Django REST framework - en to el translation catalogue (89 entries)

en: Invalid basic header. No credentials provided.
el: Λανθασμένη επικεφαλίδα basic. Δεν υπάρχουν διαπιστευτήρια.

en: Invalid basic header. Credentials string should not contain spaces.
el: Λανθασμένη επικεφαλίδα basic. Τα διαπιστευτήρια δεν πρέπει να περιέχουν κενά.

en: Invalid basic header. Credentials not correctly base64 encoded.
el: Λανθασμένη επικεφαλίδα basic. Τα διαπιστευτήρια δεν είναι κωδικοποιημένα κατά base64.

en: Invalid username/password.
el: Λανθασμένο όνομα χρήστη/κωδικός.

en: User inactive or deleted.
el: Ο χρήστης είναι ανενεργός ή διεγραμμένος.

en: Invalid token header. No credentials provided.
el: Λανθασμένη επικεφαλίδα token. Δεν υπάρχουν διαπιστευτήρια.

en: Invalid token header. Token string should not contain spaces.
el: Λανθασμένη επικεφαλίδα token. Το token δεν πρέπει να περιέχει κενά.

en: Invalid token header. Token string should not contain invalid characters.
el: Λανθασμένη επικεφαλίδα token. Το token περιέχει μη επιτρεπτούς χαρακτήρες.

en: Invalid token.
el: Λανθασμένο token

en: Auth Token
el: Token πιστοποίησης

en: Key
el: Κλειδί

en: User
el: Χρήστης

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Password
el: Κωδικός

en: Unable to log in with provided credentials.
el: Δεν είναι δυνατή η σύνδεση με τα διαπιστευτήρια.

en: Must include "username" and "password".
el: Πρέπει να περιέχει "όνομα χρήστη" και "κωδικό".

en: A server error occurred.
el: Σφάλμα διακομιστή.

en: Malformed request.
el: Λανθασμένο αίτημα.

en: Incorrect authentication credentials.
el: Λάθος διαπιστευτήρια.

en: Authentication credentials were not provided.
el: Δεν δόθηκαν διαπιστευτήρια.

en: You do not have permission to perform this action.
el: Δεν έχετε δικαίωματα για αυτή την ενέργεια.

en: Not found.
el: Δε βρέθηκε.

en: Method "{method}" not allowed.
el: Η μέθοδος "{method}" δεν επιτρέπεται.

en: Could not satisfy the request Accept header.
el: Δεν ήταν δυνατή η ικανοποίηση της επικεφαλίδας Accept της αίτησης.

en: Unsupported media type "{media_type}" in request.
el: Δεν υποστηρίζεται το media type "{media_type}" της αίτησης.

en: Request was throttled.
el: Το αίτημα έγινε throttle.

en: This field is required.
el: Το πεδίο είναι απαραίτητο.

en: This field may not be null.
el: Το πεδίο δε μπορεί να είναι null.

en: This field may not be blank.
el: Το πεδίο δε μπορεί να είναι κενό.

en: Ensure this field has no more than {max_length} characters.
el: Επιβεβαιώσατε ότι το πεδίο δεν έχει περισσότερους από {max_length} χαρακτήρες.

en: Ensure this field has at least {min_length} characters.
el: Επιβεβαιώσατε ότι το πεδίο έχει τουλάχιστον {min_length} χαρακτήρες.

en: Enter a valid email address.
el: Συμπληρώσατε μια έγκυρη διεύθυνση e-mail.

en: This value does not match the required pattern.
el: Η τιμή δε ταιριάζει με το pattern.

en: Enter a valid "slug" consisting of letters, numbers, underscores or hyphens.
el: Εισάγετε ένα έγκυρο "slug" που αποτελείται από γράμματα, αριθμούς παύλες και κάτω παύλες.

en: Enter a valid URL.
el: Εισάγετε έγκυρο URL.

en: Enter a valid IPv4 or IPv6 address.
el: Εισάγετε μια έγκυρη διεύθυνση IPv4 ή IPv6.

en: A valid integer is required.
el: Ένας έγκυρος ακέραιος είναι απαραίτητος.

en: Ensure this value is less than or equal to {max_value}.
el: Επιβεβαιώσατε ότι η τιμή είναι μικρότερη ή ίση του {max_value}.

en: Ensure this value is greater than or equal to {min_value}.
el: Επιβεβαιώσατε ότι η τιμή είναι μεγαλύτερη ή ίση του {min_value}.

en: String value too large.
el: Το κείμενο είναι πολύ μεγάλο.

en: A valid number is required.
el: Ένας έγκυρος αριθμός είναι απαραίτητος.

en: Ensure that there are no more than {max_digits} digits in total.
el: Επιβεβαιώσατε ότι δεν υπάρχουν παραπάνω από {max_digits} ψηφία.

en: Ensure that there are no more than {max_decimal_places} decimal places.
el: Επιβεβαιώσατε ότι δεν υπάρχουν παραπάνω από {max_decimal_places} δεκαδικά ψηφία.

en: Ensure that there are no more than {max_whole_digits} digits before the decimal point.
el: Επιβεβαιώσατε ότι δεν υπάρχουν παραπάνω από {max_whole_digits} ακέραια ψηφία.

en: Datetime has wrong format. Use one of these formats instead: {format}.
el: Η ημερομηνία έχεi λάθος μορφή. Χρησιμοποιήστε μια από τις ακόλουθες μορφές: {format}

en: Expected a datetime but got a date.
el: Αναμένεται ημερομηνία και ώρα αλλά δόθηκε μόνο ημερομηνία.

en: Date has wrong format. Use one of these formats instead: {format}.
el: Η ημερομηνία έχεi λάθος μορφή. Χρησιμοποιήστε μια από τις ακόλουθες μορφές: {format}

en: Expected a date but got a datetime.
el: Αναμένεται ημερομηνία αλλά δόθηκε ημερομηνία και ώρα.

en: Time has wrong format. Use one of these formats instead: {format}.
el: Η ώρα έχει λάθος μορφή. Χρησιμοποιήστε μια από τις ακόλουθες μορφές: {format}

en: Duration has wrong format. Use one of these formats instead: {format}.
el: Η διάρκεια έχει λάθος μορφή. Χρησιμοποιήστε μια από τις ακόλουθες μορφές: {format}

en: "{input}" is not a valid choice.
el: Το "{input}" δεν είναι έγκυρη επιλογή.

en: More than {count} items...
el: Περισσότερα από {count} αντικείμενα...

en: Expected a list of items but got type "{input_type}".
el: Αναμένεται μια λίστα αντικειμένον αλλά δόθηκε ο τύπος "{input_type}"

en: This selection may not be empty.
el: Η επιλογή δε μπορεί να είναι κενή.

en: "{input}" is not a valid path choice.
el: Το "{input}" δεν είναι έγκυρη επιλογή διαδρομής.

en: No file was submitted.
el: Δεν υποβλήθηκε αρχείο.

en: The submitted data was not a file. Check the encoding type on the form.
el: Τα δεδομένα που υποβλήθηκαν δεν ήταν αρχείο. Ελέγξατε την κωδικοποίηση της φόρμας.

en: No filename could be determined.
el: Δε βρέθηκε όνομα αρχείου.

en: The submitted file is empty.
el: Το αρχείο που υποβλήθηκε είναι κενό.

en: Ensure this filename has at most {max_length} characters (it has {length}).
el: Επιβεβαιώσατε ότι το όνομα αρχείου έχει ως {max_length} χαρακτήρες (έχει {length}).

en: Upload a valid image. The file you uploaded was either not an image or a corrupted image.
el: Ανεβάστε μια έγκυρη εικόνα. Το αρχείο που ανεβάσατε είτε δεν είναι εικόνα είτε έχει καταστραφεί.

en: This list may not be empty.
el: Η λίστα δε μπορεί να είναι κενή.

en: Expected a dictionary of items but got type "{input_type}".
el: Αναμένεται ένα λεξικό αντικείμενων αλλά δόθηκε ο τύπος "{input_type}".

en: Value must be valid JSON.
el: Η τιμή πρέπει να είναι μορφής JSON.

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Ordering
el: Ταξινόμηση

en: Invalid page.
el: Λάθος σελίδα.

en: Invalid cursor
el: Λάθος cursor.

en: Invalid pk "{pk_value}" - object does not exist.
el: Λάθος κλειδί "{pk_value}" - το αντικείμενο δεν υπάρχει.

en: Incorrect type. Expected pk value, received {data_type}.
el: Λάθος τύπος. Αναμένεται τιμή κλειδιού, δόθηκε {data_type}.

en: Invalid hyperlink - No URL match.
el: Λάθος σύνδεση - δε ταιριάζει κάποιο URL.

en: Invalid hyperlink - Incorrect URL match.
el: Λάθος σύνδεση - δε ταιριάζει κάποιο URL.

en: Invalid hyperlink - Object does not exist.
el: Λάθος σύνδεση - το αντικείμενο δεν υπάρχει.

en: Incorrect type. Expected URL string, received {data_type}.
el: Λάθος τύπος. Αναμένεται URL, δόθηκε {data_type}.

en: Object with {slug_name}={value} does not exist.
el: Το αντικείμενο {slug_name}={value} δεν υπάρχει.

en: Invalid value.
el: Λάθος τιμή.

en: Invalid data. Expected a dictionary, but got {datatype}.
el: Λάθος δεδομένα. Αναμένεται λεξικό αλλά δόθηκε {datatype}.

en: Filters
el: Φίλτρα

en: No items to select.
el: Δεν υπάρχουν αντικείμενα προς επιλογή.

en: This field must be unique.
el: Το πεδίο πρέπει να είναι μοναδικό

en: The fields {field_names} must make a unique set.
el: Τα πεδία {field_names} πρέπει να αποτελούν ένα μοναδικό σύνολο.

en: This field must be unique for the "{date_field}" date.
el: Το πεδίο πρέπει να είναι μοναδικό για την ημερομηνία "{date_field}".

en: This field must be unique for the "{date_field}" month.
el: Το πεδίο πρέπει να είναι μοναδικό για το μήνα "{date_field}".

en: This field must be unique for the "{date_field}" year.
el: Το πεδίο πρέπει να είναι μοναδικό για το έτος  "{date_field}".

en: Invalid version in "Accept" header.
el: Λάθος έκδοση στην επικεφαλίδα "Accept".

en: Invalid version in URL path.
el: Λάθος έκδοση στη διαδρομή URL.

en: Invalid version in hostname.
el: Λάθος έκδοση στο hostname.

en: Invalid version in query parameter.
el: Λάθος έκδοση στην παράμετρο
