dolphin - en to csb translation catalogue (167 entries)

[ctx: @action:inmenu]
en: Empty Trash
csb: Wëczëszczë kòsz

[ctx: @title:menu Create new folder, file, link, etc.]
en: Create New
csb: Ùsôdzë nowi

[ctx: @info:status]
en: Successfully copied.
csb: Ùdało skòpérowóné.

[ctx: @info:status]
en: Successfully moved.
csb: Ùdało przeniosłé

[ctx: @info:status]
en: Successfully linked.
csb: Ùdało dowiązóné

[ctx: @info:status]
en: Successfully moved to trash.
csb: Ùdało przeniosłé do kòsza

[ctx: @info:status]
en: Successfully renamed.
csb: Ùdało zmienioné miono

[ctx: @info:status]
en: Created folder.
csb: Ùsôdzony katalog.

[ctx: @info]
en: Go back
csb: Biéj nazôd

[ctx: @info]
en: Go forward
csb: Biéj w przódk

[ctx: @title:window]
en: Confirmation
csb: Pòcwierdzenié

en: C&lose Current Tab
csb: Z&amkni tã kôrtã

en: You have multiple tabs open in this window, are you sure you want to quit?
csb: Môsz òtemkłich czile kôrtów w tim òknie, na gwës chcesz zakùńczëc?

en: Do not ask again
csb: Nie pëtôj znowa

[ctx: @action:inmenu File]
en: New &Window
csb: Nowé ò&kno

[ctx: @action:inmenu File]
en: New Tab
csb: Nowô kôrta

[ctx: @action:inmenu Add current folder to places]
en: Add to Places
csb: Dodôj do placów

[ctx: @action:inmenu File]
en: Close Tab
csb: Zamkni kôrtë

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Paste
csb: Wlepi

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Invert Selection
csb: Zmieni wëbiérk

[ctx: @info]
en: Stop loading
csb: Òprzestóń zladënk

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Editable Location
csb: Edicjowólné pòłożenié

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Replace Location
csb: Zastãpi lokacëjã

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Compare Files
csb: Przerównôj lopczi

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open Terminal
csb: Òtemkni Terminal

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in New Tab
csb: Òtemkni w nowi kôrce

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in New Window
csb: Òtemkni w nowim òknie

[ctx: @title:window]
en: Information
csb: Wëdowiédzô

[ctx: @title:window]
en: Folders
csb: Katalodżi

[ctx: @title:window]
en: Places
csb: Place

[ctx: @action:intoolbar Close left view]
en: Close
csb: Zamkni

[ctx: @info]
en: Close left view
csb: Zamkni lewi wëzdrzatk

[ctx: @action:intoolbar Close right view]
en: Close
csb: Zamkni

[ctx: @info]
en: Close right view
csb: Zamkni prawi wëzdrzatk

[ctx: @action:intoolbar Split view]
en: Split
csb: Rozdzélë

[ctx: @info]
en: Split view
csb: Rozdzélë wëzdrzatk

[ctx: @action:button]
en: Empty Trash
csb: Wëczëszczë kòsz

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Unselect All
csb: Copni całowny wëbiérk

[ctx: @action:inmenu Go]
en: App&lications
csb: &Aplikacëje

[ctx: @action:inmenu Go]
en: &Network Folders
csb: &Sécowé katalodżi

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Trash
csb: Kòsz

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Autostart
csb: Aùtostart

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open &Terminal
csb: Òtemkni &Terminal

[ctx: @title:window]
en: Select
csb: Wëbierzë

en: Select all items matching this pattern:
csb: Wëbierzë elementë pasëjącé do mùstra:

[ctx: @title:window]
en: Unselect
csb: Copni wëbiérk

en: Unselect all items matching this pattern:
csb: Copni wëbiérk elementów pasëjących do mùstra:

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
csb: &Editëjë

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (selection)
en: Selection
csb: Wëbiérk

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
csb: &Pòdzérk

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
csb: &Biéj

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: Tools
csb: Nôrzãdza

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Dolphin Toolbar
csb: Listew nôrzãdzów Dolphina

en: Recently Closed Tabs
csb: Prawie zamkłé kôrtë

[ctx: @action:inmenu]
en: New Tab
csb: Nowô kôrta

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Other Tabs
csb: Zamkni jine kôrtë

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Tab
csb: Zamkni kôrtë

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
csb: Przédnô listew nôrzãdzów

[ctx: @info:status]
en: No items found.
csb: Nié nalazłé elementë.

[ctx: @info:status]
en: Dolphin does not support web pages, the web browser has been launched
csb: Dolphin nie wspiérô internetowich starnów, przezérnik òstôł zrëszony

[ctx: @info:status]
en: Invalid protocol
csb: Lëchi protokół

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide Filter Bar
csb: Zatacë listew filtra

[ctx: @title:group Size]
en: Folders
csb: Katalodżi

[ctx: @title:group Size]
en: Small
csb: Môłi

[ctx: @title:group Size]
en: Medium
csb: Strzédny

[ctx: @title:group Size]
en: Big
csb: Wiôldżi

[ctx: @title:group Date]
en: Today
csb: Dzysô

[ctx: @title:group Date]
en: Yesterday
csb: Wczora

[ctx: @title:group Date]
en: Two Weeks Ago
csb: Dwa tidznie dowslôdë

[ctx: @title:group Date]
en: Three Weeks Ago
csb: Trzë tidzénie dowslôdë

[ctx: @title:group Date]
en: Earlier this Month
csb: Wczasni tegò miesąca

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Read,
csb: Czëtôj,

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Write,
csb: Piszë,

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Execute,
csb: Wëkònôj,

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Forbidden
csb: Zakôzóné

[ctx: @info:status]
en: Unknown error.
csb: Nieznónô fela.

[ctx: @title]
en: File Manager
csb: Menadżer lopków

[ctx: @info:credit]
en: Developer
csb: Programista

[ctx: @info:credit]
en: Holger Freyther
csb: Holger Freythe

[ctx: @info:credit]
en: Max Blazejak
csb: Max Blazeja

[ctx: @info:credit]
en: Michael Austin
csb: Michael Austi

[ctx: @info:credit]
en: Documentation
csb: Dokùmentacëjô

[ctx: @info:shell]
en: Document to open
csb: Dokùment do òtemkniãcô

[ctx: @action:inmenu]
en: Cut
csb: Wëtni

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy
csb: Kòpérëjë

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Trash
csb: Przeniesë do kòsza

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
csb: Rëmôj

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Hidden Files
csb: Pòkażë zataconé lopczi

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
csb: Swòjizna

[ctx: @action:inmenu]
en: Preview
csb: Pòdzérk

en: play
csb: grajë

note: i18n: ectx: label, entry (Location), group (Search)
en: Location
csb: Pòłożenié

note: i18n: ectx: label, entry (What), group (Search)
en: What
csb: Céż

[ctx: @action:button]
note: i18n: Aborts the current step-by-step process to delete files by leaving the selection mode. i18n: Aborts the current step-by-step process of moving files to the trash by leaving the selection mode.
en: Cancel
csb: Anulëjë

note: i18n: ectx: label, entry (UseSystemFont), group (IconsMode) i18n: ectx: label, entry (UseSystemFont), group (DetailsMode) i18n: ectx: label, entry (UseSystemFont), group (CompactMode)
en: Use system font
csb: Ùżëjë systemòwégò fònta

note: i18n: ectx: label, entry (IconSize), group (IconsMode) i18n: ectx: label, entry (IconSize), group (DetailsMode) i18n: ectx: label, entry (IconSize), group (CompactMode)
en: Icon size
csb: Miara ikònów

note: i18n: ectx: label, entry (PreviewSize), group (IconsMode) i18n: ectx: label, entry (PreviewSize), group (DetailsMode) i18n: ectx: label, entry (PreviewSize), group (CompactMode)
en: Preview size
csb: Pòdzérk miarë

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCopyMoveMenu), group (ContextMenu)
en: Show 'Copy To' and 'Move To' commands in context menu
csb: Pòkôżë pòlétë 'Kòpérëjë do' ë 'Przeniesë do' w kòntekstowim menu

note: i18n: ectx: label, entry (ColumnPositions), group (DetailsMode)
en: Position of columns
csb: Pòłożenié kòlumnów

note: i18n: ectx: label, entry (ExpandableFolders), group (DetailsMode)
en: Expandable folders
csb: Rozszérzólné katalodżi

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HiddenFilesShown), group (Settings)
en: When this option is enabled hidden files, such as those starting with a '.', will be shown in the file view.
csb: Czej na òptacëjô je włączonô, zataconé lopczi, jak ne co naczinają sã '.', bãdą wëskrzënioné w òbzérkù lopków.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ViewMode), group (Dolphin)
en: View Mode
csb: Trib wëzdrzatkù

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ViewMode), group (Dolphin)
en: This option controls the style of the view. Currently supported values include icons (0), details (1) and column (2) views.
csb: Na òptacëjô kòntrolëje sztél wëzdrzatkù. Narô wspieróné wôrtnotë to wëzdrzatczi ikònów (0), detalów (1) ë kòlumnów (2)

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreviewsShown), group (Dolphin)
en: When this option is enabled, a preview of the file content is shown as an icon.
csb: Czej na òptacëjô je włączonô, pòdzérk zamkłoscë lopków je pòkôzóny jakno ikòna.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (SortRole), group (Dolphin)
en: Sort files by
csb: Wëskrzëni listew filtra

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (SortOrder), group (Dolphin)
en: Order in which to sort files
csb: Réga zortowaniô lopków

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (SortFoldersFirst), group (Dolphin)
en: Show folders first when sorting files and folders
csb: Wëskrzëni katalodżi pierwi dlô zortowaniô lopków ë katalogów

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Timestamp), group (Dolphin)
en: Properties last changed
csb: Slédno zmienioné swòjiznë

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Timestamp), group (Dolphin)
en: The last time these properties were changed by the user.
csb: Slédno ne swòjiznë bëłë zmienioné bez brëkòwnika.

note: i18n: ectx: label, entry (EditableUrl), group (General)
en: Should the URL be editable for the user
csb: Czë URL mô bëc editowólny dlô brëkòwnika

note: i18n: ectx: label, entry (UrlCompletionMode), group (General)
en: Text completion mode of the URL Navigator
csb: Trib dofùlowaniô tekstu w nawigatorze URL

note: i18n: ectx: label, entry (ShowFullPath), group (General)
en: Should the full path be shown inside the location bar
csb: Czë fùl stegna mô bëc wëskrzënionô na lëstwie adresu

note: i18n: ectx: label, entry (HomeUrl), group (General)
en: Home URL
csb: Domôcô adresa URL

note: i18n: ectx: label, entry (FilterBar), group (General)
en: Should the filter bar be shown
csb: Czë listew filtra mô bëc pòkôzónô

note: i18n: ectx: label, entry (BrowseThroughArchives), group (General)
en: Browse through archives
csb: Przezérôj archiwa

note: i18n: ectx: label, entry (ConfirmClosingMultipleTabs), group (General)
en: Ask for confirmation when closing windows with multiple tabs.
csb: Pëtôj za pòcwierdzenim czedë zamëkóné są òkna z wieloma załóżkama.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSelectionToggle), group (General)
en: Show selection toggle
csb: Pòkażë òptacëje wëbiérkù

note: i18n: ectx: label, entry (ViewPropsTimestamp), group (General)
en: Timestamp since when the view properties are valid
csb: Czas òd czedë swòjiznë wëzdrzatkù są wôżné

note: i18n: ectx: label, entry (AutoExpandFolders), group (General)
en: Use auto-expanding folders for all view types
csb: Ùżëjë samòrozszérznëch katalogów we wszëtczich ôrtach widokù

note: i18n: ectx: label, entry (ShowZoomSlider), group (General)
en: Show zoom slider in the statusbar
csb: Wëskrzëni pùrgôcza zwikszaniô w lëstwie stónu

[ctx: @title:group]
en: Trash
csb: Kòsz

[ctx: @action:button]
en: Use Current Location
csb: Brëkùjë aktualnegò pòłozenia

[ctx: @action:button]
en: Use Default Location
csb: Brëkùjë domëslnegò pòłożenia

[ctx: @info]
en: The location for the home folder is invalid or does not exist, it will not be applied.
csb: Pòłożenié domôcégò katalogù je zmiłkòwé, abò gò ni ma, ë ni mòże bëc nastôwioné.

[ctx: @title:tab Previews settings]
en: Previews
csb: Pòdzérczi

[ctx: @option:check]
en: Show zoom slider
csb: Wëskrzëni zoom slider

[ctx: @option:check Startup Settings]
en: Show full path inside location bar
csb: Wëskrzëni fùl stegnã bënë listwë pòłóżeniô

[ctx: @title:tab Behavior settings]
en: Behavior
csb: Zachòwanié

[ctx: @title:tab]
en: Icons
csb: Ikònë

[ctx: @title:tab]
en: Details
csb: Detale

[ctx: @item:inlistbox Font]
en: System Font
csb: Systemòwi fònt

[ctx: @item:inlistbox Font]
en: Custom Font
csb: Swój fònt

[ctx: @option:check]
en: Open archives as folder
csb: Òtemkni archiwùm jakno katalog

[ctx: option:check]
en: Open folders during drag operations
csb: Òtemkni katalog przë przecyganiu

[ctx: @option:check]
en: Show selection marker
csb: Wëskrzëni wëbiérk

[ctx: @info:tooltip]
en: Size: 1 pixel | Size: %1 pixels
csb[0]: Miara: 1 piksla
csb[1]: Miara: %1 piksle
csb[2]: Miara: %1 pikslów

[ctx: @item:inlistbox]
en: Icons
csb: Ikònë

[ctx: @item:inlistbox]
en: Details
csb: Detale

[ctx: @item:inlistbox Sort]
en: Ascending
csb: Roscąco

[ctx: @item:inlistbox Sort]
en: Descending
csb: Malejąco

[ctx: @option:check]
en: Show folders first
csb: Wëskrzëni wprzód katalodżi

[ctx: @option:check]
en: Show preview
csb: Wëskrzëni pòdzérk

[ctx: @option:check]
en: Show in groups
csb: Wëskrzëni w grëpach

[ctx: @option:check]
en: Show hidden files
csb: Wëskrzëni zataconé lopczi

[ctx: @label:listbox]
en: View mode:
csb: Trib wëzdrzatkù:

[ctx: @label:listbox]
en: Sorting:
csb: Zortowanié:

[ctx: @option:radio Apply View Properties To]
en: Current folder
csb: Biéżny katalog

[ctx: @option:radio Apply View Properties To]
en: All folders
csb: Wszëtczé katalodżi

[ctx: @info]
en: The view properties of all folders will be changed. Do you want to continue?
csb: Swòjiznë wëzdrzatkù wszëtczich katalogów òstaną zmienioné. Chcesz kòntiuòwac?

[ctx: @title:window]
en: Applying View Properties
csb: Akceptowanié swòjiznów wëzdrzatka

[ctx: @info:progress]
en: Counting folders: %1
csb: Rechòwanié katalogów: %1

[ctx: @info:progress]
en: Folders: %1
csb: Katalodżi: %1

[ctx: @info:status Free disk space]
en: %1 free
csb: %1 wòlne

en: Select Remote Charset
csb: Wëbiérzë daleczi zestôwk znaków

en: Default
csb: Domëszlnô

en: Reload
csb: Zladëjë znowa

[ctx: @info:status]
en: Delete operation completed.
csb: Rëmôj skùńczoné òperacëje.

[ctx: @info:status]
en: The location is empty.
csb: Lokacëjô je pùstô.

[ctx: @info:status]
en: The location '%1' is invalid.
csb: Lokacëjô '%1' je zmiłkòwô.

[ctx: @action:inmenu File]
en: Properties
csb: Swòjizna

[ctx: @info]
en: Show preview of files and folders
csb: Wëskrzëni pòdzerczi lopków ë katalogów

[ctx: @action:inmenu Sort]
en: Folders First
csb: Wprzód katalodżi

[ctx: @action:inmenu View]
en: Show in Groups
csb: Wëskrzëni w grëpach

[ctx: @action:inmenu View Mode]
en: Icons
csb: Ikònë

[ctx: @info]
en: Icons view mode
csb: Ikònë tribù wëzdrzatkù

[ctx: @action:inmenu View Mode]
en: Details
csb: Detale

[ctx: @info]
en: Details view mode
csb: Detale tribù wëzdrzatkù
