Django REST framework - en to th translation catalogue (61 entries)

en: Invalid username/password.
th: ชื่อผู้ใช้งานหรือรหัสผ่านไม่ถูกต้อง

en: User inactive or deleted.
th: ผู้ใช้ไม่ได้เปิดใช้งานหรือถูกลบ

en: Invalid token.
th: Token ไม่ถูกต้อง

en: Key
th: คีย์

en: User
th: ผู้ใช้

en: Tokens
th: Token

en: Username
th: ชื่อผู้ใช้งาน

en: Password
th: รหัสผ่าน

en: Unable to log in with provided credentials.
th: ไม่สามารถเข้าสู่ระบบได้

en: Must include "username" and "password".
th: จำเป็นต้องใส่ชื่อผู้ใช้งานและรหัสผ่าน

en: A server error occurred.
th: เซิร์ฟเวอร์เกิดข้อผิดพลาด

en: Incorrect authentication credentials.
th: ข้อมูลการเข้าสู่ระบบไม่ถูกต้อง

en: Authentication credentials were not provided.
th: ไม่พบข้อมูลการเข้าสู่ระบบ

en: You do not have permission to perform this action.
th: คุณไม่มีสิทธิ์ที่จะดำเนินการ

en: Not found.
th: ไม่พบ

en: Method "{method}" not allowed.
th: ไม่ใช่อนุญาติให้ใช้ Method "{method}"

en: Unsupported media type "{media_type}" in request.
th: ไม่รองรับมีเดียประเภท "{media_type}" ใน Request

en: This field is required.
th: ฟิลด์นี้จำเป็น

en: This field may not be null.
th: ฟิลด์นี้จำเป็นต้องมีค่า

en: This field may not be blank.
th: ฟิลด์นี้ไม่สามารถเว้นว่างได้

en: Ensure this field has no more than {max_length} characters.
th: ตรวจสอบฟิลด์ว่ามีความยาวไม่เกิน {max_length} ตัวอักษร

en: Ensure this field has at least {min_length} characters.
th: ตรวตสอบฟิลด์ว่ามีความยาวอย่างน้อย {min_length} ตัวอักษร

en: Enter a valid email address.
th: กรอกอีเมลให้ถูกต้อง

en: This value does not match the required pattern.
th: ค่านี้ไม่ตรงกับรูปแบบที่ต้องการ

en: Enter a valid "slug" consisting of letters, numbers, underscores or hyphens.
th: กรอกข้อมูลที่ประกอบด้วยตัวอักษร ตัวเลข สัญประกาศ และยัติภังค์เท่านั้น

en: Enter a valid URL.
th: กรอก URL ให้ถูกต้อง

en: Enter a valid IPv4 or IPv6 address.
th: กรอก IPv4 หรือ IPv6 ให้ถูกต้อง

en: A valid integer is required.
th: ต้องการค่าจำนวนเต็มที่ถูกต้อง

en: Ensure this value is less than or equal to {max_value}.
th: ตรวจสอบว่าค่านี้น้อยกว่าหรือเท่ากับ {max_value}

en: Ensure this value is greater than or equal to {min_value}.
th: ตรวจสอบว่าค่านี้มากกว่าหรือเท่ากับ {min_value}

en: String value too large.
th: ข้อความยาวเกินไป

en: A valid number is required.
th: ต้องการตัวเลขที่ถูกต้อง

en: Ensure that there are no more than {max_digits} digits in total.
th: ตรวจสอบตัวเลขว่ามีไม่เกิน {max_digits} ตัว

en: Ensure that there are no more than {max_decimal_places} decimal places.
th: ตรวจสอบทศนิยมว่ามีไม่เกิน {max_decimal_places} หลัก

en: Ensure that there are no more than {max_whole_digits} digits before the decimal point.
th: ตรวจสอบตัวเลขและทศนิยมรวมกันว่ามีไม่เกิน {max_whole_digits} ตัว

en: Datetime has wrong format. Use one of these formats instead: {format}.
th: รูปแบบวันที่และเวลาไม่ถูกต้อง โปรดใช้รูปแบบใดรูปแบบหนึ่งจาก: {format}

en: Expected a datetime but got a date.
th: ต้องการวันที่และเวลา แต่ได้รับเพียงวันที่

en: Date has wrong format. Use one of these formats instead: {format}.
th: รูปแบบวันที่ไม่ถูกต้อง โปรดใช้รูปแบบใดรูปแบบหนึ่งจาก: {format}

en: Expected a date but got a datetime.
th: ต้องการวันที่ แต่ได้รับวันที่และเวลา

en: Time has wrong format. Use one of these formats instead: {format}.
th: รูปแบบเวลาไม่ถูกต้อง โปรดใช้รูปแบบใดรูปแบบหนึ่งจาก: {format}

en: Duration has wrong format. Use one of these formats instead: {format}.
th: รูปแบบระยะเวลาไม่ถูกต้อง โปรดใช้รูปแบบใดรูปแบบหนึ่งจาก: {format}

en: "{input}" is not a valid choice.
th: "{input}" ไม่ใช่ตัวเลือกที่ถูกต้อง

en: More than {count} items...
th: มีมากกว่า {count} ไอเทม...

en: Expected a list of items but got type "{input_type}".
th: ต้องการ List ของข้อมูล แต่ได้รับ "{input_type}"

en: No file was submitted.
th: ไม่พบไฟล์

en: The submitted data was not a file. Check the encoding type on the form.
th: ข้อมูลที่ส่งไม่ใช่ไฟล์ โปรดตรวจสอบการเข้ารหัสของฟอร์ม

en: No filename could be determined.
th: ไม่สามารถระบุชื่อไฟล์ได้

en: The submitted file is empty.
th: ไฟล์ที่ส่งว่างเปล่า

en: This list may not be empty.
th: List นี้ไม่สามารถว่างได้

en: Expected a dictionary of items but got type "{input_type}".
th: ต้องการ Dictionary แต่ได้รับ "{input_type}"

en: Value must be valid JSON.
th: ค่าจะต้องเป็น JSON ที่ถูกต้อง

en: Search
th: ค้นหา

en: Ordering
th: การเรียงลำดับ

en: ascending
th: น้อยไปมาก

en: descending
th: มากไปน้อย

en: Invalid page.
th: หน้าไม่ถูกต้อง

en: Invalid cursor
th: เคอร์เซอร์ไม่ถูกต้อง

en: Invalid value.
th: ค่าไม่ถูกต้อง

en: Invalid data. Expected a dictionary, but got {datatype}.
th: ข้อมูลไม่ถูกต้อง ต้องการ Dictionary แต่ได้รับ {datatype}

en: Filters
th: การกรองข้อมูล

en: None
th: ไม่มี
