diodon - en to ca translation catalogue (57 entries)

en: Clipboard Manager
ca: Gestor del porta-retalls

en: GTK+ Clipboard Manager
ca: Gestor del porta-retalls GTK+

en: Use clipboard (Ctrl+C)
ca: Fes servir el porta-retalls (Ctrl+C)

en: Adds content which is copied to the clipboard with e.g. Ctrl + C to the clipboard history.
ca: Afegeix a l'historial el contingut copiat al porta-retalls amb, per exemple, Ctrl+C.

en: Use primary selection
ca: Fes servir la selecció primària

en: Adds the primary selection (an area of the screen which is selected with the mouse) to the clipboard history. Enabling will start process which continually checks what is selected. This might discharge your battery quicker.
ca: Afegeix la selecció primària (una àrea de la pantalla seleccionada amb el ratolí) a l'historial del porta-retalls. Si s'activa, s'iniciarà un procés que comprovarà contínuament què s'ha seleccionat. Això podria descarregar la bateria més ràpidament.

en: Add images to clipboard history
ca: Afegeix les imatges a l'historial del porta-retalls

en: Add images copied to clipboard to clipboard history (e.g. when you right click on an image in your browser and choose copy image). Enabling this option will increase memory consumption. Images already added to clipboard history will remain even when disabled.
ca: Afegeix les imatges copiades a l'historial del porta-retalls (com ara en fer clic dret en una imatge al navegador i triar copiar la imatge). Activar aquesta opció augmentarà el consum de memòria. Les imatges ja afegides a l'historial del porta-retalls es mantindran encara que es desactivi.

en: Synchronize clipboards
ca: Sincronitza els porta-retalls

en: Synchronizes the selection (an area of the screen which is selected with the mouse) and the clipboard so that anything in the selection is immediately available in the clipboard and vice versa e.g. for pasting with Ctrl + V and the middle mouse button.
ca: Sincronitza la selecció (una àrea de la pantalla seleccionada amb el ratolí) i el porta-retalls de manera que el contingut de la selecció estigui disponible immediatament al porta-retalls i al revés per, per exemple, enganxar amb Ctrl+V i amb el botó central del ratolí.

en: Keep clipboard content
ca: Mantén el contingut del porta-retalls

en: Prevents an empty clipboard. For instance when an application exits, the clipboard would usually be emptied.
ca: Evita que es buidi el porta-retalls. En sortir d'una aplicació, per exemple, el porta-retalls normalment es buida.

en: Automatically paste selected item
ca: Enganxa automàticament l'element seleccionat

en: Automatically paste selected item instead of just copying it to the clipboard.
ca: Enganxa automàticament l'element seleccionat en lloc de copiar-lo al porta-retalls.

en: Number of recent clipboard items
ca: Nombre d'elements recents del porta-retalls

en: Number of recent clipboard items shown in clipboard menu.
ca: Nombre d'elements recents del porta-retalls que es mostren al menú.

en: Clipboard content filter pattern
ca: Patró de filtratge del contingut del porta-retalls

en: Regex filter pattern whereas all clipboard items matching this pattern will be filtered and not added to clipboard history.
ca: Expressió regular amb què es filtraran tots els elements coincidents del porta-retalls perquè no s'afegeixin a l'historial.

en: Lookup dictionary for application using different paste keybindings
ca: Catàleg d'aplicacions que fan servir combinacions de tecles diferents per enganxar

en: A lookup dictionary for applications using different paste keybindings than Ctrl + V. Pattern of each string in this array is path-of-app|keybinding
ca: Catàleg d'aplicacions que fan servir combinacions de tecles que no siguin Ctrl+V per enganxar. El patró de cada cadena d'aquesta taula és camí-de-la-aplicació|combinació-de-tecles

en: Active plugins
ca: Connectors actius

en: List of active plugins.
ca: Llista de connectors actius.

en: Diodon Preferences
ca: Preferències del Diodon

en: _Use clipboard (Ctrl+C)
ca: _Fes servir el porta-retalls (Ctrl+C)

en: Use _primary selection
ca: Fes ser_vir la selecció primària

en: Add _images to clipboard history
ca: _Afegeix les imatges a l'historial del porta-retalls

en: _Keep clipboard content
ca: _Mantén el contingut del porta-retalls

en: S_ynchronize clipboards
ca: _Sincronitza els porta-retalls

en: _Automatically paste selected item
ca: _Enganxa automàticament l'element seleccionat

en: Number of recent clipboard items to be shown in clipboard menu.
ca: Nombre d'elements recents del porta-retalls que es mostraran al menú.

en: Number of recent items
ca: Nombre d'elements recents

en: Clipboard
ca: Porta-retalls

en: Please register custom shortcut with
    your desktop environment.
    Use /usr/bin/diodon as command.
ca: Enregistreu una drecera personalitzada
    a l'entorn d'escriptori.
    Feu serivr /usr/bin/diodo com a ordre per al Diodon.

en: More information
ca: Més informació

en: Hotkeys
ca: Dreceres de teclat

en: Plugins
ca: Connectors

en: <Empty>
ca: <Historial buit>

en: Privacy mode is enabled. No new items will be added to history!
ca: El mode privat està activat. No s'afegiran nous elements a l'historial.

en: Application Indicator
ca: Indicador de l'aplicació

en: Access clipboard history with an application indicator.
ca: Accediu a l'historial del porta-retalls mitjançant un indicador de l'aplicació.

en: Copyright © 2011 Diodon Team
ca: Copyright © 2011 Equip del Diodon

en: Clipboard History
ca: Historial del porta-retalls

en: This is an Ubuntu search plugin that enables information from Diodon to be searched and displayed in the Dash underneath the Clipboard header.
ca: Aquest és un complement de cerca de l'Ubuntu que permet cercar informació del Diodon i mostrar-la al tauler sota la capçalera del porta-retalls.

en: Search clipboard
ca: Cerca al porta-retalls

en: Files
ca: Fitxers

en: Images
ca: Imatges

en: Category
ca: Categoria

en: Text;Files;Images
ca: Text;Fitxers;Imatges

en: Last 24 hours;Last 7 days;Last 30 days;Last year;
ca: Últimes 24 hores;Últims 7 dies;Últims 30 dies;Últim any;

en: Search Clipboard
ca: Cerca al porta-retalls

en: Date copied
ca: Data de la copia

en: Last 24 hours
ca: Últimes 24 hores

en: Last 7 days
ca: Últims 7 dies

en: Last 30 days
ca: Últims 30 dies

en: Last year
ca: Últim any

en: Paste
ca: Enganxa

en: Origin
ca: Origen
