django-allauth - en to tr translation catalogue (374 entries)

en: This account is currently inactive.
tr: Bu hesap şu anda etkin durumda değil.

en: You cannot remove your primary email address.
tr: Birincil e-posta adresinizi kaldıramazsınız.

en: This email address is already associated with this account.
tr: Bu e-posta adresi, halihazırda bu hesap ile ilişkilendirilmiş haldedir.

en: The email address and/or password you specified are not correct.
tr: Girdiğiniz e-posta adresi ve/veya şifre doğru değil.

en: The phone number and/or password you specified are not correct.
tr: Girdiğiniz telefon numarası ve/veya şifre doğru değil.

en: A user is already registered with this email address.
tr: Bu e-posta adresiyle bir kullanıcı zaten kayıtlı.

en: Please type your current password.
tr: Lütfen mevcut şifrenizi giriniz.

en: Incorrect code.
tr: Hatalı kod.

en: Incorrect password.
tr: Hatalı şifre.

en: Invalid or expired key.
tr: Geçersiz veya süresi geçmiş anahtar.

en: Invalid login.
tr: Geçersiz giriş.

en: The password reset token was invalid.
tr: Şifre sıfırlama kodu geçersiz.

en: You cannot add more than %d email addresses.
tr: %d adetten fazla e-posta adresi ekleyemezsiniz.

en: A user is already registered with this phone number.
tr: Bu telefon numarası ile bir kullanıcı zaten kayıtlı.

en: Too many failed login attempts. Try again later.
tr: Çok fazla hatalı giriş yapıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: The email address is not assigned to any user account.
tr: Bu e-posta adresi hiçbir kullanıcı hesabıyla ilişkili değil.

en: The phone number is not assigned to any user account.
tr: Bu telefon numarası hiçbir kullanıcı hesabıyla ilişkili değil.

en: Your primary email address must be verified.
tr: Birincil e-posta adresinizin doğrulanması gerekmektedir.

en: Username can not be used. Please use other username.
tr: Bu kullanıcı adı kullanılamaz. Lütfen başka bir kullanıcı adı deneyin.

en: The username and/or password you specified are not correct.
tr: Girdiğiniz kullanıcı adı ve/veya şifre doğru değil.

en: Please select only one.
tr: Lütfen sadece bir adet seçin.

en: The new value must be different from the current one.
tr: Yeni değer, geçerli değerden farklı olmalıdır.

en: Be patient, you are sending too many requests.
tr: Sabırlı olunuz, çok fazla istek göndermektesiniz.

en: Use your password
tr: Şifrenizi kullanın

en: Use authenticator app or code
tr: Doğrulayıcı uygulaması veya kodu kullan

en: Use a security key
tr: Güvenlik anahtarı kullan

en: Marked {email} as verified.
tr: {email} mail adresi, doğrulanmış olarak işaretlendi.

en: Failed to mark {email} as verified.
tr: {email} mail adresini doğrulanmış olarak işaretlerken hata alındı.

en: Mark selected email addresses as verified
tr: Seçili e-posta adreslerini doğrulanmış olarak işaretle

en: Accounts
tr: Hesaplar

en: Email
tr: E-posta

en: Email address
tr: E-posta adresi

en: Enter a phone number including country code (e.g. +1 for the US).
tr: Ülke kodu(ABD için +1 gibi, vb.) içeren bir telefon numarası giriniz.

en: Phone
tr: Telefon Numarası

en: You must type the same password each time.
tr: Her sefer için aynı şifreyi girmelisiniz.

en: Password
tr: Şifre

en: Remember Me
tr: Beni Hatırla

en: Username
tr: Kullanıcı adı

[ctx: field label]
en: Login
tr: Giriş Yap

en: Username, email or phone
tr: Kullanıcı adı, e-posta adresi veya telefon numarası

en: Username or email
tr: Kullanıcı adı ya da e-posta adresi

en: Username or phone
tr: Kullanıcı adı veya telefon numarası

en: Email or phone
tr: E-posta adresi veya telefon numarası

en: Forgot your password?
tr: Şifrenizi mi unuttunuz?

en: Email (again)
tr: E-posta adresi (tekrar)

en: Email address confirmation
tr: E-posta adresi doğrulama

en: Email (optional)
tr: E-posta adresi (zorunlu değil)

en: Username (optional)
tr: Kullanıcı adı (zorunlu değil)

en: You must type the same email each time.
tr: Her sefer için aynı e-posta adresini girmelisiniz.

en: Password (again)
tr: Şifre (tekrar)

en: Current Password
tr: Mevcut Şifre

en: New Password
tr: Yeni Şifre

en: New Password (again)
tr: Yeni Şifre (tekrar)

en: Code
tr: Kod

en: user
tr: kullanıcı

en: email address
tr: e-posta adresi

en: verified
tr: doğrulanmış

en: primary
tr: birincil

en: email addresses
tr: e-posta adresleri

en: created
tr: oluşturuldu

en: sent
tr: gönderildi

en: key
tr: anahtar

en: email confirmation
tr: e-posta onayı

en: email confirmations
tr: e-posta onayları

en: Headless
tr: Gözetimsiz

en: View your user ID
tr: Kullanıcı ID'ni görüntüle

en: View your email address
tr: E-posta adresini görüntüle

en: View your basic profile information
tr: Temel profil bilgini görüntüle

en: Grant permissions
tr: İzin tanımla

en: Wildcards are not allowed unless 'Allow URI wildcards' is enabled.
tr: 'URI joker karakterlerine izin ver' etkinleştirilmediği sürece joker karakterlere izin verilmez.

en: URI '{}' contains more than one wildcard (*). Only one wildcard per URI is allowed.
tr: URI '{}' birden fazla joker karakter (*) içeriyor. Her URI için yalnızca bir joker karaktere izin verilir.

en: Wildcards are only allowed in the hostname portion of the URI.
tr: Joker karakterlere yalnızca URI'nin ana bilgisayar adı kısmında izin verilir.

en: Authorization code
tr: Yetki kodu

en: Device code
tr: Cihaz kodu

en: Client credentials
tr: İstemci bilgileri

en: Refresh token
tr: Yenileme token'i

en: Confidential
tr: Gizli

en: Public
tr: Genel

en: The scope(s) the client is allowed to request. Provide one value per line, e.g.: openid(ENTER)profile(ENTER)email(ENTER)
tr: İstemcinin istek atmaya izni olduğu kapsam(lar). Her satır için bir değer giriniz, örneğin: openid(ENTER)profile(ENTER)email(ENTER)

en: In case the client does not specify any scope, these default scopes are used. Provide one value per line, e.g.: openid(ENTER)profile(ENTER)email(ENTER)
tr: İstemcinin herhangi bir kapsam belirtmediği durumlarda bu varsayılan kapsamlar kullanılır. Her satır için bir değer giriniz, örneğin: openid(ENTER)profile(ENTER)email(ENTER)

en: A list of allowed grant types. Provide one value per line, e.g.: authorization_code(ENTER)client_credentials(ENTER)refresh_token(ENTER)
tr: İzin verilen yetkilendirme türlerinin listesi. Her satır için bir değer giriniz, örneğin: authorization_code(ENTER)client_credentials(ENTER)refresh_token(ENTER)

en: A list of allowed origins for cross-origin requests, one per line.
tr: Çapraz kaynak istekleri (cross-origin requests) için izin verilen kaynakların listesi, her bir satır için tek değer girilir.

en: Allow wildcards (*) in redirect URIs and CORS origins. When enabled, URIs can contain a single asterisk to match subdomains.
tr: Yönlendirme URI'lerinde ve CORS kaynaklarında joker karakterlere (*) izin ver. Etkinleştirildiğinde, URI'ler alt alan adlarını eşleştirmek için tek bir yıldız içerebilir.

en: A list of allowed response types. Provide one value per line, e.g.: code(ENTER)id_token token(ENTER)
tr: İzin verilen yanıt türlerinin listesi. Her satır için tek değer giriniz, örneğin: code(ENTER)id_token token(ENTER)

en: client
tr: istemci

en: clients
tr: istemciler

en: You cannot add an email address to an account protected by two-factor authentication.
tr: İki faktörlü kimlik doğrulama ile korunan bir hesaba e-posta adresi ekleyemezsiniz.

en: You cannot deactivate two-factor authentication.
tr: İki faktörlü kimlik doğrulamayı devre dışı bırakamazsınız.

en: You cannot generate recovery codes without having two-factor authentication enabled.
tr: İki faktörlü kimlik doğrulamayı aktif hale getirmeden kurtarma kodu oluşturamazsınız.

en: You cannot activate two-factor authentication until you have verified your email address.
tr: Doğrulanmış bir e-posta adresiniz olmadığı sürece iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştiremezsiniz.

en: Master key
tr: Ana anahtar

en: Backup key
tr: Yedek anahtar

en: Key nr. {number}
tr: {number} no.lu Anahtar

en: MFA
tr: MFA(Çok Faktörlü Kimlik Doğrulama)

en: Recovery codes
tr: Kurtarma kodları

en: TOTP Authenticator
tr: TOTP(Zaman Tabanlı Tek Seferlik Parola) Doğrulayıcısı

en: Authenticator code
tr: Doğrulayıcı kodu

en: Passwordless
tr: Şifresiz

en: Enabling passwordless operation allows you to sign in using just this key, but imposes additional requirements such as biometrics or PIN protection.
tr: Şifresiz işlemi etkinleştirmek sadece bu anahtarı kullanarak giriş yapmanıza olanak sağlar fakat biyometri veya PIN koruması gibi ek gereksinimleri zorunlu kılar.

en: An account already exists with this email address. Please sign in to that account first, then connect your %s account.
tr: Bu e-posta adresi ile kayıtlı bir hesap bulunmaktadır. Lütfen önce bu hesaba giriş yapıp daha sonra %s adlı hesabınızı bağlayınız.

en: Invalid token.
tr: Geçersiz jeton.

en: Your account has no password set up.
tr: Hesabınızda belirlenmiş herhangi bir şifre bulunmamaktadır.

en: Your account has no verified email address.
tr: Hesabınızın doğrulanmış e-posta adresi yok.

en: You cannot disconnect your last remaining third-party account.
tr: Kalan son üçüncü taraf hesabınızın bağlantısını kesemezsiniz.

en: The third-party account is already connected to a different account.
tr: Bu üçüncü taraf hesabı halihazırda farklı bir hesaba bağlıdır.

en: Social Accounts
tr: Sosyal Hesaplar

en: provider
tr: sağlayıcı

en: provider ID
tr: tedarikçi kimlik numarası

en: name
tr: isim

en: client id
tr: istemci kimlik numarası

en: App ID, or consumer key
tr: Uygulama kimlik numarası veya tüketici anahtarı

en: secret key
tr: gizli anahtar

en: API secret, client secret, or consumer secret
tr: API anahtarı, istemci anahtarı veya tüketici anahtarı

en: Key
tr: Anahtar

en: social application
tr: sosyal medya uygulaması

en: social applications
tr: sosyal medya uygulamaları

en: last login
tr: son giriş

en: date joined
tr: katıldığı tarih

en: extra data
tr: ek veri

en: social account
tr: sosyal hesap

en: social accounts
tr: sosyal hesaplar

en: token
tr: jeton

en: "oauth_token" (OAuth1) or access token (OAuth2)
tr: "oauth_token" (OAuth1) veya access token (OAuth2)

en: token secret
tr: jeton anahtarı

en: "oauth_token_secret" (OAuth1) or refresh token (OAuth2)
tr: "oauth_token_secret" (OAuth1) veya refresh token (OAuth2)

en: expires at
tr: geçersiz olma tarihi

en: social application token
tr: sosyal medya uygulaması jetonu

en: social application tokens
tr: sosyal medya uygulaması jetonları

en: Invalid profile data
tr: Geçersiz profil bilgisi

en: Login
tr: Giriş Yap

en: Cancel
tr: Iptal

en: Invalid response while obtaining request token from "%s". Response was: %s.
tr: "%s"'dan istek jetonu temin edilirken geçersiz yanıt alındı. Yanıt %s idi.

en: Invalid response while obtaining access token from "%s".
tr: "%s"'dan erişim kodu alınırken geçersiz cevap alındı.

en: No request token saved for "%s".
tr: "%s" için hiçbir talep kodu kaydedilmedi.

en: No access token saved for "%s".
tr: "%s" için hiçbir erişim kodu kaydedilmedi.

en: No access to private resources at "%s".
tr: "%s"'daki özel kaynaklara erişim yok.

en: Invalid response while obtaining request token from "%s".
tr: "%s"'dan talep kodu alınırken geçersiz cevap alındı.

en: Account Inactive
tr: Hesap Etkin Değil

en: This account is inactive.
tr: Bu hesap etkin değil.

en: We've sent a code to %(recipient)s. The code expires shortly, so please enter it soon.
tr: %(recipient)s kullanıcısına bir kod gönderdik. Gönderilen kodun süresi kısa zamanda dolacağından dolayı lütfen hızlı davranınız.

en: Confirm
tr: Onayla

en: Request new code
tr: Yeni kod iste

en: Confirm Access
tr: Erişim Doğrulama

en: Please reauthenticate to safeguard your account.
tr: Hesabınızı güvenilir hale getirmek için lütfen tekrar doğrulayın.

en: Alternative options
tr: Alternatif seçenekler

en: Email Verification
tr: E-Posta Onayı

en: Enter Email Verification Code
tr: E-Posta Onay Kodu Gir

en: Use a different email address
tr: Farklı bir e-posta adresi kullanınız

en: Sign In
tr: Giriş Yap

en: Enter Sign-In Code
tr: Giriş Kodunu Gir

en: Password Reset
tr: Şifre Sıfırlama

en: Enter Password Reset Code
tr: Şifre Sıfırlama Kodu Giriniz

en: Phone Verification
tr: Telefon Numarası Doğrulama

en: Enter Phone Verification Code
tr: Telefon Numarası Onay Kodu Gir

en: Use a different phone number
tr: Farklı bir telefon numarası kullanınız

en: Email Addresses
tr: E-posta Adresleri

en: The following email addresses are associated with your account:
tr: Şu e-posta adresleri hesabınızla ilişkilendirildi:

en: Verified
tr: Doğrulanmış

en: Unverified
tr: Doğrulanmamış

en: Primary
tr: Birincil

en: Make Primary
tr: Birincil Yap

en: Re-send Verification
tr: Tekrar Doğrula

en: Remove
tr: Kaldır

en: Add Email Address
tr: E-posta Adresi Ekle

en: Add Email
tr: E-posta Ekle

en: Do you really want to remove the selected email address?
tr: Seçilen e-posta adresini kaldırmak istediğinizden emin misiniz?

en: You are receiving this email because you or someone else tried to signup for an
    account using email address:
    
    %(email)s
    
    However, an account using that email address already exists.  In case you have
    forgotten about this, please use the password forgotten procedure to recover
    your account:
    
    %(password_reset_url)s
tr: Bu e-postayı, siz veya başka birisi aşağıdaki e-posta adresini kullanarak kayıt olmaya
    çalıştığı için alıyorsunuz:
    
    %(email)s
    
    Fakat, bu e-posta adresini kullanan bir hesap halihazırda mevcut durumdadır.  Eğer unuttuysanız
    hesabınızı kurtarmak için lütfen şifre yenileme işleminden
    faydalanınız:
    
    %(password_reset_url)s

en: Account Already Exists
tr: Hesap Halihazırda Mevcut

en: Hello from %(site_name)s!
tr: %(site_name)s'ten Merhaba!

en: Thank you for using %(site_name)s!
    %(site_domain)s
tr: %(site_name)s'i kullandığınız için teşekkür ederiz!
    %(site_domain)s

en: You are receiving this mail because the following change was made to your account:
tr: Bu e-postayı, hesabınızda bir değişiklik yapıldığı için alıyorsunuz:

en: If you do not recognize this change then please take proper security precautions immediately. The change to your account originates from:
    
    - IP address: %(ip)s
    - Browser: %(user_agent)s
    - Date: %(timestamp)s
tr: Bu değişiklikten haberdar değilseniz lütfen gerekli güvenlik önlemlerini derhal alınız. Hesabınızdaki değişikliğin kaynağı alt kısımda belirtilmiştir:
    
    - IP adresi: %(ip)s
    - Tarayıcı: %(user_agent)s
    - Tarih: %(timestamp)s

en: Your email has been changed from %(from_email)s to %(to_email)s.
tr: %(from_email)s adlı e-posta adresiniz %(to_email)s şeklinde değiştirilmiştir.

en: Email Changed
tr: E-posta Adresi Değiştirildi

en: Your email has been confirmed.
tr: E-posta adresiniz onaylandı.

en: Email Confirmation
tr: E-Posta Adresi Onayı

en: You're receiving this email because user %(user_display)s has given your email address to register an account on %(site_domain)s.
tr: Bu e-postayı, %(user_display)s adlı kullanıcı, e-posta adresinizi %(site_domain)s üzerinde bir hesap oluşturmak adına kullandığı için alıyorsunuz.

en: Your email verification code is listed below. Please enter it in your open browser window.
tr: E-posta onay kodunuz alt kısımda belirtilmiştir. Kodu, açık olan tarayıcı sekmenize giriniz.

en: To confirm this is correct, go to %(activate_url)s
tr: Bunun doğru olduğunu düşünüyorsanız %(activate_url)s adlı bağlantıyı ziyaret ediniz.

en: Please Confirm Your Email Address
tr: Lütfen E-posta Adresinizi Onaylayın

en: Email address %(deleted_email)s has been removed from your account.
tr: %(deleted_email)s adlı e-posta adresi hesabınızdan kaldırılmıştır.

en: Email Removed
tr: E-Posta Adresi Kaldırıldı

en: Your sign-in code is listed below. Please enter it in your open browser window.
tr: Giriş kodunuz alt kısımda belirtilmiştir. Kodu, açık olan tarayıcı sekmenize giriniz.

en: This mail can be safely ignored if you did not initiate this action.
tr: Alınan aksiyondan haberdar değilseniz bu e-postayı görmezden gelebilirsiniz.

en: Sign-In Code
tr: Giriş Kodu

en: Your password has been changed.
tr: Şifreniz değiştirildi.

en: Password Changed
tr: Şifre Değiştirildi

en: Your password reset code is listed below. Please enter it in your open browser window.
tr: Şifre sıfırlama kodunuz alt kısımda belirtilmiştir. Kodu, açık olan tarayıcı sekmenize giriniz.

en: Password Reset Code
tr: Şifre Sıfırlama Kodu

en: You're receiving this email because you or someone else has requested a password reset for your user account.
    It can be safely ignored if you did not request a password reset. Click the link below to reset your password.
tr: Bu e-postayı, siz veya başka biri, kullanıcı hesabınız için şifre sıfırlama talebinde bulunduğu için alıyorsunuz.
    Eğer şifre sıfırlama talebinde bulunan kişi siz değilseniz bu uyarıyı görmezden gelebilirsiniz. Şifrenizi sıfırlamak için aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

en: In case you forgot, your username is %(username)s.
tr: Kullanıcı adınızı unuttuysanız, kullanıcı adınız: %(username)s.

en: Password Reset Email
tr: Şifre Sıfırlama E-postası

en: Your password has been reset.
tr: Şifreniz sıfırlandı.

en: Your password has been set.
tr: Şifreniz belirlendi.

en: Password Set
tr: Şifre Tanımlandı

en: You are receiving this email because you, or someone else, tried to access an account with email %(email)s. However, we do not have any record of such an account in our database.
tr: Bu e-postayı, siz ya da başka biri %(email)s adlı e-posta adresini kullanarak bir hesaba giriş yapmaya çalıştığı için alıyorsunuz. Ancak, giriş yapmaya çalışılan hesaba dair veritabanımızda herhangi bir kayıt bulunmamaktadır.

en: If it was you, you can sign up for an account using the link below.
tr: Eğer o kişi siz iseniz aşağıdaki linki kullanarak bir hesap oluşturabilirsiniz.

en: Unknown Account
tr: Bilinmeyen Hesap

en: Email Address
tr: E-posta Adresi

en: Current email
tr: Mevcut e-posta

en: Changing to
tr: Şuna değiştiriliyor

en: Your email address is still pending verification.
tr: E-posta adresiniz hala onay aşamasındadır.

en: Cancel Change
tr: Değişikliği İptal Et

en: Change to
tr: Şuna değiştir

en: Change Email
tr: E-posta Adresini Değiştir

en: Confirm Email Address
tr: E-posta Adresi Doğrula

en: Please confirm that <a href="mailto:%(email)s">%(email)s</a> is an email address for user %(user_display)s.
tr: Lütfen <a href="mailto:%(email)s">%(email)s</a> adlı e-posta adresinin %(user_display)s kullanıcısına ait olduğunu onaylayın.

en: Unable to confirm %(email)s because it is already confirmed by a different account.
tr: %(email)s adlı e-posta adresi başka bir hesap tarafından doğrulandığı için onaylanamıyor.

en: This email confirmation link expired or is invalid. Please <a href="%(email_url)s">issue a new email confirmation request</a>.
tr: Bu e-posta adresi onaylama bağlantısı sona ermiş veya geçersizdir. Lütfen <a href="%(email_url)s">yeni bir e-posta adresi doğrulama talebinde bulunun.</a>.

en: If you have not created an account yet, then please %(link)ssign up%(end_link)s first.
tr: Henüz bir hesap oluşturmadıysanız lütfen önce %(link)süye olun%(end_link)s.

en: Sign in with a passkey
tr: Geçiş anahtarı ile giriş yap

en: Send me a sign-in code
tr: Bana giriş kodu gönder

en: Sign Out
tr: Çıkış Yap

en: Are you sure you want to sign out?
tr: Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?

en: You cannot remove your primary email address (%(email)s).
tr: (%(email)s) adlı birincil e-posta adresinizi kaldıramazsınız.

en: Confirmation email sent to %(email)s.
tr: Doğrulama e-posta'sı %(email)s adresine gönderildi.

en: You have confirmed %(email)s.
tr: %(email)s adresini onayladınız.

en: Removed email address %(email)s.
tr: %(email)s adresini sildiniz.

en: Successfully signed in as %(name)s.
tr: %(name)s olarak başarıyla giriş yapıldı.

en: You have signed out.
tr: Çıkış yaptınız.

en: A sign-in code has been sent to %(recipient)s.
tr: %(recipient)s kullanıcısına bir giriş kodu gönderildi.

en: Password successfully changed.
tr: Şifre başarıyla değiştirildi.

en: Password successfully set.
tr: Şifre başarıyla belirlendi.

en: A verification code has been sent to %(phone)s.
tr: %(phone)s nolu numaraya bir giriş kodu gönderildi.

en: You have verified phone number %(phone)s.
tr: %(phone)s nolu telefon numaranızı onayladınız.

en: Primary email address set.
tr: Birincil e-posta adresi tanımlandı.

en: Change Password
tr: Şifre Değiştir

en: Forgot Password?
tr: Şifrenizi mi unuttunuz?

en: Forgotten your password? Enter your email address below, and we'll send you an email allowing you to reset it.
tr: Şifrenizi mi unuttunuz? E-posta adresinizi aşağıya yazın ve size parolanızı sıfırlamanıza imkan veren bir e-posta gönderelim.

en: Reset My Password
tr: Şifremi Sıfırla

en: Please contact us if you have any trouble resetting your password.
tr: Şifrenizi sıfırlarken herhangi bir sorunla karşılaşırsanız lütfen bize ulaşın.

en: We have sent you an email. If you have not received it please check your spam folder. Otherwise contact us if you do not receive it in a few minutes.
tr: Size bir e-posta gönderdik. E-postayı almadıysanız istenmeyen e-posta klasörünüzü kontrol ediniz. Eğer birkaç dakika içinde elinize ulaşmaz ise bizimle irtibata geçiniz.

en: Bad Token
tr: Hatalı Anahtar

en: The password reset link was invalid, possibly because it has already been used.  Please request a <a href="%(passwd_reset_url)s">new password reset</a>.
tr: Muhtemelen daha önce kullanıldığı için şifre sıfırlama bağlantısı geçersiz. Lütfen <a href="%(passwd_reset_url)s">yeni şifre sıfırlama</a> talebinde bulunun.

en: Your password is now changed.
tr: Şifreniz değiştirildi.

en: Set Password
tr: Şifre Belirle

en: Change Phone
tr: Telefon Numarası Değiştir

en: Current phone
tr: Geçerli Telefon Numarası

en: Your phone number is still pending verification.
tr: Telefon numaranız hala onay aşamasındadır.

[ctx: action]
en: Change Phone
tr: Telefon Numarası Değiştir

en: Enter your password:
tr: Şifrenizi giriniz:

en: You will receive a special code for a password-free sign-in.
tr: Şifresiz giriş yapabilmenizi sağlayan bir kod alacaksınız.

en: Request Code
tr: İstek Kodu

en: Other sign-in options
tr: Diğer giriş seçenekleri

en: Signup
tr: Üye Ol

en: Sign Up
tr: Üye Ol

en: Already have an account? Then please %(link)ssign in%(end_link)s.
tr: Zaten hesabınız var mı? O zaman lütfen %(link)sgiriş yapın%(end_link)s.

en: Sign up using a passkey
tr: Geçiş anahtarı kullanarak giriş yap

en: Passkey Sign Up
tr: Geçiş Anahtarı ile Üye Ol

en: Other options
tr: Diğer seçenekler

en: Sign Up Closed
tr: Kayıt Kapalı

en: We are sorry, but the sign up is currently closed.
tr: Üzgünüz, ancak kayıt şu anda kapalıdır.

en: Note
tr: Not

en: You are already logged in as %(user_display)s.
tr: Halihazırda %(user_display)s olarak giriş yapmış durumdasınız.

en: Warning:
tr: Uyarı:

en: You currently do not have any email address set up. You should really add an email address so you can receive notifications, reset your password, etc.
tr: Şu anda tanımlı hiçbir e-posta adresiniz yok. Bildirim alabilmek, şifrenizi sıfırlayabilmek ve benzeri eylemler için e-posta adresinizi mutlaka eklemelisiniz.

en: Verify Your Email Address
tr: E-posta Adresinizi Doğrulayın

en: We have sent an email to you for verification. Follow the link provided to finalize the signup process. If you do not see the verification email in your main inbox, check your spam folder. Please contact us if you do not receive the verification email within a few minutes.
tr: Size, doğrulama amaçlı bir e-posta gönderdik. Kayıt olma aşamasını tamamlamak için bağlantıyı ziyaret ediniz. Eğer doğrulama e-postasını gelen kutunuzda göremiyorsanız istenmeyen e-posta klasörünüzü kontrol ediniz. Eğer e-posta birkaç dakika içinde tarafınıza ulaşmaz ise bizimle irtibata geçiniz.

en: This part of the site requires us to verify that
    you are who you claim to be. For this purpose, we require that you
    verify ownership of your email address.
tr: Sitenin bu kısmı kim olduğunuzu doğrulamanızı
    gerektirmektedir. Bu sebeple, girdiğiniz e-posta adresinize sahip
    olduğunuzu doğrulamanızı rica ediyoruz.

en: We have sent an email to you for
    verification. Please click on the link inside that email. If you do not see the verification email in your main inbox, check your spam folder. Otherwise
    contact us if you do not receive it within a few minutes.
tr: Doğrulama için size bir e-posta gönderdik.
    Lütfen e-postadaki bağlantıyı ziyaret edin. Eğer e-postayı gelen kutunuzda göremiyorsanız istenmeyen e-posta klasörünüzü kontrol edin. Eğer birkaç dakika
    içinde bu e-postayı almazsanız bize ulaşın.

en: <strong>Note:</strong> you can still <a href="%(email_url)s">change your email address</a>.
tr: <strong>Not:</strong> hala <a href="%(email_url)s">e-posta adresinizi değiştirebilirsiniz</a>.

en: Messages:
tr: Mesajlar:

en: Menu:
tr: Menü:

en: Account Connections
tr: Hesap Bağlantıları

en: Two-Factor Authentication
tr: İki Faktörlü Kimlik Doğrulama

en: Sessions
tr: Oturumlar

en: Authorize
tr: Yetkilendir

en: %(client_name)s wants to access your %(site_name)s account.
tr: %(client_name)s isimli istemci, %(site_name)s isimli hesabınıza erişim talep etmektedir.

en: Enter Device Code
tr: Cihaz Kodu Gir

en: Enter the code displayed on your device.
tr: Cihazınızda gözüken kodu giriniz.

en: Continue
tr: İlerle

en: Confirm Device
tr: Cihazı Onayla

en: Please confirm the code shown on your %(client_name)s to authorize this device.
tr: Lütfen bu cihazı yetkilendirmek için %(client_name)s isimli istemcinizde gözüken kodu onaylayınız.

en: Deny
tr: Reddet

en: Device Authorized
tr: Cihaz Yetkilendirildi

en: You successfully authorized your %(client_name)s device.
tr: %(client_name)s isimli cihazınızı başarıyla yetkilendirdiniz.

en: Device Denied
tr: Cihaz Reddedildi

en: Authorization for your %(client_name)s device has been denied.
tr: %(client_name)s isimli cihazınız için istenilen yetkilendirme reddedildi.

en: Error
tr: Hata

en: Stay Signed In
tr: Oturumu Açık Tut

en: Your account is protected by two-factor authentication. Please enter an authenticator code:
tr: Hesabınız iki faktörlü kimlik doğrulama ile korunmaktadır. Lütfen bir doğrulama kodu giriniz:

en: A new set of Two-Factor Authentication recovery codes has been generated.
tr: Yeni iki faktörlü kimlik doğrulama kurtarma kodu dizesi oluşturuldu.

en: New Recovery Codes Generated
tr: Yeni Kurtarma Kodları Oluşturuldu

en: Authenticator app activated.
tr: Kimlik doğrulama uygulaması etkinleştirildi.

en: Authenticator App Activated
tr: Kimlik Doğrulama Uygulaması Etkinleştirildi

en: Authenticator app deactivated.
tr: Kimlik doğrulama uygulaması devre dışı bırakıldı.

en: Authenticator App Deactivated
tr: Kimlik Doğrulama Uygulaması Devre Dışı Bırakıldı

en: A new security key has been added.
tr: Yeni bir güvenlik anahtarı eklendi.

en: Security Key Added
tr: Güvenlik Anahtarı Eklendi

en: A security key has been removed.
tr: Bir güvenlik anahtarı kaldırıldı.

en: Security Key Removed
tr: Güvenlik Anahtarı Kaldırıldı

en: Authenticator App
tr: Kimlik Doğrulama Uygulaması

en: Authentication using an authenticator app is active.
tr: Kimlik doğrulama uygulaması aracılığı ile kimlik doğrulama etkin.

en: An authenticator app is not active.
tr: Bir kimlik doğrulama uygulaması etkin değil.

en: Deactivate
tr: Devre Dışı Bırak

en: Activate
tr: Etkinleştir

en: Security Keys
tr: Güvenlik Anahtarları

en: You have added %(count)s security key. | You have added %(count)s security keys.
tr[0]: %(count)s adet güvenlik anahtarı eklediniz.
tr[1]: %(count)s adet güvenlik anahtarı eklediniz.

en: No security keys have been added.
tr: Hiçbir güvenlik anahtarı eklenmedi.

en: Manage
tr: Yönet

en: Add
tr: Ekle

en: Recovery Codes
tr: Kurtarma Kodları

en: There is %(unused_count)s out of %(total_count)s recovery codes available. | There are %(unused_count)s out of %(total_count)s recovery codes available.
tr[0]: %(total_count)s adet kurtarma kodu içerisinden %(unused_count)s sayıda kurtarma kodu uygun durumda.
tr[1]: %(total_count)s adet kurtarma kodu içerisinden %(unused_count)s sayıda kurtarma kodu uygun durumda.

en: No recovery codes set up.
tr: Tanımlı kurtarma kodu bulunmamakta.

en: View
tr: İncele

en: Download
tr: İndir

en: Generate
tr: Oluştur

en: A new set of recovery codes has been generated.
tr: Yeni bir kurtarma kodu dizesi oluşturuldu.

en: Save them  in a secure location now — they won't be shown again.
tr: Şimdi güvenli bir yere kaydedin — tekrar gösterilmeyecekler.

en: Security key added.
tr: Güvenlik anahtarı eklendi.

en: Security key removed.
tr: Güvenlik anahtarı kaldırıldı.

en: Enter an authenticator code:
tr: Bir kimlik doğrulama kodu gir:

en: You are about to generate a new set of recovery codes for your account.
tr: Hesabınız için yeni bir kurtarma kodu dizesi oluşturmak üzeresiniz.

en: This action will invalidate your existing codes.
tr: Bu eylem, halihazırda mevcut olan kodlarınızı geçersiz kılacaktır.

en: Are you sure?
tr: Emin misin?

en: Unused codes
tr: Kullanılmamış kodlar

en: Download codes
tr: Kodları indir

en: Generate new codes
tr: Yeni kod oluştur

en: I have saved my recovery codes
tr: Kurtarma kodlarımı kaydettim

en: Activate Authenticator App
tr: Kimlik Doğrulama Uygulaması Etkinleştir

en: To protect your account with two-factor authentication, scan the QR code below with your authenticator app. Then, input the verification code generated by the app below.
tr: Hesabınızı iki faktörlü kimlik doğrulama ile korumak adına aşağıdaki QR kodunu kimlik doğrulama uygulamanız ile tarayınız. Sonrasında uygulama tarafından oluşturulan doğrulama kodunu aşağıdaki kısma giriniz.

en: Authenticator secret
tr: Kimlik doğrulama anahtarı

en: You can store this secret and use it to reinstall your authenticator app at a later time.
tr: Bu anahtarı saklayabilir ve kimlik doğrulama uygulamanızı ileriki bir zamanda yeniden yüklemek için kullanabilirsiniz.

en: Deactivate Authenticator App
tr: Kimlik Doğrulama Uygulamasını Devre Dışı Bırak

en: You are about to deactivate authenticator app based authentication. Are you sure?
tr: Kimlik doğrulama uygulaması tabanlı kimlik doğrulamayı devre dışı bırakmak üzeresiniz. Bunu yapmak istediğinizden emin misiniz?

en: Trust this Browser?
tr: Bu tarayıcıya güveniyor musun?

en: If you choose to trust this browser, you will not be asked for a verification code the next time you sign in.
tr: Bu tarayıcıya güvenmeyi seçerseniz bir sonraki girişinizde onay kodu gerekmeyecektir.

en: Trust for %(period)s
tr: %(period)s için güven

en: Don't Trust
tr: Güvenme

en: Add Security Key
tr: Güvenlik Anahtarı Ekle

en: Remove Security Key
tr: Güvenlik Anahtarı Kaldır

en: Are you sure you want to remove this security key?
tr: Bu güvenlik anahtarını kaldırmak istediğinizden emin misiniz?

en: Usage
tr: Kullanım

en: Passkey
tr: Geçiş Anahtarı

en: Security key
tr: Güvenlik anahtarı

en: This key does not indicate whether it is a passkey.
tr: Bu anahtar, bir geçiş anahtarı olduğunu belirtmiyor.

en: Unspecified
tr: Belirtilmemiş

en: Added on %(created_at)s
tr: %(created_at)s tarihinde eklendi

en: Last used %(last_used)s
tr: En son %(last_used)s tarihinde kullanıldı

en: Edit
tr: Düzenle

en: Edit Security Key
tr: Güvenlik Anahtarını Düzenle

en: Save
tr: Kaydet

en: Create Passkey
tr: Geçiş Anahtarı Oluştur

en: You are about to create a passkey for your account. As you can add additional keys later on, you can use a descriptive name to tell the keys apart.
tr: Hesabınız için geçiş anahtarı oluşturmak üzeresiniz. İleriki zamanlarda ek anahtarlar ekleyebileceğiniz gibi anahtarları ayırt etmek adına açıklayıcı isimler kullanabilirsiniz.

en: Create
tr: Oluştur

en: This functionality requires JavaScript.
tr: Bu özellik JavaScript gerektirir.

en: Third-Party Login Failure
tr: Üçüncü Taraf Giriş Hatası

en: An error occurred while attempting to login via your third-party account.
tr: Üçüncü taraf hesabınız ile giriş yapılırken bir hata meydana geldi.

en: You can sign in to your account using any of the following third-party accounts:
tr: Hesabınıza aşağıdaki üçüncü taraf hesaplar aracılığı ile giriş yapabilirsiniz:

en: You currently have no third-party accounts connected to this account.
tr: Bu hesap ile bağlantılı hiçbir üçüncü taraf hesap bulunmamakta.

en: Add a Third-Party Account
tr: Üçüncü Taraf Hesap ekle

en: A third-party account from %(provider)s has been connected to your account.
tr: %(provider)s üzerinden bir üçüncü taraf hesap, hesabınız ile ilişkilendirildi.

en: Third-Party Account Connected
tr: Üçüncü Taraf Hesap İlişkilendirildi

en: A third-party account from %(provider)s has been disconnected from your account.
tr: %(provider)s üzerinden üçüncü taraf bir hesabın, hesabınız ile olan bağlantısı kesildi.

en: Third-Party Account Disconnected
tr: Üçüncü Taraf Hesap Bağlantısı Kesildi

en: Connect %(provider)s
tr: %(provider)s Bağlantısı Kur

en: You are about to connect a new third-party account from %(provider)s.
tr: %(provider)s üzerinden yeni bir üçüncü taraf hesap bağlantısı kurmak üzeresiniz.

en: Sign In Via %(provider)s
tr: %(provider)s ile Giriş Yap

en: You are about to sign in using a third-party account from %(provider)s.
tr: %(provider)s üzerinden üçüncü taraf bir hesap ile giriş yapmak üzeresiniz.

en: Login Cancelled
tr: Giriş İptal Edildi

en: You decided to cancel logging in to our site using one of your existing accounts. If this was a mistake, please proceed to <a href="%(login_url)s">sign in</a>.
tr: Mevcut hesaplarınızdan birisiyle sitemize girişinizi iptal etmeye karar verdiniz. Eğer bu yanlışlıkla olduysa, lütfen devam edin: <a href="%(login_url)s">giriş yapın</a>.

en: The third-party account has been connected.
tr: Üçüncü taraf hesap bağlantısı kuruldu.

en: The third-party account has been disconnected.
tr: Üçüncü taraf hesap bağlantısı kesildi.

en: You are about to use your %(provider_name)s account to login to
    %(site_name)s. As a final step, please complete the following form:
tr: %(provider_name)s hesabınızı kullanarak %(site_name)s sitesine giriş yapmak üzeresiniz.
    Son aşama olarak lütfen formu doldurunuz:

en: Or use a third-party
tr: Veya üçüncü taraf bir uygulama kullan

en: Signed out of all other sessions.
tr: Diğer tüm oturumlardan çıkış yapıldı.

en: Started At
tr: Şu Tarihte Başladı

en: IP Address
tr: IP Adresi

en: Browser
tr: Tarayıcı

en: Last seen at
tr: En son şu tarihte görüldü

en: Current
tr: Şu anki

en: Sign Out Other Sessions
tr: Diğer Oturumlardan Çıkış Yap

en: User Sessions
tr: Kullanıcı Oturumları

en: session key
tr: oturum anahtarı
