dino 20180510 - en to ca translation catalogue (209 entries)

en: The file exceeds the server's maximum upload size.
ca: El fitxer supera la mida màxima de càrrega del servidor.

en: Message too long
ca: El missatge és massa llarg

en: edited
ca: editat

en: pending…
ca: pendent…

en: delivery failed
ca: l'enviament ha fallat

en: Unencrypted
ca: Sense xifrar

en: Unable to send message
ca: No s'ha pogut enviar el missatge

en: %x, %H∶%M
ca: %x, %H.%M

en: %x, %l∶%M %p
ca: %x, %l.%M %p

en: %b %d, %H∶%M
ca: %b %d, %H.%M

en: %b %d, %l∶%M %p
ca: %b %d, %l.%M %p

en: %a, %H∶%M
ca: %a, %H.%M

en: %a, %l∶%M %p
ca: %a, %l.%M %p

en: %H∶%M
ca: %H.%M

en: %l∶%M %p
ca: %l.%M %p

en: %i min ago | %i mins ago
ca[0]: fa %i minut
ca[1]: fa %i minuts

en: Just now
ca: Ara mateix

en: Me
ca: Jo

en: Image sent
ca: Imatge enviada

en: File sent
ca: Fitxer enviat

en: Image received
ca: Imatge rebuda

en: File received
ca: Fitxer rebut

en: Outgoing call
ca: Trucada sortint

en: Incoming call
ca: Trucada entrant

en: Yesterday
ca: Ahir

en: Start Conversation
ca: Inicia una conversa

en: Owner
ca: Propietari

en: Admin
ca: Administrador

en: Member
ca: Membre

en: User
ca: Usuari

en: Invite
ca: Invita

en: Start private conversation
ca: Inicia una convesa privada

en: Kick
ca: Expulsa

en: Grant write permission
ca: Autoritza el permís d'escriptura

en: Revoke write permission
ca: Revoca el permís d'escriptura

en: Invite to Conference
ca: Invita a la conferència

en: Select file
ca: Selecciona el fitxer

en: Select
ca: Selecciona

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: %s from %s
ca: %s de %s

en: This conference does not allow you to send messages.
ca: Aquesta conferència no us permet enviar missatges.

en: Request permission
ca: Sol·licita el permís

en: Send a file
ca: Envia un fitxer

en: Start call
ca: Inicia la trucada

en: Audio call
ca: Trucada d'àudio

en: Video call
ca: Trucada de vídeo

en: Search messages
ca: Cerca els missatges

en: Members
ca: Membres

en: Calling…
ca: Trucant…

en: Ringing…
ca: Sonant…

en: Connecting…
ca: S'està connectant…

en: %s ended the call
ca: %s trucada finalitzada

en: %s declined the call
ca: %s ha rebutjat la trucada

en: Start
ca: Inicia

en: Join Channel
ca: Uneix-m'hi al canal

en: Next
ca: Següent

en: Join
ca: Uneix-te

en: Back
ca: Enrere

en: Joining…
ca: S'està unint…

en: Password required to enter room
ca: Es requereix una contrasenya per entrar a la sala

en: Banned from joining or creating conference
ca: Heu estat bandejat d'unir-vos o crear conferències

en: Room does not exist
ca: La sala no existeix

en: Not allowed to create room
ca: No esteu autoritzat a crear una sala

en: Members-only room
ca: Sala només per membres

en: Choose a different nick
ca: Seleccioneu un sobrenom diferent

en: Too many occupants in room
ca: Massa ocupants a la sala

en: Could not connect to %s
ca: No s'ha pogut connectar a %s

en: Invalid address
ca: L'adreça no és vàlida

en: Add
ca: Afegeix

en: Keyboard Shortcuts
ca: Dreceres de teclat

en: About Dino
ca: Quant al Dino

en: Today
ca: Avui

en: %i search result | %i search results
ca[0]: %i resultat de cerca
ca[1]: %i resultats de cerca

en: In %s
ca: En %s

en: With %s
ca: Amb %s

en: Incoming video call
ca: Trucada de vídeo entrant

en: Reject
ca: Rebutjar

en: Accept
ca: Accepta

en: Subscription request
ca: Petició de subscripció

en: Deny
ca: Rebutja

en: Invitation to %s
ca: Invitació a %s

en: %s invited you to %s
ca: %s us ha convidat a %s

en: Permission request
ca: Sol·licitud de permís

en: %s requests the permission to write in %s
ca: %s demana el permís per a escriure a %s

en: Settings
ca: Preferències

en: Local Settings
ca: Preferències locals

en: Send typing notifications
ca: Envia notificacions de tecleig

en: Send read receipts
ca: Envia rebuts de lectura

en: Notifications
ca: Notificacions

en: On
ca: Habilitat

en: Off
ca: Inhabilitat

en: Only when mentioned
ca: Només quan rebeu una menció

en: Default: %s
ca: Per defecte: %s

en: Request
ca: Sol·licita

en: Permissions
ca: Permisos

en: Request permission to send messages
ca: Sol·licita permís per a enviar missatges

en: Conference Details
ca: Detalls de la conferència

en: Contact Details
ca: Detalls del contacte

en: Block
ca: Bloca

en: Communication and status updates in either direction are blocked
ca: La comunicació i actualitzacions d'estat en ambdúes direccions estan blocades

en: Name of the room
ca: Nom de la sala

en: Description of the room
ca: Descripció de la sala

en: The room will persist after the last occupant leaves
ca: La sala romandrà després de la sortida del l'últim ocupant

en: Publicly searchable
ca: Cercable públicament

en: Occupants may change the subject
ca: Els ocupants poden canviar el tema

en: Permission to view JIDs
ca: Permís per a veure JID

en: Who is allowed to view the occupants' JIDs?
ca: Qui té permís per a veure els JID dels membres?

en: Password
ca: Contrasenya

en: A password to restrict access to the room
ca: Una contrasenya per a restringir l'accés a la sala

en: Moderated
ca: Moderat

en: Only occupants with voice may send messages
ca: Només els ocupants amb veu poden enviar missatges

en: Members only
ca: Només per membres

en: Only members may enter the room
ca: Només els membres poden entrar a la sala

en: Message history
ca: Historial dels missatges

en: Maximum amount of backlog issued by the room
ca: Quantitat màxima de l'historial proporcionat per la sala

en: Room Configuration
ca: Configuració de la sala

en: Welcome to Dino!
ca: Us donem la benvinguda al Dino!

en: Sign in or create an account to get started.
ca: Entreu o creeu un compte per a començar.

en: Set up account
ca: Configureu un compte

en: No active accounts
ca: No hi ha cap compte actiu

en: Manage accounts
ca: Gestiona els comptes

en: Wrong password
ca: Contrasenya incorrecta

en: Invalid TLS certificate
ca: El certificat TLS és invàlid

en: Remove account %s?
ca: Voleu suprimir el compte %s?

en: Remove
ca: Suprimeix

en: Select avatar
ca: Seleccioneu l'àvatar

en: Images
ca: Imatges

en: All files
ca: Tots els fitxers

en: Connected
ca: Connectat

en: Disconnected
ca: Desconnectat

en: Add Account
ca: Afegeix un compte

en: The server could not prove that it is %s.
ca: El servidor no ha pogut demostrar que és %s.

en: Its security certificate is not trusted by your operating system.
ca: El seu certificat de seguretat no és de confiança pel seu sistema operatiu.

en: Its security certificate is issued to another domain.
ca: El seu certificat de seguretat s'emet a un altre domini.

en: Its security certificate will only become valid in the future.
ca: El seu certificat de seguretat només serà vàlid en el futur.

en: Its security certificate is expired.
ca: El seu certificat de seguretat ha caducat.

en: Sign in to %s
ca: Entra a %s

en: You can now use the account %s.
ca: Ara podeu emprar el compte %s.

en: Wrong username or password
ca: Usuari o contrasenya incorrecta

en: Something went wrong
ca: Ha fallat alguna cosa

en: No response from server
ca: No s'ha rebut una resposta del servidor

en: Register on %s
ca: Registre en %s

en: The server requires to sign up through a website
ca: El servidor requereix un registre a través d'una pàgina web

en: Open website
ca: Obre el lloc web

en: Register
ca: Registre

en: Check %s for information on how to sign up
ca: Mireu %s per obtenir informació sobre com registrar-vos

en: %s, %s and %i others are typing…
ca: %s, %s i %i altres estan escrivint…

en: %s, %s and %s are typing…
ca: %s, %s i %s estan escrivint…

en: %s and %s are typing…
ca: %s i %s estan escrivint…

en: %s is typing…
ca: %s està escrivint…

en: Call started
ca: S'ha iniciat la trucada

en: Started %s ago
ca: Iniciat fa %s

en: You handled this call on another device
ca: Heu gestionat aquesta trucada en un altre dispositiu

en: Call ended
ca: La trucada ha finalitzat

en: Ended at %s
ca: Acabat a %s

en: Lasted %s
ca: Durada %s

en: Call missed
ca: Trucada perduda

en: You missed this call
ca: T'has perdut aquesta trucada

en: %s missed this call
ca: %s s'ha perdut aquesta trucada

en: Call declined
ca: Trucada rebutjada

en: You declined this call
ca: Has rebutjat aquesta trucada

en: %s declined this call
ca: %s ha rebutjat aquesta trucada

en: Call failed
ca: La trucada ha fallat

en: %i hour | %i hours
ca[0]: %d hora
ca[1]: %d hores

en: %i minute | %i minutes
ca[0]: %d minut
ca[1]: %d minuts

en: a few seconds
ca: uns segons

en: This contact would like to add you to their contact list
ca: Aquest contacte vol afegir-vos a la seva llista de contactes

en: Downloading %s…
ca: S'està baixant %s…

en: %s offered: %s
ca: %s ha oferit: %s

en: File offered: %s
ca: Fitxer oferit: %s

en: File offered
ca: Fitxer oferit

en: File transfer failed
ca: Ha fallat la transferència del fitxer

en: File
ca: Fitxer

en: Update message
ca: Actualitza el missatge

en: You have no open chats
ca: No teniu cap xat obert

en: Account
ca: Compte

en: Nick
ca: Sobrenom

en: Alias
ca: Àlias

en: Add Contact
ca: Afegeix el contacte

en: Notify when a new message arrives
ca: Notifica'm quan arriba un missatge nou

en: Convert smileys to emojis
ca: Converteix «smileys» a emoji

en: Check spelling
ca: Revisa l'ortografia

en: Modern XMPP Chat Client
ca: Client de xat XMPP modern

en: Dino is a modern open-source chat client for the desktop. It focuses on providing a clean and reliable Jabber/XMPP experience while having your privacy in mind.
ca: Dino és un client de xat lliure i modern per a l'escriptori. Està centrat en proveir una experiència neta i fiable de Jabber/XMPP, sempre tenint en compte la vostra privacitat.

en: It supports end-to-end encryption with OMEMO and OpenPGP and allows configuring privacy-related features such as read receipts and typing notifications.
ca: Implementa xifratge punt a punt amb OMEMO i OpenPGP, i permet configurar funcionalitats relacionades amb la privacitat com per exemple rebuts de lectura i notificacions d'escriptura.

en: Dino fetches history from the server and synchronizes messages with other devices.
ca: Dino recupera l'historial del servidor i sincronitza els missatges amb altres dispositius.

en: No active search
ca: No hi ha cap cerca activa

en: Type to start a search
ca: Teclegeu per a començar una cerca

en: No matching messages
ca: No hi ha missatges coincidents

en: Check the spelling or try to remove filters
ca: Comproveu l'ortografia o proveu de suprimir filtres

en: Send
ca: Envia

en: Conversation
ca: Conversa

en: Navigation
ca: Navegació

en: Jump to next conversation
ca: Salta a la conversa següent

en: Jump to previous conversation
ca: Salta a la conversa anterior

en: Accounts
ca: Comptes

en: Local alias
ca: Àlias local

en: No accounts configured
ca: No hi ha cap compte configurat

en: Add an account
ca: Afegeix un compte

en: Sign in
ca: Entra

en: Create account
ca: Crea un compte

en: Could not establish a secure connection
ca: No s'ha pogut una connexió segura

en: Connect
ca: Connecta

en: Choose a public server
ca: Trieu un servidor públic

en: Or specify a server address
ca: O especifiqueu l'adreça d'un servidor

en: Sign in instead
ca: Entra

en: Pick another server
ca: Trieu un altre servidor

en: All set up!
ca: Tot llest!

en: Finish
ca: Finalitza
