Django REST framework - en to hy translation catalogue (95 entries)

en: Invalid basic header. No credentials provided.
hy: Անվավեր վերնագիր: Նույնականացման տվյալները տրամադրված չեն:

en: Invalid basic header. Credentials string should not contain spaces.
hy: Անվավեր վերնագիր: Նույնականացման տողը չպետք է պարունակի բացատներ:

en: Invalid basic header. Credentials not correctly base64 encoded.
hy: Անվավեր վերնագիր: Նույնականացման տվյալները սխալ են ձեւակերպված base64-ում:

en: Invalid username/password.
hy: Անվավեր օգտանուն / գաղտնաբառ:

en: User inactive or deleted.
hy: Օգտատերը ջնջված է կամ ոչ ակտիվ:

en: Invalid token header. No credentials provided.
hy: Անվավեր տոկենի վերնագիր: Նույնականացման տվյալները տրամադրված չեն:

en: Invalid token header. Token string should not contain spaces.
hy: Անվավեր տոկենի վերնագիր: Տոկենի տողը չպետք է պարունակի բացատներ:

en: Invalid token header. Token string should not contain invalid characters.
hy: Անվավեր տոկենի վերնագիր: Տոկենի տողը չպետք է պարունակի անթույլատրելի նիշեր:

en: Invalid token.
hy: Անվավեր տոկեն։

en: Auth Token
hy: Վավերացման Տոկեն։

en: Key
hy: Բանալի

en: User
hy: Օգտատեր

en: Created
hy: Ստեղծված է

en: Token
hy: Տոկեն

en: Tokens
hy: Տոկեններ

en: Username
hy: Օգտանուն

en: Password
hy: Գաղտնաբառ

en: Unable to log in with provided credentials.
hy: Անհնար է մուտք գործել տրամադրված նույնականացման տվյալներով:

en: Must include "username" and "password".
hy: Պետք է ներառի «օգտանուն» եւ «գաղտնաբառ»:

en: A server error occurred.
hy: Տեղի ունեցել սերվերի սխալ:

en: Malformed request.
hy: Սխալ հարցում:

en: Incorrect authentication credentials.
hy: Սխալ նույնականացման տվյալներ։

en: Authentication credentials were not provided.
hy: Նույնականացման տվյալները տրամադրված չեն:

en: You do not have permission to perform this action.
hy: Այս գործողությունը կատարելու թույլտվություն չունեք:

en: Not found.
hy: Չի գտնվել։

en: Method "{method}" not allowed.
hy: "{method}" մեթոդը թույլատրված չէ:

en: Could not satisfy the request Accept header.
hy: Չհաջողվեց բավարարել հարցման Ընդունել վերնագիրը:

en: Unsupported media type "{media_type}" in request.
hy: Անհամապատասխան մեդիա տիպ "{media_type}":

en: Request was throttled.
hy: Հարցումն ընդհատվել է:

en: This field is required.
hy: Այս դաշտը պարտադիր է:

en: This field may not be null.
hy: Այս դաշտը չի կարող զրոյական լինել:

en: This field may not be blank.
hy: Այս դաշտը չի կարող դատարկ լինել:

en: Ensure this field has no more than {max_length} characters.
hy: Համոզվեք, որ այս դաշտը լինի ոչ ավել, քան {max_length} նիշ:

en: Ensure this field has at least {min_length} characters.
hy: Համոզվեք, որ այս դաշտը ունի առնվազն {min_length} նիշ:

en: Enter a valid email address.
hy: Մուտքագրեք վավեր էլ.փոստի հասցե:

en: This value does not match the required pattern.
hy: Այս արժեքը չի համապատասխանում պահանջվող օրինակին:

en: Enter a valid "slug" consisting of letters, numbers, underscores or hyphens.
hy: Մուտքագրեք վավեր "slug", որը բաղկացած է տառերից, թվերից, ընդգծումից կամ դեֆիսից:

en: Enter a valid URL.
hy: Մուտքագրեք վավեր հղում:

en: Enter a valid IPv4 or IPv6 address.
hy: Մուտքագրեք վավեր IPv4 կամ IPv6 հասցե:

en: A valid integer is required.
hy: Պահանջվում է լիարժեք ամբողջական թիվ:

en: Ensure this value is less than or equal to {max_value}.
hy: Համոզվեք, որ արժեքը փոքր է կամ հավասար {max_value} -ին։

en: Ensure this value is greater than or equal to {min_value}.
hy: Համոզվեք, որ արժեքը մեծ է կամ հավասար {min_value} -ին։

en: String value too large.
hy: Տողը ունի չափազանց մեծ արժեք:

en: A valid number is required.
hy: Պահանջվում է վավեր համար:

en: Ensure that there are no more than {max_digits} digits in total.
hy: Համոզվեք, որ {max_digits} -ից ավել թվանշան չկա:

en: Ensure that there are no more than {max_decimal_places} decimal places.
hy: Համոզվեք, որ {max_decimal_places} -ից ավել տասնորդական նշան չկա:

en: Ensure that there are no more than {max_whole_digits} digits before the decimal point.
hy: Համոզվեք, որ տասնորդական կետից առաջ չկա {max_whole_digits} -ից ավել թվանշան:

en: Datetime has wrong format. Use one of these formats instead: {format}.
hy: Datetime -ը սխալ ձեւաչափ ունի: Փոխարենը օգտագործեք այս ձեւաչափերից մեկը. {format} ։

en: Expected a datetime but got a date.
hy: Ակնկալվում է օրվա ժամը, սակայն ամսաթիվ է ստացել:

en: Date has wrong format. Use one of these formats instead: {format}.
hy: Ամսաթիվն ունի սխալ ձեւաչափ: Փոխարենը օգտագործեք այս ձեւաչափերից մեկը. {format} ։

en: Expected a date but got a datetime.
hy: Ակնկալվում է ամսաթիվ, սակայն ստացել է օրվա ժամը:

en: Time has wrong format. Use one of these formats instead: {format}.
hy: Ժամանակը սխալ ձեւաչափ ունի: Փոխարենը օգտագործեք այս ձեւաչափերից մեկը. {format} ։

en: Duration has wrong format. Use one of these formats instead: {format}.
hy: Տեւողությունը սխալ ձեւաչափ ունի: Փոխարենը օգտագործեք այս ձեւաչափերից մեկը. {format} ։

en: "{input}" is not a valid choice.
hy: "{input}" -ը վավեր ընտրություն չէ:

en: More than {count} items...
hy: Ավելի քան {count} առարկա...

en: Expected a list of items but got type "{input_type}".
hy: Ակնկալվում է տարրերի ցանկ, բայց ստացել է "{input_type}" -ի տիպ:

en: This selection may not be empty.
hy: Այս ընտրությունը չի կարող դատարկ լինել:

en: "{input}" is not a valid path choice.
hy: "{input}" -ը վավեր ճանապարհի ընտրություն չէ:

en: No file was submitted.
hy: Ոչ մի ֆայլ չի ուղարկվել:

en: The submitted data was not a file. Check the encoding type on the form.
hy: Ուղարկված տվյալը ֆայլ չէ: Ստուգեք կոդավորման տիպը:

en: No filename could be determined.
hy: Ֆայլի անունը հնարավոր չէ որոշվել:

en: The submitted file is empty.
hy: Ուղարկված ֆայլը դատարկ է:

en: Ensure this filename has at most {max_length} characters (it has {length}).
hy: Համոզվեք, որ այս ֆայլի անունը ունի առավելագույնը {max_length} նիշ, (այն ունի {length})։

en: Upload a valid image. The file you uploaded was either not an image or a corrupted image.
hy: Վերբեռնեք վավեր նկար: Ձեր բեռնած ֆայլը կամ նկար չէ կամ վնասված նկար է:

en: This list may not be empty.
hy: Այս ցանկը չի կարող դատարկ լինել:

en: Expected a dictionary of items but got type "{input_type}".
hy: Ակնկալվում է տարրերի բառարան, բայց ստացել է "{input_type}" տիպ։

en: Value must be valid JSON.
hy: Արժեքը պետք է լինի JSON:

en: Search
hy: Որոնում

en: Ordering
hy: Պատվիրել

en: ascending
hy: աճման կարգով

en: descending
hy: նվազման կարգով

en: Invalid page.
hy: Անվավեր էջ:

en: Invalid cursor
hy: Սխալ կուրսոր

en: Invalid pk "{pk_value}" - object does not exist.
hy: Անվավեր pk "{pk_value}" օբյեկտը գոյություն չունի:

en: Incorrect type. Expected pk value, received {data_type}.
hy: Անհայտ տիպ: Ակնկալվում է pk արժեք, ստացված է {data_type}։

en: Invalid hyperlink - No URL match.
hy: Անվավեր հղում - Ոչ մի հղման համընկնում:

en: Invalid hyperlink - Incorrect URL match.
hy: Անվավեր հղում - սխալ հղման համընկնում:

en: Invalid hyperlink - Object does not exist.
hy: Անվավեր հղում - տվյալ օբյեկտը գոյություն չունի:

en: Incorrect type. Expected URL string, received {data_type}.
hy: Անվավեր տիպ: Սպասվում է հղման տողը, ստացել է {data_type}։

en: Object with {slug_name}={value} does not exist.
hy: {slug_name}={value} տվյալ պարունակությամբ օբյեկտ գոյություն չունի:

en: Invalid value.
hy: Անվավեր արժեք:

en: Invalid data. Expected a dictionary, but got {datatype}.
hy: Անվավեր տվյալներ: Սպասվում է բառարան, բայց ստացվել է {datatype}։

en: Filters
hy: Ֆիլտրեր

en: None
hy: Ոչ մեկը

en: No items to select.
hy: Ոչ մի տարր ընտրված չէ։

en: This field must be unique.
hy: Այս դաշտը պետք է լինի եզակի:

en: The fields {field_names} must make a unique set.
hy: {field_names} դաշտերը պետք է կազմեն եզակի հավաքածու:

en: This field must be unique for the "{date_field}" date.
hy: Այս դաշտը պետք է եզակի լինի "{date_field}" ամսաթվի համար:

en: This field must be unique for the "{date_field}" month.
hy: Այս դաշտը պետք է եզակի լինի "{date_field}" ամսվա համար:

en: This field must be unique for the "{date_field}" year.
hy: Այս դաշտը պետք է եզակի լինի "{date_field}" տարվա համար:

en: Invalid version in "Accept" header.
hy: "Accept" վերնագրի անվավեր տարբերակ:

en: Invalid version in URL path.
hy: Անվավեր տարբերակ հղման ճանապարհի մեջ:

en: Invalid version in URL path. Does not match any version namespace.
hy: Անվավեր տարբերակ հղման ճանապարհի մեջ: Չի համապատասխանում որեւէ անվանման տարբերակի:

en: Invalid version in hostname.
hy: Անվավեր տարբերակ անվանման մեջ:

en: Invalid version in query parameter.
hy: Անվավեր տարբերակ `հարցման պարամետրում:
