docky - en to ug translation catalogue (65 entries)

en: Use metric units
ug: مېتىر بىرلىكى ئىشلەت

en: _Select
ug: تاللا(_S)

en: Author
ug: ئاپتور

en: Status
ug: ھالىتى

en: Uninstall
ug: يوقات

en: Running
ug: ئىجرادا

en: Stopped
ug: توختىدى

en: _Settings
ug: تەڭشەك(_S)

en: _About
ug: ھەققىدە(_A)

en: _Help
ug: ياردەم(_H)

en: _Theme:
ug: ئۆرنەك(_T):

en: _Install
ug: ئورنات(_I)

en: All
ug: ھەممىسى

en: Enabled
ug: قوزغىتىلغان

en: Disabled
ug: چەكلەنگەن

en: None
ug: يوق

en: New _Window
ug: يېڭى كۆزنەك(_W)

en: _Open
ug: ئاچ(_O)

en: Complete
ug: تولۇق

en: Moving
ug: يۆتكەۋاتىدۇ

en: Copying
ug: كۆچۈرۈۋاتىدۇ

en: Open Containing _Folder
ug: قىسقۇچنى ئاچ(_F)

en: Unma_ximize
ug: چوڭايتما(_X)

en: Ma_ximize
ug: چوڭايت(_X)

en: _Restore
ug: ئەسلىگە كەلتۈر(_R)

en: Mi_nimize
ug: كىچىكلەت(_N)

en: _Close All
ug: ھەممىنى تاقا(_C)

en: Password
ug: ئىم

en: Username
ug: ئىشلەتكۈچى ئاتى

en: Computer
ug: كومپيۇتېر

en: Themes
ug: ئۆرنەكلەر

en: Theme
ug: ئۆرنەك

en: _Undo
ug: يېنىۋال(_U)

en: minutes
ug: مىنۇت

en: Network Error
ug: تور خاتالىقى

en: _View
ug: كۆرۈنۈش(_V)

en: Labels
ug: ئەنلەر

en: Login
ug: تىزىمغا كىر

en: From:
ug: ئەۋەتكۈچى:

en: _Eject
ug: دىسكىنى چىقىرىش(_E)

en: _Unmount
ug: ئېگەرسىزلە(_U)

en: Network Manager
ug: تور باشقۇرغۇچ

en: Connecting...
ug: باغلىنىۋاتىدۇ…

en: Disconnected
ug: ئۈزۈلدى

en: No network connection available
ug: تور باغلىنىشى يوق

en: Home Page
ug: باش بەت

en: Settings
ug: تەڭشەكلەر

en: Clear the Recent Documents list?
ug: يېقىنقى پۈتۈك ئىزى تىزىملىكىنى تازىلامسىز؟

en: Clear Recent Documents
ug: يېقىنقى پۈتۈك ئىزىنى تازىلا

en: If you clear the Recent Documents list, you clear the following:
    • All items from the Places → Recent Documents menu item.
    • All items from the recent documents list in all applications.
ug: ئەگەر يېقىنقى پۈتۈك تىزىملىكىنى تازىلىسىڭىز، تۆۋەندىكى مەزمۇنلارنى تازىلايسىز:
    • ئورۇندىكى ھەممە تۈر → يېقىنقى تىزىملىك تۈرىدىكى ھەممە تۈر.
    • ھەممە پروگراممىنىڭ يېقىنقى پۈتۈك تىزىملىكىدىكى ھەممە تۈر.

en: Log Out
ug: تىزىمدىن چىق

en: _Hibernate
ug: ئۈچەككە كىر(_H)

en: Restart
ug: قايتا قوزغات

en: Shut Down
ug: تاقاش

en: hour | hours
ug[0]: سائەت

en: minute | minutes
ug[0]: مىنۇت

en: second | seconds
ug[0]: سېكۇنت

en: _Open Trash
ug: ئەخلەتخانا ئاچ(_O)

en: Empty _Trash
ug: ئەخلەتخانىنى بوشات(_T)

en: Empty all of the items from the trash?
ug: ئەخلەتخانىدىكى ھەممە تۈرنى تازىلامسىز؟

en: _Search
ug: ئىزدە(_S)

en: No results found.
ug: نەتىجە يوق

en: _Today
ug: بۈگۈن(_T)

en: Desk
ug: ئۈستەل

en: Virtual Desk
ug: مەۋھۇم ئۈستەل
