Django REST framework - en to az translation catalogue (94 entries)

en: Invalid basic header. No credentials provided.
az: Xətalı sadə başlıq. İstifadəçi məlumatları təchiz edilməyib.

en: Invalid basic header. Credentials string should not contain spaces.
az: Xətalı sadə başlıq. İstifadəçi məlumatlarında boşluq olmamalıdır.

en: Invalid basic header. Credentials not correctly base64 encoded.
az: Xətalı sadə başlıq. İstifadəçi məlumatları base64 ilə düzgün şifrələnməyib.

en: Invalid username/password.
az: Xətalı istifadəçi adı/parol.

en: User inactive or deleted.
az: İstifadəçi aktiv deyil və ya silinib.

en: Invalid token header. No credentials provided.
az: Xətalı token başlığı. İstifadəçi məlumatları təchiz edilməyib.

en: Invalid token header. Token string should not contain spaces.
az: Xətalı token başlığı. Token mətnində boşluqlar olmamalıdır.

en: Invalid token header. Token string should not contain invalid characters.
az: Xətalı token başlığı. Token mətnində xətalı simvollar olmamalıdır.

en: Invalid token.
az: Xətalı token.

en: Auth Token
az: Təsdiqləmə Tokeni

en: Key
az: Açar

en: User
az: İstifadəçi

en: Created
az: Yaradılıb

en: Tokens
az: Tokenlər

en: Username
az: İstifadəçi adı

en: Password
az: Parol

en: Unable to log in with provided credentials.
az: Təchiz edilən istifadəçi məlumatları ilə daxil olmaq mümkün olmadı.

en: Must include "username" and "password".
az: Mütləq "username" və "password" olmalıdır.

en: A server error occurred.
az: Server xətası yaşandı.

en: Malformed request.
az: Qüsurlu istək.

en: Incorrect authentication credentials.
az: Səhv təsdiqləmə məlumatları.

en: Authentication credentials were not provided.
az: Təsdiqləmə məlumatları təchiz edilməyib.

en: You do not have permission to perform this action.
az: Bu əməliyyat üçün icazəniz yoxdur.

en: Not found.
az: Tapılmadı.

en: Method "{method}" not allowed.
az: "{method}" yöntəminə icazə verilmir.

en: Could not satisfy the request Accept header.
az: İstəyin Accept başlığını qane etmək mümkün olmadı.

en: Unsupported media type "{media_type}" in request.
az: İstəkdə dəstəklənməyən "{media_type}" mediya növü.

en: Request was throttled.
az: İstək nəzərə alınmadı.

en: This field is required.
az: Bu sahə tələb edilir.

en: This field may not be null.
az: Bu sahə null ola bilməz.

en: This field may not be blank.
az: Bu sahə boş ola bilməz.

en: Ensure this field has no more than {max_length} characters.
az: Bu sahənin ən çox {max_length} simvolu olduğuna əmin olun.

en: Ensure this field has at least {min_length} characters.
az: Bu sahənin ən az {min_length} simvolu olduğuna əmin olun.

en: Enter a valid email address.
az: Keçərli e-poçt ünvanı daxil edin.

en: This value does not match the required pattern.
az: Bu dəyər tələb edilən formaya uyğun gəlmir.

en: Enter a valid "slug" consisting of letters, numbers, underscores or hyphens.
az: Hərf, rəqəm, alt xətt və defislərdən ibarət keçərli "slug" daxil edin.

en: Enter a valid URL.
az: Keçərli URL daxil edin.

en: Enter a valid IPv4 or IPv6 address.
az: Keçərli IPv4 və ya IPv6 ünvanı daxil edin.

en: A valid integer is required.
az: Keçərli tam ədəd tələb edilir.

en: Ensure this value is less than or equal to {max_value}.
az: Bu dəyərin uzunluğunun ən çox {max_value} olduğuna əmin olun.

en: Ensure this value is greater than or equal to {min_value}.
az: Bu dəyərin uzunluğunun ən az {min_value} olduğuna əmin olun.

en: String value too large.
az: Yazı dəyəri çox uzundur.

en: A valid number is required.
az: Keçərli rəqəm tələb edilir.

en: Ensure that there are no more than {max_digits} digits in total.
az: Ən çox {max_digits} rəqəm olduğuna əmin olun.

en: Ensure that there are no more than {max_decimal_places} decimal places.
az: Ən çox {max_decimal_places} onluq kəsr hissəsi olduğuna əmin olun.

en: Ensure that there are no more than {max_whole_digits} digits before the decimal point.
az: Onluq kərsdən əvvəl ən çox {max_whole_digits} rəqəm olduğuna əmin olun.

en: Datetime has wrong format. Use one of these formats instead: {format}.
az: Datetime dəyəri səhvdir. Əvəzinə bu formatlardan birini işlədin: {format}.

en: Expected a datetime but got a date.
az: Datetime gözlənirdi amma date gəldi.

en: Date has wrong format. Use one of these formats instead: {format}.
az: Date dəyəri səhvdir. Əvəzinə bu formatlardan birini işlədin: {format}.

en: Expected a date but got a datetime.
az: Date gözlənirdi amma datetime gəldi.

en: Time has wrong format. Use one of these formats instead: {format}.
az: Vaxt formatı səhvdir. Əvəzinə bu formatlardan birini işlədin: {format}.

en: Duration has wrong format. Use one of these formats instead: {format}.
az: Müddət formatı səhvdir. Əvəzinə bu formatlardan birini işlədin: {format}.

en: "{input}" is not a valid choice.
az: "{input}" keçərli seçim deyil.

en: More than {count} items...
az: {count} elementdən daha çoxdur...

en: Expected a list of items but got type "{input_type}".
az: Elementlər siyahısı gözlənirdi, amma "{input_type}" növü gəldi.

en: This selection may not be empty.
az: Bu seçim boş ola bilməz.

en: "{input}" is not a valid path choice.
az: "{input}" keçərli yol seçimi deyil.

en: No file was submitted.
az: Heç bir fayl göndərilmədi.

en: The submitted data was not a file. Check the encoding type on the form.
az: Göndərilən məlumat fayl deyildi. Anketin şifrələmə (encoding) növünü yoxlayın.

en: No filename could be determined.
az: Faylın adı təyin edilə bilmədi.

en: The submitted file is empty.
az: Göndərilən fayl boşdur.

en: Ensure this filename has at most {max_length} characters (it has {length}).
az: Fayl adının ən çox {max_length} simvoldan ibarət olduğuna əmin olun (hazırki: {length}).

en: Upload a valid image. The file you uploaded was either not an image or a corrupted image.
az: Keçərli şəkil yükləyin. Yüklədiyiniz fayl ya şəkil deyil, ya da ola bilsin zədələnib.

en: This list may not be empty.
az: Bu siyahı boş ola bilməz.

en: Expected a dictionary of items but got type "{input_type}".
az: Elementlərin kitabçası (dictionary) gözlənirdi amma "{input_type}" növü gəldi.

en: Value must be valid JSON.
az: Dəyər keçərli JSON olmalıdır.

en: Search
az: Axtarış

en: Ordering
az: Sıralama

en: ascending
az: artan

en: descending
az: azalan

en: Invalid page.
az: Xətalı səhifə.

en: Invalid cursor
az: Xətalı kursor

en: Invalid pk "{pk_value}" - object does not exist.
az: Xətalı pk "{pk_value}" - obyekt mövcud deyil.

en: Incorrect type. Expected pk value, received {data_type}.
az: Xətalı növ. PK dəyəri gözlənirdi, {data_type} alındı.

en: Invalid hyperlink - No URL match.
az: Xətalı hiperkeçid - Heç bir URL uyğun gəlmir.

en: Invalid hyperlink - Incorrect URL match.
az: Xətalı hiperkeçid - Xətalı URL uyğunluğu.

en: Invalid hyperlink - Object does not exist.
az: Xətalı hiperkeçid - Obyekt mövcud deyil.

en: Incorrect type. Expected URL string, received {data_type}.
az: Xətalı növ. URL yazısı gözlənirdi, {data_type} gəldi.

en: Object with {slug_name}={value} does not exist.
az: {slug_name}={value} üçün uyğun obyekt mövcud deyil.

en: Invalid value.
az: Xətalı dəyər.

en: Invalid data. Expected a dictionary, but got {datatype}.
az: Xətalı məlumat. Kitabça (dictionary) gözlənirdi, {datatype} gəldi.

en: Filters
az: Filterlər

en: None
az: Heç nə

en: No items to select.
az: Seçiləcək element yoxdur.

en: This field must be unique.
az: Bu sahə unikal olmalıdır.

en: The fields {field_names} must make a unique set.
az: {field_names} sahələri birlikdə unikal dəst olmalıdırlar.

en: This field must be unique for the "{date_field}" date.
az: Bu sahə "{date_field}" günü üçün unikal olmalıdır.

en: This field must be unique for the "{date_field}" month.
az: Bu sahə "{date_field}" ayı üçün unikal olmalıdır.

en: This field must be unique for the "{date_field}" year.
az: Bu sahə "{date_field}" ili üçün unikal olmalıdır.

en: Invalid version in "Accept" header.
az: "Accept" başlığında xətalı versiya.

en: Invalid version in URL path.
az: URL yolunda xətalı versiya.

en: Invalid version in URL path. Does not match any version namespace.
az: URL yolunda xətalı versiya. Heç bir versiya namespace-inə uyğun gəlmir.

en: Invalid version in hostname.
az: Hostname-də xətalı versiya.

en: Invalid version in query parameter.
az: Sorğu parametrində xətalı versiya.
