Django REST framework - en to nb translation catalogue (93 entries)

en: Invalid basic header. No credentials provided.
nb: Ugyldig basic header. Ingen legitimasjon gitt.

en: Invalid basic header. Credentials string should not contain spaces.
nb: Ugyldig basic header. Legitimasjonsstreng bør ikke inneholde mellomrom.

en: Invalid basic header. Credentials not correctly base64 encoded.
nb: Ugyldig basic header. Legitimasjonen ikke riktig Base64 kodet.

en: Invalid username/password.
nb: Ugyldig brukernavn eller passord.

en: User inactive or deleted.
nb: Bruker inaktiv eller slettet.

en: Invalid token header. No credentials provided.
nb: Ugyldig token header. Ingen legitimasjon gitt.

en: Invalid token header. Token string should not contain spaces.
nb: Ugyldig token header. Token streng skal ikke inneholde mellomrom.

en: Invalid token header. Token string should not contain invalid characters.
nb: Ugyldig token header. Tokenstrengen skal ikke inneholde ugyldige tegn.

en: Invalid token.
nb: Ugyldig token.

en: Key
nb: Nøkkel

en: User
nb: Bruker

en: Created
nb: Opprettet

en: Tokens
nb: Tokener

en: Username
nb: Brukernavn

en: Password
nb: Passord

en: Unable to log in with provided credentials.
nb: Kan ikke logge inn med gitt legitimasjon.

en: Must include "username" and "password".
nb: Må inneholde "username" og "password".

en: A server error occurred.
nb: En serverfeil skjedde.

en: Malformed request.
nb: Misformet forespørsel.

en: Incorrect authentication credentials.
nb: Ugyldig autentiseringsinformasjon.

en: Authentication credentials were not provided.
nb: Manglende autentiseringsinformasjon.

en: You do not have permission to perform this action.
nb: Du har ikke tilgang til å utføre denne handlingen.

en: Not found.
nb: Ikke funnet.

en: Method "{method}" not allowed.
nb: Metoden "{method}" ikke gyldig.

en: Could not satisfy the request Accept header.
nb: Kunne ikke tilfredsstille request Accept header.

en: Unsupported media type "{media_type}" in request.
nb: Ugyldig media type "{media_type}" i request.

en: Request was throttled.
nb: Forespørselen ble strupet.

en: This field is required.
nb: Dette feltet er påkrevd.

en: This field may not be null.
nb: Dette feltet må ikke være tomt.

en: This field may not be blank.
nb: Dette feltet må ikke være blankt.

en: Ensure this field has no more than {max_length} characters.
nb: Forsikre deg om at dette feltet ikke har mer enn {max_length} tegn.

en: Ensure this field has at least {min_length} characters.
nb: Forsikre deg at dette feltet har minst {min_length} tegn.

en: Enter a valid email address.
nb: Oppgi en gyldig epost-adresse.

en: This value does not match the required pattern.
nb: Denne verdien samsvarer ikke med de påkrevde mønsteret.

en: Enter a valid "slug" consisting of letters, numbers, underscores or hyphens.
nb: Skriv inn en gyldig "slug" som består av bokstaver, tall, understrek eller bindestrek.

en: Enter a valid URL.
nb: Skriv inn en gyldig URL.

en: Enter a valid IPv4 or IPv6 address.
nb: Skriv inn en gyldig IPv4 eller IPv6-adresse.

en: A valid integer is required.
nb: En gyldig heltall er nødvendig.

en: Ensure this value is less than or equal to {max_value}.
nb: Sikre denne verdien er mindre enn eller lik {max_value}.

en: Ensure this value is greater than or equal to {min_value}.
nb: Sikre denne verdien er større enn eller lik {min_value}.

en: String value too large.
nb: Strengverdien for stor.

en: A valid number is required.
nb: Et gyldig nummer er nødvendig.

en: Ensure that there are no more than {max_digits} digits in total.
nb: Pass på at det ikke er flere enn {max_digits} siffer totalt.

en: Ensure that there are no more than {max_decimal_places} decimal places.
nb: Pass på at det ikke er flere enn {max_decimal_places} desimaler.

en: Ensure that there are no more than {max_whole_digits} digits before the decimal point.
nb: Pass på at det ikke er flere enn {max_whole_digits} siffer før komma.

en: Datetime has wrong format. Use one of these formats instead: {format}.
nb: Datetime har feil format. Bruk et av disse formatene i stedet: {format}.

en: Expected a datetime but got a date.
nb: Forventet en datetime, men fikk en date.

en: Date has wrong format. Use one of these formats instead: {format}.
nb: Dato har feil format. Bruk et av disse formatene i stedet: {format}.

en: Expected a date but got a datetime.
nb: Forventet en date, men fikk en datetime.

en: Time has wrong format. Use one of these formats instead: {format}.
nb: Tid har feil format. Bruk et av disse formatene i stedet: {format}.

en: Duration has wrong format. Use one of these formats instead: {format}.
nb: Varighet har feil format. Bruk et av disse formatene i stedet: {format}.

en: "{input}" is not a valid choice.
nb: "{input}" er ikke et gyldig valg.

en: More than {count} items...
nb: Mer enn {count} elementer ...

en: Expected a list of items but got type "{input_type}".
nb: Forventet en liste over elementer, men fikk type "{input_type}".

en: This selection may not be empty.
nb: Dette valget kan ikke være tomt.

en: "{input}" is not a valid path choice.
nb: "{input}" er ikke en gyldig bane valg.

en: No file was submitted.
nb: Ingen fil ble sendt.

en: The submitted data was not a file. Check the encoding type on the form.
nb: De innsendte data var ikke en fil. Kontroller kodingstypen på skjemaet.

en: No filename could be determined.
nb: Kunne ikke finne filnavn.

en: The submitted file is empty.
nb: Den innsendte filen er tom.

en: Ensure this filename has at most {max_length} characters (it has {length}).
nb: Sikre dette filnavnet har på det meste {max_length} tegn (det har {length}).

en: Upload a valid image. The file you uploaded was either not an image or a corrupted image.
nb: Last opp et gyldig bilde. Filen du lastet opp var enten ikke et bilde eller en ødelagt bilde.

en: This list may not be empty.
nb: Denne listen kan ikke være tom.

en: Expected a dictionary of items but got type "{input_type}".
nb: Forventet en dictionary av flere ting, men fikk typen "{input_type}".

en: Value must be valid JSON.
nb: Verdien må være gyldig JSON.

en: Search
nb: Søk

en: Ordering
nb: Sortering

en: ascending
nb: stigende

en: descending
nb: synkende

en: Invalid page.
nb: Ugyldig side

en: Invalid cursor
nb: Ugyldig markør

en: Invalid pk "{pk_value}" - object does not exist.
nb: Ugyldig pk "{pk_value}" - objektet eksisterer ikke.

en: Incorrect type. Expected pk value, received {data_type}.
nb: Feil type. Forventet pk verdi, fikk {data_type}.

en: Invalid hyperlink - No URL match.
nb: Ugyldig hyperkobling - No URL match.

en: Invalid hyperlink - Incorrect URL match.
nb: Ugyldig hyperkobling - Incorrect URL match.

en: Invalid hyperlink - Object does not exist.
nb: Ugyldig hyperkobling - Objektet eksisterer ikke.

en: Incorrect type. Expected URL string, received {data_type}.
nb: Feil type. Forventet URL streng, fikk {data_type}.

en: Object with {slug_name}={value} does not exist.
nb: Objekt med {slug_name}={value} finnes ikke.

en: Invalid value.
nb: Ugyldig verdi.

en: Invalid data. Expected a dictionary, but got {datatype}.
nb: Ugyldige data. Forventet en dictionary, men fikk {datatype}.

en: Filters
nb: Filtre

en: None
nb: Ingen

en: No items to select.
nb: Ingenting å velge.

en: This field must be unique.
nb: Dette feltet må være unikt.

en: The fields {field_names} must make a unique set.
nb: Feltene {field_names} må gjøre et unikt sett.

en: This field must be unique for the "{date_field}" date.
nb: Dette feltet må være unikt for "{date_field}" dato.

en: This field must be unique for the "{date_field}" month.
nb: Dette feltet må være unikt for "{date_field}" måned.

en: This field must be unique for the "{date_field}" year.
nb: Dette feltet må være unikt for "{date_field}" år.

en: Invalid version in "Accept" header.
nb: Ugyldig versjon på "Accept" header.

en: Invalid version in URL path.
nb: Ugyldig versjon i URL-banen.

en: Invalid version in URL path. Does not match any version namespace.
nb: Ugyldig versjon i URL. Passer ikke med noen eksisterende versjon.

en: Invalid version in hostname.
nb: Ugyldig versjon i vertsnavn.

en: Invalid version in query parameter.
nb: Ugyldig versjon i søkeparameter.
