digikam - en to sq translation catalogue (162 entries)

[ctx: @item: date keyword]
en: tomorrow
sq: nesër

en: &Move Here
sq: Lëvize &këtu

en: &Copy Here
sq: Kopjo kë&tu

en: C&ancel
sq: A&nullo

en: &Cancel
sq: &Anullo

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate Left
sq: Rrotullo Majtas

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate Right
sq: Rrotullo Djathtas

[ctx: @action: context menu]
en: All Tags
sq: Të gjitha etiketat

[ctx: @action: context menu]
en: Children
sq: Fëmijët

[ctx: filename]
en: Name:
sq: Emri:

en: Date:
sq: Data:

en: Size:
sq: Përmasa:

en: Type:
sq: Tipi:

[ctx: unknown / invalid image dimension]
en: Unknown
sq: I Panjohur

en: Dimensions:
sq: Përmasat:

[ctx: camera lens]
en: Lens:
sq: Lente:

[ctx: creation date of the image]
en: Created:
sq: Krijuar:

en: Album:
sq: Albumi:

en: Tags:
sq: Gjurmët:

en: Category:
sq: Kategori:

en: Initializing...
sq: Duke Nisur...

[ctx: @action: Switch to map view]
en: Map
sq: Hartë

[ctx: go to previous image]
en: Back
sq: Mbrapsht

[ctx: go to next image]
en: Forward
sq: Përpara

en: Albums
sq: Albumet

[ctx: Search images on a map]
en: Map
sq: Hartë

en: Tags
sq: Etiketat

en: Day
sq: Ditë

en: Delete
sq: Fshije

en: Size
sq: Përmasa

en: Altitude
sq: Lartësia

en: Thumbnail
sq: Miniaturë

en: Filter:
sq: Filtri:

en: &Reset
sq: &Rivendos

en: White Balance
sq: Barazpesha e Bardhësisë

en: Here you can choose the font to be used.
sq: Këtu mund të zgjidhni fontin që do të përdoret.

en: Rotation:
sq: Rrotullimi;

[ctx: no rotation]
en: None
sq: Asnjë

en: 90 Degrees
sq: 90 Gradë

en: 180 Degrees
sq: 180 Gradë

en: 270 Degrees
sq: 270 Gradë

[ctx: font color]
en: Color:
sq: Ngjyra:

en: Texture
sq: Tekstura

[ctx: value for amount of distortion]
en: Main:
sq: Kryesor:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, imagePosButtonGroup) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Image Position
sq: Pozicioni i Imazhit

en: Distance:
sq: Distanca:

[ctx: level to use for the effect]
en: Level:
sq: Niveli:

en: Charcoal
sq: Qymyr

[ctx: level of the effect]
en: Level:
sq: Niveli:

en: Number:
sq: Numri:

en: Advanced Settings
sq: Parametra të Avancuara

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, settingsGroupBox)
en: Settings
sq: Parametrat

en: The target image file format "%1" is unsupported.
sq: Formati i skedarit të imazhit të shënuar "%1" nuk suportohet.

en: Failed to save file
    "%1" to
    "%2".
sq: Dështuam në ruajtjen e skedarit
    "%1" to
    "%2".

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
sq: Një skedar i emërtuar "%1" ekziston tashmë. Jeni i sigurtë që dëshironi ta mbishkruani?

en: Cannot save "%1" file
sq: Nuk mund të ruaj skedarin "%1"

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_doneButton)
en: OK
sq: U kry

en: Latitude
sq: Gjatësia

en: Longitude
sq: Gjerësia

en: Apply
sq: Apliko

en: Contrast:
sq: Kontrasti:

en: Saturation:
sq: Ngopja:

en: &Add
sq: &Shto

en: Status
sq: Gjendja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, currentLabel)
en: Current Page
sq: Faqja aktuale

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, previewGroupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, m_tableWidget)
en: Preview
sq: Parapamje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, topRadio)
en: &Top
sq: &Krye

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, leftRadio)
en: &Left
sq: &Majtas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rightRadio)
en: &Right
sq: &Djathtas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, drawLinesCheckBox)
en: Draw lines on calendar
sq: Hiq vija në kalendar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fontLabel)
en: Font:
sq: Gërma:

en: Printing Cancelled
sq: Printimi u Anullua

en: &Abort
sq: &Anullo

en: Camera
sq: Kamera

en: unavailable
sq: jo në dispozicion

en: Developer
sq: Zhvilluesi

en: Author
sq: Autori

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Colors
sq: Ngjyrat

en: Slideshow
sq: Diapozitivët

[ctx: @action:button]
en: OK
sq: U kry

en: Date
sq: Data

en: Album
sq: Albumi

en: Brightness:
sq: Ndriçimi:

en: Reset
sq: Rivendose

en: Import
sq: Importo

en: Refresh
sq: Rifresko

en: Error
sq: Gabim

en: Format
sq: Formati

en: Count
sq: Sa herë u kërkua

en: &Move to Trash
sq: &Hidhe tek Koshi i Mbeturinave

en: <i>Model:</i>
sq: <i>Modeli:</i>

en: Copy to Clipboard
sq: Kopjo në Fushëkapje

[ctx: Color Model: Grayscale]
en: Grayscale
sq: Shkallë të Grisë

[ctx: Color Model: Monochrome]
en: Monochrome
sq: Një ngjyrësh

[ctx: Color Model: Indexed]
en: Indexed
sq: I Indeksuar

[ctx: Color Model: Unknown]
en: Unknown
sq: I Panjohur

en: Shadows:
sq: Hijet:

[ctx: average filter mode]
en: Average
sq: Mesatare

[ctx: cubic filter mode]
en: Cubic
sq: Kubik

[ctx: camera model]
en: Model:
sq: Modeli:

en: Aperture:
sq: Hapja:

en: Geometry
sq: Gjeometria

en: Channel:
sq: Kanali:

[ctx: The luminosity channel]
en: Luminosity
sq: Drita

[ctx: The red channel]
en: Red
sq: E kuqe

[ctx: The green channel]
en: Green
sq: i Gjelbër

[ctx: The blue channel]
en: Blue
sq: Blu

[ctx: The colors channel]
en: Colors
sq: Ngjyrat

[ctx: The alpha channel]
en: Alpha
sq: Alfa

en: Threshold:
sq: Pragu:

en: Radius:
sq: Rrezja:

en: All Files
sq: Të Gjithë Skedarët

en: Image Files
sq: Kartela Pamje

en: PNG Files
sq: Dokumentat PNG

en: Select All
sq: Zgjidhi të Gjitha

en: Properties
sq: Parametrat

en: Geolocation
sq: Gjeovendndodhje

en: Size:
sq: Madhësia:

en: Invert Selection
sq: Ndërro Zgjedhjen

[ctx: no auto toggle]
en: None
sq: Asnjë

[ctx: toggle child tags]
en: Children
sq: Fëmijë

[ctx: toggle parent tag]
en: Parents
sq: Prindër

[ctx: toggle child and parent tags]
en: Both
sq: Së bashku

en: &Icon:
sq: &Ikona:

en: Choose...
sq: Zgjidhni...

en: Saturation
sq: Ngopja

[ctx: unknown image resolution]
en: Unknown
sq: I Panjohur

en: Beta tester
sq: Beta testues

en: Developer (2004-2005)
sq: Zhvillues (2004-2005)

en: Developer (2004)
sq: Zhvillues (2004)

[ctx: general keyboard shortcuts]
en: General
sq: Të Përgjithshme

en: Size: %1
sq: Masa: %1

[ctx: default theme name]
en: Default
sq: I Parazgjedhur

en: No description available
sq: Asnjë përshkrim në dispozicion

en: Image Information
sq: Informacioni i Imazhit

en: Photograph Information
sq: Informacion Për Fotografinë

en: Global Positioning System
sq: Sistemi Global i Pozicionimit

en: XMP Schema
sq: Skema XMP

[ctx: unknown image dimensions]
en: Unknown
sq: I Panjohur

[ctx: <Image file name> (<Image number> of <Images in album>)]
en: %1 (%2 of %3)
sq: %1 (%2 nga %3)

en: Delete File
sq: Fshije Kartelën

en: &Themes
sq: &Temat

[ctx: sort images by date]
en: Date
sq: Data

[ctx: sort images by name]
en: Name
sq: Emri

[ctx: sort images by size]
en: File Size
sq: Madhësia e Skedarit:

en: By Name
sq: Sipas emrit

en: By Date
sq: Nga Data

en: Description
sq: Përshkrimi

en: &Remove
sq: &Hiqe

en: Correlate
sq: Lidhe

en: Not available
sq: Jo i mundshëm

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, northLabel)
en: &N
sq: &V

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, westLabel)
en: &W
sq: &P

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, eastLabel)
en: &E
sq: &L

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, southLabel)
en: &S
sq: &J

en: Remove Tag
sq: Zhduke Etiketën

en: Zoom to 100%
sq: Zoom në 100%

en: Target
sq: Shënjestra

en: Rename...
sq: Riemërto...

en: Edit...
sq: Modifiko...

en: Interface Options
sq: Mundësi Ndërfaqeje

en: &Background color:
sq: &Ngjyra e Sfondit:
