docky - en to el translation catalogue (142 entries)

en: The finest dock no money can buy.
el: Το καλύτερο dock που δεν μπορούν να αγοράσουν τα λεφτά.

en: A list of plugins that are active on this dock.
el: Μια λίστα πρόσθετων τα οποία είναι ενεργά σε αυτό το dock.

en: Analog clock theme
el: Θέμα αναλογικού ρολογιού

en: Clear finished timers
el: Ρολόγια με καθαρές σχεδιαστικές γραμμές

en: Currently selected item
el: Το τρέχον επιλεγμένο αντικείμενο

en: Dismiss a stopped timer when clicked
el: Αποδέσμευσε το σταματημένο χρονόμετρο όταν γίνει κλίκ

en: Do not change this!
el: Μη το αλλάξετε αυτό!

en: Dock icon size
el: Μέγεθος εικονιδίων του Dock

en: Dock is 3d
el: Το dock είναι 3d

en: Dock manages all windows
el: Το dock διαχειρίζεται όλα τα παράθυρα

en: Dock zooms
el: Το dock μεγενθύνεται

en: Dock's hiding mode
el: Το dock κρύβεται

en: Docky item hover text
el: Επικρεμάμενο κείμενο αντικειμένου του Docky

en: Docky item hue
el: Απόχρωση αντικειμένου του Docky

en: Fade when hiding
el: Ξεθώριασμα στο κρύψιμο

en: GMail labels to check
el: Ετικέτες του GMail για έλεγχο

en: GMail username
el: Όνομα χρήστη GMail

en: How long to wait (ms) before unhiding
el: Πόσος χρόνος(ms) να περάσει μέχρι την εμφάνιση

en: How long to wait (ms) to update after a window switch
el: Πόση ώρα αναμονής (ms) μέχρι την ανανέωση μετά από εναλλαγή παραθύρου

en: How many recent clipboard selections to show.
el: Πόσες πρόσφατες επιλογές θα φαίνονται στο πρόχειρο

en: How much to shift the color of the urgent indicator. The value can be from -180 to 180.
el: Πόσο πολύ θα μεταβληθεί το χρώμα του δείκτη επείγοντος. Η τιμή μπορεί να κυμαίνεται από -180 μέχρι 180.

en: How often (in mins) to check for new mail.
el: Πόσο συχνά (σε λεπτά) θα πρέπει να γίνεται έλεγχος για καινούρια μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

en: How often to check
el: Πόσο συχνά να ελέγχεται

en: How often to check for new weather information.
el: Πόσο συχνά να γίνεται έλεγχος νέων πληροφοριών καιρού.

en: If true, Docky will only show windows on the currently active desktop.
el: Αν είναι επιλεγμένο, το Docky θα εμφανίσει μόνο τα παράθυρα που είναι ενεργά στην τρέχουσα επιφάνεια εργασίας.

en: Show date
el: Εμφάνιση ημερομηνίας

en: Search Docklets...
el: Αναζήτηση των Εφαρμογών Ραφιού...

en: Search Helpers...
el: Αναζήτηση Βοηθών...

en: Click on any dock to configure.
el: Κάνετε κλικ σε οποιοδήποτε ράφι για να το ρυθμίσετε

en: Drag any dock to reposition.
el: Σύρεετε οποιοδήποτε dock για μετακίνηση

en: Delete the currently selected dock?
el: Διαγραφή του επιλεγμένου ραφιού;

en: If you choose to delete the dock, all settings
    for the deleted dock will be permanently lost.
el: Εάν επιλέξετε να διαγράψετε το ράφι, όλες οι ρυθμίσεις για το ράφι θα διαγραφούν για πάντα.

en: _Delete Dock
el: _Διαγραφή Ραφιού

en: _Select
el: _Επιλογή

en: .tar Archives
el: Αρχεία .tar

en: Author
el: Δημιουργός

en: Status
el: Κατάσταση

en: Uninstall
el: Απεγκατάσταση

en: Running
el: Εκτελείται

en: Stopped
el: Σταματημένο

en: <i>Never hides; maximized windows do not overlap the dock.</i>
el: <i>Δεν κρύβεται ποτέ· μεγιστοποιημένα παράθυρα δεν καλύπτουν το ράφι.</i>

en: <i>Hides whenever the mouse is not over it.</i>
el: <i>Κρύβεται όταν το ποντίκι δεν βρίσκεται πάνω από αυτό.</i>

en: <i>Hides when dock obstructs the active application.</i>
el: <i>Κρύβεται όταν το ράφι εμποδίζει την ενεργή εφαρμογή.</i>

en: <i>Hides when dock obstructs any window.</i>
el: <i>Κρύβεται όταν το ράφι εμποδίζει οποιοδήποτε παράθυρο.</i>

en: Drag to reposition
el: Σύρετε για να το μετακινήσετε

en: _Settings
el: _Ρυθμίσεις

en: _About
el: _Περί

en: Docky Settings
el: Ρυθμίσεις Docky

en: _Theme:
el: _Θέμα:

en: _Install
el: Ε_γκατάσταση

en: <b>General Options</b>
el: <b>Γενικές Επιλογές</b>

en: <b>Dock Configuration</b>
el: <b>Ρυθμίσεις του Ραφιού</b>

en: Docks
el: Ράφια

en: All
el: Όλα

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Docklets
el: Εφαρμογίδια

en: Helpers
el: Βοηθοί

en: _New Dock
el: _Νέο Ράφι

en: None
el: Κανένα

en: Autohide
el: Αυτόματη απόκρυψη

en: Intellihide
el: Έξυπνη απόκρυψη

en: Window Dodge
el: Αποφυγή Παραθύρου

en: _Icon Size:
el: Μέγεθος Ε_ικονιδίων:

en: 3D Back_ground
el: Φόντο 3D

en: _Zoom:
el: _Ζούμ

en: New _Window
el: Νέο Παρά_θυρο

en: _Open
el: Άν_οιγμα

en: _Pin to Dock
el: _Καρφίτσωμα στο Ράφι

en: Not enough free space on destination.
el: Δεν υπάρχει αρκετός ελεύθερος χώρος στον προορισμό

en: Complete
el: Ολοκληρώθηκε

en: Moving
el: Μετακίνηση

en: Copying
el: Αντιγραφή

en: Unma_ximize
el: Απομε_γιστοποίηση

en: Ma_ximize
el: _Μεγιστοποίηση

en: _Restore
el: Επα_ναφορά

en: Mi_nimize
el: Ελα_χιστοποίηση

en: _Close All
el: _Κλείσιμο Όλων

en: Sign up for {0}
el: Υπογράψτε για {0}

en: Validating...
el: Επικύρωση...

en: Don't have {0}?
el: Δεν έχετε {0};

en: Account validation failed!
el: Η επικύρωση του λογαριασμού απέτυχε!

en: Verify and save account information
el: Επιβεβαίωση  και αποθήκευση πληροφοριών λογαριασμού

en: Account validation succeeded!
el: Η επικύρωση του λογαριασμού πέτυχε!

en: Password
el: Κωδικός πρόσβασης

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: <i>Verify and save account information</i>
el: <i>Επιβεβαίωση και αποθήκευση πληροφοριών λογαριασμού</i>

en: Don't have an account?
el: Δεν έχετε λογαριασμό;

en: No Battery Found
el: Δε Βρέθηκε Μπαταρία.

en: {0} hour | {0} hours
el[0]: {0} ώρα
el[1]: {0} ώρες

en: {0} minute | {0} minutes
el[0]: {0} λεπτό
el[1]: {0} λεπτά

en: until charged
el: μέχρι να φορτίσει

en: remaining
el: απομένουν

en: Computer
el: Υπολογιστής

en: Di_gital Clock
el: Ψηφιακό _Ρολόι

en: 24-Hour _Clock
el: 24-Ωρο _Ρολόι

en: Show _Date
el: Εμφάνιση _Ημερομηνίας

en: Select _Theme
el: Επιλογή _Θέματος

en: Themes
el: Θέματα

en: Theme
el: Θέμα

en: _Add Label
el: _Προσθήκη ετικέτας

en: minutes
el: λεπτά

en: (no subject)
el: (χωρίς θέμα)

en: Invalid Username
el: Μη έγκυρο όνομα χρήστη

en: Network Error
el: Πρόβλημα Δικτύου

en: No unread mail
el: Κανένα μη αναγνωσμένο μήνυμα

en: New Mail
el: Νέα αλληλογραφία

en: Labels
el: Ετικέτες

en: Login
el: Είσοδος

en: From:
el: Από:

en: _Eject
el: _Αποβολή

en: _Unmount
el: _Απόσπαση

en: Network Manager
el: Διαχειριστής δικτύου

en: Connecting...
el: Σύνδεση...

en: Disconnected
el: Αποσυνδεδεμένο

en: S_earch
el: Ανα_ζήτηση

en: Home Page
el: Αρχική Σελίδα

en: Donate
el: Δωρεά

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Clear the Recent Documents list?
el: Εκκαθάριση της λίστας πρόσφατων εγγράφων;

en: Clear Recent Documents
el: Εκκαθάριση πρόσφατων εγγράφων

en: If you clear the Recent Documents list, you clear the following:
    • All items from the Places → Recent Documents menu item.
    • All items from the recent documents list in all applications.
el: Αν εκκαθαρίσετε τη λίστα Πρόσφατων Εγγράφων, θα διαγράψετε τα ακόλουθα:
    • Όλα τα αντικείμενα από το μενού Τοποθεσίες → Πρόσφατα Έγγραφα.
    • Όλα τα αντικείμενα από τη λίστα πρόσφατων εγγράφων σε όλες τις εφαρμογές.

en: minute | minutes
el[0]: λεπτό
el[1]: λεπτά

en: second | seconds
el[0]: δευτερόλεπτο
el[1]: δευτερόλεπτα

en: _Open Trash
el: Ά_νοιγμα απορριμμάτων

en: Empty _Trash
el: Άδειασμα α_πορριμμάτων

en: Empty all of the items from the trash?
el: Διαγραφή όλων των αντικειμένων από τα απορρίμματα;

en: _Search
el: Α_ναζήτηση

en: Use _Metric Units
el: Χρήση _Μετρικών Μονάδων

en: Invalid Weather Location
el: Μη έγκυρη τοποθεσία καιρού

en: Weather data provided by Google.  This source requires locations to be specified as US Zip Code or 'City, Country'.
el: Τα δεδομένα καιρού παρέχονται από τη Google. Οι τοποθεσίες πρέπει να ορίζονται ως Ταχ. Κώδικας ΗΠΑ ή 'Πόλη, Χώρα', σύμφωνα με τη πηγή.

en: Weather data provided by and copyright The Weather Channel.  This source requires locations to be specified as US Zip Code or a unique code from the website.  To find your code, look up your forecast on their site and the code is in the URL after '/local/' and looks like AAXX0000.
el: Τα δεδομένα καιρού παρέχονται από και ανήκουν στο The Weather Channel. Οι τοποθεσίες πρέπει να ορίζονται ως Ταχ. Κώδικας ΗΠΑ ή ένας μοναδικός κωδικός από το δικτυακό τόπο. Για να βρείτε τον κωδικό που αφορά τη περιοχή σας, βρείτε τη πρόγνωσή σας στον δικτυακό τόπο και ο κωδικός βρίσκεται στο URL μετά το '/local/' και μοιάζει σαν AAXX0000.

en: Weather data provided by and copyright Weather Underground.  This source requires locations to be specified as US Zip Code or 'City, Country'.
el: Τα δεδομένα καιρού παρέχονται από και ανήκουν στο Weather Underground. Οι τοποθεσίες πρέπει να ορίζονται ως Ταχ. Κώδικας ΗΠΑ ή 'Πόλη, Χώρα', σύμφωνα με τη πηγή.

en: No results found.
el: Δεν βρέθηκαν αποτελέσματα.

en: Weather Configuration
el: Ρυθμίσεις Καιρού

en: Click to add a location.
el: Κάντε κλικ για προσθήκη τοποθεσίας

en: Fetching data...
el: Ανάκτηση δεδομένων

en: Radar _Map
el: _Χάρτης Ραντάρ

en: Forecasts
el: Καιρικές Προβλέψεις

en: Check _Weather
el: Έλε_γχος Καιρού

en: _Today
el: Σή_μερα

en: T_omorrow
el: Αύρ_ιο
