dolphin - en to fa translation catalogue (568 entries)

[ctx: @action:inmenu]
en: Empty Trash
fa: زباله‌دان را خالی کن

[ctx: @action:inmenu]
en: Restore
fa: بازگرداندن‌

[ctx: @title:menu Create new folder, file, link, etc.]
en: Create New
fa: ایجاد کردن جدید

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Path
fa: باز کردن مسیر

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Path in New Tab
fa: باز کردن نشانی در زبانه جدید

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Path in New Window
fa: بازکردن نشانی در پنجره جدید

[ctx: @info:status]
en: Successfully copied.
fa: با موفقیت رونوشت شد.

[ctx: @info:status]
en: Successfully moved.
fa: با موفقیت منتقل شد.

[ctx: @info:status]
en: Successfully linked.
fa: با موفقیت پیوند داده شد.

[ctx: @info:status]
en: Successfully moved to trash.
fa: با موفقیت به زباله‌دانی منتقل شد.

[ctx: @info:status]
en: Successfully renamed.
fa: با موفقیت تغییر نام داده شد.

[ctx: @info:status]
en: Created folder.
fa: پوشه ایجاد شد.

[ctx: @info]
en: Go back
fa: بازگشت

[ctx: @info:whatsthis go back]
en: Return to the previously viewed folder.
fa: به پوشه ای که اخیرا بازدید کرده بودید، بازگردید.

[ctx: @info]
en: Go forward
fa: به پیش برو

[ctx: @info:whatsthis go forward]
en: This undoes a <interface>Go|Back</interface> action.
fa: این اعمال <interface>پیش‌رفتن|پس‌رفتن</interface> را واگردانی می‌کند.

[ctx: @title:window]
en: Confirmation
fa: تایید

[ctx: @action:button 'Quit Dolphin' button]
en: &Quit %1
fa: &خروج %1

en: C&lose Current Tab
fa: &بستن برگه جاری‌

en: You have multiple tabs open in this window, are you sure you want to quit?
fa: شما چندین تب را در این پنجره باز کرده‌اید، مطمئن هستید که می‌خواهید خارج شوید؟

en: Do not ask again
fa: دوباره سؤال نکن

en: Show &Terminal Panel
fa: نشان‌دادن& برگه پایانه

en: The program '%1' is still running in the Terminal panel. Are you sure you want to quit?
fa: برنامه «%1» هنوز در حال اجرا در سکوی ترمینال است. مطمئن هستید که می‌خواهید خارج شوید؟

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open %1
fa: باز کردن %1

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open Preferred Search Tool
fa: گشودن ابزار جست‌وجوی ترجیحی

en: Are you sure you want to open 1 terminal window? | Are you sure you want to open %1 terminal windows?
fa[0]: آیا از باز کردن ۱ پنجره پایانه اطمینان دارید؟
fa[1]: آیا از باز کردن %1 پنجره پایانه اطمینان دارید؟

[ctx: @action:button]
en: Open %1 Terminal | Open %1 Terminals
fa[0]: باز کردن %1 پایانه
fa[1]: بازکردن %1 پایانه

[ctx: @action:inmenu menu for configure actions]
en: Configure
fa: پیکربندی

[ctx: @action:inmenu File]
en: New &Window
fa: &پنجره جدید‌

[ctx: @info]
en: Open a new Dolphin window
fa: بازکردن یک پنچره دلفین جدید

[ctx: @action:inmenu File]
en: New Tab
fa: برگه جدید

[ctx: @action:inmenu Add current folder to places]
en: Add to Places
fa: افزودن به مکانها

[ctx: @info:whatsthis]
en: This adds the selected folder to the Places panel.
fa: این چیزی است که پوشه گزیده را به تابلو مکان ها می‌افزاید.

[ctx: @action:inmenu File]
en: Close Tab
fa: بستن برگه

[ctx: @info:whatsthis quit]
en: This closes this window.
fa: این عمل باعث بسته شدن این پنجره خواهد شد.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para><emphasis>Cut, Copy</emphasis> and <emphasis>Paste</emphasis> work between many applications and are among the most used commands. That's why their <emphasis>keyboard shortcuts</emphasis> are prominently placed right next to each other on the keyboard: <shortcut>Ctrl+X</shortcut>, <shortcut>Ctrl+C</shortcut> and <shortcut>Ctrl+V</shortcut>.</para>
fa: <para><emphasis>بریدن ، کپی کردن</emphasis> و <emphasis>چسباندن</emphasis> میان بسیاری از کاره ها کار می کنند و جزو پر استفاده ترین دستورات هستند. به همین دلیل است که <emphasis>میانبر های صفحه کلید آنها</emphasis> دقیقاً در کنار یک دیگر بر روی صفحه کلید قرار گرفته اند: <shortcut>Ctrl+X</shortcut>, <shortcut>Ctrl+C</shortcut> و <shortcut>Ctrl+V</shortcut>.</para>

[ctx: @action]
en: Cut…
fa: بریدن...

[ctx: @info:whatsthis cut]
en: This copies the items in your current selection to the <emphasis>clipboard</emphasis>.<nl/>Use the <emphasis>Paste</emphasis> action afterwards to copy them from the clipboard to a new location. The items will be removed from their initial location.
fa: این عمل از موارد انتخابی شما را در  <emphasis>بریده دان</emphasis>.<nl/>رونوشت تهیه می کند. همچنین می توانید با استفاده از عمل <emphasis>چسباندن</emphasis> موارد را به محل جدید از محل قدیم خود از بریده‌دان رونوشت بگیرید. این عمل موارد را از محل قدیمی آنها حذف می‌کند.

[ctx: @action]
en: Copy…
fa: رونوشت…

[ctx: @info:whatsthis copy]
en: This copies the items in your current selection to the <emphasis>clipboard</emphasis>.<nl/>Use the <emphasis>Paste</emphasis> action afterwards to copy them from the clipboard to a new location.
fa: این عمل از موارد انتخابی شما در <emphasis>بریده‌دان</emphasis> رونوشت می‌گیرد. <nl/> از عمل <emphasis>چسباندن</emphasis> می‌توانید برای رونوشت گرفتن موارد از بریده‌دان به محل جدید استفاده کنید.

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Paste
fa: چسباندن

[ctx: @info:whatsthis paste]
en: This copies the items from your <emphasis>clipboard</emphasis> to the currently viewed folder.<nl/>If the items were added to the clipboard by the <emphasis>Cut</emphasis> action they are removed from their old location.
fa: این عمل موارد انتخابی را از <emphasis>بریده‌دان</emphasis> شما به مسیر فعلی رو‌نوشت می‌گیرد.<nl/> اگر موارد توسط عمل <emphasis>بریدن</emphasis> به بریده‌دان شما اضافه شده باشند، بعد از عمل رونوشت از مسیر قبلی حذف خواهند شد.

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy to Other View
fa: رونوشت به نمای دیگر

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy to Other View…
fa: رونوشت به نمای دیگر...

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Other View
fa: انتقال به نمای دیگر

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Other View…
fa: انتقال به نمای دیگر...

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Filter…
fa: پالایش…

[ctx: @info:tooltip]
en: Show Filter Bar
fa: نمایش میله پالایش

[ctx: @action:inmenu]
en: Toggle Filter Bar
fa: نمایش میله پالایش

[ctx: @action:intoolbar]
en: Filter
fa: پالایش

en: Search…
fa: جستجو…

[ctx: @info:tooltip]
en: Search for files and folders
fa: جستجو برای پرونده‌ها و پوشه‌ها

[ctx: @action:inmenu]
en: Toggle Search Bar
fa: فعال کردن میله جستجو

[ctx: @action:intoolbar]
en: Search
fa: جستجو

[ctx: @action:inmenu]
note: i18n: This action toggles a selection mode.
en: Select Files and Folders
fa: انتخاب پرونده‌ها و پوشه‌ها

[ctx: @action:intoolbar]
note: i18n: Opens a selection mode for selecting files/folders. The text is kept so unspecific because it will be shown on the toolbar where space is at a premium.
en: Select
fa: انتخاب

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This application only knows which files or folders should be acted on if they are <emphasis>selected</emphasis> first. Press this to toggle a <emphasis>Selection Mode</emphasis> which makes selecting and deselecting as easy as pressing an item once.</para><para>While in this mode, a quick access bar at the bottom shows available actions for the currently selected items.</para>
fa: <para> این برنامه تنها در زمانی می‌داند که چه پوشه‌ها و اسنادی باید روی آن‌ها عمل صورت بگیرد اگر آنها ابتدا <emphasis>انتخاب</emphasis> شده باشند. این را انتخاب کنید تا <emphasis>حالت انتخاب کردن</emphasis> فعال شود که انتخاب کردن اسناد را به اندازه یک بار زدن بر روی آن مورد ساده می‌کند.</para> <para> تا زمانی که این حالت فعال است، یک میله دسترسی سریع در انتهای صفحه نشان داده می‌شود که عمل‌هایی در آن برای موارد انتخاب شده وجود دارد. </para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: This selects all files and folders in the current location.
fa: این گزینه همه اسناد و پوشه های موجود در این مسیر را انتخاب می‌کند.

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Invert Selection
fa: معکوس کردن انتخاب

[ctx: @action:intoolbar Stash]
en: Stash
fa: انبار‌کردن

[ctx: @info]
en: Opens the stash virtual directory in a split window
fa: مسیر مجازی انبار را در یک نمای تقسیم شده باز می‌کند.

[ctx: @info:tooltip]
en: Refresh view
fa: بازآوری نما

[ctx: @info:whatsthis refresh]
en: <para>This refreshes the folder view.</para><para>If the contents of this folder have changed, refreshing will re-scan this folder and show you a newly-updated view of the files and folders contained here.</para><para>If the view is split, this refreshes the one that is currently in focus.</para>
fa: <para> این عمل نمای پوشه را بازسازی می‌کند.</para><para> اگر محتویات این پوشه تغییر پیداکرده باشند، بازسازی پوشه را مجدداً بازنگری کرده و محتویات جدید را نمایش می‌دهد.</para> <para>اگر در نمای تقسیم باشید، این عمل تنها نمایی را که بر روی آن هستید را بازسازی می‌کند </para>

[ctx: @action:inmenu View]
en: Stop
fa: ایست

[ctx: @info]
en: Stop loading
fa: توقف بارگذاری

[ctx: @info]
en: This stops the loading of the contents of the current folder.
fa: این عمل باعث توقف بارگیری محتویات پوشه فعلی می‌شود.

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Editable Location
fa: مکان قابل ویرایش

[ctx: @info:whatsthis]
en: This toggles the <emphasis>Location Bar</emphasis> to be editable so you can directly enter a location you want to go to.<nl/>You can also switch to editing by clicking to the right of the location and switch back by confirming the edited location.
fa: این عمل <emphasis>میله مکان</emphasis> را برای ویرایش کردن نمایش می‌دهد تا بتوانید با وارد کردن آدرس یک محل به صورت مستقیم به آنجا بروید.<nl/> همینطور میتوانید عمل ویرایش را با ضربه زدن بر سمت راست میله مکان فعال کنید. برای غیرفعال شدنش مکان وارد شده را تایید کنید.

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Replace Location
fa: جایگزینی مکان

[ctx: @info:whatsthis]
en: This switches to editing the location and selects it so you can quickly enter a different location.
fa: این عمل باعث فعال شدن ویرایشگر مسیر می شود تا بتوانید به سرعت مسیر دیگری را وارد کنید.

[ctx: @action:inmenu File]
en: Undo close tab
fa: بازگرداندن برگه‌ی بسته شده

[ctx: @info:whatsthis undo close tab]
en: This returns you to the previously closed tab.
fa: این عمل شمارا به برگه‌ای که اخیراً بسته‌اید باز می‌گرداند

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Compare Files
fa: مقایسه پرونده‌ها

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This opens a preferred search tool for the viewed location.</para><para>Use <emphasis>More Search Tools</emphasis> menu to configure it.</para>
fa: <para>این عمل برنامه جست‌وجو انتخابی را در محل درحال مشاهده اجرا می‌کند.</para> <para> از فهرست <emphasis> ابزار های جست‌وجو بیشتر </emphasis> برای تنظیم آن استفاده کنید.</para>

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open Terminal
fa: باز کردن پایانه

[ctx: @action:inmenu Tools]
note: i18n: "Here" refers to the location(s) of the currently selected item(s) or the currently viewed location if nothing is selected.
en: Open Terminal Here
fa: باز کردن پایانه در اینجا

[ctx: @title:menu]
en: &Bookmarks
fa: &نشانک‌ها

[ctx: @action:inmenu]
en: Next Tab
fa: برگه بعد

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous Tab
fa: برگه قبل

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Target
fa: نشان دادن هدف

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in New Tab
fa: در برگه جدید باز شود‌

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in New Tabs
fa: در برگه‌های جدید باز شود‌

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in New Window
fa: باز کردن در پنجره جدید

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in Split View
fa: باز کردن در نمای تقسیم

[ctx: @action:inmenu Panels]
en: Unlock Panels
fa: باز کردن قفل‌ پنل‌ها

[ctx: @action:inmenu Panels]
en: Lock Panels
fa: قفل‌ کردن پنل‌ها

[ctx: @info:whatsthis]
en: This switches between having panels <emphasis>locked</emphasis> or <emphasis>unlocked</emphasis>.<nl/>Unlocked panels can be dragged to the other side of the window and have a close button.<nl/>Locked panels are embedded more cleanly.
fa: این عمل میان <emphasis>قفل‌بودن</emphasis> و <emphasis>قفل‌نبودن</emphasis> تابلو ها جابه‌جا می‌شود.<nl/> تابلو های قفل نشده می‌توانند به طرف دیگر پنجره کشیده شده و یک دکمه بسته‌شدن دارند.<nl/> تابلو های قفل‌شده به صورت تمیزتری کارشده‌اند.

[ctx: @title:window]
en: Information
fa: اطلاعات

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>To show or hide panels like this go to <interface>Menu|Panels</interface> or <interface>View|Panels</interface>.</para>
fa: <para>برای نشان دادن تابلو ها به این صورت به <interface>منو|تابلو</interface> و یا <interface>نما | تابلوها</interface>.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para> This toggles the <emphasis>information</emphasis> panel at the right side of the window.</para><para>The panel provides in-depth information about the items your mouse is hovering over or about the selected items. Otherwise it informs you about the currently viewed folder.<nl/>For single items a preview of their contents is provided.</para>
fa: <para> این عمل تابلو <emphasis>اطلاعات</emphasis> را در سمت راست پنجره نمایش می‌دهد.</para><para>این تابلو اطلاعاتی را درباره مواردی که با موشی به آنها اشاره کرده اید و یا درباره مواردی که انتخاب کرده اید نشان می‌دهد. درغیر این صورت اطلاعاتی را درباره پوشه‌ای که نشان داده می‌شود نمایش می‌دهد.<nl/>برای موارد تکی، یک پیش‌نمایش از آنها نشان داده می‌شود.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This panel provides in-depth information about the items your mouse is hovering over or about the selected items. Otherwise it informs you about the currently viewed folder.<nl/>For single items a preview of their contents is provided.</para><para>You can configure which and how details are given here by right-clicking.</para>
fa: <para> این تابلو اطلاعاتی را درباره مواردی که اکنون با موشی به آنها اشاره و یا انتخاب کرده‌اید نشان می‌دهد. در غیر این صورت اطلاعاتی را درباره پوشه‌ای که درحال نمایش است نشان می‌دهد.<nl/> برای موارد تکی یک پیش‌نمایش از محتویاتشان به شما نشان داده می‌شود. </para> <para> شما می‌توانید با راست‌کلیک کردن تنظیم کنید که چه اطلاعاتی به شما نشان‌داده بشود. </para>

[ctx: @title:window]
en: Folders
fa: پوشه‌ها

[ctx: @info:whatsthis]
en: This toggles the <emphasis>folders</emphasis> panel at the left side of the window.<nl/><nl/>It shows the folders of the <emphasis>file system</emphasis> in a <emphasis>tree view</emphasis>.
fa: این عمل تابلو <emphasis>پوشه‌ها</emphasis> را در سمت چپ پنجره نشان می‌دهد.<nl/><nl/> این تابلو پوشه های <emphasis> پارتیشن‌سیستمی </emphasis> را در یک <emphasis> نمای‌درختی</emphasis> نشان می‌دهد.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This panel shows the folders of the <emphasis>file system</emphasis> in a <emphasis>tree view</emphasis>.</para><para>Click a folder to go there. Click the arrow to the left of a folder to see its subfolders. This allows quick switching between any folders.</para>
fa: <para> این تابلو پوشه های موجود در <emphasis> سیستم‌پروندهٔ </emphasis> را به صورت یک <emphasis>نمای‌درختی</emphasis> نمایش می‌دهد.  </para> <para> برای رفتن به یک مسیر روی پوشه آن کلیک کنید. با زدن بر روی فلش سمت چپ پوشه، پوشه‌های زیرمجموعه آن نشان داده می‌شوند. این عمل اجازه تغییرمکان دادن سریع را می‌دهد. </para>

[ctx: @title:window Shell terminal]
en: Terminal
fa: پایانه

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Focus Terminal Panel
fa: تمرکز بر روی تابلو پایانه

[ctx: @title:window]
en: Places
fa: مکان‌ها

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This toggles the <emphasis>places</emphasis> panel at the left side of the window.</para><para>It allows you to go to locations you have bookmarked and to access disk or media attached to the computer or to the network. It also contains sections to find recently saved files or files of a certain type.</para>
fa: <para> این عمل تابلو <emphasis> مسیر‌ها </emphasis> را در سمت چپ پنجره نشان می‌دهد. </para><para>به شما اجازه می‌دهد تا بتوانید میان مسیر‌هایی که نشان کرده اید و یا به دیسک‌های متصل به رایانه و مسیرهای تحت شبکه جا‌به‌جا شوید. همینطور محلی‌را برای ذخیره فایل هایی با فرمت‌های مشخص دارد. </para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the <emphasis>Places</emphasis> panel. It allows you to go to locations you have bookmarked and to access disk or media attached to the computer or to the network. It also contains sections to find recently saved files or files of a certain type.</para><para>Click on an entry to go there. Click with the right mouse button instead to open any entry in a new tab or new window.</para><para>New entries can be added by dragging folders onto this panel. Right-click any section or entry to hide it. Right-click an empty space on this panel and select <interface>Show Hidden Places</interface> to display it again.</para>
fa: <para>این تابلو <emphasis>مکان‌ها</emphasis> است. این به شما امکان می دهد به مکان هایی که نشان کرده اید بروید و به دیسک یا رسانه متصل به رایانه یا شبکه دسترسی پیدا کنید. همچنین شامل بخش‌هایی برای یافتن فایل‌ها یا فایل‌هایی از نوع خاصی است که اخیراً ذخیره شده‌اند.</para><para>روی ورودی کلیک کنید تا به آنجا بروید.به جای آن با دکمه سمت راست ماوس کلیک کنید تا هر ورودی در یک برگه یا پنجره جدید باز شود.</para><para>با کشیدن پوشه ها به این تابلو، ورودی های جدید را می توان اضافه کرد. روی هر بخش یا ورودی کلیک راست کنید تا آن را پنهان کنید. روی یک فضای خالی در این تابلو کلیک راست کرده و <interface> نمایش مکان‌های مخفی </interface> را انتخاب کنید تا دوباره نمایش داده شود.</para>

[ctx: @action:inmenu View]
en: Show Panels
fa: قفل‌ کردن تابلو‌ها

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Go to the folder that contains the currently viewed one.</para><para>All files and folders are organized in a hierarchical <emphasis>file system</emphasis>. At the top of this hierarchy is a directory that contains all data connected to this computer—the <emphasis>root directory</emphasis>.</para>
fa: به پوشه‌ای بروید که حاوی پوشه‌ای است که در حال حاضر مشاهده شده است. همه فایل ها و پوشه ها در یک سیستم فایل سلسله مراتبی سازماندهی شده اند در بالای این سلسله مراتب، مسیر قرار دارد که شامل تمام داده‌های متصل به این کامپیوتر است – دایرکتوری ریشه.

[ctx: @action:intoolbar Close left view]
en: Close
fa: بستن

[ctx: @info]
en: Close left view
fa: بستن نمای چپ

[ctx: @action:intoolbar Close right view]
en: Close
fa: بستن

[ctx: @info]
en: Close right view
fa: بستن نمای راست

[ctx: @action:intoolbar Split view]
en: Split
fa: تقسیم

[ctx: @info]
en: Split view
fa: نمای تقسیم

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the <emphasis>Menubar</emphasis>. It provides access to commands and configuration options. Left-click on any of the menus on this bar to see its contents.</para><para>The Menubar can be hidden by unchecking <interface>Settings|Show Menubar</interface>. Then most of its contents become available through a <interface>Menu</interface> button on the <emphasis>Toolbar</emphasis>.</para>
fa: این میله‌ابزار است. دسترسی به دستورات و گزینه های پیکربندی را فراهم می کند. روی هر یک از منوهای این نوار کلیک چپ کنید تا محتویات آن را ببینید. سپس بیشتر محتویات آن از طریق دکمه منو در میله‌ابزار در دسترس قرار می گیرد.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the <emphasis>Toolbar</emphasis>. It allows quick access to frequently used actions.</para><para>It is highly customizable. All items you see in the <interface>Menu</interface> or in the <interface>Menubar</interface> can be placed on the Toolbar. Just right-click on it and select <interface>Configure Toolbars…</interface> or find this action within the <interface>menu</interface>.</para><para>The location of the bar and the style of its buttons can also be changed in the right-click menu. Right-click a button if you want to show or hide its text.</para>
fa: این میله ابزار هاست. به شما اجازه دسترسی سریع به دستورات اخیراً استفاده شده را می‌دهد. شدیداً قابل شخصی سازی است. تمامی مواردی که در این منو و یا منوی‌ابزار می‌بینید می‌تواند در میله‌ابزار جایگذاری شود. کافیست بر روی آن راست‌کلیک کنید و پیکربندی میله‌ابزار را انتخاب کنید، همچنین شما می‌توانید این گزینه را داخل منو ببینید. مکان این میله و ظاهر دکمه‌هایش می‌تواند در منوی راست‌کلیک تغییر یابد. برای نمایش دادن و یا پنهان کردن این متن روی آن راست کلیک کنید.

[ctx: @info:whatsthis main view]
en: <para>Here you can see the <emphasis>folders</emphasis> and <emphasis>files</emphasis> that are at the location described in the <interface>Location Bar</interface> above. This area is the central part of this application where you navigate to the files you want to use.</para><para>For an elaborate and general introduction to this application <link url='https://userbase.kde.org/Dolphin/File_Management#Introduction_to_Dolphin'>click here</link>. This will open an introductory article from the <emphasis>KDE UserBase Wiki</emphasis>.</para><para>For brief explanations of all the features of this <emphasis>view</emphasis> <link url='help:/dolphin/dolphin-view.html'>click here</link> instead. This will open a page from the <emphasis>Handbook</emphasis> that covers the basics.</para>
fa: در اینجا می توانید پوشه‌ها و پرونده‌هایی را که در مکانی که در نوار موقعیت در بالا توضیح داده شده است را مشاهده کنید. این قسمت قسمت مرکزی این برنامه است که در آن به پرونده‌هایی که می خواهید استفاده کنید پیمایش می کنید. برای توضیحات مختصری در مورد تمامی ویژگی های این نما، دفترچه‌راهنما را مطالعه کنید.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This opens a window that lists the <emphasis>keyboard shortcuts</emphasis>.<nl/>There you can set up key combinations to trigger an action when they are pressed simultaneously. All commands in this application can be triggered this way.</para>
fa: این عمل یک پنجره حاوی میانبر های صفحه‌کلید باز می‌کند. در اینجا شما می‌توانید ترکیب کلید هارا برای اجرای یک دستور خاص پیکربندی کنید. تمامی دستورات در این برنامه می‌تواند با این روش اجرا شوند.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This opens a window in which you can change which buttons appear on the <emphasis>Toolbar</emphasis>.</para><para>All items you see in the <interface>Menu</interface> can also be placed on the Toolbar.</para>
fa: این یک پنجره بازمی‌کند که در آن شما می‌توانید نمایش دکمه‌ها را بر روی میله‌ابزار پیکربندی کنید. همه مواردی که شما در منو می‌بینید نیز می‌توانند در میله‌ابزار قرار گیرند.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This opens a window where you can change a multitude of settings for this application. For an explanation of the various settings go to the chapter <emphasis>Configuring Dolphin</emphasis> in <interface>Help|Dolphin Handbook</interface>.
fa: با این کار پنجره‌ای با تنظیمات مختلفی که می‌توانید برای این برنامه تنظیم کنید باز می شود. برای جزئیات در مورد این تنظیمات، به بخش "پیکربندی دلفین" در دفترچه راهنمای دلفین (قابل دسترسی از طریق منوی راهنما) مراجعه کنید.

[ctx: @info:whatsthis handbook]
note: i18n: If the external link isn't available in your language it might make sense to state the external link's language in brackets to not frustrate the user. If there are multiple languages that the user might know with a reasonable chance you might want to have 2 external links. The same might be tr
en: <para>This opens the Handbook for this application. It provides explanations for every part of <emphasis>Dolphin</emphasis>.</para><para>If you want more elaborate introductions to the different features of <emphasis>Dolphin</emphasis> <link url='https://userbase.kde.org/Dolphin/File_Management'>click here</link>. It will open the dedicated page in the KDE UserBase Wiki.</para>
fa: با این کار، دفترچه‌راهنمای دلفین باز می شود، که هر کاری را که می توانید با برنامه انجام دهید را توضیح می دهد.برای معرفی کلی‌تر ویژگی‌های دلفین، می‌توانید از صفحه اختصاصی ویکی پایگاه کاربر کی‌دی‌ای دیدن کنید.

[ctx: @info:whatsthis whatsthis button]
en: <para>This is the button that invokes the help feature you are using right now! Click it, then click any component of this application to ask "What's this?" about it. The mouse cursor will change appearance if no help is available for a spot.</para><para>There are two other ways to get help: The <link url='help:/dolphin/index.html'>Dolphin Handbook</link> and the <link url='https://userbase.kde.org/Dolphin/File_Management'>KDE UserBase Wiki</link>.</para><para>The "What's this?" help is missing in most other windows so don't get too used to this.</para>
fa: این دکمه‌ای است که ویژگی کمکی را که در حال حاضر استفاده می کنید را فراخوانی می کند! روی آن کلیک کنید، سپس روی هر جزء از این برنامه کلیک کنید تا بپرسید "این چیست؟" در مورد آن اگر کمکی برای یک نقطه در دسترس نباشد، مکان‌نمای ماوس ظاهر تغییر می‌کند. دو راه دیگر برای دریافت کمک وجود دارد: کتابچه راهنمای دلفین و ویکی پایگاه کاربر کی‌دی‌ای. "این چیه؟" کمک در اکثر پنچره‌های دیگر وجود ندارد، بنابراین زیاد به آن عادت نکنید.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This opens a window that will guide you through reporting errors or flaws in this application or in other KDE software.</para><para>High-quality bug reports are much appreciated. To learn how to make your bug report as effective as possible <link url='https://community.kde.org/Get_Involved/Bug_Reporting'>click here</link>.</para>
fa: با این کار پنجره‌ای باز می‌شود که شما را از طریق گزارش خطاها یا نقص‌ها در این برنامه یا سایر برنامه‌های کی‌دی‌ای راهنمایی می‌کند. گزارش‌های باگ با کیفیت بالا بسیار قدردانی می‌شوند.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This opens a <emphasis>web page</emphasis> where you can donate to support the continued work on this application and many other projects by the <emphasis>KDE</emphasis> community.</para><para>Donating is the easiest and fastest way to efficiently support KDE and its projects. KDE projects are available for free therefore your donation is needed to cover things that require money like servers, contributor meetings, etc.</para><para><emphasis>KDE e.V.</emphasis> is the non-profit organization behind the KDE community.</para>
fa: این یک صفحه وب را باز می کند که در آن می توانید برای حمایت از ادامه کار روی این برنامه و بسیاری از پروژه های دیگر توسط جامعه کی‌دی‌ای کمک مالی کنید. کمک مالی ساده ترین و سریع ترین راه برای پشتیبانی کارآمد از کی‌دی‌ای و پروژه های آن است. پروژه‌های کی‌دی‌ای به‌صورت رایگان در دسترس هستند، بنابراین کمک مالی شما برای پوشش مواردی که نیاز به پول دارند، مانند سرورها، جلسات مشارکت‌کنندگان، و غیره مورد نیاز است. KDE e.V یک سازمان غیرانتفاعی پشت جامعه کی‌دی‌ای است.

[ctx: @info:whatsthis]
en: With this you can change the language this application uses.<nl/>You can even set secondary languages which will be used if texts are not available in your preferred language.
fa: با این کار می توانید زبانی که این برنامه استفاده می کند را تغییر دهید. حتی می‌توانید زبان‌های ثانویه را تنظیم کنید که اگر متون به زبان دلخواه شما در دسترس نباشند، استفاده می‌شوند.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This opens a window that informs you about the version, license, used libraries and maintainers of this application.
fa: این یک پنجره را که به شما درباره نگارش، مجوز، کتابخانه‌های استفاده شده و نگهدارندگان این برنامه نشان می‌دهد.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This opens a window with information about <emphasis>KDE</emphasis>. The KDE community are the people behind this free software.<nl/>If you like using this application but don't know about KDE or want to see a cute dragon have a look!
fa: این یک پنجره با اطلاعاتی درباره کی‌دی‌ای باز می‌کند. جامعه کی‌دی‌ای افرادی هستند که پشت این نرم‌افزار های رایگان قرار دارند. اگر شما از این برنامه‌ها استفاده می‌کنید ولی درباره کی‌دی‌ای چیزی نمی‌دانید و اگر دوست دارید یک اژدهای بامزه ببینید، اینجا را باز کنید.

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Defocus Terminal Panel
fa: خارج کردن تابلوی پایانه از تمرکز

en: Enter server URL (e.g. smb://[ip address])
fa: مسیر سرور را وارد کنید (برای مثال: smb://ip)

[ctx: @action:button]
en: Empty Trash
fa: زباله‌دان را خالی کن

en: Empties Trash to create free space
fa: این عمل زباله‌دان را خالی می‌کند تا فضای خالی ایجاد شود

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Unselect All
fa: عدم گزینش همه

[ctx: @action:inmenu Go]
en: App&lications
fa: برنامه‌ها

[ctx: @action:inmenu Go]
en: &Network Folders
fa: پوشه‌های شبکه

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Trash
fa: زباله‌دان

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Autostart
fa: آغاز خودکار

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open &Terminal
fa: باز کردن پایانه

[ctx: @title:window]
en: Select
fa: انتخاب

en: Select all items matching this pattern:
fa: برگزیدن همه مواردی که با این الگو مطابقت دارند:

[ctx: @title:window]
en: Unselect
fa: عدم گزینش

en: Unselect all items matching this pattern:
fa: عدم گزینش همه مواردی که با این الگو مطابقت دارند:

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
fa: &ویرایش‌

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (selection)
en: Selection
fa: انتخاب

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
fa: &نما‌

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
fa: &برو‌

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: Tools
fa: ابزارها‌

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Dolphin Toolbar
fa: میله ابزار دلفین

en: Recently Closed Tabs
fa: برگه‌های اخیرا بسته‌شده

en: Empty Recently Closed Tabs
fa: برگه‌های اخیرا بسته‌شده را پاک کن

[ctx: @action:inmenu]
en: New Tab
fa: برگه جدید

[ctx: @action:inmenu]
en: Detach Tab
fa: جداسازی برگه

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Other Tabs
fa: بستن برگه‌های &دیگر‌

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Tab
fa: بستن برگه

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (location_bar)
en: Location Bar
fa: میله محل

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
fa: میله ابزار اصلی

[ctx: @info:whatsthis location bar]
en: <para>This describes the location of the files and folders displayed below.</para><para>The name of the currently viewed folder can be read at the very right. To the left of it is the name of the folder that contains it. The whole line is called the <emphasis>path</emphasis> to the current location because following these folders from left to right leads here.</para><para>This interactive path is more powerful than one would expect. To learn more about the basic and advanced features of the location bar <link url='help:/dolphin/location-bar.html'>click here</link>. This will open the dedicated page in the Handbook.</para>
fa: این مکان پرونده‌ها و پوشه‌هایی را که در زیر می بینید توضیح می دهد.نام پوشه‌ای که در حال حاضر در حال مشاهده آن هستید کاملاً به سمت راست است. در سمت چپ آن، نام پوشه‌ای را خواهید دید که حاوی آن است. کل این خط مسیر مکان فعلی نامیده می شود زیرا دنبال کردن این پوشه ها از چپ به راست شما را به اینجا می رساند.این مسیر تعاملی و قدرتمندتر از آن چیزی است که فکر می کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویژگی های اولیه و پیشرفته میله مکان، به صفحه اختصاصی در کتابچه راهنما مراجعه کنید.

[ctx: @info:whatsthis findbar]
en: <para>This helps you find files and folders. Enter a <emphasis>search term</emphasis> and specify search settings with the buttons at the bottom:<list><item>Filename/Content: Does the item you are looking for contain the search terms within its filename or its contents?<nl/>The contents of images, audio files and videos will not be searched.</item><item>From Here/Everywhere: Do you want to search in this folder and its sub-folders or everywhere?</item><item>More Options: Click this to search by media type, access time or rating.</item><item>More Search Tools: Install other means to find an item.</item></list></para>
fa: این به شما کمک می کند پرونده‌ها و پوشه‌ها را پیدا کنید. یک عبارت جستجو را وارد کنید و تنظیمات جستجو را با دکمه های زیر مشخص کنید:نام پرونده/محتوا: آیا موردی که به دنبال آن هستید حاوی عبارات جستجو در نام پرونده یا محتوای آن است؟ محتویات تصاویر، پرونده‌های صوتی و فیلم جستجو نخواهد شد.از اینجا، همه جا! : آیا می خواهید در این پوشه و زیر پوشه های آن جستجو کنید یا همه جا؟گزینه های بیشتر: برای جستجو بر اساس نوع رسانه، زمان دسترسی یا رتبه بندی، روی این کلیک کنید.ابزارهای جستجوی بیشتر: ابزارهای دیگری را برای یافتن یک مورد نصب کنید.

en: Running Dolphin as root can be dangerous. Please be careful.
fa: اجرای دلفین با دسترسی ریشه ممکن است خطرناک باشد. لطفاً مراقب باشید.

[ctx: @info:status]
en: No items found.
fa: هیچ موردی پیدا نشد.

[ctx: @info:status]
en: Dolphin does not support web pages, the web browser has been launched
fa: دلفین از صفحات وب پشتیبانی نمیکند، مرورگر وب به کار گرفته شد

[ctx: @info:status]
en: Invalid protocol
fa: قرارداد نامعتبر

en: Current location changed, <filename>%1</filename> is no longer accessible.
fa: مسیر فعلی تغییر کرد، <filename> %1 </filename> دیگر در دسترس نیست.

[ctx: @info:tooltip]
en: Keep Filter When Changing Folders
fa: نگه داشتن پالایش در هنگام عوض کردن پوشه

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide Filter Bar
fa: مخفی کردن میله پالایش

[ctx: Textual representation of a file. %1 is the name of the file/folder.]
en: "%1"
fa: %1

[ctx: Textual representation of two files. %1 and %2 are names of files/folders.]
en: "%1" and "%2"
fa: %1 و %2

[ctx: Textual representation of three files. %1, %2 and %3 are names of files/folders.]
en: "%1", "%2" and "%3"
fa: %1 ، %2 و %3

[ctx: Textual representation of four files. %1, %2, %3 and %4 are names of files/folders.]
en: "%1", "%2", "%3" and "%4"
fa: %1 ، %2 ، %3 و %4

[ctx: Textual representation of five files. %1, %2, %3, %4 and %5 are names of files/folders.]
en: "%1", "%2", "%3", "%4" and "%5"
fa: %1 ، %2 ، %3 ، %4 و %5

[ctx: Textual representation of selected files. %1 is the number of files.]
en: One Selected File | %1 Selected Files
fa[0]: یک پرونده انتخاب شده
fa[1]: %1 پرونده انتخاب شده

[ctx: Textual representation of selected folders. %1 is the number of folders.]
en: One Selected Folder | %1 Selected Folders
fa[0]: یک پوشه برگزیده شده.
fa[1]: %1 پوشه برگزیده شده.

[ctx: Textual representation of selected fileitems. %1 is the number of files/folders.]
en: One Selected Item | %1 Selected Items
fa[0]: یک مورد انتخاب شده
fa[1]: %1 مورد انتخاب شده

[ctx: Textual representation of files. %1 is the number of files.]
en: One File | %1 Files
fa[0]: ۱ پرونده
fa[1]: %1 پرونده

[ctx: Textual representation of folders. %1 is the number of folders.]
en: One Folder | %1 Folders
fa[0]: یک پوشه
fa[1]: %1 پوشه

[ctx: Textual representation of fileitems. %1 is the number of files/folders.]
en: One Item | %1 Items
fa[0]: یک مورد
fa[1]: %1 مورد

[ctx: @title:group Groups that start with a digit]
en: 0 - 9
fa: ۰ - ۹

[ctx: @title:group]
en: Others
fa: دیگران

[ctx: @title:group Size]
en: Folders
fa: پوشه‌ها

[ctx: @title:group Size]
en: Small
fa: کوچک

[ctx: @title:group Size]
en: Medium
fa: متوسط

[ctx: @title:group Size]
en: Big
fa: بزرگ

[ctx: @title:group Date]
en: Today
fa: امروز

[ctx: @title:group Date]
en: Yesterday
fa: دیروز

[ctx: @title:group Date]
en: One Week Ago
fa: سه هفته پیش

[ctx: @title:group Date]
en: Two Weeks Ago
fa: دو هفته پیش

[ctx: @title:group Date]
en: Three Weeks Ago
fa: سه هفته پیش

[ctx: @title:group Date]
en: Earlier this Month
fa: اوایل همین ماه

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Read,
fa: خواندن،

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Write,
fa: نوشتن،

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Execute,
fa: اجرا کردن،

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Forbidden
fa: ممنوع

[ctx: @title:group Files and folders by permissions]
en: User: %1 | Group: %2 | Others: %3
fa: کاربر: %1 | گروه: %2 | دیگران: %3

[ctx: @label]
en: Name
fa: نام

[ctx: @label]
en: Size
fa: اندازه

[ctx: @label]
en: Modified
fa: ویرایش شده

[ctx: @tooltip]
en: The date format can be selected in settings.
fa: این قالب تاریخ میتواند از تنظیمات انتخاب شود.

[ctx: @label]
en: Created
fa: ایجاد شده

[ctx: @label]
en: Accessed
fa: دسترسی‌داده شد

[ctx: @label]
en: Type
fa: نوع

[ctx: @label]
en: Rating
fa: رتبه‌بندی

[ctx: @label]
en: Tags
fa: برچسبها

[ctx: @label]
en: Comment
fa: توضیح

[ctx: @label]
en: Title
fa: عنوان

[ctx: @label]
en: Document
fa: سند

[ctx: @label]
en: Author
fa: ارائه‌دهنده

[ctx: @label]
en: Publisher
fa: ناشر

[ctx: @label]
en: Page Count
fa: شمارش صفحه

[ctx: @label]
en: Word Count
fa: شمارش کلمه

[ctx: @label]
en: Line Count
fa: شمارش خط

[ctx: @label]
en: Date Photographed
fa: تاریخ تصویربرداری

[ctx: @label]
en: Image
fa: تصویر

[ctx: @label width x height]
en: Dimensions
fa: ابعاد

[ctx: @label]
en: Height
fa: ارتفاع:

[ctx: @label]
en: Orientation
fa: جهت

[ctx: @label]
en: Artist
fa: هنرمند

[ctx: @label]
en: Audio
fa: صوت

[ctx: @label]
en: Genre
fa: ژانر

[ctx: @label]
en: Album
fa: آلبوم

[ctx: @label]
en: Duration
fa: مدت

[ctx: @label]
en: Bitrate
fa: بیت‌ریت

[ctx: @label]
en: Track
fa: شیار

[ctx: @label]
en: Release Year
fa: سال انتشار

[ctx: @label]
en: Aspect Ratio
fa: نسبت ابعاد

[ctx: @label]
en: Frame Rate
fa: فریم‌ریت

[ctx: @label]
en: Path
fa: مسیر

[ctx: @label]
en: Other
fa: دیگر

[ctx: @label]
en: File Extension
fa: پسوند‌ سند

[ctx: @label]
en: Deletion Time
fa: زمان حذف

[ctx: @label]
en: Link Destination
fa: مقصد پیوند

[ctx: @label]
en: Downloaded From
fa: بارگیری شده از

[ctx: @label]
en: Permissions
fa: مجوزها

[ctx: @tooltip]
en: The permission format can be changed in settings. Options are Symbolic, Numeric (Octal) or Combined formats
fa: قالب مجوز را می توان در تنظیمات تغییر داد. گزینه ها نمادین هستند،فرمت های عددی (اکتال) یا ترکیبی

[ctx: @label]
en: Owner
fa: مالک

[ctx: @label]
en: User Group
fa: گروه

[ctx: @info:status]
en: Unknown error.
fa: خطای ناشناخته.

en: Dolphin
fa: دلفین

[ctx: @title]
en: File Manager
fa: مدیر پرونده

[ctx: @info:credit]
en: (C) 2006-2022 The Dolphin Developers
fa: (C) ۲۰۰۶-۲۰۲۲ توسعه دهندگان دلفین

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer (2012-2014) and developer
fa: نگهدارنده (۲۰۱۲-۲۰۱۴) و توسعه‌دهنده

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer and developer (2006-2012)
fa: نگهدارنده و توسعه‌دهنده (۲۰۰۶-۲۰۱۲)

[ctx: @info:credit]
en: Developer
fa: توسعه‌دهنده

[ctx: @info:credit]
en: Documentation
fa: مستندات

[ctx: @info:shell]
en: The files and folders passed as arguments will be selected.
fa: پرونده‌ها و پوشه‌هایی که به عنوان آرگومان رد شدند انتخاب خواهند شد.

[ctx: @info:shell]
en: Dolphin will get started with a split view.
fa: دلفین با نمای تقسیم آغاز خواهد شد.

[ctx: @info:shell]
en: Dolphin will explicitly open in a new window.
fa: دلفین در یک پنجره جدید باز می شود.

[ctx: @info:shell]
en: Document to open
fa: سند برای باز کردن

note: i18n: ectx: label, entry (HiddenFilesShown), group (FoldersPanel)
en: Hidden files shown
fa: نمایش پرونده‌های مخفی

note: i18n: ectx: label, entry (LimitFoldersPanelToHome), group (FoldersPanel)
en: Limit folders panel to home directory if inside home
fa: محدود کردن تابلو پوشه‌ها به مسیر خانه اگر داخل خانه بود.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoScrolling), group (FoldersPanel)
en: Automatic scrolling
fa: حرکت خودکار غلطک

[ctx: @action:inmenu]
en: Cut
fa: برش

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy
fa: رونوشت

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Trash
fa: حرکت به زباله‌دان

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
fa: حذف

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Hidden Files
fa: نمایش پرونده‌های مخفی

[ctx: @action:inmenu]
en: Limit to Home Directory
fa: محدود کردن به پوشه خانه

[ctx: @action:inmenu]
en: Automatic Scrolling
fa: لغزش خودکار

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
fa: ویژگی‌ها

note: i18n: ectx: label, entry (previewsShown), group (InformationPanel)
en: Previews shown
fa: نمایش پیش‌نمایش‌ها

note: i18n: ectx: label, entry (previewsAutoPlay), group (InformationPanel)
en: Auto-Play media files
fa: فایل های رسانه را به صورت خودکار پخش کن

note: i18n: ectx: label, entry (dateFormat), group (InformationPanel)
en: Date display format
fa: نحوه نمایش زبان

[ctx: @action:inmenu]
en: Preview
fa: پیش‌نمایش

[ctx: @action:inmenu]
en: Auto-Play media files
fa: فایل های رسانه را به صورت خودکار پخش کن

[ctx: @action:inmenu]
en: Condensed Date
fa: تاریخ خلاصه‌شده

[ctx: @label::textbox]
en: Select which data should be shown:
fa: انتخاب کنید که چه اطلاعاتی باید نمایش داده شود:

[ctx: @label]
en: %1 item selected | %1 items selected
fa[0]: %1 مورد انتخاب شده
fa[1]: %1 مورد انتخاب شده

en: play
fa: پخش

en: pause
fa: توقف

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure Trash…
fa: پیکربندی زباله‌دان...

en: Terminal cannot be shown because Konsole is not installed. Please install it and then reopen the panel.
fa: پایانه نمی‌تواند نشان داده شود، زیرا کنسول نصب نیست. لطفا کنسول را نصب کنید و سپس برگه را مجدداً بازگشایی کنید.

en: Install Konsole
fa: نصب کنسول

note: i18n: ectx: label, entry (Location), group (Search)
en: Location
fa: محل

note: i18n: ectx: label, entry (What), group (Search)
en: What
fa: چیست

[ctx: @item:inlistbox]
en: Any Type
fa: هر نوعی

[ctx: @item:inlistbox]
en: Any Date
fa: هرتاریخی

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear Selection
fa: صرف‌نظر از انتخاب‌ها

[ctx: String list separator]
en: ,
fa: ،

[ctx: @action:button %2 is a list of tags]
en: Tag: %2 | Tags: %2
fa[0]: برچسب: %2
fa[1]: برچسب‌ها: %2

[ctx: @action:button]
en: Add Tags
fa: اضافه‌کردن برچسب

[ctx: action:button]
en: From Here (%1)
fa: از اینجا (%1)

[ctx: action:button]
en: Limit search to '%1' and its subfolders
fa: محدود کردن جستجو به (%1) و زیرپوشه‌های آن

[ctx: action:button]
en: Save this search to quickly access it again in the future
fa: این جستجو را ذخیره کنید تا در آینده سریعاً به آن دسترسی داشته باشید.

[ctx: @info:tooltip]
en: Quit searching
fa: خروج از جستجو

[ctx: action:button]
en: Filename
fa: نام پرونده

[ctx: action:button]
en: Content
fa: محتوا

[ctx: action:button]
en: From Here
fa: از اینجا

[ctx: action:button]
en: Your files
fa: پرونده‌های شما

[ctx: action:button]
en: Search in your home directory
fa: جستجو در مسیر خانه

en: Open %1
fa: باز کردن %1

[ctx: @title UDS_DISPLAY_NAME for a KIO directory listing. %1 is the query the user entered.]
en: Query Results from '%1'
fa: نتایج پرس و جو از  '%1'

[ctx: @info explaining the next step in a process]
en: Select the files and folders that should be copied.
fa: پرونده‌ها و پوشه‌هایی را که می‌خواهید به مکانی دیگر رونوشت بگیرید، انتخاب کنید.

[ctx: @action:button]
note: i18n: Aborts the current step-by-step process to copy files by leaving the selection mode. i18n: Aborts the current step-by-step process to copy the location of files by leaving the selection mode.
en: Cancel Copying
fa: توقف کپی

[ctx: @info explaining the next step in a process]
en: Select one file or folder whose location should be copied.
fa: یک‌ پوشه و یا پرونده را که می‌خواهید از مکان آن رونوشت بگیرید انتخاب کنید.

[ctx: @info explaining the next step in a process]
note: i18n: "Copy over" refers to copying to the other split view area that is currently visible to the user.
en: Select the files and folders that should be copied over.
fa: پرونده‌ها و پوشه‌هایی را که می‌خواهید به مکانی دیگر رونوشت بگیرید، انتخاب کنید.

[ctx: @action:button]
note: i18n: Aborts the current step-by-step process to cut files by leaving the selection mode.
en: Cancel Cutting
fa: صرف‌نظر از بریدن

[ctx: @action:button]
note: i18n: Aborts the current step-by-step process to delete files by leaving the selection mode. i18n: Aborts the current step-by-step process of moving files to the trash by leaving the selection mode.
en: Cancel
fa: صرف‌نظر

[ctx: @info explaining the next step in a process]
en: Select the files and folders that should be duplicated here.
fa: پرونده‌ها و پوشه‌هایی را که در اینجا می‌خواهید تکثیر شوند را انتخاب کنید.

[ctx: @action:button]
note: i18n: Aborts the current step-by-step process to duplicate files by leaving the selection mode.
en: Cancel Duplicating
fa: صرف‌نظر از تکثیر

[ctx: @action keep short]
note: i18n: This button appears in a bar if there isn't enough horizontal space to fit all the other buttons so please keep it short. The small button opens a menu that contains the actions that didn't fit on the bar.
en: More
fa: بیشتر

[ctx: @info explaining the next step in a process]
note: i18n: "Move over" refers to moving to the other split view area that is currently visible to the user.
en: Select the files and folders that should be moved over.
fa: پرونده‌ها و پوشه‌هایی را که می‌خواهید به مکانی دیگر منتقل کنید، انتخاب کنید.

[ctx: @action:button]
note: i18n: Aborts the current step-by-step process to copy the location of files by leaving the selection mode.
en: Cancel Moving
fa: صرف‌نظر از انتقال

[ctx: @info explaining the next step in a process]
en: Select the files and folders that should be moved to the Trash.
fa: پرونده‌ها و پوشه‌هایی را که می‌خواهید به زباله‌دان منتقل کنید انتخاب کنید.

en: <para>The selected files and folders were added to the Clipboard. Now the <emphasis>Paste</emphasis> action can be used to transfer them from the Clipboard to any other location. They can even be transferred to other applications by using their respective <emphasis>Paste</emphasis> actions.</para>
fa: پرونده‌ها و پوشه‌های انتخاب شده به تخته‌گیره اضافه شدند. اکنون از عمل چسباندن می توان برای انتقال آنها از تخته‌گیره به هر مکان دیگری استفاده کرد. آنها حتی می توانند با استفاده از اقدامات چسباندن مربوطه به برنامه های دیگر منتقل شوند.

[ctx: @action A more elaborate and clearly worded version of the Paste action]
en: Paste from Clipboard
fa: چسباندن از تخته‌گیره

[ctx: @action Dismisses a bar explaining how to use the Paste action]
en: Dismiss This Reminder
fa: از این یادآور صرف‌نظر کن

[ctx: @action Dismisses an explanatory area and never shows it again]
en: Don't Remind Me Again
fa: دیگه به من یادآوری نکن

[ctx: @info explains the next step in a process]
en: Select the file or folder that should be renamed.
    Bulk renaming is possible when multiple items are selected.
fa: پرونده یا پوشه‌ای را که باید تغییر نام دهید انتخاب کنید.
    تغییر نام انبوه زمانی امکان پذیر است که چندین مورد انتخاب شده باشد.

[ctx: @action:button]
note: i18n: Aborts the current step-by-step process to delete files by leaving the selection mode.
en: Cancel Renaming
fa: لغو تغییر نام

[ctx: @action]
note: i18n: A more elaborate and clearly worded version of the Copy action %2 is a textual representation of the currently selected files or folders. This can be the name of the file/files like "file1" or "file1, file2 and file3" or an aggregate like "8 Selected Folders". If this sort of word puzzle can n
en: Copy %2 to the Clipboard | Copy %2 to the Clipboard
fa[0]: رونوشت‌گرفتن %2 در تخته‌گیره
fa[1]: رونوشت‌گرفتن %2 در تخته‌گیره

[ctx: @action]
note: i18n: A more elaborate and clearly worded version of the Copy Location action %2 is a textual representation of the currently selected files or folders. This can be the name of the file/files like "file1" or "file1, file2 and file3" or an aggregate like "8 Selected Folders". If this sort of word puz
en: Copy the Location of %2 to the Clipboard | Copy the Location of %2 to the Clipboard
fa[0]: رونوشت‌گرفتن از مسیر %2 در تخته‌گیره
fa[1]: رونوشت‌گرفتن از مسیر %2 در تخته‌گیره

[ctx: @action]
note: i18n: A more elaborate and clearly worded version of the Cut action %2 is a textual representation of the currently selected files or folders. This can be the name of the file/files like "file1" or "file1, file2 and file3" or an aggregate like "8 Selected Folders". If this sort of word puzzle can no
en: Cut %2 to the Clipboard | Cut %2 to the Clipboard
fa[0]: بریدن %2 به تخته‌گیره
fa[1]: بریدن %2 به تخته‌گیره

[ctx: @action]
note: i18n: A more elaborate and clearly worded version of the Delete action %2 is a textual representation of the currently selected files or folders. This can be the name of the file/files like "file1" or "file1, file2 and file3" or an aggregate like "8 Selected Folders". If this sort of word puzzle can
en: Permanently Delete %2 | Permanently Delete %2
fa[0]: حذف %2 به‌صورت کامل
fa[1]: حذف %2 به‌صورت کامل

[ctx: @action]
note: i18n: A more elaborate and clearly worded version of the Duplicate action %2 is a textual representation of the currently selected files or folders. This can be the name of the file/files like "file1" or "file1, file2 and file3" or an aggregate like "8 Selected Folders". If this sort of word puzzle 
en: Duplicate %2 | Duplicate %2
fa[0]: تکثیر کردن %2
fa[1]: تکثیر کردن %2

[ctx: @action]
note: i18n: A more elaborate and clearly worded version of the Trash action %2 is a textual representation of the currently selected files or folders. This can be the name of the file/files like "file1" or "file1, file2 and file3" or an aggregate like "8 Selected Folders". If this sort of word puzzle can 
en: Move %2 to the Trash | Move %2 to the Trash
fa[0]: انتقال %2 به زباله‌دان
fa[1]: انتقال %2 به زباله‌دان

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Selection Mode</title><para>Select files or folders to manage or manipulate them.<list><item>Press on a file or folder to select it.</item><item>Press on an already selected file or folder to deselect it.</item><item>Pressing an empty area does <emphasis>not</emphasis> clear the selection.</item><item>Selection rectangles (created by dragging from an empty area) invert the selection status of items within.</item></list></para><para>The available action buttons at the bottom change depending on the current selection.</para>
fa: حالت انتخاب پرونده‌ها یا پوشه‌ها را برای مدیریت یا دستکاری انتخاب می‌کند. برای انتخاب یک پرونده یا پوشه، آن را فشار دهید. روی یک پرونده یا پوشه از قبل انتخاب شده فشار دهید تا آن را لغو انتخاب کنید. فشار دادن یک ناحیه خالی، انتخاب را پاک نمی کند. مستطیل های انتخابی (که با کشیدن از یک ناحیه خالی ایجاد می شوند) وضعیت انتخاب آیتم های داخل را معکوس می کنند. دکمه‌های عمل موجود در پایین بسته به انتخاب فعلی تغییر می‌کنند.

[ctx: @info label above the view explaining the state]
en: Selection Mode: Click on files or folders to select or deselect them.
fa: حالت انتخاب: بر روی پرونده‌ها و یا پوشه‌ها کلیک کنید تا انتخاب شوند و یا از انتخاب خارج شوند.

[ctx: @info label above the view explaining the state]
en: Selection Mode
fa: حالت انتخاب

[ctx: @action:button]
en: Exit Selection Mode
fa: خروج از حالت انتخاب

[ctx: @label:textbox]
en: Select which services should be shown in the context menu:
fa: انتخاب کنید که چه خدماتی در منوی راست‌کلیک نمایش داده شوند:

[ctx: @info]
en: Restart now?
fa: اکنون راه‌اندازی مجدد شود؟

[ctx: @option:check]
en: Delete
fa: حذف

[ctx: @option:check]
en: 'Copy To' and 'Move To' commands
fa: نمایش دستورات «رونوشت به» و «انتقال به»

note: i18n: ectx: label, entry (UseSystemFont), group (IconsMode) i18n: ectx: label, entry (UseSystemFont), group (DetailsMode) i18n: ectx: label, entry (UseSystemFont), group (CompactMode)
en: Use system font
fa: استفاده از قلم سیستم

note: i18n: ectx: label, entry (IconSize), group (IconsMode) i18n: ectx: label, entry (IconSize), group (DetailsMode) i18n: ectx: label, entry (IconSize), group (CompactMode)
en: Icon size
fa: اندازه شمایل

note: i18n: ectx: label, entry (PreviewSize), group (IconsMode) i18n: ectx: label, entry (PreviewSize), group (DetailsMode) i18n: ectx: label, entry (PreviewSize), group (CompactMode)
en: Preview size
fa: اندازه پیش‌نمایش

note: i18n: ectx: label, entry (MaximumTextWidthIndex), group (CompactMode)
en: Maximum text width index (0 means unlimited)
fa: شاخص بیشینه عرض متن

note: i18n: ectx: label, entry (RecursiveDirectorySizeLimit), group (ContentDisplay)
en: Recursive directory size limit
fa: محدودیت اندازه مسیر بازگشتی

note: i18n: ectx: label, entry (UseShortRelativeDates), group (ContentDisplay)
en: if true we use short relative dates, if not short dates
fa: اگر درست باشد از تاریخ های نسبتاً کوتاه استفاده می کنیم، اگر نه از تاریخ های کوتاه

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCopyMoveMenu), group (ContextMenu)
en: Show 'Copy To' and 'Move To' commands in context menu
fa: نمایش دستورات «رونوشت به» و «انتقال به» در منوی راست کلیک

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSortBy), group (ContextMenu)
en: Show 'Sort By' in context menu.
fa: نمایش (مرتب‌سازی براساس) در منو

note: i18n: ectx: label, entry (ShowDuplicateHere), group (ContextMenu)
en: Show 'Duplicate Here' in context menu.
fa: نمایش گزینه (دراینجا تکثیر کن) در منو

note: i18n: ectx: label, entry (ColumnPositions), group (DetailsMode)
en: Position of columns
fa: موقعیت ستونها

note: i18n: ectx: label, entry (SidePadding), group (DetailsMode)
en: Side Padding
fa: فاصله گذاری جانبی

note: i18n: ectx: label, entry (HighlightEntireRow), group (DetailsMode)
en: Highlight entire row
fa: کل ردیف را برجسته کنید

note: i18n: ectx: label, entry (ExpandableFolders), group (DetailsMode)
en: Expandable folders
fa: پوشه‌های قابل انبساط

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (HiddenFilesShown), group (Settings)
en: Hidden files shown
fa: نمایش پرونده‌های مخفی

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HiddenFilesShown), group (Settings)
en: When this option is enabled hidden files, such as those starting with a '.', will be shown in the file view.
fa: هنگامی که این گزینه فعال شود پوشه‌های مخفی، مانند آنهایی که با «.» شروع شده‌اند در قسمت نمایش فایل نمایش داده میشوند.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Version), group (Dolphin)
en: Version
fa: نگارش

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Version), group (Dolphin)
en: This option defines the used version of the view properties.
fa: این گزینه نسخه استفاده شده‌ی ویژگیهای نمایش را تعریف میکند.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ViewMode), group (Dolphin)
en: View Mode
fa: حالت نما

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ViewMode), group (Dolphin)
en: This option controls the style of the view. Currently supported values include icons (0), details (1) and column (2) views.
fa: این گزینه سبک نمایش را کنترل میکند. مقادیری که فعلا پشتیبانی میشوند عبارتند از نمایش آیکن‌ها (0)، جزییات (1) و ستونها (2).

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (PreviewsShown), group (Dolphin)
en: Previews shown
fa: پیش‌نمایش‌های نشان داده شده

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreviewsShown), group (Dolphin)
en: When this option is enabled, a preview of the file content is shown as an icon.
fa: وقتی این گزینه فعال باشد، یک پیش نمایش از محتوای پرونده به‌عنوان یک شمایل نشان داده خواهد شد.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (GroupedSorting), group (Dolphin)
en: Grouped Sorting
fa: مرتب کردن گروهی

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (GroupedSorting), group (Dolphin)
en: When this option is enabled, the sorted items are categorized into groups.
fa: وقتی این گزینه فعال باشد، فقره‌های مرتب شده در گروه‌ها دسته‌بندی می‌شوند.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (SortRole), group (Dolphin)
en: Sort files by
fa: مرتب کردن پرونده‌ها بر اساس

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SortRole), group (Dolphin)
en: This option defines which attribute (text, size, date, etc.) sorting is performed on.
fa: این گزینه تعیین می کند چه ویژگی‌ای (متن، اندازه، تاریخ و غیره) مرتب‌سازی براساس آن انجام شود.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (SortOrder), group (Dolphin)
en: Order in which to sort files
fa: چگونگی مرتب کردن پوشه

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (SortFoldersFirst), group (Dolphin)
en: Show folders first when sorting files and folders
fa: هنگام مرتب کردن پوشه‌ها و پرونده‌ها، اول پوشه‌ها را نشان بده

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (SortHiddenLast), group (Dolphin)
en: Show hidden files and folders last
fa: نمایش پوشه‌ها و پرونده‌های مخفی در انتها

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (VisibleRoles), group (Dolphin)
en: Visible roles
fa: وظیفه‌ی قابل انجام

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (HeaderColumnWidths), group (Dolphin)
en: Header column widths
fa: عرض ستون

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Timestamp), group (Dolphin)
en: Properties last changed
fa: آخرین تغییر ویژگیها

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Timestamp), group (Dolphin)
en: The last time these properties were changed by the user.
fa: زمان آخرین باری که ویژگیها توسط کاربر تغییر پیدا کرد.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (AdditionalInfo), group (Dolphin)
en: Additional Information
fa: اطلاعات تکمیلی

note: i18n: ectx: label, entry (EditableUrl), group (General)
en: Should the URL be editable for the user
fa: آدرس برای کاربر قابل ویرایش می‌شود

note: i18n: ectx: label, entry (UrlCompletionMode), group (General)
en: Text completion mode of the URL Navigator
fa: حالت تکمیل متن آدرس ناوشگر

note: i18n: ectx: label, entry (ShowFullPath), group (General)
en: Should the full path be shown inside the location bar
fa: در میله مکان، آدرس کامل را نشان بده

note: i18n: ectx: label, entry (OpenExternallyCalledFolderInNewTab), group (General)
en: Should an externally called folder open in a new tab in an existing Dolphin instance
fa: آیا پوشه ای به نام خارجی باید در یک برگه جدید در نمونه موجود دلفین باز شود

note: i18n: ectx: label, entry (Version), group (General)
en: Internal config version of Dolphin, mainly Used to determine whether an updated version of Dolphin is running, so as to migrate config entries that were removed/renamed ...etc
fa: نسخه پیکربندی داخلی دلفین عمدتاً برای تعیین اینکه آیا نسخه به روز شده دلفین در حال اجرا است یا خیر، به منظور انتقال ورودی های پیکربندی حذف شده/تغییر نام ... و غیره استفاده می شود.

note: i18n: ectx: label, entry (ModifiedStartupSettings), group (General)
en: Have the startup settings been modified (internal setting not shown in the UI)
fa: تنظیمات راه اندازی اصلاح شده است(تنظیمات داخلی در محیط گرافیکی نمایش داده نخواهد شد)

note: i18n: ectx: label, entry (HomeUrl), group (General)
en: Home URL
fa: آدرس پوشه‌ی آغازه

note: i18n: ectx: label, entry (RememberOpenedTabs), group (General)
en: Remember open folders and tabs
fa: پوشه‌ها و برگه‌های بازشده را به‌خاطر بسپار

note: i18n: ectx: label, entry (FilterBar), group (General)
en: Should the filter bar be shown
fa: نمایش میله پالایش

note: i18n: ectx: label, entry (GlobalViewProps), group (General)
en: Should the view properties be used for all folders
fa: باید از ویژگی‌های نمایش برای تمام پوشه‌ها استفاده شود

note: i18n: ectx: label, entry (BrowseThroughArchives), group (General)
en: Browse through archives
fa: مرور از طریق بایگانی

note: i18n: ectx: label, entry (ConfirmClosingMultipleTabs), group (General)
en: Ask for confirmation when closing windows with multiple tabs.
fa: بستن پنجره با بیش چندین برگه

note: i18n: ectx: label, entry (ConfirmClosingTerminalRunningProgram), group (General)
en: Ask for confirmation when closing windows with a program that is still running in the Terminal panel.
fa: بستن پنجره همراه برنامه‌ای که در تابلو پایانه درحال اجرا است.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSelectionToggle), group (General)
en: Show selection toggle
fa: نمایش علامت گزینش

note: i18n: ectx: label, entry (ShowPasteBarAfterCopying), group (General)
en: Show a bar for easy pasting after a cut or copy was done using the selection mode bottom bar.
fa: یک میله برای چسباندن راحت بعد از بریدن و رونوشت گرفتن با استفاده از حالت انتخاب در میله پایینی نمایش می‌دهد.

note: i18n: ectx: label, entry (OpenNewTabAfterLastTab), group (General)
en: New tab will be open after last one
fa: برگه جدید بعد از آخرین برگه باز می‌شود

note: i18n: ectx: label, entry (ViewPropsTimestamp), group (General)
en: Timestamp since when the view properties are valid
fa: استفاده از این ویژگیهای نما به عنوان پیش‌فرض

note: i18n: ectx: label, entry (AutoExpandFolders), group (General)
en: Use auto-expanding folders for all view types
fa: گسترش خودکار پوشه‌ها برای  تمام انواع نمایش استفاده شود

note: i18n: ectx: label, entry (ShowZoomSlider), group (General)
en: Show zoom slider in the statusbar
fa: نمایش لغزاننده بزرگنمایی در نوار وضعیت

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSpaceInfo), group (General)
en: Show the space information in the statusbar
fa: نمایش اطلاعات فضا در نوار وضعیت

note: i18n: ectx: label, entry (LockPanels), group (General)
en: Lock the layout of the panels
fa: قفل کردن طرح‌بندی تابلوها

note: i18n: ectx: label, entry (EnlargeSmallPreviews), group (General)
en: Enlarge Small Previews
fa: بزرگ تر کردن پیش نمایش های کوچک

note: i18n: ectx: label, entry (SortingChoice), group (General)
en: Choose Natural, Case Sensitive, or Case Insensitive order of sorting the items
fa: انتخاب طبیعی، حالت حساس  یا مورد سفارشی ناحساس مرتب سازی موارد

note: i18n: ectx: label, entry (HideXTrashFile), group (General)
en: Also hide files with application/x-trash mimetype
fa: همچنین فایل‌ها را با نوع mime application/x-trash مخفی کنید

note: i18n: ectx: label, entry (ConfirmOpenManyFolders), group (Notification Messages)
en: Ask for confirmation when opening many folders at once.
fa: برای تایید زمانی که می‌خواهید چندین پوشه را همزمان باز کنید سوال شود.

note: i18n: ectx: label, entry (ConfirmOpenManyTerminals), group (Notification Messages)
en: Ask for confirmation when opening many terminals at once.
fa: بستن پنجره همراه برنامه‌ای که در تابلو پایانه درحال اجرا است.

note: i18n: ectx: label, entry (TextWidthIndex), group (IconsMode)
en: Text width index
fa: فهرست عرض متن

note: i18n: ectx: label, entry (MaximumTextLines), group (IconsMode)
en: Maximum textlines (0 means unlimited)
fa: بیشینه خطوط متن (۰ به معنای نامحدود)

note: i18n: ectx: label, entry (enabledPlugins), group (VersionControl)
en: Enabled plugins
fa: وصله‌های فعال شده

[ctx: @title:group Interface settings]
en: Interface
fa: محیط

[ctx: @title:group]
en: View
fa: نما

[ctx: @title:group]
en: Trash
fa: زباله

[ctx: @title:group]
en: User Feedback
fa: گزارش کاربر

en: You have unsaved changes. Do you want to apply the changes or discard them?
fa: شما تغییرات ذخیره نشده‌ای دارید. آیا مایل به اعمال یا صرف نظر از آن‌ها هستید؟

en: Warning
fa: اخطار

[ctx: @title:group]
en: Ask for confirmation in all KDE applications when:
fa: برای تایید از من در تمامی برنامه‌های کی‌دی‌ای سوال کن وقتی:

[ctx: @option:check Ask for confirmation when]
en: Moving files or folders to trash
fa: حرکت پرونده‌ها یا پوشه‌ها به زباله

[ctx: @option:check Ask for confirmation when]
en: Deleting files or folders
fa: حذف پرونده‌ها با پوشه‌ها

[ctx: @title:group]
en: Ask for confirmation in Dolphin when:
fa: برای تایید از من سوال کن در دلفین وقتی:

[ctx: @option:check Ask for confirmation when]
en: Closing windows with a program running in the Terminal panel
fa: بستن پنجره همراه برنامه‌ای که در تابلو پایانه درحال اجرا است.

[ctx: @option:check Ask for confirmation in Dolphin when]
en: Opening many folders at once
fa: بازکردن چندین پوشه همزمان

[ctx: @option:check Ask for confirmation in Dolphin when]
en: Opening many terminals at once
fa: اجرا کردن چندین پایانه همزمان

[ctx: @title:group]
en: When opening an executable file:
fa: در هنگام اجرا کردن یک فایل اجرایی:

en: Always ask
fa: همیشه بپرس

en: Open in application
fa: اجرا در برنامه

en: Run script
fa: اجرای اسکریپت

[ctx: @option:radio Show on startup]
en: Folders, tabs, and window state from last time
fa: پوشه ها، برگه ها و وضعیت پنجره از آخرین اجرا

[ctx: @action:button]
en: Select Home Location
fa: جایگزینی مکان

[ctx: @action:button]
en: Use Current Location
fa: استفاده از محل کنونی

[ctx: @action:button]
en: Use Default Location
fa: استفاده از محل پیش‌فرض

[ctx: @label:textbox]
en: Show on startup:
fa: نمایش در آغاز:

[ctx: @label:checkbox]
en: Opening Folders:
fa: باز کردن پوشه ها:

[ctx: @option:check Opening Folders]
en: Keep a single Dolphin window, opening new folders in tabs
fa: یک پنجره دلفین را نگه‌دار و پوشه های جدید را در برگه‌ها باز کن

[ctx: @label:checkbox]
en: Window:
fa: پنجره

[ctx: option:radio]
en: After current tab
fa: بعد از این برگه

[ctx: option:radio]
en: At end of tab bar
fa: در انتهای میله برگه‌ها

[ctx: @title:group]
en: Open new tabs:
fa: بازکردن برگه‌های جدید:

[ctx: @title:group]
en: Split view:
fa: نمای‌ تقسیم:

[ctx: @option:check Startup Settings]
en: Begin in split view mode
fa: شروع در نمای تقسیم

[ctx: @info]
en: The location for the home folder is invalid or does not exist, it will not be applied.
fa: مکان پوشه‌ی خانگی نامعتبر یا ناموجود است، و ممکن است اعمال نشود.

[ctx: @title:tab Folders & Tabs settings]
en: Folders && Tabs
fa: پوشه‌ها && برگه‌ها

[ctx: @title:tab Previews settings]
en: Previews
fa: پیش‌نمایش‌ها

[ctx: @title:tab Confirmations settings]
en: Confirmations
fa: تصدیق

[ctx: Mebibytes; used as a suffix in a spinbox showing e.g. '3 MiB']
en:  MiB
fa: می‌ب

[ctx: @option:check]
en: Show zoom slider
fa: نمایش لغزاننده‌ی بزرگنمایی

[ctx: @option:check]
en: Show space information
fa: نمایش اطلاعات فضا

[ctx: @option:check Startup Settings]
en: Show full path inside location bar
fa: در میله مکان، آدرس کامل را نشان بده

[ctx: @title:tab Behavior settings]
en: Behavior
fa: رفتار

[ctx: @title:tab]
en: Icons
fa: شمایل‌ها

[ctx: @title:tab]
en: Compact
fa: فشرده

[ctx: @title:tab]
en: Details
fa: جزئیات

[ctx: option:radio]
en: Natural
fa: طبیعی

[ctx: @title:group]
en: Sorting mode:
fa: نحوه مرتب کردن

en:  level deep |  levels deep
fa[0]: سطح عمیق
fa[1]: سطوح عمیق

[ctx: option:radio as in relative date]
en: Relative (e.g. '%1')
fa: نسبی (مانند «%1»)

[ctx: option:radio as in absolute date]
en: Absolute (e.g. '%1')
fa: مطلق (مثلاً «%1»)

[ctx: @title:group]
en: Date style:
fa: قالب تاریخ:

[ctx: option:radio as symbolic style]
en: Symbolic (e.g. 'drwxr-xr-x')
fa: نمادین (به عنوان مثال "drwxr-xr-x")

[ctx: option:radio as numeric style]
en: Numeric (Octal) (e.g. '755')
fa: عددی (اکتال) (به عنوان مثال '755')

[ctx: option:radio as combined style]
en: Combined (e.g. 'drwxr-xr-x (755)')
fa: ترکیب‌شده (به عنوان مثال "drwxr-xr-x (755)")

[ctx: @item:inlistbox Font]
en: System Font
fa: قلم سیستم

[ctx: @item:inlistbox Font]
en: Custom Font
fa: قلم سفارشی

[ctx: @option:radio]
en: Use common display style for all folders
fa: از حالت نمایش مشترک برای همه پوشه‌ها استفاده کن

[ctx: @title:group]
en: Display style:
fa: استایل صفحه:

[ctx: @option:check]
en: Open archives as folder
fa: باز کردن آرشیوها به عنوان پوشه

[ctx: option:check]
en: Open folders during drag operations
fa: باز کردن پوشه‌ها در حین عملیات کشاندن

[ctx: @title:group]
en: Browsing:
fa: مرورکردن:

[ctx: @title:group]
en: Miscellaneous:
fa: متفرقه:

[ctx: @option:check]
en: Show selection marker
fa: نمایش علامت گزینش

[ctx: option:check]
en: Also hide backup files while hiding hidden files
fa: همزمان با مخفی کردن پرونده‌ها، پرونده‌های پشتیبانی را نیز مخفی کنید.

[ctx: @info:tooltip %1 are the file patterns for mimetype application/x-trash]
en: Backup files are the files whose mime-type is application/x-trash, patterns: %1
fa: پرونده‌های پشتیبان پرونده‌هایی هستند که نوع mime آنها application/x-trash، الگویشان:%1

[ctx: @label:listbox]
en: Default icon size:
fa: اندازه شمایل پیشفرض:

[ctx: @label:listbox]
en: Label font:
fa: قلم برچسب:

[ctx: @label:listbox]
en: Label width:
fa: عرض برچسب:

[ctx: @item:inlistbox Maximum lines]
en: Unlimited
fa: نامحدود

[ctx: @item:inlistbox Maximum lines]
en: 1
fa: ۱

[ctx: @item:inlistbox Maximum lines]
en: 2
fa: ۲

[ctx: @item:inlistbox Maximum lines]
en: 3
fa: ۳

[ctx: @item:inlistbox Maximum lines]
en: 4
fa: ۴

[ctx: @item:inlistbox Maximum lines]
en: 5
fa: ۵

[ctx: @label:listbox]
en: Maximum lines:
fa: بیشینه‌ی خطوط:

[ctx: @item:inlistbox Maximum width]
en: Unlimited
fa: نامحدود

[ctx: @item:inlistbox Maximum width]
en: Small
fa: کوچک

[ctx: @item:inlistbox Maximum width]
en: Medium
fa: متوسط

[ctx: @item:inlistbox Maximum width]
en: Large
fa: بزرگ

[ctx: @label:listbox]
en: Maximum width:
fa: بیشینه عرض:

[ctx: @option:check]
en: Expandable
fa: قابل انبساط

[ctx: @option:radio how files/folders are opened]
en: By clicking anywhere on the row
fa: با کلیک کردن در هر نقطه از ردیف

[ctx: @option:radio how files/folders are opened]
en: By clicking on icon or name
fa: با کلیک‌ کردن بر روی نماد و نام

[ctx: @title:group]
note: i18n: Users can choose here if items are opened by clicking on their name/icon or by clicking in the row.
en: Open files and folders:
fa: باز کردن پوشه‌ها و پرونده‌ها:

[ctx: @info:tooltip]
en: Size: 1 pixel | Size: %1 pixels
fa[0]: اندازه: ۱ پیکسل
fa[1]: اندازه: %1 پیکسل

[ctx: @title:window]
en: View Display Style
fa: نمایش استایل های صفحه

[ctx: @item:inlistbox]
en: Icons
fa: شمایل‌ها

[ctx: @item:inlistbox]
en: Compact
fa: فشرده

[ctx: @item:inlistbox]
en: Details
fa: جزئیات

[ctx: @item:inlistbox Sort]
en: Ascending
fa: صعودی

[ctx: @item:inlistbox Sort]
en: Descending
fa: نزولی

[ctx: @option:check]
en: Show folders first
fa: ابتدا پوشه‌ها را نمایش بده

[ctx: @option:check]
en: Show preview
fa: نمایش پیش‌‌نمایش

[ctx: @option:check]
en: Show in groups
fa: نمایش گروهی

[ctx: @option:check]
en: Show hidden files
fa: نمایش پرونده‌های مخفی

en: Choose what to see on each file or folder:
fa: انتخاب کنید که چه چیزهایی را می‌خواهید بر روی سند و یا پوشه ببینید:

[ctx: @label:listbox]
en: View mode:
fa: حالت نما:

[ctx: @label:listbox]
en: Sorting:
fa: مرتب کردن:

[ctx: @option:radio Apply View Properties To]
en: Current folder
fa: پوشه‌جاری

[ctx: @option:radio Apply View Properties To]
en: All folders
fa: تمام پوشه‌ها

[ctx: @title:group]
en: Apply to:
fa: اعمال به:

[ctx: @option:check]
en: Use as default view settings
fa: استفاده به عنوان نمای پیشفرض

[ctx: @info]
en: The view properties of all sub-folders will be changed. Do you want to continue?
fa: ویژگیهای نمای همه زیرپوشه‌ها تغییر میکند. آیا میخواهید ادامه دهید؟

[ctx: @info]
en: The view properties of all folders will be changed. Do you want to continue?
fa: ویژگیهای نمای همه پوشه‌ها تغییر میکند. آیا میخواهید ادامه دهید؟

[ctx: @title:window]
en: Applying View Properties
fa: اعمال ویژگیهای نما

[ctx: @info:progress]
en: Counting folders: %1
fa: شمارش پوشه‌ها: %1

[ctx: @info:progress]
en: Folders: %1
fa: پوشه: %1

en: Zoom
fa: بزرگ‌نمایی

[ctx: Description for zoom-slider (accessibility)]
en: Sets the size of the file icons.
fa: نشاندن اندازه‌ی شمایل پرونده

en: Stop
fa: ایست

[ctx: @tooltip]
en: Stop loading
fa: توقف بارگذاری

[ctx: @info:whatsthis Statusbar]
en: <para>This is the <emphasis>Statusbar</emphasis>. It contains three elements by default (left to right):<list><item>A <emphasis>text field</emphasis> that displays the size of selected items. If only one item is selected the name and type is shown as well.</item><item>A <emphasis>zoom slider</emphasis> that allows you to adjust the size of the icons in the view.</item><item><emphasis>Space information</emphasis> about the current storage device.</item></list></para>
fa: این نوار وضعیت است. به طور پیش فرض شامل سه عنصر است (از چپ به راست): یک فیلد متنی که اندازه موارد انتخاب شده را نشان می دهد. اگر فقط یک مورد انتخاب شده باشد، نام و نوع نیز نشان داده می شود. یک نوار لغزنده بزرگنمایی که به شما امکان می دهد اندازه نمادها را در نمای اطلاعات فضای ذخیره سازی فعلی تنظیم کنید.

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Zoom Slider
fa: نمایش لغزاننده‌ی بزرگنمایی

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Space Information
fa: نمایش اطلاعات فضا

en: Disk Usage Statistics - current folder
fa: آمار استفاده از دیسک - پوشه فعلی

en: Disk Usage Statistics - current device
fa: آمار استفاده از دیسک - دستگاه فعلی

en: Disk Usage Statistics - all devices
fa: آمار استفاده از دیسک - همه دستگاه ها

[ctx: @info:status Free disk space]
en: %1 free
fa: %1 آزاد

[ctx: tooltip:status Free disk space]
en: %1 free out of %2 (%3% used)
fa: %1 خالی از %2 (%3% استفاده‌شده)

[ctx: @info:tooltip for the free disk space button]
en: %1 free out of %2 (%3% used)
    Press to manage disk space usage.
fa: %1 آزاد از %2 (%3% استفاده شده)
    برای مدیریت استفاده از فضای دیسک فشار دهید.

en: Trash Emptied
fa: زباله‌دان خالی شد.

en: The Trash was emptied.
fa: زباله‌دان خالی شد.

[ctx: description of kuserfeedback data source provided by dolphin]
en: Count of available Network Shares
fa: شمارش مسیر‌های تحت‌ شبکه اشتراک‌گذاری شده.

[ctx: name of kuserfeedback data source provided by dolphin]
en: Settings
fa: تنظیمات

[ctx: description of kuserfeedback data source provided by dolphin]
en: A subset of Dolphin settings.
fa: یک زیرمجموعه از تنظیمات دلفین.

en: Select Remote Charset
fa: برگزیدن نویسه‌گان راه‌دور

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Reload
fa: بارگذاری مجدد

[ctx: @info:status]
en: 1 folder selected | %1 folders selected
fa[0]: ۱ پوشه انتخاب شد
fa[1]: %1 پوشه انتخاب شده

[ctx: @info:status]
en: 1 file selected | %1 files selected
fa[0]: ۱ پرونده انتخاب شد
fa[1]: %1 پرونده انتخاب شده

[ctx: @info:status]
en: 1 folder | %1 folders
fa[0]: ۱ پوشه
fa[1]: %1 پوشه

[ctx: @info:status]
en: 1 file | %1 files
fa[0]: ۱ مورد
fa[1]: %1 مورد

[ctx: @info:status folders, files (size)]
en: %1, %2 (%3)
fa: %1، %2 (%3)

[ctx: @info:status]
en: 0 folders, 0 files
fa: ۰ پوشه‌، ۰ فایل

[ctx: <filename> copy]
en: %1 copy
fa: %1 رونوشت

en: Are you sure you want to open 1 item? | Are you sure you want to open %1 items?
fa[0]: آیا مطمئن هستید می‌خواهید 1 مورد را باز کنید؟
fa[1]: آیا مطمئن هستید می‌خواهید %1 مورد را باز کنید؟

[ctx: @action:button]
en: Open %1 Item | Open %1 Items
fa[0]: باز کردن %1 مورد
fa[1]: باز کردن %1 مورد

[ctx: @action:inmenu]
en: Side Padding
fa: فاصله گذاری جانبی

[ctx: @action:inmenu]
en: Automatic Column Widths
fa: عرض ستون

[ctx: @action:inmenu]
en: Custom Column Widths
fa: عرض ستون

[ctx: @info:status]
en: Trash operation completed.
fa: عملیات زباله انجام شد.

[ctx: @info:status]
en: Delete operation completed.
fa: عملیات حذف انجام شد.

en: Adding a dot to the beginning of this file's name will hide it from view.
    Do you still want to rename it?
fa: اضافه کردن نقطه به ابتدای نام این سند، آن‌را از نمای فعلی مخفی می‌کند.
    آیا همچنان مایل به تغییرنام آن هستید؟

en: Adding a dot to the beginning of this folder's name will hide it from view.
    Do you still want to rename it?
fa: اضافه کردن نقطه به ابتدای اسم این پوشه، آن‌را از نمای فعلی مخفی می‌کند.
    آیا همچنان مایل به تغییرنام آن هستید؟

[ctx: @info:status]
en: The location is empty.
fa: مکان خالی است.

[ctx: @info:status]
en: The location '%1' is invalid.
fa: مکان '%1' نامعتبر است.

en: Loading…
fa: بارگذاری ...

en: Loading canceled
fa: بارگذاری متوقف شد

en: No items matching the search
fa: هیچ موردی در جستجو مطابقت نداشت

en: No tags
fa: بدون برچسب

en: No files tagged with "%1"
fa: هیچ فایلی با %1 برچسب‌گذاری نشده.

en: No recently used items
fa: هیچ موردی اخیراً استفاده نشده.

en: No shared folders found
fa: هیچ پوشه اشتراک‌گذاری شده‌ای یافت نشد.

en: No relevant network resources found
fa: هیچ منبع تحت شبکه‌ای یافت نشد

en: No MTP-compatible devices found
fa: هیچ دستگاه سازگاری با MTP یافت نشد.

en: No Bluetooth devices found
fa: هیچ دستگاه بلوتوثی یافت نشد.

en: Folder is empty
fa: پوشه‌ خالی است

[ctx: @action "Move to Trash" for non-local files, etc.]
en: Delete (using shortcut for Trash)
fa: حذف (با استفاده از میانبر برای زباله‌دان)

[ctx: @action:inmenu File]
en: Duplicate Here
fa: دراینجا تکثیر کن....

[ctx: @action:inmenu File]
en: Properties
fa: ویژگیها

[ctx: @info:whatsthis properties]
en: This shows a complete list of properties of the currently selected items in a new window.<nl/>If nothing is selected the window will be about the currently viewed folder instead.<nl/>You can configure advanced options there like managing read- and write-permissions.
fa: با این کار پنجره‌ای باز می شود که تمام ویژگی های مواردی را که در حال حاضر انتخاب کرده اید نمایش می‌دهد. اگر چیزی را انتخاب نکرده باشید، ویژگی‌های پوشه‌ای را که در حال حاضر مشاهده می کنید نشان می دهد. این پنجره به شما امکان می دهد تنظیمات پیشرفته‌ای مانند مدیریت مجوزهای خواندن و نوشتن برای پرونده‌ها و پوشه‌ها را پیکربندی کنید.

[ctx: @info:whatsthis copy_location]
en: This will copy the path of the first selected item into the clipboard.
fa: این عملکرد مسیر اولین مورد انتخاب شده را در تخته‌گیرهٔ رونوشت می‌گیرد.

[ctx: @action:inmenu File]
en: Duplicate Here…
fa: دراینجا تکثیرکن....

[ctx: @action:incontextmenu]
en: Copy Location…
fa: رونوشت از مسیر....

[ctx: @info:whatsthis Icons view mode]
en: <para>This switches to a view mode that focuses on the folder and file icons. This mode makes it easy to distinguish folders from files and to detect items with distinctive <emphasis>file types</emphasis>.</para><para> This mode is handy to browse through pictures when the <interface>Preview</interface> option is enabled.</para>
fa: این به یک حالت نمایش تغییر می کند که روی شمایل پوشه و پرونده تمرکز می کند. این کار تشخیص پوشه‌ها از پرونده‌ها و دیدن موارد با انواع فرمت‌های مختلف را آسان می کند.این حالت برای مرور تصاویر زمانی که گزینه پیش‌نمایش فعال است مفید است.

[ctx: @action:intoolbar]
en: View Mode
fa: حالت نما

[ctx: @info:whatsthis zoom in]
en: This increases the icon size.
fa: این عمل اندازه شمایل‌ را افزایش می‌دهد.

[ctx: @action:inmenu View]
en: Reset Zoom Level
fa: بازنشانی میزان بزرگنمایی

[ctx: @info:whatsthis zoom reset]
en: This resets the icon size to default.
fa: این عملکرد اندازه شمایل‌ها را به پیشفرض بازگردانی می‌کند.

[ctx: @info:whatsthis zoom out]
en: This reduces the icon size.
fa: این عملکرد اندازه شمایل‌ها را کوچک می‌کند.

[ctx: @info]
en: Show preview of files and folders
fa: نشان دادن پیش‌نمایش پوشه‌ها و پرونده‌ها

[ctx: @info:whatsthis]
en: When this is enabled, the icons are based on the actual file or folder contents.<nl/>For example the icons of images become scaled down versions of the images.
fa: زمانی که این گزینه فعال باشد، شمایل‌ها بر اساس فایل اصلی و یا محتویات پوشه انتخاب می‌شوند. برای مثال شمایل یک تصویر یک نمونه کوچک شده از آن است.

[ctx: @action:inmenu Sort]
en: Folders First
fa: ابتدا پوشه‌ها

[ctx: @action:inmenu View]
en: Sort By
fa: مرتب کردن بر اساس

[ctx: @action:inmenu View]
en: Show Additional Information
fa: نمایش اطلاعات اضافی

[ctx: @action:inmenu View]
en: Show in Groups
fa: نمایش گروهی

[ctx: @info:whatsthis]
en: This groups files and folders by their first letter.
fa: این عملکرد تمامی اسناد و پوشه‌ها را بر اساس حرف اول آن‌ها گروه‌بندی می‌کند.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This opens a window in which all folder view properties can be adjusted.
fa: این عملکرد یک پنجره را باز می‌کند که درآن تمامی نماهای پوشه‌ها می‌تواند مورد تغییر قرار بگیرد.

[ctx: @action:inmenu View Mode]
en: Icons
fa: شمایلها

[ctx: @info]
en: Icons view mode
fa: حالت نمای شمایل

[ctx: @action:inmenu View Mode]
en: Compact
fa: فشرده

[ctx: @info]
en: Compact view mode
fa: حالت نمایش فشرده

[ctx: @action:inmenu View Mode]
en: Details
fa: جزئیات

[ctx: @info]
en: Details view mode
fa: حالت نمایش جزییات

[ctx: Sort descending]
en: Z-A
fa: ی-الف

[ctx: Sort ascending]
en: A-Z
fa: الف-ی

[ctx: Sort descending]
en: Largest First
fa: ابتدا بزرگترین

[ctx: Sort ascending]
en: Smallest First
fa: ابتدا کوچکترین

[ctx: Sort descending]
en: Newest First
fa: ابتدا جدیدترین

[ctx: Sort ascending]
en: Oldest First
fa: ابتدا قدیمی‌تر ها

[ctx: Sort descending]
en: Highest First
fa: ابتدا بالاترین

[ctx: Sort ascending]
en: Lowest First
fa: ابتدا پایین‌ترین

[ctx: @action:inmenu menu with actions like copy, paste, rename. The user's selection is empty when this text is shown.]
en: Actions for Current View
fa: عملکردها برای نمای فعلی

note: i18n: @action:inmenu menu with actions like copy, paste, rename. %1 is a textual representation of the currently selected files or folders. This can be the name of the file/files like "file1" or "file1, file2 and file3" or an aggregate like "8 Selected Folders". If this sort of word puzzle can not b
en: Actions for %1
fa: عملکردها برای %1

[ctx: @action:inmenu menu with actions like copy, paste, rename. %1 is the amount of selected files/folders.]
en: Actions for One Selected Item | Actions for %1 Selected Items
fa[0]: عملکردها برای مورد انتخابی
fa[1]: عملکردها برای %1 مورد انتخاب شده
