diodon - en to pl translation catalogue (23 entries)

en: Clipboard Manager
pl: Menadżer Schowka

en: GTK+ Clipboard Manager
pl: Menadżer schowka GTK+

en: Use clipboard (Ctrl+C)
pl: Użyj schowka (Ctrl+C)

en: Use primary selection
pl: Używaj podstawowego zaznaczenia

en: Synchronize clipboards
pl: Synchronizuj schowki

en: Synchronizes the selection (an area of the screen which is selected with the mouse) and the clipboard so that anything in the selection is immediately available in the clipboard and vice versa e.g. for pasting with Ctrl + V and the middle mouse button.
pl: Synchronizuj zaznaczony obszar (obszar na ekranie, który jest zaznaczony przy pomocy myszy) i schowek, dzięki czemu wszystko w tym obszarze jest natychmiast dostępne w schowku systemowym i odwrotnie.

en: Keep clipboard content
pl: Zachowaj zawartość schowka systemowego

en: Automatically paste selected item
pl: Wkleja automatycznie zaznaczone wpisy

en: Automatically paste selected item instead of just copying it to the clipboard.
pl: Wkleja automatycznie zaznaczone wpisy, zamiast je tylko kopiować do schowka

en: Active plugins
pl: Aktywne wtyczki

en: List of active plugins.
pl: Lista aktywnych wtyczek

en: Diodon Preferences
pl: Właściwości programu

en: _Use clipboard (Ctrl+C)
pl: Używaj _schowka systemowego

en: Use _primary selection
pl: Używaj _podstawowego zaznaczenia

en: _Keep clipboard content
pl: _Zachowaj zawartość schowka

en: S_ynchronize clipboards
pl: S_ynchronizuj schowki

en: _Automatically paste selected item
pl: Wkleja automatycznie zaznaczony wpis

en: Clipboard
pl: Schowek

en: Plugins
pl: Wtyczki

en: <Empty>
pl: <Pusty>

en: Access clipboard history with an application indicator.
pl: Dostęp do historii schowka z użyciem panelu aplikacji

en: Copyright © 2011 Diodon Team
pl: Prawa autorskie © 2011 Diodon Team

en: Search clipboard
pl: Przeszukaj schowek systemowy
