dolphin - en to da translation catalogue (24 entries)

en: Dolphin service menu installation failed
da: Installation af Dolphin servicemenu mislykkedes

en: Failed to install "%1", exited with status "%2"
da: Kunne ikke installere "%1", afsluttede med status "%2"

en: Failed to uninstall "%1", exited with status "%2"
da: Kunne ikke afinstallere "%1", afsluttede med status "%2"

en: The file does not exist!
da: Filen findes ikke!

en: Unknown error when installing package
da: Ukendt fejl under installation af pakke

en: Unsupported archive type %1: %2
da: Ikke understøttet arkivtype %1: %2

en: Failed to run uncompressor command for %1
da: Kunne ikke køre udpakningskommando for %1

en: Process did not finish in reasonable time: %1 %2
da: Processen blev ikke færdig inden for rimelig tid: %1 %2

en: Failed to uncompress %1
da: Kunne ikke udpakke %1

en: Failed to run installer script %1
da: Kunne ikke køre installationsscriptet %1

en: Failed to set permissions on %1: %2
da: Kunne ikke sætte rettigheder på %1: %2

[ctx: %2 = comma separated list of arguments]
en: Installer script %1 failed, tried arguments "%2".
da: Installationsscriptet %1 mislykkedes, forsøgte argumenter "%2".

en: Failed to create path %1
da: Kunne ikke oprette stien %1

en: Failed to copy .desktop file %1 to %2: %3
da: Kunne ikke kopiere .desktop-filen %1 til %2: %3

en: Failed to remove directory %1
da: Kunne ikke slette mappen %1

en: Failed to create directory %1
da: Kunne ikke oprette mappen %1

en: Failed to find an installation script in %1
da: Kunne ikke finde et installationsscript i %1

en: Failed to remove .desktop file %1: %2
da: Kunne ikke slette .desktop-filen %1: %2

en: Failed to find an uninstallation script in %1
da: Kunne ikke finde et afinstallationsscript i %1

[ctx: @info:shell]
en: Command to execute: install or uninstall.
da: Kommando der skal køres: Installér eller afinstallér

[ctx: @info:shell]
en: Path to archive.
da: Sti til arkiv.

en: Command is required.
da: Kommando påkrævet.

en: Path to archive is required.
da: Sti til arkiv påkrævet.

en: Unsupported command %1
da: Ikke-understøttet kommando %1
