django-countries - en to hy translation catalogue (270 entries)

en: Brunei
hy: Բրունեյ

en: Bolivia
hy: Բոլիվիա

en: United Kingdom
hy: Մեծ Բրիտանիա

en: Iran
hy: Իրան

en: North Korea
hy: Հարավային Կորեա

en: South Korea
hy: Հյուսիսային Կորեա

en: Laos
hy: Լաոս

en: Moldova
hy: Մոլդովիա

en: Russia
hy: Ռուսաստան

en: Syria
hy: Սիրիա

en: Taiwan
hy: Թայվան

en: Tanzania
hy: Տանզանիա

en: Venezuela
hy: Վենեսուելա

en: Vietnam
hy: Վիետնամ

en: Czech Republic
hy: Չեխիայի Հանրապետություն

en: Macedonia
hy: Մակեդոնիա

en: Macedonia (the former Yugoslav Republic of)
hy: Մակեդոնիա (նախկին Հարավսլավիայի Հանրապետություն)

en: Swaziland
hy: Սվազիլենդ

en: Tanzania, the United Republic of
hy: Տանզանիաի Միացյալ Հանրապետություն

en: Falkland Islands  [Malvinas]
hy: Ֆոլկլենդյան կղզիներ [Մալվինյան]

en: Afghanistan
hy: Աֆղանստան

en: Åland Islands
hy: Ալանդյան կղզիներ

en: Albania
hy: Ալբանիա

en: Algeria
hy: Ալժիր

en: American Samoa
hy: Ամերիկյան Սամոա

en: Andorra
hy: Անդորրա

en: Angola
hy: Անգոլա

en: Anguilla
hy: Անգիլիա

en: Antarctica
hy: Անտարկտիկա

en: Antigua and Barbuda
hy: Անտիգուա և Բարբուդա

en: Argentina
hy: Արգենտինա

en: Armenia
hy: Հայաստան

en: Aruba
hy: Արուբա

en: Australia
hy: Ավստրալիա

en: Austria
hy: Ավստրիան

en: Azerbaijan
hy: Ադրբեջան

en: Bahamas
hy: Բահամներ

en: Bahrain
hy: Բահրեյն

en: Bangladesh
hy: Բանգլադեշում

en: Barbados
hy: Բարբադոս

en: Belarus
hy: Բելառուս

en: Belgium
hy: Բելգիա

en: Belize
hy: Բելիզ

en: Benin
hy: Բենին

en: Bermuda
hy: Բերմուդա

en: Bhutan
hy: Բութան

en: Bolivia (Plurinational State of)
hy: Բոլիվիա (Ամբողջական)

en: Bonaire, Sint Eustatius and Saba
hy: Բոնեյր, Սինտ Էվուստիուս և Սաբա

en: Bosnia and Herzegovina
hy: Բոսնիա և Հերցեգովինա

en: Botswana
hy: Բոտսվանա

en: Bouvet Island
hy: Բուվե

en: Brazil
hy: Բրազիլիա

en: British Indian Ocean Territory
hy: Հնդկական օվկիանոսի բրիտանական տարածք

en: Brunei Darussalam
hy: Բրունեյ Դարուսսալամ

en: Bulgaria
hy: Բուլղարիա

en: Burkina Faso
hy: Բուրկինա Ֆասո

en: Burundi
hy: Բուրունդի

en: Cabo Verde
hy: Կաբո Վերդե

en: Cambodia
hy: Կամբոջա

en: Cameroon
hy: Կամերուն

en: Canada
hy: Կանադա

en: Cayman Islands
hy: Կայմանյան կղզիներ

en: Central African Republic
hy: Կենտրոնական Աֆրիկյան Հանրապետություն

en: Chad
hy: Չադ

en: Chile
hy: Չիլի

en: China
hy: Չինաստան

en: Christmas Island
hy: Ծննդյան կղզի

en: Cocos (Keeling) Islands
hy: Կոկոսյան (Քիլինգ) կղզիներ

en: Colombia
hy: Կոլումբիա

en: Comoros
hy: Կոմորյան կղզիներ

en: Congo
hy: Կոնգո

en: Congo (the Democratic Republic of the)
hy: Կոնգո (Դեմոկրատական ​​Հանրապետություն)

en: Cook Islands
hy: Կուկի կղզիներ

en: Costa Rica
hy: Կոստա Ռիկա

en: Côte d'Ivoire
hy: Կոտ դ'Իվուար

en: Croatia
hy: Խորվաթիա

en: Cuba
hy: Կուբա

en: Curaçao
hy: Կյուրասաո

en: Cyprus
hy: Կիպրոս

en: Czechia
hy: Չեխիա

en: Denmark
hy: Դանիա

en: Djibouti
hy: Ջիբութի

en: Dominica
hy: Դոմինիկա

en: Dominican Republic
hy: Դոմինիկյան Հանրապետություն

en: Ecuador
hy: Էկվադոր

en: Egypt
hy: Եգիպտոս

en: El Salvador
hy: Սալվադոր

en: Equatorial Guinea
hy: Հասարակածային Գվինեա

en: Eritrea
hy: Էրիթրեա

en: Estonia
hy: Էստոնիա

en: Eswatini
hy: Սվազիլենդ

en: Ethiopia
hy: Եթովպիա

en: Falkland Islands (Malvinas)
hy: Ֆոլկլենդյան կղզիներ (Մալվինա)

en: Faroe Islands
hy: Ֆարերյան կղզիներ

en: Fiji
hy: Ֆիջի

en: Finland
hy: Ֆինլանդիա

en: France
hy: Ֆրանսիա

en: French Guiana
hy: Ֆրանսիական Գվիանա

en: French Polynesia
hy: Ֆրանսիական Պոլինեզիա

en: French Southern Territories
hy: Ֆրանսիական հարավային տարածքներ

en: Gabon
hy: Գաբոն

en: Gambia
hy: Գամբիա

en: Georgia
hy: Վրաստան

en: Germany
hy: Գերմանիա

en: Ghana
hy: Գանա

en: Gibraltar
hy: Ջիբրալթար

en: Greece
hy: Հունաստան

en: Greenland
hy: Գրենլանդիա

en: Grenada
hy: Գրենադա

en: Guadeloupe
hy: Գվադելուպա

en: Guam
hy: Գուամ

en: Guatemala
hy: Գվատեմալա

en: Guernsey
hy: Գերնսի

en: Guinea
hy: Գվինեա

en: Guinea-Bissau
hy: Գվինեա-Բիսաու

en: Guyana
hy: Գայանա

en: Haiti
hy: Հայիթի

en: Heard Island and McDonald Islands
hy: Հերդ կղզին և Մակդոնալդ կղզիները

en: Holy See
hy: Սուրբ Աթոռ

en: Honduras
hy: Հոնդուրաս

en: Hong Kong
hy: Հոնկոնգ

en: Hungary
hy: Հունգարիա

en: Iceland
hy: Իսլանդիա

en: India
hy: Հնդկաստան

en: Indonesia
hy: Ինդոնեզիա

en: Iran (Islamic Republic of)
hy: Իրան (Իսլամական Հանրապետություն)

en: Iraq
hy: Իրաք

en: Ireland
hy: Իռլանդիա

en: Isle of Man
hy: Մեն կղզի

en: Israel
hy: Իսրայել

en: Italy
hy: Իտալիա

en: Jamaica
hy: Ջամայկա

en: Japan
hy: Ճապոնիա

en: Jersey
hy: Ջերսի

en: Jordan
hy: Հորդանան

en: Kazakhstan
hy: Ղազախստան

en: Kenya
hy: Քենիա

en: Kiribati
hy: Կիրիբատի

en: Korea (the Democratic People's Republic of)
hy: Կորեա (Ժողովրդավարական Ժողովրդական Հանրապետություն)

en: Korea (the Republic of)
hy: Կորեա (Հանրապետություն)

en: Kuwait
hy: Քուվեյթ

en: Kyrgyzstan
hy: Ղրղզստան

en: Lao People's Democratic Republic
hy: Լաոս Ժողովրդավարական Հանրապետություն

en: Latvia
hy: Լատվիա

en: Lebanon
hy: Լիբանան

en: Lesotho
hy: Լեսոթո

en: Liberia
hy: Լիբերիա

en: Libya
hy: Լիբիա

en: Liechtenstein
hy: Լիխտենշտեյն

en: Lithuania
hy: Լիտվա

en: Luxembourg
hy: Լյուքսեմբուրգ

en: Macao
hy: Մակաո

en: Madagascar
hy: Մադագասկար

en: Malawi
hy: Մալավի

en: Malaysia
hy: Մալայզիա

en: Maldives
hy: Մալդիվներ

en: Mali
hy: Մալի

en: Malta
hy: Մալթա

en: Marshall Islands
hy: Մարշալյան կղզիներ

en: Martinique
hy: Մարտինիկ

en: Mauritania
hy: Մավրիտանիա

en: Mauritius
hy: Մավրիկիոս

en: Mayotte
hy: Մայոտտ

en: Mexico
hy: Մեքսիկա

en: Micronesia (Federated States of)
hy: Միկրոնեզիա (Ֆեդերատիվ Նահանգներ)

en: Moldova (the Republic of)
hy: Մոլդովա (Հանրապետություն)

en: Monaco
hy: Մոնակո

en: Mongolia
hy: Մոնղոլիա

en: Montenegro
hy: Չերնոգորիա

en: Montserrat
hy: Մոնսերատ

en: Morocco
hy: Մարոկկո

en: Mozambique
hy: Մոզամբիկ

en: Myanmar
hy: Մյանմա

en: Namibia
hy: Նամիբիա

en: Nauru
hy: Նավուր

en: Nepal
hy: Նեպալ

en: Netherlands
hy: Նիդեռլանդներ

en: New Caledonia
hy: Նոր Կալեդոնիա

en: New Zealand
hy: Նոր Զելանդիա

en: Nicaragua
hy: Նիկարագուա

en: Niger
hy: Նիգեր

en: Nigeria
hy: Նիգերիա

en: Niue
hy: Նյուեյ

en: Norfolk Island
hy: Նորֆոլք կղզի

en: North Macedonia
hy: Հյուսիսային Մակեդոնիա

en: Northern Mariana Islands
hy: Հյուսիսային Մարիանյան կղզիներ

en: Norway
hy: Նորվեգիա

en: Oman
hy: Օման

en: Pakistan
hy: Պակիստան

en: Palau
hy: Պալաու

en: Palestine, State of
hy: Պաղեստին, պետություն

en: Panama
hy: Պանամա

en: Papua New Guinea
hy: Պապուա Նոր Գվինեա

en: Paraguay
hy: Պարագվայ

en: Peru
hy: Պերու

en: Philippines
hy: Ֆիլիպիններ

en: Pitcairn
hy: Փիթքերն կղզիներ

en: Poland
hy: Լեհաստան

en: Portugal
hy: Պորտուգալիա

en: Puerto Rico
hy: Պուերտո Ռիկո

en: Qatar
hy: Կատար

en: Réunion
hy: Ռեյունիոն

en: Romania
hy: Ռումինիա

en: Russian Federation
hy: Ռուսաստանի Դաշնություն

en: Rwanda
hy: Ռուանդա

en: Saint Barthélemy
hy: Սուրբ Բարդուղիմեոսը

en: Saint Helena, Ascension and Tristan da Cunha
hy: Սուրբ Հելենա, Համբարձում և Տրիստան դե Կյունա

en: Saint Kitts and Nevis
hy: Սենթ Քիթս և Նեվիս

en: Saint Lucia
hy: Սուրբ Լուչիա

en: Saint Martin (French part)
hy: Սուրբ Մարտին (ֆրանսիական մաս)

en: Saint Pierre and Miquelon
hy: Սեն Պիեռ և Միկելոն

en: Saint Vincent and the Grenadines
hy: Սենթ Վինսենթ և Գրենադիններ

en: Samoa
hy: Սամոա

en: San Marino
hy: Սան Մարինո

en: Sao Tome and Principe
hy: Սան Տոմե և Պրինսիպի

en: Saudi Arabia
hy: Սաուդյան Արաբիա

en: Senegal
hy: Սենեգալ

en: Serbia
hy: Սերբիա

en: Seychelles
hy: Սեյշելյան կղզիներ

en: Sierra Leone
hy: Սիերա Լեոնե

en: Singapore
hy: Սինգապուր

en: Sint Maarten (Dutch part)
hy: Սինթ Մաարտեն (հոլանդական մաս)

en: Slovakia
hy: Սլովակիա

en: Slovenia
hy: Սլովենիա

en: Solomon Islands
hy: Սոլոմոնյան կղզիներ

en: Somalia
hy: Սոմալի

en: South Africa
hy: Հարավային Աֆրիկա

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
hy: Հարավային Վրաստան եւ Հարավային Սանդվիչյան կղզիներ

en: South Sudan
hy: Հարավային Սուդան

en: Spain
hy: Իսպանիա

en: Sri Lanka
hy: Շրի Լանկա

en: Sudan
hy: Սուդան

en: Suriname
hy: Սուրինամ

en: Svalbard and Jan Mayen
hy: Սվալբարդը և Յան Մայենը

en: Sweden
hy: Շվեդիա

en: Switzerland
hy: Շվեյցարիա

en: Syrian Arab Republic
hy: Սիրիայի Արաբական Հանրապետություն

en: Taiwan (Province of China)
hy: Թայվան (Չինաստանի նահանգ)

en: Tajikistan
hy: Տաջիկստան

en: Thailand
hy: Թաիլանդ

en: Timor-Leste
hy: Թիմոր-Լեստե

en: Togo
hy: Տոգո

en: Tokelau
hy: Տոկելաու

en: Tonga
hy: Տոնգա

en: Trinidad and Tobago
hy: Տրինիդադ և Տոբագո

en: Tunisia
hy: Թունիս

en: Turkey
hy: Թուրքիա

en: Turkmenistan
hy: Թուրքմենստան

en: Turks and Caicos Islands
hy: Թուրքեր և Կայկոս կղզիներ

en: Tuvalu
hy: Թուվալու

en: Uganda
hy: Ուգանդա

en: Ukraine
hy: Ուկրաինա

en: United Arab Emirates
hy: Արաբական Միացյալ Էմիրություններ

en: United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
hy: Մեծ Բրիտանիայի եւ Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորություն

en: United States Minor Outlying Islands
hy: Միացյալ Նահանգների փոքր հեռավոր կղզիներ

en: United States of America
hy: Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ

en: Uruguay
hy: Ուրուգվայ

en: Uzbekistan
hy: Ուզբեկստան

en: Vanuatu
hy: Վանուատու

en: Venezuela (Bolivarian Republic of)
hy: Վենեսուելա (Բոլիվարյան Հանրապետություն)

en: Viet Nam
hy: Վիետնամ

en: Virgin Islands (British)
hy: Վիրջինյան կղզիներ (Բրիտանական)

en: Virgin Islands (U.S.)
hy: Վիրջինյան կղզիներ (ԱՄՆ)

en: Wallis and Futuna
hy: Ուոլիս և Ֆուտունա

en: Western Sahara
hy: Արեւմտյան Սահարա

en: Yemen
hy: Եմեն

en: Zambia
hy: Զամբիա

en: Zimbabwe
hy: Զիմբաբվե

en: Country
hy: Երկիր

en: All
hy: Բոլորը
