Django REST framework - en to hu translation catalogue (94 entries)

en: Invalid basic header. No credentials provided.
hu: Érvénytelen basic fejléc. Nem voltak megadva azonosítók.

en: Invalid basic header. Credentials string should not contain spaces.
hu: Érvénytelen basic fejléc. Az azonosító karakterlánc nem tartalmazhat szóközöket.

en: Invalid basic header. Credentials not correctly base64 encoded.
hu: Érvénytelen basic fejléc. Az azonosítók base64 kódolása nem megfelelő.

en: Invalid username/password.
hu: Érvénytelen felhasználónév/jelszó.

en: User inactive or deleted.
hu: A felhasználó nincs aktiválva vagy törölve lett.

en: Invalid token header. No credentials provided.
hu: Érvénytelen token fejléc. Nem voltak megadva azonosítók.

en: Invalid token header. Token string should not contain spaces.
hu: Érvénytelen token fejléc. A token karakterlánc nem tartalmazhat szóközöket.

en: Invalid token header. Token string should not contain invalid characters.
hu: Érvénytelen token fejléc. A token karakterlánc nem tartalmazhat érvénytelen karaktereket.

en: Invalid token.
hu: Érvénytelen token.

en: Auth Token
hu: Auth token

en: Key
hu: Kulcs

en: User
hu: Felhasználó

en: Created
hu: Létrehozva

en: Tokens
hu: Tokenek

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Password
hu: Jelszó

en: Unable to log in with provided credentials.
hu: A megadott azonosítókkal nem lehet bejelentkezni.

en: Must include "username" and "password".
hu: Tartalmaznia kell a "felhasználónevet" és a "jelszót".

en: A server error occurred.
hu: Szerver oldali hiba történt.

en: Malformed request.
hu: Hibás kérés.

en: Incorrect authentication credentials.
hu: Hibás azonosítók.

en: Authentication credentials were not provided.
hu: Nem voltak megadva azonosítók.

en: You do not have permission to perform this action.
hu: Nincs jogosultsága a művelet végrehajtásához.

en: Not found.
hu: Nem található.

en: Method "{method}" not allowed.
hu: A "{method}" metódus nem megengedett.

en: Could not satisfy the request Accept header.
hu: A kérés Accept fejlécét nem lehetett teljesíteni.

en: Unsupported media type "{media_type}" in request.
hu: Nem támogatott média típus "{media_type}" a kérésben.

en: Request was throttled.
hu: A kérés korlátozva lett.

en: This field is required.
hu: Ennek a mezőnek a megadása kötelező.

en: This field may not be null.
hu: Ez a mező nem lehet null értékű.

en: This field may not be blank.
hu: Ez a mező nem lehet üres.

en: Ensure this field has no more than {max_length} characters.
hu: Bizonyosodjon meg arról, hogy ez a mező legfeljebb {max_length} karakterből áll.

en: Ensure this field has at least {min_length} characters.
hu: Bizonyosodjon meg arról, hogy ez a mező legalább {min_length} karakterből áll.

en: Enter a valid email address.
hu: Adjon meg egy érvényes e-mail címet!

en: This value does not match the required pattern.
hu: Ez az érték nem illeszkedik a szükséges mintázatra.

en: Enter a valid "slug" consisting of letters, numbers, underscores or hyphens.
hu: Az URL barát cím csak betűket, számokat, aláhúzásokat és kötőjeleket tartalmazhat.

en: Enter a valid URL.
hu: Adjon meg egy érvényes URL-t!

en: Enter a valid IPv4 or IPv6 address.
hu: Adjon meg egy érvényes IPv4 vagy IPv6 címet!

en: A valid integer is required.
hu: Egy érvényes egész szám megadása szükséges.

en: Ensure this value is less than or equal to {max_value}.
hu: Bizonyosodjon meg arról, hogy ez az érték legfeljebb {max_value}.

en: Ensure this value is greater than or equal to {min_value}.
hu: Bizonyosodjon meg arról, hogy ez az érték legalább {min_value}.

en: String value too large.
hu: A karakterlánc túl hosszú.

en: A valid number is required.
hu: Egy érvényes szám megadása szükséges.

en: Ensure that there are no more than {max_digits} digits in total.
hu: Bizonyosodjon meg arról, hogy a számjegyek száma összesen legfeljebb {max_digits}.

en: Ensure that there are no more than {max_decimal_places} decimal places.
hu: Bizonyosodjon meg arról, hogy a tizedes tört törtrészében levő számjegyek száma összesen legfeljebb {max_decimal_places}.

en: Ensure that there are no more than {max_whole_digits} digits before the decimal point.
hu: Bizonyosodjon meg arról, hogy a tizedes tört egész részében levő számjegyek száma összesen legfeljebb {max_whole_digits}.

en: Datetime has wrong format. Use one of these formats instead: {format}.
hu: A dátum formátuma hibás. Használja ezek valamelyikét helyette: {format}.

en: Expected a datetime but got a date.
hu: Időt is tartalmazó dátum helyett egy időt nem tartalmazó dátum lett elküldve.

en: Date has wrong format. Use one of these formats instead: {format}.
hu: A dátum formátuma hibás. Használja ezek valamelyikét helyette: {format}.

en: Expected a date but got a datetime.
hu: Időt nem tartalmazó dátum helyett egy időt is tartalmazó dátum lett elküldve.

en: Time has wrong format. Use one of these formats instead: {format}.
hu: Az idő formátuma hibás. Használja ezek valamelyikét helyette: {format}.

en: Duration has wrong format. Use one of these formats instead: {format}.
hu: Az időtartam formátuma hibás. Használja ezek valamelyikét helyette: {format}.

en: "{input}" is not a valid choice.
hu: Érvénytelen választási lehetőség: "{input}"

en: More than {count} items...
hu: Több, mint {count} elem  ...

en: Expected a list of items but got type "{input_type}".
hu: Elemek listája helyett "{input_type}" lett elküldve.

en: This selection may not be empty.
hu: Választania kell egy elemet.

en: "{input}" is not a valid path choice.
hu: Érvénytelen választási lehetőség: "{input}"

en: No file was submitted.
hu: Semmilyen fájl sem került feltöltésre.

en: The submitted data was not a file. Check the encoding type on the form.
hu: Az elküldött adat nem egy fájl volt. Ellenőrizze a kódolás típusát az űrlapon!

en: No filename could be determined.
hu: A fájlnév nem megállapítható.

en: The submitted file is empty.
hu: A küldött fájl üres.

en: Ensure this filename has at most {max_length} characters (it has {length}).
hu: Bizonyosodjon meg arról, hogy a fájlnév legfeljebb {max_length} karakterből áll (jelenlegi hossza: {length}).

en: Upload a valid image. The file you uploaded was either not an image or a corrupted image.
hu: Töltsön fel egy érvényes képfájlt! A feltöltött fájl nem kép volt, vagy megsérült.

en: This list may not be empty.
hu: Nem lehet üres a lista.

en: Expected a dictionary of items but got type "{input_type}".
hu: Dictionary elemek helyett "{input_type}" lett megadva.

en: Value must be valid JSON.
hu: Az értéknek érvényes JSON-nek lennie.

en: Search
hu: Keresés

en: Ordering
hu: Rendezés

en: ascending
hu: növekvő

en: descending
hu: csökkenő

en: Invalid page.
hu: Érvénytelen oldal.

en: Invalid cursor
hu: Érvénytelen kurzor

en: Invalid pk "{pk_value}" - object does not exist.
hu: Érvénytelen pk "{pk_value}" - az objektum nem létezik.

en: Incorrect type. Expected pk value, received {data_type}.
hu: Helytelen típus. pk érték helyett {data_type} lett elküldve.

en: Invalid hyperlink - No URL match.
hu: Érvénytelen link - Nem illeszkedő URL.

en: Invalid hyperlink - Incorrect URL match.
hu: Érvénytelen link. - Eltérő URL illeszkedés.

en: Invalid hyperlink - Object does not exist.
hu: Érvénytelen link - Az objektum nem létezik.

en: Incorrect type. Expected URL string, received {data_type}.
hu: Helytelen típus. URL karakterlánc helyett {data_type} lett elküldve.

en: Object with {slug_name}={value} does not exist.
hu: Nem létezik olyan objektum, amelynél {slug_name}={value}.

en: Invalid value.
hu: Érvénytelen érték.

en: Invalid data. Expected a dictionary, but got {datatype}.
hu: Érvénytelen adat. Egy dictionary helyett {datatype} lett elküldve.

en: Filters
hu: Szűrők

en: None
hu: Semmi

en: No items to select.
hu: Nincsenek kiválasztható elemek.

en: This field must be unique.
hu: Ennek a mezőnek egyedinek kell lennie.

en: The fields {field_names} must make a unique set.
hu: A {field_names} mezőnevek nem tartalmazhatnak duplikátumot.

en: This field must be unique for the "{date_field}" date.
hu: A mezőnek egyedinek kell lennie a "{date_field}" dátumra.

en: This field must be unique for the "{date_field}" month.
hu: A mezőnek egyedinek kell lennie a "{date_field}" hónapra.

en: This field must be unique for the "{date_field}" year.
hu: A mezőnek egyedinek kell lennie a "{date_field}" évre.

en: Invalid version in "Accept" header.
hu: Érvénytelen verzió az "Accept" fejlécben.

en: Invalid version in URL path.
hu: Érvénytelen verzió az URL elérési útban.

en: Invalid version in URL path. Does not match any version namespace.
hu: Érvénytelen verzió az URL elérési útban. Nem illeszkedik egyetlen verzió névtérre sem.

en: Invalid version in hostname.
hu: Érvénytelen verzió a hosztnévben.

en: Invalid version in query parameter.
hu: Érvénytelen verzió a lekérdezési paraméterben.
