Dolphin Emulator - en to nb translation catalogue (1497 entries)

en: 
    
    Because GameCube disc images contain little verification data, there may be problems that Dolphin is unable to detect.
nb: 
    
    Fordi GameCube-diskbilledfiler inneholder lite verifikasjonsdata, kan det være problemer som Dolphin ikke kan oppdage.

en:  (Disc %1)
nb:  (Disk %1)

en: ! Not
nb: ! Ikke

en: %1
    wants to join your party.
nb: %1
    vil bli med i din gruppe.

note: i18n: If there is a pre-defined patch with the name %1 and the user wants to edit it, a copy of it gets created with this name
en: %1 (Copy)
nb: %1 (Kopi)

en: %1 (Disc %2, Revision %3)
nb: %1 (Disk %2, Utgave %3)

en: %1 (Revision %3)
nb: %1 (Revisjon %3)

note: i18n: %1 is the name of a compression method (e.g. Zstandard)
en: %1 (recommended)
nb: %1 (anbefalt)

note: i18n: %1 is the name of a compression method (e.g. LZMA)
en: %1 (slow)
nb: %1 (tregt)

en: %1 FIFO bytes
    %2 memory bytes
    %3 frames
nb: %1 FIFO-byte
    %2 minnebyte
    %3 bildeframe

en: %1 Graphics Configuration
nb: %1 Grafikkoppsett

en: %1 doesn't support this feature on your system.
nb: %1 støtter ikke denne funksjonen på ditt system.

en: %1 doesn't support this feature.
nb: %1 støtter ikke denne funksjonen.

en: %1 frame(s)
    %2 object(s)
    Current Frame: %3
nb: %1 bilderute(r)
    %2 objekt(er)
    Nåværende bilderute: %3

en: %1 has joined
nb: %1 ble med

en: %1 has left
nb: %1 har forlatt

en: %1 is now golfing
nb: %1 golfer nå

en: %1 session found
nb: %1 økt funnet

en: %1 sessions found
nb: %1 økter funnet

en: %1% (Normal Speed)
nb: %1% (Normal hastighet)

en: & And
nb: & Og

en: &About
nb: &Om

en: &Add Memory Breakpoint
nb: &Legg til minnestoppunkt

en: &Add New Code...
nb: &Legg til ny kode…

en: &Add function
nb: &Legg til funksjon

en: &Add...
nb: &Legg til...

en: &Audio Settings
nb: &Lyd-innstillinger

en: &Auto Update:
nb: &Autooppdater:

en: &Automatic Start
nb: &Automatisk start

en: &Breakpoints
nb: &Brytepunkter

en: &Bug Tracker
nb: &Feilsporer

en: &Cancel
nb: &Avbryt

en: &Cheats Manager
nb: &Juksekodebehandler

en: &Check for Updates...
nb: &Se etter oppdateringer...

en: &Clear Symbols
nb: &Tøm symboler

en: &Clone...
nb: &Dupliser...

en: &Code
nb: &Kode

en: &Controller Settings
nb: &Kontroller-innstillinger

en: &Copy address
nb: &Kopier adresse

en: &Create...
nb: &Opprett …

en: &Delete
nb: &Slett

note: i18n: This kind of "watch" is used for watching emulated memory. It's not related to timekeeping devices.
en: &Delete Watch
nb: &Slett Overvåker

en: &Edit Code...
nb: &Rediger kode…

en: &Edit...
nb: &Rediger...

en: &Eject Disc
nb: &Løs ut disk

en: &Emulation
nb: &Emulering

en: &File
nb: &Fil

en: &Font...
nb: &Skrift…

en: &Frame Advance
nb: &Bilde for bilde

en: &Generate Symbols From
nb: %Generer symboler fra

en: &GitHub Repository
nb: &GitHub-pakkebrønn

en: &Graphics Settings
nb: &Grafikkinnstillinger

en: &Help
nb: &Hjelp

en: &Hotkey Settings
nb: Innstillinger for &hurtigtaster

en: &Import...
nb: &Importer...

en: &Insert blr
nb: &Sett inn blr

en: &Language:
nb: &Språk:

en: &Load State
nb: Åpne hurtiglagring

en: &Load Symbol Map
nb: &Last symbolkart

en: &Lock Widgets In Place
nb: &Lås fast moduler

en: &Memory
nb: &Minne

en: &Movie
nb: &Film

en: &Network
nb: &Nettverk

en: &Open...
nb: &Åpne…

en: &Options
nb: &Innstillinger

en: &Patch HLE Functions
nb: &Patch HLE-funksjoner

en: &Play
nb: &Spill

en: &Properties
nb: &Egenskaper

en: &Read-Only Mode
nb: &Skrivebeskyttet modus

en: &Registers
nb: &Registere

en: &Remove
nb: &Fjern

en: &Remove Code
nb: &Fjern kode

en: &Rename symbol
nb: &Gi symbol nytt navn

en: &Reset
nb: &Tilbakestill

en: &Resource Pack Manager
nb: &Ressurspakke-behandler

en: &Save Symbol Map
nb: &Lagre symbolkart

en: &Speed Limit:
nb: &Fartsgrense:

en: &Stop
nb: S&topp

en: &Theme:
nb: &Drakt:

en: &Threads
nb: &Tråder

en: &Tools
nb: &Verktøy

en: &View
nb: Vi&s

note: i18n: This kind of "watch" is used for watching emulated memory. It's not related to timekeeping devices.
en: &Watch
nb: &Se

en: &Website
nb: &Nettside

en: '%1' not found, no symbol names generated
nb: '%1' ikke funnet, ingen symbolnavn generert

en: '%1' not found, scanning for common functions instead
nb: '%1' ikke funnet, scanner for vanlige funksjoner istedet

en: (None)
nb: (Ingen)

en: (host)
nb: (vert)

en: (off)
nb: (av)

en: * Multiply
nb: * Multipliser

en: + Add
nb: + Legg til

en: , Comma
nb: , Komma

en: - Subtract
nb: - Trekk fra

en: --> %1
nb: → %1

en: ...
nb: …

en: / Divide
nb: / Del

en: 128 Mbit (2043 blocks)
nb: 128 Mbit (2043 blokker)

en: 16 Mbit (251 blocks)
nb: 16 Mbit (251 blokker)

en: 2x Native (1280x1056) for 720p
nb: 2x opprinnelig størrelse (1280x1056) for 720p

en: 32 Mbit (507 blocks)
nb: 32 Mbit (507 blokker)

note: i18n: Stereoscopic 3D
en: 3D Depth
nb: 3D-dybde

en: 3x Native (1920x1584) for 1080p
nb: 3x opprinnelig størrelse (1920x1584) for 1080p

en: 4 Mbit (59 blocks)
nb: 4 Mbit (59 blokker)

en: 4x Native (2560x2112) for 1440p
nb: 4x opprinnelig størrelse (2560x2112) for 1440p

en: 5x Native (3200x2640)
nb: 5x opprinnelig størrelse (3200x2640)

en: 64 Mbit (1019 blocks)
nb: 64 Mbit (1019 blokker)

en: 6x Native (3840x3168) for 4K
nb: 6x opprinnelig størrelse (3840x3168) for 4K

en: 7x Native (4480x3696)
nb: 7x opprinnelig størrelse (4480x3696)

en: 8 Mbit (123 blocks)
nb: 8 Mbit (123 blokker)

en: 8x Native (5120x4224) for 5K
nb: 8x opprinnelig størrelse (5120x4224) for 5K

en: < Less-than
nb: < Mindre enn

en: <Nothing>
nb: <Ingenting>

en: <System Language>
nb: <Systemspråk>

en: <h2>A new version of Dolphin is available!</h2>Dolphin %1 is available for download. You are running %2.<br> Would you like to update?<br><h4>Release Notes:</h4>
nb: <h2>En ny versjon av Dolphin er tilgjengelig!</h2>Dolphin %1 er tilgjengelig for nedlasting. Du bruker %2.<br> Ønsker du å oppgradere?<br><h4>Versjonsnotater:</h4>

en: > Greater-than
nb: > Større enn

en: A NetPlay Session is already in progress!
nb: En NetPlay-økt finnes allerede!

en: A disc is already about to be inserted.
nb: En plate er i ferd med å bli satt inn.

en: A shutdown is already in progress. Unsaved data may be lost if you stop the current emulation before it completes. Force stop?
nb: Avstenging allerede underveis. Ulagret data kan gå tapt hvis du stopper nåværende emulering før den fullfører. Tving avslutning?

en: A sync can only be triggered when a Wii game is running.
nb: Synkronisering kan bare utløses når et Wii-spill kjører.

en: ALERT:
    
    All players must use the same Dolphin version.
    If enabled, SD cards must be identical between players.
    If DSP LLE is used, DSP ROMs must be identical between players.
    If a game is hanging on boot, it may not support Dual Core Netplay. Disable Dual Core.
    If connecting directly, the host must have the chosen UDP port open/forwarded!
    
    Wii Remote support in netplay is experimental and may not work correctly.
    Use at your own risk.
nb: Advarsel:
    
    Alle spillere må bruke samme Dolphin-versjon.
    Hvis aktivert, må alle SD-kort være identiske mellom spillerne.
    Hvis DSP LLE er brukt, må DSP-ROM-filer være identiske mellom spillerne.
    Hvis et spill krasjer under oppstart, kan det hende det ikke støtter NetPlay med dobberltkjerne. I så fall, deaktiver.
    Ved direkte forbindelse må verten ha valgte UDP-porter åpne inn til seg.
    
    Wiimote-støtte i NetPlay er eksperimentell, og kan muligens fungere feil.
    Benytt med din egen risiko.

en: AR Code
nb: AR-kode

en: AR Codes
nb: <AR-koder>

en: Abort
nb: Avbryt

en: About Dolphin
nb: Om Dolphin

en: Accelerometer
nb: Akselerometer

en: Accuracy:
nb: Nøyaktighet:

en: Action
nb: Handling

en: Activate NetPlay Chat
nb: Aktiver NetPlay-chat

en: Active
nb: Aktiv

en: Active threads
nb: Aktive tråder

en: Adapter Detected
nb: Adapter oppdaget

en: Add
nb: Legg til

en: Add New DSU Server
nb: Legg til en ny DSU-tjener

en: Add New USB Device
nb: Legg til ny USB-enhet

en: Add a Breakpoint
nb: Legg til et Stoppunkt

en: Add a Memory Breakpoint
nb: Legg til et MinneStoppunkt

note: i18n: This kind of "watch" is used for watching emulated memory. It's not related to timekeeping devices.
en: Add to &watch
nb: Legg til i &overvåkingslisten

en: Add...
nb: Legg til…

en: Address
nb: Adresse

en: Address Space
nb: Adresserom

en: Address:
nb: Adresse:

en: Adjusts the emulated CPU's clock rate.
    
    Higher values may make variable-framerate games run at a higher framerate, at the expense of performance. Lower values may activate a game's internal frameskip, potentially improving performance.
    
    WARNING: Changing this from the default (100%) can and will break games and cause glitches. Do so at your own risk. Please do not report bugs that occur with a non-default clock.
nb: Justerer den emulerte CPU-ens klokkesyklusrate.
    
    Høyere verdier kan gjøre at spill med varierende-bildetakt kjører med høyere bildeflyt, mot økt CPU-bruk. Lavere verdier kan gjøre at spill med varierende-bildetakt kjører med mer hakking, noe som sparer CPU.
    
    ADVARSEL: Å endre denne fra forvalget (100%) kan og vil ødelegge spill og forårsake feil. Gjør så på egen risiko. Vennligst ikke rapporter feil som oppstår når systemklokken er tuklet med.

en: Advance Game Port
nb: Advance-spillport

en: Advanced
nb: Avansert

en: Africa
nb: Afrika

en: All Files (*)
nb: Alle filer (*)

en: All Save States (*.sav *.s##);; All Files (*)
nb: Alle lagringsstadier (*.sav *.s##);; Alle filer (*)

en: All players' codes synchronized.
nb: Alle spilleres koder er synkronisert.

en: All players' saves synchronized.
nb: Alle spilleres lagringsfiler er synkronisert.

en: Allow Usage Statistics Reporting
nb: Tillat rapportering av brukerstatistikk

en: Allow Writes to SD Card
nb: Tillat lagringer til SD-kort

en: Alternate Input Sources
nb: Alternative inndatakilder

note: i18n: Treat a controller as always being connected regardless of what devices the user actually has plugged in
en: Always Connected
nb: Alltid tilkoblet

en: An inserted disc was expected but not found.
nb: En innsatt plate var forventet, men ble ikke funnet.

en: Analyze
nb: Analyser

en: Angle
nb: Vinkel

en: Anti-Aliasing:
nb: Kantutjevning:

en: Any Region
nb: Alle regioner

en: Append signature to
nb: Legg signatur til

en: Append to &Existing Signature File...
nb: Føy på til &eksisterende signaturfil...

en: Appl&y Signature File...
nb: Legg p&å Singaturfil...

en: Apploader Date:
nb: Programinnlaster-dato:

en: Apply
nb: Bruk

en: Apply signature file
nb: Bruk signaturfil

en: Arbitrary Mipmap Detection
nb: Arbitrær Mipmap Oppdagelse

en: Are you sure that you want to delete '%1'?
nb: Er du sikker på at du vil slette "%1"?

en: Are you sure you want to delete this file?
nb: Er du sikker på at du vil slette denne filen?

en: Are you sure you want to delete this pack?
nb: Er du sikker på at du vil slette denne pakken?

en: Are you sure you want to quit NetPlay?
nb: Er du sikker på at du vil avslutte NetPlay?

en: Are you sure?
nb: Er du sikker?

en: Aspect Ratio:
nb: Billedforhold:

en: Assign Controller Ports
nb: Velg kontrollerporter

en: Assign Controllers
nb: Tildel kontrollere

en: Attach MotionPlus
nb: Tilknytt MotionPlus

en: Audio
nb: Lyd-CD

en: Audio Backend:
nb: Lyd-bakende:

en: Audio Stretching Settings
nb: Innstillinger for lydstrekking

en: Australia
nb: Australien

en: Author
nb: Forfatter

en: Authors
nb: Forfattere

en: Auto (Multiple of 640x528)
nb: Auto (Multiplum av 640x528)

en: Auto Update Settings
nb: Auto-oppdater innstillinger

en: Auto internal resolution is not allowed in strict sync mode, as it depends on window size.
    
    Please select a specific internal resolution.
nb: Automatisk intern oppløsning tillates ikke i streng synkroniseringsmodus, ettersom den avhenger av vindusstørrelse.
    
    Vennligst velg en spesifikk intern oppløsning.

en: Auto-Adjust Window Size
nb: Automatisk justering av vindusstørrelse

en: Auto-Hide
nb: Gjem automatisk

en: Auto-detect RSO modules?
nb: Vil du auto-oppdage RSO-moduler?

note: i18n: One of the options shown below "Address Space". "Auxiliary" is the address space of ARAM (Auxiliary RAM).
en: Auxiliary
nb: Støtte

en: BAT incorrect. Dolphin will now exit
nb: BAT-filen er ugyldig. Dolphin vil nå avslutte

en: BP register
nb: BP-register

en: Backend Settings
nb: Bakende-innstillinger

en: Backend:
nb: Motor:

en: Background Input
nb: Bakgrunnsinndata

en: Backward
nb: Bakover

en: Bad address provided.
nb: Dårlig adresse oppgitt.

en: Bad dump
nb: Dårlig dump

en: Bad value provided.
nb: Dårlig verdi angitt.

en: Banner Details
nb: Bannerdetaljer

en: Bar
nb: Bjelke

en: Base priority
nb: Grunnprioritet

en: Basic
nb: Grunnleggende

en: Basic Settings
nb: Grunnleggende innstillinger

en: Battery
nb: Batteri

en: Beta (once a month)
nb: Beta (en gang i måneden)

en: BetterJoy, DS4Windows, etc
nb: BetterJoy, DS4Windows, osv.

en: Bitrate (kbps):
nb: Bitfrekvens (kbps):

en: Block Size
nb: Blokkstørrelse

en: Block Size:
nb: Blokkstørrelse:

en: Blocking
nb: Blokkering

en: Blocks
nb: Blokk

en: Blue
nb: Blå

en: Blue Left
nb: Blå venstre

en: Blue Right
nb: Blå høyre

en: Bluetooth passthrough mode is enabled, but Dolphin was built without libusb. Passthrough mode cannot be used.
nb: Blåtann gjennomstrømningsmodus er aktivert, men Dolphin ble bygd uten Libusdb. Gjennomstrømmingsmodus kan ikke benyttes.

en: Boot to Pause
nb: Start opp i pausemodus

en: BootMii NAND backup file (*.bin);;All Files (*)
nb: BootMii NAND sikkerhetskopifil (*.bin);;Alle filer (*)

en: BootMii keys file (*.bin);;All Files (*)
nb: BootMii nøkkelfil (*.bin);;Alle filer (*)

en: Borderless Fullscreen
nb: Rammefri fullskjermsvisning

en: Bottom
nb: Nede

note: i18n: "Branch" means the version control term, not a literal tree branch.
en: Branch: %1
nb: Gren: %1

en: Branches
nb: Grener

note: i18n: This is a selectable action when adding a breakpoint
en: Break
nb: Stopp

en: Breakpoint
nb: Stoppunkt

en: Breakpoint encountered! Step out aborted.
nb: Stoppunkt nådd! Utstepping avbrutt.

en: Breakpoints
nb: Stoppunkter

en: Broadband Adapter (TAP)
nb: Bredbåndsadapter (TAP)

en: Broadband Adapter (XLink Kai)
nb: Bredbåndsadapter (XLink Kai)

en: Browse &NetPlay Sessions....
nb: Utforsk &NetPlay-sesjoner...

en: Buffer Size:
nb: Hurtiglagerstørrelse:

en: Buffer size changed to %1
nb: Bufferstørrelse endret til %1

en: Buffer:
nb: Mellomlager:

en: Button
nb: Knapp

en: Buttons
nb: Knapper

en: C Stick
nb: C-joystick

en: C&reate Signature File...
nb: Lag Signatu&rfil...

en: CP register
nb: CP-register

en: CPU Emulation Engine:
nb: CPU-emuleringsmotor:

en: CPU Options
nb: CPU-alternativer

en: Cached Interpreter (slower)
nb: Hurtiglagret fortolker (tregere)

en: Calculate
nb: Kalkuler

en: Calibrate
nb: Kalibrer

en: Calibration
nb: Kalibrering

en: Calibration Period
nb: Kalibreringsperiode

en: Callstack
nb: Kallstakk

en: Can't start a NetPlay Session while a game is still running!
nb: Kan ikke starte en NetPlay-økt mens et spill er aktivt!

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Cancel Calibration
nb: Avbryt kalibrering

en: Cannot SingleStep the FIFO. Use Frame Advance instead.
nb: Kan ikke SingleSteppe FIFO-en. Bruk BildeStep i stedet.

en: Cannot boot this WAD because it could not be installed to the NAND.
nb: Kan ikke starte denne WAD-filen, fordi den ikke kan installeres til NAND.

en: Cannot find the GC IPL.
nb: Finner ikke GC IPL.

en: Cannot start the game, because the GC IPL could not be found.
nb: Kan ikke starte spillet, fordi GC IPL ikke ble funnet.

en: Card Size
nb: Kortstørrelse

note: i18n: Refers to the "center" of a TaTaCon drum.
en: Center
nb: I midten

en: Center and Calibrate
nb: Sentrer og kalibrer

en: Change &Disc
nb: Endre &disk

en: Change &Disc...
nb: Endre &disk…

en: Change Disc
nb: Endre disk

en: Change Discs Automatically
nb: Endre disk automatisk

en: Changing cheats will only take effect when the game is restarted.
nb: Endring av juksekode vil kun tre i kraft etter at spillet er startet på nytt.

en: Cheat Code Editor
nb: Juksekode-redigeringsverktøy

en: Cheat Search
nb: Juksekodesøk

en: Cheats Manager
nb: Juksekodebehandler

en: Check NAND...
nb: Sjekk NAND...

en: Check for Game List Changes in the Background
nb: Sjekk for endringer i spillisten i bakgrunnen

en: Check for updates
nb: Se etter oppdateringer

en: Check whether you have the permissions required to delete the file or whether it's still in use.
nb: Sjekk om du har tillatelsene påkrevd for å slette denne filen, eller om filen fortsatt er i bruk.

en: Checksum
nb: Sjekksum

en: China
nb: Kina

en: Choose a file to open
nb: Velg en fil å åpne

en: Choose priority input file
nb: Velg prioritetsinputfil

en: Choose secondary input file
nb: Velg andre input fil

en: Choose the folder to extract to
nb: Velg mappen å pakke ut til

en: Classic Buttons
nb: Klassiske knapper

en: Classic Controller
nb: Klassisk kontroller

en: Clear
nb: Nullstill

en: Clear Cache
nb: Tøm mellomlager

en: Clock Override
nb: Klokkeoverstyring

en: Clone and &Edit Code...
nb: Klon og &rediger kode...

en: Close
nb: Lukk

en: Co&nfiguration
nb: &Oppsett

en: Code
nb: Kode

en: Code:
nb: Kode:

en: Codes received!
nb: Koder mottatt!

en: Combine &Two Signature Files...
nb: Kombiner &to signaturfiler...

note: i18n: This is "common" as in "shared", not the opposite of "uncommon"
en: Common
nb: Felles

en: Compile Shaders Before Starting
nb: Kompiler shadere før start

en: Compiling Shaders
nb: Komplierer skygger

en: Compression
nb: Kompresjon

en: Compression Level:
nb: Kompresjonsnivå:

en: Compression:
nb: Komprimering:

note: i18n: If a condition is set for a breakpoint, the condition becoming true is a prerequisite for triggering the breakpoint. i18n: If a condition is set for a breakpoint, the condition becoming true is a prerequisite for triggering the breakpoint.
en: Condition
nb: Betingelse

en: Config
nb: Oppsett

en: Configure
nb: Sett opp

en: Configure Dolphin
nb: Sett opp Dolphin

en: Configure Input
nb: Sett opp inndata

en: Configure Output
nb: Sett opp utdata

en: Confirm
nb: Bekreft

en: Confirm backend change
nb: Bekreft endring av backend

en: Confirm on Stop
nb: Bekreft ved stans

en: Confirmation
nb: Bekreftelse

en: Connect
nb: Koble til

en: Connect Balance Board
nb: Koble til balansebrett

en: Connect USB Keyboard
nb: Koble til USB-tastatur

en: Connect Wii Remote %1
nb: Koble til Wii Remote %1

en: Connect Wii Remote 1
nb: Koble til Wii Remote 1

en: Connect Wii Remote 2
nb: Koble til Wii Remote 2

en: Connect Wii Remote 3
nb: Koble til Wii Remote 3

en: Connect Wii Remote 4
nb: Koble til Wii Remote 4

en: Connect Wii Remotes
nb: Koble til Wii Remote-er

en: Connect Wii Remotes for Emulated Controllers
nb: Koble til Wii Remoter for emulerte kontrollere

en: Connect to the Internet and perform an online system update?
nb: Koble til Internett og utfør nettbasert systemoppdatering?

en: Connected
nb: Tilkoblet

en: Connection Type:
nb: Tilkoblingstype:

en: Continuous Scanning
nb: Kontinuerlig skanning

en: Control NetPlay Golf Mode
nb: Kontroller NetPlay-golfmodus

en: Control Stick
nb: Sirkel-joystick

en: Controller Profile
nb: Kontrollerprofil

en: Controller Profile 1
nb: Kontrollerprofil 1

en: Controller Profile 2
nb: Kontrollerprofil 2

en: Controller Profile 3
nb: Kontrollerprofil 3

en: Controller Profile 4
nb: Kontrollerprofil 4

en: Controller Settings
nb: Kontroller-innstillinger

en: Controllers
nb: Kontrollere

en: Controls whether or not Dual Core should be enabled. Can improve performance but can also cause issues. Defaults to <b>True</b>
nb: Kontrollerer om dobbeltkjerne er aktivert. Kan øke ytelse, men også forårsake problemer. Standard er <b>Sant</b>

en: Controls whether or not the Memory Management Unit should be emulated fully. Few games require it.
nb: Kontrollerer om Minnekontrollmodulen skal emuleres fullstendig. Få spill krever denne funksjonen.

en: Controls whether to use high or low-level DSP emulation. Defaults to <b>True</b>
nb: Kontrollerer om høy-nivå eller lav-nivå DSP-emulering skal benyttes. Standard er <b>Sant</b>

en: Convergence:
nb: Konvergens:

en: Convert
nb: Konverter

en: Convert File...
nb: Konverter fil …

en: Convert Selected Files...
nb: Konverter de valgte filene …

en: Convert...
nb: Konverter …

en: Converting...
nb: Konverterer…

en: Copy
nb: Kopier

en: Copy &function
nb: Kopier &funksjon

en: Copy &hex
nb: Kopier &heksadesimal

en: Copy Address
nb: Kopier adresse

en: Copy Hex
nb: Kopier heksadesimal

en: Copy code &line
nb: Kopier kode&linje

en: Copy to A
nb: Kopier til A

en: Copy to B
nb: Kopier til B

en: Core
nb: Kjerne

note: i18n: Performance cost, not monetary cost
en: Cost
nb: Kostnad

en: Could not communicate with host.
nb: Kunne ikke kommunisere med vert.

en: Could not create client.
nb: Kunne Ikke opprette klient.

en: Could not create peer.
nb: Kunne Ikke opprette likemann.

en: Could not download update files from Nintendo. Please check your Internet connection and try again.
nb: Kunne ikke laste ned oppdateringsfiler fra Nintendo. Sjekk din internettilknytning og prøv igjen.

en: Could not download update information from Nintendo. Please check your Internet connection and try again.
nb: Kunne ikke laste ned oppdateringsinformasjon fra Nintendo. Sjekk din internettilknytning å prøv igjen.

en: Could not install an update to the Wii system memory. Please refer to logs for more information.
nb: Kunne ikke installere oppgradering til Wii-systemminne. Henvend deg til loggene for ytterligere informasjon.

en: Could not launch the Wii Menu because it is missing from the NAND.
    The emulated software will likely hang now.
nb: Kunne ikke kjøre Wii-meny fordi den mangler fra NAND.
    Den emulerte programvaren vil antagelig henge nå.

en: Couldn't look up central server
nb: Kunne ikke finne sentral tjener

en: Couldn't open file.
nb: Kunne ikke åpne fil.

en: Couldn't read file.
nb: Kunne ikke lese fil.

en: Country:
nb: Land:

en: Create New Memory Card
nb: Opprett et nytt minnekort

en: Create...
nb: Opprett …

en: Creator:
nb: Skaper:

en: Critical
nb: Kritisk

en: Crop
nb: Beskjær

en: Crossfade
nb: Kryssutfasing

en: Current Region
nb: Nåværende region

en: Current context
nb: Nåværende sammenheng

en: Current game
nb: Nåværende spill

en: Current thread
nb: Nåværende tråd

en: Custom RTC Options
nb: Egendefinerte RTC-valg

en: DJ Turntable
nb: DJ dreiebord

en: DK Bongos
nb: DK-bongotrommer

en: DSP Emulation Engine
nb: DSP-emuleringsmotor

en: DSP HLE (fast)
nb: DSP HLE (raskt)

en: DSU Client
nb: DSU-klient

en: Dance Mat
nb: Dansematte

en: Data Transfer
nb: Dataoverføring

en: Data Type
nb: Datatype

en: Data received!
nb: Data mottatt!

en: Dead Zone
nb: Dødsone

en: Debug
nb: Feilsøk

en: Debugging
nb: Feilretting

note: i18n: The base 10 numeral system. Not related to non-integer numbers
en: Decimal
nb: Desimal

en: Decoding Quality:
nb: Dekodingskvalitet:

en: Decrease Convergence
nb: Reduser konvergens

en: Decrease Depth
nb: Reduser dybde

en: Decrease Emulation Speed
nb: Senk emuleringshastighet

note: i18n: IR stands for internal resolution
en: Decrease IR
nb: Reduser IR

en: Default
nb: Standard

en: Default Config (Read Only)
nb: Standard Konfigurasjon (Kun Lesing)

en: Default Device
nb: Standard enhet

en: Default Font
nb: Forvalgt skrift

en: Default ISO:
nb: Forvalgt ISO-fil:

en: Default thread
nb: Standardtråd

en: Defer EFB Cache Invalidation
nb: Utsett EFB cahce-invalidering

en: Defer EFB Copies to RAM
nb: Utsett EFB Kopier til RAM

en: Delete
nb: Slett

en: Delete File...
nb: Slett fil…

en: Delete Selected Files...
nb: Slett valgte filer...

en: Depth Percentage:
nb: Dybdeprosent:

en: Depth:
nb: Dybde:

en: Description
nb: Beskrivelse

en: Description:
nb: Beskrivelse:

en: Detached
nb: Frakoblet

en: Detect
nb: Finn automatisk

en: Deterministic dual core:
nb: Deterministisk dobbelkjerne:

en: Dev (multiple times a day)
nb: Utviklingsutgave (flere ganger daglig)

en: Device
nb: Enhet

note: i18n: PID means Product ID (in the context of a USB device), not Process ID
en: Device PID (e.g., 0305)
nb: Enhets-PID (f.eks. 0305)

en: Device Settings
nb: Enhetsinnstillinger

note: i18n: VID means Vendor ID (in the context of a USB device)
en: Device VID (e.g., 057e)
nb: Enhets-VID (f.eks 057e)

en: Device:
nb: Enhet:

en: Dims the screen after five minutes of inactivity.
nb: Demp skjermbelysning etter fem minutters inaktivitet.

en: Direct Connection
nb: Direkte tilkobling

en: Disable Bounding Box
nb: Skru av bounding-box-kalkulasjoner

en: Disable Copy Filter
nb: Slå av Kopieringsfilter

en: Disable EFB VRAM Copies
nb: Slå av EFB VRAM Kopier

en: Disable Emulation Speed Limit
nb: Skru av hastighetsbegrensning av emulering

en: Disable Fog
nb: Skru av tåke

en: Disable JIT Cache
nb: Deaktiver JIT-lager

en: Disc
nb: Plate

en: Distance
nb: Avstand

note: i18n: Refering to emulated wii remote swing movement.
en: Distance of travel from neutral position.
nb: Reiseavstand fra nøytral posisjon.

en: Do you authorize Dolphin to report information to Dolphin's developers?
nb: Tillater du at Dolphin samler inn informasjon til Dolphins utviklere?

en: Do you want to add "%1" to the list of Game Paths?
nb: Vil du legge til «%1» i listen over spillfilbaner?

en: Do you want to clear the list of symbol names?
nb: Vil du tømme listen over symbolnavn?

en: Do you want to stop the current emulation?
nb: Vil du stoppe pågående emulering?

en: Dolby Pro Logic II Decoder
nb: Dolby Pro Logic II-dekoder

en: Dolphin FIFO Log (*.dff)
nb: Dolphin FIFO-Logg (*.dff)

en: Dolphin Map File (*.map)
nb: Dolphin Map Fil (*.map)

en: Dolphin Signature CSV File
nb: Dolphin-signatur-CSV-fil

en: Dolphin Signature File
nb: Dolphin-signaturfil

en: Dolphin TAS Movies (*.dtm)
nb: Dolphin TAS-Filmer (*.dtm)

en: Dolphin could not find any GameCube/Wii ISOs or WADs.
    Double-click here to set a games directory...
nb: Dolphin kunne ikke finne noen GameCube/Wii ISO-filer eller WAD-filer.
    Dobbeltklikk her for å velge en spillmappe...

en: Dolphin failed to complete the requested action.
nb: Dolphin kunne ikke fullføre den forespurte handligen.

note: i18n: The word "free" in the standard phrase "free and open source" is "free" as in "freedom" - it refers to certain properties of the software's license, not the software's price. (It is true that Dolphin can be downloaded at no cost, but that's not what this message says.)
en: Dolphin is a free and open-source GameCube and Wii emulator.
nb: Dolphin er en fri og åpen kildekode-basert GameCube og Wii-emulator.

en: Dolphin is too old for traversal server
nb: Dolphin er for gammel for traverseringsserveren

en: Dolphin is unable to verify typical TGC files properly, since they are not dumps of actual discs.
nb: Dolphin kan ikke verifisere typiske TGC-filer ordentlig, siden de ikke er ripper av faktiske disker.

en: Dolphin is unable to verify unlicensed discs.
nb: Dolphin kan ikke verifisere ulisensierte disker.

en: Dolphin's cheat system is currently disabled.
nb: Dolphins juksesystem er for øyeblikket deaktivert.

en: Domain
nb: Domene

en: Don't Update
nb: Ikke oppdater

en: Don't show this again
nb: Ikke vis dette igjen

en: Done compressing disc image.
nb: Ferdig med å komprimere disk-avbildningsfil.

note: i18n: A double precision floating point number
en: Double
nb: Dobbel

en: Down
nb: Ned

en: Download Codes
nb: Last ned koder

en: Download Codes from the WiiRD Database
nb: Last ned koder fra WiiRD-databasen

en: Download Game Covers from GameTDB.com for Use in Grid Mode
nb: Last ned spillcovere fra GameTDB.com for bruk i portrettmodus

en: Download complete
nb: Nedlasting fullført

en: Downloaded %1 codes. (added %2)
nb: Lastet %1 koder. (Lagt til %2)

note: i18n: The "Drawsome" (combination of "Draw" and "Awesome") tablet wiimote extension by Ubisoft.
en: Drawsome Tablet
nb: Drawsome-tegnebrett

en: Drum Kit
nb: Trommesett

en: Dual Core
nb: Dobbelkjerne

en: Dummy
nb: Juksedukke

en: Dump Audio
nb: Dump lyd

en: Dump Base Textures
nb: Dump grunnteksturer

en: Dump EFB Target
nb: Dump EFB-mål

en: Dump Frames
nb: Dumping av bilder

en: Dump Path:
nb: Dump sti:

en: Dutch
nb: Nederlandsk

en: E&xit
nb: &Avslutt

en: Early Memory Updates
nb: Tidlige minneoppdateringer

en: East Asia
nb: Øst-Asia

en: Effect
nb: Effekt

note: i18n: One of the options shown below "Address Space". "Effective" addresses are the addresses used directly by the CPU and may be subject to translation via the MMU to physical addresses.
en: Effective
nb: Effektiv

en: Eject Disc
nb: Løs ut disk

en: Embedded Frame Buffer (EFB)
nb: Eksternt bildemellomlager (EFB)

en: Empty
nb: Tom

en: Emu Thread already running
nb: Emulator-CPU-tråden kjører allerede

en: Emulate the Wii's Bluetooth adapter
nb: Emuler Wii-ens Blåtannsadapter

en: Emulated Wii Remote
nb: Emulert Wii Remote

en: Emulation Speed
nb: Emuleringshastighet

en: Enable
nb: Aktiver

en: Enable API Validation Layers
nb: Slå på API-valideringslag

en: Enable Audio Stretching
nb: Tillat lydstrekking

en: Enable Cheats
nb: Aktiver juksekoder

en: Enable Custom RTC
nb: Aktiver egendefinert RTC (klokke)

en: Enable Dual Core
nb: Aktiver bruk av dobbelkjerne

en: Enable Dual Core (speedup)
nb: Aktiver bruk av dobbelkjerne (for bedre ytelse)

en: Enable Emulated CPU Clock Override
nb: Aktiver emulert CPU klokkefrekvensoverskridelse

en: Enable FPRF
nb: Aktiver FPRF

en: Enable MMU
nb: Aktiver MMU

en: Enable Progressive Scan
nb: Aktiver progressiv skanning

en: Enable Rumble
nb: Aktiver vibrering

en: Enable Screen Saver
nb: Aktiver skjermbeskytter

en: Enable Speaker Data
nb: Tillat høyttalerdata

en: Enable Usage Statistics Reporting
nb: Skru på bruks- og statistikkrapportering

en: Enable Wireframe
nb: Aktiver wireframe

en: Enables Dolby Pro Logic II emulation using 5.1 surround. Certain backends only.
nb: Aktiver Dolby Pro Logic II-emulering med 5.1 surround. Kun for enkelte bakender.

en: Enables Floating Point Result Flag calculation, needed for a few games. (ON = Compatible, OFF = Fast)
nb: Aktiverer flyttallskalkulering av punkt for resulterende flagg, som trengs for noen få spill. (PÅ = Kompatibelt, AV = Raskt)

en: Enables stretching of the audio to match emulation speed.
nb: Tillater strekking av lyden for å matche emuleringshastigheten.

en: Enables the Memory Management Unit, needed for some games. (ON = Compatible, OFF = Fast)
nb: Tillater Memory Management Unit (MMU), som trengs for noen spill. (PÅ = Kompatibelt, AV = Raskt)

note: i18n: Character encoding
en: Encoding
nb: Tegnkoding

en: Enet Didn't Initialize
nb: Enhet ble ikke igangsatt

en: English
nb: Engelsk

en: Enhancements
nb: Forbedringer

en: Enter USB device ID
nb: Skriv inn ID for USB-enhet

note: i18n: MAC stands for Media Access Control. A MAC address uniquely identifies a network interface (physical) like a serial number. "MAC" should be kept in translations.
en: Enter new Broadband Adapter MAC address:
nb: Skriv inn en ny Bredbåndsadapter MAC-adresse:

en: Enter password
nb: Oppgi passord

en: Enter the RSO module address:
nb: Skriv inn RSO-moduladresse:

en: Error
nb: Feil

en: Error Opening Adapter: %1
nb: Feil under åpning av adapter: %1

en: Error loading selected language. Falling back to system default.
nb: Feil ved innlasting av valgt språk. Faller tilbake til systemstandarden.

en: Error obtaining session list: %1
nb: Feil ved henting av sesjonsliste: %1

en: Error processing codes.
nb: Feil ved synkronisering av juksekoder.

en: Error processing data.
nb: Feil ved bearbeidelse av data.

en: Error synchronizing cheat codes!
nb: Feil ved synkronisering av juksekoder!

en: Error synchronizing save data!
nb: Feil ved synkronisering av lagringsdata!

en: Error: Trying to access Shift JIS fonts but they are not loaded. Games may not show fonts correctly, or crash.
nb: Feil: Prøver å åpne Shift JIS-skrifttyper, men de lastes ikke. Det kan hende spill ikke åpner skrifter rett, eller krasjer.

en: Error: Trying to access Windows-1252 fonts but they are not loaded. Games may not show fonts correctly, or crash.
nb: Feil: Prøver å slå opp Windows-1252 skrifttyper, men de er ikke lastet. Spill kan potensielt ikke vise skrifttyper riktig, eller krasje.

note: i18n: This button name refers to a gameplay element in DJ Hero
en: Euphoria
nb: Euforia

en: Europe
nb: Europa

en: Exit
nb: Avslutt

en: Expected arguments:
nb: Forventet argumenter:

en: Expected closing paren.
nb: Forventet parentes-lukking.

en: Expected comma.
nb: Forventet et komma.

en: Expected end of expression.
nb: Forventet en RegEx-innkapsling.

en: Expected name of input.
nb: Forventet navnet på inndataen.

en: Expected opening paren.
nb: Forventet parentes-begynnelse

en: Expected start of expression.
nb: Forventet starten på RegEx-innkapsling.

en: Experimental
nb: Eksperimentell

en: Export All Wii Saves
nb: Eksporter alle Wii-lagringsfiler

en: Export Recording
nb: Eksporter opptak

en: Export Recording...
nb: Eksporter opptak…

en: Export Save File
nb: Eksporter lagringsfil

en: Export Wii Save
nb: Eksporter Wii-lagrefil

en: Export Wii Saves
nb: Eksporter Wii-lagrefiler

en: Exported %n save(s)
nb: Eksporterte %n lagringsfil(er).

en: Extension
nb: Utvidelse

en: External
nb: Ekstern

en: External Frame Buffer (XFB)
nb: Eksternt bildebuffer (EFB)

en: Extract Certificates from NAND
nb: Pakk ut sertifikater fra NAND

en: Extract Entire Disc...
nb: Pakk ut hele disken…

en: Extract Entire Partition...
nb: Pakk ut hele partisjonen…

en: Extract File...
nb: Pakk ut fil…

en: Extract Files...
nb: Pakk ut filer…

en: Extract System Data...
nb: Pakk ut systemdata…

en: Extracting All Files...
nb: Pakker ut alle filer...

en: Extracting Directory...
nb: Pakker ut mappe...

en: FIFO Player
nb: FIFO-spiller

en: Failed opening memory card:
    %1
nb: Kunne ikke åpne minnekort:
    %1

en: Failed to add this session to the NetPlay index: %1
nb: Kunne ikke legge til denne sesjonen i NetPlay-indeksen: %1

en: Failed to append to signature file '%1'
nb: Kunne ikke legge til på signaturfil '%1'

en: Failed to connect to server: %1
nb: Kunne ikke koble til server: %1

en: Failed to create D3D swap chain
nb: Kunne ikke lage D3D swap chain

en: Failed to create DXGI factory
nb: Kunne ikke lage DXGI factory

en: Failed to delete NetPlay memory card. Verify your write permissions.
nb: Kunne ikke slette NetPlay-minnekort. Verifiser dine skrivetillatelser.

en: Failed to delete the selected file.
nb: Klarte ikke å slette valgt fil.

en: Failed to download codes.
nb: Nedlasting av koder mislyktes.

en: Failed to dump %1: Can't open file
nb: Kunne ikke dumpe %1: Kan ikke åpne fil

en: Failed to dump %1: Failed to write to file
nb: Kunne ikke dumpe %1: Kan ikke skrive til fil

en: Failed to export the following save files:
nb: Kunne ikke eksportere følgende lagringsfiler:

en: Failed to extract certificates from NAND
nb: Klarte ikke å pakke ut sertifikater fra NAND

en: Failed to extract file.
nb: Kunne ikke pakke ut fil.

en: Failed to extract system data.
nb: Kunne ikke pakke ut systemdata.

en: Failed to find one or more D3D symbols
nb: Kunne ikke finne en eller flere D3D-symboler

en: Failed to import "%1".
nb: Kunne ikke importere "%1".

en: Failed to init core
nb: Klarte ikke å igangsette kjerne

en: Failed to install pack: %1
nb: Kunne ikke installere pakke: %1

en: Failed to install this title to the NAND.
nb: Klarte ikke å installere denne tittelen til NAND.

en: Failed to listen on port %1. Is another instance of the NetPlay server running?
nb: Klarte ikke å lytte til port %1. Kjøres det en annen instans av NetPlay-tjeneren?

en: Failed to load RSO module at %1
nb: Kunne ikke laste RSO-modul ved %1

en: Failed to load d3d11.dll
nb: Kunne ikke laste d3d11.dll

en: Failed to load dxgi.dll
nb: Kunne ikke laste dxgi.dll

en: Failed to load map file '%1'
nb: Kunne ikke laste map-fil '%1'

en: Failed to load the executable to memory.
nb: Klarte ikke å laste kjørbar fil til minne.

en: Failed to open '%1'
nb: Klarte ikke å åpne "%1"

en: Failed to open config file!
nb: Kunne ikke åpne konfigurasjonsfil!

en: Failed to open file in external editor.
    Make sure there's an application assigned to open INI files.
nb: Kunne ikke åpne ekstern editor.
    Pass på at det er en applikasjon valgt til å åpne INI-filer.

en: Failed to open server
nb: Klarte ikke å åpne tjener

en: Failed to open the input file "%1".
nb: Mislyktes i å åpne inndatafilen «%1».

en: Failed to remove this title from the NAND.
nb: Kunne ikke fjerne denne tittelen fra NAND.

en: Failed to reset NetPlay GCI folder. Verify your write permissions.
nb: Kunne ikke tilbakestille NetPlay GCI-mappe. Verifiser dine skrivetillatelser.

en: Failed to reset NetPlay NAND folder. Verify your write permissions.
nb: Kunne ikke tilbakestille NetPlay NAND-mappe. Verifiser dine skrivetillatelser.

en: Failed to save FIFO log.
nb: Lagring av FIFO-logg mislyktes.

en: Failed to save code map to path '%1'
nb: Kunne ikke lagre kodemapping til sti '%1'

en: Failed to save signature file '%1'
nb: Kunne ikke lagre signaturfil '%1'

en: Failed to save symbol map to path '%1'
nb: Kunne ikke lagre symbolkart til sti '%1'

en: Failed to save to signature file '%1'
nb: Kunne ikke lagre til signaturfil '%1'

en: Failed to uninstall pack: %1
nb: Kunne ikke avinstallere pakke: %1

en: Failed to write BT.DINF to SYSCONF
nb: Kunne ikke skrive BT.DINF til SYSCONF

en: Failed to write Mii data.
nb: Skriving av Mii-data mislyktes.

en: Failed to write Wii save.
nb: Skriving til Wii-lagringsfil mislyktes.

en: Failed to write config file!
nb: Kunne ikke skrive til konfigurasjonsfilen!

en: Failure
nb: Feil

en: Fast
nb: Rask

en: Fast Depth Calculation
nb: Rask dybdekalkulering

en: File Details
nb: Fildetaljer

en: File Format
nb: Filformat

en: File Format:
nb: Filformat:

en: File Info
nb: Fil-informasjon

en: File Name
nb: Filnavn

en: File Path
nb: Filbane

en: File Size
nb: Filstørrelse

en: File Size:
nb: Filstørrelse:

en: File contained no codes.
nb: Filen inneholdt ingen koder.

en: Files opened, ready to compress.
nb: Fil åpnet, klar for komprimering.

en: Filesize does not match any known GameCube Memory Card size.
nb: Filstørrelsen samsvarer ikke med noen kjente Gamecube-minnekortstørrelser.

en: Filesystem
nb: Filsystem

en: Filters
nb: Filtre

en: Find &Next
nb: Finn &neste

en: Find &Previous
nb: Finn &forrige

en: Finish Calibration
nb: Fullfør kalibrering

en: Finishing the update...
    This can take a while.
nb: Ferdigstiller oppdateringen...
    Dette kan ta litt tid.

en: First Person
nb: Førsteperson

en: Fix Checksums
nb: Fiks sjekksummer

note: i18n: These are the kinds of flags that a CPU uses (e.g. carry), not the kinds of flags that represent e.g. countries
en: Flags
nb: Flagg

note: i18n: A floating point number i18n: Floating-point (non-integer) number
en: Float
nb: Flyttall

en: Follow &branch
nb: Følg &avgrening

en: For best results please slowly move your input to all possible regions.
nb: For best resultater, vennligst flytt inn-dataen sakte til alle mulige regioner.

en: Force 16:9
nb: Tving 16:9

en: Force 24-Bit Color
nb: Tving 24-biters farge

en: Force 4:3
nb: Tving 4:3

en: Force Listen Port:
nb: Tving lytteport:

en: Forward
nb: Fremover

en: Forward port (UPnP)
nb: Videresendingsport (UPnP)

en: Found %1 results for "%2"
nb: Fant %1 resultater for "%2"

en: Frame %1
nb: Bilde %1

en: Frame Advance
nb: Bilde-for-bilde-modus

en: Frame Advance Decrease Speed
nb: Senk hastighet for bildeforskuddsvisning

en: Frame Advance Increase Speed
nb: Øk hastighet for bildeforskuddsvisning

en: Frame Advance Reset Speed
nb: Tilbakestill bilde-for-bilde-hastighet

en: Frame Range
nb: Bildespennvidde

en: Frames to Record:
nb: Bilder å ta opp:

en: France
nb: Frankrike

en: Freelook
nb: Fri-sikt

en: Freelook Toggle
nb: Frisikts-veksling

en: French
nb: Fransk

note: i18n: Refers to a number of actions per second in Hz.
en: Frequency
nb: Frekvens

en: From
nb: Fra

en: From:
nb: Fra:

en: FullScr
nb: Fullskjerm

en: Function
nb: Funksjon

en: Functions
nb: Funksjoner

en: GC Port %1
nb: GC-port %1

en: GCI Folder
nb: GCI-mappe

en: GCMemcardDirectory: ClearBlock called with invalid block address
nb: GC-minnekortmappe: ClearBlock ble påkalt med ugyldig blokkadresse

en: GPU Texture Decoding
nb: GPU-teksturdekoding

en: Game
nb: Spill

en: Game Boy Advance Carts (*.gba)
nb: Game Boy Advance-disker (*.gba)

en: Game Config
nb: Spilloppsett

en: Game Details
nb: Spilldetaljer

en: Game Folders
nb: Spillmapper

en: Game ID
nb: Spill-ID

en: Game ID:
nb: Spill-ID:

en: Game Status
nb: Spillstatus

en: Game changed to "%1"
nb: Spill endret til "%1"

en: Game is already running!
nb: Spillet kjører allerede!

en: Game-Specific Settings
nb: Spill-spesifikke innstillinger

en: GameCube Adapter for Wii U
nb: GameCube-adapter for Wii U

en: GameCube Adapter for Wii U at Port %1
nb: GameCube-adapter for Wii U i port %1

en: GameCube Controller
nb: GameCube-kontroller

en: GameCube Controller at Port %1
nb: GameCube-kontroller i port %1

en: GameCube Controllers
nb: GameCube-kontrollere

en: GameCube Keyboard
nb: GameCube-tastatur

en: GameCube Keyboard at Port %1
nb: GameCube-tastatur i port %1

en: GameCube Memory Card Manager
nb: GameCube-minnekortbehandler

en: GameCube Memory Cards (*.raw *.gcp)
nb: GameCube-minnekort (*.raw *.gcp)

en: GameCube Microphone Slot %1
nb: GameCube-mikrofoninngang i inngang %1

en: GameCube TAS Input %1
nb: GameCube TAS-inndata %1

en: Gecko Codes
nb: Gecko-juksekoder

en: General
nb: Generelt

en: General and Options
nb: Generelt og innstillinger

en: Generate Action Replay Code
nb: Generer Action Replay-kode

en: Generate a New Statistics Identity
nb: Opprett en ny statistikk-identitet

en: Generated symbol names from '%1'
nb: Genererte symbolnavn fra '%1'

en: German
nb: Tysk

en: Germany
nb: Tyskland

en: Golf Mode
nb: Golfmodus

en: Good dump
nb: God dump

en: Graphics
nb: Grafikk

en: Graphics Toggles
nb: Grafikkbrytere

en: Green
nb: Grønn

en: Green Left
nb: Grønn venstre

en: Green Right
nb: Grønn høyre

en: Grid View
nb: Rutenettvisning

en: Guitar
nb: Gitar

en: Gyroscope
nb: Gyroskop

en: Hexadecimal
nb: Heksadesimal

en: Hide
nb: Gjem

en: Hide Incompatible Sessions
nb: Gjem ikke-kompatible sesjoner

en: High
nb: Høy

en: Highest
nb: Høyest

note: i18n: Refers to how hard emulated drum pads are struck.
en: Hit Strength
nb: Treffsyrke

en: Host
nb: Vert

en: Host Code:
nb: Vertskode:

en: Host Input Authority
nb: Host Input-autoritet

en: Host Size
nb: Vertstørrelse

en: Host input authority disabled
nb: Vertsinndataautoritet deaktivert

en: Host input authority enabled
nb: Vertsinndataautoritet aktivert

en: Host with NetPlay
nb: Vær vertskap med NetPlay

en: Hotkey Settings
nb: Tastesnarveis-innstillinger

en: Hotkeys
nb: Hurtigtaster

en: IP Address:
nb: IP-adresse:

en: IPL Settings
nb: Innstillinger for IPL

note: i18n: IR stands for infrared and refers to the pointer functionality of Wii Remotes
en: IR Sensitivity:
nb: IR-sensitivitet:

en: Icon
nb: Ikon

en: Identity Generation
nb: Identitetsgenerering

en: If authorized, Dolphin can collect data on its performance, feature usage, and configuration, as well as data on your system's hardware and operating system.
    
    No private data is ever collected. This data helps us understand how people and emulated games use Dolphin and prioritize our efforts. It also helps us identify rare configurations that are causing bugs, performance and stability issues.
    This authorization can be revoked at any time through Dolphin's settings.
nb: Hvis autorisert, kan Dolphin samle inn data om ytelse, funksjonsbruk og oppsett, såvel også data om din maskinvare og operativsystem.
    
    Ingen private data blir noensinne innhentet. Denne informasjonen hjelper oss å forstå hvordan folk og emulerte spill bruker Dolphin og prioritere deretter. Det hjelper oss også med å identifisere sjeldne oppsett som forårsaker feil, ytelsesproblemer og stabilitetssvakheter.
    Denne godkjenningen kan tilbakekalles når som helst fra Dolphins innstillinger.

en: Ignore
nb: Ignorer

en: Ignore Format Changes
nb: Ignorer formatendringer

en: Ignore for this session
nb: Ignorer for denne sesjonen

en: Immediately Present XFB
nb: Øyeblikkelig tilgjengelig XFB

en: Import BootMii NAND Backup...
nb: Importer BootMii NAND sikkerhetskopi...

en: Import Wii Save...
nb: Importer Wii-lagringsfil …

en: Importing NAND backup
nb: Importing NAND sikkerhetskopi

en: Importing NAND backup
     Time elapsed: %1s
nb: Importerer NAND sikkerhetskopi
    Tid passert: %1s

en: In-Game?
nb: I spillet?

en: Increase Convergence
nb: Øk konvergens

en: Increase Depth
nb: Øk dybde

en: Increase Emulation Speed
nb: Øk emuleringshastighet

note: i18n: IR stands for internal resolution
en: Increase IR
nb: Øk IR

en: Information
nb: Informasjon

en: Input
nb: Inngang

note: i18n: Refers to the "threshold" setting for pressure sensitive gamepad inputs.
en: Input strength required for activation.
nb: Inndata styrke kreves for aktivering.

en: Insert &nop
nb: Sett inn &nop

en: Insert SD Card
nb: Sett inn SD-kort

en: Install
nb: Installer

en: Install Update
nb: Installer oppdatering

en: Install WAD...
nb: Installer WAD…

en: Install to the NAND
nb: Installer til NAND

en: Instruction
nb: Instruksjon

en: Instruction Breakpoint
nb: Instruksjonsstoppunkt

en: Instruction:
nb: Instruksjon:

en: Instruction: %1
nb: Instruksjon: %1

note: i18n: Refers to the intensity of shaking an emulated wiimote.
en: Intensity
nb: Intensitet

en: Interface
nb: Grensesnitt

en: Internal LZO Error - compression failed
nb: Intern LZO-feil - komprimering mislyktes

en: Internal LZO Error - decompression failed
nb: Intern LZO-feil - dekomprimering mislyktes

en: Internal LZO Error - lzo_init() failed
nb: Intern LZO-feil - lzo_init() mislyktes

en: Internal Resolution
nb: Intern oppløsning

en: Internal Resolution:
nb: Intern bildeoppløsning:

en: Interpreter (slowest)
nb: Fortolker (tregest)

en: Interpreter Core
nb: Fortolkerkjerne

en: Invalid Mixed Code
nb: Ugyldig mikset kode

en: Invalid Pack %1 provided: %2
nb: Ugyldig Pakke %1 oppgitt: %2

en: Invalid Player ID
nb: Ugyldig spiller-ID

en: Invalid RSO module address: %1
nb: Ugyldig RSO-moduladresse: %1

en: Invalid callstack
nb: Ugyldig kallstakk

en: Invalid checksums.
nb: Ugyldige sjekksummer.

en: Invalid host
nb: Ugyldig vert

en: Invalid input for the field "%1"
nb: Ugyldig inndata for feltet "%1"

en: Invalid input provided
nb: Ugyldig inndata oppgitt

en: Invalid password provided.
nb: Ugyldig passord oppgitt.

en: Invalid recording file
nb: Ugyldig opptaksfil

en: Invalid search parameters (no object selected)
nb: Ugyldige søkeparametre (inget objekt valgt)

en: Invalid search string (couldn't convert to number)
nb: Ugyldig søkestring (kunne ikke konverte til tall)

en: Invalid search string (only even string lengths supported)
nb: Ugyldig søkestreng (bare strenger av partallslengde støttes)

en: Invalid title ID.
nb: Ugyldig tittel-ID.

en: Italian
nb: Italiensk

en: Italy
nb: Italia

en: JIT Block Linking Off
nb: JIT Blokklinking Av

en: JIT Blocks
nb: JIT-blokker

en: JIT Branch Off
nb: JIT Branching Av

en: JIT FloatingPoint Off
nb: JIT FlytTall Av

en: JIT Integer Off
nb: JIT Heltall Av

en: JIT LoadStore Floating Off
nb: JIT LastLagre Flyt Av

en: JIT LoadStore Off
nb: JIT LastLagre Av

en: JIT LoadStore Paired Off
nb: JIT LastLagre Parret Av

en: JIT LoadStore lXz Off
nb: JIT LastLagre lXz Av

en: JIT LoadStore lbzx Off
nb: JIT Ibzx Av

en: JIT LoadStore lwz Off
nb: JIT LastLagre Iwz Av

en: JIT Off (JIT Core)
nb: JIT Av (JIT Kjerne)

en: JIT Paired Off
nb: JIT Parret Av

en: JIT SystemRegisters Off
nb: JIT Systemregistre Av

en: Japanese
nb: Japansk

note: i18n: The translation of this string should be consistent with the translation of the string "Western (Windows-1252)". Because of this, you may want to parse "Japanese" as "a character encoding which is from Japan / used in Japan" rather than "the Japanese language".
en: Japanese (Shift-JIS)
nb: Japansk (Shift-JIS)

en: Keep Window on Top
nb: Behold vindu øverst

en: Keyboard
nb: Tastatur

en: Keys
nb: Nøkler

en: Kick Player
nb: Spark spiller

en: Korean
nb: Koreansk

note: i18n: The left trigger button (labeled L on real controllers)
en: L
nb: V

note: i18n: The left trigger button (labeled L on real controllers) used as an analog input
en: L-Analog
nb: Venstre-analog

en: Label
nb: Etikett

en: Latency:
nb: Forsinkelse:

en: Left
nb: Til venstre

en: Left Stick
nb: Venstre joystick

note: i18n: "Table" refers to a turntable
en: Left Table
nb: Venstre tabell

en: Left click to set the IR value.
    Right click to re-center it.
nb: Venstreklikk for å sette IR-verdien.
    Høyreklikk for å re-sentrere den.

en: Left click to set the stick value.
    Right click to re-center it.
nb: Venstreklikk for å sette joystick-verdi.
    Høyreklikk for å re-sentrere den.

en: Left-click to detect input.
    Middle-click to clear.
    Right-click for more options.
nb: Venstreklikk for å oppdage inndata.
    Midtklikk for å tømme.
    Høyreklikk for flere alternativer.

en: License
nb: Lisens

en: Limit Chunked Upload Speed:
nb: Begrens Klump-opplastningshastighet:

en: List Columns
nb: Listekolonner

en: List View
nb: Listevisning

en: Listening
nb: Lytter

en: Load
nb: Last

en: Load &Bad Map File...
nb: Last &Dårlig kartfil...

en: Load &Other Map File...
nb: Last &Annen kartfil...

en: Load Custom Textures
nb: Last inn brukerlagde teksturer

en: Load GameCube Main Menu
nb: Last inn GameCube-hovedmeny

en: Load Last State
nb: Last inn nyeste hurtiglagring

en: Load Path:
nb: Innlastingsfilbane:

en: Load State
nb: Last inn hurtiglagring

en: Load State Last 1
nb: Last inn hurtiglagring siste 1

en: Load State Last 10
nb: Last inn hurtiglagring siste 10

en: Load State Last 2
nb: Last inn hurtiglagring siste 2

en: Load State Last 3
nb: Last inn hurtiglagring siste 3

en: Load State Last 4
nb: Last inn hurtiglagring siste 4

en: Load State Last 5
nb: Last inn hurtiglagring siste 5

en: Load State Last 6
nb: Last inn hurtiglagring siste 6

en: Load State Last 7
nb: Last inn hurtiglagring siste 7

en: Load State Last 8
nb: Last inn hurtiglagring siste 8

en: Load State Last 9
nb: Last inn hurtiglagring siste 9

en: Load State Slot 1
nb: Åpne hurtiglagringsplass nr. 1

en: Load State Slot 10
nb: Åpne hurtiglagringsplass nr. 10

en: Load State Slot 2
nb: Åpne hurtiglagringsplass nr. 2

en: Load State Slot 3
nb: Åpne hurtiglagringsplass nr. 3

en: Load State Slot 4
nb: Åpne hurtiglagringsplass nr. 4

en: Load State Slot 5
nb: Åpne hurtiglagringsplass nr. 5

en: Load State Slot 6
nb: Åpne hurtiglagringsplass nr. 6

en: Load State Slot 7
nb: Åpne hurtiglagringsplass nr. 7

en: Load State Slot 8
nb: Åpne hurtiglagringsplass nr. 8

en: Load State Slot 9
nb: Åpne hurtiglagringsplass nr. 9

en: Load State from File
nb: Last inn tilstand fra fil

en: Load State from Selected Slot
nb: Last inn tilstand fra valgt kortplass

en: Load State from Slot
nb: Last inn tilstand fra kortplass

en: Load Wii System Menu %1
nb: Last inn Wii-systemmeny %1

en: Load from Selected Slot
nb: Last fra valgt kortplass

en: Load from Slot %1 - %2
nb: Last inn fra kortplass %1 - %2

en: Load map file
nb: Last kartfil

en: Load...
nb: Last...

en: Loaded symbols from '%1'
nb: Lastet symboler fra '%1'

en: Local
nb: Lokal

en: Log
nb: Logg

en: Log Configuration
nb: Logg-innstillinger

en: Log JIT Instruction Coverage
nb: Jit-logg Instruksjonsdekning

en: Log Render Time to File
nb: Loggfør opptegningstid til fil

en: Log Types
nb: Loggtyper

en: Logger Outputs
nb: Logger utdata

en: Lost connection to NetPlay server...
nb: Mistet tilkobling til NetPlay-tjener…

en: Low
nb: Lav

en: Lowest
nb: Lavest

en: Main Stick
nb: Hoved-joystick

en: Maker
nb: Skaper

en: Maker:
nb: Skaper:

en: Manage NAND
nb: Administrer NAND

en: Match Found
nb: Treff funnet

en: Max Buffer:
nb: Maksimal Buffer:

en: Max buffer size changed to %1
nb: Maksimum bufferstørrelse endret til %1

note: i18n: Refers to tilting an emulated Wii Remote.
en: Maximum tilt angle.
nb: Maksimal tilt-vinkel.

en: May cause slow down in Wii Menu and some games.
nb: Kan senke ytelse i Wii-menyen og noen spill.

en: Medium
nb: Middels

en: Memory
nb: Minne

en: Memory Breakpoint
nb: Minne Stoppunkt

en: Memory Card
nb: Minnekort

en: Memory Card Manager
nb: Minnekortbehandler

en: Memory Override
nb: Minneoverstyring

en: Memory breakpoint options
nb: Minne-stoppunktinnstillinger

en: Merging a new NAND over your currently selected NAND will overwrite any channels and savegames that already exist. This process is not reversible, so it is recommended that you keep backups of both NANDs. Are you sure you want to continue?
nb: Å migrere en ny NAND over din nåværende valgte NAND vil overskrive kanaler og lagringsfiler som måtte eksistere. Denne prosessen er ikke reversibel, så det er anbefalt at du bevarer sikkerhetskopier av begge NAND-filer. Er du sikker på at du vil fortsette?

en: Microphone
nb: Mikrofon

en: Misc
nb: Diverse

en: Misc Settings
nb: Diverse innstillinger

en: Modifier
nb: Modifiserer

en: Monoscopic Shadows
nb: Monoskopiske skygger

en: Monospaced Font
nb: Fastbreddeskrift

en: Motion Input
nb: Bevegelsesinndata

en: Motion Simulation
nb: Bevegelsessimulering

en: Movie
nb: Film

en: NAND Check
nb: NAND-sjekk

en: NKit Warning
nb: NKit-advarsel

en: Name
nb: Navn

en: Name for a new tag:
nb: Navn for en ny merkelapp:

en: Name of the tag to remove:
nb: Navn for tagg til å fjerne:

en: Name of your session shown in the server browser
nb: Navnet på din sesjon som vises i tjenerutforskeren

en: Name:
nb: Navn:

en: Native (640x528)
nb: Opprinnelig størrelse (640x528)

en: NetPlay Session Browser
nb: NetPlay Sesjonsutforsker

en: NetPlay Setup
nb: NetPlay-innstillinger

en: Netherlands
nb: Nederland

en: Network
nb: Nettverk

en: Never Auto-Update
nb: Aldri autooppdater

en: New
nb: Nye

en: New Breakpoint
nb: Nytt stoppunkt

en: New Search
nb: Nytt søk

en: New Tag...
nb: Ny merkelapp...

en: New identity generated.
nb: Ny identietet opprettet.

en: New instruction:
nb: Ny instruksjon:

en: New tag
nb: Ny etikett

en: Next Game Profile
nb: Neste spillprofil

en: Next Match
nb: Neste treff

en: Next Profile
nb: Neste profil

en: Nickname is too long.
nb: Kallenavnet er for langt.

en: Nickname:
nb: Brukernavn:

en: No
nb: Nei

en: No Adapter Detected
nb: Ingen adapter oppdaget

en: No Audio Output
nb: Ingen lydavspilling

en: No Compression
nb: Ingen komprimering

en: No Match
nb: Ingen treff

en: No description available
nb: Ingen beskrivelse tilgjengelig

en: No errors.
nb: Ingen feil.

en: No extension selected.
nb: Ingen utvidelse valgt.

en: No file loaded / recorded.
nb: Ingen filer lastet / tatt opp.

en: No issues have been detected.
nb: Ingen feil har blitt oppdaget.

en: No problems were found.
nb: Ingen problemer ble funnet.

en: No problems were found. This does not guarantee that this is a good dump, but since Wii titles contain a lot of verification data, it does mean that there most likely are no problems that will affect emulation.
nb: Ingen problemer funnet. Dette er ingen garanti for at dette er en bra kopi, men siden Wii-titler inneholder mye verifiseringsdata, betyr det at det mest sannsynlig ikke er noen feil som vil påvirke emulering.

en: No recording loaded.
nb: Ingen opptak lastet.

en: No save data found.
nb: Ingen lagringsfiler funnet.

en: No undo.dtm found, aborting undo load state to prevent movie desyncs
nb: Ingen undo.dtm funnet, avbryter angring av lasting av lagringsstadie for å unngå film-desynkronisering

en: None
nb: Ingen

en: North America
nb: Nord-Amerika

en: Not Set
nb: Ikke satt

en: Not all players have the game. Do you really want to start?
nb: Ikke alle spillere har spillet. Vil du virkelig starte?

en: Notes:
nb: Notater:

en: Nothing to configure
nb: Ingenting å sette opp

en: Notice
nb: Merknad

note: i18n: Null is referring to the null video backend, which renders nothing
en: Null
nb: Ingenting

note: i18n: Refering to emulated wii remote movement.
en: Number of shakes per second.
nb: Antall ristinger per sekund.

en: Nunchuk Buttons
nb: Nunchuk-knapper

en: Nunchuk Stick
nb: Nunchuck-Joystick

en: Object %1
nb: Objekt %1

en: Object Range
nb: Objektrekkevidde

en: Oceania
nb: Oseania

en: Off
nb: Av

en: On
nb: På

en: Online &Documentation
nb: Nettbasert &dokumentasjon

en: Only append symbols with prefix:
    (Blank for all symbols)
nb: Legg til kun symboler med prefiks:
    (Blank for alle symboler)

en: Only export symbols with prefix:
    (Blank for all symbols)
nb: Eksporter kun symboler med prefiks:
    (Blank for alle symboler)

en: Open
nb: Åpne

en: Open &Containing Folder
nb: Åpne &inneholdende mappe

en: Open Directory...
nb: Åpne mappe...

en: Open FIFO log
nb: Åpne FIFO-logg

en: Open GameCube &Save Folder
nb: Åpne GameCube &Lagringsmappe

en: Open Wii &Save Folder
nb: Åpne Wii &lagringsmappe

en: Open in External Editor
nb: Åpne i Ekstern Editor

en: OpenAL: can't find sound devices
nb: OpenAL: Kan ikke finne lydenhet

en: Operators
nb: Operatører

en: Options
nb: Innstillinger

en: Other
nb: Andre

en: Other State Hotkeys
nb: Andre Status-hurtigtaster

en: Other State Management
nb: Annen Statusadministrering

en: Other game...
nb: Andre spill...

en: P&lay Input Recording...
nb: Spi&ll av inndataopptak…

en: PNG image file (*.png);; All Files (*)
nb: PNG-bildefil (*.png);; Alle filer (*)

en: PPC Size
nb: PPC-størrelse

en: Pad
nb: Kontroll

en: Pads
nb: Kontrollere

en: Parameters
nb: Parametere

en: Parsing Error
nb: Tolkningsfeil

en: Passive
nb: Passiv

en: Passthrough a Bluetooth adapter
nb: Gjennomstrøm en Blåtann-adapter

en: Password
nb: Passord

en: Password for joining your game (leave empty for none)
nb: Passord for å bli med i ditt spill (la stå tom for å ikke bruke passord)

en: Password?
nb: Passord?

en: Patch name
nb: Patch-navn

en: Patches
nb: Patcher

en: Path:
nb: Filbane:

en: Paths
nb: Baner

en: Pause at End of Movie
nb: Pause på slutten av filmen

en: Pause on Focus Loss
nb: Pause ved tapt fokus

note: i18n: Refering to emulated wii remote swing movement.
en: Peak velocity of movements to neutral position.
nb: Høyeste bevegelsesfart til nøytral posisjon.

note: i18n: Refering to emulated wii remote swing movement.
en: Peak velocity of outward swing movements.
nb: Høyeste fart for utgående svingbevegelser.

en: Per-Pixel Lighting
nb: Belysning per piksel

en: Perform Online System Update
nb: Utfør pålogget systemoppdatering

en: Perform System Update
nb: Utfør systemoppdatering

note: i18n: One of the options shown below "Address Space". "Physical" is the address space that reflects how devices (e.g. RAM) is physically wired up.
en: Physical
nb: Fysisk

en: Pick a debug font
nb: Velg en debug-font

en: Platform
nb: Plattform

en: Play
nb: Spill av

en: Play / Record
nb: Spill/Ta opp

en: Play Recording
nb: Spill av opptak

en: Playback Options
nb: Avspillingsalterntiver

en: Player
nb: Spiller

en: Players
nb: Spillere

note: i18n: "Point" refers to the action of pointing a Wii Remote.
en: Point
nb: Punkt

en: Possible desync detected: %1 might have desynced at frame %2
nb: Potensiell desynkronisering oppdaget: %1 kan ha desynkroniser i bilde %2

en: Post-Processing Effect:
nb: Postbehandlingseffekt:

en: Post-Processing Shader Configuration
nb: Oppsett av Etterbehandlings-skyggelegging

en: Prefetch Custom Textures
nb: Forhåndsinnlasting av egendefinerte teksturer

en: Preparing to update...
    This can take a while.
nb: Forbereder til å oppdatere...
    Dette kan ta litt tid.

en: Presets
nb: Forhåndsinnstillinger

en: Press Sync Button
nb: Trykk Synkroniseringsknapp

en: Pressure
nb: Trykk

en: Previous Game Profile
nb: Forrige spillprofil

en: Previous Match
nb: Forrige spill

en: Previous Profile
nb: Forrige profil

en: Private
nb: Privat

en: Private and Public
nb: Privat og offentlig

en: Problems with high severity were found. The game will most likely not work at all.
nb: Problem med høy alvorlighetsgrad funnet. Spillet vil sannsynligvis ikke fungere i det hele tatt.

en: Problems with low severity were found. They will most likely not prevent the game from running.
nb: Problem med lav alvorlighetsgrad funnet. Dette vil mest sannsynlig ikke hindre spillet fra å kjøre.

en: Problems with medium severity were found. The whole game or certain parts of the game might not work correctly.
nb: Problemer med medium alvorlighetsgrad funnet. Hele eller deler av spillet vil sannsynligvis ikke fungere riktig.

en: Profile
nb: Profil

en: Program Counter
nb: Programteller

en: Progress
nb: Fremdrift

en: Public
nb: Offentlig

en: Purge Game List Cache
nb: Tøm spillistehurtiglager

en: Quality of Service (QoS) couldn't be enabled.
nb: Quality of Service (QoS) kunne ikke aktiveres.

en: Quality of Service (QoS) was successfully enabled.
nb: Quality of Service (QoS) ble aktivert.

en: Question
nb: Spørsmål

en: Quit
nb: Avslutt

note: i18n: The right trigger button (labeled R on real controllers)
en: R
nb: H

note: i18n: The right trigger button (labeled R on real controllers) used as an analog input
en: R-Analog
nb: Høyre-analog

en: READY
nb: KLAR

en: RSO Modules
nb: RSO-moduler

en: RSO auto-detection
nb: RSO-autooppdaging

en: RUNNING
nb: KJØRER

en: RVZ GC/Wii images (*.rvz)
nb: RVZ GC/Wii-avbildninger (*.rvz)

note: i18n: A range of memory addresses
en: Range
nb: Område

en: Re&place instruction
nb: B&ytt instruksjon

note: i18n: This is a selectable condition when adding a breakpoint
en: Read
nb: Les

note: i18n: This string is used for a radio button that represents the type of memory breakpoint that gets triggered when a read operation or write operation occurs. The string is not a command to read and write something or to allow reading and writing.
en: Read and write
nb: Skriv og les

note: i18n: This string is used for a radio button that represents the type of memory breakpoint that gets triggered when a read operation occurs. The string does not mean "read-only" in the sense that something cannot be written to.
en: Read only
nb: Kun skrivebeskyttet

note: i18n: This is a selectable condition when adding a breakpoint
en: Read or Write
nb: Les eller skriv

en: Read-Only Mode
nb: Skrivebeskyttet modus

en: Real Balance Board
nb: Ekte balansebrett

en: Real Wii Remote
nb: Ekte Wii Remote

en: Recenter
nb: Sentrer igjen

en: Record
nb: Opptak

en: Record Inputs
nb: Ta opp inndata

en: Recording
nb: Tar opp

en: Recording Options
nb: Opptaksinnstillinger

en: Recording...
nb: Tar opp...

en: Red
nb: Rød

en: Red Left
nb: Rød venstre

en: Red Right
nb: Rød høyre

en: Redump.org Status:
nb: 'Redump.org-'status:

en: Refresh
nb: Oppdater

en: Refresh Game List
nb: Oppdater spilliste

en: Refreshing...
nb: Gjennoppfrisker...

en: Registers
nb: Registre

en: Relative Input
nb: Relativ inndata

en: Remind Me Later
nb: Minn Meg Senere

en: Remove
nb: Fjern

en: Remove Tag...
nb: Fjern merkelapp...

en: Remove tag
nb: Fjern merkelapp

en: Rename symbol
nb: &Gi symbol nytt navn

en: Render Window
nb: Renderingsvindu

en: Render to Main Window
nb: Spill i hovedvinduet

en: Request to Join Your Party
nb: Forespørsel om å bli med i din gruppe

en: Reset
nb: Nullstill

en: Reset Traversal Server
nb: Tilbakestill Traverseringsserver

en: Reset Traversal Server to %1:%2
nb: Tilbakestill Traverseringsserver til %1:%2

en: Reset Traversal Settings
nb: Tilbakestill traverseringsinnstillinger

en: Reset all saved Wii Remote pairings
nb: Tilbakestill alle Wii-kontroll parringer

en: Resource Pack Manager
nb: Ressurspakkebehandler

en: Restart Required
nb: Omstart påkrevd

en: Restore instruction
nb: Tilbakestill instruksjon

en: Retry
nb: Forsøk igjen

en: Return Speed
nb: Returhastighet

en: Revision
nb: Revisjon

en: Revision: %1
nb: Revisjon: %1

en: Right
nb: Til høyre

en: Right Stick
nb: Høyre joystick

note: i18n: "Table" refers to a turntable
en: Right Table
nb: Høyre tabell

note: i18n: Refers to the "rim" of a TaTaCon drum.
en: Rim
nb: Kant

en: Rocker Down
nb: Rokketromme

en: Rocker Up
nb: Rokke Opp

en: Roll Left
nb: Rull mot venstre

en: Roll Right
nb: Rull mot høyre

en: Room ID
nb: Rom-ID

note: i18n: Refering to emulated wii remote swing movement.
en: Rotation applied at extremities of swing.
nb: Rotasjon brukt ved utslaget av sving.

en: Run &To Here
nb: Kjør &Til Hit

en: Russia
nb: Russland

en: SD Card
nb: SD-kort

en: SD Card Image (*.raw);;All Files (*)
nb: SD-kortbilde (*.raw);;Alle filer (*)

en: SD Card Path:
nb: SD-kort-sti:

en: SSL context
nb: SSL-sammenheng

en: Sa&ve Code
nb: Lag&ringskode

en: Sa&ve State
nb: Lagre &stadie

en: Safe
nb: Sikker

en: Save
nb: Lagre

en: Save Export
nb: Lagringsfil Eksport

en: Save FIFO log
nb: Lagre FIFO-logg

en: Save File to
nb: Lagre fil til

en: Save Import
nb: Lagre import

en: Save Oldest State
nb: Lagre eldste hurtiglagring

en: Save State
nb: Lagre hurtiglagring

en: Save State Slot 1
nb: Hurtiglagringsplass nr. 1

en: Save State Slot 10
nb: Hurtiglagringsplass nr. 10

en: Save State Slot 2
nb: Hurtiglagringsplass nr. 2

en: Save State Slot 3
nb: Hurtiglagringsplass nr. 3

en: Save State Slot 4
nb: Hurtiglagringsplass nr. 4

en: Save State Slot 5
nb: Hurtiglagringsplass nr. 5

en: Save State Slot 6
nb: Hurtiglagringsplass nr. 6

en: Save State Slot 7
nb: Hurtiglagringsplass nr. 7

en: Save State Slot 8
nb: Hurtiglagringsplass nr. 8

en: Save State Slot 9
nb: Hurtiglagringsplass nr. 9

en: Save State to File
nb: Lagre tilstand til fil

en: Save State to Oldest Slot
nb: Lagre tilstand til eldste kortplass

en: Save State to Selected Slot
nb: Lagre tilstand til valgt kortplass

en: Save State to Slot
nb: Lagre tilstand til kortplass

en: Save Symbol Map &As...
nb: &Lagre symbolkart som...

en: Save and Load State
nb: Lagre og last inn tilstand

en: Save as...
nb: Lagre som …

en: Save combined output file as
nb: Lagre kombinert utdatafil som

en: Save data for this title already exists in the NAND. Consider backing up the current data before overwriting.
    Overwrite now?
nb: Lagringsdata for denne tittelen finnes allerede i NAND. Vurder å sikkerhetskopiere nåværende data før du overskriver.
    Overskriv nå?

en: Save map file
nb: Lagre kartfil

en: Save signature file
nb: Lagre signaturfil

en: Save to Selected Slot
nb: Lagre til valgt kortplass

en: Save to Slot %1 - %2
nb: Lagre til kortplass %1 - %2

en: Save...
nb: Lagre …

en: Saved Wii Remote pairings can only be reset when a Wii game is running.
nb: Lagret Wii-kontroll parring kan ikke tilbakestilles når et Wii-spill kjører.

en: Scaled EFB Copy
nb: Skalert EFB-kopi

en: ScrShot
nb: SkjDump

en: Search
nb: Søk

en: Search Address
nb: Søkeadresse

en: Search Current Object
nb: Søk i nåværende objekt

en: Search Subfolders
nb: Søk i undermapper

en: Search for an Instruction
nb: Søk etter en instruks

en: Search games...
nb: Søk spill...

en: Search instruction
nb: Søk instruksjon

en: Section that contains all Action Replay cheat codes.
nb: Seksjon som inneholder alle Action Replay-juksekoder.

en: Section that contains all Gecko cheat codes.
nb: Seksjon som inneholder alle Gecko-juksekoder.

en: Section that contains all graphics related settings.
nb: Seksjon som inneholder alle grafikkrelaterte innstillinger.

en: Section that contains most CPU and Hardware related settings.
nb: Seksjon som inneholder de fleste CPU- og maskinvarerelaterte innstillinger.

en: Select
nb: Velg

en: Select Dump Path
nb: Velg dumpens filbane

en: Select Export Directory
nb: Velg eksportmappe

en: Select Last State
nb: Velg nyeste hurtiglagring

en: Select Load Path
nb: Velg innlastingsfilbane

en: Select Slot %1 - %2
nb: Velg inngang %1 - %2

en: Select State
nb: Velg tilstand

en: Select State Slot
nb: Velg kortplass for lagringsstadie

en: Select State Slot 1
nb: Velg lagringsstadieplass 1

en: Select State Slot 10
nb: Velg lagringsstadieplass 10

en: Select State Slot 2
nb: Velg lagringsstadieplass 2

en: Select State Slot 3
nb: Velg lagringsstadieplass 3

en: Select State Slot 4
nb: Velg lagringsstadieplass 4

en: Select State Slot 5
nb: Velg lagringsstadieplass 5

en: Select State Slot 6
nb: Velg lagringsstadieplass 6

en: Select State Slot 7
nb: Velg lagringsstadieplass 7

en: Select State Slot 8
nb: Velg lagringsstadieplass 8

en: Select State Slot 9
nb: Velg lagringsstadieplass 9

en: Select Wii NAND Root
nb: Velg Wii NAND-Rot

en: Select a Directory
nb: Velg mappe

en: Select a File
nb: Velg en fil

en: Select a Game
nb: Velg et spill

en: Select a SD Card Image
nb: Velg en SD-kortbilledfil

en: Select a game
nb: Velg et spill

en: Select a title to install to NAND
nb: Velg en tittel å installere til NAND

en: Select the RSO module address:
nb: Velg RSO-moduladressen:

en: Select the keys file (OTP/SEEPROM dump)
nb: Velg nøkkelfil (OTP/SEEPROM dump)

en: Select the save file
nb: Velg lagringsfil

en: Selected Font
nb: Valgt skrifttype

en: Selected controller profile does not exist
nb: Valgt kontrolprofil finnes ikke

en: Selected game doesn't exist in game list!
nb: Valgt spill eksisterer ikke i spillisten!

en: Sensor Bar Position:
nb: Sensorbjelkeposisjon:

en: Server IP Address
nb: IP-adresse for server

en: Server Port
nb: Serverport

en: Server rejected traversal attempt
nb: Tjeneren avslo traverseringsforsøk

en: Set &Value
nb: Sett &verdi

note: i18n: Here, PC is an acronym for program counter, not personal computer.
en: Set PC
nb: Sett programteller

en: Set as &Default ISO
nb: Sett som &forvalgt ISO

en: Set memory card file for Slot A
nb: Angi minnekortfil for inngang A

en: Set memory card file for Slot B
nb: Angi minnekortfil for inngang B

en: Set symbol &end address
nb: Sett symbol-&sluttadresse

en: Set symbol &size
nb: Angi symbol&størrelse

en: Set symbol end address
nb: Sett symbol-sluttadresse

en: Set symbol size (%1):
nb: Angi symbolstørrelse (%1):

en: Sets the Wii display mode to 60Hz (480i) instead of 50Hz (576i) for PAL games.
    May not work for all games.
nb: Sett Wii-skjermmodus til 60 Hz (480i) i stedet for 50 Hz (576i) for PAL-spill.
    Fungerer kanskje ikke i alle spill.

en: Sets the Wii system language.
nb: Sett Wii-systemspråket.

en: Settings
nb: Innstillinger

en: SetupWiiMemory: Can't create setting.txt file
nb: SetupWiiMemory: Kan ikke opprette «setting.txt»-fil

en: Severity
nb: Alvorlighetsgrad

en: Shader Compilation
nb: Skygeleggerkompilering

en: Shake
nb: Rist

en: Show &Log
nb: Vis &logg

en: Show &Toolbar
nb: Vis &verktøylinje

en: Show Active Title in Window Title
nb: Vis aktiv tittel i vindustittel

en: Show Australia
nb: Vis Australia

en: Show Current Game on Discord
nb: Vis nåværende spill på Discord

en: Show ELF/DOL
nb: Vis ELF/DOL

en: Show FPS
nb: Vis bildefrekvens (FPS)

en: Show Frame Counter
nb: Vis bildeteller

en: Show France
nb: Vis Frankrike

en: Show GameCube
nb: Vis GameCube

en: Show Germany
nb: Vis Tyskland

en: Show Golf Mode Overlay
nb: Vis golfmodusoverlegg

en: Show Input Display
nb: Vis inndataskjerm

en: Show Italy
nb: Vis Italia

en: Show Korea
nb: Vis Korea

en: Show Lag Counter
nb: Vis lagteller

en: Show Language:
nb: Vis språk:

en: Show Log &Configuration
nb: Vis logg&oppsett

en: Show NetPlay Messages
nb: Vis NetPlay-meldinger

en: Show NetPlay Ping
nb: Vis NetPlay-ping

en: Show Netherlands
nb: Vis Nederland

en: Show On-Screen Display Messages
nb: Vis Skjerm-meldinger

en: Show PAL
nb: Vis PAL

note: i18n: Here, PC is an acronym for program counter, not personal computer.
en: Show PC
nb: Vis PC

en: Show Platforms
nb: Vis plattformer

en: Show Regions
nb: Vis regioner

en: Show Russia
nb: Vis Russland

en: Show Spain
nb: Vis Spania

en: Show Statistics
nb: Vis statistikker

en: Show System Clock
nb: Vis systemklokke

en: Show Taiwan
nb: Vis Taiwan

en: Show USA
nb: Vis USA

en: Show Unknown
nb: Vis ukjent

en: Show WAD
nb: Vis WAD

en: Show Wii
nb: Vis Wii

en: Show World
nb: Vis verden

en: Show in &memory
nb: Vis i &minne

en: Show in code
nb: Vis i kode

en: Show in server browser
nb: Vis i vertsliste

en: Side-by-Side
nb: Side-ved-side

en: Sideways Hold
nb: Sideveis grep

en: Sideways Toggle
nb: Sideveisveksling

en: Sideways Wii Remote
nb: Sideveis Wii Remote

en: Signature Database
nb: Signaturdatabase

en: Signed Integer
nb: Signert heltall

en: Simplified Chinese
nb: Forenklet kinesisk

en: Simulate DK Bongos
nb: Simuler DK-bongotrommer

en: Size
nb: Størrelse

en: Size of stretch buffer in milliseconds. Values too low may cause audio crackling.
nb: Størrelse på strekkehurtilagringsbufferen i millisekunder. For lave verdier kan forårsake lydknaking.

en: Skip
nb: Hopp over

en: Skip EFB Access from CPU
nb: Dropp EFB Access fra CPU

en: Skip Main Menu
nb: Hopp over hovedmeny

en: Slider Bar
nb: Glidebryter

en: Slot A
nb: Kortplass A

en: Slot A:
nb: Kortplass A:

en: Slot B
nb: Kortplass B

en: Slot B:
nb: Kortplass B:

en: Software Renderer
nb: Programvarerendrer

en: Some values you provided are invalid.
    Please check the highlighted values.
nb: Noen av de angitte verdiene er ugyldige.
    Vennligst sjekk de markerte verdiene.

en: Sort Alphabetically
nb: Sorter alfabetisk

en: Sound:
nb: Lyd:

en: South America
nb: Sør-Amerika

en: Spain
nb: Spania

en: Spanish
nb: Spansk

en: Speaker Pan
nb: Høytaler-lydforskyvelse

en: Speaker Volume:
nb: Lydstyrke:

en: Specific
nb: Spesifikk

en: Speed
nb: Hastighet

en: Standard Controller
nb: Forvalgt kontroller

en: Start &NetPlay...
nb: Start &NetPlay…

en: Start Re&cording Input
nb: Start inn&dataopptak

en: Start Recording
nb: Start opptak

en: Started game
nb: Startet spill

en: State
nb: Tilstand

en: Steering Wheel
nb: Ratt

note: i18n: Here, "Step" is a verb. This feature is used for going through code step by step.
en: Step
nb: Steg

note: i18n: Here, "Step" is a verb. This feature is used for going through code step by step.
en: Step Into
nb: Stepp Inn i

note: i18n: Here, "Step" is a verb. This feature is used for going through code step by step.
en: Step Out
nb: Stepp ut

note: i18n: Here, "Step" is a verb. This feature is used for going through code step by step.
en: Step Over
nb: Stepp over

en: Step out successful!
nb: Utstepping vellykket!

en: Step out timed out!
nb: Utstepping tidsutløp!

en: Step over in progress...
nb: Stepper over...

en: Step successful!
nb: Stepp vellykket!

en: Stepping
nb: Stepper

en: Stereoscopic 3D Mode:
nb: Stereoskopisk 3D-modus:

en: Stereoscopy
nb: Stereoskopi

en: Stick
nb: Joystick

en: Stop
nb: Stopp

en: Stop Playing/Recording Input
nb: Stopp avspilling/opptak av inndata

en: Stopped game
nb: Stoppet spill

en: Store EFB Copies to Texture Only
nb: Lagre EFB-kopier kun til tekstur

en: Store XFB Copies to Texture Only
nb: Lagre EFB-kopier kun til tekstur

en: Stretch to Window
nb: Strekk til Vindu

en: Strict Settings Sync
nb: Streng innstillingssynkronisering

note: i18n: Data type used in computing
en: String
nb: Streng

en: Strum
nb: Klimpre

en: Stylus
nb: Penn

en: Success
nb: Vellykket

en: Successfully added to the NetPlay index
nb: Lagt til i NetPlay-indeksen

en: Successfully deleted '%1'.
nb: Slettet '%1'.

en: Successfully exported save files
nb: Eksportering av lagringsfiler var vellykket

en: Successfully extracted certificates from NAND
nb: Ekstrahering av sertifikat fra NAND vellykket

en: Successfully extracted file.
nb: Ekstrahering av fil vellykket.

en: Successfully extracted system data.
nb: Ekstrahering av systemdata vellykket.

en: Successfully installed this title to the NAND.
nb: Installering av tittelen til NAND var vellykket.

en: Successfully removed this title from the NAND.
nb: Fjerning av tittelen fra NAND var vellykket.

en: Support
nb: Støtte

en: Supports SD and SDHC. Default size is 128 MB.
nb: Støtter SD og SDHC. Standardstørrelsen er 128 MB.

en: Suspended
nb: Suspendert

en: Swap Eyes
nb: Bytt øyne

en: Swing
nb: Sving

en: Switch to A
nb: Bytt til A

en: Switch to B
nb: Bytt til B

en: Symbol (%1) end address:
nb: Symbol (%1) endeadresse:

en: Symbol name:
nb: Symbolnavn:

en: Symbols
nb: Symboler

en: Sync
nb: Synkroniser

en: Sync AR/Gecko Codes
nb: Synkroniser AR/Gecko-koder

en: Sync real Wii Remotes and pair them
nb: Synkroniser virkelige Wii-kontrollere og koble dem til

en: Synchronize GPU thread
nb: Synkroniser GPU-tråd

en: Synchronizes the GPU and CPU threads to help prevent random freezes in Dual core mode. (ON = Compatible, OFF = Fast)
nb: Synkroniserer GPU- og CPU-trådene for å hindre tilfeldige frys i dobbelkjernemodus. (PÅ = kompatibel, AV = raskt)

en: Synchronizing AR codes...
nb: Synkroniserer AR-koder...

en: Synchronizing Gecko codes...
nb: Synkroniserer Gecko-koder...

en: Synchronizing save data...
nb: Synkroniserer lagringsdata...

en: System Language:
nb: Systemspråk:

en: TAS Input
nb: TAS-inndata

note: i18n: TAS is short for tool-assisted speedrun. Read http://tasvideos.org/ for details. Frame advance is an example of a typical TAS tool.
en: TAS Tools
nb: TAS-verktøy

en: Tags
nb: Etiketter

note: i18n: The drum controller used in "Taiko no Tatsujin" games. Also known as a "TaTaCon".
en: Taiko Drum
nb: Taiko-tromme

en: Tail
nb: Hale

en: Take Screenshot
nb: Ta skjermbilde

en: Texture Cache
nb: Tekstur-hurtiglager

en: Texture Format Overlay
nb: Teksturformat-overlegg

note: i18n: This string is referring to a game mode in Super Smash Bros. Brawl called Masterpieces where you play demos of NES/SNES/N64 games. Official translations: 名作トライアル (Japanese), Masterpieces (English), Meisterstücke (German), Chefs-d'œuvre (French), Clásicos (Spanish), Capolavori (Italian), 클래식 게임
en: The Masterpiece partitions are missing.
nb: Mesterverk-partisjonene mangler.

en: The NAND could not be repaired. It is recommended to back up your current data and start over with a fresh NAND.
nb: NAND kunne ikke repareres. Det er anbefalt å sikkerhetskopiere dine nåværende data for deretter å starte med en blank NAND.

en: The NAND has been repaired.
nb: NAND er blitt reparert.

en: The channel partition is missing.
nb: Kanalpartisjonene mangler.

en: The data partition is missing.
nb: Datapartisjonen mangler.

en: The disc that was about to be inserted couldn't be found.
nb: Disken som skulle settes inn ble ikke funnet.

en: The emulated Wii console has been updated.
nb: Den emulerte Wii-konsollen har blitt oppdatert.

en: The emulated Wii console is already up-to-date.
nb: Den emulerte Wii-konsollen er allerede oppdatert.

en: The entered PID is invalid.
nb: Innskrevet PID er ugyldig.

en: The entered VID is invalid.
nb: Innskrevet VID er ugyldig.

en: The expression contains a syntax error.
nb: RegEx-uttrykket inneholder en syntaksfeil.

en: The file %1 already exists.
    Do you wish to replace it?
nb: Filen %1 finnes allerede.
    Vil du erstatte den?

en: The filesystem is invalid or could not be read.
nb: Filsystemet er ugyldig eller kunne ikke leses.

en: The format that the disc image is saved in does not store the size of the disc image.
nb: Formatet disk-bildefilen er lagret i, holder ikke størrelsen på bildefilen.

en: The game ID is inconsistent.
nb: Spill-IDen er inkonsekvent.

en: The game ID is unusually short.
nb: Spill-IDen er uvanlig kort.

en: The game disc does not contain any usable update information.
nb: Spillplata inneholder ikke noen brukbar oppdateringsinformasjon.

en: The game is currently running.
nb: Spillet kjøres for øyeblikket.

en: The game's region does not match your console's. To avoid issues with the system menu, it is not possible to update the emulated console using this disc.
nb: Spillets region samsvarer ikke med konsollen din. For å unngå problemer med systemmenyen er det ikke mulig å oppdatere den emulerte konsollen ved bruk av denne platen.

en: The hashes do not match!
nb: Sjekksummene samsvarer ikke!

en: The hashes match!
nb: Sjekksummene samsvarer!

en: The host code is too long.
    Please recheck that you have the correct code.
nb: Vertskoden er for lang.
    Vennligst sjekk at du har korrekt kode.

en: The install partition is missing.
nb: Installeringspartisjonen mangler.

en: The profile '%1' does not exist
nb: Profilen "%1" finnes ikke

en: The region code does not match the game ID. If this is because the region code has been modified, the game might run at the wrong speed, graphical elements might be offset, or the game might not run at all.
nb: Regionkoden samsvarer ikke med Spill-IDen. Hvis dette er fordi regionkoden har blitt endret, kan spillet ha feil hastighet og grafiske elementer kan være malplasserte, eller så vil ikke spillet kunne kjøres i det hele tatt.

en: The resulting decrypted AR code doesn't contain any lines.
nb: Den dekrypterte AR-koden inneholder ingen linjer.

en: The server and client's NetPlay versions are incompatible.
nb: Serverens og klientens NetPlay-versjoner er ikke kompatible.

en: The server is full.
nb: Tjeneren er full.

en: The server sent an unknown error message.
nb: Tjeneren sendte en ukjent feilmelding.

en: The software renderer is significantly slower than other backends and is only recommended for debugging purposes.
    
    Do you really want to enable software rendering? If unsure, select 'No'.
nb: Programvarerendering er enormt mye tregere enn andre backender, og anbefales kun nyttig for feilretting.
    
    Vil du virkelig benytte programvarerendering? Hvis usikker, velg 'Nei'.

en: The type of a partition could not be read.
nb: Typen til partisjonen kunne ikke leses.

en: The update has been cancelled. It is strongly recommended to finish it in order to avoid inconsistent system software versions.
nb: Oppdateringen har blitt kansellert. Det er sterkt anbefalt å fullføre denne for å unngå inkonsekvente systemprogramvareversjoner.

en: The update partition does not contain the IOS used by this title.
nb: Oppdateringspartisjonen inneholder ikke IOS-versjonen brukt av denne tittelen.

en: The update partition is missing.
nb: Oppdateringspartisjonen mangler.

en: The update partition is not at its normal position.
nb: Oppdateringspartisjonen er ikke ved sin normale posisjon.

en: There are too many partitions in the first partition table.
nb: Det er for mange partisjoner i den første partisjonstabellen.

en: There is nothing to undo!
nb: Det er ingenting å angre!

en: These settings override core Dolphin settings.
    Undetermined means the game uses Dolphin's setting.
nb: Disse innstillingene overstyrer Dolphins kjerneinnstillinger.
    Ubestemt betyr at spillet bruker Dolphins kjerneinnstillinger.

en: This Action Replay code contains both encrypted and unencrypted lines; you should check that you have entered it correctly.
    
    Do you want to discard all unencrypted lines?
nb: Denne Action Replay-koden inneholder både krypterte og ukrypterte linjer; du bør sjekke at den er korrekt lagt til.
    
    Vil du fjerne alle ukrypterte linjer?

note: i18n: You may want to leave the term "ERROR #002" untranslated, since the emulated software always displays it in English.
en: This Korean title is set to use an IOS that typically isn't used on Korean consoles. This is likely to lead to ERROR #002.
nb: Denne koreanske tittelen er satt til å bruke en IOS som ikke typisk brukes på koreanske konsoller. Dette vil sannsynligvis føre til ERROR #002.

en: This USB device is already whitelisted.
nb: USB-enheten er allerede hvitelistet.

en: This WAD is not bootable.
nb: Denne WAD kan ikke startes.

en: This WAD is not valid.
nb: Denne WAD er ikke gyldig.

en: This action replay simulator does not support codes that modify Action Replay itself.
nb: Denne Action Replay-simulatoren støtter ikke koder som modifiserer selve Action Replay.

en: This cannot be undone!
nb: Dette kan ikke omgjøres!

en: This debug disc image has the size of a retail disc image.
nb: Denne feilrettings-diskbildefilen har størrelsen til en vanlig kommersiell diskbildefil.

en: This disc image has an unusual size.
nb: Denne diskbildefilen har en uvanlig størrelse.

en: This disc image is in the NKit format. It is not a good dump in its current form, but it might become a good dump if converted back. The CRC32 of this file might match the CRC32 of a good dump even though the files are not identical.
nb: Denne diskbildefilen er i NKit-format. Det er ikke en bra rip is in nåværende form, men kan konvertes tilbake til en bra rip. CRC32 av filen kan muligens matche CRC32 av en bra kopi, selv om de ikke er identiske.

en: This disc image is too small and lacks some data. If your dumping program saved the disc image as several parts, you need to merge them into one file.
nb: Denne disk-bildefilen er for liten og mangler noe data. Hvis ditt kopieringsprogram lagret diskbildefilen som flere biter, må du flette den inn i én fil.

en: This disc image is too small and lacks some data. The problem is most likely that this is a dual-layer disc that has been dumped as a single-layer disc.
nb: Denne disk-bildefilen er for liten og mangler noe data. Problemet er mest sannsynlig at dette er en dobbeltlags disk, som har blitt kopiert som enkeltlags disk.

en: This file does not look like a BootMii NAND backup.
nb: Denne filen virker ikke som en BootMii NAND-sikkerhetskopi.

en: This game has been hacked to fit on a single-layer DVD. Some content such as pre-rendered videos, extra languages or entire game modes will be broken. This problem generally only exists in illegal copies of games.
nb: Dette spillet har blitt modifisert til å passe på en enkeltlags DVD. Noe innhold som forhåndslagrede videoer, ekstra språk eller hele spillmoduser vil være korrupt. Dette problemet finnes som regel kun på ulovlige spillkopier.

en: This game requires bounding box emulation to run properly but your graphics card or its drivers do not support it. As a result you will experience bugs or freezes while running this game.
nb: Dette spillet krever bounding box-emulering for å kjøre ordentlig, men ditt grafikkort eller dets drivere støtter ikke dette. Derfor vil du oppleve feil eller bildefrys mens du kjører spillet.

en: This is a bad dump.
nb: Dette er en dårlig dump.

en: This is a good dump.
nb: Dette er en god dump.

en: This session requires a password:
nb: Denne økten er passordbeskyttet:

en: This setting allows you to set a custom real time clock (RTC) separate from your current system time.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nb: Denne innstillingen tillater deg å velge en egendefinert sanntids-klokke (RTC) separat fra din nåværende systemtid.
    
    Hvis usikker, la innstillingen være deaktivert.

en: This software should not be used to play games you do not legally own.
nb: Denne programvaren bør ikke benyttes til å kjøre spill du ikke eier selv lovlig.

en: This title cannot be booted.
nb: Denne tittelen kan ikke startes.

en: This title is set to use an invalid IOS.
nb: Tittelen er satt til en ugyldig IOS.

note: i18n: This is "common" as in "shared", not the opposite of "uncommon"
en: This title is set to use an invalid common key.
nb: Tittelen er satt til å bruke en ugyldig fellesnøkkel.

en: This value is added to the convergence value set in the graphics configuration.
nb: Denne verdien er lagt til konvergeringsverdien satt under grafikkoppsett.

en: This value is multiplied with the depth set in the graphics configuration.
nb: Denne verdien er multiplisert med dybden som er valgt i grafikkoppsettet.

en: This will limit the speed of chunked uploading per client, which is used for save sync.
nb: Dette vil begrense hastigheten til klump-opplasting per klient, som brukes til lagrefilssynkronisering.

en: Threads
nb: Tråder

en: Threshold
nb: Terskel

en: Tilt
nb: Vend

en: Title
nb: Tittel

en: To
nb: Til

en: To:
nb: Til:

en: Toggle &Fullscreen
nb: Bruk &fullskjerm

en: Toggle 3D Anaglyph
nb: Veksle 3D Anaglyph

en: Toggle 3D Side-by-Side
nb: Veksle 3D side-ved-side

en: Toggle 3D Top-Bottom
nb: Veksle 3D topp-bunn

en: Toggle All Log Types
nb: Bytt alle loggtypene

en: Toggle Aspect Ratio
nb: Skift bildestørrelse

en: Toggle Breakpoint
nb: Slå av/på stoppunkt

en: Toggle Crop
nb: Veksle krumningsinnstilling

en: Toggle Custom Textures
nb: Veksle Brukerteksturer

en: Toggle EFB Copies
nb: Slå på EFB-kopi

en: Toggle Fog
nb: Slå på tåke

en: Toggle Fullscreen
nb: Bytt mellom fullskjermspilling eller vinduspilling

en: Toggle Pause
nb: Slå av/på pause

en: Toggle SD Card
nb: Veksle SD-kort

en: Toggle Texture Dumping
nb: Veksle teksturdumping

en: Toggle USB Keyboard
nb: Bruk USB-tastatur

en: Toggle XFB Copies
nb: Veksle XFB-Kopier

en: Toggle XFB Immediate Mode
nb: Veksle XFB Øyeblikkelig Modus

en: Toolbar
nb: Verktøylinje

en: Top
nb: Oppe

en: Top-and-Bottom
nb: Topp-og-bunn

note: i18n: Refers to emulated wii remote movements.
en: Total rotation about the pitch axis.
nb: Total rotasjon om pitch-aksen.

note: i18n: Refers to emulated wii remote movements.
en: Total rotation about the yaw axis.
nb: Total rotasjon om yaw-aksen.

note: i18n: Refering to emulated wii remote movement.
en: Total travel distance.
nb: Total reiselengde.

en: Touch
nb: Berør

en: Traditional Chinese
nb: Tradisjonell kinesisk

en: Traversal Error
nb: Traverseringsfeil

en: Traversal Server
nb: Traverserings-tjener

en: Traversal server timed out connecting to the host
nb: Tidsavbrudd for traverseringstjener under tilkobling til vert

en: Tries to translate branches ahead of time, improving performance in most cases. Defaults to <b>True</b>
nb: Prøver å oversette stier på forhånd, noe som øker ytelse i de fleste tilfeller. Standard er <b>Sant</b>

en: Triggers
nb: Triggere

en: UNKNOWN
nb: UKJENT

note: i18n: Here, VID means Vendor ID (for a USB device). i18n: Here, PID means Product ID (for a USB device).
en: USB Whitelist Error
nb: USB hviteliste-feil

en: Unable to parse line %1 of the entered AR code as a valid encrypted or decrypted code. Make sure you typed it correctly.
    
    Would you like to ignore this line and continue parsing?
nb: Kunne ikke fortolke linje %1 fra den innskrevne AR-koden som en gyldig kryptert eller dekryptert kode. Sørg for at du tastet den inn korrekt.
    
    Ønsker du å ignorere denne linjen å fortsette fortolkning?

en: Unable to parse line %1 of the entered Gecko code as a valid code. Make sure you typed it correctly.
    
    Would you like to ignore this line and continue parsing?
nb: Kunne ikke fortolke linje %1 fra den innskrevne Gecko-koden som en gyldig kode. Sørg for at du tastet den inn korrekt.
    
    Ønsker du å ignorere denne linjen å fortsette fortolkning?

en: Unbound
nb: Ikke bundet

en: Uncompressed GC/Wii images (*.iso *.gcm)
nb: Ukomprimerte GC/Wii bildefiler (*.iso *.gcm)

en: Undo Load State
nb: Angre åpning av hurtiglagring

en: Undo Save State
nb: Angre hurtiglagring

en: Uninstall
nb: Avinstaller

en: Uninstall from the NAND
nb: Avinstaller fra NAND

en: Uninstalling the WAD will remove the currently installed version of this title from the NAND without deleting its save data. Continue?
nb: Å avinstallere WAD-filen vil fjerne den nåværende installerte versjonen av denne tittelen fra NAND, uten å slette dens lagringsdata. Fortsett?

en: United States
nb: USA

en: Unknown
nb: Ukjent

en: Unlimited
nb: Ubegrenset

en: Unpacking
nb: Utpakning

en: Unsigned Integer
nb: Usignert heltall

en: Up
nb: Opp

en: Update
nb: Oppdater

en: Update after closing Dolphin
nb: Oppdater etter at Dolphin er lukket

en: Update available
nb: Oppdatering tilgjengelig

en: Update cancelled
nb: Oppdatering avbrutt

en: Update completed
nb: Oppdatering fullført

en: Update failed
nb: Oppdatering mislyktes

en: Updating
nb: Oppdaterer

en: Updating title %1...
    This can take a while.
nb: Oppdaterer tittelen %1...
    Dette kan ta litt tid.

en: Upright Hold
nb: Oppreist grep

en: Upright Toggle
nb: Oppreisningsveksling

en: Upright Wii Remote
nb: Oppreist Wii-kontroll

en: Usage Statistics Reporting Settings
nb: Innstillinger for rapportering av bruksstatistikk

en: Use Built-In Database of Game Names
nb: Bruk den innebygde databasen over spillnavn

en: Use Custom User Style
nb: Bruk egendefinert brukerstil

en: Use Lossless Codec (FFV1)
nb: Bruk tapsfri kodek (FFV1)

en: Use PAL60 Mode (EuRGB60)
nb: Bruk PAL60-modus (EuRGB60)

en: Use Panic Handlers
nb: Bruk panikkadvarslere

en: Use a single depth buffer for both eyes. Needed for a few games.
nb: Bruk kun én dybdebuffer for begge øyne. Trengs for noen få spill.

en: User Config
nb: Brukeroppsett

en: User Interface
nb: Brukergrensesnitt

en: User Style:
nb: Brukertema:

en: Using Qt %1
nb: Benytter Qt %1

en: Utility
nb: Verktøyet

en: V-Sync
nb: Vertikal synkronisering

en: Value
nb: Verdi

en: Value:
nb: Verdi:

en: Velocity
nb: Hastighet

en: Verbosity
nb: Detaljgrad

en: Verify
nb: Verifiser

en: Verify Integrity
nb: Verifiser integritet

en: Verify certificates
nb: Verifiser sertifikater

en: Verifying
nb: Verifiserer

en: Version
nb: Versjon

en: Vertex Rounding
nb: Punktavrunding

note: i18n: Refers to a positional offset applied to an emulated wiimote.
en: Vertical Offset
nb: Vertikal avstand

en: View &code
nb: Vis &kode

en: View &memory
nb: Vis &minne

en: Volume
nb: Volum

en: Volume Down
nb: Volum ned

en: Volume Toggle Mute
nb: Demp/avdemp lydstyrke

en: Volume Up
nb: Volum opp

en: WAD files (*.wad)
nb: WAD-filer (*.wad)

en: WAD installation failed: Could not finalise title import.
nb: WAD-installasjon mislyktes: Kunne ikke fullføre flisimport.

en: WAD installation failed: The selected file is not a valid WAD.
nb: WAD-installasjon mislyktes: Valgt fil er ikke en gyldig WAD.

en: WAITING
nb: VENTER

en: WASAPI (Exclusive Mode)
nb: WASAPI (eksklusiv modus)

en: Warning
nb: Advarsel

en: Warning: Analog inputs may reset to controller values at random. In some cases this can be fixed by adding a deadzone.
nb: Advarsel: Analog inndata kan tilbakestilles til kontroller-verdier på tilfeldig vis. I noen tilfeller kan dette fikses ved å legge til en dødsone.

note: i18n: This kind of "watch" is used for watching emulated memory. It's not related to timekeeping devices.
en: Watch
nb: Overvåk

en: Website
nb: Nettsted

en: Western (Windows-1252)
nb: Vestlig (Windows-1252)

en: Whitelisted USB Passthrough Devices
nb: Hvitelistede USB-gjennomstrømmingsenheter

en: Widescreen Hack
nb: Bredskjermshack

note: i18n: "Wii Menu" (or System Menu) refers to the Wii's main menu, which is (usually) the first thing users see when a Wii console starts.
en: Wii Menu
nb: Wii-meny

en: Wii NAND Root:
nb: Wii NAND-rot:

en: Wii Remote Buttons
nb: Wii-kontrollerknapper

en: Wii Remote Settings
nb: Innstillinger for Wii Remote

en: Wii Remotes
nb: Wii Remoter

en: Wii TAS Input %1 - Classic Controller
nb: Wii TAS-inndata %1 - Klassisk-kontroller

en: Wii TAS Input %1 - Wii Remote
nb: Wii TAS-inndata %1 - Wii-kontroll

en: Wii TAS Input %1 - Wii Remote + Nunchuk
nb: Wii TAS-inndata %1 - Wii-kontroll + Nunchuck

en: Wii and Wii Remote
nb: Wii og Wii-kontroll

en: Wii data is not public yet
nb: Wii-data er ikke offentlige enda

en: Wii save files (*.bin);;All Files (*)
nb: Wii-lagringsfiler (*.bin);;Alle filer (*)

en: Word Wrap
nb: Tekstbryting

en: World
nb: Verden

note: i18n: This is a selectable condition when adding a breakpoint
en: Write
nb: Skriv

note: i18n: This string is used for a radio button that represents the type of memory breakpoint that gets triggered when a write operation occurs. The string does not mean "write-only" in the sense that something cannot be read from.
en: Write only
nb: Bare skriv

en: Write to Console
nb: Skriv til konsoll

en: Write to File
nb: Skriv til fil

note: i18n: This is a selectable action when adding a breakpoint
en: Write to Log
nb: Skriv til logg

note: i18n: This is a selectable action when adding a breakpoint
en: Write to Log and Break
nb: Skriv til logg og stop

en: Write to Window
nb: Skriv til vindu

en: XF register
nb: XF-register

en: Yellow
nb: Gul

en: Yes
nb: Ja

en: You are running the latest version available on this update track.
nb: Du bruker den nyeste versjonen som er tilgjengelig gjennom denne oppdateringskanalen.

en: You cannot use the Wii Shop Channel without using your own device credentials.
    Please refer to the NAND usage guide for setup instructions: https://dolphin-emu.org/docs/guides/nand-usage-guide/
nb: Din enhet kan ikke bruke Wii Shop-kanalen uten å benytte din egen enhetslegitimasjon.
    Vennligst se NAND-brukerguiden for oppsettsinstrukser: https://dolphin-emu.org/docs/guides/nand-usage-guide/

en: You have to enter a name.
nb: Du må skrive inn et navn.

en: You must provide a name for your session!
nb: Du må angi et navn for din økt!

en: You must restart Dolphin in order for the change to take effect.
nb: Du må restarte Dolphin for at endringen skal tre i kraft.

en: You must select a game to host!
nb: Du må velge et spill å tjene som vertskap for!

en: Zero 3 code not supported
nb: Zero 3-kode støttes ikke

en: d3d12.dll could not be loaded.
nb: d3d12.dll kunne ikke lastes.

en: disconnected
nb: frakoblet

en: fake-completion
nb: falsk-utførrelse

en: none
nb: ingen

en: on
nb: på

en: or select a device
nb: eller velg en enhet

note: i18n: "s" is the symbol for seconds.
en: s
nb: sek

en: uDraw GameTablet
nb: uDraw-spilltegnebrett

en: | Or
nb: | Eller

note: i18n: This message uses curly quotes in English. If you want to use curly quotes in your translation, please use the type of curly quotes that's appropriate for your language. If you aren't sure which type is appropriate, see https://en.wikipedia.org/wiki/Quotation_mark#Specific_language_features
en: © 2003-2015+ Dolphin Team. “GameCube” and “Wii” are trademarks of Nintendo. Dolphin is not affiliated with Nintendo in any way.
nb: © 2003-2019+ Dolphin-teamet. “GameCube” og “Wii” er registrerte varemerker for Nintendo. Dolphin er ikke tilknyttet Nintendo på noe vis.

en: ✔ Invite
nb: ✔ Inviter

en: ✖ Decline
nb: ✖ Avslå
