django-allauth - en to fi translation catalogue (370 entries)

en: This account is currently inactive.
fi: Tämä tili on poistettu käytöstä.

en: You cannot remove your primary email address.
fi: Et voi poistaa ensisijaista sähköpostiosoitettasi.

en: This email address is already associated with this account.
fi: Sähköpostiosoite on jo liitetty tähän tilliin.

en: The email address and/or password you specified are not correct.
fi: Annettu sähköposti tai salasana ei ole oikein.

en: The phone number and/or password you specified are not correct.
fi: Antamasi puhelinnumero ja/tai salasana ei ole oikein.

en: A user is already registered with this email address.
fi: Tämä sähköpostiosoite on jo käytössä.

en: Please type your current password.
fi: Ole hyvä ja anna nykyinen salasanasi.

en: Incorrect code.
fi: Virheellinen koodi.

en: Incorrect password.
fi: Virheellinen salasana.

en: Invalid or expired key.
fi: Virheellinen tai vanhentunut avain.

en: Invalid login.
fi: Virheellinen kirjautuminen.

en: The password reset token was invalid.
fi: Salasanan uusimistarkiste ei kelpaa.

en: You cannot add more than %d email addresses.
fi: Et voi lisätä enempää kuin %d sähköpostiosoitetta.

en: A user is already registered with this phone number.
fi: Tämä puhelinnumero on jo käytössä.

en: Too many failed login attempts. Try again later.
fi: Liian monta virheellistä kirjautumisyritystä. Yritä myöhemmin uudelleen.

en: The email address is not assigned to any user account.
fi: Sähköpostiosoite ei ole liitetty mihinkään käyttäjätiliin.

en: The phone number is not assigned to any user account.
fi: Puhelinnumero ei ole liitetty mihinkään käyttäjätiliin.

en: Your primary email address must be verified.
fi: Ensisijaisen sähköpostiosoiteen tulee olla vahvistettu.

en: Username can not be used. Please use other username.
fi: Käyttäjänimeä ei voi käyttää. Valitse toinen käyttäjänimi.

en: The username and/or password you specified are not correct.
fi: Annettu käyttäjänimi tai salasana ei ole oikein.

en: Please select only one.
fi: Valitse vain yksi.

en: The new value must be different from the current one.
fi: Uuden arvon täytyy olla eri kuin nykyinen.

en: Be patient, you are sending too many requests.
fi: Ole kärsivällinen, lähetät liian monta pyyntöä.

en: Use your password
fi: Käytä salasanaasi

en: Use authenticator app or code
fi: Käytä tunnistussovellusta tai koodia

en: Use a security key
fi: Käytä turva-avainta

en: Marked {email} as verified.
fi: Merkitty {email} vahvistetuksi.

en: Failed to mark {email} as verified.
fi: Osoitteen {email} merkitseminen vahvistetuksi epäonnistui.

en: Mark selected email addresses as verified
fi: Merkitse valitut sähköpostiosoitteet vahvistetuiksi

en: Accounts
fi: Tili

en: Email
fi: Sähköposti

en: Email address
fi: Sähköpostiosoite

en: Enter a phone number including country code (e.g. +1 for the US).
fi: Anna puhelinnumero maakoodilla (esim. +358 Suomelle).

en: Phone
fi: Puhelin

en: You must type the same password each time.
fi: Salasanojen tulee olla samat.

en: Password
fi: Salasana

en: Remember Me
fi: Muista minut

en: Username
fi: Käyttäjänimi

[ctx: field label]
en: Login
fi: Käyttäjätunnus

en: Username, email or phone
fi: Käyttäjänimi, sähköposti tai puhelin

en: Username or email
fi: Käyttäjänimi tai sähköposti

en: Username or phone
fi: Käyttäjänimi tai puhelin

en: Email or phone
fi: Sähköposti tai puhelin

en: Forgot your password?
fi: Unohditko salasanasi?

en: Email (again)
fi: Sähköposti (uudestaan)

en: Email address confirmation
fi: Sähköpostiosoitteen vahvistus

en: Email (optional)
fi: Sähköpostiosoite (valinnainen)

en: Username (optional)
fi: Käyttäjänimi (valinnainen)

en: You must type the same email each time.
fi: Sinun täytyy kirjoittaa sama sähköposti joka kerta.

en: Password (again)
fi: Salasana (uudestaan)

en: Current Password
fi: Nykyinen salasana

en: New Password
fi: Uusi salasana

en: New Password (again)
fi: Uusi salasana (uudestaan)

en: Code
fi: Koodi

en: user
fi: käyttäjä

en: email address
fi: sähköpostiosoite

en: verified
fi: vahvistettu

en: primary
fi: ensisijainen

en: email addresses
fi: sähköpostiosoitteet

en: created
fi: luotu

en: sent
fi: lähetetty

en: key
fi: avain

en: email confirmation
fi: sähköpostivarmistus

en: email confirmations
fi: sähköpostivarmistukset

en: View your user ID
fi: Näytä käyttäjätunnuksesi

en: View your email address
fi: Näytä sähköpostiosoitteesi

en: View your basic profile information
fi: Näytä perusprofiilin tiedot

en: Grant permissions
fi: Myönnä käyttöoikeudet

en: Wildcards are not allowed unless 'Allow URI wildcards' is enabled.
fi: Jokerimerkkejä ei sallita, ellei 'Salli URI-jokerimerkit' ole käytössä.

en: URI '{}' contains more than one wildcard (*). Only one wildcard per URI is allowed.
fi: URI '{}' sisältää useamman kuin yhden jokerimerkin (*). Vain yksi jokerimerkki per URI on sallittu.

en: Wildcards are only allowed in the hostname portion of the URI.
fi: Jokerimerkit ovat sallittuja vain URI:n isäntänimi-osassa.

en: Authorization code
fi: Valtuutuskoodi

en: Device code
fi: Laitekoodi

en: Client credentials
fi: Asiakastunnukset

en: Refresh token
fi: Virkistysmerkki

en: Confidential
fi: Luottamuksellinen

en: Public
fi: Julkinen

en: The scope(s) the client is allowed to request. Provide one value per line, e.g.: openid(ENTER)profile(ENTER)email(ENTER)
fi: Käyttöalueet, joita asiakas voi pyytää. Anna yksi arvo per rivi, esim.: openid(ENTER)profile(ENTER)email(ENTER)

en: In case the client does not specify any scope, these default scopes are used. Provide one value per line, e.g.: openid(ENTER)profile(ENTER)email(ENTER)
fi: Jos asiakas ei määritä käyttöaluetta, käytetään näitä oletusarvoja. Anna yksi arvo per rivi, esim.: openid(ENTER)profile(ENTER)email(ENTER)

en: A list of allowed grant types. Provide one value per line, e.g.: authorization_code(ENTER)client_credentials(ENTER)refresh_token(ENTER)
fi: Luettelo sallituista valtuutustyypeistä. Anna yksi arvo per rivi, esim.: authorization_code(ENTER)client_credentials(ENTER)refresh_token(ENTER)

en: A list of allowed origins for cross-origin requests, one per line.
fi: Luettelo sallituista alkuperistä toimialuerajat ylittäville pyynnöille, yksi per rivi.

en: Allow wildcards (*) in redirect URIs and CORS origins. When enabled, URIs can contain a single asterisk to match subdomains.
fi: Salli jokerimerkit (*) uudelleenohjaus-URI:issa ja CORS-lähteissä. Kun käytössä, URI:t voivat sisältää yhden tähtimerkin aliverkkotunnusten vastaamiseen.

en: A list of allowed response types. Provide one value per line, e.g.: code(ENTER)id_token token(ENTER)
fi: Luettelo sallituista vastaustyypeistä. Anna yksi arvo per rivi, esim.: code(ENTER)id_token token(ENTER)

en: client
fi: asiakas

en: clients
fi: asiakkaat

en: You cannot add an email address to an account protected by two-factor authentication.
fi: Et voi lisätä sähköpostiosoitetta tiliin, joka on suojattu kaksivaiheisella tunnistuksella.

en: You cannot deactivate two-factor authentication.
fi: Et voi poistaa kaksivaiheista tunnistusta käytöstä.

en: You cannot generate recovery codes without having two-factor authentication enabled.
fi: Et voi luoda palautuskoodeja ilman, että kaksivaiheinen tunnistus on käytössä.Et voi luoda palautuskoodeja ilman kaksivaiheisen tunnistuksen käyttöönottoa.

en: You cannot activate two-factor authentication until you have verified your email address.
fi: Et voi ottaa kaksivaiheista tunnistusta käyttöön ennen kuin olet vahvistanut sähköpostiosoitteesi.

en: Master key
fi: Pääavain

en: Backup key
fi: Varmuuskopiointinavain

en: Key nr. {number}
fi: Avain nro. {number}

en: Recovery codes
fi: Palautuskoodit

en: TOTP Authenticator
fi: TOTP-tunnistin

en: Authenticator code
fi: Tunnistinkoodi

en: Passwordless
fi: Salasanaton

en: Enabling passwordless operation allows you to sign in using just this key, but imposes additional requirements such as biometrics or PIN protection.
fi: Salasanattoman toiminnan käyttöönotto mahdollistaa kirjautumisen pelkällä avaimella, mutta vaatii lisätoimenpiteitä kuten biometrista tunnistusta tai PIN-koodia.

en: An account already exists with this email address. Please sign in to that account first, then connect your %s account.
fi: Sähköpostiosoite on jo liitetty olemassaolevaan tiliin. Kirjaudu ensin kyseiseen tiliin ja liitä %s-tilisi vasta sitten.

en: Invalid token.
fi: Virheellinen tunniste.

en: Your account has no password set up.
fi: Tilillesi ei ole asetettu salasanaa.

en: Your account has no verified email address.
fi: Tiliisi ei ole liitetty vahvistettua sähköpostiosoitetta.

en: You cannot disconnect your last remaining third-party account.
fi: Et voi irrottaa viimeistä jäljellä olevaa kolmannen osapuolen tiliäsi.

en: The third-party account is already connected to a different account.
fi: Kolmannen osapuolen tili on jo liitetty toiseen tiliin.

en: Social Accounts
fi: Sosiaalisen median tilit

en: provider
fi: tarjoaja

en: provider ID
fi: tarjoajan ID

en: name
fi: nimi

en: client id
fi: asiakas id

en: App ID, or consumer key
fi: Sovellus ID tai kuluttajan avain

en: secret key
fi: salainen avain

en: API secret, client secret, or consumer secret
fi: API:n, asiakkaan tai kuluttajan salaisuus

en: Key
fi: Avain

en: social application
fi: sosiaalinen applikaatio

en: social applications
fi: sosiaaliset applikaatiot

en: last login
fi: viimeisin sisäänkirjautuminen

en: date joined
fi: liittymispäivämäärä

en: extra data
fi: lisätiedot

en: social account
fi: sosiaalisen median tili

en: social accounts
fi: sosiaalisen median tilit

en: token
fi: tunniste

en: "oauth_token" (OAuth1) or access token (OAuth2)
fi: "oauth_token" (OAuth1) tai käyttöoikeustunniste (OAuth2)

en: token secret
fi: tunnisteen salaisuus

en: "oauth_token_secret" (OAuth1) or refresh token (OAuth2)
fi: "oauth_token_secret" (OAuth1) tai virkistysmerkki (OAuth2)

en: expires at
fi: vanhenee

en: social application token
fi: sosiaalisen sovelluksen tunniste

en: social application tokens
fi: sosiaalisen sovelluksen tunnisteet

en: Invalid profile data
fi: Virheelliset profiilin tiedot

en: Login
fi: Kirjaudu sisään

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Invalid response while obtaining request token from "%s". Response was: %s.
fi: Virheellinen vastaus palvelusta "%s" pyyntötunnistetta haettaessa. Vastaus oli: %s.

en: Invalid response while obtaining access token from "%s".
fi: Virhe hankittaessa käyttöoikeustunnistetta palvelusta "%s"

en: No request token saved for "%s".
fi: Pyyntötunnistetta ei ole tallennettu palvelulle "%s".

en: No access token saved for "%s".
fi: Käyttöoikeustunnistetta ei ole tallennettu palvelulle "%s".

en: No access to private resources at "%s".
fi: Ei pääsyä yksityisiin resursseihin palvelussa "%s".

en: Invalid response while obtaining request token from "%s".
fi: Virheellinen vastaus palvelusta "%s".

en: Account Inactive
fi: Tili poissa käytöstä

en: This account is inactive.
fi: Tämä tili ei ole käytössä.

en: We've sent a code to %(recipient)s. The code expires shortly, so please enter it soon.
fi: Lähetimme koodin osoitteeseen %(recipient)s. Koodi vanhenee pian, joten syötä se mahdollisimman pian.

en: Confirm
fi: Vahvista

en: Request new code
fi: Pyydä uusi koodi

en: Confirm Access
fi: Vahvista pääsy

en: Please reauthenticate to safeguard your account.
fi: Tunnistaudu uudelleen tilisi suojaamiseksi.

en: Alternative options
fi: Vaihtoehtoiset toiminnot

en: Email Verification
fi: Sähköpostin vahvistus

en: Enter Email Verification Code
fi: Anna sähköpostin vahvistuskoodi

en: Use a different email address
fi: Käytä eri sähköpostiosoitetta

en: Sign In
fi: Kirjaudu sisään

en: Enter Sign-In Code
fi: Anna sisäänkirjautumiskoodi

en: Password Reset
fi: Salasanan uusiminen

en: Enter Password Reset Code
fi: Anna salasanan palautuskoodi

en: Phone Verification
fi: Puhelinnumeron vahvistus

en: Enter Phone Verification Code
fi: Anna puhelinnumeron vahvistuskoodi

en: Use a different phone number
fi: Käytä eri puhelinnumeroa

en: Email Addresses
fi: Sähköpostiosoitteet

en: The following email addresses are associated with your account:
fi: Seuraavat sähköpostiosoitteet on liitetty tiliisi:

en: Verified
fi: Vahvistettu

en: Unverified
fi: Vahvistamaton

en: Primary
fi: Ensisijainen

en: Make Primary
fi: Aseta ensisijaiseksi

en: Re-send Verification
fi: Lähetä vahvistus uudelleen

en: Remove
fi: Poista

en: Add Email Address
fi: Lisää sähköpostiosoite

en: Add Email
fi: Lisää sähköposti

en: Do you really want to remove the selected email address?
fi: Haluatko varmasti poistaa valitun sähköpostiosoitteen?

en: You are receiving this email because you or someone else tried to signup for an
    account using email address:
    
    %(email)s
    
    However, an account using that email address already exists.  In case you have
    forgotten about this, please use the password forgotten procedure to recover
    your account:
    
    %(password_reset_url)s
fi: Saat tämän sähköpostin, koska sinä tai joku muu yritti rekisteröityä
    käyttäen sähköpostiosoitetta:
    
    %(email)s
    
    Tällä sähköpostiosoitteella on kuitenkin jo tili. Jos olet unohtanut tämän,
    käytä unohtunut salasana -toimintoa tilisi palauttamiseksi:
    
    %(password_reset_url)s

en: Account Already Exists
fi: Tili on jo olemassa

en: Hello from %(site_name)s!
fi: Terve palvelusta %(site_name)s!

en: Thank you for using %(site_name)s!
    %(site_domain)s
fi: Kiitos, kun käytät %(site_name)s palvelua!
    %(site_domain)s

en: You are receiving this mail because the following change was made to your account:
fi: Saat tämän sähköpostin, koska tilillesi tehtiin seuraava muutos:

en: If you do not recognize this change then please take proper security precautions immediately. The change to your account originates from:
    
    - IP address: %(ip)s
    - Browser: %(user_agent)s
    - Date: %(timestamp)s
fi: Jos et tunnista tätä muutosta, ryhdy välittömästi asianmukaisiin turvatoimenpiteisiin. Tilisi muutos on peräisin seuraavasta:
    
    - IP-osoite: %(ip)s
    - Selain: %(user_agent)s
    - Päivämäärä: %(timestamp)s

en: Your email has been changed from %(from_email)s to %(to_email)s.
fi: Sähköpostiosoitteesi on vaihdettu osoitteesta %(from_email)s osoitteeseen %(to_email)s.

en: Email Changed
fi: Sähköpostiosoite vaihdettu

en: Your email has been confirmed.
fi: Sähköpostiosoitteesi on vahvistettu.

en: Email Confirmation
fi: Sähköpostin vahvistus

en: You're receiving this email because user %(user_display)s has given your email address to register an account on %(site_domain)s.
fi: Saat tämän sähköpostin, koska käyttäjä %(user_display)s on antanut sähköpostiosoitteesi rekisteröidäkseen tilin palvelussa %(site_domain)s.

en: Your email verification code is listed below. Please enter it in your open browser window.
fi: Sähköpostin vahvistuskoodisi on listattu alla. Syötä se avoimessa selainikkunassasi.

en: To confirm this is correct, go to %(activate_url)s
fi: Vahvistaaksesi tietojen oikeellisuuden, mene osoitteeseen %(activate_url)s

en: Please Confirm Your Email Address
fi: Vahvista sähköpostiosoitteesi

en: Email address %(deleted_email)s has been removed from your account.
fi: Sähköpostiosoite %(deleted_email)s on poistettu tililtäsi.

en: Email Removed
fi: Sähköpostiosoite poistettu

en: Your sign-in code is listed below. Please enter it in your open browser window.
fi: Sisäänkirjautumiskoodisi on listattu alla. Syötä se avoimessa selainikkunassasi.

en: This mail can be safely ignored if you did not initiate this action.
fi: Tämä sähköposti voidaan turvallisesti jättää huomiotta, jos et aloittanut tätä toimintoa.

en: Sign-In Code
fi: Sisäänkirjautumiskoodi

en: Your password has been changed.
fi: Salasanasi on vaihdettu.

en: Password Changed
fi: Salasana vaihdettu

en: Your password reset code is listed below. Please enter it in your open browser window.
fi: Salasanan palautuskoodisi on listattu alla. Syötä se avoimessa selainikkunassasi.

en: Password Reset Code
fi: Salasanan palautuskoodi

en: You're receiving this email because you or someone else has requested a password reset for your user account.
    It can be safely ignored if you did not request a password reset. Click the link below to reset your password.
fi: Saat tämän sähköpostin, koska sinä tai joku muu on pyytänyt salasanan palautusta käyttäjätilillesi.
    Tämä viesti voidaan turvallisesti jättää huomiotta, jos et pyytänyt salasanan palautusta. Klikkaa alla olevaa linkkiä palauttaaksesi salasanasi.

en: In case you forgot, your username is %(username)s.
fi: Muistathan, että käyttäjätunnuksesi on %(username)s.

en: Password Reset Email
fi: Salasanan uusimissähköposti

en: Your password has been reset.
fi: Salasanasi on palautettu.

en: Your password has been set.
fi: Salasanasi on asetettu.

en: Password Set
fi: Salasana asetettu

en: You are receiving this email because you, or someone else, tried to access an account with email %(email)s. However, we do not have any record of such an account in our database.
fi: Saat tämän sähköpostin, koska sinä tai joku muu yritti käyttää tiliä sähköpostiosoitteella %(email)s. Meillä ei kuitenkaan ole tietoa tällaisesta tilistä tietokannassamme.

en: If it was you, you can sign up for an account using the link below.
fi: Jos se olit sinä, voit rekisteröityä tilille alla olevan linkin kautta.

en: Unknown Account
fi: Tuntematon tili

en: Email Address
fi: Sähköpostiosoite

en: Current email
fi: Nykyinen sähköposti

en: Changing to
fi: Vaihtamassa kohteeseen

en: Your email address is still pending verification.
fi: Sähköpostiosoitteesi vahvistus on vielä kesken.

en: Cancel Change
fi: Peruuta muutos

en: Change to
fi: Vaihda kohteeseen

en: Change Email
fi: Vaihda sähköposti

en: Confirm Email Address
fi: Vahvista sähköpostiosoite

en: Please confirm that <a href="mailto:%(email)s">%(email)s</a> is an email address for user %(user_display)s.
fi: Vahvista, että <a href="mailto:%(email)s">%(email)s</a> on käyttäjän %(user_display)s sähköpostiosoite.

en: Unable to confirm %(email)s because it is already confirmed by a different account.
fi: %(email)s-osoitetta ei voi vahvistaa, koska se on jo vahvistettu toiselle tilille.

en: This email confirmation link expired or is invalid. Please <a href="%(email_url)s">issue a new email confirmation request</a>.
fi: Tämä sähköpostiosoitteen vahvistuslinkki on vanhentunut tai muuten käyttökelvoton. Voit kuitenkin <a href="%(email_url)s">pyytää uuden vahvistuslinkin sähköpostiosoitteellesi</a>.

en: If you have not created an account yet, then please %(link)ssign up%(end_link)s first.
fi: Jos et ole luonut vielä tiliä, niin %(link)srekisteröidy%(end_link)s ensin.

en: Sign in with a passkey
fi: Kirjaudu passkey-avaimella

en: Send me a sign-in code
fi: Lähetä minulle sisäänkirjautumiskoodi

en: Sign Out
fi: Kirjaudu ulos

en: Are you sure you want to sign out?
fi: Haluatko varmasti kirjautua ulos?

en: You cannot remove your primary email address (%(email)s).
fi: Et voi poistaa ensisijaista sähköpostiosoitettasi (%(email)s).

en: Confirmation email sent to %(email)s.
fi: Vahvistusviesti on lähetetty osoitteeseen %(email)s.

en: You have confirmed %(email)s.
fi: Sähköpostiosoite %(email)s on vahvistettu.

en: Removed email address %(email)s.
fi: Poistettiin sähköpostiosoite %(email)s.

en: Successfully signed in as %(name)s.
fi: Kirjauduttiin sisään käyttäjänä %(name)s.

en: You have signed out.
fi: Kirjauduit ulos.

en: A sign-in code has been sent to %(recipient)s.
fi: Sisäänkirjautumiskoodi on lähetetty osoitteeseen %(recipient)s.

en: Password successfully changed.
fi: Salasana vaihto onnistui.

en: Password successfully set.
fi: Salasana asetettiin.

en: A verification code has been sent to %(phone)s.
fi: Vahvistuskoodi on lähetetty numeroon %(phone)s.

en: You have verified phone number %(phone)s.
fi: Vahvistit puhelinnumeron %(phone)s.

en: Primary email address set.
fi: Ensisijainen sähköpostiosoite asetettiin.

en: Change Password
fi: Vaihda salasana

en: Forgot Password?
fi: Salasana unohtunut?

en: Forgotten your password? Enter your email address below, and we'll send you an email allowing you to reset it.
fi: Unohditko salasanasi? Anna sähköpostiosoitteesi alle, niin lähetämme sinulle sähköpostin, jonka avulla voit palauttaa sen.

en: Reset My Password
fi: Salasanan uusiminen

en: Please contact us if you have any trouble resetting your password.
fi: Ota meihin yhteyttä, jos sinulla on ongelmia salasanasi uusimisessa.

en: We have sent you an email. If you have not received it please check your spam folder. Otherwise contact us if you do not receive it in a few minutes.
fi: Lähetimme sinulle sähköpostin. Jos et saanut sitä, tarkista roskapostikansiosi. Jos et silti saa sitä muutamassa minuutissa, ota meihin yhteyttä.

en: Bad Token
fi: Virheellinen tunniste

en: The password reset link was invalid, possibly because it has already been used.  Please request a <a href="%(passwd_reset_url)s">new password reset</a>.
fi: Salasanan uusimislinkki ei toiminut. Tämä voi tapahtua, jos linkki on jo käytetty. Voit kuitenkin <a href="%(passwd_reset_url)s">uusia salasanan uusimisen</a>.

en: Your password is now changed.
fi: Salasanasi on nyt vaihdettu.

en: Set Password
fi: Aseta salasana

en: Change Phone
fi: Vaihda puhelinnumero

en: Current phone
fi: Nykyinen puhelin

en: Your phone number is still pending verification.
fi: Puhelinnumerosi vahvistus on vielä kesken.

[ctx: action]
en: Change Phone
fi: Vaihda puhelinnumero

en: Enter your password:
fi: Anna salasanasi:

en: You will receive a special code for a password-free sign-in.
fi: Saat erikoiskoodin salasanatonta sisäänkirjautumista varten.

en: Request Code
fi: Pyydä koodi

en: Other sign-in options
fi: Muut sisäänkirjautumisvaihtoehdot

en: Signup
fi: Rekisteröidy

en: Sign Up
fi: Rekisteröidy

en: Already have an account? Then please %(link)ssign in%(end_link)s.
fi: Onko sinulla jo tili? %(link)sKirjaudu sisään%(end_link)s.

en: Sign up using a passkey
fi: Rekisteröidy passkey-avaimella

en: Passkey Sign Up
fi: Passkey-rekisteröityminen

en: Other options
fi: Muut vaihtoehdot

en: Sign Up Closed
fi: Rekisteröityminen on poissa käytöstä.

en: We are sorry, but the sign up is currently closed.
fi: Valitettavasti rekisteröityminen on pois käytöstä.

en: Note
fi: Huomio

en: You are already logged in as %(user_display)s.
fi: Olet jo kirjautunut käyttäjänä %(user_display)s.

en: Warning:
fi: Varoitus:

en: You currently do not have any email address set up. You should really add an email address so you can receive notifications, reset your password, etc.
fi: Et ole asettanut sähköpostiosoitetta. Tämä tulisi tehdä, jotta voit saada ilmoituksia, uusia salasanasi jne.

en: Verify Your Email Address
fi: Vahvista sähköpostiosoitteesi

en: We have sent an email to you for verification. Follow the link provided to finalize the signup process. If you do not see the verification email in your main inbox, check your spam folder. Please contact us if you do not receive the verification email within a few minutes.
fi: Lähetimme sinulle vahvistusviestin sähköpostitse. Klikkaa sähköpostissa olevaa linkkiä viimeistelläksesi rekisteröitymisprosessin. Jos et näe vahvistusviestiä saapuneet-kansiossasi, tarkista roskapostikansiosi. Ota meihin yhteyttä, jos et saa vahvistusviestiä muutaman minuutin sisällä.

en: This part of the site requires us to verify that
    you are who you claim to be. For this purpose, we require that you
    verify ownership of your email address.
fi: Tämä osa palvelua vaatii, että tiedämme kuka olet. Tämän takia sinun pitää vahvistaa omistavasi ilmoittamasi sähköpostiosoite.

en: We have sent an email to you for
    verification. Please click on the link inside that email. If you do not see the verification email in your main inbox, check your spam folder. Otherwise
    contact us if you do not receive it within a few minutes.
fi: Olemme lähettäneet sinulle sähköpostivahvistuksen. Klikkaa sähköpostissa olevaa linkkiä vahvistaaksesi sähköpostiosoitteesi. Jos et näe vahvistusviestiä pääpostilaatikossasi, tarkista roskapostikansiosi. Muussa tapauksessa ota meihin yhteyttä, jos et saa viestiä muutaman minuutin sisällä.

en: <strong>Note:</strong> you can still <a href="%(email_url)s">change your email address</a>.
fi: <strong>Huomio:</strong> voit edelleen <a href="%(email_url)s">vaihtaa sähköpostiosoitteesi</a>.

en: Messages:
fi: Viestit:

en: Menu:
fi: Valikko:

en: Account Connections
fi: Liitetyt tilit

en: Two-Factor Authentication
fi: Kaksivaiheinen tunnistus

en: Sessions
fi: Istunnot

en: Authorize
fi: Valtuuta

en: %(client_name)s wants to access your %(site_name)s account.
fi: %(client_name)s haluaa käyttää %(site_name)s -tiliäsi.

en: Enter Device Code
fi: Anna laitekoodi

en: Enter the code displayed on your device.
fi: Anna laitteessasi näkyvä koodi.

en: Continue
fi: Jatka

en: Confirm Device
fi: Vahvista laite

en: Please confirm the code shown on your %(client_name)s to authorize this device.
fi: Vahvista %(client_name)s-sovelluksessasi näkyvä koodi valtuuttaaksesi tämän laitteen.

en: Deny
fi: Hylkää

en: Device Authorized
fi: Laite valtuutettu

en: You successfully authorized your %(client_name)s device.
fi: Olet onnistuneesti valtuuttanut %(client_name)s-laitteesi.

en: Device Denied
fi: Laite hylätty

en: Authorization for your %(client_name)s device has been denied.
fi: %(client_name)s-laitteesi valtuutus on hylätty.

en: Error
fi: Virhe

en: Stay Signed In
fi: Pysy kirjautuneena

en: Your account is protected by two-factor authentication. Please enter an authenticator code:
fi: Tilisi on suojattu kaksivaiheisella tunnistuksella. Anna tunnistinkoodi:

en: A new set of Two-Factor Authentication recovery codes has been generated.
fi: Uusi kaksivaiheisen tunnistuksen palautuskoodien sarja on luotu.

en: New Recovery Codes Generated
fi: Uudet palautuskoodit luotu

en: Authenticator app activated.
fi: Tunnistinsovellus aktivoitu.

en: Authenticator App Activated
fi: Tunnistinsovellus aktivoitu

en: Authenticator app deactivated.
fi: Tunnistinsovellus poistettu käytöstä.

en: Authenticator App Deactivated
fi: Tunnistinsovellus poistettu käytöstä

en: A new security key has been added.
fi: Uusi turva-avain on lisätty.

en: Security Key Added
fi: Turva-avain lisätty

en: A security key has been removed.
fi: Turva-avain on poistettu.

en: Security Key Removed
fi: Turva-avain poistettu

en: Authenticator App
fi: Tunnistinsovellus

en: Authentication using an authenticator app is active.
fi: Tunnistinsovelluksella tunnistautuminen on käytössä.

en: An authenticator app is not active.
fi: Tunnistinsovellus ei ole käytössä.

en: Deactivate
fi: Poista käytöstä

en: Activate
fi: Aktivoi

en: Security Keys
fi: Turva-avaimet

en: You have added %(count)s security key. | You have added %(count)s security keys.
fi[0]: Olet lisännyt %(count)s turva-avaimen.
fi[1]: Olet lisännyt %(count)s turva-avainta.

en: No security keys have been added.
fi: Turva-avaimia ei ole lisätty.

en: Manage
fi: Hallinnoi

en: Add
fi: Lisää

en: Recovery Codes
fi: Palautuskoodit

en: There is %(unused_count)s out of %(total_count)s recovery codes available. | There are %(unused_count)s out of %(total_count)s recovery codes available.
fi[0]: On olemassa %(unused_count)s / %(total_count)s palautuskoodista käytettävissä.
fi[1]: On olemassa %(unused_count)s / %(total_count)s palautuskoodista käytettävissä.

en: No recovery codes set up.
fi: Palautuskoodeja ei ole määritetty.

en: View
fi: Näytä

en: Download
fi: Lataa

en: Generate
fi: Luo

en: A new set of recovery codes has been generated.
fi: Uudet palautuskoodit on luotu.

en: Security key added.
fi: Turva-avain lisätty.

en: Security key removed.
fi: Turva-avain poistettu.

en: Enter an authenticator code:
fi: Anna tunnistinsovelluksen koodi:

en: You are about to generate a new set of recovery codes for your account.
fi: Olet aikeissa luoda uudet palautuskoodit tilillesi.

en: This action will invalidate your existing codes.
fi: Tämä toiminto mitätöi nykyiset koodisi.

en: Are you sure?
fi: Oletko varma?

en: Unused codes
fi: Käyttämättömät koodit

en: Download codes
fi: Lataa koodit

en: Generate new codes
fi: Luo uudet koodit

en: Activate Authenticator App
fi: Aktivoi tunnistinsovellus

en: To protect your account with two-factor authentication, scan the QR code below with your authenticator app. Then, input the verification code generated by the app below.
fi: Suojataksesi tilisi kaksivaiheisella tunnistuksella, skannaa alla oleva QR-koodi tunnistinsovelluksellasi. Syötä sen jälkeen sovelluksen luoma vahvistuskoodi alla.

en: Authenticator secret
fi: Tunnistinsovelluksen salainen avain

en: You can store this secret and use it to reinstall your authenticator app at a later time.
fi: Voit tallentaa tämän salaisen avaimen ja käyttää sitä tunnistinsovelluksesi uudelleenasennuksessa myöhemmin.

en: Deactivate Authenticator App
fi: Poista tunnistinsovellus käytöstä

en: You are about to deactivate authenticator app based authentication. Are you sure?
fi: Olet aikeissa poistaa tunnistinsovelluspohjaisen tunnistuksen käytöstä. Oletko varma?

en: Trust this Browser?
fi: Luotatko tähän selaimeen?

en: If you choose to trust this browser, you will not be asked for a verification code the next time you sign in.
fi: Jos päätät luottaa tähän selaimeen, sinulta ei kysytä vahvistuskoodia seuraavan kerran kirjautuessasi sisään.

en: Trust for %(period)s
fi: Luota %(period)s

en: Don't Trust
fi: Älä luota

en: Add Security Key
fi: Lisää turva-avain

en: Remove Security Key
fi: Poista turva-avain

en: Are you sure you want to remove this security key?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän turva-avaimen?

en: Usage
fi: Käyttö

en: Passkey
fi: Pääsyavain

en: Security key
fi: Turva-avain

en: This key does not indicate whether it is a passkey.
fi: Tämä avain ei ilmaise, onko se pääsyavain.

en: Unspecified
fi: Määrittelemätön

en: Added on %(created_at)s
fi: Lisätty %(created_at)s

en: Last used %(last_used)s
fi: Viimeksi käytetty %(last_used)s

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Edit Security Key
fi: Muokkaa turva-avainta

en: Save
fi: Tallenna

en: Create Passkey
fi: Luo pääsyavain

en: You are about to create a passkey for your account. As you can add additional keys later on, you can use a descriptive name to tell the keys apart.
fi: Olet aikeissa luoda pääsyavaimen tilillesi. Koska voit lisätä muita avaimia myöhemmin, voit käyttää kuvaavaa nimeä erottaaksesi avaimet toisistaan.

en: Create
fi: Luo

en: This functionality requires JavaScript.
fi: Tämä toiminto vaatii JavaScriptin.

en: Third-Party Login Failure
fi: Kolmannen osapuolen kirjautumisvirhe

en: An error occurred while attempting to login via your third-party account.
fi: Tapahtui virhe yritettäessä kirjautua kolmannen osapuolen tilin kautta.

en: You can sign in to your account using any of the following third-party accounts:
fi: Voit kirjautua tilillesi käyttäen mitä tahansa seuraavista kolmannen osapuolen tileistä:

en: You currently have no third-party accounts connected to this account.
fi: Tiliisi ei ole tällä hetkellä liitetty kolmannen osapuolen tilejä.

en: Add a Third-Party Account
fi: Lisää kolmannen osapuolen tili

en: A third-party account from %(provider)s has been connected to your account.
fi: Kolmannen osapuolen tili palvelusta %(provider)s on liitetty tilillesi.

en: Third-Party Account Connected
fi: Kolmannen osapuolen tili liitetty

en: A third-party account from %(provider)s has been disconnected from your account.
fi: Kolmannen osapuolen tili palvelusta %(provider)s on erotettu tililtäsi.

en: Third-Party Account Disconnected
fi: Kolmannen osapuolen tili erotettu

en: Connect %(provider)s
fi: Yhdistä %(provider)s

en: You are about to connect a new third-party account from %(provider)s.
fi: Olet aikeissa yhdistää uuden kolmannen osapuolen tilin palvelusta %(provider)s.

en: Sign In Via %(provider)s
fi: Kirjaudu sisään %(provider)s:n kautta

en: You are about to sign in using a third-party account from %(provider)s.
fi: Olet aikeissa kirjautua sisään käyttäen kolmannen osapuolen tiliä palvelusta %(provider)s.

en: Login Cancelled
fi: Sisäänkirjautuminen keskeytettiin

en: You decided to cancel logging in to our site using one of your existing accounts. If this was a mistake, please proceed to <a href="%(login_url)s">sign in</a>.
fi: Keskeytit sisäänkirjautumisen olemassaolevalle tilillesi. Jos tämä oli vahinko niin <a href="%(login_url)s">kirjaudu sisään</a>.

en: The third-party account has been connected.
fi: Kolmannen osapuolen tili on liitetty.

en: The third-party account has been disconnected.
fi: Kolmannen osapuolen tili on erotettu.

en: You are about to use your %(provider_name)s account to login to
    %(site_name)s. As a final step, please complete the following form:
fi: Olet aikeissa käyttää %(provider_name)s-tiliäsi kirjautuaksesi palveluun
    %(site_name)s. Täytä vielä seuraava lomake:

en: Or use a third-party
fi: Tai käytä kolmannen osapuolen palvelua

en: Signed out of all other sessions.
fi: Kirjauduttu ulos kaikista muista istunnoista.

en: Started At
fi: Aloitettu

en: IP Address
fi: IP-osoite

en: Browser
fi: Selain

en: Last seen at
fi: Viimeksi nähty

en: Current
fi: Nykyinen

en: Sign Out Other Sessions
fi: Kirjaudu ulos muista istunnoista

en: User Sessions
fi: Käyttäjäistunnot

en: session key
fi: istuntoavain
