django-allauth - en to th translation catalogue (370 entries)

en: This account is currently inactive.
th: บัญชีนี้อยู่ในสถานะที่ใช้งานไม่ได้

en: You cannot remove your primary email address.
th: คุณไม่สามารถลบที่อยู่อีเมลหลักของคุณได้

en: This email address is already associated with this account.
th: อีเมลนี้ได้ถูกเชื่อมกับบัญชีนี้แล้ว

en: The email address and/or password you specified are not correct.
th: อีเมลและ/หรือรหัสผ่านที่ระบุมาไม่ถูกต้อง

en: The phone number and/or password you specified are not correct.
th: เบอร์โทรศัพท์และ/หรือรหัสผ่านที่ระบุมาไม่ถูกต้อง

en: A user is already registered with this email address.
th: ชื่อผู้ใช้ได้ถูกลงทะเบียนด้วยอีเมลนี้แล้ว

en: Please type your current password.
th: โปรดใส่รหัสผ่านปัจจุบัน

en: Incorrect code.
th: รหัสไม่ถูกต้อง

en: Incorrect password.
th: รหัสปัจจุบันรหัสผ่านไม่ถูกต้อง

en: Invalid or expired key.
th: รหัสไม่ถูกต้องหรือหมดอายุ

en: Invalid login.
th: ล็อกอินไม่ถูกต้อง

en: The password reset token was invalid.
th: token ที่ใช้รีเซ็ทรหัสผ่านไม่ถูกต้อง

en: You cannot add more than %d email addresses.
th: บัญชีของคุณไม่มีการยืนยัน ไม่สามารถเพิ่มที่อยู่อีเมลมากกว่า %d รายการ

en: A user is already registered with this phone number.
th: เบอร์โทรศัพท์นี้ถูกลงทะเบียนแล้ว

en: Too many failed login attempts. Try again later.
th: พยายามเข้าสู่ระบบล้มเหลวหลายครั้งเกินไป ลองอีกครั้งในภายหลัง

en: The email address is not assigned to any user account.
th: อีเมลนี้ไม่ได้ผูกกับบัญชีผู้ใช้ใดเลย

en: The phone number is not assigned to any user account.
th: เบอร์โทรศัพท์นี้ไม่ได้ผูกกับบัญชีผู้ใช้ใดเลย

en: Your primary email address must be verified.
th: อีเมลหลักของคุณต้องได้การยืนยัน

en: Username can not be used. Please use other username.
th: ไม่สามารถใช้ชื่อผู้ใช้นี้ได้ กรุณาใช้ชื่อผู้ใช้อื่น

en: The username and/or password you specified are not correct.
th: ชื่อผู้ใช้และ/หรือรหัสผ่านที่ระบุมาไม่ถูกต้อง

en: Please select only one.
th: กรุณาเลือกเพียงหนึ่งตัวเลือก

en: The new value must be different from the current one.
th: ค่าใหม่ต้องแตกต่างจากค่าปัจจุบัน

en: Be patient, you are sending too many requests.
th: กรุณาอดทน คุณกำลังส่งคำขอมากเกินไป

en: Use your password
th: ใช้รหัสผ่านของคุณ

en: Use authenticator app or code
th: ใช้แอปหรือรหัสยืนยันตัวตน

en: Use a security key
th: ใช้คีย์ความปลอดภัย

en: Marked {email} as verified.
th: ทำเครื่องหมาย {email} ว่ายืนยันแล้ว

en: Failed to mark {email} as verified.
th: ไม่สามารถทำเครื่องหมาย {email} ว่ายืนยันแล้ว

en: Mark selected email addresses as verified
th: อีเมลหลักของคุณต้องได้การยืนยัน

en: Accounts
th: บัญชี

en: Email
th: อีเมล

en: Email address
th: อีเมล

en: Enter a phone number including country code (e.g. +1 for the US).
th: ป้อนหมายเลขโทรศัพท์พร้อมรหัสประเทศ (เช่น +1 สำหรับสหรัฐอเมริกา)

en: Phone
th: โทรศัพท์

en: You must type the same password each time.
th: ต้องพิมพ์รหัสผ่านเดิมซ้ำอีกครั้ง

en: Password
th: รหัสผ่าน

en: Remember Me
th: จดจำการเข้าใช้

en: Username
th: ชื่อผู้ใช้

[ctx: field label]
en: Login
th: ลงชื่อเข้าใช้

en: Username, email or phone
th: ชื่อผู้ใช้ อีเมล หรือเบอร์โทรศัพท์

en: Username or email
th: ชื่อผู้ใช้ หรือ อีเมล

en: Username or phone
th: ชื่อผู้ใช้ หรือเบอร์โทรศัพท์

en: Email or phone
th: อีเมล หรือเบอร์โทรศัพท์

en: Forgot your password?
th: ลืมรหัสผ่านของคุณ?

en: Email (again)
th: อีเมล์ (ไม่บังคับ)

en: Email address confirmation
th: การยืนยันที่อยู่อีเมล

en: Email (optional)
th: อีเมล (ไม่จำเป็น)

en: Username (optional)
th: ชื่อผู้ใช้ (ไม่จำเป็น)

en: You must type the same email each time.
th: คุณจะต้องพิมพ์รหัสผ่านอีเมลเดียวกันทุกครั้ง

en: Password (again)
th: รหัสผ่าน (อีกครั้ง)

en: Current Password
th: รหัสผ่านปัจจุบัน

en: New Password
th: รหัสผ่านใหม่

en: New Password (again)
th: รหัสผ่านใหม่ (อีกครั้ง)

en: Code
th: รหัส

en: user
th: ผู้ใช้

en: email address
th: อีเมล

en: verified
th: ยืนยันแล้ว

en: primary
th: หลัก

en: email addresses
th: อีเมล

en: created
th: สร้างแล้ว

en: sent
th: ส่งแล้ว

en: key
th: คีย์

en: email confirmation
th: การยืนยันอีเมล

en: email confirmations
th: การยืนยันอีเมล

en: Headless
th: หัวขาด

en: View your user ID
th: ดูรหัสผู้ใช้ของคุณ

en: View your email address
th: ดูที่อยู่อีเมลของคุณ

en: View your basic profile information
th: ดูข้อมูลโปรไฟล์พื้นฐานของคุณ

en: Grant permissions
th: อนุญาตสิทธิ์

en: Wildcards are not allowed unless 'Allow URI wildcards' is enabled.
th: ไม่อนุญาตให้ใช้ไวลด์การ์ด เว้นแต่จะเปิดใช้งาน 'อนุญาตไวลด์การ์ด URI'

en: URI '{}' contains more than one wildcard (*). Only one wildcard per URI is allowed.
th: URI '{}' มีไวลด์การ์ด (*) มากกว่าหนึ่งตัว อนุญาตให้ใช้ไวลด์การ์ดได้เพียงหนึ่งตัวต่อ URI เท่านั้น

en: Wildcards are only allowed in the hostname portion of the URI.
th: อนุญาตให้ใช้ไวลด์การ์ดได้เฉพาะในส่วนชื่อโฮสต์ของ URI เท่านั้น

en: Authorization code
th: รหัสการอนุญาต

en: Device code
th: รหัสอุปกรณ์

en: Client credentials
th: ข้อมูลรับรองไคลเอนต์

en: Refresh token
th: โทเค็นรีเฟรช

en: Confidential
th: ความลับ

en: Public
th: สาธารณะ

en: The scope(s) the client is allowed to request. Provide one value per line, e.g.: openid(ENTER)profile(ENTER)email(ENTER)
th: ขอบเขตที่ไคลเอนต์ได้รับอนุญาตให้ขอ ระบุหนึ่งค่าต่อหนึ่งบรรทัด เช่น: openid(ENTER)profile(ENTER)email(ENTER)

en: In case the client does not specify any scope, these default scopes are used. Provide one value per line, e.g.: openid(ENTER)profile(ENTER)email(ENTER)
th: ในกรณีที่ไคลเอนต์ไม่ระบุขอบเขต จะใช้ขอบเขตเริ่มต้นเหล่านี้ ระบุหนึ่งค่าต่อหนึ่งบรรทัด เช่น: openid(ENTER)profile(ENTER)email(ENTER)

en: A list of allowed grant types. Provide one value per line, e.g.: authorization_code(ENTER)client_credentials(ENTER)refresh_token(ENTER)
th: รายการประเภทการอนุญาตที่ได้รับอนุญาต ระบุหนึ่งค่าต่อหนึ่งบรรทัด เช่น: authorization_code(ENTER)client_credentials(ENTER)refresh_token(ENTER)

en: A list of allowed origins for cross-origin requests, one per line.
th: รายการต้นทางที่ได้รับอนุญาตสำหรับคำขอข้ามโดเมน หนึ่งรายการต่อหนึ่งบรรทัด

en: Allow wildcards (*) in redirect URIs and CORS origins. When enabled, URIs can contain a single asterisk to match subdomains.
th: อนุญาตให้ใช้ไวลด์การ์ด (*) ใน URI เปลี่ยนเส้นทางและ CORS origins เมื่อเปิดใช้งาน URI สามารถมีเครื่องหมายดอกจันหนึ่งตัวเพื่อจับคู่กับซับโดเมน

en: A list of allowed response types. Provide one value per line, e.g.: code(ENTER)id_token token(ENTER)
th: รายการประเภทการตอบกลับที่ได้รับอนุญาต ระบุหนึ่งค่าต่อหนึ่งบรรทัด เช่น: code(ENTER)id_token token(ENTER)

en: client
th: ไคลเอนต์

en: clients
th: ไคลเอนต์

en: You cannot add an email address to an account protected by two-factor authentication.
th: คุณไม่สามารถเพิ่มที่อยู่อีเมลลงในบัญชีที่ได้รับการป้องกันโดยการรับรองความถูกต้องด้วยสองปัจจัย

en: You cannot deactivate two-factor authentication.
th: คุณไม่สามารถปิดใช้งานการรับรองความถูกต้องด้วยสองปัจจัยได้

en: You cannot generate recovery codes without having two-factor authentication enabled.
th: คุณไม่สามารถสร้างรหัสกู้คืนได้โดยไม่ต้องเปิดใช้งานการรับรองความถูกต้องด้วยสองปัจจัย

en: You cannot activate two-factor authentication until you have verified your email address.
th: คุณไม่สามารถเปิดใช้งานการรับรองความถูกต้องด้วยสองปัจจัยได้จนกว่าคุณจะยืนยันที่อยู่อีเมลของคุณแล้ว

en: Master key
th: มาสเตอร์คีย์

en: Backup key
th: คีย์สำรอง

en: Key nr. {number}
th: หมายเลขคีย์ {number}

en: Recovery codes
th: รหัสการกู้คืน

en: TOTP Authenticator
th: เครื่องยืนยันตัวตน TOTP

en: Authenticator code
th: รหัสตรวจสอบความถูกต้อง

en: Passwordless
th: ไร้รหัสผ่าน

en: Enabling passwordless operation allows you to sign in using just this key, but imposes additional requirements such as biometrics or PIN protection.
th: การเปิดใช้งานการทำงานแบบไร้รหัสผ่านทำให้คุณสามารถลงชื่อเข้าใช้โดยใช้เพียงคีย์นี้ แต่ต้องมีข้อกำหนดเพิ่มเติม เช่น ไบโอเมตริกซ์หรือการป้องกัน PIN

en: An account already exists with this email address. Please sign in to that account first, then connect your %s account.
th: มีบัญชีที่ใช้อีเมลนี้แล้ว โปรดลงชื่อเข้าใช้บัญชีนั้นก่อน จากนั้นเชื่อมต่อกับบัญชี %s ของคุณ

en: Invalid token.
th: โทเค็นไม่ถูกต้อง TInvalid

en: Your account has no password set up.
th: บัญชีของคุณไม่ได้ตั้งรหัสผ่านไว้

en: Your account has no verified email address.
th: บัญชีของคุณไม่มีอีเมลที่ยืนยันแล้ว

en: You cannot disconnect your last remaining third-party account.
th: คุณสามารถลงชื่อเข้าใช้บัญชีของคุณได้โดยใช้วิธีต่อไปนี้: ไม่ตัดการเชื่อมต่อบัญชีบุคคลที่สามที่เหลืออยู่ล่าสุดของคุณ:

en: The third-party account is already connected to a different account.
th: บัญชีบุคคลที่สามของ Social เชื่อมโยงกับบัญชีอื่นอยู่แล้ว

en: Social Accounts
th: บัญชีโซเชียล

en: provider
th: ผู้ให้บริการ

en: provider ID
th: ผู้ให้บริการ ไอดี

en: name
th: ชื่อ

en: client id
th: รหัสลูกค้า

en: App ID, or consumer key
th: รหัสแอปหรือรหัสผู้บริโภค

en: secret key
th: รหัสลับ

en: API secret, client secret, or consumer secret
th: ความลับของ API, ความลับของไคลเอ็นต์ หรือความลับของผู้บริโภค

en: Key
th: คีย์

en: social application
th: การประยุกต์ใช้ทางสังคม

en: social applications
th: การประยุกต์ใช้ทางสังคม

en: last login
th: เข้าสู่ระบบครั้งล่าสุด

en: date joined
th: วันที่เข้าร่วม

en: extra data
th: ข้อมูลเพิ่มเติม

en: social account
th: บัญชีโซเชียล

en: social accounts
th: บัญชีโซเชียล

en: "oauth_token" (OAuth1) or access token (OAuth2)
th: "oauth_token" (OAuth1) หรือโทเค็นการเข้าถึง (OAuth2)

en: token secret
th: ความลับของโทเค็น

en: "oauth_token_secret" (OAuth1) or refresh token (OAuth2)
th: "oauth_token_secret" (OAuth1) หรือรีเฟรชโทเค็น (OAuth2)

en: expires at
th: หมดอายุเมื่อ

en: social application token
th: โทเค็นแอปพลิเคชันโซเชียล

en: social application tokens
th: โทเค็นแอปพลิเคชันโซเชียล

en: Invalid profile data
th: ข้อมูลโปรไฟล์ไม่ถูกต้อง

en: Login
th: ลงชื่อเข้าใช้

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Invalid response while obtaining request token from "%s". Response was: %s.
th: การตอบสนองไม่ถูกต้องขณะได้รับคำขอโทเค็นจาก "%s" การตอบสนองคือ: %s

en: Invalid response while obtaining access token from "%s".
th: การตอบสนองผิดพลาดขณะที่กำลังได้รับ access token จาก "%s"

en: No request token saved for "%s".
th: ไม่มีการบันทึก request token ของ "%s"

en: No access token saved for "%s".
th: ไม่มีการบันทึก access token ของ "%s"

en: No access to private resources at "%s".
th: ไม่มีสิทธิ์การเข้าใช้ทรัพยากรส่วนตัว ที่ "%s"

en: Invalid response while obtaining request token from "%s".
th: การตอบสนองผิดพลาดขณะที่กำลังได้รับ request token จาก "%s"

en: Account Inactive
th: บัญชีไม่มีการใช้งาน

en: This account is inactive.
th: บัญชีนี้ไม่มีการใช้งาน

en: We've sent a code to %(recipient)s. The code expires shortly, so please enter it soon.
th: เราส่งรหัสไปที่ %(recipient)s รหัสจะหมดอายุในไม่ช้า โปรดกรอกรหัสโดยเร็ว

en: Confirm
th: ยืนยัน

en: Request new code
th: ขอรหัสใหม่

en: Confirm Access
th: ยืนยันที่อยู่อีเมล AddrAccess

en: Please reauthenticate to safeguard your account.
th: โปรดตรวจสอบสิทธิ์อีกครั้งเพื่อปกป้องบัญชีของคุณ

en: Alternative options
th: ทางเลือกอื่น

en: Email Verification
th: ยืนยันอีเมล์

en: Enter Email Verification Code
th: กรอกรหัสยืนยันอีเมล

en: Use a different email address
th: ใช้อีเมลอื่น

en: Sign In
th: ลงชื่อเข้าใช้

en: Enter Sign-In Code
th: ป้อนรหัสเข้าสู่ระบบ

en: Password Reset
th: รีเซ็ทรหัสผ่าน

en: Enter Password Reset Code
th: กรอกรหัสรีเซ็ตรหัสผ่าน

en: Phone Verification
th: ยืนยันเบอร์โทรศัพท์

en: Enter Phone Verification Code
th: กรอกรหัสยืนยันเบอร์โทรศัพท์

en: Use a different phone number
th: ใช้หมายเลขโทรศัพท์อื่น

en: Email Addresses
th: อีเมล

en: The following email addresses are associated with your account:
th: อีเมลต่อไปนี้ ได้เชื่อมกับบัญชีของคุณ

en: Verified
th: ยืนยันแล้ว

en: Unverified
th: ยังไม่ได้ยืนยัน

en: Primary
th: หลัก

en: Make Primary
th: ทำให้เป็นอันหลัก

en: Re-send Verification
th: ส่งการยืนยันอีกครั้ง

en: Remove
th: ลบ

en: Add Email Address
th: เพิ่มอีเมล

en: Add Email
th: เพิ่มอีเมล

en: Do you really want to remove the selected email address?
th: คุณต้องการที่จะลบอีเมลนี้จริงหรอ

en: You are receiving this email because you or someone else tried to signup for an
    account using email address:
    
    %(email)s
    
    However, an account using that email address already exists.  In case you have
    forgotten about this, please use the password forgotten procedure to recover
    your account:
    
    %(password_reset_url)s
th: คุณได้รับอีเมลนี้ เพราะคุณหรือมีคนอื่นพยายามลงทะเบียน
    บัญชีโดยใช้ที่อยู่อีเมล:
    
    %(email)s
    
    อย่างไรก็ตาม มีบัญชีที่ใช้อีเมลดังกล่าวอยู่แล้ว  ในกรณีที่คุณ
    ลืมอีเมลนี้ไป โปรดใช้ขั้นตอนลืมรหัสผ่านเพื่อกู้คืน
    บัญชีของคุณ:
    
    %(password_reset_url)s

en: Account Already Exists
th: มีบัญชีอยู่แล้ว

en: Hello from %(site_name)s!
th: สวัสดีจาก %(site_name)s!

en: Thank you for using %(site_name)s!
    %(site_domain)s
th: ขอบคุณที่ใช้บริการของ %(site_name)s!
    %(site_domain)s

en: You are receiving this mail because the following change was made to your account:
th: คุณได้รับอีเมลนี้ เนื่องจากมีการเปลี่ยนแปลงต่อไปนี้กับบัญชีของคุณ

en: If you do not recognize this change then please take proper security precautions immediately. The change to your account originates from:
    
    - IP address: %(ip)s
    - Browser: %(user_agent)s
    - Date: %(timestamp)s
th: หากคุณไม่รู้จักการเปลี่ยนแปลงนี้ โปรดดำเนินการตามมาตรการรักษาความปลอดภัยที่เหมาะสมทันที การเปลี่ยนแปลงในบัญชีของคุณมีต้นตอมาจาก:
    
    - IP address: %(ip)s
    - Browser: %(user_agent)s
    - Date: %(timestamp)s

en: Your email has been changed from %(from_email)s to %(to_email)s.
th: อีเมล์ของคุณถูกเปลี่ยนจาก %(from_email)s to %(to_email)s.

en: Email Changed
th: ที่อยู่อีเมลเปลี่ยนแปลง

en: Your email has been confirmed.
th: คุณได้ทำการยืนยัน %(email)s

en: Email Confirmation
th: การยืนยันทางอีเมล์

en: You're receiving this email because user %(user_display)s has given your email address to register an account on %(site_domain)s.
th: คุณได้รับอีเมลนี้เพราะผู้ใช้ %(user_display)s ให้ที่อยู่อีเมลของคุณเพื่อลงทะเบียนบัญชีใน %(site_domain)s

en: Your email verification code is listed below. Please enter it in your open browser window.
th: รหัสยืนยันอีเมลของคุณแสดงอยู่ด้านล่างนี้ โปรดป้อนรหัสดังกล่าวในหน้าต่างเบราว์เซอร์ที่เปิดอยู่

en: To confirm this is correct, go to %(activate_url)s
th: เพื่อยืนยันว่าถูกต้อง โปรดไปที่ %(activate_url)s

en: Please Confirm Your Email Address
th: กรุณายืนยันอีเมลของคุณ

en: Email address %(deleted_email)s has been removed from your account.
th: ที่อยู่อีเมล %(deleted_email)s ถูกลบออกจากบัญชีของคุณ

en: Email Removed
th: ลบ อีเมล์

en: Your sign-in code is listed below. Please enter it in your open browser window.
th: รหัสลงชื่อเข้าใช้ของคุณแสดงอยู่ด้านล่างนี้ โปรดป้อนรหัสดังกล่าวในหน้าต่างเบราว์เซอร์ที่เปิดอยู่

en: This mail can be safely ignored if you did not initiate this action.
th: คุณสามารถละเว้นเมลนี้ได้อย่างปลอดภัยหากคุณไม่ได้เป็นผู้เริ่มดำเนินการนี้

en: Sign-In Code
th: ลงชื่อเข้าใช้

en: Your password has been changed.
th: รหัสผ่านของคุณได้เปลี่ยนแล้ว

en: Password Changed
th: รหัสผ่าน (อีกครั้ง)

en: Your password reset code is listed below. Please enter it in your open browser window.
th: รหัสรีเซ็ตรหัสผ่านของคุณแสดงอยู่ด้านล่างนี้ โปรดป้อนรหัสดังกล่าวในหน้าต่างเบราว์เซอร์ที่เปิดอยู่

en: Password Reset Code
th: รหัสรีเซ็ตรหัสผ่าน

en: You're receiving this email because you or someone else has requested a password reset for your user account.
    It can be safely ignored if you did not request a password reset. Click the link below to reset your password.
th: สวัสดีจาก %(site_name)s!
    
    You're receiving this e-mail because you or someone else has requested a คุณได้รับอีเมลนี้เพราะว่า คุณหรือใครบางคนได้ทำการร้องขอรหัสผ่านของบัญชีนี้ที่ %(site_domain)s.
    It can be safely ignored if you did not request a password reset. Click the คุณสามารถมองข้ามและลบอีเมลนี้ทิ้งได้เลยหากคุณไม่ได้ทำการร้องขอการรีเซ็ทรหัสผ่านคลิกที่ลิงค์ข้างล่างนี้เพื่อรีเซ็ทรหัสผ่านของคุณ

en: In case you forgot, your username is %(username)s.
th: ในกรณีเผื่อคุณลืม ชื่อผู้ใช้ของคุณคือ %(username)s

en: Password Reset Email
th: อีเมลในการรีเซ็ทรหัสผ่าน

en: Your password has been reset.
th: รหัสผ่านของคุณได้ถูกเปลี่ยนและรีเซ็ตแล้ว

en: Your password has been set.
th: รหัสผ่านของคุณได้เปลี่ยนแล้ว

en: Password Set
th: รีเซ็ทรหัสผ่าน

en: You are receiving this email because you, or someone else, tried to access an account with email %(email)s. However, we do not have any record of such an account in our database.
th: คุณได้รับอีเมลนี้เนื่องจากคุณหรือบุคคลอื่นพยายามเข้าถึงบัญชีที่มีอีเมล %(email)s อย่างไรก็ตาม เราไม่มีบันทึกเกี่ยวกับบัญชีดังกล่าวในฐานข้อมูลของเรา

en: If it was you, you can sign up for an account using the link below.
th: หากเป็นคุณ คุณสามารถลงทะเบียนบัญชีโดยใช้ลิงก์ด้านล่าง

en: Unknown Account
th: ไม่ทราบ บัญชี

en: Email Address
th: ที่อยู่อีเมล

en: Current email
th: รหัสผ่านอีเมลปัจจุบัน

en: Changing to
th: เปลี่ยนเป็น

en: Your email address is still pending verification.
th: ที่อยู่อีเมลหลักของคุณยังต้องอยู่ระหว่างรอการยืนยัน

en: Cancel Change
th: ยกเลิกการเปลี่ยนแปลง

en: Change to
th: อีเมล์เปลี่ยนเป็น

en: Change Email
th: เปลี่ยนอีเมล์

en: Confirm Email Address
th: ยืนยันอีเมล

en: Please confirm that <a href="mailto:%(email)s">%(email)s</a> is an email address for user %(user_display)s.
th: กรุณายืนยันว่า <a href="mailto:%(email)s">%(email)s</a> เป็นที่อยู่อีเมลของผู้ใช้ %(user_display)s

en: Unable to confirm %(email)s because it is already confirmed by a different account.
th: ไม่สามารถยืนยัน %(email)s ได้เพราะได้รับการยืนยันโดยบัญชีอื่นแล้ว

en: This email confirmation link expired or is invalid. Please <a href="%(email_url)s">issue a new email confirmation request</a>.
th: ลิงก์ยืนยันอีเมลนี้หมดอายุหรือไม่ถูกต้อง กรุณา <a href="%(email_url)s">ส่งคำขอยืนยันอีเมลใหม่</a>

en: If you have not created an account yet, then please %(link)ssign up%(end_link)s first.
th: ถ้าหากคุณยังไม่มีบัญชี, กรุณา %(link)sลงทะเบียน%(end_link)sก่อน.

en: Sign in with a passkey
th: ลงชื่อเข้าใช้ด้วยรหัสผ่าน

en: Send me a sign-in code
th: ส่งรหัสลงชื่อเข้าใช้ให้ฉัน

en: Sign Out
th: ลงชื่อออก

en: Are you sure you want to sign out?
th: คุณแน่ใจหรือว่าต้องการจะลงชื่อออก

en: You cannot remove your primary email address (%(email)s).
th: คุณไม่สามารถลบอีเมลของคุณได้ (%(email)s).

en: Confirmation email sent to %(email)s.
th: อีเมลยืนยันได้ถูกส่งไปที่ %(email)s

en: You have confirmed %(email)s.
th: คุณได้ทำการยืนยัน %(email)s

en: Removed email address %(email)s.
th: ลบอีเมล %(email)s แล้ว

en: Successfully signed in as %(name)s.
th: %(name)s ลงชื่อเข้าใช้สำเร็จ

en: You have signed out.
th: คุณได้ออกจากระบบแล้ว

en: A sign-in code has been sent to %(recipient)s.
th: รหัสลงชื่อเข้าใช้ได้ถูกส่งไปยัง %(recipient)s แล้ว

en: Password successfully changed.
th: เปลี่ยนรหัสผ่านสำเร็จ

en: Password successfully set.
th: ตั้งรหัสผ่านสำเร็จ

en: A verification code has been sent to %(phone)s.
th: รหัสยืนยันได้ถูกส่งไปยัง %(phone)s แล้ว

en: You have verified phone number %(phone)s.
th: คุณได้ยืนยันหมายเลขโทรศัพท์ %(phone)s แล้ว

en: Primary email address set.
th: ตั้งอีเมลหลักสำเร็จ

en: Change Password
th: เปลี่ยนรหัสผ่าน

en: Forgot Password?
th: ลืมรหัสผ่าน?

en: Forgotten your password? Enter your email address below, and we'll send you an email allowing you to reset it.
th: ลืมรหัสผ่านหรือไม่? ป้อนที่อยู่อีเมลของคุณด้านล่าง และเราจะส่งอีเมลไปให้คุณเพื่อรีเซ็ตรหัสผ่าน

en: Reset My Password
th: รีเซ็ทรหัสผ่านของฉัน

en: Please contact us if you have any trouble resetting your password.
th: กรุณาติดต่อเราหากคุณพบปัญหาในการรีเซ็ทรหัสผ่าน

en: We have sent you an email. If you have not received it please check your spam folder. Otherwise contact us if you do not receive it in a few minutes.
th: เราได้ส่งอีเมลถึงคุณแล้ว หากต้องการยืนยันตัวตน โปรดคลิกลิงก์ในอีเมลนี้ โปรดไปที่โฟลเดอร์สแปม มิฉะนั้น โปรดติดต่อเราหากไม่ได้รับอีเมลภายในไม่กี่นาที

en: Bad Token
th: Token เสีย

en: The password reset link was invalid, possibly because it has already been used.  Please request a <a href="%(passwd_reset_url)s">new password reset</a>.
th: ลิงค์ที่ใช้ในการรีเซ็ทรหัสผ่านไม่ถูกต้อง อาจเป็นไปได้ว่ามันได้ถูกใช้ไปแล้วกรุณาร้องขอ <a href="%(passwd_reset_url)s">การรีเซ็ทรหัสผ่านใหม่</a>

en: Your password is now changed.
th: รหัสผ่านของคุณได้เปลี่ยนแล้ว

en: Set Password
th: ตั้งรหัสผ่าน

en: Change Phone
th: เปลี่ยนเบอร์โทรศัพท์

en: Current phone
th: เบอร์โทรศัพท์ปัจจุบัน

en: Your phone number is still pending verification.
th: เบอร์โทรศัพท์ของคุณยังอยู่ระหว่างรอการยืนยัน

[ctx: action]
en: Change Phone
th: เปลี่ยนเบอร์โทรศัพท์

en: Enter your password:
th: ลืมรหัสผ่าน?:

en: You will receive a special code for a password-free sign-in.
th: คุณจะได้รับรหัสพิเศษสำหรับการลงชื่อเข้าใช้แบบไม่ต้องใช้รหัสผ่าน

en: Request Code
th: ขอรหัส

en: Other sign-in options
th: ตัวเลือกการลงชื่อเข้าใช้อื่นๆ

en: Signup
th: ลงทะเบียน

en: Sign Up
th: ลงทะเบียน

en: Already have an account? Then please %(link)ssign in%(end_link)s.
th: มีบัญชีอยู่แล้ว? กรุณา%(link)sลงชื่อเข้าใช้%(end_link)s

en: Sign up using a passkey
th: สมัครสมาชิกด้วยพาสคีย์

en: Passkey Sign Up
th: สมัครสมาชิกด้วยพาสคีย์

en: Other options
th: ตัวเลือกอื่นๆ

en: Sign Up Closed
th: การลงทะเบียนปิดอยู่

en: We are sorry, but the sign up is currently closed.
th: เราขอโทษด้วย การลงทะเบียนได้ปิดชั่วคราว

en: Note
th: หมายเหตุ

en: You are already logged in as %(user_display)s.
th: คุณเข้าสู่ระบบแล้วในชื่อ %(user_display)s

en: Warning:
th: คำเตือน:

en: You currently do not have any email address set up. You should really add an email address so you can receive notifications, reset your password, etc.
th: ขณะนี้คุณยังไม่ได้ตั้งค่าที่อยู่อีเมล คุณควรเพิ่มที่อยู่อีเมลเพื่อรับการแจ้งเตือน รีเซ็ตรหัสผ่าน ฯลฯ

en: Verify Your Email Address
th: ยืนยันอีเมลของคุณ

en: We have sent an email to you for verification. Follow the link provided to finalize the signup process. If you do not see the verification email in your main inbox, check your spam folder. Please contact us if you do not receive the verification email within a few minutes.
th: เราได้ส่งอีเมลถึงคุณเพื่อยืนยันแล้ว ทำตามลิงก์ที่ให้ไว้เพื่อดำเนินการลงทะเบียนให้เสร็จสิ้น หากคุณไม่พบอีเมลยืนยันในกล่องจดหมายหลัก โปรดตรวจสอบในโฟลเดอร์สแปม โปรดติดต่อเราหากคุณไม่ได้รับอีเมลยืนยันภายในไม่กี่นาที

en: This part of the site requires us to verify that
    you are who you claim to be. For this purpose, we require that you
    verify ownership of your email address.
th: ส่วนนี้ของไซต์ต้องการให้เราตรวจสอบว่าคุณคือบุคคลที่คุณอ้างว่าเป็น เพื่อจุดประสงค์นี้ เราต้องการให้คุณ
    ยืนยันความเป็นเจ้าของที่อยู่อีเมลของคุณ

en: We have sent an email to you for
    verification. Please click on the link inside that email. If you do not see the verification email in your main inbox, check your spam folder. Otherwise
    contact us if you do not receive it within a few minutes.
th: เราได้ส่งอีเมลถึงคุณเพื่อยืนยันแล้ว โปรดคลิกลิงก์ในอีเมลนี้ โปรดส่งอีเมล หากคุณไม่พบอีเมลยืนยันในกล่องจดหมายหลัก โปรดตรวจสอบในโฟลเดอร์สแปม มิฉะนั้น โปรดติดต่อเราหากไม่ได้รับอีเมลภายในไม่กี่นาที

en: <strong>Note:</strong> you can still <a href="%(email_url)s">change your email address</a>.
th: <strong>หมายเหตุ:</strong> คุณยังสามารถ<a href="%(email_url)s">เปลี่ยนที่อยู่อีเมล</a>ของคุณได้

en: Messages:
th: ข้อความ:

en: Menu:
th: เมนู:

en: Account Connections
th: การเชื่อมต่อบัญชีต่างๆ

en: Two-Factor Authentication
th: การตรวจสอบสิทธิ์สองปัจจัย

en: Sessions
th: เซสชั่น

en: Authorize
th: อนุญาต

en: %(client_name)s wants to access your %(site_name)s account.
th: %(client_name)s ต้องการเข้าถึงบัญชี %(site_name)s ของคุณ

en: Enter Device Code
th: ป้อนรหัสอุปกรณ์

en: Enter the code displayed on your device.
th: ป้อนรหัสที่แสดงบนอุปกรณ์ของคุณ

en: Continue
th: ดำเนินการต่อ

en: Confirm Device
th: ยืนยันอุปกรณ์

en: Please confirm the code shown on your %(client_name)s to authorize this device.
th: กรุณายืนยันรหัสที่แสดงบน %(client_name)s ของคุณเพื่ออนุญาตอุปกรณ์นี้

en: Deny
th: ปฏิเสธ

en: Device Authorized
th: อนุญาตอุปกรณ์แล้ว

en: You successfully authorized your %(client_name)s device.
th: คุณได้อนุญาตอุปกรณ์ %(client_name)s ของคุณสำเร็จแล้ว

en: Device Denied
th: ปฏิเสธอุปกรณ์

en: Authorization for your %(client_name)s device has been denied.
th: การอนุญาตสำหรับอุปกรณ์ %(client_name)s ของคุณถูกปฏิเสธ

en: Error
th: ข้อผิดพลาด

en: Stay Signed In
th: คงสถานะลงชื่อเข้าใช้

en: Your account is protected by two-factor authentication. Please enter an authenticator code:
th: บัญชีของคุณได้รับการปกป้องด้วยการตรวจสอบสิทธิ์สองขั้นตอน โปรดป้อนรหัสตรวจสอบสิทธิ์:

en: A new set of Two-Factor Authentication recovery codes has been generated.
th: มีการสร้างรหัสการกู้คืนการตรวจสอบสิทธิ์แบบสองปัจจัยชุดใหม่แล้ว

en: New Recovery Codes Generated
th: รหัสการกู้คืนใหม่ถูกสร้างขึ้น

en: Authenticator app activated.
th: เปิดใช้งานแอปพลิเคชัน Authenticator แล้ว

en: Authenticator App Activated
th: เปิดใช้งานแอป Authenticator แล้ว

en: Authenticator app deactivated.
th: ปิดใช้งานแอปพลิเคชัน Authenticator แล้ว

en: Authenticator App Deactivated
th: ปิดใช้งานแอป Authenticator แล้ว

en: A new security key has been added.
th: มีการเพิ่มคีย์ความปลอดภัยใหม่แล้ว

en: Security Key Added
th: เพิ่มรหัสความปลอดภัยแล้ว

en: A security key has been removed.
th: คุณได้ยืนยันแล้วว่า %(email)sรหัสความปลอดภัยถูกลบออกแล้ว

en: Security Key Removed
th: ถอดคีย์ความปลอดภัยออกแล้ว

en: Authenticator App
th: Authenticator แอป

en: Authentication using an authenticator app is active.
th: การยืนยันตัวตนโดยใช้แอปพลิเคชันการยืนยันตัวตนเปิดใช้งานอยู่

en: An authenticator app is not active.
th: แอปพลิเคชันการตรวจสอบสิทธิ์ไม่ได้เปิดใช้งาน

en: Deactivate
th: ปิดการใช้งาน

en: Activate
th: เปิดใช้งาน

en: Security Keys
th: กุญแจความปลอดภัย

en: You have added %(count)s security key. | You have added %(count)s security keys.
th[0]: คุณได้เพิ่มรหัสความปลอดภัย %(count)s แล้ว

en: No security keys have been added.
th: ไม่มีการเพิ่มคีย์ความปลอดภัย

en: Manage
th: จัดการ

en: Add
th: แอป

en: Recovery Codes
th: รหัสการกู้คืน

en: There is %(unused_count)s out of %(total_count)s recovery codes available. | There are %(unused_count)s out of %(total_count)s recovery codes available.
th[0]: มีรหัสกู้คืน %(unused_count)s จากทั้งหมด %(total_count)s รหัส

en: No recovery codes set up.
th: ไม่มีการตั้งค่ารหัสการกู้คืน

en: View
th: ดู

en: Download
th: ดาวน์โหลด

en: Generate
th: สร้าง

en: A new set of recovery codes has been generated.
th: มีการสร้างชุดรหัสการกู้คืนใหม่แล้ว

en: Security key added.
th: เพิ่มคีย์ความปลอดภัยแล้ว

en: Security key removed.
th: ถอดคีย์ความปลอดภัยออกแล้ว

en: Enter an authenticator code:
th: กรอกรหัสยืนยันตัวตน:

en: You are about to generate a new set of recovery codes for your account.
th: คุณกำลังจะสร้างชุดรหัสการกู้คืนใหม่สำหรับบัญชีของคุณ

en: This action will invalidate your existing codes.
th: การดำเนินการนี้จะทำให้รหัสที่มีอยู่ของคุณไม่ถูกต้อง

en: Are you sure?
th: คุณแน่ใจมั้ย?

en: Unused codes
th: รหัสที่ไม่ได้ใช้

en: Download codes
th: รหัสดาวน์โหลด

en: Generate new codes
th: สร้างรหัสใหม่

en: Activate Authenticator App
th: เปิดใช้งานแอป Authenticator

en: To protect your account with two-factor authentication, scan the QR code below with your authenticator app. Then, input the verification code generated by the app below.
th: หากต้องการปกป้องบัญชีของคุณด้วยการตรวจสอบสิทธิ์สองขั้นตอน ให้สแกนรหัส QR ด้านล่างด้วยแอปตรวจสอบสิทธิ์ของคุณ จากนั้นป้อนรหัสยืนยันที่สร้างโดยแอปด้านล่าง

en: Authenticator secret
th: ความลับของผู้รับรอง

en: You can store this secret and use it to reinstall your authenticator app at a later time.
th: คุณสามารถเก็บความลับนี้ไว้และนำไปใช้ในการติดตั้งแอปพลิเคชันการตรวจสอบความถูกต้องอีกครั้งในภายหลังได้

en: Deactivate Authenticator App
th: ปิดใช้งานแอป Authenticator

en: You are about to deactivate authenticator app based authentication. Are you sure?
th: คุณกำลังจะปิดการใช้งานการตรวจสอบสิทธิ์โดยใช้แอปตัวตรวจสอบสิทธิ์ คุณแน่ใจหรือไม่?

en: Trust this Browser?
th: ไว้วางใจเบราว์เซอร์นี้หรือไม่?

en: If you choose to trust this browser, you will not be asked for a verification code the next time you sign in.
th: หากคุณเลือกที่จะไว้วางใจเบราว์เซอร์นี้ คุณจะไม่ถูกขอรหัสยืนยันในครั้งถัดไปที่คุณเข้าสู่ระบบ

en: Trust for %(period)s
th: ไว้วางใจเป็นเวลา %(period)s

en: Don't Trust
th: ไม่ไว้วางใจ

en: Add Security Key
th: เพิ่มรหัสความปลอดภัย

en: Remove Security Key
th: ถอดกุญแจความปลอดภัยออก

en: Are you sure you want to remove this security key?
th: คุณแน่ใจว่าต้องการลงชื่อออกหรือลบคีย์ความปลอดภัยนี้หรือไม่

en: Usage
th: การใช้งาน

en: Passkey
th: กุญแจผี

en: Security key
th: กุญแจความปลอดภัย

en: This key does not indicate whether it is a passkey.
th: คีย์นี้ไม่ได้ระบุว่าเป็นรหัสผ่านหรือไม่

en: Unspecified
th: ไม่ระบุ

en: Added on %(created_at)s
th: เพิ่มเมื่อ %(created_at)s

en: Last used %(last_used)s
th: ใช้ล่าสุด %(last_used)s

en: Edit
th: แก้ไข

en: Edit Security Key
th: แก้ไขรหัสความปลอดภัย

en: Save
th: บันทึก

en: Create Passkey
th: สร้างพาสคีย์

en: You are about to create a passkey for your account. As you can add additional keys later on, you can use a descriptive name to tell the keys apart.
th: คุณกำลังจะสร้างพาสคีย์สำหรับบัญชีของคุณ เนื่องจากคุณสามารถเพิ่มคีย์อื่นๆ ได้ในภายหลัง คุณสามารถใช้ชื่อที่อธิบายเพื่อแยกคีย์ออกจากกัน

en: Create
th: สร้าง

en: This functionality requires JavaScript.
th: ฟังก์ชันนี้ต้องใช้ JavaScript

en: Third-Party Login Failure
th: การเข้าสู่ระบบของบุคคลที่สามในเครือข่ายสังคมออนไลน์ล้มเหลว

en: An error occurred while attempting to login via your third-party account.
th: เกิดข้อผิดพลาดขณะพยายามเข้าสู่ระบบผ่านเครือข่ายโซเชียลหรือบัญชีบุคคลที่สามของคุณ

en: You can sign in to your account using any of the following third-party accounts:
th: คุณสามารถลงชื่อเข้าใช้บัญชีของคุณโดยใช้บัญชีบุคคลที่สามต่อไปนี้:

en: You currently have no third-party accounts connected to this account.
th: ขณะนี้คุณไม่มีบัญชีบุคคลที่สามหรือเครือข่ายโซเชียลที่เชื่อมโยงกับบัญชีนี้

en: Add a Third-Party Account
th: เพิ่มบัญชีบุคคลที่สาม

en: A third-party account from %(provider)s has been connected to your account.
th: บัญชีบุคคลที่สามจาก %(provider)s เชื่อมต่อกับบัญชีของคุณแล้ว

en: Third-Party Account Connected
th: เพิ่มบัญชีบุคคลที่สามที่เชื่อมต่อ

en: A third-party account from %(provider)s has been disconnected from your account.
th: บัญชีบุคคลที่สามจาก %(provider)s ถูกตัดการเชื่อมต่อจากบัญชีของคุณ

en: Third-Party Account Disconnected
th: เพิ่มบัญชีบุคคลที่สามที่ถูกตัดการเชื่อมต่อ

en: Connect %(provider)s
th: เชื่อมต่อ %(provider)s

en: You are about to connect a new third-party account from %(provider)s.
th: คุณกำลังจะเชื่อมต่อบัญชีบุคคลที่สามใหม่จาก %(provider)s

en: Sign In Via %(provider)s
th: ลงชื่อเข้าใช้ผ่าน %(provider)s

en: You are about to sign in using a third-party account from %(provider)s.
th: คุณกำลังจะลงชื่อเข้าใช้โดยใช้บัญชีบุคคลที่สามจาก %(provider)s

en: Login Cancelled
th: การลงชื่เข้าใช้ยกเลิก

en: You decided to cancel logging in to our site using one of your existing accounts. If this was a mistake, please proceed to <a href="%(login_url)s">sign in</a>.
th: คุณตัดสินใจที่จะยกเลิกการลงชื่อเข้าใช้เว็บของเราด้วยหนึ่งในบัญชีของคุณถ้านี้เป็นความผิดพลาด กรุณา<a href="%(login_url)s">ลงชื่อเข้าใช้</a>

en: The third-party account has been connected.
th: บัญชีบุคคลที่สามของ Social ได้รับการเชื่อมโยงแล้ว

en: The third-party account has been disconnected.
th: บัญชีบุคคลที่สามของ Social ถูกตัดการเชื่อมต่อ

en: You are about to use your %(provider_name)s account to login to
    %(site_name)s. As a final step, please complete the following form:
th: คุณกำลังจะทำการใช้บัญชี %(provider_name)s ของคุณ ในการเข้าสู่ระบบของ
    %(site_name)s. ในขั้นตอนสุดท้าย กรุณากรอกฟอร์มข้างล่าง:

en: Or use a third-party
th: หรือใช้บุคคลที่สาม

en: Signed out of all other sessions.
th: ออกจากระบบจากเซสชันอื่นทั้งหมด

en: Started At
th: เริ่มต้นที่

en: IP Address
th: อีเมล์ที่อยู่ IP

en: Browser
th: บราวเซอร์

en: Last seen at
th: พบเห็นครั้งสุดท้ายเมื่อ

en: Current
th: รหัสผ่านปัจจุบัน

en: Sign Out Other Sessions
th: ออกจากระบบเซสชั่นอื่น ๆ

en: User Sessions
th: เซสชันผู้ใช้

en: session key
th: คีย์เซสชั่น
