx: @info]
en: Enter bookmark title here...
sl: Sem vnesite naslov zaznamka...

[ctx: @info]
en: The bookmark title which must be unique and not empty
sl: Naslov zaznamka, ki mora biti unikaten in neprazen

[ctx: @label]
en: &Icon:
sl: &Ikona:

[ctx: @action:button]
en: Reset
sl: Ponastavi

[ctx: @label: bookmark properties]
en: &Path:
sl: &Pot:

[ctx: @info]
en: Enter bookmark path here...
sl: Vnesite pot zaznamka tu...

[ctx: @info]
en: You can add or remove bookmarked places here.
sl: Tu lahko dodajate ali odstranjujete zaznamovane kraje.

[ctx: @title]
en: Bookmarks
sl: Zaznamki

[ctx: @action: context menu]
en: Load Contents
sl: Naloži vsebine

[ctx: @title]
en: Places
sl: Kraji

[ctx: @action]
en: Add Bookmark
sl: Dodaj zaznamek

[ctx: @info]
en: Add new bookmark to the list
sl: Dodaj nov zaznamek v seznam

[ctx: @action]
en: Del Bookmark
sl: Briši zaznamek

[ctx: @info]
en: Remove selected bookmark from the list
sl: Odstrani izbrani zaznamek iz seznama

[ctx: @action]
en: Edit Bookmark
sl: Uredi zaznamek

[ctx: @info]
en: Edit current bookmark from the list
sl: Uredi trenutni izbrani zaznamek iz seznama

[ctx: @title:window]
en: Add New Bookmark
sl: Dodaj nov zaznamek

[ctx: @info]
en: This bookmark referencing
    %1
    already exists in the list with name "%2".
sl: Ta zaznamek, ki se nanaša na
    %1
    že obstaja v seznamu z imenom "%2".

[ctx: @title:window]
en: Confirm Bookmark Deletion
sl: Potrdite brisanje zaznamka

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to remove the bookmark "%1"?
sl: Ali ste prepričani, da želite izbrisati zaznamek "%1"?

[ctx: @title]
en: My Bookmarks
sl: Moji zaznamki

[ctx: @title]
en: Usual Places
sl: Običajni kraji

[ctx: @title]
en: Folder-View
sl: Pogled mape

[ctx: @title]
en: Stack
sl: Sklad

[ctx: @action: context menu]
en: Add Bookmark
sl: Dodaj zaznamek

[ctx: @title: file system tree]
en: Folders
sl: Mape

[ctx: command line option]
en: File(s) or folder(s) to open
sl: Datoteke ali mape za odprtje

[ctx: #info]
en: <p>You are running Showfoto as a 32-bit version on a 64-bit Windows.</p><p>Please install the 64-bit version of Showfoto to get a better experience with Showfoto.</p>
sl: <p>Uporabljate 32-bitno različico programa Showfoto v 64-bitnem sistemu Windows.</p><p>Prosimo, namestite 64-bitno različico Showfoto za boljšo izkušnjo.</p>

en: Loading themes...
sl: Nalaganje tem...

en: <p>The ICC profile path seems to be invalid.</p><p>If you want to set it now, select "Yes", otherwise select "No". In this case, "Color Management" feature will be disabled until you solve this issue</p>
sl: <p>Pot do profilov ICC izgleda neveljavna</p><p>Če jo želite nastaviti zdaj, izberite "Da", v nasprotnem primeru pa "Ne". Posledica slednjega bo onemogočena zmožnost "Upravljanja barv", dokler ne boste te težave rešili.</p>

[ctx: unknown image dimensions]
en: Unknown
sl: Neznano

[ctx: <Image file name> (<Image number> of <Images in album>)]
en: %1 (%2 of %3)
sl: %1 (%2 od %3)

en: Delete File
sl: Izbriši datoteko

[ctx: @title:window]
en: Error Saving File
sl: Napaka med shranjevanjem datoteke

en: Failed to save file: %1
sl: Ni bilo mogoče shraniti datoteke: %1

en: Remote file handling is not supported
sl: Upravljanje z oddaljenimi datotekami ni podprto

en: Image saved successfully
sl: Slika je bila uspešno shranjena

en: About to delete file "%1"
    Are you sure?
sl: Pravkar boste izbrisali datoteko "%1"
    Ali ste prepričani?

en: Cannot delete "%1"
sl: Ni mogoče izbrisati "%1"

[ctx: @title:window]
en: Open Images from Folder
sl: Odpri slike v mapi

en: There is no item to process.
sl: Ni nobenega predmeta za obdelavo.

[ctx: @title:window]
en: Error Loading File
sl: Napaka pri nalaganju datoteke

en: Failed to load file: "%1"
    Remote file handling is not supported
sl: Ni mogoče naložiti datoteke: "%1"
    Upravljanje z oddaljenimi datotekami ni podprto

en: &Themes
sl: &Teme

en: Open folder
sl: Odpri mapo

note: i18n: ectx: Menu (File)
en: &File
sl: Datoteka

note: i18n: ectx: Menu (Color)
en: &Color
sl: Barva

note: i18n: ectx: Menu (Enhance)
en: Enh&ance
sl: Izboljš&aj

note: i18n: ectx: Menu (Transform)
en: Tra&nsform
sl: Preoblikuj

note: i18n: ectx: Menu (Decorate)
en: &Decorate
sl: Okrasi

note: i18n: ectx: Menu (Filters)
en: Effec&ts
sl: Učinki

[ctx: @title:window]
en: Configure
sl: Konfiguriraj

en: Editor Window
sl: Okno urejevalnika

en: <qt>Editor Window Settings<br/><i>Customize editor window behavior</i></qt>
sl: <qt>Nastavitve okna urejevalnika slik<br/><i>Prilagodite okno urejevalnika slik</i></qt>

en: <qt>Embedded Image Information Management<br/><i>Setup relations between images and metadata</i></qt>
sl: <qt>Upravljanje podatkov vgrajenih v sliko<br/><i>Nastavite povezave med slikami in metapodatki</i></qt>

en: Tool Tip
sl: Orodni namig

en: <qt>Thumbbar and Folder-View Items Tool-Tip Settings<br/><i>Customize information in tool-tips</i></qt>
sl: <qt>Nastavitve vrstice s sličicami in pogledov map z orodnimi namigi<br/><i>Prilagodite podrobnosti v orodnih namigih</i></qt>

en: RAW Decoding
sl: Odkodiranje RAW

en: <qt>RAW Files Decoding Settings<br/><i>Customize default RAW decoding settings</i></qt>
sl: <qt>Nastavitve odkodiranja datotek RAW<br/><i>Prilagodite privzete nastavitve odkodiranja RAW</i></qt>

en: <qt>Settings for Color Management<br/><i>Customize color management settings</i></qt>
sl: <qt>Nastavitve za upravljanje barv<br/><i>Prilagodite nastavitve upravljanja barv</i></qt>

en: Save Images
sl: Shrani slike

en: <qt>Settings for Saving Image Files<br/><i>Set default configuration used to save images</i></qt>
sl: <qt>Nastavitve za shranjevanje slikovnih datotek<br/><i>Nastavite privzete nastavitve za shranjevanje slik</i></qt>

[ctx: @title: settings section]
en: Geolocation
sl: Geolokacija

[ctx: @title]
en: Geolocation Settings
    Customize view to geolocalize items
sl: Nastavitve geolokacije
    Prilagodi pogled za geolokacijo predmetov

en: Plugins
sl: Vstavki

en: <qt>Main Interface Plug-in Settings<br/><i>Set which plugins will be accessible from application</i></qt>
sl: <qt>Nastavitve vstavkov glavnega vmesnika<br/><i>Nastavite kateri vstavki bodo dostopni iz programa</i></qt>

[ctx: @title: misc setup options page]
en: Miscellaneous
sl: Razno

en: <qt>Miscellaneous Settings<br/><i>Customize behavior of the other parts of Showfoto</i></qt>
sl: <qt>Razne nastavitve<br/><i>Nastavite obnašanje drugih delov Showfoto</i></qt>

[ctx: @label]
en: Rotate actions
sl: Dejavnosti vrtenja

[ctx: @option:check]
en: Show images/thumbnails &rotated according to orientation tag.
sl: Pokaži slike/sličice zav&rtene glede na značko za usmerjenost.

[ctx: @option:check]
en: Set orientation tag to normal after rotate/flip.
sl: Po vrtenju/zrcaljenju nastavi značko usmerjenosti na običajno.

[ctx: @info]
en: a standard used by most digital cameras today to store technical information (like aperture and shutter speed) about an image.
sl: standard, ki ga uporablja večina današnjih digitalnih fotoaparatov za shranjevanje tehničnih podatkov (kot npr. zaslonka in hitrost zaklepa) o sliki.

[ctx: @info]
en: an older standard used in digital photography to store photographer information in images.
sl: starejši standard uporabljen v digitalni fotografiji za shranjevanje podatkov o fotografu v slikah.

[ctx: @info]
en: a new standard used in digital photography, designed to replace IPTC.
sl: nov standard uporabljen v digitalni fotografiji, zasnovan, da bo zamenjal IPTC.

[ctx: @title:tab]
en: Behavior
sl: Obnašanje

en: Thumbbar, Folder-View, and Stack-View Items Sort Order
sl: Vrstni red vrstice s sličicami, predmeti v pogledu map in pogledu sklada predmetov

en: Sort images by:
sl: Razvrsti slike po:

[ctx: sort images by date]
en: Date
sl: Datumu

[ctx: sort images by name]
en: Name
sl: Imenu

[ctx: sort images by size]
en: File Size
sl: Velikosti datoteke

en: Here, select whether newly-loaded images are sorted by their date, name, or size on disk.
sl: Tukaj izberite ali so novo naložene slike razvrščene po datumu, imenu ali velikosti na disku.

en: Reverse ordering
sl: Obratna razvrstitev

en: If this option is enabled, newly-loaded images will be sorted in descending order.
sl: Če je ta možnost omogočena, bodo novo naložene slike razvrščene padajoče.

en: Thumbbar Items
sl: Predmeti vrstice s sličicami

en: &Show image Format
sl: Pokaži vr&sto slike

en: Set this option to show image format over image thumbnail.
sl: Nastavite to možnost, da čez sličico prikažete vrsto datoteke.

en: &Show Geolocation Indicator
sl: Pokaži kazalnik zemljepisne lege

en: Set this option to indicate if image has geolocation information.
sl: Nastavite to možnost, da prikažete ali ima slika podatke o zemljepisni legi.

en: Scroll current item to center of thumbbar
sl: Premakni trenutni predmet v središče vrstice s sličicami

en: Updates
sl: Posodobitve

en: Check for new version:
sl: Preveri za novo različico:

en: Only For Stable Releases
sl: Samo za stabilne izdaje

en: Weekly Pre-Releases
sl: Tedenske pred-izdaje

en: Set this option to configure which kind of new versions must be check for updates.
    "Stable" releases are official versions safe to use in production.
    "Pre-releases" are proposed weekly to tests quickly new features
    and are not recommended to use in production as bugs can remain.
sl: Nastavite to možnost, da nastavite, katere nove različice je treba preveriti med
    posodobitvami. "Stabilne" izdaje so uradne različice, varne za uporabo v produkciji.
    Vsak teden so predlagane "pred-izdaje" za hitro preizkušanje novih možnosti
    in jih ni priporočljivo uporabljati v produkciji, saj lahko vsebujejo napake.

en: Use Version With Debug Symbols
sl: Uporabite verzijo s simboli za odkrivanje napak

en: If this option is enabled, a version including debug symbols will be used for updates.
    This version is more heavy but can help developers to trace dysfunctions in debugger.
sl: Če je ta možnost omogočena, bo za posodobitve uporabljena različica s simboli za odpravljanje napak.
    Ta različica je večja, vendar razvijalcem lahko pomaga pri sledenju disfunkcijonalnosti v razhroščevalniku.

en: Last check: %1
sl: Zadnje preverjanje: %1

en: Check now...
sl: Preveri zdaj...

[ctx: @title:tab]
en: Behaviour
sl: Obnašanje

en: &Show splash screen at startup
sl: Ob zagonu prikaži pozdravno okno

en: Use native file dialogs from the system
sl: Uporabite izvorne dialoge o datotekah v sistemu

en: Sidebar tab title:
sl: Naslov zavihka stranske vrstice:

en: Only For Active Tab
sl: Samo za dejaven zavihek

en: For All Tabs
sl: Za vse zavihke

en: Set this option to configure how sidebars tab title are visible.
sl: Nastavite to možnost, da določite kako je viden naslov stranske vrstice.

en: Widget style:
sl: Slog gradnikov:

en: Set this option to choose the default window decoration and looks.
sl: Nastavite to možnost, da izberete privzete okraske oken in izgled.

en: Icon theme (changes after restart):
sl: Tema ikon (se spremeni po ponovnem zagonu):

en: Set this option to choose the default icon theme.
sl: Nastavite to možnost, da izberete privzete teme ikon.

[ctx: icon theme]
en: Breeze
sl: Sapica

[ctx: icon theme]
en: Breeze Dark
sl: Temna sapica

[ctx: icon theme]
en: Humanity
sl: Humanost

[ctx: icon theme]
en: Oxygen
sl: Kisik

en: Use Icon Theme From System
sl: Uporabi temo ikon iz sistema

en: Application font:
sl: Pisava programa:

en: Select here the font used to display text in whole application.
sl: Tukaj izberite pisavo za prikaz besedila v celotnem programu.

[ctx: @title:tab]
en: Appearance
sl: Videz

[ctx: @title:tab]
en: Spellcheck
sl: Črkovanje

[ctx: @title:tab]
en: Localize
sl: Lokaliziraj

[ctx: @title:tab]
en: System
sl: Sistem

en: Check for new version option will verify the pre-releases.
    "Pre-releases" are proposed weekly to tests quickly new features.
    It's not recommended to use pre-release in production as bugs can remain,
    unless you know what you are doing.
    Do you want to continue?
sl: Preverjanje nove različice bo preverila pred-izdaje.
    Vsak teden se izdelujejo "pre-izdaje" za hitro preizkušanje novih zmožnosti.
    Uporaba pred-izdaj v produkciji ni priporočljiva, saj lahko vsebuje napake,
    razen če res veste, kaj počnete.
    Ali želite nadaljevati?

[ctx: @title:tab generic plugins list]
en: Generic
sl: Splošno

[ctx: @title:tab editor plugins list]
en: Image Editor
sl: Urejevalnik slik

[ctx: @title:tab loader plugins list]
en: Image Loaders
sl: Naloževalniki slik

en: Show Items' Toolti&ps With Thumbbar and Folder-View
sl: Prikaži orodne namige s predmeti v vrstici sličic in v pogledu map

en: Set this option to display the image information when the mouse hovers over a thumbbar or folder-view item.
sl: Nastavite to možnost, da prikažete podrobnosti o sliki, ko se premaknete z miško čez predmet v vrstici s sličicami ali pogled mape.

en: Select here the font used to display text in tooltips.
sl: Tukaj izberite pisavo za prikaz besedila v orodnih namigih.

en: File/Image Information
sl: Podatki o slik/datoteki

en: Show file name
sl: Pokaži ime datoteke

en: Set this option to display the image file name.
sl: Nastavite to možnost, da prikažete ime slikovne datoteke.

en: Show file date
sl: Pokaži datum datoteke

en: Set this option to display the image file date.
sl: Nastavite to možnost, da prikažete datum slikovne datoteke.

en: Show file size
sl: Pokaži velikost datoteke

en: Set this option to display the image file size.
sl: Nastavite to možnost, da prikažete velikost slikovne datoteke.

en: Show image type
sl: Pokaži vrsto datoteke

en: Set this option to display the image type.
sl: Nastavite to možnost, da prikažete vrsto slike.

en: Show image dimensions
sl: Pokaži mere slike

en: Set this option to display the image dimensions in pixels.
sl: Nastavite to možnost, da prikažete mere slike v slikovnih točkah.

en: Set this option to display the make and model of the camera with which the image has been taken.
sl: Nastavite to možnost, da prikažete znamko in model fotoaparata s katerim ste posneli sliko.

en: Camera lens model
sl: Model objektiva fotoaparata

en: Set this option to display the lens model with which the image was taken.
sl: Nastavite to možnost, da pokažete model objektiva, s katerim je bila posneta slika.

en: Show camera date
sl: Pokaži datum fotoaparata

en: Set this option to display the date when the image was taken.
sl: Nastavite to možnost, da prikažete datum, ko je bila posneta slika.

en: Set this option to display the camera aperture and focal settings used to take the image.
sl: Nastavite to možnost, da prikažete zaslonko fotoaparata in goriščno razdaljo, ki je bila uporabljena ob posnetku.

en: Set this option to display the camera exposure and sensitivity used to take the image.
sl: Nastavite to možnost, da prikažete osvetlitev in občutljivost fotoaparata, ki sta bili uporabljeni ob posnetku.

en: Show camera mode and program
sl: Pokaži način in program fotoaparata

en: Set this option to display the camera mode and program used to take the image.
sl: Nastavite to možnost, da prikažete način in program fotoaparata, ki sta bila uporabljena ob posnetku.

en: Show camera flash settings
sl: Pokaži nastavitve bliskavice fotoaparata

en: Set this option to display the camera flash settings used to take the image.
sl: Nastavite to možnost, da prikažete nastavitve bliskavice fotoaparata, ki so bile uporabljene ob posnetku.

en: Show camera white balance settings
sl: Pokaži nastavitve ravnovesja beline fotoaparata

en: Set this option to display the camera white balance settings used to take the image.
sl: Nastavite to možnost, da prikažete nastavitve ravnovesja beline fotoaparata, ki so bile uporabljene ob posnetku.

[ctx: @title]
en: My Favorites
sl: Moje priljubljene

[ctx: @title]
en: Favorite Folder Properties
sl: Lastnosti mape priljubljenih

[ctx: @info: favorite folder title property]
en: Name:
sl: Ime:

[ctx: @info: favorite folder hierarchy property]
en: Hierarchy:
sl: Hierarhija:

[ctx: @title]
en: Favorite Item Properties
sl: Lastnosti priljubljene postavke

[ctx: @info: favorite item title property]
en: Name:
sl: Ime:

[ctx: @info: favorite item date property]
en: Created:
sl: Ustvarjeno:

[ctx: @info: favorite item hierarchy property]
en: Hierarchy:
sl: Hierarhija:

[ctx: @info; favorite item count elements property]
en: Items:
sl: Postavke:

[ctx: @info: favorite item caption property]
en: Description:
sl: Opis:

[ctx: @label: favorite item title properties]
en: &Name:
sl: Ime:

[ctx: @info]
en: Enter favorite entry name here...
sl: Tu vnesite ime priljubljene...

[ctx: @info]
en: The favorite item name which must be unique and not empty
sl: Ime priljubljene postavke mora biti unikatno in neprazno

[ctx: @label: favorite item hierarchy properties]
en: Hierarchy:
sl: Hierarhija:

[ctx: @info]
en: The favorite entry hierarchy which must be unique in tree-view
sl: Priljubljena v hierarhičnem drevesu mora biti unikatna

[ctx: @label: favorite entry type properties]
en: Type:
sl: Vrsta:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Favorite Folder
sl: Priljubljena mapa

[ctx: @item:inlistbox]
en: Favorite Item
sl: Priljubljena postavka

[ctx: @info]
en: A "Favorite Item" is a hierarchy entry hosting advanced properties as date, icon, description, and images list. A "Favorite Folder" is a simple entry in the hierarchy without extra property.
sl: "Priljubljena postavka" je vnos v hierarhijo, ki gosti napredne lastnosti kot so datum, ikono, opis in seznam slik. "Priljubljena mapa" je enostaven vnos v hierarhijo brez dodatnih lastnosti.

[ctx: @label: favorite item caption properties]
en: &Description:
sl: Opis:

[ctx: @info]
en: Enter favorite item description here...
sl: Tu vnesite opis priljubljene postavke...

[ctx: @label: favorite item date properties]
en: &Created:
sl: Ustvarjeno:

[ctx: @info]
en: Select favorite item date. By default, day of item creation is assigned.
sl: Izberi datum priljubljene postavke. Privzeto je dodeljen datum stvaritve postavke.

[ctx: @info]
en: Use this button to select the date of the oldest image from the list.
sl: Uporabite ta gumb, da izberete datum najstarejše slike na seznamu.

[ctx: @info]
en: Use this button to calculate the average date of images from the list.
sl: Uporabite ta gumb, da izračunate povprečni datum slik iz seznama.

[ctx: @info]
en: Use this button to select the date of the newest image from the list.
sl: Uporabite ta gumb, izberete datum najnovejše slike iz seznama.

[ctx: @info]
en: Select here the icon to use for this favorite item in tree-view.
sl: Tukaj izberite ikono za rabo te priljubljene postavke v drevesnem pogledu.

[ctx: @info]
en: Assign favorite item icon to default in tree-view.
sl: Dodeli ikono priljubljene postavke kot privzeto v hierarhičnem drevesu.

[ctx: @label: favorites item file properties]
en: &Items:
sl: Predmeti:

[ctx: @title:column file name]
en: Name
sl: Ime

[ctx: @title:column file size]
en: Size
sl: Velikost

[ctx: @title:column file type-mime]
en: Type
sl: Vrsta

[ctx: @title:column file date]
en: Date
sl: Datum

[ctx: @title:column file path]
en: Path
sl: Pot

[ctx: @info]
en: This is the list of files hosted by this favorite item. The current selected file from this list will be automatically shown in editor when favorite is open. If none is selected, first one from the list will be displayed.
sl: To je seznam datotek, ki jih gosti ta priljubljena postavka. Trenutno izbrana datoteka iz tega seznama bo samodejno prikazana v urejevalniku, ko je priljubljena odprta. Če ni nobene izbrane, bo prikazana prva na seznamu.

[ctx: @label]
en: Note: favorite item name cannot be empty!
sl: Opomba: ime priljubljene ne sme biti prazno!

[ctx: @label]
en: Note: favorite item files list cannot be empty!
sl: Opomba: seznam datotek priljubljene postavke ne sme biti prazen!

[ctx: @label]
en: Note: favorite item name already exists in hierarchy!
sl: Opomba: ime priljubljene postavke že obstaja v hierarhiji!

[ctx: @label]
en: Note: favorite folder name cannot be empty!
sl: Opomba: ime priljubljene mape ne sme biti prazno!

[ctx: @label]
en: Note: favorite folder name already exists in hierarchy!
sl: Opomba: ime priljubljene mape že obstaja v hierarhiji!

[ctx: @info]
en: %1 file | %1 files
sl[0]: %1 datoteka
sl[1]: %1 datoteki
sl[2]: %1 datoteke
sl[3]: %1 datotek

[ctx: @title:window]
en: New Favorite Item
sl: Nova priljubljena postavka

[ctx: @title:window]
en: Edit Favorite Item
sl: Uredi priljubljeno postavko

[ctx: @title:window]
en: New Favorite Folder
sl: Nova priljubljena mapa

[ctx: @title:window]
en: Edit Favorite Folder
sl: Uredi priljubljeno mapo

[ctx: @title:window, favorite item properties]
en: Could not Calculate Average
sl: Povprečja ni bilo mogoče izračunati

[ctx: @info: favorite item properties]
en: Could not calculate date average for this favorite item.
sl: Ni bilo mogoče izračunati povprečja za datum te priljubljene postavke.

[ctx: @info]
en: You can add or remove favorite stacks here.
sl: Tu lahko dodajate ali odstranjujete sklade priljubljenih.

[ctx: @title]
en: Favorites
sl: Priljubljene

[ctx: @action]
en: Add Favorite
sl: Dodaj priljubljeno

[ctx: @action]
en: Add Sub-Folder
sl: Dodaj pod-mapo

[ctx: @info]
en: Add new sub-folder to the list
sl: Dodaj novo pod-mapo v seznam

[ctx: @action]
en: Delete Item
sl: Odstrani postavko

[ctx: @info]
en: Remove selected item from the list
sl: Odstrani izbrane postavke iz seznama

[ctx: @action]
en: Edit Item
sl: Uredi postavko

[ctx: @info]
en: Edit current item from the list
sl: Uredi trenutni postavko iz seznama

[ctx: @info: search text bar]
en: Search in Favorites...
sl: Preišči med priljubljenimi...

[ctx: @title:window]
en: Confirm Item Deletion
sl: Potrdite brisanje postavke

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to remove the item "%1"
    and all nested items if any?
sl: Ali ste prepričani, da želite odstraniti postavko "%1"
    in vse vključene postavke v njej?

[ctx: @title]
en: Unnamed
sl: Neimenovana

[ctx: @title: item file name]
en: Name
sl: Ime

[ctx: @title: item file size]
en: Size
sl: Velikost

[ctx: @title: item file type]
en: Type
sl: Vrsta

[ctx: @title: item date from metadata]
en: Date
sl: Datum

[ctx: @title]
en: Stack-View
sl: Pogled sklada

[ctx: @title:menu]
en: Icon Size
sl: Velikost ikone

[ctx: @action:inmenu]
en: Small (%1x%2)
sl: Majhna (%1x%2)

[ctx: @action:inmenu]
en: Medium (%1x%2)
sl: Srednja (%1x%2)

[ctx: @action:inmenu]
en: Large (%1x%2)
sl: Večja (%1x%2)

[ctx: @action:inmenu]
en: Huge (%1x%2)
sl: Ogromna (%1x%2)

[ctx: @action: context menu]
en: Add as Favorite
sl: Dodaj kot priljubljeno

[ctx: @action: context menu]
en: Clear All Items
sl: Počisti vse postavke

[ctx: @action: context menu]
en: Remove Items
sl: Odstrani postavke

[ctx: @title: stack-view list on items]
en: Stack
sl: Sklad

[ctx: @action]
en: C&ancel
sl: Prekliči

[ctx: date of image creation]
en: created: %1
sl: ustvarjena: %1

en: By Name
sl: Po imenu

en: By Date
sl: Po datumu

en: By File Size
sl: Po velikosti datoteke

[ctx: @action: sort type]
en: Ascending
sl: Naraščajoče

[ctx: @action: sort type]
en: Descending
sl: Padajoče

en: Current Name
sl: Trenutno ime

en: New Name
sl: Novo ime

en: This list shows the results for your renaming pattern. Red items indicate a name collision, either because the new name is equal to the current name, or because the name has already been assigned to another item.
sl: Ta seznam prikazuje rezultate za vaš vzorec preimenovanja. Rdeči predmeti nakazujejo na težave z imenom: ime je enako trenutnemu ali pa je bilo dodeljeno drugemu predmetu.

en: Rename | Rename (%1 images)
sl[0]: Preimenuj (%1 slik)
sl[1]: Preimenuj (%1 sliko)
sl[2]: Preimenuj (%1 sliki)
sl[3]: Preimenuj (%1 slike)

en: Sort Images
sl: Razvrsti slike

en: <b>Renaming images. Please wait...</b>
sl: <b>Preimenovanje slik. Počakajte ...</b>

[ctx: @action:button]
en: &Abort
sl: Prekini

en: Processing...
sl: Obdelovanje ...

[ctx: @title:window]
en: Renaming Images
sl: Preimenovanje slik

en: An error occurred while renaming %1 image.
    Do you want to rename this image again or rename this image by overwriting? | An error occurred while renaming %1 images.
    Do you want to rename these images again or rename these images by overwriting?
sl[0]: Pri preimenovanju slike %1 je prišlo do napake.
    Ali želite ponovno preimenovati to sliko ali jo preimenovati s prepisovanjem?
sl[1]: Pri preimenovanju slik %1 je prišlo do napake.
    Ali želite ponovno preimenovati ti sliki ali ju preimenovati s prepisovanjem?
sl[2]: Pri preimenovanju slik %1 je prišlo do napake.
    Ali želite ponovno preimenovati te slike ali jih preimenovati s prepisovanjem?
sl[3]: Pri preimenovanju slik %1 je prišlo do napake.
    Ali želite ponovno preimenovati te slike ali jih preimenovati s prepisovanjem?

[ctx: @action:button]
en: Rename Again
sl: Spet preimenuj

[ctx: @action:button]
en: Overwrite
sl: Prepiši

en: <b>Renaming images. Errors: %1</b>
sl: <b>Preimenovanje slik. Napake: %1</b>

en: <p>Enter your renaming pattern here. Use the access buttons to quickly add renaming options and modifiers. For further explanation, use the information button.</p>
sl: <p>Sem vnesite vaš vzorec preimenovanja. Uporabite gumbe za dostop, da hitro dodate možnosti preimenovanja in spremenilnike. Za nadaljnjo razlago uporabite gumb za več podrobnosti.</p>

en: Show a list of all available options
sl: Prikaži seznam vseh razpoložljivih možnosti

en: Modifiers
sl: Spremenilniki

en: <p>Add a modifier to a renaming option. To activate this button, place the cursor behind a renaming option or an already assigned modifier.</p>
sl: <p>Doda spremenilnik možnosti preimenovanja. Da omogočite ta gumb, postavite kazalko za možnost preimenovanja ali že dodeljen spremenilnik.</p>

en: Renaming Options
sl: Možnosti preimenovanja

en: <p>Add renaming options to the parse string.</p>
sl: <p>Doda možnosti preimenovanja k nizu, ki bo razčlenjen.</p>

en: To apply a modifier, append it to the option, for instance: [file]{upper}
sl: Za uveljavitev spremenilnika ga pripnite k možnosti npr.: [file]{upper}

en: Modifiers can be applied to every renaming option.
sl: Spremenilnike lahko uveljavite za vsako možnost preimenovanja.

en: It is possible to assign multiple modifiers to an option, they are applied in the order you assign them.
sl: Možnosti lahko dodelite več spremenilnikov, uveljavljeni bodo v dodeljenem vrstnem redu.

en: Be sure to use the quick access buttons: They might provide additional information about renaming and modifier options.
sl: Uporabljajte gumbe za hitri dostop. Ponudili vam bodo dodatne podrobnosti od preimenovanju in možnostih spremenilnikov.

en: The file list can be sorted, just right-click on it to see the sort criteria (album UI only).
sl: Seznam datotek lahko razvrstite tako, da nanj kliknete z desno (samo uporabniški vmesnik albuma).

[ctx: @title:window]
en: Information
sl: Informacije

en: Change Case
sl: Spremeni velikost črk

en: change the case of a renaming option
sl: spremeni velikost črk možnosti preimenovanja

en: Convert to uppercase
sl: Pretvori črke v velike

en: Uppercase
sl: Velike črke

en: Convert to lowercase
sl: Pretvori črke v male

en: Lowercase
sl: Male črke

en: Convert the first letter of each word to uppercase
sl: Pretvori prve črke vsake besede v velike

en: First Letter of Each Word Uppercase
sl: Prve črke vsake besede v velike

en: Default Value
sl: Privzeta vrednost

en: <p>Set a default value for empty strings.<br/>When applied to a renaming option, an empty string will be replaced by the value you specify here.</p>
sl: <p>Nastavite privzeto vrednost za prazne nize.<br/>Ko bodo uveljavljene možnosti preimenovanja, bo prazen niz zamenjan z vrednostjo, ki je navedena tukaj.</p>

[ctx: default value for empty strings]
en: Default Value...
sl: Privzeta vrednost ...

en: Set a default value for empty strings
sl: Nastavite privzeto vrednost za prazne nize

[ctx: The length of the string]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Length:
sl: Dolžina:

[ctx: Alignment of the text]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Alignment:
sl: Poravnava:

[ctx: The character the string should be filled with]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Character:
sl: Znak:

en: Range...
sl: Obseg ...

en: Add only a specific range of a renaming option
sl: Dodaj le določen obseg za možnost preimenovanja

en: Extract a specific range (if '||to||' is omitted, go to the end of string)
sl: Izbere določen obseg ((če je '||to||' izpuščen, gre na konec niza)

[ctx: start of the range]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: From:
sl: Od:

[ctx: range goes to the end of the string]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, toTheEndCheckBox)
en: to the end
sl: do konca

[ctx: end of the range]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: To:
sl: Do:

en: Remove Doubles
sl: Odstrani podvojene

en: Remove duplicate words
sl: Odstrani podvojene besede

[ctx: Replace text]
en: Replace...
sl: Zamenjaj ...

en: Replace text in a renaming option
sl: Zamenja besedilo v možnosti preimenovanja

en: Replace text (||options||: ||r|| = regular expression, ||i|| = ignore case)
sl: Zamenja besedilo (||options||: ||r|| = regularni izraz, ||i|| = prezre velikost črk)

[ctx: Replace string]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Replace:
sl: Zamenjaj:

[ctx: The string to replace the text with]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: With:
sl: Z:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, caseSensitive)
en: Case Sensitive
sl: Ločevanje velikosti črk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, isRegExp)
en: Regular Expression
sl: Regularni izraz

en: Trimmed
sl: Obrezano

en: Remove leading, trailing and extra whitespace
sl: Odstrani dodatne presledne znake in tiste na začetku ali koncu

[ctx: unique value for duplicate strings]
en: Unique
sl: Edinstveno

en: Add a suffix number to have unique strings in duplicate values
sl: Doda številko pripone k podvojenim imenom, da nizi postanejo edinstveni

en: Add a suffix number, ||n|| specifies the number of digits to use
sl: Dodaj številko pripone, ||n|| določa koliko števk bo uporabljenih

en: Add a suffix number, ||n|| specifies the number of digits to use, ||c|| specifies the separator char before the numbers, ||a|| optional to include all options for uniqueness, ||0|| optional to always pad with ||n|| zero digits
sl: Dodaj številko pripone, ||n|| določa koliko števk bo uporabljenih, ||c|| določa mejni znak pred številkami, ||a|| neobvezno za vključevanje vseh možnosti unikatnosti, ||0|| neobvezno vedno dopolni z ||n|| ničlami

en: Add the camera name
sl: Doda ime fotoaparata

en: Camera name
sl: Ime fotoaparata

en: Keyword separator:
sl: Ločilnik ključnih besed:

en: Database...
sl: Podatkovna zbirka ...

en: Add information from the database
sl: Doda podatke iz podatkovne zbirke

en: Add database information
sl: Dodaj podatke iz podatkovne zbirke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_currentTagsList) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_recommendedTagsList)
en: Key
sl: Ključ

en: Description
sl: Opis

en: Common File Information
sl: Splošne podrobnosti o datoteki

en: Default comment of the image
sl: Privzeta opomba slike

en: Default author of the image
sl: Privzet avtor slike

en: Image dimension
sl: Mere datoteke

en: Image file size
sl: Velikost slikovne datoteke

en: Format of the media file
sl: Vrsta predstavnostne datoteke

en: Type of the media file
sl: Vrsta predstavnostne datoteke

en: Rating of the media file
sl: Ocena predstavnostne datoteke

en: Height of the media file
sl: Višina predstavnostne datoteke

en: Width of the media file
sl: Širina predstavnostne datoteke

en: Image orientation
sl: Usmerjenost slike

en: Color depth (bits per channel)
sl: Barvna globina: (bitov na kanal)

en: Color model of the image
sl: Barvni model slike

en: A comma separated list of all authors
sl: Z vejico ločen seznam vseh avtorjev

en: Title of the image
sl: Naslov slike

en: A comma separated list of all tags
sl: Z vejico ločen seznam vseh značk

en: A comma separated list of all tags with path
sl: Z vejico ločen seznam vseh značk s potjo

en: Metadata Information
sl: Podrobnosti o metapodatkih

en: Make of the camera
sl: Znamka fotoaparata

en: Model of the camera
sl: Model fotoaparata

en: Lens of the camera
sl: Objektiv fotoaparata

en: Aperture
sl: Zaslonka

en: Focal length
sl: Goriščna razdalja

en: Focal length (35mm equivalent)
sl: Goriščna razdalja (enakovredna 35-mm)

en: Exposure time
sl: Čas osvetlitve

en: Exposure program
sl: Program osvetlitve

en: Exposure mode
sl: Način osvetlitve

en: Sensitivity
sl: Občutljivost

en: Flash mode
sl: Način bliskavice

en: White balance
sl: Ravnovesje beline

en: White balance (color temperature)
sl: Ravnovesje beline (temperatura barve)

en: Metering mode
sl: Način merjenja

en: Subject distance
sl: Oddaljenost predmeta

en: Subject distance (category)
sl: Oddaljenost predmeta (kategorija)

en: Display Aspect Ratio
sl: Prikaz razmerja

en: Audio Bit Rate
sl: Bitna hitrost zvoka

en: Audio Channel Type
sl: Vrsta zvočnega kanala

en: Audio Codec (Audio Codec)
sl: Avdio kodek (zvočni kodek)

en: Duration of File
sl: Trajanje datoteke

en: Frame Rate of Video
sl: Hitrost sličic videa

en: Video Codec
sl: Video kodek

en: Position Information (GPS)
sl: Podrobnosti o položaju (GPS)

en: Latitude in the format as described by the XMP specification
sl: Zemljepisna širina v obliki, ki jo predpisuje določitev XMP

en: Longitude in the format as described by the XMP specification
sl: Zemljepisna dolžina v obliki, ki jo predpisuje določitev XMP

en: Latitude as double value
sl: Zemljepisna širina kot dvojna vrednost

en: Longitude as double value
sl: Zemljepisna dolžina kot dvojna vrednost

en: Latitude in a human readable form
sl: Zemljepisna širina v človeško berljivi obliki

en: Longitude in a human readable form
sl: Zemljepisna dolžina v človeško berljivi obliki

en: Altitude in meters
sl: Nadmorska višina v metrih

en: Altitude in a human readable form
sl: Nadmorska višina v človeško berljivi obliki

en: Orientation
sl: Usmerjenost

en: Roll
sl: Zavrti

en: Tilt
sl: Nagib

en: Accuracy
sl: Natančnost

[ctx: @info: date format settings]
en: format settings
sl: nastavitve oblike

[ctx: @item:inlistbox date format]
en: Standard
sl: Običajno

[ctx: @item:inlistbox date format]
en: Text
sl: Besedilo

[ctx: @item:inlistbox date format]
en: Unix Time Stamp
sl: Unixov časovn žig

[ctx: @item:inlistbox date format]
en: Custom
sl: Po meri

[ctx: @item: Get date information from the image]
en: Image
sl: Slika

[ctx: @item: Set a fixed date]
note: i18nc("Get date information from the current date", "Current Date"), QVariant(CurrentDateTime));
en: Fixed Date
sl: Določen datum

[ctx: @info]
en: Enter custom format
sl: Vnesite obliko po meri

[ctx: @info]
en: example:
sl: primer:

[ctx: @info]
en: Date && Time...
sl: Datum in čas...

[ctx: @info]
en: Add date and time information
sl: Dodaj informacijo o datumu in času

[ctx: @item]
en: Date and time (standard format)
sl: Datum in čas (standardna oblika)

[ctx: @item]
en: Date and time
sl: Datum in čas

[ctx: the source of the date (image, system etc...)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Source:
sl: Vir:

[ctx: the format of the date]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Format:
sl: Oblika:

[ctx: renaming option for directory related information]
en: Directory
sl: Mapa

en: Add the directory name
sl: Dodaj ime mape

en: Directory name
sl: Ime mape

en: Name of the parent directory, additional '.' characters move up in the directory hierarchy
sl: Ime nadrejene mape, dodatni znaki '.' se premaknejo navzgor po hierarhiji map

en: File
sl: Datoteka

en: Add file properties
sl: Dodaj lastnosti datoteke

[ctx: File name]
en: Name
sl: Ime

en: File extension, prepend with a '.' character, to modify the real file extension
sl: Pripona datoteke, dodajte znak '.', da spremenite pravo pripono datoteke

[ctx: File extension]
en: Extension
sl: Pripona

en: Owner of the file
sl: Lastnik datoteke

[ctx: Owner of the file]
en: Owner
sl: Lastnik

en: Group of the file
sl: Skupina datoteke

[ctx: Group of the file]
en: Group
sl: Skupina

en: Metadata...
sl: Metapodatki ...

en: Add metadata information
sl: Dodaj podrobnosti o metapodatkih

[ctx: Sequence Number]
en: Number...
sl: Število ...

en: Add a sequence number
sl: Dodaj številko zaporedja

en: Sequence number
sl: Zaporedje števil

en: Sequence number (||options||: ||c|| = file counter aware, ||e|| = extension aware, ||f|| = folder aware, ||r|| = random aware, ||ce|| = counter and extension aware, ||re|| = random and extension aware)
sl: Zaporedje števil (||možnosti ||: ||c|| = zavedajoč se številke datoteke, ||e|| = zavedajoč se pripone, ||f|| = zavedajoč se mape, ||r|| = zavedajoč se slučajnosti, ||ce|| = zavedajoč se številke in pripone, ||re|| = zavedajoč se slučajnosti in pripone)

en: Sequence number (custom start) ||options||: ||e||, ||f||
sl: Zaporedje števil (začetek po meri) ||možnosti ||: ||e||, ||f||

en: Sequence number (custom step) ||options||: ||c||
sl: Zaporedje števil (korak po meri) ||možnosti||: ||c||

en: Sequence number (custom start + step) ||options||: ||e||, ||f||
sl: Zaporedje števil (začetek po meri + korak) ||možnosti||: ||e||, ||f||

[ctx: Number of digits]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Digits:
sl: Števke:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Custom Range
sl: Obseg po meri

[ctx: Start index for custom range]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Start:
sl: Začetek:

[ctx: stepping for custom range]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Step:
sl: Korak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, extensionAware)
en: Extension aware numbering
sl: Številčenje, ki se zaveda pripone

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, folderAware)
en: Folder aware numbering
sl: Številčenje, ki se zaveda mape

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, counterAware)
en: File counter aware numbering
sl: Številčenje, ki se zaveda števca datotek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, randomAware)
en: Random text aware numbering
sl: Številčenje, ki se zaveda slučajnosti besedila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, counterAndExtAware)
en: File counter and extensions aware numbering
sl: Številčenje, ki se zaveda števca datotek in pripone

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, randomAndExtAware)
en: Random text and extensions aware numbering
sl: Številčenje, ki se zaveda slučajnega besedila in pripon

en: Create Tag From Address Book
sl: Ustvari značko iz mape

en: No address book entries found
sl: Ni bilo najdenih vnosov v mapi

en: Applying face changes
sl: Uveljavljanje sprememb obrazov

[ctx: @action]
en: OK
sl: V redu

[ctx: @info:tooltip]
en: Confirm that the selected person is shown here
sl: Potrdite, da je tukaj izbrana oseba

[ctx: @action]
en: Confirm
sl: Potrdi

[ctx: @action]
en: Remove
sl: Odstrani

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove this face region
sl: Odstrani to oznako obraza

[ctx: @info:tooltip]
en: Unmark this face as Ignored
sl: Odznačite ta obraz kot prezrt

[ctx: @label]
en: Who is this?
sl: Kdo je to?

[ctx: @action]
en: Ignore
sl: Prezri

[ctx: @info:tooltip]
en: Ignore this face
sl: Prezri ta obraz

[ctx: @info:tooltip]
en: Mark this face as Ignored
sl: Označi ta obraz kot prezrt

[ctx: @info:tooltip]
en: Reject this suggestion
sl: Zavrni ta predlog

[ctx: @info:tooltip]
en: digiKam can search for faces in your photos.
    When you have identified your friends on a number of photos,
    it can also recognize the people shown on your photos.
sl: digiKam lahko poišče obraze v vaših fotografijah.
    Ko ste identificirali vaše prijatelje na več slikah,
    lahko prepozna tudi na drugih fotografijah.

[ctx: @label:listbox]
en: Skip images already scanned
sl: Preskoči že preiskane slike

[ctx: @label:listbox]
en: Scan again and merge results
sl: Preišči znova in združi rezultate

[ctx: @label:listbox]
en: Clear unconfirmed results and rescan
sl: Počisti nepotrjene rezultate in znova preišči

[ctx: @label:listbox]
en: Clear all previous results and rescan
sl: Počisti vse pretekle rezultate in znova preišči

[ctx: @info]
en: Help
sl: Pomoč

[ctx: @option:radio]
en: Detect faces
sl: Zaznaj obraze

[ctx: @info]
en: Find all faces in your photos
sl: Najde vse obraze v vaših fotografijah

[ctx: @option:radio]
en: Detect and recognize faces
sl: Zaznaj in prepoznaj obraze

[ctx: @info]
en: Find all faces in your photos and
    try to recognize which person is depicted
sl: Najde vse obraze v vaših fotografijah in poskuša prepoznati, katera oseba je upodobljena

[ctx: @option:radio]
en: Recognize faces
sl: Prepoznaj obraze

[ctx: @info]
en: Try again to recognize the people depicted
    on marked but yet unconfirmed faces.
sl: Znova poskusi prepoznati upodobljene ljudi
    na označenih, ampak še ne potrjenih obrazih.

[ctx: @title:tab]
en: Workflow
sl: Potek dela

[ctx: @title:tab]
en: Search in
sl: Išči v

[ctx: @label]
en: Face Accuracy
sl: Natančnost obraza

[ctx: @label left extremities of a scale]
en: Sensitivity
sl: Občutljivost

[ctx: @label right extremities of a scale]
en: Specificity
sl: Specifičnost

[ctx: @info:tooltip]
en: Adjust sensitivity versus specificity: the higher the value, the more accurately faces will
    be recognized, but less faces will be recognized
    (only faces that are very similar to pre-tagged faces are recognized).
sl: Prilagodite občutljivost glede na specifičnost: večja vrednost pomeni večjo
    natančnost prepoznave obrazov, vendar bo prepoznanih obrazov manj
    (prepoznani bodo samo obrazi, ki so zelo podobni vnaprej označenim obrazom).

[ctx: @option:check]
en: Use YOLO v3 detection model
sl: Uporabi model razpoznavanja YOLO v3

[ctx: @info:tooltip]
en: Face detection with YOLO v3 data model. Better results but slower.
sl: Razpoznavanje obrazov s podatkovnim modelom YOLO v3. Boljši rezultati a počasneje.

[ctx: @option:check]
en: Work on all processor cores
sl: Delaj na vseh procesorskih jedrih

[ctx: @info:tooltip]
en: Face detection and recognition are time-consuming tasks.
    You can choose if you wish to employ all processor cores
    on your system, or work in the background only on one core.
sl: Zaznava obrazov zahteva veliko časa. Izberete lahko obdelovanje
    na vseh procesorskih jedrih na vašem sistemu ali pa, da se opravilo
    izvaja v ozadju na le enem jedru.

[ctx: @title:tab]
en: Settings
sl: Nastavitve

en: <b>Configure where you keep your images</b>
sl: <b>Nastavite, kje boste hranili slike</b>

[ctx: This is a path name so you should include the slash in the translation]
en: /Pictures
sl: /Slike

en: <p>Please enter a location where you keep your images.</p> <p>You can choose any local folder, even one that already contains images.<br/> More folders can be added later under the <i>Settings</i> menu. </p>
sl: <p>Izberite mesto kamor želite shraniti vaše slike.</p> <p>Izberete lahko katerokoli krajevno mapo, tudi tisto, ki že vsebuje slike.<br/> Več map lahko dodate kasneje pod menijem <i>Nastavitve</i>.</p>

en: <p><i>Note:</i> removable media (such as USB drives or DVDs) and remote file systems (such as NFS, or Samba mounted with cifs/smbfs) are supported.</p>
sl: <p><i>Opomba:</i> podprti so odstranljivi nosilci (kot pogoni USB ali DVD-ji) in oddaljeni datotečni sistemi (kot NFS ali Samba priklopljen s cifs/smbfs).</p>

en: You must select a folder for digiKam to use as the root album. All of your images will go there.
sl: Izbrati morate mapo, ki jo bo digiKam uporabil kot korenski album. Vse vaše slike bodo shranjene vanjo.

[ctx: @title:window]
en: Create Root Album Folder?
sl: Naj ustvarim mapo za korenski album?

en: <p>The folder to use as the root album path does not exist:</p><p><b>%1</b></p>Would you like digiKam to create it for you?
sl: <p>Mapa, ki bi naj bila uporabljena za pot korenskega albuma, ne obstaja:</p><p><b>%1</b></p>Ali želite, da jo digiKam ustvari za vas?

[ctx: @title:window]
en: Create Root Album Folder Failed
sl: Ustvarjanje mape za korenski album je spodletelo

en: <p>digiKam could not create the folder to use as the root album.
    Please select a different location.</p><p><b>%1</b></p>
sl: <p>digiKam ni mogel ustvariti mape za korenski album.
    Izberite drugo mesto.</p><p><b>%1</b></p>

en: You do not seem to have write access for the folder selected to be the root album.
    Warning: Without write access, items cannot be edited.
sl: Nimate dovoljenj za pisanje v mapo izbrano kot korenski album.
    Opozorilo: brez dovoljenj za pisanje, ne boste mogli urejati predmetov.

en: <b>Configure where you will store databases</b>
sl: <b>Nastavite, kam boste shranili podatkovno zbirko</b>

en: <b>Configure Metadata Storage to Files</b>
sl: <b>Nastavite shrambo metapodatkov za datoteke</b>

en: <qt><p>Set here if you want to store the information assigned to items in digiKam in the files' metadata, to improve interoperability with other photo management programs:</p></qt>
sl: <qt><p>Nastavite to, če želite, da se podatki dodeljeni predmetov shranjujejo v metapodatkih datotek in se tako izboljša združljivost z drugimi programi za upravljanje fotografij:</p></qt>

en: Do nothing
sl: Ne naredi ničesar

en: Add information to files
sl: Dodaj podatke datotekam

en: <qt><p><i>Note:</i> recording information to the files' metadata can slow down photo management operations.</p></qt>
sl: <qt><p><i>Opomba:</i> zapisovanje podatkov v metapodatke datotek lahko upočasni dejanja upravljanja fotografij.</p></qt>

en: Migration from digiKam 4
sl: Prenos iz digikama 4

en: <qt><p><h1><b>Migrate configuration and metadata from digiKam 4</b></h1></p><p>You can choose here if you want to use the configuration and albums from digiKam 4 in new digiKam. Please note the following warnings:</p><p>Migration is done <b>at your own risk</b>. digiKam developers do not recommend it and do not support it. On the other hand, creating a new configuration might result in loss of tags and other metadata that was not embedded inside the pictures and was only available in digiKam 4's database.</p><p>In either case you are recommended to backup the configuration files and databases before proceeding.</p></qt>
sl: <qt><p><h1><b>Preseli nastavitve in metapodatke iz digiKama 4</b></h1></p><p>Tu lahko izberete, če želite uporabiti nastavitve in albume iz digiKama 4 v novem digiKamu. Upoštevajte naslednja opozorila:</p><p>Prenos je <b>na lastno odgovornost</b>. Razvijalci digiKam ga ne priporočajo in ne podpirajo. Po drugi strani ustvarjanje novih nastavitev lahko povzroči izgubo oznak in drugih metapodatkov, ki niso bili vdelani v slike in je bila na voljo samo v bazi podatkov digiKam 4.</p><p>V obeh primerih priporočamo varnostno kopiranje nastavitvenih datotek in baze podatkov pred nadaljevanjem.</p></qt>

en: Migrate configuration from digiKam 4
sl: Prenesi nastavitve iz digiKama 4

en: Create a new configuration
sl: Nove nastavitve podatkovne zbirke

en: <b>Configure Open File Behavior</b>
sl: <b>Nastavite obnašanje odprtja datotek</b>

en: <qt><p>Specify how images should be opened when left-clicked on in the icon view:</p></qt>
sl: <qt><p>Navedite kako naj bodo slike odprte, ko kliknete nanje z levim gumbom miške v pogledu ikon:</p></qt>

en: Open a preview
sl: Odpri predogled

en: Open in the editor
sl: Odpri v urejevalniku

en: <qt><p><i>Note:</i> using a preview is always faster than using the editor, especially when checking a series of shots. However, you cannot change or fix the image in preview mode. Note that if you want to compare images quickly, it is often better to use the light table: images can be displayed side-by-side, and synchronized zooming and panning can be performed.</p></qt>
sl: <qt><p><i>Opomba:</i> uporaba predogleda je vedno hitrejša kot uporaba urejevalnika, še posebej ob pregledovanju zaporedja slik, ne morete pa spreminjati ali popravljati slike. Če želite hitro primerjati slike, je pogosto hitreje, če uporabite osvetlitveno mizo: slike lahko prikažete vzporedno in jih usklajeno približujete ter sučete.</p></qt>

en: <b>Configure Preview Behavior</b>
sl: <b>Nastavite obnašanje predogleda</b>

en: <qt><p>Set here how images are displayed in preview mode and on the light table:</p></qt>
sl: <qt><p>Tukaj nastavite kako so slike prikazane v načinu predogleda in na osvetljevalni mizi:</p></qt>

en: Load reduced version of image
sl: Naloži zmanjšano različico slike

en: Load image
sl: Naloži sliko

en: <qt><p><i>Note:</i> loading a reduced version of an image is faster but can differ from the original, especially with Raw. In this case, a JPEG version of Raw pre-processed by camera is loaded, instead of the real image data. This JPEG image is embedded in the file metadata and is used by the camera to display a Raw image faster to a TV screen.</p></qt>
sl: <qt><p><i>Opomba:</i> nalaganje zmanjšane različice slike je hitrejše, ampak se lahko razlikuje od izvirnika, še posebej v primeru surovega formata. V tem primeru bo naložena različica JPEG, ki jo je iz surove slike ustvaril fotoaparat, namesto prave slike. Slika JPEG je vgrajena v metapodatke datoteke in jo fotoaparat uporablja za hitrejši prikaz na zaslonu TV.</p></qt>

en: <b>Configure Raw File Handling</b>
sl: <b>Nastavite obravnavanje surovih datotek</b>

en: <qt><p>Set here how you want to open Raw images in the editor:</p></qt>
sl: <qt><p>Tukaj nastavite ali želite odpreti surove slike v urejevalniku:</p></qt>

en: Open directly, with adjustments made automatically
sl: Odpri neposredno, s samodejno izvedenimi prilagoditvami

en: Use the Raw import tool to adjust corrections manually
sl: Uporabi orodje za uvoz surovih slik za ročno prilagoditev popravkov

en: <qt><p><i>Note:</i> the Raw import tool is designed for advanced users who want to have the best control over the image. This requires more time in your workflow.</p></qt>
sl: <qt><p><i>Opomba:</i> orodje za uvoz surovih slik (RAW) je zasnovano za napredne uporabnike, ki želijo imeti najboljši nadzor nad sliko. To zahteva več časa v vašem toku dela.</p></qt>

en: Scan Your Collection
sl: Preišče vašo zbirko

en: <qt><p>Congratulations. Your minimal setup is done.</p><p>Remember, you can customize more settings using the digiKam configuration panel. To learn more about the digiKam world, we recommend reading the <b>digiKam handbook</b> using the <b>Help/Handbook</b> menu entry (you need to install the separate digiKam documentation package.) You can also read the manual online from the <a href='https://docs.digikam.org/en/index.html'>dedicated website</a>.</p><p>Press <b>Finish</b> to close this assistant. digiKam will scan your collection to register all albums in the database. Items including in albums are collected after startup stage in background.</p><p><i>Note:</i> depending on your collection size, this operation can take a while. If you cancel the scanning operation, it will start again in the next digiKam session.</p><p>When scanning has completed, at next start-up, digiKam will only check your collection to identify new albums - which is much faster. You can force digiKam to scan for new items manually using the <b>Tools->Maintenance->Scan for new items</b> menu entry.</p></qt>
sl: <qt><p>Čestitke. Vaša minimalna nastavitev je bila izvedena.</p><p>Zapomnite si, da lahko prilagodite več nastavitev v pultu z nastavitvami digiKama. Da izveste več o svetu digiKama, vam priporočamo, da si preberete  <b>priročnik za digiKam</b> z uporabo vnosa menija <b>Pomoč/Priročnik</b> (namestiti morate ločen paket z dokumentacijo.) Priročnik si lahko ogledate tudi na <a href='https://docs.digikam.org/en/index.html'>namenskem spletnem mestu doc.digikam.org</a>.</p><p>Kliknite <b>Zaključi</b>, da zaprete pomočnika. digiKam bo preiskal vašo zbirko in zbral vse predmete v podatkovno zbirko.</p><p><i>Opomba:</i> trajanje tega dejanja bo odvisno od vaše velikosti zbirke. Če prekličete dejanje preiskovanja, bo ob novem zagonu digiKama preiskovanje znova začeto.</p><p>Ko bo preiskovanje končano, bo ob vsakem novem zagonu digiKam pregledal zbirke le za novimi albumi - to je veliko hitreje. Preiskovanje predmetov lahko zaženete tudi ročno iz vnosa menija <b>Orodja->Vzdrževanje->Preišči za novimi predmeti</b>.</p></qt>

en: <b>Enabled Contextual Tooltips</b>
sl: <b>Omogočeni vsebinski orodni namigi</b>

en: <qt><p>Set here if you want to show contextual tooltips in icon-view and folder-view:</p></qt>
sl: <qt><p>Nastavite to, če želite prikazati vsebinske orodne namige v pogledu ikon in v pogledu map:</p></qt>

en: Do not show tooltips
sl: Ne kaži orodnih namigov

en: Use Tooltips
sl: Uporabi orodne namige

en: <qt><p><i>Note:</i> tooltips show photograph and digiKam metadata on the fly, as the mouse moves over items. This can be useful when selecting items. Tooltips are displayed in the album folder view, album icon view, camera icon view, batch queue list, and thumb bar. From the digiKam configuration dialog, you can customize the contents of these tooltips and the fonts used.</p></qt>
sl: <qt><p><i>Opomba:</i> orodni namigi prikažejo metapodatke fotografij in digiKama, ko se z miško premaknete čez predmete. To je lahko uporabno ob izboru predmetov. Orodni namigi so prikazani v pogledu map, pogledu ikon, pogledu ikon fotoaparata, seznamu paketne čakalne vrste in vrstice s sličicami. Iz nastavitvenega pogovornega okna digiKama lahko prilagodite vsebino teh orodnih namigov in uporabljene pisave.</p></qt>

en: <qt><p><h1><b>Welcome to digiKam %1</b></h1></p><p>digiKam is an advanced digital photo management application published as open-source.</p><p>This assistant will help you to configure first run settings to be able to use digiKam quickly.</p></qt>
sl: <qt><p><h1><b>Dobrodošli v digiKam %1</b></h1></p><p>digiKam je napredni program za upravljanje fotografij objavljen pod odprto kodo.</p><p>Ta pomočnik vam bo pomagal nastaviti program ob prvem zagonu, da boste lahko hitro začeli uporabljati digiKam.</p></qt>

en: <qt><br/><p>You can ignore the following if you use digiKam for the first time:</p><p><b>Transition from digiKam 4</b></p><p>Configuration files from digiKam 4 are not migrated. The old database can still be used, you just need to choose the same locations for collections and database in the following dialogs. It is recommended to create a backup of your database before proceeding.</p><p>The new location for configuration files is %1 (old %2). There are unresolved problems reported when re-using old configuration files, so it is not recommended to do it for the moment, and at your own risk.</p></qt>
sl: <qt><br/><p>Če prvič uporabljate digiKam, lahko naslednje prezrete:</p><p><b>Prenos iz digiKam 4</b></p><p>Nastavitvene datoteke iz digiKama 4 se ne prenašajo. Še vedno lahko uporabljate staro bazo podatkov, lahko izberete iste lokacije za zbirke in baze podatkov v naslednjih pogovornih oknih. Preden nadaljujete je priporočljivo ustvariti varnostno kopijo baze podatkov.</p><p>Novo mesto za nastavitvene datoteke je %1 (staro %2). Ob ponovni uporabi stare konfiguracije poročajo o nerešenih težavahdatotek, zato ni priporočljivo, da to storite zaenkrat in na svojo odgovornost.</p></qt>

en: Ref. images
sl: Ref. slike

en: Ref. dates
sl: Ref. datumi

en: Ref. albums
sl: Ref. albumi

en: Items
sl: Predmeti

en: Avg. similarity
sl: Povpr. podobnost

en: This shows all found duplicate items.
sl: To prikaže vse podvojene predmete.

[ctx: @action]
en: Update fingerprints
sl: Posodobi prstne odtise

[ctx: @info]
en: Use this button to update all image fingerprints.
sl: Uporabite ta gumb, da posodobite vse prstne odtise slik.

[ctx: @action]
en: Find duplicates
sl: Najdi dvojnike

[ctx: @info]
en: Use this button to scan the selected albums for duplicate items.
sl: Uporabite ta gumb, da preiščete izbrane albume za podvojenimi predmeti.

[ctx: @label]
en: Search in:
sl: Išči v:

[ctx: @label]
en: Similarity range:
sl: Obseg podobnosti:

[ctx: @label]
en: Restriction:
sl: Omejitev:

[ctx: @label:listbox similarity restriction]
en: None
sl: Brez

[ctx: @label:listbox similarity restriction]
en: Restrict to reference album
sl: Omeji se na referenčni album

[ctx: @label:listbox similarity restriction]
en: Exclude reference album
sl: Izvzemi referenčni album

[ctx: @info]
en: Use this option to restrict the duplicate search with some criteria, as to limit search to the album of reference image, or to exclude the album of reference image of the search.
sl: S to možnostjo omejite podvojeno iskanje s kriteriji za omejitev iskanja na album referenčne slike ali pa da izključite album referenčne slike iz iskanja.

[ctx: @label]
en: Restrict to:
sl: Omeji na:

[ctx: @label:listbox similarity album tag relation]
en: Only selected tab
sl: Samo izbrani zavihek

[ctx: @label:listbox similarity album tag relation]
en: One of
sl: En od

[ctx: @label:listbox similarity album tag relation]
en: Both
sl: Oboje

[ctx: @label:listbox similarity album tag relation]
en: Albums but not tags
sl: Albumi a ne značke

[ctx: @label:listbox similarity album tag relation]
en: Tags but not albums
sl: Značke a ne albumi

[ctx: @label:listbox similarity reference selection method]
en: Older or Larger
sl: Starejši ali večji

[ctx: @label:listbox similarity reference selection method]
en: Prefer selected folder as reference
sl: Izberi raje izbrano mapo kot referenco

[ctx: @label:listbox similarity reference selection method]
en: Prefer other than selected folder as reference
sl: Izberi raje neko drugo mapo namesto izbrane mape kot referenco

[ctx: @label:listbox similarity reference selection method]
en: Prefer Newer Creation Date
sl: Izberi raje novi datum kreiranja

[ctx: @label:listbox similarity reference selection method]
en: Prefer Newer Modification Date
sl: Izberi raje novejši datum spremembe

[ctx: @label:listbox similarity reference selection method]
en: Select method for reference image selection
sl: Izberite metodo za referenčno izbiro slik

[ctx: @label]
en: Reference
sl: Referenca

[ctx: @group]
en: Reference Image Selection Method
sl: Referenčna metoda izbire slike

[ctx: @info]
en: Use this option to decide about the relation of the selected albums and tags.
    "One of" means that the images are either in the selected albums or tags.
    "Both" means that the images are both in the selected albums and tags.
    "Albums but not tags" means that images must be in the selected albums but not tags.
    "Tags but not albums" means that images must be in the selected tags but not albums.
    "Only selected tab" means that only the selected tab is used.
sl: Uporabite možnosti. da določite razmerje med izbranimi albumi in zavihki.
    "Ena od" pomeni, da so slike v izbranih albumih ali zavihkih.
    "Oboje" pomeni, da so slike v izbranem albumu in zavihku.
    "Albumi, ne pa zavihki" pomeni, da morajo biti slike v izbranih albumih a ne v zavihkih.
    "Zavihki, ne pa albumi" pomeni, da slike morajo biti v izbranih zavihkih, niso pa v albumih.
    "Samo izbrani zavihek" pomeni, da se uporablja samo izbrani zavihek.

[ctx: @action]
en: Remove Duplicates
sl: Odstrani podvojene

[ctx: @info]
en: Use this button to delete all duplicate images.
sl: Uporabite ta gumb, da zbrišete vse podvojene slike.

[ctx: Find Duplicates Tab]
en: Duplicates
sl: Dvojniki

[ctx: Similar Image Tab]
en: Image
sl: Slika

[ctx: Sketch Search Tab]
en: Sketch
sl: Skica

en: Image fingerprints have not yet been generated for your collection. The Similarity Search Tools will not be operational without pre-generated fingerprints. Please generate the fingerprints first.
sl: Prstni odtisi slik še niso bili ustvarjeni za vašo zbirko. Orodja za iskanje podobnih slik ne bodo operativne brez pred-izgrajenih prstnih odtisov. Prosim najprej ustvarite prstne odtise slik.

en: <p>Drag & drop an image here<br/>to perform similar<br/>items search.</p><p>You can also use the context menu<br/> when browsing through your images.</p>
sl: <p>Sem povlecite in spustite sliko,<br/> da najdete podobne predmete.</p><p>Uporabite lahko tudi vsebinski meni<br/> med brskanjem skozi vaše slike.</p>

en: <b>File</b>:
sl: <b>Datoteka</b>:

en: <b>Folder</b>:
sl: <b>Mapa</b>:

[ctx: @label]
en: Search in albums:
sl: Išči v albumih:

en: Similarity range:
sl: Obseg podobnosti:

en: Select here the approximate similarity interval as a percentage.
sl: Tukaj nastavite približni interval podobnosti kot odstotek.

en: Enter the name of the current similar image search to save in the "Similarity Searches" view.
sl: Vnesite ime trenutnega iskanja podobnih slik, da ga shranite v pogled "Iskanja po podobnosti".

en: Save current similar image search to a new virtual Album
sl: Shrani trenutno iskanje podobnih slik v nov navidezni album

en: If you press this button, the current similar image search will be saved to a new search virtual album using name set on the left side.
sl: Če pritisnete ta gumb, bo trenutno iskanje podobnih slik, shranjeno v novi navidezni iskalnim album z imenom nastavljenim na levi.

en: Set here the brush color used to draw sketch.
sl: Tukaj nastavite barvo čopiča, ki bo uporabljena za risanje skice.

en: Undo last draw on sketch
sl: Razveljavi zadnje risanje po skici

en: Use this button to undo last drawing action on sketch.
sl: Uporabite ta gumb, da razveljavite zadnje dejanje risanja po skici.

en: Redo last draw on sketch
sl: Uveljavi zadnje risanje po skici

en: Use this button to redo last drawing action on sketch.
sl: Uporabite ta gumb, da uveljavite zadnje dejanje risanja po skici.

en: Pen:
sl: Pero:

en: Set here the brush size in pixels used to draw sketch.
sl: Tukaj nastavite velikost čopiča v slikovnih točkah, ki bo uporabljena za risanje skice.

en: Set here the number of items to find using sketch.
sl: Tukaj nastavite število predmetov, ki naj bodo najdeni z uporabi skice.

en: Clear sketch
sl: Počisti skico

en: Use this button to clear sketch contents.
sl: Uporabite ta gumb, da počistite vsebino skice.

en: Enter the name of the current sketch search to save in the "Similarity Searches" view.
sl: Vnesite ime trenutnega iskanja s skico, da ga shranite v pogled "Iskanja po podobnosti".

en: Save current sketch search to a new virtual Album
sl: Shrani trenutno iskanje s skico v nov navidezni album

en: If you press this button, the current sketch fuzzy search will be saved to a new search virtual album using the name set on the left side.
sl: Če pritisnete ta gumb, bo trenutno megleno iskanje s skico, shranjeno v novi navidezni iskalnim album z imenom nastavljenim na levi.

en: You simply draw here a rough sketch of what you want to find and digiKam will displays the best matches in thumbnail view.
sl: Tukaj narišete grobo skico tistega kar želite najdi in digiKam bo prikazal najboljša ujemanja v pogledu sličic.

en: Draw a sketch here
    to perform a
    Fuzzy search
sl: Tukaj narišite skico,
    da izvedete
    megleno iskanje

en: Roadmap
sl: Zemljevid cest

en: Satellite
sl: Satelit

en: Hybrid
sl: Hibrid

en: Terrain
sl: Teren

en: Show Map Type Control
sl: Pokaži nadzornik vrste zemljevida

en: Show Navigation Control
sl: Pokaži nadzornik krmarjenja

en: Show Scale Control
sl: Pokaži nadzornik merila

en: Float items
sl: Lebdeči predmeti

en: Marble Virtual Globe
sl: Navidezni globus Marble

en: Atlas map
sl: Atlas

en: Satellite map
sl: Satelitska karta

en: OpenStreetMap (Vector)
sl: OpenStreetMap (Vektor)

[ctx: Spherical projection]
en: Spherical
sl: Sferična

en: Mercator
sl: Mercatorjeva

en: Equirectangular
sl: Ekvidistančna valjna

en: Show compass
sl: Pokaži kompas

en: Show scale bar
sl: Prikaži merilo

en: Show navigation
sl: Pokaži krmarjenje

en: Show overview map
sl: Pokaži pregledni zemljevid

en: Other Marble Themes
sl: Ostale teme Marble

en: Projection
sl: Projekcija

en: Export as...
sl: Izvozi kot...

en: Bookmark folder
sl: Zaznamuj mapo

en: The file is not an XBEL version 1.0 file.
sl: Datoteka ni zvrsti XBEL verzije 1.0.

en: Unknown title
sl: Neznan naslov

[ctx: @title:window]
en: Add Bookmark
sl: Dodaj zaznamek

en: Type a name and a comment for the bookmark, and choose where to keep it.
sl: Vnesite ime in komentar za zaznamek in izberite, kam ga shranite.

en: Bookmark title
sl: Naslov zaznamka

en: Bookmark comment
sl: Komentar zaznamka

[ctx: @title:window]
en: Edit Geolocation Bookmarks
sl: Uredi zaznamke zemljepisne lege

en: &Remove
sl: Odst&rani

en: Add Folder
sl: Dodaj mapo

en: New Folder
sl: Nova mapa

[ctx: @title:window]
en: Bookmarks Management
sl: Upravljanje zaznamkov

[ctx: @info]
en: Do you want to remove "%1" from your Bookmarks collection?
sl: Ali želite "%1" odstraniti s svojega seznama zaznamkov?

en: Remove Bookmark
sl: Odstrani zaznamek

en: Insert Bookmark
sl: Vstavi zaznamek

en: Title Change
sl: Zamenjava naslova

en: Comment Change
sl: Zamenjava komentarja

en: Address Change
sl: Zamenjava naslova

[ctx: @title: bookmark header]
en: Title
sl: Naslov

[ctx: @title: bookmark header]
en: Comment
sl: Komentar

[ctx: @title:window]
en: Loading Bookmark
sl: Nalagam zaznamek

en: Error when loading bookmarks on line %1, column %2:
    %3
sl: Napaka pri nalaganju zaznamkov v vrstici %1, stolpcu %2:
    %3

[ctx: @title:window]
en: Open File
sl: Odpri datoteko

en: Imported %1
sl: Uvoženo %1

[ctx: @title:window]
en: Save File
sl: Shrani datoteko

en: %1 Bookmarks.xbel
sl: %1 Zaznamek.xbel

[ctx: @title:window]
en: Export Bookmark
sl: Izvozi zaznamek

en: Error saving bookmarks
sl: Napaka pri shranjevanju zaznamkov

en: Edit Bookmarks
sl: Uredi zaznamke

en: Add Bookmark...
sl: Dodaj zaznamek...

en: Warning: Sidecar settings
sl: Opozorilo: nastavitve priklopnih datotek

en: You have enabled writing to sidecar files for metadata storage in the host application, but not for reading. This means that any metadata stored in the sidecar files will be overwritten here.
    Please enable reading of sidecar files in the host application or continue at your own risk.
sl: V gostiteljskem programu ste omogočili zapisovanje metapodatkov v priklopne datoteke, ne pa tudi branja. To pomeni, da bodo vsi metapodatki v priklopnih datotekah, prepisani.
    Omogočite branje priklopnih datotek v gostiteljskem programu ali nadaljujte na lastno odgovornost.

en: 1 image moved | %1 images moved
sl[0]: %1 slik premaknjenih
sl[1]: %1 slika premaknjena
sl[2]: %1 sliki premaknjeni
sl[3]: %1 slike premaknjene

en: Load GPX files...
sl: Naloži datoteke GPX ...

en: Show tracks on Map
sl: Pokaži sledi na zemljevidu

en: Set this option to show tracks on the Map
sl: Nastavite to možnost, da prikažete sledi na zemljevidu

en: Only use selected images
sl: Uporabi samo izbrane slike

en: Set this option to correlate selected images only
sl: Nastavite to možnost, da korelirate samo izbrane slike

en: Camera time zone:
sl: Časovni pas kamere:

en: <p>Sets the time zone the camera was set to during photo shooting, so that the time stamps of the images can be converted to GMT to match the GPS time reference.</p><p>Note: positive offsets count eastwards from zero longitude (GMT), they are 'ahead of time'.</p>
sl: <p>Nastavi časovni pas, ki ga je imela nastavljena kamera med fotografiranjem, tako da lahko časovne žige slik pretvorite v GMT in jih tako uskladite z referenčnim časom GPS.</p><p>Opomba: pozitivni zamiki štejejo vzhodno od ničelne dolžine (GMT), to pomeni, da so 'pred časom'.</p>

en: Offset of pictures (hh:mm:ss):
sl: Odmik slik (hh:mm:ss):

en: Sets the offset between picture times and track times. E.g. to correct wrong camera clock or different time zone.
sl: Nastavi razliko med časom slike in časom geo-sledi. Npr. za popravek napačne ure kamere ali drugega časovnega pasu.

en: Set whether picture time is ahead or behind the track time.
sl: Nastavite, ali je čas slike pred ali za časom geo sledi.

en: Interpolate
sl: Interpoliraj

en: Max. time gap (hh:mm:ss):
sl: Največji časovni razmik (hh:mm:ss):

en: Sets the maximum time difference to interpolate GPX file points to image time data. If the time difference exceeds this setting, no match will be attempted.
sl: Nastavi največjo razliko ujemanja v sekundah od točke sledi GPX datoteke do časa posnetka. Če časovna razlika presega to nastavitev, se ujemanje ne bo izvedlo.

en: Match directly
sl: Neposredna ustreznica

en: Sets the maximum time difference from a GPS track point to the image time to be matched. If the time difference exceeds this setting, no match will be attempted.
sl: Nastavi največjo razliko ujemanja v sekundah od točke sledi GPX datoteke do časa posnetka. Če časovna razlika presega to nastavitev, se ujemanje ne bo izvedlo.

en: Correlate
sl: Koreliraj

en: The following GPX file could not be loaded: | The following %1 GPX files could not be loaded:
sl[0]: Naslednjih %1 datotek GPX ni bilo mogoče naložiti:
sl[1]: Naslednje %1 datoteke GPX ni bilo mogoče naložiti:
sl[2]: Naslednjih %1 datotek GPX ni bilo mogoče naložiti:
sl[3]: Naslednjih %1 datotek GPX ni bilo mogoče naložiti:

[ctx: @title:window]
en: Error Loading GPX File | Error Loading GPX Files
sl[0]: Napaka ob nalaganju datoteke GPX
sl[1]: Napaka ob nalaganju datotek GPX
sl[2]: Napaka ob nalaganju datotek GPX
sl[3]: Napaka ob nalaganju datotek GPX

en: Correlating images -
sl: Koreliranje slik -

[ctx: @title:window]
en: Correlation Failed
sl: Korelacija je spodletela

en: Could not correlate any image - please make sure the offset and gap settings are correct.
sl: Ni bilo mogoče korelirati nobene slike - preverite, če so nastavitve časovnega pasu in razmika pravilne.

[ctx: @title:window]
en: Correlation Succeeded
sl: Korelacija je uspela

en: All images have been correlated. You can now check their position on the map.
sl: Vse slike so bile korelirane. Sedaj lahko preverite njihov položaj na zemljevidu.

[ctx: @title:window]
note: i18np. See bug #376438 for details.
en: Correlation Finished
sl: Korelacija je končana

en: One image out of %2 images have been correlated. Please check the offset and gap settings if you think that more images should have been correlated. | %1 out of %2 images have been correlated. Please check the offset and gap settings if you think that more images should have been correlated.
sl[0]: %1 od %2 slik je bilo uspešno koreliranih. Preverite nastavitve časovnega pasu in zamika, če mislite, da bi moralo biti koreliranih več slik.
sl[1]: %1 od %2 slik je bilo uspešno koreliranih. Preverite nastavitve časovnega pasu in zamika, če mislite, da bi moralo biti koreliranih več slik.
sl[2]: %1 od %2 slik je bilo uspešno koreliranih. Preverite nastavitve časovnega pasu in zamika, če mislite, da bi moralo biti koreliranih več slik.
sl[3]: %1 od %2 slik je bilo uspešno koreliranih. Preverite nastavitve časovnega pasu in zamika, če mislite, da bi moralo biti koreliranih več slik.

en: 1 image correlated | %1 images correlated
sl[0]: %1 slik je koreliranih
sl[1]: %1 slika je korelirana
sl[2]: %1 sliki sta korelirani
sl[3]: %1 slike so korelirane

[ctx: @title: track list header]
en: Color
sl: Barva

[ctx: @title: track list header]
en: Filename
sl: Ime datoteke

[ctx: @title: track list header]
en: #points
sl: št. točk

en: Not available
sl: Ni na voljo

en: Fix: %1d
sl: Popravek: %1d

en: #Sat: %1
sl: št. sat.: %1

en: Modified
sl: Spremenjeno

en: Date and time
sl: Datum in čas

en: Failed to open file.
sl: Ni bilo mogoče odpreti datoteke.

en: Failed to add GPS info to image.
sl: Ni bilo mogoče dodati podatkov GPS k sliki.

en: Failed to remove GPS info from image
sl: Ni bilo mogoče odstraniti podatkov GPS iz slike

en: Failed to save tags to file.
sl: Ni bilo mogoče shraniti značk v datoteko.

en: Unable to save changes to file
sl: Ni bilo mogoče shraniti sprememb v datoteko

en: Paste coordinates
sl: Prilepi koordinate

en: Paste coordinates swapped
sl: Prilepi med seboj zamenjane koordinate

en: Remove coordinates
sl: Odstrani koordinate

en: Remove altitude
sl: Odstrani višino

en: Remove uncertainty
sl: Odstrani negotovost

en: Remove speed
sl: Odstrani hitrost

en: Look up missing altitude values
sl: Poišči manjkajoče vrednosti za višino

en: Found more than one point on the clipboard - can only assign one point at a time.
sl: V odložišču je bila najdena več kot ena točka - naenkrat lahko dodelite le eno točko.

en: Could not find any coordinates on the clipboard.
sl: V odložišču ni bilo mogoče najti nobenih koordinat.

en: Coordinates pasted
sl: Koordinate prilepljene

en: Bookmark selected
sl: Zaznamek izbran

en: Remove coordinates information
sl: Odstrani podatke koordinat

en: Remove altitude information
sl: Odstrani podatke višine

en: Remove uncertainty information
sl: Odstrani podatke negotovosti

en: Looking up altitudes
sl: Iskanje višin

en: Altitude lookup failed:
    %1
sl: Iskanje višin je spodletelo:
    %1

en: Altitude looked up
sl: Višina najdena

en: {Country}
sl: {Država}

[ctx: Part of a country]
en: {State}
sl: {Zvezna država}

en: {State district}
sl: {Regija}

en: {County}
sl: {Okraj}

en: {City}
sl: {Mesto}

en: {City district}
sl: {Mestna četrt}

en: {Suburb}
sl: {Predmestje}

en: {Town}
sl: {Kraj}

en: {Village}
sl: {Vas}

en: {Hamlet}
sl: {Zaselek}

en: {Street}
sl: {Ulica}

en: {House number}
sl: {Hišna številka}

en: {Place}
sl: {Kraj}

en: Add country tag
sl: Dodaj značko države

en: Add state tag
sl: Dodaj značko zvezne države

en: Add state district tag
sl: Dodaj značko okrožja zvezne države

en: Add county tag
sl: Dodaj značko sedeža okraja

en: Add city tag
sl: Dodaj značko mesta

en: Add city district tag
sl: Dodaj značko okrožja mesta

en: Add suburb tag
sl: Dodaj značko predmestja

en: Add town tag
sl: Dodaj značko kraja

en: Add village tag
sl: Dodaj značko vasi

en: Add hamlet tag
sl: Dodaj značko zaselka

en: Add street
sl: Dodaj ulico

en: Add house number tag
sl: Dodaj značko hišne številke

en: Add place
sl: Dodaj mesto

en: Add Local Administrative Area 2
sl: Dodaj krajevno administrativno območje 2

en: Add Local Administrative Area 1
sl: Dodaj krajevno administrativno območje 1

en: Add new tag
sl: Dodaj novo značko

en: Remove selected tag
sl: Odstrani izbrano značko

en: Remove all control tags below this tag
sl: Odstrani vse nadzorne značke pod to oznako

en: Add all address elements
sl: Dodaj vse predmete naslova

en: Select language:
sl: Izberite jezik:

en: Select service:
sl: Izberite storitev:

en: Open Street Map
sl: Odpri Street Map

en: Geonames.org place name (non-US)
sl: Ime mesta Geonames.org (izven ZDA)

en: Geonames.org full address (US only)
sl: Polni naslov Geonames.org (samo ZDA)

en: Less options
sl: Manj možnosti

en: Write locations as tags
sl: Zapiši lokacije kot značke

en: Write locations metadata
sl: Zapiši metapodatke lokacije

en: Process reverse geocoding
sl: Obdelava obratnega geokodiranja

en: Image tags are changed.
sl: Značke slik so spremenjene.

en: Retrieving RG info -
sl: Pridobivanje podrobnosti RG -

[ctx: @title:window]
en: Reverse Geo-coding Error
sl: Napaka obratnega geokodiranja

[ctx: @title:window]
en: Add New Tag
sl: Dodaj novo značko

en: Select a name for the new tag:
sl: Izberite ime za novo značko:

en: %1 out of %2 images have been reverse geocoded. Would you like to keep the tags which were already obtained?
sl: %1 od %2 slik je bilo obratno geokodirano. Ali želite ohraniti oznake, ki so že bile pridobljene, ali jih želite zavreči?

en: 1 image have been reverse geocoded. Would you like to keep the tags which were already obtained?
sl: 1 slika je bila obratno geokodirana. Ali želite ohraniti značke, ki so že bile pridobljene?

[ctx: @title:window]
en: Abort reverse geocoding?
sl: Naj prekinem obratno geokodiranje?

en: Could not open: %1
sl: Ni bilo mogoče odpreti: %1

en: File is empty.
sl: Datoteka je prazna.

en: Probably not a GPX file.
sl: Najbrž ni datoteka GPX.

en: File is a GPX file, but no track points with valid timestamps were found.
sl: Datoteka je datoteka GPX, a ni bilo najdenih nobenih točk z veljavnimi časovnimi vrednostmi.

en: Map settings
sl: Nastavitve zemljevida

en: Zoom in
sl: Približaj

en: Zoom out
sl: Oddalji

en: Switch between markers and thumbnails.
sl: Preklopi med označevalniki in sličicami.

en: Preview single items
sl: Predogled enojnih predmetov

en: Preview grouped items
sl: Predogled predmetov v skupini

en: Show numbers
sl: Pokaži številke

en: Increase the thumbnail size on the map
sl: Poveča velikost sličice na zemljevidu

en: Decrease the thumbnail size on the map
sl: Zmanjša velikost sličice na zemljevidu

en: Remove the current region selection
sl: Odstrani trenutno izbiro območja

en: Select images by drawing a rectangle
sl: Izberite slike tako, da narišete pravokotnik

en: Pan mode
sl: Način pomikanja

en: Zoom into a group
sl: Približaj v skupino

en: Create a region selection from a thumbnail
sl: Ustvari izbiro območja iz sličice

en: Filter images
sl: Filtriraj slike

en: Remove the current filter
sl: Odstrani trenutni filter

en: Select images
sl: Izberite slike

en: Lock the map position
sl: Zakleni položaj zemljevida

en: Load tracks from albums
sl: Naloži sledi iz albumov

en: Geolocation Interface
sl: Vmesnik zemljepisne lege

en: Sorting
sl: Razvrščanje

en: Show oldest first
sl: Najprej prikaži najstarejše

en: Show youngest first
sl: Najprej prikaži najmlajše

en: Sort by rating
sl: Razvrsti po oceni

en: Enter the name of the current map search to save in the "Map Searches" view.
sl: Vnesite ime trenutnega iskanja po zemljevidu, da ga shranite v pogled "Iskanja po zemljevidih".

en: Save current map search to a new virtual album.
sl: Shrani trenutno iskanje po zemljevidu v nov navidezni album.

en: If this button is pressed, the current map search will be saved to a new search virtual album using the name set on the left side.
sl: Če pritisnete ta gumb, bo trenutno iskanje po zemljevidu shranjeno v novi navidezni iskalnim album z imenom nastavljenim na levi.

en: Search by area:
sl: Iskanje po območju:

en: Show Non-Geolocated Items
sl: Pokaži predmete, ki nimajo zemljepisne lege

en: Search name already exists.
    Please enter a new name:
sl: Ime iskanja že obstaja.
    Vnesite novo ime:

[ctx: @title:window]
en: Name Exists
sl: Ime že obstaja

en: Non Geo-located Items
sl: Predmeti brez zemljepisne lege

[ctx: the planet]
en: Mercury
sl: Merkur

[ctx: the planet]
en: Venus
sl: Venera

[ctx: the planet]
en: Earth
sl: Zemlja

[ctx: the planet]
en: Uranus
sl: Uran

[ctx: the planet]
en: Neptune
sl: Neptun

[ctx: the planet]
en: Pluto
sl: Pluton

[ctx: the earth's star]
en: Sun
sl: Sonce

[ctx: the earth's moon]
en: Moon
sl: Luna

en: Sky
sl: Nebo

[ctx: a planet without data]
en: Unknown Planet
sl: Neznani planet

en: &Lock
sl: Zakleni

en: &Hide
sl: Skrij

en: &Configure...
sl: Konfiguriraj...

[ctx: means feet]
en: ft
sl: čevljev

[ctx: means inches]
en: in
sl: palcev

[ctx: means yards]
en: yd
sl: jardov

[ctx: means miles]
en: mi
sl: milj

en: Copy Coordinates
sl: Kopiraj koordinate

en: Copy geo: URL
sl: Kopiraj geo: URL

en: &Address Details
sl: Podrobnosti naslova

en: No description available.
sl: Opis ni na voljo.

en: National Capital
sl: Glavno mesto države

en: City
sl: Mesto

en: State Capital
sl: Glavno mesto zvezne države

en: County Capital
sl: Glavno mesto okrožja

en: Capital
sl: Glavno mesto

en: Village
sl: Vas

en: &Info Boxes
sl: Informacijske table

en: Address Details
sl: Podrobnosti naslova

en: Valley
sl: Dolina

en: Crater
sl: Krater

en: Sea
sl: Morje

en: Manned Landing Site
sl: Mesto pristanka s posadko

en: Robotic Rover
sl: Robotski rover

en: Unmanned Soft Landing Site
sl: Mesto mehkega pristanka brez posadke

en: Unmanned Hard Landing Site
sl: Mesto trdega pristanka brez posadke

en: Mountain
sl: Gora

en: Nation Capital
sl: Glavno mesto države

en: Nation
sl: Narod

en: Volcano
sl: Vulkan

en: Continent
sl: Kontinent

en: Geographic Pole
sl: Geografski pol

en: Magnetic Pole
sl: Magnetni pol

en: Ship Wreck
sl: Razbitina ladje

en: Air Port
sl: Letališče

en: Observatory
sl: Observatorij

en: Military Danger Area
sl: Vojaško nevarno območje

en: OSM Site
sl: OSM stran

en: Coordinate
sl: Koordinate

en: City Capital
sl: Središče mesta

en: Suburb
sl: Predmestje

en: Hamlet
sl: Zaselek

en: Locality
sl: Kraj

en: Town
sl: Mesto

en: Town Capital
sl: Središče mesteca

en: Village Capital
sl: Središče vasi

en: Water
sl: Voda

en: Reef
sl: Greben

en: Wood
sl: Les

en: Beach
sl: Plaža

en: Wetland
sl: Močvirje

en: Glacier
sl: Ledenik

en: Ice Shelf
sl: Ledena polica

en: Scrub
sl: Grm

en: Cliff
sl: Klif

en: Heath
sl: Resava

en: Traffic Signals
sl: Prometni znaki

en: Elevator
sl: Dvigalo

en: Steps
sl: Stopnice

en: Unknown Road
sl: Neznana cesta

en: Footway
sl: Pešpot

en: Track
sl: Sled

en: Cycleway
sl: Kolesarska steza

en: Service Road
sl: Servisna cesta

en: Road
sl: Cesta

en: Residential Road
sl: Stanovanjska cesta

en: Living Street
sl: Živahna ulica

en: Unclassified Road
sl: Neklasificirana cesta

en: Tertiary Link Road
sl: Povezovalna cesta 3. reda

en: Tertiary Road
sl: Cesta 3. reda

en: Secondary Link Road
sl: Povezovalna cesta 2. reda

en: Secondary Road
sl: Cesta 2. reda

en: Primary Link Road
sl: Povezovalna cesta 1. reda

en: Primary Road
sl: Cesta 1. reda

en: Raceway
sl: Dirkališče

en: Trunk Link Road
sl: Glavna povezovalna cesta

en: Trunk Road
sl: Glavna cesta

en: Motorway Link Road
sl: Avtocestna povezava

en: Motorway
sl: Avtocesta

en: Corridor
sl: Koridor

en: Building
sl: Stavba

en: Camping
sl: Kamping

en: Youth Hostel
sl: Mladinski hostel

en: Guest House
sl: Gostišče

en: Library
sl: Knjižnica

en: Kindergarten
sl: Otroški vrtec

en: College
sl: Srednja šola

en: School
sl: Šola

en: University
sl: Univerza

en: Biergarten
sl: Pivski vrt

en: Cafe
sl: Kavarna

en: Fast Food
sl: Hitra hrana

en: Pub
sl: Gostilna

en: Restaurant
sl: Restavracija

en: Dentist
sl: Zobozdravnik

en: Doctors
sl: Zdravniki

en: Hospital
sl: Bolnica

en: Pharmacy
sl: Lekarna

en: Veterinary
sl: Veterinar

en: ATM
sl: Bankomat

en: Bank
sl: Banka

en: Archaeological Site
sl: Arheološko najdišče

en: Embassy
sl: Ambasada

en: Emergency Phone
sl: Telefon v sili

en: Mountain Rescue
sl: Gorska reševalna služba

en: Water Park
sl: Vodni park

en: Community Centre
sl: Dom krajanov

en: Fountain
sl: Fontana

en: Night Club
sl: Nočni klub

en: Bench
sl: Klop

en: Court House
sl: Sodišče

en: Fire Station
sl: Gasilni dom

en: Hunting Stand
sl: Lovska preža

en: Police
sl: Policija

en: Post Box
sl: Poštni nabiralnik

en: Post Office
sl: Poštni urad

en: Prison
sl: Zapor

en: Recycling
sl: Recikliranje

en: Shelter
sl: Zavetje

en: Telephone
sl: Telefon

en: Toilets
sl: Toalete

en: Town Hall
sl: Mestna hiša

en: Waste Basket
sl: Koš za odpadke

en: Drinking Water
sl: Pitna voda

en: Graveyard
sl: Pokopališče

en: Charging Station
sl: Polnilna postaja

en: Car Wash
sl: Avtopralnica

en: Social Facility
sl: Socialni objekt

en: City Wall
sl: Mestno obzidje

en: Gate
sl: Vrata

en: Lift Gate
sl: Dvižna vrata

en: Wall
sl: Zid

en: Peak
sl: Vrh

en: Tree
sl: Drevo

en: Cave Entrance
sl: Vhod v jamo

en: Beverages
sl: Pijače

en: Liquor Store
sl: Trgovina s pijačami

en: Bakery
sl: Pekarna

en: Butcher
sl: Mesar

en: Confectionery
sl: Slaščice

en: Convenience Shop
sl: Priročna trgovina

en: Greengrocer
sl: Trgovina z zelenjavo

en: Seafood Shop
sl: Ribarnica

en: Department Store
sl: Veleblagovnica

en: Bag Shop
sl: Trgovina s torbami

en: Clothes Shop
sl: Trgovina z oblekami

en: Fashion Shop
sl: Modna trgovina

en: Jewelry Shop
sl: Draguljarna

en: Shoe Shop
sl: Prodajalna čevljev

en: Variety Store
sl: Trgovina z mešanim blagom

en: Beauty Services
sl: Lepotilni salon

en: Chemist
sl: Drogerija

en: Cosmetics
sl: Kozmetika

en: Hairdresser
sl: Frizer

en: Optician
sl: Optik

en: Perfumery
sl: Parfumerija

en: Hardware Store
sl: Železnina

en: Florist
sl: Cvetličarna

en: Furniture Store
sl: Prodajalna pohištva

en: Electronics Shop
sl: Prodajalna elektronike

en: Mobile Phone Shop
sl: Prodajalna mobilnih telefonov

en: Bicycle Shop
sl: Prodajalna koles

en: Car Dealer
sl: Prodajalna avtomobilov

en: Car Repair Shop
sl: Avtoservis

en: Car Parts
sl: Deli za avtomobile

en: Motorcycle Shop
sl: Prodajalna motociklov

en: Outdoor Shop
sl: Trgovina za opremo za športe v naravi

en: Sports Shop
sl: Športna trgovina

en: Printing Services
sl: Tiskarske storitve

en: Art Shop
sl: Umetniška trgovina

en: Musical Instrument Shop
sl: Trgovina z glasbili

en: Photo Shop
sl: Foto trgovina

en: Bookshop
sl: Knjigarna

en: Gift Shop
sl: Prodajalna daril

en: Stationery
sl: Pisalne potrebščine

en: Laundry
sl: Pralnica

en: Pet Shop
sl: Trgovina z domačimi živalmi

en: Toy Store
sl: Trgovina z igračami

en: Travel Agency
sl: Potovalna agencija

en: Deli
sl: Delikatesa

en: Tobacco Shop
sl: Trgovina s tobačnimi izdelki

en: Tea Shop
sl: Čajnica

en: Computer Shop
sl: Prodajalna računalnikov

en: Garden Centre
sl: Vrtni center

en: Shop
sl: Trgovina

en: Bridge
sl: Most

en: Lighthouse
sl: Svetilnik

en: Pier
sl: Pomol

en: Water Tower
sl: Vodni stolp

en: Wind Mill
sl: Mlin na veter

en: Communications Tower
sl: Komunikacijski stolp

en: Tourist Attraction
sl: Turistična znamenitost

en: Artwork
sl: Umetniško delo

en: Castle
sl: Grad

en: Cinema
sl: Kino

en: Information
sl: Informacije

en: Monument
sl: Spomenik

en: Museum
sl: Muzej

en: Ruin
sl: Razvalina

en: Theatre
sl: Gledališče

en: Theme Park
sl: Tematski park

en: View Point
sl: Razgledna točka

en: Zoo
sl: Zoološki vrt

en: Alpine Hut
sl: Planinska koča

en: Wilderness Hut
sl: Zavetišče

en: Memorial
sl: Spominska plošča

en: Aerodrome
sl: Letališče

en: Helipad
sl: Heliodrom

en: Airport Gate
sl: Izhod iz letališča

en: Airport Runway
sl: Pristajalna steza

en: Airport Apron
sl: Letališka ploščad

en: Airport Taxiway
sl: Letališka vozna steza

en: Airport Terminal
sl: Letališki terminal

en: Bus Station
sl: Avtobusna postaja

en: Bus Stop
sl: Postajališče avtobusa

en: Car Sharing
sl: Avto polnilnica

en: Gas Station
sl: Plinska postaja

en: Parking
sl: Parkirišče

en: Parking Space
sl: Prostor za parkiranje

en: Platform
sl: Ploščad

en: Bicycle Rental
sl: Izposojevalnica koles

en: Car Rental
sl: Izposojevalnica avtomobilov

en: Ski Rental
sl: Izposojevalnica smuči

en: Taxi Rank
sl: Postaja taksijev

en: Train Station
sl: Železniška postaja

en: Tram Stop
sl: Postajališče tramvaja

en: Bicycle Parking
sl: Parkirišče koles

en: Motorcycle Parking
sl: Parkirišče motociklov

en: Subway Entrance
sl: Vhod v podzemsko železnico

en: Speed Camera
sl: Hitra kamera

en: Place Of Worship
sl: Prostor za molitve

en: Bahai
sl: Bahajski

en: Buddhist
sl: Budistični

en: Christian
sl: Krščanski

en: Muslim
sl: Muslimanski

en: Hindu
sl: Hinduistični

en: Jain
sl: Džainistični

en: Jewish
sl: Judovski

en: Shinto
sl: Šintoistični

en: Sikh
sl: Sikhovski

en: Taoist
sl: Taoistični

en: Golf Course
sl: Golf igrišče

en: Playground
sl: Igrišče

en: Pitch
sl: Klanec

en: Sports Centre
sl: Športni center

en: Stadium
sl: Stadion

en: Swimming Pool
sl: Plavalni bazen

en: Miniature Golf Course
sl: Mini golf

en: Allotments
sl: Dodelitve

en: Basin
sl: Bazen

en: Cemetery
sl: Pokopališče

en: Commercial
sl: Poslovno središče

en: Construction
sl: Konstrukcija

en: Farmland
sl: Kmetijsko zemljišče

en: Farmyard
sl: Kmetijsko dvorišče

en: Garages
sl: Garaže

en: Grass
sl: Trava

en: Industrial
sl: Industrijsko

en: Landfill
sl: Odlagališče

en: Meadow
sl: Travnik

en: Military
sl: Vojaško

en: Quarry
sl: Kamnolom

en: Railway
sl: Železnica

en: Reservoir
sl: Rezervar

en: Residential
sl: Stanovanjski

en: Retail
sl: Na drobno

en: Orchard
sl: Sadovnjak

en: Vineyard
sl: Vinograd

en: Rail
sl: Železnica

en: Narrow Gauge
sl: Ozkotirna

en: Tram
sl: Tramvaj

en: Light Rail
sl: Hitri tramvaj

en: Abandoned Railway
sl: Zapuščena železnica

en: Subway
sl: Podzemna železnica

en: Preserved Railway
sl: Ohranjena železnica

en: Miniature Railway
sl: Miniaturna železnica

en: Railway Construction
sl: Železniška konstrukcija

en: Monorail
sl: Enotirna železnica

en: Funicular Railway
sl: Tirna vzpenjača

en: Power Tower
sl: Zaganjalni stolp

en: Aerialway Station
sl: Postaja žičnice

[ctx: A pylon supporting the aerialway cable e.g. on a ski lift]
en: Pylon
sl: Pilon

en: Cable Car
sl: Žičnica

en: Chair Lift
sl: Sedežnica

en: Mixed Lift
sl: Mešano dvigalo

en: Drag Lift
sl: Vlečno dvigalo

en: T-Bar
sl: Vlečnica na sidra

en: J-Bar
sl: Vlečnica s kljukami

en: Platter
sl: Vlečnica s krogci

en: Rope Tow
sl: Vlečnica

en: Magic Carpet
sl: Tekoči trak

en: Zip Line
sl: Zip žica

en: Goods
sl: Dobrine

en: Downhill Piste
sl: Alpska smučarska proga

en: Nordic Piste
sl: Tekaška smučarska proga

en: Skitour
sl: Turna smuka

en: Sled Piste
sl: Proga za konjske sanke

en: Winter Hike
sl: Zimsko potepanje

en: Sleigh Piste
sl: Sankaška proga

en: Ice Skate
sl: Drsanje na ledu

en: Snow Park
sl: Snežni park

en: Ski Playground
sl: Snežno igrišče

en: Ski Jump
sl: Smučarska skakalnica

en: Admin Boundary (Level 1)
sl: Administrativna meja (raven 1)

en: Admin Boundary (Level 2)
sl: Administrativna meja (raven 2)

en: Admin Boundary (Level 3)
sl: Administrativna meja (raven 3)

en: Admin Boundary (Level 4)
sl: Administrativna meja (raven 4)

en: Admin Boundary (Level 5)
sl: Administrativna meja (raven 5)

en: Admin Boundary (Level 6)
sl: Administrativna meja (raven 6)

en: Admin Boundary (Level 7)
sl: Administrativna meja (raven 7)

en: Admin Boundary (Level 8)
sl: Administrativna meja (raven 8)

en: Admin Boundary (Level 9)
sl: Administrativna meja (raven 9)

en: Admin Boundary (Level 10)
sl: Administrativna meja (raven 10)

en: Admin Boundary (Level 11)
sl: Administrativna meja (raven 11)

en: Boundary (Maritime)
sl: Meja (morska)

en: Land Mass
sl: Kopenska masa

en: Urban Area
sl: Mestno območje

en: International Date Line
sl: Mednarodna datumska meja

en: Bathymetry
sl: Batimetrija

en: Canal
sl: Kanal

en: Drain
sl: Odtok

en: Ditch
sl: Jarek

en: Stream
sl: Tok

en: River
sl: Reka

en: Weir
sl: Jez

en: Crosswalk
sl: Prehod

en: Railway Crossing
sl: Železniški prehod

en: Door
sl: Vrata

en: Room
sl: Soba

en: Detour
sl: Obvoz

en: Ferry Route
sl: Trajektna pot

en: Train
sl: Vlak

en: Bus
sl: Avtobus

en: Trolley Bus
sl: Trolejbus

en: Bicycle Route
sl: Kolesarska steza

en: Mountainbike Route
sl: Pot za gorsko kolo

en: Walking Route
sl: Pešpot

en: Hiking Route
sl: Pohodniška pot

en: Bridleway
sl: Konjska steza

en: Inline Skates Route
sl: Steza za rolkanje

en: Nordic Ski Trail
sl: Smučarsko tekaška proga

en: Sled Trail
sl: Steza za sanke

en: Could not convert <maximum> child text content to integer. Was: '%1'
sl: Podrejene besedne vsebine <maximum> ni bilo mogoče pretvoriti v celo število. Bila je: '%1'

en: Could not convert <minimum> child text content to integer. Was: '%1'
sl: Podrejene besedne vsebine <minimum> ni bilo mogoče pretvoriti v celo število. Bila je: '%1'

en: Parsing failed line %1. Still %2 unclosed tag(s) after document end.
sl: Razčlenjevanje vrstice %1 ni uspelo. Še vedno %2 nezaprtih oznak po koncu dokumenta.

en: Error parsing file at line: %1 and column %2 .
sl: Napaka pri razčlenjevanju datoteke v vrstici: %1 in stolpcu %2.

en: This is an Invalid File
sl: To je neveljavna datoteka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_currentRelations)
en: Name
sl: Ime

en: Popularity
sl: Popularnost

[ctx: Popularity index]
en: PopIndex
sl: PopIndeks

en: Playlist
sl: Seznam predvajanj

en: No name specified
sl: Ni določenega imena

en: Please specify a name for this relation.
sl: Določite ime za to relacijo.

en: No type tag specified
sl: Ni določene oznake vrste

en: Please add a type tag for this relation.
sl: Dodajte oznako vrste za to relacijo.

en: New Relation
sl: Nova relacija

en: Edit
sl: Uredi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Current Relations
sl: Trenutne relacije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_currentRelations)
en: Role
sl: Vloga

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addRelation)
en: Add Relation
sl: Dodaj relacijo

en: value
sl: vrednost

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Current Tags
sl: Trenutne oznake

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_currentTagsList) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_recommendedTagsList)
en: Value
sl: Vrednost

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Related Tags
sl: Oznake v relaciji

en: Add custom tag...
sl: Dodaj oznako po meri...

en: Configure
sl: Konfiguriraj

en: Atmosphere
sl: Atmosfera

en: &Atmosphere
sl: &Atmosfera

en: A plugin to show the atmosphere around the earth.
sl: Vtičnik za prikaz atmosfere okoli zemlje.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CompassConfigWidget)
en: Configure Compass Plugin
sl: Konfiguriraj vtičnik kompasa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Theme
sl: Tema

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, m_themeList)
en: Default
sl: Privzeto

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, m_themeList)
en: Arrows
sl: Puščice

en: Compass
sl: Kompas

en: &Compass
sl: Kompas

en: A plugin to show a float item that provides a compass over the map.
sl: Vtičnik za prikaz lebdečega elementa, ki zagotavlja kompas nad zemljevidom.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CrosshairsConfigWidget)
en: Configure Crosshairs Plugin
sl: Konfiguriraj vtičnik merilnega križa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, m_themeList)
en: Gun 1
sl: Top 1

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, m_themeList)
en: Gun 2
sl: Top 2

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, m_themeList)
en: Circled
sl: Obkroženo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, m_themeList)
en: German
sl: Nemško

en: Crosshairs
sl: Križec

en: Cross&hairs
sl: Križec

en: A plugin that shows crosshairs over the map.
sl: Vtičnik, ki kaže merilni križec nad zemljevidom.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, GraticuleConfigWidget)
en: Coordinate Grid Plugin
sl: Vtičnik za koordinate

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: C&olors
sl: Barve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Grid:
sl: Mreža:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, gridPushButton)
en: Color of the coordinate grid.
sl: Barva koordinatne mreže.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Tropics:
sl: Tropi:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, tropicsPushButton)
en: Color of the tropical circles.
sl: Barva tropskih povratnikov.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Equator:
sl: Ekvator:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, equatorPushButton)
en: Color of the equator.
sl: Barva ekvatorja.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Named Labels
sl: Poimenovane oznake

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, primaryCheckBox)
en: Show Labels for Prime meridian, Equator, Tropics.
sl: Pokaži oznake za prvi poldnevnik, ekvator, trope.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: &Numerical Labels
sl: Številčne oznake

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, secondaryCheckBox)
en: Show numerical Labels.
sl: Pokaži številčne oznake.

en: Coordinate Grid
sl: Koordinatna mreža

en: Coordinate &Grid
sl: Koordinatna mreža

en: A plugin that shows a coordinate grid over the map.
sl: Vtičnik, ki prikazuje koordinatno mrežo nad zemljevidom.

en: Please choose the color for the coordinate grid.
sl: Izberite barvo koordinatne mreže.

en: Please choose the color for the tropic circles.
sl: Izberite barvo tropskih povratnikov.

en: Please choose the color for the equator.
sl: Izberite barvo ekvatorja.

en: Equator
sl: Ekvator

en: Prime Meridian
sl: Prvi poldnevnik

en: Tropic of Cancer
sl: Rakov (severni) povratnik

en: Tropic of Capricorn
sl: Kozorogov (južni) povratnik

en: Arctic Circle
sl: Arktični krog

en: Antarctic Circle
sl: Antarktični krog

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, MapScaleConfigWidget)
en: Configure Scale Bar Plugin
sl: Konfiguriraj vtičnik vrstice merila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showRatioScaleCheckBox)
en: Show Ratio Scale
sl: Pokaži merilno lestvico

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_minimizeCheckBox)
en: Minimize
sl: Strni

en: Scale Bar
sl: Merilo

en: &Scale Bar
sl: Merilo

en: A plugin to show a float item that provides a map scale.
sl: Vtičnik za prikaz lebdečega elementa, ki zagotavlja merilo zemljevida.

en: Original Developer
sl: Izvirni razvijalec

en: mi
sl: milj

en: &Ratio Scale
sl: Lestvica

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, MeasureConfigDialog)
en: Measure Tool Configuration
sl: Konfiguracija orodja za merjenje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modeLabel)
en: Ruler Type
sl: Vrsta ravnila

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_modeCombo) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_1)
en: Polygon
sl: Poligon

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_modeCombo) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Circle
sl: Krog

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Segment labels
sl: Oznake segmentov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showDistanceLabelsCheckBox)
en: Distance
sl: Oddaljenost

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showBearingLabelsCheckBox)
en: Bearing
sl: Ležaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showBearingLabelChangeCheckBox)
en: Bearing Change
sl: Zamenjava ležaja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showPolygonAreaLabelChangeCheckBox) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showCircleAreaLabelChangeCheckBox)
en: Area
sl: Površina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showRadiusLabelsCheckBox)
en: Radius
sl: Polmer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showCircumference)
en: Circumference
sl: Obseg

en: Measure Tool
sl: Orodje merjenja

en: &Measure Tool
sl: Orodje &merjenja

en: Measure distances between two or more points.
sl: Izmeri razdalje med dvema ali več točkami.

en: Area:
    %1
sl: Površina:
    %1

en: Circumference:
    %1
sl: Obseg:
    %1

en: Polygon Ruler
sl: Poligonsko ravnilo

en: Circle Ruler
sl: Krožno ravnilo

en: Total Distance: %1<br/>
sl: Celotna razdalja: %1<br/>

en: Area: %1<br/>
sl: Površina: %1<br/>

en: Radius: %1<br/>
sl: Polmer: %1<br/>

en: Circumference: %1<br/>
sl: Obseg: %1<br/>

en: Add &Measure Point
sl: Dodaj točko merjenja

en: Remove &Last Measure Point
sl: Odstrani zadnjo točko merjenja

en: &Remove Measure Points
sl: Odst&rani točke merjenja

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Navigation)
en: Navigation
sl: Navigacija

en: &Navigation
sl: Navigacija

en: A plugin to add mouse control to zoom and move the map
sl: Vtičnik za dodajanje nadzora miške za povečavo in premikanje zemljevida

en: Current Location Button
sl: Gumb trenutne lokacije

en: Home Button
sl: Gumb Domov

en: Overview Map
sl: Pregledni zemljevid

en: &Overview Map
sl: Pregledni zemljevid

en: A plugin to add a float item that provides an overview map.
sl: Vtičnik za dodajanje lebdečega elementa, ki nudi pregledni zemljevid.

en: Choose Overview Map
sl: Izberi pregledni zemljevid

en: Please choose the color for the position indicator
sl: Izberite barvo indikatorja pozicije

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, OverviewMapConfigWidget)
en: Configure Overview Map
sl: Konfiguriraj predogledni zemljevid

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Map &Image
sl: Zemljevid in slika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Size:
sl: Velikost:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Position I&ndicator:
sl: Indikator pozicije:

en: Download Progress Indicator
sl: Prenesi kazalnik napredka

en: &Download Progress
sl: Prenesi napredek

en: A plugin to show a pie chart download progress indicator over the map
sl: Vtičnik za prikaz indikatorja napredka prenosa krožnega grafikona nad zemljevidom

en: Cache File Parser
sl: Razčlenjevalnik datoteke v medpomnilniku

en: A plugin to load Geolocation Data from the binary Cache files.
sl: Vtičnik za nalaganje geolokacijskih podatkov iz binarnih predpomnilniških datotek.

en: Marble Cache Files
sl: Marble datoteke v medpomnilniku

en: GPSBabel NMEA File Parser
sl: razčlenjevalnik datoteke GPSBabel NMEA

en: A plugin to load Geolocation Data from NMEA files through GPSBabel command line tool.
sl: Vtičnik za nalaganje datotek NMEA prek ukazne vrstice orodja GPSBabel.

en: GPSBabel files
sl: Datoteke GPSBabel

en: Gpx File Parser
sl: Razčlenjevalnik datoteke Gpx

en: A plugin to load Geolocation Data from the Gpx data File format.
sl: Vtičnik za nalaganje geolokacijskih podatkov iz datotek Gpx.

en: GPS Data
sl: Podatki GPS

en: GeoJSON File Parser
sl: Razčlenjevalnik datoteke GeoJSON

en: A plugin to load Geolocation Data from the GeoJSON data file format.
sl: Vtičnik za nalaganje geolokacijskih podatkov iz datotek GeoJSON.

en: KML File Parser
sl: Razčlenjevalnik datoteke KML

en: A plugin to load Geolocation Data from the KML and KMZ data file format.
sl: Vtičnik za nalaganje geolokacijskih podatkov iz datotek KML in KMZ.

en: OpenStreetMap Nominatim Reverse Geocoding
sl: OpenStreetMap Nominatim reverzno geokodiranje

en: A plugin to process Online reverse geocoding using the OpenStreetMap Nominatim web-service
sl: Vtičnik za obdelavo spletnega povratnega geokodiranja s spletno storitvijo OpenStreetMap Nominatim

en: Osm File Parser
sl: Osm razčlenjevalnik datoteke

en: A plugin to load Geolocation Data from the OpenStreetMap data file format.
sl: Vtičnik za nalaganje geolokacijskih podatkov iz datotek v formatu OpenStreetMap.

en: OpenStreetMap Data
sl: OpenStreetMap podatki

en: Pn2 File Parser
sl: Razčlenjevalnik datoteke Pn2

en: A plugin to load Geolocation Data from the compressed Pnt data files format
sl: Vtičnik za nalaganje geolokacijskih podatkov iz stisnjenih datotek Pn2

en: Compressed Pnt
sl: Stisnjen Pnt

en: Pnt File Parser
sl: Razčlenjevalnik datoteke Pnt

en: A plugin to load Geolocation Data from the Micro World Database II Files format
sl: Vtičnik za nalaganje geolokacijskih podatkov iz datotek Micro World Database II

en: Azimuthal Equidistant
sl: Azimutna ekvidistanta

en: <p><b>Azimuthal Equidistant Projection</b> ("fish eye")</p><p>Applications: Display of seismic and radio data and for use in digital planetariums.</p>
sl: <p><b>Azimutna ekvidistantna projekcija</b> ("ribje oko")</p><p>Uporaba: Prikaz seizmičnih in radijskih podatkov ter uporaba v digitalnih planetarijih.</p>​

en: Flat Map
sl: Ravni zemljevid

en: <p><b>Equirectangular Projection</b> ("Plate carrée")</p><p>Applications: De facto standard for global texture data sets for computer software.</p>
sl: <p><b>Enakostranična projekcija</b> ("Plate carrée")</p><p>Aplikacije: De facto standard za globalne nabore podatkov o teksturi za računalniško programsko opremo.</p>

en: Gnomonic
sl: Gnomska

en: <p><b>Gnomonic Projection</b> ("rectilinear")</p><p>Applications: Used for displaying panorama photography. Also used for navigation, radio and seismic work.</p>
sl: <p><b>Gnomska  projekcija</b> ("rektilinearna")</p><p>Uporaba: Uporablja se za prikazovanje panoramske fotografije. Uporablja se tudi za navigacijo, radio in delo na seizmiki.</p>

en: Lambert Azimuthal Equal-Area
sl: Lambert azimutna enakopovršinska

en: <p><b>Lambert Azimuthal Equal-Area Projection</b></p><p>Applications: Used in structural geology to plot directional data.</p>
sl: <p><b>Lambertova azimutna enakoploščna projekcija</b></p><p>Aplikacije: v rabi v strukturni geologiji za risanje podatkov o smeri.</p>

en: <p><b>Mercator Projection</b></p><p>Applications: popular standard map projection for navigation.</p>
sl: <p><b>Mercatorjeva projekcija</b></p><p>Aplikacije: priljubljena standardna projekcija zemljevidov za navigacijo.</p>​

en: Globe
sl: Globus

en: <p><b>Orthographic Projection</b> ("orthogonal")</p><p>Applications: A perspective projection that is used to display the hemisphere of a globe as it appears from outer space.</p>
sl: <p><b>Ortografska projekcija</b> ("ortogonalna")</p><p>Aplikacija: Perspektivna projekcija, ki se uporablja za prikaz poloble globusa kot se pojavi iz vesolja.</p>

en: Stereographic
sl: Stereografska

en: <p><b>Stereographic Projection</b> ("orthogonal")</p><p>Applications: Used for planetary cartography, geology and panorama photography.</p>
sl: <p><b>Stereografska projekcija</b> ("ortogonalna")</p><p>Aplikacije: uporabljeno za planetarno kartografijo, geologijo in panoramsko fotografijo.</p>

en: Vertical Perspective Projection
sl: Navpična perspektivna projekcija

en: <p><b>Vertical Perspective Projection</b> ("orthogonal")</p><p> Shows the earth as it appears from a relatively short distance above the surface. Applications: Used for Virtual Globes.</p>
sl: <p><b>Navpična perspektivna projekcija</b> ("ortogonalna")</p><p> Prikazuje zemljo, kot je videti z razmeroma kratke razdalje nad površjem. Aplikacije: Uporablja se za virtualne globuse.</p>

en: Units
sl: Enote

en: Miles, Feet
sl: Milje, Čevlji

en: Nautical miles, Knots
sl: Navtična milje, Vozli

en: The unit that gets used to measure altitude, lengths and distances (e.g. km, mi, ft).
sl: Enota, ki se uporablja za merjenje nadmorske višine, dolžin in razdalj (npr. km, mi, ft).

en: Angle:
sl: Kot:

en: Degree (DMS)
sl: Stopinja (DMS)

en: Degree (Decimal)
sl: Stopinja (Decimalno)

en: Specifies the notation of angles in coordinates.
    By default the Degree-Minute-Second notation (e.g. 54°30'00" ) gets used.
    As an alternative you can choose decimal degrees (e.g. 54.5°).
sl: Podaja zapis kotov v koordinatah.
    Privzeto se uporablja zapis stopinja-minuta-sekunda (npr. 54°30'00").
    Kot alternativo lahko izberete decimalne stopinje (npr. 54,5°).

en: Map Quality
sl: Kakovost zemljevida

en: Still Image:
sl: Mirujoča slika:

en: Outline Quality
sl: Kakovost orisov

en: Low Quality
sl: Nizka kakovost

en: Normal
sl: Normalno

en: High Quality
sl: Visoka kakovost

en: Print Quality
sl: Kakovost za tisk

en: Specifies the map quality that gets displayed while there is no user input.
    Usually this allows for high map quality as speed is no concern.
sl: Določa kakovost zemljevida, ki se prikaže, ko ni vnosa uporabnika.
    Običajno to omogoča visoko kakovost zemljevida, saj hitrost ni pomembna.

en: During Animations:
sl: Med animacijami:

en: Specifies the map quality that gets displayed during map animations
    (e.g. while dragging the globe). Especially on slow machines it is
    advisable to set this option to "low quality" as this will give better speed.
sl: Določa kakovost zemljevida, ki se prikaže med animacijami zemljevida
    (npr. med vlečenjem globusa). Še posebej na počasnih strojih je priporočljivo,
    da to možnost nastavite na "nizka kakovost", saj bo to izboljšalo hitrost.

en: Mouse Behavior
sl: Obnašanje miške

en: Inertial Globe Rotation
sl: Inercialna rotacija globusa

en: Use kinetic spinning when dragging the map
sl: Pri vlečenju zemljevida uporabite kinetično vrtenje

en: Mouse View Rotation
sl: Miškin pogled vrtenja

en: Use right mouse button to rotate the camera around
sl: Z desnim gumbom miške zavrtite kamero

en: Cache
sl: Predpomnilnik

en: There are two caches being used:
    The "physical memory" which is needed to keep map data in the computer's memory.
    Increasing the value will make the application more responsive.
    The "hard disc memory" cache is used by download map data from the Internet.
    Decrease this value if you want to save space on the hard disc
    and if high usage of the Internet is not an issue.
sl: Uporabljata se dva predpomnilnika:
    "Fizični pomnilnik", ki je potreben za shranjevanje podatkov zemljevida v pomnilnik računalnika.
    Če povečate to vrednost, bo aplikacija bolj odzivna.
    Predpomnilnik »pomnilnik trdega diska« se uporablja za prenos zemljevidnih podatkov iz Interneta.
    Zmanjšajte to vrednost, če želite prihraniti prostor na trdem disku
    in če velika poraba interneta ni problem.

en: Physical Memory:
sl: Fizični pomnilnik:

en: Clear
sl: Počisti

en: Hard Disc:
sl: Trdi disk:

en: Map Contents
sl: Preslikaj vsebine

en: Default Font:
sl: Privzeta pisava:

en: The default font that gets used on the map.
    This setting take effect only with the Atlas and Satellite Maps
    not the Open-Street Map.
sl: Privzeta pisava, ki se uporablja na zemljevidu.
    Ta nastavitev velja samo z Atlasom in Satelitskimi zemljevidi
    ne Open-Street Map.

en: Show Coordinate Grid
sl: Prikaži koordinatno mrežo

en: Show the world-map coordinate grid overlay.
    This setting take effect only with the Atlas,
    the Satellite, and the Open-Street Maps.
sl: Prikaži plast koordinatne mreže zemljevida sveta.
    Ta nastavitev velja samo z Atlasom,
    Satellite in Open-Street Map.

en: Show Cross-Hair
sl: Prikaži merilni križec

en: Show cross-hair on a center of the map.
    This setting take effect only with the Atlas,
    the Satellite, and the Open-Street Maps.
sl: Pokaži merilni križec na sredini zemljevida.
    Ta nastavitev velja samo z Atlasom,
    Satellite in Open-Street Map.

en: Show Atmospheric Glow
sl: Prikaži sijaj atmosfere

en: Show the world-map atmospheric glow overlay.
    This setting take effect only with the Atlas,
    the Satellite, and the Open-Street Maps.
sl: Pokaži prekrivni sloj sijaja atmosfere zemljevida sveta.
    Ta nastavitev velja samo z Atlasom,
    Satellite in Open-Street Map.

en: Show Night Shadow
sl: Prikaži senco noči

en: Show the world-map night shadow overlay.
    This setting take effect only with the Atlas,
    the Satellite, and the Open-Street Maps.
sl: Prikaži prekrivni sloj sence noči zemljevida sveta.
    Ta nastavitev velja samo z Atlasom,
    Satellite in Open-Street Map.

en: Show City Place Mark
sl: Pokaži oznako mesta

en: Show the world-map city place mark overlay.
    This setting take effect only with the Atlas and Satellite Maps
    not the Open-Street Map.
sl: Prikaži sloj oznak mest na zemljevidu sveta.
    Ta nastavitev velja samo z Atlasom in Satelitskimi zemljevidi
    ne Open-Street Map.

en: Show Relief
sl: Prikaži relief

en: Show the world-map relief overlay.
    This setting take effect only with the Atlas and Satellite Maps
    not the Open-Street Map.
sl: Prikaži sloj reliefa na zemljevidu sveta.
    Ta nastavitev velja samo z Atlasom in Satelitskimi zemljevidi
    ne Open-Street Map.

en: Map View
sl: Pogled zemljevida

en: Map Plugins
sl: Vtičniki zamljevida

en: Render Tools
sl: Orodja za upodabljanje

en: Runner Tools
sl: Orodja za tek

en: Unable to insert data into cache
sl: Podatkov ni mogoče vstaviti v predpomnilnik

en: Visible region
sl: Vidna regija

en: Specify region
sl: Določi regijo

en: Download Route
sl: Prenesi pot

en: Enabled when a route exists
sl: Omogočeno, ko pot obstaja

en: Offset from route:
sl: Odmik od poti:

en: Selection Method
sl: Izbirna metoda

en: Number of tiles to download:
sl: Število ploščic za prenos:

en: Download Region
sl: Prenesi regijo

en: Tile type to be downloaded:
sl: Vrsta ploščice za prenos:

en: Texture tiles
sl: Teksturne ploščice

en: Vector tiles
sl: Vektorske ploščice

en: Allows selection between layer types that are visibly being rendered.
sl: Omogoča izbiro med vrstami plasti, ki se vidno upodabljajo.

en: There is a limit of %1 tile(s) to download.
sl: Prenos je omejen na %1 ploščico(e).

en: Approximate size of the tiles to be downloaded
sl: Približna velikost ploščic za prenos

en: Estimated download size: %1 MB
sl: Predvidena velikost prenosa: %1 MB

en: Estimated download size: %1 kB
sl: Predvidena velikost prenosa: %1 kB

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, LatLonBoxWidget)
en: Select a geographic region
sl: Izberite geografsko regijo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, northSpinBox)
en: Northern Latitude
sl: Severna širina

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, westSpinBox)
en: Western Longitude
sl: Zahodna dolžina

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, eastSpinBox)
en: Eastern Longitude
sl: Vzhodna dolžina

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, southSpinBox)
en: Southern Latitude
sl: Južna širina

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, TileCreatorDialog)
en: Creating Map
sl: Ustvarjanje zemljevida

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Satellite View</span></p><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Earth as seen from Space. The map is based on NASA's beautiful "Blue Marble Next Generation" pictures. Credits: NASA's Earth Observatory</p></body></html>
sl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Satelitski pogled </span></p><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Zemlja kot je vidna iz vesolja.Zemljevid je osnovan na lepi sliki NASA "Blue Marble Next Generation". Zasluge: NASA's Earth Observatory</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, messageLabel)
en: Marble needs to create this map. This only needs to be done once and may take a few seconds.
sl: Marble mora ustvariti ta zemljevid. To je treba storiti le enkrat in morda porabi za to nekaj sekund.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Zoom
sl: Približanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tileLevelLabel)
en: &Tile level range:
sl: Obseg ravni ploščic:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, topSpinBox)
en: Minimum Tile Level
sl: Minimalna raven ploščic

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, toLabel)
en: to
sl: do

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, bottomSpinBox)
en: Maximum Tile Level
sl: Maksimalna raven ploščic

[ctx: @title: menu entry to undo unknown previous action]
en: Unknown
sl: Neznano

en: The free disk space in the path "%1" for the undo cache file is less than to 2 GiB! Undo cache is now disabled!
sl: Prosti disk na poti "%1" za datoteko razveljavitve predpomnilnika je pod 2 GiB! Razveljavitev predpomnilnika je zdaj onemogočena!

en: Do not know
sl: Ne vem

en: Take the safest and most appropriate action
sl: Uveljavi najvarnejše in najprimernejše dejanje

en: Color Profile Mismatch
sl: Neujemanje barvnega profila

en: Missing Color Profile
sl: Manjkajoči barvni profil

en: Image with Uncalibrated Color
sl: Slika z neumerjeno barvo

en: <p>This image has an <b>embedded color profile</b><br/> which does not match your working space color profile.<br/>How do you want to proceed?</p>
sl: <p>Ta slika ima <b>vgrajen barvni profil</b><br/>, ki se ne ujema z barvnim profilom vašega delovnega prostora.<br/>Kako želite nadaljevati?</p>

en: <p>This image has <b>no information about the color space</b><br/>that was used when creating the image. <br/>How do you want to proceed?</p>
sl: <p>Ta slika <b>nima podatkov o barvnem prostoru,</b><br/> ki je bil uporabljen ob ustvaritvi slike. <br/>Kako želite nadaljevati??</p>

en: <p>The color information of this image is uncalibrated.<br/>How do you want to proceed?</p>
sl: <p>Barvni podatki za to sliko niso umerjeni.<br/>Kako želite nadaljevati?</p>

en: Embedded Color Profile:
sl: Vgrajen barvni profil:

en: Input Color Profile:
sl: Vhodni barvni profil:

en: Working Color Space:
sl: Delovni barvni prostor:

en: Original Colors:
sl: Izvorne barve:

en: Uncorrected Colors:
sl: Nepopravljene barve:

en: Raw Colors:
sl: Grobe barve:

en: Resulting Colors:
sl: Končne barve:

en: Correction Applied:
sl: Uveljavljen popravek:

en: Corrected Colors:
sl: Popravljene barve:

en: Keep the embedded profile, do not convert
sl: Ohrani vgrajen profil, ne pretvori

en: Convert to working color space
sl: Pretvori v delovni barvni prostor

en: Ignore embedded profile, assign this profile:
sl: Prezri vgrajen profil, dodeli ta profil:

en: and then convert to working space
sl: in potem pretvori v delovni prostor

en: No Profile Available
sl: Na voljo ni nobenih profilov

en: Assign profile and convert to working color space
sl: Dodeli profil in pretvori v delovni barvni prostor

en: Assign and keep color profile
sl: Dodeli in ohrani barvni profil

en: Leave the file untagged, do not color manage
sl: Pusti datoteko neoznačeno, ne upravljaj barv

en: Which color space shall be used to interpret the colors of this image?
sl: Kateri barvni prostor naj bo uporabljen za pojasnitev barv te slike?

en: sRGB (Internet standard)
sl: sRGB (Internetni standard)

en: Current working color space
sl: Trenutni delovni barvni prostor

en: This profile:
sl: Ta profil:

en: Please select the input color profile of the device (camera) used to create this image:
sl: Izberite vhodni barvni profil naprave (fotoaparat), ki je bil uporabljen ob ustvaritvi te slike:

en: No Input Profile Available
sl: Na voljo ni nobenih vhodnih profilov

en: Assigned Color Profile:
sl: Dodeljen barvni profil:

en: <b>No Profile</b>
sl: <b>Brez profila</b>

[ctx: @title:window]
en: Soft Proofing Options
sl: Možnosti mehkega preverjanja

en: Soft Proofing On
sl: Mehko preverjanje vključeno

en: Enable soft-proofing color managed view
sl: Omogoči upravljan pregled za mehko preverjanje barv

en: Soft Proofing Off
sl: Mehko preverjanje izključeno

en: Disable soft-proofing color managed view
sl: Onemogoči upravljan pregled za mehko preverjanje barv

en: <b>Configure the Soft Proofing View</b>
sl: <b>Nastavi pogled mehkega preverjanja</b>

en: Profile of the output device to simulate:
sl: Profil na izhodni napravi, ki bo simuliran:

en: <p>Select the profile for your output device (usually, your printer). This profile will be used to do a soft proof, so you will be able to preview how an image will be rendered via an output device.</p>
sl: <p>Izberite profil za vašo izhodno napravo (običajno je to vaš tiskalnik). Ta profil bo uporabljen za mehko preverjanje, da boste lahko videli kako bo slika izrisana na izhodni napravi.</p>

en: <p>Press this button to get detailed information about the selected proofing profile.</p>
sl: <p>Kliknite ta gumb, da dobite več podrobnosti o izbranem profilu preverjanja.</p>

en: Rendering intent:
sl: Namen upodobitve:

en: Highlight out-of-gamut colors
sl: Poudari barve izven lestvice

en: Highlighting color:
sl: Datoteka poudarjanja:

[ctx: @title:window]
en: Profile Error
sl: Napaka profila

en: No profile is selected.
sl: Izbran ni noben profil.

[ctx: @title:window]
en: Save?
sl: Shranim?

[ctx: @action:button]
en: Save Changes
sl: Shrani spremembe

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the current changes. Note: The original image will never be overwritten.
sl: Shrani trenutne spremembe. Opomba: izvorna slika ne bo nikoli prepisana.

[ctx: @action:button]
en: Save Changes as a New Version
sl: Shrani spremembe kot novo različico

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the current changes as a new version. The loaded file will remain unchanged, a new file will be created.
sl: Shrani trenutne spremembe kot novo različico. Naložena datoteka bo ostala nespremenjena, ustvarjena bo nova datoteka.

[ctx: @action:button]
en: Discard Changes
sl: Zavrzi spremembe

[ctx: @info:tooltip]
en: Discard the changes applied to the image during this editing session.
sl: Zavrzi spremembe uveljavljene na sliki med to sejo urejanja.

[ctx: @label]
en: The current image has been changed.
    Do you wish to save your changes?
sl: Trenutna slika je bila spremenjena.
    Ali želite shraniti vaše spremembe?

en: Tools
sl: Orodja

en: About this tool...
sl: O tem orodju...

en: Tool online handbook...
sl: Sprotni priročnik...

en: Guide:
sl: Vodnik:

en: Set here the color used to draw dashed guide lines.
sl: Tukaj nastavite barvo, ki bo uporabljena za risanje črtkanih vodilnih črt.

en: Set here the width in pixels used to draw dashed guide lines.
sl: Tukaj nastavite širino v slikovnih točkah, ki bo uporabljena za risanje črtkanih vodilnih črt.

en: Defaults
sl: Privzete vrednosti

en: Reset all settings to their default values.
sl: Ponastavi vse nastavitve na njihove privzete vrednosti.

[ctx: @action: load previously saved filter settings]
en: Load...
sl: Naloži...

en: Load all parameters from settings text file.
sl: Naloži vse parametre iz besedilne datoteke z nastavitvami.

[ctx: @action: save current filter settings]
en: Save As...
sl: Shrani kot...

en: Save all parameters to settings text file.
sl: Shrani vse parametre v besedilno datoteko z nastavitvami.

[ctx: @action: try current filter settings]
en: Try
sl: Poskusi

en: Try all settings.
sl: Poskusi vse nastavitve.

[ctx: @action; go to first item]
en: &First
sl: Prvi

[ctx: @action; go to last item]
en: &Last
sl: Zadnji

[ctx: @action]
en: Open Original
sl: Odpri izvirnik

[ctx: @action Save changes to current version]
en: Save Changes
sl: Shrani spremembe

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the modifications to the current version of the file
sl: Shrani spremembe v trenutno različico datoteke

[ctx: @action Save changes to a newly created version]
en: Save As New Version
sl: Shrani kot novo različico

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the current modifications to a new version of the file
sl: Shrani trenutne spremembe v novo različico datoteke

[ctx: @action Save changes to a newly created version, specifying the filename and format]
en: Save New Version As...
sl: Shrani novo različico kot ...

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the current modifications to a new version of the file, specifying the filename and format
sl: Shrani trenutne spremembe v novo različico datoteke, pri tem pa navedite ime datoteke in vrsto

[ctx: @action Save As New Version...Save in format...]
en: Save in Format
sl: Shrani kot vrsto

[ctx: @action]
en: Export
sl: Izvozi

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the file in a folder outside your collection
sl: Shrani datoteko v mapi izven vaše zbirke

[ctx: @action]
en: Discard Changes
sl: Zavrzi spremembe

[ctx: @info:tooltip]
en: Discard all current changes to this file
sl: Zavrže vse trenutne spremembe v tej datoteki

[ctx: @action]
en: Open With Default Application
sl: Odpri s privzetim programom

[ctx: @info]
en: Open the item with default assigned application.
sl: Odpre izbran predmet v privzetem programu.

[ctx: @action]
en: Undo
sl: Razveljavi

[ctx: @action]
en: Redo
sl: Uveljavi

[ctx: @action: create a selection containing the full image]
en: Select All
sl: Izberi vse

[ctx: @action]
en: Select None
sl: Odstrani izbor

[ctx: @action]
en: Zoom to 100%
sl: Približaj na 100 %

[ctx: @action]
en: Fit to &Window
sl: Prilagodi oknu

[ctx: @action]
en: Fit to &Selection
sl: Prilagodi izbiri

[ctx: @info]
en: This option can be used to zoom the image to the current selection area.
sl: To možnost lahko uporabite za približanje slike na trenutno območje izbora.

[ctx: @action]
en: Under-Exposure Indicator
sl: Kazalnik pod-osvetlitve

[ctx: @info]
en: Set this option to display black overlaid on the image. This will help you to avoid under-exposing the image.
sl: Nastavite to možnost, da prikažete črno prekritje na sliko. To vam bo pomagalo, da se izognete pod-osvetljevanju slike.

[ctx: @action]
en: Over-Exposure Indicator
sl: Kazalnik preko-osvetlitve

[ctx: @info]
en: Set this option to display white overlaid on the image. This will help you to avoid over-exposing the image.
sl: Nastavite to možnost, da prikažete belo prekritje na sliko. To vam bo pomagalo, da se izognete preko-osvetljevanju slike.

[ctx: @action]
en: Color-Managed View
sl: Upravljan pregled barv

[ctx: @action]
en: Soft Proofing Options...
sl: Možnosti mehkega preverjanja...

[ctx: @action]
en: Soft Proofing View
sl: Pogled mehkega preverjanja

[ctx: @action]
en: Crop to Selection
sl: Obreži v izbor

[ctx: @info]
en: This option can be used to crop the image. Select a region of the image to enable this action.
sl: To možnost lahko uporabite za obrezovanje slike. Izberite območje slike, da omogočite to dejanje.

[ctx: @action]
en: Flip Horizontally
sl: Zrcali vodoravno

[ctx: @action]
en: Flip Vertically
sl: Zrcali navpično

[ctx: @action]
en: Rotate Left
sl: Zavrti v levo

[ctx: @action]
en: Rotate Right
sl: Zavrti v desno

[ctx: @action]
en: Previous Image
sl: Predhodna slika

[ctx: @label]
en: No selection
sl: Brez izbora

[ctx: @info]
en: Information about current image selection
sl: Podrobnosti o trenutnem izboru slik

[ctx: @info]
en: Information about image size
sl: Podrobnosti o velikosti slike

[ctx: @title:window]
en: Saving Image...
sl: Shranjevanje slike...

[ctx: @label]
en: Please wait for the image to be saved...
sl: Počakajte, da bo slika shranjena...

[ctx: @info]
en: About to overwrite file "%1"
    Are you sure?
sl: Pravkar boste prepisali datoteko "%1"
    Ali ste prepričani?

[ctx: @title:window, warning while saving progress]
en: Warning
sl: Opozorilo

[ctx: @info]
en: The image "%1" has been modified.
    Do you want to save it?
sl: Slika "%1" je bila spremenjena.
    Ali jo želite shraniti?

[ctx: @info]
en: The image "%1" has been modified.
    All changes will be lost.
sl: Slika "%1" je bila spremenjena.
    Vse spremembe bodo izgubljene.

[ctx: @info]
en: No selection
sl: Brez izbora

[ctx: @label]
en: Loading:
sl: Nalaganje:

[ctx: @info]
en: Cannot load "%1"
sl: Ni mogoče naložiti "%1"

[ctx: @info]
en: Cannot open the specified working space profile ("%1"). No color transformation will be applied. Please check the color management configuration in digiKam's setup.
sl: Ni mogoče odpreti navedenega profila delovnega prostora ("%1"). Barvna preoblikovanja ne bodo uveljavljena. Preverite nastavitve upravljanja barv v nastavitvah digiKama.

[ctx: @label: saving progress on status bar]
en: Saving:
sl: Shranjujem:

[ctx: @info]
en: Failed to save file
    "%1"
    to
    "%2".
sl: Shranjevanje datoteke
    "%1"  v
    "%2" ni uspelo.

[ctx: @info]
en: Could not open a temporary file in the folder "%1": %2 (%3)
sl: Ni bilo mogoče odpreti začasne datoteke v mapi "%1": %2 (%3)

[ctx: @info]
en: Unable to determine the format to save the target image with.
sl: Ni bilo mogoče določiti oblike v kateri bo shranjena ciljna slika.

[ctx: @info]
en: Cannot Save: Found file path "%1" is invalid.
sl: Ni mogoče shraniti: najdena pot datoteke "%1" ni veljavna.

[ctx: @info]
en: Cannot save file "%1" to the suggested version file name "%2"
sl: Ni mogoče shraniti datoteke "%1" v predlagano ime datoteke različice "%2"

[ctx: @info]
en: You do not have write permissions for the file named "%1". Are you sure you want to overwrite it?
sl: Nimate dovoljenja za pisanje za datoteko imenovano "%1". Ali ste prepričani, da jo želite prepisati?

[ctx: @info]
en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
sl: Datoteka z imenom "%1" že obstaja. Ali ste prepričani, da jo želite prepisati?

[ctx: @info]
en: Failed to overwrite original file
sl: Ni bilo mogoče prepisati izvorne datoteke

[ctx: @info]
en: Color-Managed View is enabled.
sl: Upravljan pregled barv je omogočen.

[ctx: @info]
en: Color-Managed View is disabled.
sl: Upravljan pregled barv je onemogočen.

[ctx: @info]
en: Color Management is not configured, so the Color-Managed View is not available.
sl: Upravljanje barv ni nastavljeno, zato upravljan pogled barv ni na voljo.

[ctx: @info]
en: Under-Exposure indicator is enabled
sl: Kazalnik pod-osvetlitve je omogočen

[ctx: @info]
en: Under-Exposure indicator is disabled
sl: Kazalnik pod-osvetlitve je onemogočen

[ctx: @info]
en: Over-Exposure indicator is enabled
sl: Kazalnik preko-osvetlitve je omogočen

[ctx: @info]
en: Over-Exposure indicator is disabled
sl: Kazalnik preko-osvetlitve je onemogočen

[ctx: @title Image Transform]
en: Transform
sl: Preoblikuj

[ctx: @title Image Decorate]
en: Decorate
sl: Okrasi

[ctx: @title Image Effect]
en: Effects
sl: Učinki

[ctx: @title Image Colors]
en: Colors
sl: Barve

[ctx: @title Image Enhance]
en: Enhance
sl: Izboljšaj

[ctx: @action]
en: Open With
sl: Odpri z

[ctx: @action: open with other application]
en: Other...
sl: Drugo...

[ctx: @action: open with desktop application]
en: Open With...
sl: Odpri z...

en: Image Editor - %1
sl: Urejevalnik slik - %1

en: Image Editor
sl: Urejevalnik slik

[ctx: @title: unknown image dimension]
en: Unknown
sl: Neznano

[ctx: @title:window]
en: No Image in Current Album
sl: Ni slike v trenutnem albumu

en: There is no image to show in the current album.
    The image editor will be closed.
sl: Trenutno ni nobene slike za prikaz v trenutnem albumu.
    Urejevalnik slik bo zaprt.

[ctx: @title:window]
en: File Not Available
sl: Datoteka ni na voljo

[ctx: @info]
en: <qt>The original file (<b>%1</b>) is currently not available</qt>
sl: <qt>Izvorna datoteka (<b>%1</b>) trenutno ni na voljo</qt>

[ctx: @action Finish editing, close editor, back to main window]
en: Close Editor
sl: Zapri urejevalnik

en: Delete File Permanently
sl: Trajno izbriši datoteko

en: Delete Permanently without Confirmation
sl: Trajno izbriši brez potrditve

en: Move to Trash without Confirmation
sl: Premakni v Smeti brez potrditve

en: Edit Titles
sl: Uredi naslove

en: Edit Comments
sl: Uredi opombe

en: Show Assigned Tags
sl: Pokaži dodeljene značke

en: Assign Tag
sl: Dodeli značko

en: Remove Tag
sl: Odstrani značko

en: Assign Labels
sl: Dodeli oznake

en: Failed to load image
    "%1"
sl: Ni bilo mogoče naložiti slike
    "%1"

[ctx: Preview image (before filter has been applied)]
en: Before
sl: Pred

[ctx: Preview image (after filter has been applied)]
en: After
sl: Po

en: Before
sl: Pred

en: After
sl: Po

en: <p>Here you can see the original clip image which will be used for the preview computation.</p><p>Click and drag the mouse cursor in the image to change the clip focus.</p>
sl: <p>Tukaj lahko vidite izvorni izrezek slike, ki bo uporabljena za izračun predogleda.</p><p>Za spremembo žarišča izrezka kliknite in povlecite z miškino kazalko.</p>

en: If this option is enabled, the original image will be shown.
sl: Če je ta možnost omogočena, bo prikazana izvorna slika.

en: Preview original image
sl: Predogled izvorne slike

en: If this option is enabled, the preview area will split vertically. A contiguous area of the image will be shown, with one half from the original image, the other half from the target image.
sl: Če je omogočena ta možnost, bo območje predogleda razdeljeno navpično. Prikazano bo povezano območje slike z eno polovico izvorne in drugo polovico ciljne slike.

en: Preview vertical split with contiguous image
sl: Navpično razdeljen predogled s povezano sliko

en: If this option is enabled, the preview area will split horizontally. A contiguous area of the image will be shown, with one half from the original image, the other half from the target image.
sl: Če je omogočena ta možnost, bo območje predogleda razdeljeno vodoravno. Prikazano bo povezano območje slike z eno polovico izvorne in drugo polovico ciljne slike.

en: Preview horizontal split with contiguous image
sl: Vodoravno razdeljen predogled s povezano sliko

en: If this option is enabled, the preview area will split vertically. The same part of the original and the target image will be shown side by side.
sl: Če je ta možnost omogočena, bo območje predogleda razdeljeno navpično. Enak del izvorne in ciljne slike bo pokazan sočasno.

en: Preview vertical split with same image region
sl: Navpično razdeljen predogled z enakim območjem slike

en: If this option is enabled, the preview area will split horizontally. The same part of the original and the target image will be shown side by side.
sl: Če je ta možnost omogočena, bo območje predogleda razdeljeno vodoravno. Enak del izvorne in ciljne slike bo pokazan sočasno.

en: Preview horizontal split with same image region
sl: Vodoravno razdeljen predogled z enakim območjem slike

en: If this option is enabled, the target image will be shown.
sl: Če je ta možnost omogočena, bo prikazana ciljna slika.

en: Preview target image
sl: Predogled ciljne slike

en: If this option is enabled, the original image will be shown when the mouse is over image area; otherwise, the target image will be shown.
sl: Če je ta možnost omogočena, bo izvorna slika prikazana, ko je miška nad območjem slike, v nasprotnem primeru bo prikazana ciljna slika.

en: Preview on mouse-over
sl: Predogled ob prehodu miške

[ctx: @action Select image editor preview mode]
en: Preview Mode
sl: Način predogleda

en: Connecting to camera...
sl: Povezovanje s fotoaparatom ...

en: Connection established.
sl: Povezava je vzpostavljena.

en: Connection failed.
sl: Povezava ni uspela.

en: Failed to get free space from camera
sl: Pridobivanje razpoložljivega neporabljenega prostora na fotoaparatu ni uspelo

en: Failed to get preview from camera
sl: Pridobivanje predogleda iz fotoaparata ni uspelo

en: Failed to process capture from camera
sl: Obdelovanje zajema iz fotoaparata ni uspelo

en: Failed to list folder <filename>%1</filename>
sl: Ni bilo mogoče izpisati seznama map v <filename>%1</filename>

en: Failed to list files in <filename>%1</filename>
sl: Ni mogoče izpisati seznama datotek v <filename>%1</filename>

en: Failed to get thumbnail for <filename>%1</filename>
sl: Ni bilo mogoče pridobiti sličice za <filename>%1</filename>

en: Failed to get Metadata for <filename>%1</filename>
sl: Ni bilo mogoče pridobiti metapodatkov za <filename>%1</filename>

en: Failed to download <filename>%1</filename>
sl: Ni bilo mogoče prejeti <filename>%1</filename>

en: Failed to convert file <filename>%1</filename> to JPEG
sl: Ni bilo mogoče pretvoriti datoteke <filename>%1</filename> v JPEG

en: Failed to convert file <filename>%1</filename> to DNG
sl: Ni bilo mogoče pretvoriti datoteke <filename>%1</filename> v DNG

en: Skipped to convert file <filename>%1</filename> to DNG
sl: Preskočena pretvorba datoteke <filename>%1</filename> v DNG

en: Failed to open script for <filename>%1</filename>
sl: Ni bilo mogoče odpreti skripta za <filename>%1</filename>

en: Timeout from script for <filename>%1</filename>
sl: Časovna omejitev skripta za <filename>%1</filename>

en: Failed to run script for <filename>%1</filename>
sl: Ni bilo mogoče zagnati skripta za <filename>%1</filename>

en: Failed to download file <b>%1</b>.
sl: Ni bilo mogoče prejeti datoteke <b>%1</b>.

en: Failed to download file <b>%1</b>. Do you want to continue?
sl: Ni bilo mogoče prejeti datoteke <b>%1</b>. Ali želite nadaljevati?

en: Failed to upload <filename>%1</filename>
sl: Ni bilo mogoče poslati <filename>%1</filename>

en: Failed to upload file <b>%1</b>.
sl: Ni bilo mogoče poslati datoteke <b>%1</b>.

en: Failed to upload file <b>%1</b>. Do you want to continue?
sl: Ni bilo mogoče poslati datoteke <b>%1</b>. Ali želite nadaljevati?

en: Failed to delete <filename>%1</filename>
sl: Ni bilo mogoče izbrisati <filename>%1</filename>

en: Failed to delete file <b>%1</b>.
sl: Ni bilo mogoče izbrisati datoteke <b>%1</b>.

en: Failed to delete file <b>%1</b>. Do you want to continue?
sl: Ni bilo mogoče izbrisati datoteke <b>%1</b>. Ali želite nadaljevati?

en: Failed to lock <filename>%1</filename>
sl: Ni bilo mogoče zakleniti <filename>%1</filename>

en: Failed to toggle lock file <b>%1</b>.
sl: Ni bilo mogoče preklopiti datoteke zaklepa <b>%1</b>.

en: Failed to toggle lock file <b>%1</b>. Do you want to continue?
sl: Ni bilo mogoče preklopiti datoteke zaklepa <b>%1</b>. Ali želite nadaljevati?

[ctx: @info List of device properties]
en: Title: "%1"
    Model: "%2"
    Port: "%3"
    Path: "%4"
sl: Naslov: "%1"
    Model: "%2"
    Vrata: "%3"
    Pot: "%4"

[ctx: @info List of supported device operations]
en: Thumbnails: "%1"
    Capture image: "%2"
    Delete items: "%3"
    Upload items: "%4"
    Create directories: "%5"
    Delete Directories: "%6"
sl: Sličice: "%1"
    Napis pod sliko "%2"
    Izbriši predmete: "%3"
    Pošlji predmete: "%4"
    Ustvari mape: "%5"
    Izbriši mape: "%6"

[ctx: @info: gphoto backend feature]
en: yes
sl: da

[ctx: @info: gphoto backend feature]
en: no
sl: ne

[ctx: @info]
en: "Mounted Camera" driver for USB/IEEE1394 mass storage cameras and Flash disk card readers.
sl: Gonilnik "priklopljenega fotoaparata" USB/IEEE1394 za hranilnike podatkov fotoaparatov in bralnike kartic flash.

[ctx: @info List of device properties]
en: Title: "%1"
    Model: "%2"
    Port: "%3"
    Path: "%4"
    UUID: "%5"
sl: Naslov: "%1"
    Model: "%2"
    Vrata: "%3"
    Pot: "%4"
    UUID: "%5"

[ctx: @info List of supported device operations]
en: Thumbnails: "%1"
    Capture image: "%2"
    Delete items: "%3"
    Upload items: "%4"
    Create directories: "%5"
    Delete directories: "%6"
sl: Sličice: "%1"
    Zajemi slike: "%2"
    Izbriši predmete: "%3"
    Pošlji predmete: "%4"
    Ustvari mape: "%5"
    Izbriši mape: "%6"

[ctx: @info: ums backend feature]
en: yes
sl: da

[ctx: @info: ums backend feature]
en: no
sl: ne

[ctx: @info]
en: For more information about the "Mounted Camera" driver, please read the "Supported Digital Still Cameras" section in the digiKam manual.
sl: Za več podrobnosti o gonilniku "priklopljenega fotoaparata" si preberite odsek priročnika digiKam imenovan Podprti digitalni fotoaparati.

[ctx: @info]
en: The "Mounted Camera" driver is a simple interface to a camera disk mounted locally on your system.
    
    It does not use libgphoto2 drivers.
    
    To report any problems with this driver, please contact the digiKam team at:
    
    https://www.digikam.org/?q=contact
sl: Gonilnik "priklopljenega fotoaparata" je preprost vmesnik do diska fotoaparata, ki je priklopljena krajevno na vaš sistem.
    
    Ne uporablja gonilnikov libgphoto2.
    Da poročate o težavah s tem gonilnikom, stopite v stik z ekipo digiKama na: http://www.digikam.org/?q=contact

[ctx: @title:window %1: name of the camera]
en: %1 - Select Camera Folder
sl: %1 - izberite mapo fotoaparata

[ctx: @info]
en: Please select the camera folder where you want to upload the images.
sl: Izberite mapo fotoaparata kamor boste poslali slike.

[ctx: @title:window]
en: Device Information
sl: Podrobnosti o napravi

[ctx: @title]
en: Device Summary
sl: Povzetek naprave

[ctx: @title]
en: Device Manual
sl: Priročnik naprave

[ctx: @title]
en: About Driver
sl: O gonilniku

[ctx: @title]
en: Thumb
sl: Sličica

[ctx: @title:window %1: name of the camera]
en: Capture from %1
sl: Zajemi iz %1

[ctx: @action:button]
en: Capture
sl: Zajemi

en: Unknown Format
sl: Neznana vrsta

[ctx: @info:tooltip]
en: This item is locked.
sl: Ta predmet je zaklenjen.

[ctx: @info:tooltip]
en: This item has an unknown download status
sl: Stanje prejema tega predmeta je neznano

[ctx: @info:tooltip]
en: This item has never been downloaded
sl: Ta predmet še ni bil nikoli prejet

[ctx: @info:tooltip]
en: This item has already been downloaded
sl: Ta predmet je že bil prejet

[ctx: @info]
en: Set how digiKam will rename files as they are downloaded.
sl: Nastavitev kako bo digiKam preimenoval datoteke med prejemanjem.

[ctx: @item]
en: File Renaming Options
sl: Možnosti za preimenovanja datotek

[ctx: @item]
en: Auto-creation of Albums
sl: Samodejno ustvarjanje albumov

[ctx: @item]
en: On the Fly Operations (JPEG only)
sl: Sprotne operacije (samo JPEG)

[ctx: @item]
en: DNG Convert Options
sl: Možnosti pretvorbe DNG

[ctx: @item]
en: Scripting
sl: Izvajanje skriptov

[ctx: @title]
en: Settings
sl: Nastavitve

[ctx: @action Cancel process]
en: Cancel
sl: Prekliči

[ctx: @action Information about camera]
en: Information
sl: Podrobnosti

[ctx: @action Capture photo from camera]
en: Capture
sl: Zajemi

[ctx: @action:inmenu]
en: Select All
sl: Izberi vse

[ctx: @action:inmenu]
en: Select None
sl: Odstrani izbor

[ctx: @action:inmenu]
en: Invert Selection
sl: Obrni izbiro

[ctx: @action:inmenu]
en: Select New Items
sl: Izberi nove predmete

[ctx: @action:inmenu]
en: Select Locked Items
sl: Izberi zaklenjene predmete

[ctx: @title:menu]
en: Download
sl: Prejmi

[ctx: @action]
en: Download New
sl: Prejmi nove

[ctx: @action]
en: Download Selected
sl: Prejmi izbrane

[ctx: @action]
en: Download All
sl: Prejmi vse

[ctx: @action]
en: Download && Delete New
sl: Prejmi in izbriši nove

[ctx: @action]
en: Download && Delete Selected
sl: Prejmi in izbriši izbrane

[ctx: @action]
en: Download && Delete All
sl: Prejmi in izbriši vse

[ctx: @action]
en: Upload...
sl: Pošlji ...

[ctx: @action]
en: Toggle Lock
sl: Preklopi zaklep

[ctx: @action]
en: Mark as downloaded
sl: Označi kot prejeto

[ctx: @title:menu]
en: Delete
sl: Izbriši

[ctx: @action:inmenu delete item]
en: Delete Selected
sl: Izbriši izbrane

[ctx: @action:inmenu delete item]
en: Delete All
sl: Izbriši vse

[ctx: @action:inmenu delete item]
en: Delete New
sl: Izbriši nove

[ctx: @title:group]
en: Views
sl: Prikazi

[ctx: @action Go to thumbnails (icon) view]
en: Thumbnails
sl: Sličice

[ctx: @action View the selected image]
en: Preview Item
sl: Predogled predmeta

[ctx: @action Switch to map view]
en: Map
sl: Zemljevid

[ctx: @title:menu]
en: &Sort Items
sl: Razvr&sti predmete

[ctx: @info:whatsthis]
en: The value by which the items are sorted in the thumbnail view
sl: Vrednost po kateri so predmeti razvrščeni v prikazu sličic

[ctx: @item:inmenu Sort by]
en: By Name
sl: Po imenu

[ctx: @item:inmenu Sort by]
en: By Path
sl: Po poti

[ctx: @item:inmenu Sort by]
en: By Date
sl: Po datumu

[ctx: @item:inmenu Sort by]
en: By Size
sl: Po velikosti

[ctx: @item:inmenu Sort by]
en: By Rating
sl: Po oceni

[ctx: @item:inmenu Sort by]
en: By Download State
sl: Po stanju prejema

[ctx: @action]
en: Item Sorting &Order
sl: Vrstni red razvrščanja predmetov

[ctx: @info:whatsthis]
en: Defines whether items are sorted in ascending or descending manner.
sl: Določa ali so predmeti razvrščeni naraščajoče ali padajoče.

[ctx: @item:inmenu Sorting Order]
en: Ascending
sl: Naraščajoče

[ctx: @item:inmenu Sorting Order]
en: Descending
sl: Padajoče

[ctx: @title:menu]
en: &Group Items
sl: Združi predmete

[ctx: @info:whatsthis]
en: The categories in which the items in the thumbnail view are displayed
sl: Kategorije v katerih so prikazani predmeti v prikazu sličic

[ctx: @item:inmenu Group Items]
en: Flat List
sl: Ploski seznam

[ctx: @item:inmenu Group Items]
en: By Folder
sl: Po mapi

[ctx: @item:inmenu Group Items]
en: By Format
sl: Po vrsti

[ctx: @item:inmenu Group Items]
en: By Date
sl: Po datumu

[ctx: @action:inmenu]
en: Fit to &Window
sl: Prilagodi oknu

[ctx: @action:inmenu]
en: Zoom to 100%
sl: Približaj na 100 %

[ctx: @option:check]
en: Show History
sl: Pokaži zgodovino

[ctx: @option:check]
en: Show Thumbbar
sl: Pokaži vrstico s sličicami

[ctx: @action Connection failed, try again?]
en: Retry
sl: Poskusi znova

[ctx: @action]
en: Exit Preview Mode
sl: Končaj način predogleda

[ctx: @action]
en: Next Image
sl: Naslednja slika

[ctx: @action Go to first image]
en: First Image
sl: Prva slika

[ctx: @action Go to last image]
en: Last Image
sl: Zadnja slika

[ctx: @info:status]
en: Canceling current operation, please wait...
sl: Poteka preklic trenutnega opravila, počakajte...

[ctx: @info]
en: Do you want to close the dialog and cancel the current operation?
sl: Ali želite zapreti pogovorno okno in preklicati trenutno opravilo?

[ctx: @info:status]
en: Disconnecting from camera, please wait...
sl: Prekinjanje povezave s fotoaparatom, počakajte...

[ctx: @info:status busy state]
en: Ready
sl: Pripravljen

[ctx: @info]
en: Failed to connect to the camera. Please make sure it is connected properly and turned on.
sl: Ni se bilo mogoče povezati s fotoaparatom. Prepričajte se, da je pravilno povezan in vklopljen.

[ctx: @title:window]
en: Select Image to Upload
sl: Izberite sliko za pošiljanje

[ctx: @info]
en: There is not enough free space on the Camera Medium to upload pictures.
    
    Space require: %1
    Available free space: %2
sl: Na nosilcu fotoaparata ni dovolj neporabljenega prostora, da bi nanj poslali slike.
    
    Zahtevan prostor: %1
    Razpoložljiv neporabljen prostor: %2

[ctx: @info]
en: Camera Folder "%1" already contains the item "%2".
    Please enter a new filename (without extension):
sl: Mapa fotoaparata "%1" že vsebuje predmet "%2".
    Vnesite novo ime datoteke (brez pripone):

[ctx: @title:window]
en: File Already Exists
sl: Datoteka že obstaja

[ctx: @info]
en: Your custom target album date format is not valid. Please check your settings...
sl: Vaša oblika datuma albuma po meri ni veljavna. Preverite vaše nastavitve ...

[ctx: @info]
en: Collection which host your default target album set to process download from camera device is not available. Please select another one from camera configuration dialog.
sl: Zbirka, ki vsebuje vaš privzet ciljni album, ki je bil nastavljen za obdelavo prejema iz vašega fotoaparata, ni na voljo. Izberite novo iz pogovornega okna nastavitev fotoaparata.

[ctx: @info]
en: Your default target album set to process download from camera device is not available. Please select another one from camera configuration dialog.
sl: Vaš privzet ciljni album, ki je bil nastavljen za obdelavo prejema iz vašega fotoaparata, ni na voljo. Izberite novega iz pogovornega okna nastavitev fotoaparata.

[ctx: @info]
en: Please select the destination album from the digiKam library to import the camera pictures into.
sl: Izberite ciljni album iz knjižnice digiKam, da vanj uvozite slike iz fotoaparata.

[ctx: @info]
en: Collection selected as the destination album to download from the camera device is not available. Please select another destination album.
sl: Zbirka, ki vsebuje vaš privzet ciljni album, ki je bil nastavljen za obdelavo prejema iz vašega fotoaparata, ni na voljo. Izberite novi ciljni album.

en: Failed to move sidecar file for <filename>%1</filename>
sl: Ni bilo mogoče preseliti priklopne datoteke za <filename>%1</filename>

en: Failed to move file for <filename>%1</filename>
sl: Ni bilo mogoče preseliti datoteke za <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: The items listed below are locked by camera (read-only). These items will not be deleted. If you really want to delete these items, please unlock them and try again.
sl: Spodnji predmeti so zaklenjeni s strani fotoaparata (so samo za branje). Ti predmeti ne bodo izbrisani. Če jih resnično želite izbrisati, jih odklenite in poskusite znova.

[ctx: @info]
en: About to delete this image.
    Deleted file is unrecoverable.
    Are you sure? | About to delete these %1 images.
    Deleted files are unrecoverable.
    Are you sure?
sl[0]: Nameravate izbrisali %1 sliko.
    Izbrisanih datotek ni mogoče obnoviti.
    Ali ste prepričani?
sl[1]: Nameravate izbrisali %1 sliki.
    Izbrisanih datotek ni mogoče obnoviti.
    Ali ste prepričani?
sl[2]: Nameravate izbrisali %1 slike.
    Izbrisanih datotek ni mogoče obnoviti.
    Ali ste prepričani?
sl[3]: Nameravate izbrisali %1 slik.
    Izbrisanih datotek ni mogoče obnoviti.
    Ali ste prepričani?

[ctx: @title: confirm delete items dialog]
en: Warning
sl: Opozorilo

[ctx: @title:window]
en: Insufficient Disk Space
sl: Ni dovolj prostora

[ctx: @info]
en: There is not enough free space on the disk of the album you selected to download and process the selected pictures from the camera.
    
    Estimated space required: %1
    Available free space: %2
    
    Try Anyway?
sl: Na disku albuma, ki ste ga izbrali za prejem in obdelavo izbranih slik iz fotoaparata ni dovolj neporabljenega prostora.
    
    Ocenjen zahtevan prostor: %1
    Razpoložljiv neporabljen prostor: %2
    
    Poskusim vseeno?

[ctx: @info:status]
en: No item selected (%1 item) | No item selected (%1 items)
sl[0]: Ni izbranih predmetov (%1 predmetov)
sl[1]: Ni izbranih predmetov (%1 predmet)
sl[2]: Ni izbranih predmetov (%1 predmeta)
sl[3]: Ni izbranih predmetov (%1 predmeti)

[ctx: @info:status Filename of first selected item of number of items]
en: "%1" (%2 of %3)
sl: "%1" (%2 od %3)

[ctx: @info:status]
en: %2/%1 item selected | %2/%1 items selected
sl[0]: %2/%1 izbranih predmetov
sl[1]: %2/%1 izbran predmet
sl[2]: %2/%1 izbrana predmeta
sl[3]: %2/%1 izbrani predmeti

en: Skipped file <filename>%1</filename>
sl: Datoteka <filename>%1</filename> preskočena

en: Rename file to <filename>%1</filename>
sl: Preimenujem datoteko v <filename>%1</filename>

en: Failed to save sidecar file for <filename>%1</filename>
sl: Ni bilo mogoče shraniti priklopne datoteke za <filename>%1</filename>

[ctx: @info Popup notification]
en: Images download finished, you can now detach your camera while the images are auto-rotated
sl: Prejem slik je zaključen. Sedaj lahko odklopite kamero, medtem ko bodo slike samodejno zavrtene

[ctx: @info Popup notification]
en: Images download finished
sl: Prejem slik je zaključen

[ctx: @info]
en: A file with the same name ("%1") already exists in folder "%2".
sl: Datoteka z enakim imenom ("%1") že obstaja v mapi "%2".

[ctx: @info]
en: Failed to find Album for path "%1".
sl: Ni bilo mogoče najti albuma za pot "%1".

note: i18n: ectx: Menu (Device)
en: &Device
sl: Naprava

en: Camera Folders
sl: Mape fotoaparata

[ctx: in camera model string]
en: auto-detected
sl: samodejno zaznano

[ctx: @action]
en: Escape preview
sl: Izhod iz predogleda

[ctx: @action: go to previous image]
en: Back
sl: Nazaj

[ctx: @action: go to next image]
en: Forward
sl: Naprej

[ctx: @option:check]
en: Write the document name to EXIF
sl: Napiši ime dokumenta v Exif

[ctx: @option:check]
en: Fix internal date && time
sl: Popravi notranji datum in čas

[ctx: @option:check]
en: Auto-rotate/flip image
sl: Samodejno zavrti/zrcali sliko

[ctx: @option:check]
en: Convert to lossless file format
sl: Pretvori v vrsto datoteke brez izgub

[ctx: @label]
en: New image format:
sl: Nov format slike:

[ctx: @info]
en: Set here all options to fix/transform JPEG files automatically as they are downloaded.
sl: Tu nastavite vse možnosti za samodejno popravilo/pretvorbo datotek JPEG ob prejemu.

[ctx: @info]
en: Enable this option if you want images automatically rotated or flipped using Exif information provided by the camera.
sl: Omogočite to možnost, če želite, da se vaše slike samodejno zavrtijo ali obrnejo glede na podatke Exif iz fotoaparata.

[ctx: @info]
en: Select here which metadata template you want to apply to images.
sl: Tukaj izberite katero predlogo metapodatkov želite uveljaviti na slikah.

[ctx: @info]
en: Enable this option to write the document name to the Exif metadata. The document name is the original file name of the imported file.
sl: Omogočite to možnost za zapis imena dokumenta v metapodatke Exif. Ime dokumenta je izvirno ime uvožene datoteke.

[ctx: @info]
en: Enable this option to set date and time metadata tags to the right values if your camera does not set these tags correctly when pictures are taken. The values will be saved in the DateTimeDigitized and DateTimeCreated EXIF, XMP, and IPTC tags.
sl: Omogočite to možnost, da nastavite oznake metapodatkov za datum in čas na prave vrednosti, če jih fotoaparat ne nastavi pravilno ob zajetem posnetku. Vrednosti bodo shranjene pod oznake DateTimeDigitized in DateTimeCreated v Exif, XMP in IPTC.

[ctx: @info]
en: Enable this option to automatically convert all JPEG files to a lossless image format. Note: Image conversion can take a while on a slow computer.
sl: Omogočite to možnost, da samodejno pretvorite vse datoteke JPEG v format slike brez izgube podatkov. Opomba: pretvorba slik lahko na počasnih računalnikih traja dlje časa.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Preferred Lossless Image File Format</title><para>Select the file format in which JPEG image will be converted to a lossless container with metadata support.</para>
sl: <title>Prednostni format slik  brez izgub</title><para>Izberite format datoteke, v katerem bo slika JPEG pretvorjena v vsebnik brez izgube in podporo metapodatkov.</para>

[ctx: @info]
en: <p>These expressions may be used to customize date format:</p><p><b>d</b>: The day as a number without a leading zero (1 to 31)</p><p><b>dd</b>: The day as a number with a leading zero (01 to 31)</p><p><b>ddd</b>: The abbreviated localized day name (e.g. 'Mon' to 'Sun')</p><p><b>dddd</b>: The long localized day name (e.g. 'Monday' to 'Sunday').</p><p><b>M</b>: The month as a number without a leading zero (1 to 12)</p><p><b>MM</b>: The month as a number with a leading zero (01 to 12)</p><p><b>MMM</b>: The abbreviated localized month name (e.g. 'Jan' to 'Dec')</p><p><b>MMMM</b>: The long localized month name (e.g. 'January' to 'December')</p><p><b>yy</b>: The year as two digit number (eg. 00 to 99)</p><p><b>yyyy</b>: The year as four digit number (eg. 2012)</p><p>All other input characters will be treated as text. Any sequence of characters that are enclosed in singlequotes will be treated as text and not be used as an expression. Examples, if date is 20 July 1969:</p><p><b>dd.MM.yyyy</b> : 20.07.1969</p><p><b>ddd MMMM d yy</b> : Sun July 20 69</p><p><b>'Photo shot on ' dddd</b> : Photo shot on Sunday</p>
sl: <p>Za prilagoditev oblike datuma lahko uporabite naslednje izraze:</p><p><b>d</b>: dan kot številka brez vodilne ničle (1 do 31)</p><p><b>dd</b>: dan kot številka z vodilno ničlo (01 do 31)</p><p><b>ddd</b>: okrajšano krajevno ime dneva ('Pon' do 'Ned')</p><p><b>dddd</b>: dolgo krajevno ime dneva ('ponedeljek' do 'nedelja').</p><p><b>M</b>: mesec kot število brez vodilne ničle (1 do 12)</p><p><b>MM</b>: mesec kot število z vodilno ničlo (01 do 12)</p><p><b>MMM</b>:  okrajšano krajevno ime meseca ('Jan' do 'Dec')</p><p><b>MMMM</b>: dolgo krajevno ime meseca ('januar' do 'december')</p><p><b>yy</b>: leto kot število z dvema števkama (00 do 99)</p><p><b>yyyy</b>: leto kot število s štirimi števkami (2012)</p><p>Vsi drugi vnosni znaki bodo obravnavani kot besedilo. Katerokoli zaporedje znakov, ki bo obdano z enojnimi narekovaji bo upoštevano kot besedilo in ne kot izraz. Primer, če je datum 20 julij 1969:</p><p><b>dd.MM.yyyy</b> : 20.07.1969</p><p><b>ddd d MMMM yy</b> : Ned 20 julij 1969</p><p><b>'Zajem fotografije 'dddd</b> : Zajem fotografije nedelja</p>

[ctx: @option:check]
en: Extension-based sub-albums
sl: Pod-albumi temelječi na priponi

[ctx: @option:check]
en: Date-based sub-albums
sl: Pod-albumi temelječi na datumu

[ctx: @label:listbox]
en: Date format:
sl: Oblika datuma:

[ctx: @item:inlistbox folder date format]
en: Full Text
sl: Polno besedilo

[ctx: @item:inlistbox folder date format]
en: Local Settings
sl: Krajevne nastavitve

[ctx: @item:inlistbox folder date format]
en: Custom
sl: Po meri

[ctx: @info]
en: Show a list of all available options
sl: Prikaži seznam vseh razpoložljivih možnosti

[ctx: @info]
en: Set how digiKam creates albums automatically when downloading.
sl: Nastavite kako digiKam samodejno ustvari albume med prejemanjem.

[ctx: @info]
en: Enable this option if you want to download your pictures into automatically created file extension-based sub-albums of the destination album. This way, you can separate JPEG and RAW files as they are downloaded from your camera.
sl: Omogočite to možnost, če želite prejemati vaše slike v samodejno ustvarjene pod-albume ciljnega albuma, ki temeljijo na priponi. Na ta način lahko med prejemom ločite datoteke JPEG in RAW iz vašega fotoaparata.

[ctx: @info]
en: Enable this option if you want to download your pictures into automatically created file date-based sub-albums of the destination album.
sl: Omogočite to možnost, če želite prejemati vaše slike v samodejno ustvarjene pod-albume ciljnega albuma, ki temeljijo na datumu.

[ctx: @info]
en: Select your preferred date format used to
    create new albums. The options available are:
    "ISO": the date format is in accordance with ISO 8601
    (YYYY-MM-DD). E.g.: 2006-08-24
    "Full Text": the date format is in a user-readable string.
    E.g.: Thu Aug 24 2006
    "Local Settings": the date format depending on KDE control panel settings.
    "Custom": use a customized format for date.
sl: Izberite vašo prednostno obliko datuma, ki bo uporabljen
     za kreiranje novih albumov. Razpoložljive možnosti so:
    "ISO": oblika datuma je združljiva z ISO 8601
    (YYYY-MM-DD). Npr.: 2006-08-24
    "Polno besedilo": oblika datuma je človeško berljiv niz.
    Npr.: Tor Avg 24 2006
    "Krajevne nastavitve": oblika datuma je odvisna od nastavitev v nadzorni plošči KDE.
    "Po meri": za datum uporabite obliko po meri.

[ctx: @info]
en: Show the result of converted date 1968-12-26 using your customized format.
sl: Prikaže rezultat pretvorjenega datuma 1968-12-26 z uporabo vaše oblike po meri.

[ctx: @info Example of custom date format for album naming]
en: Ex.: %1
sl: Pr.: %1

[ctx: @info Custom date format]
en: Format is not valid...
sl: Format ni veljaven...

en: Cannot display camera preview
sl: Ni mogoče prikazati predogleda fotoaparata

[ctx: @option:check]
en: Convert RAW images to
sl: Pretvori surove slike v

[ctx: @label]
en: DNG container
sl: Vsebnik DNG

[ctx: @info]
en: Set here all options to convert RAW images to DNG container automatically as they are downloaded.
sl: Tukaj nastavite vse možnosti za samodejno pretvorbo surovih datotek RAW v vsebnik DNG med prejemom.

[ctx: @info]
en: Enable this option to convert RAW images to DNG container automatically.
sl: Omogočite to možnost za samodejno pretvorbo surovih slik (RAW) v vsebnik DNG.

[ctx: @title]
en: Camera Media
sl: Medij fotoaparata

[ctx: @title]
en: Album Library
sl: Knjižnica albuma

[ctx: @info Storage]
en: Capacity:
sl: Velikost:

[ctx: @info Storage]
en: Available:
sl: Na voljo:

[ctx: @info Storage]
en: Require:
sl: Zahtevano:

[ctx: @title:menu open with desktop application]
en: Open With
sl: Odpri z

[ctx: @item:inmenu open with other application]
en: Other...
sl: Ostalo...

[ctx: @title:menu]
en: Open With...
sl: Odpri z ...

[ctx: @title:menu]
en: Assign Labels
sl: Dodeli oznake

[ctx: @item:inlistbox]
en: All Files
sl: Vse datoteke

[ctx: @item:inlistbox]
en: Only New Files
sl: Samo nove datoteke

[ctx: @item:inlistbox]
en: Raw Files
sl: Datoteke RAW

[ctx: @item:inlistbox]
en: JPG/TIFF Files
sl: Datoteke JPG/TIFF

[ctx: @item:inlistbox]
en: Video Files
sl: Video datoteke

en: Camera filenames
sl: Imena datotek fotoaparata

en: Turn on this option to use the camera provided image filenames without modifications.
sl: Vklopite to možnost, da brez sprememb uporabite imena datotek, ki jih ponuja fotoaparat.

en: Change case to:
sl: Spremeni velikost črk v:

[ctx: Leave filename as it is]
en: Leave as-is
sl: Pusti kot je

[ctx: Filename to uppercase]
en: Upper
sl: V velike črke

[ctx: Filename to lowercase]
en: Lower
sl: V male črke

en: Set the method to use to change the case of the image filenames.
sl: Izberite način za spremembo velikosti črk za primer imen datotek slik.

[ctx: Custom Image Renaming]
en: Customize
sl: Prilagodite

en: <p>These expressions may be used to customize the command line:</p><p><b>%file</b>: full path of the imported file</p><p><b>%filename</b>: file name of the imported file</p><p><b>%path</b>: path of the imported file</p><p><b>%orgfilename</b>: original file name</p><p><b>%orgpath</b>: original path</p><p>If there are no expressions full path is added to the command.</p>
sl: <p>Za prilagoditev ukazne vrstice lahko uporabite te izraze:</p><p><b>%file</b>: polna pot uvožene datoteke</p><p><b>%filename</b>: ime datoteke uvožene datoteke</p><p><b>%path</b>: pot uvožene datoteke</p><p><b>%orgfilename</b>: izvorno ime datoteke</p><p><b>%orgpath</b>: izvorna pot</p><p>Če ni izrazov je ukazu dodana polna pot.</p>

en: Execute script for image:
sl: Izvedi skript za sliko:

en: No script selected
sl: Ni izbranega skripta

en: Set here the script that is executed for every imported image.
sl: Tukaj nastavite skript, ki bo izveden za vsako uvoženo sliko.

en: Drag and drop an image here
sl: Povlecite in spustite sliko sem

en: Show on left panel
sl: Prikaži na levem pultu

en: Show on right panel
sl: Prikaži na desnem pultu

en: Remove item
sl: Odstrani predmet

en: Clear all
sl: Počisti vse

en: Drag and drop images here
sl: Povlecite in spustite slike sem

en: %1 item on Light Table | %1 items on Light Table
sl[0]: %1 predmetov na osvetlitveni mizi
sl[1]: %1 predmet na osvetlitveni mizi
sl[2]: %1 predmeta na osvetlitveni mizi
sl[3]: %1 predmeti na osvetlitveni mizi

[ctx: @action: go to first item on list]
en: &First
sl: Prvi

[ctx: @action: go to last item on list]
en: &Last
sl: Zadnji

en: On left
sl: Na levi

en: Show item on left panel
sl: Prikaži predmet na levem pultu

en: On right
sl: Na desni

en: Show item on right panel
sl: Prikaži predmet na desnem pultu

en: Open With Default Application
sl: Odpri s privzetim programom

en: Open the item with default assigned application.
sl: Odpre izbran predmet v privzetem programu.

en: Remove item from Light Table
sl: Odstrani predmet z osvetlitvene mize

en: Remove all items from Light Table
sl: Odstrani vse predmete z osvetlitvene mize

[ctx: Non-pluralized]
en: Move to Trash
sl: Premakni v Smeti

en: Delete immediately
sl: Izbriši takoj

en: Synchronize
sl: Uskladi

en: Synchronize preview from left and right panels
sl: Uskladi predogled iz levega in desnega pulta

en: By Pair
sl: Po paru

en: Navigate by pairs with all items
sl: Krmari po parih z vsemi predmeti

en: Clear On Close
sl: Počisti ob zaprtju

en: Clear light table when it is closed
sl: Počisti osvetlitveno mizo ob zaprtju

en: Remove all images from the light table when it is closed
sl: Odstrani vse slike iz osvetlitvene mize ob zaprtju

en: Zoom to 100%
sl: Približaj na 100%

en: Fit to &Window
sl: Prilagodi oknu

en: Color-Managed View
sl: Upravljan pregled barv

en: Previous Image
sl: Predhodna slika

en: Edit Titles on the Right
sl: Uredi naslove na desni

en: Edit Comments on the Right
sl: Uredi opombe na desni

en: Show Assigned Tags on the Right
sl: Pokaži dodeljene značke na desni

en: Edit Titles on the Left
sl: Uredi naslove na levi

en: Edit Comments on the Left
sl: Uredi opombe na levi

en: Show Assigned Tags on the Left
sl: Pokaži dodeljene značke na levi

note: i18n: ectx: Menu (LeftPanel)
en: &Left Panel
sl: &Levi pult

note: i18n: ectx: Menu (RightPanel)
en: &Right Panel
sl: &Desni pult

en: Autotags Assignment
sl: Samodejno dodeljevanje značk

en: Clean up the databases :
sl: Počisti podatkovne baze :

en: analysing databases
sl: analiziranje podatkovne zbirke

en: cleaning core db
sl: čistim jedro podatkovne baze

en: cleaning thumbnails db
sl: čistim podatkovno zbirko predoglednih sličic

en: cleaning recognition db
sl: čistim podatkovno zbirko Prepoznavanja obrazov

en: cleaning similarity db
sl: čiščenje podatkovne zbirke podobnosti slik

en: shrinking databases
sl: krčenje podatkovne zbirke

en: <p>Database shrinking in progress.</p><p>Currently, your databases are being shrunk. This will take some time - depending on your databases size.</p><p>We have to freeze digiKam in order to prevent database corruption. This info box will vanish when the shrinking process is finished.</p>Current Status:
sl: <p>Pospravljanje podatkovne baze je v teku.</p><p>Trenutno je vaša baza podatkov v postopku pospravljanja. To bo trajalo nekaj časa - odvisno od velikosti vaših baz.</p><p>DigiKam moramo zamrzniti, da preprečimo poškodbe baze podatkov. Ko se postopek konča, bo polje z informacijami izginilo.</p>Trenutno stanje:

en: Core DB
sl: Ime jedrne podatkovne zbirke

en: Thumbnails DB
sl: Zbirka sličic

en: Face Recognition DB
sl: Podatkovna zbirka prepoznavanje obrazov

en: Similarity DB
sl: Podatkovna zbirka podobnosti

en: Find duplicates items
sl: Najdi podvojene predmete

en: Scan for faces in album: %1
sl: Preišči obraze v albumu: %1

en: Scan for faces in %1 albums
sl: Preišči obraze v %1 albumih

en: Scan for faces in image: %1
sl: Preišči obraze v sliki: %1

en: Scan for faces in %1 images
sl: Preišči obraze v %1 slikah

en: Updating faces database
sl: Posodabljanje podatkovne zbirke obrazov

en: Finger-prints
sl: Prstni odtisi

[ctx: @title:window]
en: Maintenance
sl: Vzdrževanje

en: <qt><b>Select Maintenance Operations to Process</b></qt>
sl: <qt><b>Izberite opravila vzdrževanja</b></qt>

[ctx: @label]
en: Process items from:
sl: Obdelaj predmete od:

[ctx: @option:check]
en: Use the last saved active tools and settings
sl: Uporabi zadnja shranjena aktivna orodja in nastavitve

[ctx: @option:check]
en: Work on all processor cores (when it's possible)
sl: Obdeluj na vseh procesorskih jedrih (kadar je mogoče)

en: Common Options
sl: Splošne možnosti

en: <qt>No option<br/><i>Note: only Albums Collection are processed by this tool.</i></qt>
sl: <qt>Brez možnosti<br/><i>Opomba: to orodje obdeluje le zbirke albumov.</i></qt>

en: Scan for new items
sl: Preišči za novimi predmeti

en: <qt><i>Note: If activated, the Core DB is always cleaned. You can select additional databases for cleaning.<br/> If you select one of the options below, the process may take much time and can freeze digiKam temporarily<br/> in order to make sure that no database corruption occurs.</i></qt>
sl: <qt><i>Opomba: Če je aktivirano, se jadrna podatkovna baza vedno očisti. Za čiščenje lahko izberete dodatne baze podatkov.<br/>Če izberete eno od spodnjih možnosti, lahko postopek traja veliko dlje in digiKam se lahko začasno zamrzne<br/>da bi zagotovili, da ne pride do poškodbe baze podatkov.</i></qt>

en: Also clean up the thumbnail database.
sl: Tudi počisti podatkovno zbirko sličic.

en: Also clean up the faces database.
sl: Tudi počisti podatkovno zbirko obrazov.

en: Also clean up the similarity database.
sl: Počisti tudi podatkovno zbirko podobnosti.

en: Extended clean up and shrink all databases.
sl: Razširjeno čiščenje in strnjevanje vseh podatkovnih zbirk.

en: This option leads to the vacuuming (shrinking) of the databases. Vacuuming is supported both for SQLite and MySQL.
sl: Ta možnost vodi do pospravljanja (krčenja) podatkovnih baz. Pospravljanje je podprto tako za SQLite kot MySQL.

en: Perform database cleaning
sl: Izvedi čiščenje podatkovne baze

en: Scan for changed or non-cataloged items (faster)
sl: Preišči za spremenjenimi predmeti ali tistimi, ki niso v katalogu (hitreje)

en: Rebuild Thumbnails
sl: Ponovno izgradi sličice

en: Rebuild Finger-prints
sl: Ponovno izgradi prstne odtise

en: Similarity range (in percents):
sl: Obseg podobnosti (v odstotkih):

en: Restriction on duplicates:
sl: Omejitev na dvojnikih:

en: No restriction
sl: Brez omejitev

en: Restrict to album of reference image
sl: Omeji na album referenčne slike

en: Exclude album of reference image
sl: Izvzemi album referenčne slike

en: Find Duplicate Items
sl: Najdi podvojene predmete

en: Faces data management:
sl: Upravljanje podatkov obrazov:

[ctx: @option:check]
en: Clear and rebuild all training data
sl: Počisti in znova izgradi vse podatke učenja

[ctx: @info:tooltip]
en: This will clear all training data for recognition and rebuild it from all available faces.
sl: To bo počistilo podatke učenja prepoznavanja in jih ponovno izgradilo iz vseh obrazov, ki so na voljo.

en: Detect and recognize Faces
sl: Zaznaj in prepoznaj obraze

[ctx: @label]
en: <p><b>This tool allows to assign automatically tags to images by contents analysis using deep-learning neural network.</b></p><p>The settings below determines the deep-learning model to use while parsing image contents to determine the subjects of the photography. The neural network used in background will generate automatically a serie of tags describing the contents and store the results in the database.</p>
sl: <p><b>To orodje omogoča samodejno dodeljevanje oznak slikam z analizo vsebine z uporabo nevronske mreže globokega učenja.</b></p><p>Spodnje nastavitve določajo model globokega učenja, ki se uporablja med razčlenjevanjem vsebine slike za določanje subjektov fotografije. Nevronska mreža, ki se uporablja v ozadju, bo samodejno ustvarila niz oznak, ki opisujejo vsebino, in shranila rezultate v bazo podatkov.</p>

en: Auto-tagging mode:
sl: Način samodejnega dodeljevanja:

en: Clean all and re-assign
sl: Počisti vse in znova dodeli

en: Scan non-assigned only
sl: Preišči samo ne-dodeljene

[ctx: @info:tooltip]
en: <p><b>Clean all and re-assign</b>: clean all tags already assigned and re-scan all items from scratch.</p><p><b>Scan non-assigned only</b>: scan only the items with no assigned tag.</p>
sl: <p><b>Počisti vse in ponovno dodeli</b>: počisti vse oznake, ki so že dodeljene, in ponovno prečeši vse elemente od začetka.</p><p><b>Prečeši samo nedodeljene</b> : prečeši samo elemente brez dodeljene oznake.</p>

[ctx: @info:tooltip]
en: <p><b>YOLOv5 Nano</b>: this model is a neural network which offers exceptional speed and efficiency. It enables you to swiftly evaluate the integration of smaller-scale object detection scenarios. It's designed for objects detections, capable of recognizing and extracting the location of objects within an image. The limitation on the number of recognizable objects is set to 80.</p><p><b>YOLOv5 XLarge</b>: as the previous one, this model is a neural network dedicated for more complex object detection requirements and showcases remarkable capabilities. Despite the additional complexity introducing more time-latency and computer resources, it's must be used for larger-scale object detection scenarios as it provides more accurate predictions at the expense of speed.</p><p><b>ResNet50</b>: this model is a specific type of convolutional neural network formed by stacking residual blocks commonly used to power computer vision applications as object detections. This king of design allows the training of very deep networks without encountering the vanishing gradient problem. Unlike YOLO, ResNet50 is primarily focused on image classification and does not provide object localization. It can recognize objects from a vast set of more than 1,000 classes, covering a wide range of objects, animals, and scenes.</p>
sl: <p><b>YOLOv5 Nano</b>: ta model je nevronska mreža, ki ponuja izjemno hitrost in učinkovitost. Omogoča vam hitro ovrednotenje integracije scenarijev zaznavanja predmetov manjšega obsega.</p><p><b>YOLOv5 XLarge</b>: ta model je nevronska mreža, namenjena zahtevnejšim zahtevam za zaznavanje predmetov in prikazuje izjemne zmogljivosti . Kljub dodatni zapletenosti, ki uvaja večjo časovno zakasnitev in računalniške vire, ga je treba uporabiti za scenarije zaznavanja objektov v večjem obsegu.</p><p><b>ResNet50</b>: ta model je posebna vrsta konvolucijskih nevronov omrežje, sestavljeno z zlaganjem preostalih blokov, ki se običajno uporabljajo za napajanje aplikacij računalniškega vida kot zaznavanje predmetov.</p>

en: Auto-tags Assignment
sl: Samodejna dodelitev značk

en: Scan Mode:
sl: Način preiskovanja:

en: Clean all and re-scan
sl: Počisti vse in znova preišči

en: Sync Direction:
sl: Smer uskladitve:

en: From database to image metadata
sl: Iz podatkovne zbirke v metapodatke slike

en: From image metadata to database
sl: Iz metapodatkov slik v podatkovno zbirko

en: Check metadata setup panel for details:
sl: Za podrobnosti si oglejte pult z nastavitvami metapodatkov:

en: Sync Metadata and Database
sl: Uskladi metapodatke s podatkovno zbirko

note: i18n
en: All operations are done.
    Duration: %1
sl: Vsa opravila so končana.
    Trajanje: %1

en: digiKam Maintenance
sl: vzdrževanje digiKama

en: Process is done.
    Duration: %1
sl: Opravilo je končano.
    Trajanje: %1

en: Remove all faces from image
sl: Odstrani vse obraze s slike

en: Remove all tags from image
sl: Odstrani vse značke iz slike

en: All faces are removed from %1 selected images.
    Do you want to continue?
sl: Vsi obrazi so bili odstranjeni iz %1 izbranih slik.
    Ali želite nadaljevati?

en: All tags are removed from %1 selected images.
    Do you want to continue?
sl: Vse značke so bile odstranjene iz %1 izbranih slik.
    Ali želite nadaljevati?

en: Synchronizing image metadata with database
sl: Usklajevanje metapodatkov slike s podatkovno zbirko

en: Updating database from image metadata
sl: Posodabljanje podatkovne zbirke iz metapodatkov slike

en: Find new items
sl: Najdi nove predmete

en: Thumbs
sl: Sličice

en: Queues
sl: Čakalne vrste

en: Queue Settings
sl: Nastavitve čakalnih vrst

en: Control Panel
sl: Nadzorna plošča

en: Assigned Tools
sl: Dodeljena orodja

en: Tool Settings
sl: Nastavitve orodij

en: Run
sl: Zaženi

en: Run all
sl: Poženi vse

en: New Queue
sl: Nova čakalna vrsta

en: Remove Queue
sl: Odstrani čakalno vrsto

en: Save Workflow
sl: Shrani potek dela

en: Remove items
sl: Odstrani predmete

en: Remove processed items
sl: Odstrani obdelane predmete

en: Clear Queue
sl: Počisti čakalno vrsto

en: Move up
sl: Premakni gor

en: Move down
sl: Premakni dol

en: Remove tool
sl: Odstrani orodje

en: Current Queue:
sl: Trenutna čakalna vrsta:

en: No items
sl: Brez predmetov

en: No tasks
sl: Brez opravil

en: 1 task | %1 tasks
sl[0]: %1 opravil
sl[1]: %1 opravilo
sl[2]: %1 opravili
sl[3]: %1 opravila

[ctx: #info: total number of items to process]
en: Total:
sl: Skupaj:

[ctx: batch queue manager is ready to use]
en: Ready
sl: Pripravljen

[ctx: @title:window]
en: Processing Under Progress
sl: Obdelovanje v teku

en: Batch Queue Manager is running. Do you want to cancel current job?
sl: Upravljalnik paketnih čakalnih vrst je zagnan. Ali želite preklicati trenuten posel?

en: There is no queue to be run.
sl: Ni nobene čakalne vrste za obdelavo.

en: There is no item to process in the current queue (%1).
sl: V trenutni čakalni vrsta ni predmetov za obdelavo (%1).

en: Custom renaming rule is invalid for current queue (%1). Please fix it.
sl: Pravilo za preimenovanje po meri je neveljavno za trenutno čakalno vrsto (%1). Popravite ga.

en: Assigned batch tools list is empty for current queue (%1). Please assign tools.
sl: Dodeljen seznam paketnih orodij je prazen trenutno čakalno vrsto (%1). Dodelite orodja.

en: There are no items to process in the queues.
sl: V čakalnih vrstah ni predmetov za obdelavo.

[ctx: @title:window]
en: Processed Items Album Settings
sl: Nastavitve albuma obdelanih predmetov

en: Album to host processed items from queue "%1" is not set. Please select one from Queue Settings panel.
sl: Album za gostovanje obdelanih predmetov iz čakalne vrste "%1" ni nastavljen. Izberite enega iz pulta z nastavitvami čakalnih vrst.

en: Album to host processed items from queue "%1" is not available or not writable. Please set another one from Queue Settings panel.
sl: Album za gostovanje obdelanih predmetov iz čakalne vrste "%1" ni razpoložljiv ali zapisljiv. Izberite enega iz pulta z nastavitvami čakalnih vrst.

en: Failed to process item...
sl: Obdelovanje predmeta ni uspelo ...

en: Process Cancelled...
sl: Opravilo preklicano ...

en: Item "%1" from queue "%2": %3
sl: Predmet "%1" iz čakalne vrste "%2": %3

en: Batch queue finished
sl: Paketna vrsta končana

en: All batch queues finished
sl: Vse paketne čakalne vrste so končane

note: i18n: ectx: Menu (Queues)
en: &Queues
sl: Čakalne vrste

[ctx: @title: tool group]
en: Base
sl: Baza

[ctx: @title: tool group]
en: Custom
sl: Po meri

[ctx: @title: tool group]
en: Colors
sl: Barve

[ctx: @title: tool group]
en: Enhance
sl: Izboljšaj

[ctx: @title: tool group]
en: Transform
sl: Preoblikuj

[ctx: @title: tool group]
en: Decorate
sl: Okrasi

[ctx: @title: tool group]
en: Filters
sl: Filtri

[ctx: @title: tool group]
en: Convert
sl: Pretvori

[ctx: @title: tool group]
en: Metadata
sl: Metapodatki

[ctx: @title: tool group]
en: Invalid
sl: Neveljavno

[ctx: @label]
en: No setting available
sl: Na voljo ni nobenih nastavitev

en: Failed to find tool...
sl: Ni bilo mogoče najti orodja...

en: (overwritten)
sl: (prepisano)

en: (renamed to %1)
sl: (preimenovano v %1)

en: Item exists and was skipped
sl: Vnos obstaja in je bil preskočen

en: Failed to create sidecar file...
sl: Ni bilo mogoče ustvariti priklopne datoteke...

en: Item processed successfully %1
sl: Predmet je bil uspešno obdelan %1

en: Failed to create file...
sl: Ni bilo mogoče ustvariti datoteke ...

en: This is the list of batch tools assigned.
sl: To je seznam dodeljenih paketnih orodij.

[ctx: @info]
en: This is the list of images to batch process.
sl: To je seznam slik, ki bodo paketno obdelane.

[ctx: @title: preview item]
en: Thumbnail
sl: Sličica

[ctx: @title: original item name]
en: Original
sl: Izvirnik

[ctx: @title: target item name]
en: Target
sl: Cilj

en: There is still 1 unprocessed item in "%2".
    Do you want to close this queue? | There are still %1 unprocessed items in "%2".
    Do you want to close this queue?
sl[0]: V "%2" je še %1 neobdelan predmet. Ali želite zapreti to čakalno vrsto?
sl[1]: V "%2" sta še %1 neobdelana predmeta. Ali želite zapreti to čakalno vrsto?
sl[2]: V "%2" so še %1 neobdelani predmeti. Ali želite zapreti to čakalno vrsto?
sl[3]: V "%2" je še %1 neobdelanih predmetov. Ali želite zapreti to čakalno vrsto?

en: Custom renaming rules are invalid for Queues listed below. Please fix them.
sl: Pravila za preimenovanje po meri so neveljavna za spodaj zapisane čakalne vrste. Popravite jih.

en: Assigned batch tools list is empty for Queues listed below. Please assign tools.
sl: Dodeljen seznam paketnih orodij je prazen za spodaj zapisane čakalne vrste. Dodelite orodja.

en: Use original Album
sl: Uporabi izvorni album

en: Target
sl: Cilj

en: Use original filenames
sl: Uporabi izvorna imena datotek

en: Turn on this option to use original filenames without modifications.
sl: Vklopite to možnost, da uporabite izvorna imena datotek brez sprememb.

en: Customize filenames:
sl: Prilagodi imena datotek:

en: File Renaming
sl: Preimenovanje datotek

en: Raw Files Loading:
sl: Nalaganje datotek RAW:

en: Perform RAW demosaicing
sl: Izvedi odstranjevanje mozaičnosti surove

en: Extract embedded preview (faster)
sl: Razširi vgrajen predogled (hitreje)

[ctx: @option:check]
en: Save image as a newly created branch
sl: Shrani sliko kot novo različico

en: Turn on this option to save the current modifications to a new version of the file
sl: Vklopite to možnost, če želite trenutne spremembe shraniti v novo različico datoteke

en: Turn on this option to use all CPU core from your computer to process more than one item from a queue at the same time.
sl: Vklopite to možnost, da uporabite vsa jedra CPE na vaše računalniku in tako obdelate več kot en predmet čakalne vrste naenkrat.

en: Behavior
sl: Obnašanje

en: Saving Images
sl: Shranjevanje slik

en: Reset current tool settings to default values.
sl: Ponastavi vse trenutne nastavitve orodij na privzete vrednosti.

[ctx: @title: color tools category]
en: Color
sl: Barva

[ctx: @title: enhance tools category]
en: Enhance
sl: Izboljšaj

[ctx: @title: transform tools category]
en: Transform
sl: Preoblikuj

[ctx: @title: decorate tools category]
en: Decorate
sl: Okrasi

[ctx: @title: filters tools category]
en: Filters
sl: Filtri

[ctx: @title: convert tools category]
en: Convert
sl: Pretvori

[ctx: @title: metadata tools category]
en: Metadata
sl: Metapodatki

[ctx: @title: custom tools category]
en: Custom Tools
sl: Orodja po meri

[ctx: @action]
en: Assign tools
sl: Dodeli orodja

en: This is the list of digiKam batch tools available.
sl: To je seznam razpoložljivih paketnih orodij za digiKam.

en: Base Tools
sl: Osnovna orodja

en: This is the list of your customized workflow settings.
sl: To je seznam vaših prilagojenih nastavitev poteka dela.

en: Workflow
sl: Potek dela

en: You can see below the history of last batch operations processed.
sl: Spodaj lahko vidite zgodovino zadnjih obdelanih paketnih opravil.

en: History
sl: Zgodovina

[ctx: @title:window]
en: New Workflow
sl: Nov potek dela

[ctx: @title:window]
en: Edit Workflow
sl: Uredi potek dela

en: <qt><b>Create new Workflow</b></qt>
sl: <qt><b>Ustvari nov potek dela</b></qt>

en: <qt><b>Workflow Properties</b></qt>
sl: <qt><b>Lastnosti poteka dela</b></qt>

[ctx: @title: batch worklow name]
en: &Title:
sl: Naslov:

en: Description:
sl: Opis:

en: New Workflow
sl: Nov potek dela

[ctx: @title: batch workflow name]
en: Title
sl: Naslov

[ctx: @title: batch workflow tools list]
en: Tools
sl: Orodja

[ctx: @title: batch workflow description]
en: Description
sl: Opis

[ctx: @title:window]
en: Batch Queue Manager
sl: Upravljalnik paketnih čakalnih vrst

[ctx: @info]
en: Some Workflows cannot be loaded from your config file due to an incompatible version of a tool.
sl: Nekaterih potekov dela ni bilo mogoče naložiti iz vaše nastavitvene datoteke zaradi nezdružljive različice orodja.

[ctx: @action]
en: Assign Workflow to current queue
sl: Dodeli potek dela trenutni čakalni vrsti

[ctx: @action]
en: Edit Workflow
sl: Uredi potek dela

[ctx: @action]
en: Update Workflow
sl: Osveži potek dela

[ctx: @action]
en: Delete Workflow
sl: Izbriši potek dela

[ctx: @title:window]
en: Delete Workflow?
sl: Naj izbrišem potek dela?

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to delete the selected workflow "%1"?
sl: Ali ste prepričani, da želite izbrisati izbran potek dela "%1"?

en: Rename...
sl: Preimenuj...

en: (No Value Selected)
sl: (Ni izbrane vrednosti)

en: No Rating assigned
sl: Ni dodeljene ocene

en: Reset contents
sl: Ponastavi vsebine

[ctx: @item]
en: Any Album
sl: Katerikoli album

[ctx: @label:listbox]
en: In All
sl: V vsem

[ctx: @label:listbox]
en: In One of
sl: V enem od

[ctx: @label:listbox]
en: In Tree
sl: V drevesu

[ctx: @item]
en: Any Tag
sl: Katerakoli značka

[ctx: @option: default kind of search options combined]
en: Any
sl: Karkoli

[ctx: @label: search field choice combo-box description]
en: Any of: %1
sl: Karkoli od: %1

en: any color depth
sl: katerakoli barvna globina

en: 8 bits per channel
sl: 8 bitov na kanal

en: 16 bits per channel
sl: 16 bitov na kanal

en: Search items located in
sl: Poišči slike, ki se nahajajo v

en: The album name contains
sl: Ime albuma vsebuje

en: The album caption contains
sl: Napis albuma vsebuje

en: The album category is
sl: Kategorija albuma je

en: Return items with tag
sl: Vrni predmete z značko

en: A tag of the item contains
sl: Značka na predmetu vsebuje

en: Return items without tags
sl: Vrni predmete brez značk

en: Not Tagged
sl: Brez značk

en: File Name
sl: Ime datoteke

en: Return items whose file name contains
sl: Vrni predmete, katerih ime datoteke vsebuje

en: Modification
sl: Spremenjeno

en: Return items modified between
sl: Vrni predmete spremenjene med

[ctx: 'Return items modified between...and...]
en: and
sl: in

en: File Size
sl: Velikost datoteke

en: Size of the file in megabytes
sl: Velikost datoteke v megabaytih

en: Size of the file in bytes
sl: Velikost datoteke v bytih

en: Month/Day
sl: Mesec

en: Return items from a month or a day of the month
sl: Vrni postavke izpred meseca ali dneva v mesecu

en: Return items with labels
sl: Vrni predmete z oznakami

en: Return items rated at least
sl: Vrni predmete ocenjene z vsaj

[ctx: Return items rated at least...at most...]
en: at most
sl: z največ

en: Return items created between
sl: Vrni predmete ustvarjene med

[ctx: 'Return items created between...and...]
en: and
sl: in

en: Digitization
sl: Digitalizacija

en: Return items digitized between
sl: Vrni predmete digitalizirane med

[ctx: 'Return items digitized between...and...]
en: and
sl: in

en: Time
sl: Čas

en: Return items with created time between
sl: Vrni predmete s časi stvaritve med

[ctx: 'Return items with created time between...and...]
en: and
sl: in

en: Exif Orientation
sl: Usmerjenost Exif

en: Find items with orientation flag
sl: Najdi predmete z zastavico usmerjenosti

en: Find items with a width between
sl: Najdi predmete s širino med

[ctx: Find items with a width between...and...]
en: and
sl: in

en: Find items with a height between
sl: Najdi predmete z višino med

[ctx: Find items with a height between...and...]
en: and
sl: in

[ctx: Find items with any orientation / landscape / portrait orientation...]
en: Find items with
sl: Najdi predmete z

en: File Format
sl: Vrsta datoteke

en: Return items with the file format
sl: Vrni predmete, katerih vrsta datoteke je

[ctx: @label: file format]
en: %1 [Image]
sl: %1 [slika]

[ctx: @label: file format]
en: %1 [Audio]
sl: %1 [Zvok]

en: Color Depth
sl: Barvna globina

[ctx: Find items with any color depth / 8 bits per channel...]
en: Find items with
sl: Najdi predmete z

en: Color Model
sl: Barvni model

en: Find items with the color model
sl: Najdi predmete z barvnim modelom

[ctx: @label: color model]
en: %1 [Image]
sl: %1 [slika]

en: The make of the camera
sl: Znamka fotoaparata

en: The model of the camera
sl: Model fotoaparata

en: Lens
sl: Objektiv

en: The type of the lens
sl: Vrsta objektiva

en: Lens aperture as f-number
sl: Zaslonka objektiva kot številka f

en: Focal length of the lens
sl: Goriščna razdalja objektiva

en: 35mm equivalent focal length
sl: Goriščna razdalja enakovredna 35 mm

en: Automatic exposure program
sl: Samodejni program osvetlitve

en: Automatic or manual exposure
sl: Samodejna ali ročna osvetlitev

en: ISO film speed (linear scale, ASA)
sl: Hitrost ISO filma (premo merilo, ASA)

[ctx: @label: flash is on or off]
en: Flash
sl: Bliskavica

[ctx: @label: flash mode used]
en: Flash mode
sl: Način bliskavice

en: Automatic or manual white balance
sl: Samodejno ali ročno ravnovesje beline

en: Color temperature used for white balance
sl: Temperatura barve uporabljena za ravnovesje beline

en: Metering Mode
sl: Način merjenja

en: Method to determine the exposure
sl: Način za določitev osvetlitve

en: Subject Distance
sl: Oddaljenost predmeta

en: Distance of the subject from the lens
sl: Razdalja predmeta od objektiva

en: Macro, close or distant view
sl: Makro, bližnji ali oddaljeni pogled

en: Altitude range
sl: Obseg zemljepisne višine

en: Item has no GPS info
sl: Predmet nima podatkov GPS

en: Not Geo-located
sl: Nima zemljepisne lege

en: Country
sl: Država

en: Country shown in the item
sl: Država prikazana v postavki

en: Province
sl: Provinca

en: Province shown in the item
sl: Provinca prikazana v postavki

en: City shown in the item
sl: Kraj prikazan v postavki

en: Sublocation
sl: Pod-položaj

en: Sublocation shown in the item
sl: Pod-položaj prikazan v postavki

[ctx: @label: item creator]
en: Creator
sl: Ustvarjalec

en: Return items created by
sl: Vrni predmete, ki jih je ustvaril

[ctx: @label: item comment]
en: Caption
sl: Napis

en: Return items whose comment contains
sl: Vrni predmete, katerih opomba vsebuje

en: Return items commented by
sl: Vrni predmete, ki vsebujejo opombo od

en: Headline
sl: Naslov

en: Return items with the IPTC headline
sl: Vrni predmete s časopisnim naslovom IPTC

[ctx: @label: item title]
en: Title
sl: Naslov

en: Return items with the IPTC title
sl: Vrni predmete naslovom IPTC

en: Find items that have associated all these words:
sl: Najdi predmete, ki so povezani z vsemi temi besedami:

en: Empty Text
sl: Prazno besedilo

en: Return items without text in:
sl: Vrni postavke brez besedila v:

[ctx: @label: search items without creator property]
en: Creator
sl: Ustvarjalec

[ctx: @label: search items without caption property]
en: Caption
sl: Napis

[ctx: @label: search items without author property]
en: Author
sl: Avtor

[ctx: @label: search items without headline property]
en: Headline
sl: Naslov

[ctx: @label: search items without title property]
en: Title
sl: Naslov

en: Aspect Ratio
sl: Razmerje

en: Return items with the aspect ratio
sl: Vrni predmete z razmerjem stranic

en: Pixel Size
sl: Velikost slikovne točke

en: Value of (Width * Height) between
sl: Vrednost (višina*širina) med

[ctx: Value of (Width * Height) between...and...]
en: and
sl: in

en: Return video with the frame aspect ratio
sl: Vrni videe z razmerjem sličic

en: Length of the video
sl: Trajanje videa

[ctx: Find video with a length between...and...]
en: and
sl: in

en: Frame Rate
sl: Hitrost sličic

en: Return video with the frame rate
sl: Vrni video s hitrostjo sličic

[ctx: Find video with frame rate between...and...]
en: and
sl: in

en: Codec
sl: Kodek

en: Return video codec
sl: Vrni video kodek

en: Return Audio Bits Rate
sl: Vrni zvočne posnetke z bitno hitrostjo

[ctx: Find files with audio bit rate between...and...]
en: and
sl: in

[ctx: Bits per Second]
en: bps
sl: bit/s

en: Return Audio Channel Type
sl: Vrni avdio z vrsto zvočnega kanala

[ctx: @label: audio channel type]
en: 5.1 Surround Sound
sl: 5.1 Surround zvok

[ctx: @label: audio channel type]
en: 7.1 Surround Sound
sl: 7.1 Surround zvok

[ctx: @label: audio channel type]
en: 16 Channels Sequence
sl: 16 kanalna sekvenca

[ctx: @label: audio channel type]
en: Other Channel Type
sl: Druga vrsta zvočnega kanala

en: Return Audio Codec
sl: Vrni avdio kodek

en: Faces
sl: Obrazi

en: Return items by number of face regions
sl: Vrni predmete po število regij obrazov

[ctx: Return items by number of face regions between...and...]
en: and
sl: in

en: Return items without face regions
sl: Vrni postavke brez regij obrazov

en: No Face Regions
sl: Ni regij obrazov

en: Day:
sl: Dan:

en: Every Month
sl: Po mesecu

en: Every Day
sl: Vsak dan

en: Any Orientation
sl: Katerakoli usmerjenost

en: Landscape Orientation
sl: Ležeča usmerjenost

en: Portrait orientation
sl: Pokončna usmerjenost

[ctx: Create new search]
en: New...
sl: Novo ...

[ctx: Edit selected search]
en: Edit...
sl: Uredi ...

en: File, Album, Tags
sl: Datoteka, album, značke

en: Picture Properties
sl: Lastnosti slike

en: Caption, Comment, Title
sl: Napis, opomba, naslov

en: Geographic position
sl: Geografski položaj

en: Face regions
sl: Regije obrazov

en: Find Items
sl: Najdi predmete

en: Meet All of the following conditions
sl: Ujemanje z vsemi naslednjimi pogoji

en: Meet Any of the following conditions
sl: Ujemanje s katerimkoli od naslednjih pogojev

en: None of these conditions are met
sl: Nobeden izmed teh pogojev ni izpolnjen

en: At least one of these conditions is not met
sl: Vsaj eden izmed teh pogojev ni izpolnjen

note: i18n("Find Pictures meeting all of these conditions")); simpleLabel->setPixmap(QIcon::fromTheme(QLatin1String("edit-find")).pixmap(128));
en: <qt><p>Search your collection<br/>for Items meeting the following conditions</p></qt>
sl: <qt><p>Preiščite vašo zbirko<br/>za predmeti, ki se ujemajo z naslednjimi pogoji</p></qt>

en: Remove Group
sl: Odstrani skupino

en: Hide Options
sl: Skrij možnosti

[ctx: @title:window]
en: Delete Search?
sl: Naj izbrišem iskanja?

en: Are you sure you want to delete the selected search "%1"?
sl: Ali ste prepričani, da želite izbrisati izbrano iskanje "%1"?

en: (Advanced Search)
sl: (Napredno iskanje)

[ctx: @action:inmenu]
en: Autostart Search
sl: Samodejni zagon iskanja

en: New Search
sl: Novo iskanje

[ctx: @label: quick search properties]
en: Search:
sl: Iskanje:

en: Enter keywords here...
sl: Sem vpišite ključne besede...

en: New Advanced Search...
sl: Novo napredno iskanje ...

en: Edit Current Search...
sl: Uredi trenutno iskanje ...

en: Save Current Search
sl: Shrani trenutno iskanje

en: Enter a name for the current search to save it in the "Searches" view
sl: Vnesite ime trenutnega iskanja, da ga shranite v pogled "Iskanja"

en: Save current search to a new virtual Album
sl: Shrani trenutno iskanje v nov navidezni album

en: If you press this button, the current search will be saved to a new virtual Search Album using the name set on the left side.
sl: Če pritisnete ta gumb, bodo trenutno iskanje, shranjeno v novi navidezni iskalni album z imenom nastavljenim na levi.

en: Edit Stored Search
sl: Uredi shranjeno iskanje

en: Edit...
sl: Uredi ...

en: Add Search Group
sl: Dodaj iskalno skupino

en: Try
sl: Poskusi

[ctx: @title:window]
en: Advanced Search
sl: Napredno iskanje

en: Show file&name
sl: Pokaži ime datoteke

en: Set this option to show the filename below the image thumbnail.
sl: Nastavite to možnost, da pod sličico prikažete ime datoteke.

en: Show file si&ze
sl: Pokaži velikost datoteke

en: Set this option to show the file size below the image thumbnail.
sl: Nastavite to možnost, da pod sličico prikažete velikost datoteke.

en: Show camera creation &date
sl: Pokaži &datum ustvaritve

en: Set this option to show the camera creation date below the image thumbnail.
sl: Nastavite to možnost, da pod sličico prikažete datum ustvaritve posnetka.

en: Show file &modification date
sl: Pokaži datum spremembe slike

en: Set this option to show the file modification date below the image thumbnail if it is different than camera creation date. This option is useful to identify quickly which items have been modified.
sl: Nastavite to možnost, da pod sličico prikažete datum spremembe datoteke, če se razlikuje od datuma stvaritve. S pomočjo te možnosti lahko hitro najdete predmete, ki so bili spremenjeni.

en: Show ima&ge dimensions
sl: Pokaži dimenzije slike

en: Set this option to show the image size in pixels below the image thumbnail.
sl: Nastavite to možnost, da pod sličico prikažete mere slike v slikovnih točkah.

en: Show image aspect ratio
sl: Prikaži razmerje slike

en: Set this option to show the image aspect ratio below the image thumbnail.
sl: Nastavite to možnost, da pod sličico prikažete razmerje slike.

en: Show image format
sl: Pokaži vrsto slike

en: Set this option to show image mime type over image thumbnail.
sl: Nastavite to možnost za prikaz mime zvrsti nad predogledno sličico.

en: Show digiKam tit&le
sl: Prikaži digiKamov naslov

en: Set this option to show the digiKam title below the image thumbnail.
sl: Nastavite to možnost, da pod sličico prikažete digiKamov naslov.

en: Show digiKam &captions
sl: Prikaži digiKamov napis

en: Set this option to show the digiKam captions below the image thumbnail.
sl: Nastavite to možnost, da pod sličico prikažete digiKamov napis.

en: Show digiKam &tags
sl: Prikaži značke digiKama

en: Set this option to show the digiKam tags list below the image thumbnail.
sl: Nastavite to možnost, da pod sličico prikažete digiKamov seznam značk.

en: Show digiKam &rating
sl: Prikaži digiKamovo oceno

en: Set this option to show the digiKam rating below the image thumbnail.
sl: Nastavite to možnost, da pod sličico prikažete digiKamovo oceno.

en: Show digiKam &pick label
sl: Prikaz pobiranja oznak v digiKamu

en: Set this option to show the digiKam pick label below the image thumbnail.
sl: Nastavite to možnost za prikaz oznake digiKama pod predogledno sličico.

en: Show digiKam color &label
sl: Prikaz barvne oznake digiKama

en: Set this option to show the digiKam color label as a border around the thumbnail.
sl: Nastavite to možnost, da digiKam prikazuje barvno oznako kot obrobo okrog predogledne sličice.

en: Show rotation overlay buttons
sl: Prikaži prekrivne gumbe za obračanje

en: Set this option to show overlay buttons over the image thumbnail to be able to process left or right image rotation.
sl: Nastavite to možnost, da na sličici prikažete prekrivne gumbe za vrtenje slike.

en: Show fullscreen overlay button
sl: Prikaži prekrivni gumb za celozaslonski način

en: Set this option to show an overlay button over the image thumbnail to open it in fullscreen mode.
sl: Nastavite to možnost, da na sličici prikažete prekrivni gumb za prikaz v celozaslonskem načinu.

en: Show Geolocation Indicator
sl: Pokaži kazalnik zemljepisne lege

en: Set this option to show an icon over the image thumbnail if item has geolocation information.
sl: Vklopite to možnost, za prikaz ikone nad predogledno sličico, če je geokodirana.

en: Thumbnail click action:
sl: Dejanje ob kliku sličice:

en: Show Preview
sl: Prikaži predogled

en: Start Image Editor
sl: Zaženi urejevalnik slik

en: Show on Light Table
sl: Prikaži na osvetlitveni mizi

en: Open with Default Application
sl: Odpri s privzetim programom

en: Choose what should happen when you click on a thumbnail.
sl: Izberite kaj se naj bi zgodilo, ko kliknete na sličico.

en: Icon View font:
sl: Pisava pogleda ikon:

en: Select here the font used to display text in icon views.
sl: Tu izberite pisavo za prikaz besedila v pogledih ikon.

en: Use large thumbnail size for high screen resolution
sl: Uporabi velike sličice za visoko ločljivost

en: Set this option to render icon-view with large thumbnail size, for example in case of 4K monitor is used.
    By default this option is turned off and the maximum thumbnail size is limited to 256x256 pixels. When this option is enabled, thumbnail size can be extended to 512x512 pixels.
    This option will store more data in thumbnail database and will use more system memory. digiKam needs to be restarted to take effect, and Rebuild Thumbnails option from Maintenance tool needs to be processed over whole collections.
sl: Nastavite to možnost za izris ikon z velikimi sličicami, npr. če uporabljate monitor z ločljivostjo 4K.
    Privzeto je ta možnost izklopljena, zato je največja velikost sličic 256x256 slikovnih točk. S to možnostjo lahko velikost sličic povečate na 512x512 slikovnih točk.
    Ta možnost bo shranila več podatkov v podatkovni zbirki sličic in porabila več pomnilnika. Za uveljavitev sprememb boste morali znova zagnati digiKam in uporabiti vzdrževalno orodje "Ponovno izgradi sličice" na vseh zbirkah.

[ctx: @title:tab]
en: Icons
sl: Ikone

en: Tree View icon size:
sl: Velikost ikon drevesnega pogleda:

en: Set this option to configure the size in pixels of the Tree View icons in digiKam's sidebars.
sl: Nastavite to možnost, da določite velikost ikon drevesnega pogleda v slikovnih točkah v stranskih letvicah digiKama.

en: People Tree View icon size:
sl: Velikost ikon drevesnega pogleda oseb:

en: Set this option to configure the size in pixels of the Tree View icons in digiKam's people sidebar.
sl: Nastavite to možnost za določanje velikosti ikon drevesnega pogleda v pikah v stranski vrstici oseb digiKama.

en: Tree View font:
sl: Pisava drevesnega pogleda:

en: Select here the font used to display text in Tree Views.
sl: Tukaj izberite pisavo za prikaz besedila v drevesnem pogledu.

en: Show a count of items in Tree Views
sl: Pokaži števec predmetov v drevesnem pogledu

en: Set this option to display along the album name the number of icon-view items inside.
sl: Nastavite to možnost, da prikažete ob imenu albuma število videnih ikon predmetov v albumu.

[ctx: @title:tab]
en: Tree-Views
sl: Drevesni prikazi

[ctx: @option:radio]
en: Preview shows embedded view if available (faster)
sl: Predogled prikazuje vdelani pogled, če je na voljo (hitrejše)

[ctx: @option:radio]
en: Preview shows the full image
sl: Predogled prikaže sliko polne velikosti

[ctx: @label:listbox Mode of RAW preview decoding:]
en: Raw images:
sl: Surove slike (RAW):

[ctx: @item Automatic choice of RAW image preview source]
en: Automatic
sl: Samodejno

[ctx: @item Embedded preview as RAW image preview source]
en: Embedded preview
sl: Vgrajeni predogled

[ctx: @item Original, half-size data as RAW image preview source]
en: Raw data in half size
sl: Podatki RAW v polovični velikosti

[ctx: @item Original, full-size data as RAW image preview source]
en: Raw data in full size (high quality)
sl: Surovi podatki v polni velikosti (visoka kakovost)

en: Preview image is converted to 8 bits for a faster viewing
sl: Slika za predogled se pretvori v 8 bitov za morebitni hitrejši ogled

en: Uncheck this if you do not want to convert a 16 bits preview image to 8 bits.
sl: Odstranite potrditev, če ne želite pretvarjati 16 bitni predogled v 8 bitnega.

en: Preview image is always scaled to fit to window
sl: Velikost predogledne slike vedno ustreza oknu

en: Uncheck this if you do not want to scale small images to fit to window.
sl: Odstranite potrditev, če ne želite spreminjati velikosti majhnih slik, da ustrezajo oknu.

en: Show icons and text over preview
sl: Prikaži ikone in besedilo preko predogleda

en: Uncheck this if you do not want to see icons and text in the image preview.
sl: Odstranite oznako, če ne želite videti ikon in besedila v predogledu slike.

[ctx: @title:tab]
en: Preview
sl: Predogled

[ctx: @title:tab]
en: Full-Screen
sl: Celozaslonsko

[ctx: @title:tab]
en: Mime Types
sl: Vrste MIME

[ctx: @title:tab]
en: Categories
sl: Kategorije

[ctx: @info]
en: This option changes the size in which thumbnails are generated. You need to restart digiKam for this option to take effect. Furthermore, you need to regenerate all already stored thumbnails via the <interface>Tools / Maintenance</interface> menu.
sl: Ta možnost spremeni velikost ustvarjenih sličic. Za uveljavitev te možnosti, boste morali znova zagnati digiKam. Poleg tega boste morali znova ustvariti vse shranjene sličice preko menija <interface>Orodja / Vzdrževanje</interface>.

en: Manage categories to sort and re-arrange album tree-view.
sl: Urejanje kategorij za razvrščanje in preurejanje pogleda dreves albumov.

en: Set here the new category
sl: Tu nastavite novo kategorijo

en: You can add or remove Album category types here to improve how your Albums are sorted in digiKam.
sl: Tukaj lahko dodate več ali odstranite vrste kategorij albumov, da izboljšate kako so albumi razvrščeni v digiKamu.

en: &Add...
sl: Dod&aj...

en: <p>Add new file types to show as album items.</p><p>digiKam attempts to support all of the image formats that digital cameras produce, while being able to handle a few other important video and audio formats.</p> <p>You can add to the already-appreciable list of formats that digiKam handles by adding the extension of the type you want to add. Multiple extensions need to be separated by a semicolon or space.</p><p><b><u>Note:</u> changes done in this view will perform a database rescan in the background.</b></p>
sl: <p>Dodaj nove vrste datotek, ki jih želite prikazati kot elemente albuma.</p><p>DigiKam poskuša podpirati vse formate slik, ki jih digitalni izdelujejo fotoaparati ter omogoča upravljanje z nekaj pomembnimi video in zvočnimi formati.</p><p>Na že viden seznam formatov, ki jih digiKam obravnava lahko dodajte razširitev formata, ki ga želite dodati. Če potrebujete več razširitev, jih ločite s podpičjem ali presledkom.</p><p><b><u>Opomba:</u> spremembe v tem pogledu bodo v ozadju povzročile ponovni pregled baze podatkov.</b></p>

en: Additional &image file extensions (<a href='image'>Currently-supported types</a>):
sl: Dodatne pripone sl&ikovnih datotek (<a href='image'>Trenutno podprte vrste</a>):

en: <p>Here you can add the extensions of image files (including RAW files) to be displayed in the Album view. Just put "xyz abc" to display files with the xyz and abc extensions in your Album view.</p><p>You can also remove file formats that are shown by default by putting a minus sign in front of the extension: e.g. "-gif" would remove all GIF files from your Album view and any trace of them in your database. They would not be deleted, just not shown in digiKam.</p><p><b>Warning:</b> Removing files from the database means losing all of their tags and ratings.</p>
sl: <p>Tukaj lahko dodate pripone slikovnih datotek (vključno z datotekami RAW), ki bodo prikazane v pogledu albuma. Dodajte "xyz abc" da prikažete datoteke s priponami xyz in abc v pogledu albuma.</p><p>Vrste, ki so privzeto prikazane lahko odstranite tako, da pred nje dodate znak za minus. Na primer "-gif" bi odstranil vse datoteke GIF iz pogleda albuma in pobrisal vse njihove sledove iz zbirke, kar pa ne pomeni, da bi bile datoteke izbrisane.</p><p><b>Opozorilo:</b> odstranitev datotek iz podatkovne zbirke pomeni izgubo vse značk in ocen.</p>

en: Enter additional image file extensions.
sl: Vnesite dodatne pripone slikovnih datotek.

en: Additional &video file extensions (<a href='video'>Currently-supported types</a>):
sl: Dodatne pripone &video datotek (<a href='video'>Trenutno podprte vrste</a>):

en: <p>Here you can add extra extensions of video files to be displayed in your Album view. Just write "xyz abc" to support files with the *.xyz and *.abc extensions. Clicking on these files will play them in an embedded video player.</p><p>You can also remove file formats that are supported by default by putting a minus sign in front of the extension: e.g. "-avi" would remove all AVI files from your Album view and any trace of them in your database. They would not be deleted, just not shown in digiKam.</p><p><b>Warning:</b> Removing files from the database means losing all of their tags and ratings.</p>
sl: <p>Tukaj lahko dodate pripone video datotek, ki bodo prikazane v pogledu albuma. Dodajte "xyz abc" da v pogledu albuma prikažete datoteke s priponami *.xyz in *.abc. Ko nanje kliknete, bodo predvajane v vgrajenem predvajalniku videov.</p><p>Vrste, ki so privzeto prikazane lahko odstranite tako da pred pripone dodate znak za minus. Na primer "-avi" bi odstranil vse datoteke AVI iz pogleda albuma in pobrisal vse njihove sledove iz podatkovne zbirke, kar pa ne pomeni, da bi bile datoteke izbrisane.</p><p><b>Opozorilo:</b> odstranitev datotek iz podatkovne zbirke pomeni tudi izgubo vse njihovih značk in ocen.</p>

en: Enter additional video file extensions.
sl: Vstavite dodatne video pripone.

en: Additional &audio file extensions (<a href='audio'>Currently-supported types</a>):
sl: Dodatne pripone zvočnih datotek (<a href='image'>Trenutno podprte vrste</a>):

en: <p>Here you can add extra extensions of audio files to be displayed in your Album view. Just write "xyz abc" to support files with the *.xyz and *.abc extensions. Clicking on these files will play them in an embedded audio player.</p><p>You can also remove file formats that are supported by default by putting a minus sign in front of the extension: e.g. "-ogg" would remove all OGG files from your Album view and any trace of them in your database. They would not be deleted, just not shown in digiKam.</p><p><b>Warning:</b> Removing files from the database means losing all of their tags and ratings.</p>
sl: <p>Tukaj lahko dodate pripone video datotek, ki bodo prikazane v pogledu albuma. Dodajte "xyz abc" da prikažete datoteke s priponami *.xyz in *.abc. Ko nanje kliknete, bodo predvajane v vgrajenem predvajalniku videov.</p><p>Vrste, ki so privzeto prikazane lahko odstranite tako da pred nje dodate znak za minus. Na primer "-ogg" bi odstranil vse datoteke OGG iz pogleda albuma in pobrisal vse njihove sledove iz zbirke. Te datoteke ne bodo izbrisane, samo ne bodo prikazane v digiKamu.</p><p><b>Opozorilo:</b> odstranitev datotek iz podatkovne zbirke pomeni izgubo vseh njihovih značk in ocen.</p>

en: Enter additional audio file extensions.
sl: Vstavite dodatne avdio pripone datotek.

en: <p>You have chosen to remove the following image formats from the list of supported formats: <b>%1</b>.</p><p>These are very common formats. If you have images in your collection with these formats, they will be removed from the database and you will lose all information about them, including rating and tags.</p><p>Are you sure you want to apply your changes and lose the support for these formats?</p>
sl: <p>Izbrali ste, da želite odstraniti vse naslednje vrste slik iz seznama podprtih vrst: <b>%1</b>.</p><p>To so zelo pogoste vrste. Če imate slike s temi vrstami, bodo odstranjene iz podatkovne zbirke in izgubili boste podatke o njih, vključno z ocenami in značkami.</p><p>Ali ste prepričani, da želite uveljaviti vaše spremembe in izgubiti podporo za te vrste?</p>

en: <p>Files with these extensions will be recognized as images and included into the database:<br/> <code>%1</code></p>
sl: <p>Datoteke s temi priponami bodo prepoznane kot slike in vključene v podatkovno zbirko:<br/> <code>%1</code></p>

en: <p>Files with these extensions will be recognized as video files and included into the database:<br/> <code>%1</code></p>
sl: <p>Datoteke s temi priponami bodo prepoznane kot video datoteke in vključene v podatkovno zbirko:<br/> <code>%1</code></p>

en: <p>Files with these extensions will be recognized as audio files and included into the database:<br/> <code>%1</code></p>
sl: <p>Datoteke s temi priponami bodo prepoznane kot zvočne datoteke in vključene v podatkovno zbirko:<br/> <code>%1</code></p>

en: Failed to auto-detect camera; please make sure it is connected properly and is turned on. Would you like to try again?
sl: Ni bilo mogoče samodejno zaznati fotoaparata; prepričajte se, da je pravilno povezan in vklopljen. Ali želite poskusiti znova?

[ctx: @title:window]
en: Camera Configuration
sl: Konfiguracije fotoaparata

note: i18n!
en: Mounted Camera
sl: Priklopljen fotoaparat

en: Camera List
sl: Seznam fotoaparatov

en: <p>Select the camera name that you want to use here. All default settings on the right panel will be set automatically.</p><p>This list has been generated using the gphoto2 library installed on your computer.</p>
sl: <p>Izberite ime fotoaparata, ki bi ga radi uporabili tukaj. Vse privzete nastavitve na desnem pultu bodo samodejno nastavljene.</p><p>Ta seznam je bil ustvarjen z uporabo knjižnice gphoto2, ki je nameščena na vašem računalniku.</p>

en: Camera Title
sl: Ime fotoaparata

en: <p>Set here the name used in digiKam interface to identify this camera.</p>
sl: <p>Tukaj nastavite ime v vmesniku digiKam, ki bo določalo istovetnost fotoaparata.</p>

en: Camera Port Type
sl: Vrsta vrat fotoaparata

en: <p>Select this option if your camera is connected to your computer using a USB cable.</p>
sl: <p>Izberite to možnost, če je fotoaparat na vaš računalnik povezan s kablom USB.</p>

[ctx: @item: serail port based camera]
en: Serial
sl: Serijsko

en: <p>Select this option if your camera is connected to your computer using a serial cable.</p>
sl: <p>Izberite to možnost, če je fotoaparat na vaš računalnik povezan z zaporednim kablom.</p>

en: Network
sl: Omrežje

en: <p>Select this option if your camera is connected to your computer network.</p>
sl: <p>Izberite to možnost, če je fotoaparat priklopljen na računalniško omrežje.</p>

en: <p>Select the serial port to use on your computer here. This option is only required if you use a serial camera.</p>
sl: <p>Tukaj izberite zaporedna vrata, ki bi jih želeli uporabiti na računalniku. Ta možnost je zahtevana le, če uporabljate zaporedni fotoaparat.</p>

en: <p>Enter here the network address of your camera.</p>
sl: <p>Tu vnesite omrežni naslov kamere.</p>

en: Camera Mount Path
sl: Pot priklopa fotoaparata

en: Note: only for USB/IEEE mass storage cameras.
sl: Opomba: samo za USB/IEEE fotoaparate, ki se obnašajo kot hranilniki podatkov.

en: <p>Set here the mount path to use on your computer. This option is only required if you use a <b>USB Mass Storage</b> camera.</p>
sl: <p>Tukaj pot priklopa, ki bi jo želeli uporabiti na računalniku. Ta možnost je zahtevana le, če uporabljate fotoaparat, ki se obnaša kot <b>USB hranilnik podatkov</b>.</p>

en: <p>To set a <b>USB Mass Storage</b> camera<br/>(which looks like a removable drive when mounted<br/>on your desktop), please use<br/><a href="umscamera">%1</a> from the camera list.</p>
sl: <p>Da nastavite fotoaparat, ki se obnaša kot <br/><b>USB hranilnik podatkov</b>( priklopljen izgleda kot odstranljiv pogon<br/>), uporabite<br/><a href="umscamera">%1</a> iz seznama fotoaparatov.</p>

en: <p>To set a <b>Generic PTP USB Device</b><br/>(which uses Picture Transfer Protocol), please<br/>use <a href="ptpcamera">%1</a> from the camera list.</p>
sl: <p>Da nastavite <b>Splošno USB napravo PTP</b><br/>(uporablja Picture Transfer Protocol), <br/>uporabite <a href="ptpcamera">%1</a> iz seznama fotoaparatov.</p>

en: <p>To set a <b>Generic PTP/IP Network Device</b><br/>(which uses Picture Transfer Protocol), please<br/>use <a href="ptpipcamera">%1</a> from the camera list.</p>
sl: <p>Da nastavite <b>Generično mrežno napravo PTP/IP</b><br/>(uporablja Picture Transfer Protocol), <br/>uporabite <a href="ptpipcamera">%1</a> iz seznama fotoaparatov.</p>

en: <p>A complete list of camera settings to use is<br/>available at <a href='https://www.figuiere.net/digicam/'>this URL</a>.</p>
sl: <p>Celoten seznam nastavitev fotoaparatov se nahaja na<br/><a href='https://www.figuiere.net/digicam/'>tem spletnem naslovu</a>.</p>

[ctx: @title:window]
en: Edit Import Filters
sl: Uredi filtre za uvoz

[ctx: @label: name of items filter]
en: Name:
sl: Ime:

en: Mime filter:
sl: Filter MIME:

en: Select Type Mime...
sl: Izberite vrsto MIME ...

en: File name filter:
sl: Filter imen datotek:

en: Path filter:
sl: Filter poti:

en: Show only new files
sl: Pokaži samo nove datoteke

en: Select the MimeTypes you want for this filter.
sl: Izberite vrste MIME, ki bi jih želeli za ta filter.

en: Select Mime Types
sl: Izberite vrste MIME

en: Here you can see the digital camera list used by digiKam via the Gphoto interface.
sl: Tukaj lahko vidite seznam digitalnih fotoaparatov, ki jih digiKam uporablja preko vmesnika Gphoto.

[ctx: @title: camera title]
en: Title
sl: Naslov

[ctx: @title: camera port]
en: Port
sl: Vrata

[ctx: @title: camera mount path]
en: Path
sl: Pot

en: &Edit...
sl: Ur&edi...

en: Auto-&Detect
sl: Samo&dejno zaznaj

en: Visit Gphoto project website
sl: Obiščite spletišče projekta Gphoto

en: Devices
sl: Naprave

en: Use file metadata (makes connection slower)
sl: Uporabi metapodatke datoteke (upočasni povezavo)

en: Turn on high quality thumbnail loading (slower loading)
sl: Vklopi nalaganje sličic visoke kakovosti (počasnejše nalaganje)

en: Use a default target album to download from camera
sl: Uporabi privzet ciljni album za prejem iz fotoaparata

en: If target file exists when downloaded from camera
sl: Če ciljna datoteka že obstaja ob prenosu iz kamere

en: Here you can see filters that can be used to filter files in import dialog.
sl: Tukaj lahko vidite filtre, ki jih lahko uporabite za filtriranje datotek v pogovornem oknu za uvoz.

en: Use a space as a separator to specify multiple file names to ignore.
sl: Uporabite presledek kot ločilnik za določanje več datotek, ki naj bodo prezrte.

en: Use a space as a separator to specify multiple file extensions to ignore.
sl: Uporabite presledek kot ločilnik za določanje več podaljškov datotek, ki naj bodo prezrti.

en: Always ignore
sl: Vedno prezri

en: Ignored file names:
sl: Prezrta imena datotek:

en: Ignored file extensions:
sl: Prezrte pripone datotek:

en: Import Filters
sl: Filtri za uvoz

en: Icon-View Options
sl: Možnosti pogleda ikon

note: i18n("Show ima&ge dimensions"), iconViewGroup); d->iconShowResolutionBox->setWhatsThis(i18n("Set this option to show the image size in pixels " "below the image thumbnail."));
en: Show image Format
sl: Pokaži vrsto datoteke

en: Set this option to show the digiKam tags below the image thumbnail.
sl: Nastavite to možnost, da pod sličico prikažete digiKamove značke.

en: Show item &rating
sl: Pokaži oceno p&redmeta

en: Set this option to show the item rating below the image thumbnail.
sl: Nastavite to možnost, da pod sličico prikažete oceno predmeta.

en: Set this option to show overlay buttons on the image thumbnail for image rotation.
sl: Nastavite to možnost, da na sličici prikažete prekrivne gumbe za vrtenje slike.

en: Show embedded preview
sl: Prikaži vgrajeni predogled

en: Start image editor
sl: Zaženi urejevalnik slik

en: Select here the font used to display text in Icon Views.
sl: Tukaj izberite pisavo za prikaz besedila v pogledih ikon.

en: Preview Options
sl: Možnosti predogleda

en: Embedded preview loads full-sized images
sl: Vgrajeni predogled naloži slike polne velikosti

en: <p>Set this option to load images at their full size for preview, rather than at a reduced size. As this option will make it take longer to load images, only use it if you have a fast computer.</p><p><b>Note:</b> for Raw images, a half size version of the Raw data is used instead of the embedded JPEG preview.</p>
sl: <p>Nastavite to možnost, da za predogled naložite slike polne namesto zmanjšane velikosti. Ta možnost bo podaljšala nalaganje slik, zato jo uporabite le na hitrih računalnikih.</p><p><b>Opomba:</b> za slike RAW je uporabljena različica s polovično velikostjo namesto vgrajenega predogleda JPEG.</p>

en: Preview each item while downloading it
sl: Med prejemom prikaži predogled vsakega predmeta

en: <p>Set this option to preview each item while downloading.</p>
sl: <p>Nastavite to možnost za predogled vsakega predmeta med prejemom.</p>

[ctx: @title:tab import tool GUI settings]
en: Import Window
sl: Okno uvoza

en: No default target album have been selected to process download from camera device. Please select one.
sl: Ni nastavljenega privzetega ciljnega albuma za obdelavo prejema iz vašega fotoaparata. Izberite enega.

en: Device detection under progress, please wait...
sl: Poteka zaznava naprave, počakajte ...

en: Failed to auto-detect camera.
    Please check if your camera is turned on and retry or try setting it manually.
sl: Ni bilo mogoče samodejno zaznati fotoaparata.
    Preverite, če je vaš fotoaparat vklopljen in poskusite znova, lahko pa ga poskusite nastaviti ročno.

en: Camera '%1' (%2) is already in list.
sl: Fotoaparat »%1« (%2) je že na seznamu.

en: Found camera '%1' (%2) and added it to the list.
sl: Najden fotoaparat »%1« (%2) in dodan na seznam.

en: Untitled
sl: Neimenovano

en: In order to enable this feature, the full-sized preview will be disabled.
sl: Da omogočite to zmožnost, bo onemogočen predogled polne velikosti.

en: If the full-sized preview is enabled it will affect the speed of previewing each item while download.
sl: Če je omogočen predogled polne velikosti, bo vplival na hitrost predogleda vsakega predmeta med prejemom.

en: <p>Below are the locations of your root albums used to store your images. Write access is necessary to be able to edit images in these albums.</p><p>Note: Removable media (such as USB drives or DVDs) and remote file systems (such as NFS, or Samba mounted with cifs/smbfs) are supported.</p><p>Important: You need to mount the share natively on your system before to setup a remote collection.</p><p></p>
sl: <p>Spodaj so mesta vaših korenskih albumov, v katere shranjujete vaše slike. Za urejanje slik je obvezno dovoljenje za pisanje.</p><p>Opomba: podprti so odstranljivi nosilci (kot pogoni USB ali DVD-ji) in oddaljeni datotečni sistemi (kot NFS ali Samba priklopljen s cifs/smbfs).</p><p>Pomembno: Mrežni diski morajo biti najprej priklopljeni na vaš sistem pred nastavljanjem oddaljene zbirke.</p><p></p>

en: <p>Below are the locations of your root albums used to store your images. Write access is necessary to be able to edit images in these albums.</p><p></p>
sl: <p>Spodaj so mesta vaših korenskih albumov v katere shranjujete vaše slike. Za urejanje slik je obvezen dostop za pisanje.</p><p></p>

en: Monitor the albums for external changes (requires restart)
sl: Spremljanje albumov za zunanje spremembe (potreben je ponovni zagon)

en: <b>Note: Album monitoring consumes system resources and can slow down digiKam. If you are using MacOS and network collections, you should not activate album monitoring.</b>
sl: <b>Opomba: Spremljanje albumov porablja sistemske vire in lahko upočasni digiKam. Če uporabljate MacOS in omrežne zbirke, ne smete aktivirati nadzor albuma.</b>

[ctx: @title:tab]
en: Root Album Folders
sl: Korenske mape albuma

en: <p>Set the names of directories that you want to ignore from your photo collections. The names are case sensitive and should be separated by a semicolon.</p><p>This is for example useful when you store your photos on a Synology NAS (Network Attached Storage). In every directory the system creates a subdirectory @eaDir to store thumbnails. To avoid digiKam inserting the original photo and its corresponding thumbnail twice, @eaDir is ignored by default.</p><p>To re-include directories that are ignored by default prefix it with a minus, e.g. -@eaDir.</p>
sl: <p>Nastavite imena map, ki jih želite prezreti v svoji fotografski zbirki. Imena so občutljiva ne male in velike črke in jih je treba ločiti s podpičjem.</p><p>To je na primer uporabno pri shranjevanju fotografij v Synology NAS (Network Attached Storage). V vsaki mapi sistem ustvari podmapo @eaDir za shranjevanje predoglednih sličic. Da bi se digiKam izognil dvakratnemu vstavljanju izvirnih slik ter predoglednih sličic je mapa @eaDir privzeto izvzeta.</p><p>Če želite ponovno vključiti mape, ki so privzeto prezrte, jih predpona z minusom, npr. -@eaDir, spet vključi.</p>

en: Additional directories to ignore (<a href='image'>Currently ignored directories</a>):
sl: Dodatne prezrte mape (<a href='image'>Trenutno prezrte mape</a>):

en: Enter directories that you want to ignore from adding to your collections.
sl: Vnesite mape, ki jih želite izvzeti iz dodajanja v svoje zbirke.

[ctx: @title:tab]
en: Ignored Directories
sl: Izvzeti direktoriji

en: <p>Directories starting with a dot are ignored by default.<br/> <code>%1</code></p>
sl: <p>Direktoriji, katerih imena se začnejo s piko, se privzeto ne obdelujejo.<br/> <code>%1</code></p>

[ctx: @info:tooltip]
en: Append a path to the collection.
sl: Dodaj pot do zbirke.

[ctx: @info:tooltip]
en: Updates the path of the collection.
sl: Osveži pot zbirke.

[ctx: @info:tooltip]
en: Removes the collection from digiKam.
sl: Odstrani zbirko iz digiKama.

en: It was not possible to add a collection for the following paths:
sl: Ni bilo mogoče dodati zbirke za naslednje poti:

[ctx: @title:window]
en: Choose the Folder Containing your Collection
sl: Izberite mapo, ki vsebuje vašo zbirko

[ctx: @title:window]
en: Problem Appending Collection
sl: Težava pri dodajanju zbirke

en: A collection with the path "%1" already exists.
sl: Zbirka s potjo  "%1" že obstaja.

[ctx: @title:window]
en: Remove Path from the Collection?
sl: Naj odstranim pot do zbirke?

en: Do you want to remove the appended path "%1" from the collection "%2"?
sl: Ali želite odstraniti dodano pot "%1" do zbirke "%2"?

[ctx: @title:window]
en: Remove Collection?
sl: Naj odstranim zbirko?

en: Do you want to remove the collection "%1" from your list of collections?
sl: Ali želite zbirko "%1" odstraniti s svojega seznama zbirk?

en: Local Collections
sl: Krajevne zbirke

en: Collections on Removable Media
sl: Zbirke na odstranljivih nosilcih

en: Collections on Network Shares
sl: Zbirke na omrežno deljenih virih

en: Add Collection
sl: Dodaj zbirko

en: Col. %1
sl: Zbir. %1

en: This collection is currently not available.
sl: Ta zbirka je trenutno ni na voljo.

en: No problems found, enjoy this collection.
sl: Ni bilo najdenih težav, uživajte v tej zbirki.

en: This collection is hidden.
sl: Ta zbirka je skrita.

en: Append network path
sl: Dodana mrežna pot

en: Update collection
sl: Posodobi zbirko

en: Remove collection
sl: Odstrani zbirko

[ctx: #title: collection name]
en: Name
sl: Ime

[ctx: #title: collection mount path]
en: Path
sl: Pot

[ctx: #title: collection status]
en: Status
sl: Stanje

en: You have previously added a collection that contains the path "%1".
sl: Predhodno ste dodali zbirko, ki vsebuje pot "%1".

[ctx: @title:window]
en: Problem Adding Collection
sl: Težava med dodajanjem zbirke

[ctx: @title:window]
en: Problem updating Collection
sl: Težava pri posodabljanju zbirke

[ctx: @title:window]
en: Adding Collection
sl: Dodajanje zbirke

[ctx: @title:window]
en: Update Collection
sl: Posodobi zbirko

en: Your new collection will be created with this name:
sl: Vaša nova zbirka bo ustvarjena pod imenom:

en: Your collection will be updated to this name:
sl: Vaša zbirka bo posodobljena na to ime:

[ctx: @title:window]
en: Select Category
sl: Izberite kategorijo

en: Your collection will use this category:
sl: Vaša nova zbirka bo uporabljala to kategorijo:

[ctx: @title:window]
en: Download Required Files
sl: Prejemanje zahtevanih datotek

en: Use Face Detection feature
sl: Uporabi zmožnost zaznave obrazov

en: Use Aesthetic Detection feature
sl: Uporabi zmožnost estetske zaznave

en: Use Auto Tags Assignment feature
sl: Uporabi zmožnost samodejnega dodeljevanje značk

en: All files were downloaded successfully.
sl: Vse datoteke so bile uspešno prenesene.

[ctx: @title:window]
en: Download Error
sl: Napaka prenosa

en: An error occurred during the download.
    
    File: %1
    
    %2
    
    You can try again or continue the download at the next start.
sl: Pojavila se je napaka pri prenosu.
    
    Datoteka: %1
    
    %2
    
    Lahko ponovite ali nadaljujete prenos po novem zagonu.

[ctx: @action:button]
en: Try Again
sl: Poskusite znova

en: Checksum is incorrect.
sl: Kontrolna vsota ni pravilna.

en: File write error.
sl: Napaka pri pisanju datoteke.

en: File open error.
sl: Napaka pri odpiranju datoteke.

en: File on the server is too large.
sl: Datoteka na strežniku je prevelika.

[ctx: %1: folder path]
en: <p>For face detection, the red-eye removal tool, the classification of images according to aesthetics or the automatic assignment of tags to images, digiKam requires some large binary files. You can choose which feature you want to use.</p><p>Some of these files were not found. Click “Download” to begin downloading the files you need. You can close this dialog, you will be asked again the next time you start digiKam. Without these files the selected features will not work.</p><p>The files will be downloaded to %1.</p><p><b>After the successful download you have to restart digiKam.</b></p>
sl: <p>Za zaznavanje obrazov, orodje za odstranjevanje rdečih oči, razvrščanje slik glede na estetiko ali samodejno dodeljevanje oznak slikam potrebuje digiKam nekaj velikih binarnih datotek. Izberete lahko, katero zmožnost želite uporabiti.</p><p>Nekaterih od teh datotek ni bilo mogoče najti. Kliknite »Prenesi«, da začnete prenašati datoteke, ki jih potrebujete. To pogovorno okno lahko zaprete, znova boste pozvani, ko naslednjič zaženete digiKam. Brez teh datotek izbrane zmožnosti ne bodo delovale.</p><p>Datoteke bodo prenesene v %1.</p><p><b>Po uspešnem prenosu morate znova zagnati digiKam.</b> </p>

[ctx: %1: file counter, %2: disk size with unit]
en: The download requires %1 files with a size of %2.
sl: Prenos zahteva %1 datotek z velikostjo %2.

en: All files of the selected features were found.
sl: Najdene so bile vse datoteke izbranih zmožnosti.

[ctx: @title:tab]
en: Editor Window
sl: Okno urejevalnika

[ctx: @title:tab]
en: Versioning
sl: Raba različic

[ctx: @title:tab]
en: Save Settings
sl: Shrani nastavitve

en: Interface Options
sl: Možnosti vmesnika

en: &Use theme background color
sl: &Uporabi barvo ozadja teme

en: Enable this option to use the background theme color in the image editor area.
sl: Omogočite to možnost, da uporabite barvo ozadja teme v območju urejevalnika slik.

en: &Background color:
sl: &Barva ozadja:

en: Customize the background color to use in the image editor area.
sl: Prilagodite barvo ozadja, ki bo uporabljena v območju urejevalnika slik.

en: Exposure Indicators
sl: Kazalniki osvetlitve

en: &Under-exposure color:
sl: Barva pod-osvetlitve:

en: Customize color used in image editor to identify under-exposed pixels.
sl: Prilagodite barvo v urejevalniku slik, ki bo določala pod-osvetljene slikovne točke.

en: Under-exposure percents:
sl: Odstotki pod-osvetlitve:

en: Adjust the percents of the bottom of image histogram which will be used to check under exposed pixels.
sl: Prilagodite odstotke dna histograma slike, ki bodo uporabljeni za preverjanje pod-osvetljenih slikovnih točk.

en: &Over-exposure color:
sl: Barva nad-osvetlitve:

en: Customize color used in image editor to identify over-exposed pixels.
sl: Prilagodite barvo v urejevalniku slik, ki bo določala nad-osvetljene slikovne točke.

en: Over-exposure percents:
sl: Odstotki nad-osvetlitve:

en: Adjust the percents of the top of image histogram which will be used to check over exposed pixels.
sl: Prilagodite odstotke vrha histograma slike, ki bodo uporabljeni za preverjanje nad-osvetljenih slikovnih točk.

en: Indicate exposure as pure color
sl: Prikaži osvetlitev kot čisto barvo

en: If this option is enabled, over- and under-exposure indicators will be displayed only when pure white and pure black color matches, as all color components match the condition in the same time. Otherwise, indicators are turned on when one of the color components matches the condition.
sl: Če je ta možnost omogočena, bodo kazalniki pod- in nad-osvetlitve prikazani samo kot ujemanje čiste bele in črne barve, ko se vse barve komponente naenkrat ujemajo s pogojem. V nasprotnem primeru bodo kazalniki vklopljeni, ko se s pogojem ujema ena izmed barvnih komponent.

en: Example:
sl: Primer:

en: Tool Options
sl: Možnosti orodja

en: &Restore the settings of the Image Editor tools
sl: Obnova nastavitev orodij urejevanja slik

en: Enable this option to restore the settings of the Image Editor tools from the last session. Otherwise, the default settings will be used.
sl: Omogočite to možnost za obnovo nastavitev orodij za urejanje slik od zadnje seje. V nasprotnem primeru bodo uporabljene privzete nastavitve.

en: Show Settings Dialog when Saving Image Files
sl: Pokaži pogovorno okno z nastavitvami med shranjevanjem slikovnih datotek

en: <ul><li>Checked: A dialog where settings can be changed when saving image files</li><li>Unchecked: Default settings are used when saving image files</li></ul>
sl: <ul><li>Označeno: pogovorno okno, kjer lahko spremenite nastavitve med shranjevanjem slikovnih datotek</li><li>Brez oznake: med shranjevanjem so uporabljene privzete nastavitve</li></ul>

[ctx: @info]
en: A raw image file contains minimally processed data from the image sensor of a digital camera.
    Opening a raw file requires extensive data interpretation and processing.
sl: Slikovna datoteka RAW vsebuje minimalno obdelane podatke iz tipala digitalnega fotoaparata
    Odprtje takšne datoteke zahteva obširno tolmačenje in obdelovanje podatkov.

[ctx: @label]
en: Open raw files in the image editor
sl: Odpri datoteke RAW v urejevalniku slik

[ctx: @option:radio Open raw files...]
en: Fast and simple, as 8 bit image
sl: Hitro in preprosto, kot 8 bitna slika

[ctx: @option:radio Open raw files...]
en: Using the default settings, in 16 bit
sl: Z uporabo privzetih nastavitev, v 16 bit

[ctx: @option:radio Open raw files...]
en: Always open the Raw Import Tool to customize settings
sl: Vedno odpri orodje za uvažanje datotek RAW in prilagodi nastavitve

[ctx: @item: default raw plugin]
en:  (default)
sl:  (privzeto)

[ctx: @info:tooltip]
en: About this Raw Import tool...
sl: O orodju za uvoz surovih slik...

[ctx: @title:tab]
en: RAW Behavior
sl: Obnašanje surovih (RAW)

[ctx: @title:tab]
en: RAW Default Settings
sl: Privzete nastavitve surovih (RAW)

[ctx: @title]
en: Enable Non-Destructive Editing and Versioning
sl: Omogoči urejanje in različice, ki ne poškodujejo izvorne slike

[ctx: @info:tooltip]
en: Enable support for non-destructive editing and image versioning
sl: Omogoči podporo za urejanje in različice, ki ne škodujejo izvorni sliki

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para><interface>Non-Destructive Editing and Versioning</interface> allows different versions of an image to be created, whilst always preserving the original image.</para> <para> All steps of the editing history are recorded and can be accessed later.</para>
sl: <para><interface>Urejanje in upravljanje z različicami</interface> omogočajo ustvarjanje novih slik, ne da bi kakorkoli spreminjali izvorne datoteke slike </para><para>Vsi koraki zgodovine urejanja so zabeleženi in do njih lahko dostopate kasneje.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Get information on non-destructive editing and file versioning
sl: Pridobite podrobnosti o urejanju in različicah, ki ne škodujejo izvorni sliki

[ctx: @title:group]
en: Workspace File Format
sl: Vrsta datoteke delovnega prostora

[ctx: @label]
en: Save files as
sl: Shrani datoteke kot

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Default File Format for Saving Versionned Images</title><para>Select the file format in which edited images are saved automatically. Format-specific options, like compression settings, can be configured on the <interface>Format Options</interface> tab.</para>
sl: <title>Privzet format datoteke za shranjevanje slik z inačicami</title><para>Izberite format datoteke, v katerem se urejene slike samodejno shranijo. Specifične možnosti formata, kot so nastavitve stiskanja, lahko nastavite v zavihku <Interface>Možnosti formata</Interface>.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Get information on available image file formats
sl: Pridobi podrobnosti o razpoložljivih vrstah slikovnih datotek

[ctx: @label]
en: When closing the editor
sl: Ob zaprtju urejevalnika

[ctx: @option:radio]
en: Always ask to save changes
sl: Vedno vprašaj za shranjevanje sprememb

[ctx: @option:radio]
en: Save changes automatically
sl: Samodejno shrani spremembe

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>First and foremost, the <emphasis>original image will never be overwritten.</emphasis> Instead, when an image is edited, a new file is created: The <interface>current version</interface>.</para> <para>You can also create multiple <interface>versions</interface> deriving from the same <interface>original image</interface>.</para> <para>In addition to these files representing a current version, digiKam can take and keep additional, <interface>intermediate snapshots</interface> during the editing process. This can be useful if you want to preserve the intermediate steps for later access, for example if some editing steps cannot be automatically reproduced.</para>
sl: <para>Čisto in Jasno: <emphasis>izvorna slika ne bo nikoli popisana s spremembami.</emphasis> Namesto tega bo ob urejanju slike ustvarjena nova datoteka: <interface>trenutna različica</interface>.</para> <para>Lahko ustvarite tudi več <interface>različic</interface>, ki izhajajo iz enake <interface>izvorne slike</interface>.</para> <para>Kot dodatek tem datotekam, ki predstavljajo trenutno različico, lahko digiKam med opravilom urejanja zajame in ohrani dodatne <interface>vmesne posnetke stanja</interface>. To je lahko uporabno, če želite vmesne korake ohraniti za kasnejši dostop, na primer, če nekaterih korakov urejanja ne morete avtomatsko ponoviti.</para>

[ctx: @label]
en: Keep a snapshot of an edited image
sl: Ohrani posnetek stanja urejene slike

[ctx: @info:tooltip]
en: Get an explanation for these options
sl: Pridobite razlago za te možnosti

[ctx: @option:check]
en: After converting from a RAW image
sl: Po pretvorbi iz slike RAW

[ctx: @option:check]
en: After each editing session
sl: Po vsaki seji urejanja

[ctx: @option:check]
en: After each step that is not completely reproducible
sl: Po vsakem koraku, ki ga ni mogoče povsem ponoviti

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>If an image has been edited, only the <interface>current versions</interface> will be shown in the main thumbnail view. From the <interface>right sidebar</interface>, you always have access to all hidden files.</para> <para>With the options here, you can choose to show certain files permanently.</para> <para>If you activate non-destructive editing and image versioning for the first time, it will only be work for newly saved images.</para>
sl: <para>Če je bila slika urejena, bodo v glavnem pogledu sličic prikazane le <interface>trenutne različice</interface>. Iz <interface>desne stranske vrstice</interface> boste imeli vedno dostop do vseh skritih datotek.</para> <para>Z možnostmi tukaj, lahko izberete trajni prikaz določenih datotek.</para><para> Če ste aktivirali neškodljivo urejanje in rabo različic prvič, bo ta mehanizem deloval samo za datoteke od tedaj naprej.</para>

[ctx: @label]
en: In main view
sl: V glavnem pogledu

[ctx: @option:check]
en: Always show original images
sl: Vedno pokaži izvorne slike

[ctx: @option:check]
en: Always show intermediate snapshots
sl: Vedno pokaži vmesne posnetke stanja

[ctx: @info:whatsthis]
en: <item><emphasis strong='true'>JPEG</emphasis>: It's the most commonly used file format, but it employs lossy compression, which means that with each saving operation some image information will be irreversibly lost. JPEG offers a good compression rate, resulting in smaller files. </item><item><emphasis strong='true'>PNG</emphasis>: A widely used format employing lossless compression. The files, though, will be larger because PNG does not achieve very good compression rates.</item><item><emphasis strong='true'>TIFF</emphasis>: A commonly used format, usually uncompressed or with modest lossless compression. Resulting files will be large, but without quality loss due to compression. </item><item><emphasis strong='true'>PGF</emphasis>: This is a technically superior file format offering good compression rates with either lossy or lossless compression. But it is not yet widely used and supported, so your friends may not directly be able to open these files, and you may not be able to directly publish them on the web. </item>
sl: <item><emphasis strong='true'>JPEG</emphasis>: To je najpogosteje uporabljen format datoteke, vendar uporablja stiskanje z izgubo, kar pomeni, da bodo z vsakim delovanjem ob shranjevanju nekatere informacije slike nepovratno izgubljene. JPEG ponuja dobro stopnjo stiskanja, kar ima za posledico manjše datoteke.</item><item><emphasis strong='true'>PNG</emphasis>: pogosto uporabljen format, ki uporablja stiskanje brez izgube. Datoteke bodo sicer večje, ker PNG ne dosega zelo dobrih stopenj stiskanja.</item><item><emphasis strong='true'>TIFF</emphasis>: je običajno uporabljen format, ponavadi nestisnjen ali s skromnimi izgubami stiskanja. Dobljene datoteke bodo velike, vendar brez izgube kakovosti zaradi stiskanja.</item><item><emphasis strong='true'>PGF</emphasis>: To je tehnično najboljši format datoteke, ki ponuja dobre stopnje stiskanja z izgubo ali brez izgube. Vendar se še pogosto ne uporablja in ni podprt, zato vaši prijatelji morda ne bodo neposredno odprli teh datotek in jih morda ne boste mogli neposredno objaviti na spletu.</item>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <item><emphasis strong='true'>JPEG-2000</emphasis>: It's similar to PGF. Loading or saving is slower, the compression rate is better, and the format more widely supported, though still not comparable to the tradition formats JPEG, PNG or TIFF. </item>
sl: <item><emphasis strong='true'>JPEG-2000</emphasis>:Podoben je PGF. Nalaganje ali shranjevanje je počasnejše, stopnja stiskanja je boljša, format pa je bolj razširjen, čeprav še vedno ni primerljiva s tradicionalnimi formati JPEG, PNG ali TIFF.</item>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <item><emphasis strong='true'>HEIF</emphasis>: High Efficiency Image File Format is a container format for storing individual images. A HEIF image using HEVC codec (H.265) requires less storage space than the equivalent quality JPEG. </item>
sl: <item><emphasis strong='true'>HEIF</emphasis>:  Visoko učinkovit format slikovne datoteke (High Efficiency Image File Format ) je format vsebnika za shranjevanje posameznih slik. Slika HEIF z uporabo kodeka HEVC (H.265) zahteva manj prostora za shranjevanje kot enakovredna kakovost v JPEG. </item>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <item><emphasis strong='true'>JPEG-XL</emphasis>: It's a royalty-free raster-graphics file format that supports lossless compression. It is designed to outperform existing raster formats and thus to become their universal replacement. </item>
sl: <item><emphasis strong='true'>JPEG-XL</emphasis>: JPEG-XL je brez-licenčni format rastrske grafike, ki podpira stiskanje brez izgube informacij. Zasnovan je za nadgradnjo obstoječih rastrskih formatov in tako naj bi postal njihova univerzalna zamenjava.</item>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <item><emphasis strong='true'>WEBP</emphasis>: It's an image file format that Google has developed as a replacement for JPEG, PNG, and GIF file formats. Files are smaller for the same quality, or of higher quality for the same size. It supports both lossy and lossless compression</item>
sl: <item><emphasis strong='true'>WEBP</emphasis>:To je format slikovne datoteke, ki jo je Google razvil kot zamenjavo za formate JPEG, PNG in GIF. Datoteke so manjše za isto kakovost ali boljše kakovosti za isto velikost. Podpira oba načina stiskanja z izgubo in brez</item>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <item><emphasis strong='true'>AVIF</emphasis>: AV1 Image File Format is a specification for storing images in the ISOBMFF container (as HEIF) compressed with AOMedia Video 1 (AV1) codec, an open and royalty-free encoding format. </item>
sl: <item><emphasis strong='true'>AVIF</emphasis>: AV1 Image File Format je specifikacija za shranjevanje slik v vsebniku ISOBMFF (kot HEIF) stisnjen s kodekom AOMedia Video 1 (AV1) v odprtem in brez-licenčnem formatu kodiranja.</item>

[ctx: @title:window]
en: Save Advanced Metadata Profile
sl: Shrani profil naprednih metapodatkov

[ctx: @title:window]
en: Load Advanced Metadata Profile
sl: Naloži profil naprednih metapodatkov

[ctx: @title:window, reset to default warning dialog]
en: Warning
sl: Opozorilo

[ctx: @info]
en: This option will reset configuration to default
    All your changes will be lost.
     Do you want to continue?
sl: Ta možnost ponovno nastavila vse privzete vrednosti
    Vse spremembe bodo izgubljene.
    Ali želite nadaljevati?

en: Advanced configuration menu allow you to manage metadata namespaces used by digiKam to store and retrieve tags, rating and comments.<br/><b>Note: </b>Order is important when reading metadata
sl: Z naprednim nastavitvenim menijem lahko upravljate prostore imen metapodatkov, ki jih uporablja digiKam za shranjevanje in nalaganje značk, ocen in komentarjev.<br/><b>Opomba:</b> Vrstni red je pomemben pri branju metapodatkov

en: Read Options
sl: Možnosti branja

en: Write Options
sl: Možnosti pisanja

en: Unify read and write
sl: Poenoti branje in pisanje

en: Read all metadata for tags
sl: Preberi vse metapodatke za značke

en: Add
sl: Dodaj

en: Move Up
sl: Premakni gor

en: Move Down
sl: Premakni dol

en: Revert Changes
sl: Povrni vse spremembe

en: Save Profile
sl: Shrani profil

en: Load Profile
sl: Naloži profil

en: Reset to Default
sl: Ponastavi privzete vrednosti

[ctx: @title:window]
en: New XMP Namespace
sl: Nov imenski prostor XMP

[ctx: @title:window]
en: Edit XMP Namespace
sl: Uredi XMP Namespace

en: Add metadata namespace
sl: Dodaj imenski prostor za metapodatke

en: Metadata Subspace
sl: Podprostor metapodatkov

[ctx: @label: namespace name]
en: Name:
sl: Ime:

en: <p>To create new namespaces, you need to specify parameters:</p><p><ul><li>Namespace name with dots.<br/>Ex.: <i>"Xmp.digiKam.TagsList"</i></li><li>Separator parameter, used by tag paths <br/>Ex.: "City/Paris" or "City|Paris"</li><li>Specify if only keyword or the whole path must be written.</li></ul></p>
sl: <p>Če želite ustvariti nove prostore imen, morate določiti parametre:</p><p><ul><li>Ime imenskega prostora s pikami.<br/>Na primer:<i>"Xmp.digiKam.TagsList"</i></li><li>Parameter ločilnika, ki ga uporabljajo značke poti<br/>Na primer: "Mesto/Pariz" ali "Mesto|Pariz"</li><li>Določite, ali mora biti napisana samo ključna beseda ali celotna pot.</li></ul></p>

en: <p>To create new rating namespaces, you need to specify parameters:</p><p><ul><li>Namespace name with dots.<br/>Ex.: <i>"Xmp.xmp.Rating"</i></li><li>Rating mappings, if namespace need other values than 0-5 <br/>Ex.: Microsoft uses 0 1 25 50 75 99</li><li>Select the correct namespace option from list.</li></ul></p>
sl: <p>Za ustvarjanje novih imenskih prostorov za ocenjevanje morate določiti parametre:</p><p><ul><li>Ime imenskega prostora s pikami.<br/>Na primer: <i>"Xmp.xmp.Ocena" </i></li><li>Preslikave ocen, če imena potrebujejo druge vrednosti razen 0-5<br/>Na primer: Microsoft uporablja 0 1 25 50 75 99</li><li>Izberite pravilno možnost imenskega prostora iz seznama.</li></ul></p>

en: <p>To create new comment namespaces, you need to specify parameters:</p><p><ul><li>Namespace name with dots.<br/>Ex.: <i>"Xmp.xmp.Comment"</i></li><li>Select the correct namespace option from list.</li></ul></p>
sl: <p>Če želite ustvariti nove prostore imen, morate določiti parametre:</p><p><ul><li>Ime imenskega prostora s pikami.<br/>Na primer:<i>"Xmp.xmp.Comment"</i></li><li>Izberite pravilni imenski prostor iz seznama.</li></ul></p>

en: Special Options
sl: Posebne možnosti

en: Alternative name
sl: Alternativno ime

en: Alternative special options
sl: Alternativne posebne možnosti

en: Separator:
sl: Ločilnik:

en: Set Tags Path:
sl: Nastavi pot značk:

en: Rating Mapping:
sl: Preslikava ocen:

en: This is a default namespace. Default namespaces can only be disabled
sl: To je privzeti imenski prostor. Privzete imenske prostore lahko le onemogočite

en: The namespace name is required
sl: Ime imenskega prostora je obvezno

en: EXIF namespace name must start with "Exif".
sl: Ime imenskega prostora Exif se mora začeti z "Exif".

en: EXIF alternative namespace name must start with "Exif".
sl: Ime nadomestnega imenskega prostora Exif se mora začeti z "Exif".

en: IPTC namespace name must start with "Iptc".
sl: Ime imenskega prostora IPTC se mora začeti z "Iptc".

en: IPTC alternative namespace name must start with "Iptc".
sl: Ime nadomestnega imenskega prostora IPTC mora začeti z "Iptc".

en: XMP namespace name must start with "Xmp".
sl: Ime imenskega prostora XMP se mora začeti z "Xmp".

en: XMP alternative namespace name must start with "Xmp".
sl: Ime alternativnega imenskega prostora XMP se mora začeti z "Xmp".

en: Tag Path separator is required
sl: Ločilnik poti značk je obvezen

en: Only one character is now supported as tag path separator
sl: Samo en znak je zdaj podprt kot ločevalnik poti značk

[ctx: @title:tab advanced metadata config view]
en: Advanced
sl: Napredno

[ctx: @info]
en: You should only activate this option if you are exchanging image metadata with programs that use the sidecar format BASENAME.xmp. If you have images with the same base name (e.g. Image.CR2 and Image.JPG) then the sidecar can no longer be uniquely assigned and will be used for both images, which can lead to metadata problems.
sl: To možnost smete aktivirati samo, če zamenjate metapodatke slike s programi, ki za priklopne datoteke uporabljajo format BASENAME.xmp. Če imate slike z istim osnovnim imenom (npr. Image.CR2 in Image.JPG), potem lahko priklopna datoteka ni več edinstveno dodeljena in se bo uporabljala za obe sliki, kar lahko povzroča težave z metapodatki.

[ctx: @info]
en: Switching off exif auto rotation will most probably show your images in a wrong orientation, so only change this option if you explicitly require this.
sl: Izklop samodejne usmerjenosti glede na exif, bo najbrž povzročil, da bodo vaše slike prikazane napačno, zato to možnost izklopite le, če to nujno potrebno.

[ctx: @info]
en: Do you really want to enable metadata writing to RAW files? digiKam delegates this task to the ExifTool backend.
    With different RAW formats, problems are known which can lead to the corrupt of RAW files.
    If you decide to do so, make a backup of your RAW files. We strongly recommend not to enable this option.
sl: Ali res želite omogočiti pisanje metapodatkov v surove datoteke? DigiKam to nalogo dodeli programu ExifTool, ki teče v ozadju.
    Glede na različne formate surovih slik so znani problemi, ki lahko privedejo do uničenja datotek.
    Če se že za to odločite, naredite vsaj varnostno kopijo surovih datotek slik. Močno vam priporočamo, da te možnosti ne omogočite.

[ctx: @action:button]
en: Yes I Understand
sl: Da, razumem

[ctx: @info]
en: You would rather disable writing metadata to RAW files?
sl: Ali ne bi raje onemogočili pisanje metapodatkov v surove (RAW) datoteke?

[ctx: @option]
en: Baloo Desktop Search
sl: Namizno iskanje Baloo

[ctx: @option]
en: Store metadata from digiKam in Baloo
sl: Shrani metapodatke iz digiKama v Baloo

[ctx: @info]
en: Turn on this option to push rating, comments and tags from digiKam into the Baloo storage
sl: Vklopite to možnost, da prepišete ocene, opombe in značke iz digiKama v shrambo Baloo

[ctx: @option]
en: Read metadata from Baloo
sl: Preberi metapodatke iz programa Baloo

[ctx: @info]
en: Turn on this option if you want to apply changes to rating, comments and tags made in Baloo to digiKam's metadata storage. Please note that image metadata will not be edited automatically.
sl: Vklopite to možnost, če želite uveljaviti spremembe ocen, opomb in značk, ki so bile narejene v programu Baloo, v shrambi metapodatkov digiKama. Upoštevajte si, da metapodatki slik ne bodo samodejno urejeni.

[ctx: @info]
en: provides the basis to handle all kinds of metadata on the KDE desktop in a generic fashion. It allows you to tag, rate and comment your files in KDE applications like Dolphin. Please set here if you want to synchronize the metadata stored by digiKam desktop-wide with the Baloo Desktop Search.
sl: ponuja osnovo za generični način obdelav vseh vrst metapodatkov na namizju KDE. Omogoča vam označevanje, ocenjevanje in komentiranje datotek v KDE aplikacijah, kot je Dolphin. Nastavite tu, če želite sinhronizirati metapodatke, ki jih digiKam shrani po celotnem namizju z namiznim iskanjem Baloo.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>In addition to the pixel content, image files usually contain a variety of metadata. A lot of the parameters you can use in digiKam to manage files, such as rating or comment, can be written to the files' metadata.</para> <para>Storing in metadata allows one to preserve this information when moving or sending the files to different systems.</para>
sl: <para>Kot dodatek slikovnim točkam, slike ponavadi vsebujejo raznolike metapodatke. Veliko parametrov, ki jih uporabljate v digiKamu za upravljanje datotek (npr. ocena in opomba), se lahko zapiše v metapodatke datotek.</para> <para>Shranjevanje v metapodatke omogoča ohranitev teh podatkov med premikanjem ali pošiljanjem datotek na različne sisteme.</para>

[ctx: @label]
en: Write This Information to the Metadata
sl: Zapiše te podatke v metapodatke

[ctx: @option:check]
en: Image tags
sl: Značke slike

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn on this option to store the item tags in the XMP and IPTC tags.
sl: Vklopite to možnost, da shranite značke slik v značke XMP in IPTC.

[ctx: @option:check]
en: Captions and title
sl: Naslov in napis

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn on this option to store item caption and title in the JFIF Comment section, the Exif tag, the XMP tag, and the IPTC tag.
sl: Vklopite to možnost, da shranite napis in naslov slike v opombo odseka JFIF, značko Exif, značko XMP in značko IPTC.

[ctx: @option:check]
en: Rating
sl: Ocena

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn on this option to store the item rating in the Exif tag and the XMP tags.
sl: Vklopite to možnost, da shranite oceno slike v značke Exif in značke XMP.

[ctx: @option:check]
en: Pick label
sl: Poberi oznako

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn on this option to store the item pick label in the XMP tags.
sl: Vklopite to možnost, da shranite izbrano značko slike v značke XMP.

[ctx: @option:check]
en: Color label
sl: Barvna oznaka

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn on this option to store the item color label in the XMP tags.
sl: Vklopite to možnost, da shranite barvno značko slike v značke XMP.

[ctx: @option:check]
en: Timestamps
sl: Časovni žigi

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn on this option to store the item date and time in the EXIF, XMP, and IPTC tags.
sl: Vklopite to možnost, da shranite datum in čas slike v značke Exif, XMP in IPTC.

[ctx: @option:check]
en: Metadata templates (Copyright etc.)
sl: Predloge metapodatkov (avtorske pravice, itd.)

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn on this option to store the metadata template in the XMP and the IPTC tags. You can set template values to Template setup page.
sl: Vklopite to možnost, da shranite predloge metapodatkov v oznake XMP in IPTC. Vrednosti predlog lahko nastavite na strani za nastavitev predlog.

[ctx: @option:check]
en: Face Tags (including face areas)
sl: Značke obrazov (vključno z območji obrazov)

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn on this option to store face tags with face rectangles in the XMP tags.
sl: Vklopite to možnost, da shranite značke obrazov skupaj s pravokotniki obrazov v značke XMP.

[ctx: @option:check]
en: Geolocation information (GPS)
sl: Informacije o geolokaciji (GPS)

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn on this option to store Geolocation information in the Exif tag and the XMP tags.
sl: Vklopite to možnost, če želite informacije o geolokaciji shraniti med značke Exif in značke XMP.

[ctx: @label]
en: Reading and Writing Metadata
sl: Branje in zapisovanje metapodatkov

[ctx: @option:check]
en: Delegate to ExifTool backend all operations to write metadata to files
sl: Dodelite programu ExifTool v ozadju vse operacije pisanja metapodatkov v datoteke

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn on this option to write metadata to files with ExifTool backend instead Exiv2. This will slowdown a little bit the synchronization of files metadata with database.
sl: Vklopite to možnost, da pisanje metapodatkov v datoteke opravlja ExifTool v ozadju namesto Exiv2. To bo malenkostno upočasnilo sinhronizacijo metapodatkov v datotekah glede na podatkovno bazo.

[ctx: @option:check]
en: Write metadata to DNG files
sl: Zapis metapodatkov v datoteke DNG

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn on this option to write metadata into DNG files.
sl: Vklopite to možnost, da zapišete metapodatke v datoteke DNG.

[ctx: @option:check]
en: If possible write metadata to RAW files
sl: Če je mogoče, zapiši metapodatke v surove datoteke slik (RAW)

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn on this option to write metadata into RAW files. This feature is delegate to ExifTool backend and is disabled by default.
sl: Vklopite možnost zapisovanja metapodatkov v surove datoteke RAW. Ta zmožnost dodeli nalogo pisanja programu ExifTool v ozadju in je privzeto onemogočena.

[ctx: @option:check]
en: Use lazy synchronization
sl: Uporabi počasno sinhronizacijo

[ctx: @info:whatsthis]
en: Instead of synchronizing metadata, just schedule it for synchronization.Synchronization can be done later by triggering the apply pending, or at digikam exit
sl: Namesto sinhronizacije metapodatkov, le planirajte sinhronizacijo.Sinhronizacijo lahko opravite pozneje, če sprožite uveljavljanje sinhronizacije ali ob izhodu iz digikama

[ctx: @option:check]
en: &Update file modification timestamp when files are modified
sl: Posodobi časovni žig spremembe datoteke, ko je slika spremenjena

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn off this option to not update file timestamps when files are changed as when you update metadata or image data. Note: disabling this option can introduce some dysfunctions with applications which use file timestamps properties to detect file modifications automatically.
sl: Izklopite to možnost, da se časovni žigi ne spremenijo, ko posodobite metapodatke ali podatke slike. Opomba: če to možnost onemogočite, bo lahko to povzročilo težave s programi, ki za samodejno zaznavanje sprememb uporabljajo časovne žige.

[ctx: @option:check]
en: &Rescan file when files are modified
sl: Ob spremembi datotek znova p&reišči datoteko

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turning this option on, will force digiKam to rescan files that has been modified outside digiKam. If a file has changed it is file size or if the last modified timestamp has changed, a rescan of that file will be performed when digiKam starts.
sl: Vklop te možnosti bo digiKam prisilil v ponovno preiskovanje datotek, ki so bile spremenjene zunaj digiKama. Če se je datoteki spremenila velikost ali pa se je spremenil časovni žig zadnje spremembe, bo datoteka ob zagonu digiKama znova preiskana.

[ctx: @label]
en: Note: see %1 of ExifTool backend.
sl: Opomba: glejte %1 zaledja ExifTool.

[ctx: @label]
en: write limitations
sl: omejitve pisanja

[ctx: @label]
en: Note: these options depends of %1 availability. Check in the ExifTool tab for details.
sl: Opomba: te možnosti so odvisne od razpoložljivosti %1. Preverite zavihek ExifTool za podrobnosti.

[ctx: @label]
en: ExifTool backend
sl: Zaledje ExifTool

[ctx: @label]
en: Select Metadata Fields to be Displayed when using Custom Filters
sl: Izberite polja metapodatkov, ki naj bodo prikazana, ko uporabljate filtre po meri

[ctx: @title:tab]
en: Views
sl: Prikazi

[ctx: @label]
en: When rotating a file
sl: Ob vrtenju datoteke

[ctx: @option:radio]
en: Rotate by only setting a flag
sl: Zavrti le tako, da nastaviš zastavico

[ctx: @option:radio]
en: Rotate by changing the content if possible
sl: Zavrti tako da spremeniš vsebino (če je mogoče)

[ctx: @option:check]
en: Even allow lossy rotation if necessary
sl: Če je potrebno, dovoli tudi vrtenje z izgubo podatkov

[ctx: @option:check]
en: Write flag to metadata if possible
sl: Če je mogoče, zapiši zastavico v metapodatke

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate files only by changing a flag, not touching the pixel data
sl: Zavrti datoteke samo s spremembo zastavice, brez spreminjanja podatkov slikovnih točk

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>A file can be rotated in two ways:<nl/> You can change the contents, rearranging the individual pixels of the image data.<nl/> Or you can set a flag that the file is to be rotated before it is shown.</para> <para>Select this option if you always want to set only a flag. This is less obtrusive, but requires support if the file is accessed with another software. Ensure to allow setting the flag in the metadata if you want to share your files outside digiKam.</para>
sl: <para>Datoteko lahko zavrtite na dva načina:<nl/> Spremenite lahko njeno vsebino, tako da ustrezno premestite slikovne točke.<nl/>Lahko pa nastavite zastavico, ki označuje naj se datoteka zavrti, preden je prikazana.</para><para>Izberite to možnost, če želite vedno nastaviti samo zastavico. To je manj moteče, a če do datoteke dostopate z drugo programsko opremo, bo ta morala imeti vključeno podporo za to nastavitev. Če želite deliti datoteke izven digiKama, se prepričajte, ali je dovoljeno nastavljanje zastavice v metapodatkih.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: If possible rotate files by changing the pixel data
sl: Če je mogoče, vedno zavrti datoteke s spremembo slikovnih točk

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>A file can be rotated in two ways:<nl/> You can change the contents, rearranging the individual pixels of the image data.<nl/> Or you can set a flag that the file is to be rotated before it is shown.</para> <para>Select this option if you want the file to be rotated by changing the content. This is a lossless operation for JPEG files. For other formats it is a lossy operation, which you need to enable explicitly. It is not support for RAW and other read-only formats, which will be rotated by flag only.</para>
sl: <para>Datoteko lahko zavrtite na dva načina:<nl/> Spremenite lahko njeno vsebino, tako da ustrezno premestite slikovne točke.<nl/>Lahko pa nastavite zastavico, ki označuje naj datoteka zavrti, preden je prikazana.</para> <para>Izberite to možnost, če želite zavrteti datoteko, tako da spremenite njeno vsebino. To opravilo je za datoteke JPEG brez izgube podatkov. Za druge vrste pa lahko pride do izgube podatkov in to morate tudi dovoliti. Dejanje ni podprto v datotekah RAW in drugih vrstah samo za branje, ki bodo zavrtene le s pomočjo zastavice.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate files by changing the pixel data even if the operation will incur quality loss
sl: Zavrti datoteke s spremembo slikovnih točk, tudi če bo postopek povzročil izgubo podatkov

[ctx: @info:whatsthis]
en: For some file formats which apply lossy compression, data will be lost each time the content is rotated. Check this option to allow lossy rotation. If not enabled, these files will be rotated by flag.
sl: Za nekatere vrste datotek, ki imajo stiskanje z izgubami, bodo podatki izgubljeni vsakič, ko zavrtite vsebino. Označite to možnost, če želite dovoliti vrtenje z izgubo podatkov. Če to ni omogočeno, bodo te datoteke zavrtene s pomočjo zastavice.

[ctx: @info:tooltip]
en: When rotating a file by setting a flag, also change this flag in the file's metadata
sl: Med vrtenjem datoteke z nastavitvijo zastavice, hkrati spremeni zastavico v metapodatkih datoteke

[ctx: @info:whatsthis]
en: File metadata typically contains a flag describing that a file shall be shown rotated. Enable this option to allow editing this field.
sl: Metapodatki datoteke običajno vsebujejo zastavico, ki opisuje, da mora biti slika prikazana zavrtena. Omogočite to možnost, da lahko uredite to polje.

[ctx: @option]
en: Show images/thumbnails &rotated according to orientation tag.
sl: Pokaži slike/sličice zav&rtene glede na značko za usmerjenost.

[ctx: @option]
en: Set orientation tag to normal after rotate/flip.
sl: Po vrtenju/zrcaljenju nastavi značko usmerjenosti na običajno.

[ctx: @info]
en: Note: These settings affect the album view and not the image editor. The image editor always changes the image data during the rotation.
sl: Opomba: te nastavitve vplivajo na pogled albuma in ne na urejevalnik slik. Urejevalnik slik vedno spreminja podatke o slikah med vrtenjem.

[ctx: @title:tab]
en: Rotation
sl: Vrtenje

[ctx: @label]
en: Reading and Writing to Sidecars
sl: Branje in zapisovanje v priklopno datoteko

[ctx: @option:check]
en: Read from sidecar files
sl: Beri iz priklopnih datotek

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn on this option to read metadata from XMP sidecar files when reading metadata.
sl: Vklopite to možnost, da preberete metapodatke iz priklopnih datotek XMP.

[ctx: @option:check]
en: Write to sidecar files
sl: Piši v priklopne datoteke

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn on this option to save, as specified, metadata to XMP sidecar files.
sl: Vklopite to možnost, da zapišete metapodatke v priklopne datoteke XMP.

[ctx: @item]
en: Write to XMP sidecar for read-only item only
sl: Piši v priklopno datoteko XMP namenjeno samo za branje

[ctx: @item]
en: Write to XMP sidecar only
sl: Piši samo v priklopno datoteko XMP

[ctx: @item]
en: Write to item and XMP Sidecar
sl: Piši v predmet in v priklopno datoteko XMP

[ctx: @info:tooltip]
en: Specify the exact mode of XMP sidecar writing
sl: Navedite točen način zapisovanja v priklopno datoteko XMP

[ctx: @option:check]
en: Sidecar file names are compatible with commercial programs
sl: Imena priklopnih datotek so združljiva s komercialnimi programi

[ctx: @info:whatsthis]
en: Turn on this option to create the XMP sidecar files with a compatible file name (BASENAME.xmp) used by many commercial programs. For Darktable do not enable this option.
sl: Vklopite to možnost za ustvarjanje priklopnih datotek za ustreznim imenom (BASENAME.xmp), ki jih uporabljajo mnogi komercialni programi. Ne vklapljajte te možnosti za program Darktable.

[ctx: @info]
en: Add file types to be recognised as sidecars.
    digiKam (optionally) writes metadata to *.xmp sidecar files. Other programs might use different types, which can be specified below. digiKam will neither display these nor read from or write to them. But whenever a matching album item (e.g. "image.dng" for "image.dng.pp3") is renamed, moved, copied or deleted, the same operation will be done on these sidecar files.
    Multiple extensions must be separated by a semicolon or a space.
sl: Dodajte vrste datotek, ki naj bi bile prepoznane kot priklopne datoteke.
    digiKam (neobvezno) zapiše metapodatke v priklopne datoteke * .xmp. Drugi programi lahko uporabljajo druge vrste datotek, ki jih lahko navedete spodaj. digiKam jih ne bo niti prikazal niti prebral ali pisal po njih. Kadar koli pa je ujemajoč predmet albuma (npr. "Image.dng" za "image.dng.pp3") preimenovan, premaknjen, kopiran ali izbrisan, bo enaka operacija izvedena tudi v teh priklopnih datotekah.
    Več končnic mora biti ločenih s podpičjem ali presledkom.

[ctx: @info]
en: Here you can add extra extensions
    of sidecars files to be processed alongside
    regular items. These files will not be visible,
    but regarded as an extension of the main file.
    Just write "xyz abc" to support files with
    the *.xyz and *.abc extensions. The internally
    used sidecars type *.xmp is always included.
sl: Tukaj lahko dodate dodatne razširitve priklopnih
    datotek, ki naj se jih obdela poleg navadnih
    predmetov. Te datoteke ne bodo vidne, vendar
    se štejejo za razširitev glavne datoteke. Za
    podporo datotekam napišite "xyz abc"  in datoteke
    *.xyz in *.abc so razširitve. Priklopne datoteke za
    interno rabo tipa * .xmp so vedno vključene.

[ctx: @info]
en: Enter additional sidecars file extensions.
sl: Vnesite dodatne priponke priklopnih datotek.

[ctx: @info]
en: Additional &sidecar file extensions
sl: Dodatne razširitve priklopnih datotek

[ctx: @title:tab]
en: Sidecars
sl: Priklopne datoteke

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, groupBox_proxy)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Proxy settings for your local intranet. Please leave empty if there is no proxy.</p></body></html>
sl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Nastavitve posrednika za vaš lokalni intranet. Če ni posrednika, pustite prazno.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_proxy)
en: &Network Proxy Server Settings
sl: &Nastavitve posredniškega omrežnega strežnika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_proxyUrl)
en: &Proxy:
sl: Posrednik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_proxyPort)
en: P&ort:
sl: Vrata:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_proxyType)
en: Proxy type:
sl: Vrsta posrednika:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_proxyAuth) i18n: ectx: property (text), widget (QGroupBox, kcfg_proxyAuth)
en: Requires authentication
sl: Zahteva avtentikacijo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_username)
en: U&sername:
sl: Uporabniško ime:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_password)
en: &Password:
sl: Geslo:

en: Get album date source:
sl: Vir pridobivanja datuma albuma:

[ctx: method to get the album date]
en: From The Newest Item Date
sl: Iz datuma najnovejšega elementa

[ctx: method to get the album date]
en: From The Oldest Item Date
sl: Iz datuma najstarejšega elementa

[ctx: method to get the album date]
en: From The Average Date
sl: Iz povprečnega datuma

[ctx: method to get the album date]
en: From The Folder Date
sl: Iz datuma mape

[ctx: method to get the album date]
en: No Change Of Date
sl: Brez spremembe datuma

en: The album date is adjusted depending on the option set when new items are found during scanning.
sl: Datum albuma se prilagodi glede na nabor možnosti, ko so med pregledovanjem zaznani novi elementi.

en: String comparison type:
sl: Vrsta primerjave nizov:

[ctx: method to compare strings]
en: Natural
sl: Naravna

[ctx: method to compare strings]
en: Normal
sl: Običajna

en: <qt>Sets the way in which strings are compared inside digiKam. This eg. influences the sorting of the tree views.<br/><b>Natural</b> tries to compare strings in a way that regards some normal conventions and will eg. result in sorting numbers naturally even if they have a different number of digits.<br/><b>Normal</b> uses a more technical approach. Use this style if you eg. want to entitle albums with ISO dates (201006 or 20090523) and the albums should be sorted according to these dates.</qt>
sl: <qt>Nastavi način kako so primerjani nizi znotraj digiKama in tako na primer vpliva na razvrščanje znotraj drevesnih pogledov.<br/><b>Naravno</b> poskuša primerjati nize na način, ki se nanaša na nekatere dogovore in tako na primer povzroči, da bodo številke razvrščene naravno, četudi imajo različno število števk.<br/><b>Običajno</b> uporablja bolj tehničen pristop. Uporabite ta slog, če na primer želite nasloviti albume z datumi po ISO (201006 ali 20090523) in jih želite po teh datumi tudi razvrstiti.</qt>

en: Confirm when moving items to the &trash
sl: Zahtevaj potrditev med premikanjem predmetov v Sme&ti

en: Confirm when permanently deleting items
sl: Zahtevaj potrditev ob trajnem brisanju predmetov

en: Do not confirm when applying changes in the &right sidebar
sl: Ne zahtevaj potrditve med uveljavljanjem sprememb v desni stranski vrstici

en: &Scan for new items at startup (makes startup slower)
sl: Preglej za novimi predmeti ob zagonu (počasnejši zagon)

en: Set this option to force digiKam to scan all collections for new items to
    register new elements in database. The scan is performed in the background through
    the progress manager available in the statusbar
     when digiKam main interface
    is loaded. If your computer is fast enough, this will have no effect on usability
    of digiKam while scanning. If your collections are huge or if you use a remote database,
    this can introduce low latency, and it is recommended to disable this option and to plan
    a manual scan through the maintenance tool at the right moment.
sl: Nastavite to možnost, da bi digiKam prisilili v pregledovanje vseh zbirk za novimi
    predmeti in jih registrirali v bazi podatkov. Pregled je izveden v ozadju, viden je
    upravitelj napredka, ki je na voljo v vrstici stanja, ko se naloži glavni vmesnik digiKama.
    Če je vaš računalnik dovolj hiter, to ne bo vplivalo uporabnost digiKama med
    pregledovanjem. Če so vaše zbirke ogromne ali če uporabljate oddaljene baze podatkov,
    pa to lahko povzroči rahlo zamudo, zato je v tem primeru priporočljivo, da to možnost
    onemogočite in načrtujete ročni pregled v pravem trenutku skozi vzdrževalno orodje.

en: Fast scan (detects new, deleted and renamed items)
sl: Hiter pregled (zazna nove, zbrisane in preimenovane predmete)

en: Set this option to significantly speed up the scan. New items, deleted and also
    renamed items are found. In order to find items that have been changed, this
    option must be deactivated.
sl: Nastavite to možnost, da bistveno povečate hitrost pregleda. Najdeni
    bodo novi, zbrisani in preimenovani predmeti. Če želite najti tudi
    spremenjene predmete, morate to možnost deaktivirati.

en: Detect faces in newly added images
sl: Zaznaj obraze v na novo dodanih slikah

en: Remove obsolete core database objects (makes startup slower)
sl: Odstranjevanje zastarelih predmetov jedrne baze (naredi zagon počasnejši)

en: Set this option to force digiKam to clean up the core database from obsolete item entries.
    Entries are only deleted if the connected image/video/audio file was already removed, i.e.
    the database object wastes space.
    This option does not clean up other databases as the thumbnails or recognition db.
    For clean up routines for other databases, please use the maintenance.
sl: Nastavite to možnost, da bi digiKam prisilili, da očisti osnovno bazo podatkov zastarelih
    vnosov predmetov. Vnosi se izbrišejo le, če je že bila povezana slika / video / zvočna
    datoteka odstranjena, tj. predmet baze podatkov zapravlja prostor.
    Ta možnost ne počisti drugih baz podatkov kot so predogledne sličice ali baze za
    prepoznavanje obrazov. Za čiščenje rutin za druge baze podatkov uporabite vzdrževanje.

en: Expand current tree item with a single mouse click
sl: Razširi trenutni drevesni element z enim klikom miške

en: Show only face tags for assigning names in people sidebar
sl: Prikažite samo obrazne značke za dodelitev imen v stranski letvici oseb

en: Lower bound for minimum similarity:
sl: Spodnja meja za najmanjšo podobnost:

en: Select here the lower bound of the minimum similarity threshold for fuzzy and duplicates searches. The default value is 40. Selecting a lower value than 40 can make the search <b>really</b> slow.
sl: Tukaj izberite spodnjo mejo najnižjega praga podobnosti za šibko podobnost in podvajanje iskanja. Privzeta vrednost je 40. Izbira nižje vrednosti od 40 lahko iskanje <b>zares</b> upočasni.

en: Use native file dialogs from system
sl: Uporabi pogovorna okna za datoteke iz sistema

en: Draw frames around grouped items
sl: Nariši okvirje okrog predmetov v skupini

en: Set this option to configure how sidebar tab titles are visible. Use "Only For Active Tab" option if you use a small screen resolution as with a laptop computer.
sl: To možnost nastavite da določite kako so vidni naslovi zavihkov stranske vrstice. Uporabite »Samo za aktivni zavihek", če uporabljate ločljivost majhnega zaslona kot npr. pri prenosnem računalniku.

en: Perform the following operations on all group members:
sl: Naslednje operacije izvedite za vse člane skupine:

en: When images are grouped the following operations<br/>are performed only on the displayed item (No)<br/>or on all the hidden items in the group as well (Yes).<br/>If Ask is selected, there will be a prompt every<br/>time this operation is executed.
sl: Ko so slike združene, se naslednji postopki<br/>izvajajo samo nana prikazanem predmeti (Ne)<br/>ali tudi na vseh skritih predmetih v skupini(Da).<br/>Če je izbrano Vprašaj, bo vsakič<br/> izdan poziv, ali naj bi bila operacija izvedena.

[ctx: @label: grouped image ops]
en: No
sl: Ne

[ctx: @label: grouped image ops]
en: Yes
sl: Da

[ctx: @label: grouped image ops]
en: Ask
sl: Vprašaj

[ctx: @title:tab]
en: Grouping
sl: Združevanje

en: Use high DPI scaling from the screen factor
sl: Uporabite merilo visoke ločljivosti DPI glede na faktor zaslona

en: Use pixmaps with high DPI resolution
sl: Uporabi točkovne slike z visoko ločljivostjo DPI

en: Force use of software OpenGL rendering
sl: Prisili upodabljanje z uporabo OpenGL

en: Disable hardware acceleration OpenCL
sl: Onemogoči strojno pospeševanje OpenCL

en: Enable internal debug logging
sl: Omogoči notranje beleženje napak

en: Download required binary data...
sl: Prenesi zahtevane binarne podatke...

en: <b>Note: All changes to these settings only take effect after the restart. Some settings are hardware dependent and may have no effect.</b>
sl: <b>Opomba: Vse spremembe teh nastavitev začnejo veljati šele po ponovnem zagonu. Nekatere nastavitve so odvisne od strojne opreme in morda nimajo nobenega učinka.</b>

[ctx: @title: settings section]
en: Database
sl: Podatkovna zbirka

[ctx: @title]
en: Database Settings
    Customize database settings
sl: Nastavitve podatkovne zbirke
    Prilagodi nastavitve podatkovne zbirke

[ctx: @title: settings section]
en: Collections
sl: Zbirke

[ctx: @title]
en: Collections Settings
    Set root albums locations
sl: Nastavitve zbirk
    Nastavite mesta korenskih albumov

[ctx: @title: settings section]
en: Views
sl: Pogledi

[ctx: @title]
en: Application Views Settings
    Customize the look of the views
sl: Nastavitve pogledov aplikacije
    Prilagodite izgled pogledov

[ctx: @title: settings section]
en: Tool-Tip
sl: Orodni namig

[ctx: @title]
en: Items Tool-Tip Settings
    Customize information in item tool-tips
sl: Nastavitve orodnih namigov
    Prilagodi informacije v orodnih namigih

[ctx: @title: settings section]
en: Metadata
sl: Metapodatki

[ctx: @title]
en: Embedded Image Information Management
    Setup relations between images and metadata
sl: Upravljanje podatkov vgrajenih v sliko
    Nastavite povezave med slikami in metapodatki

[ctx: @title: settings section]
en: Templates
sl: Predloge

[ctx: @title]
en: Metadata templates
    Manage your collection of metadata templates
sl: Predloge metapodatkov
    Upravljajte z vašo zbirko predlog metapodatkov

[ctx: @title: settings section]
en: Image Editor
sl: Urejevalnik slik

[ctx: @title]
en: Image Editor Settings
    Customize the image editor settings
sl: Nastavitve urejevalnika slik
    Prilagodi nastavitve urejevalnika slik

[ctx: @title: settings section]
en: Color Management
sl: Upravljanje barv

[ctx: @title]
en: Settings for Color Management
    Customize the color management settings
sl: Nastavitve za upravljanje barv
    Prilagodi nastavitve upravljanja barv

[ctx: @title: settings section]
en: Light Table
sl: Osvetlitvena miza

[ctx: @title]
en: Light Table Settings
    Customize tool used to compare items
sl: Nastavitve osvetlitvene mize
    Prilagodi orodje za primerjavo predmetov

[ctx: @title: settings section]
en: Image Quality Sorter
sl: Razvrščevalnik slik po kakovosti

[ctx: @title]
en: Image Quality Sorter Settings
    Customize default settings to perform image triaging by quality
sl: Nastavitve razvrščevalnika slik po kakovosti
    Prilagodi privzete nastavitve za izvedbo razvrščanja slik po kakovosti

[ctx: @title: settings section]
en: Cameras
sl: Kamere

[ctx: @title]
en: Camera Settings
    Manage your camera devices
sl: Nastavitve kamere
    Upravljaj vaše kamere

[ctx: @title: settings section]
en: Plugins
sl: Vtičniki

[ctx: @title]
en: Plug-in Settings
    Set which plugins will be accessible from application
sl: Nastavitve vstavkov
    Nastavi kateri vtičniki bodo dostopni iz aplikacije

[ctx: @title: settings section]
en: Miscellaneous
sl: Razno

[ctx: @title]
en: Miscellaneous Settings
    Customize behavior of the other parts of digiKam
sl: Razne nastavitve
    Nastavi obnašanje drugih delov digiKam

[ctx: @info]
en: The process of updating the file hashes takes a few minutes.
    Please ensure that any important collections on removable media are connected.
    After the upgrade you cannot use your database with a digiKam version prior to 2.0.
    Do you want to begin the update?
sl: Opravilo posodabljanja razpršil datotek traja nekaj minut.
    Prepričajte se, da so pomembne zbirke na odstranljivih nosilcih povezane.
    Po nadgradnji ne boste mogli podatkovne zbirke uporabljati z digiKamom starejšim od različice 2.0.
    Ali želite začeti z posodobitvijo?

[ctx: @title:group]
en: Updates
sl: Posodobitve

[ctx: @action:button]
en: Update File Hashes
sl: Posodobi razpršila datotek

[ctx: @info:tooltip]
en: File hashes are used to identify identical files and to display thumbnails. A new, improved algorithm to create the hash is now used. The old algorithm, though, still works quite well, so it is recommended to carry out this upgrade, but not required.
    After the upgrade you cannot use your database with a digiKam version prior to 2.0.
sl: Razpršila datotek se uporabljajo za identifikacijo identičnih datotek in prikaz predoglednih sličic. Sedaj se uporablja nov, izboljšan algoritem za ustvarjanje razpršil. Stari algoritem še vedno deluje dobro, zato je nadgradnja priporočljiva, a ne zahtevana.
    Po nadgradnji ne boste mogli podatkovne zbirke uporabljati z digiKamom starejšim od različice 2.0.

[ctx: @info:tooltip]
en: Get information about <interface>Update File Hashes</interface>
sl: Pridobite podrobnosti o <interface>Posodobi razpršila datotek</interface>

en: API Key:
sl: API ključ:

[ctx: @info]
en: To work friendly, Google Maps requires an API key that end users must buy online to gain credentials. Without this key, Google Maps is still usable but with an overlay frame annotated "For Development Only". For more information, see this <a href='https://mapsplatform.google.com/pricing/'>Google page</a> about usages, practices, and prices.
sl: Google Zemljevidi za prijazno delovanje potrebujejo ključ API, ki ga morajo končni uporabniki kupiti na spletu, da pridobijo poverilnice. Brez tega ključa so Google Zemljevidi še vedno uporabni vendar s prekrivnim okvirjem z oznako "For Develomepent Only - Samo za razvoj". Za več informacij, glejte na <a href='https://mapsplatform.google.com/pricing/'>Googlovo stran</a> o uporabah, praksah in cenah.

en: Enable Color Management
sl: Omogoči upravljanje barv

en: <ul><li>Checked: Color Management is enabled</li><li>Unchecked: Color Management is disabled</li></ul>
sl: <ul><li>Označeno: upravljanje barv je omogočeno</li><li>Brez oznake: upravljanje barv je onemogočeno</li></ul>

en: Visit Little CMS project website
sl: Obiščite spletišče projekta Little CMS

en: Working Color Space
sl: Delovni barvni prostor

en: <p>This is the color space all the images will be converted to when opened (if you choose to convert) and the profile that will be embedded when saving. Good and safe choices are <b>Adobe RGB (1998)</b> and <b>sRGB IEC61966-2.1</b></p>
sl: <p>V ta barvni prostor bodo pretvorjene vse slike, ko bodo odprte (če boste želeli, da bodo pretvorjene) in profil, ki bo vgrajen med shranjevanjem. Dobre in varne izbire so <b>Adobe RGB (1998)</b> in <b>sRGB IEC61966-2.1</b></p>

en: <p>You can use this button to get more detailed information about the selected workspace profile.</p>
sl: <p>Da dobite več podrobnosti o izbranem profilu delovnega prostora, lahko kliknete ta gumb.</p>

en: When the profile of an image does not match the working color space
sl: Ko se profil slike ne ujema z delovnim barvnim prostorom

en: Ask when opening the image
sl: Vprašaj ob odprtju slike

en: <p>If an image has an embedded color profile not matching the working space profile, digiKam will ask if you want to convert to the working space, keep the embedded profile or discard the embedded profile and assign a different one.</p>
sl: <p>Če ima slika vgrajen barvni profil, ki se ne ujema z barvnim profilom delovnega prostora, bo digiKam vprašal, če ga želite pretvoriti v delovni prostor, ga ohraniti ali dodeliti novega.</p>

en: Convert the image to the working color space
sl: Pretvori sliko v delovni barvni prostor

en: <p>If an image has an embedded color profile not matching the working space profile, digiKam will convert the image's color information to the working color space. This changes the pixel data, but not the appearance of the image.</p>
sl: <p>Če ima slika vgrajen barvni profil, ki se ne ujema z barvnim profilom delovnega prostora, bo digiKam pretvoril podatke o barvah slike v delovni barvni prostor. To spremeni podatke slikovnih točk, ne pa videza slike.</p>

en: When an image has no color profile information
sl: Ko slika nima podatkov o barvnem profilu

en: <p>If an image has no embedded color profile, digiKam will ask which color space shall be used to interpret the image and to which color space it shall be transformed for editing.</p>
sl: <p>Če slika nima vgrajenega barvnega profila, bo digiKam vprašal kateri barvni prostor naj bo uporabljen za razlago slike in v kateri barvni prostor naj bo pretvorjena za urejanje.</p>

en: Assume it is using the sRGB color space (Internet standard)
sl: Predpostavi, da uporablja barvni prostor sRGB (internetni standard)

note: i18n("<p></p>"));
en: and convert it to the working color space
sl: in ga pretvori v delovni barvni prostor

en: Assume it is using the working color space
sl: Predpostavi, da uporablja delovni barvni prostor

note: i18n("<p></p>"));
en: Convert it from default input color space to working space
sl: Pretvori iz privzetega vhodnega barvnega prostora v delovni prostor

en: When loading a RAW file with uncalibrated colors
sl: Med nalaganjem datoteke RAW z barvami, ki niso umerjene

en: Ask for the input profile
sl: Vprašaj za vhodni profil

note: i18n("<p></p>"));
en: Automatic color correction
sl: Samodejno popravljanje barv

note: i18n("<p></p>"));
en: Convert it from the default input profile
sl: Pretvori ga iz privzetega vhodnega profila

en: Color Managed View
sl: Upravljan pregled barv

en: Monitor profile:
sl: Profil zaslona:

en: <p>Select the color profile for your monitor here.</p>
sl: <p>Tukaj izberite barvni profil za vaš zaslon.</p>

en: <p>You can use this button to get more detailed information about the selected monitor profile.</p>
sl: <p>Da dobite več podrobnosti o izbranem profilu zaslona, lahko kliknete ta gumb.</p>

en: Use color managed view in editor
sl: Uporabi upravljan pregled barv v urejevalniku

en: <p>Turn on this option if you want to use your <b>Monitor Color Profile</b> to show your pictures in the Image Editor window with a color correction adapted to your monitor. You can at any time toggle this option from the Editor window. <i>Warning</i>: This can slow down rendering of the image, depending on the speed of your computer.</p>
sl: <p>Vklopite to možnost, če želite uporabiti <b>Barvni profil zaslona</b> za prikaz vaših slik v urejevalniku slik z uveljavljenimi popravki prilagojenimi za vaš zaslon. Kadarkoli lahko preklopite to možnost v urejevalniku. <i>Opozorilo</i>: to lahko upočasni izrisovanje slike, odvisno od hitrosti vašega računalnika.</p>

en: Use color managed view for previews and thumbnails
sl: Uporabi upravljan pregled barv za predoglede in sličice

en: Camera and Scanner
sl: Fotoaparat in optični bralnik

en: Default input color profile:
sl: Privzet vhodni barvni profil:

en: <p>This is the default color profile for your input device (that is your camera - or your scanner). A camera input profile is recommended for correct conversion of RAW images in 16bit. Some of the options about loading behavior above refer to this profile.</p>
sl: <p>To je privzet barvni profil za vašo vhodno napravo (to je vaš fotoaparat ali optični bralnik). Vhodni profil fotoaparata je priporočen za pravilno pretvorbo slik RAW v 16 bit. Nekatere izmed možnosti o obnašanju ob nalaganju se nanašajo na ta profil.</p>

en: <p>You can use this button to get more detailed information about the selected input profile.</p>
sl: <p>Da dobite več podrobnosti o izbranem vhodnem profilu, lahko kliknete ta gumb.</p>

en: Printing and Proofing
sl: Tiskanje in preverjanje

en: Output device profile:
sl: Profil izhodne naprave:

en: <p>You can use this button to get more detailed information about the selected proofing profile.</p>
sl: <p>Da dobite več podrobnosti o izbranem profilu za preverjanje, lahko kliknete ta gumb.</p>

en: Color Profiles Repository
sl: Skladišče barvnih profilov

en: digiKam looks for ICC profiles in a number of <a href='default'>default locations</a>. You can specify an additional folder:
sl: digiKam išče profile ICC v številnih <a href='default'>privzetih mestih</a>. Navedete lahko dodatno mapo:

en: <p>digiKam searches ICC profiles in default system folders and ships itself a few selected profiles. Store all your additional color profiles in the directory set here.</p>
sl: <p>digiKam išče profile ICC v privzetih sistemskih mapah, nekaj pa jih ima vgrajenih. V mapo, ki je nastavljena tukaj, shranite vse vaše dodatne profile.</p>

en: Use black point compensation
sl: Uporabi kompenzacijo črne točke

en: <p><b>Black Point Compensation</b> is a way to make adjustments between the maximum black levels of digital files and the black capabilities of various digital devices.</p>
sl: <p><b>Kompenzacija črne točke</b> je način za izvajanje prilagoditev med najvišjimi ravnmi črne digitalnih datotek in najvišjimi ravnmi različnih digitalnih naprav.</p>

en: Rendering Intents:
sl: Nameni upodobitve:

[ctx: @title: icc panel tab]
en: Behavior
sl: Obnašanje

[ctx: @title: icc panel tab]
en: Profiles
sl: Profili

[ctx: @title: icc panel tab]
en: Advanced
sl: Napredno

en: Monitor Profile From System Settings
sl: Profil zaslona iz sistemskih nastavitev

en: No ICC profiles files found.
sl: Ni bilo najdenih profilov ICC.

en: No Display Profile Available
sl: Ni razpoložljivega profila zaslona

en: No Output Profile Available
sl: Ni razpoložljivega izhodnega profila

[ctx: none of the paths]
en: none
sl: brez

en: On Windows, the default search paths include <ul><li>%1/Windows/System32/spool/drivers/color/</li><li>%1/Windows/Spool/Drivers/Color/</li><li>%2/Windows/Color/</li></ul>On your system, currently these paths exist and are scanned:<ul><li>%3</li></ul>
sl: Na Windows privzete iskalne poti vključujejo <ul><li>%1/Windows/System32/spool/drivers/color/</li><li>%1/Windows/Spool/Drivers/Color/</li><li>%2/Windows/Color/</li></ul>Na vašem sistemu trenutno obstajajo in bodo preiskane te poti:<ul><li>%3</li></ul>

en: On macOS, the default search paths include <ul><li>/System/Library/ColorSync/Profiles</li><li>/Library/ColorSync/Profiles</li><li>~/Library/ColorSync/Profiles</li><li>/opt/local/share/color/icc</li><li>%1/Contents/Resources/digikam/profiles/</li><li>~/.local/share/color/icc/</li><li>~/.local/share/icc/</li><li>~/.color/icc/</li></ul>On your system, currently these paths exist and are scanned:<ul><li>%2</li></ul>
sl: Na Mac OS X privzete iskalne poti vključujejo <ul><li>/System/Library/ColorSync/Profiles</li><li>/Library/ColorSync/Profiles</li><li>~/Library/ColorSync/Profiles</li><li>/opt/local/share/color/icc</li><li>%1/Contents/Resources/digikam/profiles/</li><li>~/.local/share/color/icc/</li><li>~/.local/share/icc/</li><li>~/.color/icc/</li></ul>Na vašem sistemu trenutno obstajajo te poti in so preiskane:<ul><li>%2</li></ul>

en: On Linux, the default search paths include <ul><li>/usr/share/color/icc</li><li>/usr/local/share/color/icc</li><li>~/.local/share/color/icc/</li><li>~/.local/share/icc/</li><li>~/.color/icc/</li></ul>On your system, currently these paths exist and are scanned:<ul><li>%1</li></ul>
sl: Na Linuxu privzete iskalne poti vključujejo <ul><li>/usr/share/color/icc</li><li>/usr/local/share/color/icc</li><li>~/.local/share/color/icc/</li><li>~/.local/share/icc/</li><li>~/.color/icc/</li></ul>Na vašem sistemu trenutno obstajajo in bodo preiskane te poti:<ul><li>%1</li></ul>

[ctx: @label]
en: These settings determines the quality of an image and convert it into a score, stored in database as Pick Label property. This information can be evaluated by two ways: using four basic factors sabotaging the images (blur, noise, exposure, and compression), or using a deep learning neural network engine. The first one helps to determine whether images are distorted by the basic factors, however it demands some drawbacks as fine-tuning from the user’s side and it cannot work along the aesthetic image processing. The second one uses an IA approach based on %1 model to predict the score. As deep learning is an end-to-end solution, it doesn’t require hyper-parameter settings, and make this feature easier to use.
sl: Cilj teh nastavitev je določiti kakovost slike in ga pretvoriti v oceno shranjeno v bazi podatkov kot lastnosti izbrane oznake. To informacijo je mogoče ovrednotiti na dva načina: z uporabo štirih osnovnih dejavnikov, ki kvarijo slike (zamegljenost, šum, ekspozicija in stiskanje) ali z uporabo stroja z globokim učnim nevronskim omrežjem. Prvi pomaga ugotoviti, ali slike kvarijo osnovni dejavniki, vendar zahteva nekatere pomanjkljivosti kot natančno prilagoditev z uporabnikove strani in ne more delovati ob estetski obdelavi slike. Drugi uporablja za napoved ocene pristop umetne inteligence, ki temelji na modelu %1 za napoved ocene. Ker je globoko učenje rešitev od konca do konca, ne potrebuje nastavitev hiper parametrov in olajša uporabo te zmožnosti.

[ctx: @label]
en: aesthetic image quality
sl: estetska kakovost slike

en: Synchronize panels automatically
sl: Samodejno uskladi pulte

en: Set this option to automatically synchronize zooming and panning between left and right panels if the images have the same size.
sl: Nastavite to možnost, da samodejno uskladite približanje in sukanje med levim in desnim pultom, če sta sliki enakih velikosti.

en: Selecting a thumbbar item loads the image to the right panel
sl: Izbor predmeta vrstice s sličicami naloži sliko v desni pult

en: Set this option to automatically load an image into the right panel when the corresponding item is selected on the thumbbar.
sl: Nastavite to možnost, da samodejno naložite sliko v desni pult, ko je v vrstici s sličicami izbran ustrezen predmet.

en: Clear the light table on close
sl: Počisti osvetlitveno mizo ob zaprtju

en: Set this option to remove all images from the light table when you close it, or unset it to preserve the images currently on the light table.
sl: Nastavite to možnost, da odstranite vse slike iz osvetlitvene mize, ko jo zaprete v nasprotnem primeru bodo slike, ki so trenutno na njej, ohranjene.

[ctx: @title:tab plugins type]
en: Generic
sl: Splošno

[ctx: @title:tab plugins type]
en: Image Editor
sl: Urejevalnik slik

[ctx: @title:tab plugins type]
en: Batch Queue Manager
sl: Upravljalnik paketnih čakalnih vrst

[ctx: @title:tab plugins type]
en: Image Loaders
sl: Naloževalniki slik

en: Template Title:
sl: Naslov predloge:

en: Enter the metadata template title here.
sl: Tukaj vnesite naslov predloge metapodatkov.

en: <p>Enter the metadata template title here. This title will be used to identify a template in your collection.</p>
sl: <p>Sem vnesite naslov predloge metapodatkov. Ta naslov bo uporabljen za identifikacijo predloge v vaši zbirki.</p>

en: <b>Note: These information are used to set <b><a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Extensible_Metadata_Platform'>XMP</a></b> and <b><a href='https://en.wikipedia.org/wiki/IPTC'>IPTC</a></b> tag contents. There is no limitation with XMP, but note that IPTC text tag sizes are limited. Use contextual help for details.</b>
sl: <b>Opomba: Ti podatki so uporabljeni v vsebinah oznak <b><a href='https://en.wikipedia.org/wiki/Extensible_Metadata_Platform'>XMP</a></b> in <b><a href='https://en.wikipedia.org/wiki/IPTC'>IPTC</a></b>. XMP nima omejitev, so pa besedilne oznake IPTC omejene na dolžino oznak. Za podrobnosti uporabite vsebinsko pomoč.</b>

en: &Replace...
sl: Zamenjaj...

en: Cannot register new metadata template without title.
sl: Ni mogoče vpisati nove predloge metapodatkov brez naslova.

en: A metadata template named '%1' already exists.
sl: Predloga metapodatkov imenovana '%1' že obstaja.

en: Tool-Tips Font:
sl: Pisava orodnih namigov:

en: Select here the font used to display text in tool-tips.
sl: Tukaj izberite pisavo za prikaz besedila v orodnih namigih.

en: Show icon-view and thumb-bar items' tool-tips
sl: Prikaži orodne namige za predmete pogleda ikon in predmete vrstice s sličicami

en: Set this option to display image information when the mouse hovers over an icon-view or thumb-bar item.
sl: Nastavite to možnost, da prikažete podrobnosti o sliki, ko se premaknete z miško čez predmet pogleda ikon ali predmet vrstice s sličicami.

en: File/Item Information
sl: Podrobnosti o datoteki/predmetu

en: File name
sl: Ime datoteke

en: File date
sl: Datum datoteke

en: File size
sl: Velikost datoteke

en: Image type
sl: Vrsta datoteke

en: Image dimensions
sl: Dimenzije slike

en: Image aspect ratio
sl: Razmerje stranic slike

en: Set this option to display the image aspect ratio.
sl: Nastavite to možnost, da prikažete razmerje slike.

en: Camera make and model
sl: Znamka in model fotoaparata

en: Camera date
sl: Datum iz fotoaparata

en: Camera aperture and focal length
sl: Zaslonka fotoaparata in goriščna razdalja

en: Camera exposure and sensitivity
sl: Osvetlitev in občutljivost

en: Camera mode and program
sl: Način fotografiranja in program

en: Camera flash settings
sl: Nastavitve bliskavice fotoaparata

en: Camera white balance settings
sl: Nastavitve ravnovesja beline fotoaparata

en: digiKam Information
sl: Informacije o digiKamu

en: Album name
sl: Ime albuma

en: Set this option to display the album name.
sl: Nastavite to možnost, da prikažete ime albuma.

en: Image title
sl: Naslov slike

en: Set this option to display the image title.
sl: Nastavite to možnost, da prikažete naslov slike.

en: Image caption
sl: Napis slike

en: Set this option to display the image captions.
sl: Nastavite to možnost, da prikažete napise slike.

en: Image tags
sl: Značke slike

en: Set this option to display the image tags.
sl: Nastavite to možnost, da prikažete značke slike.

en: Image labels
sl: Oznake slike

en: Set this option to display the image pick, color, rating labels.
sl: Nastavite to možnost, da prikažete izbor oznake, barvno oznako in ocenjevalne oznake.

en: Audio/Video Information
sl: Podatki o avdiu/videu

en: Video Aspect Ratio
sl: Razmerje stranic videa

en: Set this option to display the Aspect Ratio of the Video.
sl: Nastavite to možnost, da prikažete razmerje stranic videa.

en: Set this option to display the Audio Bit Rate of the Video.
sl: Nastavite to možnost, da prikažete bitno hitrost zvoka videa.

en: Set this option to display the Audio Channel Type of the Video.
sl: Nastavite to možnost, da prikažete vrsto zvočnega kanala videa.

en: Set this option to display the Audio Codec of the Video.
sl: Nastavite to možnost, da prikažete avdio kodek videa.

en: Video Duration
sl: Trajanje videa

en: Set this option to display the Duration of the Video.
sl: Nastavite to možnost, da prikažete trajanje videa.

en: Video Frame Rate
sl: Hitrost sličic videa

en: Set this option to display the Codec of the Video.
sl: Nastavite to možnost, da prikažete kodek videa.

en: Show album items' tool-tips
sl: Prikaži orodne namige za predmete albuma

en: Album Information
sl: Podrobnosti o albumu

en: Set this option to display album information when the mouse hovers over a folder-view item.
sl: Nastavite to možnost, da prikažete podrobnosti o albumu, ko se premaknete z miško čez predmet v pogledu map.

en: Album date
sl: Datum albuma

en: Set this option to display the album date.
sl: Nastavite to možnost, da prikažete datum albuma.

en: Album collection
sl: Zbirka albuma

en: Set this option to display the album collection.
sl: Nastavite to možnost, da prikažete zbirko albuma.

en: Album category
sl: Kategorija albuma

en: Set this option to display the album category.
sl: Nastavite to možnost, da prikažete kategorijo albuma.

en: Album caption
sl: Napis albuma

en: Set this option to display the album caption.
sl: Nastavite to možnost, da prikažete napis albuma.

en: Album preview
sl: Predogled albuma

en: Set this option to display the album preview.
sl: Nastavite to možnost, da prikažete predogled albuma.

en: Show import items' tool-tips
sl: Prikaži orodne namige za uvožene predmete

en: Import Information
sl: Podrobnosti uvoza

en: Item name
sl: Ime predmeta

en: Set this option to display the item name.
sl: Nastavite to možnost, da prikažete ime predmeta.

en: Item date
sl: Datum predmeta

en: Set this option to display the item date.
sl: Nastavite to možnost, da prikažete datum predmeta.

en: Item size
sl: Velikost predmeta

en: Set this option to display the item size.
sl: Nastavite to možnost, da prikažete velikost predmeta.

en: Item type
sl: Vrsta predmeta

en: Set this option to display the item type.
sl: Nastavite to možnost, da prikažete vrsto predmeta.

en: Item dimensions
sl: Dimenzije predmeta

en: Set this option to display the item dimensions.
sl: Nastavite to možnost, da prikažete mere predmeta.

en: Note: these settings require "Use File Metadata" option from Camera Setup Behavior page.
sl: Opomba: te nastavitve zahtevajo možnost "Uporabi metapodatke datoteke" na strani za nastavitev obnašanja fotoaparata.

en: Icon Items
sl: Predmeti ikon

en: Album Items
sl: Predmeti albuma

en: Import Items
sl: Predmeti uvoza
