Django REST framework - en to fi translation catalogue (95 entries)

en: Invalid basic header. No credentials provided.
fi: Epäkelpo "basic" -otsake. Ei annettuja tunnuksia.

en: Invalid basic header. Credentials string should not contain spaces.
fi: Epäkelpo "basic" -otsake. Tunnusmerkkijono ei saa sisältää välilyöntejä.

en: Invalid basic header. Credentials not correctly base64 encoded.
fi: Epäkelpo "basic" -otsake. Tunnukset eivät ole base64-koodattu.

en: Invalid username/password.
fi: Epäkelpo käyttäjänimi tai salasana.

en: User inactive or deleted.
fi: Käyttäjä ei-aktiivinen tai poistettu.

en: Invalid token header. No credentials provided.
fi: Epäkelpo "token" -otsake. Ei annettuja tunnuksia.

en: Invalid token header. Token string should not contain spaces.
fi: Epäkelpo "token" -otsake. Tunnusmerkkijono ei saa sisältää välilyöntejä.

en: Invalid token header. Token string should not contain invalid characters.
fi: Epäkelpo "token" -otsake. Tunnusmerkkijono ei saa sisältää epäkelpoja merkkejä.

en: Invalid token.
fi: Epäkelpo token.

en: Auth Token
fi: Autentikaatiotunniste

en: Key
fi: Avain

en: User
fi: Käyttäjä

en: Created
fi: Luotu

en: Token
fi: Tunniste

en: Tokens
fi: Tunnisteet

en: Username
fi: Käyttäjänimi

en: Password
fi: Salasana

en: Unable to log in with provided credentials.
fi: Kirjautuminen epäonnistui annetuilla tunnuksilla.

en: Must include "username" and "password".
fi: Pitää sisältää "username" ja "password".

en: A server error occurred.
fi: Sattui palvelinvirhe.

en: Malformed request.
fi: Pyyntö on virheellisen muotoinen.

en: Incorrect authentication credentials.
fi: Väärät autentikaatiotunnukset.

en: Authentication credentials were not provided.
fi: Autentikaatiotunnuksia ei annettu.

en: You do not have permission to perform this action.
fi: Sinulla ei ole oikeutta suorittaa tätä toimintoa.

en: Not found.
fi: Ei löydy.

en: Method "{method}" not allowed.
fi: Metodi "{method}" ei ole sallittu.

en: Could not satisfy the request Accept header.
fi: Ei voitu vastata pyynnön Accept-otsakkeen mukaisesti.

en: Unsupported media type "{media_type}" in request.
fi: Pyynnön mediatyyppiä "{media_type}" ei tueta.

en: Request was throttled.
fi: Pyyntö hidastettu.

en: This field is required.
fi: Tämä kenttä vaaditaan.

en: This field may not be null.
fi: Tämän kentän arvo ei voi olla "null".

en: This field may not be blank.
fi: Tämä kenttä ei voi olla tyhjä.

en: Ensure this field has no more than {max_length} characters.
fi: Arvo saa olla enintään {max_length} merkkiä pitkä.

en: Ensure this field has at least {min_length} characters.
fi: Arvo tulee olla vähintään {min_length} merkkiä pitkä.

en: Enter a valid email address.
fi: Syötä kelvollinen sähköpostiosoite.

en: This value does not match the required pattern.
fi: Arvo ei täsmää vaadittuun kuvioon.

en: Enter a valid "slug" consisting of letters, numbers, underscores or hyphens.
fi: Tässä voidaan käyttää vain kirjaimia (a-z), numeroita (0-9) sekä ala- ja tavuviivoja (_ -).

en: Enter a valid URL.
fi: Syötä oikea URL-osoite.

en: Enter a valid IPv4 or IPv6 address.
fi: Syötä kelvollinen IPv4- tai IPv6-osoite.

en: A valid integer is required.
fi: Syötä kelvollinen kokonaisluku.

en: Ensure this value is less than or equal to {max_value}.
fi: Tämän arvon on oltava pienempi tai yhtä suuri kuin {max_value}.

en: Ensure this value is greater than or equal to {min_value}.
fi: Tämän luvun on oltava suurempi tai yhtä suuri kuin {min_value}.

en: String value too large.
fi: Liian suuri merkkijonoarvo.

en: A valid number is required.
fi: Kelvollinen luku vaaditaan.

en: Ensure that there are no more than {max_digits} digits in total.
fi: Tässä luvussa voi olla yhteensä enintään {max_digits} numeroa.

en: Ensure that there are no more than {max_decimal_places} decimal places.
fi: Tässä luvussa voi olla enintään {max_decimal_places} desimaalia.

en: Ensure that there are no more than {max_whole_digits} digits before the decimal point.
fi: Tässä luvussa voi olla enintään {max_whole_digits} numeroa ennen desimaalipilkkua.

en: Datetime has wrong format. Use one of these formats instead: {format}.
fi: Virheellinen päivämäärän/ajan muotoilu. Käytä jotain näistä muodoista: {format}

en: Expected a datetime but got a date.
fi: Odotettiin päivämäärää ja aikaa, saatiin vain päivämäärä.

en: Date has wrong format. Use one of these formats instead: {format}.
fi: Virheellinen päivämäärän muotoilu. Käytä jotain näistä muodoista: {format}

en: Expected a date but got a datetime.
fi: Odotettiin päivämäärää, saatiin päivämäärä ja aika.

en: Time has wrong format. Use one of these formats instead: {format}.
fi: Virheellinen kellonajan muotoilu. Käytä jotain näistä muodoista: {format}

en: Duration has wrong format. Use one of these formats instead: {format}.
fi: Virheellinen keston muotoilu. Käytä jotain näistä muodoista: {format}

en: "{input}" is not a valid choice.
fi: "{input}" ei ole kelvollinen valinta.

en: More than {count} items...
fi: Enemmän kuin {count} kappaletta...

en: Expected a list of items but got type "{input_type}".
fi: Odotettiin listaa, saatiin tyyppi {input_type}.

en: This selection may not be empty.
fi: Valinta ei saa olla tyhjä.

en: "{input}" is not a valid path choice.
fi: "{input}" ei ole kelvollinen polku.

en: No file was submitted.
fi: Yhtään tiedostoa ei ole lähetetty.

en: The submitted data was not a file. Check the encoding type on the form.
fi: Tiedostoa ei lähetetty. Tarkista lomakkeen koodaus (encoding).

en: No filename could be determined.
fi: Tiedostonimeä ei voitu päätellä.

en: The submitted file is empty.
fi: Lähetetty tiedosto on tyhjä.

en: Ensure this filename has at most {max_length} characters (it has {length}).
fi: Varmista että tiedostonimi on enintään {max_length} merkkiä pitkä (nyt {length}).

en: Upload a valid image. The file you uploaded was either not an image or a corrupted image.
fi: Kuva ei kelpaa. Lähettämäsi tiedosto ei ole kuva, tai tiedosto on vioittunut.

en: This list may not be empty.
fi: Lista ei saa olla tyhjä.

en: Expected a dictionary of items but got type "{input_type}".
fi: Odotettiin sanakirjaa, saatiin tyyppi {input_type}.

en: Value must be valid JSON.
fi: Arvon pitää olla kelvollista JSONia.

en: Search
fi: Haku

en: Ordering
fi: Järjestys

en: ascending
fi: nouseva

en: descending
fi: laskeva

en: Invalid page.
fi: Epäkelpo sivu.

en: Invalid cursor
fi: Epäkelpo kursori

en: Invalid pk "{pk_value}" - object does not exist.
fi: Epäkelpo pääavain {pk_value} - objektia ei ole olemassa.

en: Incorrect type. Expected pk value, received {data_type}.
fi: Väärä tyyppi. Odotettiin pääavainarvoa, saatiin {data_type}.

en: Invalid hyperlink - No URL match.
fi: Epäkelpo linkki - URL ei täsmää.

en: Invalid hyperlink - Incorrect URL match.
fi: Epäkelpo linkki - epäkelpo URL-osuma.

en: Invalid hyperlink - Object does not exist.
fi: Epäkelpo linkki - objektia ei ole.

en: Incorrect type. Expected URL string, received {data_type}.
fi: Epäkelpo tyyppi. Odotettiin URL-merkkijonoa, saatiin {data_type}.

en: Object with {slug_name}={value} does not exist.
fi: Objektia ({slug_name}={value}) ei ole.

en: Invalid value.
fi: Epäkelpo arvo.

en: Invalid data. Expected a dictionary, but got {datatype}.
fi: Odotettiin sanakirjaa, saatiin tyyppi {datatype}.

en: Filters
fi: Suotimet

en: None
fi: Ei mitään

en: No items to select.
fi: Ei valittavia kohteita.

en: This field must be unique.
fi: Arvon tulee olla uniikki.

en: The fields {field_names} must make a unique set.
fi: Kenttien {field_names} tulee muodostaa uniikki joukko.

en: This field must be unique for the "{date_field}" date.
fi: Kentän tulee olla uniikki päivämäärän {date_field} suhteen.

en: This field must be unique for the "{date_field}" month.
fi: Kentän tulee olla uniikki kuukauden {date_field} suhteen.

en: This field must be unique for the "{date_field}" year.
fi: Kentän tulee olla uniikki vuoden {date_field} suhteen.

en: Invalid version in "Accept" header.
fi: Epäkelpo versio Accept-otsakkeessa.

en: Invalid version in URL path.
fi: Epäkelpo versio URL-polussa.

en: Invalid version in URL path. Does not match any version namespace.
fi: URL-polun versio ei täsmää mihinkään versionimiavaruuteen.

en: Invalid version in hostname.
fi: Epäkelpo versio palvelinosoitteessa.

en: Invalid version in query parameter.
fi: Epäkelpo versio kyselyparametrissa.
