Django REST framework - en to ca translation catalogue (78 entries)

en: Invalid basic header. No credentials provided.
ca: Header Basic invàlid. No hi ha disponibles les credencials.

en: Invalid basic header. Credentials string should not contain spaces.
ca: Header Basic invàlid. Les credencials no poden contenir espais.

en: Invalid basic header. Credentials not correctly base64 encoded.
ca: Header Basic invàlid. Les credencials no estan codificades correctament en base64.

en: Invalid username/password.
ca: Usuari/Contrasenya incorrectes.

en: User inactive or deleted.
ca: Usuari inactiu o esborrat.

en: Invalid token header. No credentials provided.
ca: Token header invàlid. No s'han indicat les credencials.

en: Invalid token header. Token string should not contain spaces.
ca: Token header invàlid. El token no ha de contenir espais.

en: Invalid token header. Token string should not contain invalid characters.
ca: Token header invàlid. El token no pot contenir caràcters invàlids.

en: Invalid token.
ca: Token invàlid.

en: Unable to log in with provided credentials.
ca: No es possible loguejar-se amb les credencials introduïdes.

en: Must include "username" and "password".
ca: S'ha d'incloure "username" i "password".

en: A server error occurred.
ca: S'ha produït un error en el servidor.

en: Malformed request.
ca: Request amb format incorrecte.

en: Incorrect authentication credentials.
ca: Credencials d'autenticació incorrectes.

en: Authentication credentials were not provided.
ca: Credencials d'autenticació no disponibles.

en: You do not have permission to perform this action.
ca: No té permisos per realitzar aquesta acció.

en: Not found.
ca: No trobat.

en: Method "{method}" not allowed.
ca: Mètode "{method}" no permès.

en: Could not satisfy the request Accept header.
ca: No s'ha pogut satisfer l'Accept header de la petició.

en: Unsupported media type "{media_type}" in request.
ca: Media type "{media_type}" no suportat.

en: Request was throttled.
ca: La petició ha estat limitada pel número màxim de peticions definit.

en: This field is required.
ca: Aquest camp és obligatori.

en: This field may not be null.
ca: Aquest camp no pot ser nul.

en: This field may not be blank.
ca: Aquest camp no pot estar en blanc.

en: Ensure this field has no more than {max_length} characters.
ca: Aquest camp no pot tenir més de {max_length} caràcters.

en: Ensure this field has at least {min_length} characters.
ca: Aquest camp ha de tenir un mínim de {min_length} caràcters.

en: Enter a valid email address.
ca: Introdueixi una adreça de correu vàlida.

en: This value does not match the required pattern.
ca: Aquest valor no compleix el patró requerit.

en: Enter a valid "slug" consisting of letters, numbers, underscores or hyphens.
ca: Introdueix un "slug" vàlid consistent en lletres, números, guions o guions baixos.

en: Enter a valid URL.
ca: Introdueixi una URL vàlida.

en: Enter a valid IPv4 or IPv6 address.
ca: Introdueixi una adreça IPv4 o IPv6 vàlida.

en: A valid integer is required.
ca: Es requereix un nombre enter vàlid.

en: Ensure this value is less than or equal to {max_value}.
ca: Aquest valor ha de ser menor o igual a {max_value}.

en: Ensure this value is greater than or equal to {min_value}.
ca: Aquest valor ha de ser més gran o igual a {min_value}.

en: String value too large.
ca: Valor del text massa gran.

en: A valid number is required.
ca: Es requereix un nombre vàlid.

en: Ensure that there are no more than {max_digits} digits in total.
ca: No pot haver-hi més de {max_digits} dígits en total.

en: Ensure that there are no more than {max_decimal_places} decimal places.
ca: No pot haver-hi més de {max_decimal_places} decimals.

en: Ensure that there are no more than {max_whole_digits} digits before the decimal point.
ca: No pot haver-hi més de {max_whole_digits} dígits abans del punt decimal.

en: Datetime has wrong format. Use one of these formats instead: {format}.
ca: El Datetime té un format incorrecte. Utilitzi un d'aquests formats: {format}.

en: Expected a datetime but got a date.
ca: S'espera un Datetime però s'ha rebut un Date.

en: Date has wrong format. Use one of these formats instead: {format}.
ca: El Date té un format incorrecte. Utilitzi un d'aquests formats: {format}.

en: Expected a date but got a datetime.
ca: S'espera un Date però s'ha rebut un Datetime.

en: Time has wrong format. Use one of these formats instead: {format}.
ca: El Time té un format incorrecte. Utilitzi un d'aquests formats: {format}.

en: Duration has wrong format. Use one of these formats instead: {format}.
ca: La durada té un format incorrecte. Utilitzi un d'aquests formats: {format}.

en: "{input}" is not a valid choice.
ca: "{input}" no és una opció vàlida.

en: Expected a list of items but got type "{input_type}".
ca: S'espera una llista d'ítems però s'ha rebut el tipus "{input_type}".

en: This selection may not be empty.
ca: Aquesta selecció no pot estar buida.

en: "{input}" is not a valid path choice.
ca: "{input}" no és un path vàlid.

en: No file was submitted.
ca: No s'ha enviat cap fitxer.

en: The submitted data was not a file. Check the encoding type on the form.
ca: Les dades enviades no són un fitxer. Comproveu l'encoding type del formulari.

en: No filename could be determined.
ca: No s'ha pogut determinar el nom del fitxer.

en: The submitted file is empty.
ca: El fitxer enviat està buit.

en: Ensure this filename has at most {max_length} characters (it has {length}).
ca: El nom del fitxer ha de tenir com a màxim {max_length} caràcters (en té {length}).

en: Upload a valid image. The file you uploaded was either not an image or a corrupted image.
ca: Envieu una imatge vàlida. El fitxer enviat no és una imatge o és una imatge corrompuda.

en: This list may not be empty.
ca: Aquesta llista no pot estar buida.

en: Expected a dictionary of items but got type "{input_type}".
ca: S'espera un diccionari però s'ha rebut el tipus "{input_type}".

en: Invalid cursor
ca: Cursor invàlid.

en: Invalid pk "{pk_value}" - object does not exist.
ca: PK invàlida "{pk_value}" - l'objecte no existeix.

en: Incorrect type. Expected pk value, received {data_type}.
ca: Tipus incorrecte. S'espera el valor d'una PK, s'ha rebut {data_type}.

en: Invalid hyperlink - No URL match.
ca: Hyperlink invàlid - Cap match d'URL.

en: Invalid hyperlink - Incorrect URL match.
ca: Hyperlink invàlid - Match d'URL incorrecta.

en: Invalid hyperlink - Object does not exist.
ca: Hyperlink invàlid - L'objecte no existeix.

en: Incorrect type. Expected URL string, received {data_type}.
ca: Tipus incorrecte. S'espera una URL, s'ha rebut {data_type}.

en: Object with {slug_name}={value} does not exist.
ca: L'objecte amb {slug_name}={value} no existeix.

en: Invalid value.
ca: Valor invàlid.

en: Invalid data. Expected a dictionary, but got {datatype}.
ca: Dades invàlides. S'espera un diccionari però s'ha rebut {datatype}.

en: None
ca: Cap

en: No items to select.
ca: Cap opció seleccionada.

en: This field must be unique.
ca: Aquest camp ha de ser únic.

en: The fields {field_names} must make a unique set.
ca: Aquests camps {field_names} han de constituir un conjunt únic.

en: This field must be unique for the "{date_field}" date.
ca: Aquest camp ha de ser únic per a la data "{date_field}".

en: This field must be unique for the "{date_field}" month.
ca: Aquest camp ha de ser únic per al mes "{date_field}".

en: This field must be unique for the "{date_field}" year.
ca: Aquest camp ha de ser únic per a l'any "{date_field}".

en: Invalid version in "Accept" header.
ca: Versió invàlida al header "Accept".

en: Invalid version in URL path.
ca: Versió invàlida a la URL.

en: Invalid version in hostname.
ca: Versió invàlida al hostname.

en: Invalid version in query parameter.
ca: Versió invàlida al paràmetre de consulta.
