Django REST framework - en to bg translation catalogue (95 entries)

en: Invalid basic header. No credentials provided.
bg: Невалиден header за базово удостоверение (basic authentication). Не се предоставени удостоверения.

en: Invalid basic header. Credentials string should not contain spaces.
bg: Невалиден header за базово удостоверение (basic authentication). Носителите на удостоверение не трябва да съдържат интервали.

en: Invalid basic header. Credentials not correctly base64 encoded.
bg: Невалиден header за базово удостоверение (basic authentication). Носителите на удостоверение не са кодирани в base64.

en: Invalid username/password.
bg: Невалидни потребителско име/парола.

en: User inactive or deleted.
bg: Потребителят е неактивен или изтрит.

en: Invalid token header. No credentials provided.
bg: Невалиден token header. Не са предоставени носители на удостоверение.

en: Invalid token header. Token string should not contain spaces.
bg: Невалиден token header. Жетона (token-a) не трябва да съдържа интервали.

en: Invalid token header. Token string should not contain invalid characters.
bg: Невалиден token header. Жетона (token-a) не трябва да съдържа невалидни символи.

en: Invalid token.
bg: Невалиден жетон.

en: Auth Token
bg: Жетон за удостоверение

en: Key
bg: Ключ

en: User
bg: Потребител

en: Created
bg: Създаден

en: Token
bg: Жетон

en: Tokens
bg: Жетони

en: Username
bg: Потребителско име

en: Password
bg: Парола

en: Unable to log in with provided credentials.
bg: Не е възможен вход с предоставените удостоверения.

en: Must include "username" and "password".
bg: Трябва да съдържа "username" (потребителско име) и "password" (парола).

en: A server error occurred.
bg: Сървърна грешка.

en: Malformed request.
bg: Неправилно оформена заявка.

en: Incorrect authentication credentials.
bg: Невалидни носители на удостоверение.

en: Authentication credentials were not provided.
bg: Носители на удостоверение не са предоставени.

en: You do not have permission to perform this action.
bg: Нямате права да се направи това действие.

en: Not found.
bg: Обектът не е намерен.

en: Method "{method}" not allowed.
bg: Метод "{method}" не е позволен.

en: Could not satisfy the request Accept header.
bg: Не може да бъде удовлетворен Accept header.

en: Unsupported media type "{media_type}" in request.
bg: Неподдържан тип на документа "{media_type}" в заявката.

en: Request was throttled.
bg: Заявката е ограничена.

en: This field is required.
bg: Това поле е задължително.

en: This field may not be null.
bg: Това поле не може да има празна стойност.

en: This field may not be blank.
bg: Това поле не може да е празно.

en: Ensure this field has no more than {max_length} characters.
bg: Това поле не трябва да съдържа повече от {max_length} символа.

en: Ensure this field has at least {min_length} characters.
bg: Това поле трябва да съдържа поде {min_length} символа.

en: Enter a valid email address.
bg: Въведете валиден имейл адрес.

en: This value does not match the required pattern.
bg: Тази стойност не съответства на изисквания шаблон.

en: Enter a valid "slug" consisting of letters, numbers, underscores or hyphens.
bg: Въведете валиден "slug" съдържащ латински букви, цифри, долни черти или тирета.

en: Enter a valid URL.
bg: Въведете валиден URL.

en: Enter a valid IPv4 or IPv6 address.
bg: Въведете валиден IPv4 или IPv6 адрес.

en: A valid integer is required.
bg: Необходимо е валидно цяло число.

en: Ensure this value is less than or equal to {max_value}.
bg: Тази стойност трябва да е не повече от {max_value}.

en: Ensure this value is greater than or equal to {min_value}.
bg: Тази стойност трябва да е поне {min_value}.

en: String value too large.
bg: Низът е прекалено голям.

en: A valid number is required.
bg: Необходимо е валидно число.

en: Ensure that there are no more than {max_digits} digits in total.
bg: Допустими са не повече от {max_digits} цифри.

en: Ensure that there are no more than {max_decimal_places} decimal places.
bg: Допустими са не повече от {max_decimal_places} цифри след десетичната запетая.

en: Ensure that there are no more than {max_whole_digits} digits before the decimal point.
bg: Допустими са не повече от {max_whole_digits} цифри преди десетичната запетая.

en: Datetime has wrong format. Use one of these formats instead: {format}.
bg: Датата и часът са в невалиден формат. Валидни са следните формати: {format}.

en: Expected a datetime but got a date.
bg: Очаква се дата и час, но е намерена само дата.

en: Date has wrong format. Use one of these formats instead: {format}.
bg: Дата е в невалиден формат. Валидни са следните формати: {format}.

en: Expected a date but got a datetime.
bg: Очаква се дата, но са подадени дата и час.

en: Time has wrong format. Use one of these formats instead: {format}.
bg: Времето е в невалиден формат. Валидни са следните формати: {format}.

en: Duration has wrong format. Use one of these formats instead: {format}.
bg: Отрязъкът от време е в невалиден формат. Валидни са следните формати: {format}.

en: "{input}" is not a valid choice.
bg: "{input}" не е валиден избор.

en: More than {count} items...
bg: Повече от {count} неща...

en: Expected a list of items but got type "{input_type}".
bg: Очаква се списък от неща, но е получен тип "{input_type}".

en: This selection may not be empty.
bg: Този избор не може да е празен.

en: "{input}" is not a valid path choice.
bg: "{input}" не е валиден избор за път.

en: No file was submitted.
bg: Не е подаден файл.

en: The submitted data was not a file. Check the encoding type on the form.
bg: Подадените данни не са файл. Проверете кодировката на формата.

en: No filename could be determined.
bg: Не може да бъде определено името на файла.

en: The submitted file is empty.
bg: Подадения файл е празен.

en: Ensure this filename has at most {max_length} characters (it has {length}).
bg: Името на файла може да е до {max_length} символа (то е {length}).

en: Upload a valid image. The file you uploaded was either not an image or a corrupted image.
bg: Невалидно изображение. Подадения файл не е изображение или е повредено изображение.

en: This list may not be empty.
bg: Този списък не може да е празен.

en: Expected a dictionary of items but got type "{input_type}".
bg: Очаква се асоциативен масив, но е получен "{input_type}".

en: Value must be valid JSON.
bg: Стойността трябва да е валиден JSON.

en: Search
bg: Търсене

en: Ordering
bg: Подредба

en: ascending
bg: в нарастващ ред

en: descending
bg: в намаляващ ред

en: Invalid page.
bg: Невалидна страница.

en: Invalid cursor
bg: Невалиден курсор

en: Invalid pk "{pk_value}" - object does not exist.
bg: Невалиден идентификатор "{pk_value}" - обектът не съществува.

en: Incorrect type. Expected pk value, received {data_type}.
bg: Неправилен тип. Очакван е тип за основен ключ, получен е {data_type}.

en: Invalid hyperlink - No URL match.
bg: Невалидна връзка (hyperlink) - няма намерен URL.

en: Invalid hyperlink - Incorrect URL match.
bg: Невалидна връзка (hyperlink) - неправилно съвпадение на URL.

en: Invalid hyperlink - Object does not exist.
bg: Невалидна връзка (hyperlink) - обектът не съществува.

en: Incorrect type. Expected URL string, received {data_type}.
bg: Невалиден тип. Очаква се URL низ, получен е {data_type}.

en: Object with {slug_name}={value} does not exist.
bg: Обект с {slug_name}={value} не съществува.

en: Invalid value.
bg: Невалидна стойност.

en: Invalid data. Expected a dictionary, but got {datatype}.
bg: Невалидни данни. Очаква се асоциативен масив, но е получен {datatype}.

en: Filters
bg: Филтри

en: None
bg: Нищо

en: No items to select.
bg: Няма неща за избиране.

en: This field must be unique.
bg: Това поле трябва да е уникално.

en: The fields {field_names} must make a unique set.
bg: Полетата {field_names} трябва да образуват уникална комбинация.

en: This field must be unique for the "{date_field}" date.
bg: Това поле трябва да е уникално за "{date_field}" дата.

en: This field must be unique for the "{date_field}" month.
bg: Това поле трябва да е уникално за "{date_field}" месец.

en: This field must be unique for the "{date_field}" year.
bg: Това поле трябва да е уникално за "{date_field}" година.

en: Invalid version in "Accept" header.
bg: Невалидна версия в "Accept" header.

en: Invalid version in URL path.
bg: Невалидна версия в URL пътя.

en: Invalid version in URL path. Does not match any version namespace.
bg: Невалидна версия в URL пътя. Няма съвпадение с пространството от имена на версии.

en: Invalid version in hostname.
bg: Невалидна версия в името на сървъра (hostname).

en: Invalid version in query parameter.
bg: Невалидна версия в GET параметър.
