Django REST framework - en to ro translation catalogue (94 entries)

en: Invalid basic header. No credentials provided.
ro: Antet de bază invalid. Datele de autentificare nu au fost furnizate.

en: Invalid basic header. Credentials string should not contain spaces.
ro: Antet de bază invalid. Şirul de caractere cu datele de autentificare nu trebuie să conțină spații.

en: Invalid basic header. Credentials not correctly base64 encoded.
ro: Antet de bază invalid. Datele de autentificare nu au fost corect codificate în base64.

en: Invalid username/password.
ro: Nume utilizator / Parolă invalid(ă).

en: User inactive or deleted.
ro: Utilizator inactiv sau șters.

en: Invalid token header. No credentials provided.
ro: Antet token invalid. Datele de autentificare nu au fost furnizate.

en: Invalid token header. Token string should not contain spaces.
ro: Antet token invalid. Şirul de caractere pentru token nu trebuie să conțină spații.

en: Invalid token header. Token string should not contain invalid characters.
ro: Antet token invalid. Şirul de caractere pentru token nu trebuie să conțină caractere nevalide.

en: Invalid token.
ro: Token nevalid.

en: Auth Token
ro: Token de autentificare

en: Key
ro: Cheie

en: User
ro: Utilizator

en: Created
ro: Creat

en: Tokens
ro: Tokenuri

en: Username
ro: Nume de utilizator

en: Password
ro: Parola

en: Unable to log in with provided credentials.
ro: Nu se poate conecta cu datele de conectare furnizate.

en: Must include "username" and "password".
ro: Trebuie să includă "numele de utilizator" și "parola".

en: A server error occurred.
ro: A apărut o eroare pe server.

en: Malformed request.
ro: Cerere incorectă.

en: Incorrect authentication credentials.
ro: Date de autentificare incorecte.

en: Authentication credentials were not provided.
ro: Datele de autentificare nu au fost furnizate.

en: You do not have permission to perform this action.
ro: Nu aveți permisiunea de a efectua această acțiune.

en: Not found.
ro: Nu a fost găsit(ă).

en: Method "{method}" not allowed.
ro: Metoda "{method}" nu este permisa.

en: Could not satisfy the request Accept header.
ro: Antetul Accept al cererii nu a putut fi îndeplinit.

en: Unsupported media type "{media_type}" in request.
ro: Cererea conține tipul media neacceptat "{media_type}"

en: Request was throttled.
ro: Cererea a fost gâtuită.

en: This field is required.
ro: Acest câmp este obligatoriu.

en: This field may not be null.
ro: Acest câmp nu poate fi nul.

en: This field may not be blank.
ro: Acest câmp nu poate fi gol.

en: Ensure this field has no more than {max_length} characters.
ro: Asigurați-vă că acest câmp nu are mai mult de {max_length} caractere.

en: Ensure this field has at least {min_length} characters.
ro: Asigurați-vă că acest câmp are cel puțin{min_length} caractere.

en: Enter a valid email address.
ro: Introduceți o adresă de email validă.

en: This value does not match the required pattern.
ro: Această valoare nu se potrivește cu şablonul cerut.

en: Enter a valid "slug" consisting of letters, numbers, underscores or hyphens.
ro: Introduceți un "slug" valid format din litere, numere, caractere de subliniere sau cratime.

en: Enter a valid URL.
ro: Introduceți un URL valid.

en: Enter a valid IPv4 or IPv6 address.
ro: Introduceți o adresă IPv4 sau IPv6 validă.

en: A valid integer is required.
ro: Este necesar un întreg valid.

en: Ensure this value is less than or equal to {max_value}.
ro: Asigurați-vă că această valoare este mai mică sau egală cu {max_value}.

en: Ensure this value is greater than or equal to {min_value}.
ro: Asigurați-vă că această valoare este mai mare sau egală cu {min_value}.

en: String value too large.
ro: Valoare șir de caractere prea mare.

en: A valid number is required.
ro: Este necesar un număr valid.

en: Ensure that there are no more than {max_digits} digits in total.
ro: Asigurați-vă că nu există mai mult de {max_digits} cifre în total.

en: Ensure that there are no more than {max_decimal_places} decimal places.
ro: Asigurați-vă că nu există mai mult de {max_decimal_places} zecimale.

en: Ensure that there are no more than {max_whole_digits} digits before the decimal point.
ro: Asigurați-vă că nu există mai mult de {max_whole_digits} cifre înainte de punctul zecimal.

en: Datetime has wrong format. Use one of these formats instead: {format}.
ro: Câmpul datetime are format greșit. Utilizați unul dintre aceste formate în loc: {format}.

en: Expected a datetime but got a date.
ro: Se aștepta un câmp datetime, dar s-a primit o dată.

en: Date has wrong format. Use one of these formats instead: {format}.
ro: Data are formatul greșit. Utilizați unul dintre aceste formate în loc: {format}.

en: Expected a date but got a datetime.
ro: Se aștepta o dată, dar s-a primit un câmp datetime.

en: Time has wrong format. Use one of these formats instead: {format}.
ro: Timpul are formatul greșit. Utilizați unul dintre aceste formate în loc: {format}.

en: Duration has wrong format. Use one of these formats instead: {format}.
ro: Durata are formatul greșit. Utilizați unul dintre aceste formate în loc: {format}.

en: "{input}" is not a valid choice.
ro: "{input}" nu este o opțiune validă.

en: More than {count} items...
ro: Mai mult de {count} articole ...

en: Expected a list of items but got type "{input_type}".
ro: Se aștepta o listă de elemente, dar s-a primit tip "{input_type}".

en: This selection may not be empty.
ro: Această selecție nu poate fi goală.

en: "{input}" is not a valid path choice.
ro: "{input}" nu este o cale validă.

en: No file was submitted.
ro: Nu a fost trimis nici un fișier.

en: The submitted data was not a file. Check the encoding type on the form.
ro: Datele prezentate nu sunt un fișier. Verificați tipul de codificare de pe formular.

en: No filename could be determined.
ro: Numele fișierului nu a putut fi determinat.

en: The submitted file is empty.
ro: Fișierul trimis este gol.

en: Ensure this filename has at most {max_length} characters (it has {length}).
ro: Asigurați-vă că acest nume de fișier are cel mult {max_length} caractere (momentan are {length}).

en: Upload a valid image. The file you uploaded was either not an image or a corrupted image.
ro: Încărcați o imagine validă. Fișierul încărcat a fost fie nu o imagine sau o imagine coruptă.

en: This list may not be empty.
ro: Această listă nu poate fi goală.

en: Expected a dictionary of items but got type "{input_type}".
ro: Se aștepta un dicționar de obiecte, dar s-a primit tipul "{input_type}".

en: Value must be valid JSON.
ro: Valoarea trebuie să fie JSON valid.

en: Search
ro: Căutare

en: Ordering
ro: Ordonare

en: ascending
ro: ascendent

en: descending
ro: descendent

en: Invalid page.
ro: Pagină nevalidă.

en: Invalid cursor
ro: Cursor nevalid

en: Invalid pk "{pk_value}" - object does not exist.
ro: Pk "{pk_value}" nevalid - obiectul nu există.

en: Incorrect type. Expected pk value, received {data_type}.
ro: Tip incorect. Se aștepta un pk, dar s-a primit "{data_type}".

en: Invalid hyperlink - No URL match.
ro: Hyperlink nevalid - Nici un URL nu se potrivește.

en: Invalid hyperlink - Incorrect URL match.
ro: Hyperlink nevalid - Potrivire URL incorectă.

en: Invalid hyperlink - Object does not exist.
ro: Hyperlink nevalid - Obiectul nu există.

en: Incorrect type. Expected URL string, received {data_type}.
ro: Tip incorect. Se aștepta un URL, dar s-a primit "{data_type}".

en: Object with {slug_name}={value} does not exist.
ro: Obiectul cu {slug_name}={value}  nu există.

en: Invalid value.
ro: Valoare nevalidă.

en: Invalid data. Expected a dictionary, but got {datatype}.
ro: Date nevalide. Se aștepta un dicționar de obiecte, dar s-a primit "{datatype}".

en: Filters
ro: Filtre

en: None
ro: Nici unul/una

en: No items to select.
ro: Nu există elemente pentru a fi selectate.

en: This field must be unique.
ro: Acest câmp trebuie să fie unic.

en: The fields {field_names} must make a unique set.
ro: Câmpurile {field_names} trebuie să formeze un set unic.

en: This field must be unique for the "{date_field}" date.
ro: Acest câmp trebuie să fie unic pentru data "{date_field}".

en: This field must be unique for the "{date_field}" month.
ro: Acest câmp trebuie să fie unic pentru luna "{date_field}".

en: This field must be unique for the "{date_field}" year.
ro: Acest câmp trebuie să fie unic pentru anul "{date_field}".

en: Invalid version in "Accept" header.
ro: Versiune nevalidă în antetul "Accept".

en: Invalid version in URL path.
ro: Versiune nevalidă în calea URL.

en: Invalid version in URL path. Does not match any version namespace.
ro: Versiune nevalidă în calea URL. Nu se potrivește cu niciun spațiu de nume al versiunii.

en: Invalid version in hostname.
ro: Versiune nevalidă în numele de gazdă.

en: Invalid version in query parameter.
ro: Versiune nevalidă în parametrul de interogare.
