dino-omemo-0.0 - en to lb translation catalogue (47 entries)

en: Manage devices
lb: Geräter managen

en: Manage Key
lb: Schlëssel verwalten

en: Compare the fingerprint, character by character, with the one shown on your contact's device.
lb: Vergläich de Fangerofdrock, Zeeche fir Zeechen, mat dem den um Gerät vum Kontakt ugewise gëtt.

en: Fingerprints differ
lb: Fangerofdréck stemmen net iwwerteneen

en: Fingerprints match
lb: Fangerofdréck stemmen iwwerteneen

en: Cancel
lb: Ofbriechen

en: Confirm
lb: Confirméieren

en: Verify key
lb: Schlëssel verifizéieren

en: Future messages sent by %s from the device that uses this key will be highlighted accordingly in the chat window.
lb: Zukünfteg Noriichten, déi vum Apparat vum %s, den dëse Schlëssel benotzt, geschéckt ginn, wäerten deementspriechend am Chatfenster ervirgehuewen ginn.

en: Fingerprints do not match
lb: Fangerofdréck stëmmen net iwwerteneen

en: Please verify that you are comparing the correct fingerprint. If fingerprints do not match, %s's account may be compromised and you should consider rejecting this key.
lb: Wann ech gelift iwwerpréif, ob's du mat dem korrekte Fangerofdrock vergläichs. Wann Fangerofdréck net iwwerteneestëmmen, dann ass dem %s säi Konto villäicht kompromettéiert an du solls dëse Schlëssel verweigeren.

en: Verify key fingerprint
lb: Iwwerpréif Schlëssel Fangerofdrock

en: Compare this key's fingerprint with the fingerprint displayed on the contact's device.
lb: Vergläich de Fangerofdrock vun dësem Schlëssel mam Fangerofdrock den um Gerät vun dësem Kontakt steet.

en: Reject key
lb: Schlëssel ofleenen

en: Block encrypted communication with the contact's device that uses this key.
lb: Blockéiert verschlësselt Kommunikatioun mam Apparat vum Kontakt deen dëse Schlëssel benotzt.

en: Accept key
lb: Schlëssel acceptéieren

en: Allow encrypted communication with the contact's device that uses this key.
lb: Erlaabt verschlësselt Kommunikatioun mam Apparat vum Kontakt, deen dëse Schlëssel benotzt.

en: This key is currently %s.
lb: Den aktuelle Schlëssel ass %s.

en: accepted
lb: akzeptéiert

en: This means it can be used by %s to receive and send encrypted messages.
lb: Dat bedeit, dass et vum %s ka benotzt gi fir Messagen ze empfänken an ze verschécken.

en: verified
lb: verifizéiert

en: Additionally it has been verified to match the key on the contact's device.
lb: De Schlëssel ass zousätzlech iwwerpréift gi mam Schlëssel um Gerät vum Kontakt iwwerteneen ze stëmmen.

en: rejected
lb: ofgeleent

en: This means it cannot be used by %s to decipher your messages, and you won't see messages encrypted with it.
lb: Dëst bedeit datt et net vum %s ka benotzt ginn fir är Messagen ze entschlësselen, an Dir gesitt keng Messagen déi mat dësem verschlësselt sinn.

en: You won't see encrypted messages from the device of %s that uses this key. Conversely, that device won't be able to decipher your messages anymore.
lb: Dir gesitt net verschlësselt Message vum Apparat vum %s deen dëse Schlëssel benotzt. Ëmgekéiert kann dëse Apparat net méi Är Messagen entschlësselen.

en: You will be able to exchange encrypted messages with the device of %s that uses this key.
lb: Dir kënnt verschlësselte Messagen austausche mat dem Apparat vum %s deen dësen Schlëssel benotzt.

en: Back
lb: Zeréck

en: Manage
lb: Verwalten

en: This contact has new devices
lb: Dëse Kontakt huet nei Geräter

en: OMEMO trust decision required
lb: OMEMO Vertrauens Entscheedung noutwenneg

en: Did you add a new device for account %s?
lb: Hues du een neit Gerät fir %s dobäi gemaach?

en: Own fingerprint
lb: Eegene Fangerofdrock

en: Will be generated on first connection
lb: Gett bei der éischter Connectioun generéiert

en: Encryption
lb: Verschlësselung

en: %d OMEMO device | %d OMEMO devices
lb[0]: %d OMEMO Gerät
lb[1]: %d OMEMO Geräter

en: OMEMO Key Management
lb: OMEMO Schlësselenverwaltung

en: Automatically accept new keys
lb: Automatesch nei Schlësselen akzeptéieren

en: New encryption keys from this contact will be accepted automatically.
lb: Nei Verschlësslungs Schlëssele vun dem Kontakt ginn automatesch akzeptéiert.

en: Own key
lb: Eegene Schlëssel

en: New keys
lb: Nei Schlësselen

en: Associated keys
lb: Zougehéiereg Schlësselen

en: Inactive keys
lb: Inaktiv Schlësselen

en: New encryption keys from your other devices will be accepted automatically.
lb: Nei Verschlësslungs Schlëssele vun ären aneren Apparater ginn automatesch akzeptéiert.

en: Accepted
lb: Akzeptéiert

en: Rejected
lb: Ofgeleent

en: Verified
lb: Verifizéiert

en: Unused
lb: Onbenotzt
