dolphin - en to fi translation catalogue (25 entries)

en: Dolphin service menu installation failed
fi: Dolphin-palveluvalikon asennus epäonnistui

en: Failed to install "%1", exited with status "%2"
fi: Kohteen ”%1” asennus epäonnistui: päättyi tilaan ”%2”

en: Failed to uninstall "%1", exited with status "%2"
fi: Kohteen ”%1” asennuksen poisto epäonnistui: päättyi tilaan ”%2”

en: The file does not exist!
fi: Tiedostoa ei ole olemassa!

en: Unknown error when installing package
fi: Tuntematon virhe pakettia asennettaessa

en: Unsupported archive type %1: %2
fi: Ei-tuettu arkistotyyppi %1: %2

en: Failed to run uncompressor command for %1
fi: Purkukomennon suoritus epäonnistui: %1

en: Process did not finish in reasonable time: %1 %2
fi: Prosessi ei päättynyt kohtuullisessa ajassa: %1 %2

en: Failed to uncompress %1
fi: Pakkauksen %1 purku epäonnistui

en: Failed to run installer script %1
fi: Asennusskriptin %1 suoritus epäonnistui

en: Failed to set permissions on %1: %2
fi: Käyttöoikeuksien asettaminen epäonnistui: %1: %2

[ctx: %2 = comma separated list of arguments]
en: Installer script %1 failed, tried arguments "%2".
fi: Asennusskripti ”%1” epäonnistui, kokeiltiin parametreja ”%2”.

[ctx: Separator between arguments]
en: ", "
fi: ”, ”

en: Failed to create path %1
fi: Kohteen %1 luonti epäonnistui

en: Failed to copy .desktop file %1 to %2: %3
fi: .desktop-tiedoston %1 kopiointi kohteeseen %2 epäonnistui: %3

en: Failed to remove directory %1
fi: Kansion %1 poisto epäonnistui

en: Failed to create directory %1
fi: Kansion %1 luonti epäonnistui

en: Failed to find an installation script in %1
fi: Kansiosta %1 ei löytynyt asennusskriptiä

en: Failed to remove .desktop file %1: %2
fi: .desktop-tiedoston %1 poisto epäonnistui: %2

en: Failed to find an uninstallation script in %1
fi: Kansiosta %1 ei löytynyt asennuksen poistoskriptiä

[ctx: @info:shell]
en: Command to execute: install or uninstall.
fi: Suoritettava komento: asennus tai asennuksen poisto.

[ctx: @info:shell]
en: Path to archive.
fi: Arkiston sijainti.

en: Command is required.
fi: Komento vaaditaan.

en: Path to archive is required.
fi: Arkiston sijainti vaaditaan.

en: Unsupported command %1
fi: Ei-tuettu komento %1
