django-allauth - en to az translation catalogue (372 entries)

en: This account is currently inactive.
az: Bu hesab hazırda aktiv deyil.

en: You cannot remove your primary email address.
az: Siz əsas e-poçt ünvanınızı silə bilməzsiniz.

en: This email address is already associated with this account.
az: Bu e-poçt ünvanı artıq bu hesabla əlaqələndirilib.

en: The email address and/or password you specified are not correct.
az: Göstərdiyiniz e-poçt ünvanı və ya şifrə düzgün deyil.

en: The phone number and/or password you specified are not correct.
az: Göstərdiyiniz istifadəçi adı və yaxud şifrə düzgün deyil.

en: A user is already registered with this email address.
az: İstifadəçi artıq bu e-poçt ünvanı ilə qeydiyyatdan keçib.

en: Please type your current password.
az: Zəhmət olmasa cari şifrənizi yazın.

en: Incorrect code.
az: Yanlış kod.

en: Incorrect password.
az: Yanlış şifrə.

en: Invalid or expired key.
az: Etibarsız və ya müddəti bitmiş açar.

en: Invalid login.
az: Etibarsız giriş.

en: The password reset token was invalid.
az: Şifrə sıfırlama tokeni yanlışdır.

en: You cannot add more than %d email addresses.
az: Siz %d-dən çox e-poçt ünvanı əlavə edə bilməzsiniz.

en: A user is already registered with this phone number.
az: Bu telefon nömrəsi ilə artıq bir istifadəçi qeydiyyatdan keçib.

en: Too many failed login attempts. Try again later.
az: Həddindən artıq uğursuz giriş cəhdi. Biraz sonra yenidən cəhd edin.

en: The email address is not assigned to any user account.
az: Bu e-poçt ünvanı heç bir istifadəçi hesabına aid deyil.

en: The phone number is not assigned to any user account.
az: Bu telefon nömrəsi heç bir istifadəçi hesabına aid deyil.

en: Your primary email address must be verified.
az: Əsas e-poçt ünvanınız təsdiqlənməlidir.

en: Username can not be used. Please use other username.
az: İstifadəçi adı istifadə edilə bilməz. Zəhmət olmasa başqa istifadəçi adından istifadə edin.

en: The username and/or password you specified are not correct.
az: Göstərdiyiniz istifadəçi adı və/yaxud şifrə düzgün deyil.

en: Please select only one.
az: Zəhmət olmasa, yalnız birini seçin.

en: The new value must be different from the current one.
az: Yeni dəyər cari dəyərdən fərqli olmalıdır.

en: Be patient, you are sending too many requests.
az: Səbirli olun, çox sayda sorğu göndərirsiniz.

en: Use your password
az: Şifrənizi istifadə edin

en: Use authenticator app or code
az: Autentifikator tətbiqi və ya kod istifadə edin

en: Use a security key
az: Təhlükəsizlik açarı istifadə edin

en: Marked {email} as verified.
az: {email} doğrulanmış kimi işarələndi.

en: Failed to mark {email} as verified.
az: {email} doğrulanmış kimi işarələmək mümkün olmadı.

en: Mark selected email addresses as verified
az: Seçilmiş e-poçt ünvanlarını doğrulanmış kimi işarələ

en: Accounts
az: Hesablar

en: Email
az: E-poçt

en: Email address
az: E-poçt ünvanı

en: Enter a phone number including country code (e.g. +1 for the US).
az: Ölkə kodu daxil olmaqla telefon nömrəsini daxil edin (məsələn, ABŞ üçün +1).

en: Phone
az: Telefon

en: You must type the same password each time.
az: Hər dəfə eyni şifrəni daxil etməlisiniz.

en: Password
az: Şifrə

en: Remember Me
az: Məni xatırla

en: Username
az: İstifadəçi adı

[ctx: field label]
en: Login
az: Daxil ol

en: Username, email or phone
az: İstifadəçi adı, e-poçt və ya telefon

en: Username or email
az: İstifadəçi adı və ya e-poçt

en: Username or phone
az: İstifadəçi adı və ya telefon

en: Email or phone
az: E-poçt və ya telefon

en: Forgot your password?
az: Şifrəni unutmusan?

en: Email (again)
az: E-poçt (təkrar)

en: Email address confirmation
az: E-poçt ünvanı təsdiqi

en: Email (optional)
az: E-poçt (istəyə bağlı)

en: Username (optional)
az: İstifadəçi adı (istəyə bağlı)

en: You must type the same email each time.
az: Hər dəfə eyni e-poçtu daxil etməlisiniz.

en: Password (again)
az: Şifrə (təkrar)

en: Current Password
az: Mövcud şifrə

en: New Password
az: Yeni şifrə

en: New Password (again)
az: Yeni şifrə (təkrar)

en: Code
az: Kod

en: user
az: istifadəçi

en: email address
az: e-poçt ünvanı

en: verified
az: doğrulanmış

en: primary
az: əsas

en: email addresses
az: e-poçt ünvanları

en: created
az: yaradılmış

en: sent
az: göndərildi

en: key
az: açar

en: email confirmation
az: e-poçt təsdiqi

en: email confirmations
az: e-poçt təsdiqləri

en: Headless
az: Başsız

en: View your user ID
az: İstifadəçi ID-nizi görüntüləyin

en: View your email address
az: E-poçt ünvanınıza baxın

en: View your basic profile information
az: Əsas profil məlumatlarınıza baxın

en: Grant permissions
az: İcazələri verin

en: Wildcards are not allowed unless 'Allow URI wildcards' is enabled.
az: 'URI joker simvollarına icazə ver' aktivləşdirilmədikcə joker simvollara icazə verilmir.

en: URI '{}' contains more than one wildcard (*). Only one wildcard per URI is allowed.
az: URI '{}' birdən çox joker simvol (*) ehtiva edir. Hər URI üçün yalnız bir joker simvola icazə verilir.

en: Wildcards are only allowed in the hostname portion of the URI.
az: Joker simvollara yalnız URI-nin host hissəsində icazə verilir.

en: Authorization code
az: Avtorizasiya kodu

en: Device code
az: Cihaz kodu

en: Client credentials
az: Müştəri etimadnaməsi

en: Refresh token
az: Yeniləmə tokeni

en: Confidential
az: Gizli

en: Public
az: Açıq

en: The scope(s) the client is allowed to request. Provide one value per line, e.g.: openid(ENTER)profile(ENTER)email(ENTER)
az: Müştərinin tələb etməyə icazəsi olan əhatə dairəsi. Hər sətrdə bir dəyər daxil edin, məsələn: openid(ENTER)profile(ENTER)email(ENTER)

en: In case the client does not specify any scope, these default scopes are used. Provide one value per line, e.g.: openid(ENTER)profile(ENTER)email(ENTER)
az: Müştəri heç bir əhatə dairəsi göstərmədikdə, bu standart əhatə dairələri istifadə olunur. Hər sətrdə bir dəyər daxil edin, məsələn: openid(ENTER)profile(ENTER)email(ENTER)

en: A list of allowed grant types. Provide one value per line, e.g.: authorization_code(ENTER)client_credentials(ENTER)refresh_token(ENTER)
az: İcazə verilən təqdimat növlərinin siyahısı. Hər sətrdə bir dəyər daxil edin, məsələn: authorization_code(ENTER)client_credentials(ENTER)refresh_token(ENTER)

en: A list of allowed origins for cross-origin requests, one per line.
az: Çarpaz mənbə sorğuları üçün icazə verilən mənbələrin siyahısı, hər sətrdə bir ədəd.

en: Allow wildcards (*) in redirect URIs and CORS origins. When enabled, URIs can contain a single asterisk to match subdomains.
az: Yönləndirmə URI-lərində və CORS mənbələrində joker simvollara (*) icazə verin. Aktivləşdirildikdə, URI-lər alt domenlərə uyğun gəlmək üçün tək ulduz ehtiva edə bilər.

en: A list of allowed response types. Provide one value per line, e.g.: code(ENTER)id_token token(ENTER)
az: İcazə verilən cavab növlərinin siyahısı. Hər sətrdə bir dəyər daxil edin, məsələn: code(ENTER)id_token token(ENTER)

en: client
az: müştəri

en: clients
az: müştərilər

en: You cannot add an email address to an account protected by two-factor authentication.
az: Siz iki faktorlu doğrulama ilə qorunan hesaba e-poçt ünvanı əlavə edə bilməzsiniz.

en: You cannot deactivate two-factor authentication.
az: Siz iki faktorlu doğrulamanı deaktiv edə bilməzsiniz.

en: You cannot generate recovery codes without having two-factor authentication enabled.
az: İki faktorlu doğrulama aktivləşdirilmədən bərpa kodları yarada bilməzsiniz.

en: You cannot activate two-factor authentication until you have verified your email address.
az: Siz e-poçt ünvanınızı doğrulamayana qədər iki faktorlu doğrulamanı aktivləşdirə bilməzsiniz.

en: Master key
az: Əsas açar

en: Backup key
az: Ehtiyat açar

en: Key nr. {number}
az: Açar nr. {number}

en: Recovery codes
az: Bərpa kodları

en: TOTP Authenticator
az: TOTP Autentifikator

en: Authenticator code
az: Doğrulama kodu

en: Passwordless
az: Şifrəsiz

en: Enabling passwordless operation allows you to sign in using just this key, but imposes additional requirements such as biometrics or PIN protection.
az: Şifrəsiz əməliyyatın aktivləşdirilməsi yalnız bu açardan istifadə edərək daxil olmağa imkan verir, lakin biometrika və ya PIN qorunması kimi əlavə tələblər qoyur.

en: An account already exists with this email address. Please sign in to that account first, then connect your %s account.
az: Bu e-poçt ünvanı ilə artıq hesab mövcuddur. Lütfən, əvvəlcə həmin hesaba daxil olun, sonra %s hesabınızı birləşdirin.

en: Invalid token.
az: Yanlış token.

en: Your account has no password set up.
az: Hesabınızda şifrə quraşdırılmayıb.

en: Your account has no verified email address.
az: Hesabınızın təsdiqlənmiş e-poçt ünvanı yoxdur.

en: You cannot disconnect your last remaining third-party account.
az: Son qalan üçüncü tərəf hesabınızın əlaqəsini kəsə bilməzsiniz.

en: The third-party account is already connected to a different account.
az: Üçüncü tərəf hesabı artıq başqa hesaba bağlıdır.

en: Social Accounts
az: Sosial Hesablar

en: provider
az: provayder

en: provider ID
az: provayder ID

en: name
az: ad

en: client id
az: müştəri id

en: App ID, or consumer key
az: Tətbiq ID-si və ya istehlakçı açarı

en: secret key
az: gizli açar

en: API secret, client secret, or consumer secret
az: API sirri, müştəri sirri və ya istehlakçı sirri

en: Key
az: Açar

en: social application
az: sosial tətbiq

en: social applications
az: sosial tətbiqlər

en: last login
az: son giriş

en: date joined
az: qoşulma tarixi

en: extra data
az: əlavə məlumat

en: social account
az: sosial hesab

en: social accounts
az: sosial hesablar

en: "oauth_token" (OAuth1) or access token (OAuth2)
az: "oauth_token" (OAuth1) və ya giriş tokeni (OAuth2)

en: token secret
az: token sirri

en: "oauth_token_secret" (OAuth1) or refresh token (OAuth2)
az: "oauth_token_secret" (OAuth1) və ya token yeniləyin (OAuth2)

en: expires at
az: vaxtı bitir

en: social application token
az: sosial tətbiq tokeni

en: social application tokens
az: sosial tətbiq tokenləri

en: Invalid profile data
az: Yanlış profil məlumatı

en: Login
az: Daxil ol

en: Cancel
az: Ləğv et

en: Invalid response while obtaining request token from "%s". Response was: %s.
az: "%s"-dən sorğu tokeni alınarkən yanlış cavab alındı. Cavab belə oldu: %s.

en: Invalid response while obtaining access token from "%s".
az: "%s"-dən giriş tokeni əldə edərkən yanlış cavab alındı.

en: No request token saved for "%s".
az: "%s" üçün heç bir sorğu tokeni saxlanılmadı.

en: No access token saved for "%s".
az: "%s" üçün heç bir giriş tokeni saxlanılmadı.

en: No access to private resources at "%s".
az: "%s" ünvanında şəxsi resurslara giriş yoxdur.

en: Invalid response while obtaining request token from "%s".
az: "%s"-dən sorğu tokeni alınarkən uğursuz cavab alındı.

en: Account Inactive
az: Hesab Aktiv Deyil

en: This account is inactive.
az: Bu hesab aktiv deyil.

en: We've sent a code to %(recipient)s. The code expires shortly, so please enter it soon.
az: %(recipient)s ünvanına kod göndərdik. Kodun müddəti tezliklə bitir, ona görə zəhmət olmasa tezliklə daxil edin.

en: Confirm
az: Təsdiq edin

en: Request new code
az: Yeni kod tələb et

en: Confirm Access
az: Girişi Təsdiqlə

en: Please reauthenticate to safeguard your account.
az: Hesabınızı qorumaq üçün lütfən, yenidən doğrulayın.

en: Alternative options
az: Alternativ variantlar

en: Email Verification
az: E-poçt Doğrulama

en: Enter Email Verification Code
az: E-poçt Doğrulama Kodunu Daxil Edin

en: Use a different email address
az: Fərqli e-poçt ünvanı istifadə edin

en: Sign In
az: Daxil Ol

en: Enter Sign-In Code
az: Giriş Kodunu Daxil Edin

en: Password Reset
az: Şifrə Sıfırlama

en: Enter Password Reset Code
az: Şifrə Sıfırlama Kodunu Daxil Edin

en: Phone Verification
az: Telefon Doğrulama

en: Enter Phone Verification Code
az: Telefon Doğrulama Kodunu Daxil Edin

en: Use a different phone number
az: Fərqli telefon nömrəsi istifadə edin

en: Email Addresses
az: E-poçt Ünvanları

en: The following email addresses are associated with your account:
az: Aşağıdakı e-poçt ünvanları hesabınızla əlaqələndirilir:

en: Verified
az: Doğrulanmış

en: Unverified
az: Doğrulanmamış

en: Primary
az: Əsas

en: Make Primary
az: Əsas Et

en: Re-send Verification
az: Doğrulamanı Yenidən Göndər

en: Remove
az: Sil

en: Add Email Address
az: E-poçt Ünvanı Əlavə Et

en: Add Email
az: E-poçt Əlavə Et

en: Do you really want to remove the selected email address?
az: Həqiqətən seçilmiş e-poçt ünvanını silmək istəyirsiniz?

en: You are receiving this email because you or someone else tried to signup for an
    account using email address:
    
    %(email)s
    
    However, an account using that email address already exists.  In case you have
    forgotten about this, please use the password forgotten procedure to recover
    your account:
    
    %(password_reset_url)s
az: Siz və ya başqası e-poçt ünvanından istifadə edərək
    hesab üçün qeydiyyatdan keçməyə çalışdığınız üçün bu e-məktubu alırsınız:
    
    %(email)s
    
    Lakin həmin e-poçt ünvanından istifadə edən hesab artıq mövcuddur. Bunu unutmusunuzsa, lütfən, hesabınızı bərpa etmək üçün unudulmuş şifrə prosedurundan istifadə edin:
    
    %(password_reset_url)s

en: Account Already Exists
az: Hesab Artıq Mövcuddur

en: Hello from %(site_name)s!
az: %(site_name)s-dan Salam!

en: Thank you for using %(site_name)s!
    %(site_domain)s
az: %(site_name)s!
    %(site_domain)s istifadə etdiyiniz üçün təşəkkür edirik

en: You are receiving this mail because the following change was made to your account:
az: Bu məktubu alırsınız, çünki hesabınızda aşağıdakı dəyişiklik edildi:

en: If you do not recognize this change then please take proper security precautions immediately. The change to your account originates from:
    
    - IP address: %(ip)s
    - Browser: %(user_agent)s
    - Date: %(timestamp)s
az: Bu dəyişikliyi tanımırsınızsa, dərhal lazımi təhlükəsizlik tədbirləri görün. Hesabınızdakı dəyişiklik aşağıdakı mənbədəndir:
    
    - IP ünvanı: %(ip)s
    - Brauzer: %(user_agent)s
    - Tarix: %(timestamp)s

en: Your email has been changed from %(from_email)s to %(to_email)s.
az: E-poçtunuz %(from_email)s-dən %(to_email)s-ə dəyişdirildi.

en: Email Changed
az: E-poçt Dəyişdirildi

en: Your email has been confirmed.
az: E-poçtunuz təsdiqləndi.

en: Email Confirmation
az: E-poçt Təsdiqi

en: You're receiving this email because user %(user_display)s has given your email address to register an account on %(site_domain)s.
az: %(user_display)s istifadəçisi %(site_domain)s-də hesab qeydiyyatından keçmək üçün e-poçt ünvanınızı verdiyinə görə bu e-məktubu alırsınız.

en: Your email verification code is listed below. Please enter it in your open browser window.
az: E-poçt doğrulama kodunuz aşağıda verilmişdir. Zəhmət olmasa onu açıq brauzer pəncərənizdə daxil edin.

en: To confirm this is correct, go to %(activate_url)s
az: Bunun düzgün olduğunu təsdiqləmək üçün %(activate_url)s ünvanına keçin

en: Please Confirm Your Email Address
az: Lütfən e-poçt ünvanınızı təsdiqləyin

en: Email address %(deleted_email)s has been removed from your account.
az: %(deleted_email)s e-poçt ünvanı hesabınızdan silindi.

en: Email Removed
az: E-poçt Silindi

en: Your sign-in code is listed below. Please enter it in your open browser window.
az: Giriş kodunuz aşağıda verilmişdir. Zəhmət olmasa onu açıq brauzer pəncərənizdə daxil edin.

en: This mail can be safely ignored if you did not initiate this action.
az: Bu hərəkəti siz başlatmamısınızsa, bu məktubu etinasız qoya bilərsiniz.

en: Sign-In Code
az: Giriş Kodu

en: Your password has been changed.
az: Şifrəniz dəyişdirildi.

en: Password Changed
az: Şifrə Dəyişdirildi

en: Your password reset code is listed below. Please enter it in your open browser window.
az: Şifrə sıfırlama kodunuz aşağıda verilmişdir. Zəhmət olmasa onu açıq brauzer pəncərənizdə daxil edin.

en: Password Reset Code
az: Şifrə Sıfırlama Kodu

en: You're receiving this email because you or someone else has requested a password reset for your user account.
    It can be safely ignored if you did not request a password reset. Click the link below to reset your password.
az: Siz və ya başqa biri hesabınız üçün şifrə sıfırlamasını tələb etdiyinə görə bu e-məktubu alırsınız.
    Əgər belə bir sorğu etməmisinizsə, bu e-məktubu gözardı edə bilərsiniz. Şifrənizi sıfırlamaq üçün aşağıdakı linkə keçid edin.

en: In case you forgot, your username is %(username)s.
az: Əgər unutmusunuzsa, istifadəçi adınız %(username)s-dir.

en: Password Reset Email
az: Şifrə Sıfırlama E-poçtu

en: Your password has been reset.
az: Şifrəniz sıfırlandı.

en: Your password has been set.
az: Şifrəniz təyin edildi.

en: Password Set
az: Şifrə Təyin Edildi

en: You are receiving this email because you, or someone else, tried to access an account with email %(email)s. However, we do not have any record of such an account in our database.
az: Bu e-məktubu alırsınız, çünki siz və ya başqa biri %(email)s e-poçt ünvanı ilə hesaba daxil olmağa çalışıb. Lakin verilənlər bazamızda belə bir hesab qeydimiz yoxdur.

en: If it was you, you can sign up for an account using the link below.
az: Bu siz idinizsə, aşağıdakı linkdən istifadə edərək hesab yarada bilərsiniz.

en: Unknown Account
az: Naməlum Hesab

en: Email Address
az: E-poçt Ünvanı

en: Current email
az: Mövcud e-poçt

en: Changing to
az: Dəyişdirilir

en: Your email address is still pending verification.
az: E-poçt ünvanınız hələ də doğrulamanı gözləyir.

en: Cancel Change
az: Dəyişikliyi Ləğv Et

en: Change to
az: Dəyiş

en: Change Email
az: E-poçt Dəyiş

en: Confirm Email Address
az: E-poçt Ünvanını Təsdiqlə

en: Please confirm that <a href="mailto:%(email)s">%(email)s</a> is an email address for user %(user_display)s.
az: Lütfən, təsdiq edin ki, <a href="mailto:%(email)s">%(email)s</a> %(user_display)s istifadəçisi üçün e-poçt ünvanıdır.

en: Unable to confirm %(email)s because it is already confirmed by a different account.
az: %(email)s-u təsdiqləmək mümkün deyil, çünki, o, artıq başqa hesab tərəfindən təsdiqlənib.

en: This email confirmation link expired or is invalid. Please <a href="%(email_url)s">issue a new email confirmation request</a>.
az: Bu e-poçt təsdiqi linkinin vaxtı keçib və ya etibarsızdır. Lütfən, <a href="%(email_url)s">yeni e-poçt təsdiq sorğusu göndərin</a>.

en: If you have not created an account yet, then please %(link)ssign up%(end_link)s first.
az: Hələ hesab yaratmamısınızsa, lütfən, əvvəlcə %(link)sqeydiyyatdan keçin%(end_link)s.

en: Sign in with a passkey
az: Giriş açarı ilə daxil olun

en: Send me a sign-in code
az: Mənə giriş kodu göndərin

en: Sign Out
az: Çıxış

en: Are you sure you want to sign out?
az: Hesabdan çıxmaq istədiyinizə əminsiniz?

en: You cannot remove your primary email address (%(email)s).
az: Siz əsas e-poçt ünvanınızı (%(email)s) silə bilməzsiniz.

en: Confirmation email sent to %(email)s.
az: Təsdiq e-məktubu %(email)s ünvanına göndərildi.

en: You have confirmed %(email)s.
az: Siz %(email)s-u təsdiqlədiniz.

en: Removed email address %(email)s.
az: %(email)s e-poçt ünvanı silindi.

en: Successfully signed in as %(name)s.
az: %(name)s olaraq uğurla daxil oldun.

en: You have signed out.
az: Siz hesabdan çıxdınız.

en: A sign-in code has been sent to %(recipient)s.
az: %(recipient)s ünvanına giriş kodu göndərildi.

en: Password successfully changed.
az: Şifrə uğurla dəyişdirildi.

en: Password successfully set.
az: Şifrə uğurla təyin edildi.

en: A verification code has been sent to %(phone)s.
az: %(phone)s nömrəsinə doğrulama kodu göndərildi.

en: You have verified phone number %(phone)s.
az: %(phone)s telefon nömrəsini doğruladınız.

en: Primary email address set.
az: Əsas e-poçt ünvanı təyin edildi.

en: Change Password
az: Şifrəni Dəyiş

en: Forgot Password?
az: Şifrəni Unutmusunuz?

en: Forgotten your password? Enter your email address below, and we'll send you an email allowing you to reset it.
az: Şifrənizi unutmusunuz? Aşağıya e-poçt ünvanınızı daxil edin və biz sizə onu sıfırlamağa imkan verən e-məktub göndərəcəyik.

en: Reset My Password
az: Şifrəmi Sıfırlayın

en: Please contact us if you have any trouble resetting your password.
az: Şifrənizi sıfırlamaqla bağlı hər hansı probleminiz olarsa, bizimlə əlaqə saxlayın.

en: We have sent you an email. If you have not received it please check your spam folder. Otherwise contact us if you do not receive it in a few minutes.
az: Sizə e-məktub göndərdik. Əgər onu almamısınızsa, spam qovluğunuzu yoxlayın. Əks halda, bir neçə dəqiqə ərzində onu almasanız, bizimlə əlaqə saxlayın.

en: Bad Token
az: Yanlış Token

en: The password reset link was invalid, possibly because it has already been used.  Please request a <a href="%(passwd_reset_url)s">new password reset</a>.
az: Şifrə sıfırlama linki etibarsız idi, ola bilsin ki, artıq istifadə olunub. Lütfən, <a href="%(passwd_reset_url)s">yeni şifrə sıfırlamasını</a> tələb edin.

en: Your password is now changed.
az: Şifrəniz dəyiştirildi.

en: Set Password
az: Şifrə Təyin Et

en: Change Phone
az: Telefonu Dəyiş

en: Current phone
az: Mövcud telefon

en: Your phone number is still pending verification.
az: Telefon nömrəniz hələ də doğrulamanı gözləyir.

[ctx: action]
en: Change Phone
az: Telefonu Dəyiş

en: Enter your password:
az: Şifrənizi daxil edin:

en: You will receive a special code for a password-free sign-in.
az: Şifrəsiz giriş üçün xüsusi kod alacaqsınız.

en: Request Code
az: Kod Tələb Et

en: Other sign-in options
az: Digər giriş seçimləri

en: Signup
az: Qeydiyyatdan keçin

en: Sign Up
az: Qeydiyyatdan Keç

en: Already have an account? Then please %(link)ssign in%(end_link)s.
az: Artıq bir hesabınız var? Lütfən %(link)sdaxil olun%(end_link)s.

en: Sign up using a passkey
az: Giriş açarı ilə qeydiyyatdan keçin

en: Passkey Sign Up
az: Giriş Açarı ilə Qeydiyyat

en: Other options
az: Digər seçimlər

en: Sign Up Closed
az: Qeydiyyat Bağlıdır

en: We are sorry, but the sign up is currently closed.
az: Üzr istəyirik, lakin qeydiyyat hazırda bağlıdır.

en: Note
az: Qeyd

en: You are already logged in as %(user_display)s.
az: Siz artıq %(user_display)s kimi daxil olmusunuz.

en: Warning:
az: Xəbərdarlıq:

en: You currently do not have any email address set up. You should really add an email address so you can receive notifications, reset your password, etc.
az: Hazırda ayarlanmış e-poçt ünvanınız yoxdur. Siz mütləq e-poçt ünvanı əlavə etməlisiniz ki, bildirişlər ala, şifrənizi sıfırlayasınız və s.

en: Verify Your Email Address
az: E-poçt Ünvanınızı Doğrulayın

en: We have sent an email to you for verification. Follow the link provided to finalize the signup process. If you do not see the verification email in your main inbox, check your spam folder. Please contact us if you do not receive the verification email within a few minutes.
az: Doğrulama üçün sizə e-məktub göndərdik. Qeydiyyat prosesini yekunlaşdırmaq üçün verilən linki izləyin. Doğrulama e-məktubunu əsas gələnlər qutunuzda görmürsünüzsə, spam qovluğunuzu yoxlayın. Bir neçə dəqiqə ərzində doğrulama e-məktubunu almasanız, bizimlə əlaqə saxlayın.

en: This part of the site requires us to verify that
    you are who you claim to be. For this purpose, we require that you
    verify ownership of your email address.
az: Saytın bu hissəsi siz olduğunuzu təsdiq etməyimizi tələb edir
    .Bu məqsədlə sizdən e-poçt ünvanınızın sahibliyini
    doğrulamanızı tələb edirik.

en: We have sent an email to you for
    verification. Please click on the link inside that email. If you do not see the verification email in your main inbox, check your spam folder. Otherwise
    contact us if you do not receive it within a few minutes.
az: Doğrulama üçün
    sizə e-məktub göndərdik. Zəhmət olmasa həmin e-poçtun içindəki linkə keçid edin. Doğrulama e-poçtunu əsas gələnlər qutunuzda görmürsünüzsə, spam qovluğunuzu yoxlayın. Əks halda
    bir neçə dəqiqə ərzində onu almasanız, bizimlə əlaqə saxlayın.

en: <strong>Note:</strong> you can still <a href="%(email_url)s">change your email address</a>.
az: <strong>Qeyd:</strong> siz hələ də <a href="%(email_url)s">e-poçt ünvanınızı dəyişə bilərsiniz</a>.

en: Messages:
az: Mesajlar:

en: Menu:
az: Menyu:

en: Account Connections
az: Hesab Əlaqələri

en: Two-Factor Authentication
az: İki Faktorlu Doğrulama

en: Sessions
az: Sessiyalar

en: Authorize
az: İcazə ver

en: %(client_name)s wants to access your %(site_name)s account.
az: %(client_name)s %(site_name)s hesabınıza daxil olmaq istəyir.

en: Enter Device Code
az: Cihaz Kodunu Daxil Edin

en: Enter the code displayed on your device.
az: Cihazınızda göstərilən kodu daxil edin.

en: Continue
az: Davam et

en: Confirm Device
az: Cihazı Təsdiq Et

en: Please confirm the code shown on your %(client_name)s to authorize this device.
az: Bu cihazı avtorizasiya etmək üçün %(client_name)s-da göstərilən kodu təsdiq edin.

en: Deny
az: Rədd et

en: Device Authorized
az: Cihaz Avtorizasiya Edildi

en: You successfully authorized your %(client_name)s device.
az: %(client_name)s cihazınızı uğurla avtorizasiya etdiniz.

en: Device Denied
az: Cihaz Rədd Edildi

en: Authorization for your %(client_name)s device has been denied.
az: %(client_name)s cihazınız üçün avtorizasiya rədd edildi.

en: Error
az: Xəta

en: Stay Signed In
az: Daxil Olmuş Qal

en: Your account is protected by two-factor authentication. Please enter an authenticator code:
az: Hesabınız iki faktorlu doğrulama ilə qorunur. Zəhmət olmasa autentifikator kodunu daxil edin:

en: A new set of Two-Factor Authentication recovery codes has been generated.
az: Yeni iki faktorlu doğrulama bərpa kodları dəsti yaradıldı.

en: New Recovery Codes Generated
az: Yeni Bərpa Kodları Yaradıldı

en: Authenticator app activated.
az: Autentifikator tətbiqi aktivləşdirildi.

en: Authenticator App Activated
az: Autentifikator Tətbiqi Aktivləşdirildi

en: Authenticator app deactivated.
az: Autentifikator tətbiqi deaktiv edildi.

en: Authenticator App Deactivated
az: Autentifikator Tətbiqi Deaktiv Edildi

en: A new security key has been added.
az: Yeni təhlükəsizlik açarı əlavə edildi.

en: Security Key Added
az: Təhlükəsizlik Açarı Əlavə Edildi

en: A security key has been removed.
az: Təhlükəsizlik açarı silindi.

en: Security Key Removed
az: Təhlükəsizlik Açarı Silindi

en: Authenticator App
az: Autentifikator Tətbiqi

en: Authentication using an authenticator app is active.
az: Autentifikator tətbiqindən istifadə edərək doğrulama aktivdir.

en: An authenticator app is not active.
az: Autentifikator tətbiqi aktiv deyil.

en: Deactivate
az: Deaktiv et

en: Activate
az: Aktivləşdir

en: Security Keys
az: Təhlükəsizlik Açarları

en: You have added %(count)s security key. | You have added %(count)s security keys.
az[0]: %(count)s təhlükəsizlik açarı əlavə etdiniz.
az[1]: %(count)s təhlükəsizlik açarı əlavə etdiniz.

en: No security keys have been added.
az: Heç bir təhlükəsizlik açarı əlavə edilməyib.

en: Manage
az: İdarə et

en: Add
az: Əlavə et

en: Recovery Codes
az: Bərpa kodları

en: There is %(unused_count)s out of %(total_count)s recovery codes available. | There are %(unused_count)s out of %(total_count)s recovery codes available.
az[0]: %(total_count)s bərpa kodundan %(unused_count)s-i mövcuddur.
az[1]: %(total_count)s bərpa kodundan %(unused_count)s-i mövcuddur.

en: No recovery codes set up.
az: Bərpa kodları qurulmayıb.

en: View
az: Bax

en: Download
az: Yüklə

en: Generate
az: Yarat

en: A new set of recovery codes has been generated.
az: Yeni bərpa kodları dəsti yaradıldı.

en: Save them  in a secure location now — they won't be shown again.
az: Onları indi təhlükəsiz bir yerdə saxlayın — bir daha göstərilməyəcəklər.

en: Security key added.
az: Təhlükəsizlik açarı əlavə edildi.

en: Security key removed.
az: Təhlükəsizlik açarı silindi.

en: Enter an authenticator code:
az: Autentifikator kodunu daxil edin:

en: You are about to generate a new set of recovery codes for your account.
az: Hesabınız üçün yeni bərpa kodları dəsti yaratmaq üzrəsiniz.

en: This action will invalidate your existing codes.
az: Bu əməliyyat mövcud kodlarınızı etibarsız edəcək.

en: Are you sure?
az: Siz əminsiniz?

en: Unused codes
az: İstifadə edilməmiş kodlar

en: Download codes
az: Kodları yükləyin

en: Generate new codes
az: Yeni kodlar yarat

en: I have saved my recovery codes
az: Bərpa kodlarımı saxladım

en: Activate Authenticator App
az: Autentifikator Tətbiqini Aktivləşdirin

en: To protect your account with two-factor authentication, scan the QR code below with your authenticator app. Then, input the verification code generated by the app below.
az: Hesabınızı iki faktorlu doğrulama ilə qorumaq üçün autentifikator tətbiqinizlə aşağıdakı QR kodunu skan edin. Sonra, aşağıdakı proqram tərəfindən yaradılan doğrulama kodunu daxil edin.

en: Authenticator secret
az: Autentifikator sirri

en: You can store this secret and use it to reinstall your authenticator app at a later time.
az: Siz bu sirri saxlaya və ondan autentifikator tətbiqinizi daha sonra yenidən quraşdırmaq üçün istifadə edə bilərsiniz.

en: Deactivate Authenticator App
az: Autentifikator Tətbiqini Deaktiv Et

en: You are about to deactivate authenticator app based authentication. Are you sure?
az: Siz autentifikator tətbiqinə əsaslanan doğrulamanı deaktiv etmək üzrəsiniz. Siz əminsiniz?

en: Trust this Browser?
az: Bu Brauzerə Güvənirsiniz?

en: If you choose to trust this browser, you will not be asked for a verification code the next time you sign in.
az: Bu brauzerə güvənməyi seçsəniz, növbəti dəfə daxil olarkən sizdən doğrulama kodu istənilməyəcək.

en: Trust for %(period)s
az: %(period)s müddətinə güvən

en: Don't Trust
az: Güvənmə

en: Add Security Key
az: Təhlükəsizlik Açarı Əlavə Et

en: Remove Security Key
az: Təhlükəsizlik Açarını Sil

en: Are you sure you want to remove this security key?
az: Bu təhlükəsizlik açarını silmək istədiyinizə əminsiniz?

en: Usage
az: İstifadə

en: Passkey
az: Giriş açarı

en: Security key
az: Təhlükəsizlik açarı

en: This key does not indicate whether it is a passkey.
az: Bu açar giriş açarı olub-olmadığını göstərmir.

en: Unspecified
az: Müəyyən edilməyib

en: Added on %(created_at)s
az: %(created_at)s tarixində əlavə edildi

en: Last used %(last_used)s
az: Son istifadə %(last_used)s

en: Edit
az: Redaktə et

en: Edit Security Key
az: Təhlükəsizlik Açarını Redaktə Et

en: Save
az: Saxla

en: Create Passkey
az: Giriş Açarı Yarat

en: You are about to create a passkey for your account. As you can add additional keys later on, you can use a descriptive name to tell the keys apart.
az: Hesabınız üçün giriş açarı yaratmaq üzrəsiniz. Daha sonra əlavə açarlar əlavə edə biləcəyiniz üçün açarları fərqləndirmək üçün təsviri ad istifadə edə bilərsiniz.

en: Create
az: Yarat

en: This functionality requires JavaScript.
az: Bu funksionallıq JavaScript tələb edir.

en: Third-Party Login Failure
az: Üçüncü Tərəf Giriş Xətası

en: An error occurred while attempting to login via your third-party account.
az: Üçüncü tərəf hesabınız vasitəsilə daxil olmağa cəhd edərkən xəta baş verdi.

en: You can sign in to your account using any of the following third-party accounts:
az: Aşağıdakı üçüncü tərəf hesablarından hər hansı birini istifadə edərək hesabınıza daxil ola bilərsiniz:

en: You currently have no third-party accounts connected to this account.
az: Hazırda bu hesaba bağlı heç bir üçüncü tərəf hesabınız yoxdur.

en: Add a Third-Party Account
az: Üçüncü Tərəf Hesabı Əlavə Et

en: A third-party account from %(provider)s has been connected to your account.
az: %(provider)s-dən üçüncü tərəf hesabı hesabınıza bağlandı.

en: Third-Party Account Connected
az: Üçüncü Tərəf Hesabı Bağlandı

en: A third-party account from %(provider)s has been disconnected from your account.
az: %(provider)s-dən üçüncü tərəf hesabının hesabınızla əlaqəsi kəsildi.

en: Third-Party Account Disconnected
az: Üçüncü Tərəf Hesabının Əlaqəsi Kəsildi

en: Connect %(provider)s
az: %(provider)s ilə əlaqə

en: You are about to connect a new third-party account from %(provider)s.
az: Siz %(provider)s-dən yeni üçüncü tərəf hesabını qoşmaq üzrəsiniz.

en: Sign In Via %(provider)s
az: %(provider)s vasitəsi ilə daxil olun

en: You are about to sign in using a third-party account from %(provider)s.
az: Siz %(provider)s-dən üçüncü tərəf hesabından istifadə etməklə daxil olmaq üzrəsiniz.

en: Login Cancelled
az: Giriş Ləğv Edildi

en: You decided to cancel logging in to our site using one of your existing accounts. If this was a mistake, please proceed to <a href="%(login_url)s">sign in</a>.
az: Mövcud hesablarınızdan birini istifadə edərək saytımıza daxil olmağı ləğv etmək qərarına gəldiniz. Bu səhvdirsə, <a href="%(login_url)s">daxil olun</a>.

en: The third-party account has been connected.
az: Üçüncü tərəf hesabı bağlandı.

en: The third-party account has been disconnected.
az: Üçüncü tərəf hesabının əlaqəsi kəsildi.

en: You are about to use your %(provider_name)s account to login to
    %(site_name)s. As a final step, please complete the following form:
az: Siz 
     %(site_name)s hesabına daxil olmaq üçün %(provider_name)s hesabınızdan istifadə etmək üzrəsiniz. Son addım olaraq, aşağıdakı formu doldurun:

en: Or use a third-party
az: Və ya üçüncü tərəf istifadə edin

en: Signed out of all other sessions.
az: Bütün digər sessiyalardan çıxıldı.

en: Started At
az: Başlama Vaxtı

en: IP Address
az: IP Ünvanı

en: Browser
az: Brauzer

en: Last seen at
az: Son görülmə

en: Current
az: Mövcud

en: Sign Out Other Sessions
az: Digər Sessiyalardan Çıx

en: User Sessions
az: İstifadəçi Sessiyaları

en: session key
az: sessiya açarı
