django-countries - en to sr@latin translation catalogue (226 entries)

en: Brunei
sr@latin: Brunej

en: Bolivia
sr@latin: Bolivija

en: United Kingdom
sr@latin: Velika Britanija

en: North Korea
sr@latin: Severna Koreja

en: South Korea
sr@latin: Južna Koreja

en: Moldova
sr@latin: Moldavija

en: Russia
sr@latin: Rusija

en: Syria
sr@latin: Sirija

en: Taiwan
sr@latin: Tajvan

en: Tanzania
sr@latin: Tanzanija

en: Venezuela
sr@latin: Venecuela

en: Vietnam
sr@latin: Vijetnam

en: Czech Republic
sr@latin: Češka Republika

en: Macedonia
sr@latin: Makedonija

en: Macedonia (the former Yugoslav Republic of)
sr@latin: Makedonija, Republika Severna

en: Swaziland
sr@latin: Svazilend

en: Tanzania, the United Republic of
sr@latin: Tanzanija, Ujedinjena Republika

en: Falkland Islands  [Malvinas]
sr@latin: Foklandska Ostrva [Malvini]

en: Afghanistan
sr@latin: Avganistan

en: Åland Islands
sr@latin: Alandska ostrva

en: Albania
sr@latin: Albanija

en: Algeria
sr@latin: Alžir

en: American Samoa
sr@latin: Američka Samoa

en: Andorra
sr@latin: Andora

en: Anguilla
sr@latin: Angvila

en: Antarctica
sr@latin: Antarktik

en: Antigua and Barbuda
sr@latin: Antigva i Barbuda

en: Armenia
sr@latin: Armenija

en: Australia
sr@latin: Australija

en: Austria
sr@latin: Austrija

en: Azerbaijan
sr@latin: Azerbejdžan

en: Bahamas
sr@latin: Bahami

en: Bahrain
sr@latin: Bahrein

en: Bangladesh
sr@latin: Bangladeš

en: Belarus
sr@latin: Belorusija

en: Belgium
sr@latin: Belgija

en: Bermuda
sr@latin: Bermudi

en: Bhutan
sr@latin: Butan

en: Bolivia (Plurinational State of)
sr@latin: Bolivija, Višenacionalna Država

en: Bonaire, Sint Eustatius and Saba
sr@latin: Bonaire, Sint Eustazije i Saba

en: Bosnia and Herzegovina
sr@latin: Bosna i Hercegovina

en: Botswana
sr@latin: Bocvana

en: Bouvet Island
sr@latin: Buve Ostrvo

en: British Indian Ocean Territory
sr@latin: Britanska Teritorija Indijskog Okeana

en: Brunei Darussalam
sr@latin: Brunej Darusalam

en: Bulgaria
sr@latin: Bugarska

en: Cabo Verde
sr@latin: Zelenortska Ostrva

en: Cambodia
sr@latin: Kambodža

en: Cameroon
sr@latin: Kamerun

en: Canada
sr@latin: Kanada

en: Cayman Islands
sr@latin: Kajmanska Ostrva

en: Central African Republic
sr@latin: Centralnoafrička Republika

en: Chad
sr@latin: Čad

en: Chile
sr@latin: Čile

en: China
sr@latin: Kina

en: Christmas Island
sr@latin: Božićno Ostrvo

en: Cocos (Keeling) Islands
sr@latin: Kokosova Ostrva

en: Colombia
sr@latin: Kolumbija

en: Comoros
sr@latin: Komori

en: Congo
sr@latin: Kongo

en: Congo (the Democratic Republic of the)
sr@latin: Kongo, Demokratska Republika

en: Cook Islands
sr@latin: Kukova Ostrva

en: Costa Rica
sr@latin: Kostarika

en: Côte d'Ivoire
sr@latin: Obala Slonovače

en: Croatia
sr@latin: Hrvatska

en: Cuba
sr@latin: Kuba

en: Curaçao
sr@latin: Kurasao

en: Cyprus
sr@latin: Kipar

en: Czechia
sr@latin: Češka

en: Denmark
sr@latin: Danska

en: Djibouti
sr@latin: Džibuti

en: Dominica
sr@latin: Dominika

en: Dominican Republic
sr@latin: Dominikanska Republika

en: Ecuador
sr@latin: Ekvador

en: Egypt
sr@latin: Egipat

en: Equatorial Guinea
sr@latin: Ekvatorijalna Gvineja

en: Eritrea
sr@latin: Eritreja

en: Estonia
sr@latin: Estonija

en: Eswatini
sr@latin: Esvatini

en: Ethiopia
sr@latin: Etiopija

en: Falkland Islands (Malvinas)
sr@latin: Foklandska Ostrva (Malvini)

en: Faroe Islands
sr@latin: Farska Ostrva

en: Fiji
sr@latin: Fidži

en: Finland
sr@latin: Finska

en: France
sr@latin: Francuska

en: French Guiana
sr@latin: Francuska Gijana

en: French Polynesia
sr@latin: Francuska Polinezija

en: French Southern Territories
sr@latin: Francuske južne teritorije

en: Gambia
sr@latin: Gambija

en: Georgia
sr@latin: Gruzija

en: Germany
sr@latin: Nemačka

en: Ghana
sr@latin: Gana

en: Greece
sr@latin: Grčka

en: Greenland
sr@latin: Grenland

en: Guadeloupe
sr@latin: Gvadelupe

en: Guatemala
sr@latin: Gvatemala

en: Guernsey
sr@latin: Gernzi

en: Guinea
sr@latin: Gvineja

en: Guinea-Bissau
sr@latin: Gvineja Bisao

en: Guyana
sr@latin: Gvajana

en: Heard Island and McDonald Islands
sr@latin: Herd i Mekdonald Ostrva

en: Holy See
sr@latin: Sveta stolica

en: Hungary
sr@latin: Mađarska

en: Iceland
sr@latin: Island

en: India
sr@latin: Indija

en: Indonesia
sr@latin: Indonezija

en: Iran (Islamic Republic of)
sr@latin: Iran (Islamska Republika)

en: Iraq
sr@latin: Irak

en: Ireland
sr@latin: Irska

en: Isle of Man
sr@latin: Ostrvo Men

en: Israel
sr@latin: Izrael

en: Italy
sr@latin: Italija

en: Jamaica
sr@latin: Jamajka

en: Jersey
sr@latin: Džersi

en: Kazakhstan
sr@latin: Kazahstan

en: Kenya
sr@latin: Kenija

en: Korea (the Democratic People's Republic of)
sr@latin: Koreja, Demokratska Narodna Republika

en: Korea (the Republic of)
sr@latin: Koreja

en: Kuwait
sr@latin: Kuvajt

en: Kyrgyzstan
sr@latin: Kirgistan

en: Lao People's Democratic Republic
sr@latin: Laos

en: Latvia
sr@latin: Litvanija

en: Lebanon
sr@latin: Liban

en: Lesotho
sr@latin: Lesoto

en: Liberia
sr@latin: Liberija

en: Libya
sr@latin: Libija

en: Liechtenstein
sr@latin: Lihtenštajn

en: Lithuania
sr@latin: Litvanija

en: Luxembourg
sr@latin: Luksemburg

en: Macao
sr@latin: Makao

en: Madagascar
sr@latin: Madagaskar

en: Malawi
sr@latin: Malavi

en: Malaysia
sr@latin: Malezija

en: Maldives
sr@latin: Maldivi

en: Marshall Islands
sr@latin: Maršalska Ostrva

en: Martinique
sr@latin: Martinik

en: Mauritania
sr@latin: Mauritanija

en: Mauritius
sr@latin: Mauricijus

en: Mayotte
sr@latin: Majote

en: Mexico
sr@latin: Meksiko

en: Micronesia (Federated States of)
sr@latin: Mikronezija (Ujedinjene Države)

en: Moldova (the Republic of)
sr@latin: Moldavija (Republika)

en: Monaco
sr@latin: Monako

en: Mongolia
sr@latin: Mongolija

en: Montenegro
sr@latin: Crna Gora

en: Montserrat
sr@latin: Monserat

en: Morocco
sr@latin: Maroko

en: Mozambique
sr@latin: Mozambik

en: Myanmar
sr@latin: Mjanmar

en: Namibia
sr@latin: Namibija

en: Netherlands
sr@latin: Holandija

en: New Caledonia
sr@latin: Nova Kaledonija

en: New Zealand
sr@latin: Novi Zeland

en: Nicaragua
sr@latin: Nikaragva

en: Nigeria
sr@latin: Nigerija

en: Norfolk Island
sr@latin: Norfolk Ostrvo

en: North Macedonia
sr@latin: Makedonija

en: Northern Mariana Islands
sr@latin: Severnomarijanska Ostrva

en: Norway
sr@latin: Norveška

en: Palestine, State of
sr@latin: Palestina

en: Papua New Guinea
sr@latin: Papua Nova Gvineja

en: Paraguay
sr@latin: Paragvaj

en: Philippines
sr@latin: Filipini

en: Pitcairn
sr@latin: Pitkern

en: Poland
sr@latin: Poljska

en: Portugal
sr@latin: Portugalija

en: Puerto Rico
sr@latin: Portoriko

en: Qatar
sr@latin: Katar

en: Réunion
sr@latin: Reinion

en: Romania
sr@latin: Rumunija

en: Russian Federation
sr@latin: Ruska Federacija

en: Rwanda
sr@latin: Ruanda

en: Saint Barthélemy
sr@latin: Sveti Bartolomej

en: Saint Helena, Ascension and Tristan da Cunha
sr@latin: Sveta Jelena, Asension i Tristan da Kunja

en: Saint Kitts and Nevis
sr@latin: Sent Kits - Nevis

en: Saint Lucia
sr@latin: Sent Lusija

en: Saint Martin (French part)
sr@latin: Sveti Martin (Francuska)

en: Saint Pierre and Miquelon
sr@latin: Sentpjer i Mikelon

en: Saint Vincent and the Grenadines
sr@latin: Sent Vinsent i Grenadini

en: Samoa
sr@latin: San Marino

en: Sao Tome and Principe
sr@latin: Sao Tome i Principe

en: Saudi Arabia
sr@latin: Saudijska Arabija

en: Serbia
sr@latin: Srbija

en: Seychelles
sr@latin: Sejšeli

en: Sierra Leone
sr@latin: Sijera Leone

en: Singapore
sr@latin: Singapur

en: Sint Maarten (Dutch part)
sr@latin: Sveti Martin (Holandija)

en: Slovakia
sr@latin: Slovačka

en: Slovenia
sr@latin: Slovenija

en: Solomon Islands
sr@latin: Solomonska Ostrva

en: Somalia
sr@latin: Somalija

en: South Africa
sr@latin: Južna Afrika

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
sr@latin: Južna Džordžija i Južna Sendvič Ostrva

en: South Sudan
sr@latin: Južni Sudan

en: Spain
sr@latin: Španija

en: Sri Lanka
sr@latin: Šri Lanka

en: Suriname
sr@latin: Surinam

en: Svalbard and Jan Mayen
sr@latin: Svalbard i Jan Majen

en: Sweden
sr@latin: Švedska

en: Switzerland
sr@latin: Švajcarska

en: Syrian Arab Republic
sr@latin: Sirijska Arapska Republika

en: Taiwan (Province of China)
sr@latin: Tajvan (Kineska Provincija)

en: Tajikistan
sr@latin: Tadžikistan

en: Thailand
sr@latin: Tajland

en: Timor-Leste
sr@latin: Timor - Leste

en: Trinidad and Tobago
sr@latin: Trinidad i Tobago

en: Tunisia
sr@latin: Tunis

en: Turkey
sr@latin: Turska

en: Turks and Caicos Islands
sr@latin: Turks i Kaikos Ostrva

en: Ukraine
sr@latin: Ukrajina

en: United Arab Emirates
sr@latin: Ujedinjeni Arapski Emirati

en: United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
sr@latin: Ujedinjeno Kraljevstvo Velike Britanije i Severne Irske

en: United States Minor Outlying Islands
sr@latin: Ujedinjene Države Manjih Udaljenih Ostrva

en: United States of America
sr@latin: Sjedinjene Američke Države

en: Uruguay
sr@latin: Urugvaj

en: Venezuela (Bolivarian Republic of)
sr@latin: Venecuela (Bolivarska Republika)

en: Viet Nam
sr@latin: Vijetnam

en: Virgin Islands (British)
sr@latin: Devičanska Ostrva (Britanska)

en: Virgin Islands (U.S.)
sr@latin: Devičanska Ostrva (SAD)

en: Wallis and Futuna
sr@latin: Volis i Futuna Ostrva

en: Western Sahara
sr@latin: Zapadna Sahara

en: Yemen
sr@latin: Jemen

en: Zambia
sr@latin: Zambija

en: Zimbabwe
sr@latin: Zimbabve

en: Country
sr@latin: Država

en: All
sr@latin: Sve
