docky - en to eu translation catalogue (236 entries)

en: The finest dock no money can buy.
eu: Diruz erosi ezin daitekeen atrakerik ederrena.

en: A list of plugins that are active on this dock.
eu: Atrake honetan aktibo dauden pluginen zerrenda.

en: Analog clock theme
eu: Erloju analogikoaren gaia

en: Clear finished timers
eu: Ezabatu bukatutako kronometroak

en: Currently selected item
eu: Unean hautatutako elementua

en: Dismiss a stopped timer when clicked
eu: Ezabatu gelditutako kronometroa klikatzean

en: Do not change this!
eu: Ez aldatu hau!

en: Dock icon size
eu: Atrakeko ikonoen neurria

en: Dock is 3d
eu: Atrakea 3D da

en: Dock manages all windows
eu: Atrakeak leiho guztiak kudeatzen ditu

en: Dock zooms
eu: Atrakeak zoom egiten du

en: Dock's hiding mode
eu: Atrakea ezkutatzeko modua

en: Docky item command to execute
eu: Exekutatu beharreko Docky elementuaren agindua

en: Docky item hover text
eu: Docky elementuaren azalpen-testua

en: Docky item hue
eu: Docky elementuaren ñabardura

en: Enable checks for compositing
eu: Gaitu konposatzeko saioak

en: Fade when hiding
eu: Pixkanaka desagertu

en: GMail labels to check
eu: Begiratu beharreko GMail etiketak

en: GMail username
eu: GMail-eko erabiltzaile-izena

en: Hot-area padding
eu: Eremu aktiboaren tartea

en: How long the urgent indicator glow animation is (in seconds), 0 to disable, or -1 for infinite.
eu: Premiazko adierazlearen animazioak zenbat iraungo duen (segundotan), 0 ezgaitzeko, edo -1 mugagabe jartzeko.

en: How long to wait (ms) before unhiding
eu: Zenbat (ms) itxaron erakutsi baino lehen

en: How long to wait (ms) to update after a window switch
eu: Zenbat (ms) itxaron eguneratzeko leihoa aldatu eta gero

en: How many recent clipboard selections to show.
eu: Zenbat arbeleko azken hautapen erakutsi.

en: How much to shift the color of the urgent indicator. The value can be from -180 to 180.
eu: Zenbatean aldatu larritasun-adierazlearen kolorea. Balioa -180tik 180rakoa izan daiteke.

en: How often (in mins) to check for new mail.
eu: Zenbatero (minututan) begiratu mezu berririk dagoen.

en: How often to check
eu: Zenbatero begiratu

en: How often to check for new weather information.
eu: Zenbatero begiratu ea eguraldiaren informazio berririk dagoen.

en: Search Docklets...
eu: Bilatu docklet-ak...

en: Search Helpers...
eu: Bilatu hedapenak...

en: Click on any dock to configure.
eu: Klikatu edozein atrake konfiguratzeko.

en: Drag any dock to reposition.
eu: Arrastatu edozein atrake birkokatzeko.

en: Delete the currently selected dock?
eu: Hautatutako atrakea ezabatu?

en: If you choose to delete the dock, all settings
    for the deleted dock will be permanently lost.
eu: Atrakea ezabatzea aukeratzen baduzu, atrake horrekin
    lotutako ezarpen guztiak betiko galduko dira.

en: _Delete Dock
eu: E_zabatu atrakea

en: _Select
eu: _Hautatu

en: .tar Archives
eu: .tar artxiboak

en: Author
eu: Egilea

en: Move this docklet up on the selected dock
eu: Eraman docklet hau gora hautatutako atrakean

en: Move this docklet down on the selected dock
eu: Eraman docklet hau behera hautatutako atrakean

en: Move this docklet left on the selected dock
eu: Eraman docklet hau ezkerrera hautatutako atrakean

en: Move this docklet right on the selected dock
eu: Eraman docklet hau eskumara hautatutako atrakean

en: Configure this docklet
eu: Konfiguratu docklet-a

en: About this docklet
eu: Docklet honi buruz

en: Add this docklet to the selected dock
eu: Gehitu docklet hau hautatutako atrakera

en: Remove this docklet from the selected dock
eu: Kendu docklet hau hautatutako atraketik

en: Docky requires compositing to work properly. Certain options are disabled and themes/animations will look incorrect.
eu: Docky-k compositing behar du ondo funtzionatzeko. Aukera batzuk desgaitu dira eta gaiek/animazioek okerreko itxura izango dute.

en: Status
eu: Egoera

en: Uninstall
eu: Desinstalatu

en: About this helper
eu: Hedapen honi buruz

en: Enable this helper
eu: Gaitu hedapen hau

en: Disable this helper
eu: Desgaitu hedapen hau

en: Running
eu: Martxan

en: Stopped
eu: Geldituta

en: When set, windows which do not already have launchers on a dock will be added to this dock.
eu: Aukera hau aktibatzean, abiarazlerik ez duten leihoak atrake honetan bistaratuko dira.

en: <i>Never hides; maximized windows do not overlap the dock.</i>
eu: <i>Beti ikusgai; maximizatutako leihoek ez dute atrakea ezkutatzen.</i>

en: <i>Hides whenever the mouse is not over it.</i>
eu: <i>Sagua gainean ez duenero ezkutatzen da.</i>

en: <i>Hides when dock obstructs the active application.</i>
eu: <i>Aplikazio aktibo bat eragozten duenean ezkutatzen da.</i>

en: <i>Hides when dock obstructs any window.</i>
eu: <i>Edozein leiho eragozten duenean ezkutatzen da.</i>

en: Drag to reposition
eu: Arrastatu lekuz aldatzeko

en: Drop to add to dock
eu: Jaregin atrakera itsasteko

en: _Settings
eu: _Ezarpenak

en: _About
eu: _Honi buruz

en: _Help
eu: _Laguntza

en: _Quit Docky
eu: _Itxi Docky

en: Docky Settings
eu: Docky-ren ezarpenak

en: _Start When User Logs In
eu: _Abiarazi erabiltzaileak saioa hasterakoan

en: _Theme:
eu: _Gaia:

en: _Install
eu: _Instalatu

en: <b>General Options</b>
eu: <b>Aukera orokorrak</b>

en: <b>Dock Configuration</b>
eu: Atrakearen konfigurazioa

en: Docks
eu: Atrakeak

en: All
eu: Guztiak

en: Enabled
eu: Gaitutakoak

en: Disabled
eu: Desgaitutakoak

en: Docklets
eu: Docklet-ak

en: Usable
eu: Erabilgarriak

en: Helpers
eu: Hedapenak

en: _New Dock
eu: Atrake _berria

en: None
eu: Inoiz ez

en: Autohide
eu: Automatikoki ezkutatu

en: Intellihide
eu: Adimentsuki ezkutatu

en: Window Dodge
eu: Leihoak ekidin

en: _Fade On Hide
eu: _Pixkanaka desagertu

en: _Icon Size:
eu: _Ikonoen tamaina

en: _Hiding:
eu: _Ezkutatu:

en: _Panel Mode
eu: Panel _modua

en: 3D Back_ground
eu: 3D atzeko p_lanoa

en: _Manage Windows Without Launcher
eu: Abiarazle gabeko leihoak _kudeatu

en: _Zoom:
eu: Z_oom-a

en: Drop to open with {0}
eu: Jaregin {0}(r)ekin irekitzeko

en: New _Window
eu: Leiho _berria

en: _Open
eu: _Ireki

en: _Reset Color
eu: _Kolorea berrezarri

en: _Pin to Dock
eu: I_tsatsi atrakera

en: Drop to move to {0}
eu: Jaregin hona eramateko: {0}

note: until we use a new version of GTK# which supports getting the GLib.Error code this is about the best we can do.
en: Error performing drop action
eu: Errorea jaregiten saiatzean

en: Not enough free space on destination.
eu: Ez dago nahikoa leku libre helburuan.

en: Complete
eu: Osatuta

en: Moving
eu: Mugitzen

en: Copying
eu: Kopiatzen

en: Open Containing _Folder
eu: Ireki daukan _karpeta

en: Unma_ximize
eu: Desmaximi_zatu

en: Ma_ximize
eu: _Maximizatu

en: _Restore
eu: _Leheneratu

en: Mi_nimize
eu: I_konotu

en: _Close All
eu: Itxi _dena

en: Sign up for {0}
eu: {0}en izena eman

en: Validating...
eu: Egiaztatzen...

en: Don't have {0}?
eu: Ez daukazu {0} konturik?

en: Account validation failed!
eu: Kontuaren egiaztaketak huts egin du

en: Verify and save account information
eu: Egiaztatu eta gorde kontuaren informazioa

en: Account validation succeeded!
eu: Kontua behar bezala egiaztatu da

en: Password
eu: Pasahitza

en: Username
eu: Erabiltzailea

en: <i>Verify and save account information</i>
eu: <i>Kontuaren informazioa egiaztatu eta gorde</li>

en: Don't have an account?
eu: Ez daukazu konturik?

en: No Battery Found
eu: Ez da bateriarik aurkitu

en: {0} hour | {0} hours
eu[0]: Ordu {0}
eu[1]: {0} ordu

en: {0} minute | {0} minutes
eu[0]: Minutu {0}
eu[1]: {0} minutu

en: until charged
eu: kargatzeko

en: remaining
eu: faltan

en: _Statistics
eu: _Estatistikak

en: Computer
eu: Ordenagailua

en: Clipboard is currently empty.
eu: Arbela hutsik dago.

en: Di_gital Clock
eu: Erlo_ju digitala

en: 24-Hour _Clock
eu: 24 _orduko modua

en: Show _Date
eu: Erakutsi _data

en: Select _Theme
eu: Aukeratu _gaia

en: Themes
eu: Gaiak

en: Theme
eu: Gaia

en: _Undo
eu: _Desegin

en: _Show Desktop
eu: _Erakutsi mahaigaina

en: _Tile Desktop
eu: Mahaigaina _teilakatu

en: _Cascade Desktop
eu: Mahaigaina _kaskadan

en: _Add Label
eu: _Gehitu etiketa

en: Check e_very:
eu: Begiratu mezu berririk dagoen:

en: minutes
eu: minuturo

en: Click to set username and password.
eu: Klikatu erabiltzaile-izena eta pasahitza sartzeko.

en: (no subject)
eu: (gairik gabea)

en: You have {0} new, unread messages
eu: Irakurri gabeko {0} mezu berri dituzu

en: From: {0}
eu: Nork: {0}

en: Feed Error
eu: Jario errorea

en: Invalid Username
eu: Okerreko erabiltzaile-izena

en: Network Error
eu: Sareko errorea

en: General Error
eu: Errore orokorra

en: Gmail Configuration
eu: Gmailen konfigurazioa

en: No unread mail
eu: Mezu berririk ez

en: {0} unread message | {0} unread messages
eu[0]: Mezu berri {0}
eu[1]: {0} mezu berri

en: Checking mail...
eu: Mezuak begiratzen...

en: _View
eu: _Ikusi

en: _Compose Mail
eu: _Sortu mezua

en: View C_ontacts
eu: Ikusi _kontaktuak

en: New Mail
eu: Mezu berriak

en: Check _Mail
eu: _Begiratu posta

en: Labels
eu: Etiketak

en: Login
eu: Saio-hasiera

en: From:
eu: Nork:

en: _Eject
eu: _Egotzi

en: _Unmount
eu: _Desmuntatu

en: Network Manager
eu: Sare-kudeatzailea

en: Connecting...
eu: Konektatzen...

en: Disconnected
eu: Deskonektatuta

en: Connected: {0}
eu: Konektatuta: {0}

en: My _Stations
eu: Nire _irrati-estazioak

en: S_earch
eu: _Bilatu

en: No stations found.
eu: Ez da irrati-estaziorik aurkitu.

en: Please try your search again.
eu: Saiatu berriro bilaketa egiten.

en: Fetching Information...
eu: Informazioa eskuratzen...

en: Click to add NPR stations.
eu: Klikatu NPR irrati-estazioak gehitzeko.

en: Home Page
eu: Webgunea

en: Program Schedule
eu: Programazioa

en: Donate
eu: Dohaintza egin

en: Live Streams
eu: Zuzeneko seinaleak

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: _Clear Recent Documents...
eu: _Garbitu azken dokumentuak...

en: Clear the Recent Documents list?
eu: Garbitu azken dokumentuen zerrenda?

en: Clear Recent Documents
eu: Garbitu azken dokumentuak

en: If you clear the Recent Documents list, you clear the following:
    • All items from the Places → Recent Documents menu item.
    • All items from the recent documents list in all applications.
eu: Azken dokumentuen zerrenda garbitzen baduzu, ondorengoa ere garbituko da:
     • 'Lekuak → Azken dokumentuak' menuko elementu guztiak.
     • Aplikazio guztietako azken dokumentuen zerrendako elementu guztiak.

en: L_ock Screen
eu: _Blokeatu pantaila

en: _Log Out...
eu: _Amaitu saioa...

en: Log Out
eu: Saioa amaitu

en: Are you sure you want to close all programs and log out of the computer?
eu: Ziur programa guztiak itxi eta saioa amaitu nahi duzula?

en: _Suspend
eu: _Eseki

en: _Hibernate
eu: _Hibernatu

en: _Restart...
eu: _Berrabiarazi...

en: Restart
eu: Berrabiarazi

en: Are you sure you want to close all programs and restart the computer?
eu: Ziur programa guztiak itxi eta ordenagailua berrabiarazi nahi duzula?

en: Shut _Down...
eu: _Itzali...

en: Shut Down
eu: Itzali

en: Are you sure you want to close all programs and shut down the computer?
eu: Ziur programa guztiak itxi eta ordenagailua itzali nahi duzula?

en: A timer set for {0} has expired.
eu: {0}ko kronometro bat 0ra iritsi da.

en: Time remaining:
eu: Faltan:

en: Timer paused, time remaining:
eu: Kronometroa pausatuta, faltan:

en: Set the timer's label to:
eu: Aldatu kronometroaren etiketa:

en: _Set Label
eu: _Ezarri etiketa

en: _Pause Timer
eu: _Pausatu kronometroa

en: _Start Timer
eu: _Abiarazi kronometroa

en: R_eset Timer
eu: _Berrezarri kronometroa

en: _Remove Timer
eu: E_zabatu kronometroa

en: hour | hours
eu[0]: ordu
eu[1]: ordu

en: minute | minutes
eu[0]: minutu
eu[1]: minutu

en: second | seconds
eu[0]: segundo
eu[1]: segundo

en: Click to create a timer for {0}.
eu: Klikatu {0}ko kronometro bat sortzeko

en: Automatically _Start Timers
eu: _Abiarazi kronometroak automatikoki

en: Automatically _Dismiss Timers
eu: _Ezabatu kronometroak automatikoki

en: Drop to move to Trash
eu: Jaregin zakarrontzira botatzeko

en: No items in Trash
eu: Zakarrontzia hutsik dago

en: {0} item in Trash | {0} items in Trash
eu[0]: Elementu {0} zakarrontzian
eu[1]: {0} elementu zakarrontzian

en: Restore Files
eu: Berrezarri fitxategiak

en: _Open Trash
eu: _Ireki zakarrontzia

en: Empty _Trash
eu: _Hustu zakarrontzia

en: Empty all of the items from the trash?
eu: Zakarrontziko elementu guztiak betiko ezabatu?

en: If you choose to empty the trash, all items in it
    will be permanently lost. Please note that you
    can also delete them separately.
eu: Zakarrontzia hustea erabakitzen baduzu, bertako
    elementu guztiak betiko galduko dira. Kontuan izan
    elementu hauek banaka ere ezaba ditzakezula.

en: _Weather Provider:
eu: Eguraldi _hornitzailea

en: My _Locations
eu: Nire _kokalekuak

en: _Search
eu: Bi_latu

en: Automatically Update _Every
eu: Eguneratu _automatikoki:

en: Use _Metric Units
eu: _Erabili unitate metrikoak

en: Invalid Weather Location
eu: Kokaleku baliogabea

en: Weather data provided by Google.  This source requires locations to be specified as US Zip Code or 'City, Country'.
eu: Googlek hornitutako eguraldi informazioa. Iturri honetatik informazioa eskuratzeko AEBetako posta kodea edo 'Herria, Estatua' eredua erabili behar da.

en: Weather data provided by and copyright The Weather Channel.  This source requires locations to be specified as US Zip Code or a unique code from the website.  To find your code, look up your forecast on their site and the code is in the URL after '/local/' and looks like AAXX0000.
eu: The Weather Channelek hornitutako copyrightdun informazioa. Iturri honetatik informazioa eskuratzeko AEBetako posta kodea edo webguneko kode berezia behar da. Zure kodea eskuratzeko, ikusi zure kokalekuko aurrikuspena, kodea URLan '/local/'en ondoren dator (adibidez AAXX0000).

en: Weather data provided by and copyright Weather Underground.  This source requires locations to be specified as US Zip Code or 'City, Country'.
eu: Weather Undergroundek hornitutako copyrightdun informazioa. Iturri honetatik informazioa eskuratzeko AEBetako posta kodea edo 'Herria, Estatua' eredua erabili behar da.

en: No results found.
eu: Ez da ezer aurkitu.

en: Weather Configuration
eu: Eguraldiaren konfigurazioa

en: Click to add a location.
eu: Klikatu kokalekua gehitzeko.

en: Fetching data...
eu: Datuak eskuratzen...

en: Radar _Map
eu: Radar-_mapa

en: Forecasts
eu: Aurrikuspenak

en: Check _Weather
eu: _Begiratu eguraldia

en: _Today
eu: _Gaur

en: T_omorrow
eu: _Bihar

note: draw humidity
en: {0} humidity
eu: {0} hezetasuna

en: Switch Desks
eu: Aldatu mahaigainez

en: Desk
eu: Mahaigaina

en: Virtual Desk
eu: Mahaigain birtuala
